לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

לצפיה ב-'אני מחפש חומר לבחינות הסבה לאז"מ'
אני מחפש חומר לבחינות הסבה לאז"מ
06/09/2004 | 20:50
1
2
מבקש להשאיל חומר לבחינות הסבה לאז"מ . מבטיח להחזיר מיד בתום הבחינות.
לצפיה ב-'תתקשר אלי'
תתקשר אלי
06/09/2004 | 23:04
יש לי חומר שאוכל להשאיל לך
לצפיה ב-'חצי '
חצי
06/09/2004 | 20:40
11
1
לכבוד יום ההולדת של אבא שלי, אנו הוגים בקניית GPS עבורו. זה שפה כולם מומחים ב-GPS תעופתי אני יודע, אבל מישהו יכול להמליץ על GPS לרכב או לתת לי טיפים ועצות מנסיונו ?
לצפיה ב-'לא שאתה צריך את חוות דעתי'
לא שאתה צריך את חוות דעתי
06/09/2004 | 21:13
שהרי אתה ילד גדול.  אבל שאל את עצמך - מה יעשה הוא עם המכשיר? האם ישתמש בדבר שכזה או שישכב בקופסא כאבן שאין לה הופכין.  ממילא לא יוכל להשאיר אותו ברכב כי יעלם הדבר בחנייה הראשונה.  
סתם חומר למחשבה.

VV
לצפיה ב-'נסה לבדוק'
נסה לבדוק
06/09/2004 | 21:16
1
גרמין street pilot , הוא מעולה לניווט ברכב ובסיס הנתונים שלו מכיל מפות מפורטות של ערים, השאלה היא אם יש להם גם בסיס נתונים של ישראל, את זה תוכל לברר אצל נציג גרמין בארץ.
לצפיה ב-'כל מי שאני מכיר,'
כל מי שאני מכיר,
06/09/2004 | 21:31
1
2
שמשתמש באמת ב GPS לצורך ניווט עירוני, עושה את זה עם DESTINATOR, שזו מין תוכנה המורכבת על IPAQ בתוספת GPS. אני מכיר חמישה אנשים שמשתמשים בזה וטוענים שזה מצויין. יותר חשוב מה GPS העירוני הוא המפות והתוכנה. אלא אם כן אבא שלך שועל שטח, שם החבר'ה משתמשים ב TURBOCD מחובר ל GPS שנותן להם מפה נעה של מקום המצאם.
לצפיה ב-''
06/09/2004 | 21:43
1
למי שמשתמש ב IPAQ זה פיתרון מצויין, ניסיתי את המכשיר והוא עובד טוב מאוד, מגיע עם תושבת לאוטו ומדבר.

בשביל לקנות את ה- IPAQ בשביל זה אני בספק אם זה יצא יותר זול מאשר לקנות GPS למטרה זו.
לצפיה ב-'סוגי GPS במחירים סבירים'
סוגי GPS במחירים סבירים
06/09/2004 | 22:03
2
יש לי זמן רב IPAQ3950 עם "שרוול" NavMan מעולה ולא יקר מדי (בארה"ב...)
בארץ, כמו שנאמר כבר למעלה, מפות כבישים יש רק ל- Destinator (יקר מאוד ללא הצדקה) וגירסת שטח - גרועה בצורה קיצונית ל- NaviGuide (שניהם משווקים ע"י http://www.gps4u.co.il)

ל-IPAQ מתקדמים יותר המכילים BlueTooth כדאי לקנות NavMan חיצוני (גם עם BlueTooth) הפועל על סוללה עצמאית וניתן "לזרוק" אותו במקום עם קליטה טובה וללא תלות היכן התקנת (או אתה מחזיק) את ה-IPAQ עצמו (לדוגמא - מחובר לרכב/מטוס...)

לאחרונה קניתי לחבר (בארץ במכרז אינטרנט) Mio168 בסכום של כ- 2000 ש"ח.
בארה"ב מגיעה חבילה כזו עם תוכנת NavMan או TomTom (כמו Destinator) אבל בארץ זה לא כולל כלום (אפילו לא עברית!!!) וצריך להוסיף כ- 2500 ש"ח נוספים עבור ה- Destinator עם מפות ישראל (לא כולל שטח...)

היות והתוכנה לארץ בכל מקרה עולה המון, מומלץ לקנות את ה- Mio168 (חלש מעט מה- IPAQ אבל לא מורגש בכלל!)
לצפיה ב-'תודה לכל העונים בינתיים, ושאלה'
תודה לכל העונים בינתיים, ושאלה
06/09/2004 | 22:47
1
אם אני קונה מתאם לפאלם 500 (כי זה מה שיש לו) כמו זה , אזי אני חייב לקנות דסטינטור בשביל ישראל או שיש גם משהו אחר ?
לצפיה ב-'כרגע אין תוכנת GPS לפאלם בכלל'
כרגע אין תוכנת GPS לפאלם בכלל
06/09/2004 | 23:18
מסתובבת שמועה שעומדת לצאת תוכנה כזו, אבל למכשירים המתקדמים יותר (T3, ZIRE72)
לצפיה ב-'ותמונת MIO להדגמה...'
ותמונת MIO להדגמה...
06/09/2004 | 22:11
מכיל הכל... חוץ מתוכנת GPS...
לצפיה ב-'אני ממליץ בחום על איי פאק'
אני ממליץ בחום על איי פאק
06/09/2004 | 23:36
1
אם ברצונך לקבל פרטים שלח לי מסר ואוכל להסביר לך כמה דברים שיחסכו לך את העלות של תוכנת הדסטינייטור באלפי שקלים
לצפיה ב-'וזו באמת כוונתי כפי שעשיתי בעצמי'
וזו באמת כוונתי כפי שעשיתי בעצמי
06/09/2004 | 23:37
לצפיה ב-'אני ממליץ על IPAQ.'
אני ממליץ על IPAQ.
07/09/2004 | 10:11
אני משתמש בIPAQ שרכשתי לפני שנתיים.
לפני כשנה קניתי שרוול הרחבה לכרטיסי compact-flash,
וכרטיס GPS שמתחבר לקומפקט-פלאש.

אני משתמש ב-DESTINATOR ו-NaviGuide לארץ.
שניהם תוכנות מעולות.

בנוסף טיילתי עם המכשיר בלונדון, ובארה"ב עם רכב.
עם תוכנה של מיקרוסופט שקיבלתי עם ה-GPS.

ממליץ בחום כיוון שהמפות שאפשר להוריד ל-IPAQ. הרבה יותר "נעימות" מאשר המפות שמגיעות על מכשירי GPS יעודיים.
לצפיה ב-'למי יש מושג לגבי אתרים בהם ניתן'
למי יש מושג לגבי אתרים בהם ניתן
06/09/2004 | 19:36
22
לשמוע את תדרי הרדיו של בן גוריון למשל או של שדות אחרים כולל או לא כולל atis אני מעוניין לתרגל את ההקשבה לאנגלית
תודה מראש לכולם!!
לצפיה ב-'כך לך מטוס'
כך לך מטוס
06/09/2004 | 19:51
10
טוס לתל יונה וחזרה, ובדרך האזן ל 132.5
לצפיה ב-'ציון: נכשל'
ציון: נכשל
06/09/2004 | 19:52
6
לא ענית לשאלה כפי שנשאלה.

דוד
לצפיה ב-'תשאל את מוניקה מאוויה'
תשאל את מוניקה מאוויה
06/09/2004 | 19:55
5
היא תעיד שזה הרבה יותר טוב מלהקשיב להקלטות על הקרקע.
אין כמו לשמוע את ה ATIS בטיסה עם המנוע פועל והאוזניות רועשות (כן, לי אין ANR).
לצפיה ב-'מי זאת מוניקה'
מי זאת מוניקה
06/09/2004 | 20:03
אם זו מורה לr.t אז אני מעדיף להקשיב לקוני ואם קוני זה כבר היסטוריה אז בכל זאת אני מעדיף לתרגל ברוגע ולא לקבל שוק כשאני באויר
לצפיה ב-'"תירוץ של חניך" '
"תירוץ של חניך"
06/09/2004 | 20:05
3
לצפיה ב-'אני כבר לא חניך אלא רק טייס צעיר'
אני כבר לא חניך אלא רק טייס צעיר
06/09/2004 | 20:12
1
אבל אני לא נוהג לינטור טינה לאנשים שהטיבו עימי בעבר ולוקח בהומור כל הודעה גם לאלו שלא...
לצפיה ב-'התכוונתי לתירוץ של מארק'
התכוונתי לתירוץ של מארק
06/09/2004 | 20:32
לצפיה ב-'התכוונתי אליך כי אני מוקיר לך תודה'
התכוונתי אליך כי אני מוקיר לך תודה
06/09/2004 | 20:22
ולא שוכח שלקחת אותי לטיסה לראש פינה לאיזה כנס של הפורום
תודה
ושלום!!!
לצפיה ב-'מרקו מה קרה?'
מרקו מה קרה?
06/09/2004 | 20:01
2
אתה יודע שאני עוד מחקה לדפיות שלך לגבי הטיסה לקפריסין אז מה אתה מציע לי הצעות שווא להן לא יחלתי
לצפיה ב-'לחכות זה טוב'
לחכות זה טוב
06/09/2004 | 20:06
1
אבל אם לא תתקשר, תזכיר לי ותקבע איתי, תזדקן עד שתקבל אותם
לצפיה ב-'אה!!! לא הבנתי אותך נכון כנראה אבל'
אה!!! לא הבנתי אותך נכון כנראה אבל
06/09/2004 | 20:11
תודה בכל זאת ואני כמובן אפעל עכשיו לפי ההנחיות החדשות ואתקשר
לצפיה ב-'אולי זה יעזור'
אולי זה יעזור
06/09/2004 | 20:01
8
לא בטוח, אבל של קנדי:
כנסו למדיה פלייר תעשו file
ואז תעשו open URL
ושם תכתבו:
JFK Tower -
mms://audio2.km3t.org:8010/jfk_gnd_twr

JFK Approach/Departure Control -
mms://audio2.km3t.org:8010/jfk_app_dep
לצפיה ב-'לא הבני כ"כ איך לככתוב כי השורות'
לא הבני כ"כ איך לככתוב כי השורות
06/09/2004 | 20:09
7
מופיעות אחת מתחת לשניה ואני לא מבין איזו הראשונה ומהי השניה אשמח לקבל עזרה ואם אפשר אז אני  יכול לצלצל אליך
לצפיה ב-'הבני= הבנתי'
הבני= הבנתי
06/09/2004 | 20:13
לצפיה ב-'קח קישור ישיר'
קח קישור ישיר
06/09/2004 | 20:36
2
2
לצפיה ב-'תודה רבה זה ממש מגניב אני מרגיש'
תודה רבה זה ממש מגניב אני מרגיש
06/09/2004 | 23:05
ממש באויר ושוב תודה ע"מ להמחיש כמה אני מתלהב
לצפיה ב-'של מי התדר הזה?'
של מי התדר הזה?
06/09/2004 | 23:15
לצפיה ב-'תפעל בדיוק לפי ההוראות'
תפעל בדיוק לפי ההוראות
06/09/2004 | 20:37
2
ותשורה של ה-URL תעתיק רק את השורה השניה של אחד מהקישורים.

שומעים אבל די קשה להבין, במיוחד מי  שאינו מיומן.

דוד
לצפיה ב-'ותשורה=ובשורה'
ותשורה=ובשורה
06/09/2004 | 20:37
לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
06/09/2004 | 23:03
לצפיה ב-'בבקשה...'
בבקשה...
06/09/2004 | 20:33
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אחלה הקלטות!'
אחלה הקלטות!
07/09/2004 | 01:15
לצפיה ב-'ערב טוב,'
ערב טוב,
06/09/2004 | 19:34
אני טס מחר עם אשמורת בוקר ראשונה לפולין.
כן,המסע לפולין

בנוסף לכך אני גם חוגג שם יום הולדת 17.
אני חוזר ב15 לחודש אי לכך ובהתאם לזאת אתם מוזמנים להציף את שרשור זה בהזמנות לטיסה במיוחד ליום הולדת.

אשמח להענות לכולן:)

להתראות חברים
חג שמח ושנה טובה
לצפיה ב-'Red Flag - no.2'
Red Flag - no.2
06/09/2004 | 19:24
בדרכם מחו"ל עצרו מטוסי ח"א לחניית ביניים בשדה איטלקי. למעונינים, בגלריה יש כ-30 תמונות של בזים, רעמים וברקים.
מצורפת דוגמה קטנה, מרתקת לטעמי.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דמיינתי?'
דמיינתי?
06/09/2004 | 19:11
2
יכול להיות שראיתי היום אחרי הצהרים ססנה טסה הפוך בנתיב הרצליה בצרה(800)?

אני חייב להחליף תרופות

אולי בכל זאת?
לצפיה ב-'חד משמעי'
חד משמעי
06/09/2004 | 19:22
1
תחליף תרופות.

דוד
לצפיה ב-'הנסס עדיין לא קרה!'
הנסס עדיין לא קרה!
06/09/2004 | 20:09
לצפיה ב-'למזדמנים ללונדון - מוזיאון ה RAF'
למזדמנים ללונדון - מוזיאון ה RAF
06/09/2004 | 14:15
שלום חברים,

נזדמן לי לבקר במוזיאון ה RAF ב HENDON לונדון.
מוזיאון ברמה גבוהה מאד מכל הבחינות:

חובבי המטוסים יהנו מציפורי מלחמה ששימשו את הבריטים החל מתקופת טרום מלחה"ע הראשונה ועד היורופייטר טייפון.
מוצגים גם מטוסים של חיל האויר הגרמני שנלחמו מהצד השני.
מסכי מחשב אישיים מכילים קטעי טיסה על כל מטוס,נתונים הסטוריים וטכניים תמונות קוקפיט וטייסים ידועים שכיכבו על המטוס.

חובבי ההסטוריה יהנו מתיאורים מעמיקים של מהלכי מלחמות העולם בראי ה RAF,
כולל תכניות פיתוח, מהלכי רכש וגיוס כח אדם.
ביתן שלם מוקדש לקרב על בריטניה.
קיר שלם מספר על "אייסים" - סיפור חייהם ומותם, גם כאלה מהצד הגרמני.
מבחר מרשים של ספרים למכירה בנושאי מלחמות, תעופה ומה שביניהם.

ילדים (ומבוגרים) יהנו ממעט קוקפיטים פתוחים, ביתן הפעלה תעופתית, סימולטור טיסה בטייפון (ללא הטסה) ומהסבר מלווה בדוגמאות של עקרונות האוירונאוטיקה.

כניסה וחניה חינם.
ככה בונים מוזיאון...
מומלץ.

אמוץ

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כולם אושרו לביקור ביב"א'
כולם אושרו לביקור ביב"א
06/09/2004 | 09:41
4
כל מי שביקש ומופיע ברשימה שצרפתי, אושר ע"י בטחון שדה.

לא לשכוח להירשם ולציין האם מעוניינים באוטובוס מר"פ. האוטובוס יצא ב 08:30 בדיוק משדה תעופה ר"פ. חזרה ב 12:30  עד 13:30 לר"פ.

הרשמה במייל בלבד ולא במסר. תודה.
לצפיה ב-'ההרשמה - עד היום בערב'
ההרשמה - עד היום בערב
06/09/2004 | 11:16
3
מי שלא נרשם עד היום מבין אלה שאושרו, מוותר על מקומו למען רשימת ההמתנה.
לצפיה ב-'ברשותך אם אפשר להעלות שוב את הרשימה'
ברשותך אם אפשר להעלות שוב את הרשימה
06/09/2004 | 18:05
2
של שמות האנשים שאושרו מבטחון שדה ואישרו את בואם כולל ההסעה ע"מ שכל אחד מהנרשמים ידע מה מצבו
לצפיה ב-'כולם אושרו'
כולם אושרו
06/09/2004 | 22:14
1
גם מי שברשימת ההמתנה - יכול להגיע.

האוטובוס יוצא מ 08:30 בדיוק מר"פ, ומי שבא ברכב, שיחכה ב 09:20 בשער היחידה בפסגת ההר.
לצפיה ב-'שלושת הנכבדים שמצטרפים אלי,'
שלושת הנכבדים שמצטרפים אלי,
06/09/2004 | 22:20
מתבקשים להיות ב 0730 ליד המטוס, 0735 התנעה, 0745 המראה :)))
לצפיה ב-'ביקור ביב"א'
ביקור ביב"א
06/09/2004 | 09:00
אם במקרה יש מקום פנוי בטיסה למחניים ביום ד'- לביקור ביב"א
אשמח להצטרף.
מאיר 050-608497
לצפיה ב-'אמריקה, אתה, אני וחוק תעופת הפנאי'
אמריקה, אתה, אני וחוק תעופת הפנאי
05/09/2004 | 23:00
50
המשך>>
לצפיה ב-'אתר חדש ומצויון לדיווחי מז"א'
אתר חדש ומצויון לדיווחי מז"א
05/09/2004 | 22:35
1
לכל החברים מומלץ להיכנס לאתר לפני כל טיסה.
ישנה תחנה מטרואולוגית בכל שדה (כן גם בהרצליה)שמשדרת נתונים בזמן אמת.
מומלץ לנסות.
www.windalert.co.il
בברכה יורם.
לצפיה ב-'אכן אתר טוב ושימושי'
אכן אתר טוב ושימושי
06/09/2004 | 09:16
לצפיה ב-'טיול לשבת'
טיול לשבת
05/09/2004 | 18:46
9
אתמול היה יום חם בהיר ויפה, גם בחוף, עניין שלא קורה לעתים קרובות מדי בקיץ, כפי שיודעים כמה מחברי הפורום שניסו לטוס איתי Bay Tour בעונה הזאת וראו רק עננים. בקיצור, החלטנו לנצל את ההצלחה ולטוס ל Shelter Cove. זוהי עיירה זעירה של כ 300 תושבים הנמצאת על החוף כ 200 מייל צפונית מכאן. האזור הזה של החוף נקרא Lost Coast כי זה אחד האזורים היחידים בקליפורניה בו Highway 1 אינו עובר לאורך החוף. למעשה, אין שם כבישים לאורך החוף, והעיירות הספורות מחוברות בכבישי עזים פצפונים ל Highway 1 הנמצא רכס אחד מזרחית יותר.

בקצור, בבוקר התקשרתי לאחת המסעדות לבדוק שיהיה אוכל ושאין ערפל (אין מה לדבר על METAR במקום כזה). ענתה לי בעלת הבית שהכריזה שה weather is awesome אבל שלדווח מוסמך היא תקרא לבעלה (צעקה):
John! There's a gentelman on the phone who wants to fly in for lunch and is asking about the weather.
ג'ון ניגש לטלפון ומוסר שהיום יפה, הערפל מרוחק 12 מייל מהחוף (נראה לכם שמדד עם מטר? ) והטמפרטורות in the eighties.
ארזנו את עצמנו, עלינו על המוני, ויצאנו צפונה VFR בגובה 8500. איך שאני מגיע לגובה אני רואה שכבת סטרטוסים לא סימפטית . היום? אחרי מה שג'ון אמר? מקצת יותר קרוב הסתבר שזה לא סטרטוסים אלא עשן משרפה, שאמנם ראיתי שיש מגבלת טיסה בעטיה. מכיון שהמגבלה היתה רק עד 7500 טסנו מעל האש, וכך זה נראה... העשן נמשך למשך עשרות מיילים לכוון דרום-מערב.
לצפיה ב-'אחרי שעברנו'
אחרי שעברנו
05/09/2004 | 18:46
8
את השרפה הכל היה נקי, וחיש קל הגענו מעל ה Lost coast
לצפיה ב-'והנה Shelter Cove'
והנה Shelter Cove
05/09/2004 | 18:48
3
מה שנחמד הוא שהמקום מספיק קטן כך שאפשר ללכת ברגל לכל מקום. יש חניה בשני קצות המסלול, אז אם מתעצלים ללכת בין השכונות הצפוניות לדרומיות של העיר אפשר להסיע עם המטוס
לצפיה ב-'ואחרי שמגיעים'
ואחרי שמגיעים
05/09/2004 | 18:52
1
אפשר לשבת בבלקון של המסעדה ולהשקיף על המטוס, שלא יהיה משעמם. המקום שומם למדי, אפילו ביום יפה כזה. מקום אידאלי ל"פרלמנט". שולחן לידנו ישבו שניים שסיפרו סיפורי קרבות (מה שקוראים כאן hangar flying). ג'ון מפעיל את ה Unicom (תחנת הרדיו שמספקת שרותי "יעוץ" לטייסים - כוון הרוח, מסלול בשמוש וכו') מהמטבח של המסעדה, כך שאפשר לבקש שישים משהו על האש ממרחק 20 מייל, אם ממהרים

אח"כ הלכנו לים, וחזרנו בערב הביתה עם שקיעה מעל העשן של השרפה (מצטער, אין תמונות, הנוסעים ישנו ).
לצפיה ב-'איה,'
איה,
05/09/2004 | 20:13
זה סיפור מאד מאד כואב. שברון לב לתאבי עיפופים וים יחד. אפילו לא ממש הצלחתי להשתכנע שהאוכל לא משו (הכל בראש ).

o o
/_\
לצפיה ב-'וראש העיר?'
וראש העיר?
05/09/2004 | 19:10
לא פוחד שמישהו יכנס לו באחד הבתים?
ממש סכנת בטיחות!
לצפיה ב-'באיטליה יש אזור עם נוף דומה שנקרא'
באיטליה יש אזור עם נוף דומה שנקרא
05/09/2004 | 18:53
3
CINQUE TERRE אולם לדאבוננו הוא אזור P כלומר אסור לחלוטין לטיסה, ואף אחד לא יודע למה. אני בטוח שנהנית. ספר גם קצת על המסעדה, שאוכל להוסיף אותה לרשימת הGREAT GETAWAYS שמחכים לי.
זאב
לצפיה ב-'את המסעדה אל תוסיף'
את המסעדה אל תוסיף
05/09/2004 | 19:02
1
סתם אוכל. היינו אמנם לצהריים, והבטיחו שבשביל Dinner הם יותר טובים, אבל בפעם הבאה נראה לי שננסה את הצד השני של המסלול. שכחתי לספר שיש גם אתר קמפינג בצד הדרומי של המסלול, ושהדשא מסביב זה מגרש גולף. כמו רוב מגרשי הגולף באזורים כפריים פה, אחה"צ, כשעזבנו, רעה בו עדר של צביים. פחד אלוהים - שניים כאלה עמדו על מסלול ההסעה וכמעט היו צריכים שאני אקצץ להם את הזנב עם המדחף בשביל שיפנו דרך. המסלול, אגב, סגור בלילה (אין תאורה), אבל גם בשעות בין-ערביים יש לי הרושם שמדי פעם מתנגשים שם בצבי. עניין לא סימפטי ביותר (הצבי טוטאל-לוס, והמטוס הרבה פעמים לא רחוק מזה).
לצפיה ב-'צבאים כמובן'
צבאים כמובן
05/09/2004 | 19:02
לצפיה ב-'ה- 5 TERRE שלכם באמת יפה'
ה- 5 TERRE שלכם באמת יפה
05/09/2004 | 19:09
והנסיעה בכבישים הצרים והגבוהים מזכירה במעט את חווית הטיסה.
לצפיה ב-'צילומי אויר מטריפים'
צילומי אויר מטריפים
05/09/2004 | 18:38
4
לכל המעופפים - זו הסיבה האמיתית בגללה כדאי להיות באויר.  האיש שצלם זאת (ויצא עם ספר ותערוכה מהממים) הוא בחור צרפתי שהקדיש למבצע שלוש שנים במהלכן סב את העולם כולו כמה פעמים
(אני מקווה שהקובץ "יתפס"..)
בברכה
אורי
לצפיה ב-'אני מקווה שנצליח בניסיון זה.....'
אני מקווה שנצליח בניסיון זה.....
05/09/2004 | 18:41
3
לצפיה ב-'ניסיון אחרון !!!!!'
ניסיון אחרון !!!!!
05/09/2004 | 18:44
2
http://blog.naver.com/post/postView.jsp?blogId=haruma95&logNo=80004641511
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי שאיציק מהיפית הקדים'
רק עכשיו ראיתי שאיציק מהיפית הקדים
05/09/2004 | 18:49
1
אותי

בברכה
אורי
לצפיה ב-'לא נורא אורי, אלה הדברים היפים.'
לא נורא אורי, אלה הדברים היפים.
05/09/2004 | 19:11
לצפיה ב-'היום בטלויזיה סדרה על תעופה'
היום בטלויזיה סדרה על תעופה
05/09/2004 | 18:37
2
בשעה 19:30 axn
מתאים במיוחד לניצן אלישיב

בכבוד ראובן
לצפיה ב-'דאונים, כן או לא?'
דאונים, כן או לא?
05/09/2004 | 18:15
35
5
בקרוב אגיע לגיל שאני יכול לעשות קורס רישיון פרטי על מטוסים רגילים(קוראים לזה GA לא?), או דאונים, או כל סוגי התעופה (לא שיש הרבה).
בכל מקרה בעוד חצי שנה נפתחות לי הרבה דלתות.
את התיכנון על GA אין סיכוי שאגשים בגיל 17 (כמו שנאמר כאן, לא כולנו בנים של מנכ"לים).
אני כנראה יעשה אותו אחרי הצבא.
אזמ"ים גם לא בא בחשבון (אני לא הולך לקנות מטוס!) וגם הקורס לא זול משהו.
היום דיברתי עם אחד הטייסים כאן, שהוא גם טייס על GA וגם טייס דאונים מתלמד.
הוא פתח בפני מוחי הקודח מרעיונות את האפשריות של הדאון.
קורס זול יחסית, והנגישות שלי מבחינת איפה שאני גר, חמקום שבו מטיסים דאונים, היא יותר גדולה.
רציתי לדעת מה אתם אומרים קודם כל על טיסה בדאון? עד כמה זה דומה לתעופה הרגילה.
דבר שני, האם יש איזשהי הסבה מדאון לGA, או איזהשהי הנחה בשעות בקורס או משהו?
עוד דבר, כמה באמת עולה קורס טייס דאון?
האם שווה לי בכלל? האם מתרוצצים שעה בשביל טיסה מסכנה של 5 דקות?
מי שמבין בבקשה שיפרט בנוגע לכל דבר הקשור בדאונים.
תודה רבה.
אפיק.
לצפיה ב-'אפיק 1212'
אפיק 1212
05/09/2004 | 18:47
2
4
אני עומד לצאת, ואענה לך מאוחר בערב.
לצפיה ב-'תודה אחכה לתשובתך.'
תודה אחכה לתשובתך.
05/09/2004 | 18:48
4
לצפיה ב-'אפיק1212 - דאונים'
אפיק1212 - דאונים
05/09/2004 | 23:05
5
יש לי נסיון מועט בדאונים - עשיתי 3  טיסות, 2 מהן במושב הקדמי עם מדריך, אבל יש לי כמה שעות טובות על דאון ממונע  - כיון שאין לי רשיון דאיה אני לא רשאי לדאות (כלומר לטוס בלי מנוע בכלל) אבל אני לא ידוע בתור אזרח שומר חוק...
בקיצור, עם הנסיון המועט שלי, אני יכול להבטיח לך שזה כף ! אמנם אתה לא יכול לטוס לאן שאתה רוצה, אבל זה ממש ספורט, כמו גלשן-רוח לעומת סירת מנוע.
לתפוס טרמיקות ולשמור עליהן זה ממש אתגר. פה יש לי מכר שטס גם חמש - שש שעות ! בדאיה אין חוכמות - מי שטוב נשאר למעלה, ומי שלא טוב חוזר מהר מאוד לנחיתה !
חוץ מזה, טייסי מטוסים עם נסיון עשיר בדאיה הם בד"כ טייסים טובים מאוד -  הרי כל נחיתה שלהם היא למעשה נחיתת אונס, ואם חס וחלילה יקרה להם כשל מנוע הסיכויים שלהם להנחית את המטוס בשלום גדולים.
נצול מזג האויר לצרכי טיסה מקנה יתרון גם בטיסה במטוס עם מנוע - כשאני טס מעל עמקים צרים אני טס תמיד מעל למדרון שנמצא מול השמש - האויר שם חם יותר, יוצר זרמים עולים ואז אפשר לטוס עם האף למטה בלי לאבד גובה, בסל"ד נמוך ולחסוך בדלק.
אבל, מהשאלות שלך נראה לי שאתה מתענין בדאיה לא בגלל שזה מושך אותך, אלא כתחליף לרשיון טייס, בדיוק כמו שהתיחסת לאז"ם. עצתי - לך למגידו או לשדה תימן (שם אתה יכול לפנות בשמי לרפי לוצקי ידידי )ותעשה כמה טיסות ותראה אם זה בכלל מוצא חן בעיניך. אל תלך על זה "בִּמקום" - כי אז לא תהיה מאושר ולא תהנה - אני נדלקתי על אשה אחת  אבל ההורים רצו נדוניה גדולה , ולבסוף הסתפקתי באחותה , ועד היום אני מצטער....
זאב
לצפיה ב-'תלוי את מי אתה שואל.'
תלוי את מי אתה שואל.
05/09/2004 | 18:53
8
2
השרופים יגידו לך כן. האחרים - בשום אופן לא.
אלה שני סוגי טיסה שונים.
יש המון חומר בפורום, אפשר לחפש.

תעבור קודם את חווית הדאיה העצמית ואז תוכל להחליט.

הנך מוזמן לתימן / מגידו / מחנים - היכן שיותר נוח לך.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
05/09/2004 | 18:55
7
1
האם במחניים יש בית ספר לדאיה?
ובכוונה שאלתי בפורום, אני רוצה לדעת מה דעת כולם, ונימוקים למה הם חושבים ככה ולמה ככה.
תודה.
לצפיה ב-'לך על זה'
לך על זה
05/09/2004 | 21:37
2
דאיה זו הדרך הטובה ביותר להנות מתעופה בזול וגם לרכוש הרגלי הטסה איכותיים שישמשו אותך בכל כיוון תעופתי שתבחר.

יש מעט חויות תעופתיות שמשתוות לטיסה בטרמיקה עם ציפורים בגובה כמה אלפי רגל שהרעש היחידי הנשמע הוא שריקת הרוח מחוץ לתא.

מומלץ בחום. לך על זה.
לצפיה ב-'דאיה כן או . . . כן'
דאיה כן או . . . כן
05/09/2004 | 23:23
5
3
אפיק!!
כן כן ועוד פעם כן!!
אני עשיתי את המסלול שאתה מתאר, למדתי על דאונים לפני הצבא  והיום אני בדר לרשיון מטוסים ממונעים (נדחה בגלל בעיות שונות). אני יכול להמליץ לך על לימוד דאיה במחניים, זהו מועדון קטן אבל מאוד חברי עם אווירה טובה בין כולם.
לגבי עלויות, דאיה היא הדרך הזולה ביותר ללמוד לטוס בארץ בעיקר בגלל שאתה לומד במועדון ולא בבית ספר שעיקר כוונתו היא להרוויח כסף (ובצדק).

דאיה בהחלט יכולה לתת לך הקלות משמעותיות בבואך להוציא רשיון טייס אם אתה בא עם מספיק ניסיון.

אבל כל הנימוקים האלה הם נימוקים פרקטיים ולדעתי היתרון הגדול הוא הדאיה. לדוגמא בשבת האחרונה זכיתי להסתובב בטרמיקה עם חסידות, שקנאים ודיות (כל להקה בטרמיקה אחרת). להסתכל על נשר במרחק של 5 מטר ולהסתובב איתו זה מחזה מדהים.

בקיצור דאיה זה מימד נוסף על הטיסה. זה ההטסה והתמודדות עם השליטה בדאון ובנוסף לכך הדאיה היא ההתמודדות עם מה שהטבע מאפשר לנו ואנחנו צריכים לדעת לנצל אותו. וכל זה בלי אוזניות ורעש המנוע ורק משב הרוח על פני החופה נשמע.

בקיצור . . אל תלך על זה - תרוץ.
לצפיה ב-'אתה יכול לפרט קצת על'
אתה יכול לפרט קצת על
05/09/2004 | 23:53
4
1
הקורס/רישיון עצמו?
כמה שעות צריך? בממוצע? בחינות תאוריה? מחיר לשעה? השכרה של מטוס?

תודה
לצפיה ב-'מטוס - דאון כמובן'
מטוס - דאון כמובן
05/09/2004 | 23:54
3
5
לצפיה ב-'מחיר לחברות במועדון ר"פ'
מחיר לחברות במועדון ר"פ
06/09/2004 | 17:09
2
5
אפשר לדעת מה המחיר לחברות במועדון ראש פינה לדאיה?
מה זה כולל? לכמה זמן זה?
האם אני מקבל מדריך ודאון מתי שאני רוצה? מה ההגבלות?
האם אני ממש עובר שם קורס? האם אני יוצא משם עם תעודת "טייס דאונים" מה שמאפשר לי ללכת למקום אחר לשכור דאון ולטוס (בכלל קיים דבר כזה?)
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'נו באמת! קיבלת ממני תשובה מפורטת!'
נו באמת! קיבלת ממני תשובה מפורטת!
06/09/2004 | 19:30
1
5
לצפיה ב-'אפשר לשתף את זה בפורום?'
אפשר לשתף את זה בפורום?
07/09/2004 | 07:42
2
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
07/09/2004 | 09:20
18
8
אפיק שלום,
כמה תשובות קצרות. ולמרות שמשפחת הדאיה תמיד שמחה להרחיב את השורות, אינני מנסה לשכנע אותך, ובודאי שאינני חושב על דאיה כמסלול זול ומקוצר לטיסה ממונעת. בדיעבד, זה עזר לי מאוד, אבל לא היווה אצלי את המוטיבציה להתחיל בדאיה.
קצת רקע שלי - התחלתי בדאיה, ואח"כ עשיתי הסבה לממונע. היום אני מדריך טיסה בדאונים, וטייס מסחרי ממונע. נהנה משניהם בצורה מאוד שונה.

1. טיסה בדאון היא כיף אדיר. אין רעש, אין הרבה טרטורים בקשר (למי שלא מחפש את זה...), וזו הטסה נטו. להסתובב ולטפס בתוך טרמיקה עם להקת עופות דורסים זו חוויה שאין לה אח ורע בתעופה הקלה. להשתמש בכוחות הטבע בלבד כדי לבצע משימה של 300 ק"מ, ולחזור לשדה הבית, זה אתגר שאין לך בתעופה הקלה. בתעופה הקלה די ברור איך הטיסה תתחיל ואיך היא תיגמר. בתעופה הקלה בארץ, אתה מוגבל בדר"כ בגבהים (עד 4000 רגל) ובנתיבים (CVFR) מוגדרים מראש, עד שהמטוס כבר טס בהם לבד. בדאון ביום טוב, תמצא את עצמך מעל 10,000 רגל, במקומות חדשים, ועם חירות כמעט בלתי מוגבלת.
2. טיסה בדאון הרבה יותר זולה, אבל הזמן שתקדיש ביום פעולה הוא רב הרבה יותר. לשיקולך. כמו כן, בשלב החניכות אתה עלול לבלות הרבה זמן בשדה בשביל להיות מעט באויר. אני מציע שתדבר עם חניכי דאיה כדי שתתרשם בעצמך. בעקרון המחירים מעט שונים בין המועדונים, כמו גם תנאי ההצטרפות. כל המועדונים הם עמותות, אבל חברות באחד מקנה זכויות טיסה באחר על-פי הסכמים הדדיים. בשביל הסדר גודל, קח בחשבון בין  5,000 ש"ח ל- 10,000 ש"ח כולל הכל, עד שתגיע לטיסת סולו ראשונה, ועוד לא הרבה יותר עד רשיון. (סולו בדאון זה שלב די סופי בלימוד, בניגוד לטייס ממונע).
3. עד כמה זה דומה לתעופה הרגילה? הטיסה מאוד שונה, אבל ניסיון בדאונים יתן לך לדעתי יתרון גדול כטייס ממונע. כפי שזאב הזכיר - ביום חלש, ההבדל בין הטייסים הטובים לבינוניים בדאיה הוא, שהבינוניים הם כבר על הקרקע, והטובים עדיין באויר.
4. הסבה מדאון ל- GA, או איזהשהי הנחה בשעות בקורס? תלוי בך וברמתך, אבל הנחה בהחלט אפשרית. המינימום לגשת לבחינה לרישיון ממונע הוא 40 שעות טיסה, וטוענים שהרבה ניגשים אחרי 50-60. אני באתי לקורס ממונע עם ניסיון בדאיה, וניגשתי לבחינה (באישור מיוחד של מנהל התעופה) אחרי 25 שעות. אם תספור את זה בכסף, זה הרבה מאוד אלפי שקלים.
5. מועדונים בארץ ללימוד - יש 3 פעילים: מגידו, באר-שבע, ומחניים. היה פעם בעין-שמר מועדון, היום המועדון עדיין קיים, אך פועל במתכונת מצומצמת ממנחת מגידו. כספית, תבדוק בכל מועדון מה מציעים. נדמה לי שמגידו ובאר-שבע יהיו דומים, ובמחניים יש חבילה שונה, כיון שהם מסובסדים ע"י המועצה האזורית. לא בטוח אם אתה צריך להיות תושב האיזור כדי להנות מכך. מחניים גם פועלים רק בשבת, כאשר היתר גם ביום שישי. מיותר לציין שמקום מגוריך הוא שיקול מכריע כאן, יותר מדברים אחרים.
6. בתור חניך אתה בא, ומקבל שיעורי טיסה בדאון מן המדריך התורן באותו יום, על בסיס כמות החניכים, וזמינות הדאונים הדו-מושביים במועדון. על הדרכה אינך משלם, אלא רק על הוצאות הטיסה.
7. בסוף המסלול, אתה מקבל רישיון טיס לכל דבר, כמו אחיך מן התעופה הקלה. בהגדרים מאחור יהיה כתוב לך Gliders only.

מקווה שעזרתי לך.

ונסיים בבדיחה, על ההשוואה בין דאיה לטיסה ממונעת. אולי לא בדיחה לגיל 16, אבל היא די קולעת. שאלו טיס כמוני מה הוא מעדיף - טיסה ממונעת או דאיה? הטיס ענה ללא היסוס: טיסה ממונעת זה כמו להיות במיטה עם אשתך, ודאיה - עם הפילגש...

לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
07/09/2004 | 09:52
15
6
במידה ויש לי רשיון ל- GA, מה התהליך להוצאת רשיון לדאון?
אם אתה זוכר, עשיתי איתך דאיית היכרות במגידו מספר חודשים לפני שקיבלתי את רשיון הטיס. אני חושב להמשיך בכיוון הדאיה ואשמח לקבל פרטים.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
07/09/2004 | 10:12
14
12
התהליך בהסבת GA לדאון הוא מקוצר, אבל לא כמו הסבה לאולטרא לייט (4 שעות?). זה משהו אחר לגמרי, ודורש היכרות עם עולם חדש וגדול, גם בטיסה מעשית, וגם בתיאוריה שמאחורי (ואינני מתכוון בחינות התיאוריה במנהל אלא הבנת התיאוריה של הדאיה).
דרישות המנהל - שתי בחינות תיאוריה: אחת בחוקה (עם דגש על נושאי דאיה), ואחת בהכרת הדאון (משהו כמו ספר סגור). לאחר השלמת הלימוד של החלק המעשי במועדון, ואחרי כך וכך טיסות סולו, תקבל מן המדריך הראשי במועדון הפנייה למבחן מעשי עם בוחן של המנהל (שהוא גם דואה. יש כמה כאלה), ולאחר שעברת את המבחן המעשי, תקבל תוספת של הגדר דאון ברישיון הפרטי שלך.
לגבי החלק המעשי במועדון, צפה ללפחות 20 זינוקים בדאון (אם אתה מוכשר), לפני שתהיה מוכן לסולו.
יש כמה דואים שעשו מסלול כזה - תבוא למועדון ותוכל להתייעץ עימם, כמו גם עם המדריך הראשי.
לצפיה ב-'20 זינוקים??'
20 זינוקים??
07/09/2004 | 12:59
13
6
20 זינוקים נשמע לי המון.. זה לא שלא החזקתי סטיק בחיים שלי.
סה"כ, אני מניח שהדבר החשוב הוא לחוש את שיעור ההנמכה ויחס הגלישה של הדאון כדי לנסות שרוב הנחיתות יהיו על המסלול. הרי טרמיקות גם ככה אין וכולם תמיד מסתובבים באזור ההקפה.
כמה הזנקות בממוצע מבצעים בשיעור אחד?
נגיד שאני מפונק ורוצה לבוא רק לשיעורים שלי, בלי לסחוב דאונים מהבוקר עד הערב. יש אפשרות כזאת?
לצפיה ב-'קדחת אתה יכול.'
קדחת אתה יכול.
07/09/2004 | 15:18
12
8
אם אפשר היה רק לבוא, לשלם ולטוס הייתי דואה כבר מזמן. הבעיה היא כי זה בדיוק מה שאיתן כתב. אתה בא ליום שלם, כמו פעולה בצופים, סוחב, גורר, מזיז, עוזר, מנקה, צועק, מזיע ומילל עד שמגיע תורך ואז אתה יושב בדאון סוף סוף וגוררים אותך למעלה לעשר דקות.
לצפיה ב-'אז סחבק נשאר עם מטוסים בלבד..'
אז סחבק נשאר עם מטוסים בלבד..
07/09/2004 | 15:39
7
ושמישהו יודיע לי כשנפתח מועדון דאיה מסחרי.
לצפיה ב-'לא צריך להסחף'
לא צריך להסחף
07/09/2004 | 19:40
10
243
אני בכוונה תיארתי את התרחיש הפסימי, כדי שעידן ואחרים יבינו שיש כאן השקעת זמן, ולפעמים מתסכלת בפרט בשלב החניכות.
התרחיש האופטימי ולעיתים קרובות המעשי, הוא שאני בא, עוזר עם כולם, ואז עולה בדאון חד-מושבי, ויורד אחרי 5 שעות של הנאה צרופה, לקראת הסגירה של הפעולה. אב"ד בדרכו הציורית והמשעשעת, מתאר מצב שיקרה לך פעם בהרבה זמן. האמת היא במקום טוב באמצע, ומצבך הולך ומשתפר לקראת סולו ורישיון. אבל אם הינך "מפונק ורוצה לבוא רק לשיעורים שלי, בלי לסחוב דאונים...", יתכן שדאיה לא בשבילך. מה שמענין, זה לראות את חברינו במועדון, מהדור המבוגר יותר, בני למעלה משבעים, שעדין נהנים מן הדאיה עד כדי כך שהם עדין מוכנים לסחוב דאונים...

מה שמפתיע אותי, זה תגובתך, עידן, תחת הכותרת "20 זינוקים??". מה שכתבת - "סה"כ, אני מניח שהדבר החשוב הוא לחוש את שיעור ההנמכה ויחס הגלישה של הדאון כדי לנסות שרוב הנחיתות יהיו על המסלול. הרי טרמיקות גם ככה אין וכולם תמיד מסתובבים באזור ההקפה" - מעיד שבאמת לא הבנת את הפרינציפ של דאיה. מספיק שנחיתה אחת לא תהיה על המסלול, כדי שאולי תשבור את הדאון, ואולי גם את עצמך. אם אתה מוכן לחיות עם שיעור הצלחה כזה, זה בסדר מבחינתי, אבל עם הדאון הפרטי שלך, ולא של המועדון... כמו כן, יש הרבה מה ללמוד בהטסה פרט ל"שיעור ההנמכה ויחס הגלישה של הדאון", ולמה החלטת שאין טרמיקות - לא מובן לי. "וכולם תמיד מסתובבים באזור ההקפה"??? בדאיה האחרונה שלי הייתי בכוכב הירדן, וכמה לפני הייתי מעל רמת הגולן. וכן, הצלחתי לחזור הביתה למגידו, אחרי מאבק לא קל. אם אלה באיזור ההקפה של מגידו, אז זו הקפה די רחבה...  בלי הרבה טרמיקות עידן, לא ניתן לבצע טיסות כאלו.
אז כן - 20 זינוקים לפחות. לא תהיה מוכן לסולו בפחות, אני מצטער לאכזב אותך. אם תתחיל ללמוד, תרגיש זאת בעצמך, ולא תרצה סולו לפני שתהיה מוכן.

אבל אבי, אם אתה נמשך לדאיה, ויש לך מזומנים בכיסך, דאון פרטי יפתור לך 90% מכל נושא הסחיבות, הצעקות, ובזבוז הזמן שציינת. אשמח לייעץ לך בענין, אם תרצה.
לצפיה ב-'איתן...'
איתן...
07/09/2004 | 20:06
6
6
אל תיקח קשה את מה שרשמתי. זה היה קצת בציניות.
למה קצת? כי ברוב הפעמים שביקרתי במגידו זה בדיוק מה שראיתי. החבר'ה מסתובבים בצלע מתה או מעל צומת מגידו, מגרדים את גובה 3 מלמטה. ברור לי שלא כל הדאיות הן כאלו. אני אפילו זוכר את הסיפור של ניצן שהגיע איתך בדאיה לגובה 6.
ברור לי גם שדאיה דורשת טכניקה שונה לגמרי מהטסת מטוס וברור לי שזה עולם שלם ואני לא מזלזל בזה.

אולי אני קצת שונה מרוב האנשים, אבל אותי דווקא לא מעניין לראות את זקני המועדון עוזרים לגרור דאונים. מעניין אותי יותר להסתובב בתוך טרמיקה עם עופות דורסים בגובה 7 מעל רמת הגולן.

שאלה קטנה, ברשותך: כשאתה עולה עם דאון חד מושבי לחמש שעות מדהימות באוויר כמו שתארת, מה עושים אלו שנשארו על הקרקע? הם לא מתפללים שתנחת כבר כדי שגם הם יוכלו לעלות?

אני מניח שתהיה בשדה תימן באירוע של סוכות. אשמח לעלות איתך לדאיה נוספת כדי להתרשם שוב מהנושא, בתקווה שהפעם נהיה קצת יותר מ- 15 דקות באוויר. (רק בתנאי שלא טומי גורר אותנו).
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/09/2004 | 21:48
5
7
ראשית, תיקון קטן - ניצן היה איתי בגובה 8000 רגל, וגם זה אחרי שהוא לא הרגיש טוב, ובקש לרדת.
לשאלתך - כשאני עולה עם דאון חד מושבי לחמש שעות, אחרים לא חייבים להיות על הקרקע. כמעט תמיד יש מספיק דאונים לכולם. שיעלה מי שרוצה, וישאר גם הוא חמש שעות, אם השלפוחית שלו תעמוד בזה...
אתה מוזמן לעלות איתי שוב מתי שתרצה. אבל דוקא אירועים המוניים כמו האוירועייט הם לא זמן אידיאלי. אם בכלל מאפשרים טיסות אורחים, אזי בטוח יהיו מגבלות בזמן ובמרחב, שלא יאפשרו מיצוי ההנאה מהדאיה.
לצפיה ב-'מתי אתה נמצא במגידו?'
מתי אתה נמצא במגידו?
07/09/2004 | 21:57
4
2
לצפיה ב-'לחימום האווירה..'
לחימום האווירה..
07/09/2004 | 22:28
2
4
לצפיה ב-' עשית לי חשק'
עשית לי חשק
07/09/2004 | 22:40
1
לצפיה ב-'אלי, התמונה האחרונה שלך'
אלי, התמונה האחרונה שלך
08/09/2004 | 00:53
3
(זו שזכתה להמון שבחים) מאותה הסידרה לדעתי עדיין אצלי בראש מצעד הפזמונים (הכוונה שהיא עדיין הרקע אצלי במחשפ).

גידי
לצפיה ב-'יום שישי הקרוב, אבל נמשיך במסרים...'
יום שישי הקרוב, אבל נמשיך במסרים...
07/09/2004 | 23:08
2
לצפיה ב-'רכישת דאון'
רכישת דאון
08/09/2004 | 00:50
2
7
איתן שלום

אין דבר כזה בארץ עדיין אבל מסיום ההודעה שלך ניתן להבין כי השאלות הבאות הן לא מדע בדיוני.

אם כך, כמה הנזק על רכישת דאון? יש מצב למשומש?

מהן הוצ' האחזקה עליו? (איזה אחזקה יש לדאון???)

כמה עולה לי במקרה של פרטי לעלות בכל פעם לאויר?

השאלה הבאה נראת לי כבר ממש מד"ב: איך וכמה זה לארגן הדרכה על דאון שלי?

תודה רבה - גידי

נ.ב.
מחפש שותף לרכישת דאון פרטי, הכוונה להחנותו בשדה מגידו. עידן? מישו?
לצפיה ב-'רכישת דאון'
רכישת דאון
08/09/2004 | 10:16
1
7
שלום גידי,
לא הבנתי מה "אין דבר כזה בארץ" - דאון פרטי? יש כ- 15 דאונים פרטיים בארץ, רובם במגידו.
דאון פרטי יעלה בין $10,000 ל- $200,000. תלוי בדגם, משומש או חדש, שנת יצור, מצבו (אם משומש), ממונע או לא, חד או דו-מושבי.
יש עבודות אחזקה לדאון, כפי שיש עבודות אחזקה למטוס, מעבר לטיפולי מנוע. דאון עובר ביקורות שעות, שנתיות, CofA, וכן יש מידי פעם ADs שצריך לבצע. יש גם בלאי רגיל שדורש טיפול, והנושא החיצוני של חלקות וצבע הוא קריטי לביצועים של דאונים מתקדמים, ודורש גם השקעה תקופתית. לגבי הוצאות אחזקה, אם תרצה אתן לך הפניה לבעלי דאונים פרטיים והם יספרו לך.
אם אתה דאון פרטי לא ממונע, תשלם על הגרירה בלבד, לפי תעריפי המועדון (מעט פחות ממאה ש"ח כמדומני).
הדרכה על הדאון שלך - תצטרך לשם כך לרכוש דאון דו-מושבי ולא בטוח שההדרכה צריכה להיות שיקול בשאלה העקרונית לכשעצמה - האם לרכוש דאון פרטי חד או דו-מושבי. מאוד ענין של טעם ואופי.
אבל נראה לי שאתה קצת רותם את העגלה לפני הסוסים. אם אתה מתענין בדאיה - תטוס קודם טיסת היכרות, אם אהבת - תעשה קורס ורישיון, ולאחר שתכיר טוב את התחום, ועדיין ההתלהבות תבער בך - אז תתחיל להתענין בקניית דאון פרטי, וגם תדע יותר איזה סוג/טיפוס/דגם של דאון מתאים לך.
לצפיה ב-'דאון פרטי'
דאון פרטי
09/09/2004 | 10:45
5
אז בלבלתי בין מועדונים מסחריים שלא קיימים בארץ לבין דאונים פרטיים שמסתבר דוקא קיימים, אז מה, זה סיבה לתקוף בן אדם?

אם מסבירים לי לאט אני מבין קצת

תודה - גידי
לצפיה ב-'שאלה לגבי סעיף מס' 2'
שאלה לגבי סעיף מס' 2
07/09/2004 | 10:14
1
7
מה הכוונה ל"זמן שתקדיש ביום פעולה" ולמה צריך לבלות כל כך הרבה זמן בשדה בכדי להיות מעט באויר?

תודה לכל המשיבים - גדעון
לצפיה ב-'מועדוני דאיה מסחריים ומועדוני חברים'
מועדוני דאיה מסחריים ומועדוני חברים
07/09/2004 | 10:34
3
בעולם יש שני סוגי מועדוני דאיה: מועדונים מסחריים ומועדוני חברים.
במועדון חברים, החברים באים בבוקר, פותחים את ההאנגר, גוררים את הדאונים למסלול, פורסים את הכבלים, ועוזרים לנהל את הפעולה. בגרירות רכב, צריך אנשים שיגררו, יאספו את הכבל, וכו'. בסוף היום צריך להכניס את הכלים חזרה להאנגר, לקפל הכל, לסגור ספרים, ועוד. בין לבין, טסים. מי יותר ומי פחות. היחס זמן בין זמן אויר לזמן קרקע, במיוחד בשלב החניכות עלול לפעמים להיות מתסכל (אם כי אם זכית לדאיות טובות, תסתובב כל יתר היום עם חיוך על הפרצוף...).
במועדון מסחרי, יכינו בשבילך הכל. אתה תבוא בשעה שקבעת, תטוס כמה שתטוס, ותלך הביתה. כמובן שתשלם בהתאם, כלומר פי כמה וכמה.
אבל הדיון לא רלונטי כי בארץ יש רק מועדוני חברים. יש לציין שהנושא המסחרי (או סמי מסחרי) נדון בארץ מידי פעם, ע"י דואים בעלי ממון, ועם חוסר רצון לבזבז ימים שלמים, אבל ללא תוצאות ממשיות. פתרון חלקי לבעיה - קנית דאון פרטי, או דאון פרטי ממונע.
לצפיה ב-'ועוד משהו .....'
ועוד משהו .....
07/09/2004 | 23:02
2
7
יתרון נוסף בדאיה לכל אילו שהוזכרו ע"י המשיבים האחרים הוא בתחום האויראות שמודגש בתחומים רבים בדאיה.
מפעם לפעם עולה בפורום ויכוח בנושא של מספר מטוסים בהקפה, התארגנות לנחיתה, טיסות באיזורים כשיש עוד מטוס או שנים בסביבה, טיסות מבנה וכיוצא באילו. טייסים מנוסים (וכאילו שחושבים את עצמם) מעלים את השגותיהם בנושא, את הוראות החוק היבש ומשתלחים אחד בשני בשצף קצף. בחלק ניכר מהנושאים הויכוחים מעלים גיחוך אצל דואים.
הרבה דאונים טסים ביחד באזור ההקפה, ומענין - כולם רואים את כולם, ונזהרים זה מזה.
המראה של דאון זו טיסת מבנה, כשהטיס הגורר לא תמיד יודע כמה ניסיון יש לזה הנגרר.  
הרבה דאונים (והכוונה להרבה) טסים לעיתים קרובות בטרמיקה אחת - בגבהים קרובים ובמהירות לא תמיד אחידה - ובכל זאת כולם מסתדרים וטיסה כזו היא במובנים רבים טיסת מבנה ועוד מבנה צפוף אבל נישמרים בה מעט כללי יסוד - וזה מספיק.
לא מעט פעמים מגיעים לנחיתה מספר דאונים ביחד, וכמעט בלי פיקוח ובלי שום אפשרות ללכת סביב, נוחתים כולם שלמים ובריאים - על מסלול אחד ועם יכולת ניהוג קרקע מוגבלת מאוד.
אני חושב שבלא מעט תחומים טייסי דאונים הם בפרוש טייסים יותר טובים. כדאי מאוד להשתתף בטיסות דאיה כדי להתרשם מטיסה של כלים רבים באזור מצומצם בלי להכנס לפניקה, ולהתנסות בנחיתה שהיא תמיד - נחיתת אונס.
ולשאלה המקורית - נסיון בדאיה תמיד יוסיף לטייס GA בתחומים שמכניסים טייסים רבים ללחץ ואילו בדאיה אילו חיי יום יום.
יאללה ועכשיו לצעוק כמה אני טועה\מרגיז\מטומטם\לא מבין\מי אתה בכלל\טרול (מחק את המיותר)

שיהיה לכם יום טוב.
לצפיה ב-'אוהו כמה אתה צודק!!!!'
אוהו כמה אתה צודק!!!!
07/09/2004 | 23:36
1
4
אני בפולין ראיתי,בתחרות בלשנו, בטרמיקה אחת- עשרות! עשרות דאונים בטרמיקה אחת!! נחיל! משהו מדהים!! ומעניין איך שהם לא נתקעים אחד בשני!! אז יש אמת רבה בדבריו!!!
לצפיה ב-'מספר לנו על זה ולא מביא צילום? '
מספר לנו על זה ולא מביא צילום?
08/09/2004 | 00:44
2
לצפיה ב-'תשובת שרש'
תשובת שרש
07/09/2004 | 23:46
3
- אם אתה רוצה תעופה לשם תעופה. לך על דאון אם אין לך כסף לרשין טייס פרטי ASEL.
- אם אתה רוצה רשיון כדי לקחת חברים לאוויר ואת המשפחה לאילת או קפריסין לפעמים- לך על רשיון טייס פרטי ASEL
- אני אישית בעל רשיון פרטי. אני מודע לאתגר שבדאונים וגם לקחתי שעתיים פעם במגידו רק כדי לראות איך זה. היה נחמד, אבל אני אישית העדפתי לטוס במוני של נשר 140 קשר על חוף הים בגובה 30 רגל ולמשוך למעלה חזק.

עצתי לך: בדוק מה מתאים לך כלכלית. בדוק איך זה לדאות ואיך זה לטוס ותוכל להחליט בעצמך.
לצפיה ב-'צילומי אוויר מדהימים'
צילומי אוויר מדהימים
05/09/2004 | 18:09
10
אני משוכנע שיהיו כמה שיהנו מהתמונות.
אליאסי, תגובתך?
http://blog.naver.com/post/postView.jsp?blogId=haruma95&logNo=80004641511
לצפיה ב-'תמונות שצלם צרפתי מצלם מתוך כדור'
תמונות שצלם צרפתי מצלם מתוך כדור
05/09/2004 | 19:56
9
2
פורח.
את התמונות אפשר לראות ברחבי פריז בגדלי ענק. עבודות מדהימות.

שים ת'צלם הצרפתי הזה במטוסים.. עם שמשות פרספקס שרוטות..
ושיצליח לצלם כאן בארץ.. דברים דומים לשלי :)
נראה אותו..
( גאווה ישראלית )
או לחילופין שים אותי בכדור פורח, מסוק, או מטוס עם דלת פתוחה... ואז נדבר..

מצ"ב תצלום שצילמתי לפניכמה ימים בטיסה עם ניצן אלישיב.
אנינמנע מלהעלות הנה תמונות דומות שלא יצרחו עלי שלא קשור לתעופה..
בכל אופן תודהעל הלינק שצרפת
.

לצפיה ב-'יש לך את הזכות המלאה להתגאות'
יש לך את הזכות המלאה להתגאות
05/09/2004 | 19:59
1
1
בתוצאות שלך.
לצפיה ב-'חן חן, ואגב הלינק שצרפת זה לינק'
חן חן, ואגב הלינק שצרפת זה לינק
05/09/2004 | 20:59
לגלריה שכנראה נגנבה ע"י הסינים..
מצ"ב לינק לגלריה המקורית של הצלם המדופלם הזה.

http://www.yannarthusbertrand.com/index_new.htm
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בוא,'
בוא,
05/09/2004 | 21:15
3
אקח אותך בסופרקאב עם כל הצד פתוח, חצי עליון וחצי תחתון. אבל שלא יהיו לך תירוצים אח"כ :)

ושתדע מראש, הגלאס קוקפיט לא כל כך שמיש בסופרקאב, לא תהיינה לך טלויזיות יפות כמו אצל דוד. אבל שום דבר לא יהיה לך בין העדשה לבין האדמה.
לצפיה ב-'באתי.'
באתי.
05/09/2004 | 22:59
2
המטוס עצמו מספק לי את התרוץ הכי טוב בעולם :)

גם פייפר קאב, גם דלתות עליונה ותחתונה פתוחות..
נו באמת זה לא תרוץ להגיד שמרוב אושר והנאה המצלמה לא תפקדה??
מצידי תקשרו אותי מתחת לגחון כמו בידון..
כמה שפחות שעונים, וכמה שפחות פחונים מרופדים עם ידית, ריפוד, ושמשה.
אני תן לי מנוע, רוח ורעש.
ואומר דייני.

עם כל הכבוד לטלויזיות של דוד..
ויש! הרבה כבוד..
במטוס שלו טסים.
עם פייפר פתוח..
רגע הלכתי להביא לי טיטול..
נראה לי שהרטבתי קצת..
לצפיה ב-'אלי, אולי זה הפיתרון...'
אלי, אולי זה הפיתרון...
06/09/2004 | 13:28
1
אלי, מצורף כאן איזה מתקן שמשמש היום כמקור גאווה לבכירי התעשייה האוירית. נראה לי שאפשר להתאימו ל"צילום ללא הפרעה"
לצפיה ב-''
06/09/2004 | 19:37
לצפיה ב-'תגיד... אתה מבצע איזה שהוא עיבוד'
תגיד... אתה מבצע איזה שהוא עיבוד
05/09/2004 | 22:25
2
לאחר הצילום ? פוטושופ וכד' ??
לצפיה ב-'מרבית התמונות היוצאות מהמצלמה'
מרבית התמונות היוצאות מהמצלמה
05/09/2004 | 22:50
1
כחומר גלם די " יבש " דורשות כיונונים עדינים של שיפור רויית צבעים, וקונטראסט.
מה שאני עושה כמובן למרבית תמונותיי.
הפוטושופ הוא " הגלאס קוקפיט " של עולם הצילום דהיום.
מחליף את עבודות המעבדה שנעשו אז בכימיקלים וחדרי חושך.
והינו כלי חשוב ובלתי נפרד מהצילום הדיגיטלי המתקדם.

בתמונה זו שהעלתי בשרשור זה לדוגמה,
השיפור שנעשה הוא ברמת הקונטראסט  בלבד.
לצפיה ב-'אנחנו צריכים דיבור בעניין הזה ...'
אנחנו צריכים דיבור בעניין הזה ...
05/09/2004 | 22:56
לצפיה ב-'אוירועיט 2004?'
אוירועיט 2004?
05/09/2004 | 17:53
3
יש חדש לגבי האירוע של סוכות בשדה תימן?
תאריכים? מה הולך להיות שם השנה?
לצפיה ב-'באתר האגודה יש מידע מפורט'
באתר האגודה יש מידע מפורט
05/09/2004 | 17:58
2
לצפיה ב-'וואלה...'
וואלה...
05/09/2004 | 18:05
1
לטובת המתקשים האחרים, הקובץ נמצא כאן.
אני משתעשע ברעיון לרדת לשם עם מטוס ליומיים. (להגיע בבוקר היום הראשון ולעזוב בסוף היום השני).
אשמח לשמוע במידה ולעוד מישהו כאן יש מחשבות בכיוון.
לצפיה ב-'אתה בטח חושב שנקבל'
אתה בטח חושב שנקבל
05/09/2004 | 18:44
אותך ליומיים......

תביא פתק מההורים / האישה.
לצפיה ב-'שאלה בעניין משואה מסתובבת'
שאלה בעניין משואה מסתובבת
05/09/2004 | 17:40
31
מדוע צריך להפעיל את ה - BEACON (משואת אור מסתובבת אדומה) לפני כל טיסה?
האם מותר לטוס ו/או להמשיך בטיסה כאשר תאורה זו אינה דולקת או פגומה?
האם מותר לטייס מפקד המטוס לכבות את המשואה לאחר ההמראה?
האם מישהוא מכם נוהג לבדוק תקינות התאורה הזו בבדיקה לפני המראה?
לצפיה ב-'משואה אדומה'
משואה אדומה
05/09/2004 | 17:54
תפקיד המשואה להזהיר את האנשים בקרבת המטוס בפני פרופלר מסתובב.אני לא מכבה את המשואה כי במידה ועזבת את המטוס ללא כיבוי מסטר זה ידאג לתת לך תזכורת מסטר פתוח.כן אני מקפיד לבדוק אורות ביחוד לפני טיסה בשעות הערב שיכולה לגלוש ללילה.
לצפיה ב-'תשובות:שגם ביום ידעו שהמטוס הולך'
תשובות:שגם ביום ידעו שהמטוס הולך
05/09/2004 | 17:55
3
לטוס!ברור שלא!בטח שלא!ברור שכולם!
לצפיה ב-'זה לא חידה או התפלספות,'
זה לא חידה או התפלספות,
05/09/2004 | 17:59
2
אני מנסה להבין את העובדות עקב אירוע של "כמעט ונפגע" וניתוח תוצאותיו.
ולכן אודה הפעם אם תשובות טרוליות תדחנה לקצה השרשור.
גם סיפורים אישיים בסגנון "אני נוהג לעשות ככה או ככה".. לא כל כך עוזרים לי.
תודה.
לצפיה ב-'ניצן אלישיב צור קשר עם הפסיכולוג של'
ניצן אלישיב צור קשר עם הפסיכולוג של
05/09/2004 | 18:23
המינהל תשאל אותו למה משמש הביקון.
אני חושב שזה משבש טילי  אויר אויר

בכבוד ראובן

לצפיה ב-'לא כמעט ונפגע אלא נפגע'
לא כמעט ונפגע אלא נפגע
05/09/2004 | 21:06
מציע שתחקור גם את תפקיד המנקז במטוס אפשר גם לנקז את השתן שעלה לך לראש
ותדע להתיחס לאנשי הפורום ביתר כבוד
לצפיה ב-'תפקידה של המשואה..'
תפקידה של המשואה..
06/09/2004 | 09:20
23
להתריע על מנוע עובד או מנוע שעומד להתחיל לעבוד,

לפני מיליון שנה עבדתי באל על כאשר מטוס היה נכנס לעמדה אסור היה להתחבר
אליו עם שום ציוד עד שלא כבתה המשואה ובמקביל המכונאים הניחו צ'וקים בגלגל האף.
לצפיה ב-'אסמכתאות בבקשה...'
אסמכתאות בבקשה...
06/09/2004 | 10:04
22
כל מה שאתם מספרים זה נכון והגיוני, אבל אני לא מוצא את הסימוכין החוקיים לזה.
לא מצאתי בשום מקום, בחוקים המתייחסים למטוסי תעופה כללית, שכתוב ו/או מוזכר הנושא הזה.
אשמח אם מישהוא יוכל להפנות אותי לאסמכתאות המתאימות.
לצפיה ב-'אסמכתא'
אסמכתא
06/09/2004 | 10:27
21
1
תקנות 33 ו 72ד' (למרות שעוסקות בתפעול לילה) וכנראה "הושלכו" על תפעול יום
לצפיה ב-'אסמכתאות בשנית...'
אסמכתאות בשנית...
06/09/2004 | 10:40
20
קראתי הוראות 33 ו-72. לא מצאתי שם ולו ברמז את המושג "משואת ניתוב מסתובבת".
אנא הפנה אותי למקום המדוןיק שבו זה רשום , ולו גם  "הושלכו על תפעול יום" למרות שאני מתייחס דוקא לתפעול בלילה.
לצפיה ב-'מחפש.....'
מחפש.....
06/09/2004 | 10:58
לצפיה ב-'מיקום מדוייק'
מיקום מדוייק
06/09/2004 | 11:34
18
תקנה 72 ד" ...........אורות נגד התנגשות אדומים (כינויי ל BEACON או בשמו המקצועי ANTI COLISION RED ) או לבנים ( כינויי ל STROBE או ANTI COLISION WHITE)
לצפיה ב-'סליחה שאני מתעקש, אבל..'
סליחה שאני מתעקש, אבל..
06/09/2004 | 12:03
17
תקנה 72 ד' מתייחסת לכלי טס העוגן על פני המים שהוא מצב שאני מאד מאד לא רוצה למצוא את עצמי מתמודד עימו..
הנה צילום על הוראה 72 במלואה.
עדיין אני מחפש אסמכתא לצורך בשימוש במשואת ניתוב מסתובבת גם בשעות היום..
לצפיה ב-'במטסי קרב המנורה נקראת בפרוש'
במטסי קרב המנורה נקראת בפרוש
06/09/2004 | 12:13
ANTI COLISION על המפסק ובספרות.
ו STROBE מתיחס לנצנצים לבנים בזנב וקצה כנפיים.
לצפיה ב-'חוק ושכל ישר'
חוק ושכל ישר
06/09/2004 | 12:15
1
לפעמים, ישנן מוסכמות שמקורן בשכל ישר ואינן באות מכוח החוק.
עד כמה שאני מבין, אין כאן דרישה מנדטורית ואיש לא יעמיד אותך לדין אם לא תפעיל את המשואה.
לכן, במקרה זה, רצוי לפעול עפ"י ההגיון הבריא ולהפעיל את המשואה עם הפעלת המתג הראשי ובכך לסמן לכל מי שנמצא בסביבה כי המטוס מאוייש ועלול להתניע בכל רגע.
אריאל אריאל
לצפיה ב-'ישנם מטוסים'
ישנם מטוסים
06/09/2004 | 14:18
1
שבכלל לא מותקנת בהם משואה.

דוד
לצפיה ב-'הדבר היחידי שמצאתי זה...'
הדבר היחידי שמצאתי זה...
06/09/2004 | 14:05
13
זה באתר הזה...אבל פרסמתי שאלה באתר של ה-FAA
ואני מחכה לתשובה בעניין
לצפיה ב-'דני. לא זו הכוונה...'
דני. לא זו הכוונה...
06/09/2004 | 14:18
8
לחפש בגוגל אני יודע ...
כל החוקים והתקנות נמצאים בידי. (כולל ANNEX2 שמישהוא המליץ לי במסר אישי)
אני שואל שאלה פשוטה ומבקש תשובה פשוטה: איפה, בחוקים ובתקנות הישראליים - הכתובים והמפורסמים- מוזכר הנושא של משואת ניתוב מסתובבת האמורה להיות מותקנת על קצהו העליון של מייצב הכיוון במטוסים שמשקלם עד 5700 ליב.
כמו כן, איפה נאמר שתאורה זו צריכה לפעול בשעות האור (יום בשפתנו..) והיכן נאמר שצריך לבטל/להפסיק טיסה אם תאורה זו אינה תקינה.
היכן כתוב שצריך להדליק אותה בשעות תאורה
היכן כתוב שהיא בכלל צריכיה להיות מותקנת על איזה שהוא סוג של אוירון שמשקו המירבי להמראה הוא עד 5700 ליב???
לצפיה ב-'אמנם אינך אוהב תשובות ללא אסמכתאות'
אמנם אינך אוהב תשובות ללא אסמכתאות
06/09/2004 | 14:43
6
אך: אין בתקנות ובכתובים שום הנחייה המחייבת להפעיל BEACON בשעות היום.
לצפיה ב-'ואיפה כתוב שצריך בלילה???'
ואיפה כתוב שצריך בלילה???
06/09/2004 | 15:20
5
לצפיה ב-'אם תטוס בשדה תעופה מפוקח ח"א'
אם תטוס בשדה תעופה מפוקח ח"א
06/09/2004 | 15:41
4
ללא אורות נווט או משואה בלילה הם יידרשו ממך להפעילם ואם אין לך תקינים, תידרש לסיים את הטיסה.
איני יודע אם זה מעוגן בכתובים - אולי דורון עתיק יוכל להאיר עיננו בנושא, בעבר נתקלתי בתופעה בחיפה.
לצפיה ב-'סוף סוף הגעת לתשובה...'
סוף סוף הגעת לתשובה...
06/09/2004 | 15:53
3
"הם יידרשו ממך להפעילם ".....
מי שיכול לחייב אותנו לדווח "לימה לימה","לנגן על התוכי", "לבצע נחיתת סרק"  , להמתין בהולדינג 20 דקות עד שיעבור מסוק מנהלתי, יכול בודאי גם לדרוש להפעיל משואת ניתוב בלילה במטוס שאין לו דבר כזה, (מה לעשות, ככה הוא הגיע מארה"ב לפני 22 שנים), אה כן.. אתה גם תדוח לו "3 ירוקים" בהיותך PIC של 152, ותדרש להגביר מהירות בטיפוס ל- 130 קשר כדי להתרחק מ CTR מסויים.
לצפיה ב-'אני מתנצל שלא הייתי ער לכך שעשית'
אני מתנצל שלא הייתי ער לכך שעשית
06/09/2004 | 16:06
2
לציבור מבחן - לו הייתי מודע לכך, הייתי משתדל יותר ואולי מקבל ציון טוב יותר מ- "סוף סוף הגעת לתשובה..."
לצפיה ב-'ממש לא. כפי שכתבתי לעיל זו שאלה'
ממש לא. כפי שכתבתי לעיל זו שאלה
06/09/2004 | 16:16
אמיתית. אבל לאורך הדרך הסתבר לי שאכן זו כנראה עוד מין הוראה שאין לה שום סימוכין והרשויות יכולות לעשות לך צרות בגללה
לצפיה ב-'ממש לא. כפי שכתבתי לעיל זו שאלה'
ממש לא. כפי שכתבתי לעיל זו שאלה
06/09/2004 | 16:18
אמיתית.
אבל לפי התשובות שאני מקבל כאן - כנראה שזו באמת עוד אחת מההוראות שרצות בע"פ ורק יודעי ח"ן מודעים להן.
אני נתקלתי בבעיה אמיתית מול גורם שלטוני כל שהוא וביקשתי עזרת הציבור.
לצפיה ב-'מישהו כתב..'
מישהו כתב..
06/09/2004 | 15:06
שפשוט אין. לא רשום רשמית. זה פשוט מקובל לעשות את זה. אבל זה לא רשום.

הולך לתבוע מישהו?....
לצפיה ב-'בארה"ב זה קל פשוט וברור'
בארה"ב זה קל פשוט וברור
06/09/2004 | 17:44
3
FAR 91.209(b):

No person may:
...
(b) Operate an aircraft that is equipped with an anticollision light system, unless it has lighted anticollision lights. However, the anticollision lights need not be lighted when the pilot-in-command determines that, because of operating conditions, it would be in the interest of safety to turn the lights off.

לצפיה ב-'זה גם מה שכתוב ב ANNEX2'
זה גם מה שכתוב ב ANNEX2
06/09/2004 | 18:02
2
שנמצא בידי.
הבעיה מה קורה כשמתרגמים את זה לחוקי הטיס בישראל.
נעשה סלט שלם עם מטוסי ים ויבשה ואף אחד לא יכול להצביע בבירור מה בדיוק ההוראות התקפות לטיסת יום. טיסת לילה. טיסת ראיה וטיסת מכשירים.
לצפיה ב-'בבקשה- כמה שזה פשוט...'
בבקשה- כמה שזה פשוט...
06/09/2004 | 18:09
1
לצפיה ב-'תקן אותי אם אני טועה, אבל'
תקן אותי אם אני טועה, אבל
06/09/2004 | 18:18
למיטב ידיעתי אנחנו כפופים לחוקי ה ICAO למעט במקרים בהם יש התייחסות מיוחדת ב"תקנות הטייס".
לצפיה ב-'BCN'
BCN
06/09/2004 | 09:52
1
1.את תאורת BECON צריך להפעיל לפני התנעת מנועים בכדי להודיע לסביבה על התנעה לצורך בטיחותי.
2.מותר לטוס ללא תאורת BECON בתנאי שתאורת ה STROBE תקינה (לפי MEL/DDG) וניתן היתר לטיסה.
3.אסור לכבות את התאורה עד לכיבוי המנוע
4.כן אני בודק אותה בזמן הבדיקות החיצוניות
לצפיה ב-''
06/09/2004 | 10:00
לצפיה ב-'שימוש במטוסים במלחמת טרויה'
שימוש במטוסים במלחמת טרויה
05/09/2004 | 12:52
4
לפני ימים מספר היה כאן שירשור מעניין אודות מלחמת טרויה
סופר אודות הפנים שהשיטו אלף ספינות
אבל לא נאמר דבר על השימוש במטוסים באותה המלחמה
ראו התמונה המצ"ב
לצפיה ב-'זו דוגמא ל"פיספוסים" בקולנוע '
זו דוגמא ל"פיספוסים" בקולנוע
05/09/2004 | 13:51
3
לצפיה ב-'אתה בטוח שזה לא פוטו-מונטז'?'
אתה בטוח שזה לא פוטו-מונטז'?
05/09/2004 | 21:02
2
קשה לי להאמין שלא שמו לב לזה בעריכה של הסרט, ואם היו רואים דבר כזה היו מוציאים אותו מהתמונה בעזרת מחשב.
לצפיה ב-'אל תדאג. הוציאו את זה.'
אל תדאג. הוציאו את זה.
05/09/2004 | 21:57
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
05/09/2004 | 22:24
באתר www.movie-mistakes.com תמצא עוד טעויות כאלה. למשל - שעון יד על יד אחד מהניצבים בסרט "גלדיאטור", כמו גם איש צוות לבוש בג'ינס מרגיע סוס.
לצפיה ב-'חוברת הדרכה מצוינת ! '
חוברת הדרכה מצוינת !
05/09/2004 | 16:24
1
נתקלתי בחוברת שהוכנה עבור טייסים ושמה: Diagnosing Engine Problems .

ניתן להוריד את החוברת (חינם) באתר:
http://www.buy-ei.com/The_Pilots_Manual_by_EI.htm

קריאה מהנה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
אספלט אליגור, איטום, זיפות וסיוד גגות
להרגיש בטוח בבית שלך!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה