לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1069310,693 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין רונן מטלון יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין רונן מטלון יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

לצפיה ב-'רציתי לדעת אם נפתח לי תיק בהוצלפ'
רציתי לדעת אם נפתח לי תיק בהוצלפ
01/03/2014 | 21:45
2
60
לפי תעודת זהות     025853110             תודה
לצפיה ב-'עליך לפנות ללשכת ההוצל"פ ולברר'
עליך לפנות ללשכת ההוצל"פ ולברר
01/03/2014 | 22:00
34
לא מאמין שמישהו בפורום יעשה את זה במקומך.
לצפיה ב-'בירור חובות בהוצל"פ'
בירור חובות בהוצל"פ
05/03/2014 | 18:36
74
גש אם תעודת זהות לכל לשכת הוצל"פ ובקש רשימת תיקים ארצית ופרטנית.
כך תדע אם נפתח נגדך תיק.
לצפיה ב-'צו עיקול משכורת של עובדת משק בית'
צו עיקול משכורת של עובדת משק בית
01/03/2014 | 18:08
2
75
אמא של אשתי קיבלה מההוצאה לפועל צו עיקול משכורת על שכר שהיא משלמת לעוזרת שלה שכנראה חייבת כספים לצד ג'.
העוזרת כבר לא עבדה אצלה יותר מחודש כי אמא של אשתי היתה מאושפזת.
אין כעת כל חוב שכר שמגיע לעוזרת.
אני מניח שהיא לא תעבוד אצלה יותר אם תדע שהשכר היומי מעוקל.
איך עליה להגיב לצו הזה ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/03/2014 | 21:30
35
שתרשום בטופס שהיא לא מחזיקה כספים שלה ושהיא לא עובדת אצלה יותר וזהו.
לצפיה ב-'תשובת צד ג' לעיקול משכורת'
תשובת צד ג' לעיקול משכורת
05/03/2014 | 18:34
38
יש למלא את מה שכתבת במקום הרלוונטי בצו העיקול ולהגיש להוצל"פ.
לצפיה ב-'סיוע משפטי בפשיטת רגל'
סיוע משפטי בפשיטת רגל
28/02/2014 | 09:56
4
61
אני מתכוון לפתוח בהליך של פשיטת רגל
האם ישנה איזו לשכה לסיוע משפטי ?
אין לי כסף לשכור עורך דין
תודה לעונים
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
28/02/2014 | 22:32
2
38
כן יש , הלשכה לסיוע משפטי.
יש בתל אביב יש בכל מקום בארץ
גיא
לצפיה ב-'תודה, אבל '
תודה, אבל
01/03/2014 | 06:02
1
30
איפה בתל אביב ?
לצפיה ב-'בבית המשפט'
בבית המשפט
01/03/2014 | 08:06
28
או שתעשה גוגל על "לשכה לסיוע משפטי"
לצפיה ב-'סיוע משפטי לפש"ר וכל הליך משפטי אחר'
סיוע משפטי לפש"ר וכל הליך משפטי אחר
05/03/2014 | 18:40
33
יש לפנות ללשכת הסיוע המשפטי ראה פרטים באתר האינטרנט. http://index.justice.gov.il/Units/SiuaMishpaty/Pag...
יש למלא טפסים, לשלוח אליהם ולהמתין לתשובתם קבלת עו"ד מהסיוע המשפטי לוקח מספר חודשים בתנאי שעמדת בתנאים לקבלת עו"ד.
יש לשים לב כי עו"ד מהסיוע לא יטפל בכל העניינים הנלווים להליך, למשל מול הוצל"פ וגופים אחרים.
לצפיה ב-'סגירת תיק הוצא לפועל ומשכנתא'
סגירת תיק הוצא לפועל ומשכנתא
26/02/2014 | 08:48
1
84
שלום ,

היה לי תיק בהוצאה לפועל שלמתי אותו וסגרתי את התיק
אני רוצה לקנות דירה האם אני לא יכול לקחת משכנתא ?
לצפיה ב-'סגירת תיק ולקיחת משכנתא'
סגירת תיק ולקיחת משכנתא
26/02/2014 | 17:19
143
בעקרון אין כל קשר בין סגירת חוב בתיק הוצל"פ ללקיחת משכנתא.
המקרים בהם יכולה להתעורר בעיה בלקיחת משכנתא הם כאשר היה חוב לבנק למשכנתאות ו/או לבנק אחר. במקרים אלו יכול הבנק לסרב למתן הלוואה ו/או משכנתא מבלי שינתנו לו ערבויות ו/או שעבודים מתאימים.
לצפיה ב-'עיקול'
עיקול
22/02/2014 | 17:05
1
67
יש לי חוב לאחד אנושים בסך 14000 אלף שח וברצוני לגשת לפשיטת רגל לפני חודש הוצאה לפועל ביקרו אצל ההורים שלי שאיני מתגורר בביתם כבר מעל לשנתיים,בגלל שהם לא היו בבית השאירו טופס שברצונם לעקל את המטלטלין שייכים לי.
יש לציין שאין דבר ששייך לי בדירתם,והכתובת שרשומה בתעודת זהות לא הכתובת של ההורים
מה יש לעשות בנדון?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/02/2014 | 19:42
57
על ההורים שלך לגשת לבית המשפט ולבקש פסק דין הצהרתי  שם הם יטענו שזה הבית שלהם ולא שלך. ושאתה לא גר שם. ברגע שתהיה החלטת בית משפט, עליהם לגשת עם פסק הדין ההצהרתי להוצאה לפועל שם נפתח התיק נגדך ולהגיש בקשה בליווי פסק הדין ההצהרתי.

ראוי לציין, כי הגשת בקשה למתן פסק דין הצהרתי כרוכה בהוצאה לא מבוטלת של תשלום אגרה לבית המשפט אליו מוגשת הבקשה(כ-1,000 ש"ח בביהמ"ש השלום או כ-2,000 ש"ח בביהמ"ש לענייני משפחה)
לעיתים מתוך רצון לחסוך את תשלום האגרה, מומלץ להגיש בקשה במסגרת הוצאה לפועל, וזאת במסגרת בקשת צד ג', במסגרת הבקשה מתבקש רשם ההוצאה לפועל להשהות את ההליכים התלויים ועומדים כנגד רכושם של המבקשים, שהינם צד ג' בגין חוב שאינו שלהם, וזאת עד למתן פסק הדין ההצהרתי ו/או עד לבירור העובדות לאשורם.

כנראה בתיק הוצל"פ שפתחו נגדך כתובת ההורים זו הכתובת הרשומה בתיק. ולכן העיקולים מגיעים אליהם.
כמו כן באם אתה גר במקום אחר, אתה יכול להגיש בקשת חייב לעדכון פרטי חייב, ולבקש לעדכן את הכתובת מאליהם לכתובת שלך. לבקשה שלך יש לצרף צילום
לצפיה ב-'סטטוס תיק בהוצל"פ = מבוער'
סטטוס תיק בהוצל"פ = מבוער
21/02/2014 | 13:10
2
116
מה המשמעות של סטטוס תיק "מבוער" בהוצאה לפועל?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/02/2014 | 16:20
63
פשוטו כמשמעו.. מבוער= נשרף , תיק סגור שאינו קיים יותר.
באם הזוכה מעוניין לפתוח תיק מבוער עליו לנקוט בפרוצדורה מסויימת ולא בטוח שהרשם יאשר לו לפתוח התיק.
לצפיה ב-'תיק שבוער'
תיק שבוער
23/02/2014 | 18:47
54
המשמעות היא שמדובר בתיק מאוד ישן שאינו קיים במערכת ושחלפו מעל 7 שנים מאז סגירתו.
לצפיה ב-'תשלום חוב להוצאה לפועל?'
תשלום חוב להוצאה לפועל?
20/02/2014 | 21:44
7
93
שלום רב.
אמא שלי בת 48, יש לה 5 תיקים בהוצאה לפועל והם באיחוד תיקים.
התיקים הינם עוד משנת 97, כאשר החוב היה מאות שקלים וכיום תפח לסכום של 33 אלף שקל.
כיום אימי חייב מקצבת נכות בלבלד ולא עובדת בכלל, אין לה הכנסות כלום רק 1400 שקל נכות, אשר מסכום זה היא משלם להוצאה לפועל כל חודש 250 שקל קבוע.
הסכום עצמו לא יורד ולא ירד בגלל הריביות.
השבוע היתי איתה בהוצאה לפועל שם ניסו לעזור ואמרתי שאני מוכן שלכם עד 10 אלף בשביל לסגור את 5 התיקים.
לאחר ניסיונות של הוצאה לפועל נאמר לי על ידם לפנות לכל אחד מהתיקים ולהתמקח כי הם דורשים בערך 15 אלף.
השאלות שלי.
איזה אופציות עומדות בפני אמא שלי?
האם היא יכולה להישפט על ידי שופט והוא יורה להוריד את גובה הריבית בתיקים?
לשלם כל חודש זה לא מוריד את החוב בכלל, אולי בכמה שקלים וזה לא עוזר כי זה כסף שהולך לחינם.
אימי לא צריכה בכלל ציקים או כרטיי אשראי ככה שפתרון ותשלום התיקים לא ממש יעזור.

האם הפתרון של ללכת להתמקח עם כל אחד מעורי הדין של התיק יכול לעזור?
מה כדאי לי לעשות וכיצד לפנות?
יש שם תיק שהריבית הינה 7 אלף כאשר הם דורשים לא פחות מחמש אלף ומהסכום של 250 שקל שאימי משלמת, הם רואים בערך 40 שקל כל חודש.

האם ניתן לשלם דרך הוראת קבע?
תודה רבה ואשמח את תגובתכם.
לצפיה ב-'נסה פשיטת רגל'
נסה פשיטת רגל
20/02/2014 | 22:17
1
47
לצפיה ב-'?'
?
21/02/2014 | 21:19
28
מה היתרונות והחסרונות?
יש הצעות נוספות?
תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/02/2014 | 14:20
1
48
האופציה הכי טובה היא  להגיע להסדר עם הנושים.
הריבית בהוצאה לפועל היא 13% בשנה שזה המון !! וזו הסיבה שהחוב לא יורד ושאמא שלך משלמת לחינם.
לשופט אין  סמכות להוריד ריביות ולעשות הנחות. רק הנושים יכולים לעשות זאת
תתמקחי עם כל אחד מעורכי הדין ותנסי להוריד להם כמה שיותר את החוב. אני ממליצה להגיע להסדר עם העו"ד בכתב בלבד! לגבי הסכום אליו הגעתם להסדר.
כמו כן באם זה תיק בגין המחאות שזה שיקים שחזרו, הקפידו לקחת מעו"ד את השיקים המקוריים שחזרו. אחרת הם יוכלו לפעול שוב נגדכם.
כמו כן היות ויש לכם תיק איחוד בקשו (וזה רק לאחר שהגעתם להסדר עם הנושים ) בהוצאה לפועל לסגור את תיק האיחוד. וזה על מנת שהנושים יוכלו לסגור את התיקים הפרטניים.
אני מקווה שהייתי ברורה
אשמח להיות פה לעזור לך.
לצפיה ב-'למה עדיף לה הסדר נושים על פשיטת רגל?'
למה עדיף לה הסדר נושים על פשיטת רגל?
23/02/2014 | 11:35
32
לצפיה ב-'הסדר מול הנושים או פשיטת רגל'
הסדר מול הנושים או פשיטת רגל
23/02/2014 | 18:58
2
62
בפני אמא שלך עומדות 2 אפשרויות.:
1) להגיע להסדר מול כל הנושים. זו האופציה המועדפת הן מבחינת זמן והן מבחינת עלות כוללת.
2) פשיטת רגל. בשל היקף החוב הקטן יחסית וגובה ההכנסות של אמך היא יכולה לפנות לסיוע המשפטי ולגשת להליך פש"ר. במקרה זה יעצרו הריביות ינתן לה צו כינוס ובמהלך תקופה של כ-18 חודש יבחן מצבה האם ינתן לה הפטר או שיוצא הסדר נושים.
לצפיה ב-'תודה, שאלה נוספת בבקשה...?'
תודה, שאלה נוספת בבקשה...?
23/02/2014 | 19:59
1
35
בפלט מסמכים ישנו מקום אחד שרשום שם חוב של 800 שקל, התקשרתי לעורך דין ושם נאר לי שהחוב 2700 ואפשר להגיע להסדר של 1500.
עכשיו שאני מגיע הבית אני שם לב שהתיק הזה סגור, ותאריך סגירה הינו נובמבר 2013.
האם יכול להיות שההעורך דין ניסה בכל זאת לקחת כסף או שהמידע לא מעודכן אצלו, איך הוא אומר לי נתונים אחרים למה שיש בהוצאה לפועל לעומת מה שרשום אצלו במחשב.

דבר נוסף.
האם כדאי לאמא שלי לפנות לעורך דין משכר מצווה על מנת שייצג אותה בתהלייך של הדיון מול הנושים?
כך שעורך דין מטעמם יכול לנהל משא ומתן?

דבר נוסף.
אימי שילמה כל חודש בחודשו את התלושים של הוצאה לפועל.
כך שכל תיק קיבל סכום כסף.
האם המשא ומתן זה מהחוב הנוכחי?
מה נקודות ציון שאני צרייך לציין על מנת לנהל ויכוח עם אותם נושיים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'הסדר מול נושים'
הסדר מול נושים
24/02/2014 | 11:10
34
ראשית אומר כי בכל הליך עדיף להתנהל יחד עם עו"ד.
שנית: לא ברור למה צריך מו"מ בתיק סגור. שהזוכה ישבור את הראש, למה להעיר מתים. גם אם התיק נסגר מסיבת "חוסר מע"ש"
שלישית: המו"מ יהיה על פי החוב הנוכחי ולא משנה מה שלמתם כל השנים, את הנושים זה לא מעניין.
לצפיה ב-'פירעון צ'ק שעבר זמנו'
פירעון צ'ק שעבר זמנו
20/02/2014 | 13:28
4
95
לפני כמה שנים נתתי צ'ק על סך של 50,000 מהעסק שלי (שכבר העסק כבר לא קיים) לחבר ותמורתו קיבלתי צ'קים אחרים, את הצ'קים האחרים לצערי אני לא מוצאת. החבר העביר את הצ'ק הזה לאדם אחר ואותו אדם לא הפקיד את הצ'ק. לאחר 4.5 שנים האדם הזה פונה אלי על מנת שאפרע את הצ'ק, הצ'ק היה מהעסק שהיה ברשותי וכשהעסק נסגר הוצאתי את כל הכספים שהיה בחשבון העסק וסגרתי אותו. כיום הוא רוצה להגיע איתי להסדר שאשלם לו 8,000 ש"ח מזומן והחוב יתבטל. ברצוני לדעת אם אחרי 4.5 שנים יש פה עילה לתביעה נגדי, האם אני צריכה לשלם לו, מה אני אמורה לעשות, האם מישהו מכיר עורך דין שיכול לסייע לי בנושא. אני אישה רווקה שמגדלת ילדה לבד, בגלל הצ'ק הזה נקלעתי לקשיים בבנק ולהגבלות בחשבון, אני מרוויחה שכר נמוך ומאוד קשה לי לשלם לעורך דין. אני מבקש בכל לשון של בקשה אם יש מישהו שיכול לסייע לי בנדון אני אודה לו מקרב לב.

בכבוד רב
ענבר בראון
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/02/2014 | 16:28
2
46
עקרונית ,חוק התיישנות על שיקים חוזרים הוא 7 שנים מתאריך השיק. כמו כן הוא יכול לפתוח לך תיק בהוצל"פ בגין השיק, לפני כן הוא חייב להפקיד השיק בבנק על מנת שהבנק שתהיה חותמת על השיק שהוא חזר.  
באם את חושבת שמישהו סידר אותך או שהשיק הזה לא אמור להפרע מכל סיבה שהיא, אז בעת שהוא יפתח נגדך תיק בהוצל"פ , יהיו לך 30 יום להגיש התנגדות לחוב בליווי תצהיר. לאחר שתגישי ההתנגדות, ההתדיינות בינך לבינו תעבור לבית המשפט ושם לפני השופט תציגי את עמדך.
לפי דעתי את יכולה להתנהל לבד ללא עורך דין. אבל ללא פניקה ובסבלנות.
מצד שני, במידה והשיק של ה-50000 ש"ח היה אמור להפרע בגין חוב כלשהו, אז הצעתו לשלם 8000  ש"ח סבירה בהחלט.
בהצלחה
לצפיה ב-'תגובה לתשובה'
תגובה לתשובה
21/02/2014 | 17:25
1
37
ראשית תודה על התשובה, שנית השיק הוא צ'ק שהועבר מאדם אחד לאדם אחר, השיק חזר מהטעם שהחשבון של הצ'ק נסגר עקב סגירת עסק. השיק ניתן לפני כמה שנים לחבר ואותו חבר העביר את הצ'ק לאדם אחר. תאריך הפירעון של הצ'ק הוא 2009 עד שנת 2012 לא נעשה שום שימוש בצ'ק ושום דרישה לכסף, רק בשנת 2012 האדם נסקר כנראה שיש לו את הצ'ק והחליט לפרוע אותו, מה הוא עשה עם הצ'ק מאז, איזה אדם בעל עסק מחכה כמה שנים טובות כדי לפרוע 50,000 אלף ש"ח.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/02/2014 | 18:00
37
אני הייתי ממליצה לך ללכת על ההצעה שלו של 8000 ש"ח. תסתדרי איתו בתשלומים אפילו. העיקר שלא יפתח לך תיק בהוצאה לפועל.
חשוב מאוד זה לעשות הסכם בכתב ובו יהיה כתוב שהחוב בגין השיק ישולם בגין סך של 8000 ש"ח. כמו כן  לא לשלם לו במזומן ולתעד כל תשלום שאת נותנת לו. ובסיום התשלומים תוודאי שהוא מחזיר לך את השיק המקורי.
באם הוא יפתח לך תיק בהוצל"פ , הסכום ישא ריבית גבוהה מאוד, שכ"ט עו"ד ויכול להגיע עד לסכום של 100000 ש"ח.
אז הכל פתוח וניתן לשיקול דעתך
בהצלחה
לצפיה ב-'התיישנות שיק'
התיישנות שיק
23/02/2014 | 18:53
77
כאשר מדובר בין צדדים קרובים ההתיישנות היא 7 שנים.
כאשר מדובר בשיק שהוסב לאדם אחר ההתיישנות היא שנתיים (סעיף 96 לפקודת השטרות.

השאלה היא האם השיק שנתת לאותו אדם נרשם לפקודתו והוא הסב את השיק לאדם אחר או שנתת שיק פתוח שהועבר לאחר.
לצפיה ב-'עיקול חשבון בנק'
עיקול חשבון בנק
19/02/2014 | 11:06
3
63
שלטונות המכס עקלו את חשבון הבנק שלי

היתה בחשבון: 6000 ש"ח, וסכום העיקול: 9000 ש"ח

שאלה: האם אין סכום כלשהו המוגן בפני עיקול ? סכום שאוכל למשוך מהבנק למחייתי ?

תודה למשיבים
לצפיה ב-'* היתה = היתרה'
* היתה = היתרה
19/02/2014 | 11:06
1
34
כאמור: היתרה בחשבוני 6000 ש"ח
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/02/2014 | 16:47
40
הם יכולים לעקל מהבנק את כל סכום היתרה שיש שם.
עדיף שתגיע איתם להסדר תשלומים
לצפיה ב-'עיקול כספים בחשבון בנק'
עיקול כספים בחשבון בנק
19/02/2014 | 19:59
47
כספים בחשבונות בנק אינם מוגנים מפני עיקול כמו עיקולי משכורת המוגנים בחלקם על פי חוק הגנת השכר.
לכן כל סכום הנמצא בחשבונות הבנק הוא בר עיקול אלא אם הוא כפוף להתחייביות קודמות של הבנק.
לצפיה ב-'פתיחת תיק הוצל"פ בישראל לתושבת חוץ'
פתיחת תיק הוצל"פ בישראל לתושבת חוץ
18/02/2014 | 11:50
6
70
ייצגתי חברה תושבת חוץ ששהתה פה תקופה קצרה כתיירת, במשפט בבית דין לתביעות קטנות. ניהלתי את כל ענייני המשפט בשמה, זכינו וכשהגעתי להוצאה לפועל אמרו לי שעד כאן, שפה לא יעזור לא יפוי כוח פשוט ולא העובדה שאני זו שטיפלתי למעשה בתיק התביעה מתחילתו ועד סופו. להוצל"פ יש חוקים אחרים ועליה לגשת לנוטריון בארצה, לתרגם לשפתה את פסק הדין ולתת לי יפוי כוח להמשך פעולה בתיק. אני מצידי צריכה להגיע לנוטריון ישראלי, לתרגם משפתה של חברתי לעברית את יפוי הכוח ולקבל ממנו אימות חתימה.

אני מפקפקת בכך שהתהליך לזוכה שנגנב ממנה כסף הוא כ"כ מסורבל. גם אני עצמי לא שוהה בישראל את רוב השנה ואני תוהה אם זו הדרך היחידה לפתיחת תיק או שמא הפקידים בהוצל"פ בחרו להקטין ראש?

***לא לפרסום באתר הראשי***
לצפיה ב-'לא ברור אם את עו"ד'
לא ברור אם את עו"ד
18/02/2014 | 20:49
1
27
לצפיה ב-'אני לא. "ייצגתי" אותה עם יפוי כוח'
אני לא. "ייצגתי" אותה עם יפוי כוח
19/02/2014 | 13:46
21
לצפיה ב-'הסגת גבול המקצוע'
הסגת גבול המקצוע
19/02/2014 | 19:56
3
45
מי שאינו עו"ד לא יכול ואסור לו לייצג בהליכים משפטיים ובוודאי לא בהוצל"פ.
לא ברור כיצד אושר לך הייצוג בבית הדין  לעבודה.

היותה של הזוכה תושבת חוץ מצריך יפוי כח אשר נחתם בהתאם לתקנות סדר הדין האזרחי. משמע אם הזוכה אינה בארץ היא צריכה לחתום על יפוי הכח בפני הקונסול של שגרירות ישראל בארצה.
לצפיה ב-'ז"א שמספיק שהיא תלך לשגרירות ישראל '
ז"א שמספיק שהיא תלך לשגרירות ישראל
19/02/2014 | 20:20
2
36
עם הפרטים שלי?
לצפיה ב-'היא צריכה לתת לך יפוי כוח'
היא צריכה לתת לך יפוי כוח
19/02/2014 | 22:14
1
32
יכול להיות שאפשר להעביר לך אותו בפקס וחסל.
לצפיה ב-'אמת זו עצה טובה '
אמת זו עצה טובה
20/02/2014 | 11:23
22
לנסות קודם את הדבר הכי פשוט והגיוני ואח"כ אם יהיה צורך לעבור לדרכים היותר מסובכות.

תודה רבה!
לצפיה ב-'תיק איחוד - תשלומים שלא מבוצעים'
תיק איחוד - תשלומים שלא מבוצעים
17/02/2014 | 22:20
2
65
הגעתי להסדר עם כל הנושים בתיק איחוד, פרט ל-2 תיקים שנפתחו , על ידי נושה שנפטר.  ילדיו לא מוכנים להגיע עמי להסדר.  בתיק נוסף הקיים - לא הומצאה לי אזהרה עד היום (20 שנים חלפו).  שאלתי מה קורה אם הנושים לא פועלים בתיק?  האם התיקים יובערו, או שהתיק ישאר לנצח? תודה.
לצפיה ב-'אם התיק נמצא ברשימת האיחוד'
אם התיק נמצא ברשימת האיחוד
18/02/2014 | 21:27
33
לא נראה לי שיש משמעות לאי המצאת האזהרה.
לצפיה ב-'אזהרה ואי פעילות בתיק איחוד'
אזהרה ואי פעילות בתיק איחוד
19/02/2014 | 20:01
30
תיק הנמצא בתוך תיק איחוד לא מצריך המצאת אזהרה ואינו מצריך פעילות כפי שרורה במסגרת תיק פרטני.
לצפיה ב-'הוצאה לפועל, עיקול ונקמנות'
הוצאה לפועל, עיקול ונקמנות
13/02/2014 | 23:48
5
98
שלום רב ותודה לעונים.
לאורך השנים שילמתי מזונות עבור ילדי, ונראה שגרושתי משתמשת לאחרונה בהוצאה לפועל כדי להוציא את התסכולים שלה.

לפני חצי שנה היא פתחה תיק ותבעה כספים עבור מסגרות אחר הצהרים של כמה חודשים . הכל בסדר פרט לכך שהיא מעולם לא ביקשה ממני קודם לכן את התשלום. האמת, אפילו לא ידעתי שהתשלום לצהרונית לא נכלל בסכום המשולם לגן.
סוכם  בינינו שהתשלומים יועברו אליה ישירות (חילקנו לשישה תשלומים).
היא לא הודיעה להוצאה לפועל על התשלומים שהועברו על ידי למרות בקשותי. היא אמרה שהיא צריכה לדווח רק כל שישה חודשים. אולי בטיפשות אבל ניסיתי שלא להתעמת איתה, אני יודע שזה לא יוביל לשום מקום טוב, ויש לנו עוד עשור של קשר אינטנסיבי עם המזונות.

לפני חודשיים היא שוב התרגזה על על משהו, והלכה להוצאה לפועל וביקשה בהליך המהיר תשלומים על הוצאות, שוב אותו הסיפור: היא לא ביקשה את ההוצאות קודם ממני. לבקשתה, הוטל עיקול על חשבוני.
לקח לי שבועים לגלות שיש עיקול, והגשתי מכתב תגובה בהוצאה לפועל וסיפרתי על ההתרחשות.
אחרי זה הם ביקשו ממנה תגובה, אני מניח שהיא כבר מסרה אותה.
עדיין אין החלטה בנושא, אך החשבון שלי עדיין מעוקל. מאד מאד קשה לי להתנהל בצורה כזאת.

האמת שהעיקול הוצא על סכום מצחיק: בסביבות 1200 ש"ח. אבל אני כמעט חודשיים בלי חשבון בנק.
אני בתהליך מינוי עורכדין מהסיוע המשפטי.

שאלתי: אני רוצה לשים לזה סוף אחת ולתמיד לשימוש שלה לרעה במערכת ההוצאה לפועל. אין לי ספק שמה שעשיתי כל השנים אמשיך לעשות בעתיד וזה לשלם לילדים כל שקל שמגיע להם.

מצד אחד בא לילשלם 1500 ש"ח ושיהיה לי כבר חשבון בנק.
מצד שני אני חושש שאם אשלם:
!. היא תעשה את התרגיל עוד פעם. זאת הרי היתה כבר הפעם השנייה
2.אם אשלם זה יהיה הכרה שלי בזה שהתביעה שלה מוצדקת (אני רוצה להזכיר: היא מעולם לא הראתה לי את הקבלות!!!) כך שהדיון בהוצאה לפועל לא יתקיים.

אני כבר חודשיים במצב הזה, האם החשש שלי מוצדק שאם אשלם בזה יסגר התיק (עד לפעם הבאה, שתבוא?)

תודה
אב מעוקל.
לצפיה ב-'תיק הוצל"פ מזונות'
תיק הוצל"פ מזונות
14/02/2014 | 14:24
4
54
זוכה המקבל כספים מחייב באופן פרטי (שלא דרך הוצל"פ) חייב על פי חוק ההוצל"פ לדווח תוך 7 ימים להוצל"פ על קבלת הכספים. אי דיווח כזה ע"י הזוכה יכול להביא להפעלת סנקציות כנגד הזוכה.

הזוכה לא חייבת להראות לך את הקבלות קודם לכן אולם היא חייבת להציגן בבקשת ההוצל"פ ולדאוג שתקבלן על מנת שתוכל להגיב על כל הגדלה כזו.

בהוצל"פ לא מתקיים דיון על ההגדלות. הדיון היחידי בהוצל"פ בעניינים אלו הוא רק בטענת "פרעתי" משמע שאתה טוען כי שלמת את כל החוב ולכן אתה לא חייב בו ו/או בחלק ממנו.

תיק הוצל"פ מזונות לא נסגר אלא לבקשת זוכה וגם אז ברוב המקרים זה יהיה מנהלי.היות ובכל חודש צריך לגדול סכום דמי המזונות.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
14/02/2014 | 18:16
3
34
אז מה שזה אומר שזה מה שאני צפוי לו פעמיים בשנה? היא תשאיר אצלה קבלות, תפנה להוצאה לפועל ותגיש את הקבלות כך שמייד יוטל עיקול, ואז יקח חודשיים עד שאסיר את העיקול - וכל זה מבלי שידעתי מראש על הדרישה לתשלום החד פעמי?

ואם אני משלם את הסכום החד פעמי הנוכחי שהיא הציגה עכשיו כדי שיוסר העיקול, זה משנה משהו מבחינת מצבי למול התהליך?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/02/2014 | 04:56
24
היא חייבת לדווח תוך 7 ימים על כל קבלת תשלום ממך, באם לא עשתה זאת אתה יכול  לבקש לחייבה בהוצאות .
אם אתה לא רוצה לחכות שהיא תדווח על כל תשלום, אז אתה יכול לשלם ישירות בקופת הוצאה לפועל ואז הסכומים יקטן במיידית. ללא צורך בדיווח שלה
לצערנו היום הרבה נשים משתמשות בהוצאה לפועל ככלי ניגוח בבעל לשעבר וכל זאת בחסות החוק שעומד לרשותן.
לצפיה ב-'תיק מזונות הוצל"פ'
תיק מזונות הוצל"פ
16/02/2014 | 10:29
1
21
הבקשה להגדלה בצרוף המסמכים אמורה להשלח אליך בדואר או ע"י הזוכה או ע"י הוצל"פ על מנת שתיתן תגובה (כך שאתה אמור לדעת).

לעניין התשלום, ברגע ששלמת תגיש בקשה לביטול העיקולים וצרף לה את אישור התשלום.
לצפיה ב-'תודה לשניכם.'
תודה לשניכם.
18/02/2014 | 09:22
9
צילום הקבלות הגיע בערך שבועיים לאחר שהוטל העיקול. כשהקבלות הגיעו כתבתי מכתב תגובה, היא אמורה היתה להגיב למכתב, בינתיים החשבון מעוקל והכספים לא מועברים אליה.

מתשובותיכם (ותודה!) הבנתי שדווקא לא כדאי לי לשלם את ההגדלה, כדי שבאיזשהו מקום ישימו לב (אולי....) להתנהלות הבעייתית שלה. אם אשלם את ההגדלה עכשיו התיק יסגר אין דבר שימנע את חזרת התהליך בעוד חודשיים או שלושה ולא תהייה עדות לתהליך הבעייתי.
תודה.
לצפיה ב-'עיקול מזונות שאלה חשובה'
עיקול מזונות שאלה חשובה
13/02/2014 | 20:58
2
53
עשיתי לגרוש שלי עיקול קבוע במשכורת עבור המזונות
הבעיה שהחודש הייתי אמורה לקבל את הכסף ב10 כמו כל חודש באופן מסודר בחודשים האחרונים ועדיין לא רואים הפקדה בהוצל"פ

האם יש סיכוי שיאשרו לי בהוצל"פ לעשות עיקול גם על חשבון הבנק שלו?

או לחילופין מה אני אמורה לעשות ?

אודה לכם מאוד
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/02/2014 | 21:08
33
קודם כל היום רק ה-13 לחודש , אז יכול להיות שהכסף קצת מתעכב , אז לא להכנס ללחץ. ולחכות עוד יום - יומיים. במקביל את יכולה להתקשר למקום העבודה של הבעל למדור ושכר ולשאול מה קורם העם העיקול משכורת.
במקרה והכסף ממקום העבודה לא עובר, את יכולה כבר להתחיל בעיקולים בבבנקים , בחברות הביטוח, במשרד הרישוי, וגם את יכולה לבקש צו מאסר.
לגבי עיקולים בבנקים , חברות ביטוח ועוד (שנקראים עיקולי צד ג') אין צורך באישור. את נגשת ללשכת הוצל"פ בה פתחת את התיק ומבקשת לבצע עיקולים בתיק. אם עברה חצי שנה מהמסירה בתיק את יכולה להתחיל לבצע גם הגבלות בתיק.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'עיקולים תיק מזונות הוצל"פ'
עיקולים תיק מזונות הוצל"פ
14/02/2014 | 14:15
28
ביצוע עיקולים לא תלוי במצב עיקול המשכורת. ניתן לעשות במקביל את כל סוגי העיקולים. לעשות הגבלות וגם פקודת מאסר.
כמובן שאם המזונות משולמים אולי עדיף לא ללחוץ חזק מידי דבר שאולי יגרום לחייב לעזוב את מקום העבודה, לרדת ל"מחתרת" וכדומה.
לצפיה ב-'איך הכסף יעבור להוצאה לפועל כשהחשבון מעוקל?'
איך הכסף יעבור להוצאה לפועל כשהחשבון מעוקל?
12/02/2014 | 17:52
3
69
שלום רב
החשבון בנק שלי כרגע מעוקל ויש לי שאלה
ברגע שאני אקבל משכורת אז הכסף יועבר אוטומטית להוצאה לפועל או שהוצאה לפועל יחכו שיצטברו כמה משכורות ואז יקחו כשזה יגיע לסכום שהם צריכים?
האם יש אפשרות להוריד עיקול או להקהל עליו בעזרת עורך דין כלשהו או שאי אפשר עד שאשלם הכל?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/02/2014 | 20:59
1
68
הבנק חייב להעביר להוצאה לפועל את הסכום שעוקל ורשום בצו העיקול
אם יתרת חשבונך בבנק נמוכה יותר מסכום החוב, אז הבנק חייב להעביר כל סכום עד לכיסוי גובה החוב ולא לחכות להצטברות סכומים.
יש אפשרות להוריד עיקול גם ללא עזרת עו"ד
גש ללשכת הוצל"פ הקרובה ובקש לפרוס את החוב לתשלומים, מלא שאלון וצרף מסמכים המעידים על הכנסות והוצאות. ברגע שיהיה לך צו תשלומים ,שלם תשלום ראשון ובקש לבטל עיקול משכורת וביטול עיקול עו"ש בנק, בדר"כ הרשמים נענים לבקשה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
12/02/2014 | 21:30
24
לצפיה ב-'עיקולים'
עיקולים
14/02/2014 | 14:11
35
תוספת לתשובת רונה:

ניתן להגיע להסדר תשלומים מול הזוכה (הסדר בכתב) בו בין השאר נתן לרשום כי עיקולים מסויימים יבוטלו יחד עם ביצוע תשלום ראשון ולאחר ביצוע תשלום נוסף ביטול עיקולים נוספים וכן הלאה.
במסגרת הסדר כזה אולי גם ניתן להחית את סכום החוב (מו"מ).

יש לזכור כי גם אם רשם הוצל"פ ייעתר לבקשה לביטול עיקול. הרי שאין זה מחייב את הזוכה והוא יכול לנקוט בהליכי עיקול נוספים כגון עיקול משכורת, עיקול מיטלטלין, עיקול על חסכונות, פקדונות וכדומה.
לצפיה ב-'האם יש תיקים פתוחים בהוצאה לפועל'
האם יש תיקים פתוחים בהוצאה לפועל
11/02/2014 | 09:50
1
43
אביבה ישראל(ארביב
ת.ז. 055741748
ברצוני לבדוק באם נישאר תיק פתוח בהוצאה לפועל
בבקשה תשובתכם הדחופה
לצפיה ב-'רשימת תיקים ארצית'
רשימת תיקים ארצית
11/02/2014 | 16:27
73
אחת משתי אפשרויות:
1) להתקשר למרכז המידע 35592* ולברר לגבי כל תיק ותיק האם הוא נסגר.
2) לגשת ללשכת הוצל"פ ולבקש רשימת תיקים ארצית. בצד שמאל של התדפיס תראי את סטטוס התיק
לצפיה ב-'האם מומלץ איחוד תיקים?'
האם מומלץ איחוד תיקים?
10/02/2014 | 22:15
2
45
לצפיה ב-'בוודאי אבל לעתים עדיפה פשיטת רגל'
בוודאי אבל לעתים עדיפה פשיטת רגל
10/02/2014 | 23:08
27
לצפיה ב-'איחד תיקים האם כדאי?'
איחד תיקים האם כדאי?
11/02/2014 | 16:31
38
התנאי היחידי בו איחוד תיקים כדאי או עדיף על פני הליך פש"ר הינו רק באיחוד תיקים קלאסי בו החייב משלם 3% מכלל החוב בכל חודש. בכל מצב אחר מדובר בהליך קטסטרופלי עבור חייב בהוצל"פ. בו עלול למצוא עצמו החייב כעבור מספר שנים אם חוב הרבה יותר גבוהה ממה שהיה בתחילת ההליך למרות כל התשלומים. מה גם שהליך זה כפי שכבר טענתי פעמים רבות, לא נותן הגנה, אולטימטיבית לחייב . כפי שיש לו בצו כינוס בהליכי פש"ר.
לצפיה ב-'ערבות ומחזור משכנתא'
ערבות ומחזור משכנתא
10/02/2014 | 15:33
1
46
היי,
צריך את עצתכם..
אחי ביקש ממני להיות ערב (אין לו מישהו אחר)
ועקרונית אני מתכנן בחודש הקרוב לבדוק אופציה למחזור משכנתא.

1. האם החתימה שלי על הערבות לטובתם יכולה להיות לרעתי איכשהו בתהליך המחזור?

2. מכיוון שאני מכיר טוב את פרטי המשכנתא שלדעתי קצת גדולה עליהם אני די חושש
והשאלה היא בתנאים האלה- האם אני נחשב ערב מוגן? מה קורה אם הם נתקעים ללא כסף (אשמח לפירוט)

אני ואשתי (+2) עובדים ומוציאים פחות או יותר את מה שאנחנו מכניסים כך שאין לי כסף להרפתקאות :)

תודה!
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
10/02/2014 | 21:23
19
לא לחתום ערבות לאף אחד!!! המון חייבים היום בהוצאה לפועל הם ערבים שחתמו ערבות בתום לב
לצפיה ב-'תיק בהוצאה לפועל'
תיק בהוצאה לפועל
09/02/2014 | 16:19
2
66
רציתי דעת האם י לי תיק בהוצל"פ ??
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/02/2014 | 19:40
38
אפשר לבדוק במוקד מידע של הוצאה לפועל
או לגשת עם ת.ז. לסניף הוצאה לפועל הקרוב לביתך ולבדוק
לצפיה ב-'האם קיים תיק הוצל"פ'
האם קיים תיק הוצל"פ
11/02/2014 | 16:50
27
כתשובת רונה אחת משתי אפשרויות:
1) להתקשר למרכז המידע 35592*
2) לגשת ללשכת הוצל"פ עם ת.ז. ולבקש רשימת תיקים ארצית.
לצפיה ב-'תחילת סאגת ההוצאה לפועל'
תחילת סאגת ההוצאה לפועל
05/02/2014 | 19:10
1
85
שלום. אני נמצאת בבאלגן כלכלי עצום ואני בתחילתו של ההליך ויש לי מספר שאלות ואעריך מאוד את העזרה.

1. מה זה "הכרזה כחייב מוגבל באמצעיים"?
*בטופס בקשות חייב-1 האם ניתן לסמן יותר מאפשרות אחת? למשל שינוי הסדר תשלומים והקטנת החוב

2. מהו דו"ח הוצאות והכנסות שיש לצרף לבקשת החייב? מה זה אמור לכלול? רשמי? רואה חשבון? וכו

3. מהי ההגדרה של בן זוג מבחינת ההוצ לפועל?

4. בס.3 בשאלון הנ"ל "נכסים וזכויות", מה זה כולל והאם גם לציין של משפחה?

5. אני גרה במעונות ובטופס יש להוסיף פרטים על משפחה. מהי ההגדרה למשפחה?

הבהרה של הוצ ביטוח רפואי + הכנסות ממקור אחר+שאר בני ביתו

הקיצר האם יש עו"ד המתמחה בהוצ לפועל הנותן ייעוץ בחינם או תמורת סכום סמלי?

ותודה

לצפיה ב-'חייב מוגבל אמצעיים'
חייב מוגבל אמצעיים
06/02/2014 | 11:31
49
1) משמעות המושג: חייב אשר אינו יכול לשלם את החובות הפסוקים שלו בהתאם לסכומים והתקופות הקבועים בסעיף 69 ג לחוק ההוצל"פ..
2) טופס הוצל"פ: הטופס לבקשת חייב מוגבל אמצעיים הינו טופס חייב 2 לטופס זה יש לצרף בקשה מנומקת, שאלון מאומת ע"י עו"ד, וטופס ויתור סודיות. כמובן שיש לצרף את כל המסמכים הנדרשים בשאלון.
3) החסרת מסמכים: אי הגשת כל המסמכים בבקשת חייב מוגבל אמצעיים תגרור עיכוב במתן החלטה עד לדחיית בקשת החייב.
4) סימון סעדים בטופס בקשה: לפעמים ניתן לסמן יותר מאפשרות אחת ולעיתים לא. בכל מקרה ברוב המקרים זה יוצר בלבול אצל פקידי ההוצל"פ שלא בהכרח מקלידים את כל הסעדים המבוקשים.
5) דו"ח הוצאות הכנסות: כאשר מדובר בחייב עצמאי הוא צריך להגיש דו"ח רווח והפסד חתום ומאומת ע"י רו"ח. כאשר החייב הינו שכיר הוא צריך להגיש תלושי שכר (3 חודשים אחרונים) ולגבי ההוצאות את כל ההוצאות שיש לו ולצרף מסמכים המאמתים את ההוצאות.
6) הגדרת בן זוג: על פי ההגדרה בחוק. בעל / אשה או ידוע/ה בציבור.
7)  נכסים וזכויות: של החייב ובן זוגו.
8) כמובן שיש עו"ד המתמחים בהוצל"פ חלקם יעשו זאת חינם וחלקם יגבו שכ"ט בגין הייעוץ.

מעבר כל האמור רצוי לבחון האם ההליך הנ"ל בהוצל"פ בכלל מתאים לך היות והשארות בהליכי הוצל"פ לאורך זמן רק מקבעת אותך בחובות. מן הסתם כעבור מספר שנים בהליכי הוצל"פ תמצא כי לא רק שהחובות לא קטנו למרות כל התשלומים אלא אף גדלו בסכומים ניכרים.
לצפיה ב-'בקשה למימוש אצל צד ג - תיק אחד שני בקשות'
בקשה למימוש אצל צד ג - תיק אחד שני בקשות
09/02/2014 | 10:06
7
56
יש לנו תיק שמתנהל בהוצלפ. הנושה העביר שני בקשות בתיק אחד למימוש של פדיונות חשבונות כספים.
מה המשמעות לפתיחת שני בקשות? בשניהם יש החלטה של הרשם למימוש.

האם בהחלטה של הוצל"פ- חברת הביטוח מחוייבת להעביר את הכספים או נדרש צו בית משפט?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/02/2014 | 19:39
3
28
אם הרשם אישר את המימושים . אזי חברות הביטוח חייבות להעביר הכספים לפי צו המימוש
אין צורך בצו של בית משפט
אם הן לא יעבירו את הכסף יש מצב שיזמינו את חברות הביטוח לחקירה וגם ישנה אפשרות שהן יחויבו בחוב שלך. כל זאת במידה והם יתעלמו מצו המימוש
לצפיה ב-'השלמה לתשובה'
השלמה לתשובה
09/02/2014 | 19:42
2
19
בקשת מימוש יוצאת רק לאחר שיצא צו עיקול לחברת הביטוח ורק לאחר שחברת הביטוח השיבה שיש כסף שלך ברשותה
לצפיה ב-'אם כך- היתה צריכה להיות בתיק קודם כל החלטה לה'
אם כך- היתה צריכה להיות בתיק קודם כל החלטה לה
10/02/2014 | 12:39
1
15
להוציא צו לחברות הביטוח? אחרת איך כבר יש מימוש?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/02/2014 | 21:22
17
ברור, לפני מימוש צריך להיות צו עיקול לצד ג' שזה חברת הביטוח
זה פעולה מנהלית שנעשית במזכירות הוצאה לפועל ולא נדרשת כאן החלטת רשם
לצפיה ב-'מימוש עיקולים אצל צד ג' - חברות ביטוח'
מימוש עיקולים אצל צד ג' - חברות ביטוח
11/02/2014 | 16:47
2
20
מספר תיקונים לתשובת רונה:
1) בטרם מימוש ניתן צו עיקול. צו עיקול הוא צו שיפוטי לכל דבר ועניין חתום ע"י רשם הוצל"פ.
2) חברת הביטוח נתנה תשובתה לצו העיקול ועל סמך תשובתה התבקש מימוש העיקול.
3) צו המימוש כאמור מתבסס על צו העיקול ועל תשובת צד ג'.
4) צו מימוש הינו צו שיפוטי לכל דבר ועניין החתום ע"י רשם הוצל"פ.
5) צווים שיפוטיים אלו הם בגדר חובה לביצוע ע"י צד ג' שכן אם לא יעשה כן הוא צפוי להיות מוזמן לחקירה אצל רשם הוצל"פ ואף לחוב בחובו של החייב.
6) ברוב המקרים ניתן צו מימוש גם כאשר תשובת צד ג' שהכספים כפופים לטובתם או שהם של המעביד עד גיל פרישה וכדומה.
לצפיה ב-'תודה. מבקשת הבהרה לסעיף הראשון '
תודה. מבקשת הבהרה לסעיף הראשון
11/02/2014 | 17:53
1
10
אם אני מבינה נכון מדבריך -היתה אמורה להיות החלטה של הרשם בתיק להוצאה של צו עיקול. נכון?
האם היינו אמורים לקבל הודעה על כך לפני צו המימוש?
במידה וכך- איך אפשר להחזיר הגלגל לאחור?
לצפיה ב-'צו עיקול'
צו עיקול
12/02/2014 | 10:20
16
צו עיקול אכן חתום ע"י רשם הוצל"פ שלא ניתן כהחלטה.
צו העיקול עובר בתקשורת מחשבים ו/או ידנית (תלוי בזוכה) לצד ג'.
החייב לא מקבל הודעה בטרם צו עיקול, אלא אם הגורם המעוקל (צד ג') מעדכן אותו.
להחזיר המצב אחורה אפשרי רק אם יגיש החייב בקשה לביטול העיקול והמימוש ומוטב שיטען טענות חזקות לצורך כך.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד רונן מטלון הינו משרד עורכי דין בעל ניסיון של יותר מ-22 שנים, המעניק ליווי וייעוץ ללקוחות עסקיים ולקוחות פרטיים. המשרד מתמחה בבקשות לפשיטת רג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רונן מטלון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו