לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1051010,510 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:46
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'התיעצות לגבי אולטרסאונד בלוטת התריס'
התיעצות לגבי אולטרסאונד בלוטת התריס
08/02/2016 | 09:01
85
יש לי תת פעילות,אני עושה פעם בשנה אולטרסאונד(בת 58)למעקב,לא בגלל משהו.
התוצאה היא אונה שמאלית תפוסה על ידי קשר סולידי,איזואקואי בעלת גבולות חדים בגודל 11*11*12*מ"מ.
אונה ימנית מרקם לודולרי-קשריות מעורבות בקוטר מקסימלי בגודל עד 8 מ"מ.
הדגמה תקינה של בלוטות הרוק,
לא הודגמו בלוטות לימפה.מה זה אומר?
לצפיה ב-'בדיקת דם - גסטין'
בדיקת דם - גסטין
07/02/2016 | 19:39
1
43
שלום רב,
בבדיקת דם נימצא גסטין ברמה של 220.
האם יכול להיות שלכדורי "נקסיום" יש השפעה על התוצאה הגבוהה..??
בתודה מראש להתייחסות
אריה
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
08/02/2016 | 18:53
24
כדי לדעת מה הרמה האמיתית, צריך להפסיק את הנקסים למשך כמה שבועות.
לצפיה ב-'סרטן בלוטת התריס -בדיקת מעקב שאלה דחופה!'
סרטן בלוטת התריס -בדיקת מעקב שאלה דחופה!
05/02/2016 | 18:13
3
108
ד"ר נכבדה,
שנתיים וחצי לאחר כריתת בלוטת התריס עקב גידול פפילרי.
ביצעתי אתמול (יום חמישי) בדיקות דם לתריגלובולין , לאחר שביום ראשון ושני השבוע קיבלתי זריקות תיירוג'ן .
היום בבוקר הגיעה בדיקת ה tsh (טריגלובולין עדיין לא) .
לתדהמתי ולאכזבתי הגדולה התיירוג'ן העלה את ה tsh רק ל 17.62 .
ממה שאני יודעת , אמור לעלות לפחות ל 100 על מנת שהבדיקה תהיה אמינה .
אציין כי על מנת לייעל עוד יותר את התהליך ,ביום ראשון אף הפסקתי את נטילת האלטרוקסין .
אני מאוד מודאגת , בעיקר לנוכח המחיר היקר של התיירוג'ו שאולי הלך לפח .
אציין כי האחות בקופת חולים אשר הזריקה לי את התיירוג'ן , מאוד התלבטה לגבי המינון אשר לא היה ברור לה (לא נתקלה לפני כן בתיירוג'ן) . האם יכול להיות שאופן השימוש בתיירוג'ן לא היה תקין , ומכאן גם לא היה יעיל?
 אציין כי ב 2013 גם בוצעה לי סימולציה תחת תיירוג'ן - אבל אז עלה ה tsh ל 142 כנדרש.
מה ניתן לדעתך לעשות ? אנא עזרתך הדחופה , אני מאוד בלחץ.
לצפיה ב-'כי זה נמדד ביום החמישי'
כי זה נמדד ביום החמישי
06/02/2016 | 22:17
2
52
שיא עליית ה-TSH הוא ביום השלישי. ב-2013, הסטימולציה הייתה לצורך טיפול ביוד, אני שמערת, נמדד ה-TSH ביום השלישי לפני מתן היום. זה לא בר השוואה. אם היו מודדים אותו ביום השלישי הוא היה גבוה באותה מידה.
 הוא פשוט יורד מהר, אזל את העבודה שלו הוא הספיק לעשות. בפרוטוקול אין בכלל הוראה למדוד TSH ביום ה-5.
 חכי לתירוגלובולין.
לצפיה ב-'בדיקת מעקב סרטן בלוטת התריס'
בדיקת מעקב סרטן בלוטת התריס
06/02/2016 | 23:44
1
52
ד"ר נכבדה שלום,
ראשית תודה על תשובתך .
מה זה אומר ? שהייתי אמורה לבצע את הבדיקה לטירגלובולין כבר ביום שלישי  כאשר ה tsh היה בשיאו? 
אני פעלתי לפי הוראות הרופא של לבצע בדיקות דם ביום חמישי . האם ישנן הוראות אחרות?
מאחר ובמקרה הזה התירגלובולין נמדד תחת tsh של 17 בלבד , האם בכלל ניתן להסתמך על האמינות של תוצאות התירגלובולין ? 
אני כבר מעל שבוע ללא אלטרוקסין מאחר ורציתי לייעל עוד יותר את ההשפעה של התיירוג'ן . האם כדאי להמתין עם נטילת האלטרוקסין עוד כ 3 שבועות להעלות את ה tsh ואז לבצע שוב בדיקת תירגלובולין ? אני שואלת מאחר ואני מאז בחששות כבדים האם כאשר יגיעו תוצאות התירגלובולין , האם ניתן לסמוך עליהן לנוכח העובדה שנמדדו תחת tsh לא גבוה של 17 . 
אודה מאוד לתשובתך.

לצפיה ב-'לא פעלת נכון'
לא פעלת נכון
19/02/2016 | 07:56
30
 לאחר תיירוגן אין   צורך בבדיקת TSH, אנחנו רק יודעים מעבודות המחקר שנעשו לפני שהכניסו אותו לשוק ששיא הת-TSH קורה ביום השלישי.  בשלב   הזה הוא כבר עשה את העבודה שלו. והקליטה מקסימלית וגם הגירוי להפרשת התירוגלובולין מקסימלי, רק את התירוגלובולין נראה בשיא שלו ביום החמישי.
לצפיה ב-'השפעת כדורי שינה על תוצאות בדיקות'
השפעת כדורי שינה על תוצאות בדיקות
04/02/2016 | 18:17
2
25
לצפיה ב-'האם יכולים להשפיע על תוצאות של הורמונים שונים\אדרנל\קורטיזול'
האם יכולים להשפיע על תוצאות של הורמונים שונים\אדרנל\קורטיזול
04/02/2016 | 18:24
1
22
לצפיה ב-'מזל שהוספת עוד כותרת'
מזל שהוספת עוד כותרת
05/02/2016 | 08:33
46
 קשה להגיד. צריך לדעת איזה  כדור שינה ואיזה הורמון. בגדול לא מאד משמעותי. אבל למה את לוקחת כדורי שינה? מתי את ישנה בד"כ?
לצפיה ב-'תת פעילות של בלוטת התריס'
תת פעילות של בלוטת התריס
04/02/2016 | 07:26
1
83
שלום,
אני סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס כבר שנים.
עד לפני שלוש שנים שקלתי 130 קילו ולקחתי 200 מ"ג אלטרוקסין ביום.
בשלוש השנים האחרונות אני שוקלת 68 ק"ג.
המשכתי לקחת את אותה כמות של אלטרוקסין. יש לי תמיד חשש שאם אני אוריד את כמות האלטרוקסין אני עלולה לעלות סתם במשקל.
עשיתי בדיקות והתוצאות שלי הם
TSH קטן מ 0.03
FT4 18.5
FT3 5.58
אומנם ה TSH נמוך, אבל תמיד אמרו לי שאם התוצאות של שני
הבדיקות האחרות תקינות אז אפשר להמשיך לקחת את אותו המינון
ואין מה לדאוג.
האם נכון הדבר?
האם העובדה שה TSH נמוך הוא בעייתי?
אודה לכם על תשובתכם.

לצפיה ב-'לא נכון את צריכה להוריד מינון'
לא נכון את צריכה להוריד מינון
05/02/2016 | 08:32
54
לא הרבה אבל בטח 100-1200 בשבוע בשלב ראשון.
 לא מזה ירדת במשקל ולא בגלל זה תעלי במשקל. כן TSH מדוכא זו לא בריאות ולא רצוי.
לצפיה ב-'מטפורמין ופוליצסטיות'
מטפורמין ופוליצסטיות
03/02/2016 | 19:00
1
549
היי, אשמח לדעתך המקצועית.
אני בת 35, מנסה להכנס להריון, שחלות פוליצסטיות, תת פעילות בלוטת התריס.
הרופא נשים המליץ על מטפורמין.
סוכר בצום-95.
יש לציין שסובלת מעודף משקל.
אשמח לשמוע את דעתך, האם זה אומר שאצטרך לקחת לכל החיים?
או רק עד שאקלט?
מה דעתך לגביי לקיחה זמנית של הכדור?
תודה מראש
לצפיה ב-'בהחלט אפשר לקחת זמנית'
בהחלט אפשר לקחת זמנית
05/02/2016 | 08:30
18
אבל קחי בחשבון ששחלות פוליציסטיןת כרוכות בסיכון מוגבר להופעת סוכרת בהמשך החיים. כך שביום מן  הימים יתכן ותצטרכי לקחת אותו קבוע. 
 גם לא בטוח שרק המטפורמין יספיק לגרום לביוץ שיאפשר לך להיכנס להריון.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:17
7
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'בדיקת אולטראסאונד של בלוטת התריס'
בדיקת אולטראסאונד של בלוטת התריס
03/02/2016 | 14:06
40
נערכה השוואה לצילומי הבדיקה הקודמת מה22.9.2014
גודל בלוטת התריס בגבול העליון של הנורמה
ממדי האונה הימנית כ 1.9* 2*4.8 ס"מ
ממדי האונה השמאלית כ- 1.9* 2.2*5.5 ס"מ
הקשרית האיזואקאוית שניצפתה בבדיקה הקודמת הנ"ל בקטב התחתון של האונה הימנית
ונוספו בתוכה מרכיבים ציסטים באורך של כ-11 מ"מ נמדדה הפעם באורך של כ 1.9 ס"מ לא הדוגמו הסתידויות או זרימת דם מוכברת בתוך הקשרית
הודגמו שוב קשריות היפואקואיות קטנות מרובות בשתי האונות הפעם עד לאורך מירבי של כ- 9 מ"מ באונה השמאלית _לעומת כ-7 מ"מ בבדיקה הקודמת הנ"ל_
לא הדוגמו הסתידויות אולם הודגמה זרימת דם מעט מוכברת בקשרית זו
לא הודגמו קשריות לימפה אזוריות מוגדלות
אשמח לתשובה בבקשה
03/02/2016 | 14:06
10
108
ונוספו בתוכה מרכיבים ציסטים באורך של כ-11 מ"מ נמדדה הפעם באורך של כ 1.9 ס"מ לא הדוגמו הסתידויות או זרימת דם מוכברת בתוך הקשרית
הודגמו שוב קשריות היפואקואיות קטנות מרובות בשתי האונות הפעם עד לאורך מירבי של כ- 9 מ"מ באונה השמאלית _לעומת כ-7 מ"מ בבדיקה הקודמת הנ"ל_
אשמח לתשובה בבקשה
לצפיה ב-'עניתי לך, אין צורך לשאול 3 פעמים'
עניתי לך, אין צורך לשאול 3 פעמים
05/02/2016 | 08:26
9
102
יש לי הרבה עיסוקים אחרים והפורום שאני מנהלת 15 שנים בהתנדבות הוא לא מרעז העשייה שלי, אז נכון הוא מגיע אחרי דברים אחרים. פעםמיים בשבוע בערך, כשיש  לי זמן, או יותר נכון , כשאני יכולה לעשות לזה קצת זמן. 
לצפיה ב-'CSHCDDF'
CSHCDDF
05/02/2016 | 14:31
8
79
סליחה אבל אני לא מבינה כלכך איך מתמצאים פה 
תודנ:)
לצפיה ב-'לסבטלנה: מה שמנהלת הפורום התכוונה לומר, זה -'
לסבטלנה: מה שמנהלת הפורום התכוונה לומר, זה -
06/02/2016 | 19:44
7
101
"אני מנהלת את הפורום הזה בהתנדבות, אך לא מתוך רצון כן לסייע לאנשים במצוקה מתוך ניסיוני המקצועי, אלא בעיקר כדי להאדיר את שמי בקרב הציבור, כמנהג רבים מחבריי הרופאים; ולראייה - אני מטריחה עצמי להיכנס לפורום ולענות על שאלות בקושי פעמיים בשבוע, וגם אז, משתדלת לענות בלקוניות ובאופן שייאלץ את השואל לקרוא שוב ושוב את תשובתי בניסיון נואש להבין למה התכוונתי - כאילו הייתה תשובתי סוגיה תלמודית מורכבת, שכל מילה ופסיק בה נבחרו בקפידה ע"י חז"ל. ממש כפי שעניתי לך, סבטלנה! ובכלל, מה זאת אומרת "סליחה, אבל לא הבנתי מה זה זפק רב-קשרי"? אם אינך בקיאה בהיבטים היסטולוגיים ובפתולוגיות של בלוטת התריס - זו ממש לא בעיה שלי; שוב - אני כאן בהתנדבות... תגידי תודה שבכלל הקדשתי מזמני כדי לכתוב לך 20 מילים שלמות מבלי ששילמת לי.
כל טוב לך!
נ"ב - הידיעה שגם ככה עברית היא (כנראה) לא שפת האם שלך ושאת מתקשה להתמצא בפורום ולהבין את תשובתי, לא מזיזה לי במיוחד."
לצפיה ב-'חוצפן'
חוצפן
07/02/2016 | 08:40
3
77
הציניות שלך לא ראויה לתגובה ....אך בכל זאת
כיצד אתה מרשה לעצמך לכתוב בצורה מזלזלת ומגוחכת דברים כאלה.
פרופ' תורגמן מסייעת רבות במקצועיות וסבלנות  שנים רבות בפורום זה.
ועל כך יעידו אלפי גולשים לאורך השנים
הצעתי אליך אדון "רק אני 900" אל תכנס לכאן
ואל תשמיץ

לצפיה ב-'נכנסתי לתגובה נדהמתי'
נכנסתי לתגובה נדהמתי
10/02/2016 | 13:27
69
וזה עוד בנאדם שמתייחס לדברי חז"ל לא יודעת אם אישה גבר לא הבנתי כלום מהנוסח המזלזל של ההודעה ..
לצפיה ב-'נכנסתי לתגובה נדהמתי'
נכנסתי לתגובה נדהמתי
10/02/2016 | 13:29
1
34
וזה עוד בנאדם שמתייחס לדברי חז"ל ,לא הבנתי עם גבר או אישה בנוסח המזלזל של ההודעה אבל זה לא משנה דרך ארץ קדמה לתורה :)
לצפיה ב-'אוי שוב פעם נשלח בכמויות מצטערת מראש זה המחשב '
אוי שוב פעם נשלח בכמויות מצטערת מראש זה המחשב
10/02/2016 | 13:32
37
:)
לצפיה ב-'את רצינית??'
את רצינית??
10/02/2016 | 13:25
1
61
זה שאני לא בקיאה ברפואה וביקשתי שתסבירו לי מה זה אומר סך הכל ,לא אומר שאת צריכה לצאת אליי כל אחד והכישרון שלו לא היית חייבת לענות לי וזה שההודעה נשלחה כמה פעמים זה כי המחשב שלי מראה שלא נשלח אז שלחתי כמה פעמים אם זה מפריע אז סליחה יש דבר כזה שניקרא אהבת חינם אם את כלכך מתייחסת לדברי חז"ל (חכמינו זכרונם לברכה) ולא בקיאה בעברית ? אני חצי מרוקאית ונשואה לאלגירי ותימני אז אנא ממך לא יפה הניסוח שלך כל כך .. ותודה אני אומרת רק לבורא עולם .ומעריכה את זה שהקדשת מזמנך ,חודש מבורך !
לצפיה ב-'אף אחד לא בא אלייך בטענות'
אף אחד לא בא אלייך בטענות
12/02/2016 | 00:35
50
אותו אדם דיבר בצורה צינית בכוונה להשתלח במנהלת הפורום. לא בך.
לצפיה ב-'אני אכן בהתנדבות כאן 15 שנים, ומה איתך? '
אני אכן בהתנדבות כאן 15 שנים, ומה איתך?
12/02/2016 | 00:37
64
אתה מתנדבר איפה שהוא? 

לצפיה ב-'שאלה על בלוטת יותרת התריס- סידן גבוה בדם'
שאלה על בלוטת יותרת התריס- סידן גבוה בדם
02/02/2016 | 21:35
4
81
שלום, לאחר שהתגלה סידן גבוה בדם ו-PTH גבוה נעשו אולטרה סאונדים, מיפוי וCT. לא נראה כלום, ועכשיו ממליצים לנתח כדי
"לחפש" אם יש שם משהו שגורם לתפקוד לקוי של בלוטת יותרת התריס. שאלתי: האם אתם מכירים מקרה שניתחו אף על פי שלא מצאו כלום בכל ההדמיות? ועוד שאלה: האם ד"ר שמואל לויט נחשב אנדוקרינולוג מומחה?
לצפיה ב-'ד"ר לויט בוודאי מומחה, והרבה שנים'
ד"ר לויט בוודאי מומחה, והרבה שנים
05/02/2016 | 08:24
3
68
 השאלה אם קיימת אינדיקציה לניתוח. בן/בת כמה את/אתה? ומה הערכים שנמדדו.
 מבחינת הדמיה, מיפוי אולי פחות תלוי מבצע אבל יש הבדל  עולמי בין US טוב ו-US פחות טוב. ולכן לפני שקובעים שלא רואים כלום ב-US צריך לוודא שהוא ה-US הטוב ביותר.
 שנית יש עוד דרכי הדמייה, כמו CT, אבל שאלת השאלות היא אם קיימת התוויה לניתוח.
 ולשאלתך, כן, אם קיימת התוויה ברורה לניתוח, מנתחים גם אנשים שאצלם כל אמצעי ההדמיה כשלו. יש אפשרות לעשות גם בדיקת צינתור ורידי כדי לדעת באיזה צד הבלוטה. בעבר לא הייהת כל הדמיה ומיקום טרום ניתוחי של האדנומה, והיו מתנחים ניתוח אקספלורטיבי ומסהים את הבלוטה תוך כדי ניתוח.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
05/02/2016 | 09:55
2
35
לא הבנתי מה זה "קיימת אינדיקציה לניתוח". לאחר שהאנדוקרינולוג שלח לכל ההדמיות הוא שלח אותנו לכירורג , והכירורג המליץ על ניתוח, אך לא המליץ לבצע קודם עוד US (וגם לא MRI - לא עושים?). הוא אמר שיעשה מה שכתבת - צנתור הווריד כדי לחפש את הצד.
מדד הסידן סובב סביב 11-12 והPTH היה בפעם האחרונה 99. מדובר בבן שלי בן 18, שלאחרונה התגלה אצלו צליאק חריף (נבדק עקב צליאק במשפחה). דווקא הגסטרואנטרולוג אמר שהסידן הגבוה יכול להיות קשור לצליאק (עקב הפגיעה בספיגת חומרים חיוניים במעי) אך אף רופא אחר לא הסכים שיש קשר. בדקנו ויטמין D - היה תקין (26, לדעתי נמוך, אך כנראה נקרא תקין). אשמח לשמוע מה דעתך על כל המידע שהוספתי. תודה רבה
לצפיה ב-'אם מדובר בבן 18 אז וודאי שהוא צריך ניתוח'
אם מדובר בבן 18 אז וודאי שהוא צריך ניתוח
05/02/2016 | 16:34
1
49
אינדיקציה זו התוויה, ויש התוויה כי הוא כזה צעיר. אבל במקביל, צריך לבדוק אם אין עוד משהו כי היפרפראתירואידיזם אצל אדם צעיר זה יחסית נדיר, וזה בא לפעמים במסגרת של תסמונות גנטיות.
לצפיה ב-'תודה רבה, שבוע טוב'
תודה רבה, שבוע טוב
07/02/2016 | 01:09
6
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
02/02/2016 | 17:33
1
52
שלום..

כולה להיות אולי תועלת אם העבור לתקופה מסוימת לזריקות? ללא משאבה..

בנוסף למצב בכלליותו נכנסתי למשבר מיאסטני מסוים בגלל נסיון ירדה בסטרואידים..חשבתי לנסות כך אולי למזהר נזקים..

תודה מיכל
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
06/02/2016 | 22:19
18
במשאבה את משתמשת באינסולין מרוכז של 500 יחידות?
 אם לא אז אולי בזריקות תוכלי ואולי יעבוד יותר טוב.  בזריקות אפשר במקום לנטוס לתת דגולדק, אינסולין שמפשיע לטווח ממש ארוך, אולי  ממנו אפשר יהיה לתת מנה ממש טוב, ואולי תצליח בעזרת זריקות לכסות את הארוחות. אבל כמובן שגם זה ידרוש ניטור כדי להחליט כמה לתת.
לצפיה ב-'tsh'
tsh
02/02/2016 | 13:48
1
64
בת 40
בבדיקה של tsh התקבלה תוצאה נמוכה מתחת לגבול תחתון
בבדיקה חוזרת לאחר שבועיים נמצאה בטווח
האם הגיוני ?
למה יש סטייה כזו
אגב הרופא שלח גם בדיקות t3 t4
מה בעצם קובע אם כן קיימת בעיה או לא
אגב כמה זמן לוקח לתוצאות
עבר כמעט חודש

לצפיה ב-'התוצאות מתקבלות באותו יום'
התוצאות מתקבלות באותו יום
05/02/2016 | 08:19
40
אם אין כלום במערכת סימן שלא נשלח, או סימן שה-TSH היה שוב תקין ולכן המעבדה לא בצעה.
 קורה לפעמים. אם זו לא טעות מעבדה, זה אומר שאולי יש משהו. מה שקובע את הסטטוס זה ה-TSH. כדי להבין מה קרה, אפשר לנסות לשלוח רמת נוגדנים נגד  בלוטת התריס, אם הם חיוביים זה אומר שאלה משמקחי במסגרת של תהליך אוטו-אימוני, ושווה מעקב. כמו כן אפשר גם לעשות US של הבלוטה לראות אם אין קשרים שאולי בעלי פעילות אוטונומית ומכאן ה-TSH הנמוך. בכל מקרה, שום דבר מדאיג אין שם.
לצפיה ב-'טסטוסטרון נמוך וtsh גבוה'
טסטוסטרון נמוך וtsh גבוה
02/02/2016 | 11:02
1
64
שלום אני בן 35 לפני כשנה הגעתי לאורולוג עם תלונות על חוסר חשק מיני ובעיות בתפקוד שנמשכות כמה שנים והחלטתי לבדוק אותם. לאחר בדיקת דם התגלה testosteron total נמוך (7.5) ופרולקטין תקין, עברתי בדיקת אולטרסאונד אשכים שנמצאה תקינה. התחלתי לקבל ג'ל טסטוסטרון שלווה בשיפור בתפקוד. לאחר מכן נפגשתי עם אנדוקרינולוג ששלח אותי לבדיקת mri ראש ולא זוהו ממצאים באזור בלוטת יותרת המוח. התחלתי לקבל זריקת טסטווירון פעם בשלושה שבועות כבר כמה חודשים.
בבדיקת דם כללית מרופא המשפחה נמצא TSH גבוה מעל הנורמה (4.97) ורמת T4 תקינה.

האם זה קשור לרמת טסטורון נמוכה?  או אולי לטיפול בטסטוירון? האם כדאי להמשיך את הטיפול בזריקות או שיש כיוון אחר?
אני סובל הרבה שנים מעייפות ומצבי רוח משתנים האם זה יכול להיות קשור לתפקוד בלוטת התריס? 
לצפיה ב-'זה לא קשור ולא בעייתי'
זה לא קשור ולא בעייתי
05/02/2016 | 08:07
26
אין כל צורך להפסיק את הטיפול בזריקות. אני לא יודע אם יש לך ילדים, אבל דע לך שהזריקות בטסטוסטרון וודאי לא משפרות את הפוריות שלך. תצטרכך כנראה בכל מקרה לקבל טיפול (אחר)  לצורך הבאת ילדים לעולם, אם אין לך, גם אם לא היית מקבל טיפול בטסטוסטרון,  רקציתי רק שתהיה מודע לכך. עשית בדיקת זרע?
לצפיה ב-'טרום היריון'
טרום היריון
02/02/2016 | 10:51
2
43
שלום,

הרופאת נשים שלי שלחה אותי לעשות בדיקות דם על מנת לבדוק פרופיל הורמנלי מכיוון שהמחזור שלי לא סדיר.
וללא הסבר מיותר הפנתה אותי לאנדרוקרימינולוג.
אני מאוד לחוצה אשמח אם תוכלי להגיד לי מה יכולות להיות ההשלכות.

תודה,
לצפיה ב-'ההשלכות של מה?'
ההשלכות של מה?
03/02/2016 | 12:43
24
האם חזרו בדיקות לא תקינות?

לצפיה ב-'לא הצגת כל נתון'
לא הצגת כל נתון
05/02/2016 | 08:26
16
לצפיה ב-'ערכי תפקוד בלוטה'
ערכי תפקוד בלוטה
01/02/2016 | 20:34
1
64
רציתי לדעת האם הערכים הנ'ל תקינים:
tsh  - 0.61
t3   - 6.1
ft4  - 9.5
anto tpo  - 81.8 
לצפיה ב-'זה תקין'
זה תקין
05/02/2016 | 08:04
16
יש נוגדנים בכייל נמוך, לא בהכרח יתפתח למשהו, אבל אפשר לעקוב בצורה אחרי תפקודי התריס  יזומה אחת לשנה , 
לצפיה ב-'TSH בהריון'
TSH בהריון
01/02/2016 | 18:57
3
60
שלום
אני בהריון שבוע 12 TSH יצא 3.28
שאר המדדים free T4 free t3 יצאו בטווח התקין והבדיקה לנוגדנים לבלוטה הם שליליים.
רופאנ נשים הפנה לאנדוקרינולוג ואמר שזה לא תקין וTSH צריך להיות מתחת ל2.5. האם זה באמת לא תקין?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
03/02/2016 | 12:44
2
51
אם הנוגדנים שלילייים יש חילוקי דעות האם יש לשמור על רמת TSH מתחת ל- 2.5. מה גם שאת כבר בשבוע 12 - שבו לעובר יש כבר בלוטה משלו...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/02/2016 | 13:06
1
25
הייתי בייעוץ אצל אנדוקרינולוג, והוא אמר גם שאין צורך בטיפול תרופתי.
לצפיה ב-'כמו ששרון כתבה יש גישות שונות'
כמו ששרון כתבה יש גישות שונות
05/02/2016 | 08:28
34
אבל אין כל מדע שיכול להגיד לנו ש-TSH כזה בשבוע 12 זה פחות טוב מ-2.5.
 אבל כדאי לעקוב ולראות אם זה נשאר כך או עולה. כי איזון של הבלוטה בהריון נחוץ כנראה לא רק בשבל של התפתחות האברים, אלא הוא רצוי גם לשרידות ההריון ולהגעתו לסוף תקין.
 אבל אין פה שום דבר מלחיץ
01/02/2016 | 16:27
8
64
אשמח לתשובה בבקשה
לצפיה ב-'זפק רב קשרי לא חשוד כלל'
זפק רב קשרי לא חשוד כלל
05/02/2016 | 08:03
7
47
אם אף פעם לא נוקרה הקשרית הזו, אפשר, אפשר גם לעקוב. בת כמה את?
לצפיה ב-'בלוטת התריס בדיקת אולטראסאונד'
בלוטת התריס בדיקת אולטראסאונד
05/02/2016 | 14:33
46
לא לא נוקרה זו אמא שלי בת 44 
ומזאת אומרת לא חשוד ? אשמח לתשובה תודה רבה שלך שבת שלום :)
לצפיה ב-'תודה אבל מה זה אומר קשרי לא חשוד כלל?'
תודה אבל מה זה אומר קשרי לא חשוד כלל?
05/02/2016 | 14:36
25
ולא לא מעולם לא נוקרה בת 44 אשמח לתשובה  
לצפיה ב-'סליחה אבל לא הבנתי כלכך את התשובה'
סליחה אבל לא הבנתי כלכך את התשובה
05/02/2016 | 14:39
26
ספק רב קשרי לא חשוד כלל ואז רשמת אם אף לא נוקרו הקשריות האלה מזאת אומרת ועם לא נוקרה עדיין אז זה חשוד??
לצפיה ב-'לפי בדיקת האולטרסאונד - הממצא לא חשוד כסרטני'
לפי בדיקת האולטרסאונד - הממצא לא חשוד כסרטני
09/02/2016 | 23:55
3
19
הקשריות הגדולות יותר שנראו באוטלרסאונד - אפשר להמשיך לעקוב אחריהן, או שאפשר לעשות FNA ולראות איזה תאים נמצאים שם. זה להחלטתו של הרופא המטפל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/02/2016 | 13:16
2
8
מקווה שבאמת זה יהיה רק חשד וחלילה לא משו אחר בע"ה אמן
לצפיה ב-'לא הבנת נכון את מה שכתבתי. מצטערת אם לא הייתי ברורה.'
לא הבנת נכון את מה שכתבתי. מצטערת אם לא הייתי ברורה.
10/02/2016 | 13:51
1
12
זה לא חשוד! אין כאן חשד.
רק לעיתים, לצורך הזהירות בודקים את התאים בניקור. אבל זה לא בגלל שהממצא חשוד כסרטני. להיפך.
וגם בניקורים - ברוב המקרים לא מוצאים תאים סרטניים.
לצפיה ב-'הלוואי מהפה שלך לאלוהים שזה לא משוה אונקולוגי ומשו פשוט '
הלוואי מהפה שלך לאלוהים שזה לא משוה אונקולוגי ומשו פשוט
28/02/2016 | 19:33
86
תודה רבה על ההסבר שבוע טוב בשורות טובות
לצפיה ב-'LOCAH'
LOCAH
30/01/2016 | 20:42
1
51
שלום
איזה בדיקות משמשות בארץ לאיבחון של LOCAH?
לצפיה ב-'בארץ ובעולם כולו'
בארץ ובעולם כולו
30/01/2016 | 23:12
25
קודם כל רמת 17OHprogesterone בסיסית. אם זה לא מספיק אבחנתי, אותו הורמון בתגובה לגירוי עם ACTH
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת IGF-1'
תוצאות בדיקת IGF-1
31/01/2016 | 18:19
1
31
שלום,
רציתי לדעת מה המשמעות של תוצאת בדיקת IGF-1 של 27.14 ?
טווח הנורמה הוא עד 26.26.
בדיקת GH במקביל נתנה תוצאה של פחות מ 0.05.
הבדיקה בוצעה בעקבות גדילה של כפות הרגליים ושל הלשון.
תודה.
לצפיה ב-'אחד מהשניים לא נכון'
אחד מהשניים לא נכון
31/01/2016 | 23:22
23
לא ראיתי אותך, ואני לא יודעת עד כמה אתה נראה כאילו יש לך עודף הורמון גדילה. אבל בשביל עודף הורמון גדילה ה-IGF1 לא מרשים. לעומת זאת, הורמון הגדילה, אם נכון יצא מאד נמוך ולכן, אם נכון, שולל עודף. ההנחנה שלי היא שהידיים והלשון לא קשורות, ושזו בעיה במעבדה גליב IGF1, אנחנו רואים הרבה מקרים של קצת חרידה אצל אנשים שאין להם כלום. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אתם מוזמנים להציג שאלות בנשואים הנוגעים לתפקוד של בלוטת תריס, סרטן בלוטת תריס, הפרעות במערכת הרבייה, הפרעות במשק הסידן, אוסטאופורוזיס, סוכרת, בעיות ג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה