לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1879718,797 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

לצפיה ב-'ערב טוב לכולם.'
ערב טוב לכולם.
15/09/2017 | 21:12
6
447
הבן שלי אשתו נמצאים כעת במסעדת Le Cinq בפאריז - בעלת 3 כוכבי מישלין.
אם זה מעניין, כיתבו כאן ואני אעלה תמונות של המנות וחוות דעתו של בני וזוגתו על האוכל.
לצפיה ב-'הלא זוהי מטרתו של הפורום. '
הלא זוהי מטרתו של הפורום.
16/09/2017 | 04:35
66
לצפיה ב-'עושים חיים '
עושים חיים
16/09/2017 | 07:46
3
225
התחילו ב"טור אייפל" עם כוכב אחד ונוף מדהים
וממשיכים ל3 כוכבים
אלה חיים
שיעלו בעצמם למה צריכים את התיווך שלך?
לצפיה ב-'לגבי החיים הטובים - הם חוגגים 15 שנות נישואים. '
לגבי החיים הטובים - הם חוגגים 15 שנות נישואים.
16/09/2017 | 10:51
2
331
לגבי התיווך - אין להם עיניין בפורומים של תפוז. מאחר ואני נהנה כשהם נהנים חשבתי לשתף גם אתכם. (לי יש עיניין בפורומים של תפוז....)
מעבר לאוכל המעולה, לשולחנם הוצמד מלצר. הובא הדום מיוחד להנחת התיק הקטן של האישה. (שחס וחלילה לא יגע בריצפה....) . 
המנה הבשרית שבתמונה היא מבקר אוסטרלי עם גבינה ופטריות כמהין.
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף ומזל טוב !'
תודה רבה על השיתוף ומזל טוב !
16/09/2017 | 12:42
1
45
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
16/09/2017 | 15:40
21
לצפיה ב-'תמיד שמחים לקבל דיווחים מחו"ל'
תמיד שמחים לקבל דיווחים מחו"ל
16/09/2017 | 08:36
48
לצפיה ב-'ג'ירף:'
ג'ירף:
15/09/2017 | 14:30
1
379
אכזבה
המנה הקבועה של קארי הקציצות ירדה ובמקומום מופיעות שני מנות , חדשות של קארי גם החריפות, וגם הרכב לא מה שנראה לי
אז כנראה לא אזמין.
וחברה הזמינה לוקחת קבוע.
עוף חמוץ מתוק הם טענו שיש רוטב צדפות אולי הוסיפו שאני הייתי אוכלת מעולם לא היה.
והרבה התכווחו  איתנו הצוות,החליפו בסוף.
ובאנו בטענה שהשירות לא טוב.
בסוף קבלנו קינוח שאין ספק שזה מה שהיו צריכים לעשות.
לצפיה ב-'גם אצלנו אכזבה מג'ירף'
גם אצלנו אכזבה מג'ירף
16/09/2017 | 08:34
288
הזמנת טייק-אווי מג'ירף בקניון דרורים בוצעה אתמול טלפונית על-ידי הבחור ב- 19:25 ונאמר שתהיה מוכנה אחרי 40 דקות.

המסעדה לא באמת ערוכה להמתנה של אנשים שהזמינו טייקאווי. כדי לברר אם ההזמנה מוכנה ולשלם עבורה, לקוחות צריכים לעמוד בכניסה למסעדה, ולהפריע לאנשים שנכנסים ויוצאים ממנה.
אמנם הקצו מקום לשבת להמתין בכניסה, אבל כשהמסעדה מלאה ביום שישי בערב, ואנשים ממתינים לטייק אווי ולשולחנות שלהם, החלל הקטן עמוס, לא היו מקומות ישיבה לכל הממתינים.
בשלב מסויים מישהו נעמד בצמוד אלי והראש שלי היה בדיוק בגובה הישבן שלו - לא נעים

קיבלתי את ההזמנה בשעה 20:17. כמעט שעה אחרי ביצוע ההזמנה. אמנם התנצלו ואף צירפו פרוסת עוגה כפיצוי, אבל זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו נתקלים בהמתנה ארוכה ולא נוחה כזו בסניף הזה.

לדעתי לגיטימי ואף מוטב להגיד ללקוחות שכרגע יש עומס ולא מקבלים הזמנות טייק-אווי. אם לוקחים הזמנות, דאגו לחלון נפרד, לעמדה שאינה תקועה במקום שמפריע לכולם, ועמדו בזמנים.

לצפיה ב-'קלואליס- ארוחת טעימות- מומלצת בחום'
קלואליס- ארוחת טעימות- מומלצת בחום
15/09/2017 | 09:06
3
409
תמהתני, אמש יצאה רשימת 25 מסעדות הטובות בישראל, קלואליס לא שם, המוציא, כן 
הודות לפרסום כאן נודע לי על ארוחת הטעימות -215 שח לסועד, התיצבתי שם עם ידידי, שותפי לארוחות שם. גילוי נאות- התקבלנו בחמימות כאילו אנו סועדים שם כל שבוע, לדעתי פעם קודמת היתה לפני שנה 
מסעדה הדורה, מפות לבנות, שרות מושלם . בקשנו קרח הגיע דלי גדוש . ניקו את המפה בין מנה למנה . 
על השולחן סלסלה עם לחם כהה עם אגוזים - מצוין, חמאה, זיתים ומלפונים חמוצים -כל כך טובים, במיוחד הזיתים , ופרוסות בגט טרי 
לפתיחה- כלי זכוכית עגול ככדור ובו גספצ'ו חצי ירוק חצי אדום -מצוין 
בתפריט אפשרויות בחירה- אנחנו לקחנו כמעט את כל המנות וחלקנו 
מנה הבאה- על צלחת 3 פרוסות סלמון מעושן ושלש גרבדלקס עם בליני מעולים, ריבת לימון- הייתי מוכנה לשלם הרבה עבור צנצנת שלה , בצל סגול קצוץ זעיר וגבינת שמנת- שלמות. סלט ירוק עם תפוחים אגוזים פטריות ועליו ברוסקטות עם גבינת מנצ'גו- מריחה מריבת הלימון בכלל הקפיצה  את הברוסקטה 
המנה הבאה- רביולי במילוי פטריות גבינת מנצ'גו ברוטב הדרים- לי הרוטב היה מעולה לשותף האפיל מדי על הרביולי 
בשלב זה אחרי מנוחה- סורבה הדרים בכוסית שמפניה- שוב סורבה מאוזן בטעמים - הייתי אוכלת דלי 

את העיקריות בקשנו להוציא אחת אחת - פילה פורל עם ניוקוי ריקוטה ברוטב שום לימון- במטבח חצו את הדג למעננו - מנה עדינה רוטב עם שומיות מעודנת שהלם מאד את הדג 
פילה בקר עם פירה ברוטב ציר בקר- הבשר עשוי מדיום במדויק , פירה משובח. לבקשת השותף קבל עוד קערית פירה שלא יחסר פחמימות 

קינוח- הוא לא אוכל סוכר - הסכימו להמיר את הקינוח שבתפריט בקינוח ללא סוכר- עד עכשו קשה לי להאמין שזה ללא סוכר- סורבה מנגו עם טעם מנגו מרוכז ומוס שוקולד על בסיס דק אפוי- שוב לא להאמין שהוא נטול סוכר 
לי מארוחת הטעימות- מוס פיסטוק עם שברי מרנג ושפע דובדבני אמרנה - טעים אבל היה לי כבר כבד מדי , כנראה היייתי מלאה 

לסכום- ארוחה מושלמת, היתה לי תחושה שאני בחול . בקבוק סן פלגרינו הוסיף 30 שח לחשבון 
לא יודעת עד מתי מוגשת ארוחת הטעמות אבל- מומלץ מאד !!!!

לצפיה ב-'מסעדה סולידית, טובה ויקרה'
מסעדה סולידית, טובה ויקרה
15/09/2017 | 10:24
219
פעם-פעמיים בשנה אני דוגם שם את העסקית ותמיד היא טובה. 

באשר לרשימת 25 המסעדות שפורסמה במאקו - 
זו רשימה שהכותרת שלה היא 25 המסעדות האהובות בישראל ורק אח"כ בכותרת משנה כתוב גם הטובות ביותר. בקיצור - אין ציפיות לבחירה איכותית.
אני לא מצפה למצוא שם מסעדה כמו קלואליס. היא לא בקונצנזוס. היא אירופאית, יקרה, כבדה ולא מתחנפת. גם מסעדות ראויות כמו קיטשן מרקט, יאקימונו, החלוצים 3 (לא מספיק מוכרת ומתוקשרת), גריג, מלגו ומלבר ואחרות לא שם.
מי כן שם? סוהו הפופוליסטית והמצליחה, רק בשר (באמת????), התרנגול הכחול וקימל בגלבוע (זו לא בדיחה!), שגב אקספרס (Oh boy).
בקיצור - רשימת מסעדות שבחלקן ראויות וטובות (טאיזו, שילה, מקום של בשר, הדסון, מחניודה, בית תאלינדי) ובחלקן פופולריות, פופוליסטיות ומתחנפות לחך הישראלי הממוצע (והלא אנין). 
לצפיה ב-'קלואליס עבורי דוגמה לניהול נכון של מסעדה. קצת נבהלתי '
קלואליס עבורי דוגמה לניהול נכון של מסעדה. קצת נבהלתי
15/09/2017 | 12:16
288
כשנפתח הסניף הכשר שלה אבל כנראה לא נגרע דבר
מהסרוויס המצויין ברמת גן.
כדאי לשים לב לסעודות מועדון היין של קלואליס בהם ניתנת
אפשרות לטעום יינות מהשורה הראשונה.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
16/09/2017 | 08:53
87
זוכרת שמיד לאחר פרסום המידע התקשרת למסעדה וכתבת שלא ידעו על מה מדובר.

שמחה שהארוחה היתה מוצלחת, וזוכרת שלא הייתי בקלואליס כבר יובלות.
לצפיה ב-'מסעדת 58 TOUR EIFFEL '
מסעדת 58 TOUR EIFFEL
14/09/2017 | 21:18
185
בני ואשתו נמצאים ממש כעת במסעדה בפלטפורמה הראשונה .
לדבריהם הדגים והתוספות שבצלחת יוצרים שילוב מדהים מבחינת הטעמים.
דגים : קוד ו Sea Bream (שחור הזנב).
אל תשאלו אותי מי הוא מי כי אני לא יודע להבדיל.
אני גם לא מצליח לזהות מה הן התוספות. אשמח לשמוע מהמומחים.
הקינוחים מעולים לדבריהם.

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
14/09/2017 | 06:05
1
20
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-' מלגו ומלבר - ארוחת סנדוויצ'ים במוצאי יום כיפור'
מלגו ומלבר - ארוחת סנדוויצ'ים במוצאי יום כיפור
14/09/2017 | 06:11
274
גם השנה, זו השנה הרביעית ברציפות, מסעדת מלגו ומלבר תקיים ארוחת סנדוויצ'ים מושחתת לשבירת הצום בצאת יום כיפור במוצ"ש ה- 30/9.

כל הסנדוויצ'ים של השף מוטי טיטמן מוגשים בתוך לחמניות בריוש או פיתות הנאפות במקום, לצד מגוון משקאות באווירה כיפית וקלילה.

הארוחה תתקיים בשלושה סבבים: 21:00, 22:30 ו-24:00.

בין הסנדוויצ'ים שיוגשו בארוחה המתחלת:
צמחוני - תבשיל במיה עגבניות ועשבי תיבול בפיתה (48 ש"ח)
קריספי צ'יקן, איולי ושום קונפי בלחמניית בריוש (52 ש"ח)
כתף חזיר בבישול ארוך עם שומר מוחמץ, פלפל חלפניו וגבינת צ'דר הולנדית בלחמניית בריוש (56 ש"ח)
נתחי דג ברוטב עגבניות, כוסברה וצ'ילי עם טחינה ירוקה בפיתה (58 ש"ח)
המבורגר  בקר עם בייקון, אמנטל ואיולי צ'יפוטלה בלחמניית בריוש (62 ש"ח)

לצפיה ב-'‏ביסטרו נוח- חוזרת לדווח'
‏ביסטרו נוח- חוזרת לדווח
13/09/2017 | 11:20
19
486
לפני כמה ימים ביקשתי המלצה לצהריים, תודה לעונים והנה חוויתנו

בגדול היה נחמד, ‏אבל לא עקבי

לקחנו שלוש עיקריות וכמה ראשונות, רובן היו ממש טובות: ‏פירה (פולנטה) תירס, פסטה עם פירות ים, סלט אספרגוס, ‏לחמניות גזר.
‏כמה מנות היו בסדר אבל לא וואו: סביצ׳ה דג ים ‏וקינוח בוואריה פירות יער ‏שהיו קצת סתמיים.
המוסקה שאני הזמנתי ‏היתה ‏ממש לא משהו- המון בשר טחון בין פרוסות חצילים, ללא בשמל ותפוחי אדמה. ‏הגיעה בצורת טרין עגול מה שהיה מאוד יפה אבל הטעם מאכזב. וכתוספת לא ברורה- סלט מלפפונים שתובל בהמון כוסברה, ‏שמילא שכל קשר בינה לבין אוכל יווני ‏מקרי בהחלט, ‏אבל גם הרסה לי את החוויה כי אני לא סובלת ‏את הירק הזה ‏ולא ציפיתי לו (בתפריט ‏נכתב ״בליווי סלט ירוק קצוץ״).
השירות היה מעולה והאווירה נחמדה, כנראה צריך לדעת מה להזמין.
לצפיה ב-'אני מסתייג ממסעדות'
אני מסתייג ממסעדות
13/09/2017 | 12:31
3
390
ש"צריך לדעת מה להזמין" בהן.
בחוות צוק לדוגמא הסינטה מעולה אבל האנטרקוט או צלעות הטלה סתמיים לחלוטין.
אז לשם לא אחזור למרות שאני יודע מה להזמין. 
לצפיה ב-'דווקא הייתי חוזרת למסעדה בשביל מנה מסויימת'
דווקא הייתי חוזרת למסעדה בשביל מנה מסויימת
13/09/2017 | 12:40
1
238
אם היא באמת טובה וייחודית.
לצפיה ב-'מסכים לגבי ייחודית'
מסכים לגבי ייחודית
13/09/2017 | 12:51
197
וסינטה זה לא דבר ייחודי.
אבל מעדיף מקום עם אנטרקוט טוב.
לא אני הזמנתי את הסינטה אבל כן אני אכלתי את רובה
לצפיה ב-'מסכימה, גם אני'
מסכימה, גם אני
13/09/2017 | 14:43
151
משדר תחושה של נסיונות והצלחות אקראיות
לצפיה ב-' גם אני לא אוהבת הפתעות במנות... בעיקר ברכיבים הידועים'
גם אני לא אוהבת הפתעות במנות... בעיקר ברכיבים הידועים
13/09/2017 | 15:55
12
235
כשנויים במחלוקת כמו כוסברה, קימל או פשוט חריף... וקשה לשאול מראש אם לא יודעים למה לצפות ולא חושבים על אפשרויות כאלה כשאין להן קשר למנה ואין שום רמז בתפריט (קרה לי עכשיו כמה פעמים בחו"ל).
לצפיה ב-'לגמרי!'
לגמרי!
13/09/2017 | 19:04
133
וכמובן שלא יעלה על דעתו של אף אחד לשאול אם במנת מוסקה יש כוסברה…
לא מתאים למסעדה ברמה כזו, ‏לא הכוסברה ולא העדר ההתראה על הכוסברה ;)

לצפיה ב-'כל פעם אני בוויכוחים במסעדות של מתריעות על כוסברה'
כל פעם אני בוויכוחים במסעדות של מתריעות על כוסברה
14/09/2017 | 11:02
10
215
מתריעות על חמאה בפירה לצד מנה בשרית אבל כוסברה, מרכיב שידוע שלא חביב על לא מעט אנשים לא אומרות כלום.

לי כוסברה ממש עושה רפלקס הקאה, כבר החזרתי מנות בגלל זה. לא מבינה למה אי אפשר להגיד ולחסוך מכולנו את החזרת המנה והבזבוז.
לצפיה ב-'אני דווקא מאוד אוהב כוסברה'
אני דווקא מאוד אוהב כוסברה
14/09/2017 | 12:32
173
אבל אני איתך בקטע הזה.
מדובר ברכיב שיש לא מעט אנשים שלא אוהבים.
להודיע מראש שיש כוסברה לא עולה למסעדה כסף, הלקוח יזמין מנה אחרת או שיכינו את אותה מנה
ללא כוסברה.
אם שמים כוסברה בלי להודיע והלקוח מחזיר את המנה זה כבר כן עולה למסעדה כסף.
למסעדה הרבה יותר משתלם כן להודיע מראש.
לצפיה ב-'יש פתרון'
יש פתרון
14/09/2017 | 12:56
4
243
אם תאכלי מעט כוסברה מדי יום במשך כמה שבועות, הטעם הסבוני (בין אם הוא ממקור גנטי או לא) יעלם לחלוטין וישאר רק החלק החיובי שלו ולא תצטרכי יותר להחזיר מנות. אם לאחר מכן תפסיקי לצרוך כוסברה לתקופה ממושכת, הטעם יחזור, אבל במידה פחותה בהרבה. 

לצפיה ב-''
14/09/2017 | 14:31
3
26
לצפיה ב-''
15/09/2017 | 11:09
16
לצפיה ב-'כמובן שגם אפשר להחליט '
כמובן שגם אפשר להחליט
15/09/2017 | 18:52
1
153
לגבי אוסף אקראי של מרכיבים ש"לא אוהבים" אותם וכך לזכות לתשומת לב בכל ארוחה. 
לצפיה ב-'אין לי מושג מה ניסית להביע בהודעה הזאת'
אין לי מושג מה ניסית להביע בהודעה הזאת
15/09/2017 | 19:09
140
שטעם של אדם וסלידה ממאכלים מסוימים הם לא יותר מהחלטה אקראית שמטרתה למשוך תשומת לב בארוחות?

גם הצעתך לאכול יום יום מזון דוחה (עבורי) רק כדי שלא אצטרך להחזיר מנות במסעדות שלא טורחות לציין רכיבים מהותיים בתפריט לא פחות מופרכת בעיניי...

לא תודה, אני לא מחפשת תשומת לב אבל אני גם לא בעונש. בפעם האחרונה שבדקתי מקובל ולגיטימי שלאנשים שונים יהיה טעם שונה. כשאני משלמת ממיטב כספי על ארוחה בחוץ אני מצפה לשקיפות מינימלית מהגורם שאני משלמת לו. לא חושבת שזו דרישה מוגזמת. אם המסעדה מחליטה "להפתיע" אותי, היא צריכה לקחת בחשבון שזו לא בהכרח תהיה הפתעה לטובה, והתגובה בהתאם.
לצפיה ב-'חמאה בפירה ליד בשר זו שאלה של כשרות. כוסברה זו שאלה של'
חמאה בפירה ליד בשר זו שאלה של כשרות. כוסברה זו שאלה של
14/09/2017 | 19:22
3
268
טעם. כמו שיש כאלה שלא אוהבים כוסברה יש שלא אוהבים, בצל, שום, שמיר ועוד בלי סוף מרכיבים. אז איפה גבול ההתרעה? לא יותר פשוט שהלקוח ישאל אם המרכיב שאינו אוהב כלול במנה?
לצפיה ב-'חמאה בפירה היא רכיב מקובל במאכל (בפרט במסעדות לא כשרות)'
חמאה בפירה היא רכיב מקובל במאכל (בפרט במסעדות לא כשרות)
14/09/2017 | 19:48
186
אם סועד שומר כשרות (כנראה לא עד כדי כך... ) בחר לסעוד במסעדה לא כשרה, מדוע לשיטתך אינך מצפה שהוא יתכבד וישאל? לא רואה כאן שום הבדל, אם הקריטריון הוא להפיל את מלוא האחריות על הסועד.

באשר להצעתך, לו היה מדובר בסועד שלא אוכל רכיב אחד ויחיד, הוא אכן יכול לשאול עליו תמיד בכל מנה ומנה. זה מה שעושים אנשים שאלרגיים לסומסום, לבוטנים ועוד. רבים מהם אלרגיים למרכיב אחד או שניים ואז אפשר לשאול עליהם נקודתית. אבל אנשים רבים סולדים מיותר מרכיבים, אז מה הם אמורים לעשות, לחבר שאלון למלצר? לתחקר את השף? מובן שזה לא ריאלי.

מצפים שהרכיבים יופיעו בתפריט ושואלים לוודא במאכלים "מועדים". גבול ההתרעה עובד במקום שבו התפריט לא מפרט (גם לא ברמז) ועל אחת כמה וכמה כשמדובר ברכיב שנוי במחלוקת. כוסברה ידועה כירק שנוא על רבים (זה אפילו גנטי), כך שזו לא מכשלה גדולה. באופן אישי יש מקרים שאני שואלת (למשל במרק, בסלט, במסעדות אסיאתיות וכו') אבל אני לא אשאל על כוסברה במסעדה איטלקית, למשל, כשאני מזמינה פיצה או פסטה ברוטב שמנת או סטייק.

אגב, ישבתי בחודש האחרון במסעדה בארה"ב (יוקרתית יחסית, או לפחות כך היא ניסתה לשדר... זה היה בעיירה קטנה) והזמנתי מנה ראשונה של בייקון ומלון עם תוספת דג (נשמע כמו שילוב הזוי וזה אכן היה חיבור לא ברור). ראשית, התברר שהדג הוא בכלל עיקר המנה והבייקון והמלון (שהופיעו בה ראשונים!) היו כמעט בחזקת קישוט... אבל גם שם לא היה אף רמז שיכין אותי לכמות הכוסברה ברוטב... היא לא צוינה בתפריט, זו לא הייתה מסעדה אתנית... וכוסברה באופן כללי לא נפוצה כ"כ בבישול בארה"ב, אז איך יכולתי להעלות בדעתי? (למרבה המזל הרוטב היה דליל ולכן נזל לתחתית הצלחת ולא כ"כ הפריע).

במקרה אחר הזמנתי במסעדה איטלקית תבשיל שלא היה בו בתפריט אף רמז לפוטנציאל פיקנטיות. הגיעה מנה מתובלת בפלפלים חריפים ולא הייתי מסוגלת לאכול ממנה. החזרתי למטבח והכינו חדשה, אבל למה לא לציין בתפריט שזו מנה חריפה (או לפחות פיקנטית)? לא ברור... לו הייתי יושבת במסעדה הודית, למשל, מובן שהייתי מתריעה מראש שאיני אוכלת חריף; אבל במסעדה איטלקית לא חשבתי על כך בכלל. לשם כך קיים תפריט. אם המסעדה מסתירה מהסועד מידע מהותי על המנה, היא זו שצריכה לקחת על כך אחריות.
לצפיה ב-'אין גבול, יש היגיון בריא'
אין גבול, יש היגיון בריא
15/09/2017 | 11:08
151
כוסברה ידועה כעשב שנוי במחלוקת ואני תמיד שואלת לגביה במנות שיש סיכוי שיהיו בה (תעיד למשל המלצרית המסכנה בחנן מרגילן על חקירת השתי וערב שעשיתי לה).
היא עד כדי כך שנויה במחלוקת שהחשיבות של שאלות לגביה ולגבי כשרות- זהה

בסלט ירוק ליד מנת מוסקה- אין שום סיבה, מעבר לחופש האמנותי של השף, שתהיה כוסברה ולכן אף סועד רגיש לא ישאל עליה מראש. זה שקול מבחינתי לעוגת גבינה שתתברר לאחר ההגשה שיש בה ציר בשר (או משהו מופרך אחר).
לצפיה ב-'במסעדות שמנוהלות כמו שצריך (גירף, גוצה, מינה טומיי...) תמיד'
במסעדות שמנוהלות כמו שצריך (גירף, גוצה, מינה טומיי...) תמיד
15/09/2017 | 12:30
169
המלצרים שואלים לגבי כוסברה חמאה, בוטנים.., וגם שאלה כללית אם יש רגישות למזונות מסויימים.
הכל שאלה של ניהול.
לצפיה ב-' שחזרת לדווח'
שחזרת לדווח
14/09/2017 | 05:59
1
151
אחת הסיבות להחזרת מנה, היא קיומו של מרכיב שלא מופיע בתפריט או בתיאור המנה על-ידי אנשי הצוות.

התיאור בתפריט - "סלט ירוק קצוץ" - קצת מוזר לי. אם מדובר בסלט מלפפונים, אז למה לא לכתוב זאת במפורש. אם הכוונה לסלט ירוק (חס ועשבי תיבול), אז ממתי הוא קצוץ?
קצת מתחכם.
לצפיה ב-'בהחלט..'
בהחלט..
15/09/2017 | 16:02
25
לצפיה ב-'מסעדת קפה אל נור נסגרת'
מסעדת קפה אל נור נסגרת
12/09/2017 | 17:12
44
537
המשך>>
שבעה חודשים אחרי הפתיחה, קפה אל נור ברח' קינג ג'ורג' תיסגר בעוד יומיים.

מסעדה שנכון לשבועות האחרונים, היתה מלאה ושוקקת לקוחות, והביקורות עליה היו טובות.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5015647,00.html

הביקורת של עומר שוברט:
https://www.haaretz.co.il/food/restaurants-reviews...

הביקורת של ביצה עלומה:
http://www.mako.co.il/food-weekend/restaurant-revi...
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:58
5

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מחפש מסעדה נחמדה לצהריים בהוד השרון'
מחפש מסעדה נחמדה לצהריים בהוד השרון
12/09/2017 | 12:51
3
104
חשבתי על פסטה מיאה או יאמטויה, יש המלצות ?
לצפיה ב-'שתי מסעדות שונות מאד'
שתי מסעדות שונות מאד
12/09/2017 | 13:21
2
115
אחת איטלקית והשניה יפנית. שתיהן היו סבירות כשאכלתי שם.

בדוק גם את נונו האיטלקית ואת אנג'לינה.
לצפיה ב-'חשבתי גם על נונו, נראה שיש כמה אופציות נחמדות ולא יותר'
חשבתי גם על נונו, נראה שיש כמה אופציות נחמדות ולא יותר
12/09/2017 | 13:33
1
90
דרך אגב, יכול להיות שיש בהוד השרון מסעדה אסייתית ששייכת לבעלים של הקיסו וה- foo  ?
לצפיה ב-'יש את הדלי האסייתי'
יש את הדלי האסייתי
12/09/2017 | 16:40
77
שלא אכלתי בה: http://asiandeli.rest.co.il/

לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
12/09/2017 | 07:29
25
9
לצפיה ב-' מקסיקו אהובתי - ספר חדש של השף איתמר דוידוב'
מקסיקו אהובתי - ספר חדש של השף איתמר דוידוב
12/09/2017 | 07:38
5
154
"פינות הרחוב במקסיקו סיטי, העיר השנייה בגודלה בעולם, מאז ומעולם, הקסימו אותי במיוחד. דוכני האוכל הצבעונים, הגדושים תשוקה, מעיפים את דמיוני הקולינרי למחוזות חדשים."

הספר "מקסיקו אהובתי" מסכם מעל עשרים שנות ביקורים של השף איתמר דוידוב במקסיקו, ופגישות עם שפים ושפיות מוכשרים ואדוקים לתרבותם הקולינרית. כל ביקור לווה בהפתעה אחרת.

ספרו החדש של דוידוב כולל 106 מתכונים מלווים במאות צילומים.
המתכונים מחולקים לקטגוריות של סלסות וסלטים, כמו סלסה ורודה קרודה, סלסה ירוקה טרייה, גוואקמולה מהיר, צ'יצ'ריטו טאקו, רוטב שעועית שחורה ועוד.
פרקים בנושא מרקים, מתכונים צמחונים וטבעונים, מנות בשר, דגים ועוף כמו למשל אנצ'ילדות תירס במולה ועוף, דג בס ורה קרוז, ברבקואה בקר ומנות רבות נוספות.
הוא מכיל, כמובן, גם מתכונים למנות תירס, חטיפי תירס, ארוחות בוקר מקסיקניות, מנות צ'ילי, מולה, משקאות קלים וכמובן קינוחים.

הספר כשר, ומחירו 180 ש"ח.

את הספר ניתן לרכוש בחנויות הספרים ברחבי הארץ, בחנות האון ליין של חברת טרז פזוס :www.trespesoshop.co.il  ובחנות המפעל בחולון.

לצפיה ב-'לא רואה הגיון בספר בישול מקסיקני כשר. '
לא רואה הגיון בספר בישול מקסיקני כשר.
12/09/2017 | 17:33
4
53
לצפיה ב-'אולי רק הספר כשר (למאכל) אבל המתכונים לא... '
אולי רק הספר כשר (למאכל) אבל המתכונים לא...
13/09/2017 | 02:16
36
לצפיה ב-'זה מילא, נתקלתי לאחרונה ביוזמה לספר בישול קוריאני טבעוני'
זה מילא, נתקלתי לאחרונה ביוזמה לספר בישול קוריאני טבעוני
14/09/2017 | 01:06
2
104
אגב, אחותי הלכה לסדנת אוכל קוריאני ולא שמה לב שהסניף בו היא עשתה את הקורס הוא כשר למהדרין. עם כשר עוד מילא - אפשר לבחור מנות ללא חזיר, וממילא מוצרי חלב פחות נוכחים במטבח הקוריאני. אבל לפני שהתחילו הראו להם שלל מוצרי בסיס למטבח הקוריאני ואז... שמו אותם בצד, כי אין כשרות למהדרין לאף אחד מהם ולכן לא הרשו למורה לפתוח את האריזות לשימוש, ולמעשה אפילו כנ" לכמה מהירקות שהיו אמורים להיות במתכונים...
לצפיה ב-'אני בטוחה שיש כמה טבעונים בדרום-קוריאה'
אני בטוחה שיש כמה טבעונים בדרום-קוריאה
14/09/2017 | 10:26
1
92
אין קשר בין טבעונות לבין ההתנהלות המגוחכת בקשר לכשרות שתיארת אחר כך
לצפיה ב-'השאלה כמה...'
השאלה כמה...
14/09/2017 | 14:34
80
המטבח הקוריאני מאוד בעייתי לטבעונים (גם יצא לי לדבר עם טבעוני שגר שם כמה שנים, והוא מתאר את זה כמגביל יותר ממדינות אחרות בהן חי בעבר). יש בו הרבה מאוד בשר ומאכלי ים, וגם ביצים, כמו גם שומן חזיר ובעלי חיים במוצרים שנראים לכאורה מתאימים (במאפים, בלחם, או אפילו בשוקולד). לכן כשראיתי מסע פרסום למימון המונים לספר "בישול קוריאני מסורתי" ומתחתיו באותיות הקטנות-קטנות נכנסה המילה "טבעוני" באופן שדי קל לפספס, זה נראה לי עוד יותר לא הגיוני מכפי שנראה לגולשת אליה הגבתי ספר בישול מקסיקני כשר. 
אם מתרכזים במנות העיקריות המפורסמות של המטבח הקוריאני המסורתי, הרוב לא טבעוני בעליל. אין בעיה לעשות ספר טבעוני בהשראת המטבח הקוריאני או ספר על איך לטבען אוכל קוריאני אם יש לזה שוק בארץ - אבל אי אפשר להציג ולמתג את זה כעיקרי המטבח הקוריאני המסורתי. 
לצפיה ב-' דוכן לחם ללא גלוטן בשרונה מרקט'
דוכן לחם ללא גלוטן בשרונה מרקט
12/09/2017 | 07:43
119
בשרונה מרקט הושק דוכן של לחמי ארטיזן ללא גלוטן, פרי שיתוף פעולה בין "Green Lite" לבין מאפיית הבוטיק "לה פרינה".

סדרת לחמי הארטיזן שתוצע בדוכן החדש (בסמוך למאפיית "לה פרינה") תימכר בימי חמישי וב"גרין מרקט" הפועל מדי יום שישי.

קולקציית לחמי הארטיזן בדוכן:
באגט רוסטיק לבן- באגט העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס וסיבים תזונתיים (10.9 ש"ח)

באגט רוסטיק פשתן- באגט העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, פשתן, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס וסיבים תזונתיים (10.9 ש"ח)

לחם ארטיזן גרעינים- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה, סיבים תזונתיים, גרעיני פשתן, חמניות, דלעת, דוחן ופרג (20.9 ש"ח)

לחם ארטיזן בסגנון איטלקי- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, פשתן, קמח סויה, שמן קנולה, קמח תירס, סיבים תזונתיים וירקות מיובשים - עגבניות, בצל, פפריקה ואורגנו (20.9 ש"ח)

לחם ארטיזן קינמון וצימוקים- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה ,סיבים תזונתיים, קינמון וצימוקים (20.9 ש"ח)

לחם ארטיזן בצל- לחם העשוי מעמילן תפוחי-אדמה, עמילן אפונה, קמח תירס, קמח סויה, שמן קנולה, סיבים תזונתיים ובצל יבש (20.9 ש"ח)

לצפיה ב-'צריך לרכוש שקדי טלה למחר (אזור תל-אביב)'
צריך לרכוש שקדי טלה למחר (אזור תל-אביב)
12/09/2017 | 14:42
12
134
האם מישהו יודע איפה? ניסיתי במיטמרקט ללא הצלחה יתרה וחם מדי בכדי להתחיל להסתובב ברחבי העיר בלי ידע מוקדם.

לצפיה ב-'תנסה בשוק התקווה אצל "עוז מרכז הבשר"'
תנסה בשוק התקווה אצל "עוז מרכז הבשר"
12/09/2017 | 15:04
1
110
תתקשר ותשאל אם יש חלוואייט - 03-537-3971
תנסה גם אצל סלומי 03-6879052

אם אין להם ואתה יכול אז תקפוץ לביקור בשוק , למישהו חייב להיות...

דרך אגב, גם בחנויות הבשר בשוק הכרמל צריך להיות למישהו.
לצפיה ב-'תודה, ניסיתי אבל אין אצל שניהם לצערי'
תודה, ניסיתי אבל אין אצל שניהם לצערי
12/09/2017 | 15:49
28
לצפיה ב-'אבדוק עבורך בפייסבוק'
אבדוק עבורך בפייסבוק
12/09/2017 | 16:34
103
אולי חברי הפייסבוק שלי ידעו.
לצפיה ב-'קיבלתי תשובות'
קיבלתי תשובות
12/09/2017 | 16:48
189
היום שלחו למיטמרקט שקדי עגל. נסה להתקשר מאוחר יותר או מחר בבוקר.

מקום נוסף לבדוק בו: בוצ'ר בבת-ים, וקיבלתי גם המלצה על קצב בנתניה, אבל נראה לי שזה פחות רלוונטי לך.
לצפיה ב-'אה, ואבו חילווה ביפו'
אה, ואבו חילווה ביפו
12/09/2017 | 16:49
3
155
וסוד הבשר בתל-אביב.
לצפיה ב-'תודה חתולית'
תודה חתולית
12/09/2017 | 16:51
2
171
התבקשתי לחפש שקדי טלה ולא שקדי עגל (לא שאני סגור על כמה ההבדל יהיה משמעותי, אבל אולי כן).

נראה לי ששקדי עגל יחסית קל יותר למצוא. ננסה בבוצ'ר ואבו חילווה. במיטמרקט לא היה.
לצפיה ב-'אופס, ניסיתי לעזור ולא שמתי לב '
אופס, ניסיתי לעזור ולא שמתי לב
12/09/2017 | 16:55
162
שקדי טלה קשה מאד למצוא כעת.
לצפיה ב-'יש הבדל, אבל הוא לטובת שקדי העגל.'
יש הבדל, אבל הוא לטובת שקדי העגל.
12/09/2017 | 19:55
138
הם טעימים יותר משקדי טלה.
לצפיה ב-'אבו חילווה ברח' יפת. לפני שבוע רכשתי שם.'
אבו חילווה ברח' יפת. לפני שבוע רכשתי שם.
12/09/2017 | 17:19
1
60
לצפיה ב-'אמרו שיש להם! תודה רבה'
אמרו שיש להם! תודה רבה
12/09/2017 | 18:20
127
עכשיו רק נקווה שלא מרחו בטלפון ובאמת יהיה.

לצפיה ב-'אצל חינאווי ביפת 180...ותכין 180 ש"ח לק"ג.'
אצל חינאווי ביפת 180...ותכין 180 ש"ח לק"ג.
13/09/2017 | 16:32
1
45
לצפיה ב-'אכן כך היה '
אכן כך היה
13/09/2017 | 19:52
128
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'אז קניתי מיקסר! KMM777....'
אז קניתי מיקסר! KMM777....
12/09/2017 | 17:35
2
251
רציתי גם כמה תוספות (כמו קערת גלידה) - כולל מסים ומשלוחת המחיר באמאזון UK של התוספות הוא בערך חצי ממכירן באתרים הזולים יותר בארץ. ..

תודה לעיבלי וכל שאר המיעצים.
לצפיה ב-'התחדשי ותהני ממנו '
התחדשי ותהני ממנו
12/09/2017 | 18:53
35
לצפיה ב-'תתחדשי ותהני'
תתחדשי ותהני
13/09/2017 | 06:38
18
לצפיה ב-'הבלוגר מתל-אביב עכשיו ברמלה'
הבלוגר מתל-אביב עכשיו ברמלה
14/09/2017 | 21:51
1
138
מארק ויינס, הבלוגר שהיה בתל אביב וירושלים עכשיו העלה סרטון על השוק ברמלה (וגם סרטון על בית לחם)

https://www.youtube.com/watch?v=JTQtkrjZYuE

לצפיה ב-'חידש לי הבלוגר - מסעדה עירקית ברמלה. הידעתם?'
חידש לי הבלוגר - מסעדה עירקית ברמלה. הידעתם?
15/09/2017 | 03:45
23
לצפיה ב-'מסעדת ג'ורדינו בלו GIARDINO BELLO- שומר נפשו ירחק!'
מסעדת ג'ורדינו בלו GIARDINO BELLO- שומר נפשו ירחק!
11/09/2017 | 17:28
8
522
 שומר נפשו ירחק!!!! מסעדת ג'יארדנו בלו giardino bello  שמתיימרת להגיש מנות גם לטבעונים (פסטה ללא ביצים וכד') וגם מנות ללא גלוטן עושה מה שבא לה בחיים ובבריאות שלכם ושמה עליכם פס אחד גדול! למרות שציינו אלרגיה קשה ווידאנו שש פעמים שאין רכיב אלרגני אותו ציינו בפירוש שלא יהיו טעויות הוציאו לנו את המנה כמו שהם רוצים. כשהבחנו בכך ודרשנו בכעס להחליף תוך שהבענו זעזוע מחוסר האחריות קיבלנו מנה "חדשה" שהסתברה כאותה מנה שירקנו חזרה לצלחת כשהבחנו שיש בה מבחינתנו "רעל" רק בצלחת אחרת וראו עוד פלא- אותו מרכיב היה ונשאר רק כוסה בתירס כשרתחנו וקראנו למלצר והמלצרית במקום הם נדהמו בעצמם והבטיחו לנו שהם ציינו את האלרגיה בפירוש במטבח, קראו לטבח (שמסתבר שהוא מבעלי המקום) ולשותפתו ורד, בעלי המקום, שלרבע דקה אפילו לא טרחו להתנצל ופשוט אמרו לנו שככה הם מוציאים את המנה וזהו ואם למישהו יש אלרגיה זו בעיה שלו ו"אף אחד לא מכריח לאכול". לא, לא נראה להם בעייתי שהם אומרים את זה רק אחרי שהאוכל כבר הוגש (פעמיים) ונכנס לפה. אם זה לא מספיק אז ביקשנו לשלם על מה שכבר אכלנו ושתינו (תכלס, רק שאול בעלי הספיק לאכול מנה ראשונה ולשתות) , לבטל את המנות העיקריות וללכת משם. שיא השיאים היה שקיבלנו חשבון על ה-כ-ל, כולל מנת ה"רעל" הממוחזרת שהם הגישו לנו וכולל המנות שעוד לא קיבלנו!!!! רק אחרי שדרשנו חשבון מתוקן- קיבלנו. אה, ועוד אנקדוטה- ערן, המלצר החמוד שלנו ניגש אלינו והתנצל אז בו במקום הוא פוטר. את היום סיימנו במיון עם כדורים וטיפול לאלרגיה. הוצאנו להם מכתב עם השגותנו שעד היום לא נענה. אודה לכם אם תוכלו להפיץ ולשתף בכל מקום אפשרי ובעיקר- אל תתקרבו למקום המתועב הזה שלא ראוי בכלל להתקיים! 
לצפיה ב-'מתי אירע המקרה?'
מתי אירע המקרה?
11/09/2017 | 17:42
4
435
אם אירע מקרה כזה, הוא חמור מאד בעיני. טעויות קורות, אבל מה שאת מתארת הוא זלזול בבריאותם של לקוחות.

מאין את יודעת שהמלצר פוטר בגלל שהתנצל בפניכם, ומה נאמר במכתב ששלחתם?
לצפיה ב-'ג'יארדינו בלו'
ג'יארדינו בלו
11/09/2017 | 23:47
3
362
המקרה אירע ב 22.7.17. מספר ימים לפני שטסנו לחו"ל (לא לפני שציידו אותנו במיול בתרופות אגרסיביות לטיפול באלרגיה למשך 10 ימים). חזרנו ב 28.8.17, וידאנו שלא התקבלה כל תגובה או התנצלות למכתב שנשלח אליהם (כשמפורט כמובן כל ההשתלשלות הרפואית כתוצאה ממה שהיה שם ומגובה בכל המסמכים הרפואיים) . שלחנו להם שוב מכתב שאנחנו נותנים להם שבוע נוסף להגיב והתראה שנפרסם את המקרה ברשתות החברתיות, בפניה למשרד הבריאות, במחלקה לרישוי עסקים ובתביעה בבית משפט. לא שמענו מהם מעולם (כולל לא רבע התנצלות באותו יום. הדבר היחיד שהיה להם להגיד זה שאף אחד לא מכריח אותי לאכול ושאם אני אלרגית למשהו אני בכלל לא צריכה לבוא והם לא חייבים לי כלום כולל לא להגיד לי מה יש ומה אין במנה. להזכירך- לא רק שהם פירטו לי מה יש במנה אלא אמרו דברים שקריים). האירוע ממש לא היה טעות שקורית. אני מסרבת בתוקף להגדרה הזאת. הטבח בחוצפה, יהירות ובריונות אולי טעה והוציא בפעם הראשונה ככה את המנה (למרות שזאת טעות שאסור שתקרה. בחיי שהדגשתי מעל לכל ספק אפשרי את העניין) הבעיה היא שבפעם השניה הוא הוציא לי את המנה ה"חדשה" בצלחת אחרת עם האוכל שהיה לי בפה, לעום בדיוק כמו שירקתי אותו רק מכוסה בתירס ובעלים וגם לא הכחיש את זה כשצעקתי את זה! המלצר שהתנצל בפנינו פוטר בו במקום פשוט מכיוון שהוא בא באיטיות ובשוק לשולחן שלנו (אנחנו חיכינו שהגברת תוציא לנו חשבון רק על המנה הראשונה והשתיה שבעלי אכל ואל על מה שעוד לא קיבלנו ) ומילמל "אני בשוק, אני בשוק" שאלתי אותו אם הכל בסדר והוא ענה "בזה הרגע פוטרתי מהעבודה" כל המלצרים ויושבי המקום היו בשוק (היו חוץ מאיתנו שתי שולחנו כשאחד מהם ממש שולחן צמוד אלינו שהיה עד לכל ההתנהלות עוד משלב ההזמנה). ביקשתי מהמלצר שפוטר את מספר הטלפון שלו והבטחתי שאנסה למצוא לו עבודה אחרת .
במכתב ששלחנו מתוארת כל השתלשלות העניינים מרגע הגענו למסעדה ועד הרגע בו שוחררתי מהמיון כולל פירוט הטיפול שקיבלתי .
מעולם לא קיבלנו תגובה מהם. חזרנו לארץ ובכוונתי לטפל בעניין בכל הכוח. זה בעיני על גבול הפלילי
לצפיה ב-'איני יודעת אם ההתנהלות עוברת על חוק כלשהו'
איני יודעת אם ההתנהלות עוברת על חוק כלשהו
12/09/2017 | 07:12
2
311
לשם כך יש עורכי דין שלמדו משפטים, ויכולים לייעץ לכם.

חבל שלא ענו לכם, לדעתי זו בחירה לא נכונה. חבל שאיימתם בשיימינג, זו לא דרך שאני מאמינה שמשיגה משהו באמת, בדרך כלל היא גורמת להתבצרות בעמדות.

לא כתבתי שעשו שם טעות. כתבתי שאת מתארת משהו שנראה כזלזול ולא כטעות.
לצפיה ב-'אין כאן עניין של עמדות רק זלזול'
אין כאן עניין של עמדות רק זלזול
13/09/2017 | 00:12
1
206
אין ספק שאני פועלת גם במישור המשפטי וכן הגשתי תלונה במשרד הבריאות וברישוי עסקים וכמובן שאני לא רואה בפרסום העניין כאיום שבכוונתו להשיג משהו מבעלי המסעדה. זאת לא הכוונה. העניין אליו התכוונתי הוא שחוסר התגובה שלהם ובכלל כל ההתנהלות שלהם לפני, תוך כדי ואחרי האירוע מעידה על זלזול קיצוני וחוסר הבנה בסיסית בנזק שהם גרמו ויכולים לגרום עד כדי רשלנות פושעת על סף העבריינות ונראה לי מספיק קיצוני וחשוב כדי ליידע אחרים ולא לחכות עד שהערכאות הבירוקרטיות יתחילו להניע... ו... אין כאן עניין של עמדות. העניין כאן מאוד בינארי. דיווחתי על אלרגיה. יכלו להגיד לי שלא מתאים להם או שאין יכולת לספק לי את מבוקשי. במקום זה הם בחרו להמליץ לי על מנות מתאימות. הם טעו בכוונה או בשגגה והכניסו בכל זאת את המרכיב האלרגני. התלוננתי והחזרתי. הודו בטעות שלהם (בלי להתנצל לרגע) והם הציעו להביא לי מנה חדשה. לקחו את המנה שטעמתי (וירקתי לתוך הצלחת), מיחזרו אותה ושמו אותה בצלחת נקיה שיראה "חדש" למראית עין. כשהבנתי שזאת מנה ממוחזרת כולל המרכיב האלרגני שוב לא הכחישו וכמובן לא התנצלו רק אמרו שזה מה שיש ואף אחד לא מכריח אותי לאכול וזה אחרי שטעמתי מתוך חוסר הידיעה / השקר. האירוע הסתיים במיון בית החולים עם זריקה ועשרה ימים של טיפול תרופתי אגרסיבי וסבל. איזה עוד צד או עמדה יש כאן חוץ מבריון קרימינל המזלזל בלקוחותיו ובבריאותם ???
לצפיה ב-'העמדה שלהם היא שהם לא עשו משהו לא תקין'
העמדה שלהם היא שהם לא עשו משהו לא תקין
13/09/2017 | 06:59
208
ושהם לא מגיבים למכתבים שלך.

לצפיה ב-'מסעדה חמודה ומומלצת'
מסעדה חמודה ומומלצת
13/09/2017 | 10:13
2
364
כבר מזמן אני רוצה להזכיר אותם ושוכח, תודה על התזכורת.
ג'רדינו בלו פתוחה כחצי שנה ונראה שהיא סוף סוף פיצחה את נוסחת האיטלקיה השכונתית, שדי נדירה בישראל. המחירים סבירים מאד, המנות משביעות וטעימות, האווירה נעימה, המיקום מעולה. אכלתי שם כחמש פעמים, בכולן היה מוצלח והילדים תמיד שמחים לחזור לשם. פיצות טובות (לא "מדהימות" או כל גוזמה אחרת, פשוט טובות), פסטה מוצלחת, סלטים טעימים בכמות הוגנת, מנת כיפית של שרימפס עם קרם תירס ולימון כבוש שאני מקפיד להזמין בכל ביקור.

אין לי מושג כמובן מה קרה בין פותח השירשור לבין המסעדה, אם כי סגנון הדיווח מעלה חשדות מסויימים לגבי מה קרה שם, מה הייתה רמת האגרסיביות ומאיזה צד היא הגיעה.
לצפיה ב-'חבל... תגובה לא עניינית ומיותרת'
חבל... תגובה לא עניינית ומיותרת
13/09/2017 | 14:01
1
284
אני מניחה שהכותב הוא אותו דני, היחיד שמגיב תגובה לא עניינית לנושא בכל מקום אפשרי. ראשית- מעולם לא חיוויתי דעתי על האוכל שם בעיקר כי זאת היתה הפעם הראשונה והאחרונה שלי שם והדבר היחיד שטעמתי היה ביס מהמנה המדוברת שאותה ירקתי מיד  (גוגל קטן יעלה תגובות מספיקות של סועדים שלא בדיוק, איך להגיד את זה שיבחו שם משהו) גיווחתי רק על השתלשלות המקרה הספציפי שאני חוויתי כדי להבהיר מה רמת הזלזול, הבריונות וכנראה גם ההיגניה במסעדה וזה מספיק בעיני כדי לא להתקרב אליה אבל כל קורא אינטיליגנטי יחליט לעצמו. קורא אינטיליגנטי גם כנראה לא יעלה שאלות או חשדות לגבי מה הלך שם, מה רמת האגרסיביות ומאיזה צד היא הגיעה- אני משוכנעת שאם היה לך או לילדיך אלרגיה קשה ואם היית אחרי ביס אחד גומר בבית חולים בקבלת זריקות, קשיי נשימה, דמע וגירוד קשים ומטופל באגרסיביות עוד 10 ימים אחרי זה - מניחה שהיית מספיק אגרסיבי לכעוס מאוד על האטימות והזלזול במודע ובכוונה תחילה. גוגל קטן גם יבהיר לך שיש אלרגיות שפשוטו כמשמעו- מתים מהם!!! מניחה שזה לא בעייתי מבחינתך, מהצד שאתה מגיע כמובן... שנה טובה!
לצפיה ב-'מה הייתה המנה שהמיטה עליכם כזה אסון רפואי?'
מה הייתה המנה שהמיטה עליכם כזה אסון רפואי?
13/09/2017 | 18:30
237
בלי לפגוע בחסיון מסעדה-סועד, כמובן - מה שאת/ה יכול/ה לספר.
לצפיה ב-'צה"ל 2017 - התרגיל הגדול - אוכל סבבה - קפה מחורבן'
צה"ל 2017 - התרגיל הגדול - אוכל סבבה - קפה מחורבן
11/09/2017 | 11:08
5
448
ושוב הגיע הזמן הזה בשנה בו עולים על מדים וחוזרים לעסוק במה שחשוב באמת.
קיטורים על האוכל זה חלק מפק"ל המילואים אבל הפעם באמת אין על מה.
האוכל מגיע מקייטרינג שנקרא "מאכלי הצפון" והוא פשוט סבבה לגמרי.
האוכל מגיע חם (בעיה קשה ברוב חדרי האוכל הצבאיים) והוא טעים ומגוון.
הוא מתיימר להיות בישול עילי - אלא פשוט אוכל ישראלי מוסדי פשוט וטוב ואת זה הוא עושה מצוין.

בכל ארוחה שתי מנות בשריות לא חייבים לבחור אפשר לקחת משתיהן (לרוב עוף, ובקר) ומנת חלבון צמחוני (שניצל תירס או פשטידה) 4 תוספות פחמימתיות (פסטה,אורז לבן, מג'דרה ותפוחי אדמה) ובערך 10 - 15 סוגי סלטים, שונים ומגוונים (לא כרוב וגזר, גזר וכרוב, כרוב בלי גזר וגזר בלי כרוב)

להבדיל מרוב האוכל המוסדי אשר מכוון למכנה המשותף הנמוך ביותר כאן יש הרגשה שלמי שמבשל יש יד והוא לא פוחד לתבל ולכן אפשר למצוא מנות עם תיבול אמיתי וטעם של אוכל שמישהו חשב עליו. יש מנות חריפות ומנות עדינות יותר, מנות עם תיבול שמרני יותר וכאלה עם תיבול מפתיע.

לקינוח יש פירות - ולרוב לא צריך יותר.

אבל בלי קיטורים אי אפשר - אז שמישהו יעשה משהו בקשר לקפה בצבא.
אני משרת בצבא ובמילואים כבר 28 שנים - כאשר התגייסתי היה בצבא קפה מחורבן והוא רק הדרדר מאז.

אני מבין שתקציב הבטחון במצוקה (בתרגיל יש ציוד שמתנייע על משאיות שהספיקו לשרת בויאטנם) אבל אם בכל זאת נשאר משהו מכל העמלות לגנור תשקיעו בקפה נורמאלי - יצירות כמו "קפה הנשיא" אינן ראויות לשתיה ואפשר להשקיע בקפה קצת יותר איכותי (אפילו קפה עלית) לאנשים שמצופים להשער ערים ולעבוד משמרות של 18 שעות בדריכות גבוה.
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך'
צר לי לאכזב אותך
11/09/2017 | 11:29
2
347
אבל כמות החלבון בשניצל תירס זניחה.
לעומת זאת פחמימות יש שם לא מעט וכמויות הנתרן בכלל מטורפות.
שניצל עוף הוא בעל ערכים תזונתיים גבוהים בהרבה.
אפילו שומן יש בשניצל תירס יותר מאשר בשניצל עוף וכמובן שיותר
מחלבון אם כי כאן ההפרש כבר לא גדול.
לצפיה ב-'למה זה אמור לאכזב מישהו ? '
למה זה אמור לאכזב מישהו ?
11/09/2017 | 11:39
1
236
אלה עובדות ידועות
לצפיה ב-'זה לא חייב לאכזב.'
זה לא חייב לאכזב.
11/09/2017 | 14:45
188
רק שהגדרת את זה כחלבון וזה לא.
לצפיה ב-'אני עוד זוכר את האריזה הצהובה...'
אני עוד זוכר את האריזה הצהובה...
11/09/2017 | 14:20
204
של הקפה. זה היה הנשיא ?

לצפיה ב-'אצלנו היה ברור שאת הקפה מביאים מהבית'
אצלנו היה ברור שאת הקפה מביאים מהבית
12/09/2017 | 10:08
156
חלק מהפק"ל היה ערכת קפה
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
11/09/2017 | 06:40
27
22
לצפיה ב-'כמה אוכל נזרק בישראל כל שנה?'
כמה אוכל נזרק בישראל כל שנה?
11/09/2017 | 06:42
90
בישראל זורקים מדי שנה כ- 2.5 מיליון טונות מזון. למה זה קורה ואיך אפשר להציל את זה?

לצפיה ב-'מסעדות בציר מוריה נסגרו'
מסעדות בציר מוריה נסגרו
11/09/2017 | 19:51
14
227
עוד ועוד מסעדות נסגרות - אחרי אחוזת בית 3, מצטרפות למסעדות הנסגרות, עוד 4 מסעדות בחיפה.

לצפיה ב-'בחיפה זה מהלך מכוון של העירייה'
בחיפה זה מהלך מכוון של העירייה
12/09/2017 | 17:00
3
187
אשר רוצה לנטרל את הציר מלהיות מרכז בילויים (בלחצי שכנים קצרי ראות) ובמקום זאת להפוך את אזור העיר התחתית המתחדשת לאזור מעורב של עסקים ובילויים.

(סוג של רמת החייל רק עם אופי ארכיטקטוני. נבדל ואחר)
לצפיה ב-'מה הקשר לעירייה? קראת את הכתבה? ראה התייחסותי בתגובה לחתולית'
מה הקשר לעירייה? קראת את הכתבה? ראה התייחסותי בתגובה לחתולית
13/09/2017 | 03:14
27
לצפיה ב-'מהלך נכון. '
מהלך נכון.
13/09/2017 | 06:33
1
29
לצפיה ב-' אין קשר, הם לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני'
אין קשר, הם לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני
13/09/2017 | 16:00
95
יכולים להיות (וישנם) אזורי בילוי הן על הכרמל והן בעיר התחתית. אם להמשיך את ההשוואה של פיקס, רמת החייל לא מחליפה את המסעדות בדיזנגוף או באבּן גבּירול.
לצפיה ב-'הנסגרות: פרנג'ליקו, ברברוסה, באניס – לא הפסד גדול (+אישפיש)'
הנסגרות: פרנג'ליקו, ברברוסה, באניס – לא הפסד גדול (+אישפיש)
13/09/2017 | 03:07
5
176
אין לי מושג איזו "בשורת סושי" הביאה פרנג'ליקו לחיפה בשנת אלפיים כי אז עוד לא אכלתי סושי; אבל מאז אכלתי גם אכלתי, גם בפרנג'ליקו, והוא היה אחד הגרועים שטעמתי. אפילו בתקופה שהסטדנרטים שלי היו נמוכים יותר מצאתי את עצמי זורקת חצי ממנו לפח, עד כדי כך. גם אם אין סושיות מצטיינות בחיפה, תודה לאל, כבר יש לנו טובות ממנה. לא מזילה דמעה. בסה"כ החזיקה מעמד לא רע וכשעברתי שם תמיד נראה די מלא, אז אני לא יודעת על מה התלונות, אבל הסגירה אינה באשמת העירייה. אולי בליינים נוספים פיתחו סטנדרטים גבוהים יותר...?

על "באניס" שמעתי רק בזכות התכנית של אסף גרניט, וגם היא לא גרמה לנו להגיע לשם...  (ואנחנו לא מכירים אישית אף אחד שניסה). אני לא יודעת אם מצבה השתפר בעקבות התכנית, אבל כתוב שנסגרה בעקבות שרפה, כפי שקרה למסעדות רבות בעבר... (ואני מניחה שלעירייה לא הייתה יד בדבר). למיטב הבנתי היא לא הייתה מסעדת בילוי אלא יותר המבורגריית משלוחים סטייל סינטה בר אקספרס. אנחנו מזמינים מהאחרונה, והאיכות משביעת רצון, אז לא טרחנו להמר על סוס אחר. צר לי על הבעלים, אבל להערכתי יש סיכוי שהם פשוט הפסידו בתחרות על הנישה (זו הייתה התחושה שקיבלנו מצפייה בתוכנית).

אגב שרפות, "ברברוסה" נשרפה ליד מרכז חורב ואז נפתחה במקום "קפה תות" בכיכר ספר. אכזבה. בתור בלייני ציר מוריה, שנים חיכינו שבית הקפה הסתמי הזה יתפנה לטובת משהו שווה, ואז קיבלנו שוב ברברוסה לפנים. במיקום החדש לא טרחנו להיכנס אחרי שבמיקום הקודם החוויה לא הייתה מלהיבה, בלשון המעטה. דווקא "רנסטורנט" (לשעבר "רנה" ואח"כ ברברוסה משהו) במרכז הכרמל (יפה נוף) הייתה מסעדה לא רעה שפקדנו מדי פעם בעבר, אבל מאז שגם היא הפכה לסוג של ברברוסה זה השפיע לרעה, ומתישהו היא נסגרה. בקיצור, מבחינתי זה עוד מותג מיותר.

היחידה שצר לי עליה היא "אישפיש", שלמעשה נסגרה כבר לפני כמה חודשים (אפילו כתבתי על כך כאן בפורום). במקרה שלה זה אכן בגלל העירייה, כלומר בגלל השיפוצים המסיביים במרכז הכרמל שיצרו אתר בניה מחוצה לה (אבל אני לא חושבת שזה מכיוון שהעירייה מנסה לסלק משם עסקים אלא דווקא כי רוצים לשפר ולשפץ ובעתיד זה ייראה טוב יותר). הנישה של מסעדות דגים על הכרמל נותרה פנויה; אני יכולה רק לקוות שהיא תיפתח שוב בעתיד, ועדיף על הכרמל ולא בעיר התחתית.

נ.ב.
לא הכרתי את "אחוזת בית", אבל לפי המתואר בכתבה לא מדובר בחוסר הצלחה אלא בסכסוך בין השותפים, כלומר דבר שיכול לקרות בכל עסק... מסעדה היא עסק לכל דבר, ולא רק מסעדות נסגרות אלא גם רוב העסקים הקטנים מתקשים לשרוד. פעמים רבות זה לא רק בגלל קשיים אובייקטיביים אלא כי לנהל עסק זה עסק לא קל, ורבים לא יודעים (או מסוגלים) לעשות זאת נכון (כפי שראינו בין היתר בתוכנית של גרניט).
לצפיה ב-'+1'
+1
13/09/2017 | 06:17
30
לצפיה ב-'וגם BBB (ליתר דיוק עוברת מקום)'
וגם BBB (ליתר דיוק עוברת מקום)
13/09/2017 | 06:36
3
52
לצפיה ב-'אפילו לא זכרתי שהם שם... מעולם לא ישבנו שם מסיבות ברורות'
אפילו לא זכרתי שהם שם... מעולם לא ישבנו שם מסיבות ברורות
13/09/2017 | 16:52
2
83
ונראה לי שגם להם עדיף לעבור במקום לשבת ליד סינטה בר אקספרס...
לצפיה ב-'מה שבעיקר עולה מהשרשור הזה'
מה שבעיקר עולה מהשרשור הזה
14/09/2017 | 08:45
1
59
זה שחיפאים אוהבים את הסינטה-בר
לצפיה ב-'ובצדק..'
ובצדק..
16/09/2017 | 10:51
4
לצפיה ב-'באמת שרובם לא הפסד גדול'
באמת שרובם לא הפסד גדול
13/09/2017 | 09:50
1
126
ברברוסה, מיושנים וסתמיים היינו הולכים לשם בתחילת הלימודים לפני כ-8 שנים, בפרנג'ליקו אכלנו פעם אחת לפני שנים היה יקר ולא טעים ובאניס אפילו לא ניסינו. אני לא אוכלת שום דבר מהים אז על אישפיש אני לא יכולה להעיד.

מהצד השני, בשנים האחרונות נפתחות בחיפה מסעדות חדשות, מיוחדות ואיכותיות יותר, הסתמיות והיושן (של ה-3 הראשונות שהזכרתי) כבר לא מתאימה כנראה. אפילו סטודנטים מעדיפים להזמין המבורגר מהסינטה בר-אקספרס ולשלם קצת יותר מאשר ממקומות כמו באניס.

מודה שאני לא אתגעגע למקומות האלו.
לצפיה ב-''
13/09/2017 | 16:01
6
לצפיה ב-'בקריאה חוזרת הכתבה לא ממש מדייקת בהצגת המידע... '
בקריאה חוזרת הכתבה לא ממש מדייקת בהצגת המידע...
13/09/2017 | 16:47
1
120
'גם מסעדת הדגים "אישפיש" [...] סגרה דלתות בשבועות האחרונים'
כמה שבועות נחשבים ל"אחרונים"? תהיתי אם זיכרוני שלי בוגד בי, אבל בדקתי, והבעלים דיווח על הסגירה בפייסבוק כבר לפני חצי שנה, ב-20/3:
(גיליתי ועדכנתי על כך כאן ביוני).

אבל אם לא יספרו אותה ב"גל הסגירות" הנוכחי, איך אפשר יהיה לכתוב מתחת לתמונה כותרת מטומטמת כמו "אין כבר ציר, מסעדת פרנג'ליקו במוריה חיפה"?

הרשו לי להשמיע צפירת הרגעה: הציר עצמו חי וקיים (וכציר תנועה ראשי בעיר ימשיך להתקיים גם אם כל עשרות בתי האוכל שבו ייסגרו, אבל אין חשש כזה) ולא חסרים בו מקומות בילוי, גם אם כמה נסגרו מסיבות שונות. אפשר רק לקוות שבמקומם ייפתחו טובים יותר.

לא פחות מגוחך לכתוב "לאחרונה, במקום לסגור, נרשמת גם תנועה החוצה של בתי עסק מצליחים. בעלי המקומות מחפשים אחר מיקום חדש בחיפה ומקווים לטוב. כך לאחרונה מסעדת "טאטאמי" שעברה למרכז הכרמל [...]".

לא הצלחתי להבין איך מסעדה שכבר הייתה במרכז הכרמל (רבתי) עברה אליו... ובכן, מעיון באתר המסעדה התברר לי שהיא עברה לכיכר האודיטוריום. כלומר לפני המעבר היא הייתה מול הסינמטק ועכשיו היא ממש ברחבת הסינמטק... וואוו, איזה מעבר נועז! איזו "תנועה החוצה"! (אנלוגיה לתל-אביב: זה בערך כמו שעסק "ינוע החוצה" אם הוא יעבור מרחוב החשמונאים לרחוב הארבעה...).

ותהיה נוספת על הניסוח המוזר: אם מעבר למרכז הכרמל נחשב ל"תנועה החוצה" מציר הכרמל (הכושל ), מדוע הוזכרו בכתבה "באניס" ו"אישפיש", שישבו ממש במרכז הכרמל עצמו, זו לצד זו? (ברחבה שעוברת שיפוצים ליד הכרמלית, אולי בין היתר בגלל נזקי השרפה).

עוד בגל ה"תנועה החוצה" – "מסעדת רולא שפעלה בציר ועברה לעיר התחתית (לפי בעליה בגלל תמ"א 38)".
כלומר גם כאן אין קשר ל"כישלון" מסחרי בציר אלא לסיבות אובייקטיביות של בנייה והתחדשות עירונית... ברור שעסק לא ירצה להישאר בבניין שעובר תמ"א (רולא), באתר בנייה (אישפיש) או במקום שנשרף (באניס). אבל איך קומץ דוגמאות נקודיות ולא קשורות מעיד על כך ש"אין כבר ציר"?

נשארנו עם פרשנות אישית החותמת את הכתבה: 
בעלי פרנג'ליקו, מושיקו טיילר, אמר בראיון למקומון "כלבו" החיפאי – "אם השתנו כללי משחק צריך לקחת החלטה ולהגיד שהציר הוא כבר לא מה שהיה. הבילויים בציר הם כבר לא בסטנדרט שהיה. אם פעם היו באים לכאן מנהריה, מהקריות ומכל הצפון, כיום הציר כבר לא מושך ולא אטרקטיבי. כשאתה צריך להסתמך רק על החיפאים או על הצעירים זה בעיה, מה גם שאין צעירים בחיפה, וב-23 בלילה המקום סגור".

כמובן, זה לא העסק שלו שהציע מזון נחות במחיר לא זול (בחיי שאני לא שואלת את עצמי למה הוא נסגר אלא איך לעזאזל החזיק מעמד עד עכשיו) אלא המחסור בצעירים בחיפה. אני תוהה כמה צעירים מהקריות ומנהריה באמת היו נוסעים עד לחיפה כדי לבלות דווקא בפרנג'ליקו... אבל העיקר שיש את מי להאשים.

למען האמת אולי באמת "הבילויים בציר הם כבר לא בסטנדרט שהיה" אלא בסטנדרט גבוה יותר. לא יודעת לגבי הצעירים, אבל המבוגרים יכולים להרשות לעצמם לחצות את הכביש, לשלם יותר וליהנות ממזון איכותי בסינטה. מי שחפץ דווקא בפאב, אבל עם אוכל לא רע (לפחות בשעות הצהריים, בערב לא דגמתי) יכול ללכת עוד שתי דקות לכיוון חורב ולשבת ב"ששון" (גם הוא מקבוצת "סינטה"). מיותר לציין(?) שלא חסרים גם פאבים אחרים בציר מוריה... לסיכום, הציר ממשיך להתקיים גם בלי פרנג'ליקו. הכול בסדר.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
14/09/2017 | 08:38
47
לגבי צעירים שבאים מהקריות וכל הצפון- לדעתי לפרנג'ליקו יש עכשיו סניפים בקריות ובעוד לא מעט מקומות בצפון אז הם לא באמת יכולים להתלונן על זה...
לצפיה ב-'בעל הפיצרייה שהחליט להפסיק לפחד ולהילחם ברבנות'
בעל הפיצרייה שהחליט להפסיק לפחד ולהילחם ברבנות
13/09/2017 | 03:55
161
בקצרה: פתח פיצרייה (ללא משלוחים) + גלידרייה כשרה למהדרין בזכרון יעקב והופתע לגלות בדיעבד שעליו לשלם למשגיח הכשרות פי כמה וכמה מכפי שנאמר לו בהתחלה. החליט לוותר על הכשרות של הרבנות ולדבריו העסק לא נפגע וגם דתיים ממשיכים לפקוד אותו.

"הובהר לי שהתשלום למשגיח הוא 37 שקלים לשעה ושעליי להוציא לו תלוש משכורת, עניין שיש לו השלכות, כמו הפרשות לקופות גמל ובהמשך אף תשלום פיצויים. כאילו הוא עובד אצלי, מה שלמעשה לא נכון, כי הוא הרי לא עובד אצלי. המשגיח מגיע לפה, אם אני מגזים, שלוש עד ארבע פעמים מקסימום בשבוע. היו שבועות בודדים בהם ביקר ארבע פעמים בשבוע ולפעמים גם פחות מזה. 20 דקות לכל היותר בביקור. כל מה שהוא עושה, במקרה שלי, זה לנפות שני קילו קמח. נשים סטופר ונראה כמה זמן לוקח לאדם לנפות שני קילו קמח".

אחרי שתיקה מבהיר סעדייב: "למשגיח לא היה יד ורגל בסיפור. המשגיח הוא אחלה ואין לי שום תלונה עליו. התלונה שלי היא כלפי המערכת הזו והאופן שבו המערכת הזו עובדת", מסביר. "כשעשיתי חישוב של הזמן שהיה פה המשגיח, כפול 37 השקלים לשעה, יצא לי 120 שקל בסוף. האמת? לא היה לי נעים. בכל זאת, המשגיח טורח ומגיע עד אליי, אמנם הוא גר מרחק 5 דקות ממני ואפילו אם הוא נשאר רק לעשרים דקות בכל פעם. לא היה לי נעים שזה מסתכם בכל כך מעט כסף. לא ידעתי כמה לשלם לו. בכל אופן, הוא לא חלק מהלופ הזה, לפחות עד כמה שאני יודע".

סעדייב מספר כי בשלב זה חיכה לשמוע מהרבנות כמה עליו לשלם למשגיח. "ניחשתי שיגידו משהו כמו 300-400 שקל, פי ארבעה מכפי שאמור היה לצאת, לפי חישוב קר של השעות". לטענתו, לו היה זה הסכום הנדרש ממנו, הוא היה "חי איתו בשלום", אך לא כך היה הדבר. "שאלתי כמה לשלם למשגיח, הבחור אמר שהוא יתייעץ עם המועצה הדתית, ובינתיים לא חזרו אליי (בין שבוע וחצי לשבועיים). יצרתי שוב קשר ואמרו לי שיו"ר המועצה הדתית נמצא בחו"ל וכשיחזור יתנו לי תשובה. חיכיתי עוד שבועיים, התקשרתי שוב, נאמר לי שהוא עבר תאונת דרכים וכשיחזור ויבריא - אקבל תשובה. מאז שהמשגיח מועסק אצלי עברו בינתיים שלושה חודשים, ומאז שהתקשרתי לברר אודות התשלום עברו חודשיים. אחרי חודשיים סופסוף חזרו אליי עם תשובה שזה יוצא 800 שקלים בחודש. הייתי בשוק. שאלתי 'על מה?!' וענו לי ביובש: 'כי ככה משלמות כל הפיצריות'. אותי לימדו שכשילד עונה תשובה 'ככה' אז עונים לו: 'ככה זו לא תשובה' ואני אומר בשיא הכנות - לא התעמתי בטלפון, לא שאלתי עוד שאלות ולא ניסיתי להיכנס למשא ומתן. מה שכן ניסיתי לעשות זה לבדוק עם אחת מחברות המועצה הדתית ועם אחי שהיתה לו פיצרייה ברעננה ואף היא היתה כשרה למהדרין - כמה צריך לשלם. ממה שאמרו לי - צריך לשלם תשלום גלובאלי של 400-450 שקלים לחודש עבור השירותים, מלבד האגרה. אלו עסקים מקבילים, אמנם לא בזכרון אלא בקריות, רעננה וטבריה".

"עד עכשיו אנשים היו מוכנים לשלם את הכספים האלו רק ממקום של כניעה, כי ידעו שהרבנות היא הגוף ששולט, אבל עכשיו זה משתנה, ואין לי בעיה להילחם עבור זה", כך סעדייב. "הופתעתי מהתגובות של אנשים ושמחתי דווקא מהתגובות של 90% מהדתיים. שאט הנפש כלפי הרבנות מצד אחד והתמיכה בנו מצד שני, שהגיעה דווקא מהצד שלהם, כשהם ממשיכים לפקוד את המקום, מראה שיש עוד תקווה. אפילו הגיעו כמה אנשים שלא ידעו שהעסק קיים אלא אחרי שהוסרה הכשרות. הם באו לאכול כאות הזדהות וזה כיף ומרגש ומחמם את הלב. פתאום אני מבין שאני לא לבד".
לצפיה ב-'כן, גם קפה אל-נור. נסגרת. (הארץ, 13/9)'
כן, גם קפה אל-נור. נסגרת. (הארץ, 13/9)
13/09/2017 | 06:07
34
לצפיה ב-'שתי פסיקות אתמול בביהמ"ש העליון אתמול שנוגעות לקולינריה שלנו'
שתי פסיקות אתמול בביהמ"ש העליון אתמול שנוגעות לקולינריה שלנו
14/09/2017 | 11:08
8
146
לצפיה ב-' שרשרי להבא לשירשור המתאים '
שרשרי להבא לשירשור המתאים
14/09/2017 | 12:56
1
13
לצפיה ב-'זה שרשור שכבר לא קופץ...'
זה שרשור שכבר לא קופץ...
14/09/2017 | 13:07
14
לצפיה ב-'מעניין כמה מסעדות ייסגרו עכשיו בגלל המס המטורף הזה?'
מעניין כמה מסעדות ייסגרו עכשיו בגלל המס המטורף הזה?
14/09/2017 | 12:59
5
89
המצב הנתון:
ישראלים לא מוכנים להיות פועלי ניקיון במסעדות,
מבקשי מקלט רשאים על-פי חוק לעבוד,
מסעדות מעסיקות בלית ברירה מבקשי מקלט,
מסעדות צריכות לשלם 20% מס מעסיקים ששום עסק אחר לא משלם.

הזוי!
לצפיה ב-'למה "ששום עסק אחר לא משלם"? זה נכון לכל העסקים שמעסיקים זרים'
למה "ששום עסק אחר לא משלם"? זה נכון לכל העסקים שמעסיקים זרים
14/09/2017 | 14:37
82
וגם במקצועות אחרים אלה תמיד עבודות שהאוכלוסייה המקומית לא מעוניינת לבצע (לפחות לא בשכר הנמוך שמשלמים תמורתן).
לצפיה ב-'20% ממה? אם הבסיס הוא השעתית שמקבל העובד אזי התוספת זניחה'
20% ממה? אם הבסיס הוא השעתית שמקבל העובד אזי התוספת זניחה
15/09/2017 | 04:22
3
54
והיא תגולגל במהרה לכיסו של הסועד.
לצפיה ב-'מציעה שתקרא קצת מה כותבים שפים בפייסבוק'
מציעה שתקרא קצת מה כותבים שפים בפייסבוק
15/09/2017 | 08:59
2
68
ואת הדיונים בנושא. מדובר בעשרות אלפי שקלים, ומדובר בשומות רטרואקטיביות.
לצפיה ב-'אז שיבכו קצת...'
אז שיבכו קצת...
15/09/2017 | 09:31
62
מי שמוכר פלטת פירות ב 190 ש"ח וזוג שיפודים ב 280 ש"ח- יכול גם לשלם מס מעסיקים כחוק.
לצפיה ב-'כן. אני עוקב ומבין שהמס הוטל לפני מספר שנים'
כן. אני עוקב ומבין שהמס הוטל לפני מספר שנים
16/09/2017 | 04:52
46
אבל ביצועו הוקפא עקב ערעורים בבתי משפט. כך שאין פה מצב של הטלת מס רטרואקטיבי.
אני חוזר על דעתי שלא זה מה שישבור בעלי מסעדות ויגרום לסגירתן.
כן, אני יודע שזו סדרה טלוויזיונית מעובדת לכיוון הדרמות, אבל איני יכול לשכוח את אסף גרניט
מתפלץ ויוצא מגדרו לנוכח ניהולן של המסעדות המככבות בה. 20% תוספת מס לא הייתה מכת מוות
לגופים הגוססים הללו. הם מתו גם כך.
לצפיה ב-'הציפס ב"איציק הגדול" - חווייה קולינארית'
הציפס ב"איציק הגדול" - חווייה קולינארית
10/09/2017 | 20:57
19
599

אני נוהג להתלהב ממנות פשוטות יחסית שמוכנות באופן מושלם
כזה היה הצ'יפס באיציק הגדול
חוץ מהארוחה כולה שהיתה טובה מאוד
הציפס היה מדהים !!!

זהוב, לא מהזן הקנוי, פריך מבחוץ, נימוח ולא יבש מבפנים
ובאופן מפתיע לטובה הוא לא "מתעייף"
דהיינו יש ציפסים כמו מקדונלדס ששווים כשיוצאים מהטיגון 
אבל אחרי שתי דקות הופכים לפלסטיק בטעם קרטון ברוטב שמן
שם זה לא קרה
הציפס שמר על טעמו המשובח לאורך כל הארוחה.

אפילו לא השתמשתי בטקשופ כדי לא לפגום בטעם הטבעי שלו.

אגב יש עוד דבר שאני משבח באיציק הגדול והוא 
מלצרים גברים מבוגרים ברובם שיודעים לתת שירות מקצועי 
ולא גברברים וכוסיות שממלצרות ואוספות כסף לטיול בתאילנד.
לצפיה ב-'שמ;לק'
שמ;לק
11/09/2017 | 07:15
5
114
לצפיה ב-'אפשר תרגום בבקשה ?'
אפשר תרגום בבקשה ?
11/09/2017 | 07:28
4
84
לצפיה ב-'"שוביניסטי מדי, לא קראתי‏"'
"שוביניסטי מדי, לא קראתי‏"
11/09/2017 | 15:24
3
70
לצפיה ב-' זה טוב, לא הכרתי'
זה טוב, לא הכרתי
11/09/2017 | 15:27
1
58
לצפיה ב-'יש דף כזה בפייסבוק..'
יש דף כזה בפייסבוק..
11/09/2017 | 17:24
42
לצפיה ב-'איך אפשר לדעת שזה שוביניסטי מדי אם לא קוראים? '
איך אפשר לדעת שזה שוביניסטי מדי אם לא קוראים?
14/09/2017 | 14:50
40
(ואגב, אני כן קראתי, ושוביניזם לא מצאתי).
לצפיה ב-'הפסקה האחרונה שלך ממש מקסימה '
הפסקה האחרונה שלך ממש מקסימה
11/09/2017 | 08:54
12
93
לצפיה ב-'את לא מבינה כמה זה מרגיז '
את לא מבינה כמה זה מרגיז
11/09/2017 | 14:25
11
299
להגיע למסעדה ולקבל שירות גרוע מאיזשהי משוחררת טרייה 
ואחר כך לתת טיפ 
לא כי חייב אבל איך אפשר לקפח מישהי שיכלה להיות הבת שלך 
רק כי היא לא הביאה קנקן מים קרים בזמן 
אז לא נורא נחליק את זה וניתן טיפ אפילו שלא מגיע 
אבל רגע
למה לא מגיע לי להנות ?

אולי עדיף כבר לתת למלצרית טיפ בלי להיכנס למסעדה הזו 
זה כבר יותר משתלם .
לצפיה ב-'ולמישהי שיכולה להיות הבת שלך אתה קורא "כוסית"? אוקיי'
ולמישהי שיכולה להיות הבת שלך אתה קורא "כוסית"? אוקיי
11/09/2017 | 15:26
10
74
לצפיה ב-'לעיתים משתמשים במילה בתוך קונטקסט מסויים '
לעיתים משתמשים במילה בתוך קונטקסט מסויים
11/09/2017 | 16:09
226
מתוך כוונה להביע מסר מסויים .

מילים "פוגעניות" נכללות בטקסט מסויים ללא כוונת פגיעה
איך שלא יהיה 
אם יש מי שנפגע ממילותיי
אני מתנצל.
לצפיה ב-'זו לא בהכרח מילה פוגענית, לא מעט צעירות משתמשות בה על עצמן'
זו לא בהכרח מילה פוגענית, לא מעט צעירות משתמשות בה על עצמן
14/09/2017 | 14:48
8
47
"כוסית" היא כבר מזמן (גם) מילת סלנג לגיטימית שהחליפה את "חתיכה" העתיקה (ואף נוצרה לה אף מקבילה זכרית – "כוסון" ). אני חושבת שהוא התכוון לומר ששוכרים מלצריות צעירות לפי המראה ולא לפי תודעת השירות והשירות בהתאם... אפשר היה לנסח בצורה מעודנת יותר אבל לא נעלבתי מהניסוח שלו ואני חושבת שהמסר ברור והגיוני.
לצפיה ב-'כל כינוי שמשתמש באיבר מין לתיאור אדם הוא פוגעני'
כל כינוי שמשתמש באיבר מין לתיאור אדם הוא פוגעני
15/09/2017 | 09:00
7
15
לצפיה ב-'זו הכללה לא נכונה בהכרח. שפה לא עובדת כך.'
זו הכללה לא נכונה בהכרח. שפה לא עובדת כך.
15/09/2017 | 15:27
6
10
לצפיה ב-'את הסמכות לקבוע מה פוגעני ומה לא? '
את הסמכות לקבוע מה פוגעני ומה לא?
16/09/2017 | 21:58
5
138
בנוסף, יש הבדל אם גבר משתמש במילה ואם אשה צעירה משתמשת בה על עצמה. בנוסף לכך שאמר "גברברים וכוסיות"- לא בדיוק ביטויים מקבילים.
לצפיה ב-'לא עבורך אישית, אבל מה שכתבתי נכון ברמה הלשונית הכללית'
לא עבורך אישית, אבל מה שכתבתי נכון ברמה הלשונית הכללית
16/09/2017 | 22:27
4
15
לו היא הייתה פוגענית בהכרח, אוטומטית ובכל מצב, הרי שנשים לא היו משתמשות בה על עצמן (והן כן. מוזמנת לבדוק בגוגל. הנה דוגמה). כמו כן אני מצטטת פסקה מטור שכתב בעבר רוביק רוזנטל:

"בשנות הארבעים נעלמה שקפה מן הסלנג הישראלי, שאפה נותרה, והחלה למלוך החתיכה. לפי בר-אדון השימוש בה היה חיובי, ובחורה שלא נקראה "חתיכה" נעלבה, תגובה המזכירה אימוץ חלקי של 'כוסית' על ידי נערות שנות האלפיים."

כלומר יש שלל עדויות לכך שיש מי שמאמצים ומאמצות אותה ולא בהקשרים פוגעניים. נוסף על כך כבר נגזרה ממנה הצורה "כוסון" (ולא כמילת גנאי), מילה שלכאורה לא הייתה אמורה להתקיים, שהרי מדובר בבני המין השני שזה לא איבר מינם... והנה היא חיה וקיימת.

למה? כי כפי שכתבתי, המשמעות של מילה לא מתחילה ומסתיימת ברמה המילולית אלא בהקשר סמנטי רחב יותר, באופן שבו משתמשים בה, מה היא מסמנת, מה היא מייצגת, איך דוברי השפה תופסים אותה. 

אם ננתח בצורה מילולית גרדא, הרי שאני אמורה להיעלב גם מ"נקבה" (שהרי גם היא נגזרה מאיבר המין הנקבי שיש בו נקב) ואולי גם מ"חתיכה" (אני לא חתיכה, אני שלמה!) ויש יאמרו גם מרווקה, שהרי השורש שלה הוא ר-י-ק (וחייהן של רווקות אינם ריקניים בהכרח).

דוגמה הפוכה: לכאורה אין סיבה להיעלב ממילה כמו "מפגר" כי היא ברמה המילולית היא בסה"כ מביעה עיכוב (בהתפתחות). אבל היא נחשבת כיום למילה פוגענית ולא ראויה מאחר שהיא מסמנת מצב לא אידאלי ונעשה בה שימוש לעלבון.

ובחזרה להודעתו: אכן, הוא כתב גם "גברברים" שאף היא יכולה להיחשב למילה מזלזלת, ומכאן שהזלזול אינו שוביניסטי ואינו מכוון כלפי נשים אלא כלפי צעירים לא מקצועיים שנבחרו למשימה ע"ס מראה טוב אך לא יודעים לתת שירות.

לסיכום, אני מסכימה שאפשר היה להתנסח בצורה מעודנת יותר, אבל אני חושבת שלפעמים אפשר לשפוט את הדברים בהקשרם ולהסתכל על המסר עצמו ולאו דווקא על בחירת המילים, שבעיניי גם לא הייתה כ"כ קיצונית. נכתבים פה אין ספור עלבונות והתלהמויות שלא מעוררים דיון בשפה...
לצפיה ב-'אני אכן שופטת את הדברים בהקשרם'
אני אכן שופטת את הדברים בהקשרם
17/09/2017 | 08:11
3
16
ובהקשרם (וכשמתחשבים במי שאמר אותם) הם נראים לי פוגעניים. או לפחות בטעם רע.
לצפיה ב-'אני בהחלט לוקח זאת לתשומת ליבי'
אני בהחלט לוקח זאת לתשומת ליבי
17/09/2017 | 13:05
1
9
לצפיה ב-'תודה כוון לטריליאן '
תודה כוון לטריליאן
17/09/2017 | 13:10
6
לצפיה ב-'זכותך; הנקודה שלי שהם לא חייבים להתפרש כפוגעניים בהכרח.'
זכותך; הנקודה שלי שהם לא חייבים להתפרש כפוגעניים בהכרח.
17/09/2017 | 15:00
13
לצפיה ב-'זו לא מתיחה - 280 ש"ח לשני שיפודי כבד אווז '
זו לא מתיחה - 280 ש"ח לשני שיפודי כבד אווז
10/09/2017 | 20:49
8
428

מה קרה למחירי הכבד אווז שהפכו להיות מטורפים ?
לצפיה ב-'ראיתי לא מזמן באחת החנויות...'
ראיתי לא מזמן באחת החנויות...
10/09/2017 | 21:26
3
387
מחיר של 450 ש"ח לק"ג כבד אווז (קפוא).
אני זוכר מחירים של 200 ש"ח לקילו ולכן די נבהלתי כשראיתי 450 ש"ח.

לדעתי מסעדה לא אמורה להגיש מנה של שני שיפודים ב 280 ש"ח, זה עושה לה יותר נזק מתועלת.
לצפיה ב-'כמדומני יש למסעדנים כלל תמחור של עלות מנה=4*מחיר חו"ג'
כמדומני יש למסעדנים כלל תמחור של עלות מנה=4*מחיר חו"ג
10/09/2017 | 21:59
1
224
כך שאם שיפוד הוא בערך 150 גרם 
ובהנחה שהם קונים במחיר זול מצרכן רגיל 
זה כנראה המקור למחיר.

אילו הייתי מסעדן הייתי נותן את השיפודים האלה ללא עלות
או שהייתי לפחות משנה את החישוב לנתחים כאלה ולא מכפיל ב-4
אחרת זה לא עושה רושם טוב

לצפיה ב-'הגזמת !'
הגזמת !
11/09/2017 | 03:29
170
יחס 1 \4 מחיר מול חומ"ג מתאים יותר לפיצריה או פלאפל.
כשמדובר בבשרים, זה יותר לכיוון של 1/3 .
אינני חושב שאתה מודע כמה רווח נשאר למסעדות על כל שקל מכירות, אבל לא הרבה.  בערך 10 אחוז.
לצפיה ב-'אני רכשתי בשבוע שעבר ב-350. המחיר עלה מאד. זה יבוא מהונגריה.'
אני רכשתי בשבוע שעבר ב-350. המחיר עלה מאד. זה יבוא מהונגריה.
10/09/2017 | 22:57
240
אולי מחיר משגיחי הכשרות עלה.... אינני רואה סיבה אחרת.
לצפיה ב-'במחיר כזה אני כבר טס לבודפסט...'
במחיר כזה אני כבר טס לבודפסט...
11/09/2017 | 01:11
56
לצפיה ב-'כבד אווז הוא חומר גלם יקר מאד'
כבד אווז הוא חומר גלם יקר מאד
11/09/2017 | 06:16
2
222
שמיובא לישראל מאירופה.

איפה ראית מחיר כזה?
לצפיה ב-'בגלל מחלה שפגעה באווזים בהונגריה'
בגלל מחלה שפגעה באווזים בהונגריה
11/09/2017 | 09:21
211
היצוא משם הוקפא לתקופה
וחודש לאחרונה הכמויות עדיין מצומצמות ולכן המחיר יקר מאד
לצפיה ב-'המחיר לכבד של כ 600 גרם '
המחיר לכבד של כ 600 גרם
11/09/2017 | 19:00
183
באיכות סבירה מהונגריה או מספרד הוא כ 30 דולר לפני מע"מ גם באירופה וגם ביפן. נדמה לי שזה יוצא בערך 250 לקילו אחרי מע"מ בישראל. כמובן שכבד טרי באיכות גבוהה שצריך לשלם על כרטיס טיסה והעברת מכס זריזה הוא יקר בהרבה.  

אבל תמשיכו לספר לעצמכם שהכל בסדר. 
לצפיה ב-'מקומות ידידותיים לצמחוניים לצהריים'
מקומות ידידותיים לצמחוניים לצהריים
10/09/2017 | 15:29
5
157
היי,

אשמח להמלצה למסעדה בהרצליה או תל אביב לארוחת צהריים, משהו ידידותי לצמחונים וקליל. אפשר דגים.
היינו ואהבנו:
אוזריה, בר דגים בשוק צפון, מזנון גצל בכרם התימנים, פורט סעיד, שיין.

תודה
לצפיה ב-'אם דגים אז שורי בורי בהרצליה ,'
אם דגים אז שורי בורי בהרצליה ,
10/09/2017 | 23:08
107
מנות צמחוניות טובות יש בנח ביסטרו - שד רוקח 73 וגם חניה
לצפיה ב-'כמעט בכל אסיאתית יש אופציות צמחוניות טובות - האנוי, וונג, דה'
כמעט בכל אסיאתית יש אופציות צמחוניות טובות - האנוי, וונג, דה
11/09/2017 | 11:59
1
105
באן
אופציה מיוחדת לדעתי - מונאר - הודית בנחלת בנימין (טבעונית)
לצפיה ב-'תודה, לא התחשק לנו אסייאתי'
תודה, לא התחשק לנו אסייאתי
11/09/2017 | 22:03
83
נלך לביסטרו נח ונחזור לדווח
לצפיה ב-'ביסטרו נח שהוזכר אכן חביב'
ביסטרו נח שהוזכר אכן חביב
12/09/2017 | 19:01
1
85
ואופציות צהריים טובות להזמנויות אחרות:
סנטה קתרינה. טעים, לא יקר ומלא אוכל.
מלגו ומלבר - טעים מאד וקצת יותר יקר.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
13/09/2017 | 11:09
7
לצפיה ב-'קצרצרים'
קצרצרים
10/09/2017 | 11:20
126
לצפיה ב-'חוזרת לדווח- קופינאס בצור משה'
חוזרת לדווח- קופינאס בצור משה
10/09/2017 | 08:55
2
258
לפני מספר שבועות התלבטתי בקשר הזמנת שובר לזוג בני 70 במסעדה בשרון בשישי בערב.לאחר התיעצות התלבטתי בין ימאס בבית חרות לבית קופינאס בצור מושה.הפור נפל על קופינאס בעיקר בגלל ממשק נוח להזמנה באתר שלהם.
מזל. מכיוון שבאותו שבוע הם הוזמנו לימאס ע"י קרובי משפחה ואמרו שהיה נחמד אבל לא מעבר.

בשישי האחרון הם קבנו לקופינאס.לפי דיווחם:
מאוד נהנו.מקום ידידותי ונעים.מנות טעימות ולא קמצניות.
ולהרחבה:
לראשונות הזמינו כרובית צלויה בטאבון כרובית, שמן בזיליקום ופרמזן, בתוספת סלסלת עגבניות פיקנטית.
קלמרי קריספיטבעות קלמרי מטוגנות בליווי איולי שום- אמרו שהיה קריספי מידי ויותר מידי פרורי לחם.

לעיקריות:
פילה סלמון צלוי פילה סלמון צלוי על הגריל בתוספת פולנטה, פטריות, פרמזן, פטרוזיליה ורוטב שמנת זרעי כוסברה וכמון- מצויין

פילה פרנצ'סקה קוביות פילה בקר על הגריל, פטריות, שום, בצל, פטרוזיליה סלסת עשבי תיבול.- הסועד אמר שהבשר היה עשוי מנתח נחות להרגשתו.היה צורך ללעוס הרבה(גומי).הרוטב מצויין.

מנות אחרונות-
ברולה שכבות שכבות של מקפא קרם ברולה וביניהן בצק עלים פריך
הסועדת אמרה שמתוק מידי
עוגת גבינה אפויה עם שכבה דקה של שוקולד ודובדבני אמרנה- טעים אך ביתי למדי

לסיכום למרות שלא היה מושלם-הם מאוד נהנו והביעו תקווה שהמטבח ישתפר.המסעדה היתה מלאה אך לא לגמרי.
ביחד עם בירה ותה לסיום עלה קצת יותר מהשובר שנתנו להם.(אנחנו נתנו להם סכום של 350 ש"ח)

לצפיה ב-'תודה ששבת לדווח. אני רואה שהתפריט השתנה'
תודה ששבת לדווח. אני רואה שהתפריט השתנה
10/09/2017 | 23:11
93
לגמרי מתפריט הפתיחה הבלקני שלהם 
מסעדת אמצע הדרך באמצע הדרך
אני גרה לא רחוק אבל אין במנות שציינת אף מנה שמצדיקה נסיעה לכיוון , למעט פילה בקר שלא היה מוצלח 
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
11/09/2017 | 06:14
53
קופינאס היתה אמורה להיות מסעדה יוונית, אבל המנות בדיווח לא ממש קשורות למטבח היווני. כנראה שהחליטו לשנות את הכיוון.

יאמאס בקניון אם הדרך היא מסעדה יוונית, והיא מצליחה מאד. ניסיתי להזמין שם מקום לארוחת ערב כמה פעמים, יום או יומיים לפני המועד, ולא היו שולחנות פנויים.
לצפיה ב-'שבתאי היפה: פשוט במובן הטוב של המילה'
שבתאי היפה: פשוט במובן הטוב של המילה
07/09/2017 | 08:43
11
622
כשכמעט כולם מסביב מנסים להמציא גלגלים, כיף לפרגן דווקא למוסד קולינארי שיודע לעשות את שלו. 

האמת ניתנת להיאמר. כמאמר השיר: אין כמו יפו. לא רק בלילות. ובוודאי מבחינה קולינארית. כמי שעבר לגור שם לפני חמש שנים וחצי, אני יכול רק לברך על כך שרחוב יפת הוא בדיוק דקה נסיעה מהבית שלי, מה שאומר גישה מהירה לחינאווי (הזול והלא פחות טוב מבין השניים) , בטשון חמיס (שמקפיד לעדכן טלפונית כשמגיעה פלמידה אדומה או הפציע טרחון), יש ירקות טריים ואיכותיים גם אצל אום עלי היקרה יותר וגם בשדרות ירושלים. ויש זלמן הקצב ואברמנטו וחסן עטייה או מאפיית סולטן עם פיתות חמות בטריות שיא.  אז נכון שבימי ראשון חלק מהמקומות סגורים אבל ברור שכשבא לי לבשל משהו, אני בסך הכל מסודר. גם במחיר, הזול משמעותית משווקי האוכל בתל אביב, שלא לדבר על רמת השרון בה התגוררתי עד המעבר.

ככל עיר עתיקה, גם ליפו מוסדות האוכל שלה: מישו, איציק הגדול, השווארמה של בינו, מרגרט תייר עם האוכל הנפלא וההשמצות המופרזות, ועוד ועוד. אחד המוסדות הבולטים ובוודאי הותיקים הוא שבתאי היפה, הממוקם בסימטה קרוב מאד לסניף המקורי של אבולעפיה.

עוד כילד אכלתי שם. לא שאני זוכר משהו. מי יכול. אבל ההורים שלי תמיד זוכרים אותו לטובה. לכן, ולרגל יומולדת משפחתי מאוחר, אי אפשר היה לסרב לבקשת אימי היקרה לחזור לשם. המון זמן לא היינו, וזו הזדמנות טובה לבדוק האם הדגים והמאזטים עדיין עושים את העבודה.

ובכן, התשובה בסך הכל חיובית. שבתאי סקנדריון עושה את מה שהוא יודע, וזה בהחלט מספיק. אין התחכמויות, קשקושים וצילחותים. יש דגים צלויים או מטוגנים, הרבה נדיבות והרבה אוכל.

זה מתחיל במאזטים, שמיד סוחבים לכיוון יוון, וטוב שכך: צזיקי, סקורדליה, איקרה, פלפלים קלויים, זיתים, פיאס (סלט שעועית קר), טחינה, סלק, חציל קלוי, וגם סלט ירקות טרי. למעט הטחינה והאיקרה, שסבלו שתיהן ממעט מליחות יתר, כל השאר היה טוב ומעלה. הצטיינו במיוחד, כצפוי, הצזיקי ובעיקר הסקורדליה, ממרח השום ותפוחי האדמה המוקצף, שבוצע בדייקנות והיה ממכר ממש. מובן גם שמהכל הגיע עוד ועוד. בנוסף נחת על השולחן הצפוף עד מאד סלט יווני גדול (55) עם כל החשודים העיקריים וגבינה טובה,  שהיה חתוך גדול, טרי ומשמח עד מאד. הוא בהחלט עשה את שלו. כל זה אומר ששבתאי היפה היא אופציה מצויינת לצמחונים ואפילו לטבעונים. אפשר לסגור שם בקלות ארוחת מאזטים טובה בלי מנה עיקרית ב 47 שקל בלבד. במקרה הגרוע אפשר להזמין צ'יפס גדול, כמונו (20 שקל) , שאף הוא חם ופריך וטרי ואין ספק שנעשה לפי כל כללי הטקס. תענוג גדול היה לטבול אותו בסקורדליה השומית. כן, צ'יפס עם פירה. קראתם נכון. כיף גדול. גם לטבעונים

עיקריות הדגים מתומחרות ב 99 שקל, הבשרים ב 74. זה מה שקובע את מחיר העיסקית. קשה היה להמשיך לאכול, אבל היי, הגענו עד כאן. שנוותר על דגים?
פעמיים פילה מוסר ועוד פילה לברק, וגם  שיפודי פרגית בגריל. איך היה? הפילטים נצרבו ביעילות והוגשו עם חצי לימון. טרי, ענייני ומכובד. זה היה טעים, אבל לא הצלחנו לסיים אותם. הפרגיות הוגשו בנדיבות רבה אפילו יותר (300 גרם), אבל הפעם מדובר היה ביעילות ותקינות שגרתית ותו לא. לא ציפינו ליותר.

לא ציפינו להרבה גם מהקינוחים: מזל של מלבי, ומוס פיסטוק (25) , ועל כן הופתענו, מאד, לטובה, ממוס הפיסטוק, שהיה עשיר בלי להיות כבד מדי או מתוק מדי. המלבי, לעומתו, כן הכיל מתיקות יתר ועל כן היה טוב פחות.

כולל שתייה קלה, עלתה הארוחה המשביעה עד מאד הזו 500 שקלים לארבעה אנשים וזאטוט אחד, להלן האחיין, שניסה ללא הרף להשליך את תכולת השולחן על הרצפה, כולל צלחות ותפריט, אבל גם נהנה מאד ממנת הפרגית. השורה התחתונה כאמור, היא חיובית לחלוטין. אולי לא תפגשו כאן הברקות או דגים עם רטבים וזיקוקים, אבל כן יתייחסו אליכם באהבה כמו שרק במוסד מסוג זה יודעים. במציאות של היום זה בלתי מבוטל. אפשר כאמור להזמין רק מאזטים וצ'יפס, וגם הדגים לא יאכזבו. בעוד שבעיר הגדולה מסעדות שמתחילות עם הבטחה נסגרות לצערנו בקול ענות חלושה, טוב שיש מישהו שיודע את העבודה. יותר מזה אנחנו לא צריכים.
לצפיה ב-'דיווח משובב נפש ועושה חשק, על הבקר. תודה !!'
דיווח משובב נפש ועושה חשק, על הבקר. תודה !!
07/09/2017 | 08:48
1
67
לצפיה ב-''
07/09/2017 | 08:58
14
לצפיה ב-'תענוג של דיווח'
תענוג של דיווח
07/09/2017 | 23:15
1
140
כמה אני אוהבת שאתה מבליח מדי פעם

בגלל הדיווח הזה המלצתי היום על שבתאי היפה לחברה שחיפשה מסעדת דגים מוצלחת.
לצפיה ב-'תודה חתולית '
תודה חתולית
08/09/2017 | 02:41
106
הייתה חסרה לי החותמת שלך בדיווחים הקודמים.

יש לפחות עוד שתי מסעדות, אחת מאכזבת משהו והשנייה מצדיקה את רוב הסופרלטיבים. בקרוב...
לצפיה ב-'מצטרף למחמיאים. נהנתי לקרוא וללמוד. תודה. '
מצטרף למחמיאים. נהנתי לקרוא וללמוד. תודה.
08/09/2017 | 07:35
1
174
גם אני לקוח של חמיס דגים. מוסד משפחתי מקצועי. בכללי - יפו ראויה לפוסטים המאירים את המקומות
המיוחדים שלה ועל כן אני מחכה להמשך סיפוריך, כפי שהבטחת.
לצפיה ב-'שתי המסעדות שיזכו לביקורת בקרוב'
שתי המסעדות שיזכו לביקורת בקרוב
08/09/2017 | 19:16
163
לא נמצאות ביפו...
לצפיה ב-'לגבי חינאווי...'
לגבי חינאווי...
08/09/2017 | 13:40
1
213
אני נוהג לקנות שנים רבות ביפת 180 (בשארה), אבל ידוע לי שיש עוד אחד צפונית לו.
אצל מי אתה מתכוון שזול/יקר יותר ?

האמת, הוא הקפיץ מחירים לאחרונה (ואולי לפני החג). צלעות טלה 145 ש"ח (היה פחות מ 120).  שקדי עגל 180 ש"ח  (היה 120) !!!
אבל הסחורה לא רעה אצלו, פרט לאנטריקוט שהפסקתי לקנות אצלו, כיון שלא היתה אחידות באיכות לאורך השנים.
לצפיה ב-'אני קונה אצל הצפוני יותר. מול בטשון חמיס'
אני קונה אצל הצפוני יותר. מול בטשון חמיס
08/09/2017 | 19:15
154
משעשע לפעמים שכשאני חונה שם נציגים משתי החנויות שואלים אם אני צריך משהו.

בכל אופן זול משמעותית מבשארה ולא פחות טוב

לצפיה ב-'תודה על דיווח מקסים '
תודה על דיווח מקסים
08/09/2017 | 18:34
119
כיף לקרוא את הדיווח. תודה על שהכרת לי מסעדה שטרם הכרתי עד כה
לצפיה ב-'תודה ! חיכיתי לחוות דעת מפורטת על מסעדת דגים בכלל'
תודה ! חיכיתי לחוות דעת מפורטת על מסעדת דגים בכלל
10/09/2017 | 20:54
1
53
ושבתאי היפה בפרט .

חבל רק שלא דיווחת לפני שבועיים 
להבא תקום שעה קודם ותאכל בתאריכים מוקדמים יותר .

לצפיה ב-'חחחח זה היה מזמן'
חחחח זה היה מזמן
11/09/2017 | 14:34
38
לו הייתי יודע שאתה צריך הייתי כותב קודם
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
10/09/2017 | 06:34
71
521
המשך>>

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה