לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1328013,280 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

לצפיה ב-'שידת שנות ה60 לפני שיפוץ'
שידת שנות ה60 לפני שיפוץ
17/11/2015 | 15:46
3
159
השידה יובאה ארצה ע"י זוג שהיה בשליחות בניגריה, כוסתה במהלך הזמן בצבע אטום שמסתיר עץ מהגוני מלא וכבד.
תחילת העבודה הסרתי בעזרת מגהץ הצבע הישן, לאחר מכן גירוד קשה של הלכה הישנה.
חוץ מאחת כל המגירות סולקו ובמקומן באו דלתות מעץ וזכוכית ממוחזרים
לבסוף צבע לבן שבור ופרזול ישן שהיה לי בבית.
לצפיה ב-'לאחר שיפוץ'
לאחר שיפוץ
17/11/2015 | 15:48
1
118
המון עבודה
לצפיה ב-'יפה.הצליח לך השיפוץ'
יפה.הצליח לך השיפוץ
17/11/2015 | 17:40
26
לצפיה ב-'היה כדאי ויצא נהדר'
היה כדאי ויצא נהדר
17/11/2015 | 19:38
23
לצפיה ב-'מטבעות ,מה אומרים האותיות הבאות.'
מטבעות ,מה אומרים האותיות הבאות.
17/11/2015 | 15:45
3
103
שלום.
זה מה שעוה אחד בפנסיה .
מה אומרים האותיות:
1. UNC
2.  EF
3. VF
תודה  
מאיר כרמיאל
לצפיה ב-'מאיר קבל (אותיות אומרות לא אומרים.)'
מאיר קבל (אותיות אומרות לא אומרים.)
17/11/2015 | 16:04
75
מעולה (Fine או בקיצור F)‏ – 12 ו-15 בסולם שלדון, ניתן לראות את כל הפרטים העיקריים כשהם שלמים. במקרה זה, "מעולה" מתאר את מצב המטבע – לא את דרגת הטוהר שתוארה לעיל.
מעולה מאוד (Very Fine או בקיצור VF)‏ – 20‏, 25‏, 30‏, ו-35 בסולם שלדון, ניתן לראות את כל הפרטים העיקריים כשהם שלמים, וניתן לראות פרטים נוספים.
מעולה ביותר (Extremely Fine או בקיצור XF או EF)‏ – 40 ו-45 בסולם שלדון, שחיקה קלה של הפרטים המוגבהים ומופיע מעט ברק מהמטבעה.
כמעט שלא נכנס למחזור (Almost Uncirculated או בקיצור AU)‏ – 50‏, 53‏, 55‏, ו-58 בסולם שלדון, שרידים קלים של שחיקה על הפרטים המוגבהים, מחצית מהברק המקורי נוכח.
לא נכנס למחזור (Uncirculated או בקיצור UNC)‏ – 60 עד 70 בסולם שלדון, שום סימן לשחיקה כשיכולים להיות חתכים או סימנים.
מוכח (Proof או קיצור PF) – מטבעות שנטבעו במיוחד לאספנים. פני המטבע בדרך כלל חלקים כמראה. בחלק מהסדרות יכולים להיות מטבעות שעברו ליטוש בחול וצבעם מט (matte proof).
לצפיה ב-'סולם דירוג מטבעות'
סולם דירוג מטבעות
17/11/2015 | 17:27
1
77
לצפיה ב-'תודה איש,השכלתי'
תודה איש,השכלתי
17/11/2015 | 18:35
40
מאיר כרמיאל
לצפיה ב-'מיכל אבירם ויינר מתראיינת ל VIT C'
מיכל אבירם ויינר מתראיינת ל VIT C
15/11/2015 | 18:06
11
46
במשך שנים חיפשה מיכל, מטפלת באומנות, ספר ילדים עבור ילדים היפר-אקטיביים. כזה שיגרום לילדים בהם היא מטפלת להרגיש שהבעיות עמן הם נתקלים בפעולות יומיומיות לא הופכות אותם לבעייתיים.

כשהיא לא מצאה כזה ספר, היא כתבה את "ילד ללא הפסקה", ראיון עם המחברת, מיכל אבירם ויינר במיוחד לתפוז >>  http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...

לצפיה ב-'נצל"ש. סתם פריט קטן שהעלה חיוך בפני. דבק לבן תוצרת הארץ'
נצל"ש. סתם פריט קטן שהעלה חיוך בפני. דבק לבן תוצרת הארץ
16/11/2015 | 02:16
1
83
אבל שימו לב מצידו השני של השפורפרת על מנת לתמוך בתוצרת הארץ כתוב: הלאה תוצרת חוץ !!!!
לצפיה ב-'באמת מצחיק. איזו פטריוטיות'
באמת מצחיק. איזו פטריוטיות
16/11/2015 | 15:23
21
לצפיה ב-'והנה הפרנק מייסלר שלי. חמודים מאוד היצירות של פרנק מייסלר '
והנה הפרנק מייסלר שלי. חמודים מאוד היצירות של פרנק מייסלר
16/11/2015 | 02:21
7
76
והוא אומן מוכשר מאוד.
לצפיה ב-'והנה שלי. מהחביבים עלי.'
והנה שלי. מהחביבים עלי.
16/11/2015 | 09:04
6
85
הכיתוב על הדבק משעשע.
לא יאומן כמה אידיאולוגיה מונחת על כתפיים של מוצר כל כך שולי. 
לצפיה ב-'באיזה קלות נפתח אוסף.באמת עבודות נחמדות מאד'
באיזה קלות נפתח אוסף.באמת עבודות נחמדות מאד
16/11/2015 | 11:12
1
29
לצפיה ב-'והנה גמל חייכן ודובי מהורהר '
והנה גמל חייכן ודובי מהורהר
16/11/2015 | 11:24
69

לצפיה ב-'אף פעם לא ראיתי כזה. מיוחד ויפהפה.'
אף פעם לא ראיתי כזה. מיוחד ויפהפה.
16/11/2015 | 15:22
2
29
לצפיה ב-'אם את אוהבת את הסגנון (אבל לא דוגלת ב"הלאה תוצרת חוץ")'
אם את אוהבת את הסגנון (אבל לא דוגלת ב"הלאה תוצרת חוץ")
16/11/2015 | 16:02
1
44
יש מעצב דני מפורסם בשם kay bojesen, שיש לו הרבה עבודות בכיוון.
לדעתי, העבודות שלו משנות החמישים השפיעו על איך שהגמל נראה,
והרבה אנשים אוספים את הדמויות הישנות.

לצפיה ב-'אני כנראה אוהבת את העבודות שלו רק שלא ידעתי על קיומו'
אני כנראה אוהבת את העבודות שלו רק שלא ידעתי על קיומו
16/11/2015 | 21:46
30
היה לי קוף כזה מהישנים יותר במשך כמה שנים. ידעתי שזה סקנדינבי אבל לא ידעתי מי המעצב. תודה
לצפיה ב-'עידן. הגמל שלך מדהים. אף פעם לא ראיתי שכמותו'
עידן. הגמל שלך מדהים. אף פעם לא ראיתי שכמותו
16/11/2015 | 21:37
18
לצפיה ב-'נצל"ש. למסירה כמאה ספרים של עם עובד. חבר מפנה סיפריה על מנת'
נצל"ש. למסירה כמאה ספרים של עם עובד. חבר מפנה סיפריה על מנת
16/11/2015 | 21:40
58
בטח לשים פרטי אספנות ויש לו כמאה ספרי עם עובד שרוצה למסור. המסירה מרמת גן. מי שמעונין שיצור קשר איתי ואתן לו את פריטי המוסר.

לצפיה ב-'המלצה לבקר במוזיאון הרצל/לילנבלום של בנק דיסקונט'
המלצה לבקר במוזיאון הרצל/לילנבלום של בנק דיסקונט
15/11/2015 | 15:38
69
הכניסה ללא עלות - רק צריך לתאם מראש.

יש שם כמה פריטים מאד מעניינים, שחלקם קשורים להיסטוריה של בנק דיסקונט, אבל חלקם לתולדות מדינת ישראל:

פתקים בכתב יד של בן-גוריון עם תיקוני נוסח למגילת העצמאות, מכתב בכתב יד של ליגאל ידין על רכישת ושליחת המגילות הגנוזות, מברקים לאברהם הרמן (שגריר ישראל בוושינגטון) לפני פרוץ מלחמת ששת הימים ועוד
לצפיה ב-'תודה לשוטט'
תודה לשוטט
15/11/2015 | 15:00
28
186
 על קבלת הפנים המיוחדת ועל צמד הפטישים שהמתינו לי זמן רב.
הוחלט להשחים את הפטישים להבלטת יופיים והרחקת החלודה בעזרת חימום וקירור בשמן... הפטישים נמצאים עתה בתנור לחימום והשמן הקר ממתין לצינון.
כשיתקבלו התוצאות אראה את השינוי.
לצפיה ב-'והרי התוצאות'
והרי התוצאות
15/11/2015 | 17:11
119
פטיש כבד כתוב עליו 10 פאונד, כנראה פטיש אמריקאי.
אפשר להבחין באדי השמן העולים מתוך כלי השמן שאליו הוכנסו הפטישים הלוהטים.
לצפיה ב-'אח קטן לפטיש השני'
אח קטן לפטיש השני
15/11/2015 | 17:15
4
100
 קיבלתי משוטט פטיש נוסף קטן יותר, מצאתי את אחיו הקטן באוספי.
נחמד לראות פטישים מאותה סידרה במידות שונות.
ואם כבר התנור דולק, למה שלא נטפל בערמה שהמתינה זמן מה לטיפול דומה ?
לצפיה ב-'תוצאות התוצרת היומית'
תוצאות התוצרת היומית
15/11/2015 | 18:40
3
93
לצפיה ב-'נהדר. יפה לך.'
נהדר. יפה לך.
15/11/2015 | 22:31
26
לצפיה ב-'יפה מאוד. ראיתי שלפעמים משתמשים בלכות, וזה יוצא נורא.'
יפה מאוד. ראיתי שלפעמים משתמשים בלכות, וזה יוצא נורא.
16/11/2015 | 16:04
1
35
לצפיה ב-'היתרון עם השמן'
היתרון עם השמן
16/11/2015 | 16:17
47
חימום משחרר את הליכלוך ואין שום הכנה מוקדמת, טבילה הלקה מחייבת ניקוי מראש.
לצפיה ב-'תתחדש, תוצאה יפה'
תתחדש, תוצאה יפה
15/11/2015 | 23:55
5
43
מעניין, עכשיו קיבלתי חיזוק המאשש לי כי האינטואיציה
שלי הייתה נכונה כל השנים. ולמה אני מכוונת?
יש לי מחבת שחורה וכבדה, עם פסים, לסטייקים.
לאחר עשיית הסטייקים אני רוחצת ומקרצפת אותה מסימני
הבשר, מיבשת קלות במגבת נייר ושמה על האש שתייבש
את המחבת מרטיבות. לבסוף, לאחר הורדת המחבת מהאש
אני מושחת אותה במגבת נייר משומנת (אני מזליפה על הנייר
מעט שמן) ומאחסנת.
החלטתי שכך אני שומרת על המחבת מפני חלודה, עד לשימוש
הבא. והנה, פעולתך עם הפטישים מעידה שנכון אני עושה.
לצפיה ב-'בהחלט פעולה מונעת חלודה'
בהחלט פעולה מונעת חלודה
16/11/2015 | 01:09
4
28
לצפיה ב-'פטישים ומניעת חלודה'
פטישים ומניעת חלודה
16/11/2015 | 11:02
3
46
הפעולה של טבילת מתכת רותחת בשמן [או מים, או זרם אוויר] בתנאים מסויימים גורמת לחיסום [סוג של הקשחה] המתכת. בגלגול הקודם שלי [שנים של נפחות] כשהיינו מייצרים עבור עצמנו כלי עבודה שונים כדי להקשות את המתכת ומצד שני לשמור על גמישות מסויימת היינו מחסמים אותם בשמן. במים זה עלול בתנאים מסויימים לגרום להקשחת יתר ולשבר. המקצוענים ממש [בתי מלאכה לחיסום והרפייה] עושים זאת בלחץ אוויר ומקבלים תוצאות מצויינות. כמו כל דבר - זאת פעולה שדורשת ידע ונסיון אחרת המתכת עלולה להיסדק או אף להישבר
לצפיה ב-'השחמה ולא חיסום'
השחמה ולא חיסום
16/11/2015 | 11:29
2
36
ההשחמה נעשית בטמפרטורה יותר נמוכה ופעולת החיסום החדרת החום לעובי המתכת לא מחוייב כמו בחיסום,  טבילת ברזל במים לאחר חימום מעודדת חלודה ואינה מונעת את החלודה , לכן לאחר חיסום במים היה רצוי לעשות את פעולת ההרפיה בשמן.
טוב שיש כאן מבין עניין שמשתתף בחוויה מתוך נסיון .
אני מחמם את המתכת בתנור בעל בקרת חום, מכוון לטמפרטורה הרצויה ולזמן המתאים.
לצפיה ב-'חיסום....'
חיסום....
16/11/2015 | 15:30
1
33
אני מומחה קטן מאוד בנושאי חיסום, היה במפרץ חיפה מפעל [דני המחסם] שעבודות גדולות היינו מעבירים אליו. כלי עבודה שלנו מפלדות עם פחמן גבוה היינו מחסמים בשמן כשהמתכת הייתה סביב 900 מעלות ובמיידי מהסדן או מהתנור לשמן. מים היו גורמים לשבר או לסדק [ כנראה שלא עשינו זאת מדוייק ] אבל מעולם לא הגענו למצב של חלודה אולי כי הכלים היו בשימוש רוב הזמן.
לצפיה ב-'יפה'
יפה
16/11/2015 | 16:15
12
לצפיה ב-'בהזדמנות זו'
בהזדמנות זו
16/11/2015 | 16:26
6
81
 עברתי כבר על מרבית הפטישים שבאוסף
לצפיה ב-'כל הכבוד אמנון! יופי של פטישים, ויופי של עבודה!'
כל הכבוד אמנון! יופי של פטישים, ויופי של עבודה!
16/11/2015 | 17:58
1
30
האם הפטישון הקטן בתחתית הצילום הוא פטיש רפדים?
לצפיה ב-'זה פטיש ממש קטן '
זה פטיש ממש קטן
16/11/2015 | 18:12
37
לדעתי לא יוכל להקיש במסמר רפדים, יתכן שהוא סוג של פטיש שענים,   לסער פיתרונים.
לצפיה ב-'אחלה אוסף תתחדש .'
אחלה אוסף תתחדש .
16/11/2015 | 21:16
1
24
ובכלל הפטיש הגדול ממש יפה ,
עופר
לצפיה ב-'הפטיש הגדול הכי חתיך.'
הפטיש הגדול הכי חתיך.
16/11/2015 | 21:21
18
לצפיה ב-'לא כל הכלים בתמונה הם פטישים'
לא כל הכלים בתמונה הם פטישים
16/11/2015 | 22:55
1
26
וחלקם נועדו לתפקידים מאד ספציפיים.
יש לך שם כלי נפח (שמכים עליהם ולא איתם), קרדומים, כלי סיתות.
השניים הזעירים הם פטישי שענים/צורפים.
לצפיה ב-'תודה סער וישנה גם תגלית'
תודה סער וישנה גם תגלית
17/11/2015 | 00:16
54
לאחר בניקוי התברר שלאחד הפטישים יש חותמת של משרד המלחמה הבריטי...    או שזה בכלל טומהוק.
לצפיה ב-'אוסף יפה ועבודת שימור מעניינת'
אוסף יפה ועבודת שימור מעניינת
16/11/2015 | 18:06
17
לצפיה ב-'פטיש -במובנו הפשוט, מופיע שלוש פעמים בתנ"ך'
פטיש -במובנו הפשוט, מופיע שלוש פעמים בתנ"ך
16/11/2015 | 22:13
7
31

ויחזק חרש את צרף מחליק פטיש את הולם פעם אמר לדבק טוב הוא ויחזקהו במסמרים לא ימוט.  [ישעיהו מ"א ז']

לצפיה ב-'והביטוי ההלכתי "המכה בפטיש"'
והביטוי ההלכתי "המכה בפטיש"
17/11/2015 | 07:20
14
לצפיה ב-'מה השורש פ.ט.ש. כמו ר.ט.ש. ? עוד ביטוי "הפטיש החזק"'
מה השורש פ.ט.ש. כמו ר.ט.ש. ? עוד ביטוי "הפטיש החזק"
17/11/2015 | 07:22
1
15
לצפיה ב-'הביטויים האלה מאוחרים מהתנך'
הביטויים האלה מאוחרים מהתנך
17/11/2015 | 07:31
23

פטיש החזק [ברכות כ"ח:] כך כינו תלמידיו של רבי יוחנן בן זכאי את רבם, כשניסו לעודד אותו בהיותו על ערש דווי.
לצפיה ב-'ובהריגה בשוגג דווקא נשמט הברזל מקתו'
ובהריגה בשוגג דווקא נשמט הברזל מקתו
17/11/2015 | 07:23
3
19
לצפיה ב-'שם מדובר בגרזן '
שם מדובר בגרזן
17/11/2015 | 07:35
14
לצפיה ב-'הכתיב הוא "ונשל הבזל מן העץ" [דברים י"ט ה'] אבל '
הכתיב הוא "ונשל הבזל מן העץ" [דברים י"ט ה'] אבל
17/11/2015 | 07:51
1
31

רש"י מסביר;    "יש מרבותינו אומרים נשמט הברזל מקתו..."

לצפיה ב-'תופעה ליטאית לצערי....'
תופעה ליטאית לצערי....
17/11/2015 | 09:06
28
שלא זוכרים את הפסוק אלא את התלמוד או רש"י...וששואלים על פסוק מחפשים בתלמוד....מה נעשה?
לצפיה ב-'דגל כחןל לבן במאה אלף דולר מחיר פתיחה.'
דגל כחןל לבן במאה אלף דולר מחיר פתיחה.
15/11/2015 | 12:34
107
דגל שהורד מתורן אניית המעפילים "אקסודוס" בטרם גירושה לאירופה
דגל ישראל, שהורד מתורן אניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז" / "אקסודוס". הדגל שלפנינו הורד מתורן ה"אקסודוס" בשעה שעגנה בנמל חיפה, ב-18 ביולי 1947, בידי מייק (מייקל) וייס (Mike Weiss), מתנדב מאנשי המח"ל (מתנדבי חוץ לארץ) האמריקניים, אשר שימש כנגר על האנייה (boatswain-carpenter). וייס השתייך לקבוצת המתנדבים שגויסו לשמש כצוות האנייה מיד לאחר שנרכשה בארה"ב, בשעה שעוד נקראה בשם "פרזידנט וורפילד" (President Warfield). הצוות, אשר גויס בארצות-הברית, היה מורכב ברובו ממתנדבים יהודים-אמריקנים. לאחר שהורד מהאנייה בחיפה, גורש וייס, יחד עם אנשי צוות נוספים, למחנה המעצר בעתלית, ולאחר שחרורו מהמחנה חזר לארה"ב (שמו של וייס מופיע ברשימות אנשי הצוות של ה"אקסודוס" וכן ברשימות האסורים במחנה המעצר בעתלית). במהלך השנים התגורר וייס בפילדלפיה, ובאין לו ילדים, מסר את הדגל בשנת 1977 לידידו, הרב הלל קולדצקי מירושלים. וייס הוסיף מספר רישומים בשולי הדגל, המעידים על גלגוליו: "C/B. Mike Weiss", "S.S. Exodus 4-10-46" [כנראה, התאריך מציין את מועד גיוסו של וייס למח"ל], "Form[er]ly S.S. Pres- Warfield" ו-"13 Camp Atlit". בסרטון של חברת החדשות הבריטית "British Pathé" המתעד את ה"אקסודוס" בנמל חיפה נראה וייס כשהוא מטפס על תורן האנייה ומוריד את דגלהּ (ראה קישור, דקה 02:30). 150X85 ס"מ. מצב כללי טוב. כתמים, סימני קיפול וקמטים. מצורף מכתב אישור מאת הרב הלל קולדצקי. אניית המעפילים "אקסודוס" הפליגה מנמל סֵט שליד מרסיי ב-11 ביולי 1947 בשעה חמש לפנות בוקר, כשעל סיפונה מצטופפים כ-4500 נוסעים ניצולי שואה וכ-70 אנשי צוות, במטרה להגיע לארץ ישראל. לפנות בוקר ה-18 ביולי 1947, כיממה לפני שהייתה אמורה להגיע לחופי ארץ ישראל, נגחו ב"אקסודוס" משחתות בריטיות. באותה עת נמצאה האנייה במרחק של כ-20 מייל ימי מחוף עזה. הבריטים הצליחו להעלות לאנייה 50 חיילים, תוך ירי פצצות עשן ורימוני גז מדמיע. החיילים נרגמו ב"תחמושת" שהוכנה מראש ועקב כך פתחו באש חיה כנגד המעפילים. לאחר מאבק קשה, שגרם למותם של שלושה מעפילים ושל הקצין הראשון ביל ברנשטיין, וכן לעשרות פצועים, הורה מפקד האנייה יוסי הראל על כניעה. האנייה הפליגה לנמל חיפה, שם הורדו נוסעיה בכוח. יושב-הראש של ועדת אונסקו"פ וחבר הוועדה מיוגוסלביה, ששהו בארץ באותה עת, נענו לקריאתו של משה שרת (ראש המחלקה המדינית של הסוכנות היהודית דאז), וצפו בהורדת המעפילים בנמל, דבר שהותיר עליהם רושם עז. לאחר הורדתם לנמל, הועלו המעפילים לשלוש אניות גירוש, שהפליגו בחזרה אל נמל המוצא, כשסיפוניהן מוקפים בגדרות תיל. ב-29 ביולי עגנו האניות בנמל "פורט דה-בוק" (Port de Bouc) בדרום צרפת. הבריטים ניסו להוריד את המעפילים לחוף, אך אלה התבצרו על גבי האניות במשך שלושה שבועות. ממשלת צרפת סירבה להיענות לדרישה הבריטית להוריד את המעפילים בכוח, והודיעה שההורדה תתבצע רק אם המעפילים ירדו מרצון. במהלך תקופה זו התנהלו על גבי האניות חיים חברתיים ותרבותיים עצמאיים (כולל הדפסת עיתון), בין היתר בסיועם של נציגי ה"הגנה" בצרפת ומלווים ארץ-ישראליים שהסתננו לאניות. השהות בנמל בצרפת עוררה מהומה תקשורתית עולמית רבה, וכן סערה ומחאות ברחבי העולם היהודי. במהלך תקופה זו ארגנו המעפילים אירועי מחאה שונים ובהם שביתת רעב של יום אחד. ב-22 באוגוסט הפליגו אוניות הגירוש לנמל המבורג. בהגיעם לנמל, אולצו המעפילים בכוח לרדת מהספינות, לעיניהם של כ-200 עתונאים מרחבי העולם, ושוכנו בשני מחנות בצפון גרמניה, באזור הכיבוש הבריטי. בשתיים מאניות הגירוש, "אושן וויגור" ו"ראנימיד פארק", גילו המעפילים התנגדות נמרצת וסירבו לרדת לחוף, אולם ב"אמפייר רייוול" ירדו המעפילים לחוף במהירות וללא התנגדות. עובדה זו עוררה את חשדם של הבריטים, אשר גילו מטען חומר נפץ שהוטמן באניה על ידי חברי ה"הגנה"; המטען לא גרם כל נזק. לקראת החורף הועברו יושבי המחנות לשני מחנות חורף באזור אמדן. לאחר שהות של כשנה במתקני המעצר בגרמניה, עלו רוב נוסעי האניה לישראל, חלקם בעזרת מסמכים מזויפים (עליה ד'). בספטמבר 1948 הועלו אחרוני מעפילי "אקסודוס" ארצה. פרשת "אקסודוס" זכתה להדים נרחבים בתקשורת בעולם כולו, והתמונות המציגות את ניצולי השואה מגורשים מאחורי גדרות תיל גרמו לזעזוע עמוק. כפי הנראה היה זה ההד התקשורתי שהביא את ממשלת בריטניה למסקנה כי אין באפשרותה לטפל בבעיית הפליטים היהודיים ולהחלטה להעביר את הטיפול בארץ ישראל לידי האו"ם. גם שהותה של ועדת אונסקו"פ בארץ והתרשמות חבריה מהורדת המעפילים הכוחנית בנמל חיפה הכריעה כנגד המשך המדיניות הקשוחה אותה הנהיג שר החוץ של בריטניה, ארנסט בוין. בשנת 1958 פרסם הסופר היהודי-אמריקני ליאון יוריס את ספרו "אקסודוס", העוסק בהעפלה ובתקומת מדינת ישראל, ובשנת 1960 הופק הסרט "אקסודוס" (בימוי: אוטו פרמינגר), המבוסס על הספר. הסרט, בכיכובו של פול ניומן, שצולם ברובו בארץ, זכה להצלחה קופתית גדולה והיה ל"שגריר" של ישראל בעולם.

Estimate low

100000

Estimate high

120000

המכירה תתחיל בעוד

17
ימים

7
שעות

22
דקות

מחיר פתיחה 100,000 $

על מנת להשתתף במכירה בבקשה הכנס לאתר או
לצפיה ב-'אשמח לעזרה בזיהוי המוטיב המופיע על נוקש הדלת'
אשמח לעזרה בזיהוי המוטיב המופיע על נוקש הדלת
14/11/2015 | 19:24
3
122
שבתמונות.
המוכר אמר שזה מרוקאי .
מאחור יש מדבקות תו קניה.
לצפיה ב-'לדעתי, בשנים בהם היה נהוג מס קנייה לא היה סחר או יבוא'
לדעתי, בשנים בהם היה נהוג מס קנייה לא היה סחר או יבוא
14/11/2015 | 22:32
2
69
ממרוקו. אם זה היה פריט שהובא ע"י עולה הוא לא היה מסומן במס קנייה.
לפיכך, מסקנתי היא שזה יוצר בארץ 'בסגנון מרוקאי' כמו החנוכיות השונות שנוצרו כך.
בכל מקרה, פריט יפה מאד. תתחדש.
לצפיה ב-'ניתוח מאד מעניין .ונשמע מאד הגיוני'
ניתוח מאד מעניין .ונשמע מאד הגיוני
15/11/2015 | 16:18
33
לצפיה ב-'תודה רותי '
תודה רותי
16/11/2015 | 18:05
14
לצפיה ב-'מה היו עושים בגלובס בלי הדי?'
מה היו עושים בגלובס בלי הדי?
13/11/2015 | 10:54
19
227
לצפיה ב-'היו ממציאים אותו.'
היו ממציאים אותו.
13/11/2015 | 12:50
1
37
לצפיה ב-'מה פתאום אברהם ?'
מה פתאום אברהם ?
13/11/2015 | 13:03
64
כשהקימו את גלובס ידעו מראש על קיומו של הדי ואוספיו, כבר מראש ידעו שהגיבוי של הדי יצדיק את קיומם. שאפו להדי.

לצפיה ב-'אין אין אין כמו הדי...'
אין אין אין כמו הדי...
13/11/2015 | 13:18
37
לצפיה ב-'ולמה זרח גהל סיים את חייו בניכר?'
ולמה זרח גהל סיים את חייו בניכר?
13/11/2015 | 13:38
67
באותו עיתון, גלובס, נכתבו ב-1997 הדברים הבאים:
"זרח גהל קונה את חירותו תמורת 8.5 מיליון דולר
במסגרת עיסקת טיעון הודה מנהלה לשעבר של חברת דובק, מבלי שכף רגלו דרכה בארץ, בעבירה קלה יחסית של תחבולה בגין ניפוח מחירי טבק בשנות ה-80, שהניב לו רווח אישי של 6 מ' ד' * גהל ישלם 8.5 מ' ד' תמורת סגירת ההליך הפלילי והאזרחי נגדו ויפרוש מתפקידיו בדובק * עם זאת, ימשיך גהל לכהן כיועץ לחברה ולקבל שכר של 2 מ' ש' בשנה * דובק לא תישא בתשלום כלשהו, פרט לתשלום פיצויי הפרישה לגהל בגובה של 3.2 מיליון שק
ל".

ועוד, בכתבה שבקישור:

האיש הואשם בניפוח מחירי הטבק בשנות ה-80, הודה בעבירות וכל זאת מבלי שחזר לארץ מחשש שמא יישפט ויושם מאחורי סורג ובריח. שימו לב, חלק מהטיעונים שהובאו כדי להצדיק את עסקת הטיעון היו בריאותו הרעועה של גהל.
ומדובר על שנות ה-80. הכתבה מ-1997. כלומר, חלפו מאז לפחות 18 שנים
של בריאות רופפת......

לצפיה ב-'כל הכבוד להדי. האוספים שלו צוברים הכרה במדיה.'
כל הכבוד להדי. האוספים שלו צוברים הכרה במדיה.
13/11/2015 | 19:01
55

וזה שאומרים "אין כמו הדי" זה נכון. יש טובים ממנו, יש גרועים ממנו, כמוהו אין!

לצפיה ב-'היו מוצאים הדי אחר. תודה על הקישור. בכתבה עצמה מופיעים'
היו מוצאים הדי אחר. תודה על הקישור. בכתבה עצמה מופיעים
13/11/2015 | 23:00
4
91
עוד הרבה קופסאות סיגריות שונות ואחת מהם (המיוחדת ביותר באוספי) מופיעה שם ואילו כאן לא מופיעה. סיגריות גאולה יצרן טוויג.
ללא קשר אצלי זה אחד האוספים הקטנים (יש כמה וכמה אספנים הרבה יותר רצינים ממני הן בכמות הפריטים שנמצא באוסף שלהם, הן בעומק של האוסף שלהם והן בידע שלהם. אצלי זה אוסף קטן שמקושר ראשית לאוסף פריטי ישראלינה שלי ושנית לפריטי גרפיקה שלי. אומנם הוא עומד באופן עצמוני אבל אלו הסיבות שיש לי אותו. יש שם פריטים מקסימים. כמו גאולה, כגון סיגריות ספורט, סיגריות מנגר ועוד)
לצפיה ב-'"סיגריות ספורט"? שילוב מעניין. אודה לך אם תוכל להעלות תמונה.'
"סיגריות ספורט"? שילוב מעניין. אודה לך אם תוכל להעלות תמונה.
14/11/2015 | 09:32
3
36
הגרפיקה של האריזות הישנות מאד יפה.
יכול להיות שעל האריזה של "סיגריות גאולה" רומזים שהגאולה למעשנים תגיע רק ממגן דוד אדום?

לצפיה ב-'סיגריות ספורט 2 הצדדים. משנות השלושים/ארבעים. סיגריות בריאות'
סיגריות ספורט 2 הצדדים. משנות השלושים/ארבעים. סיגריות בריאות
14/11/2015 | 10:19
62
בהחלט כל נושא הבריאות השתלב בשנים ההם עם סיגריות. הפירסומים היו על בסיס הסיגריות שלנו הכי בריאות וכו. יכול להיות שעוד חמישים שנה יחזרו לפירסום שכזה מי יודע.
לצפיה ב-'ספורט וסיגריות לא היתה המצאה ישראלית. הנה פוסטר מקנדה'
ספורט וסיגריות לא היתה המצאה ישראלית. הנה פוסטר מקנדה
14/11/2015 | 10:25
1
57
שקניתי בחנות עתיקות בשנה שעברה. פוסטר ענק (מכל המובנים. הגודל הפיזי, הרעיון, השם והעיצוב) על סיגריות ספורט. ובו מצויירים זוג שמשחקים באולינג (זה גם סוג של ספורט הלא כן?).
לצפיה ב-'אני מאוד נהנתי מספורטסמן. '
אני מאוד נהנתי מספורטסמן.
14/11/2015 | 11:05
53
בבורדלינו על שפת אגם גרדה

לצפיה ב-'רק חבל שישנם טעויות היסטוריות בכתבה.'
רק חבל שישנם טעויות היסטוריות בכתבה.
14/11/2015 | 13:15
3
35
לצפיה ב-'לא הייתה חברת סיגריות שנקרא "אסתר המלכה", לחברת לובלינר היה'
לא הייתה חברת סיגריות שנקרא "אסתר המלכה", לחברת לובלינר היה
14/11/2015 | 13:28
2
45
2 סוגי סיגריות שאחת נקרא "אסתר" והשנייה נקרא "מלכה" ועוד אחת שנקרא "אסתר הכחולה" אך מעולם לא היתה "אסתר המלכה".
חברת לובלינר לאחר מספר גילגולים תהפוך ל"דובק".

לצפיה ב-'למרות שלא היה לי יד בכתיבת הכתבה בהחלט הגיע הזמן שמישהו'
למרות שלא היה לי יד בכתיבת הכתבה בהחלט הגיע הזמן שמישהו
14/11/2015 | 17:07
1
57
יקח את נס המרד ויעלה על כתב בפירסום ספר / חוברת את התעשיה הענפה והמרתקת הזו שהיתה בארץ ישראל מתחילת המאה הקודמת ואפילו קודם לכן.
מוכן לעזור !!!!!!!
לצפיה ב-'בקישור בתחילת השירשור לא הצלחתי לראות את כל הכתבה. הנה קישור'
בקישור בתחילת השירשור לא הצלחתי לראות את כל הכתבה. הנה קישור
14/11/2015 | 17:19
32
לכתבה במלואה.

לצפיה ב-'נצל"ש. תירגום שנה טובה. לא מובנת לי לחלוטין כולל איזו שפה'
נצל"ש. תירגום שנה טובה. לא מובנת לי לחלוטין כולל איזו שפה
14/11/2015 | 19:45
3
64
קיבלתי אתמול מחבר שנה טובה גדולה זו. (פיזית היא גדולה).
היא מקופלת לשניים כלומר יוצרת 4 עמודים שונים. העמוד הראשון (שלא מופיע כאן בהמשך) הוא עם איור וכיתוב שנה טובה בעברית.
לא בהכרח יופיע לפי הסדר שרציתי בתמונות אבל לא מבין מה כתוב ואפילו לא מזהה איזו שפה זאת.
תודה לעוזרים בפיענוח ותודה לחבר (הסמוי) "ר" על המתנה הזו ואחרות שקיבלתי אתמול.
לצפיה ב-'לדעתי תורכית'
לדעתי תורכית
14/11/2015 | 19:51
13
לצפיה ב-'אכן טורקית.'
אכן טורקית.
14/11/2015 | 21:43
1
32
בדקתי בויקיפדי.
ככל הנראה מדובר בבית חולים יהודי באיסטנבול.
לצפיה ב-'אלף תודות לעונים. אתם תותחים. שבוע טוב'
אלף תודות לעונים. אתם תותחים. שבוע טוב
15/11/2015 | 07:41
10
לצפיה ב-'לפני הגלובוס השם היה "בירו"'
לפני הגלובוס השם היה "בירו"
19/11/2015 | 18:11
1
לצפיה ב-'אספני אריחים אתם לא לבד'
אספני אריחים אתם לא לבד
13/11/2015 | 08:37
3
160
לצפיה ב-'כתבה מרתקת!'
כתבה מרתקת!
13/11/2015 | 09:03
64
הייתי בתערוכה המדוברת שנפתחה לקהל במוצ"ש במוזיאון העיר במושבה הגרמנית בחיפה. תערוכה מעניינת מאד וצילומי המרצפות שבועז רפאלי צילם ומוצגים בתערוכה מקסימים.
לצפיה ב-'זכיתי ואני חברה של בועז רפאלי בפייסבוק ונהנית מכל רגע. לא רק'
זכיתי ואני חברה של בועז רפאלי בפייסבוק ונהנית מכל רגע. לא רק
13/11/2015 | 13:11
56
אריחים אלא גם צילומים נפלאים נוספים של בתי השכונה ההרוסה , כרכובים, קשתות וכו' וגם ברז נטוש או כסא שבור לרגלי קיר ישן. גם הכתיבה היא יוצאת דופן  ומרתקת וכולי פליאה מהאיש ששנים רבות חוקר ומתעד את השכונה ולא פעם מסתכן וחודר בין החורבות ועולה במדרגות נטושות כדי לצלם. הכנסו לפורום השכן נוסטלגיה ותראו דוגמא של צילום נפלא ב''בתי חיפה של בועז רפאלי''. (אולי טועה בהגדרה אבל כבר סגרתי...).
לצפיה ב-'אספני בולי ומלחמת הכוכבים שימו לב'
אספני בולי ומלחמת הכוכבים שימו לב
15/11/2015 | 21:02
41
אמנם אני לא אספן של זה אבל העיצוב מאוד יפה.

http://www.nme.com/photos/may-the-first-class-forc...

לצפיה ב-'הנה תמונה מעניינת מ1904.'
הנה תמונה מעניינת מ1904.
12/11/2015 | 17:59
5
169
אין כאן אחיזת עיניים, ואין כאן עבודת פוטושופ.
האם פעם היה שמח בירושלים?
(התשובה היא, לא)
לצפיה ב-'חמוד ומענין'
חמוד ומענין
12/11/2015 | 19:27
42
לצפיה ב-'זה הגלגל שבנה מונטיפיורי, מהקרשים שנשארו מתחנת הרוח? '
זה הגלגל שבנה מונטיפיורי, מהקרשים שנשארו מתחנת הרוח?
12/11/2015 | 19:58
3
80
נדמה לי שהתמונה הזו צולמה בארה"ב, ליד דגם גדול של העיר העתיקה. תמונה יפה.

חברה מדובאי הציעה בשנה שעברה לבנות גלגל ענק בירושלים, משהו בסגנון ה-London Eye. מי יודע... אולי יום אחד אכן יבנו. ואז יהיה עוד משהו להתווכח עליו.

לצפיה ב-'קיבלת עשר נקודות '
קיבלת עשר נקודות
12/11/2015 | 21:52
83
התמונה צולמה ביריד עולמי בארה"ב. 
בנו שם דגם של ירושלים העתיקה, והתהלכו שם ערבים, נוצרים ויהודי מחמד,
בשביל האותנטיות.

לצפיה ב-'להווי ידוע לך שבירושלים היה גלגל ענק.'
להווי ידוע לך שבירושלים היה גלגל ענק.
12/11/2015 | 22:40
1
64
הוא ניצב בלונה פארק שהתקים במושבה הגרמנית, עד 1958. אז חוסל הלונה פארק ובמקומו הוקמה בריכת ירושלים.

לצפיה ב-'לא ידעתי. תודה! '
לא ידעתי. תודה!
13/11/2015 | 09:18
24
לצפיה ב-'חודש טוב. '
חודש טוב.
12/11/2015 | 08:42
7
44
לצפיה ב-'נכון'
נכון
12/11/2015 | 16:00
9
לצפיה ב-'חודש טוב ושים לב שראש החודש הבא הוא בשבת חנוכה'
חודש טוב ושים לב שראש החודש הבא הוא בשבת חנוכה
12/11/2015 | 18:38
3
32
מוציאין ג' ספרי תורה. אנחנו נתחיל את התפילה - למקרה שאתה בסביבה - בשעה שש ועשרים במקום שש וחצי, כדי לסיים עד שמונה. 

דרך אגב, בברכת החודש אני אוחז שצריך להגיד החודש הבא (ככתוב בלוח א"י) אא"כ, וזה קורה, שהמולד כבר היה, ואז להגיד החודש הזה.
לצפיה ב-'אצלי כתוה "הזה"'
אצלי כתוה "הזה"
12/11/2015 | 20:04
2
56
לצפיה ב-'ברוב הנוסחים כתוב הזה. ברכת החודש בלוח א"י כתוב הבא, וזה נכו'
ברוב הנוסחים כתוב הזה. ברכת החודש בלוח א"י כתוב הבא, וזה נכו
12/11/2015 | 20:23
1
13
לצפיה ב-'אולי זה כי מחברי הברכה רצו להיות'
אולי זה כי מחברי הברכה רצו להיות
12/11/2015 | 20:28
20
קרובים לנאמר בשמות י"ב ב'  החודש הזה לכם
לצפיה ב-'אכן, חודש טוב ונהדר !'
אכן, חודש טוב ונהדר !
12/11/2015 | 23:45
56
סֹב סֹב סֹב מִסְתּוֹבְבִים
שְׁנֵים-עָשָֹר הֶחֳדָשִׁים,
וּמִדֵּי חֹדֶֹש בַּ"מּוֹלָד"
הַיָּרֵחַ שׁוּב "נוֹלָד".
(מתוך מעגל השנה, בהוצאת ספרית "שרשרת".
גם האיור המצורף, מהספר).

ואכן, חג האור, חג הנסים והנפלאות - יופיע בפתח,
אוטוטו, בעוד מספר דקות....חודש כסלו במלוא הדרו.

ובהזדמנות זו אבקש את בקשתי החוזרת מדי שנה:
אודה למי שישמור בעבורי מודעות פרסומת שיש בהם
איור/ציור/צילום עם סביבונים, וכן מאמרים, כתבות,
קריקטורות מהעתונות שבסביבתו.
בימי החג אני משתדלת לשים ידי על העיתונות הכללית
אך קיימת גם עיתונות מקומית אליה קשה לי להגיע.
אשמח לכל סיוע ועזרה. אפשר לאסוף, לשים בצד ולאחר
החג להודיע לי במסר כי נמצא חומר בעבורי.
תודה על שיתוף הפעולה !
לצפיה ב-'בוקר וחודש טוב לכולם'
בוקר וחודש טוב לכולם
13/11/2015 | 08:40
37
בנוסף לזה יום שישי ה-13 מפחיד לכולם.
לצפיה ב-'חדש באוסף סיקות'
חדש באוסף סיקות
10/11/2015 | 06:25
15
181
לצפיה ב-'תחום איסוף חדש אצלי'
תחום איסוף חדש אצלי
10/11/2015 | 06:38
114
לצפיה ב-'היה לנו כאן חבר בפורום אספן פאצ'ים.'
היה לנו כאן חבר בפורום אספן פאצ'ים.
10/11/2015 | 06:53
56
לצפיה ב-'סיכות הכסף נהדרות. תתחדש.'
סיכות הכסף נהדרות. תתחדש.
10/11/2015 | 08:45
8
62
לפי מה אתה מקשר אותן למאיר גור-אריה?
לצפיה ב-'על הסיכה יש אותיות מ.ג.'
על הסיכה יש אותיות מ.ג.
10/11/2015 | 22:15
7
41
לצפיה ב-'על הסיכה כתוב מייד אין ישראל. כלומר, יוצרה אחרי 48.'
על הסיכה כתוב מייד אין ישראל. כלומר, יוצרה אחרי 48.
11/11/2015 | 01:50
3
45
גור אריה נפטר ב-51 אחרי מחלה ממושכת. לא בטוחה שהאותיות מ.ג. מספיקות כדי לקבוע שהוא האמן.תצטרך למצוא עוד הוכחות כדי לאשש זאת. אולי ממאמרים או תמונות על יצירותיו וכו'.
לצפיה ב-'יש לי דברים אחרים עם חתימה כזאת'
יש לי דברים אחרים עם חתימה כזאת
11/11/2015 | 16:06
2
72
וזה בודאות  גור - אריה
לצפיה ב-'אם כך, מצויין.'
אם כך, מצויין.
11/11/2015 | 18:27
28
לצפיה ב-'פורטרט מצוין.'
פורטרט מצוין.
11/11/2015 | 18:44
20
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
11/11/2015 | 11:03
2
19
לצפיה ב-'אני חושבת שגם אם הסיכה יוצרה אחרי 48 אפשר שהעיצוב נעשה לפני'
אני חושבת שגם אם הסיכה יוצרה אחרי 48 אפשר שהעיצוב נעשה לפני
11/11/2015 | 16:24
1
40
או שהסיכה נעשתה קודם והחתימו "ישראל" אחר-כך. יש כל מיני אפשרויות.
לצפיה ב-'נכון ומדויק: לא מעט עבודות בעיצוב של מ.ג. וגם של'
נכון ומדויק: לא מעט עבודות בעיצוב של מ.ג. וגם של
14/11/2015 | 08:06
17
רבן הוטבעו גם בתחילת שנות החמישים. אצל קרצ'מר ולמיטב ידיעתי גם אצל מורו.
הם נשארו סןג של חברים /משת"פים שנים רבות אחרי נעוריהם אצל בוריסץ
יש לי "סימנים" לכך : מודלים ושטנצים. 
בעז
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי'
עזרה בזיהוי
12/11/2015 | 17:20
3
74
לצפיה ב-'מצטער, לא מזהה. '
מצטער, לא מזהה.
12/11/2015 | 17:43
1
27
זה מרשים עד כמה האותיות האלה לא רוצות להיות מגן דוד.
אבל אף אחד לא שאל אותן.

לצפיה ב-'במבט ראשון הזכיר לי את הלוגו הראשון של קופ"ח כללית...'
במבט ראשון הזכיר לי את הלוגו הראשון של קופ"ח כללית...
12/11/2015 | 21:19
24
גם שם הכניסו אותיות למגן דוד...
לצפיה ב-'אם תהיה לך תשובה אנא שתף אותנו. מסקרן מאד.'
אם תהיה לך תשובה אנא שתף אותנו. מסקרן מאד.
12/11/2015 | 21:11
17
לצפיה ב-'בירור לגבי שטרות ישנים'
בירור לגבי שטרות ישנים
09/11/2015 | 13:23
1
106
שלום, לסבא שלי יש אוסף שטרות של לירות ישראליות מכל הסוגים, ישרים ויפים.
איך אני יכולה לברר את השווי של האוסף? אפשר לברר את הערך של כל שטר?

בתודה,
יעל
לצפיה ב-'זה יתן לך מושג'
זה יתן לך מושג
09/11/2015 | 15:47
90
הפרמטר הכי חשוב זה איכות השטר.
לצפיה ב-'בובה - המבינים בבובות בבקשה קצת להסביר...'
בובה - המבינים בבובות בבקשה קצת להסביר...
09/11/2015 | 09:44
4
120
לא עמדתי בפני קסמה של זו, וקניתי [כאילו] לבנותי [עכשיו מתדיינות מה שם יקראו לנערה]. הבובה מפלסטיק. אין שם יצרן בשום מקום ומחמת הצניעות לא צילמתי מלמטה...נראה כמו שמלת גאלה ליום העצמאות. הגיעה מאמריקה. זה כל כך רחוק מתחומי האיסוף שלי...מה המבינים בבובות יכולים לספר לנו.
לצפיה ב-'כנראה בובת מלודי, משיקגו'
כנראה בובת מלודי, משיקגו
09/11/2015 | 10:03
3
69

אם זה היצרן, היא חלק מסדרה של בובות לאומים שונים.
לצפיה ב-'תודה. ובת כמה הנערה?'
תודה. ובת כמה הנערה?
09/11/2015 | 10:21
2
28
לצפיה ב-'לא יודע בוודאות. כנראה משנות החמישים.'
לא יודע בוודאות. כנראה משנות החמישים.
09/11/2015 | 11:44
1
28
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/11/2015 | 12:11
21
לצפיה ב-'תזכורת - הערב יערך הכנס בנושא "הבריחה" ופעילות הרביזיוניסטים'
תזכורת - הערב יערך הכנס בנושא "הבריחה" ופעילות הרביזיוניסטים
09/11/2015 | 09:06
21
76
כל המתעניין בנושא "הבריחה" - מוזמן.
הכניסה ללא עלות.
מצ"ב תכנית המפגש.
לצפיה ב-'הבריחה כאן בארץ? או אפריקה?'
הבריחה כאן בארץ? או אפריקה?
09/11/2015 | 09:46
25
לצפיה ב-'לא כאן ולא באפריקה'
לא כאן ולא באפריקה
09/11/2015 | 15:15
1
53
"הבריחה", שם שניתן ע"י שורדי השואה עצמם,
פעילות של עם, שקם והלך (תרתי משמע) ביבשת
אירופה שלאחר השואה, עד הגיעו לנמלי דרום היבשת
ומשם, במסגרת ה"העפלה" הגיעו באוניות לחופי ישראל.
"הבריחה התרחשה בין השנים 1945 -1948, עת קמה
המדינה. מדובר על תנועה המונית-עממית של כ-300,000
פליטי שואה ששאפו להגיע ל"מולדת" (דמיינו את פליטי
המזרח התיכון, הנודדים כיום ברחבי אירופה).
כאמור, זו תנועה עממית שקמה ע"י מנהיגי תנועות הנוער
ומנהיגי הפרטיזנים היהודים. חברו אליהם נציגים מארץ-
ישראל (אנשי הבריגדה היהודית ואנשי המוסד לעליה ב'
בראשות שאול אביגור).
הערב, בכנס יעלו הרביזיוניסטים את חלקם בתנועה.
היפה בחקר פעילות אנשי "הבריחה" הוא - למצוא כיצד
נציגי תנועות ומפלגות שונות חברו כדי להביא את השורדים
ארצה. עם זאת, לא חסרו אירועים שהבליטו את הפלגנות
הקיימת בעמנו.
לצפיה ב-'זה תיעוד חשוב מאוד. פלגנות זה העם היהודי מאודו.'
זה תיעוד חשוב מאוד. פלגנות זה העם היהודי מאודו.
09/11/2015 | 17:11
25
לצפיה ב-'נכחתי בכנס'
נכחתי בכנס
09/11/2015 | 23:35
17
58
היה מעניין מאוד. מתברר כי לא רק שהיו מאבקים בין
התנועות השונות גם בקרב הרביזיוניסטים, עצמם, הייתה
פלגנות והיה זמן שהתפצלו ל-3.
להפתעתי, האולם היה מלא מפה לפה. אני בטוחה שאיש
לא התאכזב מהמידע שהובא ואנשים יצאו עם ידע
חדש. אני, בכל אופן, על אף שעוסקת בנושא - השכלתי.
לצפיה ב-'האם הזכירו מהיכן הושגו הדרכונים המזויפים..??'
האם הזכירו מהיכן הושגו הדרכונים המזויפים..??
10/11/2015 | 07:32
5
27
לצפיה ב-'המוסד לעלייה ב' היה דואג לדרכונים המזוייפים.'
המוסד לעלייה ב' היה דואג לדרכונים המזוייפים.
11/11/2015 | 01:45
4
52
להלן התייחסות לנושא מתוך ספרי:

"עלייה ד'" היה כינויה של העלייה לארץ-ישראל באמצעות תעודות מזוייפות, בסוף תקופת המנדט הבריטי, בשנים 1948-1947[1]. תחילה נקראה עלייה זו "עליית צדוק" על שם כינויו של הוגה הרעיון ומגשימו, שלמה צימרמן. פעולה זו התחילה בתחילת 1947 ועל-ידי הכנת חותמות מזוייפות והדפסת בולים קונסולריים בריטיים בארץ, הצליחו לזייף אשרות בריטיות שונות - אשרות תיירות, סרטיפיקטים לעלייה וויזות לתושבים חוזרים - ולהתאים דרכונים על ידי החלפת תמונות. על-פי עדות צימרמן, הרעיון של עלייה ד' היה כי "בכל צירות בריטית באירופה אנו מקימים סניף משנה" עם חותמות מתאימות, בולים קונסולריים ואפילו חתימות זהות לאלה של כל קונסול. במקרים של ויזות תיירות ארצה היה צריך להוסיף גם ויזת חזרה לארץ כלשהי, כי זה היה התנאי למתן ויזת תיירות בריטית לארץ, וגם אלה זוייפו. כדי להבטיח שלא תהיינה כל תקלות בהגעה לארץ, גייסו צימרמן וחבריו פקיד ביקורת דרכונים יהודי בנמל חיפה בשם תבורי, אשר תמורת סכום כסף מסוים לגולגולת, לקח על עצמו את הסיכון להעביר את כל האנשים עם הוויזות המזוייפות. סך הכל עלו במסגרת עלייה ד' אלפי עולים ממקומות שונים, כשכל הפעולה מתבצעת דרך נמל חיפה ובאמצעות צימרמן ומרכז המוסד בחיפה ("חופי")[2].

[1].  השימוש באות ד' לציון עלייה זו מקורו במילה "דוקומנטים" (תעודות) או "דרכונים". 
[2].  כבר בסוף שנות השלושים הדפיסו במרחביה בולים קונסולריים בריטיים מזוייפים לצורך הכנת תעודות מעבר, רישיונות דייג וכו'. על הבולים הייתה דמות המלך ולמטה היה רשום "Consular Service". הבולים הודפסו בשני ערכים, 3 ו-10 שילינג. מעדות אחד הפעילים, הפרפורציה נעשתה במכונת תפירה בייתית.

מצרפת צילום אחד מגיליונות הבולים המזוייפים שנמצא ברשותי ושקיבלתי מבכיר במוסד לעלייה ב'.
לצפיה ב-'היי רותי. ראשית תודה על ההסבר ושנית שאלה. את כותבת בספרך:'
היי רותי. ראשית תודה על ההסבר ושנית שאלה. את כותבת בספרך:
11/11/2015 | 06:29
1
35
"  "עליית צדוק" על שם כינויו של הוגה הרעיון ומגשימו, שלמה צימרמן "
אז מהיכן על שמו - צדוק?
בוקר טוב
לצפיה ב-''צדוק' היה הכינוי של שלמה צימרמן במוסד לעלייה ב'. קרא שוב.'
'צדוק' היה הכינוי של שלמה צימרמן במוסד לעלייה ב'. קרא שוב.
11/11/2015 | 13:29
29
כינוי - שם קוד. שימש לצורך התכתבויות וכו' בפעילויות חשאיות. מאז ועד היום.
לצפיה ב-'תודה, רותי'
תודה, רותי
11/11/2015 | 06:58
1
38
תיאורך הוא רק פאן אחד, מהזווית הארץ-ישראלית, של נושא זיופי התעודות.
אך היו גם באירופה לא מעט "תחנות" (שם שנתתי כרגע לזייפנים) של זייפני
תעודות. חלקן אגב, היו של שורדי שואה שעסקו במלאכה ו"התמחו" עוד קודם
לכן בזיופי תעודות בעת המלחמה.
יוסף באו גם הוא עסק בזיופי מסמכים בפולין, אך לא רק הוא (אינני בטוחה
אם היה קשור ל"בריחה" בשנים 1945-1948). היו זייפנים בפולין, אוסטריה
ועוד ארצות. המסמכים שימשו, בין השאר, למעבר גבולות ברחבי היבשת. 
לצפיה ב-'הזיופים המקומיים שימשו בעיקר בתקופת המלחמה.'
הזיופים המקומיים שימשו בעיקר בתקופת המלחמה.
11/11/2015 | 13:36
30
תנועת הבריחה אחרי 46 הייתה תנועה שאורגנה ע"י המוסד לעלייה ב' בסיוע החיילים הארצישראליים בצבא הבריטי ודאגה לרכז את כל הפליטים ולהעלותם ארצה ממחנות העקורים. לשם כך היה צורך בזיוף סרטיפיקטים ודרכונים [ע"י החלפת תמונות, לא ייצור דרכונים חדשים] והיו להם תחנות לשם כך ברוב אירופה. העיקרית הייתה במרסיי.
לצפיה ב-'דווקא בכנס על "הבריחה" והרביזיוניסטים אתה מתעניין בזיוף?'
דווקא בכנס על "הבריחה" והרביזיוניסטים אתה מתעניין בזיוף?
10/11/2015 | 23:59
10
38
לא היה זה הנושא.
גם אינני בטוחה שמרבית הזיופים נעשו על ידם (אם בכלל).
כלומר, בוודאות - הזיופים המאסיביים בוצעו על ידי אחרים.
אבל, אם יש לך סיפור בנושא, אנא כתוב כאן לידיעת כולנו.
ייתכן ואלמד דברים חדשים.
לצפיה ב-'אז הנה הסיפור. מכלי ראשון.'
אז הנה הסיפור. מכלי ראשון.
11/11/2015 | 08:00
5
53
לאצל וללחי היו חברים באירלנד. תא קטן שרובו, אגב, מה שקרוי חרדים (אירופאים, בעלי מקצוע). שני הארגונים בקשו מחבריהם, בין יתר משימותיהם (למשל לבלוש אחרי הנמלים למשלוחי נשק לערבים), למצוא מעבדות זיוף דרכונים ומסמכים. היחידים שהיו בעלי מלאכה אומנים, ומהמשובחים ביותר, היו חברי המחתרת האירית. נגד הבריטים היה בדיוק בשבילם, והם העמידו את כל שירותיהם הטובים חינם אין כסף (והוסיפו לעזור לשני הארגונים בהשגת נשק ותחמושת). התא גייס נזירה אוהבת ישראל אירית והיא הערימה על שלטונות הבריטים והבריחה את כל הדרכונים למחנות העצורים באפריקה. היא האריכה ימים. המדינה קמה, הבריטים קבלו בעיטה מהישוב וכולם היו מרוצים. חברי התא, אגב, השתתפו במלחמת העצמאות. האיש שלנו גוייס לחיל הים (חרדי על ספינת חיל הים, דאז...). זה לא נגמר כאן.

בתחילת שנות השישים אחד מחברי התא, שכבר עבר לגור בלונדון, פותח את דלת ביתו וראש חברי המחתרת האירית שעזרו אז, עומד בפתח, הם מתחבקים ונכנסים בשיחה. האירי אומר: אנחנו עזרנו לכם בשנות הארבעים, עכשיו אנחנו צריכים עזרה מכם. האיש היה המום, ובקש זמן לבדוק. פנה ישירות למי שפנה, וכמובן הגיעה תשובה שלילית. האירי חזר, לא אהב את התשובה ואמר לו שיבדוק שוב. כמובן שהתשובה נשארה לא. האירי אמר לו: עד עכשיו היה בינינו ברית אחים של דמים, אבל מעכשיו, דמך ודם משפחתך הותר, ראה את עצמך ומשפחתך כמתים, והלך.

האיש לא ידע את נפשו. אשתו ניצולת שואה מהמחנות, עם בעיית נרווים קשה, ולהם שני ילדים. הוא נסע באותו לילה לאירופה לפגוש תלמיד חכם וצדיק שהוא הוקיר וסיפר הכל. השאלה הראשונה הייתה האם להתקפל מיידית מלונדון ולברוח, ולאן. הרב ענה, המצב ביש, אבל בריחה עכשיו זה לא נכון - מבחינת מחשבת האירים. אז מה לעשות? הרב אמר לו, המצב ביש, ובעזרת השם זממת האירי לא תצא לפועל. תמשיך בדיוק בשגרת עיסוקך, אל תגיד אף מילה על זה לאף אחד, בטח לא בתוך המשפחה. ככה הוא הסתובב... עד שעשר שנים אחר כך הוא ראה את תמונת האירי בעיתון - חוסל ע"י הבריטים.

לא הרבה זמן לפני שהוא נפטר הוא סיפר למשפחתו את כל האירוע. הם כמובן כעסו על שתיקתו, אבל לא יכלו שלא להעריץ את כוחות הנפש שלו.

לצפיה ב-'תודה על הסיפור המדהים'
תודה על הסיפור המדהים
12/11/2015 | 07:06
4
25
ספר על מחנות המעצר באפריקה מסופרים בספר "ארוכה הדרך לחרות"
של יעקב מרידור.
עד כמה שאני זוכר ומקווה שאיני טועה, (עברו כבר מעל 60 שנה מאז שקראתי את הספר), זיוף המסמכים נעשה במחנות עצמם.

טלח 
לצפיה ב-'גם וגם. תנאי המעבדה באירלנד היו טובים יותר...'
גם וגם. תנאי המעבדה באירלנד היו טובים יותר...
12/11/2015 | 07:33
3
18
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
12/11/2015 | 13:15
2
22
בצעירותי קראתי את הספר כמה פעמים אני קשור משפחתית 
עם אחד העצורים וחברתית (בעצם של הורי) עם רבים 
מהעצורים.
לצפיה ב-'זכיתי להכיר את יעקב מרידור. מנטש אמיתי'
זכיתי להכיר את יעקב מרידור. מנטש אמיתי
12/11/2015 | 14:00
1
19
לצפיה ב-'הכרתי אותו כאשר אבי ישב אתו במעצר בבית שאן (אלטלנה)'
הכרתי אותו כאשר אבי ישב אתו במעצר בבית שאן (אלטלנה)
12/11/2015 | 14:48
23
חמשת עצורי בית שאן
לצפיה ב-'סיפור נפלא, מנשה'
סיפור נפלא, מנשה
11/11/2015 | 08:52
1
33
ראוי לסיפור זה (ואחרים שכמותו, שטרם סופרו/פורסמו) להופיע
ולהתפרסם. מטרתה של עמותת מורשת הבריחה, להנכיח את נושא
"הבריחה" (1945-1948) בהיסטוריה ביתר הרחבה, בנוסף למעט
שכבר ידוע.
אינני בטוחה שלרביזיוניסטים עצמם הסיפור מוכר, בודאי לא להיסטוריונים
שדבריהם הובאו בכנס. אשמח מאוד באם תוכל להפנותינו לכתובים כלשהם
בהם מוזכר הפרק שסיפרת ואם אין, לפחות תשלים בעבורנו את הפרטים
(שמות, כינויים, שם הנזירה, שמות האירים - ככל שניתן). אם אינך רוצה
לעשות זאת כאן, מעל דפי הפורום, אנא שלח לי מסר אישי ואולי אף את מספר
הטלפון שלך. אני רואה חשיבות לדברים שהעלית, שלי אינם מוכרים.
אעביר המידע ליו"ר העמותה.
תודה רבה על המידע.
לצפיה ב-'הסיפור לא נכתב והשמות לא יימסרו כי כך צוה האיש'
הסיפור לא נכתב והשמות לא יימסרו כי כך צוה האיש
11/11/2015 | 09:02
27
לצפיה ב-'כאמור, יופי של סיפור. אינני בטוחה שקשור ל"בריחה" '
כאמור, יופי של סיפור. אינני בטוחה שקשור ל"בריחה"
11/11/2015 | 09:17
1
32
ברוב התלהבותי, קראתי שנית את דבריך.
אינני למדה מהסיפור שהבאת  כי הפעילות סייעה לאנשי ה"בריחה"
לטפל בשורדי השואה ובהעברתם ברחבי היבשת האירופית עד לנמלים,
בדרומה.
להבנתי, סייעו האירים בזיופי מסמכים שעזרו לחברי המחתרות אצ"ל ולח"י
ואלי אף לבריחתם של מספר גולים מזערי ממחנות המעצר הבריטיים
שבאפריקה. נכון, היו שברחו, אך זו איננה "הבריחה" (כפי שגם אם היו
מגיעים באניות, זה לא היה נקרא: "העפלה").
"הבריחה" היא מושג שהוטבע על ידי שורדי המחנות ממלחה"ע ה-II,
והיא החלק הראשון במבצע הבאת פליטי השואה לארץ ישראל.
החלק השני, כאמור, הוא ה"העפלה".
כאמור, הסיפור מרשיםוכדאי לו להופיע על מלוא פרטיו החסרים.

לצפיה ב-'אני חושב שאת צודקת'
אני חושב שאת צודקת
11/11/2015 | 09:27
19
לצפיה ב-'התייעצות לגבי מכירת פריט גדול'
התייעצות לגבי מכירת פריט גדול
08/11/2015 | 09:31
1
115
היי חברים
אני לא אספן אבל אולי זה יעניין אתכם ואולי תוכלו לעזור לי
יש לי 32 כלים משחמט מעץ [עבודת יד] מאוד גדולים למכירה

גובהה הכלים: מ 30 סמ עד בערך מטר 1

האם מקום כזה של אספנים הוא רלונטי אם לא אשמח אם תפנו אותי לאתרים או פורומים שעוסקים בכך
תודה וכל טוב עוזי
לצפיה ב-'לנסות כאן תמיד אפשר. גם בלוחות יד 2 ודומיו'
לנסות כאן תמיד אפשר. גם בלוחות יד 2 ודומיו
09/11/2015 | 07:13
39
וגם בפייסבוק תנסה. 
לצפיה ב-'השירשוק השבועי'
השירשוק השבועי
07/11/2015 | 19:02
33
30
לצפיה ב-'סיכות צה"ל'
סיכות צה"ל
07/11/2015 | 17:59
107
מעוניין לרכוש סיכות צה"ל 50-100 במחיר אחיד
אני אספן מתחיל לכן המיקוד כרגע הוא על הסיכות היותר זולות
יכול לשלם בהעברה לחשבון הבנק או ב paypal
לצפיה ב-'סטים מחרסינה'
סטים מחרסינה
07/11/2015 | 15:28
94
שוב אני. היכן אפשר לנסות למכור כל מיני סטים מחרסינה שהיו של סבתא? חלק מלאים, חלק לא, מגרמניה, ארגנטינה, סטים לאוכל או לתה ועוד כל מיני....

תודה רבה!!
לצפיה ב-'פחיות בירה'
פחיות בירה
07/11/2015 | 15:23
86
היי, האם יש מישהו כאן שאוסף פחיות בירה? יש לנו פחיות בירה מעניינות מרחבי העולם ואשמח למצוא להן בית.
לצפיה ב-'מציאה בשוק.מי מעונין?'
מציאה בשוק.מי מעונין?
02/11/2015 | 19:02
313
מאיר כרמיאל
לצפיה ב-'קוביות לעטים ממתכת - LAMY'
קוביות לעטים ממתכת - LAMY
07/11/2015 | 19:35
4
126
הנה שתי קוביות מתכת של LAMY, מתוצרת גרמניה, אי שם ב-70s. 
כל קוביה במידות 6X6X6 ס"מ. הכהה שוקלת כ-240 גרם והבהירה כבדה - 500 גרם. 

מי שמחפש לקנות בדיוק כאלו (powo, לך אין מקום על השולחן, אני כבר יודע) - מוזמן לשלוח מסר. 

שבוע טוב

לצפיה ב-'באמת אין מקום.אבל יש לי כזה.זה לא קרח.זה זכוכית'
באמת אין מקום.אבל יש לי כזה.זה לא קרח.זה זכוכית
08/11/2015 | 00:14
1
84
לצפיה ב-'בחום שלכם אפילו הזכוכית נמסה'
בחום שלכם אפילו הזכוכית נמסה
08/11/2015 | 14:01
26
לצפיה ב-'הקוביות יפות... אבל העטים בתמונה...'
הקוביות יפות... אבל העטים בתמונה...
20/11/2015 | 17:39
1
7
הם אינוקסכרום? אני מת עליהם (כעט שימושי ליום יום, לא עניין אספני) ולא מביאים אותם כבר הרבה שנים.

יש מצב?

דב, תמיכה וייעוץ לרכישת רכב יד שניה.
לצפיה ב-'אכן inoxcrom (העטים של LAMY יפות הרבה יותר)'
אכן inoxcrom (העטים של LAMY יפות הרבה יותר)
20/11/2015 | 17:53
6
יש לי עטים משנות ה-70, מכמה דגמים.
כן, יש מצב...
לצפיה ב-'פמוטי נחושת מתוצרת "חן חולון" '
פמוטי נחושת מתוצרת "חן חולון"
07/11/2015 | 19:48
2
116
זהו סט של ארבעה פמוטי נחושת כבדים מתוצרת מפעל "חן חולון" משנות ה-70 או תחילת ה-80. לא היו בשימוש. 
בעבר ראיתי גם תמונה של חנוכיה תואמת, גם היא בעיצוב של חומות ירושלים. 

אם מישהו מעוניין לקנות - אשמח לקבל מסר. תודה. 

לצפיה ב-'מצ"ב צילום חנוכיה בעיצוב חומות ירושלים'
מצ"ב צילום חנוכיה בעיצוב חומות ירושלים
07/11/2015 | 20:33
1
90
שבוע טוב לכולנו.
יצרן חן חולון .
לצפיה ב-'יפה. בהצלחה. שמחתי להפגש ביריד בנימינה'
יפה. בהצלחה. שמחתי להפגש ביריד בנימינה
09/11/2015 | 07:15
24
לצפיה ב-'למכירה אוסף של 8 חנוכיות יצוקות בסגנון צפון אפריקאי:'
למכירה אוסף של 8 חנוכיות יצוקות בסגנון צפון אפריקאי:
07/11/2015 | 23:41
116
תוניס, אלג'יר ומרוקו. הערכת מומחה: 30-40$ ליחידה. יימכר בהנחה גדולה כאוסף שלם. 
לצפיה ב-'אותות מלחמה של חייל בבריגדה היהודית במלחמת העולם השנייה.'
אותות מלחמה של חייל בבריגדה היהודית במלחמת העולם השנייה.
08/11/2015 | 04:20
121
שלושה אותות מחוברים: אות מלחמת העולם השנייה, אות המערכה בצפון אפריקה ואות המערכה באיטליה.
לצפיה ב-'פילון מעץ - פרנק מייסלר, יפו '
פילון מעץ - פרנק מייסלר, יפו
09/11/2015 | 07:38
9
113
"מוצר מלאכת יד זה עוצב ובוצע בסטודיו של אדריכל פרנק מייסלר ביפו העתיקה". 
ככה כתוב. 
פרנק מייסלר ידוע בעיקר בשל אנדרטאות הברונזה היפות שעיצב לזכר טרנספורטים של ילדים שהוברחו לאנגליה ומקומות אחרים באירופה במלחמת העולם. הסטודיו שלו פועל ביפו. 

הפילון מחפש בית חם. 

לצפיה ב-'יש לו עבודות מקסימות מעץ בסיגנון הפיל הנראה כאן.'
יש לו עבודות מקסימות מעץ בסיגנון הפיל הנראה כאן.
09/11/2015 | 22:30
3
48
יש לי כמה פריטים שלו ובהחלט הם נחמדים ומעלים חיוך.
יופי של פריט.
לצפיה ב-'על זה היה מי שנהג לומר "יש לי, יש לי..."'
על זה היה מי שנהג לומר "יש לי, יש לי..."
10/11/2015 | 14:59
2
73
מצרפת את הכלבלב של מייסלר שיש לי שנועד להחזיק ניירות על שולחן כתיבה.
לצפיה ב-'חמוד. מצאתי תמונה של עוד עבודה שלו, די משעשעת'
חמוד. מצאתי תמונה של עוד עבודה שלו, די משעשעת
10/11/2015 | 21:52
1
56
ללא ספק האדון מייזלר היה יצירתי מאד ועם הרבה הומור. הנה גולדה, משה דיין, והזקן: 
לצפיה ב-'הוא עדיין יצירתי. עבודות יפות, אין ספק.'
הוא עדיין יצירתי. עבודות יפות, אין ספק.
10/11/2015 | 22:02
36

לצפיה ב-'הצפרדע החמודה שלי, ששומרת לי על פתקים של העבודה'
הצפרדע החמודה שלי, ששומרת לי על פתקים של העבודה
11/11/2015 | 13:10
4
58
לצפיה ב-'אני רוצה חמור שלו.'
אני רוצה חמור שלו.
11/11/2015 | 17:09
3
39
היו לו עבודות מאוד יפות ששולב בהן גם עור.
לצפיה ב-'בכלבלב שלי האוזניים עשויות עור.'
בכלבלב שלי האוזניים עשויות עור.
11/11/2015 | 18:38
1
21
לצפיה ב-'נכון. ויש דמויות בהן הגוף כולו עשוי עור'
נכון. ויש דמויות בהן הגוף כולו עשוי עור
11/11/2015 | 18:43
47
הנה עז, למשל.
אני אוהב את שילוב החומרים.
לצפיה ב-'לצפרדע יש פה ירוק מלבד, '
לצפרדע יש פה ירוק מלבד,
12/11/2015 | 00:01
20
לצפיה ב-'מאוורר סופר סטאר למכירה'
מאוורר סופר סטאר למכירה
12/11/2015 | 10:20
8
66
לאחר בירור כאן בפורום והוא תוארך לשנות ה70.
עכשיו רואים בתמונה גם את התקע, להבנתי הוא התקע המקורי. האם יש שינוי בתיארוך?

המאוורר עובד נהדר (מעיף מה שלא מחובר) ב 3 עוצמות. לצדד הוא הפסיק בחודשים האחרונים (להבנתי, לאחר קריאה בפורום, זו בעיה הניתנת לתיקון)

אשמח למכור למרבה במחיר. מבחינתי גם "לחלקי חילוף"
לאחר חיפוש ברשת ראיתי שמכסה מנוע מפלסטיק נמכר ב 80 ש"ח.

לצפיה ב-'לא נראה לי משנות ה70'
לא נראה לי משנות ה70
12/11/2015 | 13:44
7
51
לצפיה ב-'ממתי נראה לך?'
ממתי נראה לך?
14/11/2015 | 22:12
22
לצפיה ב-'בשרשור הזה אמרו זאת ולא הגבת על כך'
בשרשור הזה אמרו זאת ולא הגבת על כך
14/11/2015 | 23:26
4
32
לצפיה ב-'לא הגבתי .מפני שלא ראיתי'
לא הגבתי .מפני שלא ראיתי
17/11/2015 | 11:16
3
20
מה שאני יודע שעד שנות השמונים היו הכנפים עשויים מאלומיניום.אפש והתווכח שנה יותר או פחות.בעקרון אולי אפשר למצוא על הגוף את שנת היצור
לצפיה ב-'תודה על התגובה והמידע! לא ראיתי מדבקות על גוף המאוורר '
תודה על התגובה והמידע! לא ראיתי מדבקות על גוף המאוורר
18/11/2015 | 09:14
2
6
לצפיה ב-'תפתח את תחתית המאוורר'
תפתח את תחתית המאוורר
18/11/2015 | 22:45
1
10
לצפיה ב-'תודה הסתכלתי, לא ראיתי מה לפתוח למטה'
תודה הסתכלתי, לא ראיתי מה לפתוח למטה
18/11/2015 | 23:20
8
זה מאוורר רגל גבוה, כך שהוא עומד על צלב, לא ראיתי שיש מה לפתוח שם. הדבר היחיד שניתן לפתוח זה קופסת המנוע והקופסא של הכתפורים
לצפיה ב-'אתה צודק, זה לא משנות ה 70. הייצור הוא 1965-70'
אתה צודק, זה לא משנות ה 70. הייצור הוא 1965-70
29/11/2015 | 11:46
7
לאחר בדיקה על החברה מייצרת זו הייתה התשובה שלהם.
לצפיה ב-'שאלות, בקשות, והערכות'
שאלות, בקשות, והערכות
07/11/2015 | 19:00
29
22
לצפיה ב-'הערכת מחיר למכונת תפירה זינגר 1930'
הערכת מחיר למכונת תפירה זינגר 1930
05/11/2015 | 01:31
4
176
ברשותי מכונת זינגר מ 1930 בת כ-  85 שנה 
מהמכונות הראשונות שנמכרו בארץ ומספרה 66
כמו כן יש ברשותי את ספר המכונה המקורי עם המספר והוראות 
אשמח להערכת מחיר. 
לצפיה ב-'לאן אתם ממליצים לפנות לקבל הערכת מחיר '
לאן אתם ממליצים לפנות לקבל הערכת מחיר
05/11/2015 | 14:15
1
85
בתודה לעונים
לצפיה ב-'אין דבר כזה מחיר'
אין דבר כזה מחיר
05/11/2015 | 14:21
122
הכל תלוי בביקוש ובהיצע. היתרון שלך שיש לך מכונה יפה עם רגלי יציקה מקוריים  ואני מאמין שתוכל לקבל החל מ-600 שקל ומעלה.אם תחליט על מחיר מינימום ותפרסם אותו אפשר יהיה למצוא לך קונה. אני מכיר מישהו שבעבר חיפש בדיוק דבר כזה, אוכל קשר אותכם.

לצפיה ב-'מנסיון שלי בקנייה ובמכירת מכונה'
מנסיון שלי בקנייה ובמכירת מכונה
06/11/2015 | 19:16
105
תוכל לקבל בסביבות 1000-1200.

יש לא מעט מכונות שעומדות למכירה (חפש אפילו ביד 2). רבים מעוניינים פשוט להעיף מהבית ולכן מוכנים למכור במחיר נמוך מאד.

הרגליים אכן מוסיפות למחיר, אך להערכתי עצם העובדה שזו מכונה מהראשונות שנמכרו בארץ וכו' - אין לכך משמעות בערך הכספי שתקבל.

אגב - האם היא תקינה לחלוטין?
לצפיה ב-'לא מתמצא במחיר'
לא מתמצא במחיר
07/11/2015 | 09:27
73
אבל ספר המכונה מוסיף לה ערך אספני משמעותי.
בעניין תאריך הייצור של מכונות התפירה, ישנן בארץ הרבה מאד מכונות תפירה זינגר ותיקות בגילן הרבה יותר משנת 1930. לי עצמי יש מכונה משנת ייצור 1914.
אני מניח שנמכרו כאלה בארץ עוד בסוף המאה התשע עשרה במושבות הטמפלרים.
לצפיה ב-'אוסף מעטפות יום ראשון וגליונות בולים עם שובל'
אוסף מעטפות יום ראשון וגליונות בולים עם שובל
29/10/2015 | 12:35
2
156
בוקר טוב, יש לי אוסף מרשים של מעטפות יום ראשון מקוריות של השרות הבולאי וכן גליונות בולים מישראל ,,,,,,היינו מנויים משנת 1969 ועד לפני כמה שנים.
האם יש ערך לאוסף וכיצד אוכל לממש אותו..................
לצפיה ב-'למרבית הצער ההצעה הגבוהה ביותר'
למרבית הצער ההצעה הגבוהה ביותר
30/10/2015 | 06:47
1
161
ההצעה הגבוהה ביותר והיחידיה 
הייתה לקנות את כל הבולים משנה כל שהיא 
(בולים שעדיין אפשר להשתמש בהם) במחיר של 
50% מהמחיר המצויין בבול.
לצפיה ב-'אוסף מעטפות יום ראשון'
אוסף מעטפות יום ראשון
15/11/2015 | 16:23
20
חבל על הכסף שהשקענו בכל השנים אם אין לזה שוק 
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי בקבוקים'
עזרה בזיהוי בקבוקים
07/11/2015 | 17:55
10
149
אשמח אם תעזרו לי לזהות את הבקבוקים הבאים
*מאיזה שנה הם יוצרו עד איזה שנה(או כל פרק זמן כמו שנות ה..)
*של איזה חברה הם?
*כמה הם שווים
מצורפות תמונות
ועוד דבר אשמח אם תוכלו לתמחר לי את הבקבוקים הבאים:
-קוקה קולה בקבוק זכוכית 1 ליטר בלי פקק מעט מלוכלך
-בקבוק טמפו זכוכית 200 מ"ל שקוף בלי פקק מעט מלוכלך
-בקבוק קריסטל זכוכית 750 מ"ל עם פקק מפלסטיק מקורי קצת שבור
-בקבוק קרנה זכוכית 750 מ"ל בלי פקק
-בקבוק פרימן זכוכית 250 מ"ל בלי פקק מעט מלוכלך
-בקבוק קרנה זכוכית 250 מ"ל בלי פקק מעט מלוכלך
לצפיה ב-'היי דניאל. מהתמונות קשה לזהות הרבה. אבל שני הבקבוקים עם '
היי דניאל. מהתמונות קשה לזהות הרבה. אבל שני הבקבוקים עם
07/11/2015 | 20:10
9
79
המכסה הם של מיץ עגבניות או פרי אחר.
בקבוק 7 הוא של מיץ פז לדעתי.
בעיקרון על חלק מהבקבוקים אמורה להופיע שנת היצור בתחתית. דהיינו 70 למשל = 1970.
לגבי הרשימה שציינת בעיקרון בקבוקים מתומחרים ב"שוק" בין 30-80 שח בערך אולי קצת יותר אם הוא נדיר וישן.
מה שיש לך הם די נפוצים. הקרנה אולי קצת פחות.
כמה שיותר ישן שווה יותר.
לצפיה ב-'ארנון. לא בדיוק נתת לו ידע ומידע על הבקבוקים. לגבי מחירם'
ארנון. לא בדיוק נתת לו ידע ומידע על הבקבוקים. לגבי מחירם
07/11/2015 | 21:01
4
110
במצבם וללא שום תווית ובעקבות שהם לא עם חריטה / הטבעה / הבלטה של היצרן לדעתי שווים שקלים בודדים.
רצ"ב כמה בקבוקים מהארץ ומחו"ל עם הטבעה / הבלטה של סוג המוצר.
ברוב המקרים גם הישנים לא שווים הרבה כסף בגלל כמות היצור הענקית שנוצרו.
אבל הם פשוט יפים. את הבקבוק קריסטל שמופיע כאן השתמשו בו שימוש משני וזה בקבוק חול. השארתי אותו במצבו למרות שמה שמענין אותי זה הבקבוק ופחות היצירה מהחול.
לצפיה ב-'היי הדי, אכן לא התייחסתי במחירים שנתתי לבקבוקים שהוא הציג'
היי הדי, אכן לא התייחסתי במחירים שנתתי לבקבוקים שהוא הציג
07/11/2015 | 22:55
3
46
בתמונות שהם כמובן פשוטים ללא תוית וללא הבלטה, אלא לרשימה של הבקבוקים שהוא ביקש מחירים שלהם, והמחירים שנקבתי הם מניסיוני כאמור ותלויים בגיל ובשכיחות כפי שציינתי.

לצפיה ב-'דניאל.בחייאת רבק.קצת כבוד לבקבוקים.אתה היית מצטלם מלוכלך????'
דניאל.בחייאת רבק.קצת כבוד לבקבוקים.אתה היית מצטלם מלוכלך????
07/11/2015 | 23:59
2
35
לצפיה ב-'וואלה מתנצל אבל ניקיתי אותם כמה שיכולתי וזה רק שטיפה ראשונה'
וואלה מתנצל אבל ניקיתי אותם כמה שיכולתי וזה רק שטיפה ראשונה
08/11/2015 | 16:38
1
29
לצפיה ב-'תכניס למדיח.'
תכניס למדיח.
10/11/2015 | 22:12
13
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/11/2015 | 16:50
3
43
על הקרנה הגדול רשום מספרים 72 ו13 אז הבקבוק משנת 1972?
על הטמפו רשום 73 9 ו0.22 אז הבקבוק משנה 1973?
על הקרנה הקטן רשום 0.26 אז מאיזה שנה הוא?
על הפרימן רשום 60 או 90 אז מה יותר הגיוני?
יש לי עוד בקבוק של בירה שכתוב עליו "כוס בירה-כוס בריאות" תוכלו לזהות אותו?
ורשום 70 ו13 אז הוא משנת 1970?
לצפיה ב-'ועל בקבוק מספר 5 רשום 74 מאחורה זה אומר שהוא משנת 1974?'
ועל בקבוק מספר 5 רשום 74 מאחורה זה אומר שהוא משנת 1974?
08/11/2015 | 16:58
1
28
לצפיה ב-'חיובי'
חיובי
09/11/2015 | 14:49
6
לצפיה ב-'המספרים 72, 73 וכו' הם 1972, 1973, הפרימן זה 1960'
המספרים 72, 73 וכו' הם 1972, 1973, הפרימן זה 1960
09/11/2015 | 12:29
14
לצפיה ב-'מומחה לאוספים ותקליטים.'
מומחה לאוספים ותקליטים.
07/11/2015 | 10:49
2
105
מבקשת אם אפשר לדעת שמץ על עולם איסוף התקליטים וכמה בערך אמור לעלות אוסף של שנסונרים. יש לי כ100 תקליטים חלקם מאוגדים באוסף.

לצפיה ב-'כתבה מצוינת. שהופיע בעבר. ארוכה וממצאת את הנושא בצורה נהדרת'
כתבה מצוינת. שהופיע בעבר. ארוכה וממצאת את הנושא בצורה נהדרת
07/11/2015 | 11:42
1
81
לצפיה ב-'ממש תודה, מרתק.'
ממש תודה, מרתק.
07/11/2015 | 22:54
21
לצפיה ב-'משקל מאזני הארץ (היותר נדיר ) הערכת מחיר עומד למכירה .'
משקל מאזני הארץ (היותר נדיר ) הערכת מחיר עומד למכירה .
06/11/2015 | 17:48
3
493
מצ"ב צילומי המשקל העומד למכירה 
המשקל עד ק"ג הדגם היותר נדיר .((,מעדניות של פעם ))
יש נזקים לאמייל חסר פלסטיק בבסיס  בבורג הרגל .
עובד ומדוייק  עד דיוק 10 גרם,
לאור זאת שעומד למכירה   אבקש הערכת מחיר ,

בגדול מבקשים עבורו יותר  מ  1000 ש"ח .
לתשובתכם אודה 
עופר
לצפיה ב-'אכן דגם מיוחד שלא מרבים לראותו.'
אכן דגם מיוחד שלא מרבים לראותו.
07/11/2015 | 09:32
2
103
מצב יפה מאד.
לצפיה ב-'אחלה חיים.'
אחלה חיים.
07/11/2015 | 20:14
1
57
תודה
לצפיה ב-'חיים טובים גם לך. וחודש טוב '
חיים טובים גם לך. וחודש טוב
12/11/2015 | 08:48
13
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי חתימה על ציור '
עזרה בזיהוי חתימה על ציור
06/11/2015 | 18:13
129
אשמח לעזרה בזיהוי החתימה.
לצפיה ב-'נרות חנוכה קטנים לילדים קטנים '
נרות חנוכה קטנים לילדים קטנים
07/11/2015 | 20:00
1
81
יש לי את הקופסא החמודה הזו, והיא עדיין מלאה בנרות. 
אשמח לקבל עוד פרטים או הערכה. יכול להיות שהיא משנות ה-60? 

תודה וחנוכה שמח (עוד יש זמן, אבל ראיתי שהסופגניות כבר הגיעו)

לצפיה ב-'לפי העיצוב באמת נראית שנות השישים. חמודה מאוד'
לפי העיצוב באמת נראית שנות השישים. חמודה מאוד
07/11/2015 | 22:07
59
במידה ופעם תחליט למכור אותה אשמח לשמוע ולנסות לקנותה.
יצטרף לתמונות של ילדים המדליקים נרות. (כאן שמתי בסך הכל 3 תמונות. יש לי עוד כמה וכמה.
תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'מצאתי בארון. קופ' חלוות שומשום שמואל חביליו'
מצאתי בארון. קופ' חלוות שומשום שמואל חביליו
06/11/2015 | 17:08
2
137
עם שקדים היה הכי טעים
לצפיה ב-'מציאה יפה'
מציאה יפה
07/11/2015 | 09:34
57
אצלי בארון בבית כבר אין מוצאים כאלה מציאות.
לצפיה ב-'כדאי שתבדוק בארון אולי יש עוד כמה מציאות יפות שם....'
כדאי שתבדוק בארון אולי יש עוד כמה מציאות יפות שם....
07/11/2015 | 20:16
23
לצפיה ב-'נשיאנו האהוב נפטר יצחק נבון ז"ל'
נשיאנו האהוב נפטר יצחק נבון ז"ל
07/11/2015 | 12:36
7
47
הערצתי אותו , איש נעים הליכות .
אובדן גדול לעם היהודי.
יהיה זכרוני חרוט לנצח בליבנו
לצפיה ב-'יצחק נבון ז"ל'
יצחק נבון ז"ל
07/11/2015 | 13:23
64
לצפיה ב-'ובימים אחרים'
ובימים אחרים
07/11/2015 | 13:35
1
73
תרפרפו במאמר ולא תוכלו להשתחרר מהשוואה לחוויות שלנו עם השושלת הנוכחית.
לצפיה ב-'שושלת....'
שושלת....
07/11/2015 | 17:39
46
אוי כמה שאתה צודק. אבל זה היה פעם כשעוד היה שפוי פה. היום מככבים אצלנו תואמי צ"אוצ"סקו וזוגתו [שגמרו תלויים זה לצד זה] ואמרלדה מרכוס מהפיליפינים ובעלה היקר עם אוסף נעלי היהלומים שלה. מזכיר לך זוג ישראלי כלשהוא????????
לצפיה ב-'בהחלט היה אהוב אהוד ומיוחד. לצערי זה לא היה מספיק כישורים'
בהחלט היה אהוב אהוד ומיוחד. לצערי זה לא היה מספיק כישורים
07/11/2015 | 21:33
71
להגיע לראש הפירמידה הפוליטית. איש מיוחד. לי זכור ראיון ששאלו אותו אם היתה אפשרות שהוא יחיה בתקופה אחרת איזה תקופה היה בוחר וענה התקופה שחייתי. אני הייתי בדור האחרון שחי ללא מדינה ובדור הראשון שחי עם מדינה.
בהחלט יזכר ובעיקר בזכות הכתיבה שלו של המחזה הבוסתן הספרדי.

פרט אישי שנודע לי ממנו בפגישה אישית לפני המון שנים, היה שהוא כדובר ערבית רהוטה, היה אחראי על איסוף מודיעין. בשנים 1946–1949 עמד בראש המחלקה הערבית של "ההגנה" בירושלים. הוא היה בסוד העיניינים של יציאת מחלקת ההר יחד עם אנשי חי"ש להגנת גוש עציון מה שלימים נודע הל"ה. בן דודו היה בין הקבוצה וכששמע וידע מה קרה להם ולמרות שבן דודו היה האישיות שרצה להידמות לה והעריץ אותו, לא שיתף את אביו או דודו במידע שהוא ידע והמשיך לתפקד ותיפקד כרגיל.

מלא אוסף יום עצמאות שלי. פלקט עם אישי המדינה באותה התקופה
לצפיה ב-'...לזכרו של נבון ז"ל'
...לזכרו של נבון ז"ל
07/11/2015 | 21:44
62
לא יכולתי שלא לחפש את הידיעה הרכילותית שהופיעה
בעת שיעקב אגמון חגג יום הולדת 80.
וכך נכתב:
"סגר שמונים. מאות אנשים נשמעו לקריאתה של גילה
אלמגור ובאו בשישי בצהריים למסיבת יום הולדת 80
שאירגנה לבעלה, יעקב אגמון. הנשיא לשעבר יצחק
נבון נתן לו עצה 'להיות סביבון', כי ברגע שיעצר - ייפול".

(את משפט הסיום, המיוחס בידיעה לגילה אלמגור השמטתי). 
לצפיה ב-' יהי זכרו ברוך'
יהי זכרו ברוך
08/11/2015 | 09:09
13
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
08/11/2015 | 10:41
38

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ