לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'קבוצת וואטספ להורים לPDD מגזר דתי חרדי'
קבוצת וואטספ להורים לPDD מגזר דתי חרדי
12/04/2015 | 12:31
1
106
היי לכולם

כתוספת לפורום המכובד, אני מעונין לצרף  לקבוצת וואטספ קיימת, הורים לילדים על הספרקטום 

בקבוצה יעולו מגוון נושאים על האוטיזם.
  • מידע על נופשונים.
  • מידע על אתרים מומלצים ומתאומים לטיול עם הילד.
  • מידע על ייעוץ רפואי,
  • מידע על מתנדבות.
  • מידע על זכויות סוציאליות.
  • וכו וכו'

כל אחד/ת יכול להצטרף, הקבוצה לא תהיה פעילה בשבתות ובמועדי ישראל 
להצטרפות שלחו בהודעה לתיבה את מס' הטלפון הסוללרי, שם ועיר.

תודה 
לצפיה ב-'היענות חסרת תקדים'
היענות חסרת תקדים
19/04/2015 | 00:21
21
חברים 

היתה הענות מטורפת להצטרפות לקבוצה בוואטספ,, 

הקבוצה פעילה חיה תוססת ונושמת, ההורים מחליפים מידע, חויות, ומקומות בילוי לילדים.

בקבוצה חברים הורים רבים מכל רחבי הארץ, 

חרדים וחילונים גברים ונשים

שלכולם מטרה אחת, לשתף ולקבל מידע חשוב וקונקרטי לטובת הילד.

מי שרוצה להצטרף מוזמן לשלוח הודעה בפרטי.

שבוע טוב שיהיה
לצפיה ב-'דרושים למחקר משתתפים בעלי אבחנה של הפרעה בתקשורת החברתית'
דרושים למחקר משתתפים בעלי אבחנה של הפרעה בתקשורת החברתית
12/04/2015 | 11:52
11
186

דרושים משתתפים למחקר בתחום התקשורת החברתית
למחקר נוירופסיכולוגי דרושים ילדים/ילדות בגילאי 8-11 בעלי/ות אבחנה של הפרעה בתקשורת החברתית (SCD) שניתנה על ידי פסיכיאטר או פסיכולוג.  המחקר בוחן באופן מעמיק את תפקודי התקשורת החברתית של הילד/ה בעת ביצוע מטלות של הבנה חברתית.
הבדיקה כוללת מילוי שאלונים מקדים על ידי ההורים לצורך בדיקת התאמת הילד/ה למחקר ושתי פגישות עם הילד/ה בביתו/ה בהן יועברו לו/ה מטלות שונות.
בסיום שני המפגשים יימסר להורים דו"ח מסכם כתוב אודות תפקוד הילד/ה בבדיקה. בנוסף על כל אחת משתי הפגישות ייקבלו הילד או הילדה 50 ₪.
המחקר נערך בחסות המחלקה לפסיכולוגיה באונ' בר-אילן, ואושר על ידי ועדת האתיקה המוסדית של האוניברסיטה. 
המעוניינים מתבקשים לפנות ליעל 3527927- 052 

לצפיה ב-'מציעה לך לקרוא בפורום לפני שאת שולחת הודעה...'
מציעה לך לקרוא בפורום לפני שאת שולחת הודעה...
12/04/2015 | 13:46
3
72
לצפיה ב-'אסור לשתף פעולה עם המחלקה לפסיכולוגיה באונ' בר-אילן'
אסור לשתף פעולה עם המחלקה לפסיכולוגיה באונ' בר-אילן
13/04/2015 | 05:57
2
129
היא זאת שמגלמת בצורה הכי בוטה והכי רעה והכי מכשילה את כל התפישות הכי מוטעות לגבי אוטיזם

זו מחלקה של אנטי פסיכולוגיה
ווועדת האתיקה של האוניברסיטה הזאת שווה ל@#$#@#$
לצפיה ב-''
13/04/2015 | 07:34
14
לצפיה ב-''
13/04/2015 | 18:39
5
לצפיה ב-'scd זו אבחנה חדשה שלא נחשבת כשייכת'
scd זו אבחנה חדשה שלא נחשבת כשייכת
13/04/2015 | 22:32
6
101
לספקטרום האוטיסטי. וכאן זה פורום אוטיזם.
אז נראה לי שקודם כל אין הרבה מאובחנים כאלה, לא כל שכן בטווח גילים הצר המבוקש. וכנראה אין כמעט הורים כאלה בפורום גם בגלל מיעוט המאובחנים וגם בגלל שזה לא נחשב אוטיזם.
לצפיה ב-''
14/04/2015 | 09:49
4
43
scd אבחנה לא ברורה
לצפיה ב-'לדעתי היא מאוד ברורה.'
לדעתי היא מאוד ברורה.
14/04/2015 | 13:42
3
63
היא מצמצמת נהדר את הספקטרום האוטיסטי. הפיתרון ל'מגיפת האוטיזם' שמשתוללת במעולם. גם פיתרון ל'איבחון יתר' של אוטיזם. לא ברור לי איך ממציא האבחנה שפתר משימה כזו קשה  עוד לא קיבל פרס נובל (כל ההודעה שלי צינית לחלוטין)
לצפיה ב-'דווקא לא מסכימה איתך'
דווקא לא מסכימה איתך
16/04/2015 | 01:37
2
48
יש לי ילדה שאומנם אובחנה בספקטרום, אבל כ"גבולית", התחלנו לטפל ללא סייעת (ריפוי בעיסוק, קלינאית,פסיכולוגית, קבוצה-לא במקביל אחד אחרי השני) והילדה עשתה התקדמות מדהימה היום לילדה יש חברות והיא משתתפת בתנועת נוער ורק את הניואנסים הדקים לא מבינה. שנה שעברה עשינו אבחון פסיכודידקטי (לא לצורך אבחון תקשורת) והפסיכולוגית המאוד מנוסה אמרה שהיא לא מבינה מי אבחן בזמנו אספרגר, זה SCD.אז אולי לילדים עם SCD יש למשל פרוגנוזה יותר טובה מלילדים עם ASD ולכן מספיק פחות סיוע.אגב, אני באמת לא בתוחה לגביה, כי הקושי החברתי היום מתון מאוד, מצד שני בעיות הוויסות החושי משמעותיות מאוד והן נכנסו כקריטריון ב- DSM5.
לצפיה ב-'מה הקשר בין אבחנה לטיפול ? '
מה הקשר בין אבחנה לטיפול ?
17/04/2015 | 12:12
25
אני בעד טיפולים (אם הם עוזרים). 
אני נגד אבחנת scd וכותבת את זה לא פעם ראשונה. לדעתי זו אבחנה שנועדה לצמצם 'מגיפת אוטיזם'  כי מה זה אוטיזם אם לא קושי תקשורתי-חברתי?. ולמה בדיוק לכיתת אוטיסטים קוראים כיתת תקשורת? ולגן אוטיסטים קוראים גן תקשורת?

ואם כבר דוגמאות לאבחנות וטיפולים גם לי יש דוגמה. הבן שלי מאובחן כאספרגר וזה נכון. הבחור היה בצבא , לומד באוניברסיטה, עצמאי ברוב הדברים, לא עצמאי בחלק מסויים, יש לו כמה חברים (שהוא למד איתם) - ועדיין אספי מושלם
הבת שלי מאובחנת כocd וחרדה חברתית, הייתה חשודה כnvld (לא היה איבחו רשמי) ונשללה כאספרג באיבחון רשמי. לא גייסו אותה לצבא (הצבא נתן פטור ביוזמתו), לא לקחו אותה לשירות לאומי (לא 'עברה מסך', הם מעדיפים בנות דתיות שחוץ מהיותן דתיות כשירות בצורה מוחלטת לשירות צבאי), סיימה אוניברסיטה ועובדת אבל אין לה חיים חברתיים בכלל. ולדעתי האישית שמבוססת על הרבה שנים, היא אספית.

לצפיה ב-'דווקא לא מסכימה איתך'
דווקא לא מסכימה איתך
08/05/2015 | 21:52
8
אני מחפשת לדעת מה זה הDSM5, תוכלי לכתוב לי בבקשה?

לצפיה ב-'ליעל בטוח יש מאובחנים כאלה'
ליעל בטוח יש מאובחנים כאלה
16/04/2015 | 01:29
42
היא מהאסכולה שמאמינה בהגדרה.אגב, ההגדרות נורא מבלבלות-ועל אותו ילד מאבחן אחד יגיד מן הסתם שהוא בצ'ופצ'יק של ה- ASD, ומאבחן אחר יגיד SCD.בדיוק כמו שבעבר היו ילדים/אנשים שלפי אסכולה מסויימת היו NVLD ולפי אסכולה אחרת אספרגר או PDD NOS. יש לנו בבית ילדה כזאת שכל אחד אמר משהו אחר. היום היה לנו בדואר עלון של אלו"ט-הילדה תבעה לדעת מה זה אוטיסט, והאם היא אוטיסטית...ומי מהילדים בבית אוטיסט... בינתיים הצלחתי לדחות אותה, אבל לא תהיה לי ברירה כנראה מחר או מחרתיים נצטרך לדבר על כל הנושא של הספקטרום ומה זה אומר לה ומה דעתה....
לצפיה ב-'אספרגר אצל נשים'
אספרגר אצל נשים
12/04/2015 | 08:07
22
506
שלום, קראתי בזמן האחרון על תסמונת אספרגר אצל נשים ואיך זה מתבטא באופן שונה מאשר אצל גברים.
הרבה מהקריטריונים מתאימים לי באופן מובהק ולחלק אחר אין קשר אלי. בערך מאז שהייתי ילדה קטנה תמיד היית "שונה" מאנשים אחרים וזה היה ברור לי וגם לילדים מסביבי - תמיד היו לי קשיים עם מצבים חברתיים ועם קשרים בין-אישיים.
חלק מהקריטריונים שראיתי דיברו ספיציפת עלי - כמו קושי בשיעורי נהיגה, במיוחד ללמוד לכוון את ההגה בכיכרות (לקח לי בערך 4-5 שיעורים כדי ללמוד לעשות את זה).
כמו שאמרתי רוב הקריטריונים שקראתי עליהם מתאימים לי באופן די מדוייק חוץ מכמה: אין לי בעיה על להבין הומור, ציניות או מטאפורות, אין לי בעיה לזהות רגשות אצל אנשים אחרים או ליצור קשר עין - יש לי בעיה עם לקרוא אנשים ויותר עם ניאואנסים של סיטואציוצ חברתיות אבל לא עם לזהות עצב / פחד / שמחה.
דבר אחרון - רוב הנשים שראיתי שדיברו על הנושא אמרו שיש להן זיכרונות מגן הילדים על ההתנהגות השונה שלהן. לי אין זיכרונות כאלה, הייתי די נומלית בגילאים נמוכים - ככל שהתבגרתי (בערך מגיל 7-8) התחילו לראות שינויים אצלי.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
12/04/2015 | 08:35
13
133
יתכן שאת אספית, יתכן שאת אשת-אמצע (לא על הספקטרום וגם לא נ"טית="רגילה", באמצע),
או שיש הסבר אחר לתחושת השונות שלך.
אם חשוב לך לברר, יש כמה אפשרויות:
להמשיך ולקרוא טקסטים של א"סים (וא"סיות ) ולבדוק אם את מתחברת.
כל אדם הוא כידוע יחיד ומיוחד, לכן ברור שלא תהיה התאמה של מאה אחוז.
ו/או לפנות לאיבחון מקצועי, אצל מאבחן מנוסה שלא מפספס גם בנות/נשים.

בינתיים, יש טסטים אינטרנטיים שלא מחליפים איבחון, לא נותנים תשובה מוסמכת
אבל יכולים לתת אינדיקציה ראשונית

לצפיה ב-'קראתי די הרבה על אספרגר אצל נשים'
קראתי די הרבה על אספרגר אצל נשים
12/04/2015 | 08:56
12
151
אותו מוטיב חוזר על עצמו - להרבה מהדברים אני מתקשרת ומתארים אותי באופן די מובהק. לדברים אחרים אין קשר אלי.
אני יכולה כדוגמא את רשימת התכונות שנמצאת כאן:
רוב התכונות מתאימות לי, עם כמה יוצאי דופן - אין לי S I - אני לא מבחינה באופן מיוחד בריחות, רעשים או טעמים. אני מתלבשת באופן שנוח לי רוב הזמן אבל גם אני לי בעיה עם בגדים אחרים. רשימת התכונות הזו גם לא כוללת את הדברים שרשמתי מקודם שלא מתאימים לי (אין לי בעיה עם להבין מטאפורות ומשחקים מילים או לקרוא את הרגשות של אנשים אחרים). 
לצפיה ב-'האם זה מגיע ל70 %?'
האם זה מגיע ל70 %?
12/04/2015 | 15:08
11
82
ולדעתי צריך להתרכז בדברים שכן מתאימים . תמיד יהיה משהו  'לא מתאים'
לצפיה ב-'אם מדברים על קריטריונים שמתאימים לנשים - אז כן'
אם מדברים על קריטריונים שמתאימים לנשים - אז כן
12/04/2015 | 15:37
10
83
המבחנים של תסמונת אספרגר לא מתאימים לי כי הם מדברים על תסמונת אספרגר אצל גברים. כשאני סמתכלת על הקריטריונים אצל נשים (שמשתנים קצת בכל אתר שבדקתי) זה יותר מ-70%. עם הקישור שנתתי בהודעה זה בערך 80% או יותר. כמו שציינתי הדברים שלא מתאימים לי הם:
- אין לי בעיה עם להבין ציניות או מטאפורות.
- אין לי רגישות מוגברת למגע של בגדים או לריחות / אוכל.
- עשיתי את המבחן של זיהוי רגשות לפי העיניים של אנשים. גם זו לא בעיה.
הדברים העיקריים שאני רואה אצל עצמי שחוזרים בכל דף הם:
- אני די תמימה ונאיבית. זו תמיד הייתה תכונה שלי והאינסטינקט הראשון שלי הוא להאמין לאנשים. קראתי בפוסט שמישהו כתב על זה שאספים לא מבינים ציניות ודברים כאלו שזה מתבטא אצלו בזה שהוא מאוד נאיבי והוא המשיך לספר על מקרה שבוא חבר שלו ישב וסיפר לו סיפור מגוחך שהוא המציא על עצמו והא ישב והאמין לו עד שאמרו לו שזו הייתה בדיחה. זה משהו די טיפוסי שיכול לקרות לי.
- הרבה מהמידע מתרכז על זה שנשים אם תסמונת אספרגר הן כמו "שחקניות" והן מסוות את הקושי שלהן בזה שהן מחכות אנשים אחרים וככה משתלבות. זה מתאר אותי בול. הייתי צריכה לצפות בהרבה סיטואציות חברתיות ולנסות לחכות את איך שאנשים התנהגו בלי שבדיוק הבנתי את ההתנהגות שלהם. ניסיתי כל הזמן להמציא חוקים לאיך להתנהג ומה להגיד בסיטואציות חברתיות כי זה לא משהו שבא לי באופן טבעי. עם הזמן נהייתי הרבה יותר טובה בזה. הבעיה היא שלמרות שזה סימן מובהק של תסמונת אספרגר אני לא יודעת אם אצלי זה נבע מתסמונת אספרגר או סתם מבעיה חברתית - התחלתי לעשות את זה רק בערך בחטיבת הביינים כשהבנתי שאני כבר לא יכולה לנהל שיחה רגילה עם אנשים ושאני בעצם לא מבינה איך כל הדבר הזה עובד.
לצפיה ב-'את צריכה להזכיר לעצמך *במודע* איך להתנהל'
את צריכה להזכיר לעצמך *במודע* איך להתנהל
12/04/2015 | 16:40
9
68
במקום שזה פשוט יבוא לך באופן טיבעי,
את חייבת לתכנן לעצמך תסריט מראש ולרבות להתאמן על שפת גוף.
לצפיה ב-'כן - לפחות ככה זה היה בהתחלה'
כן - לפחות ככה זה היה בהתחלה
12/04/2015 | 16:58
8
61
הייתי צריכה להתאמן על זה הרבה ובזמן שיחה עם אנשים במקום שזה יבוא בטבעות הראש שלי צריך לעבוד כי אני צריכה לשים לב להרבה דברים - האם האדם שמולי מעוניים לדבר איתי? האם אני מדברת יותר מדי? מה יכול לעניין אותו? על מה הוא רוצה לדבר? יחד עם כל מיני "חוקים: שסיגלתי לעצמי - מישהו הזכיר פעילות חדשה שהוא עוסק בה, משהו חדש שהוא קנה. הוא כנראה מתעניין בזה אז כדאי לי לשאול יותר על זה. יש גם רשימות מנטליות שאני מכינה ככה על אנשים כדי שיהיה לי קל יותר באינטראקציה איתם.
הדברים האלו באים לי קצת יותר בטבעיות עכשיו, אני מרגישה שאולי עם קצת יותר ביטחון עצמי ואימון לי יהיה לי כל כך קושי בזה, אבל זה אחרי שנים שבהן הייתי צריכה לאמן את עצמי בדברים האלה - ועדיין יש לי קושי בלקרוא אנשים, אני לא תמיד מפרשת מצבים ואנשים נכון - מדובר יותר בניאונסים של התנהגות חברתית. אני יכולה  לפרש נכון הבעות פנים של אנשים.
לצפיה ב-'את בכלל רוצה קשר עם אנשים?'
את בכלל רוצה קשר עם אנשים?
12/04/2015 | 17:52
7
58
מרגיש לך נכון להיות "ביחד"?
לצפיה ב-'קצת קשה לענות על זה'
קצת קשה לענות על זה
12/04/2015 | 18:01
6
64
באופן כללי - כן. יש תקופות שבהן אני עסוקה בעניינים שלי ולא בא לי לדבר עם אנשים ואני רוצה להיות לבד. הבעיה היא שקשר עם אנשים כן חסר אבל אני לא יכולה להתחבר לכולם וגם כשאני מוצאת אנשים שאני רוצה לפתח איתם קשרי ידידות זה מצריך מאמצים די גודלים מצידי וגם רוב הזמן לא עובד.
לצפיה ב-'כל אדם גם רוצה וגם לא רוצה'
כל אדם גם רוצה וגם לא רוצה
12/04/2015 | 18:10
3
66
זו הבעייה המרכזית של האנושות
אצל אוטיסטים היא ניכרת בחריפות לא מצויה
אבל אולי עובדה זאת גם מקרבת סיכוי לפתרון יותר מהותי לקיומה

לצפיה ב-'הנה הבעיה שלי: לחלק מהדברים אני מאוד מתחברת ולחלק לא'
הנה הבעיה שלי: לחלק מהדברים אני מאוד מתחברת ולחלק לא
14/04/2015 | 01:31
2
55
הבעיה שלי היא שאין לי זיכרונות מהשונות שלי בגיל צעיר, חוץ מבעיות מוטוריות לא היו סימנים בגיל צעיר מאוד - הבעיות התילו בבית ספר יסודי. 
מצד שני אני קוראת מה כתבתם בפורום על הסלידה מהעמדת פנים וצביעות ועם זה אני מאוד מזדהה - לארוחת חג הפסח לא הלכתי (אני כבר לא ילדה קטנה ואי אפשר להכריח אותי), הייתה לי חרדה די גבוהה מהארוחה הזאת. כל שנה הכריחו אותי ללכת וכל הערב הוא "העמדת פנים" אחת ענקית. אני צריכה להעמיד פנים ולהתנהג באופן נורמלי בשביל אנשים אחרים ולזייף קשר שלא באמת קיים שמה.
היו לי גם תאקלים עם אימא שלי בגלל הנושא הזה כי היא בדיוק ההפך ממני, נורא חשוב לה "מה חושבים עלינו" ולפני כל פעם שיצאנו מהבית היא בחנה אותי בשבע עיניים "כדי שאני לא אביך אותה בפומבי". ההתהגות הצבועה מול אנשים זרים תמיד הפריעה לי. כמו שיום הזיכרון ויום העצמאות מרפיעים לי - ברגע שיום הזיכרון מתחיל אנחנו אמורים להכריח את עצמנו להיות עצובים ויום אחרי זה יום העצמאות אז כשהשעון מתחלף פתאום צריך לשמוח (יש לי את אותה בעיה עם יום השואה).
לצפיה ב-'מוכר מאוד וגם אצלי זה בדיוק ככה'
מוכר מאוד וגם אצלי זה בדיוק ככה
14/04/2015 | 05:28
40
וחבל שאין בינתיים שום מקום ואפשרות לברר באמת, גם באופן מקצועי ואקדמי ואחר, מה באמת הדברים האלה אומרים
על איזה סוג של אישיות וזהות הם מצביעים
מה הם צרכיה
ומה אפשר לעשות על מנת שתגשים את עצמה לעצמאות ויצירתיות כמיטב יכולתה
ואין חולק על העובדה שיכולות יש
והרבה

לי יש כל מיני מחשבות בנושא
שקשורת גם לסיבה שאנחנו לא מתחברים לדגש שהנ"ט נותנים על מראה עיניים, על טקסיות כתחליף למהות, על סגנון כתחליף לענייניות ישירה
בכל מקרה
ברור שיש בנו תשוקה לסוג אחר של רצף, לקוהרנטיות שונה מזו המקובלת כנורמטיבית, וחבל שאנחנו צריכים להילחם כל הזמן ועד זוב דם על קיומה
גם ואפילו בעיקר מול הקרובים לנו ביותר כביכול
שזה בכלל דבר שאין יותר מערער וקשה ומחריד ממנו

גם אני שנים לא הולך לטקסים ובוודאי לא לסדר פסח וכאלה וברור לי לגמרי למה דווקא משפחה שבכלל מעולם לא שמה לב למצוקות ולסבל ולקשיי הקיום העצומים שלי היא גם זאת שהכי תתעקש להפגין את אחדותה דרך טקסים שאין בהם שום משמעות

לצפיה ב-'חלק מהעניין זה באמת גם האינסטרומנטליות של הרגש'
חלק מהעניין זה באמת גם האינסטרומנטליות של הרגש
14/04/2015 | 05:40
36
שכאילו אנשים אמורים להרגיש לפי פקודה, עכשיו אתה אמור להיות שמח כי כולם שמחים ועכשיו אתה אמור להיות עצוב כי כולם עצובים
אין מקום לפרטיות
לעיבוד רגשות ותחושות פנימי ואישי
הכל במקהלה
וזה בעייה ביחוד לאנשים שזקוקים לאינטגרציה בין הרגש לאינטלקט על מנת לקיים את נפשם וגופם כשורה

מה שאני חושב שקורה עם אנשים כמו אמא שלך ובכלל עם הורים לאוטיסטים זה שגם הם מרגישים את זה מבפנים אבל בדיוק בגלל זה הם הרבה יותר חרדים מהממוצע לא להראות שום דבר מזה כלפי חוץ
גם במשפחתי הייתי רגיל שכל הזמן היו מופנות אלי עיניים חרדות מהפחד שאני אעשה בושות 
ובכלל בגלל שאי אפשר היה לדעת מה לצפות ממני אז כל צעד שלי היה זוכה לתגובות מופרזות

מקווה שאוטיסטים יצליחו למצוא אוטיסטים שמבינים אותם וככה אולי יזכו לקצת שלווה ומעט קיום שלו הם זכאים

הבעיות
ביחוד אצל נשים וילדות
מתחילות מאוחר כי הנטייה להפנמה היא נורא חזקה ובלווא הכי בגלל שאלה בעיות נורא שקטות אז הסביבה מתעלמת מהם עד שהם ממש מתפוצצות

לצפיה ב-'את לא חייבת להתחבר לכולם '
את לא חייבת להתחבר לכולם
13/04/2015 | 19:51
1
38
וזו אכן עבודה קשה שנ"טים בדרך כלל לא מבינים
לצפיה ב-'אני לא מתחבר לאף אחד'
אני לא מתחבר לאף אחד
14/04/2015 | 17:08
40
חוץ מאולי כמה בודדים- וזה גם לא ממש התחברות: אולי-פעם במיליון שנה אני מרגיש חיבור .
וזה לא עושה לי רע, להפך כי אני מרגיש יותר אמתי - וכנה ( כלפי עצמי), כי אני מרגיש שאני לא עושה
משחקים ,( לא כלפי חוץ אלה כלפי פנים), לולא מנסה להסתדר ולהיות נחמד בזמן שהלב מרגיש ההפך.
לפי דעתי זה דבר טוב מאוד, ככה לפחות אני חושב אבל גם זה גרם להרבה אי נוחיות שלא עניתי או הייתי
נחמד "ומאמי" כמו שציפו ממני, גם לדמויות מבוגרות ( גם שקשור למשפחתי), וגם לילדים ולאנשים בכלל.
אבל בעני זה דבר חיובי, כי אני לא משחק  -משחק אני לא שחקן שמקבל כסף כדאי לשעשע- ולמצוא חן בעני.
אני פשוט אני, קבלו אותי טוב לא תקבלו אותי  תהיו מבורכים רק טוב שהיה לכם ( אני לא ציני אני באמת בדרך
כלל לא מחפש קשר עם בני אדם- יש שיכנו אותי מיזונטרופ אז שיכנו),אני יודע מי אני וזה הכי חשוב: בעני להיות
נחמד לכולם ולחייך לא הופך אותם לאוהב אדם, אלה לצבוע ,(במידה ואינך מרגיש כך וזה קורה המון),אז אני לא חלק
מהצגה הזאת *שמה הוא " החיים  הנורמטיבים" ,אני הוא זה שמחליט איך לחיות את חיי ולא רוצה לציית לכל מיני חוקים
חברתיים. שאין לי שום הזדהות עמם אלה להפך אני לפעמים-גם בז להם, זוהי דעתי.
לצפיה ב-'אם את מרגישה משהו סימן שאת צודקת.'
אם את מרגישה משהו סימן שאת צודקת.
12/04/2015 | 15:04
1
77
לכן אם ממש מםפריע לך , כדאי לבדוק ברצינות.
לאף אחד,  אפילו לאספי הכי 'רשמי' אין את כל 100 אחוז תכונות אספיות. למשל מזמן כבר ידוע שקשר עין לא מרמז על שום דבר. אפשר לשמור קשר עין ולהיות א"ס ואפשר לא לשמור עליו ועדיין להיות נ"ט.
והקושי העיקרי זה אכן הניאנסים של התנהגויות ורגשות. עצב, פחד, שמחה אלה דברים בסיסיים וחזקים שלא קשה לזהות אותם.
ולדעתי גיל 7-8 זה בדיוק הגיל שבו מגיעים למודעות עצמית ומתחילים לנתח דברים.
לצפיה ב-''
13/04/2015 | 07:36
8
לצפיה ב-' לא יודע מה בקשר לנשים'
לא יודע מה בקשר לנשים
12/04/2015 | 18:04
5
67
אף אני בתור אספי מבין לגמרי הומר- מבין היטיב צינות ורגשות בצורה- מעולה, ואני גם הייתי ילד מאוד חברותי.
באמת ברמות, ואני גם דיברתי בגיל צעיר- \אין לי בעיות מטוריקה -הלכתי בגיל 8 חודשים ממש רגיל), בעצם לא רק
שהתפתח לפי הספר אלה ,הרבה יותר מהר רוב הילדים, כולל לדבר בהיותי-  בן 8 חודשים וכולי,לכן היה קשה לזהות את הבעיה
אצלי, אך היית ,ילד מאוד עמוק ומורכב-שקט ,ולא ביטאתי עד גיל מאוחר את- רגשותיי,עד היום איני יכול לומר את המילה " אני אוהב-אותך"

האו כל מחווה- של אהבה כמעת, אני מבין הכל ומהר לא יודע איך להראות, ואב אוטיסטים מזהים רגשות בצורה מפליאה שאף אדם- נורמטיבי לא יכול לזהות, אנחנו רגשיים- לטירוף לעל שינוי רק לפעמים לא יודעים לבטא ,את זה באופן המקובל, אבל אנחנו מרגשיים-ורגישים, הרבה יותר מאדם הממוצע ,זאת דעתי.

לצפיה ב-'בקשר לזיהוי רגשות - הנה הבעיה אצלי'
בקשר לזיהוי רגשות - הנה הבעיה אצלי
12/04/2015 | 23:23
3
84
לא הייתי אומרת שאני רגישה בטירוף, אבל הם תיארו משהו כמו חוש שישי אצל אנשים עם אספרגר שזה קצת מתאר את מה שיש לי. אני שמה לב שהרגשות שלי יכולים להיות מתאומים עם אנשים אחרים באופן לא מודע - אם מישהו אחר עצבני גם אני פתאום עצבנית, אני לא שמה לב שזה מה שקורה אבל בהסתכלות לאחור זה קורה די הרבה. בגלל זה גם קשה לי להיות ליד אנשים מסויימים שלא מתאימים לי.
הקטע עם הרגישות מתחלק לשני דברים - יש קטעים שאני יותר טובה בהם מאנשים אחרים ובדברים אחרים אני די גרועה.
למשל לפעמים יש לי אניטואציה מעולה בקשר לאנשים ואני יכולה לדעת דברים על האופי שלהם שנראים לי ברורים אבל לאט לאט הבנתי שהדברים האלו לא ברורים לאנשים אחרים - כאן בא הקושי שלי לזהות מניעים של אנשים אחרים, הרבה פעמים אני לא מצליחה להבין את ההתנהגות של אנשים אחרים, לקח לי הרבה זמן להבין שהם פשוט לא רואים את מה שאני רואה.
מצד אחד יכולה להיות אינטואיציה נורא גבוהה בקשר לאנשים - מצד שני יכולת גרועה בלהבין אותם.
אני יכולה לתת את הודגמא הזו: עשינו פעם סיור באולפן חדשות ואחד מהמנחים עשה לנו הרצאה קטנה, הוא היה נורא כריזמטי ומעניין - אחר כך שמעתי שתי בנות מדברות על זה שהוא צעק עליהן וזרק אותן מחדר מסויים שהם נכנסו אליו כשהן טיילו קצת לבד. ראיתי שהן נורא מופתעות מזה ולא מבינות איך הוא יכל להתנהג ככה - לי זה היה ברור מהרגע הראשון שהכריזמה שלו היא הצגה או מסך ושהוא לא באמת פתוח אלינו. היו הרבה סיטואציות כאלו שדברים לגבי אנשים יכולים להיות לי ברורים כשמש אבל אז אני מגלה שרוב האנשים האחרים לא רואים מה שאני רואה.
לצפיה ב-'מכיר את התחושה'
מכיר את התחושה
13/04/2015 | 05:54
51
והיו סביבה דיונים כאן ובמקומות אחרים בנושא של זיהוי הבעות פנים ומחוות גופניות שהמומחים טוענים ומתנהגים כאילו שאוטיסטים פשוט לא מבינים את הדברים האלה אבל מה שאנשים כמו ענת וכמוני אומרים זה שאוטיסטים פשוט קולטים דברים שאחרים לא קולטים,
דברים שהם מעבר לנראה ולשטחי אלא נוגעים ממש במהות הזהות ובדיוק בגלל שהם מאוד מודעים למידה שבה הנורמטיבים הם סכיזופרנים,
זאת אומרת מציגים פנים השונים בתכלית ממה שהם מתכוונים ומרגישים,
אז הם לא מגיבים,
כי על מה הם צריכים להגיב ?
על האמת הפנימית הוא החיצונית ?

מול ועם אדם שתוכו כברו האוטיסט יכול לקיים הבנה עמוקה מאוד שגם תעזור לו להתפתח ולהיפתח לעולם ולאפשרות של יחסים שיש בהם טעם
הגישה אל האוטיסטים כמי שלא יודעים לקרוא קודים חברתיים ומחוות ואנשים בסך הכל מבטאת את המידה שבה הנורמה היא שטחית ורדודה וצבועה  ברמה שהיא אפילו לא מודעת לה

לצפיה ב-'כל מה שתיארת עכשיו מתאים גם לנ"טים'
כל מה שתיארת עכשיו מתאים גם לנ"טים
13/04/2015 | 08:19
1
53
רוב האנשים נהיים עצבניים יותר ליד אנשים עצבניים. התנהגות או רגשות של אדם שנמצא לידנו משפיעים גם עלינו.
וגם לנט"ים יש אינטואציות לגבי אנשים אחרים שלאנשים אחרים (גם נט"ים) אין
לצפיה ב-'כל מה שנכון לאוטיסטים נכון גם לנ"ט'
כל מה שנכון לאוטיסטים נכון גם לנ"ט
13/04/2015 | 12:28
47
ההבדל הוא רק במידת החריפות שבה הדברים נחווים, במשקלם, במקום שבו הם תופשים לזהות ובדרך שבה הם משפיעים על הבחירות והאפשרויות
גם בגלל זה נ"ט יכולים לתפקד בסביבה שמבחינת האוטיסט היא רעילה לחלוטין

לצפיה ב-'אני אתן דוגמה'
אני אתן דוגמה
14/04/2015 | 19:02
57
פעם אחת אמי חזרה הביתה ( מעבודה),אני הייתי ילד קטן ( 8-9), היא נכנסה ואמרתי לה למה את עצובה?
מה עשו לך?,היא הייתה המומה היא לא הבינה איך אני יודע,כי היא התנהגה כרגיל לא הראתה שמשהוא הציק
לה. אבל אני הבטתי בעניים שלהם וידעתי שיש פה משהוא לא בסדר,לזה אני קורא יכולת לזהות רגשות כי למשל
אחי. אמר שאין לי יכולת להבין רגשות או שיש לי בכלל רגשות לאחרים,והיא אמרה כך : "נתנאל מבין אותי ללא מילים
ללא שום-הסבר זה שהוא לא מראה את זה זה לא אומר שאין לו רגשות",ואני זוכר את זה עד היום זה די פגע בי אז
כאלו לא ידעתי שהוא באמת חושב שלא אכפת לי מאף אחד, אבל היום שאני נזכר בזה זה די מצחיק או יותר נכון אני
יכול להבין אותו.אז זה רק דוגמה אחת מחיי ובגלל זה כינוי אותי בשמות כמו: פסיכופת,מזנתרופ, ועוד שלל שמות אך
 ,וכנראה שכבר מזמן אין בי רגש,אבל מאחל לרגע שבו אני סוף סוף יכול להרגיש גם רגשות חיובים ולא
רק שלילים.מקווה מאוד שאני אזכה להרגיש אהבה ( ולא רק מהצד שלי),אלה להרגיש שבאמת אוהבים אותי ואני
ראוי לאהבה. זה מה שיש לי לומר.
לצפיה ב-'מה זה דיור מוגן '
מה זה דיור מוגן
12/04/2015 | 05:54
12
166
מה זה מעון ? הסוציאלית כתבה באזה פתק שאני חסר ישע .
אובחנתי  אספרגר על ידי פסיכיאטר אחכ על הרצף באזה ועדה
פחדתי  לקרוא את האבחון המלא, שלא יהיה אזה סרט  . עד עכשיו ידעתי שאני לא מעהולם הזה  , בכול זאת,  יש לי רשיון נהיגה, אני מדבר, איך שהוא חשבתי שאני "נורמלי".
לצפיה ב-'מה זה "נורמלי" ?'
מה זה "נורמלי" ?
12/04/2015 | 08:24
93
אנשים שונים מגדירים זאת בצורות שונות,
אז למה אתה מתכוון במילה הזאת?

לא בטוחה שהבנתי למה חששת לקרוא מה שנכתב עליך באיבחון-
חששת מהתגובה שלך לדברים?

לשאלתך-
(בית אקשטיין אינו היחיד שמפעיל "מערכי דיור מעוניים")
לצפיה ב-'מעון זאת מסגרת בא אתה חי עם עוד אנשים'
מעון זאת מסגרת בא אתה חי עם עוד אנשים
12/04/2015 | 09:33
6
93
יש מעונות מסוגים שונים  עם כללים שונים כך שקשה להכליל
למה הוגדרת כחסר ישע? אתה עבד? לומד?  עושה קניות? מנהל לבד חשבון בנק?
לצפיה ב-'אם מה שציינת זאת הגדרה של חסר ישע'
אם מה שציינת זאת הגדרה של חסר ישע
14/04/2015 | 16:37
5
53
אז כנראה שעל פי הגדרה הזאת אני חסר ישע: מה שלפי דעתי אני לא ממש לא.
לצפיה ב-'זאת בעיה אצל הרבה אוטיסטים בוגרים'
זאת בעיה אצל הרבה אוטיסטים בוגרים
14/04/2015 | 18:59
4
57
כל עוד הם חיים אצל ההורים או שיש להם מישהו שעושה כל זאת עבורם הם בכלל לא מרגישים זאת
זה לא אומר כלום לגבי היכולות שלהם בתחומים אחרים
.אבל הרבה פעמים מגיע המשבר כשההורים לא מס 5וגלים יותר לטפל בילד אין מישהו אחר שעושהאת כל הסידורים האלו
יש כאלה שעובדם ולומדים אבל לא מסוגלים לתפקד כההורים למשל יוצאים לחופשה.

לצפיה ב-'אני מקווה להגיע למצב שבו אני עצמאי לחלוטין'
אני מקווה להגיע למצב שבו אני עצמאי לחלוטין
14/04/2015 | 19:07
3
49
אני לא רוצה לחיות אצל הורי, בכלל לא אלה יש לי חלומות גדולים,ולגור אצל הורים לא יובלו אותי להגשים אותם.
לכן אני מחכה לרגע שאני אצא, ממש מחכה בקוצר רוח.
לצפיה ב-'מאחל לך שתצליח'
מאחל לך שתצליח
14/04/2015 | 22:54
2
24
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/04/2015 | 23:01
1
31
מאחל גם לך כל טוב.
לצפיה ב-'בדברים האלה יש גם עיניין של גיל והזדמנות'
בדברים האלה יש גם עיניין של גיל והזדמנות
15/04/2015 | 14:31
26
לפעמים כשאדםנקלע לסיטואציה חדשה הוא פתאום לומד לעשות דברים שקודם לא עשה.
למשל לא פעם כשבן זוג מת מגלים שהוא עשה כל מני דברים שלא הורגשו
השאלה  קורה במצבים כאלה. האם מצליחים ללמוד לעשות דברים חדשים או לא

לצפיה ב-'האם אתה עובד ?'
האם אתה עובד ?
14/04/2015 | 13:47
3
61
האם המצב הכלכלי שלך מאפשר לשכור דירה בצורה עצמאית ? (השאלות לבירור המצב הכלכלי שלך ולא ביקורת).
ייתכן והדרך היחידה שלך לקבל דיור מוגן זה להיות רשום כ'חסר ישע'.
יש בכלכלה מושג 'אין ארוחות חינם', ז"א על כל דבר משלמים בצורה כלשהו.
והרישום שלך כ'חסר ישע' זה התשלום עבור דיור מוגן במקום תשלום שכר דירה גבוה בשוק החופשי.
לצפיה ב-'תודה קראתי הכול, אני לא מצליח לענות זה נראה לי אישי'
תודה קראתי הכול, אני לא מצליח לענות זה נראה לי אישי
15/04/2015 | 06:34
2
31
לצפיה ב-'אין שום בעיה '
אין שום בעיה
15/04/2015 | 19:41
1
38
אף אחד לא חייב לענות כשהוא מרגיש שהדברים אישיים.
לצפיה ב-' ואני לא מבין למה לא ?'
ואני לא מבין למה לא ?
16/04/2015 | 14:36
30
הראי כולם פה הם משתמשים : אף אחד לא מכיר אותך באמת , לכן דווקא נראה ההפך שהיה יותר קל .
אבל שוב כל אחד ומה שהוא חושב , אך אני כותב פה דווקא בגלל שאף אחד לא מכיר אותי וכותב הכל.
כי לא אכפת לי מה יחשבו עלי או בכלל מרגיש חופשי ( גם במציאות אני אומר מה אני מרגיש תמיד או
פשוט מתעלם/ ומחוק את אותו אדם ) , אבל הבדל  בין המציאות לפה שאפשר לנהל דיון במציאות הם לא מסוגלים.
אז יש מחוקים אותי  , לכן לפי דעתי  בפרומים קל בהרבה להתבטא ולספר מה אתה מרגיש זוהי דעתי לפחות.
לצפיה ב-'לא"סים בלבד - תזכורת לגבי מחקר שנערך בימים אלה'
לא"סים בלבד - תזכורת לגבי מחקר שנערך בימים אלה
11/04/2015 | 17:18
4
125
הודעה שכבר פרסמתי כאן ואני חוזרת עליה למקרה שעוד מישהו ירצה להשתתף - מהחדשים, השבים ושאר הנוכחים  -
אני מזמינה א"סים בוגרים להשתתף במחקר סוציולוגי, המבקש לבחון את השקפותיהם ותפיסת עולמם בעניינים כגון זהות, קהילה ואקטיביזם.
החוקרת (אני) קרובה מאד ברוחה לקהילה האוטיסטית ורואה חשיבות עליונה להצגת הצד האוטיסטי  מפרספקטיבה חברתית-ביקורתית, שאיננה שכיחה במחקרים אקדמיים. 
ההשתתפות כרוכה בראיון אחד, שבו המשתתף יספר על עצמו ויציג את תפיסת עולמו. הראיון יתבצע תוך התחשבות מירבית במרואיין/ת .
המחקר הוא בעילום שם, כלומר פרטי המשתתפים לא יחשפו עם פרסום המחקר, לצורך הגנה על פרטיותם.
לכל המעוניינים אנא פנו אלי במייל    ayeletb2@post.tau.ac.il
אודה מאד לכל מי שיוכל ויסכים להשתתף, ואשמח למסור פרטים נוספים על פי בקשתכם.

לצפיה ב-''
12/04/2015 | 09:29
11
לצפיה ב-'הי, יש פלטפורמה למחקרים באתר "מטפלים בילדי הקשת האוטיסטית"'
הי, יש פלטפורמה למחקרים באתר "מטפלים בילדי הקשת האוטיסטית"
12/04/2015 | 17:32
1
65
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה, אבל הצעתך נוגדת לחלוטין את רוח המחקר הזה '
תודה, אבל הצעתך נוגדת לחלוטין את רוח המחקר הזה
12/04/2015 | 20:53
59
המחקר הזה הוא לא על ילדים ואין לו שום מטרות טיפוליות.
הוא מכוון לא"סים בוגרים ואוטונומיים, גם אם הם ייחודיים ושונים מהחברה ה"רגילה".
הוא מבקש להקשיב לאנשי הספקטרום וללמוד על מגוון דיעותיהם, השקפותיהם ונסיון חייהם בעניינים שונים כפי שפירטתי לעיל, ובוודאי שלא מתוך מטרה לטפל ולשנות אותם אלא מתוך נקודת מוצא הגורסת שמדובר בקבוצת מיעוט לגיטימית שראוי שקולה ישמע בחברה.

לצפיה ב-''
13/04/2015 | 22:33
8
לצפיה ב-'כשרון באמנות ואוטיזם'
כשרון באמנות ואוטיזם
10/04/2015 | 13:22
44
129
 אני חשבתי, על זה שבגלל שאני אוטיסט ,יש לי את הכישרון באומנות כאלו, כי אני מחובר לרגשות-, שהם לא מילולים בהכרח.
כאלו, אני רואה את העולם, התמנות- ריחות- ולא בהכרח במילים, אז חשבתי על זה בעצם, שאני הייתי ילד לא הייתי מדבר אז פשוט
במקום לדבר אני ציירתי ,ת מה שאני מרגיש, ובגלל שבאמת הרגשתי,...
המשך>>
 אני חשבתי, על זה שבגלל שאני אוטיסט ,יש לי את הכישרון באומנות כאלו, כי אני מחובר לרגשות-, שהם לא מילולים בהכרח.
כאלו, אני רואה את העולם, התמנות- ריחות- ולא בהכרח במילים, אז חשבתי על זה בעצם, שאני הייתי ילד לא הייתי מדבר אז פשוט
במקום לדבר אני ציירתי ,ת מה שאני מרגיש, ובגלל שבאמת הרגשתי, את - אותם רגשות ,בגלל זה הייתי כזה "טוב", כי בו נגיד ככה

הכישרון תמיד היה שם,מגיל צעיר  מאוד, ממש צירתי מי היותי ילד קטן, והתחלתי לשברט שהייתי פעוט, אבל שמת לב שהשתנתי
שההייתי ילד, ( יותר שמח), ציירתי בעלי חיים- נוף ודברים כאלו ( בסביביות גיל 3-5) וברמה גבוהה, אבל מתי בעצם התחלתי להשתפר?
מבחינה רעיונת?,שהתחיל להיות לי רע שפגעו בי- התעללו בי, אז התחלתי לצייר מהנשמה ציורים מהלב לדף, נתן דוגמה שהייתי ילד

בן 8 בערך היה אסון התאומים, אז ציירתי את זה  בדף ענק של שני מטר ( יש לי בעיה אני חיב הכל בגדול) וציירתי את זה לא בצורה כזאת 
שגרתתית, כאלו זה מדבר עלי, כאלו אני מלביש את זה עלי,אחר כך צירתי על על מלחמות- נפשים שהתחללו בי ציור העץ המפורסם שאני שם
בקומה עליונה ( ארמון בתוך עץ) ,אז יש מתקפה ואני יש לי חיילים, ולהם יש( יענו אני מול החברה) ,ועוד ציור על השליטה בחברה מלך- ועבדים.

שאני רואה שאני נשלט על ידי גרומים חזקים יותר ממני, ועוד ציורים על המוות של אחותי- על  אלימות- על המון דברים, אז אמרו טובב נשלח
את הציוים לתחרות הרצית משם לעולמית, המורה ,שלי לציור אמרה שלמדתי לצייר כל כך מהר ,שהיא- לא הבינה ,איך זה אפשרי ברמה טכנית
גבוהה יותר טוב ממנה הייתי יושב שעה וחושב איך אני מצייר את הראש- אם הרבה צבעים והרבה רגש רמ ה ויזאולית גבבוהה במיוחד.

אני חושב על זה שפשוט ציירתי את מה ,שנמצא לי בלב ואני לא יכול להוציא במילים, אני חושב שתקשרתי, אם העולם על ידי הציור, מה אתם חושבים?, כאלו זה היה אהבה הכי גדולה שלי ,הייתי מצייר שעות- ,חוץ מאהבה למתמטיקה- ולמדע ובכלל לסדרות, וכל מה שילד - אחר עושה.
בגילי אמרו שאני גאון בציור (אני-מטיל ספק), אשמח לשמוע מה דעתכם ,על אומנות- ,וכל כישרון באמנות לעומת מדעים? מה הייתם מעדיפחם בן מדען או אמן?, ולמה יש יחס פחות טוב לאמנים מאשר למדענים?,זה נשמע מעניין.

לצפיה ב-'עזרה ילדים לא מדברים ( בני 3-4) כמה מילים בודדות'
עזרה ילדים לא מדברים ( בני 3-4) כמה מילים בודדות
10/04/2015 | 09:51
54
264

שלום לכולם:
אני, לא יודע מה לעשות יש לי שלושה אחיינים מקסמים באמת מדהמים ( איזה יפים הם פשוט למוות), אבל הם לא מדברים ואני
לא .יודע מה אני יכול לעשות?, איך אני יגיד לאמא שיש לילדים שלה בעיה ( היא  צעירה ואילו הילדים הראשונים שלה) ואני
...
המשך>>

שלום לכולם:
אני, לא יודע מה לעשות יש לי שלושה אחיינים מקסמים באמת מדהמים ( איזה יפים הם פשוט למוות), אבל הם לא מדברים ואני
לא .יודע מה אני יכול לעשות?, איך אני יגיד לאמא שיש לילדים שלה בעיה ( היא  צעירה ואילו הילדים הראשונים שלה) ואני
לא -יכול להנחית עליה פצצה כזאת( היא בטח לא מבינה מזה אוטיזם או בעיות תקשורת) והיא תפחד, ואני לא יודע מה לעשות?זה בכלל מתפקידי להתריע?

אני קצת יספר לכם עליהם, מדובר בשלושה בנים  הגדול בו 4+ והשנים האחרים אחד בן 3 ואחד בן שנהו חצי(  אני פחות מדואג ממנו הוא עוד
ילד קטן מאוד בן  שנה וחצי זה לא אומר כלום שעדיין לא דיבר), אבל הילדים האלו לא מדברים כמעת בכלל, כלומר הם לא אומרים משפטים
שלמים, לא אומרים "תביא לי" למשל הוא אומר " אבא קולה" הוא לא אומר "אבא תביא לי קולה" או  שהם בכלל לא מדברים, מזה הם היו אצלנו
4 שעות אני מדבר איתם לא עונים לי, הוא מסתכל עלי המאמי הזה מביא לי סביביון וזהו, או רוצה לתת כיפים-  או רצים בבית- לא מקשיבים בכלל

פעם אחד אחד מהם כמעת נפל למטה כי הוא טיפס מזל שבאתי ולקחתי אותו ויש סורגים, באמת זה מסוכן, הם משתוללים הם מאוד שמחים,משחקים כל הזמן, ילדים מתוקים אוהבים נותנים אהבה יש קשר עין תקין אני מסתכל עליו הוא לא מסיט את המבט, אבל הוא לא מדבר
אני צריך לדואג?, הם לא נמצאים בגן אני חושב- אלה היא מטפלת בהם, היא הכל בסדר איתה אין שום אוטיזם אלה לקות למידה בעלה גם אחלה,

עובד הוא למד והכל טוב, אבל הילדים האלו כאלו מתוקים אבל מדאיג אותי שהילד אומר כמה מילים והוא בן 4+, שנית אני לא ממש בקשר
איתה, אלה סבתי הם בקשר- טוב, איני לא מסוגל להגיד לסבתא שאולי יש להם בעיה, היא תשתול אותי, היא מתה עליהם  היא לא מכונה לקבל שלי יש אוטיזם אז בטח שלא הם, מה אני עושה?,יכול להיות שהם בטיפול?, אני אשמח לעצות איך אני אולי אומר לסבתא בעדינות וככה היא תפנה עליה,כי על סבתא היא לא תכעס והיא תוכל להבין אותה אפילו שהיה קשה..

תודה מראש בברכה נתנאל.

לצפיה ב-'תופעה מוזרה, מעצבנת ומעניינת'
תופעה מוזרה, מעצבנת ומעניינת
09/04/2015 | 04:21
1
185
לפרוטוקול אני יכול להתאבד עכשיו. לפרוטוקול.
בפועל אני רוצה להצליח להוכיח לעצמי שקודם עשיתי כמיטב יכולתי, שניסיתי - שמתתי עומד.
אני תמיד אומר לעצמי 'אחרי שהצעד הנוכחי שאני מתכנן עכשיו יכשל: אני נכנע'. בפועל *תמיד* צץ פיתרון נוסף שלא חשבתי עליו קודם בכלל; ואני מייד מקדיש משאבים כדי לנסותו, וכך חוזר לנקודת ההתחלה.

מדוע אני חייב "איום ברצח עצמי" ע"מ לפעול?
האם אני לא יודע שאני תקוע באיזור הנוחות, או סתם מוצא לעצמי תעסוקה?

מצד אחד מפריע לי שאני חייב לתקן את העבר בשביל הווה לטובתי, ומצד שני מעצבן אותי שאני מתקשה בבניית העתיד המתאים לי אישית: אני תלוי בלוחות זמנים של אחרים ואני מתקשה להאמין שאהיה מוכן עד אז.
לצפיה ב-'אולי אפשר לראות את זה גם כהתקדמות ולא חזרה להתחלה'
אולי אפשר לראות את זה גם כהתקדמות ולא חזרה להתחלה
10/04/2015 | 11:41
44
גם מנסיונות שלא צלחו אפשר להפיק למידה,
להבין למה זה לא צלח ועל סמך זה לבנות קצת יותר טוב את הנסיון הבא.
גם לאחים רייט לקח לא מעט שנים ונפילות עד שהצליחו לעוף
לצפיה ב-'להקה או מסגרת מוסיקלית לילד בן 14'
להקה או מסגרת מוסיקלית לילד בן 14
08/04/2015 | 23:26
1
77
שלום רב

בני מאובחן על הקשת האוטיסטית, הוא בן 14, אנחנו מאזור כפר-סבא

הוא ילד מאוד מוסיקלי, לומד פסנטר כבר 4 שנים וחולם על כלים נוספים. אולי מישהו מכיר או שמע על להקה או מועדון מוסיקלי לילדים מיוחדים?

תודה מראש
לצפיה ב-'כן, שמעתי'
כן, שמעתי
09/04/2015 | 18:27
58
בבית של רונית יש הרכב קולי וגם קבוצת לימוד גיטרה. 

לצפיה ב-' ציטוט מצחיק מידידה לשעבר'
ציטוט מצחיק מידידה לשעבר
08/04/2015 | 19:00
31
183
" בהתחלה שהכרתי אותך חשבתי שאתה מוזר וחכם ודי מעניין, אחר כך שהכרתי אותך יותר חשבתי שאתה גאון, לאחר מכאן שמעתי את דעותך
הקצייונות נרתעתי אבל אמרתי טוב נו הוא אדם לא מקובל אבל מרתק, אחר כך שמעתי על מה שעשיתי, והבנתי אתה לא אדם אתה לא ראוי לחיות לא משנה ,כמה חכם תהיה הדעות שלך-המעשים והרוע שיש בתוכך לא יכפרו על כל זה" ככה היא כתבה לי ואז לא שמעתי ממנה,מחקה אותי

מהחיים שלה, ואני צחקתי באמת לא נפגעתי אמרתי לעצמי מה?,היא חושבת שזה יזיז לי?, יש הרבה דגים בים ויש גם הרבה דגים מלוכלכים
נמצא דג אחר והיא תמצא דג אחר, זה מצחיק כי אולי אדם רגיש שלא התנסה בחייםפ וספג התבטאיות/ ותקיפות אישיות-מסוג זה היה נעלב, אני וואלה מזמן לא, בסדר אמרה אז אמרה, שועלי קרבות יודעים תמיד להיות מוכנים לקרב הבא ,ולא ללקק את הפצעים יותר מדי כי אז יבוא עוד שועל ויתקוף אותך שאתה פצוע

ומדממם, שחטו אותי כל כך הרבה פעמים, שאני כבר לא מרגיש את הכאב בצוואר, קיצור נזכרתי בזה זה היה די מזמן היה לנו אחלה שיחות, בחורה חכמה -ומשכילה היה די כיף איתה ,אבל סבבה היא בחרה לעזוב אותי, אז תפאדל שיבושם ותהנה, זהו זה מה שרציתי לומר לא לעלב תמיד לדעת שיכול להיות רע יותר וטוב יותר, המשך יום טובוחג שמח.
לצפיה ב-'כנראה זה כזה מצחיק שאין על מה להגיב'
כנראה זה כזה מצחיק שאין על מה להגיב
08/04/2015 | 22:59
60
זה די מבדר אני נזכר בזה כל פעם וצחוק.
לצפיה ב-'אני לא רואה שום דבר מצחיק במה שהיא אמרה.'
אני לא רואה שום דבר מצחיק במה שהיא אמרה.
09/04/2015 | 00:53
1
67
אפשר לכעוס או לרחם עליה (וגם את שניהם ביחד)
לצפיה ב-' לא כועס וואלה מחבב אותה באמת'
לא כועס וואלה מחבב אותה באמת
09/04/2015 | 00:58
58
היא אמתית היא דוגרית אמרה את האמת שלה כל הכבוד לה, אהבתי מאוד את הישרות שיש בה.
ראתה שלא מתאים לה נכנסה בי חזק, היא קלברית לא צבועה זה חשוב לי מאוד אני אוהב אנשים 
מדברים מהבטן אומרים כל מה שהם חושבים, בגלל זה חיבבתי אותה, אבל זה הצחיק אותי שהיא חשבה
שזה יזיז לי וכתבה בכותרת " אין צורך להיפגע- אני אומרת מה אני חושבת" זה הצחיק אותי, מי היא בכלל
שאני אפגע ממנה?,ואלה- תאפדל שהיה לה ברכה- אני לא מאחל לה שום דבר רע שתמצא פרטנר אחר
לשיחה וזה הכל הכל טוב, .
לצפיה ב-'רוב הפיסקה הראשונה נכונה עבורי'
רוב הפיסקה הראשונה נכונה עבורי
09/04/2015 | 04:04
31
לצפיה ב-'לפעמים גם אפשר לשמוח'
לפעמים גם אפשר לשמוח
09/04/2015 | 10:08
37
עכשיו קיבלתי אישור מאמי שהיא-תמשיך לאוהב- אותי לא משנה מה אני  עשיתי/ יעשה זה דבר טוב.
נראה אם היא באמת תעמוד במילה שלה זה היה מעניין לראות עד כמה רחוק אמא יכולה ללכת בשביל הבן
שלה ,גם אם-היא נגד כל מה שהוא עשה נגד המעשים ,ומזעזעת מהם( לא מראה אבל אני יודע) - נקווה לטוב.
לצפיה ב-'רחל מבכה על בניה'
רחל מבכה על בניה
09/04/2015 | 10:21
25
63
זאת אמי היקרה, כמה דמעות כמה צער כמה סבל עד שבאתי ובסוף הפכתי-את החיים שלהם לגהנום, אחד המשפטים שהכי חדרו
לי למוח בתור ילד זה המשפט הבא" אני לא הייתי כזאת, הייתי אחרת הייתי שמחה-  אף פעם לא צעקתי- אהבתי את החיים שלי
את הוצאת בי את כל הרוע שיש בי שלא האמנתי שהוא קיים בי ברמות כאלו-  וזה כואב" זה הורג אותי אני הרגתי אותם אני חטפתי כי הייתי רע,

אבי זה סיפור-  אחר הוא אף פעם לא התייחס עלי גם בתור ילד כי הוא לא באמת הכיר אותי היא אמרה לו היא לא מודה בזה" אם הוא יתבע הוא לא יקרא לך כי הוא יפחד מהתגובה שלך" זה נחקק לי בזיכרון, אבל היא נלחמה בשבילי מגיל אפס- היא רצת לאמץ ילד חבל שהיא לא עשתה- את זה, אני זוכר שהיא הייתה יושבת בפגישות  אם המטפלים- ובוכה בלי להפסיק ,ואני עומד שם כמו שמוק ולא עושה כלום לא מבין על מה היא בוכה, אני כזה חרא, בא לי למות שאני זוכר את זה, אני כזה רע.

זהו נזכרתי בזה הייתי חייב לכתוב את זה.
לצפיה ב-' עוד שיתוף סליחה על החפירה'
עוד שיתוף סליחה על החפירה
10/04/2015 | 12:17
24
54
הערה:סליחה אם אני חופר לכם, אבל שוב התחילו להציף אותי הזכנות, אז רציתי לשתף ותכם במחשבות שלי.

קראתי קצת על זה, ואני רואה שבאמת זה נכון לפחות ,מבחינה משפטתית ,התעללות פיזית- נפשית לא היו לעולם התעללות
מינית, אבל תמיד קיבלתי מכות די חזקות בו ,נאמר שתמיד היו לי כחולים בכל הגוף לפעמים מכות עם חגורה, לפעמים אם היידים.
נעלים כבדות- או,היה כמה מקרים שזה הדרדר לכוויות, ואני חושב על זה תמיד ,ואומר אף פעם לא כעסתי ,כאלו לא הבנתי שזה

דבר רע,סבת אמרה לי תלונן במשטרה ,( ולא עשיתי את זה והיום אני שגם אז זה לא היה עוזר),זה כאלו הרגשתי שאני חוטף כי מגיע
לי וזה דבר טבעי לחלוטין לא ידעתי שיש דברים אחרים אז התנהגתי כרגיל, כלו הם הורים טובים הם נתנו לי בית- ואוכל-ולקחו אותי למלא מלונות

וקנו לי תמיד, מה שרציתי בזבזו עלי המון כסף, הם אמרו שאני ילד מפונק ,אז אמרתי בסדר אולי הם צודקים?, כאלו לא הרגשתי אף פעם אהבה הם טוענים שכן אני לא מרגיש ככה, הם רצו שאני ילמד ( אבי) ואז שהפסקתי הוא פשוט זרק אותי מהבית כי לא הייתי מצטיין ועשיתי מה שאמר לי. קיבלה אותי,אבל אני מבין אותם תמיד עשיתי בעיות, אחי תמיד היה בסדר הוא היה המחנון הטו השקט הרגוע, שלא עושה רעש, אבא לא

אוהב רעש, אסור להרעיש אחרת הוא יצעק עליך, וישפל אותך ליד חברים, אז פשוט הינו משתדלים ,להיות בדממה הוא אףך פעם לא הבין אותי, גם שניסתי להתאבד הוא אמר " איזה בושה עשית לי מה אתה עושה לי?, ניסתי אולי 8 פעם היו ניסיונות טובים יותר ופחות, אמא גידלה אותי כאלו, לא היה לי אף פעם אבא, כי הוא לא ידע איך קוראים לי( הוא ידע אבל התלבל) או מה הבעיה שלי, הוא היה עסוק בלעבוד ולהרוויח כסף

כדאי שלנו הילדים היה טוב, כאלו אני זוכר שהייתי ילד הייתי מחכה שהוא יחזור מעבודה הייתי בן 8-6 לא זוכר, תמיד חיכתי שהוא יחזור ויסתכל עלי אבל אף- פעם זה לא קרה,הוא אף פעם לא התקרב מספיק,אמי היקרה היא הייתה המטפלת היחידה בי ובאחי ( בסוף היא גדם התמוטטה נפשית- היא וויתרה על הכל בשבילו על להגשים את עצמה היא אישה מיוחדת- היא לא יכלה "להגן עלי", אני יודע שהיה לה קשה אבל מה היא

תעשה מולו?, הוא ראש המשפחה מעליו יש את סבא והוא המחליט, אסור לפנות למשטרה הכל בדלתות סגורות, ברגע שאתה תפתח את הפה
אז תאתה תצא מהשפםח - וזה גם לא יעזור הוא חזק מידי ( סבא)ואני סתם יפסיד, כאלו תמיד אמרתי לעצמי נתנאל למה זה קורה לך? במה אתה אשם?, אבל אני מאוד אוהב אותם הם אנשים ,טובים מאוד, כי הוא היה איתי בכל זאת בית- חולים, כל- הלילה  והוא אוהב אותי אני בטוח.

פשוט הוא אף לא אמר לי או אמי סבתי כן כל הזמן, וגם סבא לא ממש במילים אבל הוא אוהב אותי, אפילו שהייתי ילד הוא היה מכה אותי .
בגלל זה לא הלכנו עליו יותר, כי הוא היה מושך לי באוזנים, עוד דבר אני חושב שזה דבר מושרש במשפחה של אבי, זה כאלו דבר שמקובל
אצלם, אבי היה ילד מוכה באמת, אז אני כאלו חוטף ממנו את כל התיסכולים שלו,  טוב אני מצטער שחפרתי, סתם רציתי לשתף אותכם.

כי נזכרתי בזה. וגם זה כאלו הפך אותי לאטום ונטול רגשות, כאלו כל מה שעברתי המות של אחותי התינוקת שראיתי אותה גוססת לאבי בידים
ואת אמא יושבת ומכה ת עצמה בראש וצעוקת, זה כאלו חוזר עלי כל הזמן גם כסיוט, וגם התעללות מינית אולי זה הפך אותי לאדם, שלא מתעניין בזה-אולי בתת מודע,אבל זה לא ממש השפיע עלי, כי אני לא ממש זוכר ת זה בגלל ה אמרתי בתת מודע, תודה למי שיקרא המשך יום טוב ושבת שלום לכולם.
לצפיה ב-'עברת חיים מאוד קשים '
עברת חיים מאוד קשים
10/04/2015 | 13:28
6
36
מה אפשר להגיד...
איפה אתה גר עכשיו? עם מי?
לצפיה ב-'אם הורי כמובן'
אם הורי כמובן
10/04/2015 | 13:29
5
44
כמובן אף פעם אין מה להגיד בגלל זה אני אוכל את עצמי, ם מי שהוא היה מדבר זה היה טוב.
אבל אני בודד הכי בודד שיש, גם שאני היה עם 100 איש אני עדין היה בודד והייתי עם מלא חברים
ותמיד הייתי לבד.

אבל תודה על התגובה,זה עשה לי טוב שהתייחסת עלי.
לצפיה ב-'קבל טיפ'
קבל טיפ
10/04/2015 | 20:01
4
58
"אנחנו מקבלים את המציאות אליה אנו נולדים" -המופע של טרומן.

מה שאתה עוד לא מסוגל להבין: אתה ממש לא חייב להשאר במציאות בה אתה עצוב / לא שמח. הלוואי עליי בגילך שמישהוא היה מגלה לי; שמותר לי לרצות מציאות אחרת וגם לפעול להגשמתה: באמצעות תיכנון פיזי ואגירת משאבים חומריים.
אני מקווה שתתעורר זמן רב ככל האפשר לפני גיל 30.
לצפיה ב-'תודה על- התגובה'
תודה על- התגובה
10/04/2015 | 23:46
2
25
אני חשבתי על זה כבר שהייתי בן 15 שום דבר לא השתנה מאז...
לצפיה ב-'כי עוד לא התעוררת'
כי עוד לא התעוררת
11/04/2015 | 03:50
1
30
אתה עדיין ישן (מטריקס)
מתאים לך להגרר, ואתה לא מסוגל לדמיין את עתידך.
לצפיה ב-' אולי אני יושן'
אולי אני יושן
11/04/2015 | 11:34
25
אבל אני מאמין שאני התעורר בסוף ,גם אם אני אקבל-כמה כפות- ושיפכו- אלי -דלי מים על הראש.
לצפיה ב-'תכנון פיזי ואגירת משאבים חומריים זה לא הפתרון'
תכנון פיזי ואגירת משאבים חומריים זה לא הפתרון
11/04/2015 | 07:23
13
לצפיה ב-'בבקשה תפנה לרווחה'
בבקשה תפנה לרווחה
10/04/2015 | 19:58
16
59
חייג 118* ותראה איך הם יכולים לעזור לך.

העובדה "האימא עשתה טובה שעשתה את המינימום והאבא עסוק בלעבוד קשה" זה כאילו משהו שאני כתבתי.

אתה חושב שאתה מאומץ? יוקל לך לגלות שההורים שלך הם אחרים? שלכל הפחות החליפו אותך בבי"ח? חשבת על בדיקת ד.נ.א?

גם אצלי סבתי המתה היא מקור כוח ותיקווה.

לצפיה ב-'אני יענה.'
אני יענה.
10/04/2015 | 23:57
15
41
1. חשבתי פעם שאני מאומץ, זה עברה- בי המחשבה, אבל ראיתי את האולטרסונט-שלי ואני דומה ממש להורי,במיוחד לאמי ממש
קופי.
2. ממש ממש לא, אני מאוד מאוד אוהב אותם, לא הייתי רוצה להחליף ,אותם באף הורה  אחר ,והם לא היו רוצים  -להחליף אותי.

3. לא חושב ככה

4-לא אבל פעם שאלתי את אבי ואמר שהוא מוכן לעשות לי בדיק כזאאת כדאי שאני היה רגוע.

ואגב אמי לא עשתה לי טובה זה כל כך לא נכון, זה ממש לא נכון, היא הייתה אמא מדהימה 24/7  כל הזמן איתנו.
האיא בעצם  עשתה-הכל- אבי לא עשה כלום, אני מאוד אהבתי אותה בתור ילד ממש ברמות, הינו קושרים מאוד.
היא אישה מאוד מיוחדת,היו קשים אבל לעומת אבי אף פעם לא, התאישה ,ונלחמה כמו נמרה- ,וספגה-ממני הרבה

מאוד, כולל- מכות- קללות- היא לעולם לא העליבה אותי או החזירה לי ,אבי עשה את זה לא היא, היא התפרצה
אלי אחרי שיגעתי אותה שעות, היא ממש הייתה בוכה שהייתה בא איתי לטיפולים בלי להפסיק, נתנה לי את הנשמה
בגלל- זה אני כל כך מצטער שפגעתי בה, יש לי רגשות אשם, את אבי אפילו ניסיתי -להרעיל ממש תכננתי הכל בסוף

לא ביצעתי את- הרצח ומזל, היום הוא מדבר איתי יותר יש לנו אחלה שיחות, הוא היה אבא לא טוב ממש לא זה נכון.
אבל הוא השתפר לא במעט, נקווה שגם אני היה יותר טוב וגם הוא, בסופו של דבר הוא נורא אוהב אותי, גם אם הוא לא
מבטא את זה במילים, אלה מראה בעשים, כמו בקרה שאושפזתי- או שהייתי בטיפול- נמרץ, זה מה שחשוב לפי דעתי.

ועוד דבר בשביל - אני אטלפן לרווחה? להתלונן?,זה-לא יעזור הוא חזק מידי ,( סבי), וגם אני לא רוצה, אני אוהב
אותם ומה שהיה היה, אני סולח כי אף פעם לא באמת,כעסתי או שנאתי אותם..

לצפיה ב-'אתה חייב להיות מאושפז בשביל שיתייחס אלייך?'
אתה חייב להיות מאושפז בשביל שיתייחס אלייך?
11/04/2015 | 03:50
14
43
אתם מדברים על לא-ביתחולים?
לצפיה ב-'כמו שאתה חייב להיות על סף התאבדות בשביל לחזור לחיים'
כמו שאתה חייב להיות על סף התאבדות בשביל לחזור לחיים
11/04/2015 | 07:22
10
40
זה המנגנון שמפעיל אנשים קיצוניים
רק כשהם לגמרי לדמרי על הקצה הם זזים

לדעתי קטע כמ של נתנאל לא נובע מזה שיש לו אמא טובה ואבא רע אלא מכך שהוא כולנו הוא גדל במצב מאוד מאוד לא מאוזן
מצד אחד הורה קרוב מדי, נוכח מדי, מעורב מדי וסובל הכל (כביכול ומטעמיו שלו) ומצד שני הורה לגמרי מרוחק לא קיים ולא אמפטי ולא אכפתי אלא רק במונחים של חומר
סביבה כזאת יוצרת ציפיות מאוד לא מאוזנות ומאוד לא אפשריות
שוב
אני חוזר וממליץ לנתנאל למרות שאני יודע שגם בגלל זה זה הכי קשה פשוט לעזוב את הבית
לאט ועם תמיכה 
וגם לנסות לשדרג את הציפיות שלו לרמה מציאותית יותר
כי הוא אכן חכם ומוכשר ורגיש אבל הדברים יקחו את הזמן שלהם בגלל שמבחינה נפשית רגשית הוא לא משהו בכלל כרגע
מה שדורש הרבה סבלנות גם כלפי עצמו

לצפיה ב-' אתה עלית על נקודה חשובה'
אתה עלית על נקודה חשובה
11/04/2015 | 10:51
4
24
אבי לא רע ואמי לא תמיד טובה, החיים הם לא שחור לבן יש הרבה גוונים באמצע, הבעיה שלי לפי דעתי היא שאני
קבור בעבר, אחי למשל תמיד חושב על העתיד ועל העבר כדאי להשתפר בעתיד, אבל כמו שאתה אומר אני חי את חיי
כאלו אני שם עולם- גם לאחור גם לקדימה- וגם במצב של מנוחה- אני רואה הכל בו זמנית ,וכל הזמן, כל דבר משפיע אלי
בצורה שאחרים בכלל לא יבנו על מה אני מדבר, לכן אחי לא לקח את זה קשה, ואני מאוד קשה, בעני בגלל שאני רגיש  מאוד
אני בעצם חושב שאני נטול רגשות פסיכופת וסדיסט, זה ד סותר, אבל אין לי ממש תשובה, אולי לך יש?
לצפיה ב-'אוטיסטים חווים את הזמן כמרחב'
אוטיסטים חווים את הזמן כמרחב
11/04/2015 | 11:00
3
24
הרי גם בגלל זה אתה צייר כל כך מוכשר
וזה הפירוש החושי-מנטלי של תפישה 4 מימדית
הכל קיים כל הזמן באותה העוצמה 
העבר וההווה והעתיד עם על אותו מישור תודעה
בגלל זה גם החוץ והפנים נחווים בו זמנית וללא השהות שמקנה לנ"ט את הקונטקסט הנחווה כתת מודע
מה שהופך אותנו לחסרי מסננים כביכול
חסרי סיבתיות לכאורה
כאנשים שרואים כל דבר גם מההתחלה לסוף וגם מהסוף להתחלה

אלא שלדבר זה יש גם יתרונות ואיכויות מאוד משמעותיות בסביבה או מול אדם שיכול ויודע להכיל אותו לתקשר אותו
זה מאפשר מגע וידיעה הפתורה מהמגבלות והגבולות הנובעות מהפרדוקסים המקובלים כשורש הזהות הנורמטיבית
מכאן גם הנטיה או האפשרות לגאונות אצל אוטיסטים
לצד הסבל המטריף

אתה נטול רגשות מפרספקטיבה נורמטיבית
מפרספקטיבה אוטיסטית אתה מרגיש את הכל כל הזמן 
ולכן מתקשה להשתלב בתנועה נורמטיבית המבוססת על רגשנות שהיא מאוד אינסטרומנטלית, תועלתנית, צינית במידה לא קטנה בכלל

לצפיה ב-' תודה על התושבה'
תודה על התושבה
11/04/2015 | 11:07
2
22
אני חושב שכנראה מה שנחשב לאמפתיה- ואהבה בעולם הנטי פשוט לא תקף בעולמי שלי ,ובגלל זה יש- התנגשות בין הפנימי
לחצוני, החיצוני רוצה שאני ישר קו אם הנורמה והפנימי לא נותן לי, ואז יש התנגשות מה אתה חושב?, זה בעני מה שהורס את האוטיסטים והפוך אותם לאומללים, כי לא מקבלים את זהתם ואת אישותים המיוחדת ומנסים לטמטמם אותם-  ולא ר'ק אלה לגרום להם לשנות צורה וליבוש צורה שונה לחלוטין, שהמידיות בכלל לא מתאימות- ולוחצות  אליהם מאוד, מה שגורם לבגד להיקרע, דיהנו האישיות, ומכך הם- מנסים לשנות את עצמם למען להשתלב בחברה או בגלל שלא מצלחים להחליף צורה הם שונאים את עצמם,והכל בגלל אותו חיט שתפר בגד שבכרלל לא מתאים

למידותם, וזה כלומר לא רק עניין של טעם אישי אלה באמת מהותי מאוד וטבעי כי בגד לוחץ- גרומ לכאבים, משמע כאב נפשי- אצל אותו אוטיסיט שמוביל לאותם סימפטומים ובסוף להתמטטות, מתי שהוא לא מבין שהוא היחד, שיכול להלביש את עצמו ולא לסמך על אחרים, גפ לא על החייט המוכשר - ביותר ככה אני חושב..
לצפיה ב-'כן'
כן
11/04/2015 | 11:15
1
5
לצפיה ב-' הלוואי שסוף סוף היה מקום לזהות האוטיסטית'
הלוואי שסוף סוף היה מקום לזהות האוטיסטית
11/04/2015 | 11:21
16
וזה לא תהיה מילה נרדפת לטיממטום- ופיגור ,שהפך הוא הנכון כמו שאמרו חכמנו " הפוסל במומו פסול" כנראה יש להם סיבה חשוב
ככה עלינו כי הם בעצמם כאלו זה דעתי.
לצפיה ב-'יד לי שאלה'
יד לי שאלה
11/04/2015 | 11:12
4
18
ו"גם לנסות לשדרג את הציפיות שלו לרמה מציאותית יותר
כי הוא אכן חכם ומוכשר ורגיש אבל הדברים יקחו את הזמן שלהם בגלל שמבחינה נפשית רגשית הוא לא משהו בכלל כרגע
מה שדורש הרבה סבלנות גם כלפי עצמו"

אשמח שתסביר לי מזה אומר לשדרג- את הציפיות לרמה מציאותית יותר-באיזה הקשר זה? האם אתה מתכוון- לכך שאתה חושב שאני חושב שיש לי יכולות שלא קימות? או שיש לי-אבל פשוט במצבי כיום אני לא יכול לממש את אותו פיונטציל? זה כוונתך?
כי לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון, בלמתן ציפיות ולהיות יותר ראלי, אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'אנסה להסביר'
אנסה להסביר
11/04/2015 | 11:23
3
20
מה שהופך כשרון ויכולת כשלך למשמעותיים כל כך זה גם העובדה שהם לגמרי צמודים ותלויים ברגישויות שלך לפרטי הקיום שנחשבים כזניחים ואפילו בלתי נראים לאנשים נורמטיבים
הדברים כל כך עמוקים בדיוק בגלל שהם לגמרי מחוברים לרגישות המרחב הבין אישי
(המומחים בדרך כלל נוהגים להפריד בין הדברים ואז הם לא מבינים איך זה שאדם בעל איכויות קוגנטיביות כל כך מרשימות מתנהג כמו תינוק במימד הבין אישי, כי אצל המומחים זה באמת נפרד(בגלל זה הם מטומטמים))
עכשיו
הדרך לסביבה ולמגע בין אישי איכותי יכולה להיות סבוכה וארוכה במידה אין סופית
ביחוד בתנאי החברה של היום
ומשום כך צריך כח סבל וסבלנות אין סופית

לצפיה ב-' כמה שאתה צודק בקשר לפסקה'
כמה שאתה צודק בקשר לפסקה
11/04/2015 | 11:32
2
21
הזאת:"(המומחים בדרך כלל נוהגים להפריד בין הדברים ואז הם לא מבינים איך זה שאדם בעל איכויות קוגנטיביות כל כך מרשימות מתנהג כמו תינוק במימד הבין אישי, כי אצל המומחים זה באמת נפרד(בגלל זה הם מטומטמים))"

אתה אפילו - לא מבין כמה אני מסכים איתך,פשוט הוצאת לי את המילים מהפה, לא משנה כמה פעמים אנסה להסביר לאבי.
שאין קשר בין זה שאני מתנהג כמו ילד, לבין זה שאני חכם, הוא לא מצליח להבין איך ילד כזה מבריק,מתעצבן מדברים כל כך
שולים, בדיוק כמו ילד בן 4, שלוקחים לו את הצעצוע בזמן שהוא משחק, הוא באמת לא מצליח לקלוט דווקא בגלל שאני חכם.
אז בגלל זה הרגש שלי הוא שונה מאשר אדם פחות חכם, הוא אמר לי כך " מזה עוזר לי שאתה גאון ויש אישורים על כך אם

אתה מתנהג כמו ילד בן 4, מה יצא מזה?"( אגב אבי חייב אישורים כדאי להיות  בטוח בעצמו) ואומר מי יתייחס עליךשאתה כמו ילד?,    
  כאילו אדם מבוגר גם אם היה גאון עולם ,היה חייב לישר קו אם גילו הכרנולוגי?,ולא להתנגד? ופשוט לחיות באותו ציר זמן שהוא המציאות, למשל אדם בן 40 לא יכול להתנהג, כמו- ילד בן 10 זה יראה לאנשים מטורף כאילו הוא מפגר, והוא גאון אתה מבין?,מה דעתך על זה?
לצפיה ב-'זה לא התנהגות של ילד בן 4'
זה לא התנהגות של ילד בן 4
11/04/2015 | 11:50
1
32
זה רק נראה ככה כי בשביל נ"ט התבגרות פירושה סוף מוחלט לחלום על אהבה
מבחינתם
אם אתה בין יותר מעשרים ועדיין מבקש אהבה זה סימן שלא התפתחת
בעוד שגאונות פירושה חיפוש אחר אהבה ללא קשר לגיל מסויים בכלל
זה גם קשור למה שדיברנו קודם על כך שאתה מרגיש את הזמן כמרחב, שדברים שחשת בגיל קטן מרגישים ומרגשים אותו בדיוק באותה עוצמה גם עכשיו
זה גם עולה מדי פעם אצל הורים שחושבים שזה שהאוטיסט שלהם פתאום חוזר לראות בגיל 14 את "דיגי דיגי דוג" זה אומר שהוא חווה נסיגה התפתחותית

אתה תשאר ילד לעולם, בדיוק מאותה סיבה שנולדת זקן, לכאורה, כי אתה לא זה ולא זה

הדברים גם קשורים לדחפים המוסריים המאוד חזקים שלך
שמאותה סיבה הקשר בין המעשה הכי קטן והכי ארצי והכי כאן ועכשיו לפרשנות הכי גבוהה והכי נצחית נחווה אצלך ואצל אוטיסטים אחרים כל הזמן ובכל מצב
וזה מה שמוביל לבעיות תפקוד מאוד קשות בחברה שמוסכמותיה מקבעות גבול מאוד נוקשה בין הרגע לנצח
בעוד שגאונות זה היכולת והתשוקה לממש חציה של הגבול הזה בקלות ובהנאה

לצפיה ב-' אהבתי את תגובתך'
אהבתי את תגובתך
11/04/2015 | 12:01
23
ומסכים אם הטענה שאני חווה את העולם באופן- רב ממדי רב זמני- לפעמים אני חווה מה שהרגשתי שהייתי ילד כאלו .
אותו דבר מתרחש כרגע,,אי אפשר- להסביר את זה, ואני גם לא יודע איך, אבל אנשים לא מבינים איך אני יכול פתאום לדבר
התרגשות על מה שקרה שהייתי בן 10 וכאלו אני ממש עצוב כמו אותו רגע, הם לא מצליחים להבין, וזה קשה לי, כי עברתי
לא מעט,דברים לא נעימים אבל אין לי עם מי לשתף אתה מבין?,זה מאוד מאוד מאוד קשה,באמת ממש בלתי נסבל- אני

מכרסם בעצמי וטוחן את עצמי דק דק במחשבות על העבר,הוא פה הוא מולי הוא אף פעם לא -חלף אני בטח שאתה
מבין אותי, בקשר להיותי ילד וזה שאני תמיד אשר ילד אין אדם שמסכים איתך יותר ממני, תמיד אני אומר להורי אני ילד
וגם מבוגר וגם זקן ,אני רב פנים רב דמויות- ורב משמעיות ורב רבדים שאני- גם רוצה להגיע ולתפוס אותם במוחי.
זה מה שאני חושב..

ואגב אני מאוד נהנה לדון איתך על הנושא הזה,  ואני ממש - מרותק לכיסא, אבי קורא לי לשלוחן ואני לא בא, כי אני יודע שתכתוב לי הודעה..
כמו שאמרת לאוטיסטים ,דבר שנראה על זמני או " מנהרה אין סופית",

שאני נהנה ,או כיף לי אני ישב ויעסוק באותו דבר כמה שבעות שלמים  אפילו יותר רק בזה, לא יעשה כלום לא יחשוב על כלום ,רק על אותו נושא, זה מה שמיחד אותנו האוטיסטים ,והפוך אותנו, לכאלו חכמים עמוקים ומיוחדים וטובי לב וזה מה שחשוב באמת..

לצפיה ב-' לא'
לא
11/04/2015 | 10:47
2
26
אבי מתייחס עלי ,למשל אתמול דיברנו איזה שעה וחצי, שהייתי ילד לא דיברתי איתו בכלל.
עכשיו המצב שונה, זה מה שניסיתי להסביר לך, אנשים משתנים סב  היה אדם קשוח נורא
אפילו אדם די נוראי, והיום הוא אחר הוא עושזר הוא תומך, מחבק את הננינים שלו מדבר איתם
המון, זה לא כמו שאני הייתי ילד,  ככה גם אבי כיום  עם- האחיינים שלו, יש הבדל בין להיות
אבא לבין סבא,אראנה  -בזמנו הסביר לי את זה יפה מאוד...
לצפיה ב-'למזלי אני אבא-סבא'
למזלי אני אבא-סבא
11/04/2015 | 10:52
1
41
מה שגורם לי להעיז ולקוות שאולי ילדתי לא תחווה את ההורות שלי כנוראה לחלוטין

ולדברים האלה יש השפעה מיטיבה גם על הדורות הבאים כי הם מנתקים חלק ניכר או לפחות מסויים ממעגל ההיזון שמנציח את מה ששלילי לדורות הבאים

לצפיה ב-' אני בטוח שאתה אבא מעולה'
אני בטוח שאתה אבא מעולה
11/04/2015 | 11:01
25
וגם יש ילדה מדהימה באמת זכית, ני עדין נפעם מהיופי המפנט שלה..
לצפיה ב-'השתתפות במחקר מקוון בנושא התמודדות הורים עם קשיי ילדיהם'
השתתפות במחקר מקוון בנושא התמודדות הורים עם קשיי ילדיהם
08/04/2015 | 13:12
23
167
הורים יקרים שלום,
אנו סטודנטיות למדעי ההתנהגות אשר מבצעות מחקר מקיף בימים אלו. המחקר עוסק בהתמודדות של הורים עם קשיי ילדיהם, תוך התמקדות באפשרות לשינוי חיובי וצמיחה מכך.
למחקר זה חשיבות גבוהה והוא יכול לתרום רבות להורים החווים את אותם קשיים. מחקרים רבים בתחום מדגישים יותר את ההיבטים השליליים מאשר החיוביים ואנו, לעומת זאת, מנסות לבחון פנים נוספות של התמודדויות אלו.
אנו מודעות לרגישות לנושא מתוך היכרות משפחתית ואישית ולכן, מתנצלות מראש אם מישהו מכם חש חדירה לפרטיות בפרסום שאלון זה.
נדגיש כי השאלון אנונימי לחלוטין ויש חיסיון מלא על תשובות המשתתפים- שמות העונים אינם נרשמים ואינם נאספים כלל!
המענה על השאלון הינו אישי, כך שנשמח לקבלת מענה מכל אחד מבני הזוג בנפרד, במידה וישנה אפשרות לכך.
כבר פירסמנו הודעה זו בעבר אך לצערנו ההיענות הייתה נמוכה (במיוחד מצד גברים) ולכן מפרסמות שוב בתקווה לקבל יותר תגובות.
אנו מודות לכל אחד ואחת מכם על שיתוף הפעולה,
בתודה רבה מראש,
מיכל ורוני.
https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9vrj4Qm...
לצפיה ב-'זאת אנוכיות ורשעות!'
זאת אנוכיות ורשעות!
10/04/2015 | 20:04
1
141
הדבר היחיד שקשה להורים; זה לקבל את העובדה שהילד הוא יצור חי בעל רצונות משלו ואופי שונה מהוריו,
ולא רביה חד-זוויגית הלוקה בהפרעת נורמאליות.

לצפיה ב-'נראה לי שזו אינה רשעות אלא פשוט חולשה אנושית'
נראה לי שזו אינה רשעות אלא פשוט חולשה אנושית
11/04/2015 | 10:51
66
שברמה כזאת או אחרת, בהקשר כזה או אחר,
משותפת לרוב האנשים, בלי הבדל חיווט נוירולוגי.
כמו בשיר המחוייך הזה
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהורים 'מתמודדים עם הקשיים של הילדים שלהם'.'
אני לא חושבת שהורים 'מתמודדים עם הקשיים של הילדים שלהם'.
10/04/2015 | 23:35
15
90
ההורים מגדלים ומחנכים את הילדים שלהם. זו תמיד עבודה קשה אבל אנשים שמחליטים להוליד ילדים אמורים להיות מודעים לעובדה הזאת.אז ילדים (כולל עם צרכים מיוחדים) הם לא אוייב שמתמודדים נגדו. הילדים לא יצרו את הקשיים עבור ההורים שלהם, את הקשיים ההורים יצרו לבד.
לצפיה ב-'דינה הלוואי שהיו יותר הורים שיחשבו כמוך'
דינה הלוואי שהיו יותר הורים שיחשבו כמוך
10/04/2015 | 23:41
4
60
אותי תמיד האשימו, אמרו לי שאני צריך להשתנות ,או יותר נכון להשתפר, בזמן שהם מתנהגים אותו דבר, זה לא הוגן בכלל.
אבל ככה הם החיים לא הוגנים.
לצפיה ב-''החיים בזבל ואז אתה מת''
'החיים בזבל ואז אתה מת'
11/04/2015 | 03:56
1
21
לצפיה ב-' זה משפט שלי לא?'
זה משפט שלי לא?
11/04/2015 | 10:45
26
אני תמידא אומר אותו.., והוא נכון החיים מגעים לרמות כאלו עד שבאמת עדיף למוות מדבר-מניסיון.
ואחדג שניסה לא מעט פעמים, -מי כלל סופר כמה?
לצפיה ב-'לדעתי יש הרבה הורים '
לדעתי יש הרבה הורים
11/04/2015 | 13:00
1
38
רק שהם לא כותבים כאן 
לצפיה ב-' יכול להיות'
יכול להיות
11/04/2015 | 13:10
25
אני מדבר על סמך הניסיון שלי כמובן, וגם על סמך נסיונם- ולפי כך את די נדירה, אני לא אומר שאין רק שאני לא שמעתי
על עך, כל כך מנסים לחנך את הילדים שהיו-ממושמעים שזה מאבד את הטעם זה לא ממש הורים אלה מחנכים וחבל.\
אני מאמין שהורה צריך להיות חבר של ילדו, עם הצבת- גבולות מסיומים כמובן, זאת דעתי.
לצפיה ב-' ולא רק שהילדים לא אשמים בקשיים'
ולא רק שהילדים לא אשמים בקשיים
11/04/2015 | 10:48
2
62
ההורים לא מתמודדים עם קשיי ילדיהם.
כל אדם מתמודד עם הקשיים שלו.
עם קשיי הילדים מתמודדים הילדים,
ההורים מתמודדים עם הקשיים שלהם עצמם.

כמובן שיש קשר, למשל כשהורה רואה שילדו סובל
זה גורם גם לו סבל.
אבל לפעמים הורים משליכים מעצמם,
גם בקטע של הקשיים וגם בקטע של ההתמודדות/הפתרונות.
לצפיה ב-''
11/04/2015 | 11:26
23
דינה-  ושולמית -הלוואי שהיו עוד אימהות- כמותכם, זה היה עוזר, אני שומע -הורים שמאשמים את הילד תמיד, ( אני הייתי ילד כזה).
והלואי- שנזכה לראות הורים ,שבאמת יכולים להבין את ילדיהם ולעוזר--להם ,באמת ולנסות להבין שאנחנו לא עושים בכוונה, וקשה לנו גם לראות אותכם סובלים, לי בתור ילד כאב על אמי הייתי -ממש קטן בן -45 ו,מאוד אהבתי ורציתי להגן עליה...
לצפיה ב-'הגדרת בדיוק.'
הגדרת בדיוק.
11/04/2015 | 13:04
33
תמיד כשאני קוראית 'הורה מתמודד עם ילד '  אני חושבת  שילד לא ביקש את 'ההתמודדות' הזאת
לצפיה ב-''
13/04/2015 | 07:40
1
לצפיה ב-'אז למה אני עייפה כל כך...'
אז למה אני עייפה כל כך...
13/04/2015 | 15:39
5
22
לצפיה ב-'יכולות להיות הרבה סיבות,וכולן קשורות לקשיים שלך,לא של ילדייך'
יכולות להיות הרבה סיבות,וכולן קשורות לקשיים שלך,לא של ילדייך
13/04/2015 | 19:36
2
20
לצפיה ב-'לדעתי הם קשורים גם לקשיים של הילדים'
לדעתי הם קשורים גם לקשיים של הילדים
14/04/2015 | 10:11
1
18
כי אי אפשר להעביר קוו חד ומוחלט בין הקושי של הילד לקושי של ההורה
בדיוק מאותו סיבה שאין קוו כזה בין זהות הילד לזהות ההורה
הדברים גם מתמזגים ולא פעם מאוד קשה להבדיל
וכשהילד עם קווים אוטיסטים אז לא פעם הפרטים הכי קטנים של הקיום הופכים לשאלות קיומיות שאין לאף אחד תשובה עליהן
וזה מתיש בטירוף

לצפיה ב-'הקשר ברור לכל הורה, ההפרדה פחות'
הקשר ברור לכל הורה, ההפרדה פחות
14/04/2015 | 10:13
4
לצפיה ב-'כולנו עייפים כל כך '
כולנו עייפים כל כך
14/04/2015 | 13:51
1
17
כפי שכתבתי גידול וחינוך ילדים זו עבודה קשה. אפילו ספורטאים אולימפיים מודים שכשיש להם ילדים זה יותר קשה מכל האימונים האולמפיים שהיו להם קודם .
אבל כאן הייתה שאלת התמודדות. ולדעת ההתמודדות הכי קשה שלנו שגוזלת לנו את כל הכוחות זו התמודדות עם הממסד והבירוקרטיה שלו.
לצפיה ב-'לא, אני גם מתעייפת מקפיצות וקולות בלתי פוסקים'
לא, אני גם מתעייפת מקפיצות וקולות בלתי פוסקים
15/04/2015 | 16:59
10
ומהתקוטטויות בין האחים
ומעבודה כפולה של המוח כשאני חושבת מה אני צריכה להגיד לילד, מתי, איך וכמה פעמים עד שהוא יגיב
ומסירובים, ויקוחים והמנעות אוטומטיים

אז אל תגידו שאלה הקשיים שלי!

לצפיה ב-'כבר בפעם הקודמת שפרסמתם התחלתי לענות, באמת שרציתי לשתף פעולה'
כבר בפעם הקודמת שפרסמתם התחלתי לענות, באמת שרציתי לשתף פעולה
11/04/2015 | 21:18
4
90
לעזור ולענות על השאלון, אבל הפסקתי באמצע. הבנתי ממה שאתן כותבות בהודעה כאן שהמחקר שלכן מתמקד באפשרות לשינוי חיובי, שאתם בניגוד לחוקרים אחרים מנסים להתמקד בחיובי.
אבל זה לא הרושם שאני קיבלתי מהשאלות שבמחקר, לא ברור לי במה הוא שונה ממחקרים אחרים שנעשים כל הזמן בנושא, כי כל המחקרים האלה כולל זה יוצאים מהנחה שילד בספקטרום הוא קושי ומקשה על הוריו, אז איפה בדיוק ההנחה החיובית והגישה השונה, החיובית, שאתן מדברות עליה שאמורה להתבטא בשאלון זה ולהפוך אותו לשונה מהאחרים, כי את זה אני לא הצלחתי להבין?

ועוד משהו, הסיבה השניה שלא סיימתי לענות על השאלות היא כי הן היו מאוד חודרניות ולא נעימות. הן הזכירו לי שבעצם הקושי העיקרי שאני מתמודדת איתו, בניגוד להנחות שלכן, הוא לא ילד בספקטרום ולא ילד לא בספקטרום ולא בן הזוג ולא חברים או משפחה אלא הכי קשה לי עם אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע שלא מבינים, פשוט לא מבינים לא אותי לא את הילד ולא מקלים אבל מחפשים וממשיכים לחפש במחקרים האקדמיים את המטבע רק מתחת לאור הקטן והצומצם של הפנס, למרות שלדעתי הוא לא שם בכלל, אבל הרושם שאני מקבלת.

"למחקר זה חשיבות גבוהה" אתן כותבות.  לא מובן לי ולא ברור בכלל, מהי בעצם החשיבות שלו? איזה שינוי חיובי הוא אמור להביא, ולמי? להורים? לילדים? 
לדעתי אם אתם רוצים שהורים לילדים בספקטרום ירצו להשתתף ולענות על השאלות החודרניות והאישיות ולתרום מזמנם למחקר, כדאי שתסבירו מה התועלת שתצמח למישהו, לאמהות לאבות או לילדיהם בספקטרום או האחרים מהמחקר, אם נקבל תשובה לשאלה פשוטה זו אז לדעתי יש סיכוי גבוה יותר שיהיה לכם יותר היענות ושיתוף פעולה מצד ההורים.
לצפיה ב-' צודקת בכל מילה שלך'
צודקת בכל מילה שלך
13/04/2015 | 07:42
11
לצפיה ב-''
14/04/2015 | 10:08
1
לצפיה ב-'בפורום השכן היא הסבירה בדיוק מה ה"חשיבות הגבוהה" של מחקר '
בפורום השכן היא הסבירה בדיוק מה ה"חשיבות הגבוהה" של מחקר
15/04/2015 | 09:40
1
25
הנה:

במילים אחרות:

1. מדובר בסטונדטית שצריכה את המחקר הזה כדי להשלים את התואר.
2. לאותה סטונדטית אין שמץ של מושג למה המחקר נועד, פרט לזה ש"גורמים גבוהים מעוניינים לקבל את תוצאות המחקר".

מקווה שזה עונה על השאלה שלך
לצפיה ב-'מענה לכל השאלות שלכם'
מענה לכל השאלות שלכם
21/04/2015 | 14:25
5
הורים יקרים שלום,
אנו מבינות כי שאלון מסוג זה עלול לגרום לאי נעימות מסויימת וכתוצאה מכך מחפשים מה לא תקין כאן ומה לא תקין בעבודתינו, מה שכמובן טבעי לכל הורה שממלא שאלון מסוג זה. חשוב לנו קודם כל להתנצל אם אחד/אחת מכם חש באי נעימות מסויימת. חשוב לנו לציין שאנו מקיימות את המחקר הנוכחי בעקבות נסיון אישי עם אוטיזם במשפחה וקרבה מהותית, ככה שאנו אתכם באותה צלחת והפעם לא מדובר על עוד סטודנטיות בורות שרק רוצות לעשות "הדים", אלא על זוג סטודנטיות שמכירות את העניין מקרוב מאוד, שפועלות מהלב ורוצות להראות לכם ולכל העולם שההתמודדות שלנו (שלכם, ושלנו כמוכם) עם הקשיים של הילדים שלנו, מובילה אותנו בסופו של דבר לפתח צמיחה נפשית. כלומר, לילד יש קושי> אנו עוזרים לו להתמודד עם הקושי> מה שמוביל אותנו לפתח הבטים חיוביים כמו: מודעות עצמית גבוהה יותר/מסוגלות עצמית/הערכה עצמית/ערך גבוהה יותר לחיים/ההתמודדות יעילה יותר עם קושי ועוד. הכוונה היא שמטרת המחקר להוכיח כי ההתמודדות שלנו כהורים, גורמת לנו לפתח בסופו של דבר הבטים חיוביים וטובים בחיינו. אנו לא התכוונו שהילדים גורמים לנו לקשיים, חלילה, זאת לא הכוונה, להיפך הוא הדבר: הילדים שלנו, אותו אוצר מדהים שלנו שאנו נקבל ונאהב בכל מצב, כל רגע וכל דקה בחיינו, הם אלו שצריכים להתמודד עם קשיים כאלו ואחרים ובגלל שאנו עוזרים להם להתמודד עם אותם קשיים, אנו מפתחים הבטים חיוביים יותר בנפש שלנו.
עכשיו, יש הורים שפשוט לא מצליחים לראות את הנקודה החיובית הזאת בחייהם, שמבחינתם יש "לא האיר להם המזל ולמה זה קרה דווקא לנו?" (מצוטט מפי של חבר טוב, לצערי) ואנחנו רוצות להראות לאותם הורים שזה לא נכון, שאפשר תמיד לראות את החיובי כאן, כי יש חיובי והמון ממנו ואם יותר הורים יבינו זאת הם יוכלו לראות את כל החיים בצורה חיובית יותר ולקבל את הכלים כיצד לעשות זאת.
ולשאלתכם, אנו מבינות לגמרי את מטרת המחקר, רק כמו שאמרו כאן בעבר, אנו סטודנטיות ולא פרופסוריות ומדעניות, למעשה, הגורמים שמעלינו מעוניינים לקבל את תוצאות המחקר ולהכניסו, במימונם, לז'ורנלים ידועים בתחום וכך להרחיב את המחקר מעבר לאוכלוסיית המחקר שלנו. מקווה שהסברנו עצמינו טוב יותר כרגע :)
אנחנו אתכם, מבינות את כלכם, נמצאות באותה צלחת ומצטערות אם מישהו מכם נפגע.
המשך שבוע מקסים לכולם :)
לצפיה ב-'הבן שלי בן 9 ומאובחן כאוטיזם בתפקוד גבוה '
הבן שלי בן 9 ומאובחן כאוטיזם בתפקוד גבוה
07/04/2015 | 20:50
10
252
האם יכולה להיות לו רגרסיה?
לצפיה ב-'מה את/ה מגדיר/ה כרגרסיה?'
מה את/ה מגדיר/ה כרגרסיה?
08/04/2015 | 11:28
86
בעקרון, הכל יכול להיות.
גם ילד או מבוגר נ"טים ("רגילים") אם יחושו מצוקה מתמשכת, יהיה לזה ביטוי התנהגותי.
לצפיה ב-'בחופשות מבית ספר אנחנו תמיד חווים ריגרסיה זמנית'
בחופשות מבית ספר אנחנו תמיד חווים ריגרסיה זמנית
08/04/2015 | 20:35
103
אין שינה מסודרת, אין ארוחות מסודרות, יש המון פעילויות שמציפות אותו מידי פעם.
אצל הגדול חוינו בגיל ההתבגרות ריגרסיה רצינית. אבל זה גיל קשה גם לילדים שאינם בספקטרום. 
לצפיה ב-'רק אם גדל ללא אבא תומך'
רק אם גדל ללא אבא תומך
09/04/2015 | 04:05
1
50
לצפיה ב-'או כילד מוכה'
או כילד מוכה
09/04/2015 | 08:54
68
נפשית- פיזית בלי קשר להורים גם סתם דפקו אותך עד העצם, ואמרו תגיד- תודה שאנחנו בכלל מתייחסים עליך.
ואז אתה אולי להבין- למה יש לך-התקפי זעם/רגריסה/דכיאון ואז אתה מנסה להתאבד -ולא מצליח ומבין כמה אתה לוזר(שאפילו בזה אתה לא מצליח זה כזה פשוט וכל כך הרבה פעמים זה היה כמעת הסוף - ואתה מתאים בול -להכנוי הלוזר -בהקשר פולטי והמבין יבין) או שאתה סתם - נהיית-חרא של בן אדם ומאשים את עצמך, כי זה קרה בגללך כי אתה לא טוב, אלו הם החיים לא פקניק כאמרת המשורר.
לצפיה ב-'לא תמיד מה שמוגדר ומורגש כרגרסיה הוא באמת כזה'
לא תמיד מה שמוגדר ומורגש כרגרסיה הוא באמת כזה
09/04/2015 | 13:10
2
63
אחד הקשיים הכי מהותיים להבנה שמאפשרת תמיכה ועזרה נובעים מזה שהצורך בכיוון התפתחות שונה נחווה כנסיגה
לצפיה ב-'קשה לתפקד רגיל זה דרש מאמץ'
קשה לתפקד רגיל זה דרש מאמץ
09/04/2015 | 14:20
1
64
יכול להיות שמדי פעם לוקחים הפסקה ממרוץ החיים וחוזרים לקונכייה.
לא יודע אם זאת רגרסיה. אבל ככה זה בטח נראה מבחוץ
לפעמים נגנבים ממני שלא אכפת לי מכלום. האמת שאכפת לי, מאוד, את המלחמות אני שומר למה שחשוב לי.
שם אסור להפסיד. . גם שם אני מפסיד. בכול זאת לפעמים צריך להקריב רץ בשביל לזכות במלכה.
אבל זה לא עובד מנסיון מפסידים הכול.
לצפיה ב-'חלק מהעניין שאכפת מהכל ומאוד'
חלק מהעניין שאכפת מהכל ומאוד
09/04/2015 | 15:13
43
והרי גם את זה לקח לחוקרים המון שנים לגלות כי בהתחלה הם היו בטוחים שלאוטיסטים פשוט לא אכפת מכלום

אבל לדעתי אוטיסטים צריכים להסתגר ולהתנתק גם כי מה שנחשב שילוב אינו שילוב כלל אלא בדיוק ההפך
וזה הכי קשור לעובדה שנ"ט חווים את הדברים כמירוץ, כתחרות, ומה שנחשב ככישורי חברה וחיים ותקשורת נכונה זה לא יותר מרשת שלמה של מוסכמות שמבטאות בסך הכל כמה עקרונות מאוד פשוטים
שלכל אחד יש את החובה והזכות לרמוס את כל מה ומי שמסביבו על מנת להגיע למקום ראשון,, הכי מרכזי והכי גבוה והכי חשוב
בגלל זה החברה מוציאה מיליארדים על אצטדיוני ספורט בזמן שהיא מזניחה את ילדיה ומשלמת לספורטאי ביום יותר ממה שהיא משלמת לאיש מדע במשך שנה
ובגלל זה אוטיסטים לא מסוגלים להתחבר למציאות שבה כולם מחייכים אליך בזמן שהם תוקעים לך סכין בגב
ואז הפסיכולוגים אומרים שהם פשוט מילוליים מדי, מתייחסים למילים כמו אהבה וחברות כאילו היו אמיתיות ולא סתם הסכמה מודעת ולא מודעת של הצורך לזייף ולשקר ולרמות על מנת "להתקדם" כי זה בעצם מה שהכי חשוב
כסף ומעמד ועוד כל מיני דברים שהזבלנים הנורמטיבים יהרסו את החיים שלהם ושל כל סביבתם על מנת לזכות בם

כמו שאני רואה את זה אז את האוטיסטים מחריגים מהחברה ושופטים כמפגרים וכחסרי כישורים חברתיים ותקשורתיים רק בגלל שהם מאמינים ומרגישים ומסוגלים לשילוב אמיתי וצריכים לתקשורת אמיתית שבה רבים מה גם מוכשרים
אבל אז ה"מומחים" אומרים שהם מאוד מבלבלים כי למרות שהם בעלי כישורים יוצאים מהכלל העובדה שהם לא מצליחים להבין איך ולמה כולם חייבים להיות מנוולים חסרי רגשות וזייפנים צבועים כמו כולם מוכיחה שהם פגומים ולקויים
הם הרי לא יקשרו את הכישורים והרגישות האוטיסטית לצורך שלהם בשילוב חברתי אמיתי
כי ברגע שהם יעשו זאת מה זה בעצם אומר על עצמם, על החיים שלהם, על הזהות שלהם, על האמונה העיוורת והגאווה המיותרת בכל מה שהכי רע ונפסד בחברה ?

כמו שאני רואה את זה אז בזמן שנ"ט מתקדמים כל הזמן בזמן שכולם מדמים כקוו ישר
זאת אומרת כל הזמן למעלה ולמרכז ובלי להסתכל לצדדים ובלי לשים לב למי שנופל בדרך כי הוא לא יכול לסבול את האכזריות והאטימות והטמטום הבלתי נסבל של מה שנחשב ככישורי חברה
אז אוטיסטים הם אנשים שמוכשרים לאינטגרציה מהותית בין המרכז לשוליים, בין הגבוה לנמוך, בין הרחוק לקרוב
ולכן כיוון התנועה שלהם שונה
הדגש הוא הוא על האמת ששמה את האדם במרכז
ולא את הרכוש והכסף והמעמד
הדגש הוא לא על התנועה למעלה או למרכז אלא על התנועה שמיישבת בין השוליים למרכז, בין הגבוה לנמוך לכאורה
ולכן אוטיסטים לא מתחברים להיררכיה וסמכות ובניגוד לנ"ט לא מקדשים קיום של עבד עלוב ונרצע כאילו היה השיקוף היחיד של המציאות

לצפיה ב-'ההתפתחות של אוטיסטים שונה'
ההתפתחות של אוטיסטים שונה
09/04/2015 | 14:28
2
103
זה יכול להעצר מתי שהואא או להאיץ.
אל תצפה למשהו רגיל..
גם אם היה מבוגר לדעתי יכולה להיות רגרסיה.
פשוט אוטיסטים לא בנויים למרוץ החיים.
אבא אמר ללי שאני צריך 200 שנים להספיק מה שלוקח לבן אדם רגיל 100.
אני לא מסוגל לעמוד בקצב. זה מעייףף

לצפיה ב-'קשור מי יש כאלו שמצליחים יפה מאוד'
קשור מי יש כאלו שמצליחים יפה מאוד
09/04/2015 | 15:19
51
ועושים הרבה דברים יפים, כל אחד והקצב שלו ובדרך שמתאימה לו ונכונה לו .
לצפיה ב-'אדם פתוח באמת יודע שקצב שונה זה פשוט כיוון שונה'
אדם פתוח באמת יודע שקצב שונה זה פשוט כיוון שונה
09/04/2015 | 15:19
55
שבגלל שאוטיסטים הולכים לכיוון שונה והכוונה שלהם שונה כל הזמן מזאת של האדם הממוצע אז נראה כאילו הם איטיים בזמן שניכר לחלוטין שבהרבה תחומים הם מהירים הרבה יותר מאנשים נורמטיבים
אלא שהכיוון שלהם בכלל לא נחשב ונתפש ככיוון כי חלק מחוסר האכפתיות המוחלטת של הסביבה הנורמטיבית כלפי החיים מתבטא כחוסר יכולת לזהות כיוון שונה  מהממוצע ככיוון
נ"טים מסוגלים לראות רק את עצמם ואת עצמם בלבד
האפשרות שיש אנשים נוספים מלבדם בעולם לעולם לא עלתה על דעתם וכנראה גם לא תעלה

אתה יכול להספיק בשניה מה שבן אדם רגיל לא יספיק באלף שנה ומצד שני מה שאדם רגיל עושה במשך שנה אתה לא תעשה לעולם
אבל נ"ט מעצם טבעם לא מסוגלים לתפוש קיום מגוון, יחודי, ושונה כי כל הרעיון של נורמטיביות היא שיש רק דרך אחד נכונה לחוות את הקיום

אם היה מתאפשר לאוטיסטים לחיות בקצב שלהם אז זה לא היה מעייף אותם בכלל
הם לא היו צריכים להסתגר ולהתנתק בשביל לפצות על קיום שהוא לגמרי חסר משמעות בשבילם ולא רק שהכי לא מזין אותם אלא פשוט סוחט מהם את הנשמה והורס להם את הגוף ואת הרצון לחיות

לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
07/04/2015 | 12:45
5
202
1. התוכנית הראשית שלי נכשלה שוב. מכיוון שהפעם אני יודע בסבירות של 90% את הסיבה: אני יכול לפעול לפיתרון!

2. שלחתי הודעה לייעוץ המקצועי שאמר לי להמתין. בפעם הקודמת ענה לי באותו יום ואני מקווה שעדיין נוהג כך.
אם לא אקבל תשובה, אתקשר: אני מקווה *מאוד* שלפחות זה יצליח (השירות שלו ממש לא-זול).
בגדול עד סוף השבוע הזה אדע בסבירות גבוהה את המשך צעדיי.
לצפיה ב-''
07/04/2015 | 13:51
16
לצפיה ב-'רק הצעה פרקטית'
רק הצעה פרקטית
08/04/2015 | 10:50
1
78
מזכירה לך שעכשיו חול המועד פסח וחלק גדול של אנשים לא עובדים (גם פרטיים).
לצפיה ב-'נחשי מתי גיליתי את זה'
נחשי מתי גיליתי את זה
09/04/2015 | 04:03
20
לצפיה ב-'עידכון לעידכון '
עידכון לעידכון
12/04/2015 | 19:32
1
20
1. הפיתרון כבר בדרכו אליי. חייב לעבוד: לא יתכן שהבעיה *כזאת* מסובכת.

2. הפגישה עם הייעוץ המקצועי נקבעה לשבוע זה. הפעם אני לא מקבל ממנו דחיה נוספת.

3. יש לי רעיון לפרנסה. במידה והייעוץ המקצועי יאשר: הסיכויים שלי להרוויח ממנו גבוהים מאוד. אבל קודם הסעיף הקודם.
לצפיה ב-''
13/04/2015 | 07:56
2
לצפיה ב-'האם צריך לאבחן?'
האם צריך לאבחן?
07/04/2015 | 01:51
20
270
שלום לכולם, אני יודעת שאני די חרדה אבל אשמח לשמוע את דעתכם. אני אמא צעירה לתינוק מדהים בן בדיוק שמונה חודשים. אני במקצועי מטפלת עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ועכשיו מסיימת תואר שני. אני מניחה שבגלל זה אני ככ חרדה (וגם אומרים שהסנדלר הולך יחף) לקח לי הרבה שנים עד שהוא נולד ומאז שאני צעירה תמיד היה לי פחד כזה שיהיה לי בן עם אוטיזים. אני אמא צעירה לתינוק בן שמונה חודשים ושבוע. תינוק מדהים.
בתינוק בטח הכי חייכן שיש מחייך לכולם (אובקטייבית גם הגננות בגן אומרות שאף פעם לא היה כזה תינוק חייכן), אני מניחה שיש לו קשר עין טוב למרות שהוא מאוד אוהב גירוים, מסתכל עלי שאני מחתילה אותו מסתכל על כל בן אדם שנכנס לחדר. לפעמים הוא מסתכל עלי הולכת בחדר ולא מוריד את העיניים. אבל עמים הקשר עין שלו קצר מאוד שיש גירויים סביבו (אנשים או חפצים) הוא מושיט ידיים לחפצים, ושאני מושיטה לו ידיים ואומרת בוא אלי הוא מושיט ידיים (גם אם אני לא אומרת והוא מושיט ידיים שהוא רוצה שירימו אותו). מאוד מתרגש לראות אותי (עושה תנועות אווירון על הבטן שהוא מתרגש הוא עוד לא זוחל). הוא מתהפך לשני הצדדים למרות שדי נדיר מהבטן לגב (הוא מאוד אוהב להיות על הבטן) עוד לא זוחל כמו שכתבתי אבל זוחל אחורה ועושה 360 מעלות ציר.
הוא ממלמל אבל לא הרבה הוא עושה הרבה גירגורים של שמחה. עושה אה פה בה אבל לא מא. (אני לא יודעת אם זה קשור שמדברים איתו 2 שפות).
אני חושבת שהוא מגיב לשם שלו לפעמים מסתובב ולפעמים לא (יותר יסתובב שמישהו אחר יקרא לו ולא אני) הגננות בגן אומרת שהוא מסתובב לשם שלו. אני גרה בארהב אז קוראים לו בשני שמות אריאל בעברית ואריאל באנגלית וספרדית (זה נשמע שונה עם מבטא שונה).  הוא צוחק בקול רם שמדגדגים אותו.
זה לא שיש לי הרגשה שמשהו לא בסדר אני פשוט טיפוס כזה חרדתי שאני לא מצליחה לישון מרוב לחץ אני מעדיפה לדעת עם משהו לא בסדר.
כמו שרשמתי אני גרה בארהב ככה שאין פה טיפת חלב ואין שום מעקב חוץ משלי מב שדי מלחיץ, מה אתם אומרים לקחת אותו לאבחון?
המון המון תודה מראש.
לצפיה ב-'אני ממש לא רואה סיבה ללכת לאיבחון כרגע'
אני ממש לא רואה סיבה ללכת לאיבחון כרגע
07/04/2015 | 08:02
88
תמיד טוב להיות עם היד על הדופק, ויש ילדים שלא יהיה קל לאבחן אותם לפני גיל 5, אבל כרגע אני לא רואה סיבה אמיתית לדאגה.

ורק לגבי תגובה לשם: הבן שלי שבספקטרום הגיב לשמו כבר בגיל חצי שנה. הילד שלא בספקטרום גם בגיל שנה עוד לא ממש הסתובב לשמו.
לצפיה ב-'גם אני לא רואה כאן סיבה לפנות לאיבחון'
גם אני לא רואה כאן סיבה לפנות לאיבחון
07/04/2015 | 09:06
5
93
מותר לשאול ממה נובע הפחד שלך מאוטיזם עוד מלפני שבנך נולד?
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
07/04/2015 | 15:23
4
96
לשאלתך זה קצת מורכב מבחינה פסיכולוגית. כמו שאמרתי עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, בתואר היה לנו קורס שלם על אוטיזים ואני מנילה שפשוט הפחד שירשר גם עכשיו בתואר השני ובתור מטפלת אני נתקלת בזה לא מעט. עוד לקח לי ארבע שנים עד שהוא נולד (הרבה טיפולים ונס אחד טבעי :) ככה שוב שמבחינה פסיכולוגית קשה לי עוד להאמין שאני אמא ועוד לילד כזה מדהים אני מניחה שאני פשוט אומרת שמשהוא צריך להתפקשש. אין לי או לבעלי שופ אוטיזים במשפחה (למרות שאני יודעת שזה לא גנטי). בקיצור די מורכב.
אבל שום תודה על התגובה
לצפיה ב-'מבינה את החשש "שמשהו יתפקשש" '
מבינה את החשש "שמשהו יתפקשש"
07/04/2015 | 16:25
3
104
כאם לשני אוטיסטים (עם סימן שאלה לגבי עוד אחד)- שום דבר לא התפקשש עם ילדיי
מכלמיני סיבות יש לאוטיזם תדמית מפחידה, אינך היחידה שתופסת אותו כאסון נורא,
אבל נראה לי חשוב שאנשים יבינו נכון יותר אוטיזם, ויפסיקו לפחד מאוטיסטים
במיוחד מי שגם מטפל בילדים, נראה לי שכדאי שיידע שהתפיסה המקובלת שגויה.

בתור "מתאבן", הנה סרטון שהכינה נערה אחת-

ודברים שנשאה ב TED

אגב, אוטיזם אמנם אינו לגמרי גנטי, אבל יש בהחלט מרכיב כזה בסיפור.
אם אין אוטיסט במשפחה זה לא אומר שלא יוולד אחד,
אבל אם יש, הסבירות עולה.
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
07/04/2015 | 16:59
1
95
לא התכוונתי חס וחלילה לפגוע או להגיד משהוא לא במקום. מתנצלת מעומק ליבי.
לצפיה ב-'אין מה להתנצל, זה בסדר גמור'
אין מה להתנצל, זה בסדר גמור
07/04/2015 | 17:48
68
לפחות מבחינתי, אני לא נפגעתי.
ברור לי כאמור, שאת פשוט מבטאת את התפיסה הנפוצה,
זה מה ששמעת, זה מה שנחשפת אליו גם בלימודייך,
מעולם לא הזדמן לך להחשף לקולות אותנטיים של אנשים שחיים אוטיזם.
אז הנה, עכשיו מזדמן לך
לצפיה ב-'אלו בני האדם מה כבר יש לצפות?'
אלו בני האדם מה כבר יש לצפות?
08/04/2015 | 19:13
44
טובים יותר טובים - פחות צריך ללמוד להסתדר, לצפות מבני אדם להבנה על אוטיסטים או בכלל אני מזמן לא מצפה.
לא נעלבתי, בסדר אז אני פקשוש זה עדיף על " פגום" -" חולה", ועוד ועוד בסדר אלו בני האדם מה לי ומה להם?, נולדתי
 רק, למין קצת שונה לא אוסיף מילים כדאי לא לפגוע בתדמיתי בפורום כאוהב אדם ואוהב הבריות, ולא אוציא עצמי כהרגלי

כשונא אדם , וכמו ציטוט מפורסם שקיבלתי " וימחה את זרע עמלק ואת נתנאל" ,או " מה הבדל בין נתנאל להיטלר?,לנתנאל
אין כוח  - להיטלר כן" ועוד ועוד פנינים יפות- וטהורות, אני לא צדיק לעולם לא טענתי ככה אז מקובל עלי כל פניניה שתבוא כל
סכין שתתקע, רגיל אני וטוב לי להיות אני למרות הקשים הרבים  כאשר אתה נתנאל  וציטוט ידוע "ימך שמו וזכרו" כדברי ידידי לשעבר

ואחרון ציטוט מסבתי היקרה" דע לך אתה צריך להזהר -בסוף יעשו עליך לניץ אם תדבר חופשי כמו שאתה מדבר איתי בחופשיות",איזה נשמה היא דואגת לי לפחות אותה אני אוהב " עדיף חבר קרוב מאח רחוק" אחד מכונה באמת לקבל את המפלצת אז בסדר למפלצת יש חבר אחד באמת, מה יפי חיי מה טובים הם אין כמו חיי - חיי בנעמים חיי מאושרים לא לרחם עלי, טוב לי כמה שאני אומלל
לצפיה ב-' אל תדאגי אין לך ילד- אוטיסט'
אל תדאגי אין לך ילד- אוטיסט
08/04/2015 | 19:31
2
110
אלה ילד בריא- יפה תואר חכם- בטח גם היה לו חוש הומר יכיר בחורה בגיל צעיר- יתחתן ילמד כל מקצוע שירצה
ואולי אפילו אם תנו לו חינוך טוב ( ואני מאמין שכן) הוא ילך בדרכי אמו הנפלאה ולא יביא ילדים אוטיסטים לעולם,
למה את שואלת?, לא  רק בגלל החינוך המשובח לקבלת האחר, אלה כי אז יעשו בדיקות מיוחדות ואז כל הזבל יזרק
 לפח לא היו אוטיסטים, אשרי הרופאים אשרי הורים יאלה נזורק גם אותך לפח אפילו שנולדת, פוי אוטיסט רע אתה חולה
לא צריך אותך, היה טוב.

המשך יום טוב ובהצלחה, ואגב שאני הייתי בן 8 חודשים אני דברתי יפה תקשרתי אם הורי בעזרת שפה וגם הייתי הולך
ורץ קצת יותר מאוחר וגם ידעתי לצייר שהייתי פעוט לא ממש -פיקאסו אבל לשרבט, אחר הייתי טוב  במספרים ידעתי לוח כפל יותר טוב מהורי ומבוגרים אחרים ,בגיל ארבע ובגיל 5-6 הייתי כמו מחשבון כולל לחשב  דברים אחרים יפים, הרבה מחברות- היו לי,

ועשיתי הרבה דברים יפים  אחר כך, אבל שוב אני אוטיסט בתפקוד גבוהה הבן שלך אולי לא, ואני דווקא לא מופתע שפסיכולוגית תחשוב ככה - ככה זה לא זר לי לא מאשים אותך ככה רוב בני האדם חושבים כגם הורים עצמם וגם האוטיסטים עצמם בלא מעט מקרים, מאחל לך רק בהצלחה ,ולא נעלבתי ממך מזמן אני לא נעלב או מרגיש, אז כנראה בגלל זה אני - אין לי טקט ואני נראה תוקפני.
לצפיה ב-'אני מצטערת נתאנל'
אני מצטערת נתאנל
09/04/2015 | 01:31
1
69
הדבר האחרון שרציתי זה לפגוע. מתנצלת מעומק ליבי. זו הייתה טעות מידי לרשום ככה.
אני מקווה שתבין שחס וחלילה לא התכוונתי בשום צורה לפגוע.
לצפיה ב-' לא נפגעתי- ממתי אני נפגע?'
לא נפגעתי- ממתי אני נפגע?
09/04/2015 | 02:23
45
תייחסי עלי כשוטה הכפר, כעל חולה רוח -אובדני- פסיכוטי למה בכלל לטרוח ולכתוב שאת מצטערת, אין על מה.
הכל  בסדר לא היית צריכה לטרוח ולהסביר.
לצפיה ב-'יש לך תינוק חמוד וחברותי.'
יש לך תינוק חמוד וחברותי.
09/04/2015 | 00:49
7
63
תהני ממנו. 
לצפיה ב-'כל התינקות חומדים'
כל התינקות חומדים
09/04/2015 | 00:53
4
52
ואני הייתי -מאוד מאוד חמוד אמרו שאני מעלף, עצרו את אמי ברחוב הסתכלו על העגלה ואמרו זה מלאך( עד היום יש כאלו
שאומרים שאני נראה כמו מלאך בפנים), אבל אז גדלתי ויש לו גם אישיות אז אמרו לא חמוד אלה  בו נגיד " הוא נראה חמוד  מאוד
אבל בפנים יש משהוא רקוב מאוד" סתם אני נותן דוגמה מחיי ,ואני בטוח שהוא חמוד תינוקות הם חמודים זה ברור כמו גור כלבים
חתולים הם-יפים הרבה יותר,( בטח שלי אין עליהם נשמות כאלו) ,אבל סתם הרגשתי צורך להגיב, אולי כי אני רוצה צומי? מי יודע
.....
לצפיה ב-'כל התינוקות חמודים '
כל התינוקות חמודים
10/04/2015 | 23:27
3
22
לכן צריך להינות מהם ולא לחכות עם סטופר 'מה יתפקשש'.
בחיים הכל בלתי צפוי ואי אפשר לחיות בפחד אין סופי. פשוט צריך לחיות.
וגם אין שום בן אדם שרקוב בפנים. החיים של אנשים יכולים להיות קשים אבל זה לא עושה את האנשים עצמם רקובים.
לצפיה ב-'תגידי את זה למי שאמר את זה לי לא לי'
תגידי את זה למי שאמר את זה לי לא לי
10/04/2015 | 23:46
2
18
ככה אנשים חושבים לא אני, ואגב דינה אני מאוד מאוד אוהב ,את הגישה שלך לילדים, היא נדירה, לא ראיתי הרבה דברים
כאלו, באמת על הכבוד
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
11/04/2015 | 13:06
1
9
לצפיה ב-' אין בעד מה.'
אין בעד מה.
11/04/2015 | 13:22
5
לצפיה ב-'תודה דינה על התגובה '
תודה דינה על התגובה
09/04/2015 | 01:32
1
30
לצפיה ב-'הוא מותק איזה תינוק הוא לא חמוד?'
הוא מותק איזה תינוק הוא לא חמוד?
09/04/2015 | 02:07
48
הם נפלאים ,עד שהם נחשפים לכל הזעומה שיש בעולם, ויכולים להפוך להיות אני(חרא שאף הורה לא מאחל לעצמי בן,
נבלה כמוני ,אבל אני מקרה נדיר), רוב האנשים לא כמוני אוטיסטיים- או לא, הם די-בסדר אז הכל טוב.

אני מאחל לך בהצלחה לך, ולבנך המותק,ורק טוב בברכה נתנאל.

לצפיה ב-'מאחל לך שהוא יהיה מאושר ויגשים את החלומות שלו, כמוני '
מאחל לך שהוא יהיה מאושר ויגשים את החלומות שלו, כמוני
11/04/2015 | 23:09
1
18
לצפיה ב-' ופן ירבו כמוך שמגשמים את חלומם למרות כל הקשים'
ופן ירבו כמוך שמגשמים את חלומם למרות כל הקשים
11/04/2015 | 23:20
18
ישר כוח.
לצפיה ב-'הילד שלי בן 7 יש לו נסיגה '
הילד שלי בן 7 יש לו נסיגה
05/04/2015 | 07:16
14
254
ילד בן 7 אוטיסט, נסיגה בכמה מובנים , בריחת שתן והתנהגיות והתקפי זעם קשים, המלצה על תרופה שעוזרת להרגיע אותו באופן קבוע שיהיה קשוב. רטלין ווינס לא עזר,
ניסינו את הריספרל אומנם רק כמה ימים והתופעות לוואי היו קשות.
הלכנו לד"ר מיכל רפפורט שאנחנו בקשר איתה.
רוצה לשמוע מהורים על טיפול בילדים שהם מתפרעים וצועקים, במיוחד שלא נותנים לו מה שהוא רוצה
אשמח אם תגיבו ותעזרו.
חג שמח
לצפיה ב-'יש לך אפשרות לתקשר איתו?'
יש לך אפשרות לתקשר איתו?
05/04/2015 | 11:18
91
לשאול אותו אם יש משהו שמפריע לו לאחרונה?
אולי הוא נמצא במסגרת שעושה לו רע?
לצפיה ב-'בודקים מה גרם לילד לכעס או לנסיגה'
בודקים מה גרם לילד לכעס או לנסיגה
05/04/2015 | 12:07
92
עושים חושבים ומנסים לשנות את הדברים, ללמוד איך למנוע את הפעם הבאה בניסיון להבין מה הפריע לו ולמה הוא התפרץ, עושים מאמץ להרגיע באותו הרגע. אנחנו לא משתמשים בתרופות כדי להרגיע, רוב הזמן הילד רגוע ואם קשה לו מנסים לעזור לו ספציפית לאותו המקרה.
לצפיה ב-'מה קורה כשכן נותנים לו מה שהוא רוצה ?'
מה קורה כשכן נותנים לו מה שהוא רוצה ?
05/04/2015 | 12:26
54
זו לא ביקורת אלא רצון לדעת איך הוא מתנהג במצבים שונים
לצפיה ב-'באיזו מסגרת חינוכית הוא נמצא? כמה זמן המצב הזה נמשך? '
באיזו מסגרת חינוכית הוא נמצא? כמה זמן המצב הזה נמשך?
05/04/2015 | 12:43
44
לצפיה ב-'בטח כבר חשבתם, אבל מה השתנה לאחרונה?'
בטח כבר חשבתם, אבל מה השתנה לאחרונה?
05/04/2015 | 14:00
7
65
מבחינת סדר יום? האם זה קשור לחופשת פסח?
לצפיה ב-'עצבני בלי סיבה וגם כך קורה בבית הספר התפרצויות'
עצבני בלי סיבה וגם כך קורה בבית הספר התפרצויות
06/04/2015 | 08:27
6
101
לדוגמא הלכתי איתו לגן שעשועים רצה להתגלש הפוך ולא הסכמתי וגם ולא היתה אפשרות, צעק צרח הרביץ לילדים וממש היה לי קשה לקחת אותו לצערי היה ממש סרט רע לכל הנהנים
לצפיה ב-'אין כזה דבר "עצבני בלי סיבה". תמיד יש סיבה, גם כשאינה ידועה'
אין כזה דבר "עצבני בלי סיבה". תמיד יש סיבה, גם כשאינה ידועה
06/04/2015 | 08:41
69
זה יכול להיות איזו מחשבה שמטרידה אותו, או איזה אירוע שהוא ראה, או כל דבר אחר. לא חסרות סיבות אפשרות לילד אוטיסט בן 7 להיכנס למצב כזה, ותרופות לא יוציאו אותו ממנו.

כלומר כן, תרופות יכולות "להרגיע" אותו במובן של לדכא את התגובות שלו כך שיהיה לסביבה היותר נוח, אבל זה לא באמת ישפר את ההרגשה שלו וגם עלול ליצור אינספור בעיות אחרות. חוץ מזה, את באמת רוצה להכניס חומרים שונים ומשונים לגוף של ילד בן שבע? אני מניח שלא היית חולמת לתת לו לשתות וויסקי או אפילו קפה, ותרופות הרגעה מכילות חומרים הרבה יותר חזקים ומסכונים מאלכוהול.
לצפיה ב-'להתגלש הפוך בגני שעשועים מה אפשר לעשות'
להתגלש הפוך בגני שעשועים מה אפשר לעשות
06/04/2015 | 11:16
1
92
היתה לבן שלי תקופה שרצה להתגלש הפוך או לשחק בצורה 'לא מקובלת', בגלל שלסובבים בגני השעשועים אין פתיחות לצורת משחק שונה (בלשון המעטה) והתגובות של הילדים וההורים יכולות להיות קשות כאשר רואים ילד משחק אחרת, לקחתי אותו לגנים ריקים יחסית שאין שם לחץ של הרבה ילדים והורים מסביב ועזרתי לו להתגלש איך שהוא רוצה בביטחה, החזקתי אותו ושמתי עליו עין כל הזמן. ובגלל שלא היו הרבה אנשים מסביב, ככה אף אחד לא צעק ולא איים עליו או עליי בזמן שהוא שיחק בצורה משונה.
יש ילדים שכאשר יש הרבה ילדים ואנשים ורעש מסביב כמו שקורה בגני שעשועים בשעות מסוימות הם נלחצים ומאוד סובלים. האם הבן שלך רגיש לרעשים או לצפיפות? אם כן עדיף לקחת נתון כזה בחשבון כאשר בוחרים לאן לצאת איתו, יתכן שיותר מידי רעש או צפיפות יכולים להוציא אותו מהכלים אחרי מינון מסוים או  להעמיס עליו יותר בתקופה כזו של שינויים כמו האביב/ פסח.
לצפיה ב-'מוסיפה גם: העומס מצטבר'
מוסיפה גם: העומס מצטבר
06/04/2015 | 14:15
58
לפעמים בני "בסדר" עם משהו, למרות שאני יודעת שבאופן כללי הוא לא אוהב את זה. וה"בסדר" הזה נמשך שעה, שעתיים, יום... ואז, בום, בבת אחת הוא מתפרץ! אני שואלת: למה? בגלל "הדבר הזה והזה". שואלת: אבל אתה פה כבר כך וכך זמן, למה לא אמרת קודם? כי רציתי, אבל כבר לא יכול יותר!
לצפיה ב-'יש סיבה. הסיבה רצה להתגלש הפוך.'
יש סיבה. הסיבה רצה להתגלש הפוך.
06/04/2015 | 19:39
2
61
זה לא משנה אם הסיבה מבחינתך מוצדקת או לא. הוא רצה משהו, את סירבת(זכותך המלאה) והתוצאה היא התקף זעם. לדעתי עדיף למנוע את כל העניין מראש. לא להתקרב למגלשה הספציפית או אפילו לגן המשחקים בכלל.
לצפיה ב-'נראה לי שהיא התכוונה למשהו קצת יותר כללי...'
נראה לי שהיא התכוונה למשהו קצת יותר כללי...
06/04/2015 | 22:44
1
52
אבל זה נכון שעימותים חוזרים ונשנים כמו סיפור המגלשה, יכולים גרום לילד לתחושה כללית רעה. הרי אוטיסטים לא שוכחים שום דבר, ואצל ילד בן שבע קטע כזה יכול בקלות להתפרש כ"סוף העולם". הוא לא מבין עניינים כמו בטיחות, או מהם הצרכים של אמא. כל מה שמעניין אותו זה שהוא לא קיבל את מה שהוא רוצה באותו הרגע.

ואני חושב שזה נכון עבור כל ילד שבע. רק שילד נ"ט היה שוכח את העניין אחרי חמש שניות, בזמן שאצל ילד א"ס האירוע מקוטלג כ"אירוע מס' 27 שבו המבוגרים הרעים רעים לא נותנים לי לכייף כמו שצריך".

לצפיה ב-'נכון. אין ספק שהיא התכוונה כללי. לכן רציתי לפרק'
נכון. אין ספק שהיא התכוונה כללי. לכן רציתי לפרק
09/04/2015 | 01:02
23
את העניין להרבה מקרים פרטיים. כדי להדגים כי לכל המקרים הפרטיים האפשריים תמיד יש סיבה. לכן הדגשתי שלא משנה לי אם הסיבה היא `מוצדקת` או לא. לכל סיבה תוצאה גם אם הסיבה `לא מוצדקת`. לכן ההמלצה שלי זה להתמודד עם הסיבות ללא קשר אם `הצדקה` שלהן.
אני מסכימה עם כל מה שכתבת. 
אבל נראה לי שהגישה הכללית של מטפלים (מכל סוג) שהא"ס `צריך ללמוד להתמודד אם מצבים שקשים לו` ולא `למנוע ממנו את המצבים שמוציאים מתגובה קשה`.
לצפיה ב-'לי עזר דבר אחד'
לי עזר דבר אחד
08/04/2015 | 19:57
46
שני מכות, אם חגורה בקצב לא מהיר מדי ולא איטי-מידי,או מכות עם נעלים,( אח אני זוכר את הנעל- הייתה טובה במשקל הנכון).
או ,לנועל אותי כדאי להירגע (שיטה מבית סבתי מסכן דוד) ולא ימשך למען-טובת הגולשים, האמת שום פסיכלוג לא עזר לי ושום
טיפול,זה עזר לי לזמן מסיום, לא שזה תרופת קסם ולא שאני ממליץ על זה,אלה מציין מה עזר לי, הורי זיכו לחיים ארוכים הם נשמות טהורות.

אף פעם לא אמרתי כלום אהבתי אותם, אנשים יקרים וטובים באים משפחה טובה מאוד( לא תגידו משפחת עוני ) קוראים  
חינוך-רוסי נוקשה סבתא אמרה ככה אבי חינך אותי זה הצליח לו, סבתא היא אחרת לא דוגלת באלימות גם הורי לא,אבל ילד כמוני צריך לחטוף מתי שהוא, כמו שאמרו " הוא משדר את מה אתה מצפה"( שאמי התלוננה על מה שעשו לי), אני רגיל.

ולעניין המותי: תאהבו אותו, תדברו איתו כובו אותכם כדורים וטיפולים, קח אותו פשוט שב איתו ושאל אותו מה קרה.
בעני זאת הדרך הנכונה ,לי לא היה את זה זה לא אומא שלבן שלך לא מגיע, רק טו אני מאחל לכם ובהצלחה.
לצפיה ב-'באלוהים אני מפלצת'
באלוהים אני מפלצת
08/04/2015 | 23:04
56
שום דבר לא מזיז לי, קצת רגש בן אדם באמת איזה דפוק- זה להיות עצוב כי אתה כבר לא מרגיש
זה גם רגש לא?,עד כמה אני יכול להיות אטום ולא לכתוב כמו רובט?, רק דברים רעים  -אני יודע לכתוב
מתוך רגש,באמת נמאס לי.אני בכיין
לצפיה ב-'חוששת שיש לי אספרגר צריכה עזרה ,בת 17'
חוששת שיש לי אספרגר צריכה עזרה ,בת 17
04/04/2015 | 19:02
36
280
שלום לכולם,אני חדשה באתר. נרשמתי אליו כדי שאנשים שמבינים בנושא יוכלו לעזור לי בדעתם האישית מההתבוננות שלהם.
אז ככה,אציג את עצמי .
מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד הייתי ילדה שקטה מופנמת וסגורה בחברה,תמיד העדפתי קשרים אחד על אחד ולא אהבתי להשתייך לקבוצות,אני זוכרת בחטיבה ובתיכון שכשהיו טיולים של שינה תמיד הייתי עם מעט בנות בחדר ובנות אחרות היו בקבוצות,לפעמים זה הפריע לי לפעמים זה הטיב לי כי עדיף חברה טובה אחת מאשר כמה שלא באמת נקראות חברות,החיסרון בזה היה שהיה לי קשה לקבל את זה שהחברה שלי תתחבר לעוד בנות,אני יודעת שזה נשמע מגוחך,תמיד היה לי קשה לשמור על קשרים לטווח ארוך,ביסודי ובגן זה היה אחרת. בחטיבה ובתיכון זה השתנה,עברתי הרבה משברים ואכזבות שהשפיעו עלי ושינו אותי והעצימו את הקשיים שלי,אני מאובחנת כבעלת קשב וריכוז,יש לי חרדה חברתית ואני רגישה מידי. אחתור לנושא,לפני כמה זמן קראתי על תסמונת אספרגר. אני יודעת שבאינטרנט זה כללי מידי ושאנשים מחפשים לקטלג עצמם לכל מיני מחלות נפש ובין היתר,כדי להרגיש יחידים ומיוחדים. דיברתי על זה עם אמא עם היועצת והמטפלת באומנות מיפה ושם קבענו שיחה ביחד, אמא אמרה שאין לי אספרגר וגם היועצת והמטפלת,אבל הן לא באמת מבינות בנושא. עשיתי כמה מבחנים אצל המטפלת באומנות..אני לא יודעת אם כדאי לי ללכת לאיבחון,מה אתם חושבים ? תודה לעונים,שאו ברכה ומזל
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
04/04/2015 | 19:23
113
ראשית, אספרגר, ספקטרום אוטיסטי בכלל, אינו מחלת נפש.
זו שונות נוירולוגית שנובעים ממנה קשיים ויופי.
אם השאלה האמנם את על הספקטרום מעסיקה אותך
יתכן ששווה לברר אותה, ולו רק כדי שתקבלי תשובה.
את צודקת כנראה- יועצות ומטפלות באמנות וגם רוב האמהות
לא בקיאות בתחום בד"כ.
כשמדובר באיבחון בנות, אפילו מאבחנים מוסמכים מפספסים לא אחת.
את יכולה לקרוא טקסטים של אספיות (נשים עם אספרגר)
ולהרגיש האם את מתחברת,
או לפנות לאיבחון מסודר (אם תרצי המלצות- תוכלי לקבל כאן).

כמה קישורים שאולי יעניינו אותך:

לצפיה ב-'באיזו מסגרת את נמצאת כרגע? אילו טיפולים את מקבלת? '
באיזו מסגרת את נמצאת כרגע? אילו טיפולים את מקבלת?
04/04/2015 | 21:43
40
לצפיה ב-'היי'
היי
04/04/2015 | 23:10
11
111
אני בביתספר רגיל,יש לי טיפול באומנות. למה?
לצפיה ב-'למה דווקא טיפול באמנות? אני חושבת שפסיכולוג/ית יוכלו לעזור..'
למה דווקא טיפול באמנות? אני חושבת שפסיכולוג/ית יוכלו לעזור..
05/04/2015 | 11:33
10
33
לצפיה ב-'בגלל ש'
בגלל ש
05/04/2015 | 12:25
9
89
טיפול באומנות זה מטעם בית הספר וזה שילוב של פסיכולוגיה עם אומנות ואני חובבת אומנות,הייתי בעבר אצל פסיכולוגית טיפול cbt
לצפיה ב-'ואת מרגישה שהטיפול באמנות עוזר לך באותה מידה שעזר הפסיכולוג?'
ואת מרגישה שהטיפול באמנות עוזר לך באותה מידה שעזר הפסיכולוג?
05/04/2015 | 12:41
1
21
לצפיה ב-'כן,כי זה שילוב'
כן,כי זה שילוב
05/04/2015 | 13:44
38
לצפיה ב-'טיפול ואספרגר לא בהכרח אמורים להיות'
טיפול ואספרגר לא בהכרח אמורים להיות
05/04/2015 | 14:52
6
65
קשורים ביחד. אם את מרגישה טוב עם הטיפול ובמיוחד אם את מרגישה שהוא עוזר לך, לא חשוב מה האבחנה.
אם יש לך אספרגר זה משהו שנולדת איתו. ז"א טוב לדעת מה האבחנה אבל זה לא משהו ש'יוצאים מזה בטיפולים'. אבחנה נכונה חשובה כדי להבין את המצב . כן טיפול או לא טיפול ואיזה טיפול זו כבר ההחלטה שלך.
לצפיה ב-'מה זה קשור. לא הבנת אותי'
מה זה קשור. לא הבנת אותי
05/04/2015 | 16:26
5
75
התכוונתי שטיפול באומנות זה שילוב של אומנות ופסיכולוגיה. עם אספרגר לא בהכרח נולדים,עדיין לא יודעים ממה זה נובע
לצפיה ב-'עם אספרגר נולדים בהכרח'
עם אספרגר נולדים בהכרח
05/04/2015 | 16:39
3
64
והוא לא נובע בדיוק מאותו מקום שממנו נובעת הזהות של כל אדם

לצפיה ב-'אני לא רוצה להתווכח אבל עם אספרגר לא נולדים,תבדקי בעצמך'
אני לא רוצה להתווכח אבל עם אספרגר לא נולדים,תבדקי בעצמך
05/04/2015 | 17:04
2
51
לצפיה ב-'בדקתי, ובכל מקום אפשרי כתוב שעם אספרגר נולדים, וזה הגיוני'
בדקתי, ובכל מקום אפשרי כתוב שעם אספרגר נולדים, וזה הגיוני
05/04/2015 | 17:06
56
זה גם תואם את נסיוני
אגב גם אני מאובחן בא"ס

לצפיה ב-'עם אספרגר נולדים, מי שאמר לך אחרת הטעה אותך'
עם אספרגר נולדים, מי שאמר לך אחרת הטעה אותך
05/04/2015 | 18:50
30
לצפיה ב-'בדיוק מה שאמרתי - לא קשור '
בדיוק מה שאמרתי - לא קשור
05/04/2015 | 23:54
43
טיפול פסיכולוגי או אחר הם דברים טובים אם הם עוזרים. אבל הם עוזרים בקשיים ספציפיים שיכולים להיות קשורים או לא קשורים לאספרגר. אם הם עוזרים זה מצויין.
לגבי אספרגר כן נולדים איתו. לא נדבקים בו ולא תופסים אותו ממקום כל שהוא.
לכן טיפול יכול לעזור בקושי ספציפי אבל אף טיפול לא מונע בבן אדם להיות אספרגר (אם הוא באמת אספרגר) ולא 'מוציא אותו מזה'. אספרגר זה מצב נוירולוגי מסויים של בן אדם שהוא נולד איתו. וכדי להיות בטוח אם אדם אספי או לא ,רצוי לעשות איבחון מקצועי.
לצפיה ב-'הצלחת להשיג קשרים של 1X1?'
הצלחת להשיג קשרים של 1X1?
05/04/2015 | 00:51
10
117
קיבלת הזמנה לבקו"ם?
האם את קבורה בעבר?
את *מרגישה* שאת מישתנה פנימית, או שגיל ההתבגרות עבורך הוא חיצוני בלבד?
האם את יכולה להגדיר בשביל עצמך את ההבדלים הריגשיים בין יסודי / חטיבה / תיכון?
אם את רוצה זוגיות ברמה כלשהי ולמטרה כלשהי: את מצליחה להשיג אותה?
יש לך קשרים חברתיים ללא קשר לטיולים וללא קשר לבי"ס? נגיד את נפגשת בקביעות עם חברות אח"הצ?
לצפיה ב-'היי'
היי
05/04/2015 | 01:58
9
115
מה זה בדיוק בקום? צבא? קיבלתי אבל אני עושה שנת שירות, אני קבורה בעבר אבל משתדלת להסתכל על ההווה ולראות את העתיד הטוב שמחכה לי, אני מרגישה שאני משתנה פנימית וגם חיצוניות אבל יותר פנימית,אני מבינה יותר דברים ומתעמקת יותר,המוח יותר פעיל מגיד כך.. ועם זאת גם מאוד מתבאסת מגילי,אני מרגישה הרבה יותר צעירה מגילי כיוון שהקושי חוויתי דברים ואני מרגישה שהזמן עף ושאנשים מתיחסים אלי שונה ושופטים אותי בגלל הגיל.אני לא רוצה ולא חושבת על זוגיות כרגע,זה לא מעסיק אותי . למרות שאני בקשר עם מישהו כבר שנתיים קשר וירטואלי..רצינו להיפגש אבל בגלל הקשיים שלי הוא סבל מיזה אני משערת..לצערי הרב. עברתי ביתספר השנה כך שאין לי קשרים חברתיים מחוץ לבית הספר,קשה לי להסתגל לשינויים למקומות חדשים ולאנשים.. בביתהספר הקודם היתה לי חברה טובה אנחנו עכשיו בקשר וירטואלי במחשב מידי פעם ומתכננות אולי להיפגש..בעבר כן היתי יוצאת מי שהציעה לי.. אבל לא ממש אוהבת את  
לצפיה ב-''
05/04/2015 | 02:02
62
יש מצב שאת לפחות אשת-אמצע.
לצפיה ב-'האם את עושה שירות לאומי או שנת שירות לפני הצבא ?'
האם את עושה שירות לאומי או שנת שירות לפני הצבא ?
05/04/2015 | 14:54
7
41
האם את מעוניינת בפטור מהצבא ?
לצפיה ב-'לא. אני עושה כנראה שנתיים שירות לאומי במקום צבא,אבל ישלי זמן'
לא. אני עושה כנראה שנתיים שירות לאומי במקום צבא,אבל ישלי זמן
05/04/2015 | 16:28
6
37
לצפיה ב-'אם זה לא סוד , על סמך מה'
אם זה לא סוד , על סמך מה
05/04/2015 | 23:57
5
54
קיבלת פטור ?
לצפיה ב-'למה שאקבל פטור? אני הולכת לשירות לאומי במקום צבא,יש בחירה'
למה שאקבל פטור? אני הולכת לשירות לאומי במקום צבא,יש בחירה
06/04/2015 | 01:25
4
36
לצפיה ב-'אין בחירה.לפי החוק כולם חייבים להתגייס לצבא'
אין בחירה.לפי החוק כולם חייבים להתגייס לצבא
06/04/2015 | 16:00
3
65
אלא אם כן שלהם פטור. ולשירות לאומי יכול להתנדב רק מי שיש לו פטור רשמי מהצבא.
אם אמרת שיש לך בחירה ייתכן שאת בחורה דתיה ולהן יש פטור די גורף. לבת שלי היה פרופיל 45 והצבא עדיין החליט שהוא נותן פטור (בלי שהיא ביקשה). לכן אם את מועמדת לשירות לאומי זה אומר שיש לך ביד פטור מהצבא (אם אין פטור לא יקבלו יקבלו אותך לשירות לאומי ופשוט יגייסו)
לצפיה ב-'תיכנסי להודעה'
תיכנסי להודעה
06/04/2015 | 23:46
2
59
לכולם יש בחירה בין צבא לבין שירות לאומי,אני הלכתי להצהיר ברבנות שאני דתיה ואני עושה שירות לאומי.בנתיים אני יעשה שנת שירות ואז אראה מה הלאה אולי צבא או אולי שאמשיך בשירות.. אבל יש לי עוד הרבה זמן.
מאז שאת היית בצבא הזמנים השתנו
אני מאמינה
לצפיה ב-'יש דברים שמשתנים ויש שלא'
יש דברים שמשתנים ויש שלא
07/04/2015 | 08:51
1
75
חוק שירות בטחון חל על כל אזרח מלבד מי שפטור ממנו מסיבה מסויימת,
היום בדיוק כמו כשזקנות כמו דינה וכמוני היו בצבא
אם הצהרת שאת דתיה וזה נכון, סבבה.
זו סיבה לקבלת פטור.
לצפיה ב-'47 זה זקנה?'
47 זה זקנה?
09/04/2015 | 01:20
32
מתי תגיד אימי שנושקת למי יודע כמה?,היא דווקא מרגישה צעירה ומתנהגת כמו צעירה וזה די מביך למען האמת - אפילו מאוד.
זקנה לא  קשור לגיל אלה לאופי, סבתא שלי בת 84 והיא מתנהגת כמו בחורה זה די מדהים כמה כוח יש לה ומרץ ושמחת חיים
היא אומרת  את- המשפט הידוע" אני כבר ינוח בקבר", אישה מיוחדת ונדירה כל כך טוב לב כזה לכל יצור חיי, לא ראיתי- וכנראה גם לא אראה, עברה 7 מדורי גהנום - מי שנולדה- עד היום, ועדין מלאת חמלה זה מרגש אותי גם עכשיו.
לצפיה ב-'מה זה אומר לפחות אשת אמצע?'
מה זה אומר לפחות אשת אמצע?
05/04/2015 | 02:22
9
83
..
לצפיה ב-'זה מושג שהמציאו כאן בפורום'
זה מושג שהמציאו כאן בפורום
05/04/2015 | 08:27
8
105
איש אמצע זה מישהו שקרוב לספקטרום אוטיסטי אבל לא שם

את יודעת התיאור שלך מאוד דומה לשלי

תמיד היו לי חברות בודדות. אבל תמיד פחדתי מקבוצות. לא אהבתי פגישות קבוצתיות

אף פעם לא עברתי אף איבחון כי כשהיתי ילדה לא היו איבחונים.

אבל לפי איבחון עצמי גם חושבת שיש לי חרדה חברתית ובעית קשב וריכוז
לצפיה ב-'גם אני...'
גם אני...
05/04/2015 | 14:10
7
77
הבעיה שעם הגיל זה מחמיר: הקושי לשמור על הקשרים הישנים, הקושי למצוא קשרים חדשים...
אובחנתי בגיל 40, אחרי אבחון של בני. זה, בעצם, לא נותן לי כלום, חוץ מהבנה עצמית וקבלה עצמית שכל מיני "שטיקים" שלי זה לא סתם, ולא מגוחך, ולא שאני חייבת להתאמץ יותר. זאת אומרת, אני כן מתאמצת, מניחה שיותר מאדם רגיל, אבל כשזה לא מצליח לי - אני יותר סלחנית לעצמי, יותר מחבקת...
אבל לזה מספיק להגיע להבנה עצמית, לא צריך חותמת של שום רופא.
אולי הדבר הכי חשוב למה כדאי לך לעשות אבחון *אצל מומחים* - זה לקראת צבא. ואולי יש סל שיקום ברווחה. אבל זה אם תגיעי לקשיים שלא תוכלי לפתור בכוחות עצמך ובעזרת משפחה.
לצפיה ב-'אני הגעתי לסלחנות '
אני הגעתי לסלחנות
05/04/2015 | 15:23
60
בלי שום איבחון.
בילדיות ידעתי שאני פחות חברותית מרוב הילדים וסבלתי מזה.
בערך בגיל 20, הרבה לפני שנולדו לי ילדיי ולפני שבכלל הכרתי מושג אוטיזם, הכרתי וסיכמתי לעצמי אלו סיטואציות חברתיות קשות יותר עבורי. ואלו סיטואציות לא .
ואז ניסיתי למנוע סיטואציות "קשות". ואילו שפחות קשות להתאים לעצמי או את עצמי לסיטואציות
וגם למדתי לקבל את עצמי כמו שאני.
כלומר למדתי בעיקר 2 דברים - לפצות קשיים מסויימים דרך דברים אחרים שפחות קשים.
ואיפה שאני לא מצליחה אז לקבל את עצמי כמו שאני
לצפיה ב-'אצלי המצב דווקא משתפר עם הגיל. אולי כי אינני מפחד להיות עצמי'
אצלי המצב דווקא משתפר עם הגיל. אולי כי אינני מפחד להיות עצמי
05/04/2015 | 15:58
2
57
לא מחפש להיות "נורמלי" ולא מחפש להיות "כמו כולם" ולא מודד את עצמי לפי הסטנדרטים של "מה שמקובל" (בין השאר, משום שאני יודע שהרבה מהדברים שנחשבים "מקובלים" הם הרגלים רעים ומזיקים, ואין לי שום רצון להתחיל לאמץ לעצמי הרגלים רעים רק בגלל ש-95% מהאנשים בעולם מקיימים אותם).

ושיהיה ברור: אני לא מחפש לעצמי חיים קלים, ולא מסתפק במועט. יש לי חלומות גדולים ושאיפות גדולות, ואני משקיע 110% כדי להגשים אותם. אבל אני לא "קונה" את הטענה שהדרך היחידה להצליח בחיים היא "להיות כמו כולם", ואין לי שום כוונה לבזבז כמויות אדירות של אנרגיה על עמידה ב"סטנדרטים חברתיים" שרירותיים שלא מקדמים אותי לשום מקום.

לצפיה ב-'אני מדברת לא מה ש*אני* רוצה ומסתבכת'
אני מדברת לא מה ש*אני* רוצה ומסתבכת
06/04/2015 | 14:07
1
40
לא חושבת שבגלל שאני רוצה "כמו כולם" או "מה שמקובל", מזמן ויתרתי על ניסיון לעשות את זה... למרות ש... עכשיו, כשיש לי ילדים (ובמיוחד אחד שאני כאמא צריכה לעזור לו מבחוץ) אני יותר שמה לב ודגש על "איך האחרים".
אבל סטיתי מהמסלול: דיברתי שאני מנסה לעשות דברים שאני בוחרת לעשות (או מבינה שצריך לעשות), אבל לא מצליחה. חלק מדברים אובייקטיבי, חלק - כי אני *רוצה* בצורה מסויימת, אבל לא מצליח לי...
לצפיה ב-'גם לנ"טים לא הכל תמיד מצליח, רק שהם מומחים בלהעמיד פנים שכן.'
גם לנ"טים לא הכל תמיד מצליח, רק שהם מומחים בלהעמיד פנים שכן.
06/04/2015 | 22:35
34
לא סתם קיים הפתגם המפורסם שאומר שהחיים הם לא פיקניק. וזה לא א"ס שהמציא את הפתגם הזה

וזה נכון. החיים באמת לא פיקניק. רק שזה לא רק דבר שלילי. זה גם דבר חיובי, כי רק בזכות הקטע הזה של "לא פיקניק", אנחנו יכולים לצמוח ולהתפתח כבני-אדם.

לצפיה ב-'אני קיבלתי את עצמי בדרך מעט שונה אבל דומה'
אני קיבלתי את עצמי בדרך מעט שונה אבל דומה
05/04/2015 | 16:48
52
שהפסקתי להתאמץ על מנת לעשות מה שרע לי רק בגלל שהסביבה מזהה את המידה והצורה שבה איני מתאים לשגור ולמוסכם כקושי

מבחינתי אני בוודאי לא פחות חברתי מהנ"ט
במובנים מסויימים,כמו הרבה אוטיסטים, אני אפילו יותר חברתי מהאדם הנורמטיבי, בדיוק בגלל שאני חברתי בצורה אחרת מהם
וזה שהמומחים והמאבחנים אפילו לא מתאמצים או מנסים ללמוד את זה או לברר את הסיבות לכך מהווה בשבילי סיבה מספקת לא להקשיב לשום דבר שהם אומרים ולא להאמין לשום הכללה או תפישה שלהם את האוטיזם

מבחינתי, הדרך שבה המומחים והמאבחנים "רואים" אותי מעידה רק על הקשיים שלהם וככזאת אינה רלוונטית בשבילי בכלל
עיוורון כלפי האחר והאחרות זה מאפיין נורמטיבי מובהק שלכן גם אין הרבה טעם להאבק בו וכל מה שצריך לעשות זה לנסות לשרוד אותו

צבא זה לא מומלץ
אם אפשר להשיג קצבה מביטוח לאומי אז זה יכול מאוד לעזור
לי זה עזר להתפתח מנווד חסר בית לאדם שמפרנס את עצמו יפה מאוד
ולו רק בגלל שזה איפשר לי קיום נטול נ"ט ככל האפשר

לצפיה ב-'בגיל 40 במה?ספקטרום???'
בגיל 40 במה?ספקטרום???
09/04/2015 | 01:07
1
44
איפה?
לצפיה ב-'פרטי'
פרטי
09/04/2015 | 11:03
9
לצפיה ב-'לדעתי כדאי לעשות איבחון מקצועי.'
לדעתי כדאי לעשות איבחון מקצועי.
05/04/2015 | 14:46
55
כך יש סיכוי יותר גבוה לקבל תשובה מוסמכת.
ואת לא מחפשת 'לתייג עצמך באינטרנט'.
אם מצאת משהו שמדבר אלייך סימן שיש שם משהו.
לצפיה ב-' חג פסח שמח לכולם'
חג פסח שמח לכולם
03/04/2015 | 14:02
6
45
שהיה לכולם חג פסח שמח,מקווה שתעבירו- את החג בנחת- ושתהנו מהחג הזה, אני אוהב אותו, ומקווה
שאתם  גם תהנו, אז לכל חברי הפורום היקר ובכלל לכולם חג פסח שמח- ממני בברכה נתנאל.
לצפיה ב-' חג חרות פורח ושמח גם לך ולכולם'
חג חרות פורח ושמח גם לך ולכולם
03/04/2015 | 17:06
4
60
לצפיה ב-'גם לך, שלומית. ורגישות להבין שחופש הוא לא אנרכיה...'
גם לך, שלומית. ורגישות להבין שחופש הוא לא אנרכיה...
04/04/2015 | 13:00
3
38
לצפיה ב-'הערות על התנהלות הפורום מקומן במסרים'
הערות על התנהלות הפורום מקומן במסרים
04/04/2015 | 17:22
1
47
או בקישור שמיועד לכך, בראש העמוד.
לצפיה ב-'לא נראה לי שזו היתה הערה על הפורום (ובוודאי שלא על הניהול)'
לא נראה לי שזו היתה הערה על הפורום (ובוודאי שלא על הניהול)
05/04/2015 | 09:56
21
לצפיה ב-'חופש הוא אנרכיה'
חופש הוא אנרכיה
04/04/2015 | 18:16
28
לצפיה ב-'חג פסח שמח!'
חג פסח שמח!
05/04/2015 | 13:58
16
לצפיה ב-'ריגשותי כעת.'
ריגשותי כעת.
03/04/2015 | 06:40
5
120

אני  
 אני חושב למה לא רצחו אותי כבר?, למה מגיע לאדם כמוני לחיות?, שיעשו לי טובה ויתקעו לי כדור
כבר בראש,חושב על דברים נוראים,חולים על דברים מזעזעים,והכי גרוע לא סובל את עצמי באופן
טבעי לחלוטין, כלומר ללא שום טריגר, חשוב שמה שעשו לי (  כל אותם פגעיות) היו מגעיות לי כי
אני רע ולאנשים רעים ,מגיע לסבול על אותם חטאים ודברים רעים שהם עשו לאחרים, אני לפעמים
אומר לעצמי " למה היית צריך לבוא לעולם?,לשם מה? ,במה אתה מועיל, הראי אתה איש נורא- ואיום

למה עד עכשיו זה לא קרה?,למה- לא לסיים את הסבל שלך ושלהם?,תגמור אם זה תוריד את הזבל ויאלה
גמרנו" זה דברים שאני מרגיש כמעת כל יום, אז לגמרי- מבין אותם /אובדנים/,זה קשה אבל אתה לפחות לא חושב באמת.

דברים כאלו רעים על עצמך, אלה אלו תחושות בשעת משבר, אני באופן כללי חושב שאני כישלון ואני אפס לא משנה
 כמה חותמות היו לי שאני ההפך הגמור,מבחינה עובדתית כלומר ( מבחני מנת משכל/ מה שכתבו עליך וכולי),שום דבר לא עוזר אתה עדין מרגיש לוזר, לפעמים אני רואה בראש שלי את מותי, ואני אומר מתי הם ישכחו אותי? תוך שנה? שנתיים?

אז בסדר,יבכו שנה גם את אחותי הם שכחו אז עוד זבל אחד  הגיע לפח האשפה, מה יקרה? אולי אלו מחשבות  
 קציניות -אבל הצלקות בגוף שלי מעידות על כך שכנראה בער לי באותו רגע לקחת סכין ולהתחיל לחתוך לעצמי קצת את היידים,סך הכל זה תענוג, אבל אבא שלי לא מרשה לי,הוא אמר שהוא יאשפז אותי שוב כמובן, אז אני מפחד, מה  

מוג- לב -אני אחרת, חיי היו משתנים מקצה -לקצה בכייון חיובי או בכייון שנחשב לשלילי בעני החברה,ובעני הוא טוב  
 לא פחות,סיכום: אל תיתחסו- למסכנות ואומללות שלי  לך - ותזכורו כולם- לעולם אל תיהו אני,זה כלל לחיים אני מייעץ את זה לכולם,חרא להיות נתנאל, באמת,אבל תמיד יש גרוע יותר אז אולי זאת חצי נחמה.

תגידו לי את האמת פעם אחת בפנים, למה אתם מסתובבים? תגידו לי את מה שאני רוצה,באמת לשמוע,שעדיף שאני ימות,שהמוות הוא מה שירפא אותי מהסבל הזה שנקרא חיים,שאני לעולם לא ישתהב לא כי אין סיכוי לאוטיסטים, אלה כי לי באופן אישי אין שום סיכוי,אני זן נחות, וכמו שאמר דרווין " מי שלא מתאים את עצמו לסביבה בסוף נכחד וגזע

אחר מתפתח",זה כזה פשוט לא?,תקעו בי את הסכין, את המילה ,אל תלחשו לי שאני בסדר,שאני חכם בזמן,שאני ההפך, תומרו לי את אשר על ליבכם, לא את מה שאתם מוכרים לי או יותר גרוע לעצמכם, תקעו בי הלהב,להב שאני לא יכול לעמוד בהש,יגרום לי להשתנות, שיגרום לי לאמין בעצמי, שיגרום לי להבין שאין לי יכולת כמו שאני מדמיין, למות זה לא קרע ( לא פיזית ולא נפשית) כי כבר אין נפש,נשמה אין אז תנו לי כמה קגעים של אושר, אם הבדדיות\\

הזאת, אם הכאב המתוק שיכול רק הוא לגרום לי להפתח לאדם אמתי,לאדם שלם תנו לי להרגיש את הפטיש על חזי,את הקרבות אני נלחםפ יום יום לא רוצה לנוח, רוצה חבר אחד שידע מזה להיות לוחם ללא מטרה, חוץ מהרס עצמי,ובניה של נגכשולים עוד עוד פעם לא עשיתי כלום,זה מספםיק להתבכיין ,זה ה שאני מרגיש, או יותר נכון מה שאני חושב שאני מרגיש.

לצפיה ב-'יש רק נתנאל אחד. בדיוק כמו כל אדם אחר, אין לך תחליף.'
יש רק נתנאל אחד. בדיוק כמו כל אדם אחר, אין לך תחליף.
03/04/2015 | 11:16
2
48
וזה בכלל לא קשור לכמה שכל יש לך או איזה כשרונות יש לך. לא שחסר לך שכל, כן? אבל הנקודה הזו לא רלוונטית לשאלה האם מגיע לך לחיות, או האם יש טעם בחיים שלך. כל אדם הוא עולם מלואו, ואין כזה דבר אדם מיותר.

מאחל לך שבכל זאת תמצא את הדרך שלך בחיים (תהיה אשר תהיה) ותצליח בה.

לצפיה ב-' תודה אני מקווה'
תודה אני מקווה
03/04/2015 | 12:38
19
מאוד להיות מאוד-ושלם עם עצמי.
לצפיה ב-' כמה נקודות:'
כמה נקודות:
03/04/2015 | 12:59
30
1. עניין, השכל הוא לא המרכיב החשוב והמשמעותי ביותר,שבגינו אני מרגיש שלא מגיע -לי לחיות זה ממש לא.
מה שגורם לי להרגיש ככה,אלה זה תחושה לא נעימה, שאני לא מצליח בתחום מסיום, ומרגיש ריקנות, למשל
לא מעט פעמים אמרו שאני מאוד חכם,היו כאלו שאמרו שאני מבריק וגאון וכל שאר הדברים,גם כאלו ללא היכרות
מעמיקה אם "השיגי" על סך מה שאני כתבתי להם כאשר התכתבתי איתם,למשל אני מקבל מכתבים בנוסח" אתה כזה
מבריק ממש אתה נותן לי השראה, הלוואי שהיו עוד אנשים כמוך" גם מחברים קרובים וגם מסתם אנשים, כמובן שאני

לא לוקח את זה ברצינות, כי ככל שיש שימוש במחמאות ככה רמת השפעה שלהם יורדת לפי דעתי, אותו דבר
האבחונים של הפסיכיאטרים, שכתבו שחור על גבי לבן את מה שתיארתי למעלה,ואפילו החמיאו יותר, זה עניין
פנימי לחלוטין, ולא קשור למה בחוץ חושבים,אני עצמי צריך לחשוב שיש לי יכולות ולא משנה אם אני יחשב מחנון
או גם מחנון על, אם אתה מבין את  כוונתי,זה מה שיש לי להגיב בנוגע לסעיף הזה.

ב. הרגשות שבאת גורמות לי להרגיש מיותר,הם רגשות האשמה, על מה שאני עשיתי, או על מה שלא עשיתי.
באופן כללי אנשים בעלי דיכאון קליני,לא חושבים באופן הגיוני, לכן זה שזה גם כולל תנודות במצבי רוח אז זה בכלל
סיפור, כי אתה יכול להיות הכי שמח, ומילה אחת שיר אחד שמעת, כל דבר קטן הופך אותך ממאושר ביותר לעצוב
ביותר,ועד לרמה שאתה רוצה לסים קץ לחייך, או לחלופין לפגוע בעצמך- פיזית כדאי לה'ל על הכאב, כי כאב פיזי

זה לא באמת כאב אמיתי כמו שברון- לב, ככה לפחות אני חושב,זה אמנם כאב אבל לי כואה שוברים את ליבי מאשר
אני ישבור לעצמי עצם, או יכאב לעצמי מבחינה פיזית, אבל אני כבר לא עושה את זה בגלל אבי, שאיים עלי שפעם הבא
אני יתאשפז, לזמן ממושך, ושזה לא יכול לקרות יותר, אני לא יודע זה טוב או רע, אבל אני כבר לא עשיתי את למעלה משנה
חצי, אז כנראה שני יכול גם בלי.

לסיכום:אני לא יודע בדיוק לפרט למה אני מרגיש ככה,לכן אולי דברי לא נראים ברורים, לצערי אני לא ניחן ביכולת ביטוי
רגשי ברמה גבוהה, אז אולי היה קשה להזדהות-איתי, ולהבין על מה אני מדבר- אבל מקווה שדברי היו ברורים פחות
או יותר, אלו שני נקודות שרציתי לציין.

המשך,יום טוב וחג פסח- שמח.
לצפיה ב-'אף אחד לא אוהב אותך בעולם? אתה לא אוהב אף אחד? '
אף אחד לא אוהב אותך בעולם? אתה לא אוהב אף אחד?
03/04/2015 | 13:52
1
22
לצפיה ב-' אני אוהב הרבה אבל לא מחזירים לי אהבה'
אני אוהב הרבה אבל לא מחזירים לי אהבה
03/04/2015 | 13:55
47
כפי שהייתי רוצה, לכן אני אומר שאהבה אמתית והדדית היא דבר זר לי, לפחות כרגע,נקווה לטוב.
לצפיה ב-'חסר ישע '
חסר ישע
02/04/2015 | 21:45
4
138
מה זה אומר בקשר לאוטיסטים. נדמה לי שככה כתבה העובדת סוציאלית.
לצפיה ב-' לא כל האוטיסטים חסרי ישע'
לא כל האוטיסטים חסרי ישע
02/04/2015 | 23:10
70
תפרט יותר.
ואז נוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'חוסר מסוגלות לעצמאות ביומיום'
חוסר מסוגלות לעצמאות ביומיום
03/04/2015 | 02:03
38
לצפיה ב-'האם אתה יכול לפרט יותר לגבי המקרה ?'
האם אתה יכול לפרט יותר לגבי המקרה ?
03/04/2015 | 10:16
1
44
בן כמה האוטיסט, מה הקשר אליך, באיזה מסגרת חינוכית או טיפולית נמצא ובאיזה הקשר העובדת הסוציאלית כתבה את זה ?
לצפיה ב-'לקח לי הרבה זמן להרשם'
לקח לי הרבה זמן להרשם
09/04/2015 | 01:21
26
בכול מקרה הסוציאלית אמרה אספרגר אחרי ועדה וגם אמרה חסר ישע בפתקק שהיתי אמור להעביר והעברתי לאאזה מכון.
אז היה ככתוב חסר ישע. מזמן עברתי 18..
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
03/04/2015 | 03:18
43
244
אם תמיד כולם מנצחים אותי כל הזמן,
אם אני תמיד לכל היותר השעשוע שלהם כדי שיהיה להם על מי לפרוק תסכול מולד,
אם כולם כל הזמן תמיד מרוויחים על חשבוני ואני רק מפסיד כל הזמן,
אם כולם כל הזמן רק צודקים ורק אני תמיד טועה:
  בשביל מה אני בכלל קיים? למה אני...
המשך>>
אם תמיד כולם מנצחים אותי כל הזמן,
אם אני תמיד לכל היותר השעשוע שלהם כדי שיהיה להם על מי לפרוק תסכול מולד,
אם כולם כל הזמן תמיד מרוויחים על חשבוני ואני רק מפסיד כל הזמן,
אם כולם כל הזמן רק צודקים ורק אני תמיד טועה:
  בשביל מה אני בכלל קיים? למה אני מבזבז להם את החמצן? איפה כתוב שנולדתי כדי להיות שק איגרוף פאסיבי?

למה כולם חיים בשבר מדומה כל חייהם (מרמים עבורם) ולי יש *לכל היותר* פנטזיות על איך אני מרוויח? (אני מקופח *קשות* לעומתם)
למה תמיד נגזר עליי לראות את כולם הופכים למבוגרים, ורק אני במקרה הכי טוב: נזכר מאוחר מידיי באיך לחיות'?
למה אם אני מנסה אז אני נכשל? למה תמיד הכל יקר לי מידיי?

הפחד שלי הוא שגם ניסיון ההתאבדות שאני מתכנן יכשל, כרגיל, ואני אשאר עם הראיות סביבי ללא יכולת להפטר מהן, ויגזר עליי להמשיך לחיות, וכך ליהווה הפסיכופת יהיה על מה לאונן.

כל הזמן כולם תמיד רק לוקחים ממני. כל הזמן כולם שודדים ממני. כל הזמן כולם קודם כל מוודאים שהם לא יכולים להפסיד גם אם הם רוצים, ורק אח"כ הם מרשים לי לנשום (בחושך, מכווץ בתנוחת העובר, עם עיניים עצומות, וגם אז עומד להם מלהפריע לי: כשאני מעז לשפר עמדה זה מייד עונש רציני)
אם כשבני משפחה מהמעגל הראשון שודדים ממני כסף והבנק מגבה אותם,
ואם כשבכל מסגרת חברתית כולם מגנים על עצמם מפני העבריין התורן, אבל כשאני מגן על עצמי רק אני נענש,
ואם כשאני רוצה ייעוץ מקצועי אבל לא מסוגל להבין שכבר נדחתי ממנו,
תמיד תמיד תמיד כולם חיים ורק אני זומבי!!!!!!!!

כל הזמן אני רק חושב על איך אני רוצח את כולם: בפטיש גדול, באונס, בקולרי נפץ שאני מחבר להם. כל הזמן יש לי קו מחשבה על איך אני נשאר האזרח היחיד בישראל; כי כשאני נפגע זה מצחיק, אבל כשאני פוגע מייד כל המשפחה שלו, והחברים שלו, והחברים שלהם, ובני המשפחה שלהם: כולם נואשים ללרצות להתאבד עליי, כי רק בשביל זה אימא שלהם המליטה אותם.
תמיד כולם רק כן ורק אני תמיד לא. זה תמיד על חשבוני ולעולם לא על חשבונם. תמיד כולם בונים את עצמם ורק לי רומזים להרוס את עצמי עד שאני מסכים להבין.

אף אחד אף פעם לא נענש חוץ ממני.
תמיד כולם צודקים ונכונים חוץ ממני.
תמיד כולם משתלבים ומצליחים ובונים את עצמם וממשיכים הלאה ורק אני לא.
מרגיש לי נכון להיות רוצח סידרתי, אבל ברור מאליו שאענש עוד לפני המקרה הראשון.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה