לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1129611,296 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת IGF-1'
תוצאות בדיקת IGF-1
31/01/2016 | 18:19
1
31
שלום,
רציתי לדעת מה המשמעות של תוצאת בדיקת IGF-1 של 27.14 ?
טווח הנורמה הוא עד 26.26.
בדיקת GH במקביל נתנה תוצאה של פחות מ 0.05.
הבדיקה בוצעה בעקבות גדילה של כפות הרגליים ושל הלשון.
תודה.
לצפיה ב-'אחד מהשניים לא נכון'
אחד מהשניים לא נכון
31/01/2016 | 23:22
23
לא ראיתי אותך, ואני לא יודעת עד כמה אתה נראה כאילו יש לך עודף הורמון גדילה. אבל בשביל עודף הורמון גדילה ה-IGF1 לא מרשים. לעומת זאת, הורמון הגדילה, אם נכון יצא מאד נמוך ולכן, אם נכון, שולל עודף. ההנחנה שלי היא שהידיים והלשון לא קשורות, ושזו בעיה במעבדה גליב IGF1, אנחנו רואים הרבה מקרים של קצת חרידה אצל אנשים שאין להם כלום. 
לצפיה ב-'LOCAH'
LOCAH
30/01/2016 | 20:42
1
58
שלום
איזה בדיקות משמשות בארץ לאיבחון של LOCAH?
לצפיה ב-'בארץ ובעולם כולו'
בארץ ובעולם כולו
30/01/2016 | 23:12
25
קודם כל רמת 17OHprogesterone בסיסית. אם זה לא מספיק אבחנתי, אותו הורמון בתגובה לגירוי עם ACTH
לצפיה ב-'Prolactin'
Prolactin
30/01/2016 | 19:40
1
39
שלום רב אני בן 43 סובל מתת פעילות בלוטת התריס 20 שנה עקב טוסטרון נמוך נשלחתי לבדיקת PROLACTIN  תוצאות הבדיקה הראשונה  430 והשנייה לאחר שבוע 538 יש לציין שהבדיק נעשתה לפי ההוראות של יקיצה 3 שעות לפני מה משמעות התוצאות 
לצפיה ב-'דורש המשך בירור'
דורש המשך בירור
31/01/2016 | 23:23
23
כמה נמוך הטסטוסטרון? מה התלונה? מה ה-LH?
 יתכן ויהיה צורך בהדמיה של בלוטת יותרת המח. 
לצפיה ב-'הבלוטה חזרה לפעול לאחר טיפול ביוד רדיואקטיבי'
הבלוטה חזרה לפעול לאחר טיפול ביוד רדיואקטיבי
30/01/2016 | 18:31
1
75
שלום רב
הייתי חולה בגרייבס. עברתי טיפול ביוד רדיואקטיבי. בהתחלה אכן סבלתי מתת פעילות והתחלתי לקחת יוטירקס. לאחר כמה חודשים התחלתי להרגיש שוב פעילות יתר וגם בדיקות הדם הראו זאת. לאט לאט ירדתי במינון היוטירקס (התחלתי ב700 מ"ג לשבוע, כעת אני על 250 מ"ג) האם התופעה מוכרת? והאם זה מצביע על חזרה אפשרית של המחלה?
תודה מראש
אלואה
לצפיה ב-'לצערי יש מצב'
לצערי יש מצב
31/01/2016 | 23:19
69
אבל אם את עוד צריכה euthyrox כדי להישאר מאוזנת, אולי לא.  מה קורה כשאת בלי יותירוקס, ניסית? בכל מקרה כ-15% מהאנשים שמקבלים טיפול ביוד זקוקים למנה שנייה. כך שזה לא בלתי אפשרי. 
לצפיה ב-'הצילו, הגוף שלי מתחרפן'
הצילו, הגוף שלי מתחרפן
29/01/2016 | 13:47
2
156
אני לא בטוחה שזו שאלה לפה, אבל מניחה שכן
אני בת 28, ברקע PCOS
הפסקתי לקחת גלולות לפני כמעט 5 חודשים, מאז לא קיבלתי מחזור (כצפוי).
מה שכן, השיעור יתר חזר במלוא הדרו - פנים, סנטר, בטן, גב..כל מקום
ואם זה לא מספיק, גם הסוכר שלי עושה בלאגן - לאחר תחושה של סחרחורות, זיעה קרה וחולשה מטורפת בדקתי סוכר - 48 (דאגתי לשטוף טוב ידיים לפני כן, ליבש אותן טוב, להשתמש במחט חדשה ולבדוק פעמיים), לקח לי המון זמן להתאושש מזה, ובדקתי שוב סוכר שעה לאחר שאכלתי שוקולד ופחמימה מורכבת והוא עלה ל110, עדיין לא להיט. (בדיקות סוכר אחרונות בצום היו תקינות, 87 ו90. נבדק גם לא מזמן אינסולין בצום שיצא תקין - שניהם נבדקו כי רופאת הנשים שלי רצתה לדעת האם יש לי תנגודת אינסולין עם השחלות הפוליציסטיות).
על מה ההיפו הזה יכול להעיד?
האם כדאי עם כל הסיפור לפנות ליעוץ אנדוקרינולוגי?
אני מיואשת מאד..
לצפיה ב-'בוודאי , למה לא?'
בוודאי , למה לא?
31/01/2016 | 23:17
1
33
לצפיה ב-'יש איזשהן בדיקות שכדאי לעשות לפני הפניה'
יש איזשהן בדיקות שכדאי לעשות לפני הפניה
01/02/2016 | 09:07
28
לאנדוקרינולוג ולהביא את התוצאות איתי?
לצפיה ב-'שלום לפרופ תורג'מן'
שלום לפרופ תורג'מן
29/01/2016 | 12:51
1
62
אני סובל מטסטוסטרון נמוך ומטופל מזה שנים בטסטווירון, כתוצאה מכך fsh lh נמוכים באופן אפסי ופוריות נפגעת.
לכן בעצת האורולוג הפסקתי טסטוסטרון ועברתי לזריקות פרגניל על מנת שיהיה lh.
הבעיה היא שהזריקות לא מצליחות לעודד את גופי לייצר טסטוסטרון והשאלה שלי אם כן האם יחד עם זריקות הפרגניל ניתן להשתמש בג'ל טסטוסטרון 25 מג?
כמובן שטסטוסטרון נמוך פוגע לי באיכות החיים.
אודה להתייחסותך
תודה!!
לצפיה ב-'מה הפרוטוקול של הזרקת הפרגניל'
מה הפרוטוקול של הזרקת הפרגניל
31/01/2016 | 23:16
29
אם הסיבה לטסטוסטרון הנמוך הייתה בעיה של יצור LH ו-FSH ע"י בלוטת יותרת המח, אין סיבה שהאשכים שלך לא יגיבו לכמות טובה של פרגניל. כמה מזריקים לך?
 אם לפני תחילת הטיפול ה-LH וה-FSH היו גבוהים כביטוי לפגיעה באשך, יתכן מאד וגם כעת האשכים אינם מגיבים למינונים גבוהים של LH חיצוני.  השאלה איננה אם יש אפשרות לשלב טסטוסטרון, השאלה היא הסיבה לטסטוסטרון הנמוך, פכמה LH אתה מקבל
לצפיה ב-'שינוי אנדוקריני'
שינוי אנדוקריני
29/01/2016 | 12:26
1
58
שלום
אני בחור בן 45 בדרך כלל בריא. לא משתמש בתרופות.
בדיקות דם תקופתיות לפני 4 חודשים תקינות. משקל תקין.

עקב פציעה בברך ובירך לפני חצי שנה פחות בכושר מבעבר עושה רק הליכות
ברגל לא מהירות וכבר לא רץ וכו'.

עקב צרבות ורגישות בקיבה בוצעה לי לפני חודש ושבוע בדיקת גסטרוסקופיה.
הבדיקה תקינה ונאמר שזה רק קצת רפלוקס ולהעזר פה ושם במאלוקס / גסטרו.
לא משתמש בהם ומסתדר לבד. גם לא שיניתי תזונה.

במהלך הבדיקה הרדימו אותי עם 50 מיקרוגרם פנטניל
ו 7 מג דורמיקום
לקח לי כחצי שעה להתעורר והייתי כמה שעות די "זומבי".

מאז הבדיקה כבר מעל חודש! יש לי תופעה שלא חוויתי בעבר
והשבוע היא הלכה והחריפה. מעת לעת יש לי שעות של חולשה עזה
בקושי מזיז את עצמי ואז בודק לחץ דם והלחץ דם נמוך מאוד
כ 95-55 או אפילו היה 90-50 וזה לעומת לחץ דם בעבר של כ 120-70 או 130-70. 
כמו כן לעתים בשינוי תנוחה מישיבה לעמידה מרגיש תשוש מאוד ושהדופק נהיה מאוד מהיר וכמעט עומד להתעלף.
האם יכול להיות שההרדמה עם דורמיקום / פנטניל גרמה לי לשינוי אנדוקריני כלשהוא במוח או באדרנלין ?
האם יש צורך לעשות בדיקות כלשהן?

תודה רבה!!

לצפיה ב-'לא אבל שווה בירור של לחץ דם נמוך'
לא אבל שווה בירור של לחץ דם נמוך
31/01/2016 | 23:13
25
לדעתי זה צירוף מקרים בלבד.
לצפיה ב-'השמנה קיצונית ופתאומית'
השמנה קיצונית ופתאומית
29/01/2016 | 10:00
1
85
שלום , אני פונה לפורום זה כאשר אני כבר אובדת עצות ומקווה שמישהו כאן יוכל לראות משהו אחר שיאיר את עיניי.
##אני בת 21 בגובה 1.65 , משקל  74 קילו ו48 אחוזי שומן##

הייתי ילדה שמנמנה ובגיל 12 לערך ירדתי 8-10 קג בדיאטה מתונה , שקלתי 54 קג ועל זאת שמרתי ע"י אורח חיים מבוקר וספורט. 
בערך בגיל 15 וחצי החלה עלייה דרסטית במשקל ובאופן פתאומי (יכול להיות שהיה מעט שינוי בהרגלי אכילה אך לא משהו שיכול להביא לעלייה ככ מגוברת).
לאט לאט עם השנים המשכתי והמשכתי להשמין על אף העבודה שאני נמצאת באופן קבוע בדיאטה מאוזנת , מבצעת פעילות גופנית ונעזרת באנשי מקצוע אשר גם הם לא מבינים כיצד בתפריט ככ מאוזן ויש להגיד אפילו דל אני לא יורדת במשקל. 
אני מתוסכלת ובמשך 5-6 אני נאבקת במשקל ולא מצליחה לצאת ממגמת העלייה ( בשנים האחרונות על אף הדיאטות והספורט עליתי כמעט 25 קג , אחוזי השומן מטפסים ולא משנה מה אני עושה אני לא מצליחה לעצור זאת).

תוצאות בדיקות דם:
TSH - 1.66
GH - 0.25
IGF-1 - 47.31
רמות קורטיזול תקינות לכן שוללת תסמונת קושינג. 
לא ברור אם סובלת מתסמונת שחלות פוליציסטיות ( וסת לא סדירה , אולטראסאונד תקין, בבדיקות דם שבוצעו לפני מס שנים אכן היה חשד לשחלות פוליציסטיות אך כיום רמות LH וFSH תקינות)

חשוב לציין שעניין המראה כבר לא פאקטור , אחוזי השומן שרק עולים ואני מאוד חוששת מכך. 
אולי על אף העבודה שבלוטת התריס תקינה בבדיקות הדם ישנה בעיה כשלהי?  אולי כדי לנסות לצרוך טירוקסין במינון נמוך ?
ומה יכול להסביר את העובדה ש IGF-1 גבוה?

אודה אם יעלה איזשהו קצה חוט שיכול להוביל לעזרה כלשהי , מוכנה לעשות כל דבר ולנסות כל טיפול. 
תודה רבה ושבת שלום,
שרון. 
לצפיה ב-'הערה'
הערה
29/01/2016 | 10:37
33
אשמח למענה מכל אחד שיכול לעזור אך ממש אודה להתייחסות ד"ר קרן תורג'מן.
תודה רבה !

מייל(במידה ויש צורך): sharonisigala@gmail.com
לצפיה ב-'מסת עצם ואימוו משקולות'
מסת עצם ואימוו משקולות
29/01/2016 | 08:07
2
34
שלום ד''ר קרן,
אנדוקרינולוג אמר לי שאימון משקולות לא כלכך יעיל עבור מסת עצם.
ידוע שאסטרונאוטים השוהים בתחנת החלל מחויביים לעשות שעתיים אימון בכל יום
בכדי למנוע דלדול של מסת העצם כתוצאה  משהייה בחוסר משקל. איך זה מתיישב עם מה שהוא אמר לי
שבת שלום

לצפיה ב-'אפקט כוח הכובד על מסת העצם'
אפקט כוח הכובד על מסת העצם
31/01/2016 | 23:11
1
23
ללא ספק שהייה בחלל ללא כוח משיכה כרוכה בירידה חדה בצפיפות העצם.  על זה אין עוררין.
 קל מאד לקלקל משהו קיים.
 לעומת זאת לקחת אדם בוגר עם מסת עצם ירודה ולקוות שפעילות גופנית תבנה עצם בצורה יעילה, זה כבר משהו אחר.
 בוודאי לא מזיק, לגבי שיפור במסת העצם יש שאלה גדולה. 
 עונה על השאלה?
לצפיה ב-'עונה :)'
עונה :)
06/02/2016 | 16:38
1
לצפיה ב-'סכרת משתוללת'
סכרת משתוללת
29/01/2016 | 01:14
2
51
שלום..
אחרי כמה חודשים של התלבטות ומאחר שהרופא המטפל נסע לשליחות לחו"ל וחוסר ההצלחה להתמודד לבד פניתי בחזרה למרפאת הסכרת..

ההיתי בטוחה שזה המעשה הנכון וידעתי את דעתך הטובה על הרופא המדובר.לצערי לא הצלחתי..

שמעתי הרצאה על כמה שהבדיקות שלי לא טובות ושבמצב הזה אני לא יכולה להמשיך [A1C שלי 13.5] את הנתונים האלה לצערי ידעתי גם קודם.

הוסבר לי שהפתרון ה"מצוין" לכך הוא מאד פשוט ..להוריד את מינון הסטרואידים ולעשות פעילות גופנית..הבנתי שהוא לא טרח לשניה לקרוא את הכתוב במחשב וניסיתי להסביר שניסינו כבר המון זמן להוריד מינון והענין לא הצליח במיוחד אחרי שנסגרו בפני טיפולי הפלסמה .ופעילות גופנית כרגע כשגם ללכת ישנם ימים שקשה לי לא בדיור רלונטית כאן קיבלתי מידע שזה תלוי בי ..והאמת נכנעתי והפסקתי להסביר

ההלם הרציני שלי היה שניהלנו דו שיח קטן וידידותי על האינסולין המרוכז אני טענתי שכמו שהסבירו לי זהו אינסולין שכל יחדיה היא פי 5 מאינסולין רגיל הד"ר והאמת גם האחות קודם הסבירו לי שזה לא נכון והאינסולין הוא פשוט ארוך טווח יותר..

לכן העצה שלו היתה שבמקום 16 עד 20 יחידות שאני נותנת עכשיו לארוחה שאני אתן 50 יח בבת אחת כשאמרתי שזה לא הגיוני לקבל 250 יח בבת אחת הוסבר לי שזה טעות שלי..אבל התבקשתי להביא את הבקבוק בפעם הבא על מנת שהם יוכלו להמשיך לבדוק את הענין..

הכל בסדר ולא כל רופא אמור להכיר את כל התרופות..אבל.. החולים גם לא מטומטמים באופן גורף ואפשר לשמוע ולבדוק את הנתונים לפני מתן ההרגשה זיפתית לחולה.

אין לי כוונה לחזור אליו ..ואני יודעת שחלק מכובד מהענין הוא גם באשמתי נכנעתי ועיפתי ואני בודקת מאד מאד מעט.אבל מזריקה [נכון על עיוור] ולכן ביקשתי עזרה ולא על מנת להגיד לי כמה אני לא בסדר..

אני לא מסכנה ולא ביקשתי רחמים אבל אני אמורה להסתדר כל יום 365 ימים בשנה עם הסכרת,המיאסטניה,הניורפתיה שמשתוללת בזמן האחרון בצורה נוראית [ביקשנו כרגע אישור לקנביס שאולי יביא קצת רגיעה] עם הגסטרופארזיס הקרישות ועוד כמה "מתנות" קטנות..

אז אולי הגזמתי בבקשת ההבנה ...
ואולי ה"חוויה" האחרונה באשפוז בעקבות DKA חוזר וחוזר וחוזר..רציתי בטחון מסוים..
הרגשתי שכאן אני יכולה להסביר את עצמי ואולי בטעות יכנס לכאן אנדו חדש או בדרכו להיות רופא כלשהוא ויקרא איך כאן מתיחסים לחולה ויפנים ואפילו במעט..

ובעיקר יפנים שחולה הוא לא אוסף של דברים פגומים אלא בראש ובראשונה אדם..

תודה על כל העזרה 
תמיד
מיכל
לצפיה ב-'את צודקת, מה אני יכולה לומר?'
את צודקת, מה אני יכולה לומר?
30/01/2016 | 23:09
1
35
 האינסולין המרוכז הוא אכן 500 יחידות למ"ל, בניגוד לרגיל שהוא 100, ולכן את צודקת לגמרי ש הוא פי 5 יותר מרוכז, ולת  50 יחידות לכאורה זה בעצם לתת 250.
 מיכל לדעתי את באמת עייפה, ומה שאת צריכה בעיקר זה ליווי נפשי, מישהו שיתן לך את הכוח לעשות את הדברים נכון. לפחות מה שבשליטתך, שזה לפחות ניטור עצמי.
 בנושא הסטרואידים, כמובן אלה הנוירולוגים, וקטונתי. את עדיין עם משאבה או כבר לא?
 אבל זה גם נכון שכדי להרגיש יותר טוב, כולל התסמינים הנוירופתיים, איזון הסוכרת הוא היעד הראשון, ולא חשוב כמה אינסולין את צריכה לקבל. 
לצפיה ב-'שבוע מצוין'
שבוע מצוין
31/01/2016 | 12:42
15
תודה על התשובות..

וכן אני עדין עם המשאבה שמזרימה בזאלי והתוספות הן עם מזרק..

למרות שהתחלתי לחשוב שאולי נכון לתקופה מסוימת לחזור לזריקות [אבל נראה]..

ואני באמת עיפה.מקווה לאגור כח ומהר

תודה על הכל
מיכל
לצפיה ב-'TSH גבוה T4 תקין שבוע 5'
TSH גבוה T4 תקין שבוע 5
28/01/2016 | 22:08
1
83
אני מטופלת ארבע שנים באלטרוקסין. אחרי הלידה הקודמת TSH קפץ ל14.73 (8.2015).
עברתי ליוטרוקס ועליתי ממינון של 700 מק"ג בשבוע למינון של 900 מק"ג וב10.2015 TSH היה 2.64.
 ב12.2015 TSH היה 4.21

לפני כחודש חזרתי לאלטרוקסין בשל מחסור בבית מרקחת ובמקביל נכנסתי להריון. כעת אני שבוע 5 עם  11.06=TSH  וT4 =12.95.

אני דואגת להתפתחות העובר והמשך ההריון. אשמח לחוות דעת ממך על המשך טיפול.

תודה רבה!
שרון.
לצפיה ב-'ממש טעות הייתה לחזור לאלטרוקסין'
ממש טעות הייתה לחזור לאלטרוקסין
30/01/2016 | 23:20
60
לא בגלל  שזה תכשיר לא טוב, אלא בגלל שהוא לרוב נספג  פחות טוב מיותירוקס. לכן השגת איזון עם יותירוקס, והאיזון הופר ע"י חזרה לאלטרוקסגין באותו מינון, ובנוסף הריון.
 תחזרי ליותירוקס ותעלי מינון ל-1000. ואין מחסור יש בכל מקום. אם היה חסר בבית המרקחת הספציפי בו קנית, היית צריכה ללכת לאחר. 
לצפיה ב-'טסט סינקטן ו-IVF'
טסט סינקטן ו-IVF
28/01/2016 | 22:05
1
35
שלום,
אני מטופלת IVF וביצעתי טסט סינקטן עקב חשד לאנדרוגנים מוגברים.
מצרפת את תוצאות הבדיקה. לפי מיטב הבנתי, הקורטיזול יצא תקין, אך הטסטוסטרון והאנדוסטרנדיון הינם גבוהים. האם כאשר ההורמונים האלו מוגברים הרחם לא מוכן לקליטת הריון? האם זה יכול לפגוע בסיכויי ההצלחה?
אם כן, האם עליי לאזן את ההורמונים על מנת להגביר את סיכויי הקליטה ע"י תרופות כגון מטפורמין?
יש לציין כי אני במשקל עודף, BMI 28.4. ירדתי 12 ק"ג בשנה האחרונה אך עדיין במשקל עודף.
יש לי מאפיינים של פוליציזם: אקנה מוגבר (ובעקבות ההורמונים המצב החמיר מאוד), שיעור יתר, השמנת יתר, אך הביוץ סדיר.
אשמח לעצתכם, תודה רבה!!

לצפיה ב-'לא חובה בכלל'
לא חובה בכלל
30/01/2016 | 23:16
29
אבל כנראה שהם מסבירים את העובדה שאת לא נכנסת להריון ספונטאנית כי את לא מבייצת בצורה סדירה.
 אם הטיפול להשראת ביוץ יצליח, ואם יתקבלו ביציות יפות, לרוב סביב ההחזרה של עוברים, רמות האסטרוגנים גבוהות, בין אם טבעית או בין אם ע"י מתן חיצוני, כך שהאנדרוגנים לא חייבים להוות בעיה בכלל. זה יותר הסבר לכך שלא נכנסת להריון ספונטאנית
 וכן רוב הסיכויים שיש לך PCOD
לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
28/01/2016 | 16:19
12
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?

אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב, ואנחנו עורכים מחקר
בשיתוף מרכז המוח, המציע טיפול חדשני (ללא תרופות) בטכניקת נוירופידבק. המחקר בודק את יעילות הנוירופידבק בטיפול בסימפטומים הנפשיים של התסמונת הקדם וסתית חמורה, אותם המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת. תגמול כספי סמלי יוענק למשתתפות. לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל anatha@tlvmc.gov.il או בטלפון 03-6973685.
או לקרוא בלינק הבא:
http://www.tasmc.org.il/Be-Well/News/Pages/PMDD.as...

סוף שבוע מצוין!
ענת
לצפיה ב-'מלאי הורמון גדילה'
מלאי הורמון גדילה
28/01/2016 | 15:13
1
47
שלום רב,
בני בן 9 וחצי נמוך מאד באופן קיצוני, בדיקת גיל העצמות הראתה התאמה לגיל 6. נשלחנו לבדיקת גלוקוגן, התוצאות התקבלו, ועדיין לא קבלנו פענוח מהרופאה, ואני לחוצה לדעת האם יש לו חסר או לא.
כימיה בדם
GTT-Glucose 0'
88
110 יחידות: mg/dl 70
GTT-Glucose 60'
141.0 mg/dl

Glucose 90'
68.0 mg/dl

GTT-Glucose 120'
64.0 mg/dl

Glucose 150'
73.0 mg/dl

GTT-Glucose 180'
79.0 mg/dl

אנדוקרינולוגיה
Cortisol 0'
218
618 יחידות: nmol/l 118
Cortisol 60'
150.0 nmol/l

Cortisol 90'
300.0 nmol/l

Cortisol 120'
380.0 nmol/l

Cortisol 150'
352.0 nmol/l

Cortisol 180'
239.0 nmol/l

Somatomedin C (IGF-1)
143
388 יחידות: ng/ml 74
GH 0'
0.14 µg/L

GH-60'
0.09 µg/L

GH-90'
0.24 µg/L

Gh-120'
3.93 µg/L

Gh-150'
2.06 µg/L

Gh-180'
1.16 µg/L

תודה רבה

לצפיה ב-'לא הבנתי את תוצאת ה-IGF1'
לא הבנתי את תוצאת ה-IGF1
28/01/2016 | 21:46
26
אבל על פי GH, אין תגובה מספקת. הוא יצטרך עוד בדיקה כדי לאשר שחסר לו הורמון גדילה, ואז יוכל לקבל. 
לצפיה ב-'הריון והחמרה בגרייבס תת קליני'
הריון והחמרה בגרייבס תת קליני
28/01/2016 | 15:08
4
49
שלום,

לאחרונה גיליתי שנכנסתי להריון. אני מאובחנת עם גרייבס תת קליני שדווקא השתפר מעט בתקופה שלפני ההריון (T3 T4 בטווח הנורמה וTSH 0.22). 

בעבר הרופאה שלי המליצה להמנע בינתיים מטיפול תרופתי שכן הסימפטומים שלי מינימליים יחסית. עכשיו, יתכן שבגלל ההריון, ה TSH ירד בחזרה לכמעט בלתי ניתן לגילוי וה T4 עלה ל21. הרופאה כאן, באנגליה, רוצה להתחיל מיד בטיפול תרופתי אבל היה נראה שהגישה שלה יותר מקסימליסטית מהרופאה שלי בארץ. האם צריך לטפל תרופתית מיד או להמשיך במעקב? הבנתי שגרייבס נוטה להעלם בטרימסטר השני ואני כמובן מעדיפה שלא להתחיל בטיפול תרופתי אלא אם הוא באמת נחוץ.  
תודה רבה!
לצפיה ב-'אני הייתי מחכה'
אני הייתי מחכה
28/01/2016 | 21:43
3
40
וגם הייתי בודקת רמת TSI
לצפיה ב-'ושכחתי, כמובן שהייתי חוזרת על הבדיקה בעוד שבועיים-שלושה'
ושכחתי, כמובן שהייתי חוזרת על הבדיקה בעוד שבועיים-שלושה
28/01/2016 | 21:44
2
25
והיה ויתן קפיצה גדולה, אפשר לשקול טיפול לזמן מוגבל.
לצפיה ב-'מדד Trab'
מדד Trab
28/01/2016 | 23:37
1
17
תודה רבה! שכחתי להוסיף שהמדד של TSH Receptor Antibodies היה 4.2 בבדיקה האחרונה, במקביל לעליה של ה T4. לא יודעת אם לזה התכוונת. אם הבנתי נכון את הכוונה אז צריך לבדוק אם העליה בפעילות נובעת מהנוגדנים או מההריון עצמו, כי אם מההריון אז הסיכוי לנזק לעובר קטן יותר?
לצפיה ב-'שוב תודה רבה על התגובה. מאד מסדר את הראש ומרגיע!'
שוב תודה רבה על התגובה. מאד מסדר את הראש ומרגיע!
28/01/2016 | 23:43
10
לצפיה ב-'בלוטת התריס'
בלוטת התריס
28/01/2016 | 13:43
1
83
בהמשך להודעה מיום 26/01/2016 "בלוטת התריס" ברצוני להוסיף כי בינתיים עשיתי  בדיקת דם לTSH שהתבררה כתקינה.לפני 7-8 שנים עשיתי ניקור של בלוטה הגדולה (אז היא היתה 1.00 ס"מ והיום 2.00) והתוצאה היתה שלילית.
האם  יתכן כי העדר פטולוגיה  ב-TSH  לא מצביע  על קיום גידול סרטני ?

אני מודה לך מאוד מאוד על תשובתך
לצפיה ב-'אין קשר'
אין קשר
28/01/2016 | 21:42
31
ברוב מקרי הסרטן, ה-TSH תקין לגמרי.
אם זה קשר שמעורר חשד, ניתן לנקר אותו שוב. 
לצפיה ב-'נפיחות קיצונית לא מוסברת, חייבת עזרה:('
נפיחות קיצונית לא מוסברת, חייבת עזרה:(
28/01/2016 | 13:06
3
53

אני בת 25 שעד לפני שנה וחצי חיה חיים רגילים לגמרי, עד שהתחילו לי תסמינים מוזרים, התחלתי לסבול מגזים לא מוסברים, שלשולים מאוד חריפים ונפיחות לא הגיוניות שמתבטאת כבר בהשמנה חריפה.
חשוב לי לציין שכשכל הבלגן הזה התחיל בדיוק סיימתי תהליך ארוך ומוקפד של ירידה של 30 ק"ג ממשקלי שלקח לי בערך שנתיים וחצי (עם תזונאי צמוד,המון ספורט תזונה נכונה).
במהלך השנה הזאת הייתי אצל כל רופא אפשרי,התמקדתי בעיקר בתחום הגסטרולוגיה כי חשבתי שהבעיה היא בקיבה, במהלך הדרך אובחנתי כחולת IBS ומאותו רגע אף רופא לא לקח אותי ברצינות- כולם אמרו לי פשוט לחיות עם זה,אף אחד לא מבין מזה להוריד 30 ק"ג ובוקר אחד לקבל אותם בחזרה,כל יום הוא סיוט.
באיזשהו שלב הפסקתי לישון,נשר לי המון שיער ורוב היום שלי היה בנוי מלחץ בכי ודיכאון.
בשלב מסוים הבנתי שאני יכולה לקחתי את השליטה על החיים שלי ועבדתי על עצמי המון,ניסיתי להפסיק להילחץ..לנסות לצאת מהדיכאון ופשוט לצאת מהמצב הזה בעצמי.
ובאמת היה שיפור בחלק מהדברים,אני ישנה היום וחזר לי השיער בזכות ויטמנים מיוחדים גם השלשולים נרגעו..רק דבר אחד נשאר, החמור מכול- ההשמנה.
בשנה עליתי 20 ק"ג למרות שאני עושה ספורט ואוכלת תפריט דיאטה שלא עולה על 1400 קלוריות.
אני נואשת לתשובות אני פשוט רוצה לקבל בחזרה שליטה על החיים שלי.

התחלתי לאחרונה טיפול אצל אנדיקרינולוגית ששלחה אותי לבדוק את רמת הקורטיזול בדם (לאחר שלקחתי את הכדור ב12 בלילה ועשיתי בדיקת דם ב8 בבוקר) רמת הקורטיזול יצאה 51, ממה שקראתי זה לא מסביר כלום כי התסמינים שלי מתאימים לקורטיזול גבוה ולא נמוך.

אני מעבר לנואשת, אני מבקשת לעצה כלשהי...הצעות לבדיקות נוספות..אני יודעת שמשהו לא בסדר איתי, הגוף שלי לא שייך לי,הבטן שלי מרגישה שהיא לפעמים יותר מהמקום מרוב נפיחות,הפנים שלי כמו כדור ואני פשוט לא מפסיקה לגדול.

עזרה בבקשה:(

לצפיה ב-'אם אני מבינה נכון...'
אם אני מבינה נכון...
28/01/2016 | 21:31
2
45
ירדת 30 ק"ג. כלומר היית עוד יותר שמנה לפני כן כי מאז עלית בחזרה 20. תהליך של עליה בשמקל חזרה לאחר ירידה   אכזרי אבל מוכר. מה פה נראה לך מוזר?מספיק שקצת מתירים את הרסן ועולים. לא רק זה, אלא כשיורדים במשקל, כל ירידה נוספת דורשת הקפדה עוד יותר רצינית כי עם הירידה במשקל, יורד המטבוליזם הבסיסי (RMR).
 לא אמרת כלום על מחוזר הווסת, או בעיות רפואיות אחרות. לוקחת תרופות?
מה שאת יכולה לעשות זו בדיקת ה-RMR, כדי לדעת באמת מה הקצב של המטבוליזם הבסיסי שלך, לפי זה תביני עד כמה את צריכה להוריד קלוריות (או להגביר צריכה עם פעילות נוספות, כדי לחדש את התהליך של ירידה במשקל. 
לצפיה ב-'את ממש ממש לא הבנת את ההודעה שלי...'
את ממש ממש לא הבנת את ההודעה שלי...
28/01/2016 | 23:17
1
36
אין פה שום דבר מוכר! צריך להכיר אותי כדי להבין כמה זה ל-א עוד דבר מוכר...אני חייה חיים מאוד מאוד בריאים! גם אחרי התהליך של הירידה במשקל נשארתי עם אותו תפריט דל קלוריות..אני עדיין המשכתי באותה שיגרה של אימונים 4-5 פעמים בשבוע,אני לא נוגעת ולו טיפה..בעוגות..פיצות...עוגיות וכל מלאי הקלוריות האחרים.

זו בדיוק הבעיה ששום דבר מבחינת התזונה שלי לא השתנה, את פשוט מדברת עכשיו כמו כל רופא שהייתי אצלו- שרמז שנטו מדובר פה בבעיה של מישהי שלא אמינה עם עצמה..אני מצפה ממישהי שמקדישה מזמנה הפרטי והאישי במענה על שאלות ובעיות של אחרים להבין טיפה שלא הייתי רושמת פה אם הבעיה הייתה שעשיתי דיאטה ועכשיו התחלתי לאכול עוגות.
מעבר לכך,אני לא עשיתי דיאטה..אני שינתי אורח חיים! יש לי תזונאי צמוד כבר 4 שנים שליווה אותי לאורך כל הדרך גם לו...אין הסבר,אני לא אוכלת שום דבר שאסור ואני ..לא משחררת שום רסן ומפה בדיוק נובע התסכול הענק!!

בנוגע למחזור..היו לי טיפה דימומים לא מוסברים אבל אני לא יכולה להעיד אם הוא מסודר או לא כי אני כבר שנים לוקחת גלולות, אני מסבירה שוב..אני אחרי שנה מאוד מאוד קשה מלווה בהמון המון רופאים ובדיקות..מעבר להשמנה יש לי שלשולים (יש ימים שהם מאוד חריפים) בנוסף למשקל שעלה לפעמים הבטן שלי מתנפחת (עוד!!) בצורה לא הגיונית,המשקל שלי כרגע מראה 79 שזה המון ...אבל אני אפילו לא יכולה ללבוש ג'ינס כי זה פשוט בלתי אפשרי ...יש ימים שאני לא יודעת לאיזה גודל הבטן שלי תגיע..

אני מבקשת את עזרתך,אני אפילו מתחננת..אני רוצה הצעות לבדיקות..כל דבר שאת חושבת עליו..עד עכשיו אנדיקרינולוג שלי אותי רק לבדיקה של קורטיזול בדם (שיצא 51 יום אחרי שלקחתי את הכדור)
לצפיה ב-'את יודעת מה? את צודקת זה באמת לא מובן ולא מוכר וגם לא לפורום'
את יודעת מה? את צודקת זה באמת לא מובן ולא מוכר וגם לא לפורום
31/01/2016 | 23:32
29
מציעה לך לבוא להתייעצות, אני לא קוסם. עשית המון בדיקות שאני לא יודעת אפילו מה הן, מלבד עכשיו הקורטיזול.  בלי להכיר אותך, בלי לדעת איך את נראית, מה עוד יש לך ברקע, הצעתי לך שתעשי בדיקת RMR. זו הצעה שעשויה לשפוך אור. לא התייחסת, והעדפת לנזוף בי כאילו מעדתי בתפקידי . עם כל הכבוד,  באמת שאין לי כל כך הרבה זמן להקדיש לשאלות בפורום, אז אנא קצת התחשבות. תודה.

לצפיה ב-'אמשיך מחר'
אמשיך מחר
27/01/2016 | 22:48
12
לצפיה ב-'מיפוי בלוטת התריס'
מיפוי בלוטת התריס
27/01/2016 | 17:44
2
63
שלום רב,
אני בת 39 סובלת מספר שנים מ MNG, נמצאת במעקב כל חצי שנה, ב3 חודשים אחרונים בלוטת התריס התנפחה כלפי חוץ בצד ימין, וירידה במשקל (8 ק"ג)

נשלחתי לבדיקה מיפוי בלוטת התריס וקליטה:
קליטת יוד כעבור 2 שעות: 14%
קליטת יוד כעבור 24 שעות: 40%

במיפוי עם הפרטכנטט מודגם אזור פוטופני בקוטב תחתון של האונה הימנית של בלוטת התריס מתאים לקשרית קרה.

סיכום
ערכי הקליטה של בלוטת התריס בגבול העליון של הנורמה.
קשרית קרה בקוטב תחתון של האונה הימנית של בלוטת התריס

האם הקשרית הקרה מעידה על סרטן?

אודה על תשובה מהירה
לצפיה ב-'הקשרית הקרה אינה בהכרח סרטן'
הקשרית הקרה אינה בהכרח סרטן
27/01/2016 | 23:54
1
31
זו יכולה להיות ציסטה או כל קשרית אחרת שאינה מתפקדת.
לצפיה ב-'ומה עם תפקוד הבלוטה?'
ומה עם תפקוד הבלוטה?
28/01/2016 | 21:23
28
לא עשו לך סתם מיפוי, עשו לך בדיקת קליטה. כלומר היה כנראה רושם כי יש פעילות יתר,  גפ הירידה במשקל כביכול תומכת. לא הזכרת את זה בכלל.
לצפיה ב-'אני מתחילה לענות, עוננה גם על שאלות שבעמוד הקודם'
אני מתחילה לענות, עוננה גם על שאלות שבעמוד הקודם
27/01/2016 | 19:53
18

מנהל/ת הפורום

אודות:
אתם מוזמנים להציג שאלות בנשואים הנוגעים לתפקוד של בלוטת תריס, סרטן בלוטת תריס, הפרעות במערכת הרבייה, הפרעות במשק הסידן, אוסטאופורוזיס, סוכרת, בעיות ג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה