לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום נדל"ן
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

מתחם אגרובנק חדרה
11/03/2016 | 15:05
1
87
דוד שלום
הציעו לי לרכוש שטח במתחם העסקים אגרובנק חדרה.
מה דעתך על המקום, מה הפוטנציאל? צפי להתחלת בניה?
שווי למטר קיום?
תודה רבה
תיקון
11/03/2016 | 20:05
36
*כיום
מס רכישה
11/03/2016 | 11:18
1
114
בקנית משרדים נדרש לשלם מס רכישה תוך 50 יום מחתימת החוזה
האם ניתן לפרוס את התשלום?
ואם כן לכמה תשלומים?
פריסת תשלומים מיסי מקרקעין
13/03/2016 | 13:15
54
הפריסה מתבצעת באמצעות פניה ישירה למחוז המיסוי הרלוונטי באמצעות טופס 2681.
יש לפנות לייעוץ פרטני.

ניהול סיכונים - שאלות והמשך דיון
11/03/2016 | 10:11
1
107
היי

שאלתי לפני כמה ימים שאלה שבסופו של דבר אני מבינה שמה שרציתי לשאול אלו מה למעשה הסיכונים שיש בקנית דירה (שלישית רביעי וכד'), ואיך אוכל לאמוד או לגדר את עצמי.

הדיון היה כאן, עם קישור להודעה האחרונה מרימון.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18038004...

אז תודה על התשובות והדיון.

אבל אני עדיין מנסה להבין.

כמובן שהנבואה ניתנה לשוטים, אבל בשביל להבין, בכל זאת ברעיון.
אם מחירי הדירות לא עולים תוך 5 שנים .
אפילו נגיד יורדים ב 10%.
האם, לפי מודלים נכון להיום, זה אומר שבהכרח גם שכר הדירה יירד?

איך ירידת ערך של דירה אמורה לפגוע בי אם קניתי דירה להשקעה ויש בה שוכרים?
אם מחירי הדירות יורדים משמעותית, הבנק עלול לדרוש ממני ערבויות נוספות כי ערך הלוואה עלה מ 50% ערך הדירה?

אני כן מבינה - שמיסוי חדש ויצירתי עלול להפיל את כל 'מגדל הקלפים' הזה שנקרא השקעות נדלן.
ברור שלא קל להעביר החלטה כזו , אבל תיאורטית גם זה סיכון ואולי אפילו עם פוטנציאל סיכון גדול יותר.

לא כך?

אז לסיכום על מה אני אמורה לחשוב, וממה אני אמורה לפחד על מה אני אמורה לשים את הדעת והדגש בבואי להחליט לרכוש דירה 3 נוספת להשקעה.

תודה
תשובות
11/03/2016 | 10:53
66
"האם, לפי מודלים נכון להיום, זה אומר שבהכרח גם שכר הדירה יירד?"
לא בהכרח.

"איך ירידת ערך של דירה אמורה לפגוע בי אם קניתי דירה להשקעה ויש בה שוכרים?"
יתכן ותרצי או תאלצי למכור אותה ובכך לקבע את ההפסד.

"אני כן מבינה - שמיסוי חדש ויצירתי עלול להפיל את כל 'מגדל הקלפים' הזה שנקרא השקעות נדלן.
ברור שלא קל להעביר החלטה כזו , אבל תיאורטית גם זה סיכון ואולי אפילו עם פוטנציאל סיכון גדול יותר.
לא כך?"
בהחלט סיכון אפשרי

"אם מחירי הדירות יורדים משמעותית, הבנק עלול לדרוש ממני ערבויות נוספות כי ערך הלוואה עלה מ 50% ערך הדירה?"
בהחלט לא.

אז לסיכום על מה אני אמורה לחשוב, וממה אני אמורה לפחד על מה אני אמורה לשים את הדעת והדגש בבואי להחליט לרכוש דירה 3 נוספת להשקעה.

על הרבה דברים:
על לא לשים את כל הביצים בסל אחד.
על לרכוש דירה תוך כדי הפסד מיידי של לפחות 8% (כנראה יותר).
על אופציה של תזרים שלילי מהדירה.
על קניית נכס שממשלת ישראל באמת מפעילה הרבה כוח וכסף כדי להוריד את מחירו (בסוף היא תצליח לדעתי אבל זה כבר דיעה סובייקטיבית).
תמא 38 לבניין טרומי
11/03/2016 | 09:44
57
אהלן.
נקלענו לוויכוח, מספר דיירים, האם ברחוב שלנו שכולו בניה טרומית אפשר לבצע תמא 38 לחיזוק והוספת ממ"ד.
"מבינים" אמרו שפשוט לא ניתן לגעת בבנין טרומי ולכן אין טעם לנסות ליזום מהלך כזה.
אשמח אם תוכלו לעזור לנו.
תודה.
תשלום מס רכישה למשפר דיור
10/03/2016 | 16:18
4
112
במידה ואנו רוכשים דירה כרגע
אך טרם הצלחנו למכור את הדירה הקודמת,
האם ניתן לשלם את מס הרכישה בטווח של שנתיים מיום הרכישה?
או שאנחנו מחוייבים לשלם תוך 60 יום את המס רכישה ומקסימום לקבל החזר אחר כך?
אף אחד לא יודע?
12/03/2016 | 21:26
36
בטוח יש פה אנשים שמכירים את הנושא מקרוב
סעיף 9 לחוק מסמ"ק
13/03/2016 | 13:03
1
53
מאפשר להצהיר בעת רכישת הדירה כי בדעתכם למכור בעשרים וארבעה החודשים שלאחר רכישת הדירה, דירת מגורים אחרת שהיתה דירתכם היחידה עד למועד רכישת הדירה וכך להנות משומת מס רכישה כרוכשי דירה ראשונה.

מס רכישה בעסקת רכישה מקבלן
13/03/2016 | 13:05
49

אגב, אם רכישת הדירה היתה מקבלן מאפשר החוק את אותה פריווילגיה גם למי שבשנים עשר החודשים מהמועד שבו היתה החזקה בדירה שרכש אמורה להימסר לידיו על פי ההסכם עם הקבלן, מכר דירת מגורים אחרת שהיתה דירתו היחידה עד למועד רכישת הדירה, ואם חל עיכוב במסירת החזקה בשל נסיבות שאינן בשליטתו של הרוכש – בשנים עשר החודשים מהמועד שבו נמסרה לידיו החזקה בדירה בפועל, מכר את דירת המגורים שהיתה דירתו היחידה עד למועד רכישת הדירה.
תוכל להצהיר כי בכוונתך למכור את הישנה
13/03/2016 | 13:04
34
ולקבל דחיה. 
אגב, אם לא תמכור לבסוף תשלם את היתרה פלוס ריבית והצמדה כך שלא בטוח שכדאי לבצע כאן תעלולים.
התייעץ עם העו"ד שלך-הוא אמור לספק לך את התשובה. 
טבלאות ערכי קרקע של המנהל
10/03/2016 | 10:20
106
שלום רב,
הבנתי שבתאריך 15.3.2016 ישתנו הטבלאות של ערכי הקרקע במינהל.
האם זה ישתנה לטובה או לרעה? איך אני יכול לדעת מה תהיה ערך הקרקע.
זה ישפיע על ההחלטה שלי אם לשלם עכשיו או לחכות.

בתודה מראש,
דודי.

מי השקיע בייזום פרוייקטים משותפים?
09/03/2016 | 19:31
2
331
חשוב! מחפש אנשים שהשקיעו בחברה א.מ.י ייזום פרוייקטים משותפים
שמנוהלת ע"י מוריס אלון, יערה בר-לב וויקטוריה ביקוב.

אשמח אם תצרו איתי קשר.

תודה
ויקטוריה ביקוב ושותפיה - ראה התייחסות בנדון.
10/03/2016 | 14:22
97
ראה "פוסט" שנכתב בפורום ביולי 2015http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17904046...

משהו מוזר בפרסומים סותרים [התבלבלתי] ראו כאן :
פרסום של "ייזום פרוייקטים משותפים" - http://yad1.yad2.co.il/Project.php?ProjectID=990
בפרסום זה מופיעים פרוייקטים לבניה ברחוב הגד' העברי 59 ת"א , רחוב הקונגרס 1 ת"א,  קהילת עדן ת"א, רחוב ארלינג'ר 11ת"א , רחוב בן יהודה 44 ת"א.

אלא שבפרסום אחר על אותו בנין ברחוב הגד' העברי , באותה כתובת רשום יזם אחר - "חברת צנטרום המרכז בע"מ"  בבעלות נועם כהן [האם הם שותפים ?] - http://www.centrumdev.co.il/?category=18
משווק: היילנד ייזום ושיווק נדל"ן .

ברחוב הקונגרס 1 כבר נבנה בניןhttps://www.google.co.il/maps/@32.0574023,34.77310...
באתר רשות המיסים לא נרשמו עיסקאות לאחר שנת 2007
006947-0051 03/06/2007 517,017 ₪  חנות  תל אביב -יפו 
006947-0051 03/06/2007 262,580 ₪  חנות תל אביב -יפו 

א.מ.י ייזום פרוייקטים - השקעה
13/04/2016 | 05:34
11
אשמח לדבר

איפה לקנות? אשמח לשמוע את הניתוח שלכם
09/03/2016 | 16:10
3
279
אשמח לשמוע חוות דעתכם ואיך אתם מנתחים את הסיטואציה:
המטרה- לקנות להשקעה, ולקחת משכנתא ל-לפחות ל-15 שנה (בעדיפות לכמה שפחות שנים כמובן)
ההון שלי 500
מה עדיף?
דירה שעלותה 860K (רק לשם הדוגמא, במרכז העיר חדרה) עם החזר חודשי של 2700 (שמכסה לי את כל המשכנתא ל 15 שנה)
או דירה שעלותה 950K (ושוב פעם, המיקום הוא רק לשם הדוגמא, שיכון ותיקים בת-ים), עם החזר חודשי של 3000 (שמכסה לי משכנתא ל 25 שנה)

נניח ששתיהן עלו כעבור 15 שנה באותה אחוז (למשל 30% - הגיוני. לא?)
בדירה השניה אני ארוויח יותר כי היא יותר ממונפת.
מצד שני היא ל 25 שנה...
כלומר- כמה חשיבות לתת לזמן המשכנתא?
2 המקומות הן רק לשם הדוגמא, אשמח לשמוע את הניתוח המתמטי-נדלני שלכם

תודה
כמעט אף נתון מאלו שפרסמת אינו משנה כאשר אני בוחר
09/03/2016 | 17:31
2
212
דירה.
לשאלה כמה שנים צריך לקחת משכנתא כדי שהיא "תכוסה" על ידי השכירות
אין משמעות. יש משמעות לשאלה מהי התשואה דהיינו סך הכנסות בשנה חלקי
מחיר הדירה.
ברור שאם אתה מניח עליה של 30% אז בדירה היקרה יותר תעשה יותר כסף כי ה- 30% נלקחו מסכום גבוה יותר. ברור גם שאם תהיה ירידת מחיר של 30% (לא פחות הגיוני לדעתי) אז בדירה היקרה תפסיד יותר. בכלל, כאשר מכניסים לחשבון הנחות כגון עליות מחיר של עשרות אחוזים אז אפשר "להכשיר" כל השקעה גרועה. זו בדרך כלל שיטה של מתווכחים למכור דירות למשקיעים. מציע לך לבחון דירות תוך התעלמות מעליית ערך.

נקודה אחרונה, למה אתה מעדיף לקחת משכנתא לכמה שפחות זמן כפי שכתבת? מדוע לא לקחת משכנתא ארוכה ואז לחסוך לקניית נכס נוסף? כמובן שזה לא מתאים לכולם אבל כיוון שלא נתת אף נתון על עצמך לא ברור אם זה מתאים לך או לא.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611
נראה לי שהבנק לא שש לתת משכנתא על דירה נוספת
09/03/2016 | 18:10
1
156
אם על דירה אחת יש כבר משכנתא. לא כך?
ממש לא. להיפך, יותר דירות יותר איתנות פיננסית
10/03/2016 | 10:28
162
הרבה יותק נוח לבנק לעקל דירה בה החייב לא גר מאשר
לראות בטלויזיה כתבות על משפחה עם ילדים שנזרקת לרחוב בגלל
הבנק האכזר.

מה שכן, מגבלות בנק ישראל קובעות שלדירה שניה תינתן משכנתא
רק עד 50% מערכה.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611
דחוף! מחפשת אנשים שעשו עיסקה עם החברה של גיא מונסונגו
09/03/2016 | 13:09
133
אם אתם מכירים מישהו שנפגע מעיסקה איתו, אשמח מאוד לדבר ולשמוע על המקרה....

0543059512
פייסבוק shir rozenberg

תודה!!!
בכמה הייתם מתמחרים את הדירה הבאה
09/03/2016 | 00:53
1
176
דירה חדשה בפרויקט תמ"א 38\1, בשכונת בורוכוב בגבעתיים, רחוב שקט עם נוף פתוח. מעלית וחניה בטאבו. 5 חדרים, גודל דירה 116 מ"ר + מרפסת בגודל 33 מ"ר.  

כמה להערכתכם השווי של דירה שכזו?

תודה.
יניב...תבדוק באתר "מדלן" למתאר דירות דומה.
09/03/2016 | 09:36
125

וכל האמור בסטייה של כ- 25 אחוז במחיר הסופי -  לכל צד.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
פרל דוד סלולרי -  052-8964914
מידענות,איתור מקרקעין, יזמות בנדל"נ, יעוץ פרטני למתחמי נדל"נ.

מייל - universe_04@walla.com

המשך השאלה - תמא 38
08/03/2016 | 21:36
1
83
בעלת הבית נענתה לבקשתי והוסיפה לחוזה את שני הסעיפים שביקשתי:
במידה ויתחילו עבודות בינוי תמ"א 38 בבניין,  אשר לא ידרשו פינוי המושכר לצורך הריסת הבניין, יהיה השוכר רשאי לעזוב את הדירה מיידית. במקרה זה יחוייב השוכר בתשלום דמי שכירות עד למועד עזיבתו בפועל.

מבלי לגרוע באמור לעיל,  במידה והשוכר יהיה מעוניין להמשיך ולשכור את הדירה בזמן ביצוע השיפוצים בבניין (ולא יהיה צורך בפינוי המושכר), הושכר יהנה מתשלום דמי שכירות מופחתים כפי שיקבע בהמשך בין השוכר למשכיר.

שאלתי היא לגבי פינוי המושכר במקרה של הרס הבנין - זה די ברור אבל בכל זאת אני רוצה להיות בטוחה - במקרה כזה בו אני עוזבת את הדירה  בלית ברירה החוזה מסתיים נכון?

תשובה
09/03/2016 | 11:42
49
כמובן שהוא מסתיים, אבל זה יותר אינטרס של המשכיר מאשר שלך להכניס אפשרות כזאת לחוזה , אחרת את/ה עלול/ה לעשות בעיות ולטעון להפרת חוזה מצד המשכיר באם תידרש/י לפנות את הדירה לפני המועד המוסכם.
גוש 6970 חלקות 47 ו-49
08/03/2016 | 17:41
4
100
מישהו מכיר או שמע?
טוענים שקיימת תוכנית מופקדת לתב"ע חדשה ולפיה ניתן יהיה לבנות ב-2 החלקות הנ"ל 88 יח"ד ב-4 בניינים.
מי טוען ? האם מצאת בסיס לכך בוועדה המקומית ?
09/03/2016 | 10:13
3
44
יש תכנית מופקדת אולם חייב לבדוק בעירייה מעמדה
09/03/2016 | 10:37
2
58
כי עבר זמן רב מאז הפקדה.
התכנית פורסמה להפקדה  2.4.14

(תא/מק/2494/1א)-   507-0159293
לדעתי תוכל לראות מסמכי התכנית באתר מנהל התכנון
פרסום התוכנית
09/03/2016 | 16:00
1
59
ראשית תודה רבה על ההסברים וההפניה לאתר התכנון.
אכן מצאתי שם את פרטי התוכנית החדשה המופקדת.

מה הסיבה לכך, שהתוכנית פורסמה להפקדה לפני למעלה משנתיים ועד היום טרם אושרה?

עניתי לך- פנה לועדה המקומית ושאל שם
13/03/2016 | 16:20
11
מפרט של מחסן
08/03/2016 | 16:58
2
75
בהמשך לשאלה הקודמת לגבי רכישת מחסן מחוץ לחוזה המכר של דירה חדשה - הקבלן שלח לי "מפרט" של המחסן .
מלבד גודל המחסן שמשום מה לא מופיע, מה עוד חשוב שיהיה מפורט?
להלן המפרט שקיבלתי :

"נק' חשמל 1 שקע
נק' מאור 1 יח'
מערכת כיבוי אש
ספרינקליר
דלת אש
קרמיקה 33*33 סטנדרט"

אשמח לעזרתכם.

חסר
09/03/2016 | 10:41
1
48
שטח המחסן ברוטו, מיקום מדויק בתשריט שיצורף לחוזה, גובה מחסן, מיקום ומידות חלונות ודלתות, סוג חלון, סורג אם צריך, עובי קירות, סוג הקירות. גג אם רלוונטי, התחייבות להוסיפו לדירה בעת רישום בית משותף, שיראה לך את תשריט הרכוש המשותף ושהמחסן לא כלול בו , שלא תהיה סתירה.
תודה רבה
10/03/2016 | 12:55
7
בלעדיות
08/03/2016 | 13:06
50
1
שלום לכולם!
בפרסומת אינטרנטית כתוב שדירה נמצאת בלעדיות של משרד התווך.
המתווך החתים אותי על הטופס ובטופס לא רשום שדירה בבלעדיות.
איך אני יכול לדעת שדירה באמת נמצאת בבלעדיות?

מגדלי "משה אביב" הבנין הגבוה בישראל- כל מה שרציתם לדעת.
08/03/2016 | 12:57
108
תעודת זהות
מגדל משה אביב המתנשא לגובה מרשים של 252.25 מטר מעל לפני הים, ו- 235 מטר מעל לפני הכביש. הודות לנתונים אלה הוא החזיק במשך מספר שנים בתואר "הבניין הגבוה ביותר במזרח התיכון", והוא אף מככב ברשימת בנייני הבטון הגבוהים ביותר בעולם.
הבניין בן 69 הקומות, כולל בתוכו שטחי מסחר, קומות משרדים, קומות מגורים, קומות חניה וכן בית כנסת, ספא יוקרתי, חדר כושר ובריכות שחייה. 

מיקום ודרכי גישה
המגדל ממוקם בצומת עלית, על רחוב אבא הילל סילבר וזאב ז'בוטינסקי, ממש ליד מתחם הבורסה, ומשתרע על פני שטח של כ- 9 דונם. 

ייזום והתפתחות
בשנת 1995 רכש משה אביב מגרשים ובשנת 2002 החל מימוש בניית מגדל בן 69 קומות, תכנונו שינה את פניו כמה וכמה פעמים במהלך הבנייה, והיה צורך בצוות בעל חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית ופתיחות. 

עקרונות עיצוב המבנה
מפלי מים זורמים על פני המפלסים השונים יקבלו את הנכנסים בכניסה הראשית לבניין. הנראית ככיכר הגדולה, עם מסעדות ובתי קפה. 
 הלובי מחולק לשני אזורים: לובי כניסה למשרדים ולובי כניסה למגורים. שניהם נשלטים על ידי שולחן בקרה מרכזי ומשותף.

בחניון, בעל 1,251 מקומות חניה, ישנה ארקדה מסחרית שחוצצת בין החניון לבין הרחוב.
קומת הספא מוקפת סיפון עץ רחב ידיים. ליד הבריכה החצי-אולימפית ישנו גן מטופח ובריכת פעוטות. הכולל חדר כושר ומלתחות.
קומות המשרדים מאופיינות בחלל נטול עמודים, המאפשר חלוקה גמישה, לפי רצונותיו של הלקוח, וכן העברת תשתיות בצמוד לתקרה.
 קומות המגורים נמצאות ב- 12 הקומות האחרונות של המגדל. החלונות הם עצומים ומונמכים, על מנת לאפשר תצפית פנורמית לנוף. חלק מהדירות הן דירות סטודיו, אחרות הן דירות מודולריות. הדירות שבקומות האחרונות נהנות מתצפית של 360 מעלות, מגדל משה אביב היה הראשון שהגדיר את תקני בטיחות האש הקיימים במדינה לבניינים בסדר גובה כמוהו. לכן, במקום קיים גם מנחת מסוקים לשעת חירום. 

מגדל משה אביב בנתונים מספריים :
69,969 מ"ר של משרדים עד לקומה ה- 54 
1,789 מ"ר מסחר לאורך רחוב אבא הילל סילבר
11,986 מ"ר מגורים בקומות 55 עד 66 ובהן 98 דירות
354 מ"ר שטח למבנה ציבורי המשמש כבית כנסת.
בסה"כ -  84,098 מ"ר שטחים עיקריים למשרדים, למסחר ולמגורים.

הקומה ה- 54 היא קומת המשרדים האחרונה והגבוהה ביותר במזרח התיכון והיא נרכשה על ידי משרד עו"ד. ייחודה של קומה זו היא תקרתה הגבוהה במיוחד [4.10 מטרים], זאת מכיוון שמעליה קיימות קומות המגורים. [קומת תקרה סטנדרטית הוא 3.40 מ'].
זמן הגעת המעלית מהלובי עד לקומה ה- 54 הוא 35 שניות, ללא עצירה. זמן הגעת המעלית מהלובי עד לקומה ה- 66 הוא 45 שניות, ללא עצירה.
הבניין שוקל כ- 160,000 טון. משקל הברזל בבניין הוא כ- 11,500 טון
התפוקה הכללית של יחידות מיזוג האוויר בבניין היא כ- 3,000 טון קירור. הדבר שקול לקירור של כ – 750 מזגנים מפוצלים  בהספק של כ- 4.5 כ"ס כל אחד. [בבניין קיימים כ- 4,000 תריסים מפזרי אויר]
גודל חיבור החשמל והאנרגיות שמגדל משה אביב מפעיל מגיע לכ- 14 מיליון ואט. 
לניקוי ולתחזוקת הבניין משתמשים בשתי "עגלות" הנעות מחוץ לבניין על גבי מסילות שנבנו מראש. בעגלות יכולים לשבת שני אנשי צוות וציוד לניקוי ותחזוקה. כל אחת מהן יכולה לשאת עד 350 ק"ג
אורכה הכולל של צנרת הספרינקלרים וכיבוי אש: כ- 50 ק"מ.
אורכה הכולל של צנרת המים: כ- 15 ק"מ
אורכה הכולל של צנרת הביוב: כ- 13.5 ק"מ
אורכן המצטבר של תעלות המיזוג: כ- 40 ק"מ

קורס "יזמות והשקעות בנדל"ן" - בהזדמנות
08/03/2016 | 11:20
64
להעברה לידיים טובות! קורס "יזמות והשקעות בנדל"ן" של מכללת "פסגות", אחד הותיקות ומכובדות בארץ. התפנה מקום לבן אדם אחד בקורס פרטי VIP ליחיד בכיתה (או בקבוצה, לפי רצון).
להיום נותרו עוד 7 שיעורים פרטיים מתוך 8 + 3 שיעורי כיתה מתוך 4.
הקורס מעולה במחיר מצחיק של סה"כ 4500 ש"ח. למי שמוכן להתחיל ללמוד ולהרוויח בתחום נדל"ן עכשיו! 
חיחיחכעיעכחחלהרוויח בנדל"ן עכשיו בכל סניף שיבחר ובשעות גמישות. התקשרו- 0546620864, 0546620139
מחיר רגיל לקורס הינו +7000 ש"ח

תוכנית מתאר 3700 חלקה6632
08/03/2016 | 11:18
1
90
ברצוני לברר אודות רכישת אדמה בגוש 6632 חלקה 261 מקבוצת אדמה . לגבי עלויות פחות או יותר ל 100 מ"ר? ברצוני לברר אודות החברה הנ"ל? האם יש איתה בעיות?
מה דעתכם על רכישת האדמה בתוכנית הזו בגוש ובחלקה הספציפי הזה? ותוך כמה זמן להערכתכם התוכנית תצא לפועל?
הקלד בחלונית העליונה משמאל את מילות החיפוש.
08/03/2016 | 13:12
64
וכשתמצא, אני מניח ש"תרד" מהסיפור.

מילות החיפוש : [אתה חייב לקרוא את כולם לקבלת תמונה מלאה]
חברת אדמה.
אורן קובי.
גוש 6632 חלקה 261.
א.ר. לוגיסטיק נדל"ן

בהצלחה.
גודל דירה שוני בין הטאבו לארנונה
08/03/2016 | 10:09
4
109
שלום לכולם ,
יש לנו הבדל משמעותי בין גודל הדירה בנסח טאבו 70 מ"ר לעומת הארנונה 85 מ"ר . למה להתייחס ומה הנכון?

תודה מראש 
להתייחס לאיזה צורך?
09/03/2016 | 10:42
3
64
מה הפעולה שבשבילה אתה צריך לדעת שטח זה או אחר?
אם אתה מוכר- שניהם חשובים,
האם אתה בויכוח מול העירייה ? מול הועדה המקומית? ועד הבית?
מכירה
09/03/2016 | 10:49
2
59
אני מוכרת את הדירה, ורוצה להיות כנה עם הקונים 
תשובה
09/03/2016 | 11:38
1
66
בדרך כלל יש הבדלים, ונפוץ שהגודל בטאבו קטן מהגודל בארנונה.
עיריות רבות מחשיבות את חלקה של הדירה ברכוש המשותף (לובי, מדרגות) לעניין הארנונה,  ייתכן גם שיש מרפסת סגורה?  היא עשויה להופיע בארנונה ולא בטאבו.
כדי להיות כנה עם הקונים תני להם את שני הנתונים.

למה יש הבדל?
09/03/2016 | 12:09
57
פעם מדדו לרישום לטאבו שטח דירה "נטו" בלי קירות, מרפסות, שרותים ועוד.
לארנונה מודדים לפי שטח הקיים בפועל. הכולל שטחים אלו.
כמו שאמר קודמי- הציגו שני הנתונים, אין בעיה ואין ס\תירה. לשווי דירה למכירה קובע השטח בפועל ושנבנה בהיתר בנייה.
מחפשת סיפורים על עקיצות נדל"ן
07/03/2016 | 13:52
1
216
שלום!
אני מחפשת לצורך הכנת תחקיר לתוכנית תחקירים ידועה בערוץ 2 שעוסקת בהונאות בתחום הנדל"ן, סיפורים על הונאות בעלי נפגעים, כיום.
אם שמעתם אשמח מאוד לעזור. תודה (:

Havi@kol-miney.com
או
054-3059512

עיתוי רגיש
08/03/2016 | 09:15
145
מתנהל אצלי במשרד תיק שהסיפור מאחוריו הוא בדיוק כזה שאת מחפשת אך כרגע מתנהל מו"מ לפשרה ולא אוכל להמליץ ללקוחות להתראיין. אם חלילה נסיון הפשרה יעלה על שרטון לא אהסס להפנות אותם אלייך.
מחיר מטרה זכאות-האם זוג נשוי עם זכויות בדירה בשלבי בניה זכאי
07/03/2016 | 22:30
2
84
להשתתף בהגרלה של מחיר מטרה במודיעין כחסר דיור?
אך המדינה יודעת שלאותו הזוג קיימות זכויות בדירה בבניה? אין עדיין רישום בטאבו.
האם חברות מלגם והחברות הנוספות שמוציאות אישור זכאות יכולות לאמת את הזכויות של הזוג?האם הוא נחשב מבחינת מחיר מטרה כזוג חסר דיור?
באתר של משרד השיכון רשום על מחיר מטרה:
חסר דירה
המונח חסר דירה מציין יחיד בן 35 ומעלה ותא משפחתי שאין למי מיחידיו זכויות כלשהן בדירה או בחלק מדירה, ושלא היו להם זכויות כאמור 10 שנים קודם לרכישת הדירה הנמכרת במחיר מטרה.

אשמח לתגובה יום נפלא :)
לענ"ד הצהרתם לרשויות המס על עסקת הרכישה
08/03/2016 | 09:12
1
80
ולכן גם ללא רישום בטאבו "המדינה יודעת" שיש לכם זכויות.
תודה על התגובה-על סמך ניסיון העבר האם המדינה בודקת כאלה
08/03/2016 | 13:20
52
דברים?
מה הקנס הצפוי למי שרכש דירה בפרויקט הזה שהוא אינו זכאי?
מבחינת ההגרלה של מחיר מטרה האם זה מציב את הזוג הזה כחסר דיור או משפר דיור בהגרלה הזאת.

יום טוב.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ