לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ראומטולוגיה
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

כאבים באגן
22/11/2014 | 21:10
2
48
שלום רב,
בן 52 סובל מספחת ודלקת מפרקים ספחתית,בשל כאבים באגן והגבלה בתנועות בעיקר של ירך ימין ביצעתי צילום רנטגן,תשובת המפענח '' דפורמציה קלה של ראש הירך והצרות מרווח במפרק הירך הימני.
רושם של סגירה חלקית במפרק si ימני.''
מה משמעות הנ''ל ומה מומלץ בהמשך טיפול הדמייה תרופתי וכו'
בברכה.
כאבים באגן
25/11/2014 | 21:43
38
הי מוטי
מה שאתה מתאר ולי מה שיש בהדמיה יתכן שמפרק הירך מעורב בדלקת המפרקים ויתכן גם שיש שם שינויים שחיקתיים שלא קשורים לדלקת.
כמו כן מתואר חשד לשינויים במפרק הסאקרואיליאקי שזה מפרק ליד עמוד השדרה (שאינו תפקודי ) ונוטה להיות מעורב בדלקת מפרקים ספחתית.
מציע לך לפנות עם הממצאים לראומטולוג המטפל שישקול הזרקה למפרק הירך, התחלת טיפול ביולוגי לאור מעורבות מפרק ה SI.
לידיעתך קיימת באיכילוב מרפאת פוע"ם בה יושבות ראומטולוגית ורופאת עור מנוסות מאוד ומקבלות החלטות משותפות במקרים כמו שלך.
בהצלחה

כאבים באגן
25/11/2014 | 21:43
30
הי מוטי
מה שאתה מתאר ולי מה שיש בהדמיה יתכן שמפרק הירך מעורב בדלקת המפרקים ויתכן גם שיש שם שינויים שחיקתיים שלא קשורים לדלקת.
כמו כן מתואר חשד לשינויים במפרק הסאקרואיליאקי שזה מפרק ליד עמוד השדרה (שאינו תפקודי ) ונוטה להיות מעורב בדלקת מפרקים ספחתית.
מציע לך לפנות עם הממצאים לראומטולוג המטפל שישקול הזרקה למפרק הירך, התחלת טיפול ביולוגי לאור מעורבות מפרק ה SI.
לידיעתך קיימת באיכילוב מרפאת פוע"ם בה יושבות ראומטולוגית ורופאת עור מנוסות מאוד ומקבלות החלטות משותפות במקרים כמו שלך.
בהצלחה

הזדמנות לעזור לתינוקות נטושים|נחמה|
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2014 | 13:14
18
|בועית|מדי שנה ננטשים מאות תינוקות על ידי הוריהם בבתי החולים בישראל. התינוקות מאושפזים במחלקות השונות של בתי החולים, לעיתים למשך חודשים ארוכים, בלי מגע וחיבוק של אמא.
עבור כך הוקמה העמותה "חיבוק ראשון" ? כאשר תינוק ננטש מקבלת עמותת "חיבוק ראשון" פנייה רשמית מבתי החולים, ומארגנת בזריזות קבוצת מתנדבות המגיעות לבתי החולים ומייצרות עבור התינוק סביבה ביתית ומשפחתית ככל האפשר.

חברת האגיס יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת חיבוק ראשון ותתרום 5 שקלים על כל תמונה של הורה מחובק עם תינוק/ילד שתועלה עם תיוג hugtag#!
העלו תמונה שלכם מחובקים עם הקטן או הקטנה שלכם, הוסיפו  את התגית ותתרמו 5 ש"ח לעמותה החשובה כמעט ללא מאמץ.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
טיפול של הזרקת פלסמה במפרקים שבנוי עם הדם שלי
16/11/2014 | 13:00
1
33
אני רוצה לעבור טיפול של הזרקת פלסמה שבנוי עם הדם שלי במפרקים
הזרקת אורתוקין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 12:22
33
ישנם מספר רופאים המבצעים את הטיפול באופן פרטי. חלקם ניתן למצוא באתר http://orthokine.co.il/connection.
סיוגרן-פצעים בלשון, דם מהאף
14/11/2014 | 16:48
2
79
שלום,
יש לי תסמונת סיוגרן 8 שנים,כיום בת 20. נכון להיום זה מתבטא אצלי רק בכאבים שבאים והולכים בבלוטות הרוק. בדיקות עינים ואיסוף רוק אחרונות היו תקינות.
לא נוטלת פלקווניל אבל שוקלת להתחיל בימים הקרובים. אשמח לשמוע מאנשים שנוטלים את התרופה,מהן תופעות הלוואי ?
לפני שבוע במשך יומיים שלוש היה לי דם באף. לא נזילות כל הזמן, אבל כשקמתי בבוקר היה סתום מדם קרוש וגם כשהייתי מקנחת. בנוסף, הכאבים בבלוטות הרוק חזרו השבוע לאחר רגיעה של חודש, ומאתמול אני מרגישה שהשינים הטוחנות שלי למטה בשני הצדדים חותכות את הלשון, אני כבר מרגישה פצעים על הלשון בצד. כאילו שהשיניים הפכו לסכינים. הרגשה מאד לא נעימה. [ זה לא נראה כמו אפטות]
יכול להיות שהפה שלי מתחיל להתייבש בשל המחלה ובגלל חוסר בלחות פה השינים התחילו להתחכך בלשון? יכול להיות שגם האף התחיל להתייבש ולכן היה לי דם או שזה בגלל חילופי עונות ?
קצת מלחיץ שהכל קורה בשבוע אחד...
אשמח לקבל תשובה בהקדם.
בנוסף,אם יש פה עוד חולי סיוגרן,אשמח אם תיצרו איתי קשר ו"נחלוק חוויות".

שיוגרן
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 11:58
70
שלום אנה.
פלאקווניל היא תרופה עם מעט מאוד תופעות לוואי - לעיתיםרחוקות היא גורמת לאלרגיה ולעיתים מאוד נדירות היא יכולה לגרום לפגיעה ברשתית של העין ולכן מקבול לבצע מעקב על ידי בדיקות עיניים תקופתיות. מצד שני היא לא כל כך יעילה בטיפול ברוב הביטויים של תסמונת שיוגרן כולל בעיות בבלוטות הרוק והפארוטיס. היא עוזרת בעיקר כאשר ישנם כאבי מפרקים.
בעניין הכאבים בשיניים וחתכים בלשון - אני מציע לבצע בדיקה במרפאת פה ולסת וגם לבצע בדיקה כמותית של הפרשת הרוק שם.
היי
09/04/2015 | 00:10
5
אשמח לדבר על צרות משותפות (-;
Rami.uvphone@gmail.com
הוספת מידע לשאלה
13/11/2014 | 15:50
1
31
אסביר עוד שאחותי חולה בדלקת פרקים ראומטית לא שיגרונית.וכן שהיה לי נפיחות בקרסול הרגל.וכאבים בשורש כף היד.אך אתפון העביר את הכאבים כמעט לחלוטין והנפיחןת ירדה.מעבר לזה בד"כ אני בריאה.חוץ מזה אין נפחויות באזור הידיים והרגליים.הרופאה אמרה עוד ששאר הבדיקות.תקינות.
עוד מילה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 12:23
24
יש צורך בביקור אצל ראומטולוג עם בדיקה גופנית על מנת להחליט האם מדובר במחלה מפרקית דלקתית. רופאה שלמה.
תשובות בדיקות מעבדה
13/11/2014 | 15:33
1
70
שלום רב.קיבלתי היום תוצאות בדיקה של גורם ראומטי בדם והיה חריגה קטנה מעל הנורמה.הנורמה היא 15 ואצלי כתוב 15.7. הנוגדנים של c היו גם הם מעט מוגברים.רופאת המשפחה אמרה שלדעתה זאת סטייה קטנה שאין לה משמעות ואין זה מעיד בהכרח על דלקת מפרקים שגרונית.האם כך הדבר? (היא נתנה לי בכל אופן הפנייה לראומולוג לשם ספק אבל לדיתה זה ממש מינורי.) בכל אופן כרגע אני חולה בוירוס וירלי.גרון כואב וכו...אז היא חושבת שיתכן שמדגי דלקת עלו כנראהבגלל זה. אשמח לחוות דעת נוספת
RF
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 11:51
38
לא ברור למה ביצעת אתהבדיקות של RF ואנטי-CCP (?). על מנת להבין את משמעות הבדיקות כמובן שצריך לדעת מהן תלונותיך הקליניות. וודאי תקבל תשובות כאשר תפגוש בראוטולוג.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2014 | 11:30
5
|קדימה|הוא פרץ לתודעה הציבורית בעונה השנייה של  "האח הגדול".  ב-4.3.10 זכה אלירז בתוכנית ומאז ממשיך לעבוד כל הזמן בטלויזיה, ברדיו ואף בקולנוע .
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולהמשיך לתמוך, לאהוב וגם לבקר. תוכלו לחלוק איתנו מידע, תמונות , יצירות מעשי ידיכם.... הקשורים לאלירז.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלירז שדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הוא הגיע למקום השני בעונה האחרונה של האח הגדול והצליח לצבור קהל מעריצים גדול ורחב!
אתם מוזמנים לבקר בפורום אלדד גל-עד בפורום תוכלו לשוחח ולדון בכל נושא שקשור באלדד - על כתבות של אלדד, עדכונים, תמונות וכל מה שתרצו.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלדד גל-עד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
הזמנה לערב בריאות בנושא מחלות מפרקים 25.11 באיכילוב
12/11/2014 | 14:00
37
במסגרת ערבי "בריאות בתל-אביב" המתקיימים במרכז הרפואי תל-אביב, ייערך ערב בריאות 
ביום שלישי ה- 25/11/2014, ג' בכסלו תשע"ה  בשעה 20:00, באולם ההרצאות (אודיטוריום), 
בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד' והפעם:

"בעיות מפרקים – הפרק הבא" 
 ערב בריאות המוקדש למחלות מפרקים
מהם הגורמים למחלות מפרקים? – פרופ' משה סלעי, מנהל החטיבה האורתופדית   

פרק ראשון - מפרק הברך - ד"ר אבירם גולד, רופא בכיר ביחידת המפרקים ובשירות לרפואת ספורט, חטיבה אורתופדית. 

פרק שני - מפרק הירך – ד"ר אודי ראט, מ"מ מנהל היחידה לאורתופדיה זעיר פולשנית, חטיבה אורתופדית

פרק שלישי - מפרק הכתף – ד"ר ערן ממן, מנהל היחידה לכירורגיית כתף, חטיבה אורתופדית

פרק רביעי - מפרקי היד: מכף יד ועד למרפק – 
ד"ר תמיר פריטש, מ"מ מנהל היחידה לכירורגית יד, חטיבה אורתופדית
ד"ר ישי רוזנבלט, מנהל שירות מפרקים, היחידה לכירורגית יד, חטיבה אורתופדית

פאנל שאלות ותשובות
עלות ההשתתפות 20 ₪ לאדם. לחברי beWell : 15 ₪ בלבד.
את הכרטיסים ניתן להזמין בימים א' – ה', בשעות 18:00 – 15:00, בטלפון 3876 /6974239 -03 
לרישום באמצעות אתר האינטרנט : www.bewell.org.il

יש להזמין כרטיסים מראש! קבלת כרטיסים מוזמנים תתבצע ביום האירוע בין השעות 19:50 -19:00 , בכניסה לאולם ההרצאות, בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד'. בערב האירוע , החל משעה 19:00 , תתאפשר חניה חינם ע"ב מקום פנוי , בחניון הנהלה (בתוך בית החולים בסמוך למיון), עם הצגת כרטיס bewell.
הריון
12/11/2014 | 11:34
1
18
אני מזריק פעם בשבוע אנברל כיום אני מרגיש מציון עם התרפה ואני רוצה להרחיב את המשפחה האם זה משפיע על האישה? האם אני צריך להפסיק את הטיפול לתקופה מסויימת . ? תודה
אנברל והרבחת משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2014 | 15:53
19
דני שלום,
אני שום מניעה בהמשך טיפול באנברל בעת נסיון להרחיב את המשפחה. אין צורך להפסיק את הטיפול.

|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2014 | 17:34
|קדימה|פורום הלוואות והשקעות המונים
אחרי שבמחאה החברתית האחרונה, בה נופצו, בין היתר, גם כמה זכוכיות של אחד הבנקים המרכזיים במדינה, קמה קבוצת יזמים והחליטה לשבור את המונופול. שיטת הלוואות והשקעות המונים הגיעה לישראל ומזמינה אתכם להצטרף לאלפי הישראלים שמובילים את אחד השינויים החברתיים ההכרחיים ביותר במדינה.

היכנסו עכשיו לפורום הלוואות והשקעות המונים, בו מומחה מחכה לתת לכם מענה לכל שאלה בנושא, והכירו את השיטה לחסוך את ריביות הבנקים, להשקיע כסף בתבונה וגם להרוויח כמה ערכים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|קדימה|פורום עדשות מגע ומשקפיים
הראייה היא אחד מתחומי החיים שאנחנו נוהגים להזניח ולשכוח, פעמים רבות נוצרת ירידה באיכות הראייה כתוצאה מהתנהלות לקויה בחיי היום-יום כמו הסתכלות ממושכת במסך המחשב, קריאת טקסטים מרוחקים ואפילו מעבר לא זהיר מחושך לאור.
פורום עדשות מגע ומשקפיים מציע מענה מקצועי של מומחית קלינית לשאלותיכם בנושא, למצמידי העדשות, למרכיבי המשקפיים ולמי שמעוניין לדעת עוד בנושא. מי יכול להרכיב עדשות מגע? האם ניתן להרכיב עדשות מגע גם בלילה? האם עדיף להרכיב משקפיים או עדשות? ועוד..

היכנסו עכשיו והתייעצו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2014 | 12:13
2
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2014 | 11:56
1
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

פענוח בדיקות מיוחדות
07/11/2014 | 02:10
1
102
שלום שמי חגית בת 48 בדיקות דם מיוחדות שביצעתי, נמצאו: 1. פסי השקעה בדם (חיובי): lgm kappa lgg kappa lgg lambda 0.47 - עקב בעיות נוירולוגיות ירידה בתחושה בגפיים העליונות ותחתונות עצבי ושורשי מזה כמה שנים. 2. בדיקת ANA נמצא ערך גבולי 1 (0-1) 3. בדיקת DNA DS AB נמצא חיובי 15.0 (10.0-15.0)  ש לי תור במרפאות חוץ בעוד כשבוע ואני סקרנית לדעת הערכה מה זה אומר. תודה מראש hagitarv@hotmail.com
פסי הדקעה, ANA, DNA גבוליים.
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 12:29
41
חגית שלום, תוצאות הבדיקות של ANA ו-DNA הם באמת גבוליים ואני מציע דבר ראשון לחזור עליהן בשיטות בדיקה מדוייקות יותר (אימונופלורסנציה ושיטת קריתידיה, בהתאם), צריך לבקש מהמעדה של קופת החולים. פסי השקיעה הם פוליקלונליים ולכן לא קושים לביעה המטולוגית ראשונית אלא מראים על יצירת עודף אימונוגלובולינים ויתכן קשר לנוירופתיה. כמובן שעל מנת לקבל תמנה יותר מעמיקה יש צורך בבדקת רופא ראומטולוג ורופא נוירולוג.
סימפוני
07/11/2014 | 01:39
1
34
שלום רב.
אני לוקחת כבר שנתיים את הזריקה סימפוני, ובנוסף מינון של 15 ממילגרם, של מטוטרקסט, לאחרונה התחלתי טיפול שיניים והבנתי שאם לוקחים תרופות זה יכול לעשות בעיות כאשר מבצעים עקירה, האם הדבר נכון גם לגבי התרופות שאני לוקחת?
אודה לתשובה, תודה רבה
טיפולי שיניים בעת נטילת מתוטרקסט וסימפוני
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2014 | 12:25
23
אין מנעה מביצוע טיפולי שינויים ואף עקירת שן תחת טיפול במתוטרקסט וסמפוני.
החמרה לאחר שנתיים וחצי עם פיברומילגיה
06/11/2014 | 22:45
3
82
שלום רב. אני בת 37. בשנתיים האחרונות אני סובלת מכאבים "מטיילים" בגפיים 24 שעות ביממה ועייפות גדולה. רופאת המשפחה אמרה שזה ככל הנראה פיברומילגיה.
בחודש האחרון חלה החמרה במצבי. התשישות גברה. כל פעילות פשוטה גורמת לי לכאבי שרירים. לדוגמא: דקת הקלדה במחשב, גורמת לי כאבים ביד. עליה במדרגות גורמת לי לכאבים עזים ברגליים ובידיים, כאילו אני נושאת מטען מאד כבד. הליכה איטית במשך 5 דקות מחייבת אותי לשבת אחר כך חצי שעה לפחות...
רופאת המשפחה הפנתה אותי לבדיקות דם והיא טוענת שיש לי תסמונת ראומטית כלשהי... אני מצרפת את תוצאות בדיקות הדם.
האם יש צורך בבדיקות נוספות? האם יש טיפול למצב שלי?
.
06/11/2014 | 22:47
22
אינני מצליחה להעלות את קבצי התוצאות...
06/11/2014 | 22:54
24
RE:
09/11/2014 | 10:47
51
שלום ענת,
ממליצה לגשת לבדיקת ראומטולוג לצורך בדיקה והערכה.
לא רואה את הקבצים עם התוצאות.. בכל מקרה, פגישה אישית עם רופא ודיון בתוצאות הבדיקות תתן לך תשובה על כל השאלות.
בברכה,
תזונה כשיש גאוט
05/11/2014 | 22:31
1
25
האם יש הגבלה בצריכה של אורז מלא, פסטה רגילה ומחיטה מלאה וכן גבינה לבנה 5%?
Re: תזונה למטופלים עם GOUT
09/11/2014 | 10:42
30
שלום רב,
הספרות הרפואית מציעה כי הגבלה של צריכת פחמימות, אלכוהול ובשר אדום מטיבה לחולים עם gout. ככלל, ירידה במשקל (אם ישנה) משפרת את המטבוליזם ועשויה להפחית את עודף חומצה אורית בדם.
למיטב ידיעתי, אין הגבלה על המזונות שציינת. יחד עם זאת, מומלץ עם להימנע מצריכה עודפת של הפחמימות.
בברכה,

|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2014 | 11:55
1
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
כאבים ונפיחות בכף יד ימין
04/11/2014 | 10:08
2
68
מזה כ- חודש ימים אני סובל מכאבים ונפיחות בכף יד ימין בצעתי מיפוי עצמות וצילום  לא נמצאו ממתאים מיוחדים  . בצעתי בדיקת דם להלן חלק מהתוצאות
1. בדיקת ESR תוצאה 86 חריגה גדולה
2.בדיקת C-REACTIVE PROTEIN תוצאה 4.48  חריגה גדולה
טופלתי ב- 10 כדורי ארקוסיה 90 מ"ג  לא היתה הקלה
טופלתי ב- 10 כדורים אטודולק  600 מ"ג ללא תוצאות
גילי 68 בריא בדר"כ
אנא עזרתך תודה מראש

כאבים ביד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2014 | 13:59
51
שלמה שלום,
בדיקות הדם מראים עליה במדדי הדלקת ולכן יש להניח שהכאבים ביד הם על רקע דלקתי. על מנת להתקדם באבחנה ולמצוא טיפול מתאים חובה להיבדק על ידירופא ראומטולוג. אם טרם נבדקתה והתורים מאוד ארוכים, אתה יכול לפנותלמכון לראומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב, למרפאה לאבחון מוקדם של דלקת מפרקים בטלפון 03-6973243.
רפואה שלמה.
Re: מדדי דלקת מוגברים
05/11/2014 | 14:14
41
שלום שלמה,
קודם כל, תוצאות הדמיה תקינות הן מעודדות ושוללות בסבירות גבוהה נזק גרמי.
ממצא של מדדי דלקת מוגברים כפי שאתה מתאר דורש בירור. יתכן, ויש סיבה אחרת לתהליך דלקתי. העדר תגובה לטיפול נוגד דלקת ב-etopan/arcoxia גם מעיד על כך שכאב ביד אינו בהכרח נובע מדלקת.
ממליצה להמשיך בירור אצל רופא מטפל/ראומטולוג.
בברכה,

פיענוח בדיקת antistreptolysin
03/11/2014 | 13:25
1
34
שלום עשיתי לבת שלי בת 11 שנים, בדיקת דם עקב כאבים בגב וברגליים והתוצאה של בדיקת antistreptolysin 642 ןבדיקת ESR 15  רציתי לדעת מה זה יכול להיות הערך הגבוה של הבדיקה תודה שוש

Re: בדיקת Antistreptolysin גבוהה
05/11/2014 | 13:23
21
שלום שוש,
משמעות הבדיקה היא שהבת שלך סבלה בעבר מדלקת גרון שנגרמה ע"י החיידק סטרפטוקוקוס. ערך הבדיקה (או במילים אחרות, טיטר הנוגדן, יכול להשאר גבוה בדם עד כמספר חודשים אחרי דלקת גרון.) ערך של שיקעת דם - 15 הינו תקין.
ממליצה לחזור להסבר המלא לרופא המפנה לבדיקות הללו.
בברכה,
עיניים
03/11/2014 | 20:59
1
54
יש לי דלקת פרקים, שכבה עדינה של קטרקט, לחץ , יובש וגרד קיצוני בעיניים
אני מרכיבה משקפיים ונאלצת להחליף אותן לעיתים קרובות
מהו הטיפול המיטבי לעיניים?

עיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2014 | 14:13
38
אני ממליץ להבדק עלידי רופא עיניים על מנת להלחיט עלהטיפול המתאים. אם לדעתו בעיות העיניים קשורות למחלה ראומטולוגית מסויימת אז צריך גם להתעיץ עםרופא ראומטולוג.
באיכילב ישנה מרפאה משותפת ראומטולוגית\עיניים וכך אפשר להבדק בבת אחת עלידי שתי רופאות בשני התחומים. ניתן להתעניין במפראת אובאיטיס (03-6974000).

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
ד
מנהל פורום ראומטלוגיה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה