לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

לצפיה ב-'240 אלף ש"ח - אופציה כדאית להשקעה'
240 אלף ש"ח - אופציה כדאית להשקעה
04/07/2016 | 13:34
3
207
שלום לכולם, 
אני בן 29 ויש ברשותי  סכום בבנק של קצת יותר מ-240 אלף ש"ח - נזיל כמובן.
אני מאוד מבולבל ומתלבט זה מספר חודשים כיצד להשקיע את הכסף בצורה נכונה.
על כך קראתי לא מעט בתקופה האחרונה באתרים שונים.
קראתי די הרבה מידע באינטרנט... התייעצתי עם כמה מכרים. ולדעתי הדרך היעילה מבחינתי להשיג תשואה על סכום ובמקביל אוכל להנות מהסכום שנצבר היא רכישת דירה בארה"ב ללא משכנתה או כל הלוואה וכך תיהיה לי אפשרות בטווח הקצר להנות מתשואה קבועה בכל חודש ( גם אם מדובר רק ב 5-6%  ולא ב 9-10% שחברות ישראליות שונות מפרסמות) אך מצב זה יצור לי מידי חודש הכנסה נוספת קבועה, וכמובן גם אולי לאורך השנים תיהיה עליית ערך של הנכס. כל זה בשונה מקניית דירה בארץ להשקעה שבמצב כזה אשלם משכנתה ויקח זמן רב עד שיראה באמת כל רווח,  או תיק השקעות סולידי שבמצב זה עליי לשכוח מהכסף  לכמה שנים טובות עד שבאמת יניב תשואה.
אודה מאוד לכל תגובה או דעה. 
לצפיה ב-'אשרי המאמין'
אשרי המאמין
04/07/2016 | 15:41
99
לצפיה ב-'אני לא'
אני לא
05/07/2016 | 15:07
1
132
הייתי סומך על מישהו שינהל את זה בשבילי. בטח לא המעכרים הישראלים.
אבל זה רק אני.

אני הייתי רוכש דירה ליד מכללה או אונברסיטה. וכן משלם משכנתא. אין דרכי קיצור.

בהצלחה
לצפיה ב-'גם אני לא'
גם אני לא
07/07/2016 | 15:48
25
לצפיה ב-'האם יעכבו את הדרישות ליחס הלימות הון?'
האם יעכבו את הדרישות ליחס הלימות הון?
04/07/2016 | 10:38
3
61
שלום,
האם יעכבו את הדרישות ליחס הלימות הון ונראה חזרה ריביות נמוכות? או שכדאי לקחת משכנתא כבר עכשיו על דירה שנכנסים אליה עוד 6 חודשים?

כמו כן, ברכיב משתנה כל 5 ל25 שנים שנסגר אחרי 5 שנים, הייתם ממליצים על צמודה או לא צמודה?

תודה,
לצפיה ב-'בספק וגם אין ממש סיבה'
בספק וגם אין ממש סיבה
04/07/2016 | 11:20
2
39
הבנקים תיכף עומדים בדרישות גם בלי שישנו אותם.
לצפיה ב-'אז ריביות למשכנתא ימשיכו לעלות ולא יעשו אחורה פנה?'
אז ריביות למשכנתא ימשיכו לעלות ולא יעשו אחורה פנה?
04/07/2016 | 11:21
1
18
לצפיה ב-'איני נביא, אין לי מושג'
איני נביא, אין לי מושג
04/07/2016 | 12:37
21
לצפיה ב-'דירה להשקעה במרכז '
דירה להשקעה במרכז
04/07/2016 | 01:50
94
שלום,
מחפש לקנות דירה להשקעה בסכום של 1.5 מילון באזור המרכז. 
אשמח לקבל המלצות על  אזורים שבהם אוכל לרכוש דירה קטנה בסכום זה  
ומה אתם חושבים על גבעתיים?
תודה רבה. 

לצפיה ב-'איפה כדאי להשקיע ?'
איפה כדאי להשקיע ?
03/07/2016 | 21:01
31
226
שלום רב, כרגע אנחנו גרים בשכירות באיזור המרכז.

ברשותנו הון ראשוני של כ800,000 ש"ח ויש לנו אפשרות לבנות בית פרטי בקיבוץ בצפון הארץ בסכום זה ללא משכתנא בכלל על שטח של כחצי דונם (הקרקע כבר שלנו)
האם אתם חושבים שנכון יותר כלכלית לבנות בית פרטי בצפון בסכום הזה ולהשכיר אותו או לקנות דירה להשקעה באיזור המרכז ולקחת משכנתא ?

ייתכן ובעתיד הקרוב או הרחוק נרצה לגור בצפון

לצפיה ב-'מן הסתם כדאי להשקיע איפה שיש יותר תשואה'
מן הסתם כדאי להשקיע איפה שיש יותר תשואה
03/07/2016 | 21:31
16
202
שאלה.. אם את כבר מתכננת להשתמש בהון עצמי לצורך השקעה בנדל"ן, חשבת אולי להשקיע בנדל"ן בחו"ל שייצר לך תשואה יותר גבוהה על הכסף? בארץ כמה כבר תוכלי לקבל? בלחץ המקסימום זה 5%-6% (בפריפריה), אבל בחו"ל התשואות הרבה יותר גבוהות, וזה כולל שירות של חברות שינהלו לך הכל מא'-ת' ואת עם ראש שקט...
לצפיה ב-'שטויות במיץ תותים, ZAZON369 הוא כנראה בעל חברה בחול'
שטויות במיץ תותים, ZAZON369 הוא כנראה בעל חברה בחול
03/07/2016 | 23:24
15
188
שמוכרת לישראלים שחיים בסרט חלום על תשואות של 10-15% בשנה. "מנהלות ואת בראש שקט " אני יכול להבטיח לך שיהיה לך הכל חוץ מראש שקט. עדיף לך כבר לקחת את כספך , לזרו' את כולו בבורסה שאת לא מבינה כלום ( סתם מנחש ) , ככה יהיה לך ראש יותר שקט מאשר להתעסק עם חאפרים ישראלים שיש להם אולי משרד נוצץ בעזריאלי , אבל מוכרים לך זבל שהמקומיים לא נוגעים בו. 
אני אומר זאת בוודאות מוחלטות, אני מתעסק עם נדלן בחול, ולא פעם ניתקלתי בישראלים , ובלי יוצא מן הכלל, ושימי לב טוב למה שאני אומר , בביטחון מלא, בלי יוצא מן הכלל, כללל החברות הישראליות מוכרות לישראלים שבארץ נכסים שלא שווים אפילו 20% מהערך שהם משלמים עליהם, וזה במקרה הטוב שבאמת מוכרים לך משהו , ולא אוויר. 

למנהל הפורום אני חושב שאתה צריך לחסום את המשתמשים הגנבים והרשעים האלו שנותנים עצות אחיתופל עם אינטרסים מובהקים שייקנו מהם נדלן בחול. 
לצפיה ב-'חבל שזאת הרמה של משתמשים בפורום הזה'
חבל שזאת הרמה של משתמשים בפורום הזה
04/07/2016 | 00:19
14
153
קודם כל אין לי שום חברה לנדל"ן (הלוואי), דבר שני, אם מישהו חושב שכולם
רשעים, זה כי הוא רשע אז הוא חושב שכולם דומים לו... אם אתה חושב שכל
החברות מרמות, מעניין מה זה אומר עליך... אני מאוד מרחם על האנשים שמשקיעים את כספם אצלך, אם בכלל מישהו באמת סומך עליך בשביל לשים את הכסף שלו אצלך..
זה שאתה שולל השקעה בחו"ל כנראה אתה מנסה לעשות לעצמך פרסומת סמויה
כדי שמשתמשים יפנו אליך להשקעות בארץ...
אלפי ישראלים משקיעים דרך חברות ישראליות (ואין לי שום עניין אפילו לפרט את שמם שח"ו לא אחשד בפרסום סמוי), וההוכחה שאם תסרוק את האינטרנט עם השם של אותם חברות לא תמצא אפילו פרסום אחד שלילי, ואני לעומתך כן בדקתי בצורה הזאת..
חבל שאתה מוריד את הפורום הזה לתת רמה עם התגובה המטופשת שלך, אין
אפילו מה להגיב עליה.. 

לצפיה ב-'אין לי שום פרסומת , אין לי שום קשר'
אין לי שום פרסומת , אין לי שום קשר
04/07/2016 | 02:27
13
119
אין לי שום עניין בשום השקעות בארץ ובחול עם ישראלים , אין שום קשר אפילו קרובבבב. אין לי שום קשר להשקעות נדלן , אף אחד לא פונה אליי , ואני לא פניתי לאף אחד פה אין שום עניין קרוב, קמצוץ אפילו. 
אתה לא תמצא פרסום אחד שלילי כי השיווק של החברות האלו הוא מטורף , הם מביאים את טובי מקדמי האתרים , ומרימים את עצמם למקומות הראשונים בגוגל ומורדים כמעט כל ניסון להכנס בהם.  אם תחפש ממש טוב תמצא . 
תגיד לי למה על ענבל אור לא ראיתי כמעט שום דיווח שלילי למשך 5-6 שנים? רק ראית אותה מחייכת ונוצצת בכל מדור נדלן שיש . 
אותו דבר לגבי חברת אדמה , והזרועה עוד נטויה. 
 מי שמיעץ להשקיע בחול עם חברות ישראליות " ויהיה לו ראש שקט " , זה פשוט טרוף . ראש שקט , זה הדבר האחרון שיהיה אדוני . 
אלו השקעות שמתאימות לאנשים חזקים עם מספיק מזומן, ידע, ניסיון ומישהו מקומי שיכול לפקח !
אני אתן לך דוגמא, חבר שלי רצה לרכוש "דירה להשקעה" , 70 אלף דולר, הכנסה חודשית 900$ בחודש, ממש חלום , חבר טוב מהצבא אבל שנים לא דיברנו. 
יום אחד הוא יצר איתי קשר כי שמע שאני גר בארה"ב, ואמר לי תקשיב יש את הדירה הזאת בשכונה הזאת והזאת אני מתעד לקנות . יצא שאני גר כמה שעות נסיעה מהעיר, אמרתי לו ששבוע הבא אני שם אעשה סיבוב לראות מה קורה. 
נקודה חשובה, החברת הנוצצת בארץ במגדלי עזריאלי, אלו שישבו עם חליפות ועניבות והגישו קפה ותה בחינם, במשרד בקומה המי יודע מה בעזריקאלי אמרו שהנכס מושכר!!! 
אז אני הולך, קודם כל שכונה ששום לבן לא יכול להכנס אחרי שעה 19:00, לא משנה, המשכתי, הבית ריק מאדם, ששאלתי את השכנים אם הדיירים עברו, הם אמרו לי על מה אתה מדבר 6 שנים אף אחד לא גר פה. 
בקיצר החברה בארץ "מבטיחה" 3 שנים שכירות , ברור כי משמלים לו מהכסף לו, ועוד מלא דברים יפים. 
מזל שיצא שבדקתי לו , כי אחרת היה מפסיד שם מאות אלפים , והוא ממש היה על סף חתימה, הוא לא התקשר אליי כי תכנן, זה ככה מישהו בארץ ייעץ לו כי ידע שאני גר בארה"ב, אז ייתקשר "בפוקס " . 

למה מה ישראלים הם הכי חכמים בעולם ? אם גרמני יודע שהוא עושה תשואה של 15% על הכסף שלו בברלין הוא לא ייקנה ?! הוא יעדיף לשים בבנק לקבל ריבית שלילית ( זה מה שיש היום בגרמניה כמעט ) 
אם רומני מקבל 15% על הדירה שלו בבוקרשט הוא לא ייקנה ?! 
אההה שכחתי רק לישראלים יש 60 אלף דולר להשקיע, לאף אחד אחר בעולם אין את הכספים האלו, וכולם טיפשים רק ישראלים חכמים גדולים . 
עשה לי טובה , 

לצפיה ב-'שותף לדעתך'
שותף לדעתך
04/07/2016 | 02:36
103
המוטו של הרבה ישראלים זה "לא לצאת פרייר" או לחפש את "הקומבינה" הם פשוט לא מבינים שזה בדיוק מה שהם...

לצפיה ב-'אין מה לעשות.. ישראלים טיפשים...'
אין מה לעשות.. ישראלים טיפשים...
04/07/2016 | 07:55
2
111
מכיר את המשפט :
איך מזהים ישראלי שניתן לעבוד עליו ?
הוא מכריז בקולי קולות : "אני לא פראייר, עליי אי אפשר לעבוד"

לצפיה ב-'מסכים עם הנאמר'
מסכים עם הנאמר
04/07/2016 | 12:24
1
76
באופן כללי, אנשים לא מבינים שתשואה גבוהה משמעותה סיכון גבוה.
כפי שלמדנו בשיעורי הכלכלה הראשונים - אין ארוחות חינם.

אם משהו מציע לכם תשואה פנטסטית, כנראה שיש שם סיכון שמגולם שם ובסכומים כה גבוהים ובטח אם הם מהווים חלק משמעותי מהחסכון שלכם, לא הייתי ממליץ לשחק איתו.
ענבל אור ואדמה הם רק קצה הקרחון, רק השבוע פנו אלי עוד 3 חברות שהסתבר לי שהם נוכלים

אחד מאלו שפנו אלי, ענה לשם גיא מונסונגו
למזלי גוגל אפשר לבדוק טוב מאוד היכן שמים את הכסף.

לצפיה ב-'אם כולם היו כמוך וכמוני...'
אם כולם היו כמוך וכמוני...
04/07/2016 | 13:58
68
הנוכלים האלו היו רעבים ללחם :(  
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
04/07/2016 | 13:33
8
87
אני בדקתי (באינטרנט) עבור חבר שלי שרצה לרכוש דירה להשקעה בארה"ב.
מי שלא יודע, יש אתר שמרכז את כל עסקאות הנדל"ן אז אפשר לדעת כל נכס מתי נמכר ובכמה.
החברה קנתה בית ב 30 אלף, מוכרת לישראלי ב 70 אלף, מבטיחה תשואה ל 3 שנים של 10% (כלומר  כ 20 אלף סה"כ) , משכירה בחצי מזה ו"משלימה" את ההפרש מהרווח שלה. בסוף שלוש השנים משאירה אותו עם נכס שהוא יכול למכור בהפסד ניכר א להשכיר בגרושים
לצפיה ב-'תנסה להסביר את זה למוסקיטר האחרון..'
תנסה להסביר את זה למוסקיטר האחרון..
04/07/2016 | 14:01
7
134
הבן אדם נושק לגיל 60, ועדיין ניתן לעבוד עליו כאחרון הילדים
לצפיה ב-'אתה כרגיל מנסה להמשיך להשמיץ... אבל מעולם לא המלצתי על חו"ל'
אתה כרגיל מנסה להמשיך להשמיץ... אבל מעולם לא המלצתי על חו"ל
04/07/2016 | 16:16
6
70
ובאופן הכי הגיוני אני אגיד שעל כל אחד אפשר לעבוד. השאלה היא רק כמה מאמצים וחוכמה משקיעים בזה.
אני גם יכול להגיד שמנסיון החיים שלי, אחרי שכבר ניסו להאכיל אותי מספיק חרא כל מיני חכמולוגים,  אני יודע שתמיד צריך להזהר.

וכל החושים שלי אומרים לי שצריך להזהר מהמלצות של אדם כמוך.
שאין לו שום בעיה מצפונית לשלוח את הקוראים לשעבד את כל העתיד שלהם ושל המשפחות שלהם בשביל ארבע קירות ברמת המחירים של שיא הבועה.

ככה שנוכלים לא חסרים.
אבל באמת שצריך להסתכל טוב טוב לא ליפול לידיים שלהם
לצפיה ב-'אם אתה כל כך זהיר, למה כל כך קל לעבוד עלייך ?.'
אם אתה כל כך זהיר, למה כל כך קל לעבוד עלייך ?.
04/07/2016 | 19:16
5
64
הרי רק לפני כמה ימים אמרת שרק שרק כאלו שלא מבינים מחזיקים בנדל"ן במרכז תל אביב בתשואה 2.9%, והישראלים החכמים קונים בחו"ל עם תשואה 10% ועושים כסף אמיתי (יותר נכון עושים עליהם כסף אמיתי חחח)
אם זו לא תמימות - מהי תמימות ?!

ולא הבנתי איך החושים שלך אומרים לך להיזהר ממני ? 
הלא אתה הוא הנוכל האמיתי - מחזיק נדל"ן בכמויות, אבל ממליץ לאחרים לא לקנות, אומר משהו ועושה אחרת - אחד בפה ואחד בלב - וזהו הפרופיל האמיתי של נוכלים. 

אני לעומת זאת, מחזיק בנדל"ן - ובעד נדל"ן - אין שום סתירה בין תגובתיי למעשיי.
וזה ההבדל האמיתי בינינו.

אגב, מתי ראית שאני מפיל אנשים ?
בינתיים כל מי שהקשיב לי מודה לי עד היום,
ובלי קשר אני לא ממליץ לכולם לקנות (ולאלו שכן זה בתכנון מעולה), 
אבל כאשר משפחה יושבת לך, חודש אחרי חודש, ומפסידה מאות אלפי שקלים, אני מרגיש צורך לתת להם סתירה כדי להעיר אותם. 
לצפיה ב-'אתה פשוט משקר... מעולם לא שלחתי אנשים להשקיע בחו"ל'
אתה פשוט משקר... מעולם לא שלחתי אנשים להשקיע בחו"ל
04/07/2016 | 21:57
4
56
וכן, תשואה של 2.9% היא תשואה עלובה, לא יחסית לחו"ל, אלה יחסית לתשואות שאפשר לעשות בפריפריה. !!!
אני דיברתי על תשואות בשעה נסיעה מהמרכז. לא על חו"ל
ואיך החושים שלי אומרים לי להזהר ממך?
כי אתה גם רוח ואין לך דרך ארץ, כי אתה משקר לגבי רכישות של נדל"ן,
כי אין לך כישורים בסייסים של חישובי ריבית וגם בגלל שאתה ממציא כאן כל הזמן תרחישים מופרכים על העתיד הבלתי אפשרי.

ולא יכול להיות שאתה מחשיב את עצמך למשקיע נדל"ן, ואתה גאה בתשואה של 2.9%. פשוט עלוב ולא הגיוני.
הסברתי לך בפוסט אחר שלאורך כ 10 שנים, אני אצבור מאות אלפי שקלים יותר ממך עם ההשקעה העלובה שלך.
אז איזה מין משקיע אתה?
מה אתה מבין בהשקעות?
זה כמו מישהו שיגיד שהוא משקיע בשוק ההון, ובסוף מתברר שיש לו אגרות חוב צמודות לפק"ם (ויש דבר כזה).
אז משקיע הוא משקיע, ןאת מישהו שמשכיב את הכסף שלו בקירות שלא מניבים את מה שהכסף יכול לעשות.

ואחרון חביב,  כמישהו שיודע משהו על מוסר, אני חש בחוסר המוסריות שלך כאשר אתה שולח אנשים לרכוש דירות ולקחת הלוואות שלעולם לא יוכלו להחזיר.

לצפיה ב-'זהו, סופית הוכחת שאתה הומלס שלא מבין כלום בהשקעות !!!'
זהו, סופית הוכחת שאתה הומלס שלא מבין כלום בהשקעות !!!
05/07/2016 | 08:11
3
67
תשואה נמדדת מול סיכון, ההשקעה שלי שווה לפק"מ , והיא עושה בערך פי 6.
ואני אפילו לא מדבר על רווח הון, שכבר הגעתי מ 2011 ליותר ממיליון שח

כמה שנות עבודה תעבוד בשביל זה ?
אין לך מושג כי מעולם לא תגיע לזה

אתה מסית אנשים לא לקנות כדי שיהיו הומלסים כמוך,
משפחות מפסידות את החיים שלהם בכל יום שהם מחכות, מסכנים הילדים.. אתה לא מרחם עליהם ?????

מי אמר שלא יחזירו הלוואות ? כולם עצלנים כמוך אתה חושב ?
אתה מדבר על פיטורים ?  וכי שכירות לא צריך לשלם ?

אנשים כמוך באים לפורום כל פעם מחדש ונעלמים עם הרוח..

מזל שהרוב הגדול של האזרחים עם ראש על הכתפיים וקונים, ולא מקשיבים לנוכלים הומלסים כמוך

כי כולם יודעים - טיפש מי שמחכה

לצפיה ב-'תמשיך להתלהם.. בסוף הקוראים מחליטים את מי לקחת ברצינות'
תמשיך להתלהם.. בסוף הקוראים מחליטים את מי לקחת ברצינות
05/07/2016 | 13:41
2
40
ונראה לי שביחד עם ההתלהמות שלך, כינויי גנאי הבלתי פוסקים והסיסמאות ללא בסיס, אתה דווקא גורם לאנשים להבין שאם סוג האנשים כמוך דוחפים את הבועה, אז חייבים להתרחק מהוצאת כספים בנדל"ן.

והכתיבה שלך מוכיחה אתה כזה חסר מצפון...
כיצד אתה מסוגל לשים בשורה אחת,  השתעבדות לארבע קירות שיכולה להביא לקריסה כלכלית של משחפהף עד לכדי איבוד של מאות אלפי שקלים במקרה של חוסר יכולת לעמוד בתשלומי משכנתא, מול הנזק הזמני שיכול להיות למישהו שגר בשכירות, שבמקרה הכי נורא עבורו,  הוא יכול לעבור לדירה יותר זולה או לחזור להתגורר אצל המשפחה הקרובה...
כבובן שאלה שלא השתעבדו לארבע קירות במחירים שהם לא יכולים לעמוד בהם,, לא יפסיד גם את הבית וגם ימשיכו להיות משעבדים לשנים רבות על התחייבויות שלא יכלו לעמוד בהן..

אבל אתה תמשיך להתלהם ולהטעות אנשים,
ואנשים ימשיכו להתרשם מסוג ההמלצות שלך.
לצפיה ב-'הקוראים כבר החליטו..'
הקוראים כבר החליטו..
05/07/2016 | 14:36
1
41
וגם הם יודעים - טיפש מי שלא קונה

רק שתבין כמה שטויות אתה כותב –
אתה שולח אנשים שלא יכולים לשלם שכירות לגור עם ההורים – תראה איזה נזק אתה גורם להם !! גם זרקו כסף ללא הרף לפח – כסף שלעולם לא יחזור אליהם, וגם הם חוזרים להורים כמו טטלה... אם מקודם היו מסכנים הילדים, אז עכשיו גם מסכנים ההורים וגם ההורים של ההורים....
אז ממש נוכל וחסר לב

אבל אם כבר התחלת אני אמשיך –
נניח משפחה שלא יכולה לשלם משכנתא, היא פונה אל הבנק והם מגיעים להסדר.  לעומת זאת, בעל בית יבעט אותם בתחת לכל הרוחות וגם יתבע אותם, והרי לך התוצאה.
נמשיך ונניח שהמשפחה בכל זאת קשה לה לשלם, היא יכולה למכור את הדירה, מהכסף שתקבל תקנה דירה זולה יותר וזהו.
משפחה זו, בניגוד למשפחה שגרה בשכירות, יש חיסכון בדירה, החיסכון הוא בדמות המשכנתא ששילמה לאורך השנים.

אבל אחד הומלס כמוך לא מבין את זה, אחד כמוך רואה תשואה של 10% בחברת שקר כלשהו ואומר לעצמו : "רגע, 10 גדול מ- 3, אז זה בטוח טוב יותר" ....  חחחחחחח

המזל הוא שהרוב יודעים למי להקשיב, וזה בטוח לא לבן אדם כמוך שגורם להם גם לזרוק כסף לפח וגם לחזור להורים כמו טטלה

כי כולם יודעים – מי שחכם לא מחכה

לצפיה ב-'בינתיים המשקיעים בורחים מהשוק ובנקים הגדירו את הנדל"ן כמסוכן'
בינתיים המשקיעים בורחים מהשוק ובנקים הגדירו את הנדל"ן כמסוכן
05/07/2016 | 15:34
27
לצפיה ב-'יש עוד כל כך הרבה אפשרויות בנוסף לאלו שכתבת'
יש עוד כל כך הרבה אפשרויות בנוסף לאלו שכתבת
04/07/2016 | 07:36
13
196
רק כדוגמה, 2 דירות בצפון.
לפני החלטה כל כך משמעותית,
ממליץ בחום לשוחח עם מישהו קצת פחות "עלום"
ממשתמשי פורום אנונימיים.

ככלל אצבע, מי שהמקצוע שלו אינו בניה, יש סיכוי קלוש
שבניה לצורך השקעה תשתלם לו.

בהצלחה,

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'amot1 אני מסכים איתך'
amot1 אני מסכים איתך
04/07/2016 | 09:30
12
109
תראה, זה שיש חברות ישראליות שמרמות זה אני גם יודע כי אני מכיר אישית אנשים שנכוו מהם, אבל הביקורת שלי הייתה שאי אפשר להכליל.. אגב מי שבאמת מעוניין בהשקעה כזאת לא יגיד "חתול אחד נשך אותי אז אברח מכל החתולים".. אנשים שלמדו איך לבדוק נכסים, כיום יכולים לדעת אם הנכס הוא מחיר מציאה או רמאות, תוך 10 דקות בעזרת מס' אתרי אינטרנט. אני מכיר את הרמאות שאתה מדבר עליה, לוקחים מאדם 60,000$ על בית בדטרויט אבל בתכלס קנו אותו שבוע לפני ב-10000$, אח"כ משלמים לו "תשואה" של 10% למשך 3 שנים ואז אומרים לו שהשוכר יצא ושיסתדר עם הנכס.. גילחו לו חצי מהקרן ודפקו אותו עם נכס בשכונה שסכנת נפשות אפילו להסתובב בה...
אבל אם הוא היה מסתכל באתרי האינטרנט בחו"ל, תוך כמה דקות היה רואה שהנכס מוצע למכירה ב-10000$ ובנוסף היה רואה את כל הנכסים ליד שמוצעים למכירה בסביבות אותו מחיר.. בצורה כזאת פשוט שלא היו מצליחים לעבוד עליו, אז הבעיה שלו הייתה חסרון בידע וזה כן משהו שאפשר לפתור.. פשוט שילמד.
ולגבי מה שכולכם אומרים על הגרמנים למה הם בעצמם לא עושים את זה?
זה רק מראה על חסרון ידיעה איך הדברים מתנהלים בחו"ל. אם תטו אוזן אסביר לכם למה הם לא יכולים לעשות את זה.

(ושוב אין לי שום חברה לנדל"ן ועדיין לא ביצעתי עסקה אחת, בתקופה האחרונה חקרתי את הנושא ונפגשתי עם אנשים כדי ללמוד ולכן אני יודע מה להגיב על השאלות שלכם כי אני שאלתי את אותם שאלות, אבל ההבדל שאני באמת חיפשתי תשובות ולכן קיבלתי אותם..)
בקיצור, אני כרגע מדבר על סוג אחד של השקעה בחו"ל כי רק אותו אני מכיר:
כאשר החברה קונה קרקע בארה"ב ובונה עליה, האמריקאי לא יכול לעשות את זה
והוא חייב את הישראלי.. למה?
הסיבה פשוטה מאוד, הוא לא יכול לקבל הלוואה לצורך בנייה... שכחתם את הפרט הקצת חשוב הזה.. בארה"ב הוא יכול לקבל משכנתא של 96.5% על בית בנוי.
כלומר אם הוא מתכנן לקנות בית שהישראלי בנה (קרקע + בנייה) ב-500000 ש"ח, האמריקאי צריך בחשבון שלו רק 17,500 ש"ח כדי לקבל את המשכנתא. ואם הוא צריך גם לקנות את הקרקע ואז לבנות עליה, כמה הוא יצטרך אם הוא לא יוכל לקבל הלוואה לצורך בניית הקרקע?? יופי.. הוא יצטרך לשלם מחיר מלא עבור הקרקע .. עכשיו אתם מבינים, זה לא שהאמריקאי "מעדיף" לקנות בית בנוי, זה פשוט כי הוא לא יכול אחרת... אין להם את הכסף לעשות מה שהישראלי עושה.. כמובן שאנשים באמריקה שיש להם כסף עושים את זה בעצמם אבל כמה מתוך האוכלוסיה באמריקה יש לה הון עצמי? לאותו אחוז מהאכלוסיה שאין לו הון עצמי והוא חייב להיעזר בהלוואה, אילו החברות פונות.
ושוב אני לא יודע לגבי עסקאות אחרות של שיפוץ בתים או נדל"ן מסחרי וכו', זה הדבר היחיד שלמדתי ולכן אני יכול להסביר למה אין דבר כזה "גרמני פרייאר"..
לצפיה ב-'הוכחה מדוייקת למה שאמרתי מהפורום פה'
הוכחה מדוייקת למה שאמרתי מהפורום פה
04/07/2016 | 11:25
10
87

זה מישהו שכתב את מה שאמרתי רק בשפה קצת יותר מקצועית.. 
לצפיה ב-'עוד משהו בעניין המתלהמים כאן בפורום, ששולחים קונים לבועה..'
עוד משהו בעניין המתלהמים כאן בפורום, ששולחים קונים לבועה..
04/07/2016 | 13:23
9
123
יש כאן כמה מתלהמים סדרתיים, שפוסלים כל סוג של השקעה,
הן בחו"ל או באגרות חוב, אבל אין להם כל בעיה מצפונית לשלוח אנשים לרכוש נכסים בישראל במחירי הבועה הגבוהים בעולם.
כאילו מה שהיה בשמונה השנים האחרונות - הוא מה שיהיה לנצח

אז ברור שמדובר בקשקוש מוחלט, וכל הזלזול וההתלהמות של אלה ששולחים בלי מצפון את הקוראים כאן לשים את כספם על קרן הצבי של בועת הנדל"ן, הם לא יותר ממתווכים אינטרסנטיים שנמצאים במצוקה כי כבר אין רוכשים פוטנציאליים בשוק שאפשר לזרוק להם סחורה של בנייני רכבות בני ששים שנה במחירים מופקעים.

כל עצה כאן צריך לקחת בחשבון.

ולכל התמימים שבאים לכאן לקרא ולשואלים שאלות, קחו בחשבון את כל האינטרסנטים שיש כאן ולכן כל אמירה כאן צריכה להבדק לעומק.

לצפיה ב-'ידידי היקר '
ידידי היקר
04/07/2016 | 16:29
8
63
אני אולי הכי אובייקטיבי כאן , אין לי שום אינטרס, אני לא חי בארץ, אין לי דירה בארץ , לא גר בשכירות בארץ, לא יכול לקחת משכנתא בארץ גם אם רוצה , ואם קראת את כל הודועתיי לעומק לא היית מוצא המלצה אחת שלי. מצידי שהמחירים בארץ ייפלו ל1$ דירה או יעלו למיליון $$ לדירה, מצידי שתצאו לרחובות תעשו הפגנה, שכחלון וממשלת הבובות יעשה עוד איזה תוכנית שתשתיק חלק מהאוכלוסיה בארץ שחושבים שהנה מורידים לנו את ההמחירים. 
אני אומר עובדות , ודברים נכונים , נקודה, אם אתה אוהב את זה או לא זאת בעיה שלך. 
זה שאני אומר שהמחירים לא יירדו בארץ לא אומר שאני ממליץ לקנות, או ממליץ לא לקנות, אני רק מבטל שטויות שאתה אומר. יש לי הרבה המלצות להרבה דברים , אבל המלצותיי שוות זהב ולא אתן לך , או לכמה אנונימיים פה להנות מהמלצותיי, חבל משלמים לי על זה .....  ( זה לא פרסומת , שאף אחד לא ייפנה אליי ) 
אני בתחילת שרשור זה קצת איבדתי את זה, אפילו ניסתי לנסח את ההודעה בצורה הכי טובה שיש, למרות שרציתי לצעוק, להשתולל , אחרי שהבחור פה אמר "תשקיע בחול עם חברות ישראליות ויהיה לך ראש שקט " אני שם איבדתי את זה.

לצפיה ב-'תראה, אנשים מסיקים מסקנות מהטענות שלך לגבי מצב הנדל"ן בישראל'
תראה, אנשים מסיקים מסקנות מהטענות שלך לגבי מצב הנדל"ן בישראל
04/07/2016 | 18:58
7
55
ואם אתה כותב שלדעתך מחירי הנדל"ן בארץ לא יירדו, אז באופן ישיר אתה בעצם אומר משהו על שוק הנדל"ן, בוודאי לאנשים שמחפשים כיוון ולא בטוחים. 
אז אתה יכול "להתמם" שלא כתבת "במפורש" להשקיע בנדל"ן, אבל בכל אמירה שלך לגבי המצב של שוק הנדל"ן, מישהו קורא ומתרשם וגם מגבש דעה על מה שכתבת.

אגב, הדעה שהקורא יגבש, יכולה גם להיות הפוכה ממה שאתה או כותבים אחרים התכוונו אליו, הכל על פי עומק הטיעונים ורצינות התכנים של כל כותב.

אז לטוב או לרע, גם אם התכוונת או שלא, וגם אם המלצת (או שלא), אתה צריך להיות מודע לזה שדעתך המתקבעת בדרך זו או אחרת בראשם של האנשים.

ולגופה של ההשקעה בחו"ל, אני לא משקיע שם ולכן אני באמת לא יודע.
אז יתכן ויש אנשים שבאמת עושים תשואה יפה ויתכן גם שיש אנשים שמפסידים את המכנסיים.
אבל נוכלים לא חסרים.
לא שם, וגם לא כאן, ולא רק באדמות חקלאיות.
הנה ענבל אור הייתה האור של הרבה אנשים שנהרו אליה לרכוש נדל"ן בישראל, אותו נדל"ן שאף פעם לא נופל.
אבל כאשר אתה נופל תחת ידיו של נוכל, לא יעזור לך אם אתה בחו"ל, או בישראל.

לצפיה ב-'אני לא מיתמם , אני מביע בכתב מה שאני חושב'
אני לא מיתמם , אני מביע בכתב מה שאני חושב
04/07/2016 | 19:51
6
43
אני אחד שאומר הכל בפרצוף , אני ישר נכנס בעובי הקורה, אין אצלי משחקים והתחמקויות, לא תוכל לצאת איתי ראש . 
תקח אתה או כל אחד אחר , ממש לא משנה לי , מה שאתה רוצה מההודעות שלי. הם הכי אינפורמטיביות עם הכי הרבה הגיון . למדתי לא פעם אחת בחיים שלי שגם אם 10 אנשים יחשבו נגד הדעה שלי, ללכת בדעה שלי . אני ברוב המקרים צודק..... 
אני עדיין אומר שמחירי הדיור בארץ לא ייפלו , תעשה עם זה מה שאתה רוצה. האם זה אומר שאני ממליץ להשקיע ? אולי כן ואולי לא. לכל אחד יש התנהגות צרכנית אחרת, ולא בהכרח מה שטוב לאדם X טוב לאדם Y . 
לא כולם משקיעי נדלן, לא כולם יכולים להתמודד מול שוכרים , אני רואה פה המלצות ( שאתה רשמת דרך אגב  למישהו ) על משהו כמו : למה אחותך קנתה דירה אחת לעצמה במקום לקנות 2 להשקעה ושהיא תשכיר דירה בעצמה. 
תגיד מה זאת האיוולות הזאת ? מה זאת השטות הזאת ? 
אתה יודע מי זאת בכלל אחותו ? אתה חושב יש לה כוח ללכת לרוץ אחרי 2 שוכרים פעם בחודש לקחת שכירויות, פעם בשנה פעם בכמה שנים למצוא דייר ? להזמין אינסלטור שצריך ? לתקן בעיית חשמל ? מה זה הדברים האלו בכלל ? 
רוב האנשים לא יכולים לעשות את זה ! כולם נהיו בבד אחת משקיעי נדלן . 
מי שרוצה לחסוך בעליות, ולא לקחת יועץ מקצועי עם מוניטין, ובא לפורום קיקוני וקורא הודעות של כמה בעלי אינטרסים ( לדוגמא הנ"ל שרושם להשקיע בחול ) , אם יפסיד כסף , זבש"ו , מי שהולך לישון עם כלבים, שלא יתלונן שמתוערר עם פשפשים. אני לא מאמין שמישהו באמת עושה את הצעדים הפיננסים שלו לפי כל פורום שהוא, אני מקווה שלא. 

לצפיה ב-'קודם כל, הנבואה ניתנה לשוטים. ואין כאלה שתמיד צודקים..'
קודם כל, הנבואה ניתנה לשוטים. ואין כאלה שתמיד צודקים..
04/07/2016 | 22:07
5
50
כלומר, יש המון כאלה שטוענים שהם תמיד צדקו.
יש כאן את המתלהם הקבוע שאני אפילו לא זוכר את הניק שלו מרב שהוא שטותי, שכל הזמן טוען על כל האלה ששמעו לו ומודים לו כל יום, ויש אותך שאף פעם לא טועה..
ואני אומר, שכולם קשקשנים.
על עצמי כתבתי שכבר ב 2014 חשבתי שהמחירים יפסיקו לעלות ויתחילו לרדת ב 2015. ואני מודה שטעיתי.
אבל הטעות היא בעיתוי, לא במהות.

וזה שאתה טוען שההודעות שלך הן "כהי אינפורמטיביות"... נו, קשקוק מוחלט. לא הבאת כלום חוץ מדעה.
דעה זה לא מידע ולא אינפורמציה.
מידע זה נתונים. וזה שהמחירים עולים כבר שמונה שנים, זה ממש לא מוכיח כלום לגבי המשך העליות בעתיד. נהפוך הוא. זה רק אומר שהשוק הופך ליותר ויותר מסוכן. ובדיוק כמו בבורסה, ככל שהיא עולה גבוה יותר, הכשהיא נופלת, היא נופלת נמוך יותר..
וגם משפטים כמו "אין קרקעות", "חסרות דירות", הם לא מידע. הם במקרה הכי טוב ספינים של אינטרסנטים.
גם כי יש כאן קרקעות בלי סוף וגם כי כל חודש יש יותר דירות חדשות מוכנות למסירה שלא נמכרות...
והמספר הזה עולה מחודש לחודש..
אז יש ספינים, ויש מידע.

ואם אתה רוצה לדון על נתונים ומידע. בוא נדון.
אבל בלי סיסמאות.

לצפיה ב-'עוד פעם, תקרא מה שכתבתי , לא אמרתי תמיד...'
עוד פעם, תקרא מה שכתבתי , לא אמרתי תמיד...
05/07/2016 | 02:39
4
42
אמרתי ברוב המקרים...
אז מה אתה אומר בכלל , ב 2014 טעית, ב 2015 טעית, ב 2016 כנראה שאתה גם טועה, אז כל שנה תטעה עד ששנה תבוא ויירדו המחירים בקצת ( ואני לא חוזר לניתוח שלי מתי יירד , איזה אזורים בארץ ומה ייקרה ישר אחרי הירידה הקטנה ) , ומי שחיכה בנתיים והשכיר או גר עם ההורים עוד 5 שנים שאולי יירד תגיד לו אמרתי לך. 
תגיד לי איזה מין דבר זה , אנשים חיים תהווה , בנתיים הם לא גודלים ? לא חיים?! , אתה כבר מתיש אותי עם המכלול שטויות שאתה כותב,  אנחנו כבר טוחנים לא רק את המים, טוחנים כבר את החמצן שיש במים זהו נגמר . 
כל יום אתה מביא כתבה מכלי תקשורת ישראלי אחר שרושם שאוטוטו יורד או לא יודע מה, אין לי כוח לחפש למצוא כתבות שאומרות שעולה. זה לא אינפורמציה, התקשורת בישראל היא ברמה הכי ירודה ומונעת מהכי הרבה אינטרסים מכל כלי תקשורת שיש במדינות, נקרא להם מפותחות . כמו שאמרתי , הייתי סומך יותר על כלי תקשורת רוסי מאשר על כתבה מדה מרקר , גלובס או ישראל היום 
לצפיה ב-'השאלה היא לא מתי יירדו המחירים, אלה מתי'
השאלה היא לא מתי יירדו המחירים, אלה מתי
05/07/2016 | 14:00
3
67
הבערכות באופטימיות דברות על ירידות של 25-30%, והערכות הפסימיות מדברות על 50%...
ומה עושים בינתיים?
גרים בשכירות.
גן זה לא כל כך נורא אם הסוף חוסכים מאות אלפי שלים.
כי מי שקונה היום דירה של 1.6 מיליון עם הון של 400 אלף, משלם בסוף על הדירהמשהו כמו 2.2 - 2.4 מיליון
ואם הוא ימתין שלוש שנים, הוא אמנם יוציא על שכירות משהו כמו  על 100K, אבל הוא ירכוש את אותה הדירה בהערכות האופטימיות ב 1.2 מיליון, וביחד עם ההון העצמי של 400K שיש לו, הדירה תעלה לו בסופו של דבר משהו כמו 1.4-1.6 מיליון..
אז בשביל לחסוך משהו כמו 700-800 אלף, לא שווה להמתין לירידת המחירים?
לצפיה ב-'חחחחח איזה חישובים שקריים !!!'
חחחחח איזה חישובים שקריים !!!
05/07/2016 | 14:55
1
61
מי שממתין רק מפסיד  

גם אם יירד ב מאה אלף, זה יהיה רק כי הריבית עלתה, ואז הבן אדם יפסיד ארבע מאות אלף בריביות משכנתא, עוד מאתיים אלף שכירות שזרק לפח, ושלא נדבר על ביטוח חיים שיעלו לו הרבה יותר עם השנים כי הוא כבר מתבגר..

ואפילו עוד לא התחלתי לדבר על ההיבטים הפסיכולוגיים

אבל אין צורך לדבר עליהם,
כי כולם יודעים שמי שחכם לא מחכה

לצפיה ב-'באמת חשוב שכל אחד יעשה את החישובים בעצמו ולא יקשיב לסיסמאות'
באמת חשוב שכל אחד יעשה את החישובים בעצמו ולא יקשיב לסיסמאות
05/07/2016 | 15:36
24
לצפיה ב-'אתה כל כך לא מציאותי'
אתה כל כך לא מציאותי
05/07/2016 | 17:13
43
מה זאת השיחה שמדברים החבר'ה בפנסיה שם למטה בפרלמנט בקיוסק ? אני על רמת כזאת של אנשים לא הייתי סומך,
שאנשים אחרים יחילטו לבד

לצפיה ב-'יש כל כך הרבה דברים שהחברה שמנסה למכור לך לא אומר לך'
יש כל כך הרבה דברים שהחברה שמנסה למכור לך לא אומר לך
04/07/2016 | 16:44
114
אני אגלה לך כמה דברים שתלמד ותחכים , ותלך עם זה לנציג מחירות ונראה מה הוא יגיד לך . 
נכון , אפשר לקבל 96.5% משכנתא על בית בנוי, זה נתון נכון שהנציג אמר לך. אבל הוא שכח להוסיף כמה פרטים, קודם כל זאת הלוואת FHA LOAN, שיכולים לקחת רק משפחות שרוצות לגור בבית, זאת לא הלוואה למשקיעים , זאת תוכנית שהממשלה מסבסדת לעזור לקוני בית ראשון . 
דבר שני שהוא שכח להגיד לך וזה דווקא משהו יותר חשוב , אפשר לקחת משכנתא על קרקע ולבנות קומפלקס/בית חלומתייך , אבל פשוט מאוד הלוואה כזאת הממשלה לא מסבסדת ואז צריך להביא 20% הון עצמי. 

אף אחד בארה"ב לא צריך את הכסף של הישראלים , לחברות אמריקאיות פה יש עודף מזומנים ומחפשות מה לעשות עם הכסף . לראיה החברה שאני עובד בא עושות כל מיני פעולות במדינות מזרח אירופה, רק כי מחפשות אפיקים שונים של השקעות . 

זה מצחיק אותי אותי התרגילי שיווק שעושים בארץ , כמו שאחי הלך לקנות דירה, האיש מכירות אמר לו שישדרג את הקרמיקה ל גרניט פורצלן , אחי אמר לי איזה דיל הוא קיבל, גרניט. 
אמרתי לו תגיד מה זה גרניט פורצלן בכלל  , אז הילד חשב ששמים לו גרניט והיה מבסוט ( כנראה בכלל לא ידע מה זה גרניט אמיתית כמו רוב רובם של האנשים ) , לאחר זמן מה שחזרתי לארץ לביקור הבנתי מה זה " גרניט פורלצן " שיש את האבן "המיוחדת" הזאת רק בארץ.
מתברר, שבמדינת חלם , החליטו לקרוא ל קרמיקה פורלצן , לא אחרת מאשר גרניט פורצלן, רק בשביל הצורך השיווקי. בתכלס אין שום קשר לגרניט בקרמיקה הזאת  ))))  ורק במדינת ישראל, החליטו שיש גרניט פורצלן  חזקים אתם שם  , ממש יצירתיים 
לצפיה ב-'אשמח לעזרה'
אשמח לעזרה
03/07/2016 | 08:50
95
שלום רב
מה הסכום אותו החברות משלמות בעבור אנטנה בגג מבנה של קניון קטן?
לצפיה ב-'יש פה מספר אנשים שמייעצים לקנות או לא לקנות דירה'
יש פה מספר אנשים שמייעצים לקנות או לא לקנות דירה
02/07/2016 | 20:14
5
236
קודם כל אותם אנשים שמייעצים לאחרים
אני מבקש שתראו מי אתם תמונה \ פרופיל שלכם וכו וכו...
אתם לוקחים אחריות כבדה מאוד עבור אנשים אחרים 

לתושמת ליבכם

לצפיה ב-'הציבור ממילא לא קורא המלצות'
הציבור ממילא לא קורא המלצות
02/07/2016 | 20:55
155
הציבור ממילא לא קורא את הפורום הזה ולא קורא את דעות "המומחים״ שמזהירים כבר שנים מבועה ופיצוצה.

כל אחד יעשה כטוב בעיניו.

עוד כמה שנים כל אחד יכול לחזור להודעות שהוא כתב בפורום ולהיווכח עם התחזית שהוא צפה התממשה אם לאו.

אני אישית צופה באופן גס כמובן, שבשנים הקרובות תהיה עליית מחיר של כ- 12 אחוז בשנת 2016, של כ- 7% בשנת 2017 וכ- 5 % בשנת 2018 וכ- 5 % נוספים בשנת 2019.

בתקופה זו ריבית המשכנתאות תישאר דומה עם נטיה לעלייה בשנת 2019.

ירידת מחירים ובוודאי שפיצוץ בועה - לא בבית ספרנו.

ניפגש כאן בתחילת שנת 2020

המשך הויכוח מיותר.

לצפיה ב-'שטויות, כל אחד אחראי לעצמו'
שטויות, כל אחד אחראי לעצמו
02/07/2016 | 21:09
1
137
מי שמקבל החלטות רק על סמך עצות מאנשים זרים ואנונימים בפורום זו בעיה שלו.
לצפיה ב-'kobra14 , אף אחד לא חייב לך שום דבר'
kobra14 , אף אחד לא חייב לך שום דבר
02/07/2016 | 21:45
137
למה אתה משלם פה על ייעוץ או משהו ?
לך ליעוץ השקעות, תשלם על ייעוץ ואז אולי יתחייבו לך למשהו ( גם זה לא )
אנשים פה מביאים את דעותם, תקבל מיזה מה שאתה רוצה , תקנה תקנה, אל תקנה אל תקנה, אתה לא עושה לאף אחד טובה.

לצפיה ב-'אי אפשר לדעת מה יהיה'
אי אפשר לדעת מה יהיה
02/07/2016 | 23:02
1
132
אבל על סמך העבר והלך הרוח, המחירים צפויים לעלות.

בלי קשר, אף אחד פה לא לוקח אחריות וכל הנרשם פה בפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.
כל אחד רשאי לעשות כרצונו.

גם אלא שהמליצו חזק על קניה לפני 5 שנים וצדקו (ודווקא אז בזמן המחאה רוב הקולות המליצו על המתנה), לא בדיוק קיבלו בונוס על המלצתם הטובה שבזכותה הרוויחו הרוכשים, אז למה בדיוק שיקחו אחריות על מה שאומרים עכשיו? אף אחד לא חייב כלום לאף אחד ושכל אחד יעשה כרצונו.

הבעיתיות כיום היא מכיוון שהמחירים האמירו כלכך , הרוכשים ממנפים את עצמם בצורה גבוהה מאוד וזה לא מומלץ לאף אחד, וגם על זה יש מספיק אזהרות כאן.

כל אחד אחראי למעשיו.
לצפיה ב-'amot1 לא ביקשתי ממך - את האמת התגובות שלך לא מעניינות אותי'
amot1 לא ביקשתי ממך - את האמת התגובות שלך לא מעניינות אותי
03/07/2016 | 05:49
112
תרצה תקבל את המשוב לא תרצה לא תקבל את המשוב
לצפיה ב-'הוד השרון תוכנית הר 1202 גוש 6409 חלקה 27'
הוד השרון תוכנית הר 1202 גוש 6409 חלקה 27
02/07/2016 | 19:03
130
שלום לכולם,
האם לדעתכם בתוכנית הר 1202 גוש 6409 חלקה 27 - 125 מטר יספיקו לדירת 5 חדרים או שיהיו עוד הפקעות מהחלקה שכיום מיועדת למגורים עבור מסחר\תעסוקה\מבני ציבור?
תודה
לצפיה ב-'הר 1202 גוש 6409 חלקה 27'
הר 1202 גוש 6409 חלקה 27
02/07/2016 | 18:58
56
שלום לכולם,
האם לדעתכם ב הר 1202 גוש 6409 חלקה 27 - 125 מטר יספיקו לדירת 5 חדרים או שעוד יהיו הפקעות מהחלקה בגלל הקרבה למבני ציבור\תעסוקה\מסחר?
תודה!
לצפיה ב-'הנה עוד דעה מקצועית שטוענת שיש כאן בועת נדל"ן שתתפוצץ בכאב..'
הנה עוד דעה מקצועית שטוענת שיש כאן בועת נדל"ן שתתפוצץ בכאב..
02/07/2016 | 15:13
11
215
למרות שיבואו כאן אינטרסנטים של נדל"ן וינסו להציג את ד"ר שיינין כאינטרסנט של שוק ההון, כדאי להתחיל להפנים את המסרים שמגיעים מכל כיוון.

"הכל זה בלוף"
"בסוף זה יתפוצץ"
"תבין שבעצם בסוף זה יקרה"
"לא חסרות קרקעות במדינה"
"לא חסרות דירות במדינה"

תקפצו לדקה 06:20 ותשמעו את ההסבר המלומד של ד"ר יעקב שיינין, מנכ"ל מודלים קרנות נאמנות ומודלים כלכליים את הניתוח שלו לגבי עתיד הנדל"ן בישראל

ד"ר שיניין טוען שאנשים בישראל עדיין לא הבינו, והם חייבים להחליף את הדיסק.
אז כמובן שעוד מעט יקפצו כל האינטרסנטים, אבל מי כדאי באמת להתחיל להפנים שבועת הנדל"ן מונשמת כרגע באמצעים מלאכותיים.

וכרגיל נדמה לי שהקישור לא עובד...
אז שם את זה פעמיים כאן

"http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/431488"

אני מזהיר את כולם -
לא לקנות דירות בלי הון עצמי, לא לקחת משכנתאות מטורפות, לא למנף. 

לצפיה ב-'כל מי שאומר שהשוק בועה'
כל מי שאומר שהשוק בועה
02/07/2016 | 15:58
164
מסתבר כמנכל בית השקעות או קרנות נאמנות
כל מי שלא מאמין שהמחירים יירדו מסתבר כמנכל חברת בנייה
בסופו של דבר, כל התקשורת מונעת מאינטרסים.
לצפיה ב-'רק טיפשים מחכים ומחכים ומחכים...'
רק טיפשים מחכים ומחכים ומחכים...
02/07/2016 | 16:14
8
136
מי יודע למה הם מחכים ? אולי למשיח שיוריד את המחירים ? 

בועה כבר אומרים קרוב ל 9 שנים והמחירים רק עולים, וימשיכו באותה מגמה.
אין שום בועה, מה שכן יש זה :
ביקוש מטורף, היצע נמוך, מיסוי גבוה של הממשלה, ריבית נמוכה.. זה בגדול....

מי שיש לו הון עצמי וקצת שכל בקודקוד  - קונה ולא מחכה,
הריבית היום נמוכה, וניתן לקבל משכנתא עם החזרים נמוכים
לא צריך לשלם שכירות ל- 60 שנה 
לא צריך להיות מוגבל עם משפחה וחוסר ודאות לגבי שנה הבאה ומה לעשות עם הילדים המסכנים (לא רלוונטי לחבר'ה צעירים)
בסוף המשכנתא יש לך נכס בבעלותך וירושה יפה לילדים

חכמים מבינים שהמחירים לא יירדו , ונותנים לטיפשים להשקיע את כספם בפק"מ אפסי בבנק, או גרוע יותר בבורסה, או גרוע אף יותר - בברלין ובקרקעות חקלאיות

כמובן שיש לקחת משכנתא חכמה שתואמת את אופי המשפחה, ולא לקחת 90 או 100 אחוז מימון 

לצפיה ב-'אתה ממשיך לכנות בכינויי גנאי גנאי את כל מי שלא מסכים איתך...'
אתה ממשיך לכנות בכינויי גנאי גנאי את כל מי שלא מסכים איתך...
02/07/2016 | 16:27
7
90
אבל כולם כבר יודעים שאתה מדבר מאיזה פוזיציה שאתה נמצא בה.

אגב הפוזיציה שלך..
אני כמעט בטוח שאתה בכלל לא מושקע בנדל"ן, ואם כן אז בטח איזה השקעה מסוכנת וממונפת שאתה לא ישן בגללה בלילה.

כי המשקיעים שמבינים בנדל"ן לא מתנסחים כמוך, ולא מציגים נתונים שקריים, ובוודאי שיודעים להעריך עסקה.
ואצלך?
העיקר שישימו את הכסף בבועה. לא חושב איפה ולא חשוב כמה.

לי נראה שאתה בכלל איזה מתווך עלוב שמנסה להביא פראיירים חדשים לשוק המקרטע שאתה מנסה לשמר.
לצפיה ב-'כל אחד מדבר מפוזיציה.. גם הכתבות הטיפשיות שלך זה פוזיציה..'
כל אחד מדבר מפוזיציה.. גם הכתבות הטיפשיות שלך זה פוזיציה..
02/07/2016 | 16:52
6
81
מביא לי אנשים משוק ההון שממליצים לא להשקיע בנדלן חחחחח

רק טיפשים חסרי דעת יקחו אותך ברצינות

אתה מדבר מפוזיציה - אתה הומלס
אני מדבר מפוזיציה - יש לי כמה וכמה חברים שגרים שנים רבות בשכירות ואני רואה איך החיים שלהם ניראים....
אגב, הפוזיציה שלי צריכה להיות אחרת.. בתור משקיע אני מעדיף שאנשים לא יקנו ויגורו בשכירות, אבל מבחינתי יש גבול כאשר מדובר על משפחות עם ילדים

אני לא כמוך - יש לי טיפה רגש

לצפיה ב-'הפוזיציה שלי היא טובת עם ישראל ומשפחתי'
הפוזיציה שלי היא טובת עם ישראל ומשפחתי
02/07/2016 | 18:27
5
61
ירידת מחירים תהיה טובה ל 90% מתושבי המדינה
* בוודאי שלטובת חסרי הדיור
* בוודאי שלטובת בעלי דיור שיצטרכו שיפור דיור מתי שהוא
* בוודאי שלטובת בעלי משפחות שהילדים שלהם יצטרכו לרכוש דירה בעתיד...
* בוודאי שלטובת המשקיעים הקטנים בנדל"ן, שיצטרכו פחות כסף לרכוש דירה
להשקעה, ויקבלו יחסית תשואה יותר גבוהה, בדיוק כמו שהיה כאן עד לפני שנים ספורות.
* גם המדינה צריכה לשאוף לשפר את מצב התושבים שלה, ולכן זה צריך להיות אינטרס שלה להוריד את מחירי הדיור

ככה שחוץ ממתווכים וקבלנים, אין הרבה אנשים שצריכים להיות מעוניינים בהמשך עליית המחירים.
וזה שיש כאן מישהו כמוך שלא מפסיק לפמפם שטויות אינטרסנטיות על זה שהמחירים ימשיכו לעלות לנצח, הוא נסיון לפגיעה אנושה ב 90% מתושבי המדינה.
ככה שהרבה רגש אין לך.
בעיני, אתה חרא צף שמנסה להציף את הקוראים בהנחות שגויות בכוונה.
ועל סמך ההנחות השגויות האלה שאתה מנסה לפמפם, אתה שולח אותם לקחת החלטות לא רציונאליות שעלולות לגרום להם לשלם מחיר כבד בעתיד.

ומעבר לכל, אין לך שפה ודרך ארץ
איש עלוב שמכנה את כל מי שלא מסכים איתו אידיוטים והומלסים.
אבל ברור לך שהמציאות תכה בך מאד חזק בקרוב.
ויצחק מי שיצחק אחרון

לצפיה ב-'כמה שטויות ושקרים בתגובה אחת שלך - לא יאומן !! חחחח'
כמה שטויות ושקרים בתגובה אחת שלך - לא יאומן !! חחחח
02/07/2016 | 19:39
4
61
הפוזיציה שלך (המחירים אוטוטו מתרסקים) נוגדת את הטענה שאתה בעל דירות שלא מוכר את הדירות שלו, למה אתה לא מנצל את הרווח ההון המטורף ? 

התשובה : אתה יודע שהמחירים לא יירדו.
המסקנה : או שאתה פשוט לא רוצה שאנשים יקנו, כך תהיה יותר מלחמה של משפחות על הדירות שלך להשכרה,  או שאתה פשוט הומלס.

עכשיו בוא נעבור על השטויות שרשמת :
"ירידה מחירים טובה ל- 90% מתושבי המדינה" - נניח לרגע שזה נכון (וזה לא), אז אם זה טוב אז זה אומר שהמחירים יורדים ?!  לא הבנתי את ההיגיון.....

"ככה שחוץ ממתווכים וקבלנים" -  נכון, חוץ ממתווכים, קבלנים, הממשלה, חברי כנסת, רשות המיסים, משקיעים פרטיים, טייקונים, אנשים שקנו בשנים האחרונות, מבוגרים שכבר לא אכפת להם וכו' וכו' וכו'...

בשורה התחתונה אולי איזה 5-10% מהתושבים אכפת להם באמת ממחירי הדיור, השאר או שלא אכפת להם מהמחירים, או שהם רוצים עלייה (אחרת הממשלה הנוכחית לא הייתה נבחרת שוב ושוב).. ועדיין אחזור ואומר, הרצונות האלו לא רלוונטיים ולא הם גורמים לעליית המחירים... גורמים אחרים כן

"צוחק מי שצוחק אחרון" - אתה כל הזמן אומר את זה כאילו שאנחנו באיזה תחרות, אותי לא מעניין מהמחירים, אני יכול לממש רווחים מחר בבוקר, להזכירך עד לפני כמה שנים גם אני הייתי הומלס וחיכיתי לירידה ככה שאני מבין לליבם של האנשים. 

זאת הסיבה שכואב לי כל כך לראות אנשים שמחכים לירידה שלא תגיע !!
שים לב, שהדגש שלי הוא על משפחות שיקנו דירה, ולא על חבר'ה צעירים - אלו שיילכו לגור בשכירות. 
ושים לב לדבר נוסף - אני תמיד אומר לקחת משכנתא חכמה ולא להתשעבד ברמות, אבל בטוח שלזה אתה לא שם לב. 

בשורה התחתונה - מי שיקנה יצחק, מי שיחכה יבכה 

לצפיה ב-'ומי שמאמין למתווך כמוך שמחפש פראיירים בשוק, הוא פתי'
ומי שמאמין למתווך כמוך שמחפש פראיירים בשוק, הוא פתי
02/07/2016 | 22:03
1
32
לצפיה ב-'נו באמת.. זה כל מה שיש לך להגיד... נו טוב '
נו באמת.. זה כל מה שיש לך להגיד... נו טוב
03/07/2016 | 00:17
21
לצפיה ב-'גם אם אינך מסכים עם דעותם של אחרים'
גם אם אינך מסכים עם דעותם של אחרים
02/07/2016 | 23:11
1
45
עליך לדבר בכבוד ולא בזלזול.

השפה שלך נמוכה ורדודה ולא הולמת את רוב האנשים פה.
אם אתה רוצה שיתייחסו לדבריך ברצינות, עליך להתנהג בהתאם.

גם אני בעל נכס וחושב שטובת כולם שהמחירים ירדו.
אתה משתמש בכינויי גנאי שמתאימים אולי לרמת גן החובה ולא באמת משפיעים על משהו כאן.

הומלס זה כינוי שלא מתאים למי שמתגורר בשכירות אלא למשהו שמתגורר ברחוב לכן הכינוי הזה לא רלוונטי לאף אחד מהפורום. (אלא אם קיים קבצן שישן בספסל ברחוב וגולש מהנייד, אך קשה לי להאמין שכרגע עניין הפורום מעסיק אותו)

אתה גם טוען שמשפחות שגרות בשכירות, יכולות לרכוש את הדירה שהם גרים בה ולשלם פחות כסף על המשכנתא מאשר השכירות. אתה באמת מאמין שכולם טיפשים?

אתה באמת חושב שאנשים לא קונים כי הם לא רוצים? אולי יש את עוד אופציה שאין להם את היכולת הכללית?

אולי חשבת שלפעמים עדיף לתת לדור העתיד חינוך וכלים שיעזרו להם להצליח בחיים הרבה יותר מאשר ירושה בעיר פריפיריה נידחת?

בלי קשר, החישובים שלך לא אמיתיים והטענות שלך לא מגובות במספרים כך שאני לפחות לא לוקח את דבריך ברצינות ומהצד אתה מצטייר כמתווך בעל אינטרס
לצפיה ב-'גם אם אתה לא מאמין לי, זה בסדר....'
גם אם אתה לא מאמין לי, זה בסדר....
03/07/2016 | 00:15
46
מספיק לי שהרוב השפוי שקורא כאן יבין את התמונה המלאה, 
המציאות בשטח מראה את האמת, ומי שבחר לקנות עשה בשכל. 

אגב, לקרוא לי מתווך זה טיפשי מצידך, זה כמו שאני אגיד עלייך שבגלל שאתה מאמין שתהיה ירידת מחירים, אז אתה כנראה מנהל תיקים בשוק ההון.

לצפיה ב-'לא חשובה ההגדר בועה או לא, חשוב מאד שמחירי הדירות ירדו'
לא חשובה ההגדר בועה או לא, חשוב מאד שמחירי הדירות ירדו
02/07/2016 | 23:26
84
המשימה הז מוטלת על הממשלה

במצב הנוכחי כל מי שלא יגכול להעזר בהורים לא יכול לקנות אפילו לא בבאר שבע
מכאן חשיבות ירידת המחירים

בעיה נוספת תעורר כאשר הריביות יעלו - דהינו באותו מחיר נומינאלי מחיר הדירה יהיה הרבה יותר יקר לקונים - ההחזר יהיה יקר בהרבה

מכאן החשיבות של הורדת מחירים ממושכת לאורך עשור ויותר  [גם יציבות מחירים לאורך עשור היא ירידת מחירים בפועל]
לצפיה ב-'השכרת חנייה: מקווה שקשור לכאן '
השכרת חנייה: מקווה שקשור לכאן
02/07/2016 | 12:12
7
150
היי,

בבעלותי הפרטית חנייה בחניון של הבנייה.
אני מעוניין להשכירה לכשנה.

איך נכון לבצע זאת , כולל ההסכם , בכדי שלא תיהנה בעיות כעבור כשנה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'למשל ערבות כספית'
למשל ערבות כספית
03/07/2016 | 13:00
6
93
ערב לחוזה, שישלם אם השוכר לא יפנה
ערבות כספית כמו המחאה פתוחה.
סעיף המתיר לך לחסום הכניסה לחנייה אם יש הפרה מהותית של ההסכם
 סעיף המתיר לך להרכיב מנעול על הגלגלים או למקם מחסום ברזל כך שלא ייתן לרכב לצאת מהחנייה- עלול להיות בעייתי קצת, שווה בדיקה עם עו"ד.
או לכתוב שמיד עם תום החוזה יושכר המקום לצד אחר- קצת בעיה כי מה תעשה אם הוא מפר החוזה ולא מוציא הרכב? אסור לך לגעת ברכב שלו בכל מצב.
שלא יהיה שימוש מסחרי ברכב(למשל אחסנת חומרים מסחריים או מסוכנים  ברכב גדול כמו ואן) ושלא יחנה ברציפות ללא תזוזה במשך יותר משבוע.
שהחניה מותרת רק לרכב מספר רישוי מסויים ולבעל הרכב בלבד ולא אחר.
שלרכב יש רישוי וביטוח  צד שלישי תקפים ולכשיחודשו -יומצא עותק מעודכן למשכיר
וכדאי רק רכב פרטי במידות ברורות וידועות מראש (אורך רוחב גובה), שלא יחנה רכב מסחרי ארוך שיפריע לכל החניות האחרות.
שישמור על ניקיון הסביבה ולא יזהם בדלק, שמן וחלקי רכב משומשים.
שלא יבוצעו תיקונים ברכב בתוך שטח חנייה
כמו שאני רואה זאת הבעיה היא לא בגביית כסף אלא מה תעשה אם הוא לא מוציא את הרכב מהחנייה ועושה לך "דווקא"

לצפיה ב-'תיארת זאת נכון: איך להימנע ממצב שהשוכר לא מפנה את הרכב'
תיארת זאת נכון: איך להימנע ממצב שהשוכר לא מפנה את הרכב
03/07/2016 | 13:51
5
80
היי,
נראה לי שאדרוש ערבות כספית כלשהי ונחתום על הסכם פשוט כלשהו שיכיל חלק ממה שציינת.
בסה"כ מדובר במשכיר/ה צעיר/ה מתוך השכונה בו אני גר.
תודה רבה.

לצפיה ב-'אל תסמוך על צעיר ולא מבוגר'
אל תסמוך על צעיר ולא מבוגר
03/07/2016 | 14:27
4
35
לצפיה ב-'ועוד הערות'
ועוד הערות
03/07/2016 | 14:42
3
71
אם מדובר בחנייה בבית משותף שיתחייב שלא להפריע, לגרום מטרד כלשהו לגבי הרכוש המשותף בבניין ולדיירי הבניין (החניה והגישה לחנייה המשותפת לכל הדיירים האחרים)
ושאסור לו לרחוץ את המכונית מברז מים משותף
ושהוא מתחייב לחנות תמיד בתחום החנייה הצמודה לדירה שלך. רצוי להוציא תשריט הבית המשותף ולבדוק ולוודא שאין בעייה בזיהוי גבול החנייה שלך.
האם יש שער חשמלי עם שלט בכניסה לבניין? אם כן אתה חייב לקבל אישור הוועד .
לצפיה ב-'אכן יש שער כניסה: למה עלי לקבל אישור מהועד?'
אכן יש שער כניסה: למה עלי לקבל אישור מהועד?
03/07/2016 | 23:05
2
18
לצפיה ב-'כשמתקינים שער חשמלי מתכוונים'
כשמתקינים שער חשמלי מתכוונים
04/07/2016 | 13:53
1
56
להגביל ולשלוט במי שנכנס ברכב לחנייה.
אתה נותן שלט למישהו לא מוכר שיכנס לשטח "סגור".
עליך להודיע לוועד כי השכרת את החנייה ונתת לזר שלט או שהוועד יצטרך לתת לו כניסה עם מספר הנייד שלו.
לצפיה ב-'צודק, תודה רבה!'
צודק, תודה רבה!
04/07/2016 | 14:19
20
לצפיה ב-'טיפול שנת הבדק של הקבלן - סיור לאחר שנה - כיצד להתנהל '
טיפול שנת הבדק של הקבלן - סיור לאחר שנה - כיצד להתנהל
02/07/2016 | 11:17
37
שלום,
נציגי הקבלן קבע תאריך לביצוע טיפול שנת בדק. הקבלן הקצה סיור של 20 דקות דירה בלבד. שלחתי לפני סיום שנת הבדק מכתב רשום שמפרט את כל הליקויים בדירה. על מנת שהסיור לא יסתור את המכתב הרשום כיצד עלי להתנהל במידה והקבלן יחתים אותי על טופס סיור אני יכול לכתוב בטופס "סיור זה אינו במקום דבר הדואר הרשום שנשלח שמספרו XXXX.

2. במידה ואין הסכמה ביני לבין הקבלן אני יכול לרשום: מכיוון שאין הסכמה ביני לבין הקבלן אני פונה לחברת חיצונית על מנת שתבדוק את דירתי תודה מראש,
לצפיה ב-'אבקש דוגמה'
אבקש דוגמה
02/07/2016 | 10:03
66
לתשריט דירה כל שהיא, בטאבו או באתר אינטרנט של עירייה.
אפשר גם למסר אישי
לצפיה ב-'750 אשח - השקעה'
750 אשח - השקעה
02/07/2016 | 04:04
5
197
אשמח לשמוע את דיעת חברי הפורום. מקווה שלא יצא ארוך מדי:

אני משפר דיור. קניתי דירה מקבלן באזור נווה שרת ת״א.

יש לי חצי-דירה ברחובות בבעלותי. אני מתלבט מה לעשות:

1. למכור אותה עכשיו ולקבל 750 אשח ולהקטין את המשכנתא.
2. להשאיר את הדירה עד הדקה ה90 שאני צריך למכור אותה (בעוד שנתיים) כפי שהתחייבתי למועד הסופי בפני רשיות המס.
3. למכור אותה ולקנות משהו אחר ב750 (בעלות מלאה שלי בלי קרובי משפחה)

התנאים של המשכנתא שלי הם:

משכנתא 1.540 מליון שח
517 אשח קבועה צמודה - 11 שנה - ריבית 1.79%
516 אשח משתנה 5, צמודה - 30 שנה - ריבית 1.75%
508 אשח פריים -30 שנה -  0.9%
ממוצע הרביות (בערך) 1.5% בשנה

כיום שכירות מניבה לי 2.8%
אם אני לא לוקח בחשבון בלתמ״ים של תחזוקה (דוד, מזגן, דלתות וכו׳)

על פניו עלית הנכס ברחובות זה ההימור הגדול שלי.
לעומת האם מדד מחירים לצרכן יעלה הרבה.

מה הייתם מציעים לעשות 750 אשח אפשר להשקיע גם אצל יועץ השקעות. הכל פתוח.

תודה מראש
לצפיה ב-'לממוצע הריבית שציינת אין משמעות משמעות משני טעמים'
לממוצע הריבית שציינת אין משמעות משמעות משני טעמים
02/07/2016 | 10:21
1
129
א. לא התייחסת למדד אשר לצורך העניין "מעלה את הריבית" ברכיב הצמוד - שני שליש מהלוואתך. .
ב. אתה מתייחס לריבית ביום לקיחת ההלוואה בלבד, ללא התייחסות לשינויים.

באופן כללי, לקחת הלוואה שמאה אחוז מתוכה הוא בהחזרים משתנים.
בסביבת ריבית ומדד נמוכים באופן יחסי זו לדעתי שגיאה. כמובן שקביעה זו
הינה כללית ולא מתבססת על נתוניך המלאים אותם איני יודע.

אשר לשאלתך העקרית, באופן טבעי לאף אחד מהקוראים אין את נתוניך המלאים ולכן
כל אחד כותב על פי הנתונים שלו עצמו לצורך העניין. כלומר: אני עצמי הייתי מוכר
וקונה נכס אחר להשקעה לבד. ברם, פעמים רבות בייעוץ מלא ההמלצה שלי
למישהו אחר היא לעשות משהו שונה ממה שאני הייתי עושה כיוון שאני מזהה
שמשהו שמתאים לי אינו מתאים לו.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'אז בכל מקרה לא היית ממליץ להחזיר את המשכנתא?'
אז בכל מקרה לא היית ממליץ להחזיר את המשכנתא?
02/07/2016 | 12:43
64
לקחתי הרוב צמוד בידיעה שכנראה אמור דירה ישנה ואחזיר חלק גדול מהמשכנתא מהר
לצפיה ב-'האם אתה מודע למשמעות של ההחזר הכללי של ההלוואות שלקחת?'
האם אתה מודע למשמעות של ההחזר הכללי של ההלוואות שלקחת?
02/07/2016 | 16:20
2
109
נראה לי ככה מהערכה כללית של המספרים ששמת כאן, שאתה מתחיל את המסע שלך להחזרי המשכנתא עם משהו שמתקרב לסכום של כמעט 8,000 ש"ח בחודש.
הרבה? מעט?
תלוי בהרבה גורמים, ואם יש לכם במשפחה הכנסה מובטחת של 20,000 ש"ח נטו לחודש, על פניו נראה שאתם על חוף מבטחים.
"על פניו" כתבתי, כי תמיד צריך לקחת בחשבון שאחד מבני הזוג יכול למצוא את עצמן ללא תעסוקה וללא הכנסה במשך תקופה מסויימת.
חשוב לדעת שבמדינת ישראל,  קצבת האבטלה עומדת על מקסימום של איזה 6,500 ש"ח לחודש, וגם זה למשך איזה חצי שנה בלבד.
וזהו.
אין אבטחות הכנסה למי שבן הזוג שלו עובד.
ואחרי זה?
לך תסתדר.

אבל בוא לא נהיה פסימיים, ונניח שלא יהיו בעיות תעסוקה...
מה יהיה גורל ההלוואות שלקחת כתוצאה מהשינויים במדד החודשי.?
חוץ מהשנתיים האחרונות שבהם המדדים היו בסביבות האפס, בעשר השנים האחרונות המדד הממוצע הוא מעל 3% שנתי...
ממוצע של מדד כזה לאורך שלושים שנה, אומר שגם אם הריבית תהיה אפס, אתה תחזיר לפחות פעמיים את המחיר ההלוואה (ויש לך בסך הכל 1,024 מיליון על שלושים שנה, שגם בריבית אפס זה אומר שעל שתי ההלוואות האלה תחזיר משהו כמו איזה שני מיליון ש"ח, ועל זה צריך להוסיף את כל החזרי הקל"צ (משהו כמו 575K).
אפיה זה מעמיד אותך?

ועוד לא דיברנו על ההשפעה של עליה בריבית על החזרי המשכנתא שלך.

אני באמת לא רוצה להיות פסימי, אבל שאלה קטנה...
אם אתה לוקח עכשיו משכנתא, אז למה אתה נשאר עם ארבע קירות שהמחיר שלהן יכול לרדת במידה ובועת הנדל"ן תתפוצץ...?  הרי גם אלה שטוענים שאין כאן בועת נדל"ן, גם הם מסכימים שמחירי הנדל"ן פחות או יותר מיצו את העליות שלהן..
ככה שהרבה רווחי הון כנראה לא תראה מהמשך ההאחזקה של הקירות האלה, שגם ככה מניבים תתשואות עלובות כיום (וכן, 2.8% היא תשואה עלובה היום).
אז האם יכול להיות לך רווח הון מהמשך האחזקה? אפשרי. אבל מסוכן מאד.

אם אני במקומך, אני מוכר את הנכס של ה750K, ממשיך להתגורר בשכירות ומשקיע בנכס או שניים שיניבו תשואה יותר רצינית.

אבל זה מה שאני הייתי עושה ואני לא יכול להכנס לכל השיקולים שלך.

וכהערה כללית, תקרא את כל מה שכותבים לך, תנתח את מה שקראת, ובסוף תעשה מה שמתאים לך.
כל עוד לקחת את כל הנתונים בחשבון בצורה מושכלת, הכל בסדר.
לצפיה ב-' ה750K, ממשיך להתגורר בשכירות ומשקיע בנכס או שניים שיניבו תש'
ה750K, ממשיך להתגורר בשכירות ומשקיע בנכס או שניים שיניבו תש
02/07/2016 | 16:37
1
83
ה750K, ממשיך להתגורר בשכירות ומשקיע בנכס או שניים שיניבו תשואה יותר רצינית.

אני לא מכיר משהו כזה

נסיתי. בדקתי. הגשמה. ועוד.

אם אתה מכיר אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'אני לא מבין את הרציונאליות'
אני לא מבין את הרציונאליות
02/07/2016 | 16:52
77
אנשים חושבים שנדלן ימשיך לעלות כמו שהוא עלה עד עכשיו,
אז מה עוד 10 שנים דירה בפ"ת תעלה 4מ? אתם באמת מאמינים לזה?

על סמך ההנחות השגויות האלה, הם לוקחים החלטות לא רציונאליות שעלולות לגרום להם לשלם מחיר כבד בעתיד.

לצפיה ב-'אנטנה בגג קניון'
אנטנה בגג קניון
01/07/2016 | 11:43
1
87
שלום רב
מה הסכום אותו החברות משלמות בעבור אנטנה בגג מבנה של קניון קטן?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
01/07/2016 | 11:49
32
לצפיה ב-'שאלה בעניין שכירות'
שאלה בעניין שכירות
01/07/2016 | 11:42
80
שלום רב
יש ברשותי נכס מניב בפרדס חנה
חנות גדולה עם שוכר נהדר
הבעיה היא שהוא משלם סכום נמוך
הגענו לסיום ההסכם ורציתי לשאול האם מישהו יכול לומר לי מה התשואה שמקובלת בפרדס חנה כרכור?
לצפיה ב-'קבלן שמתעכב ברישום בטאבו'
קבלן שמתעכב ברישום בטאבו
01/07/2016 | 10:01
4
100
הגשנו תלונה נגד הקבלן שלנו שאיכלס את הבניין בנובמבר 2012 ועדיין לא רשם את הדירות על הדיירים בטאבו (מפריע לנו במכירת הדירה).

לפי החוק הוא היה צריך לעשות זאת כבר.
הוא השיב עם לו״ז שאומר שדברים לא תלויים בו.

אבל בכל זאת הלוז נראה מרווח מדי.

מישהו פה יכול להעיף מבט ולעזור לי להבין אם הזמנים שהוא הציג (בצד שלו) הם מריחה?
מבחינת כמה זמן היה צריך לקחת לו באמת?

תודה מראש

לצפיה ב-'מכיר את הפרוייקט ברחובות ההולנדית של אשדר'
מכיר את הפרוייקט ברחובות ההולנדית של אשדר
02/07/2016 | 12:26
3
71
עד שלא יבנה את כל 12 הבניינים לא ירשם בטאבו.
מדובר על עוד מספר שנים.
לצפיה ב-'למה אתה חושב?'
למה אתה חושב?
02/07/2016 | 12:44
2
55
יש חוקים שמגדירים זמנים

לדעתך בניינים אחרים וישנים של 5 שנים ומעלה עדיין לא רשמוים?
לצפיה ב-'מכר שלי קנה בבניין הראשון שנבנה (צמוד לבית הספר)'
מכר שלי קנה בבניין הראשון שנבנה (צמוד לבית הספר)
02/07/2016 | 12:48
1
84
ומכר לא מזמן, דיבר עם אשדר וזה מה שנאמר לו.
אין לי מושג לגבי החוקים וכו, ההסבר הוא פשוט ממה שקרה.

אגב - למה זה משנה לך? הרי למכור אתה יכול כרגע לא? אם אני מבין נכון יש על הדירה הערת אזהרה שלך ושל המחזיק השני (אמרת שיש לך חצי דירה שם בפוסט אחר).
אני שואל כדי להבין את הרעיון, כי אני באמת לא מבין בתקנות אלה, מה היתרון בטאבו?
לצפיה ב-'תוכל לבקש ממנו טלפון או מייל שאבין ממנו?'
תוכל לבקש ממנו טלפון או מייל שאבין ממנו?
02/07/2016 | 12:55
52
בהודעה פרטית?

אני גם לא מבין בטאבו. אבל זה מוסיף מורכבות.
ולכן יש חוקים של המדינה נגד זה
לצפיה ב-'טאבו משותף'
טאבו משותף
30/06/2016 | 21:19
38
אני מעוניין לקנות נכס נוסף באמצעות משכנתא על הנכס הקיים (100% מימון). לא למטרת רווח מיידי, אלא שהנכס 'יכסה את עצמו' מהשכירות. 
כידוע, קצת קשה להשיג דירה שהשכירות שלה תכסה משכנתא בגובה 100%.

הציעו לי לקנות יחידת דיור 'בטאבו משותף'. 
שזה אומר: אדם הרחיב את דירתו (למשל בנה על הגג) פיצל אותה ל2 יחידות דיור, ומעוניין למכור אחת מהן. 
הרישום בטאבו יהיה גם על שם הקונה, כך שמבחינה חוקית, זו קניה של חצי דירה.

ידוע לי שהפיצול לא חוקי, אך מדובר באיזור ששווה את הסיכון (אני צריך לבדוק בצורה יותר יסודית). וביחס למחיר שכנראה יידרש - השכירות גבוהה מאוד.

השאלה היא, אם ישנן סכנות נוספות בעיסקה כזו, ואם אפשר להתגונן מפניהן ?

תודה רבה
אלי.
לצפיה ב-'מאמר שלי על העלייה בריבית המשכנתא בחודשים האחרונים'
מאמר שלי על העלייה בריבית המשכנתא בחודשים האחרונים
30/06/2016 | 16:21
16
211
למרות שהמדדים הכלכליים מעידים שהייתה אמורה להיות ירידה
בריבית המשכנתא (פריים לא זז ותשואת אג"ח ירדה), 
הריבית עלתה בצורה משמעותית. 
קראו במאמר שכתבתי על הסיבות לכך: 

יום מצוין, 
רימון חייט

מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'מה ההשפעה של זה על המחירים?'
מה ההשפעה של זה על המחירים?
30/06/2016 | 18:55
11
70
לצפיה ב-'זה ממש מוזר'
זה ממש מוזר
30/06/2016 | 20:31
10
175
מצד אחד זה משפיע על יכולת ההחזר וגובה ההלוואה שאנשים יכולים לקחת,

מצד שני - המחירים לא יורדים.

הסבר?
לצפיה ב-'ראית פעם אדם מעשן?'
ראית פעם אדם מעשן?
01/07/2016 | 07:20
1
185
סביר להניח שאם אותו אדם היה מרגיש כאב קטן
בכל פעם שהוא מדליק סיגריה, הוא לא היה עושה זאת.
לעומת זאת כאשר אומרים לו עוד 20 שנים תקבל התקף לב בסבירות
גבוהה הוא מתעלם מכך.

לריבית יש לדעתי אותה השפעה: ברור שבסך הכל נשלם הרבה יותר,
אבל בעתיד ולא כעת.
המוח שלנו לא בנוי לחשוב על העתיד. אני רואה זאת כל הזמן בדיון עם
אנשים למשל על דמי הניהול בפנסיה שלהם. מעטים מבינים / אכפת להם
איך ייראו 30 השנים לאחר סיום העבודה אם דמי הניהול יהיו 2% מההפקדה לעומת
6% מההפקדה או 0.5% מהחיסכון לעומת 0.2% מהחיסכון.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'אלו הם גורמים זניחים לעומת ההבדלים בתשואות שאנן ידועות כעת'
אלו הם גורמים זניחים לעומת ההבדלים בתשואות שאנן ידועות כעת
02/07/2016 | 22:26
30
לצפיה ב-'כעיקרון אתה צודק..'
כעיקרון אתה צודק..
01/07/2016 | 11:49
2
150
בדרך כלל כאשר הריבית בשוק או ריבית המשכנתא עולה, צריכה להיות ירידה במחירים,  ואפילו במדינה כמו ישראל, עם ביקוש מטורף, היית מצפה שהמחירים לפחות יעצרו. 

הסיבה לכך היא פחלון, מאז שנכנס לתפקיד המחירים עלו הרבה מעבר למצופה, 
הפסיק לשחרר קרקעות ומשחרר אותן טיפין טיפין רק במסגרת תוכניות הלוטו שלו. 
דבר זה גורם לביקושים להצטבר עוד ועוד, והרי שגם ככה הביקוש עוד לפני היה מטורף, הוא רק מגדיל אותו. 
ואלו שלא זוכים בתכניות הלוטו שלו שזה בעצם 99%, מסתערים על השוק הרגיל, ואז המחירים מהר מאוד עפים למעלה

לצפיה ב-'אתה כל כך שקוף בכוונות הזדוניות שלך שזה מדהים'
אתה כל כך שקוף בכוונות הזדוניות שלך שזה מדהים
02/07/2016 | 01:00
1
94
שום דבר לא יעצור אותך מלהמשיך לנסות לפמפם את הבועה...

אבל אנשים חסרי מוסר תמיד משלמים בסוף
לצפיה ב-'אני פשוט אומר את האמת.. סורי'
אני פשוט אומר את האמת.. סורי
02/07/2016 | 11:20
60
לצפיה ב-'הביקוש פשוט לא קטן'
הביקוש פשוט לא קטן
01/07/2016 | 13:45
108
מי יודע, אולי באמת מדובר בבועה. בסוף נדע (בדיעבד כמובן)
לצפיה ב-'כנראה שיכולת ההחזר של האנשים גבוהה יותר ממה שחושבים'
כנראה שיכולת ההחזר של האנשים גבוהה יותר ממה שחושבים
01/07/2016 | 17:54
2
84
עליות ריבית שמתבטאות בתוספת של כמה מאות שקלים בחודש לא באמת משפיעות על יכולת הכלכלית של המשפחה. בטח שלא בטווח הקצר. אז אנשים יוותרו על ארוחת בוקר בשישי, צימר , רכב שני אבל לא ירוצו למכור את דירתם כל כך מהר. 
בניגוד למה שחושבים רוב האנשים דווקא משאירים לעצמם מרווח ביטחון בכל הנוגע להחזר החודשי שהם משלמים. למשל משפחה שיכולה להחזיר 6000 מתחייבת על משכנתא של 4000 ש"ח לחודש. אתם תגידו שזה לא כלכלי ושזה מייקר להם את המשכנתא, אני בדעה דומה אך בכל זאת אנשים עושים זאת. 
זה אולי מסביר שהריבית עולה והמחירים לא יורדים. 

לצפיה ב-'לאו דוקא - עליית הריבית אינה מתורגמת אצל כולם לעלייה בהחזר '
לאו דוקא - עליית הריבית אינה מתורגמת אצל כולם לעלייה בהחזר
02/07/2016 | 10:24
1
82
החודשי. חלקם פשוט ממירים הלוואה בריבית קבועה להלוואה בריבית
משתנה ונשארים (לדעתם) עם אותו החזר תוך עלייה משמעותית בסיכון.

באותו אופן אנשים ממירים הלוואה לא צמודה להלוואה צמודה ונראה להם
שההחזר זהה, מבלי להבין שרק בחודש הראשון ההחזר זהה.

בנוסף, אנשים מותחים הלוואה ליותר שנים בלי להבין את ההשפעה הכוללת.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'אתה לא נותן מידי קרדיט לציבור אה?'
אתה לא נותן מידי קרדיט לציבור אה?
02/07/2016 | 15:49
22
לצפיה ב-'חכה, זה עוד יגיע. בנדלן הדברים זזים במהירות שבלול.'
חכה, זה עוד יגיע. בנדלן הדברים זזים במהירות שבלול.
02/07/2016 | 22:33
27
לצפיה ב-'בנק ישראל כנראה יקל על הבנקים'
בנק ישראל כנראה יקל על הבנקים
01/07/2016 | 13:47
3
124
וישהה את הדרישה להגדיל את הלימות המס ואימוץ תקנות באזל 3.
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
01/07/2016 | 21:58
2
94
הם כבר כמעט עומדים בהלימות ההון, עוד כשנה כולם אמורים להגיע לשם גם בלי שום הקלות.

לצפיה ב-'נכון! אם כי, כבר נשמעו קולות מבנק ישראל כמו '
נכון! אם כי, כבר נשמעו קולות מבנק ישראל כמו
02/07/2016 | 10:25
80
בגלל המצב אנגליה / אירופה וכו...
לצפיה ב-'הכוונה במידה ולא יעמדו בהלימות הון'
הכוונה במידה ולא יעמדו בהלימות הון
02/07/2016 | 11:39
31
לצפיה ב-'שלבי תב״ע'
שלבי תב״ע
29/06/2016 | 15:49
43
אהלן,
אני מתעניין בתוכנית מחיר למשתכן,
מכרז בש/253/2015
תב״ע: 129/102/02/5 הפקדה: 605-0407163 (02 למאי 2016)
זה מכרז שכבר נדחה כמה וכמה פעמים, עד כמה שאני מבין בגלל שהתב״ע לא הייתה מאושרת, עכשיו שהתב״ע הופקדה, אני מבין שזה השלב האחרון והתכונית תאושר ב 02 ליולי והמכרז יצא לדרך?

או שהציפיה שלי לא ראילית והתנגדויות (לא חושב שיש מגורים באזור, אז אין סיבה שיהיו, לא?) יעקבו את המכרז הזה עוד שנים?

תודה מראש!

לצפיה ב-'שאלת השאלות'
שאלת השאלות
29/06/2016 | 18:30
9
207
לקנות או להשכיר.
נקודת ההנחה היא שאנחנו כן נרצה דירה משלנו בעתיד הקרוב 5-6שנים
אנחנו זוג פלוס אחד ועוד אחד בדרך
מרוויח 20, הוצאות צפויות לשנה הבאה 17 כולל משכנתא או שכירות בסך 5000
יש לנו חצי מליון.
דירה הגיונית באיזור שלנו 1.5 אחרי שיפוץ.
1. האם לקחת משכנתא של מליון.
2.האם לקנות דירה בחצי מליון שהשכירות היא כ 1800-2000
3. האם לקנות דירה במליון שהשכירות היא 3.500 מה שרק יסגור את המשכנתא. בלי רוח צדדי , אנחנו במקביל נגור בשכירות של 5000
בהנחה שכל המהלך הוא ל 5שנים, האם זה נכון? כי בתכלס גם דירה שנגור בה תעלה וגם דירה להשקעה תעלה בשניהם נצליח לחסוך אותו דבר כי השכירות והמשכנתא שווי ערך. 
זה לא שבשכירות נצליח לשים יותר בצד..
כל השנים שמנו בצד וכל פעם מה ששמנו ככה המחירים עלו, חסכנו 200עלה ב 200

לצפיה ב-'2 דירות בחצי מיליון אם אתה יכול למצוא כאלו'
2 דירות בחצי מיליון אם אתה יכול למצוא כאלו
30/06/2016 | 05:48
2
152
שהשכירות שלהן הוא 1800-2000.
הראשונה ב= 70% מימון השניה ב- 50% מימון.
לא הייתי מפספס גם הזדמנות במשגרת מחיר למשתכן ואז אפשר
להגיע לאחוזי מימון גבוהים יותר ולדירה עם ערך מתנה מסוים.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'מחיר למשתכן..'
מחיר למשתכן..
30/06/2016 | 10:03
1
114
מחיר למשתכן זאת עדיפות ראשונה?
כי אם בעצם אנחנו נכנסים להגרלות אז בנתיים אי אפשר לעשות עם הכסף כלום, לא?

2 דירות בחצי מליון שמניבית 1800-2000 הציעו לי בערד, חבר שלנו קנה.
אבל כדיברתי עם 2 אנשים שקצת מבינים עניין אמרו לי שדירות כאלה לא יעלה בהרבה וגם יהיה קשה למכור, המס על הדירה השנייה יקר ולא משתלם..
ושעדיף לקנות דירה במיליון במקום יותר אסטרטגי שאומנם רק תכסה את המשכתנא בלי אקסטרה.. אבל ערך הדירה למהלך השנים יעלה יותר משמעותית..
האם כך הדבר?
לצפיה ב-'מחיר למשתכן זו יוזמה מבורכת אבל'
מחיר למשתכן זו יוזמה מבורכת אבל
30/06/2016 | 12:38
90
הבעיה העיקרית בתוכנית הזו היא שמדובר בכמות מאוד קטנה ועדיין זו הגרלה.
הסיכויים דיי נמוכים לזכייה ואי אפשר לבנות על זה.

קצב שיווק הפרוייקטים איטי (עשרות עד מאות דירות לעומת עשרות אלפי נרשמים) כך שהסיכוי לזכיה מתקרב לאפס.

ברור שזו האופציה העדיפה, גם לזכות בלוטו זו האופציה העדיפה אבל לצערנו זה עדיין לא ממש מעשי.

זה מאוד תלוי בסוג האופי שלך, יש כאלה שיעדיפו משהו יותר סולידי עם אזור מבוקש יותר ותשואה נמוכה יותר, יש כאלה שיחפשו עסקאות יותר מאתגרות.

אני לא יכול להמליץ לך לחכות או לקנות להשקעה או למגורים, כי כפי שאמרתי, היום אני נזהר יותר בדברי וכבר לא בטוח מה צפוי לנו מחר.

גם בקניה להשקעה אתה משלם מחיר כלשהו שאתה עדיין בעצמך גר בשכירות למרות שהנך בעל נכס. גם הקניה של נכס נוסף מצריכה ממך הון עצמי יותר גדול שמקטינה את גובה המשכנתא שתוכל לקחת.
מצד שני, לקנות נכס למגורים במחירי טירוף עם משכנתא ל-30 שנה שלא בטוח שעד אז בכלל תעבוד - זו גם לא אופציה.
ומצד שלישי - ניסיון העבר הראה שההמתנה (לפחות עד היום) לא ממש השתלמה.
כך שאין כלכך הרבה ברירות.
חשבת על הגירה?

לצפיה ב-'מצטער, אין כאן שום שאלה... ברור שלקנות...'
מצטער, אין כאן שום שאלה... ברור שלקנות...
30/06/2016 | 12:58
5
111
אתה מחכה ומחכה, ורואה שלא יוצא לך מזה כלום...
כמה עוד תמשיך לחכות עד שתבין ?? מה אתה חושב שאת הדירה ימכרו בעוד 10 שנים ב- 800,000 ?? תחשוב יותר לכיוון ה- 2M 

אני לא מבין איך אשתך נותנת לך, ואני לא מבין איך אתה לא חושב על הילדים שלך, 
אני מניח שאתה לא רווק בן 20, שיכול כל יומיים לעבור דירות. 

לעניינו,  שתי אפשרויות ל 30 שנה : 
אתה לוקח משכנתא קבועה - מחזיר 4,500, וחוסך עוד 500 בצד כל חודש 
אתה לוקח משכנתא קבועה, אבל עם שליש פריים - מחזיר 3,800 וחוסך עוד 1,200 כל חודש לימים שבהם הפריים יעלה (ייקח עוד המון זמן אל תדאג)

בעוד 30 שנה תחיה כמו מלך בדירה משלך בלי משכנתא, שסביר להניח שתהיה הרבה יותר שווה מהיום ותהיה ירושה יפה לילדים שלך

עדיף לך מאשר לשלם שכירות 5,000 במשך 60 שנה, ובסוף לא להשאיר להם כלום (חוץ מאולי איזה תיק חיסכון מסכן)

לפני שאתה רץ וקופץ להשקעות בערד וכו', קודם תקנה דירה למשפחה שלך, ואחר כך תחשוב על זה, אל תחפש קיצורי דרך 
(וזה נכתב מאחד שתומך חזק בהשקעה בנדל"ן)

לצפיה ב-'קודם כל אני האישה��'
קודם כל אני האישה��
30/06/2016 | 13:25
4
100

ולא חייבים לעבור כל שנייה דירה, אפשר לגור בכיף 6-10שנים באותה דירה בשכירות ואף יותר אם רוצים.
דבר שני... לא אמרתי שבעוד 60שנה תהייה לי קופת חיסכון להפך... אם היום אקנה דירה להשקעה במליון תוך 10שנים היא תהייה שלי ואז גם יהיה לי נכס שסביר להניח הערך שלו כבר יותר ממיליון ועכשיו אני עוד מתחילה להרוויח מהשכירות שלו. או מוכרת וקונה דירה לעצמי עם משכנא יותר קטנה מהיום...
לצפיה ב-'אני באמת באמת לא יודעת'
אני באמת באמת לא יודעת
30/06/2016 | 13:29
80
ולכן מנסה להתייעץ...
אני פשוט לא יודעת אם אני מוכנה. לקחת את כלל הכסף שלי ולהיות עם 0בבנק ופתאום במכונת כביסה תתקלקל או המכונית תשבת חיים ופתאום אני אמצא את עצמי לוקחת הלוואות מהבנק ונכנסת ללופ של הלוואות
לצפיה ב-'לא שמתי לב, אני רגיל שהרוב כאן גברים :)... לעניינו...'
לא שמתי לב, אני רגיל שהרוב כאן גברים :)... לעניינו...
30/06/2016 | 14:02
2
87
לא ניתן לגור 16-20 שנה באותו מקום, בשביל לגור כל כך הרבה זמן בשכירות אז תעברי לפחות כמה וכמה העלאות שכר דירה (רוב המשכירים יודעים מה הגבול ששווה לשוכרים לשלם ועדיין להישאר), והמון מזל (מי מבטיח לך שבעל הדירה לא ירצה מתישהו לתת לביתו הסטודנטית לגור, או שבעל הבית נפטר והיורשים רוצים למכור ? )

אין לך מה לפחד לקחת משכנתא, עשו את זה לפנייך ויעשו את זה אחרייך, 
אולי אני אפתיע אותך עכשיו - אבל גם שכירות צריך לשלם
תקחי משכנתא שאת עומדת בה והכל בסדר. 
אני מכיר אנשים שמרוויחים חצי ממכם ולוקחים משכנתא, זה לא קללה, מי שמנסה להציג לך שכן אלו אנשים שלא רוצים שתקני ותתקדמי, אלא רוצים שתישארי מאחורה כמוהם, כי להם אין כלום - וחשוב להם שגם לך לא יהיה. 

ואת לא צריכה להתרגש מזה שיש לך 500,000 בעו"ש, אני מכיר הרבה אנשים עם 10,000 בעו"ש וגם פחות מזה ומחזיקים כמה דירות.
היום כל בן אדם שמחזיק דירת שיכון רקובה, יהיה לו הון עצמי יותר משלך, ככה ש- 500 אלף זה ממש לא הרבה במונחים של היום. בלי לפגוע כמובן.
תעשו את ובעלך את הבחירה הנכונה, ותדאגו לעתידכם ולעתיד ילדיכם. 
לצפיה ב-'מחירי השכירות עומדים לרדת ביחד עם פיצוץ הבועה, אז להזהר'
מחירי השכירות עומדים לרדת ביחד עם פיצוץ הבועה, אז להזהר
30/06/2016 | 21:12
1
35
לצפיה ב-'שמענו עלייך... חח'
שמענו עלייך... חח
01/07/2016 | 04:11
29

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
זמיר גורן רואי חשבון
זמיר גורן רואי חשבון
עו
עו"ד סיגלית לירז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה