לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

לצפיה ב-'"מחיר למספסר": 600 אלף ש' באופקים, 1.8 מליון בהרצליה'
"מחיר למספסר": 600 אלף ש' באופקים, 1.8 מליון בהרצליה
26/07/2016 | 11:05
66

שאלה פשוטה של הגיון: אם המדינה הפסיקה לספסר בקרקעות כפי שכחלון טוען, כלומר עכשיו במחיר למשתכן, מדובר רק בעלות הבנייה -
מדוע שדירה באופקים של 100 מ"ר תימכר במסגרת מחיר למשתכן ב-600 אלף שקל בעוד דירה זהה בהרצליה או רעננה של 100 מ"ר תימכר במחיר פי 3 יותר גבוה?
הרי מרכיב הקרקע ירד נכון?
אז מה עכשיו העבודה בעיניים הזאת על הציבור מר כחלון??

לצפיה ב-'שלום, יש לי שאלה,לגבי קניית דירה נוספת'
שלום, יש לי שאלה,לגבי קניית דירה נוספת
26/07/2016 | 11:04
5
223
אני אישה נשואה, ויש לנו 2 דירות,
אחת על שמי בלבד, והשניה ע"ש שנינו,
על שתי הדירות אין משכנתה,

האם אני יכולה לקנות עוד דירה על שמי בלבד ?

אגב, יש לי כ-2/3 מימון עצמי, ו-1/3 אקח משכנתה,

(אני אישה עובדת, ומשתכרת הרבה יותר מבעלי)

תודה מראש למי שיענה לי.

לצפיה ב-'את יכולה לקנות גם עיר שלמה על שמך בלבד.'
את יכולה לקנות גם עיר שלמה על שמך בלבד.
26/07/2016 | 11:10
172
מה השאלה?
לצפיה ב-'כפי שנאמר, את יכולה לקנות מה שאת רוצה, אבל'
כפי שנאמר, את יכולה לקנות מה שאת רוצה, אבל
26/07/2016 | 11:37
158
זה לא אומר שבעת פירוד חציה של הדירה לא תוכרז כשייכת גם לבעלך.
באופן עקרוני, על כספים הנצברים במהלך החיים המשותפים חלה הלכת השיתוף. כלומר חציו של הכסף שאת עובדת עבורו, ולא משנה שאת מרוויחה הרבה יותר מבעלך, שייך גם לבעלך. 
אם יסכים בעלך לחתום על הסכם ממון מתאים ותאשרי אותו, כנראה תוכלי לרכוש דירה שתהיה שייכת לך בלבד במבחן התוצאה בסוף. אם לא, כנראה שלא.

ובכל מקרה, אם לא יחתום על הסכם ממון וכתוצאה תחליטי לא לרכוש דירה - זה לא אומר שההון שאיתו רצית לרכוש את הדירה לא יהיה חצי שלו. אם נצבר במהלך החיים המשותפים ולא חל הסכם ממון, או שזו לא היתה מתנה או ירושה שהופרדה לחלוטין מהכספים המשותפים, כנראה יוכל לבקש את חציו בכל מקרה.
לצפיה ב-'מומלץ'
מומלץ
26/07/2016 | 12:00
121
זה כבר אוף טופיק-  מעבר לדירות, בהתחשב בזה שאת גם מרוויחה יותר ממנו מומלץ לקרוא בהרחבה על עקרון איזון משאבים וחוק יחסי ממון.
לצפיה ב-'מהי הסיבה לרצונך לקנות דירה על שמך? '
מהי הסיבה לרצונך לקנות דירה על שמך?
26/07/2016 | 12:55
1
154
מבחינת מיסוי, זו דירה של  שניכם ואין הטבת מס.
מבחינת בעלות, הדירה בבעלות משותפת בדיוק כפי שהרכב רשום
על אחד מכם בלבד והוא של שניכם בפועל.

אם תספרי מה מטריד אותך, יהיה קל יותר לסייע.
בהצלחה.
רימון
לצפיה ב-'ניתן לבצע הפרדה רכושית'
ניתן לבצע הפרדה רכושית
27/07/2016 | 22:01
87
הדרך המקובלת היא ע"י הסכם יחסי ממון.
לצפיה ב-'כחלון מרשה לעצמו לזרוק כותרות מדי יום כי הבחירות ב-2017'
כחלון מרשה לעצמו לזרוק כותרות מדי יום כי הבחירות ב-2017
26/07/2016 | 10:20
50
מיסוי קרקעות שחברות הייזום אוגרות.. מיסוי דירות להשקעה.. הבאת חברות בנייה זרות.. כן מדי יום יש כותרות חדשות על "כוונותיו של שר האוצר" וזה מזכיר לחלוטין את שיטת לפיד.. שהציף כל יומיים את התקשורת עם "כוונותיו של שר האוצר".
כחלון הסכים גם לתקציב דו-שנתי מתוך ידיעה שזה במילא פארסה כי עוד שנה יהיו בחירות. מאותה סיבה נקבע מועד עליית תאגיד השידור הציבורי לאפריל 2017.
בזמן שכחלון "מתכוון" לעשות הרבה דברים שלא ייעשו, שליחיו (יצחקי ושות') מעבירים עוד ועוד חוקים מהירים עבור קרטל הקבלנים (היזמים, רובם לא בונים כלום בעצמם רק דרך קבלני משנה).  למשל החוק על 10% מתנה נוספת בדירות 3 חדרים. לא מספיק שהקבלנים כבר משחקים בגודל הדירות ומספר החדרים עכשיו זה גם ישתלם כלכלית עוד יותר. או החוק להסבת מבני תעשייה ומשרדים למגורים. נהדר יש איפה לשכן את המסתננים הסודנים בזול - השבחים ילונו באתרי הבנייה לפי הנוהל הרגיל של אפס פיקוח מהמדינה. 
נראה שכחלון שבוי כמו קודמיו בקרטל הקבלנים. לאחרונה קיימה הכנסת דיון "נגד הבאת חברות בנייה זרות" (הבטחה מהותית של כחלון) לאור לחצי הלוביסטים וחברי המרכז מטעם הקרטל על חברי הכנסת והשרים..
מימון בעל חברת בנייה, אריסון בעלת חברת בנייה ובנקים למשכנתאות, פישמן בעל חברות בנייה, תשובה בעל חברות בנייה, עופר בעלי בנק וחברות בנייה..
והרי אלו שולטים בממשלות כמו בובות. ולכן אין שום סיבה שאף אחד יעשה צעדים שיפגעו בקרטל שמממן את קמפיין הבחירות הבא שלהם, ב-2017.
רק כותרות, הרבה כותרות ואויר חם למלא עיתונים ולנסות לצבור דעת קהל לקראת הבחירות בעוד קצת פחות משנה. 

לצפיה ב-'ביטול התחייבות למכור דירה ראשונה'
ביטול התחייבות למכור דירה ראשונה
26/07/2016 | 08:54
57
היי. יש ברשותי דירה אחת ואני מעוניין לקנות דירה שניה.
הבנתי שיש אפשרות להתחייב איפשהו שאני ימכור את הדירה הראשונה תוך שנתיים ואז אוכל לקבל משכנתא של 70%.
1. איפה ממלאים תפסים בשביל לחתום על ההתחייבות הזאת?
2. אם בסופו של דבר לא מכרתי את הדירה הראשונה, האם אני מקבל כנס כלשהו? אם כן איזה מה הכנס? באיזה גובה הוא?

תודה.
לצפיה ב-'שמאי'
שמאי
25/07/2016 | 23:44
45

שלום רב,
אנו עומדים בפני הרחבת הבית, ולצורך כך הוצאנו היתר בניה מהמועצה אליה שייך הישוב בו אנו גרים. חלק מההיתר כלל אישור של 40 מ"ר בנוי שלא היה כלול בהיתר המקורי. שמאי שהבאנו לצורך הערכת הבית לטובת הלוואת משכנתא מבקש לראות את הדברים הבאים - 
 עלות ההקמה של החלק המאושר - יש לציין שהחלק הזה נבנה כבר עם בניית הבית לפני כ-15 שנה.
- עלות הקמת פרגולת הרעפים בחצר הנכס - שוב, הפרגולה נבנתה לפני כ-15 שנה.
- עלות העבודות הפנימיות בנכס (בקומה הראשונה) - לא ברור מה זה.
-עלות הריצוף, תריסים וכלים סניטריים אשר אינם כלולים בהצעת המחיר שהוצגה בפנינו - בהצעת המחיר שהצגנו, כלול עלות עבודת ריצוף אולם הריצוף, התריסים והכלים הסניטריים, ברצוני לרכוש בשלב מאוחר יותר - האם עלי להציג זאת כבר עכשיו?
אציין רק שכל ארבעת הסעיפים שלעיל לא היו חלק מהבקשה המקורית של השמאי, הגם שנאמר שההיתר כולל אישור של חלק בנוי כבר.

האם הדרישות הללו לגיטימיות/הגיוניות? על סמך מה אוכל להציג עלות בניה למשהו שכבר בנוי 15 שנה?? האם לא ניתן להעריך, הערכה גסה את עלות התריסים והריצוף כבר עכשיו?
תודה נראש לעונים.

לצפיה ב-'דירה שניה'
דירה שניה
25/07/2016 | 22:07
2
148

היי אני מעוניין לקנות דירה שעולה 1.8 מיליון 
יש לי כרגע דירה שהשווי שלה 2 מיליון ויש עליה משכנתא של 800 אלף שקל.
יש ברשותי הון של 100,000 שקל.
וההכנסה החודשית שלי היא בסביבות 30 אלף.

יש איזה דרך שאוכל איכשהו להגיע לרכוש את הגירה?

תודה.
לצפיה ב-'למה לך?'
למה לך?
25/07/2016 | 23:45
109
יש לך הון עצמי של 100K, אתה ממנף את עצמך בעוד 1.7M בנוסף ל 1M חוב שיש לך,

למה לך לחיות עם חובות של 3M שח? זה סכום שלא בטוח שתוכל להחזיר בעתיד.
היום אתה מרוויח 30K, מחר תהיה מובטל ותרוויח 4K בלחץ, מה נסגר איתך?
לקנות בשיא הבועה במחירים ההזויים האלה?

מה קרה פה לאנשים, איבדתם את השפיות
לצפיה ב-'נראה שאין לך'
נראה שאין לך
26/07/2016 | 01:16
92
על דירה שניה אתה יכול לקחת משכנתא עד 50 אחוז. כלומר אתה צריך הון עצמי 900,000 ועוד 8 אחוז מס רכישה כי זו דירה שניה הגעת ל  - 1,044,000 ש"ח לפני הוצאות נוספות.
לא משנה מה תעשה עם הדירה הראשונה וגם עם הלוואות נוספות לא תוכל להגיע לסכום הזה.

הפתרון היחיד שלך כנראה הוא לקנות את הדירה תוך התחייות למכור את הקיימת.
לצפיה ב-'חצי דונם באכזיב'
חצי דונם באכזיב
25/07/2016 | 14:37
11
217
שלום לכולם,

אשמח לשמוע דעתכם על מכירת קרקעות בחוף אכזיב (לא ארשום את שם החברה כדי לא לפרסם)

תודה
לצפיה ב-'אם יש לך כסף פנוי אתה יכול לסכן 10% ממנו'
אם יש לך כסף פנוי אתה יכול לסכן 10% ממנו
25/07/2016 | 14:42
10
172
בהרפתקאה כזו.
סיכוי נמוך מאד למימוש החלום.
רווח גבוה במידה וזה יקרה.
האמור לעיל נרשם בלי להכיר את אכזיב אך נכון לכל
עסקת חלום של קרקע "עשר דקות לפני ההפשרה".
בנינו, אם בטווח השנים הנראה לעין יהיה גידול משמעותי בערך
הקרקע, מדוע מוכרים אותה?
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'הקרקע מאושרת לבנייה'
הקרקע מאושרת לבנייה
25/07/2016 | 14:52
9
150
זה לא עוד אחד מאותם "חלומות", המחיר מן הסתם בהתאם -  1,650,000 לקרקע כולל פיתוח, אגב, הקרקע פרטית
לצפיה ב-'אסבסט + התוכנית בוטלה'
אסבסט + התוכנית בוטלה
25/07/2016 | 19:21
8
162
מדובר בשטח שבו יש גם תוכנית ישנה לבניית בתי מגורים שבשנתיים האחרונות לערך קודמה ואף נמכרו הרבה דירות על הניר (דירות 5 חדרים בין 1.2 מיליון ל- 1.6 מיליון, תלוי בקירבה לים) וניתנו לה אישורים, רק שלאחרונה התוכנית בוטלה או נתקעה עקב התנגדויות הנוגעות לכך שהבניה קרובה מדי לקו החוף.

מלבד זאת בשטח ליד פעל מפעל ייצור אסבסט, היזם אמנם ניקה את השטח, אבל אני הייתי חושש, שערות אסבסט הן זעירות וייתכן שעדיין נשארו כאלו, מספיק לנשום כמות קטנה של שערות כאלה והן נשארות בריאות וזה רק ענין של זמן להתפתחות סרטן ריאות, זה מה שאני יודע.

המיקום גם תקוע- צפונית לנהריה, ליד קיבוץ גשר הזיו, משמע יהיה פקקים בשעות העומס רק כדי להגיע לנהריה שלא לדבר על להגיע דרומה יותר.

והקש ששובר את גב הגמל הוא המחיר, נראה יקר מדי, מה הצפי לסך הכל העלויות לאחר בנית הוילה?

היתרון היחיד הוא שמדובר בוילה ליד הים (ויש גם חסרונות בכך).

לצפיה ב-'קראתי גם על זה'
קראתי גם על זה
26/07/2016 | 09:27
7
100
האזבסט וכו', התוכנית באמת תקועה זמן רב, משום מה התחילו לשווק אותה באגרסיביות בשבוע האחרון, ולפי מה שנראה אוטוטו מתחילים לבנות . . . .

לצפיה ב-'גוש 18206 חלקה 18 , תכנית ג'/4870 בצפון נהריה - סטטוס.'
גוש 18206 חלקה 18 , תכנית ג'/4870 בצפון נהריה - סטטוס.
26/07/2016 | 19:57
6
109
גם אני מתעניין ברכישת מגרש לבניה עצמית באיזור "סולם צור" בקרבת החוף [הייתי באיזור בשבת במסגרת ביקור אצל בני שגר באיזור], וכשנשאלה שאלתך בנדון ביצעתי בדיקה מעמיקה לגבי המתחם כולו לטובת כל המתעניינים.
ובכן...
מדובר על גוש 18206 חלקה 18 בשטח של 371,523 דונם שטח עצום בהיקפו בבעלות פרטית של מס' חברות .
בחלק העורפי של חלקה 18 קיים איזור תעשיה פעיל הנושק ל"עורף" התכנית.
בשלב זה אין קשר פיזי עם התרחבות העיר נהריה, ובעצם מדובר על שכונה מנותקת מהעיר נהריה.
על חלקים גדולים מהקרקע שכן מפעל האזבסט המסרטן שעבר תהליך טיהור שעד היום לא ברור באמת האם הקרקע נוקתה באופן סופי ומוחלט.

החברות המשתתפות בפרוייקט מכירת מגרשי בניה הם : [זכויות כולם נרכשו ב-7 ינואר 2015] כולם זכויות במושע.
1. ע.טלאור יזמות בע"מ - 85,097 מ"ר .
2. שבתאי השקעות ויזמות בע"מ - כנ"ל .
3. סער השקעות ויזמות (צפון) בע"מ - 43,838 מ"ר. 
4. איתי השקעות ויזמות (צפון) בע"מ - 43,837 מ"ר.
5. לחברות אלה שעבוד ללא הגבלת סכום לבנק הפועלים על סה"כ - 257,869 מ"ר.

6. יתרת החלקה - 113,654 מ"ר מתחלקת כך :
1. איתנית מוצרי בניה בע''מ - 100.000 מ"ר. [בחכירה ל-999 שנים מאפריל 1998 מחברת דלתה] החברה בבעלות אורי פלד,  באום רנה , דב מנדל נינוה 
2. היתרה בחכירה ל-999 שנים לחברת מוליתן בע"מ - 13,654 מ"ר. [מחברת דלתה במרץ 1975]
הערה...חכירה ל-999 שנים משמעותה המעשית היא מכירה לכל דבר ועניין.

ראו נסח טאבו בנדון.

על החלקה חלה תכנית מתאר מחוזית ישנה -  ג'/4870 , שאושרה בספט' 1994, ואישרה את הסבת הקרקע הנדונה מתעשיה למגורים, נופש, ומלונאות.
הועדה המקומית נהריה חרגה מחוקי ההתיישנות מתוך רצון לקדם את התכנית ולא להתעכב על תכנונה מחדש.
חברת נייר חדרה הבעלים של חברת חוגלה שלה מפעל צמוד גב עם התכנית הגישה תביעה נגד מימוש התכנית הישנה וביה"מ חייב את הועדה המקומית לדון מחדש בתכנית - http://www.adamteva.org.il/?CategoryID=927&Art...

על התכנון עד לימים האחרונים עמל רבות יזם בשם "עזרא עורקבי" שאינו רשום כבעלים ולא ברורה סיבת מעורבותו בפרוייקט.

הוראות התכנית - http://www.tabainfo.co.il/document/186524

ב-27 מרץ 2015 - ועדת התכנון המחוזית החליטה בהמשך לפסה"ד עפ"י סמכות הועדה, בהצבעה שהוכרעה על חודו של קול, ברוב של 5 מול 4 מתנגדים, על המשך תכנית הבניה  בחוף אכזיב [צפון נהריה]. עמותת אדם טבע ודין, ממשיכה בפעילות נגד התכנית.
פרוטוקול הדיון בועדה המחוזית - https://drive.google.com/file/d/0B6AENc-HnjAZa0haT...

לסיכום...המחיר של הקרקע גבוה מידי, המחיר הריאלי הוא כ-800 אלף ש"ח, וגם זה על הסף הגבוה.
לצפיה ב-'״ועדת הפנים ממליצה לבצע שינויים בתוכנית הבנייה באכזיב״'
״ועדת הפנים ממליצה לבצע שינויים בתוכנית הבנייה באכזיב״
26/07/2016 | 20:59
2
62
מידע נוסף רלבנטי, כפי שאמרתי נראה שהתוכנית תקועה ותשונה בסופו של דבר, ראו כתבה מיום 28/06/2016:

״ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת דנה הבוקר (ג') בעצירת קידום פרויקט המגורים השנוי במחלוקת בחוף אכזיב מצפון לנהריה, שיוזמות החברות אלקטרה מגורים. יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם, קרא לוועדות התכנון והבנייה לקיים תוך שבועיים דיון עם ארגוני הסביבה, המתנגדים לתכנית והיזמים, ולבחון שינויים שיביאו לצמצום הפגיעה בסביבה החופית באכזיב.״

לצפיה ב-'למיטב זכרוני החברה שמוכרת את הקרקעות היא סלע בינוי'
למיטב זכרוני החברה שמוכרת את הקרקעות היא סלע בינוי
26/07/2016 | 21:19
55
חברה אחרת מהחברות שבונות את הפרוייקטים למגורים, אבל להבנתי מדובר באותו השטח וגם בהדמיה של הפרויקט (הדמיה אחרת שנמצאת באתר של החברות הנ״ל) רואים גם בניה של בתים צמודי קרקע. חברת סלע בינוי בונה בעצמה פרוייקטים אחרים בנהריה.
לצפיה ב-'לאותם מתנגדים... הרכבת כבר יצאה מהתחנה.'
לאותם מתנגדים... הרכבת כבר יצאה מהתחנה.
27/07/2016 | 09:36
105
 הקרקע שבנדון נמצאת בתחום המוניציפלי של עיריית נהריה, התכנית אכן אושרה כפי שציינתי קודם בשנת 94, בינואר 2015 התחלפו היזמים [כפי שניתן לראות בפוסט הקודם] 
בעקבות הליכים משפטיים שנקטה חברת נייר חדרה ,בעלת מפעל "חוגלה" שלה מפעל מזהם בעורף התכנית [באיזור הבניה הרוויה המתוכננת ]  בהתנגדות גורפת לתכנית באמתלה של בניה ירוקה וכו', בדיעבד הסתבר שההתנגדות נובעת מרצונה של חברת חוגלה לעבור לעבודה בגז זול יותר מחומרי בהירה יקרים, מה שיחייב צובר גז גדול שיצור בעיית טווחי בטיחות ממגורים. [להם היה מתאים המשך תב"ע ישנה לתעשיה]

בסופו של עניין אשרה הועדה המחוזית את התכנית עפ"י כללי שלביות הביצוע במדורג ואם מס' שינויים מחייבים כמו התרחקות נוספת מקו המים.

להעלאת הנושא ע"י לוביסטים בכנסת אין כל משמעות , חה"כ יוצאים ידי חובתם, הם לא יכולים לעצור את התכנית אלא אם יחוקק חוק בכנסת, כי חוק החופים אינו חל על תכנית זו שאושרה לפני חיקוק החוק ]
משמעות חקיקה חדשה שתבטל את הבניה במתחם הוא פיצוי היזמים בלפחות 13 מיליארד ש"ח או יותר,ומדובר כאן על כסף שאין למדינה.

משמעות הפרסום הגורף של היזמים כנראה נועדה לעינים של המתנגדים ואולי אף הכנסת, שכן יותר פשוט לקבל פיצוי מלבצע פרצלציה ,פיתוח והכנת המגרשים לבניה. [לכן כנראה הדרישה למחיר רכישה גבוהה יחסית]

אני כבר רואה בדימיוני את היזמים משפשפים את ידיהם בהנאה הם הצליחו לדפוק את המדינה במתן פיצוי עצום ללא הוצאות. [מה רע]

ולכן לדעתי המקצועית, דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

ראו סיפור דומה היאה לחלם בביטול הבניה של כפר הנופש בפלמחים -  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001097491
חלם זה כאן: הסיפור של כפר הנופש ליד חוף פלמחים
בשבוע שעבר ביטלה הוועדה המחוזית את התוכנית להקמת כפר הנופש פלמחים ואישרה לשנות את ייעוד הקרקע מתיירות לגן לאומי ■ ההחלטה הזו התקבלה 12 שנה אחרי שהמדינה שיווקה את הקרקע עם תוכנית שהמדינה
בעצמה אישרה.

שם דובר על מתקן תיירותי בלבד שחלקה הגדול הוא בכלל פארק
כפר הנופש פלמחים אמור היה להשתרע על פני 75 דונם, שהם חלק מתוכנית (בר/236) הכוללת 414 דונם, מתוכם 221 דונם הם גן לאומי.

חברת הוועדה מרים פיירברג-איכר ראש עירית נתניה התייחסה להתנגדות השר להגנת הסביבה גלעד ארדן: "גלעד ארדן מאוד חשוב לי, אבל על פי המשרד להגנת הסביבה מדינת ישראל לא הייתה קמה. לכל דבר אתם מתנגדים".
פיירברג-איכר התייחסה גם לנושא הפיצוי ליזם. "הייתי רוצה שננסה לעשות מה שעושים לראשי ערים - שאם נבטל תוכנית למי שיש לו שם זכויות, אז אם תהיה תביעה משפטית, תהיה אחריות אישית לכל מי שנגע, והוא ישלם מהכיס שלו את הקנסות, ולא להשית את זה על מדינת ישראל... כל מי שיש לו אג'נדה ירוקה שיוציא מהכיס וישלם את זה אם תהיה תביעה (של היזם). מספיק כבר. שיוציאו מהכיס. זאת תוכנית מאושרת".

"כבר לפני חמש שנים הודעתי למדינה שאני מוכן שתיקח את הקרקע, ושתחזיר לי את הכסף, ונקיים בוררות לגבי הפיצויים", אומר מלכה[היזם בפלמחים] "עד היום לא קיבלתי תשובה, והמדינה שממשיכה להחזיק בכסף שלי".

מאז ועד היום לא מצאה המדינה מקורות מימון לפיצוי היזמים בחוף פלמחים ומהיכן ימצאו את הכסף הגדול הנדרש בנהריה ? האם יגבו מאיתנו עוד מיסים...הרצחת וגם ירשת ?

======================================================================================
פרל דוד, סלולרי 052-8964914
לצפיה ב-'תודה נדלניסט על התשובה המפורטת'
תודה נדלניסט על התשובה המפורטת
27/07/2016 | 09:49
2
49
לצפיה ב-'יש לי שם...הכינוי הוא חלק ממשחק עם הנהלת הפורומים'
יש לי שם...הכינוי הוא חלק ממשחק עם הנהלת הפורומים
27/07/2016 | 09:51
1
53
לצפיה ב-' עכשיו אני בטוח שהמחרים יעלו '
עכשיו אני בטוח שהמחרים יעלו
27/07/2016 | 21:18
64
עם ציטוט כזה בתיחלת השרשור:

"בגדול. המחירים כרגע בלתי סבירים והם ירדו. כבר כמה שנים קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי הטבעי – נבנות יותר מדירות מאשר שנוספות משפחות, וזה יוביל לירידת מחירים. אנחנו לא יודעים אם זה יהיה תהליך הדרגתי או קריסה".

"קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי טבעי" -
קראתי כתבות שמעתי דעות אבל זה...

נימוק בלשון המעטה לא חזק במיוחד אפילו קצת מוזר

ילדים בכיתה א לא יקנו את הטענה הזו 

לצפיה ב-'איך מאתרים יעודי קרקע ומידע תכנוני חשוב בחלקה מסוימת?'
איך מאתרים יעודי קרקע ומידע תכנוני חשוב בחלקה מסוימת?
25/07/2016 | 14:27
1
51
אם אינכם יודעים גוש וחלקה- כנסו לאתר גובמפ ותוכלו לקבלם לפי כתובת.
המידע הכי מוסמך הוא באתר מינהל תכנון- תכנון זמין. בו תראו את כל התכניות, חדשות כישנות, מאושרות ומופקדות, בחלקה שלכם.
http://mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV3.aspx?tid=3
כדאי להצליב מידע עם אותו חיפוש באתר מינהל מקרקעי ישראל
http://www.mmi.gov.il/iturtabot2/Taba1.aspx
למי שרוצה לדעת מידע לפי תכניות מתאר ארציות, תכניות תשתית לאומית, מתאר מחוזיות ושאר מגבלות החלות על שטחים כמו קידוחי מים, עתיקות, שמורות וטבע ועוד כדאי להיכנס לאתר גובמפ כנ"ל או באתר של מינהל התכנון הנקרא "מידע תכנוני" שם יש כלי גרפי מעולה
http://mavat.moin.gov.il/MavatPS/

להרבה ועדות תכנון יש אתרי מידע גרפיים אשר ניתן לחפשם לפי למשל:
GIS כפר סבא.

המידע הגרפי והמלל בחלק מהאתרים  מיועד לאנשי מקצוע כמו אדריכלים, עורכי דין, מתכנני ערים, מהנדסים ושמאים ולכן אם מידע חשוב באתרים אלו לא ברור לכם מומלץ לפנות לאיש מקצוע או לבקש מאנשי הפורום עזרה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'הקפצה'
הקפצה
26/07/2016 | 15:34
9
לצפיה ב-'פרוייקט חצרות מושבה רחובות'
פרוייקט חצרות מושבה רחובות
25/07/2016 | 12:51
52
שלום רב
האם מישהו יודע לגבי התקדמות פרוייקט חצרות מושבה ברחובות
גוש 3656 חלקה 343
תודה
לצפיה ב-'גני תקווה גבול גת רימון, תוכניות לפיתוח עתידי'
גני תקווה גבול גת רימון, תוכניות לפיתוח עתידי
25/07/2016 | 12:43
2
67
שלום
אני שוקל קניית דירה למטרת מגורים באזור השכונות החדשות של גני תקווה, ספציפית האזור הצפון מזרחי הגובל בגת רימון וכפר מעש (גוש 6717, חלקות 149-152).

חלק מהדירות פונות לכיוון צפון מזרח, למושב גת רימון, לפחות כרגע נוף פתוח ויפה (גוש 6718).

אבל לפי תמ"מ 3/ 23, נראה שהתקבלה תכנית להפיכת יעודו של כל השטח הזה מחקלאי לפיתוח עירוני.
יותר מכך, מצאתי גם תכנית מפורטת שד/ 1340/ 10, המדברת ספציפית על אותו גוש 6718 על רוב חלקותיו. התכנית הזאת ראשיתה ב2001, עדכון אחרון 2008, אבל אני מתקשה להבין מה הסטטוס הקונקרטי.

האם אפשר להניח משהו על עתיד גת רימון? האם התוכניות הללו אכן התקבלו ברמת טרום ביצוע? או שהסטטוס דומה למקב"ת גני יהודה, ויתכנו עשרות שנים עד להתחלת בנייה?
החשש שלי כמובן הוא שבעוד כמה שנים יקומו עשרות מגדלים מול המרפסת.

מצאתי גפ פרוטוקול ישיבה של "הועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז המרכז" מ2008, המדבר ספציפית על תכנית שד/ 1340/ 10 (דיון מספר 9), אבל אני לא מצליח להבין מה השורה התחתונה.

אם מישהו מכיר את הנושא או בעל קישורי חיפוש טובים משלי, אשמח לעצה.
לצפיה ב-'מצטער על ההקפצה אבל גם אני בדיוק באותה דילמה'
מצטער על ההקפצה אבל גם אני בדיוק באותה דילמה
05/09/2016 | 18:52
1
539
האם מצאת תשובה לשאלות שלך?
לצפיה ב-'לא'
לא
12/09/2016 | 22:53
2
אני כבר לא זוכר כמה ניסיתי עוד לחפש, אבל לא מצאתי.
עכשיו לך תדע מה זה אומר - לא מצאתי כי לא חיפשתי מספיק טוב,
או כי באמת לא קיימות תוכניות כאלו.

אגב, בסוף רכשתי את הדירה, למרות שלדעתי זה רק עניין של זמן... 5, 10, 15 שנה, אי אפשר לדעת בדיוק (ראה מקרה יהוד\גני יהודה), אבל יום יבוא והדחפורים יגיעו...
לצפיה ב-'מס רכישה על דירה שנייה'
מס רכישה על דירה שנייה
25/07/2016 | 12:19
1
56
1
שלום,
לפני כחודשיים כתבתי פה לגבי תשלום מס רכישה על דירה שנייה.

מדובר על דירה שנקנתה לפני כשלוש שנים על ידי אשתי ואני, לאחר הנישואים, כאשר לאשתי הייתה דירה קודמת על שמה בלבד שנרכשה לפני הנישואים.
יש לציין שאין ביננו הסכם ממון לגבי הדירה הראשונה.
בזמנו שילמנו מס רכישה מלא אבל כאן בפורום גילינו שלמעשה היינו זכאים למס רכישה מופחת כי רק אשתי נחשבת כבעלת דירה קודמת.
בנוסף מצאנו את המסמך הבא של רשות המיסים שמאשר את הטענה:
https://taxes.gov.il/realestatetaxation/documents/...
(בעיקר סעיף 2)
בעקבות כך פנינו לעורך דין שליווה את העיסקה המקורית והגשנו בקשה לתיקון שומה.

עכשיו קיבלנו מרשות המיסים הזמנה לדיון בבקשה עם ההודעה הבאה:
"בבעלות התא המשפחתי דירה נוספת. באם טוענים להפרדה רכושית יש להמציא אסמכתאות להפרדה רכושית בפעול (הסכם ממון, חשבונות בנק נפרדים, מהיכן משולמת המשכנתא, לאן מופקדים דמי השכירות וכדומה"

כאמור - אין הסכם ממון ואין הפרדה רכושית. אבל לפי מה שאני מבין מהפסק דין בלינק המצורף זה לא משנה - חזקת התא המשפחתי חלה מרגע הנישואים, גם כשאין הסכם ממון.

מה צריך לעשות במקרה כזה? ליצור קשר עם המשרד לפני הזימון ולהבהיר להם את המצב?
האם יש פה מקום לשיקול דעת או שהפסק דין מחייב ובוודאות מגיע לנו החזר מס?

תודה.

לצפיה ב-'אשמח להתייחסותכם '
אשמח להתייחסותכם
26/07/2016 | 22:38
9
לצפיה ב-'קבוצת רכישה - פארק הים - אלדד פרי'
קבוצת רכישה - פארק הים - אלדד פרי
25/07/2016 | 09:44
8
146
שלום,
אני מעוניין לקנות דירה בקבוצת רכישה כאמור, הדירה נמכרת על ידי קבוצת אלדד פרי נדל"ן. למישהו יש ניסיון אמיתי איתם? קיבל מפתח? מכיר מישהו שקיבל מפתח?

בנוסף, העסקה היא כזאת:
יש ליווי בנקאי, ניתן לקבל הלוואת בלון מאלדד פרי, הכסף עבור ההרשמה יהיה אצל עו"ד נאמן, עם רכישת הקרקע הרוכשים יקבלו הערת אזהרה, התב"ע נכונה, האדריכל נראה סביר (טיטו אדריכלות), בחוזה מצוין כי העלויות יכולות לעלות עד 7% (פתוח למו"מ לדעתי) וישנו מנגנון לפיצוי על עיכוב של מעל 60 יום. איזה עוד דברים כדאי לי לבדוק? אילו עוד סיכונים יש? האם אני יכול לברר עוד דברים כדי לא ליפול במקרה של ענבל אור 2 / חפציבה?
 תודה מראש לכל העוזרים

לצפיה ב-'אני הייתי נזהר'
אני הייתי נזהר
25/07/2016 | 10:46
109

לצפיה ב-'"לא כל מה שנוצץ הוא זהב" - בהתייחס לחברת פרי נדל"ן.'
"לא כל מה שנוצץ הוא זהב" - בהתייחס לחברת פרי נדל"ן.
25/07/2016 | 12:43
141
כבר שנים מנהל אלדד פרי מערך פרסום אגרסיבי הכולל הדמיות של פרוייקטים עתידיים,הוא אומן בתחום, מקימים עבורו אתרי "בלון" שמפארים את קבוצת הבניה ויוצרים מצג שבו כל מי שמבקש מידע מגיע לפרסומים "מטעם"  בלא מעט "עמודים" בגוגל [לכל מי שמבקש מידע] וקשה למצוא ספקות או לברר באמת מה נכון ומה לא. 
בעקבות קריסת ענבל אור ואורן קובי מתייחסת התקשורת הכתובה לעניין הבטחות קבוצות הרכישה להפקדת הכסף בנאמנות עבור הרוכשים, והנה התייחסות בעיתון גלובס מחודש מאי האחרון לגבי חברת פרי נדל"ן - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
ציטוטים מהכתבה :
חברי קב' רכישה אלדד פרי הפקידו כספים ללא בטוחה
מדובר בקבוצת רכישה בת 90 חברים שמארגן פרי לרכישת קרקע לדיור מוגן ברחובות, תוך הבטחה כי יעוד הקרקע ישונה למגורים ■ לאחר פניית "גלובס" פנו המארגנים לרישום משכון לקונים ■ פרי: "הכל בשקיפות, זו הכפשה מיותרת"
"גלובס" חושף כי עשרות חברים שהצטרפו בחודשים האחרונים לקבוצת רכישה בשם "ניצני פרי" שמארגן אלדד פרי ברחובות, שילמו מאות אלפי שקלים כל אחד - מבלי לקבל הערת אזהרה בקרקע ומבלי לקבל בטוחה על כספם.
יום לאחר פניית "גלובס" לתגובה, וחודשים רבים לאחר שהועברו הכספים למארגן, הגיש בא כוח הקבוצה בקשה לרשם המשכונות לרשום משכון לטובת חברי הקבוצה במגרש.

פוסט שלי מ-15 אוג' 2015http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17913703...
פוסט שלי מ-11 אפריל 2016http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18061218...

בכתבת תחקיר בעיתון דה מרקר מספטמבר 2015 שכותרתה "הטייקון" החדש ? מה עומד מאחורי מכונת השיווק המשומנת של ד"ר אלדד פרי.
נאמר בכותרות
נותן חסות לכנסים כלכליים ונואם בהם לצד בכירים במערכת הכלכלית והפוליטית, מתמודד על מימון מכבי תל אביב בכדורסל, רודף אחרי ידיעות בתקשורת וחי בראוותנות ■ מטעם פרי נמסר: "מדובר באיש עסקים שבנה עצמו בעשר אצבעותיו"

לצערי ...רב הדימיון בתדמית ובפרסומים ל"קובי אורן" [חברת אדמה] הנמצאת בימים אלה בהליך של כינוס נכסים. 
ציטוטים מהתחקיר :
משרדי החברה מתפרשים על חצי מהקומה ה-35 וחצי מהקומה ה-31 במגדלי עזריאלי, הוא מעסיק את עורך הדין של האלפיון העליון, אלי זהר. מי שעשו עמו עסקים סיפרו על ארוחות במסעדות יוקרה שבהן נפתחים בקבוקי יין בשווי אלפי שקלים. התואר "דוקטור" מוצמד לשמו בכל פרסום רשמי, ובראיון שנתן למוסף פרסומי של "הארץ", פרי הצהיר כי הוא איש עסקים ש"מעוניין לשנות את העולם". לא פחות. הניסיונות לגלות מאין קיבל את התואר דוקטור לא צלחו, ופרי עצמו סירב לספק לכך תשובה.
ההתנהלות הזאת מחזקת את סימני השאלה סביב פרי, ואת התהייה אם מדובר במטאור מבריק ועשיר שנשאר מתחת לרדאר בכל השנים האלה ורק בשנה האחרונה זוכה להיכנס לתודעה הציבורית - או אולי בלא יותר ממכונת יחסי ציבור משומנת של איש עסקים בינוני, שמשקיע במיתוג לא פחות משהוא משקיע בעסקים אמיתיים ומנסה - וכנראה גם מצליח - לפרוץ את דרכו באמצעות גימיקים קטנים ופרסומים גדולים.

אם לא די בכך, במצגות החברה נכון ל-2014 מוצג עוד מגוון פעילויות, ובהן מיגון מכוניות, סלילת כבישים ומסחר באביזרי לחימה. שלל הפעילויות האלה שובה את הדמיון ומעלה את השאלה אם בזמן שישנו צמח במשק הישראלי טייקון חובק עולם. כשפנינו לחלק מהחברות שקבוצת פרי אמורה להיות קשורה אליהן, התברר לנו שלא בהכרח, ושבחלק מהמקרים לא ברור מדוע פעילויות שונות מוצגות באתר של הקבוצה.

===================================================================================
פרל דוד, סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'כדאי לך לצלם את הפנים של מי שמייצג את המארגן כאשר תבקש'
כדאי לך לצלם את הפנים של מי שמייצג את המארגן כאשר תבקש
25/07/2016 | 14:49
5
106
ערבות בנקאית לשינוי עלויות של "עד 7%".
לדעתי בשלב זה תבין לבד את השאר.

דרך אגב, מי יפצה אותך עם איחור של 60 ימים? אתה עצמך היזם כחלק מהקבוצה.
בשביל שקופת הקבוצה תפצה אותך, היא צריכה לגבות ממך את הכסף.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
25/07/2016 | 16:22
4
55
הם אכן היו נראים מפוקפקים לכן פניתי לבדוק. מקווה שיהיה להם תשובות לשאלות הטובות שעלו פה.
אם בכל מקרה ארצה לקנות דרך קבוצת רכישה (בכל זאת, מדובר בחסכון משמעותי במחיר), האם יש דברים שאוכל לבדוק כדי לבטח את עצמי בצורה המיטבית? (מלבד ניסיון ורזומה)

לצפיה ב-'לדעתי על עניין החיסכון במחיר ענינו'
לדעתי על עניין החיסכון במחיר ענינו
25/07/2016 | 16:29
2
73
המחיר שאתה רואה אינו קשור כלל לסך התשלומים
שתשלם בסופו של דבר. בניגוד לחוזה עם קבלן
שבו יש מחיר, בקבוצת רכישה אין מחיר אלא "הערכת עלות".
הוסף לזה שלכל הקבוצה נותן משכנתא רק בנק אחד אשר את התנאים
מקבלים מראש והם גבוהים בהרבה מתנאי השוק (גם הבנק מבין שקבוצת רכישה
זה דבר מסוכן) ולדעתי נשארת עם סיכון אך ללא יתרון מחיר
במונחי סך תשלומים כולל.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'לפי מה שאתה אומר'
לפי מה שאתה אומר
25/07/2016 | 16:44
1
52
אם אני מצליח תיאורתית לקבע את מחיר הדירה - אז זה יהיה משתלם?
בנוסף, אם ארצה לקחת משכנתא מבנק אחר, זה לא מתאפשר בגלל קבוצת הרכישה?

תודה שוב על התשובות, אני לומד בזכותן הרבה.
לצפיה ב-'אם אתה מצליח לקבע מחיר זו לא קבוצת רכישה'
אם אתה מצליח לקבע מחיר זו לא קבוצת רכישה
25/07/2016 | 18:19
55
אי אפשר לקבע מחיר מצד אחד ומצד שני לומר (אני מניח שאמרו לך),
הקבלן מעולה, אבל אם לא נהיה מרוצים מהקצב/איכול וכו', אין בעיה
נחליף אותו במהלך הבניה.

וכו'.
לצפיה ב-'לא רק שזה לא חיסכון במחיר'
לא רק שזה לא חיסכון במחיר
25/07/2016 | 17:57
61
אתה סביר להניח תשלם מחיר גבוה יותר מקנייה מקבילה.

לצפיה ב-'dat nigga daz - התאוריה שלך בנתיים נכונה '
dat nigga daz - התאוריה שלך בנתיים נכונה
25/07/2016 | 07:01
44
401
1. יש עליות במחירי הדיורות.
2. בנוסף לעלייה רבית המשכנתא עלתה. 
3. יש ביקושים גבוהים.
4. נראה שלממשלה אין פתרון אמיתי וגם לא יהיה.

המשך>>
1. יש עליות במחירי הדיורות.
2. בנוסף לעלייה רבית המשכנתא עלתה. 
3. יש ביקושים גבוהים.
4. נראה שלממשלה אין פתרון אמיתי וגם לא יהיה.

לצפיה ב-'מס רכישה לדירה חדשה במקביל לבניית בית חדש..'
מס רכישה לדירה חדשה במקביל לבניית בית חדש..
24/07/2016 | 20:58
1
45
אני בתהליך בניית בית כשברשותי דירה נוספת.
מתלבט אם למכור את הדירה ולרכוש במקומה דירה באזור מבוקש יותר. ואז אם אני עושה את זה לפני סיום הבנייה של הבית אני חוסך את מס הרכישה.
מאיזה שלב של בניית בית חדש ייחשב לי שאני בעל שני נכסים?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'בית שראוי למגורים'
בית שראוי למגורים
25/07/2016 | 12:14
35
ייחשב כדירת מגורים.
נהוג להוכיח מועד קיומה של דירת מגורים מטופס 4 אך כמובן שבמקרה שבו מועד המגורים בדירה היה מוקדם להנפקת טופס 4 גם אז תחשב הדירה כראויה למגורים.
לצפיה ב-'שלום, היכן כדאי להשקיע?'
שלום, היכן כדאי להשקיע?
24/07/2016 | 20:00
68
שלום,

אני רווקה ויש ברשותי דירה בבעלותי - שווי הדירה 1.65 והמשכנתא בגובה 350K היום.
יש לי קרן השתלמות שנפתחת עוד שנתיים בגובה 100K ורציתי לדעת האם כדאי להגדיל משכנתא ב - 200K (עוד שנתיים היא אמורה לרדת ל - 300K)
להוסיף חיסכון קטן, לקחת הלוואה כנגד קרן ההשתלמות ולהשקיע בנכס קטן בגובה 300K - 400K להשקעה?
האם כדאי? ואם כן, היכן מומלץ להשקיע?
האם לחכות שנתיים? מס' הדירות להשקעה יקטן עד אז.

אודה לתובנותיכם.

תודה וחן חן.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לבדיקת דירה לפני קניה'
שאלה בקשר לבדיקת דירה לפני קניה
24/07/2016 | 16:04
1
156
אני שוקלת לקנות דירה להשקעה.

האם צריך או כדאי לעשות בדיקה לפני קניה, כדי לדעת שאני לא קונה "חתול בשק" - שהצנרת בסדר, שאין בעיות בחשמל או שלא הורידו קיר שלא היו אמורים להוריד ושזה לא פוגע במבנה עצמו? או שאולי מספיק שאני אבדוק בעצמי אם אין נזילות מתחת לכיור, ואולי להשוות בין השרטוט של הדירה לדירה עצמה?

מצד אחד, נאמר לי שזו דירה בת 30+ שמעולם לא עברה שיפוץ (חוץ מהקיר שהורידו), וזה שאין בעיות עם הצנרת עכשיו לא אומר שלא יהיו בעיות בעתיד, אבל שזה יכול לקרות גם בדירות חדשות. מצד שני, אני לא ממש מבינה בענייני צנרת או חשמל, ואני חוששת לקנות דירה שאחר כך אצטרך להוסיף עוד הרבה מאד כסף כדי לתקן משהו שבדיקה מקצועית היתה יכולה לגלות מראש והייתי נמנעת מלקנות את הדירה מלכתחילה.

תודה לעונים :)
לצפיה ב-'אם הדירה בת 30 ולא ביצעו החלפת צנרת אז יש '
אם הדירה בת 30 ולא ביצעו החלפת צנרת אז יש
24/07/2016 | 19:19
94
צנרת ברזל אשר כל יום עלולה להתבקע. לא צריך בדיקה
בשביל זה.
הוסיפי למחיר הדירה כ- 100,000 שקלים לשיפוץ
מקיף כולל החלפת צנרת, חשמל וריצוף.
אם הרכישה עדיין כדאית, בצעי אותה.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'תמחור דירות בתמא'
תמחור דירות בתמא
24/07/2016 | 15:40
51
האם קיים קישור לכתבה טובה שמסבירה איך מתמחרים שווי דירות, שנמצאות בהליך תמא, לפי שלבים, לקונה פוטנציאלי, לפני סיום הפרוייקט...
לצפיה ב-'קרקס ממשלת ישראל: צפו בכתבה'
קרקס ממשלת ישראל: צפו בכתבה
24/07/2016 | 12:29
61
לצפיה ב-'מה לגבי הפרוייקט שלהם 456 בפתח תקווה '
מה לגבי הפרוייקט שלהם 456 בפתח תקווה
24/07/2016 | 11:27
1
59
מה לדעתכם? בחישוב שלהם יוצא 10 אלף ש״ח למ״ר כולל כל ההוצאות ומע״מ...האם לדעתכם זה ריאלי? או שיעלה בסוף יותר....?
לצפיה ב-'אני לא הייתי נוגע ולא מתפתה מהבטחות סרק.'
אני לא הייתי נוגע ולא מתפתה מהבטחות סרק.
24/07/2016 | 23:39
15
לצפיה ב-'השכרת מחסן'
השכרת מחסן
24/07/2016 | 12:20
1
68
שלום,
ברשותי דירה. יש לי מחסן 8 מ"ר שהוא חלק מהבניין אך הכניסה אליו היא מבחוץ מאזור החניה של הבניין.
אני רוצה להשכיר אותו למישהו שיש לו עסק קטן של הפקת ארועים. לדבריו צריך את המחסן לאחסון ציוד לארועים כאשר תדירות הוצאת/הכנסת ציוד יכולה להיות יומית (תלוי לפי נפח עבודה).
האם זו אמורה להיות בעיה?
למה עלי לשים לב בבניית החוזה?
חשוב לי שלא יהיו לי בעיות עם שאר דיירי הבית ובמידה וההתנהלות שלו תהיה לא הולמת שאוכל לפנות אותו.
תודה
לצפיה ב-'ודאי שזה בעייתי'
ודאי שזה בעייתי
24/07/2016 | 14:54
51
ולפי שאלתך את כבר יודעת זה, השאלה היא לא אם יהיו בעיות עם שאר הדיירים אלא מתי יתחילו הבעיות, מחסן כזה מיועד לאחסון ציוד פרטי של  דיירים ולא לשימושים מסחריים של גורם זר.   רכב זר שייכנס באופן קבוע לרחבת החניה (ואין לו חניה משלו) יפריע (גם אם זמנית) לכניסה ויציאה של רכבי השכנים וגם יחשוף אותם לסיכונים מוגברים של דפיקה בחניה, בעיקר אלה שמקום החנייה ליד המחסן שלך. השכרה לארועים אומרת גם פריקה וטעינה בשעות לא מקובלות שעלולים לגרום מטרד רעש לשכנים שגרים מעל,   שכנים עצבניים יכולים לדווח על שימוש מסחרי לעירייה (ארנונה מוגדלת וצרות אחרות) ולרשויות המיסים (שתשלמי מע"מ ומס הכנסה על ההשכרה הזאת).   הייתי גם בודק את התקנון המוסכם של הבניין  לבדוק אם אין שם מגבלות על שימוש מסחרי במחסנים.
אישית, אם שכן בבניין שלי היה עושה השכרה כזאת לא  הייתי עובר על זה בשתיקה. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אדריכלות
פורום אדריכלות
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
עו
עו"ד נאוה אור ספיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה