לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2115921,159 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

לצפיה ב-'מבקש עזרה לגבי צעד נדלני'
מבקש עזרה לגבי צעד נדלני
05/06/2017 | 22:12
3
224
קנינו דירה לפני שנה וחצי וכעת הגענו למסקנה שהדירה לא תואמת את הציפיות שלנו מכמה בחינות אישיות, אנחנו חושבים לעשות צעד נדלני של מעבר לדירה שתתאם את הצרכים והציפיות שלנו.
אנחנו ממש לא יודעים איך לפעול במיוחד לאור העובדה שהשוק לא יציב, אנחנו שוקלים להשכיר ולשכור, למכור ולקנות, למכור ולצאת שנה לשכירות (לשמר את המשכנתא ע"י גרירת משכנתא לפקדון) - בקיצור ממש מבולבלים ולא רוצים לעשות עוד טעות נדלנית... 
לצפיה ב-'השכירו ושיכרו'
השכירו ושיכרו
05/06/2017 | 22:36
2
157
זה הכי בטוח.
בברכה,
רימון
לצפיה ב-'אפשר בבקשה הסבר :) תודה!'
אפשר בבקשה הסבר :) תודה!
05/06/2017 | 23:39
1
75
לצפיה ב-'הוכחתם שאתם צריכים זמן הסתגלות לפני קבלת החלטה מחייבת'
הוכחתם שאתם צריכים זמן הסתגלות לפני קבלת החלטה מחייבת
06/06/2017 | 18:31
123
פעלו לפי הלקח שכבר יש לכם.
לשים את המשכנתה בפיקדון ולהמשיך לשלם ריבית יקרה בעת שהכסף
נמצא בבנק זה צעד שכדאי לעשותו רק אם המשכנתה יוצאת מהכלל טובה
והנזק של תשלומי הריבית לחינם בזמן ההמתנה יהיה קטן משמעותית
מזה של לקיחת משכנתה חדשה בעוד שנה נניח, כולל המשך חיסכון בנתיים (לא יהיו לכם תשלומי משכנתה).
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתה שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'תשלום בעבור ייעוץ'
תשלום בעבור ייעוץ
05/06/2017 | 15:13
3
171
מביקורי כאן באתר הבנתי שישנם חברים הנותנים שירות בתשלום בכל הנוגע להשקעות.
כמה אמור לעלות ייעוץ כזה, ומהו כולל?
לצפיה ב-'מה… ??'
מה… ??
05/06/2017 | 21:02
93
מישהו, משהו.
לצפיה ב-'מהו השירות שאת מבקשת? אם מדובר בייעוץ כלכלי '
מהו השירות שאת מבקשת? אם מדובר בייעוץ כלכלי
07/06/2017 | 07:46
77
אז אשמח לשוחח איתך.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'ייעוץ משכנתא'
ייעוץ משכנתא
25/06/2017 | 02:11
10
הי :)
באיזה עניין את רוצה ייעוץ? אם מדובר על ייעוץ בענייני נדל״ן, אני מניח שכדאי לחכות שחברי הפורום המנוסים יענו לך על כך. אם את מעוניינת בייעוץ של יועץ משכנתאות מוסמך, אני יכול להמליץ לך על החברה איתה אני עבדתי, שמעניקים ייעוץ מקצועי ושירות נפלא.
לצפיה ב-'זכרון דברים לפני מכירת דירה'
זכרון דברים לפני מכירת דירה
05/06/2017 | 12:49
4
130
הגיעה אליי קונה פוטנציאלית לדירה שאני רוצה למכור. היא רוצה לעשות עכשיו זכרון דברים , לתת סכום סמלי, ולהתחייב שתוך 8 חודשים היא רוכשת את הדירה.
האם זה מקובל? אשמח לעצתכם. תודה
לצפיה ב-'שתתחייב עכשיו בחוזה אצל עו"ד. ורק לידיעה זכרון דברים הוא'
שתתחייב עכשיו בחוזה אצל עו"ד. ורק לידיעה זכרון דברים הוא
05/06/2017 | 15:15
1
113
בעל תוקף חוקי כמו חוזה. ממילא כותבים בו את הסכום ומימלא כותבים את את דמי הקדימה וממילא כותבים בו את תאריך הפינוי.

בשביל מה לחפש הרפתקאות? אלא אם כן יש לך בעיה עם המכירה.

לצפיה ב-'זכרון דברים -לעולם לא'
זכרון דברים -לעולם לא
05/06/2017 | 18:25
110
עם  זכרון דברים ניתן מיד לרשום הערה בטאבו ונחסמה לך המכירה.
רק אצל עורך דין. תאם איתו לפני ההסכמות ופעל לפי הנחיותיו.
לצפיה ב-'אני ממליצה להמנע מזכרון דברים'
אני ממליצה להמנע מזכרון דברים
05/06/2017 | 23:13
115
ברעיון של מסמך זכה"ד יש פרדוקס מובנה שכן מחד הצדדים עורכים אותו על מנת ליצור מחויבות לעיסקה ומאידך הצדדים דוחים את מועד לקיחת האחריות על העיסקה למועד כריתת החוזה כאשר אליו יגיעו רק לאחר שיבצעו את כל הבדיקות המשפטיות, התכנוניות והאחרות שיש לבצע טרם כריתת החוזה.

בהיות זכה"ד, עומד בדרישות; הכתב, גמירות הדעת והמסויימות הרי שאין חוצץ בין מעמדו למעמד החוזה והינו בעל תוקף משפטי מחייב החב בחובת דיווח לרשויות המס. לכן חובת הדיווח לרשויות המס חלה 30 יום ממועד החתימה על זכה"ד. כלומר גם אם תחתמו על הסכם המכר רק חודש אחרי החתימה על זכה"ד, הרי שתצטרכו לדווח לרשויות המס בהתייחס לתאריך החתימה על זכה"ד (איחור בדיווח גורר: קנסות וריביות).
מבחינה מהותית יוכל הקונה לרשום על שמו הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין על זכויות המוכר בנכס,  על סמך זכה"ד , וזאת פעמים רבות טרם שילם מקדמה כלשהי למוכר או שילם סכום סמלי בלבד כ"דמי רצינות".
במצב כזה, המוכר עשוי למצוא את עצמו במשך תקופה ארוכה, מבלי ששולמה לו תמורת הדירה וכשהוא מנוע מהתקשרות עם רוכש אחר, זאת עד אשר יסיר את הערת האזהרה, דבר אשר לשמו יצטרך לפנות בתביעה לבית המשפט ולקיים הליך הכרוך בהוצאות וטורח רב.

מומלץ להיוועץ פרטנית. בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'שרשור חשוב, תודה. לתגלן'
שרשור חשוב, תודה. לתגלן
06/06/2017 | 07:22
36
לצפיה ב-'התניית אישור לשכן לתוספת בניה '
התניית אישור לשכן לתוספת בניה
04/06/2017 | 14:55
2
86
השכן רוצה אישור שלי לתוספת בניה. אני רוצה להתנות זאת באישור ממנו לכך שבמידה ואם אי פעם אני ארצה לבנות תוספת השכן מתחייב מראש לתת לי אישור לכך. האם זה אפשרי וחוקי? האם יש תבנית משפטית לכך שאוכל להשתמש בה תודה
לצפיה ב-'לדעתי אן אתה מאשר לו בנייה'
לדעתי אן אתה מאשר לו בנייה
04/06/2017 | 22:35
72
אז אין ביוכלתו להתנגד לבנייה שלך.
לצפיה ב-'רק עורך דין'
רק עורך דין
07/06/2017 | 12:33
17
לצפיה ב-'קניית הדירה לא מופיעה באתר רשות המיסים'
קניית הדירה לא מופיעה באתר רשות המיסים
04/06/2017 | 14:23
1
187
שלום רב,
קניתי דירה בתחילת 2014 ומכיוון שלא ראיתי אותה עד היום כשנכנסתי לאתרים שבהם מדווח על מכירות (כולל באתר של רשות המיסים על נדל"ן) - הוצאתי את נסח הטאבו וכתוב שם: מהות פעולה: מכר. בעלים: את השם המלא שלי. ת"ז תקינה. חלק בנכס: בשלמות.
יש לציין שאת כל התהליך עשיתי עם עו"ד.
למה זה לא מוצג באינטרנט? האם יש סיבה לדאגה?
תודה רבה
לצפיה ב-'לא !!!'
לא !!!
06/06/2017 | 17:11
172
אתר רשות המיסים נותן כלים להערכה בלבד ואינו מהווה הליך מחייב ברישום.

ככלל יש חברה חיצונית שמתחזקת את אתר רישום עסקאות נדל"נ של רשות המיסים, אך ידוע שהעדכון מתבצע תמיד באיחור ולעיתים "נעלמים" רישומי עסקאות בין ביצועם בפועל ותשלום המיסים הנדרשים.

אין מה להתרגש. 
לצפיה ב-'קרקעות ישראל - לב מטרופולין נתניה'
קרקעות ישראל - לב מטרופולין נתניה
04/06/2017 | 13:02
2
89
מישהו מכיר את השיווק של קרקעות ישראל בנתניה....
אשמח לקבל מידע.
תודה מראש
לצפיה ב-'הקלד את שם החברה בלשון העליונה מצד שמאל,שם התשובה.'
הקלד את שם החברה בלשון העליונה מצד שמאל,שם התשובה.
07/06/2017 | 23:25
18
הכל כבר נכתב, וכאן נצבר הידע על חברות שיווק הקרקעות.
לצפיה ב-'לב המטרופולין בנתניה - התייחסות.'
לב המטרופולין בנתניה - התייחסות.
08/06/2017 | 20:30
22
אני רוצה להדגיש...אין לי מאומה נגד התכנית שאמורה להפוך את נתניה לעיר מתקדמת ועתירת מגורים,מלונאות, ומסחר.
התכנית נת/542/א' ועוד תכניות משלימות יפתחו איזורים לא מפותחים בדרום מערב נתניה,תכנית שמימושה מתבצע עפ"י שלביות הביצוע כמוגדר בתכנית  - http://www.land.gov.il/IturTabot2/taba2.aspx?tbMer...

תכנית זו קיימת כבר משנות ה-80 של המאה הקודמת , לא מעט מכשולים היו בדרכה [גם פינוי הר הזבל במרכזה] והיות מרבית שטח האדמה בבעלות פרטית יצר עיכובים נוספים.[איתור בעלי הזכויות]

אני בעד התכנית ורכישת זכויות בתכנית, אבל...יש לגלות זהירות בממכר, מה בדיוק מוכרים, ומהם הזכויות האמיתיות שיהיו בעתיד [חדר,דירה, מסחר,משרדים וכו'], מהו גובה המיסוי הכולל גם היטל השבחה ראשוני על הקרקע ובעתיד על השטח המבונה, 

ולכן הפניתי אתכם למה שנכתב כאן לאחרונה בעקבות בדיקה שעשיתי עבור לקוחות שלי, כלומר התניית העסקה בכך שבעתיד תוכל להרויח ולא תפסיד את כספך.

סרטון הדמיה, תכנית לב המטרופולין נתניה של אדריכל התכנית -  https://www.youtube.com/watch?v=46hUAp7KmPc

לצפיה ב-'מחיר קרקע חקלאית'
מחיר קרקע חקלאית
04/06/2017 | 07:49
1
83
בוקר טוב לכל המומחים.
יישר כוח על פורום מקצועי ואיכותי.

ברצוני לדעת האם מישהו יכול לתת לי הערכה מהו מחיר חצי דונם בגוש 3924 חלקה 83 בראשון לציון ?
הופקדה תוכנית 2030 והשטח הספציפי יעודו מטרופולין.

תודה והמשך יום מוצלח לכולם.
לצפיה ב-'קיבלת תשובה מוסמכת במרץ 2015, כלום לא השתנה.'
קיבלת תשובה מוסמכת במרץ 2015, כלום לא השתנה.
08/06/2017 | 20:36
28

אולי כדאי שתלך/תקבע פגישהעם  האינפורמציה במח' מהנדס העיר ראשל"צ  כדי שתרגע.
לצפיה ב-'מס על הכנסה מהשכרת דירה המתחלק בין שני בעלי דירה'
מס על הכנסה מהשכרת דירה המתחלק בין שני בעלי דירה
03/06/2017 | 10:09
3
150
שני אחים ירשו דירה כל אחד 50%. הם מעוניינים להשכיר את הדירה וההכנסה הצפויה ממנה הוא 6.5-7 אלף ש"ח בחודש, הסכום למיטב ידיעתי עולה על התקרה הפטורה ממס.
העניין שהסכום יתחלק חצי וחצי בין שני האחים, כלומר כל אחד יקבל בפועל כ-3.5 אלף ש"ח בלבד, סכום שאינו חייב במס למיטב ידיעתי.
האם יש דרך חוקית שלא לשלם מס במקרה כזה?
לצפיה ב-'נראה לי שכן'
נראה לי שכן
03/06/2017 | 22:00
1
113
הפנה שאלה זו לרואה החשבון שלך.
לצפיה ב-'אין לי רו"ח. אשמח לקצת חוכמת המונים לפני שאני משלם'
אין לי רו"ח. אשמח לקצת חוכמת המונים לפני שאני משלם
03/06/2017 | 22:45
51
לצפיה ב-'אין חבות מס במקרה שתיארת. '
אין חבות מס במקרה שתיארת.
04/06/2017 | 14:11
59
לצפיה ב-'חריגות שיפוץ תל אביב'
חריגות שיפוץ תל אביב
03/06/2017 | 09:23
75
דירתנו נמצאת בשיפוץ
מדובר בדירת גן שנמצאת בבניין בן 4 קומות
3 שאלות בעניין זה -
1. בחצר הדירה יש קיר קטן, לא גבוה, בנוי מבלוקים בצפוי שיש - שנמצא רק בדירת הגן, ויעודו בתכניות הקבלן היה מסתור כביסה. הקיר אף פעם לא שומש כמסתור כביסה וגם אין לו נראות מהרחוב.
במידה והקיר הזה יורד, האם יש צורך לבקש היתר, (ויותר חשוב) מה הדין אם לא מבקשים היתר, האם ניתן לבקש בדיעבד?
2. מה דין חלון חיצוני שנפתח אם נפתח ללא בקשת היתר בניה? החלון נמצא מלפני קו הבניין, כלומר פנימי לקו הבניין.
3. במידה וברצוננו לשים מזגנים אישיים בחדרים, במקום אחד מרכזי שהיה עד עתה, (המנועים יונח על הגינה שלנו בטאבו - דירת גן), האם ניתן לעשות זאת, או שיש לבקש היתר לכך?
תודה
לצפיה ב-'מדד תשומות הבנייה'
מדד תשומות הבנייה
03/06/2017 | 07:59
6
142
שלום,
קניתי דירה על הנייר לפני שנה. עכשיו התקבל היתר ומדד תשומות הבנייה החל לפעול. התחילו עכשחו לבנות את הלובי. השאלה שלי: האם כדאי לקחת הלוואה (ללא ריבית) מהמשפחה שלי ולשלם את כל הכסף כדי למנוע עליית מדד? נשרא לי לשלם 58% מערך הדירה (ויש ערבות בנקאית עם שוברים)

תודה
לצפיה ב-'מישהו יכול בבקשה להגיב?'
מישהו יכול בבקשה להגיב?
04/06/2017 | 07:38
1
35
לצפיה ב-'אף אחד לא עונה בפורום הזה?'
אף אחד לא עונה בפורום הזה?
04/06/2017 | 21:06
30
לצפיה ב-'מבחינה כלכלית זה הגיוני'
מבחינה כלכלית זה הגיוני
04/06/2017 | 22:02
3
102
אם נבדוק לפי השנתיים האחרונות, כנראה שתחסוך בערך 1.5% לשנה.
אבל אם אתה יכול לקבל סכום כזה מהמשפחה עכשיו ללא ריבית, כדאי לשקול לקחת את הסכום ולהשקיע אותו בינתיים באפיק שייתן לך אחוז גבוה יותר.
הבעיה המשמעותית פה יותר היא הסוגיה המשפטית של לשלם לקבלן את כל הסכום מראש, וכדאי להבין מה הסיכונים בזה מול עו"ד.

לצפיה ב-'כמו מה למשל כדאי להשקיע?'
כמו מה למשל כדאי להשקיע?
05/06/2017 | 07:51
2
75
חוץ מבורסה שזה מסוכן אין שום דבר עד כמה שידוע לי. על איזה סיכונים אתה מדבר אם נותנים מראש את כל הכסף לקבלן? (הרי יש ערבות בנקאית)

תודה
לצפיה ב-'אני יכול להגיד רק'
אני יכול להגיד רק
05/06/2017 | 12:19
72
מה אני הייתי עושה. אין לי ניסיון אישי רחב בשוק ההון, אבל כן יוצא לי לדבר עם אנשים מביני עניין. הייתי בודק השקעה סולידית כלשהי או צמודת מדד.  
לגבי העברת כל הכסף לקבלן מראש - אולי במקרה הספציפי שלך זה לא מסוכן, אבל זה תלוי בחוזה ושווה בדיקה.
בעבר שאלתי עו"ד על הקדמת תשלומים לקבלן כדי לחסוך תשומות בנייה ואמר לי שהוא לא ממליץ על זה. לא שאלתי אז למה כי ויתרתי בזמנו על הרכישה. אז אולי הוא זהיר יתר על המידה, אבל אולי גם יש משהו בדבריו...לשיקולך.
לצפיה ב-'ערבות בנקאית היא לא תרופת פלא'
ערבות בנקאית היא לא תרופת פלא
08/06/2017 | 07:30
34
ניסית פעם לקבל מהבנק 50 מיליון שקלים? (50 דיירים * מיליון לדייר, לצורך הדוגמה).
האם לדעתך הבנק ישלם מייד או שיעביר את העניין למחלקה המשפטית אשר תנסה
לזהות כל סעיף במסמך הערבות (שהבנק עצמו ניסח מלכתחילה) כדי לפתור אותו
מתשלום ולהשאירך ללא כלום?
רמז: הפרת החוזה שנבעה מקריסת המרפסות לא גרמה לבנק לשלם את הערבות,
על איחור במסירת דירה של כמה שנים הבנק שילם ערבות רק לאחר משפט שנמשך עוד כמה שנים. סוגיית המשפט הייתה לגבי השאלה האם אי מסירה משך שנים = קריסת קבלן או לא.

בכל פעם ששיקול הדעת של הבנק גורם לך להרגיש ביטחון יתר
ורצון לשלם מבעוד מועד משהו, אתה מוזמן לומר בלב פישמן פישמן פישמן.

עוד על הקדמת תשלומים לקבלן ומדד תשומות הבניה:

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'ריסוס לפני כניסה לדירה'
ריסוס לפני כניסה לדירה
02/06/2017 | 17:18
1
89
שלום חברים, אני לפני כניסה לדירה (לא חדשה) ואני רוצה לעשות ריסוס לפני שאני נכנס לדירה.
אני רוצה לעשות את זה בעצמי ותהיתי אם יש לכם המלצה למשהו יותר טוב מה-K800 שאפשר לקנות בכל סופר?
חשוב לציין שאני רוצה משהו שאפשר יהיה להכנס לדירה עם ילדים וחיות מחמד אחרי כ-24 שעות.

בתודה מראש
לצפיה ב-'מה הסיבה לביצוע הריסוס?או....'
מה הסיבה לביצוע הריסוס?או....
04/06/2017 | 06:42
81
לדעתי שווה לחשוב טוב לפני שאתה מרעיל את הסביבה של הילדים שלך.
בהצלחה?
לצפיה ב-'קרקע'
קרקע
02/06/2017 | 11:35
13
251
אשמח לדעתכם לגבי קרקע לזכות בדירה בחולון ב 80$ בקרוב תחל הבניה, הבנתי שיש אישורים.
תודה
לצפיה ב-'80$ זהו אכן מחיר מתאים לזכות המוצעת. '
80$ זהו אכן מחיר מתאים לזכות המוצעת.
02/06/2017 | 11:46
12
203
טיפ: הבניה לא תחל בקרוב. אבל כאמור, ב- 80$ שווה לחכות.
טיפ 2- אם היו אישורים היו מוכרים דירות ולא זכות להמתין לדירה.
לצפיה ב-'תודה על'
תודה על
02/06/2017 | 15:19
11
142
התשובה המהירה
שבת שלום
לצפיה ב-'כוכבית - שימי לב!!!'
כוכבית - שימי לב!!!
03/06/2017 | 00:41
10
147
את כנראה התכוונת ל80,000$, ורימון התכוון ל80$ כמו שרשמת.
מה שהוא מנסה להגיד - 80$ שווה - 80 אלף דולר, כנראה ולא.

אולי אני טועה, ואם את מוצאת ב80$ שלחי לי גם ואקנה :)
לצפיה ב-'קשה לי'
קשה לי
03/06/2017 | 03:06
9
140
להאמין שרימון לא הבין שהתכוונתי ל 80 אלף, וכי איפה ראית אדמה/קרקע ב 80 דולר ועוד בחולון.
מעבר לזה יכול להיות שהוא גם יודע על מה דיברתי, כך לפחות היה נראה מתשובתו.
בכל אופן תודה.
לצפיה ב-'מצטער שהציניות שלי הייתה בלתי ברורה. למדיה זו יש חסרונות '
מצטער שהציניות שלי הייתה בלתי ברורה. למדיה זו יש חסרונות
03/06/2017 | 09:16
8
152
רבים ובניהם אי היכולת לשמוע אינטונאציה ולראות חיוך.
אז למען הסר ספק. אין דבר כזה "זכות לדירה" ולא הייתי קונה
זאת ביותר מ- 80$ (ובמילים - שמונים דולר).
כתבת שרימון ודאי יודע שאין קרקע בשמונים דולר.
את לא רוכשת קרקע את רוכשת הבטחה שבסבירות גבוהה
הינה חסרת כל בסיס.
כפי שכתבתי למעלה. אין כל הגיון למכור קרקע ב- 250,000
שקלים אם אפשר "תוך זמן קצר" למכור אותה במחיר גבוהה בהרבה.
ככל הנראה המוכר מעריך "זמן קצר" באופן שונה ממה שאת מעריכה זאת.

לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
03/06/2017 | 21:01
7
123
אז כן… לא כל כך הבנתי, בכל מקרה התכוונתי לזה.
http://www.israelhayom.co.il/article/470541.
האם זה לא יותר מסתם עבודה בעיניים?
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה עבודה בעיניים - אבל!!'
אני לא חושב שזה עבודה בעיניים - אבל!!
04/06/2017 | 17:14
6
130
אל תשכחי שאת צריכה לשלם את עלות הבניה,
מה גם שבזמן ה״קרוב״ עד לסיום הבניה (בואי נגיד פלוס מינוס 20 שנה) - הכסף שוכב ללא תשואה כלל. אני מחשיב זאת במינימום הפסד של 300 אלף ש״ח (3% ל20 שנה יתן לך פי 2 על הכסף).

לכל זה נוסיף את הודעת עריית חולון לאחרונה:

בקיצור קשה להגדיר את זה כעבודה בעיניים, אם 300 אלף שח בשבילך לא משחק הרבה תפקיד, ולא אכפת לך מהם, זו השקעה נחמדה שיכולה להוות בסיס נחמד לילדים שלך (או אולי נכדים, תלוי בגילך), אחרת - יש השקעות הרבה יותא טובות בשוק.

סתם לידע כללי - עלות הבנייה יכולה להגיע למעל מליון שח עבור הדירה - שאותם תצטרכי לשלם בבוא העת..

רימון - תקן אותי אם אני טועה.

לצפיה ב-'אתה לא טועה אבל שכחת 2 הוצאות גדולות מאד'
אתה לא טועה אבל שכחת 2 הוצאות גדולות מאד
04/06/2017 | 22:12
104
1. היטלי פיתוח: בקלות יכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים פר יח"ד.
2. היטלי השבחה: בוודאות יהיה כמה מאות אלפי שקלים טובים פר יח"ד.

לצפיה ב-'היי'
היי
05/06/2017 | 10:13
4
70
תודה רבה, האם תוכל לתת לי דוגמא ל-
השקעות יותר טובות בשוק.
לצפיה ב-'השקעה ב"זכות לדירה" - תכנית ח-500 בחולון - התייחסות.'
השקעה ב"זכות לדירה" - תכנית ח-500 בחולון - התייחסות.
05/06/2017 | 12:31
3
135
מדובר על כתבה פרסומית ממומנת של חברת שיווק בשם "פיקה נדל"נ" שהבעלים שלה הוא עו"ד משה לוי, ורוא"ח מאיר בכר, משרדיה שוכנים בבית גיבור ספורט בר"ג. [בכתבות מסוג זה יש מן ההטעיה של ציבור הקוראים]
הכתבה פורסמה ע"י "ברק רום יחסי ציבור" -  https://www.facebook.com/pg/barakrom/notes/
ברק רום בעיתון "ישראל היום" - http://www.israelhayom.co.il/article/446989

אין בכתבה כל תחקיר או בדיקת הזכויות האמיתיות, הכתבה הפרסומית אינה מביעה כלל את מצבה האמיתי של הקרקע במתחם החולות העצום בין חולון לבת ים.

החברה מתארת בכתבה "צמידות לת"א" הם שכחו מטעמי נוחיות את בת ים.

טילפנתי לטלפון המפורסם באתר כדי לקבל פרטים...המענה הוא באמצעות חברה חיצונית שמעבירה הודעות בלבד. [טלפון - 1-700-707-780 ]

באתר שלהם לא מוזכרת ולו במילה "זכות לדירה" כי...הם יודעים את האמת שלא ניתן לשווק דירה דמיונית בתכנית מתאר מחוזית שטרם אושרה , טרם עברה אישור וידה מקומית, טרם בוצע איחוד וחלוקה סופי...ועוד מגבלות תכנוניות שטרם באו על פתרונם [תכנית תשתיות מלאה לאיזור הכוללת גם כבישי גישה.] 
מדובר על מכירה בגוש - 6048

יתכן שמדובר כאן על חברה [פיקה] הפועלת בנאמנות עבור קבוצת כדרוגלנים/משקיעים שרכשה את המגרש לפני מס' שנים ומנסה כעת לממש את הרכישה ע"י מכירתה ביחי' קרקע קטנות לפני חובת תשלום היטלי השבחה. [ומיצוי רווחים גדולים בין מחיר הרכישה למכירה במגרשים קטנים  במושע] הם מבקשים עבור מרכיב הקרקע בלבד כ- 80 אלף דולר.[כ-296 אלף ש"ח ]

חובה להבין...בשלב זה אין כל זכויות לקרקע וכלל לא ברור מה יהיו בעתיד הזכויות בקרקע ויעודם.

מפרסומי החברה : [מהאתר שלהם ללא עריכה]
להיות שותף מלא להצלחה, רכישה והשקעה בקרקע בתכנית החדשה דרום מערב חולון אשר מצוייה כיום בעריכה אחרונה לפני פרסומה למתן תוקף ("הפשרה")
החדשנות בגולדן פיקה:
חטיבת קרקע אחת שלמה של כ-12 דונם בשלמות, ללא פיצול לחלקות קטנות.
צמידות חטיבת הקרקע לבינוי הקיים – הקרקע מהווה המשך טבעי וישיר של השכונות הבנויות ואלה שנבנות בימים אלה (ח-3700).

קבלת מתחמי בינוי (בניינים) עצמאיים ושלמים – גודל החלקה יאפשר לרוכשים,  במועד הכנת התוכנית המפורטת וביצוע איחוד וחלוקה מחדש, מתחמי בינוי אלו, ללא תלות בבעלי קרקע זרים שאינם מוכרים להם ואשר אינם בעלי זהות אינטרסים.
הסכם שיתוף ספציפי לפרויקט – עניין שיאפשר למשקיעים בקרקע ניצול מרבי ומיטבי של זכויותיהם, לצד ליווי משפטי שוטף של משרד עורכי דין מהמובילים בתחום הנדל"ן.
הגשמת החלום לגור בצמידות לתל אביב רכישת נדל"ן בשלבים:
המתווה הריאלי ביותר לרכישת נדל"ן באזורי ביקוש מקסימליים בישראל ראוי שיעשה בביצוע עסקת נדל"ן בשלבים:
רכישת קרקע בתכנית שאושרה או לקראת אישור סופי – מביאה, באופן היסטורי, לעליית שווי ערך הקרקע עד למועד קבלת היתר בנייה.
רכישת שירותי הבנייה בנפרד – רווח יזמי שאותו עד היום הרוויח הקבלן.
הפרדת רכישת הקרקע מרכישת שירותי הבנייה ורכישתם שלא מאותו גורם ולא במעמד אחד, מאפשרת לרוכש להרוויח בעצמו את עליית ערך הקרקע עד למועד קבלת היתר הבנייה.

לסיכום...הזהרו מהשקעות שלא נבדקו ע"י אנשי מקצוע מטעמכם.

================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'עוד פרטים/סטטוס תכנית "ח - 500" '
עוד פרטים/סטטוס תכנית "ח - 500"
06/06/2017 | 10:28
2
70
ככלל מדובר על תכנית בהיקף חסר תקדים בגודלו ובשטחו [הגדול בגוש דן ובכלל] כשהשטח ברובו הגדול מהווה אדמת בור/דיונות ללא כל פיתוח סביבתי.

תכנית מתאר מקומית ח - 500 הופקדה ב- 11 יולי 2012 ע"י הועדה המחוזית - http://147.236.237.225/Holon/Status/Statusframes100078.htm

שטח מהתכנית הוא כ-4,100 דונם ומורכבותו מחייבת בבוא הזמן [לכשתאושר התכנית המפורטת בועדה המקומית] בצוע מודרג [שלביות הביצוע] של התכנית לאורך כ- 15 עד 20 שנה לפחות, תחילת מימוש תכנית המתאר המחוזית והמשכה לתכנית מפורטת מקומית  עוד לא נראה באופק, והליכים אלו יקחו עוד כ-5 עד 8 שנים לפחות.

קביעת הוראות לפינוי ארבעה מוקדים כמפורט מטה לשם יצירת קרקע פנויה, וקביעת תוספת שטחי בניה כמנוף לפינויים של ארבעת המוקדים הנ"ל, כפי האמור בסעיף 6.4 בתכנית זו:
- פינוי ושיקום הר הפסולת
- פינוי בית המטבחיים
- פינוי והעתקת קריית הספורט הקיימת
- פינוי בתי מגורים קיימים בתחום הפארק העתידי (שכונת מולדת]

עיקרי ההוראות בתכנית המתאר המחוזית:
1. שינוי יעודים בתכניות תקפות- אזורי מגורים, שטח ציבורי פתוח, אחסנה, תעשיה, תעשייה עתירת ידע, שטח שיעודו טרם נקבע, בנייני ציבור, ספורט, שטח פרטי פתוח, דרכים, חניון אוטובוסים, חניון משאיות ומתקני תברואה, לייעודים הבאים- אזורי מגורים, שטחים ציבוריים פתוחים, פארק, מבנים ומוסדות ציבור, מסחר תיירות ומבנים ומוסדות ציבור, תעסוקה, מסחר ותעסוקה, מתקנים הנדסיים, דרכים וכיו"ב.

2. קביעת סך היקף הבנייה בתכנית כלהלן
כ-12,900 יח"ד להקצאה בחלוקה חדשה הכוללות כ-11,400 יח"ד וכ-1,500 יח"ד בשטח לתכנון בעתיד, שהמשך תכנונן מותנה בשינוי תחום הגבלות הרעש בעדכון תמא/ 4/ 2, וכן כ- 930,000 מ"ר (שטח עיקרי) לתעסוקה לסוגיה, כולל מסחר ויעודים רב- תכליתיים. 
כ- 2,000 דירות מתוך היח"ד הנ"ל תהינה יח"ד קטנות, ששטחן עד 80 מ"ר כולל ממ"ד. ככל שעד לאישורה של תכניות זו יהיו מנגנונים חוקיים שיאפשרו יעודן של דירות לאוכלוסיות זכאיות דיור, תהיה רשאית ועדת המשנה להתנגדויות להמיר 2,000 יח"ד הקטנות לדירות מסוג זה. 
זכויות הבניה הנ"ל למגורים ו/או תעסוקה לסוגיה, יוקצו לכל בעלי הקרקע במסגרת תכניות מפורטות שיכללו "חלוקה חדשה".
בנוסף עד כ- 800 יח"ד לצורך עידוד בסיוע בסילוק מטרדים ובפינוי פולשים ומחזיקים כפי האמור בסעיף 6.4 בתכנית זו. 
- בנוסף כ-175,000 מ"ר (שטח עיקרי) לבנייני ציבור. 
התפלגות היח"ד המפורטות לעיל (עד כ-13,700 יח"ד) היא כדלקמן:
- כ-1,300 יח"ד בבנייה שאינה גבוהה. 
- כ-12,400 יח"ד בבנייה גבוהה מתוכה כ-3,500 יח"ד למגורים בבנייה גבוהה ביעודים מעורבים וכ-1,500 יח"ד בשטח לתכנון בעתיד. 

3. קביעת הוראות לשלבי התכנון הבאים:
קביעת הוראות להכנת תכניות מפורטות למתחמים אשר תכלולנה איחוד וחלוקה מחדש, לרבות איחוד וחלוקה מחדש בלא הסכמת בעלים, עפ"י פרק ג' סימן ז' לחוק התכנון והבניה התשכ"ה 1965. 
- תנאי לאישור התכנית המפורטת הראשונה מכוחה של תכנית זו, יהיה אישור הוועדה המחוזית לתכנית שתכלול חלוקה של שטח התכנית למתחמים לאיחוד וחלוקה, או אישורו של תשריט הכולל חלוקה כאמור כחלק ובד בבד עם התכנית המפורטת הראשונה. 
- בהקצאת הזכויות במסגרת "החלוקה החדשה" יראו תכנית זו והתכניות המפורטות שיאושרו מכוחה כרצף תכנית אחד, באופן שהשווי היחסי של המקרקעין במצב הנכנס יחושב לפי המצב התכנוני ערב אישורה של תכנית זו.

פרוטוקול ועדת המשנה להתנגדויות אוק' 2015 [עמוד 2] - www.file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%A...
הועדה מחליטה לתת תוקף לתכנית בתנאים הבאים :
1. הועדה מבהירה כי נוכח הצפי שעד למימוש התכניות המפורטות יחלפו מספר שנים, לא היה בכוונתה לבטל את כלל השימושים המאושרים בשטח התכנית ולכן תתווסף להוראות התכנית הוראת מעבר לפיה שימושים קיימים כדין יוכלו להמשיך להתקיים עד לאישור תכניות מפורטות או כפי שייקבע בהן. ככל שבתקופה זו תידרש בניה נוספת, תהא הוועדה המקומית רשאית ליתן/ לאשר היתרים לבניה בהתאם לתכניות תקפות ערב פרסומה לתוקף של תכנית ח/ 500
.הועדה המקומית תהא רשאית להגביל את ההיתרים באופן שמימושם יבוצע במבנים יבילים/ פריקים/ ניתנים להעתקה. יובהר כי הוראה זו לא תחול מקום בו התכנית קובעת הוראת מעבר ספציפית.

2. סעיף 5 בעמוד 3 יירשם תא שטח 161 ולא 160 שכן מדובר בטעות טכנית. פרוטוקול החלטות מוועדת משנה ב' להתנגדויות מספר 1201 שהתקיימה בתאריך 15.10.12 במשרדי הוועדה המחוזית ת"א
3 הערה מזכירותית: מסמכים מתוקנים יש להגיש תוך 30 ימים מקבלת ההחלטה לידכם

לצפיה ב-'גוש 6048 חלקה 467 - 11,830 מ"ר בשטח תכנית ח - 500.'
גוש 6048 חלקה 467 - 11,830 מ"ר בשטח תכנית ח - 500.
06/06/2017 | 10:44
1
60
חלקה 467 צורתה משולש.
עסקאות מכר שבוצעו בחלקה 467 עפ"י דיווח לרשות המיסים - http://raiten.info/index2.php?id=2&lang=HEB

גוש 6048 חלקה 467 - עסקת מכר בתאריך ה- 31/12/2015 ,שטח נמכר - 8,000 מ"ר, מחיר מוערך - 10,877,430 ש"ח, מחיר זה מגלם שווי של כ- 1,360 ש"ח למ"ר. 

לצפיה ב-'שיחה טלפונית עם נציג חברת השיווק "פיקה" בנוגע ל"ח-500".'
שיחה טלפונית עם נציג חברת השיווק "פיקה" בנוגע ל"ח-500".
06/06/2017 | 14:21
77
שיחה עם אסף איש מכירות בחברת "פיקה" נדל"ן. [6 יוני 17 שעה 1400]
1. החברה מוכרת בגוש 6048 חלקה 467 - 100 מ"ר במחיר של 450 אלף ש"ח.
2. אין כל התחייבות חוזית שהשטח הנרכש יקנה בעתיד דירה.
3. כל זכות עתידית לא תכלול שטחי מסחר שישארו בבעלות המוכר [כלומר...קיזוז בזכויות לאחר איחוד וחלוקה]
4. הפקעה עתידית של 65 אחוז [עפ"י מרכיבי התכנון] תחול על השטח הנרכש, והנה מעניינו של רוכש המקרקעין מול הועדה המקומית.
5. שטח הקרקע אינו בבעלות חברת "פיקה" המשמשת משווקת/מתווכת במכירת הקרקע בין בעלי הזכויות הרשומים בטאבו לבין הרוכש וזאת תמורת עמלה.

ידוע למוכרים שעפ"י עמדת הועדה המקומית חולון רק 164 מ"ר נטו יקנו בעתיד זכות לדירה בת 4 חדרים בערך בבניה רוויה , עפ"י מרכיבי התכנית, אבל...יש להדגיש שעד פרסום טבלת הזכויות ע"ב האיחוד וחלוקה לא ניתן לקמט יחי' שטח לזכויות.
היטל השבחה לכשיחול - ישולם ע"י הרוכש.

אף גורם בועדה המקומית או שמאי הועדה לא יכול להתחייב בבוא הזמן היכן ימומשו זכויות המקרקעין שנרכשו בעיקר שהקרקע תמכר לעשרות/מאות בעלי זכויות בשטחים שמתחת ל-100 מ"ר. [כך גם יעוד הזכויות עפ"י התכנית]

שוב...אני מזהיר, כדאי להתייעץ עם מומחה ולצרף אותו לפגישה לפני קבלת החלטה גורלית [כספית] לרכישת יחי' קרקע שלא בהכרח תביא לדירה.

====================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'הטעות של פסגות אפק - יצירת "מחסני עובדים" במרום שכונות '
הטעות של פסגות אפק - יצירת "מחסני עובדים" במרום שכונות
02/06/2017 | 10:43
127
"ככה בונים את ראש העין — רק מגורים של אנשים שאמורים לעבוד בפתח תקוה או בתל אביב, והמטרה היחידה שלהם בבוקר היא להגיע לכביש 5 ועדיין הם יעמדו בפקקים ותהיה להם איכות חיים נמוכה, ועדיין הארנונה של ראש העין תהיה עלובה — ושל תל אביב תהיה גבוהה. ראש העין וגם גבעתיים בחיים לא יצליחו להתאזן כלכלית, ואילו תל אביב, פתח תקוה ורמת גן יהיו מאוזנות כי יש להן מרכזי עסקים.

"שמעת על השכונה פסגות אפק 2 בראש העין?
לא, מה אתה?
היא לא מאוכלסת. מכרו לאנשי קבע 1,000 דירות בפרויקט תדהר על הפארק, בלי שנבנתה תשתית ציבורית של גני ילדים, בתי ספר, מדרכות וכבישים. אז מי שקנה לא עובר, כי אי אפשר להסיע את הילד שעה לגן וגם אין מי שישכור את הדירות במחיר טוב, אפילו לא ב–4,000 שקל לדירה גדולה עם שני מקומות חניה ומחסן. אני מקווה שמבינים שעשו שם טעות, אבל צריך להבין למה זה קרה. זו טעות דומה למה שעשו עם מנשייה לפני 50 שנה".
לצפיה ב-'אולי המלומדים יוכלו לעזור '
אולי המלומדים יוכלו לעזור
01/06/2017 | 22:16
2
135
אנחנו גרים בדירת פנטאוז, מרפסת גדולה ופתוחה (מרפסת שמש) ומעוניינים לעשות איזה צלון כי פשוט אי אפשר להנות ממנה (מהמרפסת )

מה החוק אומר על סגירת חורף כמו במסעדות?
4 עמודים וכיסוי חורף מסביב לעמודים, כולל הגג.
הגג לא פלסטיק, אלומניום וכדומה. הכל סגירת חורף ו 4 עמודים שיכסו אותם

תודה לעוזרים 
לצפיה ב-'רפורמת הפרגולות היא הפתרון עבורכם.'
רפורמת הפרגולות היא הפתרון עבורכם.
02/06/2017 | 00:29
1
111
מה הקשר בין הרצון לסגור חלק מהמרפסת בדירתכם לבין סגירת חורף במסעדה ?

מותר לכם לבנות פרגולה בדירתכם כחוק, [ראו תיקון 101 לחוק ] - http://architecture.org.il/node/4032

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה (והסבר) '
תודה על התשובה (והסבר)
02/06/2017 | 10:28
84
לא רצינו פרגולה מעץ, ורצינו שיהיה כיסוי בצדדים.
יש כאלה שבונים ממש חדר מאלומניום - כולל חלונות קליל וכאלה, אבל זה פתרון יקר מידי (בערך 20-30 אלף שקל) ולא נשקיע בזה, מה גם שזה דיי קבוע.

לכן הפתרון שמצאנו זה מן גזיבו, עמודים חזקים וברזל כמובן שיקובעו לקיר בגלל אבטחה וכיסוי מבד או מסגרת חורף שניתן כמובן לפתוח/לקפל בימים החמים, ולסגור בימים הקרים.

לצפיה ב-'דירת מתנה מהסבתא נרשמה ללא רשות ע"ש האב - ביה"מ החזיר.'
דירת מתנה מהסבתא נרשמה ללא רשות ע"ש האב - ביה"מ החזיר.
01/06/2017 | 19:41
75
בת נאלצה לתבוע את הוריה לאחר שגזלו ממנה דירה שנרכשה עבורה בכספי סבתהּ. בית המשפט למשפחה התרשם כי ההורים הפרו שורה של חובות משפטיות ומוסריות.

תקציר פסה"ד :
השופט אסף זגורי, סגן נשיא בית המשפט למשפחה בנצרת, קיבל באחרונה תביעה שהגישה בת נגד הוריה, שסירבו להעביר לה דירה שרכשה עבורה סבתהּ. בפסק הדין נמתחה ביקורת נוקבת על עזות המצח של ההורים שהמשיכו להתעקש על הדירה למרות עדויות חד-משמעיות נגדם.

בשנת 2007 קיבל אב לשתי בנות כ-1.4 מיליון שקל מאמו כדי שירכוש לכל אחת מהבנות דירה. בסמוך לכך נרכשה עבור אחת מהן דירה בצפון הארץ, ונרשמה על שמה. מספר חודשים לאחר מכן נרכשה דירה נוספת, בתל-אביב, אך זו נרשמה על שם האב לבדו.

במשך שנים הבת השנייה הייתה בטוחה שהוריה יעבירו לה את הדירה בבוא העת, אך כשהעת הגיעה היא נתקלה בסירוב מוחץ. בלית ברירה, בשנת 2015 היא תבעה אותם בבית המשפט למשפחה.

הבת טענה כי מערכת היחסים עם הוריה השתנתה לאחר שחזרה בתשובה ונישאה למרות התנגדותם. היא סיפרה כי אביה פגע בה מאוד ולמעשה גנב ממנה את הדירה – פשוטו כמשמעו.

לתביעה צירפה הבת הקלטות של שיחות עם סבתה ואביה. בשיחה אחת נשמעת הסבתא אומרת כי בנה גזל את הדירה ורימה אותה ואת נכדתה. בשיחה אחרת, נשמע אבי התובעת מודה כי 75% מהדירה שייכים לבתו, והיתר שלו כיוון שהשתתף במימון.

למרות הקלטות אלה, ההורים טענו כי הדירה שייכת להם במלואה ודרשו לדחות את התביעה כליל. בין היתר הם טענו כי הבת נישאה לבחור שהתעלל בה ושהסבתא ביקשה במפורש שלא להעביר לה את הדירה כל עוד היא עמו.

בפסק דין שניתן כשנתיים וחצי לאחר הגשת התביעה התקשה השופט זגורי להבין את "עזות המצח" של ההורים.

השופט לא האמין לגרסת האב שנסתרה בהקלטות שהגישה בתו. יותר מזה, בביקור שערך אצל הסבתא הקשישה הוא שמע ממנה במפורש כי לא הציבה כל תנאי לרכישת הדירה ושחשה מרומה שהדירה לא הועברה על שם נכדתה.

השופט אף הופתע לשמוע כי האב מתעקש על מלוא הדירה שעה שהודה כי מימן רק 25%. אלא שהשופט קבע כי גם אם ההורים מימנו חלק מהדירה עדיין לא מגיע להם זכויות בנכס, בין היתר, משום שאסור היה להם לעשות בכספי הסבתא כבשלהם ולערבב אותם עם כספם האישי.

מנגד השופט ציין כי עדותה של התובעת הותירה עליו רושם חיובי במיוחד. "לא קל לעמוד מול הוריך ולבוא בהאשמות חריפות כל כך. קשה עוד יותר כאשר הדבר נעשה מעל דוכן העדים בהליך שיפוטי ומוטחות בתובעת טענות קשות", כתב השופט בחמלה. הוא הוסיף כי התובעת עמדה בכך ושכנעה אותו לחלוטין כי גרסתה – אמת היא.

בהיבט המשפטי השופט קבע כי בין הסבתא לבין ההורים התקיימה מערכת יחסים חוזית, שבמסגרתה התחייבו לרכוש דירה לכל אחת מבנותיהם, אך ההורים הפרו את התחייבותם החוזית ואף פעלו בניגוד לדיני השליחות והנאמנות.

השופט סיכם באמירה שההורים הפרו "חיוב מוסרי ומשפטי גבוה במיוחד" ובנסיבות אלה קיבל את התביעה והצהיר כי הדירה שייכת לתובעת – בלעדית.

ההורים חויבו בנוסף להעביר לבתם את דמי השכירות שהתקבלו עבור הדירה מאוגוסט 2015 ולשלם לה הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין בסך 15 אלף שקל.

לצפיה ב-'רמ"י הוכרזה ע"י ביה"מ בחיפה בהליך שיפוטי כ"ביריון שלטוני".'
רמ"י הוכרזה ע"י ביה"מ בחיפה בהליך שיפוטי כ"ביריון שלטוני".
01/06/2017 | 14:46
2
85
התנהלות לא שוויונית מצד רשות מקרקעי ישראל במכרז בנייה בצפון נחשפה במסגרת עתירה שהגישה חברה שזכייתה במכרז בוטלה עקב איחור בתשלום.

סגן נשיא בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה, השופט ד"ר רון שפירא, ביטל באחרונה את החלטת רשות מקרקעי ישראל לחלט ערבות של חברת בנייה שאיחרה בתשלום שהייתה מחויבת בו כמי שזכתה במכרז לחכירת מגרש למגורים בקריית מוצקין.  בתוך כך נמתחה ביקורת נוקבת על התנהלות בלתי שוויונית ואף בריונית מצד הרשות.

מדובר במכרז לבנייה בשכונת "כורדני" שבקרייה, שפורסם לפני כ-3 שנים ודרש מהמועמדים להפקיד ערבויות בנקאיות של 10% מסכום הצעותיהם. בתנאי המכרז נקבע עוד כי לאחר ההכרזה על הזכייה הזוכה מחויב לשלם לפחות 15% מסכום ההצעה בתוך 60 יום, ואם לא יעמוד בכך הצעתו תבוטל וסכום הערבות יוחרם.

חברת "י.א. אלון בניה" זכתה במכרז אך איחרה בהעברת חלק מהתשלומים שהיה עליה לשלם עקב זכייתה ועל בסיס איחור זה רמ"י הודיעה לה באוגוסט 2015  כי הוחלט לבטל את זכייתה במכרז ולחלט את ערבותה. במכתב שרמ"י שלחה לחברה צוין כי היא מוזמנת להעלות טענות לעניין החרמת הערבות אך לא לגבי עצם ביטול הזכייה במכרז. 

בהמשך לכך הגישה החברה עתירה  נגד הרשות ומשרד השיכון וכן נגד מי שהוכרזה כזוכה במקומה.

באחת מהחלטות הביניים שניתנו בהליך, השופט שפירא הבהיר כי מדובר ב"מעשה עשוי", ועל כן לא ניתן לחזור ולקבוע כי העותרת תהיה הזוכה במכרז, ועל כן נותר רק להכריע האם רמ"י חילטה את הערבות כדין או שמא עליה להחזיר את הכספים לעותרת.

השופט שפירא לא התחבט רבות, ואף לא הסתיר את דעתו על התנהלותה המקוממת של רמ"י.

השופט ציין כי לכאורה הייתה לרמ"י הזכות לחלט את הערבות, בהתאם לתנאי המכרז. אלא שהשופט הסביר כי רשות שלטונית חייבת לממש את זכויותיה בהליך מנהלי תקין, תוך שמירה על זכויותיו של הצד שכנגד ותוך הקפדה על עקרון השוויון בין המתמודדים במכרז – דבר שלא נעשה כאן.

בשורה התחתונה, השופט גרס כי "קבלת ההחלטה לביטול זכיית העותרת במכרז, וכפועל יוצא מכך ההחלטה לחילוט הערבות, נעשתה שלא כדין, בהליך שאינו ראוי והגובל בבריונות שלטונית, תוך הפרת חובות דיוניות ומהותיות של ועדת המכרזים של רמ"י כלפי העותרת".

בהקשר זה השופט ציין כי מהנתונים שהוצגו בפניו עולה כי לזוכים אחרים באותו מכרז ניתנו אורכות לביצוע התשלומים לפי המכרז. מתן אורכות אלה למתמודדים האחרים תוך סירוב לתת ארכה דומה לעותרת ללא טעם סביר, מהווה לשיטת השופט הפרה של עקרון השוויון בין המתמודדים במכרז.

מעבר לכך השופט הצביע על פגם נוסף ולא פחות חמור בהתנהלותה של רמ"י, שהחליטה על ביטול זכיית העותרת מבלי לערוך לה שימוע.

בסיכומו של דבר, השופט הורה על שחרור הערבות שחולטה בתוספת תשלום הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 15,000 שקל.

בתוך כך השופט אף מתח ביקורת חמורה על כך שרמ"י הסתירה מבית המשפט ומהעותרת את העובדה שלמתמודדים אחרים במכרז ניתנו ארכות – ולכאורה אף הפרה צווים של בית המשפט.

לצפיה ב-''
01/06/2017 | 15:40
1
11
לצפיה ב-'מה משמעות הפנים החמוצות ?'
מה משמעות הפנים החמוצות ?
01/06/2017 | 19:19
19
לצפיה ב-'דירה שרשומה בטאבו כמחסן ובעירייה כדירה'
דירה שרשומה בטאבו כמחסן ובעירייה כדירה
31/05/2017 | 21:03
6
151
מעוניינת לקנות להשקעה
מה החסרונות?
תודה
לצפיה ב-'לא הבנת נכון או שהטעו אותך'
לא הבנת נכון או שהטעו אותך
01/06/2017 | 10:00
3
135
"רשומה בעירייה כדירה"
ככל הנראה את מתכוונת לרישום בארנונה שאין לה משמעות, המקום היחיד שזה חשוב איך הנכס מסווג זה בהיתר הבנייה או היתר לשימוש חורג ושם אני בטוח ב99% שהשימוש המותר הוא מחסן.

"מעוניינת לקנות להשקעה
מה החסרונות?"
שאת קונה מחסן לכל דבר ועניין במחיר של דירה ומחר בבוקר יכולים לבוא מהערייה ולדרוש ממך להחזיר את הדירה ליעודה המקורי שזה מחסן + קנסות בהתאם וצו הריסה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה! שווה לבדוק בעירייה? יש איזה מן ״הסכם״ '
תודה על התשובה! שווה לבדוק בעירייה? יש איזה מן ״הסכם״
02/06/2017 | 13:10
2
83
״לא כתוב״ או כן כתוב עם עם העירייה שהיא זו שגובה ארנונה של דירה על מחסן - שלא יבואו בדרישות לפירוק?
בקיצור מה שאני שואלת האם להתרחק או שיש פתרונות?
תודה!
לצפיה ב-'שווה לבדוק בעירייה?'
שווה לבדוק בעירייה?
02/06/2017 | 19:16
1
74
אם את רוצה לוודא שאת קונה דירה (וככל הנראה את לא) אז כן שווה לבדוק, אם לא אכפת לך אז חבל על הטרחה.
אני חוזר בשנית, למה שרשום בארנונה אין שום משמעות חוקית למה מותר ומה אסור להשתמש בדירה/מחסן.
יש פיתרון 1: לבדוק מה כתוב בהיתר בנייה בעירייה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/06/2017 | 10:38
10
לצפיה ב-'תשובה לשאלתך'
תשובה לשאלתך
03/06/2017 | 00:52
1
57
יעודו היחידי של נכס נקבע בהיתר הבניה הניתן על ידי הועדה המקומית (ולצורך הנוחות העירייה).

חיוב בארנונה נעשה ע"פ השימוש בפועל ואינו קשור כלל להיתר הבניה (לא בשטחים ולא בשימוש).
נניח אדם בנה קומה נוספת ללא היתר,
הוא ידרש לשלם עליה ארנונה, אך אותה עירייה יכולה לפעול במקביל בצו הריסה.

אין פה שאלה של יתרונות וחסרונות.
אלו מוצרים אחרים שמתומחרים אחרת.
וודאי שאת מבינה את המשמעות של שימוש בניגוד להיתר בשיחה עם איש מקצוע (ולא בפורום) ושהמחיר מתומחר בהתאם (והתחשבי בקשיי המימון).

בהצלחה,
עו"ד ירדני לילך,
שמאית מקרקעין.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
04/06/2017 | 10:38
12
לצפיה ב-'מה הן ההוצאות במכירת דירה?'
מה הן ההוצאות במכירת דירה?
31/05/2017 | 20:33
2
104
שלום, לפני פחות מחמש שנים רכשתי דירה. כיום אני רוצה למכור אותה. רציתי לפני זה לדעת מה ההוצאות למוכר/פרט להוצאות עורך דין וניירת כמובן. יותר מהצד של הממשלה. מס וכדו. הדירה נרכשה לפני פחות מחמש שנים ויש הבדלים כלפי מעלה בין סכום הרכישה למכירה. אשמח לקבל פירוט או לינקים.

לצפיה ב-'קשה מאוד לענות על שאלה כזו.'
קשה מאוד לענות על שאלה כזו.
03/06/2017 | 00:55
71
אתה חשוף למיסים מכמה כיוונים ואתן דוגמאות:

1) מס שבח, אך אם זו דירתך היחידה ואתה עומד בכל התנאים יתכן ואתה פתור.

2) היטל השבחה, אך אם לא יצאה תוכנית משביחה מאס שרכדת יתכן שאתה פטור.

3) רשות מקרקעי חשראל, אך אם אתה בעלים או בחכירה מהוונת יתכן ואתה פטור.

בקיצור,
מומלץ להתייעץ עם עו"ד שבכל מקרה ילווה אותך בביצוע העסקה. בהצלחה!

עו"ד ירדני לילך,
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'מס שבח והיטל השבחה במכירת דירה'
מס שבח והיטל השבחה במכירת דירה
03/06/2017 | 21:51
60
ככל שמדובר בדירה שזכויות הבעלות בה הן שלך ורשומות בטאבו; עליך לקחת בחשבון תשלום מס שבח והיטל השבחה.

מס שבח כשמו כן הוא: המס המוטל על השבח (רווח) שנוצר לאדם בעת ביצוע עסקה, דהיינו התמורה אותה הוא מקבל (או במקרים חריגים התמורה אותה הוא אמור לקבל בהתאם לשווי השוק של הנכס) אל מול המחיר ששילם בעת רכישת הנכס והשבחות אשר בוצעו במהלך תקופת ההחזקה בנכס בניכוי פחת.
בחוק מיסוי מקרקעין קבועים גם פטורים ממס שבח לדוג': אם הדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל והמוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ולא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי אותו פטור.

היטל השבחה הוא תשלום חובה בעקבות אישור תכנית, מתן הקלה או התרת שימוש חורג המעלים את שווי המקרקעין. את היטל ההשבחה מטילה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה על הבעלים או על החוכר של המקרקעין. שיעור ההיטל הוא מחצית ההשבחה.
בטרם ביצוע עסקת המכר יש לבדוק חיוב בהיטל השבחה בוועדה לתכנון ובניה.

עוה"ד שתבחר לייצגך בעסקת המקרקעין יסביר לך ביתר פירוט ובאופן אישי על חיובך ו/או הפטורים העומדים לרשותך.

בהצלחה רבה!

לצפיה ב-'מס דירה שלישית'
מס דירה שלישית
30/05/2017 | 19:35
4
435
חג שמח,
אני לא מתגורר בארץ ולכן לא מספיק מעודכן למה שקורה בשטח/ מתחת לפני השטח.

האם ניתנה פסיקה לאחר הדיון שהיה בבגץ במאי?

איפה עומד הנושא כרגע?

תודה לעונים 
לצפיה ב-'נסיון שני..'
נסיון שני..
01/06/2017 | 12:52
41
לצפיה ב-'מס דירה שלישית-תמונת מצב'
מס דירה שלישית-תמונת מצב
03/06/2017 | 21:59
1
79
בסיום הדיון שהתקיים ביום 9.5.17 בבג"צ בנוגע לחוק מס דירה שלישית הוחלט כי עד יום ראשון שאחריו, ל"ג בעומר, תתייחס המדינה לרעיון שהועלה על ידי יועמ"ש הכנסת לחזרה להליכי החקיקה בוועדת הכספים של החוק.

אם אינני טועה שמעתי בתקשורת שהשר כחלון הודיע כי לא יחזיר את החוק לוועדת הכספים (במקומו הוא פועל לקדם רפורמה מיסויית אחרת שהוכתרה על ידו בשם "נטו משפחה").

בכל מקרה כרגע הודעת רשות המיסוי על דחיית הדיווחים לסוף יוני עדיין בעינה.
לצפיה ב-'איך נושא כל כך מהותי נותר ללא מענה? לבג"ץ הפתרונים'
איך נושא כל כך מהותי נותר ללא מענה? לבג"ץ הפתרונים
04/06/2017 | 19:52
28
אז המדינה החליטה (או שאולי עדיין לא) לא להחזיר את החוק.
איפה בג"ץ? לא הגביל בזמן את מתן התשובה?
מתי אמור למסור את פסיקתו?
לצפיה ב-'ניצול שרשור: במקור יוזם החוק הוא משרד ראש הממשלה הקודמת.'
ניצול שרשור: במקור יוזם החוק הוא משרד ראש הממשלה הקודמת.
04/06/2017 | 00:05
41

אז דובר בכלל על מיסוי רכוש שנתי של 2% למרובי נכסים.
כלומר, החוק חוקק באיחור של כשנתיים וחצי.
לצפיה ב-'זקוק בדחיפות לעצה מאחד שיודע..'
זקוק בדחיפות לעצה מאחד שיודע..
30/05/2017 | 19:52
3
657
אהלן
עשיתי טעות.. הגעתי לפגישה במרכז הארצי לקרקעות "רמדש קפיטל"
סתם כדיי להתעניין ולראות מה מו מי
ונפלתי בפח בשיטת המכירה שלהם שם וכל הלחץ שמפעילים עליך
בקיצור חתמתי על דברים.! לא השארתי להם שום צ'ק עירבון ושום דבר הקשור לכסף.
יום למחרת (לא עבר עדיין 24 שעות) התקשרתי לבן אדם ששם ואמרתי לו שאני רוצה לבטל את החוזה.

השאלה שלי היא: מבחינה חוקית... אם לא עברו 14 ימים מרגע חתימתי אפשר לבטל את העסקה או שהלך עליי?

תודה לעונים וחג שמח!!
לצפיה ב-'"חתמתי על דברים"...על מה חתמת בדיוק ?'
"חתמתי על דברים"...על מה חתמת בדיוק ?
31/05/2017 | 08:54
212
ומה רכשת בדיוק ?

אתה לא קטין או ש"אינו כשיר לבצע עסקאות" עפ"י החוק.

צריך להבין את התרחיש המלא של ביקורך במקום, מה הובטח לך ? ולמה אתה בדיוק התחייבת .

ואז...למצוא פתרון.
לצפיה ב-'אתה לא צריך "אחד שיודע" אלא עורך דין'
אתה לא צריך "אחד שיודע" אלא עורך דין
31/05/2017 | 09:56
198
לך אליו עם עותק של החוזה שעליו חתמת ותבדוק מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'"נפלת בפח" ? עכשיו צריך סולם כדי לצאת מהפח.'
"נפלת בפח" ? עכשיו צריך סולם כדי לצאת מהפח.
01/06/2017 | 14:16
248
לפני כשלושה חדשים השתתפתי בפגישה יעודית בין רוכש לחברת "רמדש קפיטל" במגדל אביב וביטלתי הסכם חתום לרכישת זכות לדירה בנס ציונה, כספים שהועברו ע"י הרוכש הוחזרו ע"י רפאל אגיב.

כך...שניתן לבטל הסכמים, אבל חשוב להבין במה מדובר.

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?
פורום לימודי נדל
מתעניין בלימודי נדל"ן?
אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה