לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091610,916 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

לצפיה ב-'ערך TSHבהריון טרימסטר שני'
ערך TSHבהריון טרימסטר שני
06/03/2016 | 21:07
1
44
שלום,
אני נמצאת בשבוע 26 להריון. אחרי כריתה מלאה של בלוטת התריס לפני כשנה וחצי וטיפול ביוד רדיואקטיבי. אני נוטלת יוטרוקס על בסיס יומיומי. השאלה שלי היא מה אמור להיות הערך של הtsh בשלב כזה?
הרופאה שלי טוענת שנמוך ככל שניתן. האם היא צודקת?
כרגע הTSH שלי הוא 0.95 והיא ביקשה שאעלה את המינון ב 50 מ"ל בשבוע.
תודה

לצפיה ב-'זה תלוי בנתוני הפתיחה'
זה תלוי בנתוני הפתיחה
06/03/2016 | 23:26
30
היו בלוטות? חדירה? גודל הסרטן, כל הדברים האלה משפיעים על היעד הטיפולי.
לצפיה ב-'לחץ בעיניים'
לחץ בעיניים
06/03/2016 | 20:25
2
66
האם יש קשר בין לחץ חזק בעיניים לאורך כל שעות היום לחוסר איזון בהורמונים אשר נובע בעקבות ניתוח הסרת הבלוטה
לצפיה ב-'ניתוח הסרת הבלוטה בגין מה?'
ניתוח הסרת הבלוטה בגין מה?
06/03/2016 | 23:24
1
59
אם זה בגין סרטן, לא. אם זה בגין מחלת גרייבס, יתכן ויש קשר. לא לניתוח אלא לתהליך שמתרחש בבלוטה
לצפיה ב-'כריתה מלאה - בעקבות סרטן'
כריתה מלאה - בעקבות סרטן
08/03/2016 | 10:36
55
ולא בעקבות צחלת גרייבס.
תחושת ערפול תמידית ולחץ חזק. האם מתאים ללכת לאופטימטריסט ולהחליף מסר אם יהיה צורך? או שזו תופעה חולפת??
לצפיה ב-'גלולות ושיעור'
גלולות ושיעור
06/03/2016 | 13:57
5
41
הפסקתי לקחת גלולות לפני כחמישה - שישה חודשים. התכהה לי השיער מעל השפה והופיע לי מעט שיעור פנים. יש לי גם פצעונים. כמובן שאעשה בדיקות הורמונליות בימים הקרובים, אבל בהנחה שיהיה תקין ושזה בעקבות הפסקת הגלולות, ברצוני לדעת מה האופציות שלי. אני מאוד לא רוצה לחזור לקחת גלולות, אני גם מאוד מפחדת שאם אחזור לקחת גלולות ואפסיק שוב, זה יקרה שוב. האם המצב הפיך או שאני חייבת התערבות קוסמטית? ואם הוא הפיך, האם זה יכול להשתפר עם הזמן או שרק אם אקח אחזור לקחת גלולות? אציין שוב שאני מאוד לא רוצה לחזור לקחת גלולות. האם יש דרך אחרת לטפל בנושא מעבר להתערבות קוסמטית? תודה רבה.
לצפיה ב-'כדאי לברר את הסיבה'
כדאי לברר את הסיבה
06/03/2016 | 23:22
4
44
והיום הזמן הנכון לעשות כן, כשאת לא לוקחת גלולות.
 לא הפסקת הגלולות גרמה לצמיחת שיער, אלא כל עוד לקחת גלולות, הן היו יעילות ומסכו את הבעיה.  שעת הבעיה יכולה להתבטא כי אין טיפול בגלולות שמונע זאת. שווה לעשות בירור ולראות אם יש מקום להציע טיפול אחר.
לצפיה ב-'הבדיקות יצאו תקינות'
הבדיקות יצאו תקינות
08/03/2016 | 10:23
3
25
היי,
הבדיקות יצאו תקינות, לכן האם הגלולות גרמו לזה?
לצפיה ב-'איזה בדיקות נעשו, ומה היו התוצאות?'
איזה בדיקות נעשו, ומה היו התוצאות?
17/03/2016 | 14:38
2
12
לצפיה ב-'הבדיקות'
הבדיקות
26/03/2016 | 12:17
1
16
TSH - 4.75
LH - Luteinizing Hormone - 9.1 IU/l
FSH - 4.9 IU/l
Estradiol (E2) - 119.0 pmol/l
Progesterone - 2.5 nmol/L 
Testosterone Total 1.5 nmol/L -קטן מ
תודה.
לצפיה ב-'אלה לא כל הבדיקות הנחוצות'
אלה לא כל הבדיקות הנחוצות
04/04/2016 | 22:58
10
צריך להוסיף לפחות  oh progesterone 17, androstenedione, dheas
ואולי עוד. שווה לשאול שוב את דר תורגמן, ולצרף את הבדיקות שציינת כאן. או פשוט להוסיף קישור לשאלה הזאת, כי כבר אי אפשר להקפיץ את השאלה הזאת למעלה
לצפיה ב-'עייפות וכבדות'
עייפות וכבדות
06/03/2016 | 09:31
3
79
שלום לכולם
לפני כחודשיים עברתי כריתה של הבלוטה עקב סרטן ב2 האונות. נבדקו הערכים ויש לי כמה שאלות:
TSH = 0.05 - האם זה תת פעילות או עודף?
T4 free= 22.1 כשהנורמה בין 10-19.
thyroidperoxidase ab = 45.2 כשהנורמה בין 0-35.
thyroglobulun ab = 130 כשהנורמה הין 0-40.
אני קצת לחוצה מהתשובות, האם נורמאלי המצב אחרי כריתה?
מעבר לכך - אני חשה עייפות וכבדות בלתי רגילה, עלייה במשקל וחוסר מיקוד. מתי יעברו התחושות הנ"ל והאם אני צריכה לפנות לרופא? המפגש הבא שלי עם האנדוקרינולוג יהיה רק במאי - ואין לי דו שיח איתו עד אז.
אשמח לעזרה ולתגובות שלכם, קשה לי לתפקד ביומיום.
תודה
לצפיה ב-'אגב- אני לוקחת יוטירוקס 150'
אגב- אני לוקחת יוטירוקס 150
06/03/2016 | 09:32
37
לצפיה ב-'לא יודעת להגיד בדיוק מתי יעבור'
לא יודעת להגיד בדיוק מתי יעבור
06/03/2016 | 23:20
1
62
לדעתי אולי ניתן להפחית קצת את המינון. הנוגדנים לא מלחיצים , יש לך נוגדנים נגד תירוגלובולין, לכן לא ניתן להסתמך על מדד זה למעקב.
 אני מבינה נכון שלא קבלת טיפול ביוד נכון?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/03/2016 | 17:50
25
הבנת נכון - טרם הוחלט האם לתת לי טיפול ביוד. יוחלט בחודש מאי לאחר בדיקות נוספות.
אני מבינה מתשובתך שהמצב של עייפות/כבדות/עלייה במשקל - הינו טבעי ואמור לעבור בשלב מתקדם יותר.
האם היית ממליצה לי לבצע בדיקות לפני חודש מאי?
לצפיה ב-'יתר פעילות של בלוטת התריס'
יתר פעילות של בלוטת התריס
06/03/2016 | 08:27
2
114
היי,
בעלי עבר בדיקת דם והתוצאה היא:
tsh 0.01
t3-free 11.6
t4-free 31.1
רצינו לברר האם זה חריגה גדולה, ואם כן מה הטיפול.
האם זה קשור לפוריות?
תודה רבה.

לצפיה ב-'זו חריגה די גדולה'
זו חריגה די גדולה
06/03/2016 | 23:18
1
71
ואם לא מדובר בדלקת חולפת זה דורש בירור וטיפול.
 לא בטוח שזה משפיע כלל על פוריות הגבר, אבל אני לא מבטיחה שלא.
לצפיה ב-'בדיקות חוזרות'
בדיקות חוזרות
07/03/2016 | 08:44
46
הוא עשה בדיקת דם נוספת התוצאה:
tsh 0.01
t3 10.5
t4 27.0
יש לו תור עוד שבועיים לרופא מטפל.
בנתיים איזה מזון כדאי לו להמנע ואיזה מזון מומלץ שהוא יאכל.
תודה רבה על התשובה.
לצפיה ב-'שלום, התחלתי לקחת פוסאוונס ואיתו התחילו כאבים'
שלום, התחלתי לקחת פוסאוונס ואיתו התחילו כאבים
04/03/2016 | 12:06
4
50
אני בן 45 עם אוסטאופרוזיס.
ביום הראשון שלקחתי את הכדור, עלה לי חום באותו ערב עם צמרמורות (בלי סימנים של שפעת או משהו כזה). בבוקר כבר הרגשתי יותר טוב אבל עם כאבים בצוואר ובעצמות בית החזה. עכשיו, שלושה ימים אחרי, עדיין יש לי כאב בבית החזה (חזקים יותר בבוקר אחרי השינה) ונוסף לזה תחושה של דלקת במפרק הירך ובכתף.

האם הכאבים האלה טבעיים ואמורים להעלם עם הזמן או שככה זה יהיה כל הזמן?
אני בעיקר רוצה לדעת אם להמשיך לקחת את הכדורים.

הכאבים הם סבילים, לא חזקים מאוד, אבל לא משהו שהיה קודם. פעילות ספורטיבית יהיה קשה לעשות איתם...

תודה
לצפיה ב-'זו תופעה מוכרת'
זו תופעה מוכרת
05/03/2016 | 08:22
3
42
לא מאד שכיחה ולרוב חולפת בהמשך. השאלה על מה בגיל 45 אתה צריך לקבל טיפול כזה?
לצפיה ב-'אם זה היה תלוי בי הייתי מחכה עם הבעיה הזאת עוד כמה שנים '
אם זה היה תלוי בי הייתי מחכה עם הבעיה הזאת עוד כמה שנים
05/03/2016 | 12:12
1
33
אבל לפני כמה שנים גיליתי שיש לי צליאק. בנוסף לזה התפתחה אצלי רגישות להמון מוצרים, בינהם גם לחלב. בבדיקות דם שעשיתי לאחרונה היה חוסר רציני של ויטמין D. תפקודי בלוטת התריס קצת גבוה מהנורמה, אבל לא משמעותי (לטענת הרופאה).
לקחתי תוספים כולל סידן, אבל כנראה שלא ממש עזר (וגם קצת זילזלתי...).
את הטיפול קבעה לי ד"ר שרי טל, ואני מנסה להיות ממושמע :)

לדעתך צריך עוד חוות דעת לגבי הטיפול?
לצפיה ב-' הטיפול עשו בכל זאת לעזור'
הטיפול עשו בכל זאת לעזור
12/03/2016 | 11:08
12
יש  לך מספר גורמי סיכון, אם כי אני מניחה שמה שבעיקר קרה הוא שלא בנית אי פעם מסת עצם טובה כי כנראה שמאז ומעולם היה חסר ויטמין D וגם אפסקת הסידן הייתה זעומה. הצליאק וודאי לא עזר לאחרונה בספיגת המרכיבים החשובים לשימור על מסת עצם. קצת חבל שלא מדדו CTX לפני הטיפול כדי לדעת אם יש  פירוק עצם אקטיבי, אבל נראה לי שכמה שנים של טיפול לא יזיקו.
לצפיה ב-'שכחתי לציין את התוצאות של צפיפות העצם'
שכחתי לציין את התוצאות של צפיפות העצם
05/03/2016 | 12:20
27
חוליות 2.5-
צוואר ירך 2.3-

לצפיה ב-'3-beta-hydroxysteroid dehydrogenase deficiency'
3-beta-hydroxysteroid dehydrogenase deficiency
03/03/2016 | 20:31
5
47
שלום!
האם יתכן מצב של 3-beta-hydroxysteroid dehydrogenase deficiency כאשר כל הערכים תקינים גם אחרי acth,רק על סמך היחס בין ההידרופרוגרסטרון ל17 hydroxypregnenolone?
האם במצב כזה יהיו תסמינים?
תודה רבה
לצפיה ב-'עוד שאלה- דקסטמזון'
עוד שאלה- דקסטמזון
03/03/2016 | 22:49
4
28
האם נטילה של דקסטמזון עם ערכים במגמת ירדיה מתמדת של קורטיזול יכול לגרום לבעיה? (כרגע 150,גבול תחתון 120)
שוב תודה!
לצפיה ב-'להיזהר מאבחנה זו'
להיזהר מאבחנה זו
05/03/2016 | 08:21
3
67
ראשית, איפה נמדד 17OHpregnenolone?
 בארץ , במעבדות הקופות, זה כבר לא נמדד מזמן מזמן (אם זה בכלל נמדד אי פעם), אפילו במעבדה שלנו בבית החולים לא מודדים את זה יותר, וזאת בגלל שהאבחנה של non classical 3beta-ol dehydrogenase deficiency שמתבססת על היחס הזה היא משהו  מאד שנוי במחלוקלת. אמנם הייתה אנדוקרינולוגית מאד בכירה בארץ שעל סמך יחס זה קבעה את האבחנה לחלק גדול מהמטופלות שלה, הדיוק שבאבחנה זו מוטל בספק רב. ולפי כך הצורך בדקסמטזון רק על סמך יחס זה גם הוא לא ממש מבוסס.
 אני מבינה שאת קבלת את האבחנה הזו ועל פי אוה אבחנה ניתן לך דקסמטזון. ממה  סבלת?
 בוודאי שהדקסמטזון מוריד לך את הקרוטיזול, כמה את מקבלת?
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
05/03/2016 | 22:08
2
25
נמדד בחו"ל
סבלתי מהרבה דברים שונים שלא כלכך מסתדרים עם locah אבל הוסבר לי שכיוון שלא מצאו בעיה אחרת ויש סיכוי שחלק מהתסמינים יכולים להיות כתוצאה מזה כדאי לנסות דקסטמזון לכמה חודשים. להתחיל עם 0.5 ליום.
לגבי הקורטיזול לא הסברתי נכון. הוא יורד כבר שנה בלי קשר לדקסטמזון שלא התחלתי לקחת עדיין. הוא הגיע לסף נמוך ולכן רציתי לדעת עם זה יהיה בעיה עם הדקסטמזון.
שוב המון תודה
לצפיה ב-'כמה נמוך הקורטיזול?'
כמה נמוך הקורטיזול?
12/03/2016 | 11:05
1
12
בד"כ במצב זה, אם אכן הוא נכון, אין בעיה של יצור קורטיזול ובוודאי לא מוכר מצב שבמשך הזמן היצור שלו הולך ופוחת. כדי להבין מה קורה עם הציר הזה, אם באמת הקורטיזול הבסיסי מעורר דאגה, הייתי מבצעת בדיקה של רזרוות הפרשה: למשל Insulin-induced hypoglycemia או בדיקה עם metyrapone (עלול להיות בעיה כי יש מחסור באר"ה של מטירפון, אני אל יודעת איפה את גרה).
 בכל אופן אם  את רוצה לה ציג את המספרים אוכל אולי להתייחס ספציפית יותר. 
לצפיה ב-'תודה רבה! הערכים'
תודה רבה! הערכים
21/03/2016 | 04:35
8
בnmol
feb 15-325
aug 15-277
oct 15-158
feb 16-151
ביצעתי פעמיים בדיקת acth באוקטובר ושוב בפבואר (בגלל שהתסמינים מהם אני סובלת מתאימים באמת הרבה יותר לaddison למשל מאשר לlocah שממש לא מסביר) ובשניהם הקורטיזול עלה יפה למעל 800.
לצפיה ב-'פוסט פרטון טירודיטיס'
פוסט פרטון טירודיטיס
02/03/2016 | 22:25
1
37
שלום רב,
אובחנתי עם פוסט פארטום טירודיטיס חצי שנה לאחר הלידה עם היפר קשה שהפך אחרי 3 שבועות להיפו tsh 40. עם כל התופעות הקשות. אני היום 10 חודשים אחרי ומאוזנת מבחינת הבדיקות. (לקח הרבה זמן להגיע לאיזון). 
לאורך כל התקופה איני מרגישה טוב: חרדות, עצבנות, דיכאון, עייפות, כאב שרירים, קושי לנשום כמו שצריך.לקחתי יוטירקס 50 ביום ולאט לאט הורדתי מינון עד שהיום אני כבר לא לוקחת בכלל. הבדיקות האחרונות היו tsh 2.59 . תקינים אבל בטווח הנמוך של הסקאלה t3, t4
קראתי שחלק מהחוקרים אומרים שהtsh לא אמור לעבור את ה2. האם זה נכון?
האם התופעות שאני עדיין חשה יכולות להיות קשורות לבלוטה? עדיין מתקשה לנשום טוב וחווה חרדות אבל בעוצמה פחותה. קראתי גם שלוקח לזה בין שנה לשנה וחצי לעבור. האם הכוונה לתופעות הגופניות והרגשיות למרות שהנתונים מאוזנים?
תודה מראש, עינב

לצפיה ב-'רוב הסיכויים שקשיי הנשימה לא קשורים כלל'
רוב הסיכויים שקשיי הנשימה לא קשורים כלל
05/03/2016 | 08:17
22
לא לוקח שנה עד שנה וחצי לחלוף. את מאוזנת, ה-TSH שדברת עליו מתייחס ל-TSH בהריון. 2.59 זה תקין בעליל. עייפות אחרי לידה , עם או בלי תירואידיטיס, היא תלונה שכיחה שיש לה גם הסברים אוביקטיביים די פשוטים ברוב המקרים. גם דיכאון ועצבנות, אבל זה לא בגלל התירואידיטיס, ובוודאי לא כעת שהכל חלף.
לצפיה ב-'הורמון גדילה לגיל עצמות 14'
הורמון גדילה לגיל עצמות 14
02/03/2016 | 18:30
1
41
המליץ לי רופא פרטי לקחת גינוטרופין במינון של 3 מיליגרם ליום.
האם כדאי? גיל עצמות כמעט סגור...
הילדה בת 12
איפה קונים? מה המחירים
לצפיה ב-'מה זה המליץ? מי המליץ?'
מה זה המליץ? מי המליץ?
05/03/2016 | 08:14
17
הורמון גדילה לא קונים במכולת ולא מקבלים סתם בגלל שרופא המליץ. אם מדובר בילד והילד הזה זקוק להורמון גדילה, ישנה ועדה שבוחנת את ההצדקה לטיפול, ואם מוצדק מאשרת במסגרת הסל. העלות האמיתית הוא עשרות אלפי שקלים למשך שנות הטיפול. לעצם השאלה לגבי ההצדקה, אם גיל העצמות שלה כמעט בוגר, תועלת הטיפול תהיה שולית במקרה הטוב, ובמקרה כזה הסיכון שבטיפול עולה על התועלת.
לצפיה ב-'שלום,לפני חודש ויותר נשלחתי לבצע ניקור..'
שלום,לפני חודש ויותר נשלחתי לבצע ניקור..
02/03/2016 | 14:41
2
82
בקשרית בבלוטת התריס.בית החולים בני ציון לשם הגעתי..מסתבר לי כעת שהניקור לא צלח למרות שתי נסיונות דקירת המחט בצוואר.
הוזמן לי הבוקר תור לCT ביולי...
אשמח לדעתך ד'ר 
אז מה עושים?

תודה
לצפיה ב-'ד'ר נכבדה ויתר גולשי הפורום,ישנה סיבה שאינך עונה לשאלתי?'
ד'ר נכבדה ויתר גולשי הפורום,ישנה סיבה שאינך עונה לשאלתי?
05/03/2016 | 15:25
1
37
לצפיה ב-'נו טוב,כנראה שהסיבה היא רצינית יותר לאי התגובה'
נו טוב,כנראה שהסיבה היא רצינית יותר לאי התגובה
08/03/2016 | 09:03
26
בכל אופן כל טוב שנהיה בריאים כולנו
לצפיה ב-'החמרה בתפקוד הבלוטה תוך נטילת אלטרוקסין'
החמרה בתפקוד הבלוטה תוך נטילת אלטרוקסין
02/03/2016 | 09:12
4
99
לפני כחודשיים התחלתי לקחת 3 כדורי יוטירוקס בשבוע לאחר תת פעילות של בלוטת התריס, בבדיקה הראה תוצאה של כ-5.
לאחר חודש ביצעתי ב.דם ואכן היה שיפור וירד ל-3 אך מכיוון שאני לפני הריון הרופאה המליצה להוסיף כדור בשבוע ומעבר לאלטרוקסין בגלל שהיו לי כאבי ראש עם יוטירוקס.
לאחר חודש שוב ביצעתי ב.דם והתוצאה של TSH הראתה 6.11-כלומר החמרה במקום שיפור והרופאה ביקשה שאגדיל מינון ל 6 כדורים בשבוע במקום 4.
באותו שבוע לקחתי 5 כדורים ומכיוון שהעניין נראה לי תמוה אז לאחר שבוע ביצעתי שוב ב.דם שהראתה על החמרה נוספת-התוצאה הייתה 9..
מדוע יש החמרה? האם אלטרוקסין לא יעיל ומבצע את ההפך מהנדרש?
לצפיה ב-'זה לא מפתיע'
זה לא מפתיע
05/03/2016 | 08:11
68
אני לא חושבת שכאבי הראש היו בגלל היותירוקס, מאידך אלטרוקסין נספג פחות טוב מיותריקוס. מציעה לך לא לעשות את השינויים התכופים האלה בין התכשירים השונים. צריך עכשיו להגביר משמעותית את מינון האלטרוקסין, זה בכלל לא משנה איזה תכשיר תטלי ובלבד שתקבלי את המינון שעושה את העבודה. במקרה דנן את צריכה מינון גבוה יותר. 
לצפיה ב-'הצעה אחרת'
הצעה אחרת
06/03/2016 | 09:38
2
47
ראשית, לבצע בדיקת אולטראסאונד בהקדם.
שנית, לא לשנות דרסטית מינון של התרופה לאור שינויים בתוצאת בדיקת TSH בשל הבדלים בבדיקות דם שנעשו בהפרש של שבוע. קפיצות אקראיות בהפרש של שבוע יכולות להיות לא משמעותיות אחרי חודש.

לצפיה ב-'למה אולטראסאונד'
למה אולטראסאונד
06/03/2016 | 10:49
1
35
למה עלי לבצע אולטראסאונד?
לצפיה ב-'כי יש תוצאות לא "רגילות" של בדיקת הדם'
כי יש תוצאות לא "רגילות" של בדיקת הדם
06/03/2016 | 19:57
41
בכותרת שלך את כותבת החמרה בתפקוד בלוטת התריס - למה יש החמרה?
בכוחו של האולטראסאונד לתת הסבר לסיבה של ההחמרה.
האולטראסאונד יכול לראות ולגלות דברים חשובים ולהסביר קפיצות חדות ברמת ה- TSH אם יש משהו לא תקין עם בלוטת התריס.
רק אם בדיקת האולטראסאונד לא תגלה כלום אפשר להעלות מינון. אחרת את תעלי מינון של התרופה ורמת ה- TSH תמשיך לעלות במקום לרדת.

לצפיה ב-'האם יש אפשרות של סכרת תפלה?'
האם יש אפשרות של סכרת תפלה?
01/03/2016 | 21:12
2
60
מזה מספר שנים שאני צמאה כל הזמן, שותה כל הזמן ומתייבשת בקיץ מספר פעמים למרות כל אמצעי הזהירות שאני נוקטת, למרות שאיני מבלה בשמש ואי אפשר לתפוס אותי בלי בקבוק מים ביד. הסוכר שלי בטווח התקין 98. התופעה הזו מגבילה אותי  ולמעשה מכוונת את כל החלטותי כי אני זקוקה לשירותים לא סופרת כמה פעמים ביום ויכולתי להתאפק אינה קיימת.. הייתי שמחה לכוון את הרופא שלי לבדיקה הנחוצה כי אני לא בטוחה שהוא ידע לבד.
תודה רבה.
לא יודעת אם זה רבלנטי אבל    17    UREA
לצפיה ב-'זה מאד קל לבדוק'
זה מאד קל לבדוק
05/03/2016 | 08:09
1
51
ואם את אומרת שזה שנים כך, אני שמערת שכבר התלוננת על כך ובוודאי מישהו חשב על האפשרות הוז ועשה בדיקה כדי לשלול זאת. כאמור קל לבדוק את האפשרות הזו. האם את קמה בלילה לשירותים ולשתות?
 הדבר הראשון שאפשר לבדוק זה אוסמולריות של השתן ושל הדם לאחר לילשה בו ניסית להספיק לשתות  נגדי בחוצות. מדדת פעם כמה ליטרים של שתן את עושה ביממה? אם לא שווה מדידה.
לצפיה ב-'מעולם לא נבדקתי ואף לא הוצעה לי האפשרות של סכרת תפלה'
מעולם לא נבדקתי ואף לא הוצעה לי האפשרות של סכרת תפלה
05/03/2016 | 21:58
24
זו אני שחקרתי ומצאתי שאולי זו הבעיה שלי. כמעט והתרגלתי לחוסר הנוחות של שתיה מרובה ותוצאותיה (למרות שקשה להאמין עד כמה זה משנה את אורח החיים), אבל לא התרגלתי להתייבשויות המפחידות. הן שגרמו לכך שאני מקיפה את עצמי בבקבוקי מים, לא אחד ולא שניים, כל רגע נתון ובכל מקום.  ולמרות זאת מעולם לא אמרתי לרופא המשפחה דבר בנושא. הנסיון מלמד אותי שעלי להגיע אליו מצוידת בשם הבדיקה הנדרשת.  לגבי קימה באמצע הלילה לצורך שתיה, התשובה היא שלא זכור לי שהדבר קורה בחורף. אם יש בכך להעיד על כך שלא מדובר בסכרת תפלה אצטרך להמשיך לחפש. רק שאשמח לדעת מה עוד יכול להסביר מצב של צמא קבוע וכמויות בלתי אפשרויות של שתיה.
תודה.
לצפיה ב-'תת פעילות של בלוטת התריס'
תת פעילות של בלוטת התריס
01/03/2016 | 14:04
1
98
שלום,

האם ייתכן שמי שסובל מתת פעילות של בלוטת התריס ומטופל תרופתית עדיין יהיו לו תופעות כמו חולשה כאבי שרירים עצירות.
והאם ייתכן שסביבה חולית ומאובקת מחמירה תופעות אלה?

לצפיה ב-'תלוי כמה זמן האדם מקבל טיפול ואם הוא מאוזן'
תלוי כמה זמן האדם מקבל טיפול ואם הוא מאוזן
05/03/2016 | 08:06
32
אם תת פעילות נמשכה תקופה ארוכה לפני שאובחנה וטופלה, לפעמים התסמינים חולפים באיחור, גם אחרי הגת איזון. לעומת זאת, אם מדובר באדם שמטופל ומאוזן כבר הרבה זמן, רבו הסיכויים שזו איננה הסיבה. לגבי סביבה חולית ומאובקת וכאבי שרירים ספציפית, אינני יודעת, אבל אני משערת שזו לא בדיוק סביבה שמעודדת הרגשה טובה מכל הבחינות.
לצפיה ב-'מדבקות אוורל 50 וסינטרואיד'
מדבקות אוורל 50 וסינטרואיד
29/02/2016 | 15:01
3
38
שלום רב
אני 7שבועות אחרי כריתת רחם ושחלות ומטופלת במדבקות אוורל 50 מזה שבועיים וחצי . בדיקת דם מאתמול הראתה תוצאות חריגות של alt 69
Tsh 0.15
Ft418.8
האם קיימת אינטראקציה בין תרופתית שמעלה את פעילות הסינטרואיד? האם תוצאת תפקודי כבד מורה על משהו רע שקורה שם בגלל האסטרוגן?

לצפיה ב-'זה לא קשור לתפקודי כבד'
זה לא קשור לתפקודי כבד
29/02/2016 | 22:35
2
21
אם בעת הניתוח לא היית במנופאוזה, יתכן מאד שכמות ההורמונים שהמדבקה מספקת נמוכה ממה ששרר קודם לכן ולכן התירוקסין שאת מקבלת  יותר אפקטיבי. זו האינרפרטציה שלי של הששינוי הזה.
 אבל זה ממש לא קשור ל-ALT.  כרגע נראה שיש מקום להפחית מינון של סנתרואיד
לצפיה ב-'אכן לא הייתי קודם לניתוח במנפאוזה'
אכן לא הייתי קודם לניתוח במנפאוזה
01/03/2016 | 08:01
1
16
השאלה כעת כמה להוריד במינון שכן קודם לניתוח הוספתי 50 בגלל TSH 8 ושבועיים וחצי אחריו הוספתי עוד 50 זא סך הכל 100 האם כעת להוריד את ה100 שהוספתי בחודש וחצי האחרונים או שמא עלי להוריד יותר? כעת אני לוקחת 150 ליום כל השבוע.
הרבה תודה לך דר תורג'מן זה לא מובן מאליו שענית לי כל כך מהר.
תבורכי
לצפיה ב-'בעניין מינון את צריכה לשאול את מי שמטפל בך'
בעניין מינון את צריכה לשאול את מי שמטפל בך
05/03/2016 | 08:04
8
אני לא מסיכרה אותך מספקי כדי לייעץ לך בזה.
לצפיה ב-'גרייבס'
גרייבס
29/02/2016 | 13:24
1
94
בת 33. אובחנתי לפני כשנה וחצי והתחלתי טיפול במתמזול. בזמנו האנדוקרינולוג שלי אמר לי שהטיפול הוא זמני ולאחר כשנה-שנה וחצי הכל יתאזן ואפשר יהיה להפסיק. מצד שני רופאים אחרים (רופאי משפחה) אומרים לי שהטיפול הוא לתמיד.

אז מה בד"כ אמור לקרות במהלך הזמן? ואיך זה משפיע על הפוריות בינתיים? (לא מתכננת כלום אבל מתעניינת)
לצפיה ב-'מה פתאום?'
מה פתאום?
29/02/2016 | 22:33
58
זה לא טיפול לכל החיים. צודקים האנדוקרינולוגים שלרוב מנסים להפסיק אחרי שנה שנה וחצי. לא תמיד מצליחים, כי הורדת המינון או הפסקת התרופה לא פעם מביאה להתלקחות. במקרים האלה לרוב מפנים לטיפול ביוד רדיואקטיבי.
 אצל אנשים שמסתדרים עם מינון ממש קטן, אבל בלעדיו מתלקחים, היום כנראה שזה בסדר פשוט להמשיך את הטיפול במשך שנים. זה משהו שיחסית חדש ועדיין לא ממש חדר לתודעה של כל האנדוקרינולוגים. אבל השאיפה היא להפסיק.
לצפיה ב-'צינומל/טירוסינט'
צינומל/טירוסינט
26/02/2016 | 11:13
2
82
שלום רב לפרופ' תורג'מן,

אני מתנצלת, אבל שואלת שוב, במקרה והשאלה השניה שלי התפספסה..

בהמשך לשאלתי על תוספת ציטומל לטירוסינט לפני היריון (לגבי המלצותייך) -  
האם זה משום שאסור לקחת ציטומל בזמן היריון ?
האם יש לך מטופלות שלקחו בהיריון ציטומל ?

תודה רבה רבה!!!!
באמת מעריכה את הזמן שלך והסבלנות!
יעל

לצפיה ב-'אני לא בדיוק זוכרת מה הייתה הנקודה'
אני לא בדיוק זוכרת מה הייתה הנקודה
29/02/2016 | 22:37
1
35
לא אין בעיה מיוחדת לקבל T3 בהריון. לא זוכרת אם הייתה לי מטלת שלקחה בהריון, נדמה לי שלא. אבל לא בגלל שיש בעיה עם זה, אלא רק בגלל שבקושי יש אנשים שלוקחים T3
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ד"ר, אין עליך! מעריכה מאד מאד.'
תודה רבה רבה ד"ר, אין עליך! מעריכה מאד מאד.
01/03/2016 | 22:05
11
לצפיה ב-'נטילת DHEA לגבר'
נטילת DHEA לגבר
25/02/2016 | 16:52
7
90
שלום פרופ' קרן יקרה!
קראתי הרבה אומנם, אבל אין תחליף לניסיון קליני...רציתי בבקשה לשאול מה דעתך על נטילת תוסף DHEA נאמר במינון של 50 מ"ג/ יום במצבי וכגבר לשיפור ה- well being?
חיי אומנם ללא פיאו פעיל, אך אין ספק שיש פגיעה מסויימת באיכות החיים עם ציר מדוכא. נכון להיום קורטיזול נמוך סביב 120 nmol/L ללא תגובה בכלל לאחר גירוי במבחן סינקטן, ורמת DHEA-S של 1.9 mcmol/L (טווח 7.5- 17.3).
* טרם הומצאה תשובה גנטית לכל הגנים, זה 99 גנים, ובתוכם ה- 14 שמקושרים לפיאו, האנליזה לוקחת זמן כי זה מבוצע באילומינה.
תודה רבה יניב
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
26/02/2016 | 09:53
6
65
אינך סובל מחסר DHEA. ל-DHEA יש תקפיד כנראה ב-well being אצל נשים, כי אצלן הוא משמש פרקורסור לטסטוסטרון שמיוצר בשחלות. והוא עצמו אנדרוגן חלש. אצל גברים עם אשכים פעילים יש טסטוסטרון די והותר ולכן חסר DHEA כלל לא מורגש. אם אתה שואל אותי, אתה סובל מחסר של תפקוד של הקורטקס. אמנם ברור שיש משהו, אבל כנראה שהיית מרגיש יותר טוב אם היית עוזר קצת. נמדדו גם אלדוסטרון ורנין? אלקטרוליטים? אני הייתי מציעה לך להוסיף קצת הידרוקורטיזון אפילו רק 5 מ"ג ליום, ואולי קצת פלורינף 25 מיקרוגרם ליום.  איך לחץ הדם?
לצפיה ב-'אוקיי ו..'
אוקיי ו..
26/02/2016 | 10:16
5
46
תודה רבה! אני ממש אופטימי ועוזר לעצמי, לא מרחם על עצמי, ומתפקד בשגרה באופן דיי סביר.
לא נמדדו אלדוסטרון ורנין. רק מה שכתבתי למעלה וכן ACTH שעמד על 26.40 pmol/L. אלקטרוליטים דיי שמורים (Na- 141 K- 5.2), קריאטינין תקין, זרחן מעט נמוך 2.43. איסוף שתן לקטכולאמינים ומטנפרינים הראה התנרמלות ביוכימית מלאה.
נוטל כרגע רק 25 מ"ג הידרוקורטיזון ביום (מחולק 15,5,5), וגם זה היה קשה מאוד לרדת מ-30, הירידה עושה לי חולשה ותסמיני GI ממושכים.
לחצי דם תקינים רוב הזמן אבל פה ושם עדיין יש עליות עד ערך מקס' שנמדד 160/130, רוב העליות הן סביב 150/100. בשל לחצי הדם האלו ומעט טכיקרדיה לא התחילו טיפול בפלורינף, וגם החזירו לי דרלין במינון 10-20 מ"ג ביום.
עוד חודשיים מיפוי MIBG חוזר.
לצפיה ב-'תגיד ככה'
תגיד ככה
27/02/2016 | 11:27
4
49
חשבתי שהקורטיזול הוא אנדוגני, בעצם מדדת את ההידרוקורטיזון שאתה נוטל.
 אם זה ככה.
 לגבי המינרלוקורטיקואיד, לא סביר שתסתדר בלעדיהם. ראשית מומץ מאד למדוד רנין, אתה תראה שהוא גבוה כביטוי לכך. אני כן  הייתי מנסה לתת לך קצת מינרלוקורטיקואיד, זה יאפשר לתת אולי פחות HC. ויכול להיות שתרגיש יותר טוב.
 בנושא ה-DHEA, פכי שכתבתי קודם.
 כרומוגרנין A היה גבוה לפני הניתוח? נמדד שוב?
לצפיה ב-'צודקת '
צודקת
27/02/2016 | 18:25
3
32
חח מתנצל, לא חידדתי בשאלה הראשונה שאני נוטל מאז הניתוח HC במינון 25 מ"ג ושמדידת הקורטיזול היתה כולל האקסוגני. השבוע אהיה אצל האנדו ואתייעץ איתה בשנית לגבי הוספת פלורינף, היא גם כבר רצתה במינון הזה להוסיף קצת, אבל לחץ הדם המעט גבוה (ואולי גם האלקטרוליטים השמורים) מנע זאת לעת עתה. כרגע התאזן ל"ד ודפקים עם קצת דרלין, אז נראה.
לפני הניתוח היה כרומוגרנין פי 4 מגבול עליון. לא הופניתי לבדיקה חוזרת שוב לאחריו, רק קטכולמינים ומטנפרינים שהתנרמלו.
שבוע טוב (-:
לצפיה ב-'אז זה גם מדד חשוב'
אז זה גם מדד חשוב
29/02/2016 | 22:28
2
28
כדאי לחזור עליו
לצפיה ב-'רנין ואלדו'
רנין ואלדו
02/03/2016 | 19:34
1
26
אחלה, אעשה זאת. ובדקנו גם:
אלדוסטרון  268.0 pmol/L   (טווח 90-900)                       
רנין  33.4 µIU/ml  (טווח 4.4- 46.1)
נחמד שיצאו תקינים, על אף הקורטיזול נמוך. כנראה בקרוב אעבור לפרדניזון ואז נראה את המצב "האמיתי" שלו.       
תודה פרופ'                 

לצפיה ב-'מדדו direct renin'
מדדו direct renin
03/03/2016 | 00:05
43
ולא PRA, אני עוד לא יודעת איך לאכול אותו. זה ממש בטווח העליון. האמת היא שלא ממש סביר שהקורטיזול לא יופרש בצורה מספקת והאלדוסטרון כן.
 הגלוקוקורטיקואיד היחיד שלא נמדד בתבחין של הקורטיזול הוא הדקסמטזון (למיטב ידיעתי), גם פרדניזון נמדד כקרוטיזול, אז חייבים לוודא שמודדים אותו רחוק מהלקיחה הקודמת
לצפיה ב-'השפעות לטווך ארוך'
השפעות לטווך ארוך
25/02/2016 | 15:32
2
66
שלום,
אני גרה בארה״ב ואחרי לידה. אני כבר תקופה די ארוכה (כמה חודשים) לא מאוזנת (השימוטו והייפו). כרגע התוצאות של tsh נמוכות מאוד (0.02) והרופאה כאן שינתה לי את המינון של ה levothyroxin. כל כמה זמן נהוג לעשות בדיקות לראות אם יש שינוי? ומה יכולות להיות ההשפעות של תקופה ארוכה ללא איזון? מבחינת תופעות הלוואי אני אף פעם לא מרגישה בעיות, ולכן אינני יודעת אם אני מאוזנת או לא. האם יכול להיות נזק רציני מתקופה כזו של כמה חודשים של חוסר איזון?
תודה...
לצפיה ב-'אין השפעה חמורה לטווח ארוך'
אין השפעה חמורה לטווח ארוך
26/02/2016 | 09:44
1
37
זה דבר שכיח אחרי לידה אצל נשים עם השימוטו. לא להיבהל מכך שבהשך יבוא שלב שלמרות הטיפול בתירוקסין ה-TSH יתן זינוק. גם זה לא  מסוכן. רק לא להיכנס להריון בשלב הזה ולחכות שהכל יחזור לבסיס, וזה יחזור. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/02/2016 | 06:49
3
לצפיה ב-'תוצאות בדיקה'
תוצאות בדיקה
23/02/2016 | 16:37
1
76
בת 27. לפני חודש לאחר עיפות רבה קיבלתי תשובות:
tsh -29.28
thyroglobulin ab -331
alk phosphatase -125
אחרי חודש של טיפול באלטרוקסין הגיעו התשובות:
tsh- 3.22
thyroglobulin ab -816
alk phosphatase -125
הבלוטה התאזנה.מה משמעות שאר הבדיקות?
תודה.

לצפיה ב-' מדובר בנוגדנים שקובעים את האבחנה של השימוטו'
מדובר בנוגדנים שקובעים את האבחנה של השימוטו
23/02/2016 | 22:51
55
אלקליין פוספטייז לא קשור לאבחנה. אולי קשור למשהו גרמי או להפרעה בתפקוד הכבד.
לצפיה ב-'תופעות לוואי של הסרת בלוטה ע"י יוד'
תופעות לוואי של הסרת בלוטה ע"י יוד
24/02/2016 | 12:31
1
308
שלום רב, האם לאחר הסרת בלוטה (ע"י יוד)עקב פעילות יתר (אישה בגיל 70 שעם הכדורים מאוזנת) ישנו סיכוי להיכנס לדיכאון חמור או תופעות לוואי קשות אחרות?
תודה
לצפיה ב-'לא'
לא
26/02/2016 | 09:42
39
אחרי טיפול ביוד יש סיכוי לפתח תת פעילות, ובתת פעילות לא מטופלת אפשר בהחלט לחוש דיכאון. אבל יתכן וזה פשוט הסתגלות למצב חדש. אנשים שחיו הרבה שנים בפעילות יתר, עם תחושת האנרגיה האינסופית שהקנה להם המצב הזה, מרגישים מין ריק כשזה נלקח מהם. צריך להסתגל לכך. אני לא שוללת שאצל אנשים עם מבנה אישיות מתאים זה אינו יכול להחמיר קווים דיכאוניים.  ללא ספק להורמוני התריס יש השפעה על המח, ולכן יתכן שינוי בתחושות לאחר ירידה ברמת ההרומונים, במיוחד אם המצב של פעילות יתר שרר שנים רבות. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אתם מוזמנים להציג שאלות בנשואים הנוגעים לתפקוד של בלוטת תריס, סרטן בלוטת תריס, הפרעות במערכת הרבייה, הפרעות במשק הסידן, אוסטאופורוזיס, סוכרת, בעיות ג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה