לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1524915,249 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'יש לכם אולי רעיון לספורט מומלץ?'
יש לכם אולי רעיון לספורט מומלץ?
26/10/2015 | 16:46
17
110
שלום, יש לי ילד בן 4 וחצי שאובחן לפני כשנה באוטיזם. המוטוריקה עדינה שלו נוראית (לא מסוגל להחזיק עיפרון או מזלג כמו שצריך). הוא חכם להפליא אבל עם המון בעיות תקשורת ובעיות חברתיות. יש לו התנהגויות חוזרניות (מהמהם בעיקר) ועכשיו התחילו לו גם תיקים קוליים. בנוסף יש לו רגישות יתר להרבה דברים (רעשים חזקים, מים שמושפרצים ועוד..)
אני מרגישה שיעשה לו טוב אם הוא יוציא אנרגיה ויחזק את השרירים שלו. 
איזה ספורט ניראה לכם מתאים?
תודה מראש
לצפיה ב-'הכי חשוב שהילד יאהב את הפעילות, לכן אי-אפשר לתת המלצה גורפת'
הכי חשוב שהילד יאהב את הפעילות, לכן אי-אפשר לתת המלצה גורפת
26/10/2015 | 16:57
1
61
כדאי לנסות ולראות איך הילד מגיב- לפעילות כמו גם למדריך.
אצלנו הידרותרפיה עשתה ממש טוב.
בהתחלה פחד מהמיים,
מפגש שלם עבר על להכניס את קצות אצבעות הרגליים,
אח"כ היה קשה לשכנע אותו לצאת מהבריכה
זה תרם לו לבטחון העצמי, לתחושת הגוף והמוטוריקה,
ואפילו חויה חיובית בתקשורת
(הייתי ממש מופתעת איך הגיב למדריכה,
רוב האנשים לא זכו לתגובה ממנו).
בקיצור- הכל הלך טוב יותר במיים.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
26/10/2015 | 19:51
48
בגלל שקשה לו אז כל פעילות גופנית דורשת שיכנוע מאסיבי. לכן חשבתי שאולי יש פה בעלי נסיון בספורט מוצלח יותר מאחר. 
תודה ששיתפת עם התנסות שלך. אני חושבת שכניסה למים תהיה לו גם מאוד קשה-אבל אולי שווה לחפש מורה עם כימיה טובה שיעבור את המכשול הזה.
אם יש למישהו עוד מחשבה בנושא אשמח לקרוא.
לצפיה ב-' אין לו בעיות תקשורת/ולא חברתיות טעות איומה.'
אין לו בעיות תקשורת/ולא חברתיות טעות איומה.
26/10/2015 | 21:52
5
74
להפך יש לו תקשורת מאוד בריא/ויפה וטובה רק שהיא שונה לגמרי מן המקובל, אותו דבר אפשר לומר על המרטוריקה. הגישה הכללית הנורמטיבית שאם ילד מסיום לא מתפתח בקו מסיום. כמו כולם אז יש לו "עיכוב התפתחותי" בעיניי הוא שטויות, זו סטיה מן התקן שהיא מאוד יפה. שמבלטה את היחודי/ואישי בו. לכן בתחילה לפני כל מיני פעילויות ספורטיביות, שיעזרו לו בחום מסיום שבו הוא מתקשה, הייתי מציע לשנות את הגישה ש" לקות תקשורת".
.
"בעיות חברתיות" וכן הלאה זו גישה שפוגעת בו ואף פוגעת בהתקדמות של הילד, לתת לו הרגשה שהוא "מקולקל" שיש לו בעיות יוביל לשבר שלו ושלכם בבוא הזמן. גם עם לא עכשיו. אני מדבר בתור אוטיסט, שחווה את הניכור, ואת הסבל מלהיות שונה או " לקוי".

והכי נורא שזה בא מכיוון הורה, לכן אני לא מסוגל לשמוע הורה שאומר לילד שלי יש "בעיות חברתיות" כי זה ממש לא זו תשתית שונה לגמרי, זו שביל מסיום שמוביל לסוג אחר ש/ל תקשורת, שהיא לא שגורה ולא קיימת עדיין בנורמה, אבל כמו שאומרים הכמות לא חשובה אלא האיכות. ובעיניי האיכות תקשורית האוטיסטית, החדות, הקשבה לפרטים, היחודיות,

והמבט המסיום הזה החוקר של המציאות, כולל התקשורת. עדיף בהרבה על המבט הנורמטיבי,הסוגר, העיקש, האטום, וחסר היכולת לצאת מהקווים, ולשבור קירות ולהציב

תחלפות לקיים. לכן הוא לא לקוי תקשורת, ואין לו בעיות תקשורת, זה קשקושים שמכנסים לכם לראש, כל מטפלים רעלי לב, לא להקשיב, הילד מקסים.יפה ומתוק ומבריק איך שהוא. בעצם כמו כל האוטיסטים פחות או יותר. שהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'סליחה'
סליחה
28/10/2015 | 20:19
4
45
לא הייתה לי כוונה לפגוע לא בך ולא בבן שלי. תודה שאתה מסב את תשומת ליבי לסמנטיקה. השתמשתי במונחים מהאבחון שלו בלי כוונה שיפוטית בנושא.
אני חושבת שבאמת זכיתי בבן מדהים ומבריק בצורה בלתי רגילה, ובזכותו גם בהסתכלות אחרת על העולם. הוא מנתח סיטואציות בשונה ממני, השפה שלו מיוחדת, עשירה ומתוחכמת ותחומי העניין שלו שאבו גם אותי. יש לי עוד המון ללמוד ממנו גם בתחום התקשורת. לצערי, לא כולם נכונים ללמוד ולא סבלניים כל כך. בעיקר ילדים בגילו. ואני רואה שזה גורם לו תסכול וכאב גדול. וזאת הסיבה שאני כן לוקחת אותו למטפלים שיעזרו לו לדבר את השפה של הרוב הלא סבלני. 
שוב תודה על השקפת עולמך.
לצפיה ב-' את לא צריכה להתנצל.'
את לא צריכה להתנצל.
28/10/2015 | 20:30
29
אני בטוח שהוא מבריק, הרבה אוטיסטים הם חכמים בטירוף ,גם אני בגילו היו לי יכולות מיוחדות בכמה תחומים. ובאופן כללי תמיד משכתי צומת לב. אני חושב שכדאי לפתח את אותו. ולחזק אותו ואת כשרונתיו הרבים, למשל אני הייתי ממש טוב בחשבון /ובציור ידעתי לחשב מאוד מהר כמו מחשבון גם דברים מורכבים מאוד, ידעתי לוח הכפל בגיל 3 כבר יותר טוב מהורי, ועוד הרבה דברים. ופיתחו את היכולת. גם אני הייתי אצל קלנאי תקשורת, ואצל מרפה בעיסוק, אני ממש מאושר לראות שאת מקבלת אותו, וחושבת שהוא נפלא, זה מאוד מרגש, כן ירבו כמוך.!!
לצפיה ב-'בקשר לילדים.'
בקשר לילדים.
28/10/2015 | 20:33
2
21
אני חושב שעדיף לו להיות בקשר עם אוטיסטים. אני חושב שאפילו שהוא כל כך מבריק, עדיף שהיה בגן/כיתה עם אוטיסטים. אני כיום מצטער ש/אמי שלחה אותי לבית ספר רגיל. אני מאוד סבלתי בתיכון/בחטיבה ולא היו לי בכלל חברים. גם ביסודי היו לי הרבה קשים. ואני חושב שאם הייתי בבית ספר לאוטיסטים היה לי טוב יותר, פשוט צריך למצוא עם מי לתקשר, ולטעמי הוא יכול להתפתח מדהים אם היה לו קשר עם ילדים כמוה, שמדברים את שפתו פחות או יותר. בהצלחה. בברכה נתנאל.
לצפיה ב-'כרגע הוא בכיתה משולבת'
כרגע הוא בכיתה משולבת
04/11/2015 | 17:16
1
12
פה אצלנו (על יד בוסטון) מאוד מאמינים שכולם הולכים לאותו בית ספר. קשה להוציא ילד משילוב וצריך סיבות טובות לכך. הילדים משולבים פה בלי סייעת צמודה. עד 4 ילדים שדורשים תשומת לב ספציפית בגן של 16 עם שלוש מורות. 
אני יודעת שכשנחזור לארץ המצב יהיה שונה וזה קצת מפחיד אותי אבל זה כבר נושא אחר. 
בכל מקרה, ניראה שהוא נהנה ללכת לגן וזה מה שהכי חשוב לי. אני לא יודעת איך הוא ירגיש בהמשך. לפי זה נפעל.
אני מנסה למצוא לו פה חברה של ילדים אוטיסטים נוספים אבל זה לא פשוט. 
שוב תודה על השיתוף בהיתנסות שלך.
לצפיה ב-' הבנתי.'
הבנתי.
04/11/2015 | 17:29
5
אז באמת כדי לחפש לו חברה של ילדים אוטיסטים. יכול להיות וכנראה שכן שהיה לו יותר טוב איתם. אני מאחל לכם הרבה בהצלחה.
לצפיה ב-'הוא צעיר אני לא יודע איזה ספורט אפשרי.:'
הוא צעיר אני לא יודע איזה ספורט אפשרי.:
26/10/2015 | 22:01
2
43
הוא ממש קטן,אבל אולי יתאים לו כמו שאמרה שלומית שיחה?, שאני הייתי בגיל שלו הייתי שוחה כבר. חוץ מזה אפשר ללמד אותו לשחק משחקי כדור, למשל כדורגל יכול להתאים לו, גם יכול אולי לחזק את הרגלים, וגם משחק כיפי. וגם זה משחק שבו יש אנטראקציה ואפשר לפתח את "החולשות" שלו בתקשורת, אותו דבר אפשר אופניים לילדים קטנים, בגילו גם למדתי לרכוב. ושירכב לידכם ותעודדו אותו. זה גם עזר לקרוב משפחה אוטיסט להתחיל לדבר. ככה הוא התחיל לדבר, והיום הוא כבר סיים תיכון ועשה צבא, ולמד לבגרות, ומתחיל תואר. והוא בכלל לא ידע לדבר אפילו מילה עד גיל 4+ וזה עזר לו, לכן דווקא הקשר הזה איתך, הדיבור איתו יכול לעזור באין שיעור מטיפולים אחרים אצל כל מיני מטפלים, זה לפחות דעתי. שהיה הצלחה לך ולו.
לצפיה ב-'אפניים'
אפניים
28/10/2015 | 20:25
1
32
שחייה באמת נשמעת לי כספורט שאני צריכה לנסות להציע לו. משחקי כדור קצת קשים לו-הקורדינציה שבעניין וגם המשחק הקבוצתי ואני רוצה שיהיה לו כיף ולא מתסכל.
באמת אני צריכה שוב להציע לו לרכב על אפניים. ניסיתי לפני כחצי שנה והיה לו קשה אבל אולי עכשיו זה יצליח.
תודה!
לצפיה ב-'בבקשה.'
בבקשה.
28/10/2015 | 20:27
16
לאט לאט תלמדו אותו, יכול להיות שהוא יאהב. פשוט בקצב שלו, מה שהיה לו קשה לפני חצי שנה. לא אומר שהוא לא יוכל אף פעם, מניסיון. ככה בכל תחום.
לצפיה ב-'ספורט שאינו עימותי או תחרותי, אם יש דבר כזה בכלל'
ספורט שאינו עימותי או תחרותי, אם יש דבר כזה בכלל
27/10/2015 | 10:36
1
59
אני ממש שונא ספורט, לדעתי זה ממש מגעיל, אבל יש לי בדיוק את הבעיות שאת מתארת, אז מה שהייתי עושה זה להסתובב הרבה, פשוט לשוטט.
בגיל 4 גם גני משחקים יכולים להתאים,
כי מה שחשוב לדעתי זה לתת לאוטיסט ליצור את התנועות שלו, משלו, בצורה יצירתית שתתאים למתחים הפנימיים שלו, וצורה זאת יכולה להיות גם הכי יחודית ושונה, ולפעמים אפילו מאוד מוזרה לסביבה, אבל היא לא מקרית ויש בה המון הגיון, וחוכמה.

אז אני הייתי נותן לילד כזה מגרש חופשי, שהוא ימציא את הספורט שלו

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/10/2015 | 20:40
26
לבן שלי באמת יש תנועות משלו. הוא מאוד נהנה מהן ואכן, כמו שאמרת, יש אנשים שמסתכלים עליו מוזר. אם הוא שמח-אני שמחה (כל עוד אף אחד לא נפגע בדרך).
מכיוון שאנחנו עכשיו, בשל לימודים של בעלי, נימצאים בחו"ל יהיה קשה עוד כמה חודשים למצוא לו גן משחקים או מגרש בלי שלג. גם סתם לשוטט, מה שעשינו הרבה עד עכשיו, לא נעים בשל הקור. בגלל זה רציתי להתייעץ על ספורט שהוא גם במקום סגור. אולי הייתי צריכה לכתוב את זה בשאלה שלי. 
תודה על השיתוף וההצעות שלך.
לצפיה ב-'כתוב שאתם גרים בחו"ל?'
כתוב שאתם גרים בחו"ל?
30/10/2015 | 22:47
3
22
כי בארץ יש מקום שהייתי ממליצה.
לצפיה ב-'כן..'
כן..
04/11/2015 | 16:58
2
8
כרגע אנחנו גרים בחו"ל אבל אשמח לדעת על מקום מומלץ בארץ. 
תודה מראש
לצפיה ב-'חוג מרסלו בקרית אונו.'
חוג מרסלו בקרית אונו.
04/11/2015 | 18:33
1
10
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/11/2015 | 19:04
4
לצפיה ב-'פסיכיאטר ילדים '
פסיכיאטר ילדים
26/10/2015 | 09:58
1
100
שלום לכולם
אני זקוקה בדחיפות להמלצה של פסיכיאטר ילדים שעובד או מייעץ ל"מכבי" עבור בני בן ה-11.5 , אוטיסט בתפקוד בינוני שהחל לפתח גם OCD .
לצפיה ב-'מאיזה אזור אתם?'
מאיזה אזור אתם?
27/10/2015 | 05:34
30
לצפיה ב-'מידעון בקשר-התנהלות מול ביטוח לאומי,מערכת החינוך והבריאות'
מידעון בקשר-התנהלות מול ביטוח לאומי,מערכת החינוך והבריאות
25/10/2015 | 16:34
44
לצפיה ב-'מחפשת המלצה של פרופסור/ רופא המטפל בחרדות חברתיות ואובססיות'
מחפשת המלצה של פרופסור/ רופא המטפל בחרדות חברתיות ואובססיות
25/10/2015 | 13:47
2
67
בהמשך להודעה שכתבתי הבוקר על אחי בן 26 עם PDD NOS (על הקשת האוטיסטית). אנחנו נשמח לקבל גם המלצות של פרופסור/רופא שמטפל בחרדות חברתיות, אובססיות, הפרעת אישיות. אנחנו לצערי למודי אכזבות אז נשמח לקבל המלצות חמות :)
לצפיה ב-'באיזה אזור בארץ?'
באיזה אזור בארץ?
25/10/2015 | 15:05
1
37
האם אחיך מעוניין בטיפול?

בקישורי הפורום, שבתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד
תמצאי סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' ובו, בין היתר, גם המלצות על מטפלים
(אגב- למה בעצם דוקא פסיכיאטר? לפעמים טיפול מסוג אחר,
למשל טיפול באמנות/בתנועה/ באמצעות בע"ח/ אחר, יכול לעזור יותר)
לצפיה ב-'באזור המרכז'
באזור המרכז
25/10/2015 | 15:27
18
לצפיה ב-'היי יש לי שאלה בנושא ילדים עם אוטיזים'
היי יש לי שאלה בנושא ילדים עם אוטיזים
25/10/2015 | 11:28
3
171
היי אם יש ילדה בת 3.5 והיא לא מדברת ביכלל יש סיכוי שהיא תתדבר ?? עם כן מה צריך לעשות כדי שתתבר
לצפיה ב-'כן יש סיכוי שהיא תדבר.'
כן יש סיכוי שהיא תדבר.
25/10/2015 | 12:45
97
אני מכיר אוטיסטים שהתחילו לדבר בגיל 5/6, תמיד יש סיכוי, אבל תמיד הדיבור שלה היה שונה. יש כל מיני טיפולים אני אישית לא ממליץ. אבל זה יכול לעזור. תחכי לתשובה של שלומית.
לצפיה ב-'יש בהחלט סיכוי שהיא תדבר'
יש בהחלט סיכוי שהיא תדבר
25/10/2015 | 15:02
93
לא מעט אוטיסטים מתחילים לדבר בגילאים מאוחרים יחסית,
אפילו אחרי גיל 10 זה יתכן.
מה לעשות?
לדעתי, להתמקד פחות במה לעשות כדי לגרום לה לדבר
ויותר ביצירת הקשר איתה, בדרכה שלה.
האם היא מתקשרת בדרך כלשהי עם הקרובים לה?
מתוך זה עשוי לצמוח גם דיבור.

בקישורי הפורום תוכלי למצוא מידע שעשוי להועיל לך,
למשל בסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'
דברים שכתב סינקלייר, אוטיסט שהתחיל לדבר בגיל 11,
או ב'גישות ושיטות טיפול' בסעיף 'תקשורת תומכת חלופית (תת"ח) '.
אם לא תמצאי, אל תתביישי לשאול

לצפיה ב-'האם היא מאובחנת ?'
האם היא מאובחנת ?
25/10/2015 | 16:49
66
הטיפול צריך להיות בהתאם לאבחנה
לצפיה ב-'פסיכיאטר מאזור המרכז שמתמחה באובססיות'
פסיכיאטר מאזור המרכז שמתמחה באובססיות
25/10/2015 | 10:33
56
שלום, יש לי אח בן 26 שאובחן לאחרונה עם PDD NOS . מזה זמן רב הוא סובל מאובבסיות מאוד קשות להימורים של ספורט באינטרנט, הסכומים הם אינם גבוהים בכלל. אבל האובבסיות משתלטות לו על החיים. אשמח לקבל המלצה של פסיכיאטר מאזור המרכז שמתמחה באובססיות ויוכל לעזור לו עם זה. תודה :)
לצפיה ב-'שאלה להורי ילדי כיתת תקשורת בחטיבה/תיכון'
שאלה להורי ילדי כיתת תקשורת בחטיבה/תיכון
24/10/2015 | 23:16
2
150
כדי שילדים הלומדים בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל יוכלו להשתלב בכיתה רגילה מערכות שעות של שתי הכיתות צריכות להיות חופפות. זה בתאוריה. בשטח המצב יכול להיות מאוד שונה.
כך למשל בכיתה של בני ( כיתה ח') המערכת חופפת בשתי מקצועות בלבד (מתמטיקה ואנגלית), דבר שפוגע מאוד בשילוב. בני משולב בשתי מקצועות בהם מערכות לא חופפות וכתוצאה מכך הוא נאלץ להשלים חומר שהוא הפסיד בזמן השילוב! כמובן שאין מה לדבר על להשתלב בעוד מקצועות במצב הנתון.
בבית ספר הסבירו לי שבניגוד ליסודי, בו קל ליצור מערכות חופפות, בחטיבה הדבר בלתי אפשרי מבחינה תכנית.
הייתי רוצה לדעת האם מצבינו חריג או שזה נוהג מקובל?  באיזו מידה מערכת שעות של כיתת תיקשורת בהם ילדכם לומד חופפת את מערכת השעות של הכיתה המשלבת?
האם ישנו חוק/ הוראות מנכ"ל משרד החינוך בנושא?
תודה מראש,

לצפיה ב-'לא יודעת אם יש נוהל רשמי בעניין'
לא יודעת אם יש נוהל רשמי בעניין
26/10/2015 | 17:54
54
בכל מקרה, אצלנו, בתיכון, לא נמנע שילוב בגלל זה.
ילד שמפסיד שעה בכתה הקטנה כי יצא לשילוב- בכתה גדולה או במגמה-
המחנכת או אחת הסייעות יושבת איתו על ההשלמה.
גם בלי הקבלת שעות במערכת, אפשר למצוא פתרונות יצירתיים
אם רוצים.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי קיומו של נוהל או חוק בנושא'
לא יודעת לגבי קיומו של נוהל או חוק בנושא
27/10/2015 | 05:33
35

לדעתי יש כאן בחירה חופשית של כל בית ספר .
אצלנו לדוגמא לא תמיד המערכת חופפת. אך, היות ולכל ילד יש את התכנית האישית שלו, לא כולם משולבים בכל המקצועות, וכעת בתיכון, לא כולם ניגשים לכל הבגרויות, אם יצא שהילד הפסיד שיעור בכיתה הקטנה, מאפשרים לו ללמוד את המקצוע באופן פרטני, כאשר יש בכיתה שיעור, במקצוע שבו הוא בד"כ משולב, ואינו צריך לשבת עם כולם וללמוד שוב את החומר.

לצפיה ב-'קיימת ביביסיטר שתטפל באוטיסט שהורים רוצים לצאת בערב ? '
קיימת ביביסיטר שתטפל באוטיסט שהורים רוצים לצאת בערב ?
24/10/2015 | 18:45
5
101
לא אחים,  לא משפחה, שלא תמיד מוכנים לעזור או לטפל בילד/נוער. מי שמכיר בבקשה תגידו לי איפה למצוא אותם. תודה.
לצפיה ב-'באיזה עיר?'
באיזה עיר?
24/10/2015 | 23:46
3
31
לצפיה ב-'מדובר אולי תלמיד/ה מחיונך מיוחד, לאכל אחד יודע איך לטפל בהם'
מדובר אולי תלמיד/ה מחיונך מיוחד, לאכל אחד יודע איך לטפל בהם
30/10/2015 | 16:32
2
35
בפתח תקוה
לצפיה ב-'לא הבנתי מה התפקוד שלו'
לא הבנתי מה התפקוד שלו
30/10/2015 | 22:40
22
אני מפ"ת.היו לי נשים שהייתי משאירה רק להשכיב.הייתה נערה שהיא עכשיו בצבא.אז אמה מגיעה במקומה.ב-20 ש"ח לשעה.
אבל הבן שלי לא שונה מילד רגיל אם לא נמצאים איתו ימים ושעות.אני בעצמי לא ידעתי שהוא אוטיסט.
האישה הזאת מתפנה עכשיו רק ב-9 בערב כך שאני יכולה לצאת רק במוצאי שבת.
לצפיה ב-' רק אנשים עם לב יודעים לטפל באוטיסטים רוב רובם '
רק אנשים עם לב יודעים לטפל באוטיסטים רוב רובם
31/10/2015 | 00:41
20
של בני אדם נטולי לב, לכן קשה לטפל בילד שכזה. זה דורש הרבה פתחון לב, הרבה אהבה. והרבה חכמה. מה שלרוב היוצרים בני האנוש אין. מה לעשות נגזרה עלינו מכת חושך, וסרטן תמידי. זה המציאות וצריך לנסות לשונתה כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'בלוחות הפורום'
בלוחות הפורום
25/10/2015 | 15:55
47
את יכולה לפרסם מודעה (בלוח דרושים-פירסום הורים)
או לחפש מודעה רלוונטית (בלוח מחפשי עבודה).
קישור לכל הלוחות (יש לנו חמישה) - בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
22/10/2015 | 16:41
23
|כסף|יש לך שאלות לגבי העסק שלך? מעוניין לדעת כיצד למקסם את הרווחים?
|שמאל|היכנס עכשיו לפורום ייעוץ עסקי ושדרג את העסק שלך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|@|מעוניין להסיר את הקעקוע הישן? רוצה להתייעץ לגבי שיטות ההסרה הקיימות בשוק?
|שמאל|היכנס לפורום הסרת קעקועים, תשאל ותתייעץ:

|לב-ש|עומדים להתגרש? יש לכם שאלות לגבי התהליך?
|שמאל|בפורום גירושין תוכלו להתייעץ עם עורך דין מומחה ומנוסה:

|דושיח|עליכם ליישב סוגיה שאינה פתורה? הסתכסכתם עם השכנים?
|שמאל|בפורום גישור תוכלו לשאול ולהתייעץ בדרך ליישוב המחלוקות:

|*|מתעניינים במפת הכוכבים? מחכים לדעת איזה יום מצפה לכם מחר?
|שמאל|פורום אסטרולוגיה בהנהלה חדשה! הכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'שלום יש לי שאלה על ילדים אוטיסטים '
שלום יש לי שאלה על ילדים אוטיסטים
21/10/2015 | 19:47
3
234
שלום האם יש דיאטות מיוחדות לילדים אוטיסטים ???
אשמח אם תענו לי יום טוב 
לצפיה ב-'שאלה של גישה'
שאלה של גישה
21/10/2015 | 20:22
1
139
יש מה שמכונה 'הגישה הביו-רפואית' - להם יש דיאטות שכאלה.

רוב ההורים לא בוחרים בגישה הזאת.

כשלעצמי, לא רואה באוטיזם מחלה לכן לא רואה צורך בדיאטה מיוחדת.
מה שכן, ילדים אוטיסטים רגישים מאד באופן כללי,
לכן נראה לי הגיוני להניח שאחוז הרגישים ביניהם
למיני מזון או חומרים מסויימים,
יהיה גבוה לעומת אחוז הרגישים לאותם מיני מזון באוכלוסיה הכללית.

למשל, הבכור שלי היה רגיש מאד בילדותו לחלב,
אז בשנותיו הראשונות שתה חלב סויה.
אבל זה לא נועד ל"ריפוי מאוטיזם"
אלא למניעת כאב בטן

לצפיה ב-'כן זה ברור.'
כן זה ברור.
23/10/2015 | 10:37
72
אני למשל חייב חייב לאכול באופן מאוד מסודר, אחרת אני מאוד מתעצבן, וכועס, אמי מאוד דאגה לזה מגיל צעיר. מאפיין מאוד אוטיסטי. אבל למשל אחי הוא נטי והוא הרבה יותר רגיש. ולא אוכל הרבה דברים. אני אוכל הכול. אבל העניין באוכל ואוטיזם זה דבר מעניין. למשל בסדרה המקסימה " פלפלים צהובים" שאני ואמי ראינו ומאוד אהבנו והזדהנו יש את הילד והרגלי אכילה שלו. באופן כללי זה מאפיין מאוד מובהק. וגם מעניין מאוד. אני באופן כללי ממליץ על הסדרה " פלפלים צהובים" מה שלא אהבתי את הקטע שלקחו אותו לטיפול בניתוח התנהגות. אבל הרגישו את הכאב של הורים, ואת הקושי, נתן לי נקודת מבט שלא הייתה לי. אבל היה חסר לי הכאב האוטיסטי, נקודת המבט האוטיסטית, ובזה כמעת ולא נוגעים, גם האוטיסטים עצמם, ודברתי עם אוטיסטים על זה. לא מאוד חביב על הגישה הוותרנית בעצם ממש לא. אבל זה הכלל כמעת.
לצפיה ב-'תלוי מי הילדים'
תלוי מי הילדים
24/10/2015 | 23:48
47
יש כאלה שמוכנים לאכול רק מה שהם מוכנים.את יכולה לקפוץ.יחד עם דיאטה.
לצפיה ב-'על אבות ואוטיזם'
על אבות ואוטיזם
21/10/2015 | 13:15
2
198

ובקרוב, במסגרת פסטיבל 'סרטים יוצרים מציאות'-
הסרט אוטיסט כמוני-מבט של אב

האם לפי נסיונכם, יש הבדל בחויה ו/או בתגובה בין אבות לאמהות?
האם ההבדל, אם קיים, הוא בעיה?

לצפיה ב-'מה אני יאמר?'
מה אני יאמר?
22/10/2015 | 21:57
76
אני ואבא זה סיפור עתיק יומן שמלווה בהרבה צער וכאב, אני יכול לומר שאת הפחד שלי להיות בקשר עם בחורה או להיות בעצמי הורה קבלתי ממנו, אני מאוד דומה אני אפילו גרוע ממנו, אני לעומת זאת אוהב מאוד את אמי, היא אישה מאוד מיוחדת,  רגישה מאוד, מבריקה,משכילה מאוד, אני די חושב שאבי טימא אותה כמה שקשה לומר את זה, יש לי גם איתה קשר סאדו - מאזו מסיום אמי בשבילי היא הדמות של האישה, של האדיאל, אני מאמין שהגישה אבאית שונה משל אימות ,לטעמי נשים רגישות יותר, גברים זה די דרעק, לא היה לי אבא, כלומר היה לי אבל הוא לא היה חלק מחיי עד גיל די מבוגר. ויש לי הרבה רגשות מאוד שלילים עליו. ובעצם אם נסתכל על המתלוגיה היוונית אני יכול להבין את הטענה המעניינת שהפנתה עלי בחורה שאני אמרתי לה שאבא שלה אנס אז היא החזירה לי שיש לי תסביך אדיפוס, זה לא נגמר טוב,  אז לגופו של עניין, בעייני כן אישה ,יכולה יותר להכיל, להבין, לחוות את הקושי,  אבות יותר מתביישים לפי נסיו,ני פחותץ תומכים, אבא שלי עד היום לא מודה שאני אוטיסט, הוא מאוד מתבייש בזה, אמא שלי ממש לא, אז החוויה שלי שאמא היא העוגן, היא המקום שאפשר לבוא שרע לך, היא המקלט, והיא הבית. אבא לא קשור. אני אכנס אחר כך לסרטונים ויגיב שוב פה הבעתי את דעתי בקצרה על אבי, ועל החוויה עצמה.
לצפיה ב-'כן יש.'
כן יש.
23/10/2015 | 01:21
42
אבא שלי לא רק שלא מקבל שאני אוטיסט, יש לו דעות קדמות מאוד, למשל הוא מתעקש שאני בתפקוד גבוהה. ושאני לא מפגר, זה מתקשר לו לפיגור, שנית לא מדנה כמה נסיתי להסביר לו. שאוטיסטיות זה דבר יפה, ושכל אדם שונה זה גם טוב, ושלא חייבים להיות כמו כולם .הוא לא הבין. לעומת זו אמא שלי אמרה לי מהתחלה שאוטיסטיות זה דבר מקסים

והיא מקבלת אותי. והיא אמרה שהם ילדים מקסמים ,ושיש להם יכולות בתחומים שלהם, אז מבחינת קבלה אבא שלי מאוד מתנגד, הוא גם אמר שהוא לא רוצה לשמוע את המילה הזו. קיצור הוא שונא אוטיסטיות, הוא מרחם עלינו, וחושב שאנחנו מוגבלים, הוא דגנרט, ונבל, וגזען ומה לא, קיצור הוא לא ממש בן אדם מקבל, ואמא שלי היא ממש לא, היא מהתחלה לקחה אותי לטיפולים, לקלנאי תקשורת, וגם למרפה בעיסוק, והבינה שאני שונה לגמרי. והוא גם סוגר אותי בחדר כל הזמן, שבאים אורחים, ולא נותן לי לצאת ,או שהייתי ילד היה עושה את הסימן המפורסם של סימן שחיטה שהייתי מדבר, והיה מאוד קשה, עלי בגלל שהייתי שונה. קיצור טיפוס מורכב. אבל הוא מאוד אוהב אותי, אבל לא יודע להראות את זה, באופן כללי אני אוהב בחורות/ ונשים/ ובעלי חיים נקבות אני לא מתחבר לזכרים, הם רעים, ואני מוצא שנשים הרבה יותר מבינות אותי וריגשות כלפי, ונחמדות עלי, ואני גם די נשי. ודי אוהב אותן. אז אני מעדיף להיות בסביביתם של נשים ולא גברים.
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה בעבודת גמר'
זקוקה לעזרה בעבודת גמר
20/10/2015 | 00:04
142
שלום שמי מוריה ואני סטודנטית לחינוך מיוחד. 
כעת נמצאת בעבודת סיום התואר, בעבודתי בחרתי להתמקד בהתמודדות הורים לילדים עם אוטיזם. 
במסגרת עבודת הגמר צירפתי שאלונים המתארים את ההתמודדות.

אשמח אם אתם ההורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים תשתפו עימי פעולה ותענו על מה שתבחרו מהשאלונים.
לכל מי שמעוניין לעזור שיפנה למייל moria738@gmail.com
או שייצור קשר כאן בפורום.

תודה רבה והמשך שבוע טוב

לצפיה ב-'התייחסות מצד אנשים זרים'
התייחסות מצד אנשים זרים
19/10/2015 | 11:24
4
210
כשאנחנו נפגשים עם אנשים זרים קורה שהאדם הזר פונה לילד שלי ושואל אותו שאלות כמו איך קוראים לו או איפה הוא לומד. הבן שלי בדרך כלל לא עונה או שעונה מילה שלא ברורה לזר. אבל יוצר קשר עין, מחייך לפעמים, אני לא אובייקטיבית לדעתי הוא מקסים אבל גם אנשים אחרים אומרים שהוא מאוד חמוד, אני לא יודעת האם אנשים זרים שמים לב שהוא שונה במבט ראשון שהם רואים אותו אולי בגלל זה מבוגרים פונים אליו ושואלים אותו שאלות. בדרך כלל אני עונה במקומו בקצרה ומנסה להסית את השיחה לנושא אחר כדי שלא יציקו לו, כי קרה שאחרי שהוא לא הגיב להם כמצופה אנשים מעירים הערות ואני דואגת שיפגע מהם. מה אתם עושים במצבים כאלה האם אני פועלת נכון עבורו? מה כדאי לענות לאנשים זרים אם שואלים אותי למה הוא לא עונה להם?
שאלה נוספת, על מגע, כשמישהו פונה לבן שלי לפעמים הוא מנסה לגעת בו ביד או בפנים. חשבתי על כך שזה לא מקובל והסברתי לו שלא נוגעים באנשים זרים גם לא ביד או בפנים אבל אנשים זרים שרואים אותו במקומות כמו בסופר או במעלית ונוצרת איזו שיחה ביני לבינם, מרשים לעצמם ללטף אותו בראש, מה דעתכם על זה
לצפיה ב-'כן, אנשים מרשים לעצמם'
כן, אנשים מרשים לעצמם
19/10/2015 | 15:47
109
בתור אמא, אני מרגישה שאחד מתפקידיי הוא להגן על ילדיי,
בין היתר מאנשים שמרשים לעצמם יותר מדיי...
אם הוא לא אוהב לענות לשאלות, אפשר לענות במקומו
ואפילו, בהתאם לנסיבות ואם זה בסדר מבחינתו, לומר לאנשים
שהוא לא אוהב לשוחח עם זרים.
כנ"ל לגבי מי שמרשה לעצמו לגעת בילד באופן שלא נעים לילד.
לצפיה ב-'כן זה מוכר לי.'
כן זה מוכר לי.
19/10/2015 | 19:15
64
גם אני לא עונה, ושהייתי ילד זה היה "מעליב" אנשים שאני לא אומר "שלום " "בבקשה"
או בכלל מתעלם לגמרי. לפי דעתי את צריכה להגן עליו כי הוא הבן שלך, כאילו אם הם מנסים

יותר מידי אז תעני במקמו. בקשר לזה שהם נוגעים בו מלטפים אותו נראה לי זה לא כזה נורא, אולי הוא באמת כזה מהמם שאי אפשר לא לעשות ככה, דווקא זה נראה לי מאוד חבתי, אם זה לא מפריע לו לא רואה בזה בעיה ,גם אני שהייתי ילד היו נוגעים בי, או צובטים לי בלחים. או ממש מקרקרים סביבי, הורים שלי לא עשו כלום, עד שמי שהוא

התחיל לשגע ולהעיר. בעייני זה לא ממש בעיה שהם נוגעים כל עוד זה בחיבה ולא מפרריע לילד. וכן כנראה הם שמים לב שהוא שונה ,זה בולט מאוד אוטיסטים נראים שונים, מילדים רגילים.... לפחות על פי התרשמותיע וגם בתור אוטיסט.
לצפיה ב-'מזכיר לי שיר'
מזכיר לי שיר
19/10/2015 | 20:15
1
71
דרך מצויינת להתמודד עם האנשים האלה
לצפיה ב-' אני לא חושב שיש בהכרח בהם בעיה.'
אני לא חושב שיש בהכרח בהם בעיה.
19/10/2015 | 20:28
62
כאלו אני לא יודע מה קרה כי לא מפרטת, אבל ממה שאני קורא אני לא רואה שהם עשו מה שהוא רע. זה מאוד הגיוני דווקא ילדים אוטיסטים הם מאוד חמודים ובכלל ילדים הם חמודים, והרבה מבוגרים מדברים עם ילדים שואלים שאלות וכולי, לכן זה בכלל לא נשמע לי מוזר או בעייתי. אבל אם הם כאלו מציקים לו זה כבר הופך לבעיה, אבל שוב היא לא אמרה אם זה מפריע לו, לפחות לא הבנתי ככה, לכן " להתמודד עם האנשים האלו" ולהלביש עליהם את "דמות הרע" נראה לי לא במקום. לפחות על סמך הנתונים שהיא הציגה עד כה.

ולמשל אני יכול להעיד על עצמי שאני אדם, שלא הכי חברותי או יפנה לכל ילד, אבל הכרתי כמה תינקות/ילדים שהם כל כך חמודים ונפלאים ויפים שלא יכולתי לא לנסות לשחק איתם, ולדבר איתם. והורים שלהם מאוד שמחו. לכן אני לא מבין כל כך מה הבעיה,.
אני מעולם לא מעיר או שואל שאלות. אבל אני יכול לגעת קשור אם הילד מוצא חן

בעייני והוא ממש חמוד, אז אני ילטף אותו בראש, אני  יכול זה לא מאוד נפוץ, כי בדרך כלל אני לא מתייחס לילדים, אני גם לא מאוד מחובבי גורי האדם מעדיף בעלי חיים. אבל היו מקרים בם נגעתי, ולא אמרו לי כלום....
לצפיה ב-'ירידות עלי בגלל הכתיבה שלי.'
ירידות עלי בגלל הכתיבה שלי.
17/10/2015 | 03:13
5
155
אני, נתקל כל הזמן באנשים שמנסים להשפיל אותי. כי אני כותב לא תקין. למשל זה קרה בפורום ספרים אתמול אמרו "לא רוצים לקורא אותך" ושיש לי עברית עילגת. וכולי. וזה אחד הדברים שהכי קשה לי איתם. כי הם מכנסים אותי בעצם לאחד המלחמות הכי גדלות שלי בתור. ילד מה אני אשם שאני לקוי לימדה?: אני לא רוצה לכתובשגוי אבל אני לא יכול. זה מאוד מאוד פוגע בי ואני חושב על זה כל הזמן. אין דבר יותר מעליב מה זה. מה אני יעשה? אני לא יכול לשנות את הכתיבה שלי זה משנה לי את המהות אתם לא מבינים כמה זה מעציב אותי החוסר רגישות הזו.
זה ממש מחזיר אותי לילדות. וזה כל כך כואב. מה אתם אומרים? לפחות פה מקבלים אבל בכל מקום אחר צוחקים עלי ואומרים שאני לא יודע לכתוב. קיצור אני ממש לא יודע מה לעשות. זה הורס אותי. לי מספיק אני רגיש, אני צריך לסבול גם

שמוקים כאלו, שיעררו לי את הביטחון?: אני מנסה לתרום מעצמי ולכתוב ולהשקיע.
ולעזור והם מסתכלים על הדבר הכי שטחי. קיצור אני חושב שאני יפסיק לכתוב בכלל ברשת. מה אני צריך את זה?: שכולם ירודים עליך ואומרים שאתה " פטפטן מקלדת" שאין לך מה לומר שאתה קשקשן? קיצור אני הייתי חייב לכתוב את זה. זה ממש מחזיר לי את הטראומה ואני שם זין על בני זונות האלו. אבל יש שם גם אנשים רגשים למשל קוולה ממש מבינה אותי ולא מעליבה אותי ואומרת שאני מעניין או עוד אחד וכולי. אבל הגישה "האנטלקטאולית" כל כך קשה לי. שילכו יקפצו מה הם מבינים מה זה דיסלקציה?"  המלבין פני חברו כאלו שופך דמים" " דרך ארץ קדמה לתורה" הם לא מבינים את זה אף אחד לא מבין את זה. עם השכלתנות שלהם והכתיבה היבשה והמשמעעת זה הכי לא אני. קיצור הייתי חייב לפרוק מקווה שמי שהוא יכול לעזור לי...
לצפיה ב-'יכול להיות שלא הבנתי אותם?'
יכול להיות שלא הבנתי אותם?
17/10/2015 | 21:26
2
56
המנהלת שם הסבירה לי שהוא ניסה לעזור לי שאני אכתוב תקין כדאי שיבינו אותי. ולא ניסה לפגוע בי. אני לא בטוח אם זה נכון, אבל האם לפי דעתכם צריך לתקן אנשים? שכותבים לא תקין? צריך להעיר? האם בעניכם זה פוגע? מה אתם הייתם מרגשים? האם הכתיבה עצמה היא מהות האדם ואסור לשנות אותה גם אם היא לא מובנת? מה דעתכם .אני חושב שכם שכל אחד צריך לכתוב איך שבא לו. אני לעולם לא מעיר.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי גם שם לדעתי הם טועים לחלוטין'
כמו שכתבתי גם שם לדעתי הם טועים לחלוטין
18/10/2015 | 00:03
1
72
והטעות שלהם בולטת בטירוף ביחוד בגלל שמדובר בפורום ובקבוצה שאמורה לעסוק בספרות ובכתיבה,
זה פשוט ממחיש עד כמה אנשים נתונים לחיצוניות, לפוזה, לכללים המוסכמים, ולכן מחמיצים לחלוטין את מה שהכי מהותי.

יתכן והשפה שלך זקוקה לבהירות גדולה יותר
זה נכון לגבי כולם
אלא שזה שאנשים כותבים לפי כללים מוסכמים לא הופך את הביטוי שלהם לבהיר יותר,
אפילו להפך.

ולכן התגובות מראות חוסר הבנה מובהק לגבי המניעים העמוקים והחיוניים יותר לביטוי עצמי וממחישות שהם כמו רוב הנ"ט כל כך עסוקים בלהיראות שאין להם פנאי לנסות לראות.

אפשר בהחלט לקרוא מהכתיבה שלך את המצב שבו אתה נמצא
וזה מה שחשוב
וככל שיקראו אותך טוב יותר ככה גם הביטוי שלך יעשה בהיר יותר
התגובות שם משתיקות וחוסמות אלא שבדיוק כמו אלה שכאן הם נעשות בטון הנכון והמקובל ולכן דווקא מי שמנסה להתבטא באמת יוצא האיש הכי רע,
בדיוק כמו כאן ובדיוק כמו בכל מקום אחר בחברה המזויינת הזאת

לצפיה ב-'כן אני כתבתי להם את זה.'
כן אני כתבתי להם את זה.
18/10/2015 | 00:17
35
הם ממש לא הבינו מה אני רוצה מהם, שמע לפחות אני יכול לכתוב איך שבא לי, כי וואלה אין לי זין עכשיו להתחיל לשמוע את הקשקשים שלהם, ואי אפשר באמת לשנות את קוי החשיבה שלהם. גם אמרתי שהשפה הזאתי המטורפת,

הפתוחה הלא מקובלת היא מה שהכי מיציג אותי,
השחרור ולכתוב בלי לחשוב

הרבה ולנסח הרבה, אני בכלל לא מנסה, אלא כותב בדיור כמו שאני מדבר ברצף. פה  תמיד. אני לא מסוגל לקורא את הקריאה היבשה, המושמעת. בקיצור אני מסכים איתך גם אמרתי להם שזו פוזה, וזה לא חשוב. וזה רק
קליפה צריך לראות מעבר ודווקא הליפה

הזו מיציגה אדם שהוא שונה, ומתבטא באופן אחר ואפילו יפה ומיוחד. יש כאלו שמאוד אוהבים את שפתי, אבל רוב הכותבים לא באמת מבינים ובטח לא שמים לב . אבל כמו שאמרה לי אז הדודה " יש אפשרות שמי שהוא י
ראה אותך מעבר למה שנראה ויש אפשרות

שיראו רק את החצוני אני רואה מעבר" היא מאוד אהבה את הכתיבה שלי, גם את שלך, קיצור באמת החברה היא בית זונות אחד גדול.
לצפיה ב-'חסרים נימוקים בוויכוח - חפש שגיאות כתיב '
חסרים נימוקים בוויכוח - חפש שגיאות כתיב
23/10/2015 | 10:24
1
27
פעם שמעתי משפט – אם חסרים לך נימוקים בוויכוח, אז תרד על שגיאות כתיב של היריב שלך . כנראה באמת לא היה להם מה להגיד.
למרות שקצת קשה לקרוא הודאה לא מסודרת או מלאה בשגיאות כתיב – אז מתאמצים טיפה והופה, והכל נהיה ברור פתאום. התוכן צריך לקבוע ולא מה שמסביב. אז אל תלחץ, הם יצאו טיפשים במקרה הזה, ברור שלא אתה

לצפיה ב-'כן זה מוכר לי.'
כן זה מוכר לי.
23/10/2015 | 10:29
15
הרבה השתמשו בטריק הזה, אני די פגיע לקטע הזה. זה לא עניין של להלחץ, אלא להיפגע,זה נושא רגיש מאוד. ואני אדם רגיש מאוד שנעלב מהר מאוד. ולוקח הכל ללב.
אני יכול להבין אותם. אבל - אני מאוד משתדל. ברור שהודעה לא מסודרת קשה מאוד לקריאה. אבל אני מאוד השתפרתי. ויש לי הרבה פחות שגיאות מבעבר, ואני משתפר לאט לאט. חוץ מזה אני לגמרי מסכים איתך וזה גם מה שאני אומר שהתוכן הוא העיקר, ולא צורה קצת "  כאוטית" שזה טענה שטענו הרבה,האבל זה מאפיין את מהלכי החשיבה שלי, שאני חושב מהר וכותב מהר, ולא מתכנן, וזה מבטא אותי הכי טוב. בעצם הצורה היא חלק מהתוכן, אבל הערות על שנוי הצורה פוגעות גם בתוכן עצמו, כי הניסוח הוא האדם, לפחות ככה אני חושב ומאמין, ותודה על התגובה.
לצפיה ב-'שאלה התאהבות באנשים שאתה לא ממש מכיר מה דעתכם?'
שאלה התאהבות באנשים שאתה לא ממש מכיר מה דעתכם?
15/10/2015 | 18:09
6
74
קורה לי הרבה פעמים שאני רואה למשל סרטונים או סדרות שבהם מופיעות נשים. אני מאוד מתלהב מן מכל בחינה ( אני אולי א מיני אבל אני נמשך בטירוף לנשים יפות אני בעצם גדלתי איתם והם חלק בלתי נפרד מחיי) אז שאני פוגש בחורה כזו והיא גם נראת חכמה ורגישה וטובה אני מתחיל לנסות לחפש עוד מידע ועוד מידע. זה נהיה מטורף אני יכול לחפש בכל הרשת כדאי למצוא איימל !. ואנשים שאני לא מכיר וזה מאוד מבייך. אני פתוח מידי? או דפוק מידי? למשל היה לי קשר עם בחרות מחוץ לארץ אחרי שהתתבנו וממש אחר כך התחלתי לאוהב אות.ם ולהיות דביק וכולי. מה דעתכם על זה? קיצור האם כל האובסיסה הזו היא בסדר? או שזה לא בריא למה אני יכול להתאהב בכלום? בלי קשר לשום דבר? אני פשוט יכול מצד אחד להתחבר מאוד לאנשים לא משנה אם זכר או נקבה או ממש להיות מרוחק. קיצור א5ני מתאהב בדמיות שאני רואה זה די אבסורדי. אפילו בסדרות טלווזיה אבל אז פחות י אני יודע שזה לא אמיתי. קיצור מה דעתכם?
לצפיה ב-'התחושה של המופשט כמוחשי היא בסיסית לאוטיזם'
התחושה של המופשט כמוחשי היא בסיסית לאוטיזם
15/10/2015 | 20:57
5
56
ומסבירה את רוב התופעות הקשורות בזהות הזאת
לצפיה ב-' זה קורה לך?'
זה קורה לך?
15/10/2015 | 21:13
3
26
לא שמעתי מעולם על דבר זה שאתה מתאהב במי שהיא שאתה לא ממש מכיר. זה ממש מוזר.מה דעתך? למה זה ככה. אני לא מצליח לקלוט מהתגובה הקצרה הזו. למה אוטיסטים מתאהבים במה שהוא שהוא מופשט? למה הם מערבים בין הקיים לא קיים. יש לך תשובה? למה הכל אחד. זה יענה על שאלת המהות והיקום האוטיסטי והכללי בפרט..
לצפיה ב-'זה הכיווון והמהות והמשמעות של ההתפתחות'
זה הכיווון והמהות והמשמעות של ההתפתחות
15/10/2015 | 22:18
2
34
להגיע ולגעת בשקילות הדימוי למדומה.
לחוות את החלום כמציאות ולהפך.

כל תגלית והמצאה או מכשיר או מכונה שאתה רואה הם לא יותר מהמחשה של רעיון,
וככל שאנחנו מדייקים יותר את הדימוי כך אנחנו יוצרים עוד שלב שמאפשר לנו לקרב אותו עוד קצת למציאות.

היכולת והנטייה לחוש את המופשט כאילו היה ממש המציאות היא הבסיס והסיבה והתוצאה למפגש בין הגוף לנפש, בין החלום למציאות, זה גם מה שמאפשר לראות את העתיד ולפעול למענו ולהקשיב לאורו גם בתנאים של הווה חשוך ומדכא.

איינשטיין עצמו אמר שהדמיון הרבה יותר חשוב מהידע.

העירוב בין הקיים ללא קיים הוא שמאפשר את התנועה החיונית לחיים,
אם אתה מודע ופועל רק בהתאם לקיים אז אתה בעצם מת,
אין לך לאין לזוז,
אין לך מה לחפש,
אין לך כיוון.

גם המחשב שינה ומשנה את העולם כי הוא המחשה מאוד מבריקה של המופשט ביותר,
היכולת לחיות בדמיון על חשבון מה שאנשים מזהים בטעות כמציאות היא שמאפשרת בחירה מוסרית גם בחברה שמענישה נטיה לאנושיות.

היא המהות, המיצוי של מפגש הגוף נפש.

לצפיה ב-'מה שאמר אנשטיין אמר דה וינצ'י'
מה שאמר אנשטיין אמר דה וינצ'י
15/10/2015 | 22:32
15
מזמן כבר לפני 500 שנה. ולי זה ברור לגמרי. אינשטיין לא חידש כלום בתחום הזה. אני אתייחס לנוקדה אחת: המופשט הוא בעצם המציאות עצמה מי שמנסה לסתור את האנטלקט ברגש או הפך שוגה. הם אחד והם בצוותא וזה
מסכם הכל. יש גישה דתית ארותדוסית שהנשמה היא לא חלק
מהגוף דבר נאצל יותר

להפך בעניי הכול הוא פיזי וגם לא פיזי זו גישה םרמטיבית וטיפשית. זה גם בעצם הסיבה שהתייחסו עלי כופר. וגם רבו אותי חברים מאמנים וקראו לי אפיקרוס.
כי אני הוא אלוהים וגם אתה. אבל בשביל הדתי הטיפש והפשוט לא מבין זאת
. כלונו הטבע והטבע הוא אנחנו. אני הצל ואני השמש ואני
הרוח ואני המים. אני אלוהים ואלוהים הוא כולם. אתה מבין

את התפישה הזו? רוב האנשים לא. אולי אתה כן. וזה מכניס אותי לתסבוך כי חושבים שאני מושגע שאמרתי את לרופא שלי היא כתבה " בעל שגעון
גדלות וחשיבית עליונות והזיויות" וכולי.
אולי אתה תזדהה הכל הוא אחד הכל הוא יחיד ומאוחד הכל הוא
חד המה. זה כל השקפה
שלי. אני יודע שאתה מאמין באלוהים גם אני אבל אלוהים הוא לא מעבר עליך והוא

מעבר עלי. אין דבר כזה "נאצל" יותר או פחות יש כי אפשר לכמת אבל הוא חלק מצוותאא
כי הנמוך כפוף לגבוהה כמו שהגובה מכופף לנמוך אין דבר כזה " יותר" או " פחות"
לצערי גם פילסופים גם האנשים הכי גאונים בהיסטוריה
הפרידו בין אנטלקט לרגש בין

הנשמה לגוף. ראה למשל החשיבה שאנו מכונות ואין מעבר זה בעצם גם חלק מהמדע המודרני. אז בז למדע הזה ובז לאומנות מתודית.

ואני בז לשיטה מוקפדת. ובעניי שיברת החוקיות ויצרתה מחדש בזמן התבוססת על הקודמת היא הדרך...
לצפיה ב-' מה דעתך על מכניקת הקוונטים?'
מה דעתך על מכניקת הקוונטים?
15/10/2015 | 22:59
9
בעניי היא תאוריה מרתקת היא אומרת מה שאנחנו אומרים שמה שנראה הוא לא בהכרח מה שנכון. כולל ריבוי אין סופי של שפות. בעניי זו התאוריה הכי מרשימה שעונה על שאלה גדולה.
גם של הקטן/גדול גם של המרחב והזמן. וגם של הלא נודע מעורבב בנודע גם על הרוחני וגם על הפיזי. היא לא מריחקה אלא פותחת כמה אפשריות וזה היופי בה. בעניי היא התאוריה הבאה. וזה על סמך קריאה קצרה כמובן א]שר ללמוד כל החיים ולא ממש להבין.
לצפיה ב-' תראה הרצאה על אלברט אנשטיין'
תראה הרצאה על אלברט אנשטיין
15/10/2015 | 21:32
23
תראה מה היא אומרת " הוא שנא סמכות מאז או מתמיד"" העדפתי לקבל כל עונש שהוא ולא לשנן בעל פה ידע להגני"  זה בעצם מה שהוביל אותו לגואנות מי שהולך בתלם גאון לא היה אלה שברת החומות ויצקתם מחדש מחומרים לא מקובלים אלא מחומריך שלך. הנה:https://www.youtube.com/watch?v=Nnd6zxBacg0
לצפיה ב-'שאלה להורים איך אתם מקבלים את ילדכם?'
שאלה להורים איך אתם מקבלים את ילדכם?
15/10/2015 | 17:38
4
141
אני יודע שאני הרבה פעמים מאוד תוקפני וגם יצאתי בהרבה הצהרות מאוד קשות בקשר להורים. אבל כמו כל אדם חוקר אני רוצה
לשמוע

את הרגשתכם. כדאי להבין יותר. איך אתם מקבלים את ילדכם? מה הם
הקשים? האם הייתם רוצים שהילד לא היה אוטיסט? האם
אתם הייתם רוצה למצוא תרופה לבעיה שלו? האם
אתם אוהבים את הילד לא משנה מה יש לו?
כלומר האם אתם חושבים

שהייתם אוהבים את הילד אם הוא היה מקל עליכם? איך אתם מקבלים את שונות שלו? כלומר אם הוא יוצא איתכם לרחוב והראי אוטיסטים
מאוד שונים וזה בולט א. אתם מתביישים שהוא עושה בושות? או שאתם מבינים
אותו? אילו קשים עלו בדרך למשל ביצאה החוצה. כי איתי
זה סיפור מהפטרה אני לא יכול לצאת החוצה.
ושהייתי ילד הייתי רץ לכביש ( גם עכשיו לפעמים) או
צועק ומתחיל להשתלול

שיש תור או שהולכים למסעדה וזז כל הזמן. אז הורים
מתביישים בי אבא כאלו והוא לא מרשה לי לצאת מהחדר שבאים אורחים. זה מבאס אבל ככה האם זה ככה גם אצלכם? איך מבחינה כלכלית מסתדרים עם ילד
אוטיסט? האם אתם מאמנים בשיטה שהיא לא טיפולית מקובלת אלא הבנה
והכלה של הילד? האם הלחיצו אותכם ובגלל זה
פנתם לתחום הטיפולי? אתם רואים בילד שלכם לקוי? זה הכי חושב

כי זה שאלה גדולה מאוד. או שאתם חושבים שיש בעיה ורוצים לעזור לו ( בעניי אתם כן אבל הדרך לא טובה בכלל).
זהו זה מה שיש לי לשאול. אני באמת פתוח
רוצה להבין אותכם. אבל יכול להיות שאני יגיב בנימה אולי תוקפנית. אבל שוב ממש לא מתכוון לפוגע.
לצפיה ב-'היי תראו איך השקעתי.'
היי תראו איך השקעתי.
16/10/2015 | 14:50
1
81
תגובה שניים שלושה? לא תנסו לעזור לאדם שהוא מטבעו מסתקרן? מאיפה אני אמצא הורים שיתארו לי את המצב? אין לי הורה אחד שאני בקשר איתו. זה מבאס אבל הורי לקחו אותי לכל הטיפולים הנוראים. אבל מה שאהבתי למשל היה לא הקלנאי תקשורת שעבדה איתי על המילים כי לא שלא יכולתי לדבר דברתי בגיל 8 חודשים אבל אני דברתי כאילו שונה כלומר היא ניסתה " לעזור" לי שאני אוכל לתקשר באופן רגיל עם שאר הילדים מבחינה זו שלמשל אחד אומר מה שהוא אחד ואני אומר מה שהוא אחר או שהייתי מערבב בין מילים שלא קשרות ממש לשיחה אבל מנתחת התנהגות לא הייתה לי למזלי. אבל אני

זוכר פעם שאמרו לנו להביא צעצועים שאנחנו אוהבים. אז אני כמו דבליל הבאתי את כל הצעצועים שלי כי אמרה מה שאנחנו אוהבים אז היא אמרה שכל אחד יוצרא ואני הוצאתי את כולם. אז היא כעסה עלי ואני זוכר שהיא הייתה כזו אדומה שהייתה צועקת. גם הייתה שמה אותי בצד לפעמים או לא משתפת אותי וכולי כי היתי משתולל. למשל פעם עשינו יום כיף כאילו בריכה אז היא הוציא אותי מהבריכה ושמה אותי בתוך גיגית כזאת קטנה ולא יכולתי בכלל לזוז והשאיר אותי שם וממש קנאתי שכולם שוחים. אבל היא לא רצתה שאני יפרע. אז הורים שלי לקחו אותי גם למטפלת אחרת לא זוכר מה. קיצור אמא שלי אומרת שאני עד מאחור בקושי תקשרתי איתם אםילו יותר בערך גיל 10 כאילו היה לי שפה מאוד גבוהה אבל לא דברתי וזה. אז סתם רציתי לדעת איך זה אצלכם. למשל מה שאני זוכר כדבר רע כאלו באמת זה שהייתי בבית הספר והיה לי חבר ובאתי עליו מתוך אהבה ונתתי לו נשיקה אז הוא צעק ואז המורה שלי אמרה " אל תקרבו עליו הוא חולה שלא ידבר אתכם" ואז היא שמה אותי ליד שולחן ברזל בסוף הכיתה והכי כאב שלא הבנתי מה עשיתי לו. כי רציתי להראות לו חיבה והוא הלישן עלי.  ויש עוד לא מעט אפילו המון מקרים אבל זה זכור לי ממש. אז בעצם היכולת שלי להבין את הקשר כמו שאומר ארנה מתי כן ואם לא לא ממש קיימת. אני חושב שכולם יכולים להיות איתי בקשר וכולם אותו דבר. וכולם קיצור סתם רציתי לכתוב...
לצפיה ב-'גם אני נזכר עכשיו.'
גם אני נזכר עכשיו.
16/10/2015 | 15:03
41
שהייתי ילד בעייתי בלימודים אז היו לוקחים אותי לשעות תיגבור כי אפילו את השם שלי לא ידעתי לכתוב עד כיתה ד לא ידעתי בכלל קרוא וכתוב. אז הייתי  הולך לשם ואני זוכר שהייתי מסתכל על האותיות ולא מבין כלום אז הם לא ממש " ריחמו" עלי והיו נותנים לי לחזור על זה עוד ועוד פעם. היא הייתה די מרושעת אני כל כך שנאתי את אבל היו מכרחים אותי להשאר שם כל שבוע פעמים שעתיים. מה שאהבתי בית ספר ביסודי זה את שעורי סופרט הייתי מחכה שיגמר כבר השיעור .זה היה הסבל הכי גדול שלי. אני כל כך שנאתי את הלימודים שאי אפשר להבין את זה. אז אחר כך טענו שלא יצא ממני שום דבר ושאין לי ראש וכל מיני דברים כאלו ומה שאני זוכר מהתקופה ההיא ואני לא זוכר כמעת כלום זה את הקטע הזה שאתה רוצה רק לבורח ולברוח ולא להיות שם. זה דבר מאוד קשה להסביר לאדם שלא מבין מזה לשנוא כל מסגרת. אז הייתי בורח לפעמים יוצא מבית הספר ( בכיתה א/ב) ומסתובב לבד בשכונות הכי אלימות בעיר שלי. הייתי חוזר בערב בערך בשעה 7 מאחרי בית ספר לפעמים ברחתי לפני. וזה בעצם היה מה שהציל אותי. והקטע הוא שלא הייתי ילד מטומטם בכלל לא אבל מערכת החינוך המפגרת לא הצליחה להתמודד איתי בכלל. אז היא השליכה את כל מה שרע בה בי. קיצור התקופה הקשה ביותר הייתה החוסר יכולת לקורא ולכתוב בכלל. זה עורר הרבה לעג והרבה צחוק. למשל בחשבון הייתי מבריק לגמרי או בציור אבל הפ רצו שאני היה טוב הכל. אז קדם העלו פה מזה חריגות ומזה מנודה אז לא הייתי ממש מנודה חברתית אבל תמיד הייתי עוף מוזר לחלוטין. מעין עשב שוטה ולא מוזהה מעין עלה שהסריח ומכער את כל השיח.וכולי וכולי. בעניי בית הספר הוא מתכון לצרות אין בו שום נחמה וין בו שום ישועה בעניי אדם לא צריך בית ספר ולא צריך אקדמיה אדם צריך ללמוד בעצמו. ולפתח את עצמו. טוב קיצור פרקדתחי.
לצפיה ב-' וזה לכל הדגנרטים ועלובי הנפש.'
וזה לכל הדגנרטים ועלובי הנפש.
17/10/2015 | 16:12
1
62
אלו שלבם מזמן כבר לא מזרים דם אלא סך הכל מזרים שתן ולא סתם שתן אלא של גמלים וזה הכי מסריח. אלו שלא מסוגלים לצאת מהאני ולעבור לאחר. אלו שחושבים "שהשמש זורחת להם מהתחת". כל אלו שלא יכולים לקבל את השונה והם בעצמם נחותים אלו שמסתכלים על הקליפה ולא מנסים לטועם את הפרי עצמו. לאלו שאומרים לך " שאתה לא שווה כלום" בזמן שהם לא שווים את הדם זורם להם בעורקים שהם ערלי לב, ומסרחים מכל הבחינות אלו בעלי הלשון החלקה, הנקייה משלב הלשוני הגבוהה השפה " התקנית" בזמן שהם מזיינים את כל מה שטוב ויפה בעולם הזה. לכאלו שחשוב הפוזה יותר משמעות החיים שיודעים את כל המחזות של שקספיר בעל פה שבקאים בתורתם של הוגי הדעות "הגדולים" ומשננים אותם כמו כלבים רפי שכל שמלקקים את התחת להגל או שמוצצים

ארת תורתו של פרויד אבל לא מבינים מילה אחת ממה שנאמר " אנטלקטאולים" נפוחים
פוצים שחושבים שהשכלה הרחבה שלהם היא מדד לחכמה בזמן שהם בעלי עכוב שכלי ורגשי ברמות . אני מתעב אותם אני בז להם לכל גאון ולא משנה שהיה גאון כל הדורות שאין בו טיפה רחמים, טיפה של הבנה והכלה בשבילי עדיף לדבר עם מוכר בשוק הכרמל עם  עברית משובשת שלא יודע קורא וכתוב ולא לדבר עם "מלומדים" שוכחים " שבין אדם לחברו אדם לבין השם להווה" " שדרך ארץ קדמה לתורה" אלו הם הנחותים בכל בני אדם הם שפלי הרוח, תחלאות החברה, בני הזונות שכמו פשפשים אני מנסה לנער אותם מהחולצה. ואלף מקלחות לא יפגו את ריח הסירחון. אני מעדיף  להריח את החרא של הכלב שלי. במקום לדבר עם אנשים שכאלו. פאטתים, עלובי נפש, חולי הרוח האמתיים שלובשים את הלבוש הנקי, הצח של אלו שקובעים מהו הסדר בעולם " מי למוות ומי לחיים" ומי יקום? מי יגיד די? בעייני " מותר החיה מן הבן אדם". זה דעתי.
לצפיה ב-'זה מכוון " לאנטלקטאולים" שוכחים שיש דבר כזה רגש.'
זה מכוון " לאנטלקטאולים" שוכחים שיש דבר כזה רגש.
17/10/2015 | 16:19
41
זה לא מכוון לאף אדם באופן אישי. אלא אני כותב על סמך הניסיון שלי אנשים לפעמים מאוד משכלים יכולים להיות קרים מאוד. וחבל.
לצפיה ב-'התנדבות לצה"ל- מעתיקה מהמייל (מארגון קשר) :'
התנדבות לצה"ל- מעתיקה מהמייל (מארגון קשר) :
15/10/2015 | 15:07
59
סיירת צנחנים מחפשת מועמדים שהפרופיל שלהם לא מאפשר גיוס, 
לשירות התנדבותי, לתפקיד מאתגר ומעניין
בחזית הטכנולוגית והאנושית של צה"ל. 
על המלש"ב להיות בעל תפקוד גבוה, "ראש גדול" ,
רצון לתרום ולהשתלב ביחידה קטנה ומשפחתית.

לפרטים נוספים : תומר 0522248111

לצפיה ב-'החזרים לטיפולים ממכבי'
החזרים לטיפולים ממכבי
15/10/2015 | 12:00
16
98
בני היה מטופל אצל מרפאה בעיסוק דרך טופס 17.
עד אוגוסט. אחר כך היא שינתה את שעת הטיפול ליותר מאוחרת. השעה לא התאימה.
לא יכולנו להמשיך את הטיפול. פנינו למכבי עם הבקשה לאשר טיפולים פרטיים.
מכבי לר אישרה.

איך אפשר לשנות אטת המצב?
למי לפנות?
אשמח לקבל כל עצה וכל רעיון.
איך העינין בקופות חולים אחרות?

אפשר גם  לשלוח בפרטי.
מאוד אשמח לקבל כל טיפ בעינין.

תודה!!!

לצפיה ב-'לא זוכרת שעשו לנו בעיות ב'כללית''
לא זוכרת שעשו לנו בעיות ב'כללית'
15/10/2015 | 15:21
1
47
בעקרון, הקופה חייבת לתת את הטיפול,
ואם אין לה מטפל שלה- להשתתף בטיפול אצל מטפל פרטי.
אם הבנתי נכון, הם מציעים לכם טיפול,
אלא שהשעה לא נוחה לכם.
באיזו מידה המבוטח נדרש לגמישות
ובאיזו מידה הקופה מחוייבת לספק לו שירות כבקשתו-
לא יכולה לומר לך בודאות.
אולי בסעיף 'משרד הבריאות וקופות החולים' שבקישורינו
תמצאי תשובה
לצפיה ב-'כנ"ל לגבי מרחק'
כנ"ל לגבי מרחק
15/10/2015 | 22:14
23
יש מומחים במרחק נסיעה 20 ק"מ.לא טוב לי-בעיה שלי.מסיבה כזאת לא יאשרו החזרים.
לצפיה ב-'תלוי בגיל של הילד'
תלוי בגיל של הילד
15/10/2015 | 16:33
13
40
בגילאים קטנים יש העדפה של הקופה לתת את הטיפול דרך הקופה. רק אם תוך 4 חודשים לא הציעו לכם שום טיפול (והם יכולים להציע כל הצעה הזויה כמו 11 בבוקר או 8 בערב) - הם מחוייבים לתת החזר על פרטי.
אחרי גיל 6 (מחוץ למכון התפתחות הילד) אין להם הרבה מומחים והם נותנים החזר די מהר (או שלנו נתנו, כי היינו מטופלים כבר 3 שנים לרגע זה)
לצפיה ב-'בני בן 4'
בני בן 4
15/10/2015 | 18:59
12
21
לצפיה ב-'אז לפי החוק הם חייבים לתת לו טיפול תוך 4 חודשים'
אז לפי החוק הם חייבים לתת לו טיפול תוך 4 חודשים
15/10/2015 | 21:38
11
27
ורק אם אין להם, אז הם חייבים לאשר את ההחזרים של פרטי.
זה החוק היבש. יודעת, שמאד תלוי בנפשות הפועלות: המודיעין "יותר קלים", בתל-אביב ייבשו יותר עד ליום האחרון...
לצפיה ב-'את יודעת מה קורה בקופות אחרות?'
את יודעת מה קורה בקופות אחרות?
16/10/2015 | 00:25
10
10
לצפיה ב-'מלאת תקוות היקרה'
מלאת תקוות היקרה
18/10/2015 | 13:10
9
32
מנסיוני עם משפחות רבות למדתי לאורך השנים שבכל קופת חולים זה תלוי כמה תלחמי. אם יש מרפאה בעיסוק שיכולה בשעה שגם אתם יכולים בה המלחמה לא תעזור. אבל, אם המרחק גדול והשעה לא מתאימה, זה רק עניין של להתעקש ולעלות עוד ועוד גבוה בסולם (לדרוש להפגש עם מנהל הסניף ואח"כ עם הרופא המחוזי). עד היום זה לא עבר את מנהל הסניף.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה על העצה!'
תודה רבה על העצה!
18/10/2015 | 23:45
8
16
אנו קבלנו שעה לא נוחה -8:30.
כלומר ילד צריך להפסיד מפגש בוקר בגן שהוא גם לימודי. וגם הורה צריך להפסיד מספר שעות עבודה
המרחק הוא בסדר.

לדעתך המלחמה כאן תעזור?
לצפיה ב-'החזרים ממכבי'
החזרים ממכבי
19/10/2015 | 20:47
3
23
ערב טוב,
אני לא יודעת אם המלחמה כאן תעזור, זו שעה מקובלת בתחום הזה. יחד עם זאת, אני תמיד אומרת שאת הלא כבר יש אז אולי תקבלי כן? כלומר, בכל מה שקשור בלהשיג טיפולים טובים עם כמה שפחות הפסדים של עבודה, המלחמה תמיד שווה. וגם אם לא תצליחי, לפחות ניסית. 
יחד עם זאת, וזה חשוב לא פחות, המלחמות הללו מתישות, אני יודעת ורואה את זה יום יום מקרוב אצל משפחות שאני מלווה.
שיהיה המון בהצלחה.
לצפיה ב-'דוגמא של איש מקצוע'
דוגמא של איש מקצוע
20/10/2015 | 00:14
2
26
אם יש ברשימה עו"ס קרובה,אבל פסיכולוגית רחוקה-מלחמה תעזור?לא מאמינה.נאמר לי בתקיפות שהם בוחרים היטב את אנשי מקצוע.ויש לבחור עו"ס אם אני לא רוצה לנסוע רחוק.ולא יאשרו לי שום פסיכולוג באותה העיר רק כי הוא פסיכולוג ולא עו"ס.לא ראיתי איך להמשיך מלחמה...
לצפיה ב-'החזרים'
החזרים
20/10/2015 | 05:12
1
18
מנסיון,
את שואלת האם העו"ס שיש להם לתת היא מומחית באוטיזם בגיל הרך ועובדת עם הילד. אם אומרים לך שכן, את מבקשת לשוחח איתה ובטלפון את "מראיינת" אותה. אני אומרת לך, מנסיון של שנים, אין לאף קופ"ח עו"ס שמתמחה באוטיזם ומקבלת לטיפולים פרטניים. ולכן, המלחמות תמיד עזרו (לפחות בנושא הזה) וכל ההורים עמם אני עובדת, מקבלים עלי החזרים.
שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'היא כן.'
היא כן.
20/10/2015 | 09:06
14
מנתונים יבשים היא מתאימה.הבן שלי התחבר אליה.גם אני צריכה הדרכת הורים פעם בשבועיים ויוצא לי בדרך לעבודה.רצוי ומצוי...
בינתיים נזרום.מה נעשה...
לצפיה ב-'11 יותר טוב?'
11 יותר טוב?
20/10/2015 | 00:19
3
21
לי נאמר שהמכון פועל אחר הצהריים.אז אני אמתין לאבחון לשעה אחרי עבודה מעל 4 חודשים?8 חודשים...הציעו לי 9.בדיוק נפל על פגישה אחרת.אחרי זה 11.הסכמתי.כבר מחכים מיולי.אז היום הקדימו ל-9.45.שמחה גדולה.לא?כי עדיף  מ-11....
הרופאה היחידה בהוד השרון "מומחית" אחרי כמה בורים שעברנו.מקבלת בבוקר.מה נעשה?לא לימודים ולא חצי יום עבודה.
איזו מלחמה תעזור פה.
לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
20/10/2015 | 05:14
21
בנוגע לאיבחונים זה סיפור אחר לחלוטין. אתה יכל מלכתחילה לפנות לאיבחון פרטי ולקבל 80% החזר במקום לחכות כל כך הרבה חודשים. פה לא צריך בכלל מלחמה, רק לברר על מי מקבלים החזר (ויש לא מעט כאלה).
בהצלחה

לצפיה ב-'יש הבדל בין איבחון לטיפול'
יש הבדל בין איבחון לטיפול
20/10/2015 | 11:38
1
28
איבחון זה מספר פגישות בודדות. טיפול זה שנה שלמה כל שבוע

גם אני קיבלתי איבחונים בשעות שונות של הבוקר. בכלל לא התלוננתי....
לצפיה ב-'אמת.'
אמת.
20/10/2015 | 12:11
8
לצפיה ב-'מסגרת - התלבטות'
מסגרת - התלבטות
15/10/2015 | 09:24
9
145
האם התנסיתם בשילוב הילדים בבתי ספר מיוחדים - אנטרופוסופי, פתוח, מונטסורי, דמוקרטי וכו'?
האם מומלץ?
אני תוהה אם כל המאבק של שילוב יחידני במסגרת רגילה לא עושה לו עוול ואולי להעביר למקום יותר קטן ורגוע, השאלה אם מתמודדים עם הספקטרום במקצועיות..?
לצפיה ב-'פיצקי שלי היה בגן אנתרופוסופי'
פיצקי שלי היה בגן אנתרופוסופי
15/10/2015 | 11:16
5
130
גן נפלא עם גננות נפלאות.
הוא אמנם לא מאובחן, אבל ברור שאינו נ"ט (נוירו-טיפיקל, "רגיל").
לא יודעת אם הוא ילד אמצע או א"ס.
לקראת סוף השנה, קיבלנו כמו כל ההורים, הזמנה לבקר בביה"ס האנתרופוסופי.
לא זוכרת את הניסוח המדוייק, אבל נכתב שם משהו שהיה ברור ממנו
שילדים עם צרכים מיוחדים לא מתאימים להם.
המסר הזה אמנם איכזב אותי אבל לא הפתיע,
התאים לכלמיני דברים ששמעתי.
ממה שאני יודעת על חינוך אנתרופוסופי (לא המון, אבל בכ"ז משהו)
זה יכול מאד להתאים לפחות לחלק מהילדים הא"סים,
אלא שלא תמיד העושים במלאכה פתוחים מספיק...

לצפיה ב-'ידעתי שהוא לא ממש "נטי".'
ידעתי שהוא לא ממש "נטי".
15/10/2015 | 14:34
4
80
זה בדיוק מה שאמרתי. הוא בטוח קשור איכשהוא לאוטיסטיות. אני אומר לך שלומית הילד אסי. אני מאמין בקשר הורי לבין אוטיזם. אם אתה אוטיסט היה לך ילד אוטיסט. אני חושד שנים שאמא שלי אוטיסטית. ואני קורא על אספגר לנשים ואני מוצא קשר לגמרי. היא לא רוצה להדות שהיא כן אבל אני מראה לי שהיא כן. לא אוהבת את זה אבל ברור שהיא לא רגילה. היא אחרת לגמרי. אמא שונה מכל אמא אלרת. לעולם לא ראיתי אמא כזו אוטיסטית שמעין מתלכדת בעצמה ורואה את הנפש שלה ואת מקצויה נעלמת לשבועות. זו אמא שלי וזה מעיד על אוטיסטיות. כי היא לא עושה כי " בא לה" היא חייבת את החופש מאיתנו ואת חוסר הדיבור לגמרי. לכן בעניי ין אוטיסטית ממנה. אין מחובר לנשמה כמהוה....
לצפיה ב-'בזמנו דיברתי על הפשוש, לא על הפיצקי. הפשוש נ"ט למהדרין.'
בזמנו דיברתי על הפשוש, לא על הפיצקי. הפשוש נ"ט למהדרין.
15/10/2015 | 15:03
3
37
לצפיה ב-' הבנתי. לא שמתי לב לדקיות.'
הבנתי. לא שמתי לב לדקיות.
15/10/2015 | 15:04
2
53
איזה באסה אני מאוד התלהבתי. יכול להיות שיש אולי נטייה? הראי ילד כל כך טוב. וגם חכם לפי מה שאמר חייב טיפה נגעת אוטיסטיות לא?
לצפיה ב-'לא חייב. יש גם נ"טים טובים וחכמים.'
לא חייב. יש גם נ"טים טובים וחכמים.
15/10/2015 | 15:13
1
27
לצפיה ב-' כן....'
כן....
15/10/2015 | 15:17
45
אבל אני מוצא בכל אדם אוטיסטיות אפילו באבי הנטי למהדרין אני חושב שאין דבר כזה נטי לגמרי. ואם אבי הוא נטי הכי לגמרי ממש ברמות הכי מטרפות. והוא גם קצת אוטיסט אולי גם הוא... זה לפחות גשתי מעין ערבוב שכזה...
לצפיה ב-'לגבי מקצועיות-'
לגבי מקצועיות-
15/10/2015 | 15:39
59
לפי נסיוני, פחות חשובה המקצועיות, יותר חשובה האישיות.
אנשי חינוך שהם בני אדם פתוחים, קשובים,
מכבדים- במובן של נותנים מקום לכל ילד, מסתכלים עליו מגובה העיניים,
סקרנים- ללמוד עולם חדש, להתנסות במפגש שונה,
יש סיכוי טוב שיעשו עבודה טובה.
הלמידה מה ואיך לעשות,תעשה יחד עם הילד והוריו,
ויחד עם הקבוצה (הגן/הכתה)
בדו ורב שיח הדדי, מתמשך.

ולעומתם, מי שנעול על תפיסות, נהלים, הנחות מוצא וכו'
לא משנה מה הרקע המקצועי שלו,
לא צפוי שישכיל לייצר סביבה מעודדת צמיחה עבור הילד.

לכן, בשורה התחתונה, לדעתי, אם יש בסביבתכם בי"ס שמוצא-חן בעינייך,
שווה להפגש עם הצוות החינוכי הרלוונטי,
ולהתרשם מאישיותן והאני מאמין של הנפשות הפועלות.

לצפיה ב-'מה לגבי כיתת תקשורת ?'
מה לגבי כיתת תקשורת ?
17/10/2015 | 22:51
20
לצפיה ב-'אולי כדאי לנסות גם קבוצה טיפולית?'
אולי כדאי לנסות גם קבוצה טיפולית?
23/10/2015 | 10:47
19
יש שיטות נפלאות של טיפול קבוצתי לבעלי ספקטרום וזה ממש עוזר. יש גם אנשים שעושים את זה גם בארץ.
לצפיה ב-'דרוש/ה מטפל/ת לנער אוטיסט'
דרוש/ה מטפל/ת לנער אוטיסט
15/10/2015 | 10:04
1
103
דרוש/ה מטפל/ת לנער אוטיסט מדהים בן 13 בת"א לתכנית ביתית בהנחיית מנתחת התנהגות מוסמכת.

סמדר: 0504-712326
דני: 0547-378389

לצפיה ב-' אני חושב שהשיטה הזו מזיקה מאוד.'
אני חושב שהשיטה הזו מזיקה מאוד.
15/10/2015 | 15:16
68
ולא תעזור לכם. אני חושב שזה פוגע בנפש האוטיסטית ומשנה אותה. לכן הייתי מציע לכם לשוקל טיפול אחר. וגם לא חובה טיפולים אלא פשוט לנסות להבין אותו גם יותר כיף וגם פחות מכאיב. אני מדבר מנסיון בתור אסי שטופל. גם אם הוא לא מראה לכם הוא כנראה סובל...

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה