לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1165011,650 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

לצפיה ב-'תת פעיול בלןטת התריס'
תת פעיול בלןטת התריס
27/03/2016 | 09:45
1
68
שלום פרופ" קרן שמי ציונה אני בת 64 וסובלת מתת פעילןת בבלוטת התריס ,מזה שלוש שנים משתמשת באלטרוקסין 100מיקרו גרם ולמרות זאת אני סובלת מעייפות קשה ,נשירת שיער מוגברת ,בדיקות הדם מראים איזון בבלוטה ,השאלה שלי האם להמשיך ליטול את התרופה מה עלי לעשות אם בדיקות דם מאוזנות ובכל זאת יש לי נשירה מוגברת תודה על תשובתך
לצפיה ב-'לבדוק אפשרויות אחרות'
לבדוק אפשרויות אחרות
31/03/2016 | 06:51
38
חסרים תזונתיים אחרים כגון ברזל או ויטמין D, גם אבץ.  אם הטיפול היה מוצדק מבחינת בדיקות תפקודי התריס, ואם תחת הטיפול את כרגע מאוזנת לא הייתי מפסיקה. להפסיק זה להזמין עוד  בעייות. יש המון סיבות לעייפות גם כן, כדאי גם את זה לבדוק.
לצפיה ב-'תפריט דל פחמימות?'
תפריט דל פחמימות?
26/03/2016 | 20:50
2
60
שלום ד"ר תורגמן,
האם תפריט דל פחמימות/קטוגני יכול לעזור במצב של שחלות פוליציסטיות (להפחתת התסמינים)?
תודה
לצפיה ב-'לא ממש מבוסס מדעית אבל...'
לא ממש מבוסס מדעית אבל...
27/03/2016 | 08:21
1
58
אחת הטענות היא שרמת האינסולין המוגברת שמצויה בתסמונת הזו גם היא אחראית לחלק  מהתופעות ע"י זה שרמה זו גורמת לשחלה לפהריש אנדרוגנים. דיאטה דלת פחמימות תביא לירידה של רמת האינסולין, קרוב לוודאי, ואולי זה קצת יעזור. השאלה כמה זמן צריך להמשיך את הדיאטה הזו כדי לראות אפקט. הבעיה של הדיאטה הזו היא שמאד קשה להמשיך אותה לאורך זמן.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/03/2016 | 10:00
18
לפי מה שקראתי על התזונה הזו (ברשת), אני מניחה שזו תזונה לכל החיים.

לצפיה ב-'רמת TSH מעל הנורמה, הרופא רשם לי יוטירוקס 50, מבולבל!'
רמת TSH מעל הנורמה, הרופא רשם לי יוטירוקס 50, מבולבל!
26/03/2016 | 17:49
1
96
שלום
לפני חודש עשיתי בדיקת דם, הכל היה תקין חוץ מרמת TSH שהיתה 4.5. הרופא אמר לי לחכות עוד שבועיים ולבוא בשביל לעשות עוד בדיקה, ואז יצא 5.2.
הוא רשם לי יוטירוקס לקחת במשך חודש וחצי ואז לבוא לבדיקה חוזרת. אני חייב לציין שבחודש האחרון אני מרגיש חוסר אנרגיה ועייפות, וזאת הסיבה העיקרית שבגללה הלכתי להיבדק, יש ימים שאני מרגיש פחות עייף.
אני פוחד להתחיל לקחת את התרופה, האם כדאי לי ללכת לרופא שמתמחה בתחום או להתחיל עם התרופה?

אני בן 28, 1.87 ושוקל 89 קילו.

תודה!

לצפיה ב-'אתה באמת לא צריך טיפול '
אתה באמת לא צריך טיפול
27/03/2016 | 08:18
64
רוב הסיכויים שהעייפות כלל לא קשורה ל-TSH הזניח הזה. וברמות כאלה לא מקובל להתחיל טיפול. אני מניחה שהרופא שלך התחיל לך טיפול כי התלוננת על עייפותץ אבל רוב הסיכויים, את זאת אנחנו יודעים ממחקרים רבים בתחום, שטיפול זה לא ישנה דבר בהרגשה שלך. צריך להבין ממה העייפות, יש סיבות נוספות חוץ מתת פעילות
לצפיה ב-'בירור לגבי תוצאות בדיקת דם CTX'
בירור לגבי תוצאות בדיקת דם CTX
26/03/2016 | 10:56
4
218
שלום,
גבר המטופל בויטמין די  2000 מ"ג + ליפיטור 20 מ"ג ליום (בעבר טופל גם בפוסלאן שהופסק לצורך DRUG HOLIDAY) מבקש לדעת האם התוצאות שלהלן בהתחשב בגיל הנבדק הן תקינות:
גיל 72 = 382.0 PG/ML
גיל 71 = 297.1 PG/ML
גיל 70 = 272.4 PG/ML
גיל 69 = 206.2 PG/ML
גיל 68 = 219.3 PG/ML
גיל 67 = 121.0 PG/ML
תודה.

לצפיה ב-' העליה סבירה בהתחשב שהופסקה התרופה'
העליה סבירה בהתחשב שהופסקה התרופה
27/03/2016 | 08:11
3
45
הרמה כרגע מאפשרת חידוש טיפול בתנאי ויש צורך בכך על פי צפיפות עצם. אם צפיפות העצם יציבה, אפשר להמשיך לעקוב.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
27/03/2016 | 09:53
2
25
אני סקרן לדעת איזה הוא המדד החשוב יותר - האם עקומת העלייה או רמת ה-CTX ?
ובכלל - מהי הרמה הסבירה (אם יש בכלל מושג כזה) אצל זכר בן 72 ?
לצפיה ב-'יש רמה סבירה'
יש רמה סבירה
31/03/2016 | 06:22
1
39
משהו באמצע תחום הנורמה, אבל כמובן בהנחה שאין אוסטאופורוזיס. אם יש אוסטאופורוזיס והיא מטופלת בתכשיר שמפחית את הפירוק, הרמה אמורה להיות נמוכה. 
לצפיה ב-'הייתי בטוח שנדבר במספרים'
הייתי בטוח שנדבר במספרים
31/03/2016 | 09:48
19
אליבא ד'רשימת התרופות שהצגתי גם 'הדיוט' כמוני עשוי להבין שאינני מטופל בתרופה שתפקידה להפחית את פירוק העצם.

אני מוגדר כמי שסובל מ'אוסטאופורוזיס קלה' ולכן הייתי מבקש לדעת אם רמות ה- CTX שהצגתי (בפרט זו האחרונה) עומדות בטווח הנורמה (עפ"י הגיל - או שלגיל אין שום השפעה על הרמה).

לצפיה ב-'בקשת עזרה'
בקשת עזרה
25/03/2016 | 13:46
55
שלום רב,
שמי גלי אליאן ואני סטודנטית לתואר שני במגמה לפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו. במסגרת עבודת הגמר, אני עורכת מחקר העוסק בתקשורת רופא- חולה ובמסירת אבחנה רפואית. 
במידה וקיבלת אבחנה רפואית במהלך השנה האחרונה ותרצה/י לקחת חלק במחקר זה ולמלא שאלון קצר, אשמח אם תכתוב/י לי מסר ושאשלח לך לינק עם השאלון. 
תודה רבה,
גלי
לצפיה ב-'ויטמין D ואלטרוקסין'
ויטמין D ואלטרוקסין
22/03/2016 | 06:02
1
66
האם יש מניעה ליטול תוסף ויטמין D זמן קצר יחסית (חצי שעה עד שעה) אחרי נטילת אלטרוקסין? 
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
22/03/2016 | 06:47
34
לצפיה ב-'פניה לעזרה לאחר כריתת בלוטת התריס וטיפול ביוד'
פניה לעזרה לאחר כריתת בלוטת התריס וטיפול ביוד
21/03/2016 | 12:45
1
84
אני בת 41 ואני שנה לאחר כריתת בלוטת התריס וטיפול ביוד. אני פונה כבר מחוסר אונים. קיבלתי את היוטירוקס והיו לי תופעות לוואי איומות. החלפתי לאלטרוקסין והמצב עוד יותר החמיר. בהמלצת כמה חברים ייבאתי את האלטרוקסין ההודי והתחלתי ליטול אותו. המצב השתפר מעט אך תופעות הלוואי לא נעלמו כליל. השאלה היא מה אני יכולה לעשות והאם יש תרופה ללא תופעות לוואי? התחלתי לאחרונה פעילות גופנית וגם מנסה להישמר בתזונה אך עדיין סובלת מהשמנה קיצונית. נא עזרתך
לצפיה ב-'אלה לא תופעות לוודאי מהכדורים'
אלה לא תופעות לוודאי מהכדורים
22/03/2016 | 06:46
70
אין בכדורים האלה שום דבר שיכול לעשות תופעות לוואי איומות.
 את בתת פעילות, לא מקבלת מספיק טיפול חלופי, יכול להיות שזה הכל עניין של עליה הדרגתית במינון. אבל העובדות פשוטות: את בלי בלוטה, בלי טיפול חלופי את לא יכולה להחיות, אז אם זה אומר לעבור תקופה קשה של הסתגלות לכדור זה או אחר, אין ברירה פשוט.
 כמובן שיש עשרות יצרני  תירוקסין בעולם ואת יכולה להתחיל לחפש  אחד אחרי השני. הרי בסופו של דבר יגיע יום שתרגישי שזה בסדר, ולא בגלל שהתכשיר שתקחי באותו רגע יהיה טוב מאחרים, או נטול תופעות לוואי, אלא בגלל שתגיעי אליו אחרי  תקופה שמספיק הסתגלת לטיפול חלופי, ואז תרגישי שזה בסדר.
 מציעה לך לחסוך לעצמך את החיפושים האלה. תלכי על euthyrox, תתחילי במינון קטן ותעלי בהדרגה, לאט לאט. את תתרגלי. 
לצפיה ב-'אבחון לפני ניתוח'
אבחון לפני ניתוח
21/03/2016 | 11:54
1
101
שלום, אני בת 34 לפני כמה חודשים הבחנתי בנפיחות בצד שמאל של הצוואר, בוצע א.ס. בקופה :צד שמאל תקין צד ימין קישרית גדולה 5.2*3.2*2.5 ס"מ מרקם איזואקוני עם זרימת דם הקפית וגבולות מוגדרים היטב.אין לימפות מוגדלות FNA: dispersd groups of follicular cells with no atypia and no evidance of proliferation; on background of blood with no coloid/ no evidence of malignancy. לציין שנלקחו 3 דגימות בניקור מהגוש.  לאחר מכן ביצעתי א.ס נוסף אצל עדה קסלר שלא התרשמה מהתוצאה של הניקור סיווגה את הגוש כTIRADS4B "הגבול של הנל חד ואינו פורץ את הקפסולה" בנוסף מצאה בתחנה מס'3 הודגם קשר לימפה עם גבול בלתי סדיר 3*6 מ"מ המליצה לנקר (הלימפה היא בצד הנגדי  לגוש ובצד של הגוש נקי). נשלחתי לעוד FNA : בוצע בבית חולים (בני ציון) שני הרופאים שהיו שם לא התרשמו שהלימפה פתולוגית "אמרו קטנה ואובלית" והחליטו לא לנקר במקום זה ניקרו שוב את הגוש בתריס : large follicular nodule with predominant macrofollicular pattern and some coloid on the background. THYROID NODULE OF UNDETERMINED SIGNIFICANCE MOST PROBABLY BENING  סליחה על האריכות... בפגישה עם הכירורג הגוש רך ונייד יש המלצה לכריתת אונה ימין. עכשיו השאלה : האם שפיר לאור התוצאות? האם לבדוק את הלימפה והאם בכלל יכול להיות שיהיו בצד השני לגוש מבלי שיהיו בצד של הגוש? אני מאוד מבולבלת... האם לנתח? האם מסוכן? ואם לנתח רק צד אחד האם לא מפספסים את הלימפה ואזדקק לעוד ניתוח? כל הבדיקות דם שלי תקינות לחלוטין כולל תפקודי בלוטה פרט ל tg 2700 (לא טעיתי בערך) אך האנדו טוען שזה ייתכן מאוד בגלל גודל הבלוטה...

לצפיה ב-'האנדו צודק'
האנדו צודק
22/03/2016 | 06:40
64
בזפקים גדולים, ושלך גדול, רואים ערכי תירוגלובולין כאלה.
 נראה ממש שפיר משני הניקורים, אבל זה גוש גדול, ובהחלט סביר להסיר אותו.
 לא נראה לי באמת שהבלוטה בצד השני היא בעייתית. כנראה טיפה שינתה את צורתה בין בדיקה לבדיקה. חכי לפתולוגיה (שרוב הסיכויים תהיה שפירה), ובמידה ולא, ובמידה ויחליטו להשלים את הניתוח, יהיה די זמן לבחון שוב את הבלוטה הזו ולהחליט איזה ניתוח עושים בפעם השנייה. אבל כאמור, לא  נראה לי שזה יהיה המקרה.  בהצלחה!
לצפיה ב-'עייפות ודכאן כבדים- חייב עזרה!'
עייפות ודכאן כבדים- חייב עזרה!
21/03/2016 | 00:23
2
85

ערב טוב,
שמי אביעד. לפני כשנה וחצי עשיתי בדיקות דם שגרתיות וגילו אצלי רמות tsh גבוהות מהרגיל. לאחר בדקות נוספות הבינו שיש לי תת פעילות בבלוטה והתחלתי לקחת אלטרוקסין. עקב כאבי בטן וראש החלפתי כדור ואני לוקח יוטירוקס כיום.
תוצאות הבדיקות:
12.1.15 - 18.63
11.5.15- 16.83
30.8.15 - 27.23
14.10.15 - 0.77- זאת תקופה שלקחתי את הכדור בהקפדה וכמו שצריך
11.2.16 - 13.04 - לא הקפדתי
16.3.16- 5.81
זה התוצאות של ה tsh, ערכי הt3 ו t4  היו תקינים.
אני פונה אלייך ד"ר משום שלמרות שלקחתי את עצמי בידיים ואני לוקח את הכדורים כרגע כמו שצריך ובאמת ירדתי לרמה של 5.81 אני סובל מרמת עייפות ודכאון כבדים מאד מאד. בנוסף יש לי כאבים חזקים בתוך העיניים מבפנים ואני לוקח משככי כאבים עקב כך. חשוב להדגיש שעשיתי את כל סוגי הסיטי והכל תקין.
בבדיקת דם האחרונה גם בדקו לי b12 ויצא 348, המוגלובין - 13.43. האם זה אומר משו?
אם זה רלוונטי, אני בנאדם גבוה (1.90) ושוקל כ 95 קילו.
אשמח מאד למענה כי אני ממש ממש סובל מכל התופעות לוואי

לצפיה ב-'שאלה נוספת בבקשה'
שאלה נוספת בבקשה
21/03/2016 | 00:34
1
43
האם יכול להיות שהבעיה נובעת מבלוטה אחרת ? כמו בלוטת יתרת המוח? כי הבנתי שהיא יכולה להשפיע גם על בלוטת התריס. 

תודה
לצפיה ב-'אשמח למענה דחוף!!!'
אשמח למענה דחוף!!!
21/03/2016 | 17:24
30
אשמח למענה כמה שיותר מהר.
תודה
לצפיה ב-'תסכול מתמשך של עייפות ודכאון.. חייב עזרה'
תסכול מתמשך של עייפות ודכאון.. חייב עזרה
21/03/2016 | 00:22
1
100
ערב טוב,
שמי אביעד. לפני כשנה וחצי עשיתי בדיקות דם שגרתיות וגילו אצלי רמות tsh גבוהות מהרגיל. לאחר בדקות נוספות הבינו שיש לי תת פעילות בבלוטה והתחלתי לקחת אלטרוקסין. עקב כאבי בטן וראש החלפתי כדור ואני לוקח יוטירוקס כיום.
תוצאות הבדיקות:
12.1.15 - 18.63
11.5.15- 16.83
30.8.15 - 27.23
14.10.15 - 0.77- זאת תקופה שלקחתי את הכדור בהקפדה וכמו שצריך
11.2.16 - 13.04 - לא הקפדתי
16.3.16- 5.81

זה התוצאות של ה tsh, ערכי הt3 ו t4  היו תקינים.
אני פונה אלייך ד"ר משום שלמרות שלקחתי את עצמי בידיים ואני לוקח את הכדורים כרגע כמו שצריך ובאמת ירדתי לרמה של 5.81 אני סובל מרמת עייפות ודכאון כבדים מאד מאד. בנוסף יש לי כאבים חזקים בתוך העיניים מבפנים ואני לוקח משככי כאבים עקב כך. חשוב להדגיש שעשיתי את כל סוגי הסיטי והכל תקין.
בבדיקת דם האחרונה גם בדקו לי b12 ויצא 348, המוגלובין - 13.43. האם זה אומר משו?

אם זה רלוונטי, אני בנאדם גבוה (1.90) ושוקל כ 95 קילו.

אשמח מאד למענה כי אני ממש ממש סובל מכל התופעות לוואי
לצפיה ב-'המענה מגיע כשאני יכולה'
המענה מגיע כשאני יכולה
22/03/2016 | 06:35
77
 אין לי מושג מה כאבי העיניים שאתה מתאר.
 כנראה שמשהו רציני זה לא כי מבחינת הדמיה לא היה כלום.
 כדאי להיבדק אצל רופא עיניים.
  לא יודעת להסביר את התחושות שלך, אבל ברור שאי נטילה מסודרת של הטיפול לא עוזרת להרגיש טוב.. אם 5.8 זה לאחר  הקפדה, זה אומר שאתה צריך מינון קצת יותר גבוה. 
אני לא רואה סיבה לחשוב שהבעיה  יכולה לנבוע מבלוטה אחרת.
 שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-' ב'
ב
21/03/2016 | 00:11
24
ב
לצפיה ב-'בהמשך לארהב שחזר'
בהמשך לארהב שחזר
20/03/2016 | 20:50
38
רק רציתי להבהיר, שאת האנדרוקור הפסקתי לקחת כעבור 4-5 חודשים של הלקיחה עם הגלולות. וההטבה נמשכה גם ללא האנדרוקור עד להתפרצות הנוכחית שזה סהכ שנה חלקית גלולות בערך.

לצפיה ב-'אקנה שחזר'
אקנה שחזר
20/03/2016 | 20:41
1
29

שלום ד״ר תורג'מן
בעבר התייעצתי איתך פה מספר פעמים עקב אקנה קשה ושיעור בעקבות שחלות פולציסטיות. בת 36 לאחר לידות. אקנה קשה ועקשנית. לפני שנה וחצי התחלתי לקחת גלולות מליאן לאחר בירור אנדו. היא שילבה לי את זה עם אנדרוקור. ואכן כעבור מספר חודשים , משהו בין 4-5 היתה הטבה מדהימה פנים חלקות. האנדרוקור לא עשה לי טוב וירדתי ממנו. לפני חודשיים חזר לי האקנה ובגדול. את האנדרוקור, הפסקתי יחסית מזמן וגם כשלא לקחתי אותו נהנתי מהפנים החלקות. השאלה מה קרה? למה האקנה חזר?? האם זה אומר שאני צריכה להחליף גלולות? הוספתי לגלולות שלי אלדוספירון במינון 125 מ״ג. עדיין ממשיכים לצאת פצעים. האם כדאי לעבור לאנדרוקור? האם אפשר לשלב אנדרוקור ואלדוספירון יחד? בשביל להמנע ממינון גבוה. של אנדרוקור? 
הכדור לא עשה לי טוב. כדאי לבדוק בלוטת תריס, אינסולין? מה הכיוון? התייעצתי עם האנדו שהייתי אצלה בטלפון כי התורים אליה כמה חודשים קדימה. היא אמרה שאם הגלולות עזרו אז אז לא כדאי לעשות שינויים. אבל האקנה חזר. מה עושים?? מחכה לתשובתך 

לצפיה ב-'אין כל צורך לשלב אלדטקן ואנדרוקור'
אין כל צורך לשלב אלדטקן ואנדרוקור
22/03/2016 | 06:30
27
הם שניהם אנטי- אנדרוגנים. זה או זה או זה.
 כנראה שבכל זאת אנדרוקור יותר יעיל מאלדקטון.
 אפשר אולי להחליף לגלולת דיאן שמכילה בפנים קצת אנדרוקור.
לצפיה ב-'שיעור יתר'
שיעור יתר
18/03/2016 | 10:31
1
63
נערה בת 15, עם PCOS , שיעור יתר, רזה, מקבלת מחזור סדיר ורגישה ללקטוז.
ניסתה גלולות יסמין ויאז וסבלה מתופעות לוואי קשות של הקאות שהתחילו אחרי יום.
האם יש פתרון מומלץ אחר לשיעור יתר ?
לצפיה ב-'זה עניין של ניסיון ותהייה'
זה עניין של ניסיון ותהייה
19/03/2016 | 12:37
48
יש גלולות אחרות, יש אפשרות לתת אלדקטון בתנאי ובטוח ימנע הריון במקביל, ויש גם אפשרות לנסות טיפול קוסמטי לבד. 
לצפיה ב-'איסוף שתן לקטכולאמינים'
איסוף שתן לקטכולאמינים
18/03/2016 | 05:08
2
29
שלום
האם כדורי הרגעה ושינה משפיעים על התוצאות? (כמיות גדולות)
האם הם יורידו או יעלו את הערכים?
האם כדאי להפסיק לפני למרות שזה יעלה מאד את הלחץ וכו?
תודה רבה על הזמן וההשקעה!

לצפיה ב-'צריך לבדוק על אילו כדורים מדובר'
צריך לבדוק על אילו כדורים מדובר
19/03/2016 | 12:31
1
21
יתכן וזה משפיע, כל מקרה לגופו
לצפיה ב-'תודה.האם יש אפשרות לפספס?'
תודה.האם יש אפשרות לפספס?
21/03/2016 | 21:15
9
האם איסוף של 24 שעות יכול עדיין לפספס?
אם ביום האיסוף למשל הדופק,לחץ דם וכו מרגישים יותר נורמלי ויש פחות 'התקפים' האם עדיין התוצאות אמינות לגמרי?
לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
17/03/2016 | 08:54
7
106
אני בת 24 וסובלוסובלת מבעיות רבות שלדעתי מעידות על חוסר איזון הורמונלי.
יש לי אקנה (בעיקר בחצי השנה האחרונה באזור הלסת התחתונה)
נדודי שינה (תקופות ארוכות בחיי)
נשירת שיער (שיער דק ודליל אבל אני גם צמחונית )
חום הגוף שלי עולה במהלך השינה (פולטת הרבה חום)
סובלת מכאבים לפני מחזור ובכלל מכל הסימנים של תסמונת הקדם וסתית (מאז ומתמיד) גם כאבים וגם שינויי מצב רוח

מה לעשות??
לצפיה ב-'אפשר לעשות בדיקות'
אפשר לעשות בדיקות
17/03/2016 | 09:51
6
66
אבל כדי למקד את הבעיה, תצטרכי לתת פרטים יותר מדויקים.  משקל, סדירות מחזור, תוצאות של בדיקות כלליות, B12, ברזל, אחרי זה אפשר לחשוב.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
18/03/2016 | 03:15
5
43
איני נמצאת בארץ בחודשים הקרובים ולכן לא אוכל לעשו אותם.
המחזור שלי סדיר לחלוטין
משקל 54
תוצאות בדיקות שעשיתי לפני  מספר חודשים - 
ברזל 64UG
B12 זה 456 ML

מה שהיה בגדר חריג - 

FERRITIN - 13.60

לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
18/03/2016 | 03:29
3
39
*צריך להגיד שלפני כ7 שנים גיליתי שבלוטות הלימפה שלי מוגדלות ונראה שהם פשוט ככה (אם זה קשור או משפיע) התוצאות של האולטרסאונד היו כאלה: 
הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר משני הצדדים עם צורה סונוגרפית שמורה
כולל אזור תת לסתי (מימין גודלה 0.6*1.8 ס"מ ומשמאל0.5*1.5 ס"מ)
ובשרשרת ג'וגולארית (משמאל 0.9*0.4 ס"מ מימין 0.2*0.7)
לצפיה ב-'בנוסף אחרון'
בנוסף אחרון
18/03/2016 | 03:33
1
28
חשוב לציין שאני גם קצת סובלת מתכיפות מתן שתן.. יוצא לי לעשות פיפי כל שעה-שעתיים במהלך היום ולקום פעם אחת במהלך הלילה (לא משנה אם הלכתי לפני השינה לשירותים או לא) 
לצפיה ב-'לגבי השתן את צריכה לבדוק כמה דברים'
לגבי השתן את צריכה לבדוק כמה דברים
20/03/2016 | 21:22
26
1. שאין דלקת בשתן - בדיקת שתן כללית ותרבית
2. שאין פגיעה ביכולת ריכוז השתן - מספיק לראות בבדיקת שתן כללית על הבוקר שאת מצליחה להגיע למשקל סגולי גבוה בצום מנוזלים (מעל 1.030), אבל יש גם בדיקות ייעודיות
3. אני מניחה שסוכר בדקת, כי גם סכרת יכולה לגרום לתופעות דומות
4. בעיות בפרוסטטה סביר להניח שאין לך
לצפיה ב-'בלוטות לימפה לא קשורות למערכת ההורמונלית'
בלוטות לימפה לא קשורות למערכת ההורמונלית
20/03/2016 | 21:21
25
לצפיה ב-'חסר לך ברזל'
חסר לך ברזל
20/03/2016 | 21:20
26
יכול להיות שבגלל זה נושר לך השיער.
קחי קצת ברזל עד שהפריטין יגיע ל- 30.
לצפיה ב-'האם לקחת כדורים ?'
האם לקחת כדורים ?
16/03/2016 | 11:04
1
74
הי, אני בת 36, שוקלת 67, הערכים
TSH 5.93
FT4 14.3
FT3 4.69
ללא כדורים.
עייפות בשעות הערב והלילה, ישנה 10 שעות ביממה,
לא מצליחה לרדת במשקל.
לקחתי בעבר כדורים שגרמו לי לדפיקות לב, ולכן הפסקתי.
אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית.

לצפיה ב-'אם זה ה-TSH המירבי, אז הסיכוי לשיפור בהרגשה קלוש'
אם זה ה-TSH המירבי, אז הסיכוי לשיפור בהרגשה קלוש
17/03/2016 | 09:45
45
אם בעבר התחילו לך טיפול בגלל שה-TSH היה קרוב ל-10, אז הייתי אומרת לך לחדש טיפול, ופשוט להתחיל במינון קטן יותר ולעלות בהדרגה.
אם תוצאה זו מאפיינת את ההיסטוריה של תפקודי תריס שלךף, הסיכוי שתרגישי שיפור עם טיפול  קלוש ביותר
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:19
12
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'TSH הולך וגובר'
TSH הולך וגובר
14/03/2016 | 00:52
7
116

בהמשך לשאלתי שנעלמה למטה, בשלושת החודשים האחרונים בלבד הערך הזה עולה אצלי ללא הפסקה (בדצמבר היה 5.4, בינואר 5.9 ועכשיו 6.2) עם T4 T3 בנורמה. יש לציין שבילירובין טוטל ודיירקט גם כן תחת הנורמה ויורדים בעקביות בשלושת החודשים האחרונים יחד עם הTSH.
בת 22 עם פרופיל הורמונלי תקין למעט פרולקטין 1315, אקנה, שיעור, נשירה יומית של שערות אחדות בגבות ובערווה (בכלל נראה לי שהשיער צומח לי באיטיות רבה יותר בכל הגוף) והסתמנות שחלות פוליציסטיות אך ללא מראה בUS שחלות, שמתי לב שיש קצת קשיי נשימה בימים אחרונים אך סטורציה 100 ועלייה מוזרה במשקל. יש לציין גם כבדות ביד שמאל בלבד החל מדצמבר שכמעט נעלמה אך בימים האחרונים חוזרת קצת (נשללה בעיה נוירולוגית במיון עוד כשזה התחיל).

מה קורה כאן, נשמע כמו השימוטו? יש הצדקה לפנות לאנדו'? והאם תחושת כבדות ביד אחת בלבד יכולה להגרם מTSH?
תודה

לצפיה ב-'האם נבדקו נוגדנים לבלוטת התריס?'
האם נבדקו נוגדנים לבלוטת התריס?
16/03/2016 | 13:56
6
62
ה- TSH שלך עדיין לא ברמה שמחייבת טיפול, אבל השאלה אם זה השימוטו או לא תיענה אם תבדקי נוגדנים.
לגבי שאר הסימפטומים - לא נשמע שיש קשר.
לגבי עניים הנשימה - סטורציה גבוהה יכולה להעיד על היפרונטילציה - נשימת יתר. וזה קשור הרבה פעמים לסטרס...
לצפיה ב-'לא נבדקו נוגדנים'
לא נבדקו נוגדנים
17/03/2016 | 05:09
5
43
רופא משפחה לא נתן ואמר שנותנים רק אם יש חשד לפעילות יתר ולא ההיפך. תוכלי לפרט לי בדיוק מה שם הבדיקות הספציפיות לנוגדנים?

ולא, לא הייתי בסטרס אז ולא אף פעם. יהיה נחמד אם לא תניחו מראש שכל אדם שחווה קשיי נשימה פשוט נמצא בסטרס (יש אסתמה, אולי קשור).
לצפיה ב-'עצם זה שמדדו לך סטורציה זה משונה'
עצם זה שמדדו לך סטורציה זה משונה
17/03/2016 | 09:49
1
62
לאישה בת 22 אין סיבה למדוד סטורציה.
 יש לך מכלול של תסמינים שלא מוסברים ע"י ה-TSH. אגב העליה חסרת משמעות.
 טיפול כאן לדעתי לא יעזור, אבל שווה לקבוע את האבחנה של השימוטו עם נוגדנים נגד בלוטת התריס, רופא המשפחה ידע על מה מדובר. 
ואולי את לא מרגישה בסטר, אבל השורה הארוכה של תלונות שאת מעלה בעקיפין מצביעה על כך שאת כן בלחץ.
לצפיה ב-'משונה? אני ביקשתי למדוד ומדדתי'
משונה? אני ביקשתי למדוד ומדדתי
17/03/2016 | 17:31
36
זכותי. קשה לי לנשום כבר שבוע עד שאני מתנשמת? אני אמדוד.

השורה הארוכות של התלונות שאני מעלה בעקיפין לא מצביעה על שום לחץ\סטרס\אחר כי אני מסבירה לך שאני לא! בלחץ. יהיה נחמד אם כאדם בכלל וכרופאה בפרט, תלמדי להקשיב ואולי אף להאמין למי שמסביר לך שהוא לא בלחץ וכך להתייחס לתסמינים ולחפש את הסיבה האמיתית.
לצפיה ב-'טוב, אף אחד לא צריך לנחש שיש אסטמה ברקע... '
טוב, אף אחד לא צריך לנחש שיש אסטמה ברקע...
17/03/2016 | 14:32
2
28
לצפיה ב-'טוב, תודה ששיחקת במשחק הניחושים '
טוב, תודה ששיחקת במשחק הניחושים
17/03/2016 | 17:32
1
24
לצפיה ב-'מציעה לך ללכת להיבדק ע"י רופא/ה'
מציעה לך ללכת להיבדק ע"י רופא/ה
22/03/2016 | 06:52
31
באמת שקשה לנחש דרך פורום.
 רק בד"כ בגיל 22 אנשים בריאים ולא סובלים מכל כך הרבה דברים.
 אבל קושי בנשימה היא סיבה מספקת ללכת להיבדק ולא לסמוך על פתרון שיגיע מפורום אינטרנטי.
לצפיה ב-'חזה נשי'
חזה נשי
15/03/2016 | 14:32
3
61
ד"ר שלום
אני בן 29 שמן מילדות.
בשנה האחרונה רזיתי המון, וכל השנים החזה שלי הוא מרגיש לי נשי. גם לאחר שהרזתי החזה נראה "נפוח" ונשי וההרזיה היא משאר הגוף ולא מהחזה.
מה עושים במקרה כזה?
איך מטפלים?
לצפיה ב-'הטיפול הוא בעיקר כירורגי'
הטיפול הוא בעיקר כירורגי
16/03/2016 | 13:54
1
36
זה נקרא גינקומסטיה. יש מספר לא בוטל של גברים שסובלים מזה.
השאלה היא כמה זה קריטי מבחינת המראה, ואם שווה ללכת לניתוח בגלל זה..
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
17/03/2016 | 07:32
22
האם הטיפול הוא באמצעות ניתוח בלבד?
האם המשך הרזיה לא תפתור את הבעיה? טיפול תרופתי, הבנתי שבלוטות החלב מוגדלות במצב כזה ושזו בעיה הורמונלית, האם אין כדורים שמאזנים את זה במקום ללכת לניתוח?
ברור שכל ניתוח מסוכן, אך יחד עם זאת, האם ניתוח זה מסוכן יותר מאחרים? מה סיכוי ההצלחה, וכמה זמן נמשך הריפוי והטיפול לאחר הניתוח?
לצפיה ב-'יש מה שאתה מרגשי ומה שנראה אובייקטיבית'
יש מה שאתה מרגשי ומה שנראה אובייקטיבית
17/03/2016 | 09:50
30
דבר ראשון הולכים להיבדק ע"י רופא/ה כדי לבדוק אם קיימת גינקומסטיה. אם כן יש מה לעשת. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה