לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1107811,078 עוקבים אודות עסקים

פורום משפט האינטרנט וההיי-טק

ברוכים הבאים לפורום משפט האינטרנט וההיי-טק!
בואו ננסה לדון בהיבטים המשפטיים של האינטרנט וההיי-טק. 
ניתן להעלות שאלות ודיונים בנושאים הבאים:
1. דיני אינטרנט ורשת
2. קניין רוחני גם מחוץ לאינטרנט
3. דיני מחשוב
4. היבטים משפטיים של טכנולוגיה עילית (היי-טק) 
שימו לב: 
אין להעלות שאלות ודיונים בנושאים משפטיים שלא שייכים לתחומים דלעיל.
אין להעלות שאלות ודיונים הקשורים לאינטרנט והיי-טק שאינם משפטיים.
כפי שכתוב גם בראש הפורום, הפורום אינו מעניק יעוץ משפטי ואינו תחליף ליעוץ אצל עו"ד.
הפורום אינו מהווה במה לתלונות בתחום הצרכנות.
אין להעלות לפורום הודעות הכוללות שמות של אנשים מזוהים, של תאגידים פעילים (חברות בע"מ, עמותות, שותפויות, אגודות שיתופיות וכד') וגם לא של אתרי אינטרנט פעילים. הדיון הוא על מעשים ומחדלים, לא על אנשים ותאגידים.
קיימת חובת שרשור שנאכפת בכפדנות. אם פתחתם שרשור אחד, ואתם רוצים לפתוח עוד אחד בנושא אחר, חובה לנצל את השרשור הקיים שלכם, רצוי עם סימון |נצלש| אך לא חובה. איננו מעוניינים שגולש אחד "ישטלט" על ראש הפורום אלא מעוניינים לאפשר לכמה שיותר גולשים שעניינם יהיה חשוף בעמוד העליון של הפורום.
כמובן שדיני מדינת ישראל ותקנון האתר תפוז מחייבים.
בנוסף, היות והפורום הוקם ומנוהל על ידי עו"ד, לא יורשו דיונים בשאלות של גובה שכר טרחת עורכי דין וגם לא יורשו דיונים על עורכי דין. לא המלצות, לא ביקורות, לא רכילויות ולא פרסומות. מותר לבקש המלצות על עורכי דין, אך מותר לתת את התשובות רק בפרטי.
חשוב לציין כי ניהול הפורום נעשה בהתנדבות, אף אחד לא עובד כאן עבור תפוז, אבל גם לא בשבילכם. מי שעונה, עונה רק מתוך רצון טוב ולא כי הוא חייב.

שתהיה לכם גלישה מהנה ומועילה בפורום,
דורון זיסו, עו"ד

אודות הפורום משפט האינטרנט וההיי-טק

ברוכים הבאים לפורום משפט האינטרנט וההיי-טק!
בואו ננסה לדון בהיבטים המשפטיים של האינטרנט וההיי-טק. 
ניתן להעלות שאלות ודיונים בנושאים הבאים:
1. דיני אינטרנט ורשת
2. קניין רוחני גם מחוץ לאינטרנט
3. דיני מחשוב
4. היבטים משפטיים של טכנולוגיה עילית (היי-טק) 
שימו לב: 
אין להעלות שאלות ודיונים בנושאים משפטיים שלא שייכים לתחומים דלעיל.
אין להעלות שאלות ודיונים הקשורים לאינטרנט והיי-טק שאינם משפטיים.
כפי שכתוב גם בראש הפורום, הפורום אינו מעניק יעוץ משפטי ואינו תחליף ליעוץ אצל עו"ד.
הפורום אינו מהווה במה לתלונות בתחום הצרכנות.
אין להעלות לפורום הודעות הכוללות שמות של אנשים מזוהים, של תאגידים פעילים (חברות בע"מ, עמותות, שותפויות, אגודות שיתופיות וכד') וגם לא של אתרי אינטרנט פעילים. הדיון הוא על מעשים ומחדלים, לא על אנשים ותאגידים.
קיימת חובת שרשור שנאכפת בכפדנות. אם פתחתם שרשור אחד, ואתם רוצים לפתוח עוד אחד בנושא אחר, חובה לנצל את השרשור הקיים שלכם, רצוי עם סימון |נצלש| אך לא חובה. איננו מעוניינים שגולש אחד "ישטלט" על ראש הפורום אלא מעוניינים לאפשר לכמה שיותר גולשים שעניינם יהיה חשוף בעמוד העליון של הפורום.
כמובן שדיני מדינת ישראל ותקנון האתר תפוז מחייבים.
בנוסף, היות והפורום הוקם ומנוהל על ידי עו"ד, לא יורשו דיונים בשאלות של גובה שכר טרחת עורכי דין וגם לא יורשו דיונים על עורכי דין. לא המלצות, לא ביקורות, לא רכילויות ולא פרסומות. מותר לבקש המלצות על עורכי דין, אך מותר לתת את התשובות רק בפרטי.
חשוב לציין כי ניהול הפורום נעשה בהתנדבות, אף אחד לא עובד כאן עבור תפוז, אבל גם לא בשבילכם. מי שעונה, עונה רק מתוך רצון טוב ולא כי הוא חייב.

שתהיה לכם גלישה מהנה ומועילה בפורום,
דורון זיסו, עו"ד

לצפיה ב-'שאלה לגבי אשראי'
שאלה לגבי אשראי
29/10/2013 | 22:21
1
35
שלום
אם נרשמתי באוניברסיטה מסוימת לאיזו בחינה
והם שיבצו אותי לשעה שאני לא יכול להגיע אליה
והם אמרו לי שאם לא אגיע אחויב בדמי טיפול
והודעתי להם בטווח של 14 יום שאני לא יכול להגיע לבחינה הזו
והתחלנו בשרשרת התכתבויות במייל שבמהלכן עברו ה14 יום (זה כבר 15,16 יום משהו כזה)
אני יכול לבטל את עסקת האשראי (לאחר ה14 יום) בלי שהם יחייבו אותי? כי תכלס זה קצת לא לעניין מצידם לחייב אותי על מוצר/שירות שאני לא יכול לממש. זה סתם לקחת כסף מבנאדם...  
תודה
לצפיה ב-'שאלתך לא שייכת לנושאי הפורום'
שאלתך לא שייכת לנושאי הפורום
30/10/2013 | 11:18
12
נסה בפורום חוק ומשפט.
לצפיה ב-'מנוי בסקיף או תוכנות דומות'
מנוי בסקיף או תוכנות דומות
24/10/2013 | 10:10
3
37
כידוע יש לסקיפ ותוכנות דומות אופציה לקנות שיחות החוצה בכרטיס אשראי
מה קורה אם מישהו פורץ את הסיסמה שלך וקונה זמן בכרטיס של מישהו אחר
ומשתמש בחשבון שלך , שאלה שנייה מה קורה כשלא ניתן לבטל מנוי.
השאלה האם ניתן לתבוע אותך או שניתן לבדוק IP למשל , כמו כן הרבה אנשים
שכחו את סיסמת ה סקיפ למשל ופתחו חשבון חדש והחשבון הישן עדיין קיים
לצפיה ב-'פריצה למנוי VOIP'
פריצה למנוי VOIP
24/10/2013 | 10:53
2
23
השאלה כפי שניסחת אותה, לא משפתית (כמו שהשאלה מה קורה כשפרצים לך לבית או לרכב לא משפטית). יכול להיות שלא קורה כלום ויכול להיות שקרים כל מיני דברים נוראיים).
כעיקרון, אתה אמור לעקב אחרי תנועות הכרטיס שלך. אם אתה מגלה תנועה שלא עשית, תדווח לחברת האשראי על פריצה והונאה.
אם עשית את זה בזמן סביר, יש להניח שיבטלו את החיוב ואולי גם את הכרטים ויקצו לך חדש. מומלץ לבצע פעולות באינטרנט בכרטים נטען ולא בכרטיס רגיל. קונים כזה בחברות האשראי וגם בדואר. זה מגביל את סכום ההונאה האפשרית לתקרה של סכום בו טעון הכרטיס.
אם חייבו ולא מסכימים לבטל, זה הזמן שתפנה לעו"ד ליעוץ פרטני.
לצפיה ב-'לא הבנת את השאלה'
לא הבנת את השאלה
24/10/2013 | 20:12
1
30
הבעיה אחרת , משהו פורץ לי לחשבון אבל מכניס פרטי אשראי של מישהו אחר , ואז כמובן
אני מצטייר כרמאי , למרות שיתכן שבכלל זה חשבון ישן שאבדה הסיסמה שלו אם סתם חשבון
שלא ניתן לבטל . השאלה היא כמובן האם החברה חייבת לודא את הכרטיס ואם לא עשתה כך
זה בעיה שלהם.
לצפיה ב-'אז בפעם הבאה תכתוב את העובדות'
אז בפעם הבאה תכתוב את העובדות
27/10/2013 | 09:36
22
אם אתה יודע מי הפורץ אתה יכול לתבוע אותו. אם אתה לא יודע, הפתרון בוא לא משפטי.
תודיע שזה לא אתה. מקסימום אתה יכול לבקש פסק דין הצהרתי שמצהיר שזה לא אתה ולפרסם אותו, אבל ברוב המקרים חבל על המשאבים.
לצפיה ב-'קנס על פיראטיות ומחשבות'
קנס על פיראטיות ומחשבות
22/10/2013 | 14:22
6
207
שלום לכולם,
שכרתי דירה בברלין לכמה שבועות בתקופה האחרונה.
בזמן השהות שלי שם הורדתי כמה סרטים מהאינטרנט והשתמשתי לשם כך בטורנטים (תוכנה לשיתוף קבצים).
אחרי כמה שבועות קיבלתי מייל מבעל הדירה בו הוא כותב שקיבל שני מכתבים ובהם תביעות פיצויים על גניבה של זכויות יוצרים, האחד בסכום 750 יורו והשני 815, ומוזכרים בהם שמות של סרטים שהורדו (שאגב רק אחד מהם אני יכול לזהות כשלי) ובאם אלה לא ישולמו הוא מסתכן בתביעה. במכתב הוא מבקש ממני לכתוב הצהרה משפטית שאני הוא שגלש באינטרנט והוריד את הסרטים וכך התביעה תישלח לישראל ועל פי הייעוץ משפטי שקיבל בגרמניה כאן היא לא תיאכף ולא יהיו שום סיבוכים.
השאלה שלי היא:
האם אני מסתכן בתביעה בארץ אם אני אשלח הצהרה כזאת, שלטענתו תפתור אותו מתשלום על הורדות שלא הוא ביצע. האם באמת אין אכיפה לתביעות כאלה בארץ, האם החוק בארץ אחר בתחום ההורדות וזכויות היוצרים, אני מעולם לא שמעתי על תביעות כאלה בארץ. איך עובדת תביעה מגרמניה שמגיעה לארץ בתחום שהחוקיות שלו שונה כאן?
בתוך כל הסיפור הזה עולות לי תהיות על זכויות הפרט וחדירה אליהן דווקא בארץ שהתדמית שלה היא של מקום שבו הפרטיות והחופש של האזרחים הוא שם דבר בכל העולם אבל עניין זה פחות רלוונטי.

אשמח לתשובות,
תודה על העזרה!
לצפיה ב-'קראתי בהתחלה את הכותרת שלך לא נכון'
קראתי בהתחלה את הכותרת שלך לא נכון
23/10/2013 | 02:43
96
בתור קנס על פיראטיות וקנס על מחשבות ... מזל שלא

מה שכן, אני מקווה שלא תסתמך על אף תשובה באינטרנט בתור ייעוץ משפטי. בייחוד לא במקרה כזה שיכול להיות עניין די רגיש ואתה עלול לשלם הרבה על התנהלות לא נכונה.

לא ברור לי למה אתה (או מי שזה לא היה שנתן לו יעוץ משפטי) מתכוון באמירה שאין אכיפה לתביעות כאלו בארץ. בעלי הזכויות בארץ לא עסקו עד היום בתביעה של משתפי קבצים, אבל אם תביעה כזו היתה מגיעה לבית משפט, יש סיכון משמעותי שלא היית יוצא זכאי. ובכלל, לא ברור לי אם תביעה כזו היתה המגיעה לארץ. אני אמנם רחוק מלהיות מומחה לעניין תחום שיפוט במשפט הבינלאומי, אבל על עבירה שנערכה בזמן שהיית בגרמניה יכולים לשפוט אותך בגרמניה, אם לא תגיע ולא תשלח נציג מטעמך - זו בעיה שלך, ועלולים לערוך משפט בנוכחות צד אחד בלבד. לגבות את הקנס שהטיל בית משפט גרמני בארץ זה אמנם קצת מסובך אבל אפשרי אם הם מאד רוצים, וחוץ מזה, גם אם לא היו רודפים אחריך עד לארץ, לא חושב שהיית רוצה להסתכן בכך שיעמוד נגדך צו מעצר בגרמניה על אי תשלום הקנס.

יש גם אפשרות שיראו שאתה לא תושב גרמניה ויחליטו שלא שווה להם להיכנס למשפט מולך, אבל אתה לוקח סיכון אם תבנה על זה.

ואגב, לידע כללי גרמניה ידועה בתור אחת המדינות עם האכיפה הנוקשה ביותר של חוקי זכויות יוצרים. למעשה, אם אני לא טועה גרמניה היא במקום שני אחרי ארה"ב במספר התביעות שהוגשו כנגד משתפי קבצים.
לצפיה ב-'אכיפת זכויות יוצרים בגרמניה.'
אכיפת זכויות יוצרים בגרמניה.
23/10/2013 | 09:41
4
103
1. אין בהודעתך מספיק פרטים לגבי המקרבה, למשל, לא סיפרת במה הורדת, כלומר, במחשב של מי, בתשתית של מי, ברשת של מי, האם הרשת בה השתמשת מאובתחת בסיסמא וכו'. הוא בחזה השכירות כתוב משהו לגבי שימוש באינטרנט, האם התחייבתי לא להוריד קבצים ו/או לפצות .
2. אני גם לא יודע אם יש לך נכסים/חשבונות בגרמניה, או אינטרסים, בכל אופן, הנתיה שלי היא להמליץ לך להכיש ולא לעשות לצדדים האחרים חיים קלים ולתת להם מה שהם רוצים ואולי אין להם, קרי ראיה חזקה כבטון יצוק.
3. בהעדר עוכדות, לא ניתן לדעת אם המקרה יש בגרמניה  סמכות שיפוט נגדך ולא ניתן לדעת אם כללי המשפט הבינלאומי הפרטי מאפשרים המצאת כתב תביעה מחוץ לתחם השיפוט.
4. די עשית  "סלט" בין הסוגיות, לא מדובר במשפט פלילי ובקנס אלא במשפט אזרחי ובפיצויים, אבל יתכן שהבלבול לא נובע מאי הבנה שלך אלא מהטעיה של הצד השני.
5. אם אתה רוצה תשובה מדוייקת, תרכז את המסמכים הרלוונטיים ותפנה ליעוץ משפטי אצל מומחה לדין גרמני. יש בארץ עו"ד כאלה.
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
23/10/2013 | 15:52
3
70
קודם כל תודה על התשובות.
רציתי להוסיף כמה פרטים להבהרה.
השכירות נעשתה ללא חוזה ובתשלום מזומן. לא היה אפילו תנאי בעל פי על שימוש באינטרנט כשנכנסתי לדירה וקיבלתי אץ הסיסמא מהמשכיר. הרשת הינה רשת פרטית מאובטחת עם סיסמא. הורדתי את הסרט האחד שנראה שקשור אלי דרך הנתב האלחוטי שהיה בדירה.
בקשר לשאלה אם זו תביעה אזרחית בשביל פיצויים או קנס על עבירה פלילית, קשה לי להבין מהמייל שקיבלתי. במייל נכתב כי התקבלו שני מכתבים שדורשים תשלום בגלל שהורדות כאלה אינן חוקיות בגרמניה ולא פורט אם זה מהחברות בעלות הזכויות או מהמדינה. בנוסף רציתי לדעת
האם יש למישהו המלצה איפה אני יכול לקבל ייעוץ משפטי בתחום הזה בלי שזו תהיה הוצאה כבדה?
לצפיה ב-''
24/10/2013 | 10:43
40
מבלי לקבוע עמדה ערכית לגבי במקרה, נראה שבעל הדירה נהג ברשלנות רבתי בכך שמסר לך את הסיסמא לרשת מבלי להזהר אותך לא להוריד קבצים מוגנים.
שישראל מעולם לא נתבע איש על הורדת סרטים, מכיוון שברוב המקרים חלה הגנת השימוש ההוגן או הגנת הקלטת.
כל עוד אתה לא מודה, אין ראיה חלוטה נגדך.
יש לבדוק אם יש בדין הגרמני חזקה כלשהי לגבי הורדה.
תוכל לפנות ללשכת עורכי הדין ולבקש רשימת עו"ד המתמחים בדין הגרמני.
לצפיה ב-'שני דברים לידע כללי'
שני דברים לידע כללי
25/10/2013 | 06:34
1
70
בחיפוש מהיר לא מצאתי עבור קישור, אבל כדאי לערוך בירור בעניין.

דבר ראשון, תבדוק היטב ממי ממוענים המכתבים והאם אלו אכן נציגים רשמיים של בעלי הזכויות. ממה שזכור לי (אבל כדאי לבדוק אם זה אכן נכון), בגרמניה יש שיטה קצת מוזרה ויוצאת דופן שמאפשרת לחברות עורכי דין להגיש תביעות על הפרת זכויות יוצרים בשם בעלי הזכויות מבלי שבעלי הזכויות יצטרכו בכלל למנות אותם לכך. זה אומר שיתכן ולמי ששלח את המכתב בכלל אין זכות לתבוע על הפרת זכויות יוצרים על פי החוק הישראלי.

דבר שני, זכור לי שקראתי שעבר חוק שמגביל את סכום התביעה על הפרת זכויות יוצרים לאנשים פרטיים בגרמניה לקנס של 200 יורו בלבד. אם זה נכון והחוק הזה כבר עבר, אז הסכום שהם מבקשים ממך, אפילו אם היית משלם, הוא מופרך לחלוטין.
לצפיה ב-'כתבתי מהזיכרון כך שלא ממש דייקתי'
כתבתי מהזיכרון כך שלא ממש דייקתי
25/10/2013 | 21:20
48
האמת היא שגם הרבה מהכתבות בעניין לא ממש דייקו כשכתבו על הגבלה ל-200$. למעשה, הגבילו את הסכום שהם יכולים לבקש ל-1000 יורו, כשלא יותר מ-155 יורו (כ-200$) מתוך זה יכולים להיכנס לכיס של חברת עורכי הדין ששולחת את המכתבים:
http://torrentfreak.com/germany-passes-law-to-miti...

בכל מקרה, לא הייתי סומך באופן מוחלט על אף כתבה באינטרנט או בעיתון בלי לדעת מה אומר החוק עצמו.
לצפיה ב-'ההעסקה ללא הסכם סודיות'
ההעסקה ללא הסכם סודיות
21/10/2013 | 17:59
7
60
במצב שאין הסכם שמירית סודיות ואי תחרות
האם לאחר שהעובד מסיים חוזה עבודתו הוא יכול להשתמש בקוד או ברעיון ?

במידה והתשובה לא -  אז מה בעצם נותן הסכם הסודיות? על מה הוא מגן?
לצפיה ב-'אני משער שאתה מודע להבדל'
אני משער שאתה מודע להבדל
21/10/2013 | 21:25
2
41
בין לעשות שימוש לבין לשמור בסוד.
לצפיה ב-'כן'
כן
22/10/2013 | 11:50
1
16
התכוונתי להבין על מה מגן הסכם שימרת סודיות ואי תחרות.

כשאין הסכם - מה הסכנות?
לצפיה ב-'אז קודם כל'
אז קודם כל
22/10/2013 | 12:18
20
הסכם שמירת סודיות ואי תחרות אלו שני דברים נפרדים (גם אם לפעמים יש מעסיקים שכורכים את שניהם בהסכם אחד).

שנית, יש כמה סוגים של קניין רוחני בבעלות החברה, שעשויים למנוע מחברה מתחרה לעשות בהם שימוש. לדיון הזה מה שהכי רלוונטי זה זכויות יוצרים וסודות מסחריים. אם אתה לוקח קוד שפותח בחברה אחת ומשתמש בו בחברה מתחרה ללא רשות, יש כאן הפרה של זכויות יוצרים ולכן זה אסור. אם אתה לוקח רק רעיונות, מידע ופתרונות שפותחו בחברה הקודמת שלך ומפתח את הקוד מאפס, אין כאן הפרה של זכויות יוצרים, אבל יכולה להיות כאן הפרה של סוגים אחרים של קניין רוחני כולל סודות מסחריים.

העניין לגבי סוד מסחרי הוא שבכדי שמשהו יחשב לסוד מסחרי, הוא צריך להישמר בתור סוד והחברה צריכה להוכיח שאכן עשו מאמץ סביר בכדי לשמור על הסודיות שלהם. אם יוכח שהחברה התרשלה בשמירת הסודיות של מידע עסקי שברשותה זה כבר לא יחשב לסוד וזה כבר לא יחשב לעוולה מסחרית אם חברה מתחרה תעשה בו שימוש. אחד הדברים שחברות עושות במסגרת המאמץ הסביר הזה לשמור על הסודות שלה, זה להחתים את העובדים על הסכם שמירת סודיות.
לצפיה ב-'איזה שישוש?'
איזה שישוש?
22/10/2013 | 09:34
3
28
יש שימושים טסורים ויש שימושים מוגנים בחוק.
כדי שתשתמש בקוד של מישהו, אתה כבר צריך להעתיק אותו, וזה בדרך כלל אסור ללא רשות בעלי הזכויות בקוד.
לצפיה ב-'שישוש => מימוש'
שישוש => מימוש
22/10/2013 | 09:35
14
לצפיה ב-'מה סוגי השימוש השונים בקוד?'
מה סוגי השימוש השונים בקוד?
22/10/2013 | 11:48
1
23
ואם מדובר רק בשימוש ברעיון ולאו דווקא בקוד.

1. נניח שהוא מפתח קוד מאפס, ומתבסס על חלק מהרעיונות\פתרונות(של רכיבים מסוימיים) ובלי שזה יהווה תחרות ישירה,האם זה מותר ללא הסכם שמירת סודיות ואי תחרות?

2.או שאולי מותר גם לפתח מאפס ולעשות שימוש ברעיון וכן להוות תחרות ישירה כשאין הסכם סודיות ואי תחרות?

לצפיה ב-'2 הוא יותר נכון'
2 הוא יותר נכון
23/10/2013 | 09:52
12
סוגי שימוש יש הרבה, החל מהעתקה שזה המקרה הבולט של הפרת זכות יוצרים, המשך ביצירה נגזרת, היא יצירה שזכויות היוצרים בה משותפות ליוצר הקוד המקורי וליוצר הקוד הנגזר,  והמשך במכירת עותקים.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לחוק הספאם'
שאלה בקשר לחוק הספאם
17/10/2013 | 11:26
6
47
לא מזמן קיבלתי אימייל משירות שמעולם לא נרשמתי אליו (ספאם מאוד מטריד אותי, ככה שבכל פעם שאני נרשמת לאנשהו, אני בודקת שאני לא מאשרת קבלת ספאם). השירות מציע משלוח של בגדים למדידה עד הבית. הוא כלל מספר טלפון והפניה לדף הפייסבוק של החברה ולאתר שלהם.
מיד לחצתי על הקישור שמסיר אותי מרשימת התפוצה שלהם.
קצת אחר כך קיבלתי עוד מייל, חשבתי אולי היה עיכוב בהורדה שלי מרשימת התפוצה, אז הסרתי את עצמי שוב.

לאחר מכן קיבלתי הודעת SMS לפלאפון מאותה חברה. מאיפה יש להם גם את הנייד שלי וגם את האימייל? לא ברור. התקשרתי למספר (שהתחיל ב1801), הגעתי למישהי שלוקחת הודעות, וביקשתי ממנה בפירוש (!!!) להוריד אותי מרשימת התפוצה, שאליה מעולם לא נרשמתי. אמרתי לה שיש חוק נגד זה ושאם הם ימשיכו לשלוח לי הודעות הם עוברים על החוק. היא אמרה שאני בהחלט צודקת ושהיא תעביר אליהם את ההודעה ותדאג שיסירו אותי מהרשימה.

מאז עברו שבועיים, שבהם קיבלתי עוד שתי הודעות מאותה חברה, רק שהפעם המספר התחיל ב1800 והיה טיפה שונה, אבל עדיין דומה מאוד. בדקתי את האימייל שקיבלתי מהם בעבר, וגיליתי שזו אכן אותה חברה - בדף הפייסבוק שלהם מופיעה המספר של 1801, ובאתר שלהם המספר של 1800. על כן לא מספיק שהם שלחו לי ספאם שמעולם לא אישרתי, גם לאימייל וגם לנייד, הם גם המשיכו לשלוח אותו אחרי שביקשתי מהם בפירוש להוריד אותי מהרשימה!

האם אני יכולה לתבוע אותם? אם כן, איך בדיוק עושים את זה? בחיים לא תבעתי אף אחד ואין לי מושג מה עושים ואיך...
לצפיה ב-'אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בפרטי'
אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בפרטי
17/10/2013 | 12:03
3
28
אין לי מושג איך מנסחים כתב תביעה...

ניסיתי לקרוא קצת בנושא, הבנתי שאני צריכה את שם החברה וכתובת שלהם, אבל אין לי מושג מי הבעלים, יש רק את מספרי הטלפון, ואת השם שלהם שלא נראה לי שזה שם של חברה. וכתובת של האתר אבל אני לא יודעת איך בודקים מי הבעלים שלה.

האם אני צריכה לתבוע את מי שמספק את המוצר, או את חברת קידום האתרים שלהם? כי יש בתחתית האתר קישור לחברה לקידום אתרים, ששם יש כתובת והכל.

ועוד משהו - אני לא זוכרת בשום מקרה שנרשמתי לחברה הזו, אבל מכיוון שיש להם את המייל והטלפון שלי, הם יכולים להוכיח שאולי נרשמתי ושכחתי? או שנרשמתי למשהו אחר ועל הדרך אישרתי גם את זה? או מישהו אחר נרשם עם הפרטים שלי?

הקטע הוא שגם אם נרשמתי ושכחתי, אני כן התקשרתי לבקש שיסירו אותי מהרשימה, ואחרי שביקשתי עדיין קיבלתי מהם עוד שתי הודעות. האם זו עדיין עבירה על החוק במקרה הזה?

והאם לתבוע על כל ההודעות שקיבלתי, או רק על ההודעות ששלחו לי לפלאפון אחרי שהתקשרתי וביקשתי שיסירו את המספר שלי?
לצפיה ב-'לצערי, אין לי הרבה זמן פנוי בזמן הקרוב'
לצערי, אין לי הרבה זמן פנוי בזמן הקרוב
18/10/2013 | 10:37
2
36
לגבי את מי לתבוע, התשובה היא גם וגם. אפשר לתבוע גם את חברת קידום האתרים שהפיצה את דואר הזבל וגם את מי שדואר הזבל מפרסם.

אם הם טוענים שאת אישרת קבלת דואר פרסומי מהם, הם אלו שצריכים להביא הוכחות שאכן יש להם אישור ממך, אבל אפילו אם היה להם אישור כזה הם עברו על החוק ברגע שקיבלו ממך בקשה להסיר אותך מהרשימה והמשיכו להטריד אותך בדואר זבל ומסרונים. לדעתי, את יכולה לתבוע על כל ההודעות שקיבלת. מקסימום, השופט יקבל רק חלק מהתביעה אם יוכיחו שהיה להם אישור ממך.

קחי בחשבון שבתי משפט לתביעות קטנות לא מאד צפויים בעניין הזה, וגם אם יש לך את כל הראיות, לא בטוח אם התביעה תצליח או לא. תגישי תביעה רק אם יש לך את הזמן (וה-50 ש"ח אגרה) לבזבז על העניין, ותקחי את זה בתור הימור שלא בטוח מה תהיה התוצאה.

נ.ב. אני לא עו"ד ואין לראות במה שכתבתי כאן יעוץ משפטי.
לצפיה ב-'תודה, עוד שאלות'
תודה, עוד שאלות
18/10/2013 | 13:44
1
22
1. הבעיה היא שאני לא יודעת מי בדיוק מפיץ, החברה של קידום האתרים או החברה שמקדמים, אני גם לא בטוחה מה השם של החברה שמפרסמת, כי הם מפרסמים את השירות עצמו אבל לא מזכירים את השם של החברה. איך אני יכולה לברר את זה? שמתי לב שהפרסומות במייל נשלחו מאתר דילים (שגם אליו מעולם לא נרשמתי, וגם לא קיבלתי ממנו אף פרסומת חוץ מהפרסומות לחברה הספציפית הזו). האתר דילים מקודם על ידי אותה חברת קידום, ומפורסמת בו כתובת שהיא אותה כתובת של חברת הקידום, אני מניחה שהאתר שייך לחברת קידום ובגלל זה הם שלחו מהמייל הזה, אבל אני לא יודעת איך לבדוק, ואם הם גם אלה ששלחו את ההודעות לפלאפון...

2. באחד הקישורים שהבאת כתוב שצריך לבקש הסרה באותה דרך שבה קיבלתי את הפרסומת, כלומר אם קיבלתי בSMS הייתי אמורה לבקש בSMS שיסירו אותי? אבל לא היו הוראות, רק מספר טלפון, אז כדי שיסירו אותי פשוט התקשרתי וביקשתי את זה. זה עדיין נחשב?

3. אני יכולה להדפיס את המיילים כהוכחה, אבל מה אני עושה בSMS? יש לי את זה בטלפון, אבל איך אני מביאה את זה בתור ראיה? ואיך אני יכולה להוכיח שאכן ביקשתי שיסירו אותי, אם עשיתי את זה בשיחת טלפון? יש לי רישום של השיחה במכשיר שלי עדיין, אבל המכשיר שומר רק את השיחות האחרונות, כלומר שבקרוב זה ימחק.

4. מה קורה אחרי שמגישים את התביעה? אני אקבל זימון לבית משפט? אני אצטרך להעיד? אין לי מושג איך זה עובד...

תודה על העזרה.
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
18/10/2013 | 20:07
26
אין דרך אחת יחידה לגלות מי מפיץ את המודעות ומי החברה שמפרסמת. כל מקרה לגופו. לפעמים צריך לעשות קצת סוג של "עבודת בלשות" בכדי לברר את זהות המפרסם. זו אחת הבעיות בחוק הזה. אם שם האתר מסתיים ב-co.il, את יכולה לפחות לברר על שם מי רשום האתר, דרך כאן:
http://www.isoc.org.il/domains/whois.html

העניין של לבקש הסרה באותה הדרך בה קיבלת את ההודעה זו המלצה, לא חובה. ובכל מקרה, ביקשת כבר הסרה באותה דרך בה קיבלת את ההודעה בדוא"ל הראשון שקיבלת.

תערכי רישום מדוייק של השיחות וה-SMS כולל מספרי טלפון, תוכן והזמן המדוייק בו כל אחד נערך. אם את יכולה להשיג תדפיס שיחות יוצאות ו/או נכנסות מהמפעיל הסלולארי, צרפי גם אותו (אין לי ניסיון עם זה ולא יודע עד כמה זה קל, אבל שווה לברר).

הדרך בה התהליך עובד:
את מכינה כתב תביעה, משלמת אגרת בית משפט ומגישה את התביעה בצירוף כל הראיות הכתובות. הנתבעים מקבלים את כתב התביעה ויש להם 15 יום להכין כתב הגנה בתגובה ולשלוח אותו. בתאריך מסויים (בדרך כלל כמה חודשים מאוחר יותר) נקבע דיון בבית משפט. את והנתבעים מתייצבים בבית המשפט בזמן שנקבע, השופט קורא קודם את כתב התביעה וכתב ההגנה שמונחים לפניו ואז מתקיים דיון קצר (לרוב עניין של כרבע שעה, אם כי זה משתנה ממקרה אחד לשני), בו יש לשני הצדדים להתייחס לטיעונים של הצד הנגדי ולענות על שאלות השופט. בסיומו של הדיון השופט מחליט על פסק הדין, לרוב באופן מיידי, אם לא תמיד.
לצפיה ב-'את יכולה להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות'
את יכולה להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות
18/10/2013 | 10:23
19
ראי הסברים כאן:
http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/Tktan...

כשמגישים תביעה, צריך לשלם אגרת בית משפט של 50 ש"ח או 1% מסכום התביעה (הגבוה מביניהם). על פי התיקון לחוק התקשורת לגבי דואר זבל, את יכולה לתבוע פיצוי של עד 1000 ש"ח לכל דבר פרסומת שקיבלת בניגוד לחוק. ועוד דבר: בתביעות קטנות אמנם מקפידים פחות על דיני הראיות, אבל עדיין רצוי שיהיה לך כמה יותר תיעוד לטענות שלך.

עוד מידע אפשר למצוא כאן:
http://www.isoc.org.il/spam/
לצפיה ב-'איגוד האינטרנט הישראלי'
איגוד האינטרנט הישראלי
20/10/2013 | 11:31
32
נותן את כל המידע והדרכה בכתב כאן ופה.
לצפיה ב-'הרשמה לאתר הכרויות וביטול עסקת אשראי'
הרשמה לאתר הכרויות וביטול עסקת אשראי
10/10/2013 | 11:53
1
56
שלום לכולם,
צריך עזרה בנושא חשוב מאוד.
לפני כחודש וקצת נרשמתי לאתר הכרויות דרך הסלולרי ונתתי פרטי אשראי בהסכמה לחיוב של 5 ש"ח למנוי של חודש אחד.
כעבור חודש וקצת, לאחר שימוש מועט באתר, בדקתי את חשבון האשראי שלי ונדהמתי לגלות שהחיוב שבוצע כולל הוראת קבע חדשה באשראי.(עדיין ללא חיוב בתחילת החודש הקרוב)
מיד נכנסתי לאתר ושוב נדהמתי לגלות שרשום שהמנוי מתחדש אוטומטית בעלות של 300 ש"ח לחודש.
עם הרבה דאגה ותסכול התקשרתי מיד לחברת האשראי ואמרתי להם שלא הייתה לי שום כוונה שיתבצע יותר מחיוב אחד של 5 ש"ח ושיבטלו מיד את ההוראת קבע שהאתר פתח עליי. בשיחה עם המוקדנית היא דבר ראשון ביטלה את ההוראת קבע ואמרה שלא יתבצע שום חיוב נוסף חוץ מה5 ש"ח מהאתר הזה. בנוסף התקשרתי לאתר על מנת לבטל מיד את המנוי. כל זה קרה יומיים אחרי שהמנוי אמור להתחדש . לאחר מכן מרוב דאגה התקשרתי שוב למוקד התמיכה של האשראי כדי לוודא שלא יתבצע שום חיוב ובשיחה ארוכה המוקדנית אמרה לי שאסור לאתר בשום אופן לחייב אותי בחיוב רגיל ושבאמת האתר הגיש בקשה לחיוב של 300 ש"ח רק לאחר שחסמתי אותם כדי שלא יתבצע שום חיוב. המוקדנית הסבירה לי שבגלל שזה חיוב מהאינטרנט ואין שום חתימה וגם שזו לא הייתה הכוונה מותר לי לבטל דרכם את החיוב שאמור להתבצע ושלא ירד בפועל שום 300 שקל בחיוב הקרוב. לאחר מכן בשיחה עם האתר התקשרתי לבטל את המנוי ואמרו לי שעדיין יתבצע חיוב של 300 ש"ח בחיוב הקרוב של האשראי ושאסור לי לבטל את החיוב כי הם יפתחו עליי הליך של לא יודע מה ושזה יהיה מאוד לא נעים אם זה יקרה והיא אמרה שהיא לא רואה בכלל שביטלתי את החיוב ושהחיוב התבצע.

אני כרגע יודע שאין שום חיוב של האתר באשראי שלי ושאסור להם לחייב אותי אבל אני עדיין מודאג ממה שיהיה.

אשמח לעזרה ממי שבאמת מבין בביטול עסקאות כאלה באינטרנט. תודה רבה
לצפיה ב-'לא שייך לנושאי הפורום'
לא שייך לנושאי הפורום
10/10/2013 | 12:33
31
נסה בפורום צרכנות ובפורום חוק ומשפט.
לצפיה ב-'זקוק ליעוץ דחוף'
זקוק ליעוץ דחוף
10/10/2013 | 00:30
4
83
שלום רב,

קיבלתי מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים ממשרד עורכי דין שמייצג את חברת "איי קיו טק שירותי תוכן" בטענה שבשנת 2006 נרשמתי לשירות תוכן שלהם וטרם שילמתי את החוב שהצטבר לסכום די גבוהה.
כמובן שאיני זוכר מה היה בשנת 2006 אבל מאז אף פעם לא שמעתי מהם והם אף פעם לא דרשו ממני שום תשלום על כלום, רק עכשיו כעבור 7 שנים קיבלתי מכתב שטוען שלא שילמתי על שירותים שקיבלתי.
לא ידוע לי מי הם ומה הם רוצים ואם נרשמתי לאיזשהו שירות בעבר או לא, הם טוענים במכתב שהרשמתי לשירות אושרה ב"זיהוי כפול" על פי הנחיית משרד התקשורת אך אין לי שום ידיעה על מה הם מדברים.

מה אני יכול לעשות כעת והאם יש לי אפשרות לבטל את החוב בהתאם לחוק?

תודה מראש.
לצפיה ב-'מציע שתשאל גם בפורום חוק ומשפט'
מציע שתשאל גם בפורום חוק ומשפט
10/10/2013 | 07:22
36
ואולי אף בפורום צרכנות. השאלה שלך היא פחות בתחום ההתמחות של הפורום הזה.

בכל מקרה, אם עברו כבר 7 שנים מאז התאריך עבורו החיוב, יתכן וחל חוק ההתיישנות על החוב בכל מקרה.
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
10/10/2013 | 07:43
41
על פי התקנון של הפורום הזה, אין לדון באופן ספציפי בחברות ואתרים פעילים, אבל שלחתי לך במסר פרטים נוספים.
לצפיה ב-'לא שייך לנושאי הפורום'
לא שייך לנושאי הפורום
10/10/2013 | 12:35
38
וגם ההורעה בניגוד לכללים האוסרים ציון שם של חברה פעילה.
לצפיה ב-'יש מושג שנקרא שיהוי'
יש מושג שנקרא שיהוי
24/10/2013 | 10:21
19
כלומר הם צריכים להסביר למה לקח להם כלכך הרבה זמן
ואז זה תלוי בשופט
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4421163,00...
לצפיה ב-'האם פרסום של אדם משתין במקום ציבורי'
האם פרסום של אדם משתין במקום ציבורי
09/10/2013 | 12:52
6
102
מהווה פגיעה בחוק הפרטיות?
לצפיה ב-'פרסום תמונה, כמובן'
פרסום תמונה, כמובן
09/10/2013 | 12:58
33
לצפיה ב-'בדרך כלל כן'
בדרך כלל כן
09/10/2013 | 13:51
4
147
אלא אם ניתנה הסכמתו. וזה יכול להיות גם פירסום לשון הרע.
לצפיה ב-'ואם מדובר בסיטואציה שבה האדם לא יכל לצפות '
ואם מדובר בסיטואציה שבה האדם לא יכל לצפות
09/10/2013 | 15:12
3
65
לפרטיות - משמע לא מישהו שהלך אל מאחורי השיחים וקפצו עליו עם מצלמה, אלא שחקן כדורגל בפינת המגרש בזמן משחק עם צופים?
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
10/10/2013 | 09:30
2
53
הם אין הסכמה. השאלה אם אתה יכול להוכיח הסכמה מתוך הנסיבות העודתית, היא שאלה פרטנית והתשובה עשויה להיות שונה ממקרה למקרה.
לצפיה ב-'הבנתי אותך נכון?'
הבנתי אותך נכון?
10/10/2013 | 23:57
1
47
אני יושב בקהל, מסתכל על משחק כדורגל, במקרה יש לי מצלמה. הגיע סיום למחצית, הפסקה, לא רלוונטי, השחקנים חוזרים למגרש, אחד השחקנים החליט שהוא הולך לצד ועושה פיפי. אני לא יכול לצלם אותו? הרי הוא עושה את זה לעיניי כולם. כולם רואים אותו. היכן צריכה להיות ההגנה שלו אם הוא מוותר עליה במודע... לא?
זה משחק כדורגל, באותה מידה יכלו לצלם אותו בווידאו ולהראות את זה בשידור חי לעיניי כולם ולעשות מזה צחוק...

לצפיה ב-'אתה רשאי לצלם אבל'
אתה רשאי לצלם אבל
13/10/2013 | 09:15
40
אסור לך לפרסם.
מיצינו את העניין או שאתם רוצים להמיך לדבר על הפרשות?
לצפיה ב-'"התמונות חינם לשימוש שאינו מסחרי"'
"התמונות חינם לשימוש שאינו מסחרי"
05/10/2013 | 20:52
9
58
האם מותר להשתמש בהם באפלקיציה שאני בונה שהינה חינמית אך תהיה עם פרסומות בתוכה?
לצפיה ב-'חינמי ו"לא מסחרי" אלו שני דברים שונים'
חינמי ו"לא מסחרי" אלו שני דברים שונים
06/10/2013 | 07:07
42
אפליקציה חינמית שנכתבה במטרה להרוויח כסף מפרסומות (ולא משנה כמה כסף) עשויה להחשב עדיין לשימוש מסחרי.
לצפיה ב-'לא'
לא
06/10/2013 | 09:39
32
וחוץ מזה תמיד יש לבדק היטב שמי שמציע תמונות בחינם, אכן בעל זכות היותרים ושזו לא מלכודת דבש.
לצפיה ב-'זה עדיין שימוש מסחרי'
זה עדיין שימוש מסחרי
09/10/2013 | 15:13
6
23
שימוש לא מסחרי - לדוגמא שימושי מערכת (כתמונה בכתבה) או שימוש פרטי (בדסק-טופ הפרטי או לתליה על קיר).
לצפיה ב-'תמונה בכתבה זו לא דוגמה הכי טובה'
תמונה בכתבה זו לא דוגמה הכי טובה
10/10/2013 | 06:13
5
18
אם הכתבה נועדה להתפרסם בעיתון או אתר מסחריים, זה עדיין שימוש מסחרי.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה טועה'
אני חושב שאתה טועה
10/10/2013 | 13:57
4
13
בהתבסס על זה שיש הגדרה נפרדת ל"שימוש מערכתי" ו"שימוש מסחרי" בכל אתרי הסטוק שאני מכיר, כמו גם בכל אתרי התמונות של יצרנים שונים.
ומכאן, ששימוש מערכתי - משמע שימוש בכתבה (אמיתית, לא "כתבה אינפורמטיבית" ושאר שמות מכובסים) - איננו שימוש מסחרי.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מבלבל בין שני מושגים'
אני חושב שאתה מבלבל בין שני מושגים
10/10/2013 | 20:16
3
15
יש הבדל בין המושג "שימוש פרסומי" ל"שימוש מסחרי".

אתרי הסטוק שמטרתם למכור תמונות, פונים בעיקר למשתמשים מסחריים, והם עשויים להבחין בין שימוש פרסומי ל"מערכתי", ולהציע עבורם תעריפים שונים ואף תמונות שונות. אבל רישיון לשימוש לא-מסחרי, לדוגמה קריאייטיב קומונס לשימוש לא-מסחרי, לא עושה הבחנה כזו:
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/1.0/i...

אינך רשאי לממש זכות מהזכויות המוענקות לך בסעיף 3 לעיל בכל אופן המיועד או מכוון בראש ובראשונה לשם השגת תועלת מסחרית או פיצוי כספי פרטי.

מבלי להיכנס לדיון לגבי הערפול שבמשפט הזה לגבי מצבים מסויימים שנמצאים "בתחום האפור" ועשויים להיות מפורשים בבית משפט לכאן או לשם, ההגדרה בפירוש לא מבחינה בין שימוש מערכתי לפרסומי. במקרה אחד היתה הכרעה של בית משפט בנוגע לרישיון הזה, בבית משפט הולנדי, בית המשפט הכריע לטובת התובע כנגד מגזין שעשה בתמונות שלו שימוש "מערכתי" כביכול:
http://news.cnet.com/2100-1030_3-6052292.html
לצפיה ב-'אני לא בטוח שאני מבין מה ההבדל בין שימוש '
אני לא בטוח שאני מבין מה ההבדל בין שימוש
10/10/2013 | 21:19
2
14
מסחרי לפרסומי לפי הגדרתך.
באיסטוק, למשל, יש תמונות לשימוש מערכתי בלבד ואחרות שאתה יכול לעשות איתן מה שאתה רוצה, החל מהדפסה על חולצות, וכלה בפרסום בטלביזיה.
כנ"ל בתמונות של יצרנים - שימוש בכתבות מערכת כן, שימוש במודעה עצמית של העיתון, הדפסה על חולצות למכירה או כל דבר דומה - לא. כך שאני לא מכיר גוף שעושה הבדלה בין "פרסומי" ל"מסחרי", אבל כן בין מערכתי לאחר.
לצפיה ב-'העניין הוא שאתה מסתכל על אתרים מסחריים'
העניין הוא שאתה מסתכל על אתרים מסחריים
10/10/2013 | 21:30
1
14
האתרים שאתה מסתכל עליהם הם אתרים מסחריים שמפיצים תמונות תמורת תשלום, כך שהם נועדו מלכתחילה לכאלו שיכולים ומוכנים לשלם על תמונות, כלומר בעיקר שימוש מסחרי. ולכן הם מבדילים בין סוגים שונים של שימושים מסחריים.

אם תסתכל על אתרים של תמונות לשימוש חופשי ללא תשלום (קריאייטיב קומונס ודומיהם), תתקל מן הסתם בהגדות מסוג שונה.
לצפיה ב-'יכול להיות, לא מכיר את האתרים שהזכרת'
יכול להיות, לא מכיר את האתרים שהזכרת
11/10/2013 | 16:28
9
אז מה ההגדרה שם לשימוש לא מסחרי?
לצפיה ב-'הודעה בדוא"ל'
הודעה בדוא"ל
04/10/2013 | 22:42
1
44
האם הודעה בדוא"ל Email חוקית במקום מכתב רשום?
לצפיה ב-'לא'
לא
05/10/2013 | 18:24
15
לצפיה ב-'משחק טריוויה על כסף'
משחק טריוויה על כסף
01/10/2013 | 23:10
8
570
שלום,

אני מעוניין לעשות תחרות טריוויה על כסף באינטרנט בישראל.
תהיה עלות כניסה לתחרות ומי שינצח יקבל פרס כספי.

האם זה חוקי בארץ?
לצפיה ב-'משחק טריוויה'
משחק טריוויה
02/10/2013 | 09:29
4
197
דבר החקיקה המסדיר את העניין הוא חוק העונשין, תשל"ז - 1977.
הוא קובע:

סימן י"ב: משחקים אסורים, הגרלות והימורים
הגדרות
224. בסימן זה –

"משחק אסור" – משחק שבו עשוי אדם לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה לפי תוצאות המשחק, והתוצאות תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת;

"מקום משחקים אסורים" – חצרים שרגילים לערוך בהם משחקים אסורים, בין שהם פתוחים לציבור ובין שהם פתוחים לבני אדם מסויימים בלבד, ואין נפקא מינה אם הם מוחזקים גם למטרה אחרת;

"הגרלה" – כל הסדר שלפיו ניתן, בהעלאת גורלות או באמצעי אחר, לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה, והזכיה תלויה בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת;

"הימור" – כל הסדר שלפיו ניתן לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה, והזכיה תלויה בניחושו של דבר, לרבות הגרלה הקשורה בתוצאות משחקים ותחרויות בספורט.

איסור הגרלות והימורים

225. המארגן או עורך משחק אסור, הגרלה או הימור, דינו – מאסר שלוש שנים או כפל הקנס האמור בסעיף 61(א)(4).

איסור משחקים
226. המשחק משחק אסור, דינו – מאסר שנה אחת או הקנס האמור בסעיף 61(א)(2).

השתתפות בעריכת הגרלות והימורים
227. המציע, מוכר או מפיץ כרטיסים, או כל דבר אחר, הבאים להעיד על זכות להשתתף בהגרלה או בהימור, וכן המדפיס או המפרסם הודעה על הגרלה או על הימור, דינו – מאסר שנה אחת או כפל הקנס האמור בסעיף 61(א)(3).

איסור החזקה או הנהלה
228. המחזיק או מנהל מקום משחקים אסורים, או מקום לעריכת הגרלות או הימורים, או מקום שלא קויים לגביו צו לפי סעיף 229, דינו – מאסר שלוש שנים או כפל הקנס האמור בסעיף 61(א)(4); המשכיר חצרים או מרשה את השימוש בהם בידיעה שישמשו מקום למשחקים אסורים או לעריכת הגרלות או הימורים, דינו – מאסר ששה חדשים או כפל הקנס האמור בסעיף 61(א)(3).

סגירת מקומות
229.
(א) מפקד משטרת מחוז במשטרת ישראל רשאי להורות על סגירתו –
(1) של מקום משחקים אסורים או מקום לעריכת הגרלות או הימורים;
(2) של מקום המשמש לעריכת משחקים בקלפים, במכונות משחק וכיוצא באלה, אף אם משחקים אלה אינם בגדר משחק אסור ואף אם ניתן למקום רשיון לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח-1968, אם הוא סבור שהמשך קיומו עלול לפגוע בשלום הציבור או בטובת תושבי הסביבה או להביא לעבריינות, לרבות לעריכת משחק אסור.

(ב) הרואה עצמו נפגע על ידי צו לפי סעיף קטן (א) רשאי לעתור לביטולו לבית משפט לענינים מינהליים.
(ג) הגשת בקשה לפי סעיף קטן (ב) לא תעכב את ביצועו של הצו אלא על פי החלטת בית המשפט.

נסיבות מיוחדות
230. הוראות סעיפים 225 עד 228 לא יחולו על משחק, הגרלה או הימור שנתמלאו בהם שלוש אלה
(1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים;
(2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור;
(3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.

היתר
231. (א) הוראות סימן זה לא יחולו –
(1) על סוגי הגרלות או על הגרלה מסויימת, אשר לעריכתם ניתן מראש היתר מאת שר האוצר או מאת מי שהשר הסמיכו לכך;
(2) על הימורים או הימור מסויים, שעורך מפעל הפיס בהיתר מראש מאת שר האוצר או מאת מי שהשר הסמיכו לכך, ובלבד שההימורים שייערכו כאמור לא יהיו על תוצאות של משחקים ותחרויות בספורט.
(ב) הודעה על מתן היתר לפי סעיף זה תפורסם ברשומות.

ראיות
232. במשפט על עבירה בשל משחק אסור לפי סימן זה –
(1) רשאי בית המשפט להרשיע את הנאשם על יסוד עדות שותף לעבירה גם אם אין לה סיוע;
(2) פסק דין במשפט פלילי שנקבע בו כי במקום פלוני נערך משחק אסור, מותר לקבלו כראיה על כך בכל משפט אחר לפי סימן זה, ואין נפקא מינה מי היה הנאשם.

חזקות
233. לענין סימן זה – ובלי למעט מכל דרך הוכחה אחרת –

(1) הנמצא במקום משחקים אסורים, והיה לקצין משטרה יסוד להניח שמשחקים בו משחקים אסורים אותה שעה, רואים אותו כאילו הוא משחק בו משחק אסור, כל עוד לא הוכיח שנמצא במקום למטרה אחרת בלבד;
(2) רואים משחק בקלפים, בקוביות או במכונת משחק כמשחק שבו עשוי אדם לזכות בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה, כל עוד לא הוכח ההיפך;
(3) רואים חצרים כמקום שרגילים לערוך בהם משחקים אסורים –
(א) אם נערך בהם משחק אסור לפחות שתי פעמים תוך ששה חדשים שקדמו לביצוע העבירה בידי הנאשם, כל עוד לא הוכח ההיפך; ואין נפקא מינה, לגבי הנאשם בהחזקתם, אם החזיק בהם כל תקופה זו ואם מקצתה;
(ב) אם שימשו מועדון למשחקים בקלפים, ונערך בהם משחק אסור לפחות פעם אחת תוך ששה חדשים שקדמו לביצוע העבירה בידי הנאשם.

חילוט מכשירי משחק
234. הורשע אדם בעבירה לפי סימן זה, רשאי בית המשפט לצוות שכלים או מכשירים או דבר אחר ששימשו לעריכת המשחק, ההגרלה או ההימור יחולטו לאוצר המדינה, ואין נפקא מינה אם הנאשם הוא בעלם או לאו.

חילוט מכשירי עבירה
235.
(א) היה לשוטר יסוד סביר להניח כי כלים או מכשירים, כרטיסים או כל דבר אחר שימשו לארגונם או לעריכתם של משחק, הגרלה או הימור אסורים, רשאי הוא לתפסם, ורשאי הוא לתפוס כספים, או דבר אחר, שהיה לו יסוד סביר להניח שנתקבלו כתוצאה מארגון המשחק, ההגרלה או ההימור האסורים או מעריכתם.
(ב) שר המשפטים רשאי להתקין תקנות לענין סעיף קטן (א).
(ג) נוכח בית המשפט כי דברים שנתפסו כאמור בסעיף קטן (א), למעט כספים, שימשו לארגונם או לעריכתם של משחק, הגרלה או הימור אסורים, או שנתקבלו כתוצאה מארגונם או מעריכתם, רשאי הוא לצוות, על פי בקשת שוטר או תובע, כמשמעותו בחוק סדר הדין הפלילי, תשכ"ה-1965, על חילוטם לאוצר המדינה, אף אם לא הורשע אדם בעבירה בשל המשחק, ההגרלה או ההימור האסורים.

~~~~
אם המשחק הוא משחק שתלוי יותר ביכולת ובכישורים מאשר במזל, הוא מותר.
מניסיון שלי, פנו אליי הרבה לקוחות שכשאמרו משחק טריוויה, התכוונו לשלו בו אלמנטים ברורים שבפכו את המשחק למחק מזל. שים לב לזה.
אם המשחק הוא של ידע או כישורים, הוא מורתר. אם יש לך ספק, תתיעץ עם עו'ד.
האיסור של משחקיט מזל הוא פלילי וצפוי עונש מאשר, לכן כדאי להתייעץ.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/10/2013 | 12:25
1
53
לצפיה ב-'התשובה של דורון'
התשובה של דורון
06/10/2013 | 10:20
93
מלאה ביותר בשביל עצה חינמית באינטרנט. חסרה בשביל שניתן יהיה לבסס את עסקיך עליה.
צור עימו קשר (או עם כל עו"ד אחר. לבחירתך) וקבל עצה ספציפית שתמנע ממך לברר את הסוגיה בהמשך בבתי משפט פליליים.
בהצלחה
לצפיה ב-'האם'
האם
06/10/2013 | 13:07
1
62
קיימת רשות או גורם ממשלתי משפטי שניתן לפנות אליו אם תאור העסק ולקבל אישור שאין בעיה משפטית/חוקית לקיים אותו בישראל?
לצפיה ב-'כמובן שלא'
כמובן שלא
06/10/2013 | 14:28
48
לצפיה ב-' למה הימורים אסורים? '
למה הימורים אסורים?
07/10/2013 | 23:13
2
47
בגלל שזה ממכר?
רוצים להגן על אנשים שלא יאבדו את כספם?
אולי בגלל שזה מושך פשע?
לצפיה ב-'זו כבר שאלה פוליטית/ערכית'
זו כבר שאלה פוליטית/ערכית
10/10/2013 | 06:24
35
יש מדינות בעולם בהם יש חוקי הימורים מקלים יותר, ויש מדינות עם חוקים מחמירים. ישראל היא מהמחמירות.

המטרה העיקרית של החקיקה היא ההשקפה שהימורים מזיקים וגוררים בעיות חברתיות שונות, ואינם מעשה נורמטיבי שיש להתיר. כניראה שגם לאיסור ההלכתי נגד "משחק בקוביא" יש השפעה מסויימת. באופן אישי, אני מאמין שהחוקים נגד הימורים מבוססים על ערכים מיושנים ופטרנליסטיים ואין להם מקום כיום, ועל אחת כמה וכמה אין מקום לאיסור כה נרחב כפי שקיים בחוק הישראלי. מצב רצוי יותר היה חוקים שיתירו הימורים אבל בפיקוח, בדומה למצב בבריטניה. אבל זו רק דעתי האישית.
לצפיה ב-'כי הממשלה לא אוהבת תחרות'
כי הממשלה לא אוהבת תחרות
16/10/2013 | 14:20
36
לוטו, טוטו, וינר: הכל הימורים בחסות ממשלתית.
כמובן שלך אסור לעשות את זה כי זה... "לא ערכי".
לצפיה ב-'מנהלתיות ו '
מנהלתיות ו
29/09/2013 | 09:08
11
13
לצפיה ב-'פורום הכוכב הבא ואקס פקטור'
|חדש|פורום הכוכב הבא ואקס פקטור
18/09/2013 | 13:14
12
|תו| המסך כבר עלה על הפורמט החדש ואתם מוזמנים לפורום החדש של הכוכב הבא שם תוכלו לדבר על כל מה שקורה בתוכנית|!| אייל גולן, ריטה, צביקה הדר, רני רהב ואסי עזר כבר מחכים לשמוע מה יש לכם לומר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|מיקרופון| בקרוב תעלה הגירסה הישראלית של התכנית המצליחה האקס פקטור בהנחיית לא אחרת מאשר דוגמנית העל, בר רפאלי. בואו לדבר על התוכנית בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"'
|*|נפתח פורום "הורים לילדים בוגרים"
25/09/2013 | 16:00
3
אחרי ששרדנו את גיל ההתבגרות של הילדים, יש לנו עסק עם בוגרים. סטודנטים, עובדים, בזוגיות כזו או אחרת, בוגרים.לפעמים הם חברים טובים שלנו. לפעמים נשארו ילדים.
פורום הורים לילדים בוגרים הוא המקום לשתף, לצחוק, לקטר ולהנות מכך שהם כבר גדולים אבל תמיד הילדים שלנו|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'סמארטפון שהגיע עם פרטים חסרים'
סמארטפון שהגיע עם פרטים חסרים
25/09/2013 | 13:03
1
17
קניתי באינטנרט סמארטפון מחודש.
הובטח כרטיס זיכרון של 32 Gb- לא היה שום כרטיס....

בנוסף הסוללה הוטענה על לסוף(אור ירוק)
באתי ללמוד על הפלאפון ותוך 3 דקות הוא נכבה. הסוללה ירדה ל60%!

בטח סוללה משומשת......

עכשיומה אני עושה?

איך אני מוכיח שלא סופק לי כרטיס 32 GB- הם יכולים להגיד שלקחתי את הכרטיס....

למי שולחים מכתב?
אני רק רוצה שיחזירו לי את הכסף בעבור המכשיר...
לצפיה ב-'השאלה לא שייכת לנושאי הפורום'
השאלה לא שייכת לנושאי הפורום
29/09/2013 | 09:55
13
1. צר לי לשמוע.
2. נסה בפורום צרכנות.
3. לא סיפקת פרטים מספיקים כדי לענות לך ברצינות. (ממי קנית - לא שם אבל פרטים כלליים, אדם פרטי, עסק, אתר של "שוק" כגון EBAY או AMAZON, בארץ, בחו"ל, איך שילמת.)
אם קנית בכרטים אשראי, אולי אתה עדיין יכול לפנות אליה. אם קנית בPAYPAL כנ"K?
שים לב, יש פורום EBAY וPAYPAL? האתרים האלה מספקים ביטוח ומנגנות בירור והכרעה אלטרנטיבי של תביעות.
לצפיה ב-'פורום השמינייה חוזר ובגדול'
|*|פורום השמינייה חוזר ובגדול
29/09/2013 | 15:53
6
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום השמינייה לקראת חזרתה של הסדרה האהובה בעונה חדשה|!|
אם גם אתם מעריצים ומכורים, זה המקום בשבילכם לדבר על הסדרה, השחקנים והפרקים החדשים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-' עמותת סה"ר מחפשת מתנדבים'
|4U| עמותת סה"ר מחפשת מתנדבים
03/10/2013 | 11:54
7
עמותת סה"ר נותנת תמיכה נפשית לפונים הבוחרים לבטא את המצוקה שלהם באינטרנט, באמצעות צ'ט אישי ופורומי תמיכה כאן בתפוז, בעברית ובערבית.

ההכשרה בסה"ר היא ייחודית ונותנת כלים מעשיים ומקצועיים  במתן סיוע נפשי באמצעות האינטרנט.
ההכשרה הקרובה תהיה משותפת ליהודים וערבים, ותיפתח בנובמבר בחיפה. המיונים להכשרה מתקיימים בימים אלו.

אם אתם מעל גיל 21 ורוצים להיות חלק מקבוצת מתנדבים ייחודית ואכפתית ומארגון בצמיחה, מלאו טופס התנדבות באתר וניצור איתכם קשר בהקדם.
www.sahar.org.il

תודה רבה
צוות סה"ר

לצפיה ב-'פורום הומלנד נפתח מחדש'
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
06/10/2013 | 17:16
4
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
לצפיה ב-'בואו לפחד איתנו'
|אקשן|בואו לפחד איתנו|!|
09/10/2013 | 10:58
4
|*| הסרט המצליח והמפורסם "קארי", המבוסס על הספר בעל אותו השם של סטיבן קינג יוצא בגירסה חדשה ומרהיבה ואתם מוזמנים לצפות בו בהקרנה מיוחדת לגולשי תפוז|!|

על מה הסרט?
קארי היא בחורה ביישנית שמנודה ע"י נערים אחרים. אמה הדתית במיוחד מאוד מגוננת עליה (ג'וליאן מור) אך קארי משחררת טרור טלקינטי על עיירתה הקטנה אחרי שדחפו אותה לקצה בנשף סיום התיכון.

לפרטים נוספים, מועד האירוע והרשמה לחצו כאן
לצפיה ב-'נפתח פורום "בני ערובה"'
|*|נפתח פורום "בני ערובה"
14/10/2013 | 10:45
6
במרכז הסדרה החדשה, בני ערובה, עומדת  מנתחת בכירה שצריכה להכריע האם להיכנע לדרישות החוטפים ולהרוג את ראש הממשלה על שולחן הניתוחים, או לסכן את חייהם של בעלה וילדיה.
בין אם אתם עוקבים אחרי אילת זורר בתפקיד הראשי בגרסה הישראלית או טוני קולט בגרסה האמריקאית, או אחרי שתיהן, אין ספק שמדובר בסדרה עוצרת נשימה|!|
בואו לדבר על הסדרה בפורום החדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'נפתח פורום מפלגת מרצ'
|*|נפתח פורום מפלגת מרצ
20/10/2013 | 17:28
7
אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום מפלגת מרצ.
זה המקום להתעדכן בחדשות על פעילות המפלגה, לדון על המצב הפוליטי ולהשאר עם היד על הדופק
לצפיה ב-'נפתח פורום ארבעים פלוס'
|*|נפתח פורום ארבעים פלוס
24/10/2013 | 11:00
12
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום ארבעים פלוס
אם אתם בשנות הארבעים לחייכם, זה המקום להתכתב, לשוחח, להכיר ולדון עם בני גילכם על כל מה שבאמת מעניין אתכם.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'זכויות יוצרים של רשימות'
זכויות יוצרים של רשימות
28/09/2013 | 23:03
1
54
האם על רשימות של מידע זמין יש זכויות יוצרים?

אפרט יותר:
ישנם אתרים שאוספים מידע מהאינטרנט ועורכים רשימות של יצרנים וסיטונאים שמוכרים מוצרים באינטרנט במחירי סיטונאות. אותם אתרים מוכרים את הרשימות בכסף (גובים דמי חבר).
אם אני לוקח מידע מהרשימות הנ"ל ומעלה אותם לרשת  באתר שלי האם זו הפרה של זכויות יוצרים? מבחינת סדר ההופעה של הפריטים ברשימה הוא לא בהכרח בסדר של הרשימות מהאתרים אלא מושפע מאלגוריתם מסויים.

למרות שאותם אתרים טרחו לאסוף את המידע לכדי רשימות הרי שהמידע זמין לכל ברשת...האם זה עדיין נחשב כהפרת זכויות יוצרים?
לצפיה ב-'לכאורה כן'
לכאורה כן
29/09/2013 | 09:23
33
לתשובה יותר מדוייקת, בדיקת חריגים וכיוצא באלה, תתייעץ עם עו"ד מנוסה בזכוןת יוצרים.
לצפיה ב-'אי הסרה של פרטים אישיים מאתר !'
אי הסרה של פרטים אישיים מאתר !
27/09/2013 | 18:42
5
91
האם זה חוקי לפרסם שם של מישהו וכתובתו ואת מספר הטלפון שלו (באתר מסויים שנותן שירותים ל"חיפוש הפוך") ולא משנה כמה פניתי אליהם להסיר את זה אף אחד לא עונה לי ?
תודה מראש !
לצפיה ב-'אי הסרת פרטים'
אי הסרת פרטים
29/09/2013 | 09:19
4
67
נכון, לא משנה כמה פנית אליהם וכמה לא ענו לך.
השאלה מורכבת. לכאורה, בישראל הפרסום מהווה פגיעה בפרטיות, אולם אם האתר זר, יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לזמן את הנתבע לדין, בגלל כללי ההמצאה מחוץ לתחום השיפוט.
אם זה מאד חשוב לך ואתה מוכן להשקיע בזה משאבים, ואם האתר זר, עליך לאתר את הבעלים ולבדוק אם הוא בישראל, ולתבוע אותו.
אם הוא בחו"ל, תתיעץ עם עו"S מאותה מדינה.
דרך נוספת היא לנסות לפנות לבית המשפט הישראלי בבקשה לחסום את האתר בגלל פגיעה בפרטיות של רבים.
לצפיה ב-'בירור פרטיו'
בירור פרטיו
30/09/2013 | 08:30
3
59
ראיתי שבעלי האתר התראיינו פעם לאתר Ynet אז אני מבין שהוא ישראלי,
איך אני יכול לברר אם הוא בארץ ? וכמה כסף עו"ד יקח לי על טביעה שכזאת ?
לצפיה ב-'תביעה לא טביעה :) '
תביעה לא טביעה :)
30/09/2013 | 08:33
35
לצפיה ב-'המשך לדורון'
המשך לדורון
30/09/2013 | 09:03
48
הבירור צריך להעשות על ידך, שכן לעו"ד אין יתרון עליך בעבודות "בלשות".
לגבי העלות,  התשובה היא "ככה וככה". כל עו"ד לוקח לפי גישתו שלו.
לצפיה ב-''
30/09/2013 | 09:12
35
1. בירור פרטים: אם אתה לא יודע לעשות את זה, פנה לחוקר פרטי.
2. יש מקרים שבירור הפאטים קל ולוקח 10 דקות ויש מקרים שהוא בכלל לא מצליח.
3. עו"ד לא "לוקח" ממך כסף. אתה מסכם איתו שכר טרחה ואתה משלם לו.
4. לא הבנת! כרגע אין לך נתבע, אז אי אפשר להגיש תביעה. קודם כל תאתר את הנתבע ואח"כ לפי העוכדות, ניתן להעריך אם יש עילה, יש סיכויים, וניתן להעריך את שווי התביעה ואת עלות הטיפול.

אין לדון בפורום בנושאי שכר טרחה. כל דיון בנושא יימחק.
לצפיה ב-'שאלה לגבי לינקים לאתרים'
שאלה לגבי לינקים לאתרים
26/09/2013 | 16:32
2
37
שלום רציתי לשאול אם מותר לי לשים לינקים באתר שלי שמפנים לאתרים אחרים ברצוני פשוט להעשיר את האתר שלי נראה לי שהגיוני שכן ואין כוונתימלאדסנס או פירסומות אלא להפנייה לכתבות מאמרים שיכולים לעניין ולהוסיף תנועה לאתר
לצפיה ב-'בדרך כלל כן, חוץ מבמקרים מסויימים'
בדרך כלל כן, חוץ מבמקרים מסויימים
27/09/2013 | 09:54
1
32
האינטרנט בנוי על קישורים, וברוב המקרים אין בעיה לקשר לאתרים וכתבות שונות, אבל יש מקרים מסויימים בהם זה יכול להיות בעייתי. לדוגמה, כשמדובר בקישור לתוכן לא חוקי (כגון הפרה של זכויות יוצרים).

יכולה להיות בעיה גם עם מה שנקרא "קישורים עמוקים", כלומר קישור לעמוד פנימי באתר ולא לדף הבית. היו כמה פסקי דין בעניין ברחבי העולם. במקומות ובמקרים מסויימים היו פסיקות נגד אתרים שהשתמשו בקישורים עמוקים, ובמקרים אחרים היו פסיקות הפוכות. אין איסור חוקי כללי נגד קישורים עמוקים, אבל כדאי להימנע מקישורים "מתחכמים", כלומר כאלו שמציגים כתבה או חלק ממנה באופן שונה מכפי שהיא מוצגת באופן טבעי באתר, וכדאי גם לבדוק מה אומר תקנון האתר אליו מקשרים לגבי קישורים עמוקים.
לצפיה ב-'תשובה מדוייקת'
תשובה מדוייקת
29/09/2013 | 09:45
28
בישראל בערך 15 שנות אינטרנט מסחרי ואין פסק דין האוסר קישורים עמוקים ובוודאי קישורים בכלל. יחד אם זאת, יש להמנע מקישורים לתוכן בלתי חוקי ומקישורים מוצגים בצורה מטעה.
לצפיה ב-'מותר לי לרשום "כל הזכויות שמורות"?'
מותר לי לרשום "כל הזכויות שמורות"?
25/09/2013 | 22:26
2
40
אני לא חברה ואני לא רשום בשום מקום, בסך הכל בעל אתר אינטרנט.

הבנתי שלא צריך לרשום כי הזכויות שמורות מכח החוק אבל בכל זאת, מותר לי או שאני צריך להיות חברה, או כל תנאי אחר?

תודה.
לצפיה ב-'כן, מותר לך'
כן, מותר לך
26/09/2013 | 00:56
43
אם אתה רוצה, מותר לך לרשום "כל הזכויות שמורות". אף אחד לא יעצור בעדך.

(C) כל הזכויות שמורות לג'ון זה סאווג', 2013
לצפיה ב-'כן'
כן
29/09/2013 | 09:20
17
לצפיה ב-'אי-תגובה למענה במייל מהווה אישור והסכמה או לא'
אי-תגובה למענה במייל מהווה אישור והסכמה או לא
24/09/2013 | 21:28
2
56
שלום אני מנהלת אינדקס המכיל כ- 20,000 בעלי עסקים ונותני שירות. השבוע אני עורכת את העדכון השנתי של האינדקס ע"י משלוח מייל לנמענים. אני מציינת שהפניה אינה פרסומת וכותרתה "עדכון ו/או הסרה של פרטיך במדריך".

לשאלתי : כשאני מבצעת את משלוח המייל ואכן המקבל קיבלו אבל בחר שלא להגיב, האם למעשה מדובר בהסכמה שקטה מצידו להמשיך ולפרסם את פרטיו במדריך?

אגב הפרסום באינדקס ללא תשלום וללא התחייבות.

בנוסף באתר קיימת רובריקה של "חוק הספאם"וכל אחד יכול להכנס ולעיין בו. כמו כן קיים באתר דף פניה להסרת פרסומת.

איני עוברת חוק הספאם מאחר והוא מדבר על "שכנוע" במטרה להוציא כסף מהנמען לצורך מטרה עסקית, ותנאי זה אינו מתקיים במשלוח המיילים (הכל ללא תשלום וללא התחייבות).
לצפיה ב-'אין דבר כזה "הסכמה שקטה"'
אין דבר כזה "הסכמה שקטה"
25/09/2013 | 00:03
1
51
או שיש הסכם ביניכם, או שאין. יש הסכמים בכתב, יש הסכמים בע"פ, יש גם "הסכם מכללא" (במשתמע), בו מהתנהגות שני הצדדים ניתן להסיק שיש הסכם ביניהם גם אם שום דבר לא נאמר במפורש. אבל במקרה הזה אי אפשר להסיק כלום מזה שלא קיבלת תשובה בחזרה. אולי הדואר נכנס למחיצה של הספאם? אולי סתם דילגו עליו? אולי לא היה להם זמן לענות בחזרה? תארי לעצמך מה היה קורה אילו כל מיני חברות היו שולחות לאנשים הצעות למנוי לשירותים שלהם, ואז מחייבות בכסף את מי שלא ענה, כי זו היתה "הסכמה שקטה"?

זה שאין הסכם לא אומר בהכרח שאת לא יכולה לפרסם אותם. אבל הסכם אין.
לצפיה ב-'התשובה של גוה'ן מדייקת'
התשובה של גוה'ן מדייקת
29/09/2013 | 09:41
31
בשולי הדברים, אני רוצה לציין שלפעמים בעלי העסקים מחליפים כתובת או טלפון או דוא"ל ובעלי אינדקסים כדוגמת האינדקס שלך, שמפרסמים ללא ידעת בעלי העסקים, ממשיכים לפרסם פרטים לא נכונים ועל כן מטעים. למשל אני, שמודע לתפעה מחפש לפעמים ומגלה כל מיני אתרים / אינדקסים שמפרסמים כתובת וטלפון ופקס שהיו לי לפני 10 שנים, שקנראה לקטו מספר ישן. הדבר לא רק מעצבן אלא יכול להוות עוולה של הפרעה לגישה לעסק, או עוולה מסחחרית אחרת ולגרור / להצמיח עית תביעה ופיצויים. זה שאת מודיעה לאיזו כתובת דוא"ל או לי לא נכונה לא שווה שום דבר, לבטח לא נותן לך הגנה.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לחוקיות פעולת תוסף לדפדפן'
שאלה בנוגע לחוקיות פעולת תוסף לדפדפן
22/09/2013 | 20:45
6
43
שלום חברים. יש לי שאלה בנוגע לחוקיות של פעולה באינטרנט. זה מרגיש לי לא חוקי ואני רוצה להבין האם אני צודק.
מדוע בעייתי לייצר תוסף לדפדפן שמשתמשים יתקינו במחשב, שמה שהוא יעשה זה בעצם שילוב פרסומות משלי בכל עמוד אינטרנט בו הם גולשים? יכול להיות עצם זה שאני משנה את התוכן של האתר צד שלישי ללא אישורו? אבל יש למשל תוספים כאלו שמשדרגים את חווית הגלישה בפייסבוק ומשנים כפתורים ותכנים בו וכו..

חשוב לי להבין ברמת העיקרון את הבעייתיות. תודה.
לצפיה ב-'תוסך לדפדפן'
תוסך לדפדפן
23/09/2013 | 09:30
5
36
אתה מפתח לכן אתה אמור להבין איך התוסף מותקן ואיך היא עובד.
קודם כל, האם הוא מותקן אצל המשטמש בהסכמה מדעת, או במרמוה?
שנית, אתה אמור לדעת שדפדפן או תוסך של דפדן לר יכול לשומות אתר. הוא בסך הכל שולח הזמנה לדף ולאחר שמקבל אישור, מקבל את הדף ומציג אותו.
אם הוא משנה את ההצגה של בנתונים בצורה מטעה, ללא אישור המשתמש, מדובר על תוכנה מזיקה ולכן, קרוב לודאי שמי שמפיץ אותו עובר עבירה לפי חוק המחשבים.
באשר אתר, הוא להפריע לגשת לאתר, אז מי זמפיץ אותו עלול לבצע עוולה של הפרעה לגישה לעסק. אבל לא בהכרח.
כמו כן, המשתמש עלול להפר את תקנון האתר. אשר על כן, המפיץ עלול להיות מי שעושה עוולה של גרם הפרת חוזה, אבל שוב, זה לא בטוח. תלוי בנסיבות.
לצפיה ב-'אני משער שמבקרים מסויימים'
אני משער שמבקרים מסויימים
23/09/2013 | 23:23
23
יכולה להיות גם עבירה של גניבת עין ואולי גם עוולות מסחריות אחרות.
לצפיה ב-'אני מבין. ובנוגע למרמה בהתקנה'
אני מבין. ובנוגע למרמה בהתקנה
24/09/2013 | 03:59
3
20
כמובן שלא. ההתקנה היא בהסכמת המשתמש (לא משנה כרגע מה יכול להיות המניע). נגיד תוסף שהמשתמש מתקין במודע והוא יודע, מסכים ומאשר שיוצגו לו פרסומות שישתלבו בכל עמוד אינטרנט בו הוא גולש (אני בכוונה מקצין בשביל לתאר את הבעייתיות).
אז מבחינת המשתמש לדעתי הכל בסדר, אבל אתה אומר שיכולה להעלות בעייתיות מבחינת מנהלי אתרי האינטרנט?
אני לא לגמרי מבין בטכנולוגיה הזו של תוספי אינטרנט , במידה ואני אצליח להוכיח היתכנות לרעיון אני אקח מתכנת.

תודה.
לצפיה ב-'והערה קטנה בנוגע לשינוי עמוד אינטרנט'
והערה קטנה בנוגע לשינוי עמוד אינטרנט
24/09/2013 | 04:04
2
20
יש שותפים עיסקיים שאני עובד איתם שהסכימו להוסיף שורת קוד שלי באתר שלהם (במסגרת פרוייקט אחר שלא קשור לרעיון הנ"ל). שורת הקוד הזאת יודעת לעשות כל שינוי אפשרי באתר שלהם בזמן אמת לפי בחירה שלי - במקרה הזה אני עוזר להם להעלות אחוזי המרה של מכירות בדרך הזו. עם Javascript אפשר לעשות כל שינוי שרוצים. לא מכיר פשוט נושא של addons וכו'
לצפיה ב-'תלוי בפעולה הספציפית ובטכנולוגיה שתאמץ'
תלוי בפעולה הספציפית ובטכנולוגיה שתאמץ
24/09/2013 | 11:54
1
27
מה שאתה מתאר אינו הפרה או אי הפרה מראש. מאוד חשוב שתתייעץ מול עו"ד ספציפית אילו פעולות מותר ואילו אסור, אבל מראש אני יכול להגיד לך שאין כאן שחור-לבן.
נשמע לי כמו פעולה שעלולה להיות בעייתית, ועלולה להיות מוגשת בעקבותיה תביעה, אם כי הסיכון בתביעה (מעבר לניהולה) אינו בהכרח עצום אלא קיים.
התביעה הזו נשמעת לי כמו חלק מהמנגנון העסקי-מסחרי שאתה צריך להתכונן אליו כי לא תוכל לנטרל אותה אלא רק להקטין את הסיכונים.
הטכנולוגיה שתבחר לשם ביצוע המיזם שלך יכולה להשפיע על סיכויי או סיכוני התביעה ולכן ההתייעצות המוקדמת עם עו"ד (לא ככה על רגל אחת בעצות חינמיות שאינן יכולות להתייחס לטכנטלוגיה בספציפית שלך) - חשובה.
לצפיה ב-'מצויין. תודה רבה וחג שמח.'
מצויין. תודה רבה וחג שמח.
24/09/2013 | 15:26
9
לצפיה ב-'תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים וקניין רוחני...'
תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים וקניין רוחני...
18/09/2013 | 22:13
9
54

שלום רב,
ליפני כמה ימים קיבלתי מכתב תביעה (ליפני הליכים משפטיים) ממשרד עורכי דין המייצג חברה גדולה בתחום משחקי הוידאו בחול.
במכתב עורכי הדין טענו כי הפרתי את זכויות היוצרים (קניין רוחני) של החברה שהם מייצגים ושידוע להם על ביצוע סחר במשחקי הוידאו (צרובים) של החברה באינטרנט.
במכתב היו כמה דרישות בינהם להוריד לחלוטין את כל פירסומי המכירה ולהפסיק את המכירות, את שני הסעיפים הללו עשיתי מייד ברגע קבלת המכתב. אך בנוסף לכך הם דרשו פיצוי בסך 60,000 שח בגין הפגיעה בחברה.

אני מודע לכך שאי ידיעה אינה פותרת מעונש, אך אומר כי הורדתי משחקים מהרשת שהמעלה טען שהם שלו והוא מעלה לטובת אנשים שאין להם כסף לממן דיסק מקורי.
אכן מכרתי משחקים ברשת אך לא בצורה מסחרית, עשיתי זאת כדי לממן הוצאות משפחתיות ולימודיות ולא הרווחתי סכומים גדולים כלל.
אוסיף ואומר כי אני בן 22 ללא עבר פלילי, סטודנט ועם רקע כלכלי שלי ושל משפחתי קשה מאוד, ולכן אין בידי את היכולת לשלם את הסכום הנל.
לאחר משא ומתן עם חברת עורכי הדין, הצלחתי להגיע לסכום של כ20,000 שח בגלל שהסברתי להם את מצבי הקשה והבטחתי שלא אעשה זאת שוב.

כעת, הדילמה היא כזאת:
דרך 1- לא להסכים למשא ומתן וללכת לבית משפט שבוא אקבל עורך דין מתוך הלשכה לסיוע משפטי בגלל המצב הכלכלי ולטעון בפני השופט את הדברים שהבאתי לפניכם כאן.
(חשוב לי שתאמרו לי האם השופט בכלל אתן משקל למצבי האישי והאם זה משנה בסוג כזה של משפט)

דרך 2- לקחת הלוואה של 20,000 שח שכנראה תפסיק את לימודי ובנוסף אכנס לחובות למשך תקופה של כמה שנים.

תראו, אני מאוד רוצה לדעת איזה דרך עדיפה עלי לקחת לאור המצב האישי שלי? כמה זמן בערך עלול לקחת מרגע אי ההסכמה למשא ומתן עד למשפט הסופי?
(חשוב לי שתאמרו לי האם השופט בכלל אתן משקל למצבי האישי והאם זה משנה בסוג כזה של משפט)

נקודה חשובה: מאוד חשוב לי שלא תרשם לי נקודה בתיק האישי שלי שמסמלת על עבירת שמקורה בזכויות יוצרים. (מפני שאני רוצה לעבוד בתחום ההייטק בעתיד)
וגם, אני ממש לא רוצה להגיע להוצאה לפועל.

תודה רבה על זמנכם היקר :)
לצפיה ב-'תשובה קצרה ותושבה ארוכה'
תשובה קצרה ותושבה ארוכה
19/09/2013 | 00:45
45
התשובה הקצרה היא בת שלוש מילים:
עורך דין דחוף

התשובה הארוכה:
קודם כל, לא יודע מה נאמר במשא ומתן ביניכם. כל עוד אין ביניכם הסכם (בהנחה שאכן לא חתמתם על הסכם), המשא ומתן אמנם לא מחייב, אבל דברים שנאמרו במשא ומתן יכולים להשפיע על משא ומתן עתידי. מקווה שלא אמרת להם שם דברים שיפגעו בך בהמשך, אם כי אני חושש ממה שאתה כותב שיתכן מצב כזה. אמנם לא בוכים על חלב שנשפך, אבל חבל שלא פנית לאיש מקצוע מוקדם יותר.

לגבי מה יקרה ובאיזו דרך לנקוט, אני לא יכול לומר לך. ראשית, אני לא עורך דין בעצמי, ושנית יש הרבה פרטים שיכולים להשפיע את ההערכה של מצבך והסיכויים שיש לך. בכל מקרה, הזמן הנכון לפנות לעורך דין, בין אם על חשבונך ובין אם דרך הלשכה לסיוע משפטי (אם יחליטו שאתה זכאי לכזה) היא עכשיו, ולא לאחר שתחליט שאתה הולך למשפט. קודם כל, לא מובטח לך שתקבל סיוע משפטי פרו-בונו דרך הלשכה. האופציה אמנם קיימת, אבל אל תהמר על זה לפני שתבדוק את העניין. אתה ממש לא רוצה לגלות שאתה במצב בו יש נגדרך תביעה ואתה לא מקבל את הסיוע המשפטי החינמי שבנית עליו.

אם תפנה לעורך דין עכשיו, הוא יוכל לבדוק אם יש מקום להגיע להסכם משופר לטובתך מבלי להגיע למשפט, או אם ממש אין ברירה, להיכנס להליכים משפטיים. גם בהליכים משפטיים, אגב, רוב הסיכויים שזה יגמר בפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט, ולא יגיע בכלל לשלב בו שופט יקבע את הסכום שאתה צריך לשלם.
לצפיה ב-'אוקי..אבל'
אוקי..אבל
19/09/2013 | 02:37
4
41
אני לא יודע האם הסכום שקיבלתי הוא באמת הכי נמוך שהם מוכנים לרדת. בגלל זה אני עוד שוקל את האופציה להליכים בבית המשפט. כי שם עוד אוכל להשמיע את הסיפור שלי.
השאלה היא האם יש מקום לביטוי מול השופט, כי אני בטוח שיש להם ראיות על ביצוע העברה, עד כמה שאני מבין התובעים יכולים לבקש הרבה יותר מ60 אלף במשפט, ולכן אני מפחד ואני רוצה לסגור את זה עם הפשרה של ה20,000 במשא ומתן הנוכחי ליפני ההליכים.

מה אתה אומר?
לצפיה ב-'אחזור על ההצעה שלי'
אחזור על ההצעה שלי
19/09/2013 | 06:32
3
34
רוץ להתייעץ עם עו"ד היום (טוב, היום סוכות, אבל ברגע הראשון שאפשר).

מכל מה שאתה כותב, אני מבין שההבנה המשפטית שלך היא מאד מעטה, ולכן אני חושש שכל דבר שתעשה בכוחות עצמך ללא ייעוץ משפטי מתאים רק יסבך אותך עוד יותר. קח בחשבון שאם תהיה תביעה, היא תתנהל בבית משפט רגיל, במתכונת מלאה, ולא בבית משפט לתביעות קטנות, הן בגלל שמדובר בחברה ולא באדם פרטי, והן בגלל שבמקרה כזה סכום התביעה לא יהיה 20 אלף שקל אלא הרבה יותר מזה. השופט לא ירצה לשמוע מה הצד שלך, אלא מה הם הטיעונים המשפטיים שלך, ומה הטיעונים המשפטיים של הצד השני, ולא מדובר בדיון בודד אלא בשורה של תהליכים, מסמכים, עדים מומחים וכו', בתהליך שיכול לקחת הרבה זמן וכסף.

הקנס על ההפרה יכול להיות כל סכום בין 0 ל-100 אלף ש"ח להפרה ללא צורך בהוכחת נזק, בהתאם לנסיבות ולשיקול הדעת של השופט.  ויותר חמור מזה, מכיוון שמכרת את התוכנה, במקרה הגרוע זו עשויה להחשב גם לעבירה פלילית הנושאת עונש מאסר.

מצד שני, יכול להיות שניתן יהיה להפחית את הסכום, אבל זה לא משהו שתדע לעשות לבד, ובהחלט לא על ידי זה ש"תשמיע את הסיפור שלך" לשופט. אם תקבל ייעוץ משפטי, שזה משהו שאי אפשר לעשות בפורום באינטרנט אלא רק בפגישה פנים מול פנים עם עו"ד, הוא יוכל לבחון האם אכן תשלום של 20 אלף שקל זה הגיוני, או שבנסיבות האלו אפשר להפחית את הקנס עוד יותר. אם הוא יחשוב שיש אפשרות להגיע לפשרה נמוכה יותר, הוא יכול לשלוח מכתב מנומק משפטית לחברה המדוברת ואולי לגרום להם להפחית את הסכום, ואולי הוא גם יחשוב על אפיקי פעולה אחרים.

ואגב: האם עורכי הדין ששלחו לך את המכתב הם ישראלים או מחו"ל?

ועוד אגב: כתבת את ההודעה בתור שרשור חדש במקום לשרשר להודעה הקודמת, כניראה בטעות. שים לב שכשפותחים הודעה קיימת, יש כפתור של "הוסף תגובה" שמאפשר לך לשרשר את ההודעה לתגובה הקודמת במקום לפתוח בדיון נפרד.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/09/2013 | 12:42
2
34
כן בטעות פתחתי שרשור חדש, בכל מקרה, מה זאת אומרת תביעה ללא הוכחת נזיקין?
וגם אני חייב להסתכל על ההוצאות הכלכליות, לכן אין לי אפשרות לדון בנושא עם עורך דין.
לפי מה שכתבת אם אגיע לבית המשפט לשופט יהיה איכפת מטיעונים משפטיים....מה זאת אומרת?

תודה רבה
לצפיה ב-'תראה, תשמע'
תראה, תשמע
19/09/2013 | 20:02
1
38
אני לא יכול להגיד לך מה לעשות. זה החיים שלך, זה הכסף שלך, אני רק יכול לומר לך את דעתי. תעשה מה שתחליט. אני רק יכול לומר לך שלפי מה שאני רואה, אתה עלול רק לעשות לעצמך יותר נזק אם תתנהל לא נכון. כפי שכבר כתבתי, אני לא יכול לומר לך מה הסיכויים שתוכל לצמצם אם הסכום שתשלם, אבל אני יכול לומר לך שללא סיוע משפטי הסיכוי שלך לא טוב במיוחד, ואפילו יש סיכון שהסכום שתשלם יהיה עוד גבוה יותר.

כפי שאני רואה את זה, יש לך שתי אפשרויות: או להסכים לשלם את ה-20 אלף שקל ולסגור עניין, או ללכת לעורך דין ולפעול איתו. מה שבפירוש לא הייתי ממליץ לך זה לעשות כל צעד אחד בעצמך. עורך דין זו אכן הוצאה כלכלית (אלא אם תצליח להשיג סיוע משפטי חינם, שווה לנסות לבדוק אבל זה לא מובטח לך שתקבל), אבל זו יכולה להיות הוצאה משתלמת אם אכן עורך דין יוכל לעזור לך לשלם פחות.

ונ.ב. תביעה ללא הוכחת נזק אומרת שהם יכולים לתבוע ממך לשלם להם גם בלי שיצטרכו להוכיח שגרמת להם נזק כלכלי. ולשופט יהיה איכפת מטיעונים משפטיים אומר שבית משפט פועל בהתאם למה שאומר החוק ולמה שאומרים תקדימים משפטיים וכו', ובכדי לשכנע את בית המשפט אתה צריך לדעת לבנות את הטיעונים שלך בהתאם, ולא סתם להציג "את הצד שלך".

לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
20/09/2013 | 00:36
25
המידע שלך מאוד עוזר, אני אסיק מסקנות ואני חושב שאסכים למשא ומתן. כי גם אם אגיע למשפט לא בטוח שאקבל פחות.
על טעויות משלמים :(
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
20/09/2013 | 14:10
1
30
לא ברור מאיפא לקחת את המשחקים, לא ברור איך הפצת או מסחרת אותם, לא ברור אילו ראיות אספו נגדך.
לא ברור אם התבע הוא מהארץ או לא.
לא ברור מי תובי אותך, בעל הזכויות או מישהו מורשה.
איך אתה יודע שמי שתובע אותך מורשה לתבוע?
כל הדברים האלה צריכים להיבדק על ידי עו"ד שמבין בזכויות יוצרים.
לאומת זאת, לפי מה שאתה כותב, ברור שהשימוש שעשית הוא כן מסחרי.
אגב, אין שום רלוונטיות לשאלה אם יש לך עבר פלילי, ובכל מקרה, לא נרשמות לך לומ נקדות בשום מקום (זה לא משפט תעבורה, זה משפט אזרחי) מה זה תיק אישי? איפה יש לך "תיק אישי"? על מה אתה מדבר? אנחנו לא חיים בסין.
20.000 ש"ח זה מעט כסף אם מכרת מספר עותקים של משחק או מספר משחקים.
לגבי ההחלטה שלך לא לשבור עו"ד, תרשה לי לצטט את Nאיר אריאל ז"ל, "אגדה מכסקנית": "מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה".

לצפיה ב-'משהו קטן'
משהו קטן
24/10/2013 | 20:25
9
אם הולכים לפשרה צריך לקבל אישור שהתשלום הוא סופי ואין כל תביעות נוספות.
אם זה בתשלומים צריך לבדוק מה קורה אם מאחרים בתשלום אחרת יש קנס שמן ובעיות.
בכל אופן מכירת משחקים צרובים זה גם עברה פלילית
לצפיה ב-'עצה קצרה לעזרה עצמית '
עצה קצרה לעזרה עצמית
20/09/2013 | 21:14
34
כמובן כל מה שאמרו לך חשוב,

עצות לעזרה עצמית - בדוק בגוגל, האם החברה הזו תבעה עוד אנשים. אם כן, אולי תמצא חומר, פסקי דין, עורכי דין שהתעסקו עם זה. זה יעזור לך להבין את הנושא, ומה הסיכויים.
לצפיה ב-'אתר שמקשר בין שני צדדים.'
אתר שמקשר בין שני צדדים.
20/09/2013 | 01:32
4
44
שלום.
בוא נגיד אתר של משרות דרושים, אתה למכירת מוצרים כמו יד 2 וכו, האם הם מכוסים במקרה של בעיה בעסקה?
למשל אתר שמקשר בין מעסיקים למחפשי עבודה.
נאמר שאחד הצדדים "רימה" את הצד השני, איך אני בתור בעל האתר מגן על עצמי?
האם יצירת תנאי שימוש שמבהירים שהאתר רק מקשר ואינו אחראי על כל נזק או עוגמת נפש שתיגרם זה מספיק?

חשוב לציין, האתרים הם בין לאומיים.

תודה.
לצפיה ב-'השאלה כללית מידי'
השאלה כללית מידי
20/09/2013 | 13:56
3
20
אם לא הופרה נורמה משפטית, אין אחריות.
גם באתה "בינלאומי"" חל איזושהי מערכת מחים, של איזה מדימה, ואולי יותר ממערכת אחת.
הדרך כלל, אדם לא נושא באחריות למעשי או מחדלי אחר, אם אין חוק שמטיל עליו את האחריות.
לצפיה ב-'אני אסביר,'
אני אסביר,
20/09/2013 | 14:54
2
26
אתר שמקשר בין מחפשי עבודה לבין מעסיקים שמחפשים עובדים.
פשוט מאוד, כמו אתר alljobs, כמו "דרושים" וכ'ו.
בוא נאמר שמעסיק והעובד נפגשו באתר, החליפו מיילים, התכתבו והתחילו לעבוד יחד.
המעסיק שילם מקדמה לעובד אך העובד נעלם.
האם המעסיק (ששילם על פרסום המודעה) יכול לבוא אליי, בעל באתר, בטענות?
כל זה בהנחה ובתנאי השימוש שהוא "חתם" עליהם בהרשמה, נרשם שהאתר רק מקשר, אינו נושא באחריות וכ'ו.

לא כל כך הבנתי את התשובה שלך ולא הצלחתי להסיק ממנה תשובה חדש משמעית, אשמח אם פירוט השאלה שלי יעזור בזה.

תודה.
לצפיה ב-'בוא נאמר שבחורה נוסעת באוטובוס של אגד'
בוא נאמר שבחורה נוסעת באוטובוס של אגד
21/09/2013 | 02:54
19
פוגשת שם בחור, מתאהבת בו, ואז מתברר שהבחור הוא נוכל והוא גונב את כל כספה.

האם היא יכולה לבוא בטענות לאגד? כן, היא יכולה. לבוא בטענות כל אחד יכול. אבל אם היא תחליט לתבוע אותם, לא יהיה לה בסיס חוקי לכך.

כנ"ל בדוגמה שהבאת. בהנחה שהטענה היחידה כלפיך היא שאתה אחראי רק בגלל שקיבלת תשלום והמודעה פורסמה אצלך, זה בדיוק אותו המקרה כמו בדוגמה למעלה. אני לא מכיר אף מדינה (לפחות לא מדינה מערבית דמוקרטית) בה יש לבעלי הפלטפורמה בה מודעה פורסמה אחריות גורפת שכזו.

מובן שיש מקרים בהם כן עשויה להיות לך אחריות. לדוגמה, אם מישהו פירסם מודעה שתוכנה עובר על החוק (חיפוש רוצח שכיר, נניח), או אם מצליחים להוכיח רשלנות מצידך.

נ.ב. אני לא עו"ד ואין לראות בנאמר כאן יעוץ משפטי.
לצפיה ב-'העובדות שאתה מתאר'
העובדות שאתה מתאר
22/09/2013 | 10:49
18
כשלעצמן, לא מקימות עילת תביעה במערכת המשפא הישראלי.
מובן שהוספת עובדות יכולות לשנות את התמונה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה