לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83168,316 עוקבים אודות עסקים

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'אנברל'
אנברל
18/03/2008 | 20:37
1
5
ברקע SLE ודלקת מפרקים ארוזיבית ש"זכתה" למספר איבחונים.
אני  מטופלת באנברל מזה חודש, ללא שום הטבה ועם החמרה משמעותית.
במידה והניסיון הנ"ל לא יצלח האם ניתן יהיה לומר בוודאות שהדלקת היא
על רקע "רופוס" שלא מאופיינת ברמות גבוהות של TNF להבדיל מדלקות אחרות
שכן מאופיינות ברמות גבוהות של TNF?

תודה רבה
וברכות על הפרופסורה.
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
21/03/2008 | 07:43
6
חוסר תגובה לאנברל מחזק את הטענה שאת מעלה-יחד עם זאת, רצוי לזכור שכ40% מן החולים המאובחנים כדלקת מפרקים ראומטואידית אינם מגיבים לאנברל כך שהמסקנה אינה סופית.
לצפיה ב-'משרעות עדכון'
משרעות עדכון
18/03/2008 | 19:47
3
3

פרופ' אורי שלום!

התיעצתי היום עם רופא המשפחה שלי והוא ממליץ לא  להרבות  ב-second opinion לגבי ניתוח הכתף.  הוא  טוען  שד"ר מוזס  

יתן את חוות דעתו וזה צריך להספיק.  לי זה דוקא חבל אבל אולי הוא צודק  ש"מרבה נכסים מרבה דאגה".
על כל פנים  אתקשר עם המרפאה  באיכילוב ואבטל את התור ליום 15.4.  
מאוד הייתי רוצה לראות אותך  ואולי  אסתכן  באותו יום  ותהיה לך    דקה זמן רק  להגיד תודה על  העזרה שאת תמיד מוכנה
לתת לי.

ב ב ר כ ה,
שרה  (שרעות)
לצפיה ב-'היגיון'
היגיון
18/03/2008 | 20:25
1
2
לא תמיד ניתן למצוא אותו אצל רופאי משפחה  מאחר והאיבר המדובר
הינו מפרק, כן הייתי מתייעצת עם הרופאה ולא מתבססת על חוו"ד מלומדת
של רופא משפחה. סביר להניח שהוא חוסך לקופ"ח את ההתחייבות
ע"ח הבריאות שלך.

תרגישי טוב.
לצפיה ב-'תודה לגימבה'
תודה לגימבה
18/03/2008 | 21:44

גימבה שלום
תודה על ההתייחסות, אבל הפעם אני דוקא מקבלת את דעתו של רופא המשפחה שלי, למרות שזה  נראה  
לא תמים מצידו.  אבל במקרה שלי  אני חושבת  שהוא  כן  צודק.  נחייה ונראה.
אולי מבין הקוראים יש מישהו שעבר  ניתוח דומה?  אשמח לקבל תגובות.
תודה שרעות
לצפיה ב-'בהצלחה !'
בהצלחה !
21/03/2008 | 07:43
לצפיה ב-'Prednisone or Remicade'
Prednisone or Remicade
16/03/2008 | 15:00
1
4
שלום,

אני בן 40 עם Psoriatic Arthritis כרגע מטופל ע"י 15mg prednisone ביום.
השאלה שלי היא האם לטווח ארוך, התופעות לווי  של ה-prednisone הם יותר גרועות מהאלה של ה -Remicade.
לפי ניסיון העבר, מה הם התופעות לווי  של ה - Remicade וה-Prednisone ?

תודה רבה.
לצפיה ב-'דלקת מפרקים פסוריאטית'
דלקת מפרקים פסוריאטית
21/03/2008 | 07:41
5
באופן עקרוני,רצוי להמעיט בשימוש בפרדניזון לארתריטיס פסוריאטית משום שהפסקתו עלולה לגרום להתלקחות עורית . אם המחלה קשה, ההמלצה הנה להשתמש בחוסמי TNF כגון רמיקייד. התכשירים מועילים ביותר לדלקת מפרקים פסוריאטית
לצפיה ב-'RA'
RA
15/03/2008 | 21:01
2
2
פרופ' אלקיים שלום,
אני בת 41, חולת Seropositive RA כ 7 שנים ומטופלת ב MTX (כדורים) 10 מג' בשבוע וב PLQ כרגע 200מג' ביום. לאחר תקופה ארוכה שהמחלה היתה בשליטה וכמעט ולא סבלתי מכאבי מפרקים אני חווה עכשיו התפרצות חדשה ומזה 6 שבועות סובלת כל יום מכאבים בכפות הידיים, שורשי כפות הידיים (יש גם קשיון בוקר), וכפות הרגליים, ולפעמים גם בכתפיים, במרפקים ובברכיים (הכאבים נודדים מצד לצד). בשבוע האחרון לקחתי Advil כל יום ויש הקלה מסוימת.
בבדיקות: ספירת דם תקינה (המוגלובין 11.9), שקיעת דם 18, CRP קטן מ 0.5 , RF =99.3 (הטווח 0-14).
יש לי תור לראומטולוג בעוד חודש.
שאלתי היא האם יתכן שה MTX אינה יעילה יותר ובכלל למשך איזה תקופה אפשר להמשיך ולקחת אותה? אני חוששת מהעלאת המינון מפני שלעיתים קרובות היא גורמת לבחילה.
בתודה מראש
לצפיה ב-'אין לי שום יכולת להתערב בטיפול שלך'
אין לי שום יכולת להתערב בטיפול שלך
15/03/2008 | 23:37
6
כנגד RA אני מקבלת פרדניזון, PLQ וגם מטוטרקסט 12.5מ"ג פעם בשבוע.
כשלוקחת את ה MTX עם אוכל - כמעט ואיני חשה בבחילה.

הבעיה היחידה היא שכל התרופות "באות עם אוכל". אז אני אוכלת ומתעגלת...
לצפיה ב-'התלקחות המחלה'
התלקחות המחלה
21/03/2008 | 07:40
9
אתכנראה בהתלקחות- תופעה זו אינה נדירה במהלך המחלה. יש להניח שמינון הMTX אכן נמוך והצעד הנבון בשלב הז הוא אכן להעלות את המינון- ניתו לעבור לזריקות MTX שלעיתים גורמות לפחות בחילות ולהעזר בתכשיר בשם לאוקובורין אשר מפחית אותן. בכל מקרה, תצטרכי לחכות לראומטולוג שלך
לצפיה ב-'בדיקת דם'
בדיקת דם
14/03/2008 | 12:56
6
לצפיה ב-'דלקת פרקים - תיקון'
דלקת פרקים - תיקון
12/03/2008 | 10:48
1
11
לפרופ' אלקיים שלום,אני בן 58 וסובל מזה 4 חודשים מצירוף כנראה לא שגרתי של כאבי פרקים המקשה על אבחון מדויק. הכאבים הינם בעיקר בפרקי אצבעות הידיים המרפקים הכתפיים הצוואר והגב האמצעי (לאחר עמידה של כשעה). אין בעיה בפרקי הקרסוליים וכפות הרגליים.  אין החמרה מיוחדת בשעות הבוקר. CRP גבוה 0.8, ראומטויד פקטור קטן מ- 5 . אין אדמומיות או רגישות למגע או נפיחות של ממש בפרקים. הרגשת חולי ועייפות במיוחד לאחר פעילות גופנית. כל זה פרץ לאחר פעילות פיסית מאוד אינטנסיבית ולא שגרתית שעשיתי במשך חודשיים. סובל שנים מאוסטיאוארטריטיס בברכיים אך מעולם לא היתה דלקת ולא בפרקים נוספים כמו עכשיו. רופא אבחן גם דפורמציה קלה (אוסטיאוארטריטיס ? ) בפרקי אמצע אצבעות היידים.
האם תוכלי לתת לי כיוון משוער לאבחון ?
לצפיה ב-'עניתי לך'
עניתי לך
13/03/2008 | 21:54
4
לצפיה ב-'דלקת פרקים'
דלקת פרקים
12/03/2008 | 10:36
1
6
אני סובל מזה 4 חודשים מצירוף כנראה לא שגרתי של כאבי פרקים המקשה על אבחון מדויק. הכאבים הינם בעיקר בפרקי אצבעות הידיים המרפקים הכתפיים הצוואר והגב האמצעי (לאחר עמידה של כשעה). אין בעיה בפרקי הקרסוליים וכפות הרגליים.  אין החמרה מיוחדת בשעות הבוקר. CRP גבוה 0.8, ראומטויד פקטור קטן מ- 5 . אין אדמומיות או רגישות למגע או נפיחות של ממש בפרקים. הרגשת חולי ועייפות במיוחד לאחר פעילות גופנית. סובל שנים מאוסטיאוארטריטיס בברכיים אך מעולם לא היתה דלקת ולא בפרקים נוספים כמו עכשיו.
האם תוכלי לתת לי כיוון משוער לאבחון?
לצפיה ב-'כאבי מפרקים'
כאבי מפרקים
13/03/2008 | 21:53
3
אופי הכאבים אינו דלקתי - גם בדיקות המעבדה תקינות (העליה הקלה בCRP אינה משמעותית ) - יכול להות מאד שמדובר באוסטאוארתריטיס של המפרקים הקטנים בכפות הידיים
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
11/03/2008 | 09:50
2
5

האם יש בבדיקה הנ"ל משהו חריג?

תודה
לצפיה ב-'לא הצלחתי לפתוח את הקובץ'
לא הצלחתי לפתוח את הקובץ
11/03/2008 | 20:27
1
1
לצפיה ב-'קובץ נוסף מקפיצההההה'
קובץ נוסף מקפיצההההה
11/03/2008 | 20:33
2

בדיקת דם

................
........

...
לצפיה ב-'הומירה-עד כמה חשוב לקיחת התרופה בזמןקבוע-דחוף'
הומירה-עד כמה חשוב לקיחת התרופה בזמןקבוע-דחוף
10/03/2008 | 16:20
2
3
אני לוקחת (מזריקה )כבר כמה חודשים,התרופה הוזמנה בזמן אבל בטעות כמה ימים היתה לא בקרור במרפאה,אמורה לקחת מחר בבקר,וננכון לעכשיו מחכים לאישור לקבל ערכה חדשה,
יהיה עכוב בלקיחת התרופה,מה עושים?
לצפיה ב-'לא נורא'
לא נורא
11/03/2008 | 20:22
1
3
עיכוב של כמה ימים לא אמור להשפיע על הטיפול באופן מהותי- כדאי שזה לא יקרה בעתיד
לצפיה ב-'תודה,הזרקתי אחרי יומיים........'
תודה,הזרקתי אחרי יומיים........
13/03/2008 | 16:32
2
וזה בטוח לא יקרה שוב,

לצפיה ב-'נותנים בפורים ב- אנשים'
נותנים בפורים ב- אנשים
10/03/2008 | 12:13

הערב בשעה 18:00 חברי המופע "אופרת רוק- מלחמה"  יתארחו לייב בblogTV ויענו לשאלות גולשים.
אתם מוזמנים לשרשר שאלותיכם כבר עכשיו בפורום רוק ישראלי:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

מירי קובלסקי, מטפלת זוגית ומשפחתית, ת.ל.מ ירושלים, תתארח בפורום הורים לתינוקות החל משעה 21:00 ותשיב לשאלות הקשורות לתמורות שחלו בזוגיות עקב המעבר להורות, שינויים במערכות יחסים אחרות (חברויות, יחסי עבודה ויחסים עם המשפחה המורחבת) קשיים בזוגיות הנובעים מפער גישות לגבי הטיפול וחינוך הפעוט ועוד.
הקליקו כאן:

פרויקט ענק לפורים בפורום בתפוז למען הקהילה
בואו להשתתף  ולהיות חלק מאיתנו בפרויקט אמיתי שמלא נתינה מה-
לפרטים נוספים לחצו:

בואו להצביע ולקבוע באיזו שעה תשודר התוכנית "עניין משפחתי", מבית היוצר של ערוץ הריון ולידה ו-blogTV
http://www.tapuz.co.il/birth/article.asp?CatID=7&A...

קסם על הקרח
תפוז אנשים מחלקים לכם כרטיסים למופע הקסום Magic On Ice - אגדות קסומות על הקרח.
כל שעליכם לעשות הוא לענות על שאלה אחת בפורום הורים וילדים מבלים ואתם בדרך:

אוכלים, מצטלמים וזוכים בפרסים
אתם מוזמנים לעלות תמונה מוצלחת, מצחיקה וייחודית של תינוק/פעוט/ילד אוכל בפורום קלאב פוט ואולי תזכו בפרס שווה מתנת שילב:

רוצים לזכות בסינגל החדש של שלומי שבן?
השתתפו בפעילות בפורום:

"יש לי יום הולדת אף אחד לא בא בין ארבעה קירות מביט על התקרה..." ("ג'וליה"- יובל בנאי)
רוצים לזכות בסינגל החדש של יובל בנאי? ספרו בפורום משינה על יומולדת שלא תשכחו, ואולי תזכו:

ביקורת בונה לבנקאים
הם מזמינים לנו כרטיסי אשראי חדשים, מסדרים לנו מסגרת אשראי חדשה ועוזרים לנו לנהל את הכסף שלנו, אבל גם להם הבנקאים יש מה לשפר בשירות.
פורום נותני שירות מזמין אתכם לספר מה אתם מצפים מעובד בנק פרונטלי  שיעשה ושלא יעשה בכדי לשפר לכם את חווית השרות.

בואו לספר לנו סיפורים אמיתיים מהחיים שלכם בקומונת תיאטרון פלייבק ואנו נשקף את הסיפור בשידור חי ב-blogTV:
http://www.tapuz.co.il/Communa/usercommuna.asp?Com...
לצפיה ב-'תודה - תור במרפאה'
תודה - תור במרפאה
09/03/2008 | 18:38
1
1
פרופ' אורי שלום

תודה על עזרתך, קבעתי  את התור  לבוקר  ואצל ד"ר מוזס בשעה 12:20

שרה
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
11/03/2008 | 20:21
1
לצפיה ב-'תשישות כרונית - עזרה'
תשישות כרונית - עזרה
09/03/2008 | 14:23
2
5
שלום.

אני סובל תקופה ארוכה מתשישות-המצב לא משתפר ולעיתים נראה כי מחמיר.

ביצעתי בדיקות דם מקיפות ולתענת הרופאים הן תקינות.

בין תוצאות הבדיקה ניתן לזהות כי:

כולסטרול HDL נמוךׁ33.56ׂ

גלוקוז נמוך- 73.4

MPV נמוך- 7.11

RDW נמוך 11.7

בנוסף עלה בתוצאות כי:

CMV-IGG- חיובי

EBV- IGG- חיובי

הרופאים אומרים לי כבר כמה פעמים שאני בריא ושזה כלום-

אני ממש סובל

בקיץ אני עתיד להתחיל לבצע תפקיד מאוד קשה ותובעני בזרועות הביטחון ואני חושש ממצבי הבריאותי.

מה אני עוד יכול לבדוק ואיך אפשר להתמודד עם המצב?
לצפיה ב-'תשישות כרונית'
תשישות כרונית
11/03/2008 | 20:20
1
3
הבדיקות שציינת אכן אינן מסבירות את התשישות הכרונית- כדאי להשלים את הברור על ידי תפקודי בלוטת התריס, רמות B12 . ניתן לשקול טיפול בתכשירים אנטי דכאונים אשר עשויים לשפר את הרגשתך
לצפיה ב-'תשישות כרונית'
תשישות כרונית
11/03/2008 | 20:54
1
בלוטת התריס וה-B12 תקינות.
מה ההצעה ואילו תכשירים אתה מציע בנושא הנוגדי דיכאון אם תוכל לפרט
לצפיה ב-'שלום לד"ר מחלת הבכתרב'
שלום לד"ר מחלת הבכתרב
09/03/2008 | 13:54
3
5
מה הסיבות למחלה האם היא מסווגת כמחלת פרקים.בהתחלה שחליתי קבעו שיש לי בכתרב  אם השנים מצבי החמיר ונוסף הפסוריאזיס. אני מהובחן בדלקת פרקים פסוריאטית.השאלה היא אם יש לי את שניהם .מה הסיבה להיתפרצות הבכתרב.והאם יש קשר אם מחלךת הפסוריאזיס שנוספה. תודה מראש
לצפיה ב-'דלקת מפרקים פסוריאטית'
דלקת מפרקים פסוריאטית
11/03/2008 | 20:17
2
2
יש להניח שאינך סובל ממחלת בכטרב אלא מדלקת מפרקים פסוריאטית שמערבת את מפרקי האגן ועמוד השדרה ומתבטאת בצורה דומה מאד לבכטרב. יש היום טיפולים מועילים מאד (חוסמי TNF ) ואם אכן מחלתך פעילה כדאי להתיעץ עם הראומטולוג להמשך הטיפול
לצפיה ב-'תורה'
תורה
11/03/2008 | 20:35
1
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/03/2008 | 20:36
לצפיה ב-'aps'
aps
08/03/2008 | 21:25
1
1
שלום רב, אשמח לדעת האם מומחיות בaps שייכת לתחום הראומטולוגיה או המטולוגיה וזאת מכיוון שקיים חשש שעברתי ארוע אסכמי ואני זקוקה לרופא שמומחה בaps  ואני חמישה חודשים לאחר לידתי השלישית בהריונות טופלתי בקלקסן עקב lac מוגבר והפלות.אשמח לתשובה מקצועית
לצפיה ב-'APS'
APS
11/03/2008 | 20:15
1
אני בהחלט ממליצה לפנות לראומטולוג
לצפיה ב-'בדיקת EMG'
בדיקת EMG
08/03/2008 | 21:01
1
18
מזו בדיקת EMG בידיים?
איך מבצעים אותה
האבחנה משוערת של הרופאה- CTS
האם זו בעיה גנטי או שנוצרת ממאמץ יתר
לצפיה ב-'א.מ.ג'
א.מ.ג
11/03/2008 | 20:15
7
זו בדיקה שבודקת את תפקוד העצבים ושרירים-CTS - ראשי תיבות של CARPAL TUNEL SYNDROME - תסמונת התעלה הקרפלית בה קיים לחץ על עצב בשורש כף היד- לא מדובר בבעיה גנטית- ברוב המקרים ,אין סיבה ברורה-עיתים זה מתפתח כתוצאה בדלקת באזור שורש כף היד, סכרת או תת פעילות של בלוטת התריס
לצפיה ב-'שלום'
שלום
08/03/2008 | 19:29
5
5
אני חדש כאן וסובל מבכטרב כבר למעלה מ 25 שנה חליתי תוך כדי שרות צבאי והוכרתי כנכה צהל מדי פעם יש לי גם אובאיטיס בעין שמאל בלבד שאלתי איזה טיפול אני אמור לקבל כי כרגע וכבר שנים אינני מקבל שום טיפול
לצפיה ב-'נראה לי שקודם רצוי ליצור קשר עם ראמטולוג'
נראה לי שקודם רצוי ליצור קשר עם ראמטולוג
08/03/2008 | 21:34
3
2
יש הרבה טיפולים תלוי בחומרת המצב,

מניסיון(לצערי)עברתי לאורך השנים.....(מעל 10)כדורים שונים,עירוי, וזריקות,

מה שכןשמעתי ואני מקווה שזה נכון שבסביבות גיל 55 המחלה נעצרת,

גם לי הדלקת בעעין בד''כ בעיין שמאל(גם עכשיו כבר כמעט חודש)

פעם שלישית תוך שנה,

שתרגיש טוב
לצפיה ב-'כן גם אני'
כן גם אני
09/03/2008 | 05:54
עברתי כלמני טיפוליםבמשך השנים לא נראה לי שמשהו עוזר תרגיש או תרגישי טוב גם את או אתה תודה
אייל
לצפיה ב-'במה מתבטא'
במה מתבטא
10/03/2008 | 23:10
1
איך מתבטאת הדלקת בעין?
לצפיה ב-'זה משהו פנימי,כאבים מסביב לעיין'
זה משהו פנימי,כאבים מסביב לעיין
11/03/2008 | 06:52
עיין אדומה ,ולפעמים יש הדבקויות........וזה מצריך זריקה בעיין(בשבילי זה היה סיוט.....לפני כמה חודשים)
זה נמשך הרבה זמןמעל לחודש עד שזה עובר,
זה לא מדביק,
והטיפול טיפות שונות,הרבה בקורת לוודא שאין הדבקויות.....בקצור מקשה על החיים.....
לצפיה ב-'מחלת בכטרב'
מחלת בכטרב
11/03/2008 | 20:24
5
השאלה הנה האם אתה סובל ממחלה פעילה - האם אתה סובל מכאבים ליליים ? נוקשות בוקר? האם בדיקות המעבדה מצביעות על מדדי דלקת ? אם כן, רצוי לשקול טיפול בחוסמי TNF
לצפיה ב-'גלולות ותסמונת סיוגרן'
גלולות ותסמונת סיוגרן
07/03/2008 | 22:25
2
11
שלום,
אני בת 20 ואני מאובחנת כחולה בתסמונת סיוגרן. אובחנתי לפני כשנתיים ואלה הממצאים:
ANA - חיובי
ANTI DNA - שלילי
ENA - חיובי
ANTI RO - שלילי
ANTI LA - חיובי
ביופסיה משפה תחתונה חיובית.
ישנם כאבי פרקים.

הבנתי שזה טיפה מסוכן לקחת גלולות (ההורמונים יכולים להחמיר את המצב).
אני מחפשת אמצעי מניעה חלופי במקום קונדומים.
האופציות העומדות בפני: התקן תוך רחמי או גלולות.
אני קצת מפחדת מההתקן - קראתי עליו דברים שלא גורמים לי להרגיש 100 אחוז בטוחה.
בנוגע לגלולות, הבנתי שיש גלולות שנותנים לנשים מניקות שאפשר לקחת.

מה דעתך ד"ר אלקיים?

תודה,
סופי.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
07/03/2008 | 22:37
1
4
הבנתי שיש גלולות שנקראות סרזט ופמולן (משהו כזה), שהן מכילות רק פרוגסטרון.
הבנתי שהן בעייתיות בעינייני קרישיות, הבדיקה היחידה שאולי מראה על בעיה:
מלפני כמה חודשים - antiphos.igg 17.2
כשהערך הרצוי הוא 0-16.

מה דעתך?

תודה!
לצפיה ב-'גלולות'
גלולות
08/03/2008 | 18:16
7
תסמונת סיוגרן כשלעצמה אינה מהווה התווית נגד לטיפול בגלולות.השאלה הנה האם קיימת נטייה לקרישיות יתר שבאה לידי ביטוי בנוכחות נוגדנים אנטיפוספוליפידים כגון ANTI CARDIOLIPIN BETA2 GLYCOPROTEIN LUPUS ANTICOAGULANT -כדאי לבדוק אותם-אם יהיו שלילים- ניתן לשקול טיפול בגלולות
לצפיה ב-'בעייה נשית?'
בעייה נשית?
07/03/2008 | 19:38
1
3
אולי זה לא המקום, אבל אני באמת כבר לא יודע איך לסייע...     תודה.

לאישתי יש כאבים חזקים מזה חודשיים שלושה בחלקים המוסתרים בתחתונים,
בדיקות אולטרסאונד לחלל הבטן ולחלק התחתון יותר לא גילו דבר, הרחם במקום.
כל הבדיקות אצל רופאת הנשים חזרו בממצאים שליליים.
בדיקה רקטאלית וקולונוסקופייה לא מצאו דבר.
בדיקות פרוקטולוגיות גם חזרו שהכל תקין.
ואם כל זאת האישה שלי לא ישנה עד שהיא מתמוטטת, גם אותי זה מוציא מהדעת כיוון שאין ביכולתי לסייע לה.

אני מחפש רעיונות למה עוד אפשר לבדוק ולא בדקנו ולמי אפשר לפנות לעזרה.
רעייתי מתלוננת(בבכי) שאין מי שיעזור, וכל אחד רואה רק את החור שלו ולא את התמונה הכללית.

אנא עזרתכם.

תודה
הבעל המודאג
לצפיה ב-'כאבים מוזרים'
כאבים מוזרים
08/03/2008 | 18:13
2
האם גם עשתה בדיקות מעבדה על מנת לשלול תהליך דלקתי ?
לצפיה ב-'לפרופסור אלקיים'
לפרופסור אלקיים
06/03/2008 | 16:09
1
3
ראשית ברכות על התואר
אני בת 29 חולת לופוס. מחודש אוקטובר יש לי חום ממושך שנע בין 37.7- 38 שבא תמיד לקראת הערב. הסרולוגיה האחרונה ללופוס יצאה שלילית ( אנטי דנא ומשלים תקינים). שקיעת הדם קצת גבוה וגם ה סי.ר.פי גבוה. אני מטופלת במתתרוקסט מינון 17.5 מ"ג שעזר לכאבי פרקים אך בכלל לא שיפר את מצב החום. עשיתי בירור לוירוסים שכלל פרבו, צהבת ו CMV, EBV שיצאו שלילים לחוטין. גם אולטרסאונד של בטן אגן ובלוטות בצוואר יצא שלילי. ממה יכול לנבוע החום? האם זה מהלופוס? מה הפיתרון כי אני מסתובבת עם החום הזה  כבר המון המון זמן וזה מפריע לי
בתודה מראש
ל3
לצפיה ב-'חום ממושך'
חום ממושך
08/03/2008 | 18:11
1
זה כמובן יכול להיות מהלופוס .אם הבדיקות הספציפיות לSLE שקטות, חשוב בכל אופן לשלול סיבה אם כי כבר עשית די הרבה בדיקות- כדאי להשלים אקו לב, לקחת תרביות דם - ניתן לשקול תוספת של פלקניל (אם את לא נוטלת) אשר עשוי בהחלט להשפיע על החום
לצפיה ב-'ברכות'
ברכות
06/03/2008 | 16:21
1
1

כתבתי לך לפני כשעתיים ולפתע  שמתי לב שאת פרופסור אורי.  אז ברכותי  האמיתיות.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
08/03/2008 | 18:11
1

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ