לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לצפיה ב-'נשירת חנטים באפרסמון'
נשירת חנטים באפרסמון
30/04/2016 | 10:49
2
49
בעץ האפרסמון שלנו בימים האחרונים שמנו לב שהחנטים נושרים.
העץ אצלנו 4 שנים...גובהו 2 מטרים וכבר נתן פירות בודדים בשנתיים הקודמות
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
02/05/2016 | 17:11
1
39
בעיית מים, דילול טיבעי, עודף דישון ועוד הרבה סיבות....
אם תרצי תשובה רמינית תצטרכי להעלות תמונות ולתאר את מישטר הגידול..
לצפיה ב-''
02/05/2016 | 18:48
7
לצפיה ב-'קרמבולה המלצות'
קרמבולה המלצות
29/04/2016 | 16:35
14
104
שלום רב
פעם ראשונה בחיי ששתלתי שיח קרמבולה (קניתי ממשתלה), רציתי לדעת מה ההמלצות שלכם על מנת לשמר את השיח על מנת שיניב פרי, כיצד לטפל בו: השקיה, גיזום , דישון , תדירות? וכו'.
בתודה מראש לכל אלו שיש להם ניסיון עם שיח זהץ
לצפיה ב-'טיפול בקרמבולה'
טיפול בקרמבולה
29/04/2016 | 18:42
13
64
נתחיל בכך שזה עץ, כך שצריך לתת לו גובה לגדול בו, הוא יכול להגיע לחמישה מטרים.
קרמבולה זה עץ רגיש מאוד לרוחות ולקור אז שתילה במקום מוגן מהרוח עדיפה, במקום שיש בו שמש מלאה או חצי צל.
גיזום מסיבי מומלץ לקראת החורף אך גיזום ענפים מתים במשך כל השנה.
בשנים הראשונות מומלץ לדלל את הפריחה כדי לתת לעץ להתבסס ולהביא פירות בהמשך.
שים לב שהעץ יביא פירות לאחר שנתיים או שלוש, והציפורים אוהבות את הפירות לא פחות מאיתנו- זה המזיק הבעייתי ביותר מהנסיון שלי, מומלץ למצוא דרך לכסות את הפרי (לא את הפרחים, הם צריכים לעבור האבקה).
העץ לא כל כך חזק ועמיד עד ,יעברו כמה שנים ולכן מומלץ למצוא דרך לייצב אותו כדי שלא יתכופף יותר מדי.
כאן בערך נגמר הסיפור בגידול קרמבולה, עץ שדורש יחסית הרבה תשומת לב אבל מומלץ מאוד!
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'דישון והשקייה'
דישון והשקייה
29/04/2016 | 18:47
41
מומלץ לדשן בדשן אורגני בדישון איטי (דשן תולעים אדומות או מוצר קפסולות בשחרור איטי), זה דישון קל יחסית שדורש פשוט ערבוב באדמה הקיימת (כמות רשומה על המוצר) וסיימת את עבודת הדישון לחודשיים שלושה הבאים.
לגבי השקייה- פעמיים שלוש בשבוע השקייה עמוקה מיטיבים עם העץ מאוד, עדיף מאשר הקייה שטחית כל יום בשבוע, השקייה עמוקה גם תוריד את הדישון לעומק האדמה.
לצפיה ב-'פער לא מוסבר בהסבר....והרחבה להסבר הקרמבולה...'
פער לא מוסבר בהסבר....והרחבה להסבר הקרמבולה...
30/04/2016 | 10:02
11
49
כמה דברים:

1. אתה אומר...."קרמבולה זה עץ רגיש לרוחות ולקור" ומצד שני "גיזום מסיבי
    מומלץ לקראת החורף"...אתה יכול להראות לי פרוטוקול גידול אחד של עצים
    שרגישים לקור ( מנגו, אנונה, ליצי, קניסטל ) שבו יש המלצה לגיזום מסיבי
    לקראת החורף ???? מה לדעתך יקרה בגיזום מסיבי כשקרה תיפגע בעץ ???
2. לדעתי אין דבר כזה "גיזום ענפים מתים כל השנה" בשום גיזום הקשור לעצי
    פרי....עץ שיש לו ענפים מתים "כל השנה" הוא עץ שמגודל בצורה בעייתית (
   תאורה, דישון, גיזום, מים וכו...). עצים גוזמים בין פעם לפעמיים בשנה ובד"כ לא
   נוגעים יותר...
לצפיה ב-'גיזום מסיבי לקראת החורף'
גיזום מסיבי לקראת החורף
30/04/2016 | 10:15
10
42
נובע מהעובדה כי העץ לא מותאם לקור ולכן בתקופה קרה העץ נכנס למצב בו הגדילה קופאת, גיזום לפני תקופה זו היא בעלת הסיכוי הנמוך ביותר להכניס את העץ לשוק, במיוחד בשל העובדה כי ברגע שהטמפרטורות מתחממות יש פרץ גדילה ובזמן זה התאחות פציעות בעץ היא המהירה ביותר.

לגבי ענפים מתים במשך כל השנה- מדובר על ענפים בודדים שמצהיבים- במיוחד בעת פריחה כשהעץ מנתב את מאמציו לפריחה וייצור פירות, הענפים האלו קמלים ומתייבשים ולכן הוצאתם לא פוגעת בעץ בכל מקרה.
מבחינה אסטתית אפשר להוציא אותם, ניתן להוציא אותם גם למניעת מחלות שיכולות לתקוף את העץ בשל הקירבה לעלים מתים שעליהם יכולות להתיישב פטריות שונות.
לצפיה ב-'שוב אני שואל...'
שוב אני שואל...
30/04/2016 | 11:10
9
42
יש לא מעט גידולים שסובלים מקור וקרה ( ואת חלקם אני מגדל באופן מיסחרי...מנגו/גויאבה...) איפה כתוב או מבוצע גיזום לפני קור וקרה ??? גיזום לפני קור וקרה יקטין את נפח העץ, כל "מכת קור" שהעץ יקבל תתקרב לשלד שלו ותחרוץ את דינו.
לצפיה ב-'תחפש בכל מקור באינטרנט'
תחפש בכל מקור באינטרנט
30/04/2016 | 11:27
8
37
ותקבל בדיוק את ההסבר שאמרתי, בתקופת הפריחה והלבלוב שבאביב יש התחדשות מהירה של העץ בשל השקעת האנרגייה בגדילה החדשה, לכן לפני תקופת החורף מומלץ לגזום את העץ- על אותו משקל הרכבות לעצים שונים, הקליטה תהיה טובה יותר לפני תקופת האביב, מרכיבים לפני החורף על מנת שיקלט ובאביב נקווה לצמיחה על ענף החדש.
לצפיה ב-'ובכל מקרה...'
ובכל מקרה...
30/04/2016 | 11:31
1
33
לא הייתי בוחר לגדל קרמבולה באיזור שיש בו קרות על בסיס קבוע, יש עצים שיותר עמידים לקור ויותר יתאימו לאיזור כזה ולא עץ טרופי...
לצפיה ב-'בכללי אני גוזם עצי שלכת לקראת הליבלוב או עם תחילת הליבלוב'
בכללי אני גוזם עצי שלכת לקראת הליבלוב או עם תחילת הליבלוב
01/05/2016 | 14:37
12
ולא קראתי את זה באיזה מדריך לחקלאי, אלא סתם מתוך אינטואיציה, כי נראה לי שכשהעץ מתחיל ללבלב הפצעים של הגיזום יגלידו יותר מהר, ויותר מהר אני אקבל פידבק על התרפאות העץ מהגיזום, ואם אגזום בתחילת החורף הפצע ישאר פתוח יותר זמן...
מצד שני בעצים ירוקי עד אני גוזם חופשי כל השנה .
לצפיה ב-'חשדתי'
חשדתי
30/04/2016 | 14:26
5
45
שאני אשאל שאלה על מקור ההסבר ותפנה אותי לאינטרנט.....

חוץ מלהפנות אותי לאינטרנט עם ההמלצה המופרכת הזאת...אתה יכול להפנות אותי לניסיון האישי שלך ???? 

אתה מגדל משהו מהגידולים האלה בצורה מיסחרית ? יש לך השכלה כלשהי בנושא גיזום/שתלנות ( אינטרנט זו לא השכלה...) ??? 

לצפיה ב-'שאלה נוספת....'
שאלה נוספת....
30/04/2016 | 14:58
4
43
בוא נלך עם התפיסה ( המופרכת לדעתי) הזו של גיזום לפני החורף.....מה קורה לענף  אחרי גיזום אתה יודע ??? ( רמז....ל י ב ל ו ב....), כשדרך אגב תקופת חורף חמימה, שנפוצה בחורפים האחרונים.... תגרום ללבלוב להתפרץ ביתר שאת....

עכשיו תחשוב על "התשובה" ונניח, רק נניח, שחודש אחרי הגיזום מתחיל חורף רציני מבחינת קור קרה ורוחות....

מה לדעתך יקרה ????????

מה יקרה "לתשובה" ??? 
לצפיה ב-'אני לא מבין מאיפה נובע הכעס '
אני לא מבין מאיפה נובע הכעס
30/04/2016 | 21:22
3
41
אבל אגיד שלמרות שאני יודע שהאינטרנט הוא מקור ללא מעט מידע שגוי אני עדיין אעדיף להסתמך עליו הפעם, מכיוון שאין אפילו תוצאה אחת שמציגה תפיסה אחרת, ובכל מקרה לא הבנתי את ההסבר שניסית לתת... אני לא מגדל באופן מסחרי קרמבולה אבל אני כן מגדל בצניעות עץ בחצר וגם אותו אני גוזם בחורף בדיוק כפי שראיתי באינטרנט שנכון לעשות... אני לא מתאכזב מהפירות והעץ לא נפגע מקרה אפילו לא פעם אחת.
לצפיה ב-'בכל מקרה, בעלי דעות שונות'
בכל מקרה, בעלי דעות שונות
30/04/2016 | 21:43
2
36
לא חייבים לנסות לשכנע אחד את השני בצדקת כל אחד... ישנן מספר שיטות גידול שונות לכל צמח וכל אחד בוחר את הנכון לו, לא חשבתי עד היום על הטיעון שהצגת ואולי אנסה שיטה אחרת בעתיד... בגינון יש מקום רחב לניסוי וטעייה וכך לומדים... יכול להיות שבאיזור שלי בארץ אני לא מקבל קרות חזקות במיוחד ולכן העץ שלי לא נפגע גם בגיזום שמתבצע לפני החורף.
בכל מקרה נכנסנו לאביב והגענו לתקופה של לבלוב וצמיחה מחודשת...
מאחל לך הצלחה בגידולים ושכולנו נצליח במאמצינו
לצפיה ב-'הטיעון שהצגתי'
הטיעון שהצגתי
30/04/2016 | 23:56
1
42
1. הוא לא טיעון שלי. הוא חלק מפרוטקול גידול מיקצועי של עצי פרי שונים שסובלים
    מקור וקרה ואף אחד מהם לא מגוזם בכניסה לחורף.
2. אז אחרי שהצגתי את חלק מעניין הפרוטוקול גם הסברתי מה הנימוק.
3. אם אתה אומר "שיכול להיות שבאיזור שלי בארץ אני לא מקבל קרות חזקות במיוחד" אז עם כל הכבוד שתי שאלות :
3.1. איך אתה יכול התווכח עם אחד שבא מהגידול המיקצועי ומגדל גידולים שסובלים מקור ???
3.2 איך אתה יכול להמליץ על שיטה שהיא בעייתית מבחינת קור וקרה ???? 

אני לא מדבר על זה שבגידולים רבים הענפים שצומחים בסתיו הם אלה שמתמיינים לפריחה ( ופרי) כחצי שנה אח"כ באביב...ומה יקרה אם יגזמו אותם כמו שהמלצת ????

אני מקווה שהבנת .....

לצפיה ב-'אז מדובר פה על גידול לא מקצועי'
אז מדובר פה על גידול לא מקצועי
01/05/2016 | 13:53
41
שבו הגידולים לא נמכרים והיבול לא אמור להיות בכמויות מסחריות, מדובר פה על עץ בודד בחצר, וכך גם אצלי.
אני לא נפגע כלכלית כשעונה אחת אין פירות (מכל סיבה שהיא), אני פשוט מקווה שבעונה הבאה נזכה לפירות ולמרות זאת, הקרמבולה אצלי מניב פירות בין 3 ל4 פעמים בשנה.
אני לא יודע באיזו שיטה אתה מגדל את עצי הפרי שלך, אבל בכל מקרה אני הסברתי כבר שאני מגדל בשיטה אחרת- איתה אתה לא חייב להסכים, אבל אין צורך לחוסר אדיבות כזאת במיוחד אחרי שניסיתי לסגור את העניין בנימוס ובנימת "נסכים שלא להסכים".
שבוע טוב ובשורות טובות
לצפיה ב-'פריחה במלפפונים'
פריחה במלפפונים
29/04/2016 | 15:26
9
103
שלום לכולם וחג שמח,
בקיץ שעבר שלחתי תמונה של פריחה מוקדמת במלפפון שלאחר התייעצות הבנתי שהפריחה נבעה מצפיפות שגרמה לצמח להכנס למצוקה ולפרוח- טיפלתי בבעיה, באותה עונה המלפפונים גדלו למימדים יפים מאוד ופרחו המון, אבל אפילו פרי אחד לא יצא מהמאמץ.
לפני חודש (או קצת יותר) זרעתי מלפפונים בהחלטה אמיצה בתקווה שהפעם יצליח- המלפפונים גדלים יפה וביומיים האחרונים ראיתי מקבצים של המון פרחים (כנראה זכרים), המלפפונים עוד לא באדמה ועדיין נמצאים בכוסות, אני אוכל להעביר אותם לאדמה רק עוד שבועיים בערך ועד עכשיו המלפפונים כבר מילאו יפה את הכוסות בשורשים...
אני צריך לדלל את הפריחה? לתת למלפפונים להמשיך לפרוח?
מבקש עזרה בנקיטת הצעדים הבאים...

תודה מראש

נ"ב: (יש בערך 20 פרחים לא מפותחים על הצמח שבתמונה המצורפת)

לצפיה ב-'אין לך מושג באיזו מהירות המלפפונים צומחים. אז למה להשאיר '
אין לך מושג באיזו מהירות המלפפונים צומחים. אז למה להשאיר
29/04/2016 | 19:44
7
67
עוד שבועיים בכוס? השתיל שנראה כעת בתמונה הוא בגודל מצוין להעברה.
יש הבדל ניכר במבנה הפרח הזכרי והנקבי. למד לזהות. לפרח הזכרי יש אבקנים ולנקבי
יש עמוד עלי.
יתכן שנחוצה הפרייה ידנית, כלומר, לקטוף פרחי זכר ולגעת עם האבקנים שלהם בעמוד
העלי שם הפרח הנקבי.
לצפיה ב-'הגודל מתאים להעברה'
הגודל מתאים להעברה
29/04/2016 | 19:55
6
43
ואם יכולתי הייתי מעביר אותו כמובן, אבל נפתח ביישוב פרוייקט הגינות הקהילתיות והפתיחה תתקיים רק בעוד כשבועיים, אני צריך להמשיך עם הצמחים בכוסות עד אז (החלטתי שאת הערוגה בבית אהפוך לערוגה לעשבי תיבול בלבד, החלקה גדולה מאוד ואין סיבה לגדל ירקות גם בבית).
השאלה שלי היא אם אשאיר את הצמחים עוד כשבועיים בכוסות הם יפגעו מכך? ואם כן, יש פתרון אחר חוץ משתילה? אני יודע שהקצב צמיחה של העלווה והשורשים במלפפון הוא מהיר מאוד ואני לא רוצה להגזים עד כדי פגיעה בצמח.
לצפיה ב-'ישנה תיאוריה האומרת, שכל עוד הצמח בכלי גידול קטן מאד, הוא'
ישנה תיאוריה האומרת, שכל עוד הצמח בכלי גידול קטן מאד, הוא
29/04/2016 | 20:16
5
53
פשוט נעצר ומתחיל לצמוח שוב, כשמוצא לעצמו אדמה טובה (ובמקרה שלך, לאחר ההעברה).
האמת שאת התיאוריה אני מכיר אבל לא בדקתי אותה בגוף ראשון. 
אז תנסה. אולי תצליח. ואם לא? תזרע נגלה חדשה. אני רואה, שבשטח חקלאי בו נשתלו
אבטיחים לפני כשבועיים, פועלות (ערביות) שוקדות כבר מדי בוקר על הפרייה ידנית של
הפרחים. אז מכיוון שאבטיחים ומלפלפונים הם מאותה משפחה (דלועיים), סימן שהצמחים
הללו גדלים במהירות עצומה.
לצפיה ב-'האמת שאני יכול להעיד שהתיאוריה נכונה'
האמת שאני יכול להעיד שהתיאוריה נכונה
29/04/2016 | 22:56
4
40
ועדיין, אני חושש לתנובה של המלפפונים עצמם, עד לפני חודש חשבתי שהסיבה לחוסר התנובה בעונה שעברה הייתה חום כבד מדי, אבל בזמן האחרון אני חושב שאולי זה קשור לפריחה המוקדמת (מאוד מאוד, הצמח היה עם עלה אחד בוגר ופרחים שבוע וחצי בערך לאחר שנבט... זרעתי בתאים הקטנטנים...) כך שאני רוצה להימנע מאכזבה נוספת ואני מנסה לשלול כל דבר שעלול לפגוע בפירות עצמם...
אני אנסה למשוך עוד קצת זמן בתקווה שלא לפגוע במלפפונים... במקרה ותהיה פגיעה בצמחים אני אתאכזב, כי אלו זרעי מורשת שזרעתי עד האחרון שביניהם, ואחפש משהו אחר לשתול...

לגבי התיאוריה- בתמונה ברקע ניתן לראות אבוקדו שזרעתי, הוא היה בכוסות כמו המלפפונים ולאחר צמיחה של חמישה עלים קפאה הגדילה שלו, לאחר שהעברתי לכלי גדול יותר לפני שבוע פתאום התחילה צמיחה מחודשת וחזקה מאוד (שאפשר לראות בקצה האבוקדו).

בכל מקרה, החלקה היא 35/70 מטרים רבועים ולכן זרעתי בכמויות גדולות מאוד סוגים שונים של צמחים וכנראה שלא יהיה לי מחסור בתעסוקה בחלקה בקיץ... אשמח לשלוח בהמשך תמונות של השתילים החדשים, חלקם נבטו במהלך השבוע אז כשיתבססו אשמח לצלם
לצפיה ב-'אני אפילו זוכר את המלפלפונים שלך מהשנה שעברה. האמת שיש חוסר'
אני אפילו זוכר את המלפלפונים שלך מהשנה שעברה. האמת שיש חוסר
29/04/2016 | 23:58
3
36
אחידות בזמן בין הופעת הפרחים הזכריים והנקביים, ולכן דרשה התערבות ידנית בחלק מההפריות. 
זה נכון כמובן גם בדלעת ובצם, במרבית הדלועיים. 
מעבר לזה. כמובן שנשמח לעקוב. 
דע כי אבוקדו זה עץ מורכב, אבל אפשר לנסות ולגדל גם ללא הרכבה, או שתוכל להזמין איש מקצוע 
שירכיב במהלך הזמן. 
לצפיה ב-'את האבוקדו אני מגדל לנוי'
את האבוקדו אני מגדל לנוי
30/04/2016 | 00:12
2
40
ומקווה שיגדל גם כצמח בית, בלי קשר לפירות.
אני יודע שיש פרחים זכריים ונקביים, ובעונה שעברה גם הפרתי את הפרחים בעצמי בנוסף לדבורים, אבל הפרי לא התפתח וקמל לאחר שבוע בערך... מקווה שבעונה הזאת אני אצליח, יש מגוון רחב מאוד של צמחים שזרעתי כך שלפחות עם אחד מהם אני אצליח...
אגב, בעונה שעברה זרעתי זן מורשת של צנון בקיץ (רק השנה התחלתי ללמוד לעומק את נושא הגינון והירקות, כך שגידלתי אותו בקיץ) והוא גדל מדהים עם עלים גדולים בצבע וטעם חזקים, לאחר חודשיים וחצי או שלושה (זה צנון מזן גדול מאוד שגדל כמה חודשים) הוצאתי צנונים באורך 35 סנטימטר בצורת גליל מושלם וצבע לבן בוהק, פשוט מדהים... לא חשבתי לתת לאחד מהם לפרוח, למזלי נשארו לי שלושה זרעים
לצפיה ב-'אתה רואה? אני מקנא בך, שיש לך שטח למשחקים ולניסיונות. '
אתה רואה? אני מקנא בך, שיש לך שטח למשחקים ולניסיונות.
30/04/2016 | 09:22
1
37
אצלי, אני חייב לחשוב כמה וכמה פעמים מה אשתול במקום נתון, כי אין לי הרבה טווח לניסיונות. 
ואגב. מה זה "זן מורשת"? נשמע מעניין מאד הצנונים שלך.. היו גם טעימים? 
לצפיה ב-'זני מורשת'
זני מורשת
30/04/2016 | 10:39
38
הם זנים שבמשך דורות משמרים את המגוון הגנטי שלהם באמצעות הפרייה עצמית כך שזרעים מעגבניית מורשת יגדלו להיות צמח זהה לצמח האם, בצורה זו ניתן לדעת מראש את הטעם, הצבע, וכל המאפיינים של הצמח עוד לפני הזריעה.
זרעי מורשת הם השיטה הותיקה שנשכחה בתקופה בה המגדלים רוצים פרי כמה שיותר עגול, גדול ועם צבע חזק... ולאט לאט שכחו להתייחס לטעם ולריח שהיו פעם לירקות (אותם ניתן למצוא באיזורים כפריים ברחבי העולם, שם המגדלים הביתיים שומרים את זרעים שנה אחרי שנה).
בנוסף לאפשרות לחזות את התוצר מראש ולקבל פירות איכותיים ביותר מכל הבחינות- היכולת לשמור זרעים לשנים הבאות חוסכת קניית זרעים בכל עונה מחדש והוצאה כספית רבה.
כבר תקופה מסוימת אני מחפש זרעים כאלו, כרגע הדרך היחידה להשיג אותם בארץ היא בכמה מקומות בודדים באינטרנט, לא מוכרים כאלו במשתלות ולא יודעים במשתלה מה הוא זן מורשת בכלל...
במידה וקבוצה של אנשים תגדל זרעי מורשת שונים ניתן לערוך החלפות זרעי מורשת, תוצאה מדהימה וידועה מראש, עם כמות הזרעים הרבה שניתן להשיג בכל עונה אפשר לקיים החלפות זרעחם כאלה ולהעשיר את מגוון הצמחים אצל כל מגדל- הצעה לחברי הפורום שמגדלים ירקות ??
לצפיה ב-'אין שום סיבה לדלל פרחי מלפפון'
אין שום סיבה לדלל פרחי מלפפון
06/05/2016 | 08:53
4
לא זכריים ולא נקביים
הזכרים כמובן אינם רלבנטיים (כתבתי על כך בעבר).
בנקביים (המלפפונים הקטנים) יתפתחו בעצמם.
בשוט להמשיך בהשקייה ולהנות מן הפירות!
בתאבון
לצפיה ב-'מישהו יודע מה זה מתחת לגזע מתקלף של עץ אבוקדו?'
מישהו יודע מה זה מתחת לגזע מתקלף של עץ אבוקדו?
29/04/2016 | 12:25
12
82
צירפתי תמונה של שכבת גזע שהתייבשה והוצאתי אותה ותמונה של מה שהיה מתחת.
בנוסף - תמונה של עלה שנראה לא כל כך טוב על העץ, אבל מצד שני המצב הכללי של העץ נראה בסדר גמור - יש כבר סימנים ללא מעט פירות.

במשתלה כלשהי אמר לי מישהו שמדובר במחלה של העץ שהורגת אותו לאט לאט, וצריך למרוח גופרת נחושת.
מישהו יכול לאשר/לתת גרסה אחרת?

תודה.
לצפיה ב-'לפי מצב הקליפה המבוקעת, נראה שכל הקליפה מתה ומתקלפת'
לפי מצב הקליפה המבוקעת, נראה שכל הקליפה מתה ומתקלפת
29/04/2016 | 13:41
8
52
זה מעיד על כך שמה שאמרו לך במשתלה כנראה נכון והעץ בדרכו לעולם שכולו אבוקדואים.
יתכן שזו אמברוזיה?

לצפיה ב-'וזה למרות שהמצב הכללי של העץ נראה טוב?'
וזה למרות שהמצב הכללי של העץ נראה טוב?
29/04/2016 | 15:20
7
38
יש מה לעשות בנידון?
מריחת גופרת נחושת תפתור את הבעיה?
לצפיה ב-'נסה לשחרר את הקליפה באזור הסדוק. אם תרד בקלות ותיראה מתה'
נסה לשחרר את הקליפה באזור הסדוק. אם תרד בקלות ותיראה מתה
29/04/2016 | 19:08
6
32
בכל ההיקף, לא תעזור גם גופרת זהב (ולא שיש חומר כזה). 
אם יש עדיין חלק כלשהו בהיקף שנותר חי, יש סיכוי להציל, אבל זה לא יעזור לעץ לחיות כראוי. 
הוא יישאר ירוק במידה כלשהי אבל לא יזכה להתפתח. בדוק נושא "חיגור עצים".
ראה כתבה טרייה...

לצפיה ב-'פרט נוסף שאולי ישנה את הגורל...'
פרט נוסף שאולי ישנה את הגורל...
29/04/2016 | 19:44
5
62
החלק בו הקליפה מתקלפת הוא לא בבסיס העץ, אלא גבוה יותר בחלק שהתפצל מהגזע ונגזם בעבר ( לא יודע למה).  כלומר גם כך אין בו שום צמחיה.
נראה שבמקומות אחרים הגזע לא מתקלף בינתיים..
צירפתי תמונה להמחיש באיזה חלק מדובר.
בנוסף, ניסרתי את החלק שהיה בו את החומר הלבן שהראתי קודם.
צירפתי כאן גם את התמונה של החלק המנוסר - תקן אותי אם אניטעוה אבל זה נראה לי בסדר גמור.
בתמונות כאן זה נראה קרוב לגמרי מה שלא נראה אצלי.

האם אתה אומר בעצם אם הקליפה יצאה בקלות בכל חלק שהוא בעץ - הלך על העץ?
לצפיה ב-'*רקוב לגמרי'
*רקוב לגמרי
29/04/2016 | 20:01
14
לצפיה ב-'יש כמה בשורות טובות בינתיים.'
יש כמה בשורות טובות בינתיים.
29/04/2016 | 20:11
2
35
1. כל הנזק הוא מעל גובה ההרכבה וגם הענף החי הוא מעל ההרכבה.
לולא זה היה כך, הייתי יכול לוותר על העץ או להזמין אדם שיוכל לבצע עבורך הרכבה
חדשה. אז בקטע הזה הכל טוב.
 2. כשיש ענף מת, נהוג לכרות אותו עד ההתחברות לגזע החי. זה מצריך זהירות יתרה, 
כי הענף החי מסתעף בדיוק שם וצריך לבצע עבודה נקיה ומקצועית, תוך שימוש במשחה
מתאימה. כרגע, הענף המת נראה די "ארוך" והוא מסכן את הקטע החי בהחדרת יובש ומזיקים.
3. הענף החי נראה בסדר גמור. אז תן לו לחיות הלאה.
לצפיה ב-'אז מה הצעד הנכו הבא? מריחת משחה? או אין מנוס מהזמנת מומחה?'
אז מה הצעד הנכו הבא? מריחת משחה? או אין מנוס מהזמנת מומחה?
30/04/2016 | 00:17
1
23
שואלת כדי ללמוד גם..
לצפיה ב-'היי ענת. אני חושב, שכעת, כשיש ענף כל כך עבה שמת, והמקום בו'
היי ענת. אני חושב, שכעת, כשיש ענף כל כך עבה שמת, והמקום בו
30/04/2016 | 07:07
15
הוא מחובר לגזע הוא בדיוק מקום ההתפצלות שבו מלבלב הענף החי, כדאי וחשוב
שמי שיטפל בגיזום וסילוק הפגע, יהיה אדם מקצועי. חיתוך לא נכון, או התעלמות
מהמצב, עלולה לגרום גם למותו של הענף היחיד שנותר, ובכלל, ראיתי שמתחת
להרכבה יש לבלוב של ענף ששייך לכנה, ואינו נחוץ. את הענף/ים שם, חשוב לגזום 
בעזרת מזמרה חדה עד ההתחברות לגזע. 
אז... לדעתי, תחזוקת העץ דורשת כעת מגע של יד מקצועית, שימוש בכלים חדים וטיפול
בעזרת משחה נכונה. 
לצפיה ב-'בוא ונעמיד דברים על מקומם מחדש...'
בוא ונעמיד דברים על מקומם מחדש...
30/04/2016 | 00:08
23
כדי לחגר עץ למוות, יש לבצע את החיגור בתחתית הגזע. 
אם החיגור נעשה בחלק עליון, וענפים צמחו מתחתיו, הפעולה לא תצא אל הפועל. 
במקרה שלך, יש ענף שצמח מתחת לגזע המת, ולכן יש קשר בין צינורות ההובלה
שבענפים לבין השורש. 
את זה לא ראיתי בהתחלה. כלומר, בתמונה הראשונה שפרסמת. כעת זה נראה בבירור,
ולכן כתבתי שיש בשורות טובות.
והנה, כעת למדת, שתמונה נכונה היא המפתח. כשאתה נותן תמונה ממיקום שונה, 
(ושגוי), קורה שכל המחשבה ודרך הסקת המסקנות משתנות.
לצפיה ב-'ביצים של עכביש'
ביצים של עכביש
29/04/2016 | 19:57
31
הביצים לא מהוות בעיה, והן שם רק בגלל שהקליפה שהתרוממה מהווה מסתור מוצלח.
הקליפה המתרוממת, לעומת זאת, יכולה להוות בעיה, אבל אם זה בענף גבוה/צדדי יש סיכוי שזה בסדר (ושכיח אצל אבוקדואים בוגרים). בכל מקרה רצוי להיפטר מהחלק המקולף.
לצפיה ב-'תהליך בעייתי....'
תהליך בעייתי....
30/04/2016 | 10:13
1
92
להבא....
1. כשבמשתלה אומרים לך שמדובר במחלה "כלשהי" תשאל איזו מחלה....אם הם לא יודעים או לא בטוחים איך הם ממליצים על טיפול ??
2. אם הם אמרו את שם המחלה, תגיד בבקשה מה המחלה ואפשר יהיה    להתייחס...
3. לא מבצעים חיתוכים וניסורים ואז באים להתייעץ....אתה מרע ומשנה את המצב
   הבסיסי, וקשה יותר להתייחס לבעייה...
4. אני יודע שזה לא קשור אליך אלא לאנשים שנותנים חוות דעת.... לדעתי "ככה" 
   לא נותנים חוות דעת על עצים שיש להם בעיות מורכבות....מעבר לניסיון שדרוש    בבעיות מסוג אלה, לא מתחילים לתת הערכה אם אין "כלים מתאימים".
5. מה זה כלים מתאימים ?? על עניין הניסיון כבר "רמזתי" ( ניסיון בריפוי עצים    כמובן ניסיון בשתילה או בגיזום לא לרלוונטי לעניין הזה...)....
    5.1 תמונות מתאימות...אלה לדעתי לא מתאימות ובעל מקצוע ידע להנחות איזה
        תמונות צריך...בהתאם לבעייה.
   5.2 מידע על מישטר הגידול.
   5.3 מידע על הזן.
לצפיה ב-'מקבל.. המלצות לאיש מקצוע איכותי בעל נסיון לאיזור המרכז?'
מקבל.. המלצות לאיש מקצוע איכותי בעל נסיון לאיזור המרכז?
30/04/2016 | 10:38
7
לצפיה ב-'כתמים חומים בגפן'
כתמים חומים בגפן
29/04/2016 | 08:26
7
71
שמחה לראות שהפורום עדיין פעיל :)

התחילו להופיע כתמים חומים על הגפן שלי.
בשנה שעברה זה קרה בסוף הקיץ. לקחתי אז עלים למשתלה, ושם אמרו לי שלגפן כנראה אין מספיק שמש. זה נראה לי הגיוני כי הייתה מעליה רשת צל.
אלא שעכשיו טרם פרשתי את רשת הצל. השמש מגיעה אל הגפן בשמונה בבוקר ונשארת שם עד השקיעה.

בשנה שעברה זה היה מאוד אלים. הכתמים החומים התפשטו מהר מאוד על כל העלה, העלים נשרו והגפן הקריחה לגמרי. לכן אני מקווה מאוד לעצור את זה עכשיו כמה שיותר מהר.

אשמח אם תוכלו להגיד לי מה עלולה להיות הבעיה.

חג שמח
לצפיה ב-'זה נראה כמו חילדון וסביר שכשייתחמם הוא ייעלם.'
זה נראה כמו חילדון וסביר שכשייתחמם הוא ייעלם.
29/04/2016 | 08:35
6
54
אז נכון שלקראת הסתו הוא חוזר, כי הימים מתקצרים, נהיה קריר ויש הרבה טל. 
בסתו זה לא ממש משנה, כי הגפן ממילא עומד להיכנס לשלכת, הפרי כבר נקטף ואין משמעות 
ל"נזקים". 
אז קבלי...
אני מניח שיש גם טיפול נגד חילדון, אבל כל עוד זה "רק" נקודה פה ונקודה שם, ואנו עוד מחכים לקיץ,
אין הרבה טעם להילחם.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/04/2016 | 08:37
2
35
האם יש טעם להסיר עלים נגועים כדי לעצור התפשטות? בגלל שזאת בסה"כ גפן קטנה בכד, אני חוששת שעד שיתחמם היא תאבד את כל מה שצימחה עד כה
לצפיה ב-'גם הסרת העלה תגרום לאובדן חומר ירוק ומטמיע.'
גם הסרת העלה תגרום לאובדן חומר ירוק ומטמיע.
29/04/2016 | 08:59
1
32
כעת זה נקדתי ואין סיבה להפריע לצמח. 
אם כמות הכתמים תגדל, אני מתאר לעצמי שיש דרך להתמודד. איני מתעסק ברעלים
ואיני ממליץ, אבל בטוח שתוכלי למצוא דרך להילחם בפטריה הזו.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
29/04/2016 | 10:00
6
לצפיה ב-'מעניין אותי לשאול'
מעניין אותי לשאול
30/04/2016 | 14:44
2
56
אתה ראית בעיניך חילדון שמתפתח בתחילת אפריל ??
ככה לדעתך נראה חילדון באופן כללי ?? 
(תמונה מאחד הכרמים שלי מיוני 2015-תחילת בוחל...)
לצפיה ב-'1. יתכן שטעיתי והחום הזה הוא משהו אחר ולא חילדון. '
1. יתכן שטעיתי והחום הזה הוא משהו אחר ולא חילדון.
30/04/2016 | 20:19
1
34
2. מזה זמן רב, לא ביקרת כאן ולא נתת עצות או חוות דעת. אז "המומחה הגדול" נעלם עד לרגע זה.
ובינתיים, אני הקטן "ניסיתי את מזלי". 
3. או קיי. נגיד שזה לא חילדון. לפחות תגיד מה זה כן, ותסביר מה כדאי לעשות? 
הרי הגעת לכאן וטרחת וכתבת. אז לך עם זה עד הסוף ואל תנסה רק ללגלג. זה פשוט לא מתאים.
לצפיה ב-'לא זוכר שיש חילדון בגפן!!!'
לא זוכר שיש חילדון בגפן!!!
06/05/2016 | 08:50
3
הנקודה בתמונה בכלל לא נראית כמו מחלה ולא נראית מזיקה.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תמונות אביביות אחרונות לעונה'
תמונות אביביות אחרונות לעונה
29/04/2016 | 07:22
1
53
לצפיה ב-'שאפו!! איזה יופי. '
שאפו!! איזה יופי.
30/04/2016 | 16:21
1
לצפיה ב-'פוקסיה ופרטולקה'
פוקסיה ופרטולקה
28/04/2016 | 15:47
4
106
הפוקסיה המאותגרת שכתבתי עליה בעבר ממשיכה להתקשות הרחקנו אותה בימים האחרונים מהקיר החיצוני שעמדה ליצדו, פנימה אל הבית, בתקווה שיהיה לה יותר נעים ותתאושש. מאז שנפלו כל הפרחים המרשימים שהגיעו יחד עם העציץ, כל פעם שיצאו פרחים הם נשרו מוקדם. אתמול נפל הפרח שהגיע הכי רחוק - רק התחיל קצת להפתח , אבל לא מספיק.
כרגיל, נשמח לעצות.

הפרטולקה שהיתה בחורף בתוך הבית עם קצת שמש מהחלון ולא פרחה חזרה החוצה בחודש האחרון וחזרה לפרוח מדי פעם, אבל העלים הירוקים היפים הפכו לצהובים קצת. זה רע?
הגיעו לבקר קצת כנימות, נקווה שלא יתפרעו

תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'משהו בהשקיה של הפוקסיה לא מוצא חן בעיניי. אני רואה חלק לח'
משהו בהשקיה של הפוקסיה לא מוצא חן בעיניי. אני רואה חלק לח
29/04/2016 | 07:49
3
58
באזור הגבעול והיתר יבש. אין כנראה הש/קיית רוויה ווידוא של נגירת מים מתחתית העציף ויתכן מאד 
שהצמח סובל בעיקר מצמא. הוא איבד את מרבית עליו וסיכוייו להתאושש הולכים ויורדים. 
הפרטולקה נראית כך בשמש. גבעוליה מאדימים. העלים מתבהרים ומקבלים היקף אדמדם. 
יש לבלובים חדשים ויפים ויש פריחה. תשקה בלי להתבייש והיא תשגשג.
לצפיה ב-'אוקיי, ננסה לגבי הפוקסיה. תודה!'
אוקיי, ננסה לגבי הפוקסיה. תודה!
30/04/2016 | 10:36
17
אם יהיו עצות נוספות, נשמח לקבלן.
לצפיה ב-'אפשר להשריש ענף של הפוקסיה,'
אפשר להשריש ענף של הפוקסיה,
03/05/2016 | 14:41
1
20
כדי להציל לפחות חלק ממנה?
פשוט במים?
לצפיה ב-'לי נראה שאפילו הצמח אומר שכן.'
לי נראה שאפילו הצמח אומר שכן.
03/05/2016 | 19:24
4
לצפיה ב-'משאבת דישון דוחפת ולא שואבת'
משאבת דישון דוחפת ולא שואבת
28/04/2016 | 14:23
44
המשאבה שבתמונה מותקנת אצלי הרבה זמן. משום מה , התחילה לדחוף מיים לדוד הדישון במקום לשאוב ממנו.אני מניח שזה משהו שעשיתי כאשר טיפלתי בה, אבל  לא מוצא שום מקום שבו מגדירים את כיוון השאיבה. עזרה מישהו ?
לצפיה ב-'חיפוי מנגו בחלוקי נחל - האם עשיתי טעות?'
חיפוי מנגו בחלוקי נחל - האם עשיתי טעות?
28/04/2016 | 13:09
1
168
שלום
שאלה למבינים:
החצר בביתי מרוצפת, ובתוך מגרעת של 60*60 ס"מ שיש בה (ומגיעה לאדמה - אדמת חמרה) שתלתי עץ מנגו ננסי (מזן 'צריפין'). את האדמה חיפיתי באמצעות חלוקי נחל - תמונה מצורפת.
רציתי לשאול - האם עשיתי טעות עם החיפוי הזה? קראתי שמנגו רגיש לגיר, והרי חלוקי נחל הם בעצם סוג של אבן גיר. או שזה לא משנה והכוונה לאדמה גירנית ממש (כך קראתי בכמה מקומות) ולא לחיפוי שמזיק?
תודה
אבי
לצפיה ב-'החיפוי לא נראה לי כמזיק. מה שיכול להפריע, זה שאין לבית '
החיפוי לא נראה לי כמזיק. מה שיכול להפריע, זה שאין לבית
28/04/2016 | 13:27
66
השורשים מרחב מספיק שיקבל אוויר, אבל אולי זה יספיק. 
לצפיה ב-'זיהוי החרק ואופן ההדברה '
זיהוי החרק ואופן ההדברה
28/04/2016 | 11:18
2
71
שלום למנהל הפורום 
אני גר בקריות ויש לי מרפסת גן בקומה 10 (אדנית תלויה ) 10 מ"ר .
לאחרונה זוהה  החרק הזה בסביבת הגינה .
אני משער כי זה  "דג הכסף " אך אנני בטוח .
מי החרק ? (אם ניתן לזהות על פי התמונות הלא ברורות כל כך )
מה הנזקים שהוא מחולל או התועלת ?
כיצד ניתן להדביר ללא ריסוס אלא בהדברה ביתית ביולוגית ?
תודה מראש וחג שמח .
לצפיה ב-'אולי מין של זנבזיף מצורף קישור'
אולי מין של זנבזיף מצורף קישור
28/04/2016 | 12:08
34
לצפיה ב-'קודם כל, אינך חייב לפנות ישירות אלי. לי לא ברור מהו החרק, '
קודם כל, אינך חייב לפנות ישירות אלי. לי לא ברור מהו החרק,
28/04/2016 | 12:20
35
כי אין צילום שבוצע ישירות מעליו. 
בכל מקרה, אתה יותר ממוזמן להיכנס לפייסבוק ולשאול שם.
חג שמח
לצפיה ב-' מי יודע מי היצור?'
מי יודע מי היצור?
28/04/2016 | 10:44
4
89
אמנם לא בדיוק גינון, אבל בטח מופיע יותר בבתים צמודי גינה :) (או שלא?)
מישהו כאן יודע להגיד לי מי זה? או באיזה פורום ידעו?
תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'זה שמדובר בעכביש זה ברור. איזה? כנסי לפורום חרקים בפייס'
זה שמדובר בעכביש זה ברור. איזה? כנסי לפורום חרקים בפייס
28/04/2016 | 12:23
29
לצפיה ב-'אולי מברישן הנייר?'
אולי מברישן הנייר?
28/04/2016 | 12:26
16
לצפיה ב-'תודה לכולם :)'
תודה לכולם :)
28/04/2016 | 14:32
10
לצפיה ב-'נמלים עלינו!'
נמלים עלינו!
28/04/2016 | 07:35
4
92
מרפסת גדולה בקומה שלישית, הרבה עציצים, המון נמלים.
בין היתר- על הגפן, כך שאני לא רוצה לרסס על הצמח עצמח, כדי שלא יספג בפירות.
מכה קשה ומרגיזה.
מה עושים?
אשמח לעצות כאן, או במייל האישי   harmony2608@gmail.com

תודה וחג שמח

לצפיה ב-'ישנם פיתיונות גרגרים למיני נמלים שונות. הנמלה לוקחת הפיתיון '
ישנם פיתיונות גרגרים למיני נמלים שונות. הנמלה לוקחת הפיתיון
28/04/2016 | 08:06
130
לקן,המלכה אוכלת וחסל סדר קן.
לצפיה ב-'נמלים נמשכות לכנימות על צמחים'
נמלים נמשכות לכנימות על צמחים
28/04/2016 | 13:57
1
56
הכנימות מפרישות חומרים מתוקים שהנמלים אוכלות ולכן כשאתה רואה נמלים מטפסות על צמח - דבר ראשון שעליך לחפש ולטפל בו הוא כנימות.
הכנימות נמשכות בד"כ לצמחים במצוקה כלשהי כגון -
חוסר/עודף מים, בעיית ניקוז, חוסר/עודף שמש וכו'..

בנוסף, ישנם צמחים שמטבעם פגיעים יותר לכנימות ומושכים אותן גם כשהתנאים טובים..

אם תרצה ייעוץ יותר יסודי תצלם את הצמחים והעציצים ותעלה תמונות ברורות לפורום עם פרטים רבים לגבי דרך הטיפול שלך בצמחים ותנאי הגידול
לצפיה ב-'תודה דרור, והרי תמונות ומעט פרטים'
תודה דרור, והרי תמונות ומעט פרטים
07/05/2016 | 12:58
8
דרור(ים)-  תודה על התייחסותך,
קצת באיחור- מעלה תמונות של הגפנים.
כאמור- אלו שתי גפנים במרפסת. בעציצי בטון במידת 70/20/20
מקבלות טיפול בסיסי, וזה אומר מים.. 
מידי פעם נותנות מספר אשכולות ענבים.
השנה שתיהן מלבלבות בצורה יפהפיה. התקנתי חבלי 8מ"מ בשתי בערב (אנכי, כלומר ב'עמידה', כפי שניתן לראות בתמונה 4)
אין לי עניין גדול בפרי אלא בעיקר בעלווה, אבל יש אשכולות- זה נחמד.
ואם כבר מדברים- יש דישון מיוחד או טיפול מיוחד שאתה ממליץ?
ומה לעשות נגד המיינות ואולי עוד ציפורים שרואות עצמן שותפות לפירות, איך מונעים מבעדן לאכול את הענבים?
וגם- איך מזהים כנימות?
ואם אלו אכן כנימות- מה הטיפול בהן?
                                  תודה לך ולכל שאר המשיבים  :)
לצפיה ב-'בחנויות החקלאים יש מגוון ג'לים לשימוש ביתי - עובדים מעולה'
בחנויות החקלאים יש מגוון ג'לים לשימוש ביתי - עובדים מעולה
06/05/2016 | 08:54
7
בהצלחה
לצפיה ב-'איזה עץ יכול להתאים'
איזה עץ יכול להתאים
27/04/2016 | 19:22
57
177
חג שמח, שאלה למומחים, איזה עץ יכול להתאים לשתילה בין ריצוף לחומה כאשר המרווח בין הריצוף לחומה הוא חצי מטר ויש קירבה לקו ביוב? מכירה פיטנה, תוהה אם קיים ברכיכיטון עם גזע צר בהרבה מהאוסטרלי או עץ אחר שיכול להתאים
המשך>>
חג שמח, שאלה למומחים, איזה עץ יכול להתאים לשתילה בין ריצוף לחומה כאשר המרווח בין הריצוף לחומה הוא חצי מטר ויש קירבה לקו ביוב? מכירה פיטנה, תוהה אם קיים ברכיכיטון עם גזע צר בהרבה מהאוסטרלי או עץ אחר שיכול להתאים
לצפיה ב-'כרסום העלים הצעירים שמלבלבים בליצי' ובאבוקדו'
כרסום העלים הצעירים שמלבלבים בליצי' ובאבוקדו
27/04/2016 | 18:48
7
64
שלום,

תופעה שחוזרת על עצמה בליצי' שגדל לאט מאוד גם ככה. היה ליבלוב נפלא אתמול על צמרת הליצי' (הצעיר - בן שלוש) בקושי חצי מטר מעל ההקרקע.
הבוקר העלים צמרוכסמים כולם כמו בשנה שעברה, ממש כאב לב.
האם קונפידור יסייע ?

אם לא ף אז מי ? מה זולל כל כך מהר את העלווה הרכה האדמדמה הזו ?

כנ"ל באסוקדו אבל הוא כבר די גדול (גם צעיר גובה 1 - 1.2 מ') 

האם קונפידור ירעיל את הפולש הזללן ?

לצפיה ב-'קונפידור כנראה יעזור'
קונפידור כנראה יעזור
27/04/2016 | 20:11
23
לצפיה ב-'יש מצב שחומייני (מלדרה)'
יש מצב שחומייני (מלדרה)
28/04/2016 | 13:46
4
36
כנגדם אין טעם להגמיע קונפידור (אולי הם ימותו בדיעבד, ימ"ש, צוררי העלוות הרכות..)

משתתפת בצערך הרב.
חוויתי בדיוק חוויה כזו מספר שנים עד שהליצ'י פרץ וזהו ולא היתה יותר משמעות לחומיינים.
יש לך אופק לשאוף אליו 

לצפיה ב-'הגמעתי קונפידור פעמיים'
הגמעתי קונפידור פעמיים
29/04/2016 | 15:03
3
27
שלשום פעם ראשונה. ראיתי מיד שיפור אתמול בבוקר, העלים הממש חדשים לא נגועים בכלל.

הגמעתי שוב היום. ואני אמתין בסבלנות ובתקווה שהליצי' לא יקבל שוב בומבה וכך גם האבוקדו שהוא איכשהו נראה מסתדר גם עם הכרסום.

תודה
לצפיה ב-'אפקט פלצבו'
אפקט פלצבו
29/04/2016 | 15:57
2
34
קונפידור שהגמעתה לא משפיע תוך יום על העלים
לצפיה ב-'גם פלאצבו עובד ...'
גם פלאצבו עובד ...
29/04/2016 | 19:13
21
עץ הליצי' בקושי מתרומם לגובה 30 ס"מ מעל הקרקע - אפילו לא חצי מטר. לכן יש לי הרגשה שזה עובד מאוד.

מקסימום המינון גבוה. אין פרי ואין סימן לפרי ומי שיאכל עלים שוב, שילמד לקח (או לא יספיק)
לצפיה ב-'אולי זה דווקא כן הקונפידור'
אולי זה דווקא כן הקונפידור
29/04/2016 | 19:20
24
במיוחד כעת שחם, ייתכן והעץ "מעלה" את המים די מהר.

לצפיה ב-'טיפול נכון ולא נכון....'
טיפול נכון ולא נכון....
30/04/2016 | 10:21
34
לתפיסתי לא עושים שימוש בחומרי הדברה אם לא יודעים מה הבעייה.
קודם מבררים מהו המזיק ורק אח"כ בוחרים שיטה וחומר.
למה ? כי חלק מהחומרים גורמים יותר נזק מתועלת לטווח הארוך וחובבים מסרבים להבין זאת לצערי.....( אני לא ראיתי חולים שכשכואבת להם הבטן בצורה משמעותית הן מוציאים את התוספתן, ורק אח"כ עושים בדיקה מה היה באמת....)
הקונפידור ותואמיו הן מפרי מאזן רציניים ופגעים בדבורים בשימוש לא נכון ( בזמן הפריחה למשל... שהוא עכשיו בהרבה מאוד גידולים).
אין מצב שהקונפידור עובד תוך יום וגם לא תוך יומיים....גם כשחם...אם זה קורה צריך לחזור ליצרניים ולספר להם את זה...הם יעשו סיבוב נוסף של כסף....
תמונה של הנזק בכל אחד מהגידולים יכולה להיות התחלה טובה לסוג הנזק ומשמעותו עבור הגידולים...
להרחבה....
לצפיה ב-' גחליליות בגינה '
גחליליות בגינה
27/04/2016 | 11:20
1
86
זה כבר כמה ימים שאני נתקל בגחליליות מנצנצות בערב (גם הזחלים וגם החיפושית עצמן מנצנצות ).
פעם היו המונים והם הפכו לנדירים - כנראה בגלל שימוש מופרז בחומרי הדברה.
חוץ מהאפקט של התאורה, הגחלילית היא חרק שטורף חלזונות ומועילה מאד.
לדעתי רק למי שלא משתמש בחומרי הדברה בגינתו יש סיכוי להתקל בגחליליות האלו.

לצפיה ב-'אני לא מדבירה ויש לי מושיות אבל לא גחליליות!'
אני לא מדבירה ויש לי מושיות אבל לא גחליליות!
28/04/2016 | 13:37
16
לצפיה ב-'היי חברים מישהו יודע מה זה? '
היי חברים מישהו יודע מה זה?
26/04/2016 | 19:13
4
112
פרחים לבנים ממש יפים.
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/04/2016 | 20:30
1
28
יש אפשרות לאסוף זרעים ולשכפל אותו? כמו חוטמית?
לצפיה ב-'א איני בטוח שזה אכן קוציץ סורי. יתכן זן אחר.'
א איני בטוח שזה אכן קוציץ סורי. יתכן זן אחר.
26/04/2016 | 21:11
35
ב. סביר שצמח פורח מניב גם זרעים. שאלה כמה מהם פוריים ושאלה נוספת תוך כמה זמן נבט 
כזה מתחיל לפרוח. מדובר בצמח רב שנתי, ויתכן שלא יפרח בשנה הראשונה. האמת שאף 
פעם לא ניסיתי להנביט קוציץ כזה. 
ג. ככל שזכור לי, הקוציץ מתרבה גם משורשיו, ועם השנים אפשר להפריד שתילים.  גם את זה 
לא ניסיתי, והאמת שני די מצטער על כך... בעיניי זהו צמח מקסים.
לצפיה ב-'קוציץ רך'
קוציץ רך
28/04/2016 | 14:01
5
לצפיה ב-'מישהו יודע איך קוראים לצמח הזה?'
מישהו יודע איך קוראים לצמח הזה?
26/04/2016 | 16:52
5
160
לצפיה ב-'יש לי גם תמונה של העלים שלו'
יש לי גם תמונה של העלים שלו
26/04/2016 | 17:25
78
ואחת של העלים וגם גמל שלמה חמוד
לצפיה ב-'לא חשוב - זאת גומפרנה'
לא חשוב - זאת גומפרנה
26/04/2016 | 17:57
3
57
עזרו לי בפייסבוק
לצפיה ב-'גומפרנה רובי'
גומפרנה רובי
26/04/2016 | 22:37
17
לצפיה ב-'גומפרנה רובי כמו שאביבן כתב'
גומפרנה רובי כמו שאביבן כתב
28/04/2016 | 14:09
1
44
גומפרנה רובי הוא צמח רב שנתי פורח חורף-אביב
בניגוד לגומפרנה עונתית - צמח עונתי של קיץ 
לצפיה ב-'נכון, וללא ספק מידע חשוב.'
נכון, וללא ספק מידע חשוב.
29/04/2016 | 10:32
9
לצפיה ב-'עץ פומלה שהפך לאשכולית'
עץ פומלה שהפך לאשכולית
26/04/2016 | 16:30
1
74
שלום. הגנן נטע עץ פומלה בן 4 שנים בגינתנו. העץ נתן פומלה. בשנה שעברה פתאום העץ נתן אשכוליות. אנחנו לא אוהבים אשכולית. רוצים פומלה. איך מחזירים אותו לפומלה? ואיך קרה ה"נס" הזה? 
יצוין כי השכנה שתלה בגינתה, הממוקם ליד העץ שלנו אשכולית. לה בינתיים לא צמחו כלל פירות. 
תודה רבה לכל העונים!!! 
לצפיה ב-'אילו צילמת את העץ... ואת הפרי. ואת הפרי על העץ...'
אילו צילמת את העץ... ואת הפרי. ואת הפרי על העץ...
26/04/2016 | 22:54
55
לדעתי יש 3 אפשרויות.
1. איני יודע. 
2. לא יודע.
3. אני ממש לא יודע.
סתאם. וכעת ניגש לעניין.
1. עצי הדר הם עצים מורכבים. מרכיבים את הזן על כנה.
לא ממש הגיוני שהרכיבו פומלה על אשכולית, כי אשכולית היא זן בפני עצמו ואינה כנה.
אז אולי אולי, יצאו לך פירות שאינם פומלות ואינם אשכוליות, ואלה בעצם פירות הכנה? 
טעמת? את בטוחה שאלה היו אשכוליות?
2. אם התשובה היא "כן", ואלה אכן היו אשכוליות תקניות, יתכן שקנית עץ "רב בוסתן".
משמעות הדבר היא, שעל שתיל אחד הורכבו 2 זנים. האחד פומלה והאחר אשכולית
אז בשנה שעברה הפומלה הניבה, וכעת, יתכן שהאשכולית גברה על הפומלה והשתלטה
על העץ. בד"כ, כשקונים עץ שמורכבים עליו 2 זנים (או יותר), חייבים להקפיד על איזון
בין צמיחת הזנים, כי אחרת, תמיד יהיה זן אחד שישתלט על רעהו.
3. אין מצב שעץ של שכן (או עץ שגדל בשכנות לעץ הספציפי) ישפיע על שינוי הזן.
4. תבדקי את מבנה הגזע מתחת להסתעפויות הענפים. האם מדובר בגזע אחד, או שניתן 
לראות שמדובר ב-2 גזעים שמאוחים ביניהם בנקודה או נקודות כלשהן?
במידה שהמצב מתאים לתיאור, משמע שבאמת רכשת שתיל שמורכבים עליו 2 זנים.
ואם לא, תבדקי באזור ההסתעפויות של הענפים. האם לכל הענפים יש את אותם עלים?
או שמא לאחד מהענפים יש עלים השונים בצורתם משאר עלי שאר הענפים?
5. תבדקי גם, האם יצא ענף צדדי לגזע (מלמטה), שממנו התפתח כעת העץ המרכזי
אחרי שתשיבי על כל השאלות (ורצוי בצירוף תמונות) אוכל לנסות להתקדם הלאה בתשובה שלי.
לצפיה ב-'עץ דקל רוביליני'
עץ דקל רוביליני
25/04/2016 | 19:43
3
70
שלום לכולם,
 אשמח לעצתכם. בעלי שתל לפני שנתיים שני עצי דקל מסוג רוביליני בשטח קטן הנמצא בין שביל הכניסה לבית והחניה. ראיתי כי הדקלים הללו צומחים לגובה של עד 4 מ'. שאלתי היא: האם שורשיהם עשויים במהלך הזמן להרים את השבילים ולהרוס אותם...? בעלי שתל אותם מאוד קרובים לבטון של השביל ושל החניה. בשלב זה כשהם קטנים עדיין בגובה של כ- 0.5 מ'  אולי עדיף להוריד אותם ולשתול עץ אחר. אם עדיף להוציא אותם על מה הייתם ממליצים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'אין חשש. לא יקרה כלום ולא יקרה מאום'
אין חשש. לא יקרה כלום ולא יקרה מאום
25/04/2016 | 20:41
1
64
לצפיה ב-'תודה רבה....'
תודה רבה....
26/04/2016 | 07:00
9
לצפיה ב-'הוא שתל אותם בתור עצים??'
הוא שתל אותם בתור עצים??
28/04/2016 | 14:14
5
לצפיה ב-'אני משקה כל יום את הדשא ששתלתי ו ...'
אני משקה כל יום את הדשא ששתלתי ו ...
25/04/2016 | 21:08
6
130
אני מגלה היום שצמחו עוד מלאאאא דברים כאלה כמו בתמונה. מה זה ? מה לעשות ?
תודה !
לצפיה ב-'תמונה 2'
תמונה 2
25/04/2016 | 21:10
2
88
לצפיה ב-',חבל שלא צופפת קצת את השתילה. ככה ייקח לדשא לא מעט זמן, עד'
,חבל שלא צופפת קצת את השתילה. ככה ייקח לדשא לא מעט זמן, עד
25/04/2016 | 23:39
1
61
שיצליח לכסות. וברור שתהיה לך נביטה של עשבים בשטח שלא טופל מראש, לא הושקה 
מראש ולא טופל נגד עשביה. 
כעת רואים רק הביטה וקשה לזהות מה זה בדיוק. לפי ההתרשמות שלי, עיקר הנביטה
האדמדמה היא של רגילת הגינה. זהו עשב שדי קשה להיפטר ממנו, בטח כשהוא צומח
בצפיפות שכזו. כל צמח תופס בסופו של דבר שטח די גדול והוא גם משתרש מענפים
שנוגעים באדמה, ככה שבתנאי השקיה טובים הוא יכסה די מהר את כל השטח...

לעשב ביד נראה כמעט בלתי אפשרי בשל הכמות, וסביר שבאדמה יש לך גם בנק זרעים
אדיר של העשב הזה, כי הזרעים זעירים וכל פרח מותיר אחריו ים של זרעונים שכאלה.
אז מה נותר? לקלטר ולא להשקות לפחות יומיים שלושה. הדשא כבר נקלט, ככה שיש סיכוי
שהשורשים החשופים של העשבים יתייבשו. וכן. תצטרך לחזור על הפעולה כמה פעמים,
גם משום שינבטו חדשים וגם משום שחלק מאלה שכבר נבטו לא ימהרו להיכנע. העלים 
והגבעולים של הצמח עסיסיים מאד, ואתה תראה שיכולת השרידה שלהם גם בתנאי
יובש די מפתיעים. 
אז נכון. הצמח אכיל (לא ממש טעים לדעתי) אבל אתה הרי לא תאכל את כל מה שיש לך שם...
אז בהצלחה, ותקווה שטעיתי בזיהוי....
לצפיה ב-'כעת ראיתי שהוקדמתי...'
כעת ראיתי שהוקדמתי...
26/04/2016 | 00:02
64
בכל מקרה נראה לי שכדאי להמשיך להשקות, הריג'לה לא מתרגשת מכמה ימים בלי מים, ואנחנו דווקא רוצים שהדשא ירוץ כמה שיותר מהר. אגב, מדובר בעשב מאד ידידותי לגנן משום שמערכת השורשים שלו ידועה כמתחחת ומאווררת קרקע, והנביטה הרבה תזרז את התפשטות הדשא. בסופו של דבר מי שינצח זה הדשא.
לצפיה ב-'קודם כל, הדשא נראה מצויין!!! שמחתי לראות את התמונה!'
קודם כל, הדשא נראה מצויין!!! שמחתי לראות את התמונה!
25/04/2016 | 23:54
2
66
ולגבי העשבים אין מה לעשות. וגם לא צריך לדאוג, כי הקוקויו יחנוק את הכל, זה דשא מאד קשוח. לפי הקצב שלו (וכעת רק אפריל, אנחנו עוד לא בשיא הצמיחה של הדשא) עד כה נראה שהוא הולך להשתלט עוד הקיץ על כל השטח. בינתיים הנביטות יוסיפו לך ירוק בעיניים.

רוב הנביטות, אגב, הן כנראה של עשב שנקרא רגלת הגינה ("ריג'לה" בערבית), זה צמח אכיל, ויש בו יותר אומגה-3 מכל ירק אחר. אני מגדל כזה למאכל במיכל (ומעדיף לא לאכול מהקרקע בגלל צרכי כלבים). קרוב לוודאי שהריג'לה לא תשרוד מתחת לקוקויו.
לצפיה ב-'יש מאבק לא קטן בין דשא לבין הריג'לה, בעיקר באזורים בהם הדשא '
יש מאבק לא קטן בין דשא לבין הריג'לה, בעיקר באזורים בהם הדשא
26/04/2016 | 00:07
1
48
לא כיסה. המכסחת גם לא ממש לוקחת את הזיפת הזה, כי הוא נמוך והוא לא מתרגש מהכיסוח. 
אני כן בעד תיחוח כשזה כ"כ צפוף והדשא לא צפוף, ואי השקיה של יומיים שלושה לא ממש
ירגשו את הדשא. אבל בוא וניתן לבעל השירשור להחליט מה טוב עבורו. אתה אמרת את שלך
ואני אמרתי את שלי. שיחליט הוא מה מאלה מתאים לו...
לצפיה ב-'בעל השירשור מודה על העזרה ומשאיר את זה לכוחות הטבע'
בעל השירשור מודה על העזרה ומשאיר את זה לכוחות הטבע
26/04/2016 | 13:25
17

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מיכל ויטל-ברון- ייעוץ בניה ירוקה
ייעוץ בנייה ירוקה
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה