לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1189511,895 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

לצפיה ב-'מספר תלמידים כולל למורת שילוב'
מספר תלמידים כולל למורת שילוב
03/09/2015 | 08:41
2
85
מה מספר התלמידים שמורת שילוב יכולה/צריכה לעבוד איתם בבית ספר יסודי  עובדת באופק חדש 32 ש ש הכוללות שהייה ופרטני  
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/09/2015 | 10:13
46
האם שתי ההודעות בפורום בנושא מורת שילוב הן שלך?
אם כן, אמחק אחת מהן.
עכשיו אתייחס לשאלתך, מורת שילוב עובדת עם קבוצות ילדים וזה משתנה מבי"ס לבי"ס, ברוב המקרים זה עד 4 ילדים בקבוצה, כאשר מספר הקבוצות שיש לך משתנה לפי מספר השעות שיש לך.
רשימות התלמידים מתעדכנות בימים הקרובים, ואז תוכלי לדעת בצורה מדויקת עם כמה ילדים תעבדי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מספר תלמידים למורת שילוב'
מספר תלמידים למורת שילוב
03/09/2015 | 08:50
75
עם כמה תלמידים יכולה לעבוד מורה משלבת בבית ספר יסודי השייכת לאופק חדש העובדת 22 ש"ש כולל שהייה ופרטני? תודה
לצפיה ב-'תחילת שנת הלימודים'
תחילת שנת הלימודים
31/08/2015 | 09:07
9
77
איך התכוננתם לשנת הלימודים החדשה?
איזה הישגים אתם רוצים להשיג בשנת הלימודים החדשה (עם הילדים שלכם, עם התלמידים שלכם וכו')?
איך אפשר להקל על תלמידים עם לקות למידה את הכניסה לבית ספר חדש או לכיתה חדשה?
ובכלל, אם יש לכם מה להוסיף על שנת הלימודים החדשה, זה המקום.

לצפיה ב-'ההכנות אצלנו'
ההכנות אצלנו
01/09/2015 | 15:00
5
53
האמצעית שלי, כתה ג', ADHD ודיסלקטית.. במהלך החופש ניסינו שני מישורים - תגבור של הוראה מתקנת פעמיים בשבוע בשעות הבוקר, כשהיא עם ריטלין (אין מה להשוות לשעות המתסכלות שהיא מנסה לשבת כשהיא בלי ריטלין) ותגבור דרך משחק של לוח הכפל, מתוך מחשבה שגם אם היא "בסדר" בחשבון ולא נחשבת למתקשה.. אני רוצה שילך לך משהו ממש ממש בקלות...
אני מתכננת בזמן הקרוב להלחם, אם כך יידרש, ביית הספר על מנת שיתנו לה שעות פרטניות של עברית.
וחשוב לא פחות.. מחפשת בנרות משהו שתצטין בו, שתהנה ממנו, לאו דווקא לימורי. יכול להיות אומנות, ציור, נגינה.
מאוד פוחדת משיעורי אנגלית.. מנחשת שיהיה קשה מאוד השנה עם זה.
שתי שאלות.. אם אפשר..
1. לימודי אנגלית - יש דרך להקל? ללמד מהתחלה אחרת? כלכלית לא יכולים בשלב זה לממן גם מורה פרטית לאנגלית (2 שיעורי הוראה מתקנת ושיעור ריפוי בעיסוק זה הרבה..)
2. נגינה - הילדה מגלה רצון ללמוד לנגן. קריאת תווים - בהנתן שאותיות מתבלבלות לה.. קופצות לה, כפי שהיא מגדירה, האם יש מקום לתת לה ללמוד נגינה? (אני לא צריכה שהיא תצטין, אבל כן שתהנה מזה, לא רוצה ליצור לה עוד חוויה מתסכלת)
תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/09/2015 | 10:05
4
33
קודם כל, כל הכבוד על העבודה שעשיתן בקיץ.
שנית, בהצלחה במלחמות, אני מקווה שהיא תקבל עזרה בעברית.
חשוב מאוד שיהיה לה משהו שהיא תצטיין בו.
לגבי האותיות קופצות וכאלה, סיכוי קלוש, אבל האם בדקתם מיקוד ראייה?
אני הייתי נותנת לה לנסות, אפשר לנסות בקטנה, יש אפליקציות שצריך לקרוא תווים וללחוץ על מקשים תואמים בכלי נגינה מצויר. אם היא מסתדרת, אפשר לחשוב על לימודי נגינה.
לגבי אנגלית, יש אתר מאוד מומלץ של הוראה מתקנת באנגלית, אם תרצי אחפש לך קישור. את יכולה להדפיס ולשבת איתה על זה, כל מיני משחקים לימודיים ודברים כאלה. שאולי יסייעו לה ברכישת האנגלית.
בהצלחה, שתהיה שנת לימודים קלה ומוצלחת!
לצפיה ב-'לא.. לא בדקנו'
לא.. לא בדקנו
03/09/2015 | 12:35
3
26
לקחתי אותה לשני רופאי עיניים שונים שלא מצאו שום בעיה. אחפש איםה באזור שלי בודקים מיקוד ראיה. שווה נסיון.
רעיון טוב לגבי האפליקציה של התוים. אבדוק את זה! וגם את האנגלית.
תודה רבה!
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
06/09/2015 | 15:20
2
22
זה סיכוי קלוש, אבל שווה לבדוק אותו, על מנת לשלול לדעתי.
לגבי האנגלית, את יכולה לבדוק את האתר הזה, יש בו כל מיני חומרים. חיפוש בגוגל גם ימצא לך אתרים, משחקים וירטואלים או להדפסה שאפשר לשחק.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/09/2015 | 06:20
1
12
בהחלט אבדוק! ותודה על ההפניה לאתר!
לצפיה ב-'אין על מה'
אין על מה
08/09/2015 | 09:19
7
בהצלחה!
את מוזמנת לעדכן, ולשאול שאלות נוספות במידה ויהיו לך.
לצפיה ב-'ההכנות שלי'
ההכנות שלי
03/09/2015 | 10:33
32
בחופש הגדול, הלכתי לשתי השתלמויות, אחת ברכישת קריאה והשנייה התמקדה בשטף ודיוק בקריאה. למדתי מהן כלים חדשים שאני מקווה שיסייעו לי.
בנוסף, קראתי ספרות מקצועית שיכולה לסייע לי, וגם הכנתי הרבה משחקים לימודיים שיוכלו לסייע לתלמידים שלי.
אני עוד לא יודעת איזה הישגים אני ארצה להשיג עם התלמידים שלי, כי עוד אין לי רשימת תלמידים שאלמד, ועוד לא עשיתי מיפויים. אבל אני ארצה לקדם אותם ולתת להם את כל הכלים שיש ביכולתי לתת להם, ושיהיה להם כיף לבוא לשיעורים בחדר שלי.
אני חושבת שהמחנכת צריכה להיות עם יד על הדופק עם כל התלמידים ובפרט עם תלמידים עם לקות למידה ו/או קשיים אחרים, להתעדכן מה היה בחופש הגדול, ולעשות פעילויות חברתיות לגיבוש הכיתה.
אם מורת השילוב מכירה את הילד, היא גם צריכה למצוא זמן בהפסקה או משהו אחר, על מנת להחליף עם הילד כמה מילים, לפני שהוא יכנס לחדר שלה פעם ראשונה בשנת הלימודים הנוכחית.
שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת!
לצפיה ב-'ההכנות שלי לתחילת השנה'
ההכנות שלי לתחילת השנה
11/09/2015 | 19:10
1
29
אז ככה אני לא עשיתי שום הכנות כיוון שממשיכה עם אותה הכיתה.
כיוון שאני בחינוך המיוחד כיתה קטנה וממשיכה עם הכיתה גם בחופש הגדול אז בחופש שכן היה לי בעיקר נחתי.
המטרה שלי במהלך השנה היא לקדם כמה שאפשר את הילדים.כל תלמיד מגיע עם שלל בעיות מלבד לימודיות.
ההישג שאני רוצה להשיג השנה הוא להמשיך ולקדם את תלמידי כל תלמיד ביכולתו הוא.
ולכל תלמידי ישראל מאחלת שנה טובה, שנת שלום ופוריות
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה'
שנה טובה ומתוקה
15/09/2015 | 17:08
13
תודה על השיתוף.
שתהיה לך שנה פוריה, ומוצלחת עם הילדים. וגם בחיים האישיים.

כל ילד הוא עולם ומלואו, גם ילדים בחינוך הרגיל, ובפרט ילדים בחינוך המיוחד. יש כל כך הרבה משתנים ובעיות שצריך לקחת בחשבון כל הזמן. זו עבודה מורכבת אבל חשובה מאוד!
לצפיה ב-'קושי הולך וגובר באקדמיה'
קושי הולך וגובר באקדמיה
21/08/2015 | 05:20
1
77
שלום רב אני לומד הנדסת תוכנהרציתי לברר למי אפשר לפנות כדי שהמוסד האקדמי יאשר לי תוספת זמן והקלה בלימודים אני חורש כל היום ועדיין לא הולך
לצפיה ב-'שלום גבי'
שלום גבי
23/08/2015 | 09:12
42
האם עברת אבחון דידקטי או פסיכודידקטי בשלב כלשהו בחייך? ובפרט מאז שהתחלת ללמוד הנדסת תוכנה?
בנוסף, אם תגיד באיזה מוסד אתה לומד, יהיה יותר קל לעזור לך.
ובכל זאת באופן כללי, ברוב המוסדות האקדמיים יש יחידה לסטודנטים לקויי למידה, הם יכולים להדריך אותך איפה לעבור את האבחון (אם יש צורך לעבור אבחון במוסד האקדמי או שאפשר גם להביא אבחון חיצוני) על מנת לקבל תוספת זמן במידה ומגיע לך לפי ממצאי האבחון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'החלטת ועדת שיבוץ'
החלטת ועדת שיבוץ
18/08/2015 | 15:03
2
84
שלום
מה הזכויות של מי שלא מסכימה להחלטת ועדת שיבוץ?
מה האופציות?

לצפיה ב-'את מתכוונת לוועדת שילוב?'
את מתכוונת לוועדת שילוב?
19/08/2015 | 06:21
1
71
את יכולה לפרט יותר במה מדובר? יהיה יותר קל להתייחס.

לצפיה ב-''
19/08/2015 | 18:14
30
נשמח לסייע לך, אם תתני לנו יותר מידע.
לצפיה ב-'קרוסלה - מגזין לתמיכה בלקויות למידה והפרעת קשב וריכוז'
קרוסלה - מגזין לתמיכה בלקויות למידה והפרעת קשב וריכוז
18/08/2015 | 02:25
1
89
החודש השקנו את מגזין קרוסלה - לתמיכה בלקויות למידה והפרעת קשב וריכוז.
המגזין מציע כתבות איכותיות בנושא לקויות למידה כגון: דיסלקסיה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה וכן ADHD. הכתבים הם מומחים מתחום הנוירולוגיה, פסיכולוגיה, מרפאות בעיסוק העוסקות בקשיי כתיבה, קלינאיות תקשורת, מדריכות ממכון אדלר מומחיות למיומנויות למידה והוראה מתקנת ועוד. כנסו לקרוסלה
 www.carusela-mag.com
לצפיה ב-''
19/08/2015 | 18:12
20
זהו מגזין חינמי, שנותן מידע להורים ולאנשי מקצוע בתחומים שונים הקשורים ללקויות למידה והפרעת קשב וריכוז.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה ללימוד אסטרטגיות למידה'
מחפשת המלצה ללימוד אסטרטגיות למידה
17/08/2015 | 15:37
4
81
לנער בכיתה ט', מחונן שלא יודע ללמוד...
באזור ראשל"צ ונס ציונה.

תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
18/08/2015 | 07:39
3
39
אסור לפרסם בפורום, אך אם תגידי מיקום ספציפי ואם יש עדיפות בבית או בבית המורה, אוכל לתת לך המלצות בפרטי.
לצפיה ב-'ראשל"צ / נס ציונה ועדיפות בבית תודה!'
ראשל"צ / נס ציונה ועדיפות בבית תודה!
18/08/2015 | 14:41
2
16
לצפיה ב-'אברר ואשלח לך הודעה פרטית'
אברר ואשלח לך הודעה פרטית
19/08/2015 | 18:15
13
לצפיה ב-' שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
19/08/2015 | 22:06
8
לצפיה ב-'תל חי או רופין'
תל חי או רופין
16/08/2015 | 11:21
6
67
אני רוצה להתחיל ללמוד הנדסאי אדריכלות נוף,אני מתעניינת במכללת תל חי, והמרכז האקדמי רופין, האם ידוע חכם באיזה מקום יש עזרה מקצועית יותר לליקויי למידה, ואיזה מקום מקצועי יותר באופן כללי?
תודה לעונים
לצפיה ב-'קודם כל שאלה נוספת של FMW שנמחקה'
קודם כל שאלה נוספת של FMW שנמחקה
16/08/2015 | 15:27
46
בטעות נמחקה לי ההודעה השנייה שלך שכללה עוד שאלה:
ואיזה מקום מקצועי ועוזר להתקבל למשרה בתחום?

לצפיה ב-'שלום'
שלום
16/08/2015 | 15:36
4
50
בפן המקצועי, את צריכה לשאול בפורמים שעוסקים בתחום הלימודים בו את מעוניינת.
בפן של העזרה המקצועית ללקויי למידה, בכל אחד מהמוסדות להשכלה גבוהה שציינת יש מרכז תמיכה בלקויי למידה. שאלתי אנשים והם המליצו יותר על התמיכה של תל חי, אבל כיום זה מאוד מקובל ומאוד נפוץ ובכל מוסד השכלה שמכבד את עצמו קיימת יחידה כזאת ואני לא חושבת שהן שונות בצורה מהותית אחת מהשנייה.
לכן, אני ממליצה לך לבחור לפי הפן המקצועי, ומה יקדם אותך למקום שאת רוצה להגיע ולעסוק בו בעתיד.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2015 | 23:35
3
19
קצת בעיה, שאלתי בפורעם סטודנטים ואין מענה, בדקתי באינטרנט ואין ממש מידע,
אבל אני מכירה מישהי שלימדת ברופין אדריכלות נוף ומרוצה.
ה׳בעיה׳ שיש מבחן פסיכוטכני ברופין, ואני אצטרך ללמוד (לקחת שיעורים פרטיים, כי התעוררתי מאוחר..) כי ככה אין מצב שאני עוברת אותם. ובתל חי אין מבחנים רק ראיון, מה שמעלה לי את החשש שהרמת לימושים תהיה נמוכה, ושוב אין ממש חומר עדכני על הלימודי אדריכלות נוף במוסדות האלו, אז אני מתחבטת..
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
17/08/2015 | 08:41
2
29
תמיד שווה להירשם גם וגם, ולעשות את המקסימום, ובתקווה תהיה לך בחירה ותוכלי לבחור באיזה מוסד ללמוד. לפעמים אין בחירה ומתקבלים למקום אחד ואז לומדים בו.
יש שם פסיכוטכני כמו בצבא כזה? אם כן, יש אתרים באינטרנט, אולי זה יספיק לך.
בכל מקרה מבחן או ראיון זה אותו דבר, זה לא מעיד על הרמה. זה פשוט אומר שזה הקריטריון שלהם לקבלה, הם פשוט חושבים שזו הדרך היעילה עבורם.
לצפיה ב-'נרשמתי לשני המקומות.'
נרשמתי לשני המקומות.
17/08/2015 | 14:52
1
23
וכמו שאמרת אשתדל לעשות את המקסימום,
ושהתומאה תהיה לטובתי:)
לצפיה ב-'בהצלחה!!'
בהצלחה!!
18/08/2015 | 07:37
10
לצפיה ב-'חופש גדול'
חופש גדול
08/08/2015 | 11:44
4
58
אז נותר כבר פחות מחודש לחופש הגדול ובכל זאת:
להורים- האם חופש גדול זהו זמן שאתם חושבים שהילד צריך לא להתעסק עם לימודים ולהנות מהחופש? או שאתם חושבים שזו הזדמנות טובה לקדם אותו? ואם זו הזדמנות טובה, אז איך אתם מקדמים אותו?
לאנשי מקצוע- האם בחופש הגדול באים הרבה הורים ומבקשים שתקדמו את הילדים שלהם? האם זה ריאלי להביא לשיפור משמעותי והתקדמות שעובדים בחופש הגדול בצורה אינטנסיבית? או שזה צריך להיות משהו ממושך לאורך זמן ואין פתרונות קסם?
לצפיה ב-'חופש'
חופש
11/08/2015 | 21:23
1
24
כשמו כן הוא, הוא חופש, זה זמן שהילדים צריכים לבלות ולהנות.
אבל זה גם זמן שבו הילדים יכולים להתקדם בעזרת הוראה מותאמת/ מתקנת.
כמו שמורות וגננות, בואו נשבור את כל הסטיגמות למיניהן, בחופש הגדול הן לא כל היום יושבות רגל על רגל או מבלות, הן מכינות חומרים לשנה הבאה, וכו'. אז גם ילדים יכולים לפתור חוברות הכנה למיניהן, ללמוד עם מורה פרטית ולהתקדם ולנצל את הזמן לצמצם פערים, להתקדם ולהתחיל שנה חדשה עם ביטחון גבוה יותר.
לצפיה ב-'מסכימה מאוד'
מסכימה מאוד
14/08/2015 | 11:03
12
לצפיה ב-'חופש גדול אני חושבת שהחופש הגדול הוא גם וגם'
חופש גדול אני חושבת שהחופש הגדול הוא גם וגם
16/08/2015 | 21:14
1
17
גם חופש מהמסגרת, מהמורים, המבחנים ועוד
פשוט חופש לקום מאוחר, ללכת לישון מאוחר, להיפגש עם חברים יותר או אפילו יותר זמן מחשב או טלויזיה (למרות שאני נגד),יותר זמן להתנסות בדברים חדשים ואולי לנסות אפילו לקרוא ספרים.
אבל החופש הגדול הוא גם הזדמנות ענקית להתקדם מבחינה לימודית. לדעתי זאת טעות להפסיק את ההוראה המותאמת בחופש.
בחופש זאת ההזדמנות לחדד דברים, להמשיך להתקדם ולהגיע מוכנים לשנה הבאה.
אמנם צריך להנות ולנוח בחופש אבל אפשר לשלב את הלימודים גם. 
פתרונות קסם אין - אם משקיעים אז מצליחים ובשביל להצליח צריך להתמיד בלי הנחות ובלי הפסקות.
כן אפשר להיות גמישים יותר בחופש -  גמישים בימים, בשעות, אבל לא לוותר
לצפיה ב-''
16/08/2015 | 21:44
5
מסכימה עם כל מילה שלך!
לצפיה ב-'שאילת שאלות וקבלת תשובות'
שאילת שאלות וקבלת תשובות
06/08/2015 | 11:12
69
המטרה של הפורום הזה היא לפתוח דיונים שונים בתחום של לקויות למידה ואסטרטגיות. 
זהו מקום להורים לילדים עם לקות למידה, לסטודנטים עם לקויות למידה, לאנשי מקצוע וכו'. 
על מנת שהשיח יהיה פורה, ענייני ויסייע למי שצריך אני ממליצה כמה הצעות:
1. לכתוב כמה שיותר פרטים בשאלה, על מנת שאנשי מקצוע יוכלו לתת תשובה הכי עניינית במסגרת הפלטפורמה הזאת.
2. לחזור ולקרוא את התגובות שהגיבו לכם, לענות על שאלות אם יש, כי אם נשאלת שאלה, התשובה יכולה לסייע לנו לתת תגובה יותר רצינית וממוקדת למקרה הספציפי.
3. גם אם אין לכם מה להגיב על תגובה שמישהו השקיע וכתב עבורכם. גם תגובות בסגנון הזה:   
יתקבלו בברכה.

בנוסף, אני תמיד אשמח להצעות, הערות והארות במסרים.
ואם יש לכם נושא שארצה שאעלה אותו לדיון, אני גם אשמח לשמוע.

דקלה.
לצפיה ב-'שיתוף מידע'
שיתוף מידע
05/08/2015 | 19:43
6
66
האם אתם חושבים שילד שיש לו קושי מגיל הגן, האם כל המורים שלו צריכים להיות מודעים לכך?
האם מורה פרטית להוראה מתקנת/מותאמת צריכה לדעת על ההיסטוריה ולקבל מידע מהמחנכת או מורים מקצועיים ולא רק מההורים?
האם מורה פרטית צריכה לכתוב סיכום טיפול שנתי על מנת שההורים/מורים יוכלו לקבל עדכן מדויק על חזקותיו וחולשותיו של הילד?
לצפיה ב-'על שלוש השאלות- כן, כן וכן. '
על שלוש השאלות- כן, כן וכן.
05/08/2015 | 19:46
1
20
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
06/08/2015 | 11:05
26
אבל בפועל אין שיתוף מידע שכזה.
הרבה פעמים ההורים לא מסכימים שגננת תעביר מידע לבית הספר, ואין חובת העברת מידע.
והרבה פעמים אין שיתוף פעולה והעברת מידע בין מורות בבית ספר למורה שעובדת עם הילד באופן פרטי, ואז יש פספוס וחבל לי על זה.
אני חושבת שדברים צריכים להיות אחרת, כי המטרה של כולנו היא לעזור לילד ולקדם אותו כפי יכולתו ולפי תחום ההכשרה שלנו. אם יש שיתוף פעולה והעברת מידע, העזרה יכולה להיות הרבה יותר רצינית ולסייע לו הכי הרבה.
לצפיה ב-'מסכימה עם שתיכן אבל יש הבדל גדול בין רצוי למצוי'
מסכימה עם שתיכן אבל יש הבדל גדול בין רצוי למצוי
16/08/2015 | 10:30
3
17
אני כאמא לשני ילדים לקויי למידה והבת גם עם הפרעת קשב חמורה.
היגעתי לבית הספר במיוחד ביסודי עם כל הרצון של השיתוף למען הילדים בלבד.
הדבר היחיד שהישגתי היתה השתייגות מצד המחנכת, הילד בכלל לא צריך לשבת בכיתה רגילה אלא בחינוך מיוחד (ולא כיתת חינוך מיוחד בבית ספר רגיל אלא חינוך מיוחד בבית ספר שכולו חינוך מיוחד)
כשהילד כבר היה בחטיבה ובאתי לאותה מחנכת דגולה והראתי לה את התעודות שלו, את תעודות ההצטינות בלימודים המורה צחקה לי בפנים ואמרה "מאיפה לי לדעת שאלו אכן הציונים של .... ולא של ילד אחר?"
כאילו אפשר לזייף תעודה של בית ספר?
אותו דבר בערך היה עם הבת. כשהגיע לכיתה ה וקיבלה מחנכת חדשה עוד לפני שהמחנכת הכירה את הילדה, עוד לפני שהתחילה שנת הלימודים היא ראתה שהילדה לקויית למידה והפרעות קשב החליטה לפסול את הילדה.
כששאלתי אותה איך את פוסלת? את מכירה את הילדה? האם התחלת את השנה וראית שאת לא מסתדרת איתה? 
במקרה שלנו הילדה מטופלת, ללא בעיות משמעת, ילד חייכנית שרק רוצה ללמוד ולהצליח למרות כל הקשיים.
צריך להיות שיתוף פעולה בין מורה פרטית למחנכת לפחות בשביל הילד ולמען הילד
אבל וכאן האבל הוא ענק צריך קודם כל להגיע למערכת החינוך, לבתי הספר, למורים להתחיל משם
כל ילד עם לקות למידה הוא ילד שקשה לו אבל עם תמיכה ועזרה נכונים הילד יכול להגיע רחוק.
התמיכה יכולה להיות אפילו במילה קטנה כמו כל הכבוד, איזה יופי, אתה תותח, אתה מקסים וכיוצא בזה
לצפיה ב-'ברור'
ברור
16/08/2015 | 15:20
2
13
שיש הבדל, וחבל שיש הבדל בין הרצוי למצוי.
יש מורים במערכת החינוך שמסיבות כאלה ואחרות לא מכילים ילדים שהם קצת יותר קשים או מורכבים, וזה עצוב מאוד!!
כשאני הייתי ילדה מסיבות בריאותיות כלשהן נעדרתי מהלימודים חודש, זה היה ממש בתחילת שנת הלימודים עם מחנכת חדשה ביסודי, והיא טרחה להגיד לאמא שלי שיש לה ילדה טיפשה (כי כשחזרתי אף אחד לא טרח לשבת איתי, להשלים לי חומר, להגיד לי שיש מחר מבחן).
אני מסכימה איתך לגמרי. ילדים עם לקות למידה וילדים בכלל, יכולים להגיע רחוק אם רק יתמכו ויעזרו להם, ובבית זה לא מספיק, זה צריך להיות גם במסגרת הבית ספרית. ואין כמו מילה טובה כדי לגרום למוטיבציה ולעודד אותם.
אני חושבת שאין מספיק הכוונה למורים, הם לא יודעים איך להתמודד עם זה, ועם הדרכה וליווי של מורת חינוך מיוחד או מומחית ללקויות למידה דברים יראו אחרת. אבל זה עניין של תקציבים, ומשרד החינוך לא ימהר לעשות דברים כאלה, לצערי.
לצפיה ב-'לפעמים צריך קודם כל להיות בן אדם מי כמוני מבין את המורים אבל'
לפעמים צריך קודם כל להיות בן אדם מי כמוני מבין את המורים אבל
16/08/2015 | 21:03
1
16
לא צריך ישר לשלול.
אפשר קודם לבדוק, להכיר לראות מאיפה באה הבעיה ואז לפעול.
אני מודעת היטב לכך שישנם הרבה ילדים שלא מטופלים והם אלו שמקשים על כלל המערכת.
אני גם מכירה הורים שבאים ואומרים יש לך רק ילד או שניים עם הפרעת קשב תתמודדי. הורים כאלה בא לי פשוט ............... ההורים לא מבינים שהם עושים נזק קודם כל לילד שלהם.
והמורים רק בגלל הורים כאלו מכלילים את כלל הילדים בעלי לקויות הלמידה.
לצערינו היום ישנם הרבה ילדים עם בעיות שונות. מספיק ילד אחד שלא מטופל יכול לשגע כיתה שלמה.
לצפיה ב-' אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
16/08/2015 | 22:24
11
הכל מתחיל ומסתיים ברצון, אם יש רצון אפשר לעשות הרבה דברים. אם אין רצון, לא עושים כלום.
וצריך שיהיה שיתוף פעולה, שההורים לא יפילו את כל האחריות על הילד לביה"ס ושהמורים בבית ספר לא יפילו את כל האחריות על הילד להורים. צריך שתהיה עבודת צוות, אמון ושיתוף בין הצדדים, והילד רק ירוויח מכך.
לצפיה ב-'לימודים גבוהים'
לימודים גבוהים
22/07/2015 | 12:05
5
104
שלום לכם
בני לומד כעת לפסיכומטרי ומאוד קשה לו 
במקצועות הראלים . ברור לו שהוא לא ילמד רפואה או פארא רפואי או
כן לא כלכלה .השאלה איזה חוג אפשר ללמוד כדי לרכוש מקצוע וללא
השקעה במקצועות הראלים
תודה אמא 
לצפיה ב-'שלום אמא'
שלום אמא
22/07/2015 | 16:27
73
השאלה החשובה היא איזה תחומים מעניינים אותו.
יש הרבה מקצועות הומניים שהוא יכול ללמוד.
ואני לא בהכרח הייתי שוללת מקצועות ריאליים על הסף (אם הוא ירצה ללמדו תחום ראלי), כי זה תלוי ברמת הקושי ומה הקושי שלו בדיוק. אני הייתי מבררת עם סטודנטים לתואר הזה, אנשים שעובדים בתחום, כמה מקום יש לידע מתמטי בתחום.
אם תתני כיוון יותר על מה התחומים שמעניינים אותו, אוכל לנסות להציע לך רעיונות עבורו, אבל חשוב מאוד שהוא יבחר מה הוא רוצה ללמוד ולעסוק בו בחייו והבחירה שלו בסופו של דבר תהיה בהתאם ליכולותיו.
לצפיה ב-'מסכימה עם דקלה, ומוסיפה-'
מסכימה עם דקלה, ומוסיפה-
24/07/2015 | 16:42
1
48
מה התחומים בהם הוא חזק?
במה הוא מתעניין?
במה רוצה לעסוק כאשר יהיה "גדול"?
מה הכשרונות שלו?
מהן היכולות שלו?

אלו השאלות האמיתיות והחשובות, ועליהן הוא צריך לענות, בטרם יחליט מה ילמד או לאיזה כיוון ילך. ניתן להיעזר גם בפסיכולוג/ית תעסוקתי/ת לצורך יעוץ והכוונה. בחירת כיוון בחיים היא אחת הבחירות החשובות והמשמעותיות בחיי אדם.
אם הוא מתלבט באשר לכיוונו בחיים, מומלץ ללכת ליעוץ בעניין.
לצפיה ב-''
26/07/2015 | 18:52
19
לצפיה ב-'כל פעם מדהים אותי מחדש-'
כל פעם מדהים אותי מחדש-
05/08/2015 | 19:49
1
43
אנשים שואלים שאלות ומשתפים אותנו בהתלבטויות שונות. 
אנחנו כנשות מקצוע חושבות, עונות, מתייחסות בשיא הרצינות, ונשארות ללא תגובה. אפילו ללא אמירת תודה.
זה נורא מוזר בעיניי. מוזר, ואפילו לא מנומס. חבל. בשביל מה לשאול את השאלה מלכתחילה? לא מובן לי.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
06/08/2015 | 11:01
24
גם לי זה מפריע, לא מזמן כתבתי הודעה והמלצתי לאנשים לחזור, לקרוא את התגובות ולהגיב אפילו באמירת תודה, וזה לא עזר. אכתוב פעם נוספת.
לצפיה ב-'צריכה עזרה דחופה ילד עם לקות למידה וקשב וריכוז'
צריכה עזרה דחופה ילד עם לקות למידה וקשב וריכוז
13/07/2015 | 16:42
6
143
הבן שלי בן 12 לומד בכיתה רגילה היה בגן שפתי עכב איחור התפתחותי בהמלצה של הצוות עלה לכיתה א רגילה במשך השנים הפערים רק עולים בשנה שעברה עברנו משבר במשפחה וכולנו היינו במצב לא טוב ולכן הוא לא היה פנוי ללמידה הלך לבית הספר ועשה דברים שהבית ספר היה אמור להבין שהילד זועק לעזרה .הוא לוקח קונצרטה ומוגדר כלקוי למידה .יש לו מורה פרטית להוראה מתקנת וסטודנט שמלמד אותו אנגלית.הבית ספר לא היה שם בשבילו למרות שעדכנתי אותם בתחילת השנה למצב הבעייתי.הבטיחו לי בתחילת השנה שאני יקבל את התכנית אישית שלו שכמובן לא קיבלתי עד רגע זה!!קיבל מורה משלבת בקבוצה .עד שנה שעברה הילד היה בעל מוטיבציה גבוהה והשנה היה בלי מוטיבציה כלל.מה אני יכולה לעשות כדי ששנה הבאה יקבל את כל התמיכה והעזרה .חשוב לי להגיג שהוא נמצא במועדנית של הרווחה בגלל שאני חד הורית ובגלל כל הלקויות שלו.ברווחה אמרו לי לבקש סייעת לפחות לכמה שעות שתרים אותו למעלה האם מגיע לו ?אם בהמלצות של האבחון דידקטי ופסיכודידקטי היו שיקבל מבחנים בעל פה ומורה משלבת דרך הבית באופן פרטני ולא בקבוצה של 5 עוד משהו חשוב הילד מסרב השנה לעבור למסגרת לחינוך מיוחד .בבקשה עזרו לי :(
לצפיה ב-'שלום גילי'
שלום גילי
13/07/2015 | 19:51
5
82
אני אנסה לעזור לך לפי הידע שלי וראות עיני.
קודם כל, לצערי בתי ספר לא כל כך יודעים להתמודד עם מצבים בעייתיים, מצבים רגשיים ולרוב לא נותנים מענה ראוי לילד.
אולי שווה לך לשקול מענה רגשי לילד באופן פרטי (יש כל מיני מקומות שדרכם זה מסובסד באופן יחסי: קופות חולים, מרכזי טיפול באוניברסיטאות וכו'). או אפילו הכוונה בשבילך אצל מטפל רגשי שילמדו אותך איזה מענה הילד שלך זקוק לו ואיך לסייע לו.
בשנת הלימודים הבאה תעמדי על זה שתקבלי את תכנית הלימודים האישית שלו, תגידי שזה חשוב לך בשביל שהמורה הפרטית להוראה מתקנת תוכל להשתלב ולסייע לו להגיע ליעדים בתכנית הלימודים האישית שלו.
רוב הילדים מקבלים מורה משלבת בקבוצה, אך לכל מורה משלבת יש שעות פרטניות, וגם למורים באופק חדש היום יש שעות פרטניות, אני מקווה שבשנת הלימודים הבאה יהיה שינוי.
האם באבחון הפסיכודידקטי רשום שהוא צריך מורה להוראה מתקנת באופן פרטני בבית וגם שילוב פרטני בבית הספר? או שהמליצו על שעות שילוב ולא רשמו בפרטני או בקבוצתי?
האם הילד עבר ועדת השמה? על מנת לעבור למסגרת של חינוך מיוחד, הילד צריך לעבוד ועדת השמה והועדה יכולה להחליט להעביר אותו לחינוך מיוחד. האם הוחלט דבר כזה? אם כן, ואת גם חושבת שזו המסגרת המתאימה לו. אז את צריכה להסביר לו את היתרונות של מסגרת של חינוך מיוחד. להגיד לו שזו כיתה קטנה, ויש יחס יותר אישי לכל תלמיד ותלמיד, ויקדמו אותו לפי הצרכים שלו ויוכלו לשלב אותו במקצועות מסוימים בכיתות רגילות (בהנחה שזו כיתה קטנה בבית ספר רגיל), ושיש גם ילדים שאחרי תקופה של החממה הזאת, עוברים לכיתה רגילה לכל המקצועות.
אני מקווה שתקראי את זה ותעני לי על השאלות, כי זה יכול לסייע לי לעזור לך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה להלן תשובות'
תודה על התגובה המהירה להלן תשובות
14/07/2015 | 09:15
4
58
לגבי טיפול רגשי הוא יקבל דרך הרווחה אני גם מקבלת עכשיו סיוע אצל עובדת סוציאלית .באבחון הדידקטי רשום רשום שצריך לקבל פרטני בבית לגבי בית ספר לא זוכרת אם רשמו פרטני או לא בכל מקרה המאבחנת לא המליצה על כיתה קטנה ואמרה שהפערים הם של שנה ולא יותר.הוא עבר ועדת השמה שנה שעברה והבית ספר תיאר פערים לא נכונים של 3 שנים אז ברור שימליצו על כיתה קטנה .אבל בגלל שהילד לא מוכן לעבור רק בחטיבה הסכימו להשאיר אותו .אני לא מטאטא כלום מתחת לשטיח אני יודעת שיש לו פערים וקשה לו אבל איך עוזרים לילד שלא מוכן לעזוב את הכיתה שלו בשנה הבאה?מתחלפת השנה מנהלת וזה אולי לטובתי ...אין סיכוי שיתנו לו סייעת ?ושוב תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/07/2015 | 12:31
3
45
קודם כל, אני שמחה לשמוע שהוא יקבל טיפול רגשי, וגם את, כי זה יכול רק לסייע לשניכם.
הוא עבר אבחון דידקטי או אבחון פסיכו-דידקטי? על שעות שילוב אפשר להמליץ רק באבחון פסיכו-דידקטי, באבחון דידקטי אפשר להמליץ על שיעורי הוראה מתקנת דרך בית הספר לפי היכולת של בית הספר.
לגבי שעות השילוב, בשנת הלימודים החדשה, את צריכה לדרוש לראות את תכנית הלימודים האישית של הילד, ולברר מדי פעם על ההתקדמות בתכנית. את יכולה לנסות לבקש שבשעות הפרטניות ישבו רק איתו, אבל יש אילוצי מערכת ולא בטוח שיתנו לו. אבל אם הוא יעבור לכיתה קטנה, לא יהיו לו כבר שעות שילוב, אבל כן יש שעות פרטניות עם המחנכת וכדאי לנסות לבקש שהיא תשב איתו (לפעמים יושבים בפרטני הזה 2-3 תלמידים וזה לא המורה והוא לבד).
סייעת אישית אני לא חושבת שיתנו לו, גם משלבת (תפקיד שונה ממורת שילוב, וברוב המקרים הוא נעשה באופן פרטי על ידי ההורים) אני לא חושבת שמתאימה לו.
את יכולה לנסות לדבר עם מנהלת בית הספר אם לשים אותו בכיתה קטנה או רגילה, אבל לא בטוח שיקשיבו לך. אבל מה שמאוד חשוב לדעתי, הוא שקודם כל תנסי לחשוב עם עצמך איזו מסגרת לדעתך מתאימה לילד שלך. ואז תנסי לשכנע את הבי"ס או את הילד שהכיתה הזאת הכי מתאימה לו.
אני מקווה שהצלחתי לעזור לך
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
14/07/2015 | 13:27
2
39
הוא עבר אבחון דדקטי בניצן ופיסכולוגי בשירות הפסיכולוגי ההמלצות של השירות הפסיכולוגי יש להמשיך טיפול תרופתי (מקבל קונצרטה)טיפול רגשי והוראה מתקנת במסגרת שעות שילוב ובמסגרת פרטית .הוא זקוק לתיווך אינטנסיבי בלמידה כולל בניה של הסביבה הלימודית ,הטרמה,הבהרה וחזרות ובנוסף התאמת מבחנים לרמת היכולות שלו מומלץ לקיים קשר הדוק בין המסגרת החינוכית לאם כולל עדכון האם בתכנית לימודית ובלוח המבחנים .לצערי כל זה לא קרה שנה שעברה ובגלל זה נפל בין הכסאות .לגבי כיתה קטנה אין בבבית ספר שלו ולכן גם לא מוכן לעבור .
לצפיה ב-'תשובות אבחון דדקטי'
תשובות אבחון דדקטי
14/07/2015 | 19:21
1
69
במבחן TONY קיבל ציון Q 95 המלצות :על מנת לחזק את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי יש ליצור עבורו מטלות בהן יוכל לזכות בחוויות הצלחה.                          מומלץ להושיב אותו בקדמת הכיתה כדי לאפשר יצירת קשר עין עם המורה.בשל קצב הכתיבה האיטי והקושי בעבודה עצמית מומלץ לצמצם מטלות שיעורי הבית על פי שיקול דעתו של המורה.מומלץ להכין תוכנית אישית במקצועות בהם מתקשה.בשל פערים בהבנת הנקרא מומלץ להקריא את שאלון הבחינה ולהסביר את השאלות כולל בעיות מילוליות במתמטיקה .מומלץ לבדוק ידיעותיו בכתב והשלמת הערכה בע"פ בעת הערכת הישגיו .בשל קושי בקשב וריכוז מומלץ הארכת זמן בחינה בכתב ב25%                                                                                                                                                                                                                                      לצערי הרב חוץ מהוראה מתקנת בקבוצות לא קיבל כלום בגלל זה הציונים נמוכים:( 

לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/07/2015 | 17:10
38
קודם כל ההמלצות מדברות על שילוב ובאופן פרטי, באופן פרטי הכוונה למורה להוראה מתקנת שאת מעסיקה באופן פרטי והביה"ס לא אמור לתת לו שעות שילוב לבד.
לגבי כל היתר, זה שלא נתנו לך תכנית לימודים אישית שלו, ואם לא הושיבו אותו בקדמת הכיתה, ולא ניסו לעזור לו בצמצום מטלות לעיתים, ולא הקריאו לו קטעים משאלון הבחינות וכו'. אז יש פה פספוס מצד המסגרת החינוכית שלו וחבל.
אבל מה שמאוד חשוב לי להדגיש, גם אם יתנו לו את כל ההתאמות האלה, זה יופי וזה נהדר, אבל זה קביים והילד צריך ללמוד שני דברים: א. איך ללכת עם הקביים (ז"א למשל, איך הוא מנצל את הזמן במהלך הבחינה כך שהארכת זמן לבחינה תסייע לו וזה לא יהיה עוד זמן כמו כל יתר זמן הבחינה שהוא לא בהכרח יודע איך לנהל אותו על מנת להצליח בבחינה); ב. לאט לאט עם עבודה צריך גם ללמוד ולשפר את היכולות במסגרת האפשר על מנת שהוא יוכל לממש את היכולות האמתיות שלו ואולי גם מתישהו להסתדר בלי הקביים האלה.
חשוב מאוד שהמורה להוראה מתקנת הפרטית, תשב איתו על הדברים האלה, כי לצערי בשעות שילוב בבית ספר לא ילמדו אותו איך לנצל את ההתאמות האלה על מנת שיעזרו לו.
לגבי הכיתה הקטנה, האם ביה"ס לא מסכים לקבל אותו לכיתה רגילה, ושולחים אתכם לבית ספר אחר שיש בו כיתה קטנה? ואני שואלת אותך שוב, איזו מסגרת את חושבת שיותר מתאימה לו? כי את יכולה לשכנע אותו ללכת לכיתה קטנה בכל מיני דרכים, ואת יכולה לנסות לשכנע את המערכת להכניס אותו לכיתה רגילה. אבל כדאי שתרכזי את המאמצים שלך למה שמתאים לילד, ולקוות שתצליחי.
לצפיה ב-'נכות וזכויות ללקויות למידה וקשב וריכוז '
נכות וזכויות ללקויות למידה וקשב וריכוז
09/07/2015 | 23:12
2
97

היי,

עשרות עבודות שפוטרתי ממהם, אינסוף מסגרות שיצאתי ממהם בלי כוונה, המון כישלונות בלימודים, ונראה לי שכבר לא צריך לפרט, כל זה הביא אותי לרצות ולשאול אתכם:

אשמח לדעת ממי שעבר את זה,או מאלו שנמצאים בתהליך למול המוסד לביטוח לאומי:

מהם הזכויות שמגיעות לי, אם ישלי לקויות למידה(מאובחן) בשילוב עם הפרעות קשב וריכוז ללא טיפול תרופתי? ולגבי הזכויות: האם זה תלוי בגיל, יש הבדלים בין סטודנט או לתלמיד תיכון/בית ספר? או לחייל משוחרר שלא עובד או עובד אבל עדיין לא סטודנט?

משהוא חשוב נוסף בבקשה: מה הסיכוי להתמודד מול ביטוח לאומי ולהוציא מזה משהוא(במידת החומרה), ולקבל את הזכויות המייתמרות להגיע לאלו עם לקויות למידה וקשב וריכוז שפוגעים בשגרת היום יום ומפריעים להתנהלות? מה הסיכוי לקבל אחוזי נכות גבוהים יחסית בשילוב עם קצבה כספית וכן כל מיני זכויות שניתנות לסטודנט כמו מלגות קיום/ תשלומי לימודים/מחשב וכן הלאה?  יש כאלו שבאמת קיבלו, או שהכל רק הבטחות?

לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/07/2015 | 09:59
52
לצערי, אין לי תשובות עבורך, כי אני לא מבינה בתחום הזה.
אני ממליצה לך לפנות לפורום אחר בתפוז: פורום ביטוח לאומי- סיוע.
אני חושבת אבל שכשתפרסם שם את שאלותיך, תציין את גילך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'זכויות בביטוח לאומי '
זכויות בביטוח לאומי
18/08/2015 | 02:35
35
שלום,

מי שאינו סטודנט או מתחת לגיל 18 ויש לו הפרעת קשב וריכוז לא זכאי לקבל קצבה מביטוח לאומי. ביטוח לאומי לא מכיר בלקות למידה. ילד עם הפרעת קשב וריכוז חמורה יכול לקבל אחוזי נכות בגין הפרעת הקשב החמורה. בהצלחה.
ממליצה להעזר בתמיכה של המגזין שלנו לכל מידע ותמיכה שתצטרכי בנושא
לצפיה ב-'איבחון לקראת חטיבת ביניים'
איבחון לקראת חטיבת ביניים
06/07/2015 | 15:28
3
77
שלום לכולם! חדשה כאן, עזרתכם בבקשה!
מקווה לקבל מידע בנוגע לאיבחון לפני עלייה לחטיבת ביניים.
הבת שלי בת 12 , אובחנה לראשונה בכיתה ב' עם לקויות למידה,
יש לציין שלא ממש הוסבר לי מה הן הלקויות שלה,
אבל מה שאני יודעת הן קושי בזכרון לטווח קצר, קושי בהבעה בע"פ ובכתב,
קושי בקריאה ובהבנת הנקרא .
קיבלה מבית הספר הוראה מתקנת מספר שעות בשבוע ,
הרבה עזרה בבית ממני, ובשנה האחרונה מורה פרטית מתקנת פעמיים בשבוע.
עם כל שנה שעוברתהציונים הולכים ויורדים,
מן הסתם הפער בינה לבין ביני גילה עם השנים הולך וגדל.
כרגע יש לנו תור לאיבחון בעוד כעשרה ימים בשפ"מ המקומי בראשלצ.
האם יש מוסד יותר טוב ? או מאבחן פרטי? או באגודת ניצן?
יש כאן הורים שמטפלים בילדיהם באגודת ניצן?
אשמח ללמוד מנסיונכם.
מבולבלת לגמרי.
לצפיה ב-'שלום אתי15571'
שלום אתי15571
06/07/2015 | 19:37
2
69
אם את מעוניינת, תוכלי לשלוח לי במייל את האבחון ואנסה להסביר לך מה הלקויות של הילדה.
חבל מאוד שאף אחד לא הסביר לך, זה פספוס של הגורם שאבחן את הילדה וגם של אנשי המקצוע שלא טרחו להסביר לכם בדיוק מה הלקות ואיך אפשר לסייע לה.
קודם כל, איזה אבחון את רוצה לעשות לילדה? אבחון דידקטי או פסיכו-דידקטי? ואיזה אבחון נערך בכיתה ב'?
אני לא מכירה את השפ"מ בראשון לציון, אז אני לא יודעת אם זה מומלץ או לא.
בראשון לציון יש הרבה מקומות יש באמת את ניצן, ויש עוד כמה מקומות.אני מתגוררת בראשון לציון ויכולה להמליץ לך על גורמים אחרים אבל במייל או במסר ולא בפורום, כי אסור לפרסם בפורום.
את מעוניינת רק באבחון או באבחון ובטיפול? אם את מעוניינת גם בטיפול, אין הוראה מתקנת בסניף של ניצן בראשון לציון וזה לא רלוונטי.
את מוזמנת להגיב פה, לשלוח מסר או לפנות במייל: dikla3011@gmail.com
ואנסה לעזור לך מעבר למה שכתבתי פה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'איבחון'
איבחון
07/07/2015 | 10:11
1
56
תודה על תגובתך, אצור עמך קשר בקרוב.
לצפיה ב-'אין על מה'
אין על מה
08/07/2015 | 09:57
35
מחכה לפניתך ומקווה שאוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/2015 | 18:42
3
9
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
16/07/2015 | 11:12
7
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'הפורומים מתחדשים'
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/2015 | 15:47
4
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
לצפיה ב-' תפוז גאה להשיק '
|תפוז| תפוז גאה להשיק |4U|
30/08/2015 | 15:01
1
|*| מערכת תפוז גאה להשיק את קהילת הכותבים החדשה!
בפורום הכותבים החדש תוכלו לשתף, להתייעץ, לחלוק, להכיר כותבים כמוכם ולקבל עוד כמה הפתעות.

בואו לאוורר את המגירה!:
לצפיה ב-'שגיאות כתיב, ילד מסיים כיתה ג''
שגיאות כתיב, ילד מסיים כיתה ג'
28/06/2015 | 22:51
6
383
שלום רב,
מצב נתון: ילד מסיים כיתה ג' וכותב עם שגיעות כתיב איומות (בעיניי).
לדוגמה, "אסיתי" = "עשיתי", "י" אחרי "מ" באופן קבוע במילים כמו "מתקשה" וכד'. "את קנית ואתה קניתה".
אנחנו, בהיותנו עולים חדשים מלפני 20 שנה שבעצמנו לא למדנו כללי הדקדוק כפי שכנרא נלמדים (צפוי שנלמדים בבית ספר, לא מסוגלים להסביר לו את הדרך לזכור ולהבחין בהבדלים.
גם כשילד רושם תשובה ומעתיק (צריך להזכיר לו שאפשר להעתיק מילים שהוא לא יודע מגוף השאלה, אחרת כותב איך ששומע) עושה זאת עם שגיאות.
אני כבר נוטה ללכת לכיוון של אבחון פסיכו-דידקטי ובהקשר זה מספר שאלות:
1. אזור מודיעין - מה מומלץ?
2. אם ארצה בקיץ לעבוד עם הילד האם יש חוברות מומלצות שיכולות לסייע? מהן ואיפה מסיגים?
3. הכתבות?
 4. מורה מתקנת? המלצות?
יודעת שקריאה מרובה עוזרת אך א) רק בכפיה - לא מצליחה אחרת לגרום לו לקרוא
ב) לא כ"כ רואה שהזיכרון הויזואלי שאמור לעזור לזכור אופן בו כתובות המילים פועל.

בכל אופן, אודה לכל עזרה/המלצה בתחום.
לצפיה ב-'שלום אני196'
שלום אני196
29/06/2015 | 22:10
2
189
יש כמה סוגים של שגיאות כתיב בדוגמאות שהבאת:
יש שגיאות הומופוניות (אסיתי/עשיתי)
יש הוספה והשמטה של אותיות אהו"י (הוספת י' אחרי מ' כמו ב"מתקשה", "את קנית ואתה קניתה").
השגיאות מהסוג השני הרבה יותר חשובות כרגע, צריך להתחיל מהן ורק לאחר מכן לעבור לסוג השגיאות הראשון.

תשובות לשאלות:
1. אסור לפרסם בפורום מכונים ומקומות מומלצים במודיעין. אפשר לכתוב לך בפרטי, אם תרצי.
אם הדבר היחידי הוא שגיאות כתיב שקיימות ודיוק וקצב הקריאה תקינים, לא הייתי פונה בשלב זה לאבחון פסיכודידקטי/אבחון דידקטי. אלא קודם מתחילה הוראה מתקנת בכתיבה, ואולי זה יספיק.
ואם כבר את כן בוחרת לפנות לאבחון פסיכו-דידקטי, א. לא בטוח שבגיל שלו צריך את הפסיכו-דידקטי, יכול להיות מאוד שאבחון דידקטי יספיק. ב. כדאי לפנות למקום שבו שני אנשי מקצוע מעבירים את האבחון הפסיכו-דידקטי, פסיכולוג שיעביר את החלק הפסיכולוגי באבחון, ומומחה ללקויות למידה בוגר תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה שיעביר את החלק של האבחון הדידקטי.
2.יש כמה חוברות, אחת מהן היא : חושבים בכתיב נכון. אם אני אזכר איך קוראים לחוברות הנוספות, אכתוב לך.
3. הכתבות יכולות לעזור, אבל רק בשילוב עם עבודה (בחוברת/מורה להוראה מותאמת-מתקנת או כל דבר אחר). יש אתר שדרכו אפשר לעשות הכתבות והוא יכול להיות יעיל אולי עבורך אם תבחרי בכך: http://www.hachtava.co.il/
4. כמו בתשובה לשאלה 1, אסור לפרסם בפורום, אך אני יכולה לתת לך המלצה בפרטי לגבי מורה להוראה מתקנת.

קריאה מרובה מאוד עוזרת ומאוד חשובה, גם אם הוא לא רואה כל כך את הקישור כרגע ואיך הזיכרון הויזואלי כהגדרתך יכול לסייע לו לכתיבת מילים, בטווח הרחוק זה כן יסייע לו. ככל שאנחנו נחשפים למילים יותר פעמים, זה מגיע באופן אוטומטי (אם יותר או פחות עבודה ישירה על זה, אלא אם יש קושי בזיכרון שזה כבר משהו אחר לגמרי).
לגבי קריאת ספרים, האם ניסית למצוא לו ספרים שיעניינו אותו, אולי סדרת ספרים בנושא שתעניין אותו. אפשר גם להתחיל קריאה של שורה את שורה הוא, וכל מיני כאלה, עד שיהיה לו יותר רצון ויותר מוטיבציה לקרוא.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שגיאות כתיב'
שגיאות כתיב
30/06/2015 | 22:41
1
86
המון תודה דיקלה.
אשמח אם תוכלי לשלוח לי בפרטי את ההמלצות לגבי 1 ו-4 (אני חדשה בתפוז, מבינה שאת לא צריכה פרטים נוספים על מנת לשלוח בפרטי, נכון?)
לגבי "בעית זיכרון" - איך בודקים? (זכרון צריך לתרגל אך בבית ספר בארץ (משווה למה שחוויתי באופן אישי לפני עשרות שנים בבית ספר טיפוסי בברית המועצות) לא עושים זאת כלל! אין משימות זכרון, אפילו מהבמה, תלמידים ומורות כאחד מקריאים מהנייר...)

לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/07/2015 | 10:03
46
זיכרון זה דברים שבודקים באבחון דידקטי או אבחון פסיכו-דידקטי.
אבל ראיתי לפי מה שענית לשירה שאין קשיים אחרים מיוחדים. אז אני נשארת בדעה שלי ולא הייתי ממהרת לאבחון.
הייתי מנסה קודם לעבוד איתו עצמאית או שאיש מקצוע יעשה את זה.
את צריכה גם לקחת בחשבון שלרוב הילדים בגיל של הילד שלך יש שגיאות כתיב, כי השפה העברית מאוד מבלבלת יש הרבה אותיות הומופוניות (שנשמעות אותו דבר).
בכל מקרה אשלח לך במהלך היום פרטים, למקרה שתבחרי בכל זאת ללכת לאבחון דידקטי או פסיכו-דידקטי ולהוראה מתקנת/מותאמת.

לצפיה ב-' שגיאות הכתיב שתיארת'
שגיאות הכתיב שתיארת
29/06/2015 | 23:44
2
106
אינן מזעזעות.
אסיתי= עשיתי- שגיאת כתיב הומופונית, כלומר של אותיות הנשמעות אותו הדבר. צריכות להצטמצם באופן הדרגתי ולהעלם לחלוטין עד כיתה ה'-ו'.
י' אחרי מ' כמו במילה מתקשה- מאוד פשוט לטפל בזה- מלמדים את הילד כלל: "אין י' לפני שווא", ומתרגלים איתו את זה.
אתה קניתה- שוב- מלמדים את הילד כלל פשוט: "כל מה שאתה עשית לא צריך חבר ה' ", ומתרגלים: קנית, לבשת, ישבת וכדו'.

השגיאות ההומופוניות הן הקשות ביותר לטיפול. יש כל מיני חוברות שעוסקות בכך, אבל אני לא מאמינה בהן. מה שקורה זה שהילד סתם מתרגל, ולא ממש מפנים- זה מה שקורה בדרך כלל. השיטה לטיפול בשגיאות הכתיב ההומופוניות זה עבודה סיזיפית, כלומר- לתת לילד לכתוב כל מיני דברים- רשימות, סיפורים, חוויות, תשובות על טקסטים שונים, ואז- לעבור איתו ולראות קודם כל מה הוא מצליח לתקן בעצמו, ומה שלא- לתקן איתו וללמד אותו.
ניתן לעבוד גם דרך משפחות מילים. לדוגמא: א.כ.ל- ולכתוב את כל הפעלים והמילים שקשורות לשורש זה. ניתן להכין משחק רביעיות של משפחות מילים- לקחת 15 שורשים שקשה לו איתם, ולתרגל בצורה כזו- ליצור איתו את הקלפים, לתרגל בדרך זו את משפחות המילים, ואז לשחק.
אני לא אוהבת הכתבות. בעיניי זו דרך מיושנת וארכאית, ולרוב גם לא משיגה את מה שאמורה להשיג. אם ילד לומד להכתבה, ולאחר מכן לא מתרגל שוב ושוב את המילים- אז אין להכתבה טעם ברוב המקרים.

רק בגלל מה שתיארת לא הייתי ממליצה לשלוח לאבחון, וגם לא להוראה מתקנת. כל הדברים שכתבתי לך גם הורים מביני עניין יכולים לעשות.
האם יש קשיים נוספים? איך הקריאה שלו? הכתיבה הטכנית (מובנות כתב היד)? הכתיבה החופשית? יכולת הבנת הנקרא? יכולת הקשב והריכוז? מה קורה במקצוע החשבון?

לצפיה ב-'שגיאות כתיב'
שגיאות כתיב
30/06/2015 | 23:12
1
64
תודה רבה.
חוששת ש"שווא" זה לא מה שהילדים למדו אי פעם (גם לי אין כ"כ מושג במה מדובר כי לא למדתי בארץ ועברית אינה שפת אם שלי).
קשיים נוספים?  אני לא אוביקטיבית וחושבת שיש, אבל אני פרפקציוניסטית . הקריאה בסדר, כתב יד - רק אם משתדל. הבנת הנקרא בסדר גמור, אך כושר הבעה בעל פה ובכתב - לא משהו.
עד לפני שנתיים חשבתי שהסיבה היא בכך שהילד לא גדל בסביבה דוברת עברית. אך לטעמי, לוקח יותר מדי זמן להשלים את הפערים.
לצפיה ב-'עונה- '
עונה-
01/07/2015 | 14:29
68
שווא זה הניקוד שנמצא מתחת לאות בצורת שתי נקודות האחת מתחת לשנייה. כל ילד שלומד לקרוא בארץ, אמור לדעת מה זה שווא (או לפחות איך היא נראית ואיך קוראים אות המנוקדת בשווא).
תראי, מאוד קשה לתת המלצה כן לפנות לאבחון או לא לפי האינטרנט. אם הילד לא גדל בסביבה דוברת עברית, ברור לחלוטין שיש פערים בכל מה שקשור בשפה- ביכולת ההבעה בעל-פה ובכתב.
אני לא חושבת שהוא צריך אבחון, אלא יותר בכיוון עבודה. אשת מקצוע שמבינה עניין אמורה לעשות לו איזשהו תהליך של אבחון/הערכה, ולפי הממצאים לבנות תוכנית טיפול.

בהצלחה!
לצפיה ב-'התלבטות לגביי לימודים'
התלבטות לגביי לימודים
24/06/2015 | 10:01
3
103
היי,
התקבלתי לתואר שני בלקויות למידה באוניברסיטת ת"א, בר אילן וירושלים. וכרגע מתלבטת היכן ללמוד? אשמח לדעת ממי שלמד באחד המוסדות לגביי יתרונות וחסרונות.
כמו כן, אשמח לדעת לגביי אפשרויות עבודה לאחר התואר?
הבנתי שכיום יש פחות הצעות עבודה בתחום האבחון...

אודה לכל מי שיכול להחכים אותי מעט,
תודה!

לצפיה ב-'שלום נויה'
שלום נויה
24/06/2015 | 11:14
2
64
אני למדתי באוניברסיטה העברית, מוזמנת לפנות בפרטי (אם אין לך שם משתמש, אז ארשום לך את המייל שלי).
אני יכולה גם להגיד לך את היתרונות והחסרונות של בר אילן ואוניברסיטת תל אביב לפי ראות עיני, וממה ששמעתי מכאלה שלומדים שם.

לגבי אפשרויות תעסוקה אחרי התואר, זה נכון שיש פחות ביקוש לאבחונים בגלל הרפורמה של שי פירון, אבל עדיין פונים ועדיין אפשר למצוא עבודה באבחון דידקטי.
אני חושבת שהתחום בכלל הולך בתקופה האחרונה יותר לפן הטיפולי, אבל הוקם גם ארגון מומחי לקויות למידה שפועל למען בעלי המקצוע ולמען הילדים עם לקויות למידה שהמטרה שלנו היא לעזור להם.
יש תפקידים נוספים שהם טיפוליים, למשל- מתל"יות בחטיבות ביניים (מעריכות תפקודי למידה, ומדריכות של מורות), ועוד מגוון מקצועות. אך חשוב לי לציין שכל מקצוע שקשור איכשהו למשרד החינוך (כמו מתלי"ת) דורש תעודת הוראה בחינוך מיוחד.
אני אישית למדתי במקביל לתואר השני תעודת הוראה בחינוך מיוחד על מנת לפתוח לי עוד אפשרויות תעסוקה בעתיד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/06/2015 | 20:44
1
37
היי,
תודה רבה על התשובה.
אשמח מאד שתרשמי לי את המייל שלך על מנת שאוכל להתייעץ ולפנות אלייך בפרטי :)

לצפיה ב-'אין על מה'
אין על מה
24/06/2015 | 22:00
41
תשלחי לי מייל עם השאלות שלך ואנסה לעזור לך

לצפיה ב-'המלצה כללית'
המלצה כללית
23/06/2015 | 10:02
1
65
אני רוצה להמליץ לכל מי ששואל פה שאלות לחזור ולראות מה הגיבו לו, ולהגיב חזרה.
כי לפעמים יש שאלות נוספות שאם נקבל תשובות נוכל לענות בצורה יותר מדויקת ויותר מתאימה.
כי מאוד נחמד לקבל פידבק כלשהו אחרי שמישהו התאמץ לחשוב ולרשום לכם את דעתו, גם תגובה שכתוב בה רק "תודה", יכולה לעשות את ההבדל.

ואם כבר, אז אם יש לכם נושאים שאתם רוצים שנעסוק בהם, רעיונות לפינות או כל דבר אחר, אתם מוזמנים לכתוב פה בתגובות או לשלוח לי מסר.
יום טוב 
לצפיה ב-'נהלים ותזכורות'
נהלים ותזכורות
25/06/2015 | 18:58
32
ראשית, אסור לפרסם בפורום על פי התקנון של תפוז.
שנית, כל מחקר שמפורסם לא בשרשור מיוחד לעזרה במחקרים נמחק.

לצפיה ב-'אשמח לדעתכם'
אשמח לדעתכם
15/06/2015 | 11:30
7
98
פנתה אלי אם לשני ילדים בני 4 ו- 5.
האם סובלת מלקויות למידה. 
הוא רוצה להקדים תרופה למכה... 
ושאלתה האם אפשרי ללמד את ילדיה כדי שלא "יסבלו" כמוה?
אשמח לדעתכם.
לצפיה ב-'ראשית, לגבי המינוחים-'
ראשית, לגבי המינוחים-
15/06/2015 | 16:10
1
61
רצוי לומר "בעלת לקויות למידה" או "מתמודדת עם לקויות למידה", ולא "סובלת מ...".
לגבי הילדים- ניתן לאתר קשיים התפתחותיים בגילאים אלו. בוודאי. אם יש. אולי אין והתפתחותם בתחומים השונים תואמת למצופה מהגיל.
ניתן לאתר ולעבוד. אם יש קשיים התפתחותיים, ניתן וצריך לעבוד עם הילד כדי לקדם אותו בתחומים השונים, וכדי לתת הדרכה להורים בבית ולצוות החינוכי בגן. יחד עם זאת, אי אפשר למנוע לקויות למידה. אם יש- אז הן קיימות, והילד יזדקק לסיוע כזה או אחר לאורך שנות לימודיו.
האם את מומחית לגיל הרך? יודעת לקחת ילד בגיל 4 ו-5 ולבצע אבחון הכולל את תחומי ההפתחות השונים? יודעת לבנות תוכנית טיפול?
לצפיה ב-''
15/06/2015 | 23:31
9
לצפיה ב-'שלום אפרת'
שלום אפרת
15/06/2015 | 23:38
39
אני לא חושבת שאפשר להקדים תרופה למכה.
אני גם לא חושבת שכדאי לרתום את העגלה לפני הסוס.
בגיל 4 לדעתי זה עוד ממש מוקדם.
בגיל 5 עוד אפשר לבדוק מוכנות לכיתה א', מודעות פונולוגית, הבחנה חזותית וכו' ומקסימום לקדם אותו, במידה שצריך.
בגיל 4 אם יש קושי שפתי, במוטוריקה העדינה ותחומים כאלה, כדאי וחשוב לטפל בהם דווקא בשלב הזה. אבל דברים אחרים אני לא חושבת שזה הזמן או המקום.
לדעתי חשוב שתגידי לה שאבחון דידקטי ממש על מנת לדעת אם יש להם לקות למידה או לא מומלץ לבצע רק מאמצע כיתה ב' ולא לפני כן. זה טוב שהיא ערנית ודואגת, אבל אם היא תלחץ יותר מדי או מוקדם מדי, לא בהכרח יצא מזה משהו טוב.
לצפיה ב-'כתבת שתשמחי לשמוע מה דעתנו-'
כתבת שתשמחי לשמוע מה דעתנו-
22/06/2015 | 08:35
3
40
ולא הגבת. זה לא נראה לך תמוה?
לפחות מן הנימוס לכתוב משהו בחזרה...
לצפיה ב-'את צודקת לחלוטין. '
את צודקת לחלוטין.
24/06/2015 | 14:46
2
33
לא הגבתי כי לא היה לי מחשב .
לכן גם לא יכולתי לענות להורים שפנו אלי.
בכל אופן המון המון תודה על ההתייחסות שלכם וסליחה שלא עניתי בזמן.
לצפיה ב-'אין בעד מה, ובהצלחה רבה!'
אין בעד מה, ובהצלחה רבה!
24/06/2015 | 17:14
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
25/06/2015 | 18:54
12
לצפיה ב-'הבנה '
הבנה
21/06/2015 | 20:24
1
55
איך מאיצים הבנת הנקרא ? במה זה תלוי ? איך לומדים להבין עברית עיונית כתובה מהר יותר ?
לצפיה ב-'שלום ויליאם4'
שלום ויליאם4
21/06/2015 | 21:20
42
השאלה שלך מאוד כללית, אם תמקד אותה יהיה יותר קל לענות גיל, איך הבנת הנקרא כרגע, אם יש קושי בקריאה, האם יש שימוש באסטרטגיות וכו').
באופן כללי, קריאה יומיומית, שימוש באסטרטגיות למידה ועוד יכולים לשפר את הבנת הנקרא.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

I-Immigrate
I-Immigrate
פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה