לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1561115,611 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'אוטיזם ואיקס שביר'
אוטיזם ואיקס שביר
13/01/2016 | 11:21
48
146
מכיוון שאחי הגדול לא מוכר/מאובחן/מטופל וכו'....

עלי לנסות סוף סוף לאבחן אותו בעצמי (כחלק מהאוסידי שלי כנראה).

האם תוכלו לעזור לי?

אני רוצה לפרט את כל הסימפטומים שלו - ואם אתם יכולים, נסו להבין יחד איתי אם מדובר באוטיזם, אספרגר, איקס שביר, המון תסמונות...
המשך>>
מכיוון שאחי הגדול לא מוכר/מאובחן/מטופל וכו'....

עלי לנסות סוף סוף לאבחן אותו בעצמי (כחלק מהאוסידי שלי כנראה).

האם תוכלו לעזור לי?

אני רוצה לפרט את כל הסימפטומים שלו - ואם אתם יכולים, נסו להבין יחד איתי אם מדובר באוטיזם, אספרגר, איקס שביר, המון תסמונות אחרות וכו'...

לגבי איקס שביר - פתאום חשבתי על זה...
הוא כנראה לא מפגר, אחרת לא היה יכול לעשות בגרות.
אבל ראיתי את המראה של בעלי האיקס השביר (אוזניים מאוד בולטות למשל) והוא ממש נראה כך.
מצד שנמי, יש לו ראש הרבה יותר קטן ממה שמתארים במאמרים על האיקס השביר.

קראתי גם על תסמונת לנגר גדעון - והוא קצת נראה כמו התיאור הפיזי (לא מצאתי תמונות)...
לצפיה ב-'בעיה חמורה'
בעיה חמורה
13/01/2016 | 02:28
53
173

שלום.

אחי בן 39, גר עם ההורים, אינו מדווח/מוכר, אינו מאובחן, אינו מטופל וכו', כל היום בבית, חסר תעסוקה, חסר קשר ומגע עם אנשים באופן מוחלט (גם לא תקשורת בעולם הוירטואלי), חסר פעילות גופנית ולו העדינה ביותר, עוסק בטקסים 24/7, כגון : עמידה ממושכת מאוד...
המשך>>

שלום.

אחי בן 39, גר עם ההורים, אינו מדווח/מוכר, אינו מאובחן, אינו מטופל וכו', כל היום בבית, חסר תעסוקה, חסר קשר ומגע עם אנשים באופן מוחלט (גם לא תקשורת בעולם הוירטואלי), חסר פעילות גופנית ולו העדינה ביותר, עוסק בטקסים 24/7, כגון : עמידה ממושכת מאוד על משבצת מסויימת, מבטים רבים על שעון מסויים, רחיצת ידיים מס' רב של פעמים (ידיו נראות משופשפות, מתקלפות ואדומות, בעיקר מחורף...הן גם דיי רועדות), טקס ארוחת בוקר הנמשך 6-7 שעות בערך, ישיבה והנחת ידיים באופן מאוד מאוד מסויים ונראה שאוסר על עצמו תנועות מסויימות ומגביל עצמו עם השנים ביותר ויותר תנוחות ומצבים.

בשנים האחרונות יש לו פצע קשה ריפוי ברגל ולכן הוא גם צולע (הפצע נראה עדיין במצב לא טוב בכלל), בחצי השנה האחרונה יש לו הפרעות עיכול/שלשולים ולכן הוא גם מאוד מאוד רזה, כמו דחליל (2 הדברים האלו החמירו את מצבו הכללי והנפשי עוד יותר, למרות שאימי מנסה לטפל במצבים רפוראיים אלו ככל שהיא יכולה)...

הוא גם בעל המון לקויות הקשורות לאוטיזם (אם הקודמות לא קשורות לכך באופן ישיר/עקיף): כגון המנעות מקשר עין, חוסר הבנה של מצבים/קודים חברתיים (ואצלו זה לא רק בשל הלקות, אלא פשוט מחוסר נסיון, כי לא היו לו חברים...ואם ילמדו אותו לאט, יכול להיות שיבין, לפחות חלקית), אי יכולת לשוחח על רעיונות מורכבים (לא ברור אם יבין מה זה עריכה מכוונת או פוטושופ...לא כל שכן דיון פילוסופי), התנהגות סטריאוטיפית, תנועות משונות (שפת גוף ביזארית), חוסר יכולת להסביר את מצבו, נראה שיש בעיה קשה הקשורה באמפטיה (לא בטוח אם לא מרגיש שום אמפטיה, או לא מסוגל להביע ולא יודע איך להביע אותה...גם כשמישהו ממש ממש סובל), לא יודע איך ליצור חברים, נראה כאילו מדבר לעצמו ועסוק בעולם פנימי בלתי נגיש, כנראה סובל מהמון תופעות ודברים אך לא ניתן לדעת ממה, איך וכמה באופן וודאי - מה שהופך אותי למאוד מוטרדת בלי הפסקה.

כשהייתי קטנה היתה לי פחות אמפטיה אליו (התחננתי כל היום שהוא ימות), כי הוא התעלל בי דרך התנהגותו (גם אם לא בכוונה) ואפילו זרק עלי כסא וניסה לשרוף אותנו, אך היום (ומאז שעזבתי את הבית) אני לא מפסיקה לדאוג לגבי מצבו וזה הרס והורס לי את כל החיים בצורה מטורפת (בעיקר כשאני חושבת על כל האופציות של מחלות, תופעות, כאבים, גירודים ועוד שיכולים לגרום לו סבל תמידי ואינם מטופלים כראוי או מטופלים בצורה הפוכה...וכן כשאני חושבת על חוסר התזוזה שלו והעובדה שאינו מתקלח, או מתקלח פעם בהמון זמן).

יש לי הורים - אשר מגיל קטן פשוט מתכחשים למצבו ולא מוכנים לקבל שום מושג כמו אוטיזם, לקות (או לשמוע את המילה רווחה).
הם מודים (בערך) כי אינו נורמטיבי ובהחלט מרגישים עול נוראי, אך לא יודו בכך לעולם.

אימי מייחסת את העובדה שאינו עובד - לכך שיש לה אויבים הפועלים נגדה בעולם. היא מאוד פרנואידית, אבל זה כבר סיפור שלם בפני עצמו...

הם מתחילים להיות מאוד מבוגרים וזה פשוט לא הגיוני להשאיר את כל עול הטיפול בו על אימי. זה לא אנושי לאפשר את המצב כפי שהוא ואת מצבי הנפשי שהולך ומחריף משנה לשנה בשל כך (עד כדי כך שאני הופכת להיות בעלת תפקוד אוטיסטי נמוך בעצמי).

יש לי אחות נוספת, המסכימה עם כל הדברים הנ"ל (ובפרט הגדרתו של האח כאספרגר/אוטיסט בעל עוד כל מיני תסמונות וכו'), אך החליטה כבר בגיל קטן להדחיק הכל ומודה כי הדרך שלה היא פשוט הכחשה (טוענת שאין לה שום אח וכו') והדחקה מוחלטת  (טוענת שאם תחשוב על זה, היא תגיע לחוסר תפקוד כמוני) - כי רק כך היא מצליחה לחיות חיים נורמטיבים.
אך אני עוברת גיהנום נצחי (לא מסוגלת להינות מכלום) ואף אחד בעולם לא רוצה לעזור לי, לא יכול לעזור לי ולא מבין אותי כלל.

כולם אומרים לי לפנות לרווחה בדחיפות.

מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'דרושה תרפיסטית/משלבת בת"א'
דרושה תרפיסטית/משלבת בת"א
12/01/2016 | 13:27
15

דרושה תרפיסטית/משלבת לפעוט חמוד ומקסים בן שנתיים ושמונה חודשים.
רצוי עם ניסיון.
העבודה מיידית פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ. ומספטמבר למשרה מלאה בשילוב בגן.
אי-מייל לשליחת קורות חיים:  carmit.bobrovs@gmail.com

לצפיה ב-'אפשרות לביטול אבחון על הספקטרום'
אפשרות לביטול אבחון על הספקטרום
12/01/2016 | 09:27
169
389
ברגע שילד אובחן על הספקטרום - כדי לקבל זכויות שילוב או חינוך מיוחד וכו'
במידה והילד משתפר, האם אפשר אחרי מס שנים לקבל אבחון נוסף שהילד  לא על הספקטרום?
אם כן, איך? מה המשמעות? האם כדאי או ימשיך להופיע ברישומים לנצח בכל מקרה?

מי יכול לראות...
המשך>>
ברגע שילד אובחן על הספקטרום - כדי לקבל זכויות שילוב או חינוך מיוחד וכו'
במידה והילד משתפר, האם אפשר אחרי מס שנים לקבל אבחון נוסף שהילד  לא על הספקטרום?
אם כן, איך? מה המשמעות? האם כדאי או ימשיך להופיע ברישומים לנצח בכל מקרה?

מי יכול לראות את האבחון ללא העברת הסכם סודיות חוץ מקופ"ח, משרד החינוך, ביטוח לאומי ,והצבא?
במידה ופסיכיאטר משנה אבחון, האם אפשר למחוק האבחון מתיקי המוסדים האלו?
מי מכיר את כל החוקים? למי אפשר לפנות ליעוץ?
לצפיה ב-'אני אוהב את הסרט האביר האפל ואוהב דם....'
אני אוהב את הסרט האביר האפל ואוהב דם....
11/01/2016 | 23:22
28
כי יש שם קטע שבו הגוקר אומר שהוא חתך לעצמו את הפנים ,כן גם לי יש קטע כזה, אני אוהב לכער את עצמי, אז לקחתי עכשיו סכין וחתכתי לעצמי את הפנים מלמטה למעלה ,אני לוקח סכין ודוקר ומסובב כמו שפותחים שמפניה, אחר כך אני יאמר לאבא שהחתול סרט אותי והוא לא יציק. לא יכולתי להתאפק אמרתי אני דרמה קווין, ומטורף,,,, זה שורף מאוד בהתחלה אחר כך זה בסדר............
לצפיה ב-'מחכה לסיום.'
מחכה לסיום.
11/01/2016 | 22:45
1
24
לצפיה ב-'מחכה לסיום.'
מחכה לסיום.
11/01/2016 | 23:09
19
אין מה לנסות לתאר במילים יפות, אין צורך באמת שכן אין, אני לא אכתוב עוד הודעות במובסטיות, אני יאמר בפשטות שאני צריך לסיים, אך אני כבר לא דרמה קווין, מטורף, מופרע חברתית, פורק עול, ולא אעשה הצגות, אני אמתין ולאט לאט אסיים , זהו יאוש גדול מה לעשות ככה זה שאתה מטורף......
לצפיה ב-'מחסור בקלינאית תקשורת בגן ובעיה בקבלת החזרים מקופת החולים'
מחסור בקלינאית תקשורת בגן ובעיה בקבלת החזרים מקופת החולים
11/01/2016 | 16:02
1
48
שלום לכולם,

ישנו מחסור בקלינאית תקשורת במעון יום שיקומי בו נמצא בני כבר כ-4 חודשים.
בני מקבל טיפול אצל קלינאית תקשורת פרטית עקב עובדה זו אחת לשבוע.
קיבלתי מהמעון מסמך אישור המסביר כי לא נמצאת קלינאית בחודשים אלו.
פניתי עם טופס זה לקופת חולים מכבי על מנת לקבל החזרים על טיפולים אלו, אך תשובתם הייתה לי הכסף עבור הטיפולים מועבר מקופת החולים בתחילת השנה לתקופה של כל  12 החודשים מראש, ואין הם יכולים לבצע החזר נוסף.
כתוצאה מכך הם טוענים כי לא מגיע לי החזר על טיפולים אלה.

האם נתקלתם בהתנהגות שכזו? האם גם אצלכם יש מחסור בצוות פרא פרואי?
האם קיבלתם החזר מקופת החולים עבור טיפולים שביצעתם אצל מטפלות פרטיות בזמן שיש מחסור במטפל\ות בגן?

אודה מאוד לתשובתכם.
לצפיה ב-'על פניו, נראה לי שהתנהלותם אינה תקינה'
על פניו, נראה לי שהתנהלותם אינה תקינה
14/01/2016 | 08:46
18
במקרה שלא ניתן טיפול בגן, קופ"ח מחוייבת לתת טיפול או החזרים.
ממליצה לעיין בסעיף 'משרד הבריאות וקופות החולים' בקישורי הפורום שלנו
(הקישורים נמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד)
יש שם מידע רב שעשוי להועיל לך.
לצפיה ב-'גיוס לצ.ה.ל'
גיוס לצ.ה.ל
11/01/2016 | 10:03
19
100
אני פונה לאלו שקבלו צו גיוס לצבא.
מה היו ההליכים שלכם לגיוס ? האם קבלתם פטור משרות ואפשרות להתנדבות?
האם עברתם בדיקת קב"ן ?

לצפיה ב-'אני יכולה לספר על מצב לפני 10 שנים.'
אני יכולה לספר על מצב לפני 10 שנים.
11/01/2016 | 11:24
1
87
שלחנו את כל המסמכים הרלוונטיים וקיבלנו פטור רפואי.
פטור רפואי מאפשר התנדבות.
תהליך אישור התנדבות לקח שנה וכלל הרבה ראיונות כולל עם פסיכיאטרים.
הבן שלי שירת בהתנדבות 3 שנים.
בהצלחה
לצפיה ב-'הליכי גיוס'
הליכי גיוס
15/01/2016 | 17:18
15
היינו בלשכת גיוס לזימון בפני קב"ן. לאחר שיחה עם בני, וקבלת רושם אמר שהוא ממליץ על פטור מגיוס. היות ולדעתו לא מתאים לבן להתגייס ולהיות בטירונות.

שלך אותנו להמתנה ואמר שמאחר והבן לא בן 18 אחד ההורים יחתום ויקבל את הפטור. ביקש להמתין בחוץ,

לאחר מספר דקות מסרה לנו פקידה שם שאנו צריכים לבוא לוועדת רפואית בעוד כחודש . לטענתה על מנת לקבל את הפטור באופן פורמלי.

לא מבין למה צריך להמתין האם לא מספיק הקב"ן שממליץ . הםא קב"ן לא יכול לקבל החלטה ?

אני מנסה להבין אם גם אצלכם היה צריך לעבור את כל ההליכים האלו.
לצפיה ב-' יצאתי מהצבא יותר נכון העיפו אותי אחרי שגילו שאני אוטיסט.'
יצאתי מהצבא יותר נכון העיפו אותי אחרי שגילו שאני אוטיסט.
11/01/2016 | 15:01
76
וגם אחרי ניסיון התאבדות צריך לציין אבל כן עברתי בהחלט בדיקה של קבן, הלכים? אני הלכתי באופן רגיל אבל נתתי חומר על עצמי, הם קראו את החומר, עברתי מבחנים כמו כולם, יצא לי ציונים מאוד טובים ( אפשרות למודעין, למחשבים וכו) אבל רציתי קרבי לא נתנו לי בגלל מסוכנות, אז וותרתי, אחר כך עברתי איבחון אצל מטפלת שהיא מומחית לאוטיזם והיא בפעם הראשונה אבחנה אותי כפי די די תפקוד גבוהה - בנוני אז היא רשמה את זה בתיק, והחליטו לתת לי להתנדב, ולא רציתי וזהו. מקווה שעזרתי לך זה לפחות הסיפור שלי בקצרה.
לצפיה ב-'דיווח מלפני שנתיים וגם מעכשיו'
דיווח מלפני שנתיים וגם מעכשיו
12/01/2016 | 11:52
10
65
לפני שנתיים ההליך היה דומה מאד למה שדינה תארה.
הבכור שלי שקל להתנדב בשרות לאומי
אבל נתקל באחת העמותות למתנדבים בגברת אטומה,
נבהל, ומשך ידו מהעניין.

אחיו הצעיר בן 16 וקצת.
צירפנו את שמו לרשימה שהוגשה ע"י אלו"ט (למרות שאיננו חברי אלו"ט)
לצבא, כדי שיקבל פטור גם מהתייצבות לצו ראשון.
לצפיה ב-' טוב מאד צבא לא מתאים לאנשים עם לב.'
טוב מאד צבא לא מתאים לאנשים עם לב.
12/01/2016 | 21:02
4
24
לצפיה ב-'אז הבן הא"ס של דינה הוא בנאדם בלי לב? '
אז הבן הא"ס של דינה הוא בנאדם בלי לב?
13/01/2016 | 08:35
3
46
מציעה להזהר באמירות נחרצות ומכלילות.

לצפיה ב-' לא הוא בן אדם שנאלץ להתאים את עצמו לנורמה זה שונה.'
לא הוא בן אדם שנאלץ להתאים את עצמו לנורמה זה שונה.
14/01/2016 | 20:42
2
25
אנשים רגישים אין להם מה לעשות בצבא, זה ארגון הכי קשה ונוקשה באמת חבל על מי שמתגייס. גם אני הייתי אמור להיות במודעין או בחרא כזה, לא רציתי אני שמח מאוד...
לצפיה ב-'כל הכבוד נתי על ההיחלצות הגאונית והרגישה ממלכודת נ"ט מוכרת'
כל הכבוד נתי על ההיחלצות הגאונית והרגישה ממלכודת נ"ט מוכרת
17/01/2016 | 11:01
1
14
לצפיה ב-' כן זה פשוט.'
כן זה פשוט.
17/01/2016 | 11:03
14
תמיד יטענו האם הוא רע? בגלל מה שאמרתי התשובה היא לא : כי אין שחור או לבן זה מאוד מאוד מורכב ואוטיסט מחוטף על זה כל הזמן ומכולם גם מעצמו וזה הכי כואב.
לצפיה ב-'הליכי גיוס'
הליכי גיוס
15/01/2016 | 17:12
1
21

היינו בלשכת גיוס לזימון בפני קב"ן. לאחר שיחה עם בני, וקבלת רושם אמר שהוא ממליץ על פטור מגיוס. היות ולדעתו לא מתאים לבן להתגייס ולהיות בטירונות.
שלך אותנו להמתנה ואמר שמאחר והבן לא בן 18 אחד ההורים יחתום ויקבל את הפטור. ביקש להמתין בחוץ,
לאחר מספר דקות מסרה לנו פקידה שם שאנו צריכים לבוא לוועדת רפואית בעוד כחודש . לטענתה על מנת לקבל את הפטור באופן פורמלי.
לא מבין למה צריך להמתין האם לא מספיק הקב"ן שממליץ . הםא קב"ן לא יכול לקבל החלטה ?

לצפיה ב-'אצלנו היה קב"ן'
אצלנו היה קב"ן
15/01/2016 | 20:37
20
היה גם טירטור של לך ושוב...
לא זכור לי אם היתה ועדה רפואית- לא נתנו לי להכנס,
חיכיתי לבן תמיד מחוץ ללשכת הגיוס.

יש פרוצדורה, היא ממש לא חייבת להיות הגיונית...
אז לפי הפרוצדורה שלהם, צריך חותמת של ועדה על החלטת הקב"ן
וזו סיבה מספקת כדי לטרטר את האנשים שיבואו שוב...
מעצבן, אבל לא נורא
לצפיה ב-'הליכי גיוס'
הליכי גיוס
15/01/2016 | 17:17
15

לאחר מספר דקות מסרה לנו פקידה שם שאנו צריכים לבוא לוועדת רפואית בעוד כחודש . לטענתה על מנת לקבל את הפטור באופן פורמלי.

לצפיה ב-'הלכי גיוס'
הלכי גיוס
15/01/2016 | 17:19
6

לאחר מספר דקות מסרה לנו פקידה שם שאנו צריכים לבוא לוועדת רפואית בעוד כחודש . לטענתה על מנת לקבל את הפטור באופן פורמלי.

לצפיה ב-'הליכי גיוס'
הליכי גיוס
15/01/2016 | 17:28
5

לצפיה ב-'הניסיון הקצר שלי'
הניסיון הקצר שלי
13/01/2016 | 18:44
4
40
אני בן 16, מאובחן עם אספרגר.
קיבלתי זימון לפגישה עם פסיכיאטרית בלשכ"ג. היא הייתה אנטיפתית ברמות, ורמזה לי בעדינות של טנק שלא כדאי לי להתגייס. היא נתנה לי לבחור בין פטור לפרופיל 45 (זה לא אמור ממש להיות ככה אבל מילא). החלטתי להוציא פטור ולהתנדב. עכשיו אני מחכה לוועדה רפואית שתיערך ללא נוכחותי, ואז אשלים הליכי צו ראשון ואתחיל את הליכי ההתנדבות.
אני רוצה מאוד להתמיין לתפקידי מחשוב בחיל המודיעין (במיוחד בתחום של מחקר אבטחה, שיש לי גם ניסיון תעסוקתי בו), ולמיטב ידיעתי (לפי עמית שלי שהיה מפקד וגורם איתור במודיעין, ויכול להיות שהוא טועה) מתנדבים יכולים להגיע לחיל המודיעין ולא עושים להם בעיות מבחינת סיווג ותפקידים. אעדכן בעתיד לגבי ההמשך.
לצפיה ב-'עזוב את זה.'
עזוב את זה.
14/01/2016 | 20:43
3
30
צבא זה לא כיף חיים, זה נשמע מגניב בהתחלה לא שווה הרבה בשטח, זה לפחות דעתי.
לצפיה ב-'הליכי גיוס'
הליכי גיוס
15/01/2016 | 17:11
2
41

לצפיה ב-' אצלי זה הספיק, הקב"ן אמר וזהו הוציאו אותי.'
אצלי זה הספיק, הקב"ן אמר וזהו הוציאו אותי.
15/01/2016 | 17:12
1
22
לא יודע למה אצלכם זה ככה..
לצפיה ב-' תחכה לתשובות של שלומית.'
תחכה לתשובות של שלומית.
15/01/2016 | 17:14
22
או של דינה הם המבינות בזה, הבן של דינה התגייס אז היא כנראה מבינה בזה, בטח יותר ממני, אותי פשוט הוציאו..
לצפיה ב-'וועדת השמה- מעבר לתיכון'
וועדת השמה- מעבר לתיכון
10/01/2016 | 22:55
2
63
הבת שלי לומדת בחטיבת ביניים ובשנה הבאה היא תעבור לתיכון.
בהתחלה בי"ס לא רצה שהיא תמשיך בטענה שהיא לא מתאימה והלימודים בתיכון יילכו וייעשו קשים יותר עבורה, הערימו קשיים והתחילו להפחיד אותנו ולא הראו נכונות מצידם לעזור.
לפני זמן מה עשינו פגישה עם צוות בי"ס, לאחר שעמדנו על דעתנו ולא ויתרנו, בסוף הפגישה הם (הצוות) שינו את דעתם וביתי כן תמשיך לתיכון עם חבריה/חברותיה.
מס' שאלות שמעסיקות אותי ועליהן אני צריכה תשובות שיעזרו לי.
1. באבחון יראו שיש קשיים, האם על סמך האבחון הוועדה יכולה לסרב שביתי תמשיך בתיכון למרות שבי"ס נותן את הסכמתו?
2. פסיכולוג בי"ס הציע לנו שהוא יעשה את האבחון, מכיוון שהוא משויך למסגרת של ביתי אני נמנעת מלעשות  אצלו אבחון וןיש בי חשש מהאבחון, האם יש לי ממה לחשוש?
3. האם הוא משוחד לבי"ס, לא יהיה אמיתי וישר?

לצפיה ב-'ועדת השמה זה לחינוך מיוחד.'
ועדת השמה זה לחינוך מיוחד.
11/01/2016 | 11:26
1
35
האם היא לומדת בכיתת תקשורת?
לצפיה ב-'וועדת השמה מעבר לתיכון'
וועדת השמה מעבר לתיכון
11/01/2016 | 13:41
30
כן
לצפיה ב-'זוגיות והורות אצל בני זוג מאובחנים באספרגר'
זוגיות והורות אצל בני זוג מאובחנים באספרגר
10/01/2016 | 22:17
29
162
אני מכירה זוג מאובחנים - שניהם אספרגר
והם יוצאים כבר תקופה ארוכה ומדברים על  חתונה בעתיד

האם יש מישהו שיכול להדריך אותם?  נשמח לשמות

ומה באשר להבאת ילדים לעולם - האם זה גנטי? והיכן יוכלו לקבל הדרכה?
לצפיה ב-'לדעתי הם יכולים להביא ילדים'
לדעתי הם יכולים להביא ילדים
11/01/2016 | 11:30
87
בדיוק כמו כל האנשים האחרים.
אני מכירה אנשים עם סרטן גנטי במשפחה וזה לא הפריע להם להביא ילדים לעולם.
ואוטיזם זה עדיין לא מחלה  ולא סופני  
לצפיה ב-'הם יכולים להביא ילדים.'
הם יכולים להביא ילדים.
11/01/2016 | 14:57
69
באופן כללי הגישה שלי של להביא ילדים היא מעט מסויגת, במיוחד שמדובר באוטיסטים, אני חושב שלהיות הורה ואוטיסט זו משימה לא פשוטה, אני לא יודע אם אני בתור אוטיסט מסוגל להיות הורה, אבל לטעמי הורות אוטיסטית אמתית יכולה להיות טובה בהרבה מהורות נורמטיבית. אבל צריך לחשוב על כך טוב טוב, ילדים זה לא משחק ( אפילו שיש הורים שמתנהגים ככה ולא מבינים ולא מוכנים להודות) בקשר למדריך יש כל מיני יעוצים ושוטיות כאלו אני לא מאמין בזה, הורות זה עניין שלומדים מניסיון ,עם השנים, ובא לך באופן טבעי. זה דעתי. וכן אוטיזם זזה גנטי יש סיכוי לא רע שהילד היה אוטיסט לפי ידעתי.
לצפיה ב-'גם אני מכירה'
גם אני מכירה
11/01/2016 | 19:14
13
77
בעלי א"ס, וגם אבא שלי ז"ל היה א"ס.

האם בני הזוג שאת מכירה מרגישים/חושבים שהם זקוקים להדרכה?
אם הם רוצים להתייעץ, הם מוזמנים לפורום
יש כאן גם אנשים עם נסיון אישי
שודאי יהיו מוכנים להקשיב ולהשיב במסרים
(למשל אני, לא רק אני).
זוגיות והורות הן משימות מורכבות ומאתגרות לכל אדם
לפי הסטטיסטיקות ובכלל העולם מסביב
לא נראה לי שלנ"טים יש בזה הצלחה מסחררת
גם לא"סים זה לא פשוט, לא בהכרח יעשו "עבודה" פחות טובה מנ"טים.

גנטיקה- כמו תכונות אחרות, גם מאפיינים א"סיים עשויים להיות מושפעים מהגנטיקה.
זה כמובן לא מאה אחוז.
למשל- לאבא שלי (ואמא שלי הנ"טית לחלוטין)3 בנות: שתי נ"טיות ואחת אשת אמצע.
לבעלי (ואישתו הא"אית) 4 בנים: שני א"סים, אחד נ"ט למהדרין ואחד ילד אמצע.
לצפיה ב-'גם ככה אנחנו.'
גם ככה אנחנו.
11/01/2016 | 19:46
46
אמא שלי אוטיסטית אבא שלי קשב וריכוז סבא של אוטיסט סבתא שלי נ"ט הכי מהדרין שיש. ואיך אנחנו יצאנו? אחי נ"ט ואני אוטיסט למהדרין זה יכול להצליח ,אבל אני שמח שהם זוג אוטיסטים זה מאוד משמח אותי, אני רוצה שהיו כמה שיותר זוגות אוטיסטים, אני חושב שזה עדיף בהרבה, להיות עם אנשים שהם כמוך, לא כל כך מאמין בזוגיות מעורבת....
לצפיה ב-'איך מסתדרים האוטיסטים עם הילד הנ"ט?'
איך מסתדרים האוטיסטים עם הילד הנ"ט?
11/01/2016 | 19:50
48
כי אם הילד הוא ילד אמצע זה יותר פשוט, למשל אני ואחי שהינו ילדים הוא קיבל אותי מאוד, והיה כיף, אבל עם הזמן הוא נהיה יותר ויותר נורמטיבי, ואז עזב אותי, אז אני יכול לומר שילדים שהם שונים אחד מהשני ( תמיד הינו שונים זה מזה)  אולי קל להם יותר להכיל ולקבל כי הם גם ילדים ואין כל כך לחץ .אבל בגיל התבגרות, של כל העניין החברתי, מעמד, רצון שיכבדו אותך קיים במלוא הדרה אז האח הנ"ט שלי התרחק לגמרי ותבייש וגם אמר, מעניין איך זה אצלכם ואצל אחרים.
לצפיה ב-'הם ישמחו להדרכה ועוד כמה שאלות'
הם ישמחו להדרכה ועוד כמה שאלות
11/01/2016 | 20:12
10
53
אשמח לדעת מהם הר"ת שכתבת (יודעת בערך) ולמה הכוונה ילד אמצע

ואני יודעת שהם רוצים הדרכה והם גם זקוקים לה...
אבל מעדיפים ללכת לאיש מקצוע מאשר להתייעץ בפורום.

הבחורה מוגדרת כאספרגר מגיל צעיר ושלמה עם האבחנה
הבחור אובחן יחסית לאחרונה (גם אספרגר - עוד לפני ה DSM 5ׂ ׂ)  (אחרי שתמיד היה בכיתות מקדמות שלא התאימו לו) והוא לא שלם בכלל עם האבחנה שלו
לצפיה ב-'איש אמצע = שיש לו גם מאפיינים נורמייביים וגם אוטיסטים.'
איש אמצע = שיש לו גם מאפיינים נורמייביים וגם אוטיסטים.
11/01/2016 | 20:22
1
48
בגלל זה זה נקרא איש אמצע, אני חושב שחבל שהם לא יבאו לפה, אני לא חושב שאנשי מקצוע יעזרו להם להפך, אני באופן כללי נגד דברים שכאלו אבל זו החלטה שלהם, בקשר לבחור אני יכול להבין למה הוא לא שלם, גם אני אובחנתי בגיל מבוגר אבל לאט לאט מתרגלים, עולם הזה הוא מרתק ומדהים, זה יקח זמן אבל הוא יבין.
לצפיה ב-'וכמובן זה יכול להיות רק תוספת.'
וכמובן זה יכול להיות רק תוספת.
11/01/2016 | 20:26
25
שגם יתייעצו פה וגם שם..
לצפיה ב-'א"ס- איש/אשת הספקטרום (האוטיסטי)'
א"ס- איש/אשת הספקטרום (האוטיסטי)
12/01/2016 | 08:39
5
54
נ"ט- נוירוטיפיקלי, שהמבנה הנוירולוגי שלו טיפיקלי, דומה לרוב האוכלוסיה, "רגיל".

א"א- איש/אשת אמצע. מי שאינו א"ס, אבל גם אינו נ"ט. הוא באמצע.

אם הם רוצים הדרכה, נראה לי חשוב לעזור להם למצוא הדרכה מתאימה.
מתאימה- כזו שלא תראה בהם לקויים, כזו שתבין אותם ואת עולמם.
שתבין מאין נובעות התגובות, ההתנהגויות וכל השאר.
לכן המלצתי על א"סים עם נסיון בזוגיות והורות או בני זוג של א"סים.
לא שלחלוטין אין אנשי מקצוע כאלה,
אבל הם מועטים מאד, הרבה פעמים נראה כאילו איש מקצוע מבין ומכבד
ולפתע מתגלה שאין הדבר כך...

הייתי ממליצה להם בשלב ראשון, לקרוא בפורומים של א"סים.
יש לא מעט עיסוק בסוגיות של זוגיות.
זה יכול לעזור, לחדד ולהבהיר דברים.
אם תרצי, אעלה כאן קישורים לפורומים כאלה.
לצפיה ב-'כן תעלי מעניין.'
כן תעלי מעניין.
12/01/2016 | 10:57
4
28
אני אתחיל לכתוב שם.
לצפיה ב-'נדמה לי שאתה כבר מכיר אותם יש אחד ישראלי'
נדמה לי שאתה כבר מכיר אותם יש אחד ישראלי
12/01/2016 | 12:15
3
46
של אס"י

יש פורומים בינ"ל, למשל-

וגם
(זה הפורום שלהם בנושאי זוגיות, יש להם גם בנושאים אחרים)

ויש גם בלוגים של א"סים, שגם בהם יש התייחסות לסוגיות בזוגיות
בחלקם אפשר להגיב ולקבל התייחסות לתגובה.
למשל זה

גם מי שלא רוצה לכתוב, יכול להתרם מהקריאה,
מנסיונם ותובנותיהם של א"סים רבים אחרים.
לצפיה ב-'יש גם את aspiescentral'
יש גם את aspiescentral
12/01/2016 | 19:59
1
20
לצפיה ב-' לא הכרתי, למעוניינים- הנה הקישור'
לא הכרתי, למעוניינים- הנה הקישור
13/01/2016 | 08:54
23
לפורום שלהם בענייני זוגיות (גם להם יש פורומים במגוון נושאים)
לצפיה ב-' כן אני מכיר.'
כן אני מכיר.
12/01/2016 | 20:02
23
אני לא מצליח לכתוב באסי לא יודע לא מאשרים אותי, ואין שם פיעלו,ת פואמוים בחול אני לא כותב רק קורא, כי אני לא יודע אנגלי,ת אז מה שנשאר זה לפתוח חשבון פייס ולהיות פה....
לצפיה ב-'כל זה לא מונע להביא ילדים '
כל זה לא מונע להביא ילדים
12/01/2016 | 21:14
1
35
יש לי הרגשה שכל מה שאנשי מקצוע השיגו זה לגרום להם לחוסר ביטחון
לצפיה ב-' כאילו הפסיכים האלה הם מומחים לאהבה, פשוט בדיחה'
כאילו הפסיכים האלה הם מומחים לאהבה, פשוט בדיחה
13/01/2016 | 11:22
12
לצפיה ב-'במכון רם של רונית ארגמן - מומלץ בחום. '
במכון רם של רונית ארגמן - מומלץ בחום.
12/01/2016 | 10:39
2
44
לצפיה ב-'ממכון רם עדיף להימנע, וגם ממכונים בכלל'
ממכון רם עדיף להימנע, וגם ממכונים בכלל
12/01/2016 | 11:47
1
50
הבעייה עם כל המומחים לעיצוב חיי המין של אוטיסטים שפשוט כמו בכל המקרים האחרים לא רק  שאין להם מושג אז אין להם בכלל מושג שאין להם מושג.

מיניות זה דבר מאוד בסיסי, אולי הכי, אוטיסטים שונים מאוד מהממוצע גם כי המיניות שלהם שונה, או יותר נכון הדרך שבה אהבה מחוברת אצלם לתשוקה מאוד שונה מהתבניות הנורמטיביות,

ההתנגשות בין השוני הזה לבין התבניות הנהוגות בחברה הנורמטיבית מובילה למצבים שיכולים להיות מאוד קשים לכל הצדדם
הבעייה שמה שרונית ארגמן זה בדיוק את הטעות שכל היועצים והמומחים האחרים עושים, וזה לאלף אוטיסטים לתבניות המקובלות, אלא שגישה כזאת לא באמת נותנת תשובות אלא רק משנה התנהגות חיצונית בזמן שבפנים המצוקות מצטברות.

באיזה שהוא שלב מישהו יהיה חייב להתחיל לפחות לנסות להבין למה פתרונות נורמטיבים לא עובדים בשביל אנשים שבלווא הכי נולדו לא נורמטיבים ולכן צריכים פתרונות שיותר מתאימים לדרך שבה הם מחווטים

תפישה המרחב, גבולות הזהות, האינטראקציה... אצל אוטיסטים היא שונה, 
צריך להבין למה היא שונה ומה המשמעות של השוני הזה,
את זה לא מנסים לעשות בכלל,
מה שמנסים זה לכפות עליהם תפישת מרחב וגבולות שתואמת לאדם הנורמטיבי הממוצע.
זה לא עזרה
זה גרימת נזק

אני אוטיסט שגם התנסה בזוגיות וגם בהורות ואם יש משהו שמאפשר לי איכשהו לשרוד ואפילו להנות מהדברים הכל כך מדהימים האלה לפעמים זה רק דבר אחד,
שמעולם מעולם מעולם לא התפתיתי לנסות לקיים מערכת יחסים נורמטיבית,
או להתנהג כמו שצריך
אני יודע להתנהג לא כמו שצריך
זה הכשרון שלי

לצפיה ב-'אני יודע להתנהג לא כמו שצריך זה הכשרון שלי'
אני יודע להתנהג לא כמו שצריך זה הכשרון שלי
12/01/2016 | 20:04
24
זה גם הכישרון היחד שלי לכן חטפתי המון סכנים כל הזמן, אני גם כמוך מאמין בזוגיות שונה לא שגרתית לא נורמטיבית. הבעיה מתחילה שאוטיסט הממוצע נתפס לתפישות כאלו ולא משחרר. אמנם יש המון סבל וכפייה אבל כדי לנסות, זה דעתי....
לצפיה ב-'סתם תגובה'
סתם תגובה
13/01/2016 | 10:46
7
42
לעולם לא אבין למה להכנס לזה מראש...

למה שיכניסו עצמם לצרות ?

האם אנשים פשוט מעוניינים בקשיים?
לצפיה ב-'יש אנשים שחושבים שאהבה זה המוצא היחיד'
יש אנשים שחושבים שאהבה זה המוצא היחיד
13/01/2016 | 11:21
6
37
לא בטוח שהם טועים,
ולמרות שברור שאנשים לא יודעים ולא מסוגלים לאהוב זה די טיפשי לנסות למנוע מהם את האפשרות לנסות מלכתחילה.

גם אי אפשר למנוע מאנשים לחפש אהבה,
גם כשאין להם סיכוי,
ולדעתי,
דווקא לאוטיסטים יש סיכוי טוב מהממוצע לגעת באהבה,
אבל כמובן שזה לא נכון למי שמכחישים שהם אוטיסטים או תופשים אוטיזם כדבר רע

לצפיה ב-'...'
...
13/01/2016 | 12:34
5
37
אני מתסייגת מהבאת ילדים לעולם כזה.

וזה נראה לי עוד הרבה יותר קשה - כשמדובר בהורים אוטיסטים עם ילדים אוטיסטים (אומנם זה תלוי בסוג/סגנון האוטיזם)

כנראה שמי שחלא חווה חיים נוראיים כמו שלי - הוא בעל אנרגיה לקשיים מסוג זה.

אז הוא לא יבין אותי ואני לא אבין אותו. אחלה.

לצפיה ב-'זה שאדם סבל מהוריו ומשפחתו לא אומר שאינו מסוגל להורות'
זה שאדם סבל מהוריו ומשפחתו לא אומר שאינו מסוגל להורות
13/01/2016 | 13:38
2
24
הרבה פעמים בדיוק ההפך הוא הנכון
שדווקא אדם עם רגישות המתאימה לקיום כהורה יסבול הרבה יותר מהממוצע ממצב של הורות נורמטיבית, סמכותית, וקשוחה.

ולכן חישובי אנרגיה שמתאימים לפיזיקה לא תמיד מתאימים בדיוק למציאות האנושית

אני מאוד סבלתי ממשפחתי
זה לא הפך או הופך אותי להורה גרוע יותר או לכזה שלא מסוגל בכלל לאהוב ילדים
להפך
סבלתי כי משפחתי התנהלה לפי קווים נורמטיבים שלכן זעזעו וקרעו אותי פיזית ונפשית כי הם הכי לא תאמו למהותי וזהותי ואישיותי
ויש לא מעט סיפורים כאלה
שצפים גם כאן
אז כדאי קצת לנסות להרגיע עם הסקת מסקנות פשטניות מדי
המצב האנושי אף פעם לא היה פשוט

דווקא מי שחווה את המשפחה כגהנום יכול ליצור משפחה טובה יותר

לצפיה ב-'למשל'
למשל
13/01/2016 | 13:52
26
כמובן שאין שום התייחסות רצינית לסיבות מאחורי הרתיעה המוכרת של אוטיסטים מסמכות וסמכותנות,
רתיעה שגם מסבירה את חוסר ההשתלבות בקוד החברתי שהוא עדיין מאוד מאוד נורא היררכי,
וגם משתלבת עם מה שאני חווה ומתאר כנטיה וצורך מאוד חזק בהדדיות,
ומה לעשות שלפחות בינתיים רוב המשפחות עדיין מתנהלות מאוד היררכית וסמכותית,
גם אלה שמשחקות אותה כאילו שלא,
ואני זוכר בבירור עד כמה קראתי כילד את הזיוף והצביעות והדרך המחורבנת שבה המבנה הסמכותי היררכי פועל לרעתי והופך את חיי לסיוט שמקשה עלי מאוד לקבל תמיכה אמיתית בהתפתחות אמיתית לעצמאות.

והיום, כהורה, אני בטח לא ההורה הכי טוב בעולם, אבל רשת ההתניות הכל כך מובנת מאליה לאנשים היררכים, ורוב האנשים הנורמטיבים הם היררכים בטירוף, לא מוקרנת ממני, היא לא באוויר, היא לא מתנה את המרחב שבו ילדתי שכמובן אולי עדיין נמצאת בשלב ההזדהותי איתי, חיה ומתפתחת.

כמובן שגם על זה אני חוטף, וכולם מסבירים לי כמה ילד צריך סמכות,
שטויות, זה נכון לילד נורמטיבי, (ואני לא הולך להתנצל כאן על ההכללה) אבל כל מי שראה ושמע והרגיש וחווה אוטיסט או אוטיזם יודע כמה מה שחיוני לנורמטיבי הוא בדיוק מה שדופק לאוטיסט את הצורה,
בין אם במשפחה ובין אם בחברה
ויש זהות מאוד גדולה בין המשפחה לחברה

לצפיה ב-'היא צודקת נראה לי..'
היא צודקת נראה לי..
15/01/2016 | 00:31
16
גם אני מאוד חושש מלהיות בקשר עם אישה או בכלל עם בני אדם, אני נורא פוחד לפוגע בהם, ויד בי די טבע הרסני ודפוק, ואני מפחד להרוס את מי שאני יאהב, ואני מסכים איתך אף אחד לא ודע מזו אהבה, איש לא התקרב עליה ולו מעט, היה לי וויכוח על זה עם בחור אח,ג אמרתי לו שהוא לא אוהב את חברה שלו ,אז הוא כעס עלי ומחק לי את הודעה, דיקטטורה או לא? כן. כי הוא לא מסוגל לקבל את האמת בפינים...
לצפיה ב-'ילדים זה תמיד קשה.'
ילדים זה תמיד קשה.
14/01/2016 | 14:09
1
24
לכן מי שלא רוצה להביא אותם כי זה קשה זכותו המלאה. וזה לא חשוב אם המחליט הוא א"ס , נ"ט או איש אמצע.

לצפיה ב-' תגידי את זה להורים שלי.'
תגידי את זה להורים שלי.
15/01/2016 | 00:39
13
אני מת על דודה שלי היא אמרה לי כך " יש הורים שלא מגיע להם ילדים" ויותר חריף " לפעמים עדיף שילד ימוות ולא יסבול טת נחת זרוע הוריו " ( שהיא מתכוונת לאחותי) חח היא אמרה לי את זה, זה נורא אבל אני מסכים איתה וכתבתי גם על זה..
לצפיה ב-'החשש העיקרי שהילדים יהיו בתפקוד נמוך יותר'
החשש העיקרי שהילדים יהיו בתפקוד נמוך יותר
13/01/2016 | 21:07
1
35
ואז גם הטיפול ייעשה הרבה יותר קשה

מכירה כבר כמה זוגות שמישהו מההורים מאובחן או שניהם
ואז הילדים בתפוד בינוני ואף נמוך
לצפיה ב-' ילדים בתפקוד הנמוך הם נפלאים.'
ילדים בתפקוד הנמוך הם נפלאים.
15/01/2016 | 00:32
19
אני הכרתי כמה כאלו מרשמים בטירוף, תמיד יש סיכוי שהם יולדו אוטיסט בתפקוד נמוך, אבל אם הילד אוטיסט זה כבר טוב - אפילו שסיוט לגמרי להיות אוטיסט...
לצפיה ב-'מכירים את כפר שמוען הוסטל?'
מכירים את כפר שמוען הוסטל?
10/01/2016 | 17:08
3
68
אבא שלי ביקש ממני שאני אשאל אותכם,אז אני שואל מי שהוא שמע איך הוסטל הזה טוב? הבנתי שהוא בגישה שלכל אדם לא משנה באיזה תפקוד יש גם טוב והוא יכול להצליח בתחומים בו יש לו כישרון גישה כזו יפה, מה דעתכם? אני אשמח שתסבירו לי או תנו לי מידע, תודה מראש.
לצפיה ב-''
11/01/2016 | 11:37
19
לצפיה ב-'אחרי שראיתי את ההודעה שלך'
אחרי שראיתי את ההודעה שלך
11/01/2016 | 14:37
1
68
רשמתי בגוגל "כפר שמעון". התוצאות שמתקבלות זה האתר שלהם ופייסבוק, פחות או יותר. 

מה שיכולה להציע: שתבקר שם (אם אתה לא יכול לבד, עם מישהו שיעזור לך). לפני כן ערוך רשימה של מה הדברים שאתה רוצה לברר בקשר אליהם. בקשר לאיך זה יהיה *בשבילך* לחיות שם. על הדברים החשובים *לך* ותפרק את זה לכל הגורמים החשובים לך שאתה מעלה על הדעת. אם אינך מסוגל לשאול את השאלות בקול: הבא אתך לפטופ/טאבלט/מחברת+עט או עפרון, ושאל וענה בכתיבה. הקשב לתשובות, הסתכל בחדרים, במבנה, בחצר, באנשים וכו', ואם יצוצו לך שאלות, המשך לשאול באותה דרך.

מה קרה לרעיון של שכירת דירה עבורך?

לצפיה ב-' אבא שלי לא רוצה.'
אבא שלי לא רוצה.
11/01/2016 | 14:41
42
הוא אומר שאני כמו ילד קטן וזה לא מתאים ואני לא יכול להסתדר לבד, אני אולי יצור איתם קשר אם יש להם איימל ושאל שאלות.  אני עדיין הייתי רוצה לדעת מה הורים/אוטיסטים שהיו שם חושבים. מעניין אותי וטוב לקורא חוות דעת של אנשים אחרים . וכן אני אדבר איתם בעזרת מחשב. אני מתקשה לתקשר בעל פה. זה נראה לי הדרך הנכונה, תודה רבה על תגובתך ,ועל הניסיון לעזור.
לצפיה ב-'היפרלקסיה והתפתחות תקינה?'
היפרלקסיה והתפתחות תקינה?
10/01/2016 | 14:53
24
143
שלום,

בני בן שנה וחצי, מתפתח בהתאם לגילו מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית וחברתית - הוא בעל אוצר מילים יפה, תקשורתי, חברותי וכו'.
אני מבקרת לראשונה בפורום הזה מפני שהבן שלי יודע לספור 1-10 בעברית ובאנגלית, ומכיר את כל אותיות האלף בית באנגלית. הוא עוצר ליד לוחות זיהוי של מכוניות בשמחה וצועק את הספרות, וכן שלטים וכו' באנגלית.
הבנתי שייתכן ומדובר בהיפרלקסיה, ואני מנסה להבין אם דרושה בדיקה של רופא בעניין. כאמור, מלבד הנושא הזה ההתפחות שלו תקינה לחלוטין.

תודה מראש!
לצפיה ב-'יש לך ילד חכם.'
יש לך ילד חכם.
10/01/2016 | 14:57
2
94
בן שנה וחצי וככה שולט כל הכבוד אני לא ידעתי בכלל קורא וכתוב עד כיתה ד אבל ידעתי לוח הכפל בגיל 3 כבר יותר מהורי ואחר כך חבל על הזמן, מעניין לראות ילדים כאלו, מרשים. טוב לשמוע שהילד מתפתח תקין ( לטעמי לא צריך לסיים לב לזה יותר מידי כל אחד מתפתח בקצב שלו). בקשר לשאלתך. אין לי מושג, רק רציתי לומר שהילד נשמע מאוד חכם וזהו, תחכי לשלומית.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/01/2016 | 15:04
1
19
לצפיה ב-'בכיף.'
בכיף.
10/01/2016 | 15:08
30
רגע לא הבנתי הוא מאובחן באוטיזם? כי אני לא ידעתי שאפשר לאבחן בגיל הזה, כי הפורום מתעסק בעיקר באוטיזם. ולא הבנתי אם הוא אוטיסט או לא, לא יודע הדבר הזה שאמרת..
לצפיה ב-'חחח... כל פעם שילדתי פולטת הברקה אנחנו צועקים, לאבחון ומייד.'
חחח... כל פעם שילדתי פולטת הברקה אנחנו צועקים, לאבחון ומייד.
10/01/2016 | 16:10
13
39
לצפיה ב-'כנראה מחונן ולא אוטיסט!'
כנראה מחונן ולא אוטיסט!
10/01/2016 | 16:24
7
68

לצפיה ב-'יכולת קריאה מוקדמת זה מאפיין אוטיסטי לחלוטין'
יכולת קריאה מוקדמת זה מאפיין אוטיסטי לחלוטין
10/01/2016 | 16:29
3
71
הרבה אוטיסטים לומדים לבד לקרוא ובגיל מאוד מוקדם
גם אני 
ושמעתי את זה מהרבה אחרים
ובגלל זה המציאו לזה שם של מחלה ומנסים להבהיל הורים להרוס את הילד לפני שיהיה מאוחר מדי

לצפיה ב-' אני לא, אבל ידעתי לדבר בגיל מאוד מוקדם'
אני לא, אבל ידעתי לדבר בגיל מאוד מוקדם
10/01/2016 | 16:41
2
38
בגיל 8 חודשים וציירתי בגיל 3 כבר ציורים מאוד יפים, וגם מתמטיקה בגיל 3 ידעתי לוח כפל ,אתה חושב שיש יותר קשר לקריאה או לחשבון/ציור? או שזה מששתנה?
לצפיה ב-'לדעתי זה אותו דבר'
לדעתי זה אותו דבר
10/01/2016 | 16:47
1
36
כי הנתון המשמעותי זה אהבה וגישה שעדיין לא שגורה להיבט הסימבולי, המופשט, בגיל שעדיין נחשב כמאוד מוקדם,
מה שמתקשר עם הדיון האחר כאן על ההתעקשות הדפוקה של התאמה בין גיל לכישורים שדופקת במיוחד את האוטיסטים,
כי בלווא הכי מי שהמימד המופשט נגיש לו בגיל מאוד צעיר יתחבר אליו ויחבר אותו בצורה שונה ממי שהדברים נגישים לו בגיל מאוחר יותר.

אולי אפילו תמימה וחולמנית יותר.

לא מזמן הייתי במפגש עם בני הכיתה ומישהו אמר שם שאני הייתי היחיד שקרא ספרים כשהיינו קטנים
לצפיה ב-'מעניין זה כאילו אתה ניגש לך דברים שהם מעבר לנראה.'
מעניין זה כאילו אתה ניגש לך דברים שהם מעבר לנראה.
10/01/2016 | 16:55
20
כלומר אתה רואה מעבר למה שמצבים מולך זה לימדה מאוד אמיתית אתה מבין דברים לבד ללא שום עזרה או סיוע אתה מעין נוגע בתבונות שאדם אחר צריך לעמול כל חייו כדי להבין, כמו למשל אני וחשבון שידעתי לעשות חישובים מאוד מאוד מורכבבים ומשובכים שאפילו אנשים שהם בתחום לא יודעים, דוגמה : אני לא למדתי מתמטיקה בכלל הייתי ב4 יחידות א אחר כך הייתי בשיעור והתחילו להביא תרגלים ואני בכלל לא מכיר אותם ( כי לא למדתי הרבה זמן) ואני פתרתי אותם בעל פה ומהר אז המורה אמרה שאני ,מבריק, ואז שלחה אותי ל5 יחידיות וא שוב אותו דבר ואחר כך גם לרמה של תואר ראשון ,חדוא והצלחתי בקלות כל כך ובמהירות ממש כמוה אותו דבר לשון לא למדתי שנה שלמה ובאתי והבנתי הכל וקיבלתי 100 זה ממש נחמד, ..
לצפיה ב-' אוטיסט - ומחונן זה בא ביחד.'
אוטיסט - ומחונן זה בא ביחד.
10/01/2016 | 16:44
2
50
אוטיסטים הם מחוננים ( רובם גם אם לא רואים את זה), ואם הוא לא אוטיסט מה יש לו. למה פינית עלינו? זה פורום אוטיזם.....
לצפיה ב-'היפרלקסיה מנבאת אוטיזם'
היפרלקסיה מנבאת אוטיזם
10/01/2016 | 16:48
1
39
לצפיה ב-' אני לא יודע מזה אפילו.'
אני לא יודע מזה אפילו.
10/01/2016 | 17:01
27
תוכל להסביר לי למה?
לצפיה ב-' היא אוטיסטית בטוח אין ספק בכלל.'
היא אוטיסטית בטוח אין ספק בכלל.
10/01/2016 | 16:43
4
62
עם אבא כמוך אין מצב שהיא תצא לא אוטיסטית, אוטיסט כמוך? אין מצב ארנה, הילדה שלך מדהימה ארנה מהמהמת אמרתי גם לדודה ככה, נגנבתי עליה איזו יפה!, בטח תהיה מבריקה בטוח היא מבריקה... כל אוטיסטים חכמים בטירוף פחות או יותר כמו שאמרת.
לצפיה ב-'כבר היום היא אומרת דברים שהבנתי רק בגיל חמישים'
כבר היום היא אומרת דברים שהבנתי רק בגיל חמישים
10/01/2016 | 16:51
3
57
היא גם הכי תינוקת אלא שאותי זה בכלל לא מבלבל אלא דווקא להפך,
זה בדיוק מה שאני יכול להבין.

אמא שלה גם הרבה יותר חכמה ממני
או לפחות חכמה בצורה אחרת
שגם זה טוב

לצפיה ב-' ואו זה מדהים ילדה גאונה.'
ואו זה מדהים ילדה גאונה.
10/01/2016 | 16:56
21
אני לא חושב שהייתי בגיל שלה הבנתי מה שהוא על החיים, אבל שהייתי ילד קטן הבנתי כבר את המוות אמרתי לך אמרתי שהייתי בן 5 שאני ילך לגהנום כי אני שונה אמא שלי הייתה המומה איך ילד בן 5מבין ככה, אותו דבר ציור וכולי, אבל לא ברמות של להבין מה שאתה ( שאתה מבריק אין ספק) בגיל 50 זה מופלא..
לצפיה ב-' אגב מה היא אומרת? מה היא אוהבת לעשות?'
אגב מה היא אומרת? מה היא אוהבת לעשות?
10/01/2016 | 17:00
15
היא יודעת לקורא כמוך? היא אוהבת ציור? כי אני ממש אהבתי ציור ברמות, אמרתי לך הייתי נורא מוכשר בזה מסתבר אפילו רצו שאני אלמד בצלאלל שהייתי ילד כמו הילד שהראיתי לך פעם, אתה חושב שזו טעות שלא הלכתי. מה דעתך? או שזה טוב?
לצפיה ב-' תגידי לפי מה שספרת האמא שלה פילסופית נכון?'
תגידי לפי מה שספרת האמא שלה פילסופית נכון?
10/01/2016 | 17:11
24
זה מעניין אולי היא לקחה את הגנים ממנה גם אתה פילסוף תמיד אמרתי את זה, אני סתם חופר חחחחחח.
לצפיה ב-'הילד נראה מושלם '
הילד נראה מושלם
11/01/2016 | 11:36
2
45
למה לחפש בעיות ?
ייתכן שהוא 'סתם'  גאון
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
11/01/2016 | 14:54
18
בהחלט נשמע  ילד מבריק לגמרי....
לצפיה ב-' כל הילדים מושלמים - רק יש מסך שמפריד בינך לבין השלמות...'
כל הילדים מושלמים - רק יש מסך שמפריד בינך לבין השלמות...
11/01/2016 | 19:52
9
לצפיה ב-'תקשורת עם בני גילו'
תקשורת עם בני גילו
12/01/2016 | 03:25
3
47
משמח לקרוא שהבן שלך מתפתח כראוי. האם הוא משחק ומתקשר גם עם בני גילו?
אני יכולה רק לספר על הבן שלי (עוד מעט חוגג 5) שההתפתחות שלו הייתה תקינה לחלוטין. הוא התחיל לדבר בגיל צעיר ולפני גיל שלוש וחצי כבר ידע לקרוא בעברית ובאנגלית. סיפריה זה הבילוי המועדף עליו תמיד והוא לא מפסיק לקרוא כל מילה שיש בסביבתו עד היום.
בנוסף, תמיד הוא בחר לתקשר עם מבוגרים ולא עם בני גילו. בדיעבד אנחנו מבינים היום, אחרי שאובחן על הספקטרום האוטיסטי, שזה מאוד אופייני.  
אני לא מאבחנת או משהו כזה אבל, אני חושבת שאם יש לך ספק, שווה לבדוק. 
מה שלא יהיה הוא נשמע ילד מרשים ומקסים!
לצפיה ב-'בהחלט מרשים מאוד.'
בהחלט מרשים מאוד.
12/01/2016 | 10:58
11
לצפיה ב-'תודה! אכן מתקשר'
תודה! אכן מתקשר
12/01/2016 | 16:00
1
32
בעיקר עם בני גילו ואוהב מאוד ילדים גדולים יותר - אולי שנה או שנתיים, לא מעבר.
משחק יפה עם בני גילו ומברבר איתם בגן כל היום.
האמת היא שאני לא מודאגת מכיוון שהבנתי שהיפרלקסיה דורשת שיתקיימו גם עיכובים התפתחותיים שונים, ואת זה אין לו.

תודה!
לצפיה ב-' אין מה לפחד גם אם הוא שונה זה ברכה.'
אין מה לפחד גם אם הוא שונה זה ברכה.
12/01/2016 | 20:56
11
לצפיה ב-'וועדת השמה'
וועדת השמה
10/01/2016 | 02:49
5
76
אנחנו לפני וועדת השמה במעבר מחטיבה לתיכוןוברצוני לברר מס' דברים .
נאמר לי מפי פסיכולוג בי"ס שאני חייבת לחדש את האבחון של ביתי מכיוון שעברו 3 שנים מאז האבחון הקודם
1. האם אנחנו מחויבים להגיע לוועדה אבחון?
2. במידה ולא יהיה בידינו אבחון מה עלול לקרות?
צריכה עזרתכם דחוף
תודה לעונים
לצפיה ב-'הכל פה טכניקה.'
הכל פה טכניקה.
10/01/2016 | 03:28
40
הכל בעולם הזה טכני, עוד שאלה יבשה ועוד שאלה יבשה, אין דיונים, תחכי לשלומית תענה לך. אני לא בקטע הזה.
לצפיה ב-'חידוש איבחון'
חידוש איבחון
10/01/2016 | 08:15
3
67
נכון שפורמלית איבחון תקף 3 שנים.
חידושו אינו מחייב חזרה על איבחון מלא.
אצלנו הספיק מכתב מרופאת הילדים בקופ"ח.
ראי גם קישור (מתוך נמצא בקישורי הפורום)
לצפיה ב-'חידוש אבחון'
חידוש אבחון
10/01/2016 | 09:12
2
41
אני לא מצליחה לפתוח את הקישור
לצפיה ב-'משפט המפתח שם הוא'
משפט המפתח שם הוא
10/01/2016 | 10:30
1
56
" קופות החולים הן החייבות במכלול הטיפול ההתפתחותי בילדים בספקטרום
האוטיסטי משלב האבחון ואילך - ללא תלות בגיל.
כמו כן קובע ד"ר חזי לוי כי אבחונים חוזרים/הערכות תקופתיות אינם חייבים גם באבחון פסיכולוגי. "

נסי לפתוח מדפדפן אחר או פשוט שוב,
לפעמים זה עובד (לא יודעת למה).

שורה תחתונה- אין צורך באיבחון חוזר מלא,
צריך מכתב מרופא שאומר שהנ"ל על הספקטרום.
לצפיה ב-'חידוש אבחון'
חידוש אבחון
10/01/2016 | 22:40
38
בשביל מה דורשים אבחון לוועדה?
האם יכולים מלעשות לנו בעיה בוועדה אם נגיע ללא האבחון?

לצפיה ב-'"לא משנה הגיל, רק היכולות"'
"לא משנה הגיל, רק היכולות"
08/01/2016 | 06:54
53
272
http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.2817743

אבל אוטיסטים נמדדים כל...
המשך>>
http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.2817743

אבל אוטיסטים נמדדים כל הזמן לפי סולם ההתאמה שלהם לקבוצת הגיל שלהם ?
למה ?
כי כל אנשי המקצוע הם דבילים , ורעי לב.

לצפיה ב-'שלום לכולן\לכולם - עזרהה בבקשה'
שלום לכולן\לכולם - עזרהה בבקשה
08/01/2016 | 01:12
2
116
שלום רב,

לאחרונה יזמתי עצומה- נגד המתת כלבים וחתולים בישראל.

זקוק לעזרתכם כדי שהעצומה תצליח על מנת שנוכל בסופו של דבר

לממש אותה ולהציל חיים רבים והפסקת השיטה הנוראית ואף האפלה

הזו ,שלא ברור איך קיבלו החלטה איומה כזו.

הנה העצומה http://www.atzuma.co.il/againstkilling

מה שצריך ממכן\ממכם זה שתיכנסו תחתמו וגם תפיצו .
לצפיה ב-'אתה מזהם כל כתבה אפשרית עם זה'
אתה מזהם כל כתבה אפשרית עם זה
08/01/2016 | 14:05
1
44
מקווה שסוף סוף חסמו אותך.
לצפיה ב-' תנו לו הזדמנות הוא ילד גדול הוא אחראי למעשיו.'
תנו לו הזדמנות הוא ילד גדול הוא אחראי למעשיו.
08/01/2016 | 20:33
27
ואם הוא מזהם? לא נורא סיים פלסטר...
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
07/01/2016 | 16:04
6
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'רישום ASD בקופ"ח - מה ההשלכות?'
רישום ASD בקופ"ח - מה ההשלכות?
07/01/2016 | 12:23
7
98
מי מכם שמאובחן כ-ASD והדבר מופיע ב"תיק" שלו בקופ"ח, או שילדכם מאובחן והרישום מופיע בקופה - נתקלתם בהשלכות מעצבנות כתוצאה מכך במהלך השנים?
לדוגמא: אישור רפואי לפעילות בית ספרית או לחוג - האם ASD יופיע עליו אוטומטית וכתוצאה מכך עלולים לעשות לילד בעיות בסגנון "רק עם מלווה" או "צריך לבדוק את התאמתו" וכד'...
או מצב שבו נער או בוגר מגיעים לרופא מומחה בפעם הראשונה, הנ"ל פותח את התיק שלהם במחשב, ודבר ראשון קופץ לו ה-ASD וכתוצאה מכך הפציינט מקבל יחס שונה מפציינט אחר (ולא לטובה, נניח התנשאות או הטלת ספק בדבריו או דרישה לחזור עם "מבוגר אחראי").
אני עומדת במצב שבו יש לי איבחון פרטי מפסיכולוגית ואיבחון נוירולוגית מהתפתחות הילד על ASD (בתפקוד גבוה מאוד), ואמרו לי שהשלב הבא הוא רישום בקופה, וכיוון שהילדה כרגע בת 6 ומקבלת על סמך האיבחון הפסיכולוגי סייעת וטיפול רגשי בבה"ס, ומעבר לזה אני לא רוצה ולא צריכה כרגע כלום לא מהקופה ולא מהמדינה, אני מתלבטת האם ההכרה בקופ"ח בשלב הזה עלולה רק להקשות על חייה...
אשמח לשמוע מנסיונכם.

לצפיה ב-'אצלנו ההשלכות היחידות היו'
אצלנו ההשלכות היחידות היו
08/01/2016 | 11:39
2
93
קבלת טיפולי מרב"ע ופיזיותרפיה במחיר מסובסד
אה, כן, גם יחס סובלני יותר מצד רופא אא"ג.
לצפיה ב-'האם מדובר בילדים?'
האם מדובר בילדים?
10/01/2016 | 10:00
1
32
לצפיה ב-'אצלי? מגיל ילדוּת עד גיל 20'
אצלי? מגיל ילדוּת עד גיל 20
10/01/2016 | 10:36
27
לצפיה ב-'הרפורמה בבריאות הנפש שינתה את הכל'
הרפורמה בבריאות הנפש שינתה את הכל
09/01/2016 | 16:03
64
לטוב ולרע, כל המערכות היום מצוות לחלוק את כל המידע שיש להם.
קופ"ח מחוייבת לחלוק כיום את כל המידע שיש לה עם משרד התחבורה והבטחון ובטל"א,
על כל המשתמע מכך.

בכל אופן זה מה שאני הבנתי, לדעתי זה לא רע בכלל אבל מי שממש מפחד מזה שהילד שלו שונה ולכן בלווא הכי יצטרך תמיד מסלול שונה מהמקובל עלול לגלות שבכל מיני היבטים הדבר עלול להקשות על הילד את החיים.

לצפיה ב-'הפרטים של מטופלי הנפש בקופות החולים עלולים לשמש נגדם'
הפרטים של מטופלי הנפש בקופות החולים עלולים לשמש נגדם
09/01/2016 | 16:09
215

הרפורמה בבריאות הנפש מאלצת מטופלים לקבל עליהם אבחנות פסיכיאטריות מחמירות, שזמינות לגורמים שאינם קשורים בטיפול ועלולות לצוץ בראיון עבודה, בתביעת ביטוח או בסכסוך גירושים

"אתה נכנס למערכת הממוחשבת של הקופה ומקיש כל שם שתבחר", מספרת ל"הארץ" פסיכולוגית קלינית. "כיוון שאין לך את הכרטיס המגנטי שלו קופץ לך למסך חלון שבו כתוב 'הנך מנסה להיכנס לתיק מטופל שלא ביקר אצלך ו/או הגיע ללא כרטיס מגנטי. אם ברצונך להיכנס לתיק לצפות בכלל הנתונים אנא נמק/י את הסיבה'. אני כותבת שהוא שכח את הכרטיס או סתם מקשקשת משהו ואז התיק הרפואי שלו, על כל האבחנות הרפואיות והנפשיות, עולה באופן אוטומטי. המידע הזה זמין לכל מזכירה בקופה וגם לרופאים עצמאיים שלא יושבים בכלל בסניפי הקופות. זה אומר שמידע אישי על בעיות הנפש של מטופלים, שעד עכשיו היה רק ברשות המטפלים, מסתובב כמעט בחופשיות ובזמינות גבוהה".
העדות הזו חוזרת על עצמה בגרסאות שונות. גם במסמכים רפואיים יומיומיים פשוטים, כמו טופס 17 או הפניה לבדיקת דם, מופיעות אבחנות כמו "הפרעת אישיות" או "נטייה לאובדנות". המידע מועבר באין מפריע גם לגורמים שאינם רלוונטיים לטיפול עצמו, כמו בקרים מטעם קופות החולים שנחשפים אליו לצורכי התחשבנויות מול משרד הבריאות.
הרפורמה בבריאות הנפש, שבה הושקעו מיליארדי שקלים, אמורה להרחיב את הנגישות והזמינות של שירותי בריאות הנפש לציבור הרחב באמצעות קופות החולים. אנשי מקצוע רבים במערכת הבריאות ומחוצה לה סבורים שמדובר במהלך חיוני ובצעד חשוב בדרך לקעקוע הסטיגמה שממנה סובלים הנדרשים לשירותי בריאות הנפש. אלא שנדמה שגם במערכת הבריאות לא העריכו נכונה עד כמה רגיש נושא בריאות הנפש במדינה קטנה כמו ישראל.
לפני יישום הרפורמה הגיע נושא אבטחת המידע עד לבית המשפט. משרד הבריאות לא הגדיר עד כה נוהל מיוחד בתחום, כך שרמת האבטחה ומעגלי ההרשאות משתנים בין קופה אחת לאחרת. כשמוסיפים לכך חטטנות והעדר כיבוד הפרטיות, אפשר להבין את חששם של המטופלים בשירותי בריאות הנפש.
רפאל יונתן־לאוס. "ברובם המוחלט, המטופלים מגיעים לפסיכולוגים בשל בעיות אישיות, שאינן הפרעות פסיכיאטריות"אמיל סלמן
עוד כתבות בנושא
הרפורמה בבריאות הנפש: ההסכם שמעורר חרדה   05.03.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
כשגוף ונפש נפגשים בתור בקופת חולים: גלגולה של הרפורמה בבריאות הנפש   08.06.2015 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
אחד ממטופליה של הפסיכולוגית ר', מורה, עזב את עבודתו לפני סיום שנת הלימודים על רקע משבר אישי. "כשהוא פנה לרופאת המשפחה בקופה, שהיא גם אמו של אחד מתלמידיו, כדי לקבל הפנייה לטיפול נפשי, היא שאלה אותו בכעס איך הוא מעז לעזוב את הילדים רגע לפני סיום השנה", מספרת ר'. "כשהוא יצא נסער מהחדר גם המזכירה, שידעה מיהו, שאלה אותו איך הוא מקבל חופשת מחלה ארוכה כל כך". מקרים כאלה אינם מעידים בהכרח על הכלל; אחד מעקרונות הרפורמה גורס, כנראה בצדק, שלמטופלים רבים יהיה נוח לפנות לרופא המשפחה שאותו הם מכירים זמן רב גם בענייני מצוקות נפשיות. ובכל זאת, די במקרים הללו כדי לפגוע ובאמון הבסיסי בין המטופלים לקופות.
חששם של המטופלים רק מתעצם נוכח הדרישה לקבלת אבחנה פסיכיאטרית כתנאי לקבלת טיפול, שיוצרת שני מצבים בעייתיים. הראשון הוא דחייה של מטופלים שאינם עומדים בקריטריונים; האפשרות השנייה, שהולכת והופכת מקובלת, היא הצמדת אבחנה פסיכיאטרית שאינה תואמת במדויק את מצבו הנפשי של המטופל אך מאפשרת לו טיפול. "יש המון סוגים של סבל נפשי שלא נכנסים למדריך הפסיכיאטרי", אומר רפאל יונתן־לאוס, פסיכולוג, דוקטורנט לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ופעיל בארגון "בנפשנו". "לאנשים יש מצוקות מכל מיני סיבות. ברובם המוחלט, מטופלים מגיעים לפסיכולוגים בשל בעיות של דימוי עצמי ויחסים בין־אישיים, שהם בהגדרה לא הפרעה פסיכיאטרית".
למרות זאת, נדרשים המטופלים לעמוד באבחנה פסיכיאטריות שמוגדרת במסמך התקינה הבינלאומי של ארגון הבריאות העולמי (ICD–10) כ "קוד F". הקוד כולל רשימה ארוכה של אבחנות, שחוצות זמן ומצב ונובעות ממרכיבים באישיות המטופל. "למעשה המערכת לא מטפלת במצוקה נפשית, כלומר בתסמינים, אלא רק באבחנות כוללות ומוגדרות, כמו ברפואת הגוף. זה כמו שרופא לא יטפל באדם שמגיע עם הפרעות בקצב הלב אלא רק במצב של התקף לב", טוענת ר'.
הפתרון שהציעו גורמים מתחום הפסיכולוגיה לבעייתיות האבחון הפסיכיאטרי היתה הכנסה של קבוצת אבחנות אחרת בשם "קוד Z", שמתייחסת למצבי חיים שיכולים להשפיע על המצב הבריאותי ואמורה לתת מענה למטופלים רבים יותר. "למשל", מדגים יונתן־לאוס, "ילד שנקלע למצוקה בשל מעבר מהגן לבית הספר. הוא לא הולך כמה שבועות לבית הספר ורב עם הוריו. ברור שיש שם מצוקה, אבל כדי שהוא יקבל אבחנה לפי קוד F הוא צריך להיעדר שלושה חודשים מבית הספר ולפתח מערכת יחסים קשה עם ההורים. זה אומר שבמתכונת הקיימת לא ניתן להעניק לו טיפול". דוגמה נוספת היא מקרה אונס: "אצל חלק מהנשים הוא מוביל להפרעת פוסט־טראומה או לדיכאון ונמצא בקוד F, אבל לא בהכרח. ברוב המקרים המצוקות הנפשיות הן בתחום הנורמה ביחס למצב ולא בתחום האבחנה הפסיכיאטרית".
הפתרון המוצע לא יושם וקוד Z נותר מחוץ למערכת. בדו"ח שפרסם ב–2006 מרכז המחקר ומהמידע של הכנסת בנושא הרפורמה נכתב בפשטות כי "טיפול בהפרעות המוגדרות קוד Z והפרעות אחרות לא יינתן". באותו דו"ח מצוטט סמנכ"ל התקציבים במשרד הבריאות דאז, רועי בן משה, באמרו שקוד Z הוצא מסל השירותים לבקשת קופות החולים, כדי להפחית את העומס הכלכלי עליהן.
כך נוצר מצב שבו מטופלים, לעתים בשיתוף הפסיכולוגים וקופות החולים, לוקחים על עצמם אבחנה מחמירה מבלי להבין את משמעויותיה. למתן אבחנה לא מוצדקת והכנסתה לתיק הרפואי עלולות להיות משמעות הרות גורל, שחורגות בהרבה מתחומי הסטיגמה החברתית וגורמות לחלק מהמטופלים להימנע מהטיפול. ג', צעירה נורמטיבית, מטופלת זה כמה חודשים על ידי פסיכולוגית של קופת החולים. "אני נמצאת בדילמה", היא אומרת. "הפסיכולוגית שלי חושבת שיש הצדקה לפחות לעוד חצי שנה של טיפול. אין לי כסף לממן טיפול באופן פרטי, אבל אם המשמעות היא לקבל אבחנה של הפרעת הסתגלות שתלווה אותי להמשך החיים אני איאלץ להפסיק את הטיפול".
עדויות של פסיכולוגים מצביעות גם הן על הנזק הטמון בחובת התיוג הפסיכיאטרי: "מטופלת צעירה שמתמחה בפרקליטות הגיעה אליי על רקע פרידה מבן זוג לאחר תקופה ממושכת", מספרת פסיכולוגית שעובדת עם אחת מקופות החולים. "המצוקה שלה נורמטיבית לחלוטין, אבל מבחינה פורמאלית היא נדרשת לאבחנה פסיכיאטרית. היא עזבה את הטיפול מחשש שזה יפגע לה בקריירה". פסיכולוגית אחרת מספרת על זוג שעזב טיפול משפחתי כיוון שהבעל, העובד במערכת הביטחון, חשש שתיוג פסיכיאטרי יפגע בו.
ההשלכות של התיוג וחשיפתו מרחיקות לכת במיוחד במדינה כמו ישראל. האבחנה הנפשית עשויה להיות רלוונטית סביב השירות בצה"ל או בניסיון להתקבל לעבודה ביטחונית, במגזר הציבורי ולעתים גם הפרטי. היא יכולה לצוץ במפתיע גם בנסיבות אחרות, כמו ביטוח או סכסוך גירושין.
"כשמדובר בביטוח, צירוף של המידע הנפשי לתיק הרפואי יכול להיות משמעותי מאוד, הן בשלב רכישת הפוליסה ועוד יותר במצב של תביעה מול חברת הביטוח", מסביר דני סלס, מנהל סוכנות הביטוח "אופציה" מקבוצת מדנס, המתמחה בביטוח אנשים בעלי בעיות רפואיות. לדבריו, אבחנה פסיכיאטרית, כמו כל אבחנה רפואית, נתפסת על ידי החברות כמרכיב סיכון, שיכול להוביל לייקור של עשרות אחוזים במחיר הפוליסה או במקרים מסוימים אף לסירוב לבטח בכלל.
"הביטוי החמור יותר הוא במצב של תביעות", מוסיף סלס. "כיום כל פקידי התביעות בחברות הביטוח חשופים למידע הנפשי שמופיע בגיליון הרפואי של כל לקוח במסגרת ויתור על חיסיון רפואי ויכולים לעשות בו שימוש", הוא מסביר. "תחשבו על נער בן 14 שביקר כמה פעמים אצל פסיכולוג ותויג על ידי המערכת כמשתמש בשירותי בריאות הנפש. בגיל 25, שנים אחרי שכבר שכח מזה, הוא עושה ביטוח חיים למשכנתא, ובגיל 30 קורה לו משהו והוא תובע את חברת הביטוח. במקרה כזה החברה פותחת את תיקו הרפואי והיא יכולה בהחלט להיתלות במידע הנפשי שמופיע בו בניסיון להימנע מתשלום, גם אם אין לו קשר ממשי או השפעה על האירועים".
עורכת הדין עדי שניט, מומחית לדיני משפחה ממשרד שניט, מוסיפה כי "כל טענה שנוגעת למצב נפשי של מי מההורים יכולה לעלות במסגרת הליכי משמורת". לדבריה, אבחנה פסיכיאטרית שמופיעה בגיליון רפואי תעלה במסגרת הוויתור על החיסיון שלו נדרשים הצדדים במחלוקות מסוג זה. לרוב נדרשים ההורים לעבור 'אבחון מסוגלות הורית', שבסופו ניתנת המלצה בענייני משמורת. בהקשר הזה אבחנה של הפר
לצפיה ב-'ותודה רבה מעומק הלב כל הזבלים באקדמיה שהגדירו שונות כמחלה'
ותודה רבה מעומק הלב כל הזבלים באקדמיה שהגדירו שונות כמחלה
09/01/2016 | 16:14
1
33
גזענותכם האלימה, צרות המח הרקוב שלכם, תסייט לאלפי ילדים שטובים ונאורים מכם מוסרית ורגשית ואינטלקטואלית את העתיד.

נראה מי מכם יעיז להיות בן אדם ולצאת מהשורה ולצעוד קדימה ולהתנצל בפני כולנו,
אף אחד ?
כמובן.

לצפיה ב-'חח לצפות מהם להתנצלות? הם ישחטו עוד מליוני ילדים.'
חח לצפות מהם להתנצלות? הם ישחטו עוד מליוני ילדים.
10/01/2016 | 02:31
23
הערה: ואם מוחקים אותי הפעם אני מבין סופית שהפורום הזה דיקטטורה לגמרי וגם מי שמנהל אותו עונה על הגדרה ,נכתב בדם.

לפני שזה יקרה, אל תצפה מהם לכלום חוץ מלעוד סבל ועוד סבל ועוד סכנים, והורים הנאורים והחכמים ימשכו ללכת לאותם " מטפלים" ולסמם את ילדהם בכדורים, לשלוח אותם לבתי ספר, להכריח אותם להשתלב בחברה הזו, שאומרת שהיא בית, אבל איפה הדלת? איפה אפשר להוליך את עצמך לבחוץ ,העשן מתמלא אבל אין חלונות, אין פתח  לנשום, אז תשתקו, תשתקו כולם, והורים ימשכו עוד סם ועוד סם, ימכרו לכם באלפים את הממתקים האלו. אין תקווה הכל מוות הכל גהנום הכל סבל, אין תקווה, הכל חור שחור בתוך עגול אין סופי של דם נשפך.  זה דעתי.
לצפיה ב-'רציתי לשאול לגבי מכללת בית אקשטיין'
רציתי לשאול לגבי מכללת בית אקשטיין
07/01/2016 | 09:42
7
209
אני מתעניין בלימודים במכללה הזאת,
ורציתי לשאול במה מדובר, לפי מה שזה נראה זה פשוט ניסיון לסחוט כסף
מאוכלוסייה חלשה, כי מקבלים חברה בלי זכאות לבגרות ללימודי מדע"ח , כלומר משהו פה נראה לא תקין, האם באמת מדובר בעבודה בעיניים או שאולי אני טועה ?
לצפיה ב-' לא ללמוד.'
לא ללמוד.
10/01/2016 | 04:39
81
עצה שלי אל תלמד, תהיה מובטל, תקבל קצבת נכות, תשבת מול המסך ותנה מהחיים, תהיה כמוני... אל תעשה כלום אין לשם מה....
לצפיה ב-'זה תואר באוניבר' הפתוחה, אז התואר עצמו כשר למהדרין. אבל..'
זה תואר באוניבר' הפתוחה, אז התואר עצמו כשר למהדרין. אבל..
10/01/2016 | 11:40
3
98
תואר באוניברסיטה הפתוחה ניתן לעשות גם בלי בית אקשטיין. אז השאלה היא עד כמה הליווי שלהם מועיל וכמה הוא עולה (ומעניין שהמחיר זה משהו שהם לא מפרסמים. די חשוד בעיניי).

כדאי גם לברר מה פירוש הדבר ב"הדרכה להשתלב בשוק העבודה". אני לא מכיר ספציפית את בית אקשטיין, אבל בהרבה מקומות פירושה של "השתלבות" כזו היא למצוא לך עבודה תמורת גרושים (הרבה מתחת לשכר מינימום) ולתרץ את זה בטענה שאתה "נכה".

לא יודע אם זה המצב גם בבית אקשטיין. אבל אם כן, ואם אתה רוצה לעשות את התואר בשביל למצוא עבודה, אז זה לא שווה את מאמץ לדעתי.

לצפיה ב-'אוי גור בא לבקר איזה כבוד.'
אוי גור בא לבקר איזה כבוד.
10/01/2016 | 12:38
64
שמחתני לראות את הודעתך אפילו רגשתני כל הכבוד על הענות לעזור לבחור הזה, כל הכבוד גור.
לצפיה ב-'מעדויות שעלו גם כאן וגם במקומות אחרים עולה שזה המצב'
מעדויות שעלו גם כאן וגם במקומות אחרים עולה שזה המצב
10/01/2016 | 16:55
1
63
שההתערבות והתמיכה של האנשים של בית אקשטיין המון פעמים משפילה ומגבילה ומרגיזה מאוד,
אין להם באמת אמון באוטיסטים והבנה באוטיזם

לצפיה ב-'אני פעם רצו שאני היה שם.....'
אני פעם רצו שאני היה שם.....
10/01/2016 | 17:06
53
אבל לא רציתי עכשיו גם רוצים - אבא שלי מכריח אותי ללכת להוסטל אין לי עצבים זה מעצבן ואני לא רוצה, אבל הוא יזרוק אותי מהבית במילא ואין דבר כזה כי הוא לא יכול לטפל בי, אז אולי אני גם היה בית אקשטיין או בדברים דומים.... אבל לא בא לי.
לצפיה ב-'אגב, אני עשיתי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה בלי בגרות'
אגב, אני עשיתי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה בלי בגרות
10/01/2016 | 11:43
1
85
ולולא הייתי עסוק בדברים אחרים כרגע, הייתי יכול להתקבל בלי שום בעיה לתואר שני בכל אוניברסיטה בארץ.

אז כן, בהחלט ניתן לפצוח בקריירה אקדמית בלי בגרות (ובתחומים מסויימים, כמו מדעי המחשב, תואר של האוניברסיטה הפתוחה נחשב ליוקרתי יותר מתואר של אוניברסיטה "רגילה").
לצפיה ב-'כן עסוק ועוד איך.....'
כן עסוק ועוד איך.....
10/01/2016 | 13:38
60
.........................................................................................................
לצפיה ב-'מה דעתכם'
מה דעתכם
06/01/2016 | 15:58
3
107
הנה מאמר שמצאתי באישזהו אתר על אספרגר ומעניין אותי מה חושבים עליו חברי הפורום, על סמך היכרותם עם אספים:

http://www.eupedia.com/forum/threads/30720-Do-some...

לצפיה ב-'לא טיפשי בכלל'
לא טיפשי בכלל
06/01/2016 | 17:38
1
49
גם מזהה נכון לדעתי את היחס המאוד אמביוולנטי לכאורה של האספים למסגרת,
שלמעשה הם לא מסוגלים להשתלב במסגרת המקובלת כי היא לא מספיק "מסגרתית" בשבילם,
לא מספיק מדוייקת,

אולי לא שמתי לב אבל נדמה לי שמשום מה הוא פספס אולי בכוונה את העובדה שהיפנים והגרמנים חולקים גם נטיה לסדיזם מטורף לחלוטין שמגובה ואולי נובע גם מיחס מאוד אגבי כלפי מוות וסבל מצד אחד ומצד שני בקיום מאוד חרדתי.

גם, בדומה לאנגלים, ההיסטוריה הגרמנית מתאפיינת בתנודה מאוד קיצונית בין רמות חופש אוונגרדי בטירוף לצייתנות ברמה של אבדן זהות מוחלט,
וגם האספי נע בין זהות להזדהות בצורה הרבה יותר קיצונית מהממוצע

איינשטיין למשל היא לגמרי אובססיבי לסדר קוסמי אבל תיעב עמוקות סדר המבוסס על סמכות שכופה אחידות, 
ואפשר לומר שזה מאפיין די אוטיסטי שנתפש בטעות כאמביוולנטי,
אז חיצונית יש באספרגר הרבה מרכיבים שנדמים כנוחים ומשקפים את התרבויות שהוא מזכיר.
(וזה לגמרי נכון מה שהוא כותב על הצ'כים, מהכרות אישית, הם הרבה יותר גרמנים מסלאבים, אם כי השורשים הסלאבים בהחלט מקצינים את יחסי הדחיה משיכה למסגרת (קפקא למשל מדבר רק על זה וגם היציאות היותר פרועות כמו האשק למשל מתרחשות על רקע המתח של היחיד מול המסגרת)

אולי באמת השוויצרים הם דוגמה טובה יותר כי הם לא אלימים, אם כי יש משהו אלים בניוטרליות שלהם, במקום שבו גדלתי היה גרעין די גדול של שוויצרים, וכולם התאימו בצורה כזאת או אחרת לתיאור של אספים אובססיבים,דייקנים ואקסצנטרים להפליא.

יש משהו במה שהוא כותב, אולי אפילו הרבה, וזה מעניין

אנשים מסוגרים זה אנשים שצריכים מסגרת
אבל אחרת

לצפיה ב-'אנשים מסוגרים יכולים להיות הכי פתוחים בעולם מי כמוני יודע?'
אנשים מסוגרים יכולים להיות הכי פתוחים בעולם מי כמוני יודע?
06/01/2016 | 20:18
32
על הגבול של מסטולים חברתית, ומטורפים חברתית, ופותחים מינית עם כל אחת כמו אדיוטים, השאלה האם זה טוב? כל שאר מה שכתבת לא ממש הצלחתי לעקוב, אבל המשפט האחרון הוא כן משך אותי והוא כן נכון, אני יכולן להיות מאוד פתוח ( יותר מידי האמן לי) אבל גם מאו סוגר. רוב הזמן אני נע בקצב של סגור מאוד לקצת פתוח ,אבל שאני פתוח אין פתוח ממני וזה גם קצת מלחיץ אנשים, כי אני קצת יותר מידי אם אתה מבין,,,,, כלומר ממה שאתה אומר אני מסכים עם האמירה שכתבת
"
אנשים מסוגרים זה אנשים שצריכים מסגרת
אבל אחרת"                                                  

אני חושב אבל שאני יכול להיות פתוח בכל מיני מסגרות, גם כאלו מאוד מדכאות, אני בעצם אדם די פתוח באופן כללי, אבל כל הזמן מציקים לי בגלל זה, אני בכלל לא נעול, ממש לא אני מאוד מאוד זורם, ומאוד מתפרע מבחינה מחשבתית/התנהגותית הבעיה שאני גם נורא מוזר אז זה לא " זורם באותו קצב כמו הנורמה" אז אני זורם מסוג אחר " המוזר המטריד הזורם/ הפתאטתי הזורם" ובלה ובלה ובלה ועוד בלה, אז קיצור גרמנים הם עם קשה שאוהב משמעת ויפנים הם סאדו מסכויסטים ופסיכופתים בכללי, אבל  אני חושב שהסגור/פתוח הוא יכול להיות בכל מיני מצבים גם בתוך קבוצה מדכאת, הראי הרבה משוררים וסופרים גדולים כתבו יצירות ענק דווקא מדיכוי, וגם אמרו שאם לא היה את המשטר של סטלין לא היה שירה רוסית כל כך טובה או שרתו הופלטית של פושקין, אז אולי יש יתרון מבחינה יצרתית שמדכאים? מה דעתך? זו הטענה שמעת,י אני לא בטוח אני חושב שמחופש, ואהבה אפשר ליצור יצירות הכי מרשימו,ת בכלל עולם של אהבה די קורץ לי. ואחרון נעלמת מפה ארנה, וגם לא הגבת לי ( כנראה נמאסתי עליך....) אבל לא משנה אני רגיל, אז זה דעתי על המשפט היפה והקצר שלך, אם הבנתי אותו בכלל...
לצפיה ב-' כתוב באנגלית אני מוגבל בשפות אני לא יכול לקרוא.'
כתוב באנגלית אני מוגבל בשפות אני לא יכול לקרוא.
06/01/2016 | 20:19
22
.......................
לצפיה ב-'קשר בין גאונות לשיגעון.'
קשר בין גאונות לשיגעון.
06/01/2016 | 22:05
1
53
לצפיה ב-'ארנה זה מראה עד כמה אוטיסטים הם גאונים לא?'
ארנה זה מראה עד כמה אוטיסטים הם גאונים לא?
10/01/2016 | 04:41
11
או שנחשפתי? כי גם אצל אוטיסטים המוח פועל דונה ויש הרבה יותר אוטיסטים גאונים משאר האוכלסיה מה דעתך?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה