לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'בקשה '
בקשה
24/06/2015 | 09:01
88
שלום,

שמי אפיק סופיר ואני נער עיוור בן 16 מקריית גת.

אני מעוניין להתכתב עם בני נוער בעלי מוגבלויות מכל הארץ.

אני יכול להתכתב בכמה דרכים

האחת, דרך מייל

afik.sofer@gmail.com

השניה, דרך הפייסבוק

www.facebook.com/sofir.afik1112

השלישית, אך פחות נוחה ועדיפה, היא שליחת הודעות טקסט או what's up למס' הנייד שלי -0505782208.

אני פונה אליכם מכיוון שהמוגבלויות האחרות על שלל סוגיהן מענינות אותי מאוד ואני מעוניין להתכתב עם בני נוער בעלי כל מוגבלות המאפשרת זאת.

כמובן, שאם הדבר אפשרי, אני גם אשמח לדבר איתם בטלפון.

אבל, התכתבות יותר נוחה לי.

מקווה שתוכלו לעזור

אפיק סופיר
לצפיה ב-'כיתה ז' תקשורתית ביקנעם'
כיתה ז' תקשורתית ביקנעם
23/06/2015 | 22:49
2
93
שלום,
שמי קרן ואני משתתפת פסיבית בפורום מאז שבני אובחן.
הבן שלי מסיים כיתה ה' בשילוב יחידני. הוא סובל במסגרת הנוכחית ואנחנו רוצים להעביר אותו לכיתת ז' תקשורתית
הבנו שיש תוכנית לפתוח בשנה הבאה כיתה ז' בחטיבה ביקנעם. אני מאוד אשמח להכיר הורים של ילדים המיועדים לכיתה הזאת.
לצפיה ב-''
24/06/2015 | 08:29
1
47
מאחלת לכם שנה שמחה בביה"ס החדש
האם בנך צפוי לקפוץ כתה (מסיים ה' ויתחיל ז')?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/06/2015 | 13:33
39
תודה שלומית,
אנחנו רוצים שהוא יקפוץ כדי שלא יהיה לו שני מעברים. מקווה שמשרד החינוך יענה לבקשתנו.
לצפיה ב-'דרושים נבדקים בוגרים למחקר בתשלום'
דרושים נבדקים בוגרים למחקר בתשלום
23/06/2015 | 20:22
78
המרכז הבינתחומי בהרצליה בשיתוף עם מכון ויצמן למדע מזמינים אתכם להשתתף בניסוי- משחק למבוגרים עם אוטיזם. הניסוי בודק את יכולתם של המשתתפים לשחק יחד עם שחקן אחר ב'משחק מראה'. בזמן המשחק, תנועות הידיים של המשתתפים נמדדות - וכך אנו למדים על יכולת התנועה והאינטראקציה של אנשים עם אוטיזם. כמו כן, המשתתפים יעברו סדרה של אבחונים מוטוריים, קוגניטיביים, וחברתיים – על מנת לבדוק את הקשר בין יכולות אלו לבין יכולות הביצוע במשחק.
המחקר יערך במרכז הבינתחומי בהרצליה ויארך בין שעתיים לשלוש שעות. המשתתפים יקבלו 100 ₪ והחזר על נסיעות תמורת השתתפותם. על-מנת להשתתף בניסוי, על המשתתף להיות בעל אבחון אוטיזם רשמי, וכושר שפתי שוטף. לפרטים נוספים, אנא צרו קשר עם יעל זקש: 052-8755247

לצפיה ב-'לוח תקשורת לאנדרואיד'
לוח תקשורת לאנדרואיד
23/06/2015 | 18:51
3
57
שלום,
מי מכיר אפליקציה לאנדרואיד שניתן להוסיף בה תמונות עם קול מוקלט (כמו לוח תקשורת פשוט),
או אפליקציית לוח תקשורת לאנרואיד שניתן להוסיף לה תמונות עם הקלטה בעברית.

תודה!
לצפיה ב-'כשלעצמי, לא מבינה בדברים החכמים האלה,אבל בקישורי הפורום שלנו'
כשלעצמי, לא מבינה בדברים החכמים האלה,אבל בקישורי הפורום שלנו
23/06/2015 | 19:24
2
47
הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד,
יש סעיף 'שימושי מחשב' ובו נראה לי שתמצאי תשובות
לצפיה ב-'אני רואה את לשונית ה "כלים ומידע" אבל אין שם שימושי מחשב....'
אני רואה את לשונית ה "כלים ומידע" אבל אין שם שימושי מחשב....
23/06/2015 | 23:03
1
11
לצפיה ב-'יש שם 'קישורים' ובתוכם, סעיף 'שימושי מחשב''
יש שם 'קישורים' ובתוכם, סעיף 'שימושי מחשב'
24/06/2015 | 08:23
13
אם לא תמצאי, אל תתביישי לכתוב
אעלה את זה כאן
לצפיה ב-'cthzv '
cthzv
23/06/2015 | 17:41
51
איך עושים את הבדיקה של  ?x inactivation
לצפיה ב-'עוד קייטנות ונופשונים לקייץ'
עוד קייטנות ונופשונים לקייץ
23/06/2015 | 09:02
52
לצפיה ב-'כאשר אחד ההורים או שניהם בעלי קווים אוטיסטים'
כאשר אחד ההורים או שניהם בעלי קווים אוטיסטים
23/06/2015 | 00:19
16
258
אני מחפשת מאמרים או מחקרים שעוסקים בילדים שנולדו ללא לקות., כאשר אחד ההורים או שניהם בעלי קווים אוטיסטים, 
האם מישהו יודע?
לצפיה ב-'לא מאמינה שיש מחקרים כאלה'
לא מאמינה שיש מחקרים כאלה
23/06/2015 | 07:44
108
פעם לא ממש הכירו באוטיזם בתפקוד גבוה ורוב הבוגרים בספקטרום שמסוגלים להקים משפחה לא מאובחנים, לדעתי.
לצפיה ב-'מחקרים כאלה לא מכירה'
מחקרים כאלה לא מכירה
23/06/2015 | 08:10
14
135
אבל את יכולה לעשות סקר בפורום,
יש כאן לא מעט הורים שמתאימים להגדרה.
למשל בעלי ואני (הוא מאובחן אני אשת אמצע).
ארבעת ילדינו ללא לקות, שני הגדולים אוטיסטים.
לצפיה ב-'תודה על התגובות. אשמח לשמוע עוד'
תודה על התגובות. אשמח לשמוע עוד
23/06/2015 | 14:44
13
109
מנסיונם של הורים וילדים כאשר ההורים [מאובחנים או לא מאובחנים] כבעלי לקויות שונות על הרצף.
מה החוויה של הילדים? מה ההשפעות על עולמם הרגשי?
לצפיה ב-'אם'
אם
23/06/2015 | 14:49
12
95
תהיי מוכנה לוותר על ההתעקשות לתפוס ולכנות את אבא שלי, בעלי ושניים מילדיי "לקויים"
זה יעלה את הסיכוי לנכונות מצידי לשתף אותך ולענות לשאלתך,
ויכול להיות שאני לא היחידה שחשה כך.

ואולי גם אם תהיי מוכנה לספר מדוע את שואלת
לצפיה ב-'מוכנה לוותר בשמחה ובתודה וללמוד'
מוכנה לוותר בשמחה ובתודה וללמוד
23/06/2015 | 17:28
11
126
מה המילים  שאת משתמשת בהן. מבטיחה לאמץ אותן. גם אני לא הרגשתי נוח בשימוש הזה במילים ורק בגלל בורותי השתמשתי בהן. תודה וסליחה.
ואסביר למה אני שואלת:
בנו כבן השלושים של ידיד קרוב אובחן בילדותו כבעל קווים אוטיסטים. אלה המילים באבחנה. הבן התחתן ויש לו  שני ילדים. הבכור כבן שנה וחצי והשני בן כחודשיים. האב מצליח מאד בעבודתו בהייטק והאם, שעדיין לא עובדת לאחר הלידות, בעלת תואר שני, ותחזור לעבוד.
הילדון, הבכור, גדל בסביבה מאד, מאד נוקשה, שמכתיבה האם. האב מקבל את דרישותיה באופן מוחלט. זמנו של הילד מנוהל בעזרת טבלאות ומשימות. הילדון מתנהל במערכת כללים בלתי גמישה ומלאה בחוקים [כמו כל ההתנהלות בבית, כולל בין בני הזוג וכלפי אורחים מהמשפחה] והמקום הרגשי ביחסיו עם אמו נראה קר ומרוחק. יחסי זוג ההורים נראים טובים. האב מציית לאם בכל התנהלותה. ככל הידוע, האם לא מאובחנת, ויחד עם זה נראה קושי רגשי בהתנהלותה בעולם. לזוג אין חברים. לסבא של הילדון, ידידי הקרוב, מאד קשה לראות את מערכת היחסים של בנו וכלתו עם הילדון.
הסיבה הראשונה בגללה שאלתי - ניסיון להקל בקושי של ידידי. האם יש צורך בעזרה לזוג בנושא ההורות, ואם כן, איך?
הסיבה השנייה - יש לי מטופלת שסבלה בילדותה מיחסים מאד נוקשים, שתלטניים וחסרי אמפתיה מינימלית עם אביה, שנחוו כאלימים [לא אלימות פיזית]. כיום היא כבת 40. ההתייחסות אליה הייתה כאל חפץ. [בת יחידה, שהוריה חיבלו בכל ניסיונותיה ליצור קשרים חברתיים]. אני חושבת שהאב, בעל תואר שלישי במדעים, נמצא על הרצף האוטיסטי, אולי אספרגר. [כמובן, ללא אבחון].
חשבתי שאולי אלמד מניסיונם של אחרים כדי שאוכל לסייע לה באופן רחב ומעמיק יותר.
ושוב, תודה על ההקשבה ועל הדיאלוג.

לצפיה ב-'מה המקצוע שלך?'
מה המקצוע שלך?
23/06/2015 | 17:38
40
לצפיה ב-'מצרפת לך קישורים באנגלית'
מצרפת לך קישורים באנגלית
23/06/2015 | 17:47
1
82
נקודות המבט והדעות שונות באתרים השונים בהתאם לכותב.
תחפשי אתרים נוספים.
צרי קשר עם אנשים כמו דנה דיאמנט וסולה שלי.
לצפיה ב-'תודה! אקרא ואתקדם'
תודה! אקרא ואתקדם
23/06/2015 | 18:08
76
אני פסיכותרפיסטית
לצפיה ב-'איך את יכולה להבטיח מראש שתאמצי אותן? ולמה שתעשי זאת?'
איך את יכולה להבטיח מראש שתאמצי אותן? ולמה שתעשי זאת?
23/06/2015 | 18:17
6
112
שמחה שאת מעוניינת בדיאלוג, זה כשלעצמו אינו מובן מאליו בעולמנו
אני מגדירה זאת כשונות נוירולוגית, ממנה נובעים הבדלים רבים ועמוקים,
שהרי הנוירולוגיה שלנו היא הבסיס לקליטה ופיענוח שלנו את עצמנו ואת העולם סביבנו,
לתחושותינו ולהרבה יותר.
בשונות הזאת יש אורות וצללים, יופי ומכאובים
(גם ביופי יש לעיתים כאב, ובכאב יופי, אין כאן הפרדה דיכוטומית).
ממליצה לך מאד להכנס לקישורי הפורום שלנו,
הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע'
ולקרוא שם בסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'

אם אני מנסה לסכם לעצמי, יש לך בעצם 3 שאלות:
א)איך משפיעים החיים עם הורה א"ס (אדם על הספקטרום) על עולמו הרגשי של הילד?
מה החוויה שלו מההורות הא"סית?
ב)האם ואיך יכול הסב הנ"ל להתערב בהורות של בנו וכלתו?
ג)איך ניתן לעזור למטופלת שלך?

אז הנה ה"שני גרוש" שלי:
א)אבא שלי היה אדם נפלא.  כ"כ הרבה למדתי, על העולם ועל עצמי, ממנו ובזכותו.
נכון שהוא לא ביטא אהבה במילים, גם לא בחיבוקים ונישוקים
ובגיל ההתבגרות היה לי קשה עם זה, הרגשתי ריחוק ממנו,
אבל כשהייתי קטנה, לפני גיל ההתבגרות,
וכשגדלתי, אחרי גיל ההתבגרות,
ידעתי גם בלי אלה, שהוא אוהב אותי הכי בעולם.
וידעתי שהוא תמיד יהיה שם בשבילי.
וגם ידעתי שאני הכי בעולם אוהבת אותו.
אז גם על אהבה, על עומקה וגווניה, למדתי מאבא.
אם כן לשאלתך: השפעתו על עולמי הרגשי היתה חיובית- הוספת עומקים, גוונים.
לפעמים כאב, לפעמים געגוע, לפעמים תחושת התעלות.

ב)לעניות דעתי- חלילה וחס.
ראשית, כמאמר המשורר: דברים שרואים משם לא רואים מכאן,
כלומר זה שלסבא נראה כאילו הילד סובל מחסך רגשי מצד הוריו, אינו בהכרח אומר שכך הדבר.
יחסים בין אנשים הם עניין רגיש ומורכב, לא תמיד מה שקורה מבפנים נראה כך גם מבחוץ.
יתכן שהם נותנים לו חום ואהבה בדרכים ובזמנים שנעלמים מעיניי הסב.
ושנית, הם ההורים, וכל נסיון מצידו להעביר בקורת על ההורות שלהם,
עלול לפגוע בהם מאד, ובצדק, ולגרום לתגובת נגד שלא תועיל לילד, אבל תזיק ליחסים בין הסבא לבנו.
מה שהסב יכול לעשות, וככל שהילד יגדל, יותר,
הוא לבנות איתו מערכת יחסים משלהם, ובתוכה יוכל להעניק, כסב, לא כקונטרה להורים,
כל מה שלהרגשתו כדאי להעניק לילד.

מיד אתייחס גם לג'

לצפיה ב-'המשך, ג''
המשך, ג'
23/06/2015 | 19:36
4
71
לגבי המטופלת-
את כותבת שהוריה חיבלו בנסיונותיה לצור קשרים
אבל היחסים עם האב היו קשים במיוחד.
לא הבנתי מה הביא אותך למסקנה
שהוא (היה? האם עדיין חי?) אספי (מלשון אספרגר).
הייחוס והקישור בין יחס מחפיץ לילדתו לבין א"סיות,
נראה לי מפוקפק.
יש מן הסתם א"סים שזה יחסם לילדיהם,
כמו שיש גם נ"טים (נוירו-טיפיקלים, "רגילים") כאלה,
יש לבנים כאלה כמו גם שחורי עור כאלה, וכולי.
ויש א"סים, ונ"טים, ולבנים ושחורים וכלמיני אחרים,
שאוהבים מאד את ילדיהם.
אולי היה משהו אחר שהביא אותך למסקנה הזאת?

ומה הקשיים שלה בהווה?
בגיל 40 לפעמים הכיוון שיש בו יותר סיכוי להועיל
הוא להגיע להשלמה שהורינו אולי פגעו בנו מאד,
אבל את הנעשה אין להשיב,
להסתכל על קשיינו בתור קשיינו, ולא בתור כתב האשמה להורינו,
ולחפש את הדרכים הנכונות לנו להתמודד איתם.
לצפיה ב-'את בוודאי צודקת'
את בוודאי צודקת
23/06/2015 | 20:54
2
84
אביה של המטופלת חי עדיין. היא עצמה נשואה ואם לשני ילדים בגיל ההתבגרות. האב מאד אכפתי ומעורב בחיי בתו ומשפחתה, הרבה מעבר לרצוי, ומתוך דגש יחיד על הישגים לימודיים וספורט.
היא עצמה סובלת מדיכאונות שהולכים ומתמתנים, חרדה חברתית, טראומות חוזרות ועולות מזיכרונות ילדות מכאיבים ומכאב רב באינטראקציה עם ההורים גם כיום.[ההורים התגרשו לאחרונה] [האם קורבנית, ביקורתית וחודרנית].
חוסר האמפתיה המוחלט של האב,חוסר יכולת לראות צרכים ורגשות של זולת, לא של בתו היחידה, לא של משפחת המוצא שלו ולא של אשתו, העיוורון המוחלט לשנות הדיכאון והבדידות של הבת לאורך כל ילדותה, היותו אדם ללא חברים, ויחד עם זה  אכפתיות עקבית ושתלטנית, גם בחיי נכדיו כיום: דרישה להישגים בלימודים ובספורט. רק זה.
כאשר העליתי את ההשערה שהאב "אספי" - הייתה הקלה גדולה והיכולת לקבל אותו גדלה מאד. מה שנתפס בעיני הילדה-האישה, כמרושע, אכזרי ומפחיד - קיבל הסבר שניתן לחיות אתו ואפשר להמשיך בקשר רציף וסביר עם האב תוך העזה לסמן גבולות להתערבותו.
תודה רבה על כל ההתייחסות הרצינית וההשקעה.

לצפיה ב-'אספיות תמיד מזוהה עם הישגיות חסרת רגשות ?'
אספיות תמיד מזוהה עם הישגיות חסרת רגשות ?
24/06/2015 | 13:26
1
70
אוטיזם כמו שאת מכירה אותו תמיד מזוהה עם אמביציה דורסנית ?
לצפיה ב-'בוודאי שלא תמיד. '
בוודאי שלא תמיד.
24/06/2015 | 15:58
52
וללא ספק קיימת אמביציה דורסנית גם ללא אספיות.
לצפיה ב-'אבי הוא לא אספי ואין שום רגש'
אבי הוא לא אספי ואין שום רגש
26/06/2015 | 19:26
38
ההפך הגמור, ואמי אספית ואין שום יחס ולו מעט מי שאני ילד וזה הדבר הכי חשוב לילד, אני לא הכי מאמין באהבה ללא
סימנים. קשה לי עם זה אבל אני מדבר בתור אוטיסט שלא אוהב אף אחד ולא מראה אהבה לאף אחד בגלל זה, אז אני מדבר
מנסיון, החיים שלי לימדו אותי א. לעולם אל תראה רגשות אמתיים ב. אל תסמוך על אף אדם לא משנה משפחה או אפילו הורה.
ג. כולם יכולים לפגוע בך גם הורים והם אויב ד. תשקר תמיד תשקר  ותעטה מסכה ה. תדאג רק לעצמך תדאג לאחרים כדאי
לשואג לעצמך בעתיד ולסיכום: זבל של בן אדם שלעולם- לא הרגיש אהבה, מה שאביך עשה הוא לא טוב בכלל, לא משנה אם
"הוא אהב" ואני מאמין שכן גם אבי אוהב אותי ודפק לי מכות וכולי הייתי כחולים, גם אמי אהבה אותי שלא דיברה איתי ולא נשיקה
אותי, והייתי בדיכאון ועסקה בלימוג אנטלקטאולי, אהבה היחידה שקבלתי היא ממסבתי, שהיא בעצם אמא שלי אין לי הורים.
יש לי את סבתא, ושהיא תמוות האישה היחדה שאי פעעם התייחסה עלי באופן חיבתי, תלך וגם אני, מטאז אני חושב על התאבדות.
כי שהיא תלך אף אחד לא יאהב אותי, שאלת מה יועיל לי תי מילים : אהבה, ולהרגיש אהבה לאחרים, כי אני מזיטנטרופ שונא
האד, והייתי רוצה לפתח רגשות, זה חלום שלי....
לצפיה ב-'תודה. ראיתי את הסרטונים. מבהירים היטב. ולשאלתך-זה קל וברור '
תודה. ראיתי את הסרטונים. מבהירים היטב. ולשאלתך-זה קל וברור
23/06/2015 | 19:58
76
אני יכולה בקלות להבטיח שאאמץ את המילים שמתאימות לשיחה מפני שאני רוצה לדבר אתך ואני באמת מכבדת את המילים בהן כל אדם מגדיר ומתאר את עצמו ואת רצונותיו, [כל זמן שלא קיימת סתירה ערכית בינינו שאני לא יכולה להסכים אתה.] גם אני מאד לא אוהבת שמישהו מדבר עלי באופן שאיננו מתאים לי. זה כולא אותי בראיה שלו/ה ומכאן גם מקומם.
אני מקבלת את תיאור השונות הנוירולוגית הרחבה ומבינה ש"אנשי הספקטרום" הוא הביטוי הרלוונטי.
התרגשתי מתיאור יחסיך עם אביך ואת צודקת לגבי התערבות הסב. אני מקווה שגם במשפחה הזו הילד ימצא את החום, האהבה וההערכה שקיימים בקשר שלך עם אביך.
ושוב, תודה.

לצפיה ב-'זה מה שמכונה אב סמרטוט'
זה מה שמכונה אב סמרטוט
26/06/2015 | 19:40
39
אחד הדברים שקשים לי לראות זה בני זוג שתלטנים מאוד קשה לי זה מאוס עלי. אדם ללא יכולת להביע דעה.
כולל אפילו אימרות קשות, ועם הוא מקבל את הכתבות שלה בלי שום בעיה זה גם מראה על אופי חלש. בנוגע לאמא.
אני לא מכיר אותה ובעבר הוזהרתי על שימוש במילים עקצניות, לכן אני יודע שימחקו לי את הודעה ולכן אני לא אכתוב.
אבל נראה לי שיש פה בעיה בין הזוג, ולא  רק במימד האישי דווקא אלה גם בהתנהלות, ילד שמנוהל כך על ידי איזה  תוכנית
נראה לי בעייתי מאוד, ילדים צריכים לשחק, להנות, והרבה אהבה, בתור ילד שיודע מזה לא לקבל אהבה, הם עושים טעות.
שתעלה להם ביוקר. תאמיני לי ילד כמוני אף אחד לא רוצה. אז עצות : א. יותר חופש לתת לילד יותר חום גם שזה קשה.
ואופי שלך שונה לנסות *להתמץ, בסך הכל לא בתור חובב אדם ,גורי אדם הם - נפלאים וחמודים מאוד, וצריך לטפח אותם.
יש לי - תינקות מצד בת דודתי החל מגיל שנה עד ארבע הם חמודים, יפים בלונדים ,חכמים ומצחקים, ולכן זה קל יותר מאשר
הילד הדרעק בן 15 ועושה מה בא לו, חינוך מהיסוד זה חשוב ב. לנסות לעשות הסדר בין בני הזוג, היא נראת לי טיפוסי
לא נחמד בלשון המעטה,אבל אני לא אנקוט במילים לא יפים כי ימחקו לי וגם אני לא יכול כי אני לא מכיר אות ה וכתוב
" לשון מדברת גדלות" בתהלים וזה לא מתאים, ג. הורים צריכים לעשות הסדר בניהם, אולי טיפול זוגי, אפילו שאני לא
חסיד של השטות הזאת, אבל שמעתי שזה עוזר לטיפוסים מסיומים, כאלו שמוכנים להקשיב, לשמוע ולא רק - לדבר.
כלומר אני לא אומר שהם- אשמים, וזה לא קשור רק לטיפול אלה בכלל, אגו דבר מאוד לא טוב בעני בזגיות, צריך
לחשוב על הטוב הכללי, ולשים קצת את האגו בצד, זה דעתי בהצלחה....
לצפיה ב-'סייעת פרטית בבית ספר דמוקרטי?'
סייעת פרטית בבית ספר דמוקרטי?
22/06/2015 | 23:40
8
148
שלום
בננו עולה לכיתה ד׳ ואנו חושבים לרשום אותו למסגרת דמוקרטית . בית הספר הדמוקרטי אליו הוא עתיד להכנס מצוי תחת הכותרת בית ספר דמוקרט ״ מוכר שאינו רשמי״. מישהו יודע אם הסייעת שאמורה ללוות אותו אמורה להיות ממונת ע״י העיריה או באופן פרטי על ידינו?
וכן נשמח אם מישהו שהתנסה במסגרת דמוקרטית יוכל לשתף אותנו מרשמיו.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'זה מה שמצאתי:'
זה מה שמצאתי:
23/06/2015 | 10:27
1
99
נציג הקליניקה המשפטית כתב בתשובה לשאלתה של אם:
"משאלתך עולה כי הילדה לומדת בבי"ס מוכר שאינו רשמי,
בבי"ס מוכר שאינו רשמי נמצא באחריות משרד החינוך
ועל המשרד חלה חובת ההנגשה גם בו כמו בכל מוסד חינוכי מוכר."

סייעת היא סוג של הנגשה, לכן נראה סביר שאותו דין יחול גם בעניין זה.
אבל כמו שכולנו יודעים, לא תמיד הסביר מתממש,
לכן אולי כדאי לברר במתי"א שלכם או במחלקה לחינוך מיוחד בעירייה
או פשוט לשאול את המומחים של 'מקום מיוחד'
בהצלחה בביה"ס החדש

לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
23/06/2015 | 13:18
21
לצפיה ב-'קפיה שלום'
קפיה שלום
23/06/2015 | 21:26
74
שלחתי לך מסר פרטי. תוכלי לראות מסר פרטי במעטפה הכתומה מצד ימין למעלה, ליד השם שלך (אני כותבת זאת כי לפי הרישום את מופיעה כחדשה בתפוז). 
לצפיה ב-'משרד החינוך עלול לעשות בעיות'
משרד החינוך עלול לעשות בעיות
24/06/2015 | 15:30
53
בטענה שזכויות מגיעות רק למוסד 'מוכר רשמי' (כך היה אצלי). לא לוותר  כי הםעובדים בשיטת 'מצליח'. הזכויות הם שלכם . 
לצפיה ב-'תשובה מוסמכת ממקורות יודעי דבר:'
תשובה מוסמכת ממקורות יודעי דבר:
24/06/2015 | 20:54
3
93
"אין בעיה לקבל סייעת, הבעיה היא שהשעות הדיפרנציאליות של הילד לא מגיעות למתי"א ואז לרוב אין הדרכה או טיפולים מותאמים.

השעות מגיעות לבעלות של ביה"ס והם מחליטים מה לעשות איתן..."
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
24/06/2015 | 21:51
2
69
מנסיון.
במוכר שאינו רישמי לא מקבלים שעות דיפרנציאליות ואין דורנר.
בנוסף בית הספר לא מקבל הדרכה של מדריכת מתי"א/מדריכת תקשורת.
בנוסף, לא תמיד העיריה משלמת ישירות לסייעת, אלה לפעמים המתי"א מעבירה כסף לבית הספר בסוף השנה כשעד אז בית הספר מתקציבו אמור לממן סייעת-בהנחה שיקבל החזר.

לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
25/06/2015 | 23:08
1
23
לצפיה ב-'הנסיון שלנו לא מדמוקרטי'
הנסיון שלנו לא מדמוקרטי
25/06/2015 | 23:14
45
אלה משני מוכרים שאינם רשמיים אחרים
לצפיה ב-'אז מה חדש בחקר מוח האדם? מיפוי המוח המתפתח'
אז מה חדש בחקר מוח האדם? מיפוי המוח המתפתח
22/06/2015 | 20:25
2
70

פיתוחים טכנולוגיים חדשניים מאפשרים סריקות מוחותיהם של עוברים, פגים ותינוקות בני יומם. האם ניתן לנבא על סמך סריקות מוח מוקדמות בעיות מוטוריות או קוגניטיביות, או מחלות כגון אוטיזם וסכיזופרניה?
לצפיה ב-'איך אוטיזם פתאום מחלה?'
איך אוטיזם פתאום מחלה?
25/06/2015 | 23:20
1
24
זה לא שונות נוירולוגית?..
לצפיה ב-'פתאום? המימסד הרפואי תמיד הגדיר אוטיזם כמחלה'
פתאום? המימסד הרפואי תמיד הגדיר אוטיזם כמחלה
26/06/2015 | 11:10
5
לצפיה ב-'האם בעיה בוויסות חושי יכולה להיות רק בכפות הרגליים?'
האם בעיה בוויסות חושי יכולה להיות רק בכפות הרגליים?
22/06/2015 | 18:07
2
72
הכוונה, שרק כפות הרגליים רגישות למגע וכתוצאה מכך יש אי נוחות. כלומר, אחרי רבע שעה של עמידה יש אי נוחות ואחרי חצי שעה יש כאבים בכפות רגלים. 

תודה מראש. 
לצפיה ב-'כן'
כן
22/06/2015 | 18:10
18
לצפיה ב-'לא בטוח שזה פסיכולוגי '
לא בטוח שזה פסיכולוגי
29/06/2015 | 22:59
5
יכול להיות שיש משהו בכף הרגל. מספיק שיש פלטפוס או משהו דומה בשביל שזה יעשה כאבים.
לצפיה ב-'אבי מאיים שיאשפז- אותי במחלקה סגורה שוב.'
אבי מאיים שיאשפז- אותי במחלקה סגורה שוב.
21/06/2015 | 23:45
18
152

שוב היה לי ריב בית אבל הפעם לא ממש הייתי אלים סתם השתגעתי כמו תמיד אבל  לא סכנתי חיים או פגעתי באופן פיזי : אז אבי אומר שאם אני שוב
יחזור על אותו דבר הוא יאשפז אותי, עכשיו היה ריב גדול מבחינה רגשית הטחתי בו מה אני מרגיש על הילדות וכולי, לא מזיז לו כמו תמיד, אז עכשיו אני יודע
שהוא לא יתלונן עלי ויקחו אותי לפחות לא עכשיו, אבל אני חושב על הקטע שאם יבאו ינסו לקחת אותי לתל אביב אז היה מזה צרות יחידות משטרה וכולי.
פעם שעברה הזימנו לי שבס, ויחדת סהורים ועוד, ואחר כך שמרו עלי איזה יחדה אחת מאוד מאובזרת כמה ימים, ואני שונא את זה: שהם על הזנב שלי.
פעם שעברה לא התנגדתי אז הם רק ליוי אותי בכחות מתוגברים על פי צו מהפסיכיאטר הראשי  עכשיו הבעיה שאני יודע שהפעם יכול להיות שאני כן יריב איתם.
וזה היה בלאגן, דם, אלימות קשה וכולי ,וגם אני בסופו של דבר ינטורל אז אני אומרא לעצמי למה כל הכאב ראש הזה, עכשיו אבי חושב שיש לי בעיות שוב במאניה
מתחיל אצלי השגעון גדולת, האיומים ברצח,  התחושת עליונות, הדיבורים הלא ברורים האשמות, וכולי, עכשיו אנחנו עדיין לא אמרנו כלום, עכשיו זה די פחיד אותי.
כי הבעיה היא שאני לא רוצה להילקח בכוח הבגלל הבעלי חיים, שלא ירו בהם וכל זה. ועכשיו יש את הבעיה ששאני יודע שאני במצב נפשי לא טוב, אז אני יודע
שאני יכול להיות נורא נורא מסוכן ולא צפוי, עכשיו מה אני יכול לעשות, כדאי לשכנע את אבי שלא יספר? ואם כן לשכנע את המטפלת שלא תאשפז אותי, האם
על זרקץת חפצים ואיומים ברצח ניתן לאש/פז? כזאת שלא נאמרה מתוך כוונה אלה מתוך כעס אפילו שהיו מקרים דומים בעבר? תודה מראש לעוזרים בברכה נתנאל.

לצפיה ב-'לא מזמן צפיתי בסרט על גבריאל בלחסן'
לא מזמן צפיתי בסרט על גבריאל בלחסן
22/06/2015 | 07:10
13
110
הבן אדם זמר ומוסיקאי ענק (היה),אבל פעם בכמה זמן
המאניה דפרסיה היתה באה לבקר אותו ואז היה אדם אחר.
היתה לו סביבה תומכת והרבה אהבה מסביב,אבל בסוף לא
תמיד זה מספיק,אז אשפוז זאת לא ברירה רעה לגמרי,עכשיו
אצלך,או שתמצא מקום מחוץ לבית שיתן לך תמיכה ואהבה
כמו שאתה צריך ורוצה,או שאשפוז נשמע הרבה יותר טוב
מהריבים ו האלימות שאתה חווה.זה לא יגמר כנראה טוב אצלך,
ואתה יודע את זה.
לצפיה ב-'זה ממש לא אותו הדבר'
זה ממש לא אותו הדבר
22/06/2015 | 07:29
3
86
בלחסן אישפז את עצמו ולא אויים על ידם שיאשפזו אותו

לא בטוח שמבחינתו ההעזרות במימסד הרפאוי לא הייתה טעות בכלל כי כולנו יודעים איך הוא גמר

הפתרון לריבים ואלימות בבית, מה שלא היה אצל בלחסן, אינו אשפוז, אלא פשוט למצוא מקום חלופי

לצפיה ב-'יש לי עוד רעיון שעובד '
יש לי עוד רעיון שעובד
22/06/2015 | 09:03
2
75
מצוין על הרבה אנשים,וזה לקרוע את עצמך בפעילות
ספורט כלשהי,כמו ריצה,הליכה,או רכיבה על אופניים,
ולצעוק את עצמך לאוויר,זה משחרר מצוקות,כעסים,מתחים
ובטוח גם אלימות,אין פה קסמים,יש ברירות בחיים שאומרות
שאו שהבן אדם לוקח אחריות על עצמו ועל הגוף שלו כולל ההתנהגות ,או שהוא מניח אותה בידי אחרים.אני גם חושב
שהוא צריך גם למצוא מקום אחר,וגם להתחיל לשחרר אנרגיות
בעזרת פעילות ספורט.שום דבר לא נמצא בידי הגורל הכל בידיו.
לצפיה ב-''
22/06/2015 | 09:08
16
לצפיה ב-'הלכתי על הפתרון הזה הרבה שנים, תרתי משמע'
הלכתי על הפתרון הזה הרבה שנים, תרתי משמע
22/06/2015 | 10:17
62
וגם אני מאוד ממליץ עליו, שחיה, הליכה, אופניים... אלה הדברים שבסופו של דבר מאוד מאוד עוזרים לאדם לעזור לעצמו, למצוא בעצמו יכולת להתרכז

ולאוטיסטים זה חשוב במיוחד כי חלק מהותי מהבעייה שלהם זה תחושת גוף מאוד מאוד מבלבלת
בזמנו הייתי הולך שעות ארוכות מאוד, לפעמים כל היום, רק בשביל לזכות ברגע של בהירות 

שחיה זה מעולה

לצפיה ב-'אני מכיר אותו וגם צפיתי בסרט, ותודה על התגובה.'
אני מכיר אותו וגם צפיתי בסרט, ותודה על התגובה.
22/06/2015 | 10:15
4
57
את גבראל הוא היה במחלקה -בארבארבנל ראיתי גם -את אסי דיין ו, אני כמו בלחסן גם לי יש מאניה וגם אצלי היא חריפה
מאוד. וכן אני יודע שזה לא יגמר טוב אתה צודק, אמרו שאני אין לי הרבה סיכוי לחיות, או שאתה תסיים קץ לחייך והפעם תצליח.
או שיכנסו אותך למחלקה הכי סגורה ושם תשאר,. אצלי המאניה היא חלק' ממני כלומר אצלי התופעות קימות כל הזמן, הכדרי
םלא ממש עוזרים, גם הליתום אני תמיד בתנודות רוח, אני יכול כל היום להיות שמח ופתאום לשמוע משהוא ולרצות לקפוץ

מהחלום או להרוג, וזה קרה לפני שבוע ואז לא התאבדץ אבל חתכחתי לעצמי עוד פעם את הגוף ופצעתי את עצמי די קשה.
והייתי צריך לחבוש וכולי.. בקשר עלי הורים שלי שהייתי באשפוז באו עלי כל יום, תמכו בי דווקא אז. אבל לא יודע אני כזה
דפוק. וכזה מסתובך. אני מקווה שהיה טוב, אני לא רוצה לחזור לשם, וגם אמרו שפעם הבא בתל אביב שזה הכי מעצבן.
כי שם זה המקרים הכי גרועים ,בהתחלה עוד אמרו שאין מקום שמתאים לי בארץ, בגדלל זה לא מצאו לי מסגרת, אבל
שאין בריריה כדאי לשמור על הציבור ועלי צריך לאשפז. טוב תודה על התגובה, .
לצפיה ב-'לתנודות האלה יש סיבה ויש הסברים'
לתנודות האלה יש סיבה ויש הסברים
22/06/2015 | 10:19
3
52
פסיכולוגים, פילוסופים, לא משנה איך נקרא להם, אני חווה בדיוק את מה שאתה מתאר, ומה שאני עושה זה לנסות לחקור ולהבין ממה זה נובע ומההבנות האלה לבנות לי דרך חיים
זה תהליך איטי וקשה ומתסכל אבל אין לי ספק שהוא עובד פי אין סוף יותר טוב מכל מה שיש לפסיכולוגים ופסיכיאטרים להציע

לצפיה ב-'אני לא הגעתי לשלב שאני ממש חוקר ומבין'
אני לא הגעתי לשלב שאני ממש חוקר ומבין
22/06/2015 | 10:28
2
31
אם הייתי יודע למה הייתי יכול לדעת גם איך לטפל בזה או לחיות עם זה, ונכון אתה צודק זה הרבה יותר טוב משיטות טפיליות.
דאדגם מכיר את עצמו ,ויודע לטפל בעצמו, ומבין את בעיותיו , אז זה עוזר לו גם להסתדר איתם, אצלי זה לא קרה... מקווה שיקרה.
לצפיה ב-'אף אחד לא הגיע לשלב הזה, מחקר זה דבר קשה, וממושך'
אף אחד לא הגיע לשלב הזה, מחקר זה דבר קשה, וממושך
22/06/2015 | 10:34
1
32
אין מצב שבו אתה פתאום יודע הכל
זו דרך חיים
שככל שמתמידים בה החוסן הנפשי משתפר
וגם היכולת של אחרים להפריע לך נחלשת

לצפיה ב-'ברור אתה צודק'
ברור אתה צודק
22/06/2015 | 10:35
25
אבל לי אין קצה חוט, יש כאלו יודעים קצת אני כלום.
לצפיה ב-'יש לא מררים של אמנים גדולים שנכנסו ויצאו ממוסדות כל חייהם'
יש לא מררים של אמנים גדולים שנכנסו ויצאו ממוסדות כל חייהם
22/06/2015 | 13:57
3
50
דליה רביקוביץ,  קלפטר, יונה וולך, שמוליק קראוס., אסי דיין, חלקם בגלל סמים אחרים בגלל סיבות טחרות.
לצפיה ב-'ועובדה זאת מהווה טיעון בזכות אשפוז ?'
ועובדה זאת מהווה טיעון בזכות אשפוז ?
22/06/2015 | 14:41
1
20
לצפיה ב-'לא חושב שהוא מתכוון לזה.'
לא חושב שהוא מתכוון לזה.
22/06/2015 | 18:47
23
אלה רק מראה שהוא גם יודע שיש אמנים שלמרות כשרונתם ואולי דווקא בגלל זה נכנסו לבתי משוגעים,
אני לא חושב שהוא מצדיק אישפוז, לפחות כך אני הבנתי וחושב.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
22/06/2015 | 18:42
19
את אסי דיין אני מכיר ראיתי אותו, את דליה לא יצא לי את גבראל ראיתי לא מעט פעמים.
לצפיה ב-''
22/06/2015 | 09:06
3
43
אתה אומר שאתה יודע שאתה במצב נפשי לא טוב,
אז מה לדעתך יוכל להועיל לך?
ברור שאישפוז כפוי זה דבר נורא,
אבל אתה מודע לעצמך ולמצבך
אז אולי יש משהו שתוכל לעשות או לבקש ממישהו אחר שיעשה
כדי לעצור את ההתדרדרות לפני שיגיע חלילה פיצוץ ו/או אישפוז כפוי.
לצפיה ב-'כלום לא יכול לעזור לי'
כלום לא יכול לעזור לי
22/06/2015 | 10:23
51
אני לא מרגיש שיש משהוא שיכול להוציא אותי מזה. אני בדיכאון דיכאון כבד אני פגעתי בעצמי לפני שבוע חתכחתי
לעצמי את הידיים והצוואר שוב ועמוק היה ממש פצעה לא קלה, והסתרתי את זה מאבי, כי לא יכולתי ךלסבול את הכאב.
שהתחילו להציף אותי הזכרונות, חשבתי על לצאת החוצה לנסוע לתל אביב ולקפוץ מהגשר, לא יכלתי יותר לסבול, כואב לי
הריקנות, חוסר היכולת להנות, הדיכאון זה אחד הדברים היותר נוראים שאדם יכול לחוות, דיכאון שהורג אותך שאתה עוד חיי.
מה יכול להויעל לי? שלא היה לי דיכאון, וזה ל קרה כבר שנים ותמיד היה בשלב מסיום דיכאון, אני מקבל לתיום שגם לא עוזר.
אלה הפך אוץתי לדיתר דיכאוני, אני קשה לי מה אני יעשה, נשמה מסובבכת קשה לה להסתדר בעולם בו הנשמות טהרות,ויודעת
לאן הם הולכות ,ואני יודע מאן באתי ויודע לא השוב ,והחשיבה על מותי היא גם אחד מהקשים. כי אני רוצה להוכיח שאני יכול לנצח
את מה שנגזר עלי, לנצח את הגורל, אני יקווה לטוב...
לצפיה ב-'האמת שפעם שעברה שהייתי מאושפז'
האמת שפעם שעברה שהייתי מאושפז
22/06/2015 | 10:34
43
לא היה לי הכי טוב אבל לא נורא, הכרתי שם אחלה ברה אומנם הם היו רוצחים, או אנסים, או אסירים ביטחונים גם שאיתם
לא הסתבבתי ,אבל לחלק מהם נשמות טועות ,ואנשים מקסמים, דווקא הייתי חבר שלהם ,והיה צחוקים והכל, אבל אני שונא
את המצלמות, שהם עוכבות אחריך, זה מה שמשגע אותי. והחוקים, וקשירות וכולי,  ואיומים, וקיצור הרבה חרא הולך באותה מחלקה
שהייתי של מקרה האלימיות כמעת הכי קשים בארץ, אבל זה נורא זה נכון בעביעד זה נכורא להיות שם אפילו החברה בסדר....
לצפיה ב-'אגב הם טוענים שיגעון גדלות קיים'
אגב הם טוענים שיגעון גדלות קיים
22/06/2015 | 10:41
43
שזה קשר למאניה , אבל בכללי זה- פשוט שיש לי מחשבות גדלות שזה גם מחלת נפש שלי, אני לא יודע עם הם צודקים.
אבל לפעמים זה בהחלט נכון. הרצון שלי להיות הטוב ביותר בכל תחום, או השגעון שלי שאני לא מצליח והסגנון.
שאני מדבר שמראים לי דמיות אחרות, מזכירות להם אנשים שבעלי שגעון גדלות, בתקפים האלו, טוב אני זז  להמשיך
למקבת של שקספיר אני כמעת בסוף הוא באמת היו לו הזיות, מחשבות שוואר, רצחנות, אבל נפש מיוסרת, אני קורא את
זה ועדיין לא ממש מצליח להבין את הראש של שקספיר, כי יש פה קצת שעמום בהתחלה ,אבל יש חלקים יפם כמו הסעודה שפתאום הוא רואה את הדמות של אחיו שרצח או היורש האמיתי ואז הוא משתגע זה קטע חזק מאוד, אז אני זז לראות.
לצפיה ב-'מחפשת רופא שיניים לילד בן 5.5 באזור שרון (עדיף נתניה) תודה!'
מחפשת רופא שיניים לילד בן 5.5 באזור שרון (עדיף נתניה) תודה!
21/06/2015 | 09:54
1
28
לצפיה ב-'בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' אולי תמצאי המלצה'
בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' אולי תמצאי המלצה
23/06/2015 | 21:22
4
לצפיה ב-'שיר שכתבתי לאחותי זיכרונה לברכה.'
שיר שכתבתי לאחותי זיכרונה לברכה.
21/06/2015 | 01:26
4
98
נזכרתי בה אז כתבתי את הדבר הקטן הזה בשבילה :

אהבתי עליך:
כמו החמה אני
אוהב - אותך נערה,
את בי מתבוננת ,עיני
לא יכולת להתבונן בלהבה.
אך חשקה נפשי לראותך
למטה. אוהביך נערה

כלבנה את חשכה
אך מאירה בי טיפות
טיפות של כוכבים מזילי
דמעה, והנהר שוטף אותך
חיש מהר, לא הם

זרמי המים אשר הביאו
על לכתך,אלה
רציפי המחשבות, כיין
אתה משתבחת עם.
שנים, זוכר אותך יותר
,היית לי אוהבה

היית לי אור מזקוק
בנסכי הנשמה, אך כמו
הכוכב בעט הפצע החמה
את נעלמה ,כמו הכוכב
משאירה חותם מתוק, אור
מנצנץ ,אוי אהבתך, אך

הלכת לי,אוהבך כאהבת אח
לאחותו, היה שלום, לכי פסעי בגני
אהבה ,כי אהבת את העשבים

מתקו לך הפירות ,ואני
תמיד אבל תמיד לבד
למטה, משקיף עליך בדאגה.
בי אחות יקרה.

לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
21/06/2015 | 01:42
2
54

אהבתי עליך:
כמו החמה אני
אוהב - אותך נערה,
את בי מתבוננת ,עיני
לא יכולת להתבונן בלהבה.
אך חשקה נפשי לראותך
למטה. אוהביך נערה

כלבנה את החשכה
אך מאירה בי טיפות
טיפות של כוכבים מזילי
דמעה, והנהר שוטף אותך
חיש מהר, לא הם

זרמי המים אשר הביאו
על לכתך,אלה
רציפי המחשבות, כיין
אתה משתבחת עם.
שנים, זוכר אותך יותר
,היית לי אוהבה

היית לי אור מזקוק
בנבכי הנשמה, אך כמו
הכוכב בעט הפצע החמה
את נעלמה ,כמו הכוכב
משאירה חותם מתוק, אור
מנצנץ ,אוי אהבתך, אך

הלכת לי,אוהבך כאהבת אח
לאחותו, היה שלום, לכי פסעי בגני
אהבה ,כי אהבת את העשבים

מתקו לך הפרות ,ואני
תמיד אבל תמיד לבד
למטה, משקיף עליך בדאגה.
 להתראות אחות יקרה.

לצפיה ב-''
21/06/2015 | 07:58
1
15
לצפיה ב-'זה השיר הראשון שכתבתי עליה.'
זה השיר הראשון שכתבתי עליה.
21/06/2015 | 08:03
35

את בגנך אני בגני:<
..בית ראשון::
הפרחים נופלים מן העץ ברוח
מתעופפים משמע קולך.
ישמע ברעד עץ האלון
הגדול - כנפול על
על ארץ ברד החשכה
על פני העיר  - מטילת
לך בין העצים
ונוטלת דבש מקן
הדבורים

בית  - שני:
ואני שם  - מחכה לך בעולם אחר
הדמעות אולי ירדו ואולי
ישקו את האדמה ממשיכה
אבל את בדרכך להיות מקושטת
כפרי יציריתו של  האלוקים .

בית שלשי:
קולך
נשמע  עד לרקיע ואז פקחו עיני
תני לי לראות את פני גן עדן כי את שם ואני
פה באדמת הארץ שהתקלפה - ופיריות איני
רואה יותר  את ,שקטפנו  חלומותינו
כי ידי כבר לא נשקו אל גנך

בית רבעי:

ובקפיצות קפצתי
על מדרגות הזמן
ודיברנו לנו שמה –
ואמרת לי כי הפתרון
לכאב היא לשכוח והחשכה
לא עטפה אות וזכרתי
את הילדה את הקטנה שישבה
 שמה רוחצת גופה.
 וטל יורד ועננים ירדו
לה ענני שמחה

כי בגנה הייתה
ואני גני שלי ובקול
ברק  וכרעמים - באה

בית   חמשי:
ואת  חזיונות ליבה
מעולמה משמיעה לי
ואני איני דובר אמת

שישי:
 בלבי ולא אשכחך  - אז רוצי
רוצי בין יערות  - דברי על  עולם אחר
אני בגני ואת בגינך.

לצפיה ב-'מרגש'
מרגש
21/06/2015 | 06:08
21
לצפיה ב-'עזרה לחברה '
עזרה לחברה
19/06/2015 | 20:49
39
220
הילד של חברתי בן השנתיים וחצי אינו מתקשר עם הסביבה ואינו מדבר בכלל .
בעצם רב היום הוא משחק לבד עם עצמו , ןאם הטלוויזיה דולקת הוא ישר רץ לראות .
הוא לא מגיב שקוראים לו , אינו מגיב שמישהו מוכר נכנס , גם להוריו .
הגננת המליצה על איבחון אבל כבר התחילו לטפטף לה שאולי הוא בספקטרום ע"י אנשים בסביבה שקצת מבינים בתחום .
ברגע שמישהו מעיר לה על העניין שאולי יש מצב שהוא שם , היא ישר סוגרת אוזניים ומתכחשת לעניין ואפילו אמרה שאם היא צריכה עכשיו לרוץ איתו לטיפולים היא לא יכולה ואינה מוכנה לשמוע .
מבחינתה הוא ישלים את הפער לבד
גם לאיבחון איננה מוכנה ללכת . הבעל אינו מגיב לעניין בכלל ומבחינתו סתם מציקים לו לאשתו .

מה עושים ? איך פונים אליה בצורה כזאת שלפחות תבדוק את העניין ?
איך גורמים לה לשתף פעולה .
יש לציין שזהו ילד 4 אחרי 3 ילדים בריאים ללא בעיות בכלל שלא עברו איבחונים וכולם מצטינים בתחומים שונים .

תודה
רינת

לצפיה ב-'לא גורמים לה'
לא גורמים לה
19/06/2015 | 21:03
34
143
מבינה את דאגתך ורצונך לעזור,
אבל אי-אפשר לגרום למישהו
להיות מוכן לקבל אפשרות שמבחינתו היא בלתי נסבלת.
כתבת "ברגע שמישהו מעיר לה על העניין שאולי יש מצב שהוא שם , היא ישר סוגרת אוזניים"
אז אולי עדיף לא להעיר לה.
לפעמים יותר מדיי לחץ גורם לבנאדם להאטם.
אם גם בשנה הבאה הגננת תמליץ על איבחון,
ברגישות, בלי לנסות לאבחן בעצמה,
אולי באיזשהו שלב חברתך תגיע בעצמה למסקנה
שכדאי לברר מה הסיפור.
דבר נוסף שעשוי לעזור בכך:
אם האנשים שסביבה ישתחררו מהסטיגמה הרווחת
כאילו ילד על הספקטרום הוא ילד חולה/לקוי .
היא רואה שהילד שלה אינו חולה ואינו לקוי,
למה שתקבל קשר בינו לבין חולי ?
אוטיזם הוא שונות, לא פגם, לא ערמת בעיות או לקות.
נובעים ממנו לא מעט קשיים
לצד לא מעט יופי.
לצפיה ב-'תודה על התגובה וכמה הבהרות '
תודה על התגובה וכמה הבהרות
20/06/2015 | 11:26
33
119
1. הגננת לא איבחנה את הילד אבל אמרה שעדיף לבדוק , יש לציין כי הגננת מכירה את עולם האוטיזם כי גם בנה אובחן לפני מס' שנים והיום הילד כבר נמצא בחינוך הרגיל עם סייעת כך שהגננת קצת מבנה בעניין וגם הינה חברה של האמא שנים .
2. הסביבה מסביב ש"מעירה" היא הסביבה הקרובה שמתוכם אחת האמיהות הינה רופאת ילדים .
אנחנו חברים טובים כבר מס' שנים טובות שיוצאים ומבלים ביחד עם הילדים , בטיולים , חגים ועוד ולאחרונה נוצר מצב שהילדים כבר מעירים מה יש ל- X ולמה הוא כך ? ושכל הילדים משחקים ומנסים לשתף אותו הוא פשוט לא מגיב. ( יש עוד 2 ילדים בערך בגילו בחבורה שתמיד נמצאים ומשחקים עם הגדולים והגדולים איתם )
הילד שנה הבאה הולך לגן עירייה וחבל לנו שהילד מפפספס טיפול שרק יכול להועיל .
לגבי כך שהנך כותבת שאנחנו מתייחסים לאוטזם כמחלה , אז זה ממש לא נכון . כמו שרשמתי בחבורה שלנו ( הבן של הגננת ) גם עם אוטיזם ואם תסתכלי על חברות הילדים תראי שאף אחד מהילד לא מתייחס לאוטיזם כי הילדים שלנו מכירים מגיל 0 ולימדנו שכל אחד שונה , והילד בחבורה הוא אחד מהילדים ולא משהו אחר .

דבר נוסף , אם הייתי כותבת שהילד מוזנח , לא מטופל , ההורים לא שם ואפילו "מוכה" האם גם היית אומרת לעזוב ולתת לאמא מרחב שתבין לבד .

ודבר אחרון אף אחד לא אומר שהילד הזה לא יהיה גאון , אבל רק נתתי רקע שהאמא אף פעם לא נזקקה לאיבחונים או בעיות אם הילדים ולכן אולי לא רוצה להיכנס לזה ונראה לה שמי נשנכנס אז הילד אולי לא מוצלח .

שוב , תודה על ההתיחסות , רק רצינו ( אני נציגת ההורים בחבורה  ) איך לנסות בעדינות לעזור ואם אולי יש פה מישהו שחווה דבר דומה והיום בדיעבד יודע מה היה צריך כדי לגרום לו לבדוק !

לצפיה ב-'אין שום דמיון בין ילד מוכה או מוזנח לילד לא מאובחן'
אין שום דמיון בין ילד מוכה או מוזנח לילד לא מאובחן
20/06/2015 | 12:43
11
83
ילד שהוריו הם אויביו,
גורמים לו לנזק ע"י הזנחה או התעללות,
זקוק לסיוע, להצלה.
ילד שהוריו אוהבים אותו, מטפלים בו,
ועם זאת לא פונים לאיבחון
לא זקוק להצלה.
בכל מקרה, איבחון אינו הצלה.
גם טיפול כזה או אחר שיגיע בעקבות האיבחון אינו בבחינת הצלה.

אני לא נגד איבחון- שניים מילדיי אובחנו על הספקטרום,
והאיבחון תרם להם.
אבל אי-אפשר לדחוף הורים לכיוון,
כל דחיפה רק מרחיקה, כמו שכתבת בעצמך.
וכיון שמדובר בפעוט שבסה"כ, אם הבנתי נכון, לא רע לו בחיים,
לא חושבת שיש סיבה להלחץ.
שום "חלון הזדמנויות" (מונח שאנשי מקצוע אוהבים) לא ייסגר בפניו.

כתבת "זהו ילד 4 אחרי 3 ילדים בריאים"
כאילו הם, בניגוד אליו, בריאים.
זה בסדר, זו התפיסה המקובלת, גם בקרב רופאים ואנשי חינוך
גם בקרב חלק מההורים.
לכן לא פלא שגם בקרב הציבור הרחב.

לצפיה ב-'מה-לעשות שאת המקצוע הכי חשוב שוכחים ולא מלמדים?'
מה-לעשות שאת המקצוע הכי חשוב שוכחים ולא מלמדים?
20/06/2015 | 13:05
10
77
מקצוע הורות, ואז נולדים ילדים כמוני שיודעים מזה והורים לא אשמים בכלל....
לצפיה ב-'לא שוכחים'
לא שוכחים
20/06/2015 | 13:23
9
64
המורים הם הורינו (לטוב ולרע) וילדינו.
אבל בשירשור הזה לא מדובר לדעתי על הורים לא טובים

לצפיה ב-'אין דבר כזה הורה רע'
אין דבר כזה הורה רע
20/06/2015 | 17:39
8
37
זה מה שאני אומר. יש הורה שלא יודע איף לטפל בילד. הורים לא פוגעים בילדים מתוך רוע ,כל הורה אוהב את ילדתיו.
ואני מדבר על כך שצריך הדרכה, לעזור להורים שמתקשים לכן התגובה שהופנת עלי לא בורה לי....
לצפיה ב-'יש כלמיני הורים. '
יש כלמיני הורים.
20/06/2015 | 18:07
7
34
כוונתי היתה שהשירשור הזה אינו עוסק בדיון כללי על הורות
אלא בפניה של פותחת השירשור לגבי חברתה
שאינה לוקחת את בנה הקטן לאיבחון
למרות שכל החברות דואגות ומנסות לשכנעה לעשות זאת.
זו בעיניי אינה דוגמא להורים רעים ואפילו לא מזניחים או מתעללים בשל קוצר ידם.

באופן כללי- יש הורים טובים והורים רעים ויש הורים שצריכים הנחיה
אבל הנחיה תהיה יעילה רק אם ההורה מבקש אותה.
אפשר להביא את הסוס לבאר, אי-אפשר להכריח אותו לשתות.

לצפיה ב-'אין הורה רע יש הורה שצריך הנחיה וגישה כמו שאת מציגה רעה.'
אין הורה רע יש הורה שצריך הנחיה וגישה כמו שאת מציגה רעה.
20/06/2015 | 18:17
20
של יש כל מיני סוגי הורים כאלו שהם בסדר טובים ,כאלו שהם רעים איין סיכוי, וכאלו שהם באמצע צריכים הנחיה.
ועוד דבר הורה לא עושה רע בכוונה, זאת בדיוק הבעיה שיש הורים " טובים" שחושבים שהם יודעים לטפל בילדים אז שהם
רואים הורים מסיומים נגיד הורים שלי חושבים שהם רעים בזמן שזה ההפך,הורים שלי טובים לגדל ילד כמוני זה מחלה
סופנית כל יום. אני לא צוחק אני הייתי מופרע ברמות שאנשים לא יכולים לדמייו, אבל הורים שלי זה לא העניין הגישה התנשאת
שיש הורים טובבים והורים פחות טובים היא  מעצבנת אותי. אי אפשר לדעת מה עובר על הורה, האם זה כואב לו אבל לא יודע
להביע לסיכום: כל הורים אוהבים את ילדהם  ר'ק יש כאל לא יודעים להביע כלפי חוץ, זה דעתי.
לצפיה ב-'נו ברור אני יודע שזה לא קשור'
נו ברור אני יודע שזה לא קשור
20/06/2015 | 18:19
1
18
אני מתייחס להורים מכים מהודעה שלך, ומסביר מה דעתי זה הכול.
לצפיה ב-'וזה שהם הצליחו לטפל בי עד הסוף אני מוריד בפניהם את הכובע.'
וזה שהם הצליחו לטפל בי עד הסוף אני מוריד בפניהם את הכובע.
20/06/2015 | 18:28
22
לא משנה מקרה, הם הורים טובים, כי לגדל ילד כמוני זה  קשה עד בכי והם לא וויתרו אז כל הכבוד אם כל הכעס.
או יותר נכון עצבות....
לצפיה ב-'ועוד שאלה מי קובע מי טוב ומי רע?'
ועוד שאלה מי קובע מי טוב ומי רע?
20/06/2015 | 18:46
3
17
זה מעניין אותי לדעת איך אפשר לדעת ובאילו נסיבות, אני מחכה לתשובה תודה מראש.
לצפיה ב-'מה שאני מנסה לומר שאין ההורה רק רע או רק טוב זה מורכב'
מה שאני מנסה לומר שאין ההורה רק רע או רק טוב זה מורכב
20/06/2015 | 19:15
2
13
הורים הם גם רעים וגם טובים לפחות כך אני חושב.
לצפיה ב-'אכן מורכב, מעדיפה להשאיר את הדיון הכללי לשירשור כללי, לא כאן'
אכן מורכב, מעדיפה להשאיר את הדיון הכללי לשירשור כללי, לא כאן
20/06/2015 | 19:28
1
14
לצפיה ב-'כמובן אין כלל בעיה לא לדון בזה בשרשור זה.'
כמובן אין כלל בעיה לא לדון בזה בשרשור זה.
20/06/2015 | 19:50
12
לצפיה ב-'הילד לא מפספס כלום.'
הילד לא מפספס כלום.
20/06/2015 | 14:09
20
97
אם הוא אוטיסט בסוף יעלו על זה כי זה לכל החיים. אם הוא לא אוטיסט הוא לא יהפוך כזה. 
אף אחד משום סביבה (גם הקרובה ביותר ) לא יכול לאבחן אוטיזם.
ואני חוזרת על הצורך קודם כל לבדוק שמיעה.
לצפיה ב-'מנסה להלביש על עצמי'
מנסה להלביש על עצמי
20/06/2015 | 21:32
19
64
שלי לא פיספס?5 שנים במסגרות של חולי נפש?
חשבתי שכן.
אם לא אז אני אופטימית.
לצפיה ב-'אבל זה מקרה אחר.'
אבל זה מקרה אחר.
21/06/2015 | 17:14
8
38
אולי האמא מכחישה. אבל  הילד לא מפספס שום דבר. אם יש שם משהו, היא תגלה בזמן שלה.
ומי שמגיע למסגרת חולי נפש בטעות זה לא פספוס של האמא , זה פספוס של 'אנשי מקצוע'  מהוללים 
לצפיה ב-'איבחון שגוי כחולה נפש חושף את הילד לדברים לא פשוטים'
איבחון שגוי כחולה נפש חושף את הילד לדברים לא פשוטים
21/06/2015 | 17:20
7
44
חוסר איבחון לא חושף אותו למשהו קשה או לנזק
לצפיה ב-'ואני עדיין לא קולט אך מאבחנים ילד כחולה נפש'
ואני עדיין לא קולט אך מאבחנים ילד כחולה נפש
21/06/2015 | 17:31
6
37
את יכולה להסביר לי?: אני בתור אדם שבקיא לא מעט "ברפואת הנפש" ומדבר על כך עם אנשי מקצוע בשפתם שלהם.
לא מצליח להבין את זה : כי הם בעצמם טוענים שמחלות נפש דייהנו מחלות פסיכוטיות לא הפרעות נפשיות, הם מתחילות
בגיל התבגרות, ואז יכולת להתפתח, וזה מאוד מוזר, שמאבחנם ילד בן חמש כחולה נפש? מה כאלו מה נסגר איתכם? איך
ילד הוא חולה נפש? לא מובן לי בכלל, ואני דווקא שולט בתחום הזה, ולא נתנו לי שום תשובה שמספקת אותי ואף לא נתנו
שום תשובה, מוזר מאוד...
לצפיה ב-'ויש לי בעיה שאני לא מבין אני לא יעזוב את זה'
ויש לי בעיה שאני לא מבין אני לא יעזוב את זה
21/06/2015 | 17:33
32
עד שאני יבין את היגיון שלהם, זה מחרפן אותי ,ואין לי תשובה  לזה חוץ משרלטנות ורוע לב.
לצפיה ב-'בשקט בשקט '
בשקט בשקט
21/06/2015 | 17:40
4
49
מתחילים מ״בעיות רגשיות״ עקב התקפי זעם,סף תסכול נמוך,קושי במעברים ופתאום הילד כבר במסגרת של בעיות נפשיות עם נכות 50 אחוז. שפסיכיאטר עצמו מכנה את המסגרת כשל חולי נפש.
לצפיה ב-'כן ברור'
כן ברור
21/06/2015 | 18:51
26
כתבתי על זה לפני כמה ימים תגובה די ארוכה. זה נכון לאט לאט ובטוח
ומי החולה רוח? אם לא המטפל הנפוח
לצפיה ב-'מציעה לך להיכנס לחושפי שחיתויות בפייסבוק'
מציעה לך להיכנס לחושפי שחיתויות בפייסבוק
22/06/2015 | 17:35
15
ולספר את זה, יש שם קבוצת אנשים שחושפת הכול
לצפיה ב-'אני כל כך שונאת את המושג 'בעיות רגשיות'.'
אני כל כך שונאת את המושג 'בעיות רגשיות'.
22/06/2015 | 21:13
1
21
זה הפטנט עבור 'אנשי מקצוע' לפתור הכל.
לצפיה ב-'ברור משם זה מחלת נפש ואז אישפוז'
ברור משם זה מחלת נפש ואז אישפוז
22/06/2015 | 21:32
14
או זריקות כמו במקרה שלי, תאמיני לי הקלפסיקול שזורם לי בדם הוא בכמויות, לא שמעתי על אף אדם שקיבל
זריקות כמו שאני קבלתי, והייתי במחלקה סגורה מאוד, כמה כדורים קבלתי? אולי 8-9 ביום חוץ מהזריקות.....
שרצו גם כן כל יום והורי התנגדו....
לצפיה ב-'אב איזה מחלה אמרו שיש לו?'
אב איזה מחלה אמרו שיש לו?
21/06/2015 | 17:35
9
36
אם הוא חולה נפש איזה אבחנה? מאניה? מה האבחון שביגנו שמו ילד שהוא אוטיסט במקום כזה חמש שנים כדבריך.
זה ממש  טימטום ברמה האישית וברמה הכללית.
לצפיה ב-'אמרתי.בלועזית בעיות רגשיות'
אמרתי.בלועזית בעיות רגשיות
21/06/2015 | 18:53
8
58
מעתיקה מהסיכום שמפנה אותו למסגרת הנ"ל:
Other childhood emotional disorders
Other specified problems related to upbringing
Atypical parenting situation.
אני מתחילה לרתוח.הילד אוטיסט ובטח שאמא זאת שלא יודעת לחנך!!! הייתה לי פגישה עם עו"ד(לצורך ליווי בועדה) והיא ציינה שזו תיאוריה של אמא "פריג'ידר".זרקו עלי כל האשמה.
הסעיף אחרון?לא שווה תביעה???ממתי ילד ממשפחה חד הורית נשלח למסגרת חולי נפש.
מה בעיה עם תביעה?צריך להוכיח נזק.איך להוכיח?בשביל האגו זה טוב,אבל מי  משלם לעו"ד...
לצפיה ב-'אני לא מבין בזה'
אני לא מבין בזה
21/06/2015 | 19:04
1
46
אני יכול להפנות אותך לעורך דין דורן כספי, טיפל בנו ובתיק עם אחותי רשלנות רפואית.
הוא עורך דין מעולה ,אבל יקר בין הטובים בארץ לפי ידעתי, תוכלי לכתוב את שמו ברשת
וזה ימצא לך. תקשרי לא לוקחים כסף על שיחה ובירור....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/06/2015 | 19:06
13
לצפיה ב-'מזה מצב הורות לא טיפוסי?'
מזה מצב הורות לא טיפוסי?
21/06/2015 | 19:06
2
32
למה הכוונה? האם זאת האשמה? נראה לי שכן, אבל לא כתבו ברור שזה בגלל שאת חד הורית ואם כן זה נשמע רע
מאוד. ולא חוקי , כדאי להתייעץ ,ממתי שולחים ילד לשם כי האמא היא אם חד הורית?
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך זרמתי עם זה לפני שנתיים.איזה פיספוס'
אני לא יודעת איך זרמתי עם זה לפני שנתיים.איזה פיספוס
21/06/2015 | 19:11
1
26
לצפיה ב-'עדיף מאחור מאשר אף פעם לא.'
עדיף מאחור מאשר אף פעם לא.
21/06/2015 | 19:15
30
כמה שזה לא מנחם, עכשיו תלחמי על הזכיות שלכם, מה לעשות הם רמאים ושקרנים זה לא אשמתך.
הרבה הורים נופלים בפח, אני מאחל לך שהיה בהצלחה ותעדכני אותנו אני תמיד םה כדאי לשמוע על התקדמתו
של  בנך...
לצפיה ב-'שהגעת לכאן לראשונה כתבתי לך'
שהגעת לכאן לראשונה כתבתי לך
22/06/2015 | 17:31
2
30
שזה מה שהם עושים{הם לא עושים את זה לבעלי עמדות כוח}!
חבל להתרגז, זה לא הרבה יעזור..
מציעה לך להכנס לפייסבוק יש שם כמה גולשים חושפי שחיתויות של המערכות השונות להתחיל לכתוב איתם הם עושים עבודה מאוד טובה
ממש לא האמנתי עד כמה אפשר להציג כל כך טוב את השחיתויות האלו,
רק כך תיהיה מודעות
לצפיה ב-'איפה בדיוק בפייסבוק?'
איפה בדיוק בפייסבוק?
22/06/2015 | 18:59
9
לצפיה ב-'הם עושים את למי שהוא חלש, ולנו עשו את זה כי הורי ומקשבים להם'
הם עושים את למי שהוא חלש, ולנו עשו את זה כי הורי ומקשבים להם
26/06/2015 | 18:48
5
ויש לו הדרת כבוד למטפלים, אני לא בא מעמד נמוך בלשון המעטה, ועדיין סבלתי הרבה מהם. כי הורים שלי סמכו על המטפלים.
יש הרבה הורים מעמד גבוהה שילדם סובלים מערכת. אני הכרתי כאלו שהורים הם אנשי עסקים, או משכלים מאוד וגרמו להם
להרבה צרות. אבל את צודקת שלאנשים מעמד נמוך היה יותר קשה להתמודד מולם, לי עזר קשריו של סבי כי כך הוא הציל אותי
כמה פעמים מלהיכנס לכלא או למחלקה הכי סגורה לכמה שנים. והוציאו אותי בעזרת אותם קשרים ומעמד, אבל עדיין סבלתי.
ויש דברים שלא קל לפתור. ואני נמצא בתסביך ולא מקבל הוסטל ואנחנו במאבק ומציודים בעורך  דין טוב מאוד לוקח המון כסף.
אבל זה עדיין לא עוזר כולל חוות דעת מרופאים שחברים של המשפחה בעלי שם, אנחנו עכשיו רוצים לפנות לאחד

הפסכאיטרים הגדולים בישראל שהוא חבר של משפחתי, הוא עוזר לנו, עזר לסבתי אולי יש לו את הכוח לעזור לי. כי אני סיפור מאוד מאוד
מורכב הם טענו שלא ראו מקרה כזה מעולם, אבל לי לא עוזר התלהבות שלהם, וכתיבת -דוחות כבי כרס, כי בסופו של
דבר אני בדיכאון קשה, אובדיני ולא אכפת להם, אז במקרה שלי לא עוזר שיש לנו הרבה כסף.זה מה שיש לי לומר.
לצפיה ב-'עוד משהו קטן'
עוד משהו קטן
20/06/2015 | 09:54
1
84
גם אם הילדון על הספקטרום
יתכן מאד שבעניין ההצטיינות לא יהיה שונה מאחיו.
אוטיסטים רבים הם כשרוניים, חכמים, רגישים מאד, יצירתיים מאד.
לא תמיד בתחומים ודרכים שאנשים רגילים מבינים.
לצפיה ב-'ולפעמים הם גם גאונים'
ולפעמים הם גם גאונים
20/06/2015 | 10:05
52
" תסומנת סוונט" המפורסמת לי עדיין לא ברור למה כתבה כך המטפלת, אבל אני אבקש מאמי להתקשר עליה.
אפ]ילו שהיא שונאת אותנו. אחרי האיום שלי עליה, שאני ידאג שיעשו  ממנה ומשפחה שלה סלט קצוץ,ואז היא זרקה
אותי אחרי 11 שנה. אבל אולי היא תהיה מוכנה להסביק לי את האבחנה שלה ,כי זה משגע אותי, מצד אחד אתה תפקוד נמוך.
מצד אחד אתה כך, זה משגע אותי.....
לצפיה ב-'המקסימום שאפשר לעשות זה לרמוז שאולי'
המקסימום שאפשר לעשות זה לרמוז שאולי
20/06/2015 | 14:06
44
צריך לבדוק את השמיעה. חוץ מזה לא להזכיר שום דבר אוטיסטי.
אם יש דברים שהיא מכחישה היא תגיעה לזה לבד עם הזמן.
לצפיה ב-'האם ילד עבר בדיקת שמיעה?'
האם ילד עבר בדיקת שמיעה?
20/06/2015 | 20:53
21
לצפיה ב-'מחפשת משלבת בנס ציונה'
מחפשת משלבת בנס ציונה
19/06/2015 | 20:35
1
56
מחפשת סייעת משלבת לילדה מקסימה שעולה לכיתה א בנס ציונה. אם מישהו מכיר, אשמח מאוד להמלצות. תודה
לצפיה ב-'ממליצה לפרסם בלוח פירסום הורים של הפורום'
ממליצה לפרסם בלוח פירסום הורים של הפורום
20/06/2015 | 09:56
24
בראש עמוד הפורום, מודגש בכחול, יש קישור ללוחות הפורום.
יש לנו 5:
בלוח מחפשי עבודה אולי תמצאי מועמדת מתאימה,
בלוח פירסום הורים תוכלי כאמור לפרסם מודעתך.
לצפיה ב-'שיר מצחיק- על פרויד.'
שיר מצחיק- על פרויד.
19/06/2015 | 14:57
1
47
לצפיה ב-'עוד אחד חמוד'
עוד אחד חמוד
19/06/2015 | 16:03
21
לצפיה ב-'אבחון פרטי לילד בן שנתיים'
אבחון פרטי לילד בן שנתיים
19/06/2015 | 01:26
3
96
שלום, אנחנו חוזרים משהות ממושכת בחו"ל בתחילת אוגוסט. תושבים חוזרים....
בני בן השנתיים אובחן פה (אנגליה) ממש לאחרונה, אך האבחון עד כמה שאני מבינה איננו קביל בארץ.
אני מעוניינת לקבוע כבר מעכשיו תור לתחילת אבחון פרטי, ע"מ שלא נבזבז זמן יקר..
שלחתי טפסים לאסף הרופא והם שלחו לי מייל מאוד לא אינפורמטיבי שאומר פשוט שכרגע אין תורים...?? (כאמור אני צריכה תור רק לאוגוסט).
הצעות, המלצות?? היכן ניתן לעשות אבחון במהלך חודש אוגוסט? ככל הנראה עתידים להתגורר בכפר סבא.
אשמח לכל אינפורמציה
אמא אחת מאוד לחוצה בינתיים בלונדון... לילה טוב.
לצפיה ב-'שלום לך ממליצה לך להתקשר אליהם'
שלום לך ממליצה לך להתקשר אליהם
19/06/2015 | 08:35
1
46
"רק" לאוגוסט?
אנשים מחכים אצלם חודשים לתור...
אין להם תורים, כי אין הגיון לעשות תור לעוד שנה...
אבל תוכלי לבקש מהם להכנס לרשימה שלהם
כך שאם מישהו מבטל ברגע האחרון,
תהיו מוכנים להגיע בהתראה קצרה.
במקביל, לקבוע תורים אצל מאבחנים אחרים
(הרשויות דורשות איבחון רפואי,
שייעשה ע"י נוירולוג או רופא ילדים עם ותק 3 שנים לפחות
או פסיכיאטר, וכן איבחון פסיכולוגי שייעשה ע"י פסיכולוג קליני או התפתחותי).
המלצות על מאבחנים תמצאי בקישורי הפורום
הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד
בתוך סעיף 'אנשי מקצוע'.
לצפיה ב-'סליחה, שם הסעיף 'רשימות אנשי מקצוע''
סליחה, שם הסעיף 'רשימות אנשי מקצוע'
19/06/2015 | 16:24
14
לצפיה ב-'תפנו לכל מקום אפשרי פרטי או ציבורי.'
תפנו לכל מקום אפשרי פרטי או ציבורי.
19/06/2015 | 09:37
30
התורים בכל מקום ארוכים.
לכן תקבעו תור איפה שתוכלו ולמתי שתוכלו. כשכבר יש תור, תמיד יש אופציה שמישהו יבטל.
לצפיה ב-'קיבלנו תוצאות האבחון'
קיבלנו תוצאות האבחון
18/06/2015 | 21:18
34
254
אז עכשיו אני פה לא רק אורחת.
הסתיימה אופרת סבון.החלפנו קוד מ-57 ל-56.עוזבים את חולי נפש.
אבל כיתה עם סעיית בהמלצות!בלי מלחמה עם עירייה ועוד עם עורך דין.זה לא ציפיתי.
בהזמנה.
אפשר להגיד שאני מאושרת.קיבלתי הרבה מחמאות מהמאבחנים.שהייתי ערנית וזה קרה בגיל 8 ולא 15.

לצפיה ב-''
18/06/2015 | 21:53
20
לצפיה ב-'יופי ברוכים הבאים.'
יופי ברוכים הבאים.
18/06/2015 | 22:13
44
לצפיה ב-'י"לדים חולי נפש" כן ממש על מי הם עובדים.'
י"לדים חולי נפש" כן ממש על מי הם עובדים.
18/06/2015 | 22:14
11
114
נראה לי שהשתחרר להם בורג.
לצפיה ב-'הודעתי בוואטסאפ של הכיתה שעוזבים'
הודעתי בוואטסאפ של הכיתה שעוזבים
18/06/2015 | 22:33
10
140
וישר התקשרה אמא אחת שכנראה חושבת על אותו דבר.אז נתתי לה הרבה מידע שאספתי בכמה חודשים.
ואני בטוחה שעוד אחד בכיתה אספרגר,אבל אמו לא מבינה על מה אני מדברת.
אם הראשונה תעשה אבחון הכיתה כבר תתפרק.לא סוגרים תקן.
לא חולי נפש ולא נעליים.
לצפיה ב-'אין דבר כזה ילד חולה נפש הם שקרנים ושרלטנים.'
אין דבר כזה ילד חולה נפש הם שקרנים ושרלטנים.
18/06/2015 | 22:49
2
75
אמרתי גם מבחינת איבחון חולה נפש זה מחלות פסיכוטיות ואת זה ניתן לאבחן רק כאשר אתה נער מגיל 15.
לכן כל מה שהם אומרים זה קשקושים., וחוץ מזה בהצלחה בהמשך, ונשמח לשמוע על התקדמות לכל לפחות אני.
בברכה נתנאל.
לצפיה ב-'בגלל זה אני אשמח לפרק את הכיתה'
בגלל זה אני אשמח לפרק את הכיתה
18/06/2015 | 22:56
1
83
אבל מה לעשות שאנשים מקובעים.או פרימיטיביים(סליחה).
מכירים או "נפשי" או "התנהגותי".
לצפיה ב-'נכון'
נכון
18/06/2015 | 23:02
37
יש בעיה בדעות קדומות. וזה מאוד נפוץ -ובעיה רצינית.
לצפיה ב-'בספר "ילד שלי מיוחד"'
בספר "ילד שלי מיוחד"
18/06/2015 | 23:11
6
130
של הפסיכולוגית עירית חגי, בפרק על ילדים עם בעיות בוויסות החושי היא כותבת משהו מאוד עצוב.
היא כתבה שלאחרונה (לפחות לאחרונה כשכתבה את הספר) היא עובדת כפסיכולוגית בפנימיות טיפוליות פוסט אישפוזיות עם ילדים שהם לכאורה חולי נפש.
היא כותבת שלדעתה רובם לא חולי נפש ואובחנו כך בטעות וסתם מקבלים תרופות פסיכיאטריות וסתם גדלים עם דימוי עצמי של "ילדים משוגעים".
לדעתה מדובר בילדים עם בעיות וויסות חושי חמורות שלא התמזל מזלם ונולדו להורים ממעמד סוציואקונומי נמוך.

לצפיה ב-'אני קיבלתי תרופות ובאתי מש/פחה לא ענייה בלשון המעטה המעטה.+'
אני קיבלתי תרופות ובאתי מש/פחה לא ענייה בלשון המעטה המעטה.+
18/06/2015 | 23:38
66
ונולדתי למשפחה מאוד מכוכדת וסבלתי גם הרבה מאוד מהורי אלימות/ נפשית -פיזית-מינית בילדותי
, כסף לא קונה אושר תדעי לך, וגם אני אושפזתי שהייתי בגיל עשר .

וגם אני סוממתי בכדורים מי שאני ילד קטן, וגם אני גדלתי בתחושה שאני משוגע אבל אני לא שמתי זין
על מה שהם אומרים. ואהבתי את מי שאני., ואני מכיר עוד ילדים משפחות טובות שהורים שלהם הם דרעק, זאת הבעיה
חושבים שאצל אנשים עניים יש בעיות כאלו ,אנשים עשרים הם חרא בהרבה, מי כמוני יודע.,אגב בית חולים שהייתי היו
מלא ילדים להורים משכלים, עורכי דין ,וגם רופאים, וגם אנשים מאוד עשירים, זה לא קשור היא מדברת שטויות. וזה

הורס הכול, כי לא מאמנים לך שסבלת כי " איך יכול להיות שהורים שלו כאלו" שטויות במיץ זה קיים בכל מעמד ובלי
שוני. יש הורים מליונרים ומלארדים מתעללים, זה לא קשור בכלל, אני לא מבין מאיפה היא מביא את הנתונים שלה.
לצפיה ב-'זה מתחבר לזה שאמא מהכיתה ניסתה לשכנע אותי'
זה מתחבר לזה שאמא מהכיתה ניסתה לשכנע אותי
18/06/2015 | 23:47
3
84
לפני שנתיים לא לערער על חולי נפש כי "הכל ירוק וגם הכל כלול".
אז מה שנוסעים 30 ק"מ כל כיוון,אבל זה עדיף מכיתה "רגשית" כי חוזרים רק ב-5.
איפה יש פה מעמד...
לצפיה ב-'אין קשר למעמד'
אין קשר למעמד
18/06/2015 | 23:50
2
41
מחלות נפש נמציאות אצל כל השכבות בחברה, אין שום קשר, גם אצל משכלים גם אצל אנשים פשוטים ,להפך
אומרים שאם אתה מאוד חכם יש סיכוי שתהיה חולה מנסים למצוא קשר לחכמה ולשונות, וגם מצאו כי  לפי מה שאמרה
לי המטפלת יש אחוז גדול יותר בדי הרבה של אוטיסטים מחוננים מאשר כל הפרעה אחרת. זה בדוק, ויש אחוז גדול
יותר של אמנים אצל סיכופרנים ומאניה דפרסיה, זה גם בדוק על פי היסטוריה. אז יש גם יתרונות למחלות נפש.
וגם לשונות. אתה שונה =אתה חושב שונה =אתה מגיע לדברים שאחרים לא יכלו לחשוב כי הם חושבים מקובע.
זה דעתי.
לצפיה ב-'אבל אין שום מחלת נפש'
אבל אין שום מחלת נפש
18/06/2015 | 23:55
1
57
פשוט היה לה נוח שישלחו אותו לשם.כי הכל ירוק.5 כוכבים.
אז מה שהוא הפסיק ללמוד.עדיין הכל ירוק ועד 5.והשמין מריספרדל.
ניתן להם עוד שנה.מקסימום,זאת הייתה טעות...
איכשהו מרגיש לי שבמקרה של מעמד גבוה זה לא יקרה.
לצפיה ב-'ברור שאין לאף אחד אין כי הם שרלטנים'
ברור שאין לאף אחד אין כי הם שרלטנים
19/06/2015 | 00:02
43
אני אתן דוגמה עלי : אני בא משפחה מאוד מכובדת כמה שאני לא רוצה להשוויץ  מאוד מכובדת משני הצדדים
משפחה שבו נגיד יש בהם- מלארדים וגם מולטי מלארדרים  קשר לדמיות מפרסמות מהידות.ל כמו מצד סבי
 י משפחת לוריא המפרסומת או מצד סבתי הרבי ובעל שם טוב,או אבי י הבן איש חי וכוליא התא שלי הוא גם מאוד מבוסס.
יש לי את סבי, שהוא איש מאוד מאוד חזק, ובעל הרבה קשרים. ומה את חושבת שלי זה לא קרה? בגיל 10 אשפזו אותי
בגיל 7 קבלתי כדורים, טרפדו התעללות מינית כי אמרו " שזה בגלל שהוא משדר כך" ובגלל זה קורה לי. וכולי וכולי.
זה שמשפחה שלי מעמד גבוהה לא עזרה לי בכלום. גם הורים שלי היו חרא, מכות/ צעקות בבית התעללות נפשית, חוסר יחס
לא נתנו אהבה, אבי היה אכפת לו מלנות להרוויח כסף וללכת עם חברים, אני לא הייתי בתמונה ,וא6ז מהילדות עד עכשיו אני חולה
נפש פדוט כך, אני משוגע במלוא המובן, 8 נסינות התאבדות, פגיעות עצמיות ,אישפוזים, אלימות חמורה ,פשע חמור, והכל
אז אין ממש קשר למעמד, אבל יכול להיות שיש אבל מהנסיון שלי לא, יש הורים מעמד נמוך שיודעים- לתקתק את הענייניטם.
ויש הורים כמו שלי יש שלא אכפת להם, מכולם לך  תרקב בבית ארבע שנים תהיה בחדר שלך ותמוות, אז יש כל מיני
מקרים, אצלי זה שונה. כמו ששאומרים " גם במשפחות הכי טובות זה קורה" זה בול  מתאים.
לצפיה ב-'אני אשמח שתביא נתון כזה'
אני אשמח שתביא נתון כזה
18/06/2015 | 23:47
35
סטיסטי שיראה שילדים משפחות עניות יש להם אחוז יותר גבוהה בהרבה משל משפחות רגילות או עשירות.
שאני קראתי מחקרים נראה שבכל מעמד ובאותו אופן כמעת יש אלימות נגד אישה/ ילדים וכולי, זה לא נכון.
אני לא יודע על מה היא מתבססת, וזה לא תורם במאומה, כי דשהיא אומרת הכניסו אותם לבתי חולים כי
הם משפחות מעמד נמוך, למה היא מתכוונת? לבעיה שדווקא אותם מאבחנים? אם כן זה יכול להיות, או
שהיא מתכוונת שבאופן גנטי לילדים האלו יש יותקר בעיות נפשיות? וא זה משנה הכול, למה היא התכוונה?
זה חשוב. אני מחכה לתשובה, תודה מראש.
לצפיה ב-'ברכות ,אמרתי לך את זה מהיום הראשון'
ברכות ,אמרתי לך את זה מהיום הראשון
19/06/2015 | 00:29
1
83
שכתבת בתפוז
לצפיה ב-'נכון'
נכון
19/06/2015 | 07:03
53
רק עם זה לא ניתן לבוא לעירייה.
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך'
שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך
19/06/2015 | 06:53
1
59
זה רק מוכיח עד כמה אבחון מדוייק חשוב וחיוני.
מכיר מקרים שהי במוסדות חולי נפש עד שפסכיאטרית אחת עלתה על העובדה שהם אוטיסטים.

לצפיה ב-' עלו על זה שני אוטיסט7 .'
עלו על זה שני אוטיסט7 .
19/06/2015 | 08:22
74
רק בגיל 17. וקבלתי את החותמת אחרי האשפוז שחייתי גם במוסד.  לפני זה לא ידעו מה יש לי חשבו שאני או פסיכופת.
או סיכופרן, בסוף גילו אוטיסט, אבל אם הם היו כאלו טובים היו עולים על זה מי שהייתי ילד ולא מאבחנים
אותי כספורניה או בעוד אבחנות, זה מראה עד כמה הם לא מדיוקים לא כמה הם כן. ואצלי כל הסימנים היו
קיימים. מי שאני ילד, כי אני לא אוטיסט בתפקוד גבוהה ,אני לא אספגר, הם יודעים את זה היום אז לא ידעו וטרטרו אותי...
לצפיה ב-'טוב שנגמרה אי ודאות.'
טוב שנגמרה אי ודאות.
19/06/2015 | 09:40
14
58
ולמי הם נותנים מחמאות על איבחוני מחלת נפש?
הרי גם אם היית מגיעה בגיל 15 זה היה בגלל איבחונים שלהם ולא חוסר ערנות שלך.
לצפיה ב-'בדיוק כך'
בדיוק כך
19/06/2015 | 14:19
13
49
באותו רגע לא הייתי עסוקה עם השלכות כמו צבא.כל מה שרציתי שאין יותר וי-וודאות...הבנת נכון.
דיברתי עם הגננת כי אותה קל לתפוס בבית...הבהרתי לה לפחות לפרוק.אמרה לקבוע פגישה עם המנהלת.זה כבר לא אותה מנהלת מיושנת(שבגיל 4 כל מה שמצאה שיש לבן שלי אג'נדה).מה זה עוזר.יש להם אינטרס למלא כיתות בבית ספר המשך...
יש לי חשבונות לסגור.החל מהרופאה שהפכה אותו מחולה נפש ל"בעיות התנהגות".
לצפיה ב-'דווקא הרופאה הזאת שעשתה טעות טכנית'
דווקא הרופאה הזאת שעשתה טעות טכנית
19/06/2015 | 15:02
12
67
למעשה עשתה לכם בלי כוונה טובה גדולה.
היא כנראה רופאה סטנדרטית מהשורה שלא מאבחנת אלה מטפלת במי שכבר מגיע מאובחן.
בזזכות הטעות הטכנית שלה הגעתם לרופא גדול יותר שידע לאבחן מייד.
כמו כן היא לפחות הבינה שהוא לא במקום הנכון והמליצה להעביר לכיתה קטנה.
אוטיזם זה כנראה לא תחום העיסוק שלו ולכן הוא לא ידע מה הנהלים.
דווקא לגבי רמת החומרה כתבת שגם במראות אמרו שיכתבו דרגה 2.
טוב שהגעת לפורום, וטוב שהגעת לאנשי מקצוע מנוסים.
לצפיה ב-'כל סעיף בסלע'
כל סעיף בסלע
19/06/2015 | 15:14
11
49
ממש בזכותה.אז לסלוח לה?שתמשיך טעיות כתיב?
היא צריכה להמשיך לטפל עם אבחנה ידועה.אבל הידוע הייתה "בעיות נפשיות"! לא התנהגות.על זה היא צריכה "לשלם".לא?
היא כתבה מפורשות בהמלצה לפני הועדה: שוללת בעיות תקשורת.אם לא מבינה אז אל תעלי את הסעיף!
לא הייתי מגיעה לפורום רק עכשיו הייתי מתחילה למצוא מקום לאבחון משלים.ובני בינתיים היה נשאר באותו מקום.גם בשנה הבאה.היום ונורא.
לצפיה ב-'לסלוח או לא לסלוח'
לסלוח או לא לסלוח
20/06/2015 | 09:46
8
49
לדעתי- תלוי מה זה עושה לך.
אם לא לסלוח נותן לך מוטיבציה לפעול ולהאבק לביעור הבערות מהמערכת,
ישר כח.
אם לא לסלוח ממלא אותך בזעם ששורף לך אנרגיות, עושה לך רע,
עדיף לסלוח.
טוב שהגעת לפורום, וטוב שהגעתם לאיבחון הנכון בזמן

לצפיה ב-'זה נכון שבזכותה נגמר איך שנגמר'
זה נכון שבזכותה נגמר איך שנגמר
20/06/2015 | 10:16
37
אבל שהיא תמשיך כך?לא מספיק טעות כתיב(היא ממש לא מודה בשום טעות) אז היא שוללת בעיות תקשורת?
כן,זה שורף לי אנרגיות.
לא יודעת אם להתחיל מהקופה או משרד הבריאות.
בקופה אני התלוננתי שהיא ביטלה לי תור ההיסטורי שחיכיתי כדי להגיש מסמכים לועדה (ואם היא לא בראש שלי מייד לחפש מישהו אחר) כי נסעה לחו"ל וקיבלה מאוד על הראש.רק על ביטול תור.
לצפיה ב-'איפה כדאי לעשות אבחון מבוגרים?'
איפה כדאי לעשות אבחון מבוגרים?
20/06/2015 | 10:56
4
46
קיבלתי תיאבון.
לצפיה ב-' את חושבת שאולי את על הספקטרום?'
את חושבת שאולי את על הספקטרום?
20/06/2015 | 12:59
3
46
בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' יש גם המלצות על מאבחנים למבוגרים.
שמעתי על מרפאת 'קשת' בתה"ש ועל 'בית אחד' ברמת-חן ובכפ"ס.
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
20/06/2015 | 13:02
2
54
הם אמרו לי שגם מבוגר שמזמן יציב ומתפרנס יכול לקבל גמלה.
וואלה.
לצפיה ב-'מי זה הם?'
מי זה הם?
20/06/2015 | 13:11
1
50
א"ס בוגר מקבל קיצבה רק אם הוא מוכיח שבשל היותו על הספקטרום אינו יכול להתפרנס.
עצם האיבחון לא מזכה אוטומטית בקיצבה כשמדובר במבוגר.
לצפיה ב-'במראות'
במראות
20/06/2015 | 21:36
39
אז הם טועים.אני הדגשתי שמפרנסת בכבוד וענו שאני אמורה לקבל קצבה בכל זאת...
כלומר,אם אבחון לא עולה הון אפשר לעשות בשביל סקרנות.אחרת אולי חבל כי זה לא אמור להתקזז דרך הכנסה משמיים.
אה,כבר חשבתי שאני עוברת לחצי משרה כדי להביא לטיפולים.
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
20/06/2015 | 21:50
1
16
לצפיה ב-'בסך הכל צריך לגרום לזה'
בסך הכל צריך לגרום לזה
20/06/2015 | 21:54
44
שלפחות אצלה זה לא יקרה שוב.
כנ"ל אני שוקלת איך אני מתנהגת עם גן אשפוז היום.בינתיים פרקתי לגננת...אין לה עיניים?
לצפיה ב-'מכל מלמדי השכלתי.'
מכל מלמדי השכלתי.
20/06/2015 | 14:13
1
61
הגעתי למסקנה שזה אכן כך. למדתי (בדרך הקשה ) גם מאנשים שלא ידעו כלום בנושא וגם שלא היו  נחמדים. אבלל לומדים גם דרך מלחמות . וזה גם מחשל. אז לא תפקידי להגיד לך איך להתנהג (לסלוח , לתבוע). זו החלטה שלך. מה שבטוח שיידע והכח שלך יישארו איתך.
לצפיה ב-''
20/06/2015 | 15:05
8
לצפיה ב-'יופי, שמחה בשמחתך !'
יופי, שמחה בשמחתך !
19/06/2015 | 22:12
22
לצפיה ב-'מי שהיה היום במפגש חג האוטיסטים בחיפה'
מי שהיה היום במפגש חג האוטיסטים בחיפה
18/06/2015 | 21:56
20
143
איך היה?

לצפיה ב-'איזה באסה שלא הלכתי'
איזה באסה שלא הלכתי
18/06/2015 | 22:12
57
כל כך רציתי אבל לא לקחו אותי. איזה מעצבן
לצפיה ב-'היה מדהים ומיוחד'
היה מדהים ומיוחד
19/06/2015 | 00:10
15
122
הבת שלי מאוד נהנתה, פגשה חלק מחבריה מהעבר מכיתת תקשורת,
היה מפגש מצויין ומוצלח, תודה לכך מי  שעזר לארגן את המפגש המצויין הזה , ואכן דברנו שם על כך
שאוטיזם זו מהות ולא לקות.
הייתה כתבה לערוץ 1 .
לצפיה ב-'ואני הפסדתי את זה כמה אומללות.'
ואני הפסדתי את זה כמה אומללות.
19/06/2015 | 00:17
14
54
הורים רעים ,אמא רעה לא מסוגלת לקחת אותי ,כל היום בבית, כל כך רציתי לראות עוד אוטיסטים....
לצפיה ב-'אל תקח קשה, אולי שנה הבאה זה יהיה קרוב אליך'
אל תקח קשה, אולי שנה הבאה זה יהיה קרוב אליך
19/06/2015 | 00:19
13
23
לצפיה ב-'הלוואי אני מאוד רוצה לבוא.'
הלוואי אני מאוד רוצה לבוא.
19/06/2015 | 00:36
12
24
לצפיה ב-'אולי שייך לארגן מפגשים'
אולי שייך לארגן מפגשים
19/06/2015 | 00:38
11
59
מדי פעם
לצפיה ב-'כן בדיוק זה מאוד היה טוב.'
כן בדיוק זה מאוד היה טוב.
19/06/2015 | 01:10
10
22
לצפיה ב-'מבחינתי זה הכי לא נחוץ'
מבחינתי זה הכי לא נחוץ
19/06/2015 | 09:40
9
71
אבל כמו שנתנאל אומר זה כמובן רק בחינתי ודעתי ותחושתי
לי כאוטיסט
מפגש קבוצתי פנים אל פנים ממש הכי לא עושה לי את זה
למעשה זה עושה לי הכי רע
כי כל אדם או עולם ומלואו בשבילי ואיני יודע להתפצל לאינטראקציות בו זמניות עם עולמות מרובים
עלי זה מעיק ומתסכל וכואב

בתגובות בפייס מישהו ניסה לצנן את ההתלהבות דרך הצגת העובדה ש"עדיין" השונות והמרחק בין האוטיסטים עצמם יותר גדולה בין האוטיסטים לנ"ט
בעיני זו לא הבעייה אלא הפתרון
מבחינתי
כמה שיותר רחוק ככה זה יותר קרוב
כמה שיותר שונה ככה זה יותר דומה
כמה שפחות משתתף ככה יותר משתף
....

אני גר רבע שעה משם ואוטיזם זה הדבר שהכי מעניין אותי בחיים
ולא לקחתי חלק באירוע הזה
וזה למרות שהאנשים עצמם מקסימים אותי מאוד

לצפיה ב-'אני חפשתי אותך'
אני חפשתי אותך
19/06/2015 | 09:52
1
58
אבל עכשיו אני מבינה מדוע לא באת,, הבת שלי  היה לה ממש טוב המפגש הזה, על אף שהיה קטע של להתעמת עם כמה גרויים שקצת העיק עליה,
ומה שאתה כותב כאן מסביר לי את זה בצורה מאוד טובה,
בכל מקרה חשוב שתמשיך לכתוב והרבה בנושא
לצפיה ב-'הוא כותב הרבה.'
הוא כותב הרבה.
19/06/2015 | 11:18
34
כמו שאני כותב הרבה, זה מה שאנחנו עושים פה דיונים על גבי דיונים,  שחלק ניכר  מהם אני פותח......
לצפיה ב-'אני רוצה לפגוש אוטיסטים'
אני רוצה לפגוש אוטיסטים
19/06/2015 | 11:06
3
51
לעולם לא ראיתי אחד שהוא אוטיסט במציאות. חוץ מהילדים בשחף  רוצה לראות מזה להיות עם אנשים כמוך.
אני סקרן....
לצפיה ב-'זו גם חווייה מאוד טובה'
זו גם חווייה מאוד טובה
19/06/2015 | 12:36
2
53
כי יש בעצם המראה של אנשים ה"לוקים" בשונות הדומה לשלך משהו שמאוד משחרר ומרחיב את הלב
פתאום אתה, לשם שינוי, קצת משתקף, פתאום אתה רואה שקצבים שהתרגלת לשתוק כי הם אחרים חיים ופועמים בסביבה
זה יכול מאוד לרכך

לצפיה ב-'כן יכול להיות אני רוצה לנסות.'
כן יכול להיות אני רוצה לנסות.
19/06/2015 | 13:00
28
כי בדרך כלל אני לא מתחבר לאף אחד גם לא לעצמי .וגם בתוכי יש הרבה מלחמות...
לצפיה ב-'הבעיה שלא מבינים אותי ואני לא מבין גם את עצמי'
הבעיה שלא מבינים אותי ואני לא מבין גם את עצמי
19/06/2015 | 13:13
26
לא מבינים מה אני כותב, ולועגים לי שאני כותב מוזר, ולא מצלחים להבין מה אני אומר, ולמה אני מתכוון, כך בשירה.
כך היה בציור שפרשו לא נכון. וכל החיים שלי הם כך, תמישד אבל תמיד תהיה לבד.
לצפיה ב-'גם אני לא אוהב להיפש עם אנשים, עם אף אחד.'
גם אני לא אוהב להיפש עם אנשים, עם אף אחד.
19/06/2015 | 11:08
34
 גם סתם להתכתב וגם - בפנים אל פנים רוב הפעמים אני סובל מזה, אבל למה רציתי?: כי אלו אנשים אחרים שדומים לי, ואני הסתקרנתי
לראות איך זה להיות במקום עם מלא אוטיסטים, זה מתוך רצון לחקור איך זה באמת, כל מה שאמא מודאגת מתארת
כךל מיני דברים מפרעים גם לי הם מפרעים, הרעש, הצפיפות, הדיבורים, ברור אבל הרצון הזה לפוגש אוטיסטים חזק יותר.....
לצפיה ב-'זה שאנשים הם כעולם ומלאו בשבילי גרם שיחשבו שאני מזניטרופ'
זה שאנשים הם כעולם ומלאו בשבילי גרם שיחשבו שאני מזניטרופ
19/06/2015 | 11:16
1
37
כי אמרו- שאני לא יכול להתקרב אז אני מפתח חסינות מבני האדם, אני לא מסוגל להתחבר, בטח לאדם שהוא לא הכל בשבילי.
והכי תסביך זה שדווקא אותם אנשים שאתה הכי אוהב הם אלו שהכי נפגעים ממך כל הזמן ובכל הכוח. וכל השאר הם צללים
סך הכול צבעים שצבועים תמונה שלמה. כי גם לי יש את המחשבה שאני מזינוטרופ, אבל אז אני ניזכר שיש עוד כמה אנשים
שמאוד חביבים עלי ,ואני אוהב אותם אך איני יודע להראות, כאלו יש מחסומים ויש כל מיני מוקשים והם צריכים לדעת לעבור אותם

כדאי להגיע ליעד,אחרת הם יתפצצו לפני שיגעו על היעד= נתנאל, אני לא מדבר עם הרבה, אני מדבר עם עצמי, אני רואה את קים
פיק. והוא מאוד מזכיר לי אותי, החזרתיות הרצון לקורא, החזרה על אותו משפטו, התרכזות בעצמך, הציטוטים של ספרים שלמים
בעל פה. וכך אתה מנהל שיחה, זה שאתה לא יכול לנהל שיחה הדדית אלה רק שאתה מדבר על מה שאתה אוהב, הרצון שלך
תמיד להתבודד,אבל כמו שאמרת הקרוב הוא הרחוק והרחוק הוא הקרוב כי בצוותא הם, כי חד המה, הם שזורים אחד בשני.
הם.משלמים אחד את השני, כי הם פזל ואנחנו החלקים וצריכים ללמוד להרכיב אותם באיטיות וחכמה כמו את הקשר האוטיסטי
ואומרים לי שלדבר איתי זה לא שיחה אלה הרצאה, " יש לך יכולת מיוחדת לקורא טקסט ולחזור עליו באופן מושלם ולא רק 
אלה לתת לו פרשנות, ולהסביר איך אותו חומר ישב לך בראש, גם אם הוא לא מתורגם כלפי חוץ, אבל אתה מרוב התלהבות

לא יכול לתת לאנשים אחרים לדבר, זאת לא שיחה אלה מונלוג"" כך אמרה לי המטפלת שלי שדברתי איתה על נירלוגיה
גם הקרמינלוגית על מדעי הפשע, או המורה לציור על תולדות האומנות ,וכל תחום אחר שאני עוסק בו כמו ספרות, שירה.
או המלצות  בטכנלוגיה כמו מסכים, שעד היום יש לי שם של בר אסמכא ברמה ארצית, ופנו עלי במשך השנים מאות.
אבל תמיד הייתה בעניהם המוזר, כמו טקסט, אין יחס אנוש, אין מילים בצדדים, רק אחרי שאני מסיים את המלצה.
אני מסביר ורק לאחר מכאן אפשר לשוחח לא באמצע, כאלו אני נכנס לדמות, קשה לי להסביר את זה....
לצפיה ב-'ורוב הזמן אני מדבר אך ורק עם עצמי'
ורוב הזמן אני מדבר אך ורק עם עצמי
19/06/2015 | 11:32
38
גם שאני מדבר עם אחרים, תמיד אני קודם כל - מדבר עם עצמי.
לצפיה ב-'אני ממש נהנתי'
אני ממש נהנתי
19/06/2015 | 22:47
2
69
להכיר אנשים חדשים ולהפגש עם כאלו שכבר הכרתי מקודם, ובכלל לחוות את האווירה הפתוחה והססגונית, עם אנשים כל כך שונים ובכל זאת שיש להם כל כך הרבה מהמשותף. אני ממש מרגיש שאני יכול "לצמוח ולפרוח" ממפגשים כאלו, מפגשים אנושיים שניתן להיות בהם כפי שאתה בלי לחשוב יותר מדיי על "איך זה נראה" או "מה יגידו"... פשוט להיות...וכפי שנאמר במערכון של דודו טופז - חזרתי עייף אך מרוצה... ( עברתי "מסע" בדרך הביתה, וחזרתי ב-3 לפנות בבוקר, אבל היה פשוט נהדר ).  
לצפיה ב-' המיוחד שחשו חזק את האחדות'
המיוחד שחשו חזק את האחדות
21/06/2015 | 11:36
43
מגוון רחב של אנשים מקסימים אבל עם הרבה מכנה משותף, הפירגון והתמיכה הייתה מוחשית על אף מגוון  האנשים מרקעים שונים
לצפיה ב-'הכי קל זה לחיות את עצמך תמיד'
הכי קל זה לחיות את עצמך תמיד
21/06/2015 | 15:56
21
כמו שאני עושה : אז נכון אני מאוד מוזר ודפוק אבל לפחות אני חיי את עצמי, ולא אכפת לי מה שיאמרו מאף אחד.א
ני מתנהג ברחוב כמו שני מתנהג בבית, בכל מקום אותו דבר, ותאמין לי אני מאוד מאוד מוזר ברמות....

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אמת הנפש
אמת הנפש
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה