לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1945819,458 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

לצפיה ב-'התייעצות- מסעדה למחר בצהריים '
התייעצות- מסעדה למחר בצהריים
09/04/2018 | 11:49
5
144
היי,

מחפשים מקום לצהריים בת"א/הרצליה, צריך להיות ידידותי לצמחונים (=יותר מ-2 מנות בתפריט).
קצת נמאס לנו מחוויית מסעדת השף התל אביבית- לפחות אלו שלא מספקות את התמורה בתוך כל הרעש והצלצולים.  
אורנה ואלה היה מקום שנהנינו בו מאוכל טעים ואווירה פשוטה. עוד שהיינו ואהבנו- יפו תל אביב (פחות מתאים לדרישות הצמחוניות), בית תאילנדי (אבל לא רוצים הפעם), אוזריה, אנסטסיה (רק בבוקר).

אשמח להמלצה למקומות בווייב דומה
כרגע נוטים לעוד פעם באוזריה אבל מתבאסים על חיפושי חניה באזור.
לצפיה ב-'קפה בירנבאום בנחלת בנימין. בופה צמחוני עשיר, בריא וטעים '
קפה בירנבאום בנחלת בנימין. בופה צמחוני עשיר, בריא וטעים
09/04/2018 | 13:28
1
126
במחיר סביר לגמרי. אנחנו מאד נהנים מהאוכל ומהאווירה של פעם
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/04/2018 | 15:32
22
לצפיה ב-'מונאר - הכל צמחוני ומהמם'
מונאר - הכל צמחוני ומהמם
09/04/2018 | 16:42
2
49
לצפיה ב-'מונאר '
מונאר
10/04/2018 | 09:50
23
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/04/2018 | 22:24
20
בסוף רצו איטלקי אז הלכנו לאמורה מיו אבל מונאר נשמע כמו הפעם הבאה :)
לצפיה ב-'עין כמונים זו כבר לא אותה החוויה.'
עין כמונים זו כבר לא אותה החוויה.
09/04/2018 | 10:42
3
337

פעמים בשנה היינו מגיעים מאזור השרון (1.5 שעות נסיעה) במטרה לגעת באושר.
כבר חודש שאני מפנטז על הביקור השנתי שלי בפסח.
אך הפעם יצאתי מאוכזב.

הבעלים התחלפו וכך גם הדברים הקטנים נעלמו.
שעות הפעילות התקצרו ל 17-9, כאשר בעבר היה פתוח עד 20:00.
המחיר והמרחק כבר לא מצדיקים את ההשקעה.
המחיר לארוח מלא עלה ל-97 ש"ח למבוגר. ו- 65 ש"ח לילד עד גיל 12, גם אם הוא בן 4-5 .
בארוח מלא כול יושבי השולחן משלמים גם אם הם לא ממשם אוכלים, שזה הכי מבאס.
עקרונית זה בסדר אך לא במחיר הנוכחי ולא עם הפיצה הקטנה שמוגשת לילד.
הפיצה מזכירה פיתה שמרחו עליה קטשופ עם נגיעות מינימליות של גבינה, כך שילדתנו בקושי אכלה רבע מהמנה המקרוסקופית והלא טעימה.

בנוסף המנות קטנו כאילו הבעלים החדשים נמצאים בתוכנית הבראה.
פלטות הגבינות הצטמצמו, זה כבר לא 30 סוגי גבינות ובסיבוב השני אתם כבר מתחילים לקבל דוגמיות. חלק מהמזטים (סלטים) אף נעלמו מהתפריט.
אפילו חלב העזים והגלידה הוגשו באריזות פלסטיק מקרוסקופיות המזכירות קופסאות של בדיקת שתן.
השרות היה איטי כאילו הייתה כאן יד מכוונת שעכבה את הזרמת המנות רגע לפני שהמטבח נסגר.

בקיצור שלום ולא להתראות.

לצפיה ב-'זאת אף פעם לא היתה חוויה '
זאת אף פעם לא היתה חוויה
09/04/2018 | 10:55
2
98
לצפיה ב-'בתחילת שנות ה90 זאת היתה חויה.לקבל ירקות לחתוך לעצמך סלט'
בתחילת שנות ה90 זאת היתה חויה.לקבל ירקות לחתוך לעצמך סלט
09/04/2018 | 11:09
279
גבינות לחמים וכו'.אבל תמיד המחיר היה גבוה לדעתי.

לצפיה ב-'זה דווקא היה זכור לי כחוויה בפעם הראשונה בה ביקרתי שם'
זה דווקא היה זכור לי כחוויה בפעם הראשונה בה ביקרתי שם
09/04/2018 | 21:08
205
אם אני זוכר נכון, כנראה לקראת סוף שנות ה-90.

מחלבות בוטיק שמייצרות גבינות בעצמן עדיין לא היו כל-כך נפוצות באותה תקופה, ובוודאי שלא היה ניתן לקנות את הגבינות האלו בסופרמרקט. וגם גבינות איכותיות מיובאות לא היו קיימות בגלל תקנות ייבוא (למי שלא זוכר, עד 1999 היה אסור בכלל לייבא גבינות מחו"ל).

באותה תקופה, ביקור בעין כמונים וארוחה המבוססת על הגבינות שלהם היתה בהחלט חוויה מיוחדת, עבורי לפחות.

לצפיה ב-'Bellboy, מלון ברדצ'בסקי'
Bellboy, מלון ברדצ'בסקי
08/04/2018 | 11:23
14
722
זה לא שאם אין לחם אוכלים עוגות ואם מסעדות בתל אביב נסגרות אז הולכים לברים... סתם התחשק לנו משהו פחות מסעדתי הפעם, והבל-בוי כבר הרבה זמן ב-todo שלנו.

מדובר על בר קוקטיילים במלון קטן ברחוב ברדצ'בסקי, באיזור של סוף רוטשילד, לא רחוק מהמילגו ומלבר. כשהולכים ברחוב קשה להבחין שמדובר במלון ולא בבניין מגורים. הלובי נמצא בחלק האחורי של הבניין, ומשם יש דלת שמובילה לבר. לא הבנתי איך עולים מהלובי לחדרים שלא דרך המעלית שנמצאת בתוך הבר... חלק מהמיסתורין של המקום כנראה

בחלל עצמו יש במרכז בר ריבועי לא גדול שממנו עולים כל הזמן קולות שיקשוק הקוקטיילים. דווקא כאן העדפנו את הישיבה שלא על הבר, על כורסאות אה-לה-שוק הפשפשים כשמסביב עירבובייה נחמדה של מנורות ושמונצעס אחרים. יחד עם המלצרים שמסתובבים בחליפות והמלצריות שחלק מהן דובר רק אנגלית ההרגשה היא של חו"ל.

הצוות נחמד מאד. סבלני, עם תשובות מפורטות לכל שאלה. למרות זאת אצלנו לא נרשם ציון מושלם על השירות בגלל שתי קטנות (א) את מנת הלחם, שאמורה להיות מוגשת לכל שולחן, היינו צריכים לבקש במיוחד (ב) למרות שביקשנו להוציא כל מנה בנפרד קיבלנו שתי מנות ביחד. הגורם לשני אלה, ככל הנראה, היה שהמלצרית שלקחה מאיתנו את ההזמנה היא לא זו שבסופו של דבר שירתה אותנו, וכנראה העניינים לא עברו מאחת לשניה בצורה מושלמת. עם זאת, התרשמנו שהפאקים הקטנים האלה הם היוצאי דופן במקום, ולא הנורמה. אבל דיווח זה דיווח.

אישית, אני איש של יין ולא של קוקטיילים. למעט קוקטיילים מאד בנאליים או "נקיים", כמעט בכל קוקטייל מושקע שיצא לי לשתות בלט לי לרעה איזה שפיץ של טעם חזק מדי או לא קשור. גם הפעם נהנתי בעיקר מהאוכל ומהאוירה, והקוקטיילים, מושקעים ככל שיהיו, כל אחד מוגש בכלי ייחודי (סחטיין!), פחות שיקחו אצלי תפקיד בחוייה, ולכן אשאיר את עניין הקוקטיילים לאישה.

אציין רק שלהבדיל ממקומות שמגישים תפריט מפלצתי של 800 עמודים (בתאילנד קיבלתי פעם משהו כזה שלקח לי עשרים דקות רק לעבור על הדפים שלו) התפריט כאן די ממוקד, ועם קצת עזרה מהמלצרים הבחירה היא לא מסובכת מדי.

המנה הראשונה שטעמנו היתה טרטר בקר (58) שהוגש כפס צר על צלוחית מאורכת עליה גם הוגש טוסטון מאורך. יחד עם הבשר היו עגביות, זרעי חרדל, ועל פי התפריט - גם תמרים. המנה היתה חביבה, אבל הבשר, שאמור להיות הכוכב של המנה, התחבא מאחרי ה"קוקטייל" (הייתי חייב...) של המרכיבים האחרים. בטרטר אני מעדיף לקבל את המרכיבים בצד, ולהרכיב כל ביס בעצמך. בטח לא כסלט, שהבשר נחבא בו אל הכלים. חבל, כי מעט הבשר שכן הורגש, עשה רושם איכותי.

המנה הבאה: סקאלופס (68) ומעליהם טוביקו ירוק שלא כל כך הורגש. הוגש בקערה ובה ציר צדפות עם בייקון ועוד כמה רכיבים שאני כבר לא זוכר. גם כאן הרוטב, שהיה מאד מלוח ושתלטן, פגם בהנאה מהסקאלופס העדינים שהיו מצויינים בפני עצמם. השתדלתי לדלות כמה שפחות רוטב כדי לאזן ככל האפשר, אבל נראה לי שלמרות העידון של הסקאלופס היה רצוי שהרוטב שמלווה אותם יתן פחות קונטרסט.

המנה הבאה היתה ה-מנה של הארוחה: סלט תמנונים צרובים (76) עם מעט עגבניות שרי, תפוחי אדמה, צנוברים וזיתים. בצד על הצלחת נמשחה שכבה דקה של איולי פפריקה מעושנת. התמנונים היו רכים ועסיסיים, ויתר המרכיבים לא נלחמו זה בזה אלא יצרו חגיגה שלמה, כשפה זה חם, שם זה רק, פה זה פריך, פה זה משחתי. בקיצור - מנה שלדעתי היא מנת חובה במקום.

עם המומנטום של התמנונים העדפנו לקחת מנה נוספת, גם על חשבון קינוח, ובחרנו במנה של נתחי סינטה שהוגשו משופדים על סכין, שעליו שופד גם ריבוע של תפוח אדמה מטוגן. נתחי הסינטה הוגשו מדיום רייר, כשעליהם מלח גם (הייתי מעדיף טיפה פחות מלח גס - אבל זה באמת בקטנה). גם כאן נמשח על הצלחת איולי חזרת שמאד החמיא למנה. עוד מנה מצויינת, אם כי יש לציין את מחירה - 94 שקלים לפחות מ-100 גרם בשר.

ככלל, מי שיש לו תיאבון ממש גדול, יצטרך להשקיע די הרבה על האוכל בשביל לצאת ממש שבע כאן. לפחות על פי המנות שאנחנו בחרנו.

הלחם הוא סוג של מאפין שמוגש עם חמאה רכה. חביב, אבל לא הייתי מזמין את זה באופן מיוחד.

לסיכום, שתי מנות מצויינות + שתי מנות טובות מינוס בגיזרת האוכל, אבל אם מוסיפים את כל יתר הפרמטרים אז החוייה בכללותה היתה מוצלחת מאד. היה כיף לשבת שם ולדמיין כאילו אתה בניו אורלינס לאיזה שעה שעתיים. עם המצאי שיש, לצערנו, בתל אביב של 2018 - זה מאזן לא רע בכלל.

לצפיה ב-'רק הבהרה קטנה למשהו שאולי לא יובן נכון'
רק הבהרה קטנה למשהו שאולי לא יובן נכון
08/04/2018 | 13:45
3
368
"כמעט בכל קוקטייל מושקע שיצא לי לשתות אי פעם בחיים בלט לי לרעה איזה שפיץ של טעם חזק מדי או לא קשור"
כפי שזה נכתב במקור זה נשמע כמו תלונה על הקוקטיילים של הבל בוי, אבל הכוונה שלי היתה לגבי קוקטיילים באופון כללי.

לצפיה ב-'תודה רבה על הדיווח Gרר'
תודה רבה על הדיווח Gרר
08/04/2018 | 14:25
2
231
תבוא לפה יותר, אתה אחד הכותבים המוערכים פה!!!
לצפיה ב-'ואשמח לדיווח מהצד הנשי בחבורה....'
ואשמח לדיווח מהצד הנשי בחבורה....
08/04/2018 | 14:43
62
לצפיה ב-'הבעיה זה לא כמה אני כותב... אלא כמה אני אוכל '
הבעיה זה לא כמה אני כותב... אלא כמה אני אוכל
08/04/2018 | 16:29
249
לצערי תכיפות הביקורים במסעדות קצת פחתה אצלנו, מסיבות שונות, אבל אני כותב כמעט על כל ביקור במסעדה שאני יוצא החוצה.

ותודה על המחמאות, אם כי לא ידוע לי שהפורום מחלק תעודות הערכה. מאמין שלכל אחד יש את הכותבים שהטעם שלהם יותר קרוב לליבו. זו אחת הסיבות לקיומו של המנוע חיפוש: שיהיה אפשר להסתכל על כל הדיווחים של כל אחד מהכותבים ולראות מה הוא דיווח על מסעדות אחרות שאתה מכיר, וככה לראות אם אתם באותו "ראש".

לצפיה ב-'ברדיצ'בסקי זה בשבילי נוסטלגיה מראשית שנות ה-90'
ברדיצ'בסקי זה בשבילי נוסטלגיה מראשית שנות ה-90
08/04/2018 | 17:59
235
ממשרד ההפקות שבקומת הקרקע בבניין בברדיצ'בסקי 20 הופק בראשית שנות ה-90 פסטיבל המחולות בכרמיאל. היה זה משרד ההפקות הפרטי של הכוריאוגרף שלמה ממן שכ-10 שנים לאחר מכן יהפוך להיות המנהל האמנותי של הפסטיבל.

משם במשרד בברדיצ'בסקי 20 הפיק הכוריאוגרף יונתן כרמון המנהל האמנותי הראשון של הפסטיבל את הפסטיבלים ביחד עם עודדה כרובי ואחרים.

שם גם הסתובב מר אהרון סלומון המנכ"ל של הפסטיבל ואכל פריכיות אורז ביחד עם ירון מישר שהיה אז מפיק תקליטים לריקודי עם.

איזו נוסטלגיה!!!
לצפיה ב-'משעשע, גם אני הייתי שם בשבוע האחרון'
משעשע, גם אני הייתי שם בשבוע האחרון
08/04/2018 | 20:45
3
276
החוויה שלי היתה שונה. זה קצת הזכיר לי מופע קסמים, בו הקוסם משתמש באש ובפיצוצים כדי להעלים שפן. אז האש והפיצוצים הם העיצוב והמראה, שבאמת מרשימים מאוד, אבל מחפים למעשה על קוצר היד בכל השאר (כמו ה-VFM) ועל ההיעלמות הכסף מן הארנק. קצת יותר מדי פוזה והתכווננות לאינסטגרם לטעמי, למרות שעליי לציין שרוב השולחן שלנו חשב אחרת. נו, עניין של טעם (ועד כמה מורגלים להוציא המון כסף על מעט, כנראה). 

התפריטים ברובם באנגלית בלבד, לא שזה מפריע לי, אבל מרגיש קצת פלצני - כל כך מסובך להכין גם בעברית? גם המלצרים ששירתו אותנו לא ידעו כמעט עברית וביקשו שנדבר באנגלית. אני מורגלת בזה ממילא, אבל קצת מצחיק בעיניי כשנראה שרוב האנשים סביבנו באותו ערב היו ישראלים ששברו את השיניים בניסיון להבין את פירוש רשימת המרכיבים בקוקטיילים שהיתה באנגלית בלבד ממלצרים שלא ידעו לתרגם אותם. 

קוקטייל אחד שכמו השאר זכה לשורה ארוכה של טקסט היה בעצם סוג של ויסקי נקי עם "ענן" שערות סבתא מלמעלה ועליו זרזיף בלתי מורגש של רוטב שוקולד, בעלות של בערך 55 שקל. קוקטייל אחר נשמע על פניו מסקרן, אבל שוב - 56 שקל לגודל די קטן וטעם של "נחמד". אגב, טעמתי אותו כי המזמינה אפילו לא התלהבה לסיים אותו. 
לחם הבית שוב מציג את ה-DNA של המקום: הגשה מגניבה של לחמניות במראה בריוש נעוצות על מוט ליצירת מגדל עם חמאה המוגשת בצדפה, אבל זה לא היה בריוש אלא די לחמניות סתמיות. "סנדביץ' ציפור" מאוד מרשים ומשובב בעיצוב שלו - מעין המבורגר עוף וקצת סרטן בלחמניה המוגש בכלוב ציפורים בסטייל וינטז' (הייתי בשמחה מאמצת את כלי ההגשה), ובכל זאת לא גדול בהשוואה למחירו של כ-80 שקל. אצלי לפחות זה יוצר את אותה חשדנות כמו "טוסט חד קרן" צבעוני שנועד לככב באינסטגרם ומלכתחילה פחות מכוון את מאמציו אל בלוטות הטעם. 
אני הסתפקתי במנת הביצה העלומה עם קרם תירס, אספרגוס וכמהין שלא הורגש כלל וכלל. טעים, לא וואו, אבל יחסית נראה בעל יותר "תוכן" ו-VFM מול כמה וכמה מהמנות האחרות שהגיעו לשולחן. 

יש הרבה דיבור על המקום בגלל השירותים. כמה וכמה פעמים נאמר לנו "אתן חייבות ללכת לשירותים" - הלכנו. מין עיצוב קודר-גותי-אפל עם מוזיקה קלאסית, מגניב למדי ברמה העיצובית, לדעתי נהדר עבור theme park או theme restaurant, אבל גם הוא קצת תרם להרגשה שלי של הרבה צלצולים, עשן והסחות דעת ופחות תוכן. השקיעו כל כך בעיצוב, בפסקול, במגניבות וברושם, באווירה, אבל חשוך מכדי לראות את המראה ונייר לניגוב הידיים אין...

לטעמי, יש למקום פוטנציאל, אבל הוא ימצה אותו בתמחור נורמלי יותר, בקצת יותר רוחב יד ויותר דגש על איכות גם בטעם. בינתיים, באקלים הכלכלי הזה, אני מעדיפה להוציא את הכסף על יותר תמורה. "אווירה של חו"ל" אמצא בחו"ל, כנראה בהרבה פחות כסף... 
לצפיה ב-'כתבת יפה, אני אנסה בכל זאת לאזן...'
כתבת יפה, אני אנסה בכל זאת לאזן...
09/04/2018 | 09:07
2
214
אבל אולי אתחיל דווקא מהסוף: אם המקום היה לגמרי מחפף באוכל, או מגיש מנות מרושלות או לחלוטין לא ראויות, אז ברור שזה היה מעמיד את מופע הקסמים שלהם באור אחר לגמרי וזוכה לדיווח בנימה אחרת.

ה"בעיה" היא שהאוכל שם דווקא לא היה רע בכלל. שתים מהמנות מוצלחות מאד. שתים אחרות היו פחות לטעמי, מהסיבות שכתבתי, אבל אני לא יכול להגיד שהן היו לחלוטין לא ראויות. 

להגיד שזה המקום למי שמחפש ערב שבו הדגש הוא על קולינריה? מן הסתם התשובה היא לא. להגיד שהייתי הולך לשם בשביל לשבת עם חברים על בירה או כוס יין ולפטפט? כנראה שגם לא. יש מספיק פאבים שכונתיים שעונים יותר טוב לדרישה הזאת. אבל על המשבצת שלו, שפונה למי שמחפש mood מאד מסויים, הוא מקום מאד מאד מוצלח, ואי אפשר לקחת ממנו את העובדה שהרבה יותר קל לצאת מגוחך לגמרי בנישה שהוא הולך עליה ולמרות זאת הוא מצליח לצאת מקצועי מאד כנגד רוב הסיכויים. 

אז נכון, כחלק מהעניין של לתת לאורח תחושה של "גלאמור" אתה חייב להיות קצת פומפוזי, אבל זה חלק מהעניין. ואם בשדרות הוליווד היית מקבלת את זה כחלק מהמשחק אין סיבה להצביע על זה כנגדם רק בגלל שהם בחרו לשחק את אותו משחק בתל אביב, על אחת כמה וכמה שגם האוכל שם לא רע, מה שלחלוטין לא ודאי כשמדובר על מקומות בארץ החלומות. כבר נתקלתי במקרים הרבה יותר מופרכים בארצות הברית של מקומות שכל האוויר מהבלון הנוצץ מתפוגג בשניה שמגיע האוכל.

באשר לתימחור - נקודה כואבת. לפני כמה שנים היתה איזו מגמה שהרבה פאבים הפסיקו למכור בירה בפיינט בתל אביב. התחושה היתה שהבעלים חיפשו איך להגדיל את הרווח והורידו את הכוסות הגדולות שהיו פחות ריווחיות. לשמחתי הטרנד הזה די ירד, אבל במקומו התחילה הפצצה של ברי קוקטיילים, וגם זה לא מרגיש לי כאילו תל אביב גילתה פתאום את נפלאות הקוקטייל אלא הרבה בזכות העובדה שעל כוס שקטנה בהרבה מפיינט אפשר לקחת סכום די מפלצתי של 50, 60 ואפילו 70 שקל.

ובניגוד לבירה, שהיא אותה הבירה, ואמורה להיות פלוס מינוס אותו מחיר, בקוקטיילים אתה יכול לתמחר איך שבא לך כי אין שום קריטריון להשוואה ואף אחד לא יכול לעשות את התחשיב של עלות המרכיבים. ברוב המקרים אתה גם לא יכול לדעת אם שמו וודקה מסוג X או מסוג Y.

וכשכוס של משקה עולה 60 שקל וכל ה"מסביב" ממתג את עצמו בצורה נוצצת ויוקרתית - אז גם את רף המחיר של האוכל אפשר להעלות, ובהתאם לכך מחיר הטרטר שכמות הבשר בו די מינימלית או הסינטה שבה זה אפילו עוד יותר בלט.

אישית, אני פחות עושה חישובי VFM כשאני נמצא במקום כלשהו. גם ככה אני לא מתפרע על בסיס שבועי, אז כשאני כבר יוצא לאכול - אני הולך עם הלב ועם הבטן אם הייתי מקבל חשבון של 350 ולא של 450 לא זה מה שיציל לי את החשבון בנק על הפעם בחודש שאני כבר יוצא לאכול. ואם העוד 100 שקל האלה זה מה שיתן למקום את האויר להתקיים עוד חצי שנה אז שירוויחו. באמת. מכל הלב. גם ככה יותר מדי מקומות נסגרו בשנתיים האחרונות.

בכל מקרה, עד כמה שהבנתי, זו רמת המחירים בברי הקוקטייל של תל אביב, כך שאל ה-M במשוואת ה-VFM אני מתייחס כנתון, ומכאן והלאה השאלה היא רק למקסם את ה-V, ועל פי ההתרשמות שלי, בקטגוריה שלו, המקום מספק Value טוב מאד. האוכל עמד בכבוד בציפיות ממקום כזה ובכל הקשור למסביב הוא היה אלף אלף.

באשר למלצריות דוברות האנגלית? אין לי שמץ של מושג מה נסגר עם זה. גם לנו זה הרגיש מאד מוזר. דוקא תפריט קיבלנו בעברית.
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, עניין של תקציב וטעם'
כמו שאמרתי, עניין של תקציב וטעם
09/04/2018 | 14:02
1
120
אני עושה חישובי VFM. אין לי ברירה. זו המציאות הכלכלית שלי. בסופו של דבר, לולא האירוע והחברה לא הייתי בוחרת במקום הזה. ובאופן אישי גם בשדרות הוליווד לא הייתי מקבלת את זה בהבנה רבה יותר. גם אם נשים את העלות בצד, זה מרגיש לי יותר מדי מלאכותי ומצועצע בכוח, אפילו קצת הזכיר לי במראה סוג של "דיסניזציה" (במובן של עיצוב פארק שעשועים מלאכותי) ל-ruin bar שביקרתי בו בבודפשט. אבל כאמור, זה הטעם שלי, לגיטימי כמובן להרגיש אחרת.
אני לא קהל היעד של ברי קוקטייל בתל אביב, אבל את זה ידעתי קודם. אני בכלל לא קהל יעד של קוקטיילים במחירים ישראלים, אז נראה לי שאשאר עם הסיידר שלי בבני'ס (:

האוכל לא מפשל, הוא פשוט מהמנות שכן טעמתי (לא נעים לבקש ביס או לחלוק בגודל המיניאטורי הזה) לא מרשים במיוחד. בעיניי בעלות כזו אי אפשר להיות סתמי עד נחמד. על הבראנץ' דווקא שמעתי טובות מחברים שניסו (גם אם גם שם צוין לא פעם שהמראה מעפיל על הטעם), אבל לישיבה בערב - VFM על הפנים. אם ממש רוצים לטעום את הקוקטיילים, עדיף לבוא בשעת הפי אוור ואז זה עוד הגיוני. 

לצפיה ב-'אה ושכחתי להגיד...'
אה ושכחתי להגיד...
09/04/2018 | 16:06
118
בשירותים לא הייתי לא יודע אם זה הפסד כזה גדול... אבל סתם, לא ידעתי שיש עליהם דיבור אז לא הלכתי לבדוק .

לצפיה ב-'הלכתם טרנדי, קיבלתם טרנדי'
הלכתם טרנדי, קיבלתם טרנדי
09/04/2018 | 06:49
224
הבלבוי נחשב לאחד המקומות הטרנדיים ביותר בעיר, עד כדי כך שאתר האינטרנט ועמוד הפייסבוק של המקום, הם באנגלית.

הבראנץ' שלהם אמור להיות טוב.
לצפיה ב-'היינו בבראנץ' שלהם לא מזמן'
היינו בבראנץ' שלהם לא מזמן
09/04/2018 | 08:52
3
263
מזמן לא נהנינו ככה ממסעדה/בר. 

אין ספק שיש שם הרבה שואו ו"מגניבות" שמעבר לאוכל או לשתייה. קוקטיילים שצריך ללקק מהכוס תוסף כלשהו כחלק משתייתם (אחד מהם, עם אבקת מאצ'ה, היה נפלא), מרק וישיסואז שמדמה חלב עם קונפלקס (cereal killer בלשון המקום), הלחמניות המשופדות, צ'ייסר בקליפת אויסטר, התמונות האפלות בשירותים, כתר שקיבלה אחת הסועדות (כן) ועוד.

אבל בעיניי זה מוסיף ולא מרגיש שזה "בא במקום". להיפך. כשאני יוצא, במיוחד למקום שהוא לא מסעדה פרופר, אני אוהב לקבל חוויה. אוהב שמנסים לשחק קצת עם האוכל והאווירה, לעשות משהו קצת אחר. אוכל טעים כשלעצמו לא קשה למצוא במקומות הרבה יותר בסיסיים ואני יכול להכין גם לבד. 

לא זול בבל-בוי ואני לא בטוח שהאוכל בפני עצמו מצדיק את מחירו. החוויה, לטעמי, כן מצדיקה, אם כי ראוי להדגיש שאם האוכל לא היה טוב, החוויה לא היתה יכולה לתקן. אבל האוכל בסך הכל טוב למדי, הקוקטיילים שדגמנו חלקם סבירים בלבד אבל חלקם מצוינים ומיוחדים, השירות היה נהדר, מהסוג שמורגש שממש משתדלים שיהיה לך כיף. בסך הכל יופי של מקום.
לצפיה ב-'בוב כתב על זה דיווח שממש עושה חשק לנסות את הבראנץ שם'
בוב כתב על זה דיווח שממש עושה חשק לנסות את הבראנץ שם
09/04/2018 | 09:13
2
198
אמנם יצא לנו ליפול עליהם קודם בערב, אבל הבראנץ שם בהחלט נראה ראוי!
נקווה לנסות מתישהו בקרוב...

מעביר לטיפולה של האישה, שאחראית על ה todo של הבוקר אצלנו

לצפיה ב-'לפי סה"כ הדברים שנכתבו'
לפי סה"כ הדברים שנכתבו
09/04/2018 | 11:48
1
178
כולל הנסיונות לכתוב דברים חיוביים ובהתייחס לתמונות שצירפת
די ברור לי שבפעם הבאה שאגיע לת"א אפילו אם אשכור דירה
ברח' ברדיצ'בסקי עצמו אין סיכוי שאכנס למקום אפילו אם ישרוד עד אז.
לצפיה ב-'גם אני לא הייתי ממליץ על המקום למישהו שבא לביקור מולדת'
גם אני לא הייתי ממליץ על המקום למישהו שבא לביקור מולדת
09/04/2018 | 13:27
157

למישהו שמגיע לארץ לביקור זה לא המקום הכי בוער לבקר בו, ללא ספק.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
05/04/2018 | 08:22
24
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'איפה קונים פיתות טריות בתל אביב (היום) ?'
איפה קונים פיתות טריות בתל אביב (היום) ?
04/04/2018 | 12:12
1
83
לצפיה ב-'יפו, או טיב טעם.'
יפו, או טיב טעם.
04/04/2018 | 17:39
66
לצפיה ב-'פריים- רמת החייל...'
פריים- רמת החייל...
04/04/2018 | 10:48
2
393
ארוחת ערב ספונטנית, אחרי שיטוט קל באחת מתערוכות גני התערוכה.
מקום לא הזמנו. המסעדה היתה יחסית מלאה. לא היה מקום בפנים (פרט לבר- לא אוהבים) ולכן הושבנו במרפסת מעשנים שהיתה סגורה לחלוטין (זה עדיין חוקי בכלל ?).
לראשונות הזמנו מנה של קרפצ'יו בקר (טטאקי בקר בלשונם). בהגשה המלצר בטעות היטה את הצלחת וממנה נשפכה כמות מכובדת של בלזמי על השולחן. לאחר שטעמנו הבנו שגם אחרי שנשפך רוב הבלזמי- עדיין אי אפשר היה לחוש בשום טעם פרט לאותו בלזמי. הבשר דוקא היה ברמה גבוהה.
לעיקריות הזמנו מנה של פאד תאי פירות ים. כמות חומרי הגלם שהיו במנה היתה הזויה ! זה היה יותר כמו סלט (של כלל הירקות הקיימים ביקום). פה ושם היו גם שרימפסים בגודל  קטן מאוד, קלמרי וגם טיפה צדפות (באותו גודל של השרימפסים). התיבול של המנה היה סתמי. מנה ממש מאכזבת !
לעיקרית השניה, אישתי הזמינה קומבינציית סושי קטנה, שהיתה ברובה טעימה.

למנה אחרונה חלקנו מנת וופל בלגי. אין ספק שזו המנה המנצחת של הערב. גודלה יכול להספיק בקלות ל 3-4 סועדים (לא פחות). מנה באמת טעימה (כי חומרי הגלם טובים), מצד שני מה כבר יש להכין בה ?

השירות היה מפוזר, כשבמסעדה פועלים לפי שיטה, שכל מלצרי המסעדה משרתים אותך, גם כאלה שאין להם מושג אם כבר הזמנת, אם כבר קיבלת את המנה, אם כבר בישקת חשבון, אם כבר שילמת.
אבל בכל פעם שאתה נזקק למלצר- הוא אף פעם לא שם ותמיד צריך "לסמן" לו להגיע.

לסיכום...פריים מנסים לחקות את סוהו (שגם בה ה VFM כבר מזמן הלך לאיבוד) ובזה הם נכשלים בגדול !!!
המנות פחות טעימות והרבה יותר קטנות (ברובן המכריע). המחירים די זהים לשני המקומות.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
08/04/2018 | 17:16
87
אחד המקומות ברמת החייל שאף פעם לא ניסיתי, ועוד לא נתקלתי בדיווח שגורם לי לרצות לנוסת...

לצפיה ב-'מכרים שעובדים באזור מעדיפים לא לאכול שם'
מכרים שעובדים באזור מעדיפים לא לאכול שם
08/04/2018 | 19:19
120
נדמה לי שיש להם סניף גם בנתב"ג.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
03/04/2018 | 10:32
10
12
לצפיה ב-' דיון על תוכנות לניהול מסעדות יכול להתאים לפורום הזה?'
דיון על תוכנות לניהול מסעדות יכול להתאים לפורום הזה?
04/04/2018 | 14:20
6
196
והאם יש תוכנות טובות יותר וטובות פחות או שכולם פחות או יותר אותו הדבר?

למיטב ידיעתי אין כיום שום תוכנת מסעדות ישראלית הכוללת בתוכה גם מערכת ERP שהיא חלק בלתי נפרד מהתוכנה עצמה. לכל התוכנות הקיימות כיום יש ממשק למערכת ERP של בתי תוכנה אחרים.
לצפיה ב-'אין בינינו מנהלי מסעדות, כך שהנושא לא מתאים '
אין בינינו מנהלי מסעדות, כך שהנושא לא מתאים
04/04/2018 | 19:16
5
68
לצפיה ב-'גם אני לא מסעדן ולא מנהל מסעדה ואין לי שום קשר למסעדה.'
גם אני לא מסעדן ולא מנהל מסעדה ואין לי שום קשר למסעדה.
05/04/2018 | 07:28
2
223
אבל למרות זאת, אני מכיר כמעט את כל בתי התוכנה בישראל המפתחים תוכנות קופה רושמת למסעדות (ולא רק למסעדות) ואני יכול לזהות את מרבית בתי התוכנה בישראל על פי תצורת ההדפסה של החשבונית ו/או על פי קידומת המפיץ (3 ספרות ראשונות) של מספר המסוף של תוכנת אשראית 96 (7 ספרות). על פי מספר המסוף אני יכול גם לזהות האם בקופה הרושמת מותקנת תוכנת אשראית EMV החדישה או שעדיין תוכנת אשראית 96 הישנה. כמובן שאני יכול גם לזהות על פי החשבונית האם מדובר בתוכנת אשראית גירסת שב"א או בגירסת מפיץ (מפיץ=בית התוכנה).

זה תחביב שלי שהתחלתי לעסוק בו בשנת 1998 לאחר ביקור בשלוש חנויות יוקרה בישראל, ולאחר מכן במהלך העבודה שלי עברתי הכשרה מקצועית בנושא הזה שכאמור מעסיק אותי כ-20 שנים ברציפות...

עם חשבונית של קופה רושמת ניתן לעשות עוד הרבה מאוד דברים, אבל זה כבר חורג מתחום התוכנה והמחשבים וקשור בכלל לתחום המשפטי.
לצפיה ב-'כדאי לך ליצור קשר עם רפי כהן'
כדאי לך ליצור קשר עם רפי כהן
05/04/2018 | 16:34
1
229
שמעתי שיש לו בעיות עם הקופה הרושמת
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי המסעדה של רפי כהן לא קיימת יותר.'
למיטב ידיעתי המסעדה של רפי כהן לא קיימת יותר.
05/04/2018 | 17:44
196
אז איזה בעיות יש לו עם הקופה הרושמת שאין לו?

אם אכן היתה לרפי כהן מעילת ענק בתקופה שעבד עם התוכנה של מייקרוס כפי שהוא טוען והמועל או המועלים ביצעו עבודה חלקה ונקייה בלי להשאיר עקבות, אז גם במעבדה מקצועית לא יצליחו לגלות שום דבר.

לצפיה ב-'הפורום מתנהל רק לפי מה שמתאים לך ולחבריך הקבועים'
הפורום מתנהל רק לפי מה שמתאים לך ולחבריך הקבועים
06/04/2018 | 14:09
1
249
ברור שאם מישהו מהחברים היה מבקש לדבר על זה אז התגובה היתה נראית אחרת.
תפקידך כמנהלת הפורום לא לסנן אנשים לפי מה שמעניין אותך אלה לתת במה לכל אחד עם כל נושא שכן קשור ובמיוחד בשרשור הזה.

לצפיה ב-'מה שתגיד/י'
מה שתגיד/י
06/04/2018 | 18:58
50
לצפיה ב-' חידון רשימת אזורים בעיר תל אביב יפו'
חידון רשימת אזורים בעיר תל אביב יפו
06/04/2018 | 12:38
2
166
תכנית ל'
רמת אביב
דן
ירקון
הצפון
דפנה
כורש ג'
נורדיה
מקוה ישראל (מדובר בשם של רחוב בתל אביב).
מערב
יד אליהו
תחנה מרכזית
הדרום

----------------------------------------

דוגמאות:

מלון הילטון תל אביב נמצא באזור הצפון.
בנין הדר דפנה נמצא באזור דפנה.
נמל תל אביב נמצא באזור ירקון.
שכונת נווה צדק ומגדל שלום נמצאים באזור מערב.
יפו ואבו כביר נמצאים באזור הדרום.
 דיזנגוף סנטר נמצא באזור נורדיה.
רחוב לינקולן נמצא באזור כורש ג'.
בניין ההנהלה הראשית של בנק הפועלים (רוטשילד 50) נמצא באזור מקוה ישראל.

מישהו כאן בפורום יודע על סמך מה מבוססת החלוקה הזו של אזורים בתל אביב?

רמז: החלוקה הזו לאזורים בתל אביב לא רלוונטית כיום ולמעשה כבר לא רלוונטית מזה כעשור. יש רק אזור אחד שהוא רלוונטי כיום שלא הוזכר מעלה ושמו צוק.
לצפיה ב-'אנצל את השרשור של האוף טופיק לשאול לשלומך סבתא רותרות'
אנצל את השרשור של האוף טופיק לשאול לשלומך סבתא רותרות
08/04/2018 | 14:42
1
121
אני באמת דואגת לשלומך!!
לצפיה ב-'תודה ואל דאגה! משתפרת יום ליום.'
תודה ואל דאגה! משתפרת יום ליום.
08/04/2018 | 21:49
27
לצפיה ב-'ארוחת טעימות באורי-בורי'
ארוחת טעימות באורי-בורי
02/04/2018 | 10:07
5
474
הגענו 9 אנשים, ראשון של חוה"מ פסח, בסביבות 18:30. מקום הוזמן מראש. לכולנו פעם ראשונה במסעדה, כאשר בינינו גם תיירים מגרמניה. מלצר צעיר, חביב ומקצועי בשם יעקב הציג את עצמו ואת האפשרויות העומדות בפנינו: ארוחת טעימות שבמהלכה מנות מוגשות לשולחן במסגרת הגבלות שנמסרות מראש (רגישות ללקטוז, גלוטן, אלה שלא אוכלים לחם בפסח, כאלה שלא אוכלים סי-פוד) או ארוחה קונסרבטיבית של הזמנה לפי מנות. הלכנו על הטעימות ולא הצטערנו.
לשולחן הגיעו כמנות פתיחה: קוקי סן ז'אק על מצע פירה ארטישוק ירושלמי. סשימי סלמון ברוטב סויה. סלמון פנקו. תמנון בפקוס, ערק ושמן זית. מושט מקורמל על סלק. מטיאס בשמן זית ובצל. הוגשו גם לחם וחמאה (לא טעמתי) ומצות למבקשים. הקוקי סן ז'אק הומלצה בחום ע"י יעקב והוא ידע למה. ביצוע מושלם לצדפה טרייה ועסיסית עם טעמי ים, על מצע שהתאים לה מאד והיה פשוט תענוג בכל ביס. סשימי סלמון בסויה נשמע כמו מנה פשוטה ביותר, אבל גם כאן-טריות, עדינות וביצוע מושלם. לא אגזים אם אומר שזה הסשימי הטעים ביותר שאכלתי. גם הסלמון בפנקו היה עונג של טעם ומרקם, שלישייה חזקה מאד ומומלצת לפתיחה גם בטעימות וגם למי שמזמין בנפרד. את התמנון לא טעמתי מכיוון שיש במנה אלכוהול ואני נמנע, אבל הנפילה היחידה היתה המושט. מלכתחילה לא הבנתי מה העניין עם הדג הפשוט והמשעמם הזה ואיך הוא הגיע לתפריט של מסעדת דגים בעלת שם, והקרמול לא הוסיף פה שום ערך. מנה מיותרת. מהמטיאס לא טעמתי אבל נראה שאנשים נהנו. 
קיבלנו מרקים בגודל כוסות קפוצ'ינו: הנמנעים מפירות ים קיבלו מרק פטריות בשמנת (לא טעמתי) והיתר מרק פירות ים על בסיס חלב קוקוס, ג'ינג'ר, קארי, בזיליקום וכוסברה שהיה לא פחות מנהדר. שימוש עדין ביותר בפרודוקטים שעשויים להיות אגרסיביים, והכל התחבר להרמוניית טעמים מענגת.
בגזרת העיקריות הוגשו: פילה ברמונדי בחמאת לימון מוקצפת ומרווה לצד פירה כרובית. "מעורב בייבי" של קלמרי, שרימפס ומולים צרובים על פלנצ'ה עם פתיתים ואפונה. שרימפס וארטישוק בחמאה, כורכום, לימון, טימין ואטריות אורז שחורות. דווקא כאן היתה בעיניי ירידה לעומת רמת הראשונות והמרק. מהברמונדי טעמתי ביס והוא היה בסדר, לא התרגשתי. פירות ים טריים על פלנצ'ה זה לא יכול להיות רע אבל המולים הוגשו בקמצנות (ספרתי אחד, מחמת הספק אני אומר שאולי היו עוד אחד-שניים שמישהו אכל ולא ראיתי) ולא הבנתי את הקטע של הפתיתים (בדומה למושט, מה זה עושה במסעדה שכזו?) והשרימפס היו אחלה, עם שילוב טעמים נחמד לארטישוק המוחמץ ולרוטב, אבל אכלתי מנות שרימפס טובות מזו.
בגזרת הקינוחים הזמנו כנאפה אחת שמוגשת עם גלידת ורדים בסגנון "גלידה מסטיק", ופונקנו ע"י המטבח בנוסף בגלידת הל וסורבטים שונים. הכנאפה היתה אדירה: עדינה, לא מתוקה מדי, גבינה איכותית. גלידת ההל שיחוק של ממש למחבבים את הטעם. גם הסורבטים היו בסדר גמור, והמחווה הנדיבה היתה נחמדה.
אני כאמור לא שותה אלכוהול, אבל החברים לארוחה הזמינו ונהנו מיין לבן מתוצרת יקב יתיר. הארוחה שהוציאה את כולם מפוצצים (ויש תיאבון) בתוספת 2 בקבוקי היין ו3 בקבוקי סן פלגרינו גדולים הסתכמה בחשבון של 2080 ש"ח. עם טיפ הגענו ל2400 ש"ח, פחות מ270 ש"ח לאדם לארוחה ברמה שמצדיקה נסיעה מיוחדת ושכולם נהנו ממנה. ערך מעולה לכסף עם שירות שהלוואי וילמדו בכל הארץ. המוניטין מוצדק!
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
02/04/2018 | 10:15
154
תענוג לקרוא.
לצפיה ב-'עשית לי חשק וניזכרתי שעכשו ברכבת משלמת חצי מחיר....'
עשית לי חשק וניזכרתי שעכשו ברכבת משלמת חצי מחיר....
02/04/2018 | 10:36
96
לצפיה ב-'על טעם וריח...'
על טעם וריח...
02/04/2018 | 12:24
214
הבייבי מושט המקורמל הוא אחת ממנות הדגים הטובות שטעמתי.
מרק פירות הים הוא נחמד אבל לא יותר.

אבל הסיכום דומה- אחת המסעדות הטובות בארץ.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח, נשמע שנהניתם'
תודה על הדיווח, נשמע שנהניתם
02/04/2018 | 12:30
198
לצערי התקשתי לקרוא אותו במלואו כי הפסקאות די התמזגו להן יחד ואני לא מסוגלת להתרכז בקריאה של טקסט כגוש אחד ארוך.

שמחה שנהניתם מארוחת הטעימות. הם תמיד מציעים ארוחת טעימות ותמיד סירבנו, כי לא מצאנו בה יתרון – אלה לא "מנות טעימה" ולא תפריט בתמחור מיוחד (כפי שהיה "בנמל 24" מדי פעם) אלא אותן מנות רגילות באותו מחיר (בד"כ חצי מנה, שהיא אפשרות יקרה יותר מלחלוק מנה שלמה), רק שהם בוחרים לנו במקום שנבחר בעצמנו, וזה מבחינתי פתח לבעיות... כולנו העדפנו להשאיר את השליטה בידינו.

בסה"כ האוכל טעים, אבל אחרי שישבתי באורי בורי כמה וכמה פעמים, איכשהו זה תמיד היה לי "כמעט". יש שם שילובים הזויים כמו פירות ים עם פתיתים (ניסינו, וזה רע כמו שזה נשמע: פירות ים טובים שטובעים בתוך מנה ביתית לילדים). המון מנות חריפות (שלא ניתן לעדן ולצערי אין לי סבילות לחריף). המון מנות שטובעות בשמנת, ולכן כבדות מאוד וגם מטשטשות את הטעמים העדינים של הים. אכלתי סרטנים והרגשתי כאילו אני אוכלת ניוקי... השמנת השתלטה על המנה ויצאתי בתחושת החמצה.

לצערי גם חוסר הגמישות במטבח לא הקל עליי – לא ניתן לשנות את המנות החריפות, לא ניתן להחליף רכיבים במנות (למשל סורבה וסאבי, שוב, לא אוכלת חריף). ביקשתי להחליף את הקלמרי במנת פירות ים (יש לי רגישות לקלמרי) ולא הסכימו (אולי אפילו לא הסכימו להוציא, אני כבר לא זוכרת). זכותם המלאה לעשות זאת, אני לא מתווכחת עם המטבח, אבל כשאני משלמת כ"כ הרבה אני מעדיפה שהאוכל יתאים לי בדיוק ולא רק בערך. זה לא הם, זו אני, ואני בוחרת לשבת במקומות שמוכנים להתגמש ולבוא לקראת הלקוחות.
לצפיה ב-'ועכשיו אני נזכר ששכחתי את העיקרית הטובה ביותר שהוגשה...'
ועכשיו אני נזכר ששכחתי את העיקרית הטובה ביותר שהוגשה...
02/04/2018 | 16:12
261
טונה צרובה על מצע יוגורט. היתה צרובה במומחיות וכל ביס היה תענוג. 
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
02/04/2018 | 10:07
14
23
לצפיה ב-'מתיחות 1 באפריל קולינריות'
מתיחות 1 באפריל קולינריות
02/04/2018 | 10:11
353
לכבוד ה- 1 באפריל, היו כמה מתיחות קולינריות.

טיים אאוט, דיווח על סגירת בר המנזר בתל-אביב, בכתבה מפורטת. רק בתחתית העמוד הזכירו שמדובר במתיחה.

רשת בורגר קינג העלתה לרשת מנה חדשה:

לצפיה ב-'פיפיז - ביקורת קטלנית של שגיא כהן'
פיפיז - ביקורת קטלנית של שגיא כהן
05/04/2018 | 06:38
8
699
בקצרה לדבריו: מלוכלך ולא אכיל .......

לצפיה ב-'למה לתת לינק כשצריך מנוי ?'
למה לתת לינק כשצריך מנוי ?
05/04/2018 | 10:05
4
75
לצפיה ב-'.'
.
05/04/2018 | 12:41
42
לצפיה ב-'כמה סיבות'
כמה סיבות
05/04/2018 | 12:42
304
1. כי יש אנשים שיש להם מינויים
2. ניתן להרשם לאתר ואז לקרוא כמה כתבות כל חודש גם ללא מינוי
3. יש שיטות לקרוא את הכתבות החסומות גם בלא מינוי

לצפיה ב-'זה הלינק שקיים. אין משהו אחר. תעשה מנוי .......'
זה הלינק שקיים. אין משהו אחר. תעשה מנוי .......
05/04/2018 | 14:27
1
73
לצפיה ב-'להארץ ? כדי לקרוא את שגיא כהן ?'
להארץ ? כדי לקרוא את שגיא כהן ?
05/04/2018 | 21:46
220
לא משכנע...
לצפיה ב-'וואו. הרושם שלי היה שונה מאוד'
וואו. הרושם שלי היה שונה מאוד
06/04/2018 | 21:34
2
236
כלומר, כן, הוא צודק, המקום הוא לא באמת מסעדה, זה מין חור בקיר עם שרפרפים (יש אפילו מין טוק טוק פתוח שחונה בחוץ ואפשר לאכול עליו) והאוכל הכי רחוק ממסעדות יוקרה שאפשר לדמיין, הכל בכיוון של מנות רחוב, והטעמים מאוד חזקים, ולא הייתי בתאילנד אז אין לי מושג לגבי הקרבה למקור ההשראה (ובבירור זו יותר השראה ואלתורים מאשר שחזור של מנות ספציפיות מהמטבח התאילנדי) אבל בשורה התחתונה - היה לי טעים שם, וזול, וכיף.
לצפיה ב-'טעים זול וכיף זה ענין של טעם וחוויה אישית; הזוהמה עובדתית'
טעים זול וכיף זה ענין של טעם וחוויה אישית; הזוהמה עובדתית
07/04/2018 | 00:09
194
כלומר בהנחה שמה שהוא תיאר מדויק ומשקף את המצב לאשורו, זה די דוחה.
לצפיה ב-'טעים זול וכיף, זה עניין אחד. נקי, זה עניין אחר'
טעים זול וכיף, זה עניין אחד. נקי, זה עניין אחר
07/04/2018 | 09:39
170
נקיון הוא עניין קריטי גם בדוכני אוכל רחוב או במשאיות אוכל.
לצפיה ב-'אבי אפרתי מכסח את "מלכה" של אייל שני '
אבי אפרתי מכסח את "מלכה" של אייל שני
05/04/2018 | 12:45
3
348

ועל פניו נראה שממש קשה לו עם זה 
1/3 מהפוסט תאור של החוויה 
1/3 מהפוסט כיסוחים
1/3 התנצלות שהוא נאלץ לכסח

לצפיה ב-'לא כיסח ולא הרגשתי שקשה לו. ביקורת ישירה, עניינית ומנומקת.'
לא כיסח ולא הרגשתי שקשה לו. ביקורת ישירה, עניינית ומנומקת.
07/04/2018 | 00:04
55
לצפיה ב-'קראתי את הביקורת ולא מצאתי התנצלות'
קראתי את הביקורת ולא מצאתי התנצלות
08/04/2018 | 07:41
1
176
לטעמי, הפסקה האחרונה אינה התנצלות אלא מענה לכל הטענות ברשת על סקירת מסעדות סמוך לפתיחתן.

השירות שקיבל אפרתי דומה לשירות שתיאר BIGDADDY. שניהם סבלו גם מעיכובים גדולים במטבח.
לצפיה ב-''
08/04/2018 | 13:13
12
לצפיה ב-'פאריז - 3 ביקורות '
פאריז - 3 ביקורות
01/04/2018 | 15:01
17
158
לצפיה ב-'Bistrot Paul Bert'
Bistrot Paul Bert
01/04/2018 | 15:06
10
393
אתחיל מהכבד אל הקל 
Bistrot Paul Bert
לאחר ביקורות שקראתי בפורום ובמקומות נוספים הוספתי את המסעדה לרשימה.
הגענו באחד הערבים בסביבות 20 ( ללא הזמנת מקום מראש) ונמצא לנו שולחן
( מאוחר יותר המסעדה התמלאה עד אפס מקום )
מלצרית על ספידים עם אנגלית לא מובנת הגישה לנו את התפריט ( לוח עץ שחור כתוב בגיר ) + תפריט הספיישלים
אני בחרתי מנות מהתפריט הרגיל (41 יורו ) :
- הרינג עם ביצי דגים על פרוסות תפו"א ושמנת חמוצה ( טעים מאד )
- לחי עגל ( חושבת שלחי .. לפחות לפי הסחוס ) עם ירקות שורש ורוטב חזרת ,  אהבתי מאד , אבל אני אוהבת אוכל סחוסי וחזרת , אולי לא כולם היו מחבבים
     בן זוגי בחר מהספיישלים :
- פטה ברווז ( או אווז ? ) – הגיעה  מעין פרוסה עבה וקרה של פטה + לחם . לי היה טעים , בן זוגי פחות אהב ( 18 יורו למיטב זכרוני)
- פילה בקר עם ציפס – בן זוגי ביקש עם הרוטב בצד , ומידת עשייה מדיום
( 34 יורו )

וכאן התחילה המיני סאגה – הגיע הסטייק , בן זוגי התחיל לאכול, בפנים הסטייק היה ממש , אבל ממש  חי  .
ביקשנו מהמלצרית להחזיר אותו לצלייה נוספת. היא שוב שאלה למידת העשייה והוא אמר מדיום – וול
בינתיים בשולחן הצמוד , ממש ממש צמוד ( לא נראה לי שבארץ היה עובר כזה מרחק או ליתר דיוק אי מרחק בין השולחנות ) פיתחנו שיחה עם שתי תיירות חמודות מטיוואן . וגם אחת מהן הזמינה את אותו סטייק , וגם אצלה הוא הגיע נא למדי וגם היא שלחה אותו למטבח לצלייה נוספת ...
מאחר והן הזמינו לפנינו הן קיבלו את הסטייק לפנינו – ומה אומר ? הסוליה שלי נראית יותר מזמינה ... הרגו לה לגמרי את הסטייק 

שומרים על אופטימיות – אני בינתיים מזמן סיימתי לאכול – הסטייק של בעלי עושה  comeback  . וול דאן שאין לתאר .. ממש מפח נפש
עכשיו – בארץ כמובן שהיינו מחזירים בלי להניד עפעף , בפאריז , פחות נעים . מחסום השפה , המנהגים המקומיים ..
אבל , החלטתי לאזור אומץ וכן להתווכח עם המלצרית ( שכאמור לא דיברה אנגלית ברורה כ"כ וגם לא הייתה מהזן הנחמד .. )
המלצרית טענה שבעלי ביקש וול דאן , ושלא קיימת בפאריז מידת עשייה מדיום וול.  או מדיום או וול דאן .
המילה וול דאן כמובן שלא עלתה על שפתינו , ולאחר דין ודברים הסטייק נלקח כלאחר כבוד ולאחר המתנה נוספת חזר סטייק חדש במידת עשייה מדיום.
הסטייק היה טעים מאד , יאמר לזכותו  

מנה אחרונה לקחנו קרם קרמל – לא מסעיר
סה"כ – הארוחה עלתה כ 95 יורו . היה טעים , אפשר היה לוותר על כל האפיזודה עם הסטייק אבל אני שמחה שהחלטנו לא לוותר ולהתעקש על זכותנו לקבל סטייק טוב גם בפאריז

לצפיה ב-'כל הכבוד על ההתעקשות ! גם אני בחול חוששת לעמוד על שלי '
כל הכבוד על ההתעקשות ! גם אני בחול חוששת לעמוד על שלי
01/04/2018 | 18:40
86
לצפיה ב-'האינטימיות במסעדות בפריז'
האינטימיות במסעדות בפריז
02/04/2018 | 10:02
267
אחד הדברים המוזרים בעיני - מצד אחד יכולים להיווצר מפגשים מעניינים, ומצד שני אני תמיד מרגישה חדירה הדדית לפרטיות.

המלצריות והמלצרים בפול ברט מדברים אנגלית, אבל לפעמים קשה להבין אותם, ואת התפריט הכתוב על הלוח היה לי קשה עוד יותר להבין.

גם אנחנו אכלנו סטייק פילה בפול ברט. שלנו היה מצויין, אולי מפני שביקשנו אותו עשוי רייר. בהחלט שאפו על האסרטיביות.
לצפיה ב-'לפעמים הסועד טועה'
לפעמים הסועד טועה
03/04/2018 | 11:33
7
282
קודם כל באכילה בפול בר - שמתם לב במקרה שכל התיירים יושבים רק בחדר שלכם ושבחדר השני המעוצב יותר, המרווח יותר והנעים יותר לא יושבים תיירים? מה זה אומר לך?

אח"כ בהזמנת פילה בקר בפול בר, מסעדה שלמרות השיפורים במצאי הבקר המשובח והמיושן בפריז ממשיכה להגיש סטייקים מבקר שארולה שמתאים להכנת סטייקים כמו שצלעות כבש מתאימות לשמש כבסיס לגלידה.

ואז בדרישה שיכינו את הבשר מעבר לרייר - כי אם כבר אוכלים פילה שארולה ולא בתור סטייק טרטר, כל דבר מעל מדיום רייר הופך אותו לסוליה ובדרישה הנוספת לרוטב בצד, כי בלי הרוטב נזכרים שוב שמדובר בבקר שאינו מתאים כלל להכנות שכאלה. 

אני מופתע מאד, אגב, מהתיאור של לחי בקר בתור "סחוסית". תבשיל הלחי של פול בר הוא בד"כ רך ומתפרק אחרי שעות ארוכות של בישול וקשה לי לדמיין איך יוותרו בו סחוסים. 

דרכים לשיפור התוצאה:

לא הולכים לפול בר, מסעדה שנוהגת איפה ואיפה בתיירים ומקומיים.
אם הולכים לפול בר לא מזמינים פילה ואם מזמינים אותו אוכלים אותו כמו שהוא ועם הרוטב
אם חייבים סטייק אז מזמינים את הקוט דה בף
אם לא חייבים סטייק אז מזמינים תבשילים או מנות בשר צייד או כל דבר אחר (אבל לא דג, זה באמת גדול עליהם)
לצפיה ב-'ומזל שאתה כאן , גולש עלום שם , כדי להעמיד אותו על טעותו '
ומזל שאתה כאן , גולש עלום שם , כדי להעמיד אותו על טעותו
03/04/2018 | 11:49
1
75
לצפיה ב-'אני דווקא כותב בשמי'
אני דווקא כותב בשמי
03/04/2018 | 17:14
212
כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות. 
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
03/04/2018 | 13:16
4
245
אכלנו בפול ברט בדצמבר, ובמסעדה היו מקומיים ותיירים, שולחן ליד שולחן. שום הפרדה לא היתה.

הזמנו סטייק טרטר ופירה ושניהם היו משובחים. לידינו אכלו דגים ופירות ים ונראה היה שנהנים מהם מאד.

אף לא אחד מדוברי הצרפתית מסביבנו, לפחות חלקם לקוחות קבועים במסעדה (ניכר היה לפי הפמיליריות וההתנהלות הכללית), הזמין תבשילים או בשר ציד.
לצפיה ב-'אז בתור מי שישב שם עשרות פעמים וחזה בהתפתחות'
אז בתור מי שישב שם עשרות פעמים וחזה בהתפתחות
03/04/2018 | 17:13
3
250
חדר לתיירים:

חדר ללא תיירים:

כל התכונות - גודל השולחנות, המפות, הניקיון, השירות והאוכל טובים יותר בחדר האחד מבשני. 

לגבי הבקר, זה פשוט אחד מאותם מקרים בהם מקום התפרסם בזכות מנה שהייתה טובה לזמנה בפריז (לא הפילה אלא הקוט דה בף) אבל אז העולם המשיך בדרכו ודווקא המנה הזו סובלת מההשוואה למקומות כמו סוורו, ביין אלווה, ביף קלאב ועוד וגם שאר המנות לא דומות בהקפדה ובתחכום לאיך שהיו בעת הפתיחה, אבל עדיין לא רעות. (אפילו במרתף של מתחם האוכל של גלרי לפאייט יש סטייקים יותר טובים)

סה טו.

לצפיה ב-'אתה אומר כך, אני וחברים ובני משפחה שלי אומרים אחרת'
אתה אומר כך, אני וחברים ובני משפחה שלי אומרים אחרת
03/04/2018 | 20:22
2
191
החוויות שלנו שונות לגמרי משלך.

לצפיה ב-'אני מבין אבל'
אני מבין אבל
05/04/2018 | 16:36
1
139
אם מקלפים את הקיטש ואת זה שלא מבינים את המלצרית ואת התפריט ואת זה שנמצאים בחופשה - הסטייק טרטר באמת יותר טוב ממה שמגישים לך בתל-אביב? הפילה? 

מקסימום קצת יותר זול. 
לצפיה ב-'לא היתה טיפת קיטש'
לא היתה טיפת קיטש
05/04/2018 | 18:23
133
סטייק הטרטר הקלאסי היה מהטובים שאכלנו, הביצים עם הכמהין וסטייק הפילה היו מצויינים, סופלה הגבינה היה נדיר.

ארוחה מצויינת במסעדה מעולה, וזהו. שותפים ושותפות לדעתי הרבה נשות ואנשי אוכל מישראל. כנראה שכולנו טועים ולא מבינים.
לצפיה ב-'Le Relais de l'Entrecôte לה אנטריקוט'
Le Relais de l'Entrecôte לה אנטריקוט
01/04/2018 | 15:15
4
399
Le Relais de l'Entrecôte
יש מצב שאני היחידה שלא אכלה שם עד כה ?
תוך כדי שיטוטים הגענו במקרה לאיזור שיש בו את אחת ממסעדות הרשת . מאחר והיינו רעבים מאד + לא היה תור נכנסנו
התפריט מן הסתם קבוע אבל אם במקרה יש פה מישהו נוסף שלא מכיר – סלט חסה ברוטב טעים , צ'יפס , אנטריקוט ברוטב חרדל ( ושמנת ? )
לי הכל היה טעים מאד .
בן זוגי טען שהרוטב השתלט על טעם הבשר והוא פחות אהב זאת ( וזו גם הסיבה לכך שבפול ברט הוא ביקש את הרוטב בצד )
לא זוכרת את המחיר בדיוק – חושבת שבסביבות 50 יורו

לצפיה ב-'הוא צודק אבל ...הרוטב היא סיבת התורים שם ויש נסיונות רבים'
הוא צודק אבל ...הרוטב היא סיבת התורים שם ויש נסיונות רבים
01/04/2018 | 18:43
1
329
לפענח את מרכיביו. סבתא רות , כמדומני, הצליחה להגיע לטעם דומה.
לצפיה ב-'אכן, כמעט זהה. ובלי טיפת חרדל...'
אכן, כמעט זהה. ובלי טיפת חרדל...
01/04/2018 | 23:50
93
לצפיה ב-'יש מספר סניפים לא ראויים. מקווה שנפלתם על אחד הטובים יותר.'
יש מספר סניפים לא ראויים. מקווה שנפלתם על אחד הטובים יותר.
01/04/2018 | 23:52
79
לצפיה ב-'את לא היחידה שלא אכלה שם '
את לא היחידה שלא אכלה שם
02/04/2018 | 10:03
80
לצפיה ב-'cafe delmas קפה דלמאס'
cafe delmas קפה דלמאס
01/04/2018 | 15:30
328
cafe delmas
המלצה נוספת(  על המבורגר מעולה שבמעולים- לשון ההמלצה ) דליתי מהתקשורת – קפה דלמאס
נמצא באזור נחמד שיש בו שוק פירות וירקות  במשך היום-  Mouffetard -
ובשעות הערב זה אזור תוסס עם הרבה מסעדות ופאבים
למנות ראשונות לקחנו מרק בצל – טעים חמים ומושחת
בן זוגי לקח את ההמבורגר שמגיע עם גבינה בייקון ועוד שלל תופינים . לא טעמתי , לדבריו היה מצוין
אני התלבטתי קשות ובסוף הלכתי על קונפי ברווז מוגש על פירה – היה טעים מאד

לצערי אני לא מוצאת את התפריט ברשת אז קצת קשה לי לדייק בפרטים , המחיר לארוחה היה בסביבות 60 יורו
מומלץ גם בזכות האוכל וגם בזכות האווירה באיזור

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע החגיגי הזה?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע החגיגי הזה?
01/04/2018 | 10:03
27
56
לצפיה ב-'די לא חגיגי.'
די לא חגיגי.
01/04/2018 | 22:12
3
308
פתחו ליד מקום העבודה של בת הזוג מעדניה חדשה כך שכשהיא חושבת
שלא יתחשק לי לבשל או שלא יתחשק לשנינו לצאת לאכול היא מביאה משם אוכל.
אז בחג ההוא היא הביאה לשנינו בייגל סלמון, פאי תרד ומקרוני גבינה.
ועוד היו ירקות ופירות אבל זה לא שונה מהיומיום שלנו.
הדבר היחיד שהיה שונה זה שהראיתי לה דרך תמונות גוגל מה זו מצה.
במציאות לא סביר שהיא תראה דבר כזה.
לצפיה ב-'אין מצות בתאילנד?'
אין מצות בתאילנד?
02/04/2018 | 04:29
182
על מנת לדעת מה זה מצה צריך גם לגעת במצה וגם לאכול את המצה, לא מספיק לראות תמונות.
לצפיה ב-'לשלוח לך מצות?'
לשלוח לך מצות?
02/04/2018 | 12:57
1
137
איכשהו אני כבר יודעת מה התשובה
לצפיה ב-'בבית חב"ד יש מצות'
בבית חב"ד יש מצות
02/04/2018 | 13:59
176
בבנגקוק יש שני בתי חב"ד שאחד מהם, לא זה המוכר שבקאוסן
ליד הדירה שלי כך שאם ממש הייתי רוצה שהיא תראה מצה פיזית
היה לוקח לי כמה דקות לעשות את זה.
אבל איכשהו נראה לי שאם עד היום היא הסתדרה בלי זה היא תמשיך
להסתדר גם מהיום והלאה בלי לראות מצה אמיתית.
למעשה אפילו לפי ההלכה היהודית היא פטורה מאכילת מצה כי היא
בלתי יהודיה בעליל.
אני העבריין
לצפיה ב-'בסוף השבוע אכלתי חמץ, כרגיל כמו כל השנה.'
בסוף השבוע אכלתי חמץ, כרגיל כמו כל השנה.
02/04/2018 | 04:35
240
הדתיים עם השטויות שלהם לא מעניינים אותי.

אין כל פסול באכילת מה שהדתיים מכנים אותו בשם חמץ.
לצפיה ב-'סדר פסח טעים'
סדר פסח טעים
02/04/2018 | 09:57
356
השנה אירחתי את סדר הפסח הקטן והמשפחתי שלנו. הבחור ואני הכנו את מרבית האוכל, וחילקנו את העבודה ל- 3 שלבים, כך שלא עבדנו קשה.
מרק, קניידלך וחרוסת הכנתי ביום רביעי. ביום חמישי הכנו ביף בורגיניון והתוספות. בשישי סיימנו בישולים, ואפילו היה זמן לשנ"צ.
גילוי נאות: אכלנו גפילטע פיש וקינוחים קנויים.

הכנתי ביף בורגיניון, קצת שונה מהקלאסי, עם גזר, שיניים מ- 3 ראשי שום, צנוניות שלמות וערמונים. בקבוק סירה 2014 של רמת הגולן, צומצם עם ירקות הבסיס ואליו הוסף ציר בקר של "ציר הצירים". חשבתי שיהיה לנו בשר ליומיים, אבל 7 אנשים די חיסלו 2.5 קילו בשר

הכנו גם פרגיות בראב הבית מתוך "ספר של בשר" שתרמתי להוצאתו לאור במסגרת הדסטארט. הראב מכיל פפריקה מעושנת, פפריקה חריפה, קקאו, סוכר, מוסקט, זרעי חרדל, זרעי חרדל שחור וזרעי כוזברה. ראב מצויין לטעמנו. הפרגיות בילו איתו במקרר במשך שעתיים, ונצלו במחבת יבשה. תענוג.

התוספות היו פשוטות מאד: בטטות עם טימין בתנור, קיילק (מנת תפוחי אדמה פרסית), סלט עגבניות שרי עם הרבה כוזברה, וכבד קצוץ של אמא שלי.

במקום 4 כוסות, שתינו 4 בקבוקים, ובקושי הצלחנו לשיר את חד גדיא

בשבת, ארוחת שאריות אצל גיסתי במושב - מסורת שנמשכת כבר שנים, למרות שאני ואח שלה גרושים כבר שנים רבות. הגפילטע פיש שלהם משתבח משנה לשנה, ואת החזרת שהם מכינים לבד צריך להריח בעדינות רבה.
לצפיה ב-'הרבה במטבח '
הרבה במטבח
02/04/2018 | 10:33
251
ליל הסדר לפי המסורת אצל חברים בכוכב יאיר, מקפידי כשרות וכרגיל אני מבשל במטבחם כשחברתי סו שף מביטה בי במבט מעריץ - בין שיחות הטלפון הרבות שהיא עושה בעניני עבודה
עוגת שוקל דלפסח - מצוינת כרגיל, עוגיות מרנג עם פקאנים קצוצים ופתיתי שוקולד- הנאה רבה לראות את אמא שלה בת ה 90 פלוס- חולקת אחת איתי ואז אוכלת אחת שלמה ..עוגת שוקולד גבינה- קצת צנחה לי. קיש בצל ירוק - יצא מעולה, אלוגובי מהספר של עוז תלם- לטבעונים. מוסקה טבעונית - ככה ככה , קניידלך- לפי מתכון של ארז קמרובסקי ממדורו של אהרוני השבוע-תוספת פיסטוקים טחונים- לא תרמה הרבה לדעתי, בכל מקרה נטרפו. 
בעלת הבית הכינה מרק ירקות, סלט אבוקדו ענק שחוסל כמעט כולו, הבת שלה על ה"סלטים" סלט חסה וסלט עגבניות שרי וסלמון אפוי ברוטב שיצא מעודן וטוב. 
לידי היה בקבוק של פטיט קסטל 2016- ניגמר עם עזרה מידידים 
כמובן קראנו את ההגדה עד הסוף בניצוח סבא יגאל בן ה 90++

לצהרי שבת הזמנתי את הילדים לחגיגת יום הולדת של אבא. מרק ירקות ענק בתבול חוייג' -יצא מצוין, לחמניות של פסח, כרגיל ,אהובות , סלט ביצים ותפוחי אדמה ובצל ירוק, סלט ירקות וסלט חסה. קיש פטריות נקנה בגלי'ס ב מחיר אסטרונומי של 150 שח לקיש בקוטר 20 סמ , סלמון אפוי לטובת אורחים שאינם צמחונים (פעם ראשונה שאני מכינה סלמון ...) 
לקינוח טריקולד של גלי'ס ועוגת השוקולד שלי- לדברי הנוער מוצלחת יותר מהטריקולד  של גלי'ס. שוב הוכחה שעדיף לטרוח במטבח ולא לקנות...

חג שמח 
לצפיה ב-'תמונה שווה אלף מילים.'
תמונה שווה אלף מילים.
02/04/2018 | 11:00
4
349
לצפיה ב-'ויש המשך....'
ויש המשך....
02/04/2018 | 11:06
243
לצפיה ב-'הכנת הכל לבד?'
הכנת הכל לבד?
02/04/2018 | 11:54
2
153
חוץ מסלט השורשים שאני מזהה
לצפיה ב-'חחח בודאי שהכל הוכן לבד אבל לא על ידי.....'
חחח בודאי שהכל הוכן לבד אבל לא על ידי.....
02/04/2018 | 12:03
1
236
מה שהעלתי בפוסט הראשון , אשתי הכינה כאשר אני ה סו שף.
אשתי בשלנית מעולה. הדגים הממולאים שלה - מעדן אמיתי. בנסף כמובן לטעם גם המירקם ודרגת הקושי שלהם. כולם ביקשו מתכונים (ולא קיבלו כמובן....)
לצפיה ב-'הבנתי אותך '
הבנתי אותך
02/04/2018 | 12:21
156
נראה לי שאשתך ואני חברות באותן קבוצות פייסבוק (רק שהיא מכינה ואני רק מסתכלת).
לצפיה ב-'צפרדעים זעירות ונמלי ענק, גם אלו וגם אלו מטוגנות'
צפרדעים זעירות ונמלי ענק, גם אלו וגם אלו מטוגנות
02/04/2018 | 18:39
13
216
או מטוגנים, לא ממש התעמקתי במינם, היוו חלק מתפריט הפוסט חג שלנו היום.
מהנמלים רק טעמתי, לא התחברתי.
פשוט בת הזוג חלפה ליד איזה דוכן שמכר את הדברים האלה והחליטה להפתיע אותי.
למרבה המזל היא הביאה גם אוכל נורמלי
לצפיה ב-'עם איזה שמנים משתמשים לטיגון בתאילנד?'
עם איזה שמנים משתמשים לטיגון בתאילנד?
03/04/2018 | 07:36
12
136
מעניין אותי לדעת מהם השמנים הנפוצים בתאילנד לטיגון.

אני מניח שהכלכלה בתאילנד שונה לחלוטין מהכלכלה הישראלית ולכן אני גם מניח שסוג השמנים שם שונה מישראל.
לצפיה ב-'בכל שמן שאתה יכול להעלות על דעתך.'
בכל שמן שאתה יכול להעלות על דעתך.
03/04/2018 | 14:27
11
180
אני מעריך שבבישול תעשייתי משתמשים בעיקר בשמן דקלים, שמן סויה ושמן תירס כי הם הזולים יותר
אבל לא בדקתי את זה.
נעשה גם שימוש בשמן קוקוס ושמן שומשום אבל זה למאכלים ייחודיים.
במטבח ההודי שמאוד נפוץ כאן יש שימוש רחב בחמאה. בסמנה ליתר דיוק.
אישית רוב השימוש שלי הוא בשמן זית, שמן אורז וחמאה. לפעמים בשמן קוקוס ושמן שומשום.
לצפיה ב-'למען הדיוק - במטבח ההודי משתמשים בגהי. המקבילה לסמנה הערבית.'
למען הדיוק - במטבח ההודי משתמשים בגהי. המקבילה לסמנה הערבית.
04/04/2018 | 01:10
4
43
לצפיה ב-'שמות שונים לאותו דבר.'
שמות שונים לאותו דבר.
04/04/2018 | 09:06
2
34
לצפיה ב-'בהחלט. אמרתי, הסמנה מקבילה לגהי. אבל נראה לי'
בהחלט. אמרתי, הסמנה מקבילה לגהי. אבל נראה לי
04/04/2018 | 11:32
1
112
שערבי לא יידע מה זה גהי והודי לא יידע מה זה סמנה...
לצפיה ב-'בתאילנד יש סיכוי טוב שידעו'
בתאילנד יש סיכוי טוב שידעו
04/04/2018 | 13:54
101
כי בחלק גדול מהמסעדות הערביות עובדים גם הודים ומגישות גם אוכל הודי
ובהודיות ההפך.
לצפיה ב-'לא תמיד ולא לכל תבשיל'
לא תמיד ולא לכל תבשיל
07/04/2018 | 20:35
13
לצפיה ב-' תודה על המענה המפורט.'
תודה על המענה המפורט.
04/04/2018 | 12:45
5
91
אז אני רואה שהסויה והתירס נמצאים גם שם בתאילנד....

למרות שבתאילנד משתמשים גם בקוקוס ובשומשום ובחמאה ובאורז ואפילו בזית, משתמשים שם כאמור גם בסויה ובתירס. לא הצלחתי להבין מהודעתך מה אחוז השימוש בבישול הביתי בתאילנד בסויה ובתירס.
לצפיה ב-'ושכחתי שמן חמניות.'
ושכחתי שמן חמניות.
04/04/2018 | 13:58
4
79
מה האחוז בבישול הביתי אני לא יודע אבל מבחינת שטח מדף בסופמרקטים
שמני סויה, תירס וחמניות יחד תופסים כ 50% להערכתי.
לצפיה ב-' הקנולה לא נפוץ בתאילנד?'
הקנולה לא נפוץ בתאילנד?
04/04/2018 | 14:13
3
80
ומה עם שומן חזיר? הוא לא נפוץ בתאילנד?
לצפיה ב-'לא ראיתי שקנולה בולט'
לא ראיתי שקנולה בולט
04/04/2018 | 16:29
2
79
אבל בדקתי עכשיו באתר ממנו אני מזמין, ישנם 7 מותגים שונים.
בשומן חזיר השימוש נדיר אלא אם מתייחסים לבייקון כשומן חזיר.
אבל מאחר ונוזלים למינהם כמו מים, מיצים ושמן כמו גם חומרי ניקוי,
אני לא ממש מתעכב מול מהדפים האלו.
מול שמן זית כן אבל הוא לא באזור השמנים הכלליים אלא על מדפים
נפרדים באזור אחר.
לצפיה ב-' אז נראה שכל המזוככים הקיימים בישראל נמצאים גם שם.'
אז נראה שכל המזוככים הקיימים בישראל נמצאים גם שם.
05/04/2018 | 07:49
1
62
וסביר להניח שמי שרוצה לחסוך בהוצאות, יעדיף גם שם בתאילנד את השימוש בשמנים המזוככים הזולים.
לצפיה ב-'תמיד מי שרוצה לחסוך קונה את הזול. די הגיוני.'
תמיד מי שרוצה לחסוך קונה את הזול. די הגיוני.
05/04/2018 | 08:27
17
לצפיה ב-'מוטב מאוחר מאשר לעולם לא'
מוטב מאוחר מאשר לעולם לא
08/04/2018 | 10:41
56
ארוחת סדר פסח כללה גפילטע מצויין מסוגו (שאני לא מתחבר אליו), מרק עם קניידלעך אווריריים
ואז שתי הפתעות תוצרת אחותי הטבעונית: סלט ביצים וכבד קצוץ טבעוניים לגמרי וקרובים להפליא למקור

מנת הביניים שלי: לברק בתנור על קרם קארי כרישה וג'ינג'ר, עם אספרגוס וברוקולי מאודים. הצלחה.
היה גם רוסטביף דלעת של אחותי, ועיקרית טלה ועגל עם שום וציר בקר ולימון פרסי של אמאשלי פלוס גזרים צבעוניים צלויים עם שמן זית וטימין של עבדכם הנאמן.

הקינוח עליו הייתי אחראי הוא פאדג' שוקולד מריר ושמן זית כשלצידו קרם יוגורט ושמנת חמוצה עם קליפה ומיץ מנדרינה.

לצפיה ב-'לא יודע אם זה המקום'
לא יודע אם זה המקום
30/03/2018 | 19:24
4
418
אבל, מישהו יודע איפה ניתן להשיג בקלאווה במחיר של גג 60 ש״ח לקילו ?
לא משנה אם במרכז, בצפון או בדרום.
לצפיה ב-'בשוק רמלה'
בשוק רמלה
31/03/2018 | 17:22
3
67
לצפיה ב-'בשוק עצמו ?'
בשוק עצמו ?
31/03/2018 | 18:09
2
163
אתה בטוח ?
כמה עולה שם ?
לצפיה ב-'כן'
כן
01/04/2018 | 15:48
1
134
יש חנות במרכז השוק (בצד של הבורקסים), לדעתי באזור ה- 40 ש"ח לקילו ויש את ממתקי שאהין ברחוב המקביל (ליד חומוס סעיד). 
לצפיה ב-'בשאהין הייתי'
בשאהין הייתי
01/04/2018 | 16:49
153
יקר ללא הצדקה.
נראה כמו מקום של חאפרים.
לצפיה ב-'מלכה: יוסטון, יש לנו בעיה'
מלכה: יוסטון, יש לנו בעיה
29/03/2018 | 11:35
13
882
הרעיון של מסעדת שף כשרה תחת המותג "אייל שני" נשמע מגניב. בפועל יש התנהלות מבולבלת, חוסר אונים במטבח ומלצרים מתנצלים, והאוכל? לפעמים טעים, לפעמים סתם.

בחיים, כך למדנו, חשוב לעדכן את מערך הציפיות מדי פעם. המון אנשים מצפים למשהו ומתאכזבים. בין השאר כיוון שאכזבה היא תולדה של ציפייה, בין אם להתנהגות "אלמנטרית" לפי בעל הציפייה, ובין אם לחוייה יוצאת דופן, בעיקר אם שילמת עליה משהו. ציפייה היא דבר טבעי, אבל הוא טומן בחובו את סכנת האכזבה. כותב שורות אלו, לדוגמה, פתר את העניין אחת ולתמיד: אין לו ציפיות מאף אחד, ובוודאי לא מאף אחת, וכל אירוע זוכה טרם קיומו להערכת מצב של הנפשות הפועלות והתנאים בשטח. במיוחד אמורים הדברים לגבי דמות שנוייה במחלוקת כמו אייל שני. זכיתי לדבר באחת המסיבות עם האיש והאגדה. מדובר, אכן באיש מרתק עם קסם אישי והבנה מרובה באוכל. ואיך האוכל עצמו? במזנון הפיתות דווקא לא רע בכלל. פיתת הרטטוי והביצה היא אחת הטעימות שאכלתי אי פעם (שערו בנפשכם. בלי צרבת!) . בצפון אברקסס לעומת זאת היו מנות לא משכנעות וקטנות להכעיס. לאור הנסיון שלי עם האיש היה ברור שלמסעדה שלו צריך לבוא הכי ריאליים שיש, עם תקווה מבוססת שיהיה שם אולי בסיסי אבל טעים ועם טאץ'. כמו ששני כן יודע. מה גם שהמסעדה מחליפה את "ליליות" הכשרה הטובה כשלעצמה, כולל המשך הפרוייקט המבורך של העסקת בני נוער במצוקה כעובדים במסעדה. מה יכול להיות רע.  כך באנו, שותפתי לארוחה ואני, בשערי המסעדה. מוכנים לחלוטין לסוג האוכל ולחוויה הפיוטית הכוללת. כך לפחות חשבנו.  איך היה? ובכן, פוטנציאל יש, אבל כמה חבל שהכל נבלע באנדרלמוסיה ענקית של טבחים ומלצרים במצוקה אמיתית. כל זה חילחל, לצערנו, עמוק אל האוכל.

דשדשנו את דרכנו באפלולית המסעדה. היה כל כך חשוך שכבר ציפיתי לתפריט של אייל שני בכתב ברייל. ניחא. תפסנו מקום. נייר בצבע חום, מלח גס מפוזר עליו וכמה עגבניות גם. אייל שני, בנאדם. מלצרית נחמדה מאד התחילה להסביר. התפריט עורר חשק, ולאחר התלבטות לא קלה הזמנו: קרפצ'יו סלק מפוחם עטוף בשמן זית על שלג רך של חזרת לבנה (44), מדליונים של פילה חציל עטופים בשמן זית (34) פוקאצ'ה אוקיאנוס, פלפלים אדומים שרופים כבושים, סלט חצילים וזיתים (65) וגם שניצל זהוב ודק ממולא בפירה המתפרז ממנו ונמס (67) קבאב טלה אחד ארוך מאד, שמן, נוטף, שוכן בפוקאצ'ה זרועה עשבים וירקות שדה (83)

הראשונות דווקא הגיעו בקצב סביר ובכמות ראוייה. חשש אחד כבר הוסר מן הלב. רעבים כנראה לא נצא מכאן. לא מובן מאליו אצל הלוחש לעגבניות. הפוקאצ'ה, ענקית ממש, זכתה לביצוע טוב מסוגו, סלט החצילים בשום והפלפלים הכבושים היו בסדר אבל לא כאלו שאי אפשר להכין בבית. מינונם הקמצני משהו רק הדגיש את התמחור המופרז של המנה. ב 65 שקל הגיע לנו לפחות עוד סיבוב מהן. לכף הזכות ייאמר שזו המנה היחידה שאכלנו עם אלמנט כלשהו של קמצנות. הסלק השרוף עורר מחלוקת. הוא נצרב טיפונת יותר מדי והשלג הלבן היה יכול להיות מורגש יותר, ועדיין, הביס היה לי נחמד. הסועדת ממול הייתה סלחנית פחות וציפתה ליותר דיוק. מדליוני החציל היו מדליוני חציל. כמו שהם. אמנם לבנים ויפים, מה שמעיד על טכניקה ראוייה, אבל בלי מלח או תיבול כלשהו. קצת מלח גס מצידנו ושפריץ של עגבניה לתוך שמן הזית האיכותי (שפריץ שחלק ממנו השפריץ גם על הסועדת. אייל שני עד הסוף!), והעניין השתפר, אלא שבמחיר הזה היה אפשר לחשוב על קצת יותר יצירתיות.
ואז, כשעוד לא הגענו אפילו לאמצע המנות הראשונות, נחת עלינו בהפתעה הוד רוממותו השניצל. שניתן לו להתקרר? לא. איך נפנה? השולחן קצת קטן. מילא. אילתרנו ועברנו לשניצל. כל מי שראה מאסטר שף יודע שהשניצל הזה הוא לא באמת של אייל שני אלא של עמיחי שרפשטיין המתמודד המוכשר, הסגן שהתעלה על המנצח, לדעתנו. זו סיבה מוצקה לכך שראינו די הרבה שניצלים יוצאים מהמטבח באותו ערב לשמחת חובשי הכיפות. ולכן מן הראוי היה לתת לו קרדיט בתפריט. "שניצל של עמיחי ..." וכו' .  קצת ריספקט בסיסי לא יהרוג אף אחד. השניצל, בכל מקרה, היה גדול למדי, טוגן במדוייק והפירה אכן התפרץ ממנו. הגימיק משעשע, הטעם לא רע בכלל, אפילו טוב מהרבה שניצל ופירה אחרים בעיר. לצהריים זו אחלה של מנה. האם היא מחזיקה כמנה שבשבילה מתלבשים יפה, שוכרים בייביסיטר ויוצאים בערב? ספק. הגימיק נגמר די מהר. עדיין, התמחור סביר והביצוע ראוי. כל שאר התוספים על הקרטון, קולסלאו תפל, חרדל ומיונז, ובעיקר ריבת אגסים תמוהה, היו מיותרים. מן הראוי ששני יחשב מסלול מחדש בבניית מערך המנה הזו. השניצל, כאמור, סבבה.

אלא שכאן הסבבה נגמרה. ביקשנו מהמטבח להאט קצת כיוון שלקח זמן להשתלט על השניצל. טעות מרה. הנה אנו מחכים לקבב, עשרים דקות, חצי שעה, ולחתום מעלה יש פגישה בתשע. לא נעים לאחר. עכשיו כבר שמונה וחצי. ומסביבנו מלצרים אחוזי תזזית רצים אל המטבח וממנו החוצה. "כן כן, הקבב מיד מגיע" "אבל השולחן עד תשע" ..."זה בסדר, אל תדאגו. תאכלו הכל" . כך עוד מלצר ועוד מלצרית. כנראה בעיה בבסיס החללית. לך תדע מה קרה במטבח. אייל שני אמור להגיע כל רגע. אולי הוא יעשה סדר. מה הולך פה? כמה זמן לקבב? הלכו לשכנע את הטלה? כבר תשע והקבב לא באופק. ועכשיו צריך לצלצל. ולהתנצל. והסועדת רוצה לקחת הביתה שיהיה אוכל למחר. ועוד התנצלות בוואטסאפ. זה כבר התחיל להביך. באמת. גם רעבים כבר לא היינו. התמלאנו מהשניצל והפוקאצ'ה.

עמוק בתוך המבוכה, הגיע הקבב. וכמו במערכון של שלמה בראבא בקופת חולים על המצעד הצבאי, הוי מה אני אומר? דרעק גורנישט בריבוע. בשביל זה חיכינו? קבב ארוך, חרוך מדי מבחוץ, יבש ורזה לגמרי, שהבשר שלו הזכיר, לא נעים, מבחר מנגלים אקראיים מיום העצמאות עם בשר מעובד בפארק הירקון. היו שם גם טחינה וירקות טובים, אבל לא בשבילם התכנסנו. אני רוצה להאמין שזו תוצאה של ההתנהלות במטבח באותו ערב ולא לפי ההנחיות הקונספט של שני. הסועדת ממול לא התלוננה. ביס אחד וארזנו. ארזנו? אין אריזות. אז אילתרו קרטונים. הנה עוד משהו לאייל שני לחשוב עליו הלאה: אתה נותן כמות יפה של אוכל בניגוד לציפיות? נהדר. זה רק אומר שלא כולם יצליחו לאכול הכל. תן להם ליהנות ממך גם בבית. לא כל יום יוצאים למסעדה של אייל שני.

הקינוחים, לפחות, שיעשעו.עקב העיכוב המטורף פיצו אותנו במהירות בקרם קרמל על חשבון הבית, שהיה בסדר מסוגו, בוודאי יחסית לגירסה כשרה, כאשר לפתע הגיח אחד המלצרים עם קרטון וקונוס והכריז "מוס שוקולד ואלרונה(!) (44) " . ואז הניח את הקרטון והטיח עליו בעוצמה את המוס. הסועדת ממול צחקה. אני שכבר ראיתי מאייל שני הכל, הגנבתי חצי חיוך. והמוס? לא נראה הכי מלבב (ובואו נחסוך אסוציאציות) אבל טעים בהחלט. לפחות זה.

יצאנו מהמסעדה מבולבלים וממהרים (לפחות אני). ביציאה החלפתי מילים וחיוכים עם אייל שני שניצב מאחורי הבר. כן. הוד מלכותו הגיע, זחוח, ועדיין קוצץ מנה לאחד הלקוחות. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. מצד אחד, כאמור, יש פוטציאל ולא נורא יקר. 350 שקל לזוג שלמרות תקרית הקבב אכל יפה זה לא אסון, אבל בהחלט היה אפשר לקבל חוויה טובה יותר. קודם כל השירות, שאמנם משתדל אבל ניכר שיש בעיות בקומוניקציה בינו לבין המטבח, דבר שני המטבח, שחייב חייב להתאפס. חודש מפתיחת מסעדה זה ממש לא אמור לקרות, ודבר שלישי האוכל, שלפרקים היה מהנה אבל לעיתים נראה כרוכב על תהילת שמו של היוצר והמשורר. לא תמיד זה מספיק. בהנחה ובתקווה שהליקויים הלא פשוטים האלו יתוקנו יהיה אפשר לתת למקום הזמנות נוספת. האם נחזור? אולי לא בקרוב. מתישהו כן. בינתיים, אם אתם חובשי כיפה שרוצים להגיד: "גם אני הייתי אצל אייל שני" , תלכו לשם. רק אל תצפו ליותר מדי מהאוכל. תדעו שאתם איפושהו בין טעים לבינוני. וכמובן לא לקבוע שום דבר אחרי הארוחה, כרגע, לא מובטח לכם שתצאו בזמן. אנחנו בינתיים נלך למסעדות אחרות ונמשיך לעקוב. אייל שני יודע לבשל והוא איש מקצוע. מוטב לו לתקן את כל הליקויים ויפה דקה אחת קודם. כשזה יקרה, נשמח לתת הזדמנות. בינתיים, שיהיה בהצלחה. 

לצפיה ב-'תודה רבה על הדיווח המעניין והכה מפורט'
תודה רבה על הדיווח המעניין והכה מפורט
29/03/2018 | 13:04
220
התפרסמה היום ביקורת של אפבי אפרתי מאוד דומה בהלך הרוח.

שיהיה לך חג שמח!!!
לצפיה ב-'למה בעצם ללכת לשם, למישהו שלא בסד הכשרות?'
למה בעצם ללכת לשם, למישהו שלא בסד הכשרות?
29/03/2018 | 14:34
1
277
או לכל מקום אחר ברוח דומה.
הרי יש את צפון אברקסס.
לצפיה ב-'הוא התייחס לצפון אברקסס בדיווח'
הוא התייחס לצפון אברקסס בדיווח
01/04/2018 | 09:24
153
וכתב שלא אהב את המקום (מנות קטנות וכו').

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
29/03/2018 | 15:03
7
248
כרגיל, תענוג לקרוא.

מה אגיד לך, דדי, מצד אחד אני חושבת "כמה צפוי שככה תתנהל מסעדה של איל שני". מצד שני, ראבאק, איזה חוסר כבוד ללקוחות מפגינים במסעדה הזאת.

חוץ מזה, לא יצא כבר מהאופנה עניין השפריצים של העגבניה והטחת הקרמים והמוסים?
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה זלזול מכוון'
אני לא חושב שזה זלזול מכוון
31/03/2018 | 11:38
3
259
יש הרבה כוונות טובות. זה לא ששני מזלזל באחרים כמו שהוא מאוהב בעצמו ובקונספט של עצמו. בצורה כזו ברור שהאחרים במקום השני והלאה.

ולא, הוא לעולם לא יתעייף מקרטונים הטחות והשפרצות. אין קשר לאופנה. מדובר בסמל מסחרי.
לצפיה ב-'תחי הנאיביות אבל'
תחי הנאיביות אבל
31/03/2018 | 14:00
2
255
אתה באמת חושב שלאייל שני יש קשר למקום הזה או לכל הרשת הבינלאומית שהוא מפרסם? (כלומר מעבר לתלוש משכורת על הפירסום)
לצפיה ב-'היות שהוא מבשל במסעדה החדשה, יש לו מן הסתם קשר אליה'
היות שהוא מבשל במסעדה החדשה, יש לו מן הסתם קשר אליה
31/03/2018 | 22:53
1
66
לצפיה ב-'אזכיר לך שהוא "מבשל בה" בעוד חודש'
אזכיר לך שהוא "מבשל בה" בעוד חודש
03/04/2018 | 11:13
30
לצפיה ב-'מסעדות נסגרות ואייל שני הולך וצומח '
מסעדות נסגרות ואייל שני הולך וצומח
08/04/2018 | 16:02
2
45
מה שמוביל אותי להרהר שאולי בכל זאת יש בו משהו 
לא שאני יודע מה
לצפיה ב-'זה פשוט'
זה פשוט
08/04/2018 | 16:44
1
51
פנייה למכנה המשותף הנמוך שמתלהב מג'אנק פוד בתחפושת גורמה פוגעת ברוב האוכלוסיה .
לצפיה ב-'אני מנסה לראות אם הבנתי אותך נכון'
אני מנסה לראות אם הבנתי אותך נכון
08/04/2018 | 17:43
64
אתה אומר שהוא מגיש מנות שדומות במהותן לאוכל רחוב 
כי יש אנשים שאוהבים אוכל כזה יותר ממנות גורמה 
מתמחר את המנות הללו במחירים גבוהים מאוד 
מתאר את המנה בתיאורים פואטיים משובבי נפש
וככה הוא מרוויח.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
01/04/2018 | 08:33
188
כתוב נפלא
ואתה לא לבד מסתבר
גם אבי אפרתי דיווח על חווייה דומה
תוכל למצוא את הדיווחים של שניכם במנוע

לצפיה ב-'כפיים לכתיבה מענגת !!!'
כפיים לכתיבה מענגת !!!
02/04/2018 | 02:32
79
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
29/03/2018 | 06:49
3
15
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'פרש קיטשן - תפריט פסח'
פרש קיטשן - תפריט פסח
29/03/2018 | 06:52
86
רשת בתי הקפה "פרש קיטשן" משיקה תפריט כשר לפסח הכולל את מנות הדגל של הרשת בגרסא כשרה לחג.

בין המנות בתפריט:
* מעורב דייגים- שווארמה של דג ים עם בצל ותבלינים, על לאפה חמה כשרה לפסח עם תוספת של תפוח אדמה לוהט בקליפה, פלפל חריף, בצל קלוי, עגבנייה צלויה וזילוף טחינה.מוגש עם סלט עגבניות שוק ופלפל צ'ילי פיקנטי.

* סלט סלמון מוקפץ- נתחי סלמון צרובים ברוטב אסייתי, על סלט שעועית ירוקה עם חסה ועלי רוקט, נבטים סינים, אטריות שעועית שקופות, בוטנים וכוסברה

* כריך טוניסאי- טונה, קוביות תפו"א, צ'ירשי, זיתי קלמטה, ביצה קשה ומלפפון חמוץ. מוגש בלחמנייה כשרה לפסח ולצד סלט אישי.

* קיש כפרי- קיש כפרי במילוי משתנה, מוגש עם סלט.
מבחר קינוחים ביניהם: עוגת גבינה קפוצ'ינו, סופלה שוקולד חם ועוד הפתעות מתוקות.

התפריט מותאם לפסח קיים בכל סניפי הרשת, יתכנו הבדלי במנות בין הסניפים בהתאם לסוג הכשרות הקיימת בסניף.

לצפיה ב-'רשת נגיסה - תפריט אסיאתי כשר לפסח'
רשת נגיסה - תפריט אסיאתי כשר לפסח
29/03/2018 | 06:54
94
לכבוד חג פסח משיקה רשת המסעדות האסיאתיות NAGISA ("נגיסה") תפריט פסח.

התפריט לפסח מוצע בסניפי הרשת וגם כתפריט משלוחים (מלבד סניפי ר"ג, פתח תקווה ולוד שיהיו סגורים במהלך החג).

בין המנות המוגשות בתפריט הכשר לפסח:
* באן פרגית 2 לחמניות מאודות, במילוי פרגית צלויה, איולי כוסברה וכרוב סיני, בליווי בטטה קריספי

* דניס יוזו שני נתחים של פילה דניס ברוטב יוזו וג'ינג'ר, בתוספות ירקות ירוקים ונגיעות איולי כוסברה

* סה קנה לימון סלמון, שיטאקה, ספייסי מיונז, אבוקדו ועירית אטוף בטונה אדומה וריבועי לימון טרי

* ספייסי ביף אטריות אורז, נתחי בקר, מיקס פטריות, בוטנים, בצל ירוק ונטיפי ביצה
תפריט כשר לפסח בנגיסה יהיה זמין בסניפים הבאים:
התע"ש 14, כפר סבא
יהושע חנקין 14, עפולה
בני אפרים 280, תל אביב
העמל 13, ראש העין
זרחין 13, רעננה

לצפיה ב-'רשת כספי - חומוס כשר לפסח'
רשת כספי - חומוס כשר לפסח
29/03/2018 | 06:57
115
רשת מסעדות "כספי-לא רק חומוס" משיקה גם השנה תפריט לפסח.

בכספי מציעים מגוון מנות ישראליות שכוללות מנות ראשונות, סלטים, שקשוקה, חומוס, פלאפל ירוק, בורקס לפסח ועוד, הכל בליווי פיתה מיוחדת לפסח.

בין המנות בכספי המוצעות בפסח תמצאו:

* פלאפל ירוק כשר לפסח – "בנוסחא הסודית" של כספי

* חומוס כספי חומוס, גרגירי חומוס חמים, טחינה, שום ולימון, פטרוזיליה, שמן זית ותבלינים

* הבורקס של כספי בורקס גבינה מוגש לצד חומוסינה אישית, חמוצים, ביצה וסלסת עגבניות

* סלט עשבים סלט עשבי תיבול טריים עם סלק צלוי, חמוציות, רכז רימונים, טחינה גולמית, צנוברים ולאבנה

* קינוחים מפתיעים ומתוקים מיוחדים לפסח- עוגת קרם גבינה בליווי רוטב תות, סופלה שוקולד ועוד.

תפריט פסח יוגש בכלל סניפי הרשת, מלבד סניף נאות אפקה (סגור במהלך החג).

לצפיה ב-'פלאפל התאומים בגבעתיים'
פלאפל התאומים בגבעתיים
28/03/2018 | 15:39
6
424
אכלתי היום מנה אצלם
המחיר 18 ש'...הפלאפל הזה שייך לקטגוריה של ה-8 ש' למנה..גם בקטוגריה זו זה  הפלאפל הגרוע ביותר  !!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'מסכימה '
מסכימה
29/03/2018 | 08:38
71
לצפיה ב-'ברור.זבל של פלאפל'
ברור.זבל של פלאפל
29/03/2018 | 09:39
270
והוא רק משלים את התמונה של צמד שעל מעלליהם דובר הרבה בגבעתיים.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
29/03/2018 | 22:46
192
אחד הפלאפלים הבודדים שהתחשק לי לזרוק אחרי כמה ביסים 
לצפיה ב-'כך חלפה לה תהילת עולם'
כך חלפה לה תהילת עולם
02/04/2018 | 14:15
1
112
כשהייתי ילד\נער הפלאפל הזה היה מעולה והיה שם תור מטורף רוב הזמן, כיום האחים כבר התבגרו והאיכות צנחה לה...
לצפיה ב-'אז גם אטריות עם קטשופ'
אז גם אטריות עם קטשופ
02/04/2018 | 14:27
104
היתה מנה שהתיימרה להיות איטלקית.

היום פשוט מבינים יותר מה טוב באמת.
לצפיה ב-'באופן מפתיע דווקא חלק מהפלאפליות הזולות טובות מאוד'
באופן מפתיע דווקא חלק מהפלאפליות הזולות טובות מאוד
08/04/2018 | 16:07
24
למשל פלאפל דרור ברחוב ירושליים בני ברק ( סמוך להראה רמת גן) ממש טוב
מאוד "בסיסי" אבל טוב.

גם הפלאפל של פלאפלנד מול קניון אלרם לא רע בכלל.
לצפיה ב-'שרשור חג שמח לכבוד הפסח ודי לשנאת החינם! ואפשר גם לכתוב'
שרשור חג שמח לכבוד הפסח ודי לשנאת החינם! ואפשר גם לכתוב
28/03/2018 | 10:25
9
301
מה המנה החגיגית שתאכלו בחג.

אני אתחיל, חג שמח וכושר או לא כשר לכל הפורום הנפלא הזה, כל כך כיף לחזור אחרי הרבה שנים שלא הייתי פעילה פה!! שיהיה רק אושר ואושר לכולכם וקצת עושר בשביל לדגום מסעדות טובות. אני אישית עברתי תקופה קשה מאוד לאחרונה שלא מאחלת לשונאיי והפסח הזה אני מתכוונת לחגוג בשמחה ובגיל.

המנה החגיגית שאני יאכל זה גפליטע פיש!! חולה על זה, בגרסה המותוקה של אמא שלי, זה החג בשבילי!!

ושוב חג שמח!
לצפיה ב-'הקניידלעך של אמא שלי '
הקניידלעך של אמא שלי
29/03/2018 | 11:02
1
237
מאד אווריריים. שונים לגמרי מכל הדחוסים שבדרך כלל מכינים או קונים, ואני כל כך לא אוהב. ממש כיף לאכול אותם.

לצפיה ב-'דווקא אני אוהבת את הדחוסים ולא את האווריריים :)'
דווקא אני אוהבת את הדחוסים ולא את האווריריים :)
30/03/2018 | 09:05
44
לצפיה ב-'לא יודע אם אפשר לקרוא לזה המנה החגיגית'
לא יודע אם אפשר לקרוא לזה המנה החגיגית
29/03/2018 | 23:01
186
אבל היום הצטיידתי בשלוש עוגות בקונדיטוריה של טאטי - שמרים שוקולד, טארט אגסים ועוגת פרג. היה מבצע של 2+1 ככה שבכלל יצאתי מבסוט. יש גם עוגות כשרות לפסח שנראות טוב אבל מכיוון שאני לא שומר הלכתי על בטוח. 
חגיגי או לא, אני מתכוון לחגוג טוב טוב עם העוגות האלה :)

לצפיה ב-'כשר לפחות חלקית (אצל המשפחה), וכושר מתוכנן, כן בהחלט'
כשר לפחות חלקית (אצל המשפחה), וכושר מתוכנן, כן בהחלט
30/03/2018 | 00:54
192
צריך להוריד איכשהו את כל האוכל משלל ארוחות החג...

שונאת גפילטע פיש (באופן כללי לא אוהבת מזון טחון, בפרט דגים. זה מחרב להם את המרקם הטבעי החלקלק המוצלח. אם כבר יש דג טוב, למה לטחון אותו? ואם הוא לא טוב, למה לאכול אותו?). גם לא אוהבת מרק עוף או כופתאות. אבל סביר שתהיה לשון של סבתא (למען הסר הספק: הלשון של הפרה, סבתא מכינה...) שעד כה לא טעמתי טעימות ממנה באף מסעדה . זה לא אוכל מיוחד לפסח אלא באופן כללי לארוחות חג (בשריות).

מזון פסח (שאינו מקערת הסדר) החביב עליי הוא "אטריות של פסח" שהן למעשה חביתיות (מקמח תפו"א, כמדומני) חתוכות לרצועות, כלומר סוג של קרפ לא מתוק. אבל זה בחזקת נשנוש קטן מבחינתי, לא מנה בפני עצמה. בעבר היו מקובלות במשפחתי "לביבות של פסח" שהן מעין פירה מטוגן ומעולם לא חיבבתי אותן. כנראה מתישהו גם לאחרים נמאס והן נעלמו מהשולחן.

מתוך קערת הסדר אני נהנית מהצנונית וחלבון ביצה קשה במי מלח; הרגע החביב עליי הוא כמובן(?) ה"מרור" (2, לא החזרת ), כלומר עלה חסה (אני דואגת שיהיה צעיר) עם חרוסת. שילוב של קלוריות שליליות עם המממון קלוריות חיוביות אבל טעימות, כי בכל זאת, חרוסת .
לצפיה ב-'חרוסת סוטה במיוחד'
חרוסת סוטה במיוחד
30/03/2018 | 11:26
4
210
על אף שהוריי גרושים כבר 15 שנים, אימי מכינה מדי שנה את החרוסת עפ"י המתכון הסוטה מהקיבוץ של אבי.

בחרוסת זו אין תמרים
יש:
אגוזי מלך
תפוחי עץ
בננות(!)
קינמון
יין מתוק

וזה טעים לאללה
לצפיה ב-'זה לא סוטה, גם בחרוסת שלנו אין תמרים והיא בעיקר תפוחי עץ '
זה לא סוטה, גם בחרוסת שלנו אין תמרים והיא בעיקר תפוחי עץ
30/03/2018 | 13:13
154
אגוזים ויין (אבל בלי בננות). אני חושבת שזה משתנה בין עדות שונות.
לצפיה ב-'בננות בחרוסת? סטייה רצינית'
בננות בחרוסת? סטייה רצינית
30/03/2018 | 23:52
1
44
לצפיה ב-'הכל עניין של גיאוגרפיה '
הכל עניין של גיאוגרפיה
01/04/2018 | 09:26
109
בשביל מי שגדל על בננות בחרוסת, פעם ראשונה שנתקלתי בחרוסת בלי בננות היה בשבילי שוק רציני. הייתי בטוח ששכחו משהו...

לצפיה ב-'זו החורסת שגם אני גדלתי עליה'
זו החורסת שגם אני גדלתי עליה
01/04/2018 | 08:25
121
וככה אמא שלי מכינה אותה עד היום
הבננות עושות את כל הטעם.
לצפיה ב-'ה - בראסרי - תל אביב - WOW !'
ה - בראסרי - תל אביב - WOW !
27/03/2018 | 22:52
6
580
ה - בראסרי - תל אביב - WOW !

שעת עסקיות הצהריים בדיוק החלה, 6 נשים שזו לנו הפעם הראשונה פה.
ישבנו בחוץ.
הגיעו תפריטים ולאחר מכן גם מלצר מקצועי מאוד, סבלני ובקיא בתפריט.
במחיר העיקרית מקבלים לחם וחמאה, ראשונה וכוס לימונדה או סודה.
לאחר ביאורים והבהרות בנוגע למנות שונות בתפריט, מושגים שלא הכרנו וכן לגבי משקאות אלכוהוליים (החלטנו לנצל את המצב בו אנו תלויות בתחבורה הציבורית ) הוזמנו:
סנגריה קרה ותוססת, גדושה בקרח ותבלינים מחממים כמו הל וקינמון ותפו"ע מבושלים שהייתה מ ד ה  י מ ה ומרעננת מאוד!
כוס יין הבית אדום וכוס יין לבן.
קנקן מים צוננים שנמזג לכוסותינו.

לראשונות: 

מרק דלעת - מנה אישית שנאכלה בהנאה רבה ע"י הסועדת.
ארטישוק - שלם, חצוי לשניים, מבושל, עם רוטב טרטר כלשהו בצד - שהיה מעולה!
מרק עוף שבתחתית הצלחת היה מעיין בלינצ'ס מלוח/נייטרלי בטעמו חתוך דק כמו אטריות. המרק נמזג ע"י המלצר על האטריות הללו ועצם המזיגה ע"י המלצר כ"כ הפתיעה אותנו שזה גרר צחוק מכולנו שהדביק גם את המלצר. גם המרק היה מעולה.

עיקריות:

מנה של יום שלישי - שוקרוט - אווז קונפי, נקניקיית פרנקפורטר ובייקון מבושלים בבירה וכרוב כבוש, כלל גם תפו"א. מנה מנחמת, נדיבה בגודלה. הסועדת ליקקה את העצם ואת הצלחת בהנאה גדולה.
קורדון בלו - עבורי - פעם ראשונה שלי שאני אוכלת קורדון בלו. הגיעו 2 גלילות חזה עוף שמבחוץ נראו כמו שניצל ומבפנים היה מילוי של גבינות, בייקון וחרדל. זו הייתה מנה לעילא !
דג בורי עם טליאטלה ברוטב לימון ואפונה  - מנה מהספיישלים. נאכלה עד תום בסיפוק רב.
צלע חזיר בגריל, סויה, צ׳ילי וסילאן - הבשר היה נהדר הן במרקמו והן בטעמו.
ולצמחונית שבינינו (שגם רגישה לגלוטן) סטייק פורטובלו עם בלסמי ושמן זית על תרד ותפוחי אדמה גרמולטה. הגיעו גם 2 לחמניות נטולות גלוטן, מהבילות שנראו ממש טוב ולדברי הסועדת גם גם היו טובות. 

* סליחה על החזרה על המילה "מעולה" פשוט אין דרך אחרת לתאר את האוכל .

2 מאיתנו מיהרו לרכבת והשאר נותרנו לשבת ולנסות איזה קינוח או שניים .

פרופיטרול - 3 פחזניות ממולאות בנדיבות בגלידת וניל עשירה (אישית אני לא חובבת גלידת וניל, אבל זו הייתה ממש טובה). מעל הפרופיטרולים נמזג (ע"י המלצר המקסים שלנו) רוטב שוקולד שהפיק צווחות צחוק ועונג מאיתנו .
מוס שוקולד - גביע עם מוס שוקולד מריר ומשובח, מעט קצפת בצד ושלושה פטל שבמרקמם הרגישו כמו מרנג בטעם פטל. שנים שלא אכלתי מוס מושלם כזה ובעיניי זה היה הקינוח הכי מוצלח!
מילפיי - מחווה נעימה - ע"ח הבית - 3 שכבות של בצק קראנצ'י שכייף לנגוס בו ובין השכבות קרם עשיר. הוגש עם פרוסות תותים.

גם הקפה ההפוך שהזמנו היה הכי טעים ששתינו אי פעם (והסכמנו על כך פה אחד ).

פתאום הבנתי/הבנו שמה שאנחנו, הסועדות, מכירות (באר שבע בעיקר), ממש לא משתווה ברמתו ובאיכותו למה שקורה במרכז, או ספציפית בבראסרי. 

השירות היה קשוב, המלצר היה בקיא בתפריט ובמנות ובכלל היה מאוד מסביר פנים ומקצועי. היה תענוג .

אנחנו כבר מצפות בקוצר רוח ליום עיון נוסף בת"א ע"מ שנפקוד שוב את המסעדה הזו, שהשאירה את כולנו עם טעם לעוד .

כן יירבו!
לצפיה ב-'תודה על הדיווח!'
תודה על הדיווח!
28/03/2018 | 00:05
230
עדיין לא יצא לי להיות בבראסרי. מקווה שיצא לי להגיע בפעם הבאה שאהיה בביקור בארץ.

לצפיה ב-'עשית חשק!! לא הייתי שם שנים....'
עשית חשק!! לא הייתי שם שנים....
28/03/2018 | 08:33
208
איזה כיף לקרוא דיווחים כיפים כאלה. הלוואי וירבו. חג שמייח
לצפיה ב-'דיווח כיפי'
דיווח כיפי
28/03/2018 | 09:03
192
בביקור הבא בתל אביב הייתי מנסה משהו אחר...העולם גדול ומעניין יותר
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
28/03/2018 | 09:25
183
ולחיי ימי העיון שבדרך

הברסארי שומרת על רמה ותענוג לקרוא את החוויות שלכן ממנות קלאסיות.

אולי בפעם הבאה, תגלו דווקא מסעדה אחרת שאין כמוה בבאר שבע.
לצפיה ב-'מעלה תמונה של הפרופיטרול, רוטב השוקולד נמזג ע"י המלצרית '
מעלה תמונה של הפרופיטרול, רוטב השוקולד נמזג ע"י המלצרית
28/03/2018 | 13:36
324
כשהיינו בפעם האחרונה זה היה שישי בחצות, הוזמנו 3 מרקי בצל ששומרים על מסורת כבר 15 שנה, וגברדלקס על בליני אחד (לי כמובן, לא מוותרת). סלט אנדיב גם הוזמן למרות שהמלצרית הזהירה שהאנדיב מר, ואכן היה מר לסועדת  ואני שתיתי ג'זמין כמובן. מקום מצוין
לצפיה ב-'דיווח משובב נפש! משמח לקרוא על הלחמניה ללא גלוטן !'
דיווח משובב נפש! משמח לקרוא על הלחמניה ללא גלוטן !
28/03/2018 | 19:32
45
לצפיה ב-'2 דיווחים קצרי- הראשון המסעדה אקפסרס בקרלביך 39'
2 דיווחים קצרי- הראשון המסעדה אקפסרס בקרלביך 39
27/03/2018 | 10:18
5
317

היה יום עמוס אתמול בעבודה, אישור הדוחות הכספיים לשנת 2017
העוזר חשב שלי שגווע מרעב הציע להביא אוכל. לאחרונה אותו בחור עבר לתל אביב ודירתו נמצאת בדיוק מעל המסעדה שנקראת המסעדה אקספרס, להבנתי הקונספט שם זה רוב המנות ב-15 שקלים בלבד!! 

לא רציתי להעליב את העובד הנאמן ולהגיד לו שלדעתי מנה ב-15 שקלים זה פח אשפה אז זרמתי אל עוף בקארי, וואלה הופתעתי. בהחלט מנה נחמדה, מלא רוטב טעים עם הרבה אורז ועוף בינוני, VFM בהחלט גבוה
הטבעות בצל שהביא גם ב-7 שקלים לא היו אכילות.

אופצייה נחמדה לפעם ב...

לצפיה ב-'דיווח שני- אובן קובן רחוב הארבעה'
דיווח שני- אובן קובן רחוב הארבעה
27/03/2018 | 10:56
4
339
כרגיל- טעים מאוד מאוד

קארי קופנגן- המנה הרגילה שלי, הפעם נלקח עם טופו (הפחתתי את כמות הבשר שצורכת באופן משמעותי לאחרונה). קארי עז טעמים עם סמיכות נפלאה עם ירקות כגון שעושית ירוקה, תפוחי אדמה ועוד שלל. המינוס היחיד, המחירים שמאמירים שם באופן קבוע, לדעתי המחוג נעצר כרגע על 78 שקלים חדשים שזה לא מעט בכלל

בנוסף סלט שורשים קטן שהוא שוס תמידי

בהחלט מקום טעים אבל ה-FVM כבר לא טוב כמו בעבר

ולחתולית- אני באמת מנסהלשים בצד את כל חילוקי הדעות שהיו לנו בעבר (כבר כמעט עשור חלף), אז מבחינתי הדף חלק ולא נוטרת טינה על כלום, מקווה שזה הדדי

לצפיה ב-'ניסינו לאכול שם פעם, המחירים שברו אותנו. לא מצאנו להם הצדקה.'
ניסינו לאכול שם פעם, המחירים שברו אותנו. לא מצאנו להם הצדקה.
27/03/2018 | 12:37
1
70
לצפיה ב-'את צודקת- אובן קובן התחילה בתור מקום זול יחסית וטעים'
את צודקת- אובן קובן התחילה בתור מקום זול יחסית וטעים
27/03/2018 | 12:40
206
לדעתי המחירים עלו שם מאז הפתיחה בכמעט 100%, לולא הייתי זוכרת להם חסד נעורים ספק אם הייתי מגיעה לשם, אבל באמת טעים שם
לצפיה ב-'לפי האתר / 10ביס זה 68'
לפי האתר / 10ביס זה 68
27/03/2018 | 16:06
1
174
שזה עדיין הרבה...אבל יותר טוב מ-78.
לצפיה ב-'צודק- המנה עם הבשר עולה 78 שקלים'
צודק- המנה עם הבשר עולה 78 שקלים
27/03/2018 | 16:16
151
טעות שלי
לצפיה ב-'הסלטייה בהרכה עצמית הטובה בישראל- לא תאמינו היכן!'
הסלטייה בהרכה עצמית הטובה בישראל- לא תאמינו היכן!
26/03/2018 | 13:56
3
409
בבית רובינשטיין בתל אביב לינקולן 20

בקומת הקרקע לכיוון החנייה

סלט גדול 30 שקלים חדשים שהמבחר הוא פשוט אינסופי, הכל נקי, חתוך למשעי, צוות נחמד ונעים.

סלט גדול בלתי ניתן לסיים דרך אגב, זה ענקי
בקיצור- חייבים לנסות
לצפיה ב-'זה נקרא כמו פרסומת... '
זה נקרא כמו פרסומת...
26/03/2018 | 14:32
2
94
לצפיה ב-'בקריאה שנייה, את צודקת- פשוט רציתי'
בקריאה שנייה, את צודקת- פשוט רציתי
26/03/2018 | 14:38
1
408
לפרגן לצוות הנחמד שעובד שם

קונה שם לפחות פעמיים בשבוע (מקום העבודה שלי זמנית שם)

לצפיה ב-'המשך/כי להתנהל כך ואחסום את הפורום לכינויי אורחים'
המשך/כי להתנהל כך ואחסום את הפורום לכינויי אורחים
26/03/2018 | 17:28
104
לצפיה ב-'בואו נדבר על שכר המלצרים '
בואו נדבר על שכר המלצרים
27/03/2018 | 07:33
84
1033
בית הדין הארצי לעבודה פסק אתמול כי החל מ- 2019, כל כספי הטיפים ייחשבו כשכר עבודה לכל דבר.

כלומר, גם כאשר הטיפים משולמים ישירות לעובדים, הם ייחשבו כהכנסה של המסעדה, והמשמעות היא שיהיה לשלם עליה את כל הניכויים הקבועים בחוק, לרבות זכויות סוציאליות לעובדים.

יש מי שטוענים שמדובר ברעידת אדמה...
המשך>>
בית הדין הארצי לעבודה פסק אתמול כי החל מ- 2019, כל כספי הטיפים ייחשבו כשכר עבודה לכל דבר.

כלומר, גם כאשר הטיפים משולמים ישירות לעובדים, הם ייחשבו כהכנסה של המסעדה, והמשמעות היא שיהיה לשלם עליה את כל הניכויים הקבועים בחוק, לרבות זכויות סוציאליות לעובדים.

יש מי שטוענים שמדובר ברעידת אדמה בענף המסעדות.

נציגי חלק מהמלצרים שמחים בפסיקה, מלצרים אחרים אומרים שפסק הדין יגרום לכך שנשים וגברים צעירים לא ירצו להיות מלצרים.

נציגי המסעדנים טוענים שהפסיקה לא התייחסה כלל לפן המיסויי של הנושא, ושהם ייאלצו להעלות מחירים בגללה.

מה דעתכם?

קישור לכתבה בנושא:
https://www.haaretz.co.il/food/food-news/1.5945525

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה