לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1546315,463 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'שימוש במילה אוטיזם על ידי אנשים זרים'
שימוש במילה אוטיזם על ידי אנשים זרים
25/12/2015 | 14:22
5
100
שלום רב:

עבר הרבה זמן מאז שביקרתי פה בפעם אחרונה. אני אמא לילד בן 8 מאובחן PDD + ADHD בתפקוד גבוה. לאחרונה אני שמה לב שהשימוש במילה אוטיזם הוא ניהי נפוץ ויותר עלידי אנשים, הם לא ממש יודעים מה זה אבל משתמשים במילה בכול מני הקשרים, בכול המקרים ששמעתי בצורה שלילית. הינה כמה דוגמאות..." תסתכלי על הפרצוף שלו..נכון שהוא נירא אוטיסט ? " ... " שמאלנים הם כמן אנשים אוטיסטים אטומים לגמרי"...  "תפסיק לעמוד בצד כמו ילד אוטיסט שלא יודע לדבר" ....  יש עוד הרבה   
ואני חייבת להגיד שאותי זה מרגיז נורא . מרגיז, מעצבן וגם מאוד פוגע. אני לא מפחדת מהמילה. אבל המילה הזו קשורה לדבר הכי יקר שיש לי בחיים. הבן שלי. ולשמוע אותם מהפה של אנשים זרים שאין להם מושג או חצי מושג על אוטיזם עושה לי הרבה רע. זה גורם לי לכאב שקשה לי לתאר אותו, כאילו שכרגע לקחו משהו שהוא מאוד שלי ושברו לי אותו. קשה לי להסביר את התחושה.
למה אני מספרת לכם את זה ? כי הבעייה שלי מתחילה כאשר אני לא מצליחה להבין אם הם לא בסדר או שאני לא בסדר ? הרי אפשר להבין למה הם מתכוונים...במובן מסויים הם לא כול כך רחוקים מהמציאות. באמת יש הרבה ילדים אוטיסטים שלא מדברים, ובאמת אוטיסטים רבים מתנהגים לעיתים בצורה די אטומה ולא מסוגלים להקשיב. הם גם לא התכוונו לפגוע או ללאוג בשום צורה לקהילה האוטיסטים ובטח לא לבן שלי. הם רק עושים שימוש במילה בהקשר מסויים שנירא להם מתאים. את כול זה אני יודעת ברציונל שלי. אבל רגשית מאוד קשה לי עדיין. הייתי רוצה שתעזרו לי להבין האם אני מגזימה ? אולי אין לי שום סיבה להרגיש פגוע מהאנשים האלה ועלי לעבוד על עצמי. או שלהפך אולי זה מאוד לא בסדר מה שהם עושים, אין להם זכות להשתמש במילה זו וצריך לדרוש מהם לא לעשות זאות. ואם ככה... אז למה ? איך אפשר להסביר לאנשים זרים שזה לא בסדר ?
אכבד את כול סוגי התשובות. אשמח לעזרה בנושא. תודה רבה  
לצפיה ב-'את בסדר והם אינם רעי לב'
את בסדר והם אינם רעי לב
25/12/2015 | 15:38
2
56
ראשית, מבינה ומזדהה עם כאבך.
נראה לי, שבחברה שלנו,
יש שימוש רב במילים המציינות מיעוטים כמילות גנאי
(הומו, ערבי, מפגר ועוד).
השימוש הזה במילה אוטיסט הוא דוגמא נוספת לכך.
הרבה אנשים באמת לא חושבים לפני שהם משתמשים במילה מסוג זה כמילת גנאי.
בתור "תוצרים" של החברה, הם מקבלים כמובן מאליו,
שלהיות שונה- לא משנה באיזה תחום- זה פגם.
היחס שלי לעניין הוא כמו שסינקלייר כתב:
" כן, ישנה טרגדיה באוטיזם. לא בגלל מה שאנחנו, אלא בגלל הדברים שקורים לנו.
היו עצובים בשל כך אם אתם רוצים להיות עצובים לגבי משהו.
אך יותר טוב מלהיות עצובים – תכעסו. ואז תעשו משהו בנדון.
הטרגדיה היא לא שאנחנו כאן, אלא שבעולמכם אין לנו מקום."
מתוך
מה אפשר "לעשות בנדון" ?
לדעתי בעיקר "הסברה"- להסביר בכל דרך אפשרית שאוטיזם אינו פגם או אסון,
הוא שונות שפותחת עולמות ומציבה קשיים.
ולהמנע בעצמי משימוש במילים המציינות מיעוטים כמילות גנאי.
לצפיה ב-'לאנשים קל מאוד להשתלח במה שלא קרוב אליהם'
לאנשים קל מאוד להשתלח במה שלא קרוב אליהם
25/12/2015 | 17:05
45
טבע האדם אגרסיבי והרסני, לדעתי. עם התקבצותו בחברות בגדלים שונים, הוא למד איך להיות נחמד אבל התנהגות סוציאלית תמיד תהיה מעיין טלאי על גבי טלאי על גבי אותו בסיס. יש כאלו שאצלם זה עובד יותר טוב, יש כאלו שלא, ואז "פליטות הפה" שלהם מהוות קו ישיר למחשבה הבסיסית.
יתכן מאוד שזה גם נובע מחוסר מודעות אמיתית (=ניסיון) - מודעות זו יוצרת רובד נוסף מעל הפרימיטיביות ועוזרת לאמפתיה כללית (ז"א, הבן אדם יטה פחות לתבל כל משפט שני ב"מפגר", "אדיוט", "אוטיסט" ועוד).

בסופו של דבר, כל הרבדים הללו מקורם בתרבות שלנו, ותרבות ישראל 2015 אינה בדיוק מודל לחיקוי בכל מה שקשור לאדיבות, נימוס וקבלת האחר.
לצפיה ב-' אנשים הם רעים וטובים...'
אנשים הם רעים וטובים...
25/12/2015 | 19:01
26
" אין בן אדם טוב יש בן אדם פחות רע" בשיחה מעניינת שניהלתי עם אחי הקטן ( והאמיץ מאוד יש לציין שלא שם פס על נורמות). הגענו למסקנה שעדיף היה שבני אדם לא היו קיימים מכתחילה. שהם לא באמת תרמו לעולם שום דבר משמעותי ואם בני אדם יכחדו מעולם היה רק טוב לעולם. זה נכון יש גם הוכחות מדעיות לזה. אז היו שהתווכחו איתנו שבני אדם הם גם טובים אז אחי טעה ואמר שיש טוב אבל הרוב רע, אני אמרתי שזה מורכב יותר ובכל אדם יש טוב אבל גם רע אבל לא ניתן עדיין למדוד את זה, אהבתי לדון איתו ועם חברתו ( שהיא  בגישה כמו שלך של הסברה והבנה של האחר ושבני אדם טובים מטבעם וכו). קיצור לטעמי בני אדם הם לא זה ולא זה הם אנגמטים מידי כדי לסיים את האצבע ולכוון לכיוון אחד. אבל בהחלט הרוע האנושי עולה על הטוב, בני אדם אגו מניאקים מטבעם. ודואגים לעצמם. עם כל השכל, הם הרבה יותר אכזרים מכל בעלי החיים יחיד. קיצור כולם רעים אך גם טובים....
לצפיה ב-' אין לך ממה להיפגע .'
אין לך ממה להיפגע .
25/12/2015 | 18:56
25
זה שאנשים הם בורים ולא מבינים מזה אוטיזם וזורקים כל מיני מילים פוגעניות זה לא אומר כולם. כמו שאמרתי פעם למטפלת שלי " שאני אומר לאדם שהוא משוגע/זבל האם זה אומר שהוא כזה? אין בהכרח משמעות למה שאני אומר" כלומר אנשים לא באמת יודעים מה הם אומרים. אנשים מטבעם הם יצורים די רעים ודי טיפשים, אין לך ממה להיפגע, אוטיסטים הם לא אטומים, הם פשוט מתקשרים אחרת. ומי אמר שהתקשורת של הנורמטיבי נכונה? מי אמר שהנורמה היא לא אטומה וסוגרת את האוזניים? ומקשקשת בלי סוף, ומדבר יותר מידי ומזיינת את המח בלי הרף? אוטיסט זה אדם שיותר מחובר לבתוך מאשר לבחוץ. לכן אנו נראים מנותקים, ולסיכום: אין לך מה להסביר לאף אחד, הטבע האנושי לא עומד להשתנות, החריגים עוד הרבה זמן היו בתופת שהיא החיים שלא מי שלא הולך בתלם. עוד הרבה זמן העולם היה סיוט מתמשך. צריך לקוות שהמצב ישתפר ונתקדם לעולם פתוח ומכיל יותר, לטעמי זה לא יקרה בזמן הקרוב, אבל אולי יש התקדמות, ושלשית מה שהם אומרים לא מציג את בנך, הוא מי שהוא, לא צריכים להתייחס על הגדרה, על האבחנה האוטיזם זה לא מה שמשנה, בסך הכל הוא נשמה מאוד מורכבת,ומיוחדת כמו כל האוטיסטים ,חריגים, שונים, וזה הכל,
לצפיה ב-'הם לא בסדר ואת בסדר.'
הם לא בסדר ואת בסדר.
29/12/2015 | 10:02
8
גם אני שומעת דברים כאלה וזה מאוד מרגיז.
לצפיה ב-'פניה לציבור להביע עמדה בדבר הקמת מינהל מאוחד לטיפול '
פניה לציבור להביע עמדה בדבר הקמת מינהל מאוחד לטיפול
24/12/2015 | 15:14
46
באנשים עם מוגבלויות.
(מעתיקה מהמייל)
שר הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ חיים כץ,
החליט על הקמת מינהל מאוחד לטיפול באנשים עם מוגבלויות במשרד.
המינהל יהיה אחראי על כלל השירותים הניתנים לאנשים עם מוגבלויות
ובהם אנשים עם מוגבלות שכלית- התפתחותית, אנשים עם
מוגבלות פיסית וחושית ואנשים הנמצאים על רצף האוטיזם.

הקמת המינהל באה לשפר את רמת השירותים הניתנים לאנשים
עם מוגבלויות ולהרחיב את היקפם וכן לסייע במיצוי הזכויות,
וזאת בהתאם לתפיסת הטיפול והסטנדרטים המקצועיים העדכניים,
כפי שהוגדרו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות וכן עפ"י אמנת האו"ם שמדינת ישראל חתומה עליה.
במנהל החדש,השירות יינתן על פי רמת התפקוד והצרכים של האדם
ולא על פי מוגבלותו.
השר מייחס להחלטה על הקמת המינהל חשיבות רבה
ולכן הוא מבקש לשמוע את עמדת הציבור ואת עמדת הקהילה המקצועית
בנדון. אנו פונים בזאת לכל אדם, ארגון או גוף,
לרבות הגורמים המקצועיים העוסקים בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות,
ומזמינים אותם להביע את עמדתם בנושא ולהגישה למשרד.
את הפניות יש להעביר בדוא"ל לגב' רחל ואיה מרכזת הוועדה העוסקת
בגיבוש מתווה התכנון להקמת המינהל.
נכיר תודה לפניות קצרות עד 3 עמודים.
את הפניות יש להעביר בדוא"ל ל-
disabilitymgmt@molsa.gov.il
לא יאוחר מיום ג', כ"ד טבת תשע"ז, 5/1/16 .
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
24/12/2015 | 14:16
7
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'טעות.'
טעות.
23/12/2015 | 16:48
26
108
.
לצפיה ב-'נכנסתי לבועה.'
נכנסתי לבועה.
23/12/2015 | 17:35
25
94
אני כבר שבועיים בתוך הבועה, ולא יוצא ממנה, אני לבד בתוך עולם חשוך ומדליק טיפה את האור, אני לא רוצה לשמוע ולא רוצה לראות את הדמויות, לא רוצה לשמוע שום קול יותר, אני רוצה שקט, דממה, רוצה להיכנס לתוך עצמי ולא לצאת בתוך הראש שלי דהורות רכבות שעולות באש הם דוהרות ודהורות וגורמות למוח שלי לזוז מצד לצד, אני רוצה

לצלול מתחת למים לגעת בקרעית לשכב על הגב ולהביט בשמש שמעלי רק להסתכל עלי מחייכת, לא לגעת בה, לא להשרף, אני שומע קולות כל הזמן ובא לי להקיא, אני שונא לשמוע אותם מדברים, שונא את הרעשים, רוצה שהעולם יעמוד מלןכת, בחוץ רועש אז אני מתחת לשמיכה, ומדבר עם עצמי כי כבר אין אף אחד שיכול לדובב אותי, מדבר עם עצמי שעות, מדבר לאותם דמויות ש/אני יצרתי, לאותם יצורים שנבראו לי בתוך המוח לאותם שדים לאותם חיות רעות שרוצות לצאת, הורים שלי כבר לא מדברים איתי יותר, אני לבד

במערה, מתחת האדמה אני כורת לעצמי בור עמוק רו7צה להתגלש שם לדעת בשרשים, בזהות במהות של האני, של האחר של הכלו7ם שבתוך העין שלי מאותת לי " תפסיק תפסיק תפסיק". אני כל כך מדוכא שאפילו אני לא רוצה לדפוק את הראש בקיר יותר, לא רוצה לצעוק בכל הבית, לא רוצה שיביאו עלי שוטרים ויגדו " זה הבית של המשוגע בואו נלך הוא שוב בקריז". אני רוצה להיות מעל ומתחת מכל צד וצד לגעת באור וללטף את החושך. אני כבר לא יכול לשמוע אותכם מדברים, אתם נכנסים לי לקפלים של המוח, אתם מכרסמים בי טוחנים לי את המוח, אני סוגר את כל המכשרים בבית, בלי רדיו, בלי מחשב, אבל הם שוב דולקים, ואני רוצה לאטום את האזניים, ואני שוב צועק, אבל הם לא מפסיקים, הם ממש/כים לדפוק ו7להלום בי , רוצה שיפסקו לדבר, לא רוצה לשמוע יותר שום רעש, אבל אין בריריה, אני חיי בעולם שלם ובו יש אין סוף פרטים, אין סוף ריחות, ואין סוף קולות, ואני צריך לעמוד מולם, והכל צף לי, והכל מציף אותי, אז אני ברחתי מפה,

מעולם לשבועיים, עכשיו אני חזרתי, אני רוצה לחזור שוב, אבל המחשבות נושכחות אותי כמו נחשים קטנים ושחרים, הם מתפתלים הם מתחננים " צא צא צא" ואני יצאתי לומר שלום ואני חוזר למאורה, למתחת לאדמה, לתהום, לשקט, לדממה.
לצפיה ב-'עדכון בקשר לדירה שאבא שלי הבטיח לי להשכיר.'
עדכון בקשר לדירה שאבא שלי הבטיח לי להשכיר.
23/12/2015 | 23:19
23
72
טוב כמו שאני אמרתי אז לסמוך על אבא שלי זה לא עניין פשוט, אני שאלתי אותו הוא אמר שהוא לא מוכן, הוא דיבר עם המטפלים שלי הם אמרו לו שאני לא יצלח לשרוד לבד, שאני לא מתפקד. אולי באמת הוא צודק, בן אדם בן 22 כמו ילד בן חמש, אני באמת לא מתקד לא יוצא מהבית כבר כמה שנים, לא נותנים לי לצאת החוצה לבד, שאני הולך לסבתא הוא מכניס אותי למונית, ומתקשר אחר אחר כך לסבתא לברר אם לא קרה לי כלום, הם אומרים שאני לא יכול להסתובב לבד שאני יכול לסכן את עצמי, אני באמת מפגר, אני יודע את זה שאני ילד מפגר, זה עצוב

ובא למות ,אבל זו עובדה אני ילד מפגר בן אדם בן 22 שמתפקד כמו ילד בן חמש, הם החביאו את כל הכדורים, סכנים, לא נותנים לי לגעת בגז מפחדים שאני אתפוצץ, אבא שלי הדפוק הזה אני מתבייש לומר את זה רוצה לרחוץ אותי, עי אני שורף את עצמי, הוא אמר שאני לא שם לב ואני נשרף, מניאק, הוא אמר גם שהייתי באשפוז לאיזה עובד ערבי שישמור עלי, אני לא אתן לו לגעת בי, הוא לא יתקרב עלי, בן אדם זקן כזה ארחץ אותי, אני לא עד כדי כך מפגר נכון? הוא לקח אותי לאיזה עובדת ציאולית כדי שיסדרו לי איזה הוסטל, ואני יושב שם והיא מדברת איתי, ואני לא עונה, אז הוא אמר לי " מה בלעת את הלשון תדבר" ואני מביט על הרצפה, ולא עונה, לא יודע מה לומר, נראה חרא, מדבר חרא, במצב של פיגור, והאמא שלי בא איתנו ומתחילה ליין לה את המוח. ולהוציא אותי מסכן. מספרת לה כל מיני סיפורים על מה " שעשו" לי על כל מינ י קשקושים, היא אמרה לה שעברתי התעללות מינית שהייתי ילד אז אבא שלי ישר קפץ ואמר לעובדת ציאולית " הוא לא היה אנוס " אז היא אומרת לו " ואם הוא עבר רק הטרדות זה בסדר?" אז הוא עונה " הוא לא עבר כלום הם שיחקו איתו" ככה אבא שלי אמר, במה הם שיחקו איתי

במשוך בגזר? באן די דינו? במה במחבואים? אני מתחבא מאחור הם מלפנים? במה הם שיחקו איתי אבא, מה יש לי לומר..... אחר כך יצאתי החוצה אז אמרתי לו מה שקראתי " שילדים עוברים התעללות/אונס יותר מבנות" אז מה הוא אומר לי? מסתכל עלי וצוחק ואומר " נו באמת נתנאל אנסו אותך? שיחקו איתך בוא בוא"

ומורה לי לבוא אחריו. לא יכלתי לומר מילה המשכחתי ללכת, עלה לי דמעות בעיניים, אבל לא אמרתי לו מילה, לא דיברתי איתו על זה ולא אדבר איתו על זה, הוא מאנצו פאצו ערבי, כמו כל המשפחה שלו, ופרמטיבי, שלא יכול לשמוע שילד

יכול לעבור דבר כזה, קשה לי לבטא את מה שאני מרגיש, אבל הוא איכזב אותי, לא האמינתי שהוא יגיד ככה, זהו לוקחים אותי למוסד, אני היה שם, כל החיים, וימות שם, ושכולם יזדיינו, אני מחכה שהיה לי תור, עוד חודש כנראה, נראה מה היה, נקווה לטוב, טוב זהו שתיפתי.
לצפיה ב-'אולי מישהו כאן בפורום מכיר גוף שיכול לעזור לך'
אולי מישהו כאן בפורום מכיר גוף שיכול לעזור לך
24/12/2015 | 10:39
22
49
כי לגמרי מזדהה עם הצורך שלך לנתק לגמרי מגע ולהיות לגמרי כלום וזה צורך הכי מהותי לנשמות מורכבות ורגישות ובמוסדות אין שום אפשרות להגשים מהלכים מסוג זה.

אתה תוכל לתפקד ולהיות אחראי כשתירגע אבל מה שנחשב כטיפול ועזרה מבטיח שלא תוכל להירגע לעולם,
זו מלכודת מאוד קשה,
דירה עם צורה כזאת או אחרת של השגחה נראה לי הכי טוב

לצפיה ב-' אני אשמח אם מי שהוא מהפורום מכיר דבר כזה......'
אני אשמח אם מי שהוא מהפורום מכיר דבר כזה......
24/12/2015 | 15:00
14
46
אני יאמר לאבא שלי נראה מה הוא יגיד, אם יש שירה ויש השגחה לא נראה לי שהוא יתנגד, הוא בצדק לא רוצה להכניס אותי לדירה לבד אני לא מתפקד בכלל......... חוץ מזה אני כועס עליו בגלל הגישה המטומטמת שלו עלי בכל מה שקשור אתה יודע, הוא לא מוכן לשמוע, ואומר כאלו דברים. אבל אני לא יאמר לו כלו.ם אני תמיד מתמודד עם עצמי לבד. אבל זה כואב מאוד.... ואין מה לומר על זה.
לצפיה ב-'אני מכירה. והם מצויינים'
אני מכירה. והם מצויינים
24/12/2015 | 15:34
13
68
מדובר על עמותת נאמנים. מצרפת קישור לאתר שלהם:

לצפיה ב-' תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
24/12/2015 | 15:35
12
32
תודה, אני אראה לאבא.
לצפיה ב-'מצויין. הם באמת מצויינים, והדבר היחידי העומד לנגד עיניהם'
מצויין. הם באמת מצויינים, והדבר היחידי העומד לנגד עיניהם
24/12/2015 | 15:39
11
53
הוא טובת מי שהם משמשים כנאמן שלו: אתה, או כל אחד אחר. צרו איתם קשר. הם מעולים.
לצפיה ב-'אני אבקש מאבא ליצור איתם קשר'
אני אבקש מאבא ליצור איתם קשר
24/12/2015 | 15:46
10
36
אני זה שצריך את המסגרת, אני לא מסדר לעצמי שום דבר, אני אוטיסט (pdd תפקוד בנוני -נמוך). אני מתקשר בעיקר בכתב, בדיבור כמעת ולא, אבל תודה לך.
לצפיה ב-'זה בסדר גמור. ברור שאביך הוא זה שיפנה. רק אל תשכח'
זה בסדר גמור. ברור שאביך הוא זה שיפנה. רק אל תשכח
24/12/2015 | 17:22
9
39
שיש לך קול צלול מאד - בכתיבה. כך שאם יהיו לך דברים שתרצה לומר להם תוכל לכתוב אותם.
לצפיה ב-' כן....'
כן....
24/12/2015 | 17:49
8
28
אם היה לי מה לומר להם שאני לא יכול לבטא בעל פה אני אכתוב להם, כי אני כמו הרבה אוטיסטים אחרים לא מדבר הרבה אם בכלל...
לצפיה ב-'ברור. אתה כותב יוצא מהכלל'
ברור. אתה כותב יוצא מהכלל
24/12/2015 | 18:34
7
36
אביך ייצור אתם קשר. ואם תרצה לומר בהמשך דברים בעצמך - תוכל לכתוב אותם אם תבחר בכך. אם תבחר שלא - גם זה בסדר. אבל נראה לי שמישהו שכותב בקול צלול כמו שלך, חבל שיוותר עליו.

בכל מקרה, ממליצה בכל לב שאביך ייצור אתם קשר. הם באמת באמת מצויינים.
לצפיה ב-'באמת? לא שמתי לב. אמרו לי דווקא הפך ולא מעט העירו לי....'
באמת? לא שמתי לב. אמרו לי דווקא הפך ולא מעט העירו לי....
24/12/2015 | 18:37
6
31
 שאני כותב מאוד לא מסודר וברור הפתעת אותי .וכן אני כבר אמרתי לו הוא אמר שהוא יתקשר,תודה לך שאת עוזרת לי זה לא מה בכך.
לצפיה ב-'אז העירו לך. אני חושבת שאני מבינה ואני בטוחה שגם רבים אחרים'
אז העירו לך. אני חושבת שאני מבינה ואני בטוחה שגם רבים אחרים
24/12/2015 | 18:57
3
29
מבינים. וחוץ מזה הרי נאמנים הם אנשים שרגילים לתקשורת לא קונבנציונאלית 

שמחה מאד שאביך יתקשר. יופי! 
לצפיה ב-' כן זה נכון יש כאלו שמסוגלים לראות מעבר.'
כן זה נכון יש כאלו שמסוגלים לראות מעבר.
24/12/2015 | 19:00
2
21
בדרך כלל הם אנשים שהם גם מעבר לרגיל, רוב האנשים רואה את הבחוץ יש אנשים מעתטים שרואים את הבפנים. צריך למצוא אותם כמו שאמר לי ארנה מי שבאתי לפה, כאשר תמצא אנשים כמוך אתה תוכל פחות לסבול, אני האמנתי לו אז וגם עכשיו, צריך לחפש.
לצפיה ב-'בהצלחה נתנאל'
בהצלחה נתנאל
24/12/2015 | 19:03
1
10
לצפיה ב-' תודה רבה לך.'
תודה רבה לך.
24/12/2015 | 19:06
8
לצפיה ב-'חלק מהעניין שזה בא ביחד, הכאוטי קרוב לסדר מופלא, חדשני'
חלק מהעניין שזה בא ביחד, הכאוטי קרוב לסדר מופלא, חדשני
24/12/2015 | 23:55
1
17
וזה חלק מהבעייה, והפתרון, שמה שנחשב בטעות כמימסד טיפולי ותומך אפילו לא מסוגל להתחיל לזהות ובוודאי לא להתייחס בהתאם.

גם משום כך אלפים מהאנשים הכי טובים ועמוקים ורגישים הולכים לאבדנם בחור השחור שנחשב בטעות לטיפול שיקומי בישראל

לצפיה ב-' מה שישר הוא גם עקום מה שנראה מכוער הוא הכי יפה.'
מה שישר הוא גם עקום מה שנראה מכוער הוא הכי יפה.
25/12/2015 | 00:08
13
הבעיה שאנשים מפרידים בין הנאצל לנחות( חושבים שאני בעל שגעון גדלות כי אני מתייחס רק לגדולה וזה לא נכון אני לא מפריד כמו שאמרתי אני רוצה לחקור אבל עדיין מסמנים אותי כלוקה בשגעון גדלות אפילו חריף) בין השגעון לפיכחות, לטעמי בשיגעון יש הרבה סדר והגיון. אני לא רואה במושגעים מסכנים אני חושב שהם רואים דברים שלא נגישים לאדם " פיכח". זו היא לפחות מה שאני מרגיש....
לצפיה ב-'ארנה מה אני יעשה עם אבא? אחרי מה שהוא אמר?'
ארנה מה אני יעשה עם אבא? אחרי מה שהוא אמר?
24/12/2015 | 19:05
6
26
מה אתה אומר? אני בטוח שהוא לא עושה את זה מתוך רוע ,אבל זה מאוד פוגע, אני לא מסוגל לשכוח את המשפט שהוא אמר לי " הם שיחקו איתך" מה אתה אומר? אני לא מדבר איתו ולא אדבר אבל המח שלי מתעסק בזה כל הזמן....

לצפיה ב-'הוא לא יכול להבין או להפנים את הפגיעה בך'
הוא לא יכול להבין או להפנים את הפגיעה בך
25/12/2015 | 00:00
5
20
בגלל שזה לא גברי או בגלל שכאבא הוא לא מסוגל להתמודד עם זה
אין מה לעשות עם זה
וגם לא צריך לעשות עם זה כלום
ככה זה וזהו

כמו הרבה אנשים פגועים אתה לבד עם זה
נקווה שיום אחד תמצא מישהו שיהיה מסוגל לקשיב לך בצורה שתרפא את זה
זה מאוד מאוד קשה

לא יודע אם באמת עוזר לצייר את זה ולדבר על זה
אולי

לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
25/12/2015 | 00:05
4
15
אני מבין שהוא לא יכול להתמודד עם זה אף אחד לא יכול לדבר איתי על מה שאני מרגיש, אני לא מאשים אף אחד אני מבין שבאמת קשה לדבר על דברים כאלו, אבל שהכל בתוך הלב זה הורג אותך ואין למי לספר. לא שאני כזה יכול לדבר על מה שאני מרגיש או בכלל מבין מה אני מרגיש. בקשר לציור שהייתי ילד הייתי מצייר מה שאני מרגיש, ציורים עם מסר, סימבולים, על המאבק שלי בנפש שלי. ספרתי לך הם אמרו שזו גאונות אבל מצד שני אמרו שיש לי שיגעון גדלות. אז מזה שווה? מצד אחד סוטרים לי מצד אחד משבחים, זה ממש מה שאמרת על הברק, תמיד יחשבו שאני חכם אבל תיד היה מפגר/שחקן באותו זמן, קיצור סיוט...
לצפיה ב-'לצערי אין לי פתרון בשבילך, אתה מחפש הזדהות, לא תמצא'
לצערי אין לי פתרון בשבילך, אתה מחפש הזדהות, לא תמצא
25/12/2015 | 07:29
1
17
אתה חוזר ומתלונן על כך שמשקפים אותך בצורה הפוכה, מזעזעת, דפוקה ומכעיסה, אלא שזה המצב של כל האוטיסטים,
אנחנו, בדיוק כמו כל אדם, זקוקים לקבוצת הזדהות, לשייכות, לקהילה, למי שהוא שישקף אותנו, ואין בנמצא, 
גרוע מזה,
לא רק שאין אלא שמה שיש כופה עלינו בכח ובאכזריות ובחוסר התחשבות מטורף להזדהות עם מה שהורג אותנו בעינויים.

אני לא אוהב לשקר ולהבטיח מה שאי אפשר לקיים ולכן מה שמרגיש לי נכון זה לומר לך שפשוט אין כרגע שום פתרון למצב הזה,
מלבד,
שזה מה שאני מנסה לעשות,
להתרחק ככל האפשר ולנסות להמשיך לעבוד לבד ובלי עזרה על הסיכוי לפתח זהות תקינה בחברה שהפכה את המחלה והשקר והזיוף והצביעות והבצע והאלימות לחוקיה.

לצפיה ב-' כן ברור אני לא חושב שהמקרה שלי שונה משל אוטיסט אחר.'
כן ברור אני לא חושב שהמקרה שלי שונה משל אוטיסט אחר.
25/12/2015 | 11:21
10
אני לא שונה ולא מיוחד משום בחינה אני כמו כל אוטיסט אחר. אני ממש גם לא רוצה שתשקר לי. ,או שתכתוב לי דברם נעמים זה לא מה שמושך אותי בכלל לא. אני לא רוצה שתשקר לי, אני יודע שזה המצב ,אבל הייתי רוצה שהיה פיתירון לי אין כזה...וכן אתה צודק אני עדיין מנסה שיזדהו איתי. אני חושב שזה טבעי. אבל גם אני כמוך מבין שזה לא יקרה ואז אני תוקרע לעצמי כדור ברגל, וחוזר על אות טעות ולנסו,ת להפתח, לנסות להסביר, ואין סיכוי. שהם יבינו כמו עם אבי למשל. שהוא נטי ובחיים הוא לא יבין. אבל כאב לי שהוא לא מבין אז אני מנסה... מה אני יעשה אני בן אדם, אבל שוב ממש אני לא בא עליך בתלונות ואני אוהב מאוד את הישירות שלך, גם אני כזה....
לצפיה ב-'עזוב מה יחשבו, הסביבה לא משקפת אותך, זו הבעייה של כל הא"ס'
עזוב מה יחשבו, הסביבה לא משקפת אותך, זו הבעייה של כל הא"ס
25/12/2015 | 07:32
1
18
הסביבה אינה מראה בשבילנו, היא לא רלוונטית לקיומנו ולא מסוגלת לזהות את קיומנו.
מבחינה חברתית ומשפחתית אנחנו מתים,
וכנראה תמיד נהיה,
אלא שככל שזה קשה יתכן ואפשר לחיות גם בלי חברה ומשפחה
לא שזה קל
אלא שמצד שני כמו שגם אתה מספר אז כנראה זה לא שיש לך, לי, לנו, ברירה

לצפיה ב-'צריך להתרגל לרעיון הזה.'
צריך להתרגל לרעיון הזה.
25/12/2015 | 11:13
10
אני יכול לומר שכיום אני בקושי בקשר עם החברה ,אבל אני חייב להודות שאני נפגע ממנה כל פעם מחדש ,ורואה כמה היא רעה לי..... ונכון אין לנו בריריה אלא לברוח, אני כבר הבנתי את זה בחודשים האחרונים. שהנורמה לא תשתנה והיא אפשר להאבק בה... צריך לחיות את עצמך. הבעיה שאתה נקל בם כל הזמן. אני לא מכיר מציאות נקייה מהנט לא מכיר את זה פשוט....
לצפיה ב-' אני חושב שאני מוכר לחשיבה על הסוף.'
אני חושב שאני מוכר לחשיבה על הסוף.
24/12/2015 | 19:01
21
אני חושב שאולי התרגלתי לחשוב על העולם כסופני, יכול להיות שזה אולי גורם לי לתחושה שאני לא אשם, שהכל עומד להיגמר, שזהו הנה תם הענוי, אני חושב שהגיע הזמן לעצום את העיניים. ולישון אני בטוח שלא מעט מכם חושבים ככה מדי פעם או באופן קבוע, אני חושב רק על הסוף כבר שנים. אני מקווה שהוא יגע הלוואי שאני יכול לתת נשימה אחרונה צלולה, יפה, ונקייה, ללא הסבל וללא המכשול, אני לא יעשה לעצמי כלום, זהו אני כבר לא דרמה קווין, אני לא מטורף. אני פשוט אחכה, וישב ואחכה שוב ושוב ללא הפסק. ואולי היה טוב? אני מאמין באור כמו שאני חומד את האפל. נקווה לצלול אל הטוב נקווה לסלק את החשכה. היה טוב, היה טוב ככה אמרת קפטן, והמח אמר אחרת, והמח מבקש אחרת...
לצפיה ב-'עזרה בשאלון'
עזרה בשאלון
21/12/2015 | 11:46
1
70
שלום לכולם,
אני סטודנטית לחינוך מיוחד שבמסגרת עבודת המחקר הסמינריונית אני מחפשת בנרות אחים בגילאי 18-25 לילדים על הרצף האוטיסטי.
את השאלון ממלאים דרך המחשב והוא דורש כמה דקות של תשומת לב אבל העזרה שלו למחקר שלי היא ענקית.
אם מישהו מכם מכיר ויוכל לעזור ולהעביר את השאלון זאת תהיה עזרה ממש גדולה.

קישור לשאלון:
לצפיה ב-'אני הייתי שמח שאחי יענה על השאלון.'
אני הייתי שמח שאחי יענה על השאלון.
23/12/2015 | 22:51
32
אני בטוח שהוא לא יסכים אני אשאל אותו, אם כן הוא יענה
לצפיה ב-'בטלא מבקשים דוח מצב אחר גיל 18'
בטלא מבקשים דוח מצב אחר גיל 18
21/12/2015 | 09:25
3
106
הבן שלי מקבל קצבה ..הוא בן 19..
מביטוח לאומי שלחו מכתב שהם מבקשים לדעת על מצבו ..מבקשים חו"ד מפסיכולוג או פסיכיאטר..אני רוצה להבטיח את המשך התמיכה בו ואף להרחיב אותה..מה עלי לעשות?
האם צריך לשכור עורך דין בשביל זה ??
לפנות ל"זכותי"?
לצפיה ב-'לעניות דעתי- פשוט לתת להם מה שהם מבקשים'
לעניות דעתי- פשוט לתת להם מה שהם מבקשים
21/12/2015 | 16:56
2
69
עו"ד או חברה כגון זו שהזכרת, רק יגזרו קופון על חשבונכם.
אין כאן לכאורה עניין מורכב המצריך ליווי מקצועי.
אם הוא מטופל ע"י פסיכולוג/פסיכיאטר, אפשר לבקש ממנו שיכתוב חו"ד
אם לא, תוכל לבקש כאן המלצות.
בכל מקרה, חוות הדעת צריכה להתמקד ביכולתו להתפרנס,
בקשיו בעניין זה הנובעים מהיותו על הספקטרום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/12/2015 | 23:49
1
24
לצפיה ב-''
22/12/2015 | 07:51
13
לצפיה ב-'אבחון תקשורתי יסודי- היכן מומלץ ?'
אבחון תקשורתי יסודי- היכן מומלץ ?
17/12/2015 | 10:06
3
133
שלום.
בתי בת ה- 7 לקויית למידה ועם בעיות ויסות חושי.
השבוע היינו אצל מאבחנת שהמליצה לנו לעשות אבחון תקשורתי יסודי בכדי לפסול אפשרות של אספרגר בתפקוד גבוה.
לאלו שממכם שעברו את התהליך, איזה מרכז הוא הטוב ביותר לאבחון מקיף. לדעתינו בעיותיה הן בעיקר פסיכולגיות עקב הלקות ובעיות הויסות אבל אנחנו רוצים לשלול את האפשרות שאכן יש אפשרות לבעיות תקשורת. מחפשים מקום שמכיל את כל האבחונים. פסיכולגי, דידקטי, חברתי .
נשמח לעצות
תודה

לצפיה ב-'באיזה אזור בארץ?'
באיזה אזור בארץ?
17/12/2015 | 10:19
19
לצפיה ב-'מה תהיה הגישה שלכם אם האיבחון'
מה תהיה הגישה שלכם אם האיבחון
18/12/2015 | 08:53
75
יאשר ולא ישלול ?
וכבר אין אבחנת אספרגר נפרדת.
אם האבחנה תאושר זה יהיה ASD בתפקוד גבוה
לצפיה ב-'בקישורי הפורום, בסעיף 'רשימות אנשי מקצוע' '
בקישורי הפורום, בסעיף 'רשימות אנשי מקצוע'
20/12/2015 | 09:39
48
תמצאי גם המלצות למאבחנים.
הקישורים נמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד.

מכון האיבחון באסף הרופא ומכון האיבחון של בית אחד
הם מהמוכרים בתחום.
לצפיה ב-'המלצות בבקשה פסיכולוגית וקלינאית תקשורת'
המלצות בבקשה פסיכולוגית וקלינאית תקשורת
16/12/2015 | 19:57
1
64
באיזור יהוד, פתח תקווה, קרית אונו
לילד בן 6
תפקוד גבוה
תודה
לצפיה ב-'שווה לבדוק בקישורי הפורום שלנו, בסעיף 'רשימות אנשי מקצוע''
שווה לבדוק בקישורי הפורום שלנו, בסעיף 'רשימות אנשי מקצוע'
28/12/2015 | 19:15
7
לצפיה ב-'מחפש עבור בני פסיכולוג/ית ומשלב/ת באזור הוד השרון'
מחפש עבור בני פסיכולוג/ית ומשלב/ת באזור הוד השרון
16/12/2015 | 17:35
63
היי
אני אב לילד בן 14 המאובחן כאספרגר בתפקוד גבוה.
אני מחפש עבורו פסיכולוג/ת עם ניסיון בתחום, מאזור הוד השרון.
כמו כן אני מחפש עבורו משלב/ת בבית הספר.
אודה על המלצות.
לצפיה ב-'דרושה תרפיסטית ABA'
דרושה תרפיסטית ABA
16/12/2015 | 14:23
49
לתאומים מקסימים בני 1.10 דרושה תרפיסטית ABA לתוכנית ביתית בגישה התנהגותית. העבודה במשמרות בוקר (שילוב) וצהריים לסירוגין. ניסיון אינו הכרחי אך נדרשת מוטיבציה ללמידה וגישה לילדים. תינתן הכשרה והדרכה שוטפת ממנתחת התנהגות מוסמכת. העבודה מתאימה לסטודנטיות מתחומי החינוך/פסיכולוגיה/ניתוח התנהגות.
לפרטים ושליחת קורות חיים (בצירוף ימים זמינים לעבודה)
רוית פינטו 0523312212
ravitip@gmail.com
לצפיה ב-'חיפוש מורה פרטי אחהצ וחונך לנער בן 14 ( בספקטרום)'
חיפוש מורה פרטי אחהצ וחונך לנער בן 14 ( בספקטרום)
15/12/2015 | 22:20
48
האם מישהו יודע ומכיר כאלה שאפשר להמליץ עליהם ו/או יודע
איפה אפשר למצוא ? .
חשוב שזה יהיה מישהו עם סבלנות אמפטיה והבנה עם ילדים כאלה.
לצפיה ב-'ילד בן חמש וחצי'
ילד בן חמש וחצי
15/12/2015 | 21:38
40
247
שלום ,
יש לי ילד בן חמש וחצי בתפקוד גבוה, הוא מדבר לא ממש הרבה... אבל לא מרבה לפרט בחוויות וסיפורים שקורים לו
למשל היינו בהצגה ואביו שאל אותו איך היה? אז הוא אומר לא יודע, אני לא יודע לדבר .... זה יכול להשתנות ? למישהו היה גם מקרה דומה (למרות שכל מקרה זה לגופו כמובן...) מה אני יכולה לעשות ולעזור לו?
תודה
לצפיה ב-'זה יכול להשתנות'
זה יכול להשתנות
15/12/2015 | 23:52
1
117
ידוע לי על מקרים של שיפור אבל לפעמים זה מתרחש רק אחרי הרבה זמן וצריך סבלנות. משהו שאפשר לעשות בינתיים תנסו לשאול אותו שאלות מנחות כמו לדוגמה, "איזו הצגה היית?" "היית בהצגה 'האריה והעכבר'?", "היו שירים בהצגה?", "ליד מי ישבת בהצגה"? שאלות דומות שהתשובה שלהן יותר ממוקדת, יש מקרים שזה יכול לעזור לו בהכוונה איך ומה לענות אם הוא מרגיש שהוא לא יודע.
לצפיה ב-'תודה רבה:)'
תודה רבה:)
16/12/2015 | 08:39
29
לצפיה ב-'האם הוא מטופל אצל קלינאית תקשורת? באיזו מסגרת חינוכית הוא?'
האם הוא מטופל אצל קלינאית תקשורת? באיזו מסגרת חינוכית הוא?
16/12/2015 | 12:47
3
38
לצפיה ב-'הוא בגן מיוחד שמקבל שם את כל הטיפולים הנדרשים כמו קלינאית וכ'
הוא בגן מיוחד שמקבל שם את כל הטיפולים הנדרשים כמו קלינאית וכ
16/12/2015 | 13:44
2
54
לצפיה ב-'גן זה דבר מצויין אבל אלה גם'
גן זה דבר מצויין אבל אלה גם
18/12/2015 | 09:11
86
דברים פשוטים  שעושים בצורה יומיומית.  אני מניחה  שהוא גם לא יודע לענות על 'איך היה בגן?'. אז כל דבר  שאתם רוצים לשאול 'איך היה ?'  או כל שאלה פתוחה אחרת תהפכו בשיחה רגילה לסדרת שאלות  עם תשובה  מדוייקת אחת.
חוץ מזה יש גם עניין של גיל. אצל א"ס גיל כרונולוגי לא אומר שום דבר. לכן ייתכן שתצטרכו לפרק את השאלות עוד שנתיים  או עוד 5 שנים (או כל תקופה אחרת יותר קצרה או יותר ארוכה). העיקר לא לשבת עם סטופר ולשאול מתי זה יקרה ?  אם עובדים על הדברים הם קורים עם הזמן.
לצפיה ב-'התייעצתם עם הקלינאית של הגן לגבי זה? '
התייעצתם עם הקלינאית של הגן לגבי זה?
18/12/2015 | 11:00
25
לצפיה ב-'צריך ללמד אותו.'
צריך ללמד אותו.
18/12/2015 | 09:03
25
79
זה העניין עם הילדים בספקטרום האוטיסטי שהדברים האלה לא באים בצורה טבעית כמו לנ"טים.
לענות על שאלות פתוחות זה דבר הכי קשה שיש . באמת אין לו מושג מה עושים עם 'איך היה?'. אין ספק שהוא קולט ומתרגש מאירועים. הקושי זה להציג את  החוויות שלו בצורה תקשורתית המובנת לסביבה (כי את זה הסביבה דורשת).
לכן הטכניקה זה לפרק הכל לשאלות עם תשובה ספציפית  ושאלות עם תשובה כן/לא.
אז שואלים : האם הלכת להצגה? מה היה שם ההצגה ? כמה שחקנים היו בהצגה (יש סיכוי שהוא  זוכר פרטים על כל שחקן יותר מילדים אחרים). מה המשפט הראשון שהשחקן הראשון אמר? האם היו שם שחקנים מבוגרים? האם היו שם שחקנים ילדים?  ולהמשיך בשאלות ספציפיות על העלילה (כי שוב לשאול 'מה היה בהצגה?' לא יעזור .
בהצלחה 
לצפיה ב-'נכון מאד אתם צודקים אבל'
נכון מאד אתם צודקים אבל
18/12/2015 | 13:41
24
78
יש פעמים שהוא מגיע מהגן והוא מספר שילד אחד שרט אותו בגלל שלקח לו צעצוע והיום הוא היה אבא שבת והוא בירך על היין וכו'
כלומר ישנם פעמים שהוא מספר 
אבל שהוא נמצא בחוג למשל או בהצגה ושואלים אותו איך היה ? או מה עשית בחוג היום ? הוא לא יודע להסביר , לא יודע לספר מה היה לפני רבע שעה ואני יודעת שהוא מסוגל אבל קשה לו....
אנחנו באמת נהיה ממוקדים יותר בשאלות ומקווה שעם הזמן זה יותר ויותר ישתפר.  תודה
לצפיה ב-'ללא קשר, פריט מידע קטן'
ללא קשר, פריט מידע קטן
18/12/2015 | 14:17
4
94
אימי תמיד אמרה שהיא צריכה לחלוב אותי למידע כי אני לא מספר כלום. כשהיא שואלת איך XXX, התשובה תהיה "בסדר" לרוב.

יש להבדיל בין שני דברים שונים לחלוטין:
1) משהו שאני רוצה לדבר עליו.
2) שאלת מידע על ידי גורם חיצוני.

כשזה בא ממני, זה יחסית פשוט...טוב, זה יחסית פשוט היום אחרי 30 שנה של אימון בדיבור עם אחרים. זה יותר קל מאשר להשיב לאנשים כי אני פשוט מתחבר למחשבה קיימת ומנסה לתרגם אותה למילים.

שאלה שבאה ממישהו אחר, היא התקלה. פה אומר שלי אישית, אין *שום דבר* טבעי בלענות למישהו על שאלות. זה חוט מחשבה נפרד מהעולם הפנימי שלי שאני צריך לתרגם, לחשוב מה הכי טוב להגיד ואז איכשהו להוציא החוצה.

כשכותבים "לעזור לילד", מה היא אותה עזרה? במבט ראשוני, עזרה משמעותה הטיית התנהגות הילד לעבר נורמה מסויימת, ז"א שיתוף חוויות ברמה מינימאלית המוסכמת כ"רגילה". האם זה טוב או רע לילד?
קודם כל, אתם מכירים את הילד ואת רצונותיו, לדעתי חשוב להקשיב להם. אם הילד אכן רוצה ומנסה אך לא מצליח, אותה רמת שיתוף אכן תהיה היעד שלכם והילד זקוק לכלים נכונים להגיע לשם.
אם נראה שהוא מרוצה בהחלט מרמת השיתוף הנוכחית שלו, האם תרצו להוציא ממנו בכוח השתתפות בדיאלוג? במקרה האישי שלי, מה שרציתי לשתף, שיתפתי, מה שלא - לא. אם זה לא בא ממני, לא הבנתי מדוע מישהו שואל אותי ולמה אני צריך לתת תשובה אחרת מ"נחמד" או משהו בסגנון. הרי זו תשובה.

בהצלחה :)

ד"א, שאלה "פתוחה" זה הדבר הכי נוראי שיש.
לצפיה ב-'כ"כ מזדהה עם כל מילה'
כ"כ מזדהה עם כל מילה
18/12/2015 | 16:02
1
54
עד היום אמי מתוסכלת מתשובות ה"בסדר" שלי
הלוואי שהיתה מבינה מה שכתבת כאן
במיוחד "שאלה שבאה ממישהו אחר, היא התקלה.
פה אומר שלי אישית, אין *שום דבר* טבעי בלענות למישהו על שאלות.
זה חוט מחשבה נפרד מהעולם הפנימי שלי שאני צריך לתרגם,
לחשוב מה הכי טוב להגיד ואז איכשהו להוציא החוצה."
לצפיה ב-' את כמו אמי.'
את כמו אמי.
23/12/2015 | 17:07
17
אני לפעמים מנסה לעזור לה אז אני פונה עליה ( רק עליה אני לא פונה לאף אחד חוץ ממנה). אז אני שואל אותה " למה את עצובה" אז היא בדרך כלל תענה לי " שיש לה חרדות" אז אני שואל אותה " על מה את חושבת" היא בדרך כלל תאמר לי משפט אחד אני ממש מנסה לחלוב ממנה אין זה מאוד קשה, זה גם מאוד מתסכל אותי, אני חושב שהיא אוטיסטית בתפקוד יותר נמוך ממני. אפילו שהיא בעצמה לא יודעת שהיא אוטיסטית. אבל מה שאת מתארת גם סבתא שלי אומרת לאמא שלי, חוץ מזה אמא שלי היא היחידה שאני בכלל מתקרב עליה ,כלומר רוצה מגע איתה ( זה מאוד נדיר שאני מבטא רגש) אז היטא היחידה שאני מחבק אותה, היא לא בא עליה אף פעם היא יודעת שאסור לגעת בי זה אנטטינטים ש]תחתי עםפ השנים הפחד למגע, אז אותה זה משמח מאוד, היא כמובן לא אומרת לי אבל אני רואה .כי היא יודעת שזה מאוד מאוד נדיר, עם אבא שלי זה לעולם לא קרה אפילו שהייתי ילד היה לי חלום לחבק אותו, אבל אף פעם לא באמת היה לי אומץ. כי גלוי של רגש זה לא דבר מה בכך, קיצור אני גם מאוד מאוד הזדהתי עם מה שהוא אמר, בצורה חלקה ויפה שמתארת את מה שאני מרגיש,.
לצפיה ב-''
19/12/2015 | 19:13
4
לצפיה ב-'גם אני כמוך. מתקשה בלתרגם מחשבות ובדרך כלל לא עונה.'
גם אני כמוך. מתקשה בלתרגם מחשבות ובדרך כלל לא עונה.
23/12/2015 | 17:00
13
אבל אני למזלי הייתה לי משפחה טובה ( לפחות ככה אני חושב) שלא התייחסה עלי יותר מידי, ונתנה לי את החופש שלי, ולא שאלה אותי שאלות. אני לא זוכר שאמי הייתי מנדנדת לי, או חופרת לי. היא לא היתה אומרת לי כלום. היו זה נחשב מבחינה חוקיתית אולי להזנחה, אבל זה שהייתי לא קיים, שלא נכנסו לי לעורקים,

ועד היום זה ככה שאני נכנס לידכאון למשל או למצב אובדני ופו8גע בעצמי ( למשל חותך לעצמי את הידים מאוד עמוק) אז אם אמא שלי רואה היא אומרת לי " למה עשיתה ככה?" אני אומר לה " היו לי מחשבות תביא לי תחבושות ואל תספרי לאבא" ( למה הוא יאשפז אותי) אז היא לא מציקה לי כי היא יודעת שאם היא כן

תציק אני לא אגיד ואני יכול להיפצע באופן הרבה יותר קשה, וזה קרה כבר. אז לשמחתי הורים שלי בעיקר אמא שלי לא יושבת לי על הראש, ועוזרת לי כמה שהיא יכולה, וזה עזר לי להפתח עליה ברמה כזו או אחרת ולבקש עזרה, אז לפעמים תקשורת מסוג אחר היא עדיפה. זה לפחות דעתי.
לצפיה ב-'אצלנו זה השתנה בגיל 8'
אצלנו זה השתנה בגיל 8
18/12/2015 | 22:18
15
72
אבל לא בגיל 5 ולא בגיל 8 לא ידעתי שהוא על ספקטרום.מה חשבו להם אנשי מקצוע מרובים.זה סיפור אחר.

לצפיה ב-'בן כמה הוא עכשיו ? איך אתם מתמודדים ? מה הקשיים שלו ?'
בן כמה הוא עכשיו ? איך אתם מתמודדים ? מה הקשיים שלו ?
19/12/2015 | 18:43
14
23
לצפיה ב-'בן 9'
בן 9
19/12/2015 | 19:52
13
82
היום משתף.יש קושי בהבנת הקורה...וקריאת מפה חברתית כאמור.
אבל צמא לקשרים ורודף אחרי אלה שרוצה להיות חבר...
לצפיה ב-'כן זה בדיוק מה שקורה איתו כיום אך ללא שיתוף...בתקווה שישתנה '
כן זה בדיוק מה שקורה איתו כיום אך ללא שיתוף...בתקווה שישתנה
20/12/2015 | 09:36
12
34
לצפיה ב-''
20/12/2015 | 10:06
8
47
לפחות הוא מאובחן.שלי ישב במסגת חולי נפש.לא מטופל.בטעות...רשלנות...בזדון.
לצפיה ב-'אוי ואבוי - פשוט לתבוע אותם!!!'
אוי ואבוי - פשוט לתבוע אותם!!!
20/12/2015 | 10:39
7
49
כבר בגיל שנתיים וחצי הבנתי שמשהו לא תקין
הוא מדבר, מאבד קשר עין ולקחתי אותו לאבחון במכון התפתחות הילד 
ואחרי כחצי שנה התקבלנו לטיפול במכון התפתחות הילד ששם אבחנו אותו קלינאית ופסיכולוגית וישר אמרו שהוא PDD בתפקוד גבוה.
ואז ניגשנו לוועדה אך פספסנו את הגן המיוחד בגיל 3 וכמה חודשים אז הוא נשאר בגן פרטי עם סייעת משלבת שהבאתי לו ובגיל 4 נכנס לגן מיוחד
אני מודה לאלוהים שנכנס לשם - הילד פשוט התרומם מעלה והיום הוא מדבר והוא עם בטחון ולא בג'ונג'ל עם 40 ילדים שהיה אלים ומקבל את כל הטיפולים המגיעים לו. מקווה שהיום ילדך מקבל את מה שהוא זקוק לו כי שנה הבאה אני עומדת על זה שבני יהיה בכיתה תקשורתית קטנה ויקבל שם הכל מאשר מסגרת גדולה עם 40 ילדים וסייעת שלא תסייע בשום דבר .....
לצפיה ב-'תובעת.ייקח כמה שנים'
תובעת.ייקח כמה שנים
20/12/2015 | 10:53
3
47
כל הכבוד להתפתחות הילד.שלנו פעלה לתפארת מדינת ישאל.אחרי מיליון אבחונים הומלץ להמשיך אחרי גן שפתי לאשפוז יום.הרי "קשיים תקשורתיים משניים לקשיים הרגשים".אם רק שם.הרבה מומחים מעורבים.בורים אחד אחד.
ואחרי מסגרות מיוחדות מאוד-רק שילוב.שום חינוך מיוחד לא מוכנה לשמוע!ילד עם IQ גבוה.
אבל למזלי יש בכיתה 22 ילדים ומשלבת מדהימה.שלא עולה לי גרוש למרות שנשמות טובות טוענות שחייבים למצוא לבד ולשלם יפה.
והוא הצליח לסגור פער לימודי אחרי שכמעט לא למד עם סביבה אלימה במסגרת הקודמת.
לצפיה ב-' חבל על הזמן הם נבלות.'
חבל על הזמן הם נבלות.
23/12/2015 | 17:10
2
19
אני מאחל לך הרבה בהצלחה אבל להלחם איתם זה לא פשוט, אני יודע את על בשרי. כמה שלמנו לעורכי דינים ( בכירים מאוד) אף אחד לא הצליח לעזור לנו, 4 שנים אני בבית לא נותנים לי כלום אומרים לי " אתה מקרה נדיר אין מקום בשבילך" וכל מיני תירוצים כאלו.
אבל שווה לנסות, אפילו שזה עולה לא מעט כסף וריצות, ובלאגן. תנסי אבל תדעי שזה לא עומד להיות פשוט. בהצלחה.
לצפיה ב-'לא עולה לי'
לא עולה לי
23/12/2015 | 17:20
1
17
זה לא אמור לעזור לי.אלא לקורבנות של דור הבא.שיבדקו אותם טוב.מבקר המדינה וכו'.
לצפיה ב-'שהיה בהצלחה.'
שהיה בהצלחה.
23/12/2015 | 17:26
9
מחכה לכם מאבק קשה, הם נבלות אמתיים.
לצפיה ב-' זה לא כזה פשוט אותי אבחנו בגיל 17 עד אז חשבו שאני '
זה לא כזה פשוט אותי אבחנו בגיל 17 עד אז חשבו שאני
23/12/2015 | 16:55
2
29
"מפגר גאון" כלומר ילד מאוד חכם אבל עם התנהגות של ילד, כלומר שאני לא באמת גדול מבחינה מנטלית אבל מבחינה שכלית אני הרבה מעל הממוצע, אני הייתי אצל קלנאי תקשורת גם, ומרפה בעיסוק וכל שאר הטיפולים. אבל אני התחלתי לדבר בגיל מאוד מוקדם בגיל 8 חודשים. אבל הייתי מאוד חזרתי ומאוד לא " מתקשר אחד מול אחד". אמא שלי גם כמוך שמה לב מאוד מהר שאני לא כמו כולם. אבל היא התחילה את הטיפולים בגיל 4. אני הייתי במסגרות רגילות ואני מצטער על זה. זה ממש קשה להיות אוטיסט עם ילדים נורמטייבים. חטפתי הרבה כבר מגיל צעיר. אני מציע לך להשאיר אותו בגן מחיות, שהיה בקשר עם אוטיסטים אחרים. אני לא חושב שכדי לו להתערבב עם ילדים נ"טים לפחות לא כרגע. אני בעד תקשורת בין אוטיסטים. לצערי אני לא הכרתי הרבה, רק שהייתי כבר נער. וזה שיש לך אסמכתא שהוא אוטיסט נותן לך את האפשרות להכניס אותו לכיתה לחינוך מיוחד'. שזה גם לא הכי להיט אבל לפחות היה עם ילדים כמהו.
לצפיה ב-'אתה צודק מאד'
אתה צודק מאד
24/12/2015 | 08:38
1
17
בגלל זה ביקשתי ששנה הבאה הוא יהיה בכיתה תקשורתית ולא בג'ונגל עם 40 ילדים שיהיה לו קשה גם מבחינה לימודית כי קשה לו כרגע להבין וגם מבחינה חברתית
הזמן יעשה את שלו.....
לצפיה ב-' תנו לו את הזמן.'
תנו לו את הזמן.
24/12/2015 | 14:44
7
לאט לאט...
לצפיה ב-'אל תצפו לעתיד'
אל תצפו לעתיד
20/12/2015 | 10:52
2
49
תעריכו מה שיש היום.
למשל הוא כן יודע מה קורה וכן יודע לתאר. זה המון.
מה שהוא לא יודע זה לענות על שאלות פתוחות.
אז בשלב ראשון שואלים שאלות ממוקדות ושמחים מאוד אם הוא עונה עליהן.
ובכל שלב הבא להעריך מה הושג , ולא להגיד 'למה עוד לא?' או 'מתי כבר?'
הדברים מתפתחים בזמן שלהם. ואצל א"ס כרונולוגיה לא קובעת

לצפיה ב-'נכון את צודקת מאה אחוז'
נכון את צודקת מאה אחוז
20/12/2015 | 11:19
1
30
אני משווה אותו תמיד לאחים שלו שגדולים ממנו וזה לא טוב

לצפיה ב-'אל תדאגי '
אל תדאגי
21/12/2015 | 09:55
19
הכל עניין של זמן.  הילדים מלמדים אותנו המון.
עם הזמן גם תפסיקי להשוות  וגם תתחילי להעריך דברים שנחשבים 'קטנים'.
כי אצל א"סים אין דברים קטנים 
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין התקשורתי'
זה בדיוק העניין התקשורתי
20/12/2015 | 10:38
2
44
הוא יודע מה קורה, הוא קולט מה קורה והוא יודע לתאר (לדעת לתא זה הישג עצום)
לצפיה ב-'המשך כי התפוז לא נותן לי לערוך'
המשך כי התפוז לא נותן לי לערוך
20/12/2015 | 10:44
1
33
הילד יודע לתאר ביוזמתו דברים שקרו לו בצורה ממוקדת.
הבעיה היא השאלות ששואלים אותו. כשהוא אומר 'לא יודע' זה לא 'לא יודע את התשובה' , זה 'לא יודע מה רוצים ממני עם שאלה פתוחה/.
השאלה 'איך היה?' היא השאלה הקשה ביותר עבור א"ס. זה מציף והוא לא יודע על מה להתמקד. גם השאלה 'איך היה בחוג?' היא קשה. מאחר ואתם יודעים מה החוג ומה הוא עושה שם אתם יכולים לשאול 'האם עשית בחוג את זה ואת זה?' , 'האם המדריך אמר כך וכך?', 'האם החבר שלך  עשה את זה ואת זה?'
לצפיה ב-''
20/12/2015 | 11:02
16
הלוואי והייתי פה לפני שנים.שבטח שום PDD...
אם כבר חוג- למזלנו מצאנו במתנס חוג כישורים חברתיים.אחרי מפגש ראשון המדריכה הייתה בטוחה שהוא עם PDD.ממש נעלבתי.כי כמה וכמה מומחים פסלו זאת בכל השלבים.והיא מי זאת בכלל. ולה מגיע להיות מאבחנת מספר 1 .
לצפיה ב-'לי היה מקרה דומה שממש השתנה'
לי היה מקרה דומה שממש השתנה
23/12/2015 | 11:35
2
36
אני אשמח ממש ממש ממש לעזור לך.
לפני כשנה, בני היה בן חמש וחצי, הדיווח היה ממש זהה למה שאת מספרת.

היום הוא חוזר מבית הספר ומספר לי הרבה הרבה, למשל מי חמשת הילדים שיצאו איתו לחצר, באיזה משחק שיחק, מי ניצח, מה היו החוקים, מי הופיע היום בכיתה. מה היה לו חדש היום בבית ספר, מה היה לו חדש היום בחוג, וכו'.

לצפיה ב-'האם הוא עונה על שאלה 'איך היה?''
האם הוא עונה על שאלה 'איך היה?'
24/12/2015 | 09:52
1
76
או מספר ביוזנתו ?
לצפיה ב-'גם עונה וגם מספר ביוזמתו'
גם עונה וגם מספר ביוזמתו
24/12/2015 | 20:22
11
לצפיה ב-'הוא צריך את הדממה.'
הוא צריך את הדממה.
23/12/2015 | 16:49
2
31
הילד שלך יכול לדבר הוא יכול לשתף אבל, אתה צריך להבין שהיכולת תקשורת של אוטיסט שונה משל אדם נורמטיבי. כלומר אתה לא תוכל לתקשר איתו כמו שתקשר עם ילד נ"ט זה מאוד קשה שהילד לא מתקשר, לא עונה, הוא צריך את זה האמין לי את התכנסות בתוך עצמו, תנסה להבין אותו בעזרת המבט, התנהגות, דיבור רב הוא לא בהכרח תקשורת בריאה הוא לא בהכרח דרך תקשורת טובה יותר הרבה אנשים מדברים בלי סו7ף אבל הם לא באמת משתפים. אני יכול להצביע על עצמי

שאני הייתי מאוד שמח להפסיק לדבר לגמרי, לא לתקשר עם אף אדם. להיות בתוך עצמי. וזה קרה לא מעט. אוטיסט יכול להפתיע ובגדול ולהיות הכי תקשורתי בעולם, אבל זהנ בקצב שלו, במידה שלו, בדרך שלו לא מעט ]פעמים אמרו לי " אתה נראה לגמרי חברתי אתה לא נראה אוטיסט"זה לא נכון אני תמיד אוטיסט ( אני פי. די. די

תפקוד בנוני - נמוך אני לא אספגר כמו שכולם חושבים אני לא תפקוד גבוהה). אבל אני יכוךל להיות מאוד תקשורתי, ומאוד חברתי שאני רוצה ,שאני בוחר, תאהב אותו כמה שיותר, תיגש עליו, אני קשה לתת לך עצות פרקטיות, קשה לי להדרך אותך, אני לא טוב בלהסביר. אבל אני מאחל לך המון בהצלחה, בברכה נתנאל.

לצפיה ב-'תודה נתנאל מאחלת לך כל טוב והמשך דרך צלחה !!!'
תודה נתנאל מאחלת לך כל טוב והמשך דרך צלחה !!!
24/12/2015 | 09:01
1
9
לצפיה ב-'תודה גם לך.'
תודה גם לך.
24/12/2015 | 14:43
6
לצפיה ב-'את מחזירה אותי אחורה'
את מחזירה אותי אחורה
25/12/2015 | 14:51
1
20
הילד שלך מזכיר את שלי. שלי היום בן 8. אני לא אגיד לך שהמצב השתנה מקצה לקצה כי זה לא כך. אני עדיין לא יודעת מה עובר עליו בבית הספר לדוגמה כי הוא לא מספר. אבל אני גיליתי שככול שאני אשאל יותר הוא יענה פחות. אני הבנתי שבישביל הילד שלי שאלות פתוחות הם יותר מדי לכן הוא נסגר ולא עונה. היו לנו כול מני תקופות.. כאלה שהוא פשוט לא ענה...או כאלה שהיה עונה לי "אני לא יודע" ...ולאחר מכן עבר ל" אני לא רוצה לדבר". גם היום הוא עושה את זה לפעמים. או שהוא פשוט אומר לי "כיף" ובזה נגמר.
פעם אחד כאשר עדיין לא ממש הבנתי איך לעזור לו נורא התעצבנתי וצעקתי עליו ש " כיף" זה לא תשובה. שאם אני שואלת מה הוא עשה בבית הספר אני רוצה לדעת מה הוא עשה באמת. הוא הקשיב לי ואז ענה לי:
-הגעתי בבוקר, היה שיעור חשבון, אכלתי ארוחת בוקר, שעיור ספורט,שיעור אנגלית, יצאתי להפסקה, שיעור אומנות וחזרתי הביתה

הוא לימד אותי באותו יום שיעור חשוב לחיים.

מה שאני ממליצה לך לעשות זה לעודד אותו לשתף ולא דווקה לספר ובמיוחד לא עלידי שאלות. אני משתדלת לשמש לו דוגמא ולרוב זה עובד. לדוגמא היינו ביחד בהצגה וכאשר אני יוצאים אני יכולה להגיד "WOW איזה הצגה מדהימה אהבתי את החלק בו האריה שאג" ואני עוצרת ומחכה לתגובה. לרוב זנ מדרבן אותו לשתף אותי בתחושות שלו. אותו דבר אני עושה בסוף היום. מספרת לו על איזה שהיא חוויה שלי של אותו יום. והרבה פעמים הוא לוקח את זה לעולם שלו ומוציא דברים החוצה. לדעתי זה דרך הרבה יותר טבעית ונעימה לגרום לו לשתף אותי. את יכולה גם לנסות.
מצטערת שלא קראתי את כול התגובות של השירשור. נכנס השבת ואני קצת ממהרת.

הרבה בהצלחה  

לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
25/12/2015 | 18:14
8
תודה על השיתוף והעצות שנתת לי
זה בדיוק מה שקורה איתו בשלב הזה
זה מה שאעשה איתו ומקווה שזה באמת ידרבן אותו לשתף ולא להיות סגור...
מאחלת לכם גם הצלחה בהמשך הדרך
שבת שלום
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/12/2015 | 17:53
13
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

לצפיה ב-'כתבה על נשים אספיות ויצוגן ע"י דמות בסדרת טלויזיה'
כתבה על נשים אספיות ויצוגן ע"י דמות בסדרת טלויזיה
15/12/2015 | 17:01
2
81
לצפיה ב-'אני מעריץ נשים ועוד יותר מעריץ אוטיסטיות.'
אני מעריץ נשים ועוד יותר מעריץ אוטיסטיות.
24/12/2015 | 15:56
19
אין נשים מיוחדות יותר מאוטיסטיות, יפות, חכמות, טובות, מרתקות, אני תמיד אומר שצריך זוגיות אוטיסטית. אח שלי אמר לי ככה " נתי להיכנס עם פסיכופת כמוך למיטה זה כמו לישון שעליך חגורת נפץ מתקתקת היא תקום בוקר ותפוצץ" משהוא כזה זה מאוד פגע בי בזמנו ,אבל אני מבין אותו וכמה הוא יודע את על בשרו. אבל באופן כללי, אני חושב שאדם צריך להיות מי שדומה לו. זה דעתי, אני אכנס למאמר אחר כך, ואולי היה לי מה לומר לעניין.
לצפיה ב-'קראתי ואני לא כזה בדרך כלל.'
קראתי ואני לא כזה בדרך כלל.
24/12/2015 | 16:34
13
הם אמרו שאוטיסטים הם מאוד ישרים כלומר אם ישאלו אותם שאלה הם יענו ישר מה שהם חושבים, אני לא ככה בהכרח. אני לא עונה פשוט, אם ישאלו אותי " מה שלומך" אני ימשיך ללכת. אני לא יענה אני לא יסתכל, אני לא בוטה, ולא גס בדרך כלל, יש לי כל מיני יציאות פוגעניות. אבל באמת שאני לא מתכוון. אני בדרך כלל מתעלם, ולא עונה, ויותר נכנס לתוך עצמי. אני לא אספגר. ממש לא, מי שחושב שאני אספגר לא מכיר אותי אפילו קצת. אבל מעניין לדעת מזה להיות אספגר, זה תפקוד יותר גבוהה, וקל להם יותר, והם יותר מסתדרים. אני פי די די בתפקוד לא גבוהה, זה שונה לגמרי, אני ראיתי אספגרים ולא זהיתי שהם אוטיסטים הם ממש רגילים, אני רק רואים אותי ישר מזהים שאני אוטיסט, אבל פעם לא היה לזה שם אז חשבו שאני מפגר... קיצור לטעמי זה יפה שיש יצוג של נשים אוטיסטיות בטלווזיה. זה מעניין מאוד..
לצפיה ב-'סטארטאפ שנועד לעזור להתפתחות על הספקטרום האוטיסטי'
סטארטאפ שנועד לעזור להתפתחות על הספקטרום האוטיסטי
15/12/2015 | 13:53
84

שלום,

שמי רעות שוורץ, שותפיי לסטארטאפ Sentidio מפתחים משחק לימודי אשר נועד לסייע לילדים על הספקטרום האוטיסטי בשיפור מיומנויות חברתיות.

המשחק מיועד לטלפון נייד או טאבלט, ובו הילד ניצב מול סימולציות של סיטואציות חברתיות על ידי סרטונים, ונדרש לתקשר בעזרת דיבור. המשחק מודד היבטים שונים של תקשורת טובה, מנקד את הילד על הביצועים שלו, ומפרט לו היכן יוכל להשתפר.

האימון על כישורים חברתיים הופך למהנה ומאתגר - הסיטואציות החברתיות הופכות לשלבים, וההצלחה בהן לניקוד.

מטפל, כגון קלינאי תקשורת, פסיכולוג קליני או הורה, יכול לבחור את התרחישים עליהם יתאמן הילד, לעקוב אחר השיפור שלו, ולעבור ביחד איתו על הקלטות שלו.

אנחנו נמצאים בשלב פיתוח ראשוני של המשחק, ומתכננים להוציא גרסה ראשונית שלו בתוך מספר שבועות.

מאוד נשמח ליצור קשר עם הורים אשר ירצו לתת משוב על התכנון שלנו, ולהשתתף בפיילוט.

תודה,

רעות שוורץ 050-9080558

לצפיה ב-'בית ספר שעובד עם ABA ?'
בית ספר שעובד עם ABA ?
15/12/2015 | 08:51
1
107
שלום רב,
בני בן '6 וחצי עם פיגור/אוטיזם בינוני. כרגע בגן כוללני של ילדים מורכבים.
בבית עבודה עם ABA הביאה הצלחות.
לכן לקראת השנה הבאה רצינו לקבל המלצות לגבי בתי ספר שעובדים עם ABA באזור השרון או המרכז.

תודה
לצפיה ב-'בתי ספר בשיטת ABA'
בתי ספר בשיטת ABA
22/12/2015 | 13:34
40
אבן חן בראש העין
השחר בפתח תקווה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/12/2015 | 12:09
10
173
אני עידו, אני בן 22 עוד מעט ויש לי אספרגר בתפקוד גבוה. מאז סוף מרץ אני גר בהוסטל של בית אקשטיין ברעננה וקשה לי מאוד שם. שמו אותי בדירה של תפקוד בינוני (כי בדירה שהכי מתאימה לי אין מקום) ואני נמצא רוב היום עם דיירים שעובדים בתעסוקה, לא מתקשרים עם אחרים ורק צועקים אחד על השני ורבים מי ייאכל את הסלט קודם (באמת שזו לא התנשאות, זה מה שקורה שם). הסברתי את זה לכולם: להורים, לפסיכולוג, למנהלת ולעו"ס אבל כולם טוענים שזה מה שיש ושאני צריך להישאר בדירה הזאת כי זה מקדם אותי בחיים.

למדתי הרבה דברים מאז שאני שם: לחתוך סלט, לעשות ספונג'ה, לעשות כביסה וכו' אבל זה מתסכל אותי שאני צריך לגור עם אנשים בתפקוד נמוך ממני. אני מרגיש ממש רע שם ואני תוהה מה לעשות. אולי אני בכלל צריך לחזור הביתה ולחכות למשיח? או להמשיך לסבול בדיור? אני כבר לא יודע. הצילו
לצפיה ב-'שלום עדו'
שלום עדו
14/12/2015 | 12:17
9
108
להמשיך לסבול לא נשמע לי רעיון טוב...
תוכל לנסות לחדד מה בדיוק גורם לך סבל?
האם אתה חש מבודד בדירה?
האם אתה חש רתיעה משותפיך לדירה?
משהו אחר?

מה בערך סדר היום שלך- אתה לומד? עובד? משהו אחר?

ברוך הבא אלינו
לצפיה ב-'אני אסביר'
אני אסביר
14/12/2015 | 15:20
8
102
יש כמה גורמים בדיור שגורמים לי סבל:

*המנהלת מרגישה לי לא מקצועית ולשמוע ולראות אותה עושה לי רע.
*אין לי על מה לדבר עם האנשים שגרים איתי בדירה. הם לא מתקשרים עם אנשים, לא מעניין אותם הרבה דברים והם צועקים אחד על השני הרבה. אנשים שלא מכירים אותי באים לדירה חושבים שאני כמוהם: אדם בתפקוד נמוך שצריך מדריך 24/7. אני בהחלט חש מהם רתיעה.
*אני אכן מרגיש מבודד בדירה. רק כשאני עם המחשב/פלאפון בפייסבוק אני מרגיש שאני יכול לדבר עם מישהו בדיור (המדריכים והדירה בתפקוד הגבוה יותר לא תמיד אופציה כיוון שהם לא נמצאים תמיד. האנשים שאיתי בדירה נמצאים כול היום בדירה).
*אני מרגיש מתוסכל כי עליי לחיות איתם עוד הרבה זמן. תמיד מתייחסים לחזרה הביתה כמשהו מזלזל אבל האמת שאם אני צריך לחיות עם אנשים כאלה באמת שאני כבר מעדיף להיות עלוב ולחזור הביתה. הרי אני יודע כבר לעשות מטלות של משק בית (אלא אם כן יש אופציה טובה יותר).

אני עובד כבודק QA בסטארט אפ מאוד מצליח ואני מאוד מרוצה מהעבודה שלי.
לצפיה ב-'אני לא רואה סיבה בשבילך להישאר שם'
אני לא רואה סיבה בשבילך להישאר שם
14/12/2015 | 15:48
2
92
אם אין לך איך לתקשר עם חבריך לדירה אני לא מבין מה אתה עושה שם בכללי.
לדעתי עדיף להיות בבית...עבודה יש, לאט לאט תרחיב ותלמד את עצמך להתמודד עם דברים. להישאר שם נראה לי יותר כמו משהו שיעצור אותך, או בכלל ימשוך אותך לגהינום מבחינה נפשית.
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
14/12/2015 | 18:56
1
91
איך אפשר ללמוד להתמודד לבד מול דברים?

(שאלה קצת מטופשת אבל אני מרגיש צורך לשאול אותה)
לצפיה ב-'אמממ...אין דרך פלא לצערי'
אמממ...אין דרך פלא לצערי
14/12/2015 | 20:05
71
פשוט לראות ולנסות. יש לך בעיה להתחיל לעשות דברים? (ואחרי שאתה מתחיל הכל הולך בסדר?)
מה ששלומית הציעה נשמע טוב, אפשר להרחיב את זה לשכירות עם שותף או שניים, למצוא מישהו שמבין אותך ועוזר לך לסדר את מטלות היום. ברגע שהכל מסוגר ומוכן אני חושב שתראה שאין בזה קסם, רק צריך להתמיד (וזה קצת קשה שהעולם לא סטטי אחרי שאתה מסדר אותו...).
מה שעובד לי לדוגמה זה שימוש בהתראות בפלאפון כתזכורות וגם ביומן. אחרת אני לא זוכר כלום...
כמו כן, כשיש בתמונה מישהו נוסף הרבה יותר קל לעשות משהו (לכאורה "בשבילו") בניגוד ללעשות לעצמי. לא יודע למה אבל זה כך. זה כבר אישי ותלוי בך ואיך אתה עובד הכי טוב.
לצפיה ב-'אז חלק מהיום אתה בעבודה- שם אתה מרגיש טוב עם האנשים?'
אז חלק מהיום אתה בעבודה- שם אתה מרגיש טוב עם האנשים?
14/12/2015 | 17:48
3
68
כתבת שהוריך מתנגדים לחזרתך הביתה- מדוע? מה הנימוקים שלהם?
איך היחסים בינך לבינם?
האם עוד מישהו גר בבית? אחים?
האם הבית וההוסטל באותה עיר?

נראה לי שכדאי לעשות מיפוי של כל האלטרנטיבות
(בית, הוסטל, אחר: אולי סבתא? אולי לשכור דירה לבד? אולי משהו אחר),
היתרונות, הסיכויים, החסרונות והסיכונים בכל אחד מהם,
איך ניתן למקסם יתרונות וסיכויים ולצמצם חסרונות וסיכונים של כל אחד מהם
ורק אז לבחור.

לגבי קשרים חברתיים: שותפיך לדירה לא חייבים להיות חבריך.
אפשר, בנסיבות מסויימות, לגור בהוסטל, לעבוד בחוץ (כמו שאתה עושה),
ולמצוא חברים במקום אחר-
למשל:
יש לך תחום עניין? אולי בחוג בתחום הזה תמצא חברים?
ואולי בקבוצה של פרויקט רֶעים?
(פרויקט של החברה למתנ"סים:
מפגשים חברתיים שבועיים לאנשים על הספקטרום
או מי שמתקשה בתחום החברתי,
כולל יציאות, לפי בחירת חברי הקבוצה,
לקולנוע וכד' וחגיגת ימי הולדת.
אתה יכול לברר במתנ"ס הקרוב לביתך.
יש קבוצות לשכבות גיל שונות)
אולי בקבוצה של אבני דרך?
אגב, תכנית המכינה של אבני דרך, עשויה להיות אלטרנטיבה להוסטל.
לצפיה ב-'אחד אחד'
אחד אחד
14/12/2015 | 18:52
2
71
*ההורים שלי מתנגדים שאני אחזור הביתה כי הם טוענים שעכשיו שאני מחוץ לבית אני לא יכול לחזור ושאם אני אחזור הביתה אני לא אתקדם ואף אחזור אחורה. לא משנה שגם בדיור אני מרגיש שאני חוזר אחורה. מאז שהגעתי לדיור אני מרגיש יותר רע ועליתי ב-5 קילו. למרות שגם אז כשהייתי בבית הרגשתי רע וגם בבית ספר ובשנת שירות בצבא. אבל בדיור אני באמת מרגיש שאין לי עם מי לדבר.
*היחסים שלי עם ההורים בסדר אבל לפעמים הם עולים על שרטון בגלל וויכוחים. מלבדם אחי הקטן (בן 8) נמצא בבית.
*הבית וההוסטל לא באותו עיר.
*חשבתי לשכור דירה לבד אבל טוענים שאין לי את הכישורים לזה. אם בעל הבית ייצרח עלי למשל אין לי אומץ להתמודד עם זה ואני מרגיש שאין לי מספיק כסף בשביל זה (למרות שאני מרוויח די הרבה כסף בעבודה).
לצפיה ב-'אולי שווה לך לבדוק את תכנית העתודה של אבני דרך '
אולי שווה לך לבדוק את תכנית העתודה של אבני דרך
14/12/2015 | 19:12
71
ראה בקישור בהודעתי הקודמת.

ואולי יש אפשרויות נוספות,
למשל לשכור דירה יחד עם בן-דוד או מישהו מוכר אחר
או מגורים אצל מישהו מהמשפחה המורחבת,
כך שאינך חוזר להיות "ילד בבית של אבא ואמא"
ואתה משתתף בכל מטלות הבית.
לצפיה ב-'אכתוב עכשיו בזריזות, ואם תרצה ארחיב מחר'
אכתוב עכשיו בזריזות, ואם תרצה ארחיב מחר
17/12/2015 | 23:06
47
אני עוד רחוקה מלדעת לייעץ לאנשי בספקטרום הבוגרים... הבן שלי עוד בן 4.
בשכירת דירות, לעומת זאת, יש לי נסיון.
גם אני, שאולי נ"ט ואולי א"א ובכל מקרה ביישנית מאוד, לא כ"כ אוכל לעמוד מול בעל בית שייצרח עלי, אבל למה שהוא יעשה את זה? כשבוחרים דירה, מראיינים את בעל הבית באותה מידה שהוא מראיין אותך. למדתי את זה בדרל הקשה: אם מישהו נראה קצת פסיכי/חמדן בפגישה הראשונה, כנראה שזה נכון... אתה יכול ללכת לחפש דירות בלוויית מישהו אחר שאתה סומך עליו, שינסה גם לעמוד על טיבו של בעל הבית. זה פרמטר חשוב בבחירת דירה.
כסף זה חשוב. אם אתה חושב לשכור דירה אתה צריך להחליט כמה אתה מוכן להשקיע בכך (למשל, איזה אחוז מהמשכורת) ולראות האם יש דירות שיתאימו לך - אנחנו מחפשים תמיד באתר יד2. יש דירות זולות (או זולות יחסית) אפילו בתל אביב המושמצת. צריך רק להחליט על מה אתה מוכן להתפשר.
(כרגע, אגב, אתה מתפשר על השותפים שלך לדירה).
בהצלחה!
אתה מוזמן לשטול עוד אם מעניין אותך.
לצפיה ב-'אתה לא צריך לסבול'
אתה לא צריך לסבול
18/12/2015 | 09:28
31
מה שמפריע לך זה שאין לך עם מי לדבר והרעש. את זה צריך לפתור. זה בכלל לא קשור לרמת תפקוד של אנשים אחרים. הכי חשוב זה לפתור את  הדברים שמפריעים לך.
אתה נשמע מספיק עצמאי (גם ברמה אישית וגם עובד). האם המשכורת שלך מספיקה כדי לשכור דירה לבד? ואם לא אני לא רואה שום דבר רע לחזור להורים. לא לכולם הוסטל מתאים.
לצפיה ב-'עלייה חדה במתן תרופות פסיכיאטריות לתינוקות בארה"ב'
עלייה חדה במתן תרופות פסיכיאטריות לתינוקות בארה"ב
14/12/2015 | 12:03
18
106
כשהיה אנדרו ריוס בן חמישה חודשים החלו להופיע אצלו התקפים שרק הלכו והחמירו. כשהיה בן שנה וחצי, לאחר שתרופה נגד אפילפסיה עוררה אצלו התנהגות אלימה, רופאים רשמו לו ריספרדל, תרופה פסיכיאטרית, שמיועדת לטיפול בסכיזופרניה ובמניה דפרסיה אצל מבוגרים ורק לעתים רחוקות ניתנת לילדים קטנים.

לאחר שאנדרו צרח מתוך שינה וניהל שיחות עם אנשים וחפצים דמיוניים, אמו המבוהלת חקרה אודות התרופה ריספרדל. היא גילתה שהתרופה אינה מאושרת לטיפול בילדים בגילו של אנדרו, וכי מעולם לא נערכו מחקרים על טיפול באמצעותה בילדים קטנים. "אמרו לי 'קחו את זה, אין שום בעיה', כאילו שהכדורים האלה הם סוכריות 'טיק טק'", סיפרה ג'נסיס ריוס, אם לחמישה מרנצ'ו דומינגוס בקליפורניה. "אבל הוא היה ממש תינוק".

רופאים רבים מביעים חשש מהתפשטות התופעה של מתן תרופות פסיכיאטריות לתינוקות בני פחות משנתיים, למשל לטיפול בסימפטומים של התנהגות אלימה או של הסתגרות, אף שעד כה לא התפרסם אף מחקר על השפעות התרופות הללו על ילדים קטנים ועל הסיכונים הכרוכים בכך עבורם.

קרוב ל–20 אלף מרשמים לטיפול בתרופות אנטי־פסיכוטיות (כמו ריספרידון, המוכרת בשמה המסחרי ריספרדל; וקווטיאפין, המוכרת בשמה המסחרי סרוקוול) ניתנו בארצות הברית ב–2014 לילדים בני שנתיים ומטה. זהו זינוק של 50% בהשוואה לשנה הקודמת, שבה ניתנו 13 אלף מרשמים כאלה, כך לפי חברת IMS Health, המספקת נתונים על מרשמים. 83 אלף מרשמים של פלוקסטין (פרוזק בשמה המסחרי), המיודעת לטיפול בדיכאון, נרשמו לקבוצת גיל זו — עלייה של 23% בתוך שנה.

מינהל התרופות והמזון האמריקאי מאשר:
פרוזק נגד דיכאון לבני 8 ומעלה
פרוזק נגד הפרעה אובססיבית קומפולסיבית לבני 7 ומעלה
תרופות להפרעות פסיכוטיות לבני 10 ומעלה
במקרה של אוטיזם- מאושר ריספרדל לבני 5 ומעלה
הנתונים אינם מציינים כמה ילדים קיבלו את המרשמים האלה (רבים מהם קיבלו כמה מרשמים במשך השנה), אבל לפי מחקרים קודמים נראה שמספרם הוא 10,000 לפחות. כמו כן לא נאמר עבור אילו בעיות ניתנו המרשמים הללו. רופאים יכולים לרשום כל תרופה שהם מוצאים לנכון לכל מטרה, לפיכך ייתכן שחלק מהתרופות משמשות למטרות שלא לשמן נועדו. עם זאת, היקף התופעה והעלייה המהירה מצביעים על מגמה.

פסיכיאטרים ונוירולוגים רבים המתמחים בטיפול בילדים אומרים כי מעולם לא נתקלו במקרה שבו ילד בן פחות משלוש קיבל תרופה פסיכיאטרית, והם מתקשים להסביר את התופעה. כמה מהם העלו את ההשערה שהורים ורופאים, בעלי כוונות טובות, נותנים את התרופות בניסיון להקל על התקפי זעם של ילדים או על סימפטומים שמתפרשים כדיכאון.

לדברי ד"ר מארי מרגרט גליסון, רופאה ופסיכיאטרית של ילדים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת טוליין בניו אורלינס, המוח של ילדים בני פחות משנתיים עדיין מתפתח בקצב מהיר ובאופנים שאינם ידועים לגמרי, ולכן נטילת תרופות שיכולות להשפיע על התפתחות המוח כרוכה בסיכונים חמורים. לדבריה, הסיכונים הללו הם בדיוק הסיבה לכך שתרופות אלה מעולם לא נוסו על תינוקות ופעוטות. "אין מחקרים", היא אומרת, "ואני גם לא מנסה ליזום ולקדם מחקרים כאלה".

"אנשים משתדלים לעשות כמיטב יכולתם בעזרת הכלים שעומדים לרשותם", הוסיפה גליסון, "המשפחות שילדיהן סובלים נתונות בייאוש, והכלי שעומד לרשות מרבית הרופאים הוא פנקס המרשמים".

אנדרו ריוס ואמו בביתם בקליפורניה, בחודש שעבר
אנדרו ריוס ואמו בביתם בקליפורניה, בחודש שעבר. נטל תרופה פסיכאטרית בגיל שנה וחציJenna Schoenefeld / NYT
עוד כתבות בנושא
ילדי פרוזק: עדיין לא בישראל   02:39 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
ארה"ב מתקשה לסייע לילדים האלימים   23.06.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
חשש שתרופות פסיכיאטריות לילדים מעודדות התאבדויות   10.12.2003
כמה מומחים מעלים את ההשערה כי ייתכן שהתרופות לא נועדו לילדים, אלא רק נרשמו על שמם משום שהם מכוסים בביטוח רפואי, ולמעשה ניטלו על ידי הוריהם שאינם מבוטחים.

בשנה שעברה פרסמו המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDCP) בארה"ב דו"ח לפיו לפחות 10,000 ילדים בני שנתיים עד שלוש אובחנו כסובלים מהפרעת קשב וריכוז (HDHD) ונרשמו להם תרופות, כגון אדרול, בניגוד להנחיות האקדמיה לפסיכיאטריה בארה"ב.

מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) אישר שימוש בפרוזק נגד דיכאון בילדים בני שמונה או יותר, ושימוש בתרופה זו נגד הפרעה אובססיבית־קומפולסיבית בילדים בני שבע או יותר. רוב התרופות לטיפול בהפרעות פסיכוטיות, כמו סכיזופרניה ומניה דפרסיה, מאושרות לטיפול בילדים בני 10 ומעלה בלבד. ריספרדל מאושרת לילדים בני חמש בלבד, אבל רק לטיפול בעצבנות הנלווית לאוטיזם.

כמה מהתרופות הפסיכיאטריות האחרות, כגון תרופות נגד חרדה כמו וליום או ריווטריל וקלונקס, מקובלות מאוד לעצירת התקפים חוזרים ונשנים אצל ילדים צעירים מאוד. על אף שהשפעתן על המוח הצעיר אינה ידועה, עצירת התקפים אצל ילד מצדיקה שימוש חד־פעמי מזדמן בתרופות אלה, סבורה ד"ר איימי ברוקס־קאייל, העומדת בראש המחלקה לנוירולוגיית ילדים בבית החולים לילדים בקולורדו ונשיאת חברת האפילפסיה של ארה"ב.

לאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, לאקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריית ילדים ונוער ולאקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה אין קווים מנחים או עמדה רשמית בנוגע לשימוש בתרופות נוגדות דיכאון ונוגדות פסיכוזה בילדים מתחת לגיל שלוש.

קשה לאתר ילדים הנוטלים תרופות פסיכיאטריות בשל ההגנה על פרטיות, או משום שנטילתן שנויה במחלוקת. ויכוח נוקב מתנהל בקרב פסיכיאטרים של ילדים על השימוש בריספרדל. חלק מהפסיכיאטרים מציינים השפעות חיוביות, כאשר רבים מהם נתמכים כלכלית על ידי חברות התרופות, בעוד אחרים מתנגדים לשימוש וטוענים כי מדובר במענה לטווח קצר לבעיות מורכבות.

"יש שיטות התנהגותיות לטפל בבעיות כאלה, במקום טיפול בתרופות", אומר ד"ר אד טרוניק, העומד בראש תוכנית המכשירה עובדי רפואה לסייע למשפחות עם ילדים במצוקה. "מה גורם לפחד, לזעם או להסתגרות אצל הילד? מה גורם לתסכול וללחץ אצל ההורה? אלה הדברים שצריך לבדוק, אבל בדיקה כזו דורשת זמן וכסף".

מומחים רבים אומרים שהעלייה בשימוש בתרופות פסיכיאטריות בילדים בכל הגילים נובעת מהמחסור בפסיכיאטרים לילדים. בארה"ב יש רק 8,350 פסיכיאטרים לילדים. לרבים מהם יש רשימות המתנה ארוכות והתעריפים שלהם גבוהים בהרבה מאלה של רופאי ילדים רגילים, שמקבלים הכשרה מעטה בלבד בפסיכיאטריה של הילד.

ריוס אמרה שלאחר שאנדרו החל ליטול את התרופה פלמבט נגד אפילפסיה, התנהגותו נעשתה תוקפנית ולא יציבה עד מאוד — הוא דחף את אחיו ושבר צעצועים. האם סיפרה שהנוירולוגית של אנדרו בבית החולים לילדים במחוז אורנג', ד"ר לילי טראן, רשמה לו ריספרדל, תרופה שממתנת שינויים חריפים במצבי רוח אצל ילדים מבוגרים יותר.

אנדרו, היום בן ארבע, נטל את התרופה במשך ארבעה חודשים עד שאמו החליטה שתופעות הלוואי חמורות מדי — התנהגות שמעולם לא נראתה אצלו קודם לכן — והפסיקה לו את התרופה. "הכול נעשה גרוע יותר", סיפרה ריוס. ד"ר טראן סירבה להתראיין.

ד"ר מרטין דרל, לשעבר נשיא האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים, אומר כי "אין עשן ללא אש. עלינו לבדוק את העניין כדי להגן על הילדים. עלינו לזהות את המקרים האלה. גם אם אין מדובר ב–10,000 ילדים אלא רק בכמה מאות זה יהיה מצער מאוד בעיני".

לצפיה ב-'מפחיד...'
מפחיד...
14/12/2015 | 12:19
22
לצפיה ב-'מה תהיינה התוצאות של זה כשהילדים האלה יגדלו'
מה תהיינה התוצאות של זה כשהילדים האלה יגדלו
14/12/2015 | 12:57
8
52
האם בעתיד תהיה חברה אנושית שכולם בה על תרופות פסיכיאטריות, אולי אפילו הממשלות יזרימו לנו תרופות פסיכיאטריות בכפייה בצנרת המים כמו שעושים היום עם הפלואוריד?
או שהילדים האלה לכשיגדלו יצאו נגד הטיפול שטיפלו בהם בילדותם ויחוללו מהפכה?
לצפיה ב-'וריטלין ? איך תראה השכבה המשכילה שצמחה על ריטלין ?'
וריטלין ? איך תראה השכבה המשכילה שצמחה על ריטלין ?
14/12/2015 | 13:54
7
72
אנשים חסרי מקוריות, חסרי זהות, זומבים שפשוט חוזרים כמו טוקי על מה שאומרים להם, מחריד, 
ואלה יהיו הרופאים והמהנדסים והמדענים,
אנשים שבלי כדור לא מסוגלים לחשוב,
ומה שהכי נורא זה שאלה בדיוק האנשים שהכי נוטים למקוריות ויצירתיות,
אלא שבדיוק בגלל זה כל המערכת מגוייסת לאכול להם את המח כשהוא עוד טרי וצעיר.

לצפיה ב-'יש עוד צד של הנושא, שמטריד אותי יותר'
יש עוד צד של הנושא, שמטריד אותי יותר
14/12/2015 | 14:04
1
61
והיא השאלה מהי ההשפעה הארוכת טווח של החומרים הללו על הבריאות של הילדים, כי אני בגיל שלושים פלוס והלאה, יותר חשוב לי מצבי הבריאותי מאשר מצב ההשכלה והתעודות שהשגתי (או שלא השגתי) עד היום. אולי אני מקרה חריג בדעותי, מעניין אותי מה חושבים אחרים כאן על השאלה מה חשוב יותר לאדם בוגר, הכבד או התעודה?
לצפיה ב-'בטוח שלטווח ארוך המחיר הוא קשה'
בטוח שלטווח ארוך המחיר הוא קשה
14/12/2015 | 14:12
44
וגם אותי הבריאות, הנפשית והפיזית, הרבה יותר מעניינת מהתעודה, ולכן את כל מה שלמדתי למדתי לבדי בקצב שלי ועם מי שאני אוהב ובדרכי,
ולדעתי גם לא צריך להתלבט בזה יותר מדי,
כי אפשר להשיג גם ידע וגם בריאות,
ולא רק שהדברים לא סותרים אלא דווקא אצל מי שמפתחים תלות בסמים יש קשר יותר חזק בין הידע לנפש ולגוף ובדיוק בגלל זה הם לא מתאימים למסגרת המקובלת כרגע.

לצפיה ב-'אחי אתה רוצה לפקוח את העיניים אני רוצה רק שיסגרו.'
אחי אתה רוצה לפקוח את העיניים אני רוצה רק שיסגרו.
23/12/2015 | 17:25
4
13
כל הכדורים הם זבל אחד גדול שנותנים כדי לשתק את האנשים הכי טובים בעולם, הכי יצרתיים, והכי חכמים וואלה? אתה צודק בכל מילה, אין אדם שצודק יותר ממך, אבל צריך לזיכור שיש אנשים שבלי הזבל הזה לא יכולים לשרוד ( מצבים פסיכוטים למשל מה אני הייתי עושה שהייתי במצב פסיכוטי חריף וחשבתי שאני משיח? שאני לא יכול למוות?

שנסיתי לשרוף את עצמי? וכו וכו?) יש מצב שבו חייבים לקחת את הזבל הזה שאני הייתי בממניה והיו לי הזיות אני הייתי המאושר באדם אתה הייתה פעם במצב שאתה אלוהים? שאתה רואה הכל, מרגיש הכל, הבן אדם הכי חכם ויצרתי? הכל זורם לך במהירות? אתה חושב כמו שאף פעם לא חשבת? בלי לקחת סמים בלי שתייה בלי כלום? אני הייתי כמה וכמה פעמים. בסופו של דבר סכנתי את עצמי ואת הורים שלי ואת החיים שלי ואת החיים של הסביבה. היום שאני חושב על זה אני אומר שטוב מאוד שאפזו אותי במחלקה סגורה, אחרת או שהייתי מתחת לאדמה או שהייתי מוריד כמה אנשים מתחת לאדמה, לכן אני אומר שהכל קשור באיזה הקשר, רטלין? לא צריך זה זבל אבל כדורים אנטי פסיוטים,

זריקות, חומרי הרגעה בוודאי שצריך, אני כיום במצב סופני, אני קראתי את רמבו הוא אמר" שאני חושב שאני בגיהנום לפיכףך אני ביהנום" זה לא משפט כזה טיפשי, עצם המחשבה שאתה במצב מסיום מוביל אל מציאות מסיומת, מי שמבין את המשפט מבין, למה אנשים כמוני לא מחפשים שום דבר חוץ משקט, דממה, ומוות, כמו שאמר בלחסן " גם שעיני פקחות אייני רואה" מי תאר את הכעיור כמו גברי? אף אחד לא בצורה הזו. הוא הוציא את מה שאני חושב באופן שלעולם לא הייתי יכול לכתוב, לעולם, המרדף, שלי בחיים האלו הם אחרי משמעות, אחרי הבנה של היקום, אחרי האהבה, שאנשים זורקים את המילה הזו בלי שום הבנה מה היא בכלל, כל אחד אומר " אני אוהב אותך" אז א5ותי תופסים כמשוגע, כאנטיפט, כפיסכופת, וגם אתה טעית ובגדול, אתה בהתחלה הבנת אותי יפה את הרצון שלי להיות גאון אחר כך אתה פספסת את המטרה וראית באופן נורמטיבי את " הקטן/גדול" בזמןם שאני לא רואה בנחות דבר רע ובנאצל דבר טוב אני רוצה להבין את אנטרא5ציה בנהם, את השוני והחיבור, אתה הבנת לא רע בהתחלה שאני לא מנסהע להתחרות באף אחד, לןא בודלר, לא באף גאון, אלא כמו שכתב פרויד שיש סוגים מסיומים של בני אדם שרוצים להבין את העולם, כל דבר קטן, להבין ולגעת, לכן גם אתה וגם הדודה שכתבה לי " אפילו הבן אדם הכי תחרותי ורב כוח לא יכול להיות הכי טוב" לא הבינה כלום וגם לא תבין. אני לא מחפש כוח, אני מחופש הבנה, אני צמא לידע. זהו.
ולכן אני מבין לגמרי מה שגוגל אמר "שעובר בו זיעה קרה כל פעם שהוא חושב ש/הוא לא יגע לגדולה" אז האישמו אותו בשיגעון גדלות כמו שהאשימו אותי מי שאני ילד, אז אתם טועים ובגדול. כולכם, אני לא מחפש לא כוח, לא השיגים, לא כסף, לא מעמד, אני מחפ/ש להבין. מקווה שתצליח להבין אותי.
לצפיה ב-'יש פתרונות אחרים למצבים האלה'
יש פתרונות אחרים למצבים האלה
24/12/2015 | 11:28
3
15
ויותר מזה, יש סיבות מאוד ברורות לכך שאנשים מגיעים למצבים האלה,
ובסיבות האלה ניתן לטפל ולשנות,
והם בהחלט קשורות גם לדרך שבה הסביבה החברתית משפחתית מקרינה ומשקפת לך בחזרה את הראייה השיווינית וההדדית שלך בצורה שבדיוק הפוכה לה,
וכיוון שזו סביבת הזדהותך המיידית אז אתה נקרע,
בדומה להרבה  אוטיסטים  אחרים

החיפוש אחר שקט ודממה ומוות, שמשותף לכל האנשים מסוגך, אינו מטרה בפני עצמה, הוא תגובה לעולם שמרעיש אותך

בלחסן טופל תרופתית ואחרת בידי טובי המומחים ולא רק שזה לעזר לו בכלום זה רק סיבך אותו יותר
עד מותו

לצפיה ב-'זה נכון.'
זה נכון.
24/12/2015 | 14:57
3
אני לא מאמין בזה, אבל אתה יודע מה החוק ( אני באופן אישי לקחתי זריקות שהיה ממש נער תחת החסות של הורי) ארחרי שבגרתי ונהיה לי שכל אמרתי שאני לא רוצה יותר, והם הקשיבו לי. אני כמו בלחבן טופלתי על ידי מומחים בכירים מאוד, עשו עלי אין סופר ניתוחים, כתבו עלי המון. שום דבר לא עזר לי. אבל אני חושב שיש מצב שאדם הוא פסיכוטי הוא צריך באמת עזרה אתה לא חושב ככה? אני לא חושב שצריך לךלהשאיר אדם פסיכוטי מסוכן בחוץ. זה לא חכ. נכון שבתי משוגעים זה גיהנום ( אני הייתי במחלקות הכי סגרות עם האנשים הכי מסכונים לא כיף בכלל). אז צריך למצוא פתרון אחר כמו שאתה אומר בכותרת, אבל מי ימצא? גם אני לא אוהב את השיטה הקיימת בלשון המעטה. אבל אין לי פתרונות..
לצפיה ב-'בקשר לכל מיני " מומחים" גדולים.'
בקשר לכל מיני " מומחים" גדולים.
24/12/2015 | 15:33
8
אני יכול לומר לך שאני בדומה לך לבלחסן לקחו אותי לכל מיני מטפלים בעלי שם מפוצץ, אפילו בעלי שם גדול מאוד, אף אחד לא עזר לי, עברתי לא מעט מטפלים, הייתי בטיפולים מגיל צעיר מאוד. אצל מטפלים שדיברו הרבה ולא עשו כלום, ורק הדרדתי, מה שהם נתנו לי זה בעיקר כדורים. או כל מיני טיפולים שחפינו אותי, לקחו הרבה זמן והרבה כסף ולא עשו כלום. ואבא שלי כמה שהסברתי לו שזה לא יעזור לא מבין. ולוקח אותי לעוד מטפל ולעוד מטפל. קיצור אני מבין אותך ומבין למה לבלחסן זה לא עזר ( אני הכרתי אותו הוא היה איתי בארבאנל היה בחור שקט לא היה איתי באותה מחלקה הוא לא לפי ידעתי בכפוי). וחבל מאוד עליו. הוא היה כל כך מיוחד..... קיצור מסכים לגמרי ,אבל צריך פתרון אחר. ואני לא רואה שמי שהוא מרים את הכפפה....
לצפיה ב-'" אני לא מאמין בנסים, לא בקברים, ולא באלוהים אצלי התריסים '
" אני לא מאמין בנסים, לא בקברים, ולא באלוהים אצלי התריסים
24/12/2015 | 16:40
9
מוגפים" בלחסן איזה משפט רק מי שחווה את מה שהוא מרגיש יכול להבין כמו שאמר רמבו, כל השאר יכולים לומר לך " אחי היה טוב תחשוב טוב" ואני שותק אבל בא לי לומר " תחיה דקה אחת בגוף שלי במוח שלי תקפוץ מהבנין ( גם נסיתי)" אבל מי יבין?
לצפיה ב-'מצבם טוב'
מצבם טוב
15/12/2015 | 00:03
2
60
בגן אשפוז יום של גהה פרוזאק מגיל 5-לא 7.
וריספרדל מצד אחד לבני 5 כפי שנאמר בכתבה-אך לא במקרים של אוטיזם כי שם לא מודעים שיש "מגפה" הנ"ל. זה רק בעיות חינוך ואין כמו שילוב של פרוזאק וריספרדל לחינוך הולם.
לצפיה ב-'מה שלומכם? איך הולך?'
מה שלומכם? איך הולך?
16/12/2015 | 23:44
1
14
לצפיה ב-'הולך נפלא'
הולך נפלא
17/12/2015 | 14:19
30
עו"ד מטפל בנופשות הפועלות שהכניסו את בני למסלול "נפשי".
לצפיה ב-'אראנה, בהאפינגטון פוסט התפרסמה לפני מספר חודשים סדרת כתבות'
אראנה, בהאפינגטון פוסט התפרסמה לפני מספר חודשים סדרת כתבות
15/12/2015 | 13:33
3
63
ארוכה מאד (15 כתבות, כשכל אחת מהן ארוכה מאד) על ריספרדל, תוצאות לוואי שלו אצל ילדים, תעשיית הפארמה, עם דגש על ג'ונסון אנד ג'ונסון, ובכלל, כל כך הרבה שפשוט אין לי דרך לסכם.

הנה קישור לכתבה הראשונה. בסוף כל כתבה כתוב מספר הפרק הבא, כותרתו, ומתחתו בתוך ריבוע אדום כתוב Read Now, וכך קל להגיע לפרק הבא בסדרה.

הנה הקישור לכתבה הראשונה/פרק ראשון:

לצפיה ב-'יש גם אפשרות האזנה, במקום קריאה:'
יש גם אפשרות האזנה, במקום קריאה:
15/12/2015 | 13:35
16
לצפיה ב-'תודה, אסתכל, יודע שהם שילמו מיליארדים על הסכם פשרה'
תודה, אסתכל, יודע שהם שילמו מיליארדים על הסכם פשרה
15/12/2015 | 15:05
1
43
כי הם ממש שיחדו רופאים להתוויה לא הולמת לרישוי הניתן

גם ראיתי כמה דוקו בקשר לעניין וזה ממש לא ברמת הקונספירציה אלא מגיע ממקורות שאין אמינים מהם.

חושב שדי באינטואיציה פשוטה על מנת לחוש שיש בעייה מאוד מאוד קשה עם התווייה של תרופות אנטי פסיכוטיות לילדים קטנים

נכון שלהורים זה מסדר את העניינים אבל חייבים להשקיע הרבה הרבה הרבה יותר מאמץ גם בכיוונים אחרים ותרופות, בדיוק כמו סמים, משלות אנשים לפתרונות קלים יחסית,
ומטבע הדברים הזמינות של התרופות דוחה שוב ושוב את הנסיונות והדחפים לפתרון עמוק ויסודי ומהותי יותר של הבעיות המערכתיות ( אולי גם בגלל זה אנשים המערכת כל כך דלוקים על זה)
לצפיה ב-' לתת לילד קטן כדור כזה זה פשע.'
לתת לילד קטן כדור כזה זה פשע.
24/12/2015 | 16:36
12
זה גם ר5שעות וגם טמטום אני לא ראיתי מעולם ילד פסיכוטי, אז לשם מה? אני 'קיבלתי בגיל 5 אבחנו אותי בגיל 10 עם מאניה, שבאמת יש לי מאניה, אבל הכדורים לא עזרו לי גם לא הזריקות. כיום אני לא מטופל רק כדורי שינה, כי לפעמים אני לא יושן כמה ימים בגלל מחשבות טורדניות....
לצפיה ב-' אני מתגעגע לזריקות כל שבוע.'
אני מתגעגע לזריקות כל שבוע.
23/12/2015 | 17:13
17
הייתי מקבל כל שבוע זריקה ( רצו לתת לי פעמים ביומים הורים לאהסכימו) הייתי חוזר הביתה, מסוטל כולו שוכב על הגב מביט בתקירה, ונרדם, היה לי קצת שקט מכל הסבל האין סופי הזה, הייתי מרגיש שאני נמלט מאותם מחש/בות שכה הציקו לי. היום אני מחכה כבר לסוף. גם הכדורים כבר לא משפעים עלי, לא הזריקות, שום טיפול כבר לא עוזר לי, אני סך הכל רוצה לישון ולא לקום, זה החלום שלי ללכת לישון בערב ולא לקום בבוקר. זה טוב מאוד צריך לרחם עלי לא שאני רוצה לסיים אלא שאני עדיין חיי א5ת זה האבא שלי לא הבין ולא יבין.
לצפיה ב-'אבחון אוטיזם'
אבחון אוטיזם
13/12/2015 | 17:26
127
היי
לצפיה ב-'אבחון אוטיזם '
אבחון אוטיזם
13/12/2015 | 17:35
4
240
שלום לכולם, 
בני בן השנתיים אובחן במכון להתפתחות הילד של קופ"ח באוטיזם ברמה הקשה ביותר.
ברצוני לבצע לו אבחון נוסף באופן פרטי.
מבקשת המלצה על פרופסור \ רופא  מעולה המאבחן אוטיזם.
תודה 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
13/12/2015 | 19:06
159
באיזה אזור בארץ את מחפשת מאבחן?

האם עצם האיבחון על הספקטרום נראה לך נתון בספק
או הגדרת רמת התפקוד שלו?

איבחון אינו "פסק דין"
הוא משקף ומסכם את מסקנות המאבחן ממה שהוא רואה בנקודת זמן נתונה.
לכן אם אינך משוכנעת בעצם האיבחון על הספקטרום,
יכולה למצוא טעם באיבחון נוסף,
אם מדובר רק בהגדרת רמת התפקוד-
לעניות דעתי חבל על הטירטור לילד ולכם ועל הכסף.
עם הזמן והמענים המתאימים הילד יגדל ויתפתח,
ויכול להיות שהגדרת התפקוד תשנה.
היא ממילא נזילה מאד.

בינתיים ממליצה לך לא להתעכב עליה
אלא לקחת נשימה עמוקה
ולצלול לתוך העולם המרתק והמורכב שנקרא אוטיזם.
כדאי להתחיל מסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'
הנמצא בתוך קישורי הפורום,
שאותם תמצאי בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד.
(אם תסתבכי בדרך, אל תתביישי לשאול).
מצרפת כבר טקסט שנכתב ע"י אוטיסט וממוען להורים שילדם אובחן
לצפיה ב-'ותעשי בשכל.לא לסמוך'
ותעשי בשכל.לא לסמוך
15/12/2015 | 00:06
117
על גוף אחד.
מי כמוני יודע.

לצפיה ב-'האם את בספק שזה אוטיזם?'
האם את בספק שזה אוטיזם?
17/12/2015 | 17:55
72
הי,
אני זוכרת את עצמי בתקופה ראשונה אחרי האבחון. זה לא פשוט. נכנסים לעולם שונה, עם מושגים שונים מאלה מרגילים להם מקודם.
עכשיו מניסיוני אני שואלת אותך: למה אבחון נוסף פרטני? האם את לא מסכימה עם האבחון של אוטיזם? או שאת מחפשת לחדד, אולי לא מסכימה עם הגדרה של רמת תפקוד?
כי אם מדובר בראשון - בטח, תבדקי עוד פעם, תתיעצי, תחפשי את ההגדרה הנכונה.
ואם שני, לדעתי, עזבי, סתם ביזבוז כסף וכוחות נפשיים: אף אחד לא מתיחס לרמת התפקוד כפי שנקבעה באבחון הראשון. זה לא כמו שבפיגור יש דרגות פיגור ולפי זה נקבע סל טיפול, רמת קצבה, זכויות. וגם זה הרבה פעמים מאד מעורב: במשהו הילד גבוהה מאד, בשני - נמוך מאד, במצב רגשי טוב מתפקד טוב, ובמצב מעורער מעלה הגנות או נאלם דום. ומאד תלוי בטיפול.
לדעתי, חשוב שתתחילי לקרוא על אוטיזם, מה זה החיה הזו. הרבה דברים שחשבתי שהם סתם אופי של בני פתאום התבהרו, קיבלו הסבר, "התגמדו" כי ידעתי איך קוראים לזה, קצת הבנתי מה מעלה את הכאוס ומה מרגיע...
זמן ראשון מאד עמוס, במיוחד רגשית. קחי לך נשימה ארוכה.
לצפיה ב-'האם היוזמה לאיבחון הייתה שלכם'
האם היוזמה לאיבחון הייתה שלכם
18/12/2015 | 09:21
42
או של התפתחות הילד ?  מה הסימנים שבגללם הלכתם לאיבחון (אם זו יוזמה שלכם)?  או  מה הסימנים שבגללם אתם במעקב בהתפתחת הילד (אם היוזמה לאיבחון היא שלהם)?
בכל מקרה תבדקו עם הסימנים מתאימים לאבחנה (יש מספיק מידע באינטרנט).
חוץ מזה 'רמה הכי קשה' לא אומרת שום דבר. אם הילד באמת בספקטרום הדברים קורים לא בצורה כרונולוגית רגילה  כמו אצל ילדים בלי קשיי תקשורת. למשל עם טיפול או בלי טיפול הוא יכול להתחיל לדבר בגיל 4 (אם הוא עדיין לא מדבר)או אפילו יותא מאוחר  וזה לא משהו יוצא דופן. האם ייתכן שהם דירגו אותו 'ברמה הכי קשה' כי הוא לא מדבר ?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה