לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'יום האפילפסיה הבינלאומי- ידע זה כוח!'
יום האפילפסיה הבינלאומי- ידע זה כוח!
24/03/2015 | 13:24
53
לצפיה ב-'שאלות ותשובות בנושא מערכת החינוך מתוך אתר קשר'
שאלות ותשובות בנושא מערכת החינוך מתוך אתר קשר
23/03/2015 | 13:31
93
זכויות וחובות הורים ותלמידים במערכת החינוך – עו"ד נוגה בוזגלו

שילוב בחינוך  - הועדות השונות – שרה און
לצפיה ב-'תרופת ויונס'
תרופת ויונס
22/03/2015 | 18:24
73
רכשתי מבית מרקחת תרופה ויונס 30 שהוכן במיוחד. מ70 ל30 בגלל החוסר בתרופה.
אך זה לא מתאים לילד שלי.
מי שמעוניין בתרופה אני מוכנה להעביר אליו. אין לי מה לעשות עם זה
לצפיה ב-'נפתח פורום גישור'
|*|נפתח פורום גישור|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2015 | 14:30
12
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'יש לי רק שאלה אחת לחברי הפורום הזה:'
יש לי רק שאלה אחת לחברי הפורום הזה:
22/03/2015 | 06:44
169
428
איך הייתם מרגישים אילו מישהו היה מפנה אליכם אצבע וקורא לכם "שתלטנים" ו"דיקטטורים" מול קהל גדול ורב, ואף אחד מאותו קהל לא היה אומר מילה לטובתכם? אפילו לא קצת. אפילו לא ברמז. אפילו לא משהו בסגנון של "אני מרגיש טיפ-טיפה לא נוח עם הדברים".

כי...
המשך>>
איך הייתם מרגישים אילו מישהו היה מפנה אליכם אצבע וקורא לכם "שתלטנים" ו"דיקטטורים" מול קהל גדול ורב, ואף אחד מאותו קהל לא היה אומר מילה לטובתכם? אפילו לא קצת. אפילו לא ברמז. אפילו לא משהו בסגנון של "אני מרגיש טיפ-טיפה לא נוח עם הדברים".

כי לי זה מרגיש כמו אגרוף ישר לבטן. בעיקר כשהאטימות הזו מגיעה באנשים שמקבלים דרך קבע את אותו היחס מאחרים, ויודעים בדיוק איך זה מרגיש.  הרי זה בדיוק היחס שאוטיסטים מקבלים מהחברה כל הזמן.

אז מישהו פה אולי מוכן להסביר לי *למה*?

חשבתי פשוט לקום ולעזוב את הפורום מבלי לומר מילה. כי כרגע אני באמת לא מרגיש שייך לכאן (וההפסקה הקצרה שלקחתי מהכתיבה פה רק חיזקה את התחושה הזאת). אבל אז קלטתי שבעצם מעולם לא העלתי את הנושא הזה לדיון בצורה ישירה וברורה.

אז אני עושה את זה עכשיו.
לצפיה ב-'ויזת עבודה לארצות הברית מה מגיע לילד אוטיסט?'
ויזת עבודה לארצות הברית מה מגיע לילד אוטיסט?
21/03/2015 | 22:39
8
154
שלום,
אנחנו מתכננים מעבר לארצות הברית בעקבות עבודה של בעלי, יש לנו ילד בן שש וחצי עם PDD בתפקוד גבוה. רצינו לדעת איזה טיפולים אפשר לקבל שם.
איך מגישים בקשות למי ומתי ובכלל איזושהי אינפורמציה בנושא.
תודה.
לצפיה ב-'אני חושבת שיש הבדל בין מדינה למדינה'
אני חושבת שיש הבדל בין מדינה למדינה
21/03/2015 | 23:42
1
61
לצפיה ב-''
22/03/2015 | 11:14
8
לצפיה ב-'היה לנו פעם שירשור על שירותים לאוטיסטים ברחבי העולם'
היה לנו פעם שירשור על שירותים לאוטיסטים ברחבי העולם
22/03/2015 | 11:13
76
לצפיה ב-'תלוי לאיזו מדינה בארה"ב אתם נוסעים'
תלוי לאיזו מדינה בארה"ב אתם נוסעים
22/03/2015 | 14:41
48
לצפיה ב-''
23/03/2015 | 10:02
9
לצפיה ב-'תודה על התשובות, אבל..'
תודה על התשובות, אבל..
23/03/2015 | 15:15
1
93
זה ברור לנו שתלוי באיזו מדינה וקראנו את מה שמופיע באתר. אבל האם יש מישהו שעבר את זה בעצמו ויכול לספר על התהליך מניסיונו האישי?לא משנה איפה בארה"ב...
לצפיה ב-'זה ברור. אבל כנראה יש מעט כאלה. לכן צריך'
זה ברור. אבל כנראה יש מעט כאלה. לכן צריך
24/03/2015 | 11:44
46
להקפיץ את ההודעה  (כולל הודעה שאין בה מידע , כמו ההודעה הנוכחית שלי) כדי שהשרשור ימשיך להיות בדף הראשון ולא יילך לאיבוד.
לצפיה ב-'כדאי לך לשאול בפורומי הגירה באנגלית'
כדאי לך לשאול בפורומי הגירה באנגלית
24/03/2015 | 13:53
41
יש שם הרבה יותר משתתפים
לצפיה ב-'שילוב בקריית אונו'
שילוב בקריית אונו
20/03/2015 | 20:03
57
שלום
מחפשת ליצור קשר עם הורים מקריית אונו ששילבו ילד בגן בעיר.
מחפשת כבר חודשים בנרות על מנת לקבל המלצות או דיס המלצות על המערכת ..
תודה מראש
כמובן שאפשרי בפרטי
לצפיה ב-'שילוב בקריית אונו'
שילוב בקריית אונו
20/03/2015 | 20:03
18
שלום
מחפשת ליצור קשר עם הורים מקריית אונו ששילבו ילד בגן בעיר.
מחפשת כבר חודשים בנרות על מנת לקבל המלצות או דיס המלצות על המערכת ..
תודה מראש
כמובן שאפשרי בפרטי
לצפיה ב-'משלבת לגן פרטי'
משלבת לגן פרטי
19/03/2015 | 14:50
10
149
הומלץ לנו באבחון לחפש משלבת לבננו שנימצא כרגע בגן פרטי (בן שלוש) לכל שעות פעילות בגן.
איפה מחפשים משלבת? באילו אתרים ניתן לפרסם הודעה? כמה נהוג לשלם עבור שישה ימים בשבוע ?
אם הילדים ישנים בין השעות 13:00-15:00 ואני אוספת אותו בסביבות 16:00 האם יש טעם לקחת אותה לשעות 8:00-13:00 או עד 16:00?
תודה מראש

לצפיה ב-'משלבת'
משלבת
19/03/2015 | 17:41
4
99
אני פירסמתי באתר של אלו״ט ושל שתיל.

אני בחרתי בין 08:30-12:30
לצפיה ב-'תשלום '
תשלום
19/03/2015 | 18:09
2
91
משלמים לפי שעה או גלובלי? לקחת גם בימי שישי או רק חמישה ימים בשבוע?
לצפיה ב-'משלבת'
משלבת
19/03/2015 | 20:49
1
76
אני לקחתי משלבת לשלוש פעמים בשבוע. ואני משלמת לפי שעה. אגב היא מתחילה לעבוד ביום ראשון הקרוב....
לנו עדיין אין איבחון, והמצב מורכב כי יש בעית שמיעה
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/03/2015 | 06:38
54
ובהצלחה
לצפיה ב-'ואפשר גם'
ואפשר גם
19/03/2015 | 20:33
72
בלוח דרושים של מקום מיוחד

וגם בלוח פירסום הורים שלנו
(קישור ללוחות שלנו- בראש העמוד, מודגש בכחול)
לצפיה ב-'מי ינחה את המשלבת כיצד לעבוד? לא כולן מגיעות עם ידע כזה...'
מי ינחה את המשלבת כיצד לעבוד? לא כולן מגיעות עם ידע כזה...
20/03/2015 | 10:48
2
32
לצפיה ב-'מנחה ABA'
מנחה ABA
20/03/2015 | 17:37
1
68
התחלנו לעבוד עם מנחה ABA השבוע שבאה לאבחון בבית ואמור ללכת לראות אותו גם בגן.
לצפיה ב-'המנחה לא אמר לך איפה מחפשים משלבת? את לא מעדיפה שיחפש בעצמו?'
המנחה לא אמר לך איפה מחפשים משלבת? את לא מעדיפה שיחפש בעצמו?
20/03/2015 | 19:57
28
לצפיה ב-'שעת כניסה לגן חשובה מאד'
שעת כניסה לגן חשובה מאד
22/03/2015 | 09:40
1
70
ברוב הגנים שעה-שעה וחצי של כניסה לגן הן שעות הסתגלות ומשחק חופשי. זה גם הזמן שבו נרקמים היחסים בין הילדים. וגם - זה זמן של יותר רעש ו"בלגן". לרוב ילדינו זה זמן קשה (גם אם לא עושים סצנות), לכן כדאי לקבוע עם משלבת שעה לא מפתיחת הגן, ולא מתחילת הפעילות המובנית, אלא מתי שהילד בא (אם אתם כהורים יכולים להיות עקביים).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
22/03/2015 | 22:01
11
לצפיה ב-'מנסה להבין'
מנסה להבין
19/03/2015 | 13:34
108
487
האם יש בוגרים אוטיסטים שילדו ילדים נ״ט?
האם יש פה אוטיסטים שנשואים לנ״ט שהתחתנו איתם בידיעה שהם אוטיסטים?
תודה...
המשך>>
האם יש בוגרים אוטיסטים שילדו ילדים נ״ט?
האם יש פה אוטיסטים שנשואים לנ״ט שהתחתנו איתם בידיעה שהם אוטיסטים?
תודה...
לצפיה ב-'בקשה לעזרה במחקר'
בקשה לעזרה במחקר
18/03/2015 | 20:07
69
שלום, 
אני סטודנטית לעבודה סוציאלית בשנה ג' של התואר הראשון באוניברסיטת חיפה. 
על מנת להשלים את התואר אני עורכת סמינר מחקר וחוקרת את השפעתם של תמיכה חברתית והערכה עצמית על בחירת אסטרטגיית התמודדות בקרב אנשים המוכרים בנכות דרך הביטוח לאומי או משרד הביטחון. 
אם אתם מוכרים ע"י אחד מהנ"ל ומוכנים לעזור לי במחקר, 
אשמח אם תמלאו את השאלון המצורף בקובץ. 
ותשלחו לי אותו למייל: matat.kal@gmail.com
השאלון הוא אנונימי, אין צורך למלא פרטים מזהים. 

לכל שאלה נוספת, בירור, מידע, הערה, הארה וכו' מוזמנים לשלוח לי מייל. 
המון תודה מראש, 
ויום מצויין. 

לצפיה ב-'מדוע יש לבעלי אספרגר מצבים של עצבנות ?'
מדוע יש לבעלי אספרגר מצבים של עצבנות ?
18/03/2015 | 18:44
28
115
לצפיה ב-'לעיתים קרובות בגלל שאלות כאלה'
לעיתים קרובות בגלל שאלות כאלה
18/03/2015 | 19:32
16
134
אחת הבעיות של בעלי תסמונת אספרגר היא מנת יתר של מידע מכל החושים. זה משהו שקשה להסביר למישהו שלא סובל מזה אבל אני אנסה.
העיניים שלנו עובדות נון-סטופ, האוזניים שלנו עובדות נון סטופ אנחנו מרגישם כל דבר על העור, מריחים כל הזמן וטועמים כל הזמן. זה לא מפסיק לרגע. ההבדל העיקרי בין בעלי אספרגר לאנשים "נורמליים" הוא הפילטרים. כלומר, אנשים נורמלים לא מודעים כל הזמן לכל התחושות האלה במוח יש מסננים שממינים רעש רקע  ורוב האנשים כבר לא שמים לב לכך, בעלי אספרגר כמוני לא מסוגלים לעשות את זה. המוח שלי מתייחס לכל רעש ולו הקטן ביותר כאל משהו קריטי, כל רעש פתאומי מקפיץ אותי. כל ריח שונה מטריד אותי. בתקופות מסוימות היו בגדים שלא סבלתי בגלל הבד שלהם, בעיקר דברים נצמדים. אני מסוגלת להבחין בין ריחות סינטטים וריחות טבעיים ואני לא מצליחה "להתרגל" אליהם. זה סיוט למצוא דאודורנט או בושם שלא יטריד אותי. אני לא סובלת למשל ריח של טלק וזה פשוט שולף אותי מהמצב הרגיל שלי ומקשה אליי לחזור לשגרה. בנוסף דברים שמטרידים אותי ממשיכים להטריד אותי זמן רב אחר כך. קיבלתי מכה משולחן? אני אמשיך להרגיש הדים של הכאב גם אחרי רבע שעה.
עכשיו כשאת נמצאת במצב בו העצבים שלך חשופים כל הזמן ושכל דבר לא שגרתי מחמיר את המצב מעבר לפרק זמן סביר [מספר שניות נגיד] את הופכת לעצבנית ובמקרים קיצוניים גם נכנסת לפאניקה.
תדמיין בנאדם נורמלי שלא ישן רגע שלושה ימים ותתקרב להבין את המצב הקבוע בו בעלי אספרגר ואוטיזם נמצאים בו.
לצפיה ב-'ניתן ואלי צריך לשאול מה הבסיס התפישתי למצב זה'
ניתן ואלי צריך לשאול מה הבסיס התפישתי למצב זה
18/03/2015 | 20:00
87
כי לדעתי זה לא שלאטיסטים אין מסננים אלא שתצורת הסינון שלהם מבטאת ומשקפת זהות מסויימת ואם נדע לתאר את שורשיה אז נוכל לדעת איך להתארגן ולארגן סביבה ונסיבות פחות מרעישות ומציפות
בנוסף
לפתיחות האין סופית של האוטיסט יש גם המון היבטים מאוד מאוד חיוביים
כמו סיכוי יוצא מהכלל לעבד ולהכיל כמויות מידע עצומות
גם כאן, כל זה יכול לקרות בהינתן סביבה שמאפשרת התפחות טבעית לזהות שבלווא הכי פתוחה לחלוטין להכל
הבעייה שבמקום לעשות זאת עובדים על השטחי והרדוד ביותר
על שיטות התנהגויות שאינן יתר מסטים של תרגולות שיאפשרו לאוטיסטים לתפקד גם במצבי קריסה והצפה תכופים אם לא ממש תמידיים

לעצבים חשופים, לחיים ללא עור, כביכול, יש המון היבטים חיוביים, כי אלה חיים שקופים יותר, ישרים יותר, ישירים יותר, סקרניים ופתוחים יותר
מה שחסר זה סביבה שתאפשר לאדם לפתח זהות שמתאימה לסוג הזה של נטיה חושית וקוגנטיבית
למעשה
המצב כל כך עצוב שבעצם מה שחסר זה סביבה שלא יוצאת מדעתה על מנת להפריע לאוטיסטים להתפתח כיאות

לצפיה ב-'את באת לי בזמן!!!'
את באת לי בזמן!!!
18/03/2015 | 22:07
14
112
אני בתחיל הדרך של למידה.
זה לא משהו של הבנת מפה חברתית,בעית תקשורת?
יש גם דברים כאלה?
אז ברגע זה אני קניתי שזה מה שיש לבני...לפני האבחנה הכתובה ואבחון נוסף בדרך.

התקשר המחנך וההיר כמה הוא מודאג. כי הוא לא קרא אותך פה במקרה.אז הוא חושד שהילד קיבל טיפול חדש וחלילה לא טרחתי לעדכן.
כל רעש מקפיץ אותו.זה בדיוק זה.ולא בעיות התנהגות מסוג "עיצוב".

לצפיה ב-'יש לי משפחה מורחבת גדולה'
יש לי משפחה מורחבת גדולה
19/03/2015 | 00:23
12
117
עם המון נכדים בגילי ובקביעות בכל אירוע משפחתי שהיינו אצל סבתא שלי כאבו לי האוזניים ואימא שלי היתה משכיבה אותי בחדר שקט.
המושגים אוטיזם או אספרגר לא היו מוכרים בכלל בארץ באותה תקופה ורק כמה שנים לאחר מכן התחיל להופיע אוטיזם מהסוג הקשה עם התפקוד המאוד נמוך וגם אז אלו היו סרטים על תופעה אמריקאית. בסביבה שלי אף אחד לא ידע מה זה.
אחרי הצבא הייתי מגיעה למצבים של כאבי ראש בגלל עומס רעש ועדיין לא קישרתי בין הדברים. רק בעשר השנים האחרונות שהתחלתי עם האבחון התחלתי לקשר.

לגבי בעיית תקשורת - כן, זה חלק מהעניין. אני תמיד מצפה מהאנשים להיות הוגנים והגונים, ישרים אבל במציאות זה לא ככה אנשים נורמלים לא משקיעים כל כך הרבה מחשבה בלהיות הגונים והוגנים. אני מעולם לא הצלחתי להבין את משחקי הפוליטיקה בכל סביבה שהייתי בה ותמיד הרגשתי מחוץ לעניין. לזכותי יאמר שאני לפחות מודעת לזה, יש אוטיסטים שפשוט לא מביאים את זה בחשבון, זה פשוט לא שייך לעולם המושגים שלהם. תמיד הייתי חסרת טקט והיה חסר לי הצנזור הפנימי והרעיון של הלשנה מעולם לא היה מובן לי. מישהו עושה משהו נגד החוקים שעלול לפגוע בו ובאחרים בוודאי שצריך להגיד את זה למישהו סמכותי. זה הכניס אותי להרבה צרות חברתיות. אני מאוד רגישה לטון הדיבור של אנשים וחשה שמישהו משקר לי מה שגורם לי להרגיש דחויה ונפגעת. אני מעדיפה אמת כואבת בפנים מאשר שקרים.

הנה דוגמה של אימא לילדה אוטיסטית עם קשיים חמורים בעיבוד חושי

אל תשפטי אותה לפני שתסיימי לקרוא הכל. זה כל כך עצוב. אבל זה גם מסביר הרבה מאוד לגבי אוטיזם.
לצפיה ב-'תמיד הייתי ישרה כמו סרגל'
תמיד הייתי ישרה כמו סרגל
19/03/2015 | 09:45
57
תמיד מעדיפה אמת."לא כולם יודעים איך לאכול אותי".
וואלה,אולי יש לי את זה.
לצפיה ב-'מסכים עם כל ( כל ! ) מה שנאמר כאן'
מסכים עם כל ( כל ! ) מה שנאמר כאן
19/03/2015 | 11:22
9
64
גם על ידך וגם על ידי אראנה. רוצה להוסיף ולהרחיב טיפה על משהו שכתבת כאן, והוא משהו שמאוד מאוד חזק אצלי – כל מה שקשור למה שכתבת "...טון הדיבור של האנשים וחשה שמישהו משקר לי...". זה מתחבר לי לשאלה המקורית על "מצבים של עצבנות". ילדים במיוחד ( אבל לא רק ) קולטים את זה במיוחד, והייתי אומר שזה אפילו מעבר לטון הדיבור. הייתי קורא לזה "מעבר למילים". כלומר, יש את המילים הנאמרות, אבל יש את "המילים שלא נאמרות", ודווקא אותם אני קולט הרבה יותר מהמילים הנאמרות, ואני חושב שגם שאר האוטיסטים קולטים זאת בצורה דומה.

חוויתי ואני חווה את זה המון, ובהרבה הקשרים, אז אני אתן רק דוגמא אחת שמדגימה את זה. אני עובד בגן תקשורת ויש איזה "מנהג" בגן להגיד לילדים שממהרים לסיים את הארוחה שלהם " זו לא תחרות" ( מי שמסיים ראשון הוא המנצח ). עכשיו, הם חוזרים על זה שוב ושוב ושוב, ולא מבינים למה זה לא משתנה. מה שלי עולה לראש – זה לא חשוב כמה פעמים תגידו " זו לא תחרות" אם הילדים קולטים את המהות של מושג התחרות בכל הגישה בה פונים אליהם, בכל הכוונות ( המודעות, כלומר המטרות שקובעים, והלא מודעות, כלומר התחרותיות שקיימת בחברה המודרנית שמחלחלת כמעט לכל אדם אולי ), בכל המטרות שקובעים , בכל ה"ההצלחות" שחוגגים ( אפילו דבר שנראה פעוט כמו להגיד "איזה יופי של ציור" למישהו שמצייר בצורה "נורמטיבית", אבל לא להגיד זאת לילד שמצייר "אחרת" נראה לי מאוד קשור לכך ) וכדומה.

הייתי גם רוצה להוסיף עוד משהו כללי בהקשר של "מצבים של עצבנות" – המצבים האלו הופכים למובנים יותר כשרואים אותם כדרכי הגנה מפני מצבי "הצפה". אפשר לחשוב על זה כך, ואני אמנם מערב כאן תחושות אישיות, אבל שוב גם עם התבוננות וקליטה אינטואיטיבית מאנשים אחרים, אז אני אנסה לנסח זאת בצורה כללית ולא אישית – אני קולט המון דברים בעולם מסביב, לא תמיד ברור לי מה לעשות עם כל זה, זה מאיים עליי. העולם הוא מקום מפחיד ומאיים. אני צריך להיות מוכן ודרוך לקראתו. כל יציאה החוצה, כל מפגש עם אנשים, הוא כמו "לצאת למלחמה" בשבילי, הוא דורש מאמץ פנימי וחיצוני עצום ( בעוצמה כזו שמי שלא חווה את זה לא יכול להבין ).

באופן אישי, כל "יציאה החוצה" אל העולם מביאה אותי ל"מצבים של עצבנות" ( בעבר הייתה לי חרדה חברתית מאוד גבוהה שבעקבותיה לא ממש "יצאתי לעולם", מתוך מקום של "להישאר במקום הבטוח" וחרדה מאוד חזקה מכל מפגש עם אנשים ובכלל עם העולם ), אבל ה-דבר שהכי יוצר אצלי תגובות "קיצוניות" הוא אותו דבר שכתבתם מקודם ואותו כתבתי בהתחלה – אותו "מעבר למילים" הזה, אותם שקרים ומניפולציות. ה"בעיה" אצלי היא שאני קולט את זה כל כך מהר, לפעמים אפילו זה מרגיש לי "מהר מדיי", אבל למדתי לסמוך על התחושות שלי בעניין ( ברוב הזמן, לא תמיד ), ולכן זה מאוד מדגיש עבורי את ההבדל בין סביבות מאפשרות לסביבות לא מאפשרות ( מאפשרות להיות בן אדם הוגן ואמיתי אני מניח ), ולרוב רק באחרונות מגיעות אותם "מצבים של עצבנות", אבל "מצב העצבנות כשלעצמו" נמצא שם כל הזמן כ"מצב אופציונלי" למקרה שהוא אכן יקרה. זה הכל, עצבנות היא תוצאה של חרדה, חרדה היא תוצאה של חוסר הכלה וקבלה, ו"מצבים של עצבנות" היא חלק מהזהות הפנימית בעולם המודרני ש"תוקף" את כל יישותך וקיומך ( הכוונה ב"תוקף" היא לאו דווקא במובן של תוקפנות, לפעמים גם זאת, אלא לתחושה הפנימית שאתה "לא מוגן", שהעולם כמו "בא מבחוץ כדי ל"קחת" משהו ממך ).         
לצפיה ב-'הבהרה קלה'
הבהרה קלה
19/03/2015 | 11:56
38
כשכתבתי בסוף ש"מצבים של עצבנות" היא חלק מהזהות הפנימית אולי צריך לדייק ולהדגיש "בעולם המודרני". אני לא חושב שמדובר בזהות האוטיסטית עצמה אלא בתגובה האוטיסטית לסביבות לא מאפשרות, לא מכילות או לא מקבלות. כלומר, וכך אני באמת מאמין, לטווח הרחוק ובהינתן התגברות של סביבות אחרות לאלו שקיימות היום, אותם "מצבים של עצבנות" הם לא יהיו חלק מהזהות האוטיסטית.
לצפיה ב-'"לצאת למלחמה" זה בול אני'
"לצאת למלחמה" זה בול אני
19/03/2015 | 13:43
5
31
בגלל זה אני גם מפחד לצאת ולא יוצא כמעת בכלל ויש אפילו חודשים שאני לא יוצא.
אבא לא מבין את זה.הוא חושב שאני עושה דווקא או שאני עצלן אבל אני מאמין שבסוף
הוא יבין אותי,כי אמא כן מצליחה כי אולי גם היא חוות את זה ברמה כזאת או אחרת.

ואני מאמין שהיא אספית אז כנראה יש לה את אותם תחושות כמו שיש לי.
אבל היא למדה להסתדר,אבל היא די אספית "לקוחה מהספר" אבל היא לא
מאובחנת אבל אני דיברתי איתה על זה והיא חושבת שאולי זה נכון ולא תהיה

לה בכלל בעיה להיות מאובחנת כאוטיסטית היא אמרה לי מהתחלה שהם הכי מיוחדים.
וחזיקה אותי בתחילת דרכי כמאובחן.

זה מה שיש לי להגיד.
לצפיה ב-'אחד מהקשיים להבין את זה הוא'
אחד מהקשיים להבין את זה הוא
19/03/2015 | 15:03
4
31
בגלל שיש "קונספציה", כלומר, אמונה מושרשת באמת מסוימת שמכסה כמעט את כל הגורמים מסביב. האדם היחיד מאוד מושפע מכך, במיוחד בחברה ובתרבות המודרנית, וקשה "לצאת משם". האדם הזה, ולא חשוב כרגע במי מדובר, אולי מרגיש כל מיני דברים שסותרים את הקונספציה הזו, אבל אז הוא בטח אומר " מי אני שאתווכח עם מה שאומרים 90 אחוז ( ומעלה )  מהגורמים החוקרים או המטפלים או הסמכויות ה"עליונות", ואז הנטייה היא לרדת ממה שאתה מרגיש בפנים, ו"להתיישר" עם אותה קונספציה. לפעמים, אבל, יכול אדם להגיע לאיזה משבר או נקודת מפנה שהוא כבר לא יכול להתעלם ממה שמרגיש והוא מחליט, לפעמים בהדרגה ולפעמים בבת אחת, לצאת מאותם אנשים שמאמינים ב"קונספציה". מקווה שגם לאבא שלך זה יקרה מתישהו...( אבל גם אם לא, לפחות אשר להבין מאין זה בא, אני חושב... )
לצפיה ב-'* אשר ( שורה אחרונה ) = זה עוזר'
* אשר ( שורה אחרונה ) = זה עוזר
19/03/2015 | 15:11
10
לצפיה ב-'זו אחת הסיבות שרק אוטיסטים יכולים להבין אוטיסטים'
זו אחת הסיבות שרק אוטיסטים יכולים להבין אוטיסטים
19/03/2015 | 15:19
1
35
כי אצל האדם הנורמטיבי הזהות בין גודל המסה למציאות הוא מובנה לגמרי
הוא לא יכול לחוש או לתאר לעצמו אפשרות אחרת
מה שנחשב בטעות לנורמטיביות מבוסס על קבלה בלתי מותנית של הרוב כצודק תמיד ובכל מחיר
זה בכלל לא עניין של צדק
רוב = מציאות

ולכן מה שמחריג אוטיסטים וגורם להם להיתפש כחסרי תפישה קבוצתית זה גם שמבחינתם, כמות, במובן הפשטני שלה, אינה זהה לאיכות
זה שכולם עושים בדיוק אותה תנועה לא אומר שזו התנועה הנכונה
זה שכולם מדברים בדיוק באותה צורה לא אומר שזו הדרך הכי נכונה או היחידה לדבר
מנסיוני
נ"ט פשוט לא מסוגלים לחוות את הדברים כך
מבחינתם המציאות היא רק, ואך ורק, מה שכולם עושים

לדבר הזה יש הרבה סיבות שחלקן עמוקות מאוד
בכך מקרה
לתפישה שזכותו של הפרט להכליל בצורה שונה מהממוצע ולקבל יחס התואם לדרך שבה הוא חש את את היחס בין היחוד ליחד לא רק שאין אחיזה בחברה אלא שהיא נחשבת כטירוף מוחלט
אגב
דווקא המודרניות קידמה מעט את האפשרות לחיות ולתפוש את זה
והפוסט מודרניות עוד יותר

לצפיה ב-' מסכים לגמרי אני גם אמרתי את זה'
מסכים לגמרי אני גם אמרתי את זה
19/03/2015 | 16:13
18
שאוטיסט עצמו מבין את עצמו הכי טוב יותר מכל רופא לא  משנה כמה הוא מומחה זה דעתי.
לצפיה ב-'אני מנסה להראות לאבא סרטונים'
אני מנסה להראות לאבא סרטונים
19/03/2015 | 16:02
18
היום אני יראה,לו את הסרטון הזה שצירפת פשוט כנראה 'שה לבן אדם כמו שאתה אומר שלא חווה
את אותו חוויה להבין מה התחושה הזאת שאנחנו האוטיסטים חווים,כלומר עד שהוא לא היה אוטיסט.
הוא לא יכול לגמרי להבין מה אני מרגיש מה  אתה חושב?,אותו אני חושב בקשר לאנשים עם מחלות

נפש,בכלל אני לא חושב שאף אחד מבין את השני בצורה טובה באמת כאלו הוא ואותו אדם הם אחד.
בגלל זה יש הרבה מחלקות, כי לאחד דבר אחד הכי חשוב בעולם ולשני זה ממש לא מובן לו
ונראה טיפשי,זה לא קשור רק לבעלי שוניות אלה בכלל לבני אדם שכולם "הם עולם ומלאו".

לכן יש כל כך הרבה בעיות בין בני זוג לפעמים,הראי זה ברור שהם אוהבים אחד - את השני.
לפחות בהתחלה,אחרת למה הם התחתנו?,אני לא מדבר על חברות שמרניות אלה אל באמת
אהבת "אמת" ,וכאלו שהכירו שנים אחד אתת השני והכל הלך טוב ופתאום הם מיסדו את הקשר.

והם אומרים שהם לא מכירים את בן הזוג בכלל,מ אתה מבין אותי?,,אני מתכוון שיש קצר בין האני
העצמי לבין הסביבה,לבין מה שהחברה מבינה ואני מבין ממנה זה לא שחור לבן לא תמיד אנחנו
צודקים, וזה לא באשמתנו שאנחנו לפעמים מפרשים דברים לא "נכונים" או יותר נכון בצורה מקובלת,
אבל החברה צריכה להיות יותר סובלנית.

ולהבין שזה לא אשמתנו,ואנחנו לא עושים בכוונה וזה לא בגלל שאנחנו "דפוקים" או "נכים במוח"
או כל מיני כינוים, כאלו אלה בגלל שפשוט המוח שלנו פועל אחרת ,ואנחנו שונים ויחודיים לא מטומטם
זה לפחות דעתי.
לצפיה ב-'ולכן כל כך מעצבן ומאכזב שא"ס מתוייגים כמי שלא ערים להקשר'
ולכן כל כך מעצבן ומאכזב שא"ס מתוייגים כמי שלא ערים להקשר
19/03/2015 | 14:14
25
שכל אנשי המקצוע והחינוך וחלק נכבד מההורים מסמנים דווקא את האוטיסטים שהכי קשובים להקשרים הכי עמוקים כמי שפשוט פגומים ולקויים מדי בשביל לשמוע את ההקשר
הלו, שחצנים, תתעוררו, אנחנו שומעים מצויין את ההקשר, אלא שבדיוק בגלל זה הוא ממש לא דומה להקשר שאתם מדמיינים וחיים על פיו

קצת צניעות עוד לא הרגה אף אחד
אני מציע לכל אנשי המקצוע והמטפלים והמאבחנים לנסות ולהתנסות בכך ולו לרגע אחד
זה גם ישפר משמעותית את רמתם המקצועים שכיום היא מתחת לכל ביקורת
גם מתחת לכל ביקורת מדעית ורפואית

לצפיה ב-'זה גם הכי קשור לרגישות צלילית וקולית'
זה גם הכי קשור לרגישות צלילית וקולית
19/03/2015 | 14:20
21
שגם אותה כמובן אף אחד לא מקשר לרגישות האוטיסטית לפער בין הפנים והחוץ וליושרה וליושר שעדיין נחשבים קיצוניים מדי בחברה של היום
במקום זאת אנשי המקצוע מנסים לטפל בזה תרופתית או התנהגותית ועל יד כך פוגעים בצורה שאין אנושה ממנה במרכז זהותו של הילד
וכמובן גם בסיכוייו להתפתח לחיים עצמאיים

רגישות שמיעתית אינה הפרזה פיזית
היא ביטוי של רגישות לאמת, ליופי, להיבט ההדדי, המשוחח, השיוויוני של הקיום
אבל מה הסיכוי שהסביבה תבין את זה כשכולם בה עבדים נרצעים להיררכיה ולסמכותיות
אה, כן, גם לתיעוב כלפי סמכות יש קשר לרגישות שמיעתית
כי כמו שניאו מתאר כאן רגישות זאת קשורה גם לזכרון שחושף כל הזמן את הסתירות הפנימיות הבלתי נסבלות השזורות כמובן מאליו בהתייחסות הסביבה לפרט

לצפיה ב-'בעולם המושגים שלי הלשנה זה דבר מכוער'
בעולם המושגים שלי הלשנה זה דבר מכוער
19/03/2015 | 13:57
22
אני מעדיף להתעמת אם הצד הפוגע ולא להלשין עליו, אני רואה בזה
דבר לא טוב,אני לא אוהב את זה בכלל,עדיף שיתעמתו איתי ויגידו מה הם חושבים
עלי מאשר ירצו כמו ילדים ולישינו עלי, בי זה היה פוגע מאוד.\

זה לפחות דעתי.
לצפיה ב-'אכן, זה מה ש"מקובל" בתחום'
אכן, זה מה ש"מקובל" בתחום
19/03/2015 | 11:29
34
וזה מה שמלמדים באקדמיה, ובהכשרות המורים, הגננות והמטפלים. המציאות, ומה שאתה יכול **באמת ללמוד** ממנה, היא כמובן שונה מאוד, אולי אפילו בדיוק הפוכה ( בעניין של "הבנת המפה ובעיית תקשורת ).
לצפיה ב-'אני שונא שלא מקבלים אותי לא בגלל מי שאני אלה בגלל מי שאני לא'
אני שונא שלא מקבלים אותי לא בגלל מי שאני אלה בגלל מי שאני לא
19/03/2015 | 10:50
37
כי זה לא מגיע למצב ,שבכלל מסתכלים עלי כאדם אלה כסך הכל על תווית לכן בדרך כלל אנשים.
התרחקו ממני,או שהיו בחברתי כדאי שאני ישעשע אותם כמו בקרקס היו לי חברים שמאוד אהבו.
אותי בגלל,אבל שיגלו שלאוטיסט הזה יש גם קשים והוא לא תמיד מצחיק וזורם הם זרקו אותי לפח

האשפה הקרוב,ושכחו מהזבל הזה שנקרא נתנאל שפעם היה חבר שלהם,אני שונא שאומרים לי שאוהבים
אותי בזמן ,שזה לא נראה ככה על פני השטח,אני שונא שמשקרים לי ,וטוענים שאני מדמיין וזאת האמת,אני שונא
שאומרים שאני שווה בין שווים ומדברים על האדיוט מאחורי הגב ולא מזמנים אותו לשום מקום אלה אם הוא ישתנה.

אני שונא, שצחוקים עלי ברחוב ולא עשיתי כלום רק בגלל תנועתי הלא כל כך מוזרות,ואני שונא שעוברים כביש
שרואים אותי בלילה,אני שונא שאני אדם בלי שם בלי מקום שעליו אני שייך באמת שאני דחוי רק בגלל שנולדתי
 כזה,ואני שונא לאוהב כל כך את מי שמזמן וויתר עלי,אני שונא את הסכין בגב בזמן שיד אחת מחבקת והלשון בחוץ
מדברת על דברים שאיני מבין,אני  שונא ציניות והומר שחור שפוגעים בי ואני משתף פעולה ולא מבין שלא "צחוקים"
איתי אלה עלי,אני שונא את האמת ומתרחק מהשקר כי האמת כואבת לי מדי והשקר שאני רצוי גורם לי להרגיש שאני.

הוזה,שאני משקר לעצמי ולא מציאותי, והכי הרבה אני שונא את עצמי שהגעתי למצב שאני צריך רחמים
שאני צריך אהבה- ותמיכה,המקום הזה שאתה חלש קבור במחשבות שהם שלך אבל לא שלך שאתה מרגיש.
שאתה חושב על דברים אבל גם בסוף זה ילקח ממך,שתהיה כל חיי בודד רק בגלל שאתה אוטיסט מוקצה

ליכלוך צריך לשרוף את המוצה בפסח, להתפלל ביום כיפור כדרי לכפר על החטאים,ולחגוג כל שנה את ראש השנה.
ואז הכל ישתנה לטובה,ואלוהים,יגזר גזרה משמים שאני ישנה את הגישה של בני אדם כלפי שאני היה
רצוי,אבל אז עברה השנה התפללתי ובכיתי ושום דבר לא קרה כי איני ראוי לאהבה? או שאין קו שמגיע

לבורא, למזל, לעולם ,תקראו לזה איך שתרצו שעוזר לי ולשאר "המוגבלים בעולם" האם ישנו מקום שבו
הקשת צבוע בצבעי שמחה- ושלום בצבעים כל כך צבעונים שיתאמו גם לי לך ולכל אדם באשר הוא אדם?
האם קיים מקום כזה?,שבו נוכל לחיות כשווים?הלואי אני מחכה ליום הזה ואני ימשך לחיות וינסה לעשות
שנוי,

וזה מה שגרום לי להיות עצבני-כועס רשע- אלים או מפוחד
המשך יום טוב בברכה נתנאל.
לצפיה ב-' למיטב הבנתי מצבי עצבנות יש לכלל האנשים.'
למיטב הבנתי מצבי עצבנות יש לכלל האנשים.
19/03/2015 | 12:36
7
35
אספרגרים לר רשמו פטנט על זה.
לצפיה ב-'זה נכון אבל חשוב לדעתי לדייק'
זה נכון אבל חשוב לדעתי לדייק
19/03/2015 | 12:53
6
33
יש אוטיסטים שלא יכולים לדבר ואז הסביבה לא מבינה למה הם עצבניים, יש אוטיסטים שיכולים לדבר אבל לקשר בין המצב הפנימי למצב החיצוני, יש אוטיסטים שיכולים לדבר ויכולים לקשר אבל הסביבה פשוט לא מקבלת את זה כ"סיבה ראויה" משום שזו קיימת רק כ"סיבות נורמטיביות" ( "אתה לא יכול לסבול את הרעש ? תתגבר ! הנה, כל התלמידים שומעים את אותו הרעש ובכל זאת זה לא גורם להם לעשות או להתנהג כמוך " ) .

האמת שאת מעלה סוגייה חשובה שאני נתקל בה הרבה בחינוך מיוחד - יש הרבה שאומרים ש"צריך להתייחס אליהם כילדים או אנשים רגילים". עכשיו, בעקרון, זה נכון ואני מסכים עם זה, השאלה לאן רוב האנשים לוקחים את זה, ומה שאני רואה זה שהם לוקחים את זה למקום של חוסר התייחסות לשוני הבסיסי והזהותי והמהותי בין אסי"ם ( או א"א ) לנט"ים , וכאן נכנס המקום שהייזל כתבה עליו של החושים, הרגישות החושית, שהופכת גם לרגישות שונה לאנשים, למצבים חברתיים, שקשור לכל סוגיית ההתייחסות לאמת, למניפולציות  ועוד. אני חושב שרק מתוך קבלת והבנת השוני הבסיסי הזה, אפשר לראות את כך שהם בעצם "כמו כולם". הם אכן, במובן מסויים, "כמו כולם", אבל זה רק אחרי שבבסיס הפנימי ( מבני ) הם לא "כמו כולם".      
לצפיה ב-'תיקון בשורה הראשונה'
תיקון בשורה הראשונה
19/03/2015 | 12:55
16
* יכולים לקשר = לא יכולים לקשר  .
לצפיה ב-'שוני כמותי שהופך לשוני איכותי'
שוני כמותי שהופך לשוני איכותי
19/03/2015 | 13:06
4
22
זה נכון שיש אנשים שונים שיש להם רגישויות שונות, ועוצמת הרגישות משתנה. אז, אולי אפשר לחשוב על זה שככל שעוצמת הרגישות הולכת וגוברת כך משתנה ספקטרום התגובות החיצוניות על הרגישות הזו, עד שברמה מסויימת השוני הכמותי, כלומר בעוצמת הרגישות, הופך לשוני איכותי, כלומר לכל מה שנמצא על ספקטרום התגובות הלא מובנות שקרויות גם "הפרעות התנהגות", "לקויות תקשורת" וכדומה ( דרך אגב, אוטיזם היום נקרא ASD, את יודעת מה ה-D מייצגת, נכון ?  כיום היא מייצגת disorder, אולי יום אחד היא תייצג difference ... ואז דברים באמת ישתנו...) .  
לצפיה ב-'ספקטרומיטים הרבה יותר עצבנים ורגישים מהממוצע'
ספקטרומיטים הרבה יותר עצבנים ורגישים מהממוצע
19/03/2015 | 14:21
3
33
מקווה שלפחות את הפרט הזה הסביבה לא מחמיצה

לצפיה ב-'על זה אומרים'
על זה אומרים
19/03/2015 | 14:50
2
23
אם זה לא היה עצוב - זה היה מצחיק. האמת היא שזה מאוד עצוב לא רק בגלל המצב עצמו אלא בגלל שהמציאות הזו, וגם הסיבות לה, הם די מול העיניים וניתן להיווכח בהם בהתבוננות די פשוטה יחסית. בסופו של דבר , זה מתחיל וניגמר בשאלת הגישה, לאדם בכלל ולאוטיסטים בפרט. ברגע שלא מתייחסים לאוטיזם כ"לקות" או "מחלה שצריך לתקן / לרפא" אותה אלא כשוני וייחודיות, אז זה די פשוט להבחנה.
לצפיה ב-'הסיבות הכי עמוקות והכי סבוכות הם אלה שמונעות לראות מה שמולך'
הסיבות הכי עמוקות והכי סבוכות הם אלה שמונעות לראות מה שמולך
19/03/2015 | 14:59
1
22
אני חושב שמי שלא דואג להצטייד בתובנה זאת או בדומה לה ימצא את עצמו מהר מאוד באשפוז
במיוחד אם הוא אוטיסט או חריג מסוג כזה או אחר
אחד הדברים שהכי פוצצו לי את המח שהייתי צעיר זה ההתעלמות הגמורה של אנשים ממה שקורה להם מול העיניים
הרי בדיוק בשביל זה אפילו הפוליטיקאים למדו בשנים האחרונות לדבר על ה"שקופים"
והאוטיסטים הם לא רק שקופים אלא מצבם אף גרוע יותר כי רוב האנשים רואים אותם בדיוק הפוך ממה שהינם
במצב זה רוב האוטיסטים מתפללים לזכות בשקיפות
הלוואי הלוואי הלוואי שאף אחד לא  היה רואה אותנו
אני ממש מת להיות שקוף
במצב הנתון זה עדיף בהמון על הקיים

אז אני חשוב שהתפישה שמודה שבין אנשים יש מרחק אינסופי
כזה שגם לא הולך להיסגר במיליון השנה הקרובות
עשויה להרגיע או לפחות לתת קצת סבלנות

לצפיה ב-' '
19/03/2015 | 15:09
18
בדיוק כתבתי תגובה לנתנאל על זה. אמנם זה במילים אחרות, אבל לזה פחות או יותר התכוונתי כי זה באמת מחרפן אותי כשאני רואה את זה מול העיניים ואני לא מבין איך אחרים שרואים אותו דבר מפרשים את זה בצורה ההפוכה לגמרי ( אפשר לראות את זה קורה גם בתחומים אחרים, כמו פוליטיקה למשל  ).
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי סרטון שלדעתי קשור לזה '
עכשיו ראיתי סרטון שלדעתי קשור לזה
19/03/2015 | 12:40
1
61
ראיתי את הסרטון שצירף נתנאל באחת ההודעות האחרונות שלו, והוא מתייחס לנקודה הזו מזווית קצת אחרת ( קשורה להודעה של אראנה אני חושב ) מזו של החושים ו"עודף המידע שגורם להצפה", שגורם לכל אותם מצבים חיצוניים שניתן לראות (שאחד מהם הוא העצבנות, אבל זה נכון גם לכל מה שקשור לאלימות, לאובססיות ועוד הרבה ). הסוגייה החשובה כאן היא סוגיית ההבנה או אי ההבנה של הסביבה את מה שקרוי "התנהגויות חיצוניות לא מובנות". שאלת ההבנה היא אולי החשובה ביותר בשיפור המצב, ולכן אני מצרף את הסרטון הזה שוב ( נראה לי שברשת יש המון סרטונים כאלו, ולפעמים עוזר לראות את זה מאשר לקרוא את זה ). 
לצפיה ב-''
19/03/2015 | 13:32
6
לצפיה ב-'גן בשיטת DIR'
גן בשיטת DIR
17/03/2015 | 17:27
3
120

הבת שלי קיבלה טיפולים בשיטת DIR רב"ע, קל"ת, פלוור טיימ... אני מאוד התחברתי לשיטה וזה מאוד עזר לבת שלי. ראינו התקדמות מאוד משמעותית. בשנה הבאה אנחנו רוצים לשלוח אותה לגן תקשורת שעובד בשיטה זו ולא מצאנו.
האם אתם מכירים גן שעובד בשיטת DIR באזור המרכז?
האם ידוע לכם מה זה שיטת TEECH?
אשמח לעזרה...
לצפיה ב-'אולי ב DIR ישראל יידעו'
אולי ב DIR ישראל יידעו
17/03/2015 | 17:46
65
לצפיה ב-'בירושלים הם גם נקראים "גני סולם"'
בירושלים הם גם נקראים "גני סולם"
17/03/2015 | 19:57
60
אבל אני לא בטוח אם זה השם בכל הארץ או רק בירושלים ( ואזור ירושלים ), ואם זה רק DIR או גם שיטות אחרות. כמו כן, יש גם מכון באוניברסיטת בר אילן ששכחתי כרגע את שמו, והם עושים בעיקר הדרכת הורים בשיטה, אבל אולי יש להם גם מידע לגביי גנים באזור שלך.
לצפיה ב-'אני לא מכירה, אבל ממליצה להתייעץ עם ימימה חלפון ושי לי עצמון'
אני לא מכירה, אבל ממליצה להתייעץ עם ימימה חלפון ושי לי עצמון
18/03/2015 | 11:17
65
לצפיה ב-'רגע לפני הבחירות, אילו מפלגות מצהירות שיתנגדו לקיצוץ בגמלאות'
רגע לפני הבחירות, אילו מפלגות מצהירות שיתנגדו לקיצוץ בגמלאות
16/03/2015 | 23:12
42
218
המשך>>
רגע לפני שאתם בוחרים - שימו לב, אילו מפלגות מצהירות שהן תפעלנה למניעת הקיצוץ המתוכנן בקצבאות הביטוח הלאומי של אוטיסטים?

הרשימה, כולל הציטוטים מהתגובות, מתעדכנת באופן שוטף באתר http://www.asd.org.il

יוזמות השילוב היא יוזמה לא מפלגתית. שמנו לעצמנו כמטרה קידום השילוב והאוטיסטים בישראל. לאור פרסום דו"ח של צוות בין-משרדי בראשות מר מנחם וגשל, המשנה למנהל הכללי של משרד הרווחה, שהציע "להקל על המדינה" ולקצץ 50% מגמלאות הנכות והזכויות של חלק גדול מהילדים האוטיסטים, פנינו בשבוע שעבר לכל ראשי המפלגות שהסקרים מנבאים שיעברו את אחוז החסימה עם השאלה הבאה: האם מפלגתך תפעל למניעת קיצוץ בגמלאות הנכות של ילדים עם אוטיזם?

בינתיים אלה המפלגות שהצהירו שלא יאפשרו קיצוץ:
  • מרצ- בכתב, בשם המפלגה ע"י יו"ר המפלגה ח"כ זהבה גלאון
  • המחנה הציוני- בכתב, בשם המפלגה ע"י ח"כ סתיו שפיר
  • הרשימה המאוחדת- בכתב, בשם המפלגה ע"י ח"כ דב חנין
  • יש עתיד- בכתב, בשם המפלגה ע"י ח"כ עו"ד קארין אלהרר. אולם עם הצהרה על כך שהם ימשיכו לקדם את 'חוק האוטיסטים'- חוק שאנו ביוזמות השילוב חושבים שבמתכונתו הנוכחית הוא רע לרוב האוטיסטים

אנו קוראים לכם:
  1. לדאוג שעוד מפלגות ישלחו לנו אישור. אנו נעדכן מיידית באתר http://www.asd.org.il. נא לשלוח למייל bosmat@asd.org.il. מטרתנו היא ליצור קואליציה של מפלגות שיתנגדו לקיצוץ.
  2. לעבור על הרשימה המעודכנת, רגע לפני שאתם יוצאים לקלפי.

בברכה,
מייסדי יוזמות השילוב
www.asd.org.il

לצפיה ב-'סיפור עלי ילד חריג'
סיפור עלי ילד חריג
16/03/2015 | 19:19
45
329
אני אתחיל מהתחלה:

אמי מספרת,שהייתי ילד מאוד מיוחד היא טוענת שהייתי, ילד חכם מאוד מאוד יצרתי.
אבל גם, אם הרבה בעיות מורכבות כבר מגיל קטן,היא טוענת שכבר מגיל צעיר היא ידעה שאני לא כמו כולם או היה כמו כולם,היא אומרת שהייתי עמוק- בעל נפש עדינה שדיבר על דברים גדולים. 
...
המשך>>
אני אתחיל מהתחלה:

אמי מספרת,שהייתי ילד מאוד מיוחד היא טוענת שהייתי, ילד חכם מאוד מאוד יצרתי.
אבל גם, אם הרבה בעיות מורכבות כבר מגיל קטן,היא טוענת שכבר מגיל צעיר היא ידעה שאני לא כמו כולם או היה כמו כולם,היא אומרת שהייתי עמוק- בעל נפש עדינה שדיבר על דברים גדולים. 

כמו המוות שלי ועוד מזכיר את היותי שונה ובגלל זה אני ימוות, אני זוכר אותי  ילד בן 6 פותח.
אם אמי את השיחה ככה" אמא אני לא כמו כולם ואנשים לא אוהבים אנשים שונים,אז זה אומר.
שאין לי באמת מה לעשות בעולם הזה?,אני חושב שיש גן- עדן וגהנום אבל אני יודע שמי שלא.

בסדק הולך לגהנום אז אני אלף לשם?,ככה אני שאלתי אותו ושדיברתי איתה במשך למעלה משעתיים.,זה היה ביום כיפור שחזרנו מבית הכנסת, היא סיפרה לי לפחות ככה אני זוכר.
חיי התחילו בצורה טובה יחסית,הייתי ילד מאושר-שמח תמים מאוד ומאוד חברותי וצמא לאהבה.

אבל יש דבר אחד שגרם לי בעצם להשתנות וזה אירוע שקרה לי בגן שהייתי בן 5, אני יספר את הסיפור,אני הייתי ילד אוהב היו לי חברים הייתי מוזר זה נכון עושה שטיות היפר אקטיבי בצורה הכי מובהקת, ילד קשב וריכוז אם אתם מבינים היה ילדה שאני מאוד אהבתי היא הייתה הילדה.

הכי, יפה אני ושאר הילדים תמיד רצו להיות בחברתה, ויום אחד נפל לה הכבוע מבעד לגדר.
אני החלטתי שאני יעזור לה, והיא באמת תשמח לא?,אני ניסתי להוציא אותו עם- היד ולא הצלחתי, אז הכנסתי את ראשי בין הסרוגים ונתקע לי הראש ואז הילדים התחילו להכות אותי.

ולצחוק עלי, מי שהתחיל את זה היה "חבר" שלי שדרבן אותם, הם הורידו לי את המכנסים.
נתננו לי מכות, וירקו עלי, בזמן שאני לא יכול להגן על עצמי, הגננת לא ראתה את זה רק
אחר כך, היא שמה לב הזמינו מכבה- אש וחילצו אותי ומאז אני נהייתי אלים מאוד אלים.

אני נפגעתי מאוד, לא חזרתי להיות אותו ילד, חוץ מהקשים שלי בלימודים כי לא הצלחתי לרכוש.
תחילה את מיומנות הקראיה- והכתיבה, היו לי בעיות התנהגות חמורות מאוד הייתי הילד הכי אלים שתכולו לדמיין, ברמות כל כך גבוהות שהיום אם אני יספר מה עשיתי בגיל 8 לא יאמנו.

שילג יכול לעשות דברים כאלו, נתן דוגמה היה לי חבר בשם עומרי ממש טוב אני מאוד אהבתי
אותו, אבל הוא היה ילג חלש ולפעמים הציקו לו, אז פעם אחד ילד הכה אותו אז התעצבנתי.
אמרתי לו שיפסק,הוא לא הפסיק ואז  לקחתי בקבוק שהיה על הריצפה והדקתי לו לצוואר.

זה היה מקרה אלמיות החריף הראשון שלי אני חושב, חוץ מזה הייתי רב מכות כמעת כל יום.
במתנס,כי היו מנסים לגנוב לי גולות, רבתי גם אם 7-8 ילדים ויותר, קיבלתי מכות של החיים.
נתתי וקיבלתי, יום אחד גנבו לי את כל הגולות אז הלכתי הביתה לקחתי סכין( היתי בן 8-9).

ירדתי למטה, ואיימתי עליהם, הם לא האמינו וצעקו "תברחו הוא משוגע" מקרה כזה קרה לא מזמן, לפני שנה וחצי שראיתי חבורה גדולה של נערים מצי'קים לכלב, אז ירדתי ואיימתי עליהם.
וניסתי לתת להם מכות, אני לא מסוגל לראות שפוגעים- בחלשים אני חושב שזה בגלל מה שעברתי.

היו לי איתי הרבה מקרי אלמיות, אבל אני יחזור לנושא המרכזי אותי בתחילה לא איבחנו כמחונן.
כי בכלל לא שלחו אותי לבדיקה בגלל הרקע הלימודי- והתנגותי שלי, כל כיתה א- ג לא למדתי כלום, הורים די היו מיאושים ממני,וסבתא עזרה לי ולקחה אותי למורה פרטית, תוך חודשים

למדתי לקורא ולכתוב בשיטה שלה, ואת חומר הלימודי שהפסדתי, היא אמרה שאני ילד מאוד חכם אבל מאוד מאוד עצוב- ומודכא, היא אמרה שיש לי בעיות אבל אם מצלחים לחדור ללבי.
אז מגלים ילד נפלא- ואוהב, אחר כך עברתי לבית ספר  אחר אחרי שהיו התעללות מנית בי מצד תלמדים גדולים בכיתה ו-ז והמורים היו שותפים וידעו על זה, אני לא סםפרתי דבר להורי.

אבל הם ראו שאני לא בסדר, ובסוף אמרתי להם מה קרה, אבל אני לא אכנס לזה, חוץ מזה בכיתה ב אימו עלי בסכין וטאני לא הבנתי למה?, ולא הבנתי מה קורה כל אותם דברים טרפדו על
ידי בית הספר, והושתקו לגמרי המנהלת טענה "הילג שלך משדר את זה ובגלל זה קורה לו" ככה אמרה לאמי.

אמא נכנסה בהם בכל הכוח, הגיע עד שר החינוך דאז, ובסוף היא גם לא מצאה עבודה, אני עברתי לבית ספר אחר, בתחילה ההיה קשה די הציקו לי גי הייתי שונה צחקו עלי ושמו לי
נאצים בכיסא, בהתחלה לא הייתי אלים רציתי להשתלב אז ספגתי את זה, אחר כך  המצב.

התחלתי להתנהג באופן רגיל, הייתי נורא מצחיק -ןושונן כולם צחקו ממני גם המורות, אז שוב זנחתי את הלמיודים דווקא בכיתה ד הורי היו גאים בי כי הייתי תלמיד מאוד טוב, אבל הבנתי שז ה יותר חשוב לי החברים מאשר הלמודים, אמא ניסתה להסביר ל  שהם מתייחסים עלי "כמו ליצן

הכיתה" אני לא חשבתי ככה, והתחלתי לפרוח, גם שם היו אירועים קשים אבל מהכיתה המקבילה. שכל הכיתה שם רדפה אחרי והתחילה לקלל אותי ולנסות להרביץ לי, ואז אני ברחתי
ובסוף זה גם טופל. 

עוד ארוע שהשפיע עלי, זה מותה של אחותי הקטנה בת השנה וארבע, היא גססה לאבא שלי ביידים ואני ראיתי אותה ברגעיה האחרונות, מפרכסת וכולה כחולה, ואמא יושבת על הרצפה.
ובוכה ונותנת לעצמה מכות בראש "אל תקחו לי אותה לא שוב פעם" זה היה לי קשה.

הייתי בדיכאון לאחר האירוע הזה ,ולקחו אותי לפסיכיאטרית שאמרה שאני ילד מבריק.
אבל מאוד עצוב, היא אמרה הוא ילד מאוד מיוחד, באותה תקופה אני התחלתי לצייר מה שאני עשיתי מגיל צעיר מאוד ,אמא מספרת שאפילו שהייתי פעוט הייתי משרבט, גם בחשבון הייתי טוב

וידעתי לוח הכפל בגיל 5 יותר טוב מהורי בעל פה ובגיל 6 כבר היו לי מלא מחברות, וידגעתי לחשב כמו מחשבון, וגם לעדשות חישובים לכל מיני עצמים עולם המספרים קסם לי.
עכשיו בקשר לציור אני ציירתי את כל מה שאני מרגיש, ברמה גובה ביותר המורה כינתה.

אותי "ילד הפלא"" גאון בציור" "ציורים גאונים", שבה אני מבקר את העולם כפי שאני עושה.
היום רק בכתב, את מותה של אחותי אנ ציירתי דמוי של מה אני הרגשתי וכאלו שאני בחדר
ורואה הכל, חוץ מזה ציור שבו אני מביע את הכעס שלי לרופאים שלחו אותו, צור בו אני ילד.

שרואה את הרופאים מנתחים אותה, והיא שמה בוכה ואני אם אקדח והורים שלי בחוץ.
ואני מכוון עליהם, אבל כאלו הם לא שמים לב צחוקים וממשכים, זה מה שאני ציירתי
שהייתי ילד בן 10 אצל הפסכיאטרית שלי, שאמרה תצייר מה אתה מרגיש.

חוץ מזה ציורים על היותי אוטיסיט, ביקורת על התנהולת החברה לשונה, כמקום עיון.
בשבילי ושמנסה לשלוט עלי, אני לא יפרט בדיוק מה אבל ציורים מאוד קשים בטח
שילד בן 9 לא צריך לצייר או יכול, אבל אני עברתי מה שעברתי וציירתי מה שציירתי.

טוב אני יחזור לבית הספר ,אני סיימת את כיתה ו אז אמא רצתה שאני ילך לכיתה לקוי למידה.
ובעיות רגישות, אני רציתי להמשיך אם חברי היא לא רצתה, הכיתה למדה באותו קצב בדיוק כמו כיתה אחרת, רק פחות ילדים ויחס יותר אישי היו שם ילדים שהתקדמו יותא משאר הילדים

בכיתות מקבילות, כ היה די התאמה של החומר לתמיד אם זה רמה נמוכה -ואם הוא רוצה רמה גבוה.חשבו שהיה איתי הרבה מאוד עבודה כי אני לא למדתי כל  היסודי כמעת, אבל תך כמה חודשים, התחלתי לתקדם כל כך בחומר עד שהביאו לי חלק מקצעות ברמה של בגרות.

הם התחילו לאט-לאט ובהדרגה, וככה עליתי עוד מדרגה ועוד מדרגה, המורה אמרה "נתנאל הוא הילד הכי מבריק שראיתי בחי" אותו דבר אמרה- הפסכיאטרית אבל זה לא עצר בעדה לנסות לאשפז אותי במחלקה -סגורה בגיל 11 כן? בגלל אלמיות, ככה אני למדתי עד כיתה סוף ט

הייתי תלמיד מצטיין קיבלתי תעודות הצטינות מראש העיר- "לנוער מצטיין ומחונן" לא הלכתי
לקחת את התעודה, הרגשתי שזה שחצנות לא ראיתי צורך בזה ועדסוף התיכון לא לקחתי שום פרס, או הייתי נוכח  בשום טקס, בכיתה י התחלתי לחשוב על פרישה מבית הספר.

לצפיה ב-'שיטות טיפול '
שיטות טיפול
16/03/2015 | 15:23
1
110
http://www.youtube.com/watch?v=NeJU...

משהו מכיר את השיטה זו לטיפול בילדים אוטיסטים?
מראים בסרטון ילדים שממש הגיעו לתפקוד גבוה מילדים שלא דיברו בכלל. האם שיפור כזה אפשרי?
אשמח לשמוע חוות דעת על השיטות שהתנסתם בהן ועבדו.
מחר יש לנו פגישה עם מנחה בשיטת aba ומחרתיים פגישה במכון להתפתחות הילד להמלצות על הטיפול.
(מדובר בילד בן שלוש שאובחן לפני חודש על הספקטרום בתפקוד גבוה)
לצפיה ב-' This video does not exist'
This video does not exist
16/03/2015 | 16:27
69
זה מה שיוטיוב מודיע כשנכנסתי לקישור...

אנחנו לא "עבדנו" בשום שיטה
השתדלנו ומשתדלים תמיד להבין מה הילדים צריכים בשלב זה של חייהם ולתת להם מענים,
וזה לאו דוקא עניין של טיפולים.
מבחינת טיפולים יש לנו נסיון טוב מהידרותרפיה, שיטת אלבאום, טיפול באמנות, רכיבה טיפולית, ריפוי בעיסוק.

אגב, בקישורי הפורום יש סעיף 'גישות ושיטות טיפול' ובו מידע רב.

לצפיה ב-'מורה לפסנתר?'
מורה לפסנתר?
16/03/2015 | 13:43
1
63

מישהו מכיר וממליץ על מורה לפסנתר לילד בן 4.5, PDD בתפקוד גבוה (שחולה על מוזיקה...)?
אזור צפון תל אביב / רמת השרון.
תודה ! 

לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
20/03/2015 | 12:08
6
לצפיה ב-'צריכה המלצה לפסיכאטר דרך כללית באזור פ"ת'
צריכה המלצה לפסיכאטר דרך כללית באזור פ"ת
16/03/2015 | 11:11
15
82
צריכה המלצה למשהו תותח שמקבל דרך כללית ומבין באוטיזם והפרעת קשב וריכוז אצל ילדים .
הנויורולוגית שאנחנו במעקבים אצלה ,המליצה על טיפול ברטלין ורסספרידל,אבל מצד שני היא גם המליצה להתיעץ עם פסיכאטר .וגם הבית ספר ...
ואני גם מעדיפה לשמוע איזה אופציות תרופתיות נוספות יש ...
עוד שאלה האםזההגויני שבגלל שאנחנו מפ"ת אנחנו יכולי םללכתת רק לגהה בדרך שהיא לא פרטית ???יש פסיכיאטרים בקופות חולים ולא רק בגהה?
בשלוותא ותל השומר לא מקבלים אותנו בגלל מיקום מגורים ...

לצפיה ב-'באיזו קופ"ח אתם?'
באיזו קופ"ח אתם?
16/03/2015 | 16:30
2
35
לצפיה ב-'מצויין כללית'
מצויין כללית
16/03/2015 | 16:55
1
21
לצפיה ב-'נכון הפרעות קשב וריכוז'
נכון הפרעות קשב וריכוז
16/03/2015 | 17:14
13
לצפיה ב-'המלצות אין לי, אבל חיפשתי באתר של כללית'
המלצות אין לי, אבל חיפשתי באתר של כללית
16/03/2015 | 17:16
9
37
ואכן, מוזר מאד, אבל נראה שאין בפ"ת.
אבל אם אין להם שם, מניחה שיאפשרו פניה לרופא/ה שמקבל/ת בעיר סמוכה.
הנה החיפוש הכללי, ללא ציון עיר (מקוה שהקישור יעבור)
לצפיה ב-'או! מצאתי אחד בפ"ת! (אולי בכ"ז יש עוד)'
או! מצאתי אחד בפ"ת! (אולי בכ"ז יש עוד)
16/03/2015 | 17:19
8
54
בעמוד 3 בקישור-

פרופ' סטנלי אפטר אלן
תחום עיסוק: פסיכיאטריה ילדים ונוער
מומחיות: פסיכיאטריה ילדים ונוער
מרפאה:  שניידר-בריאות הנפש - פתח תקוה
כתובת:  קפלן 14, פתח תקווה
טלפון: 03-9253616
פקס: 03-9253864
גישה לנכים: גישה למרפאה, שירותי נכים, מעלית או מבנה חד קומתי

לצפיה ב-'כללית יכולים להתקבל בגהה'
כללית יכולים להתקבל בגהה
16/03/2015 | 23:12
2
40
בזמנו אמרו לי שמקבלים תושבי פ"ת מכל קופה.
יש את המנהלת מרים פסקין.של מח' יום ילדים.האנקדוטה שהמליצו לי עליה כפרטי והיא לא יכולה לקבל את בני בגלל ששהה שם כמה שנים.ולא היה לי מושג שהיא עובדת שם.
לצפיה ב-'מתרחקת מגהה '
מתרחקת מגהה
16/03/2015 | 23:35
1
59
קיבלתי דיס המלצות
ולמען האמת התקשרתי אליהם פעמיים והם היו מאד לא נעימים שם...

לצפיה ב-'צודקת.'
צודקת.
16/03/2015 | 23:44
41
איך לא נפל לי אסימון 3 שנים לעשות אבחון במקום אחר.
לצפיה ב-'למשהו יש המלצה דיס על המחלקה הזו בשניידר???כי....'
למשהו יש המלצה דיס על המחלקה הזו בשניידר???כי....
16/03/2015 | 23:43
4
42
יש לי היסטוריה מאד לא טובה איתם ,עם התפתחות הילד ועם עוד מחלקה .
שם היא אובחנה לראשונה ,עשו לה אבחון לא תקין !
הם עשו לי הרבה צרות ....כולל זה שבגללהתרוצצתי במשרד החינוך
ואיבדנו הרבהזמן יקר גםעל טיפולים שלא ידעתי שקיימים ,גם על אלוטף/ וגם גן תקשורת .
ויש עוד דברים ....
בסוף עשתי אבחון נוסף בת"ש...שם אנחנו במעקב בהתפתחות הילד שלהם....(המחלקה של בריאות נפש לעומת זאת לא מקבלת אותנו)

מחלקה אחרת איבדו בדיקה שלה וניסו לטרטר אותי והוציעו לי את כל המיץ ....

לצפיה ב-'תעשי חיפוש מתקדם.ראיתי גם וגם'
תעשי חיפוש מתקדם.ראיתי גם וגם
16/03/2015 | 23:45
3
16
לצפיה ב-'איך עושים ??.כתבתי שניידר בחיפוש ...לא מצא כלום...'
איך עושים ??.כתבתי שניידר בחיפוש ...לא מצא כלום...
16/03/2015 | 23:49
2
27
אולי פספסתי משהו עם הקשב והריכוז שלי חחח
לצפיה ב-'הכי פשוט,תרשמי ליד מילה "חפש" שניידר ותעשי אנטר'
הכי פשוט,תרשמי ליד מילה "חפש" שניידר ותעשי אנטר
16/03/2015 | 23:56
1
42
לצפיה ב-''
17/03/2015 | 00:08
2
לצפיה ב-'אנחנו הלכנו מזמן - לפני כמה שנים...'
אנחנו הלכנו מזמן - לפני כמה שנים...
17/03/2015 | 21:47
1
61
לד"ר חוזה גובזנסקי בכפר סבא. הוא מעולה! אנושי, אכפתי. ובזמנו שילמנו דרך הכללית (100 ש"ח לפגישה) מקווה שגם היום זה ככה.
לצפיה ב-'העניין הוא '
העניין הוא
17/03/2015 | 22:02
50
שכשמדובר בטיפול תרופתי זה יותר מ3 פגישות לפעמים עד שמגיעים לתרופה הנכונה ולמינון הנכון
וכללית נותנת עד 3 מפגשים של התיעצות בשנה דרך הההסדר של המושלם ...
לצפיה ב-'יש למישהו נסיון עם רופא פרטי'
יש למישהו נסיון עם רופא פרטי
15/03/2015 | 21:51
8
166
שעשה אבחון,לקח כסף ולא מוכן ליצור קשר.לא מתי יהיה כתוב ולא דברים אחרים.הבטיח להתקשר ביום חמישי.לא קרה.
ביקשתי לקבוע לי שעה וענה להתקשר היום אחרי 9.
שוב-יחזור אלי.
בבית אחד מכירים אותו מסתבר...אמרו שצריך ללחוץ.ועוד כמה דברים.
מה שלב הבא?שלא "לשרוף" את האופציה של אבחון כתוב...
ברור שיש לי כבר תור במקום אחר.בעוד חודש.אבל אני אמורה לקבל ממנו  ולהשתמש באבחנה,לא.
לצפיה ב-'אולי הוא קורא פה...אז דיברתי '
אולי הוא קורא פה...אז דיברתי
15/03/2015 | 22:42
5
113
ובינתיים מורידה את השאלה.
נתן לזה צ'אנס.
לצפיה ב-'לי זה קרה עם רופאה שנתנה טיפול תרופתי'
לי זה קרה עם רופאה שנתנה טיפול תרופתי
16/03/2015 | 07:25
4
121
שילמתי הרבה כסף על הפגישה הראשונה, בה היא נתנה טיפול תרופתי, ולאחר מכן היא פשוט התאדתה. פניתי אליה כי התרופה עשתה לילד רע וזו תרופה שחייבים להפסיק רק בפיקוח של רופא - והיא פשוט לא הסכימה לענות (כנראה רצתה שנקבע פגישה נוספת בתשלום).
היא נזכרה לחזור אלי רק שהודעתי למזכירה שלה שאני מגישה תלונה למשרד הבריאות (אז חזרה עם הוראה תמוהה להגדלת מינון התרופה באופן לא סביר לחלוטין).
לצפיה ב-'נורא מזעזע '
נורא מזעזע
16/03/2015 | 08:07
33
לצפיה ב-'התלוננת בסוף?'
התלוננת בסוף?
16/03/2015 | 09:35
2
69
הוא על התחלה הגדיר שצריך 2 פגישות.
לא מבינה מה בעיה שלו לכתוב חוו"ד בזמן סביר.שלא יענה.רק שיתן כבר.
לצפיה ב-'כן'
כן
16/03/2015 | 09:59
1
79
לא שיש לי אשליות שהם יעשו עם זה משהו (אני יודעת על מקרה לא פחות חמור שמשרד הבריאות פשוט עשה הכל כדי לקבור את התלונה), אבל אם יהיו עוד אנשים שיתלוננו אולי בסוף זה ישפיע, ואני מניחה שלגברת הנכבדה זה לא יהיה נעים שיש תלונה כזאת..
לצפיה ב-'נכון'
נכון
16/03/2015 | 10:09
53
עובדה שהתלוננתי רק בתוך מכבי על ביטול תור מאוד קריטי ע"י הרופאה והיא כנראה מתוך חשש ששוב אתלונן ביקשה לעבור לרואפ שני.שהוא המדובר.
לצפיה ב-'לא היה ניסיון עם רופא אבל היה עם עורך דין'
לא היה ניסיון עם רופא אבל היה עם עורך דין
16/03/2015 | 08:10
1
75
מה שעשיתי, היתי מנז'סת בנחמדות ובלי כעס, בערך כל כמה זמן( תלוי בדחיפות העינין)  היתי כותבת SMS. בלי כעסים. בעדינות ונחמדות.
בסוף הייתי מקבלת מענה.
גם בנחמדות ובלי כעסים.

בהצלחה!
לצפיה ב-'זה מה שאני עושה.בינתיים'
זה מה שאני עושה.בינתיים
16/03/2015 | 09:29
60
עם עו"ד לא עזר לי כלום.הייתי גם שם.
הרופא נתן לי להבין שאם הייתי בתחילת מרץ החומר יעבור ישר לועדה עד סוף חודש הבא.למה???כמה זמן לוקח לכתוב חוו"ד?אפילו לפי הנחיות משרד הבריאות?ואני אקבל העתק.אם אקבל...מוזר.
לצפיה ב-' שני סרטונים על אספגר'
שני סרטונים על אספגר
15/03/2015 | 23:01
4
132
לצפיה ב-'ממש תודה.'
ממש תודה.
15/03/2015 | 23:51
1
27
לצפיה ב-'אין בעד מה.'
אין בעד מה.
16/03/2015 | 01:16
17
לצפיה ב-'נו, אז אין דבר כזה אספרגר? כולם אותו דבר? אוטיסטים? מגוחך...'
נו, אז אין דבר כזה אספרגר? כולם אותו דבר? אוטיסטים? מגוחך...
18/03/2015 | 12:34
28

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה