לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לצפיה ב-'האם להשקות את הענבים כשהם בינונים'
האם להשקות את הענבים כשהם בינונים
05/07/2015 | 15:36
41
67
שמעתי שלא צריך להשקות ברגע שיש ענבים המשך>>
שמעתי שלא צריך להשקות ברגע שיש ענבים
לצפיה ב-'איך עושים ייחורים להדס'
איך עושים ייחורים להדס
05/07/2015 | 14:48
3
42
לצפיה ב-'למה לא לזרוע? אולי אפשר על שולחן השרשה מחומם, לאחר טבילה '
למה לא לזרוע? אולי אפשר על שולחן השרשה מחומם, לאחר טבילה
05/07/2015 | 14:54
30
בהורמון השרשה? אפשר גם בתרבית רקמה. אבל שתי השיטות לא ממש פשוטות בתנאי בית.
לצפיה ב-'עושים באביב, צריך להיות רשום לי איפה שהוא, אם אמצא אעלה את'
עושים באביב, צריך להיות רשום לי איפה שהוא, אם אמצא אעלה את
05/07/2015 | 15:22
1
27
זה. ממה שאני זוכר לא אמור להיות שונה מכל ייחור אחר.
לצפיה ב-'שולחן השרשה מחומם מגדיל את הסיכוי. השרשה אביבית או סתווית.'
שולחן השרשה מחומם מגדיל את הסיכוי. השרשה אביבית או סתווית.
05/07/2015 | 15:29
23
לצפיה ב-'מצגת על פטריות בדשא והמלצה מודגשת על אי השקיה בשעות היום'
מצגת על פטריות בדשא והמלצה מודגשת על אי השקיה בשעות היום
05/07/2015 | 11:26
2
98
לצפיה ב-'תודה שמוליק מצגת טוב לבסיס. רק להבנתי הקומפוסט מיותר'
תודה שמוליק מצגת טוב לבסיס. רק להבנתי הקומפוסט מיותר
05/07/2015 | 12:08
1
45
לעומת זה בדשא "חלש" זבל עופות יועיל מאוד
לצפיה ב-'יש עוד ד״ר אחד יוצא המשתלה הנ״ל שמטיף-'
יש עוד ד״ר אחד יוצא המשתלה הנ״ל שמטיף-
05/07/2015 | 22:44
56
לפזר קומפוסט ע״ג מדשאות

שמוליק!

זו מצגת מתוקה רק..., היא מתקופת  האסבסטונים והפח הגלי
לצפיה ב-'שאלה נוספת בעניין עץ זית - אבל עתיק'
שאלה נוספת בעניין עץ זית - אבל עתיק
05/07/2015 | 10:14
6
74
עץ הזית העתיק ששתלתי לפני כשנה וחצי סבל קשות מתולעת הקליפה. הוא הגיר נסורת ועליו הצהיבו וחדלו מלגדול.

המשתלה שמכרה לי אותו הציעה טיפול ואם הטיפול לא יעבוד - הציעה באדיבות רבה החלפה.

הטיפול לא הועיל ולא אכנס למה כלל ומה היה בו, אבל העץ נראה זוועה והמשתלה החליפה אותו בעץ יפייפה שנקלט היטב בינתיים וכולו לבלוב ושמחת חיים. 

אבל כשהגיעו מהמשתלה לשתול את העץ החדש במקום הקודם הם הציעו לי להשאיר את העץ הקודם בפינה של החצר ולהביא מי שיעזור לי לשתול אותו, לנסות להציל אותו כי חבל להם להחזיר אותו למשתלה, הסיכויים שלו נראו להם אפסיים.
אני הסכמתי, העץ הישן הושאר במקום ואני למחרת בבוקר מוקדם התחלתי לשתול אותו באמצעות חפירה תחתיו על ידי צינור מים ועת חפירה עד שנראה היה לי שהתייצב ואז כיסיתי את השורש באדמה עד לגובה גזע. השקתי יפה מאוד ומה נאמר ומה נגיד העץ חזר ללבלב באופן שמעולם לא נראה אצלי ואנחנו עכשו שלושה חודשים אחרי השתילה מחדש והעץ רוקד מליבלוב.

אלא מה, שהעץ עכשו מלבלב גם מלמטה, המון ניצני חזירים פורצים ממנו החוצה ואני ממש לא יודע מה לעשות, האם לגזם את כולם ? או מאיזה גובה לגזם את החזירים ? 
אציין רק שהעץ מלבלב גם מענפיו, מאות פריצות של ליבלוב ירוק ובשרני ותענוג לעניים.

אבל מה בקשר לחזירים ? להמתין לגזם מיד ?

אשמח למענה.

לצפיה ב-'הסיפור שלך מוזר מתחילתו ועד סופו. ראשית, לא צירפת תמונות '
הסיפור שלך מוזר מתחילתו ועד סופו. ראשית, לא צירפת תמונות
05/07/2015 | 10:48
5
55
וחבל. שנית. נראה שכל מה שחסר לזית הקודם הוא השקייה, כי עובדה שכשהתחלת להשקות כראוי, הוא לבלב. 
ולגבי חזירים? מניין לך שאלה חזירים ולא ענפים שמעל ההרכבה? ואם חזירים ואם יש מספיק ירוק למעלה, תגזום.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
05/07/2015 | 12:22
4
47
לדעתי העץ לא חסר השקיה במקומו הקודם. לדעתי הסיבה לעקה הקשה שהוא סבל ממנה היתה חור אויר תחת השורשים. אני מגיע למסקנה הזו כי השורש שלו כשהוא הוצא מהאדמה היה בצורת פיטריה מוזרה מאוד שיתכן שחלק ממנה לא נגע בקרקע. אני אשלח תמונות כשאחזור הביתה - אתה יכול לתאר לעצמך כמה שזה משמח לראות עץ אדיר מימדים כזה קם לתחייה. 
לצפיה ב-'אז הוא כן סבל מחוסר השקיה ולא משנה למה. היה נכון לחפור בור, '
אז הוא כן סבל מחוסר השקיה ולא משנה למה. היה נכון לחפור בור,
05/07/2015 | 14:45
3
40
להניח את העץ ולהשקות תוך כדי מילוי האדמה, כך שהאדמה תתמלא כבוץ דליל. באופן שכזה, 
המילוי הוא איטי אבל מלא. יתכן שבמקור הוא גדל על סלע ולכן השורש קיבל צורה שכזו. אבל דווקא
בשל כך, היית אמור לדאוג למלא אדמה בצורה הקפדנית ביותר. אבל מה זה חשוב? העיקר שהעץ עדיין חי,
ובנוסף גם זכית לקבל עץ חדש ונוסף.. 
לצפיה ב-'היתה השקייה בכמות נכונב - אבל העץ לא יכול היה להגיע אליה'
היתה השקייה בכמות נכונב - אבל העץ לא יכול היה להגיע אליה
05/07/2015 | 18:48
2
91
השתילה לא נעשתה נכון. הבור שנחפר ככל שהיה בהיקף ובצורה הנכונים לא נגדש במספיק אדמה וגם ההשקיה בצינור שנערכה שעות לא הצליחה. הזוי אבל זה המצב.

אני מצרף תמונות של העץ ושל החזירים והליבלוב
לצפיה ב-'העץ יפהפה ובאמת שעליך לשמוח לאחר שניצל.'
העץ יפהפה ובאמת שעליך לשמוח לאחר שניצל.
05/07/2015 | 20:53
38
תן לענפים לצמוח ורק בעוד מספר חודשים תקצץ את החזירים. הוא חייב להטמיע ולהחזיר לעצמו מזון.
לצפיה ב-'ותעיף משם את האראוקריה. היא יפה אבל ממש לא במקום הנכון לה.'
ותעיף משם את האראוקריה. היא יפה אבל ממש לא במקום הנכון לה.
05/07/2015 | 20:56
29
לצפיה ב-'האם יש קשר בין דשא סינטתי לסיכוי לחלות בסרטן?'
האם יש קשר בין דשא סינטתי לסיכוי לחלות בסרטן?
05/07/2015 | 10:08
12
68
לצפיה ב-'גבוה יותר מהקשר בין הרחת נפיחה וחולי בסרטן חלילה.'
גבוה יותר מהקשר בין הרחת נפיחה וחולי בסרטן חלילה.
05/07/2015 | 10:33
42
לצפיה ב-'אני -'
אני -
05/07/2015 | 13:38
10
69
לא שמעתי על קשר כזה, אבל זה כמובן לא מעיד עניינית על כלום.
מה שכן אוכל לייעץ לך - אם אתה חושש, עדיף לך להימנע, החשש לכשעצו - גם אם הוא אינו מבוסס - גורם לדאגה מיותרת, ולגבי דאגות .... הן בטח מגדילות את הסכויים למחלות.
לצפיה ב-'הפלסטיק משחרר ריחות? משחרר. הפלסטיק מתפרק במהלך הזמן? מתפרק.'
הפלסטיק משחרר ריחות? משחרר. הפלסטיק מתפרק במהלך הזמן? מתפרק.
05/07/2015 | 14:50
9
73
האם יש לך מידע מהו סוג הפלסטיק והדבקים שבהם משתמשים בתהליכי ייצור ה"דשא"? אין לך. 
האם ברור לך שכל החומרים הללו עברו את תהליכי האישורים הבריאותיים וההבטחות, שבמהלך
הזמן לא יקרה דבר? סביר שלא. אז היה כאן מי ש"קבע" כי הדשא הסינתטי הוא האסבסט החדש? 
היה אחד כזה. האם לא צדק? לדעתי הוא צדק. ולכן, נפיחה של אדם חי ובריא, תזיק לנו פחות מאשר
התמרחות על דשא סניתטי ביום קיצי חמים... בהצלחה!

לצפיה ב-'לדעתך הוא צדק ?'
לדעתך הוא צדק ?
06/07/2015 | 09:31
8
63
אז זו דעתך.

אבל יש גם דעות אחרות ולכן הייתי זהיר בתגובתי והבעתי בה את דעתי. כל זמן שלא נקבע מדעית חד משמעית שיש קשר בין שימוש בדשא סינטטי למחלת הסרטן ושמידע זה הופץ בארץ באמצעים המקובלים יש לנקוט זהירות בקביעה כזו. זה שיש רבים ששונאים כאן דשא סינטטי, זו עדיין איננה סיבה המצדיקה להאשים אותו במה שטרם הוכח מדעית.

אם אני טועה, מחוסר ידע ויש קביעה מדעית שנתמכת ע"י המוסדות המוסמכים שדשא סינטטי מסרטן - אשמח לדעת על כך כי - תאמין או לא - באופן אישי יש לי סיבה טובה מאד להיות רגיש לגורמים מסרטנים, ודי לחכימה....
לצפיה ב-'הרבה חומרים פלסטיים מתפרקים לחומרים מסרטנים בשמש'
הרבה חומרים פלסטיים מתפרקים לחומרים מסרטנים בשמש
06/07/2015 | 15:35
6
33
או בחום בכלל .
ולכן די סביר שחומר פלסטי שנמצא בשמש  כלכך הרבה זמן יפלוט אי אלו חומרים מסרטנים.
אבל זה עניין של כמות זמן חשיפה והסבירות של החשיפה לחומר המסרטן הזה שבסה"כ נפלט לאויר החופשי ונמהל בהמון אויר צח.
 למשל הרבה יותר גרוע מזה הפלסטיק מהריפודים של המכונית שנחשף לשמש בתוך חלל סגור.

בשורה התחתונה הכל עניין של פרופורציות.

לצפיה ב-'כן. הכל עניין של פרופורציות '
כן. הכל עניין של פרופורציות
06/07/2015 | 16:35
5
25
אבל תסכים אתי שרק דו״ח מקצועי מדעי רשאי לקבוע חד משמעית אם חומר מסויים מסרטן. זה לא עניין לספקולציות או דעה פרטית. האם אתה יודע כמה אלמנטים פלסטיים נמצאים בגינות ? ריהוט גן, גדרות, עציצים, גופי תאורה, דקים דמויי עץ, ועוד ועוד - האם זה יהיה אחראי לקבוע שהם מסרטנים רק בגלל שהם לא לטעמי או בגלל שהם חשופים לשמש ולכן לפסול אותם ?

לדעתי יש להפריד בין הטעם האישי כלפי מוצר מסויים ובין הקביעה הגורפת שהוא פסול לשימוש מאחר שהוא מסרטן. רבבות ילדים משחקים בגני ילדים ובגנים ציבוריים על מצע של דשא סינטט ובהם גם בני משפחתיי וטרם שמעתי שמסריח להם או חם להם או מסרטן להם.
לצפיה ב-'לפני מספר שבועות שמתי כאן קישור למאמר/מחקר שהתפרסם ב NBC'
לפני מספר שבועות שמתי כאן קישור למאמר/מחקר שהתפרסם ב NBC
06/07/2015 | 19:25
1
38
לפני כשנתיים, שמצא לכאורה קשר בין ריבוי מקרי סרטן אצל שוערות כדורגל בקבוצות ששיחקו על דשא סינטטי
כנראה בגלל השתטחויות רבות על הדשא ולא בגלל הפלסטיק הירוק אלא דוקא בגלל פתיתי הצמיגים המשמשים כמצע אלסטי מתחת.

לצפיה ב-'אם כך, ואם המחקר הזה מוכר בקהיליה המדעית'
אם כך, ואם המחקר הזה מוכר בקהיליה המדעית
06/07/2015 | 22:58
19
הרי שצריך להזהיר את צרכני הדשא הסינטטי מפני מגע ממושך איתו בשכיבה ממושכת או תכופה או ישיבה ממושכת וכיוצ״ב. אבל יש כאלה והם לא מעטים  שהמוצר הזה לא מגעיל אותם והוא משמש במשטחים קטנים בגינתם סתם שיהיה ירוק בעיניים או לדריכה רכה למטרה ספציפית. לצרכנים שכאלה לא הייתי ממרר את החיים בזלזול אלא מציין בפניהם את הסכנה לחשיפה ממושכת במגע.

אבל לעומת זאת, כל אזרח אחראי ראוי על סמך מחקר מוכר שכזה ( אם אכן הוא מוכר במסקנתיו )  שיזהיר כל גן ילדים שיש בו משטחי דשא סינטטי ומתקני משחק, כל מועצה שבתחומה גנים ציבוריים עם דשא סינטטי, כל בית מלון או בריכה ציבורית שיש להם משטחי דשא סינטטיים, כל בית קפה עם חצר וכןהלאה,  ואם אותו אזרח איננו עושה זאת ואיננו מתריע מפני הסכנה האורבת - שיהיה הדבר על מצפונו.
לצפיה ב-'בוא ונעשה מעט סדר בדבריי?'
בוא ונעשה מעט סדר בדבריי?
06/07/2015 | 20:27
2
31
ראשית, בעל השרשור לא יוכל להגיב כי הוא "אורח".
שנית, השבתי מאד בקצרה שנשימת נפיחה פחות מסרטנת מהדשא הסינתטי וזה יהיה תמיד נכון.
שלישית, בדשא הסינתטי, יש מלאן חומרים מעבר לפלסטיק. יש את הצמיגים כפי שהזכירה דרורים, 
יש דבקים ויש עוד חומרים שכן ולא מתפרקים מהר או לאט.
רביעית, הזכרת דקים מפלסטיק, הזכרת גדרות ואולי תזכיר גם אדני רכבת ישנים שמשוחים בכל מיני 
חומרים שנחשבים בעייתיים מאד. אבל על כל אלה, אינך משתטח ואינך משחק על משטחיהם. על דשא
דווקא כן. אז ככל שהחומרים "יהיו דומים" והם לא, 'אופן השימוש' הוא בכל זאת שונה.
חמישית, וללא קשר לגינון.... גם על MDF, שזה חומר שמשתמשים בו לעבודות נגרות, נאמרו דברים 
רבים על היותו מסרטן, בעיקר בשל השרפים שהוחדרו בו בתהליכי הייצור.
אז גם אם כן תיקח ברצינות את תגובתה של דרורים וגם אם לא, אני חושב שכן כדאי להיות זהיר בקטע
הזה, גם אם נוח לך להאמין שמדובר ב"אחלה שטיח". ובאמת אוריאל, אני מאחל לך רק בריאות ואריכות
ימים מאושרים. 
לצפיה ב-'אני מודה לך על איחוליך ובאותה הנשימה מאחל גם לך רק טוב.'
אני מודה לך על איחוליך ובאותה הנשימה מאחל גם לך רק טוב.
06/07/2015 | 23:07
1
31
מכל מה שכתבת לעיל אני כמובן מאמץ את נקיטת הזהירות שהיא תמיד מומלצת. ואם שוחר בריאות אתה, הרבה לפני העליהום על השטיחים הירוקים הללו, אני ממליץ לך למזער למינימום את השימוש בסלולרי. שלגבי השימוש בו יש כבר הסכמה נרחבת בדבר הסכנות הכרוכות בשימוש בו בקרבת הראש והגוף בכלל ואני משוכנע מעל כל צל של ספק וכך על פי הגורמים המוסמכים שהסכנה האורבת לכל משתמש בטלפון סלולרי לעתים קרובות ולפרקי זמן ממושכים מסוכנת עשרות מונים יותר מהשטיח הירוק הזה.
לצפיה ב-'נגעת בנקודה כואבת.... אני באמת משתמש לא מעט בנייד, אבל אצל'
נגעת בנקודה כואבת.... אני באמת משתמש לא מעט בנייד, אבל אצל
06/07/2015 | 23:59
20
בני, הדבר הזה לא מש מידיו מרגע שהוא מתעורר עד שעוצם את עיניו ונרדם.
מסרונים, ווטס אפים, גלישה, שיחות בלי סוף ומה לא...חלק ממחזור הדם ממש. 
ואם חלילה תנסה להעיר לו, תחטוף ממנו מנה שאחריה לא יבוא לך לשוחח עמו יומיים. 
יש לך פתרון?
לצפיה ב-'אוריאל גישה שקוןה תודה'
אוריאל גישה שקוןה תודה
06/07/2015 | 21:16
16
לצפיה ב-'איך צריך לגדל ביגוניה צהובה'
איך צריך לגדל ביגוניה צהובה
04/07/2015 | 22:16
1
64
יש לי ביגוניה צהובה ואני לא מצליח לגדל אותה למצב שיצאו לי
הפרחים הצהובים.
העלים נראים יבשים .
ברצוני לדעת איך הכי נכון לגדל את ביגוניה בדרך שצריך לגדל את ביגוניה .
תודה רבה
לצפיה ב-'את ביגוניות הוורד מגדלים בתנאים מפנקים במיוחד. הם מגיעים '
את ביגוניות הוורד מגדלים בתנאים מפנקים במיוחד. הם מגיעים
05/07/2015 | 00:47
38
לחנויות כשהם בשיא פריחתם, ואת המוכר מעניין רק הפידיון. לו לא אכפת שהצמח 
יקמול בשרב הראשון, ואותו לא מעניין מה יקרה לצמח מחר. 
אז דע כי מדובר בצמח ספור עדין, שבוחר לפרוח דווקא בעונה חמה זו של השנה, 
כשהוא נמצא בתנאים שאיש לא יוכל לספק לו בביתו. לכן, הטיפול הנכון ביותר הוא לראותו
בלבד ולא לנסות כלל לגדלו. כל ניסיון יעלה רק במפח נפש וזה פשוט... חבל.
לצפיה ב-'אגדה או מציאות ?'
אגדה או מציאות ?
04/07/2015 | 18:53
4
77
משום מה השנה יש על הגפן שלי מתקפת ציפורים אגרסיבית, אולי בגלל שדיללתי את הגפן והאשכולות חשופים יותר, על כל פנים ציפורים חוגגות ללא הרף. 
האם תליית דיסקים ו/או בקבוקים עם מים באמת מבריחים אותם ? אגדה או מציאות ?
לצפיה ב-'משקקים עם רשת'
משקקים עם רשת
04/07/2015 | 18:56
3
56
כדי שהענבים יהיו מאוררים וללא גישה "לחמדנים שלא שילמו כסף".
לצפיה ב-'נו באמת .... '
נו באמת ....
04/07/2015 | 19:35
2
70
כל אשכול עם שקיק ? באיזה סוג של רשתות מדובר ?
צריך להעסיק גדוד של תאילנדים בשביל זה .... 
לצפיה ב-'סבי ז"ל נהג להפעיל טרנזיסטור על עץ הפקאן למניעת שוד'
סבי ז"ל נהג להפעיל טרנזיסטור על עץ הפקאן למניעת שוד
04/07/2015 | 22:53
1
54
הפרי ע"י ציפורים (בעיקר עורבים אפורים). נדמה שזה הדבר היחיד שעבד.
לצפיה ב-''
04/07/2015 | 23:34
8
לצפיה ב-'איזה חומר הדברה יעיל נגד שרביטן?'
איזה חומר הדברה יעיל נגד שרביטן?
04/07/2015 | 17:08
6
76
ניסיתי בראונדאפ התוצאות לא היו חד משמעיות. האם גרלון יעשה את העבודה?
אם למישהו יש נסיון מוכח (ומוצלח) בסוגיה אודה לו/ה 
לצפיה ב-'אני מצליח טוב עם תערובת של 2% אחד ממוצרי הגיפוסאט'
אני מצליח טוב עם תערובת של 2% אחד ממוצרי הגיפוסאט
04/07/2015 | 17:15
5
51
( טייפון , ראונד אפ או אחר הזול מבניהם) + 0.5% טומהוק. אם השיח גדול יש לשטוף טוב. עדיף על גרךלון שהוא מאוד נדיף ומזיק כך לשכנים ולכן עדיף שלא להשתמש בו הרבה בגן.
לצפיה ב-'אפשר להעניק במתנה לחולים- תה שרביטן'
אפשר להעניק במתנה לחולים- תה שרביטן
06/07/2015 | 16:45
4
47
קראתי לאחרונה, יש הרבה עדויות בגוגל שתה שרביטן מרפא
לשיקולכם, אולי יכול לעזור למישהו
לצפיה ב-'מכיוון שהכתבה חסרת האחריות הזאתעולה חדשות לבקרים'
מכיוון שהכתבה חסרת האחריות הזאתעולה חדשות לבקרים
07/07/2015 | 12:54
3
80
גם באתר הזה וגם בפייסבוק, אני מרגיש צורך להביא את הדברים הבאים:

עילם - העמותה הישראלית לצמחי מרפא
June 2 ·
תרופת פלא או הטעיית הציבור? השרביטן המצוי ומחלת הסרטן:

בחודשים האחרונים פונים אלינו, חברי העמותה הישראלית לצמחי מרפא העוסקים ברפואת צמחים קלינית בישראל, מספר לא מבוטל של אנשים שהם או קרוביהם חולים במחלת הסרטן ואשר מבקשים מידע או טיפול בעזרת הצמח שרביטן מצוי ((Ephedra foeminea.

הצמח עלה לאחרונה לכותרות בעקבות כתבה ששודרה בטלויזיה לפני זמן מה ובה סופר על אדם שריפא את עצמו ממחלת הסרטן בעזרת שימוש בצמח.

על פניו גילוי מרעיש, אך בדיקה מעמיקה יותר בחומרים אשר אינם נגישים לרוב הציבור, שכל משאלתו היא רפואה שלמה לו וליקיריו, מראה שהמציאות שונה ודורשת הבהרות וחידוד באופן שלא ישאיר ספק בכל הקשור לשימוש הרפואי בצמח.

מטפלים רבים בצמחי מרפא מדווחים על עליה ניכרת בבקשות למרשמים של שרביטן, והשמועה נפוצה גם בבתי החולים ובקרב חולים ובני משפחותיהם שתרים אחרי הצמח במטרה לקטוף אותו ולהשתמש בו. הפניות הן רבות וומגיעות מכל חלקי הארץ, ולרוב הנן עיקשות וחסרות מידה של זהירות מתבקשת.

מיני השרביטן ברפואה המסורתית והמודרנית על קצה המזלג:

השרביטן נחשב כבר אלפי שנים כצמח מרפא חשוב, הן ברפואה הסינית שם מדובר על מין אחר של הצמח ( (Ephedra sinica, והן ברפואה העממית המקומית. מדובר בשיח מטפס הנפוץ בכל חלקי הארץ ורוב השימוש הרפואי המסורתי בו נעשה בעיקר סביב הטיפול במצבים אלרגיים שונים ולטיפול במחלות במערכת הנשימה. לצמח השפעה מכייחת, השפעה מרחיבת סמפונות והשפעה נוגדת אלרגיה. החומר הפעיל העיקרי בצמח הוא האפדרין, חומר רפואי הנפוץ בשימוש כבר מעל לחמישים שנה והמסייע בין השאר בהרפייה של עווית בדרכי הנשימה במהלך התקף אסמטי. האפדרין מצוי גם במספר תרופות רשומות כדוגמת טיפות אף ותרופות להפחתת גודש. כמות האפדרין בצמח עצמו היא נמוכה במין המצוי בסין, ונמוכה אף יותר בזה המצוי בישראל. עם זאת, וכאן כולנו חייבים להיות קשובים, הצמח אסור לשימוש במדינת ישראל ככל הנראה בעקבות החשש מתופעות הלואי של אותו אפדרין נזכר אשר הנן רבות ומסוכנות. מינון לא מבוקר של הצמח עלול לגרום לשינויים בקצב הלב, הפרעות שינה חמורות, התקפי חרדה, יתר לחץ דם, כאבי ראש ועוד.

אז איך כל זה קשור לטיפול במחלת הסרטן?

ככל הידוע אין לצמח השרביטן המצוי תכונות נוגדות סרטן מוכרות מסורתית ומוכחות מדעית. אין לו השפעות ידועות שמאטות את התפתחות מחלת הסרטן ואין לו השפעות שמונעות אותה.
אין כיום ולו מחקר רציני או עבודה מדעית אחת המוכיחה השפעות שכאלו. העיסוק בצמח בהקשר הזה הנו תוצאה של מידע לקוי שהועבר על ידי התקשורת בצורה מסולפת ובלתי אחראית. בנוסף, מן הראוי לציין שאותו אדם שרואיין בנושא וטען שנרפא קיבל גם טיפול כימותרפי.

האם קיימים צמחי מרפא היעילים בטיפול במחלות ממאירות?

קיימים סוגים רבים ומגוונים של גידולים סרטניים המתפתחים באופן שונה, מגיבים בדרכים שונות ומטופלים כל אחד באופן שונה. אנו בעמותה הישראלית לצמחי מרפא מובילים ותומכים בשילוב של רפואה משלימה וצמחי מרפא בהתמודדות עם מחלת הסרטן, אך מקפידים לעשות זאת באופן מקצועי ובטוח וחשוב לנו להאיר את עיני הציבור בנושא- להזהירו מצד אחד משימוש בצמחים שעשויים להיות מסוכנים ולעודד מצד שני קבלת טיפול משלים תומך על ידי מטפלים שהוכשרו לכך כראוי. קיימים צמחי מרפא רבים שהוכחו כמועילים בשלבים שנים של המחלה, משפרים משמעותית את איכות הטיפול ואת ההחלמה, וכמובן אושרו לשימוש כתוספי תזונה על ידי משרד הבריאות.

לסיום נבקש לציין ולהדגיש כי עמדתנו הרשמית בנושא הנה שעד אשר יופיעו בספרות המקצועית פרסומים מדעיים התומכים בשימוש בשרביטן המצוי לטיפול במחלות ממאירות, ועד אשר הצמח יאושר לשימוש רפואי בישראל, יש להימנע מלעשות בו שימוש.

כתבו וערכו:
אסף קורן R.Na ,MIHA מנכ"ל העמותה הישראלית לצמחי מרפא
גל מ. ראן (RH(AHG, חבר איגוד ההרבליסטים הקליניים ואחד ממייסדי האיגוד.
לצפיה ב-'תגובה נכונה ומתאימה לכל ה "שמעתי ש..."'
תגובה נכונה ומתאימה לכל ה "שמעתי ש..."
07/07/2015 | 13:18
1
21
לצפיה ב-'תודה, שמועתי מסוכן '
תודה, שמועתי מסוכן
07/07/2015 | 21:40
12
לצפיה ב-'יופי של תגובה מקצועית ושקולה. יישר כוח לעמותה'
יופי של תגובה מקצועית ושקולה. יישר כוח לעמותה
08/07/2015 | 07:22
10
לצפיה ב-'כינמת במנגולד'
כינמת במנגולד
04/07/2015 | 17:07
2
28
מחפש דרך להיפטר מכינמת במנגולד , ללא שימוש ברעלים.
לצפיה ב-'אחרי שקוטפים'
אחרי שקוטפים
04/07/2015 | 18:40
1
24
משרים במי סבון. שוטפים במים נקיים ומכניסים ל"מייבש חסה" שעובד בצנטריפוגה על ידית.
כל פעולה אחרת תגרום לכינמת המתים להכנס עמוק בין העלים.
מלכתחילה צריך היה לגדל מתחת לרשת נגד חרקים.
לצפיה ב-'איך הכינמת מגיע לעלים ?'
איך הכינמת מגיע לעלים ?
04/07/2015 | 19:01
16
לצפיה ב-'מידע על צמחי תבלין ?'
מידע על צמחי תבלין ?
04/07/2015 | 13:39
7
71
שלום,
אני מחפש אתר עם מידע על צמחי תבלין (רמת השקייה נדרשת, התאמה לשמש מלאה/צל, שתלתנות, מזיקים וכו') כדי ליצור גינת תבלינים. הגינה תהיה באדנית גדולה באיזור המרכז בדירה עם מרפסת מערבית.
אודה באם אתם מכירים אתרים המכילים מידע כזה ותוכלו לשתף.
לצפיה ב-'חפש בגוגל "תנאי גידול זעתר" ותמצא הרבה אתרים. '
חפש בגוגל "תנאי גידול זעתר" ותמצא הרבה אתרים.
05/07/2015 | 02:41
39
סביר להניח שבאותם אתרים תמצא את כל צמחי התבלין. אם לא, חפש לכל אחד בנפרד.
לצפיה ב-'שאל ספציפית על צמחים שמעניינים אותך ותקבל תשובות'
שאל ספציפית על צמחים שמעניינים אותך ותקבל תשובות
05/07/2015 | 20:32
5
19
לצפיה ב-'סוגי תבלין רצויים'
סוגי תבלין רצויים
06/07/2015 | 12:45
4
35
הרשימה שלי כוללת את הזנים הבאים (מה שהייתי רוצה):
לואיזה
נענע
טימין (קורנית)
בזיליקום
זעתר
אורגנו
זה בתור התחלה.
לצפיה ב-'סקירה קצרה:'
סקירה קצרה:
06/07/2015 | 15:46
36
נענע בעציץ נפרד כי הוא משתלט מהר - צריך להשקות כל יום .
לואיזה שתול בעציץ עמוק כי זה עץ קטן להשקות פעמיים בשבוע עד שיוצא מים מלמטה.
טימין , זעתר, שיחים שרצוי לגדל כל אחד בעציץ נפרד משלו. טימין מאד עדין, זעתר די מתפרע.
בזיליקום זורעים וגודל מהר ובקלות  , יכול להגיע לגודל של שיחים גדולים בגובה מטר ויותר.

באדנית גדולה אתה יכול לגדל פטרוזילה שמיר וכוסברה וחד עונתיים כאלה שזורעים בצפיפות וקוצרים לפני שיוצאים פרחים (אפשר גם ביזיליקום לגדל ככה).
לצפיה ב-'מה גודל האדנית?'
מה גודל האדנית?
06/07/2015 | 19:34
1
21
הייתי מחלקת אותה לפי גובה וגודל הצמחים וגם לפי  צריכת המים, השאלה אם היא מספיק גדולה לחלוקה כזו?

נענע בנפרד - בעציץ או סלסלה תלויה
לצפיה ב-'זה חלק מההחלטה'
זה חלק מההחלטה
07/07/2015 | 10:34
16
הי,
כאן בדיוק חלק מההתלבטות האם לקנות אדנית חומה רגילה או גדולה של מטר אחד למשל ולשים צמחים בחלקים שונים שלה. לא החלטתי מה עדיף ולכן אני מתייעץ ואוסף מידע.
לצפיה ב-'לדעתי עדיף בנפרד'
לדעתי עדיף בנפרד
07/07/2015 | 12:16
20
את כל התבלינים צריך להשקות בעקרון כשתערובת השתילה בעציץ מתחילה להתייבש בסנטימטרים העליונים למגע אצבע. אז- צריך להשקות בכמות מים שתרווה את כל נפח התערובת ולאפשר לעודפים להנגר החוצה ולא לעמוד בתחתית באופן קבוע כי זה גורם לרקבונות ולבעיות נוספות. 

זעתר בעציץ בנפח כ 10 ליטר - אף אחד שאני מכירה לא צורך זעתר 'מלוא הצמח', אבל הצמח יפה גם לנוי, גדל בקלות וניתן לגזום אותו כשהוא גדול מדי: לאסוף את כל הענפים לצרור ולגזום ביחד בקו ישר. כשתשחרר את הצרור הצמח יהיה מסודר וכדורי והצימוח יתחדש במהרה. אין לו בעיה עם השקיה תכופה מדי בתנאי שהניקוז טוב ואין מים עומדים בתחתית. 
קורנית + קורנית לימונית - צמח מעולה ויפה שרגיש לעודף לחות בקרקע (נדמה לי שמעדיף אדמה על פני שתילה בתערובת בעציץ..). צריך לוודא שהתערובת מתחילה להתייבש לפני ההשקיה הבאה ורק אז להשקות עד רוויה ולתת לעודפי המים להנגר החוצה לפני שמחזירים את העציץ לתחתית. לא אוהב השקיות קטנות מציקות..
לואיזה + בזיליקום + אורגנו יכולים להיות ביחד באדנית - אוהבי מים ויכולים להסתפק בשמש חלקית, גם 4 שעות יספיקו להם.  הבזיליקום הוא עונתי ונעלם בחורף אבל חוזר מזרעים באביב הבא וזקוק למקום (גבוה וגם רחב). האורגנו ישמח להיות בפינת האדנית בחזית, כי רוב הזנים שלו שרועים או חצי שרועים והוא לא יפריע ללואיזה והבזיליקום שהם זקופים. אל תניח לתערובת השתילה שלהם להתייבש אבל גם אל תציף אותה - תשמור על לחות לפי מגע אצבע. 
לא בטוח שלואיזה תסתפק לאורך זמן באדנית פלסטיק סטנדרטית מכיוון שהיא שיח גדול עם מערכת שורשים שנחוץ לה עומק. מאידך - אולי כדאי לך להתנסות קודם באדנית סטנדרטית ואח"כ להחליט על המשך דרכך..
בהצלחה
לצפיה ב-'עגבניות לא טעימות - מה עושים?'
עגבניות לא טעימות - מה עושים?
04/07/2015 | 11:51
1
66
יש לי המון המון המון עגבניות שרי על השיחים. ממש יפות.אלא שאתמול, כאשר הגשתי אותם הילדים התלוננו שהם חסרי טעם.
מה ניתן לעשות?
אגב, זרעתי אותם מחבילת זרעים שהיה כתוב עליה "עגבניות שרי" - כך שאין לי מושג מה הזן.
לצפיה ב-'חח קונים בסופר'
חח קונים בסופר
04/07/2015 | 18:47
43
וטועמים (אמנם בחוסר נימוס) לפני ששוקלים.
לצפיה ב-'מזיק בהיביסקוס כנראה כנימה קימחית בגדר חיה ארוכה וגבוהה '
מזיק בהיביסקוס כנראה כנימה קימחית בגדר חיה ארוכה וגבוהה
04/07/2015 | 11:25
2
121
שלום .פגיעה בהיביסקוס בחזית ביתי .צמח בן עשרות שנים המשמש בגדר חיה בחזית המבנה לכל אורכו.לאחרונה נפגע להבנתי משיטוט בפורום מכנימה קימחית.
מצרף צילום .ואשמח לקבל אישור /איבחון למזיק..וכן אמצעי טיפול שיענה על הצרכים..כאמור גדר חיה ארוכה וגבוהה
תודה 
ציקי
לצפיה ב-'קבל אישור שזו אכן כנימה קמחית מנוקדת. יש בפורום הרבה מידע על'
קבל אישור שזו אכן כנימה קמחית מנוקדת. יש בפורום הרבה מידע על
04/07/2015 | 14:29
56
טיפול. חיפוש נעים (חפש תחת השם שלי)
לצפיה ב-'אז באמת שמוליק נלחם בכנימה הקמחית המנוקדת'
אז באמת שמוליק נלחם בכנימה הקמחית המנוקדת
04/07/2015 | 18:45
47
אבל בקצרה, זה מזיק קטלני לצמחים שהוא תוקף. ולראיה שהבאת, הנמלים מביאות אותם ועוזרים להתפשטות.

לצפיה ב-'עץ דק וגבוה'
עץ דק וגבוה
04/07/2015 | 11:03
10
157
הי, הצד העורפי של הבניין שלי קרוב מאוד לבניין השכן. אני רוצה לשתול עצים כדי שיפרידו ביננו.
הגובה: כ-12 מטרים.
הרוחב: כ-3 מטרים.
חשבתי על ברוש, אני רואה בשכונה הרבה ברושים גבוהים מאוד אבל חלקם עבים מאוד.
בקיצור, אשמח לעזרה ממי שמכיר.
לצפיה ב-'ישנם מספר זנים צרים אבל לכולם דרושים להערכתי לפחות 2 מ' '
ישנם מספר זנים צרים אבל לכולם דרושים להערכתי לפחות 2 מ'
04/07/2015 | 12:39
1
68
רוחב בגובה המדובר
לצפיה ב-'אפשר לשתול צפוף יותר ואחרי שנים בודדות לדלל למרווחים הנכונים'
אפשר לשתול צפוף יותר ואחרי שנים בודדות לדלל למרווחים הנכונים
04/07/2015 | 18:42
35
בכלל ברושים נוטים למות לפתע.
לצפיה ב-'קודם כל, יש את ברוש הטוטם. צר וגבוה אבל איטי. יש האומרים,'
קודם כל, יש את ברוש הטוטם. צר וגבוה אבל איטי. יש האומרים,
05/07/2015 | 00:42
45
שענפים ממנו נוטים "ליפול" הצידה וזה פוגם במראה. 
ברוש אחר וצר קיים, אבל הוא רחב בהרבה מהטוטם.
הייתי חושב על הימנוספורום פלאבום (הינומית). שיח צר
(יחסית) וגבוה. פריחה בין פסח לשבועות עם ריח משגע.
נכון לרגע זה, איני נזכר באפשרויות נוספות וטובות. 
לצפיה ב-'במשתלת אלון ביראון מגדלים מילה 'אובליסק''
במשתלת אלון ביראון מגדלים מילה 'אובליסק'
05/07/2015 | 05:59
4
85
שנועדה למצבים כאלו בין היתר, הגובה שלה הוא בסביבות 10 מ' וקוטר הנוף כ 3 מ'
מצ"ב צילום מאחד הפרסומים שלהם
לצפיה ב-'נראה מרשים. כנראה מורכב או מושרש. שאלה האם נשיר ושאלה נוספת:'
נראה מרשים. כנראה מורכב או מושרש. שאלה האם נשיר ושאלה נוספת:
05/07/2015 | 07:15
1
38
(או אולי בעצם 2):
א. האם ניתן לגדל גם ללא גזע חשוף, כדי לקבל סגירה גם מלמטה?
ב. האם זה מתאים לשואל/ת שמעוניין ברוחב צר מזה?
לצפיה ב-'זה עץ מורכב, לא חושבת שהם מרכיבים נמוך יותר'
זה עץ מורכב, לא חושבת שהם מרכיבים נמוך יותר
05/07/2015 | 13:50
23
תוכל לשאול אצלם. 
השואלת ציינה: גובה 12 מ' ורוחב 3 מ'
לצפיה ב-'נראה נהדר:)'
נראה נהדר:)
05/07/2015 | 08:43
1
11
לצפיה ב-'אם מתאים, פני למשתלת אלון... הם רק ישמחו לספק לך. '
אם מתאים, פני למשתלת אלון... הם רק ישמחו לספק לך.
05/07/2015 | 08:48
11
לצפיה ב-'למשתלת נטף יש זנים מעניינים של ברוש צרים'
למשתלת נטף יש זנים מעניינים של ברוש צרים
05/07/2015 | 09:17
1
31
לצפיה ב-'ומה לגבי כל מחלות הברושים שבאות עלינו להרע?'
ומה לגבי כל מחלות הברושים שבאות עלינו להרע?
05/07/2015 | 09:23
21
לצפיה ב-'מתי לזרוע'
מתי לזרוע
04/07/2015 | 09:22
5
90
תודה,מתי הכי טוב לזרוע
לצפיה ב-'אוגוסט ספטמבר. עדיף לקרר קודם, רק שחבל על המאמץ.'
אוגוסט ספטמבר. עדיף לקרר קודם, רק שחבל על המאמץ.
04/07/2015 | 09:28
4
50
לצפיה ב-'האם אפשר לזרוע ושיצליח להתפתח לצמח, זרעי רקפות?'
האם אפשר לזרוע ושיצליח להתפתח לצמח, זרעי רקפות?
04/07/2015 | 10:07
2
50
היכן אני מוצאת לוח הזרעות, במיוחד של צמחי ירקות.
תודה
לצפיה ב-'אפשר. איטי מאד. יפרח רק בחורף השלישי. רוב הירקות בספטמבר==> '
אפשר. איטי מאד. יפרח רק בחורף השלישי. רוב הירקות בספטמבר==>
04/07/2015 | 10:17
1
31
נובמבר למעט חמניות, אבטיחים ודלועיים אחרים.
בד"כ מועד זריעה מומלץ רשום על החבילות ואפשר למצוא גם במרשתת.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/07/2015 | 10:33
14
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/07/2015 | 12:13
13
תודה על התשובה
לצפיה ב-'הנה הוא ה המיובש '
הנה הוא ה המיובש
04/07/2015 | 09:08
1
66
נקטף אתמול אחרי כמה שבועות שהבשיל והתייבש על השתיל
לצפיה ב-'אפשר לזרוע תות שדה?'
אפשר לזרוע תות שדה?
04/07/2015 | 18:57
14
לצפיה ב-'זרעי ורד'
זרעי ורד
04/07/2015 | 08:56
11
53
אספתי זרעים מורד האם מצליח להנביט ולגדל ומתי לזרוע?
לצפיה ב-'לזוע ולקבל שיח זה די קל אבל מב שתקבלו לא ידוע לוטח לו כמו '
לזוע ולקבל שיח זה די קל אבל מב שתקבלו לא ידוע לוטח לו כמו
04/07/2015 | 09:00
6
60
צמח האם
לצפיה ב-'זרעי ורד'
זרעי ורד
04/07/2015 | 09:24
5
43
תודה,מתי לזרוע?
לצפיה ב-'אין לי ידע האם ישנה תרדמה לזרעים וגם לא מתי לזרוע, חפסו'
אין לי ידע האם ישנה תרדמה לזרעים וגם לא מתי לזרוע, חפסו
04/07/2015 | 17:17
4
28
במרשתת בעיקר באנגלית
לצפיה ב-'זרעים'
זרעים
05/07/2015 | 13:40
3
19
תודה אולי מישהו אחר יכתוב בכל אופן אנסה..
לצפיה ב-'הייתי מנסה להחזיק בקירור מספר שבועות ואז לזרוע לקראת נובמבר.'
הייתי מנסה להחזיק בקירור מספר שבועות ואז לזרוע לקראת נובמבר.
05/07/2015 | 15:28
2
9
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/07/2015 | 18:43
1
8
שווה לנסות לא? זה קצת עבודה 
לצפיה ב-'וזו רק עבודה בשביל הכיף! ורד מרכיבים, ומה שייצא לך מהזרעים '
וזו רק עבודה בשביל הכיף! ורד מרכיבים, ומה שייצא לך מהזרעים
06/07/2015 | 20:16
15
לא יהיה דבר מה משכנע. אבל לנסות אפשר...
לצפיה ב-'האם המטרה לקבל שיח ורד כמו הצמח ממנו לקחת את הזרעים?'
האם המטרה לקבל שיח ורד כמו הצמח ממנו לקחת את הזרעים?
06/07/2015 | 19:27
3
13
בכלל לא בטוח שאם תצליח בהנבטה ובגידול - זה מה שיצא לך..
לצפיה ב-'ורד'
ורד
07/07/2015 | 09:02
2
9
טוב חברים נראה לי ששכנעתם אותי לרכוש שתיל במשתלה.. תודה!
לצפיה ב-'מאד קל להשריש ענף מוורד.'
מאד קל להשריש ענף מוורד.
07/07/2015 | 11:26
1
96
פשוט חתוכים ענפים וטומנים באדמה ומשקים.
יש לי כמה ורדים כאלה מיחור.
אבל עדיף צמח מורכב כי אז הכנה עמידה לקרקע והרוכב נותן פרחים יפים יותר וכ"ד. שתילים של ורדים הם זולים , ולפעמים מוכרים אותם בכניסה לסופר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/07/2015 | 18:07
3
ניסיתי (כתחביב) עם יחורים וגם שמתי אבקת הורמונים וזה לא הצליח, אולי האדמה או העונה,לא יודעת וגם קניתי ומתו לי.. מודה לך על ההתיחסות
לצפיה ב-' פרי אדום שצילמתי בחולון איך ניתן לזהות'
פרי אדום שצילמתי בחולון איך ניתן לזהות
04/07/2015 | 00:45
1
30
יש לי תמונה של פרי אדום שצילמתי בחולון איך ניתן לזהות
לצפיה ב-'לפחות אילו צירפת תמונה? קטע אתך...'
לפחות אילו צירפת תמונה? קטע אתך...
04/07/2015 | 08:17
8
לצפיה ב-'עץ פיקוס חולה האם יש טיפול?'
עץ פיקוס חולה האם יש טיפול?
03/07/2015 | 23:57
1
47
 עץ הפיקוס, עם עלים גדולים, בן 25 שנה.  כל השנים  לא היו בעיות.  השנה לפתע התחילו העלים להצהיב ולינשור.    התחלתי להשקות את העץ לפני כשבוע,  ועדיין לא ראיתי שינוי. באם אפשר להוסיחף תמונה,  אשלח לכם תמונה.
              בברכה,  אריה פורן      poranarie@012.net.il
לצפיה ב-'א. למה אינך נרשם לתפוז? ב. למה אין תמונה? ג. אולי זו סתם '
א. למה אינך נרשם לתפוז? ב. למה אין תמונה? ג. אולי זו סתם
04/07/2015 | 08:19
20
עונת החלפת העלים וזו נשירה "בריאה"? כל עוד יש צימוח חדש, הכל תקין. זה לא עץ מפלסיק ויש לו גם נשירה.
לצפיה ב-'החלפתי סוללה לגלקון 7001d והוא לא עובד'
החלפתי סוללה לגלקון 7001d והוא לא עובד
03/07/2015 | 18:26
2
23
לצפיה ב-'מתקשרים לשרות לקוחות של גלקון או של הספק אם הוא טוב'
מתקשרים לשרות לקוחות של גלקון או של הספק אם הוא טוב
04/07/2015 | 06:03
10
לצפיה ב-'מגעים נקיים? אין קורוזיה או חוט שניזוק והשתחרר?'
מגעים נקיים? אין קורוזיה או חוט שניזוק והשתחרר?
04/07/2015 | 09:44
3
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור לי ולומר לי איזה עץ או שיח זה?'
מישהו יכול לעזור לי ולומר לי איזה עץ או שיח זה?
03/07/2015 | 19:50
1
82
אני חושבת שיש לו גם פירות, רק לא עכשיו. יכול להיות סוג של שיזף?
לצפיה ב-'עם קרני האור קשה מאד לראות ו/או לזהות עלווה. '
עם קרני האור קשה מאד לראות ו/או לזהות עלווה.
04/07/2015 | 08:25
30
האם גם השיח שמימין הוא מאותו סוג? 
ואם יש פרי, יתכן שזה שיזף. אבל אחרי שתרשמי בגוגל "שיזף" ותראי את מבנה העלה, 
תוכלי להשוות טוב יותר. שם יש גם תמונה של הפרי כמובן. 
השיזף בעיקרון הוא קוצני, אבל ישנם זנים ללא קוצים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
HobbitHome - ארכיטקטורה
HobbitHome - ארכיטקטורה
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה