לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ראומטולוגיה
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

מחלת stills
22/09/2007 | 19:55
1
2
היי יש לי דלקת פרקים מסוג stills ואני לוקח כרגע פרדניזון(20 מ"ג),mtx - 15 מ"ג ויומירה.
העניין הוא שאני לוקח יומירה כבר חצי שנה בערך זריקה פעם בשבועיים ואני לא מרגיש איזה שינוי ולמעשה מה שהכי עוזר זה ה-פרדניזון וה-mtx, ובמצב הנתון אני לא יכול להוריד את הפרדניזון שזו המטרה בעצם.
האם כדי לעבור לאנברל או לנסות יומירה פעם בשבוע?

ראיתי שענית למישהו בקשר לסרטן ביומירה - וזה מטריד אותי בעיקר אם אני יכפיל את הכמות לזריקה בשבוע.
סטיל
25/09/2007 | 19:51
1
אם אתה נוטל יומירה חצי שנה ואין שינוי במצב, יש להניח שאכן התרופה אינה עוזרת- אמנם ניתן להשתמש ב40 מג פעם בשבוע אך זה פחות מקובל- לכן, היתי עוברת לחוסם TNF אחר כגון אנברל או רמיקייד -
משרד הבטחון
22/09/2007 | 19:39
3
2
מישהו מכיר מקרה שבו הצבא הכיר בדלקת פרקים שהתחילה בתקופת הצבא ???
דלקת מפרקים וצבא
25/09/2007 | 19:49
2
5
זה תלוי כמובן בדלקת המפרקים ונסיבות ההתפתחות- אם קיים קשר בין העיסוק הצבאי לדלקת מפרקים, תתכן הכרה
כן אבל איך אפשר להוכיח
26/09/2007 | 17:51
1
4
לא יודעים במאה אחוז ממה מקבלים דלקת פרקים אז איך אפשר להוכיח???
לא עשיתי משהו פיזי בשירות וזה התחיל פתאום באיזה שבוע של שמירות שישנתי לילה אחד עם שמיכה מלאה בחול
וחרקים וקמתי עם פריחה שמאפיינת את הstills ומפה זה התפתח אחרי כמה שבועות למחלה.

טוב אבל אני מבין שראומטולוג לא יכול לתת חוות דעת בגלל שמיכה וחרקים
תפנה לעו"ד שמתמחה בתחום הנ"ל
26/09/2007 | 18:56
הוא כבר יידע לאיזה רופאים לשלוח אותך כדי לנסות לקשור בין הדברים.
ווגנר
21/09/2007 | 14:44
1
1
שלום לדר אלקיים.
אני חולת ווגנר מזה 7 שנים.בת 31.
לפני כ-9 חודשים קיבלתי טיםול במבטרה.מצבי הבריאותי השתפר מאז.
לפני מספר שבועות התחלתי להרגיש בכאבי ראש מציקים במיוחד, שתמקדים
בעיקר ברקות ובצידי הראש. אני מרגישה מעין דפיקות "ותיקתוק" שעון במוחי...
הדפיקות מתגברות כשאני מורידה את הראש כלפח מטה.רק בעזרת אופטלגין נוזלי יש הטבה.
האם תוכלי בבקשה,לומר לי האם יש קשר כלשהו לטיפול או שעליי להיבדק אצל נוירולוג.
אני מציינת גם שאני נוטלת פרדניזון שנים רבות,וכרגע אני על 10 מג ליום.
אודה על תשובתך,וחתימה טובה
ווגנר
25/09/2007 | 19:44
2
כדאי בהחלט להתיעץ עם נאורולוג והראומטולוג שלך-צריך לשלול מעורבות מרכזית, או סינוסיטיס - אני לא רואה קשר בין המבטרה לכאבי הראש-פרדניזון לעיתים גורם לכאבי ראש אך אני מניחה שאת מקבלת עכשיו מינונים נמוכים יותר ולא סביר שדווקא עכשיו יתפתחו כאבי ראש על רקע זה
פרוגסטרון ואפלא
21/09/2007 | 00:10
1
1
אובחנה אצלי תסמונת אפלא, בת 38, סובלת מדימום ויסתי חזק במיוחד ומגיעה לרמות המוגלובין נמוכות, לכן הוחלט על התקנת מירנה, אשר לאחר כחודש נפלטה. רציתי להתייעץ לגבי דרכים נוספות אולי בהם אפשר לקבל פרוגסטרון, האם מותר לי לקבלו בזריקות או בכדורים?
ושאלה נוספת האם הוכח נזק שיכול לגרום פרוגסטרון כהורמון, בלי קשר לאפלא?

תודה מראש, וחתימה טובה.
פרוגסטרון ואפלא
21/09/2007 | 13:21
שרלה טובה מאד- בעבר נהגנו להסתייג ממתן פרוגסטרון באפלא- האופציה של הMIRENA היא המומלצת אך אם זה לא ניתן, הגישה היום יותר ליברלית וכן ניתן לנסות פרוגסטרון בחולות אפלא- נזקים אפשריים : הפרעות מחזור, אוסטאופורוזיס
שחיקת סחוסים בפרקי האצבעות אצל אמי.
20/09/2007 | 21:34
1
3
ערב טוב,
לאחרונה לאמי הופיעו כאבים בפרקי האצבעות והאצבעות נהיו מאוד נפוחות, לאחר צילום רנטגן נתגלה שיש לה שחיקת סחוסים, לטענתה המצב כזה שלא נשאר שם כמעט כלום (היא אחות במקצועה לשעבר רופאה).

היא התייעצה עם רופאים אורתופדים במקום עבודתה אבל הוצע לה רק טיפול תרופתי בנתיים.

עכשיו הייתי רוצה לדעת למי אפשר לפנות עכשיו? מה הן ההשלחות העתידיות של הבעיה? הצעות אחרות לפתרון?

נתקלתי בחיפושי באינטרנט בחברה שטוענת שביכולתה לגרום לחידוש גדילת התאים בפרקים, קוראים להם CRT, הנה האתר שלהם:
http://www.crt.co.il/
האם מישהו מכיר או יודע משהו עליהם? על מישהו שטופל אצלם?

תודה וגמר חתימה טובה לכל עם ישראל!
אבחנה
21/09/2007 | 13:00
2
אני מציעה לאמא שלך לפנות לראומטולוג-שינויים של שחיקת הסחוס בגיל מבוגר הנם שכיחים ואינם שוללים דלקת מפרקים- אם האצבעות נפוחות מאד, כדאי גם לבחון את האופציה הזאת- לגבי נושא גידול התאים, זה בוודאי לא רלוונטי לאצבעות הידיים
סימבלטה
20/09/2007 | 19:28
2
2
לד"ר אלקיים שלום רב
אני סובלת מפיברומילגיה ומטופלת בטרמל או טרמדס או במציצה או בכדורים או נוזל. לחירום למרות שהוצע מינונים גבוהים גם ע"י מרפאת כאב.לאחרונה יש התקפי תשישות חזקים מאוד.והוצע לקחת סימבלטה מה ההבדל למרות כל התוויות שלה. בינה לבין הטרמדס? מה היא תוקפת בכאב ואיך היא פועלת?
בעבר זה לא היה בהתוויות של פיברומילגיה ןלא עברתי את הפסיכיאטר לא רצה לאשר אותה.ואין לי סכרת.
אני בעיקר חוששת מתופעת לואי כמו טישטוש וכדומה. המינון לסימבלטה הוא נמוך ובהדרגה לעלות ל60.כמובן שאחכה לאישור של הרופא כבד שלי
תודה
נאן
שכחתי לציין
20/09/2007 | 19:29
3
אני מטופלת ביום יום במינונים של אלגוליזין פורטה
טרמדקס וסימבלטה
21/09/2007 | 12:56
18
טרמדקס הנו משכך כאבים בעוד שלסימבלטה השפעות נוספות כגון אנטי דכאוניות, הקלת כאב ממקור עצבי ועוד. הסימבלטה הנו טיפול בטווח הארוך בעוד שהטרמדקס נועד להקל רגעית. אני בהחלט ממליצה לנסות את הסימבלטה
פרקי ידיים שכואבים בעיקר בלילה
19/09/2007 | 16:56
1
21
אני בת 51 ולאחרונה החלו לכאוב לי אצבעות הידיים בלילה (החתול מעיר אותי אז ככה יצא שהרגשתי שזה כואב) אין לי נוקשות פרקים ובמשך היום הכל בסדר.הפרקים לא נפוחים ולא אדומים.
האם יתכן שזה משהו שקשור לגיל המעבר?

קראתי שיש כמאה סוגי מחלות פרקים וממש לא בא לתפוס איזה סוג.....
זה יתכן
21/09/2007 | 12:54
5
אך עוד מוקדם לקבוע-אם אין סימנים נוספים כפי שציינת, הייתי מחכה עוד קצת בתקווה שזה יעבור מעצמו
שאלה לגבי חומירה - תרופה ביולוגית לדלקת פרקים
19/09/2007 | 09:11
2
138
שלום, אני קיבלתי אישור לקבל את התרופה הביולוגית חומירה לדלקת פרקים פסוריאטית. קראתי מאמר עכשוי שמקבלי התרופה יכולים לפתח סרטן, האם מישהו מקבל את התרופה ויכול לספר אם זה הועיל ? האם מישהו שמע על הסיכונים שבלקיחת התרופה הזו?
שאלה נוספת: מי מכיר דיאטן/ית טובים שמתמחים בדיאטה נכונה לחולים בדלקת פרקים פסוריאטית? נאמר שאולי המקור הוא באלרגיה לסוגי מזון שונים.

אודה על תשובה. בר.
יומירה ודלקת מפרקים פסוריאטית
21/09/2007 | 12:53
34
יומירה הנה תרופה מצויינת לדלקת מפרקים פסוריאטית- עשויה לעזור לעור ולמפרקים- חוסמי TNF אינם גורמים לסרטנים סולידים- לגבי לימפומה, היתה עבודה אחת שבוצעה בחולי דלקת מפרקים שגרונית אשר הנם באופן בסיס בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח לימפומה אשר הראתי עליה קלה בשיעור הלימפומה. התוצאה לא אושרה במחקרים נוספים ועל פי המידע שבידינו, אין ספק כי תועלת התרופה עולה בהרבה על הנזק האפשרי
תודה על תשובתך - יש לי שאלה נוספת לגבי תופעות
24/09/2007 | 15:39
21
קראתי בעלון המצורף לתרופה על תופעות לוואי חמורות שיכולות להופיע עם שימוש בתרופה. למען האמת, קצת נבהלתי. האם מנסיונך אלו שקיבלו לא לקו בתופעות לוואי האלה? מפחיד לקרוא על זיהומים ודלקת ריאות. לא בא לי לעבור ממחלה אחת למחלה אחרת.

אודה על תושבתך. תודה רבה רבה.
בר.
פרקים ומחלות אנדוקרינולוגיות
18/09/2007 | 22:57
1
4
ד"ר אלקיים היקרה שלומות, ושנה טובה.
האם ישנן מחלות שמוגדרות כ"אנדוקרינולוגיות", או קשורות בבלוטות מין, אשר אחת התופעות שלהן היא סוג של דלקת מפרקים? (אני מקווה שהשאלה שלי בכלל ברורה..)

המון תודה, ותהיי ברוכה

פיגי
השאלה לא ברורה - תנסי לפרט
21/09/2007 | 12:50
1
דלקת פרקים הקשורה לריאות
17/09/2007 | 20:32
1
3
קראתי כתבה המדברת על מחלת ריאות הקשורה לד.פרקים היש אמת בדבר?
מחלת ראה משנית לדלקת מפרקים
20/09/2007 | 20:18
4
אחד הסבוכים של דלקות המפרקים השונות הנו מעורבות ראתית המתבטאת בשיעול יבש, קושי בנשימה וממצאים בבדיקה הגופנית וצילומי רנטגן. סבוך זה דורש לרוב שינוי ושדרוג של הטיפול התרופתי
מחפשת ראומטולוג
17/09/2007 | 18:34
2
6
שלום,
לפני פחות מחודשיים אובחנתי כחולת לופוס על ידי רופא ממש לא סימפטי.
אני מחפשת ראומטולוג/ית חדש, ואשמח אם תוכלו להמליץ לי על רופא טוב וגם נחמד וסבלני.
אני גרה ברעננה,כך שכל רופא מאיזור השרון או המרכז אפשרי עבורי.
תודה מראש
איננו ממליצים כאן על רופאים
20/09/2007 | 10:00
4
ריאומטולוג
22/09/2007 | 11:54
10
בירושליים יש מלאך, שמו דר חרץ הוא רופא שמקבל חולים של מכבי ובאופן פרטי הוא מומחה לפיברומיאלגיה, כמו כן יש רופא בכפר סבא במרפאה ברחוב רוטשילד שמו דר אבלין יעקוב רופא מומחה איש עם נשמה אדיב סבלני  מקצוען אמיתי, אני נעזרת בשני הרופאים במגביל ואחרי שנתיים של סבל נוראי אני בתחילת הדרך הנכונה
בהצלחה
אשמח לעזור בכל שאלה
פלקווניל ותרופות
17/09/2007 | 13:55
2
21
שלום,
אובחנתי כחולת SLE עם מעורבות כלייתית לפני כשנה. טופלתי בשנה שחלפה במינונים גבוהים של פרדניזון (60, 50 מ"ג והיו תקופות שהגעתי ל120 מ"ג..) באימורן- כחצי שנה שלא עזר והוחלף בסלספט 1000 מ"ג, בטריטייס 5 מ"ג, בפלקווניל 400 מ"ג ובתרופות נלוות לכל הנ"ל- אלנדרונט 70, סימבאסטטין 40, קלציום.
בחודשים האחרונים חל שיפור משמעותי בעקבות הסלספט.
השבוע הראומטולוג שלי אמר שלפי משקל גופי כ- 62 ק"ג, אני אמורה לקחת רק 11 כדורי פלקווניל בשבוע ולא כל יום 2 כדורים כמו שלקחתי בכל השנה האחרונה.
שאלתי: האם נוצר נזק מהכדורים היתרים שלקחתי עד עכשיו?
מהם הנזקים ארוכי הטווח של שאר התרופות שאני לוקחת, חוץ מהפרדניזון- את נזקיו אני מכירה היטב...
תודה מראש,
כבשה
פלקווניל
20/09/2007 | 20:16
1
12
אני משוכנעת שלא נגרם כל נזק - לא מדובר במינון יתר - לאוב מתחילים עם 400 מג ליום ואחרי זמן מה מורידים ל200 מג ליום אם יש תגובה טובה- לעומת זאת 1000 מג ליום סלספט נחשב למינון נמוך, אלא אם קיבלת מינונים יותר גבוהים ואת בתהליך גמילה. סלספט מחייב מעקב אחר ספירת דם ותפקודי כבד - טריטייס לעיתים גורם לשיעול.
תודה על תשובתך...
23/09/2007 | 11:47
11
התחלתי את הטיפול בסלספט 750 מ"ג. כתחליף ל125 מ"ג אימורן שלא עזר חצי שנה. העלתי את מינון הסלספט ל1000 מ"ג וההשפעה הטובה שלו איפשרה הורדת פרדניזון. הרופא שלי דיבר על כך שזה מינון נמוך וכנראה יעלה אותו אבל בינתיים זה נשאר כך, כבר חצי שנה.
בהמשך לשאלה על מתוטרקאסט, פלקווניל ודפו מדרול
16/09/2007 | 03:55
1
26
שלום רב!

השאלה היא כיצד השפעותהים של תרופות אלו יראו בבדיקת דם (אם בכלל)? פלקווניל מעלה את אנזימי הכבד( או שהוא משפיע על ערך אחר בבדיקות הדם? דפו מדרול מעלה את רמת הסוכרים בדם?  ומתוטראסט הוא חומר בפני עצמו שרואים אותו בבדיקות הדם או שהוא גם משפיע על אינזימי הכבד או כל דבר אחר, זוהי שאלתי, כי את תופעות הלוואי הספקתי לקרוא עליהם, אך כיצד ההשפעות באות לידי ביטוי בבדיקות הדם טרם נתקלתי.
  תודה רבה ושנה טובה
תופעות לוואי
16/09/2007 | 19:07
62
פלקווניל בדרך כלל אינו משנה את תמונת הדם- מטוטרקסט עלול להשפיע על תפקודי כבד - דפומדרול יכול להעלות את רמת הסוכר בדן
כאבי ראש
15/09/2007 | 22:28
1
לד"ר אלקיים, שלום רב

קראתי את השרשורים האחרונים בפורום לגבי תרופות לשיכוך כאבים, אך עדיין לא הבנתי מה מומלץ ומה לא.

אני חולת לופוס ומטופלת בפלקוואניל (400מ"ג), אלטרול (25 מ"ג) ואספירין (325 מ"ג).
אני סובלת לעיתים מכאבי ראש קשים (תרופות כמו אקמול ממש לא עוזרות לי).
אלו תרופות לשיכוך כאבים אוכל לקחת, בהתחשב בשילוב הנ"ל?

בתודה מראש,
אירית
שיכוך כאבים
16/09/2007 | 19:05
1
אפשר לנסות אופטלגין או אלגוליזין- אבל בעיקר כדאי לבדוק למה יש לך כאבי ראש קשים כל כך
שנה טובה וברכות לדר' על השורות החדשות בחתימה.
14/09/2007 | 00:08
2
2
דר אלקיים, האם חולים כרוניים ב RA זכאים להנחות במס הכנסה?
הנחות במס הכנסה
16/09/2007 | 19:06
1
1
אם הRA שלהם חמור עד כדי גרימת נכות משמעותית מוכרת, אז כן
תודה
18/09/2007 | 10:37
שנה טובה. יש לי שאלה
11/09/2007 | 12:57
2
14
יש לי לופוס,

ובבדיקות האחרונות הANA יצאה שלילית.

מה זה אומר?

תודה מראש

טלי
ANA שלילי
13/09/2007 | 12:52
1
86
זה מוזר- הANA לא אמור להפוך לשלילי - כדאי לחזור על הבדיקה או לבחון מחדש את האבחנה
לד"ר אלקיים -בהמשך לשאלה
14/09/2007 | 00:09
28
גם אני חולת לופוס כבר 9 שנים ובבדיקה האחרונה יצא ANA שלילי ואילו ה anti DNA יצא חיובי. האם יתכן חולי לופוס עם ANA שלילי? מה זה אומר?
בתודה מראש
ל3
שנה טובה
11/09/2007 | 09:47
2
2
שנה טובה ומבורכת לכם!
שנה טובה והרבה הרבה בריאות
12/09/2007 | 10:29
1
שנה טובה ומתוקה גם לך !
13/09/2007 | 12:52
1
פלאקווניל ומתוטראקסס ודפו מדרול
10/09/2007 | 22:59
1
שלום רב!

ברצוני לדעת כיצד באים  לידי ביטוי השפעותיהם של פלאקווניל ומתוטרסס הן גופנית והן ע"י בדיקות דם(עליה ברמות של חומרים כימיים וכו')?
פלקניל ומטוטרקסט
13/09/2007 | 12:51
1
השאלה לא כל כך ברורה לי - המטוטרקסט משפיע על סינטזה של פורינים ברמה של DNA ולפלקניל יש השפעות רבות שחלקן לא מובנות לי. אני יכולה להרגיע אותך ולומר שאלה הן תרופות יחסית קלות ומיעוט תופעות לוואי
מפקטרה?
09/09/2007 | 17:23
3
4

האם זאת תרופה ביולוגית? יש לה תופעות לוואי?

מה דעתך ד"ר? זה כמו אנברל, ורמייקיד?

תודה רבה ושנה טובה ד"ר יקרה!
את מתכוונת למבטרה? או שהוציאו עוד תרופה?
09/09/2007 | 20:52
1
אולי באמת מבטרה ...
10/09/2007 | 19:07
MABTHERA
13/09/2007 | 12:47
2
זאת תרופה ביולוגית המכוונת כנגד תאי B - מורידה את רמת תאי ה B בצורה מאד משמעותית. התוצאות טובות בדלקת מפרקים שגרונית. התרופה מדאכה את המערכת החיסונית אך לא יותר מחוסמי TNF אחרים
גסטרוסוקופיה
10/09/2007 | 14:45
1
8
ד"ר אורי אלקיים שלום לך!
עשיתי בדיקת גסטרוסוקופיה וקיבלתי תשובות T6301002 GASTRIC MUCOSA
P1340001 BIOPSY ' ENDOSCOPIC
M4210702 ACTIVE CHRONIC INFLAMMATION'MILD
E1010101 PRESENCE OF HELICOBACTER PYLORI  
MILD  1
MODERATE 2
SEVERE 3
NUMEROUS  +++

הרופא נתן לי שני סוגי אנטיביוטיקה ולוסק אני גם ככה לוקחת עקב צרבות (יש לי סקלרודרמה)

רציתי לדעת מה הבדיקות אומרות והאם זהו חיידק כרוני שיחזור כל הזמן או ניתן לטפל בו?

אני לוקחת גם אספירין והחלטתי להפסיק על דעת עצמי כי זה עושה לי רע.
נ.ב אני לוקחת גם אוקסר.

שתהייה לך שנה טובה ומתוקה
אודה על תשובתך                                                                                  
שנה טובה גם לך
13/09/2007 | 12:49
3
חידק ההליקובקטר הנו שכיח מאד וניתן לחיסול ברוב המקרים על ידי קורס אנטיביוטי כפי שאת נוטלת. לרוב זה אינו חוזר- זה גם לא קשור לסקלרודרמה . לגבי אספירין- השאלה היא למה קיבלת אספירין ? אם לא היתה סיבה ברורהף אכן אספירין עלול להחמיר תופעות של חומציות בקיבה, אם כי במינונים הנמוכים זה לרוב זניח למדי

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
ד
מנהל פורום ראומטלוגיה
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה