לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2221622,216 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

לצפיה ב-'איך לדעת אם תהיה בניה בעתיד?'
איך לדעת אם תהיה בניה בעתיד?
13/02/2018 | 09:37
2
69
האם יש דרך לדעת אזורים/קרקעות מסוימים שאליהם תהיה בניה בעתיד?
אני מנסה לדעת אם מתוכננת בניה בשנים הקרובות בנס ציונה/ראשון לציון ובער יעקב.  
לצפיה ב-'אם תכתבי באופן ספציפי עם מספרי גוש וחלקה'
אם תכתבי באופן ספציפי עם מספרי גוש וחלקה
13/02/2018 | 15:12
43
יכול להיות שידידנו דוד פרל יוכל לסייע לך.
לצפיה ב-'לצערי לא מבין בזה... רציתי לדעת בגדול אם אפשר לבדוק לפי ערים'
לצערי לא מבין בזה... רציתי לדעת בגדול אם אפשר לבדוק לפי ערים
13/02/2018 | 15:24
19
לצפיה ב-'ביטול תוכנית הפקעה עיריה'
ביטול תוכנית הפקעה עיריה
12/02/2018 | 22:42
7
55
לפני מס' שנים העירייה בנתה תוכנית והחליטה להפקיע מס' מגרשים ל''צרכי ציבור'' למרות שברשותה מגרשים רבים בסביבה. לאחר שנודע לנו בעקיפין מהפרוטוקול שזו התוכנית בקשנו תיק מידע. בתיק היתה הערה שאין היתר לבנייה ועל העירייה לתת תוכנית לכל מגרש עד 3 שנים. עבר הזמן ועדיין לא החליטו דבר.
מה זה אומר מבחינתינו ?
מה זכויותינו כרגע?
אשמח לתגובות מומחים!
תודה מראש
לצפיה ב-'במקרה של הפקעה שלא מומשה '
במקרה של הפקעה שלא מומשה
13/02/2018 | 15:11
6
34
כדאי לשקול לפנות לבית המשפט בבקשה לסעד לבעלי המקרקעין באמצעות ביטול ההפקעה או חיוב הרשות להפקיע בפועל ולפצות כחוק.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
13/02/2018 | 15:23
5
23
העיריה הקפיאה לפי תקנה 77 ו-78 ל-3 שנים ועברו 3 שנים.
הם לא הגישו תוכניות ולכן השאלה אם ניתן לבטל את ההפקעה. ההפקעה לא יצאה לפועל 1.השאלה אם יש עילה לדרוש ביטול הפקעה?
2.מהו פיצוי כחוק?
3.רצינו לבנות לפני 3+ שנים ודחו את הבקשה. אנחנו תקועים איתם- לא יכולים לבנות, לא יכולים למכור ונראה שלא מתכוונים לשלם/לפצות כרגע.
תודה מראש!
לצפיה ב-'האם הוצאת נסח טאבו?'
האם הוצאת נסח טאבו?
13/02/2018 | 17:18
15
לוודא אם ואיזו הערת הפקעה רשומה בטאבו.
אמור להיות הודעה לפי סעיפים 5, 7 או 19 לפקודת הקרקעות.
לצפיה ב-'לאור חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו'
לאור חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו
13/02/2018 | 19:06
3
16
נוטים בתי המשפט להגן על זכות הקניין של האזרח ובמקרה של הפקעה שלא מומשה ויתכן וכיום אין לרשות צורך בה יהיה ניתן לבטלה.

לצפיה ב-'הטענה צריכה להיות שהרשות זנחה את המטרה שלשמה הפקיעה'
הטענה צריכה להיות שהרשות זנחה את המטרה שלשמה הפקיעה
13/02/2018 | 19:08
1
14
אם אני זוכרת נכון יש החלטת בג"ץ קבע שהשתהות במימוש מטרת ההפקעה היא עילה לביטולה.

כדאי להיוועץ פרטנית.
לצפיה ב-'הם אמרו 'צרכי ציבור''
הם אמרו 'צרכי ציבור'
13/02/2018 | 19:36
13
היו וועדות על מס' מגרשים והחליטו להפקיע לצרכי ציבור. הוצאנו לפני 3+ שנים תיק מידע והיה רשום שיש הקפאה לפי תקנה 78 ו-77 שזה אומר שיש להם 3 שנים להחליט ממה ייעוד המגרשים. עברו 3 שנים ועדיין לא מסרו תוכנית ייעודים.
לכן אנחנו מתכוונים להגיש שוב בקשה לתיק בנייה.
ברור שנצטרך להתאחד ולקבל ייעוץ משפטי.
לצפיה ב-'יש היום תחושה'
יש היום תחושה
13/02/2018 | 19:38
15
לצערי שבית המשפט לטובת הרשויות ומזניח את האזרח.
לצפיה ב-'פטור ממס שבח - שאלות '
פטור ממס שבח - שאלות
12/02/2018 | 15:38
1
59
אהלן,
אני לא נשוי לזוגתי אך נתתי לה מחצית מההון העצמי לרכישת דירה. כל הדירה רשומה על שמה. בבעלותי דירה גם.

אני יודע כי אם ישנה הפרדה רכושית מלאה, שאבוא למכור את הדירה וגם היא, נהיה פטורים ממס שבח פעמיים. שכן יש בינינו הפרדה רכושית מלאה.

אני מתלבט כיצד לעגן בחוזה/הסכם ממון את העובדה כי מחצית מההון העצמי והרווחים הצפויים בדירה יהיו שלי אך באופן כזה שנהיה פטורים ממס שבח בבוא העת?

חשבתי על לסווג את הכסף כהלוואה שהריבית תיהיה 10% לשנה או 50% משווי עליית ערך הדירה וההלוואה תיהיה נו-ריקורס..

יש למישהו פה פתרונות נוספים לסוגייה?

מצרף קובץ של רשות המיסים לעניין זה:
לצפיה ב-'על פניו לפי המתווה שהצגת'
על פניו לפי המתווה שהצגת
13/02/2018 | 10:24
32
נראה שלא יהיה פשוט לשכנע את רשויות המס לראות בתשלום מחצית ההון העצמי מכיסך חלק מההפרדה הרכושית בינכם ורישום הדירה על שם זוגתך בלבד כידוע אינו מהווה ראיה.

ככל שלא יהיו בידך ראיות מוצקות ומשכנעות (כדוגמת חשבונות נפרדים אשר מציגים את החזרי ההלוואה החודשיים למשל), הרי שהסכם ההלוואה המדובר יראה כנסיון לזכות בפטור שאיננו מגיע לך.

זו דעתי.

לצפיה ב-'מחיר למשתכן X דירה ביד2'
מחיר למשתכן X דירה ביד2
12/02/2018 | 13:17
9
193
אפשר לקבל את חוות דעלכם? 
אנחנו אחד הזוגות האלה שנמצאים על הגדר ומחכים לראות מה יצא מההגרלות של מחיר למשתכן.  אנחנו עוד לא זכינו אבל """אומרים""" שכל האלה שסדרה א אמורים לזכות עד לסוף השנה הזאת. 
אני בכלל לא בטוחה שמחיר למשתכן זה כזה שווה אך הייתי רוצה לדעת מה לדעתכם האם שווה לחכות עד סוף שנה בשביל אולי זכיה ואז בכלל לחכות עוד 5 שנים עד לאיכלוס או היה עדיף ללכת על דירה יותר צנועה ביד 2 ולבטל את הזכאות של המחיר למשתכן.  (אנחנו מעוניינים בדירה שהיא באזור המרכז המורחב שכולל בער יעקב, יבנה וכו אבל לא צפון ולא דרום.)
לצפיה ב-'דבר אחד בטוח'
דבר אחד בטוח
12/02/2018 | 15:19
4
171
אם אתם רוכשים במחיר למשתכן , אז שזה יהיה כמו שאתה אומר רק למגורים ובאיזור שאתם יכולים לגור בו. ( מבחינת תעסוקה, משפחה )
לא לקנות להשקעה בשכונות שבונים אלפי דירות. אחרי זה לא יהיה למי להשכיר.

אם יש באפשרותכם לקנות יד 2 , זה מה שהייתי עושה.
יש יותר מידי דברים לא ברורים על התוכנית הזאת. רמת בנייה , כמה זמן יקח, איסור על מכירה.
גם להבנתי הקבלנים לא " מרוויחים " מספיק בפרוייקטים האלה. כך שלא אתפלא שיהיה פשיטות רגל של קבלנים.

בקיצור הרבה מחשבה.
אם יש אפשרות עדיף לקנות דירה עכשיו, ולא לחכות 5 שנים שלאף אחד אין מושג מה יצא מזה.

בנוסף בגלל שהשוק עכשיו לא בשיאו מבחינות עסקאות. עכשיו זה זמן לעשות עיסקה טובה. הרבה אנשים מנסים למכור הרבה זמן ללא הצלחה.
תמצאו מישהו שלחוץ למכירה.

לצפיה ב-'אז אתה אומר שהיית "מוותר" על הזכאות הזאת?'
אז אתה אומר שהיית "מוותר" על הזכאות הזאת?
13/02/2018 | 10:52
2
78
כי זאת השאלה שמשגעת אותנו...   האם אנחנו מפסידים פה משהו טוב...  כי אכם זה חתול בסק אבל ככה זה עם כמעט כל קניה בפרי סייל ובדרך כלל זה שווה...
לצפיה ב-'אני באופן אישי כן'
אני באופן אישי כן
13/02/2018 | 14:16
1
70
אבל יש דעות פה שונות משלי וצריך לשמוע אותם.

לצפיה ב-'אני לא מחפשת להשקעה... זה למגורים בלבד!'
אני לא מחפשת להשקעה... זה למגורים בלבד!
14/02/2018 | 13:00
58
מבחינתנו זה אומר (במידה ונזכה בבהגרלה)  לחכות 5 שנים (ארוכות מאוד) אבל אז לקבל דירה חדשה (תעלה לנו בערך 1200K) או לקנות עכשיו יד 2 (עד 1500K)   ולגור בבניין בן 40 סביר להניח בלי מעלית.

לצפיה ב-'באזורים מסוימים כן.'
באזורים מסוימים כן.
13/02/2018 | 14:26
77

נכון מאד. לרכוש עכשיו ולא להמתין למחיר למשתכן לצורך השקעה... יש פרויקטים מניבים במקומות עם ביקוש - למשל סביב מכללות ומוסדות אקדמיים. יש אזורים בפיתוח למשפחות צעירות.
שווה לעקוב אחרי פרי נדלן - יש להם כמה פרויקטים שנראים מבטיחים
לצפיה ב-'תני לנו מספרים'
תני לנו מספרים
13/02/2018 | 10:26
97
מחיר דירה למשתכן ? מועד קבלת הדירה הצפוי? שטח דירה/מס' חדרים?
מחיר דירה יד2 ? מועד קבלת הדירה הצפוי? שטח דירה/מס' חדרים?
לצפיה ב-'לא הייתי ממהר לוותר על הזכאות בשום אופן'
לא הייתי ממהר לוותר על הזכאות בשום אופן
13/02/2018 | 14:03
2
126
גליוי נאות - אני יזם בעצמי ובונה במחיר למשתכן בקרית מוצקין ו ולכן מכיר קצת את הפרויקט וחושב לגמרי אחרת מהרוב המוחלט.

נכון מחיר למשתכן מגבילה בכמה דברים כמו איסור מכירה אי יכולת לשדרג וכדומה אך מי קונה היום נכס כדי למכור אותו תוך שנה? לרוב אלו משקיעים ולא כאלה שמחפשים את הפינה שלהם בדירה שלהם.

מצד שני אני יכול לומר לכם בוודאות, הליווי של המדינה בפרויקטים האלה הוא אדוק מאוד ואני לא רואה או מכיר קבלן שלא בונה או עומד בזמנים של הפרויקט.
אני כן שומע קבלנים ויזמנים שטוענים שהפרויקט פגע ברווחיות שלהם אבל חבר'ה... מה אנחנו ממנים את הקבלנים? שכל אחד יידע להתנהל ולהפיק את המקסימום ממה שיש..

לגבי טיב הבניה אל תאמין לשום סיפור.... הבניה ברמה טובה .. תאמין לי אין הבדל בכסף בעלויות הבניה יש הבדל ביחס לעבודה... מלט אותו מלט, חול אותו חול וברזל אותו ברזל, כח עבודה אותו כח עבודה אך מה שמשנה זה איך גורמים לפועלים לעבוד.. כמו בכל תחום תמיד יש מי שזורק יותר ופשוט צריך לדעת לטפל בנקודה הזו בזמן ולא להגיד "יהיה בסדר"

רמת הגימור תאמין לי שהיא לא יוקרתית אבל היא לא סלמס כמו שאומרים... דואגים שכל פרטי הגמר יהיו ברמה מספיק טובה ומכובדת. רמת מחיר למשתכן זה הרמה של הסטנדרט שהיה לפני התוכנית בכל פרויקט אחר אבל שם דאגו שהרוכשים יעשו שידרוגים כדי לקבל עוד קצת כסף והיום דירה ממוצעת משתדרגת במחיר של כ- 70 אלף ש"ח.

לגבי האיכלוס שוב זה תלוי בקבלן/יזם. אנחנו זכינו במוצקין בסוף 2015 ואני מקווה שנמסור את הדירות בסוף השנה הנוכחית... בסך הכל 3 שנים המתנה מתוכן שנה המתנה להיתר בניה. לדעתי סביר בהחלט.

ככה שיהיה לך קצת רקע, אנחנו זכינו בקרית מוצקין במחיר בין הנמוכים שיש באזור הנחה של 35% בערך ממחירי השוק ואנחנו מרוויחים תודה לאל והפרויקט צפוי להפיק לנו רווחים נחמדים מאוד... עבורנו זה נחמד מאוד אך עבור קבלן אחר זה לא שווה את המאמץ.... עכשיו תלוי איך מסתכלים על זה... אני לא אכנס למספרים אבל אסכם את זה כך שאני מאחל לכולם להרוויח בכל פרויקט שהם מוציאים לפועל...כי אני מכיר עשרות הייטקסטים שהמקצוע שלהם נשמע סקסי יותר מבניה אך מה לעשות ש 80% מהייטקסטים היזמים נכשלים בפרויקטים שלהם והם נמצאים בבעיות כלכליות ואז הם נאלצים לחזור לשוק העבודה כשכירים.... חסרים סיפורים? אז מה? אז קבלן אחד במקום שירוויח 15% אחוז על פרויקט שירוויח 11% אחוז על פרויקט לא רואה בזה בעייה במיוחד שעל הכסף שהוא מביא הוא עושה יותר מ - 11% רווח מאחר והבנק מביא לו מימון לא קטן.

בשורה תחתונה אני ממש לא ממליץ לך לוותר על הזכאות... מה שאתה צריך להבין טוב טוב זה לאיזה פרויקט אתה הולך לגשת ואם תזכה מה המחיר שאתה צפוי לשלם שם... הרי בסופו של דבר אתה צפוי לקבל הנחה על מחיר השוק... מה שאתה צריך להבין הוא מה שיעור ההנחה בפרויקט לעומת הסביבה של הנכס.

בקיצור מה שאני אומר זה שאתם גם צריכים להערך לכל מכרז שממניין אותכם על פי המיקום הגאוגרפי שלכם בהיבט הכלכלי שלו.

שיהיה המון בהצלחה
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/02/2018 | 14:47
1
67
אני מאוד מודה לך על התשובה המפורטת.  
אנחנו כן מאוד רוצים להאמין ששווה לנו לחכות ושבסופו של דבר אם אכן נזכה זה יהיה שווה את ההמתנה של עד עכשיו + עוד כ5 שנים...   זה נורא קשה "פסיכולוגית" לא להיות בטוחים ששווה לחכות ותור כדי לשלם שכירות ולראות את הכסף ממתין בבנק והמחירים שעדיין עולים...
אבל מקווים לטוב... והכי חשוב,, מקווים שכשנזכה,, ניפול על קבלן טוב ושהכל ייתקדם "טוב"... ושבסופו של דבר יצא לנו מהשק הזה חתול יפה ומטופח.  תודה רבה!
לצפיה ב-'בשמחה רבה'
בשמחה רבה
16/02/2018 | 00:48
57
אם יש לכם עוד שאלות לגבי מחיר למשתכן או כל נושא בשמחה... אשתדל לעזור בשמחה

אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך
לצפיה ב-'השפעת הקמת 3 גני אירועים על שכונה במרחק חצי ק"מ'
השפעת הקמת 3 גני אירועים על שכונה במרחק חצי ק"מ
12/02/2018 | 11:08
38
שלום
שמי שרון,תושב מזכרת בתיה
הולכים להקים בקרוב 3 גני אירועים סמוך (חצי ק"מ) לשכונה גדולה במזכרת בתיה
אבקש לדעת מהמומחיות שלכם,מה תהיה ההשפעה שלהם על ערך הדירות?
רעש,פקקים של מאות מכוניות וכו......
האם כדי למכור עכשיו,טרם יעלו הדחפורים?
בתודה שרון
לצפיה ב-'קבלת משכנתא על דירה בבעלותילמורך שיפוץ'
קבלת משכנתא על דירה בבעלותילמורך שיפוץ
11/02/2018 | 22:45
1
54
הבעתות הינה עדיין כהערת אזהרה בטאבו..האם הבנק יסתפק בזה או יבקש ממני לחכות לרישום ממשי בטאבו
לצפיה ב-'לא אמורה להיות בעיה עם רישום הערת אזהרה.'
לא אמורה להיות בעיה עם רישום הערת אזהרה.
12/02/2018 | 10:17
27
יש נכסים שלא נרשמים שנים בטאבו.

הבנקים יודעים להתנהל מול הרישום הזה.

מה שכן אתה צריך לדעת איזו חברה/משרד עו"ד מנהלים את רישום הזכויות כדי לקבל אישורי זכויות.

בהצלחה,
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך.

לצפיה ב-'פטור ממס שבח- מה התנאים?'
פטור ממס שבח- מה התנאים?
11/02/2018 | 19:50
1
43
שלום רב,
אנו גרים בדירה בבעלותנו פחות משנה.
במידה ואנו רוצים להשתדרג לדירה חדשה יותר, ולמכור את הדירה הנוכחית, האם יש מגבלה של שנים / חודשים שהדירה אמורה להיות בבעלותינו כדי להיות פטורים ממס שבח?
(אנחנו לא מתכננים כרגע למכור, אלא בעתיד הקרוב ייתכן ונרצה זאת).
תודה
לצפיה ב-'התנאים לפטור ממס שבח למשפרי דיור'
התנאים לפטור ממס שבח למשפרי דיור
12/02/2018 | 10:14
48

1. שזו דירתכם היחידה.
2. בעלי זכות בדירה לפחות 18 חודשים.
3. משמשת למגורים.

אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך.
לצפיה ב-'הפרת חוזה בעקבות בעיות רטיבות בקירות ועובש'
הפרת חוזה בעקבות בעיות רטיבות בקירות ועובש
11/02/2018 | 16:53
2
75
היי.
נשמח מאוד לעזרתכם.
עברנו לגור בדירה בר"ג ולאחר כשבועיים התגלו כתמי מים על הקירות , בעל הבית ביקש מאיתנו להמשיך לעקוב ולאחר שבועיים נוספים היו כבר כתמים נרחבים בדירה ובנוסף התפתח עובש במספר נקודות בדירה.
פנינו מספר רב של פעמים לבעל הבית בטלפון וכל הזמן הוא הפנה אותנו לקבלן שלו (שלטענתנו הוא אחראי מולנו היות ויש לו אחריות) .
היינו צריכים לבזבז ימי חופש יקרים עד שהיא נציג מטעם הקבלן , אשר החליט שיש בעיית איטום והוציא כמות מים עצומה מתחת לאחת אחרי הריצוף בדירה.
על פי טענתו אותר מקור התקלה ורק יש צורך לחכות כחודש לייבוש מקור הנזילה.
ראינו שבועיים לאחר מכן כי המצב לא משתפר והפצרנו בבעל הבית למצוא לנו פתרון חלופי : מעבר לדירה אחרת בבעלותו ( אנו שוכרים מחברה שמחזיקה בבניין מספר דירות , אך נאמר לנו כי יש רק דירת 4 חדרים ונצטרך להוסיף כסף ולשלם על מעבר בעצמנו - דבר שרק מעיד על נבזותו) ובנוסף בקשנו ממנו לשחרר אותנו מהחוזה גם ללא תשלום פיצוי של מעבר לדירה אחרת - נקודה שגם הוא סירב.
לאחר שבועיים - ראינו כי המצב לא רק שלא משתפר הוא גם מחמיר , הנזילה התפשטה גם לממ"ד וגם מחוץ לדירה , ניתן לראות כי הקירות רטובים ויש קילופים ועובש בקירות.
כל הזמן הזה בדירה יש ריח מחניק שגורם לנו להשתעל.
בעל הבית שוב לא טיפל מיידת בתקלה ושוב הפנה אותנו לקבלן על מנת לקבל שירות .
חזרנו שוב על בקשנו לסיים את החוזה או לקבל חלופה אחרת - מלון לתקופת תיקון התקלות - ושוב קבלנו סרוב.
ביום שישי האחרון פנינו בעצמנו לאינסטלטור ובחוות דעת כתובה נאמר כי יקח זמן לטפל בבעייה. העברנו שוב את המידע לבעל הבית ושוב קבלנו סרוב - תשובתו היא שביום שני הקרוב יגיע משהו מטעמו ויסדר את התקלה.
השתדלנו לתעד כמה שיותר במייל כולל תמונות / ווידאו.
ובנוסף כל השיחות מולו מוקלטות.

האם יש לנו עילה לביטול החוזה , ביטול צ'יקים של שכר הדירה ופנייה לבית משפט לתביעות קטנות על מנת לתבוע פיצוי על סך עוגמת נפש , ימי העבודה שנוצלו לחינם , הוצאות מעבר דירה.

לצפיה ב-'חובה להתייעץ עם עו"ד שיקרא את החוזה'
חובה להתייעץ עם עו"ד שיקרא את החוזה
12/02/2018 | 16:25
14
לצפיה ב-'עיינו בחוק השכירות והשאילה'
עיינו בחוק השכירות והשאילה
13/02/2018 | 10:18
19
במיוחד בסעיפים 7-11.
נראה לי שתוכלו ללמוד משם על זכויותיכם.

כדאי להיוועץ פרטנית.
לצפיה ב-'המלצה לדירה בבניין יחסית חדש, בפריפריה'
המלצה לדירה בבניין יחסית חדש, בפריפריה
11/02/2018 | 14:30
57
ברשותי דירה ישנה בדרום תל אביב בה אני מתגורר 10 שנים (אין משכנתא). מאחר והספיק לי אני מעוניין לשדרג לדירה מיד שניה אבל בבניין יחסית חדש, קומה אחרונה עד כמה שניתן, תשלום מזומן 700 אלף + נניח 500 במשכנתא ובערך 1.2 מיליון.

יש למישהו המלצה איפה להסתכל ? לא משנה לי אם האיזוא לא משהו מבחינת אוכלוסיה העיקר שהבניין יהיה חדש יחסית עם בידוד טוב בין הדירות, כיוון של 60-80 מ״ר. מאשדוד עד נתניה/הוד השרון.

אשמח להמלצות
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לחברת- פרי נדל"ן'
התייעצות בנוגע לחברת- פרי נדל"ן
11/02/2018 | 01:13
2
216
אני כרגע בודק איתם אופיצה לגבי רכישת דירה בפרויקט אשר  נמצא כבר באמצע שלב הבנייה,
כאשר בעצם מדובר פה בקבוצת רכישה,שהחברה עצמה (פרי) היא הבעלים ומנהלת את הקבוצה.
ושאלתי היא לעניין התשלומים: יש שוברים ובנק מלווה,
אך את התשלום הראשון הם רוצים 
כ"דמי אירוגון וניהול" בגובה 150 אלף ש"ח. ולא מוכנים לוותר על זה,
כמה סיכון אני לוקח?

לצפיה ב-'סיכון בגובה 150,000 ש"ח'
סיכון בגובה 150,000 ש"ח
11/02/2018 | 10:42
110
לצפיה ב-'למה לקנות חתול בשק..הרי רווח היזם מגולם במחיר כבר.'
למה לקנות חתול בשק..הרי רווח היזם מגולם במחיר כבר.
13/02/2018 | 16:08
117
תמיד עדיף לקנות דירה יד 2 שממנה ניתן לקבל שכירות מהיום הראשון.
לצפיה ב-'מתחם 27 בחדרה תוכנית חד 20/20'
מתחם 27 בחדרה תוכנית חד 20/20
10/02/2018 | 21:08
4
86
האם כדאי להשקיע במתחם זה ? כאשרצפי לתחילת בניה בעוד 7 שנים לערך.
מיועד לתעשיה ומסחר והציעו לי לקנות שם 70 מטר
אשמח לתגובה 
לצפיה ב-'נשאלת השאלה 70 מ"ר מאיזו שטח?'
נשאלת השאלה 70 מ"ר מאיזו שטח?
12/02/2018 | 10:23
1
34
מה המחיר המבוקש? בדקת את השווי של ה-70 מ"ר האלה? מה שווים באמת?

אתה בטוח שתוכל לממש את 70 המ"ר האלה?

לי באופן אישי קשה להבין מה זה רכישת 70 מ"ר במיוחד שאתה לא יודע מה שטח התוכנית הכלולה.

אם אתה 70 מ"ר מתוך 7000 מ"ר בתוכנית... אתה יודע מה ואיך תקבל אם בכלל?

זו רכישה ספקולטיבית בלבד שהימור רב בה.

אני הייתי נזהר מאוד ולכל הפחות בודק כראוי את העסקה על שלל היבטיה.

בהצלחה,

אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך.
לצפיה ב-'70 מטר'
70 מטר
14/02/2018 | 10:02
17
מדובר על 70 מטר בתוך גוש 10574 חלקה 41 לפני חלוקה מחדש.
התוכנית אושרה בועדה מקומית מחוזית וארצית. כרגע אין תוכנית מפורטת למתחם 27 ולכן אין היתר בניה. ה70 מטר הינם חלק מ 8 דונם שנרכשו עי חברת "קרקעות ישראל" עי אנשים כמוני בסוג של קבוצת רכישה שתקים שם מתחם משרדים וקניות.
האם שווה?

לצפיה ב-'צפי של מי? של התוכנית? של המשווק?'
צפי של מי? של התוכנית? של המשווק?
12/02/2018 | 11:18
1
25
לצפיה ב-'הערכה שלי עד לסיום הליכים ובניית תוכנית'
הערכה שלי עד לסיום הליכים ובניית תוכנית
14/02/2018 | 10:08
14
הערכה שלי עד לסיום הליכים ובנית תוכנית מפורטת למתחם 27 והיתר בניה
היזם- קרקעות ישראל  טוען 3-4 שנים
אשמח לתגובה
לצפיה ב-'בת ים - דירה להשקעה'
בת ים - דירה להשקעה
10/02/2018 | 17:11
3
152
אהלן,
רציתי לשאול מה דעתכם על בת ים כיעד לרכישת דירה להשקעה?
האם הקרבה לת"א/ים/רכבת קלה עתידית הם מרכיבים שיעזרו לשמור על ההשקעה?

תודה מראש
לצפיה ב-'בת ים בעיני היא יעד אופציונלי בהחלט להשקעה'
בת ים בעיני היא יעד אופציונלי בהחלט להשקעה
11/02/2018 | 10:44
144
המרכזיות שלה בשילוב הייתכנות בהרבה מקרים לתמ"א 38 הופכים אותה לכזו.  
לצפיה ב-'בהחלט כן'
בהחלט כן
11/02/2018 | 12:40
1
139
בת ים יכולה להיות יעד מצוין. בכלל השקעה בפרויקטי נדלן כרגע למרות שנראה שהשוק קצת בהקפאה - לדעתי תמיד תשתלם. יש מלא פרויקטים של השכרה לטווח רחוק ודירות קטנות - למשל פרויקטים של פרי נדלן - שבעלי תנאי מימון נוחים והחזר השקעה מצוין
לצפיה ב-'מפאי נדלן הייתי מתרחק כמו מאש. דירות לסטודנטים במחיר מופקע'
מפאי נדלן הייתי מתרחק כמו מאש. דירות לסטודנטים במחיר מופקע
13/02/2018 | 16:07
81
והתחייבות לתשלום דמי ניהול גבוהים. שומר כפסו ירחק.
לצפיה ב-'השקעות בחדרה לנדלניסט מהבקעה'
השקעות בחדרה לנדלניסט מהבקעה
09/02/2018 | 06:40
1
101
7729/9 בחדרה בית אליעזר האם כדאי להשקיע. אמור לקום בעתיד מרכז לתעסוקה 
לצפיה ב-'חלקה 9 וסביבתה מיועדת לשטח חקלאי/נוף כפרי פתוח'
חלקה 9 וסביבתה מיועדת לשטח חקלאי/נוף כפרי פתוח
09/02/2018 | 19:02
77
כלומר...שטח ירוק [כבר כתבתי על כך בעבר], אני לא צופה במהלך "חיינו הנוכחי" שינוי בסטטוס.

ושלא יספרו לך סיפורים על הפשרת השטח בעתיד.

שווי הקרקע לאור מצבה התכנוני , נע בסביבות ה-120,000 ש"ח לדונם !

תשריט תכנית חד/2020 - https://goo.gl/hDgkZV
לצפיה ב-'דירה למכירה ללא חניה, כמה מורידים במחיר?'
דירה למכירה ללא חניה, כמה מורידים במחיר?
08/02/2018 | 06:52
4
120
מדובר בדירת 4 חדרים במרכז כפר-סבא המוצעת למכירה.
הדירה היא ללא חניה, מעוניין לדעת כמה ניתן להוריד במחיר על "אין" חניה.
תודה.

לצפיה ב-'אין חניה או חניה לא צמודה ברישום'
אין חניה או חניה לא צמודה ברישום
08/02/2018 | 12:12
3
120
כלומר רכוש משותף עם יתר הדיירים?
לצפיה ב-'אין חניה בכלל'
אין חניה בכלל
08/02/2018 | 18:16
2
92
הבניין נבנה לפני שנים רבות, כאשר מכונית הייתה מותרות רק לעשירי העיר. מתוך 8 דירות ישנן 6 חניות (מקורות) והדירה הנוכחית לא "זכתה" לחניה.
לציין שהבניין נמצא במרכז העיר כאשר ישנה מצוקת חניה, במיוחד בסופי שבוע וחגים.
הבית הנ"ל מוצע כיום למכירה, במקביל לבית אחר בבניין עם חניה שנמכר לא מזמן. השאלה היא מה שווי החניה שאותו נדרש להוריד מהמחיר הכולל?  
לצפיה ב-'במרכז כפר סבא- לפחות 10 אחוז.'
במרכז כפר סבא- לפחות 10 אחוז.
09/02/2018 | 14:08
1
85
השאלה מה המחיר הנדרש בכלל באזור הקרוב לדירה או בבבניין עצמו.
לצפיה ב-'מחיר דירה דומה '
מחיר דירה דומה
09/02/2018 | 23:04
76
בסביבות 1.9 - 1.8 מיליון בבנין עצמו, (דירה בעלת שני כווני אויר).
יש לציין שמדובר בדירה בעלת שלושה כיווני אויר, האם זה אמור להוסיף?

הבניין ממש לפני תמ"א, כמדומני שתוספת מרפסת שמש וממ"ד יעלו את מחיר הדירה לאחר השיפוץ בעוד 350 - 300 אלף.

כיצד מחשבים את ערך הדירה לפני תמ"א וללא חניה?

לצפיה ב-'החלפת דירה'
החלפת דירה
07/02/2018 | 20:28
4
167
יש לי דירה ללא משכנתה שעוד מעט עוברת פינוי בינוי על ידי חברה גדולה
רציתי לדעת אם מבחינת החוק אני יכול להחליף לדירה אחרת של הקבלן בעיר אחרת?
אם כן איך זה הולך מבחינת מס?
שמעתם על מקרים כאלה?
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
08/02/2018 | 12:13
3
105
אולי שווה לעשות פרה-רולינג לפני עסקה.
לצפיה ב-'פרה רולינג'
פרה רולינג
08/02/2018 | 12:15
2
110
פרה רולינג הוא אישור או קביעה של רשויות המס, בהמשך לבקשת נישום ספציפי, בעניין תוצאות המס של פעולותיו ועסקאותיו העתידיות של אותו הנישום.

מתן החלטות מיסוי מקדמית יכול לסייע בהסרת אי הוודאות בעסקאות עתידיות וכך יכול הנישום לשקול מראש האם עסקה כדאית עבורו.
לצפיה ב-'למה שלא תבקש מהקבלן שיקנה ממך במחיר של הדירה החדשה'
למה שלא תבקש מהקבלן שיקנה ממך במחיר של הדירה החדשה
13/02/2018 | 21:27
1
12
ותבצע מכירה \ קנייה.

לצפיה ב-'לא שווה לו, בגלל עלויות מיסוי ועלויות עיסקה.'
לא שווה לו, בגלל עלויות מיסוי ועלויות עיסקה.
13/02/2018 | 21:57
8
לצפיה ב-'פרויקט אגרובנק בחדרה'
פרויקט אגרובנק בחדרה
07/02/2018 | 13:19
96
אבקש לקבל מידע וחוות דעת על פרויקט להקמת בנייני משרדים מדרום לקניון שנבנה בימים אילו במתחם הקרוי אגרובנק בחדרה בקרבת כביש החוף?
לצפיה ב-'זכאות לרכישה בתום תקופת שכירות'
זכאות לרכישה בתום תקופת שכירות
06/02/2018 | 09:01
3
145
שלום,
יש בית שאני מתעניין בו. מצד אחד הוא מאוד קורץ לנו כמשפחה, מנגד מדובר על יישוב שאנחנו לא מכירים מספיק טוב וזה סוג של הימור מבחינתנו כמשפחה (מעבר מעיר למושב). אידיאלית היינו מתחילים בשכירות במקום, כדי להבין שזה מתאים לנו, אבל לצערי אין כרגע אף אופציה רלוונטית, מדובר במקום קטן.

בשיחה עם המוכר, הוא זרק משהו על כך שהוא לא ממש תכנן למכור ושהוא חשב בכלל להשכיר אותו. ייתכן שהוא לא סגור על עצמו או "מנסה את מזלו" במכירה.

זה גרם לי לחשוב על האופציה של שכירות, כסוג של פיילוט עבורנו כמשפחה, ועל אופציית רכישה בהמשך. האם דבר כזה קיים? מקובל? כלומר - האם ניתן להתחיל בשכירות ולחתום על איזושהי אופציית רכישה עתידית המובטחת לי?
מתחילים בשכירות וכעבור שנתיים, נניח, יכולים לרכוש את הבית במחיר X - האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'למה שיתן לך אופציה בחינם? תן לו תמריץ בדמות שכירות גבוהה '
למה שיתן לך אופציה בחינם? תן לו תמריץ בדמות שכירות גבוהה
06/02/2018 | 11:33
2
108
מהמקובל או תשלום חד פעמי וכיוצ"ב ואז אולי... 
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
06/02/2018 | 11:39
1
90
אני מוכן לשלם יותר לשכירות חודשית בשביל זה
לצפיה ב-'אז דבר עם המוכר קודם לתיאום ציפיות ועם עו"ד משלך לאחר מכן. '
אז דבר עם המוכר קודם לתיאום ציפיות ועם עו"ד משלך לאחר מכן.
06/02/2018 | 11:44
102
קח בחשבון שרשויות המס יכולות לראות בזה עסקת רכישה ויכולות להיות משמעויות לנושא מס רכישה ואיבוד זכאויות שונות (בהנחה ואינך בעל דירה).
לצפיה ב-'סיפורה המעניין של משפחת פניגשטיין מוורשה ליפו.'
סיפורה המעניין של משפחת פניגשטיין מוורשה ליפו.
05/02/2018 | 21:17
1
119
מי שהעלה את סיפורי המשפחה על הכתב, כמזכרת לדורות הבאים אחרינו, הוא יעקב פניגשטיין נכדו של ר' שאול-יצחק ובן בנו ליבייש. שמאז יצא לגמלאות השקיע כל זמנו שספר זה, המספר שורשי המשפחה, ייצא לאור.  

ולמה אני מספר לכם על כך ?

ובכן...הכל החל עם מציאת עסקת מכר במקרקעין שבוצעה באמצע שנות ה-40 במאה הקודמת ע"י בצלאל לונדון [אביו של ירון לונדון] לאריה לייב פניגשטיין.

לאחר חקירה יסודית , הסתבר שאריה לייב פניגשטיין רכש לא מעט יחידות קרקע באיזור הכפר מלחה [היום שכונה בירושלים] אז... כפר בפני עצמו ונפרד מהעיר.

בדיאבד , הסתבר שסיפור חייה ועלייתה של משפחת פניגשטיין בסוף המאה ה-19 מהעיר וורשה לארץ ישראל , בתחילה לירושלים ולאחר מצכן ליפו [בית וורשה]

ממליץ לקרוא את כל הביאוגרפיה, היא מאוד מרתקת -  https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&a...

לצפיה ב-'סיפורם של מרקו כהן,יהודה מוזס,קרסו משה ומטלון משה.'
סיפורם של מרקו כהן,יהודה מוזס,קרסו משה ומטלון משה.
06/02/2018 | 18:30
49
כל ה-4 היו בעלי קרקעות שנרכשו בשנות ה-30 של המאה הקודמת.

מרקו כהן - היה סוחר שרכש קרקעות בת"א , ראו "גבעת מרקו" [בשכונת נייה שאנן] וגם בירושלים. - https://sites.google.com/a/tlv100.net/tlv100/neve_...

יהודה מוזס - המו"ל הראשון והבעלים של עיתון ידיעות אחרונות, גם הוא רכש קרקעות  באותם שנים -  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%95%D...

משה קרסו - משפחתו עלתה לארץ ישראל והשתקעה ביפו. ילדי המשפחה, שידעו עברית עוד מבית הוריהם, נשלחו ללמוד בגימנסיה הרצליה. משה קרסו ערך שותפות עם משה (מוסא) מטלון ועם יהודה ונח מוזס לרכישה ושיווק של קרקעות. בין היתר רכש ושיווק במסגרת השותפויות ובנפרד, את מגרשי שכונת פלורנטין, מרכז מסחרי (תל אביב), גבעת משה (רחובות ראב"ד ודה-מודינה בגבול תל אביב-יפו)[3] ועוד.
בית המשפחה, בן עשרה חדרים מרווחים וסלון רחב ידיים, הוקם ברחוב נחלת בנימין. - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D...

משה מטלון - היה מבוני תל אביב, נמנה עם יוזמי הקמת השכונות מרכז מסחרי ונווה שאנן בתל אביב, ושכונת קריית מטלון בפתח תקווה.
מטלון נולד ביפו, בן למשפחה היהודית הראשונה בעיר. הוא למד במקווה ישראל והיה מראשוני הספרדים שסיימו בית ספר זה. למד משפטים ובשנת 1896 פתח משרד לעריכת דין ביפו ונמנה עם עורכי הדין הראשונים בעיר. עסק בפעילות ציבורית והקים את אגודת "מגן", שפעלה להתקרבות בין יהודים לערבים ביפו. אגודה זו פעלה כמעט עד מלחמת העולם הראשונה.
בשנת 1900 התכתב עם הרצל והוזמן כציר לקונגרס הציוני. בשנת 1913 עבר לתל אביב. קנה ב-5,400 פרנקים מגרש בן 100 אמות בתל אביב (לאחר הכרזת העצמאות קנתה ארצות הברית בית זה והוא היווה את השגרירות הראשונה בארץ).
בשנים 1917-1910 יצאה המשפחה לגלות במצרים ואחרי מלחמת העולם הראשונה השתכנה ביפו. משה מטלון התקרב למאיר דיזנגוף ועזר לו לקנות אדמות לתל אביב, וכך קנה את אזור רחוב המלך ג'ורג', כיכר דיזנגוף, הבימה, רמת אביב ועוד. בשנות ה-20 עבר משה מטלון להתעסק בבנייה ובנה את אזור המרכז המסחרי ולימים נקרא הרחוב על שמו וביתו הוקם בו (בפינת הרצל) ב-1913.

והנה חיבור בין ה-4 , ראו נסח טאבו של שטח בן 1252 מ"ר בגוש 6193 חלקה 386 בשכונת קרית מטלון בפתח תקווה שנרכש בשנת 1939 - https://ecom.gov.il/Counter/secureFolder/Order.asp...

השטח מצוי במרכז משולש הרחובות שלג וטשרניחובסקי [דהיום] בשכונת קרית מטלון שאותם בנה עבדאללה שאול רג'ואן עם שותפו הקבלן שמואל סוקולוב [החברה - רג'ואן סוקולוב בע"מ] הם בנו כ-40 בתים צמודי קרקע, חד קומתיים, בני 3 חדרים.

לצפיה ב-'מפגש משקיעים נדל"ן ת"א'
מפגש משקיעים נדל"ן ת"א
04/02/2018 | 21:26
1
136
אהלן חברה, ניפגש מחרבבוקר בהרצליה פיתוח  לבחינת נכסים להשקעה במרכז ת"א.

אנא עשו שיעורי בית, מחירי כניסה גבוהים יחסית,

נתראה!
לצפיה ב-'חיפשתי אתכם בכל הרצליה פיתוח, למי אגיש עכשיו את שיעורי הבית?'
חיפשתי אתכם בכל הרצליה פיתוח, למי אגיש עכשיו את שיעורי הבית?
05/02/2018 | 14:53
112
לא באמת.
לצפיה ב-'גוש 10021 חלקה 26 חדרה'
גוש 10021 חלקה 26 חדרה
05/02/2018 | 11:14
1
77
הם יש למישהו ידיעה אם ומתי צפויה הפשרה בגוש / חלקה ?
לצפיה ב-'גוש 10021 חלקה 26 [97,401 מ"ר] - סטטוס.'
גוש 10021 חלקה 26 [97,401 מ"ר] - סטטוס.
05/02/2018 | 19:07
79
יעוד הקרקעות באיזור הצפון מזרחי של חדרה [בואך כביש עפולה- חדרה] מתוכננות בתכנית המתאר המחוזית [תמ"מ 6] כ"פארק מטרופוליני" כלומר שטח רחב-ידיים שכולל בתוכו גם את חלקה 26, ל"פארק" תכני-פנאי רבים, שונים ומגוונים [כפי שהוגדרו בתכנית חד/2020] המשמשים שטחי מסדרון ורצף פתוח: חיץ בין מרחבים בנויים, וכן שימור ושיקום של ערכי-טבע ונוף בסמיכות לריכוזי אוכלוסין

מעט אופטימיות
כדי להבטיח פארקים איכותיים לטווח הארוך, יימנעו מוסדות התכנון מאישור תכניות המייעדות שטחים מסחריים נרחבים בתוך פארקים ואזורי-נופש ש"בצנרת". על התכניות להבטיח ראייה ארוכת-טווח, רחבה וכוללת, תוך התייחסות לשלביות הפיתוח והותרת מרווח-פעולה נרחב לדורות הבאים. 

איך יראה הפארק בחדרה - [נכון לשנת - 2012] - http://www.local.co.il/hadera/96971/article/
משרד הפנים אישר את תכנית הפארק האזורי שכוללת פארק פתוח, שטחי חקלאות, אצטדיון כדורגל, תחנת רכבת, מסעדות, אולמות אירועים, קאנטרי קלאב, טיילת לאורך נחל חדרה ושטחי מסחר
הולנת"ע (ועדה לתכנון נושאים עקרוניים במשרד הפנים) אישרה את תכנית המתאר לפארק חדרה, אשר משלבת חקלאות פנאי ונופש, וכן שטח פתוח לאורך נחל חדרה.

התכנית כוללת פארק פתוח, שטחי חקלאות, אצטדיון כדורגל, תחנת רכבת (כחלק מקו חדרה נתב"ג), מסעדות, אולמות אירועים, קאנטרי קלאב, טיילת לאורך נחל חדרה ושטחי מסחר.

התכנית מתייחסת לשטח בהיקף 750 דונם, בו ייבנה האצטדיון בשטח בהיקף של 35,000 מ"ר, הקאנטרי קלאב ייבנה בשטח של 15,000 מ"ר.

במשרד הפנים אומרים כי, התכנית אושרה בהתאם לתכנית המתאר המחוזית חיפה תמ"מ 6, אשר הגדירה את השטחים הפתוחים והחקלאיים שמצפון לאפיק נחל חדרה, בחלק הצפון מזרחי של העיר חדרה כחלק מפארק אזורי לרווחת תושבי חדרה וכלל האזור.

בהתאם להוראות תמ"מ (תכנית מתאר מחוזית) 6 ותכנית המתאר של חדרה, המאמצת את הוראות התמ"מ, הוכנה תכנית אב כוללת לכל שטחי פארק הנופש האזורי. על-פי תכנית האב אשר אומצה על-ידי הוועדה המחוזית חיפה, בראשות הממונה על המחוז יוסף משלב, הוגדרו עקרונות התכנון והראייה הכוללת של הפארק.

תכנית האב שהכינה עיריית חדרה נערכה על-ידי דורון קופמן ממשרד "תנע", מתייחסת לשטחו הכולל של הפארק, כ-4,000 דונם, המשתרע על השטחים שבין כביש 65 לבין גבול הפיתוח הצפוני של העיר, ובמרכזו זורם נחל חדרה. שטחו המזרחי והמרכזי של הפארק הוא בתחום שיפוט העיר חדרה וחלקו המערבי נמצא בתחום השיפוט של המועצה האזורית מנשה. 

בתמ"מ 6 הוגדרו שלושה פארקים מטרופולינים אזוריים במחוז חיפה. פארק אזורי נחל חדרה הוא הדרומי מביניהם ונועד לשרת את מרחב העיר חדרה והיישובים הסובבים. מטרת הפארק היא לייעד שטחים פתוחים נרחבים שייתנו מענה לצורכי נופש, ספורט, פנאי, בילוי, בידור ותרבות ולשימושים הנלווים להם עבור תושבי האזור ולרווחת כלל הציבור.

בתכנית המתאר של חדרה חד/2020 שאושרה להפקדה [הערת פרל דוד...בנתיים כבר אושרה] נקבעו עקרונות התכנון של הפארק. תכנית המתאר שמה דגש על פיתוח מערך השטחים הירוקים הסובב את העיר ויצירת "חגורה ירוקה" שתאפיין ייחודית את חדרה, ובכלל זה ניתן דגש מיוחד לפיתוח הפארק. 

התכנית חילקה את השטח למספר מתחמי תכנון בהתבסס על ניתוח רגישות נופית וערכיות, וקבעה עקרונות לפיתוח עתידי ושימושים הכוללים: מתקני נופש וספורט פתוחים וסגורים ובכלל זה אצטדיון, שימושי תיירות, פנאי, ונופש, פארק שעשועים, גני אירועים פתוחים, חקלאות ושטחים פתוחים שיישארו כטבעם. כל זאת במטרה להפוך את השטח החקלאי שבצפון העיר למוקד בילוי ונופש בחיק הטבע לתושבי כלל האזור ושילובו המיטבי במרקם העירוני. 

תכנית האב לפארק האזורי הוכנה בהתאם לתכנית המתאר ולעקרונות תמ"מ 6. התכנית מאפשרת יצירת מרחב פתוח ומזמין שייתן מענה לצורכי הציבור בתחומי נופש ופנאי. בתכנית אותרו ששה מתחמים על-פי העקרונות שנקבעו בתכנית המתאר והם נבחנו וזוהו ויוחדו על פי רגישותם ומאפייניהם, ובהתאם לכך נקבעו עבורם עוצמות הפיתוח המתאימות והשימושים המתאימים. 

תכנית האב שמה דגש מרכזי על חיזוק ציר נחל חדרה כחלק ממערך החגורה הירוקה העירונית ועל שמירת המרחב סביבו כמרחב פתוח מוטה נחל. בכלל זה יתאפשר שיקום נופי ואקולוגי של הנחל, ולאורכו פיתוח מסלולי טיול, טיילת, ונקודות אתנחתה הכוללות מספר בתי קפה ומסעדות.

התכנית מאפשרת שימור של "תמונת הנוף החקלאי" על שלושת מרכיביו: בריכות הדגים, הפרדסים ושדות השלחין, וכל מתחם יתוכנן ויפותח תוך שימור וטיפוח האופי החקלאי של המרקם סביבו.

בנוסף קבעה התכנית את הכניסות והגישות לפארק ואת מערך התנועה והנגישות הפנימי המתבסס בעיקרו על דרך מרכזית שהיא דרך קיימת הקושרת את כל חלקי הפארק. כמו כן קבעה התכנית מערך של צירים להולכי הרגל ורוכבי האופניים. 

עם אישור תכנית האב ניתן יהיה להכין תכניות מפורטות לכל מתחם ומתחם בשלמותו, אשר יטופלו מבחינה תכנונית, כולל קביעת הכלים והאמצעים להשגת הקרקעות לצרכי ציבור, פתרונות התחבורה, הניקוז, התשתיות, שמירה על ערכים סביבתיים וכדומה. 

אני מקווה שלא קנית שם אדמה והבטיחו לך "הרים וגבעות". 

חלקה 26 עצמה צמודת גב לבריכות הדגים שחלקם יובשו בשנים האחרונות, ומדרום צמודה לאפיק נחל חדרה.

האם ראית מאז שנת 2012 תזוזה כל שהיא בהכנת הפארק ?
בחדרה כמו בחדרה הפיתוח מתקדם ב"צעד תימני".

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה