לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1158411,584 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

לצפיה ב-'היפוקלצמיה'
היפוקלצמיה
24/04/2016 | 11:56
14
ניתוח קרצינומה פפילרית עם מספר מוקדים פגיעה בפאראתירואיד סידן 7 ומשהו סובלת מהתכווצויות שרירים כואבות צפרניים שבירות לאחרונה השיניים כמו שקופות בקצה מקפידה לקחת כדורי סידן ואלפא די ובכל זאת סובלת מאוד .כשהכאבים לא נסבלים הרופא אמר לי להעלות את מינון הסידן 
יש פתרון אחר ? 
לצפיה ב-'היפוקלצמיה'
היפוקלצמיה
12
ניתוח קרצינומה פפילרית עם מספר מוקדים פגיעה בפאראתירואיד סידן 7 ומשהו סובלת מהתכווצויות שרירים כואבות צפרניים שבירות לאחרונה השיניים כמו שקופות בקצה מקפידה לקחת כדורי סידן ואלפא די ובכל זאת סובלת מאוד .כשהכאבים לא נסבלים הרופא אמר לי להעלות את מינון הסידן 
יש פתרון אחר ? 
לצפיה ב-'היפוקלצמיה'
היפוקלצמיה
8
יש פתרון אחר ? 
לצפיה ב-'היפוקלצמיה'
היפוקלצמיה
1
55
יש פתרון אחר ? 
לצפיה ב-'את מגזימה בתיאור? מתי היה הניתוח?'
את מגזימה בתיאור? מתי היה הניתוח?
27/04/2016 | 19:21
58
השיניים לא הפכו לשקופות בגלל סידן נמוך.
 אם לא עבר זמן רב מהניתוח, סיכויים טובים מאד שזה יסתדר בהמשך.
 הטיפול הוא אלפא D3 וסידן, ואם זה לא ישלט, עוד מעט נוכל לתת למקרים הקשרים גם בארץ PTH רקומביננטי שכבר אושר לטיפול בארה"ב ואירופה. nat para. אבל לא נראה לי שזה יהיה נחוץ.
לצפיה ב-'גרייבס והריון המשך'
גרייבס והריון המשך
24/04/2016 | 10:44
2
57
כמה בעייתי זה להיקלט להריון עם ערכים הבאים:
TSH 0.48
בחודש האחרון רק החל לעלות מערכים אפסיים שהיה כל הזמן
FT4 7.7
FT3 4.64

כרגע לוקחת שני כדורים של PTU ביום.
מה יקרה אם אקלט להריון בערכים האלה?

לצפיה ב-'חכי קצת'
חכי קצת
27/04/2016 | 19:19
1
50
ה-TSH לא בעייתי, אבל הוא תמיד מפגר. למעשה את צריכה מינון יותר קטן כי ה-FT4 שלך נמוך מדי. אז לאחר הורדת המינון לכדור אחד, תחזרי תוך שבועיים על הבדיקה ותראי איפה זה עומד. ה-TSH לא ממש אמין בתחילת הטיפול בפעילות יתר.
לצפיה ב-'תודה רבה מעריכה מאוד'
תודה רבה מעריכה מאוד
27/04/2016 | 19:36
23
לצפיה ב-'חומצה פולית וPTU'
חומצה פולית וPTU
23/04/2016 | 21:25
1
41
האם מותר לקחת חומצה פולית כהכנה להריון כאשר לוקחים PTU בגלל גרייבס?
צריך לשמור מרחק מהכדור?
לצפיה ב-'אין בעיה ולא צריך להרחיק'
אין בעיה ולא צריך להרחיק
24/04/2016 | 01:22
32
 כל נשוא ההרחקה  מיועד לטיפול בתירוקסין, לא לטיפול ב-PTU
לצפיה ב-'שילוב אויסטה עם פרדאקסה'
שילוב אויסטה עם פרדאקסה
23/04/2016 | 21:01
1
22
שלום,

סבתי בת ה-85 לוקחת פרדאקסה כמדלל דם (110 מ"ג פעמיים ביום) ולאחרונה, בשל סדקים בעמוד השידרה הומלץ לה ליטול אויסטה לחיזוק ומניעת היווצרות שברים נוספים.
האם ניתן להשתמש בשתי התרופות במקביל?
תודה וחג שמח!

מיאורה
לצפיה ב-'צריך לשאול את הקרדיולוגים'
צריך לשאול את הקרדיולוגים
24/04/2016 | 01:21
24
נראה לי שזה  יכול להיות בסדר. צריך לזכור שלאביסטה מבחינת מנגנון הקרישה יש אפקט כמו זה לש אסטרוגן, כלומר מגבירה את קרישיות הדם, פרדקסה באה לעשות את ההיפך. אז הייתי שואלת אותם. היא חייבת אביסטה? היא לא יכולה לקבל משהו אחר לאוסטאופורוזיס?
לצפיה ב-'סידן אמורפי'
סידן אמורפי
23/04/2016 | 12:12
1
285
שלום רב
נתקלתי לאחרונה בפירסומים וכתבות בנושא "סידן אמורפי" וגלולות המופקות מ-סרטנים כחולים. רוח הדברים הינה שקליטת הסידן בגוף מוכפלת וכי נעצרת תופעת דילול העצם ואף נוצרת בניית עצם מחודשת. כמו כן מצויינים מחקרים המאששים קביעות אלה.
1.  האם הרפואה מכירה בקביעות אלה?
2.  האם תיתכן בנייה מחודשת של עצם בעזרת "סידן אמורפי" בבני אדם?
3.  אם התשובות חיוביות - מדוע אין הפצה המונית מוסדרת של הגלולות?
בתודה

לצפיה ב-'הספיגה אולי יותר טובה'
הספיגה אולי יותר טובה
24/04/2016 | 01:19
73
אבל אין כל הוכחה כי זה יותר יעיל מבחינת העצם מאשר תוסף רגיל. זה ה-ר-ב-ה יותר יקר, ולכן אין צורך בהפצה המונית. ולא סידן לא גורם לבנייה מחדש של עצם. אבל סידן נחוץ לבנייה מחדש של עצם
לצפיה ב-'חג שמח ושקט'
חג שמח ושקט
21/04/2016 | 12:35
26
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:46
8
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'ציסטה בלוטת התריס'
ציסטה בלוטת התריס
20/04/2016 | 21:40
1
95
שלום רב,
לפני 3 שנים,חודשיים אחרי לידה הופיע לי גוש בצוואר.
אחרי us+fna נאמר לי שזה ציסטה ובמהלך הfna שאבו לי את כל התוכן והתפטרתי מהציסטה.
שוב השנה,חודשיים אחרי לידה שלישית יצא לי גוש,הפעם בצד שמאל.
הופנתי קודם לus ושוב ציסטה בגודל 20*25 מ״מ עם מרכיב סולידי.
הטכנאי us והרופאת משפחה שלי אמרו שהעל בסדר ובכל זאת התעקשתי לעשות fna.
את הfna עשיתי לפני 3 ימים וגם שם הטכנאית לא הבינה למה אני עושה את הביופסיה מכוון שזו ציסטה...
בבוף התהליך היא אמרה לי שהיא לא שאבה את כל הנוזל אלא רק דגימה לבדיקה.
יש לי כחול קטן במקום של הדקירה אבל אני לא רגועה כי זה נראה שמאז הבדיקה הציסטה גדלה והתנפחה....
האם זו תגובה נורמלית?מה עלי לעשות?והאם אפשר לבקש הפניה לשאוב את הנוזל כי זה מציק לי בראש שיש שם גוש!!!!!

אשמח לשמוע חוות דעת
תודה רבה

לצפיה ב-'ציסטה בבלוטה'
ציסטה בבלוטה
24/04/2016 | 01:16
78
הבעיה בריקון הציסטות היא שהן יכולות להתמלא שוב  ולכן זה יכול להיות חסר תועלת. יתכן והעור קצת בצקתי במקום הדיקרה ובגלל זה את מרגישה שהמקום יותר נפוח. יתכן ושעצם הדיקרה גרתה את תאי דופן הציסטה  להפריש יותר נוזל. אינני יודעת, אני גם  לא רואה כפי שאת יודעת.  כדאי לראות ב-US מה נשאר שם.
לצפיה ב-'Hydroxyprogesterone-17 אידיאלי להריון'
Hydroxyprogesterone-17 אידיאלי להריון
20/04/2016 | 14:02
1
24
שלום,
מה הערך של Hydroxyprogesterone-17 האידיאלי להריון.
יש לי CAH-NC והערך של ה- 17HOP משתנה מחודש לחודש.
אני מטופלת בסטרואידים (פרדניזון).
אשמח לדעת מה הערך האידיאלי שיפשר הריון?
תודה,
ליאת
לצפיה ב-'יש נורמות שנקבעו לפי שליש'
יש נורמות שנקבעו לפי שליש
24/04/2016 | 01:12
23
הבעיה היא שהערכים נקבעו בתבחינים שאולי כבר לא ממש עדכניים במאמר שפורסם  לני שים רבות. לא בדקתי לראות אם פורסם משהו יותר עדכני. היה גם הבדל בין יצרנים, אבל כעקרון הערכים עולים בהריון מה שלא יהיה.
לרוב מתבססים על  אנדרוגנים לשלב ההריון לקביעת איזון מתאים
לצפיה ב-'עזרו לנו ומלאו שאלון נחמד בנושא כשל כלייתי!'
עזרו לנו ומלאו שאלון נחמד בנושא כשל כלייתי!
20/04/2016 | 12:53
15
שלום לכולם!
אנחנו תלמידות תיכון מרמת השרון מעבירות שאלון נחמד בנושא כשל כלייתי כחלק מהבגרות שלנו בביולוגיה. אם הינכם בעלי כשל כלייתי או שלקיתם במחלה בעבר, נשמח אם תמלאו אותו. תפיצו את השאלון בקרב חברים ומשפחה!
תודה רבה על העזרה והשיתוף פעולה!!!:)

לצפיה ב-'פפילרי קרצינומה בבלוטת התריס לאחר ניתוח'
פפילרי קרצינומה בבלוטת התריס לאחר ניתוח
19/04/2016 | 13:32
1
96
שלום פרופ. תורגמן,
בעלי בן 54 ,עבר ניתוח הוצאת בלוטת התריס עם דסקציב צוורית באיזור הפראטרכיאלי  דו צדדי , עקב פפילרי קרצינומה שהתגלה במקרה.אם אפשר כמה מילים על הפרוגנוזה  לפי תוצאות הביופסיה: 
.papillary ca,follicular variant.tumor size 10mm.
extrathyroidal soft tissue infiltration is present reaching 1 mm from outer surface of the specimen.
the rest of the thyroid is unremarkable.
lymph node almost completely effaced by metastatic thyroid ca with focal ossification and extensive extracapsular extension.
תודה רבה מראש על התשובה.
לצפיה ב-'הפרוגנוזה טובה'
הפרוגנוזה טובה
24/04/2016 | 01:09
48
למרות שיש פלישה מחוץ לבלוטת התריס וגם מחוץ לבלוטת הלימפה. הטיפול יכלול טיפול ביוד, ופה נראה לי שזה מוצדק, בגלל הפלישה מחוץ לבלוטה ובגלל הגיל, אבל עדיין רוב הסיכויים שזה יתנהג ללא בעיה ושיוכל לשים את כל הסיפור הזה מאחוריו במהרה. 
לצפיה ב-'גרייבס והריון'
גרייבס והריון
18/04/2016 | 13:33
1
62
לפני כחצי שנה אובחנתי כחולת גרייבס כ8 חודשים אחרי לידה.
טופלתי במרקפטיזול וביקשתי לעבור לPTU לפני חודש כדי להיכנס להריון.
מזה כחודש לקחתי 3 כדורי PTU כל אחד 50 מג.
בבדיקות דם אחרי חודש כזה:
TSH 0.11
היה עד עכשיו אפסי.
FT4 7.6
FT3 4.06

הרופאה אמרה לי לעבור לשני כדורים ביום ושאסור לי להיכנס להריון כרגע!!!!!
כי אני בתת פעילות!!!
ולבדוק שוב אחרי שבועיים משינוי המינון.

השאלות:
1. האם באמת יש סכנה להיכנס להריון במצב הזה?? ירדתי במינון כבר מעל שבוע לשני כדורים. בינתיים אני במחזור אבל לא רוצה לפספס את החודש.
2. האם זו באמת תת פעילות?
3. האם אפשר לעשוץ בדיקות 10 ימים אחרי ירידת המינון? אחרת זה יצא בחג.

תודה רבה
לצפיה ב-'אפשר לבדוק תוך 10 ימים'
אפשר לבדוק תוך 10 ימים
24/04/2016 | 01:07
33
זו לא  תת פעילות קשה, אבל זו כנראה ירידה מהירה מערכים שהיו בצורה ברורה בתחום פעילות היתר, לכן, ללא הרודה במינון, זה היה ממש נכנס לתחום ההיפו תוך זמן קצר.  אני מניחה שעם הפחתת המינון אפשר יהיה כבר לראות את השינוי בתוך 10 ימים
לצפיה ב-'המשך '
המשך
17/04/2016 | 21:31
1
81
תודה רבה על הקישור .אחרי 13 ימים אפשר לישון ליד תינוקות ואפילו נשים בהריון ללא חשש אחרי 100 מיליקירי  אפילו שיש קליטות 
הבנתי נכון ?
לצפיה ב-'כן, לגמרי'
כן, לגמרי
24/04/2016 | 01:04
26
לצפיה ב-'האם יש קשר בין לקיחת יוטירקס לגידול באזור הגרון (בלוטת התריס'
האם יש קשר בין לקיחת יוטירקס לגידול באזור הגרון (בלוטת התריס
16/04/2016 | 21:25
60
שלום,
אני נוטלת יוטירקס 50 מק"ג ובסה"כ 400 מק"ג לשבוע כחצי שנה.
התחילו לי כאבים באזור הבלוטה. יש לי בלוטה קטנה שכואבת.
האם יש קשר לנטילת היוטירקס?
אני מאד מודאגת מהופעת הכאב הזה.
האם אפשר לראות באולטראסאונד במה מדובר?
תודה,
ליאת
לצפיה ב-'הפסקת סטרואידים'
הפסקת סטרואידים
16/04/2016 | 20:07
1
48
שלום
אני נוטלת.סטרואידים  0.5 דקסמטזון חודשיים בגלל non classic cah ומחסור בהידרוקסילאז 21.
אני עליתי במשקל בשבועיים האחרונים מעל 4 קילו בדיקות דם תקינות מלבד כבד שומני שיצא באולטראסאונד.
הרופאת משפחה טוענת שזה בגלל הדקסמטזון, אני רוצה להפסיק את הסטרואידים מרגישה שממש לא מתאים לי במיוחד שהשמנתי וזה מפריע לי. האם אפשר להפסיק ככה? היות והמינון נמוך?
תודה
לצפיה ב-'מפנה את השאלה גם לשרון גימל'
מפנה את השאלה גם לשרון גימל
16/04/2016 | 21:54
25
מפורום cah 
לצפיה ב-'מספר שאלות לגבי היפרפרולקטינמיה הנובעת מריספרדל אצל גבר'
מספר שאלות לגבי היפרפרולקטינמיה הנובעת מריספרדל אצל גבר
16/04/2016 | 06:26
3
43
היי קרן, 

לאחרונה חזרתי לקחת תרופות אנטיפסיכוטיות, ואחת מתופעות הלוואי שאני חווה זה העדר באורגזמה . אני לא זוכר שלפני עשור כשלקחתי אותן זה גם כן היה כך (כיום בן 33), אבל זה משהו שמפריע לי מאוד. אני מאמין שזאת תופעת לוואי של העליה בפרולקטין , אבל אני לא בטוח במאה אחוז.
בנוסף, לפני שנים רבות שאלתי אותך בפורום פה, מה ניתן לעשות - ובזמנו המלצת לעשות בדיקת טוסטסרון ולשקול להוסיף אם צריך.
השאלות לי כרגע הן:
1) האם ההמלצה הזאת עדין בתוקף לטיפול בהיפרפרולקטין והאם היא יכולה לעזור לחוסר באורגזמה?
2) אם כן, האם תיסוף של טוסטרון במקביל לפרולקטין גבוהה לא עלול לגרום לתופעות לוואי אסטטיות שליליות לי כגבר כמו גניקומסטיה?
3) האם במצב של היפרפרולקטינמיה יש לי טעם להתאמן בחדר כושר אימון משקולות? ואני לא מדבר על בריאות כללית  , אלא במטרה של היפרטרופיה של השריר...  
4) האם יש ניסיון טיפולי בשילוב תרופות שמטפלות באופן ישיר בהיפרפרולקטינמיה (כולן אגוניסטיות לD2?) , ביחד עם תרופות אנטיפסיכוטיות (שאנטגונסטיות לD2)? שילבתי שנים ובאופן מוצלח ריטלין ואנטיפסיכוטיות , למרות שעל הנייר זה תרופות שעלולות לסתור אחת את השניה, בגלל זה אני לא שולל כבר כלום

תודה מראש על העזרה
קובי
לצפיה ב-'השאלה אם אתה לא מקבל עוד משהו'
השאלה אם אתה לא מקבל עוד משהו
16/04/2016 | 11:30
2
146
איזו תרופה אתה מקבל? האם אתה מקבל גם SSRI, כי  תרופות אלה ידועות בגרימת עיכוב אורגזמה/שפיכה. 
  עבור מה אתה מקבל את התרופות האלה?  אם זה לטיפול במצב פסיכוטי, וודאי שאין מקום לתת dopamine agonist  שכן זה עלול  לגרום להתקף פסיכוטי. 
 אימון בחדר כושר בסדר. שווה לבדוק עד כמה הפרולקטין מוריד את הטסטוסטרון אם בכלל, ואם הוא נמוך, ואם אין ברירה אלא המשך מתן התרופה, אז כן אפשר בהחלט להוסיף טסטוסטרון.
 לא הייתי חוששת מגינקומסטיה שוב, אם הטסטוסטרון נמוך. 
לצפיה ב-'קודם כל תודה על המענה. המשך:'
קודם כל תודה על המענה. המשך:
17/04/2016 | 18:59
1
23
אני לוקח בנוסף לריספרדל עוד מספר תרופות , בין היתר ציפרמיל. 
אבל בעבר לא חוויתי בעיה באורגזמה עם ציפרמיל , אלא רק אחרי שהוספתי את הריספרדל. למעשה לפני שהייתי עם ציפרמיל , הייתי עם ונלפקסין , שאם אני זוכר נכון היתה אפילו יותר גרועה בפן הזה. 
אני אנסה להפסיק לקחת ציפרמיל לכמה ימים בשביל לבדוק אם יש קשר ..

בכל אופן , כרגע אילו התרופות שאני לוקח:
ריספרדל
ציפרמיל או ונפלקסין (בהפסקה כרגע)
ריטלין (קונצרטה)
מירטזפין
דפלפט

ותוספים: 
אינוסיטול 
ויטמין D
קריאטין (אני חושב שהוא מעלה באופן עקיף טוסטסטרון וDHT , בכל אופן לוקח אותו כבר עשור בגלל שהוא מעלה את החשק המיני )

לצפיה ב-'טוב , הורדת הציפרמיל לא עזרה בשיפור המצב'
טוב , הורדת הציפרמיל לא עזרה בשיפור המצב
19/04/2016 | 10:12
20
אולי זה מהשילוב עם דפלפט. 
אחזיר את הציפרמיל ואפסיק את הדפלפט ונראה אם יהיה שיפור.. 
לצפיה ב-'סליחה על העיכוב'
סליחה על העיכוב
16/04/2016 | 10:14
61
חברים יקרים, ימים ספורים אחרי שחזרתי  מכנס בחו"ל הייתי תפוסה רוב השבוע בכנס המקומי שלנו ולכן לא הייתי פנויה לענות לשאלותיכם. אני מתחילה לעשנות ומנסה לעשות זאת כרונולוגית, כלומר מתחילה מעמוד 2.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אתם מוזמנים להציג שאלות בנשואים הנוגעים לתפקוד של בלוטת תריס, סרטן בלוטת תריס, הפרעות במערכת הרבייה, הפרעות במשק הסידן, אוסטאופורוזיס, סוכרת, בעיות ג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה