לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'לויקוציטוזיס'
לויקוציטוזיס
30/12/2007 | 10:28
1
38
ברקע לופוס ומטופלת בפרדניזון כרגע 10 מ"ג ( היה 30 מ"ג לפני חודשיים) ומתתרוקסט 12.5 מ"ג. בבדיקת דם אחרונה לויקוציטוזיס של WBC- 18. 30 . האם הלויקוציטוזיס הזה הוא מהמחלה? האם מהטיפול הסטרואידלי? האם לערך זה משמעות כלשהי מבחינת טיפול?
תודה  מראש על התשובה
לצפיה ב-'לאוקוציטוזיס'
לאוקוציטוזיס
03/01/2008 | 21:08
63
זה קרוב לוודאי מהטיפול ולא מהמחלה
לצפיה ב-'פולימיוזיטיס'
פולימיוזיטיס
30/12/2007 | 03:03
4
האם מישהו סובל מפולימיוזיטיס או מכיר מישהו ? אודה על התיחסות או יצירת קשר דרך הפורום תחילה
תודה
uhbrcbh
לצפיה ב-'פולימיוזיטיס'
פולימיוזיטיס
30/12/2007 | 12:32
3
היי...

כן , אני....

אשמח לענות על כל שאלה.
לצפיה ב-'הי ראשל'
הי ראשל
30/12/2007 | 13:11
2
אני בן 56 סובל מפולימיוזיטיס 4 חודשים . עקב זה גילו לי סרטן בבלוטת התריס ועברתי ניתוח הסרת הבלוטה .. יש חשד שהפולימיוזיטיס בא מהבעיה בבלוטה עד כאן רקע....
אצלי התפרקו השרירים בידיים וברגליים אני מתקשה מאוד בהליכה אפילו הפסקתי לעבוד...
איך בונים חזרה את כל מה שהיה לפני אם בכלל...
אם יש צורך ארשום את ה.ד.א שלי
תודה על הרצון
uhbrcbh
לצפיה ב-'פולימיוזיטיס'
פולימיוזיטיס
01/01/2008 | 17:24
1
היי...
אני מקווה שהרגשתך משתפרת ואתה מרגיש טוב יותר מיום ליום.....
אשמח לשמוע או לייעץ .
העבר לי כתובת דוא"ל.

ביי.
לצפיה ב-'ד.א.'
ד.א.
02/01/2008 | 12:52
ד.א. שלי   beniwn@014.net.il
וינרבני
לצפיה ב-'מה זה אומר?'
מה זה אומר?
29/12/2007 | 15:01
1
5
בבדיקות דם יצא שה- C3  ו-הC4  שלי מאוד נמוכים. מתחת לטווח.
הANTINUCLEAR AB יצא 1.175
כל שאר הבדיקות תקינות.
אני חוזרת כרגע על הבדיקה, אבל האם אפשר להסיק מזה על לופוס?
אין לי שום סימנים קלינים, ורמת קרישיות גבולית (15.8) וברקע שלוש הפלות.

אני מרגישה טוב ומתכננת הריון כך שממילא לא אקח תרופות , אבל הרופא אמר לי שהתמונה מתאימה בחלקה ללופוס, אך לא מובן לי למה.
האם הערך של האנטי נוקליר נחשב גבוה?
תודה רבה,
תמר.
לצפיה ב-'בדיקות מעבדה'
בדיקות מעבדה
03/01/2008 | 21:07
2
הANA חיובי והC3 C4 נמוכים יכולים לרמוז בכיוון של SLE אך אנחנו לא מטפלים בבדיקות המעבדה אלא בחולה והשאלה הנה האם יש סימטומים אחרים של לופוס. כדאי גם להשלים בדיקות נוגדנים נוספים
לצפיה ב-'אשמח לחוות דעת'
אשמח לחוות דעת
28/12/2007 | 17:18
2
11
שלום רב,

אני סובלת בזמן האחרון מהתופעות המטרידות הבאות:
כאבי גרון כרוניים - קשיים בבליעה, הרגשה של גרון נפוח, כאבים - בבדיקות מצאו בצקת שבאה ועוברת ללא טיפול.
כאבי בטן בהתקפות - לפעמים עם התנפחות צד שמאל + קושי בהטלת שתן.
התנפחות מפחידה של האצבעות בידיים - בעיקר יד ימין, האצבעות כ"כ נפוחות עד שהעצמות כואבות ואני לא יכולה לקפל את היד, בנוסף מתווספים פצעים אדומים. קורה בעיקר בקימה מהשינה וקורה רק בחורף.
לפני שבועיים לראשונה, קמתי מהשינה עם שפתיים נפוחות ועיניים נפוחות, כנראה מתרופה חדשה שקיבלתי ומייד הפסקתי אותה ("ארקוקסיה").

בבירור אלרגי לא נמצא דבר, בדיקת C1 תקינה, התופעות באות והולכות ומשפיעות מאוד על איכות החיים שלי. בעיקר התקפי כאבי הגרון ואצבעות הידיים שמתעוותות מאד. מה עושים?

יש לציין: אני בת 25, בעבר אובחנה מחלת רינו וטופלתי באוסמואדלט, עם השנים הכחלון באצבעות הולך ופוחת. בנוסף, רגישה למאכלים מסוימים, בעיה בספיגת ויטמינים (ברזל, B12, חומצה פולית וויטמין D).

תודה!
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
03/01/2008 | 19:01
1
5
את מתארת תופעה של פריחה ונפיחויות שונות המחשידות לתהליך אלרגי- עקב תופעת הרינו בעבר, צריך לבדוק האם אין דלקת מפרקים אשר עשויה להסביר את התופעות- רצוי לפנות לראומטולוג ולהשלים בדיקות כגון C1 ESTERASE INHIBITOR ANA ANTI DS DNA C3 C4 ANTI RO LA RNP SM CARDIOLIPIN -כמו כן רצוי לבצע ביופסיה מאחד הנגעים ובהתאם להחליט על ההמשך
לצפיה ב-'שאלה נוספת,'
שאלה נוספת,
03/01/2008 | 21:20
3
תודה, אך אין מדובר בפריחה.
מדובר יותר על פצע אחד אדום וכואב בדיוק במפרק של האצבעות (כמו בתמונה שצילמתי באיכות לא משהו..).
בקור האצבעות נעשות כחולות-סגולות, בחום הן מתנפחות ואז נשארת בצקת ופצע.

בדיקות אלרגיה, C1'C3+C4 שנערכו כשבועיים לפני התנפחות היד, היו תקינות.
האם מדובר בסה"כ בתופעת רינו (על אף שבקושי ויש כחלון, כאן מדובר בכאבי מפרקים, התנפחות ופצעים)?

תודה רבה!
לצפיה ב-'חניכיים'
חניכיים
28/12/2007 | 04:04
1
3
אני לוקח פרדניזון כבר 4 חודשים בגלל פולימיוזיטיס במינון :חודש 60 מג חודש 50 וחודשיים 40 מג. האם זה יכול לגרום תחושה מוזרה או דלקת  בחניכיים לפעמים אפילו כמו כאבים שחולפים אחרי כמה שעות ?!
תודה
uhbrcbh
לצפיה ב-'דלקת חניכיים'
דלקת חניכיים
03/01/2008 | 18:54
1
קשה לומר האם יש קשר. דלקת חניכיים הנה בעיה שכיחה ולכן קשה לקבוע האם היא קשורה לטיפול בסטרואידים. כדאי לטפל בדלקת ובמקביל להמשיך בפרדניזון
לצפיה ב-'אתופן'
אתופן
27/12/2007 | 22:36
1
4
אבי סובל מכאבים חזקים בידיים לכל אורכה ואף באצבעות, מקבל אתופן מזה שבוע אולם לא חל שיפור.
יש לציין שלפני זה היה לו דלקת ריאות.

במשך כמה זמן מומלץ להשתמש באתופן ללא שיגרום כל נזק? הבנו שלא כדאי מעל מספר ימים כי התרופה מאוד חזקה ועלולה לפגוע בקיבה.

לצפיה ב-'אטופן'
אטופן
03/01/2008 | 18:49
5
אכן לא רצוי להשתמש אטופן ללא הגבלה-אם אביך בריא, ללא הפרעות בתפקודי הכליתי או במערכת העיכול, ניתן ליטול במשך כ10 ימים. יתכן קשר בין הכאבים לדלקת הראות- אם זאת הסיבה, זה אמור לעבור תוך זמן מה
לצפיה ב-'מבקשת את עזרתכם'
מבקשת את עזרתכם
27/12/2007 | 21:10
3
95
אני סובלת מזה כ-3 שנים מתופעה שאצבעות הידיים (וגם אצבעות הרגליים) מלבינות לפתע ואז נהיות כחולות/אדומות,
כמו כן רגל ימין שלי מרגישה חלשה, כאילו נרדמת. כשאני יושבת אני מרגישה עקצוץ/הרדמות של הרגליים,

הכי מפחיד הוא שיד ימין שלי נרדמת לגמרי בלילה, ואני מאבדת בה כל תחושה עד שנדמה שהיא מתה לגמרי, ואני מנערת אותה ומכווצת את כף היד עד שחוזרת לה התחושה. זה מצב מאוד מבהיל.

ריאומטולוג שלח אותי לבצע את הבדיקות הבאות:
ANA חוזי, Anti DNA, SSB, SSA, RNPlSm, וכן Anti cardiolipin antibodies (APLA)

להלן תוצאות הבדיקות שעשיתי בעקבות הפניית הריאומטולוג:
DNA Single Strand Ab  נורמלי
Smooth Muscle Ab שלילי
Mitochondrial Ab שלילי
Antinuclear Ab Adults  עלה ל- 9.88 (כאמור, חיובי הוא מעל  1.2)
Cardiolipin- B2GP1 IgG Ab שלילי(קרישה)

השאלות שלי הן: 1) האם כל הבדיקות שביקש הריאומטולוג לעשות מופיעות? או שחסרות כמה
2) מה זה בדיוק Antinuclear Ab Adults  ואיך אפשר לטפל בבעיה?
3) האם ישנן עוד בדיקות שכדאי לעשות?

מתודה מראש, ו'
לצפיה ב-'כמו כן'
כמו כן
28/12/2007 | 14:09
20
ממצאי בדיקות סוכר והעמסת סוכר:

Glucose (B) 80                    - נורמלי

Glucose 120 (75 gr): 80      - נורמלי

Insulin: 4.5                          - נורמלי

Insulin 120: 17 אחרי שתיה 75 גר' סוכר (האם נורמלי? גבולי?)

והאם יכול להיות קשר בין נטיה לסכרת לבין הסימפטומים מהם אני סובלת?

שוב תודה
לצפיה ב-'כחלון באצבעות הידיים'
כחלון באצבעות הידיים
03/01/2008 | 18:58
1
394
את מתארת מה שאנו מכנים תופעת RAYNAUD . תופעה זו יכולה להיות ראשונית או להופיע במסגרת דלקות מפקרים שונות. הANA החיובי עשוי להצביע על רקע זה אך קשה לקבוע רבחנה סופית על פי הנתונים שמסרת. האם את סובלת מכאבי מפרקים ? פריחות? חום? תופעות אחרות? רצוי גם להשלים ANTI DS DNA C3 C4 CENTROMERE SCLERODERMA 70
בשלב זה, רצוי מאד להקפיד על חימום כפות הידיים -רק אם תופעת הכחלון מחמירה או אם יופיעו כיבים באצבעות הידיים, יהיה צורך בטיפול תרופתי
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
20/01/2008 | 13:50
13
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2007 | 16:27

בפורום ממזרח עד מערב דנים בפערים ובהבדלי התרבויות, הנורמות, האמונות הדתיות והחברתיות הנמצאים בחברה הישראלית המגוונת
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

ישראל חוגגת שנים ובפורום סדר יום לאומי חדש מדברים על הפניית תקציבי חגיגות העצמאות לנושאי חינוך, חברה ותרבות

בפורום פיפא אתם יכולים להרגיש חופשי לשוחח ולשאול על כל נושא הקשור למשחקי הפיפא השונים; בפלייסטיישן, מחשב וWii

לסדרת הנוער המצליחה של השנה, כמעט מלאכים, המשודרת בערוץ ניקלודיאון יש פורום משלה. בואו גם אתם להתאהב

פורום מכורים נועד להיות בית לכל מכור באשר הוא, ללא הבדלי דת, גזע ומין וסוג ההתמכרות. בואו להיעזר, להיתמך ולעבור עמנו את 12 הצעדים אל האור

הוא יוצר מוכשר בדיוק לפני דיסק ראשון. בואו לפורום להכיר אותו לפני כולם בפורום יואב דגני
לצפיה ב-'כאבי גידים/פרקים ושימוש ב-אמדוגיין - חניכיים'
כאבי גידים/פרקים ושימוש ב-אמדוגיין - חניכיים
25/12/2007 | 02:27
1
71
לפני כמה חודשים עברתי ניתוח חניכיים. לשם חידוש העצם הוחדר לחניכיים חומר מגרה בניית עצם בשם Emdogain
מדובר בחידוש - שנקרא גם Enamel matrix derivative
בחודש האחרון אני סובל מכאבים בגידים כימעט בכל הגוף וגם בלסת התחתונה
יש מעין נקודת שיא של כאבים באמצע הלילה.
ביקרתי אצל רומטולוג - לא ברור מה יש לי.
האם יכול להיות שייש קשר ל Emdogain

מאוד מודאג
בתודה
אייל

לצפיה ב-'לא שידוע לי'
לא שידוע לי
27/12/2007 | 19:26
12
לצפיה ב-'בדיקות קרישיות'
בדיקות קרישיות
24/12/2007 | 22:15
2
ד"ר אלקיים שלום.

מצ"ב בדיקות הקרישיות שדיברנו עליהן בשבוע שעבר.
מה דעתך?

תודה, ראשל
לצפיה ב-'בקשר לבדיקות'
בקשר לבדיקות
25/12/2007 | 22:27
רצוי שתעתיקי את התוצאות כי מצילום המסך ששלחת אי אפשר לראות את התוצאות של הרבה מהבדיקות.
אינני יודעת למה נעשה ברור, אך בהחלט יש ערכים שמעידים על קרישיות ייתר ואף על סיכון של הפלות חוזרות.
לצפיה ב-'תפקודי קרישה'
תפקודי קרישה
27/12/2007 | 19:28
1
חלק מן הבדיקות חיוביות בצורה גבולית- יהיה צורך לחזור עליהם , בעיקר על הLUPUS ANTICOAGULANT . אם הוא יהיה חיובי פעם נוספת אחרי תקופה מסויימת, מצטרך לשקול את חידוש הקומדין . כדאי במקביל גם להתיעץ עם ההמטולוגית
לצפיה ב-'לא הכי קשור אבלץץ כפות רגלים קרות'
לא הכי קשור אבלץץ כפות רגלים קרות
24/12/2007 | 20:33
3
2
אני סובל כרוני בחורף מרגליים קפואות, אין צורך לספר כמה זה מעצבן כשקר לך ברגליים... אני סך הכל בריא, בן 26. יש לכם אי אילו המלצות איך להפטר מהמכה הזאת? להפנות אותי לפורום אחר? אגב... רק לציין, שאני רוכב אופני שטח ועכשיו בחורף כתוצאה מכך שהרגליים שלי קרות ולא מתחממות כשהן קרות..אז בזמן הרכיבה הן פשוט קופאות לגמרי. ממה זה קורה? לא מגיע מספיק דם לשם? או לא יודע...רעיונות יתקבלו בשמחה.
בתודה מראש לכל העונים
לצפיה ב-'קור ברגליים'
קור ברגליים
27/12/2007 | 19:25
1
2
אני רק יכולה להמליץ לחמם את כפות הרגליים עם גרביים טובות
לצפיה ב-'גם מסג' עוזר... בקבוק חם ועוד...אבל השאלה'
גם מסג' עוזר... בקבוק חם ועוד...אבל השאלה
27/12/2007 | 22:32
2
היא האם זה טבעי שהקור הוא כרוני ?
לצפיה ב-'כפות רגלים קרות'
כפות רגלים קרות
31/03/2008 | 14:24
4
שלום לך
אם אתה רוצה פיתרון מיידי תפנה לאתר www.mayo.co.il
שם תוכל לימצוא ספידות מחממות
בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'משככי כאבים'
משככי כאבים
24/12/2007 | 12:51
1
2
ברקע SLE ודלקת מפרקים ארוזיבית ומפושטת שכרגע פעילה מאד.
אני נוטלת באופן קבוע ורצוף נוגדי דלקת לא סטרואידים כבר למעלה משמונה שנים.
כתוצאה מברזל נמוך נשלחתי לבדיקת דם סמוי שנמצאה חיובית 5/6.
נאמר לי שיש להפסיק עם הסלקוקס 10 ימים ולחזור על הבדיקה שוב.
הוצע לי ע"י הרופאה המטפלת לעבור בנתיים לאקמול ואופטלגין שמבחינתי הם כוסות רוח.
יש אפשרות להשתמש בנתיים במדבקות מורפיום או משהו אחר, רק לתקופה הקרובה
בלי שהדבר ייצור תלות?

תודה.
לצפיה ב-'איזון כאבים'
איזון כאבים
27/12/2007 | 19:21
3
תאורטית זה אפשרי- הכל תלוי בעוצמת הכאבים -אם הם אכן חזקים, את יכולה להשתמש בהם
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
23/12/2007 | 20:39
3
2
אין לי כל כך למי עוד לפנות לשאלות שכאלו אז אני מנסה את מזלי לשאול כאן.
אני חיילת,
בערך לפני חודשיים, שלושה חליתי בחיידק הסטרפטוקוקוס לוע/גרון אשר נלווה לו 40 מעלות חום ודקירות בשורש כף היד.
לאחר שבוע החום ירד וגם הדלקת גרון. אך הכאבים העזים בפרקי הידיים והרגליים נשארו.
אותם כאבים כל הזמן נודדים להם ממקום למקום, בין אם בכתף, בברך , בקרסול או אף באצבע וכן הלאה. אין לי אדימות או נפיחות.
אך אותם כאבים  הם כה חזקים, עד שלפעמים אינני יכולה לקפל את הרגל או את היד.
הכאבים יכולים להיות מספר שעות או מספר דקות ולנדוד למקום אחר.
עד כה הביאו לי Etopan 400 וEtopan 600 ללא כל שיפור, עדיין כואב לי מאוד באותם פרקים.
עשיתי אקו לב אך למזלי אין פגיעה בלב.

השאלה היא, מה זה  מה שיש לי , כמה זמן זה הולך להמשך ולגבי התרופות האם יש תרופה אחרת שרצוי לקחת .
בינתיים הרופאים רוצים להחזיר אותי לשירות הרציף שלי למרות שאני מתה מכאבים, הם טוענים כנראה שאני כן יכולה לעבוד למרות הכאבים הנוראיים האלו.
האם העבודה המשרדית שכוללת הפעלת הידיים כל הזמן והתיזוזים ממקום למקום לא רק תחמיר את המחלה ?

אשמח לתשובה בהקדם האפשרי, כי אני כבר לא יודעת מה לעשות.
תודה
לצפיה ב-'מוסיפה משהו'
מוסיפה משהו
23/12/2007 | 20:45
1
1
בבדיקות הדם הראו שיש לי CPR גבוה וגם משקע דם הרופאה אמרה שזה מצביע על דלקת, אך לא אמרו לי מה  זה וכן הלאה.
לצפיה ב-'את חיבת לראות ראומטולוג'
את חיבת לראות ראומטולוג
24/12/2007 | 16:14
5
ולא לצאת מהמרפאה הצבאית (אסור לך ללכת לאזרחית) בלא טיפול.
אם אכן פרצה לך דלקת מיפרקים - הרי שאי אפשר לעשות כלום עם הכאבים עד שהם מטופלים.
אני לא יכולתי להגיע למרפאה והזמנתי רופא הביתה.

אם הצבא יסרב לטפל בך, לכי - עם מדים - לחדר מיון בבית החולים הקרוב לך ותגידי שזה מקרה חרום (אני לא יודעת איך נעשית הביורוקרטיה בלי הפנייה של הצבא אבל בבתי החולים יש מי שמטפל בחיילים. תשאלי).
מקווה שתרגישי יותר טוב.

אה, כן: אני לא אוהבת את החתימה שלך.
לצפיה ב-'כאבי אחרי דלקת גרון'
כאבי אחרי דלקת גרון
27/12/2007 | 19:24
1
את כנראה סובלת מדלקת מפרקים תגובתית לזיהום סטרפטוקוקלי- התופעה יכולה להימשך בין חודשיים לחצי שנה . מנוחה יכולה להועיל למפרקים אם כי אין בהכרח צואך במנוחה מוחלטת. הכל תלוי בעוצמת הדלקת, בבדיקה הגופנית ובדיקות המעבדה. כמו כן, רצוי להשלים בדיקת א.ק.ג.
הטיפול אכן מבוסס על תרופות כגון אטופן אם כי אפשר לשקול טיפול בקורטיזון במקרים הקשים
לצפיה ב-'סלקוקס'
סלקוקס
23/12/2007 | 14:11
2

חולה דלקת פרקים מסוג סטילס
לוקח פרדניזון 15
מטאוטרוקסט 17.5
כרגע נמצא במצב של התלקחות המחלה

האם ניתן לשלב סלקוקס 200 על בסיס יומי?
האם יש נסיום ואפקטיביות עם התרופות שאנ לוקח

בן 23 חולה כ 4 שנים
לצפיה ב-'שאלה לגבי CRP'
שאלה לגבי CRP
23/12/2007 | 08:46
5
שלום,
בעקבות בדיקות דם כלליות  שבעלי עשה התברר שיש לו ערך CRP=17.8.
לאחר בדיקת דם נוספת שחזרה על הבדיקה הערך היה CRP=73.9. באותה בדיקה גם נבדקה נוכחות נוגדנים לEBV ואכן היא הייתה גבוהה מאחר והוא חולה במחלת הנשיקה.( וקראתי גם שיש קשר בין החלבון למחלת הנשיקה )
בנוסף, התחלנו להתאמן בחדר כושר והבדיקה השנייה נערכה אחרי זה.
יש לציין כי הוא לא מרגיש כאבים בשום מקום ובאופן כללי ההרגשה טובה.

ניתנה לו הפנייה לראומטולוג,אך רציתי להתייעץ לפני כן מה יכול לגרום לערך גבוה כל כך??!!
ובכלל, הבנתי שהחלבון הזה יכול להתייחס גם לנטייה למחלות לב / מחלות סרטניות?!

המון תודה!
לצפיה ב-'שלום!'
שלום!
20/12/2007 | 22:21
3
5
אני בת 34, בהריון האחרון, לפני כשנה, התחילו לי להרדם כפות הידיים, האורטופד הסביר שזו תופעה הקשורה להריון והיא אמורה לעבור עד כשלשה חודשים מהלידה (עודף פרולקטין). ילדתי ב"ה ולא הצלחתי להתאושש מהלידה, הברכיים כאבו, הכתפיים ובעיקר כפות הידיים וקרסוליים, לא הצלחתי לדרוך על כפות הרגליים,גם צווארי "נתפס" לעתים קרובות.  תליתי זאת בחולשה שלאחר לידה בקיסרי. בשלב מסוים, כשהכאבים רק גברו פניתי לאורטופד, הוא איבחן את בעייתי כדלקת בגידים, המליץ על סד מיוחד והמשכתי הלאה,הכאבים רק התגברו ואז הופניתי לבדיקות דם, והתוצאות להלן : crp-2.8 ' rf-62.4 ' esr -31 'dna-negative' ena-negW' complement c3-150 ' complement c4-56.
להרגעת הכאבים אני נוטלת אביטרן (אני מניקה).

דר' נכבדה, מהי חוות דעתך?
אשמח לקבל את תשובתך בהקדם.
תודה.
לצפיה ב-'עד שהדר' תגיע לכאן'
עד שהדר' תגיע לכאן
22/12/2007 | 13:21
4
הייתי פונה עם תוצאות הבדיקה לרופא המשפחה להתייעצות.
לרופא הילדים או אולי אפילו לרופא הנשים בקשר לנטילת תרופות בעת ההנקה.
לצפיה ב-'כאבי מפרקים אחרי הריון'
כאבי מפרקים אחרי הריון
22/12/2007 | 21:03
1
6
אכן רדימויות בכפות הרגליים הנן שכיחות מאד במהלך הריון- יחד עם זאת, התופעה חולפת זמן קצר אחרי הלידה - את מצארת מצב של כאבים שהם מעבר לכפות הידיים ולהערכתי את זקוקה לבדיקת ראומטולוג לקבוע האם בכל אופן לא מדובר בבעיה אחרת הקשורה לדלקת מפרקים כדאי גם להוסיף לבדיקות המעבדה RF ותקפוד בלוטת התריס
לצפיה ב-'ביקרתי אצל ראומטולוג'
ביקרתי אצל ראומטולוג
23/12/2007 | 14:40
2
אבחנתו היתה - דלקת פרקים, הוא הציע להמשיך עם אביטרן ולשלב גם לוסק. לאחר כחודשיים יש לחזור על הבדיקות ולראות אם המצב משתפר. לגבי הנקה ,האביטרן מותר גם למניקות.
לצפיה ב-'כאבים בשורש כף היד שמתפשטים'
כאבים בשורש כף היד שמתפשטים
20/12/2007 | 19:53
2
שלום רב!

אני בת 29 ואם לשלושה. במשך שבוע מתחזקים כאבים עד לעוצמה ממש גבוהה באיזור המפרק של כף היד.

אורטופד המליץ על סד גבס ורופאת משפחה על בדיקות דם לבירור ראומטולוגי.

אני מרגישה בכל יום את הכאב מגיע לכל מיני איזורים ביד.

אף אחד לא יודע כרגע לתת לי תשובה מה מהות הכאבים החזקים מאד מאד.

אני שותה אתופאן עד שלמי מהם תהיה תשובה בשבילי.

אודה להתייחסותך.
לצפיה ב-'כאבי בשורש כף היד'
כאבי בשורש כף היד
22/12/2007 | 20:59
1
1
האם קיימת נפיחות ? אודם מקומי? המלצת רופאת המשפחה לפנות לראומטולוג בהחלט נבונה- אני לא ממליצה על סד גבס - אפשר כן לשקול לרכוש סד מנוחה ( מבד) בחנות למוצרים אורטופדים- אך החשוב ביותר הוא למצוא את סיבת הכאבים
לצפיה ב-'כאבים ביד'
כאבים ביד
22/12/2007 | 22:20
2
תודה על התייחסותך

אין אודם וגם לא נפיחות, אך הכאב בעוצמה אדירה. לעיתים מתחזק עד מאד ואף מורגש גם בפרקי האצבעות.
נאמר לי שתשובות לבדיקות הדם יהיו רק בעוד שבוע ובנתיים אני מקבלת זריקות כלליות ואתופן.
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח בדיקות'
עזרה בפיענוח בדיקות
20/12/2007 | 18:08
1
15
ד"ר ערב טוב,
אני בהריון, בשבוע ה- 11 . לפני כשבוע ביצעתי בדיקות דם. להלן התוצאות.
חשוב לציי כי לפני כשנתיים התגלה אצלי ANTINUCKEAR גבוה, אך גם ENA וגם DNA יצאו תקינים.
הייתי במעקב אצל ראומטולוג במשך כשנה ובמהלכה מספר בדיקות עוקבות יצאו זהות. הוא אמר שאין בעיה ושאין בעיה להיכנס להריון. לפני חודשיים עשיתי שוב בדיקות והתוצאות יצאו זהות לאלו שבעבר.
בבדיקה האחרונה משבוע שעבר, יצאו תוצאות שקצת הבהילו אותי משום שה- DNA  קפץ ל-29. על מה זה עשוי להעיד ?
אשמח לפרשנות.
תודה רבה

-           HIGH POSITIVE     ANTINUCLEAR Ab

1             -           NEGATIVE     ENA

30- 0.01      IU/ml    29     DNA (ds) Ab
2       
  0.4- 0.01      IU/ml    3.3    CMV IgG

-           NEGATIVE     CMV IgM

3       
  7.2- 0.01      IU/ml    0.0    TOXOPLASMA IgG

-           NEGATIVE     TOXOPLASMA IgM

-           NEGATIVE     TREPONEMA SCR./TPHA

פירוט הערות

לצפיה ב-'גם הפעם הבדיקות תקינות לגמרי'
גם הפעם הבדיקות תקינות לגמרי
22/12/2007 | 20:57
23
לצפיה ב-'עידכונים'
עידכונים
19/12/2007 | 20:19
6
1
הייתי בבדיקה אצל הראמטולוג עם כל התשובות של כל הבדיקות הוא טוען שאין לי לופוס לא כרגע בכל מקרה לא ממש הבנתי אותו
טען שאני קצת אנמית לא יודעת על פי מה ההמוגלובין שלי 12.4 אולי על סמך בדיקות אחרות ה- ANA שלי גבולי 1.07 ככה הוא אומר וכל שאר הבדיקות תקינות.
הוא אומר להמתין ולעשות בדיקות עוד 3 חודשים ואז לבוא לביקורת אליו אלה עם כן משהו קורה בדרך(נקווה שלא)
אבל עדיין יש לי כאבי ברכיים לפעמים כאילו נמתח לי איזה שריר כאב עמום כזה שמלווה אותי כל הזמן כמעט האם לדעתכם כדאי להתייעץ עם רופא אחר בהקשר הזה?
מאחלת רק בריאות לכולם .
ותודה מראש על התשובות.

לצפיה ב-'הלו יש פה מישהו'
הלו יש פה מישהו
21/12/2007 | 07:35
לצפיה ב-'תרופות'
תרופות
22/12/2007 | 07:56
1
3
היי,

קודם כל אני שמחה בשבילך!!!

האם את נוטלת תרופות כלשהן???  סטטינים להורדת שומנים בדם??
לצפיה ב-'לא אני לוקחת תרופות'
לא אני לוקחת תרופות
22/12/2007 | 08:58
תודה על ההתיחסות אני לא לוקחת שום תרופה כשמאד כואב לי אני לוקחת סלקוקס הבעיה היא שלא כואב לי כל הזמן למזלי ישנו איזה כאב עמום שמתחזק לפעמים אבל סך הכל אין לי שום סימפטום אחר לא עייפות וכל מה שכולם מתארים.
אני חושבת שאני יחכה לבדיקות הבאות שהרופא נתן לי בעוד 3 חודשים ונראה מה אז.

שבת שלום תודה שוב על ההתיחסות.

לצפיה ב-'יתכן שהבעיה קלה לפתרון'
יתכן שהבעיה קלה לפתרון
22/12/2007 | 13:18
1
יתכן שזו בעיה בברך (שחיקת מניסקוס למשל)
הייתי מנסה ללכת לאורטופד שיעשה אבחנה.
במקרים רבים הבעיה נפתרת בעזרת פיזיותרפיה.
בכל מקרה,  פגישה עם הריאומטולוג בעוד 3 חודשים (תביאי לו גם את הצילומים שהאורטופד יורה לך לעשות) תפנה אותך לכאן או לכאן.
3 חודשים זה לא כ"כ הרבה זמן. עד אז הכל יכול לחלוף ואם חלילה לא - תמצא הקלה תרופתית.
יש היום טיפול לכל בעיה.
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
22/12/2007 | 21:01
1
1
אם את סובלת מכאבי ברכיים ובדיקות המעבדה תקינות, כדאי אולי להתיעץ עם אורטופד-אולי מדובר בבעיה "מכאנית" של הברך-
לצפיה ב-'כאבי שרירים'
כאבי שרירים
22/12/2007 | 22:44
1
תבדקי מה קורה מבחינת איזון הסידן, הפוספורוס והנתרן בדם, ייתכן שההתכווצות נובעת מחוסר או עודף באחד האלמנטים הללו.

בכל מקרה תתיעצי עם הראומטולוג המטפל בך. התכווצויות שרירים אינם דבר שיש להקל ראש, כמו ששריר הברך מתכווץ גם שרירים אחרים יכולים להתכווץ, וחשוב לזכור שגם הלב הוא שריר. שריר לא מתכווץ סתם!!!
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2007 | 13:30
ילדכם סובלים ממצוקה שנגרמה עקב חרדה או טראומה? תשובות, עזרה וכתף יינתנו בפורום הורים לילדים הסובלים מטראומה/חרדה ע"י מומחים והורים

לא פעם מוצא עצמו האיש הקטן חסר אונים מול המערכת. בואו לפורום הכי פלילי בתפוז, פורום משפט פלילי

תזמון זה הכל - היכון הכן סנוז -  זה מה שבראש שלך. מדברים על האפליקציה החדשה בפורום סנוז

זה קורה במשפחות הכי טובות, כשמגלים שההורים שלנו גאים. בואו לגלות, לשתף ולהכיר בפורום ילדים להורים גאים.

משלמים בכרטיס אשראי? מוציאים כסף מבנקט? מדליקים את האור?
כל הפעולות האלו ורבות אחרות מתאפשרות תודות למערכות מחשב מרכזי,בואו ללמוד עוד בפורום מערכות מחשבים מרכזי

בואו לגלות מעורבות חברתית למען הסביבה. סטודנטים וסטודנטיות- בואו לגלות את הפורום הרשמי של מגמה ירוקה.

המקום בו למילים פיצ'ר ומטריצת האריס ישנה משמעות שלא קשורה למתמטיקה. האוהבים לחפור מוזמנים לפורום ארכיאולוגיה.

נפתח הפורום הכי מתוק! בואו לטעום מהדובדבן שבקצפת, בפורום קינוחים ומנות אחרונות

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ