לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

לצפיה ב-'מס דירה שלישית - הגדרת התא המשפחתי'
מס דירה שלישית - הגדרת התא המשפחתי
04/01/2017 | 15:50
110
שלום רב,
אני פנסיונר בן 75 פרוד מאשתי כבר למעלה  מ30 שנה.
כל אחד מאיתנו מנהל משק בים, חשבון בנק וחיים בנפרד כולל תצהיר שניתן למס הכנסה בעבר.
מסיבות שונות החלטנו שלא נבצע תהליך גרושים ברבנות אלא בהסכם ובחלוקת רכוש .
לי יש 2 דירות הרשומות על שמי וכן לפרודתי 2 דירות הרשומות על שמה.
מה הדין עבורנו בגין נושא המס? האם אנו נכנסים לקטגוריה של 3 דירות ומעלה ?
הרי אין ביננו כל קשר משפחתי .. ולי יש 2 דירות ולה 2 דירות?
תודה 

לצפיה ב-'כמה קל ליזם להתחמק מתשלום פיצויים עבור איחור במסירת דירות?'
כמה קל ליזם להתחמק מתשלום פיצויים עבור איחור במסירת דירות?
04/01/2017 | 13:24
80
הדירה נרכשה מחברה קבלנית, חברה כזו שפותחת חברה בע"מ על כל פרוייקט בנפרד

הקבלן מאחר כבר ביותר משנה (!) למרות שהבניין עומד והבנייה כמעט הסתיימה הנושא תקוע בעניינים טכניים לטופס 4
עד כמה פשוט ליזם אחרי מסירת הדירות לסגור את הבסטא ולהתחמק מחובותיו ? (פיצויים, אחריות בגין ליקויים וכיוצ"ב) ? 
לדעתכם מדובר בתרחיש בהסתברות גבוהה או שזה לא כל כך פשוט לפשוט רגל ?

ובבקשה אל תשלחו אותי לעו"ד אני שואל באופן כללי מאנשים עם ניסיון בחדלות פרעון עד כמה הנושא שכיח ואפשרי
תודה
לצפיה ב-' מחשבון מס דירה שלישית - מעודכן לפי שכונות '
מחשבון מס דירה שלישית - מעודכן לפי שכונות
04/01/2017 | 13:23
8
1618
ראו מחשבון מס דירה שלישית לשימושכם, לפי הקריטריונים המדויקים של האוצר.
לצפיה ב-'המון צפיות בלי תגובות.. אז'
המון צפיות בלי תגובות.. אז
05/01/2017 | 16:39
139
מקפיץ לטובת הכלל....
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
05/01/2017 | 20:00
5
123
אני רואה שלוקחים את השטח לפי הטאבו, כנראה שלא עדכנו אותם שהקשר בין השטח בטאבו למציאות מקרי בהחלט
לצפיה ב-'הם יודעים זאת. רצו להקל על בניינים ישנים'
הם יודעים זאת. רצו להקל על בניינים ישנים
05/01/2017 | 22:41
1
119
שבהם השטח בטאבו קטן יותר.
לצפיה ב-'וואו, ממש מתוחכמים שם באוצר '
וואו, ממש מתוחכמים שם באוצר
06/01/2017 | 18:31
57
לצפיה ב-'החוק קבע שהשטח הוא לפי הארנונה '
החוק קבע שהשטח הוא לפי הארנונה
07/01/2017 | 09:30
2
110
מתוך תזכיר החוק באתר נבו:
"מוצע לקבוע ששיעור המס בעד דירת המגורים יוכפל בשטח הדירה שמצוין בחיובי הארנונה והוא מוגבל לסכום של 1,500 ש"ח לחודש עבור דירה.

עוד מוצע לקבוע הסדרים משלימים אשר יאפשרו את גביית המס. המערכת תופעל על ידי המנהל כהגדרתו בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963, ולצורך כך יינתנו לו הסמכויות הנדרשות. כמו כן, נקבעות הוראות לעניין שומה, תשלום המס וגבייתו, עונשין והוראות נוספות, והכל כמפורט להלן.
"

אילו היה השטח מחושב לפי הטאבו השאלה הייתה מעניינת הרבה יותר
כיוון שיש עשרות אלפי דירות בישראל שאינן רשומות כלל בטאבו.

בחיוב לפי ארנונה יש עיוות גדול אחר כיוון שכל עירייה מודדת את שטח הדירה
בשיטה שונה.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/EffeBook
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTips
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'אז נשלח להם מייל שיתקנו את הטקסט במחשבון '
אז נשלח להם מייל שיתקנו את הטקסט במחשבון
07/01/2017 | 18:59
30
לצפיה ב-'לאחר עדכון החוק, ניתן לבחור בין שטח בארנונה לטאבו'
לאחר עדכון החוק, ניתן לבחור בין שטח בארנונה לטאבו
08/01/2017 | 00:08
65
ב-99% הטאבו נמוך יותר (או שווה), לכן זה מה שצוין במחשבון.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
07/01/2017 | 07:42
34
לצפיה ב-'תוקף אחריות דוד לפי חוק מכר?'
תוקף אחריות דוד לפי חוק מכר?
04/01/2017 | 12:03
3
76
לפי חוק מכר אחריות על דוד נמשכת 3 שנים, הקבלן אומר שנה.
אמנם הוא ניגש לתקן כרגע כי עדיין לא עברה שנה מיום האכלוס, אך אני כבר צופה בעיות בעתיד.
מי צודק?
לצפיה ב-'אם הבעיה בדוד עצמו - אז יש לו אחריות 3 שנים'
אם הבעיה בדוד עצמו - אז יש לו אחריות 3 שנים
05/01/2017 | 17:31
2
40
בזמנו הקבלן מסר לי את מסמכי האחריות על הדוד והמערכת שקשורה אליו.
אבל ברור שצריך שרברב כדי לבדוק/לתקן וכ'.
בכל מקרה לא מדובר בים של כסף.

למה אתה צופה בעיות בעתיד?
לצפיה ב-'התכוונתי'
התכוונתי
05/01/2017 | 21:35
1
30
שאם הקבלן כבר עכשיו טוען לאחריות קצרה יותר ממה שקבוע בחוק, אני כבר צופה בעיות בהתנהלות (לא בעיות טכניות בדוד)
תודה
לצפיה ב-''
05/01/2017 | 22:04
4
לצפיה ב-'עזרה בבקשה.'
עזרה בבקשה.
04/01/2017 | 11:20
6
292
אני גר בבת ים בביניין מסויים כבר כמעט 40 שנה.
לפני כמה חודשים הציבו שלט בנייה בביניין לידי שמבשר
שתהיה בנייה של הוספת 2 קומות בביניין קיים , מעלית וכדומה.
אני אדם שסובל מבעיות בריאותיות וחושש ממה שצפוי -
לכלוך , רעש, משאיות , אבק , קידוחים , ערימות של פסולת ביניין ועוד.
שוחחתי עם אדם שמבין והוא אמר לי שהוא יכול לבדוק אם אפשר למתן את הבנייה בדרכים שונות אבל הוא זקוק קודם כל למסמכי הבנייה והוא אמר לי שעליי לגשת לעירייה ולקבל אותם.
עכשיו הנושא הזה הוא סינית בשבילי !
אני מפחד ללכת לעירייה.
למי אני אמור לפנות ? מה אני אמור לבקש ?
האם יש לי זכות כאזרח לקבל את תוכנית הבנייה ולקחת אותה איתי ?
האם יש מישהו מהתחום שיכול לגשת לשם במקומי ולקבל את תוכנית הבנייה תמורת תשלום צנוע שאני אשלם ?
עזרה ? הכוונה ? מישהו ?

לצפיה ב-'לא ממש יעזור לך'
לא ממש יעזור לך
04/01/2017 | 15:12
156
הסיבות שלך לא מצדיקות שינויים בתוכנית.
לקבל את התוכניות (ככל שהוגשו כאלה) אתה יכול לקבל בעירייה ובחלק מהרשויות גם באינטרנט.

לצפיה ב-'אל תתפתה לאיש'
אל תתפתה לאיש
05/01/2017 | 13:11
3
134
דבר עם עורך דין ופעל על פי הנחיותיו.
אחר כך- לפי הצורך- אם צריך לבדוק משהו בעירייה-קח רק איש מקצוע שמתמצא בהליכי רישוי ובנייה בעיר שאתה גר, אדריכל או הנדסאי.
אם אתה רוצה לדעת מה עומד לקרות- גש למחלקת רישוי ובנייה בעירייה ובקש לשבת עם מפקח בניין שיסביר לך מה קורה: האם הוציאו היתר בנייה והאם אתה יכול להתנגד, ואם הגישו מה מצבו מבחינת אישור תחילת ביצוע.
נסה להבין מה הולכים לבנות ומה המגבלות שהעירייה הטילה על הקבלן מבחינת שמירה על ניקיון, איכות חיים וכדומה.
המקפח אמור וחובתו להסביר לך בצורה ברורה כל מה שעומד לקרות ואם הוא  יהיה חסר סבלנות נצל את מצבך הבריאותי בלי חשש ובקש לדבר עם מנהל.

לצפיה ב-'תודה על התשובות.'
תודה על התשובות.
06/01/2017 | 00:31
2
62
אני צריך לגשת למחלקת רישוי ובנייה ? לא למחלקת הנדסה ? ואולי שניהם זה אותו הדבר ?
האם אני יכול לצלם ולקבל הביתה את תוכנית הבנייה או מסמך כלשהו שבו פרטים
על התוכנית ?
לצפיה ב-'אתה יכול לקבל את התכנית בלי לצאת מהבית.'
אתה יכול לקבל את התכנית בלי לצאת מהבית.
06/01/2017 | 11:19
1
65
הכל אמור להמצא באתר מחלקת הנדסה של הרשות המקומית או במקרה של רשות קטנה באתר הועדה לתכנון ובניה הרלוונטיים.

לצפיה ב-'תוכל לעזור לי ?'
תוכל לעזור לי ?
08/01/2017 | 10:56
22
תוכל להקדיש לי מספר דקות ולתת לי את הקישור הישיר לדף ?
כי ניסיתי ולא מצאתי.
נכנסתי לאתר של עיריית בת ים ולא מצאתי כלום.
אני מאוד מודה לך.
לצפיה ב-'מדובר כאן על תמ"א 38 / 1.'
מדובר כאן על תמ"א 38 / 1.
05/01/2017 | 23:40
74
מעניין שלא ביקשו "פינוי בינוי" [כנראה מדובר על בנין עם מגרש קטן]

אני ממליץ לך במקום להלחם כדון קישוט במלחמה אבודה, הצטרף עם שכניך לבנין, ומצאו יזם שיסכים לתמ"א 38/3 [תהליך הריסה ובניה חדשה] , תקבלו דירות חדשות, גדולות יותר, מודרניות, מעלית וכו', כך תשדרג את רכושך.ותוכל לגור בדירה אחרת שתקבל מהיזם לתקופת הבניה.

הקידמה הגיעה לבת ים.
לצפיה ב-'2 שאלות שקשורות למיסוי דירה שלישית שבפתח'
2 שאלות שקשורות למיסוי דירה שלישית שבפתח
03/01/2017 | 22:23
3
217
ערב טוב,

אמנם החוק עדיין לא עבר ונתון לשינויים רבים אבל עדיין יש לי 2 שאלות שאשמח לדעתכם בבקשה: 

1. ברשותי 2 דירות להשקעה (ואין לי יותר דירות על שמי) ועכשיו אני חושב לקנות את השלישית אבל כמו כולם חושש מהמס של כחלון אז חשבתי אולי לקנות נכס מסחרי במקום דירה למגורים. אם אעשה כך האם עדיין אשלם מס על דירה שלישית או שלא ? האם "נכס מסחרי" גם נכנס לקטגוריה של "דירה שלישית"?
(דרך אגב מישהוא יודע כמה % מימון אפשר לקבל מהבנק לקניית נכס מסחרי?)

2. נניח שיש לי 2 דירות להשקעה על שמי ולבת זוג שלי יש גם 2 דירות להשקעה על שמה. ונניח שמחר, לאחר שהחוק יכנס לתוקף, אנחנו מתחתנים.
האם זה אומר שיש לנו 4 דירות ולכן נצטרך לשלם "מס דירה שלישית" או שכל אחד לעצמו? מעניין איך רשויות המס מתייחסות לזה...

תודה רבה

לצפיה ב-'תשובות.'
תשובות.
03/01/2017 | 22:59
147
1. לא.
2. "האם זה אומר שיש לנו 4 דירות ולכן נצטרך לשלם "מס דירה שלישית" - כן.

לצפיה ב-'משתהה מהצד מההשפעה הפסיכולוגית של מס חדש'
משתהה מהצד מההשפעה הפסיכולוגית של מס חדש
04/01/2017 | 16:27
1
130
בגלל מס של 1% מערך הנכס אתה מתכוון לקנות נכס מסחרי,
לשלם 17% מע"מ + 30% (נניח) של מס הכנסה ?

לצפיה ב-'מה יש להשתאות?'
מה יש להשתאות?
04/01/2017 | 16:46
108
בנכס מסחרי התשואות גבוהות יותר. יש עוד יתרונות, כגון אין כאב ראש של תיקונים שיפוצים וכיוב (בעל העסק אחראי). המבחן הסופי הוא כמה כסף נשאר בסופו של עניין ביד. אם לבחור יש דירת מגורים + דירה קטנה בפריפריה והוא בעל חבות מס נמוכה (נגיד, פנסיונר) בהחלט מומלץ לא לקנות עוד דירה אלא להשקיע במסלול עסקי אחר.  
לצפיה ב-'שינוי תב"ע- בהמשך לשאלות הקודמות שלי'
שינוי תב"ע- בהמשך לשאלות הקודמות שלי
03/01/2017 | 09:41
2
48
לעוקבים ולחדשים-
אני רוצה להשקיע לבד או עם שותפים במגרש שיש עליו בית
בנוי ישן מאוד אך מתוחזק ביותר ע"י סבתא חמודה שהכריחה 
אותנו לאכול עשר קובה סולת לפני שיצאנו משם.
בכל אופן לעניינו -
מצאתי באתר מקרקעין את התכנית הזאת: 1/180/03/6 פרסום תוקף ברשומות 15/04/90. גוש 1698.
לפי מה שראיתי שם גודל המגרש הוא 689 מטר וניתן לבנות עליו עד 160 מטר.
השאלה התמימה והאופטימית שלי היא האם יש סיכוי לשנות את התבע כך שניתן יהיה לבנות דו משפחתי?
או שזה בירוקרטיה מטורפת ובלתי אפשרית?
מישהו עשה כזה דבר?

לצפיה ב-'מידע תכנוני מוסמך רק מהוועדה המקומית ובכתב'
מידע תכנוני מוסמך רק מהוועדה המקומית ובכתב
03/01/2017 | 10:51
46
לאחר תשלום אגרה.
כל מידע אחר- לא אחראי ולא מוסמך.
לצפיה ב-'אפשר לנסות'
אפשר לנסות
04/01/2017 | 15:17
10
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
02/01/2017 | 23:38
1
72
היי האם למישהו ידוע בערך מהי עלות השבחה לסגירת מרפסת גג של 20 מ״ר בכפר סבא? ברור לי שאף אחד לא יכול לדעת בדיוק אבל אשמח לקבל הערכה גסה , כמה עולה השבחה למ״ר בכפר סבא. תודה למשיבים
לצפיה ב-'מה זו סגירת מרפסת?'
מה זו סגירת מרפסת?
03/01/2017 | 12:10
46
האם יש גג קיים למרפסת וכל שאתה רוצה זה לבנות קיר חיצוני?
בדוק בוועדה המקומית במה כרוך כזה שינוי לדירה
תלוי מתי קנית את הדירה וכמה אחוזי בניה היו מותרים אז.
אם בינתיים הוסיפו אחוזי בנייה והתוספת שאתה רוצה לבנות היא ניצול אחוזים אלו יכול ותידרש לשלם הטל השבחה לועדה המקומית.
הכי בטוח- בדוק בעירייה.
לצפיה ב-'"חברות הבנייה הזרות לא יבלמו את התייקרות הדירות"'
"חברות הבנייה הזרות לא יבלמו את התייקרות הדירות"
02/01/2017 | 14:44
7
143
כתבה מעניינת שמסבירה מדוע גם חברות הבנייה לא יבלמו את התייקרות הדירות:

http://www.themarker.com/realestate/1.3119117
לצפיה ב-'גלנט: "ירידות? אינני יודע וקשה להתנבא"'
גלנט: "ירידות? אינני יודע וקשה להתנבא"
02/01/2017 | 15:08
6
132
לשם שינוי תחזית הגיונית של גלנט ולא סיסמאות פוליטיות כמו של עמיתו למפלגה כחלון שאין מאחוריהן דבר:

"אם הריבית תעלה בארה"ב, זה יגרור גם את המקומות האחרים, והלחץ על דירות להשקעה יקטן. בישראל יש משק צומח, יש לאנשים כסף והם מחפשים מה לעשות אתו. זה מייצר ביקושים, ואנחנו לא שולטים בזה. אנחנו כן שולטים על ההיצע, ושם אנחנו פועלים. הערכה שלי היא שיהיה ריסון. הריסון הזה יביא להתמתנות בעליות, עד להתאפסות העליות במחירי הדירות. ירידות? אינני יודע וקשה להתנבא".

כך אמר היום (ב') שר הבינוי והשיכון יואב גלנט במסיבת עיתונאים שכינס לסיכום פעילות משרדו ב-2016. 

לדברי גלנט, "הסממנים הראשונים כבר ניכרים במחירי דירות היוקרה: אין ביקושים, והמחירים שם יורדים. בכל העולם, אגב, לא רק כאן. בהרבה מקרים זו הסנונית הראשונה לירידות מחירים. אבל קשה להתנבא, ויכול להיות שהמשך ההשפעה תהיה בעוד שנה, שנתיים או שלוש".
לצפיה ב-'אני תוהה איך קונים דירות במחירים של היום וריביות של 2009'
אני תוהה איך קונים דירות במחירים של היום וריביות של 2009
02/01/2017 | 20:19
5
84
לצפיה ב-'הריבית ברוב 2009 הייתה חצי אחוז, כן?'
הריבית ברוב 2009 הייתה חצי אחוז, כן?
02/01/2017 | 22:19
4
126
2010-2011 היו שנים של עליית ריבית בכלל (חצתה את ה- 3%)
לצפיה ב-'אתה הרי גם צופה בפורום משכנתאות וראה מה הולך שם לאחרונה'
אתה הרי גם צופה בפורום משכנתאות וראה מה הולך שם לאחרונה
02/01/2017 | 23:07
3
143
ואם אתה רוצה חדבר על פריים בלבד אז ב-2009 נתנו מנוס 1.1. כיום זה לעיתים בפלוס.
לצפיה ב-'אז לא הבנתי'
אז לא הבנתי
02/01/2017 | 23:43
2
124
אתה בעצמך אומר שהריביות בפועל היו נמוכות יותר ב- 2009 (ריבית בנק ישראל דומה אבל מרווחים קטנים יותר) והמחירים כידוע נמוכים יותר.

אז מה זאת אומרת איך קונים? בקלות יותר
לצפיה ב-'מסקנה מאוד מוזרה...'
מסקנה מאוד מוזרה...
03/01/2017 | 08:14
1
129
הריבית בערך כמו ב-2009, המחיר פי-2 גבוה יותר, וקונים בקלות יותר? נו שויין, שיקנו ובסוף הרי זה יקרוס. יש לי קביעות בעבודה, כך שאני אלך הביתה בין האחרונים. הקריסה זו שעתם היפה של אנשים כמוני.
לצפיה ב-'טעות שלי'
טעות שלי
03/01/2017 | 10:57
102
הכוונה שבריביות של 2009 והמחיר של היום קונים בערך באותו דבר (כי הריבית די דומה, למעשה בשנה האחרונה הריביות של המשכנתאות בפועל אפילו גבוהות יותר מה שאומר שעם הריביות של 2009 אכן היה קצת יותר קל).
לצפיה ב-'שותף/ה להשקעה'
שותף/ה להשקעה
02/01/2017 | 13:55
4
360
שלום לכולם,
אני מחפש שותף/ה להשקעת נדל"ן, כחלופה ללקיחת משכנתא.
התקציב שלי כחצי מליון ש"ח.
גמיש מבחינת איזור.
אני אחראי ואמין, מכבד את המילה שלי, ומחפש גם שותפים כאלו.
לצפיה ב-'מסימני הבועה, והמבין יבין.'
מסימני הבועה, והמבין יבין.
02/01/2017 | 14:22
160
לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי'
כתבתי לך בפרטי
03/01/2017 | 12:06
1
122
לצפיה ב-'מוזמן'
מוזמן
03/01/2017 | 12:50
182
פנה אליי בהודעה או צור קשר
לצפיה ב-'שותפות / השקעות נדל"ן רווחים הכי גבוהים בשוק - לרציניים בלבד'
שותפות / השקעות נדל"ן רווחים הכי גבוהים בשוק - לרציניים בלבד
04/01/2017 | 18:21
141
שלום,
אני עוסק בנדל"ן באנגליה ממכרזים. אפשר לרכוש את הנכסים בעצמך , לא צריך משכנתא מחירים החל מ 100,000 שח, או יש אפשרות להכנס איתי לשותפות.
יש חברת ניהול המנהלת את הנכס - כך שזה בסדר לגור בישראל ולנהל את ההשקעה. התשואות הן מאד גבוהות , בטח מעל 10%, אפילו 15%-17% אפשרי.

הנה דוגמאות לנכסים מהאתר וסרטוני יו טיוב

אתה מוזמן ליצור קשר
לצפיה ב-'כדאיות השקעה בית קרקע '
כדאיות השקעה בית קרקע
02/01/2017 | 12:41
16
246
ביישוב שלי (צמוד למושב סגולה) במועצה אזורית יואב (מעדיפה לא לתת פרטים מדוייקים).
יש בית למכירה . הבית ישן מאוד לפחות בן 40 עבר שיפוץ יסודי גודל המגרש 750 מטר ושטח בנוי 170.
מחיר מבוקש סביב 1800000. אנו רוצה לקנות עם שותפה מהמשפחה לחלק ל 3 דירות.
ולהשכיר שכירות  משוערת מהעיסקה תהיה כ 9000.
יש לי כמה לבטים:
1. חוקיות פיצול בית קרקע קראתי שיש הצעת חוק חדשה לא הבנתי איפה היא עומדת.
2. המידה ונירצה למכור עוד כ 5 שנים האם ייתכן והמחיר יירד כי הבית מאוד יישן והמכירה תיחשב כמכירת מגרש בלבד?
3. איך קונים בית בשותפות מבחינת רישום ומשכנתא.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/01/2017 | 12:56
6
153
1א. אל תפתחי ציפיות. אם המגרש היה מתאים לפיצול אזי היה מתבטא במחיר.
1ב. הצעת החוק לפיצול בתי קרקע (של מפלגת כולנו) מגדיר מינימום יחידה 60מ"ר  
2. לא.
3. כמו כל שותפות אחרת, כל אחד משלם את חלקו ומקבל אחוזים בנכס. 
לצפיה ב-'התכוונתי לפיצול פנימי של הבית'
התכוונתי לפיצול פנימי של הבית
02/01/2017 | 13:37
5
116
לא פיצול של המגרש.
אני יודעת שהחוק הוא יחידות של 60.
אפשר לפצל ל 60 60 ו46 זה לפחות חצי קלאץ' חוקי.
ובעניין המשכנתא- לוקחים אחת משותפת או כל אחד לוקח
משכנתא? הרי כל אחד במצב כלכלי שונה איך נקבעים התנאים?

לצפיה ב-'את לא ברורה.'
את לא ברורה.
02/01/2017 | 14:10
3
102
אם מדובר על פיצול לא חוקי - אז את לא שואלת אף אחד ויכולה לפצל לדירות של 1 מ"ר ולהשכיר לאנשים קטנים במיוחד.
אם מדובר על פיצול לפי הצעת החוק של כולנו (שעדיין לא רלוונטית) אז יש להגיש לועדה בקשה לפיצול בהליך מזורז והתנאים מפורטים בקישור לעיל (ככל שיאושרו).
לצפיה ב-'הכוונה קודם לפצל בכל מקרה '
הכוונה קודם לפצל בכל מקרה
02/01/2017 | 14:45
2
84
ותוך כדי תנועה להסדיר את החוקיות
כמקובל במדינת בלוף שלנו.
בכל אופן הבנתי את התשובה תודה!
לצפיה ב-'בהצלחה. לא ברורה לי ההחלטה להכנס לפרויקט בסדר גודל כזה '
בהצלחה. לא ברורה לי ההחלטה להכנס לפרויקט בסדר גודל כזה
02/01/2017 | 15:15
1
80
על סמך הצעת חוק שתתקבל או שלא, וגם אם תתקבל לא ברור האם תיושם או שמא הועדות יתקעו מקלות בגלגלים (הם יתקעו.).

לצפיה ב-'ההחלטה היא לא על סמך החוק'
ההחלטה היא לא על סמך החוק
02/01/2017 | 21:17
51
אני אולי קצת סתומה אבל לא עד כדי כך....
החוק זה סתם בונוס אם יעבור.
בייחוד שרשימת השמות שרשומים על החוק
לא בדיוק נמנים עם הנציגים הפרלמנטריים שלי בכנסת.
לצפיה ב-'משכנתא - כל אחד לוקח בעצמו. '
משכנתא - כל אחד לוקח בעצמו.
02/01/2017 | 14:16
47
לצפיה ב-'אתם שותפים בזכויות ובחובות'
אתם שותפים בזכויות ובחובות
02/01/2017 | 14:45
8
120
1. ענו לפני.
2. על פניו גם עכשיו מדובר על רכישת מגרש עם בית להריסה פחות או יותר.
גם אם היה מדובר על ארמון, יתכן והמחיר יירד עוד 5 שנים.

3. אתם נרשמים כשותפים ולוקחים משכנתא יחד. הבנק מסתכל על ההכנסות הכוללות של השותפים ואתם מתחייבים "כולם וכל אחד לחוד" כלומר, כל אחד מכם מתחייב על כל סכום המשכנתא. במידה ואחד לא ישלם הבנק יגבה הכל מהשותף.
זה הזמן לחשוב אם זה מתאים לך:
א. אמורה להיות לך מידת אמון גדולה בכך שהשותף שלך ימשיך לשלם.
ב. הנתונים הכלכליים שלכם יהיו חשופים גם לשותפים שלכם. משכנתא מגישים ביחד.
ג. אם מסיבה כלשהי אחד השותפים ירצה למכור והשני לא ירצה, תהיה לכם בעיה.
ד. את עלולה למצוא את עצמך עם שותפים שונים מאלו שהתכוונת, למשל במקרה של גירושים.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תודה על התגובה ושאלה'
תודה על התגובה ושאלה
02/01/2017 | 14:49
7
92
לפניך ענו כי המשכנתא היא בנפרד.
אז אני קצת מבולבלת מה נכון?
והאם בכל זאת יש דרך לא לחשוף את נתוניי הכלכליים
או שאין מנוס? (לא רוצה שיראו את כל המיליונים )
לצפיה ב-'נראה לי שרימון הוא יועץ משכנתאות לכן הוא לוקח. '
נראה לי שרימון הוא יועץ משכנתאות לכן הוא לוקח.
02/01/2017 | 15:16
5
60
לצפיה ב-'הצעת החוק היא לתוספת יחידת דיור אחת לבית פרטי'
הצעת החוק היא לתוספת יחידת דיור אחת לבית פרטי
02/01/2017 | 16:04
4
78
כמדומני שהצעת החוק עברה בקריאה ראשונה אבל תוך שינויה כך שניתן יהיה ליצור יחידת דיור אחת בלבד שגודלה המינמלי הוא 60 מ"ר ולא כמו שהוצע בתחילה לפצל לכמה יחידות שרוצים בתנאי שכל אחת מהן היא 60 מ"ר.

כמובן שאת יכולה לפצל בפועל ליותר יחידות דיור, באופן לא חוקי אבל השאלה אם התשואה תצדיק את הסיכון בכך. אם מחיר הבית הפרטי שאת רוצה לרכוש הוא 1,800,000 ושכר הדירה החודשי הצפוי הוא 9,000 ש"ח, כלומר 108,000 ש"ח בשנה, אזי התשואה ברוטו (לפני לקיחה בחשבון של מס רכישה, ו/או תיווך ו/או שכ"ט עו"ד ו/או הוצאות אחרות) היא 6%, תשואה יפה, אבל (תמיד יש אבל ) כדי לערוך את הפיצול תצטרכי להשקיע להערכתי לפחות כ- 50 אלף ש"ח לכל יחידה (וכנראה יותר מכך מדובר מטבח נפרד + מקלחת נפרדת + שיפוץ כללי לרבות שבירת קירות וכיוצ"ב), כלומר תוסיפי לעלות הדירה עוד 150 א' ש"ח וסה"כ תגיעי למחיר של 1,950,000 ש"ח ולתשואה של 5.5 אחוז ברוטו.

מדובר בתשואה יפה ומה שעוד יותר יפה בה הוא שלא תשלמי מס על דירה שלישית, אבל כן תשלמי מס על השכרת הדירה. את צריכה לחשוב האם התשואה העודפת שווה את הסיכון. כמו כן לדירות ו/או בתים מפוצלים לא חוקית, יש ביקוש נמוך יותר עקב הסיכון שבאי החוקיות וקבלת צו הריסה וכן מאחר ולא ניתן לקבל משכנתא עליהם ובייחוד כאשר מדובר בנכס יקר, קשה עד בלתי אפשרי למצוא רוכש שיהיה לו סכום מזומן לרכוש את הדירה וכאן טמון הסיכון האמיתי בעיסקה הזאת אם וכאשר תרצו למכור את הבית.

לצפיה ב-'מס על השכרת דירה הוא מדירה שלישית . לא?'
מס על השכרת דירה הוא מדירה שלישית . לא?
02/01/2017 | 21:19
3
38
לצפיה ב-'מס הכנסה חל מעל שכירות'
מס הכנסה חל מעל שכירות
02/01/2017 | 22:12
2
72
של כ 5200 ש"ח.
לצפיה ב-'5,030 ש"ח ליתר דיוק'
5,030 ש"ח ליתר דיוק
02/01/2017 | 23:57
1
68
וגם זה יתעדכן עוד שבועיים.
לצפיה ב-'אוף !!!!!'
אוף !!!!!
03/01/2017 | 09:42
35
לצפיה ב-'תשאלי את מי שענה לפני '
תשאלי את מי שענה לפני
03/01/2017 | 00:32
82
ולשאלתך השניה,
עקרונית את יכולה לבקש מפקידת הבנק
לקבל כל אחד מכם בנפרד כדי שיעביר לה את הנתונים
והיא תסכמם. ספק אם תמצאי פקידה שיהיה לה אורח רוח כזה.
אפשר לנסות גם באמצעות יועץ משכנתא פרטי אשר יבצע את ההגשה לבנק
לאחר שירכז את הנתונים מכל אחד בנפרד.
מצד שני, אם אינך יודעת מהי איתנותם הפיננסית של שותפייך, איך
תוודאי שהם ישלמו את המשכנתא יחד אתך? או במילים אחרות,
הייתי חושב 7 פעמים לפני כניסה לעסקה כזו עם המשפחה.
אם אלו אנשים שאיני מוכן לחשוף בפניהם דבר שטותי כמו מהי המשכורת שלי
הייתי מוותר.
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'עלויות חיבור דירה חדשה לגז/חשמל/מים'
עלויות חיבור דירה חדשה לגז/חשמל/מים
02/01/2017 | 09:47
3
101
מישהו יודע מה הם העלויות?
בתל-אביב אם זה משנה.

לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
02/01/2017 | 18:11
28
לצפיה ב-'הכי בטוח לשאול בגופים הללו בטלפון'
הכי בטוח לשאול בגופים הללו בטלפון
03/01/2017 | 12:18
1
54
מה אומר הקבלן?
לא חושב שמישהו כאן יכול לתת לך מידע מוסמך
כמה כבר זה יכול לעלות? מאות שקלים?
לצפיה ב-'כמה אלפי שקלים אני חושב'
כמה אלפי שקלים אני חושב
03/01/2017 | 18:40
55
סביב 3,500+-
בכל מקרה לא רלוונטי כי הדירה כבר מחוברת :)

לצפיה ב-'קרקע בתהליכי הפשרה'
קרקע בתהליכי הפשרה
02/01/2017 | 09:23
2
99
שלום , הייתי אמור לקנות בית על הנייר בעפולה (עיר מגוריי)
ואני קצת מתלבט .
יש לי אפשרות לקנות קרקע שבתהליכי הפשרה (עד 5 שנים לפי מה שאומרים )
יש תוכניות של העייריה וכל הגורמים הרלוונטים .
השאלה שלי היא אם זה כדאי ?ולמה שיזם ימכור לי קרקע שעתידה להפשיר בשנים הקרובות ?
מה הסיכונים ומה צריך לבדוק היטב לפני שקונים ?
מחיר הקרקע הוא 350 אלף לחצי דונם..ובטוח שיהיו עוד הוצאות בעתיד על הקרקע לא ?
מדובר באזור שמסביבו הכל בנוי במרחק של 3-4 קילומטר .
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מי אומר מה אומר?'
מי אומר מה אומר?
02/01/2017 | 11:08
1
64
לא נשמע סביר שקרקע במרחק 3 4 ק"מ תופשר, בטח לא בתוך 5 שנים. וגם אם כן, מי יבצע פיתוח של כזאת קרקע, באיזו עלות וכמה זמן... (רמז, לא 5 שנים) 
לצפיה ב-'בדוק ע"י שמאי מקרקעין נתוני התכנון הנוכחיים לפני שתחליט.'
בדוק ע"י שמאי מקרקעין נתוני התכנון הנוכחיים לפני שתחליט.
02/01/2017 | 12:04
32
לצפיה ב-'דרישה סילוק בלוני הגז בחצר'
דרישה סילוק בלוני הגז בחצר
01/01/2017 | 22:42
1
81
רכשתי דירה בבית ישן עם חצרות שלכאורה ניראות כרכוש משותף,  בעל מחסן הנטוש  בבניין מופיע באחרונה בדרישה לפנות תוך 10 ימים בלוני גז שהיו ממוקמים עשרות שנים במקום עם גישה נוחה ומתאימה בטענה שחלק חצר זה הנמצאים חלק מהבלונים בבעלותו למרות שמחסן שלו סובל מהזנחה ומצב מסוכן, חלקים אחרים של חצרות לפי תשריט בניין שבדקתי בבעלויות משותפות,
מה ניתן לעשות בכדי למנוע העברת הבלונים? והשארת המצב הקיים ואו לימנוע מדיירים אחרים להעביר את בלונים בכיוון חצר אחר הקרוב אצלי שבפינה סגורה ועם מעקה ומפלס אחר עם גישה מסובכת,  נ.ב.   אין התאמות מה שרשום בנוגע חצר שלי בנסח טאבו  ותשריט הבניין , בנסח טאבו רשום הצמדה קרקע ובתשריט לא מופיע, מה הקובע? 
לצפיה ב-'מי שצריך לתת תשובה היא חברת הגז'
מי שצריך לתת תשובה היא חברת הגז
02/01/2017 | 12:07
41
לאיש אסור לגעת במכלי הגז. יש לבקש מחברת הגז בדיקה אם ההתקנה בטיחותית וחוקית.
אם לא- על הדיירים למצוא מיקום חלופי.
מי שטוען לבעלות בחצר שיוכיח. כדאי להוציא באינטרנט דיסק הבית המשותף ולראות מה מסומן בתשריט ומה כתוב בצו הבית המשותף.
לגבי מה שאתה מציג כהצמדה בטאבו. לא ברור. הבא לכאן צילום מהנסח  ונראה.

לצפיה ב-'מס על שכר דירה'
מס על שכר דירה
01/01/2017 | 14:41
1
105
שלום, רציתי לשאול, ישנם 3 מסלולים לחישוב שכר דירה.
במסלול השלישי ניתן לנכות פחת והוצאות מימון.
שאלתי היא מה נכנס לתוך הוצאות מימון?
משכנתא? הלוואה רגילה שלקחתי לטובת קניית הנכס?
הלוואה שלקחתי מבן משפחה לטובת קניית הנכס?
כמו כן כיצד מחשבים את הפחת על הדירה ללא הקרקע?
תודה לעונים
לצפיה ב-'הוצאות המימון הן הריבית ששילמת על ההלוואה לא משנה'
הוצאות המימון הן הריבית ששילמת על ההלוואה לא משנה
01/01/2017 | 15:16
119
מקורה. ברם, אם תצהיר על ריבית לבן משפחה כהוצאה
עלולה רשות המסים לתהות מדוע בין המשפחה לא הצהיר על הריבית
כהכנסה ודי לחכימא ברמיזא.
בהצלחה,

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'מס הכנסה עבור שכירויות במסלול של 10%/תקרת הפטור -איך מחשבים?'
מס הכנסה עבור שכירויות במסלול של 10%/תקרת הפטור -איך מחשבים?
31/12/2016 | 19:01
87
שלום רב,
ברשותי שתי דירות מושכרות- דמי השכירות כוללים הינם 7800 ש"ח.
כמה מס אני אמור לשלם למס הכנסה לפי מסלול א' וב' ?
לינק שקראתי בנושא

במסלול א' (המס - רק לשכר דירה מעל 5,070 שקל)
7800-5070=2730
5070-2730=2340
7800-2340=5460
האם אני צודק ובמסלול זה אשלם 5460?

במסלול ב' (מסלול חיוב במס מופחת בשיעור של 10%)
האם החישוב הוא 7800 * 12 ומזה לחשב 10% =  9360
האם אני צודק ובמסלול זה אשלם 9360?

תודה.
לצפיה ב-'מס רכישה על מגרש מנהל'
מס רכישה על מגרש מנהל
30/12/2016 | 15:17
5
87
שלום,
באם אדם זוכה במגרש מטעם מכרזי מנהל מקרקעי ישראל,
בהנחה כי אין לו מגרשים או דירות נוספות.
פרט לתשלום פיתוח, ומע״מ (על החלק ללא פיתוח), איזה מיסים/עמלות יש לשלם פרט למס רכישה?
והאם מס רכישה (6% מהשקל הראשון) נגבה גם על מעמ ופיתוח? או רק על עלות המגרש כפי שזכה?

דוגמא:
מגרש זכה 500K. פיתוח 100K.
תשלומים: 500 - מגרש, 90 - מעמ, 100 - פיתוח כולל מעמ, 30 - מס רכישה = 720K

תודה.

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, מס רכישה אינו חל על מחיר הפיתוח '
למיטב ידיעתי, מס רכישה אינו חל על מחיר הפיתוח
01/01/2017 | 11:38
4
42
אותו תשלם בנפרד למשרד השיכון (או לכל גורם מפתח אחר - מועצה עירייה וכיוב).

לצפיה ב-'האם המס חל על מע״מ?'
האם המס חל על מע״מ?
01/01/2017 | 12:25
3
17
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי - כן. '
למיטב ידיעתי - כן.
01/01/2017 | 13:40
11
לצפיה ב-'לפרטי כן'
לפרטי כן
01/01/2017 | 16:59
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
02/01/2017 | 12:43
5
לצפיה ב-'רכישת דירה בבת ים'
רכישת דירה בבת ים
30/12/2016 | 09:03
7
260
בוקר טוב לכולם,
לפני כחודשיים התייעצתי בפורום וכרגע הגענו להחלטה מסויימת, שבתהליך התבשלות סופי ורציתי לקבל גם חו"ד הפורום.
קצת רקע:
אנו זוג בסוף שנות ה-30 שלנו, עם ילדים בגילאי 3 ו-5.
שנינו משכילים, עם עבודה מסודרת והכנסה של כ20 אלף ש"ח.
עד כה חיינו בשכירות בת"א וכרגע מעוניינים לרכוש דירה - לצערי, בת"א זה לא יתאפשר עקב מחירים בלתי נתפסים (לא מעוניינים בדירה מלפני 50 שנה או/ו קטנה מדי).
התחלנו להתעניין באזורים בגוש דן, התייעצנו גם עם חברים ולבסוף נעצרנו על שתי אופציות חולון (ח300/ח501) או בת ים (גן העיר/פארק הים).
כאמור, לאחר סיורים באזורים הללו, בדיקת מצב החינוך וההתפתחות, החלטנו ללכת על אופציית גן העיר.
האזור נראה מדהים, הבניין שאנו מעוניינים בו בתוך הגן (ניתן להגדירו כקו שני לים, למרות שאיש מכירות מנסה לשכנע שזה קו ראשון לים), בהליכה של מספר דקות ישנו חוף מהמם שנבנה לאחרונה ומתחבר לחוף ראשון לציון.
אפשר לומר שהמקום קנה אותנו וגם עניין החינוך (לפי נתוני משרד החינוך הרשמיים ב5 השנים האחרונות בת ים גוברת בנושא זה בכלל ובעיקר בעניין זכאות לבגרות על כל שכנותיה - ת"א, ראשון וחולון - בהפרשים גדולים) והיעדר הפשיעה באזור השפיעו עלינו מאוד.
אנו בתהליך קבלת החלטה סופית - ההצעה כזאת: דירת 4 חדרים, 118 מטר + 14 מטר מרפסת, המגדל בנוי כולו כמעט, אך האכלוס עוד שנה מהיום (אולי יקדימו 2-3 חודשים), לאחר מו"מ ארוך הגענו למחיר של 2.68 מ' (קומה 23, מחסן+שתי חניות).
יש לציין שזוהי דירת 4 החדרים האחרונה בפרוייקט שנותרה (הבניין מכור כמעט כולו, כ90%, שנה לפני האכלוס, נשארו רק 5 חדרים).
נאלצנו להגדיל קצת את הסכום שרצינו להוציא על הדירה (רצינו עד 2.4-2.5).
ניאלץ כרגע לקחת כ50% מימון, רצינו כאמור פחות.
מה דעתכם על העסקה?
אעריך כל הערה/הארה.
מה דעתכם על המחיר? על האזור?
תודה רבה, שבת שלום!

לצפיה ב-'בדקתם את הרצליה? המחירים שם דומים.'
בדקתם את הרצליה? המחירים שם דומים.
30/12/2016 | 11:31
4
119
לצפיה ב-'כבר לאחר שלב הבחירה....'
כבר לאחר שלב הבחירה....
30/12/2016 | 16:18
3
178
תודה על תגובתך.
לא חיפשנו כלל צפונית לת"א, היות ורוב המשפחה בת"א ודרומית לה.
גם מאוד התחברנו לאזור זה מן הסיורים שערכנו ויש לנו רצון אמיתי לחיות שם ולגדל ילדינו במקום זה.
אנו מנסים להעשיר מידע בנוגע לאזור הנ"ל והמחירים מכל מקור אפשרי, כדי להחליט סופית.
נשמח גם דרך פורום מצוין זה.
לצפיה ב-'אתם משלמים תוספת מחיר גבוהה בגלל הקומה'
אתם משלמים תוספת מחיר גבוהה בגלל הקומה
31/12/2016 | 22:42
2
152
כמה תוספת לוקחים על כל קומה?

אני מניח שלפחות 10,000 ₪ לכל קומה, כך שאתם משלמים עוד 220,000 ₪! יחסית לקומה ראשונה.

תבדקו האם אין דירת 5 חדרים בקומה 3 שזאת קומה מספיק גבוהה (ויש גם יתרונות שאפשר להשתמש במדרגות בזמן תקלה במעליות וגם ניתן לכבות את הדירה יותר בקלות בשריפה לא עלינו ולי למען האמת יש הרגשת אי נוחות לגור בקומה גבוהה וקומה 23 היא קומה גבוהה במיוחד, בוודאי במרפסת...) כך שהפרש המחיר לעומת דירת 4 חדרים בקומה 23 כבר יצטמצם ב- 200,000 ₪.

או שהייתי מחפש אפילו בבניין אחר דירת 4 חדרים בקומה נמוכה יותר, חבל לשלם פרמיה גבוהה כזאת בשביל הקומה.

חוץ מזה הבחירה טובה, כבר כתבתי לך בעבר שלדעתי עוד תחול עלית מחירים באזור קו החוף של בת ים (אילו האיחוד בין בת ים לתל אביב היה מתרחש כפי שהמליצה ועדה של משרד הפנים שהתכנסה לצורך כך לאחרונה זה היה מאיץ עוד יותר את התהליך לדעתי, אבל ראש עירית בת ים מתנגד).

לצפיה ב-'הצדק עמך, אבל...'
הצדק עמך, אבל...
01/01/2017 | 08:13
1
160
תודה רבה לך על תגובתך, גם בפעם הקודמת ייעצת בהרחבה ומעריך זאת מאוד.
5 חדרים יש להם החל מקומה 20 -21 לערך(מתוך 34), אך המחיר אינו נגיש לנו (החל מ2.9).
בדקנו גם בבניין ממש ליד שאוכלס החודש בדיוק - לא נותרה להם אף דירה עוד מלפני כחודשיים, חוץ מפנטהאוז (מגדל בן 36 קומות, אך מכרו כולו לפני האכלוס).
בנוגע לקומה הגבוהה - יש צדק בדברייך, האמת גם רציתי קומה 8-10, אך מצד אחד מזמן אין למכירה בבניינים שבנייתם מתקדמת ומצד שני אשתי וגם הוריי שכנעו אותי להינות מהנוף המרהיב מלמעלה:)
הוריי מתגוררים גם כן בקומה גבוהה כבר כעשור ואבי שיתף שרק פעם אחת המעלית לא עבדה למשך כמה דקות - לדבריו, הגנרטור נכנס מיד לפעולה אם ישנה הפסקת חשמל וגם כמובן ישנן מספר מעליות בבניינים הללו.
בנוגע למחירים - איש המכירות הלא אובייקטיבי כמובן, מציין שמחיר דירה מוכנה כזאת היא כ2.9-3 מיליון ש"ח, אבל אין לדעת כרגע איך תשפיע בניית פארק הים הסמוך על גן העיר - האם המחירים יעלו בשכונה עקב בניית שכונת הפאר ברחוב הסמוך או שהיצע דירות הגדול שם דווקא יוריד מחירי גן העיר.
מהי דעתך בסוגיה אגב?

לצפיה ב-'שלום לכולם, כל הערה/הארה תתקבל בברכה'
שלום לכולם, כל הערה/הארה תתקבל בברכה
02/01/2017 | 12:55
35
לצפיה ב-'דירות למכירה בהרצליה'
דירות למכירה בהרצליה
16/01/2017 | 16:17
1
21
היי,
בדקתם את הרצליה? המחירים מאוד דומים...
אם אתם רוצים, מצאתי עבורכם מאמר בנושא שייתן לכם קצת פרטים על מגורים בהרצליה ועל דירות בעיר בפרט, זה הקישור אליו: דירות למכירה בהרצליה
בהצלחה!
לצפיה ב-'הדירה בבת ים נרכשה:)'
הדירה בבת ים נרכשה:)
16/01/2017 | 21:05
16
רב תודות!
בשעה טובה, הדירה בגן העיר נרכשה.

תודה בכל אופן.
לצפיה ב-'האם קיבלתם מכתב מרשות המיסים ? ומה נאמר בכנס רואה"ח ?'
האם קיבלתם מכתב מרשות המיסים ? ומה נאמר בכנס רואה"ח ?
29/12/2016 | 23:39
141
14,000 ישראלים קיבלו השבוע מכתב "אישי" מרשות המסים
כך חשף מנהל רשות המסים, משה אשר, בכנס לשכת רו"ח ■
עקב הסבב הקודם, בו נשלחו 120 אלף מכתבים, נגבה מס בכמיליארד שקל
■ האם גם את או אתה בבחינת חשודים?
28/12/2016, [גלובס] אלה לוי-וינריב  
למאמר כולל סרטון וידאו - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

מנהל רשות המסים, משה אשר, חשף בכנס לשכת רואי החשבון בירושלים, כי השבוע נשלחו עוד 14,000 מכתבים לנישומים, בהמשך למבצע הראשון שכלל  120,000 מכתבים קודמים. בעקבות סבב המכתבים הראשון גבתה רשות המסים מס בהיקף של מעל מיליארד שקל.

סבב המכתבים השני נולד, בין היתר, על רקע העובדה שבעוד יומיים פג תוקפו של נוהל הגילוי מרצון, המאפשר לנישומים לחשוף את הונם השחור בפני רשות המסים, מבלי לחשוש מאימת הדין הפלילי. כעת, משנסגרת דלת הגילוי מרצון, מבהירים ברשות המסים כי האכיפה והחשיפה של מעלימי מס תגבר. 

כפי שנחשף ב"גלובס", כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה להרחיב את רשת הנישומים, נשלחו למעלה מ-100 אלף מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על הכנסות בישראל (טופס 5329). מטרת המבצע הייתה ללכוד את כל מי שהפעולות הכלכליות שלו מעוררות חשד להעלמות מס, לרבות בעלי נכסים שאינם מדווחים על הכנסתם משכר דירה, אזרחים המרבים לטוס לחו"ל, וקיים חשד שיש להם הכנסות או כספים לא מדווחים במדינות זרות ועוד.

המכתבים נשלחו לאזרחים שאין להם תיקים ברשות המסים, אולם בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו אמור להיות להם תיק ברשות. מקרב מקבלי המכתבים, היו כ-50 אלף בעלי 3 דירות ומעלה שאינם מדווחים על הכנסתם משכר דירה; ישראלים שטסו לחו"ל בתדירות גבוהה ועוד.
בהמשך נערך סבב נוסף של שליחת כ-20 אלף מכתבים, וכעת, כאמור, שוגרה קבוצה נוספת של מכתבים.

בהמשך הכנס התייחס משה אשר גם לחוק מיסוי דירה שלישית ולטענה שהועלתה על-ידי נשיא לשכת רואי החשבון, רו"ח יזהר קנה, לפיה חוק מס על ריבוי דירות לא ישיג את מטרתו, אלא ייצר הגברה של החיכוך בין הנישומים לרשות המסים.
לדברי אשר, במהלך ינואר תושק אפליקציה שמטרתה לאפשר לאנשים לאתר את הדירה או הדירות החייבות במס ואת עלות המס שעליהם יהיה לשלם, ובכך להקטין את רמת החיכוך ולעמוד בתשלום המס הנדרש.

רו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון, ציין כי הוא מסכים עם מנהל רשות המסים כי קיים עיוות במיסוי הדירות, אבל הפתרון היה מוטעה. "לשכת רואי החשבון הציעה פתרון לטפול בדרך של העלאת שיעור מיסוי דירות בצורה מדורגת בהתאם להיקף ההכנסה", אמר והוסיף: "אם רוצים למסות, יש להתייחס לדירות הבעייתיות ולא כלל-אצבע של 3 דירות. הטיפול הנכון צריך להיות הדרגתי כדי לאפשר לאנשים זמן להיערך. עכשיו נהיה עדים להעברות פיקטיביות, מאב לבנו בזמן מוקדם, שלא כדרך הטבע. החוק לא יחזיק מעמד יותר משנה-שנתיים, ובתקופה שישרוד לא יביא את הבשורה אלא לשינוי בשוליים". 

רו"ח ג'ק בלנגה, סגן נשיא לשכת רואי החשבון ויו"ר ועדת המסים, הוסיף כי "חוק מס על ריבוי דירות עדיין לא התייצב, ולהערכתי בעוד כשנה, כשיתחילו הקמפיינים לבחירות הכלליות, נשמע שכל המפלגות למעט 'כולנו' יפעלו לביטולו. החוק הזה לא ישיג את מטרותיו, ונהיה עדים לשתי תופעות: האחת - סוגיה קניינית שבג"ץ יתמודד אתה בקרוב. הרי שבמטרה להגדיל את קניינו של אחד, נוצרת פגיעה בקנינו של אחר; והתופעה הנוספת עליה נידרש היא סוגיית המענק שיינתן על-פי 3 תנאים - אם תימכר הדירה למחוסר דיור, וכאן רשות המסים צריכה לסייע עם המידע, או למשפר דיור אשר מתחייב למכור את דירתו בתוך שנה וחצי על-מנת לקבל את המענק, והרי אם לא - יצטרך להחזיר את המענק. כל אלה מקשים על היישום". 

"בנוסף", אמר רו"ח בלנגה, "לא ברור מהו מספר הדירות אשר הופך את ההכנסה מדירה לעסקית - וכאן יש שוב בעיה אם יש תשואה של 2%, ובעל הדירות ישלם 50% מס + 1% על מס דירות, אז כל ההכנסה משכר דירה תשולם כמס. 

"מדובר בעצם בקנס. אם אמכור את הדירה ואקנה משרדים, אף אחד לא יטיל עלי מס, ולכן זה קנס, ומי ש'יפטר' מהדירה שלו יקבל 'פרס'. וכך יוצא שמי שקונה דירה שלישית מקבל דוח. המדינה בונה על חוסר ההבנה לכאורה של הציבור, הרי מרגע שנרכשת הדירה היא כבר שווה 10% יותר ממה שהייתה טרם הרכישה בגלל מס הרכישה ותשלום לעורכי דין, ולכן עליי למכור אותה ב10% יותר, כך מהמשקיע הראשון, ולכן ייקח זמן להדביק את הפער".

=====================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'מס שבח על דירה יחידה אך התקיימה מכירה של דירה נוספת ב 4.2013'
מס שבח על דירה יחידה אך התקיימה מכירה של דירה נוספת ב 4.2013
29/12/2016 | 23:41
1
73

שלום 
ברשותנו בית יחיד שמוצע למכירה כרגע נרכש לפני10 שנים 
בחודש אפריל 2013 מכרנו דירה נוספת שהייתה לנו (היתה לנו דירה שניה במשך שנה  )באפריל 2013 השתמשנו בפטור מס השבח בעת שמכרנו אתהדירה השניה.
השאלה 
האם אדרש לשלם מס שבח על הדירה היחידה שיש ברשותי כרגע לאחר המכירה ???

תודה 

לצפיה ב-'בנסיבות שתארת'
בנסיבות שתארת
02/01/2017 | 11:40
32
יש לכם אפשרות לבקש פטור ממס שבח בגין דירה יחידה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה