לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דיג
איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג. את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס. ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה. ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870 אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר. זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיג

איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג. את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס. ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה. ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870 אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר. זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

מה גובה הגלים היום בערב והרוח?
27/09/2011 | 16:29
1
76
אני לא יודע הגובה אבל המגמה
27/09/2011 | 18:40
3
היא ירידה.
היום בגלל שיש התחממות הגלים לא נראה לי יהיה גבוהים מחר{רביעי} אמור להיות אחלה ים לדייג. ביום חמישי אין לי מושג, בשישי מתקרר מה שאומר שכנראה יהיה גלים.
בעיקרון,כשנכנסת חזית קרה, יש גלים. כמתחמם הגלים יורדים.

לכל מקרה, תבדוק
את גובה הגלים באתרים:

xwave  שזה למגמת הגלים והגובה הנוככי

isracam רואים באיכות לא משהו את גובה הגלים אבל יכול לתת טיפה מושג כללי מה קורה{שידור חי}

ועוד אופציה תכתוב בגוגל "גובה הגלים" וזה יתן כבר מידע בטבלה דיי קלה להבנה....
מקווה שעזרתי,
חג שמח ושנה טובה ומבורכת לכל חברי הפורום
27/09/2011 | 08:29
21
3
חג שמח ושנה טובה לכל החוגגים

שתהיה שנה מוצלחת לכולם ..בדייג ובחיי היום יום

חג שמח
תודה נצרתי שתהיה גם לך מלאה עושר בריאות ו
27/09/2011 | 10:56
הצלחה ושגשוג סרגוסים בבוס .... חוץ מזה הפורום פה נראה מסכן מאז שהפסקת לעדכן אותנו בתשובות,דוח"ות,ידע רב וכו'
שנה טובה כתיבה וחתימה טובה
27/09/2011 | 13:04
1
לכל החברים, שנה טובה וברוכה.
שנה שיתמלאו משאלות לבכם לטובה.
שנה מתוקה ומלאת חוויות ודיג מוצלח!
שנה מבורכת ופוריה לכולם
27/09/2011 | 13:07
שנה טובה ,בריאות שגשוג והצלחה
27/09/2011 | 13:25
שנה טובה בריאות ואושר לכל חברי הפורום
27/09/2011 | 14:50
שנה טובה - בריאות והצלחה בכל.
27/09/2011 | 15:35
1
לכל חברי הפורום ובני משפחותיהם.
שתהיה שנה של בריאות שמחה
והרבה הרבה אהבת  חינם סתם כך.

שנה טובה
שנה טובה ומתוקה
27/09/2011 | 17:22
כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
27/09/2011 | 17:41
1
שנה טובה לכל חברי הפורום
27/09/2011 | 18:43
שנה טובה ומאושרת לכל חברי הפורום.
27/09/2011 | 20:53
3
שתיהיה שנת בריאות והצלחה בכל
חג שמח ושנה טובה לכל חברי הפורם שנת בריאות
28/09/2011 | 00:23
2
והצלחה אושר ושיגשוג וניפגש בים תנצלו את החופש הארוך.
שנה טובה ומתוקה
28/09/2011 | 08:37
1
לכל חברי הפורום ובני ביתם
שנה טובה לחברי הפורום
28/09/2011 | 10:47
שנה טוב מאמון וכל באיי הפורום .
28/09/2011 | 11:05
תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה
28/09/2011 | 14:21
    לחברים ובני משפחותיהם

שנת  שלום, בריאות והצלחה שנת יצירה והגשמת יעדים.

חג שמח

דני יוסף

שנה טובה ודייג מוצלח לכל חברי תפוז,ממורדי
28/09/2011 | 18:39
1
1
שנה טובה לכל בית ישראל
28/09/2011 | 19:44
שנה טובה לכולם, שקט ושלווה
29/09/2011 | 08:27
חג שמח, שנה טובה וחוטים מתוחים
29/09/2011 | 16:04
שנה טובה לכולם. אושר ועושר
29/09/2011 | 18:15
1
1
שנה טובה ומתוקה בריאה עם דיג איכותי
30/09/2011 | 18:33
Wow very nice you knew where to find them and
26/09/2011 | 14:22
1
i think the only beasts that can do sucha thing is a Blue fish a big grouper or a big grouper....if it's not a Great white :P :P

congrats,
Riding Yesterday
26/09/2011 | 12:29
11
10
After fishing mostly in the Kineret, during the summer, I decided, yeterday, to test if the Karasim season started already. Went to Riding with low expectations, yet the fish surprised me with worm welcome. There was non stop action. The fish were biting very close to the rocks line, thus I lost a lot of rigs,  but the overall results (first picture) are nice. Both , the quantity and the size of the fish were more than I expected.
I fished with my usual gear: Bolonaise rod, hooks # 9 and fiuta courtesy of Rami isogame.
Amasing thing happened while reeling back a fish that gave a nice fight. The fish suddenly stopped fighting in an instant. The second picture shows why. The poor fish (or what left of him) was still alive when he was out.
Notice the exact half circle of the bite. Can't imagine the size of the creature that did this.
I take this opportunity   to wish all the forum members Shana Tova.
Second pic
26/09/2011 | 12:32
2
3
wow very nice you knew where to find them and
26/09/2011 | 14:24
1
1

i think the only beasts that can do sucha thing is a Blue fish or  a big grouper....if it's not a Great white :P :P

congrats,
Pantera
26/09/2011 | 23:32
1
A guy caught a nice Gumbar further on the 'mezach' so that's a possibility as well.
The amazing thing was that I did not feel that the karas was pulled away from me. It was a clean guillotine type of a bite.  
Nice catch
26/09/2011 | 22:00
1
On what time did you fish?
How was the sea?
Alon
26/09/2011 | 23:07
I fished from early morning till noon time.
the sea was about 80 cm high and opaque with medium to high wind.
The best time was when a short campaign of bad weather started.. It involved light rain and heavy wind. I was not equipt for rainy conditions, but decided to stay, and it paid off.
  As I don't use led on the line, a key factor was the use of self made iso-type floater, which is a heavy float.
Without it, there was no way to cast against the wind.
Congratulations
26/09/2011 | 22:11
4
Nice report
. could you just tell us what beach did you go to?
was it in the center or the far north?
what can you tell us from your own experience about the difference between hooks no.9 and no. 7?
which in your view is more productive?

Thank you
Nice, seems like riding came back to life
26/09/2011 | 23:24
The fish that did it to your karas is probably a big bluefish, i wish i was there with my zirzoor rod (;
Teacher
26/09/2011 | 23:25
2
As the header says, I fished in Ridding, which is in the center, as you may know.
I used to fish with # 7 hooks but not anymore.
Now I use #9 and when the season of the bigger fish will start i"ll shift to # 8. In my experience the bigger size fish are caught on #9  or 8 without any problem. In most cases the karas swallows the bait all the way in, so no problem to use smaller size hook. Also the amount of bait I can load on the smaller hooks, is sufficient , in my experience
The advantage of smaller hooks is, that they tend to get caught in the rocks -less than the bigger ones. And when they do get caught in a rock, it's easier to open them by force.
  .
thanks
28/09/2011 | 08:41
1
I do tend to agree with you regarding the smaller hooks that are less likely to be caught in the rocks. yet, I think and from my own experience that sometimes smaller hooks bring about fish being released more easily while the bigger ones are a sure catch.
do you tie the hooks yourself or do you buy them ready made?
hooks
28/09/2011 | 21:16
I tie the hooks by myself.
I use 18 line for the hooks, while the pre-tied hooks comes , normally, with much thicker line
סחתיין על הכמות המכובדת של סרגוסים
01/10/2011 | 11:13
1
אפשר להאכיל גדוד שלם
בתיאבון
מורדי
פורומים חדשים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2011 | 18:14
1

הרוצח הסדרתי הכי סקסי שידעה הטלוויזיה עוד רגע חוזר בעונה חדשה ומסעירה - ואיתה גם פורום דקסטר נפתח מחדש. בואו להתמכר לעלילה המהפנטת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

האם יש מצבים שהייתם מעדיפים להמנע מהם רק כדי לא להביך את עצמכם? לאכול ליד אנשים, להתחיל עם מישהו/י, לפתוח בשיחה, להגיע לראיון עבודה?
בפורום חרדה חברתית תגלו שאתם לא לבד. בואו לקבל אוזן קשבת, מידע ותמיכה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

למפלגת העבודה מגיע מזל טוב כפול: היא לא רק קיבלה יו"ר חדשה, אלא גם התחדשה בפורום. בואו לדבר על פוליטיקה, אג'נדה, פעילות המפלגה וכל מה שקשור כאן
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

תוהים האם מקובל להגיד שלום כשנכנסים עם אדם זר למעלית? חושבים שיש לנו מה ללמוד מהאנגלים?
פורום נימוסים ייפתח בקרוב ואנחנו מחפשים עבורו מנהל/ת מנומס/ת במיוחד.
חושבים שאתם מתאימים? מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

שלום
25/09/2011 | 06:51
6
18
שלום אנשים, נעים מאוד, לי קוראים מייק, בן 34, מחיפה, הצטרפתי לכאן כי מר חסדייה המנטור שלי המליץ :), אני קורא סמוי כבר מלא זמן, היום החלטתי לכתוב כאן, אז קצת מהנסיון דייג שלי, לא הרבה, פעם אחרונה שדגתי זה היה די פשוט, לפני 15 שנה :) היינו לוקחים קופסאת מלפפונים חמוצים ריקה, מגלגלים עליה חוט, קרס ומשקולת והופס זורקים ומז'רז'רים, ואת האמת? אני זוכר שהיינו מוציאים שקיות שלמות של דגים שאז קראנו להם , מאקארוני, לא יודע מה זה היום, זה היה בשובר גלים הקטן של המגדל מצילים בבת גלים, אוי הזכרונות הזכרונות :)

אז החלטתי לחזור לתחביב, קניתי לי סט מקל ורולר מזיניוק, 400 שקלים עלו ביחד במבצע,  דגם המוט זה מיטשל 2.7 משקלים 15-40, ורולר מיטשל 400 FLUD

קצת נבהלתי בהתחלה כשקראתי פה והרגשתי קצת בהסתבכות, כי פעם זה היה כולה קרס משקולת ומצוף, היום אני קורא מלא מונחים ומלא משוואות שאין לי מושג מה הם אבל אני מאוד רוצה להבין, אז בינתיים הייתי בים 3 פעמים, ורק פעם אחת הצלחתי לצאת עם שלל של 7-8 דגים קטנים כמעט בגודל של כף יד, שזה כייף אמיתי, דגתי אותם בחוף הסטודנטים בחיפה בבוקר בסביבות 10

מעולם לא האמנתי בדמויים, זה תמיד היה נראה לי קשקוש, וגם עכשיו אף פעם לא הצלחתי לדוג עם דמויים למרות שניסיתי, משום מה זה יותר הגיוני לי לשים קרס, עם חתיכת קלמארי או שניצל או גמבארי, ובאמת כל פעם שדגתי זה היה בשיטת הגמבארי ולא הדמויים

כל הספורט הזה סבבה לי לגמרי, ואני רוצה לעדכן את עצמי למונחים ולשיטות של היום בדייג, איפה כדאי לדוג? עם מה כדאי לדוג? ומה לעשות עם העצבים שכל פעם אתה זורק והמשקולת נתקעת לך בסלע, זה הורס את כל החוויה, יש טיפים?

ואני חייב קרדיט לחסדייה התותח, הוא מנסה ללמד אותי בכל הזדמנות, אבל המרחק קצת בעייתי לשנינו ככה שיוצא לנו להיפגש אולי פעם בחודשיים, למרות שהוא יודע שאני מאוד רוצה לדוג איתו וללמוד ממנו :P

אז אנשים, אני גר בחיפה, ואשמח מאוד להצטרף לאנשים שבכייף שלהם ללמד, בינתיים אירגנתי לי עוד חבר שמביא חבר ליציאות דייג פה ושם, יש דיבור שאולי היום ניצא בערב לז'רז'ר קצת, יש המלצות? לאן מה מו מי?

טוב זהו מספיק כתבתי, רק להגיד שאתם אחלה חבר'ה ואני קורא פה המון, אז הנה קצת תמונות מהציוד הצנוע שלי

טוב, אלה הדמויים שלי, לא בדיוק יודע מה משמש למה, אני סתם שם וזורק, חוץ מהדמוי של הקלמארי שחסדייה נתן לי במתנה :) אה....והניקל, אבל תכלס? אין לי שמץ מתי ואיך להשתמש בהם
וזה המקל
25/09/2011 | 06:55
3
10
הוא מודבק באמצע כי פעם המשקולת נתקעה לי בין סלעים ומשכתי חזק והמקל נשבר, אבל קימבנתי אותו ככה שהוא יחזור להיות חזק כמו שהיה קצת חתכתי אותו והכנתי לתוך המקל השני והדבקתי, בקיצור סיפור, עכשיו הכל מודבק מעולה, רק מה? אי אפשר לפרק את שני החלקים, הוא יישאר ככה חלק אחד, אבל חפיף, גם נאלצתי לחתוך ממנו איזה 40 סנטימטרים בשביל לתקן אותו, אבל חפיף העיקר שהוא עובד טוב עכשיו
והרולר...ו....זהו :) יום טוב
25/09/2011 | 06:58
2
11
אה ובקשר לחוט, אז עם הסט הגיע חוט בד, אבל לצערי מרוב שהמשקולות נתקעו לי בסלעים והייתי כל פעם חותך חוט, אז הוא נגמר חחחח, היום יש לי סתם חוט ניילון רגיל
הדמוי
25/09/2011 | 08:57
1
7
עם השלושה חלקים{קרס עם נוצה וני מטבות אליפסים כאלו} אמור לעשות עבדוה טובה בכינרת לפי מה שאמר חבר שלי שניסה והצליח. בכל אופן מכיוום שהוא מנצנץ אני מניח שכדאי שמש בזמן שאתה מג'רג'ר.

סליחה שלא יכולתי לעזור יותר:}

רק עוד דבר אחד, אמרת שעל הדמוי של הקלאמרי יש לך קצת ידע,ואני אשמח לדעת באיזו עונה הם פה?דגתי פעם אחת עם כזה והוצאתי אבל זה יהיה לפני הרבה זמן.....
תודה רבה ידידי
25/09/2011 | 17:58
3
, בנוגע לבובה של הקלמארי, הכוונה שלי שמי שנתן לי את זה הסביר לי למה הדמוי הזה מיועד, ממה שאני יודע שעכשיו יש תפיסות מעטות של קלמארי וסבידה בזמנים שהים בהם רגוע יותר, עדיין לא בכמויות גדולות אבל הם בדרך
ברוך הבא
25/09/2011 | 10:45
1
3
תתחדש על הציוד ובאמצעות התמדה ולמידה גם תוציא תוצאות יפות.

הקיצוץ של 40 ס"מ מקצה המקל הוא לא דבר סימפטי בלשון המעטה, הוא יגרום להקטנת טווחי ההטלה והפחתת הרגישות של אכילות.

הדמויים שלך נחמדים.
השמאלי הוא חלק ממה שנקרא סביקי (ראה במאמרים), שיכול לסייע לך לתפוס את הסילגו (ללוויזיות או מאקרוני בלשונך) שנמצאים כאן בעיקר בקיץ.
בכל השאר חוץ מדמוי הקלמארי שתוכל להשתמש בו החל מעוד כחודש בעונה, הם דמויים שתוכל לז'רז'ר איתם. חשוב שלתמד כיצד הם מגיבים בצורה הטבעית ביותר (מצב הים, מהירות גרירה וכו').

בהצלחה!
סבבה,
25/09/2011 | 18:03
5
בדרך כלל ג'ירג'רתי עם סביקי, הייתי תופר עליו גמבארי וזורק, ונכון כמו שאמרת, הוצאתי איתו קצת טלוויזיות וכמה מרמורים, אל הבעיה עם הסביקי שהוא נתקע בין סלעים, אבל אני מעדיף סביקי על דמויים, פשוט כי היה לי יותר הצלחות איתו, היום עוד שעה יורדים לדוג עם חברים,  אם יתמזל מזלנו היום ונדוג משהו טוב אני אעלה תמונות, ובקשר למקל שנחתך, לא חתכתי מהקצה, חתכתי מהאמצע, הגמישות של הקצה עדיין שם, עדיין לא יצא לי לנסות אותו אחרי התיקון, רק הערב אני אנסה, תודה אחי
דו"ח דייג:המטרה היתה טרכונים,התוצאה גורנישט!!
24/09/2011 | 20:59
5
20
לאחר חודשים רבים שלא יכולתי לדוג ברולר בגלל רצועה בכתף, ארגנתי אתמול פתיון קלמארי טרי, החלפתי חוטים ב 5 חכות, ארגנתי את התיק בערב, והבוקר הערתי את ליעד (בכורי, בן 6 וחצי) ואלון (הסנדוויץ בן 4 וחצי) ב 04:30 לפנות בוקר, לאחר שליעד לא ישן כל הלילה מהתרגשות וכל 10 דקות בערך העיר אותי ושאל אם עדיין לא הגיע השעה לצאת לדייג.
המטרה היתה טרכונים, וזאת לאחר שבשנה שעברה יצאו מעל מאה טרכונים נאים. גם ליעד לא שכח את הטרכון שהוציא לפני שנה ופינטז על אחד נוסף.
בשעה 05:40 פוגש את אחיי מיכה ונתן ואחייני אילן בנקודה וחושכים עיניי: ים סוער וגבוה. לאחר התלבטות קצרה, מחליט בכל זאת לפתוח החכות. תוך 10 דקות 5 חכות עפות לכיוון קפריסין. תוך 5 דקות, כל החוטים נסחפו ימינה ועלו אחד על השני. מוציא ומוסיף משקולת סחף בכל חכה (יחד 2 משקולות במשקל כולל של 200 גרם). לא עזר כלום: למרות שנכנסתי לעומק של כמעט עד החזה בכל הטלה, כל החוטים המשיכו להיסחף ימינה ממש עד שנהיו מקבילים לקו החוף. בשעה 07:30 התחיל טפטוף טורדני ולאחר שהילדים כבר היו רטובים עד המותניים, החלטתי לקפל הציוד ולחזור הביתה.
אין דגים ואין אפילו קשקש, אבל לפחות חזרתי לים לאחר כ 7-8 חודשים.
הצעות ופתרונות לדייג בסחף שכזה יתקבלו בברכה.
שבוע טוב חברים.
מורדי בן דוד
לא נורא מורדי, אני בטוח שבתור אחד
24/09/2011 | 21:17
1
5
שהביא 100 טרכונים בעונה שעברה, זה רק זמן עד שתתפוס עוד.
בהצלחה בהמשך ותעדכן אותנו!!
*זה רק עיניין של זמן
24/09/2011 | 21:17
1
מורדי, ביום כמו אתמול לא יוצאים לטרחונים
25/09/2011 | 15:15
2
4
לפעמים צריך להתגבר ולהתאפק
היום הים היה הרבה יותר טוב וסימפטי
שרגא צודק, אבל לא רציתי לאכזב הילדים.
26/09/2011 | 07:15
1
3
לא נורא, עוד יבואו...
לאכזב את הילדים הם רק יכולים להתאכזב מדבר אחד
26/09/2011 | 10:47
2
שאין להם עוד אבא נוסף כמוך .
שאלה בנושא רולרים
24/09/2011 | 00:27
32
מבקש מידע מחברי הפורום לגבי הרולרים שימנו סיינה 2500 שימנו סידונה 2500 ומיטצ'ל אבוסט 2000 גולד, מי עדיף מביניהם לז'רז'ור לייט, אשמח לשמוע תגובות ממי שיש לו ניסיון עם הרולרים הנ"ל, תודה מראש
Coastlock and Round Snap
23/09/2011 | 17:20
1
1
מישהו יכול להסביר את ההבדל בין הסיכות השונות?
שימושים? עדיפות, וכו'?

מה עדיף לטרולינג במהירויות גבוהות (גורר ראפאלות 20-30)?

תודה רבה

Coastlock

Round
לדעתי זה עניין של העדפה ונוחות שימוש
23/09/2011 | 17:56
2
אני מעדיף את השני (Coastlock) מכיוון שנראה שהוא יותר קל לפתיחה ביום שהידיים קופאות מקור והוא נראה אמין יותר.
יש סיכות שונות ומשונות צריך לנסות בידיים ולהחליט.
פעם שניה בים
23/09/2011 | 10:10
7
23
ביום שלישי שעה 14:00 על שובר הגלים בחוף מרידיאן בחיפה.
רוח צפון מערבית.
גלים של 40-70 סנטימטר ועוד גלים של סטי"ל שהחליט שהוא מתקרב לחוף כדי להרטיב אותי כהוגן.
חוויה מתקנת ליום שבת האחרון שלא יצא כלום מהים אך צברתי ניסיון.
כמעט ולא חוויתי הסתבכויות של הקרסים או המשקולת וגם אם כן אז אני כבר די מיומן בקשרים ולחדש את הערכה.
יצאו מספר דגים קטנים שחזרו לים.
ויצאו שני הדגים שבתמונה שאין לי מושג מה שמם מישהו יכול לעזור?
סופ"ש נעים לכולם

יפה
23/09/2011 | 16:31
5
העליון כחלון ים תיכוני (אוט-אוט / פלמידה בלשון החיפנים)
התחתות חשבתי שהוא טווסון ים תיכוני (תוכי / צבעוני בלשון העם) אבל אני חושב שמדובר במהגר מים סוף (אבדוק עם דר' גולני.
הדג העליון נקרא אצל הדיגים בקישון "סטלה"
23/09/2011 | 17:08
5
11
התחתון הוא לא תוכי לא יודע מה שמו בכל אופן לא אכיל
הצבעוני נקרא טווסון והוא לא אכיל ולא משהו גם
23/09/2011 | 17:37
4
15
בתור פיתיון...
זה בוודאות לא טווסון. בבדיקה
23/09/2011 | 17:52
3
7
הדג נקרא להבי ים-תיכוני (נקבה)
23/09/2011 | 22:25
2
40
אכיל לחלוטין!
צודק צ'וק
25/09/2011 | 10:41
1
8
אכן גם הדר' אישר שזה הדג.
נתפס גם יום שישי באשדוד על תולעת פעם ראשונה
01/10/2011 | 19:29
10
שאני רואה את הדג על אף שהבנתי שהוא די נפוץ.
תחזית לסופ"ש 21-24/09
21/09/2011 | 18:18
7
3
בסופ"ש זה הזמן של הים הרגוע  ביותר יהיה מהיום בשעות הלילה עד מחר בצהריים. לאחר מכן יכנס שקעון סתווי/חורפי ראשון שיעלה את הים עד 1.4 ויהיה גשום בעיקר בצפון הארץ  ביום מוצ"ש הים מתחיל להרגע חזרה.

יום רביעי: הערב רוח צפון מערבית עד 11 קשר וים מבורבר מעט עד  60 ס"מ.
בסביבות 21:00 הרוח נרגעת ותיהיה צפון מערבית עד 7 קשר. הים נרגע ויורד ל50 ס"מ.
בחצי השני של הלילה, הרוח נוחתת לגמרי ותיהיה משתנית קלה עד 2 קשר והים יורד עד 30 ס"מ לקראת הבוקר. זמן שקט והכי רגוע בסופ"ש להיות בים.

יום חמישי: הבוקר נפתח עם רוח דרום מזרחית קלילה עד 1 קשר במרכז. הים עד 30 ס"מ.
בשעות הצהריים, הרוח תשתנה למערבית/צפון מערבית עד 11 קשר, דבר שיתחיל את העליה של הים עד שישי בצהריים.
בשעות הערב, הרוח נרגעת מעט ותהיה צפון מערבית עד 8 קשר, הים יעלה עד 80 ס"מ.
בסביבות 21:00 הרוח נרגעת ותיהיה צפון מערבית עד 5 קשר.
במהלך הלילה, הרוח תיהיה צפון מערבית עד 3 קשר  והים יעלה עד  1.4 מ' לקראת הבוקר. העליה נובעת בעיקר מסוואל ופחות מהרוח.

יום שישי: הבוקר נפתח עם רוח מערבית עד 2 קשר וים באזור ה 1.4 מ'.
במהלך היום הרוח תתחזק ותיהיה מערבית עד 13 קשר במרכז ו11 קשר בצפון בשעות הצהריים המאוחרות.
בסביבות 21:00 הרוח נרגעת מעט ותיהיה צפון מערבית עד 6 קשר. הים יורד מעט לכיוון ה 1.2 מ'
במהלך הלילה , הרוח תיהיה דרום מערבית עד 5 קשר. הים נשאר עד 1.2 מ'.

יום שבת: הבוקר נפתח עם רוח דרום מערבית עד 6 קשר וים עד 1.2 מ'.
בשעות הצהריים המאוחרות, הרוח תשתנה למערבית עד 11 קשר. הים יתברבר אבל יהיה במגמת ירידה עד 1 מ'.
בסביבות 21:00 הרוח נרגעת ותיהיה צפון מערבית עד 3 קשר. הים יורד מעט לכיוון ה 80 ס"מ.
במהלך הלילה , הרוח תיהיה דרום מערבית קלה עד 2 קשר.

יום ראשון רוח דרום מערבית עד 2 קשר. הים עד 70 ס"מ

תודה רבה
21/09/2011 | 19:02
1
2
תודה רבה איש יקר
21/09/2011 | 19:09
3
המון תודה
21/09/2011 | 20:26
2
לגבי עלית הים. כרגע נראה שהעליה תתחיל
22/09/2011 | 16:11
3
2
בבוקר מאשר היום בלילה.
כך שניתן יהיה לנצל את שעות הבוקר מחר לראות קצת ים
תודה על העדכון
22/09/2011 | 17:16
2
1
עד איזה שעה בערך ניתן לנצל את הים ? 11 12 ? או שהעליה תתחיל מוקדם  בבוקר ?
מקווה שיהיה אפשרי. מכיוון שזו עונת מעבר,
22/09/2011 | 18:32
1
1
השינוי יכול להקדים/לאחר .
הכי טוב לצאת לים ולראות
תודה
22/09/2011 | 20:26
לים אני יוצא בכל מקרה :) .... אבל זה סתם פסיכולוגי כדי לדמיין מחר על איזה ריף לעמוד ומה אעשה בחלוקת הזמן.
דייג פיתיונות
21/09/2011 | 17:54
2
6
שלום לכולם,

מדוחות ומאמרים הבנתי שיש דייג שכנראה מוציא חתיכות יפות שנקרא דייג פיתיונות. אני דג לפעמים עם משקולת,חצי פיתה ושרשרת קרסים אבל אני לא יודע אם זו הכוונה.

אני אם תוכלו לומר לי איך דגים,מוף זריקה או משקולת,פיתיון,חוט וכדומה.....?

גיא מה העניינים
22/09/2011 | 08:34
1
3
בגדול גם פיתה היא פתיון.. אבל בדייג פתיונות מתכוונים לריג של 1.20 מ' בערך אשר מתחבר לחוט המוביל. בסופו של הריג תהיה משקולת וסטופר גומי אשר יבלום את המכה שלה בתחתית החוט. ומעל המשקולת הזו מספר קרסים קשורות במרווחים של בין 25-40 ס"מ. אני אישית שם שתי קרסים מעל המשקולת. אפשר גם לשים אחת מתחת (שקשורה לסביבל שעוצר את המשקולת) המרווחים בין הקרסים תלויות במצב הים- ים רגוע- מרווח גדול יותר ולהיפך.
הפתיונות- גמברי, סבידה, קלאמרי, תולעים, שניצל- עם מה שבא לך לנסות. עדיף לגוון ולבוא עם שני סוגים לדעתי.
בהצלחה!
מקווה שעזרתי.
אוקי
22/09/2011 | 14:40
4
אז אני קושר לחוט עבה שניים שלושה קרסים,משקולת וקרס צמוד מעליה מחבר הכל לחוט המוביל וזורק.

יש אפשר לעשות הפוך? נגיד מצוף זריקה, שניים שלושה,ארבעה קרסים מעליו, לקשור לחוט המוביל ולזרוק?
NO. 37/2011 Gas pipe layer project from "Mari
21/09/2011 | 13:39
1
NO. 37/2011 Gas pipe layer project from "Mari...17 miles south-west off Ashdod) to "Tamar" gas field, 125 miles west of Haifa        
Tuesday, 20 September 2011 10:20  
Subject: Gas pipe layer project from "Mari-B" (17 miles south-west off Ashdod) to "Tamar" gas field, 125 miles west of Haifa.
Charts affected: Survey of Israel - charts 1, 22 and 23. B.A. - chart 2634.

This is to advise all mariners that from today 20/09/2011, a gas pipe laying project will commence by the m.v."Solitaire" (pipe line vessel), m.v. "Calamity Jane" and m.v. "Highland Rover".

Starting position is "Mari-B", position:
31° 59, 53' N
034° 18, 3'   E
17 miles about south west off Ashdod, ending position is "Tamar" gas field :
32° 59, 53'   N
034° 04, 39'   E

Laying gas pipe vessels are moving in speed of 4 miles per day, direction N/NW.

All vessels are request to stay away 8 miles off m.v. "Solitaire" and 3 miles of m.v. "Calamity Jane" and "Highland Rover".

כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה ברשותכם
21/09/2011 | 12:51
1
4
איפה אפשר להשכיר סירה קטנה לדייג? חובבנים..
באזור ת"א והשרון..
אתה בטח מתכוון לצאת בתשלום עם סירה+סקיפר ?
21/09/2011 | 13:10
14
תעבור בנמל יפו , יש שם כמה בעלי סירות שמוציאים בתשלום.
דוח פליי
21/09/2011 | 12:15
19
14
שלום חברים,
אחרי כשנה שלא יצא לי ללכת לדוג נצלתי מילואים קצרים בצפון הרחוק לנושא.
מיקום- כנרת (החוף החופשי שיש בו דייגים וסתם מתרחצים).
זמן 0930:1030.
הפליי הוא מסוג נימפה עם ראש פליז, ללא זיז נעילה, תוצרת עצמית שעבד יפה מאוד.
חכה משקל 6
חוט צף משקל 6
לידר 3X
כמות של מושטים בערך 5-6 בשעה שהייתה לי לדוג.
בד"כ תקיפה אחרי זריקה ל10-15 מטר ,השהייה וגרירה קצרה.
פייט לא משהו - אבל נחמד לדוג אחרי שנה שלא יצא.
כל הדגים חזרו לגדול.
מצטער על איכות התמונות.
נ.ב יום לפני הוצאתי פורל על פליי בחצבני בערך של חצי ק"ג - כשקירבתי אותו אלי לצלם הוא ניצל את ההזדמנות וברח (הפליי ללא זיז נעילה). איתו הפייט היה ממש כיף .
יצא על פליי מסוג STREAMER, שהופעל בתנועת סריקה מעגלית עם הזרם. הפליי הוקרב לנחל מאוחר יותר ונשאר שם לעולמים.
שעת התפיסה 0730 בבוקר.

מקווה שייצא לדוג יותר בעתיד הנראה לעיין.
רז
תמונות
21/09/2011 | 12:47
2
14
מושט לדוגמא
21/09/2011 | 12:50
1
14
עוד דג
21/09/2011 | 12:53
10
כיף לדוג ולהוציא דגים בפליי ועוד בזמן
21/09/2011 | 13:09
10
המילואים . לפות קיבלת מעט ניקוי ראש
התמונות לא כ"כ ברורות אבל הדו"ח כייפי
21/09/2011 | 15:50
4
5
הניצנים הגיעו וכול הטור נישמע בארצנו
21/09/2011 | 19:17
3
7
אתה תותח רז זה יופי של דוח .
בהצלחה רמי
עוד ישמע בהרי יהודה ובחוצות תפוז על דייג פלי
22/09/2011 | 12:48
2
11
לאחר שיחה עים רז יש לי פרטנר מקצוען אמתי בקרוב דוחות פלי פישינג על אמת חי ונושם .
למי שלא יודע מי זה רז . אחד המקצוענים בארץ לדיג פלי בעל הכשרה מקצועית בחול .
כבוד גדול לי לדוג איתך
בהערכה רבה רמי

בשעה טובה אני בעלים של סט פלי פישינג על אמת
24/09/2011 | 20:05
1
12
אחרי אימון אני יעלה דוח

תודה לחבר טוב שדאג לי לסט
רמי
תתחדש איש- מאחל להרבה דוחות .
24/09/2011 | 20:20
4
סחתיין רז. האם אתה יכול לפרט קצת על אופן הדיי
26/09/2011 | 08:31
9
2
סחתיין רז. האם אתה יכול לפרט קצת על אופן הדייג עם פליי ? פשוט נראה לי שבמשקלים כאלו של פתיון דמי, להערכתי 3-4 גרם לפליי, קצת בעיה להטיל ולעבוד איתם ?
האם אני טועה ? לאיזה מרחק בד"כ מתבצעת ההטלה ?
חבל על הפורל שברח, אבל העיקר זה הפייט...
בהצלחה בהמשך
מורדי
מורדי אלוף העולם מחשבה נכונה לגבי ציוד מוקר
26/09/2011 | 09:36
1
4
אבל עם ציוד פלי פישינג הכול יותר פשות . ניתן להעיף נוצה למרחק מכובד בלי כול בעיה . העניין הוא תכניקה  אתה מכור .
אתמול אני ומרמיר תרגלנו על יבש "דשה" היתה צריך לראות איזה יופי מלחמה בינו על הטור
בצפיה שרז ירחם עלינו ויתן לנו שיעור חחח
ילדים לא לריב...
26/09/2011 | 09:54
2
אמנם אני לא רז אבל בכל זאת
26/09/2011 | 09:53
1
5
החוט הצף (או השוקע) מאפשר לך לזרוק משקלים יחסית כבדים של פליי אם כי הפליי שהוצג פה שוקל הרבה פחות ממה שציינת - חרוז הפליז בראש גורם לפליי לשקוע וזהו פליי שהוא הבחירה הראשונה שאינך יודע ממה הדגים ניזונים בקרקעית או בעמודת המים. הסטרימר הרבה יותר מגושם ומיועד לזרימה יחסית מהירה. תקליד בגוגל bead head nymph ותסתכל בתמונות. עוד חשוב שהסט יהיה מאוזן כלומר החוט הצף, החכה והרולר כולם אותו משקל ולא מעורבבים. המשחק היחידי שיש לך זה בלידר ובטיפט אם כי יש חכות שיש להן התאמה לשני משקלים.  

ברשותך ברולר בין 25-30 מטר חוט צף בשפולה + עוד כמה מטרים (בד"כ באורך החכה) של לידר וטיפט. ככל שאתה יותר מיומן אתה יכול להטיל יותר רחוק אם כי צריך לזכור שעדיף לא להגיע לחוט הבקינג במקרה ונתפס דג גדול שימשוך עוד חוט החוצה כך שנהוג לא לעבוד על מרחקים של יותר מ-20 מטר שלרוב מספיק לכסות בריכות או אשדות בנהר או להיות מספיק רחוק מהדגים שאתה דג באגם, ים או מאגר בלי להבריח אותם.

סופסוף עוד מישהו כותב קצת על דיג פליי. הגיע הזמן שסוג הדיג הזה יכנס לארץ כתחום לגיטימי.  

אני אני לא מתנגד לשעור גם אצלך חחחח
26/09/2011 | 10:04
4
העיקר שנתחיל דרך חדשה עם המון שאיפות לעתיד משוטף .
אופן הדייג
26/09/2011 | 13:07
4
6
דייג בשיטת הפליי שונה משיטות אחרות בכך שחוט הדייג היחודי והכבד מוביל את הפתיון שהוא בד"כ בעל משקל נמוך מאוד.
ניתן לראות קצת סרטונים בYOUTUBE לראות איך השיטה עובדת.
לא היתה לי שום בעיה עם הציוד שלי להגיע למרחק הטלה של 20-25 מטר. הבעיה היחידה היא שבכל הטלה שאני זורק קדימה יש הטלה מקדימה (באוויר) אחורה וקרה לי כמה פעמים שהפלי התפס בשיחים 20 מטר מאחורי.(בצורה זו אבדתי את הפלי המנצח).
בד"כ התפיסות של המושטים היו במרחק של 10-15 מטר מהחוף לא יותר מזה, למרות שראיתי קפיצות על המיים של דגי ענק ( לא מזוהים- אני חושב בורי או כסיף) במשקל של 3-5 ק"ג שעשו מופעי אקרובטיה (אולי אכלו חרקים על פני המים) במרחק של כ20 מטר מהחוף.
דרך אגב בחו"ל נוהגים לדוג גם קרפיונים בפלי- וזה נראה לי יכל להיות דייג מהנה במיוחד בכנרת.
מקוה שקבלת תשובות,
רז
Bead Head Nymph
26/09/2011 | 13:19
3
7
Bead Head Nymph  זהו שמו המקורי של הפלי שבראשו חרוז שעשוי מפליז בד"כ אבל גם מחומרים אחרים.
זהו הפלי המנצח בהה הידיעה לכנרת לתפיסת מושטים.
משקלו גרמים בודדים (לא יודע בדיוק כי לא שקלתי) בעבר דגתי גם עם חוט שוקע בכנרת והצלחתי לתפוס המון מושטים, הבעיה היחידה היא בחוף הסלעי - הפליי שוקע מהר מאוד ובעזרת החוט מגיע נמוך מאוד- וקורה לו לפעמים שהוא נתפס בסלעים אם מחכים יותר מדי- ויש לשחות לשחררו.
עם חוט צף בעומקים מתאימים ניתן לוותר על התענוג שהפליי יתפס בסלעים ובכל זאת לתפוס לא מעט דגים.
המושט עצמו נמצא קרוב לקרקעית ובגוף המים (תויי בעומק ובסביבה הסלעית שהיא בית מחייתו).
חוט מספר 6 עושה את העבודה יופי לא צריך חוט כבד יותר למים מתוקים בארץ.
לגבי הקף החוט על השפולה- אף פעם לא הגעתי לBACKING גם עם דגים גדולים יחסית של מעל 2 ק"ג בחו"ל.
בגלל עדינותה של כל מערכת החוטים אין אפשרות "להעמיס את הדג" בכח, אם הדג לא רוצה לבוא מחכים שירצה ובנתיים משתדלים לעייף אותו ולקרבו לאט כמה שניתן (ופה טמון הכיף ומקצועיות שיטה).
אם יוצא דג גדול - אין הרבה ברירות אלא לתת לו חוט ולעיתים נדירות גם לרוץ וללוות אותו פיזית מחוץ למים כדי שהחוט לא יגמר.
רז
רז חברים צמאים למידע שפוך כמה שיותר
26/09/2011 | 14:15
2
4
אחלה תשובה וזה על קצה המזלג .
FLY FISHING
26/09/2011 | 17:43
1
4
אם יהיה ביקוש מחברים נוכל לארגן מפגשון  FLY בכנרת,להכיר את הנפשות הפועלות שניתן לספור אותן על כף יד אחת :)
העונה תכף מסתיימת,
מי שרוצה שיגיד ונתארגן בהתאם.
רז

אני ואולי איסר
27/09/2011 | 13:05
2
לא חיב רק מי שדג עם פלי . מספיק שיש לו התענינות בסגנון הדייג .
כמובן שיכול להרשם .
לכל מי שמבים ברולר
19/09/2011 | 15:11
3
8
שלום לכולם, נכנס בי לאחרונה רצון להתחיל לדוג עם רולר ודמויים. יש לי מספר דמויים פארש ועוד שניים שאולי יכולים לעבוד. אבל לפני דמויים אני צריך רולר טוב. אני מחפש רולר לא יקר סביב שלוש מאות שקל. אני צריך רולר או מידות לרולר שיוכל להרזיק בדיג מסירה ושאפשר יהיה לדוג איתו גם מהחוף סתם.

עוד כמה ימים קרוב משפחה שלי חוזר מארצות הברית, ששמה יותר זול, אז שוב, אני אשמח לדעת על מידות צריכות להיות או סוג רולר.

תודה
אתה עושה מהכל סלט אחד גדול
19/09/2011 | 20:04
2
10
חכה לזירזור מהחוף לא תתאים לך לדיג מסירה!!
בקשר לרולר זירזור זול בסביבות ה300 שקל, הייתי הולך על אחד הדגמים הפשוטים של שימנו (לי יש את השימנו seido בסביבות ה600 שקל שקיבלתי במתנה בחו"ל, הביא עד היום כמעט את כל הדגים שתפסתי בזירזור ועובד חלק. רולר מדהים לדעתי).
אוקי אבל
19/09/2011 | 21:00
1
5
אתה יכול לרשום מידות שצריך לרולר כזה?
אין רולר שמתאים לכל סוגי הדייג
25/09/2011 | 14:37
6
אתה צריך להתבייט על סוג הייג שאתה מעדיף ( פתיונות ז'רז'ור סירה וכו'...) או שתקנה רולר לכל סוג.. בהצלחה
בואו לפתוח פורום לאומן האהוב עליכם!
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2011 | 11:47
2
חולים על ברונו מארס, אבל אין לכם איפה לחפור עליו? יש לכם מאגר אדיר של תמונות של קייטי פרי שרק מחכות לצאת לאור? עומר אדם הוא החיים שלכם ואתם רוצים שכולם ידעו?

זה הזמן שלכם לפנק את האומן/להקה שלכם בפורום, או במילים אחרות- אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מאשכול מוזיקה ומהקהילה התפוזית, להוביל ולנהל פורום בנושא האומן האהוב עליכם

כך שבמידה ואתם גולשים פעילים ומורעלים, ויש לכם את הכלים, הזמן והרצון לנהל קהילה, אתם מוזמנים למלא את טופס הבקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

אנו מבטיחים כי כל הפניות יענו, ועם הפניות המתאימות נתקדם במהרה.

קדימה, מחכים לקבל מכם הצעות

דייג חוף
19/09/2011 | 10:19
8
28
שלום לכולם
אתמול שעה 19:00
אני וחבר מגיעים לנקודה פותחים חכות רוח נורא מציקה  הים לא מבשר טובות
לפתע פתאום פיצוץ בחכה  

פיתיון גמברי
דייג חופי
למי היה הגרון יבש ולמה ? חחח
19/09/2011 | 10:28
5
אחלה גדלים ישר לסביצה .
יופי של דגים לערב קשה. בתאבון
19/09/2011 | 14:59
5
5
גומבר שיצא לפני יומיים
19/09/2011 | 18:11
4
17
לפני יומיים ביציאה לחי כבד עם חברים דגתי בפעם הראשונה עם ציוד האינטיאס החדש שקניתי שבוע שעבר לעונה המתקרבת.
תפרתי פילה בורי ב9 בערב ובסביבות 11 קיבלתי פיצוץ על המקל (ליון צ'מפיון).
תפיסה ראשונה שלי בחי כבד! גומבר יפיוף. אני מקווה שרק ימשיך ושבעונה אני אביא את האינטיאס הראשון שלי!!
ציוד: חכה ליון צ'מפיון, רולר tica gg100 , חוט טרבוקו 0.7, ריג עם כבל מתכת ו2 קרסים.
נ.ב בתור מזרזר אני חייב לומר שדיג פתיונות זה חוויה שונה לחלוטין!! שמח שנחשפתי לסוג הדייג הזה לאחרונה.
דו"ח כזה לא מנצלשים...
19/09/2011 | 21:58
6
מברוק על הספתח היפה והמכובד!באיזה גודל קרסים השתמשת?
סחתיין על הגומבר, לדג כזה מגיע דו"ח משלו
20/09/2011 | 07:07
5
בהצלחה עם האינטיאסים
מורדי
סחטיין על הספתח בציוד הכבד לא לנצל"ש
20/09/2011 | 08:21
4
דוחות כאלו.
כל דוח, כבודו במקומו מונח
הכי ענק כל הכבוד , שלחתי לך מסר אשמח אם תתיחס
22/09/2011 | 15:46
4
סחתיין אלעד,תן לי רוח מציקה תמיד ודגים כאלו
20/09/2011 | 07:03
2
בתיאבון, מורדי
פעם ראשונה של דיג
18/09/2011 | 23:17
2
8
אין לי ניסיון בדיג פתיונות, הניסיון היחיד שלי זה בוס בגיל הטפשעשרה.
הלכתי ביום שבת לפנות בוקר לאכזיב ליד האנדרטה.
חכה 3 מטר
רולר - לא חברה ידוע
חוט 0.35
חוט קרסים 0.25
קרס 4 ו - 7
פתיון תולעים שנקנו ביום שישי ונשמרו במקרר ניסיתי גם שניצל.
שעה 05:00 זריקה ראשונה.
רוח צפון מערבית הים צלול גובה גלים 30-70 סנטימטר התחיל ב - 30 ועלה איך שהתקדם הבוקר.
הוצאנו דג אחד כסוף 20 ס"מ (לא יודע את שמו) וגם אין תמונה מאחר ונחתך וניסיתי אותו כפיתיון.
כמה תובנות למתחילים שילמדו מהניסיון הדל שלי -
1. בקרקע מעורבת לא לשחק ולמשוך את החוט יש חשש כבד לתקיעת המשקולת באיזה סלע. אם יש דג אז למשוך אם אין לא לגעת.
2. מתי שזורקים לשים לב שהקרס לא מסובכת אני ברוב טיפשותי זרקתי והקרס שמעל למשקולת התשנקה עם הלולאות של החכה וכמה משעשע לרגע לא הבנתי למה הרולר לא רץ בעוד שאני שומע את המשקולת נופלת למיים, בקיצור החוט נקרע.
3. להביא סטנד לפתוח קצת קלאץ' ולעבוד במקביל עם בוס.
4. להפסיק לעשן לפני תחילת העיסוק בתחביב כי זה מה זה כיף לעשן סיגריה בבוקר עם קפה וחכה ביד:)
שאלה ליודעי דבר:
הקרס שאחרי המשקולת נראית לי די מיותרת הרי היא נופלת על הקרקע ויכול להיות שהחול מכסה אותה. לא עדיף לשים שני קרסים מעל המשקולת (לכיוון המקל)?
לסיכום:
היה מהנה לא התיאשתי כי לידי זרקו כמה רולרים שאף אחד מהם לא הוציא כלום אז כנראה זה לא אני זה הם
סחתיין בופון, ממליץ לך לנסות טרכונים מחוף חול
20/09/2011 | 07:13
3
סחתיין בופון, ממליץ לך לנסות טרכונים מחוף חולי. עכשיו שיא העונה. בחוף חולי לא נתפש בכלל בקרקעית.
צריך פתיון רצועות קלמארי וקרסים קטנות-בינוניות, ומשקולת סחף או 2 משקולות של 100 גרם, ולהטיל הכי רחוק שאפשרץ
ראה דוחות בפורום מלפני שנה בדיוק.
סחתייין על החוויה
מורדי
העיקר שנהנת ולמדת לפעמים הבאות
20/09/2011 | 08:27
3
נגמר הקיץ והתיירים עוד כאן
19/09/2011 | 00:07
5
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום יאכטות
פורום יאכטות
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס
יאכטות גלי נעמה
יאכטות גלי נעמה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה