לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'איך מחליטים מי חולה בלופוס ומי בפיברומיאלגיה?'
איך מחליטים מי חולה בלופוס ומי בפיברומיאלגיה?
01/12/2007 | 23:48
1
מה האינדיקציות לגילוי של כל מחלה?
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'ANA חיובי מה זה אומר'
ANA חיובי מה זה אומר
30/11/2007 | 15:38
3
1576
שלום רב

כתוב לי בבדיקת דם Antinuclear AB Adults 1.17
הרופא כתב לי באבחנה
ללא ממצאים פרקיים פעילים
באבחנה כתב ARTHRALGIA
בהערכה כתב: יתכן ומדובר בגרטרטיס ראקטיבית (על האבחנה הזאת לא מצאתי מילה באינטרנט אולי כתב לא נכון אפשר הבהרה)?
לאור רמות ANA מוגברות החולה מופנית לבדיקות להערכה מחדש כולל שלילת SLA
הראמטולוג אמר לי במפורש מה זה לופוס אמר לי במילים מאד ברורות מתים מזה ומאז
מאז שנודע לי מה זה לופוס אני חיה בחרדה לא ישנה קוראת כל חומר אפשרי על המחלה ונכנסת להיסטריה עלי לציין שכבר לא כואבים לי הפרקים כמו שכאב ממש מעט אך פתאום נהיה לי לחצים בחזה שאני בקושי נושמת איתם.
מה עושים?
לצפיה ב-'קודם כל להירגע בבקשה'
קודם כל להירגע בבקשה
30/11/2007 | 15:57
335
לא לכל מי שיש ANA חיובי יש לופוס.
לא מכל לופוס מתים - אפשר לחיות עם המחלה בסימביוזה יפה מאד בימינו.
הרופא שלך נשמע לי חסר אחריות לחלוטין אם זה מה שהטיח בפנייך טרם אובחנה חד משמעית מחלת הלופוס.
זה שצריך לשלול את המחלה לא אומר שיש אותה בהכרח.
יש אנשים בעלי ANA חיובי ללא מחלה.
יש אנשים בעלי ANA חיובי בשל מחלות אחרות.

אחרי שעברנו את שלב ההרגעה, גם אני אמא לאחד, גם אני בתהליך אבחון , הכולל, בין היתר, שלילת לופוס.

תרגישי טוב זה הכי חשוב, כחלק מההרגשה הטובה חייבים להירגע (גם בשביל הילד/ה!)
שבת שלום וחכי לתשובות מדויקות יותר של חכמים ומנוסים ממני.
לצפיה ב-'אכן רצוי להירגע'
אכן רצוי להירגע
30/11/2007 | 19:21
1
313
ANA הנה בדיקה ספציפית- היא אמנם חיובית בלופוס אך היא גם חיובית במצבים שונים כולל אוכלוסיה בריאה. יש בהחלט מקום להשלים את הברור אך אנחונו עוד רחוקים מאבחנה. גם אם בסופו של דבר, נאבחן לופוס, ברוב המקרים מדובר במחלה שניתן להשתטל עליה באמצעים יחסית פשוטים ולנהל חיים רגילים.
לצפיה ב-'תודה רבה אני מנסה להירגע'
תודה רבה אני מנסה להירגע
30/11/2007 | 19:44
153
לצפיה ב-'התנפחות כף היד'
התנפחות כף היד
30/11/2007 | 11:10
1
239
שלום,
קמתי הבוקר וכף היד שלי התנפחה - הן האצבעות והן הפרק. הדבר לא מלווה בכאבים אך ישנה תחושת לחץ ביד.
אשמח לעצתך,

תודה
לצפיה ב-'כאבים ביד'
כאבים ביד
30/11/2007 | 19:15
44
יש להניח שהכאב יחלוף כפי שהוא בא אך כדאי יהיה להתיעץ עם רופא המשפחה
לצפיה ב-'APS'
APS
30/11/2007 | 00:41
2
1

Hi, I was diagnosed with APS a year ago after dvt and pe with positive lac in 5 tests at a long distance of time between them. Because of this I was told to take coumadin for a life time. Last month lac was negative and because of this my doctor told me that i don't have aps and that i must stop taking coumadin.

Is it possible that 5 times lac is positive and then drops below positive leevls and become negative?
Does this change the diagnosi? In aps must lac be always positive?

Most important is it wise to stop coumadin at my condition?

Thank you
לצפיה ב-'APS'
APS
30/11/2007 | 19:15
1
4
אם הLAC היה חיובי 5 פעמים בהפרשי זמן של לפחות 3 חודשיים בין לפחות 2 בדיקות ואם אכן היה PE , עליך להמשיך טיפול בקומדין לכל החיים. יש לעיתים שינויים בכייל של LAC -הוא יכול להפוך לשלילי אך זה לא משנה את האבחנה ויש להמשיך הטיפול על אף הבדיקות הטובות
לצפיה ב-'aps'
aps
30/11/2007 | 22:38
4
First of all thank you very much for your rapid answer.
Since I am not in Israel, and the doctors here think aps should be treated with aspirin...the fact that lac was negatiev creats me a lot of problems, because they insist I don't have aps anymore.

I would like to ask you another question, Is it ok to mix my blood with 50% of normal blood when lac is search since I am on coumadin??? it looks to me that in this way we are getting false negative answer, no?

thank you very much, again
לצפיה ב-'זריקות הומירה......?'
זריקות הומירה......?
29/11/2007 | 19:59
5
7
עד כמב זה כואב?
הוחלט בעקבות בעיות להחליף לי תרופה מאנברל להומירה?
לצפיה ב-'הומירה'
הומירה
30/11/2007 | 19:10
1
2
הכאב לא משמעותי.לרוב הזריקה לא כואבת.לפעמים מתפתחת תגובה מקומית באזור ההזרקה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/12/2007 | 11:11
2
לצפיה ב-'איזה בעיות היו עם האנברל?'
איזה בעיות היו עם האנברל?
01/12/2007 | 16:38
2
4
לצפיה ב-'היו לי תוך חצי שנה'
היו לי תוך חצי שנה
02/12/2007 | 12:32
1
3
פעמיים דלקות עיניים\יוביאטיס...עד עכשיו אני עם טיפות\כבר מעל לחודש\

ולפני זה היו לי אבל כל כמה שנים\
לפני קבלתי רמיקייד ולא היו לי דלקות עיניים אבל הצטברו לי נוזלים בברכיים\
נמאס לי כבר....
לצפיה ב-'לא נראה לי שאובאיטיס קשורה לתרופה'
לא נראה לי שאובאיטיס קשורה לתרופה
02/12/2007 | 22:04
1
אובאיטיס היא מחלה אוטואימונית
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2007 | 12:00

העלאת נושא ההורות על סדר היום הציבורי, החברתי והחינוכי. פורום המועצה הציבורית להורים מזמינה אתכם להצטרף להעצמת ההורים בישראל!
http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?f...

הם חוזרים - חזקים ונחושים מאי פעם להציל את היקום מידי כוחות האופל הנוראים. מתמכרים לקסם בפורום הרשמי לעונה החדשה של פאווור ריינג'רס
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

הללויה, סוף סוף נפתח פורום למוזיקאי המנוח ג'ף באקלי. כולם מוזמנים

בישראל האדמה רעדה וכולנו הזדעזענו. פורום אסונות ואיתני טבע מזמין אתכם להכיר מקרוב את האסונות ואיתני הטבע בתפארתם
http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?f...

פורום כבדי ראיה ועיוורים - הבית החם לכל מי שסובל מליקוי ראיה קל ועד לעיוורון

סדרה קומית חדשה על חיי משפחה ערבית בישראל, המתארת אותה, אותנו ואת החברה שלנו בכלל. פורום עבודה ערבית - הסדרה מברך אתכם באהלן וסהלן

הפקת מקור דוקומנטרית של ערוץ ניקלודיאון, המלווה את התפתחותן של Dטורה והברינקX, שתי להקות המנסות להגשים את החלום. בואו לדבר על זה בפורום הופעת בכורה
לצפיה ב-'מתכונים בשריים ב אנשים'
מתכונים בשריים ב אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2007 | 11:44
איך חיים עם איידס? כיצד פועלות התרופות ואיך מנהלים אורח חיים שגרתי?
דר´דן טורנר, מנהל מרכז האיידס בבית החולים איכילוב, יתארח בפורום חיים עם איידס בין השעות 15.00-17.00 וישיב על שאלות הגולשים
הקליקו כאן:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

עמי לביא, עובד סוציאלי ומנתח התנהגות. עובד באלו"ט ומתמחה בטיפול באוטיסטים ומשפחותיהם יתארח בפורום אוטיזם ואספרגר pdd בין השעות 21.00-22.00 וישיב לשאלות בנושא אחים ואחיות של ילדים אוטיסטים
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:

תחרות מתכונים בשריים לחורף
העלו לפורום קרניבוריםאת המתכון הכי מחמם שלכם לחורף ותוכלו לזכות בספר בישול.
לפרטים נוספים, הקליקו כאן:

פרוייקט הצילום של פורום אופנה אלטרנטיבית יוצא לדרך!
אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפרוייקט ייחודי של פורום אופנה אלטרנטיבית ב-, כחלק משיתוף פעולה עם הצלם המקצועי והמורה לצילום אלדד מאסטרו, אשר יצלם את חברי הפורום בהפקה מקצועית ייחודית.
הכנסו לשרשור לפרטים נוספים:

גם הציפורניים שלנו חוגגות את חג החנוכה!
פורום ציפורניים - בנייה וטיפוח מזמין אתכן להעלות לפורום צילומים של הציפורניים המטופחות שלכן בצבעים חמים, לכבוד חג החנוכה הבא עלינו לטובה. יש גם פרס!
עוד פרטים בפורום:

ביום שבת הקרוב יתארח איציק, מומחה ב"תורת הפרצוף" הקבלית בפורום עולם המיסטיקה ויענה לגולשים על כל השאלות הקשורות לתחום.
הנכם מוזמנים לשרשר לו שאלות כבר מעכשיו:

כלבלב או בידי בם בם
ביום ראשון הקרוב, ה-2/12/07 בשעה 11.00 פורום כלבים יארח את רעות, ממספרת 'הו בידי בם בם' ותענה לשאלות הגולשים בנושאי טיפוח כלבים בעונת החורף ובכלל.
אתם מוזמנים לשאול שאלות בפורום:

לצפיה ב-'מטרוטקסט'
מטרוטקסט
27/11/2007 | 20:26
1
17
שלום ד"ר אלקיים
אני סובלת מדלקת פרקים RA מטופלת בקורטיזון 10 מ"ג וזריקת מטרוטקסט 15 מ"ג
למעלה משנתיים
וכן פנקוניל כדור ליום והמצב מאוזן.
איזה תופעות ליווי יש למטרוטקסט?
האם הוא גורם לכאבים בחניכיים?
תודה
לצפיה ב-'תופעות לוואי של מטוטרקסט'
תופעות לוואי של מטוטרקסט
30/11/2007 | 19:08
8
הטיפול המטוטרקסט מחייב מעקב אחר תפקודי כבד וספירת דם. כאבי חניכיים אינם תופעה שכיחה.מטוטרקסט לעיתים גורם לפצעים בפה.בסך הכל,זאת תרופה טובה, יש איתה נסיון רב ורוב החולים לא מפתחים תופעות לוואי
לצפיה ב-'טסיות'
טסיות
27/11/2007 | 15:17
2
3
ברקע SLE שמתבטא בין היתר ב-ITP.  לאחר עירוי של 1500 מ"ג קורטיזון יש עלייה
בטסיות מ-90,000 ל-272,000. לאחר הפלס ממשיכה ב- 5 מ"ג פרדניזון למשך שבועיים.
האם הטסיות תשארנה בנורמה גם לאחר הפסקת הפרדניזון או שהן תרדנה במקביל להפסקת הטיפול,
במידה והן תרדנה, לכמה זמן הפלס יהיה תקף מבחינת מספר טסיות תקין?
יש לציין שהפלס ניתן לפני טיפול  ב"הומירה" - מעין רשת ביטחון לירידה אפשרית בטסיות.

תודה.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
30/11/2007 | 11:33
2
יש אפשרות שפלס של 1500 מ"ג קורטיזון יגרום לשינויים קיצוניים בערכי סוכר?
לאחר הפלס המשכתי שבוע במינון של 5 מ"ג ושלשום הורדתי ל-2.5.
כבר שבוע יש לי לחצים איומים בראש מאחורה ולחץ בפנים (הרגשה כמו של סינוסיטיס), ויובש בפה.
כשיש לי התקף לחץ גדול במיוחד אני מודדת סוכר והערכים שנמדדים בצום הם 33, 45 ואחרי יום שלם של אוכל
נמדדה התוצאה 72. יש לציין שהלחץ בראש הוא מרגע הקימה ועד השינה, כשאני אוכלת הוא פוחת.
בכימיה שעשיתי בצום הסוכר היה 102, כשהוא בד"כ סביב 70-80.
הורדתי את המינונים של הפרדיניזון ל-2.5 ועוד כמה ימים אני מסיימת אותו על דעת עצמי, יש אפשרות כבר להוריד
עכשיו גם בלי גמילה עד 2.5 מ"ג?

תודה רבה.
לצפיה ב-'השפעה של פלס'
השפעה של פלס
30/11/2007 | 19:18
3
קשה לומר-משך ההשפעה אינדיבידואלי ורק הזמן יגיד לנו לכמה זמן זה ישפיע
לצפיה ב-'אובדת עצות- האם פיברומיאלגיה?'
אובדת עצות- האם פיברומיאלגיה?
26/11/2007 | 18:28
1
1
דר' אלקיים שלום,

אני אובדת עצות ואינני יודעת מה יש לי. גלשתי קצת באינטרנט וראיתי שחלק מן התסמינים שיש לי מתאימים למחלה הנ"ל.
אשמח לשמוע את עצתך-

נכון להיום אני סובלת בעיקר מהפרעת שינה שמתבטאת ביקיצה בשעה מוקדמת בבוקר (04:30-05:00) עם מחשבות טורדניות שונות בעיקר על עבודה. בד"כ אני איכשהו מצליחה לחזור לישון אך הפרעה זו משבשת לי את כל היום כך שבמהלכו אני עייפה ונוטה לחוסר סבלנות ורגזנות יתר.

בנוסף, אני סובלת מתחושה של "שריפה" באיזור השכמות, הכתפיים והצוואר. תחושה זו באה והולכת והיא מתגברת לאחר לילות עם הפרעות שינה כאמור.

במהלך השנה האחרונה, נתפס לי הצוואר באופן משמעותי פעמיים וכמעט פעם שלישית. הוא נתפס כך שלא יכולתי לתפקד לפחות שבוע והייתי צריכה זריקות וולטרן כדי להחלים. נבדקתי אצל אורטופד ששלח אותי ל-C.T עמוד שידרה צווארי אך הבדיקה יצאה תקינה.

כיום אני הולכת לכירופרקט שהצליח לשפר כאבי ראש בגין מתח שרירי צואר שגם מהם אני סובלת שנים רבות אך את תחושת השריפה בצוואר, כתפיים לא.

בנוסף בחודש 8.07 עברתי 3 שבועות קשים במיוחד בהם סבלתי מ: תשישות, עייפות, חוסר איזון, סחרחורת וחום נמוך. בעקבות זאת בצעתי בדיקות רפואיות שלא הראו ממצאים לא תקינים.

מאז חוסר האיזון והסחרחורות עברו אך נותרתי עם התסמינים שלעיל.

במהלך השבועיים האחרונים התחלתי להרגיש גם אי נעימות בפות במהלך קיום יחסי מין עד לכדי כאב. הלכתי לרופא נשים אשר באבחנה ראשונית לא הצליח לקבוע בודאות אם מדובר בפטריה ושלח אותי לעשות בדיקות.

אציין גם כי מתחילת 10.06 אני נמצאת בטיפול פסיכולוגי עקב דיכאון. מדובר בדיכאון שלא מחייב טיפול תרופתי וכעקרון הצלחתי לצאת ממנו אם כי תחושת דכדוך ממשיכה להופיע מדי פעם.

מאחר ולא נמצאה סיבה אחרת למה שאני מרגישה וזיהיתי את כל התסמינים הנ"ל כתסמינים של פיברומיאלגיה, אשמח לקבל עת חוות דעתך לפני שאפנה לראומטולוג לבדיקה.

תודה
לצפיה ב-'פיברומיאלגיה'
פיברומיאלגיה
30/11/2007 | 18:25
1
התמונה יכולה להתאים לפיברומיאלגיה אך יש צורך בבדיקה גופנית ושלילית תהליכים אחרים על מנת לקבוע אבחנה סופית
לצפיה ב-'לד"ר אלקיים'
לד"ר אלקיים
26/11/2007 | 11:10
1
4
אני חולת לופוס ומזה חודשיים יש לי כאבי פרקים, הלחיים נהיות אדומות אחרי חשיפה לשלמש, חום נמוך 37.7-37.5, ועייפות. בבדיקות דם שעשיתי לפני חודש: ANA:1:40 ,ה Anti DNA יצא שלילי וגם המשלים שלילי. שקיעת הדם 41 והסי.ר.פי קצת גבוה. רציתי לדעת האם יתכן שהלופוס פעיל כעת גם כשהסרולוגיה שלילית לחלוטין או שהסימטפומים שלי בכלל לא נובעים מהלופוס? ( לציין שאני על פרדניזו כרגע 15 מ"ג). האם יש מצבים שלופוס פעיל למרות שהבדיקות תקינות?
תודה מראש על התשובה
לצפיה ב-'התלקחות הלופוס?'
התלקחות הלופוס?
30/11/2007 | 18:23
4
אין תמיד התאמה בין בדיקות המעבדה והתלקחות קלינית- אמנם ברוב המקרים קיימת קורלציה אך בדיקות תקינות אינן בהכרח שוללות התלקחות של המחלה. הראומטולוג יצטרך להחליט
לצפיה ב-'תשישות כרונית'
תשישות כרונית
25/11/2007 | 20:05
1
שלוםפ
אני אשמח לקבל שם של רופא שמומחה למחלה הזאת
לצפיה ב-'הפורום לא מספק שמות של יועצים'
הפורום לא מספק שמות של יועצים
30/11/2007 | 18:21
4
לצפיה ב-'לופוס וכאבי ראש'
לופוס וכאבי ראש
25/11/2007 | 18:35
2
2
דר' שלום רב
אני חות לופוס וaps . בנוסף בעקבות תאונת דרכים לפני מס' שנים עברתי חבלת ראש קלה.
אני סובלת מכאבי ראש בתדירות רבה המאופיינים מכאב מסוף העורף תחילת הראש מאחור ואחר מתפשטים בהדרגה לכלל הראש. מרגישה כאילו עומד להתפוצף הראש ושכל השרירים מכווצים כולל באיזור הפנים . האם ניתן לייחס זאת למחלת הרקע או התסמונת או שמא לקשור ישירות לחבלת הראש?
לפני התאונה סבלתי רק ממגרנות כאשר הaps היתה פעילה. כדורים נגד כאבים פשוטים כאקמול עזרו לי וההתקף היה יום מקסימום יומיים. כעת ההתקף הינו 3-4 ימים ברצף ורק נרקוטיקה כאוקסיקוד עוזרת לי  יש לציין כי מאז שנת 2004 ערכי האנטי קדיוליפין שלי תקינים ולא היה אף פעם אירוע טרומבוזי.לאחרונה גם הלופוס מיוצב.
אודה לתשובתך רינת

לצפיה ב-'you don't ahve aps'
you don't ahve aps
30/11/2007 | 00:44
for having aps you must have had a trombosis! you may ahve lupus but the fact that you are positive x apla doesn't make you positive x aps
לצפיה ב-'כאבי ראש ולופוס'
כאבי ראש ולופוס
30/11/2007 | 18:20
כאבי ראש הנם ביטוי די שגרתי של SLE. אני לא נוטה לקשר בין חבלת הראש לכאבים היות וחלפו כבר כמה שנים. כאבי הראש יכולים גם להיות ללא שר למחל הרקע . אם הכאבים אכן קשים מאד, את צריכה להתיעץ עם נאורולוג או ראומטולוג. יתכן ויהיה צורך והדמיה של המח
לצפיה ב-'דר אלקיים, ראי הודעתי במסר פרטי, תודה'
דר אלקיים, ראי הודעתי במסר פרטי, תודה
23/11/2007 | 22:48
1
לצפיה ב-'פולימיוזיטיס'
פולימיוזיטיס
22/11/2007 | 15:43
1
4
אני סובל מזה 4 חודשים מפולימיוזיטיס מתקשה מאוד בהליכה עם מקל .מתקשה להרים בקבוק מים מינרלים . וקושי בבליעת מזון יבש..לוקח 50 מג פרדניזון ביום .. אין שיפור במצב .אני עומד לעבור ניתוח הסרת בלוטת התריס אחרי הסרת קישרית קרצינומה פפילרי ..האם  יש קשר בין שתי הדברים לפי נסיון .
אודה לד"ר על  התיחסות......
ולכל אחד או אחת עם נסיון בנוסה.....
וינר1
לצפיה ב-'פולימיוזיטיס'
פולימיוזיטיס
22/11/2007 | 19:08
10
פולימיוזיטיס יכול להיות ביטוי לסרטן כך שיתכן מאד שטיפול יסודי בסרטן יפתור את בעית הפולימיוזיטיס. אם לאו, יהיה צואך לשקול טיפולים נוספים כגון מטוטרקסט, אימורן או אימונוגלובולינים.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2007 | 13:36

תוהים על קנקנם של ציטוטים ופתגמים בפורום, וגם עוזרים למצוא את המשפט המתאים לסיטואציה המתאימה בפורום ציטוטים ופתגמים

הגיע הזמן לשלומי שבן - אחרי 6 שנים הוא חוזר ל"עיר" עם אלבום חדש. בואו לדבר על זה בפורום

אהבתם את "השיר שלנו"? בטח תאהבו את דני הוליווד, סדרה ישראלית יומית וחדשה שתעלה בקרוב בלווין. הצטרפו כבר עכשיו לפורום

ביואנרגיה מעשית - שיטה טכנית לאבחון וריפוי הגוף והנפש. בואו ללמוד, ללמד, להתיעץ ולייעץ בפורום

אירגון ה-MMA הגדול ומרגש בעולם מגיע לתפוז. היכנסו לכלוב ודברו על הכוכבים בפורום ארגון UFC

מחנון המשרד ועד המנהל המטורלל - חייהם של עובדי חברת נייר מעולם לא נראו מצחיקים יותר. מדברים על הסדרה המצליחה המשרד בפורום

המקום לאוהבי כדוריד באשר הם - חוויות מאימונים, טיפים ועוד ניתן למצוא בפורום כדוריד  

קרה לכם משהו טוב היום? משהו או מישהו חימם לכם את הלב? בואו לספר על זה בפורום הדבר הטוב של היום
לצפיה ב-'פרדני...'
פרדני...
22/11/2007 | 01:09
2
3
האם ייתכן שמינון של 30 מ"ג פרדניזון לא יפסיק כאבי מפרקים?
עליתי לפני 3 ימים במינון מ- 20 מ"ג ל- 30 מ"ג, ועדיין אין ממש הטבה.
כמה זמן יכול לקחת עד שארגיש יותר טוב?
לצפיה ב-'פרדניזון'
פרדניזון
22/11/2007 | 19:06
1
אני לא יודעת מה המחלה היסודית - רוב דלקות המפרקים מגיבות ל30 מג פרדניזון- זה כמובן גם תלוי במשקל החולה - אך לרוב מינון של 0.5 מג לקג לרוב מועילץ זה כן יכול לקחת כמה ימים עד שנצפית הטבה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/11/2007 | 22:50
לצפיה ב-'אפטות קשות בsle'
אפטות קשות בsle
21/11/2007 | 20:43
1
6
לד"ר אלקיים שלום,

בתם של חברי לקתה בsle בגיל 12, כיום בת 21. במשך 4 שנים טופלה בפלקווניל, ואח"כ הוחלט על הפחתה הדרגתית עד הפסקה גמורה, לא ברור אם בגלל שפור במצב או בגלל תוצאות בדיקות שהצביעו על הצורך בהפסקה. מאז היו עליות וירידות וטופלה מידי פעם בקולחיצין, ללא הטבה משמעותית. לפני למעלה מחודש החמרה, האפטות שלאורך כל השנים מהוות בעיה רצינית הפכו קשות מאוד, עד קושי בדיבור, וכאבים עזים. בנוסף, עייפות, כאבים בפרקי הידיים. בעקבות התעלפות, אושפזה יומיים בבי"ח, שם חוברה להולטר וכן הופנתה לאם אר אי. לא שינו את הטיפול, והציעו לחזור לראומטולוג כדי לשקול המשך טיפול. כרגע המצב רק מחמיר, עוד אין תור לראומטולוג, הקולחיצין או משהו אחר גורמם לכאבי בטן קשים, והאפטות מתרבות ומחמירות. מה עליה לעשות?

לצפיה ב-'אפתות על רקע SLE'
אפתות על רקע SLE
22/11/2007 | 19:04
1
אם האפתות על רקע SLE -רצוי לנסות טיפול בPLAQUENIL -זה בהחלט עשוי לעזור. בשלב הראשון, אם באמת האפתות חמורות, ניתן להיעזר במינון נמוך של סטרואידים - רצוי כמובן להגיע לראומטולוג בהקדם
לצפיה ב-'שאלה חשובה, אולי תוכלו לעזור לי !'
שאלה חשובה, אולי תוכלו לעזור לי !
19/11/2007 | 22:51
1
2
שלום, אישתי סובלת כבר שנים מ"כאבים לא מוגדרים" בידיים וברגליים שבהתחלה הרופאים הגדירו אותם בתור "כאבי גדילה". כיום היא בת 22 והכאבים עדיין ממשיכים אבל היא לא גודלת.
בנוסף לזה ב3 שנים האחרונות היא התחילה לסבול מכאבים באזור האחורי בירך שמקרין לגב התחתון כאבים אלו הפריעו לביצוע פעולות פשוטות כמו לשבת ולהתכופף, הכאבים האלה התעצמו בחצי השנה האחרונה, היינו אצל רופאים רבים ובדקו הכל כשהרעיון המנחה היה דלקת בירך/מפרק (עכוז).
עכשיו אחרי CT שגם שם לא ראו משהו מוגדר (הרופאה הגדירה זאת כצלקת שפעם היתה דלקת [???]), בבדיקה היה כתוב שיש "הסתיידות קטנה בגג המרחשת השמאלית".
אנחנו עובדי עצות ואישתי ממשיכה לסבול מהכאבים הנ"ל וגם מ"כאבי הגדילה" שלה.
מה הלאה? מה אנחנו יכולים לעשות בכדי שיפסיקו לה הכאבים האלה?
אשמח אם מישהו יוכל להפנות אותנו למישהו שיכול לעזור או למקום ששם יוכלו לענות לי על השאלות הנ"ל.
כל טיפת מידע תעזור לי.
תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
20/11/2007 | 21:22
1
קשה לקבוע את האבחנה אך כנראה שאכן לא מדובר בכאבי גדילה. אני בהחלט חושבת שכדאי שתתיעצו עם ראומטולוג .
לצפיה ב-'קורטיזון'
קורטיזון
21/11/2007 | 17:37
1
ברקע SLE ודלקת מפרקים, קיבלתי פלס של 1500 מ"ג בשלושה ימים.
האם ריח הגוף והשתן יכול להשתנות כתוצאה מהפלס (ריח של תרופה)?
האם הפלס הנ"ל יכול להשפיע על חוש הריח שלי זמנית ואני רק חושבת שאני מריחה כמו תרופה?

תודה.
לצפיה ב-'תופעות לוואי של קורטיזון'
תופעות לוואי של קורטיזון
22/11/2007 | 18:48
התופעות שאת מתארת לא מוכרות לי-אני מקווה שזה יעבור

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל פורום ראומטלוגיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו