לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96009,600 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

לצפיה ב-'חוב לביהמ"ש לעניינים מקומיים'
חוב לביהמ"ש לעניינים מקומיים
01/10/2013 | 13:42
1
30
קבלתי מכתב ממשרד עורכי דין שמייצגים את ביהמ"ש לעניינים מקומיים בנוגע לחוב משנת 2003.

מסתבר שעסק בבעלותי קיבל דו"ח של 500 שקלים לפני 10 שנים שהפכו להיות 2,200 שקלים.

הם טוענים ששלחו מכתבים לכתובת שאני לא גר בה כבר יותר מעשר שנים.

הם גם טוענים שדיברו איתי בשנת 2010,מה שלא היה ולא נברא.

אני מבין שחוב צריך לשלם ואם היו פונים אלי קודם גם הייתי עושה זאת,כשבקשתי לדבר עם עורכת הדין שמטפלת בתיק ולהגיע איתה להסדר,המזכירה שלה אמרה ש"אין על מה לדבר" ושאני יכול או לשלם או לא לשלם.

מה לדעת המומחים כאן רצוי לעשות במצבי?

אני גם חושש שאולי יש עוד דו"חות כאלה שאני לא יודע עליהם ורוצה לדעת שכשאני מסיים איתם זה לתמיד.

לצפיה ב-'עו"ד לא מייצגים בתי משפט'
עו"ד לא מייצגים בתי משפט
01/10/2013 | 22:49
25
כנראה התכוונת לעו"ד המייצגים את העיריה או מוסד אחר לאחר שקבלו פסק דין בהעדר כתב הגנה מצדך.

אם כך המצב ואכן לא קבלת את הדוחות למרות שהכתובת שלך הייתה מעודכנת במשרד הפנים אזי יש להגיש בקשה לביטול פסק הדין, ובין השאר תוכל לטעון להתיישנות. כאשר פסק הדין יבוטל ההליך יפתח מחדש ותוכל לטעון טענותך בפני אותה ערכאה משפטית
לצפיה ב-'חוב מזונות להוצל"פ '
חוב מזונות להוצל"פ
30/09/2013 | 22:24
1
25
אני משלם מזונות שוטף כל חודש רק נשאר חוב מלפני תקופה על סך כמה אלפי שקלים בודדים (חוב שלא תופח)
גרושתי עשתה עיקול על המשכורת שלי
האם ניתן לקבל מההוצל"פ פריסה על חוב זה בלי שיהיה עיקול?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/09/2013 | 23:19
22
למיטב ידיעתי לא ניתן לפרוס לתשלומים חוב בתיק מזונות. אולם אתה יכול להגיע להסדר עם הזוכה במידה וניתן.
לצפיה ב-'בקשה להארכת מועד התנגדות להוצל"פ:'
בקשה להארכת מועד התנגדות להוצל"פ:
30/09/2013 | 16:09
10
45
אינני משפטן, ואין זה תחום עיסוקי.אך נרתמתי לעזור לחבר שהוצל"פ מעכלים לו את רוב המשכורת.
יש לו ילדה.ואשתו בהריון בחודש שישי.
במו עיניי הוא הראה לי הודעה מאשתו בה היא מביעה את רצונה להפסקת הריון, ולמכירת תכשיטי חתונה, עקב מצבם הכלכלי החמור שנגרם כתוצאה מכהנ"ל.
הם זוג צעיר שרק עתה התחילו את החיים וממש ירדו לי דמעות כשראיתי איך הם נחרבים.

ה"זוכים" הם חברה סלולרית.שמבקשים כסף עבור מכשירים וקווים שחוברו על שמו ללא ידיעתו ושימושו בהם.(סוכן שטח השתמש בפרטיו וחיבר עליו עוד כמה קווים וסמארטפונים)
אזהרות ומכתבים ככל הנראה נשלחו לכתובת לא שימושית
(למרות שהיא זו שעדיין מעודכנת במשרד הפנים, מכייון והחייב מתגלגל ממקום למקום, טרם עידכן כתובת אחרת.)
וכן.. מדובר גם בהזנחה וזלזול של החייב. וחוסר שימת לב וכסף לעו"ד. עברה כבר איזה שנה מתחילת התהליכים אם לא יותר..

מאידך, הזוכים באמת הולכים על חבל דק.וחומר ההתנגדות מלא בשר והגיון.

אנא מכם הירתמו בעיון להודעתי זאת.
ופרטו לי מה הסיכויים לאישור הבקשה.מה מומלץ לכתוב בה וכו.
ובמידה ויש למישהו דוגמא לבקשה כזו אשמח לראות אותה.

שאלה נוספת. האם חקירת יכולת והסדר תשלומים נוח. נחשבים כהודאה בתביעה.או שישנה אופצייה לעשות זאת רק על תנאי ועדיין תיהיה אופצייה להתנגד או להגיש תביעה נגדית להשבת הסכומים שנגבו.

נ.ב. מי שמכיר עמותה או ארגון רציני שעוזר ומסייע במקרים כאלו.אשמח לקבל מידע.
לצפיה ב-'פעולות חייב הוצאה לפועל'
פעולות חייב הוצאה לפועל
30/09/2013 | 16:39
4
36
שלום רב,

לפי מה שאתה מתאר החברה הסלולארית נמצאת בהליכי גביה בהוצאה לפועל. משכך משתמע כי ניתן פסק דין כנגד החבר שלך, כנראה בהעידר הגנה.
לפיכך לחבר שלך יש 30 ימים לבקש לבטל את פסק הדין מהיום שקיבל אותו.

אולם, לפי מה שאתה מתאר, אנו נמצאים בשלבים מתקדמים יותר ונשמע כי עברו כבר חודשים מאז חברך קיבל את פסק הדין לדיו ו/או את האזהרות מלשכת ההוצאה לפועל.
ולכן על פניו נשמע כי יהיה קשה ואולי אף בלתי אפשרי (תלוי בפרטים נוספים) לבטל פסק הדין.

ישנם מספר הליכים חייבים יכולים לפעול. ניתן לבקש לפרוס את החוב לתשלומים, ניתן לבקש חקירת יכולת(על מנת לגלות את היכולת האמיתית את החייב לפרוע את חובו) ועוד.
לצפיה ב-'פסק דין??'
פסק דין??
30/09/2013 | 18:43
3
31
"לפי מה שאתה מתאר החברה הסלולארית נמצאת בהליכי גביה בהוצאה לפועל. משכך משתמע כי ניתן פסק דין כנגד החבר שלך, כנראה בהעידר הגנה.
לפיכך לחבר שלך יש 30 ימים לבקש לבטל את פסק הדין מהיום שקיבל אותו"

ממש לא!!

מדובר בתביעה לסכום קצוב. שנוגשה ישירות להוצל"פ ללא בית משפט.
אולי יש החלטות רשם.אך לא פס"ד.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/10/2013 | 08:02
2
21
ציינת בהודעתך כי לחבר שלך יש עיקולים על המשכרות. אומנם ניתן לבקש עיקולים בתרם קבלת פסק דין לטובת מבקש העיקול, אך עיקול משכורת בטרם הכרעה זהו דבר שלא ניתן. יתכן ונגד חברתך ישנם תיקים נוספים, אשר בהם יש עיקול משכרות ללא קשר לתיק זה.

בהמשך לשאלתך, בתביעה על סכום קצוב לפי סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל החייב רשאי לבקש זכות להתגונן. יחד עם זאת בטרם הוגשה הבקשה בהוצאה לפועל הזוכה שלח מכתב התראה בנוסף קבוע בהתאם להוראות, ומשלא פעל בהתאם, נגד חברך נפתח תביעה על סכום קצוב (המתבסס על מסמך שנעשה ו/או נחתם ע"י חברך).

כבר לפסק כי על מבקש רשות להתגונן, אין הצורך להוכיח את טענות באופן גבהה, אלא רק להוכיח כי טענותיו לא יכרסו תחת חקירה נגדית על תצהירו. למעשה החייב צריך להראות את המינימום של המינימום בשביל לקבל רשות להתגונן, קרי שאין מדובר ב"הגנת בדים".

ככל שהדברים לא ברורים לך אתה מוזמן לפרט יותר.
לצפיה ב-'עו"ד אברהמי'
עו"ד אברהמי
02/10/2013 | 23:39
1
22
אני מנסה להבין.
אתה בעצם אומר שלא ניתן לעקל משכורת ללא פס"ד.??
בשביל עיכול משכורת לא סגי בהחלטת רשם?

לגביי רשות להתגונן.בתביעה לסכום קצוב.
אתה בעצם אומר שבקשת התנגדות באיחור אמורה להתקבל בקלות, במידה והטענות בה חזקות ולא מופרכות?
נ.ב.שבוע הבא אני יוציא את כל התיקים שלו מהוצל"פ ויהיו לי פרטים יותר מדוייקים.על סמך מה המשכורת מעוקלת..ועוד.
לצפיה ב-'עיקולים'
עיקולים
03/10/2013 | 17:45
19
החלטת רשם לעיקול מספיקה על מנת להטיל עיקול, אולם רשם ההוצאה לפועל לא ייתן עיקול (באופן הרגיל, ולא על משכורת) כאשר לא ניתנה הכרעה על ידי פסק דין או תוך חלוף זמן לבקשת ההתגוננות.
.
במידה והזוכה הגיש תביעה על סכום קצוב בהוצאה לפועל אזי אזהרה תשלח לחייב ולזה ישנה אפשרות לבקש רשות להתגונן. בטרם ניתנת הכרעה בעניין הזה אם לייתן רשום אם לאו או אם טרם חלפו מניין הימים להגשת בקשה של החייב אזי לא יינתן עיקול משכורת.

בקשה להגשת התנגדות באיחור לא תינתן בקלות וללא הצדקה. על החייב להראות סיבה טובה מה מנע ממנו לבקש רשות להתגונן במניין הימים שניתנו לו.

אמליץ להשתמש בשירותיו של עורך דין בתחום על מנת לעמוד על הזכויות באופן הנכון.

במאמר מוסגר, כל הכבוד לך על הרצון הטוב לעזור לחברך. ישנו משפט שאיני מסכים איתו במלוא אולם בכל זאת אזכיר אותו: אל תעשה טוב כדי לא יהיה לך רע.

הרצון שלך לעזור לחברך הוא מבורך אולם אין בידך הכישורים הדרושים לך, ואני חושש כי הינך עלול להטעותו.
לצפיה ב-'יש מה לעשות'
יש מה לעשות
30/09/2013 | 21:41
24
הוא יכול להגיש התנגדות לחוב. באם עבר המועד אז הוא יכול להגיש בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות והתנגדות.. אז הדיון עובר לבית המשפט ושם השופט יחליט מי הצודק פה ומי צריך לשלם.
באם הוא באמת לא חייב את הכסף אז ישנו סיכוי גדול שהוא יזכה במשפט.
בינתיים כשמוגשת ההתנגדות ההליכים בתיק מעוכבים עד לסיום ההתדיינות בבית המשפט. אז כדאי שתמהרו.
לא הייתי ממליצה לבקש צו תשלומים ולא חקירת יכולת. לכו על המסלול של התנגדות.
אשמח לעזור ולסייע כמיטב יכולתי, והכל בהתנדבות וללא כל תשלום.
צרו קשר בפרטי.

לצפיה ב-'התנגדות לביצוע תובענת סכום קצוב לאחר המעד '
התנגדות לביצוע תובענת סכום קצוב לאחר המעד
05/10/2013 | 21:33
3
29
התשובות שניתנו ע"י עו"ד אברהמי לצערי שגויות לחלוטין. מדובר בתובענת סכום קצוב בהוצל"פ ולא בפסק דין, לכן תוך 30 יום משנמסרה אזהרת הוצל"פ ניתן לבצע עיקולים ללא צורך בהחלטות רשם הוצל"פ. עיקולים הנדרשים החלטות רשם נעשות רק בטרם מסירת אזהרה וכאלה לא נעשות ע"י חברות סלולאריות.

היות ומובן על פי מה שמתואר ע"י שהמועד להגשת התנגדות עבר, אזי יש להגיש 3 בקשות:
1) בקשה לעיכוב הליכים.
2) בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות.
3) התנגדות

יש למלא את טפסי ההוצל"פ בצורה מלאה, לצרף להן תצהירים מאומתים ע"י עו"ד ואת כל המסמכים התומכים את טענות ההתנגדות. בהתנגדות יש לטעון את כל הטענות המשפטיות והעובדתיות הן לגבי מכתב ההתראה, מסירת  האזהרה החתימות על המסמכים והסמכות המקומית.

במידה ונגרם לכם נזק או נגבו כספים בגין ההליך הנ"ל יש לטעון גם להגשת תביעה שכנגד ותביעת השבה.
לצפיה ב-'מה הסבירות שבקשות אלו התקבלו?'
מה הסבירות שבקשות אלו התקבלו?
07/10/2013 | 19:14
2
8
הרי לא לחינם קבעו מועד...
לצפיה ב-'הארכת מוכד להתנגדות תובענת סכום קצוב'
הארכת מוכד להתנגדות תובענת סכום קצוב
08/10/2013 | 08:35
1
114
הראשית הבקשה להארכת מועד תתקבל ותעבור לדיון בבית משפט שלום אשר ידון בהארכת המועד ובהתנגדות.
הסיכוי לקבלת ההתנגדות גבוה מאוד היות ונדרשת הגנה וגם הדחוקה ביותר על מנת שבקשת ההתנגדות תתקבל ע"י בית משפט..
לאחר קבלת ההתנגדות התיק עובר לסדר דין רגיל או מהיר בהתאם לסכום התביעה.ועל הצדדים לנהוג בהתאם לתקנות סדר הדין האזרחי (עניינים מקדמיים, תצהירים וכדומה).
לצפיה ב-'תודה ענקית'
תודה ענקית
08/10/2013 | 16:52
5
עזרת לי מאד.
אתה צריך להיות ערני לתגובות כגון אלו דלעיל,של מר אברהמי.
לצפיה ב-'תיק מזונות הוצל"פ, השתתפות בהוצאות '
תיק מזונות הוצל"פ, השתתפות בהוצאות
29/09/2013 | 22:35
4
58
פס"ד ענייני משפחה מורה לי כדלהלן:
"בנוסף על דמי המזונות, ישא האב במחצית ההוצאות הרפואיות החריגות של הקטינים שאינן מכוסות ע"י ביטוח הרפואי בו מבוטחים הקטינים"
"בנוסף לדמי המזונות, ישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".

מתנהל כעת תיק מזונות הוצל"פ:

האם תשלום על לוקר (ארונית בית ספר שאינה תשלום חובה ע"י משרד החינוך) אני צריך לשלם המחצית על פי הפסיקה ?
האם הוצאה של חולצות בית ספר (+הדפסה של סמל ביה"ס עליהן) אני צריך לשלם המחצית על פי הפסיקה ?

האם על תרופות שהיא רוכשת על דעתה והן אינן תחת מרשם רופא, אני צריך להשתתף המחצית ?
האם על תרופות שהן כן תחת מרשם רופא – אני מניח שאני כן צריך להשתתף ?

אחד הילדים מתאמן בחוג X, האם החליטה על דעתה ומבלי לשתף אותי על כוונתה, לשלם על אימון אישי בחוג X  (אשר הוא מעבר למסגרת החוג)
וכעת מגישה לי קבלה לתשלום המחצית – האם על פי הפסיקה לעיל אני חייב להשתתף בהוצאה על אימון אישי ?

בתגובה לטענת פרעתי, הרשם אומר לי שאשקול בקשתי לאור תגובת הזוכה ולנוכח האפשרות של הטלת הוצאות מיוחדות אם ימצא כי לא היה יסוד
לבקשתי (התיק סביב 10 אלף ₪), מהו גובה הוצאות מיוחדות על פי ניסיונכם ?
לצפיה ב-'הוצל"פ מזונות'
הוצל"פ מזונות
30/09/2013 | 01:41
2
69
הוצל"פ הוא גוף ביצועי ולאא שיפוטי למעט ב"טענת פרעתי".
הוצל"פ קורא את פסק הדין ולא מנסה לפרש את פסק הדין, לכן הדברים בפסק הדין צריכים להיות ברורים ומובנים ולא כאלה המצריכים פרשנות. לעניין הפרשנות, הפסיקה קבעה כי דברים שניתן להסיק בקלות מפסק הדין יכול רשם ההוצל"פ להסיק כי זו הכוונה ולא להפנות לערכאה המשפטית שנתנה את פסק הדין.

אנסה לתת את דעתי לגבי הפריטים ששאלת אולם קח בחשבון שדעת רשם ההוצל"פ יכולה להיות אחרת (עניין של דעה).

לוקר וחולצת בית ספר: נראה שאין זה עניין של הוצאות חינוך.
תרופות על פי מרשם או לא על פי מרשם: השאלה האם מדובר בהוצאה רפואית חריגה שהקופה לא מממנת. אם תראה שהקופה מממנת סוג תרופות אלו אזי אתה לא חייב במחציתן (על פניו נראה שמדובר בסכומים לא גדולים).
חוגים: השאלה כמה חוגים כתוב בפסק הדין.
אימון אישי: על פניו נראה כי חורג ממסגרת החוג אולם נתון לפרשנות רשם ההוצל"פ.

לעניין הוצאות חריגות במידה ולא תוכיח "פרעתי": עניין זה הוא מכח סעיף 19 (ג) לחוק ההוצל"פ. אין כלל לגובה ההוצאות אם בכלל רשם ההוצל"פ מחייב בהוצאות. במספר תיקים שניהלתי (בהם ייצגתי את הזוכה) נפסק כנגד החייב הוצאות מיוחדות בסך 3,000 ש"ח. כמובן שככל וגובה החוב בתיק הסיכוי לגובה פסיקת הוצאות נמוך יותר.
לצפיה ב-'רב תודות, אשמח אם תוכל להתייחס גם לזה '
רב תודות, אשמח אם תוכל להתייחס גם לזה
30/09/2013 | 08:03
1
52
אקדים ואתנצל על ריבוי השאלות (כמובן שאם היה לי הממון הייתי שוכר שירותי עו"ד).

פס"ד ענייני משפחה מורה לי כדלהלן:
"בנוסף על דמי המזונות, ישא האב במחצית ההוצאות הרפואיות החריגות של הקטינים שאינן מכוסות ע"י ביטוח הרפואי בו מבוטחים הקטינים"
"בנוסף לדמי המזונות, ישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".

כפי שציינתי מתנהל כעת תיק מזונות הוצל"פ:
אני משלם מזונות יפים לכל ילד, נוסף על כך, היא מגישה לי קבלות על כל דבר.

* האם תוכל לתת הגדרה ברורה (מניסיונך) אילו הוצאות כן נכללות בהוצאת חינוך ?
* האם אני צריך להשתתף בתשלום קייטנת קיץ על פי פס"ד ?
* האם אני צריך להשתתף בתשלום ועד כיתה (שאינו נדרש בתשלום חובה למוסד אלא ע"י ועד כיתה
  לארועים ומתנות) ?

* בפס"ד לא כתוב כמות חוגים בכלל, האם אני אמור להשתתף בכל מספר של חוגים ?

לגבי תרופות:
* הקופה מסבסדת חלקית לדוגמא: רופא נתן מרשם לילד, האמא קנתה אנטיביוטיקה ושילמה Xש"ח
 לבית המרקחת במרשם רופא, האם אני צריך להשתתף במחצית ?
* עוד דוגמא: האמא קנתה אלכוהול או אקמול לילד ללא מרשם רופא, האם אני צריך להשתתף
  במחצית ?
*  האם פוסקים הוצאות מיוחדות גם במקרה ואני צדקתי בטענת פרעתי רק ב3 מתוך 10 נקודות המחלוקת שהיו ?

* את המשפט האחרון בתשובתך האחרונה לא הבנתי, ככל שגובה החוב בתיק ?? הסיכוי ... מה המסר במשפט ?
לצפיה ב-'הוצל"פ מזונות'
הוצל"פ מזונות
30/09/2013 | 18:05
31
אין הגדרה ברורה ומדויקת ובכלל נראה שההתעסקות בחלקה היא בסכומים קטנים.
הוצאות חינוך הן הוצאות הקשורות ישירות לחינוך כגון תשלומי בית הספר, ספרי לימוד ציוד וכדומה. הוצאות חינוך יכולות להיות גם על הוצאות לא ישירות על חינוך כגון טיול של בית הספר, מסיבה של בית הספר.

אם פסק הדין לא הגדיר קייטנה לא מחויב בתשלום על מחצית קייטנה.

לעניין חודים במקרה שלא הוגדר מספר חוגים יש לבקש להפנות את הוצל"פ על פי סעיף 12 לחוק ההוצל"פ לערכאה המשפטית שנתנה את ההחלטה שתבהיר במה ובכמה חוגים מדובר.

לגבי תרופות: כמו שפסק הדין אמר אתה מחויב במחצית רק של תרופות חריגות אשר לא היו משולמות ע"י הקופה. לפיכך היות ואקמול משולם ע"י הקופה אז אתה לא מחויב במחצית (שוב מדובר בסכומים קטנים).

לצפיה ב-'חוששני שהרשם צודק'
חוששני שהרשם צודק
01/10/2013 | 10:57
20
למעט אולי נושא ההוצאות הרפואיות. המינימום הוא לדרוש אישור רפואי שמדובר בהוצאה הכרחית.
לצפיה ב-'פורום השמינייה חוזר ובגדול'
|*|פורום השמינייה חוזר ובגדול
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2013 | 15:53
2
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום השמינייה לקראת חזרתה של הסדרה האהובה בעונה חדשה|!|
אם גם אתם מעריצים ומכורים, זה המקום בשבילכם לדבר על הסדרה, השחקנים והפרקים החדשים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'תביעת מזונות דרך הוצלפ'
תביעת מזונות דרך הוצלפ
29/09/2013 | 10:02
2
54
שלום דב! ברצוני לשאול איזה מסמכים צריך להביא להוצלפ כדי להגיש תיעת מזונות?והאם אפשר לתבוע רטרואקטיבית?(כמה שנים אחורה??)תודה מראש ר.ק.
לצפיה ב-'תביעה מוגשת לביהמ"ש לעניני משפחה'
תביעה מוגשת לביהמ"ש לעניני משפחה
29/09/2013 | 17:52
18
ולאור שאלותיך מומלץ מאוד להיות מיוצג/ת.
לצפיה ב-'מזונות הוצל"פ'
מזונות הוצל"פ
30/09/2013 | 01:27
23
על מנת לפתוח תיק הוצל"פ מזונות יש צורך בפסק דין למזונות שנתקבל בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בבית הדין הרבני.

אם אין לך פסק דין הרי שחובה להגיש כתב תביעה למזונות בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני כמו גם יתר התביעות בענייני אישות.

אם יש לך פסק דין, אזי את צריכה את פסק הדין חתום בחותמת מקור של הערכאה המשפטית שנתנה את פסק הדין, צילום תעודת זהות טופס בקשת פתיחת תיק. תחשיב של הסכומים רטרואקטיבית, (רצוי גם עמוד ראשון של כתב התביעה.
במידה וכתובת הגרוש לא מופיעה על פסק הדין ו/או כתב תביעה יש צורך גם במרשם אוכלוסין.

מגיעים להוצל"פ אם כל המסמכים ושם יסבירו לך כיצד למלא ומה לצרף.

מאוד ממולץ להיעזר בעו"ד בעניינים כאלו
לצפיה ב-'הוצאה לפועל נגדך - האם אתה מקבל מכתב "רשמי"?'
הוצאה לפועל נגדך - האם אתה מקבל מכתב "רשמי"?
29/09/2013 | 09:47
2
61
בית עסק כלשהו פתח נגדי תיק בהוצאה לפועל.
לא אלאה אתכם בפרטי פרטים, אך בקצרה אומר שמגובה בעו"ד, בית העסק מנסה לסחוט ממני כספים לא לו.

עד כה הגיעו אלי מכתבי איומים בפנייה להוצאה לפועל מעו"ד.
כעת הגיעה אלי חבילה קטנה, גם היא מאותו עו"ד, שמכילה: כתב תביעה, שובר תשלום להוצאה לפועל.

שאלתי היא:
אם אכן אותו עו"ד פתח בהליכים משפטיים (תביעה, הוצאה לפועל וכו'), אני לא אמור לקבל מכתב רשמי מהגורמים הממשלתיים הרלוונטים? מדוע אני מקבל מכתבים ממנו?

תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/09/2013 | 20:08
41
באם העו"ד פתח לך תיק בהוצאה לפועל אתה אמור לקבל מכתב המודיע לך על כך.  אתה גם יכול לפנות לכל לשכת הוצל"פ באזור ביתך עם ת.ז. שלך ולבקש רשימת תיקים שיש על שימך. ואין תיק כזה , זה סימן שהעו"ד עדיין לא פתח תיק ושהוא מנסה לגבות ממך כסף בדרכים שלו. באם אינך חושב שאתה חייב את הכסף , אתה יכול להגיש התנגדות לחוב בכל לשכת הוצאה לפועל באזורך.
בהצלחה
לצפיה ב-'תביעה בהוצאה לפועל'
תביעה בהוצאה לפועל
30/09/2013 | 14:19
29
שלום רב,

כאשר פותחים נגד אדם תיק בהוצאה לפועל הוא מקבל על כך הודעה וכן הנחיות כיצד הוא יכול לפעול, תלוי במקרה.

לפי מה שאתה מתאר כפי הנראה הוגשה או הולכת להיות מוגשת תביעה על סכום קצוב לפי סעיף 81א1(א) לחוק ההוצאה לפועל.
שאם כן, במקרה כזה יש לך 30 ימים מקבלת המכתב לפעול. אם הוגשה תביעה אז לבקש להתגונן (כן, לא מקבלים אוטומטית זכות להתגונן).

מומלץ להיעזר בעורך דין העוסק בתחום.

בהצלחה,

דור אברהמי, עו"ד

אין באמור לעיל כל ייעוץ ו/או המלצה ו/או הכוונה לביצוע כל פעולה ו/או כל בקשה בעניין.
לצפיה ב-'עיכול החשבון בנק בגלל האגרה...?'
עיכול החשבון בנק בגלל האגרה...?
29/09/2013 | 09:07
3
43
שלום רציתי לדעת (בגגל זו פעם ראשונה שאני מקבל את תשלום האגרה) של הערוץ הראשון,

אם הם יכולים לעכל לי את החשבון בלי התראה? אייך זה נעשה? מישהו יודע?

השארתי הודעה אצל הנציגים שלהם בטלפון שאבא שלי הוא בעל הבית ואני גר אצלו והוא אזרח ותיק שהמדינה החלה לשלם עליו. אבל לא קבלתי מהם תשובה בעניין אם אני פטור....

שמעתי אנשים שאמרו לי שבגלל העניין הזה חשובות בנקים עוכלו /הוקפאו עד ביצוע התשלום

אייך זה עובד?....
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/09/2013 | 20:10
26
במידה ויפתחו לך תיק בהוצאה לפועל, הם יכולים לבצע כל פעולה נגדך שזה כולל עיקול החשבון שלך .באם אתה חושב שאינך חייב להם כסף או שהחוב אינו מוצדק אתה יכול להגיש התנגדות לחוב בעת פתיחת התיק
לצפיה ב-'חוב אגרת טלוויזיה'
חוב אגרת טלוויזיה
30/09/2013 | 01:44
1
40
שלח מכתב בפקס ובדואר רשום. לא להשאיר הודעות, יש לדבר עם נציג של רשות השידור, במידה ולא עונים סע לסניף של רשות השידור אליו אתה משוייך.
במידה ובכל זאת ייפתח תיק הוצל"פ תגיש התנגדות ויהיו לך מסמכים להוכיח שפנית אליהם ובכל זאת פתחו תיק ההוצל"פ שלא לצורך.
לצפיה ב-'תודה על התשובות. למי שענה לי'
תודה על התשובות. למי שענה לי
30/09/2013 | 11:07
16
עדיין לא פתחו לי תיק בהוצאה לפועל. פשוט לא ידעתי איפה לשאול את זה...

רציתי לדעת אייך הם עושים את זה כלומר ישלחו לי התראה קודם במכתב?
לצפיה ב-'פיגור במשכנתא של חודשיים'
פיגור במשכנתא של חודשיים
27/09/2013 | 11:52
3
49
שלום,
ברצוני לדעת האם הבנק יכול לפתוח נגדי תיק בהוצל"פ על חוב של חודשיים בלבד למשכנתא?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/09/2013 | 19:47
33
הם צריכים לשלוח לך מכתב התראה קודם כל.
לצפיה ב-'מימוש משכנתא ע"י הבנק'
מימוש משכנתא ע"י הבנק
30/09/2013 | 01:20
28
הכל על פי סעיף 81ב1 לחוק ההוצל"פ הבנק יכול לממש את המשכנתא לאחר 6 חודשים של אי תשלום המשכנתא. לכלל זה יש חריגים בהם יכול הבנק לממש את המשכנתא מייד מבלי להמתין 6 חודשים.
לצפיה ב-'בעיקרון לא'
בעיקרון לא
01/10/2013 | 11:27
23
קחי בחשבון שעל הפיגור משלמים ריבית גבוהה מאוד (כ-1% בחודש, 12% בשנה).

בנוסף, גם לא ניתן לפתוח תיק בהוצל"פ (כמו שאמר עו"ד אולמן), עדיין הבנק יכול להגיש תביעה רגילה לביהמ"ש מה שיגדיל את החוב בהוצאות ושכ"ט עו"ד.

לצפיה ב-'שנים דיירת לא משלמת וועד תבענו זכינו '
שנים דיירת לא משלמת וועד תבענו זכינו
25/09/2013 | 16:54
4
59
כ-15 עושה איחוד תיקים מכניסים אני פונה במכתבים למשרד המשפטים ומוציאים מתיק האיחוד כל התשלומים לעיקולים, שנעשו לא מקבלים כלום האם הפתרון רק לקחת עורך דין יש סיכוי או שזה גם בזבוז כספי  .
יש עוד דיירים שלא משלמים אני לא מוצאת טעם לתבוע כי אנחנו לא משיגים את המגיע בתיק של הדיירת הזו.הוצאה לפועל לא מתפקדת והבשורה היחידה ,שהם קוברים גם תיקים שזכו.מחיתי בינתיים לא זרקו.
מה עצתכם??
לצפיה ב-'לא הבנתי כלום'
לא הבנתי כלום
28/09/2013 | 18:39
16
לצפיה ב-'פעולות מבצעיות בהוצל"פ'
פעולות מבצעיות בהוצל"פ
30/09/2013 | 01:13
24
אם הבנתי נכון זכית בתביעה נגד דייר שלא משלם ועד בית, הפעלת תיק הוצל"פ, פזרו לו את תיק האיחוד ואת לא יודעת מה הלאה כי לא הצלחת לגבות את החוב.

אין פתרון קסם. בהוצל"פ צריך לפעמים לפעול במלוא הפעולות המבצעיות הנתונים בהוצל"פ החל מעיקולים אצל כל הגורמים הפיננסים, עיקולי רכב, עיקולי מיטלטלין, בקשות מידע מכל גורם אפשרי, הגבלות, הפעלת חוקר פרטי, צו הבאה זימון לחקירת יכולת ועוד. לפעמים גם זה לא עוזר. יש מקרים של חייבים בהוצל"פ שאין להם נכסים ובמצב של היום כאשר גם אין פקודות מאסר אז הם מצליחים להתחמק.  
לצפיה ב-'מימוש כספים בהוצאה לפועל'
מימוש כספים בהוצאה לפועל
30/09/2013 | 16:29
21
שלום רב,

תיאור הדברים אינו ברור. יחד עם זאת נשמע כי קבלת פסק דין והגשת אותו בהוצאה לפועל, אך אינך מרוצה מהתוצאות.

בהוצאה לפועל ישנם אמצעים רבים דרכם אפשר לגרום לחייב לשלם את חובו, כגון מעיקולי מיטלטלין, כולל עיקול רכב, הטלת הגבלות (עיכוב יציאה מן הארץ והגבלה על רישיון הנהיגה), עיקולים אצל צדדים שלישיים וכדומה.

במידה ואינך מרוצה מהתוצאה של ניהול התיק בהוצאה לפועל, וברצונך להפיק את התועלת הטובה ביותר רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין העוסק בתחום ההוצאה לפועל.
לצפיה ב-'ההוצאה לפועל לא פועלים מיוזמתם'
ההוצאה לפועל לא פועלים מיוזמתם
01/10/2013 | 11:25
21
עליכם לבקש לנקוט בהליכים.

בכל מקרה ישנם הליכים סטנדרטיים שאפשר לנקוט ויש הליכים פחות סטנדרטיים שאולי יהיו יעילים יותר.

כמו שאמרו לפני-מומלץ לפנות לייעוץ משפטי אצל עו"ד.
לצפיה ב-'נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"'
|*|נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2013 | 16:00
3
אחרי ששרדנו את גיל ההתבגרות של הילדים, יש לנו עסק עם בוגרים. סטודנטים, עובדים, בזוגיות כזו או אחרת, בוגרים.לפעמים הם חברים טובים שלנו. לפעמים נשארו ילדים.
פורום הורים לילדים בוגרים הוא המקום לשתף, לצחוק, לקטר ולהנות מכך שהם כבר גדולים אבל תמיד הילדים שלנו|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'עכול צד ג''
עכול צד ג'
24/09/2013 | 12:33
2
42
אני גרה בדירה בשכירות. היום קיבלתי מכתבים מנוצאה לפועל לדיירים קודמים, שלא גרו בדירה לפחות שנה.
מה יש לכתוב בטופס "בקשות צד ג'"?
איזה מסמכים לצרף?
האם טופס ומסמכים זה מספיק?
לצפיה ב-'כלום.החזירי מה שקבלת ועני כי את לא מכירה אותם'
כלום.החזירי מה שקבלת ועני כי את לא מכירה אותם
24/09/2013 | 17:20
23
והם כבר לא כאן ולך אין כל נגיעה לנאמר.
לצפיה ב-'עיקול מיטלטלטלין אצל צד ג''
עיקול מיטלטלטלין אצל צד ג'
30/09/2013 | 01:06
17
התשובה של להתעלם ו/או לזרוק לפח את צו העיקול שקבלת היא תשובה מטעה ומסוכנת.
ההתעלמות יכולה להביא למצב בו המעקלים יגיעו לדירה ויוציאו את המיטלטלין ואז על מנת להשיב את המיטלטלין ההליך מבחינתך יהיה יקר יותר ויקח זמן רב יותר.

מה שצריך לעשות זה להגיש להוצל"פ בקשת צד ג' מכח סעיף 28 לחוק ההוצל"פ לצרף לה תצהיר מטעמך ובעל הדירה ממנו/ה את/ה שוכרים לפיה השוכר שהוא בעל החוב עזב את הדירה. כמו כן יש לצרף לבקשה את חוזה השכירות החדש, חשבון ארנונה על שמך וכל מסמך אחר היכול להעיד כי החייב לא נמצא בדירה זו והמיטלטלין שלך.
לצפיה ב-'עיקול חשבון בנק'
עיקול חשבון בנק
23/09/2013 | 02:23
3
69
שלום,

לא שילמתי דמי ביטוח לאומי תקופה די ארוכה  - מתמימות בלבד (אני בן 19 ולא כל כך הבנתי ומבין בדברים האלה).
גיליתי לאחרונה שעוקל לי בחשבון הבנק סכום כלשהו, (לא ברור למה - אבל פעמיים) - והופקד במשהו שנקרא פר"י.

שאלתי היא -
איך אני מטפל בחוב הזה?
האם לאחר שאשלם את החוב, העיקול יוסר? או שצריך עכשיו לרוץ מפה לשם ואולי חס וחלילה גם משהו משפטי?
האם הכסף הזה יוחזר אליי לחשבון בכלל?

תודה.
לצפיה ב-'ובהמשך לכך'
ובהמשך לכך
23/09/2013 | 02:24
1
42
האם משכורות שאקבל בזמן הקרוב יתקבלו בחשבון הבנק בלי בעיה? א
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/09/2013 | 07:25
44
אתה צריך לפנות לביטוח לאומי על מנת לברר את הדברים האלו. הם לא מעקלים דרך הוצאה לפועל, יש להם מערכת גבייה עצמאית משלהם.
באם הם עיקלו את כל סכום התביעה תקבל את המשכורת הבאה.
לצפיה ב-'עיקולים ביטוח לאומי'
עיקולים ביטוח לאומי
30/09/2013 | 01:01
23
בנוסף לתשובת רונה אוסיף, גש לסניף ביטוח לאומי תברר לגבי החוב ובמידה ולא כל החוב עוקל ומומש תגיע איתם להסדר שבסופו יבטלו את כל ההליכים נגדך
לצפיה ב-'איך לבדוק שוכרים ? '
איך לבדוק שוכרים ?
21/09/2013 | 14:10
2
59
שלום לכם
אני בעלת דירה ומחפשת שוכרים , יש לי שני שוכרים פוטנציאלים שהייתי מעוניינת לבדוק אם אין להם חובות שונים בהוצאה לפועל האם ניתן לבדוק זאת רק בעזרת מספר  תעודת הזהות שלהם ?אני יודעת שייש חברות שעושות את זה בהקשר של בדיקת שוכרים שהתקשרתי להוצאה לפועל אמרו לי שרק הטדם עצמו יכול להוציא דוח כזה ומה קורה במקרה שאני מקבלת מהשוכר אישור בכתב האם זה אפשרי ?
תודה
לצפיה ב-'שיביא לך בעצמו'
שיביא לך בעצמו
21/09/2013 | 21:54
26
לצפיה ב-'השכרת נכס ובטחונות'
השכרת נכס ובטחונות
22/09/2013 | 07:02
52
אין אפשרות חוקית לבדוק חובות חייב ע"י צד ג' ללא יפוי כח.

ניתן כמובן דרך האינטרנט לגלות מידע על אדם, למשל יש אפשרות לבדוק באתר הכונס הרשמי האם אותו אדם נמצא בהליך פשיטת רגל, ניתן למשל לבדוק דרך אתרים משפטיים האם מתנהלים או התנהלו נגד אותו אדם הליכים משפטיים וכדומה.

מעבר לכל זה מומלץ ורצוי לדרוש ערבויות ובטחונות מאותו אדם ומערבים טובים שיביא, ערבויות ובטחונות אשר יספיקו כנגד תקופת השכירות, חובות ברשויות ונזקים שיכול אותו אדם להשאיר אחריי שיעזוב את הנכס.  
לצפיה ב-'הוצל"פ הוצאות חינוך/קייטנה '
הוצל"פ הוצאות חינוך/קייטנה
20/09/2013 | 18:06
6
130
בפסק הדין נפסק כי אני אשלם מחצית הוצאות חינוך, צהרון וחוגים כנגד קבלות.
בפס"ד לא נרשם דבר לגבי קייטנות.
כעת הפרודה מגישה להוצל"פ קבלות על קייטנת מתנ"ס.
מה המלצתכם, אם לא נכתב בפס"ד במפורש – האם עליי להשתתף בהוצאות קייטנה ?
גם כך אני משלם מזונות מאוד גבוהים.
מה הדין לגבי קבלות עליהן רשום "ציוד משרדי" ללא פירוט – האם אני חייב לשלם אם אין
פירוט מה נרכש ? והיא כמובן לא מוכנה להעביר לי את הפירוט.
לצפיה ב-'התשובה שלילית לגבי השאלה הראשונה'
התשובה שלילית לגבי השאלה הראשונה
21/09/2013 | 05:38
42
לגבי השניה-אם יש לך ספק שהציוד המשרדי איננו עבור הילד זכותך להגיש התנגדות ללשכת ההוצל"פ.
לצפיה ב-'מזונות הוצל"פ'
מזונות הוצל"פ
22/09/2013 | 07:09
2
45
הוצל"פ היא ערכאה ביצועית ולא שיפוטית למעט "טענת פרעתי". לכן מה שלר רשום מפורשות בפסק הדין לא ניתן לבצע בהוצל"פ.
כמובן שלכל הגדלת חוב אותה מבקשת הגרושה אתה יכול ורצוי להגיב. ורשם/ת ההוצל"פ תתיחס לתגובתך. במידה ולא תסכים להחלטה אתה יכול לערער לערכאה השיפוטית שאישרה את פסק הדין (בית משפט למשפחה או בית הדין הרבני).

לגבי חשבוניות שאין בהן פירוט: (1) הגרושה חייבת להעביר טירוט החשבונית (2) באפשרותך להתנגד להגדלת החוב בגין חשבוניות לא מפורטות שמהן לא ניתן ללמוד שמדובר בהוצאות חינוך.

ממליץ לקרוא טוב את פסק הדין בהתייחסותו להוצאות חינוך. יש מצבים בהם מדובר רק בהוצאות חינוך חריגות ולא כל הוצאה על חינוך.
לצפיה ב-'הוצאות חינוך חריגות/רגילות '
הוצאות חינוך חריגות/רגילות
22/09/2013 | 08:08
1
34
חג שמח עו"ד אולמן,
לגבי המשפט האחרון שכתבת, בפס"ד שלי כתוב: "בנוסף לדמי המזונות האמורים יישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".,

בהינתן הנ"ל, האם אני חייב בהוצאות עבור קייטנות קיץ, ועבור ציוד לחוגים (למשל מחבט ולבוש טניס) ?

אינני יודע אם אפשר לשייך קייטנה כהוצאת חינוך (היות והיא מחוץ למוסד החינוכי).

גם לא ברור לי האם בגדים לביה"ס הם הוצאות חינוך או ע"ח מזונות ?

תוכל לתת גם דוגמא מה ההבדל בין הוצאות חינוך חריגות לעומת כל הוצאה על חינוך ? לא כל כך ירדתי לדקויות האלו.

לצפיה ב-'הוצאות חינוך חריגות'
הוצאות חינוך חריגות
22/09/2013 | 12:50
75
ראשית אומר כי אם בפסק הדין לא נכתב הוצאות חינוך חריגות אזי כל הוצאת חינוך נכללת בפסק הדין.
הוצאות חינוך חריגות יכולות להיות מורים פרטיים, השלמת שעות לימוד וכדומה.

קייטנה היא קייטנה והיא לא נכללת במסגרת חוגים.

בגדים לבית הספר אינם הוצאות חינוך, ציוד לבית הספר כגון מחברות, ספרים, עפרונות, עזרי לימוד וכדומה, תשלומי בית ספר נכללים בהוצאות חינוך.

לגבי ציוד לחוגים ניתן לפרשנות.
לצפיה ב-'תוספת לתשובתי'
תוספת לתשובתי
22/09/2013 | 07:11
1
33
במידה ולא תגיב על בקשות הגדלת החוב, החוב יוגדל ע"י הוצל"פ בהעדר תגובה.
לצפיה ב-'הוצאות חינוך חריגות/רגילות '
הוצאות חינוך חריגות/רגילות
22/09/2013 | 08:10
31
חג שמח עו"ד אולמן,
לגבי המשפט האחרון שכתבת, בפס"ד שלי כתוב: "בנוסף לדמי המזונות האמורים יישא האב במחצית מהוצאות החינוך של הקטינים לרבות צהרון וחוגים כנגד המצאת קבלות".,

בהינתן הנ"ל, האם אני חייב בהוצאות עבור קייטנות קיץ, ועבור ציוד לחוגים (למשל מחבט ולבוש טניס) ?

אינני יודע אם אפשר לשייך קייטנה כהוצאת חינוך (היות והיא מחוץ למוסד החינוכי).

גם לא ברור לי האם בגדים לביה"ס הם הוצאות חינוך או ע"ח מזונות ?

תוכל לתת גם דוגמא מה ההבדל בין הוצאות חינוך חריגות לעומת כל הוצאה על חינוך ? לא כל כך ירדתי לדקויות האלו.
לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
19/09/2013 | 21:29
7
58
כאשר יש צו הוצאה לפועל כנגד אדם מסויים, מה בדיוק מותר לעקל לו? רק נכסים הרשומים על שמו?
נניח ומדובר במישהו המתגורר אצל חבר/בן משפחה, האם יש אפשרות שיעקלו לבן המשפחה נכסים, למרות שהחוב לא שלו?
ואיך בכלל אנשי ההוצאה לפועל, המגיעים לדירה, יכולים לדעת מה שייך לחייב ואפשר לעקל, ומה שייך לבעל הדירה?
לצפיה ב-'עיקול מיטלטלין אצל צד ג''
עיקול מיטלטלין אצל צד ג'
20/09/2013 | 02:59
6
37
שאלתך אקדמית ולא ספציפית. אם אתה רוצה להחכים אתה יכול לפנות לחוק ההוצל"פ ותקנותיו וללמוד מה ניתן לעקל ומה לא והיכן ניתן לעקל והיכן לא.

בגדול ניתן לבצע עיקול מיטלטלין בכתובתו של החייב ובכתובת בה נמצא החייב אלא אם הוכח שהחייב לא נמצא במקומות אלו. לכן אם החייב נמצא אצל חבר / הורים / אחים וכדומה ניתן לבצע עיקול מיטלטלין שם.

לגבי המיטלטלין עצמם זה לא תפקיד המעקלים לברר של מי המיטלטלין אלא מתפקידו של בעל הנכס להוכיח כי המיטלטלין הם של וולא של החייב (ראה סעיף 28 לחוק ההוצל"פ וכן את פסקי הדין המתייחסים לנושא זה).
לצפיה ב-'להלן תיאור ספציפי יותר'
להלן תיאור ספציפי יותר
20/09/2013 | 22:43
5
30
בן (לא קטין) גר עם הוריו, לבן חוב בבנק, לאם אין שום קשר לנושא,
הבן קיבל הוצאה לפועל - האם המטלטלין של הוריו בסכנה?

כתובת הבן זהה כמובן לכתובת הוריו, הוא גם עמם ושם הוא נמצא.

האם מה שיקרה בפועל הוא שהמעקלים יגיעו לדירה, ויהיו רשאים לעקל, אלא אם ההורים יוכיחו שהנכסים שלהם ולא של החייב?
לצפיה ב-'לאם = להורים'
לאם = להורים
20/09/2013 | 22:44
14
לצפיה ב-'עיקול מיטלטלין של צד ג''
עיקול מיטלטלין של צד ג'
22/09/2013 | 06:57
3
20
התשובה הקצרה ביותר היא כן
ראה הסברי המפורטים יותר בתשובותי לפונים בעניין זה לפני כשבוע
לצפיה ב-'היכן ההגיון? כיצד ההורים יכולים להוכיח בכלל'
היכן ההגיון? כיצד ההורים יכולים להוכיח בכלל
22/09/2013 | 09:57
2
21
שהטלויזיה/ארגטל/מכשיר ריצה שלהם?
אשמח לקבל לינק לתשובתך מלפני שבוע, לא מצאתי.

תודה!
לצפיה ב-'עיקול מיטלטלין אצל צד ג''
עיקול מיטלטלין אצל צד ג'
22/09/2013 | 13:01
1
20
ביום 18/09 ניתנה תשובה בעניין דומה.

בכל אופן זה לא עניין של הגיון אלא של חוק ופסיקה.
היות והחייב רשום וגר בכתובת העיקול אזי ניתן לבצע את העיקול, בסעיף 28 לחוק ההוצל"פ ישנו חריג וכך גם בפסיקה בעניין זה שאומר כי על צד ג' להוכיח כי המיטלטלין לא של החייב. לפיכך צד ג' צריך להגיש המרצת פתיחה לבית משפט השלום בסעד של פסק דין הצהרתי ולצרף לה תצהיר של כל הצדדים הנוגעים לעניין (מי שגר בבית והמיטלטלין שייכים לו) כמו כן רשימת המיטלטלין וכן קבלות וחשבוניות של המיטלטלין על מנת לראות מי רכש אותם.

כמובן שעל פי חוק ההוצל"פ ותקנותיו ישנם גם מיטלטלין שאינם ניתנים לעיקול וגם לזה צריך להתייחס.  במקרים מסויימים אולי גם ידרש חוו"ד שמאי להראות שמדובר במיטלטלין ישנים שהוצאתם תגרום רק נזק לצד ג'  ולא תועלת לזוכים.

ממולץ לגשת לעו"ד בעניין זה.
לצפיה ב-'נשמע חוק עקום, אבל תודה!'
נשמע חוק עקום, אבל תודה!
22/09/2013 | 19:47
14
לצפיה ב-'פורום הכוכב הבא ואקס פקטור'
|חדש|פורום הכוכב הבא ואקס פקטור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2013 | 13:14
6
|תו| המסך כבר עלה על הפורמט החדש ואתם מוזמנים לפורום החדש של הכוכב הבא שם תוכלו לדבר על כל מה שקורה בתוכנית|!| אייל גולן, ריטה, צביקה הדר, רני רהב ואסי עזר כבר מחכים לשמוע מה יש לכם לומר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|מיקרופון| בקרוב תעלה הגירסה הישראלית של התכנית המצליחה האקס פקטור בהנחיית לא אחרת מאשר דוגמנית העל, בר רפאלי. בואו לדבר על התוכנית בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'מכתב על חוב מההוצאה לפועל'
מכתב על חוב מההוצאה לפועל
18/09/2013 | 12:33
4
83
אחותי קבלה לביית שלה מכתב מההוצאה לפועל על תשלום חוב על שם הבן של בעלה(נשואין שניים)הכתובת שמופיעה על המכתב היא כתובת אחרת בכלל אבל המכתב הונח בתיבת הדואר שלהם.הבן לא גר כלל בבית ואין להם כל קשר אלין,מה צריך לכשות כדי שלא עבואו מעקלים????זה כבר קרה בעבר והם נגשו עם הבן להוצאה לפועל ושם הוא חתם על מסמך כלשהוא שאין לכתובת ולהאבא שלו כל קשר אליו ואז הם ירדו מהם..אבל עכשיו שוב זה חוזר עם חוב חדש וצרות ישנות.התקשרתי להוצאה לפועל והם הפנו אותי לעורך דין.העורך דין נאמר לי שאני יכול לזרוק אתזה.מה דעתכם?(בפעם הקודמת הגיעו מעקלים ולא עניין אותם שהוא לא גר שם ורק אחרי הרבה בלאגן הם עזבו
לצפיה ב-'עיקול בבית צד ג''
עיקול בבית צד ג'
18/09/2013 | 18:25
3
37
היעוץ שקבלתם שגוי עד כדי רשלנות של מי שייעץ לכם לעשות כך. התעלמות מצו שיפוטי של רשם ההוצל"פ יביא למצב בו יבוצע הליך הוצאת מיטלטלין.

ההליך הנכון הוא: בשלב זה הגשת הודעת צד ג' בתיק ההוצל"פ מכח סעיף 28 לחוק ההוצל"פ על עיכוב הליך העיקול וההוצאה ו/או כל הליך אחר.
מייד לאחר הגשת הבקשה בהוצל"פ יש להגיש המרצת פתיחה בבית משפט השלום בבקשה למתן פסק דין הצהרתי.
לצפיה ב-'למה שהם יצטרכו לעשות את'
למה שהם יצטרכו לעשות את
19/09/2013 | 19:53
1
23
כל זה?החייב בכלל לא גר בבית וגם הכתובת שרשומה על המכתב זו כתובת אחרת בכלל(יש הסבר אייך המכתב הגיע לכתובת הזו?)
לצפיה ב-'עיקול אצל צד ג''
עיקול אצל צד ג'
20/09/2013 | 02:52
17
ראה כבר תשובתי הקודמת.
אם הם לא רוצים לעשות זאת שלא יבוא בטענות אח"כ למה הוצאו להם המיטלטלין מהבית
לצפיה ב-'למה שהם יצטרכו לעשות את'
למה שהם יצטרכו לעשות את
19/09/2013 | 19:53
16
כל זה?החייב בכלל לא גר בבית וגם הכתובת שרשומה על המכתב זו כתובת אחרת בכלל(יש הסבר אייך המכתב הגיע לכתובת הזו?)
לצפיה ב-'מזונות ילדים '
מזונות ילדים
17/09/2013 | 11:13
3
62
בהתאם לפסק דין נקבע כי אב ילדים צריך לשאת ב 40% מדור מדמי שכירות שיוצגו על ידי האם . בעת מתן פסק דין למזונות, האם עם הילדים התגוררה בדירה משותפת של הצדדים ועלות משכנתא הסתכם בערך 2600 ש"ח בלבד. כהיום שוכרת דירה במחיר כמעט כפול על כן 40% מסכום שכירות מהווים סכום גדול ומשמעותי בנוסף לדמי מזונות שנפסקו .

מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'כלום זה מה שנקבע'
כלום זה מה שנקבע
17/09/2013 | 17:04
27
לצפיה ב-'יתכן שאפשר להגיש תביעה להקטנת'
יתכן שאפשר להגיש תביעה להקטנת
17/09/2013 | 19:19
25
המזונות עקב שינוי נסיבות.
לצפיה ב-'מזונות ילדים ומדור'
מזונות ילדים ומדור
18/09/2013 | 18:16
23
כל שינוי בפסק הדין לגבי גובה המזונות ומדור הילדים, הוצאות רפואיות וחינוך יש לפנות לערכאה המשפטית שנתנה את פסק הדין (בית משפט למשפחה או בית הדין הרבני) ולהגיש תביעה/בקשה חדשה לשינוי אותם מרכיבים בפסק הדין יקב שינוי הנסיביות.
יש לשים לב כי מדובר כמו בתביעה ראשונה שהוגשה מבחינת הרצאת פרטים מסמכים, חשבוניות, קבלות וכדומה.
לצפיה ב-'צק עירבון'
צק עירבון
18/09/2013 | 10:53
4
31
נתתי לבני צק ערבון לחתונתו לפני כשנתיים, בני לא עמד בהתחייבות וכתוצאה מזה עיקלו לי כל דבר אפשרי. הצק הוא שלי ועל הצק חתומים בני חמתו וכלתי. שאלתי היא כזו; לפני כשבוע כלתי התחילה הליך של פשיטת רגל ואמרה שתקח את החוב של הצק עליה. האם בהליך כזה יוציאו אותי מהבעיה הזו?
לצפיה ב-'שיק עירבון ופש"ר'
שיק עירבון ופש"ר
18/09/2013 | 18:20
2
23
היות והשיק הוא שלך ואתה חתום עליו יחד עם עוד אחרים אדם אחר הנמצא בפשיטת רגל לא יכול לקחת את החוב הזה עליו.
פש"ר הוא הליך אותו מנהל אדם אחד ורק נגד החובות שלו הוא יופטר בסוף ההליך. לכן, החוב שלך לא ימחק.

אעיר רק כי לא ברור הכיצד חתמו אחרים על שיק שלך והאם הם בעלי זכות חתימה בכלל בחשבון שלך.
לצפיה ב-'תגובה.'
תגובה.
19/09/2013 | 09:40
1
16
חג שמח ותודה על התגובה המהירה.
הצק הוא שלי, אך בגב הצק חתומים בני, כלתי וחמתו.
בתיק הוצאה לפועל כתוב חייבים בתיק שמות ארבעתנו.
לדבריי כלתי היא לוקחת אחריות על הצק ומעבירה ומצהירה שהחוב שלה.
גם במצב כזה לא ניתן?
לצפיה ב-'שיק עירבון ופש"ר'
שיק עירבון ופש"ר
20/09/2013 | 02:50
10
כמו שאמרתי כבר בתשובתי הקודמת, כל חייב בתיק ההוצל"פ הוא חייב בכל החוב בתיק ההוצל"פ וכאשר כלתך תופטר מהחוב בהליך הפש"ר עדיין תוותרו יתרת החייבים בתיק ההוצל"פ שכל אחד מכם חייב בכל החוב.

הליך הפש"ר  הינו אינדיוודואלי והוא חל רק על פושט הרגל.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
19/09/2013 | 15:08
11
את החייבת או לפחות אחד מהם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרדנו נוסד בשנת 1968 ובעל מוניטין של מעל 47 שנים כמשרד עורכי דין מוביל בתחום האזרחי מסחרי, ובפרט בתחום המשפטי ביצועי של תביעות כספיות ובנקים בבימ"ש ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי הולנדר גרוס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו