לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79377,937 עוקבים אודות עסקים

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

לצפיה ב-'בירור ראומטולוגי'
בירור ראומטולוגי
06/02/2008 | 09:53
2
114
למומחים שלום
מזה תקופה של 3 שנים בערך, קיימים אצלי כאבים בפרקי היירכיים (בחיבור לאגן).
ובמקביל  לטיפול הרפואי רציתי לדעת פחות או יותר את האבחנה למה שיש לי.
שכיחות הכאבים: ישנן תקופות שהכאב מתעורר, וחולף אחרי יום יומיים לאחר מנוחה. זה יכול להיות בהפרשים של ימים,

שבועות ואפי' חודשים. כשבחורף השכיחות גוברת.
בד"כ הכאבים היו במפרק של רגל ימין בלבד (ירך), אך לאחרונה זה עבר לרגל שמאל ,הייתה תקופה שהרגשתי כאבים לפנות בקר

באזור הגב התחתון אך איני יודע אם זה קשור.
פניתי לאורטופד ומאז עשיתי:
בדיקת רנטגן - שנראה תקין

מיפוי עצמות - שהראה קליטה מוגברת באזור הכואב (חיבור מפרק הירך לאגן)

בדיקת סיטי באזור האגן - ציטוט תוצאה: "המבנה הגרמי של האגן - שמור
מרווחים תוך פרקיים בפרקי ירכיים - שמורים.
במרווחים של SIJ נראית סקלרוזיציה מינימלית באספקטים איליאקליים משני הצדדים, יותר מימין.
כמו כן מימין נראים שינויים ארוזיביים עדינים בעיקר באספקט תחתון של המפרק.
המבנה של סימפיזיס פוביס - שמור.
לסיכום: בSIJ מימין - שינויים ארוזיביים קלים וכמתואר" סוף ציטוט

בדיקות דם:
c-reactive protein - 0.54
rheumatoid factor - 9.69
antinuclea r ab - negative
dna (ds) ab - 9.10 negative
esr - 32

כעת אני ממתין לתור לראומטולוג, אך האם ניתן לקבל תמונה ע"פ הממצאים?
האם מדובר בפוליארטריטיס, האם זה כרוני, ומה זה בדיוק סקלרוזיס?
בתודה מראש
רז
לצפיה ב-'סאקרואילאיטיס'
סאקרואילאיטיס
09/02/2008 | 18:52
1
60
הממצאים מצביעים בכיוון של דלקת מפרקים ממשפחת הספונדילוארתרופתיה- קבוצת מחלות המתאפיינות בדלקת של מפרקי האגן עם לעיתים מעורבות של מפרקי היריכיים. התופעה כנראה קלה לאור העובדה שהכאבים אינם קבועיים ולאור העדר מדדי דלקת ברורים. יהיה צורך בהערכה קלינית על מנת להחליט לגבי אבחנה סופית וטיפול אפשרי
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
10/02/2008 | 00:44
22
אכן הייתי אצל הראומטולוג, הוא ביצע מס' בדיקות.
ולבסוף שלח אותי לבצע בדיקה גנטית ל HLA B27
(שלפי הבנתי קיים אצל רבים מחולי אנקילוזינג ספונדיליטיס).
ובמקביל רשם לי לקחת נקסין 500
פעמיים ביום. ובנוסף OMEPRADEX

ומה שאני לא מבין אם התרופה הזו לא מרפאת אלא רק מקלה על הסימפטומים,

יש הצדקה לכך שאני אחשף לתופעות הלוואי שלה (נזקי כיבה, כליות

וכדו') מאחר שהכאבים אצלי הם רק "פה ושם" וחולפים מהר - במקרה

הצורך עם "אדויל" (זו תרופה פחות מסוכנת??) והאם אין תרופות

ש"מרפאות" לחלוטין דלקות פרקים?
נ.ב. ברור מאליו שאני אעשה כעצת הרופא (מי אני שאחלוק) רק רציתי

להבין קצת את פני הדברים.
בתודה מראש
רז
לצפיה ב-'גוף תפוס'
גוף תפוס
05/02/2008 | 17:17
1
2
שלום רב
אני בת 55 ובזמן האחרון חוזרת על עצמה תופעה מציקה - כל בוקר כשאני מתעוררת אני קמה תפוסה כולי , ההרדמות קשה במיוחד וכשאני מתעוררת - ולא משנה  היכן ישנתי- אני כבול עץ ממש ולוקח לגוף שלי זמן להשתחרר ...במשך היום אין שום דבר ואני מרגישה מצוין .
מה יכולה להיות הבעיה ? האם ייתכן וזה חוסר בויטמין מסוים או שפשוט הגיל עושה את שלו ?
בכבוד- טלי
לצפיה ב-'קשה לומר'
קשה לומר
09/02/2008 | 18:50
1
את מתארת תופעה של נוקשות בוקר - העובדה שהסימפטומים מופיעים רק בבוקר ללא כל המשך בשאר היום די מורידים את האפשרות של מחלה אם כי אין לשלול התחלה של תהליך. אני מקווה שהתופעה תחלוף כפי שהיא באה. בינתיים, היתי עוקבת
לצפיה ב-'מה יכול להיות שיש לי?'
מה יכול להיות שיש לי?
05/02/2008 | 17:00
1
4
אני בת 26, סובלת למעלה מ6 שנים מקשיים בבליעה ובנשימה- כשאני אוכלת לפעמים מרגישה חנק ולמרות שיש לי מספיק חמצן בדם, אני מרגישה שקשה לי ומשהו תקוע לי בגרון ומלווה בשיעולים יבשים טורדניים והרגשת חוסר אוויר. בנוסף קשה לי לנשום בלי קשר גם לאכילה- הרגשה של ליחה תקועה שלא יוצאת, לפעמים מרחיבי סימפונות עוזרים ולפעמים לא. בנוסף הקושי באכילה מתבטא גם בקושי בלעיסה וקושי להעביר את האוכל מהפה לגרון. עשיתי סדרת בדיקות מקיפה - תפקודי ריאות, צילום וק"ת, צילום חזה, גסטורסקופיה, סי. טי, אם.אר.אי, בדיקות דם לנוגדנים ששללו מאיסטניה גראביס, אא"ג, נוירולוג, אולטראסאונד בלוטת התריס ובטן עליונה, גסטרו, שהראו שאין ממצא לא אסטמה ולא משהו בבליעה, ועכשיו מפנים אותי לראומטולוג כדי לשלול איזושהיא תסמונת נדירה ברקמות החיבור שיכולה לגרום לתופעות אלו. התור עוד יותר מחודש ורציתי לדעת- באיזו תסמונת מדובר, מה ההשלכות שלה איך מגלים אותה ואלו טיפולים קיימים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'קושי בבליעה'
קושי בבליעה
09/02/2008 | 18:48
2
אני מניחה שחשבו בשני כיוונים עיקריים : יובש בפה אשר עלול לגרום לקושי בבליעה ושיעול ואו מחלת רקמת חיבור הגורמת לקושי בבליעה אם כי במקרה זה היו צריכים לגלות ממצא לא תקין בגסטרוסקופיה. אני מציעה לחכות לתור
לצפיה ב-'תסמונת רנו וקרישיות יתר'
תסמונת רנו וקרישיות יתר
05/02/2008 | 10:26
1
45
לפני כמה ימים הייתי אצל הראומטולוג שאבחן אצלי תסמונת רנו וגם קרישיות יתר (לאחר בדיקות דם).
יש לי פצעים ברגליים מקור וגם תפרחות בידיים מתחת לעור.
הוא נתן לי 2 תרופות:
Hydroxychloroquine הידרוקסיכלורוקווין
ו - amlodipine
מה התרופות האלה עושות ולאיזה מהבעיות שציינו הן יעילות?
האם זה חיוני שאקח אותן? האם צריך לעשות בדיקות תקופותיות כדי לוודא שהתרופות לא מזיקות למערכות אחרות בגוף?

תודה מראש

חגי
לצפיה ב-'תרופות'
תרופות
09/02/2008 | 18:46
14
HYDROXYCHLOROQUINE הוא תכשיר שפותח למלריה ונמצא מועיל בסוגים שונים של דלקות מפרקים. הוא אכן עשוי לייצב את המחלה ולמנוע החמרה. מטרת הAMLODIPINE הנה להרחיב כלי דם ובזה לשפר את כחלון אצבעות הידיים
הידרוקסיקלרוקוין מחייב ביצוע של בדיקות עיניים בתדירות של כפעם בשנה- קיים סיכוי תאורטי לפגיעה בעיניים בהנה לרוב הפיכה אם כי התופעה מאד נדירה
לצפיה ב-'תוצאה של בדיקת דם'
תוצאה של בדיקת דם
03/02/2008 | 21:34
3
21
שלום רב,

לפני כחודש פניתי למרפאה ראומטולוגית עקב כאבי פרקים, כחלון סביב מפרקי האצבעות ונפיחות ניכרת, חולשה ותופעות רינו.
שלחו אותי לבדיקות שכולם חזרו תקינות (שקיעת דם תמיד תהיה תקינה אצלי גם אם תהיה לי דלקת בגוף) - ANA שלילי וכו'. היום קיבלתי תשובה של תוצאה אחת: La Ab Anti SSB. הטווח התקין נע בין 0-15 ולי יצא חיובי - 61.3. (ה-SS תקין).
הבנתי שזה קשור ליובש. באמת היה לי יובש נוראי בגרון תקופה של חודש+, אבל זה עבר. אין לי יובש בעיניים ובגרון יותר. הדבר היחידי שקשור לגרון אצלי זה כאבי גון וקשיים בבליעה מזה 11 חודשים, אבל אני לא חושבת שזה קשור לרוק, אלא קורה לי הרבה בעקבות אכילה (עד כמה שזה מוזר, בעיקר אחרי שאני אוכלת מוצרים שמכילים סויה..).
האם אני צריכה לפנות לרופא עם התוצאות הללו?
האם יש להן משמעות?
במידה וכן- האם יתכן קשר לכאבי פרקים ובעיות ברקמת חיבור?

אני בת 25 ונוסף סובלת מבעיות ספיגה ובעיות מעיים (צליאק וחשד לקרוהן).
תודה!
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
04/02/2008 | 00:15
3
התכוונתי שה- SSB יצא חיובי וה-SSA שלילי וגם ANA שלילי.
כפי שציינתי, מזה 11 חודשים אני סובלת מכאבי גרון יומיומיים. הייתי כבר אצל מומחים ולא יודעים ממה זה. בהתחלה ראו ריפלוקס וטופלתי מס' חודשים בלוסק, אבל אני סובלת מכאבים בבליעה (בעיקר של מאכלים קשים כמו טוסטים), רגישות בגרון ובושט וצמודה לבקבוק מים ולסוכריות מציצה וקלגרון להקלה מסוימת.
לצפיה ב-'משמעות הבדיקות'
משמעות הבדיקות
09/02/2008 | 18:43
1
12
יתכן בהחלט קשר בין ANTI-LA חיובי לבין כאבי המפרקים. מדובר כנראה בתהליך אוטואימוני. כמו כן, יתכן קשר עם מחלת הצליאק אשר לעיתים מתלווה בכאבי מפרקים ובנוכחות נוגדנים עצמיים רבים. תצטרכי אכן לחזור לראומטולוג ולשקול התחלת טיפול
לצפיה ב-'תודה, יש לי עוד שאלות ברשותך'
תודה, יש לי עוד שאלות ברשותך
09/02/2008 | 20:18
8
הנוגדנים לצליאק שליליים - אני מקפידה על הדיאטה כבר קרוב ל-3 שנים ובמצב הזה המעיים צריכים להיות בסדר.
האם ייתכן קשר בין החשד לקרוהן (בעיות הספיגה, כאבי הבטן ובבדיקת בריום "היצרות באיליום הסופי") לבין התוצאה של ה-SSB וכאבי הפרקים?
איזה טיפול מקובל לבעיה שלי? נכון לעכשיו נתנו לי 2 סוגי אנטיביוטיקה ואין לי כאבי פרקים, אבל תופעות לוואי איומות של חולשה יותר גרועה משפעת ובטן מאד נפוחה.
לצפיה ב-'כאביה העזים של אמא יקרה.'
כאביה העזים של אמא יקרה.
02/02/2008 | 10:45
3
שלום אני דוטקצ'י ויש לי אמא,שתהיה בריאה בת שמונים, אמא שהיתה חרוצה ועמלה כל חייה עבדה,פעלה ועשתה הכל:צביעת הבית בכל חג כולל תקרה,בניית סוכה מעצים,(לא סוכה מוכנה),,,קניות וסכיבות מהשוק,סרגה, רקמה ,,ועוד ועוד,
היום סובלת אמא מאוסטופוראויס חמורה והגרוע שאין לה סכוסים בכתפיים ,בברכיים,במפרקי הידיים,מתקשה בהליכה ואינה מסוגלת להושיט יד להכין אוכל או שתיה,
הקשה ביותר זה הכאבים,כל תזוזה הגוף חורק ומשמיע קולות של שחיקת עצם בעצם,כמו התפוררות,כל התרופות שנתנו לה על מנת להקל על כאביה ,כולל זריקות לא הועילו,למורפיום אמא אלרגית-מגיבה רע מאוד.רק וולטראן פורטה מקל במעט,אך גורמת לדימום מהקיבה,
מה עושים? אנא,יש תרופה או דרך להקל על הכאבים הממושכים ובלתי נסבלים?
בעייה נוספת ומטרידה,אמא נותנת שתן רק בלילה,במשך היום כמעט לא יוצאת לפיפי, בלילה כל חצי שעה נזקקת לשירותים,קשה לה להלך וזו בעייה!!!
היש מזור? אנא ענו לי,המצוקה קשה היא,
לצפיה ב-'Urate'
Urate
31/01/2008 | 23:25
1
3
שלום
אני בן 42 סובל מזה 3 חודשים מכאבי פרקים וגדים - לא ברור עדיין ממה
בדיקות הדם היו בסדר למעט ערך גבוה ב
Urate (Crystals
האם יכול להיות שיש קשר ואם כן האם זה דחוף ?
התור הבא שלי לרומטולוג בעוד שבועיים.

בתודה
אייל
לצפיה ב-'חומצה אורית גבוהה'
חומצה אורית גבוהה
01/02/2008 | 17:23
3
חומצה אורית גבוהה עלולה לגרום לGOUT אשר מתבטאים בהתקפים חריפים של כאבים ונפיחות במפרקים שונים. אני לא בטוחה שזה מה שאתה מתאר. על פניו נראה לי שאפשר לחכחות עוד שבועיים עד לתור אצל הראומטולוג
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
31/01/2008 | 14:54
1

המאבק בין שרידי המין האנושי לבין הסיילונים עדיין לא תם. העונה החדשה מגיעה במרץ ובינתיים מצטרפים לפורום בטלסטאר גלקטיקה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

היא אשתו של ארקדי דוכין והיא מוציאה בקרוב אלבום בכורה. בואו לשמוע עליה בפורום סימה לוי דוכין

כל המדינה רועשת בעקבות פרסום דו"ח ועדת וינוגרד. על מסקנות הועדה ועל ההשלכות בפורום

גרים על הר - חיים ברמה! תושבי הסביבה מוזמנים לדבר על היישוב בפורום נעלה
לצפיה ב-'אולטראוסנד רקמות רכות-שאלה'
אולטראוסנד רקמות רכות-שאלה
29/01/2008 | 17:31
1
4
שלום רב.
מזה חודשיים וחצי אני נמצאת בברור מעמיק עקב חום שלא ידוע מה מקורו (fuo). החום היה במשך 3 שבועות וגרר אשפוז של שבוע בבית חולים. במהלך האשפוז ניתנה לי אנטיביוטיקה מסוג דוקסילין והחום ירד. נערכה בדיקת סי.טי בטן וחזה שיצאו תקינות. במשך התקופה הופיעו כתמים כחולים (כמו שטפי דם) בכפות הרגליים וברגליים (בין הברך לקרסול כתמים בודדים). לאחר מכן הכתמים דהו והפכו להיות חומים. הכתמים הכחולים בכף הרגל נעלמו...
היו לי כאבים עזים בכף רגל ימין עד כדי אי יכולת לעמוד עליה. כאבים שבאו בהתקפים, נעלמו וחזרו וכו'. קבלתי טיפול חוזר בדוקסילין. באשפוז שקיעת דם גבוהה (=80) וcrp  גבוה (=82). תחת הטיפול בדוקסילין הערכים ירדו משמעותית. עם הפסקת האנטיביוטיקה הערכים החלו לטפס שוב (לכן היה טיפול חוזר).

נכון לעכשיו לאחר שבועיים וחצי ללא חום וללא אנטיביוטיקה – שקיעת דם ירדה ל-22 וcrp-  ירד ל – 0.6.

הכאבים בכף הרגל פחתו משמעותית אך עדיין קיימים מעט בכף רגל ימין.
ראומטולוג הפנה אותי לבדיקת אולטראסאונד כלי דם שיצאה תקינה.

בנוסף עשיתי בדיקת אולטראסאונד לרקמות רכות בכף הרגל ולהלן הממצאים:

קרסול ימין: נצפה נוזל סביב הגידים הפרוניאליים באיזור המלאולוס הלטרלי. גיד T.A  
וה-T.P  תקינים.

קרסול שמאל: נצפה נוזל סביב גיד ה-T.P באיזור החיבור לנביקולרי. נצפתה רקמה סינוביאלית מעובה באיזור הפרק שבין הטלוס לנביקולר באספקט מדיאלי. הגיד T.A  והפרונאליים תקינים.

מה משמעות ממצאים? האם יש סיבה לדאגה?

תודה רבה מראש.

לצפיה ב-'משמעות הממצאים'
משמעות הממצאים
01/02/2008 | 16:51
4
הממצאים מצביעים על דלקת בקרסוליים ובעיקר בגידים סביב הקרסוליים. אני מניחה שמדובר בשרידי מחלתך. הרושם הוא שאת בסך הכל מבריאה על פי השיפור בהרגשתך ובדיקות המעבדה. יתכן וכדאי יהיה לשקול הזרקה לגידי הקרסול על מנת לשפר את המצב.
לצפיה ב-'פיענוח בדיקת דם'
פיענוח בדיקת דם
29/01/2008 | 17:28
1
10
אני מוגדרת כחולה אוטואמונית -בכצט
במסגרת בדיקות הדם השגרתיות שהראומטולוגית שלי נותת לי לעשות מידי תקופה
אני מטופלת בקוחיצין וסטרואידים -פרדניזון .
יש לי שתי בדיקות שעשיתי הפעם ועולם לא עשיתי אותם
ורציתי לדעת אם תעזרו לי לפענח אותם
cardiolipin img ab 7.3
ro ab anti ssa-43
la ab anti ssb -62.10
אני גם נמצאת בתהליך של הפריות
האם זה פוגע בתהליך או יפגע בעובר אם יהיה הריון
אודה לתשובתכם
תודה
לצפיה ב-'משמעות בדיקות המעבדה'
משמעות בדיקות המעבדה
01/02/2008 | 16:48
6
האנטי קרדיוליפין תקין. שתי הבדיקות הנוספות אכן גבוהות - נוכחותם נקשרת לתסמונת SJOGREN המתאפיינת ביובש בעיניים ובפה. נוגדנים אלה אינם פוגעים בפוריות אך כשתכנסי להריון, תצטרכי לעבור מעקב הדוק יותר אחר אקו לה עוברי. באחוז מאד קטן של החולות הנושאות את הנוגדנים הנ"ל, עלול להתפתח מום בעובר שרצוי לאתרו במהלך ההריון. יחד עם זאת, חשוב לזכור שסבוך זה קורה רק בכ2% מן החולות הנושאות את הנוגדנים. כלומר הוא נדיר מאד ואין צורך להיכנס לדאגה יתרה. כדאי יהיה לידע את הרופא הנשים ולערוך את הבדיקות המתאימות במהלך ההריון
לצפיה ב-'sapho'
sapho
28/01/2008 | 19:12
1
2
מטופלת במטוטרקסט 4 כדורים לשבוע,
בבדיקות דם אחרונות שעשיתי השבוע ALT 49
מה דעתך? גבוה ,, גבול הנורמה 31.
מודאגת במקצת , האם יש צורך בבדיקות נוספות?
מודה לך על התיחסותך ,
ערב טוב
לצפיה ב-'ALT מוגבר'
ALT מוגבר
01/02/2008 | 16:44
4
הALT מעט מוגבר - ברמות כאלה, לא מתרגשים אלא חוזרים על הבדיקה בעוד כ3 שבועות. בהתאם למגמה נחליט על שינוי במינון הMTX. אני מניחה שלא יהיה צורך בכך-תרגישי טוב !
לצפיה ב-'הפניה לרופא ריאות - האם לדעתך קשור ללופוס?'
הפניה לרופא ריאות - האם לדעתך קשור ללופוס?
27/01/2008 | 11:07
1
5
שלום לך,
הופנתי לרופא ריאות בעיקבות חום בארבעה ימים האחרונים, וצילום חזה.
בצילום יש כמה דברים שהלחיצו אותי מאוד, אול תוכלי לסייע ולהסביר לי?, התור עוד שבוע, ואני חושש ודואג.
אני בן 38, חולה לופוס, כבר 18 שנים, ללא סימנים פיזיים של המחלה,בדר"כ,  רק ממצאים בבדיקות הדם.התפרצויות המחלה, קשורות למחלות חום, אחת לשנה או חצי שנה.
בימים האחרונים חום 39.6, ושיעול יבש ומציק. אגב, מעשן קופסאת סיגריות ביום. בעקבות הצילום, הפסקתי לעשן, (כבר ארבעה ימים).ביומיים האחרונים החום 37.6 עם נורופן פורטה.
בצילום:
אין עדות לתסנין או תפליט.
שער ימני מעוות (מה זה אומר?????)
רושם של היפראינפציה ומעוט כלי דם - ב RLL
צל פסי פרא קרדיאלי (??????) עם טשטוש גבול סרעפת מימין.
אנא התוכלי להסביר לי את המושגים?
רופאת המשפחה אמרה שאם החום לא ירד, שאחזור לביקורת בנושא הלופוס בבית החולים, אצל הראומטולוג.
האם יש קשר?
תודה
תודה
לצפיה ב-'חום וממצאים בצילום ראות'
חום וממצאים בצילום ראות
01/02/2008 | 16:43
10
על פניו נראה לי שמדובר בתהליך זיהומי חריף בראות ולא בעיה הקשורה ללופוס. אני מציעה לבקש מרופאת המשחה לערוך בדיקות מעבדה ולטפל בך באנטיביוטיקה. אני צופה שיהיה שיפור במצב
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/01/2008 | 20:22
1
1
ד"ר אורי  שלום!

תודה על תשובתך בקשר לניתוח  שאני אמורה לעבור בתחילת מרץ (החלפת פרק הכתף).  עם כל הרצון שלי  להפחית  את הכאבים והגבלות התנועה שיש לי עכשיו,  תשובתך עזרה לי מאוד להחליט שאני דוחה אותו עד שיש לי את מירב הנתונים.
ד"ר גבריאל מוזס מאיכילוב ידוע לי כמומחה ופניתי להתייעץ איתו.  אמרו לי שהתור הקרוב ביותר יהיה באפריל (הוא בחו"ל).
מחר  אנסה לקבוע לי את התור.  הכתף איננה הפרק היחידי שכואב לי גם המרפק וגם הכתף השניה בדרך  של הימנית.
האם אפשר לנתח חלקים בגוף  ולהחליפם? מה  נכון לעשות?
אשתדל להחזיק מעמד ושוב תודה.

שרעות

לצפיה ב-'ניתוחים'
ניתוחים
01/02/2008 | 16:39
באופן עקרוני , ניתוחים אינם פתרון לדלקת מפרקים ורצוי כמובן לטפל בדלקת ורק אם אין טיפול תרופתי אפשרי לפנות לניתוח
לצפיה ב-'טיפולים הידרורפים'
טיפולים הידרורפים
26/01/2008 | 18:35
4
האם הטיפול עוזר לדלקת פרקים?
יש השתתפות של הקופה?.
ובאיזור תא יש מכון שמטפל בזה?
תודה
לצפיה ב-'הטיפול מקל ,'
הטיפול מקל ,
26/01/2008 | 19:41
1
1
אני הייתי כמה פעמים וזה טיפול ממש נעים וכיף,לכל אחד יש מטפל צמוד,למדתי תרגילים במיים וגם קיבלתי טיפולים אישים,מסזים לגב וכל מיני....צריכה לחזור לזה,במים הכל קל יותר,
קבלתי הפנייה דרך הראמטולוג שאני מטופלת אצלו,והיתה השתתפות......לא זוכרת כמה,
בזמנו זה היה סדרה של 6 מפגשים,

וגם תלוי בסוג הדלקת פרקים,יש הרבה סוגים.........
תרגיש טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/01/2008 | 21:57
לצפיה ב-'הידרותרפיה'
הידרותרפיה
01/02/2008 | 16:37
1
1
אני מניחה שאת מתכוונת להידרותרפיה - יש בריכה טיפולית הטכילוב -לגבי השתתפות של הקופה, היא תלויה בהתוויה ולרוב מוגבלת למספר טיפולים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/02/2008 | 22:03
לצפיה ב-'כאבים וקור עז בכפות ידים ובירכיים'
כאבים וקור עז בכפות ידים ובירכיים
25/01/2008 | 00:39
1
3
במשך שלוש האחרונות אני במעקב , כי היתה לי בעיה של כיחלון בשתי האצבעות בכף יד שמאל , נפסלו האפשריות של קריש דם , תסמונת רנו, נערכו גם בדיקות דם גנטיות , וגם בדיקות אקו לב,  תרופה שניתנה לצימצום טסיות הדם, גרמה להעלמת הכחלון מהאצבעות, נשלחתי למח' רמטולגיה בבילנסון שם נאמר לי שיתכן שזו התחלה של דלקת אך בבדיקות לא נאמר שום דבר חריג יחסית אלא לשמור על חום הידים ואם יש הרעה במצב לבוא שוב לרמטולוגיה. כעת יד שמאל כולה קרה מאוד וחיורת נדיר שמגיע למצב כחלון וגם כאבים בברכים, (שמעולם לא היו לי)  האם זהו רמז של הגוף שהמצב הלא מוגדר נהיה גרוע יותר עם השנים?
תודה. אישה בת 33
לצפיה ב-'כחלון בידיים'
כחלון בידיים
26/01/2008 | 15:42
3
העובדה שהכחלון חזר בחורף אינה מפתיעה ואינה בהכרח מצביעה על החמרה - יחד עם זאת רצוי לחזור לראומטולוג ועל בדיקות מעבדה על מנת לבחון האם לא התפתח משהו חדש
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
24/01/2008 | 14:44

פורום עורכי דין ומשפטנים הוא המקום להניח לרגע את הגלימה בצד ולהתחיל להרגיש בבית!

אוהבים סקיני ג'ינס, פוני, צבעים בשיער, גולגלות והשמות אול אמריקאן ריג'קט ופול אאוט בויז עושים לכם משהו? בואו לדבר על זה בפורום אימו

בפורום NBA ומכללות תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם  ועל הכוכבים של המחר

פרוייקט ייחודי היוצר את הסרט השיתופי הישראלי הראשון. בואו לקחת חלק גם אתם בפורום אלוהים ואני

ההשתמטות משירות צבאי היא אחת הסוגיות המעסיקות את החברה הישראלית בשנים האחרונות. בדיוק עבור זה קם פורום די להשתמטות!
לצפיה ב-'שאלה דחופה בקשר למחירים!!!'
שאלה דחופה בקשר למחירים!!!
22/01/2008 | 22:19
3
2
שאלה דחופה:
חבר שלי רקדן בלט, הא לומד בארה"ב ואיזו אזרח ישראל.
לאחר נפילה וביקור שם אצל רופא נאמר לו שזה כנראה קרע ברצועה הצולבת בקידמית או האחורית בברך (נחוצה בדיקת אמ אר אי), וצריך ניתוח.
השאלות שלי הן:
1 - כמה בערך יכול לעלות לו לעשות בדיקת mri בישראל (בארה"ב נאמר לו סיום של 1500 דולר).
2 - האם הניתוח מסובך, ותוך כמה זמן בערך מחלימים ואפשר לחזור להתאמן?
3 - כמה בערך יכול לעלות לו ניתוח כזה בארץ?

תודב רבה!!
לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
23/01/2008 | 20:51
1
1. בין אלפיים חמש מאות לארבעת אלפים ש"ח.
2. ניתוח ממש לא מסובך ובארה"ב הם דיי טובים בזה.מה שחשוב זה ההחלמה הטובה והשיקום: פיזו תרפיה, הידרו תרפיה, קומפרסים וכו'. חשוב מאוד שיהי לו מסגרת תומכת לאחר הניתוח ולדעתי זה שיקול חשוב בבחירת מיקום הניתוח. זמן החלמה נע בין שישה שבועות לשלושה חודשים תלוי בניתוח הנדרש, קצב ההחלמה ומשמעת המטופל למטפליו.
3. אם הבחור לא מבוטח בקופות ו/או ביטוח משלים כלומר ינתח פרטי אפשר לסכם את כלל ההוצאות: ניתוח, אשפוז, שיקום וסיעוד במידת הצורך בחמישים אלף ש"ח.

אני לא רופא.
יש לי רקע עשיר בפציעות כולל קשה בצבא וכן ניסיון ארוך ומר בנושאי שיקום.
ידידה טובה שלי עברה ניתוח לאיחוי רצועות בברך לאחרונה וגם אימי בדך לעינייני ברך.
יש לי כתובות של אנשים טובים בתחום אם צריך.
טל
gerlitz@bgu.ac.il
לצפיה ב-'תנסה גם בפורום אורתופדיה'
תנסה גם בפורום אורתופדיה
23/01/2008 | 20:57
הסתכלתי עכשיו ויש בעמוד הראשון הודעות לגבי רצועות ברכיים.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1048
לצפיה ב-'עלויות'
עלויות
26/01/2008 | 15:37
2
אני לא יכולה לענות על השאלות שלך-אני ממליצה להתקשר למכון MRI באיכילוב ומחלקה אורטופדית באיכילוב.הם בוודאי יספקו את כל האינפורמציה
לצפיה ב-'שלום רב לפורום זה-שאלה לגבי גאוט(שיגדון)'
שלום רב לפורום זה-שאלה לגבי גאוט(שיגדון)
22/01/2008 | 17:12
1
3
בעלי סובל מזה כמה שנים מגאוט ברגליים אך הפעם תקף אותו בכל הפרקים בצד ימין של הגוף ז"א ברך אצבעות ידיים ורגליים ומרפק.
הוא לוקח קולכיצין כבר שנים כרגע הוא בהתקף מאוד חזק שבעיקר כואב באזור הברך מלטה וסביב הברך .
איזו דרך יש להקל על כאביו? הוא קיבל זריקות של קורטיזון לפי הוראת רופאת ראומטולוגית בביח ותרופות למינהן אך הכאב עדיין חד וכואב. הוא לא נייד כי הרגל מאוד מאוד כואבת ולא יכול לדרוך עליה. הוא מתנייד על כסא גלגלים או הליכון וממש מנוטרל פיזית .

האם יש איזו דרך להקלה של המקום והכאב הזה?

תודה
לצפיה ב-'גאוט'
גאוט
26/01/2008 | 15:31
3
את מתארת מצב של גאוט רב מפרקי אשר בהחלט מהווה בעיה טיפולית. יחד עם זאת ניתן בהחלט לעזור- בשלב ראשון, צריך להתגבר על ההתקף החריף. ניתן לעשות זאת בעזרת קורטיזון לתוך המפרק או בצורה סיסטמית (כדורים). אפשר גם לנסות תכשיר אנטי דלקתי שאינו סטרואיד. בשלב השני, יהיה צורך להתחיל טיפול בALLORIL. כדאי מאד לקבוע תור אצל ראומטולוג סבלני שיצליח לאזן אותך
לצפיה ב-'מה קורה לגוף שלי? '
מה קורה לגוף שלי?
21/01/2008 | 19:45
1
4
לא יודעת מה עובר על הגוף שלי בזמן האחרון: חולשה, כאבים מופשטים בכל הגוף, קור לצד הזעות, כמה חודשים של ריפלוקס שגרם לי להיות תלויה בלוסק ובתזונה מיוחדת. כאבי בטן, חוסר ספיגה של ויטמינים (בבדיקת וידאו קפסולה מצאו 2 דברים שקשורים לוירידים מורחבים וצינורות לימפה, אבל הקפסולה לא הציאה עד לסוף המעי הדק ולכן הבדיקה לא הושלמה במלואה).
יש לי תחושה מוזרה באצבעות - זרמים, חוסר תחושה, לצד כאבים. כואב לי אפילו להקליד.
האצבעות שלי התנפחו למימדים איומים. נתנו לי אוסמו אדלט, כי הן בכל צבעי הקשת והנפיחות מעט ירדה. עדיין כל המפרקים של האצבעות בצבע אדום-סגול ויש לי פריחה מסביב לכל אצבע.  כל מי שרואה אותי שואל בתדהמה מה קרה ליד שלי (זו עוד יד ימין..). אני מצטערת אם אני נשמעת דרמטית, אבל אני מרגישה שהגוף שלי לא בסדר ושאף אחד לא עוזר לי.  הלכתי לראומטולוגית מומחית ששלחה אותי לבדיקות דם, ביצעתי אותן היום ותשובות יהיו בסוף מרץ! אני ממש לא יודעת מה לעשות עד אז.. אפילו הפסקתי עם האוסמו-אדלט, כי לדעתי זה לא "רינו", הכחלון הוא רק באזור הפרקים ולא בקצוות של האצבעות.
השקיעת דם חזרה והיא תקינה, אבל לדעתי אצלי זו לא אינדיקציה. מעולם לא היתה לי שקיעת דם גבוהה, גם כשחליתי במחלת הנשיקה והיה לי חום מאד גבוה וראו שהיתה לי דלקת חמורה.

מה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות חוץ מהלקפיד על חימום (כפפות, ביגוד הולם)?
תודה..

(אגב, צרפתי תמונה של היד, במציאות זה נראה יותר כהה ומחוספס).
לצפיה ב-'אבחנה'
אבחנה
26/01/2008 | 15:35
4
התמונה אכן מרשימה- זה באמת נראה מעבר לתופכת רינו- יתכן גם מרכיב של רגישות לקור. אני מניחה שרוב בדיקות המעבדה יהיו מוכנות תוך זמן קצר וכדאי בהקשר הזה לחזור במהרה לראומטולוג. האבחנה מבדלת נעה בין רגישות לקור לבין סוג דלקת מפרקים. אני מניחה שבדיקות המעבדה יענו על השאלה
לצפיה ב-'ט"ו בשבט בתפוזאנשים'
ט"ו בשבט בתפוזאנשים
22/01/2008 | 11:24
פרופסר שלמה משיח, אבי הפריות המבחנה בישראל, ומייסד את היחידה הראשונה בארץ להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי "שיבא" - תל השומר
יתארח בפורום פוריות וישיב על השאלות בשידור חי בבלוגTV
מעוניינים לשאול אותו שאלות?
אתם מוזמנים לשאול אותו שאלות בפורום פוריות
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

יום הולדת למשכן!
כנסת ישראל חוגגת היום את יום הולדתה!
עברנו יושבי ראש רבים לכנסת, ראשי ממשלות, חברי כנסת, נאומים, ריבים ורגעים היסטורים.
פורום אקטואליה מזמין אתכם לספר לנו מה תאחלו לכנסת?

ט"ו בשבט הגיע חג לאילנות, ולמטעמים הטעימים והמיוחדים של החג
פורום הורים וילדים מבלים והוצאת ידיעות ספרים מזמינים אתכם לפרסם מתכון מנצח לט"ו בשבט (עוגה, מאפה, תבשיל יצירתי וכדומה).
הגולשים הזוכים, אשר יבחרו ע"י הנהלת הפורומים יקבלו עותק מהספר מבשלים עם ילדים / תאיר שכנר-רוכמן ושולמית בר
אז למה אתם מחכים?

בואו להצביע ולהשפיע בתחרות התמונות סיפור של חורף בפורום- תפוז אלבומים  

"אני משותקת, אם חד-הורית לתאומים יונקים בני 7.5 חודשים, ומתאמנת לקראת האולימפיאדה." סיפור ההנקה של השיאנית האולימפית קרן ליבוביץ בערוץ הריון ולידה.
http://www.tapuz.co.il/birth/article.asp?CatID=4&A...

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה, רופא בכיר במכון הראומטולוגי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ