לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ראומטולוגיה
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לחצים במותן ימין
26/01/2015 | 01:12
1
21
אני כבן 52  ופתאום הופיעו לי לחצים במותן ימין וזה מגיע עד לירך. זה כואב מאוד, רציתי לדעת ממה הלחצים נובעים ואיך אפשר לטפל בזה? אשמח לתשובה. תודה.
כאבי במותן
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2015 | 14:27
20
יכולים להיות סיבות שונות לכאבים במותן מבעיות עמוד השדרה, בכי השתן, או במפרק הירך, לדוגמא. מומלץ להבידק על ידי רופא על מנת שיתרשם מה מקור הבעיה.

ד"ר קמחי הוא רופא חסר מצפון וחסר רחמים
21/01/2015 | 22:39
66
לאחר שסיפרתי לו על מקרה של חנק בעקבות מינון נמוך יותר של סטרואידים הוא לא הסכים להחליף לי טיפול מסיבה לא מקצועית לגמרי. הוא אמר אם מה שאמרת זה נכון אז אל תקחי, אבל אני לא אתן לך טיפול אחר לפני שתבואי עם הורייך איתי למרפאה (אבא שלי סובל כנראה מדמנציה ואמא שלי אחרי תאונה בגב) לאחר שסיפרתי לו שהוריי לא בריאים מספיק אמר אז לא תקבלי שום טיפול. התסמינים של האספרגר גרמו לי אמנם להבעת פנים קרה היו טיקים ותנועות קופצניות ולא חלקות בשפת הגוף, אמנם גמגמתי אבל הייתי מרוכזת מנומסת דיברתי בשקט. אבל הייתי מאוד מוזרה.
עכשיו המחלה שאני סובלת ממנה עדיין עלולה לגרום לי לנזק לאיברים פנימיים. לא הצלחתי לקבוע תור נוסף לראומטולוג אפילו לא לעוד חצי שנה. ולגבי סטרואידים אמר לי רופא משפחה שלא, אבל אני עוד עלולה לקחת אותם מרוב ייאוש אם הכאבים יהיו חזקים מידי. הוא ידע שהוא מסכן את חיי והוא החליט לעשות את זה מתוך שנאת חינם ופינוק וכי אין לו כוח לדברים שלא נעימים לעין.
בדיקת HLA-B27
20/01/2015 | 18:21
1
44
שלום רב, היכן ניתן לבצע את הבדיקה הזאת. מה עלות הבדיקה באופן פרטי? 
כמה זה עד שהבדיקות מוכנות?
האם הבדיקה בודקת אך ורק נשאות למחלת אנקילוזיס ספונדליטיס? 
תודה
RE: HLA-B27
25/01/2015 | 22:46
35
שלום לידיה,

ניתן לבצע בדיקת דם HLA-B27 דרך קופת חולים בהפנית רופא ראומטולוג. ניתן לבצע את הבדיקה גם בבתי חולים: איכילוב, תל השומר, בילינסון ואחרים. אני לא בקיאה לגבי העלות (במסגרת קופ"ח הבדיקה מבוצעת ללא תשלום).
הבדיקה בודקת מצב נשאות ל-HLA-B27, כאשר רוב נשאי HLA-B27 באוכלוסיה אינם מפתחים מחלת ankylosing spondylitis.
בברכה,
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 12:02
3
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2015 | 14:33
2
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

באילו מחלות אפשר לחשוד?
14/01/2015 | 16:48
1
84
בanna pattern מצאו Speckle+Nucleol 
בanna titter POS 1:160
SCL-70  0.8 Index
C-REACTIVE PROTEIN 2.21 mg/dl

כל שאר המדדים הקשורים בסדר.
הסימפטומים כאבי מפרקים גידים דלקות עור בעיות עיניים נטייה כללית לדלקתיות

עדיין יש לי קצת זמן עד לפגישה אצל הראומטולוג. באילו מחלות אפשר לחשוד לפי בדיקת הדם?
RE"
18/01/2015 | 00:07
42
שלום מירי,
ראששית יש להדגיש כי נוכחות של נוגדנים בדם לא בהכרח מצביעה על נוכחות המחלה.
נוגדן מסוג ANA יכול להצביע על שלל מחלות אוטואימוניות, כאשר הנוגדן scl-70 מופיע בעיקר במחלה מסוג scleroderma.
CRP מוגבר מצביע על תהליך דלקתי בגוף (לא ספציפי לאף מחלה).
רפואה שלמה!

נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2015 | 13:46
4
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
פלאקווניל ולחץ בראש
13/01/2015 | 11:30
1
37
שלום, אני בת 25, לפני שבועיים התחלתי לקחת פלקווניל 400 מ"ג ביום אחרי שאובחנתי כחולת לופוס. ביומיים האחרונים אני מרגישה כמו לחץ וכבדות בראש (למעלה - בקודקוד). חשוב לציין שזה לא כאב ראש אלא רק כובד. אין לי סחרחורות.
כמה ימים לפני זה היו לי מדי פעם תחושות של זרם באצבעות כשהרמתי את היד או כשנגעתי בדברים....

ממה זה יכול לנבוע והאם זה יכול להיות קשור לפלאקווניל? בעלון לא כתוב תופעות לוואי כאלה....
RE: plaquenil
18/01/2015 | 00:10
22
שלום עדי,
לא סביר שלחץ בראש יגרם ע"י plaquenil.
סיבות רבות יכולות לגרום לתחושת כובד בראש כגון עייפות, חוסר שינה, סטרס, התחלה של זיהום וירלי וכדומה. אם התחושה ממשיכה, ממליצה לגשת לבדיקה רפואית.
רפואה שלמה!
אילו תופעות לוואי קיימות ב alloril
12/01/2015 | 18:19
1
20
RE: תופעות לוואי של Alloril
18/01/2015 | 23:32
16
לרוב, התרופה בטוחה לשימוש.
ת. לוואי חשובות:
רגישות יתר בעור: יש להפסיק את הטיפול אם מופיעים סימנים ראשונים של פריחה או רגישות יתר בעור.
מערכת עיכול: בחילה, הקאה.
לעיתים נדירות עלולה להתפתח פגיעה בתפקודי הכליות.
מנסה להבין מה רשם לי הראומטולוג המטפל
12/01/2015 | 18:11
1
59
בסיכום הפגישה שרשם לי הרופא כתוב (אני עם אנקילוסיס ספונדיליטיס) טרגוס לקיר 11,  שובר 5 סמ, כיפוף צידי 18 דוצ. מה המשמעות? איך אני ביחס לאחרים? מה הסרגל של כל אחד שאוכל למקם את עצמי? תודה!
RE: מדדים קליניים למעקב ב-AS
18/01/2015 | 23:22
36
שלום רב,
מצרפת את הקובץ המפורט בנושא.
המדדים שלך תקינים.
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2015 | 16:10
6
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
מה המשמעות של תוצאות בדיקה זאת
11/01/2015 | 15:59
1
73
DNA (ds) Ab <1>
RNP <0.2>
Sm (anti Smith Ab) <0.2>
RNP A <0.2>
RNP 68 <0.2>
SmRNP <0.2>
SSA-60 <0.2>
SSA-52 Borderline 1.0
CHROMATIN <0.2>
JO-1 <0.2>
SCL-70 <0.2>
ANTICENTROMERE Ab <0.2>
SSA (Ro) SINGLE Borderline 1.0
SSB (La) SINGLE <0.2>
RIBOSOMAL P Ab <0.2>
ANA PATTERN בעבודה
ANA TITER בעבודה

הערות לבדיקות
ANTINUCLEAR Ab_(ANA)
‎לרופא: הסבר באתר המעבדה
DNA (ds) Ab
‎לרופא: הסבר באתר המעבדה
RE: bioplex
18/01/2015 | 23:15
32
שלום רב,
הבדיקה שהצגת בודקת פאנל של נוגדנים בדם ןמהווה בדיקת סקר טובה למחלות אוטואימוניות. בממקרה שלך, כל הנוגדנים שליליים (מצב תקין). עדיין חסרה תשובה של שני נוגדנים - ANA ו-dsDNA - בעבודה.
מה האוכל הגורם להתקפת כאב של יורק אסיד
11/01/2015 | 01:11
2
60
RE:
18/01/2015 | 23:09
1
19
שלום רב,
אם אני מבינה את השאלה נכון - על מנת למנוע התקפים של GOUT, כדאי להימנע מצריכת אלכוהול (במיוחד, בירה), צריכה יתרה של בשר אדום, משקאות מסוכרים (עדיפות למים!), shellfish.

RE:
18/01/2015 | 23:11
12
כמו-כן, רצוי להימנע מאכילת כבד, צריכת יתר של הודו, סרדינים, הרינג, anchovies.
פולינוירופטיה אקסונלית ודמילינאטיבית סנסורית
10/01/2015 | 20:43
4
36
שלום, 
בן 48 שנים. כאבים חזקים בברך שמאל ובכף הרגל. הופנתי לרנטגן שיצא תקין. 
בבדיקת EMG : פולינוירופטיה אקסונלית ודמילינאטיבית סנסורית מוטורית קשה. שינויים נוירוגניים כרוניים , בפיזור S1 L 5 מימין ו- S1 משמאל . 
בבדיקות דם כלליות יצאו התוצאות הבאות: 
אין סוכרת בדם ואין בשתן. 
ויטמין די 35.4 
ויטמין בי12 195 
שקיעת דם 45 
cpk 270 
COMPLEMENT C4 33 mg/dl 
RHEUMATOID FACTOR <10.70 
C-REACTIVE PROTEIN 0.46 mg/dl 
COMPLEMENT C3 147 mg/dl 
HAPTOGLOBIN 165 mg/dl 
CEA 2.59 ng/ml 
CA-125 8.43 U/ml 
CA-19-9 7.78 U/ml 
CA-15-3 20.93 U/ml 
PSA 0.37 ng/ml 
coombs direct שלילי 
tsh 1.86 
ANTI CARDIOLIPIN IgM 5.5 U/ml
ANTI CARDIOLIPIN IgG <1.6
ANTI-MYELOPEROXIDASE <0.2
A.B2 GLYCOPROTEI IgG <1.4
A.B2 GLYCOPROTEI IgM 5.5 U/ml
ANTI PROTEINASE 3 <0.2
ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Negative
DNA (ds) Ab<1 <1
Sm (anti Smith Ab) <0.2

לאור נסיונך , ממה אני סובל ? 
האם היית ממשיך בבירור
Re: polyneuropathy
10/01/2015 | 23:02
3
34
שלום רב,
לפי הנתונים שהצגת מדובר במחלה נוירולוגית המערבת מספר קבוצות של עצבים פריפריים.
בדיקות דם של הפנל ראומטולוגי - שליליות (למעט שקיעת דם מוחשת), כלומר אין בבדיקות סרולוגיות שהצגת הסבר למחלה נוירולוגית ממנה אתה סובל.
בשלב זה מציעה להמשיך את הבירור במסגרת מרפאה נוירולוגית.
רפואה שלמה!

Re:
10/01/2015 | 23:11
2
22
לציין כי polyneuropathy יכול להיות ביטוי של מחלות ראומטיות כגול PAN=polyarteritis nodosa - מחלה השייכת למשפחת vasculitides. לצורך אבחון יתכן צורך בביופסיה של אחד העצבים  כגון sural nerve. מכיוון שביטוי המחלה הינו בעיקר נוירולוגי, יש להיוועץ עם הנוירולוג לגבי ניהול תהליך האבחנה.
תגובה - מה הטיפול התרופתי המקובל ?
11/01/2015 | 06:05
1
32
Re:
11/01/2015 | 09:23
23
הטיפול נגזר מטיב המחלה. יתכן צורך בטיפול בסטרוידים או טיפול אימונוסופרסיבי אחר.
|*|נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2015 | 14:54
6
|מיקרופון|העונה החדשה של הכוכב הבא יצאה לדרך, וזה המקום להרים את המסך ולדבר על כל מה שחם!
אז איזה ביצוע המיס לכם את הלב? איזה ביצוע פחות אהבתם? ומיהו המתמודד שיהיה לדעתכם הכוכב הבא?

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום  הכוכב הבא:

|טי-וי|העונה השישית של יומני הערפד כבר כאן!
דרמת המסתורין העל-טבעית שכבשה את העולם חוזרת וזה המקום לדבר ולשתף!

מוזמנים להיכנס לפורום יומני הערפד ולהתעדכן בפרקים החדשים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מה זה אנטזופטיה?
07/01/2015 | 00:47
2
540
קבלתי תוצאת MRI ואני לא מבינה משמעותה
מאובחנת AS
אשמח להסבר בשפת עם.

בברך ימין נמצאה ארוזיה ציסטה בטיביה הפרוקסימאלית.
ובפענוח הדימות- הממצאים בשוק ובאיזור הTIBIAL TUBEROSITY מימין - ייתכן מצב לאחר קונטוזיה חדשה? ישנה? או אנטזופטיה או פריאוסטיטיס
פענוח MRI בשפת העם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2015 | 15:42
1
156
ציסטה - כיס קטן ("בועה") ללא עצם בחלק העליון של עצם השוק - ככל נראה ללא משמעות קלינית.
tibital tuberosity בליטה בחלק הקדמי העליון של עצם השוק - ניתנת למישוש על פני העור כ-7 ס"מ מתחת לברך.
קונדטוזיה - מכה, חבלה
אנטזפטיה - enthespoathy/enthesitis מחלה או דלקת בחיבור שבין הגיד לעצם. במקרה הזה בין גיד הפיקה לבליטה בעצם השוק.
פריאוסטיטיס - דלקת במעטפת העצם.
במחלת AS יש ליעיתים קרובות דלקת באזור חיבור בין הגידים לעצמות (אנתזיטיס - enthesitis).
ראשית תודה רבה
07/01/2015 | 20:22
32
לאור האמור
1. מותר לי לעשות ספורט?
2. ברור שזה חלק מה AS נכון? (ברך זו עברה מספר ניקורים בעבר).
3. איך מתבצע מעקב המשך במקרה כזה?
תודה
בדיקות מקדימות לפני פגישה
03/01/2015 | 10:21
3
45
שלום,
הופנתי ע"י רופא עיניים מומחה ליובאיטיס לבדיקה של ראומטולוג משום שהוא איבחן אצלי מepiscleritis ואמר שלפעמים זה עשוי להצביע על בעיות אחרות.
התור לראומטולוג ארוך מואד ואשמח לדעת האם יש בדיקות דם או בדיקות כלשהן שכדאי לי לעשות לפני הפגישה, על מנת שלא יווצר מצב שאני אבוא והוא פשוט ישלח אותי לעשות בדיקה ואז לחזור אליו בעוד 4 חודשים נוספים עם התוצאות.
תודה מראש!

בדיקות מקדימת
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2015 | 15:53
2
38
השאלה העיקרית היא האם יש עוד משהו מלבד אפיסקלריטיס על מנת לכוון את הבירור (כאבים או דלקות במפרקים? בעיות במערכת העיכול? בעיות בנשימה או בעור או בכליות?). אם לא, אני מציע להגיע עם בדיקות כלליות שיכללו ספירת דם, כימיה כללית עם תפקודי כליה ואנזימי כבד, ומדדי דלקת כולל בדיקת CRP ושקיעת דם.
המשך
08/01/2015 | 12:38
1
19
קודם כל תודה רבה על המענה!
לגבי בעיות נוספות- בעיקרון אני בריא וצעיר (25) אבל יש לי בעיה של אפטות בפה (ראיתי באינטרנט שלמעלה מ-5 בשנה זה נחשב חריג, לי יש בסביבות ה-20 בשנה). הרופא עיניים שהפנה אותי למומחה יובאיטיס אמר שאולי שווה לשלול בכצ'ט כי גם יש לי רקע טורקי במשפחה, אבל המומחה יובאיטיס לא הזכיר את זה כך שאני מאמין שהדלקת שהוא ראה לא קשורה לתסמינים של בכצ'ט.
חוץ מזה יש לי כבר שנתיים כאבים בכתף ימין אבל אני חושב שזה כתוצאה מספורט (זה הופיע בתקופה שעשיתי שכיבות סמיכה)...הלכתי לשני אורתופדים שלא מצאו כלום ונתנו לי אנטיביוטיקה שלא עזרה. אין לי שום נפיחות במפרק ועשו לי צילומים והכל נראה תקין.
מידי פעם מופיע לי כאב בגב התחתון שבא והולך בתקופות של כמה חודשים...כלומר הוא יכול לבקר פתאום לתקופה של חודש ואז להעלם לחצי שנה וכן הלאה..בזמנו הלכתי לאורתופד לבדוק את העניין אבל הוא לא מצא כלום ורק נתן לי אנטיביוטיקה שנראה לי שדווקא לשם שינוי עזרה, אבל אני לא בטוח, אולי זה גם עבר לבד בלי קשר לאנטיביוטיקה.
אחרון חביב זה כאבים בעקבים שגם אותם אני משייך לספורט כי הם הופיעו בתקופה שהתחלתי לרוץ.. (מקריאה בגוגל על כאבי דורבן זה נראה די אחד לאחד מה שיש לי).

האם משהו מהנ"ל מצריך בדיקות מקדימות נוספות או שאני אסתפק בבדיקות הדם הכלליות וכל מה שציינת?

זה נשמע מהתיאור הזה כאילו אני חצי מת, אבל בתכלס אפשר לומר שאני בן אדם בריא והכאבים הם לא חזקים ובעיקר נמצאים ברקע...חוץ מהאפטות שהן צרה צרורה:)
תודה מראש!
אה ועוד דבר קטנטן
08/01/2015 | 12:43
18
הזכרת כליות- אז נזכרתי שבזמנו בצו ראשון בצבא מצאו לי חלבון בשתן ושלחו אותי למיליון בדיקות בלי להסביר לי למה, כולל אולטרסאונד של הכליות שלא מצא כלום ובחינה של כל התוצאות אצל אורולוג שמצא שהכל תקין (זה היה כאמור לפני 7 שנים).
ptt sensitive to lac בגבול העליון של הנורמה
01/01/2015 | 22:17
1
108
שלום אני בת 22, כשנה אני בירורים למחלה אוטואימונית עקב שקיעת דם גבוהה 78 ולאחר מכן 66 ו crp 1.2 immunoglobulin g מעט גבוה בדיקת kapa תקינה ccomlement3,4תקינים ana שלילי ,תפקודי כבד וכליות תקינים בדיקת rf anti ccp תקינות ספירת דם תקינה למעט אנמיה. אקו לב ודופלר עורקי ידיים יצא תקין cadiolipin ו beta 2 תקינים עשיתי אותם כמה פעמים במהלך השנה. מזה 3 שנים יש לי splintrper hemorrhages בציפורניים שהולכים ובאים קראתי באינטרנט שיכולים להופיע בעיקר מסיבות אוטואימוניות ולכן התחלתי בבירור. לאחר הבדיקות שציינצי כמה ראומטולוגים אמרו לי לעזוב את העניין כי לא נמצאת סיבה. שמתי לב שרוב הפעמים הספלינורים מגיעים בסמיכות לאאורה אך לא תמיד.  
באופן כללי יש לי מגיל 12 מיגרנות עם אאורה - חלק משדה הראיה/מהבהב מנצנץ נעלם ואחרי חצי שעה מתחיל כאב ראש. האאורות גם הן הוחרפו ונהיו בתדירות גבוהה יוצר בשלוש שנים האחרונות.   
בעיקרון התלונה העיקרית שלי היא האאורה שהחריפההסימנים בציפורניים וכאבי שרירים ופרקיםלעיתים. לאחרונה קרה כי אאורות הופיעו לי שלוש פעמים ב36 שעות.mri מוח תקין.  
באופן כללי בדיקת ptt בנורמה inr במשך שנה חמש פעמים שעשיתי את הבדיקה יצא 1.1 והpt באופן קבוע מוארך ב0.2 מעל הנורמה למעט פעם אחת שיצא ממש בגבול העליון. 
לפני 4חודשים עשיתי בדיקת ptt sensitive to lac הטווח הוא בין 27-47 ולי יצא 46.8 מאוד מאוד קרוב לגבול.    
בדיקת rvvt הטווח בין 32-54 ויצא לי 51.2 
לפני חודש עשיתי שוב את בדיקת הlac sensitive התוצאה יצאה 45.8 והrvvt יצא 51.8 כשבדקו לי בבדיקה זו הpt היה ב 0.1 מעל הנורמה ולא 0.2 כמו כל פעם. 
מה דעתך? האם הכיוון צריך ללכת יותר לכיוון של אפלה גבולית? עקב התסמינים שלי (בעיקר האאורות העוצמתיות שיכולות לבטא אולי מצב של קרישיות מוגברת )והתוצאות של הבדיקה?   האם הבדיקות מרמזות על מצב של קרישיות גבולית? 
אודה מאוד על תשובה ושבת שלום.

בדיקות APLA
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2015 | 15:23
40
שלום מאיה,
כל בדיקות ל-APLA אצלך הן בגבול הנורמה ואין אבחה כזאת של "קרישות גבולית". לפי מכתבך, מעולם לא סבלת מתופעה של קרשיות יתר. נראה לי שאת צריכה להפסיק לחזור על הבדיקות הללו. את יכולה לקבוע תור להתיעצות במכון לראומטולוגיה בבית חולים איכילוב (בטלפון 03-6974000).
אחת ולתמיד האם טיפול ביולוגי
29/12/2014 | 23:48
3
58
עוצר את התקדמות מחלת אנקילוזינג ספונדיליטיס?
כן או לא

תודה
האם חוסמי TNF עוצרים את התקדמות AS
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2014 | 12:18
2
43
ההתקדמות בשינויים המבניים במחלת ankylsoing spondylitis היא מאוד איטית ולכן יש קושי להעריך האם טיפול מסויים משפיע של השינויים הרנטגניים האיטיים הללו (במשך שנים). במחקרים שהשוו את השינויים המבניים הרנטגנים בעמוד השדרה לאחר שנתיים של טיפול בחוסמי TNF לא נמצא שיפור לעומת ביקורת היסטורית של חולים שלא טופלו בתרופות אלו. מחקרים חדשים שעקבו אחר מטופלים בחוסמי TNF במשך 8 שנים מרמזים שכנראה כן יש שיפור בקצב התדקמות המחלה (שוב לעומת ביקורת היסטורית שעלולה להיות שונה מאשר קבוצת החולים שנבדקו).
אז לסיכום - עדיין לא אחת ולתמיד, המידע בנושא מוגבל ואין עדיין תשובה פשוטה של כן או לא.
אם כך למה רצים לטיפול בנוגדי TNF
31/12/2014 | 15:17
1
31
סכ יש לא מעט תופעות לוואי לתרופות האלה דיכוי מערכת חיסון תופעות במקום ההזרקה וכו
נראה שרב הנסתר על הגלוי אז למה שאהיה שפו ניסיונות?

אנטיTNF ב-AS
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2015 | 15:17
26
מדובר בתרופות ותיקות (נסיון טיפול בעשרות אלפי מטופלים במשך יותר מעשור) עם יעילות גבוה ופרופיל ביטיחותי מצויין למרות העליה הקלה ביותר בסיכון לזיהומים.
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2015 | 11:01
1
|מטוס|מתכננים חופשה בישראל או בחו"ל? מחפשים מסלול מיוחד שיתאים גם לילדים? רוצים להתעדכן בדילים החמים ביותר בבתי המלון בארץ ובחו"ל?
היכנסו כבר עכשיו לפורומים התיירותיים החדשים של תפוז!

פורום חופשה באילת:

פורום חופשות סקי:

פורום טיולים בארה"ב:

פורום טיולים בגרמניה:

פורום מלונות בישראל:

פורום תאילנד:

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מנהל פורום ראומטלוגיה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ