לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2187221,872 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

לצפיה ב-'תשואה - הגדרת מתמטיקה ומציאות ??'
תשואה - הגדרת מתמטיקה ומציאות ??
25/08/2017 | 13:06
14
265
חלק 1:
---------------
אני קצת מבולבל. מתמטיקה אני יודע טוב .
אבל על פי מה שאני שומע - אנשים מדברים על תשואה כמונח של " כמה אני מרוויח על הבית וככל שהתשואה יותר טוב ככה אני מרוויח יותר"

אבל ממאמרים ( והרבה מאמרים ) שקראתי - וגם מאופן חישוב התשואה  - בעולם המתמטיקה זה כלל וכלל לא מה שזה אומר

לפי הבנתי תשואה נותנת לי את הערך של ההכנסה השנתית חלקי כמה השקעתי בנכס : זה יתן לי איזה שהוא מספר  ( אחוז למעשה) שממנו אני אצטרך לדעת מתי הוא משלים ( במכפלות) ל 100% - כלומר אחרי כמה שנים - אחזיר את ההשקעה.

לדוגמא

קניתי נכס ב 350ש"ח
אני משכיר אותו למישהו ב 7 ש"ח לחודש.
בואו נחשב את התשואה:

7*12/350 = 0.24

כלומר התשואה כאן היא 24%
אבל זה לא אומר לי כלום(!) - בהתתייחס למה שמשתמשים בעולם הנדלן

זה בסה"כ אומר לי אחרי כמה שנים אני אחזיר את ההשקעה !
כלומר אחרי כמה מכפלות אגיע ל 100%
    100/24 = 4.1
כלומר אחרי 4 שנים אחזיר את ההשקעה

אם כך - לפי הבנתי - תשואה זה לא כמה אני מרוויח על הדירה !
זה בכלל לא קטע של סכום !
זה קטע של זמן !
כלומר אחרי T שנים אחזיר את ההשקעה
זה הכל
(מיותר לציין שאני מבין שככל שהתשואה גדולה יותר אז אחזיר את ההשקעה תוך פחות שנים - אבל זה לא אומר כלום על הרווח שלי  - כי לא משנה מה התשואה אני ארוויח בכללי את אותו הסכום  - פשוט זמן החוב שלי לנכס יהיה קצר יותר.)

אז למה עולם הנדלן מתייחס לזה בקטע של סכום רווח ?

אשמח לעזרה

חלק 2:
-----------

הבנתי גם שמשקף תשואה הוא גם משקף סיכון

את זה בכלל לא הבנתי למה
אפשר הסבר ?
לצפיה ב-'תשואה'
תשואה
25/08/2017 | 13:42
5
190
מדוע השיקול הזה של מתי תחזיר את ההשקעה?
הכסף שלך מופקד זמנית כנדל"ן ותחזיר את ההשקעה כשתמכור.
תשואה שנתית היא הרווח השנתי שהוא יניב לך.
התשואה השנתית היא סכום של תשואה שוטפת לשנה (שכ"ד) ועלית ערך לשנה.
למען הפשטות נתעלם ממיסוי והוצאות נוספות. כל עוד סכום התשואות חיובי, הרווחת.

לצפיה ב-'תודה על התגובה - אבל'
תודה על התגובה - אבל
25/08/2017 | 13:59
1
127
"מדוע השיקול הזה של מתי תחזיר את ההשקעה?"
זה לא שיקול שלי - כפינ שאמרתי אני רוצה לברר פעם אחת ולתמיד האם תשואה זה ערך כספי של רווח או אמצעי למדידת החזר השקעה בשנים.
לצפיה ב-'אני חושב שיש כאן בלבול מסוים'
אני חושב שיש כאן בלבול מסוים
26/08/2017 | 15:04
81
קודם כל תשואה זה מונח כללי שאפשר להתייחס אליו בכל מיני צורות. זה בסך הכל כלי מדידה לאיכות השקעה, ואתה צריך להתאים את הכלי והמתודולוגיה לצרכיך האישיים.
תשואה על נכס שאתה מתכוון למכור בעוד שנתיים יכולה להיות שונה מתשואה של נכס שאתה מתכוון למכור בעוד 5 שנים.
כדי לחשב תשואה בצורה מדויקת צריך להעריך את כל המרכיבים המעורבים בעסקה, מס' שנים, כלל ההוצאות, כולל מיסוי, עו"ד, תיקונים, וכמובן גם צפי לעלית/ירידת ערך.
יש השקעות שכוללות בעיקר הוצאות במהותן במטרה ליצור בעתיד רווחים (למשל, פתיחת עסק), ובהן יש טעם למדוד תוך כמה זמן תחזיר את ההוצאות (ההשקעה) ותתחיל להרוויח. לעומת זאת, יש השקעות שהן בעיקרן הפקדת הכסף זמנית כמוצר אחר, כמו נדל"ן. במקרה כזה, תמיד יש אפשרות להמיר בחזרה ולכסות פחות או יותר את ההשקעה.
לדעתי, בדיקה של מדידת החזר השקעה בנדל"ן רלוונטית יותר לעניין המיסוי, כי מיסוי זו הוצאה אמיתית שלא תוחזר לך. אבל גם בזה יש חילוקי דיעות.
לצפיה ב-'אני מפנה אותך למאמר ששם היה כתוב מה שאמרתי'
אני מפנה אותך למאמר ששם היה כתוב מה שאמרתי
25/08/2017 | 19:10
2
96

"מדובר בנתון בסיסי הנותן אינדיקציה תוך כמה שנים אחזיר את ההשקעה שלי בנכס"
לצפיה ב-'עוד מתוך האתר שהבאת כדוגמה: '
עוד מתוך האתר שהבאת כדוגמה:
27/08/2017 | 08:23
1
85
מדוע התשואה משקפת סיכון?. כי ככל שנחזיר הכסף הביתה מהר יותר, כך הסיכוי להפסיד אותו גדול יותר. וזה נכון לגבי כל תחום. אם אקח הלוואה מהבנק הסיכון יהיה נמוך יותר ולכן הריבית תהיה נמוכה יותר. לעומת זאת אם אני לקוח בעייתי ואפנה לשוק האפור, הסיכון גבוה יותר ולכן הריביות רצחניות.

מעבר לערבוב בין תשואה לבין מח"מ - "ככל שנחזיר הכסף הביתה מהר יותר הסיכוי להפסיד אותו גדול יותר". האמנם?
לצפיה ב-'אז אתה אומר שהמאמר מטעה ? אם כך זה דיי עצוב'
אז אתה אומר שהמאמר מטעה ? אם כך זה דיי עצוב
27/08/2017 | 09:13
47
שאנשים שמתיימרים להבין ומצויירים כמבינים - מטעים.
ושוב- אינני מהמבינים(כרגע)

לצפיה ב-'האם מהירות היאהזמן שייקח לך לעבור 1 ק"מ'
האם מהירות היאהזמן שייקח לך לעבור 1 ק"מ
25/08/2017 | 17:45
1
137
או שמהירות היא המרחק שתעבור ב- 1 שעה?
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתה שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
מערכת לתכנון משכנתה - http://bit.ly/morplanner
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'לא הבנתי את האנלוגיה אבל לשאלתך : '
לא הבנתי את האנלוגיה אבל לשאלתך :
25/08/2017 | 18:57
103
המרחק שתעבור ב- 1 שעה
או יותר נכון המרחק שתעבור ביחידת זמן.
כשם שהיחידה שלו מציינת קמ"ש
קילומטר(מרחק) בשעה
ולא ההיפך
 ( אלא אם כן אתה מסתכל על יחידות חשות שלא קיימות שהם  : 
   1/V
ולמה ?
כהסבר : 

V= X/T  --->km/h

When you wrote
"האם מהירות היאהזמן שייקח לך לעבור 1 ק"מ"

You meant :

1/V = 1/(X/T)

which is :

1/V = T/X --->h/km - like you've asked

But it's not a velocity but 1/V which is meaningless (unless you like doing 1/number).

אבל אשמח לדעת איך זה מתקשר לשאלתי
אוכל לנסו ת :

האם התכוונת (כמו שהבנתי מראש בשאילתי) זה שהתשואה זה תוך כמה זמן -   (בשנים) - אחזיר את ההשקעה ?

את זה הבנתי ( אם זה נכון)

אבל מה שלא הבנתי - שוב  - זה למה אנשים מתייחסים לתשואה בתור רווח.
זה לא רווח באוויר.
זה רווח בזמן ! - והמשמעות היחידה שלו (אאל"ט) זה לציין תוך כמה שנים אחזיר את ההשקעה.
זה לא אומר כלום על אם יצאתי מורווח מהעסקה או לא. ( כמובן שאם התשואה גבוהה אז תוך זמן מאד קצר אחזיר את ההשקעה)

מה שכן אני חושב עליו - ואולי את זה פספסתי - שאם התשואה גבוהה - אז נקודת הזמן שבה באמת אתחיל להרוויח  (אחרי שהחזרתי את כל ההשקעה)היא תיהיה הרבה יותר קרובה מאשר תשואה נמוכה

את זה אני בהחלט מקבל
אך אשמח לשמוע הסבר ( ולא תשובה בשאלה).

לצפיה ב-'ROI'
ROI
25/08/2017 | 20:05
83
אצל האמריקאים שם המונח                                      
Return Over  Investment        
לצפיה ב-'חישוב תשואה'
חישוב תשואה
25/08/2017 | 22:19
92
ערב טוב,

תשובה לחלק 1:
זה עניין של השקפה, אפשר לבחון את זה כזמן להחזר השקעה/נקודת איזון או לבחון מה שיעור הרווח (בדרך כלל מקובל במושגים שנתיים) שמשיגים על ההון שהושקע.
כפי שרשמו לפני , בהינתן ומחירי הנדלן לא ישתנו, החזר ההשקעה שלך יתבצע בעת המכירה.
קח בחשבון ששיעור תשואה שנתי מספק התייחסות אחידה לכל ההשקעות כך שניתן להשוואת בין השקעות מסוגים שונים כגון השקעה בשוק ההון מול נדלן. 

תשובה לחלק ב':
ישנה הנחה שמשקיעים , בעלי הבנה בשוק בו הם משקיעים, ידרשו פיצוי הולם עבור רמת סיכון של מכשיר השקעה.
כלומר ככל שיש יותר סיכון שהמשקיע יאבד את ההון שלו הוא ידרוש יותר פיצוי/תשואה על מנת שיהיה מוכן להשקיע למרות הסיכון.
סך הכל הנחה הגיונית מאוד.
לדוגמא:
פיקדון בבנק - סיכון/תשואה - כמעט אפסיים.
מניות - סיכון גדול יותר ולכן גם התשואה השנתית הממוצעת גבוהה יותר. 
לצפיה ב-'לדעתי, סיבכת את עצמך עם מונחים :)'
לדעתי, סיבכת את עצמך עם מונחים :)
26/08/2017 | 09:48
1
83
ראשית, אתה צריך להבדיל בין ההגדרות המתמטיות המדוייקות לבין השפה המדוברת.
בשיח המדובר, יש שלוש נקודות הנחה:
א. היה לך כסף מזומן.
ב. תמיד תוכל למכור את הנכס.
ג. אין עלויות תחזוקה או עלויות שוטפות כלשהן.

לכן החישוב שלך נכון לחלוטין. אם קנית דירה ב-350 ש"ח ואתה משכיר אותה ב-7 לחודש, יהיו לך 24% תשואה שנתית.

עכשיו, אם אתה רוצה לעשות חישוב יותר אמיתי, אתה צריך להוסיף לתוכו את מה שהתעלמנו ממנו קודם:
א. כמה עולה לך הכסף, כשהוא לא מזומן (ההלוואה) + מסים ועלויות נלוות לעצם הרכישה
ב. מה הסיכוי (סיכון) שלא תוכל למכור את הנכס בן רגע באותו הסכום שקנית?
ג. כמה אתה מוציא בשנה על תחזוקה ועלויות נוספות.

מקווה שעזרתי :)
לצפיה ב-'אם כך אז - '
אם כך אז -
26/08/2017 | 12:12
70
( כלומר אם הנוסחא מפורשת למילים גרידא)
זה בסה"כ (לאחר ההבנה שמחשבים את זה על פי שנה) -
 ערך מספרי המייצג את קצב (!) ההחזרה השנתית  .( עד לנקודה בה הכל כוסה - משמע התחלת רווח נקי )
ושניתן להשוות את הערך הזה ( את הקצב) לקצבים אחרים - מבלי שדיברנו בכלל על סכומים.

זה הכל 
לצפיה ב-'בקצרה....'
בקצרה....
27/08/2017 | 10:11
1
98
תשואה זה תוך כמה זמן אתה מחזיר כסף הביתה!!!

ככל שתחזיר יותר מהר את הכסף שהשקעת, אתה מרוויח מהר יותר על הדירה.

לכן יש הבדל וחשיבות גבוה לשימוש נכון וחכם של מינוף, כי אז אתה מייצר מצב בו אתה מייעל את הכסף שלך ובמקום לרכוש נכס אחד, אתה רוכש כמה, ולמעשה מרוויח יותר בשורה התחתונה.

ציור של כיתה א על מינוף.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM
לצפיה ב-'תודה בקיצור אני הייתי הכי מדוייק בהגדרה :)'
תודה בקיצור אני הייתי הכי מדוייק בהגדרה :)
27/08/2017 | 10:17
42
לצפיה ב-'שאלות מיסוי לעורכת הדין סרי'
שאלות מיסוי לעורכת הדין סרי
24/08/2017 | 22:54
6
146
שלום,
ברשותי 2 דירות שרכשתי לפני הנישואין. לאשתי אין נכסים רשומים על שמה.
אם כעת נרכוש דירה שלישית בישראל והיא תירשם במלואה על שם אשתי או שהרישום יהיה 49% על שמי ו 51% אחוז על שמה זה משהו שיכול לפטור במידת הצורך ממס דירה שלישית במידה וזה יעבור? (כי אני אחזיק בפחות מ2.5 דירות ואשתי תהיה בעלת חצי דירה).
שאלה נוספת, אם הדירה נרשמת במלואה על שמה וזו דירה ראשונה שלה האם יש פטור ממס רכישה? ואם זה רשום על שנינו, האם החלק שלה פטור ממס רכישה כי זו דירה ראשונה על שמה?
או שרשות המיסים תראה את הדירות בכל מקרה כשייכות לשנינו  ותחשב את זה כשלוש דירות ולכן נצטרך לשלם מס רכישה מלא ואף מס דירה שלישית במידה והחוק יעבור.
תודה.

לצפיה ב-'אתם נחשבים כיחידה אחת'
אתם נחשבים כיחידה אחת
25/08/2017 | 08:17
97
יהיה לכם מס רכישה מלא.
במידה וחוק דירה 3 יעבור. תשלמו מיסוי.

אין דרך להתחמק מזה. חוץ מלרשום על ילדים או אחים ( לא בטוח שכדאי )

לצפיה ב-'הלכת פלם'
הלכת פלם
27/08/2017 | 10:16
4
99
לעניין שאלתך בנוגע למס הרכישה: בעניין פלם (ע"א 3185/03) רכשו בני זוג דירת מגורים משותפת בזמן שלאישה הייתה דירה קודמת שנרכשה לפני הנישואין ואשר נותרה בבעלותה מכוח הסכם יחסי ממון. בית המשפט העליון קבע כי הבעל זכאי למס רכישה מופחת הניתן לרוכש "דירה יחידה" בשל מחצית הדירה המשותפת ואין לראותו כבעלים של דירת האישה מכוח חזקת התא המשפחתי.

לצפיה ב-'הוראת הביצוע'
הוראת הביצוע
27/08/2017 | 10:17
3
77
רשות המסים הבהירה בהוראת הביצוע, כי הלכת פלם תחול גם אם הצדדים לא חתמו על הסכם ממון וכי לעניין מס רכישה אין ליצור שיתוף בנכסים שנרכשו לפני הנישואין או שהתקבלו בירושה או במתנה לאחר הנישואין אלא במקרים חריגים (למשל, בעקבות מגורים משותפים או מימון משותף).
לצפיה ב-'הוראת הביצוע בהיקש מהלכת אן מרי עברי'
הוראת הביצוע בהיקש מהלכת אן מרי עברי
27/08/2017 | 10:18
2
77
נשאלת השאלה, מה יהיה הדין אם הדירה שנרכשה לאחר הנישואין, בדוגמה הנ"ל, נרשמה רק על שמו של הבעל?
האם יינתן מס רכישה מופחת בשל מלוא שווי הדירה?

רשות המיסים נותנת דעתה גם לשאלה זו וקובעת בהיקש מהלכת אן מרי עברי (ע"א 3489/99) כי דירה שנרכשה לאחר הנישואין תיחשב דירה משותפת של שני בני הזוג גם אם נרשמה רק על שם אחד מהם. כפועל יוצא, מס הרכישה המופחת יינתן במקרה זה רק בשל מחצית הדירה של הבעל.

לצפיה ב-'מס רכישה'
מס רכישה
01/09/2017 | 21:21
1
20
תודה רבה עורכת דין חן סרי!
מדבריך אני מבין שאם נרכוש נכס ונרשום אותו על שם שנינו אשתי תהנה מפטור ממס רכישה על חצי הדירה שתירשם על שמה כי מדובר בעצם בדירה ראשונה שלה. (ואני על חצי הדירה שתירשם על שמי אשלם 8%).
לגבי מס דירה שלישית-אני מבין שהוא בוטל ולא ניתן לדעת אם יעבור באותה מתכונת.
אבל אם נהיה שמרנים וניקח בחשבון שהחוק יעבור כמו שהוא ללא  הקלות..האם יראו אותנו כמחזיקים 3 דירות? או אותי 2.5 ואותה חצי דירה..(גם ניתן לרשום 51% על שמה ו 49% על שמי או שכל הדירה תהיה רשומה על שמה). או שרשות המיסים לא תעשה את ההבחנה הזו..
תודה רבה
לצפיה ב-'במיסוי מקרקעין שיטת החיוב הינה '
במיסוי מקרקעין שיטת החיוב הינה
03/09/2017 | 09:41
21
לפי התא המשפחתי בכפוף לחריגים מסוימים (כמו עניין פיצול מס רכישה שהבאתי לעיל). לכן, סביר להניח שלו בסופו של דבר יחוקק חוק מס דירה שלישית לא יהיה ניתן לתכנן מס בדרך של חלוקת אחוזים כפי שהבאת לעיל בין בני הזוג.
לצפיה ב-'המלצה לעורך דין ביוון'
המלצה לעורך דין ביוון
24/08/2017 | 22:35
1
144
אשמח להמלצות על עורך דין יווני או ישראלי.
שעוזר לקנות נכס ביוון.

לא דרך חברה ייזמות ישראלית. אלא באופן פרטי.

קראתי כתבה על עורכת דין רודולה מיכילנדו. מישהו מכיר ?

תודה

לצפיה ב-'שלח אלי ווטצאפ ביום ראשון ואחבר אותך'
שלח אלי ווטצאפ ביום ראשון ואחבר אותך
26/08/2017 | 08:22
119
בהצלחה, 
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'יזמים זוכי מכרז "מחיר למשתכן" מצאו "פרצה" ומגדילים רווחים.'
יזמים זוכי מכרז "מחיר למשתכן" מצאו "פרצה" ומגדילים רווחים.
24/08/2017 | 12:09
128
קחו לדוגמה את הקבלן רמי שבירו:  
בראש העין זכה היזם  במגרשים לבניית 543 דירות במסגרת מכרז "מחיר למשתכן".
כדי למקסם את רווחיו, היזם יגיש לועדה המקומית לתכנון  בראש עין בקשה להגדיל את הדירה הממוצעת ל - 161 מ"ר. [השאלה המתבקשת היא - למה זוגות צעירים שכספם מוגבל ומותאם לדירת 3 או 4 חדרים, צריכים לרכוש דירות בגודל הזה ?] כלומר...היזם מבקש קהל יעד אחר ומבוסס.
 עוד ביקש היזם - מלבד 10 עד 15 דירות בגדלים ממוצעים של 117 - 110 מ"ר , כל שאר הדירות הן בגודל של כ- 130 מ"ר ומעלה , מירב הדירות הן בשטח של כ- 140 מ"ר ומעלה.
 לדוגמה : זוג שזכה בהגרלה במקום ה-360, חייב לרכוש דירה בשטח של כ - 200 מ"ר.
בפרוייקט המיועד לזוגות צעירים [מחיר למשתכן - למי שטרם נפל האסימון] יש בפרויקט הבניה הנדון - 15 דירות בשטח ממוצע של- 230 מ"ר , ( וכ- 70 מ"ר מרפסת או גינה.

הפירצה במכרז המאפשרת ליזמים להציע מגוון דירות בגדלים חריגים נובעת מכך שהקרקע  שהוצעה למכרז, נרכשה באיזור המרכז לפי מ"ר לבניה ללא כל התייחסות למספר הדירות או לשטחם.
בתצורה הקיימת של דירות גדולות חוסך הקבלן בניית עשרות ממדי"ם שבנייתם יקרה ביחס לחדרים רגילים, פחות חדרי שירותים, פחות מטבחים, פחות מרפסות שרות, יותר שטחים עיקריים יקרים.
 עוד דוגמה : אותו זוכה במקום ה-360 [בפרויקט של שבירו בראש העין] ישלם כ - 5.1 מיליון שקלים עבור הדירה שזכה בה.
אגב... הזוכה במקום  ה- 440 ישלם למעלה  מ - 8.1 מיליון שקלים.

האם זה היה הרעיון במכרזי המחיר למשתכן ?

אילו הזוגות הצעירים יכלו מבחינה כלכלית לרכוש דירות במחירים של למעלה מ- 2 מיליון ש"ח , הם כלל לא היו נזקקים להגרלת מחיר למשתכן.

כמובן שהאמת שמסתתרת מאחרי בניית דירות גדולות היא שהיזם מעוניין בכשלון של הזוכים [באי יכולתם לרכוש דירות בגודל הנוכחי] ע"י ויתור על זכייתם, ואז יוצאו הדירות למכירה בשוק החופשי.

הבהרה - רק בסוף שנת 2016 יצא תיקון [מס' 3] שסגר את הפירצה במכרזי מחיר למשתכן,אך אינו חל על המכרז שבנדון, בתיקון נקבע בין היתר מפרט מחייב  שקובע ששטח דירת 3 חדרים לא יעלה על - 90 מ"ר, שטח דירת 4 חדרים לא יעלה על 110 מ"ר, שטח דירת 5 חדרים לא יעלה על 125 מ"ר.

לצפיה ב-'שאלה לעורכת הדין חן סרי'
שאלה לעורכת הדין חן סרי
24/08/2017 | 11:32
2
95
שלום, אני מעוניין לקנות דירה להשקעה בשותפות.
האם אני רושם את הדירה רק על שמי, היות ואני סטודנט האם ישנה הקלה מסויימת לגבי מס השבח? הדירה היא למטרת קניה- מכירה.
כרגע יש לי דירה אחת אשר מושכרת וכן לשותף שלי.

תודה מראש מתן
לצפיה ב-'[אני לא חן סרי] אתה בוודאי מתבדח איתנו '
[אני לא חן סרי] אתה בוודאי מתבדח איתנו
24/08/2017 | 12:12
48
לצפיה ב-'לצערי אין הקלה במס שבח לסטודנטים'
לצערי אין הקלה במס שבח לסטודנטים
24/08/2017 | 12:31
63
גם לא במס רכישה...

לפני כל עסקה במקרקעין כדאי להיוועץ פרטנית.
פורום אינטרנטי טוב ככל שיהיה לא יכול לתת לך את המענה האישי הנדרש לך.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
24/08/2017 | 01:49
4
226
היי,
רציתי להתייעץ עם חברי הפורום הנכבדים. 
יש ברשותי 2 דירות וחושב על דירה 3 .
לאור אי הודאות הרגולטורית בישראל הרבה משקיעים נוטים ללכת להשקיע 
בחו"ל ורוכשים דירות שם. 
ברור לי שנדלן הוא נדלן בכל מקום רק שהפיקוח בחו"ל הרבה יותר מורכב. צריך למצוא את הפלטפורמה הנכונה להשקעה.
מצד שני, נראה לי קצת בעייתי להשקיע בארץ וללכת נגד מדיניות ממשלתית נגד משקיעים. 
אם חוק מס דירה שלישית לא יעבור מחדש, ימציאו משהו חדש..(אלא אם כן יהיו בחירות, בכל מקרה כל פעם מישהו ממציא כאן משהו חדש).
מה דעתכם בעניין? האם באמת כדאי ללכת להשקיע בחו"ל ברמה הקונספטואלית..
אשמח לשמוע ממי שעמד בפני דילמה דומה וחצה את הגשר..
תודה.
לצפיה ב-'ברמה הקונספטואלית אני אוהב להיות אחראי לדברים'
ברמה הקונספטואלית אני אוהב להיות אחראי לדברים
24/08/2017 | 09:10
3
179
השקעה בחו"ל שונה במהותה מהשקעה בארץ.
בארץ קרוב לודאי שבחרת נכס, בחרת שוכרים וכו'.
השקעה בחו"ל היא בדרך כלל במתכונת ניתן את הכסף
למומחה והוא ישיג עבורי תשואה.
אני פחות אוהב זאת.
רוצה להשקיע בחו"ל השקע הרבה בלימוד
ספציפי של המקום בו אתה מתכוון להשקיע.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'הערות נוספות לשל רימון חייט.'
הערות נוספות לשל רימון חייט.
24/08/2017 | 12:37
149
המשווק/מתווך בחו"ל אינו חבר שלך ואינו מייצג את האינטרסים שלך, אלא את שלו בלבד.

בעוד בארץ את יכול לתחקר "מסביב" לבדוק ולבחון מכל ההיבטים.

שם...המצב שונה בתכלית, למרחק ,לשפה , לאופי המקומי, מצב סוציו אקונומי איזורי/מדינתי -  לנושאים אלה יש השפעה נכרת על סיכויי הצלחת ההשקעה ושכלל אינם תלויים בך.

שם... [בלי להעדיף מדינה זו או אחרת] חוקי המדינה בעניין השקעות זרות מחייב הבנה ולעיתים רק הקמת חברה מקומית שמשלמת מיסים למדינה יכולה לרכוש קרקע.

שם...אין לך פיקוח על חברת הניהול/השכרה, אין לך שליטה על חשבון ההוצאות לשיפוץ וכו'.

שם...לעיתים אינך יכול להפטר משוכר עקב חוקי הגנה נוקשים [שיתכן שיאמצו בעתיד גם כאן]

ושם...שאל את עצמיך תמיד...מה המשווק שלך יודע יותר מהמשקיעים המקומיים באותה מדינה, שכן...להם יש יתרון עליך, הם חיים שם, ואתה כאן.

וכאן...טוב...ובכן זו המדינה שלנו. נקודה. 
לצפיה ב-'מי חצה את הגשר?'
מי חצה את הגשר?
25/08/2017 | 07:45
1
115
היי,
תודה על התשובות אבל..
הפחדים והסיכונים די ידועים.
כל עניין הריחוק והאינטרסים של המתווכחים זה משהו שידוע וצריך לנסות לנטרל ככל הניתן.
ואת כל העניין של בארץ זה קרוב ויותר נוח זה ברור.
שורה תחתונה עדיין בארץ יקר, תשואה נמוכה במידה ויעבור מס דירה שלישית, מס רכישה גבוה ובמיוחד רוב גבית של הממשלה נגד משקיעים. 
אודה אם מי שכן עשה את זה וכן הלך לקנות בחו"ל, רשמים, טיפים מניסיון וכיצד ידע לצמצם את הסיכונים והחסרונות של רכישה ואחזקת נכס מרחוק על כל האספקים של זה. 

לצפיה ב-'אני גם חושב על לקנות בחו”ל'
אני גם חושב על לקנות בחו”ל
25/08/2017 | 08:14
113
בארץ זה פשוט כבר לא משתלם.

בפריפרייה יש היצע מאוד גדול ואם הדירה שלך לא בולטת מאוד לטובה. קשה מאוד להשכיר.

בכל מקרה מההתרשמות הראשונית שלי. אם אתה מחליט לרכוש בחו”ל. אתה חייב ! לטוס למדינה שאתה רוצה ולהבין את השטח שם כמה שבועות.
מההתרשמות שלי עדיף לא לפנות לגורם תיווך ישראלי. כי הוא גוזר קופון בקנייה.
צריך למצוא איש מקצוע מאותה מדינה. ולהסתובב איתו.
יש הרבה אפשרויות, הזדמנויות והרבה סכנות עקב חוסר ידע.

אבל לדעתי יש אפשרות גם לרווחים יפים. אם עושים זאת נכון.
בהצלחה !
לצפיה ב-'האם יש תקנה חדשה בתיווך דירות?'
האם יש תקנה חדשה בתיווך דירות?
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2017 | 23:29
6
163
שלום,
יש לי בית להשכרה ומתווכת שראתה אותו ביד2 יצרה איתי קשר . היא ביקשה לקחת את הבית תחת חסותה וגם לשים שלט שלה על הבית. אני הסכמתי מתוך הנחה שאני לא אשלם לה דמי תיווך. בסוף השיחה היא אמרה לי שיש תקנה חדשה שנכנסה לתוקף לא מזמן שבתיווך לשכירות דירה המוכר והקונה משלמים חצי חצי את דמי התיווך בגובה שכירות חודשית אחת.
האם זה נכון, או שהיא חירטטה אותי?
לצפיה ב-'אין שום חוק כזה. מקסימום יש נוהל כזה אצלה בחברה'
אין שום חוק כזה. מקסימום יש נוהל כזה אצלה בחברה
24/08/2017 | 05:53
2
57
לצפיה ב-'מציע להתעדכן בחוק שכירות הוגנת שעבר לפני כמה חודשים'
מציע להתעדכן בחוק שכירות הוגנת שעבר לפני כמה חודשים
24/08/2017 | 10:22
1
119

כדאי לבדוק מהו הנוסח הסופי שבסופו של דבר התקבל.
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'האם הוא בכלל כבר בתוקף? '
האם הוא בכלל כבר בתוקף?
24/08/2017 | 16:04
74
לא לוקח 45 יום מהאישור של החוק (18.7.2017)
והפרסום שלו ברשומות ועד שהוא נכנס לתוקף?
בנוסף מדובר שם שרק המשכיר (בעל הנכס) משלם דמי תווך.

לצפיה ב-'המתווך הוא מעין "שק חבטות" שנוא וחבול ובזירה הפוליטית זה טוב'
המתווך הוא מעין "שק חבטות" שנוא וחבול ובזירה הפוליטית זה טוב
24/08/2017 | 15:35
105
ראשית אומר בשקיפות, מעולם לא תיווכתי בעסקת שכירות דירות. [כי...זה לא מעניין אותי] ואין לי דירות להשכרה.

במהלך שנת 2016 מתוך שעמום מובנה בועדת הכלכלה בכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, הם החליטו לתקוף חזיתית את רווחי המתווכים משכירות, הם לא חשבו לתקוף את שכר עוה"ד ,את שכר השמאים, את שכר רואה"ח , אדריכלים, מהנדסים ועוד...  בכל זאת קצת פופוליזם מעולם לא הפריע לח"כ כזה או אחר.

בועדת הכלכלה דאגו להודיע לתקשורת שהם צפויים לאשר תיקון לחוק המתווכים במקרקעין, שיסדיר את חלוקת תשלום שכר הטרחה למתווך שווה בשווה בין המשכיר לשוכר. הסיבה לטעמם , שימו לב ! : "החוק הקיים מגלגל בפועל את מלוא התשלום על חשבון השוכר"  הואהו...איזה מתווכים תאבי בצע, איך הם מעזים.

נוסח זה מבוסס על הצעת ח"כ כבל במטרה להבטיח את הגנת החוק לשוכרי דירות קטנות ובינוניות, [כש- שכ"ד הוא עד 7,000 שקל לחודש]. 

ח"כ זנדברג אמרה בעת דיון בנושא, כי תיקון החוק נדרש מאחר שהחוק הקיים מגלגל בפועל את מלוא תשלום המתווך על חשבון השוכר - ועוד היא טענה שגם כאשר בעל הדירה המשכיר נעזר במתווך להשגת השוכרים, גם בלוחות מודעות באינטרנט, מתווכים מתערבים ביוזמתם בקשר שנוצר דרך אתרים אלה, ומציעים למשכירים שוכרים שישלמו שכר דירה גבוה מעל המבוקש. [שוב המתווך אשם]
ועוד היא טענה - "מתווכים 'חוטפים' הצעות מהערוץ ומשכנעים את בעלי הדירות להיעזר בהם עם הפיתוי שאת שכר התיווך ישלם השוכר במלואו. מתווכים כאלה פועלים בניגוד עניינים כשהם מציגים את עצמם גם כמשרתי השוכרים והופכים אותם ללקוחות שבויים".
 מתווכים שהשתתפו בדיון בכנסת :  טענו כי כל חקיקה שתגביל את שכר טרחתם מהווה התערבות בכוחות השוק ובחופש העיסוק, והחוק לא יכול למנוע בעדם להשתמש בפרסומים בלוחות המודעות האינטרנטיים.

ח"כ זנדברג כנראה לא מכירה את חוק ההגבלים העסקיים .

קריאה טרומית בכנסת כשמה כן היא [מוקדמת] ומה אמרה שרת המשפטית בתגובה -  "ספק אם תיקון זה ישיג את מטרתו כי סביר שהמשכיר יגלגל את העלויות על השוכר דרך שכר הדירה וכך השוכר ישלם את זה בכל מקרה"
כבל גם הציע להגביל את שכר הטרחה שיכול מתווך לגבות משוכר הדירה ולקבוע שעמלת התיווך תחולק שווה בשווה בין השוכר לבין המשכיר או שרק מחצית מדמי התיווך בלבד ישולמו על ידי השוכר. לסעיף הזה בהצעת החוק הובעה התנגדות בממשלה, ואיתן כבל סיכם עם שרת המשפטים איילת שקד שידון על כך עם משרד האוצר בטרם הגשתה של הצעת החוק להצבעה בקריאה הראשונה.

ולבסוף הכל נכנס לתוך "חוק שכירות הוגנת"  שהחל להתגלגל במסדרונות הכנסת למעלה משלוש שנים, לאחר שינויים גדולים בנוסח הצעת החוק, אושרה הצעת החוק הממשלתית לתיקון חוק השכירות והשאילה לקריאה שנייה ושלישית בוועדת החוקה של הכנסת. כעת, תעלה הצעת החוק לאישור המליאה.

שמתם לב...2 ועדות , [ועדת הכלכלה וועדת החוקה] ולבסוף הצעת חוק ממשלתית שעדיין חייבת לעבור משוכה נוספת לקראת אישורה הסופי.

לצפיה ב-'אכן יש'
אכן יש
31/08/2017 | 01:32
16
כן יש תקנה חדשה כמו שהוכיחו כאן בתגובות, באמת שזה נדמה כאילו משעמם פה לאנשים במדינה ומחליטים " לדפוק " פה את המתווכים והחברות, יש לי רחוק משפחה שמתעסק בדירות למכירה בלוד שמעתי אותו מתלונן על התקנה הזאת וטוען כי פגעה לו בכיס.
לצפיה ב-'כנראה הכוונה לחוק שכירות הוגנת'
כנראה הכוונה לחוק שכירות הוגנת
03/09/2017 | 19:32
6
לצפיה ב-'שאלה לעורכת הדין חן סרי'
שאלה לעורכת הדין חן סרי
22/08/2017 | 17:05
10
142
רכשתי דירה מקבלן לפי חוזה מכר.הקבלן מאחר במסירת הדירה כ4 חודשים.ואין לו עדיין אישור לטופס 4.הוא מעריך שיקבל אישור עוד כחודשיים.ובינתיים הוא מתעלם מדרישת פיצוי לפי סעיף 5א.סכום הפיצוי יכול להגיע ל50000 (אם הדירות ימסרו עוד חודשיים).
אני מעוניין לתבוע את הקבלן בתביעות קטנות.הבעיה שסכום התביעה המקסימלי הוא 3400 שח.האם אני יכול לפצל את התביעה ל2 תביעות קטנות?
תביעה ראשונה מאפריל עד אוגוסט.
ותביעה שניה מאוגוסט עד מסירת הדירה.
או לא לעשות כלום ולחכות עד לקבלת הדירה
תודה רון

לצפיה ב-'סליחה הסכום המקסימאלי לתביעות קטנות 33400שח'
סליחה הסכום המקסימאלי לתביעות קטנות 33400שח
22/08/2017 | 17:07
50
לצפיה ב-'"תביעה בסדר דין מקוצר" הוא ההליך הנכון עבורך.'
"תביעה בסדר דין מקוצר" הוא ההליך הנכון עבורך.
23/08/2017 | 08:49
4
93
אינך יכול לפצל תביעה לשניים. [כל שופט יבחין שהתביעה פוצלה] , וכך גם הנתבע שיטען שמדובר על תביעה שאינה נמצאת בסמכות ביהמ"ש לת"ק , עקב הפיצול .

הכתובת לתביעתך היא בית משפט השלום,  בהליך שנקרא "תביעה בסדר דין מקוצר" - ראה הסבר על ההליך. 

ו...כן...כדאי שתיקח עו"ד .
לצפיה ב-'חן תודה על תשובתך.עוד שאלה'
חן תודה על תשובתך.עוד שאלה
23/08/2017 | 09:06
3
60
מנסיונך כדאי שאתבע את היזם בניפרד?.או להשתתף בתביעה עם כ 40 רוכשים.
אני חושב לתבוע בניפרד מכיוון ש40 רוכשים זוהי תביעה גדולה ומסורבלת שיכולה להמשך זמן ממושך?.תודה
לצפיה ב-'אתה לא שם לב מי עונה לך ? חן חן לך.'
אתה לא שם לב מי עונה לך ? חן חן לך.
23/08/2017 | 09:10
2
66
אתה יכול תבוע לבד...אבל כדאי לצרף לשלב זה כמה שיותר נפגעים כמוך [לא חייבים את כולם]

לצפיה ב-'סליחה לא שמתי לב'
סליחה לא שמתי לב
23/08/2017 | 09:21
1
59
הבנתי שתביעה בסדר דין מקוצר מוגבלת עד סכום מסויים של כסף.נדמה לי עד 75000 שח.ואם כל הרוכשים יגישו תביעה משותפת היא תהיה על כ 2000000 שח
לצפיה ב-'לתשובתי האחרונה יש המשך.קרא בבקשה נדלניסט'
לתשובתי האחרונה יש המשך.קרא בבקשה נדלניסט
23/08/2017 | 09:25
33
לצפיה ב-'איני פוסלת את האפשרות שהעלת על הסף'
איני פוסלת את האפשרות שהעלת על הסף
24/08/2017 | 12:39
3
61
יש לה יתרונות רק צריך לדעת איך לבצע אותה.
יש לה גם חסרונות וצריך להכיר גם אותם.
לא נראה לי שבבימה הזו אפשר ליתן לך מענה מספק.
ככל שהיית מיוצג בעסקת הרכישה אני מניחה שתוכל להיוועץ בעוה"ד שייצג אותך.

לצפיה ב-'תודה עורכת הדין'
תודה עורכת הדין
25/08/2017 | 20:14
2
24
מספר עורכי דין אמרו לי שאי אפשר לפצל תביעה בבית דין לתביעות קטנות.את בטוחה?.תודה
לצפיה ב-'לעורכת הדין יש המשך .וחבל שאנשים לא משפטנים משיבים פה.תודה '
לעורכת הדין יש המשך .וחבל שאנשים לא משפטנים משיבים פה.תודה
25/08/2017 | 20:18
10
לצפיה ב-'לא נראה לי שבבימה הזו אפשר ליתן לך מענה מספק'
לא נראה לי שבבימה הזו אפשר ליתן לך מענה מספק
27/08/2017 | 10:28
28
עליך להיוועץ פרטנית. בראשי עולה פתרון יצירתי שיתכן שיהיה בו מענה לשאלותיך.

ייעוצים חינמיים על גבי פורום משפטי מטבעם אינם אישיים ואינם כוללים הוראות הפעלה אלא מקנים ידע כללי לעת שתגיע להוועץ עם איש מקצוע. זאת בדומה, למי שנכנס לפורום רפואי לפני שהוא ניגש לרופא על מנת להגיע מצוייד בידע בסיסי אך לא כתחליף להיוועצות עם הרופא.
לצפיה ב-'הלוואה .'
הלוואה .
22/08/2017 | 14:16
3
218
שלום חברים אני מעוניין ברכישת דירה להשקעה .
ואני רוצה הלוואה צנוע של 150 -250 אלף והבנקאית אמרה שלא ניתן לקבל האם זה נכון ?

יש לי כ90 % מערך הדירה .

ומה קורה שאדם רוצה לקבל דוגמה 100 אלף בשביל רכב איך זה מתבצע ?

השכר החודשי שלי הוא כ6000 נטו וזה לפני שעות נוספות .
לצפיה ב-'אין דבר כזה "לא ניתן לקבל" '
אין דבר כזה "לא ניתן לקבל"
23/08/2017 | 16:29
1
165
יש כאלו שמקבלים 150 מיליון שקלים הלוואה.
הבנקאית התכוונה שבנתונים שיש בידה עליך, הבנק לא מעוניין
לתת לך הלוואה.
אם חבר היה בא אליך ומספר לך שהוא מרוויח 6000 שקלים ורוצה
ממך הלוואה של 150,000 שקלים היית נותן לו? וזה עוד חבר שלך.

למרות הסרבול והעלויות הנלוות, נסה לבדוק אפשרות למשכנתה
על הדירה הנרכשת.
יחד עם דו"ח שמאות שיציג את שכר הדירה הצפוי ובהנחה שיש דירה
אחרת בבעלותך, יש סיכוי. אם אין דירה אחרת, אני בספק אם זה יילך.
דרך אגב בין 150,000 ל- 250,000 יש פער גדול. כשבנקאי רואה מישהו
שעושה תכנית כלכלית עם סטיה של כמעט 100% זה לא מראה על תכנון טוב.

הלוואה לרכישת רכב ניתנת כשרוכשים רכב חדש. אם הרכב הישן שלך שווה 200,000
שקלים תוכל לקחת את ההלוואה עם שיעבוד של הרכב.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'רימון חייט...החזרת אותנו לפישמן.'
רימון חייט...החזרת אותנו לפישמן.
24/08/2017 | 12:53
87
אני רוצה לנסות לקחת הלוואה של 500 מיליון ש"ח ללא ערבויות [כמו פישמן/לב לביאב, ואחרים]

מה אתה אומר ? לבקש... חצי מיליארד ש"ח או לבקש רק 500 מיליון ש"ח 
לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
03/12/2017 | 02:52
7
הי 
אם לא קיבלת את המימון הנדרש, נסה אולי ללכת לכיוון של דירות למכירה בכפר יונה, או באזורים אחרים זולים יותר. כך לא תצטרך לוותר על ההשקעה והרכישה אבל כן תוכל להתפשר על סכום ביניים עם הבנק. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'השקעה בבת גלים חיפה'
השקעה בבת גלים חיפה
22/08/2017 | 13:15
5
215
מישהו יכול לומר מה התוכניות של בת גלים???? 
מה עיריית חיפה מתכננת למקום????
לצפיה ב-'בת גלים'
בת גלים
24/08/2017 | 19:50
1
117
הלינק מדבר על תכנית בינוי פינוי קטנה יחסית בחלק המזרחי של בת גלים הכולל שיכונים ישנים.
ברור שתכנית כזו עד שתתמש יעבור המון זמן.
חלק ניכרשל  בת גלים הינו בתים ישנים שאינם שיכונים ולכן אינם יכולים להיכלל בפרויקט כזה . בתים אלו לא יעברו כל שינוי תכנוני בעתיד הבינוני רחוק.
הדיירים בהם לא הולכים לשום מקום על כל מורכבות האוכלוסיה מההיבט הסוציו אקונומי.
השכונה תתחזק רק אם אוכלוסיה חזקה תיכנס אליה, אוכלוסיה חזקה לא תיכנס בגלל האוכלוסיה הקיימת שאינה מסוגלת לצאת ממנה כלכלית.
המילכוד הידוע.
כמו העיר התחתית בחיפה , חלק מהדר, מורדות נווה שאנן ועוד.
בעירייה חסר "משוגע" עם חשיבה מחוץ לקופסא,יצירתית, חריגה ופורצת.
לדוגמא לפני עשרות שנים היה אדריכל שהציע להפוך את הציר הראשי בעיר התחתית החל מקצה רחוב יפו, אזור המוסכים ליד בת גלים, ועד ליציאה של רחוב עצמאות ליד שוק הפשפשים לתעלת מי ים תיכון זורמים ובכך להפוך את העיר התחתית מציר תנועה ראשי ועמוס לפרויקט תיירותי מדהים שימשוך מייד מגורים ותיירות.
הרי עסקים גדולים בורחים מהעיר, קשיי תחבורה שלא ישתנו כל אלו לא ישתנו ולכן צריך משוגע שייקח את זה לידיים.
איש לא רוצה לעבור לעיר התחתית, מבנים שלמים עומדים ריקים ומשופצים, אין תיירות, אין מסחר.
נותר רק להפוך את הכל לאזור מגורים עם אטרקציות מתאימות ושינוי יעוד מהותי ואלו יעזרו לשכונה.

אני פסימי.
לצפיה ב-'המודל התכנוני של הפיתוח בשכונת בת גלים בחיפה מתקדם לאיטו. '
המודל התכנוני של הפיתוח בשכונת בת גלים בחיפה מתקדם לאיטו.
25/08/2017 | 01:15
112
אי אפשר לקחת מהשכונה את האוכלוסיה קשת היום שנאספה במקום עקב הזנחתה במהלך השנים [ומחירי הנדל"ן הירודים שייחדו אותה].
עובדה נוספת היא ,קרבתה של השכונה לים בדגש על צדה הצפוני [שהביא רוח עשירה במלח] יצר בלאי של מוצרי הבניה הישנים, כולל התחמצנות של המתכות [החלדה]  שלא הוחלפה בבניה מודרנית ומתקדמת.
כבר היום לא מעט דירות בשכונה מוחזק ע"י משקיעים ומשכירי משנה.
אני גם מודע לכך שמח' תכנון עיר בחיפה פועלת באיטיות מרגיזה שיוצרת תחושה שהפיתוח לא מתקדם כמו שצריך להיות.

ומה אומר האדריכל ומתכנן הערים ליאור דץ, לשעבר חבר מועצת העיר ויזם בשכונה, יש לו בטן מלאה על העירייה, בין היתר בשל מאבק על זכויות בנייה בפרויקט שיזם. "אני מאמין גדול בבת גלים, אבל אני מסתכל על מה שקורה בחיפה ויש שם הגירה שלילית של אוכלוסייה חזקה וכניסה של אוכלוסייה חלשה. השכונה היחידה שיש לה פוטנציאל להתחרות באיכות החיים מול ערים אחרות היא בת גלים ".

נתונים דמוגרפיים-
מספר התושבים 5,100 מתוכם  % 62 ותיקים , % 36 עולים מברה"מ, % 2 מוסלמים ונוצרים.
אחוז הקשישים בבת גלים הינו גבוה , כ-% 30 לעומת האחוז הארצי הכללי העומד על כ-12 אחוז.

מאידך...חשוב להזכיר מס' פרטים חשובים...

בת גלים היא השכונה היחידה בחיפה הנושקת ממש לקו המים. [חסרונה זה הוא גם יתרונה העתידי היחודי]
חלק מקוו מסילת הברזל ש"הפריד" אותה מהעיר התחתית עומד לעבור שיקוע ורעש הרכבות החולפות יחלוף עם הזמן.
מחלף אלנבי ממערב לשכונה הנגיש אותה ביתר נוחות לכרמל.

תכניות פיתוח המקודמות לשכונה :
 הפקדת שתי תוכניות פינוי־בינוי בשכונה [מתחם חיל הים ומתחם העלייה השנייה הסמוכות לבית החולים רמב"ם] והקמת כ־1,100 יחידות דיור במקום, התוכנית כוללת הריסת 26 מבני רכבת ישנים ובמקומם יוקמו 16 בנייני מגורים הכוללים מגדלים בגובה של עד 30 קומות.
הוקמה טיילת לאורך קוו החוף שהשלב הראשון בה הסתיים המהווה חלק מפרויקט כביש עוטף רמב"ם, שכלל סלילת כביש דו כיווני מסביב למרכז הרפואי, השדרוג כלל גם. תשתיות מים, ביוב, חשמל ותאורה.

המודל התכנוני בשכונה - http://www.theinstitute.org.il/files/articles/batgalim.pdf

לצפיה ב-'בת גלים היא החלום שלי לבית ליד הים.'
בת גלים היא החלום שלי לבית ליד הים.
23/08/2017 | 08:54
1
227
ובנתיים יש לי קרקע רק בתכנית לינקולן ומורדות רמת אשכול.

הפוטנציאל הוא עצום.

לחיפאים שבינכם, אני זוכר בילדותי את חוף ה"לוויתן" במזרח בת גלים ע"ש מבנה יצוק בצורת לויתן עם לוע פעור [בכניסה לחוף]  שבו למיטב זכרוני היה ניתן לקיים הופעות חוף.

אני יליד חיפה ולא אובייקטיבי.
לצפיה ב-'כמה יפה אזור החיבור בין הכרמל לים .'
כמה יפה אזור החיבור בין הכרמל לים .
23/08/2017 | 09:28
182
היש מקום יפה יותר ?
חוף בת גלים, מבט מהים - http://haifahaifa.co.il/%D7%99%D7%A9-%D7%9E%D7%A1%...
לצפיה ב-'היטל השבחה בגין כניסה נפרדת למרתף'
היטל השבחה בגין כניסה נפרדת למרתף
22/08/2017 | 07:26
57
שלום רב
בנינו מרתף מתחת לבית במסגרת תב"ע מאושרת שלא איפשרה כניסה נפרדת למרתף
כיום מאפשרת העיריה לבצע כניסה נפרדת למרתף בתהליך של הקלה.
ברצוני לבקש הקלה לביצוע כניסה נפרדת לחלק מהמרתף (שטח של כ 40 מ"ר מתוך שטח כולל של המרתף שהוא 107 מ"ר).
מה צפוי להיות היטל ההשבחה עבור כניסה נפרדת למרתף (מה יהיו פרמטרי החישוב) ?
תודה
לצפיה ב-'לוח תשלומים לדירה - האם דרישת המוכר הגיונית?'
לוח תשלומים לדירה - האם דרישת המוכר הגיונית?
21/08/2017 | 23:33
1
94
במסגרת המו״מ שמתנהל על דירה, המוכר דורש לשלם למעלה מ-40% מערך הדירה בתשלום הראשון (שיוחזק בנאמנות עד לרישום הערת האזהרה). המוכר לא מעוניין לסגור את המשכנתא בתשלום הראשון, שמיועד כנראה לתשלום על דירה שהוא רוצה לקנות. 
בד״כ מקובל שהתשלום הראשון יהיה בגובה 10-15%. האם הדרישה של המוכר הגיונית?
לצפיה ב-'הכל הגיוני כל עוד הגיוני על שני הצדדים.'
הכל הגיוני כל עוד הגיוני על שני הצדדים.
22/08/2017 | 12:45
34
לצפיה ב-'כל מה שחשוב לדעת לפני בחירת קבלן שיפוצים ואיך לפעול מולו.'
כל מה שחשוב לדעת לפני בחירת קבלן שיפוצים ואיך לפעול מולו.
21/08/2017 | 23:01
1
100
זה עתה הסתיימה תכנית בערוץ 10 על הרגולציה בתחום השיפוצים.
ומסתבר שמירב השיפוצניקים שפועלים בשוק הם חסרי רישיון [חאפרים בסלנג] ורובם גם חסרי ניסיון מקצועי וידע מספק, עבודתם לקוייה לא מקצועית,עובדים ללא הסכם מחייב ובכתב, חלקם נוכלים שלא מסיימים את העבודה שלה נדרשו, חלקם עובד ב"שחור" ללא מע"מ , ומי שעובד בשחור גם מספק תוצאה שחורה משחור.

בעקבות העלאת נושא חשוב זה לכותרות החלטתי "להרים את הכפפה" ולתת טיפים לכל מי שירצה לבצע עבודות שיפוצים בביתו.

לתשומת לבכם...כל שנה [קלנדרית] מוגשים כ-15 אלף תביעות רשלנות מקצועית בביצוע השיפוצים, מתוכם כ- 33 אחוז הינם תביעות כספיות נגד הקבלן.

ממליץ לקרוא כאן [אתר התאחדות קבלני השיפוצים] - http://rcu.co.il/
בטאון התאחדות קבלני השיפוצים - http://rcu.co.il/shiputs/shiputs28/#/0

חוק מכר שיפוץ דירות :
בתקופה הקרובה תוגש הצעת חוק להסדרת אחריות סדורה לעבודת קבלן שיפוצים , שתקבע בין היתר אחריות של שנה על העבודה מתום סיום עבודת השיפוץ.

לאור התכנית ומסקנותיה,אני רוצה לדון כאן בהמלצות איך לבחור קבלן שיפוצים.
הזמנת עבודה מקבלן שיפוצים תתבצע רק לאחר שהציג תעודת קבלן כחוק , אישור על רישום ברשות המיסים, כתובת המשרד [לוודא שהמקום קיים ופעיל] להציג רישיון עסק וזיהוי הקבלן עם ת.ז.
לבקש "תיק עבודות" והמלצות של לקוחות קודמים [כולל מספר טלפון] שיאפשר לאמת ההמלצות.
הסכם עבודה בכתב עם הקבלן עצמו הכולל אחריות אישית למקרה של חברה בע"מ. [צרפתי 2 הסכמים שיש להתאימם לסוג השיפוץ ולהוסיף כמובן את האביזרים שיותקנו ומקורם]
על הקבלן להציג יכולת פיננסית מהבנק [ בדגש על שיפוצים נרחבים]
לבדוק שלקבלן יש ביטוח מפורט בזמן עבודות השיפוץ.
כספים : במעמד החתימה על ההסכם ישולמו עד 10 אחוז בלבד, שאר הכספים ישוחררו עפ"י השלבים [בין 4 ל-5] בשיפוץ ובדיוק כפי שנרשם בהסכם [עפ"י התקדמות שלבי השיפוץ בלבד] יש לוודא שההמחאות הניתנות [בשום אופן לא מזומן] אינן סחירות עפ"י הדין הבנקאי, [לא ניתנות להעברה לצד ג'] ובכל תשלום תתבצע חתימה על מסמך המאשר קבלת הכסף.
 לפני סיום העבודה יש להביא איש מקצוע [מהנדס חיצוני] לבחינת איכות העבודה ולבצע סיור עם הקבלן לתיאום תיקונים במידת הצורך ולרשום במסמך סדור בחתימת הצדדים.
עם סיום העבודה, ניקיון איזור העבודה, וסילוק כל המפגעים, ציוד הקבלן לשביעות רצון המזמין יש לשלם את התשלום האחרון [לפחות כ- 20 אחוז משווי העסקה]

====================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-''
22/08/2017 | 08:40
6
לצפיה ב-'ייעוץ'
ייעוץ
21/08/2017 | 14:10
5
163
עם מי ניתן להתייעץ בצורה מקצועית לגבי תהליך נדלני?
אשמח למס' טלפון כי זה ארוך (גם ייעוץ בתשלום)

תודה
לצפיה ב-'תהליך נדלני מאיזה היבט?'
תהליך נדלני מאיזה היבט?
21/08/2017 | 15:00
2
101
ככל שמדובר בעניין משפטי אתה מוזמן לפנות אלי.
לצפיה ב-'היבט נדלני והמלצה/ייעוץ איך לפעול'
היבט נדלני והמלצה/ייעוץ איך לפעול
21/08/2017 | 16:51
1
62
לצפיה ב-'פנה לסלולרי - 052-8964914'
פנה לסלולרי - 052-8964914
21/08/2017 | 21:51
81
מקסימום כוס קפה.
לצפיה ב-'איזה ייעוץ אתה זקוק?'
איזה ייעוץ אתה זקוק?
21/08/2017 | 22:26
94
לא תמיד כל יעוץ מחוייב בתשלום כספי.
אשמח לנסות לסייע לך, חלק מהדברים שנראים מסובכים הם רק עניין של ניסיון וידע.

אם אתה מחפש אלטרנטיבה בהשקעת נדל"ן חשוב מאוד שנותן היעוץ יהיה משקיע בנדל"ן ומבין במגוון תחומים שונים כגון:

- השקעות בנדל"ן
- משכנתאות במרמה מסויימת והיבטי המינוף.
- השלכות מיסוי ברמות מסויימות.
- הכוונה והנחיה בתחום.

אשמח לנסות לסייע לך, הרגש/י חופשי ליצור קשר.
לא יכול לענות במסרים, אז או שתשאיר/י טלפון או שתיצור/צרי קשר דרך האתר.

בהצלחה

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'אני מייעץ לרבים בקבלת החלטות בנדל"ן'
אני מייעץ לרבים בקבלת החלטות בנדל"ן
22/08/2017 | 08:40
100
לא ברור משאלתך האם אתה מתכוון לייעוץ משפטי (עורך דין)
מימוני ובחינת חלופות (כלכלן מתמחה בנדל"ן) או אחר.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'ביה"ד הרבני דן בשאלה האם ניתן לחזור מעסקת מתנה במקרה גירושין'
ביה"ד הרבני דן בשאלה האם ניתן לחזור מעסקת מתנה במקרה גירושין
21/08/2017 | 13:36
3
57

כשבני זוג מתגרשים,עולים מה"אוב" פרשיות שונות הנוגעות ברכוש לסוגיו, הנה לנו סכסוך על רכוש שבו טען הגרוש שהסכם המתנה שנחתם לפני כעשור ובמסגרתו העביר לאשתו/גרושתו את חלקו בדירה המשותפת היה פיקטיבי.
מהצד השני הגרושה מתעקשת שמדובר בהסכם אמתי. 

הסכסוך הגיע לפתחו של ביה"ד הרבני בירושלים.
בית דין רבני אזורי ירושלים תיק מס' - 734891-8   פס"ד - 07/05/2017

וזה קיבל לאחרונה את תביעת ההשבה של הגרוש כלומר ביטול הסכם המתנה. הדיינים קבעו כי הבעל עדיין רשאי לחזור בו מהמתנה ומעבר לכך, מדובר ממילא בהסכם פיקטיבי שנועד להברחת הדירה מפני נושים.

בני הזוג התגרשו ב-2011 ומאז הם רבים על הזכויות בדירה המשותפת, שהועברה במלואה לאישה בהסכם מתנה בשנת 2006.

בהליכים שהתנהלו בבית הדין הרבני טען האיש שהסכם המתנה היה רק "למראית עין" ונחתם כדי להבריח את זכויותיו בדירה מפני נושים שצבאו על דלתותיו.

האישה לעומת זאת טענה שההסכם חוקי, וכי בעלה דאז העביר לה את זכויותיו כפיצוי על כך שבגד בה עם חברתה.

במרץ 2014 קבעו שניים מתוך שלושה רבנים כי הסכם המתנה היה פיקטיבי ולכן הוא מבוטל. דיין אחד בדעת מיעוט קבע לעומת זאת, כי הראיות שהוצגו אינן מאפשרות לקבוע חד-משמעית שהבעל דאז דובר אמת.

האישה ערערה לבית הדין הגדול על פסה"ד, שם נקבע כשנה לאחר מכן, שעל מנת להגיע להחלטה סופית בעניין על בית הדין האזורי לשוב ולבחון את ההסכם, העדים והשאלות המשפטיות.

בהתאם לכך, הדיינים אוריאל לביא, דוד מלכה ושלמה תם התכנסו לדון בתיק מחדש. הרב לביא, אב בית הדין שפתח את הדיון, סבר שלפני השאלה האם ההסכם פיקטיבי או לא, כדאי לענות על השאלה - האם ניתן לחזור מהסכם המתנה – שכן מענה חיובי יפטור את הצורך בדיון בשאלת פיקטיביות ההסכם.

מסתבר שבמקרה הנדון : עפ"י עמדת הדיין אוריאל לביא , האישה לא הסתמכה על הדירה כנכס ששייך לה וזאת משום שרובצת עליה משכנתה של 1.6 מיליון שקל והזכויות בה לא ברורות.
מלבד זאת, הבעלות בדירה לא הועברה על שמה בטאבו ולזכותה רק "הערת אזהרה". ומשכך, המתנה נחשבת להתחייבות ולא ל"מתנה מושלמת" , מצב שהחוק מאפשר חרטה ממתן המתנה.

לעומתו, הדיין השני הרב דוד מלכא, בחן את שאלת הפיקטיביות והגיע למסקנה שבני הזוג חתמו על ההסכם כדי לעשות "יד אחת" נגד הרשויות והנושים של הבעל, ולפיכך הוא פיקטיבי לחלוטין.
אחד מהסבריו היה טמון דווקא בטענותיה של האישה, לפיהן הבית ניתן לה כפיצוי על בגידותיו של בעלה.
הרב ציין שמעדותו של האיש עלה שהאישה היא זו שהביאה את חברתה לדירת הזוג, והם שלושתם קיימו יחסים, ביזמתה. בנוסף, האישה עצמה בגדה באיש עם בעלה של החברה. מכאן שלא "בגידה" הביאה לחתימת הסכם המתנה.

הרב השלישי בהרכב-  שלמה תם הסכים עם דברי שני חבריו הדיינים והצביע על ראיות נוספות המוכיחות שלהסכם אין תוקף, למשל העובדה שבטיוטת הסכם הגירושין נכתב כי הזוג מבקש למכור את דירתם המשותפת ולחלק את תמורתה שווה בשווה, וכן עדותו של עורך הדין שאישר כי הסכם המתנה נערך בזמן שיחסי הזוג היו טובים ונחתם כדי להבריח נושים.   

לפיכך נקבע פה אחד כי ההסכם מבוטל, ויש למחוק את הערת האזהרה לטובת האישה וכי הדירה שייכת לשני הצדדים שווה בשווה.
לצפיה ב-'בנותיה של קשישה הוכיחו בבימ"ש כי אמן חשופה לניצול ע"י האחיין'
בנותיה של קשישה הוכיחו בבימ"ש כי אמן חשופה לניצול ע"י האחיין
21/08/2017 | 18:30
2
24
א"פ - בית משפט לעניני משפחה תל אביב - יפו,   68383-03-16    ,  13/08/2017

בנותיה של קשישה כבת 84 הצליחו להוכיח בביהמ"ש כי אמן לא מסוגלת לדאוג לענייניה וחשופה לניצול והשתלטות עוינת מצד האחיין שלה.
ביהמ"ש החליט למנות לה אפוטרופסיות.

סכסוך בין אם קשישה לבין שתי בנותיה בעקבות הידרדרות במצבה הקוגניטיבי הוכרע לפני כשבוע בבית המשפט למשפחה בתל-אביב. השופטת שפרה גליק נענתה לבקשת עוה"ד של הבנות, זאב ולנר, למנות לאימן אפוטרופוס מאחר שהיא אינה מסוגלת לדאוג לעצמה וישנו חשש מפני האחיין שלה שמימן מכספה פרויקט בנייה עצום תוך החתמתה על ערבויות.

הסכסוך בין האם (84) לבין בנותיה התגלע בשנה שעברה לאחר שהאם עברה ניתוח שהשתבש ומאז היא בטוחה שהבנות מייחלות למותה. התנהגות האם והיעלמות כספים רבים מחשבונה עוררו את חשדן של הבנות כי בן דודן – שיזם פרויקט בנייה גדול במימון אמן – מנצל את מצבה הבריאותי הירוד.

משכך, הן הגישו באמצעות עו"ד ולנר תביעה להתמנות כאפוטרופסיות של אמן. לתביעה צורפה חוות דעת נוירולוגית שהעידה כי אמן סובלת מדמנציה (שטיון) ומבעיות זכרון.

התובעות הבהירו כי הן אוהבת את אמן ודואגות לה אולם מצבה הנוכחי חושף אותה לניצול מצד בן דודן, שהשתלט על כל ענייניה, לווה ממנה מיליוני שקלים ואחראי לבידודה ולמינוי עורכי הדין שמייצגים אותה.

האפוטרופסיות הזמניות שמונו לאם במסגרת ההליך תמכו בתובעות וציינו כי עורכי הדין של האם מנעו מהן לתקשר איתה, וכי הן מאוד מוטרדות מהמצב כיוון שהתרשמו שאין לה יכולת לנהל את ענייניה הכלכליים.

האם כמובן התנגדה למינוי, תוך שציינה כי היא צלולה וכשירה ואף צירפה חוות דעת התומכת בעמדתה. היא טענה כי כל הכספים שהוציאה נועדו לצרכיה וכי בנותיה מרגיזות אותה ודווקא האחיין שלה דואג לה.

בעקבות חוות הדעת הסותרות שהוגשו בתיק מינתה השופטת גליק מומחה שסבר כי האם אינה זקוקה לאפוטרופוס. אלא שחוות דעת זו קועקעה בחקירתו הנגדית של עו"ד ולנר שהוביל את המומחה להודות כי שגה.

ממצאים אלה הובילו את השופטת גליק להעדיף, באופן חריג ונדיר יש לציין, את חוות הדעת מטעם התובעות על פני חוות דעתו של המומחה מטעמה.

מלבד העובדה שהמומחה הודה לבסוף כי הנתבעת אינה כשירה להחליט לגבי ענייניה הכלכליים, השופטת מצאה בחוות דעתו פגמים לאחר שהסתבר כי נשענה רק על נתונים שהוצגו על ידי עורכי הדין של הנתבעת תוך התעלמות מנתונים חשובים שהעלו כי הנתבעת לא יודעת כמה נכסים יש לה, על מה היא חתומה, מהן זכויותיה ואפילו לא זוכרת באיזה בית ספר למדה.

השופטת מצאה כי הנתבעת סובלת מבעיות בריאות וזכרון, נמצאת בבידוד חברתי ותלויה באופן מוחלט בזולת, וליתר דיוק באחיין שלה ש"על פיו יישק דבר", וזאת כאשר "אין ספק שיש ניגוד עניינים מובנה בין תפקידו בפרויקט ובין דאגתו (לפחות לכאורה) לנתבעת".  

בנסיבות אלה השופטת הגיעה למסקנה כי הנתבעת אינה יכולה לדאוג לעצמה וחשופה לניצול מצד "גורמים שלישיים המבוססים אותה מן הסביבה", תוך שליחת רמז עבה לאחיין.

לפיכך, השופטת מצאה לנכון להגן על הקשישה ולמנות את האפוטרופסיות הזמניות כקבועות. כדי שלא להחריף את הקרע במשפחה, לא נפסקו הוצאות לטובת התובעות.  
לצפיה ב-'נימוקי ביהמ"ש למינוי האופוטרופוסים נפרשים בפסה"ד המלא. '
נימוקי ביהמ"ש למינוי האופוטרופוסים נפרשים בפסה"ד המלא.
21/08/2017 | 20:11
1
10

יש לציין ש"החסוייה" בת ה-84 מחזיקה בנכסי נדל"נ בשווי מאות מיליוני שקלים, כשבפועל אינה מודעת/זוכרת את מירב נכסיה, היא סבורה שבנותיה מנסות "להרוג" אותה.

חוו"ד של הפסיכאטר שמונה ע"י ביהמ"ש כדי לקבוע את היכולת "הקוגנטיביות" של החסוייה לא התקבלה ע"י השופטת עקב פגמים מהותיים במקור המידע שהיה מונח לפניו.

קטעים רלוונטיים מפסה"ד :
47.1 תיאור האפוטרופוסיות הזמניות, בסיכומיהם לגבי אי היכולת של הנתבעת 1 לנהל את ענייניה הכלכליים מטריד עד מאד. תימוכין לכך אני מוצאת בין היתר בבקשה מס' 46, שהגישו האפוטרופוסיות הזמניות בתיק זה, ממנה אצטט להלן :

"3. לגבי י.מ [החסוייה]  נכסי נדל"ן רבים ביניהם : דירת מגוריה ב...., 1/4 זכויות ב... , אשר הוקמו ב...,,  מגרש ב..., , 7 דירות ...,   21/32 זכויות בפרויקט ...

שיתוף במגרש בכיכר המדינה בת"א, ומשרד ברחוב ז'בוטינסקי בר"ג.
במהלך תקופת המינוי הראשונה של האפוטרופסות, לא עלה בידיהן לבצע בדיקה מקיפה אודות מצבת נכסיה וזכויותיה המדויקות של גב' י.מ, וזאת מפאת זמן המינוי הקצר (3 ח').
לאחר הארכת המינוי החלו האפוטרופסיות לבדוק את מצבת נכסיה של הגב' י.מ באופן מדוקדק,ועולה החשש כי בכל הנוגע לפרויקט .. .... על שני שלביו המתבצעים בימים אלו, לא קיבלה הגב' י.מ., את מלוא זכויותיה מהסכומים שנחתמו. במסגרת הפרויקט ידוע כי נבנו כ- 150 יחידות דיור, לאחר שהתב"ע תוקנה וניתן אישור תוספת לזכויות בניה. לגב' מ.י. 14 אחוז מהזכויות בקרקע זו, ואולם בהתאם לנסחים שהוצאו, עולה כי בבעלותה רק 6 יחידות דיור, אשר מתוכן נמכרו בשנים האחרונות 4 יחידות, ולא ברור להיכן הופקדו כספי התמורה.
יודגש כי למעט סכום כספי המשועבד בבנק לאומי לאור הפרויקט, ואשר ככל הנראה חלקו היה במצבת נכסי בעלה המנוח של הגב' י.מ אין ביטוי ביתרות הכספיות בחשבונותיה נכון למועדי המינוי, בשים לב להכנסות ולהוצאות של הגב' י.מ, אין כדי להעיד על קבלת התמורה ממכירת 4 יחידות דיור בפרויקט יוקרתי זה."

....47.3  עיון בחקירתה הנגדית של הנתבעת 1 מבהיר, כי הנתבעת אינה מודעת להיקף רכושה, ואין היא מתמצאת בנוגע לרכושה, ואם אלה פני הדברים, אין היא יכולה לנהל את רכושה בעצמה.

האפוטרופוסיות מטעם ביהמ"ש צינו שעו"ד אורלי לוי ברון [מטעם האחיין והחסוייה] הפריעה להם ביצירת קשר עם החסוייה בטענה שאינה יכולה לקבלם.

ציטוט - המסקנה המתבקשת אפוא, לא רק שהנתבעת מבודדת עקב מצבה, אלא שיש גורמים שלישיים המבודדים אותה מן הסביבה. בעניין זה ראה גם האמור בסעיפים 17 ו-18 ; 20 ו-21 לסיכומי האפוטרופסות.

52. המסקנה העולה מן המקובץ – בשל כל האמור לעיל, יש למנות לנתבעת אפוטרופוס, ובהתחשב בכך שהאפוטרופסיות הזמניות הן, מקצועיות וניטרליות, אני מורה כי מנויין הן לגוף הנתבעת והן לרכושה, יהיה מינוי קבע.

לצפיה ב-'פס"ד נוסף בביהמ"ש למשפחה שביטל צוואה בהשפעת המוטבים. '
פס"ד נוסף בביהמ"ש למשפחה שביטל צוואה בהשפעת המוטבים.
21/08/2017 | 20:27
7
עוד פס"ד של השופטת שפרה גליק בביה"ד לענייני משפחה בת"א שמבטל צוואה מוטה עם השפעה לא הוגנת של המוטבים בצוואה, גם כאן עו"ד אורלי לוי ברון [יצגה את התובעת - האחיינית]  והפסידה [כמו בדין הקודם]. 

סיפור המעשה
אחייניותיה של הקשישה שנפטרה ב-2014 ביקשו לקיים צוואה שהעבירה להן את כל רכושה אך השופטת שפרה גליק קיבלה את טענת אחיה שהיא לא הייתה כשירה 

לפני כשלוש שנים נפטרה קשישה בת 94 והותירה אחריה כ-7 דירות וכ- 3.5 מיליון שקל. היא הייתה גרושה ללא ילדים ילדים וב-2011 היא כתבה צוואה בכתב ידה בה הורישה את כל רכושה לשתי בנותיה של אחותה.

כחצי שנה לאחר מותה הגישה אחת האחייניות תביעה לקיים את הצוואה.
אחיה של הקשישה התנגד וטען שאחותו לא הייתה כשירה לערוך אותה ושהאחייניות ניצלו את מצבה הנפשי והפעילו עליה השפעה בלתי הוגנת.

לדבריו, בזמן עריכת הצוואה אחותו סבלה מדמנציה. הוא סיפר שב- 2010 ביקש למנות לאחותו אפוטרופוס לאחר שהאחייניות העבירו אותה לבית אבות ובקשתו התקבלה. במסגרת ההליך בית המשפט מינה מומחה שבדק את אחותו ומצא אצלה התדרדרות קוגניטיבית משמעותית ובעיות בתפיסת המציאות.
כחודש לאחר מכן כתבה אחותו את הצוואה.

עוד לדבריו, האחייניות נטלו חלק בעריכת הצוואה וסייעו למנוחה לכתוב אותה ולהפקיד אותה אצל רשם הירושות.

בתגובה להתנגדויות טענה התובעת שדודתה הייתה כשירה בהחלט לכתוב את הצוואה והייתה מודעת להיקף רכושה ולמשמעות המסמך שכתבה.
עוד לדבריה, המומחה שמונה בהליך האפוטרופסות קבע שהיא מסוגלת להיות אחראית על עצמה ולא המליץ על מינוי אפוטרופוס לגוף. לטענתה, היא לא הייתה נוכחת בזמן כתיבת הצוואה ולא "דחפה" את המנוחה לכתוב אותה.

התובעת הוסיפה שאין בסיס לטענת ההשפעה הבלתי הוגנת שכן המנוחה הייתה לה ולאחותה "כאמא, והן לה כבנות" ומדובר באישה דעתנית שכלל לא הייתה תלויה בהן.

השופטת שפרה גליק מבית המשפט למשפחה בתל אביב ציינה שמחוות דעתו ועדותו של המומחה מתיק האפוטרופסות עולה שהיא לא ידעה מהו היקף רכושה, כמה דירות יש לה, מה היקף כספיה בבנק וכמה שכר דירה היא מקבלת.
גם תסקיר שירותי הרווחה שהוגש במסגרת אותו הליך הצביע על ירידה כללית במצבה הקוגניטיבי.

עוד עלה מחוות הדעת שאף שהמנוחה הגיעה לבדיקה עם שתי אחייניותיה היא לא ידעה שאמן היא אחותה כך שהוכח שהיא לא הייתה מודעת לא להיקף רכושה ולא לזהות היורשים.

בנסיבות אלה קבעה השופטת שהמנוחה הייתה בלתי כשירה לערוך את הצוואה.
השופטת גם קיבלה את הטענה בדבר השפעה בלתי הוגנת וכתבה בהקשר זה שאמנם המנוחה הייתה עצמאית מבחינה פיזית אך היא לא הייתה כשירה מבחינה קוגניטיבית.

לדבריה, ניכר שהמנוחה הרבתה להסתייע בתובעת ובבנה בכל המגעים מול בית האבות, הביטוח הלאומי ורשויות הרווחה ושהאחייניות קיימו עמה קשר הדוק בתקופה שקדמה לצוואה.

לעומת זאת, כשלושה חודשים לאחר עריכת הצוואה הועברה המנוחה למחלקת התשושים בבית אבות "עקב קשיי תפקודה והזנחה אישית וסביבתית".   

השופטת הוסיפה שגם נסיבות עריכת הצוואה מעוררות קושי שכן היא נערכה בכתב יד לאחר שעורכת דין שאליה לקחה התובעת את המנוחה סירבה לערוך לה צוואה בפני עדים.

בנסיבות אלה קיבלה השופטת את ההתנגדות וביטלה את הצוואה. התובעת חויבה בהוצאות של 30,000 שקל.
לצפיה ב-'ולאדון שדיבר על מחירי בועה וירידת מחירי דירות. היום הדה מרקר'
ולאדון שדיבר על מחירי בועה וירידת מחירי דירות. היום הדה מרקר
20/08/2017 | 17:10
2
201
מתפרסם כי לאחר הגרלת הענק של מחיר למשתכן - מחירי הדירות ברוב הערים שוב עולים (כצפוי לכל בר דעת)
לצפיה ב-'זה סתם קשקוש'
זה סתם קשקוש
20/08/2017 | 17:53
1
149
מדובר במדד יד 2 ועל יולי שבכלל לא היו תוצאות עדיין אז איך זה יכול להשפיע ?
הרי מי שהשתתף בהגרלה מן הסתם עדיין חיכה לתוצאות ומי שלא ... לא.
לצפיה ב-'מחזק את מה שכתבת'
מחזק את מה שכתבת
20/08/2017 | 19:47
118
המדיה מוצפת בכתבות בנושא הדיור חדשות לבקרים בגלל הצמא של האנשים לדעת לאן הרוח נושבת.
הדשדוש של השוק ב 10 חודשים האחרונים מאפשר בעצם כל יום לתת פרשנות לצד אחר בנושא.

שימו לב לכותרות עבור אותו פרסום של הלמ"ס משבוע שעבר (15.8)

דה מרקר: "למרות מאמציו של כחלון - מחירי הדיור עלו ב-4.5% מאז יולי 2016"

ynet: הלמ"ס: מחיר דירה ממוצע ירד ברבעון השני ב-3.8%

מי צודק? האם המחירים ירדו?

מי שלפני החלטה קריטית אם לרכוש ולא סתם "מחכה" על הגדר למחיר למשתכן, ממליץ לתת פחות משקל לאתרי חדשות מסורתיים ולהתמקד בפרסומים של הלמ"ס, הכלכלן הראשי  והמדיניות של מקבלי ההחלטות ללא פרשנות של צד שלישי, ללמוד את הנושא ואז להחליט.

כשקונים דירה ב 2 מיליון שקל, זה אפילו לא מינימום הכרחי, זו חובה ללמוד את התחום
לצפיה ב-'לקחת עורך בתור מתווך?'
לקחת עורך בתור מתווך?
20/08/2017 | 13:41
6
149
האם בתור מתווכת נדלן אני צריכה שיהיה לי עורך דין צמוד שאליו אני מפנה את הלקוחות (שוכרי דירה או קוני דירה וכדומה) ברגע שהם מחליטים לחתום ביניהם על חוזה?
לצפיה ב-'את לא "צריכה" ולקוח נבון גם יבוא עם עורך דין מטעמו'
את לא "צריכה" ולקוח נבון גם יבוא עם עורך דין מטעמו
20/08/2017 | 13:59
2
107
ולא עורך דין של המתווך.
מצד שני, יש לקוחות פחות מתוחכמים שאותם תוכלי להפנות לעורך
דין תמורת עמלה כזו או אחרת.

לצפיה ב-'עמלה כזו או אחרת שאני יקבל מהעורך דין תמורת זה'
עמלה כזו או אחרת שאני יקבל מהעורך דין תמורת זה
20/08/2017 | 22:28
85
שהפניתי את הלקוח אליו?
לצפיה ב-'המלצתי הגורפת היא להגיע עם עו"ד מטעמם'
המלצתי הגורפת היא להגיע עם עו"ד מטעמם
21/08/2017 | 10:54
71
ולא להעזר בעוה"ד שהמתווך מפנה אליו.

לצפיה ב-'את על באמת?'
את על באמת?
20/08/2017 | 17:16
1
55
לצפיה ב-'לא, היא לא אמיתית.'
לא, היא לא אמיתית.
25/08/2017 | 02:31
29
אפשר למצוא אותה גם בפורום כותבי תיזה ודוקטורט.
שם היא עושה הטרלה דומה ומבזבזת לאנשים זמן יקר, רק שהיא משחקת דמות שונה, של דוקטורנטית עם שפה גבוהה.

לצפיה ב-'כבר גייסת נכס?'
כבר גייסת נכס?
21/08/2017 | 09:35
44
לצפיה ב-'איך אני יודע האם נרשמה בטאבו דירה שרכשתי בעבר?'
איך אני יודע האם נרשמה בטאבו דירה שרכשתי בעבר?
20/08/2017 | 11:44
6
114
הלכתי לאתר משרד המשפטים והקשתי גוש חלקה ותת חלקה להוצאת נסח טאבו מקוון,
אך קיבלתי הודעה:
"לא נמצא מידע העונה על הנתונים שהוזנו"
כהקשתי רק גוש וחלקה (ללא תת חלקה)
הצלחתי לשלם ולהוציא נסח,
אבל הבעיה שאין שם שום מידע,
רשום רק שורה אחת תחת המילה בעלויות:
"בעלויות-
מס' שטר: 1371/1985/1, תאריך: 15.9.1985, מהות פעולה: חלוקה, הבעלים: עיריית ב"ש,  החלק בנכס: בשלמותו."

מה בדיוק זה אומר? ואיך אני יכול לוודא שהדירה רשומה על שמי?
לצפיה ב-'האם הבניין רשום כמית משותף?'
האם הבניין רשום כמית משותף?
20/08/2017 | 17:17
59
מה אומר העו"ד שייצג אותך בעסקה?
לצפיה ב-'בנין בבאר שבע שטרם עבר פרצלציה ורישום בית משותף - התייחסות'
בנין בבאר שבע שטרם עבר פרצלציה ורישום בית משותף - התייחסות
20/08/2017 | 22:24
1
58
בשאלתך מצוייה התשובה.
באם אני מבין נכון, אז...קנית ב"עבר" דירה להשקעה [מתי ?] בבנין [אי שם בבאר שבע] ,סביר להניח שאינך גר שם, ומסתבר עכשיו שהבניין כלל לא עבר תהליך של פרצלציה,לא הונחו תשתיות לרישום בית משותף, ומכאן הדרך קצרה להבין שאין גם רישום בטאבו.

משמעות התוצאה שהתקבלה עם הוצאת הנסח מצביעה על כך שהבעלים של הקרקע היא עיריית באר שבוע, והמועד האחרון הרשום הוא מועד האיחוד וחלוקה [15 ספט' 1985] כלומר...הקבלן/יזם לא ביצע את הנדרש ממנו ולא סיים את התהליכים שציינתי קודם [פרצלציה,בית משותף, רישום בטאבו] , קיימת אפשרות שהקבלן פשט את הרגל בתהליך הבניה או לאחר סיומה.

אני מניח לכשקנית את הדירה ייצג אותך עו"ד [או שלא] אבל אותו עו"ד היה אמור להתריע בפניך שהבניין לא עבר פרצלציה...ושאתה רוכש דירה במעמד של "חברה משכנת" ו"רישום זכויות" [מעמד מחייב לרישום בעלויות בדירה כשלב מקדים לפני פרצלציה]

הרישום מתבצע במשרדי החברה הבונה ע"י עוה"ד של החברה [זה שאמור להוביל את מהלך רישום הפרצלציה,בית משותף ולבסוף טאבו] במידה ואין חברה או עו"ד , אז הכתובת היא רמ"י, שם הבית אמור להיות רשום עם זכויותיך הזמניות שהפכו לצערך קבועות .

כדי לראות את רישום בעלותך בנכס , עליך להגיע למשרדי רמ"י האיזוריים ובתמורה לעלות נסח [כ-70 ש"ח] תקבל נייר שבו רשומה בעלותך ואולי גם השעבודים. 

מה לעשות כדי לתקן את הרישום ?
יש לארגן את בעלי הדירות הבנין [יתכן שרובם משקיעים] ולהתחיל בתהליך.
שלב ראשון להוציא מארכיון עיריית ב"ש העתק זהה למקור של כל מסמכי התכנון, הבניה ותשריטי התכנון כדי להתחיל בתהליך.

מס' שאלות...
מדוע אתה מתעורר רק עכשיו ?
מה היתה חווה"ד של עוה"ד שלך במועד הרכישה ?
היה לך בכלל עו"ד או שאתה יצגת את עצמיך ?
ע"ב מה נרשמה בעלותך מהמוכר [חברה משכנת - רישום זכויות]
האם בכלל קראת בעיון את הרשום בהסכם המכר לגבי "הואיל" ..." [הקונה יודע שהבית אינו רשום בפנקסי מרשם הקרקעות...וכו'.]
עכשיו שאתה יודע שזה המצב, מה אתה מתכוון לעשות.

הערה...יש לי תחושה שאתה באמצע תהליך מכירה והנה עוה"ד של הקונה הסב את תשומת לבך לבעייה ברישום...והתעוררת סוף סוף.
לצפיה ב-'נפתרה בעיית אי הרישום, מדובר על טעות בזיהוי הנכס בטאבו.'
נפתרה בעיית אי הרישום, מדובר על טעות בזיהוי הנכס בטאבו.
21/08/2017 | 20:38
35
לאחר שיחה טלפונית בנדון , מסתבר שקיימת טעות בשלט מס' הבית [מופיע מס' 19] ואילו בפועל הסתבר לאחר בדיקה מעמיקה שמס' הבית הוא בכלל 17 ושם גם נמצאה זהות הרוכש בנסח הטאבו.

הסתבר שהמתלונן טרם בדק את חוזה המכר או את טופס הארנונה ולכן הטעות נבעה רק מהמס' המוטעה של הבניין. 
לצפיה ב-'לא רק שהבית לא נרשם כבית משותף '
לא רק שהבית לא נרשם כבית משותף
21/08/2017 | 10:34
61
אלא שזכויות הרוכשים בקרקע לא מנוהלות בטאבו אלא במרשם אחר. ככל הנראה של החברה הקבלנית המשמשת כחברה משכנת.

ככל שהיית מיוצג בעסקת הרכישה, פנה לעוה"ד שלך לייעוץ פרטני.
לצפיה ב-'בדוק באתר גובמפ'
בדוק באתר גובמפ
21/08/2017 | 13:42
41
מספר גוש חלקה לפי הכתובת או לפי זיהוי גיאוגרפי של המגרש.
אם שונה ממה אתה יודע- הוצא נסח חדש.
מה כתוב בחוזה הרכישה של הדירה? חייבים להיות פרטי זיהוי גוש וחלקה.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובותיכם, ולדוד בפרט'
תודה רבה על תשובותיכם, ולדוד בפרט
22/08/2017 | 08:14
32
אכן מסתבר שהשילוט על הבניין מטעה, והוא אינו המספר שמופיע בחוזה ולא ברשומות.
כנראה טעות היסטורית של העירייה.
תודה רבה לדוד על העזרה ועל המקצועיות הרבה שהוא מפגין ומשתף
כן ירבו
לצפיה ב-'מכירת נכס'
מכירת נכס
19/08/2017 | 14:33
5
188
שלום,
בשנת 2000 רכשנו בית שעדין נמצא בבעלותנו.
בשנת 2014 קנינו דירה נוספת להשקעה שנמכרה לאחרונה באוגוסט 2017 . כעת רוצים למכור גם את הבית. האם נצטרך לשלם גם עליו מס שבח? אם נחכה 18 חודשים הכנס יהיה פתור ממס?
שמענו שכדאי למכור את הנכס עד סוף 2017 כי אז משתנה החוק? האם זה נכון? מה בדיוק השינוי?

אשמח חעזרה.

תודה
לצפיה ב-' נתחיל מקצת רקע תאורטי'
נתחיל מקצת רקע תאורטי
21/08/2017 | 10:41
2
120
תיקון 76 לחוק מיסוי מקרקעין שינה את תנאי הפטור לדירת מגורים יחידה.
• התנאי המרכזי שהדירה תהיה דירה יחידה.
• המועד הקובע לעניין הבחינה שמדובר בדירה יחידה:
לפי הנוסח הישן בודקים בארבע השנים שקדמו למכירה. לפי הנוסח החדש בוטל תנאי זה. בתקופת המעבר הבדיקה תעשה מיום 1.1.14 ובתקופת הקבע היא תעשה רק נכון ליום המכירה.

לצפיה ב-'סייג חדש'
סייג חדש
21/08/2017 | 10:42
72

•על מנת להקשות על משקיעים "מדלגים" נקבע כי הפטור יינתן בתנאי שהמוכר היה בעל הזכויות בדירת המגורים במשך תקופה של 18 חודשים לפחות. אם מדובר בדירה חדשה מניין התקופה יחל לאחר סיום הבניה וקבלת טופס 4.

לצפיה ב-'מהי תקופת המעבר ומתי תתחיל תקופת הקבע'
מהי תקופת המעבר ומתי תתחיל תקופת הקבע
21/08/2017 | 10:44
56
תקופת המעבר לעניין תיקון 76 הינה התקופה שמיום 1.1.2014 ועד 31.12.2017
תקופת הקבע תתחיל ביום 1.1.2018.
לצפיה ב-'ועוד משהו שכדאי שתדעו על הדרך'
ועוד משהו שכדאי שתדעו על הדרך
21/08/2017 | 10:43
64

מתי דירה יחידה תחשב לדירה יחידה גם אם יש למוכר דירה נוספת?
• דירה שחלקו של המוכר בה אינו עולה על שליש.
•   דירה שהושכרה בשכירות מוגנת לפני 1.1.97.
• דירה שנרכשה כתחליף לדירה הנמכרת ב-18 החודשים שקדמו למכירה.
• דירה שנתקבלה בירושה ומתקיים לגביה סעיף 49ב(5).

לצפיה ב-'להעניין'
להעניין
21/08/2017 | 10:47
52
נראה שדווקא הכניסה לתקופת הקבע תועיל לכם.

כדאי להיוועץ פרטנית.

לצפיה ב-'קניית נכס (משק עזר) במושב'
קניית נכס (משק עזר) במושב
19/08/2017 | 18:19
4
113
שלום חברים,

האם בקניית נכס מסוג "משק עזר" במושב במרכז הארץ חלים מיסים, היטלים או אגרות נוספים שאינם חלים על דירות בערים?

אני שואל מכיוון שבחלק מהמודעות כתוב דברים כמו "מחיר נטו", או מנגד, "כל המיסים שולמו" או "שולמו האגרות וההיטלים".

תודה.
לצפיה ב-'מעמד "משק העזר" מול "נחלה" בישוב או במושב - התייחסות. '
מעמד "משק העזר" מול "נחלה" בישוב או במושב - התייחסות.
20/08/2017 | 02:29
1
103
לפני שנכנסים להשקעה בנכס כלשהוא בישוב חקלאי או נחלה כדאי ללמוד מהם תנאי היסוד ששונים מחכירת דירת מגורים בעיר או לחילופין רכישה של דירה על אדמה פרטית.

משק עזר הוא בעצם "משק חקלאי קטן", יעודם של משקי העזר בתחילת ימי המדינה היה שונה,הרעיון היה שליד הבית יבנו מתקנים חקלאיים זעירים שיסייעו להכנסת המשפחה, ואל הבית צמוד הקרקע הצמידו בין דונם ל-4 דונם שהפכו עם השנים לנכס יקר ביותר בגלל הקרקע הצמודה לבית.

קיים עיוות שאומנם נראה מגוחך אבל...הוא קיים , לדוגמת כפר סירקין [ליד פתח תקווה], שכונת חבצלת ליד רחובות, שכונת בילינסון בפתח תקוה, גבתון ברחובות, גני עם והיהלום בכתר - סביון [כן, עשירי סביון גרים בוילות אך מוכרות כמשקי עזר] ,גם גני יהודה ומונסון הם כאלה.
גם אני בילדותי גרתי במשק עזר שכזה בקרית ביאליסטוק ביהוד.

קרא את הכתבה בנדון שתחכים אותך - http://www.hbb.co.il/Documents/Articles/376.pdf

היוון דמי החכירה במשק עזר
 בהחלטות מועצת מקרקעי ישראל בדבר מדיניות החכירה החקלאית נכללו תחילה שטחי משקי העזר והבתים לבעלי המקצוע כחלק מהמשבצת הקרקעית המוחכרת לאגודה החקלאית. מסיבה זו, דמי החכירה למשקי עזר נקבעו כפי שנקבעו לגבי נחלות חקלאיות, על פי קריטריון של ההכנסה מחקלאות,  דמי החכירה לבתים של בעלי מקצוע נקבעו על פי קריטריון של אחוז משווי הקרקע.

בשנת 2003 נדרשה מועצת מקרקעי ישראל, בהחלטה מספר 958, לנושא היוון משקי העזר ושינוי ייעודם למגרשי מגורים. הוחלט לאפשר לחוכרים המתגוררים ביחידות דיור שנבנו בבנייה נמוכה ביישובים החקלאיים, אשר להם חוזי חכירה למגורים בתנאי חכירה לא מהוונים, להשתחרר מן הצורך בתשלום דמי חכירה שנתיים בגין הזכויות המוקנות להם ודמי הסכמה בעת העברת זכויות. המינהל נתן לחוכרים אלו אפשרות להוון זכויותיהם בנכס בתנאים מועדפים, וזאת בכפוף לכך שהקרקע מוחכרת למטרת מגורים בלבד, וליחידת דיור אחת, ובתנאי שהשטח נשוא החכירה אינו עולה על דונם אחד בלבד.

בהשוואה בין תנאי החכירה של נחלה חקלאית לתנאי החכירה של משק עזר, קופחו במידה רבה זכויותיהם של בעלי משקי העזר ביחס לנחלות. יש לזכור, כי מינהל מקרקעי ישראל אינו דורש מחוכר של נחלה חקלאית שיעסוק ויתפרנס מעבודה חקלאית בנחלתו. במציאות של הדור האחרון, אין הבדל מהותי בין תעסוקתם של רוב בעלי הנחלות לתעסוקתם של רוב בעלי משקי העזר. על אף פי כן, יש הבדל גדול בתנאי החכירה. בעל נחלה חקלאית רשאי לבנות בנחלתו, ללא תשלום נוסף, שלוש יחידות דיור בשטח בנוי של 375 מ"ר ועוד מטרות ויעודים לחלקות הצמודות לנחלה.

אף לא אחד מהשימושים המותרים בנחלה, הוחל על משקי עזר, גם כאשר גודל משק העזר עולה על 1,600 מ"ר, לא כל שכן כאשר משק העזר בגודל של 3-4 דונם.

הוראת האגף החקלאי מספר 32 קובעת, כי כאשר בעל משק עזר מבקש לפצל את המגרש למספר מגרשי מגורים או לשנות את ייעוד הקרקע למטרות בנייה, יהיה טיפול המינהל כמקובל לגבי מגרשי מגורים עירוניים בבנייה נמוכה. כאשר יש אפשרות לבניית יחידות מגורים נוספות במגרש משק העזר, יחולו הכללים של תשלום דמי היתר כמו בקרקע עירונית, על פי החלטה מספר 933 משנת 2002, דהיינו תשלום 31% מתוספת ערך הקרקע - כאשר החוכר משלם את היטל ההשבחה במלואו.

כתבה בגלובס בנושא שבנדון מפברואר 2017 - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001176795
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2017 | 08:10
2
לצפיה ב-'דמי הסכמה לרמ"י בגובה 33% + מע"מ'
דמי הסכמה לרמ"י בגובה 33% + מע"מ
22/08/2017 | 10:43
1
49
הרוכשים נדרשים לשלם תשלומי דמי קבלה לאגודה השיתופית, אגרה לסוכנות במושבים סוכנותיים, מודד, אישור וועדה לתכנון ובניה.

במקרה של פיצול מגרש, מה שעושים היום הרבה, חל היטל השבחה שנקבע ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובניה והדבר משתנה ממקום למקום.

תלוי בסוג השימוש בקרקע, לפעמים חל מע"מ ואף מס רווחי הון אבל לדעתי לא במקרה של משק עזר.

עסקה במושב מורכבת יותר מעסקת נדל"ן "רגילה" ולא כל עו"ד שעוסק בנדל"ן מכיר את כל ההיבטים של עסקאות במושבים.

לגמרי לא ממליץ לך להיכנס לעסקת נטו שבה אתה לוקח על עצמך את כל המיסים. בכל מקרה, אם תעשה זאת, הרשויות יתייחסו לסכום עסקה גבוה יותר לשם חישוב מס בגלל הוצאות שהיו צריכות לחול על המוכר.
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה '
מעולה, תודה רבה
28/08/2017 | 08:12
7
אתה יודע אולי אם במרכז יש ועדות קבלה או שהן רק בנגב ובגליל? אני מוצא באינטרנט מידע סותר.

שוב תודה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תמ
תמ"א 38 והתחדשות עירונית
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה