לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

לצפיה ב-'התייעצות - כיצד לקנות דירה מהר?'
התייעצות - כיצד לקנות דירה מהר?
05/11/2016 | 23:14
1
127
שלום לכולם, אני מעוניינת לקנות דירה חדשה במרכז, מקבלן, אבל אין לי רצון או יכולת לחכות 3 שנים עד שתהיה דירה, ולכו תדעו עד כמה המחיר יעלה עד אז. אני יודעת שתמיד נשארים לקבלנים 2-3 דירות שהם לא הצליחו למכור. איך אני מגיעה לקבלנים הללו? תודה!
לצפיה ב-'בדרך כלל אלו דירות יקרות כמו פנטהוזים וכו''
בדרך כלל אלו דירות יקרות כמו פנטהוזים וכו'
05/11/2016 | 23:37
108
בשלב הפריסייל, הקבלנים מעדיפים לתת הנחה מסויימת משיקולי מיסוי ומימון.

בדרך כלל, את דירות הפנטהואז הם לא מוכרים אלא משאירים לסוף לאחר שגרפו את השמנת הם משאירים את הדובדבן לסוף.

אופציה נוספת - לשאול את הקבלן אם הוא מכיר משהו שקנה דירה בפרויקט ומוכר.
יש כאלה שקונים על הנייר, משלמים מקדמה ואחכ מוכרים את הזכות

אבל לדעתי השיקולים שלך צריכים להיות שונים,
השאלה שלך צריכה להיות איפה את רוצה לגור (שכונה / אזור וכו') ורק אחכ לראות מה יש לך מבחינת האזור. לא כל דירה חדשה מקבלן במרכז היא מציאה.

יש גם דירות חדשות מקבלן באזור התחנה המרכזית הישנה שאני בספק אם היית גרה שם.
גם אף אחד לא יכול להבטיח לך שמחיר הדירה יעלה,

מה נגמרו כל הדירות יד שניה?
מה רע בדירה בת 5 שנים? הבלוקים והבטון - אותו דבר תאמיני לי.

לצפיה ב-'תשלום לשכן בעבור יסודות עמודים ותקרה/רצפה'
תשלום לשכן בעבור יסודות עמודים ותקרה/רצפה
05/11/2016 | 22:44
1
39
שלום לכולם 
רכשתי דירה בקומה שניה וראוי לציין כי השכן שלי בקומה הראשונה בנה מבניה קשיחה בלוקים ובטונים,
שתי יחידות דיור להשכרה בקומת 00 ומעל ליחידות הנ"ל בנה תוספת לבית סלון חדר ומרפסת שמש, עלות הבניה שלו מסתכמת ב כ 170 אלף שקלים 
לצורך העניין אני רוצה לבנות על השטח התקרה שלו ולהשתמש ברצפה שלו ובעמודים שלו ואני רוצה לדעת מהו אחוז החישוב שאני צריך לשלם לשכן בעבור הבניה אציין כי מעלנו יש עוד שכן בסה"כ אנו שלושה שכנים בחזית הבלוק ואנני רוצה לשלם את החלק של השכן מעלי או שבעתיד השכן בקומה השלישית יהיה חייב לי אני אמור לשלם לשכן בקומה הראשונה את החלק היחסי שלי וכמובן לא אמור לשלם לו את המקלחות שעשה ביחידות המושכרות שלו. 
לצפיה ב-'"לא רוצה"'
"לא רוצה"
10/11/2016 | 22:48
11
אני מבין שאתה "לא רוצה" לשלם את החלק של השכן מהקומה העליונה.
אבל חשוב לרגע מה היה קורה לו השכן מהקומה התחתונה חיה מצהיר בשוקלו לבנות את התוספת: "אני רוצה לבנות, אבל מוכן לשלם רק שליש מעלות היסודות, כי גם שני השכנים מעליי יוכלו להשתמש בהם". מה היה קורה אז?
נכון! הפרוייקט שלו פשוט לא היה יוצא לפועל! הוא היה ממשיך "לא לרצות", אבל תוספת הבניה שלו לא הייתה נבנית!
אז אותו העיקרון תקף גם לגביך.
לאחר שתתחשבן עם השכן מלמטה ותבנה את תוספת הבניה שלך, השכן מהקומה העליונה יצטרך להתחשבן עם שניכם אם ירצה לבנות גם הוא.
ויתכן שהוא לעולם לא ירצה לבנות, ואז גם לא יהיה חייב לכם כלום.

לצפיה ב-'סוף שנת המס-קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):'
סוף שנת המס-קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):
05/11/2016 | 21:54
3
37
למוכרים קיימת אפשרות לניצול מגן מס רווחי הון. להלן רשימה בסדר אלפאביתי:
אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
נא ליצור קשר במייל:  by17great@gmail.com

לצפיה ב-'מה הרעיון לקנות אגחים שלא נסחרים?'
מה הרעיון לקנות אגחים שלא נסחרים?
05/11/2016 | 22:22
2
29
סתם לידע כללי, מה המוטיבציה?

לצפיה ב-'הרעיון מאחורי קניה/ מכירה של אג"ח (בעיקר נדל"ן) לא סחירות'
הרעיון מאחורי קניה/ מכירה של אג"ח (בעיקר נדל"ן) לא סחירות
05/11/2016 | 23:00
1
43
למוכרים- יש שלל סיבות למכירה: ראשית- השקעתם הסחירה הפכה, עקב נסיבות לא צפויות, להשקעה שאינה סחירה ולא לכל אחד זה מתאים מבחינת נזילות( המתנה של שנים ארוכות לתמורה, אם בכלל, מקופת הפירוק, אי וודאות לגבי תוצאות  תביעות, ככל שמוגשות נגד נושאי המשרה,  וכיוב'). שנית-לעיתים רבות בעל אג"ח לא סחירה רוצה, לדוגמה: לחסל תיק השקעות, להעבירו בירושה, לצאת מהתחום, לחלק רכוש בעת גירושין, לעזוב את הארץ ועוד אלף ואחת סיבות- ואין לו יכולת לממש השקעות לא סחירות, בודאי לא בכמויות אחזקה קטנות -שלא מעניינות מתווכים העוסקים בתחום. שלישית- למוכרים של אג"ח לא סחירות קיימת האפשרות( ככל שישנם רווחי הון שהצטברו לאורך השנים בתיק ההשקעות) לנצל מגן מס רווחי הון בעת מימוש הפסד מאחזקת אג"ח לא סחירות( וב-99% מהמקרים יש למחזיקי אג"ח לא סחירות הפסד מאחזקתם הספציפית הזו).לעיתים- מגן מס שכזה, שווה(בכסף) יותר מכל התמורה שהם עשויים לקבל מהמכירה עצמה.
כקונה( לפחות בכל מה שנוגע אלי ולאופי שלי כמשקיע)- שלא אוהב להיות חשוף לתנודות מסחר יום יומיות שגורוות לי לבצע טעויות במסחר(...), ויש לו אורך נשימה רב ולאורך שנים, אני סבור שבפיזור רב של השקעות בהרבה אג"ח לא סחירות, אני עשוי להשיג תוחלת תושאה חיובית לאורך זמן. נכון שלעיתים התמורות שמגיעות מקופת הפירוק- הן נמוכות מהצפוי, לעיתים תביעות "טובות" של המפרק לא מניבות תמורה ולעיתים הוצאות הפירוק גבוהות מהחזוי,אבל באפן אישי אני מאמין בהשקעה מפוזרת על פני הרבה תביעות של מפרקים( ואלו הן עיקר התמורות, ככל שהתביעות מצליחות, הפוטנציאליות בתיקי פירוק של אג"ח לא סחירות) ומוכן להשקיע לטווח ארוך בפיזור מתאים.
כאן המקום לציין שאינני מתווך, וכל הרכישות של אג"ח לא סחירות מבוצעות לתיק הנוסטרו הפרטי שבניהולי
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
05/11/2016 | 23:40
32
כרגע כל האגחים שברשותי נסחרים, אך אם אתקל בנושא אפנה אליך במייל
לצפיה ב-'מה עושים המקרה של שטח משותף'
מה עושים המקרה של שטח משותף
05/11/2016 | 20:17
1
51
בבניין, כאשר אחד הדיירים משתלט עליו כאילו הוא פרטי שלו?

האם יש אופציה לשכור שרות של עו''ד שגם יילך לטאבו להוציא מסמכים על מנת להשליט את הסדר על כנו?

כלומר לבדוק מה שייך למי וכו' כי לנו אין כוחות להסתובב בכל המשרדים ולבחון
את כל הבירוקרטיות.
לצפיה ב-'השאלה הכי חשובה- יש ועד בבניין?'
השאלה הכי חשובה- יש ועד בבניין?
06/11/2016 | 13:08
41
תפקיד הוועד הוא לטפל בכל הקשור ברכוש משותף ולא כל דייר.
אם הוועד לא יודע לעשות זאת שיתפטר.
לפני שהולכים לעורך דין:
האם הדייר הוא בעל דירה או שכור? אם הוא שוכר כל המאמץ יכוון מול בעל הדירה.עליכם להוציא באינטרנט דיסק בית משותף מהטאבו ולוודא לפי התשריט  ולפי צו הבית המשותף שבו כי השטח המדובר הינו באמת משותף.
מומלץ לעשות אסיפת בית משותף עם הדייר הזה ולדון במצב זה ולקבל החלטות ברוב קולות לגבי טיפול משפטי ולהסמיך את הוועד לעשות כן, להכין כסף לתשלום עבור  לעורך דין הכנת תביעה (כמה אלפי שקלים)  ואפילו לבחור מישהו מהוועד שהוא יהיה המייצג בפני מערכת המשפט לעניין תביעה זו יחד עם עו"ד.
האם פניתם לאותו דייר בעל פה? בכתב? יש תיעוד למכתבים, לפניות, לטלפונים לסמס?
לפני תביעה יש להראות שנעשה מאמץ מרבי וכל תיעוד של הנ"ל חשוב.
אם לא פניתם בכתב:
אחרי הבדיקה הנ"ל- לכתוב לו מכתב אזהרה ובו נדרש לפנות מיד את השטח עם הגבלת בזמן תגובה ואזהרה כי  העניין יועבר לטיפול שפטי ותביעה אם לא יעשה כנדרש.
לא הגיב? לקחת עורך דין שהוא ישלח מכתב נוסף עם מגבלת זמן.
לא הגיב-להכין תביעה מול המפקח על רישום מקרקעין ע"י עורך דין.
להתכונן להליך ארוך, מייגע, מתסכל, מרפה ידיים, מעצבן ואולי הליך שלא יצליח.
מציע לשקול גם פעולות של כל הדיירים בסגנון מחאתי שלא יעבור על החוק כך שלדייר לא יהיה כדאי לסרב לכם או לכת לבית המשפט.
אני אומר זאת , מניסיון אישי מר, כי ההליך הזה כמו שכתבתי ארוך ומעצבן ופעולות אחרות יכולות להביא לתוצאה מהר וטוב יותר.

לצפיה ב-'אז מה חדש בשוק הנדל"ן ?'
אז מה חדש בשוק הנדל"ן ?
05/11/2016 | 20:01
45
774
שלום לכולם,
הרבה זמן שלא כתבתי כאן, קודם כל אני רוצה לפתוח בהתנצלות לאלו שלא עניתי להם בהודעות פרטיות שכן לא הייתי זמין, הייתי תקופה ארוכה במזרח הרחוק והיה מאוד כיף, אבל אין מה לעשות, צריך לחזור לשגרה.

אז כמובן שחזרתי, דבר ראשון שעשיתי איך שהגעתי לארץ, היה לרוץ לבנק בסערה ולבקש לממש את הנכסים...
המשך>>
שלום לכולם,
הרבה זמן שלא כתבתי כאן, קודם כל אני רוצה לפתוח בהתנצלות לאלו שלא עניתי להם בהודעות פרטיות שכן לא הייתי זמין, הייתי תקופה ארוכה במזרח הרחוק והיה מאוד כיף, אבל אין מה לעשות, צריך לחזור לשגרה.

אז כמובן שחזרתי, דבר ראשון שעשיתי איך שהגעתי לארץ, היה לרוץ לבנק בסערה ולבקש לממש את הנכסים לפני פיצוץ הבועה,
בבנק לא הבינו מה אני רוצה מהם, הפנתי אותם לפורום הזה ואמרתי להם שיש כאן שני אנשים (רובנו הותיק יודע במי מדובר חחח) שהבטיחו פיצוץ בועה לפני סוף שנת 2016, אז הם אמרו לי שאין שום דבר חדש תחת השמש, ואמרו לי שאולי הם יצדקו בשנת 2222.

טוב חזרתי לביתי, זוכרים שהמלצתי לפני כמעט שנתיים, ממש לפני סיום הרכבת הממשלה, על הפרויקטים בראש העין, אז כצפוי – צדקתי, ושוב אין חדש תחת השמש.

לכל מי שצחק בזמנו, אני אתן תזכורות קצרה, באותה תקופה ריבית המשכנתאות הייתה ברצפה ובראש העין מכרו שם דירות ב- 1.35-1.4, היום מתברר שזוג חברים נוסף רכש שם ב- 1.7 (אותו סגנון דירה) – בניגוד לממציאי הנתונים כאן, את הנתונים שלי ניתן לראות באתר רשות המיסים.
וכל זאת למרות עלייה דרסטית של הריביות.

אז כמה הפסיד מי שהמשיך לחכות בשנתיים האלו ??
כ- 300 אלף בממוצע על דירה, מחישוב שלי בלוח שפיצר עוד כ- 270 אלף על ריביות, וכמובן עוד שנתיים שכירות לפח בגובה 100 אלף.
סך הכל 670,000 ₪

בוא נראה אם חבר של קובי מימון יצליח להוריד את המחירים ביותר מזה, שכן לשם כך הוא נבחר

היום גם המלעיזים כבר יודעים : השקעה בנדלן טובה יותר מכל כסף מזומן

לצפיה ב-'ירידת מחירים ?'
ירידת מחירים ?
05/11/2016 | 19:27
67
יש לי רעיון יצרתי
בגלל שהפורום מתדרדר מרגע לרגע.
עם כל מיני אובססייבים למינהם.

אני מציע דבר כזה.
יש שני נביאי זעם שלדעתי כבר לפחות שנה מתריעים שהמחירים יורדים תוך חודשיים.
שני האנשים זה המוסקטר האחרון ואלווינוקס.

אני מציע שלמי שיש סבלנות יכנס לדפי עבר של הפורום לפני שנה וימצא את כל הסיסמאות שתוך חודש המחירים יורדים.
בנוסף שיכתוב לנו בכמה אחוז המחירים עלו . מרגע שנביאי הזעם רשמו את ההודעה.

מנהלים אני מבקש לא למחוק בשביל הספורט:-)
אולי הדבר יוביל לחזרתו הטובה של הפורום לימי עבר.

שלא על כל שאלה של “ לקנות דירה חדשה או יד שנייה.“
ירשמו שזה טעות לקנות. שהמחירים הולכים להתרסק. ושלל סיסמאות אובססיביות.

שבוע טוב
לצפיה ב-'שאלות למשפר דיור'
שאלות למשפר דיור
04/11/2016 | 20:53
18
144

שלום

1. יש לי כיום דירה בדרום הארץ שמושכרת ואני מתכוון למכור אותה ולקנות דירה למגורים בשבילי. השאלה הנשאלת היא האם עד שאני לא אמכור אותה אני עדיין זכאי רק ל50% משכנתא מערך הבית החדש?
2. האם ההכנסה משכירות נחשבת כהכנסה לצורך חישוב הכנסות כגון משכורות? 
3. מה ההחזר המקסימלי שניתן להחזיר לבנק מסך ההכנסות? 33% או 40?

תודה ושבת שלום

לצפיה ב-'לא יודע בקשר שלחוקים ולרגולציה, אבל יש לי עצה בשבילך'
לא יודע בקשר שלחוקים ולרגולציה, אבל יש לי עצה בשבילך
05/11/2016 | 08:37
12
81
אם אתה מתכוון להחזיר עבור דיור 40% מההכנסה שלך, אתה מתאבד שיעי כלכלי.
באופן אישי ​אני מאמין שגם 33% מההכנסה הוא מספר מופרך (ואוטוטו קופצים עלי כל האינטרסנטים)..
​הוצאה על דירה צריכה להיות משהו שאפשר לחיות איתו בכבוד, כחלק מההוצאה של החיים..
לא בעוני, לא בחרדה מהחודש הבא ובוודאי שלא על חשבון העתיד.

לצפיה ב-'לגבי ההחזר'
לגבי ההחזר
05/11/2016 | 08:44
59
אני שואל את זה כי תיהיה לי כנראה תקופת חפיפה שבה אני ישלם גם על הדירה החדשה וגם על זו שמוצעת למכירה.
בסוף התהליך אני ישלם 25% מסך ההכנסות
לצפיה ב-'וסתם בשביל הפרוטוקול'
וסתם בשביל הפרוטוקול
05/11/2016 | 08:45
10
54
היום אני משלם קרוב ל30% על שכירות...אז קצת חבל לדעתי
לצפיה ב-' עוד משהו על ההחזר האמיתי וה"הרגשה של ההחזר"'
עוד משהו על ההחזר האמיתי וה"הרגשה של ההחזר"
05/11/2016 | 08:55
9
72
כשאתה כותב שאתה משלם 30%.. האם זה כולל את ניכוי ההכנסה מנכס שיש לך?
​האם זה כולל את התשואה ללא סיכון על ההון העצמי (2.5%) שיושקע כולו בקירות שלא יניבו כלום?
​האם זה כולל את החשבון שהמשכנתא תעלה בוודאות לאורך השנים והשכירות דווקא תרד בעקבות ירידת ערכי הנכסים בקרוב?

​כאשר עושים חשבון, אז לקחת בחשבון את כל הפרמטרים.. לא רק לחפש את המטבע מתחת לפנס הרחוב.

לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
05/11/2016 | 09:00
8
52
בוא נזרוק את הכסף לאוויר במקום לשלם על נכס שהוא שלך תוך x שנים. בהחלט השקעה נבונה
אתה מוזמן להמשיך לממן משכירים שיכולים להודיע לך בכל רגע נתון לצאת מהבית ולרדוף כדי שיתקנו לך ליקויים בבית.
תמשיך לחכות שירדו המחירים כי הם לעולם לא ירדו, מקסימום יפסיקו לעלות

עוד דעות?
לצפיה ב-'באמת שלא הבנתי את התגובה שלך'
באמת שלא הבנתי את התגובה שלך
05/11/2016 | 09:07
51
אני בסך הכל שאלתי אותך א לקחת בחשבוןם את כל הנתונים.
​האם ה 30% של השכירות היום כוללים כבר את ההכנסה מהנכס השני או לא.
​כי אם לא לקחת בחשבון, אז ההוצאה האמיתית שלך כיום על דיור היא הרבה יותר נמוכה, וההכנסה שלך בעתיד כבר לא תכלול את הנכס שאותו אתה מתכוון למכור.

​אגב, לגבי המשפט שלך "לזרוק את הכסף"...
אם תעשה חשבון אמיתי, תראה שההוצאה על השכירות וההוצאה על הריבית של המשכנתא לא כל כך רחוקות זו מזו..
ואם גם לוקחים בחשבון את ההון העצמי הנדרש לרכישה, שהוא בעצמו אלטרנטיבה להכנסה (כפי שיש לך היום מהנכס), אז תבין שה"לשלם" לעצמך, הוא לא תמיד הברירה הכלכלית הכי נבונה, בוודאי שלא ברירה מועדפת, אם זה יעמיד את העתיד שלך בסכנה תזרימית בעתיד.
לצפיה ב-'arthur888 , חבל לך על ההתנצחות עם הליצן הזה'
arthur888 , חבל לך על ההתנצחות עם הליצן הזה
05/11/2016 | 15:34
6
40
הליצן הומלס הזה ( תכף הוא יגיד שיש לו 3 דירות והבנים שלו משכירים בית ב 500$ בניו גרסי ועושים ארגזים של כסף )  "מייעץ " כאן לכל מי שרוצה לרכוש נכס לא לקנות. אולי הוא לא אומר את זה תמיד בבירור, אבל "בין השורות" הוא מנסה לרמוז לך שזה לא שווה עם כל מיני ספקולציות דמיניות של בן אדם שכרגע חזר מהודו והמוח שלו נדפק כי עישן כל היום סמים קשים על החוף בגואה. 

עוד מעט יבוא עוד אחד שיגיד לך שיש לו דירות בחו"ל וכל הכסף שלו מושקע בשוק ההון והוא עושה בהליכה 10% , והוא מעדיף בכלל לגור בשכירות ולהשקיע את הכסף בשוק ההון מפני שאוטוטו המחירים יורדים. הוא גם יגיד לך שהיו שבוע שעבר בדיוק ירידות של 150 אל"ש באיזה עיר בצפון ( אבל יסרב להגיד את העיר ) , ועוד יוסיף שיש לו איזה חבר מאוד קרוב שמקורב לשר השיכון או לראש הממשלה או למישהו משם שאמר לו בסוד שהמחירים יורדים . קוראים לו ELVINOX 

אין לך מה להתחייס אליהם, הם פשוט אכולי קנאה שאתה ועוד אחרים מצליחים לרכוש והם בנתיים חיים בשכירות באיזה דירה מעופשת ומתפללים ליום שהמחירים יירדו לרמה שהיו לפני 2007.   

לצפיה ב-'המתווך amot צודק, אני אכן לייצן וכדאי לך להקשיב למתווכים'
המתווך amot צודק, אני אכן לייצן וכדאי לך להקשיב למתווכים
05/11/2016 | 16:20
5
44

גש בבקשה למשרד הקבלנים הקרוב ובקש ממנו בצורה יפה את המחיר המקסימלי שהוא מסכים למכור לך. (כי מחר זה יגמר ואין שטחים ועוד סיפורים והמצאות אחרות)
מה שתוכל לקנות היום לא תוכל לקנות מחר, לא חבל על כל דקה?

בקש מהבנק ההחזרים המקסימאלים ל-30 שנה הקרובות ותהנה מהקירות החדשים שלך. החברים בעבודה והמשפחה יהיו גאים בך מאוד.
אני בטוח שהבוס שלך גם מאוד ישמח לדעת על ההתחייבויות העצומות שלקחת על עצמך, ככה הוא יוכל בקלות לבקש ממך לעבוד יותר קשה ולא תהיה לך ברירה.

ועכשיו ברצינות,
יש לך כבר נכס מניב אחד, למה להחליף השקעה בהתחייבות?
אם הייתי במקומך, הייתי ממשיך להגדיל את ההון העצמי, מחכה שנה-שנתיים ורק אחרי הירידות אולי רוכש נכס נוסף להשקעה ולא מוכר את הנכס כדי להחליף אותו למגורים.

אבל אתה כבר שבוי בתפיסה שהמחירים רק עולים לנצח, אז רק בגלל שקומץ קטן של אנשים אמיתיים (ולא אינטרסנטים/בעלי מקצוע/מתווכים) נמצאים פה ודוברים אמת, לא כדאי להקשיב לליצנים האלה.

לצפיה ב-'אדוני הטיפש ואכול הקנאה '
אדוני הטיפש ואכול הקנאה
05/11/2016 | 16:52
36
אני מוכן/ויכול להוכיח בין רגע שאני לא גר בארץ  ( מעלה פה בשנייה את הלוקיישן שלי מהאייפון ) , אבל עם זאת אני רוצה שתגיד ולא תתחמק :
1) איזה עיר היו ירידות של 150 אל"ש ? נכון שאמרת את זה בעבר ? 
2) אמרת גם שאתה משקיע נדלן בחו"ל, תעלה פה בריש גליי שמות של מדינות 
3) וקצת מספרים ואני ינפץ לך תשקר שלך
אמרת גם שאתה עושה 10% בשוק ההון , טוב את זה אני לא יכול להגיד לך תראה איפה שהשקעת כי אתה יכול לחפש מניות שכן עשו 10% ולהגיד שיש לך אותם אז נעזוב את זה. 

בו תענה על 1 ו 2 

דרך אגב, מה עם המקור שלך מהממשלה, אולי הוא יכול להגיד לנו מי באמת רצח גם את קנדי ? חחחחחח ליצן החצר 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/11/2016 | 16:53
3
37
אני הייתי שם במעמ אפס והייתי אחרי הבחירות האחרונות ותמיד שמעתי שתיהי ירידה - אבל בינתיים המחירים עלו ועלו ועלו.
יש לי נכס שרכשתי לפני שנה וחצי, היום הערך שלו עלה בכ20-25%. אני משכיר אותו וגר בשכירות.
אתה צודק אולי שווה לחכות להרוויח עוד, אבל!!!! נמאס לי שאומרים חודשיים לפני סיום החוזה לפנות את הבית.
עברתי 3 בתים ב5 שנים, זה הזוי ואני לא בן אדם בעייתי ותמיד התשלומים בזמן, אז נמאס. וכן עדיף להתחייב אבל לא לחיות בפחד שכל שנה אני יכול לעבור דירה
לצפיה ב-'הציטוט ההיסטורי של הבועה: "המחירים רק עולים ועולים ועולים"'
הציטוט ההיסטורי של הבועה: "המחירים רק עולים ועולים ועולים"
05/11/2016 | 18:40
2
39
בתחקיר "עובדה" 2020:
"והם אמרו לי, עזוב, ראית מה קרה עם מע"מ 0 והמחאה, המחירים פה רק עולים ועולים ועולים"
"אמרתי לאשתי ניקח משכנתא מיליון, המחירים פה רק עולים ועולים ועולים".

לצפיה ב-'נכון. ובגלל שזה גם מה שאומרים לך גם אתה תקנה דירה'
נכון. ובגלל שזה גם מה שאומרים לך גם אתה תקנה דירה
05/11/2016 | 19:56
1
28
במחירים הללו
לצפיה ב-'אל תהיה טיפש, ותקבע סתם עובדות. '
אל תהיה טיפש, ותקבע סתם עובדות.
05/11/2016 | 20:33
12
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
05/11/2016 | 11:57
4
50
1. כל עוד רשומה על שמך דירה אתה זכאי ל 50 אחוז משכנתא. בנוסף יהיה לך 8 אחוז מס רכישה לשלם מערך הנכס החדש.

2. בגלל שזאת דירה ראשונה ( למרות שככל הנראה היא להשקעה ) בעיני הבנק זה לא נחשב. לא יתחשבו בשכירות.
אם אתה קונה דירה נוספת והיא תהיה מושכרת אז יתחשבו בשכירות.

3. אם אינני טועה 35 אחוז מההכנסה הפנוייה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/11/2016 | 15:10
3
43
1. יש לי שנה וחצי למכור את הנכס ורק אז במידה ולא אמכור אשלם 8%.
2. לאחר שיחה עם בכיר בבנק, עד שהבית לא נמכר והמשכנתא לא תסולק אז זה כן נחשב
3. זה לא מהיתרה הפנויה, זה מסם ההכנסות
לצפיה ב-'אם ידעת את התשובה,'
אם ידעת את התשובה,
05/11/2016 | 17:05
2
33
מדוע שאלת ? :-)
לצפיה ב-'אחרי שלא ענו לי פה'
אחרי שלא ענו לי פה
05/11/2016 | 17:17
1
32
הלכתי לעוד מקורות ורציתי לוודא גם פה. תודה בכל מקרה
לצפיה ב-'המספר הרשמי הוא 50% מהכנסות. בפועל הבנקים מכוונים ל35%~'
המספר הרשמי הוא 50% מהכנסות. בפועל הבנקים מכוונים ל35%~
06/11/2016 | 08:27
15
לצפיה ב-'דירה יד2 מול דירה על הנייר והיעדר ליווי בנקאי'
דירה יד2 מול דירה על הנייר והיעדר ליווי בנקאי
04/11/2016 | 17:34
35
205
שלום לכולם
אני לקראת החלטת קניה ורציתי לשמוע את דעתכם בעניין. אני חדשה בפורום אז תסלחו לי אם כבר דנתם בנושא הזה בעבר.
בהנחה שאני קונה דירה שמטרתה השקעה, איפה הייתם ממליצים לי להשקיע את כספי? בדירה יד 2 (בבניין חדש בין 3 שנים) או בדירה על הנייר שתיהיה מוכנה עוד 18 חודשים?
בשני המקרים מחיר הדירה זהה וגם גודל הדירה והמפרט שלה. השאלה איפה ארוויח יותר? מהקפיצה בעליית המחיר של הדירה כשתיהיה מוכנה וכבר לא על הנייר, או מהשכרת הדירה יד2 לשוכרים ל18 חודשים ואז מכירת הדירה ?

שאלה נוספת בנושא אחר- הייתם קונים דירה בפרוויקט ללא ליווי בנקאי? אצל יזם ידוע ומוכר מאוד.

תודה רבה על העזרה שלכם !
לצפיה ב-'דירה להשקעה על הנייר בדרך כלל היא השקעה גרועה'
דירה להשקעה על הנייר בדרך כלל היא השקעה גרועה
04/11/2016 | 17:56
221
אי אפשר לדעת מהי העלות הסופית, מתי יהיה מוכן וכמה השוכרים יהיו מוכנים לשלם עליה.

מי אמר שתהיה קפיצה בעליית מחיר שתהיה מוכנה? על סמך מה קבעת את זה?

אם את מתכוונת לרכוש דירה רק ל-18 חודשים, נדל"ן היא לא השקעה בשבילך.
נדל"ן היא השקעה ארוכת טווח (לפחות ל-10 שנים), אבל במקרים נדירים הרווח מאוד גבוה שאפשר להרוויח מעסקת קניה/מכירה אך זה נדיר מאוד.

באיזה איזור ההשקעה? זה מאוד תלוי במיקום והתפתחותו.
לא הייתי רוכש דירה ללא בנק מלווה גם אם היזם מוכר. נהפוכו, אם היזמם מוכר אין לו בעיה לקבל ליווי וזה כבר מדליק נורה אדומה.

כנראה שלאנשים יש זכרון קצר והם כבר שכחו מקרים של רוכשים שהפסידו את כל כספים.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ליאבנוקס'
תודה ליאבנוקס
05/11/2016 | 08:44
103
יש פה עוד דיעות? או שמה שליאבנוקס אמר הוא הקונצנזוס הכללי?
לצפיה ב-'אם את מחפשת השקעה, זה לא הכי נבון לקנות דווקא בשיא הבועה..'
אם את מחפשת השקעה, זה לא הכי נבון לקנות דווקא בשיא הבועה..
05/11/2016 | 08:50
26
128
וזה לא משנה אם יש כאלה שטוענים שהמחירים ימשיכו לעלות...
​כי לכולם ברור שאנחנו בשיאי השיאים של הבועה, גם אם זה יעלה בחודשים הקרובים עוד 3%...
​הרי הנפילה תגיע בוודאות, השאלה היא לא האם זה בעוד חמש או עשר שנים, אלה האם החודש הבא או בעוד חצי שנה.
לצפיה ב-'מוסקטר מה היא שאלה ומה אתה עונה ?'
מוסקטר מה היא שאלה ומה אתה עונה ?
05/11/2016 | 12:06
25
107
לא יאומן
לצפיה ב-'עונה בדיוק על הנושא. השקעה היא לא רק ברירה בין 2 אלטרנטיבות'
עונה בדיוק על הנושא. השקעה היא לא רק ברירה בין 2 אלטרנטיבות
05/11/2016 | 14:47
24
105
להשקעה יש גם היבטים אחרים, ואף אחד לא רוצה להשקיע 1.8 מיליון במוצר שאחרי כמה שנים יהיה שווא רק מיליון ש"ח.
אם זה בנדל"ן או בכל מוצר אחר.
​הנדל" כיום היא ההשקעה הכי ספולטיבית שקיימת, עם סיכויי צמיחה אפסיים.
גם מרבית האינטרסנטים הגדולים ביותר מודים, שמרבית העליות מיצו את עצמן.
מרביתם טוענים שהמחירים ייתיצבו ולא יירדו (אשרי המאמין)
לצפיה ב-'עזוב, חבל על האנרגיות'
עזוב, חבל על האנרגיות
05/11/2016 | 16:36
99
תן לאנשים ליפול במאות אלפים, הם גם ככה לא יקשיבו לך.

הם כל כך בטוחים שהמחירים רק יעלו, ואנחנו לצערי דעת מיעוט פה בין כל המתווכים והאינטרסנטים.

מעניין למה אף אחד מהם לא קנה בתקופה האחרונה, אבל לעודד אנשים אחרים לקנות עכשיו - זה ברור שהם מתפרנסים מזה.

לצפיה ב-'האובססיביות שלך לנושא. כבר חולנית'
האובססיביות שלך לנושא. כבר חולנית
05/11/2016 | 17:07
84
יעלה או ירד.
אף אחד לא יודע
לצפיה ב-'שום דירה ששווה היום 1.8 מליון לא תהיה שווה מליון'
שום דירה ששווה היום 1.8 מליון לא תהיה שווה מליון
05/11/2016 | 18:12
21
122
רק בחלומות שלך.
כמובן שיכול להיות מקרה שהבניין יקרוס ואז יישאר בעיקר הערך של הקרקע
לצפיה ב-'מסכים, לא תהיה פה קריסה'
מסכים, לא תהיה פה קריסה
05/11/2016 | 18:36
4
109
אבל ירידה של 300K תהיה בכיף.

דירה שכאילו "שווה" היום 1.8 (שזה בערך 4 חדרים במעגל השני) בשקט יכולה לרדת ל-1.5

לצפיה ב-'או שכן או שלא'
או שכן או שלא
05/11/2016 | 19:34
3
87
מה שאני כן הייתי מהמר עליו שעוד 10 שנים מהיום המחיר יהיה יותר מ - 1.8

ברור שבסוף גם שעון מקולקל צודק אבל הדיבורים על בועה ונקודת השיא היו כבר ב- 2011, למעשה אפילו ב - 2009-2008 רגע לפני שהבלגן התחיל היו כאלה שהימרו שהמשבר של ארה"ב יגיע לפה.

אז כאמור אולי תהיה ירידה, אולי לא. לדעתי הניסיון לתזמן את השוק נועד לכישלון. אז שכל אחד יחליט מה מתאים לו, האם הוא באמת רוצה וצריך דירה בבעלותו, האם יש עיסקה טובה על הפרק, מה ההכנסות וההוצאות שהוא צופה וכו.

לצפיה ב-'השקר הכי גדול של אנשי הנדל"ן זו האמרה שכל אחד ושיקוליו'
השקר הכי גדול של אנשי הנדל"ן זו האמרה שכל אחד ושיקוליו
05/11/2016 | 19:41
2
129
שכל אחד יחליט אם העסקה מתאימה לו ולהכנסותיו.

הרי לא תצדיק חולצה בקסטרו במחיר של 700 ש"ח כי אתה מרוויח 50,000 ש"ח, נכון? אז למה בדירה כן?
ולמה להתעלם מסיטואציה של עליית מחירים במשך כמעט עשור, אשר על פי כל פרמטר (ובעיקר אל מול הכנסה), אנו נמצאים הרבה מחוץ למגמה הסבירה?
למה להתעלם מזה שמדינת ישראל גועשת סביב הדיור כבר 5 שנים? הרי אם הכל היה בסדר, לא היה שיח כל כך חם סביב זה.

אז שכל אחד יסתכל רק על זה שמחיר הדירה שהוא מצא הוא רק 2 מש"ח ולא 2.2 מש"ח, וזו עסקה מצויינת שהמתווך מצא, וזה מתאים לו למשכורת שהוא ואשתו עמלים עליה, והבנק נותן 1.4 מש"ח משכנתא, וזהו? העסקה כדאית ונכונה?

ואם הדירה הזו "שווה" רק 1.5 מש"ח בעוד 3 שנים? ואולי בעוד שנה? ואולי מחיר למשתכן?
בחייאת, חלאס עם הסיסמאות המנותקות סביב ההחלטה על רכישת דירה.
לצפיה ב-'תגובה חזקה מאוד'
תגובה חזקה מאוד
05/11/2016 | 19:53
80
מסכים עם כל מילה.

בנוסף, אם כל שאר המתווכים בפורום כלכך בטוחים שהעליות ימשכו אז למה הם לא קונים עכשיו?
הרי לפי מה שהם אומרים תהיה עוד עליה, אין קרקעות, לא בונים, ומחר יהיה יותר יקר, אז אם הם כלכך בטוחים שזה יעלה כפול מחר אז למה הם לא עושים מכה ורוכשים עכשיו?

אה, כי הם בעצמם לא מאמינים שזה יעלה, אבל מה, הם מתפרנסים מאלו שמשעבדים את עצמם למוות בשביל טיח ובלוקים ל-30 שנה. אז זה הכי קל לנפנף בסיסמאות ריקות מתוכן, אבל שזה נוגע לך - פתאום זה ירד.
בקיצור, שים את הכסף שלך איפה שהפה שלך. מאמין שיהיו עליות? רוץ לקנות.

לא מאמין באמת? תפסיק לחרטט אותנו

לצפיה ב-'וודאי שאצדיק'
וודאי שאצדיק
05/11/2016 | 23:40
69
אם אני ממש רוצה את החולצה ולא יכול להשיג כזו במקום אחר ומבחינה כלכלית זה בקושי מורגש אז למה לא?

כתבות על מחירי הדירו אתה יכול למצוא גם משנות ה- 60 (מידי פעם מעלים כאלה בפייסבוק, די משעשע)

אני בכלל חושב שקניית דירה למגורים היא לרוב לא עסקה משתלמת כלכלית אבל יש עוד שיקולים אז כל אחד שיחשוב מה מתאים לו.
לצפיה ב-'שום דירה, כן. הרי אתה הוא הוא הנביא של ימינו, חג'בי.'
שום דירה, כן. הרי אתה הוא הוא הנביא של ימינו, חג'בי.
05/11/2016 | 18:36
15
91
"חכמים" גדולים ממך לא יודעים מה יהיה מחר.

בדיוק כמו שאף אחד לא צפה שדירה שמחירה אתמול הוא 0.8, תעלה היום 1.8, כך אף אחד לא יכול להגיד שלכיוון ההפוך זה לא יקרה.

מה יפה בבועה? זה שאף אחד לא חזה אותה לפני, ואף אחד לא ראה את פיצוצה קרב.
וכשאני אומר אף אחד, מדבר על הרוב המוחלט, למעט בודדים שעשו ויעשו מזה הון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אוקי, נחיה ונראה '
אוקי, נחיה ונראה
05/11/2016 | 19:28
14
69
אני יכול בעיקר לרחם על אלה שמחכים שזה מה שיקרה 

אני מבין שקיבלת השראה מסרטים כמו The big short, אבל בתכל'ס אם הם היו נכנסים לפוזיציה נגיד שנה לפני יש מצב טוב שהיו פושטים רגל לפני פיצוץ הבועה (ואני בטוח שגם היו כאלה, פשוט זה פחות מתאים לעלילה).
לצפיה ב-'בהחלט צריך לרחם על אזרחי ישראל, על האדם מהישוב'
בהחלט צריך לרחם על אזרחי ישראל, על האדם מהישוב
05/11/2016 | 19:36
13
76
הזוג הזה, שעושה הכל לבד, ואין מי שידאג לו, אלא רק הוא בעצמו, ושני ילדיו.
זה שמדינת ישראל הובילה אותו ודחפה אותו עד הקצה עם מחירי דיור הזויים.

וגם על אלו שלעולם לא יולכו לרכוש במחירים אלו, ונידונו לחיים בדיור ארעי, ותלות בבעל דירה זה או אחר.

ופה בפורום, אתה וחבריך, אלו שקובעים שלא יכול לקרות לעולם תרחיש זה או אחר, אתם חסרי אחריות. לעולם אל תגיד לעולם.
תזנח את התיאוריות הסבירות. כי אלו הסבירות לא הביאו אותנו עד הלום.

לצפיה ב-'באמת ? האם היית מתחייב לא לקנות לעולם במחירים הללו ?'
באמת ? האם היית מתחייב לא לקנות לעולם במחירים הללו ?
05/11/2016 | 19:48
11
67
ברור שלא.. מתישהוא אתה תקנה ולא משנה באזה מחיר.. זו גם הסיבה שהמחירים לא יורדים. כי כולם כמוך..
לצפיה ב-'רואה החשבון הנכבד, אם אתה כלכך בטוח בעליות למה אתה לא קונה?'
רואה החשבון הנכבד, אם אתה כלכך בטוח בעליות למה אתה לא קונה?
1
62

מה אתה באמת מאמין שידרשו 300 משכורות לדירה בפריפריה?
אתה אמיתי?

מספיק עם החרטוטים, וזה לא נכון, המחירים יורדים כי פשוט אין מי שישלם את זה.

לצפיה ב-'אני באמת קניתי.. ואם היה לי עוד הון עצמי הייתי קונה עוד'
אני באמת קניתי.. ואם היה לי עוד הון עצמי הייתי קונה עוד
05/11/2016 | 19:59
79
המחירים בפריפריה לא גבוהים.. פשוט אנשים כמוך לא מוכנים לגור שם.. אז מי מרמה את מי ?
לצפיה ב-'אתה רציני?'
אתה רציני?
8
69
לי יש יכולת. הן בהון עצמי שנצבר, והן בהכנסות שוטפות. הצרה היא, שעשינו הכל לבד, לא כסף קל, לכן גם קשה לי להיפרד ממנו בצורה שאני חושב, שהיא מופרעת. מחירים מופרעים ולא מוצדקים. אז נחכה.

אבל כמה כמוני יש? הכנסות של עשירון 9?
הרוב לא כמוני, והרוב פשוט לא יכול לקנות.
אולי בסביבה בה גדלת, ובה אתה מסתובב אין כאלו, אבל אני מודיע לך שאתה טועה.
גם נתוני השכר במדינת ישראל תומכים בי. יש המון שהם פשוט מחוץ לשוק.
נדל"ן עובד לאט בדרך למטה, ואם זה הכיוון, וככה זה מסתמן, אז בתוך כשנתיים נהיה במקום אחר מבחינת מחירים.
לצפיה ב-'הנקודה היא שגם אנשים שאין להם ממנפים את עצמם למוות'
הנקודה היא שגם אנשים שאין להם ממנפים את עצמם למוות
05/11/2016 | 20:01
7
68
בדיוק מאותה הסיבה שבסוף גם אתה תרכוש דירה.. כי נמאס לשכור לנצח !
לצפיה ב-'שוב. אתה סתם קובע עובדות במקרה פרטי שלי, שאין לך מושג בו'
שוב. אתה סתם קובע עובדות במקרה פרטי שלי, שאין לך מושג בו
05/11/2016 | 20:34
3
72
כמו גם בכל המקרים האחרים של אנשים שאתה לא מכיר.
עצות אחיתופל הכי קל לתת
לצפיה ב-'שאלתי לגבי המקרה שלך אבל אתה לא עונה..'
שאלתי לגבי המקרה שלך אבל אתה לא עונה..
06/11/2016 | 11:12
2
48
האם אתה מוכן לגור בשכירות למשך 10 שנים מהיום אם המחירים לא יירדו ?
לצפיה ב-'אני מוכן 5 שנים לפחות, לא יודע אחכ'
אני מוכן 5 שנים לפחות, לא יודע אחכ
06/11/2016 | 22:10
1
58
אבל יכול להיות שאפילו ישתלם לי להשאר בשכירות גם אחכ,

אם אני צריך לבחור בין לגור בדירה משלי עם משכנתא או לגור בדירה בשכירות שיש ברשותי עוד שתי דירות שמשלמות את השכירות הזו אז אני מעדיף את האופציה השניה.

עכשיו יגידו יציבות וכו', אז אני משקלל את זה במחיר השכירות שזה גג עוד 500 שח בחודש, כך שגם אם בעל הדירה מעלה לי את השכירות בשקל, הוא יכול לשכוח ממני.
אני גם משלם לו שנה מראש ואני לא חושב שהוא ימצא שוכר ששומר על הנכס ברמה שלי.

אני מודה שלמזלי כמעט בכל המקרים נפלתי על בעלי בית טובים שאני נפגש איתם פעם בשנה לחצי שעה של קפה וזהו. אבל אני מתאר לעצמי שיש גם כאלו שבשביל עוד 100 שח בחודש יקחו גם סודנים לדירה.

יש היום חברות שאורזות, מקפלות ומובילות הכל ואתה רק צריך לבוא לבית החדש והכל מוכן במקום.

לצפיה ב-'זו הבעיה.. אין לך באמת ברירה. בסופו של דבר'
זו הבעיה.. אין לך באמת ברירה. בסופו של דבר
07/11/2016 | 10:01
40
תרצה דירה שתוכל לעשות בה הכל כולל שיפוץ ועיצוב. יכולת ההמתנה שלך (ושל כל זוג עם הון עצמי) מוגבלת. כולם יודעים את זה וכולם בפועל עושים כך, ולכן המחירים לא יכולים לרדת רק בגלל ש"הם גבוהים".
לצפיה ב-'שכירות רחוקה מלהיות פתרון אידאלי'
שכירות רחוקה מלהיות פתרון אידאלי
05/11/2016 | 20:38
2
80
אבל האלטרנטיבה היא לקבל דירה בינונית(במקרה הטוב) תמורת המון,אבל המון כסף.
שתי האלטרנטיבות לא מדהימות,בלשון המעטה.
מה עדיף? זה אינדבדואלי.
לצפיה ב-'אתה ואחרים מפונקים- יש אלטרנטיבות רכישה מצויינות וזולות'
אתה ואחרים מפונקים- יש אלטרנטיבות רכישה מצויינות וזולות
08/11/2016 | 17:43
1
31
באזור הקריות שבו אתה מחפש דירות, ישנן דירות במחירים סבירים ביותר, אבל הן נמצאות כנראה בקריות פחות ״נחשקות״ מבחינתך, למשל בקרית אתא ובקרית ים אפשר למצוא דירות 5 חדרים חדשות מקבלן סביב 1.2 מיליון ₪ עד 1.3 מיליון ₪. בטירת כרמל הסמוכה לעיר מגוריך הקודמת חיפה אפשר למצוא דירות חדשות מקבלן במחיר הנ״ל.
דירות יד שניה חדשות יחסית אפשר למצוא אפילו במחירים זולים יותר בקריות הנ״ל ובקריות אחרות.

יש עוד הרבה אזורים אחרים בישראל במחירים דומים לנ״ל במקומות מרכזיים יחסית ועם לחבורה טובה למרכז אפילו, אבל אנשים מפונקים ולא רוצים לגור שם (למשל חדרה, פרדס חנה כרכור, חריש, אור עקיבא)

שלא לדבר על אפשרות לרכוש דירות יד שניה מצוינות, אבל פשוט ללא מעלית ו/או מרפסת דבר שנחשב אצלך לדירה בינונית.
לצפיה ב-'חשבת אולי שלפעמים לא רק הגברים מחליטים?'
חשבת אולי שלפעמים לא רק הגברים מחליטים?
08/11/2016 | 20:04
26
אולי בשביל שלום בית שווה להקריב את שאר הדברים?

אני מצידי הייתי גר במערה או בקצה השני של הארץ, גרתי במספיק דירות כולל בקומה 4 בלי מעלית ובדירות שאפילו לא ראויות למגורים ונחש מה? לא קרה לי כלום.

מה לעשות שנכנסים למשוואה עוד גורמים כמו משפחה, ילדים, קרבה למשפחה ולעבודה שזה מטה את הכף.

אפשר להגיד הרבה דברים על הדור של היום, מפונקים זה לא אחד מהם.
לצפיה ב-'בתיאוריה כל תרחיש יכול לקרות'
בתיאוריה כל תרחיש יכול לקרות
05/11/2016 | 23:42
47
אבל ירידה נומינלית של מעל 40 אחוז? אני מוכן להמר שלא (למעשה בפועל כבר הימרתי )
לצפיה ב-'רק בדירה יד שנייה'
רק בדירה יד שנייה
05/11/2016 | 12:04
109
מכיוון , שדבר ראשון בדירה חדשה את לא מקבלת שכירות כל זמן שהדירה בבנייה.
דבר שני כל נושא השידרוגים שבדר”כ הם דיי הכרחיים כמו מטבח וכדומה שיכול להוסיף עשרות אלפי שקלים.
דבר שלישי אני מאמין שעד שהדירה תהייה מוכנה את תשלמי כל התקופה ערך כלשהו של משכנתא.

דבר רביעי אף אחד לא מבטיח שהמחיר יעלה או ירד.

אם התוכנית זה להחזיק שנה וחצי ולמכור בשני המסלולים אף אחד לא מבטיח שיהיה עליות.

בגלל הסיבות שהצגתי לך עדיף יד 2 שלפחות מהרגע הראשון תקבלי שכירות.

בהצלחה
לצפיה ב-'הייתי הולך על דירה יד 2'
הייתי הולך על דירה יד 2
05/11/2016 | 12:37
98
בקשר לליווי בנקאי, חשבתי שהיום זה חובה אבל בכל מקרה לא נראה לי שהייתי נכנס לזה.
לצפיה ב-'מדהים שאת מתייחסת לעליית ערך הדירה כעובדה מוגמרת'
מדהים שאת מתייחסת לעליית ערך הדירה כעובדה מוגמרת
05/11/2016 | 19:43
3
95
מה מבטיח לך שערך הדירה(מיד 2) יעלה?

לצפיה ב-'מי מבטיח? קבלנים, מתווכים, אנשים בפורומים שונים... לא חסר.'
מי מבטיח? קבלנים, מתווכים, אנשים בפורומים שונים... לא חסר.
05/11/2016 | 19:45
2
40
לצפיה ב-'כלומר כל מי שיהנה מכספך מבטיח לך שכדאי לך לשלם לו ? '
כלומר כל מי שיהנה מכספך מבטיח לך שכדאי לך לשלם לו ?
06/11/2016 | 00:03
1
90
אתעכב רק על הקבלן.
אם הוא יודע שהערך יעלה לאחר הבניה, מדוע הוא מוכר בערך נמוך?
למה הוא לא מחכה בעצמו?
פשוט, הקבלן בניגוד אלייך מחשב בעלות הדירה לא רק את המחיר
בחוזה אלא גם את עלות המימון. לצורך העניין עלות מימון של 3% לשנה
על מיליון וחצי תעלה לך כמאה אלף שקלים. עוד לא דיברנו על תשלומים נוספים
ועל ליקויי בניה (100% מהדירות לפי מחקר של הטכניון).
כל זה בנוסף כמובן לסיכון המובנה בעסקה עם קבלן. דרך אגב, חפציבה, אורתם
סער ואחים שגראווי היו כולם קבלנים מוכרים עד שקרסו. בשנה האחרונה  היו
10 קריסות של קבלנים.
ממליץ לך בחום להקשיב למשקיעים שאת נסיונם את מכירוה ולא "לקבלים, מתווכים ואנשים בפורומים שונים".
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/EffeBook
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTips
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'רימון, התגובה הייתה צינית ככה"נ'
רימון, התגובה הייתה צינית ככה"נ
06/11/2016 | 08:37
36
לצפיה ב-'קניית דירה באזור מחיר למשתכן '
קניית דירה באזור מחיר למשתכן
04/11/2016 | 09:37
4
160
אהלן , רכשתי דירה בעפולה באזור חדש ומתפתח .
ובאותו שכונה שהדירה נמצאת בונים גם דירות מחיר למשתכן .
רציתי לדעת אם זה עלול לפגוע בערך הדירה ? זה ייחשב אזור פחות איכותי בעתיד? 
(למרות שמדובר באזור הטוב והיוקרתי יותר בעפולה)
לצפיה ב-'בעוד 8 שנים לערך יהיו הרבה אנשים שימכרו דירות '
בעוד 8 שנים לערך יהיו הרבה אנשים שימכרו דירות
04/11/2016 | 10:30
2
171
באיזור. רוכשים רבים של מחיר למשתכן אינם מתכוונים לגור
שם אלא רק לקנות בשביל לעשות קופה במכירה.

ככל הנראה זה יביא לירידת מחיר אשר היא למעשה המטרה של
האוצר.

ירידה זו לא תשפיע על איזור מסוים אלא על כל הארץ.

או שלא.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'התכוונתי יותר לערך הנכס '
התכוונתי יותר לערך הנכס
04/11/2016 | 11:13
1
105
באזור שיש מחיר למשתכן הוא יחשב זול יותר ולא אזור יוקרתי בגלל המחיר למשתכן בעתיד ?
(השטח נמצא באזור השכונה היקרה בעפולה)
לצפיה ב-'הרובע היוקרתי בעפולה= רובע יזרעאל'
הרובע היוקרתי בעפולה= רובע יזרעאל
04/11/2016 | 13:12
120
הרובע בו נבנה מחיר למשתכן= רובע c1

דהיינו מדובר בשני רבעים שונים, כך שאין לך מה לדאוג באופן ישיר.

באופן עקיף אמורות להיות השפעות של המחירים הנמוכים יותר של רובע c1 על המחירים של רובע יזרעאל ושאר עפולה בצורה של ירידת מחירים, בפועל זה לא קרה עד כה, להיפך היו רק עליות מחירים.

(דרך אגב בעיני העפולאים עצמם, הרובע היוקרתי הוא הרובע המערבי בעפולה...)

לצפיה ב-'למה החלטת שהדירות של מחיר למשתכן פחות טובות?'
למה החלטת שהדירות של מחיר למשתכן פחות טובות?
05/11/2016 | 09:01
82
זאת אומרת, אני מבין למה אתה חושב ככה, אבל ברור שאין לזה שום אחיזה במציאות.
מדובר באותם בלוקים, עם אותם עובדים ואותו בטון, אותה עיר ואותן תשתיות.
​בעוד חמש שנים אף אחד לא יידע באמת מה נמכר ואיך נמכר.
ורק לצורך הדיון, המרפסת של גינדי שקרסה לא הייתה במחיר למשתכן.
לצפיה ב-'פעם שלישית ואחרונה - מס הכנסה על השכרת בית קשיש'
פעם שלישית ואחרונה - מס הכנסה על השכרת בית קשיש
04/11/2016 | 09:12
5
173
אמי (85) גרה איתי (בתה). ביתה (היחיד) מושכר ב-6,300 ש"ח לחודש - מעל לתקרה הפטורה (5070 נדמה לי)..
האם עליה לשלם מס הכנסה על השכירות?
אני יודעת שבמעבר של קשיש לבית אבות, יש פטור מהמס הזה - אבל מה אומר החוק כשהקשיש עובר לדירה מושכרת אחרת?

לצפיה ב-'פעם שלישית גלידה'
פעם שלישית גלידה
04/11/2016 | 13:23
1
155
ראי מאמר בנושא:

רק מעבר לבית אבות מפוקח על פי חוק הפיקוח על המעונות מקנה פטור ממס ועד מחצית התשלום ששולם לבית האבות.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
04/11/2016 | 16:58
33
לצפיה ב-'למרות שאני יודע את התשובה, הייתי ממליץ להתייעץ עם יועץ מס'
למרות שאני יודע את התשובה, הייתי ממליץ להתייעץ עם יועץ מס
05/11/2016 | 08:58
2
82
בסופו של דבר, כל תשובה שתקבלי כאן, לא תהיה קבילה אם יום אחד מס הכנסה ידפקו אצלך בדלת.
​לעומת זאת, את התשובה של יועץ המס מקבלים באופן רשמי.

לצפיה ב-'כנראה שאתה צודק.'
כנראה שאתה צודק.
06/11/2016 | 13:58
43

בכל זאת, מה התשובה שאתה יודע?
לצפיה ב-'אשמח גם להמלצה איזה מסלול כדאי לבחור פה'
אשמח גם להמלצה איזה מסלול כדאי לבחור פה
06/11/2016 | 13:59
21
לצפיה ב-'שאלה על שטחים משותפים'
שאלה על שטחים משותפים
04/11/2016 | 08:45
1
71
שלום, בבניין חדש לאחר תמא  38ב׳ אני מנסה למצוא מסמך שמפרט ומציג
שרטוט של השטחים המשותפים.

יש לי היתר בניה אבל לא מצוין שם.
נכנסתי לאתר של משרד המשפטים להותיא תקנון בית משותף אבל מסתבר שהתקנון הישן מ1972 בוטל ב2014 כאשר עשו את התמא 38 ובנתיים לא הופקד תקנון חדש.

יש עוד מקור שפספסתי?
לצפיה ב-'מי בנה לםי התמ"א? גש אליו'
מי בנה לםי התמ"א? גש אליו
06/11/2016 | 13:10
26
הוא בוודאי הכין מסמך שבו פרט מתי ואיך וכיצד הוא יתקן את תשריט וצו הבית המשותף
ברור שעדיין לא עשה כן.
חפש בבניין מי טיפל מולו מטעם הדירים.
לצפיה ב-'נסח טאבו'
נסח טאבו
03/11/2016 | 22:22
1
72
שלום לחבריי הפורם .נסח טאבו שרשום דירה ובסוגריים מחסן ניתן להשכיר למגורים ויש בו שירותים ומקלחת וחלונות בצורה חוקית בבניין מגורים? אשמח לתגובות תודה
לצפיה ב-'לא זה ולא זה'
לא זה ולא זה
04/11/2016 | 00:49
51
מה שקובע זה מה שכתוב בהיתר בנייה. או היתר שימוש חורג.

לצפיה ב-'תוספת קומות בתמ''א = האם בדירה-ישנה המ''ר יקטן ???'
תוספת קומות בתמ''א = האם בדירה-ישנה המ''ר יקטן ???
02/11/2016 | 22:16
8
93
הפרסום  החדש  הוא :
"....ניתן יהיה להוסיף קומות למבנים קיימים על בסיס שטח המבנה בפועל......."
- מהיכן  ייקחו  שטח ריצפה להוספת מעלית שלא הייתה בבניין ישן ???
- לא מוזכר אם כבעבר, בתמ''א 38 ,כי  ממ''ד יתווסף  לגודל הקיים בישן,
- לא מוזכרת  מרפסת  שהתווספה בתקן הקודם .
+ אם אין תוספת שטח לדייר- ישן = תרד לו המוטיבציה לחתום על הסכם פינוי-בינוי .

++ מה    גורל ההערות  הנ''ל ??
תודה,

לצפיה ב-'מדובר על תמ״א 38-2'
מדובר על תמ״א 38-2
03/11/2016 | 06:24
7
69
הריסה של בניין ישן ובניה של בנין חדש על שטח הבנין הקיים.

לא מדובר בתמא 38-1, שמשמעותה עיבוי הבנין הקיים.
לצפיה ב-'התשובה לא ברורה , מספר תוכנית לא אומר תוכן התשובה .'
התשובה לא ברורה , מספר תוכנית לא אומר תוכן התשובה .
03/11/2016 | 08:59
6
43
האם דייר ישן יקבל תוספת מ''ר  לממ''ד, למעלית, למרפסת-שמש ? 
תודה.
לצפיה ב-'כן'
כן
03/11/2016 | 10:26
39
יותר נכון הוא יכול לקבל בהתאם לתוכנית אבל זה משתנה לפי איזור לאיזור עפ"י החלטה של הועדה המקומית + כדאיות כלכלית ליזם ככל שישנה.

לצפיה ב-'מקבלים את כל התוספות הרגילות רק במסגרת דירה חדשה בבניין חדש'
מקבלים את כל התוספות הרגילות רק במסגרת דירה חדשה בבניין חדש
03/11/2016 | 14:55
4
47
רק שהחישוב של תוספת הבניה לפי תמ"א 38 יתבסס על שטח הבניין הקיים בפועל ולא לפי התב"ע בו נמצא הבניין, שמאפשרת לעיתים בנייה נוספת ללא קשר לתמ"א 38 ועליה להוסיף את הבניה הנוספת המותרת לפי תמ"א 38.

המפתח לתוספת הבניה לפי התיקון לתמ"א פשוט יותר: תוספת הקומות המותרת לפי התמ"א הוא מספר הקומות הקיימות + חצי קומה נוספת (למשל לבניין קיים בן 4 קומות ניתן יהיה להוסיף 4 וחצי קומות נוספות, בנין קיין בן 3 קומות- 3 וחצי קומות נוספות)

לצפיה ב-'תודה = עכשיו יותר ברור , ....אבל .'
תודה = עכשיו יותר ברור , ....אבל .
03/11/2016 | 15:27
2
23
אבל , בגלל מסגרת הקפית קשוחה של הבניין , תוספת  מקום למעלית = תבוא ע''ח התוספת לממ''ד רחב-מירבי , יחסית למספר הדירות בקומה .
לצפיה ב-'שטח הבנין החדש= שטח הבנין המקורי+מעלית+ממ"ד+מרפסת+הקומות '
שטח הבנין החדש= שטח הבנין המקורי+מעלית+ממ"ד+מרפסת+הקומות
03/11/2016 | 15:43
1
13
לצפיה ב-'תודה = יותר הגיוני ומובן .'
תודה = יותר הגיוני ומובן .
03/11/2016 | 20:24
4
לצפיה ב-'ואם הקומה העליונה אינה מלאה אלא דירת גג/פנטהאוס ?'
ואם הקומה העליונה אינה מלאה אלא דירת גג/פנטהאוס ?
03/11/2016 | 21:41
24
1) נניח שיש 3 קומות מלאות ובנוסף קומת פנטהאוס כלומר יש 4 קומות
או ליתר דיוק 3.66 (הפנטהאוס הוא ה 0.66 כי חלקו מרפסת ),האם התוספת היא של 4.5  ?
ואם כן האם המשמעות שלא תהיה קומת פנטהאוס בבנין החדש ?

2) האם יש חשיבות לשימוש הנוכחי של קומת הקרקע ?
בת"א לעיתים קרובות קומת הקרקע משמשת למשרדים ,האם לצורך חישוב התוספת
תחשב קומת המשרדים כקומת מגורים?
האם בעל המשרדים יקבל במקומם דירת מגורים ?

תודה

לצפיה ב-'תחנה מרכזית ישנה: אילו איזורים להתמקד?'
תחנה מרכזית ישנה: אילו איזורים להתמקד?
02/11/2016 | 22:07
107
שלום
בתקווה שהאיזור ישתנה בתוך 5 עד 10 שנים (אני מאמין שעד 10 זה ריאלי),
אני מעוניין לבדוק רכישת דירה למגורים באיזור תחנה מרכזית ת"א(עדיף ישנה).

אמנם לא מדובר בשטח גדול...אך בכל זאת - בין אלו רחובות מתוחם האיזור עם הפונטציאל לשינוי מואץ יותר?
ברור לי שמן הסתם ככל שקרובים יותר לדרך בגין?
אני מצרף צילום מסך של האיזור והגדשתי האת האיזורים.
האם להתמקד בהם? חשוב לי מאד קרבה כמה שיותר לד' בגין/ד' יפו.

חוץ מזה, למעט "קשרים" בענף הנדל"ן (מה שאין לי) האם יש דרכים נוספות לאתר פרויקטים שנמצאים בחיתוליהם?

תודה רבה!  
לצפיה ב-'שאלות למבינים'
שאלות למבינים
02/11/2016 | 22:02
5
259
ערב טוב,
ברצוני להעביר ללא תמורה דירה שנייה שלי ל-3 בנותיי ,כולן מעל גיל 18 כדלקמן, לראשונה 40% ולשתי הנותרות 30% כ"א.

שאלותיי ,

1. האם בהעברה ללא תמורה ,אני ובנותיי פטורים ממס שבח ומס רכישה ?

2. המגמה היא ש-ילדה א' ,תקנה בעתיד את חלקן  של אחיותיה ,
האם מכיוון שלשתי אחיותיה פחות משליש דירה ,לא יחשב מבחינה משפטית כבעלות דירה ולכן יהנו מהטבות עתידיות של פטור ממס רכישה בקניית דירה עתידית ,שתחשב להן כדירה היחידה ?

3. ילדה א' מעוניינת לקחת משכנתא מיידית על מנת לקנות את חלקה של ילדה ב',אלא מאי ,האם נכון הדבר שיש תקופת צינון של4 שנים על המכירה (של ב' ל-א' ) ? או שלא נכלל בין בני משפחה מדרגה ראשונה ?

תודה לעונים

לצפיה ב-'הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות'
הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות
03/11/2016 | 07:40
4
175
איני יודע מה מטרת המהלך ובנות כמה ומה מצבן המשפחתי של הבנות.
לדעתי עירוב הבנות כרגע עם עורכי דין (יהיו חוזים בן הבנות), שמאים (באיזה מחיר תבוצע כל עסקה) ובני זוג (יש כעת? יהיו בעתיד?) יגרום לכך שיהיו לך נכדים
אשר לא יכירו אחד את השני. ראיתי את זה קורה יותר מפעם אחת.
חבל.
לגופו של עניין:
א. בת א' לא יכולה לקחת משכנתא כי אין לה נכס. היא צריכה לקחת את המשכנתא במשותף עם בת ג'. במידה ובת א' לא תשלם את המשכנתא בת ג' תאבד את חלקה למרות שלה נהנתה מהמשכנתא.

ב. פשוט יותר שכבר כעת בנות א ו- ג ירכשו ממך את הדירה במחיר חלקה של בת ב' ואתה תיתן לאותה בת את חלקה במזומן. כך יהיה להן קל יותר לקבל משכנתא. בכל מקרה זו משכנתא לעסקה בתוך המשפחה והיא מורכבת יותר. כאמור, בת ג' הינה לווה לכל דבר.

ג. בנות א, ג, צריכות לעשות צוואה והסכם ממון אם יש להן בני זוג כדי להבטיח את הדירה.

לדעתי טוב תעשה אם תשכיר את הדירה ותחלק את שכר הדירה בין הבנות.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'כוונות טובות לאו דווקא מובילת לאבדון'
כוונות טובות לאו דווקא מובילת לאבדון
03/11/2016 | 10:31
3
130
הי רימון
אתה די פסימי ברישא של דבריך, לשמחתי הבנות שלי מחונכות היטב (גילוי נאות בזכות אימם ), מדוע שיהיו חוזים בין הבנות ,אם בהעברה ללא תמורה מצויין ה% היחסי של כול אחת ואחת ?,במכירה אם יש צורך יקחו שמאי, אגב גיל הבנות 22,26+26 , .
המהלך המרכזי והמטרה שבת א'  (דווקא הקטנה יותר) תרכוש בסופו של דבר את הזכויות של אחיותה בדירה. 

א. אם לבת א' יש 40% משווי הדירה(הנכס שלה)   וזה למעשה ההון העצמי שלה ,מדוע לא יכולה לקבל משכנתא ?? מדוע אתה קושר את בת ג' למשכנתא ,אם המטרה הראשונית של א לקחת משכנתא לקנות את חלקה של בת ב ' בשלב הראשוי ולהפוך בעלת זכויות של 70% מהנכס.

ב. בעיה,לא מעוננין לשלם מס שבח בגין מכירה, כשר המטרה האמיתית שלי לתת את הדירה ללא תמורה.

לצפיה ב-'מאחר שהמטרה היא בסופו של דבר '
מאחר שהמטרה היא בסופו של דבר
03/11/2016 | 10:46
126
שהדירה תהיה רק של אחת הבנות, אני סבורה שניתן למצוא פתרון אחר שיתאים יותר לסיטואציה. אני לא רוצה לשלוף מהשרוול צריך לגבות ממך עוד פרטים ולהקדיש לזה מחשבה.
כדאי להיוועץ באופן פרטני.  
לצפיה ב-'חבר עורך דין אמר לי פעם '
חבר עורך דין אמר לי פעם
03/11/2016 | 11:39
1
136
בהקשר של ירושה אבל אני מניח שעשוי להתאים גם כאן -
אחים בדרך כלל מסתדרים בסוף , הבעיה שהאח או האחות הם מחצית
המשוואה.
אז הכוונה שבת אחת תרכוש את הדירה ? לפי השווי היום? ביום הרכישה? השמאי קבע מחיר הוגן? אולי שמאי אחר יגבע מחיר אחר? שמאי מכריע?
וזה רק עניין אחד מיני רבים.

בת ג' היא חלק מהבעלות על הדירה ולכן חייבת להיות גם חלק מהחייבים
במשכנתא. אדם לא יכול למשכן רכוש שאינו שלו. הבנק לא יכול לעקל 40% מדירה.
אם בת א' ממשכנתא את הדירה בה היא חולקת בעלות עם בת ג אז גם בת צריכה להיות חלק מהמשכנתא.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תודה על ההסבר רימון'
תודה על ההסבר רימון
03/11/2016 | 12:52
95
מבין שיש בעיתיות בלקיחת המשכנתא, אולי באמת עדיף לרשום את כול הדירה על הבת הראשונה ולעשות מזכר הבנות ביניהן,

רב תודות לך ולעו"ד סרי

לצפיה ב-'פיצול דירות הצעת חוק? אפשר הסבר?'
פיצול דירות הצעת חוק? אפשר הסבר?
02/11/2016 | 18:45
43
לצפיה ב-'רכישת דירה בפסגות נדל"ן'
רכישת דירה בפסגות נדל"ן
02/11/2016 | 18:06
1
161
היי לכולם
לאחר מסכת יסורים בדרכי למציאת דירת החלומות שלי ...
הגעתי לחזי חיים מפסגות נדל"ן ,בחור אדיב והגון מאוד סבלני!!!
הוא משווק של דירות במחירי פריסייל ממש מציאות .
חייבת לציין שהייתי מאוד מרוצה מכל התהליך אצלו!
הוא מצא לי את הדירה הנכונה והמושלמת עבורי ליווה אותי בכל התהליך העמיד בפני את כל הבטוחות .
ממליצה לכולם :)

לצפיה ב-'כל כך הרבה דירות קנית דרכו ?'
כל כך הרבה דירות קנית דרכו ?
03/11/2016 | 21:18
99
את קונה אצלו דירה כל מספר חודשים ?
גם כאן קנית דירה דרכו :)
לצפיה ב-'האם למישהו יש ניסיון עם חברת iintoo ?'
האם למישהו יש ניסיון עם חברת iintoo ?
02/11/2016 | 13:43
103
לצפיה ב-'סיפור'
סיפור
01/11/2016 | 15:32
3
222
שמעתי עכשיו סיפור נדל"ני שאותי לפחות די שעשע..
מישהו בחיפה פרסם את דירתו למכירה.
הגיע קונה עם הצעה מקורית - שהמוכר יקח משכנתא על הדירה שלו (זו שמוצעת למכירה) - והקונה יקנה ממנו את הדירה באמצעות המשכנתא הזאת, ויישא בתשלומים כמובן.

לצפיה ב-'הצעה מקורית'
הצעה מקורית
01/11/2016 | 21:23
1
162
ומסוכנת (וגם לא ישימה בעיני).
האם נולד המוכר שיסכים לה???
לצפיה ב-'שכחתי להוסיף שההצעה היתה למשכן את הדירה המדוברת'
שכחתי להוסיף שההצעה היתה למשכן את הדירה המדוברת
01/11/2016 | 21:36
136
לגמרי לא ישים
לצפיה ב-'ניסיון נחמד (להתחמק ממיסים?)'
ניסיון נחמד (להתחמק ממיסים?)
02/11/2016 | 08:26
116
יש כל כך הרבה חורים לא פתורים בסיפור כזה..
מה קורה שמחיר המשכנתא משתנה?
מה קורה שה"קונה" מפסיק לשלם/נעלם?
לא ניתן לקחת משכנתא 100% על הנכס- מה עושים עם ההפרש?
בעלי הדירה נפטרים - אי וודאות למי תגיע הדירה.צד אחד מפסיד בוודאות.
למה שהקונה לא ייקח משכנתא בעסקת קנייה רגילה? (נורה אדומה שהוא מוגבל בבנק או חנוק כלכלית).

לצפיה ב-'מנסה שוב - שאלה על תשלום מס הכנסה משכירות על ידי קשיש'
מנסה שוב - שאלה על תשלום מס הכנסה משכירות על ידי קשיש
02/11/2016 | 08:52
3
88
אמי (85) עברה לגור איתי ואת ביתה השכרנו ב-6,300 ש"ח לחודש.
האם עליה לשלם מס הכנסה על השכירות?
(קראתי שבמעבר של קשיש לבית אבות, יש פטור מהמס הזה - אבל לא מצאתי מה אומר החוק על מעבר לבית אחד הילדים, או בכלל על מעבר לדירה מושכרת אחרת?)

תודה 
לצפיה ב-'זו דירה יחידה שלה? אם כן, לדעתי אין מס.'
זו דירה יחידה שלה? אם כן, לדעתי אין מס.
02/11/2016 | 10:37
2
47
לצפיה ב-'כן זו דירה יחידה'
כן זו דירה יחידה
02/11/2016 | 10:44
70
אבל זה מעל התקרה הפטורה ממס -  5,070 ש"ח אם אני לא טועה.
לדעתך היא פטורה בגלל הגיל? 
לצפיה ב-'יש לך קישור לזה? '
יש לך קישור לזה?
02/11/2016 | 15:12
38

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין
פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה