לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74197,419 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

לצפיה ב-'האם בניתוח לב פתוח אפשר לזהות עורקים קורטיקלי'
האם בניתוח לב פתוח אפשר לזהות עורקים קורטיקלי
11/10/2013 | 19:10
3
24
והאם אפשר לאמוד את מספרם ,או לדעת איזה חלקים של הלב הם מכסים ?הכונה לזהות אותם בעין עיי המנתח.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2013 | 17:30
1
19
כמובן.....
לצפיה ב-'תודה רבה דוקטור .'
תודה רבה דוקטור .
15/10/2013 | 09:45
13
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2013 | 15:14
8
אם הכוונה לעורדקים הכליליים אז אכן ניתן לזהותם בניתוח לב פתוח
לצפיה ב-'מיפו לב'
מיפו לב
09/10/2013 | 15:11
4
188
שלום ד"ר עשיתי מיפוי לב תוצאה פרפוזיה מיוקרדיאלית לא תקינה במידה בינונית לאחר הזלפת דיפירידמול   ללא סימנים למיפוי בסיכון גבוה
אסכמיה קלה בתפוצה של LAD ן RCA
תגובה קלינית לא איסכמית
תגובה אלקטרוקרדיופית לא איסכמית

אשמח להדיוט  כמוני להבין את משמעות הדברים

תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 17:42
3
67
על מנת להתייחס לממצאים יש לציין את הרקע הרפואי , ואם אפשר לסרוק ולצרף את התשובה כול כולל התמונות...
בברכה
לצפיה ב-'סריקת המסמך'
סריקת המסמך
10/10/2013 | 18:12
2
51
אין לי אפשרות לסרוק ,אני בן 64 סובל 35 שנה מיתר לחץ דם ,ומפרפור פרוזדורים כ15 שנה לוקח כדורים ללחץ הדם ,ופרדקסה  2 כדורים של 150 מ"ג למניעת כריש דם כתוצאה מהפרפור סובל גם מסכרת גבולית של 120 עם 2 כדורי גלוקומין,
בזמן האחרון אני מרגיש קצת קוצר נשימה ולכן עשיתי את המיפוי
באם תוכל  לעזור בתנאים ובפרטים המעטים שנתתי. אודה לך מאוד
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2013 | 18:39
1
62

הממצאים עשויים להעיד על טרשת עורקים בעורקי הלב עם . לגבי החומרה והחלטה על המשך הטיפול  יש לפנות  עם הממצאים לקרדיולוג המטפל...
בברכה
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
10/10/2013 | 19:11
25
לצפיה ב-'בואו לפחד איתנו'
|אקשן|בואו לפחד איתנו|!|
09/10/2013 | 10:58
5
|*| הסרט המצליח והמפורסם "קארי", המבוסס על הספר בעל אותו השם של סטיבן קינג יוצא בגירסה חדשה ומרהיבה ואתם מוזמנים לצפות בו בהקרנה מיוחדת לגולשי תפוז|!|

על מה הסרט?
קארי היא בחורה ביישנית שמנודה ע"י נערים אחרים. אמה הדתית במיוחד מאוד מגוננת עליה (ג'וליאן מור) אך קארי משחררת טרור טלקינטי על עיירתה הקטנה אחרי שדחפו אותה לקצה בנשף סיום התיכון.

לפרטים נוספים, מועד האירוע והרשמה לחצו כאן
לצפיה ב-'פורום הומלנד נפתח מחדש'
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
06/10/2013 | 17:17
4
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'צריכת תרופות '
צריכת תרופות
04/10/2013 | 15:04
1
54
אני בן 60 לאחר 3 אירועי לב 2 צינטורים ניתוח מעקפים בשנת 2001 ובאוגוסט 2013 ארוע מוחי, לפני האירוע מוחי נטלתי תרופות קרדילוק 5 מג קרטיה 100 מג ליפיטור 40 מג , קיבלתי פוסיד חצי כדור ליום ואיני מסתדר איתו, כיום אני נוטל דיגוקסין חצי כדור ביום 1.25 מג, קסרלטו 20 מג ,לגבי ליפיטור הקופה מסרבת לאשר לי ליפיטור היא רוצה שאקח תחליפים ואני מסרב לכן אני בנתיים ללא כדור נגד שומנים בדם, האם על פי מה ששמעתי פוסיד גורם לאירוע מוחי? תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2013 | 12:33
26
חיוני ביותר המשך טיפול בסטטינים
הפוסיד אינו ידוע כגורם לארוע מוחי...
לצפיה ב-'שלום! - קרוב משפחה מדרום הארץ,שעבר כבר כמה '
שלום! - קרוב משפחה מדרום הארץ,שעבר כבר כמה
04/10/2013 | 15:03
22
צינתורים ומעקפים וייתכן שאינו בר-ניתוח יותר. מחפש קרדיולוג לייעוץ להמשך דרכו הרפואית. יש המלצות? האם מקובל להמליץ כאן?
מכל חלקי הארץ.
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'פענוח תוצאות א.ק.ג'
פענוח תוצאות א.ק.ג
02/10/2013 | 15:06
1
210
SINUS BRADYCARDIA
LEFT AXIS DEVIATION
CRBBB
מה משמעות התוצאות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2013 | 17:50
75
מדובר בהפרעה קלה במערכת ההולכה החשמלית. במידה והינך ללא תסמינים מומלץ מעקב שגרתי בלבד
במידה וישנן תלונות של חולשה , סחרחורת או כל תלונה חריגה אחרת יש לפנות לבדיקת רופא.
לצפיה ב-'כאבים באיזור הכתף אחרי השתלת קוצב'
כאבים באיזור הכתף אחרי השתלת קוצב
30/09/2013 | 08:52
20
שלום לכולם

לפני חצי שנה השתילו לי קוצב לב
מאז אני סובל מכאבים באיזור הכתף בעיקר בזמן נהיגה ועבודה (אני עובד עבודה משרדית)
משהו מכיר את התופעה הזאת?
אשמח לתגובות

אסף
לצפיה ב-'פורום השמינייה חוזר ובגדול'
|*|פורום השמינייה חוזר ובגדול
29/09/2013 | 15:54
2
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום השמינייה לקראת חזרתה של הסדרה האהובה בעונה חדשה|!|
אם גם אתם מעריצים ומכורים, זה המקום בשבילכם לדבר על הסדרה, השחקנים והפרקים החדשים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'קןצב לב '
קןצב לב
28/09/2013 | 22:49
1
30
נאמר לי שאני תלוי במאה אחוז בקוצב לב מ הסכנות והמגבלות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2013 | 07:15
23
תהליך השתלת קוצב לב הינו פשוט בסה"כ, מבוצע הברדמה מקומית. הסיכונים הקיימיים של זיהום ודימום באזור ההשתלה הינם באחוזים בודדים בלבד.החלפת הטרייה הינבה כל 7-10 שנים
במידה וישנה הפרעת קצב המצריכה תלות בקוצב סיבוכי הקוצב( אם בכלל)  בטלות בשישים ....
בהצלחה
לצפיה ב-'עליית סוכר בגלל ססטינים'
עליית סוכר בגלל ססטינים
27/09/2013 | 09:17
1
23
שלום.
רציתי לשאול האם הוכח כי תרופות ממשפחת הססטינים גורמים לעליית הסוכר בדם .
כיצד ניתן לברר האם עליית הסוכר היא כתוצאה מהתרופות כגון : ליפיטור , קריסטור או מגורם אחר  .
אני לוקח תרופות ממשפחת הססטינים משנת 1995 ולאחרונה רמת הסוכר שלי עלתה ל-130  ואני חושב שיש קשר לתרופות .
מה ההמלצה .
תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2013 | 07:13
24
ככלל תרופות מקבוצת הסטטינים לא מביאות לעליית רמת הסוכר
בברכה
לצפיה ב-'שילוב של פלביס ואספרין'
שילוב של פלביס ואספרין
27/09/2013 | 00:13
1
14
האם שילוב של פלביס 75 מ"ג ואספרין 75 מ"ג עלולים לגרום לדימומים פנימיים..?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/10/2013 | 07:12
19
השילוב מגביר את הסיכון לדימום באופן כללי לעומת כל אחת מהתרופות בנפרד
לצפיה ב-'קוצב לב עם דיפררילטור'
קוצב לב עם דיפררילטור
26/09/2013 | 14:22
1
16
שלום רב
לפני כשנה אחי עבר ניתוח מעקפים+החלפת מסתם.
לאחר זמן מה השתילו לו קוצב לב עם דיפרלרטור.

אתמול בלילה חש זרם חשמלי חזק בבית החזה.
הוא משער שליבו נדם והדפיברלטור נתן לו מכת חשמל.
נאמר לו שאם זה קורה פעמיים בתוך 24 שעות עליו  לגשת לבית החולים.

אחי בן 70-בעבר עשה כמה היפוכים חשמליים לסדר את קצב הלב
משזה לא הועיל,הושתל לו קוצב.

השאלה שלי-עד כמה זה מסוכן?
ביתו צריכה להגיע מחו"ל   רק בחודש הבא,ואני כדי לא להלחיץ אותו שאלתי אולי היא יכולה להקדים את הטיסה.

יש לי ממש תחושה לא טובה
אודה לתשובה
בברכה
רות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:31
18
מומלץ לפנות בהקדם לבדיקת הקוצב. במידה והאירוע חוזר שוב יש לפנות מידית למיון
בברכה
לצפיה ב-'כאבים בצד שמאל של החזה '
כאבים בצד שמאל של החזה
26/09/2013 | 12:29
1
65
אני שוחה והולכת מידי יום במשך 50 דקןת , אני בריאה ואין לי בעיות סוכר או כולסטרול וגם לא הסטוריה משפחתית של בעיות לב . בלילה הרגשתי כאבים בצד שמאל של החזה , שכואבים בעיקר בזמן נשימה עמוקה , אני בת 60, מדוע ולמה ????
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:28
41
התלונות יכולות לנבוע ממספר גורמים, כמו הלב אך גם שריר, עצם, וכו.
במידה והתלונות נמשכות מומלץ לפנות לרופא המטפל להמשך הערכה
בברכה
לצפיה ב-'עייפות כרונית '
עייפות כרונית
25/09/2013 | 18:13
1
30
שלום.
אני בן 60 ובעברי אוטם שריר הלב  עם פגיעה קלה מאוד בשריר הלב , עובד  רגיל , מבצע פעילות גופנית כמעט כל יום , בדיקות אקו לב וארגומטריה לא השתנו מאז האוטם .
בשנה האחרונה שמתי לב שמייד לאחר ארוחת צהרים אני רדום מאוד ונרדם למשך רבע עד כחצי שעה כאילו כל הדם זורם לקיבה ולכן אני עייף ונרדם .
האם התופעה מוכרת ?, מה זה יכול להיות ?. האם זה קשור לבעיה לבבית ?
האם רמת הסוכר של 120-130 יכול לגרום לעייפות כזו מייד לאחר האוכל.
שמתי לב עוד שזה קורה רק בימים שאינני עובד ואם אני מייד אחרי האוכל מתיישב ואז אני נרדם . בימים שאני עובד זה לא קורה לאחר ארוחת הצהרים
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:26
30
לאחר אכילה זרימת הדם מוסטת לעבר מערכת העיכול, דבר הגורם להרגשת עייפות במקרים רבים
התלונות המתוארות אינן חריגות ואינן צריכות לעורר דאגה מיוחדת
בברכה
לצפיה ב-'נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"'
|*|נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"
25/09/2013 | 16:00
2
אחרי ששרדנו את גיל ההתבגרות של הילדים, יש לנו עסק עם בוגרים. סטודנטים, עובדים, בזוגיות כזו או אחרת, בוגרים.לפעמים הם חברים טובים שלנו. לפעמים נשארו ילדים.
פורום הורים לילדים בוגרים הוא המקום לשתף, לצחוק, לקטר ולהנות מכך שהם כבר גדולים אבל תמיד הילדים שלנו|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'צינתור שני'
צינתור שני
22/09/2013 | 13:32
1
39
שלום,אני בן 52 .לפני 4 שנים עברתי אוטם ושמו לי סטנס .כמו כן הובחן לי בעורק הימני חסימה של 50-70 אחוז..כבר 4 שנים שאני מתאמן בחדר כושר כ 3 פעמים בשבוע משתדל לאכול בריא וכמובן לוקח את התרופות הדרושות.
לפני כשבועיים באימון בחדר כושר הרגשתי כאבים בחזה ..הקרדיולוג שלי המליץ לי לבצע צינתור. בצינתור התגלה שהעורק הימני חסום 90 אחוז.תוצאות בדיקת דם שבוע לפני הצינתור הראו :HDL=55 LDL=75.5 TRIG=81
השאלה שלי למה? הרי כל כך השתדלתי, אכלתי בריא התאמנתי והגעתי להישגים כמו שלא הגעתי בגיל 18 , לקחתי את התרופות ועדיין העורק נחסם..אשמח לקבל תשובה69
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:23
14
המרכיב החשוב ביותר במחלות לב הינו הגנטיקה.....
המחלה שתוארה בעבר הייתה כבר גבולית וייתכן שבהעדר טיפול הייתה מופיעה עוד קודם.
מומלץ המשך טיפול אינטנסיבי בסטטינים ואיזון אדוק של לחצי הדם, והגעה לערך LDL  הנמוך מ 70.
בברכה
לצפיה ב-'האם יש צורך בלקיחת אנטיביוטיקה לפני סתימה בשן'
האם יש צורך בלקיחת אנטיביוטיקה לפני סתימה בשן
21/09/2013 | 22:31
1
15
שלום רב. התקף לב לפני חצי שנה. צינתור וסטאנט אחד.
לוקח אספירין וברלינטה. רופאת השיניים שאלה אם יש צורך בלקיחת אנטיביוטיקה לפני סתימה ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:19
13
אין צורך בנטילת אנטיביוטיקה
בברכה
לצפיה ב-'פורום הכוכב הבא ואקס פקטור'
|חדש|פורום הכוכב הבא ואקס פקטור
18/09/2013 | 13:14
2
|תו| המסך כבר עלה על הפורמט החדש ואתם מוזמנים לפורום החדש של הכוכב הבא שם תוכלו לדבר על כל מה שקורה בתוכנית|!| אייל גולן, ריטה, צביקה הדר, רני רהב ואסי עזר כבר מחכים לשמוע מה יש לכם לומר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|מיקרופון| בקרוב תעלה הגירסה הישראלית של התכנית המצליחה האקס פקטור בהנחיית לא אחרת מאשר דוגמנית העל, בר רפאלי. בואו לדבר על התוכנית בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/09/2013 | 17:24
1
17
שלום,

בת 60, בשנת 2009 הושתל לי סטנט ל LAD ונמצא ש RCA חסום 100%, בשנת 2011 הושתל סטנט ל CX.

לאחרונה חשתי פחות טוב ובוצע לי אקו לב במאמץ.
אודה לכם אם תוכלו להסביר לי את המונחים שכתובים בתשובה (ומה החומרה של המתואר).

הערה חשובה: המפענח (לפי מה שכתב בפענוח) חשב שהושתלו לי 3 סטנטים: ב LAD, CX, RCA. למעשה, כפי שכתבתי למעלה, הושתלו לי שני סטנטים ב LAD,CX וכבר בצינתור הראשון בשנת 2009 נמצא שה RCA חסום 100%. אני מקווה ששגיאה זו לא השפיעה על הפענוח.

קבעתי תור לקרדיולוג לעוד שבועיים, אך אודה לכם אם תוכלו להסביר לי את המשמעות של המושגים בתוצאות הבדיקה:
1. ירידה קלה בהתכווצות הסגמנטים הבזליים והאמצעים של דופן תחתונה וספטום תחתון - מה זה אומר?
2. בדופלר התפתחה תבנית זרימה רסטרקטיבית עם יחס E/E' מוגבר (15) לצד לחץ ריאתי 45 ממ״כ + RAP (בערך בדקה 2-3 לגמר המאמץ). - מה זה אומר? מה הטווח התקין של יחס E/E' ושל הלחץ הריאתי ו RAP?
3. לסיכום, הבדיקה אינה אבחנתית דיו להערכת כל היקף האיסכמיה - בשל המאמץ המוגבל שבוצע - ואולם במאמץ שהושג, יש חשד לאיסכמיה בפיזור RCA - טוב, כנראה פה מתבטא זה שהמפענח חשב שהושתל סטנט גם ב RCA בעוד שעורק זה נמצא חסום 100% כבר ב 2009...

בברכה,
יעלה

לצורך שלמות השאלה, להלן סיכום הבדיקה המלא:
סיכום:
במאמץ קצר (מאד, דקה וחצי) ודופק תת מירבי נראתה ירידה קלה בהתכווצות הסגמנטים הבזליים והאמצעים של דופן תחתונה וספטום תחתון. בדופלר התפתחה תבנית זרימה רסטרקטיבית עם יחס E/E' מוגבר (15) לצד לחץ ריאתי 45 ממ״כ + RAP (בערך בדקה 2-3 לגמר המאמץ). המאמץ לווה בתעוקת חזה אך ללא שינויים איסכמיים באק״ג.
לסיכום, הבדיקה אינה אבחנתית דיו להערכת כל היקף האיסכמיה - בשל המאמץ המוגבל שבוצע - ואולם במאמץ שהושג, יש חשד לאיסכמיה בפיזור RCA.
נא לפנות בהקדם לקרדיולוג המטפל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2013 | 21:16
5
לא אכנס לכל הפרטים ( יחס E ל E, ןתבניות זרימה שהינם מונחים קרדיולוגיים " נטו"
תוצאות הבדיקה מעלות חשד לאיסכמיה בפזור העורק הכלילי הימני אך אינן חד משמעותיות.
מומלץ לפנות עם תוצאות הבדיקה לקרדיולוג המטפל
בברכה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שחם, מנהל הפורום הוא מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב באיכילוב. אתם מוזמנים להתייעץ איתו בכל הקשור לתחום הקרדיולוגיה, רפואה פנימית, טיפול נמרץ לב,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה