לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

לצפיה ב-'היום לפני תשעים שנה ...'
היום לפני תשעים שנה ...
15/10/2004 | 10:14
2
בספטמבר 8, 1914 התנהל קרב אויר-אויר ראשון בהיסטוריה. בין הברון רוזנטל האוסטרי ובין טייס רוסי (נסטרוף). באותה תקופה שמשו המטוסים לתצפית בלבד ולא רק שלא התנהלו קרבות בינהם - הטייסים היריבים נהגו לברך זה את זה בשמיים.
הקרב הראשון הזה הסתיים בכך שהרוסי צלל והתנגש בברון ושני המטוסים צללו למטה נעולים יחדיו.
היו אלו השבועות הראשונים למלחמת העולם ופעולה התאבדותית זו נחשבה מיוחדת במינה.
לאחר ארוע זה החלו טייסים לקחת אים לטיסה אקדחים, רובי קרבין, בקבוקים ואפילו בלוקים. צוות של מטוס אחד ניסה להעלות מקלע לואיס למטוס אולם המשקל של המיקלע מנע את טיפוס המטוס מעל 3500 רגל - הרעיון נזנח לשלב זה.
ב 5 לאוקטובר 1914, טייס צרפתי במטוס VOISIN (למישהו יש תמונה?) נתקל באויר במטוס גרמני מסוג AVIATIK. הוא נכנס מאחריו וירה מספר צרורות ממכונת יריה קלה, הגרמני המופתע צלל תוך כדי פנייה בחזרה לקוים הגרמניים. תוך מרדף המשיך הצרפתי לירות עד שמרוב התלהבות חלף מעבר לגרמני שהיה מעט איטי יותר. הצרפתי פנה שוב ונכנס מאחרי הגרמני והמשיך ביריות עד שהפיל אותו. תוך כדי הנפילה ניסה הגרמני להתיישר 3 פעמים אבל ללא הצלחה - ולבסוף נכנס לקרקע ונהרג. ירח הדבש בשמיים נגמר והמלחמה האמיתית החלה....
(מתוך חוברת על הברון האדום).
לצפיה ב-'יפה אבל זה לא היום לפני 90 שנה..'
יפה אבל זה לא היום לפני 90 שנה..
15/10/2004 | 17:25
1
לצפיה ב-'היום .. מחר ... אתמול ...'
היום .. מחר ... אתמול ...
15/10/2004 | 19:34
לצפיה ב-'טיסה הפוכה'
טיסה הפוכה
15/10/2004 | 10:12
2
רציתי לשאול איך מתאפשר מצב של טיסה הפוכה?
העילוי הרי נוצר בגלל שצורת הכנף גורמת לאוויר שמעל הכנף לעבור מסלול ארוך
יותר מהאוויר שמתחת, ולכן הלחץ מעל הכנף נמוך יותר, אבל ברגע שהמטוס הפוך,
והלחץ מעל הכנף גבוהה מהלחץ מתחת אז אין עילוי ואפילו יש מצב הפוך שגורם
למטוס להמשך למטה בכוח הגדול ממשקלו.

ובכל זאת מטוסי קרב למיניהם מסוגלים לטוס הפוך, איך זה קורה?
לצפיה ב-'צורת הכנף שולית ליצירת עילוי'
צורת הכנף שולית ליצירת עילוי
15/10/2004 | 10:39
מה שבאמת קובע זו זווית ההתקפה. לגבי טיסה הפוכה, צריך גם מנוע מתאים. מנועי הסילון ב- 15-F למשל, יעבדו בכל מצב טיסה, וכאשר מדובר באירובטיקה עם מנועי בוכנה המטוס צריך מנוע מיוחד שיקבל דלק ושמן גם בטיסה הפוכה, ובנוסף במטוסים המתקדמים ביותר יש כנף סימטרית - האויר זורם אותו מרחק מעל ומתחת לכנף, וזה מקל על טיסה הפוכה. בטיסה ישרה כל מה שמחזיק אותך זו זוית ההתקפה.
לצפיה ב-'זה מה שקורה כאשר קיימים הסברים'
זה מה שקורה כאשר קיימים הסברים
15/10/2004 | 21:59
מוטעים למנגנון היוצרות העילוי, שהוא מנגנון די מורכב.
עילוי יכול להיווצר בדרכים שונות.
ההסבר בדבר "דרך ארוכה וקצרה" מתרסק בגדול כאשר
ניגשים להסביר כיצד נוצר עילוי על לוח שטוח...
או עילוי הנוצר על גבי כדור המסתובב תוך כדי מעופו.

חפש חומר מקצועי באינטרנט.
קיים גם מאמר בעברית שנכתב על ידי (חפש "עילוי וגרר")

לצפיה ב-'טיסה לאילת'
טיסה לאילת
14/10/2004 | 21:48
19
1
האם ישנה מגבלת שעות לטייס מתחיל בטיסה ממרכז הארץ לאילת ???
לצפיה ב-'לא'
לא
14/10/2004 | 22:15
לצפיה ב-'אין חיה כזאת'
אין חיה כזאת
15/10/2004 | 00:07
17
1
נפלת על חברת השכרה שלא מוכנה לתת לך מטוס לאילת?
לצפיה ב-'לא אתפלא'
לא אתפלא
15/10/2004 | 00:42
16
1
טייס עם מעט נסיון, ללא ניווט ארוך בדרום, פעם ראשונה לבד לאילת? לא בטוח שכל אחד יפקיד בידיו מטוס.

דוד
לצפיה ב-'זה לא בגלל הניווט הארוך...'
זה לא בגלל הניווט הארוך...
15/10/2004 | 09:22
12
1
אני משערת שזה בגלל שצריכים להכיר את שדה אילת טוב טוב.
כל סטיה הכי קטנה הם דופקים תלונה.
טסתי פעמיים לאילת ואלה היו הפעמיים האחרונות שאטוס על חשבוני, ב- 2 הפעמים דפקו לי תלונה, ושניהם היו בנקודת היציאה מאילת חזרה למרכז, פעם בטיסת IFR ופעם ב-VFR. התלונות היו מוצדקות ללא ספק אך ההקפדה שם היא שונה משדות אחרים.
לצפיה ב-'אילת'
אילת
15/10/2004 | 09:55
2
1
שדה אילת הוא השדה הדפוק בישראל,

עזבי את התלונות שהם דופקים- לא היית בסדר,מגיע לך.

אבל כנראה שבגלל שהם קרובים לדהב ,הם מנותקים מהמציאות.

השרות שהם נותנים גרוע שבגרועים,איני יודע את הסיבה אני יכול רק לשער ש....

מנהל המגדל שם רוצה לשרוד עד הפנסיה.
שיטה: אין תקריות אין תאונות = אין טענות.
לכן אין חריגות,אין אזורים,אין טיסות מבנה, הפרדות שאפילו בן גוריון מתבייש לבקש וכתוצאה מכך רמת אוויראות לא משהו,
כל זה מעדויות של יותר מפקח אחד שעבד שם.
ושמישהו ינסה להוזיז אותו.
לצפיה ב-'מגיע לך... הייתי אומרת שזה קצת בוטה'
מגיע לך... הייתי אומרת שזה קצת בוטה
15/10/2004 | 10:02
1
1
אפילו ציינתי בהודעתי שהתלונות היו מוצדקות, לעומת זאת, בשדה אחר היו מסתפקים בהערה קלה... ובהרצליה זה היה עובר לסדר היום. מה שרציתי להדגיש זה שבאילת אין חוכמות... אתה טועה - אתה משלם.
לצפיה ב-'רוצה לומר ...'
רוצה לומר ...
15/10/2004 | 10:06
1
רוצה לומר שאילת מנסים לרמוז שהטעות הייתה להגיע לשם,
בפעם הבאה תמנעי מלהגיע, לא יתלוננו עלייך ולהם יהיה השקט המיוחל.

קצת מוזר לא?
לצפיה ב-'האם יש מצב ש...'
האם יש מצב ש...
15/10/2004 | 11:22
8
2
תגידי על מה קיבלת תלונה כדי שנוכל להמנע מזה בעתיד?
לצפיה ב-'בבקשה...'
בבקשה...
15/10/2004 | 16:24
7
1
בערך לפני כ- 3 שנים ביצעתי את טיסת המכשירים הראשונה שלי לאילת.
ביציאה בנתיבי ATS מצויין כי עלי להיות בנקודת SAMAR בגובה 6000 ובמידה ויש לי בעיה בטיפוס עלי להודיע למגדל לפני ההמראה על מנת לקבל הוראות.
הגעתי ל-SAMAR לא בגובה הדרוש, לא הודעתי למגדל לפני ההמראה ועל כן קיבלתי תלונה.
המקרה השני היה לפני כ-שנה ביצעתי טיסת VFR לאילת, בהמראה חזרה לכיוון צפון, התבקשתי לדווח בתמנע. דיווחתי בשוגג בנקודת באר אורה ומטוס ארקיע דאג לתקן אותי ועל כך קיבלתי עוד תלונה.

אז כולנו בני אנוש וכולם טועים אבל על טעות ב-CTR אילת משלמים ביוקר.
זומנתי למנהל וקיבלתי גם מכתב הביתה.... אההה הזכרונות.
לצפיה ב-'אשרי מי שמפרט טעויותיו בפומבי'
אשרי מי שמפרט טעויותיו בפומבי
15/10/2004 | 16:29
1
לצפיה ב-'האם הם הצליחו?'
האם הם הצליחו?
15/10/2004 | 17:15
1
לאור התגובות האוהדות על אילת ויחסה לטייסים,
האם הם הצליחו למגר אותך מאילת (בכל זאת ציינת מקרים מלפני שנה ויותר)?

לצפיה ב-'באר אורה זה לא ל פ נ י תמנע???'
באר אורה זה לא ל פ נ י תמנע???
15/10/2004 | 17:48
1
כי אם כן, מה יכול להזיק דיווח מוקדם ולמה צריך לקבל על זה תלונה?
אם זה ככה זה באמת מוגזם...
לצפיה ב-'בחיים לא התכסחתי אתם,'
בחיים לא התכסחתי אתם,
15/10/2004 | 19:17
ואני חושב שנחתתי באילת איזה 50 פעמים. אז נכון, לא נותנים לך להנמיך אם מטוס ממריא מולך אפילו את בקשר עין ומקפידים. אז לא נוגעים באיקסים שלפני הזברה של 03: זה גם אסור לפי החוק וגם יכול להכאיב לראשים של האנשים שהולכים שם לאי טי ארים של ארקיע וישראייר.

מאידך גיסא, עד היום כל אימת שנזקקתי לסיוע מהם קיבלתי ברגע ובמאור פנים. פעם באתי עם נוסע מוגבל בהליכה ומייד אישרו לי להורידו מול הרחבה, וסיפקו לי רכב ביציאה להביאו למטוס. פעם נתקלתי בבעיית מצבר ומייד קישרו אותי עם מכונאי.

מאידך, אם היית נתקעת בשדה התעופה של עמאן היום, כמו שאני ומגידוב עשינו, רעבים ובלי פירור אוכל בכל השדה בגלל הראמאדאן, היית מתגעגעת מאד לאילת.
לצפיה ב-'אילת'
אילת
15/10/2004 | 20:14
1
1
יעלקינה.. עם כל הכבוד...
יצא לי לטוס לאילת עשרות פעמים, אם לא מאות, ותקופה מסוימת לבצע טיסות ממנו כבסיס אם בטיסות בארץ ובחו"ל.
נכון שבאילת קיימת הקפדה על נהלים בדרך שונה מאשר בהרצליה, ומנהל המגדל מקפיד על כך, אולם אילת איננו שדה שעקר פעילותו בתי ספר לטיס והדרישות מאתנו הטייסים הינם בדיוק לפי הנהלים וההגיון. יתרה מכך, לא מעט המקרים בהם גם באילת יחרגו מהנהלים אם ואני מדגיש יש צורך בכך, ואם אין פגיעה בבטיחות הטיסה.
לו דיווחת למגדל טרם היציאה על בעיה להגיע לגובה הנדרש (כמצוין במפורש) אני מניח שהיו מאפשרים לך להמריא כך וכך (אחרת היית עדיין שם) ולו היית יוצרת קונפליקט עם תנועה נכנסת או דבר מה דומה.
לענין הטעות בזיהוי... נו במת... נכון שיש מקרים בהם ניתן להתעלם מטעות כזו או אחרת, אבל לצערי רבים המקרים בהם טייסים מדווחים בנקודת דיווח זמן רב לפני הגיעם ובהתיחס לדיווחם הבקר/פקח משנה גבהים לטייסים אחרים, ולצערי כבר היו מקרים של כמעט תאונה עקב כך, ואף אני בעברי התלוננתי על טייס שכזה. רצה הגורל וכנראה טייס הארקיע החליט באותו יום שרב לו מטעויות דיווח וזה נפל עלייך. (אגב ככה ביננו, אל תקבלי כמובן  מאליו את קביעת טייס ארקיע לגבי  מיקומך, להבא בדקי במפה.. אולי הוא טעה?)
טוב די, ברברתי מספיק, לסיכום, בניגוד לדעתך, רק מילים טובות לי על מגדל אילת, חוץ מזה.. מי עוד יאמר לי בקשר בנימוס אירופי בלתי מצוי
"you're read back is correct sir" ?
יאללה הלכתי לנוח עייפו אותי הירדנים.
לצפיה ב-'טיסות מסחריות'
טיסות מסחריות
16/10/2004 | 11:24
1
אולי יחסם לטיסות מסחריות הוא שונה מפרטי?
לצפיה ב-'יעל- במה נגמרה התלונה ?'
יעל- במה נגמרה התלונה ?
15/10/2004 | 21:26
1
קנס ?  מאסר ? נקודות ברשיון ?
לצפיה ב-'טיסה לאילת'
טיסה לאילת
15/10/2004 | 18:31
2
1
איזה פחד נשמע כמו מבצע "חומת חשבון 3".
כאן, חניך ממוצע עם 25-30 שעות לוקח ססנה 172 לניווט בדד סטנדרטי בן 3 לגים (KVNY-KBFL-KSMX-KVNY. סיבוב של 259 NM)
עם נחיתה בשני שדות זרים מפוקחים אשר מהם פועלות חברות תעופה סדירות במטוסי רג'יונל למינהם.
אחד מהשדות הללו יהיה שדה שבו החניך לא ביקר עם המדריך מעולם.
יש דיאגרמה,יש תדריך וחתימה לגבי השדה,ץכניץ טיסה מסודרת  ואודרוב אתה לבד עם עצמך המפות והטיימר, תביא קבלה ממשאבת הדלק של סנטה מריה ותעשה חיים.

אין תלונות שמועברות בזכות צד שלישי, בייחוד לא בשל דיווח שגוי בנקודת VFR...
לצפיה ב-'(אנחה עמוקה ארוכה) עוד סיבה לקנא'
(אנחה עמוקה ארוכה) עוד סיבה לקנא
15/10/2004 | 18:49
1
לצפיה ב-'רז מה אתה משוה'
רז מה אתה משוה
15/10/2004 | 21:39
1
טיסה באיזור לוס אנג'לס הרגוע לעומת אילת שלפעמים יש שם אפילו יותר משלוש טיסות בשעה אחת... איך אפשר להשוות בכלל...
לצפיה ב-'רעיון לתחרות צילומים מהמטוס !'
רעיון לתחרות צילומים מהמטוס !
14/10/2004 | 21:29
10
יום גשום, אי אפשר לטוס, וגם ביטלתי עבודה מסוימת בגלל הגשם, וידוע לכל שהבטלה היא אם כל חטא, ובעוד אני יושב ומתבטל בא לי רעיון :
בא נראה מי מבין משתתפי הפורום שנוהג לטוס  יכול לצלם את הבית  בו הוא מתגורר מהאויר.
התחרות פתוחה גם ליושבים בגולה, כמובן.
אז אני מתחיל:
לצפיה ב-'לפני הפגיעה של הטיל?'
לפני הפגיעה של הטיל?
14/10/2004 | 21:34
לצפיה ב-'קבל..'
קבל..
14/10/2004 | 21:34
לצפיה ב-'טוב, עכשיו ברצינות'
טוב, עכשיו ברצינות
14/10/2004 | 21:45
1
כמובן שהארמון במרכז התמונה הקודמת אינו ביתי, אלא שהוא היה יכול להיות ביתי אם לא הייתי מוציא כל כך הרבה כסף על מטוסים וטיסות.
עכשיו "על באמת": "שכונת הפועלים" הנקראת SAN-VITO הטובלת בירק, והשייכת לעירה בשם SPILAMBERTO הנמצאת כ-4 ק"מ דרומית-מזרחית ל"שכונה", והיא בירת ה-BALSAMIC VINEGAR . השכונה והעירה שייכים לנפת MODENA הנמצאת במרחק של 12  ק"מ מאיתנו.
במרכז התמונה, ממש צמוד לאשנב שבחלון המטוס,  בנצב לכוון התמונה,  ישנם שני בתים מקבילים, ארוכים, עם גגות בצבע אפור כהה . אז אני גר בבית השמאלי, למי שמעונין לבוא לבקר.....
צולם מכסא שמאל של     I-ACMT הידוע גם בכנוי SIAI-205-20R
זאב
לצפיה ב-'התמונה'
התמונה
14/10/2004 | 22:08
לצפיה ב-' בתוך Boston Class B'
בתוך Boston Class B
14/10/2004 | 22:41
4
לצפיה ב-'תתאמץ קצת '
תתאמץ קצת
14/10/2004 | 22:54
3
שלי ב Class C. כשתהיה הזדמנות נשתדל לזכור את המצלמה.
לצפיה ב-'Class C? קטן עליך...'
Class C? קטן עליך...
14/10/2004 | 23:02
2
נו, ב-Class C נותנים לטוס בלי בעיה (לפחות עפ"י נסיוני המועט), והם בד"כ כ"כ נמוכים שקל מאוד לטוס מעליהם...

טל.
לצפיה ב-'כן, אבל לזכור את המצלמה '
כן, אבל לזכור את המצלמה
14/10/2004 | 23:07
1
התקרה של ה Class C הזה היא 4000 בחלק אחד שלו, ו 6000 בשני, כך שמעליו זו לא כזו מציאה לצילום (וב 8000 כבר מתחיל ה B). מצד שני, גם להכנס ל Class B לא כ"כ קשה. תשאל את כל חברי הפורום שכבר לקחתי לראות את ה GGB
לצפיה ב-'נסה את ה-ATC ב-Boston'
נסה את ה-ATC ב-Boston
14/10/2004 | 23:13
ותלמד מה זה קשה...
קיבלתי סרוב לטוס בגובה 4,000 באזור בו ה-Class B מתחיל בגובה 3,000.

טל.
לצפיה ב-'ניסיתי לכבודך מר ZeevRozenek'
ניסיתי לכבודך מר ZeevRozenek
14/10/2004 | 23:43
לצלם "ארמון" יפה אצלנו בארץ..
ולהשויץ " שגם לנו יש "..

אבל יש לי בעיה..
כל פעם שאני חושב/מרחף על נופים דומים טיפה לאלו בהם אתה חי
צצה לי מן דמות מוזרה כזו ומשתקפת לי בתמונות..
מעניין..

לצפיה ב-'מטס ניווט ב 23.10.04'
מטס ניווט ב 23.10.04
14/10/2004 | 20:49
שמחתי לקרוא שיש גם מטס כייף לא תחרותי בנגב
אשמח להתחלק בניווט ובהוצאות
אוכל לקחת מטוס ולצרף איליי או להצטרף למטוס קיים

עדי
לצפיה ב-'מישהו יודע מהו הסילון שנחת בהרצליה'
מישהו יודע מהו הסילון שנחת בהרצליה
14/10/2004 | 19:49
7
1
היום?
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מתכוון לסייטיישן 2'
אני חושב שאתה מתכוון לסייטיישן 2
14/10/2004 | 23:22
5
לצפיה ב-'מה אורך המסלול בהרצליה?'
מה אורך המסלול בהרצליה?
15/10/2004 | 09:12
4
2
האם הוא מספיק ארוך עבור מטוסים סדר גודל של CITATION במשקל מירבי להמראה?
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע מה אורך המסלול?'
אף אחד לא יודע מה אורך המסלול?
15/10/2004 | 18:08
1
1
או שכולם עסוקים בהכנת ארוחת ערב שבת ?
לצפיה ב-'18*903 מטר'
18*903 מטר
15/10/2004 | 18:15
לצפיה ב-'במשקל מירבי- לא'
במשקל מירבי- לא
16/10/2004 | 01:40
1
1
במשקל שבו אנו ממריאים מהרצליה ה-ACCELERATRD_GO הוא בערך 2/3 מהמהסלול בהרצליה וריצת הנחיתה עם רוורס ומעצורי צלילה הוא כ1/3 המסלול
לצפיה ב-'סליחה, מה זה ACCELERATRD_GO'
סליחה, מה זה ACCELERATRD_GO
16/10/2004 | 18:46
לצפיה ב-'SLOWTATION'
SLOWTATION
16/10/2004 | 09:17
לצפיה ב-'על צור, על מחיקות ועל עולם התעופה'
על צור, על מחיקות ועל עולם התעופה
14/10/2004 | 17:43
22
על צור, על מחיקות ועל עולם התעופה הפרטית...

עפ"י ההיסטוריה מלך לא יכול למלוך על עם אם העם לא מקבל אותו כמלך
כיום ראש ממשלה לא יכול למשול אם לא נבחר באופן דמוקרטי
מנהל של חברה (פרטית או ציבורית) נבחר על מנת לנהל וזכותו להחליט מה טוב או רע, מה להשאיר ומה למחוק.
הוא הנושא בזכות הניהול אך גם נושא באחריות.

אנחנו כקהל גולשים הצטרפנו על מנת ליהנות מתכנים בנושא האהוב עלינו – תעופה פרטית.

אם לא מתאים למישהו מחיקותיו של "המנהל" ויהא זה צור או כל אדם אחר, הוא מוזמן או לעזוב את הפורום או למחות – אך זו זכותו וחובתו המלאה של מנהל העסק להיות אחראי על נושא קבלת ההחלטות

אני חושב שזה לא לעניין שצור בכלל מתייחס או מגיב על נושא זה, זוהי זכותו המלאה גם אם רבים לא מסכימים עמו.
הוא המנהל של פורום זה.

אם הבוס שלך בעבודה יגיד לך מה לעשות או במילים אחרות יעביר לך את מסר המדיניות שלו ואתה לא מסכים, זכותך למחות ואף להתפטר אך אין לך ברירה אלא לקבל את מדיניותו – אתה לא רוצה, עשה כל מאמץ על מנת להגיע לתפקיד ניהול והיכנס לנעליו.

מישהו סיפר "על המיליונים" שצור עושה.
זה מאד צורם לי.
האיש הקטן תמיד חושב שהמנהל הגדול עושה מיליונים על חשבונו (למרות שלעתים זה נכון אצל אנשים שרלטנים)
יש להביט גם על הצד השני.
נכון שאתה משתכר רק 3,000 ₪ בחודש
אבל הבוס שלך צריך לשלם חשבונות, לשאת באחריות ולשלם משכורות ל100 עובדים.
יש לך מושג איזו אחריות זו???

צור מבחנתי הוא מהפכן.
הוא האדם אשר גרם "ל מ ה פ כ ה" בעולם התעופה בישראל.
הפורום הזה על כל מתכונותיו,
האירועים המדהימים בארגונו
ועכשיו אתר "עם הרוח" הכולל תוכן מעניין ביותר, חנות התעופה היחידה בישראל ועוד נושאים רבים וטובים.
וזו רק ההתחלה.

אגודת התעופה פועלת למציאת מנחתים נוספים, כנסי בטיחות, ומה לא,
כל עולם התעופה בישראל משתנה לנו בין הידיים.
הכל בזכות פועלו של צור.

צור הפך ל"דבק" המקשר בין כולנו למען כולנו ולמען התעופה הפרטית בישראל.

מיקי גולן יכול לכעוס על צור ומחיקותיו הרבות, אולם אותו מיקי זה, עשה שימוש רב בבמה שנוצרה כאן למעשה ע"י צור.
איך היינו פוגשים ושומעים את דבריו של אבי בן דוד, ניצן אלישיב (כולל כל העבודה המדהימה שהכין הן בתחום הפמ"ת, בתחום הבדח"ים ומה לא - היום אפשר לראות פמ"ת באינטרנט) ועוד רבים וטובים אשר הצטרפו ותרמו רבות למען קידום התעופה הפרטית בארץ.

לצערי עדיין אין כסף בעולם התעופה הפרטית בארץ (תראו על איזה גרוטאות רובנו טסים – באמת בלי לפגוע באף אחד – כל המטוסים משנת טרפפ"ו)
אני בטוח שבזכות פועלו של צור למען השנים הבאות, יגדל עולם התעופה הפרטית וימשוך אליו עוד ועוד אנשים, עד שיבואו בעלי האינטרסים הכלכליים וישקיעו בענף וכולנו נוכל לטוס על מטוסים חדישים ומשוכללים.

ותיקי התעופה בישראל לא זוכרים התפתחויות "כל כך חיוביות" בעולם התעופה בישראל כמו שקרו בשנים האחרונות, בשנים בהן לקח צור (לא קיבל מאף אחד) את ניהול נושא התעופה בישראל.

זה לא שיר הלל לצור או חנפנות.
אין לי כל אינטרס, לא אישי ולא כלכלי.
עולם התעופה חשוב לי ביותר – זה אחד התחביבים הגורמים לי הנאה אדירה.

אני מצדיע לצור על פועלו בעולם התעופה הפרטית ומודה לצור על כל ההשקעה למען כולנו.
חבל שמספר אנשים מתנהגים כפי שהתנהגו.
צור אני מתנצל בשם כולנו אם פגעו בך.

לצפיה ב-'מלים כדרבנות'
מלים כדרבנות
14/10/2004 | 18:03
1
גם אני מוריד את הכובע בפני צור, בפני אלי פרץ, ובפני כל אחד שעושה משהו שנועד לקדם את התעופה האזרחית בארץ.
אם הם מצליחים גם להרויח מזה, זה עוד יותר טוב, כי זה מגדיל את הסיכויים שהם לא יעלמו מהשטח.
לכן אני רואה ב90 ש"ח ששילמתי באוירועייט וב 35 ש"ח לחודש שאני משלם ל "עם הרוח" את תרומתי הצנועה והזניחה להצלחתם של אותם מעטים שיוזמים משהו, ואני מקוה שיצליח וירוויח להם.

צרות העין המופגנת כאן לפעמים מקוממת אותי.

אה, ואני מקווה שבעתיד אני אוכל לתרום גם יותר, בכסף ובהתנדבות, לפעילותם של החברים הנ"ל.

טיסות נעימות,
שי
לצפיה ב-'קראתי פעמים את ההודעות של'
קראתי פעמים את ההודעות של
14/10/2004 | 18:38
בן ה- 17 (עומר?)
לא הבנתי עד עכשיו מה הוא רוצה מאיתנו.
ולכן, אני נוטה להאמין לו שהוא לא ישן לילה קודם ליצירת המופת...
וכן מניסיוני כנער מתבגר שהורמוניו תעתעו בו, אני מבין את ההשתלחות השיטחית שהתפלקה לו.

ולצור: תמשיך ככה.

נחיתות בטוחות.
גיורא

לצפיה ב-'יפתח יקירי -'
יפתח יקירי -
14/10/2004 | 18:49
גם לו רציתי, לא יכולתי לומר את זה יותר טוב...

נאמר כבר ע"י חכמים ממני:
ישנם שני סוגי אנשים -כאלה שעושים וכאלה שמבקרים כל מה שהקבוצה הראשונה עושה.

תחזקנה ידיכם - לכל אלה שעושים במלאכה!
לצפיה ב-'בפרלמנט הבריטי'
בפרלמנט הבריטי
14/10/2004 | 18:49
1
כאן הייתי מוסיף  -  Yea  Yea  Yea.
לצפיה ב-'בשם שמונה טרולים'
בשם שמונה טרולים
14/10/2004 | 18:56
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
14/10/2004 | 19:00
1

אני מסכים לכל מילה. מי כמוני שמכיר את צור כל כך טוב יודע כמה
כוונותיו טובות. אני זוכר את הטיול איתו לארה"ב. הדבר הראשון
שהיה עושה בהגיעו למלון זה לרוץ לאינטרנט, להתחבר ולבדוק אם הכל
בסדר עם האתר.

אז כל המתלוננים למינהם. תחסכו מאיתנו את ההודעות המעצבנות
ותתרכזו בתעופה קלה נטו. זה יהיה טוב לכולנו.

דוד
לצפיה ב-''
14/10/2004 | 19:14
לצפיה ב-'יפתח היקר - נעלבתי'
יפתח היקר - נעלבתי
14/10/2004 | 19:10
5
הזכרת את אב"ד, את ניצן ואותי לא ! מה זה, אפליה לפי שיוך מפלגתי ?
לצפיה ב-'אני מתנצל, גם זאב, גם יעל רוזן...'
אני מתנצל, גם זאב, גם יעל רוזן...
14/10/2004 | 19:15
4
וגם אריאל אריאלי שהקים עם חבריו את הסניף הישראלי
ואלי פרץ, וטומי בן ארי
וגם כל אלה שעושים רבות למען התעופה בישראלי
לכולכם אני מצדיע!!!!!!!!!!!!!!!

קיבלתי המון מיילים מדוע אני לא נותן קרדיט לכל אחד על פועלו
אני מצטער, לא הכל אני יודע...

אני לא הדובר של אגודת התעופה ולא הדובר של אנשי העשייה בתחום התעופה
כל מטרתי לא הייתה לתת קרדיט לעושים במלאכה הנפלאה,
אלא רק להעביר את המסר שצור יצר כאן מהפכה ובזכותו כל עולם התעופה הפרטית משתנה לטובה.
וזה לא לעניין לפגוע בן כך.

לצפיה ב-'יפתח היקר - אל תיקח אותי ברצינות'
יפתח היקר - אל תיקח אותי ברצינות
14/10/2004 | 19:30
3
הרי אני ידוע בתור אדם לא רציני...
לצפיה ב-'זאב,היחידי שלוקח אותך ברצינות'
זאב,היחידי שלוקח אותך ברצינות
14/10/2004 | 19:35
זה ארזS המתוקון.....
לצפיה ב-'חס וחלילה ושלא תחשוב שהאנשים'
חס וחלילה ושלא תחשוב שהאנשים
14/10/2004 | 19:35
1
המוזכרים בהודעה הקודמת שלי שלחו לי מייל
קיבלתי המון מיילים מטרולים...

האנשים שהזכרתי הם האנשים שעלו לי בראש באותו הרגע ממש

לצפיה ב-'רק תן להן סיבה והזקנות פותחות ת'פה'
רק תן להן סיבה והזקנות פותחות ת'פה
14/10/2004 | 19:47
וואלה אתם מתים על החרא הזה . מזמן לא הופיע פה שרשור חמצני שכזה . זה יקח אתכם קדימה 3 חדשים
תביאו עוד איזה 20-3- תגובות, השרשור יגווע לו לאיטו והביצה תנוח עד נפיחת הגז הבאה שתעלה על פני המים.

סירחון!

ג.צ
לצפיה ב-'צר לי להשבית מעט את השמחה.'
צר לי להשבית מעט את השמחה.
14/10/2004 | 20:33
1
כיוון שהזכרת את שמי, אודה לך על המחמאה. עם זאת, אני מתקשה להבחין במהפיכה שעובר עולם התעופה בישראל. היכן היא המהפיכה? בכך שכל חברה שהיתה מוכרת 1,000 שעות טיסה לחודש בשנת 1999 שמחה היום אם היא מוכרת 300? אולי בכך שהיום במקום לשכור ססנות בנות 30 אתה שוכר באותה עלות צירוסים ובוננזות חדשות? אולי בכך שלהבדיל מלפני 5 שנים, נסגרו עוד שדות תעופה? או שמא בכך שבשנת 1999 לא היו נועלי גלגלים, אזיקי פרופלר ובדיקות בטחוניות על כל קקמייקה שמנסה להמריא באוברוייט מהרצליה? או אולי בכך שהיום אתה צריך לזחול כדי למצוא איזה ILS בטובה מהמגדל כדי לחדש מכשירים אם לא בא לך לטוס על חשמל?

אז יפתח, אם פורום מבין 1,000 הפורומים בתפוז בתוספת חנות תעופה וירטואלית מהווים מהפך של ממש בעיניך, אשריך. אני, כנראה סף הריגוש שלי יותר גבוה

ולא שצור אינו בחור נחמד. הוא בסדר. זה שלצור אכפת? נו מילא, גם לאמא שלי אכפת אלא שלא כתבו לה על זה מאמרים עד היום.

אני כותב כאן פחות כיוון שפחות מעניין לי כאן מאשר היה בעבר ותו לא.

לצפיה ב-'משוגעת עליך !'
משוגעת עליך !
14/10/2004 | 21:06
10 !!
לצפיה ב-'קישקוש'
קישקוש
14/10/2004 | 23:13
1
לצפיה ב-'פרט נמק והדגם... למה קשקוש?'
פרט נמק והדגם... למה קשקוש?
15/10/2004 | 00:22
לצפיה ב-'אני מסכים איתך. כמעט.'
אני מסכים איתך. כמעט.
15/10/2004 | 03:20
3
אני מסכים איתך כמעט לחלוטין.

ללא פועלו של צור לא היינו מגיעים לאיפה שהגענו היום.!
הוא המייסד והוא זה שהרים את הקהילה ואת מה שגיבש אותה וארגן את רוב המפגשים. והוא עשה המון ובפרט הערכה רבה לי אליו בעקבות פרוייקט "עם הרוח" שהרים.

הטענה בדבר ה"מליונים" היא של סתם קשקשן  אלמוני עלוב  שלא התייחסתי אליו מלבד פה בהודעה זו כעת.

אבל, אם כל הכבוד , לא כל מה שצור עושה קדוש! צור הוא בנאדם, וגם צור יכול לטעות! לא כל דבר שהוא עושה יהיה מושלם.

הטעות שלו היא איך שהוא עושה שימוש לא הוגן בענין הצנזורה.  וכמו שאמרת- מי שלא טוב לו, שיעזוב או ימחה- אז אני מוחה.

אני לעומתו, לא עשיתי כלום למען הפורום והקהילה אי פעם חוץ מלרייר פה ושם. אז מה לעשות, אני צעיר ואני עדיין מוקדם מידי כדי שאוכל לתרום מידע או נסיון שאינם כרגע ברשותי.
אז נכון, אבל זה עדיין לא מה שימנע ממני למחות נגד משהו שלא נעשה נכון.

וזאת הצנזורה "דיקטטורה" הזו.
לצפיה ב-'אז אולי כדי ש...'
אז אולי כדי ש...
15/10/2004 | 09:52
1
תלמד איך למחות.

אפשר למחות ושיקבלו את זה שאתה מוחה, למה לא פנית ישירות לצור? הרי הבעיה שלך היא איתו... לא עם כל הפורום

ואם בכל זאת רצית למחות דרך הפורום, שפה גבוהה, וזמן נכון, בדרך כלל
יעזרו מאוד.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/10/2004 | 17:03
פרט להתנצלות ממני על השפה הבוטה והנמוכה. אני לא חוזר בי בשום דבר שאמרתי.

צור נוהג עם המחיקות שלו בשרירות ובהגזמה במקומות הלא נכונים, ומישהו כבר אמר "מוחק בצורה ילדותית".

להערתך:הנושא הזה לא נוגע רק לי ולצור, אלא נוגע לכולם.

גם אתה לא תרגיש בנוח אם כשמחר תרצה לעקוץ מישהו  ופתאום צור מחליט למחוק.  

הצנזורה הזאת מוגזמת.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
15/10/2004 | 11:58
אתה עדיין חייב התנצלות מעל דפי פורום זה.

דוד
לצפיה ב-''
16/10/2004 | 17:24
לצפיה ב-'בסתיו New England'
בסתיו New England
14/10/2004 | 15:56
20
אין זמן יותר מתאים לבקר את צפון מזרח ארצות הברית
בתקופה הזאת של השנה.
השלכת המפורסמת של מיין,ההרים של וורמונט האגמים של ניו יורק.
מקןןה שתהנו מהתמונות.
לצפיה ב-'lancaster county'
lancaster county
14/10/2004 | 15:58
לצפיה ב-'the atlantic ocean'
the atlantic ocean
14/10/2004 | 16:02
לצפיה ב-'sunset over New Hampshire'
sunset over New Hampshire
14/10/2004 | 16:04
לצפיה ב-'The Lobster of New England'
The Lobster of New England
14/10/2004 | 16:05
2
לצפיה ב-'פלד, פיצוי על הארוחה איתי ??'
פלד, פיצוי על הארוחה איתי ??
14/10/2004 | 23:11
1
לצפיה ב-'this time the lobster was delicious'
this time the lobster was delicious
15/10/2004 | 02:08
לצפיה ב-'Aproaching The mountains of Maine'
Aproaching The mountains of Maine
14/10/2004 | 16:06
לצפיה ב-'Beautifull'
Beautifull
14/10/2004 | 16:08
לצפיה ב-'Maine'
Maine
14/10/2004 | 16:09
לצפיה ב-'more Maine'
more Maine
14/10/2004 | 16:10
1
לצפיה ב-'לאיתי פלד- מקצה שיפורים...'
לאיתי פלד- מקצה שיפורים...
16/10/2004 | 01:58
הנושאים יפים, התמונות פחות... מומלץ להתיעץ עם אליאס.
כמו כן, האמריקאית שלך טעונה שיפור קל: ב- "aproaching" אבדת את
"papa", וב- "beautifull", הוספת "lima" מיותר.בענווה ונחיתות בטוחות,
לצפיה ב-'אכן beautiful. תודה :)'
אכן beautiful. תודה :)
14/10/2004 | 16:25
לצפיה ב-'The End'
The End
14/10/2004 | 16:48
6
לצפיה ב-'תמונות יפות - מי היה הטייס ?'
תמונות יפות - מי היה הטייס ?
14/10/2004 | 19:19
1
לצפיה ב-'me on n1377u'
me on n1377u
14/10/2004 | 19:50
לצפיה ב-'איתי'
איתי
15/10/2004 | 14:38
3
עזוב ממש גועל נפש של תמונות
קח תמונה אמיתית
שנה טובה לכולכם
לצפיה ב-'ברדנוב - זה מה שקורה'
ברדנוב - זה מה שקורה
15/10/2004 | 18:12
1
כשלא משתמשים בחלקי חילוף אורגינאלים ....
לצפיה ב-'זאב'
זאב
15/10/2004 | 21:07
תגיד מה שתגיד אבל זו היא התעופה הקלה האוריגינלית
ואין זה משנה מה מקור החלקים
שבת שלום
לצפיה ב-'ליאיר שנה טובה גם לך'
ליאיר שנה טובה גם לך
15/10/2004 | 18:51
לצפיה ב-'תמונות נהדרות, סתיו באויר ומהאויר'
תמונות נהדרות, סתיו באויר ומהאויר
15/10/2004 | 01:06
ברשותך העתקתי את תמונה 1 ו2 לפורום אקלים, בקישור הזה.
לצפיה ב-'בעניין המנחתים. יש......'
בעניין המנחתים. יש......
14/10/2004 | 15:54
3
בשלב זה האגודה קיבלה אישור ממועצת  מצפה רמון להשתמש במנחת. ברגע שמר שפיצר יאשר לנו מבחינת המינהל .יש לנו עוד מנחת חדש דנדש . לביקור במקום . תחרות נחיתות . ניווט . בתוכנית שילוב ביקור ביב"א הדרומי .
לא להתנפל עדיין . ברגע שיהיה אישור של שפיצר נפרסם תוכנית .

שלכם רמי שדה /ועדת אירועים

נ.ב
בהזדמנות זאת אני ממליץ למי שלא חבר אגודה להרשם כעת . בכדי שיתאפשר לשתף
את אותם חברים .בפעילות המתהווה במנחתים. ויש עוד  הרבה בדרך
רמי
לצפיה ב-'האם המינחת כבר סלול באספלט?'
האם המינחת כבר סלול באספלט?
14/10/2004 | 16:12
2
לצפיה ב-'נכון לתחילת השבוע - לא.'
נכון לתחילת השבוע - לא.
14/10/2004 | 16:23
לצפיה ב-'אין צורך. אין אף תקנה האומרת'
אין צורך. אין אף תקנה האומרת
14/10/2004 | 19:03
שאסור לנחות על מסלול עפר.
המסלול במצב הרבה יותר טוב ממה שהיה במישר. אני משוכנעת שנקבל את האישורים המתאימים בהקדם.
לצפיה ב-'מישהו אולי בארה"ב וחוזר לארץ?'
מישהו אולי בארה"ב וחוזר לארץ?
14/10/2004 | 14:34
אולי אוכל להעזר בהבאת 4 צינורות בקוטר עד 20 מלימטר ואורך של כ חצי מטר משקל הכל כ-1 קילו.
אם כן, אפשר להשיג אותי במסר אישי.
לצפיה ב-'קצת באיחור-חאפלה לסיום הקייץ'
קצת באיחור-חאפלה לסיום הקייץ
14/10/2004 | 14:26
1
כמידי שנה אנו עורכים חאפלה קטנה בתוך אחד ההאנגרים  לציון "סוף הקייץ" ותחילת  התקופה בה מזג האויר מקרקע אותנו (ערפל, גשם וכו').
בחאפלה סעדנו את ליבנו ב-TIGELLE (טיגֶ'לֶה) שנאפו במקום,  שהן מעין פיתות קטנות שבוצעים לשניים וממלאים אותן , מעשה כריך, בכל מיני נקניקים הנקראים פה PROSCIUTTO , MORTADELLA , SALAMI וגם CICCIOLI (צ'יצ'ולי) . גם יין ה-LAMBRUSCO זרם כמיים.
הכל נעשה כמובן בהתנדבות, והתשלומים על האוכל והשתיה קודש הם לקופת העמותה.
בעבר היינו נוהגים להקריב למוֹלֶך בתולה צעירה על המזבח ולבקש מזג אוויר טוב גם בחורף , אולם  המנהג פסק כי אלה פסו מן הארץ......
בתמונה - מכינים את ההנגר לארוחה.
  זאב
לצפיה ב-'התמונה לאחר כווץ'
התמונה לאחר כווץ
14/10/2004 | 14:31
לצפיה ב-'הסברים למוכי הלם כמוני'
הסברים למוכי הלם כמוני
14/10/2004 | 14:01
2
אולי מישהוא יהיה וכן להאיר את עיני
וללמדני מה זה "טרול"
האם לא מדובר באותה מפלצת אימתנית ומפחידה החיה בסקנדינביה?
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
14/10/2004 | 15:21
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/10/2004 | 16:02
לצפיה ב-'פורמים חדשים וחידושים בתפוז '
פורמים חדשים וחידושים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2004 | 12:43

פורומים חדשים בתפוז אנשים

הפורום הרשמי של אחת הצעירות המוכשרות בישראל - פורום רונה קינן
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=1139

פותרים את חידת חמיצר וזוכים בפרסים - פורום התפוז הציוני
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=1140

הפורום הרשמי לזמר המוכשר - דודו טסה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=1142

איסוף עטיפות אסם, החלפות, זכיות, והכי חשוב: דברים טעימים
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=1143

כרטיס אישי בעיצוב חדש

החל מהיום עודכן העיצוב החדש של הכרטיס האישי לכלל הגולשים.
העיצוב החדש כולל בתוכו מספר חוצצים על מנת להפוך את המידע לנוח וממוקד יותר ועל מנת שהכרטיס יוכל להכיל יותר מידע.
העיצוב כולל את החוצצים הבאים:
מי אני - החוצץ כולל את הפרטים האישיים, התמונה, קישורים לקומונות ובלוגים, אפשרות לשליחת מייל או מסר לבעל/ת הכרטיס ועוד.
תחומי עניין - החוצץ כולל את תחומי העניין השונים של הגולש/ת.
המועדפים שלי - החוצץ כולל קישורים מועדפים. כמו כן הוא כולל פורומים וקומונות בהן הגולש/ת משתתף/ת.
ההודעות שלי - החוצץ כולל את ההודעות האחרונות של הגולש/ת מהפורומים, הקומונות והבלוגים.
ההתראות שלי - החוצץ נראה רק לבעל/ת הכרטיס ובו ניתן לעדכן ולבטל את עדכוני הSMS הפעילים.

יש לציין כי חלק גדול מן הפרטים המוצגים ניתנים להסתרה באמצעות עדכון הכרטיס האישי.

גלישה נעימה
תפוזאנשים
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דן ג'ונסון ב אולטראפלייט רדיו'
דן ג'ונסון ב אולטראפלייט רדיו
14/10/2004 | 10:47
1
מספר על רשמיו מביקורו בישראל לא מכבר.
מעניין.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה לגבי טיסת אז"מים לחו"ל'
שאלה לגבי טיסת אז"מים לחו"ל
14/10/2004 | 09:42
13
אשמח אם מישהו יוכל לענות לשאלה

האם מותר לאז"מ, במידה וביצועיו מאפשרים זאת כמובן (מבחינת טווח טיסה, כמו הסוואנה), לטוס מישראל לחו"ל (למשל לקפריסין) ובחזרה, מבחינה חוקית (במידה וזה אפשרי סביר להניח שישנה פרוצדורה מקדימה אבל האם זה מותר מבחינה עקרונית)?

ולהפך - במידה ורוכשים אז"מ בחו"ל, האם מותר להטיסו לישראל (עצמאית) במידה וטווח הטיסה שלו מאפשר זאת ?

תודה לכל מי שיוכל לעזור
לצפיה ב-'כן'
כן
14/10/2004 | 09:49
12
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/10/2004 | 10:13
לצפיה ב-'מה כן?'
מה כן?
14/10/2004 | 13:08
8
מותר לאז"מ מתקדם (סוואנה ,טקסן וכו') לטוס לחו"ל?
לא כך על פי הAIP .

אשמח אם תתקן אותי במידה ואני טועה.

לצפיה ב-'"סביר להניח שישנה פרוצדורה מקדימה "'
"סביר להניח שישנה פרוצדורה מקדימה "
14/10/2004 | 13:37
אני מפנה אותך למשפט הנ"ל שהופיע בשאלה המקורית... אין כוונה לפתוח טיסות קו עם אזמ"ים מעבר לים.בנוסף לזה העמותה תיכננה להוציא כ-50 מטוסים לירדן בחו"ל האחרון...(שונה בגלל בעיה מנהלית) בקיצור, אפשר.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ואפלבוים כבר טס עם דריפטר ללרנקה'
ואפלבוים כבר טס עם דריפטר ללרנקה
14/10/2004 | 13:43
6
וחזרה ואפילו באותו היום.
לצפיה ב-'קצת הסטוריה...'
קצת הסטוריה...
17/10/2004 | 00:59
לצפיה ב-'לא "תפס" ת'קישור'
לא "תפס" ת'קישור
17/10/2004 | 01:02
4
http://www.ultralight.co.il/sipor.asp?id=5
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איך שהזמן חולף לו'
איך שהזמן חולף לו
17/10/2004 | 05:43
3
קפריסין,ראלי הפרעונים,עמאן...
כמעט 10 שנים חלפו מאז הטיסות הללו,
הרבה לפני עידן הרדיו CD בפאנל של הסוואנה.
כנראה שבאותה התקופה הובילו את ענף האולטראלייט ח'ברה יותר רציניים.
לצפיה ב-''
17/10/2004 | 08:07
לצפיה ב-'גם'
גם
17/10/2004 | 15:56
1
אבל אל תשכח שאז היו אלא גם ימי האופוריה של אוסלו שאפשרו את הטיסות למדינות השכנות..(לפחות למצרים).
לצפיה ב-'אפשר להצליח ואפשר לתרץ תירוצים...'
אפשר להצליח ואפשר לתרץ תירוצים...
17/10/2004 | 18:42
לצפיה ב-'יעני אני רשאי לטוס לישראל באז"מי?'
יעני אני רשאי לטוס לישראל באז"מי?
14/10/2004 | 13:19
1
לצפיה ב-'קודם כל תחזיר אותו לכושר אוירי'
קודם כל תחזיר אותו לכושר אוירי
14/10/2004 | 13:35
ואח"כ נראה אם יש על מה לדבר...

דוד
לצפיה ב-'3 שאלות בנושא גלגל זנב'
3 שאלות בנושא גלגל זנב
14/10/2004 | 07:14
38
1
רוב המטוסים כיום מגיעים עם גלגל אף
הנחיתה יותר קלה וההיגוי פחות מורכב

1. מהם היתרונות בגלגל זנב לעומת גלגל אף?
2. מדוע המטוסים המוקדמים החלו דווקא עם גלגל זנב?
3. שאלה אחרונה - מתי החליטו לשנות את מיקום הגלגל במטוס מגלגל זנב לגלגל אף?

מודה מראש ליודעים למשכילים ולמשקימי קום (כדברי הגשש-רעש מטוס מנמיך טוס)

שיהיה לכולם יום מקסים
לצפיה ב-'אנסה להשיב'
אנסה להשיב
14/10/2004 | 07:31
2
2
לגלגל זנב יש יתרון בהפעלה ממסלולי עפר או דשא שברוב המקרים אינם חלקים ומאחר והזנב מתרומם לאויר יחסית מהר, ריצת ההמראה קלה יותר, זאת גם הסיבה שכל מטוסי הבוש, כולל הביבר האגדתי בנויים עם גלגל זנב ולפעמים עם מחלק זנב במקום גלגל. החסרונות הם קושי בהסעה ובתחילת ריצת ההמראה כי הראות קדימה חסומה על ידי אף המטוס וקושי בנחיתה ובהמראה ולפעמים גם בהסעה ברוח צד, לכן מטוסים שמיועדים להפעלה ממסלולים סלולים נבנים עם גלגל אף.
לצפיה ב-'תשובה בכוון'
תשובה בכוון
14/10/2004 | 08:03
1
1
אבל הנה עוד כמה השלמות:

1) יתרונות גלגל זנב: גרר ומשקל נמוכים יותר (גלגל הזנב יהיה קטן וקל יותר מגלגל האף, משום שהוא כמעט ואינו נושא משקל). מרווח גדול יותר בין הפרופרלור והקרקע במטוס בקונפיגורציה קונוונציונאלית (חשוב במטוסים עם מנועים חזקים יחסית המצריכים מדחף גדול). בצועים משופרים ואמינות גבוהה בשדות לא סלולים.

2) המטוסים המוקדמים באמת היו נטולי גלגלים (האחים רייט) ואח"כ היו מטוסים הן עם גלגל זנב והן עם גלגל אף. גלגל הזנב היה עדיף אז, ולכן צבר פופולריות, כי רוב השדות לא היו סלולים, ולמעשה גם לא היו מסלולים: המטוסים היו ממריאים/נוחתים בשדה פתוח בדיוק ע"פ כוון הרוח. באופן הזה לא היתה בעיה של תפעול ברוח צד - חסרונו הגדול של מטוס עם גלגל זנב. כמו כן, עם התפתחות התעופה החלו לייצר מטוסים עם מנועים גדולים יותר ויותר שהצריכו את המרווח המוגדל מהקרקע שגלגל זנב מספק כדי להרכיב מדחף גדול מספיק.

3) לקראת סוף מלה"ע השניה ולאחריה החלו להופיע יותר ויותר מטוסים עם גלגל אף. בין הסיבות ניתן למנות:
- מעבר לשדות תעופה עם מסלולים סלולים. המעבר היה דרוש הן כדי לשפר את זמינות השדות (בגשם או שלג מסלול לא סלול עלול להפוך לא שמיש) והן כדי לאפשר פיתוח מטוסים כבדים יותר ויותר שהיו שוקעים במסלול לא סלול. לא די שלמטוס עם גלגל זנב אין יתרון במסלול סלול, הרי שכעת הפכה משמעותית בעיית רוח הצד וכן העובדה שהנהוג על הקרקע של מטוס עם גלגל זנב קל יותר על משטח לא סלול עקב האפקט המייצב של התנגדות המשטח לגלגלים.
- מעבר לשמוש במנועי סילון. השמוש במנועי סילון ביטל את הצורך במדחף ענק בחרטום המטוס כדי להתקין מנוע חזק יותר. המטוסים שנשארו מונעים במנועי בוכנה היו מטוסים בעלי מנועים חלשים יחסית, שגם גלגל אף מסוגל לספק להם מרווח מספיק מהקרקע.
המעבר לגלגל אף החל במטוסים גדולים יחסית ורב מנועיים (משום שאלו ממילא היו כבדים מכדי לפעול באופן סדיר ממסלולים לא סלולים, וגם סוגיית מרווח הקרקע למדחף פחות קריטית בהם) ועבר בהדרגה גם למטוסים קלים וחד מנועיים, עד שבאמת תצורה עם גלגל זנב הפכה ליוצאת מין הכלל הנפוצה רק במטוסים המיועדים לעבודה ממסלולים לא סלולים, או שהם בעלי מנוע חזק יחסית לגודל הגוף שלהם (מטוסים אוירובטיים למשל).
לצפיה ב-'ככה עושים בזמן שאני מקלידה במרץ '
ככה עושים בזמן שאני מקלידה במרץ
14/10/2004 | 08:14
1
לצפיה ב-'1., 2., ועוד קצת'
1., 2., ועוד קצת
14/10/2004 | 08:13
3
1
יתרונות לקונפיגורצית גלגל זנב -
* משקל נמוך (גלגל הזנב עצמו קטנטן)
* גרר נמוך
* Ground clearance גדול לפרופלור
* מכיוון שכשהאוירון על הקרקע הכנפיים מוצבות בז.ה. גבוהה, קונפיגורצית גלגל זנב מייצרת יותר עילוי בריצת ההמראה ולכן מתאימה יותר להמראות קצרות.

שני ה * האחרונים מסבירים למה גלגל זנב התאים למטוסים המוקדמים שתופעלו משדות קצרים ולא סלולים.

ההבדל בין קונפיגורציות גלגל זנב וגלגל אף הוא שבקונפיגורצית גלגל זנב מרז הכבד של המטוס נמצא מאחורי כן הנסע הראשי ובקונפיגורצית גלגל אף לפני כן הנסע הראשי. מזה נובע החסרון הגדול של קונפיגורצית גלגל זנב - בעית יציבות בהסעה, ה- ground looping, בריחה הצידה של מרכז הכובד (תופעה המוחרפת באדיבות רוחות צד).

ולהשלמת התמונה -

יתרונות לקונפיגורצית גלגל אף -
* יציבות. אינו נוטה ל ground looping. אפשר לנחות גם שהאף אינו מקביל למסלול.
* ראות טובה של המסלול וזוית רצפה הגיונית לנוסעים/מטען.

יומשובח,

o o
/_\
לצפיה ב-'Ground clearance גדול לפרופלור'
Ground clearance גדול לפרופלור
14/10/2004 | 10:43
1
בענין Ground clearance גדול לפרופלור.
לא תמיד מטוסים עם גלגל זנב משאירים לנו מספיק Ground clearance גדול לפרופלור !!!
כשלימדו כאן טייס לטייסי חיל האויר של גאנה, או אוגנדה, לא זוכר כל כך, הם הכניסו כמה פעמים את המדחף של ה-PA18 לאדמה למרות גלגל הזנב.
גם בתימן שמעתי שמישהו ניגב את המדחף.
לצפיה ב-'כשאתה מציין "תימן" -'
כשאתה מציין "תימן" -
14/10/2004 | 11:20
אתה מתכוון לצנעה הבירה או לעיר הנמל עדן?
לצפיה ב-'המראה עם גלגל זנב'
המראה עם גלגל זנב
17/10/2004 | 07:28
כתבת:"* מכיוון שכשהאוירון על הקרקע הכנפיים מוצבות בז.ה. גבוהה, קונפיגורצית גלגל זנב מייצרת יותר עילוי בריצת ההמראה ולכן מתאימה יותר להמראות קצרות. "

למיטב ידיעתי זה לא נכון. להפך - בגלל זוית ההתקפה הגבוהה הגרר גבוה וההאצה נמוכה. הסתכלי על המראה עם גלגל זנב ותראי שמיד כשיש קצת מהירות מרימים את הזנב כדי להאיץ, ורק אחר כך מושכים סטיק והזנב יורד קצת כדי להגדיל את זוית ההתקפה להמראה.
לצפיה ב-'ובמילים פשוטות יותר, תאכלעס:'
ובמילים פשוטות יותר, תאכלעס:
14/10/2004 | 10:17
17
בזמן ההסעה על המסלול גלגל האף תורם ליציבות כיון שהוא "יתנגד" לכל שינוי בכוון, בזמן שגלגל הזנב ינסה בכל כוחו לשנות את כוון הנסיעה - במקרה של סטיה קלה ככל שתהיה, גלגל הזנב רק יגביר את הסטיה.
בקצור - הוא מתנהג כמו הגלגלים בעגלה של הסופרמרקט.
הבעיה קיימת בזמן הנחיתה, כאשר מאבדים מהר מהירות ומשטחי ההיגוי אינם אפקטיבים יותר ואינם מסוגלים לתרום ליציבות המטוס,ולכן על הטייס להיות "רקדן" ו"לשחק" עם דוושות הכוון ימינה ושמאלה כדי למנוע סטיות ממסלול הנחיתה. (לכן במקרה של רוחות חזקות , שכמעט תמיד יש להן רכיב צדדי, נוהגים לנחות על כן הנסע הראשי בלבד ולהחזיק את גלגל הזנב באוויר כמה שיותר, מה שנקרא באנגלית WHEELER )
בזמן ההמראה זה הפוך , עם הגברת המהירות יציבות המטוס נגרמת ע"י משטחי ההיגוי, שמהר מאוד נעשים אפקטיבים, וכיון שבד"כ מרימים את הזנב מהר ככל האפשר, גלגל הזנב חדל להיות גורם בתמונה.
למרות כל הנאמר למעלה, השד בכלל לא נורא כל כך, להיפך, זה אתגר מהנה.
ואם אני עשיתי הסבה על גלגל זנב ב-4 שעות (באז"ם) אז כל אחד אחר יעשה את זה בפחות.  
זאב
לצפיה ב-'ברשותך'
ברשותך
14/10/2004 | 10:48
9
אינני אינסטנציה בנושא, כל נסיוני מתמצה בכ 200 שעות סופרקאב ושעתיים דריפטר. עם זאת, נסיוני הוא כזה:

גלגל הזנב אינו מהווה בעיה בהסעה, היות והכוח המושך את המטוס בהסעה בא מכיוון המדחף, הנמצא לפני מרכז הכובד, ושואף לייצב את המטוס. הבעיה בהסעה במטוסי גלגל זנב נובעת יותר מהגבלת שדה הראייה בשל זוית ההתקפה. כל זאת נכון בתנאי שאינך מסיע במהירות נחיתה, כשאז אתה צודק כיוון שהבעיה דומה במקרה זה לבעייה כללית בנחיתה עם גלגל זנב.

לגבי נחיתה ב wheeler במקרה של רוחות צד, קיימת עם זה בעיה. בנחיתה זו אתה נוגע במהירות טיסה. המהירות בה המטוס יעוף מהמסלול במקרה של משב צד בנחיתת wheeler היא מדהימה. בנחיתת 3 נקודות אתה פשוט מזקר את המטוס נמוך מעל המסלול, וכשהוא נוגע הוא כבר נטול פוטנציאל לחלוטין. אישית, אני בא לכל נחיתה ב wheeler. אם במהלך הנחיתה אני רואה שהרוח היסטרית (כמו המשבים והרוטורים שמקבלים מהעצים בשליש הראשון של מסלול 29 בהרצליה כאשר הרוח היא צפונית מעל 15 קשרים, למשל) אני שומר אותו בכוח מבחינת יציבות אורכית ומוריד אותו יפה על התחת לשלוש נקודות. יש גם לזכור כי במקרה של התחרבשות בשמירת הכיוון בנחיתה, פתיחה קלה של המנוע מסייעת רבות הן בשל הסחב והן בשל הגברת יעילות משטחי ההיגוי.

לגבי המראה, יש רק לשים לב לעבודה מדוייקת עם הרגליים. אין כאן רגל ימין קבועה כבססנה 172. עם פתיחת המנוע, נדרשת הרבה רגל ימין בשל ה P factor הנגרם בשל זוית ההתקפה הגבוהה. עם הרמת הזנב, קטן ה P factor אך מאידך האפקט המרסן של גלגל הזנב עם הקרקע נעלם. בשל כך אתה רואה ריקודי בלט יפים ימינה ושמאלה בזמן ההמראה אצל אנשים בשלבי לימוד במטוסים אלה.

במסקנה הכללית אתה צודק, השד אינו נורא כל כך וכל אחד יכול לעשות את זה, כל עוד זה לא על הפייפר שלי.
לצפיה ב-'ברוך שובך מאיי הים'
ברוך שובך מאיי הים
14/10/2004 | 11:17
מה זה "התחרבשות " ? חיפשתי ב"אבן שושן" ולא מצאתי....
לצפיה ב-'הדחף?'
הדחף?
14/10/2004 | 13:35
7
לכח הדחף אין זרוע יחסית למרכז הכבד, כך שהוא לא מבדר ולא מייצב.

והתנצלות - גמני, שם למעלה בשרשור, השתמשתי ב'הסעה', כשהיה לי בראש ריצת נחיתה. אבל אוקיי, נקרא לזה 'הסעה מהירה' .

בכל אופן, בקשר להסעה הסעה (לא ריצת נחיתה), כל נסיוני מסתכם בכסא ימין בעיפוף יחיד על ססנה 150, אבל אני כן זוכרת הסעה שהצריכה התמודדות עם הרוח. ברמת סטיק קדימה ברוח גב, סטיק אחורה ברוח אף, עזרה עם מאזנות בהתאם לרכיב צד של המהירות, וכל זה כדי להבטיח שהזנב ישאר על הקרקע.

יש תור ארוך להדגמות?

o o
/_\
לצפיה ב-'לססנה 150 גלגל אף'
לססנה 150 גלגל אף
14/10/2004 | 13:37
4
לצפיה ב-'אה, אז זה כנראה היה מסרשמידט'
אה, אז זה כנראה היה מסרשמידט
14/10/2004 | 13:51
1
או שלא .

ססנה 170. סתם פליטת מקלדת .

o o
/_\
לצפיה ב-'זה המטוס'
זה המטוס
16/10/2004 | 10:06
2
2
לצפיה ב-'לא, זה -'
לא, זה -
16/10/2004 | 16:33
2
לצפיה ב-'זה Texas Taildragger'
זה Texas Taildragger
16/10/2004 | 17:21
הסבה של 150 (או 152) לגלגל זנב. נחשב מטוס בעיתי יחסית כי הגה הכוון של 150/152 קצת קטן מדי בשביל קונפיגורצית זנב.
לצפיה ב-'מה לעשות.'
מה לעשות.
14/10/2004 | 14:01
1
איני חושב על זה מדעית אלא משחזר אירועים מעשיים שחוויתי. רוח קשה בהסעה היא צרה בכל מקרה וזכור לי גם שהתקשיתי להסיע מטוס דו מנועי רגיל וכבד ברוח צולבת של 40 קשר. ביחס למנוע בהסעה, אולי אני טועה במינוחים אך לא במהות. את מסיעה עם גלגל זנב, ובולמת ללא מנוע. לזנב, עם המנוף הארוך שיש לו, נותר מספיק מומנט כדי לאפשר לו להשיג את האף במקרה בו גלגל הזנב רק יצא במעט ימינה או שמאלה מעבר לציר האורך של המטוס במידה שמעבר למפתח הגלגלים. מאידך, הסחב פועל מהפרופלר ומושך את המטוס קדימה ושימוש מושכל בו מרסן את המטוס מיידית. ייתכן ובשל תוספת הזרימה על ההגאים בלבד. בכל מקרה מתנצל על אי דיוקים כאלה, כוונתי בהסבר לעיל היתה יותר "מה" מאשר "למה".
לצפיה ב-'הנסיון שלך ב 170 היה מכסא שמאל '
הנסיון שלך ב 170 היה מכסא שמאל
14/10/2004 | 17:19
1
ככה מלכלכים?
לצפיה ב-'מסקנה מוזרה'
מסקנה מוזרה
14/10/2004 | 11:27
6
1
זאב, אני מבין שיש לך ניסיון רב בגלגל זנב, ולכן מוזר מאוד לקרוא את המסקנה שלך על נחיתה עם גלגל זנב.
דוקא ברוחות צד, רוצים לגוע שלוש נקודות, ובמהירות מינימלית, כדי להשתמש בגלגל הזנב כגורם המסייע לשמירת יציבות ציר מסלול, ע"י משיכת סטיק לבטן, והצמדת הגלגל למסלול. ניתן גם להחזיק גלגל ראשי אחד באויר עם כנף לרוח במהלך ריצת הנחיתה, אם כי במטוס כנף עילית כמו PA-18-150 זה יותר קל מאשר ב- PA-25-235 Pawnee עם כנף תחתית.
אם אתה נוחת Wheeler ב- 20 קשר רוח צד, אני מוכן להמר שמתוך 10 נחיתות, לפחות באחת אתה תעוף מהמסלול בריצת הנחיתה. לא לנסות בבית...
לצפיה ב-'תשובה ל-ETHANR'
תשובה ל-ETHANR
14/10/2004 | 13:16
1
א. הנסיון שלי מוגבל ל550 שעות, על אז"ם. (+כמה שעות הסבה על פיפר-קאב).
ב. אני התכוונתי לרוחות אף או אלכסוניות, ודיברתי על רכיבים של רוח צד.
ג. אף פעם לא נחתתי (עם גלגל זנב) ברוח צד מעל 14 קשר (הגבלת יצרן למטוס שלי: 10 קשר רוח צד) . כשיש רוח כזו, אני משתפן והולך לחפש שדה אלטרנטיבי. למזלי, יש על יד המנחת שלנו שדה אחר, מרחק 8 קמ. בלבד, עם מסלול בכוון ניצב למסלול שלנו.
זאב
לצפיה ב-'מבלי להכנס לכל ההתפלספויות,'
מבלי להכנס לכל ההתפלספויות,
16/10/2004 | 01:54
4
1
תמיד אעדיף "זלזל גנב" על גלגל חרטום וחוץ מהדרכות שבהן אני מלמד גם THREE POINT וגם WHEELER , אני אישית נוחת תמיד WHEELER בכל מטוס {עילי, תחתי} ובכל מזג אויר.
לצפיה ב-'לצביקה עוזר - מה היתרון ?'
לצביקה עוזר - מה היתרון ?
16/10/2004 | 12:35
1
לנחות תמיד ב-WHEELER ? אולי אלמד היום משהוא חדש ?
לצפיה ב-'גם כשהמסלול קצר?!'
גם כשהמסלול קצר?!
16/10/2004 | 18:39
1
לצפיה ב-'צביקה - קצת הדרכה ע"ח הבית:'
צביקה - קצת הדרכה ע"ח הבית:
16/10/2004 | 21:35
1
1
כיצד לבצע "ווילר" ברוח צולבת?

אישית, אני רץ על גלגל אחד עם כנף לרוח. א"כ מנסה להדביק זנב ולבסוף גלגל שני.

והפעולה האחרונה היא תפילה חרישית...
לצפיה ב-'זה מרשם לגראונדלופ.'
זה מרשם לגראונדלופ.
17/10/2004 | 00:38
1
ווילר ברוח צולבת - ממליץ רק לטיסים עם ה ר ב ה נסיון עם גלז"נ ומסלול ארוך קצת....
רוב הגראונד לופים מתחילים בווילר כשהמהירות יורדת ואין מספיק רגל להחזיק את האף במקום. במיוחד ברוח צולבת משמאל!
עחב"ב
לצפיה ב-'עוד שאלה- ברשותכם'
עוד שאלה- ברשותכם
14/10/2004 | 11:55
2
1
האם גלגל זנב ניתן לנהוג כמו בססנה? כלומר- האם לחיצה על הפדל בקוקפיט מסובבת את הגלגל ? או שהוא כמו בעגלת סופרמרקט- חופשי להסתוב לכל כיוון?
לצפיה ב-'כן, אפשר לנהוג בעזרת הדוושות'
כן, אפשר לנהוג בעזרת הדוושות
14/10/2004 | 11:58
1
1
לצפיה ב-'בדר"כ הגלגל חופשי על ציר ומחובר'
בדר"כ הגלגל חופשי על ציר ומחובר
14/10/2004 | 13:53
1
בקפיצים לכבלי הניהוג (לדוושות)
לצפיה ב-'משהו בנושא מסלולי הסעה וגלגל זנב'
משהו בנושא מסלולי הסעה וגלגל זנב
14/10/2004 | 13:50
9
1
במטוסים עם גלגל אף, הראות קדימה מוגבלת, ולכן מסלולי ההסעה בשדות הבריטיים שהיו בארץ היו קשתיים, ובהסעה הטייס מסתכל הצידה ורואה את מסלול ההסעה שלפניו.
כשהמטוסים הפכו להיות (ברובם) עם גלגל אף, ואף המטוס אינו מסתיר בהסעה, מסלולי ההסעה התיישרו וכיום הם מקבילים למסלולים.
לצפיה ב-'המשפט הראשון: " עם גלגל זנב" כמובן'
המשפט הראשון: " עם גלגל זנב" כמובן
14/10/2004 | 13:51
8
לצפיה ב-'ל"עגלת הסופרמרקט"'
ל"עגלת הסופרמרקט"
15/10/2004 | 03:25
7
קיים פתרון לא שכיח בו ניתן לנעול את גלגל הזנב בתצורה ישרה
מיד עם תחילת ההרצה להמראה ע"י משיכת כבל ובכך להבטיח
גלגל ישר ונעול לקראת הנחיתה ,להסעה משחרר
הטייס כבל זה. ההתקן הנ"ל מועיל ליציבות בנחיתה,אם אני זוכר נכון
גלגל הזנב אינו נהיג באמצעות הדוושות במטוסים אלה וההתקן שציינתי
בא כתחליף.
לצפיה ב-'תקון'
תקון
15/10/2004 | 03:56
1
הנעילה מתבצעת בשיוט בו זרימת האוויר מבטיחה תצורה ישרה
לצפיה ב-'Pilatus Porter כמדומני'
Pilatus Porter כמדומני
15/10/2004 | 09:05
5
מצויד בהתקן "תוך רחמי" כזה .
לצפיה ב-'אגב ניהוג באמצעות הדוושות'
אגב ניהוג באמצעות הדוושות
17/10/2004 | 14:50
4
1
אתם מכירים מטוסים בעלי גלגל קדמי שאינו נשלט על ידי הדוושות ולמעשה אינו נשלט כלל על ידי מערכת היגוי כלשהיא?
רמז, אני לא מתכוון לפוגה/צוקית.
לצפיה ב-'צירוס..'
צירוס..
17/10/2004 | 14:58
1
לצפיה ב-'במועדון התעופה בשדה התעופה בעקבה'
במועדון התעופה בשדה התעופה בעקבה
17/10/2004 | 15:19
2
אז"מ תלת מושבי עם גלגל אף חופשי, היגוי קרקע במהירות נמוכה בעזרת הבלמים ובמהירות גבוהה בעזרת הגה הכיוון
לצפיה ב-'שלושה בלירה'
שלושה בלירה
17/10/2004 | 17:02
2
כל הגרומנים (ינקי, טייגר, צ'יטה), צירוס שכבר נזכר כאן, לאנסאייר, RV-ים ועוד רבים וטובים. גם אבות הטיפוס של ה A500 וה A700. במקור הם אמרו שבמטוסים הסדרתיים יהיה נהוג קרקע, אבל יתכן שהם ירדו מזה בינתיים - נראה עוד חודש בערך כשהמטוסים הסדרתיים יתחילו להמכר. אה, וכן, כמובן, B29.
לצפיה ב-'אורגן, מיסטר,סמב"ד, כפיר/שחק.....'
אורגן, מיסטר,סמב"ד, כפיר/שחק.....
17/10/2004 | 23:01
1
לצפיה ב-'טוב. די לצנזורה רשמית.'
טוב. די לצנזורה רשמית.
13/10/2004 | 22:07
47
2
טוב צור היקר.

אין לי כח לכתוב יפה ולהתנסח,אני לא כל כך ישנתי בלילה האחרון, אז אני אגיד  את זה בקצרה ובשטחיות של נער.

די לצנזורה העלובה והמחורבנת שלך.

בנתיים הפורום מלא בזבל מטומטם לאחרונה,ירידות על אנשים, קשקושים בעילום שם, והעלבות ושטויות שמבריחות מפה הרבה...
המשך>>
טוב צור היקר.

אין לי כח לכתוב יפה ולהתנסח,אני לא כל כך ישנתי בלילה האחרון, אז אני אגיד  את זה בקצרה ובשטחיות של נער.

די לצנזורה העלובה והמחורבנת שלך.

בנתיים הפורום מלא בזבל מטומטם לאחרונה,ירידות על אנשים, קשקושים בעילום שם, והעלבות ושטויות שמבריחות מפה הרבה אנשים מקצועיים  ורצינים (שאני מכיר אישית כמה מהם!!!!), וכמה נהדר, כולם בעילום שם!!.

לעומת זאת!
כבר פעם אחת שבנאדם ותיק שכתב פה רבות, התקיף ועקץ מישהו בעובדה כואבת!!!, ספק אם זה היה נכון שעשה, ספק אם סתם היה  רשע.

!!אבל הוא עשה זאת בשמו האמיתי!!
בשמו המלא!

ולא התחבא ב- "מפחד מפטישים" "עקיצת הדבורון"  "שירת הזבובון"  או "נחירת החזירון54".

אבל אותו כן מחקת!

(כן... כמובן....צור. צדק צדק תרדוף...יא אפיפיור דמיקולו שכמוך!), ומאז הוא לא כותב יותר בפורום ובצדק!

צור! די לצנזורה העלובה והמטומטמת שלך!! חלאס!! אם זה לא אפיקטיבי ולא פיירי!  אז לפחות תכריז על ביטול של הדבר המטומטם הזה מימי הבעת' באופן רשמי!
למה מותר לקלל בעילום שם?  בעוד שבשם מלא אסור ?  אולי הטרולים האלה הם פשוט חבר טוב שלך שאתה מכיר אישית?

אני לא מצפה שתמחק אותם! אין לך זמן לזה!!! וגם לאף אחד אחר פה אין!!  
אבל לפחות אני מצפה ממך שלבנאדם בשמו המלא ובזהות גלויה גם יהיה מותר לקלל! גם יהיה מותר להעליב!  גם יהיה מותר להשמיץ!

לכן אם אתה באמת רוצה להיות "אפיפיור" , או "גבר", פשוט תגיד רשמי תמו ימי הבעת' ותן חופש לאנשים להשתלח חופשי בשמם המלא והאמיתי ללא חשש לצנזורה האומללה שלך.  וגם אתה תוכל סוף סוף לצאת לחופשה..

לצפיה ב-'מזמן לא העלתי מפרי יצירתי הנה..'
מזמן לא העלתי מפרי יצירתי הנה..
13/10/2004 | 21:45
3
1
מזהים כמה כלי טיס משתתפים בתמונה זו המורכבת מכמה צילומים?

( שכולם צולמו על ידי מן הסתם )

אהבתם ?
ספרו לי.

לא אהבתם..
לכלכו.."חופשי"..
לצפיה ב-'או כמו שנהוג לומר אצלנו בשדה של דב:'
או כמו שנהוג לומר אצלנו בשדה של דב:
14/10/2004 | 00:04
2
נהנית - ספר לחבריך,
לא נהנית? לך סביב.

והפורום הידרדר לזנות אשר לא תאומן. יחי מלך המשיח.
לצפיה ב-'אהבנו, בטח שאהבנו.'
אהבנו, בטח שאהבנו.
14/10/2004 | 01:06
1
לצפיה ב-'אוהב. DA'
אוהב. DA
15/10/2004 | 17:38
1
לצפיה ב-'בעית רדיו במקינטוש'
בעית רדיו במקינטוש
13/10/2004 | 18:19
1
היי
ניסיתי לשמוע מגדלי פיקוח עם מחשב המקינטוש ולא הצלחתי.
יש למשהו פתרון?
תודה מראש
דורון

nsussman@rogers.com
לצפיה ב-'ראה מסר אישי...'
ראה מסר אישי...
13/10/2004 | 19:20
לצפיה ב-'הטיול שלי בחו"ל'
הטיול שלי בחו"ל
13/10/2004 | 20:46
29
3
חזרתי ביום שישי, כפי שידוע לחלק מהאנשים פה, מטיול של שבועיים בהולנד ובבלגיה. במסגרת זו ביקרתי בשני מוזיאונים המעניינים את חלקו של הציבור פה: מוזיאון חיל האוויר הבלגי בבריסל, ומוזיאון חיל האוויר המלכותי ההולנדי בסואסטרברג (באמצע הדרך בין ארנהם ואוטרכט).
אני מתנצל מראש על איכותן של התמונות, המעבר מהסריקה בחנות הפיתוח להקטנה משום מה לא עבר חלק. אם מישהו מעוניין בתמונות בגודל ובאיכות המקוריים, במסר אישי.
לצפיה ב-'דקוטה'
דקוטה
13/10/2004 | 20:47
במוזיאון הבלגי
לצפיה ב-'אנסון'
אנסון
13/10/2004 | 20:50
2
דומים לו שירתו בחיל האוויר הישראלי
לצפיה ב-'אנסון?'
אנסון?
13/10/2004 | 22:51
1
נראה יותר כמו קונסול... עוד מוטציה בריטית מכוערת.
לצפיה ב-'יכול להיות שהחלפתי ביניהם ...'
יכול להיות שהחלפתי ביניהם ...
13/10/2004 | 22:54
לצפיה ב-'איילנדר'
איילנדר
13/10/2004 | 20:52
בריטן נורמן איילנדר, כמוהו שירתו שניים בחיל האוויר הישראלי. רק תשוו בין מצב המטוס למצב אחיו שבחצרים
לצפיה ב-'דורניר 27'
דורניר 27
13/10/2004 | 20:53
3
שכונה בחיל האוויר "דרור"

מוקדש לאבינעם549 ...
לצפיה ב-'לא הייית מקום שאני המלצתי לבקר ?'
לא הייית מקום שאני המלצתי לבקר ?
13/10/2004 | 20:56
2
לצפיה ב-'לא'
לא
13/10/2004 | 21:12
לצפיה ב-'בכל זאת משהו בשבילך, זאב'
בכל זאת משהו בשבילך, זאב
13/10/2004 | 22:57
דגם חביב מהמיני אירופה אשר בפאתי בריסל - בית פיני, אשר יש בו שתי רוחצות במים הנכנסות ויוצאות מהמים, מחוברות על סרט נע - ובלבוש חווה אמנו...
לצפיה ב-'C119'
C119
13/10/2004 | 20:54
לצפיה ב-'מראה כללי של המוזיאון הבלגי'
מראה כללי של המוזיאון הבלגי
13/10/2004 | 20:55
לצפיה ב-'מוסקיטו NF30'
מוסקיטו NF30
13/10/2004 | 20:57
2
2
כל פעם שאני רואה מוסקיטו, אני מתפעל מחדש איך מטוס הבלזה הזה נשמר כ"כ הרבה שנים.
לצפיה ב-'המוסקיטו עשוי בלזה???'
המוסקיטו עשוי בלזה???
15/10/2004 | 12:48
1
לצפיה ב-'סנדביץ של 2 שכבות דיקט'
סנדביץ של 2 שכבות דיקט
17/10/2004 | 09:07
תעופתי וביניהן בלזה

זה הסבא של מבני הסנדביץ' מחומרים מרוכבים או מתכת הנהוגים כיום
לצפיה ב-'מיראז' 5'
מיראז' 5
13/10/2004 | 20:58
3
בסיטואציה שונה, אולי היינו רואים אותו במוזיאון בחצרים ...
לצפיה ב-'בחצרים יש מירז 5'
בחצרים יש מירז 5
13/10/2004 | 21:56
2
אבל קוראים לו נשר.
לצפיה ב-'האמת שנכון'
האמת שנכון
13/10/2004 | 22:18
1
אחד מהחברים בקבוצת המחקר ביאהו! אף צילם את הפלטה המוכיחה שמדובר בגוף של מיראז' 5. אבל זה לא רשמי ...
לצפיה ב-'מיראז' 5 במוזיאון'
מיראז' 5 במוזיאון
14/10/2004 | 18:06
לאיזה מטוס במוזיאון אתה מתכוון ידידי?
ואולי תעלה את התמונה כדי שנראה?
לצפיה ב-'אלואט 2'
אלואט 2
13/10/2004 | 20:59
שוב - רק להשוואת בין מצבו שם למצבו פה ....
לצפיה ב-'S58'
S58
13/10/2004 | 21:00
1
העיקר מחלץ דוגמנית בבגד ים ...
לצפיה ב-'F104 סטרפייטר'
F104 סטרפייטר
13/10/2004 | 21:02
שכונה the widow maker העומד בכניסה למוזיאון ההולנדי
לצפיה ב-'שלישיית מסוקים'
שלישיית מסוקים
13/10/2004 | 21:03
1
הקרוב - דגם הסיור הצבאי של הבל 47, האמצעי אלואט 2, והרחוק הוא אלואט 3 ששירת בצוות המסוקים האוירובטי ההולנדי.
לצפיה ב-'תיקון בנוגע למסוקים'
תיקון בנוגע למסוקים
14/10/2004 | 16:41
המסוק הימני ביותר הוא הילר ולא בל 47 3 מסוקי הילר מהדגם הנל תופעלו בעבר בארץ עלידי חברת מרום ניתן לראות את ההבדל עלידי להבי הניהוג בראש הרוטור (להבים אלו שונות לגמרי בבל 47 ) כמו כן זנבו אינו בנוי כמיסבך צינורות אלה כגליל אחד רחב (אבל לא ניתן לראות בתמונה).
:)
לצפיה ב-'F100 סופר סייבר'
F100 סופר סייבר
13/10/2004 | 21:07
במוזיאון ההולנדי.
למטוס הזה יש לי חיבה מיוחדת - זה היה הדגם הראשון שבניתי אי פעם, בהיותי ילד. לקח לי הרבה זמן ללמוד להרכיב, ועשיתי עליו לא מעט שגיאות, אבל זה הזיכרון הכי חזק שלי מהבנייה.
לצפיה ב-'פתחתי בדקוטה'
פתחתי בדקוטה
13/10/2004 | 21:11
1
ואסיים בדקוטה, הפעם הולנדית
לצפיה ב-'יפה לראות שיש מקומות שעושים כבוד'
יפה לראות שיש מקומות שעושים כבוד
13/10/2004 | 22:03
ראוי למטוסים..
התחלת יפה וסימת יפה עם הדקוטה.
לצפיה ב-'ריר '
ריר
13/10/2004 | 22:09
לצפיה ב-'אהבתי ונהניתי וגם -'
אהבתי ונהניתי וגם -
14/10/2004 | 17:43
1
רציתי להקפיץ שידחוק מטה כמה מהקישקושים המבישים מכפישים ומטופשים שנכתבו.  ישוחרר אורי דיוויס! (אסיר מצפון פוליטי בשנות ה-60)...
לצפיה ב-'טיול מוזיאונים'
טיול מוזיאונים
14/10/2004 | 18:15
יפה צילמת.
למוזיאון חיל האויר שלנו יש הרבהההה מה ללמוד מהם על שיחזור מטוסים והצגתם.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו