לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1381313,813 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

לצפיה ב-'חברים יקרים'
חברים יקרים
11/02/2016 | 10:53
94

אני יודעת שזה לא המקום אבל בתור חברה  בפורום אני מרשה לעצמי לבקשכם להיות שותפים בפרוייקט הדסטארט שלי שנשארו לו 4 ימים. הפרוייקט הוא ספר ילדים-סיפור ובסופו עבודת יצירה. אם אתם רוצים לתמוך ולהיות בין יותר מ-100 האנשים שנתנו בו אמון, הכנסו לקישור. תודה מראש, דליה.

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17196

לצפיה ב-'לחובבי הרכבות והמטוסים'
לחובבי הרכבות והמטוסים
10/02/2016 | 20:28
3
102
1
THE CHICKEN GUN 

The  true story of the Chicken Gun. Too funny not to  share! Sometimes  it does take a rocket scientist! 

Scientists at NASA built a  gun specifically to launch standard 4 pound Dead chickens at  the
​ ​
windshields of airliners, military jets and the  space Shuttle, all traveling at  maximum velocity. The idea is to simulate the Frequent incidents of  collisions with airborne fowl to test the strength of The windshields. 

British engineers heard  about the gun and were eager to test it on the Windshields of their new  high speed trains. Arrangements were made, and A gun was sent to the  British engineers. 

WHEN  THE GUN WAS FIRED, THE ENGINEERS STOOD SHOCKED  AS THE CHICKEN HURLED OUT OF THE BARREL, CRASHED INTO THE SHATTERPROOF SHIELD, SMASHED  IT tO SMITHEREENS, BLASTED THROUGH THE CONTROL  CONSOLE, SNAPPED  THE ENGINEER'S BACK-REST IN TWO, AND EMBEDDED ITSELF IN THE BACK WALL OF  THE CABIN, LIKE AN ARROW SHOT FROM A BOW. 

THE HORRIFIED BRITS SENT  NASA THE DISASTROUS RESULTS OF THE EXPERIMENT, ALONG WITH THE  DESIGNS OF THE WINDSHIELD AND BEGGED THE U.S. SCIENTISTS FOR  SUGGESTIONS. 

NASA  RESPONDED WITH A ONE-LINE MEMO  : 

"DEFROST  THE CHICKEN." 
(TRUE  STORY) 

לצפיה ב-'התרנגולת לא הפשירה בגלל מומנטום החיכוך באוויר?'
התרנגולת לא הפשירה בגלל מומנטום החיכוך באוויר?
14/02/2016 | 08:25
19
לצפיה ב-'משעשע אבל כנראה סיפור אורבאני..'
משעשע אבל כנראה סיפור אורבאני..
15/02/2016 | 15:35
1
18
יש לך מקורות לזה ?

גיא.
לצפיה ב-'אגדה אורבנית ישנה מאוד'
אגדה אורבנית ישנה מאוד
15/02/2016 | 16:15
18
לצפיה ב-'מטבע פרסית ישנה'
מטבע פרסית ישנה
10/02/2016 | 12:19
4
124
לחברי הפורום
מי מזהה מטבע פרסית ישנה מאיזו שנה ומה שוייה
    בתודה מראש
לצפיה ב-'המטבע'
המטבע
10/02/2016 | 14:58
1
87
1927  

כניראה מכסף ואם כן אז כסף 900

הדמות היא של שליט אירן רזא שאה פהלאווי אביו של השאח הפרסי האחרון

מכיוון שהפרסית שלי לא מי יודע מה אז לא הצלחתי לזהות כמה דינרים רשומים על המטבע, אבל כניראה משהו בין 500 ל-5,000 דינר

לא יודע את ערכו המדוייק אבל אם זה מכסף אז כמה עשרות שקלים 
לצפיה ב-'המטבע'
המטבע
11/02/2016 | 12:41
41
נתן תודה רבה
לצפיה ב-'אירן, 5000 דינר 1927, כסף 900. KM1106'
אירן, 5000 דינר 1927, כסף 900. KM1106
11/02/2016 | 11:07
1
61
שוויה 100-150 ש"ח במצבה
לצפיה ב-'אירן 5000 דינר'
אירן 5000 דינר
11/02/2016 | 12:37
45
הדר תודה רבה
לצפיה ב-'שטרות חוב 1929'
שטרות חוב 1929
10/02/2016 | 08:09
3
122
לסבא רבא שלי, זלמן הוז, היה בימ"ס לתבואות ועוד בעפולה. בערך משנת 1925. סוכן "שמן" בעפולה וצמח. האיכרים מהעמק, יהודים וערבים, היו קונים גרעינים, שמן, תמורת מסירת תבואה בתום הקציר. את 21 שטרות החוב, כולם מאותה שנה, שהיו בבית הוריי, אמי מסרה לידיי לפני שנים. מקפלים בתוכם סיפורים מהעבר. השטרות נשארו בידיו כי אותם 21 איכרים לא שילמו את חובם...
הסבא אהב מאד את החלוצים, כך סיפרה אמי, ולא דרש את החוב. מהחייבים האחרים, שנת תרפ"ט כנראה לא כ"כ התאימה לדרישת חובות.
מצרפת כאן את חותמת העסק ושטרות אחדים.
אגב-הכל נמסר לארכיון הציוני המרכזי. כשבאתי למסור את הדברים התברר שכבר היה להם תיק ע"ש זלמן הוז. המעוניינים יכולים לעיין בהם שם.
לצפיה ב-'נהדר. תודה'
נהדר. תודה
10/02/2016 | 09:17
25
לצפיה ב-'יופי של פריטים. תודה ששיתפת.'
יופי של פריטים. תודה ששיתפת.
10/02/2016 | 15:42
20
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/02/2016 | 06:20
30
אכן, שנת 29/30 הייתה שנה קשה למתיישבים בעמק יזרעאל. באותה שנה הייתה מכת עכברים קשה שכמעט כילתה את יבולי התבואה. החקלאים שבנו על ההכנסה מיבולי החיטה מצאו עצמם במצב קשה מאד , במיוחד אלו שלא נהנו מהתקציב של מחלקת ההתיישבות של ההסתדרות הציונית.
לצפיה ב-'שרשור יום האם/המשפחה'
שרשור יום האם/המשפחה
09/02/2016 | 15:31
4
57
לצפיה ב-'צעדות'
צעדות
09/02/2016 | 18:47
71
לצפיה ב-'יום השוויגער?'
יום השוויגער?
10/02/2016 | 07:13
2
36
לצפיה ב-'אי אפשר להיות שוויגער, לפני היות אם. '
אי אפשר להיות שוויגער, לפני היות אם.
12/02/2016 | 06:41
1
16
לצפיה ב-'מוטבע מבראשית רבינו. זה לא סמלת רב סמלת. פשטייסט?'
מוטבע מבראשית רבינו. זה לא סמלת רב סמלת. פשטייסט?
12/02/2016 | 16:41
12
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
09/02/2016 | 14:45
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'גלויה רוסית. מי הצייר?'
גלויה רוסית. מי הצייר?
08/02/2016 | 19:52
4
99
ומה כתוב מאחור. ניסיתי להפוך כתב בעיפרון על נייר צהוב מאד למשהו קריא בשחור לבן.
ניתן לפענח?
לצפיה ב-'על הצייר VASILY PEROV והציור מצאתי בגוגל'
על הצייר VASILY PEROV והציור מצאתי בגוגל
08/02/2016 | 20:35
3
53
כמה שהציור במקור יפה יותר מהגלויה.
נשארתי עם גב הגלויה ואין לי מושג אם התוכן משפחתי או סתם משהו שאבי מצא ושמר.
לצפיה ב-'ואולי הגלויה לא כתובה ברוסית?.....'
ואולי הגלויה לא כתובה ברוסית?.....
09/02/2016 | 11:55
1
22
לצפיה ב-'הגלויה כתובה ברוסית - בטוח!'
הגלויה כתובה ברוסית - בטוח!
10/02/2016 | 00:34
14
לצפיה ב-'תודה. לא הכרתי והציורים פשוט מדהימים. תודה'
תודה. לא הכרתי והציורים פשוט מדהימים. תודה
09/02/2016 | 12:38
21
לצפיה ב-'שנת הקוף 2016'
שנת הקוף 2016
08/02/2016 | 07:12
3
53
新年快乐 2016

היום בסין חוגגים את שנת הקוף.
לצפיה ב-'פסל אפריקני מעץ שנות ה-60'
פסל אפריקני מעץ שנות ה-60
08/02/2016 | 09:36
58
אבי עבד בתה"ל - תכנון המים לישראל
חבריו לעבודה נשלחו לחו"ל לתקופות ארוכות עם משפחותיהם
חלקם שהו במדינות שונות באפריקה
כשחזרו ארצה, הביאו איתם מזכרות, בעיקר פסלים
אבי, שהיה צייר, היה נותן להם מציוריו והם בתמורה נתנו לו פסלים

לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
08/02/2016 | 07:11
55

לצפיה ב-'קוף אחד: מסכה לפורים עם פירסומת. קוף שני הוא בקבוק אלכוהול'
קוף אחד: מסכה לפורים עם פירסומת. קוף שני הוא בקבוק אלכוהול
08/02/2016 | 17:19
44
מיניאטורי
לצפיה ב-'שאלת זיהוי לאספני צים או ספנות ישראלית - האוניה ירדן '
שאלת זיהוי לאספני צים או ספנות ישראלית - האוניה ירדן
07/02/2016 | 14:34
13
107
שלום לחברי הפורום,
אשמח לדעת האם מישהו מכיר או שמע על ספינה ישראלית של צי הסוחר או צים בשם ירדן YARDEN . מצרף תמונה של קבוצת אנשים (מעונבים) המחזיקים בגלגל הצלה עם שם הספינה.
תודה מראש לכל מידע בנושא.

לצפיה ב-'בהחלט היתה אוניה של צים (לא סוחר) בשם ירדן בשנות השישים. '
בהחלט היתה אוניה של צים (לא סוחר) בשם ירדן בשנות השישים.
07/02/2016 | 18:04
12
72
אומנם לא אחת מהאוניות המפורסמות שלהם (כגון "שלום" המפוארת, "תיאודור הרצל", "נגבה" וכו) אבל בהחלט היתה יחד עם אחיותיה בשמות ישראלים כגון "קסריה". "תל אביב". "קדמה". "עכו" ואחרות.
נ"ב: באמת שווה פעם לעשות מאמר על חברת צים.
לצפיה ב-'תודה הדי - אבל אין ברשת אף מילה (ולו צימוק קטן) על שם ספינה '
תודה הדי - אבל אין ברשת אף מילה (ולו צימוק קטן) על שם ספינה
07/02/2016 | 19:51
5
50
בשם 'ירדן' לכן אשמח אם תוכל להפנות אותי למקור כלשהוא המתייחס לספינה ולתאריך ההשקה שלה. תודה מראש!
לצפיה ב-'הי אברמלה. מצורף צימוק.'
הי אברמלה. מצורף צימוק.
07/02/2016 | 20:08
4
62
עיתון דבר, שנת 59 - קישור לכתבה.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע בשנת 1962 היא הפליגה גם עם נוסעים אבל זה'
עד כמה שאני יודע בשנת 1962 היא הפליגה גם עם נוסעים אבל זה
07/02/2016 | 20:44
1
64
לא אומר שמה שאני יודע זה הנכון.
עיקר ההפלגות שלה היו למזרח הרחוק (סינגפור, באנקוק ועוד).
הרבה מידע לצערי אין לי בנושא זה (ולאמיתו של דבר בעוד הרבה נושאים אין לי הרבה מידע  )
לצפיה ב-'תודה על הצימוק המתוק '
תודה על הצימוק המתוק
07/02/2016 | 21:24
21
לצפיה ב-'שכחת לתת קרדיט לאתר עיתונות יהודית היסטורית...'
שכחת לתת קרדיט לאתר עיתונות יהודית היסטורית...
07/02/2016 | 21:23
1
34
מה היינו עושים בלעדיו?
לצפיה ב-'צודקת. (שכחתי שזה לא מצוין בקישור) זה אתר נפלא.'
צודקת. (שכחתי שזה לא מצוין בקישור) זה אתר נפלא.
07/02/2016 | 22:39
20
לצפיה ב-'הדי - ירדן, קיסריה, עכו היו אוניות מטען. '
הדי - ירדן, קיסריה, עכו היו אוניות מטען.
07/02/2016 | 21:22
5
36
קדמה, נגבה , ארצה, גלילה, ציון, תיאודור הרצל, ישראל, ירושלים מולדת ושלום
היו אוניות נוסעים. קדמה הייתה הראשונה.
תל אביב, הר ציון והר כרמל היו שייכות ללוידס פלשתינה. לא לצים.
לצפיה ב-'סבתא תודה על ההסבר המפורט. בכל אופן בדבר אחד צדקתי'
סבתא תודה על ההסבר המפורט. בכל אופן בדבר אחד צדקתי
07/02/2016 | 22:03
4
36
שלצים היתה אוניה בשם ירדן  . למרות שאוסף צים אצלי הוא אוסף מכובד ונחמד לא נכנסתי יותר מדי לעובי הקורה איתו כמו במספר אוספים אחרים שלי (כגון אל על, אלכוהול, מזרחי ועוד). יומו יגיע (או שלא).
לצפיה ב-'בוודאי שהייתה אבל לא אונית נוסעים....'
בוודאי שהייתה אבל לא אונית נוסעים....
07/02/2016 | 22:11
3
39
אוניות שוהם ובהמשך צים היו נושא מדובר אצלנו בילדותי. סבי וסבתי היו מפליגים פעמיים בשנה לבקר את דודותי [בנותיהן] באיטליה ובניו יורק. לאמי היו אחים ואחיות בפריז אז הורי [ואני] הפלגנו מספר פעמים למרסיי ולנפולי [אחות של אבא]. 
עלינו ארצה מאיטליה ב'קדמה'. סבי וסבתי עלו אחרינו ב'נגבה'.
בקיצור הדיבור על האוניות השונות וההשוואה ביניהן היו כמו שיחה היום על דגמי מכוניות...

לצפיה ב-'ואצלנו במשפחה בסך הכל היינו "מפליגים" על'
ואצלנו במשפחה בסך הכל היינו "מפליגים" על
07/02/2016 | 22:40
2
41
חסקה !!!!

לצפיה ב-'היום אתה משלים....'
היום אתה משלים....
07/02/2016 | 23:07
1
25
לצפיה ב-'תגובה קצת מאוחרת'
תגובה קצת מאוחרת
18/02/2016 | 23:36
3
מצטער על תגובה בדעבד.
אבי עבד בצים ובין השאר על נהר הירדן בין השנים 1959 ל-1977 לערך. מלבד זו, מכיר איש מבוגר שהיה באותה התקופה בצים ואם תרצו אוכל לברר מידע נוסף על ספינה זו.
לצפיה ב-'יין ישן'
יין ישן
07/02/2016 | 12:20
2
52
מ10 שנים ואילך אבל רק מתוקים.
לצפיה ב-'וואחד הדה בן ארבעים. צ'י'
וואחד הדה בן ארבעים. צ'י
07/02/2016 | 16:56
1
49
לצפיה ב-'סליחה הוא מלא ופקוק'
סליחה הוא מלא ופקוק
07/02/2016 | 17:08
36
לצפיה ב-'חודש חדש אם פריטים חדשים -סט סכינים ישראליאנה'
חודש חדש אם פריטים חדשים -סט סכינים ישראליאנה
07/02/2016 | 11:17
9
85
כניראה פריט לתיירים לא היה בשימוש
אהבתי את ההשקעה והדמות אם ארגז התפוזים
נושא תוויות מס קניה בתחתית
הפריט למסירה פרטים במסר
לצפיה ב-'מאפרה מלון "המלך דווד "'
מאפרה מלון "המלך דווד "
07/02/2016 | 11:27
2
74
מאפרת פליז סגנון בצלאל 
למה לא רואים את הצריח של מגדל דווד?
במאפרה השניה כניראה אותו סגנון ויצרן ניראה 
מגדל דווד אחרת והמאפרה פלשתינה 
להנאתכם ולאוסף

לצפיה ב-'מאפרה נוספת מסידרה בע"יח '
מאפרה נוספת מסידרה בע"יח
07/02/2016 | 11:40
1
58
תוצרת דייגי 
אולי זה אייל  חתומה ברונזה לאוסף ולהנאתכם
לצפיה ב-'מאפרה ישראלית '
מאפרה ישראלית
07/02/2016 | 11:43
54
כניראה שנות ה 60
לא חתומה ניראה כמו שלגמן
להנאתכם ולאוסף
לצפיה ב-'פותחן דייגי מסידרה מלכי ישראל-שלמה'
פותחן דייגי מסידרה מלכי ישראל-שלמה
07/02/2016 | 11:56
4
56
חתום דייגי פטינה מושלמת ויצור נדיר
לאוסף ולהנאתכם
לצפיה ב-'פותחן כנסת ישראל'
פותחן כנסת ישראל
07/02/2016 | 19:45
3
49
לא יודע אם יוצר עבור הכנסת 
אולי יוצר לאוסף שלי
לצפיה ב-'מגשית חם קר "נורדיה"'
מגשית חם קר "נורדיה"
07/02/2016 | 19:50
2
52
חלק ניכבד מהפריטים שמוצגים היום היגיעו 
מריכוישות איבי בארה"ב
ובעזרת ביתי החבדניקית שהיתה בכנס אצל הרבי מלובביץ
שגם בזכותו
היגיעו הפריטים
לאוסף מגשיות ולהנאתכם 
לצפיה ב-'צלחת נוי קטנה בעיצוב'
צלחת נוי קטנה בעיצוב
07/02/2016 | 19:54
1
47
דייגי מהשוק ביפו לאוסף ולהנאתכם
לצפיה ב-'מפיון תוצרת הקולי'
מפיון תוצרת הקולי
07/02/2016 | 19:56
48
ברונזה לא משהו מיוחד אבל לאוסף ולהנאתכם
לצפיה ב-'פריטים נחמדים מאוד.'
פריטים נחמדים מאוד.
07/02/2016 | 22:04
28
תתחדש!
לצפיה ב-'יין ישן'
יין ישן
07/02/2016 | 00:57
4
106
אני מעוניין לקבל/לקנות יינות וליקרים ישנים האם יש מישהו שיש לו או יודע להפנות אותי.
לצפיה ב-'כמה ישן ,'
כמה ישן ,
07/02/2016 | 06:28
76
זה מעניין מבחינתך?
לצפיה ב-'יש לי הבקבוק הראשון של יקבי הגולן'
יש לי הבקבוק הראשון של יקבי הגולן
07/02/2016 | 09:03
73
יין לבן בטח מקולקל
לצפיה ב-'בן אדם תגיד בשביל מה ?'
בן אדם תגיד בשביל מה ?
09/02/2016 | 08:10
1
95
ליקר ישן הסוכר יוצר בו גושים לאחר עשרים שנה.
יין מתוק מחזיק יותר יין רגיל הופך לחומץ .
בתמונות
בקבוק הקונטרו הוא בן עשרות שנים
לפי הבליטה לתוכה הוכנס הסרט.
היוניקום (מאחור)נקנה בהונגריה בשנת 1984
צ'י
לצפיה ב-'מנשה כהן'
מנשה כהן
09/02/2016 | 08:41
75
היו לי כל הבקבוקים מהפתיחה  של היקב עד 96
מסרתי את כלם עבור בקבוק וויסקי טוב.
צ'י
לצפיה ב-'משי או ניילון???? איזה סרט עשו מזה!!!'
משי או ניילון???? איזה סרט עשו מזה!!!
06/02/2016 | 18:49
66
לצפיה ב-'אוסף 'אינפיניטי-אילים', מוצג במוזיאון ר"ג עד מחצית מרץ.'
אוסף 'אינפיניטי-אילים', מוצג במוזיאון ר"ג עד מחצית מרץ.
06/02/2016 | 18:49
33
159

אוסף אינפיניטי-אילים הינו אוסף של תעודות היסטוריות המאיר את הפעילות הכלכלית והפיננסית בארץ-ישראל מתחילת המאה העשרים ובעשורים הראשונים שלאחר הקמת המדינה. האוסף מכיל תעודות שונות, מניות, אגרות חוב, מלוות מדינה ומלוות עירוניים, פוליסות ביטוח מהתקופה ההיא, תרומות למוסדות הלאומיים ותרומות לצדקה. כל אלה הינם מניפה רחבה של מסמכים המעידים הן על הפעילות הכלכלית והן על הקשרים חברתיים ודמוגרפיים.
העליות השונות לארץ-ישראל שינו את הדמוגרפיה היהודית בארץ, ועד שנות השלושים של המאה שעברה פעלו בארץ למעלה ממאה בנקים ועוד עשרות מוסדות פיננסיים שונים. בשנות העשרים קמו מוסדות פיננסיים קטנים, מקומיים ומעמדיים, ובשנות השלושים הוקמו עשרות קופות של הלוואה וחיסכון בישובים שונים בארץ ,אשר במשך השנים התמזגו בתוך הבנקים המובילים.
בעיתון הרשמי של ממשלת המנדט מיום 21 במאי 1942 ,פרסם הנציב העליון צו הפוטר אגודות שיתופיות מתשלום מס הכנסה. בהמשך לצו ניתנה רשימה ארוכה של מאות אגודות שהצו מתייחס אליהן: אגודות כפריות ועירוניות להלוואה וחיסכון, אגודות שיכון, אגודות צרכנים, אגודות להתיישבות בעלי משק זעיר, אגודות להתיישבות קיבוצית, אגודות השקאה והספקת מים, אגודות ביטוח חקלאיות, אגודות לשירותי הובלה ונסיעה ואגודות של יצרנים תעשייתיים ושירותי תעשיה.
ברשימת הקואופרטיבים אנו מוצאים את הקואופרטיב לתעשיית נעלים "נעל" בתל אביב, לצד אגודה שיתופית לממכר קרח בירושלים. בית חרושת לתעשיית כפתורים בתל אביב לצד אגודת השוחטים יפו-תל־אביב. האופרה הארץ־ישראלית העממית והתיאטרון למוסיקה ולמחול, שתיהן אגודות שיתופיות בע״מ. וזה על קצה המזלג.
מרשימה זו ניתן ללמוד על מרקם החיים הכלכלי, החברתי, התרבותי של היישוב בארץ בתקופת המנדט. המסמכים הם ראי ההיסטוריה ושימורם הוא שימורה.
אולם, מעבר לערך ההיסטורי, היופי הגרפי של המסמכים של פעם, שובה את העין בעיקר המניות שאוירו על ידי מיטב המאיירים של התקופה, מאיר גור אריה וזאב רבן, אנשי בצלאל, והרמן שטרוק, איש המזרחי שאייר את אחת המניות היפות באוסף, מניית בנק המזרחי, בנק ששטרוק היה בין מקימיו ועמד בראשו.
זו הייתה המנייה שבזכותה נבנה האוסף. בשנים האחרונות אני עוסקת בתחום האספנות, תחום שריתק אותי, עוד לפני שהפכתי להיסטוריונית. סייעתי לחברה למיין את עזבון בית הוריה והנה בבוידעם מצאתי מספר מניות של הסבא, זלמן ריבלין, שהיה בעל בית דפוס בתל אביב. חלק מהמניות היו על שמו, חלקן ע"ש בנו, אל"מ גרשון ריבלין שפיקד שנים על 'מערכות'. חלקן אף היו מניות שהודפסו בבית הדפוס של זלמן ריבלין. המנייה של בנק המזרחי תפסה את עיני. הראיתי אותה לרו"ח אמיר איל, הבעלים של קבוצת ניהול ההשקעות אינפיניטי-אילים, אשר התלהב מאוד מהרעיון להקים אוסף כזה שישמר פריטים היסטוריים של ארץ ישראל וישראל בתחילת דרכה. אוסף כזה ראוי שיימצא בצל קורתו של בית השקעות כדי לפתוח לבאים בשעריו צוהר אל פן היסטורי-תרבותי וכלכלי. או אז יצאנו יחד לדרך. אמיר נתן לי את כל התמיכה והשקיע את המשאבים הנחוצים להקמת האוסף, וזו התוצאה. 
המידע על הפריטים השונים בספר זה נאסף מארכיונים, מהרשת, מרשות החברות אך בעיקר מהספר "ערך נקוב", ספרו המרתק של רו"ח יהודה ברלב, בכיר אספני המניות בארץ, מאתרו http://www.bia.co.il/ , ומנכונותו לתרום לנו מהידע הרב שלו בנושא. תודותינו. 

ד"ר רות XXXX, היסטוריונית,
                                                     אוצרת האוסף והתערוכה
לצפיה ב-' '
06/02/2016 | 20:18
40
לצפיה ב-'רות יקרה, הערכה רבה ושבחים רבים. '
רות יקרה, הערכה רבה ושבחים רבים.
06/02/2016 | 20:47
56
יוסי
לצפיה ב-'רותי'
רותי
06/02/2016 | 21:33
46
את זוכרת אם יש באוסף המדהים הזה גם חברות שקשורות לתחבורה? יודעת מה, אל תעני, אני אבדוק בעצמי בתערוכה...

שאני אבין, להתחיל לקרוא לך ד"ר רותי מעכשיו? 
לצפיה ב-'כל הכבוד רותי על ההשקעה והעשייה. את משהו מיוחד! מאושיות'
כל הכבוד רותי על ההשקעה והעשייה. את משהו מיוחד! מאושיות
06/02/2016 | 21:47
1
46
האספנות בישראל.
אומנם לא אגיע לצערי לתערוכה גם כי זה רחוק לי וגם כי הנושא לא הכי קרוב לליבי אך אני מפרגן לך ומעריך.
לצפיה ב-' תודה לכולם. העליתי כי המנהל ביקש מאמרים...'
תודה לכולם. העליתי כי המנהל ביקש מאמרים...
07/02/2016 | 00:38
38
לצפיה ב-'רותי תודה. הייתי בפתיחה והיתה מרשימה ואוסף מעניין. אולי'
רותי תודה. הייתי בפתיחה והיתה מרשימה ואוסף מעניין. אולי
06/02/2016 | 23:28
5
281
תעלי לפורום את נאום שנאמת בערב הפתיחה (למען גילוי נאות אני בעל אינטרס בהעלאת הנאום)
לצפיה ב-'למה???????'
למה???????
07/02/2016 | 00:20
27
לצפיה ב-'לבקשתך, אעלה חלק מדברי בפתיחת הערב.'
לבקשתך, אעלה חלק מדברי בפתיחת הערב.
07/02/2016 | 00:32
3
62
מה שרלוונטי לפורום:

.........
האוסף מוצג כאן בפני כולנו ואת סיפור הפריטים השונים תמצאו בספר התערוכה. הערב אני רוצה לספר על איך נוצר אוסף.
אתחיל בכמה מילים על עצמי. פרק א' בחיי, שירות של 32 שנה במוסד. כשפרשתי פניתי למחקר היסטורי, כתיבת דוקטורט בנושא התנועה הציונית במצרים, נושא שלא נחקר עד אז לעומק וכתבתי ספר בנושא שיצא בהוצאת עם עובד. זה היה פרק ב' שגם הוא היה מרתק ומי חשב אז שיגיע גם פרק ג'.
והנה, אמי נפטרה והתיק הכבד שמחכה לכולנו נפל גם עלי – פינוי הדירה ופירוק העיזבון. מי ידע אז שיש אספנים, שיש פריטים שהם בעלי ערך, לא רק כספי, גם היסטורי. אז זרקנו וזרקנו. נותרו כמה פריטים כמו פטיפון ישן שאת זה הבנתי שאסור לזרוק. אבל מה עושים איתו? חיפשתי ברשת והגעתי לפורום אספנים בתפוז ושם שאלתי שאלות. נחשפתי לעולם חדש = עולם האספנות. הופתעתי מהנכונות הרבה והכנה של האנשים לעזור, הכרתי את הדי אור, אספן מהגדולים בארץ, שסייע לי רבות והיה המנטור שלי בתחום. הוא בקהל הערב. המשכתי לעקוב אחרי הפורום ולאט לאט נדבקתי בחיידק. חיידק שגדל וגדל והופ...מצאתי עצמי בפרק ג' שלא היה מתוכנן. עקבתי אחרי מכירות פומביות, למדתי מה מבוקש ומה לא ועל הדרך, הרבה היסטוריה.
כלקח מהשטויות שעשיתי בבית הורי, הודעתי לכל חברי וחברותי. לא זורקים פיסת נייר או איזה פריט נוי קיטשי משנות ה-50 או ה-60, או כלום בעצם לפני שקוראים לי לבדוק מה מותר ומה אסור.
החברה הראשונה שנענתה לעצתי היא חברת ילדות, בתו של אל"מ גרשון ריבלין שהיה שנים ארוכות מפקד מערכות, משורר ואיש ספר. היא אמרה לי מראש שלא אמצא שם כלום כי לפני פטירתו אביה מיין הכל ומסר חומרים לארכיונים שונים. מה שנשאר בבית, לא שווה, כך אמרה. בבית הזה, אחרי חריש עמוק נמצאו מכתבים של אלתרמן ושלונסקי, מכתבים של בן גוריון ומשה דיין, ספרים נדירים ואפילו צילומי ענק מהפקת הסרט אקסודוס שריבלין שימש כיועצו הצבאי ומקשר מטעם צה"ל. עולם ומלואו.
ואז נזכרנו שיש גם בוידעם...אבל לך תזחל בו. גובה 60 ס"מ...אולי הייתי מצליחה להיכנס אבל בטח לא לצאת ברברס. מצאתי בחורה צעירה וצנומה שהסכימה לעשות זאת עבורנו. נכנסה ויצאה עם תיקיית קרטון מאובקת ולחה ופרימוס נחושת ישן. את הפרימוס החרמתי לטובת המטבח שלי ובתיקייה מצאתי 3 מניות. לא במצב הכי מזהיר. אחת מהן הייתה מניית בנק המזרחי, אחת המניות היפות מבחינה גרפית. מניה משנות ה-20 שאוירה ע"י הרמן שטרוק, ציוני ידוע איש המזרחי שהיה גרפיקאי מוכשר וממייסדי הבנק.
המניה היה ע"ש הסבא, זלמן ריבלין היה גם בעל דפוס בת"א של פעם. לכן היו שם עוד מניות שהודפסו בדפוס שלו והיו על שמו. אולי היה שם בארטר הדפסת המניות תמורת קבלת מניות.
לא ידעתי אז כלום על מניות דאז. היום קצת יותר. אבל המניה של המזרחי הייתה כה יפה מבחינה טיפוגרפית וגרפית שהראיתי אותה לאמיר, בעל בית השקעות והבעלים של האוסף, ואמרתי לו תראה איזה פריט מקסים. קח אותו, מסגר אותו יפה ותלה אותו במשרדך כפיסת תרבות היסטורית בתוך העולם החומרי של בית השקעות. אמיר התלהב. הוא רכש גם את שאר המניות של ריבלין וכך התחיל האוסף. אני האוצרת והרוכשת והאוספת, אמיר הבעלים הגאה המתמוגג מכל פריט שמצטרף לאוסף ויחד - אנו מרגישים כאבא ואמא של הפרויקט הנפלא הזה. מאז עברו 4 שנים, הגענו ללמעלה ממאה פריטים הכוללים מניות, אגרות חובות, מלוות מדינה ומלוות עירוניים, חברות ציבוריות וחברות פרטיות והרחבנו גם לפוליסות ישנות של חברות ביטוח. כל מי שנכנס למשרדי אינפיניטי מתרשם. מכאן הדרך להצגת האוסף בפני קהל רחב יותר הייתה קצרה ומה שתראו הערב זו התוצאה.

לצפיה ב-'ישר כח לרות'
ישר כח לרות
07/02/2016 | 11:08
17
לצפיה ב-'רותי. כל הכבוד על האיסוף והמחקר המעמיק.'
רותי. כל הכבוד על האיסוף והמחקר המעמיק.
07/02/2016 | 20:16
1
25
משמח מאוד לראות שהתחום הגיע לידיים טובות וזכה לכבוד הראוי לו.

יש לך מושג אם התערוכה זכתה לחשיפה בקרב אנשי טיפוגרפיה ותקשורת חזותית? נראה לי שיחגגו על זה.
לצפיה ב-'תודה עידן. לא חושבת שהתערוכה זכתה לחשיפה בפני אנשי טיפגרפיה.'
תודה עידן. לא חושבת שהתערוכה זכתה לחשיפה בפני אנשי טיפגרפיה.
07/02/2016 | 20:51
32
אולי באמת כדאי שתעביר את הידיעה. בשלב זה המתעניינים הם מוסדות פיננסיים. יודעת שבנק דיסקונט ולאומי מתכוונים לערוך שם סיורים לעובדים. [המצחיק שאין לנו באוסף ולו מניה אחת של דיסקונט...פשוט לא מצאתי].
לצפיה ב-'תודה, רותי, שאת מביאה את הדברים גם לפנינו.'
תודה, רותי, שאת מביאה את הדברים גם לפנינו.
07/02/2016 | 06:42
2
160
מסתבר שאף פעם לא מאוחר להתחיל להיות אספן וגם להגיע לתוצאות יפות כאשר נכנסים לעומק העניין, כך עם אוסף קק"ל היפה שלך וכך עם האוסף הזה.
לצפיה ב-'באמת תודה. שמחתי לקרוא את זה.'
באמת תודה. שמחתי לקרוא את זה.
07/02/2016 | 09:28
18
לצפיה ב-'חיים, האמת שמגיל צעיר אני פריקית של שווקי פשפשים'
חיים, האמת שמגיל צעיר אני פריקית של שווקי פשפשים
07/02/2016 | 12:30
43
וביתי מלא בפריטי וינטג' שונים. זו פעם ראשונה שאני אוספת 2 אוספים מכווני נושא.
ופה באמת הפן המחקרי, שהוא חלק ממני, בא לידי ביטוי.
מה שהיה חשוב לי באותו ערב זה לספר את סיפור האספנות יותר מאת סיפור המניות, שאותו כתבתי בספר. וכמובן, לתת לפורום הזה את כל הקרדיט לנושא בפני הקהל הרב שהיה שם.
אז אוי למי שכבר מספיד את הפורום המיוחד הזה.
לצפיה ב-'רותי - נפלא! תבורכי. בקשר האחרון בינינו לא ידעתי מה מסתתר '
רותי - נפלא! תבורכי. בקשר האחרון בינינו לא ידעתי מה מסתתר
07/02/2016 | 12:21
5
46
ועומד להתגלות. (כותבת לאחר קריאת דבריך בערב הפתיחה). כל הכבוד על הנחישות, המרץ והיוזמה ומאחלת  לך פרק נוסף בפעילותך המיוחדת.
לצפיה ב-'תודה ניצה. אני עדיין מחכה לאדר...'
תודה ניצה. אני עדיין מחכה לאדר...
07/02/2016 | 12:36
4
26
לצפיה ב-'רותי .אני אישית שמח מאד שיצא לי להכיר אותך דרך הפורום'
רותי .אני אישית שמח מאד שיצא לי להכיר אותך דרך הפורום
07/02/2016 | 13:21
2
36
ואני יודע איך נושא האספנות ממלא את ליבך בשמחה.ואת העזרה הגדולה שאת נותנת הן לאספן והן לבעלי הפריטים.רותי זה לא סיכום של פרק .אלה איחולים להמשך עשיה ועזרה למשוגעים שכמונו.ותודה על הכל עד להיום.יופי של פרויקט העמדת

לצפיה ב-'אברום - אתה מאלה שבזכות היכרותי איתם, נמשכתי לענין.'
אברום - אתה מאלה שבזכות היכרותי איתם, נמשכתי לענין.
07/02/2016 | 13:34
1
40
אין עליך! תודה על הכל.
לצפיה ב-'אני מתבונן מהצד בקנאה . איזה הנאה נפלאה ניכרת על פניכם.'
אני מתבונן מהצד בקנאה . איזה הנאה נפלאה ניכרת על פניכם.
07/02/2016 | 14:18
115
זר לא יבין את העונג שאתם מפיקים מפרטי האספנות
שלכם צ'י

לצפיה ב-'הדר כמובן.'
הדר כמובן.
07/02/2016 | 22:13
14
לצפיה ב-'אג"ח בנק שלמה המלך'
אג"ח בנק שלמה המלך
07/02/2016 | 18:38
9
41
בהמשך לתיאור המוצגים בתארוכה המרשימה יש ברשותי אובליגציה של בנק שלמה המלך משנת 1933.לצערי אנני מצליח להעביר את התמונההבנק הוקם ע"י רוזשטיין  שהצהיר כי בכונתו להפכו לבנר הבונים החופשיים.הוא גייס כספים מהישוב  באמצעות הנפקת מניות ואובליגציות ללא זכויות הצבעה.
הבנק התפרק בינואר 1940 וכמובן שבני משפחתו היו חלק נכבד מבעלי הפקדונות ( הציבור הרחב הפסיד את כל כספו)אשתדל להעלות את התמונות .
לצפיה ב-'האובליגציה של בנק שלמה המלך מוצגת בתערוכה כולל סיפור'
האובליגציה של בנק שלמה המלך מוצגת בתערוכה כולל סיפור
07/02/2016 | 19:12
8
248
הבנק ורוזנשטיין.  מצרפת צילום.
לצפיה ב-'יופי של טיפוגרפיה'
יופי של טיפוגרפיה
07/02/2016 | 20:11
4
18
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שמשך אותי לאוסף הזה, הטיפוגרפיה'
זה בדיוק מה שמשך אותי לאוסף הזה, הטיפוגרפיה
07/02/2016 | 20:42
3
58
בשנות ה-20 וה-30. מצרפת לך עוד 2 דוגמאות. מנית הלוואה וחיסכון אוירה ע"י רבן וגור אריה.
אני חושבת שדווקא בגלל הרקע שלך התערוכה תעניין אותך.
לצפיה ב-'יפה מאוד. אנסה לגלגל את זה לידיים הנכונות.'
יפה מאוד. אנסה לגלגל את זה לידיים הנכונות.
07/02/2016 | 23:20
14
לצפיה ב-'שאלה מהיציע'
שאלה מהיציע
08/02/2016 | 07:56
1
27
טרם ביקרתי בתערוכה, יתכן ואהיה השבוע,
אבל האם יש איזו התיחסות לעיצוב אגרות דומות בעולם באותה התקופה?

לצפיה ב-'אין התיחסות מיוחדת. מה שכן העלינו מניה של בנק יהודי בבולגריה'
אין התיחסות מיוחדת. מה שכן העלינו מניה של בנק יהודי בבולגריה
08/02/2016 | 12:19
24
כתובה בעברית, ו-2 בנקים יהודים מצריים. בתחום חברות הביטוח יש תעודות זרות כי בשנות ה-20 וה-30 החברות הללו פעלו בארץ.
לצפיה ב-'המון ברכות, שאפו גדול ממש'
המון ברכות, שאפו גדול ממש
07/02/2016 | 20:32
1
26
מצטרפת לניצה ומאחלת לך עוד פרקים רבים, הצלחות וסיפוק.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/02/2016 | 20:43
14
לצפיה ב-'בנק שלמה המלך'
בנק שלמה המלך
08/02/2016 | 15:28
24
אכן זו התעודה ישר כוח.
לצפיה ב-'תודה רותי נשמע מעניין'
תודה רותי נשמע מעניין
08/02/2016 | 11:02
28
נשמח שאת ויהודה תארגנו לנו מפגש והרצאה.
יש תמונות שנוכל להתרשם?
לצפיה ב-'רות היקרה ברכות, וכל הכבוד על ההשקעה..'
רות היקרה ברכות, וכל הכבוד על ההשקעה..
10/02/2016 | 22:39
1
17
בס"ד
רציתי להגיע לפתיחה ולא הסתייע, את חלקו של האוסף ראיתי בבנייתו באדיבותך במשרדי אינפינטי וכבר אז הוא היה מרשים ביותר, כמובן שלא החמיץ את ההזדמנות לראות את האוסף במוזיאון ר"ג, ולא פחות מרשים הוא סיפורך האישי שמשולב בסיפור בניית האוסף. תודה רות על החוויה המיוחדת.
לצפיה ב-'תודה לך רוזן. '
תודה לך רוזן.
10/02/2016 | 22:52
14
לצפיה ב-' שרשור שנות ה- 90 '
שרשור שנות ה- 90
06/02/2016 | 17:17
9
80
מוקדש באהבה לאלו שהיו ילדים בשנות ה-90 (כמוני) וגם לכאלו שלא.

תרגישו חופשי להוסיף פריטים לשרשור.

שנות ה-90 שלי על קצה המזלג...

לצפיה ב-'שמענו דיסקים עם מוזיקה טובה'
שמענו דיסקים עם מוזיקה טובה
06/02/2016 | 17:21
1
100
לצפיה ב-'עוד כמה דיסקים'
עוד כמה דיסקים
06/02/2016 | 17:49
85
לצפיה ב-'אספנו טלכרטים'
אספנו טלכרטים
06/02/2016 | 17:23
112
לצפיה ב-'אכלנו קינדר ובמבה'
אכלנו קינדר ובמבה
06/02/2016 | 17:24
94
לצפיה ב-'זכינו במתנות של קוקה קולה'
זכינו במתנות של קוקה קולה
06/02/2016 | 17:25
94
לצפיה ב-'שיחקנו בטטריס נייד'
שיחקנו בטטריס נייד
06/02/2016 | 17:27
91
לצפיה ב-'בשנות ה 90' חיכינו וחיכינו וחיכינו וחיכינו ...'
בשנות ה 90' חיכינו וחיכינו וחיכינו וחיכינו ...
06/02/2016 | 20:11
2
58
למילניום. אופטימיסטים, פסימיסטים, אנשים עם תקוות, אנשים עם חששות, פחדים, פנטיסיות ומה לא.

ההמתנה והציפיה למעבר בין האלפים, באה לידי ביטוי במגוון צורות ואופנים.

מצורפת תמונה של מגדל אייפל מונה את הימים ללמילניום.

לצפיה ב-'המגדל מנה גם את הלילות '
המגדל מנה גם את הלילות
06/02/2016 | 20:40
48
צילום מהלילה שקדם לצילום ביום.

לצפיה ב-'וכמובן, אסור לשכוח לעולם... '
וכמובן, אסור לשכוח לעולם...
06/02/2016 | 20:47
88
לצפיה ב-'האיחוד שכבר לא יהיה...'
האיחוד שכבר לא יהיה...
06/02/2016 | 16:51
3
157
לפני שעה קלה הודיעו שגבי שושן הלך לעולמו
מצאתי כתבה זו במוסף הארץ מאוקטובר 71.
השיר המופלא ביותר שביצע לטעמי, היה "בראשית"
https://www.youtube.com/watch?v=LMksqX-jw5s
לצפיה ב-'יהי זכרו ברוך.'
יהי זכרו ברוך.
06/02/2016 | 17:10
1
54
הוא השתתף במופע הלהקה של חבר טוב שלי כאורח כבוד, לא מזמן בתל אביב. עצוב לשמוע...
לצפיה ב-'הייתה גם כתבה איתו ועליו לא מזמן באחת'
הייתה גם כתבה איתו ועליו לא מזמן באחת
06/02/2016 | 18:42
47
מתוכניות החדשות. סיפר שהוא מנסה לחזור להופיע.
לצפיה ב-'אכן זמר גדול עם קול שלא נס ליחו עם השנים'
אכן זמר גדול עם קול שלא נס ליחו עם השנים
08/02/2016 | 13:25
30
ראיתי אותו לפני ארבע שנים בהופעה משובחת ביחד עם עוזי פקוס ושרי. זו היתה ההופעה האחרונה שלהם אחרי שהמופע רץ 8 שנים. והאיש רק השתבח עם השנים.
בראשית הוא אכן אחד השירים הטובים שלו. עוד מהימים שמילים עם משמעות לא היו מילה גסה

לצפיה ב-'שבת שלום ,אתמול בביקור החנות שאני נוהג לבקר קבלתי'
שבת שלום ,אתמול בביקור החנות שאני נוהג לבקר קבלתי
06/02/2016 | 10:39
3
184
שבת לום.
כרגיל שאני מבקר בחונות אז מידי פעם אני מקבל סנטים יורו, מטבעות מחבר העמים .
אבל הפעם קבלתי מטבע מסינגפור ,הוא הראשון ומקווה שיהיו עוד.
אני נוסע בפורים במסגרת הארגון לים המלח ולבטח אצליח לארגן כמה מטבעות ושטרות מכמה מדינות הרי אני לא ביישן אבל מאוד מנומס בנושא זה .
מאיר כרמיאל
לצפיה ב-'בילוי נעים בים המלח, מאיר'
בילוי נעים בים המלח, מאיר
07/02/2016 | 07:01
1
50
ובהצלחה עם המטבעות והשטרות.
לצפיה ב-'תודה חבר יקר .אני תקוה להצליח'
תודה חבר יקר .אני תקוה להצליח
07/02/2016 | 07:53
32
לצפיה ב-'מאיר שלום'
מאיר שלום
09/02/2016 | 07:22
83
את המטבעות בסריקה יש לך?
2 מטבעות מגיברלטר ומטבע שלישי משותף לאי סנט הלנה והאי אסנשן (שניהם איים געשיים).
אם אין לך, שלח לי כתובתך במסר ואשלח לך אותם בפעם הבאה שאהיה בדואר (יכול להיות רק בעוד כשבוע, אבל לא אשכח).

לצפיה ב-'לפניכם ארבעה פריטים .למה הם משמשים.'
לפניכם ארבעה פריטים .למה הם משמשים.
06/02/2016 | 10:11
7
183
המתכת כסף.
צ'י
לצפיה ב-'מספר 1 ומספר 4 אני בטוח'
מספר 1 ומספר 4 אני בטוח
06/02/2016 | 10:22
97
מספר 1 משמש כרית לסיכות.ומספר 4 משמש כקיסם לניקוי שיניים.מספר 2 נראה לי כמשרוקית.ומספר 3 אולי כסיכה לשיער או כסימניה למשהו
לצפיה ב-'אברהם נכון !'
אברהם נכון !
06/02/2016 | 11:12
79
הסימנות או לחילופין סיכת שער ממש לא יעילות .
כרית הסיכות היא העתק מסיכה רוסית עתיקה.
והמשרוקית היא מאד ספציפית.למטרה מיוחדת.
צ'י
לצפיה ב-'מספר 3 - לתקוע בתוך תירס כדי לאכול בלי לנגוע'
מספר 3 - לתקוע בתוך תירס כדי לאכול בלי לנגוע
07/02/2016 | 15:18
4
34
לצפיה ב-'אפונה את היית אמורה לזהות סיכת ראש.'
אפונה את היית אמורה לזהות סיכת ראש.
07/02/2016 | 19:06
3
42
אבל המשרוקית היא מיוחדת לכלבים.
כשנושפים בה רק כלבים שומעים.
צ'י
לצפיה ב-'חשבתי על כלבים, כלבים בתחרויות ציד. האמנם?'
חשבתי על כלבים, כלבים בתחרויות ציד. האמנם?
07/02/2016 | 19:16
19
לצפיה ב-' אוי פאשלה!'
אוי פאשלה!
07/02/2016 | 19:33
18
לצפיה ב-'משרוקית....'
משרוקית....
08/02/2016 | 09:22
33
מדויק. משרוקית שמשמשת לאילוף כלבים ואח"כ למתן פקודות בלי שאוזן אנושית תוכל לשמוע [למשל פקודת תקיפה על שודד או מחבל בלי שהלה יידע כלל שהוא מותקף]. הצליל נקרא תג"מ [תדירות גבוהה מאוד] ואוזן האדם אינה שומעת אותו.
לצפיה ב-'זיהוי סמל צבאי בריטי חתום בגב הסמל שם יצרן וירושלים .'
זיהוי סמל צבאי בריטי חתום בגב הסמל שם יצרן וירושלים .
05/02/2016 | 21:44
69
ערב טוב
מצ"ב סמל כובע ,
מי או מה  היחידה .?
ושוב היצרן מירושלים .יצרן שלא מוכר לאספני סמלים כבדים ,
שבת שלום 
עופר
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי משחק קופסה או משחק קלפים ישראלי ישן, בר-לוי?'
עזרה בזיהוי משחק קופסה או משחק קלפים ישראלי ישן, בר-לוי?
06/02/2016 | 09:41
1
83
שלום לחברי הפורום,
אשמח לקבל עזרה בזיהוי קלפי משחק בנושא כדורגל. ראיתי שבר-לוי הוציא משחק בשם כדור-רגל אבל לא ראיתי ברשת תמונות שלו ולכן אין לי אימות שהקלפים שייכים למשחק זה.
תודה מראש לכל מידע בנושא. מצרף כמה תמונות .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ