לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1022810,228 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

לצפיה ב-'מסירה אישית של אזהרה בתיק מזונות'
מסירה אישית של אזהרה בתיק מזונות
06/11/2013 | 17:38
7
52
האם בן הזוג הזכאי  יכול למסור לבן הזוג החייב בעצמו את האזהרה? האם אז המסירה חוקית?
במידה והתשובה חיובית, מה עושים במצב שבן הזוג מסרב לקבל את המכתב?
האם נוכחות של עד במקום או צילום במצלמה קבילה בהוצאה לפועל?

אם בן הזוג לא יכול למסור בעצמו, האם סתם אדם שמכיר יכול לעשות זאת במקומו, או שיש הכרח בשליח משפטי ?

ושאלה נוספת: האם קיימת חובה למסור בכתובת המגורים, או שבכל מקום שפוגשים את החייב אפשר לתת?
השאלה נכונה למצב של סירוב לקבל את המכתב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/11/2013 | 05:14
1
28
לגבי המסירה ,אז התשובה היא כן , בן הזוג רשאי למסור את האזהרה בעצמו לחייב, המסירה היא חוקית, הוא צריך להגיש את המסירה להוצאה לפועל בליווי תצהיר מוסר חתום על ידי עו"ד בו הוא מצהיר שהוא מסר את האזהרה לידי החייב עצמו ושם הוא מציין באיזה כתובת נמסרה האזהרה.
אם בן הזוג מסרב לקבל את האזהרה, אז באזהרה מציינים שסירבת לקבל את האזהרה , וסירוב נחשב כמסירה מלאה.
לצפיה ב-'תודה רבה, כך גם נראה לי הגיוני, אלא שהתקשרתי'
תודה רבה, כך גם נראה לי הגיוני, אלא שהתקשרתי
07/11/2013 | 08:18
24
להוצאה לפועל, ונאמר לי ע"י האחראית כי המסירה חייבת להיעשות בכתובת הרשומה בלבד,
ולא בשום מקום אחר. הייתכן ??? (הדבר נכון לגבי סרוב)
לצפיה ב-'מסירה אישית של אזהרה'
מסירה אישית של אזהרה
07/11/2013 | 11:27
4
31
את המסירה יכול לבצע כל אחד כמו שנאמר ע"י רונה. לאישור המסירה יצטרך המוסר לצרף אישור מסירה.
במקרה בו מקבל האזהרה לא מתגורר בכתובת הרשומה אזי יש צורך לאתרו ולבצע מסירה במקום החדש בו אותר. לעניין זה יש צורך להוסיף גם דו"ח ביצוע איתור ואז לעדכן את תיק ההוצל"פ לגבי הכתובת החדשה.
כמו שנאמר, סירוב לקבל ו/או סירוב לחתום על אזהרה מהווה מסירה מלאה של האזהרה.

לא הוסבר קודם, אבל חשוב לציין כי אם מקבל האזהרה יטען לאי ביצוע המסירה אזי מבצע המסירה יצטרך להגיע לדיון וייחקר על ביצוע המסירה. במקרה בו מבצע המסירה הוא בעל הדין אזי תהיה לו בעיה.
לצפיה ב-'בעל הדין לצורך העניין הוא הזכאי בתיק?'
בעל הדין לצורך העניין הוא הזכאי בתיק?
07/11/2013 | 11:42
3
14
לא כל כך הבנתי את החלק האחרון  לגבי אם מקבל האזהרה יטען לאי ביצוע המסירה,..
אם כל אחד יכול לבצע את המסירה כולל הזכאי בתיק, למה תהיה לו בעיה?

לצפיה ב-'חקירת מוסר שהוא גם בעל דין'
חקירת מוסר שהוא גם בעל דין
07/11/2013 | 12:09
2
18
הבעיה היא שבעל הדין הוא גם עד וחקירתו יכולה להעלות סימני שאלה ובעיות בתיק העיקרי. לכן עדיף שאת המסירה לא יבצע בעל הדין עצמו אלא אדם אחר שלא תלוי (לא קשור) לתיק העיקרי והוא מהווה גורם אובייקטיבי
לצפיה ב-'הבנתי, תודה על התשובה המהירה '
הבנתי, תודה על התשובה המהירה
07/11/2013 | 14:40
1
8
לצפיה ב-'חן חן'
חן חן
07/11/2013 | 15:05
6
לצפיה ב-'האם ניתן לערער על החלטת רשם רק בבית משפט השלו'
האם ניתן לערער על החלטת רשם רק בבית משפט השלו
06/11/2013 | 09:24
2
40
השלום?
אין דרך אחרת?
בבית משפט השלום רוצים 408 ₪ כדי לפתוח תיק.
האם אפשר לדבר עם הרשם?
תודה רבה לעונים
לצפיה ב-'צריך לבדוק על מה מדובר'
צריך לבדוק על מה מדובר
06/11/2013 | 12:52
28
בעקרון אם מצבך הכלכלי לא מאפשר לשלם אגרה, אפשר לבקש פטור.

לצפיה ב-'ערעור על החלטת רשם'
ערעור על החלטת רשם
07/11/2013 | 11:21
30
ערעור על החלטת רשם הוצל"פ מוגשת לבית משפט השלום.
יש החלטות שהערעור עליהם בזכות ויש כאלה שמצריכות בקשת רשות ערעור.
יש אפשרות להגיש בקשה לפטור מאגרה, פטור מערבויות ועירבון.
לצפיה ב-'החזר חוב!!'
החזר חוב!!
05/11/2013 | 17:49
5
55
שלום לכולם
בעבר הרחוק שלי היו לי שמונה תיקים בהוצאה לפועל כאשר נכון להיום נשארו לי 2 תיקים  לסיום החוב.
במקביל אני משלם סכום לא מבוטל עדיין על שני תיקים  ישנים שנמצאים בהסדר.(יש לקחת בחשבון שכל תיק סגרתי עד היום בנפרד או במקביל לתיק אחר.)
השאלה שלי היא כזאת
אני כרגע רוצה לסגור את שני התיקים הנוספים
ואין לי יכולת פיננסית .
וזאת מהסיבה הפשוטה שיש תיקים שאני עדיין משלם אליהם.
ואני מפחד להיתקשר לעו"ד שתובעים אותי בתיקים
בכדי שלא יתחילו להוציא לי עיקולים ועוד...
וגם חשוב לדעת שסכום המקור עומד על 5000 שח בערךבשני התיקים.
ווהסכום שדורשים ממני הוא בערך30000 שח בהוצאה לפועל.
מה אני יכול לעשות בשביל להישאר בסדר עם כל הצדדים בלי שיציקו לי .ובהנחה ברורה שהתיקים פעילים לפי בדיקה שעשיתי היום.
תודה מראש על כל תגובה
לצפיה ב-'תגיע להסדר עם הנושים בהוצל"פ'
תגיע להסדר עם הנושים בהוצל"פ
05/11/2013 | 19:24
3
37
לצפיה ב-'דרך הוצלפ ? או עם הנושים ישירות?'
דרך הוצלפ ? או עם הנושים ישירות?
05/11/2013 | 20:05
2
30
הפחד שלי שברגע שאני יצור קשר עם עו"ד שמטפלים בתיק
הם יתחילו בהליכים  נגדי ברגע שההצעה שלי לא תהיה מספיק טובה
ואז זה יגרור עיקול ועוד. ......
תתקן אותי עם אני טועה.
תודה ממראש
לצפיה ב-'אם הם יפעלו נגדך תוכל לבקש'
אם הם יפעלו נגדך תוכל לבקש
05/11/2013 | 22:03
1
37
איחוד תיקים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/11/2013 | 22:52
11
לצפיה ב-'הסדרי חוב'
הסדרי חוב
05/11/2013 | 22:00
33
הדרך היא להגיע להסדר ובות בפריסה לתשלומים ישירות מול הזוכים (הסדרים בכתב) לפיהם כל עוד אתה עומד בתשלומים יעוכבו כל הליכי הוצל"פ.
אם יש לך חשש שיתחילו לפעול נגדך ועדיין לא פועלים אזי תנסה להשהות את הסדרי החוב, גם זה אבל לא מבטיח שלא יפעלו נגדך.
לצפיה ב-'הסדרות הכי חמות ב'
|טי-וי|הסדרות הכי חמות ב|תפוז|
05/11/2013 | 14:45
5
החורף אוטוטו פה ואין דבר יותר חורפי מלהתכרבל בתוך הפוך עם שוקו חם ו... לצפות בסדרה האהובה עליכם!

|קדימה| בואו לפורום טלוויזיה להתעדכן בכל מה שחם על המסך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

והנה עוד כמה סדרות שאהבנו שיכולות לחמם לכם את החורף:

|קדימה| איך לדעתכם תסתיים סדרת המתח והאקשן של ערוץ 10- בני ערובה?

|קדימה| התגעגעתם? השמינייה- סדרת הטלוויזיה של ערוץ הילדים חוזרת אחרי 5 שנים לעונה רביעית

|קדימה| אוהבים מדע בדיוני? בואו לדבר עם זה בפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

|קדימה| סדרות הדרמה העל טבעית המצליחות בארה"ב ? יומני הערפד והמקוריים

|קדימה| עד עצם היום הזה חזרה לעונה שלישית- אהבתם?

|קדימה| העונה העשירית של האנטומיה של גריי עונה על הציפיות מהעונות הקודמות?

|קדימה| אהבתם את העונה החדשה של הומלנד? שתפו אותנו

|קדימה| צחקתם מהעונה החדשה של איך פגשתי את אמא? בואו לדבר על העונה האחרונה של הסדרה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הנוקמים מגיעים גם לטלוויזיה. אהבתם? כנסו לפורום לוקי, הנוקמים וסוכני שילד

|קדימה| בואו להתעדכן בסדרות החדשות שעולות בפורום ערוצי הסדרות של יס

|קדימה| שמתם לב לכל תכניות המוזיקה שהחלו להופיע? מה דעתכם?
היכנסו לפורום אקס פקטור
ולפורום הכוכב הבא
וספרו לנו על הפייבוריטים וההימורים שלכם

|*| יש סדרה שמחממת לכם את החורף ועדיין אין לה פורום? רוצים לנהל פורום?
היכנסו לקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'הגשת צ'ק להוצאה לפועל '
הגשת צ'ק להוצאה לפועל
04/11/2013 | 20:31
3
56
עד כמה זמן מתאריך פרעון צ'ק ניתן להגיש אותו להוצאוה לפועל?
לצפיה ב-'7 שנים מתאריך החילול'
7 שנים מתאריך החילול
04/11/2013 | 22:16
37
דעות אחרות שהושמעו בדבר התיישנות מקוצרת של 6 חודשים אינן נכונות.
לצפיה ב-'התיישנות שיק צד קרוב 7 שנים מסב שנתיים'
התיישנות שיק צד קרוב 7 שנים מסב שנתיים
05/11/2013 | 22:07
144
סעיף 96 לפקודת השטרות מסדיר את עניית התיישנות השיק:
1) בין צדדים קרובים (נותן השיק ומקבלו) - 7 שנים.
2) מי שהשיק הוסב לטובתו - 2 שנים.

ההתיישנות מתחילה מיום חילול השיק.

מצורף סעיף החוק לעיונך

96.  (א)  אין להיזקק לתובענה על פי שטר חליפין או שיק או שטר חוב כנגד מי שהוא צד להם ואינו מסב, לאחר שעברו שבע שנים, וכנגד מסב – לאחר שעברו שנתיים, מן הזמן שבו נולדה לראשונה לאוחז באותה שעה עילת התובענה כנגד אותו צד; ואולם צד לשטר חליפין, לשיק או לשטר חוב, יכול לוותר על טענת ההגנה שאין להיזקק לתובענה נגדו על פי מסמך כאמור, משום שעברה התקופה האמורה בסעיף קטן זה, ומותר לרשום את הוויתור בין בגוף המסמך כאמור ובין בתעודה נפרדת, בין לפני תחילת התובענה ובין לאחריה, ואם נרשם הויתור בתעודה נפרדת לא יהיה מחייב, אלא אם האדם שרשם אותו בתעודה קיבל בעדו תמורה בת-ערך
לצפיה ב-'מענה מעו"ד אייל בניסטי'
מענה מעו"ד אייל בניסטי
07/11/2013 | 11:37
32
שלום ליאת,
למיטב זכרוני שיק ניתן להגיש לבנק עד חצי שנה מהתאריך הנקוב בו.
מבחינת התיישנות מדובר ב- 7 שנים אולם אם חלף זמן ניכר ניתן לטעון לשיהוי כך שלא מומלץ להמתין.

בברכה,
עו"ד אייל בניסטי
לצפיה ב-'קיבלתי בקשת חייב לעיכוב תהליכים-מה עושים?'
קיבלתי בקשת חייב לעיכוב תהליכים-מה עושים?
04/11/2013 | 18:49
7
66
קיבלתי בזמנו צ'ק ע"ס 2500 ש"ח.
הצ'ק חזר
שלחתי מכתב התראה לפני הגשת שטר והחייב הודיע לי שהוא לא מתכוון לשלם בנימוקי סרק כלשהם (לא קיבלו תמורה מצד ג', שלא קשור ליחסים ביני לבין החייב)
הגשתי את הצ'ק להוצאה לפועל בהליך מהיר
קיבלתי מכתב בקשת חייב לעיכוב תהליכים והתנגדות לביצוע שטר עם נימוקים שהקשר בינם לבין האמת קלוש מאד, תוך הטלת אשמה על צד ג' שבגללו הצ'ק לא מכובד.

מה השלב הבא מבחינתי?

לצפיה ב-'יהיה דיון בהתנגדות'
יהיה דיון בהתנגדות
04/11/2013 | 22:18
1
27
לצפיה ב-'דיון אוטומטי או שאני צריך ליזום'
דיון אוטומטי או שאני צריך ליזום
05/11/2013 | 08:30
16
לצפיה ב-'התנגדות לביצוע שיק ועיכוב הליכים'
התנגדות לביצוע שיק ועיכוב הליכים
05/11/2013 | 22:12
2
36
ההתנגדות והבקשה לעיכוב הליכים עוברת לבית המשפט שם תידון ההתנגדות. תוכל לחקור את המתנגד על תצהירו.
במידה וההתנגדות תתקבל. התיק יעבור לסדר דין מהיר, תצטרכו להגיש תצהירים, רשימת מסמכים תצהירי עדות ראשית וכל ההליכים המקדמיים על פי תקנות סדר הדין האזרחי. לאחר מכן יקבע דיון קדם משפט בו השופט ינסה להביא לפשרה (קורה בכל של הדיונים). במידה והתיק לא יגמר בקדם המשפט התיק יקבע להוכחות.

אם לא נקבע דיון בהתנגדות, יש להגיש בקשה לבית המשפט לקביעת דיון.
לצפיה ב-'תודה,להבנתי זה אומר עו"ד שיקח יותר משווי הצ'ק'
תודה,להבנתי זה אומר עו"ד שיקח יותר משווי הצ'ק
05/11/2013 | 23:44
1
22
אם לשלב הזה צריך עו"ד - אז כבר לי עדיף לוותר
לצפיה ב-'שכ"ט עו"ד בניהול תיק התנגדות'
שכ"ט עו"ד בניהול תיק התנגדות
06/11/2013 | 08:14
26
הסבירות היא ששכ"ט עו"ד בנהיול תיק התנגדות של השיק המדובר תעלה יותר משווי השיק.
לא חושב שצריך לוותר, אם תזכה/י בסוף ההליך. בית המשפט יפסוק לטובתך הוצאות ושכ"ט עו"ד (לא בהכרח הסכום ששולם לעו"ד).
ניתן ללכת לייעוץ עו"ד ויתכן שילווה אותך בחלק מההליך על מנת להוזיל עלויות.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
07/11/2013 | 05:16
1
33
אפשרות נוספת היא שאתה תוכל לייצג את עצמך בבית המשפט, אתה לא חייב לקחת עו"ד.
וגם אם אתה מוותר ולא רוצה להמשיך בהליך המשפטי, אז כדאי שתכניס הודעה לבית המשפט שאתה מוותר וגם תיגש להוצאה לפועל ותדאג לסגור את התיק, אחרת תחוייב בהוצאות
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה, עצה יעילה ומועילה'
תודה רבה, עצה יעילה ומועילה
07/11/2013 | 08:22
17
לצפיה ב-'תיק מזונות'
תיק מזונות
03/11/2013 | 19:27
3
45
שלום רב ! בשנת 2007 נפתח תיק חוב מזונות לבעלי על ידי גרושתו על סך 290,000 ₪ לאחר אין ספור דיוני פרעתי שבעלי הוכיח שאכן שילם משנת 1989 ועד לשנת 2002 כל השנים וישנו חוב משנת 2002 עד לשנת 2007 ושחלק מהשנים הנ״ל היו הפקדות לחשבונה על המזונות וחלק מהשנים המוסד לביטוח לאומי שילם וגבה זאת מבעלי הרשמת החליטה שהחוב לא 290,000 ₪ הוא עומד על סך 40,000 ₪ מכיוון שבאותו דיון לא הגיעו הצדדים להסכמה על גובה הריבית הרשמת פסקה שימונה רואה חשבון מטעם בית המשפט שיפסוק את הריבית על סכום 40,000 ₪ משנת 2002 ועד לשנת 2007 ( יש לציין שגם הצדדים לא הגיעו להסכמה בינהם לגבי גודל תשלום פריסת החוב הרשמת העבירה את התיק לבית משפט לענייני משפחה ששם נקבע שבעלי ישלם מזונות שוטפים על סך 600 ₪ על ילד אחד בן 15 שאינו גודל בבית אלא בפנימיה ו600 ₪ נוספים על החוב בהוצל״פ . ופסק דין שכל עוד בעלי עומד בתשלומים גם על המזונות השוטפים וגם על החוב יש צו עיכוב הליכים!!!) רואה חשבון הגיש את חוות דעתו לגבי הריבית על החוב יצא הסכום גם החוב + הריבית משנת 2002 ועד לשנת 2007 סך של 60,000 ₪ ולאחר קיזוז התשלומים משנת 2007 עד לחודש דצמבר 2012 החוב עומד על סך 31,500 נכון להיום החוב עומד על סך 27,792 ₪.       שאלותיי הן כאלה:  1. בעלי משלם בשוברים להוצאה לפועל 1200 ₪ 600 על מזונות שוטפים ו600 ₪ על החוב מדוע כל חודש יש עליה של החוב ב 800 ₪ (שנאמר לו שזה עליה של המזונות השטופים ) ולאחר 3 4 ימים הסכום שוב יורד אבל בכ 300 ₪ זאת אומרת שכרגע הסכום עומד על סך 27792 ש״ח לפני התשלום ולאחר התשלום הוא עומד על סך 27,492 ₪ מדוע הריבית כל גבוהה????? שאלתי השניה היא כזו: ברגע שנודע לבא כוח הזוכה וגרושתו של בעלי שהסכום ירד משמעותית כנראה שזה לא מצא חן בעיניה הם הגישו בקשה לאחוי הליכים וגם צו גלוי מידע הרשם אישר את הבקשה בעלי הגיש בקשה שמכיוון שהוא עומד בצו התשלומים גם השוטף וגם החוב נא להשאיר את צו העיכוב הליכים לפי החלטת שופטת בית המשפט לענייני משפחה והגיש גם עם הבקשה את הפסק דין של בית המשפט לענייני משפחה שאומר שכל עוד החוב משולם עומד צו עיכוב על החוב הרשם דחה את בקשתו של בעלי ואישר לגרושתו את הצו מסירת מידע היתכן??? איך בעלי אמור לפעול ??? אודה לכם על תשובתכם
לצפיה ב-'ערעור על החלטת רשם הוצל"פ'
ערעור על החלטת רשם הוצל"פ
03/11/2013 | 23:14
2
28
1) היות ויש החלטה של בית משפט למשפחה האומרת כי כל עוד החייב עומד בהחלטה יש עיכוב הליכים ורשם ההוצל"פ לא פועל על פי ההחלטה ניתן להגיש ערעור בזכות תוך 15 יום על החלטת הרשם לבית המשפט לענייני משפחה.

2) מאידך, בקשהלצו גילוי מידע אינה בהכרח הליך מבצעי החוסה בגדר עיכוב ההליכים וניתן לבקשו כל עוד יש חשד כי החייב מסתיר מידע ויש ביכולתו לשלם יותר מאשר הוא משלם.
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
03/11/2013 | 23:26
1
22
החודש הילד בן 17 ויש לציין שהוא לומד בפנימיה ולפי מיטב זכרוני הפסק דין קבע שבעלי אמור לשלם מזונות שוטפים עד גיל 18 אבל הילד כרגע בכיתה יא ובגיל 18 הוא עדיין יהיה תלמיד בכיתה יב בעלי עדיין אמור לשלם מזונות כל עוד הילד תלמיד ואם לא אז בעלי אמור להגיש בקשה להפסקת מזונות? ובמידה ובעלי יפרע את חוב העבר בהוצל״פ הוא עדיין אמור לשלם את המזונות השוטפים דרך ההוצל״פ או ישירות לגרושתו דרך העברה בנקאית והתיק בהוצל״פ יסגר? תודה על תשובתכם
לצפיה ב-'הוצל"פ מזונות'
הוצל"פ מזונות
04/11/2013 | 00:01
15
יש לפעול בהתאם לפסק הדין בעניין הגיל/לימודים/צבא וכדומה.
התשלום יכול להתבצע להוצל"פ או ישירות לזוכה. כאשר, התשלום נעשה ישירות לזוכה יש לבדוק שהיא מבצעת הקטנת חוב ואם לא יש להגיש בקשת הקטנת חוב ולצרף את אישור ביצוע ההעברה הבנקאית.
לצפיה ב-'חוב בתיק מזונות הוצל״פ'
חוב בתיק מזונות הוצל״פ
03/11/2013 | 18:42
1
32
שלום רב! גרושתו של בעלי פתחה תיק הוצל״פ בגין חוב על סך 290,000 ש״ח לטענתה. בן זוגי הגיש בקשת פרעתי והרשמת החליטה שהחוב עומד על סך בין 40,0000 ל 50,000 ויש לציין שמשנת 2007 הבן זוג משלם בשוברים של הוצאה לפועל 1200 ש״ח על מזונות שוטפים ועל החוב 600 על החוב ו600 שוטפים (וזאת לאחר שיש פסק דין בבית משפט לענייני משפחה ששם השופטת קבעה שישולם 600 ש״ח על הבן שהוא בן 15 ו600 ש״ח על החוב הקיים). בטענת פרעתי באחד מני דיונים שהתקיימו הרשם החליט למנות רואה חשבון שיתן חוות דעת על סך הריבית שהצטברה בתיק על סכום החוב משנת 2002 עד לשנת 2007 ( כי משנת 2007 ועד להיום הבן זגוג משלם באופן קבוע דרך שוברים ישירות להוצל״פ) רואה חשבון הגיש חוות דעת מטעמו שנכון לתאריך 31.12.12 החוב עומד על סך 31,500 ש״ח שאלתי היא כזו מדוע בן זוגי משלם כל חודש 1200 ש״ח בשוברים והחוב כל חודש עולה ב800 ש״ח עד שמתעדכן בהוצל״פ החוב שוב יורד אני אסביר מתאריך 31.12.12 ועד היום 3.11.13 מ סכום 31.500 ש״ח החוב עומד נכון להיום 27.790 כאשר הוא משלם 600 ש״ח על השוטף ו600 ש״ח על החוב וכל פעם שאנו מתקשרים למוקד החוב עולה בסכום של 800 ש״ח ורק אחרי שלושה ימים מתעדכן השאלה שלי האם יכול להיות שהריבית שבן זוגי משלם עבור החוב היא 300 ₪ והאם יש פסיקה של שופטת בית משפט לענייני משפחה שקבעה שהשוטף ישולם לבן בן 15 600 ש״ח ו 600 ש״ח עבור החוב וכל עוד הוא עומד בצו התשלומים כל ההליכים מוקפאים צו עיכוב גרושתו ברגע שהחוב עודכן על סך 31500 ש״ח הגישה בקשה לרשם לצו גילוי כדי שהיא תוכל לעקל משכורות של בן זוגי למרות ההחלטה של בית משפט לענייני משפחה אשר צורפה בבקשה של בעלי שכל עוד הוא עומד בתשלומים יש צו עיכוב הרשם דחה את בקשתו של בן זוגי ואת הבקשה של גרושתו הוא אישר איך בן זוגי אמור להתנהל במצב זה
לצפיה ב-'ראה תשובתי בפניה הקודמת'
ראה תשובתי בפניה הקודמת
03/11/2013 | 23:16
9
נראה כי פניה זו כפולה וניתנה לה תשובה
לצפיה ב-'תיק מזונות'
תיק מזונות
03/11/2013 | 13:13
3
48
גרושתי סגרה את התיק הוצאה לפועל לאחר ששולמו כספים.

עכשיו חלק מדרכיה להפעיל לחץ עלי , ביקשה מההוצאה לפועל להחיות / לפתוח שוב תיק הוצלפ ,

הבקשה הגיעה בדואר אלי , כאשר רשום ,הבקשה נדחתה , הועבר למזכירות ,מה זה אומר ?
לצפיה ב-'הכותרת לא רלונטית'
הכותרת לא רלונטית
03/11/2013 | 15:00
22
תתקשר למרכז מידע וברר מה הוחלט.
לצפיה ב-'יש לראות מה כתוב בגוף ההחלטה ולא בכותרת'
יש לראות מה כתוב בגוף ההחלטה ולא בכותרת
03/11/2013 | 23:19
18
כמו שנאמר ברר במרכז המידע הטלפוני 35592* מה נאמר בגוף ההחלטה.

על פניו, אם תיק ההוצל"פ נסגר. מה הסיבה להחיות את התיק? יש לברר בהוצל"פ מה היא בקשה ומה הוחלט.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/11/2013 | 05:19
12
כאשר כתוב "הבקשה נדחתה, הועברה למזכירות, זה לא אומר שדחו לה את הבקשה, ככל הנראה ביקשו ממנה לשלוח לתגובתך את הבקשה שלה לפתיחת התיק ורק לאחר שתגיב או לאחר מספר ימים מהיום שהיא שלחה את הבקשה אליך בדואר רשום , היא תצטרך לחדש את בקשת להחייאת התיק ושם היא תציין שלחה אליך את הבקשה ושאתה מודע לבקשתה. ורק לאחר מכן תינתן החלטה שבדר"כ תהיה חיובית.
כדאי שתטפל בעניין ותכניס את תגובתך לבקשתה לפתיחת התיק לרשם .
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/10/2013 | 16:28
6
|*| אם גם אתם מאמינים בכך שכמה שיותר ישן יותר טוב, ואם גם אתם יודעים שאת המציאות האמיתיות מוצאים בחנויות יד שנייה, פורום אופנת וינטג' ובגדי יד שניה הוא המקום המושלם בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|חללית| מכשפות, מיסטיקה, רוחות רפאים, חוצנים, נסיעה בזמן ועוד... כל אלו מחכים לכם בהתרגשות בפורום החדש תעלומות ועל טבעי.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיוע| פורום צינתורי מוח ועורקי צוואר הוקם על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים הקשורים במחלות כלי דם של המוח ושל הצוואר.

לצפיה ב-'השוואת מחיר'
השוואת מחיר
29/10/2013 | 10:03
7
44
ניתן צו פירוק שיתוף על נכס מקרקעין באמצעות ביהמ"ש לענייני משפחה. בוצעה הערכת שמאי, פורסם הנכס, אנשים באו לראות את הנכס והגישו הצעות.
לאחר שיקבע זוכה בהתמחרות, על כונס הנכסים לאפשר לבעלי הנכס הזדמנות להשוות את מחיר הקנייה ולפדות את הנכס במחיר הזוכה.  
1. מסיום ההתמחרות אל מול צד ג', מהו הזמן המינימלי על פי חוק אשר כונסי הנכסים צריכים ליתן לבעלי הנכס על מנת לשקול ולהחליט אם הם אכן מעוניינים להשוות המחיר.

2. באם הכונסים דורשים תשובה מיידית בסיום ההתמחרות אל מול צד ג', מה האמצעים העומדים לבעלי הנכס על מנת לקבל ארכה לתת תשובתם ?

3. האם בעלי הנכס יכולים להתנות תשובתם בכך שהכונסים יקבעו לצדדים מהו מועד פינוי הנכס, מהו מועד תשלום תמורתו לקופת הכינוס, ואיזו תכולה נשארת בבית ?

4. אילו פרמטרים נוספים צריך בעל הנכס לדרוש מהכונסים לדעת טרם מתן התשובה ?

5. איך פותרים "תקיעה" בכך שבעלי הנכס מתנים תשובת האחד בקבלת תשובתו של בעל הנכס השני ?

6. האם יש אפשרות שבעלי הנכס ידרשו כי את התשובה האם מעוניינים להשוות את המחיר, יתנו בעלי הנכס לבית המשפט לענייני משפחה ?
לצפיה ב-'מכירת דירת מגורי בני זוג בבית משפט למשפחה'
מכירת דירת מגורי בני זוג בבית משפט למשפחה
03/11/2013 | 23:30
6
28
1) אין זמן מינימאלי, צריך לסיים ההליך כמה שיותר מהר בהתאם לפרוצדורה הנהוגה: שמאות, פרסום, הצעות מחיר, התמחרות, מכר, אישור בית המשפט, העברת זכויות, הגשת דו"ח סיום הליכי כינוס לבית המשפט.

2) בדרך כלל הכונסים הם עורכי הדין של בעלי הנכס ולכן הם יכולים להסכים ביניהם על מתן אורכה. במידה והם לא נותנים אורכה, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה. בשים לב שבית המשפט יתערב רק אם הכונסים לא מבצעים את תפקידם והוא לא מהווה "גננת" לכל בעיה ש"צצה" בהליך הכינוס.

3) בעלי הנכס יכולים להתנות, אבל תפקיד הכונסים למכור את הנכס כמה שיותר מהר במקסימום מחיר ובהתאם לשומה ואין הם מחוייבים ל"גחמות" בעלי הנכס.

4) הפרמטרים הם: מחיר השומה והמחיר בהתמחרות.

5) כאשר העסק "תקוע" פונים ל המשפט בבקשה מתיאמה.

6) שוב זה תפקיד הכונסים ורק אם אין הסכמה פונים לבית המשפט למרות שיש גם כאלה שבכל דבר פונים לבית המשפט.
לצפיה ב-'היכן מידת הצדק '
היכן מידת הצדק
07/11/2013 | 13:35
5
8
תודה על תשובתך עודד, אני מבין שאין זמן מינימאלי, אבל הכונסים אמרו שהם ידרשו תשובה מיידית מבעלי הנכס בסיום ההתמחרות מול צד ג'.
ואני שואל, מהו זמן סביר שחייבים הכונסים לתת לבעלי הנכס גם אם אין הסכמה ביניהם - על מנת לבחון האם הם יכולים לגייס את הכסף או לא ?
בכל זאת הצדדים הם לא בנק, האם תוכל להמליץ כיצד להתמודד עם מצב כזה (שבו רוצים כמה ימים לחשוב ולבדוק) ?

יכול להיות מצב שצד אחד לא רוצה לקנות, והעו"ד של צד שני גם לא מעוניין להתעסק עם זה יותר מידי, ואז הלקוח שמעוניין לחשוב מעט
ולבדוק – נופל בין הכסאות (בכל זאת בית המשפט אילץ כינוס על הצד שרוצה אולי לקנות) – איפוא מידת הצדק ?

האם יש תהליך בו מצהירים בפני הרוכשים - טרם ההתמחרות מה כן נשאר בנכס ומה לא ?

שאלה נוספת, ארונות הצמודים לקירות או מחשב השקיית גינה לבית פרטי – הינם על פי חוק חלק מהנכס הנמכר (הצדדים אינם מסכימים ביניהם) ?

לצפיה ב-'מידת הצדק?'
מידת הצדק?
07/11/2013 | 15:05
4
6
לא מובן המושג מידת הצדק בהקשר הנדון.
מטרת כינוס הנכסים הינה למכור את הנכס במהירות האפשרית ויעלות. המצב אותו אתה מתאר מהווה סרבול של הליך הכינוס. את כול התכנונים של הסכום העומד לרשות מי מבעלי הנכס שרוצה לרכוש את הנכס יש לעשות עוד בשלבים מוקדמים של הליך הכינוס ולא לאחר סגירת ההתמחרות מול צד ג'.

פרק זמן סביר הינו זמן/מושג ערטליאי, בהליך זה מדובר בתקופה קצרה שלא תסרבל את הליך הכינוס ולא תגרום לצד ג' ל"התחרט" על רכישת הנכס או שיגרמו לו נזקים.

לעניין המיטלטלין בדירה: זה עניין למו"מ בהסכם המכר. רוצה הקונה או לאו. בעקרון הנכס נמכר נקי ממיטלטלין ומאדם.
לצפיה ב-'צדק - לעניין זכות ראשונים '
צדק - לעניין זכות ראשונים
07/11/2013 | 16:42
3
5
מידת הצדק ביחס להקניית זכות ראשונים לבעלי הנכס, שהרי עד אשר לא נסגרה ההתמחרות מול צד ג' הם אינם יודעים
במדוייק מה סכום הכסף שיהיה עליהם לגייס על מנת לממש את הזכות המוקנית להם בחוק.

האם צד ג' יכול להתחרט ואינו מחוייב לרכישת הנכס במצב בו לצדדים ניתן פרק זמן של שבוע לתת תשובה האם הם רוצים
לממש את זכותם (זכות ראשונים) ?

לעניין המטלטלין, ארון קיר - המוצמד לקיר הינו מטלטלין או חלק מהנכס בהגדרה ? בפרסום הכינוס נכתב שהנכס נמכר במצב As Is,
מה הכוונה בזה ? האם אני יכול לקחת את ארונות הקיר, מחשב השקיה, קמין וכו' ? ההגדרה מטלטלין אינה ברורה ?
איני רואה הבדל בין מטבח לארון קיר חדר שינה..  אני מפספס משהו ? כעקרון קבלן לעיתים מוכר בית ללא מטבח גם, אז היכן הגבול
של מה נשאר לרוכש ומה לא ?

הסכם המכר מבוצע לאחר ההתמחרות אני מניח.

לצפיה ב-'מכירת נכס בכינוס'
מכירת נכס בכינוס
09/11/2013 | 20:36
2
6
נראה כי אבדת כיוון.

1) ההתמחרות נגמרה באותו היום כאשר היא נעשתה מול כל המציעים שהתמודדו על רכישת הנכס.
2) במעמד ההתמחרות היתה לכם את זכות הראשונים להשוות את ההצעה או להעלות עליה ולא לחכות עד שתגמר עסקת המכר.
3) הנכס נמכר כמו שהוא (AS IS) . אם תהיה הסכמה מצד רוכשי הנכס שתקח על חשבונך מיטלטלין כאלו ואחרים אז דינה ככול הסכמה ויש לרשום אותה בהסכם המכר.
4) ההגדרה מיטלטלין מאוד ברורה (ציוד שניתן לניידו ולא צריך בשביל לניידו ל"שבור" את הנכס או קירות של הנכס.
5) אין כל קשר בין רכישת דירה מקבלן לרכישת נכס בכינוס.
6) הסכם המכר נעשה לאחר ההתמחרות.
לצפיה ב-'בקשה אחרונה להבהרה'
בקשה אחרונה להבהרה
09/11/2013 | 21:55
1
6
ראשית, תודה על הבהרתך, היא מסייעת להבנת התמונה כולה.

ככל שאני מבין מדבריך, זכות הראשונים מוגבלת לנקודת הזמן בה הסתיימה ההתמחרות, ואין נותנים אורכה (של מספר שעות/ימים)
לבעלי הנכס לשקול האם ברצונם להשוות – תשובתם חייבת להינתן מיד בסיום מעמד ההתמחרות  - האם אני מדייק ?

עסקת המכר – מסתיימת עם סיום ההתמחרות ונתינת הזדמנות ל"זכות ראשונים" – ואין אפשרות להאריך אותה לכמה ימים מסיום
ההתמחרות - האם נכון ?

כאשר נכס נמכר AS IS, משמעו כי הנכס נמכר על כל מטלטליו ? או משמעו שהנכס נמכר לא כולל מטלטליו ?
לצפיה ב-'מכר בכינוס'
מכר בכינוס
10/11/2013 | 00:26
6
התשובה לשאלה הראשונה היא כן.
התשובה לשאלה השנייה היא כן. גם לצד ג' הקונה יש זכות לוודאות.
התשובה לשאלה השלישית היא כן.הנכס נמכר כמו שהוא, אולם ניתן בהסכם המכר להתנות אחרת.
לצפיה ב-'הי זקוקה לעזרתכם בענייני הוצל"פ של מדא'
הי זקוקה לעזרתכם בענייני הוצל"פ של מדא
28/10/2013 | 15:39
2
70
שלום לכולם, אני ממש זקוקה לעצתכם- זאת ההודעה שכתבתי בעבר:  בעקבות ההודעה הגיבו לי לכתוב מכתב למנכל מד"א.  כתבתי ולא קיבלתי שום התייחסות.  מה כדאי לעשות?  המשרד עו"ד אומר שאין לי זכות ללכת למשפט.

תזכורת- הנה ההודעה שכתבתי בעבר:

קיבלתי עכשיו טלפון ממחלקת ההוצאה לפועל של מד"א, שעליי לשלם סכום של 1200 ש"ח בגין פינוי באמבולנס ב-2009.
זו פעם ראשונה שאני שומעת מהדבר הזה, לא קיבלתי מהם שום שיחת טלפון עד היום.
הם אומרים שהם שלחו לי מכתבים לכתובת שרשומה בתעודת זהות אך אינני גרה שם (לא שיניתי כתובת בתעודת זהות).

הצעתי לשלם להם את הסכום המקורי על אף שאני זוכרת ששילמתי.
הסברתי להם שהתנדבתי במד"א במשך שנים ושהיום אני לומדת רפואה, זה לא הזיז לדוברת ממשרד העורכי דין והיא לא הסכימה בשום פנים באופן לתת לי לשלם את הסכום המקורי (כ-400 שח).  בסוף היא הסכימה לעכב הליכים ל-10 ימים.  כמו כן הם איימו שיעקלו את חשבון הבנק.

אני מעוניינת ללכת איתם לבית משפט.
מה לדעתכם עליי לעשות? באמת שלדבר עם העורכי דין של מד"א זה כמו לדבר לקיר והייתי רוצה לשלם את הסכום המקורי ולסיים עם זה ולא שיתקשרו ויאיימו עליי ושיזכירו בשיחה את השם של ההורים שלי שגם אליהם יפנו.  (אני בן אדם בוגר וההורים שלי לא קשורים לזה).

אשמח לעזרתכם הדחופה.
לצפיה ב-'מציע לך לשכור עו"ד להתכתבות'
מציע לך לשכור עו"ד להתכתבות
28/10/2013 | 15:59
36
עם העו"ד של מדא. על פניו יש לך עילות הגנה. מדא היא גוף ציבורי וחיב לנהוג לפי כללי המשפטי הציבורי שבראשם חובת ההגינות. ההגינות מחייבת שיקפיאו הליכים עד שתמצי את זכויותייך לפי הדין.
לצפיה ב-'חוב למד"א'
חוב למד"א
03/11/2013 | 23:34
20
פנייתך כבר נענתה בעבר.

מדובר במו"מ מול משרד העו"ד המייצג את מד"א. ניתן לפנות למד"א במידה ולא מקבלים מענה ממשרד העו"ד המייצג אותם מעצם היות מד"א גוף ציבורי.
בשולי הדברים אומר כי היות ומדובר בסכום קטן, ועלות עו"ד תהיה גבוה מגובה החוב אזי לפעמים עדיף להתפשר על העקרונות.
יש גם לקחת בחשבון שניהול הליך בבית המשפט גובה זמן וכסף.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תיקים המתנהלים בהוצאה לפועל'
שאלה לגבי תיקים המתנהלים בהוצאה לפועל
26/10/2013 | 17:01
2
70
האם יש חוק התיישנות על תיקים? אם יש לי תיקים משנת 2004 זה תופס עדיין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/10/2013 | 05:55
42
בעיקרון אין התיישנות, גם תיקים משנת 1997 תופס עדיין.  אבל לפעמים תיקים נסגרים עקב חוסר פעילות בהם.
לצפיה ב-'התיישנות תיק הוצל"פ'
התיישנות תיק הוצל"פ
03/11/2013 | 23:37
27
כמו שענתה רונה, על פי חוק ההתיישנות, אין התיישנות על תיקי הוצל"פ. אבל מצד שני יש גניזת תיקי הוצל"פ לאחר שנתיים ללא פעילות הזוכה. במקרים אלו החייאת ההליך נעשית ע"י נקיטת הליך מבצעי בהוצל"פ.
לצפיה ב-'מחפש ציוד חקלאי מעוקל'
מחפש ציוד חקלאי מעוקל
25/10/2013 | 18:57
1
45
מעוניין לקנות ציוד חקלאי מעוקל או בהזדמניות למי אני גש?
לצפיה ב-'מחסני הוצל"פ '
מחסני הוצל"פ
03/11/2013 | 23:39
12
הרשימה באתר ההוצאה לפועל
http://www.eca.gov.il/index2.php?id=61&lang=HE...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איפה יש בת"א מכירות פומביות/מוזלות של'
איפה יש בת"א מכירות פומביות/מוזלות של
24/10/2013 | 23:10
4
221
ציוד שנאסף ע"י ההוצאה לפועל?

איפה ומתי?

אמרו לי בעבר לחפש בעיתונים, אבל מי קונה עיתון בימנו?

יש אתר אנטרנט או מקום קבוע ?
לצפיה ב-'מחסני ההוצאה לפועל '
מחסני ההוצאה לפועל
03/11/2013 | 23:41
3
44
לרשימת מחסני ההוצאה לפועל באתר ההוצאה לפועל
http://www.eca.gov.il/index2.php?id=61&lang=HE...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הם רק מאחסנים'
הם רק מאחסנים
03/11/2013 | 23:54
2
20
או שידעו להגיד לי מתי יש מכירות/ מכירות פומביות.

בכלל איך עובד העסק הזה?

פתוח לכל אדם מהישוב בצורה חופשיה?
לצפיה ב-'מחסני הוצל"פ'
מחסני הוצל"פ
03/11/2013 | 23:57
1
25
צור קשר ישירות אם מחסני ההוצל"פ ותברר מולם שעות וימים.
מחסני הוצל"פ פתוחים לכל אחד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/11/2013 | 00:02
15
היית בעבר במכירה כזו?

המחירים באמת נמוכים?

זה רק פומביות או שיש גם מחירים קבועים?

אצור איתם קשר, בכל מקרה
לצפיה ב-'האם אפשר לתבוע 2 ביטוח בריאות?'
האם אפשר לתבוע 2 ביטוח בריאות?
24/10/2013 | 23:01
1
23
האם מישהו שמבוטח בביטוח משולם ובביטוח פרטי - וזכאי להחזרים משניהם?

האם הוא יכול לקבל החזרים גם מהביטוח המושלם וגם מהפרטי?
או שלא יכול לקבל כפול.

כי ידוע לי שיש ביטוחיים חלקיים, שמשלמים עליהם פחות וניתן לתבוע אותם כדי לקבל השלמה של ההחזר.

לכן אם יש תשלום מלא גם למושלם וגם לפרטי - לא אמורה להיות סיבה לא לקבל משניהם החזרים. לא?

מודה לעונים
לצפיה ב-'סליחה, השאלה לפורום הלא נכון..'
סליחה, השאלה לפורום הלא נכון..
24/10/2013 | 23:02
13
לצפיה ב-'נפתח פורום ארבעים פלוס'
|*|נפתח פורום ארבעים פלוס
24/10/2013 | 11:01
7
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום ארבעים פלוס
אם אתם בשנות הארבעים לחייכם, זה המקום להתכתב, לשוחח, להכיר ולדון עם בני גילכם על כל מה שבאמת מעניין אתכם.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'צריך עזרה דחופה'
צריך עזרה דחופה
23/10/2013 | 22:20
5
91
רכשתי כרטיס טיסה ליום שני הקרוב , התקשרתי למשטרת הגבולות והודיעו לי שאני לא יכול לצאת לחו"ל כתוצאה מעיקול מההוצאה לפועל חיפה

מה אני צריך לעשות כדי שיאפשרו לי לנסוע לחו"ל לפני שאני מסדיר את התשלום????
לצפיה ב-'תתקשר אלהם ותסדיר את התשלום'
תתקשר אלהם ותסדיר את התשלום
23/10/2013 | 23:44
1
55
אז הם יבטלו לך את האיסור יציאה מהארץ
לצפיה ב-'העניין שהחוב הוא גדול'
העניין שהחוב הוא גדול
24/10/2013 | 00:49
52
אי אפשר לסגור את החוב בבת אחת ואני מחפש דרך חלופית לצאת מהמצב, אנא עזרתכם
לצפיה ב-'אתה יכול להגיש בקשה לביטול הצו'
אתה יכול להגיש בקשה לביטול הצו
24/10/2013 | 07:33
49
אבל גם הסדרת התשלום היא רעיון לא רע.
לצפיה ב-'ה לביטול צו העיכוב'
ה לביטול צו העיכוב
03/11/2013 | 23:44
21
יש להגיש בקש לביטול צו העיכוב לצרף ערבות של 2 ערבים טובים ששכרם מעל 6,000 ש"ח נטו ועובדים באותו מקום עבודה מעל לחצי שנה.

ברוב המקרים ידרשו גם תשלום בנוסף לערבים.
לצפיה ב-'בקשה לביטול צו עיכוב יציאה'
בקשה לביטול צו עיכוב יציאה
03/11/2013 | 23:46
22
תוספת לתשובתי:
1) אסור שהערבים יהיו בעלי חוב בהוצל"פ
2) אסור שהערבים יהיו בהליכי פש"ר.
3) אסור שהערבים יהיו מוגבלי יציאה מהארץ.
לצפיה ב-'טעות בכתובת'
טעות בכתובת
22/10/2013 | 11:14
2
143
שלום רב
אשמח לעזרה.
קיבלתי מכתבים מההוצאה לפועל שאינם שיייכים לי. השם הוא של מישהו אחר והכתובת שלי וזו כמובן טעות.
איך מעדכנים אותם?? לא רוצה שישלחו עוד מכתבים אליי ובטעות עוד ישלחו מעקלים.
לצפיה ב-'להודיע לרשם ההוצלפ'
להודיע לרשם ההוצלפ
22/10/2013 | 15:15
60
הוא בוודאי ידרוש תגובה מהזוכים. פעל מהר.
לצפיה ב-'בקשת צד ג''
בקשת צד ג'
03/11/2013 | 23:55
34
יש להגיש בקשה של צד ג' על גבי הטופס המתאים.
לצפיה ב-'פתיחת תיק הוצלפ תחת מזונות'
פתיחת תיק הוצלפ תחת מזונות
23/10/2013 | 19:26
2
47
שלום רב,
מכר שלי קיבל תביעה שנפתחה כתיק מזונות בהוצל"פ לתשלום סכום בגין קורס עבורו התחייב לשלם מרצונו עבור ביתו שהייתה בגירה בעת החתימה על ההסכם.
כיון שהילדה הוסתה על ידי האם וכבר לא בקשר זמן מה עם האב, קיבל דרישה לתשלום מההוצלפ דרך פתיחת תיק מזונות שהאם פתחה. מבלי שפנתה אליו בדרך תהא אשר תהא לקבל את התשלום.
האם מותר הדבר? נראה כי רצתה לחסוך כסף בפתיחת תיק של חוב רגיל ולכן עשתה זאת? או שכיון שזה היה רשום בהסכם זה תקין אפילו שהילדה בגירה שהאם בעצמה תתבע את הגרוש?
מבלי לקבל תצהיר מהבת? מבלי שנעשתה פניה ישירה כלשהיא?
האם לא צריכה לפתוח את הדרישה לתשלום דרך פתיחת תיק חוב רגיל?
תודה רבה
לצפיה ב-'אם מדובר בהסכם גירושין'
אם מדובר בהסכם גירושין
23/10/2013 | 22:13
21
שקיבל תוקף של פסק דין זה תקין. מצד שני אם הבת התנהגה אליו בצורה מחפירה לאחר ההסכם, ודי בניתוק קשר מצידה אפשר לדעתי לתבוע ביטול חלק זה של ההסכם.
לצפיה ב-'תיק הוצל"פ מזונות'
תיק הוצל"פ מזונות
03/11/2013 | 23:52
10
ראשית אומ,ר כי אין כל קשר האם מדובר בהסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין או האם זה תקין.
שנית אומר, וזה קשור לעניין הקודם. הוצל"פ הוא גוף ביצוע שתפקידו לבצע את פסק הדין כתבט טלשונו ואין תפקידו לפרש את פסק הדין, ולכן יש חשיבות למה שכתוב בפסק הדין.
שלישית אומר, וכאן יש צדק בתשובה שניתנה ע"י המיייעץ הקודם, ככל ויש בעיה אם פסק הדין יש לפנות לערכאה המשפטית (בית משפט למשפחה או בית הדין הרבני) שנתן את פסק הדין בבקשה/תביעה לשנות את ההסכם או סעיף בו.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ