לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1862018,620 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

לצפיה ב-'John Thomas steakhouse איתקה אפסטייט ניו יורק'
John Thomas steakhouse איתקה אפסטייט ניו יורק
13/07/2017 | 15:41
218
זהו ביקורנו השני בעיר האוניברסיטאית איתקה. למעשה ידענו
שאין כאן ולו מסעדה אחת שתקרוץ לנו. התכוננו למנות גדולות
על צלחות ענקיות. אריזת שאריות לקחת הביתה היא חזון נפרץ
פה. כך עושים כולם.
על כן, כשחיפשנו סטייק האוז להתחיל בו את חגיגת סיום הביקור
מצאנו באקראי את המקום הנל מופיע ברשימת 30 הסטייקיות
הטובות בעולם של בלומברג. לא פחות ולא יותר, יחד עם פיטר
לוגר.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-05-24...

נכון שקצת נפלה רוחי אחרי שקראתי 2 ביקורות רצח, בעיקר
על כי הבשר הגיע קר. בשר קר? מי שמזמין רייר או בלו את הסטייק
שלו, יקבל בשר קריר. כך או כך הוזמן שולחן ל 3 ואנו הגענו
ללא בקבוק יין (50 ד׳ דמי חליצה) שכן תפריט היינות עשיר
יחסית למסעדה פריפריאלית בארהב.
אכלנו פורטרהאוז לשניים מיושן על יבש כחודש וחצי, לובסטר
אדום ע נ ק וכן 2 תוספות: תפוחי אדמה נוסח גרמניה (קוביות מטוגנות) ושעועית ירוקה עם שבבי שקדים.
שתינו יין לבן ניו זילנדי ולקינוח אייס ויין קנדי.
שתי מנות קינוח: קרם ברולה ועוגת גבינה סיפקו את הרצון למתוק.
אל השולחן הובא באגט עם חמאה וכמובן (כמו תמיד) מי קרח.
שני קוקטלים - האחד עם מלפפון והשני פירותי נלגמו בהנאה.
המסעדה - בית מגורים מהמאה ה 19, אלגנטית ומטופחת.
ההיסטוריה מלמדת שהייתה בה מסעדה צרפתית, עד שעלתה באש
(זוכרים את מול ים?) לפני 25 שנה. או אז שינו פה את הקונספט.
בכלל, יש לציין כי פעם בשנה מסתיימת שנת לימודים בקורנל
ובקולג׳. או אז מגיעות המוני משפחות לחגוג עם יקיריהם. או אז
המסעדות מתמלאות והכסף נשפך להנאת התושבים המקומיים.
אצל ג׳ון תומס מקציבים שעתיים וחצי למשמרת אכילה ודורשים,
כמו אצל הגדולים שבמנהטן, הפקדת דמי קדימה.
אנו היינו פטורים, כמובן מכל אלו, שכן בתקופת הקיץ מתרוקנת
העיר מהסטודנטים.
בשולחנות שלידינו חגגו שני זוגות את יום נישואיהם. 25 שנה
ושנתיים.
אנו שמנו את הג׳וקר שלנו: 50 שנות נישואין וזכינו לקלף נוסף
במשחק הפוקר (עם אפשרות לזכות במנות חינם).
והאוכל? סטייק מהטובים שאכלתי, המון בשר לובסטר מתקתק
(עם חמאה מומסת כרוטב), שתי מנות קינוח נחמדות ויינות מצויינים.
בסביבות 400 ירוקים.
לצפיה ב-'מקבץ חומוסיות '
מקבץ חומוסיות
12/07/2017 | 10:13
29
200
מזמן לא דיווחתי כאן על חומוס, המאכל האהוב עלי. ערכתי כמה ביקורים לאחרונה בכמה חומוסיות אז הגיע הזמן לספר
לצפיה ב-'הבן של הסורי - יגאל אלון 123 תל אביב'
הבן של הסורי - יגאל אלון 123 תל אביב
12/07/2017 | 10:28
1
352
לפני מספר שבועות נפתח סניף חדש של הבן של הסורי, ברח' יגאל אלון בתל אביב. הבן של הסורי יש כבר כמה סניפים- החומוסיה המפורסמת בכרם התימנים, חומוסיה ברח' הנציב בשכונת מונטיפיורי, ועכשיו חומוסיה חדשה ביגאל אלון. לי זו פעם ראשונה אצלו.
הזמנתי מנה של חומוס גרגירים. קבלתי מנה שבמרכזה היה הרבה מהרוטב החריף שום לימון פלפל (תטביל'ה). אני אוהב את הרוטב אבל הכמות נראתה לי מוגזמת לחלוטין. ביקשתי מהמלצרית מנה בלי חריף.
 החומוס שקבלתי היה סמיך, מעט סמיך מדי לטעמי. מרקמו היה חלק וטעמו סביר. בשלב מסוים, כשהגעתי יותר לחלק הפנימי של הצלחת הרגשתי בחריפות עזה.
החריפות הזו קלקלה את טעם החומוס. חריפות אגרסיבית ומיותרת לחלוטין. אחרי כמה ביסים הפסקתי לאכול את החומוס.
מעבר לעניין החריפות המיותרת, לא מצאתי בחומוס איזושהי בשורה. חומוס בינוני מאד. על סמך הסניף ביגאל אלון, הבן של הסורי הוא עוד בית אוכל בינוני שלא מצדיק את ההייפ סביבו
לצפיה ב-'הבן של הסורי זה רק לקומפלט'
הבן של הסורי זה רק לקומפלט
12/07/2017 | 14:54
227
זו סיבת הקיום שלו.
הקומפלט היא מנה קמצנית למי אבל טעמה משובח ביותר.
יש לך סיבה לחזור לשם.
לצפיה ב-'חומוס כספי- נאות אפקה'
חומוס כספי- נאות אפקה
12/07/2017 | 10:32
2
310
חומוס כספי פועל כבר מספר שנים בשכונת נאות אפקה המנומנמת בתל אביב. הגעתי לשם לפני מספר שבועות לראשונה, לאחר סידור כלשהו שהיה לי באיזור.
יש לציין שלא מדובר רק בחומוסיה אלא יותר במה שקורים לו מסעדת שוק. התפריט רחב וכולל סלטים, שקשוקה, כרובית בטחינה ומנות טבעונית נוספות. אני כמובן, התמקדתי בחומוס. 
הזמנתי מנה של חומוס גרגירים. החומוס היה טעים, והוגש בכמות נדיבה. מרקמו היה כמו של חומוס גלילי- חלק וקרמי. הטעם היה טוב כאמור, יחד עם זאת, הטעם של הטחינה היה דומיננטי מדי. 
בצד לקחתי גם 4 כדורי פלאפל  ב 6 שקלים. הכדורים היו קראנצ'ים, והמילוי ירוק עז., הטעם היה מריר וקצת תוקפני מדי לטעמי, אבל עדיין חביב. היה שם כל מיני עשבי תיבול, לא רק הכוסברה 
בסך הכל חומוס כספי היא חומוסיה ראויה. לא הייתי מגיע אליה מרחוק, אבל אם אהיה שוב באיזור סיכוי טוב שאבקר שם 
לצפיה ב-'יש להם סניף עם חומוס טעים גם בשוק צפון'
יש להם סניף עם חומוס טעים גם בשוק צפון
13/07/2017 | 10:15
1
39
לצפיה ב-'אני לא מוצא סיבה מיוחדת לבקר בשוק צפון '
אני לא מוצא סיבה מיוחדת לבקר בשוק צפון
13/07/2017 | 21:06
350
הייתי שם פעם אחת, אכלתי ברק היום אוכל בינוני ומטה. גם שאר המקומות לא נראו מעניינים, אולי רק מיאזאקי של יובל בן נריה. זה לא מקום שאגיע אליו במיוחד אבל אם כבר ייצא לי להיות שם, אבחר אולי במאיזאקי או כספי
לצפיה ב-'רוני פול בת ים'
רוני פול בת ים
12/07/2017 | 10:36
248
רוני פול הוא שחקן ותיק במגרש החומוס בתל אביב. הסניף שלו ברח' אילת מפורסם ובימי שישי קשה להשיג שם שולחן. 
לאחרונה הוא התרחב ופתח חומוסיה בבת ים, ברח' אנילביץ במרכז העיר.
בסניף המקורי ברח' אילת הייתי מספר פעמים, ומה שזכור לי הוא שהחומוס שם לא היה באמת חומוס אלא טחינה. המראה הוא כשל טחינה, המרקם הוא של טחינה, הטעם של טחינה. אמנם טעים, אבל זה לא חומוס.
ערכתי ביקור במקום לפני כמה שבועות. 
גם כאן הזמנתי מנה של חומוס גרגירים. גם כאן רוני פול שמר על עקביות. בדומה למנה שאכלתי בסניף בתל אביב, גם כאן מה שקיבלתי היה טחינה. המשחה היתה לבנה כסיד, וניגוב אחד הספיק כדי להבהיר לי שמדובר למעשה בטחינה. אני לא יודע כמה גרגירי חומוס היה שם אם בכלל, אבל מבחינת הטעם לא היה להם זכר. יחד עם זאת, הטחינה היתה נפלאה, בעלת טעם עמוק מאוד. היא מזכירה את הטחינה הפנטסטית שאכלתי לפני כמה חודשים במסעדת עימאד מנצרת.
בשורה התחתונה , מי שבא לו טחינה טובה שילך לרוני פול. מי שרוצה לנגב חומוס, יאלץ ללכת למקום אחר.
לצפיה ב-'חומוס קלבוני- ראשון לציון'
חומוס קלבוני- ראשון לציון
12/07/2017 | 10:39
240
על חומוס קלבוני כבר כתבתי כאן. אני מבקר מפעם לפעם בסניף באזור תעשיה חולון ונהנה מיופי של חומוס
לקלבוני יש גם סניף בראשון לציון. לאחרונה פקדתי את הסניף הזה.
הזמנתי מנה של חומוס גרגירים עם צ'יפס וסלט. החומוס היה זהה לזה שמוגש בסניף בחולון, מרקמו לא סמיך ולא דליל מדי, רך, וטעמו עמוק ומובחן. הוא דומה מאוד לזה של מרכז החומוס האסלי וחאג' כחיל ביפו. הנאה צרופה.
הצ'יפס היה מצוין, והסלט סתמי. חבל רק שהשירות היה גרוע מאוד, אפילו בסטנדרטים של חומוסיה, כשמלצר אחד בלבד שירת את כל השולחנות ולא הצליח להשתלט על העסק. 

לצפיה ב-'חומוס לול- טירה '
חומוס לול- טירה
12/07/2017 | 10:44
5
330
חומוס לול הוא אחד החומוסיות הידועות בישראל, עם גדודי מעריצים שפוקדים אותו בסופי שבוע. 
בצהרי יום של אמצע שבוע קפצתי לחומוס לול בטירה. באופן מפתיע, המקום היה נטוש, ובכלל, כל האיזור היה נטוש. מוזר וקצת מלחיץ אפילו. אבל אם כבר הגעתי אז שלא אשב בלול? 
הזמנתי מנה של חומוס גרגירים. החומוס היה חלק, "חומוסי" מאוד, שבטעמו כמעט לא היה זכר לטחינה (ההפך המוחלט מרוני פול). טעמו היה עמוק ונהדר. סיימתי חיש מהר את הצלחת ונשאר לי טעם של עוד. אז לקחתי גם קופסה גדולה של חומוס הביתה ב 12 שקל בלבד.
על סמך הביקור שם, חומוס לול  בעיניי, הוא חומוס נפלא שנמצא בשורה הראשונה של החומוסיות בארץ. 
לצפיה ב-'בטירה אוכלים חומוס לפנה"צ'
בטירה אוכלים חומוס לפנה"צ
12/07/2017 | 11:54
247
ומעבר לכך כל מילה בסלע
חומוס נהדר
לצפיה ב-'חומוס הוא אוכל של בוקר'
חומוס הוא אוכל של בוקר
12/07/2017 | 12:48
3
247
ורוב החומוסיות בכפרים וערים ערביות נסגרות בצהריים. לכן חומוס לול היה ריק.
נסה למצוא שם שולחן בעשר או אחת עשרה בבוקר, ותצטרך לעמוד בתור או לחלוק שולחן.

לצפיה ב-'לעניין השעה'
לעניין השעה
12/07/2017 | 14:41
2
217
המונח בצהרי היום לא היה מדויק. הייתי שם ב11 וחצי בדיוק. 
וכל האזור היה נטוש, לא רק החומוסיה
לצפיה ב-'אולי נפלת על יום של לוויה גדולה'
אולי נפלת על יום של לוויה גדולה
12/07/2017 | 16:27
1
169
או היום האחרון של עיד אל פיטר (סוף יוני) והיומיים שאחריו שהיו סוג של ימי גשר.
לצפיה ב-'אולי לוויה, לא יודע. הייתי שם שלשום '
אולי לוויה, לא יודע. הייתי שם שלשום
12/07/2017 | 17:20
34
לצפיה ב-'ועוד כמה דיווחים לא על חומוסיות '
ועוד כמה דיווחים לא על חומוסיות
12/07/2017 | 10:47
7
108
לצפיה ב-'בראסרי- סטנדרטים של שירות של קפה קפה?'
בראסרי- סטנדרטים של שירות של קפה קפה?
12/07/2017 | 11:00
5
388
לפני מספר שבועות ערכתי ביקור נוסף בבראסרי האהובה. ישבנו בחוץ, כשמזג האוויר היה נעים ולא חם מדי.

אכלנו קורדון בלו ולינגוויני פטריות.
הקורדון בלו היה כרגיל מעולה. עסיסי, מושחת ונהדר. בצד לקחתי גרטן תפוחי אדמה שהיה טוב מאוד כרגיל. פעם בתקופה לאכול את זה מבחינתי זה מאסט. 
המנה השניה היתה מנה טבעונית, לינגוויני פטריות שלווה ברוטב שמן זית. מנה נהדרת. הרבה פטריות היו שם, רוטב עמוק וטעים על בסיס יין לבן ושמן זית. במטבח הביתי זו אחת המנות שאני מנסה להכין הכי הרבה. אף פעם לא יצא לי טעים כמו בבראסרי.

האוכל כאמור היה מעולה.אבל שירות, אוי השירות. הלחם, שמגיע ע"ח הבית, הגיע רק לאחר 20 דקות. האוכל הגיע רק לאחר יותר מ-30 דקות. הבראסרי תמיד עמוס והעיכוב היה נסבל, אבל לכל אורך אותו הזמן המלצרית לא טרחה להיות בסביבה שנוכל לשאול אותה מה קורה, או לבקש ממנה מים או כל דבר אחר. בקפה קפה מתמחים ברמת שירות כזאת. בבראסרי אני מצפה להרבה יותר 
 גם אחרי שהמלצרית הגישה את האוכל, כמעט ולא ראינו מלצרים, למרות שהיו לא מעט אנשים בחוץ. נסיון להשיג מים מהם עלה בתוהו- הם הגישו את האוכל ומיד נעלמו.
בסוף ביקשתי חשבון. קיבלתי. רציתי לשלם אבל אחרי שחיכיתי כמה דקות למלצרית נמאס לי אז קמתי ושילמתי בעצמי.
בקיצור- אוכל מצוין, שירות מזעזע. לבראסרי לא כדאי לאמץ את הרעות החולות של קפה קפה. כדאי שהזוג ברודו יעשו בדק בית בבראסרי אחרת הם יגלו שלא לעולם חוסן.

לצפיה ב-' לא מתאים למפעלות ברודו'
לא מתאים למפעלות ברודו
12/07/2017 | 13:07
1
92
לצפיה ב-'בהחלט לא '
בהחלט לא
12/07/2017 | 20:24
171
ניתן הזדמנות נוספת מתישהו, אבל בחום הזה בחוץ אני כבר לא אשב בזמן הקרוב
לצפיה ב-'אותו דבר אצלי'
אותו דבר אצלי
13/07/2017 | 00:16
194
בעלי ואני היינו בבראסרי עשרות פעמים ובהחלט מורגש שמשהו קורה לשירות שם. אני תוהה מה המקור- גיוס של כח אדם פחות איכותי? פחות הקפדה מלמעלה?
לצפיה ב-'מזכיר לי- לפני כמה שנים אכלנו שם בראנץ- ישבנו בחוץ '
מזכיר לי- לפני כמה שנים אכלנו שם בראנץ- ישבנו בחוץ
13/07/2017 | 09:09
1
217
בקשנו מילוי לסלסת הלחם ולא חזרו, לקחתי את הסלסלה הריקה ונכנסתי בעצמי למסעדה לבקש מילוי (החביתה התקררה בינתים) . הפקנקייק היה חמוץ
הגישו את החשבון (אז סביב 200 שח ל 3-4 סועדים) ואמרו שהארוחה עליהם ...
מרב מבוכה השארתי טיפ בגובה החשבון 

לצפיה ב-'יתכן שיש להם בעיה עם לתת שירות טוב למי שיושב בחוץ'
יתכן שיש להם בעיה עם לתת שירות טוב למי שיושב בחוץ
13/07/2017 | 21:01
132
ישבתי פעם אחת בחוץ לפני הפעם האחרונה אבל אני לא זוכר איך היה השירות. אני מקווה שזה היה מקרה חד פעמי ולא משהו קבוע
לצפיה ב-'ג'ירף- מצוין כרגיל'
ג'ירף- מצוין כרגיל
12/07/2017 | 11:11
343
אני אוהב מאוד את הג'ירף. תמיד טעים שם ולא נופל למלכודות המתיקות של מזללת קניונים. הפעם הייתי בסניף ג'ירף הרצליה. 
אכלתי מרק תירס וחלב קוקוס, מרק עדשים טבעוני, אטריות אודון עם פטריות ופטריית פורטובלו ממולאת במחית פטריות וכרישה. המרקים היו נהדרים, בייחוד מרק התירס וחלב הקוקוס שהיה עשיר, מתקתק אבל לא מדי, עם הרבה ירוקים טעימים. גם מרק העדשים היה מצוין, כלל סוגים שונים של עדשים (ירוקות, כתומות ושחורות) ותיבול הודי מוצלח. תענוג.
 פטריית הפורטובלו היתה אדירה כפי שזכרתי אותה. פטרייה גדולה מטוגנת, קראנצ'ית , ממולאת בבצל, מחית פטריות, כרישה, יין לבן ועוד. מנה אדירה, שבעיניי זו אחת המנות המקוריות והטעימות ביותר במסעדות בארץ. רק אטריות האודון מעט אכזבו, בעיקר בגלל הרוטב הבנאלי והאנמי יחסית.
טוב היה לגלות שגם בסניף הרצליה, הרמה הגבוהה של הג'ירף נשמרת.

לצפיה ב-'ג'ירף- מצוין כרגיל'
ג'ירף- מצוין כרגיל
12/07/2017 | 11:09
275
אני אוהב מאוד את הג'ירף. תמיד טעים ולא נופל למלכודות המתיקות של מזללת קניונים. הפעם הייתי בסניף ג'ירף הרצליה. 
אכלתי מרק תירס וחלב קוקוס, מרק עדשים טבעוני, אטריות אודון עם פטריות ופטריית פורטובלו ממולאת במחית פטריות וכרישה. המרקים היו נהדרים, בייחוד מרק התירס וחלב הקוקוס שהיה עשיר, מתקתק אבל לא מדי, עם הרבה ירוקים טעימים. גם מרק העדשים היה מצוין, כלל סוגים שונים של עדשים (ירוקות, כתומות ושחורות) ותיבול הודי מוצלח. תענוג.
 פטריית הפורטובלו היתה אדירה כפי שזכרתי אותה. פטרייה גדולה מטוגנת, קראנצ'ית , ממולאת בבצל, מחית פטריות, כרישה, יין לבן ועוד. בעיני זו אחת המנות המקוריות והטעימות ביותר במסעדות בארץ. רק אטריות האודון מעט אכזבו, בעיקר בגלל הרוטב הבנאלי והאנמי יחסית.
טוב היה לגלות שגם בסניף הרצליה, הרמה הגבוהה של הג'ירף נשמרת.
לצפיה ב-'טאבולה- הרצליה '
טאבולה- הרצליה
12/07/2017 | 11:46
298
כבר רשמתי כאן כמה מילים על המסעדה כשמישהו ביקש המלצה למסעדה באזור השרון.
הנה דיווח יותר מפורט.
הזמנתי מקום לשבת בצהריים לארוחה משפחתית ל-4 אנשים. המסעדה גדולה ומרווחת ומחולקת לשני חללים. האחד יותר מעוצב, השני פחות, ישבנו בחלק הפנימי הפחות מעוצב, היה נעים, לא רועש, לא צפוף מדי. 
הראשונות כללו מרק מינסטרונה וסלט ירקות שוק. המרק היה בעל טעם תעשייתי  והזכיר את המרק של קנור, שאני מכין בחורף בבית כשאין לי כוח להשקיע במרק רציני יותר. במסעדה אני מצפה למשהו קצת אחר ולא למרק בעל טעם תעשייתי כמו קנור
המנה השניה היתה סלט ירקות שוק וכללה עגבניות שרי שוקולד, מלפפון, פלפל בכמה צבעים, צנונית, זיתים ועוד. סלט גדול, טעים, הירקות היו טריים מאוד והתיבול טוב. פשוט אבל טעים. אהבתי

העיקריות כללו לינגוויני בולונז , פפרדלה אלפרדו ושתי מנות פרגית עם אורז.
הפסטות, לדברי המלצרית,הן טריות ומוכנות במקום. הלינגוויני היה עשוי היטב, הרוטב היה מוצלח, עם טעם מודגש של יין אדום. הבשר היה אנמי יחסית ושימש יותר תפאורת רקע, אבל המנה היתה טעימה בזכות הרוטב והפסטה.
פפרדלה אלפרדו היתה המנה שאני הזמנתי. הפסטה כמו במנה של הבולונז, היתה משובחת. הרוטב של השמנת היה כבד וניתן במינונים מוגזמים לחלוטין. (באופן אישי הייתי מפחית ב90% את כמות השמנת). אכלתי חצי מנה והספיק לי לשבוע. היה בסך הכל טעים.  
על הפרגית עם האורז אין הרבה מה לכתוב, פרגית עסיסית במרינדה מתקתקה כלשהי וואורז לבן בצד. 
בגזרת הקינוחים היתה נפילה, הזמנו שלישיית קינוחים ב -52 שקל סופלה, פנקוטה וטירמיסו. הסופלה היה יבש, הטירמיסו מתוק להחריד ומהפנקוטה לא טעמתי. יש גבול. 

שורה תחתונה: קודם על המקום. מרווח, נעים, לא צפוף מדי, לא רועש מדי. וזה בשבת בצהריים. כיף לשבת במסעדה.
לגבי האוכל- הרוב היה טעים, היו פה ושם נפילות, אבל בסך הכל היה טוב. כן, יש משהו מיושן במסעדה, השמנת מככבת כאן בהרבה מאוד מנות, זה לא המקום לחוויה קולינרית, אבל מה זה משנה? חיפשתי מקום שהאוכל יהיה ברובו טעים, שיתאים לכולם ולא יהיה פנסי מדי, ולא פחות חשוב מזה- שיהיה נעים לשבת ולדבר. הרבה מסעדות נפסלו בגלל האווירה הלא נעימה בהן. גם המחיר בסדר גמור- 400 שקל ל-4 אנשים. אחזור.  

לצפיה ב-'כמכור קשות לחומוס תודה על המקבץ.'
כמכור קשות לחומוס תודה על המקבץ.
13/07/2017 | 03:13
1
222
רוני פול ברחוב אילת כבר לא בבעלות רוני ,
בבתים הוא פתח לבניו.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/07/2017 | 08:21
124
גם אשתי כבר חושבת שזורם לי בדם חומוס. אבל ברצינות, חומוס זה גם טעים, גם זול, גם משביע, גם בריא, וגם משהו שקשה להכין בבית. כאני יוצא לאכול בחוץ אני משתדל לא לאכול אוכל שאני יכול להכין בבית. אילו הייתי יכול הייתי אוכל כל היום חומוס..

לצפיה ב-'אבו פאוזי בכפר יאסיף'
אבו פאוזי בכפר יאסיף
13/07/2017 | 13:51
2
76
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה...רשמתי'
תודה על ההמלצה...רשמתי
14/07/2017 | 06:52
28
לצפיה ב-'אני לא אוהב את החומוס שלו'
אני לא אוהב את החומוס שלו
16/07/2017 | 16:07
74
לטעמי אחד הפחות טובים שיש 
חומוס מתוק באופן קיצוני
על גבול מנת הקינוח

לצפיה ב-'חומוס עוזי'
חומוס עוזי
18/07/2017 | 19:45
42
ממליץ לך להגיע לחומוס עוזי בנתניה. אין עליו.טעים עשיר ומכובד.
לצפיה ב-'החדשה הרעה של היום'
החדשה הרעה של היום
11/07/2017 | 17:48
4
446
מסעדת לוקה ולינו סגרה דלתות ללא הודעה מוקדמת. עיתונאים שניסו להשיג תגובה מבעלי המסעדה, לא הצליחו לעשות זאת.
לצפיה ב-'לוקה ולינו שנסגרים זו אכן חדשה עצובה'
לוקה ולינו שנסגרים זו אכן חדשה עצובה
11/07/2017 | 18:16
1
403
נכון שלא הכל תקתק שם, אבל זו לפחות מסעדה שניסתה להגיש משהו קצת שונה. מטבח דרום איטלקי-סיציליאני לא מתחנף (לא כשר) וטעים. אני נהניתי שם מהאוכל.

בוואלה כתבו ש"המסעדה האיטלקית נסגרה לחשיבה מחדש, וייתכן שאף לצמיתות".
אני רק מקווה ש"חשיבה מחדש" לא אומר שהמסעדה תחזור ותיפתח כמסעדה כשרה. מצד שני, גם מקום כשר עדיף על סגור לצמיתות...
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה '
מסכים עם כל מילה
13/07/2017 | 14:59
179
הבעלים/מנהלים לא הצליחו ליצר אוירה שתתאים לסצנה התל אביבית. מלכתחילה היו לי הערות ואף הבעתי
אותן בפני בעלת המסעדה בשיחה טלפונית.
אולי הייתה זו תמימות ואולי נסיון מושכל - עובדה היא שאוכל טוב אינו ה תנאי הראשון במעלה להצלחתה של מסעדה.
לצפיה ב-'קשה לי להגיד שאני מצטער על כך, חוויתי שם ערב קשה ביותר'
קשה לי להגיד שאני מצטער על כך, חוויתי שם ערב קשה ביותר
13/07/2017 | 13:53
286
הכתובת הייתה על הקיר, הזהרתי כבר אז שעם גישה כזאת הם לא ישרדו ואכן עברה בערך שנה מאז (פלוס מינוס).
לצפיה ב-'הייתי פעמיים, היה לא מוצלח פעמיים'
הייתי פעמיים, היה לא מוצלח פעמיים
13/07/2017 | 15:27
254
והתחושה שקיבלנו מהבעלים הייתה של התנשאות וחוסר עניין.

לצפיה ב-'קפה רונה בקיבוץ שילר - ביקור קצרצר'
קפה רונה בקיבוץ שילר - ביקור קצרצר
11/07/2017 | 12:12
2
244

בשעת צהריים לוהטת  התייצבתי בבית הקפה הקטן.  היינו 4,  לא רעבים במיוחד.  חיכינו בחוץ  עד שיתפנה שולחן במרפסת המקורה והממוזגת. השירות היה לבבי.

הזמנו -  חציל קלוי עם טחינה בצד, וסלט  כפרי.  שתי המנות היו טעימות, התחלקנו בהנאה.  הסלט הפתיע במיוחד כיוון שהיה עשיר בבוטנים  פריכים  והרוטב הפתיע לטובה.
לקחנו  הביתה בייגלה ירושלמי-  מנה מאכזבת.  בצק יחסית דק,  עם שומשום בחלק העליון,  שרוף מעט -  הילדים לא אהבו.

בתחום השתיה התפריט  לטעמי  לא מספיק רחב. בשיא החום,  כל מה שפינטזתי עליו היה כוס עצומה של לימונענע ברד \ שייק פירות קפוא \ גרניטה קפה,  אבל לא היה שום דבר שמתקרב לזה,  מקסימום  קפה קר עם קוביות קרח.  לטעמי זו נקודה לשיפור.
הסתפקתי בדיאט ספרייט.

סכה"כ מקום חביב מאוד,  מרגיש ביתי וחם,  יש מקום לשיפור אבל בהחלט אחזור שוב.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
11/07/2017 | 14:07
1
94
זוכרת כמה שילמתם?
לצפיה ב-'לא אני שילמתי '
לא אני שילמתי
11/07/2017 | 14:47
125
זוכרת שהמאפה עלה 28 ש"ח.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
11/07/2017 | 07:14
9
8
לצפיה ב-'מחפשת שם של פאב/מסעדה בדיזנגוף פינת נורדאו'
מחפשת שם של פאב/מסעדה בדיזנגוף פינת נורדאו
12/07/2017 | 18:39
4
143
בפינה הדרום-מערבית של הצומת (כלומר אם הולכים בנורדאו מכיוון הים לאבן גבירול ופונים ימינה בדיזנגוף – שם). בגוגל מצאתי את "רום סרוויס" אבל אני מבינה שזו מסעדת שף והתמונות לא נראו לי מתאימות (ומה שראיתי נראה כמו פאב) ומצאתי "דאבל סטנדרד" אבל אני לא בטוחה שזה זה מהתמונות... מאפיין ודאי שזכור לי הוא מעקה עץ שתחם החלק החיצוני של המקום.
לצפיה ב-'זה רוס סרוויס, לא ממש מסעדת שף '
זה רוס סרוויס, לא ממש מסעדת שף
13/07/2017 | 14:07
3
31
לצפיה ב-'הם שיפצו את המקום? כי בתמונות הגלריה באתר שלהם זה נראה כך:'
הם שיפצו את המקום? כי בתמונות הגלריה באתר שלהם זה נראה כך:
13/07/2017 | 14:12
2
114

והמסעדה/פאב שראיתי לא נראו כך. לא היו מושבים כמו בדיינר, לא היו עמודים עם חבלים אדומים... והיה מעקה עץ (מסיבי, כזה שאפשר להישען עליו בנוחות) שהקיף את כל המתחם. זה ממש לא נראה זה...
לצפיה ב-'כן'
כן
13/07/2017 | 14:26
1
18
לצפיה ב-'אחלה, תודה'
אחלה, תודה
13/07/2017 | 14:37
18
לצפיה ב-' המלצות לסין, מישהו?'
המלצות לסין, מישהו?
13/07/2017 | 18:18
75
קצת לונג שוט, אבל אני אנסה בכל זאת...
האם מישהו מכיר ויכול לשתף חוויות אוכל מאיזורי שאנטו ושנז׳ן בסין? למה לצפות? מה כדאי לנסות? אוכל רחוב / מסעדות / מוצרים בסופר / מה שבא לכם!
לצפיה ב-'עזרתכם: סיפורי פיתוי אוכל'
עזרתכם: סיפורי פיתוי אוכל
14/07/2017 | 13:51
2
139
לצורך כתיבת פרוסמינריון אני מחפש כמה שיותר סיפורים בהם מופיע פיתוי באמצעות אוכל.

כל דבר שהוא מתקבל בברכה

תודה
לצפיה ב-'היה ברשותי ספר'
היה ברשותי ספר
14/07/2017 | 14:45
101
כאילו פורנו שבפרקיו תיארו סצינות סביב מנות ומתכונים. הספר בשפה העברית אבל שמו פרח.
אנסה לאתרו בעבורך.
כמו כן ישנו ספר המתכונים של מאיר אדוני: ארוחות פיתוי.
אאט יש תרגום של ספר יווני עם מתכוני פיתוי.
אנסה, כאמור לאתרם בשובי מחו״ל.
לצפיה ב-'ראית את הסרט טמפופו?'
ראית את הסרט טמפופו?
15/07/2017 | 19:04
58
חפש גם את ספר התענוגות של עמוס קינן. אם אין לך, אתה יכול לקבל את העותק שלי בהשאלה.

גם הספר אפשר גם בלי קוויאר, יכול לספק לך חומר (ומתכונים).
לצפיה ב-'עיסקית צהריים בשבת במסה'
עיסקית צהריים בשבת במסה
10/07/2017 | 21:33
17
517

לפני כמה שבועות ביקשתי המלצה על עיסקית צהריים בשבת לחובבי דגים ופירות ים.
קיבלתי המלצות שונות ובסופו של דבר הארוחה הזו התגלגלה לכזו בה הזמנתי את אחי ואכלנו רק שנינו. נתתי לו לבחור והוא התלבט בין קפה אל נור לבין מסה. אני הכרעתי בעד האחרונה גם משום שלא שמעתי עדיין על קפה אל נור אחרי השינוי, וגם משום שזמננו היה קצוב ומבחינת נגישות וחנייה למי שבא מחוץ לעיר מסה קורצת יותר. בדיעבד, קראתי לאחרונה דיווח לא מתלהב של בוב על קפה אל נור ושמחתי בבחירתנו.

צלצלתי למסעדה בשעה 11:45 בצהריים והזמנתי מקום לשעה יותר מאוחר ללא בעיה. בכל זמן שהותנו המסעדה לא היתה מלאה בסועדים, אפילו לא בשולחן המרכזי. אנחנו ישבנו בצד, כפי שביקשתי.

עיסקית שבת עולה 146ש"ח, והמסעדה מאפשרת גמישות רבה כשניתן גם להזמין בנפרד מנות מהראשונות ו/או מהעיקרית.

ראשית קיבלנו סלסלת לחמים שהכילה שתי פרוסות לחם לבן טרי מאד אך גם סתמי מאד, ושתי פרוסות לחם כהה טעים ועשיר. יחד עם הסלסלה קיבלנו שלוש פנכות ובהן שמן זית וחומץ בלסמי, מטבל סלק וממרח לימונים כבושים שהיה פחות מוצלח ממה שזכרתי אותו.

למנות ראשונות אכלנו –

אחי בחר במנה ממיוחדי היום של סשימי לברק על גספצ'ו ירוק, זרעי עגבניות ושברי פיסטוק. בשר הדג היה טעים לדבריו  וכך גם הגספצ'ו. עם זאת, זו לא היתה מנה מבריקה או מעניינת מאד.
היא היתה בתוספת מחיר.

למרות שהצהרתי שאחלוק עם אחי מנות דגים, לא התאפקתי והזמנתי למנה ראשונה את המנה של שקדי עגל על טורטליני בטטה, קרם שורשים וציר בצלצלי פנינה. זו מנה שאכלתי בעבר ומאד נהניתי ממנה. גם בביקור הזה הבשר היה מצויין וטעים מאד וכך גם הרוטב. הטורטליני לעומת זאת לא היה אחיד ברמתו וחלק מהבצק היה עבה וגס. תוספת של 15ש"ח.

למנות עיקריות חלקנו –

מנה ראשונה ממיוחדי היום היתה של מוסר ברוטב הדרים ודפי פסטה עם אגוזים ופטריות. נתח המוסר היה בשרני ועסיסי והרוטב היה עשיר ונהדר. שנינו אהבנו אותה. מנה טובה שהיתה בתוספת של 28 ש"ח.

מנה שניה היתה של פילה לברק עם רביולי של בצלי שאלוט וקציפת פורצ'יני. במנה היו שני פילטים של דג טעים עם פטריות וארטישוק שנחו כולם בקציפה הטעימה. דווקא הרביולי, ממנו היתה נציגות סמלית לשניים בלבד, לא הותיר חותם וחבל כי הייתי שמחה לטעמים מודגשים יותר של המילוי. תוספת של 10ש"ח.

לקינוח אני בחרתי עבור שנינו בקינוח תות של שכבות מרנג, שטרוייזל, פירות יער וכולי בצנצנת כשמעל נחים להם שני מקרונים ורדרדים. בעיני זה קינוח מנחם, מתוק במידה ואולי לא מתחכם אבל בהחלט עושה את העבודה. 66ש"ח.
קיבלנו על חשבון המסעדה גם קינוח נוסף של שטרוייזל עם גלידת פטל טעימה מאד.

שתינו מים קרים בכוסות שמולאו לאורך הארוחה כולה. עם הארוחה אחי הזמין אספרסו קצר שהגיע קר יחסית אבל לצערי הוא התעקש לא לבקש אחד חדש ורותח, כמו שצריך להיות. 11ש"ח.

השירות היה, כרגיל, ללא רבב. המלצרית שלנו ידעה להסביר על כל מנה ומרכיביה, ציינה את מחירי מנות הספיישל והיתה ידידותית וקשובה לכל שאלה או בקשה.

הכל עלה 432ש"ח.

למרות שהיו פה ושם מעידות קלות, והיתה תחושה שמבחינת האוכל לא הכל הבריק, זו היתה ארוחה טובה מאד באוירה נעימה.

לצפיה ב-'כייף שהיה לכם נחמד'
כייף שהיה לכם נחמד
11/07/2017 | 07:30
1
216
אבל בסופו של יום מה מועילה העסקית אם לכל מה ומנה שהזמנתם הוספתם כסף ?
אני מעדיפה "עסקיות" שבהם אפשר להזמין מהתפריט  ויש הנחה של נאמר 10% בצהריים .כך אין מקום לכל המשחקים הללו.
ולי גם נשמע שערורייתי קינוח ב 66 ש"ח בארוחה עסקית (שערורייתי מצידם לא מצידכם כמובן !)
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
12/07/2017 | 21:02
86
אם לוקחים בחשבון שגם לא הזמנו כלל שתיה מלבד האספרסו, זו עיסקית מאד יקרה.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
11/07/2017 | 09:33
1
144
ונהדר שהיתה חוויה טובה. אני מצטרפת למנטיסה בעניין המנות בתוספת תשלום. זה עניין שתמיד לא אהבתי.

אני גם חושבת שמחיר של 66 ש"ח לקינוח במסגרת עסקית הוא מחיר יקר מדי.
לצפיה ב-''
12/07/2017 | 21:03
5
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ומילה על חומו של האספרסו ובקשה בקטנה'
תודה על הדיווח ומילה על חומו של האספרסו ובקשה בקטנה
11/07/2017 | 13:05
4
280
למיטב ידיעתי חומו של האספרסו לא יגיע קרוב לנקודת הרתיחה בגלל
שהמיצוי מעביר מים בלחץ ולא אדי מים כפי שמתרחש במקינטה.
אומרים שאדי מים ״שורפים״ את הקפה ועקב כך מעניקים לו טעם נוסף ולא רצוי.

אודה על פרוט  השינוי שחל בקפה אל נור.
לצפיה ב-'כתבתי על כך כמה פעמים'
כתבתי על כך כמה פעמים
11/07/2017 | 14:03
218
השף רוברט קלוגר נכנס למטבח של קפה אל-נור.
לצפיה ב-'טעויות נפוצות בתהליך ההכנה והגשת האספרסו'
טעויות נפוצות בתהליך ההכנה והגשת האספרסו
15/07/2017 | 20:50
2
45
הן לרוב הגורמים להגשה של אספרסו שאינו חם מספיק-
-לפני המזיגה צריך לתת לספלון הריק מכת מים רותחים על מנת לחמם אותו.
-המלצר מתרשל ונותן לאספרסו לחכות על הבר כמה דקות קריטיות עד ההגשה.
לצפיה ב-'במכשיר אספרסו נורמלי'
במכשיר אספרסו נורמלי
18/07/2017 | 05:08
1
20
המשטח העליון משמש לחימום הכוסות.
אין צורך במזיגת מים רותחים.
לצפיה ב-'לא כולן מתחממות במידה שווה'
לא כולן מתחממות במידה שווה
24/07/2017 | 16:53
5
אני עושה זאת תמיד,ללכת על בטוח.
לצפיה ב-'חזרתי עכשיו מעסקית בינונית בקוואטרו של אותו שף'
חזרתי עכשיו מעסקית בינונית בקוואטרו של אותו שף
11/07/2017 | 15:26
3
280
109 ש"ח לעסקית די קמצנית של ראשונה + עיקרית (קלמרי בגריל לראשונה ורביולי זנב שור לעיקרית). לא מנות נדיבות במיוחד ולא מספיק טובות (הקלמרי המלוחים מדי נחו על פוקצ'ה שנספגה ברוטב עגבניות, הרביולי היו עבים עם מעט מדי מילוי של בשר בתוכם). 
רציתי להתנחם בקינוח, אבל כל הקינוחים בקוואטרו חוצים את רף 60 השקלים (חוץ מטירמיסו שעולה 58 ש"ח בלבד וסורבה שעולה 42 ש"ח או משהו דומה). בחודשים הראשונים של המסעדה אף קינוח לא עבר את רף 50 השקלים.

66 השקלים של קינוח התותים של מסה (שהוא טוב וטעים) והקינוחים של קוואטרו שכמעט כולם עוברים את ה-60 ש"ח, זה חלק ממגמה מבאסת של מחירי קינוחים מוגזמים. יש בארץ קינוחים משובחים, אבל אני לא חושב שהם צריכים לעלות יותר מ-60 ש"ח.

לצפיה ב-'הקינוחים בקוואטרו מעולים'
הקינוחים בקוואטרו מעולים
11/07/2017 | 20:09
1
186
הייתי שם לא מזמן וממש הופתעתי מהרמה. זכורים לי במיוחד במיוחד הפרשנות של המקום לטירמיסו שהיה שונה מכל טירמיסו אחר שטעמתי וקינוח כלשהו עם למון גראס ומאצ'ה שהיה אחד הטובים שאכלתי בשנים האחרונות.

לגבי המחירים, נדמה לי שזו חלק ממגמה כללית של התייקרות שלא ייחודית לקינוחים. עברתי לאחרונה על תפריטים כדי לבחור מסעדות לכל מיני אירועים אחרי כמה חודשים שלא יצאנו למסעדות מפונפנות, ונראה שכבר נהיה די סטנדרטי שמחירי ראשונות הם באזור 70-80 ש"ח ומחירי עיקריות הם סביב 140. בהחלט יקר משזכרתי :(
לצפיה ב-'אני בטוח שהם טובים מאד אבל המחיר עדיין גבוה מדי לדעתי'
אני בטוח שהם טובים מאד אבל המחיר עדיין גבוה מדי לדעתי
11/07/2017 | 20:49
151
ברור שיש קונדיטורית מוכשרת מאד בקוואטרו ומסה, אבל קוואטרו היא לא מסעדה שמתיימרת להיות ב-level של מסה מבחינת מחירים. היא מעט יותר מתונה, ולכן אין סיבה שהקינוחים בה יהיו כל כך יקרים. (וגם במסה היוקרתית יותר הם מתומחרים גבוה מדי).
בפרונטו כל הקינוחים הם פחות מ-50 ש"ח. בטאיזו, אם אני זוכר נכון, רובם פחות מ-60. בשילה - פחות מ-50. גם בקיטשן מרקט ומשייה באזור ה-50. בקיצור נסחפו כאן...

לצפיה ב-'בקוואטרו אכלתי לפני כמה חודשים עיסקית שבת מוצלחת'
בקוואטרו אכלתי לפני כמה חודשים עיסקית שבת מוצלחת
12/07/2017 | 21:05
128
היינו שלושה וחלקנו שתי עיסקיות בתוספת פוקצ'ה לפתיחה וקינוח אחד לשלושתנו וכוס יין לכל אחד מאיתנו. היה טעים ושבענו.
עלה לנו 150ש"ח ללאדם ערך שזה נשמע סביר אבל צריך לקחת בחשבון שאלה רק שתי עיסקיות.
לצפיה ב-'יש דיווח (קטילה) של בוב על קפה אל-נור'
יש דיווח (קטילה) של בוב על קפה אל-נור
12/07/2017 | 06:05
1
276

אני מאוד אוהב את הביקורות שלו וזו אחת השליליות שנתקלתי בהן מבחינת רמת האוכל.
לצפיה ב-'תודה על האזכור, הפרגון והאמון. '
תודה על האזכור, הפרגון והאמון.
15/07/2017 | 20:48
18
לצפיה ב-'תודה על הדיווח '
תודה על הדיווח
12/07/2017 | 20:39
1
125
אבל בפועל, זה לא נראה באמת מחיר של עסקית. 146 שקל לראשונה ועיקרית+ התוספת ששלמתם על כל מנה, יוצא 350 שקל. אני לא חושב שלולא העסקית המחיר היה גבוה בהרבה, אולי בכמה שקלים.
זו מזכיר לי את העסקית שבת של יפו תל אביב- הראשונה כלולה במחיר של העיקרית, אבל העיקרית עצמה מתומחרת במחיר מופרך לחלוטין, גבוה יותר מהמחיר הרגיל. 
עדיף כבר אילו המסעדות היו אומרות שיש הנחה של כמה אחוזים על התפריט, במקום ליצור מצג שווא של עסקית שהיא לא עסקית. 
לגבי הקינוח- מסכים שהוא טעים ומנחם, אבל אני לא רואה סיבה שיעלה 66 שקל. 
לצפיה ב-''
12/07/2017 | 21:06
6
לצפיה ב-'איטלאינו דה לה קוסטה- חיפה'
איטלאינו דה לה קוסטה- חיפה
10/07/2017 | 20:16
2
332
צירוף נסיבות הוביל לכך שהיינו זמינים היום לצהריים בעיר, וכבר הרבה זמן שרציתי לנסות את המסעדה, אז אמרנו יאללה.
המבעדה שוכנת ברכבל התחתון בבת גלים, איזור די זנוח ולכן היה מרשים לגלות תפוסה חצי מלאה בצהרי יום חול, באיזור שאין בו מקומות עבודה וכהנה. המבעדה יפה למדי, בעיצוב קיטשי חמוד, וקיבלנו חלון לים אז בכלל אין תלונות.
היינו 2 מבוגרים ו2 ילדים, אז הזמנו 3 מנות ו2 קינוחים
פיצה מרגריטה לילדודס היתה סבבה, מן הסתם לא מאד מעניינת אבל מביס שחטפתי להם בהחלט טעימה
פיצה סנייה טלה כבר היתה משהו אחר- שילוב טעים, מיוחד ומשביע. מודה שלולא היינו חולקים היה משעמם לי לאכול פיצתה כזו כמנה לבדי אבל ביחד זה היה אחלה. הפיצה לא מאפשרת אכילה ביד ומחייבת סכין ומזלג כי יש מעין תבשיל מעל הבצק הדק שכ/קורע תחת הנטל
טורטליני גבינות היה המנה המנצחת מבחינתי- הן מבחינת הסצק הן מבחינת המילוי והםן מבחינת הרוטב. אמנם לא חשתי בכמהין המדווח בתפריט אבל מי יכל לחוש משהו כשטרפתי במלוא התאווה
קינוחים-
ראשית אגיד שהקינוחים ענקיים ועל אף שהוזמנו 2 ל4 גרגרני צהרת לא הצלחנו לסיים
עוגת גבינהב ולוטוס היתה מצוינת, אמנם לא בדיוק עוגה (הבן שלי השתומם) אבל בהחלט קינוח מיוחד, עשיר ויחד עם זאת מרענן למדי בחום זה
קרם ברולה קלאסי היה ובכן, קרם ברולה די קלאסי למעט התוספות שמעליו. טעים ועשיר.
לסיכום היתה ארוחה טעימה ביותר שעושה חשק לחזור, הפעם נטולי, ולהזמין חצי צפריט.
נקודת שלישית יחידה היא השירות שאמנם לא היה בעייתי אך נטול לבביו תאו אכפתיות.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
11/07/2017 | 09:35
1
108
זוכרת כמה שילמתם על הארוחה?

אילו תוספות היו על קרם הברולה?
לצפיה ב-'לא זוכרת אבל יש תפריט אונליין ובצהריים יש 10 אחוז'
לא זוכרת אבל יש תפריט אונליין ובצהריים יש 10 אחוז
12/07/2017 | 12:33
123
הנחה על הכל, לדעתי יצא משהו כמו 250 אחרי ההנחה
על הברולה היו מעין פירורי ביסקוויט (בטח יש לזה שם יותצר מקצועי ששכחתי) ופירוי שוקולד, כמו גם כמה פרוסות בננה שהרגישה מקורמלת
לצפיה ב-'היי, אשמח להמלצה על הבופה של טנדורי תל אביב'
היי, אשמח להמלצה על הבופה של טנדורי תל אביב
10/07/2017 | 13:17
85
בופה שבת בצהריים
האם כדאי?

לצפיה ב-'חדר פרטי מול הים לאירוע של 20 איש'
חדר פרטי מול הים לאירוע של 20 איש
10/07/2017 | 12:51
2
103
היי,
מחפשים מקום לחגוג 70 לאם המשפחה, ביקשה מקום מול הים. 
20 איש ללא הגבלות קולינריות או תקציביות מיוחדות, כל עוד זה בתחומי הסביר.
בעלת השמחה יושבת בכיסא גלגלים אז חובה גישה לנכים וחניה נוחה.

בדקנו במסעדות פפה ובני הדייג בראשל״צ, שתיהן נמצאות ממש על החוף אבל החדר הפרטי שלהן סגור ומסוגר ולא צופה לים.
יש מקום מומלץ עם נוף לים?
במידה ולא ואנחנו יורדים מהרעיון, אשמח לקבל גם המלצות למקומות שהם לא מול הים.
לצפיה ב-'תאיו בת ים עונה על כל הדרישות'
תאיו בת ים עונה על כל הדרישות
10/07/2017 | 13:19
94
לצפיה ב-'פרנצ'סקה בראשל"צ'
פרנצ'סקה בראשל"צ
11/07/2017 | 07:22
17
לצפיה ב-'הצלחות הכי גרוע אי פעם (או סתם בדיחת רשת)'
הצלחות הכי גרוע אי פעם (או סתם בדיחת רשת)
10/07/2017 | 11:34
4
415
לא ברור אם זו בדיחת רשת או מנה אמיתית שמישהו קיבל אבל התמונה הזו מסתובבת ברשת כבר כמה ימים ומדגימה מה קורה כאשר חסרי כשרון בישול או עיצוב לוקחים את טרנד פירוק המנות והצלחות לקצה.
לצפיה ב-'עוד כמה נסיונות צלחות מופרעים במיוחד '
עוד כמה נסיונות צלחות מופרעים במיוחד
11/07/2017 | 12:43
3
279
(זה כנראה המקור של התמונה שהעלתי בראשית השבוע)

לצפיה ב-'ראיתי את חלק מהתמונות אצל שפים'
ראיתי את חלק מהתמונות אצל שפים
11/07/2017 | 14:12
2
188
בפייסבוק. הם חוגגים עליהן.
לצפיה ב-'אשמח להפניות'
אשמח להפניות
11/07/2017 | 14:31
1
52
לצפיה ב-'עכשיו אני צריכה להיזכר על הקיר של מי הדביקו'
עכשיו אני צריכה להיזכר על הקיר של מי הדביקו
11/07/2017 | 14:31
152
תמונות בתור בדיחה.
לצפיה ב-'תקציב פתוח לטאיזו.'
תקציב פתוח לטאיזו.
10/07/2017 | 07:51
3
353
אז כאמור, אנחנו הולכים לטאיזו, ואין לנו מגבלת תקציב. בכלל. 
אנחנו לא שתיינים גדולים, כך שאלכוהול בטוח לא יזרום כמו מים מקסימום כוס, שתיים של יין. לא יותר. 
אפשר המלצות למנות שהן בגדר מאסט? אנחנו אוכלים הכל לגמרי (בעצם אני לא אוכלת ביף טרטר, אבל זו ממילא לא המסעדה שבה יגישו מנה שכזאת...). 
תודה רבה!
לצפיה ב-'ה מ ו ן דיווחים במנוע של גרר כולל שניים מהשנה. '
ה מ ו ן דיווחים במנוע של גרר כולל שניים מהשנה.
10/07/2017 | 13:49
255
אם אוכלים הכל מדוע שלא תלכו עפי הרצון הרגעי?
לצפיה ב-'פשוט לבקש מהמלצר שירכיב לכם ארוחה'
פשוט לבקש מהמלצר שירכיב לכם ארוחה
12/07/2017 | 08:07
188
הם ממש טובים בזה ותהיי בטוחה שהוא יכלול את המנות הכי שוות.
אני מאוד אוהבת את הנאמס, סלט דפי שעועית, פוט סטיקרז וקינוח הקארי האלוהי שלהם.
לצפיה ב-'מבחינתנו ההר גאו סקאלופ הן מנת חובה'
מבחינתנו ההר גאו סקאלופ הן מנת חובה
16/07/2017 | 11:57
73
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
10/07/2017 | 06:52
7
13
לצפיה ב-'הבאז הקולינרי החם בבריסל: השף ש"ראה את האור" בירושלים'
הבאז הקולינרי החם בבריסל: השף ש"ראה את האור" בירושלים
10/07/2017 | 06:55
157
שלמה פפירבלט בהארץ, על השף ריצ'רד שפר שפתח בבלגיה מסעדה בהשראת הבר הירושלמי "יודל'ה", בשוק מחנה יהודה.

לצפיה ב-'איל שני בראיון לכבוד פתיחת סניפי מזנון במלבורן וניו-יורק'
איל שני בראיון לכבוד פתיחת סניפי מזנון במלבורן וניו-יורק
10/07/2017 | 06:57
147
איל שני בראיון לתיקי גולן מ- YNET. שימו לב באיזו פרסומת הוא מככב.

לצפיה ב-' טוב, את זה חייבים לראות'
טוב, את זה חייבים לראות
12/07/2017 | 07:17
164
קובץ של אמרות שפר של השף אנטוני בורדיין:

לצפיה ב-'לפעמים זה קל מדי לחזות את העתיד (שגיא כהן)'
לפעמים זה קל מדי לחזות את העתיד (שגיא כהן)
13/07/2017 | 15:23
3
105
אני כתבתי ביקורת אפשרית שלו על יא-פאן, במקום זו המשתפכת על ההיגיון של "ביסטרו יפני":

"רק בישראל אפשר לקחת אלפי שנים של מסורת יפנית ואלפי שנים של מסורת צרפתית ולערבב אותן בזלזול מוחלט כאילו הן רכוש פרטי. מה בין אצות נורי וגראטן תפו"א? מה הקשר בין שעועית ירוקה לרוטב פונזו? רק הנובורישיות וגסות הרוח הישראלית יכולה להחליט שהיא יודעת יותר טוב מ-500 מסעדות הממושלנות בטוקיו ופריז. צ'יפס במסעדה יפנית? אם זה לא היה עצוב אפשר היה לצחוק על החלטורה".

והנה הביקורת היום על המסעדה הויאטנמית עם נגיעות ים תיכוניות:
"מסעדה וייטנאמית...עם נגיעות צרפתיות ים־תיכוניות. ומה זה אומר, אתם ודאי כוססים ציפורניים, ובכן: "סלט פפאיה עם פלאפל". כן, כן. לא פחות. ולצדו? שיפודי פרגית ושומן טלה; וחריימה קארי. ומה עוד? באגט מרוח באיולי (בטח איולי. מי משתגע היום לפתוח מסעדה בלי איולי?) עם נתחי עוף בסרירצ'ה. פתאום לשמור נגיעה נשמע כמו רעיון לא רע."

להזכירכם, זה מה שהוא כתב באמת על יא-פאן:

"פתאום, המילים "ביסטרו יפני" מתחילות להישמע פחות כמו סיסמה, ויותר כמו פרוגרמה. אחרי הכל: מה יכול להיות יותר ביסטרו מאשר: גראטן/צ'יפס/שעועית? ומה יכול להיות יותר יפני מאשר אצות (בגראטן), טמפורה (לכדורי תפוחי האדמה) או פונזו (בשעועית)?"

הוא גם הוסיף לביקורת על ק-פה האנוי:
"קשה להחליט מה היה חסר כאן יותר הקיץ: עוד מסעדה פסאודו־וייטנאמית או עוד מסעדה שמחלקת את שמה להברות קצרות. "ק־פה האנוי" פתרה את הבעיה: גם וגם".
משום מה הביקורת הזו לא הופיעה על "יא-פאן".

עיתונאות למופת.
לצפיה ב-'בשורה התחתונה'
בשורה התחתונה
14/07/2017 | 14:35
2
49
קראת עוד ביקורת של שגיא כהן.
וזו כל המטרה של הכתיבה הפרובוקטיבית, הקיצונית עד וולגריות וחסרת החמלה הזו - להביא קוראים. הם (אתם) יכולים להתענג, להתרגז, לפחד, לצחוק, לגחך... הכל הולך כל עוד תקראו.
אני לא סובל את הכתיבה שלו אבל אין לי ביקורת עליו - הוא מתפרנס, מביא קהל ומעורר ויכוחים. מי שפחות מרשימים בעיני הם האנשים האינטליגנטים שמבינים שמדובר בתועבה אבל מרשים לעצמם לצרוך אותה תוך כדי ביקורת ארסית מנקת מצפון. בזכותכם שגיא כהן ועוד כותבים גרועים נשארים בקדמת הבמה.
לצפיה ב-'זה אפילו לא סביר לוגית'
זה אפילו לא סביר לוגית
14/07/2017 | 18:28
1
43
הוא מתפרנס, מביא קהל ומעורר ויכוחים בזכות המאסות של הקוראים, לא בזכות ה-"האנשים האינטיליגנטים" מנקי המצפון. 

אתה כן מעלה נקודה טובה שצריך להתמקד עליה. האנשים הגרועים באמת, אלו שהורסים את החברה הישראלית, הם הפסאודו-אינטיליגנטים שמרגישים כ"כ מורמים מהעם שהם לא טורחים לקרוא את מה שאליליהם כותבים. למעשה, הם מרגישים שהעם, כפי שהם קוראים לו, כה מטומטם שאין סיכוי שיבין ביקורת מנומקת על אליליו גסי הרוח, ולכן תוקפים את אלו שמנסים להציב מראה ולשפר את החברה. 
האנשים האלו הם פרזיטים. צריך לעקור אותם מהשורש. בזכותם שגיא כהן ועוד כותבים גרועים נשארים בקדמת הבמה. 

#אתהלאטובבמשחקהזה 
לצפיה ב-'זה לא מה שכתבתי'
זה לא מה שכתבתי
15/07/2017 | 22:59
25
אפילו לא רמזתי ששגיא כהן מתפרנס בעיקר בזכות האנשים האינטליגנטים שבזים לו אבל ממשיכים לקרוא אותו. כתבתי שכל עמדה כלפיו, ולו הביקורתית ביותר, שנשענת על קריאה מתמשכת שלו, מיטיבה איתו בפרמטר היחיד שלשמו הוא כותב - תשומת לב ציבורית. רייטינג. כל מי שממשיך לקרוא אותו, גם אם הוא סולד מהטקסטים המרושעים/מתפייטים וחסרי היושרה, נופל בפח הרייטינג הזה.
לצפיה ב-'פרץ שנאה עצמית או: למה לא לכתוב ביקורת לפני שבודקים קצת '
פרץ שנאה עצמית או: למה לא לכתוב ביקורת לפני שבודקים קצת
09/07/2017 | 16:18
9
544
נתונים?
נתקלתי היום בביקורת של ניב גלבוע (אבל אל תתנפלו, כל אחד יכול ליפול לבור הזה) שמתלונן על כך ששני אספרסו בהרברט סמואל ששייכת למלון ריץ קרלטון בהרצליה עלו 36 ש"ח. 
ממיטב הציטוטים: "במלון ריץ קרלטון – או בשמו החדש בישראל מלון הגזל – חושבים שכולנו פרייארים" ... "יעקצו כך בקפה"... הוא משווה למחירים זולים יותר בציריך, פריז ולונדון (לבתי קפה, בשאנז אליזה וסטארבקס), אבל שוכח לבדוק במלון מאותה רשת - ריץ לונדון - שם עולה קפה או תה = תחזיקו חזק = 8 פאונד שהם כיום כ- 36 ש"ח...

אז מי אמר שחייבים להזמין? אני זוכרת שלפני כמה שנים הייתי בעסקית במייז של גורדון רמזי שעלתה כ- 30 פאונד לארוחה טובה לגמרי. התחשק לי קפה, התברר שעולה 5 פאונד (והפאונד היה מעל 6 ש"ח) ויתרתי והלכתי לבית קפה סמוך. לא חייבים לצרוך אם לא רוצים להתמרמר אחר כך
לצפיה ב-'פייק ניוז וגם קב״א'
פייק ניוז וגם קב״א
10/07/2017 | 03:58
1
302
שמשמעותו בלשון הפורום: קינוח/קפה במקום אחר.
הנה פה, במדינת ניו יורק האספרסו לא זול ואף יקר מבארץ.
אבל, מי שמסתפק ב ק א ו ו ה ה (כך היה חותני ז״ל מכנה בזלזול קפה דל גוף)
שמציעים אותו במילוי נוסף חינמי - יהנה בנוזל בגרוש ובכוס נייר גדולה כסיר.
איכס. אמרתי.

לצפיה ב-'ברור קב"א וזוכרת גם מי המציא אותו :)'
ברור קב"א וזוכרת גם מי המציא אותו :)
10/07/2017 | 09:48
182
את הפילטר האמריקאי אשתה רק עם יאיימו עלי
לצפיה ב-'את מצפה מניב גלבוע לתחקיר?'
את מצפה מניב גלבוע לתחקיר?
10/07/2017 | 06:32
5
276
או לאמות מידה עיתונאיות של פעם? הצחקת אותי.

לא אריד שמחיר של 18 ש"ח לכוס אספרסו אינו יקר. אבל להשוות מחירים לסטארבקס או בית קפה בשאנז אליזה? העיקר הרעש, הצלצולים והסנסציה.

דרך אגב, אין לו בעיה עם מחיר שערורייתי של 68 ש"ח לנגרוני.
לצפיה ב-'כל תמחור של יותר מ- 50 לקוקטייל הוא שערורייתי, אכן'
כל תמחור של יותר מ- 50 לקוקטייל הוא שערורייתי, אכן
10/07/2017 | 09:49
4
62
לצפיה ב-'לעומת כמעט 40 לחצי ליטר בירה...'
לעומת כמעט 40 לחצי ליטר בירה...
10/07/2017 | 11:41
65
לצפיה ב-'זה בדיוק כמו לומר'
זה בדיוק כמו לומר
11/07/2017 | 00:13
2
134
שכל תמחור של מעל 100 שקל לסטייק הוא שערורייתי
לצפיה ב-'טוב נסייג שזה קשור לפרודוקטים ולמורכבות ההכנה'
טוב נסייג שזה קשור לפרודוקטים ולמורכבות ההכנה
11/07/2017 | 10:12
1
117
אין דין נגרוני שהוזכר פה שמורכב סה"כ מערבוב 3 חלקי אלכוהול, לקוקטייל מושקע במקום כמו אימפריאל או הבל בוי ...
לצפיה ב-'אני מסכימה'
אני מסכימה
11/07/2017 | 14:26
71
אין הצדקה למחיר כזה לקוקטייל בסיסי, דוגמת נגרוני, ולזה התכוונתי.
לצפיה ב-'€12 לקפה'
€12 לקפה
10/07/2017 | 19:29
196
במסעדת 3 כוכבים בפריס.היה הפריט היקר ביותר ואפילו לא טעים
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 12:57
18

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מסעדה שווה לחגוג בה יום הולדת - המלצה?'
מסעדה שווה לחגוג בה יום הולדת - המלצה?
09/07/2017 | 10:24
3
181
תוכלו לתת המלצה למסעדה שווה בתל אביב? המטרה - לחגוג יום הולדת, לזוג שאוהב ומכיר מסעדות. היינו כבר (לא מעט פעמים) בטוטו, מסה, יפו תל אביב, פופינה, טאיזו, לוקה ולינו, אונזה.. יש רעיונות נוספים?
כמובן שמעדיפים מקום עם אווירה כיפית.
לצפיה ב-'הייתם בהרבה מסעדות טובות'
הייתם בהרבה מסעדות טובות
09/07/2017 | 12:42
193
בדקו את משייה, קיטשן מרקט, פאסטל וקלארו. שמעתי טובות על קפה אל נור החדשה עם רוברט קלוגר במטבח.

חגגנו יום הולדת לבחור על הבר בחוות צוק ברמת אביב. מסעדת Farm To Table שאנחנו מאד אוהבים.
לצפיה ב-'שתיים טובות ועוד אחת במתחם לווינסקי'
שתיים טובות ועוד אחת במתחם לווינסקי
10/07/2017 | 04:43
156
החלוצים 3 ודלידה וגם האוזרייה.
בדלידה אווירה כייפית ושמחה. בחלוצים אוכל מעולה. באוזרייה שמח גם כן.
לצפיה ב-'קיטשן מרקט לגמרי'
קיטשן מרקט לגמרי
10/07/2017 | 13:46
31
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
09/07/2017 | 07:50
27
22
לצפיה ב-'מסדר אספרגוסים'
מסדר אספרגוסים
09/07/2017 | 08:06
374
ארוחה משפחתית רגילה
שהורכבה בין השאר מדברים שהבאנו מפריס כגון גבינות ואספרגוסים לבנים שמנמנים
בתמונה הם אחרי קיצוץ השליש התחתון וקילוף עדין
ממתינים לחליטה קצרה ולרוטב חמאת פרמז'ן
לצפיה ב-'סוף שבוע של עצלות רבה'
סוף שבוע של עצלות רבה
09/07/2017 | 08:08
3
308
בשישי בבוקר לקחתי את הילדון לסדנא ברולדין -  הם מקיימים סדנאות מקסימות לילדים מגיל 5 במפעל שלהם בקדימה.  יש להרשם מראש,  40 ש"ח  למשתתף  וגם הורה מחוייב בכרטיס.
בסדנא אפינו עוגות שוקולד בגביעי גלידה ואז ציפינו בגנאש וקישטנו בסוכריות + קישוטים מבצק סוכר,  והכנו מיל פיי.  היה גם סרטון חביב על תולדות המפעל.
סכה"כ פעילות נחמדה מאוד שסגרה לנו את הבוקר,  זמן איכות עם הילדון וכמובן התוצרים שנזללו בחדווה רבה בהמשך.

אחה"צ  בילינו בים עם אוכל קליל -  פוקאצ'ות,  סלט ביצים,  חומוס,  עגבניות שרי והרבה פירות.

בשבת בצהריים  רצינו לאכול בחומוסיה של זרזיר בכרמי יוסף,  אולם גילינו כי בחודשי הקיץ החומוסיה עוברת לבריכה של היישוב-  התקלה,  כיוון שלא היינו עם בגדי ים וידענו שנפשם של הילדים תצא למראה הבריכה,  אז החלטנו לקחת אוכל ממסעדת פטרה הלבנונית  בנ"צ  ולאכול בבית.  הילדון הגדול התמרמר מאוד וטען שהאוכל של אמא יותר טעים מכל מסעדה אז הבטחתי לו כפיצוי פסטה בשמנת ושום לארוחת הערב.

לקחנו - חומוס עם שקדים וצנוברים (מוצלח), חומוס עם פטריות (זוועה,  פעם אחרונה שאני לוקחת את המנה),  צ'יפס רגיל וצ'יפס מתובל (שניהם חביבים,  אבל סמרטוטיים),    סלט חצילים בטחינה (טעים,  מהז'אנר החמוץ), מג'דרה יבשושית, 4 פיתות (בתשלום!), ושניצל לטף (ילדון אחד אכל,  השני סירב לגעת), סלט ירקות הגיע יחד עם השניצל- עם תיבול שלא אהבתי.
סכה"כ 187 ש"ח,  לא זול,  אופציה סבירה מינוס לימים שבהם אין כוח להכין משהו.

לצפיה ב-'בשבת הבאה אני (שוב) ביער המגנים - צמוד לכרמי יוסף -'
בשבת הבאה אני (שוב) ביער המגנים - צמוד לכרמי יוסף -
09/07/2017 | 10:34
2
258
מהי החומוסיה של זרזיר? 
לצפיה ב-'חומוסיה נקיה וטעימה, שפועלת גם בשבתות'
חומוסיה נקיה וטעימה, שפועלת גם בשבתות
09/07/2017 | 10:45
1
256

תרימו טלפון  לפני כדי לבדוק איפה בדיוק נמצאת הבריכה,  ואם תהיה בעיה להכנס ללא מנוי.

המיקום הרגיל שלהם מצויין כי הוא נמצא ליד גן משחקים,  אז הילדים יכולים לשחק בזמן שאנחנו  ממתינים לאוכל. המיקום הרגיל נמצא בWAZE בקלות  - "החומוסיה של זרזיר".

לצפיה ב-''
09/07/2017 | 12:25
15
לצפיה ב-'יותר מדי (החרטה שמכה כשעולים על המשקל ביום א' )'
יותר מדי (החרטה שמכה כשעולים על המשקל ביום א' )
09/07/2017 | 10:59
8
358
רביעי - אחרי ההופעה המעולה של tears for fears (אחת הטובות שראיתי ever למרות הפסיליטיז המחורבן שהציעו במנורה מבטחים) - קאב קם ל-3 נשנושים - סום טאם קטן ומטורף בחריפותו, 4 עלים שעטפו דג והיו מצוינים (לא זוכרת את שם המנה) ומנה צמחונית של כמה סוגי פטריות ופלפלים שלא היתה משהו, בלשון המעטה. קוקטייל נהדר ליווה הכל :)

חמישי - רומנו על הבר - השעועית החלוטה המצוינת, הצ'יפס הבשרני שמתפללים שלא יגמר, טונה שהם כבשו והיתה פשוט מצוינת וצלחת החריפים הנחמדה. ליוו 2 קוקטיילים של ג'ין+ליל(ט)+טוניק ששחזרתי למחרת בבית

שבת - הוטל מונטיפיורי גם על הבר - סלט חסות בכוס (מתפריט הבר) שהתעקשנו לנגב לו את כל הרוטב, נאמס קטנים ונחמדים, קרפצ'יו טונה קטן (מתפריט הבר), וטרטר אינטיאס עם משיחת משחת אבוקדו שהייתי מוותרת עליה בתצורה הזאת. ליוו פלוטים עם חמאה ו-2 ג'סמינים כמובן.
סופ"ש מושלם 
לצפיה ב-'משמח לשמוע שההופעה הייתה מוצלחת. שקלתי ללכת אבל'
משמח לשמוע שההופעה הייתה מוצלחת. שקלתי ללכת אבל
11/07/2017 | 15:14
7
108
הכרטיסים היו יקרים מדי וכבר נכוויתי לפני שנה בהופעה בהיכל, זה מקום נוראי להופעות . הסתפקתי בפט שופ בויז בפארק...
לצפיה ב-'אני דווקא מהחוששים מהפארק'
אני דווקא מהחוששים מהפארק
11/07/2017 | 17:02
6
106
פארק הירקון הוא תמיד חוויה מתישה ומעצבנת כאתר הופעות. במיוחד לאור העובדה שאת כל ההופעות האחרונות שלי ראיתי בחו"ל, עם תנאים טובים יותר באתרים דומים ותמורה נאותה לכסף (ומחירים סבירים יותר...), אני ממש מתקשה להביא את עצמי לכדי הוצאת כסף על הופעת החו"ל שמעניינת אותי. ולו רק בגלל החזרה הביתה שאחרי, בתחבורה הציבורית המחרידה. זו פשוט מלחמת התשה. 
אח, לו הייתי בהייד פארק. 
לצפיה ב-'זה היה לפני חודש, מזג האוויר היה נעים ולא היה המוני'
זה היה לפני חודש, מזג האוויר היה נעים ולא היה המוני
11/07/2017 | 17:08
81
מבחינת התנאים היה ממש אחלה. הבעיה היחידה עם התחבורה הציבורית הייתה בגלל מוצ"ש.
לצפיה ב-'היה בסדר גמור בפט שופ בויז, נעים, לא המוני'
היה בסדר גמור בפט שופ בויז, נעים, לא המוני
11/07/2017 | 17:50
4
95
אני לא יודעת איזה תנאים טובים יותר יש בפארק בחו"ל כשמדובר על הופעה קטנה יחסית בפארק (היו 7000-8000 איש). לגבי תחבורה ציבורית - מודה שאין לי כ"כ מושג, מניחה שהייתי מתחילה ללכת לכיוון רוקח אם לא היתה לי ברירה (זה פחות מ- 2 ק"מ, נסבל....) או לתחנה האוניברסיטה...
לצפיה ב-'8000 זה כלום בפארק'
8000 זה כלום בפארק
12/07/2017 | 00:48
3
108
וואו, לא ידעתי שההופעה של הפט שופ בויז היתה עד כדי כך ריקה... חבל, יש להם הופעות טובות. לולא המחיר והמיקום הייתי שוקלת. 

אני לא מתל אביב. בשנים עברו לא היו בשעות הסיום של ההופעות רכבות לעיר מגוריי (הן הסתיימו מאוד מוקדם), והאוטובוסים... חרפה. באמת. הייתי מחכה לפחות שעה-שעה וחצי אחרי ההופעה על הדשא כדי שיהיה איזשהו סיכוי לצאת, וגם אז לא תמיד יצאו אוטובוסים בזמן, אלו שיצאו לא התמודדו עם העומס ודחקו אנשים בצורה מזעזעת - ובשעות הללו זה מאסף אז מדובר על שעה-שעה וחצי באוטובוס שמלא עד אפס מקום בעמידה, ובפעם האחרונה שעשיתי זאת הנהג העצבני רב עם אחד הנוסעים שנפל ליד באיזה ברקס בעומס האנשים, ופשוט עצר אי שם ברמת החייל וסירב להמשיך לנסוע או להוריד נוסעים עד שהנוסע שמרגיז אותו לא יעזוב. בלחות, במזגן שלא עובד, אשכרה ניסינו לפשר בין הצדדים במשך יותר מ-25 דקות כדי שהנהג יסכים להמשיך בנסיעת הסיוט הזו. 
אם מרגע סיום ההופעה ייקח לי פחות מארבע שעות להגיע הביתה - מרחק 25 דקות נסיעה ברכב אם אין פקקים, אני צנצנת. 

הייתי לפני כמה שנים בהופעות הקיץ בהייד פארק, לונדון, המקבילה לפארק הירקון שלנו, גם מבחינת מימדי קהל (היו מעל 50,000 אלף לדעתי) - נגישות מדהימה, התחלה בזמן וסיום בשעה שמאפשרת לכל הקהל לתפוס את הטיוב בנחת בחזרה (למרות שיש אוטובוסי לילה), עמדות למילוי מים חינם בכל מקום עם שילוט מואר וגדול כדי שתמצא אותן (בכלל, בסוף הופעה גדולה בבריטניה אפשר ללכת לדוכן  שמוכר שתייה ולבקש כוס מים קרים בחינם והם חייבים להגיש לך!), אפילו במקום הנקניקיות הדלוחות של פארק הירקון היה אוכל נהדר והיתה מין חצר אחורית שאם הלכת אליה לפני ההופעה זכית במנה של בן אנד ג'ריז חינם. בלי דחיפות, בלי חוסר נשימה, וקהל הרבה יותר חי וכיפי ממה שיש בפארק הירקון. ומה שמדהים, כל זה היה עדיין במחיר נמוך יותר ממה שרדיוהד לוקחת להופעתה הקרובה בארץ. 
לצפיה ב-'את מערבת פה כמה נושאים שכנראה הופכים את החוויה שלך ללא משהו'
את מערבת פה כמה נושאים שכנראה הופכים את החוויה שלך ללא משהו
12/07/2017 | 09:52
1
84
מבחינתי: (גם אני לא מתל אביב אגב)
להכנס ולצאת מההופעה (רגלית לכיוון הכביש או החניה) - אף פעם אין בעיה ואין שום תחושת צפיפות או דוחק. תוך 10 דקות אנחנו כבר הרחק מהפארק
המחיר של הפטשופבויז - שילמנו כ- 160 (דרך "בהצדעה" אם אני לא טועה)
מחירים באופן כללי - ברור שבאירופה הם זולים יותר, הם מעבירים את הציוד בכבישים לא במטוסים. מן הסתם תחשיב העלויות שונה לגמרי
אוכל - אני מקפידה לאכול לפני כן... גם בפסטיבל רוק שהייתי בבלגיה היה אוכל מעאפן ומהיר. מנה של B&J חינם - מן הסתם קידום מכירות ולא יקרה בכל הופעה...
דחיפות וכו' - כמעט הלכו איתנו מכות באותו פסטיבל בבלגיה. בארץ זה מעולם לא קרה לי. סטייט אוף מיינד של קהל - נורא תלוי בהופעה, לא?
תחבורה - כאמור לא להיט בכלל בארץ, באמת מה להשוות ללונדון או לאירופה בכלל. למרות שלאחר הופעה של ריהאנה בפרבר של לונדון (טוויקנהאם) לקח לנו שעה ללכת בתוך המון עד הרכבת (אבל שם עלינו ונסענו בלי בעיה)
לצפיה ב-'באוטובוסים זה שונה'
באוטובוסים זה שונה
12/07/2017 | 12:33
58
לכן אני לא ממהרת לצאת מהפארק - בשעה הראשונה מה שהולך באוטובוסים זה מלחמת אזרחים באפריקה. אחרי שעה זה סתם נורא. בכל מקרה, ההשוואה לפט שופ בויז מיותרת - הפארק נועד להופעות של עשרות אלפים, 8000 זה ריק לגמרי, זה לא מייצג. 

גם אני אוכלת קודם, זה לא שיקול בשבילי, רק הצגתי את ההבדלים. נושא המים הרבה יותר מהותי בעיניי - אם אתם לא נותנים להכניס שתייה, אתם חייבים שדוכני השתייה יהיו מפוזרים בצורה טובה יותר בפנים הקהל כולל חלוקת מים חינם. אם בבריטניה הפחות חמה בהרבה עושים את זה, אין סיבה שבישראל לא. 
לצפיה ב-'המחיר היה ממש מהזולים: שילמתי 200 ש"ח ללא שום הנחה'
המחיר היה ממש מהזולים: שילמתי 200 ש"ח ללא שום הנחה
12/07/2017 | 18:30
56
היו כרטיסים ב-130 ש"ח לתושבי ת"א, קרוב משפחה שיש לו תעודת תושב הציע לקנות לי אבל לצערי זה היה כבר אחרי שקניתי.

אכן היה ריק מהצפוי, אבל גם בהופעות המוניות בפארק (בשנה שעברה הייתי ב"קווין" ולפני שנתיים בכוורת ובשתיהן הפארק היה מלא מאוד) מעולם לא היה לי קושי לעמוד או לשבת בלי שידחפו אותי (אני לא מאלה שנדבקים לבמה) או לצאת מהמתחם. בסוף ההופעה פותחים את כל השערים לרווחה והיציאה קלה ונוחה. אין לי מושג למה צריך להמתין שעה או יותר... לא מכירה את המציאות שאת מתארת.

לגבי תחבורה, כשהגענו ברכב (ל"כוורת") הגענו מוקדם מאוד וחנינו ליד אצטדיון ר"ג. לקווין הגענו וחזרנו ברכבת (חיפה) דרך תחנת האוניברסיטה. היה עמוס אבל ממש לא נורא.

בעיקרון לפי החוק בישראל כל מקום שמוכר אוכל/שתייה מחויב להגיש גם מים צוננים (וגם כל חנות או מקום ציבורי מעל שטח מסוים חייב להחזיק מתקני מים) אבל לא בהכרח אוכפים את זה... בכל מקרה אין כיום בעיה להיכנס עם בקבוק שתייה וכך עשיתי.
לצפיה ב-'הרבה... בארוחה אחת'
הרבה... בארוחה אחת
09/07/2017 | 13:39
243
הקיץ הורג לי את התיאבון, אז אתמול למשל הסתפקתי בשני סנדוויצ'ים פחות או יותר לכל היום (אבל איכותיים - הסוף של לחם הכוסמין מלא+בירה+אגוזים+דבש שהכנתי השבוע, ולערב כבר הכנתי לחם חדש, חצי מלא, עם אגוזים, ג'ינג'ר מסוכר, קוואקר מלא ושילוב מיץ סלק-גזר). 
אבל בשישי בלילה פיציתי על כך בגדול בארוחה איטלקית שארגנו קרובי משפחה. בין השאר בתפריט: פסטה בעבודת יד של אחותי ששילבה בבצק בזיליקום לימוני (שבעלה מגדל) ופרמזן עם שתי אופציות לרוטב - על בסיס עגבניות שרי צלויות או שמנת שטריות. היה סלט עגבניות מהמון סוגים שמגדל בעלה בגינת ביתם המקסימה בתיבול של כמה סוגי בזיליקום ועם בוראטה מעל. היה סלט ירוק שלא הגעתי אליו, סלט סלק, ועוד. אני מוניתי כאחראית פיצות - הכנתי בצק דק מהמתכון שאני משכללת כבר שנה וחצי. אחת ירוקה עם פסטו שהכנתי, מוצרלה-בולגרית ואת הכל מכסים לגמרי רצועות זוקיני (בהשראת פיצה מופלאה שטעמתי בברצלונה) ועליהן פזרתי אגוזי מלך. אחת עם בצל מקורמל וגבינה בולגרית, אחת חצי זיתים וחצי זיתים סלמי, עוד אחת של סלמי-בצל סגול, ולסיום אחת עם רוטב עגבניות מעורבב בגבינת שמנת בופאלו, עם פרוסות בטטה צלויה, כדורי מוצרלה איכותית ואגוזי מלך. לסיום - ליצ'י מהעץ שלהם, ענבים מהגפן שלי, גלידת וניל מחלב בפאלו, עוגיות שוקולד מושלגות וקנקן ענק של תה לואיזה. 
לצפיה ב-'סיפור על סבא וסבתא שנסעו אלפי ק״מ'
סיפור על סבא וסבתא שנסעו אלפי ק״מ
09/07/2017 | 15:08
348
כדי לשמש בייביסיטר לנכדים בעוד הבן והכלה יצאו לשתות ולאכול:
הוא בירה והיא קוקטייל ״העז הקסומה״. ליד דיפ על בסיס כרובית, באו באן עם
בטן חזיר ופרעאצל רכים.
אנו בינתיים אכלנו תירסחם שהכנתי עפי המתכון
הכי נכון שבעולם: 6 דקות במיקרו. ולא לקלוף מראש.
מאוחר יותר, נוכח ירח מלא וקרירות הערב שתיתי
קורונה לייט שהיא הבירה הטובה לי (עם פרוסת
ליים תחובה לו לצוואר הבקבוק). ונישנשתי
תערובת פיצוחים שמכינים לבד בסופר הענק
הפתוח 24/7.
בצהריים טיילנו בשוק האיכרים של איתקה:
הרבה דוכני אוכל המבוסס בעיקרו על מוצרי
הסביבה וגם דוכני אוכל העולם. אכלנו מרק ראמן
עם-כל-התוספות וסושי קליפורנייה ומקבץ של גיוזות
ושתינו לימונדה טבעית ותה קר. הנכדים שתו, כהרגלם,
מים.
עכשיו, בוקר יום א׳, אחרי ארוחת בוקר על קפה
מקינטה, נסע לשתות קפוצ׳ינו הכי-טוב-שיש באיתקה
(מלבד האספרסו הביתי של משפחתי).
מצפה לנו טיול באגם טורקיז קסום וארוחת צהריים
במסעדת חווה.
לצפיה ב-'מזמן לא הייתי פה '
מזמן לא הייתי פה
09/07/2017 | 17:12
264
בשישי הזמנתי כרטיסים לסטנד אפ של שלישיית בערך ברמת השרון. אם מתלבטים זה חמוד לאללה וצחקנו בכיף.
אז שיחיה אמר שאם כבר הזמנו בייבי סיטר הוא רוצה מיט בר. הלכנו למיט בר.
פתחנו במנת קרפצ'יו שהיה מצויינת לו ואני לקחתי שרימפסים ביין שהיו מעולים.
לקחנו 950 ג"ר פריים ריב משותף עם כרובית מטוגנת ופירה.
קינחנו בקרם ברולה.
שני קולה, כי אנחנו לא שותים אלכוהול כמעט.
630 ש"ח כולל שירות שהיה מצויין.

שבת בצהרים שניצל ופסטה בבית
בערב באגט עם סלט ביצים וירקות
נגמרה השבת
לצפיה ב-'סופ"ש של בית ועייפות'
סופ"ש של בית ועייפות
10/07/2017 | 06:51
8
252
בשישי יצאנו סוף סוף לקניות, ומילאנו את המקרר והמזווה בפרודוקטים (אפילו טחינה לא היתה בבית ), קנינו גם 2 קופסאות של עגבניות שרי מהמשק האהוב עלינו בגן יאשיה.
הן כל כך מתוקות עכשיו, שאפשר בקלות לאכול אותן כקינוח

בערב הבחור הכין ממליגה, עם כמות מכובדת של פרמג'יאנו מיושן שנתיים, שקיבלנו מחבר שהגיע מאיטליה. שתינו בקבוק של ווייט פרנק של טוליפ, שהיה מרענן וקייצי.

בשבת חזרנו לתפריט הבריא: נתחי פרגית מוקפצים במחבת ללא שמן עם הרבה תבלינים, מג'דרה מזוייפת מבורגול ועדשים כתומות וסלט עגבניות עם טחינה.

בערב, בדרך חזרה מביקור בתל-אביב, התחשק לי מאד לשתות גינס. נזכרתי בדיווח של דוקטור פוד על הביר שופ בנתניה, ונסענו לשם.
יש להם כ- 30 ברזים של בירות ישראליות, גרמניות, בלגיות ומשתנות. רציתי גינס שהם לא מוכרים, לכן שתיתי ג'מס סטאוט. הוא שתה בירה דובדבנית כלשהי.
שילמנו 39 ש"ח עבור כל אחת מחצי הליטר של הבירה, 12 ש"ח על 2 מקלות קבנוס פרוסים, ו- 18 ש"ח על צלוחית של פרוסות טונה מעושנת כמו זו שקונים בסופרמרקט.

הבירות טובות ואני בעד מקומות שעושים מקום וכבוד לבירות בוטיק ישראליות. מה עוד שהם פותחים בשעות הצהריים המוקדמות ומשמשים מקום לאוהבי הבירה באיזור. אפשר גם לטעום בירה ולקנות בקבוק של ליטר לקחת הביתה או לים.
רק אל תבואו רעבים, הביר שופ כשמו כן הוא, שותים שם בירה.
לצפיה ב-'אני מאוד הופתעתי לטובה מהבירה של ג'מס.'
אני מאוד הופתעתי לטובה מהבירה של ג'מס.
10/07/2017 | 08:33
7
207
המליץ לי עליה ברמן באיזשהו מקום בדיזנגוף שאני עוד צריך לפשפש במחשב כדי למצוא את שמו.
הייתי ספקני אבל החלטתי לנסות, היא ממש טובה.
אז ביררתי אצלו יותר על מקורה. הסתבר שהיצרן הוא אותו מקום בפתח תקווה
שנכתב עליו בפורום מזמן.
היו כמה דיווחים כאן בפורום על המבשלה הזו ולא שמעתי עליה מאז.
מאוד שמחתי לראות שהם מצליחים. נתקלתי בבירה שלהם בעוד איזה מקום.
כיף לפרגן לכל יצרן ישראלי טוב והם באמת טובים.
לצפיה ב-'הם טובים מאד ויש להם לדעתי כבר 5 מקומות '
הם טובים מאד ויש להם לדעתי כבר 5 מקומות
10/07/2017 | 09:57
1
166
פ"ת, רעננה, רמת החייל, כפר סבא ופותחים גם בקיסריה
כולם כשרים אגב, ובימי ראשון יש אחלה הופעות בג'מס פ"ת
אגב מוכרים את הבקבוקים שלהם בטיב טעם החודש במבצע 3+1 משתלם ממש :)
לצפיה ב-'תודה על הקישור.'
תודה על הקישור.
10/07/2017 | 11:42
17
לצפיה ב-'ג'מס 8.8 היא בירה מעולה בסגנון בלגי'
ג'מס 8.8 היא בירה מעולה בסגנון בלגי
10/07/2017 | 11:14
133
שהפכה מהר מאוד לבירה האהובה עלי. יש כבר לא מעט פאבים שמחזיקים חביות שלה.
לצפיה ב-'הבירה אכן טעימה, את הפאבים שלהם אני פחות מחבבת'
הבירה אכן טעימה, את הפאבים שלהם אני פחות מחבבת
10/07/2017 | 12:30
155
ישבתי כמה פעמים בפתח תקווה ובכפר סבא, כשהיינו קבוצה שבה גם שומרי כשר, אבל אחרי הפעם השנייה בפתח תקווה הצלחתי לשכנע את השומרים שבחבורה למצוא אלטרנטיבה, אפילו אם היא לא כשרה - המוזיקה חזקה נורא בפתח תקווה מכדי לדבר בשולחן גדול, והמזגן היה מקפיא, כך שחצי הזמן עמדנו בחוץ כדי לשוחח. זה מחטיא את המטרה בעיניי.
וכשלעצמי, כשאין חבר שצריך כשרות, מעדיפה לתת את כספי למקומות ללא תג כשר. 
לצפיה ב-'בדיוק שבוע שעבר ניתחתי לעומק את כל הבירות של ג'מס'
בדיוק שבוע שעבר ניתחתי לעומק את כל הבירות של ג'מס
10/07/2017 | 13:21
2
197
היתרון הגדול של ג'מס היא שהם עושים בירות זולות לייצור בסגנון אמריקאי שהן מאוד קלות ולא מתחכמות,
הג'מס 8.8 היא בדיוק מה שהקהל הישראלי אוהב- המון אלכוהול שמאפשר לשתות רק חצי ולהרגיש שיכור עם המון מתיקות, אני אישית לא מסוגל לשתות אותה.

לצפיה ב-'טעמתי אותה, וגם אני לא מסוגלת לשתות אותה'
טעמתי אותה, וגם אני לא מסוגלת לשתות אותה
11/07/2017 | 07:16
1
135
בדיוק בגלל הדברים שתיארת.

שאלו אותי אתמול איך אני יכולה לשתות גינס בקיץ, והסברתי שלטעמי היא פחות כבדה מבירות אחרות - יש בה פחות אלכוהול, פחות קלוריות ופחות סוכר.
לצפיה ב-'גינס היא יופי בירת קיץ'
גינס היא יופי בירת קיץ
11/07/2017 | 08:14
129
בשל המרקם והסמיכות שלה היא מוגשת גם בטמפרטורה יותר קרה מבירות רגילות והיא מאוד מתאימה לאקלים חם, הבעיה היחידה שלה שהיא קצת מכבידה על הבטן וממלאת ולא מתאימה לכל סוגי האוכל, בשבילי בקיץ (ולא רק) IPA מרירה כל הזמן ומרווה או פילז צ'כי קליל ופרחוני
לצפיה ב-'ביקורון ראשון (שלי) בשרונה מרקט'
ביקורון ראשון (שלי) בשרונה מרקט
11/07/2017 | 15:05
224
הגעתי מחיפה בתח"צ מוקדם מהצפוי (לקחתי מקדם ביטחון כדי לא לאחר להצגה) ובדרך מעזריאלי ל"הבימה" עברתי (כמובן) ליד שרונה וחשבתי שתמיד שמעתי על המרקט והגיע הזמן לעשות סיבוב.

היה נחמד ולא עמוס. אחרי בחינת כמה אפשרויות עצרתי על הבר של "זה סושי" לארוחונת קטנה ומהירה. אכלתי סשימי סלמון (שלוש חתיכות, אבל עבות מהמוכר לי מסושיות אחרות, זה היה נחמד) ודים-סאם שרימפס (חמש חתיכות) שהיה ממש סבבה. אחלה מנה, לא יקרה.

האווירה במתחם נחמדה, אם כי באוויר נישא קצת ריח של מטבח... לתחושתי היה יכול להיות מוצלח יותר כשוק חצי פתוח ומאוורר יותר. בחנויות עצמן לא הספקתי להסתובב, אבל אלה בעיקר חנויות יקרות; הזכיר לי את מה שניסו לעשות (לפחות כך נראה לי) במתחם בנמל יפו ז"ל, רק ששם היה פחות נוח להסתובב.
לצפיה ב-'איפה השפים אוכלים '
איפה השפים אוכלים
08/07/2017 | 19:59
40
294
פרויקט נחמד של טיים אאוט שיצא לי היום לקרוא בפירוט

קיבצתי את שמות המסעדות בחו"ל לפי ערים - מה דעתכם על הבחירות? (בעיקר בערים הגדולות, נוסעת בקרוב לפריז ואמסטרדם, אשמח לחווד....)
לצפיה ב-'ניו יורק'
ניו יורק
08/07/2017 | 20:01
212
NoMad
Timma
Eleven Madison Park
Ai Fiori
Brooklyn Fare
Ippudo Westside
Upland
Casa Mono
Uncle Boons
Peter Luger
Carbone
Bar Jamon
Balthazar
Pasqaule Jones
Sodi
Café Boulud
Russ & Daughters
Daniel
Olmsted

לצפיה ב-' לונדון'
לונדון
08/07/2017 | 20:02
109

Zuma
Little Social
River Café
Phat Phuc Noodle Bar
Clove club
Bo Drake
The 9th
Dinner by Heston Blummenthal
La Petite Maison
The Eagle
Dishoom
Hakkasan
The Ledbury
St John
Kitchen Table

לצפיה ב-' פריז'
פריז
08/07/2017 | 20:04
11
135

Le Compotoir de l’odeon
Frenchie
Caviar Kaspia
Le verre vole
Azar
La Dauphin
L’ecailler du Bistrot
Rouquette
L’arpege
Hotel Costes
Benoit
Septime
Amici Miei
Chez L’ami Jean
Atelier Vivande
Au Passage
La Baratine
Spring Restaurant
Baron Rouge
Le Comptoir du Relais

לצפיה ב-'את מרבית המסעדות אני מכיר'
את מרבית המסעדות אני מכיר
09/07/2017 | 07:46
165
בעבר היה "מן המפורסמות" שהשפים הולכים לאכול אחרי המשמרת לLA BARATINE בהחלט מומלץ רק צריך לדעת מקום קטן וחמוד מאד צפוף אוכל נהדר בקיץ צריך לברר שיש מיזוג
על פרנצ'י נכתב רבות מקום בהחלט מומלץ
נדמה לי שהראשון והאחרון חד הם
לגבי "שה לאמי ז'אן" יש דעות חלוקות אנחנו מאד נהנינו כמה פעמים ופעם אחת התאכזבנו מאד
SPRING ידעה עליות ומורדות והחלפת ידיים מקווה שעלתה שוב על דרך המלך
יש לי כמובן המלצות על אחרות  שיהיה בתאבון
לצפיה ב-'אל תלכו לשה ל'אמי ז'אן'
אל תלכו לשה ל'אמי ז'אן
09/07/2017 | 13:10
9
220
הארוחה שלנו שם נעה בין בינונית ללא טובה.

בן דודי חובב האוכל נשבע בפול ברט. אכלנו יופי של ארוחה באטליה ויונד, אבל אני חושבת שהיא פחות מתאימה לך, כי היא מתמחה בבשר.
לטעמי פריז היא המקום לאכול בו אוכל משווקים שלא לדבר על לאכול בשווקים

תגורו במלון או דירה?
לצפיה ב-'אפרופו אוכל משווקים - המלצות זולות לפריז/קופנהגן/ברצלונה?'
אפרופו אוכל משווקים - המלצות זולות לפריז/קופנהגן/ברצלונה?
09/07/2017 | 13:28
3
109
מקווה להתארגן על אירוח בכל השלוש בהמשך השנה. מאמינה שבקופנהגן אאלץ לבשל לבד בשל העלות היקרה. 
לצפיה ב-'בפריז לפחות יש שוק או יותר בכל רובע, וגם בסופרים יש זולים '
בפריז לפחות יש שוק או יותר בכל רובע, וגם בסופרים יש זולים
09/07/2017 | 13:32
103
יותר, לא קשה למצוא פרודוקטים מעולים לארגן ארוחות מעולות
לצפיה ב-'קופנהגן'
קופנהגן
09/07/2017 | 15:23
1
95
יש שוק ממש נחמד בשם Torvehallerne שיש בו גם דוכן אוכל קוריאני ודוכן טאקו טוב... אם רוצים משהו זול יש ברחוב דוכני נקניקיות והן ממש טובות. מסעדה טובה נוספת זו cafe gavlen תבקשו את הסטייק הוא נגמר מהר(;
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/07/2017 | 16:28
60
אם הביקור ייצא לפועל, אבדוק את השוק. אני מתגעגעת מאוד לאוכל קוריאני, וייקח עוד זמן עד שאגיע שוב למקור (:

לצפיה ב-'הי תודה, מלון אני לא בעניין של לבשל '
הי תודה, מלון אני לא בעניין של לבשל
09/07/2017 | 13:30
2
125
פרנצ'י נראה נחמד, יש להם גם תפריט "בר יין" וגם תפריט צהרים נחמדים
לצפיה ב-'פראנצ'י בר יין'
פראנצ'י בר יין
09/07/2017 | 16:43
93
מקום מדליק החיסרון אי אפשר להזמין מקום ו(כמעט) תמיד מפוצץ
כדאי להגיע לפני 19:00 כדי להכנס 

לצפיה ב-'קיבלתי המון המלצות גם על הבר וגם על תפריט הצהריים'
קיבלתי המון המלצות גם על הבר וגם על תפריט הצהריים
09/07/2017 | 21:45
16
לצפיה ב-'פול בארט יותר מדי "תיירותי" לדעתי'
פול בארט יותר מדי "תיירותי" לדעתי
09/07/2017 | 19:20
1
91
היינו שם פעמיים וההבחנה שלי היא שהוא מכוון יותר מדי למשוך תיירים
בשנים האחרונות אני מחפש דווקא את אותם המקומות שפונות לקהל המקומי

לצפיה ב-'אמרו לי את זה עוד אנשים'
אמרו לי את זה עוד אנשים
09/07/2017 | 21:53
65
לכן ויתרתי וביטלתי את ההזמנה שעשיתי מישראל. אחר כך, קיללו אותי כמה שפים שמכירים את המסעדה, חבר שחי בפריז ובן הדוד שאוכל במסעדה בכל פעם שהוא מגיע לפריז (וזה קורה לא מעט).

אם האוכל טוב, מה אכפת לי אם המקום "תיירותי)?
לצפיה ב-' אמסטרדם (רשימה קצרה ומבאסת)'
אמסטרדם (רשימה קצרה ומבאסת)
08/07/2017 | 20:05
2
176

Samhoud Places
Café de Klos
Izakaya
Breda

לצפיה ב-'אלה ההמלצות שלי לאמסטרדם'
אלה ההמלצות שלי לאמסטרדם
09/07/2017 | 07:56
1
201
יש בה 2 מסעדות עם כוכבי מישליין אחת אינדונזית ואחת מפתיעה מאד ונהדרת
מקווה שיעזרו לך להרחיב את הרשימה
לצפיה ב-'תודה רבה! יבדקו :)'
תודה רבה! יבדקו :)
09/07/2017 | 11:04
9
לצפיה ב-' ספרד'
ספרד
08/07/2017 | 20:06
3
114
Barcelona
El Nacional
El Quin
Lolita Teperia
Cerveceria Catalane
Tickets
Bodega 1900

Madrid
Restaurante Opazo

Lisbon
Remiru
Minibar

San Sebastian
Arzak
Mugaritz

לצפיה ב-'אפשר לתקן לספרד ופורטוגל?'
אפשר לתקן לספרד ופורטוגל?
09/07/2017 | 05:07
2
103
כי ליסבון מופיעה שם לפני סן סבסטיאן, מוזר.
מה שאומר שגם בחיפוש ליסבון לא תמצא בהקשר הזה.
לצפיה ב-'אולי המנהלת יכולה לערוך...'
אולי המנהלת יכולה לערוך...
09/07/2017 | 11:01
1
75
מה מוזר בזה? ככה ערכתי בוורד, אני לא מילון אוטומטי
לצפיה ב-'אני לא יכולה לערוך'
אני לא יכולה לערוך
09/07/2017 | 12:38
84
רק את יכולה לערוך עד 15 דקות מרגע עליית ההודעה.
לצפיה ב-' רומא'
רומא
08/07/2017 | 20:07
97
Assunta Madre
La Rosetta
Le Costanza
Pierluigi
Da Francesco
Mono Al Trattoria
לצפיה ב-'ברלין '
ברלין
08/07/2017 | 20:09
90
Hugus
Monsieur Voung
Yafo
לצפיה ב-' עוד באיטליה'
עוד באיטליה
08/07/2017 | 20:10
1
79

Napoli
Ciro a Mergellina
Mimi Alla Ferrovia

Toscana
Antica Locanda di Sesto
Betto e Mary
La Pineta

Firenze
Ora d’Aria

Milan
Il Luogo di Aimo e Nadia
Pisacco

לצפיה ב-'אשמח להמלצה לגבי ונציה או לפחות אוכל ונציאני'
אשמח להמלצה לגבי ונציה או לפחות אוכל ונציאני
10/07/2017 | 04:46
16
לצפיה ב-' המזרח הרחוק'
המזרח הרחוק
08/07/2017 | 20:16
67

Tokyo
Teyandre
Kozue
Oreryu Shio Ramen
Hanagoyomi

Bangkok
Suhring
Vietiane Kitchn

Beijing
Hue Jia Yi Yuan

Saigon
Cuc Gach Quan

לצפיה ב-'ובעוד כמה מקומות '
ובעוד כמה מקומות
08/07/2017 | 20:18
96

Moscow
Cutfish Bistro

Boston
B&G Oysters

Stockholm
Lilla Ego
Gastrologik

Copenhagen
Relae
Noma

Rhodes
Bakis Manolis Taverna

לצפיה ב-'תודה על המבצע. '
תודה על המבצע.
08/07/2017 | 22:10
4
221
ראיתי בעבר את הרשימה ששמות הממליצים הייתה צמודה להמלצותיהם. בגדול - לא ממש התרשמתי.

בגדול אני סומך (מאוד) על מישלן. מסקרנות אותי המכוכבות הטריות וגם (בסיור הנוכחי לניו יורק) בעלות
תואר bib.
לגבי פריז במיוחד ראוי לשים לב להמלצותיו של אריה שגיא שכן אין מעודכן ממנו לגבי המסעדות הפריזאיות בפורום
זה. אם מדבר אלייך התחום המתוק כדאי לבדוק בבלוג של שרון היינריך. אצלה וגם אצל אריה תמצאי המלצות לגבי
שווקים וחנויות לרכישת מוצרים.

לקראת כל מסע אני בודק, במקביל למישלן, גם ברשימת 100 המסעדות של סן פלגרינו. גם משם אני דולה מידע.
טריפאדוויזר ושות׳ לא מדברים אלי אלא בעת מצוקת חוסר מידע אחר. 
כריית מידע היא חלק מהנה בשלב ארגון ותכנון מסע קולינארי. מאחל לך כייף ודווחי נא.

לצפיה ב-'מה עניין טריפאדווייזר לכאן ?'
מה עניין טריפאדווייזר לכאן ?
09/07/2017 | 07:32
2
157
הרשימה אליה מרב מתייחסת עלתה לפני כשלושה חודשים, ומכילה המלצות של 130 שפים ישראלים, על מסעדות שהם אוהבים בארץ ובחו"ל. לא המלצה עלומה באתר חצי מסחרי (למרות שיש חסות מסחרית לרשימה הזאת, ולא ברור איך היא באה לידי ביטוי).

אני סומכת יותר על המלצות של אנשים שאני מכירה את טעמם, מאשר על דירוגים מוטים של וועדות טועמים סודיות.

למיטב הבנתי מרב ביקשה חוות דעת על המסעדות, ולא על הרשימה.

לצפיה ב-'אין ספק שמדובר על מסעדות'
אין ספק שמדובר על מסעדות
09/07/2017 | 08:00
121
שנמצאות בכל מיני ערים ושאנשים אוכלים בהן.

זה בגדול מה שאפשר להגיד.
לצפיה ב-'אכן, בגלל שמדובר בהמלצות השפים התמקדתי ברשימה הזאת'
אכן, בגלל שמדובר בהמלצות השפים התמקדתי ברשימה הזאת
09/07/2017 | 11:06
81
יצא לי כבר להגיע לכמה מקומות אחרי ששמרתי המלצות של שפים מהאינסטגרם והם התבררו כאיכותיות, ושוב VFM (יותר אוכל רחוב, דליס, מקומות שאוכלים בהם בקלילות)
לצפיה ב-'שרון היינריך סימנתי לי וגם לעקוב אחרי מה שאריה שגיא כתב כאן '
שרון היינריך סימנתי לי וגם לעקוב אחרי מה שאריה שגיא כתב כאן
09/07/2017 | 11:03
106
לאחרונה.
אבל באופן כללי אני מחפשת פחות את הממושלנות אלא יותר את הכיפיות וה- VFM :)
לצפיה ב-'אני חשדנית מטבעי ברשימות כאלו'
אני חשדנית מטבעי ברשימות כאלו
09/07/2017 | 02:15
4
176
קודם כל, זה מבאס שזו רשימת מכולת. אין שום פירוט - למה דווקא המקום הזה?
גם מכיוון שזה לזרוק שם אחד מכל העולם, זה לרוב יהיה שם של מסעדה יוקרתית, לרוב נחשבת ומפורסמת (אני שמעתי כמה וכמה מהשמות ברשימה בעבר וזה כשאין לי שום ידע מניסיון על מסעדות כאלו שהן מעבר לתקציבי...), מהסוג שממעטים לבקר שוב באותה נסיעה, כשאת הפנינה המקומית המיוחדת שהיא רק שלך, או את דוכן האוכל שהתמכרת אליו בבנגקוק יום אחרי יום, אתה משאיר לעצמך ולא מנדב בשמחה בפרויקט שכזה. 

לצפיה ב-'אכן, רשימות עבשות וחסרות מעוף '
אכן, רשימות עבשות וחסרות מעוף
09/07/2017 | 22:56
3
84
אם הטבחים האלה היו יודעים לחפש טוב הם היו עובדים בגוגל ולא במטבח.

לצפיה ב-'אז תן אתה המלצות טובות לאמסטרדם, מחפשת בנרות '
אז תן אתה המלצות טובות לאמסטרדם, מחפשת בנרות
10/07/2017 | 09:59
2
16
לצפיה ב-'טוב, אמסטרדם ממש לא אהובה עליי אבל בכל זאת...'
טוב, אמסטרדם ממש לא אהובה עליי אבל בכל זאת...
10/07/2017 | 14:50
1
130
אוכל רחוב:
אין על MANNEKEN PIS ב-DAMRAK. ממליץ על רוטב שום ורוטב בוטנים
הרינג עם בצל זה תענוג אמיתי ברגע שמבינים שהמרקם ולא הטעם הוא העיקר

פנקייקים: UPSTAIRS PANNENKOEKEN  עושה את העבודה

THE SEAFOOD BAR- מקום לא זול אבל מגיש דגים ופירות ים באיכות גבוהה
DE STRUISVOGEL-  תפריט  שלוש מנות במחיר קבוע  עם המון דברים מעניינים ומקומיים

שוקולד- PUCCINI יקרים אבל איכותיים
לצפיה ב-'תודה רבה אבדוק '
תודה רבה אבדוק
11/07/2017 | 10:12
7
לצפיה ב-'קשה להתייחס למסעדות 3 כוכבי מישליין'
קשה להתייחס למסעדות 3 כוכבי מישליין
09/07/2017 | 07:52
172
אבל לגבי אחרות יש ברשימות בהחלט מקומות מעניינים לפחות באותן ערים בהן אני מרבה להסתובב
לצפיה ב-'תמיד כדאי לעשות תחקיר לבד'
תמיד כדאי לעשות תחקיר לבד
09/07/2017 | 16:14
1
116
עבורי זה חלק מהכיף של תכנון הטיול. מלבד דירוגים למיניהם אני אוהב להיעזר בבלוגי אוכל מקומיים שהם גם יחסית מעודכנים ונותנים המלצות מעניינות על מקומות חדשים וטרנדיים או על אוכל רחוב. יש לא מעט בלוגים באנגלית, בטח בערים מרכזיות. (ואם אין - גוגל תרגום יכול לעזור במידה סבירה).
בטיוליי האחרונים לברלין, רומא ולונדון נעזרתי לא מעט בבלוגים כאלה. כנ"ל הטיול הבא לפראג (הוזמן היום! לספטמבר).
השפים המכובדים הם בדיוק כמו כל פודי אחר. יש להם את ההעדפות, הטעמים וההרגלים שלהם. אני מניח שבמקרה של חלק קטן מהם יש גם היכרויות אישיות (התארחו אצל שפים או עשו סטאז' וכו').
בקיצור - דירוגים והמלצות זה נחמד. אבל עם גוגל אפשר לעשות אחלה תחקירים באופן אישי.

לצפיה ב-'השיטה שלי...'
השיטה שלי...
09/07/2017 | 16:39
119
תחקיר על מסעדות זה טוב כשיש תקציב, אבל כתרמילאית דלת תקציב, קריאת בלוגים והמלצות לרוב בעיקר מבאסת נוכח חוסר התאמתה עבורי. 
השיטה שלי - בערים יקרות יותר, מערב אירופה למשל, למצוא פרודוקטים טובים ולבשל, אם אני מתארחת אצל מקומיים לבשל יחדיו וללמוד מהם על האוכל הביתי שלהם. למשל באנגליה, כל מארחיי מאוד התלהבו להראות לי את המטבח הבריטי וקנו פרודוקטים מעולים, משלל גבינות דרך תוצרת חקלאית משווקי איכרים ועד סטייק טונה (מארח אחד בלונדון אפילו הביא ביצים טריות שהוטלו שעתיים קודם מחווה מיניאטורית באמצע לונדון!), ובישלו יופי של ארוחות (בהן תפקדתי בעיקר כסו-שף...). בשיטת הטיול שלי גם אם אני ישנה בהוסטלים אני מנסה להכיר חבר'ה מקומיים, ואז שואלת אותם איפה הם אוכלים בהפסקת צהריים או כשבא להם משהו טעים ומהיר או לצאת עם החבר'ה - מקבלים יופי של המלצות עם VFM טוב. 
במקומות עם תרבות אוכל רחוב ענפה כמו תאילנד, קוריאה וכו' לדעתי הכי כיף פשוט לצאת לרחוב ולנסות, בלי שום ידע מוקדם. הגעתי למסקנה שרוב ההמלצות ה"מערביות" שקיבלתי בבלוגים וכו' לא היו מוצלחות כמו מקומות אליהם הגעתי במקרה או שאליהם נשלחתי על ידי חבר'ה מקומיים. 
לצפיה ב-'שוב ביסטרו נח'
שוב ביסטרו נח
06/07/2017 | 23:13
1
243
מפגש חברות מהתיכון ,
שרות מצוין, כולן התמוגגו מהאוכל - מנות רביולי משני סוגים , ניוקי , סלט ירקות עם נתחי אווז ופיסטוקים מקורמלים- היה המנה הפחות מוצלחת 
קינוחים מופלאים- טארט שוקולד ותפוז ממיוחדי היום , עוגת אספרסו עם גלידת דבש, באווריה עם פירות קיץ , קבלנו מוס שוקולד על חשבון הבית- 3 כדורי אושר 
עם 2 כוסות יין , מנה שנארזה לסטודטית רעבה בבית, 6 סועדות - סביב 760שח 
החברות החמיאו לי מאד על בחירת המקום- גם נעים לשבת (עד השעה תשע היינו לבד באגף משמאל לכניסה) , גם טעים מאד , גם שרות טוב . 
לילה טוב !
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
07/07/2017 | 19:33
15
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
06/07/2017 | 06:14
7
12
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.
 השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'בוטניקה בר - האפי האוור ושף חדש'
בוטניקה בר - האפי האוור ושף חדש
06/07/2017 | 06:24
92
בימים אלה הצטרף לצוות של בוטניקה בר השף עידו מלכין. עידו עבד בנמל 24 וכתית, עשה ארוחות פרטיות, ועבר גם במספר מסעדות בעולם.
בין המנות בתפריט החדש של מלכין:
סשימי סלמון,אפרסקים ועגבניות, איולי ליים, אורז בר וגרניטה זעתר 45₪,
חסה מאודה ממולאת במוסר ים, הולנדז נורי וציר פטריות 45₪,
סטייק פטריית יער ציר ברווז, קרם חיטה ושמן אגוזים 45₪,
שרימפ גאמברי באויסטר סוס, אננס אפונה ומקדמיה 55₪.

בבוטניקה מכריזים גם על האפי האוור לקיץ במסגרתו בימים שני עד שבת בין השעות 18:00-21:00 יציעו בבוטניקה קוקטיילים במחיר של 35 ₪, קוקטייל ומנה קטנה (פוד טייל)  במחיר של 50 ₪, 400 מ"ל גולדסטר במחיר של 22 ₪ וכוס יין מונטפיורי לבן / אדום במחיר של  25 ₪.

לצפיה ב-'קלואליס מארחת את השפית כריסטינה באוורמן'
קלואליס מארחת את השפית כריסטינה באוורמן
06/07/2017 | 06:35
87
השף ויקטור גלוגר ממסעדות קלואליס מארח החודש את השפית האיטלקייה כריסטינה באוורמן (Cristina Bowerman).

באוורמן היא אחת השפיות הפופולאריות והבולטות ברומא בימים אלה. משנת 2006 היא פועלת ויוצרת במסעדת Hostaria  Glass. ב- 2010 זכתה בדירוג של 2 מזלגות במדריך גמברו ובכוכב מישלן.

תפריטי הטעימות של באוורמן וגלולגר יוגשו בשתי מסעדות קלואליס בשני מועדים:
18/7 קלאליס ר"ג
20/7 קלואליס הכשרה במלון הילטון תל אביב

ארוחת הטעימות תכלול פתיח, 3 מנות ראשונות, מנת ביניים, עיקרית וקינוחים במחיר 345 ₪ לסועד, לא כולל שירות ומשקאות.

תפריט טעימות רומאי - קלואליס רמת גן  18.07
פתיח:
פוקצ’ה איטלקית עם שמן רוזמרין,
קנולו ממולא בקוד פיש,
עוגיית מדלן פיקנטית וארטישוק ירושלמי עם מיונז זרעי פשתן  

מנות ראשונות - SHARING
קוקי סאן ז’אק בשוקולד לבן
סלט פנצנלה בסגנון GLASS
פיצה קצ’יו אה פפה עם פירות ים   

מנת ביניים
ריזוטו סינקו פומודורי- ריזוטו חמשת העגבניות של כריסטינה  

מנה עיקרית ( לבחירה )  
פירות ים בגספאצ’ו מלון ירוק - קלמארי, מולים ושרימפס
פילה ברנזינו חלוט בשמן זית עם פירה לימוני וכרוב ניצנים
פילה עגל בצלייה איטית עם חסה קיסר וירקות העונה   

קינוחים - SHARING
חלב מרוכז, ג’לי אספרסו ושקדים מקורמלים
פנקוטה של פירות יער ומנטה  

בארוחה הכשרה בקלואליס במלון הילטון לא יהיו מנות בשר ופירות ים.

בפרק המנות הראשונות תהיה מנה של סלמון בעישון ביתי עם מלפפון מוחמץ, ספגטי זוקיני ושוט של אפונה עם חומץ בלסמי.

בפרק המנות העיקריות תהיה רק מנת פילה הברנזינו.
לצפיה ב-'יקב ויתקין - קיץ של אירועים'
יקב ויתקין - קיץ של אירועים
06/07/2017 | 06:38
45
מרכז המבקרים של יקב ויתקין בעמק חפר, יהיה פעיל מאד הקיץ.
ביקב מתכננים אירוע שונה כל שבוע, כולל ערבי מוזיקה וטעימות יינות עתידיים.

היום, יום חמישי ה- 6/7 יתקיים ערב בשר ויין בחצר היקב, החל מהשעה 20:00.

השפים בן דורון ורונן קאשי יוציאו מהגריל:
- אסאדו
- בריסקט
- רוסטביף מעושן
- נתחי פריים ריב
- צ'וריסו
- מרגז
- קבב ביתי
- שורט ריב טלה

המנות יימכרו ב- 22 ש"ח ל- 100 ויוגשו עם תפו"א, סלט ירוק, אנטיפסטי ועוד.

הכניסה חופשית, התשלום עבור אוכל ויין.

לצפיה ב-'רשת קפה קפה - תפריט חדש'
רשת קפה קפה - תפריט חדש
06/07/2017 | 06:44
113
רשת "קפה קפה" משיקה תפריט חדש, אשר פותח על-ידי שף הרשת, ניר מזרחי, ומייצג את המעבר של הרשת לקונספט של בית קפה-מסעדה.

התפריט החדש מחולק למספר קטגוריות, ביניהן: ארוחות בוקר, מנות ראשונות, פסטות טריות, מנות עיקריות וקינוחים.

בין המנות הבולטות בתפריט החדש:
מועדון ארוחת הבוקר – זוגי: ביצים עם 2 תוספות לבחירה, סלט קצוץ, סלסלת לחמי הבית ובליווי סט מטבלים: לאבנה על סלסת עגבניות, גבינת שמנת מתובלת, גוואקמולי, סלט טונה עם איולי שיפקה ובצל ירוק, ממרח פסטו, טחינה ירוקה, גבינה בולגרית במרינדת עשבי תיבול, סלט ביצים, לבבות חציל קלוי עם שמנת חמוצה וגרגירי חומוס מתובלים, גבינת שמנת, זיתים מתובלים, ריבה וחמאה. מוגש עם שתייה קלה וחמה לכל סועד וזוג פינוקי יוגורט מתוקים.

בוקר נורבגי: ברוסקטה עם קרם שום, סלמון מעושן, ביצי עין, בצל ירוק, סלט שורשים ובלווי  סט מטבלים: גבינה בולגרית במרינדת עשבי תיבול, גוואקמולי וזיתים מתובלים. מוגש עם שתייה קלה וחמה.

טבעוני על הבוקר: לביבות עדשים וקרם קוקוס על טחינה ירוקה, בתוספת בצל מטוגן, פטריות ועשבי תיבול. סלט ירוקים המורכב משעועית ירוקה, אפונה, אדממה ועשבי תיבול. מוגש לצד גוואקמולי, זיתים מתובלים וסלק צלוי. לחם הבית ופלוט שומשום ירושלמי. שתייה קלה וחמה מחלב סויה / אורז ושקדים.

מנות ראשונות
מזנון דייגים: סרדינים, איולי שיפקה, עגבניות שרי, ביצה רכה, אפונה, בצל סגול קצוץ, בצל ירוק קצוץ ושמן זית. מוגש עם פלוט שומשום ירושלמי.

כנאפה גבינות: מאפה קדאיף מלוח במילוי גבינות על גספצ'ו עגבנייה פיקנטי ועשבי תיבול.

ווק פטריות: פטריות מוקפצות ברוטב אסייתי עם שעועית ירוקה ושום פרוס, קרם ארטישוק ירושלמי, שומשום, בוטנים וגילופי פרזמז'ן

סלטים
גלילי (טבעוני): דשים שחורות, אדממה, קולרבי, גזר, שקדים מולבנים, קליפות הדרים מסוכרות, צימוקים בהירים, נענע, פטרוזיליה, בצל ירוק, בצל סגול וצ'ילי אדום. בתיבול ויניגרט.

חלומי כפרי וארטישוק: קוביות חלומי בציפוי פריך, ארטישוק קונפי, תערובת עלים ירוקים, עגבניות שרי, מלפפון, בצל סגול, גזר, זיתי קלמטה ובטטה קריספי. בתיבול ויניגרט.

מנות עיקריות
פילה דניס: דניס צרוב במחבת פסים לצד רביולי טרי במילוי פטריות, בצל ונגיעות שמן כמהין, ירקות ירוקים ושום קונפי. מוגש עם סלט שורשים.

פילה סלמון: סלמון במרינדת עשבי תיבול על קרם ארטישוק, בעיטור קרם שום וקרם סלק. מוגש עם סלט שורשים ותוספת לבחירה: צ'יפס / מג'דרה / הום פרייז.

פסטה טריקולור טרייה אליו-אוליו: פסטה טרייה מסוג בלרינה, נתחי סלמון, קונפי ארטישוק, שום קונפי, בצל סגול, עגבניות מיובשות, שמן זית, עשבי תיבול וצ'ילי.

לצפיה ב-'כספי מגיע לרמת השרון'
כספי מגיע לרמת השרון
06/07/2017 | 06:47
134
רשת מסעדות השוק "כספי" מתרחבת ומשיקה מסעדה נוספת, והפעם ברמת השרון

הקונספט אשר עומד מאחורי "כספי" הינו חיבור בין חומרי גלם טריים ואיכותיים למנות ביתיות מושקעות, במחירים משתלמים.

הסניף החדש ברמת השרון יצטרף אל "כספי" בנאות אפקה ת"א, מרכז שוסטר ת"א, יהודה מכבי ת"א, בן יהודה ת"א, שוק צפון רמת החיל, מסריק ת"א, קריית ביאליק ופתח-תקווה.

בין המנות המוגשות במסעדת "כספי" רמת השרון:
כרובית ברוטב טחינה, סלסת עגבניות, צנוברים קלויים, ושמן זית.
סלט עשבים סלט עשבי תיבול טריים עם סלק צלוי, חמוציות, רכז רימונים, טחינה גולמית, צנוברים ולאבנה.
כמובן שמוגש גם המלבי המפורסם של כספי.

לצפיה ב-'פסטיבל הליצ'י'
פסטיבל הליצ'י
06/07/2017 | 07:32
108
מיזם "אוצרות הגליל" מזמין לפסטיבל קטיף הליצ'י, בחוות 'להתאהב בטבע' סמוך לקיבוץ מצובה החל מה- 12.7 ועד אמצע אוגוסט 2017.

פסטיבל קטיף הליצ'י יפתח ביום רביעי- 12.7 ויימשך עד אמצע אוגוסט (הערכה לסיום קטיף היבול העונתי), במהלכו ייהנו המבקרים מחוויית קטיף עצמי, היישר מעצי הפרי העסיסיים ואכילת הפירות מיד עם קטיפתם.

את המבקרים מקבל ביאליק סולימני, מבעלי החווה (ששמו הפרטי על שם המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק) בסככת צל ענקית, בה שולחנות פיקניק ופינת קפה ותה חופשית.
ביאליק מסביר על פירות החווה ועל פרי הליצ'י, ארץ מוצאו, סגולותיו הרפואיות ואופן גידולו בחווה.
בהמשך מקבלים המבקרים סלסלה לקטיף הליצי'. במהלך הפעילות החווייתית ניתן לטעום ולאכול מהליצ'י בשטח ללא הגבלה.
שבילי החווה מסודרים וסלולים, ובשטחי הקטיף הוקמו אזורים מוצלים עם מקומות ישיבה וברזיות מים.

עוד בחווה- פינת ציור, פינת חי, מתחם לפיקניק עם סככה מוצלת ודוכן למכירת פירות ומוצרי החווה.

חוות "להתאהב בטבע" ממוקמת על כביש 70, בין צומת כברי לשלומי, בסמוך לקיבוץ מצובה.
באמצעות  Waze- 'קטיף עצמי להתאהב בטבע'
שעות הפעילות: לאורך כל ימות השבוע, ראשון-שבת, בין השעות 09:00-17:00
מחיר כניסה לאדם מעל גיל 3- 30 ₪ מחיר ק"ג ליצ'י שנקטף- 25 ₪
מחיר כניסה במבצע לחברי הפייסבוק של אוצרות הגליל ומדפיסי קופון באתר הבית- 25 ₪.
החווה נגישה לנכים.

לצפיה ב-'לחם ארז - תפריט טיול לגליל'
לחם ארז - תפריט טיול לגליל
06/07/2017 | 07:34
166
רשת  "לחם ארז" משיקה את "טיול לגליל" - התפריט המסורתי במהדורה מוגבלת בשיתוף "משק צוריאל".

תפריט "טיול לגליל" מציע טעמים המאפיינים מנות ישראליות גליליות.

המנות המוגשות בתפריט "טיול לגליל":

הסמבוסק של ארז, מאפה שמרים פריך במילוי תבשיל תרד ובצל מקורמל, עם גבינה בולגרית וגבינת קשקבל של משק צוריאל, בליווי ביצה רכה, מלפפון חמוץ, זיתי ארץ וצזיקי של יוגורט עיזים מרענן;

השוק של עכו, פטריות ובצל מקורמל, קרעי גבינת חלומי אפויים בתנור, פלחי עגבניות צלויות, צנוברים קלויים ועלי בזיליקום בליווי ברוסקטה פריכה;

פוקאצ'ה גלילית, פוקאצ'ה אפויה בתנור עם טפנד זעתר ושומשום ומעליה לבבות חציל קלויים, גבינת לאבנה אסלית, זיתי קלמטה וסלסלת עגבניות. בליווי ממרח לימון כבוש וסלט ים תיכוני;

כריך יער, לחם זיתים עם גבינת שמנת ופסטו, שכבות דקיקות של גבינת מנצ'גו של משק צוריאל, פטריות פורטובלו עסיסיות ומעל- פרוסות עגבנייה טרייה ועלי רוקט. בליווי סלט ישראלי וממרח ארטישוק כמהין;

קיץ בראש פינה, סלט עלים רענן ופריך עם פלפל קלוי, עגבניות שרי, מדליוני גבינת עיזים מקורמלים, קרוטונים, בצל ירוק, אגוזי מלך קלויים ופירות קיץ מרעננים ברוטב ויניגרט הדרים.

לצפיה ב-'לונדון, מאי 2017 ומאחורי הקלעים של come dine with me'
לונדון, מאי 2017 ומאחורי הקלעים של come dine with me
06/07/2017 | 09:05
11
149
לצפיה ב-'Hopper's - אוכל מסרי לנקה'
Hopper's - אוכל מסרי לנקה
06/07/2017 | 09:13
1
268
מסעדה חדשה ופופולרית להפליא שלא לוקחת הזמנות. הפתרון - נרשמים והולכים לשתות בבאר סמוך - מקבלים התראה באפליקציה כשתורנו מגיע.
האוכל מעניין, מעודן, חריף במידה (הזמנו יוגורט לאיזון).
המקום פופולרי בזכות קערה עשויה מביצה (בתמונות) שמצטלמת נהדר, אבל המנות הזכורות מבחינתי הן קארי דג עדין ועשיר בטעמים, ומנת פתיחה של מח עצם ברוטב חריף.
לצפיה ב-'נראה טוב'
נראה טוב
06/07/2017 | 10:24
106
זו מסעדה שהבעלים שלה הם גם הבעלים של 2 מסעדות כוכב מישלן הודיות מאד מצליחות: Trishna ו-Gymkhana (בה הייתי בתחילת יוני ונהניתי עד מאד).
לצפיה ב-'צ'יינה טאון - Koya Bar'
צ'יינה טאון - Koya Bar
06/07/2017 | 09:24
1
237
במרכז הרחוב - שני מרכולים מלאי כל טוב. כדאי לבוא עם רשימה ואז גם לראות מה עוד נראה מעניין (או זכור ממתכון שקראתם). מאז ששבתי נהנינו מאטריות קוריאניות חריפות ומאוקונומיאקי כהלכתו.
שאלתי את הקופאית היכן לסעוד והיא שלחה אותי לרחוב צדדי - שם היא נוהגת לאכול. בחרתי ב young cheng. המסעדה נצפו מעט זרים אך קשה לי לומר שזה הדים סאם המשובח ביותר שטעמתי. בכל זאת נהניתי מהמטעמים החביבים עלי: צ'אנג פן (גלילי בצק אורז), אורז מאודה בעלי לוטוס והאר קאו. בשולחנות ליד נצפו מטעמים כמו קערות גדולות עם סרטנים מוקפצים ברוטב חריף...בהחלט אחזור אם לשם ואם לאחת המסעדות הדומות באותו הרחוב.
בערב אחר החלטתי לספק את געגועי לקיצונה אודון - מרק עם אטריות אודון וטופו מטוגן שבושל ברוטב סויה וסוכר. בארץ מגישים את הטופו הזה מוכן מקופשת שימורים, וזה דומה לפטריות משומרות - כלומר לא קשור למקור. בקויה באר משתמשים בטופו שמיוצר בבריטניה ומכינים אותו ברוטב בעצמם. זו הארוחה שממנה נהניתי הכי הרבה בביקור.
לצפיה ב-'נשמע טוב ומסקרן'
נשמע טוב ומסקרן
06/07/2017 | 12:23
78
שמעתי עליה מעוד אנשים, ורשמתי לנו לפעם הבאה.
לצפיה ב-'Dinner by Heston'
Dinner by Heston
06/07/2017 | 09:34
2
291
אכזבה.
המקום, במלון מפואר - היחס - לעילא ולעילא, השירות מושלם. האוכל - נראה כמו בטלוויזיה, אבל - ללא זיקוקי דינור.
בחרתי לאכול אה-לה-קארט, מנות ששמעתי עליהן או ראיתי את פיתוחן.
פאטה בצורת מנדרינה - טעים אך לא מרגש (למעט הצורה). השירות היה כה קשוב שכשראו שנשאר לי כבד והטסט אזל - הביאו טוסט נוסף. אבל...הוא היה חם מדי לנגיעה ושמטתי אותו בבהלה.
מנת צדפות היתה טובה, לחלוטין בישול עילי אבל חסר je ne sais quoi
הצ'יפס המפורסמים היו טעימים אך לא הטובים שטעמתי בחיי, ולא ברור לי על מה המהומה. אכן נוצרה שכבה פריכה מאוד סביב תוך רך, אבל זה לא מספיק כדי לרגש.
המלצרית שראתה את אכזבתי הציעה לי להזמין גלידה בהכנה ליד השולחן. זו היתה...גלידה.
המנה הכי מוצלחת היתה קרם שוקולד תםוז שהוגש עם פכסם קימל, כמנת ביניים לפני הקינוח. זו המנה היחידה שהיה בה וואוו.
לצפיה ב-'בקיצור - כגודל הציפיות...'
בקיצור - כגודל הציפיות...
06/07/2017 | 10:26
167
זו הייתה האופציה הראשונה שלי בלונדון אבל לא היה מקום בתאריכים שחיפשתי...

לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרו לי על דינר'
זה בדיוק מה שאמרו לי על דינר
06/07/2017 | 12:21
165
והציעו לי לא ללכת לאכול שם כשהיינו בלונדון בדצמבר. אמרו שאתאכזב, אז ויתרתי.
לצפיה ב-'אוטולנגי באיזלינגטון, ומאחורי הקלעים...'
אוטולנגי באיזלינגטון, ומאחורי הקלעים...
06/07/2017 | 09:44
3
328
מילה על אוכל פאבים - כיף לשבת עם חברים לצהריים בפאב, להזמין פיש אנד צ'יפס עשויים טוב...
אחרי הצגה נכנסנו לאוטולנגי - אין ספק שחלון הראווה מעורר תאווה - העוגות טובות - ביתיות - דומות למה שאני יודעת להכין לבד...
חבר השתתף ב"בואו לאכול איתי" בבריטניה ומתאר את זה כחוויה קשה (הוא פסיכולוג ).
לדבריו הכל מבוים עד אימה - מי שמספר בדיחה, למשל, מתבקש לספר אותה 3-4 פעמים, כל פעם בטון אחר ועם מבט לכיוון אחר. כל ביס ונגיסה מבויימים, וכך גם הפרצופים שהמשתתפים עושים...את הפרק שלו הוא מסרב לראות...
לצפיה ב-'זכור לי פרק עם ישראלי'
זכור לי פרק עם ישראלי
06/07/2017 | 16:44
216
באחד החלקים היותר מפונפנים של לונדון
לצפיה ב-'איזה ספוילר...'
איזה ספוילר...
07/07/2017 | 10:02
49
לצפיה ב-'מתה על המנות האלו של הפיש אנד צ'יפס בפאבים... ותודה על כל '
מתה על המנות האלו של הפיש אנד צ'יפס בפאבים... ותודה על כל
11/07/2017 | 10:16
21
הדיווחים

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה