לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3550035,500 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אקטואליה

לצפיה ב-'הולכים ומשתגעים. מתי תגיע הפסיכוזה כמו בהתנתקות?'
הולכים ומשתגעים. מתי תגיע הפסיכוזה כמו בהתנתקות?
16/09/2018 | 10:34
11
מכון המקדש בירושלים מאשר כי ב-28 באוגוסט השנה נולדה פרה אדומה "טהורה" - לראשונה מאז ימי בית המקדש השניה והיא עשוייה להגשים נבואה תנכ"ית על בוא המשיח וקץ כל הימים. כדי שהפרה תעמוד בדרישות הנבואה, היא צריכה להיות אדומה לגמרי - דבר אותו רבנים מומחים אישרו כמה ימים לאחר לידתה. במידה והיא לא תצמיח שיערות לבנות או שחורות, היא תוכרז סופית כפרה האדומה הראשונה שנולדה מזה 2,000 שנה בארץ ישראל - ותהפוך, לצערה, לקורבן אפרה ישמש לטיהור אנשים טמאים ולבניית בית המקדש השלישי.
על פי הנבואה, לידתה והקרבתה של הפרה האדומה יקדמו להקמת בית המקדש השלישי בירושלים, בואו של המשיח, תחיית המתים u-:יום הדין הגדול" - יום הדין העולמי, הוא היום בו יעניש ה' את כל החוטאים והפושעים, כולל את החוטאים מקרב עם ישראל, ולכן על פי האמונה יהיה זה :יום חושך ולא אור, יום של אסון נורא, לעולם כולו".
ברעיון זה משתלב רעיון בואו של המשיח (שאמור להיות זה שישחט את הפרה האדומה), ויום ה' נחשב ל"חבלי משיח": השלב המקדים את בוא המשיח, שלב של סבל ויסורים קשים שיבואו על עם ישראל לפני הגאולה האחרונה. יום ה' הוא כינוי קבוע לאחרית הימים בדבריהם של הנביאים ישעיהו, יואל, עמוס, עובדיה, צפניה ויחזקאל. יום ה' נקרא גם "יום פקודה" - יום בו יזכור ה' ויעניש את החוטאים, כדברי הנביא הושע: "באו ימי הפקודה, באו ימי השילום" (ט' 7). וכן, ככל הנראה רובנו הגדול נחשב חוטאים לפי הנביאים.
בסרטון ששחרר המכון ניתן לראות את העגלה הקטנה לצד אמה. ממכון המקדש נמסר שהפרה עברה בדיקה מקיפה בידי רבנים ואלה קבעו כי היא "מועמדת בת-קיימא לפרה האדומה המקראית" וכי היא "צפויה להביא לחזרתו של הטוהר המקראי לעולם". המכון ייסד לפני כשנתיים את הפרויקט במטרה להביא לעולם פרה אדומה. הוא ביסס מספר מקומות אפשריים ברחבי המדינה בהם מגדלים עדרי פרות בכדי לגדל פרות אדומות פוטנציאליות. את הפרה האדומה המושלמת הוא ניסה לגדל באמצעות ברירה מלאכותית בעדר של 500 פרות אנגוס אדומות, שייבאו לשם כך מנברסקה לעמק הירדן בסיועו של מטיף נוצרי ממיסיסיפי. למרות שיש ברחבי העולם מקומות רבים בהם מגדלים עדרי פרות אדומות, הדרישה היא שתהיה "תמימה", כלומר אדומה לגמרי, ולכן קיים קושי במציאת פרה העומדת בדרישות הטהרה.
בעת הקרבת הפרה האדומה הפוטנציאלית, מתכנן מכון המקדש לבנות את בית המקדש השלישי בהר המוריה או בהר הבית. הרב חיים ריצ'מן, דובר ומנהל המחלקה הבינלאומית של מכון המקדש בעיר העתיקה בירושלים, מאמין שהגיע הזמן לבנות את בית המקדש השלישי. בראיון שהעניק ל"הארץ" אמר ריצ'מן עם תחילת הפרוייקט: "אני אישית צמחוני, ואני מבין אנשים שמסתייגים מזה. אבל קראתי שבליל הסופרבול נאכלו המבורגרים שהוכנו מ-7.7 מיליון פרות, אז פה אנחנו מדברים על פרה אחת, שתמלא ייעוד אלוקי. שלא תטעו - הפרויקט הזה הוא לא פחות מהשלב הראשון בהשבת הטהרה לעולם, שזה השלב הראשון לבניית בית המקדש. 2000 שנים אנחנו מתאבלים על בית המקדש, אבל העתיד בידיים שלנו".
 
 
קישור לסרטון ביוטיוב
 
 
לצפיה ב-'מי ינצח קודם?'
מי ינצח קודם?
16/09/2018 | 10:25
8
המשטרה ובית המשפט או מערכת הבחירות?

לנחקרים הבאים:
דונלד טראמפ ועוד מערכת של מאות שותפי עבירה
בינימין נתניהו ו25 הגמדים בשרשרת
דוד ביתן ועוד מספר לא ברור של מושחתים
פאינה קירשנבוים ו17 הגמדים

(אלה נציגים של שרשרת נחקרים שתפיל אותם ואת מפלגתם
ואת השלטון שלהם)
לצפיה ב-'ח״כ דוד ביטן הגיע לחקירה נוספת במשטרה בפרשת השחיתות בעיריית'
ח״כ דוד ביטן הגיע לחקירה נוספת במשטרה בפרשת השחיתות בעיריית
16/09/2018 | 09:50
2
6
ראשון לציון
[כאן]
לצפיה ב-''
16/09/2018 | 09:54
לצפיה ב-'כנראה יש חסינות לד"ר עידו נתניהו ....'
כנראה יש חסינות לד"ר עידו נתניהו ....
16/09/2018 | 09:55
4
אז המשטרה תפסה קורבן.
לצפיה ב-'יאיר לפיד: אתם מוציאים יותר – הגיע הזמן שתרוויחו יותר '
יאיר לפיד: אתם מוציאים יותר – הגיע הזמן שתרוויחו יותר
16/09/2018 | 08:29
8
23
הקיץ נגמר. החגים כבר כאן. הוצאנו המון כסף בחופש הגדול, אבל אמרנו לעצמנו 'ככה זה בחופש, אחרי החגים כבר נסתדר'. עכשיו הגיעו החגים. אתם עדיין בטוחים שתסתדרו? מה אתם חושבים יהיה במעטפה של חשבונות האשראי שלכם?
זה הזמן לדבר על איך תרוויחו יותר. למה? כי אתם מוציאים יותר. בשנה האחרונה אתם מוציאים הרבה יותר על אותם מוצרים, על אותה עגלה בסופר. זה רק התחיל. גל התייקרויות גדול נמצא בדרכו אלינו ונראה כאילו אין איך לעצור אותו. זה לא נכון. אפשר לשנות את זה. אפשר בעיקר לשפר את מה שכתוב בתלוש המשכורת שלכם. אבל בשביל זה אתם צריכים ממשלה שעושה את העבודה שלה. זה לא המצב כרגע.
 
זו לא תחושה, אלה העובדות. ישראל היא אכן מדינה עם כלכלה חזקה, אבל פירות הכלכלה הזו לא מגיעים לאזרחים. "פירות הכלכלה" זה לא רק ביטוי. בשנה האחרונה מחירי הפירות עלו ב-8.3%. גם הירקות. גבינות עלו. דברי מאפה עלו. כל מוצרי המזון עלו. תחבורה ותקשורת עלו ב-2.5%. חינוך, תרבות, תקשורת, עלו. הדיור, עם כל הכבוד למאמצים של כחלון, עלה. גם שכירות עלתה ב2.8%. כל זה, כאמור, לפני גל ההתייקרויות שמתחיל עכשיו.
הממשלה, עושה רושם, החליטה שאם היא תכחיש את המציאות מספיק פעמים, בסוף היא תיעלם. פעם אחר פעם נתניהו עומד על דוכן הנואמים ומבשר לנו שהמצב הכלכלי מצוין.
 
אני שואל אותו שאלה אחת: מר נתניהו, המצב הכלכלי של מי בדיוק מצוין? מי האנשים האלה שהמצב הכלכלי שלהם כל כך מצויין? מי במדינה הזו גומר את החודש? מי מילא עגלה בסופר בשנה האחרונה ולא קלט שהוא משלם הרבה יותר ממה שהוא זוכר?
 
בתגובה נתניהו אומר לנו, "יש צמיחה". אני מסכים שיש צמיחה. רק לכו תבדקו ממה הוא מורכבת. היא לא מורכבת מזה שנפתחים מפעלים חדשים, כי יש הרבה פחות מפעלים חדשים. היא לא מורכבת מאקזיטים בהיי-טק כי בשנה האחרונה יש ירידה של עשרות אחוזים באקזיטים. היא מורכבת מהדבר שנקרא "עליה בצריכה הפרטית". עוד ביטוי כלכלי מכובס. אתם יודעים מה זה עליה בצריכה הפרטית? זה אנשים שקונים באשראי. הם לא מרוויחים יותר, הם מגרדים את הויזה יותר. הם מחלקים ליותר תשלומים. הם רואים שהכל מתייקר והם לא מרוויחים יותר, אז הם אומרים לעצמם, "אני במילא לא אקנה דירה לעולם, אז לפחות אני אחיה טוב." אז הם חיים מאוברדראפט לאוברדראפט. שוכבים ערים בלילה ומנסים להבין איך הם יסגרו את המינוס? מנסים להבין איך זה שהם גם לא קנו דירה וגם לא נשאר להם כסף?
 
זה מה שקורה כשהכל יותר יקר, אבל אנחנו לא מרוויחים יותר. קחו את התלוש שלכם, תשוו אותו לתלוש משנה שעברה. כתוב בו אותו דבר. יש ביטויים כלכליים כאלה, שעוברים ליד האוזן, אחד מהם הוא "שחיקת השכר הריאלי". אתם יודעים מה זה שחיקת השכר הריאלי? זה שאתה מרוויח בדיוק אותו דבר, אבל ההוצאות שלך גדלות כי הכל עולה יותר. סטטיסטית, זה המצב של רוב אזרחי מדינת ישראל. מרוויחים אותו דבר, מוציאים הרבה יותר. נכון שמגזר ההיי-טק מאזן קצת את הסטטיסטיקה, אבל רק 9% מהעובדים במשק הם בהיי-טק. 91% האחרים בינתיים מפחדים להכנס לסופר.
 
הממשלה מדברת הרבה אבל לא באמת עושה משהו בעניין. אנחנו רגילים. היא גם כל הזמן מדברת על הפקקים ולא עושה שום דבר בעניין. מדברת על עזה ולא עושה שום דבר בעניין. כשבמקום מדיניות ארוכת טווח רק מכבים שריפות (ויסלחו לי תושבי העוטף על הדימוי), בסוף בשנה אחת משמידים עגבניות, בשנה אחר כך העגבניות עולות 9 שקל לקילו ואז, בזמן שהחקלאים נאבקים על חייהם, מייבאים עגבניות מטורקיה.
 
אבל זה רק צד אחד של הבעיה. הממשלה הזו הזניחה לגמרי את הצד השני – שחיקת השכר. הרי אם השכר שלנו יעלה בעשרה אחוז, הרבה פחות יפריע לנו שהמחירים עלו בחמישה אחוז. הבעיה היא שאנחנו מרוויחים אותו דבר, אבל כל שקל קונה הרבה פחות. בזה צריך לטפל. בזה היה צריך להתחיל לטפל כבר לפני ארבע שנים. התנאים אז היו מצויינים. בדיוק סיימתי להוציא את המשק מהמשבר הכלכלי, היה כסף בקופה, שמנו על השולחן תוכניות עבודה. אלא שאז נתניהו הפיל את הממשלה בגלל פוליטיקה קטנונית והכל נתקע. מאז ועד היום ראש הממשלה מעדיף לנאום ולטעון שהכל נהדר במקום להתמודד עם שחיקת השכר.
 
כשאתה מסרב להודות שיש בעיה, סימן אתה לא מטפל בבעיה: הישראלים לא מרוויחים מספיק. לא בגלל שהם לא עובדים קשה. הישראלים עובדים קשה מאוד. הם אחד העמים הכי חרוצים בעולם. מספר שעות העבודה בישראל הוא מהגבוהים בעולם: עובד ישראלי עובד בממוצע 1,885 שעות בשנה. יותר מהצרפתים, יותר מהבריטים, יותר מהאמריקאים. אפילו הגרמנים עובדים 500 שעות פחות מאתנו.
 
אז הישראלים עובדים קשה, אבל השכר שלהם לא עולה. איך זה קורה? הישראלים הרי מוכשרים, לא מפחדים מעבודה ותחרותיים. למה הם לא מרוויחים יותר? כי אף אחד לא משלם לעובדים יותר ממה שהם מכניסים, והעובד הישראלי מכניס פחות כסף מהעובד הגרמני או הצרפתי.
 
איך זה יכול להיות? מה חסר לעובד הישראלי? התשובה היא שמה שחסר הוא ממשלה שתיצור את התשתית שתהפוך אותנו לריווחיים יותר. אין לנו ממשלה שעובדת בזה. אין לנו ממשלה שמגדירה מטרה – שאנשים ירוויחו יותר, ויוקר המחיה יירד. היו ממשלות כאלה. כמו ממשלת הליכוד שהעבירה את חוק המדען הראשי בשנות ה-80', כמו ממשלת העבודה שהקימה את ההיי-טק הישראלי בשנות ה-90'.
 
כדי שתבינו איך אתם יכולים להרוויח יותר אתם צריכים עכשיו להקריב קורבן קטן: אתם צריכים להשתעמם. אני הולך לתת לכם את התשובה. היא יעילה, היא יכולה לשנות את המצב הכלכלי שלכם, היא יכולה לסגור לכם את האוברדראפ ויום אחד תהיה לכם דירה, אבל זו תשובה משעממת. כי כלכלה בסוף – ויסלחו לי חברי הכלכלנים – היא עסק משעמם.
 
אז ככה: כדי שאנשים ירוויחו יותר צריך לייצר תנאי עבודה שהופכים כל שעה שלהם לריווחית יותר. תחשבו על פועל שעובד במפעל מזגנים. אם הוא מרכיב בשעה שני מזגנים. העבודה שלו שווה שני מזגנים מינוס ההוצאות. אם אותו פועל מפעיל רובוט שמייצר 100 מזגנים, אז ברור ששעת העבודה שלו שווה יותר והוא ירוויח יותר. איך המפעל ירשה לעצמו לקנות את הרובוט הזה? בעזרת אשראי זול מהמדינה, שיודעת שבטווח הארוך זה ישתלם לה.
 
זה לא נעצר שם. אם אותו פועל צריך להחזיק אוטו פרטי כדי להגיע לעבודה, אז בעצם כל שעת עבודה שלו עולה לו כסף. אם יש רכבת מהירה או אוטובוס יעיל וממוזג שמביא אותו בבוקר לעבודה, הוא חוסך לא מעט כסף. אם הוא עובר קורס הכשרה מקצועית, על חשבון המדינה, שמאפשר לו להפעיל שלושה רובוטים מתקדמים במקום אחד, הוא ירוויח אפילו יותר. גם למדינה זה ישתלם כמובן, כי מי שמרוויח יותר משלם יותר מיסים. כל זה נכון לא רק לגבי פועלים, אלא גם למורים, אחיות, עובדי היי טק, עורכי דין ובעלי עסקים קטנים. מה שקובע את הריווחיות שלהם – מלבד כשרונם ועבודתם הקשה – היא המעטפת שהמדינה יוצרת למענם.
 
מה צריך להיות במעטפת הזו?
תחבורה ציבורית יעילה וזולה שתנקה את הכבישים מפקקים – מפני שהזמן שאנחנו עומדים בפקקים הוא זמן מת, מבוזבז. רק דוגמא קטנה: ביחס בין מספר האוטובוסים למספר התושבים בישראל הלכנו לאחור. ב-1970 מצבנו היה משמעותית טוב יותר.
 
מה עוד מאפשר לייעל את העבודה ולהעלות את השכר? תשתיות טכנולוגיות כמו סיבים אופטיים ודור 4.5 בטלפוניה. הלוואות זולות למפעלים לקניית ציוד חדש. סיוע אמיתי באשראי לעסקים קטנים. הכשרות עבודה לאוכלוסיות שהיום לא עובדות, כמו החרדים והערבים (מספר החרדים העובדים עלה בממשלה הקודמת שבה ישבנו, אבל שוב ירד בתקופת הממשלה הנוכחית. למה שיעבדו אם מציעים להם קצבאות גבוהות יותר כדי שיפסיקו לעבוד?). ככל שמספר המשתתפים בשוק העבודה גדול יותר, נשלם פחות מיסים ותלוש השכר שלנו יגדל.
 
מה עוד? מלחמה אמיתית, ממוקדת, בבירוקרטיה שחונקת פה את העובדים ואת המגזר העיסקי. בגלל זה בתוכנית 7 הנקודות ששמנו על שולחן המדינה יש "נציב למלחמה בבירוקרטיה" שייכנס עם מקל גדול ויחבוט בבירוקרטיה בכל המקומות שהורגים את האזרחים, מביטוח לאומי, דרך הרשויות המקומיות ועד משרד הפנים.
מה שתיארתי פה הוא סדרה שלמה של צעדים (יש עוד הרבה, אבל לא רציתי לעייף), אבל הם מתכנסים לתוכנית פעולה אחת. כל אחד מהם בנפרד וכולם ביחד יובילו לדבר אחד: אתם תרוויחו יותר. בסוף החודש יהיה לכם יותר כסף בבנק.
 
אתם יודעים למה זה לא קורה? כי זה לא מתגמל פוליטית. כי זה מחייב להשקיע היום מאמץ במה שיקרה בעתיד. איזה שר בממשלה הנוכחית מוכן להשקיע מאמץ בידיעה שמישהו אחר יקבל את הקרדיט בעוד שלוש שנים? איזה שר בממשלה הזו לא הסתכל עלי, על התקופה שלי באוצר, ונשבע לעצמו שזה בחיים לא יקרה לו. שהוא בחיים לא יחלץ את המשק ממשבר, יוריד את האבטלה, יוריד את הגירעון, יטפל בבור תקציבי של 40 מיליארד שקל, ישים את המשק על מסלול של צמיחה, אבל
לצפיה ב-'קשקשן מצוי'
קשקשן מצוי
16/09/2018 | 09:17
6
6
לצפיה ב-'אני דווקא מחבב אותו'
אני דווקא מחבב אותו
16/09/2018 | 09:26
4
11
הוא עשוי להיות טוב
עדיף מביבי
לצפיה ב-'לא מחליפים זבל בזבל'
לא מחליפים זבל בזבל
16/09/2018 | 09:45
3
6
לצפיה ב-'לפיד לא זבל והוא עדיף מביבי'
לפיד לא זבל והוא עדיף מביבי
16/09/2018 | 09:47
2
9
לצפיה ב-'ודאי שהוא לא זבל. לזבל יש ריח.'
ודאי שהוא לא זבל. לזבל יש ריח.
16/09/2018 | 10:47
1
9
לפיד הוא פלסטיק שמקרין צבע לפי הקהלים שאליהם הוא מדבר.
לצפיה ב-'עם נבר תתבר ועם עקש תתפל'
עם נבר תתבר ועם עקש תתפל
16/09/2018 | 10:49
4
לצפיה ב-'אכן - כמי שהיה שר האוצר, הוא היה אמור להיות בקיא בחומר'
אכן - כמי שהיה שר האוצר, הוא היה אמור להיות בקיא בחומר
16/09/2018 | 09:49
8
מבחינת המדינה מדובר על צמיחה מרשימה, תוך הורדה קבועה של החוב.
הצמיחה וההורדה - מתורגמים לכך שיש הרבה יותר תקציב פנוי - יותר שירותים, יותר לאזרחים.
 
מבחינת האזרחים - שכר המינימום עלה משמעותית, השכר הממוצע עלה,
והמשמעות של "אינפלציה אפסית" - היא שהמחירים לא עלו, ואנשים לא משלמים יותר - לא נכנסים למינוס.
לאנשים יש יותר כסף, כי במקביל - יש הרבה יותר משרות, שיעור התעסוקה עלה, האבטלה ירדה. כשיותר אנשים עובדים - יש להם יותר כסף לקניות.
אנשים גם מפנים הרבה יותר כסף לחיסכון. ההישענות של הזקנים על בט"ל בלבד - לא קיימת לגבי הפנסיונרים החדשים, ועוד עשור תרד עוד יותר.
מי שהשכר שלו לא עלה באותו קצב - הוא העשירים. העשירון העליון. משמע - הפערים הצטומצמו.
כמי שמשתייך לעשירון העליון - אני יודע שזה לא רלוונטי. אני לא שומע אנשים בהיי-טק מתבכיינים שהשכר לא עולה מספיק מהר.
 
מחיר הפירות עלה - כי בכל המזה"ת יש בצורת. כשיורד פחות גשם חקלאים צריכים להשקות (במים יקרים, רובם במכסות), וכשיש פחות מים צפויה התייקרות. לכן הייתה וממשיכה השקעה מאסיבית בהתפלה.
 
לגבי עסקים - השר לשעבר - שוב מפגין בורות.
תגובת המשק הישראלי ל"עשור האבוד" במערב - הייתה צמצום חובות, לא השקעה.
כשהביקוש למוצרים שלך נמצא בסכנה, אתה לא "מתמנף" ולוקח הימורים על חשבון הציבור,
אתה מכסה הימורי עבר, כדי להיכנס לשלב הבא במחזור העיסקי חזק יותר.
לכן מדינות המערב שפעלו לפי משנתו, וחילקו הלוואות עתק - נשארו באותו מיתון רק עם חובות עצומים,
וברגע שהריבית תעלה (וזה מתחיל לקרות) המשמעות היא שאותן חברות יצטרכו לקצץ בחדות,
בזמן שהחברות הישראליות - שחובותיהן צומצמו - יהיו פנויות להתרחבות מהירה.
 
הפטנט של הכשרות והשקעות - הוא בדיוק מה שנעשה עם המיסים העודפים: גם השקעה ברכבות, גם תח"צ עירוני,
אבל בעיקר - הכשרות מקצועיות שהדבירו את האבטלה, ומתמקדות היום בעיקר מגזרית - בכך שחרדים וערביות ימצו את הפוטנציאל טוב יותר.
ההתנגדות למכללות חרדיות (בטעות "הדרה" הזויות שמגיעות מכיוון מפלגתו של לפיד) - הן הליכה בכיוון ההפוך - של לדחוף את החרדים חזרה לעוני ולאבטלה. חזרה להסתמכות אינסופית על המדינה והסתה של לפיד נגדם בשל כך.
לצפיה ב-''
16/09/2018 | 09:52
לצפיה ב-'ליברמניהו: כל עוד אני שר הביטחון אף מחבל לא יזכה לקיצור עונש'
ליברמניהו: כל עוד אני שר הביטחון אף מחבל לא יזכה לקיצור עונש
16/09/2018 | 08:25
8
8
https://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/637297

ועוד אמר ליברמניהו: כשאני אהיה שר הביטחון אדון הנייה יהיה מת תוך 48 שעות.

הבעייה היא שהוא לא שר ביטחון, אלא שר אשפה.
לצפיה ב-'זו הממשלה שלכם'
זו הממשלה שלכם
16/09/2018 | 09:21
1
9
ואתם מתבכיינים על השמאל
לצפיה ב-'חלק מהממשלה שלכם, בייחוד 'סר הביטחון', וסמרטוטיהו נכנע לכם'
חלק מהממשלה שלכם, בייחוד 'סר הביטחון', וסמרטוטיהו נכנע לכם
16/09/2018 | 09:33
4
ולאדוניכם הערבים.
לצפיה ב-'התוכנית הזוועתית שרקחו תבוסתני הסמאל שכירי הקרן החד"שה בצה"ל'
התוכנית הזוועתית שרקחו תבוסתני הסמאל שכירי הקרן החד"שה בצה"ל
16/09/2018 | 09:38
3
5
לשחרור המוני של המחבלים.
 
 
 
לצפיה ב-'מי ששחרר הכי הרבה מחבלים רוצחים הוא התבוסתן הראשי'
מי ששחרר הכי הרבה מחבלים רוצחים הוא התבוסתן הראשי
16/09/2018 | 09:45
2
6
בעסקת שליט, בלי ועדות ובלי בטיח
לצפיה ב-'התבלבלת, הכי הרבה מחבלים שחררו פושעי אוסלו שלכם'
התבלבלת, הכי הרבה מחבלים שחררו פושעי אוסלו שלכם
16/09/2018 | 10:44
1
5
והביאו אותם על נשקם מתוניסיה ומכל העולם הערבי לתוך א"י - ובראשם מנהיג הכנופיות, הברטנר שלכם ערפאת.
 
אבל גם בעסקת ג'יבריל שחררתם המוני מחבלים רוצחים, יותר מבעסקת שליט.
 
אפילו לשקר אינך יודע. לא שילמו לך מספיק?
 
"עסקת שליט (או ההסכם לשחרור גלעד שליט) היא עסקת חילופין בין ישראל לבין הארגון חמאס, שנחתמה באוקטובר 2011, ובמסגרתה שחררה ישראל 1,027 אסירים ביטחוניים ועצירים תמורת חייל צה"ל החטוף גלעד שליט."
 
"עסקת ג'יבריל היא עסקת חילופי שבויים בין ישראל לבין ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית של אחמד ג'יבריל, שנעשתה ב-21 במאי 1985, ובמסגרתה שוחררו 1,150 אסירים ועצירים ביטחוניים שהיו כלואים בישראל כנגד שלושה שבויי צה"ל."
 
בין המחבלים ששחררתם בעסקץ ג'יבריל היו:
 
   קוזו אוקמוטו, אחד ממבצעי הטבח בנמל התעופה לוד שנדון לשלושה מאסרי עולם.
   אחמד יאסין, שנידון בשנת 1983 ל-13 שנות מאסר. לאחר שחרורו הקים את ארגון החמאס.
   ג'יבריל רג'וב, שנידון ב-1970 למאסר עולם על זריקת רימון לעבר משאית של צה"ל.
   מחמד סולימאן אל זקי, רוצח ילדי משפחת ארויו, שנידון למאסר עולם.
   פאוזי נימר, ערבי ישראלי שנידון ל-27 מאסרי עולם על עמידה בראש חוליית טרור שביצעה 22 פיגועים באזור חיפה ורצחה 3 יהודים.
   זיאד אבו עין, הורשע בהנחת פצצה שהרגה שני נערים בטבריה. מת ב-2014 מהתקף לב במהלך הפגנה נגד המאחז "עדי עד".
   דאוד טורקי, ראש רשת הריגול והחבלה היהודית ערבית שכללה גם את אודי אדיב.
   חאלד אבו עוסבה, אחד משני המחבלים שביצעו את פיגוע כביש החוף ונותרו בחיים.
 
(מתוך ויקיפדיה)
לצפיה ב-'אני לא התבלבלתי כלל'
אני לא התבלבלתי כלל
16/09/2018 | 12:26
5
גם אז הייתי נגד עסקת גיבריל ואז בא נתניהו וכתב ספר!
אם הוא היה קורא אותו הוא לא היה משחרר מחבלים כלל
לצפיה ב-'יפה מאוד. תגיש תלונה נגד השר.'
יפה מאוד. תגיש תלונה נגד השר.
16/09/2018 | 09:49
1
6
לצפיה ב-'הגשתי, הנושא בטיפול'
הגשתי, הנושא בטיפול
16/09/2018 | 10:46
4
לצפיה ב-'שוב 'שמייח' במגזר הקולגות של שובובסקי'
שוב 'שמייח' במגזר הקולגות של שובובסקי
16/09/2018 | 01:09
2
23
פראי האדם ממשיכים לרצוח שם אחד את השני כאילו אין מחר.
 
קולגות, לא הכל במכה אחת, תהרגו ערבי ותנוחו.
 
עארה - גבר כבן 25 נפצע אנוש מירי  
 
  
*דוברות מד"א :* בשעה 23:28 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פצוע מיריה בעארה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הלל יפה גבר כבן 25 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. נדב
 
=======
 
ילד בן חמש נפצע הערב (שבת) באורח אנוש וקרוב משפחתו נפצע קל מירי ברחוב מחרוזת ביפו. אדם אחד נוסף נפצע באורח בינוני. צוותי מד"א טיפול בהם בזירה ופינו אותם לבית החולים וולפסון בחולון. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה, וכוחות גדולים הגיעו לזירה. לפי ההערכה, הילד נקלע לאירוע ונפגע כחלק מסכסוך בין עבריינים.
לאחר שהתייצב מצבו של הילד שנפצע בראשו, הוא פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב למחלקה הנוירוכירורגית, כשמצבו אינו יציב. קרוב משפחתו מאושפז בוולפסון עם פציעה קלה ברגלו.
 
============
 
התפתחות בחקירת השריפה הקטלנית בחנות ביפו: קטין נעצר בחשד להצתה
למרות שטרם התקבלו תוצאות הבדיקה של מכבי האש, המשטרה עצרה חשוד במעורבות בשריפה שהביאה למותם של גבר בן 67 וצעירה בת 25. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בבית המשפט לנוער. "לא נופתע אם יתברר שמדובר בהצתה", אמרו שכנים
לצפיה ב-'קולגה מסכן, אללה ירחמו'
קולגה מסכן, אללה ירחמו
16/09/2018 | 01:52
11
16/09/2018
01:05
 
נקבע מותו של הצעיר שנורה בעארה
 
בבית החולים הלל יפה בחדרה נקבע מותו של הצעיר בן ה-22 שנפצע אמש מירי בעארה.
 
(חסן שעלאן)
לצפיה ב-'יש עוד 'שמייח' במגזר הקולגות של שובוביץ >'
יש עוד 'שמייח' במגזר הקולגות של שובוביץ >
16/09/2018 | 02:10
12
בקבוקי תבערה הושלכו למתנ"ס באום אל-פחם; אין נפגעים
23:15 שלומי גבאי
וואלה
שלושה בקבוקי תבערה הושלכו הערב (שבת) לעבר מתנ"ס באום אל-פחם בעת ששהו במקום עשרות מתושבי העיר.+
מחקירה ראשונית עולה כי במקום התקיים ערב שירה מעורב לגברים ונשים ומסיבה זו ככל הנראה סיכנו כמה חשודים את ביטחון המשתתפים.
כוחות משטרה סורקים אחר החשודים. האירוע הסתיים בנזק בלבד, ללא נפגעים.
 
תושב מזרח י-ם נעצר בחשד שתקף רופא בביה"ח שערי צדק
21:20 דניאל דולב ורויטל בלומנפלד
וואלה
המשטרה עצרה היום (שבת) תושב מזרח ירושלים בחשד כי תקף רופא בבית החולים שערי צדק בעיר.
מחקירה ראשונית עולה כי החשוד, צעיר כבן 30, התבקש כמה פעמים לא להפריע לחולים בזמן שביקר בת משפחתו שאושפזה במקום.
כשהגיע רופא לבקש לשמור על השקט, החל החשוד לתקוף אותו ולאיים עליו.
לצפיה ב-'אייהוד ברח מ'אש ידידותית' בערוץ המחבלים 10'
אייהוד ברח מ'אש ידידותית' בערוץ המחבלים 10
16/09/2018 | 00:51
1
16
לצפיה ב-'ה"ראיון" הזה נראה כמו גן ילדים כשהגננת חולה'
ה"ראיון" הזה נראה כמו גן ילדים כשהגננת חולה
16/09/2018 | 01:02
9
חבורה של קונילמלים שאף אחד בה לא יודע על מה מדברים ולמה
 
ברק עשה בצדק שעצר את מחול הטימטום הזה
רק שכרגיל עשה את הדברים מעט מדי, מאוחר מדי, ובגמלוניות אופיינית.
 
לצפיה ב-'מבחר 'ציטוטים' של סמאל-פאשיסטים אנטישמים על יהודים'
מבחר 'ציטוטים' של סמאל-פאשיסטים אנטישמים על יהודים
15/09/2018 | 23:18
6
24
לצפיה ב-'אני כבר מזמן טוען שהסמאלנים אינם יהודים'
אני כבר מזמן טוען שהסמאלנים אינם יהודים
16/09/2018 | 06:49
5
11
יתכן אולי שהם כן מהבחינה הגנטית אבל נישמתם היא נשמת גוי שנכנסה בגוף יהודי.
לצפיה ב-'הסמאלנים הם מה שבן גוריון כינה 'חבר בוגדים ומשומדים''
הסמאלנים הם מה שבן גוריון כינה 'חבר בוגדים ומשומדים'
16/09/2018 | 07:56
4
13
וגרוע מכך: חלק מהם הם לא סתם 'גויים' - שביניהם יש הרבה נשמות טובות - אלא קאפואים של ממש, קולאבורטורים אנטישמים של האוייב הערבו-איסלאמי, ואכמנים כמו דמיאניוק המחכים לשעת כושר שבה יוכלו להשתתף ברצח יהודים.
 
מה ההבדל בין חלאות אדם אנטישמיות כמו עוזי אורנן, ארנן יקותיאלי או יגאל (?) תומרקין להימלרים ולאייכמנים חוץ מהעובדה שלאחרונים היתה האפשרות לממש את רצחנותם האנטישמית?
לצפיה ב-'אשכרה חולה רוח... באת להקיא בפומבי על הבוקר...'
אשכרה חולה רוח... באת להקיא בפומבי על הבוקר...
16/09/2018 | 08:44
1
4
לצפיה ב-'עליך...'
עליך...
16/09/2018 | 08:49
5
אני רק מחרבן.
לצפיה ב-'אני מזמן טוען שזה היה קטנוני לחשוב שניגון ווגנר פוגע בניצולי'
אני מזמן טוען שזה היה קטנוני לחשוב שניגון ווגנר פוגע בניצולי
16/09/2018 | 11:41
1
5
השואה, כי אם בכל התבטאות אנטישמית של ווגנר נחליף את המילה יהודים במילה מתנחלים נקבל התבטאות טיפוסית של איש שמאל ישראלי. 
לצפיה ב-'אפשר את אותה חוכמה מטומטמת להגיד עליך כשאתה מתיחס לשמאל.'
אפשר את אותה חוכמה מטומטמת להגיד עליך כשאתה מתיחס לשמאל.
16/09/2018 | 11:48
2
אתה ממציא פירושים פרטיים לאנטישמיות ולגזענות.
לצפיה ב-'השמאל הקנדי שיבש טקס לזכר נרצחי ה-11/9.'
השמאל הקנדי שיבש טקס לזכר נרצחי ה-11/9.
15/09/2018 | 22:04
14
השמאל שיבש טקס לזכר נרצחי ה-11/9
השמאל בקנדה עשה שימוש באלימות כדי למנוע מפעילי ימין לערוך טקס לזכר הניספים בהתקפות ה-11 בספטמבר.
 
ארגון פגידה קנדה, הנאבק באיסלאם הקיצוני החותר להשתלט על המערב, ערך בטורונטו טקס לזכרם הניספים בהתקפות הטרור ב-11 בספטמבר 2001, ובהם גם אזרחים קנדים.
התוכנית המקורית הייתה לשאת נאום בקרבת בית המשפט של אונטריו ומשם לצעוד עבר הבניין הישן של עיריית טורונטו ולהניח זר לזכר הקורבנות למרגלות האנדרטה לזכרם של החיילים הקנדים שנהרגו במלחמת העולם השנייה ובמלחמת קוריאה.
פעילים של ארגוני שמאל, שמאל קיצוני ואנרכיסטים ניסו לחסום את הגעת פעילי פגידה ופעילים אחרים למקום העצרת. מאות שוטרים שהוצבו במקום מבעוד מועד הדפו את מפגיני השמאל ועצרו אחד מהם.
ג'ני היל שנשאה נאום בשם פגידה ציטטה מדבריהם של מנהיגי דת מוסלמים בקנדה שהביעו תמיכה בג'יהאד ונשאו תפילות קיצוניות נגד יהודים ולא מוסלמים. היא ציינה, כי למרות התבטאויות השנאה הבוטות הרשויות לא נקטו בצעדים כלשהם נגד האימאמים.
לאחר מכן, מפגיני השמאל חסמו את מסלול ההליכה של פעילי פגידה לעבר האנדרטה. לאחר דקות ארוכות הדפו השוטרים בכוח את המפגינים ואפשרו לנציג של פגידה להניח זר למרגלות האנדרטה, אך לא לשאת נאום במקום, והורו להם לפנות מיידית את האזור. בעימות עם השוטרים נעצרו שני פעילי שמאל.
העיתונות הקנדית נמנעה לחלוטין מסיקור הטקס לזכר הניספים הקנדים בהתקפות ה-11 בספטמבר והעימותים האלימים בין פעילי השמאל לבין המשטרה.
ווידאו מהאירוע הממחיש את היקף הכוח המשטרתי שנדרש כדי להבטיח הנחת זר לזכר הניספים:
לצפיה ב-'יוזמה חשובה של ברני סנדרס: בניית שותפות עולמית / דב חנין'
יוזמה חשובה של ברני סנדרס: בניית שותפות עולמית / דב חנין
15/09/2018 | 22:02
6
31

יוזמה חשובה של ברני סנדרס: בניית שותפות עולמית חדשה של כוחות השמאל מול עליית הימין התוקפני החדש.

הסנאטור סנדרס עשה היסטוריה, כשהתמודד כסוציאליסט מוצהר על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה״ב, וקיבל למעלה מ-13 מיליון קולות - חלקם הגדול צעירים, שהקפיטליזם העכשווי מאכזב אותם בכל הנוגע לפרנסה, להשכלה, לדיור ולבריאות.

שנתיים אחרי בחירת טראמפ לנשיאות ארה"ב, סנדרס מפרסם בסוף-השבוע האחרון בעיתון "גרדיאן" הבריטי ניתוח מקיף של התחזקות הימין הסמכותני בשורה של ארצות - ויקטור אורבן בהונגריה, ולדימיר פוטין ברוסיה, וכן, גם בנימין נתניהו בישראל - ומסביר כיצד שמאל הנשען על ערכים סוציאליסטיים יכול להוות את התשובה להתפתחות המסוכנת הזו. הקריאה שלו צריכה להדהד בכל המקומות בהם האופוזיציה לימין עדיין לא הצליחה לבסס סדר יום סוציאליסטי, המצליח לגייס את השכבות העממיות ולמשוך את השטיח מתחת לרגלי האליטה שבשלטון.

כך כותב סנדרס:

"ישנו מאבק גלובלי שמתרחש בעת הזו, בעל השלכות אדירות. על הכף מוטל לא פחות מעתיד כדור-הארץ - מבחינה כלכלית, חברתית וסביבתית. בתקופה זו, המתאפיינת באי-שוויון אדיר בעושר ובהכנסות, כאשר בבעלות ה-1% העליון מאוכלוסיית העולם יותר עושר מאשר בבעלות 99% האחרים של אוכלוסיית העולם - אנו עדים לעליית ציר סמכותני חדש.

אומנם הממשלות האלה נבדלות זו מזו בהיבטים רבים, אולם הן חולקות מאפיינים דומים: עוינות כלפי נורמות דמוקרטיות, שנאה כלפי עיתונות חופשית, היעדר סובלנות כלפי מיעוטים אתניים ודתיים, והאמונה כי הממשלה צריכה לשרת רק את האינטרסים הכלכליים האנוכיים של עצמה. המנהיגים העומדים בראש ממשלות אלה מחוברים לרשת של אוליגרכים מולטי-מיליארדרים, שמביטים על העולם בתור מגרש המשחקים הכלכלי שלהם.

צריך שיהיה ברור, שדונלד טראמפ והימין שתומך בו אינם מאפיין הייחודי לארה"ב. ברחבי העולם אנו רואים תנועות בהובלת דמגוגים, אשר מנצלים את פחדיהם של האנשים, את הדעות הקדומות שלהם, ואת הטענות שלהם - כדי לתפוס את השלטון ולהיאחז בו. המגמה הזו לא התחילה עם טראמפ, אבל אין ספק כי מנהיגים סמכותניים ברחבי העולם שואבים ביטחון-עצמי מהעובדה כי מנהיג הדמוקרטיה הוותיקה והחזקה בעולם נהנה לנפץ נורמות דמוקרטיות. קשה היה להאמין, למשל, שממשלת נתניהו בישראל הייתה פועלת לחוקק את חוק הלאום - המעגן את מעמדם של אזרחי ישראל הלא-יהודים בתור אזרחים סוג ב' - אלמלא ידע בנימין נתניהו שטראמפ ייתן לו גיבוי.

מנהיגים סמכותניים אלה עומדים בקשרים קרובים האחד עם השני, נוקטים באותן השיטות, ואפילו נתמכים כלכלית בידי כמה מאותם התורמים. שלדון אדלסון - אחד מתורמי הענק למפלגה הרפובליקנית - תומך בנדיבות בארגוני ימין הן בארה"ב והן בישראל, ומקדם סדר-יום דומה בשתי הארצות.

האמת היא, שכדי להתנגד באופן אפקטיבי לסמכותנות הימנית, אי-אפשר פשוט לחזור לסטטוס-קוו הכושל של העשורים האחרונים. כיום בארה"ב, וגם בארצות רבות אחרות בעולם, אנשים עובדים שעות רבות יותר בשביל שכר נמוך יותר, ומודאגים מכך שילדיהם יחיו בתנאים קשים יותר משהם עצמם חיים בהם כיום. לכן, המשימה שלנו היא להיאבק למען עתיד שבו החדשנות וההתפתחות הטכנולוגית תשרת את טובת כל האנשים, ולא רק מיעוט קטן.

ממשלות העולם צריכות לשים סוף לאבסורד שבו התאגידים העשירים צוברים למעלה מ-21 טריליון דולר בחשבונות בנק בחו"ל כדי להימנע מלשלם מיסים, ואחר-כך דורשים מהממשלות שינהיגו מדיניות צנע וקיצוצים בתקציבים חברתיים, שפוגעים באנשים העובדים.

זה לא מתקבל על הדעת שתעשיות הפחם והנפט ממשיכות להתעשר מרווחי ענק, בזמן שפליטות הפחמן שלהם הורסות את כוכב-הלכת שאנחנו מורישים לילדינו ולנכדינו.

זה לא מתקבל על הדעת שקומץ חברות תקשורת ענקיות, שבבעלות מספר קטן של מיליארדרים, שולטות ברוב זרימת המידע בעולם.

זה לא מתקבל על הדעת שממשלות העולם מוציאות יותר מטריליון דולר מדי שנה על רכישת כלי נשק, בזמן שמיליוני ילדים מתים ממחלות שניתן היה בקלות לטפל בהן.

כדי להיאבק באפקטיביות בציר הסמכותני הבינלאומי, אנחנו זקוקים לתנועה פרוגרסיבית בינלאומית שתגייס את הציבור מאחורי חזון של שגשוג משותף, ביטחון וכבוד לכל האנשים, שתתמודד עם אי-השוויון העצום שקיים בעושר ובכוח הפוליטי.

הציר הסמכותני פועל לפירוק הסדר הגלובלי שנוצר אחרי מלחמת העולם השנייה, שהם רואים כמחסום בפני צבירת עוד עושר וכוח. אבל אין זה מספיק שאנחנו פשוט נגן על הסדר הזה כפי שהוא קיים כיום. עלינו להגיד ביושר שהסדר החברתי הזה נכשל בהרבה מההבטחות שהבטיח, וכי הסמכותנים מנצלים את הכשלונות האלה כדי לבסס תמיכה במטרות שהם מקדמים.

עלינו לנצל את ההזדמנות כדי לדמיין סדר עולמי פרוגרסיבי באמת, המתבסס על סולידריות אנושית, על בריאות, על חינוך, על מקומות עבודה הוגנים, על גישה למי שתייה נקיים ולאוויר נקי - ועל חיים בשלום".

(לקריאת המאמר המלא באנגלית:https://www.theguardian.com/…/bernie-sander...
 
לצפיה ב-'לדעתי, זה קצת הרבה מוגזם לכנות את סנדרס "סוציאליסט" '
לדעתי, זה קצת הרבה מוגזם לכנות את סנדרס "סוציאליסט"
15/09/2018 | 22:38
3
9
זה די מזכיר לי את אלה שמכנים את נתניהו, ליברמנים והאחרים כ..."שמאלנים"
סנדרס טוען בקטע המצוטט, שטראמפ, בתור מנהיג "המדינה הדמוקרטית הגדולה בעולם", הורס איזשהו "סדר עולמי טוב" שנוצר אחר מלחמת העולם השנייה
כן, בטח! "סדר עולמי", שלארה"ב יש זכות אלוקית בלעדית לשליטה מוחלטת בכדור הארץ
גם ההגדרות שלו ל"שמאל" ו"ימין" לא הייתי אומר שהן ממש ברורות, כמו גם ל"סמכותנות". האם המונרכיות הפרו-מערביות נחשבות לפי הגדרתו ל"סמכותניות"?
לצפיה ב-'לעומת קאמוניסט מתקדם ושוחר שלום כמוך סנדרס הוא בטח...'
לעומת קאמוניסט מתקדם ושוחר שלום כמוך סנדרס הוא בטח...
15/09/2018 | 23:21
1
6
פאשיסט ציוני ומחרחר מלחמה אימפריאליסטי.
לצפיה ב-'הדביל המתקדם בא לדיון על סוציאליזם '
הדביל המתקדם בא לדיון על סוציאליזם
15/09/2018 | 23:27
7
פיגָרוֹ כאן, פיגָרוֹ שם: https://www.youtube.com/watch?v=R3m5TLWylbc
לצפיה ב-'הוא מציע לאחד את כל השמאל בעולם '
הוא מציע לאחד את כל השמאל בעולם
16/09/2018 | 00:29
4
הוא סוציאליסט, אם כי העובדה שהוא פועל ממפלגה קפיטליסטית מתונה ולא מנסה להתמודד עצמאית כמו ראלף ניידר אולי שמה אותו במחנה הסוציאל דמוקרטי המאפיין את המפלגה. קומוניסט הוא כנראה לא, אבל סוציאליסט אולי כן. 
 
וגם אני שמתי לב שהוא נתן הנחה למשטרים האותוקרטיים וגם לארדואן הנחשב דמוקרטי ותקף רק את המנהיגים הדמוקרטיים שהולכים לכיוון לאומי או לאומני ומעדיף ערכים לאומיים על ערכים ליברליים, היעדרות ארדואן ברשימת המנהיגים הימנים צורמת. 
לצפיה ב-'כמה צביעות אורבן, פוטין, ביבי ואיפה ארדואן? '
כמה צביעות אורבן, פוטין, ביבי ואיפה ארדואן?
16/09/2018 | 00:24
3
לא נמצא כי הוא נגד ביבי ונגד טראמפ אז העוינות שלו לדמוקרטיה ולעיתונות חופשית לא נחשבת.
לצפיה ב-'השיח השמאלני המטורלל היה זה שהעלה את טראמפ '
השיח השמאלני המטורלל היה זה שהעלה את טראמפ
16/09/2018 | 00:26
6
התחזקותו תעשה לימין העולמי רק טוב.
חלק מהימין יבחרו בימין השפוי ויתחזקו,
ואחרות יבחרו בשמאל קיצוני ומטורלל,
וישקעו להרס-עצמי ומיתון עד שהתושבים יקבלו שכל.
 
או עד שפרצופכם האמתי יתגלה ברצחנות כלפי הרשעים שהעלו את העקרבים לשלטון, במחשבה שהם ירצחו רק ימנים
לצפיה ב-'''יחידת הבילבול'' מטרידה מציקה ומתישה את חיילי צה"ל '
''יחידת הבילבול'' מטרידה מציקה ומתישה את חיילי צה"ל
15/09/2018 | 21:56
2
25
''יחידת הבילבול'' התחילו בפעילות שלהם לערב מציתים צמיגים ומפעילים אזעקות  
 
2.טלקו  :
 " שבוע טוב, אפשר בבקשה קצת יותר הסבר במה מדובר?  "
4.Liron  :
" מחבלים שפועלים בלילה ,
עימותים כמו ביום רק בלילה לצד אזעקות עד השעות של הלילה על מנת לעייף את כוחותינו "

 

 
לצפיה ב-'עוד דיווח בנושא > '
עוד דיווח בנושא >
16/09/2018 | 01:28
6
אבו עלי אקספרס מדווח בטלגרם :

אנשי יחידת התיזוז הלילי יחלו בפעילותם הערב בשעה 21:30
 
ע"פ הפלסטינים פעילות יחידת התיזוז הלילי מזרחית לעיר עזה כבר החלה בהבערת צמיגים והפעלת צופרי אזעקה כדי להטריד את החיילים
 
היחידה המקבילה הפועלת מזרחית לאלבריג' החלה אף היא את פעילותה:
הבערת צמיגים, צופרים, בקבוקי תבערה
 
תודה וקרידט לאבו עלי 
 
לצפיה ב-'חמס השליכו הערב מספר רב חריג של רימונים בגבול עזה >'
חמס השליכו הערב מספר רב חריג של רימונים בגבול עזה >
16/09/2018 | 01:51
7
מספר הרימונים שהושלכו הערב בגבול עזה על כוחות צה''ל חריג מאוד ביחס לחודשים האחרונים. חמאס בוחן את הסבלנות של ישראל ...

 
לצפיה ב-'שמאל, ימין — מה כבר ההבדל / סלמאן מצאלחה'
שמאל, ימין — מה כבר ההבדל / סלמאן מצאלחה
15/09/2018 | 21:53
5
18
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

https://salmaghari-he.blogspot.com/2018/09/blog-po...

שוב ושוב כושל מה שמכונה כאן "השמאל", במבחן האזרחי. דומה כי שמאל זה מבוסס באותו בוץ לאומני שהוא טוען נגדו. אמנם הוא מציג פה ושם עמדות הנראות כלפי חוץ כאופוזיציה לממשלת הימין של נתניהו, אך מבלי משים גם חושף את עומק הסתגרותו במרחב האתנוצנטרי שאותו משרטט הימין דווקא.

דוגמה בולטת לכך אפשר למצוא בתפישות שמציג מדי פעם פרופ' זאב שטרנהל ב"הארץ". במאמרו האחרון (31.8) ניסה פרופ' שטרנהל לשרטט את גבולות האופוזיציה בכנסת, שאמורה להוות אלטרנטיבה לשלטון נתניהו. בתיאוריה, כך הוא קובע, "האופוזיציה משתרעת מהאגף הסוציאל־דמוקרטי של מרצ, דרך מה שנותר ממפלגת העבודה ועד למצביעי יש עתיד". פרופ׳ שטרנהל גם מחשב את המנדטים הפוטנציאליים שאופוזיציה כזאת יכולה למנות: "על הנייר מדובר בפוטנציאל של כ–40 מנדטים", אך הוא מסייג את דבריו בכך שחלק מאלה שהוא מונה כאופוזיציה פוטנציאלית "קרובים ללאומנים הרדיקלים, ויסרבו לשתף פעולה עם הערבים".

ובכן, בדיוק בתיאוריה הזאת טמונה הבעיה המבנית של מה שמכונה כאן שמאל, שכן, האופוזיציה בישראל היא תמיד על טהרת היהודים. התיאוריה הזאת היא חלק מתפישת עולם המושרשת עמוק בשיח הפוליטי של השמאל.

מתוך ייאוש ממצבה העגום של האופוזיציה קרא פרופ' שטרנהל לפני יותר משנה למנהיגי ה"מרכז־שמאל", כהגדרתו, להביט בראי ולבדוק מיהו המנהיג שיכול להציל את ישראל: "טוב יעשו כולם, מאנשי יש עתיד ועד לח"כים של המחנה הציוני אם יתבוננו בראי", וכל זאת כדי להכיר בעובדה שאהוד ברק הוא "הסיכוי הטוב ביותר שלהם, אם לא היחיד" להגיע לשלטון ולהציל את הארץ משלטון האפרטהייד ("הארץ" 19.5.17).

דומה שרק על הנייר מונה הכנסת 120 ח"כים — למעשה בשיח הפוליטי הישראלי, הן מימין והן משמאל, תמיד מעלימים מן המשוואה את 13 חברי הכנסת של הרשימה המשותפת. הללו נמצאים בכנסת על תקן של עלה תאנה, כדי להסתיר את ערוותה של מדינת היהודים ולקשטה בגוון דמוקרטי.

התיאוריה האופוזיציונית השמאלית של שטרנהל מייחדת לחמישית מאזרחי המדינה קטגוריה נפרדת: ערבים. לסל הזה שופכים את כל ה"ערבים" כאיש אחד, כאילו אין ביניהם מצביעים סוציאל־דמוקרטים, חילונים, מסורתיים, לאומנים, שמאלנים וימנים. לכולם גוון מכליל אחד: ערבים.

אמנם הח"כים של המפלגות הערביות יושבים באופוזיציה מימים ימימה, אך זוהי אופוזיציה מדומה, שלעולם לא תהיה חלק מהשיח הדמוקרטי הישראלי. זוהי אופוזיציה מודרת — אפילו ה"שמאל" לא מביא אותה בחשבון.

במקום לדבר על מפלגות ישראליות, המייצגות בכנסת אזרחים מזרמים פוליטיים וחברתיים שונים, השמאל עצמו משתמש במונח המכליל "ערבים", שמנציח את ההדרה המבנית. לכן השמאל הזה, המתיימר להיות אלטרנטיבה לשלטון, נופל שוב ושוב למלכודת שטומן לו הימין הלאומני בניצוחו של בנימין נתניהו.

ככה לא הורסים חומות בין אזרחים במטרה להגיע לשוויון ולהחליף את השלטון. נהפוך הוא. לנוכח הדברים הללו, דומה שהתיאוריה האופוזיציונית מבית מדרשו של השמאל מממשת למעשה את רוח הדברים העולים מסעיפי "חוק הלאום".

הארץ, 06.09.2018
*
 
לצפיה ב-'שטרנהל שייך לדור שבו ה'סמאל' היה מורכב ממפלגות 'ישראליות''
שטרנהל שייך לדור שבו ה'סמאל' היה מורכב ממפלגות 'ישראליות'
16/09/2018 | 07:47
6
והיו לו 2 דגלים: דגל המדינה והסמרטוט האדום.
 
היום חלק מהסמאל, בערך מהסמאל של האבודה והלאה, צועד תחת דגלי אש"ף, כמו שראינו בהפגנה האחרונה בתל הביב נגד חוק הלאום, ובתור שכזה הוא הפך ל'אופוזיציה' למדינה, ממש כמו רשימת הטרור הערבית המשותפת שהיא גייס חמישי 'ערבו-פילסטיני' ו'סורי-לבנוני' בתוך מדינת היהודים שבה היא אפילו לא מכירה.
 
כמו שמפלגת 'הגרמנים הסודטים' הנאצית לא היתה 'מפלגה צ'כוסלובקית' למרות שחבריה היו אזרחי צ'כוסלובקיה, כך 'רשימת הערבים-הסודטים' האיסלאמו-פאשיסטית איננה 'מפלגה ישראלית', אלא מפלגת האוייב בתוך ישראל שמטרתה להחריב את מדינת הלאום שלנו.
 
ואנחנו נאמר להם: על גוויותיכם המתות.
 
 
לצפיה ב-'מצאלחה צודק. בראי ההסטוריה הוא צודק ב-100%.'
מצאלחה צודק. בראי ההסטוריה הוא צודק ב-100%.
16/09/2018 | 09:22
2
6
מדינת ישראל החלה דרכה עם קואליציות שבהן ישבו רשימות ערביות (להבדיל מערבים). זו עובדה. כיום, השיח הוא בלי הזועבי'ז (יש עתיד) כי כידוע לכל איש ימין - הסכמי אוסלו עברו ב"קולות הערבים", ואוי ואבוי לנו כי השוויון הוא ערך עליון בימין וערבים לא יכולים להשפיע.
 
הרבה מים עברו בירדן מאז שהערבים היו אזרחים שווי זכויות בפועל גם כשהיו נתונים תחת משטר צבאי, ועד שהערבים הפכו מוקצים כשהפכו שווי זכויות. היום גם אבי גבאי לא רוצה ערבים בסיעה שלו, בטח אם הם לא ציונים ושרים "נפש יהודי הומיה".
לצפיה ב-'כרגיל אתה משקר ומבצע הונאה של הקוראים. ה'ערבים' של אז'
כרגיל אתה משקר ומבצע הונאה של הקוראים. ה'ערבים' של אז
16/09/2018 | 09:50
1
13
היו 'מפלגות לוויין' של מפא"י בחסות הממשל הצבאי, ושמשו כקישוט.
 
רשימת הטרור הערבית של היום היא 'מפלגת לוויין' של החמאס והחיזבאלה, מפלגות גייס חמישי קלאסי, כמו הגרמנים-הנאצים בצ'כוסלובקיה לפני מלה"ע ה-2.
לצפיה ב-'וכרגיל, הקשקושים שלך קלים להפרכה (לכל היודע עברית בסיסית):'
וכרגיל, הקשקושים שלך קלים להפרכה (לכל היודע עברית בסיסית):
16/09/2018 | 10:04
7
... בכהונתו בכנסת הביע ג'רג'ורה לא פעם דעות חתרניות ולא חשש אף לסתור את אנשי מפא"י כאשר דיבר בכנסת הראשונה על זכותם של כלל הפליטים הפלסטינים לחזור לארצם: "זוהי שאלה של אנשים שהוגלו ממשכנותיהם, מאדמותיהם וממולדתם במסיבות של פחד, טרור ושימוש בכוח ישיר ולא ישיר. [...] אם העם היהודי נאחז בזכותו לחזור לפלשתינה ולחיות בה לאחר אלפיים שנה, כיצד זה לא יהיה מזכותם של הפליטים הערביים לחזור אל אדמותיהם ואל עריהם וכפריהם, והרי הם לא אולצו לעוזבים אלא לפני חודשים אחדים ובנסיבות אונס ידועות.״
לצפיה ב-'השמאל תומכים בגוים והימין תומכים ביהודים.'
השמאל תומכים בגוים והימין תומכים ביהודים.
16/09/2018 | 09:57
1
לצפיה ב-'אברה מנגיסטו והישאם א-סייד '
אברה מנגיסטו והישאם א-סייד
15/09/2018 | 21:44
2
25
 
אמנסטי אינטרנשיונל קוראת לפעולה דחופה לשחרור אברה מנגיסטו והישאם א-סייד הנעדרים ברצועת עזה

אברה מנגיסטו והישאם אל סייד נעדרים מאז 7 בספטמבר 2014 ו-20 באפריל 2015, בהתאמה, ברצועת עזה. שני האזרחים הישראלים מתמודדים עם מחלות חמורות בתחום בריאות הנפש. רשויות חמאס ברצועת עזה סירבו להעביר כל מידע בעניינם. לא ידוע היכן הם נמצאים ומה עלה בגורלם. אמנסטי אינטרנשיונל קוראת לציבור לפנות בדחיפות להנהגת חמאס ולדרוש פרטים על מצבם, להביא לשחרורם המיידי ולהעניק להם טיפול רפואי ראוי עד למועד שחרורם.

האזרחים הישראלים אברה מנגיסטו, בן 31, הישאם אל סייד, בן 29, נעדרים במשך יותר משנתיים, לאחר שחצו בנפרד את הגבול אל תוך רצועת עזה. ב-7 בספטמבר 2014 אברה מנגיסטו, בן ליוצאי אתיופיה, יצא מביתו שבאשקלון, ונכנס לרצועת עזה בלי אישור על ידי חציית גדר התיל ליד החוף. הישאם אל סייד ככל הנראה חצה את הגבול לתוך רצועת עזה ברגל ב-20 באפריל 2015, אחרי שיצא מבית משפחתו בכפר הבדואי אל-סייד שבנגב.

שניהם מתמודדים עם מחלות חמורות בתחום בריאות הנפש. משפחתו של מנגיסטו אמרה לאמנסטי אינטרנשיונל שהוא התמודד עם מצב בריאות נפשי חמור מאז מותו של אחיו ב-11 בנובמבר 2012. צוות אמנסטי אינטרנשיונל בדק את מסמכי בית החולים של שירות בריאות הנפש של משרד הבריאות של ישראל, הקובעים כי אברה מנגיסטו אושפז בבתי חולים פסיכיאטריים בשתי הזדמנויות נפרדות בינואר 2013. לפי המסמכים הרפואיים של הישאם אל-סייד, הוא אובחן כחולה בסכיזופרניה וכבעל הפרעת אישיות, אושפז בגין מצבים אלו, וזקוק לטיפול תרופתי קבוע.

אמנסטי אינטרנשיונל חוששת ששניהם מוחזקים כבני ערובה על ידי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, למען חילופי שבויים פוטנציאליים. באפריל 2016 הקבוצה החמושה פרסמה באינטרנט סרטון שבו הצהרה אשר מציגה את תמונותיהם של השניים, לבושים במדי הצבא הישראלי. בהצהרה, אמר דובר גדודי עז א-דין אל-קסאם כי אין בכוונתם לפרסם כל מידע על השניים “בלי תשלום מחיר ומתן ערובות לפני ואחרי משא ומתן”, מה שמעיד על כך שהם מוחזקים כבני ערובה למען חילופי שבויים פוטנציאליים. עם זאת, צוות אמנסטי אינטרנשיונל קיבל מסמכים המוכיחים כי אברה מנגיסטו נמצא בלתי כשיר לשירות צבאי. מסמך שפורסם על ידי Human Rights Watch מאשר כי הישאם אל-סייד נמצא גם הוא בלתי כשיר ושוחרר משירות צבאי בנובמבר 2008. רשויות חמאס ברצועת עזה סירבו למסור כל מידע על גורלם או על המקום שבו השניים מוחזקים.

אמנסטי אינטרנשיונל קוראת לציבור לכתוב באופן מיידי, עד 4 בספטמבר, בערבית, באנגלית או בכל שפה אחרת לרשויות חמאס ולדרוש לאמת ולמסור את דבר גורלם ואת מיקומם של אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד באופן מיידי ולהבטיח את שחרורם בלי כל עיכוב; להבטיח שהם זוכים לטיפול הומניטרי ולגישה ראויה לטיפול רפואי עד למועד שחרורם. הקריאה מופנית למנהיג חמאס עיסמאיל הנייה ולחבר ההנהגה המדינית של תנועת חמאס בעזה ד”ר מחמוד א זהאר. בנוסף, אנו קוראים לציבור בעולם כולו לפנות לנציגיו הדיפלומטיים על מנת לדרבן אותם לפעול בעניין.
הצטרפו לפעולה הדחופה וכתבו לרשויות חמאס

הרחבה: “אני לא יכולה לחיות ככה. אף אחד לא עושה שום דבר כדי לשחרר את הבן שלי”

החזקת הישאם אל-סייד ואברה מנגיסטו בשבי והיעדר המידע על גורלם ומקום הימצאם השפיעו משמעותית על משפחותיהם מבחינה רגשית ונפשית. בני המשפחות מודאגים שבריאותם הפיזית והנפשית הידרדרה אף יותר בשל החזקתם בשבי והיעדר טיפול רפואי הולם. הישאם אל-סייד יצא מביתו שבכפר אל-סייד שבנגב ב-20 באפריל 2015 מבלי שאמר לאמו לאן מועדות פניו. באותה העת היא סברה שהוא הלך לחנות. היא סיפרה לאמנסטי אינטרנשיונל שהיא חוששת לחיי בנה ולרווחתו: “אני מפחדת שהוא הוכה או שלעגו לו. הישאם הוא ילד טוב, הוא לא יפגע באף אחד, הם צריכים להגיד לו שיבוא הביתה”. הישאם חצה בעבר את הגבול לרצועת עזה בלי אישור ב-2 בפברואר 2010 וב-16 בינואר 2013. לפי אביו, רשויות חמאס היו מודעות למצבו הנפשי של הישאם. הוא הסביר כי בנו עוכב ונחקר על ידי רשויות חמאס בכל פעם, ואז הועבר לידי ישראל במעבר ארז: “הוא נכנס לעזה פעמיים”, ובכל פעם “חמאס חקרו אותו. הם ידעו שהוא מתמודד עם מצב של בריאות (הנפש) ושחררו אותו במעבר (ארז). הישאם גם חצה את הגבול לירדן ולמצרים בלי אישור”, הוא הוסיף. “אין לנו כל קשר לפוליטיקה, אנחנו לא מבינים איך חמאס יכולים להחזיק בו עד כה מבלי להבטיח לפחות שהוא בריא ושלם”. אביו של הישאם ניסה נואשות למצוא מידע נוסף על בנו, ללא הועיל.

אברה מנגיסטו ומשפחתו הגיעו לישראל מאתיופיה כשהוא היה בן חמש. המשפחה מתקשה לשרוד כלכלית. אביו היה מובטל במשך עשר שנים ואמו מרוויח משכורת צנועה. ב-13 במארס 2003 אברה מנגיסטו נמצא בלתי כשיר לשירות צבאי ושוחרר מגיוס חובה. הוא עבד כנהג עבור חברת מחזור ובתחום התיירות על מנת לתמוך במשפחתו. ב-11 בנובמבר 2012 אחיו של אברה מנגיסטו נפטר מאנורקסיה. איילן, אחיו הבוגר של מנגיסטו הסביר שמבין כל בני המשפחה, אברה הושפע באופן המשמעותי ביותר מפטירת אחיו. בריאותו הנפשית הידרדרה עד שאושפז פעמים רבות. איילן הוסיף שאחיו לא הרגיש טוב כשחצה את הגבול ואמר: “אנחנו לא יודעים איך מטפלים בו, לא קיבלנו כל מידע על בריאותו. אברה הוא אזרח חף מפשע שמתמודד עם בעיות נפשיות. אין לו שום קשר לפוליטיקה”. אמו של אברה מנגיסטו סיפרה בדמעות לצוות אמנסטי אינטרנשיונל על המחיר שגבה שבי בנה ממנה ומכל בני המשפחה: “אני לא יכולה לחיות ככה. אף אחד לא עושה שום דבר כדי לשחרר את הבן שלי. אין לנו כל מידע עליו ואני לא יודעת אם הוא חי או מת”. המשפחה כולה הביעה אכזבה מהיעדר התמיכה והיעדר המעורבות מצד ממשלת ישראל והשרים חברי הקבינט. הם אמרו לאמנסטי אינטרנשיונל: “אנחנו חשים צער וחוסר אונים אל מול חוסר היחס של מנהיגי המדינה לחייו של אברה מנגיסטו. אנחנו מרגישים שזה נובע אך ורק משום שאברה שייך לקהילה של שקופים”.

בשנת 2012 הביעה ועדת האו”ם לביעור האפליה הגזעית דאגה מפני מדיניות מפלה כלפי קהילות יוצאי אתיופיה והקהילות הבדואיות בישראל
 
לצפיה ב-''
16/09/2018 | 04:17
7
נדמה לי שהאבא של הבחור הבדואי אמר לא לשחרר אותו תמורת שחרור מחבלים.
תקן אותי אם אני טועה?
לצפיה ב-'אמנסטי? מי ומה זה בכלל?'
אמנסטי? מי ומה זה בכלל?
16/09/2018 | 07:25
5
מי בעולם אמון על אכיפת החוק הבינלאומי,כגון היחס לאסירים ולשבויים,לחללי אויב וגופותיהם?.....כנראה שהעולם מתעורר רק כשהאצבע המאשימה בצדק או לא נגד ישראל.

כשמדובר באירגון טרור ערבי,רק צה״ל צריך ויכול לטפל בזה.
לצפיה ב-'3 דברים לעשות במשך היום כדי לשפר את ההצלחה בעבודה'
3 דברים לעשות במשך היום כדי לשפר את ההצלחה בעבודה
15/09/2018 | 21:37
16
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

3 מיומנויות חשובות ופשוטות שכדאי להטמיע במשך יום העבודה

דניאל דותן

ישנן מיומנויות שלוקח פחות מ- 5 דקות ללמוד שכולם צריכים לדעת לעשות. כישורים אלו ניתנים לפיתוח במהירות, בקלות ובפשטות והם יכולים להשפיע מאוד על העבודה ועל ההצלחה שלכם.

מיומנות 1

למד להתחיל את היום עם שאלה כדי לשפר את המיקוד. שאל את עצמך: מהו הדבר היחיד שאני מחויב להשלים היום?

מדוע מיומנות זו מועילה לך בטווח הארוך:

אתה מאמן את המוח שלך להתמקד במה שחשוב לך ביותר. זה אומר שאתה לא מבזבז חשיבה על דברים שהם טריוויאליים ולא רלוונטיים בכל דרך שהיא.

אתה מקבל תחושה של מטרה. כאשר אתה מתמקד בהתחייבויות האישיות שלך, זה נותן משמעות לעבודה ולהשקעה שלך, עוזר לך להבין שיש לך משהו בעל ערך לתרום ומשפר את איכות חיי היום יום שלך.

אתה חוסך זמן: לדעת מראש מהי המשימה שעליך להשלים אומר שאתה לא תבזבז שעות על הערכת סדרי עדיפויות מרובים לאורך כל היום ותתהה אם היית צריך לעשות דברים אחרת.

אתה עוזר למוח שלך לבצע חשיבה בצורה אופטימלית יותר: להתחייב רק לדבר אחד לא אומר שאתה תתבטל ולא תעשה את שאר המשימות שלך. למעשה, זה ישחרר את המוח מהמחשבות העמוסות ויספק לו מקום להתרכז במטרה החשובה ביותר של היום.

מיומנות 2

להניע את הגוף והנפש על ידי הכנת ארוחת בוקר מהירה.

מדוע צריך לאכול ארוחת בוקר:

אתה מגביר את כוח המוח שלך על ידי כך שאתה נותן למוח את החומרים המזינים שהוא צריך כדי לתפקד בצורה אופטימלית

אתה נותן לעצמך את הדלק שאתה צריך כדי ליצור אנרגיה, כך שאתה יכול לעשות דברים.

אתה גם משפר את המיקוד ואת הריכוז על ידי בחירת מזונות המשפרים את הזיכרון ואת הפונקציה הקוגניטיבית.

מיומנות 3

להקדיש 5 דקות של היום שלך להגיד "תודה" על האנשים והדברים שיש לך בחיים.

מדוע חשוב לפתח פרקטיקה זו של הכרת תודה:

הכרת תודה מנווטת את המוח שלך ומנחה אותו לחשוב על דברים חיוביים (דברים טובים שיש לך בחיים – במקום דברים שאין לך) וזה מונע תסכול על דברים שלא הצלחת עדיין להשיג.

זה עוזר לך לראות את החיים בשפע במקום את הריק, אשר מתורגם ללחיות חיים של שפע במקום חיים של מחסור.

זה יוצר צליל חיובי ליום שלך שיכול להשפיע לא רק 24 שעות ביממה, אלא לשפר גם את הגישה הכללית כלפי החיים.

תתחיל בקטן. התמקד רק ב- 3 דברים שאתה אסיר תודה לגביהם היום. זה יכול להיות הדברים הפשוטים ביותר: שיש לך מיטה חמה לישון בה; גג מעל הראש שלך; בני משפחה, חבר או בן זוג שאוהב אותך, אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם. ובהמשך – חינוך או עבודה אשר יעצימו אותך לקחת אחריות על החיים שלך ולהיות עצמאי.

 
לצפיה ב-'הפעם הראשונה שנכנס רופא לחדר בתי הייתה 24 שעות לאחר הניתוח'
הפעם הראשונה שנכנס רופא לחדר בתי הייתה 24 שעות לאחר הניתוח
15/09/2018 | 21:34
1
15
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

רופאה אחת לחמש מחלקות, אסלה שבורה, אין נייר טואלט, אין ביקור רופאים – התיאור של ש' נשמע קצת כמו בית חולים בעולם שלישי, אבל זה קורה בישראל 2018:

"בתי עברה פרוצדורה רפואית שהיתה כרוכה בהרדמה מלאה בבית החולים תל-השומר (שיבא, רמת-גן), והיתה מאושפזת יממה וקצת אחר-כך. במהלך האשפוז הרבתה בתי להקיא במשך כ-10 שעות וחשה ברע. האחיות לא הצליחו לפתור את מצוקתה. נוכחנו שאין רופאים במחלקה. כששאלנו על כך את האחיות — הן התנצלו ואמרו שהרופאים נמצאים מאחר-הצהריים ואילך ב'אסותא' (רפואה פרטית). הן התקשרו לרופאה התורנית (רופאה אחת לחמש מחלקות) שיעצה לאחיות לתת לה עוד מאותה תרופה שגרמה לבתי להקאות לכתחילה.

רק לאחר 10 שעות נמצא הפיתרון להפסקת ההקאות (תרופה אחרת). הפעם הראשונה שנכנס רופא לחדרהּ של בתי היתה 24 שעות לאחר הניתוח. נוסף לכך בשירותים של החדר היתה האסלה שבורה לחלוטין (איש לא בא לתקן) והיה חסר נייר טואלט (לבסוף אשתי הלכה להביא). כשמנסים לנייע אשה צעירה תפורה לגמרי לשירותים אחרים מרוחקים יותר, תוך כדי הקאות — זה לא קל. יתירה מכך, צינור ביוב על יד בית הקפה באולם הקבלה התפוצץ, קצת בטרם שחרורהּ הביתה, וריחות צחנה בלתי-נסבלים מילאו את חלל הקומה כולו (לא אירוע שגרתי, אבל בכל זאת לא נעים). לבתי שלום וגם לנו.

שאפו לאחיות השורדות את בית המשוגעים הזה המצטיין בחוסר כוח אדם הולם, ובאי-אחריות רפואית. ולכן/ם, העדיפו את איכילוב ובלינסון. ואם מתחשק לכן/ם להרחיק נדוד, צאו להדסה עין-כרם. תעשו לעצמכם טובה גדולה מאוד!"

לצפייה במכתב שנשלח: מכתבים לבריאות 08 לאוגוסט
https://healthletters.files.wordpress.com/2018/08/...
 
לצפיה ב-'בישראל מחבלים מקבלים טיפול במסלול VIP '
בישראל מחבלים מקבלים טיפול במסלול VIP
15/09/2018 | 22:24
4
לצפיה ב-'"עם השקל החזק והביקוש המטורף למהנדסים בארץ – התעשייה בסכנה"'
"עם השקל החזק והביקוש המטורף למהנדסים בארץ – התעשייה בסכנה"
15/09/2018 | 21:29
10
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

רבים בתוך ישראל ומחוצה לה מדברים על השגשוג והפריחה של ההיי-טק, אבל איילת קוטנר, סמנכ"לית הנדסה בפורסקאוט, מאמינה שיש משתנים שמשפיעים לרעה על מצבו של הענף ● לדבריה, הפתרון לכך נמצא, בין היתר, בממשלה

יוסי הטוני

האם תעשיית ההיי-טק הישראלית בסכנה? רבים בתוך ישראל ומחוצה לה מדברים על השגשוג והפריחה של הענף ומשבחים את החדשנות כחול לבן. אלא שלפחות לדעת אחדים, יש סיבה לדאגה. אחת מהם היא איילת קוטנר, סמנכ"לית הנדסה בפורסקאוט. לדבריה, "כל עוד יהיו מספיק אנשים עם הדחף ליזום ולקחת סיכונים, חברות ישראליות ימשיכו לחדש ולהצליח. לגבי התעשייה באופן כללי, אני פחות אופטימית. חייבים להכיר בכך שעם השקל החזק והביקוש המטורף למהנדסים בארץ – התעשייה כולה נמצאת בסכנה".

קוטנר דיברה ברב שיח שהתקיים באחרונה בבית אנשים ומחשבים ועסק בתרומתם של מרכזי הפיתוח בישראל לענף ההיי-טק ולמשק בכלל. את רב השיח הנחו ד"ר נמרוד קוזלובסקי, שותף בקרן JVP ובמשרד עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן, שבו הוא אף אחראי על מחלקת הטכנולוגיה והרגולציה, ויהודה קונפורטס, העורך הראשי של אנשים ומחשבים.

לדבריה, "מצד אחד, אין ספק שמרכזי הפיתוח הזרים מתחרים בהיי-טק המקומי. ברמה הבסיסית, כל מהנדס שבוחר לעבוד בחברה בינלאומית מוותר למעשה על עבודה בחברה ישראלית. מעבר לזה, נכנסים לתמונה הכיסים העמוקים של החברות הבינלאומיות, שמעלות את רמות השכר בכל התעשייה ומקשות על חברות ישראליות, בעיקר סטארט-אפים, להתמודד על עובדים. מהצד השני, אין ספק שלפחות בעבר, מרכזי הפיתוח הזרים היוו מקור חשוב להפריה של התעשייה הישראלית בתחומים שבהן היא הייתה חלשה באופן מסורתי, כמו ניהול מתקדם וטכנולוגיה בהיקף גדול, וגם כגורם ולידציה (תיקוף, אימות – י"ה) לאיכות התוצרים של המהנדסים הישראלים, המוסיף יוקרה לכל השוק".

על פי קוטנר, "לתחושתי, בשנים האחרונות, האיזון שהיה קיים בעבר מתחיל להיות מופר, כאשר עוד ועוד מרכזי פיתוח בינלאומיים נפתחים בארץ. כמו כן, מרכזים בינלאומיים קיימים מגדילים את היקף כוח האדם שלהם, במידה שמאלצת חברות מקומיות להקים מרכזי פיתוח בחו"ל, באזורים בהם עדיין ניתן לגייס מהנדסים בעלות סבירה, כמו מזרח אירופה. בנוסף, התעשייה כבר פחות זקוקה לאותן מומחיות או יוקרה, שהביאו איתן החברות הגדולות".
"נדרש צעד משמעותי של הממשלה"

"לפני 10 ו-15 שנים, ישראל הייתה מזוהה בעיקר עם תחומים של רישות, אבטחת מידע ואולי קצת משחוק ופרסום באינטרנט", אמרה קוטנר. "אולם, בעשור האחרון התמונה השתנתה ואפשר לראות חברות וסטארט-אפים ישראליים כמעט בכל תחום – החל מהתחומים המסורתיים ועד לעולמות כמו תפעול ענן ולימוד מכונה. המשותף לדברים האלה הוא יזמות ויכולת זיהוי הזדמנויות. כשאנחנו, בפורסקאוט, מגייסים עובדים, אנחנו מחפשים יכולת למידה והתמודדות עם מצבים חדשים יותר מאשר ניסיון ספציפי".

קוטנר קראה לממשלה לבצע "צעד משמעותי להגדלת היצע המהנדסים האיכותיים. הדבר ניתן לביצוע בזמן סביר רק על ידי היתר מסיבי להביא מומחים זרים לארץ, ובטווח הארוך – באמצעות השקעה מסיבית בחינוך. אם זה לא יקרה, נראה יותר ויותר חברות מוציאות את מרכזי הפיתוח שלהן לחו"ל ומגלות שגם שם יודעים לכתוב תוכנה". היא סיימה באמרה ש-"צריך לזכור: משרה שקיימת בארץ ניתן יהיה לאייש בעובד ישראלי בעתיד, אבל משרה שיצאה לחו"ל לא משלמים עליה פה מסים ויש סיכוי טוב שלא תחזור לעולם".

 
לצפיה ב-'ארץ כל מסכיה / גלית דהן קרליבך'
ארץ כל מסכיה / גלית דהן קרליבך
15/09/2018 | 21:21
2
10

שיטוט במרחב ובזמן, בכתבי חכמים ובמקומות רחוקים מזכיר לנו את שבחי הבדידות, וגם את מה שמונע מאיתנו להפיק ממנה את המיטב

שנחאי. שבוע חלף מאז הגעתי לעיר. הג'ט-לג חלף, דחוקה במטרו הסואן אני צופה באלפי האנשים. משהו מוזר מתחולל לנגד עיניי ואני לא מצליחה להבין מהו. רק עם שובי למלון, ורק לאחר שהשוער מברך אותי בלבביות של מרגלים, אני מבינה מה הציק לי כל כך במטרו הסיני: מיליוני עיניים מתגלגלות בו ובכל זאת לא נוצר קשר עין. כולם בתוך מסכים. התחושה הזאת תלך ותחריף במהלך החודשיים הקרובים. אגלה שהבהייה בחלל האוויר, פעולה שגרתית אצלי, שבעבר הייתי ננזפת בגללה תדיר, נכחדה מהעולם. אותה בהייה, מהסוג שהביא את ג'י קיי רולינג, מחברת ספרי הארי פוטר, להמציא את רציף מס' 9 ושלושה רבעים. גם בתוך הרכבת עצמה המצב אינו מעורר תקווה. מי שיצליח לנתק את ראשו מהמסך ייתקל בהבזקי פרסומות- ענק. סינית אינה שגורה על לשוני, אך דבוקת אנשים וחיוכים רחבים מדי אינם מותירים מקום לספק שמדובר בפרסומת למשהו חברתי ומלכד, משהו מעין "אתם לא לבד. הצטרפו אלינו במסע משותף ל....". המסר השיתופי הוטמע. המערב יכול לטפוח לעצמו על השכם.

לאחר חודשיים אני שבה ארצה. ענני ההתנשאות של מערבית שביקרה במזרח מתפזרים במהרה, כשאני רואה שהמצב אצלנו זהה למצב בסין, אם כי בקטן. אנשים מרוכזים בכף ידם. עולמם משתרע בין אגודל לזרת, לפעמים מודלקים מחמת הקלדה (שיכול אותיות ראוי לציון), ושם הם נמצאים, מייתרים את כל מה שמחוץ לכף ידם. לראשונה, אני מבינה מה הרגישו נביאי ירושלים כשפסעו ברחובות והטיפו לחברה להפסיק לצרוך אלילים מכל סוג. העם מסומם. טובי בנינו נלקחים למחוזות אחרים המאופיינים במילת קסם אחת "חברתי".

אחת הדרכים לזהות אדם מסומם היא על פי עוצמת התנגדותו להגדרה הזאת. אני מכירה כמה וכמה מכורים לסמים ולאלכוהול שימצאו סיבות שיעידו כי (א) הם אינם מכורים ו-(ב) הם מוכרחים להיות מכורים. הפרדוקס שנוצר כלל אינו חודר אל בין האוזניים שלהם, כי בינג! ברגע זה נכנסה הודעה חדשה מקבוצת "מחזור י"ג שומר על קשר".

"כדי להילחם בסם החברתי יש לדבר על התרופה, על האדולן התקופתי שלנו, על הבדידות""זאת טכנולוגיה מופלאה", העיד בפניי אדם משכיל ומלומד, "לחלוק חוויות, לשתף אנשים, להעלות תמונות", המשיך הבחור, ששייך לסוג שיהיה מוכן למות לפני ששכנתו מהקומה השלישית תדע שנסע לשבוע לקפריסין. "מבחינה טכנולוגית, אנחנו מתקדמים יותר, הבדידות חולפת מן העולם". הוא חתם את השיחה, דלוק עיניים, והוסיף לייק לפוסט כדי למלא, לדבריו, "חובה אזרחית", בעניין בוער כלשהו.

חיברתי אחת ועוד אחת. חשבתי על הקמפיינים של תאגידי הריגול, שבניגוד ליוזמי המאגר הביומטרי שמטרתם שקופה וברורה, יזמי עמק הסיליקון מפיקים חיוכי גורו לכל עבר ומשננים להמון המסומם מנטרות שלא היו מביישות את אושו: "להיות חלק", "שיתוף", "קהילה". אלו שמכניסים את המילה חברתי לכל משפט שני, ואת המשפט האלמותי "למען עתיד טוב יותר", במקצבים שווים. אלו חברות עתירות כוח, המגייסות את טובי הפסיכולוגים והפסיכיאטרים, לא כדי למלא אחר שבועת היפוקרטס, חלילה, אלא כדי לשווק לנו מוצר שאיננו שונה מחטיף במבה, וכדי לעשות זאת הם דורכים על נקודה רגישה במיוחד.

הבנתי שכדי להילחם בסם החברתי יש לדבר על התרופה, על האדולן התקופתי שלנו, על הבדידות.

המחשבה שאדם יכול להיות מאושר ולחיות לבד קשה מנשוא, ודאי בחברה ולדנית כשלנו, שבה הרחם מולאם לצרכי הכלל. בישראל, חוק הפונדקאות וחוק הלאום מנהלים מאבק צמוד על תשומת לבו של הציבור.

"הלא אין מקום שליו ורגוע יותר אשר אליו בן האדם נסוג זולת אל נפשו שלו, ובייחוד אדם שבחובו מכמנים כאלה, אשר אם יביט בהם תבואנו מיד נינוחות מלאה (מרקוס אורליוס)"

אלא שגדולי ההוגים, הפילוסופים והיוצרים השתמשו בבדידות כדי ליצור יצירות מזהירות, מופתיות, חד פעמיות ובעיקר – עצמאיות. וככל שאני מנסה להפליג בדמיון הפרא שלי, איני מצליחה לדמיין את דוסטוייבסקי או קפקא כותבים שעה ורצים לשתף את החבר'ה. משה ווירמיהו התנכ"יים וגם הסופר האמריקני ת'ורו השתמשו בבדידות הזאת. נקשיב רגע לדברי מרקוס אורליוס, קיסר רומא במאה השנייה לספירה:

    "אנשים מבקשים לעצמם מקומות מפלט: אזורי הכפר, חופי ים, הרים; אף אתה רגיל עד מאוד לערוג לכגון אלה. אך אין כל זאת אלא הדיוטות לשמה, היות שאפשר לך, בכל עת שתחפוץ, להיסוג אל תוך עצמך. הלא אין מקום שליו ורגוע יותר אשר אליו בן האדם נסוג זולת אל נפשו שלו, ובייחוד אדם שבחובו מכמנים כאלה, אשר אם יביט בהם תבואנו מיד נינוחות מלאה..." (מתוך "מרקוס אורליוס, מחשבות לעצמי", הוצאת נהר, בתרגום אברהם ארואטי).

מרקוס אורליוס אינו מדבר על "לבד". הוא וודאי וודאי אינו מדבר בגנות הנישואים וההולדה. הוא מדבר על משהו פשוט בהרבה. על היכולת לסגת, להתכנס לתוך העצמי בשקט מוחלט בלי קשר לנוף החיצוני.

היטיב לומר זאת סנקה במשפט קולע: Secede in te ipsum – היסוג לתוך עצמך.

מעניין גם לקרוא את הפילוסוף הצבעוני והשנון מישל דה מונטיין:

    "על כן צריכים אנו להשיבה (את הנפש) אל עצמה ולכנסה בתוך עצמה. זו הבדידות לאמיתה ואפשר להתענג עליה בלב לבן של ערים ושל חצרות מלכים. אבל ניטיב להתענג עליה אם נחיה הרחק מהן...." ("המסות", חלק א', הוצאת שוקן, תרגום: אביבה ברק).

מובן שבתקופת אורליוס או בזמנו של מונטיין לא היה עמק סיליקון שסיפק לתושבי כדור הארץ טכנולוגיות מופלאות, אותו שירות דב שגורם למצבים מגוחכים. מחזה של זוג היושב בבית קפה ושקוע, כל אחד, בתוך מסך, הוא חזון נפרץ בהחלט בימים אלו, ומכיוון שהעם מסומם, הדבר נראה שפוי בהחלט.

 
לצפיה ב-'"איך אפשר להחיל את הנסיגה אל העצמי ולאיזו נפש בדיוק ניסוג?'
"איך אפשר להחיל את הנסיגה אל העצמי ולאיזו נפש בדיוק ניסוג?
15/09/2018 | 21:22
1
9
 
מה היא, בעצם, הנפש בימינו, אם לא כלי להזנת נתונים, טעמים, שנאות, קנאות ואהבות, שיוכלו ליצור אלגוריתמים כדי לווסת את מצב הרוח?"
 
אבל נחזור לדברי ההוגים שהזכרתי. איך אפשר להחיל את הנסיגה אל העצמי ולאיזו נפש בדיוק ניסוג? מה היא, בעצם, הנפש בימינו, אם לא כלי להזנת נתונים, טעמים, שנאות, קנאות ואהבות, שיוכלו ליצור אלגוריתמים כדי לווסת את מצב הרוח? לאיזה עומק נצליח לבצע נסיגה, אם יכולת ההבעה שלנו מתמצה בפרצופוני-מצב רוח ובפוסט בן שני רגעים? כאשר רובוטים מדריכים את צעדינו, אומרים לנו מתי לאכול, כמה צעדים הלכנו היום וכמה עוד עלינו ללכת, כשהם מנטרלים את גורמי ההפתעה בחיינו, כשהם מדווחים שהאוטובוס יגיע בעוד חמש שניות, מה בדיוק נשאר מהנפש שלנו, הייחודית לכל אחד ואחד?
 
בנקודה זעפנית זאת ראוי לעצור לרגע ולנהוג בכנות.
 
נהוג להשוות את המצב השורר בימינו לזה המתואר בספר 1984 של ג'ורג' אורוול. אלא שמתוך השוואה זו אנחנו מקפחים את חלקנו כאזרחים וכתושבים שלהם יש אחריות לא מעטה בגרימת המצב הזה.
בניגוד למתרחש במדינה טוטליטארית, שבה נכפה שלטון עריץ על העם, כמו בברית המועצות, שבה היכולת של האזרחים לשנות משהו הייתה מוגבלת ביותר, בארצות המערב האזרחים אשמים באי אכפתיות ובתאווה למידע, למציצנות ולכסף. בספרו של אורוול, האזרחים נלקחים לחדר 101, חדר שבו הסיוט הגדול ביותר שלהם מתגשם. השליטים מטעם האח הגדול יודעים הכול ושולטים במוחם של נתיניהם. אצלנו, לעומת זאת, נותנים האזרחים מרצונם החופשי פרטים על מאכלים אהובים, על חברים ועל בני משפחתם. הם משתפים אותנו באנקדוטות מחייהם בצורה כל כך ציורית, מענגת וסוחפת לייקים, אבל החשבון בסוף נפרע. ואין לטעות. לא מדובר בחשבון אישי. מדובר פה במחיר שהחברה כולה תשלם, ובענק.
 
לכן, מהבחינה הזאת, צריך להסיר את הכובע בפני היזמים הטכנולוגים. הם עושים את שלהם. אנחנו, כחברה, מגדלים דור הגדל לתוך מציאות גיהנומית. מציאות שבה אין ערך לחיי הפרט. שבה סופר נמדד לפי מספר הלייקים ולא לפי יצירותיו. כי, בחזרה לבדידות, אם כולם ביחד כל הזמן, לשם מה יש צריך כללים להתנהגות במרחב ציבורי? מדוע כל כך מפריע לי שהאיש שישב על ידי בתור לקופת חולים בשבוע שעבר צפה בפורנו מתוך המסך הפרטי שלו?
 
נקל לשער כיצד יגיב בן הדור הבא כאשר ייתקל בדברי הפילוסוף הנדי דייוויד ת'ורו:
 
   "אהבתי להיות לבדי. מימיי לא מצאתי בן לוויה טוב יותר מן הבדידות. על הרוב נרגיש יותר בדידות כשאנו יוצאים אל בין הבריות מאשר בשעה שאנו נשארים בתוך כותלי ביתנו. אדם השקוע במחשבה או בעבודה הריהו תמיד לבדו, יהיה באשר יהיה. אין הבדידות נמדדת על פי המילין המפרידים בין אדם לחבריו.. ("וולדן, חיים ביער", הוצאת מוסד ביאליק, תרגם: ראובן אבינועם).
 
או, במקום אחר לגמרי, רבי נחמן מאוּמן אומר על ההתבודדות ש"היא מעלה גדולה ועליונה" (וכדאי לציין בהקשר זה את המון הנוסעים לקברו בכל שנה, קבוצות קבוצות).
 
מעניין עוד לבחון את חשיבותה של הבדידות ומדוע היא כל כך מאיימת על משטרים עריצים דווקא דרך עיניו של הסופר, אולי המקצוע האחרון שעוד נותר בו משהו שאינו שיתופי.
 
כל סופר יודע, כך לפחות היה עד ימינו, שכדי לכתוב הוא זקוק לשקט. כתיבת ספר היא מעשה פרטי ביותר וגם קריאה היא מעשה פרטי. מספיק להיווכח במאמץ המושקע כדי לקיים מועדון קריאה. הקרנת סרט, לעומת זאת, היא מעשה חברתי, שנועד ליישמו בחברה. במדיום קולנועי אין סוד. בספר מבינים דבר מתוך דבר. השקט והמרחב להם נזקק הסופר מאיימים על משטר – כל משטר באשר הוא, גם על משטר קפיטליסטי–- משום שכאשר האדם מתייחד עם עצמו בחברת רעיונות שונים שאינם מגיעים דרך שטיפת מוח בלתי פוסקת, כאשר הוא משוקע ברעיונות מורכבים שיש צורך בקריאה עירנית ועצמאית כדי להשיגם, האדם יכול לחשוב עצמאית. להבין שמשהו אינו כשורה בעולם שאליו נקלע ואולי להתחיל להשוות. וזהו הסיוט של כל משטר, על אחת כמה וכמה של משטר עריץ ורודני.
 
"במקום להשליכנו לגולאג כלשהו, משסים תאגידי הריגול והכלכלה את האזרחים, זה בזה, וממקום מושבם למעלה, בעמק הסיליקון, מחככים ידיים ושועטים אל ההמצאה הבאה שתיקח מנפשנו עוד פיסה"
 
אבל מדוע להישאר רק בתחומן של המדינות הטוטליטריות, המשליכות אזרחים למרתפי הגולאג? למה לא לפתוח עיניים ולראות שבמקום להשליכנו לגולאג כלשהו, משסים תאגידי הריגול והכלכלה את האזרחים, זה בזה, וממקום מושבם למעלה, בעמק הסיליקון, מחככים ידיים ושועטים אל ההמצאה הבאה שתיקח מנפשנו עוד פיסה? מדוע לטרוח בבניית בתי מאסר כשיש בתי מאסר וירטואליים?
הנה: מישהו כותב בפוסט שאיקס אשם. שעה לאחר מכן, איש תקשורת מגיב. שעה לאחר מכן איקס גמור. בלי משטרה. בלי משפט. בלי המתנה מורטת עצבים. ייתכן שבמקרה הזה איקס באמת אשם. אבל מה יקרה כשהאיקס הבא יהיה צדיק אמיתי, שההתנכלות לו נבעה  מקנאה? מי ערב לו שההמון חסר הייחוד, חסר הבדידות, לא ישרוף אותו ויצהל סביבו בריקודים?אם הזכרנו את ספרו המופתי של אורוול, ראוי להזכיר ספר אחר, הרלוונטי הרבה יותר לימינו.
 
בעולם של "פרנהייט 451" מאת ריי ברדבורי, התושבים אינם יכולים להיות לבד ולו לרגע אחד. העיניים עסוקות במסכי ענק המוקרנים על קירות הבית, האוזניים פקוקות באזניות המזרימות צלילים ללא הרף, ויחסי שכנוּת אמתיים הם מחוץ לתחום.
 
 
לצפיה ב-'מה הפלא, אם כן, שסמל האינדיבידואליזם והחשיבה העצמאית '
מה הפלא, אם כן, שסמל האינדיבידואליזם והחשיבה העצמאית
15/09/2018 | 21:22
6
 
– הספר – נידון לשריפה בעולם כזה? ומה הפלא שהפתרון נמצא באנשי שוליים, הנמצאים בשולי הערים ומשננים שייקספיר וביירון למען הדורות הבאים?
 
המצדדים בטכנולוגית ההמונים הזאת מגייסים, כמיטב הנרקומנים, את מיטב הטיעונים. הם אומרים, למשל, שיש גם דברים טובים בטכנולוגיית המסכים הזאת. הרבה אנשים עניים והרבה אנשים מסכנים "נכנסו למודעוּת", כלומר, מעכשיו נגמר העוני, הסבל והפער הבלתי נסבל בין עשירים לעניים. שלא לדבר על תרבות הווידוי הצדקנית שהולכת ומשתרשת. תחת אותה מסגרת כללית, הרואה בכלל את המטרה וביחיד את האויב – כבר לא ראוי לשמור סודות או על חיסיון רפואי. אתה חולה בדיכאון קשה? ספר את זה לכל העולם. זה חשוב כדי "להיכנס למודעות". אבל מודעות זאת מה היא? אני מכירה מישהו שפרסם בעיה רפואית שלו ברשת, זכה ליומיים של תהילה, שכללו מאות שיתופים ואלפי תגובות חמות ואוהדות. שבוע לאחר מכן פגשתי אותו, שפוף מתמיד. מסתבר שמינסטריון הלייק עשה את שלו בתגובה מידית והמשיך לדבר החם הבא – עוד וידוי ועוד "כניסה למודעות". שבמקרה זה, האמת צריכה להיאמר: זוהי מודעות שאינה תורמת לדבר, מנציחה את המצב ורק נותנת לאנשים תחושה טובה שעשו משהו, אף שלא התרוממו מהכיסא.
מגה-פון, אקטיביזם, פעילה חברתית
 
ייתכן שהיו אי אלו יוזמות טובות בזכות הרשת, אבל האם עלינו לתמוך במשהו שהורתו בחטא ושהמחיר שלו גבוה כל כך? שמטרתו לקחת את נשמת אפה של האנושות – היכולת לחשוב בעצמאות מוחלטת?  אפשר להמשיל את הטיעון הזה לטיעוניהם של הבעלים הגרושים. מי שמתחתן דרך הרבנות, בחוק עקום שקונה את האישה, אל לו לזעוק בעת גירושים שהוא מופלה ושעליו לשלם מזונות וכו'.
 
"אנו יכולים לבחור להיות בקשר חברי, אבל לא להיכנס למיטה בחברת מסך. להבין שכנראה האדם, תודה לאל, אינו מתאים לטכנולוגיה של הסחות דעת בלתי פוסקות"
 
למרבה הנחמה, אחד הדברים שעדיין לא נשללו מאיתנו לחלוטין הוא חופש הבחירה ואף הוא עומד תחת מתקפה קשה. לבחור? כן. אבל שתהיה זאת בחירה המיישרת קו עם בחירת ההמונים. עניים שחורים הם באופנה עכשיו? עליך לבחור רק בהקשר הזה ואבוי לך אם תעזור לעני לבן. זכויות נשים על הדוכן? עדכני את חופש הבחירה, שלפי סעיף כך וכך עליך לבחור אך ורק על פי נושא זה. במצב עניינים כזה, לא מן הנמנע שגם חופש הבחירה שלנו יהפוך למכשיר שהטכנולוגיה תנווט אותו לפי רצונותיהם הדורסניים של בעליה.
 
ולכן, גם בחופש הבחירה צריך לדעת להשתמש, בתבונה. הייתי רוצה לדעת לבחור טכנולוגיה שתטיב עם האנושות ולא תסחט את כספה, מרצה ויצירתיותה.
 
למה לא לעבוד לפי תפריט מוסרי? אנחנו יכולים לבחור לנסוע ברכבת משוכללת, אבל לדחות טכנולוגיה המדווחת לנו אם האדם קרא את ההודעה ומתי בדיוק. אנו יכולים לבחור להיות בקשר חברי, אבל לא להיכנס למיטה בחברת מסך. להבין שכנראה האדם, תודה לאל, אינו מתאים לטכנולוגיה של הסחות דעת בלתי פוסקות, שאם יצנח על ספסל כשבידו טלפון, הוא לא יבחר לבהות בעוברים ושבים סתם כך, מטעמים הומאניים, אלא יעדיף להשתמש במכשיר שבידו כדי להתנתק מהסובב אותו.
אבל אנחנו יכולים להשתמש בטלפון פשוט וקטן ממדים, כדי לנצל את הזמן שהטכנולוגיה הותירה בידינו. מאז שנות השמונים זמן העבודה הולך ומצטמצם, סופי השבוע מתארכים. האם לא כדאי להשקיע את הזמן הזה בבדידות ובמחשבות מעמיקות או בשיחות טובות עם חברים?וכך, למעשה, אנחנו, חברת אזרחים חופשיים, נתנו יד לחברות המרמות אותנו פעמיים, לפחות. הן גם דואגות להשמיץ את הבדידות, כדי למקסם את רווחיהן, וגם מבודדות אותנו מהעולם החיצון, בכך שהן גורמות לתלוּת ולהתמכרות לרעש, להמון ולפופוליזם, בכסות של הומאניות, אכפתיות וחברוּת.
 
ובסוף, כשלא יהיה מנוס מהכרזה על תכנית גמילה מפוארת, נוכל לבוא רק אל עצמנו בטענות על שאפשרנו את חלוקת הסם הזה. על כך שההורים, בכבודם ובעצמם, הפכו לסוחרי הסמים של ילדיהם.
 
אני חוזה שלצורך הגמילה הזאת נידרש להרבה יותר משנים עשר צעדים. הרבה הרבה יותר.
לצפיה ב-'ערבי מוסלמי משבח את ישראל ושולח את ה0מול והערבים '
ערבי מוסלמי משבח את ישראל ושולח את ה0מול והערבים
15/09/2018 | 21:21
24
לצפיה ב-'צר לי להפריע לכם בפסטיבל האשרם'
צר לי להפריע לכם בפסטיבל האשרם
15/09/2018 | 20:09
29
על הזכיה בכל המדליות היפות בהתעמלות אומנותית עם השיא של סגנית אליפות העולם, ולא בדקתי אם היא זכתה בשיחה טלפונית מקוטעת אך נרגשת עם שרת האלכוהול המזוייף או אבו יאיר, אבל רציתי ליידע אתכם שהפסקתי לספור עשרות מדליות והישגים רק השנה של נבחרות מתמטיקה ופיזיקה של ילדים וילדות מכל הארץ, מכל המגזרים ומכל שכבות האוכלוסייה בתחרויות בינ"ל ובעיניי הם והישגיהם שווים יותר מכל בחינה אפשרית..
.לצפיה ב-'האם הייתם עוזרים לעבריין ישראלי שנשפט בחול לעונש מוות'
האם הייתם עוזרים לעבריין ישראלי שנשפט בחול לעונש מוות
15/09/2018 | 20:15
6
25
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5351186,0...

אם אכן פשע כפי שהם טוענים
לא הייתי עוזר לו ומבחינתי שייענש בחול לפי מערכת המשפט שלהם .

אלא מה
אני לא כל כך סומך, בלשון המעטה, על מערכות המשפט והשיטור שלהם ( עכשיו תגידו שגם שלנו לא אייהיי אבל בכל זאת  אני מאמין שאנחנו קצת יותר הוגנים )

לפיכך הייתי מביא אותו לארץ ושופט אותו כאן
אך אם היה מתברר שלפי חומר הראיות ואמינותן טענותיהם צודקות
הייתי מחזיר אותו אליהם.
לצפיה ב-'לפי חוק יסוד טוהר גזע הלאום התשובה חיובית בתנאי והוא יהודי'
לפי חוק יסוד טוהר גזע הלאום התשובה חיובית בתנאי והוא יהודי
15/09/2018 | 20:18
1
22
לא כולל 55 הח"כים שהצביעו נגד החוק מתוכם לא כולל כל הלא יהודים...ת

"המדינה תשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנתונים בצרה ובשביה בשל יהדותם או בשל אזרחותם".
לצפיה ב-'לא ענית לשאלה בכלל '
לא ענית לשאלה בכלל
15/09/2018 | 21:03
9
הרי אם בחוק כתוב כדבריך:
"..בשל יהדותם או בשל אזרחותם ...."
הרי שהוא לא נתון בשבי לא מטעמי יהדותו ולא מטעמי אזרחותו ולכן אין מה לעזור לו על פי הציטוט שלך ובניגוד למה שכתבת.
 
כנראה שרצית מאוד לנגח את חוק הלאום ולכן החלטת לתקוף אותו מעל במה לא מתאימה. 
 
אני חושב שמחובתנו לתת סיוע לכל אזרח ישראלי   ( גם ערבי מוסלמי )
אם יש לנו יסוד להניח שלא נעשה לו משפט צדק.
 
הגישה שלי מבוססת על ההנחה שגם אם אתה ערבי אזרח ישראלי שלפי תחושתי האישית חולם בלילה לחסל אותי
הרי שכל עוד אתה אזרח ומגלה במעשיך נאמנות למדינה 
אסור להפלות אותך ויש לתת לך את מלוא הזכויות - כבדהו וחשדהו
 
זה כנראה ההבדל ביני לבין למשל מיודענו שמוליק דגן שלדעתו
תחושתו לגבי חלומותיך ומאווייך הלאומיים
נותנת לו לגיטימציה להפלות אותך לרעה כאזרח ערבי במדינת ישראל.
 
לצפיה ב-'המדינה חייבת לעזור לו ולברר את ההאשמות כאן '
המדינה חייבת לעזור לו ולברר את ההאשמות כאן
15/09/2018 | 22:52
3
13
ואם יתברר שהוא אשם יש להעניש אותו בכל חומרת הדין ולא לתת עונש מקל כמו שנתנו למי שביצע רצח בארה"ב וברח לכאן כדי לקבל עונש מקל וכך לא ליצור משבר דיפלומטי, אבל אין להסגיר אותו למדינה בה צפוי לו עונש מוות.
לצפיה ב-'ואם היה ערבי משפרעם?'
ואם היה ערבי משפרעם?
15/09/2018 | 23:18
2
2
לצפיה ב-'תלוי אם היה הורג ערבי משת"פ של ישראל או יהודי ציוני'
תלוי אם היה הורג ערבי משת"פ של ישראל או יהודי ציוני
16/09/2018 | 00:19
1
7
או נוצרי אוונגווליסט אז היה צריך במידה והוא אשם לתת לו להיות מוצא להורג כי לצערינו מדינת ישראל לא חוקקה עונש מוות על מקרים כאלה, אם היה סתם אזרח זר אז הדבר לא משנה ויש להציל אותו להעניש אותו בכל חומרת הדין בישראל.
לצפיה ב-'מה שאתה טוען '
מה שאתה טוען
16/09/2018 | 06:40
11
זה שמדינת ישראל צריכה להחזיק ספר חוקים
יהיה כתוב לגבי כל סעיף של עבירה פסק דין שונה
תלוי מי העבריין:
"אם עשה זאת ערבי אז אנחנו צריכים לתלות אותו
אבל אם זה יהודי חרדי רק ניתן לו קנס ואם הוא מתנחל
ניתן לו מענק חודשי".
 
אתה ממש מסתבך עם הבג"ץ.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל
פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ