לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78727,872 עוקבים אודות עסקים

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'דלקים מפרקים. '
דלקים מפרקים.
27/06/2015 | 11:05
1
106
שלום דוקטור
אובחנה אצלי לאחרונה דלקת מפרקים ואני נוטלת מטרוקסט 2.5 חמש פעמים ביום, פעם בשבוע...
האם מותר לי להיות בשמש?
מותר ליטול תרופות נגד כאב ראש כגון: אדוויל
נורופן וכדו׳?
אני נוסעת לחו״ל בעוד שבועיים אפשר לקחת איתי ליתר ביטחון נוגדי דלקת כלשהם?
מחר בתי רוצה שאצטרף אליה לחיסון של כיתה ב׳, האם מותר לי להיות לידה?
אשמח לתשובה על השאלות הקטנות של היום יום מכיוון שהראומטולוג שלי מאוד ענייני ולא מצליחה לקבל ממנו תשובות ברורות, זה די חדש לי והוא לא מקדיש לי זמן...
לצפיה ב-'RE: methotrexate'
RE: methotrexate
28/06/2015 | 00:20
81
שלום שרה,
- אין צורך במניעה מיוחדת מחשיפה לשמש אלא מומלץ לנקוט באמצעי זהירות המקובלים. מומלץ כובע, שימוש בקרם הגנה והימנעות משהיה בשמש בשעות החמות של היום.
- במידה ותפקוד כליה (בבדיקות מעבדה - ערכי BUN, creatinine) וכבד תקין, ניתן לשלב טיפול ב- advil או כל תכשיר מן המשפחה של נוגדי דלקת לא סטרוידליים עם methotrexate.
- בהחלט רצוי לקחת נוגדל דלקת איתך לנסיעה.
- למיטב ידיעתי, לא אמורה להיות בעיה בהצטרפותך לחיסון של כיתה ב'. מדובר ב-חיסון נגד המחלות: דיפתריה, טטנוס, שעלת ופוליו  dTap-IPV 
Tetanus, Diphtheria, Pertussis, Polio?
בהצלחה!
לצפיה ב-'דלקת חוליות מקשחת?'
דלקת חוליות מקשחת?
26/06/2015 | 21:37
1
107
שלום רב
שמי נורית ואני בת 42. עשיתי mri אגן בעקבות crp גבוה וכאב באגן. יש לציין כי הכאב הוא בהתקפים ולא כל הזמן.  בתוצאות ה mri  נמצא שינויים מבניים ד"צ של המפרקים הסקרואיליטיים ושינויים אקוטים קלים מתאים לסקרואילאיטיס אינפלמטורי ללא עדות לספונדילורטרטפיה.
בבדיקת דם ש.ד =23
crp =13. 
c3 c4  תקינים.
האם מדובר בהכרח בדלקת חוליות מקשחת? האם יש עוד בדיקות שצריך לבצע כדי לדעת בוודאות? מה הסיכונים של המחלה הזאת? 
תודה מראש

לצפיה ב-'RE: דלקת חוליות מקשחת'
RE: דלקת חוליות מקשחת
27/06/2015 | 23:53
110
שלום נורית,
לפי התיאור של הממצאים, סיכוי רב כי מדובר בשלב ראושן של דלקת חוליות מקשחת והיא sacroiliitis - דלקת במפרק העצה והכסל.
מבחינת הבדיקות, מומלץ להשלים בדיקת דם ל-HLA-B27  אם טרם ביצעת.
כמובן, כמו בכל מצב ברפואה, קיימת אבחנה מבדלת אשר במקרה שלך מצומצמת וכוללת זיהומים נדירים.
אצלינו במכון נהוג לבצע רוויזיה של הממצאים עם מומחה לרדיולוגיה של עצם/שריר על מנת לאושש את הממצאים המדווחים בדו"ח.
הסיכונים של המחלה כוללים כאב גב תחתון ממושך, שינויים מבניים במפרק הכסל והעצה, ובהמשך תתכן מעורבות של חוליות בעמוד השדרה.
יחד עם זאת, קיימים טיפולים יעילים במחלה בשילוב עם פיזיותרפיה.
רפואה שלמה!
לצפיה ב-'לאחר בדיקת CT בטן ואגן'
לאחר בדיקת CT בטן ואגן
24/06/2015 | 13:44
1
46
מה זאת אומרת בפענוח שכתוב אדנופטיה ניכרת של המזנטרי
לצפיה ב-'אדנופטיה ניכרת של המזנטרי'
אדנופטיה ניכרת של המזנטרי
24/06/2015 | 15:23
29
זהו תאור של בלוטות למפה מוגדלות ליד כלי הדם המספקים את מערכת העיכול.
לצפיה ב-'דלקת פרקים'
דלקת פרקים
22/06/2015 | 16:00
2
116
שלום דר' אני רווקה בת 38
נשלחתי על ידי מומחה ראומטולגיה לבדיקות דם הכולל גם HLA DNA עקב תלונות כאבי פרקים בכל הגוף (התקבל בפעם הראשונה) וכאבי ראש ותשישות ופריחה בעור מעל כף רגלי השמאלית
לפי בדיקתו הגופנית קבע שיש לי דלקת פרקים
הבדיקות דם שבצעתי תקינות חוץ מברזל שחסר קצת ובנוסף מחכים לתוצאות דם נוספות של דלקת פרקים שבצעתי בבית חולים
ולבינתיים התקבל תוצאות דם של סיווג הרקמות HLA DNA  B44,B51 ו לא נמצא אנטיגן B27
יש לי תור לראומטולוג בעוד כחודש אשמח לתשובתך לגביי הממצא B51 מה זה אומר?
תודה מראש :)

לצפיה ב-'HLAB51'
HLAB51
24/06/2015 | 15:22
1
90
אתי שלום. בדיקות סיווג רקמות עוזרות לפעמים באבחנה כי הן לפעמים מראות על נטיה למחלה מסויימת בשכיחות גבוהה יותר מאשר בשאר האוכלוסיה. יחד עם זאת, לא מדובר בבדיקות אבחנתיות. הרוב במוחלט של אנשים עם בדיקת HLA מסויימת אינם חולים במחלה בה שכיחות הבדיקה גבוהה יותר. כך בקרב חולים עם מחלת ankylsong spondylitis יש שכיחות יתר של גן ל-HLA B27, למרות שרוב נשאיHLA-B27 אינם חולים במחלה. הגן ל-HLA B51 נמצא שכיחות גבוהה יותר בעדות יוצאות אזור הסהר הפורה - טורקיה, עירק, סוריה, שם גם ישנה שכיחות גבוהה יותר של מחלת בכצ'ט. שוב, הרוב המוחלט של נשאי HLA B51 לא חולים במחלה זו. 
לא ברור במכתבך האם הגן ל-HLA B51 הוא חיובי בבדיקה שלך.  
לצפיה ב-'HLAB51'
HLAB51
24/06/2015 | 15:37
38
תודה דר' על התשובה..:)
לגביי הבדיקה הנ"ל לא מופיע עם זה חיובי או שלילי רק מופיע בדף נלווה בתוצאות של בדיקת סיווג רקמות...
הרי נשלחתי רק לבדיקת HLA B27 עם תשובה שלילית ו B51 כדף נלווה ללא פירוט חיובי או שלילי.

לצפיה ב-'מישהו מכיר רופא טוב המתמחה בנ"ל'
מישהו מכיר רופא טוב המתמחה בנ"ל
22/06/2015 | 14:12
35
לצפיה ב-'תגובות בין תרופתיות'
תגובות בין תרופתיות
21/06/2015 | 19:39
1
30
שלום אני מטופלת  בטמבוקור    בקרדילוק   אלטרוקסין  
הרופאה רשמה לי אלוריל בגלל התקפת גאוט שהיתה לי  אני בת 69  האם יש תגובות בין תרופתיות   בין התרופות?
תודה
חנה
לצפיה ב-'Allopurinol interactions with other medications'
Allopurinol interactions with other medications
21/06/2015 | 23:07
23
שלום רב,
ניתן לשלב את אלופורינול עם הטיפול התרופתי שציינת בצורה בטוחה.
בהצלחה עם הטיפול!
לצפיה ב-'פתחו לנו קהילת תמיכה בכמוני מוזמנים להצטרף'
פתחו לנו קהילת תמיכה בכמוני מוזמנים להצטרף
21/06/2015 | 18:07
29
לכל מי שמתמודד עם מחלת מפרקים סוף סוף יש לנו קהילה משלנו
מקום לכתוב בלוגים ופוסטים להעלות תמונות לקשקש בצאט לקרוא את החדשות המחקרים והעדכונים החמים מהתחום
וכל זה גם עם הנהלה בכירה שגם פרופסור אלקיים שפעם נהלה פה את הפורום אז היא גם שם
בקיצור זה נראה מגניב למרות שזה חדש ואנחנו די מעט בינתיים אבל תבואו גם לשם ככה יהיה לנו גם יותר כוח לעמוד על שלנו ולדאוג לזכויות שלנו.
לצפיה ב-'סימבלתה'
סימבלתה
21/06/2015 | 10:21
1
59
שלום,

אובחנתי לפני מספר שנים כחולה בלופוס רב מערכתי במיוחד פגיעה בפרקים, יובש קשה בעניים ובפה, עם תסמונט רנו.
מטופלת ב 400 מג' פלוקווניל וטופלתי גם בפרדיזון שעזר לפרקים.
כרגע אני סובלת מיובש קשה בעניים שמה טיפות כמעט כל שעה, הפה יבש מאוד ושורף לי כמעט תמיד בלשון, אפילו טעם המאוכל והמיים השתנו.
אני סובלת מכאבים קשים בכל הגוף,
כתפיים, ברכיים , מרפקים, קרוסליים, קשה לי לעמוד, קשה לי לשבת, עצירויות קשות וכאבי בטן וצרבות, כמו כן תמד שורף לי בשתן אבל בדיקות מראות כי אין דלקת ואני משתמשת במשחות ואגיסטן כמעט באופן קבוע. ישנה רק עם כדורי שינה וקיבלתי טרמדקס שבכלל לא עוזר.
הרמאוטולגית אבחנה לאחר אין ספורבדיקות כי מדובר בלופוס עם מחלות רקמות החיבור מעורבת.
לפי מה שאני קוראת להערכתי יש לי גם שוגרן למרות שהבדיקות יוצאות שליליות (אני יודעת  מה אני מרגישה).
כארגע הטענה שהלופוס ברגיעה וכי המרכיב העיקרי הוא פיברומיאלגיה.
הופנתי לטיפול פסיכאטרי ושם קיבלתי המלצה לסימבלתה 30 מג' עם 1/4 כדור מרו במגמה להעלות את הסימבלתה ל60 מג'.
שאלתי היא: האם הסימבלתה אינו כדור ממכר והאם אין לוט תופעות לוואי קשות, הרי אני גם ככה לא מתפקדת רק חסר לי שעוד משהו ישפיע עלי לרעה
תודה
לצפיה ב-'RE: cymbalta'
RE: cymbalta
21/06/2015 | 23:22
51
שלום רב,
cymbalta אינו כדור ממכר אך יש להפסיקו באופן הדרגתי (ולא בבת אחת) על מנת להימנע מן האפשרות של תסמונת גמילה - withdrawal symptoms - במיוחד לאחר שימוש ארוך טווח.
מבחינת ת.לוואי - ישנם מטופלים אשר מפתחים בחילה, פה יבש, עצירות, עייפות, אי שקט. לא ניתן לצפות מראש מי יפתח ת. לוואי ומי לא.
כפי שהוצע לך, נהוג להתחיל את הטיפול במינון נמוך ואז לעלות את המינון בהדרגה במידה והסבילות טובה.
מכיוון שברוב המקרים התועלת הצפויה של הטיפול עולה על הסיכון של ת. לוואי, מומלץ לבצע ניסיון טיפולי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/06/2015 | 21:19
1
43
שלום,
האם אפרמילסט שמיועדת לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית מיועדת גם לדלקת מפרקים פסוריאטית בעמוד השדרה מסוג ספונדילוארתרופתיה?
תודה.
לצפיה ב-'RE: apremilast for spondyloarthropathy treatment'
RE: apremilast for spondyloarthropathy treatment
20/06/2015 | 11:05
32
שלום רב,
עד כה, apremilat לא הוכח יעיל לטיפול במחלות דלקתיות של עמוד שדרה/spondyloarthropathies (בין אם חלק של דלקת פרקים פסוריאטית לבין אם לא).
כדוגמא משמש מחקר קטן בקבוצה של 38 מטופלים עם active ankylosing spondyllitis אשר קיבלו apremilast למשך 12 שבועות ולא השיגו הפוגה קלינית, אם כי נצפתה הטבה במדדים קליניים:
לצפיה ב-'היי '
היי
17/06/2015 | 22:36
2
56
לאחרונה אובחנתי עם מחלת בכצ'ט ואציתי לשאול אם למישהו פה יש ניסיון כל שהוא עם המחלה או עם טיפולים כאלה ואחרים 
אני לא מזמן התחלתי לקחת קולכיצין ואני כבר כמה זמן עם פרדניזון לuveitis שאובחנה אצלי חצי שנה בערך לפני הבכצ'ט
לצפיה ב-'RE: Behcet'
RE: Behcet
20/06/2015 | 11:09
1
39
שלום עודד,
במכון הראומטולוגי באיכילוב יש ניסיון עם טיפול ב-Behcet.
בנוסף, מתקיימת מרפאה משותפת של עיניים/ראומטולוגיה בה נמצאים רופא עיניים וראומטולוג (דר' אנוק) על מנת לדון באופן מקיף בכל האספקטים של מחלת Behcet. במרפאה זו נמצאים במעקב הרבה חולי Behcet.
מוזמן לפנות לפרטים למכון הראומטולוגי ונשמח לכוון אותך.
בברכה,
לצפיה ב-'עקב בדיקת oct תקינה '
עקב בדיקת oct תקינה
05/07/2015 | 02:02
15
הוחלט לשלוח אותי לניורולוג שהחליט לשלוח אותי ל M.R.I לשלילת ווסקוליטיס שזה  מה שחסר לי גם כן..
מה שמפחיד אותי בסופו של דבר שלא ימצאו שום הסבר למה שקורה עם העיניים שלי .
וכנראה שאני אצתרך לברר עם הקופה בעניין המרפאה אצלכם
לצפיה ב-'לקוחות שצורכים אנברל'
לקוחות שצורכים אנברל
15/06/2015 | 10:30
1
56
לידיעת הציבור שצורך את התרופה אנברל:
ניתן לקבל את התרופה ישירות עד הבית כשרות ללקוחות אנברל, השרות חינם . התרופה מסניף קופת החולים שבו אתם חברים.

התרופה מועברת בקירור מבוקר כולל מדי טמפרטורה.

לפרטים נוספים : 09-7678551 לצדף

מירשמים
לצפיה ב-'RE: ANA'
RE: ANA
20/06/2015 | 11:14
54
שלום אבי,
משמעות ANA חיובי בבדיקת bioplex ראשית דורשת אימות התוצאות בשיטה נוספת. כדאח לבדוק את הבדיקה בשיטת Immunofluorescence  על מנת להדגים את תבנית צביעת הנוגדן וגם לכמת את הטיטר. רק אחרי השלמת הבדיקות הללו, ניתן לדון במשמעות הבדיקה.
לציין כי לעיתים בדיקה חיובית ב-bioplex יכולה להיות חיובית כוזבת ולכן חשוב לאמת אותה ולקבל יותר מידע.
לצפיה ב-'ANA'
ANA
14/06/2015 | 19:26
1
100
שלום
מה המשמעות של ANA חיובי? ואיפה בבדיקה הבאה יש משהו חיובי? 
יש לציין שמלבד השורה הראשונה, אף תוצאה לא היתה מודגשת באדום (בשונה מבדיקה קודמת (שמצורפת בהמשך)

•    ANA MULTIPLEX              POSITIVE
•    ANTI DS DNA   4.00 IU/ML (0.00-    5.00) (......*..)
•    Negative
•    ANTIRIBOSOMAL   <0.2             (0.00-    0.90)
•    ANTI RNP       >8               (0.00-    0.90)
•    ANTI RNP- A   >8               (0.00-    0.90)
•    ANTI SM        <0.2             (0.00-    0.90)
•    ANTI SM/RNP    <0.2             (0.00-    0.90)
•    ANTI SCL-70     <0.2         (0.00-    0.90)
•    ANTI RNP 68   0.40 AI (0.00-    0.90) (...*.....)
•    Negative
•    ANTI RO (SS-A)    <0.2        (0.00-    0.90)
•    ANTI LA (SS-B)       <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI SS-A 52         <0.2    (0.00-    0.90)
•    ANTI SS-A 60        <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI CHROMATIN   0.20 AI (0.00-    0.90) (.*.......)
•    Negative
•    ANTI JO-1               <0.2    (0.00-    0.90)
•    ANTI CENTROM .B     <0.2   (0.00-    0.90)
•    בשיטה החדשה בודקת את כל 16 הפרמטרים הנ"ל במקביל ANA
•    <0.2
בדיקה מלפני חצי שנה:
•    ANA MULTIPLEX              POSITIVE
•    ANTI DS D  3.00 IU/ML(0.00-    5.00) (....*....)
•    Negative
•    ANTIRIBOSOMAL P      <0.2      (0.00-    0.90)
•    ANTI RNP    2.40 AI  (0.00-    0.90) (.........)*
•    Positive
•    ANTI RNP- A  2.40 AI   (0.00-    0.90) (.........)*
•    Positive
•    ANTI SM          <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI SM/RNP        <0.2    (0.00-    0.90)
•    ANTI SCL-70   <0.2        (0.00-    0.90)
•    ANTI RNP 68  0.30 AI (0.00-    0.90) (..*......)
•    Negative
•    ANTI RO (SS-A)      <0.2   (0.00-    0.90)
•    ANTI LA (SS-B)    <0.2      (0.00-    0.90)
•    ANTI SS-A 52       <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI SS-A 60       <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI CHROMATIN       <0.2    (0.00-    0.90)
•    ANTI JO-1         <0.2     (0.00-    0.90)
•    ANTI CENTROM .B     <0.2    (0.00-    0.90)
•    בשיטה החדשה בודקת את כל 16 הפרמטרים הנ"ל במקביל ANA
•    <0.2
תודה
לצפיה ב-'ANA חיובי'
ANA חיובי
24/06/2015 | 15:28
92
בשיטת הבדיקה הזו - אם אחד ממרכיביה הוא חיובי אז בדיקת ANA מדווחת כחיובית. בבדיקה ניתן לראות אנטי-RNP מוגבר ולכן גם ANA חדווחת כחיוביות. יש לפנות לרופא הראומטולוג המטפל על מנת לברר את משמעות התוצאוה על הרקע הקליני שלך. לפעמים הבדיקה היא false positive - כלומר יוצאת חיובית למרות שאין מחלה.
לצפיה ב-'פיברומיאלגיה,לחיות עם זה...'
פיברומיאלגיה,לחיות עם זה...
12/06/2015 | 17:59
51
הכנס השנתי של עמותת אס"ף לחולי פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית
יתקיים ביום א', 14.6 בבית ברבור בשעות 15:00-20:00
דרך ההגנה 135, ת"א
מוזמנים ,נשמח לראותכם!
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/2015 | 15:42
18
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
לצפיה ב-'מה המשמעות של בדיקת דם ssa52'
מה המשמעות של בדיקת דם ssa52
10/06/2015 | 15:59
1
56
מה המשמעות של הבדיקה ssa 52  חיובי
לצפיה ב-'RE: '
RE:
13/06/2015 | 21:13
31
שלום רב,
נוכחות של נוגדן לחבון SSA-52 מצביעה על נוכחות נוגדן עצמי לאותו חלבון אשר נמצא בתוך ציטופלזמה של התא.  נוגדן זה נמצא חיובי בדם במחלות אוטואימוניות שונות, כאשר העיקריות ביניהן  - זאבת ותסמונת Sjogren.
נתון בודד המצביע על נוכחות הנוגדן אינו מספיק על מנת לקבוע את המשמעות הקלינית של ממצא זה.
יתכן והבדיקה חסרת משמעות קלינית מחד, ומגיסא יתכן והיא מצביעה על מחלה אוטואימונית.
מומלץ לפנות לרופא אשר הפנה אותך לבדיקה זו לקבלת הסבר מלא.
בברכה,

לצפיה ב-'פורום אקס פקטור נפתח מחדש'
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
09/06/2015 | 17:53
5
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'האם נטילת אלטרולט תגרום לעלייה במשקל'
האם נטילת אלטרולט תגרום לעלייה במשקל
04/06/2015 | 16:10
1
31
המינון  30 מג ביום
לצפיה ב-'RE: עליה במשקל עם טיפול באלטרולט'
RE: עליה במשקל עם טיפול באלטרולט
07/06/2015 | 23:36
34
שלום רב,
תתכן עליה במשקל תחת הטיפול ב-elatrolet. ככל שהמינון נמוך יותר,כך סיכוי לעלות במשקל פוחת בהתאם.
ניתן לנסות ולשלוט בנושא של המשקל ע"י צריכת פחמימות מבוקרת וביצוע פעילות גופנית סדירה.
בהצלחה!

לצפיה ב-'נוזל דלקתי באיזור הקרסול (לאחר נקע)'
נוזל דלקתי באיזור הקרסול (לאחר נקע)
02/06/2015 | 15:22
1
21
מה זה אומר ומהם דרכי הטיפול?
תודה!
לצפיה ב-'נוזל דלקתי'
נוזל דלקתי
04/06/2015 | 14:56
28
קרסול זה אזור מורכב עם מספר מפרקים, גידים, רצועות ומבנים נוספים.
בכל טראומה לכל אזור לעיתים יש נוזל דלקתי תגובתי (מה שגורם לעיתים לאזור להתנפח), לרב זו תגובה נורמלית להתמודדות הגוף עם החבלה. 

לצפיה ב-'דלקת פרקים ניוונית '
דלקת פרקים ניוונית
28/05/2015 | 12:24
1
79
אודה באם אקבל המלצה  לטיפולים אלטרנטיביים או כל דבר שאוכל לאעזר בו לצורך שימור המפרקים במצב הקיים
סופ"ש נעים
לצפיה ב-'RE'
RE
30/05/2015 | 23:07
45
שבוע טוב,
לשימור המפרקים במצב הקיים, מומלץ לחזק שרירים סביב המפרק ע"י תרגול הדרגתי ועקבי. יש חשיבות רבה ותגמול רב לטווח הארוך בהשקעה בנושא של תרגול וחיזוק השרירים. ניתן להיעזר בפיזיותרפיסט מנוסה לצורך ההדרכה.
כמו-כן, שיטות נוספות כגון פילטיס, יוגה וכדומה עשויות להועיל כאשר התרגול מותאם למצב הבריאותי שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'האם ייתכן'
האם ייתכן
29/05/2015 | 11:29
3
67

אתמול כאשר קמתי משינה קרה דבר מוזר, יותר נכון כמה דברים.
כאשר נכנסתי לאמבטיה לא הצלחתי לסובב את המפתח בחור המנעול וחשבתי שקרה משהו והמנעול נהרס.
לאחר מכן כאשר הכנתי לי לשתות בקושי רב הצלחתי לפתוח את כד החלב.
לא ייחסתי חשיבות רבה והיום עבר לו.
עכשיו אני יושבת כאן מול המחשב אני ממש  בוכה.
נכנסתי למקלחת ושוב לא הצלחתי לנעול את הדלת, הלכתי לכיוון המטבח והמחשבות עולות צפות ומאוד מפחידות.
הכנתי לי לשתות ובמקרר היה כד חלב שלם וסגור, לא הצלחתי לפתוח אותו ועשיתי מאמצים שטפתי ידיים וניגבתי אולי הם משומנות וניסיתי גם עם מגבת.
ולא הצלחתי אלא רק אחרי שעם סכין חתכתי מסביב לפקק את הפלומבה שלו.
מישהו כאן מכיר את התופעה ההזויה הזו?
ממש ממש מפחיד..
תודה

לצפיה ב-'שכחתי'
שכחתי
29/05/2015 | 15:29
46
אני חולת פיברו אובחנתי לאחרונה
לצפיה ב-'תלונות שונות'
תלונות שונות
04/06/2015 | 14:58
1
40
התלונות לא נשמעות ראומטולוגיות
מציע להתייעץ עם רופא המשפחה
לצפיה ב-''
04/06/2015 | 19:41
6

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ