לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'רמת סי פי קיי של 8000 '
רמת סי פי קיי של 8000
25/02/2015 | 16:44
2
אני בן 20 מה עושים לזה לא אחרי מאמץ גופני
בדיקת דם שגרתית הראתה רמה גבוה זו
מה עושים
רמת סי פי קיי של 8000
25/02/2015 | 16:44
1
מה עושים
רמת סי פי קיי של 8000
25/02/2015 | 16:43
1
5
מה עושים
לצפיה ב-'RE: רמת CPK גבוהה'
RE: רמת CPK גבוהה
01/03/2015 | 09:59
22
שלום רב,
הגישה לרמה גבוהה של CPK בדם תלויה בקליניקה (תלונות המטופל), ממצאים בבדיקה גופנית ובהתאם לממצאים בירור נוסף.
ישנם מספר גורמים שונים כגון מאמץ גופני ניכר, מחלות שריר מטבוליות, מחלות שרירי דלקתיות, השפעות של תרופות על השריר וכדומה שעלולות לגרום לעליה של רמת CPK.
כדאי להפנות לרופא המטפל להשלמת הבירור. בהצלחה!

לצפיה ב-'טיפול בסטרואידים5'
טיפול בסטרואידים5
23/02/2015 | 10:14
1
45
שלום,
אני חולת פיברומיאלגיה כיום לפי הבדיקות יש חשד גם לדלקת פרקים.
לבחינת הנושא נתנו לי ל 10 ימים סטרואידים 20 מ"ג וביקשו שאפסיק ללא הורדה הדרגתית, לחכות מס' ימים ולדווח.
חייבת לציין שיש הקלה בנוקשות המפרקים והכאב.
השאלה כמה זמן נמשכת השפעת הסטרואידים בגוף/ הגוף מתנקה מהם?
האם הפסקה המידית תביא שינוי במצבי החמרה חוזרת או זה יכול לעזור למס' שבועות או חודשים.
תודה מראש
לצפיה ב-'סטרואידים בפיברויאלגיה'
סטרואידים בפיברויאלגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2015 | 16:02
43
שחר שלום,
לסטרואידים אין כמובן שום השפעה על פיברומיאלגיה היות והיא איננה מחלה דלקתית. לא ברור מדוע יש חשד שאת סובלת מדלקת מפרקים. לכל טיפול יש גם אפקט פלצבו - כלומר שיפור בהרגשה עקב עצם נטילת תרופה חדשה והצפיה שהיא תעזור. בנוסף, לפעמים בתחילת טיפול בסטרואידים יש הרגשה כללית טובה ללא קשר למצב דלקתי. מכיוון שלא ברורה לי מה האבחנה שלך (מעבר לפיברומיאלגיה) לא ניתן לשיב - כמה זמן תמשך ההשפעה המטיבה של הסטרואידים. באופן כללי רמת התרופה נעלמת מהר מאוד מהגוף. כמובן שאת צריכה המשך מעקב ראומטולוגי מסודר על מנת לאבחן במדיוק את מצבך ולהחליט על הטיפל המתאים ביותר עבורך.
רפואה שלמה.
לצפיה ב-'נפתח פורום טיפול באמנויות'
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2015 | 14:04
4
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

לצפיה ב-'הריון'
הריון
22/02/2015 | 11:45
1
20
שלום,
פסוריאזיס+ארתריטיס, חוסר G6PD
היום אני נוטלת סימפוני+מתוטרקסט. מאחר ומתטורקסט אסור בהריון. האם  אפשר לקחת רק את הסימפוני? מה לגבי שילוב של סימפוני+IMURAN
תודה
לצפיה ב-'טפול בדלקתמפקרים פסוריאטית בהריון'
טפול בדלקתמפקרים פסוריאטית בהריון
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2015 | 15:56
18
לקראת הריון (לפחות 3 חודשים קודם) ניתן להפסיק את הטיפול במתוטרקסט ולהמשיך רק עם סימפוני. אימוראן איננוטיפל מקובל בדלקת מפקרים פסוריאטית .
לצפיה ב-'יש לי שאלה'
יש לי שאלה
21/02/2015 | 20:11
4
73
בשלוש שנים האחרונות קיימים אצלי כאבים לא ברורים באיזור הצלעות החזה והאגן . לאחרונה הייתי אצל אורטופד בגלל כאבים עזים שחטפתי בגב תחתון צד שמאל מלמעלה עד למטה . האורטופד איבחן (דרך צילום) שיש לי שקיעת סידן בעצמות.
האם קיים קשר בין תת פעילות בלוטת התריס (שלפחות בשלוש שנים האחרונות היא לא יציבה ולא טיפלתי בכך) למה שקרוי "שיגדון מדומה" (אבחנת האורטופד)?
הרופא הפנה אותי לראומטולוג והמליץ לי לקחת ביינתיים כדור שנקרא קולכיצין, האם הטיפול הוא בסדר? האם במקביל כדאי לטפל גם בבלוטת התריס בטיפול תרופתי? 
תודה
לצפיה ב-'RE:'
RE:
21/02/2015 | 22:01
3
42
שלום ענת,
יתכן וקיים קשר בין תת-פעילות של בלוטת התריס לבין שיגדון מדומה.
לגבי הטיפול בנושא של בלוטת התריס, כדאי להתיעץ עם אנדוקרינולוג.
קולכיצין הוא טיפול יעיל למניעת התקפי שיגדון מדומה וניתן ליטול איתו יחד עם הטיפול לבלוטת התריס.
רפואה שלמה!

לצפיה ב-'המשך'
המשך
22/02/2015 | 14:08
2
25
תודה רבה ד"ר פורר, 
לידע כללי אני בת 36, בריאה, נשואה ועדיין ללא ילדים מסיבות אישיות ולא בריאותיות.
ואני עדיין סובלת מהכאבים בגב צד שמאל בקושי הולכת ולא מבינה כל כך מה כל זה ומה הולך סביבי.
בעקבות כך ולאחר שהייתי אצל האורטופד, קיבלתי מידע מפחיד על תרופת ה-קולכיצין וכתוצאה מכך ביררתי וזה הרתיע אותי נורא כי זו תרופה שישירות ההסבר עליה הוא רעל.., וישנה גם בקשה כללית להוריד את תרופה זו.
האם ישנם אופציות לסוגי טיפולים נוספים? תרופות אחרות יעילות יותר?
והאם בכלל לבסוף אצטרך בלבד רק לטפל בלוטת המגן?

תודה רבה
לצפיה ב-'RE:'
RE:
22/02/2015 | 14:41
22
הדבר החשוב הינו לאמת את האבחנה ואז להחליט על סוג הטיפול.
במידה ותצטרכי את הטיפול בקולחיצין, מדובר בטיפול בטוח. יתכן וקראת לגבי הטיפול בקולחיצין דרך העירוי שעלול לגרום לתופעות לוואי מסוימות ואינו בשימוש.
רפואה שלמה!
לצפיה ב-'מחלת CPPD או פסאודוגואט'
מחלת CPPD או פסאודוגואט
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2015 | 16:06
114
ענת שלום,
אני מוסיף שאבחנה של "שגדון מדמה" אצל אשה צעירה בת 26 היא מאוד לא סבירה. לכן אני מחזק את המלצתה של ד"ר פורר לפנות קודם לבדיקת ראומטולוג לפני תחילת טיפול בכולכיצין (למרות שהתרופה היא לא רעל ובאופן כללי לא מסוכנת במינונים נכונים). רפואה שלמה.
לצפיה ב-'ANA'
ANA
19/02/2015 | 17:13
1
67
שלום רב!
אני בת 52 .סובלת כבר במשך שנתיים וחצי מהתקפי בצקות בעפעפיים עליונים.הבצקת מופיע בדרך כלל בעין אחת(כל פעם בעין אחרת).תדירות ההתקפים בתקופה האחרונה פעם בשבוע.היו מספר אירועים שההתקף בעין אחת בא אחרי ההתקף בעין השנייה בהפרש של 10 שעות.הבצקות נעלמות תוך 24 שעות.
נעשה בירור זיהומי ואוטואימוני.
הבדיקה היחידה שיצאה לא תקינה היא :
ANA Pattern Spechled
ANA TITER POS1:80.
האם יש סיכוי למחלה ראומטית?
תודה.

לצפיה ב-'RE: ANA'
RE: ANA
21/02/2015 | 10:01
48
שלום רב,
בהנחה שזו אכן הבדיקה היחידה הלא תקינה (כלומר, C3, C4 - תקינים, dsDNA, smith - שליליים) - אז סיכוי נמוך שמדובר במחלה אוטואימונית מסוג זאבת.
ניתן למצוא ANA חיובי בטיטר נמוך גם באוכלוסיה בריאה, ללא תחלואה אוטואימונית.
לצפיה ב-'חלבון בשתן'
חלבון בשתן
18/02/2015 | 11:19
2
32
שלום. אני חולת לופוס מטופלת בפלקווניל 400 מ"ג ביום. לפני כחודשיים בדיקת השתן הייתה תקינה.
בימים האחרונים אני מרגישה חולשה ועייפות רבה יותר מבד"כ, והשתן של הבוקר עכור מאד.
יתכן כי מדובר בהתלקחות? 
במידה ואכן בבדיקת שתן יתגלה כי ישנו חלבון, מה הצעד הבא? האם אצטרך טיפול סטרואידי?
לצפיה ב-'שתן עכור אצל חולת לופוס'
שתן עכור אצל חולת לופוס
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 14:54
34
סימה שלום,
דבר ראשון צריך לבצע בדיקות שתן כולל בדיקת שתן כללית וכן בדיקת חלבון בשתו (יחס חלבון:קראיטינין) ובנוסף בדיקות דם כפי שאת מבצעת בכל מעקב אצלהראופא הראומטולוג (כולל שקעית דם, DNA, רמות משלים, ספירת דם, תפקודי כליה, שקיעת דם ורמות -CRP). יש לבדוק שאין דלקת "פשוטה" בדרכי השתן.  אם יהיה חשד להתלקחות של מחלת הלופוס הרופא הראומטולוג שלך יזמין בדיקות נוספת על מנת לברור זאת.
רפואה שלמה.
לצפיה ב-'RE: חלבון בשתן'
RE: חלבון בשתן
21/02/2015 | 10:03
28
שלום סימה,
כדאי לעשות הערכת המצב אשר כוללת בדיקת רופא מטפל, בדיקות דם בנוסף לבדיקת שתן. אז ניתן להמליץ על הטיפול המתאים ביותר.
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 13:33
1
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
לצפיה ב-' מזמינים אתכם לסרט'
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2015 | 12:28
2
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
לצפיה ב-'מחולת גאוט (כנראה לשעבר)'
מחולת גאוט (כנראה לשעבר)
15/02/2015 | 13:33
39
שלום לכולם, 

בעיקבות המידע שקיבלתי בפורום זה ואחרים החלטתי להעלות את ההתנסות שלי בכדי שאחרים/אחרות יוכלו ללמוד ממנה. 

למרות שרוב החולים בגאוט הם גברים יש גם מספר נשים בעסק ואני, לצערי, אחת מהן. אני בת 52 ובשנה האחרונה התחלתי לסבול מגאוט, אני ללא עודף משקל וגם אין במשפחתי היסטוריה של גאוט ובכל זאת זה הגיע. 

המחלה אובחנה רק אחרי חודשיים של סבל בל יתואר. טופלתי בכולכיצין ולאחריו באלוריל, התגובה לאלוריל היתה לא טובה ותיפקודי הכליות שלי ירדו בצורה משמעותית מה גם שההתקפים לא עברו. הרופא הורה עלי להפסיק עם האלוריל ונתן לי דיאטה, למרות ההקפדה על הדיאטה ההתקפים היו כמעט כל עשרה ימים, סיוט ! איבדתי בחודש מעל עשרה ק"ג מהמשקל, הייתי מרותקת למיטה וחייתי במשך חודשים על משככי כאבים. 

בעלי, התחיל לברר על טיפולים אלטרנטיבים ובעיקבות שיחה עם רופא סינית, שרה ברק, התחלתי לקחת מספר תוספים: 
1) מורינגה+כורכומין בכדורים, תוצרת MORINGA VI PLUS 
2) מיץ דובדבן שחור- קונה בעדן טבע מרקט 
3) כדורים של NOW של דובדבן שחור - קונה ב- IHERB 

השילוב הנ"ל הציל אותי  
אחרי חודש וחצי היה לי שיפור משמעותי ואחרי שלושה שכחתי לגמרי מהגאוט. 

המחיר הכלכלי שאני משלמת אינו זול, כ-200 שקל לחודש לכל התוספים אבל, היום אני כבר חצי שנה בלי התקף ! ומי שעבר התקף גאוט יודע שבהתקף אנחנו מוכנים לשלם כל מחיר רק שיגמר ההתקף. 

מציעה למי שמעוניין להרים טלפון ולהתייעץ עם שרה, היא אשת מקצוע מדהימה עם המון ניסיון וידע בנושא. 

שרה: 052-8818842 
לצפיה ב-'רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק'
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 11:47
1
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לצפיה ב-'ווסקוליטיס'
ווסקוליטיס
15/02/2015 | 06:31
2
34
שלום הבת שלי בת ה19חיילת סובלת כבר חודשיים וחצי משטפי דם גדולים ופרופורות אדומות ברגליים היתה מאושפזת פעמיים ורק עכשיו לפי ממצא של ביופסיה ובדיקת אנקה חיובית הלכו לכיוון ווסקוליטיס החלה לקבל טיפול סטרואידים לפני חמישה ימים עדיין יש סימנים... יש לציין שגם האסקה מוגבר ויש חשד גם למחלת מעי דלקתית... רציתי לדעת: 
אחרי כמה זמן של טיפול סטרואידים אמור להעלם השטפי הדם? 
מחלה זו היא כרונית ועלולה לחזור? 
איזה פרופיל בצבא היא אמורה לקבל בעקבות מחלה זו? 
איזה סיבוכים יש למחלה כי הילדה סובלת מכאבי בטן חזקים? 
והאם אסקה ואנקה חיובי זה סימן למחלת מעי דלקתית?
אשמח לתשובה מהירה תודה קרן 
לצפיה ב-'RE: vasculitis'
RE: vasculitis
15/02/2015 | 10:30
1
31
שלום קרן,
מכיוון ש-vasculitis היא מחלה רבגונית שיכולה לערב איברים שונים ולתת ביטויים שונים, חשוב לאפיינה/לאבחנה בצורה מירבית. אני חוששת שאין לי מספיק פרטיפ על מנת לתת לך תשובות מלאות לשאלותייך.
האם מדובר במעורבות של העור בלבד? או שיש מעורבות של איברים אחרים?
האם מדובר ב-C-ANCA או P-ANCA חיובי?
האם הילדה עברה CT בטן ומה הממצאים?
האם בוצעה קולונוסקופיה בשאלה של מחלת מעי דלקתית?
בכל מקרה, יכול לקחת זמן (שבועות) עד להיעלמות הפריחה.
הפרופיל בצבא בטוח ירד ויתכן והיא תשוחרר מן השירות (תלוי בסוג המחלה).
לאור המורכבות של המקרה, ממליצה להיוועץ ברופאים המטפלים של בתך.
בברכה,

בהעדר נתונים מספקים, לא יכולה להגיד האם המחלה תהפוך לכרונית.
לצפיה ב-'ווסקוליטיס'
ווסקוליטיס
18/02/2015 | 06:43
17
מדובר בP ANCA חיובי יש מעורבות של הבטן, כאבי בטן חזקים,
בוצעה קולונסקפיה לפני ארבע חודשים לפני שהופיעה הפריחה מכיון שהילדה סבלה עוד לפני מכאבי בטן הבדיקה יצאה תקינה
לא עברה CT 
לצפיה ב-'דלקת מפרקים שימוש בלק ג'ל '
דלקת מפרקים שימוש בלק ג'ל
14/02/2015 | 22:53
1
61
שלום שמי רונית ואני חולה בדלקת מפרקים אני לוקחת מטוטרקסט 
פעם בשבוע 7.5 מג .שאלתי היא אם אפשר לעשות לק ג'ל לציפורניים
מאחר ובטכניקה  הזאת משתמשים בחום וידוע שאם כדורים אלה
שהם כימיים זה אסור. 
לצפיה ב-'לק'
לק
15/02/2015 | 17:47
46
לא אמורה להיות בעיה

בהצלחה...
לצפיה ב-'פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 16:28
1
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'כאבי פרקים לאחר לידה'
כאבי פרקים לאחר לידה
09/02/2015 | 13:11
3
75

שלום. בת 26 . נשואה פלוס שתיים בריאה בדרך כלל. כ-3 חודשים לאחר לידה שנייה בניתוח קיסרי אלקטיבי. כחודש לאחר הלידה החלו בהדרגה כאבי פרקים באצבעות הידיים, פרק כף היד, הרגליים, קרסוליים, ברכיים, מרפקים, ללא חום, ללא אדמומיות, ללא נפיחות וללא קשיון בוקר. כל יום כואב מפרק אחר או כמה מפרקים ביחד. יש לציין כי הכאבים לא כל כך חזקים, אך מורגשים כמעט כל הזמן. בבדיקות דם: Esr :6 / Ana :negative/ c3 : 108/ c4: 18/ Crp: 0.30. Rf: קטן מ10. רופאת המשפחה אמרה שאין דלקת פרקים אבל בגלל שלא הייתי רגועה הלכתי גם לראמטולוג, שלפי הבדיקה גופנית והבדיקות דם רשם: ללא סנוביטיס, ללא רגישות וללא עדות למחלת מפרקים דלקתית שגרנותית.עם זאת, אמר לי שאם הכאבים יימשכו להתחיל לקחת לתקופה לא מוגבלת Flaquenil 200 mg פעמיים ביום ולחזור על בדיקות הדם בעוד מס שבועות כולל אנטי ccp שלא עשיתי לפני כן. השאלות שלי הן כאלה: 1. האם על סמך הבדיקות אני יכולה להניח כי לא מדובר בדלקת פרקים אפילו שכל הפרקים בגוף כואבים לי? אני ממש מודאגת 2. מדוע הרופא נתן לי מרשם לכדורים כאלה אם אין בכלל עדות לדלקת? 3. האם כאבים אלה יכולים לנבוע משינויים הורמונאליים? (מאז הלידה המחזורים אצלי עדיין לא סדירים). 4. בבדיקת דם רמת הסוכר יצאה 105. האם יכול להיות קשר? אודה לכל הכוונה אפשרית
לצפיה ב-'כאבי מפרקים לאחר לידה'
כאבי מפרקים לאחר לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 15:06
2
53
שלום, על פי מה שאת כותבת הרופא הראומטולוג לא מצא עדות לדלקת מפרקים בבדיקה הגופנית ובדיקות הדם גם הן אינן תומכות בתהליך דלקתי או אוטואימוני. אני כמובן לא יכול לדעת מדוע הרופא המליץ על טיפל בפלאקווניל. ישנן סיבות רבות לכאבים במפרקים שאינם בגלל דלקת. את מומלצת להגיע לבדיקה וקבלת דעה נוספת במכון לראומטולוגיה בבית חולים איכילוב. מספר טלפון לקביעת תור הוא 03-6974000.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
11/02/2015 | 15:18
1
40
רק רציתי לשאול אם עשיתי בדיקות דם שבועיים וחצי לאחר הופעת כאבי הפרקים זה מוקדם מדי לאבחון מצב דלקתי/ מחלה אוטואימונית?
לצפיה ב-'כאבי מפרקים לאחר לידה'
כאבי מפרקים לאחר לידה
15/02/2015 | 17:54
24
הי לינוי
לרב במחלת מפרקים שגרונתית הסמנים עולים לפני התפתחות המחלה ולכן שבועיים וחצי לאחר התחלת הסימנים הקלינים, בדיקות אלו אמורות להיות חיוביות.
יתכן שהראומטולוג חשב על palindromic rheumatisim - שמאופיינת במחלה התקפית שלרב חולפת מהר, ולעיתים במחלה זו ניתן להציע פלקוויניל.
נשמח להעריך אותך במכון הראומטולוגי, היתרון במכון של בית חולים במקרה שלך הוא שניתן להגיע לכאן בזמן התקף ולא רק בתור שנקבע לך מראש.
בברכה
לצפיה ב-'Esr 1 hour גבוה מאד'
Esr 1 hour גבוה מאד
07/02/2015 | 23:18
1
38
בבדיקת דם נמצא esr 1hour = 42 ביצעתי את הבדיקה בעקבות בלוטת לימפה מוגדלת בצוואר שלא נעלמת כבר מספר שבועות
בנוסף אני סובלת מכאב גב עליון . שאר המדדים בבדיקה תקינים, מה משמעות הesr הגבוה?
לצפיה ב-'ש"ד גבוה'
ש"ד גבוה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 15:02
35
שקיעת דם  (ESR) מוחשת היא בדיקה המרמזת על דלקת באופן כללי. יש מקרים בהם ש"ד מוחשת ולא בגלל דלקת, כמו בנוכחות חולבונים סרום מסויימים. האם בדיקות אחרות המראות על דלקת גם מוגברים כמו בדיקת CRP? אם במעבדה בה מבוצעת הבדיקה שוכחים להסתכל על תוצאות השקיעה בדיוק לאחר שעה (אלא בדוקים בזמן מאוחר יותר) אז הבדיקה תצא מוגברת גם כן, אבל ללא קשר לדלקת.
לצפיה ב-'רוצה לפענח צילום רנטגו '
רוצה לפענח צילום רנטגו
06/02/2015 | 19:57
21
לצפיה ב-'המלצות לראומטולוג בתל אביב'
המלצות לראומטולוג בתל אביב
07/02/2015 | 10:36
1
52
שלום לכולם, מחפשת ראומטולוג מומלץ בתל אביב והאזור לאמי. כרגע הופנתה לבדיקות עם חשד ללימפודהנופתיה (בהנחה שאייתתי נכון). 

לצפיה ב-'הראומטולגים של המכון לרומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב '
הראומטולגים של המכון לרומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2015 | 14:58
65
כל הראומטולגים של המכון לרומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב (איכילוב).
קביעת תורים 03-6974000

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל פורום ראומטלוגיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו