לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אנדוקרינולוגיה
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

אחרי ניתוח כריתת אדנומה היפופיזרית
31/10/2015 | 12:54
1
50
שלום

לפני 3 ימים עברתי ניתוח כריתת אדנומה היפוםיזרית שלא מפרישה
כמה שאלות:
1 חוש הטעם נפגע לי.האם יחזור?
2 מתי שווה להערכתך לעשות בדיקת דם לציר הורמונלי?עוד שבוע או עוד חודש?
3 כמה זמן אחר הניתוח מומלץ לחזור על MRI?
4 האם הגידול יכול לחזור?בטווח של איזה זמן?
תודה
4 בניתןח ראו כי ריצפת האוכף דקה חלקה וחסרה.מדוע חסרה?למה כוונה?
5 מתי להערכתך שווה לבדוק בדיקת דם לציר הורמולי?שבוע/חודש?

בתודה מראש

באמת שאני לא מבינה אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2015 | 07:30
28
את במעקב אנדוקריני מסודר שנים, הוערכת לקראת ניתוח  ההיפופיזה ע"י נוירוכירורגים, הם ניתחו אותך, ושחררו אותך מאישפוז. למה את שואלת את השאלות האלה כאן?
 אם היית פציינטית שלי הייתי אומרת לך מה שאני נוהגת לעשות, אבל השאלות הטכניות האלה (מית יחזור חוש הטעם והריח) וכל יתר השאלות את צריכה לשאול את הרופאים שמטפלים וטפלו בך. למה את שואלת אותי?
 שאלות 2 ו-5 זהות.
חוש הטעם, משתנה
בדיקות הורמונליות: תלוי מה. בד"כ בודקים קורטיזול בקר די מיד כדי להחליט אם יש צורך במתן סטרואידים לאחר הניתוח
 MRI חוזר: מה שיחליטו הרופאים שמטפלים בך, תלוי במה שהם חושבים שהם עשו בניתוח
רצפה דקה: בגלל הלחץ דל הגידול על קרקעית האוכף. שכיח
בלוטת תירס
31/10/2015 | 08:52
2
70
בלעתי כדור אלטרוקסין במשך שנים
כעת בולעת יוטירוקס 100מק"ג + 50 מק"ג.
5 ימיים 100 ויומיים 50
הרגשה שלי חולשה עייפות ושכיחה.
עברתי בדיקת דם
התוצאות: TSH 0.28
               T3 - FREE  4.5
            T4 - FREE 22.8H
השאלה האם יוטירוקס מתאים לי?
אשמח על דעתך
תודה ברטינה 

יוטירטוקס מתאים אבל צריך להוריד מינון
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:25
1
51
הוא  נספג טוב יותר ולכן ברוב המקרים אפשר להוריד מינון. במקרה שלך זה בטוח. מזכירה לך  שכשעושים בדיקה לא לוקחים את הכדור לפני בדיקת הדם.  זה לא ישפיע על ה-TSH אבל כן עלול להעלות את ה-FT4 מעל הנורמה. 
תודה ד"ר תורגמן
31/10/2015 | 11:28
25
אולטרסאונד של הצוואר/תירואיד
28/10/2015 | 23:59
1
69
לאחר חודש של בעיות בליעה וירידה במשקל של 8 ק:ג, נפיחות בצד ימין של הצוואר, הופנתי לביצוע אולטרסאונד של הצוואר/תירואיד
להלן התוצאות:
קשרית הטרוגנית עם גבולות מוגדרות היטב באונה ימנית של בלוטת התריס בממדים של 1.6X3.2 ס"מ.
הודגמו שני מוקדים ציסטים בתוך הקשריות בממדים של 3 מ"מ.
אונה שמאלית של בלוטת התריס עם קשרית היפודנסית אחורית בממדים 4X6 מ"מ ככל הנראה נמצאת בבלוטת התריס או בפראטואיד.
הודגמו מספר בלוטות לימפה קטנות באיזור סובמדיבולרי משמאל עד קוטר כ 8 מ"מ.
לסיכום:
1. קשרית הטרוגנית בממדים עד 3 ס"מ באונה ימנית של בלוטת התריס יכול להתאים לגויטר או אחר.
2. מספר בלוטות לימפה קטנות בצוואר משמאל כמתואר.
3.קשרית קטנה באיזור אחורית של בלוטת התריס לא ברור אם זה נמצא בבלוטת התריס או בפאראטואיד - דרוש התאמה קלינית.

מה אומרת התשובה של הבדיקה? והאם יש קשר בין זה לבין התופעות מהם אני סובלת בחודש האחרון?
אודה על תשובה מהירה
יכול להיות
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:20
47
אבל לפני US מה אומרות בדיקות הדם?
בדיקת הורמון גדילה - האם אפקטיבי ?
28/10/2015 | 21:06
1
25
שלום, שלחו אותי לבדיקת דם של הורמון גדילה (בעקבות גדילת כפות הרגליים). הבדיקה בוצעה ללא שום הכנות מיוחדות, למרות שקראתי שעל מנת להבחן סטייה ברמות ההורמון יש לבצע הכנות שונות. האם הבדיקה אפקטיבית ? התוצאה של הבדיקה הינה - "0.05>"
זה כנראה שולל אקרומגילה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:19
13
הבעייה הייתה הפוכה אם היה יוצא הורמון גדילה מדיד. אבל כרגע הוא לא מדיד וזה לא עולה בקנה אחד עם האבחנה שעמדה על הפרק. בדיקת הסקר הטובה ביותר כשמעלים אפשרות זו היא בדיקת IGF1
קשרית היפואקוגנית 0.3 ס''מ מרקם אחיד-בלוטת התריס
28/10/2015 | 10:31
1
37
שלום דר',
אודה לפירוש הממצא. שאר הבדיקה תקין כאמור "תקין, ללא עדות לקשרי לימפה" וכו', "למעט קשרית היפואקוגנית בעלת מרקם אחיד"

הבנתי שבגדול מעל גיל 50 הקשריות די נפוצות, יחד עם זאת "היפואקוגני" יותר נוטה ללממאירות. יומלץ על דירוק או מעקב?

תודה!
ממש לא
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:18
28
רוב הקשריות הן היפואקוגניות. קשרית ש נראית כמו ציסטה היפראקוגנית, היא כמעט אף פעם לא ממארת, אבל זה שזה היפואקוגני לא אומר כלום. 3 מ"מ לא מנקרים נקודה. לדעתי גם לא צריך לעקוב.  מגיפת בדיקות מיותרות, סכנה לאוכלוסייה.
קורטיזול ברוק גבוה
27/10/2015 | 21:54
2
33
פרופ קרן הנכבדה. בן 53.5 רמות קורטיזול ב 8 בבוקר בגבול הליון ועד 700. קורטיזול ברוק מבוצע אצלכם יצא 0.87 לאחר לעיסה ב 11 בלילה. קורטיזול חופשי באיסוף 106 בערכי מכבי עד 75. במבחן דיכוי יצא 33 אבל היה תחת טיפול תרופתי הכולל אנטי היסטמינים אספרין קסטרל ופרמיקסון  וקלונקס ל plms. ברוק ובאיסוף היה אחרי 3 ימים ללא טיפול תרופתי.. אני רזה וגבוה ללא שום סימן של קושינג מלבד חולשת שרירים.
א. מה יכולה להיות הסיבה? ב. האם רמות אלה אמואות לשמש קונטרה אידקציה לניתוח turp שאני צריך לעבור ביום ראשון הקרוב. אודה על תשובה מהירה

זה וודאי שלא
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:23
1
13
 סה"כ אין חשש קליני רב לקושינג. קורטיזול בדם לא אומר הרבה לבד, אחרי 1 מ"ג דקסמטזון בלילה הוא מדוכא יפה, קורטיזול בשתן לא מוגבר בצורה אבחנתית, ויש בדיקה אחת לש קורטיזול ברקו בלילה גבוהה. כלומר ממש לא בטוח, אבל מצד שני גם לא נשלל. במקרים אלה יש לחזור על בדיקות כמה פעמים כדי לסכם מה סביר ביותר. אכבל בכל מקרה, את הניתוח אתה יכול לעבור. 
תודה מקרב לב. אחזור על הבדיקות לאחר הניתוח
31/10/2015 | 22:19
2
אודה להמשך התיחסותך פרופ' תורגמן - השרשור למטה.תודה
27/10/2015 | 18:06
2
48
אלה התוצאות של הבדיקה 20.10
Thyroid Peroxidase Ab 30.7
TSH 8.9
Free Thyroxine (FT4) 10.6

לשאלתך, לפני שהתחלתי בטיפולי פיריון אלה התוצאות : TSH 1.49

ההפלה היתה ב- 20.8  
ב 9.9 עשיתי בדיקת דם, תוצאות TSH 0.1
ב 30.9 בבדיקה נוספת, TSH 5.45
 ב 6.10 בבדיקה נוספת TSH 7.85

לצערי בינתיים רופא פריון הפסיק טיפולים עד שאקבל חות דעת של אנדוקרינולוג, התור במאי...
רופאת משפחה הציעה יוטירוקס 50 MG

תודה!
זו דלקת שלאחר לידה (הפלה)
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 20:18
1
35
ממש בקטנה. אפשר לחכות עוד קצת או פשוט להתחיל טיפול במינון קטן של תירוקסין.
תודה לגבי תירוקסין
28/10/2015 | 10:21
16
אם אני אקח יוטירוקס כעצת רופאת המשפחה, אחרי שהבלוטה תתאזן יהיה אפשר להפסיק ואז לחזור לטיפולי פוריות? או שצריך יהיה להמשיך לקחת עד תום ההריון? 

מחלת הנשיקה
27/10/2015 | 12:27
1
55
<div>הבן שלי בן 21 סובל 3 שנים ממחלת הנשיקה, האם יש צורך ביעוץ אנדוקרינולוגי?</div>
לא, זו לא מחלה אנדוקרינית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 20:16
13
T3 נמוך
26/10/2015 | 18:54
1
40

הי,

אני חוזרת על השאלה מכיוון שכנראה לא היה ברור שאני אכן נוטלת טיפול - לוקחות יוטירוקס כבר קרוב ל-16 שנים.

יש לי בעיה בהרמת T4 ל-.T3.
תוצאות בדיקות דם אחרונות:
TSH - 0.72 (ערכים 0.55-4.78)
T4 - 16.3 (ערכים 10-20)
T3- 3.4 (ערכים 3.5-6.5)

בעיקרון אני מרגישה טוב, אך סובלת מנשירת שיער, שיער יבש!
ומידי פעם גרד בקרקפת שהצלחתי לפתור אותו בחפיפה עם סודה לשתיה (-:

בכל פעם שביצעתי בדיקת T3 הערכים היו נמוכים יחסית, האם יש לתסף ב-T3 במקרה כזה?

האם יש צורך בביקור אצל אנדוקרינלוג, או שלא יהיה לו משהו חכם לומר לי?

יש דרך לשפר את רמת ההמרה ל-T3, בהתחשב בעובדה שאני לא בתת תזונה ולא סובלת משום מחלה (טפו, טפו), חוץ מכאב גב שלא עובר (-:

האם לבקש מרופאת המשפחה בדיקות נוספות שיכולות לשפוך אור מדוע ה-T3 שלי נמוך?

תודה מראש.

לא, לא מקובל להוסיף T3
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 07:21
30
 במיוחד אם את לא סובלת. אבל אפשר לנסות. דורש קבלת אישור מיוחד שנקרה 29 ג', ואז הייתי נותנת מינון מאד קטן של 12.5 מיקרוגרם ליום ומפחיתה קצת מה-T4 אחרת יהיה טיפול יתר. 
טסטוסטרון נמוך - גבר בן 23
25/10/2015 | 20:49
3
55
שלום,
רופא המשפחה שלח אותי לבדיקת דם הורמונלית כדי לברר אם יש קשר הורמונלי למיעוט צמיחת שיער פנים אצלי (לאחי בן ה17 גדל יותר...).

בבדיקה נמצאו הנתונים הבאים, שהם תקינים בסקאלה הכללית אך נחשבים נמוכים לגבר בריא בן 23:
FREE TESTOST. 24.40 PMOL/L ( 8.00- 90.00) (.*.......)
TESTOSTERONE 13.97 NMOL/L ( 8.40- 28.70) (.*.......)
PROLACTIN 473.38 MU/L ( 45.00- 375.00) (.........)*
*הבדיקה נערכה על הבוקר, 40 דקות מרגע ההתעוררות (מסביר אולי את רמת הפרולקטין המעט חריגה).
בנוסף, אני מרגיש בתקופה האחרונה ירידה בחשק המיני, יותר קשה להגיע לזקפה וזקפת בוקר הפכה אירוע נדיר...

חשוב לציין שיש לי בת זוג קבועה כבר 4 שנים,
אני בריא, פעיל ספורטיבי, ומעולם לא היה לי קושי לבנות מסת שריר.

רופא המשפחה אמר שהנתונים תקינים ואין צורך להתערב אך אני לא שלם עם המלצתו.

מה דעתך, האם מצב כזה מצדיק בחינה מדוקדקת וטיפול?
תודה!
הוא צודק
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 09:40
2
43
רק כדי להרגיע אותך, ניתן לחזור על הפרולקטין בתנאים נכונים. 
אבל יש בסיס לתלונה
26/10/2015 | 16:07
1
33
זקן לא מלא (לא קרוב אפילו)
אין זיקפת בוקר
חשק מיני ירוד

הסקאלה שמציגים בבדיקת הדם אינה מחולקת עפ"י גיל ולכן אינה מדויקת.
אני בן 23 עם טסטוסטרון שמתאים לגבר בן 70.

מה עושים?
מה לגבי טיפולים הומאופתיים, למשל שורש האשווגנדה, שנכתב עליו שהוא בעל השפעה חיובית על הגבר?

תודה רבה קרן על העזרה
אתה יכול לקבל טיפול הומואפטית אם אתה רוצה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 17:48
42
הטסטוסטרון שלך תקין לגמרי.
 גם כשהתפקוד המיני שלך היה  הכי טוב בעולם, הזקן שלך לא היה מלא. זה משהו גנטי ולא קשור לטסטוסטרון אצל גברים. עמי המזרח הרחוק וחלק מהשרורים מאד חלקים עם מיעט זיער פנים וגף ויחד עם זאת רמות הטסטוסטרון שלהם והתפקוד המיני שלהם תקין.
 חסר חשק מיני וירידה בזקפה הם תפקודים שיכולים להיות מושפעים מהמון גורמים.  אם תמשיך לטעון שיש בעיה בכוון זה,  מכוון שעל פניו אין בעיה אנדוקרינית, הבדיקה שכדאי יהיה לבצע היא בדקיה בשם NPT שבודקת את הזיקפה בשינה.
תורשה בגידולי בלוטת התריס
25/10/2015 | 16:26
1
39
בחורה שהיה לאביה גידול כזה. השאלה היא לגבי שידוך, מה הסיכוי שהבחורה ירשה נטיה זו? ומה הסיכוי שהיא תעביר את הנטיה הזו לילדיה?
על איזה גידול מדובר
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 09:39
38
יש בבלוטת התריס סוגים שונים של גידולים. ישנו סוג שעלול להיות מאד משפחתי וצריך לדעת מה בדיוק היה לאבא.
 אם לאבא היה הסוג השכיח PTC, ברוב המקרים זה אינו תורשתי, יש מקרים משפחתיים שאינם יותר סוערים מהמקרים הספוראדים.
שינויים בפעילות הבלוטה - חשד לגרייבס
25/10/2015 | 15:10
2
45
שלום,

אני בת 30, בריאה בד״כ ולא נוטלת תרופות. בינואר האחרון בדיקת דם העלתה תוצאות מעט חריגות וסיכוי ליתר פעילות הבלוטה.מאחר ולאחותי יש גרייבס וכן כי אני מתכננת להכנס להריון הרופאה הציעה מעקב. התוצאות הבאות היו מאוזנות, אולם בבדיקההאחרונה שעשיתי לאחרונה שוב הTSH מדוכא וה FT3 מעט גבוה. בהתחשב בכך שהבלוטה התאזנה מעצמה בעבר האם מומלץ טיפול כרגע? האם ניתן להכנס להריון? אני חווה סימפטומים קלים בלבד.

תוצאות הבדיקות, כולן מהשנה האחרונה:

TSH <0.03
FT3 5.10
T4 19.90

בבדיקה חוזרת במרץ
TSH 0.73
FT3 4.70
FT4 14.40

בדיקה ביוני

TSH 0.4
FT3 4.8
FT4 14.30
Thyrog ABS <0.9
Anti TPO ABS 13.50

בבדיקת מעקב נוספת עדכנית:
TSH <0.03
FT3 6.0
FT4 17.80
אשמח לשמוע גם מכל מי שהתנסה במשהו דומה
25/10/2015 | 16:48
15
מישהי אובחנה עם יתר פעילות קלה לפני הריון? מישהו חווה או שמע על יתר פעילות קלה שאיזנה את עצמה? 
כן אפשר לנסות להרות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 09:37
28
בד,כ בגרייבס פעילות היתר בהריון משתפרת מאליה, אז במקרה שהוא מאד מאד גבולי כמו שלך, אני לא רואה סיבה להתחיל טיפול  כעת. בהחלט נסי להיכנס להריון, אם לא ילך, אפשר יהיה לשקול טיפול אולי כדי לעזור  להשיג הריון.   לאחר הלידה תצפי להתלקחות של פעילות היתר. 
בלוטת התריס - טיפול ב methimazole -
24/10/2015 | 12:39
9
61
בבדיקות נמצא THS 0.01  , T3 FREE 5.4  , T4 FREE 14.1 . בסריקה US נמצאו כמה קישוריות עד 1 סמ ואחת  2X2.6 סמ . במיפוי קליטה לא אחידה. הניקור קובע מצב מתאים לזפק קולואידלי ציסטי. בדיקת נוגדנים  חיובית נגד TPO ו  TG.
אין נתונים היסטורים על רמות GGT, כרגע  כנראה בגלל נטילת התרופה הרמה היא 65 , עלפי הכללית הטווח הוא עד 32 .  
האם  ערכי ה GGT אמורים להדאיג  או שזה נורמאלי לתהליך הריפוי עם התרופה הזו. האם לדעתך האבחנה לכרגע מכוונת לגרייב או למחלה אחרת . מתנצלים על השאלה הארוכה, פשוט הפגישה הבאה עם האנדו רק בדצמבר ואנחנו מעט לחוצים.
לא הבנתי אם את מטופלת וממתי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 09:34
8
31
כרגע הבדיקות מציגות מצב שבו רק ה-TSH נמוך אבל T4 ו-T3 תקינים, זה אחרי טיפול? כמה וכמה זמן ומה היו הערכים המקוריים.
 רוב הסיכויים שמדובר בגרייבס. העליה של GGT לא מאד מרשימה, אבל היא כנראה גם תרד עם הפחתת מינון. זה יכול לחכות עד דצמבר
בלוטת התריס
26/10/2015 | 12:35
7
38
בבדיקות שגרתיות 7.7.15 נמצא
T3 FREE  6,4
T4 FREE 19
TSH  0.01
בסיכום ביקור רופא אנדו מספטמבר אחרון רשום , ספטמבר 13   TSH 1.9,  אין פרוט על F3  F4

בבדיקות אחרי 5 שבועות עם methimazole  5mg  שלוש פעמים בשבוע.
T3 FREE 5.4
T4 FREE 14.1
TSH 0.01
GGT  65 טווח גבוה בכללית 32
מקווה שעכשיו התמונה יותר ברורה וכמובן המון תודות על תשומת הלב.

השלמה
26/10/2015 | 16:52
23
הבדיקה ב 7.7.15  בוצעה כשגרתית ללא תלונות.   בהמשך רופא משפחה  הפנה אותי לאנדו להמשך טיפול. לדברי האנדו הירידה של ה THS מערך בתחום , לערכו הנוכחי  נמשך כשנתיים.
אני לא מכירה את כל הפרטים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 07:19
5
24
קצת משונה. בעצם האנדו התחיל טיפול בספטמבר כשספונטנית ה-TSH היה בתחום התקין?
 בכל מקרה מדובר בפעילות יתר מאד  מאד קלה. אני אל יודעת בת כמה את, אבל אצל אדם צעיר אני אל בטוחה  שהייתה מתנפלת עם טיפול. נכון שקבלת מינון קטן, אבל עם העליה הזו של GGT, וערכי הבסיס, אני חושבת שעדיף לעשות הפסקה לראות מה קורה עם האנזים בלי טיפול. בהחלט נראה שמודבר בגרייבס שמתפתחת, אם את אומרת שערכי ה-TSH במגמת ירידה לאורך מספר שנים. 
טיפול
27/10/2015 | 13:29
4
16
ערכי ה TSH שנמדדו בספטמבר שהזכרת, בוצעו ב 2013  ולא ב 2015 שהערך היה 
 TSH 0.01, נראה   שלא שמת לב.  דעתך לגבי הטיפול התרופתי  והצפי לראות את  ה TSH  ושאר המדדים  מתיצבים בתחום הנורמלי
לגבי הגיל מדובר בבת 72.
זה לא שלא שמתי לב...
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 20:19
3
18
חשבתי שאת מתכוונת ב-13 לספטמבר.
המשך טיפול ?
28/10/2015 | 00:46
2
12
האם סביר בנתונים האלה   להמשיך עם methimazole  5mg  שלוש פעמים בשבוע, או  שיש שיש מקום לחשוב  על  בטיפול אחר.

כבר עניתי לך
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2015 | 10:27
1
10
כתבתי לך שלאור זאת שמדובר בפעילות יתר מאד קלה,  אפשר לנסות לעשות הפסקה במרקפטיזול לראות אם תפקודי הכבד חוזרים לנורמה.  אם לא יחול שיפור, זה כנראה לא קשור למרפקטיזול ואפשר יהיה להמשיך טיפול. 
תודה רבה
31/10/2015 | 14:41
4
קשרית לבלוטת התריס
23/10/2015 | 14:04
4
74
באולטראסאונד שביצעתי נמצאה בלוטת לימפה עד 2.1 ס"מ בודדת ובאונה השמאלית של בלוטת התריס ממצא הטרוגני עד 2.2 ס"מ .
בביקור אצל אנדוקרינולוג בלוטת לימפה כבר אינה מוגדלת והממצא ההטרוגני הינו 22 מ"מ אלסטי ונייד והרופא אמר שעל פי מה שרשמו בתוצאות האולטראסאונד יש קצת נוזל בקשרית הנל האם זה לא יכול להיות דלקת?
כי על פי הטנדוקרינולוג כדאי לבצע fna אך האם זה לא מוקדם מדי?
יש לציין
23/10/2015 | 14:07
3
47
שחודש לפני שהתעקשתי בפני הרופא שמהשו מפריע לי בגרון היתה לי נפיחות בחניכיים גם..
המשך.. סליחה על הכמות הודעות
23/10/2015 | 19:14
2
40
ומה עם הגרייבס?
אחרי הכל הנוגדנים לבלוטה התגלו רק לאחר שבבדיקת ראייה הרופאה המליצה על הבדיקה כי ראתה בלט בעין שמאל ולי יש טיפה יותר רגישות מהרגיל לאור ולרוח
זה כבר לא לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2015 | 10:35
1
64
יותר מדי משתנים, וגם דברים שדורשים הערכה של בדיקה גופנית. הנוגדנים אינם מצביעים בהכרח על גרייבס כי גם אין לך פעילות יתר.  זה יכול להצביע על השימוטו, וגם בהשימוטו יכולים להיות ממצאים עיניים אופייניים לגרייבס, לא שכיח אבל קיים.  אז מכל הסיבות האלה, ובמיוחד לאור זאת שכבר נבדקת אצל אנדוקרינולוגית, בלי בדיקה ישירה יהיה קשה להכריע.
והאם..
24/10/2015 | 14:55
24
היית ממליצה על בדיקות נוספות לפני הfna?
תוצאות בדיקות מעבדה חריגות
22/10/2015 | 21:21
3
74
שלום,
אני בן 28 וקיבלתי תוצאות קצת מדאיגות
PROLACTIN   424 mIU/L
ESTRADIOL (E-2) 329 pmol/L

מה זה אומר? לפי הטבלה זה פי 3 מהנורמה.
קודם לחזור על הבדיקה
22/10/2015 | 22:02
1
37
די נדיר למצוא אצל גברים אסטראדיול פי 3
השמנה מעלה אסטרדיול אבל בד"כ פחות מ 200 פיקומול לליטר
יש מצב משפחתי של הפרעה גנטית שגורמת לעודף אסטרדיול ואז יתכן אצל הגברים קצת הגדלה של השדיים. אם האסטרדיול החוזר שוב ברמה דומה אז צריך גם הדמיה של האדנלים כמו US בטן עליונה לשלול גידול אדרנלי נדיר מאוד מפריש אסטרדיול.
הפרולקטין קצת מוגבר חשוב לחזור על הבדיקה אחרי 2-3 שעות ערות ואחרי שנחים במקום הבדיקה 20 דקות.
וחשוב מעקב אנדוקרינולוג.
ד"ר עמיר בשקין
למה נעשו הבדיקות בכלל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2015 | 10:18
32
בן 28 שעושה בדיקות כאלה, יש כנראה סיבה, אפשר לדעת מה היא?
קודם לחזור על הבדיקה
22/10/2015 | 22:02
22
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2015 | 16:40
1
|כסף|יש לך שאלות לגבי העסק שלך? מעוניין לדעת כיצד למקסם את הרווחים?
|שמאל|היכנס עכשיו לפורום ייעוץ עסקי ושדרג את העסק שלך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|@|מעוניין להסיר את הקעקוע הישן? רוצה להתייעץ לגבי שיטות ההסרה הקיימות בשוק?
|שמאל|היכנס לפורום הסרת קעקועים, תשאל ותתייעץ:

|לב-ש|עומדים להתגרש? יש לכם שאלות לגבי התהליך?
|שמאל|בפורום גירושין תוכלו להתייעץ עם עורך דין מומחה ומנוסה:

|דושיח|עליכם ליישב סוגיה שאינה פתורה? הסתכסכתם עם השכנים?
|שמאל|בפורום גישור תוכלו לשאול ולהתייעץ בדרך ליישוב המחלוקות:

|*|מתעניינים במפת הכוכבים? מחכים לדעת איזה יום מצפה לכם מחר?
|שמאל|פורום אסטרולוגיה בהנהלה חדשה! הכנסו עכשיו:
תת פעילות בלוטת האדרנל
22/10/2015 | 12:27
2
43
שלום, אני מטופלת בין היתר בפרדניזון, כעת 5 מ"ג (כבר כחודשיים וחצי) לאחר ירידה במינון שהחל ב20 מ"ג לפני שמונה חודשים.
ביצעתי לפני כחודש מבחן סינקטן לצורך הפסקת השימוש בפרדניזון לחלוטין- המבחן יצא לא תקין.
היום ביצעתי בדיקת קורטיזול בדם והתוצאה הייתה הרבה מתחת לנורמה (36), כלומר עדיין אינני יכולה להפסיק את השימוש.

האם זהו מצב תקין?
כמה זמן סביר שייקח לבלוטה לחזור לעבוד?

תודה!
המצב צפוי
22/10/2015 | 22:07
23
הפרדניסון 5 מ"ג זה עדיין מינון גבוה יחסית להפרשה הנורמאלית של האדרנלים לכן מדכא את ההפרשה הטבעית והקורטיזול נמוך. כנראה צריך לרדת במינון ל 4 מ"ג פעם ביום (4 כדורים של 1 מ"ג). לקחת בחשבון שבסטרסס קל כמו מחלת חום לעלות מינון פי 3 ובסטרסס קיצוני צורך בטיפול לוריד. אחרי חודשיים על מינון של 4 מ"ג לחזור על מבחן סינקטן אחרי מעל 24 שעות הפסקה בפרדניסון. 
להתייעץ עם אנדוקרינולוג.

ד"ר עמיר בשקין
מתי את לוקחת את הפרדניזון? בבקר?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2015 | 10:20
16
ע מה את מקלבת טיפול בכלל? מה הייתה הסיבה שזיכתה אותך בטיפול ב-20 מ"ג ליום?
אני רק שאלה
21/10/2015 | 23:20
2
64
שלום לכולם.
קיבלתי הפנייה לאנדוקרינולוג , התור דרך כללית רק בעוד חודשיים ובעיר אחרת.
חשבתי ללכת לרופא פרטי , יש הסדר כלשהו עם הקופה , התקשרתי לרופא שמקבל בבית והוא רוצה 800 שקל.
זה מעלה לי כמה שאלות:
1)מה עושה מי שאין לו?
2)מה עושה אנדוקרינולוג שבאים אליו? אני אמור לבוא אליו עם אולטרסאונד של בלוטת המגן.
3)נכון שאנו חיים בשוק חופשי ומדינה דמוקרטית , אבל מה כלכך רע ב 500 שקל נניח? בסך הכל באים אליך אנשים חולים שמבקשים עזרה ,אין כאן מותרות.
ישראל 2015.

יש עוד אפשרויות
22/10/2015 | 22:15
1
43
לפנות לאנדוקרינולוג דרך הביטוח המשלים כמו כללית מושלם ב 120 ש"ח. לפנות למפאת חוץ בלי התחייבות ואז משלמים עלות בדיקת רופא במרפאת חוץ תלוי בבית חולים 100-200 ש"ח.
ד"ר עמיר בשקין
תיקון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2015 | 10:29
40
ראשית עלות ביקור במרפאת חוץ של בית חולים היא היום 200 ש"ח ומעלה. היו זמנים שבאמת גבו 100, אבל לא עוד.
 שנית את מעלה פה שאלה פילוסופית חשובה, ראיתי את הסכום שכתבת וחשבתי שזה בטח בפריפריה כי באזור המרכז גובים 1200-1500 על ביקור פרטי. ומה תגידי על אונקולוגים שלא מתביישים לקחת 1500-2000 ש"ח על ביקור של חולה נואש?
 מציעה לך לחכות לתור בקופה. אם אין לך פעילות יתר חמורה או תת פעילות עמוקה, שום דבר שקשור לבלוטת התריס לא כזה דחוף.
מחסור בריטלין
20/10/2015 | 20:03
46
tsh 2.91 בהיריון דחוף
21/10/2015 | 18:28
3
49
שלום, אני בהיריון שני שבוע 20. מאוזנת מלפני ההיריון עם יוטירקס במינון 550. בכמה כדאי לי להלעלות את המינון? ואיך לחלק על פני השבוע?
כיום לוקחת 100*4 ימים, 50*3 ימים.
בנוסף ויטמין די 62.1. האם לקחת עוד מעבר לפרנטל?

האם יש סכנה לעובר?

אני סובלת מעייפות מוגברת בעיקר בצהריים ובערב.

תודה, סיון

לא בדקת TSH?
22/10/2015 | 22:18
2
39
בעקרון מי שמאוזן לפני ההריון ברגע שיודעת על הריון מומלץ לעלות מינון שבועי ב 2/7.
בקשר לויטמין D לא סגור על העניין בהריון
ד"ר עמיר בשקין
לא הבנתי לכמה להעלות את המינון?
23/10/2015 | 18:46
1
17
ומדוע לעשות זאת בזמן שעדין מאוזנים?
תודה,
סיון
קודם כל אין שום סכנה עם ערך זה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2015 | 10:32
36
 אפשר להעלות קצת את המינון, כעקרון אני אישית לא נותנת כאן הנחיות מדוייקות, אני לא מכירה את האנשים  ואת כל מורכבות המקרים שלהם, ולכן אני לא מרגישה שאני זו שצריכה  להתאים להם את המינון. אבל קצת צריך כי מקובל לשמור את ה-TSH עד 2.5 ושלך מעט יותר גבוה.
 לגבי ויטמין D, זה לא ערך מאד נמוך , אבל מצד שני אין כל בעיה לקחת תוסף ויטמין D בהריון נאמר 1000 יחידות, את זה אני מרשה לעצמי לומר כי  כל אחד יכול לקחת את המינון הזה ולא יגרם כל נזק. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אתם מוזמנים להציג שאלות בנשואים הנוגעים לתפקוד של בלוטת תריס, סרטן בלוטת תריס, הפרעות במערכת הרבייה, הפרעות במשק הסידן, אוסטאופורוזיס, סוכרת, בעיות ג
עוד...
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום