לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום גינון
ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הגדלת ורדים באיכות ובמספר
02/03/2016 | 15:25
3
45
שלום לכל הגננים...
יש לנו בגינת הבניין שיח ורדים לבנים לא גדול ודי דליל...
אני צריכה וורדים כאלה לפורים לתחפושת של הבת... (עוד 3 שבועות)
משהו יכול לייעץ לי איך אפשר להגדיל את הכמות והאיכות של הורדים??
לפני כמה שנים ראיתי משהו שגוזם ניצנים של ורדים והוא אמר שזה גורם לפרחים הבאים להיות גדולים ויפים יותר... האמנם?
האם בפרק זמן של שבועיים/שלוש ניתן לצפות לזה?
בתודה!
אילה
שאלה מורכבת... ראשית, עכשיו זה הזמן לגזום וורדים. אבל אם
02/03/2016 | 15:41
1
52
גוזמים, לוקח זמן עד שהעיניים מתפתחות לענפים פורחים וזה בטוח יותר משבועיים שלושה.
דבר שני, גיזום נכון יכול לסייע לצמח להוציא ענפים חדשים ו"טובים" ואולי להתמלא יותר משהוא
מלא כעת. צריך ידע בגיזום ובטח שלא אוכל להסביר זאת כאן. מה שכן, יש כנראה גם מידע
על נושא זה במרשתת, אף כי לא בדקתי. 
דבר שלישי: כשורד מוציא ניצן ראשי ועוד כמה ניצנים צידיים מסביבו, הוא מאבד כמובן אנרגיה
גם בעבור ניצנים אלה, ולכן התוצאה היא מספר פרחים בראש הענף (שאינם נפתחים
ביחד), כאשר כל הפרחים קטנים יחסית. ברגע שמדללים את הניצנים הנלווים, אכן מתקבל
פרח אחד שהוא גדול ויפה יותר. כעת נשאלת השאלה: האם הפרחים הם לצורך קישוט
הגינה? כי אם התשובה תהיה חיובית, לא הייתי מסיר את הניצנים, והייתי נהנה מיותר
פרחים
לאורך תקופה ממושכת יותר. אבל עם הם נועדו לקטיף, הייתי שוקל דילול. הניצנים הנלווים
ממילא לא יזכו להיפתח בבית והם באמת יגרמו לכך שהפרח הראשי יהיה קטן יחסית.

ולסיכום: אם יש לשיח ענפים שיש עליהם כבר ניצנים קטנים, אולי קיים סיכוי שתוך 3
שבועות הם יגיעו לבשלות וייפתחו (לקראת החג). אבל זו שאלה של "טוטו לוטו", שכן קשה
לצפות מתי בדיוק הם ייפתחו. ואם אין עדיין ניצנים, אולי כדאי להשקיע בגיזום נכון, בתקווה
שהשיח יתמלא לפחות כמו שצריך. 
תודה רבה על התשובה המפורטת!!
02/03/2016 | 18:00
48
יותר סביר 5-6 שבועות לפי הרצאה ששמעתי
03/03/2016 | 11:55
7
חנוכיית עץ
02/03/2016 | 14:39
1
75
היי חברים,
עלה לי רעיון להכין חנוכיה מעץ, אבל לא לבנות אותה מעץ אלא להצמיח את העץ בצורת החנוכיה.
מה הרעיון? לרתך צורה של חנוכיה אותה אתקע באדמה בצמוד לעץ צעיר ורך, את הענפים ל העץ אנתב בצמוד למסגרת הברזל עד שהענפים יתקשו ויהפכו לחנוכיה מחתיכה אחת.
בגדול הגזע אמור להיות מרכז החנוכיה והשמש, ושמונת הקנים אמורים להיות ענפים שיצמחו וינותבו.
מה דעתכם? באיזה עץ כדאי להשתמש?
ניתן לבצע מצמחים רבים, כל עוד תתחיל אתם צעירים ורכים
03/03/2016 | 12:01
54
השיטה נקראת אספלייה Espalie. בצילום המצ"ב (מהרשת) זית מודלה על קיר.
יש ברשת הנחיות ליצירת אספלייה בדגמים שונים
הכנת הקרקע לפני הקמת הגינה
02/03/2016 | 13:01
4
113
שלום רב,
לפני כחצי שנה עברנו למשכננו החדש, בית בקיבוץ בצפון הנגב.
לאחר הבניה, הבאתי אדמה חדשה, מהסביבה (שדות) לאחר שניקית את כל שאריות פסולת הבנין, שאריות מלט, טיח ואבנים....וכו'.

החלטתי לתת לגינה לעמוד כל החורף שתקבל מים, ומכיוון שזו אדמה חקלאית קטלתי את כל מה שיצא ממנה עם ראונדאפ והמשכתי עם טייפון.
יצאו הרבה צמחים ולשמחתי התלחתי לקטול אותם, כך שהקרקע די נקיה, אני כעת בהמתנה כי בטח יצוצו עוד ניצנים לאחר השבועות הגשומים שהיו.

אני רוצה להקים את הגינה עם האביב וכמובן לתחזק ולהשמיד את השיחים והעשבים שיצוצו עם הזמן.

סך כל שטח הגינה הוא 90 מ"ר בפריסה מסביב לבית בחלקו הצפוני, יש עוד חלקות קטנות מהצדדים וקדימה, אבל אני רוצה להתייעץ על החלק העיקרי של השינה.

שרטטתי סקיצה להתרשמות ובכדי שיהיה לי קל להבין את הטיפים שלכם חילקתי לאזורים A,B,C ו- D וצלמתי גם את האזורים, השטח העדור הוא אזור C.

שטחים A, B, D מקבלים הרבה שמש, גם בקיץ וגם בחורף, החל מ 08:00-09:00 בבוקר.
שטח C בגלל קרבתו לבית מתחיל לקבל שמש בחורף החל מ....12:00-13:00, אני מאמין שבקיץ יראה שמש מוקדם יותר כי השמש מעלה בשמים.

החשיבה שלי כרגע היא לחלק את הגינה לאחת משתי הצורות הבאות:
Aּּּ+B או A+B+C, תלוי בהמלצות שלכם.

בעקרון אני רוצה לעשות את הרוב דשא, ובשוליים פרחים ושיחים קטנים, אני יודע שזה באנאלי וקלשאתי, אבל אני פתוח לרעיונות אם בא לכם להתפרע....

חשוב לי גינה ירוקה.....וצבעונית מאוד, אפשרי גם עצים, אבל בחלק בחמה הצפונית אני לא רוצה לשים עצים עם הרבה עלווה בגלל שאיני רוצה שיסתירו את הנוף הפתוח לשדות.

השאלות:
1. אני רוצה כעת לתחח את האדמה ולפזר תערובת גידול או כל דבר שיהפוך אותה לאורוירית, אין בידי להביט חול ים כי אני לא סומך על המקורות, לכן חשבתי ישר לתת בראש עם תערובת כזו או אחרת, אשמח להמלצות וכמה כמות עלי להביא, מה אמור להיות סדר גודל המחיר?

2. איזה סוג דשא מומלץ לשים, יש לי 3 ילדים אני מאמין שבקיץ בעיקר אחה"צ יתהלכו עליה ובסופי שבוע כמובן, אבל לא מאמין שבאגרסיביות כי הטרמפולינה מקדימה....הם מבלים גם שם. רוצה דשא עמיד ונעים למגע.

3. אשמח להמלצות של עצים/שיחים ופרחים שיודעים לקבל הרבה שמש....

4. בפינה הצפונית מזרחית שתלתי שתי עצי ציסטריה שהעברתי מהגינה של אבי כי הוא לא רצה אותם, זה רעיון טוב? הם לא ימותו?

5. אני מסדר את האדמה בשיפוע קל החוצה בכדי שבחורף לא תהיה היקות של נוזלים על הדשא ו/או בקרבת המבנה. האם זה בסדר? מקובל?

אשמח להמלצות לאתרים עם תמונות לגינות בגדלים שלי בכדי לקבל רעיונות לעיצוב הגינה.
שלום. ראשית בראונד אפ וטייפון זה אותו חומר פעיל = גליפוסאט
03/03/2016 | 15:27
3
58
יש לחכות לפחות 6 שבועות מהריסוס האחרון עד השילה. 
אם המדשאה קטנה אני מאוד, מאד ממליץ על שכבת חול לא מלוח של 20 ס"מ 
בלית ברורה יספיקו בדוחק גם רק 10 ס"מ. הלס מאוד מתהדק. ואני ממליץ בהצלחה על נוהג זה כבר מעל ל40 שנה.
לשאר אם אין לכם הרבה כסף לניסוי וטעייה אני ממליץ להיעזר במתכנן מומחה. לפחות לביקור אחד.
זכור זה החדר הגדול ביותר בביתך החדש.
אני לא הכתובת אבל יש לי כתובת מתאימה אם תרצה  הטלפון שלי 054/7916602
קודם כל תודה
03/03/2016 | 16:49
2
44
מכיוון שאין לי בקרה על איזה חול יביאו לי ומה יביאו לי איתו ביחד.....
אני מעדיף שלא להתעסק, כי ברגע שיביאו לי חול מלוח הלכה לי כל הגינה.

אני אנסה למקד אולי תוכל לתת לי פתרון חלופי.
מכיוון שאדמת הלס אכן מתהדקת לאחר הגשמים, אני כרגע עוסק בתיחוח ורוצה לייצר שכבה עליונה אורירית יותר, בהינתן המצב שלא אוכל להביא חול לא מלוח.

עם מה כדאי לערבב אותה?
תערובת גידול?
קומפוסט?

או כל דבר אחר שאתה ממליץ עליו ומה היחס לשטח למ"ר, יש לי מקום להוסיף עוד 10, 15 ס"מ גובה. התכנון הוא לתחח עם התערובת/קומפוסט/מה שתמליצו ולייצר שכבה עליונה אוורירית יותר.

יש לך סוג דשא להמליץ לי לפי הנתונים שכתבתי למעלה?

משקיע בב:ש
בשביל לשפר את מבנה קרקע הלס דרוש על 50 % חומר אורגני וזה
03/03/2016 | 21:05
1
54
לא מעשי. וגם אם זה קומפוסט שיש בו הרבה זבל בע"ח עלולה להיגרם בעיית המלחה.
חול נסל לקבל חול מהנגב וגם חול ממקור אחר אפשר לבדוק המליחות ואם מלוח לשטוף טוב מחוץ לגינה מה גודל המדשאה שאתה מתכנן ?
האם המדשאה בצל או בשמש?
ראה בסביבה אזהו הדשא שמוצא חן בעיניך
שוב פעם תודה
08/03/2016 | 08:34
9
שטח המדשאה הוא 60-80 מ"ר טרם החלטתי אם אני רוצה חלק מסויים כמדשאה.
רוב השטח מקבל הרבה שמש בקיץ ובחורף וחלק ממנו (ה- 20 מ"ר שהם ההפרש בין ה 60-80) מקבלים שמש בקיץ החל משעות הצהריים המוקדמות ועד השקיעה ובחורף פחות בגלל שהמבנה מייצר הצללה על חלקו.

אין לי אפשרות להביא חול מהנגב ולא רוצה גם להביא טרמיטים וכו'......
גם לשטוף אותו אינו מעשי.

אני מחפש פתרון לערבב את השכבה הראשונה של הקרקע כדי לייצר שכבה אוורירית יותר.

משקיע בב"ש
חרמש חשמלי 1000W של סטיגה
02/03/2016 | 10:14
2
63
בחיפושי אחר חרמש לקיצוץ עשבים (מעדיף חשמלי בגלל עצלנותי להתעסקות עם הבנזין אך מצד שני חושש מחולשתו של החשמלי)
מצאתי את הדגם הזה : http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=842490
שמאפשר גם הרכבת דיסק.
האם מישהוא מכיר ? האם יעשה את העבודה של קיצוץ עשבים בשטח של 200- 250 מטר , בקיצור האם חרמש חשמלי במחיר כזה יעשה את העבודה או שאין ברירה וצריך לקנות מוטורי ?
1000W זה מנוע חזק מאד אבל
02/03/2016 | 10:38
44
לא מכיר את היצרן הזה ולכן הבעיה יכולה להיות באיכות של החלקים  , איכות שרות וכ"ד.
יש לי נסיון לא טוב עם חרמש חשמלי של בוש דווקא, שהוא 300 ואט ודווקא המנוע שלו חזק מספיק , ה 300 ואט מספיק ועושה את העבודה גם עם עשבים עבים , הבעיה היא בחוט הדק שנקרע כל שניה ובקסטה שנתקעת ומעצבנת , באי התאמה לחוט עבה יותר...
מבחינת הכוח של המנוע גם 300 ואט מספיק , אם אני מאלתר ומחבר חוטים עבים הוא עושה את העבודה כמו גדול, אבל אילתורים זה לא נוח ולא בטיחותי.

נראה כלי כלי, ולא ממש הבנתי האם זה כלי איטלקי או קווסאקי.
02/03/2016 | 11:09
32
יחסית לכלי עם מנוע בנזין, זהו כלי חזק מאד,  ולדעתי לא תהיה לך בעיה לעבוד איתו 
בשטח שציינת, למעט כללי הזהירות בחשמל וזהירות שלא לפגוע בכבל.
בכל מקרה, נראה שיחסית למחיר, התמורה היא טובה, גם אם לא בדקת את איכות השירות
שכן או לא תקבל עבורו.
הברז החשמלי זורם במצב "אוטו", אפילו כשהחוט למחשב מנותק
01/03/2016 | 22:44
30
בדקתי את מערכת ההשקיה לקראת האביב, ופתאום...
ברז ההשקיה זורם על מצב "אוטו" (וגם על "פתוח"), וסוגר במצב "סגור".
זאת לא בעיה במחשב ההשקיה, כי גם כשניתקתי את החוט למחשב (פיזית) הבעיה נמשכת.
מה עושים? להחליף ברז?
איזה הורמון השרשה מומלץ מהניסיון שלכם?
01/03/2016 | 22:17
1
47
לעשיית ייחורים
תלוי מה אתה מייחר
02/03/2016 | 19:07
54
קודם כל כדאי להעיר שיש פה בפורום כל כך הרבה שאלות בנושא, חיפוש קצר כנראה היה חוסך זמן המתנה עד שמישהו יגיב.

לשאלתך, המוצרים הנפוצים במשתלות (הורמוריל 3) כנראה לא שוים את ההשקעה, גם אם היא לא גבוהה. משפחות צמחים רבות מאד (!) ניתן לייחר ללא תוספת הורמון השרשה, ולדעתי (יש מי שיחלקו) פשוט חבל על הכסף. הורמון השרשה מקצועי כמו הורמוריל 8 נחוץ רק במקרים מאתגרים במיוחד. באופן אישי אני מייחר בהצלחה ללא שום תוספות, אני מחזיק את הייחור מספר ימים בלחות מאד גבוהה בעזרת שפריצר, ואח"כ נוטע אותו במצע סטנדרטי (ושוב, יש מי שיחלקו, משום שהם מעדיפים מצע דל בחנקן, לדעתי מצע סטנדרטי יותר פרקטי משום שהוא חוסך מהייחור את הטראומה של ההעתקה אחרי שמערכת השורשים מגיעה לבשלות). אם מדובר בזן פחות מתמסר אז אני פשוט משריש הרבה ייחורים ומנפה את אלה שלא נקלטו.

אגב, יש גם אופציה לא מסחרית להורמון השרשה. אני חוכך בדעתי לגבי ריבוי עץ שלדעתי לא ישריש מעצמו, במידה ואלך על זה אנסה להכין הורמון השרשה ביתי מעצי ערבה כמתואר כאן, מערבות לבנות שאני מגדל. מדיבורים בפורומים זה נשמע די מבטיח.

עזרה בזיהוי מחשב השקייה והוראות הפעלה
01/03/2016 | 18:19
1
58

מנסה להבין מאיזה סוג המחשב הזה ואיך מתכנתים אותו 

מצב תמונה 
תודה. 
מחשב השקיה IT
01/03/2016 | 19:26
41
שלום רב

לפי התמונה זה של חברת IT

שנית - מאחר שכתוב AC אז זה על זרם הרשת ולא על סוללה.

שלישית - AC4 אומר שזה שולט על 4 ברזים.

תנסה את הלינק הבא של הוראות הפעלה
בהצלחה
האם אפשר לייחר חרציות ( כריזנטמות )
29/02/2016 | 21:05
3
35
מזר קנוי ?
חרציות משרישות בקלות. אם הזר לא התייבש - כן
10/03/2016 | 21:32
2
3
הפרחים עדיין במיטבם אבל הגבעולים והעלים כבר לא.
10/03/2016 | 21:49
1
20
אגב, אני לא מכיר עוד פרח נוי שמחזיק כל כך יפה והרבה זמן כמו חרצית.
הכנס למים או למצע לח
10/03/2016 | 22:17
1
צמח מטפס על חומה
29/02/2016 | 16:52
7
96
שלום,

אני בונה בית חדש בגוש דן, ברצוני לשתול צמח מטפס על החומה המפרידה ביני לבין שכני. החומה בגובה 1.6 מטר ובאורך 18 מטר..
הדרישות הן: ירוק כל השנה, כמה שפחות עלים נושרים, כמה שפחות תחזוקה (גיזום, השקיה וכד'). יפה. שיצמד לחומה כמה שיותר.
הנקודה המרכזית היא שבצמוד לחומה אמור להיות שביל החניה שלי ברוחב 3 מטר, כך שהצמח לא יכול לפלוש הרבה על חשבון שביל החניה (לא באדמה ולא באויר). מה המינימום אדמה שצריך להשאיר בצמוד לחומה על מנת שאוכל לשתול שם. האם יש צמחים שדורשים פחות מרחב לשורשים?

אפשרות נוספת שחשבתי עליה, אולי במקום לשתול צמח באדמה שיטפס על החומה, למקם אדניות על גבי החומה ושהצמח יפול למטה וכך יכסה את החומה. האם יש כאלו צמחים?

בתודה מראש
אתחיל בזה שלא כדאי לך לשים אדניות,
29/02/2016 | 18:15
1
78
כי הסטטיסטיקה מראה כי מעל ל-90% מהאדניות לא נראות טוב
תמיד עדיף לשתול באדמה כשקיימת אפשרות כזו.
01/03/2016 | 10:31
28
אם אתה מוכן לצמח שידבק לטיח..
01/03/2016 | 10:30
4
71
תוכל להשאיר חורים בין החניה לחומה כל מטר וחצי ולשתול בהם מטפסים נצמדים לקיר. יש בהם ירוקי עד ויש נשירים שבחורף העלים שלהם נושרים.
זה יחסוך לך השארת ערוגה ארוכה רצופה לאורך החומה. תצטרך להעביר מראש שרוולים להעברת צנרת השקיה אל החורים הללו ושרחבם יהיה לפחות 0.3 מ'
צמחים כאלו (שנדבקים לטייח) מטפסים ע"ג החומה ומכסים אותה כמו קיר צמחי ירוק.
הם זקוקים לטיפול ותחזוקה כמו כל צמח וגם אותם צריך לגזום כשהם מגיעים לנפח שמפריע וחורג לתחום החניה.
תודה רבה, יש לך שמות של ירוקי עד?
01/03/2016 | 14:15
3
22
אורנית לוהבת, קיסוס, טרכלוספרמון יסמיני, זנים של יסמין, ורד
01/03/2016 | 19:34
38
מטפסת (זנים שושנים). יערה

נדבק לטיח - קיסוס, ככה לא בונים חומה...
02/03/2016 | 11:01
1
45
אתה בונה עכשיו את הבית, בטח משקיע מחשבה רבה בכל פינה, בלוק קרניז ושקל שאתה מוציא..
בבקשה תכנן כך גם את הגינה/צמחיה, זה היה רק רעיון למחשבה, לא יותר...
יש מצב שהתנאים אצלך לא מתאימים לקיסוס ושמתכנן גנים יתן רעיון מוצלח פי 100
אכן אכן. מעבר לכך שהקיסוס הוא ירוק עד, הוא לא ממש מומלץ.
02/03/2016 | 11:13
47
אכן לא מניתי את החסרונות, אבל הוא גם אלרגי וגם מותיר סימנים קשים על הקיר,
במידה שאתה מנסה להיפטר ממנו.
היתרונות הוא שהצמח גדל מהר ומכסה יפה. הוא לא דורש שמש מלאה ומסתדר גם בצל.
החסרונות... כפי שכתבה דרורים וגם אני.
כך למשל, גם הטרכלוספרמון פורח יפה, אבל לא כל אחד מתלהב מניחוח הפריחה, והוא
גם גדל מהר, ככה שנוצר צורך לרסן אותו בגיזומים.
וכן. לא כל אחד גם מתלהב מפריחת האורנית, ואותה אגב תוכל לראות כעת בשיא פריחתה.
שמו פרח מזכרוני...
29/02/2016 | 15:38
2
89
מי יכול/ה להזכיר לי, בבקשה?
שיטה סכינית
01/03/2016 | 08:34
1
19
תודה
02/03/2016 | 08:35
20
התייעצות לגבי עקירת דשא
28/02/2016 | 22:23
7
61
אני חושב על החלפת הדשא בדשא סינטטי, כרגע הגינה מלאת מהמורות ואני מעוניין לעקור את הדשא ולעשות יישור קרקע.
כדי לעקור את הדשא אני משתמש במדללת דשא ולאחר מכן במתחחת או שמתחחת לבד תעשה את העבודה? או שבכלל יש דרכים אחרות?
תודה
מתחחת תשתול הדשא מחדש. אם זה דשא שאין לו קני שורש
29/02/2016 | 12:07
6
50
כגון צר גב (= בופלו) או בת- יבלית דרומית (= דרבן) אז עקירה מספיקה. אם יש לו קני שורש כגו  קיקויו אז יש לדאוג שיגדל טוב באביב לרסס בגליפוסאט (= ראונד אפ, טיפון ואחרים) לחכות לפחות 6 שבועות מבלי לגעת בדשא ורק אז להמשיך

תודה..בתור שלב ראשוני
29/02/2016 | 12:46
5
36
אתה חושב שמספיק לעבוד עם מתחחת..מדללת דשא לפני יהיה צעד מיותר?
השאלה שלך לא כל כך בתחום הגינון,
29/02/2016 | 16:01
4
37
לא חשוב לך הדשא, חשוב לך השטיח הסינטטי, לכן תתייעץ עם פורס השטיח מה נחוץ בכדי ליישם אותו,יתכן והכי קל לסלק השכבה העליונה עם כף של טרקטור, לא צריך להתייחס לדשא הקיים,אלא להסתכל על זה כאדמה האמורה להיות מיושרת בגובה המתאים....וכל זה אם הבנתי אותך...
אני לא סגור במאת האחוזים על סינטטי או דשא רגיל
29/02/2016 | 16:27
3
30
בכל מקרה אני חושב שיישור הקרקע נחוצה לשני המקרים לא?
אם אני אשים דשא חדש אני לא רוצה פיתרון של למלא חול במהמורות כי יש הרבה ולא בטוח שזה יצא טוב..אז עדיף להכין את הקרקע מחדש.
אז יש לך כבר תוכנית מה לעשות אם אתה שם דשא רגיל...
29/02/2016 | 18:22
2
26
אם אתה שם פלסטיק...אתה צריך רק ליישר,לא להפוך/לתחח...
לא כ"כ הבנתי..
29/02/2016 | 18:38
1
18
אם אני שם פלסטיק אז רק ליישר?? אתה מתכוון לעקור את הדשא וליישר?
ואם אני רוצה שתילה חדשה של דשא אני צריך לעקור לתחח לרסס ואז להניח מרבדי דשא?

אם אתה מתקין דשא סינטטי מומלץ לא לתחח לחסל הדשא כפי שהמלצתי
29/02/2016 | 22:01
29
ורק אחר כך לישר השטח ולהתקין השטיח הסינטטי.
אם אתה רוצה להישאר עם דשא קיים צלם יתכן ומספיק למלא החורים ולטפל טוב בדשא ובכך לחסוך הרבה כסף. בכל אופן אם אתה נשאר אם הזן הקיים והמין הקיים הוא עם קני שורש יתכן והטיפול של תיחוח יישור והשקייה ותקבל דשא חדש יפה זאת יש לבצע רק אחרי התעוררות הדשא מתרדמת החורף שוב צלם והבא תמונות
בעיה מוזרה בעלים של הורדים
28/02/2016 | 14:22
10
91
שלום רב
יש לי שיח ורדים בגינה
שמתי לב לאחרונה שהעלים אינם ירוקים ונראה כאילו הם איבדו את הצבע שלהם ללבן

חיפשתי את הבעיה באתרים אבל לא הצלחתי למצוא משהו דומה..
מצורפת תמונה
מישהו יכול להגיד לי מה זה ואיך לטפל?

כמו כן, יש לי דשא אמיתי בגינה, כרגע ההשקיה סגורה(יש מחשב עם מדשנת)
1. הכלב שלי חפר לי בגינה, מתי כדי לשתול דשא איפה שהחורים? הדשא מסוג אלטורו
2. ממתי כדי לפתוח את ההשקיה בגינה?
3. כפי שכתבתי, יש לי מדשנת במערכת השקיה, האם בכל זאת כדי להוסיף דשן לדשא או שמה שיוצא מהמדשנת יספיק?

תודה רבה לעונים
הורדים סובלים מקימחון לצערי אינני זוכר חומר טוב שנגדו
28/02/2016 | 15:44
9
54
דשא לשתילה מסוף מרץ אני בכלל נגד דישון קבוע בדשא אם גדל טוב בשנה שעברה (= צורך בכיסוח שבועי) לתת בהשקייה ראשונה קצת דשן 3 ק"ג ל 100 מ"ר דשן 20:20:20 בגינה קטנה חבל להשקיע בבדיקות קרקע, ודשן זה מכיל גם מיקרו אלמנטים
באתר זה תמצאו חומר רב על מדשאה/דשא  http://eco-garden.co.il/
השקייה לא לפני אפריל אלא אם אתם בצפון שהשנה שחון
האם סיסטאן נחשב לחומר טוב?
28/02/2016 | 16:35
8
27
תודה על העזרה!
הבעיה אצלי שהמדשנת מחוברת למערכת ההשקיה הכללית, כלומר זה אותו המחשב עם 2 ברזים ככה שמשדנת עובדת גם על שאר הגינה(אותה מערכת, 2 ברזים) אז בכל מקרה הדשא יקבל את הדשן...
השאלה האם לתת דישון גרגירי כמו שעשיתי לפני שהתחיל החורף או שהדשן הנוזלי מספיק?
א. חשוב מאד לוודא שלמדשנת יש מז"ח, כדי שדשן לא יעבור למערכת
28/02/2016 | 16:41
7
37
מי השתיה. 
ב. לא הייתי מדשן כעת, כי הדשא עדיין בתרדמת החורף. חכי שמזג האוויר יתחמם קצת.
ג. יש דשנים "בוני מדשאה" ואולי עדיף להשתמש בהם ולא בדשן באמצעות המדשנת.
ד. סביר שאם החורים שהכלב עשה אינם גדולים מדי, הדשא ישלים את עצמו כשהימים יתחממו.
ה. אפשר לתחח קצת את האדמה ולהוציא מעט דשא מהקנטים ולהשלים. שאלה עד כמה
ה"חורים" גדולים. ושוב. אחרי חודש אפריל, כשיהיה חמים.
ו. במידה שהחורים עמוקים, אפשר להוסיף קצת אדמה תחוחה כדי ליישר את השטח.
אפשרי גם חול ים שטוף (שלא יהיה מלוח). 
הדשא לא מדושן מהמדשנת האוטומטית.רק בטפטפות יש דשן.
28/02/2016 | 17:51
6
27
איך זה יכול להיות?
29/02/2016 | 12:32
5
31
איך זה יכול להיות? המשדנת היא על הצינור הראשי, לא מחוברת רק לצינור של הטפטפות
לא אמורה להיות.איך הדשא עם הסידור הזה?המדשנת אמורה לבוא א
01/03/2016 | 11:32
4
54
אחרי היציאות של הצינורות לדשא.תעלי תמונה של ראש המערכת שאעיף עליו מבט.
זאת המערכת
01/03/2016 | 21:56
3
37
מספיק טוב?
מניח ששני הברזים האלה הם לגינה ולדשא.לא כך עושים.המערכת
01/03/2016 | 22:04
2
32
לא נכונה ולא תקנית. לדוגמה אין ברזים לפני ואחרי המז"ח.כך לא עושים.מקווה שלדשא שלום.ואם הכל עובד, מי זה שמיעץ לכם כמה לדשן ואיך לטפל בגינה?אם זה אותו האיש של ההשקייה חבל.
אני מעלה עוד תמונה של המערכת
01/03/2016 | 22:20
1
279
יש ברז לפני המזח, אמנם ההשקיה סגורה לחורף אבל הדשא באמת במצב לא טוב...
אשמח לדעת איך ניתן לתקן את המערכת שתהיה תקינה
אחרי המסנן יש ברז.פתח אותו ורוץ למרכז הדשא.נרטבת?זה
01/03/2016 | 22:50
183
של הדשא.הברז הזה לא מקבל דשן.
למסירה צמחים
28/02/2016 | 13:22
4
127
חייבת לדלל קצת מהאוספים שלי. יש לי הרבה צמחים/עציצים מיותרים/כפולים למסירה. מי שרוצה בבקשה לבוא לקחת. להתקשר לתיאום 089402981 . קטי
קטי - מה שלומכם?
29/02/2016 | 07:01
3
73
אני לא אוכל לעזור לך כרגע,
גם אני מקטינה קצת את הצמחולוגיה הפרטית שלי
אבל חוץ מזה שולחת לך דש חם חם
הי עדנה בגילנו קצת יותר קשה לטפל בכל כך הרבה צמחים לכן
29/02/2016 | 09:24
1
74
אני רוצה לחלק חלק. מה איתך? מקווה שנתראה מתישהו.
דש
גם אני צימצמתי קצת.
29/02/2016 | 19:21
46
הגיל מה לעשות עושה את שלו.
גם אני כבר חושבת מה אני רוצה ומה סתם יש לי.
תשמרו על עצמכם

אילו סוגי צמחים את מגדלת?
29/02/2016 | 09:44
31
עצי פרי לאחר טראומה
27/02/2016 | 20:26
6
82
חברים שלום, 
ברשותי 3 עצי פרי שהיו בעדניות בגג של חבר, לאחר שהתחילו להצהיב לו (לא יודע מה הסיבה) .
הוא החליט לזרוק אותם ואני החלטתי לקחת אותם לגינה.
העצים דיי צעירים  מעריך שהם בני 4-5 שנים.

העצים שתולים אצלי  מ טו בשבט ןעד היום לא חל שינוי.
השתילה נעשתה עם האדמה שלהם , הם מקבלים מים יום כן יום לא.

עץ אחד החל להוציא עלים חדשים בתוספת נמלים ואילו שניים כלל לא. בכוונה לא גיזמתי אותם  ולא נגעתי על מנת שלא להעצים את הטראומה.

אשמח לקבל רעיונות וטיפים לשמירה ועזרה לעץ
נ.ב.
התחלתי תהליך של ריסוס  מי סודה עם סבון כלים

ללא תמונות? ללא אזכור של שמות העצים? ללא התייחסות למקום
28/02/2016 | 07:23
5
39
מגוריך? ללא ציון כמות שעות שמש? 
ומניין לנו לדעת מדוע קמלו אצל חברך? חוסר מים? עודף מים? רוחות? עודף דשן? קור?
האם הפכנו לנביאים בעיניך?  הלואי!
א
29/02/2016 | 09:44
4
70
 מתגורר בראשל"צ אני מאמין שחבר של לא ממש העניק להם האהבה
מצב תמונות
שמים לב לנקודות על הענף?
29/02/2016 | 23:30
3
34
השניים האחרים לא מגיבים
נראה לי כמו פומלית. לא נראה טוב. קשה להתרשם ממה סובל
29/02/2016 | 23:41
2
28
אבל גם מעוצב רע. יש ענף אחד צעיר שנראה נחמד. כל היתר על הפנים. נסה לבדוק מה יצמח הלאה.
הריח של לימון
01/03/2016 | 08:01
1
29
מבחינת העיצוב האם כדאי לגזם עעשיו או להמתין שהעץ יתםוס טוב יותר במקומו החדש?

אגב האם מומלץ על טיפול מסוים בשחור שעל הענפים?

לכל ההדרים יש ניחוח דומה. מבנה העלה אינו "מתאים" ללימון.
01/03/2016 | 08:29
25
לא ממש זיהיתי מה זה ה"שחור" שאתה מדבר עליו. האם הוא בול על הגבעול? אולי
אלה כנימות מגן או עש הטבק? איני בטוח, ויש מצבים שזה קטלני לצמח.
האם לגזום? עדיין לא, כי כעת כל עלה חשוב לצמח. תן לו להתבסס קצת, ואולי תעלה שוב
צילום בעוד חודשיים בערך? 

הדברה אורגנית
27/02/2016 | 20:02
1
55
שלום, יש לי ברחשים באדניות ורציתי לדעת איך מדבירים אותם אורגנית.
משקים פחות או מביאים למצב מאוורר יותר ופחות לח, אולי יסתלקו
01/03/2016 | 10:34
6
עלים מתקפלים
27/02/2016 | 12:28
2
94
שלום לכולם.
אני מנסה להבין מה גורם לעלים להתקפל,מה שתראו בתמונות זה עוד מצב עדין,היה יותר גרוע אז גזמתי את הטופ.
הצמחים בעציצים ונמצאים בתוך הבית אבל בימי שמש הם מול חלון עם שמש ישירה עליהם,בימים חורפיים הם מתחת למנורות פלורוסנט, רמת ה PH 6.5 בכולם למעט 1 שם הגיעה ל 7,אבל דווקא שם לא התקפלו העלים,מה גורם לזה??
תודה רבה למשיבים.
נראה כתגובה למציצות של מזיקים, איזה צמח זה?
01/03/2016 | 10:36
1
7
מדובר בפלפלת(פלפלים חריפים)
02/03/2016 | 17:28
6
ובדקתי אותם ביסודיות עם חשש כבד על גבול הפראנויה מזבוב השטן הלבן(כנימת עש הטבק). לא מצאתי עקבות של שום מזיק ושום פטריה ולכן החשש הוא מחוסרים במינרלים,עם זאת הצמח מקבל דישון איכותי דרך המים וגם תוספת של מגנזיום סולפט שגם היא דרך ההשקיה.
החומציות 6.5 ואין השקיית יתר או צמא רציני,האדמה בעציצים היא תערובת של קוקו עם עוד כמה דברים (תוצרת מרום גולן) כך שקשה לומר שלצמחים חסר דישון,אפילו פרלייט הוספתי לאדמה ואני בודק חומציות/אור/לחות/טמפרטורה עם מד דיגיטלי שאני נועץ בזהירות בתוך העציצים.
לסיום אני יכול לומר שכולם נבטו אצלי מזרעים ואני אוהב אותם כמו שאנשים אוהבים את החתול או הכלב שלהם.
נ.ב. עד שעונים כאן בפורום הזה אפשר למות.
פריחות אביביות מקיבוץ אילות
26/02/2016 | 17:39
7
73
פריחות אביביות מגינתי......
26/02/2016 | 18:58
6
98
צילמתי הבוקר את הצבעונים הפורחים.
יצאתי קודם לזרוק משהו בפח בחוץ, ונפלו פניי.
מישהו נכנס , קטם בפראות את כל הצבעונים (חלקם היו מחוץ לאדנית), קטם רקפות פורחות ועקר שתיל אמנון ותמר והשאיר אותו על המדרכה.
שמוליק - הפריחות אצלך נהדרות, וסליחה ש"נדחפתי" לשרשור שלך, לא רציתי לפתוח הודעה חדשה.
שבת שלום!
רעיה
הפריחה מקסימה. מעניין האם ביקר אצלך בע"ח או אדם.
26/02/2016 | 19:33
4
56
הכי מרגיז זה שעמל רב נהרס בשניות, אבל כולנו חווים זאת. אצלנו בטבעון, חזירי הבר
באים לגינה ורומסים, וקרה לי גם, שכלב מים חיסל לי פקעות. והכי הכי מרגיז, שהגיע מישהו ופשוט עקר לי צמח שזה עתה שתלתי והותיר בור ריק אחריו. כן. גם זה כבר קרה פה.
ביקר אדם שהשאיר את השער פתוח..
26/02/2016 | 20:43
3
55
חזירי בר אין אצלנו למזלי.
... תראי לאן קנאה עלובה עלולה להגיע...
26/02/2016 | 20:55
2
24
קנאה? לא בטוחה... את פקעות הצבעונים שהוא הצליח
26/02/2016 | 20:58
1
62
לעקור - החזרנו גם כן לאדנית.
לדעתי - אולי ילד / ילדים משועמם / משועממים.
מציעה לך "להירגע" עם הרקוויאם של ורדי....
הנחמה היחידה היא... הידיעה שצבעוני לא ינבוט ויפרח בשנית.
27/02/2016 | 03:53
48
תקווי רק שימשיכו ויחזיקו מעמד עד תום תקופת הפריחה הזו, שממילא היא קצרה. 
לא צריך לדחוף, השער פתוח לרווחה להנאת המבקרים
27/02/2016 | 06:34
17
סולנום רנטונט
26/02/2016 | 17:00
3
54
 שלום

שתלתי היום בעציץ גדול שיח צעיר סולנום רנטונט. כניסה לבית. צד מזרח. שמש עד הצהריים. אשמח לדעת מה כמות ותדירות ההשקיה המומלצת? אינו מחובר לטפטפות..

במשתלה הנחו אותי יום כן יום לא ליטר... 

מה דעתכם?

תודה
מה נפח הקרקע ?
26/02/2016 | 18:43
1
28
כבסיס, העיצה שנתנו לך נראת סבירה, החשוב הוא כי תלמדי מהניסיון, אין צורך להשקות כשהקרקע רטובה, ובעתיד תלמדי לזהות חוסר ,לפי מראה השיח.במקרה של מזג אויר קיצוני ,כמו רוח מזרחית יבשה, צריך להוסיף השקיה.
מידות העציץ
27/02/2016 | 09:28
15
שלום

מידות העציץ גובה 50 סמ. רוחב 35 בחלק העליון. הרוחב מצטמצם בחלק התחתון ל 15 סמ

תודה
בעיקרון, חשוב להשקות עד נגירה ולוודא שמים יוצאים מהעציץ ולא
26/02/2016 | 19:27
33
נותרים בצלוחית. חשוב שעודפי המלח יצאו עם המים ולא יוותרו בעציץ, ובשלב מסוים יפגעו 
בשורשים. לכן, ההשקיה הנכונה היא לא "ליטר" או "רבע ליטר", אלא השקיה עד נגירה.
לגבי מרווח הזמנים, אפשר לחוש באצבע האם המצע יבש למגע, ואפשר להביט בעלי הצמח.
כשהוא צמא, רואים זאת.
מעבר לכל, כמות ותכיפות ההשקיה משתנים בהתאם לטמפרטורה וכמות השמש שהצמח מקבל.
לבוא ולקבוע ש"תמיד ליטר" זה נכון, זו שגיאה. 
אשכולית אדומה בלי פריחה
26/02/2016 | 14:18
2
57
עץ בן 4 -5 שנים , פרח בעבר , לא פורח כבר שנתיים למרות שמתפתח מאוד וגדל . רק פריחה ופירות חסרים . מה יכולה להיות הבעיה ?
תן פרטים נוספים
01/03/2016 | 10:40
1
33
איפה בארץ
כמה שעות שמש ישירה ביום העץ מקבל בקיץ? האם יש מצב שהוא בצל?
כמה השקיה מקבל?
צרף צילום/צילומים של כל העץ כולל אזור הגזע וחיבור הגזע לאדמה
פרטים נוספים
03/03/2016 | 14:51
11
בקיץ שמש מלאה- העץ פונה לכיוון דרום. בחורף רק 4-5 שעות
בחורף אני לא משקה בקיץ 4-5 ליטר 4 פעמים בשבוע. מצורפות תמונות חדשות

סחלב עם שורשים רקובים
26/02/2016 | 15:15
25
קניתי לפני כחודש סחלב פלנופס
יש לו פריחה מדהימה ויוצאים ניצנים חדשים אך השורשים התחילו להרקב, הוצאתי אותו מהמצע שקניתי אותו בחנות (חתיכות קוקוס) וראיתי כול כך הרבה שורשים רקובים. חתכתי את כולם נשארו כמה מעטים בריאים וישנם שני שורשי אוויר גדולים וטובים.

קניתי אדמת סחלבים חדשה שהיא בנוייה מחתיכות קוקוס
החלפתי את המצע כולו ושתלתי מחדש את הסחלב, האם יש משהו נוסף שניתן לעשות ?

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום בניה ירוקה
פורום בניה ירוקה
מיכל ויטל-ברון- ייעוץ בניה ירוקה
ייעוץ בנייה ירוקה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה