לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2266722,667 עוקבים אודות עסקים

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לצפיה ב-'עגבניות'
עגבניות
02/07/2016 | 12:54
9
111
שלום לכולם. בפעם הקודמת עזרתם לי לגלות מי אוכל את הכרוביות שלי (לבנין הכרוב), אני שוב מנסה את מזלי: מי עושה את זה לעגבניות שלי ? תודה 
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
02/07/2016 | 13:14
8
115
לצפיה ב-'מדובר במשהו שהתחיל מ"שחור פיטם" ונראה שהתפתח לריקבון'
מדובר במשהו שהתחיל מ"שחור פיטם" ונראה שהתפתח לריקבון
02/07/2016 | 15:34
7
86
שחור פיטם הוא בעצם ריקבון שמתחיל בפיטם ומכאן שמו
דיון קצר בנושא היה לפני מספר ימים
אין הרבה מה לעשות איתו....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/07/2016 | 15:53
6
42
אז מה כן לעשות ? לגזום רק את הפירות הנגועים או להוציא את הצמח כולו ?
לצפיה ב-'להוסיף גיר לאדמה, ולטפל בחומר נגד פטריות.(קוציד, גופרית)'
להוסיף גיר לאדמה, ולטפל בחומר נגד פטריות.(קוציד, גופרית)
04/07/2016 | 15:09
5
31
לצפיה ב-'לסלק פירות נגועים בלבד'
לסלק פירות נגועים בלבד
05/07/2016 | 11:34
14
לצפיה ב-'תוספת גיר לא תשפיע על צמח שנמצא גם כך בסוף גידול-'
תוספת גיר לא תשפיע על צמח שנמצא גם כך בסוף גידול-
05/07/2016 | 11:38
3
27
היא תוסיף לגידול בשנה הבאה.
גפרית ונחושת אינן תרופות פלא - אני ממליץ לך לבדוק טוב בעיקר את מה שאינן יודעות לעשות, כלומר איזה פטריות ייקטלו, איזה ייעצרו ולאיזה פטריות לא יזיק כלל הריסוס בשני התכשירים.
במקרה שלנו (וזכור לי שהיה דיון על כך בשבוע שעבר) - לשחור פיטם לא יעזור הריסוס באחד משני התכשירים הנ"ל)
כך או כך - סחטיין על העקשנות שבגידול - עגבניות בגינה אצלי לרוב חוטפות הרבה יותר מוקדם ולרוב לא מגיעות לפרי בשל...
לצפיה ב-'באמת סחטיין על העקשנות. אצלי העגבניות נתקפות בעש הטבק שמביא'
באמת סחטיין על העקשנות. אצלי העגבניות נתקפות בעש הטבק שמביא
05/07/2016 | 13:12
2
40
איתו וירוסים והצמח מתוונן ונותן פרי מעוות ולא ראוי למאכל  .
מצד שני הגופרית מאד עוזרת לי בגידול פלפלים נגד אקריות ויתר המחלות.
בכללי אני משתמש רק בגופרית בגינה כי היא מאושרת לגינון אורגני .

לצפיה ב-'גפרית ואוייבים טבעיים'
גפרית ואוייבים טבעיים
05/07/2016 | 13:41
1
36
אכן ברישוי לחקלאות אורגנית...
זה לא אומר שמתאימה לכל דבר!
אכן אירוע של יצירת קורים ע"י אקריות קורים עשוי להמנע לאחר שימוש בגפרית, זאת אומרת "אתקפת אקריות", אם "תופסים" את נוכחות האקריות בזמן.
שוב- תדביר טוב קימחון וקמחונית ויכול להיות שיוצרת "אפקט מייבש" על פירות כגון ענבים למניעה של היווצרות עובשים (שלהם לא תעזור הגפרית).
לאחר מכן - ריסוס בגפרית מצמצם את אוכלוסיית האוייבים הטבעיים בשטח (אלה שבאים כמובן מן הבר אל גינתנו).... שים לב!
שוב - תמיד - "דע את האוייב"
לצפיה ב-'נכון מאד. '
נכון מאד.
05/07/2016 | 14:48
43
בכל אופן זה חומר ההדברה היחידי שאני משתמש בו בגינתי, וגם רק אם יש בעיה ולא למניעה.  
נב. - מניסיוני הגופרית (הליוגופרית) יעילה מאד גם נגד אקרית עוותים בפלפל .

לצפיה ב-'זיהוי שיח מהגן הבוטני בבאטומי'
זיהוי שיח מהגן הבוטני בבאטומי
02/07/2016 | 12:37
1
85
תודה מראש לעונים, אשמח לדעת אם ניתן לשתול בגינה בארץ ומה תנאי הגידול וכמו כן האם נשיר או לא
לצפיה ב-'הורטנזיה. הוראות בקישור המצורף'
הורטנזיה. הוראות בקישור המצורף
02/07/2016 | 12:51
80
לצפיה ב-'פטריות ערמומיות'
פטריות ערמומיות
02/07/2016 | 04:11
2
105
שלום לכל הגננים,
היום בבוקר ראיתי שפתאום צצו להן כמה פטריות קטנות בעציץ של הסנסווירה שלי...
לא שהן מפריעות לי בכלל, ויזואלית אני אפילו די מרוצה מהעניין והעציץ הוא כמובן דקורטיבי.

השאלה היא אם הן עלולות להזיק לצמח (או לי - לא יודע אילו פטריות אלו..) ואם כדאי לעשות משהו בנושא ובמידה וכן, מה ואיך.

מעבר לזה מעניין אותי איך הן בכלל הגיעו לשם, העציץ נמצא אצלי בחדר האמבטיה באותה נקודה כבר קרוב לשנה וזו הפעם הראשונה שזה קורה... תעלומה.

תודה מראש לכל העונים,
לילה טוב וסופ"ש נפלא!
לצפיה ב-'הכי פשוט זה לשים כפפה על היד ולסלק את הפטריות.'
הכי פשוט זה לשים כפפה על היד ולסלק את הפטריות.
02/07/2016 | 07:55
70
ואם לא תסלק? הן תוצאנה נבגים ובמשך הזמן תצמחנה בעציצך עוד ועוד פטריות.

כל עוד לא תאכל מהן, לא יקרה לך כלום, אך היות שאיני יודע האם הן רעילות או שלא, 
לא הייתי ממליץ לנסות ולאכול אותן...

ומניין הגיעו? נבגים נישאים באוויר וכשמצאו מקום לח ונוח לנביטה, הם נבטו.

לצפיה ב-'הפטריה הגיע כנראה עם האדמה. כעת הרגישה שזה הזן'
הפטריה הגיע כנראה עם האדמה. כעת הרגישה שזה הזן
03/07/2016 | 15:22
55
ליצור גופי רביה . יש באדמה חומרי רקב שהיא מפרקת. מעט מטריד שהפטריות צמודות לצמח.
לצפיה ב-'שתילת גפן'
שתילת גפן
30/06/2016 | 15:34
6
117
שלום.

קיבלתי 2 צמחי גפן בגובה של כמטר וחצי כ"א עם 2-3 אשכולות די בשלים. צמח אחד מוסקט שחור והשני מוסקט לבן.

שמעתי משכנים שכדאי לא לשתול אותם בקיץ אלא להשאיר בעציצים ולהשקות כך עד ספטמבר אוקטובר. רק אז לשתול.

אשמח לעצתכם. תודה רבה.
לצפיה ב-'נכון יותר יהיה להשאיר בשקית עד תחילת פברואר (או ליתר התחשבות'
נכון יותר יהיה להשאיר בשקית עד תחילת פברואר (או ליתר התחשבות
30/06/2016 | 22:57
70
עד לרגע שתראה את פקעי העיניים מתנפחים לקראת לבלוב. זה משתנה מעט משנה לשנה,
בהתאם לשינויי הטמפרטורות בחורף).
כדאי גם לגזום לפני השתילה, ואז לשתול. 
נכון שכעת, בחום הזה, לא הייתי ממהר לשתול, גם אם אתה די בטוח בכך שהגוש לא ייפגע במהלך ההעתקה.
לצפיה ב-'עדיף לשתול כשהם בתרדמה'
עדיף לשתול כשהם בתרדמה
01/07/2016 | 18:21
4
52
בתחילת החורף.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
01/07/2016 | 20:40
3
23
לצפיה ב-'מנסיוני גפן זה צמח כלכך חזק שלא משנה מתי תשתול'
מנסיוני גפן זה צמח כלכך חזק שלא משנה מתי תשתול
05/07/2016 | 14:59
2
40
אם תשתול ותשקה הוא יצמח ככה או ככה .
יש לי שתי גפנים איזבלה בגינה בני שלש שנים, אני רק גוזם אותן כל הזמן וגם לא משקה אותם  בכלל והן מטפסות ומתפרעות לי על כל הגדרות העצים והבניינים ונותנות המון פרי.
לצפיה ב-'גפן זה שיח מטפס רגיש למליון ואחת מחלות'
גפן זה שיח מטפס רגיש למליון ואחת מחלות
05/07/2016 | 15:09
1
36
כולל מזיקי שורש שבגללם מרכיבים על כנות חסינות, ומחלות קשות כמו התיבשות ענפים, ועד קימחון חילדון ועוד. אני לא מכיר שמות אבל עובדה שלאתר מחלה נוטעים ורד לפני השורה בכרם ששתריע על מחלות. איזבלה זה זן כנראה עמיד ששרד באבולוציה .
נראה אותך לא מטפל במרלו, שרדונה, פטיט סרא, קברנה.... מתו לי חמישים אחוז מהשתילים המקוריים.
מזכיר לי מילואים שעשיתי על איזו גבעה בלב כרמים בלכיש. עד היום יש לי צמרמורת מערמת האריזות - הקרטונים של חומרי ההדברה שהיו ליד השיבר.
אגב איזבלה זה זן מעולה ליצור פרגולה טבעית. פרט לדבורים יש לה רק יתרונות שכוללים אשכולות טעימים.
לצפיה ב-'תקרא שוב ותדייק בפרטים הקטנים:'
תקרא שוב ותדייק בפרטים הקטנים:
05/07/2016 | 22:53
21
1. למיטב ידיעתי, כל שתילי הגפן שקונים במשתלות (ונקנו לפני כן ממשתלות ייצור) הינם שתילים מורכבים. אלה שלא, סביר שהם זני בר (גם אם שכיחים).
2. גפן אינה סובלת מחילדון! (היה דיון לפני מספר חודשים) ואין לה מליון ואחת מחלות: יש בדיוק 2 מחלות עלים יחסית קשות (קימחון וכשותית), ומספר פטריות ריקבון לאחר הבחלת הפרי באשכולות (בוטריטיס, אספרגילוס וכו).
יש גם מספר וירוסים אך לרוב השתילים ממשתלות הייצור נקיים (יש למשתלות אינטרס גדול למכור שתילים נקיים).
3. עד כמה שידוע לי - גפנים אינם נדבקים מקימחון הורד (זה שנשתל בתחילת השורה). לכן סביר שמדובר באינדיקציה לנביטה ותחילת התבססות של מחלת קימחון, שעוזרת לחקלאי לקבל את הפוטנציאל העונתי של "השתוללות המחלה". או במילים אחרות - זהו צמח בוחן, העוזר בהחלטת מועד הריסוס.
אגב - אותם הורדים אכן נדבקים בחילדון!
4. כנראה שאיזבלה היא אכן זן עם עמידות טובה - זה שמוכרים ייחורים מצביע על כך שישנם שתילים לא מורכבים בשוק, דבר שמצביע על כך שמקורה הלא רחוק (יחסית), היה בצמח בר. אבל - כנראה שמתחילת התערבות האדם, האיזבלה אינה עוברת תהליך אבולוציוני כלל, אלא השרשת ייחורים, מה ש"משמר" את ה-CLONE המקורי.
5. לנושא אריזות הכימיקלים - אחי, אין מה לעשות... קוראים לזה "חקלאות אינטנסיבית"... ניתן לפתוח דיון ארוך מאוד אבל בעקרון: ללא ריסוס לא יתקבל יבול ראוי לשיווק
לצפיה ב-'קוצב השקייה'
קוצב השקייה
30/06/2016 | 13:49
11
114
למרות שכל חובב גינון בינוני ומעלה, ובוודאי כל גנן מקצועי יודעים שאת הצמחים בגינה משקים לפי כמות מים ולא על פי הזמן, אעפ"כ ולמרות הכל, נראה אתכם מוצאים מחשב השקייה או קוצב השקייה שמונה את הליטרים. על פי רוב וככל שידוע לי כל מחשבי ההשקייה הביתיים וכל קוצבי ההשקייה שמחברים לצנורות השקייה ו/או מערכת השקיה ביתית - כולם פועלים ע"פ זמן ולא על פי כמות.

שתי אפשרויות :
1. פשלה של המתכנניים או רשתות הקניה.
2. בסופו של דבר ברוב המקרים ניתן לשקלל את הכמות עם הזמן, וזה גם לא "כזה קריטי" כמו שאוהבים לזעוק ולא צריך כל פעם להתנפל על מי שמציין את זמן ההשקייה ולא את הכמות אלא במקרים קצוניים ביותר של ספיקת מים מוגברת מאד או חלשה מאד.
כמובן, עניין העלויות חשוב אבל כנראה לא עד כדי כך בכל הנוגע לגינות פרטיות.

נכון ?
לצפיה ב-'זה עניין של מחיר'
זה עניין של מחיר
30/06/2016 | 18:37
10
57
מדידה ובקרה של ספיקה הינה מעט מורכבת יותר מאשר בקרה סתם על זמן השקייה. לכן מחשבי השקיה לפי ספיקה עולים בהתאם ופחות משווקים לשוק הפרטי.

השקייה לפי זמן מספקת בהחלט כל עוד יש לך הערכה סבירה לגבי הספיקה (קל לבדוק).
לצפיה ב-'כן, אבל זה לא רק עניין של מחיר.'
כן, אבל זה לא רק עניין של מחיר.
30/06/2016 | 18:58
9
39
יש בשוק אלפי מוצרים בכל תחומי החיים שאינם שווים לכל נפש מבחינת מחירם, ובכל זאת הם קיימים למי שיכול לרכוש אותם. נניח שאתה בעל אמצעים - נסה לרכוש מד או מחשב השקייה שפועל ע"פ ליטרים. חוץ מלהרכיב על קו  ההשקייה מונה מים "אמיתי" בקושי תמצא דבר כזה וגם מונה כזה לא יעיל מאחר שכל צמח צריך את כמות המים שלו, אלא אם כן אתה משקה ידנית בצינור. לכן מדד הזמן הרבה יותר נגיש, ידידותי לבעל הגינה, וכנראה גם הרבה פחות מזיק ממה שנהוג לחשוב - וכאן כל מי שכותב שהוא משקה 20 דקות מתנפלים עליו שכאילו הייתה לו ברירה אחרת, אלא אם כן הוא יושב עם כוס מים מתחת לטפטפת ב-5 בבוקר לפני שהוא יוצא לעבודה כדי לבדוק כמה מים מטפטפים לו בעת שהמחשב מפעיל את ההשקייה. מגוחך.
לצפיה ב-'יש קוצבי כמות מעולים במידות ביתיות של ארד'
יש קוצבי כמות מעולים במידות ביתיות של ארד
30/06/2016 | 20:02
37
לצפיה ב-'מה הבעיה'
מה הבעיה
30/06/2016 | 20:59
6
57
אין שום בעיה לקנות מחשב שעובד לפי ספיקה. כזה לדוגמא http://galconc.com/wp-content/uploads/2014/12/product_page_Galpro_heb_8-%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%A8.pdf
סתם יקר לגינה הביתית.

כשמישהו אומר "אני משקה 20 דקות", זה מגוחך כי אין סיכוי לנחש כמה מים הצמח מקבל. לעומת זאת כאשר מישהו אומר "אני משקה 20 דקות, באמצעות 3 טפטפות 4 ליטר\שעה לצמח" זה כבר נותן מושג טוב יותר...

לצפיה ב-'אתה צודק.'
אתה צודק.
30/06/2016 | 21:25
4
45
קביעת משך ההשקייה תוך ציון גודל הטפטפת ( וגם לחץ המים ובתקווה שאין אבן מים בצנרת .... ) אמור לתת את המידע.

ועכשיו שאלה לדוגמה :

יש לי עץ לימון ואני מעוניין להשקות אותו 80 ליטר כל יום ראשון כדי שבפורום גינון לא יצעקו עלי .... .
כיצד מחשב כזה כפי הצגת בקישור לעיל  מסוגל לאפשר לי לבצע את המשימה ?
לצפיה ב-'אתה לא צריך כזה מחשב ע"מ להשקות עץ לימון ב 80 ליטר ביום. :)'
אתה לא צריך כזה מחשב ע"מ להשקות עץ לימון ב 80 ליטר ביום. :)
30/06/2016 | 21:55
46
אפשר לעשות זאת גם עם מחשב הכי פשוט שתמצא.
לצפיה ב-'צינור פלסטי בד"כ לא נסתם מ'אבן מים' (או אבנית)...'
צינור פלסטי בד"כ לא נסתם מ'אבן מים' (או אבנית)...
30/06/2016 | 22:54
2
48
1. נניח שאתה שם צינור עם 5 טפטפות של 4 ליטר/שעה.
בשעה הן יתנו 20 ליטר.
4 שעות יספקו לך אם כך 80 ליטר. 
2. אז תשים 10 טפטפות כאלה? הן כבר יתנו לך 40 ליטרים בשעה. אז תשקה שעתיים.
3. אתה יכול גם לשים טפטפות של 8 ליטר/שעה, ואז, 5 טפטפות יתנו לך 80 ליטרים תוך שעתיים. 
4. ואם תשים 10 כאלה? הן כבר יתנו לך 80 ליטר תוך שעה אחת.
ובקיצור, אפשר למצוא מניפולציות שונות, ולהתאים אותן לשאר הטפטפות שעל הקו. 
חוצמזה, אף אחד כאן לא יצעק עליך. אנשים פה תרבותיים. ואם תזייף בהשקיה, אתה הרי
התמחית במחקר על שפת הגוף של הצמח.  ואם בכל זאת לא תבחין? זב"שך כמו שאומרים...
אבל האמת, שאני בהחלט סומך עליך. 

לצפיה ב-'האמת - אני מסודר ... '
האמת - אני מסודר ...
30/06/2016 | 23:11
1
60
אני מנסה בפוסט הזה להגן מעט על אותם בקושי חובבנים שנקלעים לפורום בגלל איזו בעיה או שאלה ובתמימות מספרים למשיב התחקירן המצליף והמתשאל הנוקשה שהם משקים 10 דקות .... ומאותו הרגע >>>> חבל להם על הזמן על השטיפה שהם מקבלים. האם חובב פרחים מצוי שאיזה גנן חאפער בצע לו את העבודה לפני 5 שנים או 50 ... מסוגל בכלל לחשוב על כל החישובים האלה שמנית לעיל ? הוא רואה שהצמח לא תקין, הוא ""חושב""" שהוא משקה אותו כהלכה, פונה לפורום של אביבן - וחוטף.
לדעתי, לא רק שזה לא צודק, אלא ששום בעל גינה מצוי לא חושב בכלל בכוון של "כמה ליטרים בדיוק יש להשקות בחורף, בקיץ, בסתיו, באביב, בצפון, בדרום, בשפלה, באדמה צהובה או חומה או אדומה או ירוקה או סגולה או קלה או כבדה או מעורבת ? " ....
לצפיה ב-'הפורום אינו שלי, ואני מוכן בכיף לתת לך לנהל אותו אם בא לך...'
הפורום אינו שלי, ואני מוכן בכיף לתת לך לנהל אותו אם בא לך...
30/06/2016 | 23:24
46
לא פעם 'אנחנו' כן מסבירים על השקיה נכונה, אבל כפי שאתה רואה, אנשים מדברים על
"טפטפות סטנדרטיות", כך שבאמת קשה מאד להשיב.
 כשיש תמונה, אפשר איכשהו לנסות ולקרוא את שפת הגוף של הצמח המצולם, וגם, לא תמיד. 
וכאשר אין תמונות והתיאורים הם כל כך שטחיים, איזו תשובה אתה מצפה לקבל?

אז כשאדם בא ושואל שאלה, הייתי מאד רוצה, שהוא "יכין מעט שיעורי בית". 
שיקרא את התקנון ויטרח לשים תמונות. 
שינסה לבדוק כמויות ולא ידבר על "סטנדרטי",
ושיכתוב מהיכן הוא וכמה שעות שמש הצמח מקבל. הרי אנו לא נלך לבדוק לו את הבית. 
אבל שייתן קצת מידע לצורך מתן המענה הטוב ביותר...
הולך?
לצפיה ב-' לפפין'
לפפין
02/07/2016 | 08:48
10
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
30/06/2016 | 21:20
55
1. כשמתעסקים בטפטפות, יש ספיקה וטפטפת. וספיקה זו נכונה כאשר לחץ המים הוא קבוע ונתון. 
אז מה עושים? שמים ווסת לחץ בראש המערכת, ומוודאים שהלחץ לא יעלה על הלחץ הנדרש. 
אז נכון. במקרים מסוימים, עלולה להיות ירידה בלחץ ואז הטפטפות ייתנו "קצת" פחות.
אז אתה בעצמך מזכיר כל הזמן את "שפת הגוף של הצמח" והנה יש לך אפשרות לתקן.
2. מאז ומתמיד קיים מכשיר שנקרא "ברמד". את הברמד מכוונים ידנית, ואפשר לחברו
למערכת ברזים (ידנית), שתנתב את המים לקווי ההשקיה הנדרשים. אז כן. זה קצת
לא נוח, כי צריך לגשת ולפתוח ידנית כל קו בזמן הנכון ולא ניתן לפתוח בו זמנית 2 קווים. 
זה לא נוח, כי לכל קו לש טבלה משלו ותמיד צריך לבדוק. 
וזה לא נוח, בעיקר כשאתה יוצא למילואים והאישה לא מכירה את המערכת, או כשאתה
נוסע עם כל בני משפחתך לחו"ל, ואז, מי ינסה להתעסק בזה במקומך?
והכי גרוע... הרכבתי כמה ברמדים שכאלה, וחלק מהם לא סגרו בזמן. הם נתקעו איפה 
שהוא בדרך ומים זרמו כמים. ביב מקרה, שקראתי לנציג של דליה, והוא החליף לי את המכשיר. 
הוא גם טען משהו בגנות אופן הרכבה, אבל גם עם המכשיר החדש וגם עם הרכבה "נכונה"
זה לא עבד טוב. 
למה? איני יודע. אבל אני גם לא ממליץ. 

לצפיה ב-'מישהו מעוניין באדמת חמרה? חינם כמובן'
מישהו מעוניין באדמת חמרה? חינם כמובן
30/06/2016 | 00:21
2
140
מעריך שיש כ 5 או 7 מריצות של אדמת חמרה. מונחת על מדרכה ברחוב שאמסור למעוניין בעיר רחובות.

אחרי שסיימו להשתמש באדמה לגינות הבניין אמרתי למנהל העבודה שאקח לחצר שלי ושלא ידאג. כנראה לא הערכתי את היכולת הפיזית שלי ואת הכמות נכון. לקחתי כ 5 מריצות ונשאר בערך עוד 5 מי שמעוניין עד היום תאריך ה 30 ליוני עד שעה 10 בבוקר להודיע לי אם באים לקחת או לא. אחרת אני צריך להודיע לו שיחזור לקחת. 0524373550 דניאל
לצפיה ב-'חחח'
חחח
01/07/2016 | 18:23
1
89
לפני שנים רציתי לתת מתנה 30 משאיות של חמרה. שהתשלום רק לנהג המשאית על ההובלה. הטרקטוריסט השאיר את הפיאט שופל מתחת לבית שלי ופעם בכמה ימים יצאה משאית מהחצר.
לצפיה ב-'רגע אחד צריכים אדמה רגע אחר מחפשים איך להעיף אותה'
רגע אחד צריכים אדמה רגע אחר מחפשים איך להעיף אותה
01/07/2016 | 19:08
40
לצפיה ב-'עץ תפוז'
עץ תפוז
29/06/2016 | 19:10
7
109
היי
רצב מספר תמונות של עץ תפוז ששתלתי לפני מספר חודשים,כפי שרואים בתמונה העלים החלו להצהיב והם גם נפולים כלפי מטה.
מה עליי לעשות בכדי להחיות אותו??

בתודה מראש
לצפיה ב-'אני חדשה בתחום אבל האשכולית שלי יצאה ממצב דומה אז אנסה'
אני חדשה בתחום אבל האשכולית שלי יצאה ממצב דומה אז אנסה
29/06/2016 | 20:11
6
70
אנסה לכתוב המלצות מידיעותי, אולי גם התפוז שלך ישתפר כמוה:
1. הבמבוק אליו הוא קשור מיותר - אם יש רוחות והוא מתנדנד - צריך חיזוק מתאים. אם לא - כדאי לשחרר אותו.
2. האדמה מכוסה באבנים שחוסמות חלק מן האידוי. לפעמים זה טוב - לשמור על לחות ולחסום עשבים שוטים, אבל עץ הדר צריך גם יובש יחסי באזור הגזע.
3. חשוב לוודא שלא מושקה יום-יום, אלא פעם ביומיים שלושה, ולתת לחלק העליון של האדמה להתייבש מפעם לפעם.
4. לא כתבת איפה אתה גר וכמה השקיה ואיזו השקייה הוא מקבל - זה חשוב כדי שמי שיודע יוכל לתת ייעוץ מתאים. ייתכן עודף או חוסר השקייה.
5. ברזל - בעונה זו חשוב לתת להדרים ברזל - זה משפר פלאים את צבע העלים.
ה מה שאני יודעת לבדוק ולהתייחס.
אשמח להערות גם ממומחי הפורום, וזו הזדמנות להודות להם :)
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך המפורטת ,אני'
תודה רבה על תגובתך המפורטת ,אני
29/06/2016 | 21:53
5
48
מתגורר בראשון לציון ואשמח לדעת מהי תדירות ההשקיה בעונה זו ולמשך כמה זמן?
וכיוון שאנו כבר קרובים ליולי-אוגוסט האם תדירות ומשך ההשקייה משתנים בחודשים אלו?
(נכון להיום אני משקה כל יום למשך 20 דקות)

בתודה מראש
לצפיה ב-'"משקה למשך 20 דקות" זה מידע ריק מתוכן'
"משקה למשך 20 דקות" זה מידע ריק מתוכן
29/06/2016 | 22:34
4
61
מה אתה עושה ב- 20 הדקות הללו?
עומד עם צינור פתוח מעל העץ?
פותח מערכת השקיה עם טפטפת אחת בספיקה של 2 ל' שעה? או 3 טפטפות של 4 ל' כל אחת?
הולך לברז, ממלא דלי ושופך וחוזר חלילה?
אני בטוחה שאפשר להעלות על הדעת עוד הרבה אפשרויות, אבל מה שחשוב הוא לדעת כמה מים העץ מקבל ב- 20 הדקות הללו?
אני חושבת ש 6-8 ליטרים פעם ביומיים יכול להיות רעיון לא רע.
לצפיה ב-'צודקת....'
צודקת....
29/06/2016 | 22:40
3
49
יש לי מחשב השקייה שכל יום עובד למשך 20 דקות בגינה כולה.למען האמת אין לי מושג מה כמות הליטרים לשעה שיוצאים מהצינור.
בהנחה שהטפטפת היא סטנדרטית כל יום 20 דקות זה תקין?
לצפיה ב-'טפטפת "סטנדרטית"'
טפטפת "סטנדרטית"
29/06/2016 | 23:51
2
64
של כמה ליטר לשעה? ואם היא 2 ליטר לשעה, זה אומר שאתה משקה שני שליש ליטר כל יום. שתי פחיות בירה "סטנדרטיות".
לצפיה ב-'כמה קילווט צורך המזגן שלך?'
כמה קילווט צורך המזגן שלך?
30/06/2016 | 07:28
1
52
רגע. מה שטח הסלון? איזה גודל מזגן יש שם? האם הוא אינוורטר? מה הטמפרטורה בסלון
ומה הטמפרטורה שהמזגן מכוון אליה?
אה. כן. זה מזגן סטנדרטי. 
אז ככה וככה.
ומה אם אנחנו מתקרבים ליולי אוגוסט? האם ביוני היה קריר? האם ביוני השנה לא
היה חום של "הרבה מעל הממוצע"?
אז ככה. אם הגינה שלך עדיין חיה, הכל כנראה בסדר. אם לא, אז ממילא תצטרך
לשתול מחדש אחרי הקיץ ולכן השאלה לא רלוונטית.
אז יתכן שיש לך סביב העץ 4 טפטפות של 8 ליטר, ואז, ב-20 דקות, אתה נותן 4 כפול 8 חלקי 3, שזה כמעט 11 ליטרים וזו השקיית עודף. 
ואם יש רק טפטפת אחת, של 2 ליטר שעה, (וגם זו טפטפת סטנדרטית), הרי שאתה נותן
לעץ בערך פחית בירה סטנדרטית. אז? אז העץ כבר מת נכון להיום.
הבנת את זה ברוך?
ואגב, לא מומלץ להשקות כל יום. כדאי לתת לאדמה גם לנשום.
כמות מים "מומלצת" היא כ-6 ליטרים ליום בחום יולי אוגוסט לכל מטר רבוע, ורן פאוקר
נתן לא מזמן טבלה, שעל פיה אפשר לחשב זאת נכון יותר. חפש ומצא, ואחרי זה,
תבדוק את כמות הטפטפות ואת הספיקה שלהן. לפני כן לא תוכל לחשב שום דבר.
ואגב, עץ התפוז שלך לא נראה צמא וגם הדקל שליידו נראה נחמד.
מה שיכול להיות זה חוסר בברזל ואולי גם במינרלים אחרים (חנקן).
לו אני במקומך, הייתי מצניע בקרקע גרגירי דשן בשיחרור איטי, וחוסך לעצמי את
חישובי כמות הדשן ה"רגיל" שצריך לתת לעץ. כדאי שתשתמש כעת בדשן ל-3
חודשים, ואחרי החורף תוכל לרכוש דשן לחצי שנה.

לצפיה ב-'במבט שני, אולי הדקל קצת צמא כי עלה אחד נראה מתייבש, '
במבט שני, אולי הדקל קצת צמא כי עלה אחד נראה מתייבש,
30/06/2016 | 07:45
39
וכן. גם הדקל כלורוטי. חסר לו דישון. אז הוא לא נראה ממש "נחמד". 
לצפיה ב-'לגרסטרמיה נקלטת'
לגרסטרמיה נקלטת
29/06/2016 | 15:59
1
89
אביבן שלום
מצורפות תמונות של הלגרסטרמיה שנשתלה ביום שני שעבר. נראה, שהיא נקלטת. עלים צעירים רעננים מופיעים

תודה על הטיפים.
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
29/06/2016 | 18:31
10
לצפיה ב-'אזהרת צפייה. לא מומלץ לבעלי גינות, גננים וכו''
אזהרת צפייה. לא מומלץ לבעלי גינות, גננים וכו'
29/06/2016 | 14:15
1
141
לצפיה ב-'אופטימיות'
אופטימיות
29/06/2016 | 14:16
66
לצפיה ב-'קובו'
קובו
29/06/2016 | 13:28
3
62
יש לי צמח עם פרי הקובו שרק מוציא פריחה ונובל הפרי לא מחזיק .מה עושים
לצפיה ב-'מה לגבי הפרייה? כמה פרחים פורחים בו זמנית?'
מה לגבי הפרייה? כמה פרחים פורחים בו זמנית?
29/06/2016 | 23:26
2
28
לצפיה ב-'קובו'
קובו
01/08/2016 | 11:10
1
4
7 פרחים .ואיך עושים הפרייה ?
לצפיה ב-'כאן יש שאלה בעייתית... השאלה האם אפשר לבצע הפריה עצמית,'
כאן יש שאלה בעייתית... השאלה האם אפשר לבצע הפריה עצמית,
01/08/2016 | 13:48
2
כלומר, עם פרחים מאותו צמח. יש צמחים שזה לא הולך!
בעיקרון, אוספים אבקת פרחים על מקל לניקוי אוזניים (על גוש הצמר גפן), ונוגעים בעדינות
עם האבקה בצלקת הפרח שאותו רוצים להפרות. 
אין להפרות את אותו פרח באבקה של עצמו בכל מקרה.
לצפיה ב-'צמח טורף'
צמח טורף
29/06/2016 | 00:13
44
מאיפה בארץ אני יכול להשיג זרעים של Dionaea muscipula?

תודה
לצפיה ב-'כתמים חומים על גבעול/גזע עגבניה'
כתמים חומים על גבעול/גזע עגבניה
28/06/2016 | 19:27
1
55
על מספר שתילים הופיעו כתמים חומים, בחלק התחתון של גזע השיח. השתיל עצמו חזק מאוד ונראה בריא.

אשמח לגלות במה מדובר, אם מסוכן לצמח ומה ניתן לעשות.

בגוגל לא מצאתי מידע רלוונטי.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לעגבניה יש אין ספור מחלות, כך שבלי בדיקה מעמיקה קשה לקבוע'
לעגבניה יש אין ספור מחלות, כך שבלי בדיקה מעמיקה קשה לקבוע
29/06/2016 | 21:25
62
בכל מקרה, נראה כמו פוזריום או בוטריטיס (אני כל הזמן מתבלבל בינהן) שחדרו דרך הפצע לאחר הסרת העלה או הגבעול.
מסוכן לצמח?  כן!
מה עושים? - בבית..... כלום!
נהנים מהפירות!
לצפיה ב-'מזיקים בענבים, מה לעשות ?'
מזיקים בענבים, מה לעשות ?
28/06/2016 | 14:54
5
66
יש לי עצי ענבים בלדי שחורים.
כל שנה אותו סיפור, יש לי מזיקים שנראים כמו כינים ...
מה אפשר לעשות לפני ההבשלה ?
לצפיה ב-'בלי תמונות וזיהוי של המזיק איך נדע מה זה ? .'
בלי תמונות וזיהוי של המזיק איך נדע מה זה ? .
29/06/2016 | 11:34
4
34
בענבים יש המלצות לטיפולים מסודרים לפי המלצות של משרד החקלאות וכ"ד.
אם תחפש ברשת תמצא המון מאמרים בנושא הטיפול בגפן.
אצלי  יש שתי גפנים מסוג איזבלה, הן כבר גדלו ככה שאני לא צריך לטפל בהן בכלל,  (אפילו לא משקה אותן )
מזיקים באים ומזיקים הולכים (כנראה שהם אוכלים זה את זה)
גם כך יש לי עודפים גדולים של  ענבים כל שנה.   וכל הטיפול שלי בגפנים מסתכם בלגזום את הגפן שלא תשתולל יותר מידי ותטפס לי על כל העצים והגדרות.

לצפיה ב-'כתבתי, זעירים כמו כינים ...'
כתבתי, זעירים כמו כינים ...
29/06/2016 | 15:34
3
34
מה יש לצלם ...
זה אגדה שהמזיקים הולכים בלי הדברה ...
יש לי הרבה סוגי עצים והמזיקים רק באים 
לצפיה ב-'אין מה לעשות אם מדובר ממש בהבשלה...'
אין מה לעשות אם מדובר ממש בהבשלה...
29/06/2016 | 21:31
2
39
בתאבון
אגב - יש לא מעט אנשים בארץ ובעולם שכל פרנסתם היא בזיהוי מזיקים והדברתם - בשביל זה צריך לצלם!
לצפיה ב-'חיפושית תסיסה - קרפופילוס, נראה לי, לפני ההבשלה ?'
חיפושית תסיסה - קרפופילוס, נראה לי, לפני ההבשלה ?
30/06/2016 | 13:58
1
58
עדיין ירוקים וקטנים, הענבים.
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות, אך אין ממש מה לעשות בשלב הזה...'
בהחלט יכול להיות, אך אין ממש מה לעשות בשלב הזה...
30/06/2016 | 15:03
29
על מדפי החנויות לחקלאות אולי יש מעט חומרים עם "ימים קצרים לקטיף" (אזור 7 ימים), אך הם אינם מצוים על מדפי המשתלות.
מה לעשות? לאכול את מה שאפשר
בתאבון (נראה טעים)
לצפיה ב-'גג ירוק'
גג ירוק
28/06/2016 | 10:57
2
90
יש למישהו פה ניסיון עם חברת oasis?

אנחנו חושבים להיעזר בהם להתקנת גינה על הגג והייתי שמחה להמלצות.

אם יש לכם נסיון טוב עם חברה אחרת, או תובנות לגבי גינה על הגג - גם אשמח מאד לשמוע.

תודה
לצפיה ב-'אני ממליצה בחום רב'
אני ממליצה בחום רב
28/06/2016 | 15:58
1
79
על בני נול  "רב נוי".
בני נול – אגרונום,
מומחה לגגות ירוקים,
050-6895555

לצפיה ב-'גינת גג'
גינת גג
29/06/2016 | 12:25
52
אם את שוקלת את אואזיס, את כנראה מעוניינת בגינת מאכל. הפרינציפ של העבודה שלהם היא לגדל על מצעים רדודים (גם בני נול עושה כן). לא נסיתי את אואזיס אבל שמעתי עליהם טובות. אני רק הקמתי גינת גג גדולה עם מיכלים בנויים (קונסטרוקציות מעץ) עמוקים. הביצוע היה של גינה מזינה ואני מאד מרוצה. אני חייבת לציין שבשלתבי התכנון בדקתי גם את אייל מבוסתניקה שנתן לי תכנון מקצועי וטוב. ממש היה לי קשה לבחור בינו ובין גינה מזינה, שבה בחרתי בסוף. 
לצפיה ב-'מחלת עגבניות'
מחלת עגבניות
28/06/2016 | 09:12
7
183
שלום העגבניות בגינה שלי חטפו מחלה . מישהו מזהה ויש לו רעיון איך לטפל ללא כימיקלים? יש גם מלא ברחשים קטנים לבנים.
לצפיה ב-'נראה כמו שלב מתקדם של שחור פיטם'
נראה כמו שלב מתקדם של שחור פיטם
28/06/2016 | 11:47
6
387
בתמונה זה כבר שלב מתקדם של רקבון וקשה לדעת מה הסיבה, אבל אם זה מתחיל ככתם שחור זאת מחלה שנקרת שחור פיטם.
תוקף פלפל ועגבניה וכ"ד .
 חוסר סידן באדמה מגביר את הרגישות למחלה הזאת, תוספת של גיר לאדמה יכול לעזור במניעה.
לצפיה ב-'חשבתי שזה אולי ריקבון הפסגה, צירפתי תמונה נוספת. בינתיים 3'
חשבתי שזה אולי ריקבון הפסגה, צירפתי תמונה נוספת. בינתיים 3
28/06/2016 | 12:52
5
100
עגבניות הלכו מתוך כ100+, איך מגינים על השאר.
מה הברחשים הלבנים, עש המנהרות? טיפול טבעי?
עלים מתים? מחלה, השקייה..?
מחלת עלים/טפיל נוסף? עש המנהרות? טיפול?
אם יש טפילים שלא באמת מפריעים לגינה אשמח לדעת
תודה וסליחה על ההפצצה

לצפיה ב-'יכול להיות, בכל הרקבונות האלה גיר בקרקע והשקיה סדירה עוזרים'
יכול להיות, בכל הרקבונות האלה גיר בקרקע והשקיה סדירה עוזרים
29/06/2016 | 11:23
4
70
בפלפלים שלי אני מטפל בגופרית בלבד, גפרית  פותר גם את בעיות הרקבונות וגם את בעית האקריות. הגפרית לא נספגת לפרי ומותרת לשימוש בחקלאות אורגנית, (ריסוס בהליוגופרית)

גנ.. הנסיון שלי הוא עם פלפלים חריפים ולא עגבניות.
 עגבניות לא שווה לי לגדל בגינה, העגבניות אצלנו נתקפות בוירוס שמביא עש הטבק שגורם לעוותים מזעזעים של הצמח, וזה תמיד קורה עוד לפני שישי פרי וחבל"ז .
חוץ מזה יש בסופר לייד הבית עגבניות אורגניות במחירים סבירים, ולכן התיאשתי מלגדל עגבניות.
לצפיה ב-'זה קורה כי יש עודף גיר בקרקע?'
זה קורה כי יש עודף גיר בקרקע?
30/06/2016 | 14:00
3
51
יש סלע גירי מעורב עם אדמה שעליו הוספנו אדמה עם משאיות
לצפיה ב-'פירוט לתשובתו של אבי'
פירוט לתשובתו של אבי
30/06/2016 | 14:41
2
77
ידוע ששחור פיטם נגרם בין היתר כתוצאה ממזג אויר (חם לרוב) וכתוצאה מחוסר זמינות של סידן לצמח בשלב שלאחר החנטה. גיר בקרקע הוא בעצם סידן (קלציום קרבונט או בשלל צורותיו כסלע משקע) ולכן אבי מדייק בכך שאומר להוסיף גיר לקרקע. עכשיו - ניתן להוסיף דשן שמכיל קלציום (סידן) וע"י כך לפתור את הבעיה.
כאמור - אצלי בגינה איני נוהג כמו החקלאים ולכן לא מוסיף כלום. עגבניה שהלכה... כפרות... העיקר שהילדים נהנו בגידול.
חוסר דיוק בקשר לגפרית - הגפרית תדביר טוב קימחון וקמחונית (קימחון בגפן ובמלפפון לדוגמה, קימחונית בעגבניה, חציל או פלפל) ולא מסוגלת להדביר שחור פיטם או רקבונות אחרים של הפרי (ריקבון שחור על שלל סוגיו). יש לה יכולת "לייבש" ולהפחית את הרקבונות של הפרי, אך אינה מדבירה אותם כימית.
לצפיה ב-'אני רוצה לשמור על גינה ללא רעלים האם הדישון הזה עדיין בסדר '
אני רוצה לשמור על גינה ללא רעלים האם הדישון הזה עדיין בסדר
30/06/2016 | 16:35
1
49
מהבחינה הזו?
על מה מומלץ? סוג, כמות ומס' פעמים?
וכמובן תודה על העזרה.
האם פיזור של אבן גיר שאני יכול לרסק גם יעשה את העבודה?
לצפיה ב-'יש תוספי סידן למצע השתילה (בתצורות דשנים) - בקשת עזרה'
יש תוספי סידן למצע השתילה (בתצורות דשנים) - בקשת עזרה
30/06/2016 | 22:59
62
יש חשיבות רבה (בנושא זה אני לא ממש מבין) ביצירה של "סידן זמין" - היינו סידן שנמצא בקרקע אינו מספק וצריך להיות בצורה כימית המתאימה לקליטת הצמח, כך שאיני יודע אם הוספה של גיר לקרקע תספיק, כמה להוסיף ותזמונים....
יש בפורום זה מישהו שיכול לעזור בסוגיית תוספי סידן לקרקע?
או שפיזור שנתי של קומפוסט יכול לעזור?

לצפיה ב-'טפיל בבשמת'
טפיל בבשמת
27/06/2016 | 19:46
2
45
שלום לכולם!
לאחרונה צמח הבשמת שלי הפסיק לפרוח.
העלים נעשו חומים לבנים וניצני פרחים חדשים לא הופיעו.
היום כשבאתי לגזום את העלים החומים לבנים, ראיתי כי בבסיס העלים (בקטע חביור לגבול) ישנם חרקים קטנים מאד בצבע לבן.
- לצערי התמונה לא עלתה...
אודה מאוד לעזרתכם ועצתכם מה ניתן לעשות על מנת להציל את הפרח היפיפה הזה.
תודה!!
לצפיה ב-'סביר שמדובר בכנימה קמחית מנוקדת או שלא מנוקדת.'
סביר שמדובר בכנימה קמחית מנוקדת או שלא מנוקדת.
27/06/2016 | 23:01
1
19
חפשי במרשתת או באתר דרכי טיפול, למרות שהנושא די בעייתי.
לצפיה ב-'טיפול בכנימת קמחית'
טיפול בכנימת קמחית
05/07/2016 | 11:32
44
תודה על העזרה!!
קראתי באינטרנט, כי טיפול בעזרת שום/טבק/סבון כלים יכול לעזור אך על מנת להיפטר מהם לחלוטין יש להוריד און אחת אחת בעזרת אלכוהול וצמר גפן.

הבנתי כי הנושא מעט בעייתי... 
האם החומרים האורגניים / מדבירים למיניהם אשר משווקים במשתלות יעזור או שזה חתול בשק?

כמו שאמרתי הצמח הוא בשמת, כך שאין בעיה של מעבר חומר כימי כלשהו למזון. 
תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'אורח בעציץ!'
אורח בעציץ!
27/06/2016 | 17:25
2
93
היצור המצורף והיפהפה הגיע כנראה ע"י הרוח.. למרות ששאלנו אותו בנימוס לשמו סירב לענות. מישהו יודע מי הבחור? 
לצפיה ב-'GLORIOSA'
GLORIOSA
27/06/2016 | 21:18
1
32
לצפיה ב-'אכן, תודה רבה!'
אכן, תודה רבה!
27/06/2016 | 21:54
14
לצפיה ב-'אשמח לדעת מהו הפרח הזה. '
אשמח לדעת מהו הפרח הזה.
27/06/2016 | 16:51
2
88
לצפיה ב-'ציניה'
ציניה
27/06/2016 | 18:32
1
17
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/06/2016 | 21:43
6
לצפיה ב-'כנימת קמחית '
כנימת קמחית
27/06/2016 | 13:16
2
98
היי יש לי באדמה כנימת צמחית שהורגת לי את כל הצמחים אך אפשר לפתור את זה?
לצפיה ב-'זה לא באדמה , בכל מקרה יש במשתלות תרסיסים נגד כנימות.'
זה לא באדמה , בכל מקרה יש במשתלות תרסיסים נגד כנימות.
29/06/2016 | 13:03
54
רק לא לרסס על צמחי מאכל.

לצפיה ב-'במלחמה כמו במלחמה. כימיה תעזור. הסתכלי בקבצים שצרפתי'
במלחמה כמו במלחמה. כימיה תעזור. הסתכלי בקבצים שצרפתי
29/06/2016 | 14:24
167
אנו משתמשים בפלאש + משטח
לצפיה ב-'מניעת פירות מעץ פרי'
מניעת פירות מעץ פרי
27/06/2016 | 15:16
4
89
האם יש אפשרות למנוע מעץ פרי (במקרה הספציפי גויאבה) מלהניב פירות? ז״א שהעץ יישאר כעץ נוי אבל לא יניב פירות.

תודה
לצפיה ב-'להוריד אותם או את הפרחים לפני שגדלים'
להוריד אותם או את הפרחים לפני שגדלים
27/06/2016 | 18:36
57
אבל לא - שלא יגדל בכלל פירות וגם כן יגדל ויהיה יפה ומלבלב - לא :)
לצפיה ב-'גם אני רוצה כלב שאינו נובח, לא אוכל ולא מח.........'
גם אני רוצה כלב שאינו נובח, לא אוכל ולא מח.........
29/06/2016 | 21:28
2
45
כבר היינו בדיון הזה לפני מספר שבועות.
חברים - יש אין ספור צמחים אחרים במשתלות! לכו ותבחרו.....
לעקור את הצמח שלא רוצים ולשתול במקומו חדש.
בהצלחה
לצפיה ב-'והכי חשוב לזכור: צמח אינו בע"ח שאותו אפשר לסרס או לעקר... '
והכי חשוב לזכור: צמח אינו בע"ח שאותו אפשר לסרס או לעקר...
30/06/2016 | 07:35
1
19
לצפיה ב-'אם בכל זאת נמצאה דרך - - - אשמח להתעדכן'
אם בכל זאת נמצאה דרך - - - אשמח להתעדכן
30/06/2016 | 23:02
8

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק
עו
גר במתחם משותף?
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה