לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'גאונות./ אלימות/ חוסר י"כולת - להתבטאות"", וחינוך דיון'
גאונות./ אלימות/ חוסר י"כולת - להתבטאות"", וחינוך דיון
10/07/2015 | 23:00
8
84
אני הייתי רוצה לשואל אותכם. האם צריך להשתמש במילה גאונות ,האם היא לא בעצם יוצרת הילה של "קדוש" ואז אסור לפסול את דעתם.
כי אנחנו הקטנים? אני חשבתי כך אבל מי שהיא העירה לי  על כך.  אז התחלתי לחשוב על זה, האם לא צריך להשתמש במילה גאונות? לחושב
שהילד גאון? לומר לו את זה? האם יש צורך לשבח את הילד על יכולתיו השכליות האם זה טוב? אות לא שיבחו תמיד  אבי כינה אותי " המפגר"
לעומת זאת אמי תמכה יותר אבל גם לא אמרה לי ישירות שאני חכם גם שהראיתי  יכולות מיוחדות דבר שמאפיין הרבה אוטיסטים, השאלה שלי האם
יש צורך להשתמש במילה הזאת? אולי צריך לומר חכם? וזהו? מה דעתכם דרך החינוך הנכונה לילדים, ובכלל מה דעתכם על גאונות, עוד טענה
לפעי דעתי גאון הוא אדם שרואה את העולם אחרת,  עמוק יותר, חזק יותר, רחב יותר, ויש לו יכולת לתרגם את זה כלפי חוץ, האם חובה לראות

שאותו אדם גאון? כלומר לראות את היכולות? למשל אני הכרתי אוטיסטים בתפקוד נמוך ( גם שהייתי בית ספר איתם) והם לא הראו מהתחלה.
אבל לאחר מכאן ראיתי שיש להם יכלות לפעמים מופלאות. מה דעתכם על העניין של התרגום כלפי חוץ? האם כל העניין של רמות תפקוד נראה לכם
שולי? יכול להיות שפשוט אותו אוטיסט בתפקוד נמוך הוא יותר מחובר לעצמו ופחות מראה כלפי חוץ ולא בהכרח פחות חכם? כי לפי ידעתי הטענה
שבתפקוד נמוך הם בעלי פיגור, שמעתי את זה המון, גם דברים רעים מאוד על זה שלא צריך שהיו באותו מסדרת עם תפקוד גבוהה, על אימות היסטריות
שהילד האוטיסט" המפגר" לא יתקרב, בעני זה דוחה ,ולא חברי, צריך לחבק אותם, לנשק אותם, הם בני אדם נפלאים ,חכמים, מבריקים, וטובי לב ,ורגישים בטירוף,
לי אמרו

שאין לי רגשות מפותחים, כמו שאמרו למשל שאיש הגשם הוא לא -רגיש, כך אמרו לי " תסמונת סוונט" בתפקוד רגשי נמוך מאוד, לא- מחובר לסביבה, לא
מבין את ריגשותיהם של הוזלת, בעיות תפקוד בפן היום יומי, וכולי, האם אתם חושבים שהם פחות רגישים? כמו שאמרו עלי בעני אני סופר- סופר רגיש, לעצמי.א
 אני נעלב ויכול להיות מאוד מאוד עצוב, ממש לבכות. ועל מה שאמרו לי לפני שנים. אני זוכר כל מילה רעה, וזה חרוט לי בזיכרון לתמיד, ואז זה כמו סרט נע לי במוח

אחרי שנה אפילו ואני נלחם בזה וןזה מעציב אותי ואני משתגע. אני יכול  להתאבד רק בגלל שהציפו אותי רגשות של השפלה או שפגעתי במי שהוא שאני אוהב. למשל
העלבתי מאוד את אבי או את אמי. עד היום אני זוכר את זה. ואז אני רואה תמונה, מתחיל- לבכות, והם לא מבינים, האז טוענים שאני  עושה הצגות, לא יודע כי
אני מתבודד ולא אומר אני " אוהב אותך, אבל אני מחבק ומנשק הרבה את אמא. אבל הם לא רואים את זה ואומרים שזה מנפולציה( המטפלים גם אבי), זה מאוד פוגע, עוד שאלה מה 
 דעתכם על היכולת של האוטיסטים? אני יודע שאני חופר על זה, אבל מה לעשות זה מאוד מעניין אותי, אני אשמח לשמוע מאראנה למה לאוטיסטים יש אותם יכולות מיוחדות

לעומת ילדים רגילים, ולמה מבחינת "רגש הם מעכובים" כי טענו עלי מי שאני ילד קטן שאני חכם מאוד אבל יש לי עיכוב רגשי/ ו הייתי אצל קלנאי תקשורת, ואצל מרפה  בעיסוק
שעבדו על זה. ולא הצליחו. אז בסוף תקשרתי רק דרך ציורים, כי גם שהתעללו בי לא אמרתי כי לא ידעתי לפנות לעזרה לא האמנתי שהורי יעזרו לי , עוד שאלה אתם חושבים שילדים אןוטיסטים אלימים כי הם. א מצליח להתבטא כלפי חוץ, אני כך שאני לא יודע מה לומר, או לוחצים ראותי לפניה אני מקלל /מכה מי שאני ילד קשה לי להסביר את ואז חושבים שאני
טיפש ומופרע, וזה מאוד פוגע בי, כי קשה לי להסביר את עצמי, ואז אני פונה הרבה פעמים לאלימיות במיוחד שהייתי ילד.

.

לצפיה ב-'הערה לגבי תפקוד נמוך, או אחר'
הערה לגבי תפקוד נמוך, או אחר
10/07/2015 | 23:56
3
62
הדעה השגורה וזאת שנחשבת בטעות למקצועית גורסת שגם אם לאוטיסטים יש יכולות שיכולות להיות לגמרי יוצאות מהכלל הבעייה שאינם יכולים לבטא זאת, או אותם.

הבעייה בסוג כזה של תפישה, שכל אנשי המקצוע ללא יוצא מהכלל אחד, לוקים בה אנושות, שבגלל חוסר הנכונות לתפוש את האוטיסט כמכלול אנושי משמעותי
( אולי בגלל שהוא שונה מהממוצע שזה כאמור עדיין נחשב לפשע גם בעיני האקדמיה, ואולי בגלל שזה חלק ממהמבנה של הזהות הנורמטיבית שנוטה לטבעה להתעלם מהאפשרות של האדם כמכלול מורכב) 
אז אין הבנה למורכבות של נושאים כמו חשיפה ונראות,
זאת אומרת,
שלמשל,
במקומות שבהם האדם הנורמטיבי ( ואני מכליל לצורך הטיעון אבל לא רק כי זה זה גם מגובה סטאטיסטית) יחשוף את הידע שלו לשם קידום עצמי, לשיטתו, כלכלי, מעמדי או אחר,האוטיסט, בדיוק בגלל האינטגרציה הפנימית שמהווה חלק כל כך מהותי מכישוריו, ימתין להקשר הנכון, לקונטקסט המתאים לביטוי הדברים כפי שהם מדברים אותו ולליבו.
הסבר זה מגובה גם במה שנכתב בנסיונות אחרים לבירור הזהות האוטיסטית כאן, שהעלו מאבק נואש לרגישות להקשר שבלעדיו בדיוק בגלל מבנה הזהות האוטיסטית הדברים מדרדרים לכאוס מאוד מהר
מאבק שלא רק שאינו זוכה לתמיכה והכרה מצד הסביבה, המקצועית והאחרת, אלא אף מגונה ונחסם דרך שפה פסוודו מדעית שאינה יותר מגזענות בוטה וביטוי קיצוני לחוסר מוחלט ביכולת אמפטית או לקות קשה ביכולת לשער ולתאר מאפיינים שחורגים מהנסיון המיידי הנורמטיבי.

הרגישות לדימויים היא חלק מהיחס השונה לשפה, לסמלים, וגם היא הכי קשורה להיבטים אחרים של הזהות האוטיסטית כמו זכרון ויכולות יוצאות מהכלל בתחומים כמו אמנות או מדע או רגישות בין אישית
לסביבה הנורמטיבית זה נתפש כמילוליות יתרה אבל כרגיל זה בדיוק ההפך ממה שזה נתפש לה
כי הקירבה של הדימוי לממשי, של הסמל למסומל, מגלמת מורכבות שנשענת על יחס הדדי וספונטני בין מרכיבים שאצל אנשים נורמטיבים הם מופרדים, כמו המיידי והנצחי, כמו הרגע הנוכחי ותחושת הזמן המשמשת כרקע לרגע הזה
תופעה זאת מתבטאת גם דרך יחסים אחרים המאוד שונים מהממוצע אבל מאוד אופיינים לאוטיזם כמו גמישות בלתי רגילה ביחסי רקע חזית שוליים מרכז גבוה נמוך
גמישות שנתפשת ומתוייגת כנוקשות על ידי הסביבה הנורמטיבית כי היא מובילה למה שנתפש כהתעקשות ללא סיבה על פרטיים שוליים

האלמנט היחסי, ההדדי, בצורה שבה האדם תופש את האחר, המשקל של נקודת היחוס שלו בפרשנות, זוכה להתעלמות מוחלטת מצד שרלטני המקצוע
כנראה גם בגלל שאינם מסוגלים לגעת בנושאים מורכבים
וגם בגלל שהם מעדיפים להתמקד במה שמשתלם להם כיום מבחינת היוקרה וההכנסה והמעמד החברתי
גם כשזה על חשבון האהבה לאדם ובניגוד למחוייבות המוסרית

לצפיה ב-' אתה מחדש לי.'
אתה מחדש לי.
11/07/2015 | 00:09
2
30
אני חשבתי שהדעה של האקדמיה היא שאוטיסטים בתפקוד נמוךף הם " מפגרים" לא? כך אני הבנתי.
חוץ מיוצאי דופן שיש להם יכולות מיוחדות. כלומר תפקוד גבוהה=מנת משכל תקינה אני טעייתי? אתה מאוד
מפתיע אותי. חוץ מזה תודה על התשובה.
לצפיה ב-'הדעה של האקדמיה לא מעניינת אותי אלא כדוגמה לנכשלות '
הדעה של האקדמיה לא מעניינת אותי אלא כדוגמה לנכשלות
11/07/2015 | 00:11
1
8
לצפיה ב-' נכון.'
נכון.
11/07/2015 | 00:12
16
אבל חידשת לי כי אני חשבתי שהם חושבים שהם מפגרים אבל הם חושבים ההפך או שלא הבנתי נכון?
לצפיה ב-'רוצה לומר לך נתנאל שמאבק ישיר בעניין זה רק יחמיר את מצבך'
רוצה לומר לך נתנאל שמאבק ישיר בעניין זה רק יחמיר את מצבך
11/07/2015 | 00:01
3
30
גם בגלל מה שכתבתי בתגובה הקודמת כאן וגם בגלל דברים נוספים הנסיון להאבק ישירות בתופעות שהכי מרתיחות אותך, ובצדק, ידרדר אותך שוב ושוב למקומות שמאוד יקשו עליך לחיות ולהתפתח
אני מציע לך להתייחס לאנשים נורמטיבים כסוג של מפגרים
כאנשים בעלי מגבלה רגשית ואינטלקטואלית שלכן הם זקוקים בעיקר לחמלה ורחמים
וזה מאוד קשה כי הם גם במצב שבו המשחק החברתי תמיד מוטה לטובתם והם גם לא מהססים ואפילו ממש ממהרים לנצל כל שביב של עדיפות לכאורה שיש להם על מי שבניגוד להם בנוי להתחשב באחרים על מנת לזיין לך את הצורה
עדיין
גם פרקטית וגם מוסרית
אתה אמור לרחם עליהם ולהפסיק להאבק בהם
הם לא יודעים אחרת ולא יכולים אחרת
וזה לא משנה מה תעשה ומה תסביר

לצפיה ב-' אני יודע.'
אני יודע.
11/07/2015 | 00:07
2
26
אבל הבעיה שהם נמצאים בכל פניה, אז אולי פשוט אני אתעםלם כאילו הם אוויר. הבעיה הם לא הזרים אלה המשפחה.
וכמו שאמרת משפחה זה דבר מאוד חשוב אבל היא דווקא זאת שהורסת כמו שאני הבנתי כבר מהיותי ילד, אבל כל כך רוצה
להיות איתם בקשר, בעיקר עם אבי שזה חלום ילדות שלי מי שאני ילד קטן ממש פיצי ואין הוא לא מוכן וזה שובר לי את הלב.
אני יודע שזה הורס אותי. וןאתה צודק אבל מחפש תקרבה עליו...
לצפיה ב-'טוב, כנראה שמאבק זה הוא בלתי נמנע וחלק מהטרגדיה של החיים'
טוב, כנראה שמאבק זה הוא בלתי נמנע וחלק מהטרגדיה של החיים
11/07/2015 | 00:10
1
21
אולי לא הכל הוא הגיוני ומסודר ואנשים באמת משוועים להכרה דווקא ממי שלעולם לא יכיר אותם ובהם, ודווקא זה מאפשר באיזה שהיא צורה עקומה התפתחות, יכול להיות

לצפיה ב-'בדיוק זה מה שאני - תמיד אומר.'
בדיוק זה מה שאני - תמיד אומר.
11/07/2015 | 00:11
17
במיוחד במשפחה שלי ספרת לך אצלנו זה דומה לסרטים פשע של " המאפיה האטלקית" גם הכבוד* הרכיכה וגם החיבור כאילו
אחד לשני שבעני הוא מזויף ושקרי. אבל הרגילו אותי להיות עם במשפחה כל הזמן, מפגשים/ אירועים אין חברים רק משפחה.
לכן זה קשה.
לצפיה ב-'אני עוזב את הבית'
אני עוזב את הבית
10/07/2015 | 22:43
6
163

אני החלטתי שאני עוזב את הבית. אני עובר לסבתא שלי, כבר נמאס לי - מאבי  אני יגור אצלה כמה חודשים-שנה, יעזור לה, -יתחיל לעבוד ירווח כסף , והוא גם ישלם
לה כל חודש על הוצאות. אני חושב שזה הפתרון הטוב ביותר. אני עכשיו יתחיל דרך חדשה, אני מקווה רק שסבתי תסכים כי היא חולה וזה לא כל כך מתאים.
אבל נראה שהיא בסופו של דבר תסכים. אז זהו אני מקווה להיות יותר שמח. כי הבית מדכא אותי מאוד ואחר כך  אני יעבור לתל אביב ויגור עם אחי והחברה שלו.
אני יתארגן קודם .היה מפוקס. ואז הכול היה טוב.

לצפיה ב-''
11/07/2015 | 11:21
3
15
לצפיה ב-' תודה.'
תודה.
11/07/2015 | 11:24
2
43
אני עכשיו  ידבר עם סבתא שתסגור את כל הפיניות, מקווה שבאמת זה היה אפשרי היא לא נראת לי מתנגדת.
אפילו שלא נשמע לי שהיא כל כך רוצה. בגלל שקשה לה כי היא חולה....
לצפיה ב-'זו אולי יכולה להיות עוד סיבה שתעבור אליה'
זו אולי יכולה להיות עוד סיבה שתעבור אליה
11/07/2015 | 11:28
1
55
אולי תוכל לעזור לה
ובכל מקרה, לא כדאי שבנאדם זקן וחולה יהיה לבד.
יכול להיות סידור טוב לשניכם
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
11/07/2015 | 11:31
36
הבעיה  שאני לא טוב בלעזור כל כך., אני זוכר אותה חזקה כמו אריה אז קשה לי עם במצב שהיא  חלשה כי אני רגיל שהיא
מתקתקת הכול. אבל אני סאמת אשתדל להיות ילד טוב.....
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
11/07/2015 | 22:56
1
19
זה עשוי להיות לך טוב!
לצפיה ב-' תודה רבה.'
תודה רבה.
11/07/2015 | 22:58
25
אבל זה לא בטוח צריך לשאול את סבתא לסדר הכל, ורק אז אני יוכל ללכת...
לצפיה ב-'תכנית ATTENGO לבעיית קשב וריכוז?'
תכנית ATTENGO לבעיית קשב וריכוז?
10/07/2015 | 22:35
1
52
שלום
הבן שלי בן 12 לוקה באספרגר וכמובן יש לו קשיי קשב וריכוז.
האם מישהו ניסה את שיטת האימון המוחי ATTENGO?
דיברתי עם נציג מטעמם וזה נשמע מבטיח.
אשמח לקבל חוות דעת ממי שהתנסה.
לצפיה ב-'לא מצאתי שום חוות דעת של משתמשים'
לא מצאתי שום חוות דעת של משתמשים
11/07/2015 | 22:59
31
חוץ מחומר שיווקי.
מוזר...
לצפיה ב-'אומרים שאוטיסטים מקובעים.'
אומרים שאוטיסטים מקובעים.
10/07/2015 | 21:32
18
191
אני מניחה שיש להם קבעונות משלהם.
אבל האם להגיד שמשהו לא ניתן לשינוי כי כך זה נכתב מראש זה לא קיבעון?
והאם הקיבעון הזה לא מביא לתוצאות מוטות ?

לצפיה ב-''
11/07/2015 | 11:26
8
56
כל אחד רואה את הדבשת על הגב של האחר
ברור שיש לנ"טים לא פחות קבעונות מלא"סים,
הנורמליות כשלעצמה היא קבעון-
הצמדות לדרך אחת, ה"מיינסטרים".

כמו שסבתי ז"ל נהגה לומר: כל דבר במידה.
מידה מסויימת של "קבעונות" היא לא בהכרח משהו רע
הרי ההיפך מזה יהיה תזזתיות, וגם זה עלול להיות בעייתי.
לצפיה ב-' לתת אופציה לשינויים קטנים זה לא תזזיתי.'
לתת אופציה לשינויים קטנים זה לא תזזיתי.
11/07/2015 | 12:52
7
48
להגיד שאין שום אפשרות לשינוי זה קיבעון.
לצפיה ב-'נכון, כאמור-הכל במידה, בכל קיצוניות יש פוטנציאל לבעייתיות'
נכון, כאמור-הכל במידה, בכל קיצוניות יש פוטנציאל לבעייתיות
11/07/2015 | 13:59
6
19
לצפיה ב-' יש דברים קיצונים שהם טובים.'
יש דברים קיצונים שהם טובים.
11/07/2015 | 14:09
5
38
למשל רוברט קוך שהיה רופא גרמני גילה דברים - חשובים מאוד ברפואה וקיבל גם פרס נובל כי הוא חקר באופן "קיצוני"
שעות על גבי שעות במיקרוסקופ, אחרי שהוא טיפל בחולים והתעסק רק בזה, לכן יש גם דברים חיובים אם זה למטרה טובה
כמו לגלות תרופה לשחפת למשל או כמו אצלו צבעית חידיקים כדאי שיראו ברור ועוד הרבה תרומות כמו חקר בקר, וגילו מקור השחפת. קיצור
יש מדענים שזה  חלק -מהקצוע שלהם להיות "קיצוני" ולחקור המון זמן ובקבעון די מוחלט לא מוכנים לוותרא בעני זה טוב מאוד.
ולא קיבעון אותו דבר דה וןינצי עם המצאות שישב שעות כדאי ל לבדוק איך הברגים יכלו להשתלב במכונה, קשור מהי הקיצוניות
את לא חושבת שולמית?
לצפיה ב-' מידע עליו.'
מידע עליו.
11/07/2015 | 14:12
15
אני מחבב אותו מאוד קראתי עליו שהייתי ילד ב" אנקלופדיה לנוער" אז אני זוכר מאז ואני די אוהב רופאים שהם לא פסכיאטרים.
הם תרמו הרבה לעולם. אני עכשיו עובד על פרויקט  גדול לכתוב שירים על כל הרופאים/ מדענים/תאלוגים/ אמנים/ אנשי צבא/
ודמיות אחרות בשביל שילדים יכירו בהם. זה אחד מהפריוקטים שלי יש לי על - כמה דמיות. ייקח לי להשלים תעבודה  שנתיים
 יש לי ידע על המון דמיות משהוא  אזאני אכתוב שיר קצר כזה לפרט על אורחות חייהם. שיר קצר על כל אחד, זה נראה לי רעיון נחמד מאוד.
לצפיה ב-'כמובן, לכן כתבתי שיש פוטנציאל לבעייתיות ולא שזה בהכרח גרוע'
כמובן, לכן כתבתי שיש פוטנציאל לבעייתיות ולא שזה בהכרח גרוע
11/07/2015 | 14:22
1
22
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
11/07/2015 | 14:28
15
אני נתתי  דוגמה כדאי שאנשים יבינו ( כי לא כולם מבינים לצערי) שיש קיבעון -שהוא טוב אני יודע שאת מבינה אבל יש כאלו
שרואים בזה דבר רע בעיקר שזה אוטיסטי או לא "באופנה" ואני מכנים אותך " פריק" או " חנון משעומם" כמו שכינוי אותי....
לצפיה ב-'ויש עוד עניין-'
ויש עוד עניין-
11/07/2015 | 16:36
1
31
טוב/רע תלוי באיזה הקשר.
למשל- בנאדם שיושב שעות על המיקרוסקופ
ואולי לכן לא אוכל בריא, סתם "טורף" לחם ומיים,
עלול להזיק לבריאותו שלו.
אז אם הוא מפתח תרופה לשחפת, זה מן הסתם שווה את זה,
אבל לא תמיד זה יקרה, לפעמים הוא ילמד המון וזהו (שגם זה טוב).
או
אולי יש אנשים, למשל ילדיו, שזקוקים מאד לתשומת לבו
וסובלים מאד כי הוא לא רואה אותם.
בקיצור, בין אם יש תוצאות טובות ומיטיבות או לא, ולא תמיד יש,
כשמדובר בהתמסרות טוטאלית לעניין כלשהו
עלולים להיות מחירים גם לאדם עצמו וגם לקרובים אליו.
האם בשיקלול סופי זה יוצא חיובי או שלילי?
לא יודעת, תלוי, ולא תמיד זה ברור.
לצפיה ב-'בכל דבר יש טוב ורע צריך להפעיל שיקול דעת.'
בכל דבר יש טוב ורע צריך להפעיל שיקול דעת.
11/07/2015 | 16:41
15
ברור שלא בטוח שהוא יצלח וברור שזה לא מטיב לילדיו אבל זה המקצוע שהוא בחר, הוא צריך לקחת אחריות.
את צודקת שהוא יכול לפגוע בריאותו אבל כנראה הסיכוי שהוא כן יצלח למצוא תרופה לשחפת או במקרה שלנו
לסרטן אז חשוב לו יותר מזה.צריך לעשות מין משקל שכזה מה עדיף לנסות או  עדיף לא לנסות ולהגיע לתבונה.
אחרי שהוא חושב היטיב. זה דעתי.
לצפיה ב-'אני חושב שכולם מקובעים.'
אני חושב שכולם מקובעים.
11/07/2015 | 13:09
24
וזה לא דבר רע, זה עזר להרבה מדענים לעשות נסיו אחר ניסוי בלי להתייאש, וזה דבר גם טוב כי זה יכול להוביל לתבונה.
אבל כמו שאמרה שלומית הכול במידה. אני מאוד חזרתי אומרים שאני מזכיר את איש הגשם, שהוא דמות שאני מאוד מעריך.
כל החזרה שלי  על משפטים ציטוטים מספרים/קולנוע,דיבור כאילו אני לא שם אלה מרצה זה מאוד מוכר לי ,והקיבעון הכי גדול
זה אוכל. כל יום יש לנו תפריט ואסור שהיא תזוןז אחרת אני מתעצבן ונהיה אלים לפעמים מאוד. מגיל צעיר, אני לא חושב שזה לא
טוב. ואני מסכים עם שלומית שהכל צריך להיות במידה אבל יש דברים שמותר להפריז אם זה עושה לך טוב. ואני חושב שהכל ניתן
לשנוי אבל מצריך הרבה עבודה ,אבל יש דברים שהם כל כך קשים לשנוי כמו החשיבה הנטית שכנראה זה בלתי אפשרי, זה לא\
קיבעון אלה חשיבה ראלית. שיש פה שוני וצריך להבין שיש שלא ניתינים לגישור. זה דעתי.
לצפיה ב-'דינה, יש דברים שמדעית הם בלתי ניתנים לשינוי ויש כאלה שכן. '
דינה, יש דברים שמדעית הם בלתי ניתנים לשינוי ויש כאלה שכן.
11/07/2015 | 15:30
3
23
לצפיה ב-' מה לא ניתן לשינוי? ומה כן ניתן?'
מה לא ניתן לשינוי? ומה כן ניתן?
11/07/2015 | 15:53
12
לצפיה ב-'מדעית הכל ניתן לשינוי '
מדעית הכל ניתן לשינוי
12/07/2015 | 00:09
1
23
במיוחד ניסוח שאלות 
לצפיה ב-'הכל אפשרי כל עוד יש רצון'
הכל אפשרי כל עוד יש רצון
12/07/2015 | 00:13
16
כפי שאמרו " אין דבר העומד בפני הרצון"
לצפיה ב-'אגב, גם הקבעונות משתנים עם הזמן..'
אגב, גם הקבעונות משתנים עם הזמן..
12/07/2015 | 07:29
3
29
על פי הגיל והראייה של הדברים,
והתפתחות תחומי עניין חדשים ונוספים.
זה בהחלט לא לנצח.

יש כאן גם עניין של סמנטיקה.
לא נראה לי שמי שקבע כך, אמר שאין שינוי, ולכן אפשר להגיד שהוא עצמו מקובע.
הכוונה היתה שאדם מקובע ומתמקד בתחום מסויים בשלב מסויים בחייו.
לצפיה ב-'נכון העניין סמנטי.'
נכון העניין סמנטי.
14/07/2015 | 14:00
2
8
למעשה במילה 'קיבעון' משתמשים רק כשמדובר בא"סים. לכן ניסיתי לבדוק איך אותו מינוח יתקבל בהקשר הנ"טי. 
לדעתי חוסר  מתן אפשרות לשינוי היא קיבעון אצל כל אחד בכל קנה מידה.
אבל  בהקשר נ"טי אף פעם לא משתמשים במילה 'קיבעון'.  אומרים 'כך הוחלט ואין אפשרות שינוי'. אני אישית לא רואה הבדל , אבל ייתכן שאני א"א עם קבעונות 
לצפיה ב-'ממש לא מדוייק דינה,'
ממש לא מדוייק דינה,
15/07/2015 | 01:05
1
8
במונח "קיבעון" משתמשים כשרוצים להסביר על אנשים (נטי"ם) שתקועים בהנחות שאינן משתנות.
שלא מסוגלים לעבור לחשיבה גמישה ושלא מאמינים שניתן לשנות דברים, או שלא רוצים לשנות.
אצל אסי"ם משתמשים במונח הזה בעיקר כדי להסביר אובססיה לדבר מסויים.
לצפיה ב-'לא זכור לי שהשתמשו במילה קיבעון בהקשר לנ"טים.'
לא זכור לי שהשתמשו במילה קיבעון בהקשר לנ"טים.
15/07/2015 | 12:45
5
בהקשר לא"סים משתמשים בזה אין סוף מימין ומשמאל.
לצפיה ב-'מתארגנת כיתה לילדים "בתפקוד נמוך/בינוני" במודיעין '
מתארגנת כיתה לילדים "בתפקוד נמוך/בינוני" במודיעין
09/07/2015 | 11:57
4
102
שלום לכם,
מעבירה מידע מארגון "אקדם" בעניין יוזמה חשובה וטובה שעומדות מאחוריה נשים שאני מעריכה. מוזמנים להפיץ לכל מי שעשוי להתעניין:

כחלק מהכוונה להקים במודיעין בי''ס לילדים אוטיסטים המוגדרים "בתפקוד נמוך / בינוני" שכיום נוסעים הרחק מחוץ לעיר או אינם מוצאים מסגרת מתאימה ומוצלחת, נעשים מאמצים מרובים לפתיחת כיתת פיילוט כבר בשנה"ל הקרובה, שתפעל ככיתת תקשורת בבית ספר רגיל. התכנית היא לשלב שיטות חדשניות לפריצת דרך של ממש בקרב הילדים.
הכוונה היא לפתוח את הכיתה עם חמישה ילדים בטווח גילאים 11-8, אך נותר עוד מקום אחד שיש למלא כדי שיוכלו לפתוח.
האם יש מעוניינים?
לפרטים:
יעל -0523112215
מרים- 0546548842
לצפיה ב-''
09/07/2015 | 12:00
1
44
אפשר לנעוץ? תודה רבה
לצפיה ב-'כמובן דברים כאלה אני תמיד נועצת'
כמובן דברים כאלה אני תמיד נועצת
09/07/2015 | 12:35
26
לצפיה ב-'אין כמו החברה האלו נפלאים חכמים/ טובים/ ויפים'
אין כמו החברה האלו נפלאים חכמים/ טובים/ ויפים
09/07/2015 | 13:34
1
69
נת כליהם בהצלחה.
לצפיה ב-'מת עליהם*'
מת עליהם*
09/07/2015 | 14:26
19
לצפיה ב-'רוויה'
רוויה
09/07/2015 | 08:39
1
70
"הם" עושים בי משהו
לא מדויק
לא ככה, חסר, עודף
משהו לא מדויק
חסר צורה, משתק, מכווץ, מטביע..
בלי המשהו המדויק
איפה אני, בחשיכה הזו, הרעבה?
דבוקה ב"הם"? 
פעורת שפתיים למצוץ, לעשות זנב - לנשוך בו
להפרד, כאילו היה קרום
שקוף
מצייר מילים - - - חסרות רוויה
לצפיה ב-'לי הסביבה מרגישה, מרגיזה, את מה שמרגיש לי כקרום אור'
לי הסביבה מרגישה, מרגיזה, את מה שמרגיש לי כקרום אור
09/07/2015 | 17:38
21
שרק דרך תחושתו יש לי מושג של תנועה שאינה עודפת ואינה חסרה
קיומו, שמנצנץ לי לעיתים כל כך רחוקות מדי, מאשר לי יחודיות כמאפשרת את הכלל, מה שעדיין לגמרי לא קיים בכללי הסביבה, שעסוקה כל כך נורא כל הזמן במיקוח מאוד רועש של הגבול בין האני והאתה
זה קשה
כי כמו שתיארת, קיומה של הילה זאת מתרגם למרחב הנורמטיבי כהליכה בכיוונים מנוגדים לכאורה
כך שאין שום דרך לתקשר אותה
זה מתסכל
אפשר רק להמתין

לצפיה ב-'אני מתנצלת אם מישהו נפגע'
אני מתנצלת אם מישהו נפגע
08/07/2015 | 23:11
18
206
מטרת המחקר ומטרתי שלי היו חיוביות ואני מתנצלת אם מישהו נפגע. לצערי הרגשתי שעוררתי רגשות עזים ולא נעימים ולכן אני מבקשת ממנהלת הפורום שתוריד את ההודעה המקורית עם השאלון, ומי שמעוניין לשאול על המחקר או רוצה לפנות אליי בקשר להודעה מוזמן ליצור איתי קשר במייל nitzanbrk@gmail.com (בבקשה מייל ולא מסר כאן כי אני לא חברה קבועה בתפוז ולא נוח לי לעבוד בפורמט הזה)

בברכת לילה טוב ואורך רוח,
ניצן
לצפיה ב-'ואני אשמח לקיים שיח. אפשרי ?'
ואני אשמח לקיים שיח. אפשרי ?
08/07/2015 | 23:25
90
כי בינתיים התשובות לא היו ממש מכבדות.
הם הלכו בדיוק למקום של הסטיגמות, לפעמים פחות מזה.
אני לא נעלב לעצמי.
אני נעלב בשביל החברה שזו דרכה.
אז אפשר לשנות את זה בהתייחסות ממשית ?
מה נראה לך התקדמות או שיפור לאוטיסטים ולמה ?
אדם שחווה טרואמה יתקבל בדר"כ בחברה.
אוטיסט שפשוט שונה לא.
למה כ"כ קשה לקבל את השונות הזו ?
אני בטוח שאפשר לגרום לה במסגת נסיונית גם למי שמוגדר נורמלי,
אולי פעם ינסו הפוך לראות מה קורה למבוגר שהתהפך וינסו להבין ?
יש כ"כ הרבה מה לעשות,
פשוט לצאת מהמסגרת.
את יכולה ?

לצפיה ב-'ההתנצלות שלך מעקרת מראש כל אפשרות לדיון'
ההתנצלות שלך מעקרת מראש כל אפשרות לדיון
09/07/2015 | 17:21
14
73
כי את מתייחסת לפגיעה כאילו הייתה משהו אישי שאפשר וצריך לסגור אותו בהתנצלות או פשוט לתקן את המעוות על ידי הסרה או מחיקה
ומתגובתך ברור שלא הבנת דבר ולא לקחת דבר מהתגובות שקיבלת
אעלק מחקר
כזה שמתעלם מהנחקרים

מה שצריך לחקור זה למה הגישה האקדמית מעוררת רגשות עזים ולא נעימים בקהילה האוטיסטית, או לפחות בחלקה הלא מבוטל, עבודה מחקר ראוייה אמורה לקיים גם מעט ביקורת עצמית אבל ברור שזה לא נעשה 
אומרים סליחה וסוגרים עניין
אני אישית הייתי מעדיף שבמקום להתנצל תנסי להבין את התגובות
אבל ברור לי למה זה לא יקרה

לצפיה ב-' הם מבינים רק את מה שמכתבים להם המטפלים ואאקדמיה'
הם מבינים רק את מה שמכתבים להם המטפלים ואאקדמיה
09/07/2015 | 17:49
26
שזה קשור עלינו העניים סגרות הפה פתוח לתת נשיכה או להתיז רעל ואוזנים סתומות לא לשמוע את הצחוות
האיומות שלנו" שקט תהיו בשקט מזה כל היללות ".
לצפיה ב-'כמו שאומרים " תהיו בשקט תקבלו טיפול אנחנו יודעים מה לעשות "'
כמו שאומרים " תהיו בשקט תקבלו טיפול אנחנו יודעים מה לעשות "
09/07/2015 | 17:50
12
36
על מי הם עובדים?
לצפיה ב-'שיחיו באשליה שהם עוזרים למישהו, זה גם מביא להם פרנסה אז בכיף'
שיחיו באשליה שהם עוזרים למישהו, זה גם מביא להם פרנסה אז בכיף
09/07/2015 | 18:27
11
27
מקבלים רשיון ותעודה שמאפשרת להם לזבל כמה שהם רוצים למי שהם רוצים ועוד לקבל על זה כסף
למה לא
שיעשו חיים
מסכנים

לצפיה ב-'אבל בדרך הם הורסים חיים של עשרות מליונים'
אבל בדרך הם הורסים חיים של עשרות מליונים
09/07/2015 | 18:38
10
27
לא רק אוטיסטים בכלל " חולי רוח" ואנשים רגשים, זה נראה לי מקצוע כזה  מחורבן אתה הורס את חייהם של  המטופלים
עוד מקבל כסף ועוד אתה מקבל הוקרה. ברפואה צריך לרפא אבל לא שהם מרפאים לא מתכוון להלחים כלומר ללא להיות אוטיסו
אלה להיות שלם עם עצמך הם עושים ההפך וחפצים בכך בכל ליבם, לשחוט את האוטיסטים ואת כל היופי שבהם הם פשוט אומללים
ומאללים, אני מזמן הייתי מכניס אותם לאיזה חור באדמה ממש  מרגזים אותי.
לצפיה ב-'נכון להציג אותם כמו שהם ולהתעלם מהם, אין טעם להאבק בהם'
נכון להציג אותם כמו שהם ולהתעלם מהם, אין טעם להאבק בהם
09/07/2015 | 18:40
9
23
שירקבו
כשאתה נאבק בהם אתה רק נותן להם את הכח שאין להם ולא מגיע להם
אנשים בסופו של דבר קולטים כמה שהפסיכולוגים הם זבל
האמת תמיד מנצחת

לצפיה ב-'אבל איך נעשה את זה אראנה?'
אבל איך נעשה את זה אראנה?
09/07/2015 | 18:43
8
19
אתה מאמין כמוני שמהפכה תבוא מבפנים? אני מרגיש שמים אלף זין על הרעיון שלי ,משתנים עליו בלי
להפסיק, הכי גרוע אפילו לא מתייחסים כתבתי לא מעט פעמים אין תגובות,אני חושב שתחשוב כמוני.
אבל אנשים מתעלמים מהרעיון הז ה לגמרי כי הוא" לא מציאותי...".
לצפיה ב-'לא צריך לעשות כלום, פשוט תתעלם מקיומם'
לא צריך לעשות כלום, פשוט תתעלם מקיומם
09/07/2015 | 19:56
7
11
לצפיה ב-'כן .ואי אבל זה כזה קשה....'
כן .ואי אבל זה כזה קשה....
09/07/2015 | 19:56
9
לצפיה ב-'אתה חושב שמהפה תהיה מבפנים כמוני?'
אתה חושב שמהפה תהיה מבפנים כמוני?
09/07/2015 | 19:58
5
19
שאוטיסטים הם אלו שיוצאים את עצמם מהבוץ. אני רוצה לראות עם עוד אדם חושב גמוני או שאני כמו תמיד לבד....
לצפיה ב-'כן, אין לי ספק שרק ככה זה יקרה'
כן, אין לי ספק שרק ככה זה יקרה
09/07/2015 | 20:03
1
19
וזה גם מה שאני כותב כאן כבר שנים

לצפיה ב-'כן אני יודע צדקתי.'
כן אני יודע צדקתי.
09/07/2015 | 20:25
21
אבל  לא מבינים אומרים שאנו הזוים כמו שאמרו בצרפת או על עבדות או על נשים אנחנו עוד ננצח.
לצפיה ב-'גם אני חושבת ככה. שאוטיסטים יותר ויותר יבינו את עצמם '
גם אני חושבת ככה. שאוטיסטים יותר ויותר יבינו את עצמם
10/07/2015 | 11:41
2
29
ויתפתח יותר ויותר שיח בשפה שמוציאה לאור הבנה זאת, ההבנות יאירו את אי ההבנה ודיכוי והפרדה שיש בשיטות עכשוויות
דבר יתחבר בדבר דרך האנשים עצמם, בשקט, ולאט, וייתרו כל מיני "עזרות"
אני מאמינה שזה יקרה, לאט וסמוי, ובקפיצות של מדרגה
כמו תהליכי נפש שקורים בתוך הגופ
לצפיה ב-'שיח בין אוטיסטי הוא הדרך, לדעתי היחידה'
שיח בין אוטיסטי הוא הדרך, לדעתי היחידה
10/07/2015 | 14:25
1
19
כי בגלל הרגישות המופלגת של אוטיסטים לשפה כל שיח שלא יוצא מנקודת מוצא דומה, מדחפים דומים, ומכוונה דומה, מערער את האוטיסט לחלוטין ויוצר בו דימויי כזב שבגלל רגישותו לשפה שמתבטאת גם כתחושה מלאת אמונה בדימויים יכולים להשתרג עם הזמן לתפישה שכולאת אותו נורא

אוטיסטים צריכים ליצור את השפה מחדש, וזה יכול לקרות בעיקר בינם לבין עצמם, תוך כדי התהליך נכון ואפשר לייצא מה שאפשרי ממנה למרחב כמובן, אולי אפילו רצוי
אבל מי שחושב שאוטיסט יכול לשבת מול פסיכולוג או מטפל וללמוד משהו טועה טעות מרה מאוד

לצפיה ב-''
10/07/2015 | 19:33
5
לצפיה ב-'אף אחד לא נפגע.'
אף אחד לא נפגע.
09/07/2015 | 23:48
1
54
פשוט מנסים להסביר שאם השאלון הוא משהו שבלתי ניתן לשינוי, תוצאות מחקר לא יהיו אמינות.  זה דבר אובייקטיבי , לא קשור לכוונות טובות של אף אחד.

לצפיה ב-'דינה, לנו בניגוד לפסיכולוגים אין שכל אלא רק רגשות'
דינה, לנו בניגוד לפסיכולוגים אין שכל אלא רק רגשות
10/07/2015 | 01:43
18
לצפיה ב-'חזרתיות ופגיעה עצמית'
חזרתיות ופגיעה עצמית
08/07/2015 | 19:14
29
175
חשבתי היום, בעקבות השיחות האחרות שהיו כאן, על פגיעה עצמית, כסוג של חזרתיות:
ש-אם ישנה חזרתיות נעה, כזו, שסביב אלמנט (שלד סימבולי-זהותי) מסוים, אוספת הקשרים מהקשרים שונים, עורכת אותם, ומביאה איתה התפתחות במורכבות של משמעות (אני חווה זאת כספירלה נפתחת) -
הייתכן, שישנה חזרתיות-נעה מתכנסת, שמתפקדת כפירוק ממשמעות?
כלומר, שפגיעה עצמית משתמשת באלמנט סימבולי-זהותי, שמקושר לכאב עמוק, וחוזרת עליו שוב ושוב.  האלימות העצמית הזאת היא סוג של פריקה של מתח וכאב בלתי נסבלים עוד יותר מהאלימות.  בשבילי, זה מתח שקשור במבט לתוך תהום של תלישות, זרות אינסופית. 
הדפוס המיידי של הפריקה (או הדיפה) כאילו מגונן עלי מפני תחושת אלימות שאני חווה, בעמידה על פי תהום שביני לבין אחרים,, אבל באותו זמן, הוא מונע ממני להימצא את עצמי, בחיבור, ב-היות, על ידי ריקון טוטאלי של הסיטואציה ואותי, בהקשרה, ממשמעות תקשורתית.  
נדמה לי שההדיפה עוסקת אמנם גם בהדיפה של האחר, אבל יותר מזה, אני מרגישה שהיא מכוונת להרס עצמי של ניצוץ פנימי של משמעות, שאני נדחפת להרוס אותו, כי אין לו מקום, אין לו מקום בשפה (בשפה שלי,  - במבט לאחור. כעת חלים שינויים)
החוזרניות של דפוס הפגיעה העצמית הופכת אותו לריקון שיטתי ממשמעות, להתכנסות של ספירלת המשמעות.
פעם, בשיא תקופה של פגיעה עצמית, הכרתי מישהו.  ראיתי בו בתחילה מישהו שמשתתף בדפוס הזה שלי, וניסיתי לשדל אותו לכך.  הייתי מכורה לדפוס.  אבל הוא לא שיתף איתי פעולה.  הוא ראה אותי בעיניים אחרות, ורצה לראות אותי, וזה במידה רבה הציל אותי.
לצפיה ב-'זה הגיוני, אולי זה ההסבר'
זה הגיוני, אולי זה ההסבר
08/07/2015 | 19:32
53
להרבה מאתנו יש צורך מאוד חזק בהרס השפה, והמשמעות שנלווית אליה, כיוון שהצורך הזה נובע מזהות השפה עם הגוף, הגיוני שהתעללות עצמית תענה עליו

לצפיה ב-''
08/07/2015 | 22:06
25
21
מסתבר שצריך להיזהר עם מי לבטא את זה אחרת ניתפסים כ- או
לצפיה ב-'יש באמת תהליך נלמד עם מי לבטא את זה ואיך וכמה.'
יש באמת תהליך נלמד עם מי לבטא את זה ואיך וכמה.
09/07/2015 | 07:28
24
27
הביטוי העצמי שואף אל בירור עצמו דרך שיחה.   הפנים הלא מבורר שלי 'נדחף' החוצה, לא רק בשביל להקיא אותו מתוכי. 
אני חושבת שההחצנה של הפנים, באופן מהותי, מבקשת להיות שיחית, ודרך השיחה להפנים את החומרים המעובדים. 
אבל כשיש הרבה גושי מידע לא ברורים, וכל מיני מתגים נלחצים בהרבה סיטואציות, שמציפים את הגושים האלו, הסלקטיביות עם מי ואיך וכמה לא מי יודע מה טובה.
בהמשך, אני מזהה, שהביטוי העצמי מתווסת דרך ההרגשה את הסיטואציה כתקשורתית והתכווננות יותר טובה אליה, וזה וויסות שמחליף את הצורך בזהירות.
כשאני זהירה, אני נשמרת לעצמי, וזה גם פוגע ביכולת שלי לתקשר.  
מצד שני, בסביבות (או בסוגי מפגשים ביני לבין הסביבות) שאני לא מווסתת בהן, אני עדיין לא מרגישה בשלה שלא להיות זהירה.
לצפיה ב-'אני מאוד מאוד מזדהה עם התיאור הזה כתיאור לכל סוג של ביטוי'
אני מאוד מאוד מזדהה עם התיאור הזה כתיאור לכל סוג של ביטוי
09/07/2015 | 08:02
23
26
אצלי ההתכווננות לסיטואציה כרוכה תמיד גם בסינון משמעותי של התכנים בהתאם לגבולות ה"הולמים", מה שהופך את התקשורת לחוויה שעשויה להיות מתסכלת או חסרת חשיבות, כזו שלא באמת מאפשרת לומר את מה שכל כך דוחק החוצה, בטח שלא באופן שהולם את עוצמת ההדף, ולכן גם לא מתאפשר העיבוד השיחני.
למעשה, ככל שהתנועה החוצה חזקה יותר, מתערערת היכולת שלי להתווסת והנטייה להיאלם גדולה יותר. 
לצפיה ב-'עוצמת ההדף הפנימי, מעלה בי עכשיו דימוי כאילו אני בולעת את '
עוצמת ההדף הפנימי, מעלה בי עכשיו דימוי כאילו אני בולעת את
09/07/2015 | 08:32
22
27
הלשון כלפי פנים ומתגלגלת פנימה בסחרורים, לאלם.
ניסיתי לא מזמן להרגיש מה זו התחושה האיומה שמלווה להדיפה (החוצה, ופנימה). 
זה לא היה פחד מ"עונש" (זה כיוון שמטפלת העלתה פעם), מהאפקט החוזר של מי שהייתי איתו בסיטואציה. 
זו תחושה של הפרה עצמית, והרגשתי אותה ביחס ל-, בתוך הקשר, שהוא מיידי ועדיין יותר מזה, ולא יכולתי לזהות מהו.  
כשצללתי קצת לתחושה, עלתה בי חווית הלידה, שהיא דימוי שחוזר אלי ומתוכי לעיתים קרובות, חווית הקריעה העמוקה מההקשר העמוק, הכולי, המשייך
משהו בי מזהה רגשית את ההדיפה כסוג של לידה כזו, אל מחוץ להקשר, אל מחוץ לשייכות, בכלל (הקשר נקודה)
לצפיה ב-'אני אוהבת את הדימוי, אבל מדברת אותו אחרת'
אני אוהבת את הדימוי, אבל מדברת אותו אחרת
09/07/2015 | 08:58
20
27
לא הייתי אומרת שההדיפה החוצה מולידה את התוכן אל מחוץ להקשר - להפך, היא מולידה אותו לתוך הקשר, וההקשר הזה אינו נתון לי מראש, אני יכולה רק לשער לגביו, לכן זה כל כך מאיים. דווקא ב"פנים" אין הקשר. לתחושתי, הכוליות היא-היא שמונעת הקשר, כי את ה"כול" לא ניתן למסגר. אז מצד אחד, אני רוצה את ההזרה, רוצה את ההקשר, כי בלעדיהם לא ייתכן עיבוד מחדש. מצד שני, זו אכן חוויה של קריעה, של "הפרה עצמית", גם בגלל מודעות מסוימת לשקריות ההכרחית של העיבוד שנובעת מחלקיותו, מכך שאי אפשר להדוף החוצה את ה"כול".
התנודות האלה פנימה-החוצה בעיקר נורא מתישות אותי. 
לצפיה ב-'לתחושתי דווקא אין שום רע בצפוי ובידוע מראש'
לתחושתי דווקא אין שום רע בצפוי ובידוע מראש
09/07/2015 | 11:03
4
22
להפך
כשאפשר לגזור אותו מתוך רשת הקשרים שמטבעה להיות רגישה דווקא לשינויים ליכולת לצפות דברים מראש יש היבט הכי חיובי

ניתן וצריך למסגר את הכל
זה טבעה של מסגרת וזה תפקידה
צריך לשאול למה המסגרות שהמצאנו ומצאנו עד עכשיו לא מאפשרות את זה
ולשנות אותן בהתאם לתשובה

קשר שמאפשר עיבוד מחדש הוא הפרה שפותחת אותך
חלקיות אינה שקר
לכל דבר יש חלקים
הבעייה שאיננו יודעים לגזור מהם שלם או לקשור אותם ודרכם שלם

לצפיה ב-'כן, אבל זה מה שאמרתי'
כן, אבל זה מה שאמרתי
09/07/2015 | 11:30
3
22
החרדה נובעת מכך שההקשר אינו נתון מראש. 
נדמה לי שהחלקיות הכרחית לצורך עיבוד ופרשנות, לצורך משמוע, כי את הכוליות עצמה אי אפשר לפרש, משום שאי אפשר למסגר אותה או להכליל ממנה. אבל הכללה מתוך החלק תהיה תמיד חלקית בעצמה ומוטה - ולכן מתעתעת, גם אם לא בדיוק שקרית. ולכן אני מרגישה שאצלי לפחות העיבוד אף פעם לא נשלם, כי גם אם מצליחים להוציא את הדברים החוצה, לתוך איזה דיאלוג מאפשר (שזה מלכתחילה דבר מאוד נדיר), עם הזמן נולד מחדש הצורך להוליד את זה שוב, לתוך הקשר אחר, שיאפשר גם עיבוד אחר. אבל בסביבה שלא מאפשרת ביטוי, רוב מוחלט מהזמן אני פשוט נחנקת לאלם.

לצפיה ב-'כוליות זו הכללה, ככה אני מבין את זה'
כוליות זו הכללה, ככה אני מבין את זה
09/07/2015 | 11:47
2
24
"הכל" זה מה שמעניק לחלקים את משמעותם דרך הדדיותם לחלקים אחרים
כך שאפשר לומר שכוליות זו בעצם פרשנות
גם

הכללה מתוך חלק אינה מוטה בהכרח
כל מה שנתון לנו מאז ומעולם הוא חלקי ובכל זאת אנשים ממש השתפרו ביכולתם לגזור מתוך החלקי את השלם
אנשים גם עושים את זה כל הזמן, לא רק דרך השיטות שהתמסדו כמתמטיקה אלא שלא פעם מספיקה לך תנועה של מישהו או משהו בטון שלו בשביל לומר עליו משהו שלם ומשמעותי יותר
אנחנו כל הזמן מכלילים את השלם מהחלקי
אי אפשר לחיות בלי זה
הבעייה אינה עצם הפעולה אלא שאנחנו עדיין עושים אותה רע
וגם בגלל זה הסביבה, שחונקת מראש את החלקי להכללה גרועה, מהמון טעמים, היא כל כך חונקת

לתחושתי העיבוד לא זקוק לסופיות אלא דווקא לאיןסופיות
זאת אומרת
הגישה המקובלת שלפיה יש לסיים את לעיסת החומר ואז למרוח אותו על איזה שורה תחתונה יכול שצריכה להתחלף בכזאת ששואפת לעבד את הדברים כל הזמן, בתנועה, ללא שורה תחתונה
שהמטרה היא לא לסכם אלא לקרב את המישור המעבד, הרפלקטיבי, המהרהר, ארוך הטווח, לזה המיידי, הפועל והמגיב
והסביבה ברובה עדיין הכי נשענת על חלוקה מאוד נוקשה בין המישורים האלה ולכן היא לוחצת אנשים כל הזמן לשורה תחתונה בזמן שהפתרון נמצא בכיוון אחר לגמרי 
כך שעצם המירוץ לשורה התחתונה הוא הכי חוסם וחונק לו

לצפיה ב-'אפשר לומר שהמאבק הוא גם על הכללה'
אפשר לומר שהמאבק הוא גם על הכללה
15
ומה שכל כך מקשה על קיום אוטיסטי למשל זה גם הנסיון המתמיד לכפות סוג מאוד מסויים של הכללה על מי שצריכים הכללה מסוג מאוד שונה
שאותם כמובן מגנים בגלל זה כחסרי מודעות להקשר הנכון, למשקל הנכון של השפה, לקונטקסט החברתי שכולו מוכוון שורה תחתונה ולכן מזהה כל תנועה לכיוון אחר כאסוציאטיבית

הרי זה בדיוק כל העניין עם כללי החברה, עם מה שהכנופיה הנורמטיבית מזהה בגלל אלימותה צרת המוחין כ"כישורי חברה" שאם מישהו זקוק לאחרים אז אין ספק שהוא פשוט לא יודע לקרוא אותם כי הרי לא יכול להיות שיתכנו בכלל כללים אחרים או שיש צורך בכללים אחרים

כמו שאני מרגיש את זה
אז לי אין בכלל צורך בשורה תחתונה 
להפך
אני הכי שונא שורות תחתונות
הדרך שבה הכללה נבנית אצלי היא דרך יחסי הגומלין בין שורות רבות ושונות
ואולי מכאן גם הפתיחות האוטיסטית לריבוי קולות וקצבים
שנתקלת כל הזמן בצורך של הסביבה לאנוס אותה לכיוון אחד בלבד

לצפיה ב-'יש לי יחס כפול למילה "כוליות"'
יש לי יחס כפול למילה "כוליות"
10/07/2015 | 22:24
12
יש בי הזדהות למילה כוליות כמשהו שאי אפשר למסגר אותה, או להכליל אותה,  וגם עם כוליות כהכללה שמעניקה לחלקים את משמעותם דרך הדדיותם לחלקים אחרים.
ההזדהות הכפולה הזו נובעת מהבחנה חוויתית-תפישתית שאני חשה בין "כוליות" כמרחב פנימי מופשט-צורה, נוגע למרחבים, נוכח מעבר לזמן, קושר אותי ב-כל במין הינמסות,, לבין "כוליות תהליכית-מבנית" כמרחב שקושר את הפנים בחוץ ברשת הקשרים בעיבוד מתמיד.  
אני לא מרגישה את האחד בניגוד או בנפרד לשני, אלא שניהם מחוללים את התנועה שמאפשרת לקשור 'צורה חופשית' אומניפוטנטית במורכבות מידע, לקשור חומר בזמן, לחוש לעיתים את השלם, מתוך החלקי

לצפיה ב-'הדיבור הזה מאוד מדבר גם אותי'
הדיבור הזה מאוד מדבר גם אותי
09/07/2015 | 16:59
14
17
זה מה שמרתק אותי בשפה (ויחסי שפה וגוף), ועל אף הקושי הרגשי שיש לי איתה, זו ההרגשה שמשלימה לי ל"כוליות" - תהליך ההירקמות לתוך הקשרים הולכים ומסתעפים ומתרכבים בתוך שיחות.  כך שמה שהיה "חומר גושי" מן הפנים, יוצא אל הקשרים מחודשים מן החוץ (כן, הקשר שאינו נתון לי מראש), בעיכול משותף.  השותפויות נוצרות ומתפרקות, נפגשות ונפרדות, נולדות ומתות, וההקשרים המוטמעים פנים-חוץ נערכים לפי דפוסי גופנפשי המתפתחים לספציפיות.
כשאני בשלב של צבירת הקשרים, יש בי פחות תחושה של איום בבירור תוכן לתוך הקשר. 
התהליך הזה מגיע למצב שבו הקשרים שביררתי בכל מיני זוויות מבט יוצרים עומס, כמו עץ מלא בפרי, והעומס הזה מביא ל"לידה", או למצב דמוי אתחול - שההקשרים הספציפיים יוצרים תמונת-גוףנפש חדשה, מכלול תפישתי ערוך מחדש.  זה מצב שמאיים עלי, כי אני יודעת מ"היכן באתי" ולא יודעת להיכן אני הולכת, ואילו דפוסים ישמטו, ואילו התמודדויות מעשיות הם יביאו.   עם הזמן, אני מכירה יותר את התהליך, ולכן סומכת עליו ועלי, וגם הוא מעט מתרכך בסוג השינויים התפישתיים.
ההדיפה החוצה שמולידה את התוכן אל מחוץ להקשר, שהתייחסתי אליה קודם, היא תמונת חוויה חרדתית בסיסית שלי, שאני מתמודדת עמה ומולה (כמו שאראנה כתב, שזו לידה אלימה), ומחייה לאט לאט את הדפוס המיילד המחייה, המקשר, המשייך.
לצפיה ב-'כמו חוטים מסתעפים לכל מיני כוונים שמגעיםפ לנקודת החשמלית.'
כמו חוטים מסתעפים לכל מיני כוונים שמגעיםפ לנקודת החשמלית.
09/07/2015 | 17:13
13
11
ומשם לבקרה: ועכשיו אתה יודע שאותו זרם חשמלי ( נפשי/ פיזי) מגיע עליך אתה יודע שיש כמה וכמה חוטים וכמה וכמה
אפשריות אתה יודע שהוא קיים באותה רגע אבל לא תוכל לצפות את הבא אלה אתה חווה את זה כאן ועכשיו את זה אני
מכנה אני יודע מהיכן באתי ולא יודע לאן אני הולך בעני זה אותו דבר רק השימוש בשפה שונה.
לצפיה ב-'דווקא ריבוי ההסתעפויות מאפשר קריאה מדוייקת יותר של הזמן'
דווקא ריבוי ההסתעפויות מאפשר קריאה מדוייקת יותר של הזמן
09/07/2015 | 17:16
12
6
לצפיה ב-'נכון אתה מגיע לנקודה מכמה כוונים ויש סיכוי שתקרא במדיוק יותר'
נכון אתה מגיע לנקודה מכמה כוונים ויש סיכוי שתקרא במדיוק יותר
09/07/2015 | 17:17
11
9
אשמח שתפרט יותר.
לצפיה ב-'כי כל נקודה על הרשת המסועפת מגלמת סכום של משקלים שונים'
כי כל נקודה על הרשת המסועפת מגלמת סכום של משקלים שונים
09/07/2015 | 17:28
10
10
שמצטברים לתפישה, בחירה, החלטה
וכשאתה רואה את רשת הנקודות האלה אז מתוך מה שנראה כבחירות אקראיות עולה תבנית ברורה, שגם חוזרת על עצמה, של הדרך שבה מספר המשקל של ריבוי משמעויות הופך לצומת, זמנית, כאינפוט לכל הצמתים האחרים
זה דבר שמאוד מסובך להסביר אותו בשפה לא מתמטית אבל מי שער לזה יכול להרגיש את זה גם בשיגרה כמשחק מתמיד של מתחים שמתפרצים מעבר לסף מסויים לפעולה או בחירה או מבט או כל ביטוי אחר

התבנית הזאת יותר ברורה ונגישה יותר לאנשים שהעצמי שלהם לא מבוסס על אשליה של נקודה קבועה בחלל
כמו אוטיסטים למשל
לצפיה ב-'כלומר המסתעפים הם פרטים שמקשורים לנקודה אחת בכל מיני'
כלומר המסתעפים הם פרטים שמקשורים לנקודה אחת בכל מיני
09/07/2015 | 17:46
6
12
זווית/ תנודות/ צבעים /ריחות וכן הלאה נמשל את זה לרגשות/ פיזי/ נפשי/ נשמתי וכן הלאה? אני גם מרגיש כך שקו אחג מוביל
לקו השני ואז בוטנה צומת, למשל בחי  יום יום איך מקרה אחד מוביל לשני, אני לא יודע להסביר את זה בשום שפה, אבל אני
מרגיש את זה גם שכית רק ללא יכולת לתרגם. כאלו הכול הוא מתוך פ]ס יצור יש את אלו שמכנים את המוצרים יש פעולות
שצריכים לעשות באופן מסיום שכאשר הוא משתנה כל הכללים זזים*משתגעים אבל יש תמכניקה הבסיסית שמובילה את
הכול שהיא מה שאני מכנההכול מהכול או " הכל יחדיו בחד המה" אני מאמין שאתה מבין אותי, אפילו שאני מדבר שפה שונה.
אבל הקשר כמו המפעיל הוא קיים רק אנחנו מדברים בסגנון קצת שונה או בתדרים טיפה מעוקמים הבנה נראת לי בסדר.
מה דעתך?
לצפיה ב-'לדעתי אנחנו מדברים על אותו דבר '
לדעתי אנחנו מדברים על אותו דבר
09/07/2015 | 18:19
5
5
לצפיה ב-'יופי.'
יופי.
09/07/2015 | 18:20
4
14
שמע מה כתבו לי שקללות זה הרוע ,עכשיו הפכו אותי למקור הרוע, אני ממש צוחק אבל זה גם עצוב......
בפוסט שלי על השפה והריגשות.
לצפיה ב-'סתם מזוייפים, צבועים, אל תספור אותם'
סתם מזוייפים, צבועים, אל תספור אותם
09/07/2015 | 18:24
3
5
לצפיה ב-'אני יודע אבל אני רגיש זה פוגע בי...'
אני יודע אבל אני רגיש זה פוגע בי...
09/07/2015 | 18:28
2
9
אנשים חושבים שאני חסר רגש אבל יש לי הרבה רגש אני נעלב במהירות אבל לא אומר ואז אוכל את עצמי שעות
לפעמים ימים ולפעמים זה חוזר לי, קשה לעלב ....
לצפיה ב-'אין מה לעשות, אני לא מכיר פתרון אחר מלבד לברוח ולשתוק'
אין מה לעשות, אני לא מכיר פתרון אחר מלבד לברוח ולשתוק
09/07/2015 | 18:33
1
13
אתה לא יכול לשנות בני אדם

לצפיה ב-' לא רוצה לשנות רוצה לחיות.'
לא רוצה לשנות רוצה לחיות.
10/07/2015 | 19:32
8
שהמפגרים האלו יתנו לי לחיות, שלא ירצחו אותי, ושלא יענשו אותי על מי שאני לא. שיעזבו אותי, אבל לקבל מקום שאני
הולך מצבעים עלי* צוחקים. בדרך כלל צערים/וילדים  ומתייחסים עלי רע כי אני מוזר זה בסדר? על זסה אני מדבר, אם הם לא היו מציקים הכול היה טוב
לא אכפת לי בכלל מהם, אבל הם נכנסים לי לחיים כל הזמן והורסים. בהזמן שאני סך הכול מנזסה לחיות את חיי בדרכי
אבל להם ז ה רע כי אני לא כמוהם, אני לא מנסה לשנות אתם הם אותי, גכמו שאתה תמיד אומר....
לצפיה ב-'דעתך על בעלי חיים ואוטיסטים?'
דעתך על בעלי חיים ואוטיסטים?
09/07/2015 | 18:02
2
18
אני אף פעם לא שאלתי אותך את השאלה הזאת ,האם לטעמך יש קשרי אהבה גדולים אצל אוטיסטים
לבעלי חיים? מנסיוני כן הכרתי אןטיסטים תפקוד נמוך שמאוד אהבו בעלי חיים בטירוף, טיפלו בהם כאלו זה הגור
שלהם. ממש הענקה אין סופית, דיברו רק עליהם, מה דעתך? אני מטורף כל בעלי חיים ברמות מגיל פיצי אני אוהב
אותם מכל בני האדם. ממש אהבה מטורפת. גם אתה?
לצפיה ב-'כן'
כן
09/07/2015 | 18:24
1
13
לאוטיסטים בהרבה מקרים יש קשר בלתי אמצעי עם בעלי חיים ( או עם עצים וצמחים) וזה בגלל שלתחושתי אוטיסטים חיים בשלום יחסי עם החיה שבפנים בעוד שאנשים נורמטיבים מאוד מקפידים לאלף אותה או להדחיק אותה או לשלוט בה
מאותה סיבה לאוטיסטים יש גם קשר בלתי אמצעי עם ילדים 
לפחות לפעמים
כי הם חיים בשלום עם מצבי התפתחות שונים ומשונים וחווים כל שלב כאילו הוא נחווה גם ממש עכשיו

לי תמיד היו יחסים נהדרים עם בעלי חיים אבל אני לא אוהב להחזיק אותם בביית כחברים כי מבחינתי הם צריכים להיות חופשיים
כשגרתי בקיבוץ הייתה לי כלבה אבל בעיר זה ממש לא נראה לי מתאים

גם ביתי משוגעת על בעלי חיים ואין לה בכלל בובות של אנשים אלא רק של בעלי חיים שאיתם היא ישנה במיטה וגם לוקחת אותם לטיולים

אהבה לבעלי חיים לא סותרת אהבה לבני אדם
להפך

לצפיה ב-'כן גם לי היו מלא בובות של בעלי חיים המון.'
כן גם לי היו מלא בובות של בעלי חיים המון.
09/07/2015 | 18:32
11
והיו לי תמונות כל החדר מלא צעצועים של בעלי חיים, הייתי יושן איתי מדבר איתם כל הזמן איתם, והיום יש לי שעי כלבים
שלוש חתולים תוכי ודגים היו לי עוד 2 חתולים אבל אחת נעלמה והשנייה מסרנו, חתול פרסי יפיפה דיל שמן ענק 11 'קילו
אפילו יותר ובובי פנים מדהימות גם שמן והאחרונה אחותו ק'טנה הצלתי אותם לקחתי אותם מאיזה קרטון כדאי שלא
יתעללו בהם, יש הרבה ילדים שמציקים.... אני מגילך 7 מציל בעלי חיים הצלתי עשרות חתולים וגדלתי אותם, אפילו הייתי
מגדל חלזונות. והיו לי ארנבים ושרקנים שהיו כמו משפחה, בכלל הכלבה שלי והכלב הם כמו אחים ממש כך אני חולה עליהם.
אבל אתה גם צודק עדיף שהיו חופשים אבל כלבי בית מגדלים בית אחרת הם בכל מיני עמותות את הכלבה שלי הצלנו מוות
גם ההכלב היה כלוא בכלוב הצלנו אותו. אני מת מת על היצורים הנפלאים האלו.
לצפיה ב-'לידה אלימה אינה טובה'
לידה אלימה אינה טובה
09/07/2015 | 10:15
38
כמו שאת מתארת היא מולידה תגובה משתקת, מחרידה, חזרה.
אנשים מוטי הקשרים מועדים, תרתי משמע, לדחפים חזקים, כי במערכת מסועפת די בשינוי של פרט הכי זעיר, ושולי כביכול, על מנת לחולל שינוי עמוק בבסיס של המבנה הקוגניטיבי נפשי, במרכיבי היסוד של הקשר בין האדם לעולם, בין האדם לאדם, בין הגוף לנפש.
ולכן דחפים חזקים יכולים להיות מאוד מערערים, כי בסך הכל ההבדל בין דחף חזק לחלש הוא רק המהירות שבה הוא נוצר, הדימוי מבטא את קצב השינוי.
לתחושתי הפתרון הוא בנסיון להבין עם מי אתה מדבר ואוטיסטים למשל הכי נכשלים בישום הפתרון היחיד שיכול להציל אותם כי הסביבה יוצאת מדעתה על מנת להכשיל אותם,
הכל מכוונה טובה כמובן,
כי הנ"ט לא מבין ולא חווה את התשוקה להדדיות שתגאל אותו ממה שאחרת הוא כאוס אין סופי אז מבחינתו כל נסיון לתנועה הכי קטנה שהאוטיסט עושה לחיבור נפשו וגופו זה דבר רע, שצריך לאסור אותו, לגנות אותו כתסמין של לקות, כעדות לא מסוגלות.
האוטיסט שמנסה לממש את הצורך שלו בהקשר מגונה כאילם סלקטיבי, כחסר יכולת לקרוא קוד חברתי... אז מה שנשאר לו זה להתרסק, להיתקל שוב ושוב, לפי דרישות הסביבה האלימה מאוד, בעצמו בתנאים שלא מאפשרים אותו, מה שכמובן מאשר גם את הדעה השלילית של הסביבה על האוטיסט וגם את שלילתו העצמית.

לצפיה ב-'בלי מילים, מתוך אש קטנה, לבדי בוואדי, מתנגן לפיתול של יחד'
בלי מילים, מתוך אש קטנה, לבדי בוואדי, מתנגן לפיתול של יחד
13/07/2015 | 13:08
1
29
לצפיה ב-'מאוד מזהה ומזדהה עם הקטע של ה"פיתול"'
מאוד מזהה ומזדהה עם הקטע של ה"פיתול"
13/07/2015 | 13:58
8
כשהלבד שלי מתנגן ליחד זה תמיד כרוך באיזה תחושה של פיתול מיוחד שרק הוא יכול לשחרר אותי מהלחץ על המיתר בגרון ובכלל

לצפיה ב-'לקחו אותי למעצר וחקרו אותי.'
לקחו אותי למעצר וחקרו אותי.
08/07/2015 | 15:39
32
231
על מה שכתבתי אתמול, אנשים פשוט לא יודעיפם לקורא ומפרשים אותי לא נכון, וממצאים כל מיני סיפורי עם.
אחרי שעתיים וחצי שחררו אותי. שונא להיות שם.
לצפיה ב-'ואני גכם הבנתי שאני לא חושבס לאף אחד פה- אני אויר.'
ואני גכם הבנתי שאני לא חושבס לאף אחד פה- אני אויר.
08/07/2015 | 16:16
131
וסבבה אני מבין מי"מי שמרחם לרשע סופו שיתאכזר לרחמנים" אזה הבנתם כבר שאני רשע אולי ידעתם מהתחלה.
ונמאס לכם מהבלבולי ביצים המחרובנים שלי, הכל- אני מבין
לצפיה ב-''
08/07/2015 | 17:46
17
37
לצפיה ב-'כזה מעצבן על כלום אם הייתי עושה איזה דבר רע ניחא.'
כזה מעצבן על כלום אם הייתי עושה איזה דבר רע ניחא.
08/07/2015 | 18:02
16
88
אבל כולה פרקתי רגשות. לא פגעתי באף אחד וגם לא רציתי הפעם, ממש זה לא בסדר....
לצפיה ב-'שמע, אתה עדיף על בלייני הקניונים ומומחים ליצוגיות'
שמע, אתה עדיף על בלייני הקניונים ומומחים ליצוגיות
08/07/2015 | 22:23
15
87
אתה ישר ואמיתי.
בעולם היום אם אין לך כוח אלה תכונות בעיתיות. אז מנסה למצוא את פינת השלווה שלך,
פיסית ופנימית.
ובטח שאתה יכול לפרוק
בשביל זה יש פורום
לא תמיד זמין ולא תמיד יש מה לענות אבל קורא 
לצפיה ב-' אני לא יכול לכתוב יותר.'
אני לא יכול לכתוב יותר.
08/07/2015 | 22:32
14
87
אחרי שאתה נעצר על דבר שלא עשית, איומים ברצח של אמך כי דווחו להם דבר שאין לו שחר.
אתה לא תכתוב יותר מכל הלב. כנראה טעייתי. לא הייתי צריך לכתוב מהלב ולא לספ את סהסיפור שלי
אני הייתי טיפש מאוד.
לצפיה ב-'דברים שנשמעים מאיימים השתיקה יפה להם'
דברים שנשמעים מאיימים השתיקה יפה להם
08/07/2015 | 22:56
13
64
אפשר במסר לדוגמה לא בפורום
לצפיה ב-' לא איימתי ולא נעלים'
לא איימתי ולא נעלים
08/07/2015 | 22:59
12
71
סתם דיוויחו להם שאני מאיים, תראה תגובה שלי מהלילה הם באים עלי, הם טוענים שם כותב שאיימתי לרצוח את אמי.
אלוהים ישמור לא אמרתי מילה אחת על זה ,אלה שיש מחשבות שווא והזיות ,וזה נראהברור שאני בהתקף הם פשוט
אנפלבתים מטומטמים, הוא גם שחרר אותי אחרי שאמרתי לו תראה לי את הציטוט ישר הוא לא היה לו מה לומר שתק.
סתם לקחו אותי כי הנהלה דיווחה, על כלום, הוא שתק כמו דג, אתה מבין? אני מעולם לא מאיים בפורום, ולא כותב שאני
יפגע באנשים מעולם לא קרה מקרה אחד כזה.....
לצפיה ב-'אתה יודע מה זה כיסוי תחת, נכון ? אז משהוא דואג לעצמו....'
אתה יודע מה זה כיסוי תחת, נכון ? אז משהוא דואג לעצמו....
08/07/2015 | 23:05
2
44
כל מה שנראה או מתפרש ע"י מישהוא יכול לפגוע לנו בחיים.
ילד בוכה בלילה השכן הטוב יתלונן ברווחה, נקמנות או דאגה ?
וזה רק דוגמה...
לצפיה ב-'כן אבל אני מדבר על זה.'
כן אבל אני מדבר על זה.
08/07/2015 | 23:10
1
38
שאני לא אכתוב יותר דברים כאלו פה כמו שאמרת לי. ושהם עשו טעות זה הכול, אבל בסדר תודה בכל זאת על התייחסות.
לצפיה ב-'אם רק ל-20% מהאנשים היו אמות מידה כמו שלך העולם היה יותר טוב'
אם רק ל-20% מהאנשים היו אמות מידה כמו שלך העולם היה יותר טוב
08/07/2015 | 23:17
34
אבל אין מספיק כאלה בעולם וחבל
ואתה צריך ללמוד לשמור על עצמך
לא כי אתה לא בסדר
כי אתה לא מובן וזה מאיים על האחרים
אל תהפוך את זה לכלי נגד עצמך
הפוך
תלמד מזה תתחזק
לא חסרים אנשים שאתה עולה עליהם
תאמין בזה
כשתאמין בזה, ואין לך סיבה למה לא להאמין,
לא תצטרך להוכיח יותר
ושלב ההוכחה הוא הבעייה.

לצפיה ב-'לא יודעת מי דיווח ולמה, אברר'
לא יודעת מי דיווח ולמה, אברר
09/07/2015 | 08:54
6
41
לצפיה ב-'תבררי'
תבררי
09/07/2015 | 09:10
5
54
אבל זה כבר לא משנה כי שחררו והודו שאין שום דבר כזה ,לא בגאווה גדולה אבל אם לא היו מבינים שטעו.
לא היו משחררים אותי אחרי שיחה של שלוש דקות ,עוש שהייתי בבית השוטר שבא לקחת אותי אמר שהוא יודעכ
שזה לא אני. ורצה שאני אשר אבל הם לא נתנו לו. אני לא התנגדתי ידעתי שזה רב יסבך אותי, והלכתי הודעה
שלי המקורית הייתה במקור מחשבות רדיפה, שבאים לקחת אותי. מה שנקראה התקף פסיכוטי, זה לא קשור לא לרצח
ולא לאלימות. מחשבה פסכוטית לחלוטין.....
לצפיה ב-'ביררתי- לא יודעת מי דיווח, לא מישהו מתפוז'
ביררתי- לא יודעת מי דיווח, לא מישהו מתפוז
09/07/2015 | 10:58
4
28
לצפיה ב-'לא יודע מוזר'
לא יודע מוזר
3
46
שאלו אותי איפה כתבתי וכתבתי רקק בתפוז איזה מוזר פשוט מוזר
לצפיה ב-'זה לא אומר מי התלונן, כל העולם יכול לקרוא כאן ולהתלונן'
זה לא אומר מי התלונן, כל העולם יכול לקרוא כאן ולהתלונן
09/07/2015 | 12:33
2
58
טוב שהגעת לשוטר הגיוני, ששיחרר אותך מהר
לצפיה ב-' לקחו אותי לתחנה'
לקחו אותי לתחנה
09/07/2015 | 12:46
1
54
שעתיים הייתי שם אבל הסברתי להם לא היה מה להגיד כי לא כתבתי כלום. אז הם תחקרו אותי עניתי להם מה
שאמרתי ושחררו אותי, כי שוב אני חוזר על עצמי אין על מה. לא איימתי לא בחים ולא בפוסט, מבינה? מי שהוא המציא
את או פירש לא נכון...
לצפיה ב-' וגם אם היו לקוחים אותי או מאשמיים אותי הכל היהבסדר'
וגם אם היו לקוחים אותי או מאשמיים אותי הכל היהבסדר
09/07/2015 | 12:48
38
פעם שעברה זה היה גרוע באין שיעור מאוד חמור והוציאו אותי מזה ולא פםתחו שום תיק ולא כלום, אבל אני לא אפרט איך.
לצפיה ב-'עיכבו אותך לחקירה בגלל שכתבת באינטרנט פתוח ?'
עיכבו אותך לחקירה בגלל שכתבת באינטרנט פתוח ?
09/07/2015 | 23:52
1
43
באמת מדינת משטרה .
לצפיה ב-'כן שעתיים וחצי הייתי שם'
כן שעתיים וחצי הייתי שם
09/07/2015 | 23:54
47
כי חשבו איימתי להתאבד ולרצוח את אמא. ושמעי היום סבתא שלי עלתה לתקשורת זה היה מצחיק  אפרת שושני
הייתה המומה לא אמרה כלום. סבתא רוצה שנפנה לעתון היא כועסת. אבל לא בשביל מה מה שהיה היה...
לצפיה ב-'להנהלת הפורומים יש אחריות מסויימת..'
להנהלת הפורומים יש אחריות מסויימת..
09/07/2015 | 00:09
95
כי קרו מקרים שאנשים איימו בפורום כלשהו,
אם זה על אחרים ואם על עצמם שיתאבדו וכו',
והיו אנשים שהגשימו במציאות את האיום עליו כתבו בפורום.
אז גם אם לא מכירים אותך ולא יודעים שאתה לא באמת מתכוון,
הם נוהגים באחריות כשמתייחסים ובודקים איומים.
ואת זה אני כותבת בלי שראיתי מה כתבת אלא באופן כללי על איומים.
לצפיה ב-'נתנאל, הם היו חייבים לעשות את זה'
נתנאל, הם היו חייבים לעשות את זה
09/07/2015 | 07:51
1
83
מי שלא מכיר אותך לא יודע למה התכוונת באמת, אלא רק קורא את מה שכתבת ונבהל.
זו היתה חוסר אחריות מצידם שלא לדווח.
זה לא אומר שלאף אחד לא אכפת ממך.
לצפיה ב-'מה חייבים לא כתוב שם כלום.'
מה חייבים לא כתוב שם כלום.
09/07/2015 | 09:07
51
לא על רצח ולא על התאבדות שילמדו לקורוא, אדם כותב מחשבות ,אם הפ היו מסתכלים ורואים שכתבתי כך.
אז סבבה הייתי מבין אין בעיה. אבל לא כתבתי כלום. ובגלל זה לשלוח בן אדם למעצר? זה נשמע לך הגיוני?
הם בעצם שחררו אותי, ולא היה להם מה לומר שחקרו אותי. לכן בעני את טועה. צריך להבדוק קודם ורק אז לאשים.
הם בעצמם אמרו  או יצא להם שהם לא קראו טקסט אלה פשוט דיווחו להם הוא אמר" תיוד שרצה שמועה שאתה מאיים
כך וכך וזה הגיע לו" אז אמרתי לו " תביא לי ציטוט מדיוק אחד מהטקסט שבו אני כות ב כך ברור אם לא זה  פירוש מלא דמיון
שלא קשור למציאות, כל אחד יכול להמציא אלף אחד המצאות שלא קשור למציאות" הוא לא הסתכל עלי אפילו הסתכל בדף
ושחרר את מבינה .זה ממשד פשאלה לא נעים להיות שם. ןשבאים עליך בוקרא שוטרים תאמיני ,לא היית רוצה שזה יקרה
לבן שלך. מילא הייתי עושה משהוא, אבל לא עשיתי  כלום הם לא יודעים לקורא זה לא אשמתי...
לצפיה ב-'אין ספק שנגרם לך עוול'
אין ספק שנגרם לך עוול
09/07/2015 | 13:52
9
63
אבל אפשר להבין גם את האדם שיושב בהנהלת הפורומים וחושב בטעות שיכול לקרות אסון וחובתו לדווח. טוב שהמשטרה הבינה מהר את העניין, הם לא ידועים באינטלגנציה גבוהה. אני ממליץ לך להבא לפרסם דברים כאלה תחת הכותרת "סיפור" או איזו מסגרת שתבהיר שהדברים אינם כפשוטם.
לצפיה ב-'התלונה לא הגיעה מתפוז, על כל השאר'
התלונה לא הגיעה מתפוז, על כל השאר
09/07/2015 | 13:56
3
38
לצפיה ב-'אז מעניין מאיפה זה הגיע.'
אז מעניין מאיפה זה הגיע.
09/07/2015 | 14:45
2
49
כי מילא הייתי עושה דבר רע זה קרה הרבה פעמים. אבל הפעם לא פגעתי באיש זה מה שהרס אותי.
שבאים עליך אוזקים אותך בתחנה אתה נחקר עם אזקים. כאלו זה ממש  לא נעים.....
לצפיה ב-'יש כאן המון "נשמות טובות" בפורום, לך תדע'
יש כאן המון "נשמות טובות" בפורום, לך תדע
09/07/2015 | 18:35
1
16
לצפיה ב-'חשבתי על זה.'
חשבתי על זה.
09/07/2015 | 23:58
33
אבל לא נראה לי שמפה הלשינו אלה אם הם ממש שונאים אותי בגלל מה שאני אומר ואז זה הגיוני.....
לצפיה ב-'כן אתה צודק.'
כן אתה צודק.
09/07/2015 | 14:26
4
49
אבל כתבתי שאני רואה כך שזה לא באמת, אחר כך עוש שאלו אותי בפורום השני אמרתי שאלו מחשבות.
אז למה לעשות כך? כתבתי שאלו מחשבות שווא שאלה אותי אחת הבחורות מה קרה בפורום,  טוב לא משנה.
אני פעם הבא יזער, םפשוט הייתי בהתקף אז לא ידעתי מה לעשות. זה לא היה מתוכנן, הייתי במצב נוראי.
לצפיה ב-'מאחל לך הרבה רוגע ושמחה -:)'
מאחל לך הרבה רוגע ושמחה -:)
09/07/2015 | 14:54
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
09/07/2015 | 15:11
8
לצפיה ב-'כתבת את אותה הודעה בפורום נוסף?'
כתבת את אותה הודעה בפורום נוסף?
10/07/2015 | 10:27
1
17
לצפיה ב-'כן.'
כן.
10/07/2015 | 17:37
39
בגלל זה אני הפסקתי לכתוב שם דברים כאלו, פורום אישיות גובלית יש ש אחלה חברה....
לצפיה ב-'מחקר בנושא אוטיזם'
מחקר בנושא אוטיזם
08/07/2015 | 13:09
42
240
שלום לכולם,
אנחנו סטודנטיות לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד באוניברסיטה העברית. במסגרת סמינר מחקרי בשם "אוטיזם משפחות ומערכות" תחת הנחייתו של ד"ר ג'ודה קולר אנחנו עורכות מחקר, ולשם כך אנחנו צריכות הורים לילדים שאובחנו על הספקטרום שמעוניינים לעזור ולענות על השאלון...
המשך>>
שלום לכולם,
אנחנו סטודנטיות לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית וקלינית של הילד באוניברסיטה העברית. במסגרת סמינר מחקרי בשם "אוטיזם משפחות ומערכות" תחת הנחייתו של ד"ר ג'ודה קולר אנחנו עורכות מחקר, ולשם כך אנחנו צריכות הורים לילדים שאובחנו על הספקטרום שמעוניינים לעזור ולענות על השאלון המצורף: 
https://qtrial2012.qualtrics.com/SE/?SID=SV_b9kCM9...

תודה מראש,
ניצן גנץ ושני קורן
למעוניינים במידע אודות המחקר, פרטי יצירת קשר נמצאים בתחילת ובסוף השאלון

לצפיה ב-'מחשפת מטפל/ת בנרות'
מחשפת מטפל/ת בנרות
08/07/2015 | 12:16
3
96
היי,
אני על סף ייאוש... אני לא מוצאת מטפלת!!! יש לי ילד בן שבע וחצי, אוטיסט בתפקוד גבוה, לומד בבית ספר רגיל עם סייעת, ויש לי גם ילדה שקטנה ממנו בשנה, ילדה "נורמטיבית" אבל בכל זאת יש השפעה רגשית לגדול לצד אח אוטיסט, במשך ארבע שנים יש לי מטפלת מקסימה, היא הייתה בת שירות לאומי בגן תקשורת שהבן שלי היה בו, וממש אהבה פרחה! ועכשיו היא עוזבת, באופן טבעי היא רוצה ללמוד, להתקדם, וזה ממש קשה, האמת במיוחד לי, כל כך התרגלתי לעזרה מצילת החיים הזו, שיש עוד מישהו בבית שעוזר בזמן משבר, ותמיד היא יודעת את הדברים הנכונים להגיד, והידע שלה הוא יקר מפז.
השעות שאני מחפשת הן לא נוחות לסטודנטיות, אני צריכה כל יום או לפחות ארבע פעמים בשבוע משעה 12:45 עד 19:00, וחשוב גם שיהיה רשיון נהיגה, אני כמובן גם נמצאת בבית אבל לא מצליחה לעשות הכל, אולי מישהו פה מכיר מטפלת או מטפל אני ממש אשמח לעזרה שלכם, פרסמתי במספר מקומות ולצערי אני לא מצליחה למצוא את האדם המתאים, אולי אני מחפשת תחליף למטפלת שאין לה תחליף, בכל מקרה אשמח אם תפיצו.
תודה רבה ויום טוב

לצפיה ב-'באיזה אזור בארץ?'
באיזה אזור בארץ?
08/07/2015 | 12:26
28
לצפיה ב-'קחי מטפלת טובה לא מעשנת סמים לא שותה אלכהול ולא נפומנית,'
קחי מטפלת טובה לא מעשנת סמים לא שותה אלכהול ולא נפומנית,
08/07/2015 | 16:19
56
שתמצאי מטפלת שעומדת בקרטריונים-האלו אז - היה לך אחלה מטפלת בהצלחה.
לצפיה ב-'אני גרה בתל אביב'
אני גרה בתל אביב
08/07/2015 | 17:36
26
לצפיה ב-'רגשות למילים.'
רגשות למילים.
08/07/2015 | 12:09
58
143
הערה: פתחו אשכול באוטיזם, שם כינוי ילד גאון, ופתחתי גם שם בגלל זה יש התייחסות לאותו נושא,אבל באו]ן כללי יש לי ריגשות למילים.

יש מילים שאני לא מסוגל לשמוע הם נראות לי רעות ומזיקות עוקצניות שכאלו, או מילות האדה שמגעיות אותי, למשל היה פה דיון על הילד האוטיסט
שאמרו...
המשך>>
הערה: פתחו אשכול באוטיזם, שם כינוי ילד גאון, ופתחתי גם שם בגלל זה יש התייחסות לאותו נושא,אבל באו]ן כללי יש לי ריגשות למילים.

יש מילים שאני לא מסוגל לשמוע הם נראות לי רעות ומזיקות עוקצניות שכאלו, או מילות האדה שמגעיות אותי, למשל היה פה דיון על הילד האוטיסט
שאמרו שהוא "גאון" והמילה רורה הזאת הורגת אותי. אני לא יכול לשמוע אותה, כל אחד נהפך לגאון ממש בית זונות נהיה פה. זאת מילה שמכאיבה
לך היא צורמת לי , היא מכניסה אותי ללופים, למלחמה עם עצמי, תמיד אני אומר שאם לא הייתי גאון אטו יותר נכון לא אהיה היה עדייף דלא הייתי נולד בכלל.
שיש לי אובסיסיה מטרופות אחרי הגאונות. ועוד מילים רעות כמו טיפש גורמות לי חרדה/כעס/בלבול/ שנאה לא מסוגל לשמוע את המילה אז אני מחליף ב" טומטום"
"סטלן" אני לא מסוגל כואב לי הם כמו נחשונים קטנים מתת לכרית מקישים. או מילות חיבה שגורומת לי לבחילה כאלו בא לי להקיא פיזי ממש כךף ,לא מסוגל גם עם חנפנות
לא מאמין לאף אחד שאומר שאוהב אותי שאניני חכם וכולי. קיצור כל המילים מתערבבות לי מכנסים אותם למין סיר כזה וכל פעם אתה מוציא אחד שלא מתאמיה לתבשיל.
זה משתנה כל הזמן. אבל ישכאלו שנשארות תמיד. יש מילים שאני שונא, אני לא משתמש בהם, אני תמיד שאומר גאון על עצמי אפיל שבטוחים בכף שם מארכות או בילד פלא
או בחכם. אני לא מסוגל לשבח את עצמי ולראות שיש בי טוב כי אני חרא מזקוק. זבל ושפל רוח ואדם נוראי ומטומטם הנה רואים לא מסוגל לומר טיפש, יש לזה קונטציה כזאת
שלילית בעני, השש הזה זה כזה מעליב ,אני אישית לא אומר לאף ראחד חוץ מעצמי שהוא טיפש, שונא שונא מתעב דמעות בעיינים. זהו הייתי חייב לפרוק את זה.
לצפיה ב-'החזר מקופ"ח מכבי על לימוד שחיה'
החזר מקופ"ח מכבי על לימוד שחיה
07/07/2015 | 22:08
2
70
איך אני יכולה לקבל החזר על לימוד שחיה לילדה בקופ"ח מכבי
לצפיה ב-'דבר כזה ניתן לקבל?'
דבר כזה ניתן לקבל?
08/07/2015 | 22:28
28
נשמע.טוב שלא התחלנו עונה השלישית.בני לא התקבל לקבוצה,אז רק פרטי.לא הצליח לסיים בשנתיים.בכל זאת רק עכשיו יודעים שהוא על ספקטרום.
לצפיה ב-'אין החזר על לימודי שחיה'
אין החזר על לימודי שחיה
09/07/2015 | 07:53
34
רק על הידורתפיה, ויש ילדים שלומדים לשחות בטיפולים האלה.
לצפיה ב-'בנינו אובחן לפני חצי שנה'
בנינו אובחן לפני חצי שנה
06/07/2015 | 07:24
4
180
אני פטרי,בני אובחן לפני חצי שנה כPDD  בתפקוד גבוה מאוד,האם יש בפורום משהו במצב דומה שאפשר לדבר איתו?
לצפיה ב-'כולם במצב דומה.'
כולם במצב דומה.
06/07/2015 | 07:30
114
יש פה אוטיסטים ויש פה הורים לאוטיסטים. אתה יכול לשאול מה שתרצה ואנחנו נענה.
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
06/07/2015 | 08:27
1
95
כמו שנתנאל כתב לך, כולנו כאן חיים אוטיזם,
חלקנו כהורים לאוטיסטים, חלקנו כאוטיסטים וחלקנו גם וגם
ואנחנו כאן כדי לדבר על זה,
כי כאן יש אנשים שמבינים על מה אנחנו מדברים.
אז אתה בהחלט מוזמן להרגיש בבית
לספר, לשפוך את הלב, להתייעץ או מה שבא לך
אם תרשם לתפוז, תוכל גם לכתוב ולקבל מסרים אישיים
(להתכתב בפרטי עם מי שתרצה).
לצפיה ב-' לגמרי מי שבא ברוך הבא.'
לגמרי מי שבא ברוך הבא.
06/07/2015 | 09:04
70
יש מקום לכולם הייתי רוצה שקהילתינו תתפתח ותגדל.
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
08/07/2015 | 11:53
34
יש הרבה אנשים שאפשר לדבר בפורום. אבל יעזור עם תספר גם בן כמה הילד, ובאיזה מסגרת חינוכית הוא נמצא או יהיה בשנה הבאה.
לצפיה ב-'פנים מקבילות או פנים שונות'
פנים מקבילות או פנים שונות
06/07/2015 | 06:53
30
99
אני התחלתי להתלבט בשאלה האם יש קו שמחבר בין האוטיסטים לנטים. האם אנחנו עד כדאי כך שונים ואין באמת דרך לתקשור.
אז אלו המחשבות שלי : אני חושב שיש מאיפיין שהוא אוטיסטי במהותו שקיים אצל הנט אבל באופן לא מורגש, כלומר כולנו שיכחים
לאותו גזע כולנו בני אדם. רק שיש בני אדם רגישים יותר בעלי רגישות יתר שמתבטאת כלפי חוץ. אחד הנושאים שאותי מרתקים הוא התבוננות
או מה שמכונה או ש שאני מכנה " כליאת הנשמה" או מה שמכנים חזרתיות או אצלי זה משולב חזרתיות חוסר רצון להשתנות או שילוב של השניהם.
והכליאה החוסר יכגולת לחיות כך באופן ממשי כל הזמן אם בגלל גורם חיצוני ואם בגלל מגבלה. עכשיו אני רוצה למצוא את החוט המקשר בין
הסתלקוןת הרגעית מין העולם " החיצוני," אל הפנימי, אין בידי עדיין ממצאים או הוכחות אך אני חושב שיש קשר בין האובסיסיה הנטית לשמור
על העולם כקו ישר כפי מה שמקובל  ועל האוטיזט לשמור על קו ישר או קצת מעוכב או קצת נע או קצת יותק גמיש אבל אני רוצה לדעת.

האם אותו קו קיימים אצל שני סוגי האדם? האם יש שנוי בין חזרתיות אוטיסטית לבין חזרתיות נטית. אני דן בזה הרבה ואני לא מגיע למסקנות.
בעני העולם הוא מאורות גלגלים נעים מלמטה למעלה מצד השמאלי לצד הימיני ויש בו כוח שמפעיל את אותו מאורה כוח מחיה וכוח משתק.
אני כותב על כך ואני מנסה לחקור את מה שאני מכנה " הריבה-החמה" או " מארות הנשמה" או " -החוט המקשר בין הדעת לשכל" שבעצם יכול להוביל
בעני להפכה שבה יש חיבור בין הרגש לשכל. אבל זה נושא קצת שונה. אבל בו נדגים יש בגלגלי- נקודות עם כל מיני צבעים נקרא להם אידיות

שהם סוג מסיום של נשמה. יש כמה וכמה כאלו לפי האופ המשתנה והדנאמי, עכשיו יש את הגלגל שמאכלס את כולם והוא "הגלגלים המחוברים" אז
בעצם מנוקדת הבנה שלי. כולם הם חד המה, העולם כולו אחד, זה אומר שאין באמת שוני בלתי ניתן  להיכוי, ואז יש סיכוי, אני הבנתי שארנה
חושב אחרת, שאין סיכוי להידברות, אני חושב גם כך באופן מאוד בולט דווקא. אבל בגלל אותה תאוריה גלגלית אני מאמין שיש חוט אחד מקשר.
לכן יש דנימאיקה ויש שיתוף. אז שאלותי: האם יש קשר בין החזרתיות האוטיסטית לנטית? האם כן איך ה מתבטא? האם יש שפה אחת רק שני הצדדים
משתמשים בה אחרת? ואחרון מה דעתך על התאוריה הכל חד המה? הכל אחד והכל גם נפרד, זה בעצם האלוהים שלי חוץ מאמונה בכל מיני ספרים
דתיים או המסורת. זה האלווה שלי, אני השמח לשמוע מה דעתכם המשך יום טוב( ונרגעתי קצת)..
לצפיה ב-'לא מזמן "הזיתי" גלגלים מתחברים. זה היה על רק של סינכרון'
לא מזמן "הזיתי" גלגלים מתחברים. זה היה על רק של סינכרון
06/07/2015 | 07:46
20
48
וקצב, שהרגשתי בי הרבה קצבים שונים, שמשכו אותי לכל מיני כיוונים. לעיתים קרובות זה דווקא מה שמרגיש לי טבעי.  לפעמים, חלק מהגלגלים הפנימיים נמשכים אל קצב חיצוני, או מתנגדים לעומתו, ויש איזו הפרה פנימית של כל האיזון.
הדימוי של הגלגלים, שכל אחד מבטא קצב וכיוון שונה, ועדיין כולם מתחברים יחד, הרגיע אותי.  זה גם היה אחד מהזמנים של הסתלקות מהעולם ה"חיצוני" אל ה"פנימי". 
לפעמים הדימוי המנגנוני הזה כאילו מנדף חלק מעצמו, והוא משנה צורה, לצורה פחות מנגנונית, אלא למשהו שהוא יותר כמו שכל גלגל הוא סכימה ייחודית של היותו זהה במרכיבים מסוימים לגלגלים אחרים.  כאילו כל גלגל הוא מוזאיקה של זהות גלגלים אחרים, והתנועה שלו מושפעת מכך, ומהיותו נע לעבר מורכבות תנועתו, ביחס לגלגלים האחרים.  זה לא מספיק קוהרנטי לי כדי להיות ברורה, ואז אני נעשית יותר מופשטת (אם כי ההפשטה היא על בסיס של תמונה במוח שלי).
אבל זה מתחבר לי גם לחזרתיות שאני מזהה יותר כ"אוטיסטית".  זה סוג חזרתיות שאני מבחינה בו באיבר/תנועה (או סט של איברים/תנועות) שחוזר על עצמו, ועניינו - לא להיות בדיד, אלא בדיוק להיפך - מתוך היותו חוזר, כל חזרה אוספת אל האיבר הזה מידע נוסף ביחס למקום והזמן שבו הוא מופיע.  המידע לא רק מצטבר, כמו שרשרת על האיבר, אלא הוא יוצר מבנה מרחבי, כמו תמונה שכל הזמן משתנה. למעשה, התמונה היא ממש הדימוי הזהותי שלי, או חלק ממנו, והתנועה החזרתית מביאה אותי לפרק את הדימוי הזה ולבנות אותו מחדש. זה גם מה ששומר על הסיפור שלי לכיד בין הנשמה, או הפנים, אל החוץ.  התנועה שלי החוצה היא גם התנועה המבררת שלי פנימה.
לעומת זאת, אני מזהה סוג אחר של חזרתיות על דפוסים, שלא מבקש להתפרק ולבנות, אלא רק ליצור בקו ישר, או "מתקדם", סיפור שיש לו קוהרנטיות כלפי חוץ.  זו חזרתיות שמבקשת לחזק את עצמה, ולא לפרק את עצמה ביחס למידע נוסף, ביחס לאחרים וביחס ל"נשמה".  אני חושבת שזה סוג של טירוף וניתוק מהמציאות לשמור באופן דומיננטי על קוהרנטיות כזו כלפי חוץ.  אני מזהה אותו גם בעצמי, במצב מעומת מול נורמטיביות. 
לכן אני מזהה מודל כזה בנורמטיביות, אבל יותר מכך, מדמה לעצמי שיש נוכחות של שני הסוגים ביחסים שונים, שמולידים תפישות שונות, בנורמטיבים ואוטיסטים.  אני חושבת שיש מידה שונה של נטייה להזדקק לפעול ביחסים שונים בין כך או אחרת, מתוך הזעקה הפנימית הזהותית שלך ורגישותך אליה, וביחס לסביבה שבה אתה גדל.
לצפיה ב-'רציתי להוסיף לגבי חזרתיות'
רציתי להוסיף לגבי חזרתיות
06/07/2015 | 08:23
17
33
שחזרתיות, שאני חושבת אותה ל"לקטנית", שנמצאת תמיד ביחס למידע אחר במרחב שלה, וביחס למידע שצברה, האופי הזה מביא אותה להיות לא מאוימת על ידי ייצוגים שונים ומודלים שונים של מידע.  הם משלימים לה, בתוך התמונה הכללית.  זו חזרתיות גמישה ופתוחה.
לעומתה, חזרתיות סגורה היא לעומתית למודלים אחרים של מידע, והם מאיימים על שלמותה.   זה קשור לדחף לשימור של תרבות בעיני, ביחס לדחף לערוך שינוי תרבותי.
לצפיה ב-'כי נוע תנוע הגלגל מלמעה למטה מהצד ימין לשמאל.'
כי נוע תנוע הגלגל מלמעה למטה מהצד ימין לשמאל.
06/07/2015 | 08:29
16
26
זה מה שאני מכנה חזרתיות אוטיסטית שהיא ההפך מה שמכנים אותה קיבעון אלה כנוע תנוע כמה שהוא דינאמי.
לצפיה ב-'בדיוק! זה ממש עולם הפוך'
בדיוק! זה ממש עולם הפוך
06/07/2015 | 13:22
15
16
לצפיה ב-' זה מה שמגניב שמה שנראה ישר הוא עקום.'
זה מה שמגניב שמה שנראה ישר הוא עקום.
06/07/2015 | 13:31
14
23
ומה שנראה עקום הוא ישר.בגלל זה העולם ה יפה ומסתורי.
לצפיה ב-'זה לא בדיוק כך, יש סיבות מאוד מסויימות להתעקמות הישר'
זה לא בדיוק כך, יש סיבות מאוד מסויימות להתעקמות הישר
06/07/2015 | 13:45
27
והם מאוד נוגעות גם לאוטיזם
שבכלל 
גם בגלל הדברים שנכתבו כאן
חי את הקשר בין הישר והעקיף בצורה הרבה פחות דיכוטומית והרבה יותר משלימה מהממוצע הנורמטיבי

אני בניגוד לנתנאל לא מתלבט בשאלת הקשר בין אוטיזם לנורמטיביות
ברור לי שכולנו על אותו רצף
בדיוק בגלל זה אני לא עושה שום מאמץ ליצור קשר עם נ"ט וגם לא מתייסר על זה שאין לי קשרים איתם
כי לדוגמה בדיוק מה שאני צריך, שזה קיום שבו הגלגלים מסתובבים בו זמנית לכל הכיוונים והקצבים משלימים אחד את השני רק בגלל שהם שונים, נתפש תמיד כדבר הכי לא טבעי והכי מאיים לאדם הנורמטיבי
ומה שקורה כשאני מנסה להתיישר לישר הנורמטיבי אז כל גלגלי השיניים שלי נעצרים והקפיצים קופצים לי לכל הכיוונים ואני מתמוטט נפשית וגופנית
לאדם הנורמטיבי אחדות קצב היא חשובה ומהותית, 
לי אחדות כזאת זו מכת מוות
זה לא אומר שאנחנו לא על אותו רצף

לא חושב שמישהו מבין את הסיבות להבדל אבל יתכן שאוטיסטים יותר קשובים להיבט ההיולי של המציאות, לזה שהיה קיים עוד לפני האדם, והוא, כמו שעולה גם ממה שנתנאל הוזה כאן כל הזמן, משמש כנקודת היחוס המהותית להם
בעוד שבשביל הנ"ט, הפתרונות התרבותיים לשאלות היסוד, המסורתיים והנהוגים, משמשים דבק שמספק את הדרישות והצרכים והציפיות שלהם במידה נאותה, בשביל האוטיסט, מרכיבי היסוד של המציאות, קרוב ורחוק, פתוח וסגור, צליל ותמונה, מרחב וזמן, אני ואתה, גוף ונפש, גבוה ונמוך, שולי ומרכזי... וככה לאין סוף, תמיד,ובכל מקום, נחווים כשאלה פתוחה. 

זה סוג מאוד שונה של קיום, אולי יש לו אפילו היבט שנתפש, ובצדק, כמערער ולכן עימותי לנורמטיבי, אבל הוא בוודאי חלק מהרצף האנושי, אפילו הכי

לצפיה ב-'מציע לך לקרוא את מה שאיינשטיין כתב בדיוק על הנקודה הזאת'
מציע לך לקרוא את מה שאיינשטיין כתב בדיוק על הנקודה הזאת
06/07/2015 | 13:47
12
24
ובאיזה סוג של מתמטיקה הוא השתמש על מנת לפתור את בעיות התנועה והיחוס במרחב שבו הישר הוא עקום
זה ממש מרתק

היקום האיינשטייני הוא יקום עקום
אין בו קוו ישר ואין בו צורך בקוו כזה
להפך
העקמומיות היא שמספקת מבט לטיבו

לצפיה ב-'הכל ישר והכל עקום? או שאין בכלל דבר כזה? בעולם המושגים-שלו?'
הכל ישר והכל עקום? או שאין בכלל דבר כזה? בעולם המושגים-שלו?
06/07/2015 | 13:54
11
14
או שעקום גורם לישור?: אני גם כמוך לא בטוח שיש אפשרות ליצור קשר עם הנטי הבעיה שכל מי שאני מכיר הוא נטי אז אני נמצא
במצב קשה. כי אני יצתטרף להיפרד משפחתי מכל מי שאני אוהב בגל החוסר הבנה: אפילו שזה לטובתי אני לא יכול לעכל את זה...
לצפיה ב-'זה לא משנה בכלל אם זה עקום או ישר'
זה לא משנה בכלל אם זה עקום או ישר
06/07/2015 | 13:57
10
18
זה לא מהותי
מה שמהותי זה למה אנחנו רואים את מה שעקום כישר ולהפך

כן, אוטיזם מזמן לבן אדם נסיונות על ותת אנושיים
לצערי
זה ממש לא חייב להיות כך

לצפיה ב-'כמובן.'
כמובן.
06/07/2015 | 13:58
11
על זה אני מדבר באיך שאנחנו מפרשים את העולם, על זה אני דניתי איתה.
לצפיה ב-' אתה חושב שנגיע להבנה מזה באמת ישר/ ועקום?'
אתה חושב שנגיע להבנה מזה באמת ישר/ ועקום?
06/07/2015 | 14:06
8
14
שנצליח לתפוס במחנו ולתרגם את זה? ואז נבין מזה טוב/ורע? זה מעניין אותי אבל כל מה שאני מבין שהכול אישי.
והבנתי אתה טוען  שזה מורכב יותר, אשמח להסבר.
לצפיה ב-'אין ספק, אני לגמרי בטוח בזה'
אין ספק, אני לגמרי בטוח בזה
06/07/2015 | 14:57
7
15
וזה ממש לא נכון שהכל אישי

לא יודע לאיזה הסבר אתה מצפה אבל לא בעייה לראות התקדמות מתמדת,רבת שנים, ומאוד משמעותית, שעצם תצורתה מצביעה על המופלא בהבנת הדברים שעליהם אתה מדבר

נעשתה המון עבודה מרתקת על ההבדל בין ישר ועקום, ומאוד משמעותית, וניכרת התפתחות שגם מיישבת בעיות כמו מוסר

לצפיה ב-'סבבה.'
סבבה.
06/07/2015 | 15:00
1
12
שאני מתכוון לאישי אני מתכוון לרגשות. כאל אם אפשר למדוד רגשות או תחושות או דעות ואם אפשר לדעת מה
הכי נכון ומה לא. ותודה על התשובה
לצפיה ב-'אפשר וצריך, וזה גם נעשה כל הזמן'
אפשר וצריך, וזה גם נעשה כל הזמן
06/07/2015 | 15:11
5
לצפיה ב-' אני מדבר על הגישה הפילסופית שאתה הוא מחליט מה הוא אמת.'
אני מדבר על הגישה הפילסופית שאתה הוא מחליט מה הוא אמת.
06/07/2015 | 15:02
4
14
שלך וכל השאר זה סובקטיביות " אני חושב משמע אני קיים" שרק המחשבות שלך יכולות להיות באמת אמתיות.
אני לא באמת מבין בזה או בכלל אולי המשפט מדבר על עוד רבדים. אבל כך הבנתי מרנה דקרט ושאר הפילסופים.
ואני לא ממש בעמדה לא הבנתית ולא הבעתית כדאי לסתור אותם....
לצפיה ב-'אין דבר כזה האמת שלך וכל השאר הוא סובייקטיבי'
אין דבר כזה האמת שלך וכל השאר הוא סובייקטיבי
06/07/2015 | 15:14
3
15
שדקרט אמר מה שהוא אמר הוא התכוון שזה נכון לכולם ולא רק לו
הוא דווקא חיפש לבטא מציאות שקיימת בכל זמן ובכל מקום ואצל כל אחד
ולא רק כזאת שאצלו
המטרה של החקירה הפילוסופית והמדעית והאמנותית והפסיכולוגית זה למצוא אמת שנכונה לכולם בכל מקום ובכל זמן
אמת כזאת לא שוללת את הצד הסובייקטיבי והיחודי והשונה אצל כל אחד וכל דבר אלא פשוט מכלילה אותו לתמונה רחבה ועמוקה יותר

הנסיון הוא ליישב את הדיכוטומיה בין הסובייקט לאובייקט
ולא להעדיף צד אחד על פני השני

לצפיה ב-'כן אני יודע .'
כן אני יודע .
06/07/2015 | 15:21
2
13
שזה כללי, אני מתכוון שהוא חשב שהבנה "האובקטיבית" היא רק  העבודה שהמחשבה שלך נכונה, שמה שחשבת הרגע
נכון. כך אני הבנתי. בנוגע לחלק השני זה מה שאני אומר פה בין הסובקטיבי לאובקטיבי משלמים אחד את השני על זה אנחנו מדברים.שהם מכללים אחד את השני חלק מאותו תמונה זה הגלגלים שדברתי עליהם.
לצפיה ב-'לא, זאת לא הייתה הכוונה שלו'
לא, זאת לא הייתה הכוונה שלו
06/07/2015 | 15:24
1
19
הכוונה שלו הייתה שאם מנקים את כל ההשערות ומה שלא ניתן להוכיח אז כל מה שנשאר כהוכחה לקיום זה עצם העובדה שאנחנו חושבים
או משהו כזה
אני לא ממש מתמצא במשנתו כי אני לא ממש אוהב אותו בכלל

דקארט מייצג את קצה המחשבה הקלאסית
בצורתה הקיצונית ביותר
אני לא כל כך מתחבר לזה בכלל
למרות שאני מבין שזה שלב חשוב מאוד ואפילו הכרחי
לצפיה ב-'אין לי גם מושג.'
אין לי גם מושג.
06/07/2015 | 15:26
14
שמעתי כך מפרופם ישיעהו ליבוביץ שאותו אני אוהב אזאמרתי הידע שלי בפילסופיה שואף לאפס.
אני מבין-  בקבלה- בגמרא -הלכה לא בפילסופיה אבל אני רוצה ללמוד,אבל סך הכל אמרתי מה שמעתי.
לצפיה ב-'אוףףףף, דפקתי מה זה תגובה ושוב תפו"ז אכל אותה'
אוףףףף, דפקתי מה זה תגובה ושוב תפו"ז אכל אותה
06/07/2015 | 13:36
34
למה אני לא לומד לא לסמוך על האתר הכי מחורבן בעולם
נראה שבסופו של דבר מה שישכנע אותי לשתוק כאן
לשמחת כולם
זו הרמה המגעילה של הטכנולוגיה שמאפשרת לתפו"ז להתקיים למרות שאלוהי הטכנולוגיה היה אמור להשמיד אותו על תכנתיו כבר מזמן

לצפיה ב-'לי ההסבר הזה קוהרנטי להפליא'
לי ההסבר הזה קוהרנטי להפליא
06/07/2015 | 13:55
25
וזה גם קשור להבדל שגם נתנאל מנסה לתאר בין חזרתיות בעולם רב משמעי ורב כיווני לבין חזרתיות בעולם ליניארי
בעולם שאת מתארת חזרתיות היא מעשירה, מחברת, כי היא מבטאת בדיוק את המידה שבו הדברים זהים ושונים בגלל שהם חוזרים על דברים אחרים בדיוק במידה אחרת.
וה"אחרת" הזה הוא הגשר בין יחודיות הדבר לבין הדרך שבה יחודיות זאת נוגעת בכלל

הבעייה של קיום בעולם נורמטיבי מתמצת בעובדה שבעולם כזה "אחרות" היא הפשע הכי נורא, זה שאין עליו ולא תהיה עליו לעולם מחילה
ומה שהאוטיסט לומד לחוות מיום היוולדו שבדיוק הדבר הכי יפה וחיוני וחי ושמח בו זה בדיוק מה שהכי נורא לסביבתו
אז ברוכים הבאים סמים אנטי פסיכוטים קשים, והתפרצויות, וחרדות ודכאונות וחיים שבהם כל סיכוי של סיכוי להזדמנות של התפתחות נתקל מייד בפטיש ישר על הראש

לצפיה ב-'המשך המחשבה'
המשך המחשבה
06/07/2015 | 08:08
8
25
בעני אותם גלגלים הם לא רק שמחוברים אל תוך החוט הזה שמחבר בין כל גלגל וגלגל והופך- אותו לנוקשה אחת.
למצוק אחד כפי שבונים פסל וישנם חלקים ומרכבים שבונים אתה הפסל. אין שום הפרדה החול הוא מים והצבע אדום
הוא ירוק הכול יחדיו מתגלגל- את תיארת סכימה מין חיבור בין המרכבים השונים אני אומר שהם אחד אין שום הבדל
בין חומר א לחומר ב אלה לפרשנות האישית שלנו שמלבישה בו את אותו צורה, כלומר הכול מתחיל מנוקדה שאני מכנה
"קו התפר" או " נץ נועץ" כלומר זיקוק אורי שמתחיל להתפשט ולבנות את מה שאנחנו מכנים צורה,חומק,נשמה, וכל שאר
הדברים. יש קו התחלה. יש המדענים שיכנו זאת מפץ גדול או מסטקינים כמו בקבלה האורות בתורת הארי, אני מכנה את זה
התחלה. אני לא רואה הפרדה זה ישמע אולי הזוי אבל בעני הכול הוא אחד והכל הוא נפרד. הכול הוא הכול, אני קורא הכול
מהכול. ואז אין כל מיני דיונים על למה השכל צריך להיות יותר בולט ולמה להנמיך את האש שבליבך כלומר תרגש, כי
הכול אחד. אני דניתי הרבה על זה עם אראנה. אני לא מכיר אותך ממש, אבל נראה שיש לך תבונות יפיות, שאני מסכים איתם.
אבל מכנה אותם בשמות שונים, אז זאת נקודה נוספת, שרציתי להסביר במקרה ולא הייתי ברור.
לצפיה ב-'זה כמו לדבר על "צופה", שגורם ליציקה פרשנית של צורה?'
זה כמו לדבר על "צופה", שגורם ליציקה פרשנית של צורה?
06/07/2015 | 08:17
1
23
מה שמחבר אותנו לשיחה על העין והמבט?
הייתי לא מזמן בסדרה של הרצאות כל תורת הקוואנטים ותודעה, אז השאלה היא בייחוס הזה. 
התפישה שלי מאוד מחוברת בחומר, אם כי הוא "זולג" כמו שנאמר, אז קשה לי יותר לחשוב "אנרגטית".

לצפיה ב-'זה דומה.'
זה דומה.
06/07/2015 | 08:28
19
אבל הפרשנות לפי השקפתי היא אחידה יש כללים אנחנו רק רואים ומפרשים אחרת כמו שאומרים המדענים אנחנו
לא באמת יודעים מה סודות היקום. זה מה שאני טוען ומנסה לחקור במגבלת שכילי.
לצפיה ב-'אעמיק בזה יותר, תחושתית'
אעמיק בזה יותר, תחושתית
06/07/2015 | 13:57
5
21
בעניין זה, המילים קצרות לי, והנושא משמעותי.

קודם, הייתי בעבודה, ומישהו שאל אותי משהו על המכשיר שאני תומכת בו. 
בזמן שהקשבתי לו, לא הבטתי בו, כי כך אני מקשיבה טוב יותר ומוצאת את המידע יותר בקלות בתוכי. 
התחלתי לענות לו, והוא היה משוכנע שלא הבנתי אותו, אפילו, שהוא נוכח תוך משפט שדווקא כן.  אני משוכנעת שזה שלא היה ביננו רצף של מרחב גופני מובחן כלפי חוץ (במבט, במקרה זה) גרם לו לחוש ש"אני לא איתו".
וזה מתחבר לי בצורה מוזרה לשיחה כאן.  כאילו, חוויה של תלישות כלפי מרחב תקשורתי נוכח, אבל מאוד עדין, סמוי (כביכול), מייצרת צורך בפרוטוקולים מאוד ברורים ו"גסים" ו"כלפי חוץ", ואישור בלתי פוסק לכך שהתקשורת קיימת.
יש לי שברירי חוויות של חיבור שמסמן לי את הכיוון הזה שהכל הוא הכל, הכל הוא אחד והכל הוא נפרד.   אבל אני חווה גם סוג של נתקים ותלישות (במרחב הפנימי, ולכן גם בחיבור פנים-חוץ) שעושים בי תחושת תהום כלפי חיבור כזה.
התלישות והנתקים עושים בי אולי סוג של תנועה שהיא בין תלות בפרוטוקולים התרבותיים לבין אנטגוניזם עז כלפיהם.   כאילו חסר לי סוג של אמונה נוכחת, או שלווה (אקטיבית), שאני מדמיינת.  רק שסוג האישור הבלתי פוסק שאני נזקקת לו לכך ש'תקשורת קיימת' הוא מכוון כלפי פנים (כלפי 'ה-חוויה').  כאילו, להרגיש את הקשר שלי ל'הכל'.   זה מזכיר לי משהו כמעט דתי (אבל אני לא מבינה בדת).
פיתוח של שפה חוויתית שמחברת את השיח הפנימי בחיצוני ואת המופשט בחומרי, והשכל ברגש, נותן לי תחושה של מענה לבעייה הזאת. 
אבל בגלל שהיא חוויתית ותנועתית (כמו החזרתיות), היא לא יכולה להיות נאמנה לפרקטיקה נוקשה.  זה מה שמקשה עלי למשל לחשוב אפילו להיות במסגרת מעשית של פילוסופיה (דת).  אני חוששת שהמסגרת המעשית, שתעזור לי לחקור את גבולותיה הנעים של תפישתי את הממשות, יהוו מתישהו בעצמם גבול. יהפכו להיות מטרה במקום אמצעי, וייבשו את הרוח שלי.
לצפיה ב-'החקירה היא מהלב לא משנה עם פילסופית לפי הגדרה.'
החקירה היא מהלב לא משנה עם פילסופית לפי הגדרה.
06/07/2015 | 14:05
1
17
אני גם לא מבין בפילסופיה. אני מבין בפילוסופיה- שלי שהיא של כולם.את אומרת שאת מרגישה איחוד אבל גם ניתוק.
ועל זה אני מדבר. אין דבר כזה שהכל נע בכיוון אחד. אני לא יכול לראות ברב כוונית בר ממדיות שהכול אחד אני יכול
אולי להבין זאת. או להיות בעכל אותו השפה אבל זאת עבודה. זה שאת חוות נתק זה אומר שאת שלמה זה שאת שלמה
זה אומר שאת מנתוקת. אין הפרדה הכול חוצץ ונפרד, הילד הוא מבוגר ומבוגר הוא ילד, אחד הבעיות היא הנטישה של
הילדות. לפחות בעיני ,אני ילד ושונאים אותי בגלל זה " תשנה תהיה גבר" את מבינה? אני ילד ומבוגר בו זמנית, לועגים
לי כי אני נענע לאחור לקדימה לצדדים, ללמעלה למטה, במרחב, מתחת לאדמה ומעל השמים ,מרחפף וגם צמוד לקרקע.
זה הבעיה בנורמה היא רוצה קו ישר, כמין חוט אחד שכולם היו צמצוותים עליון, מחוברים ואז מטבטל החוק של הנקודות
האידיות שלי. הנשמות. וא יש עימות אבל כאשר יבינו שיש חטט שמקשר וכולם חד המה. אפםילו טיפה נוכל להשתפר.
זה לפחות דעתי. גם אצלי המילים קצרות. הכל הראש קשה לי להסביר ,אני מזמין רציתי לכתוב על זה ספר. על הגישה האוטיסטית
את חושת שדהצלחתי? פילו מילה אחת לא. זה קשה מאוד להמיר את המחשבות " למציאות".
לצפיה ב-'הקוו הישר הנורמטיבי הוא מקוטע לחלוטין'
הקוו הישר הנורמטיבי הוא מקוטע לחלוטין
06/07/2015 | 15:16
14
"הם" לא מרגישים בזה כי הם מוציאים את רוב האנרגיה שלהם על סיפורים שיסתמו להם את החורים בןי הקטעים
אבל לאוטיסטים ברור שהקוו הישר של הנורמטיבים הוא לא יותר מאוסף נקודות שברוב המקרים לא רק שהקשר ביניהם הוא מאוד עקיף אלא שאפילו בקושי יש קשר כזה

לצפיה ב-'הצורך במחווה מפורשת על מנת לחוש קשר לא מצביע על ניתוק מוחלט'
הצורך במחווה מפורשת על מנת לחוש קשר לא מצביע על ניתוק מוחלט
06/07/2015 | 15:10
2
17
הוא מצביע על צורה מסויימת של פרשנות של המציאות שנובעת מהמבנה הנפשי-פיזי של הנ"ט
במבנה זה וכזה, לעצם הקירבה הגופנית יש משמעויות שמצריכות סוג מסויים של תגובות
מה שלא רק שאינו תקף לנו בכלל אלא אפילו מרגיש לנו הכי תוקפני
כל זה לא אומר שאין רצף בין הקיום הנורמטיבי לקיום האוטיסטי
להפך, יש רצף אלא שקיומו של רצף אינו מותנה באחידות תפישתית אלא דווקא להפך, בצורה שבה התפישה משתנה
שזה אחד הדברים שנ"ט לא מסוגלים להבין ולחוות
ולכן הם מחריגים אוטיסטים מהרצף ההתפתחותי התקין לדעתם

הקו שמאחד גופים במרחב משותף יכול להיות גם עקום במידה אין סופית
הוא לרוב גם כזה
לנ"ט זה פחות ברור ופחות מובנה ולאוטיסטים יותר
גם בגלל זה הם יותר נפתחים למציאות מרובת קצבים

הפרוטוקול התרבותי- חברתי מבוסס על סוג מאוד מסויים, מאוד זמני וחלקי, של תשובות לשאלות הקיומיות, והוא זה שמתאים לרוב כרגע
לאוטיסטים הוא לא מתאים
הוא אפילו מאוד משבש להם
בגלל שהתשובות הקיומיות שהפרוטוקול החברתי-תרבותי הן מאוד חלקיות ומאוד לא מספקות אין לרוב הדבק בו ברירה אלא לנהוג באלימות נפשית, לעיתים גם גופנית, כלפי מי שמוכרחים למצוא ולהמציא מוסכמות שישקפו את זהותם טוב יותר,

אם התשובות החברתיות-תרבותיות היו עמוקות מספיק היה בען מקום גם להכללת מגוון של דרכים וביטויים
כרגע זה לא המצב
ורוב הנ"ט זקוקים לתבנית התנהגות מאוד נוקשה וצפויה וברורה על מנת לחוש אישור לקיומם
אחרת נפערת בהם תהום
שמחוללת בהם חרדה
ועל חרדה הם מגיבים באלימות
לרוב, כאמור, זו רק אלימות נפשית, אבל לא תמיד

השפה שאת מפתחת, שאת זקוקה לה, יוצרת במרחב הנ"ט יחסי דחיה משיכה מאוד קשים, כי מצד אחד היא חיונית, ומצד שני היא בלתי אפשרית, וכיוון שהשפה הזאת נובעת מרגישות סביבתית, אז את, ובוודאי אוטיסטים רבים אחרים, זאת שנופלת קורבן וסובלת מאוד מהתנודות שאת מעוררת בזמן  שבשביל הסביבה הם בסך הכל די אגביות וזניחות

לצפיה ב-'מרגיש לי נכון, הרצף, כך שהוא מחליף'
מרגיש לי נכון, הרצף, כך שהוא מחליף
06/07/2015 | 22:52
1
21
את הלעומתיות התפישתית המאיימת, בתפישות משלימות, מה שמשכך את החרדה מלהיות לעומתית.
גם זו תהום שמחוללת חרדה. 
אני מזהה תפישתית שחלק מהתנודות שאני סובלת מהן הן על רקע של תהום החרדה הזו, ולא בהכרח לאור תנודה, אף זניחה ואגבית, בסביבה.
וגם אם חלה תנודה סביבתית זניחה, אצלי היא מבחילה.   רגשית לוקח יותר זמן להטמיע, אבל זה מתרחש.  ותפישת הרצף גם תעזור לי בהטמעה זו.
תהום החרדה מפני הלעומתית גורמת לי לפעמים גם לתגובה של אלימות, בהדיפה של תכנים של אחרים (בשיחה. ודחיפה של התוכן שלי, מהר מדי, חזק מדי, מוקדם מדי, לתחושתי).  אולי זה אפילו לפעמים רך ובקושי מובחן כלפי חוץ, אבל אחר כך אני מרגישה את עצמי שהייתי אלימה.   פחות כפחד על אפקט באדם האחר, שנדמה לי שאני מזהה שהוא כנראה בקושי נשאר עם מטען.  כאילו האפקט של האלימות שהחצנתי, פועל עלי באופן פנימי מתוך הפרה כללית יותר, שאני לא יודעת לתת בה סימן.   
לצפיה ב-'כמובן, זה מה שאני אומר, שהיא זניחה לאגבית לסביבה, לא לך'
כמובן, זה מה שאני אומר, שהיא זניחה לאגבית לסביבה, לא לך
07/07/2015 | 02:09
17
וזה חלק מהותי מהבעייה בקיום חריג, שלכן גם משרה יאוש מאוד עמוק

חלק מהעניין שאת מושגי ומאפיין היסוד אנחנו מודדים יחסית לנו ולא יחסית לסביבה
שזו הדרך הראוייה לעשות זאת
אדם שרוצה להשתחרר ממה שמענה אותו במבט ובתגובות הסביבה מוטב לו, לדעתי, למדוד את עצמו מול עצמו ולא מול מדדיה, גם אם הדבר גורם לו לשלם מחירים כאילו לשווא ולהפסיד סיפוק עצמי מיידי
שזה הצד השלילי של תחרותיות שכל נצחון, המבוסס על השוואה לעומתית, הוא לא רק קצר טווח אלא הוא גם הפסד של הדבר הכי עמוק ומהותי לקיומך

הבעייה, כמו שאני מזהה אותי אצלי לפחות, אבל גם כללית והיסטורית, היא התנודה בין תגובה חזקה מדי לתגובה חלשה מדי, 
משער שרוב הנושאים שאנחנו מנסים לדבר בם בכלל לא רלוונטים לאנשים אחרים והם אפילו לא מרגישים או רגישים לדינמיקות האלה וגם זו בעייה כי קשה מאוד להתפתח ללא שום שיקוף מהסביבה אבל לנו זה מהותי כנראה ולכן זה קיים אם כי מנקודת מבט נורמטיבית זה לגמרי שקוף

ההפרה היא הפרה עצמית, לסביבה היא בכלל לא משנה, היא נטמעת ברעש המחריד שהיא חיה כשיגרה
לעומת זאת
כשאת מאוזנת הסביבה מרגישה בזה ואז היא באה לדרוש את המגיע לה לדעתה
את הדרך היא לא מכירה וגם לא רוצה ללכת בה
וגם לא לשלם את המחירים של דבקות בה
בשבילה האדם הוא מוצר, כשהוא "טוב" היא חושקת בו וכשהוא "רע" היא זורקת אותו לאשפה
אלה תנאים מאוד קשים להתפתחות אנושית מוסרית אבל זה מה שיש כרגע

לצפיה ב-'פרופ שמוליק ברוק בחוצה ישראל'
פרופ שמוליק ברוק בחוצה ישראל
06/07/2015 | 05:18
10
123
ממש מעניין על מגוון נושאים : יכול להיות שיעניין אותכם והיה לכם מה לומר אני מניח את זה פה :https://www.youtube.com/watch?v=oGzE_xFp2Wc
לצפיה ב-'יופי של בן אדם'
יופי של בן אדם
06/07/2015 | 06:17
9
68
התפישה שבעצם אין קיר, וגם אין מרכז, אלא דחיסות משתנה בהתאם לכללים מאוד מאירים, שלכן גם גורמת למרכז, לעצם תפישת המרכז, לקיר, לעצם תפישת הקיר, הדופן, ומה שיוצא ממנו, להשתנות כל הזמן אני טוחן כבר עשרות שנים
לתחושתי רוב האוטיסטים מחוננים בתפישה כזאת מיום היוולדם
אלא שהיא הכי לא טבעית לאדם הנורמטיבי למרות שגם הוא חש בה, בדרך כלל כאיום או אופק כאוטי שממנו הוא פוחד נורא

התפישה הזאת גם עונה על השאלה שהוא אמר הוא לא יודע את התשובה עליה
מהי אסוסיאציה ? מאיפה היא באה ? מהי משרתת ? והרבה אוטיסטים הם אסוציאטיבים לכאורה (שוב, כצפוי, הגדרה שלילית לדבר הכי טוב והכי יפה, כנראה גם בגלל מה שכתבתי למעלה, הדבקות הפנאטית של הנורמה בסדר נוקשה וקפוא)
אסוסיאציה מבטאת את המקום שבו הקירות זזים, המרכזים מתחלפים באחרים, לעיתים קרובות יותר או פחות אפילו באמצע משפט או תנועה
אסוסיאציה מבטאת את יכולתו של האדם הגמיש לחשוב גם לצדדים בלי להישבר, בלי לאבד מיקוד בנושא
האדם השומע שרגיל לשמוע רק ישר עלול לאבד את הריכוז אבל לאדם המדבר ההתפזרות דווקא הכי ממרכזת
בדיוק כמו בנושא הבהייה שהיא בסך הכל ראייה אסוציאטיבית
וגם היא כמובן אסורה לפי כללי החברה

מה שהוא אומר על בתי ספר נכתב כאן יותר מפעם אחת וזכה כמובן לנחירות בוז
כאילו היה הזיות אנרכיסטיות של היפים משנות השישים
אולי כשיותר ויותר פרופסורים יאמרו בדיוק את אותם דברים ( כי הרי הבוקים יודעים לכבד רק אנשים עם תארים) משהו סוף סוף ישתנה במערכת שעולה לנו עשרות מיליארדים בשנה וכל מה שהיא עושה זה להרוס לנו את הילדים
לצמיתות

לצפיה ב-'עוד אחד על סיכופרניה כנפים שבורות.'
עוד אחד על סיכופרניה כנפים שבורות.
06/07/2015 | 06:41
8
53
https://www.youtube.com/watch?v=XHyzYuydT8k מחזיר אותי למה שהיה לי הזיות/ מחשבות שווא וכל החרא הזה.
לצפיה ב-'הם באים.'
הם באים.
06/07/2015 | 06:19
7
152
אני רואה אותם בכל פינה, אתה שוכב על המיטה אזוק רתום לתוך הגוש הזה שנקרא מיטה שנמשל לחיים ואתה עומד קפוא. הם מסתכלים עין בעין.
לא מתביישים. נותנים לך טעימות. אני לבד בית כל המשפחה איתי אבל אני לבד, אני שומע אותם מנגנים לי שירים אחוזים בי, שילכו שיצאוו שיתנדפו..
ימחצחו שיעלו באש ותמרות עשן. אני שונא אותם אבל הם מחכים לי בכל פינה. התחילו מחשבות השווא, אתמול חשבתי השכן מנסה להרוג אותי, הוא
צועק עלי שאני רב,אז אני ארצח אותו. אבל אבי אומר מה לך ולדעת כי אין דבר אשר נשמע כי לא נשמע ולו קול אחד אבל אני שמעתי הלא כן? כל כך ברור.
כל כך צלול, כל כך חזק כל כך חיי ונושם. אני זוכר את התקופות עם הקלפסיקול זריקות כל כמה ימים כולל לתיום 600 מלגרם כולל ריסטל ושני כדורי שינה.
נאטם לך המוח, מבקש מקלט אין איש רואה בצאתך לדרך ושאתה חוזר אתה בתוך ארון מתים מרקד לך עם מלטפף את האבירים הזקופים שלך מחכה
לקידש. אלוהים אני שונא אותם. אבל כל כך חפץ בם לפעמים, ביצורים הקטנים שמתחבאים מתחת למיטה כמו ילדון טיפשון בן 10 מפחד מהחושך.
ליבי נמס ליבי אין טועם מן ליבי כקרח ,קרחון בעין שמאל וצלקת בעין ימין נאטמתי מכל הכוונים, לא טוב לי לראות סרטים על משוגעים על שגעון גדלות.
זה מכניס אותי לאטרף שכל כך מוכר לי, למחלה שלי - בעצמי, לרצון להיות הגדול ביותר בזמן שאתה הקטן ביותר, שגעון גדלות חברי זה קשה, בגלל
זה הם באים המכשפים הללו מנגנים לי שירי הלל שאני אקום הפולת ואביס את כל אותם בני שטן מנבלים וארוד בלדה עם נסיכת האופל שלי, אוי
לילית מה יפים עיניך, אני חלמתי עליך היא באה עלי כמו שהשד מנכר בגופת המת ורוצה לבוש מלבושו, אני בהזיה הכל מזוגג יחדיו חד המה בני זונות.
תצאו ממני. אני לא אקח את הפגיון ואחתוך את ידי לא עקר את עיני לאור המחלה המכוננת בנשמת המת שלי. קשה לי חברים, איך אדם יכול לחיות
כחולה רוח שבזמן אחד נשמתו צולחת לה לא רק לפרקים מועטים אלה מעופפת לה בשמים הוורדים ואז כמכת כידון נחתך הבשר החיי, שובי לכליונך
אומר לי הקול שוב על מותך. כי מה למוות חיכה ומה למוות תבקש. די מאסו עלי החיים נמאס לי לחיות כלב בזוי בתוך באורות האדמה כלוא כפני
המצלוקים. די חלומות תנו לי מרגוע שינה מתוקה ,וכדור ברכה אחת, בי עולמי שלי, בי נפלאות תבל,  להתראטות חולם מתוק הכל נגמר בעט הפצע
החמה ובאו רכובים על סוסים הפרשים על ביתי בקט ואשמיע קול תוגה וסכין ביד אחזיק, הם באו אנשי הלבנה עם מחר או מחרתיים יקחוני ויהרגני.
כי אלחם בם. חברים לסיכום אני מתאשפז כי יקיחו אותי במילא. החיים חרא חברה הם זועמה ואני גרוע יותר מהכל, נבל הייתי ונבל הישאר.
כי מותי וחיי חקוקים בסלע  הגדול שנקרא עולם. אבל אלחם עד יתיז ממני כל דם זעיר אלחם עד מותי.
לצפיה ב-'המטורף שבלב.'
המטורף שבלב.
06/07/2015 | 14:21
31
הולך לי מסתובב בתוך מעגל הקסמים הזה בין
מה שנראה נכון לשקר שהוא חלק מחיי כי אני
סתם עוד בובה על חוט תקשור אותי, תכאיב,
תפור אותי שוב ושוב הפוך, כי אני לעד אהיה
בובה על חוטים, אל תאמר לי שאני שקרן.

אתה לא יודע מה עברתי חבר. אהבה הייתה
לי והיא עזבה אהבה לבובה, כי הכאב צורם
עיני מתכבות-, אני בתוך חדר ריק הגופה
מונחת ואני מת חדל נשימה, כי אין לי שום
דבר חוץ מהחוסר השפיות שלי, כי דמעות
ליציין

על לחי יבשה דמתה לעין החדה
הזאת שמביטה בי מנקרת בגופה.
אף אחד לא מבין זה להיות בתוך
בועה ,לחיות כצלם בתוך שק אפיו
שנצלה באש והמוח מתקרר וכיהון

חושים מכהה,נאבד לי החן נאבד
לי אהבה שהייתה כי אני מת לא
הייתה חי מעולם, סתכל לי בעין אני
נראה לך חולה? תן לי הזמנות אחרונ
להיות שווה בין שווים להיות איתך.
אני הוא הקקוני- הסוררי אני הוא
המטורף שבלבך.

לצפיה ב-'אין באמת מי שיעזור לי זה החרא במצב הזה.'
אין באמת מי שיעזור לי זה החרא במצב הזה.
06/07/2015 | 21:02
32
שאתה תמיד תשאר לבד במצב הזה. תמיד תהיה לבד תמיד אף אחד לא יבין אותך ואת השטויות שלך.
כל כך עצוב אבל כך הם החיים שאתה חולה ורוב האנשים בראים.
לצפיה ב-'הנה הם באים'
הנה הם באים
08/07/2015 | 01:45
4
48
הם באים לקחת אותי, הם מסביב הם בכל פינה הבני זונות. הם מקיפים את הבניין, אני רואה אותם את הכלבים האלו. בכל מקום בראשד
שלי מחוצה לו. הם כאן ממש כאן, אני מפחד מהם. אני ירצח אותם. אני ירד למטה כן אני ירד בני זונות מכניות שחרות/ לבנות הם באו אנשי
הלבנה בני זונות. לא תפסו אותי נתנאל בורח הוא כמו הרוח מסתער בעת שהגיעו הגשמים מעיף את הבתים ברוח ,בני זונות לא אין לא תקחו
אותי. הם מנסים להרוג כן להרוג ,מנבלים,  מה אני יעשה רוצים לנרוג אותי. הם יקחו אותי ושיחטו אותי. בני זונות המזדיניים האלו עם החליפות
הלבנות והפרצוץ המלכלוך, לא תפסו אותי.
לצפיה ב-' רוצים מלחמה? בבקשה.'
רוצים מלחמה? בבקשה.
08/07/2015 | 01:49
1
50
תבוא פרשים תבאו צבאות אני אקבל כדור בראש ואלחם עד המוות. בני זונות אני לא אוותר.
לצפיה ב-'מאיימים עלי בימס? במשטרה? שיביאו'
מאיימים עלי בימס? במשטרה? שיביאו
08/07/2015 | 01:52
29
תביאו ימס/ שבס/ יממ* תביאו את כל הבני זונות הפעם לא תצליחו לקחת עד שטאני חוטף כדור בראש, תקחו אותי
ואני אקח כמה מכם, נלחם עד המוות בני זונות, פעם שעברה הצלחתם באתם הרבה שמרתם עלי בית חולים 24/7
הפעם לא תצליחו אני יצא מהבית רק כדגופה,בני זונות פסכיטר ראשי שיזדיין גם אותו אני אמשוך מהבצים.
לצפיה ב-' חה הם מצחקים אותי מאיימים עלי.'
חה הם מצחקים אותי מאיימים עלי.
08/07/2015 | 01:54
1
30
מתקשרים עלי אומרים תהיה מוכן, אני מחכה .מחכה כלכך אני מכן מאי פעם שהייתי, כמו פעם שעברה מתקשרים נביא ככה וככה
מה אמרתי " באו תפדל תפתחו שולחן ישרמוטות.  נראה מה יקרה, אז אני ימוות על הזין שלי.
לצפיה ב-'יקחו אות לאקווריום והשם מעיד על עצמו.'
יקחו אות לאקווריום והשם מעיד על עצמו.
08/07/2015 | 02:14
33
וגם לאקוורים לא רצןו לשלוח אותיו  המחלקה הכי סגורנ ומאובטחת בארץ,-י עלק אין בשבילי מקום בארץ, מניאקים 4 שנים בבית
עם ארבע קירות, פעם הבא כאלו עכשיו שאני אכנס כגמו פעם שעברה אני אנסה להתאבד והפעם יצליח, ואני אטקח כמה
מנאיקים המטפלים המזורגגים האלו, יראה להם מזה פצצה מתקתקת  אין מקום בשבילך, הרסו לי את החיים.
לצפיה ב-'טיפול בתא לחץ'
טיפול בתא לחץ
05/07/2015 | 12:53
5
102
האם מישהו ניסה טיפול בתא לחץ? למה זה מסייע ואם זה בכלל מסייע? האם כדאי לקחת? מה העלות? האם קופת חולים מממנים את הטיפול? אם לא איך אפשר לקבל החזרים ? כמה טיפולים ניתן לקבל?  ( לי הומלץ דרך רופאה התפתחותית לקחת את הילדה כיוון שהילדה לא מדברת , בת 5.5 ) תודה
לצפיה ב-'התעניינו בזה פעם'
התעניינו בזה פעם
06/07/2015 | 21:44
4
73
הרופא שעוסק בזה באסף הרופא נלהב מאוד.  היה מחקר יחיד בנושא, שנראה די מרשים אם כי בוצע על מספר די מצומצם של ילדים. המימון של ההורים בלבד. מעבר לכסף, זה דורש התגייסות אינטנסיבית, ולפעמים ניתוח כפתורים. המידע נכון ל 2012.
לצפיה ב-'אם זה דורש ניתוח כפתורים זה אומר'
אם זה דורש ניתוח כפתורים זה אומר
08/07/2015 | 11:35
3
40
שיש בעיית שמיעה ולא בהכרח בגלל אוטיזם.
לצפיה ב-'לא זאת הכוונה'
לא זאת הכוונה
09/07/2015 | 13:59
2
24
כדי לשהות בתא לחץ צריך לפמפם, כמו שעושים בעליה לירושלים או בטיסה. ילד שלא מסוגל לעשות את זה יסבול מכאבים, והפתרון הוא ניתוח כפתורים שמונע את הצורך לפמפם. את בטח מכירה את תופעת התינוקות שבוכים משך כל הטיסה - זה נובע מאותה הסיבה, והפרשי הלחץ בתא-לחץ גדולים יותר מבמטוס.
לצפיה ב-'אז טיפול בתא לחץ מחייב ניתוח ?'
אז טיפול בתא לחץ מחייב ניתוח ?
10/07/2015 | 21:35
1
18
ואם אין בעיית שמיעה למעשה התערבות פולשנית מיותרת ?
לא אישית זה נראה מוגזם.
לצפיה ב-'רק עבור ילד שלא מסוגל לפמפם'
רק עבור ילד שלא מסוגל לפמפם
12/07/2015 | 09:20
7
וזאת היתה אחת הסיבות שירדנו מזה.
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה בכתה ד'
דרושה משלבת לילדה בכתה ד
05/07/2015 | 10:53
40

דרושה משלבת לילדה העולה  לכתה ד בכפר סבא,התפקיד כולל סיוע וליווי ילדה מקסימה עם לקות תקשורתית בתפקוד גבוה.
אז אם את אוהבת ילדים,אינטליגנטית ונעימה ,אנחנו נשמח לפגוש אותך,תינתן הדרכה והנחייה
שוטפת על ידי מנתחת התנהגות מוסמכת ומנוסה.
למעוניינות נא לשלוח קורות חיים למיילים:
Pool112@walla.com
Doronnn202@gmail.com

לצפיה ב-'הזמנה לראיון מחקרי בעילום שם'
הזמנה לראיון מחקרי בעילום שם
05/07/2015 | 11:44
12
138
אני מזמינה אוטיסטים ואספרגרים בוגרים להשתתף במחקר סוציולוגי המבקש לבחון את ההשקפות של א"סים ותפיסת עולמם בעניינים כגון זהות, קהילה ואקטיביזם.
החוקרת (אני) קרובה מאד ברוחה לקהילה האוטיסטית ורואה חשיבות עליונה להצגת הצד האוטיסטי  מפרספקטיבה חברתית-ביקורתית, דבר שעדיין די מוזנח במחקרים אקדמיים.
ההשתתפות כרוכה בראיון אחד, שבו המשתתף יספר על עצמו ויציג את תפיסת עולמו. הראיון יתבצע תוך התחשבות מירבית במרואיין/ת .
המחקר הוא בעילום שם, כלומר פרטי המשתתפים לא יחשפו, לצורך הגנה על פרטיותם.
לכל המעוניינים אנא פנו אלי במייל    ayeletb2@post.tau.ac.il
אודה מאד לכל מי שיוכל ויסכים להשתתף.
ההשתתפות מיועדת לא"סים בוגרים בלבד

לצפיה ב-''
05/07/2015 | 17:53
27
לצפיה ב-'אנא שימו לב להזמנה שלעיל'
אנא שימו לב להזמנה שלעיל
06/07/2015 | 09:43
5
62
לא"סים היקרים בפורום, אני מחפשת עוד מספר משתתפים למחקר סוציולוגי  ואשמח לשמוע את קולו של כל מי שיכול ומעוניין להתראיין
לצפיה ב-'הפורום כבר לא פעיל כמו פעם. '
הפורום כבר לא פעיל כמו פעם.
06/07/2015 | 09:55
4
75
האוטיסטים היחידים פה זה אני וארנה ועוד ראחד שבא מידי פעם. אני כבר השתתפתי אבל שהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'לא היחידים ובכל מקרה יש יותר קוראים מכותבים'
לא היחידים ובכל מקרה יש יותר קוראים מכותבים
06/07/2015 | 13:23
1
28
לצפיה ב-' אני ראיתי שרובם לא פעלים.'
אני ראיתי שרובם לא פעלים.
06/07/2015 | 13:30
43
לפחות הדונמנטים ענת עזבה מזמן גור גם, אקוגמה לא פה. זה רק אני ואראנה ואת ועוד כמה....
לצפיה ב-'תודה נתנאל. שמתי לב באמת שיש תקופות עם יותר א"סים בפורום.'
תודה נתנאל. שמתי לב באמת שיש תקופות עם יותר א"סים בפורום.
06/07/2015 | 18:44
1
70
אני שמחה שאתה ואראנה מתמידים. יש המון מה להשכיל מדבריכם.

לצפיה ב-'מאראנה בטוח ממני אני לא בטוח...'
מאראנה בטוח ממני אני לא בטוח...
06/07/2015 | 21:04
27
לצפיה ב-'אני ממליצה לך לראיין בכתב..'
אני ממליצה לך לראיין בכתב..
07/07/2015 | 11:15
4
61
או להציע ראיון בצ'ט כלשהו, 
כי רבים מהבוגרים לא אוהבים ראיון פנים אל פנים,
לא מתאים לתכונות שלהם ומקשה עליהם.
בהתכתבות קל ונוח להם הרבה יותר להתבטא.
אני כותבת לך כאמא לבוגרת אספית עם יכולת ביטוי גבוהה מאד,
אבל היא לא תענה בראיון פנים אל פנים.
אם היא תסכים להתראיין בכלל, אז רק בכתב.

לצפיה ב-''
08/07/2015 | 05:17
7
לצפיה ב-'אפשרי במקרים שאין דרך אחרת'
אפשרי במקרים שאין דרך אחרת
08/07/2015 | 12:40
2
30
יש עדיפות רבה לראיונות פנים אל פנים, כי זה עונה על צרכים מחקריים מסויימים.
אבל -
אם יש א"ס שמעוניין לקחת חלק במחקר הנוכחי והוא בשום אופן אינו מסוגל להשתתף בראיון פנים אל פנים, אמצא את הדרך לערוך את הראיון בכתב.
אפשר לפנות אלי במייל    ayeletb2@post.tau.ac.il
ותודה על הערתך
לצפיה ב-'אני יכול להתראיין פנים מול פנים.'
אני יכול להתראיין פנים מול פנים.
08/07/2015 | 16:34
1
27
גם לשבת ולדבר ולהתבטאות יפה מאוד, אבל בכתב זה יותר מופרט לכן בחרתי בדרך הזאת......
לצפיה ב-''
08/07/2015 | 23:47
7

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה