לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

לצפיה ב-'סרטון קצרצר על קוזי'
סרטון קצרצר על קוזי
08/10/2004 | 18:33
1
בראף ריוור.
לצפיה ב-'זה הקישור לקוזי ב-"ראף ריוור"'
זה הקישור לקוזי ב-"ראף ריוור"
08/10/2004 | 18:35
http://www.happyhangar.com/albums/userpics/10002/6-3-04-.avi
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אז מה היה לנו בערד'
אז מה היה לנו בערד
08/10/2004 | 16:00
39
לפני הכל, היה הלם גדול לעבור קשר לחגב במעיינות צוקים ולשמוע את הבלאגן שהולך במרחב שלו. שמענו את מיטב טייסנו רבים ביניהם בקשר למי יש יותר גדול. (או בטרמינולוגיה של טייסים - מי טס מהר יותר, מי עוקף את מי, מאיזה כיוון ובאיזה גובה). כמה טוב היה לטוס דרך הבקעה ולהמנע מזה.

אז מה בכל זאת היה בערד?
טקס קצר וחביב עם יו"ר האגודה וראש ערית ערד, תחרות נחיתות דיוק עם סטריפ קרוב מדי לתחילת מסלול (מה שהרס לכולם את התוצאות), וסגירת חובות עם מארק וטומי שעלו איתי סוף סוף להקפה בזלין.
לצפיה ב-'נציגות של דו מנועיים ואפילו שאיין'
נציגות של דו מנועיים ואפילו שאיין
08/10/2004 | 16:01
5
לצפיה ב-'עוד קצת מטוסים'
עוד קצת מטוסים
08/10/2004 | 16:02
4
לצפיה ב-'אורחים מערד מחכים שמישהו יגע ב- T'
אורחים מערד מחכים שמישהו יגע ב- T
08/10/2004 | 16:03
3
לצפיה ב-'שמעון שכטר השופט האימתני '
שמעון שכטר השופט האימתני
08/10/2004 | 16:05
2
לצפיה ב-'חזי הולך על ה- Tango (אבל מפספס)'
חזי הולך על ה- Tango (אבל מפספס)
08/10/2004 | 16:06
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונה'
תודה רבה על התמונה
08/10/2004 | 16:23
לצפיה ב-'יו, אנל'א מאמינה - כמה פעמים כבר'
יו, אנל'א מאמינה - כמה פעמים כבר
08/10/2004 | 18:29
9
טסת על גומבוצים? וככה, אף מילה ברשימת ה"מה היה לנו"? נעלבתי

o o
/_\
לצפיה ב-'אכלת אותה'
אכלת אותה
08/10/2004 | 18:36
1
עכשיו הצבת סטנדרט, ותצטרכי לעמוד בו בכל מפגש
לצפיה ב-'הטעות כולה שלך מארק'
הטעות כולה שלך מארק
08/10/2004 | 19:26
מי שאכל אותם - זה עבדך הנאמן.

אבי ז"ל היה נוהג להגיד:
"שאלוהים ישמור על המנהגים האלה...."
תודה רבה לדני ולאיילון.

חוצמיזה שאיילון "חירמן" אותי קשות על הזלין - זה עוד יעלה לו ביוקר...
לצפיה ב-'מה זה גומבוצים,לכל הרוחות????'
מה זה גומבוצים,לכל הרוחות????
08/10/2004 | 18:47
1
לצפיה ב-'הרבים של "גומבוץ"'
הרבים של "גומבוץ"
08/10/2004 | 20:28
לצפיה ב-'זה מה שקורה כשקמים בשש בבוקר'
זה מה שקורה כשקמים בשש בבוקר
08/10/2004 | 22:31
4
ומגיעים הביתה מתים לישון.
עכשיו אני מספיק עירני בשביל לספר ש...

הגעתי בבוקר לחיפה ופגשתי שם קופסה מלאה גומבוצים. יחד עם הקופסה הגיעה גם דניאלה, איתה קבעתי לטוס היום לערד.
כשדיברנו לפני כמה ימים החלטנו שניקח את הנתיב של הבקעה בשביל הגיוון. אחרי שדניאלה הביטה במפה וגילתה שבשביל להגיע לנתיב צריך לצאת קודם לכרי דשא ורק משם לקחת דרומה, החלטתי ללמד אותה שיעור על קיצור דרכים תוך שיגוע פקחים ובקרים.
את הטיסה הלוך לקחה דניאלה, כאשר אני בכסא ימין מטפל בקשר ומנווט.
לפני התיישרות בחיפה ביקשתי מהפקחית המנומנמת שתתאם עם רמת דוד חציה של ה- CTR שלהם לצומת מגידו. אפילו דאגו לנו לרוח מתאימה כך שמסלול 16 היה בשימוש ולאחר המראה פשוט המשכנו ישר עד כפר חסידים. בכפר חסידים עברנו לרמת דוד וחתכנו את ה- CTR עד צומת מגידו, שם "נפלנו" על פלוטו וביקשנו ישירות לבית שאן דרך איזורי מגידו. הכל עבר חלק בדיוק לפי התכנון.
את אותו טריק עשינו הפוך בדרך חזרה, כלומר מבית שאן ישירות למגידו ומשם דרך רמת דוד לכפר חסידים, וגם הפעם סידרו לנו רוח מתאימה ונכנסנו בפיינל ארוך ארוך מכפר חסידים לנחיתה על 34.
בין הטריק של ההלוך לטריק של החזור היה כיף לטוס בנתיב של הבקעה, ביחוד באזור ים החלח. הנוף של הנחלים הגדולים - דרגות, צאלים וערוגות פשוט מדהים מהאויר. חוצמזה, תמיד כיף לפגוש שוב את החברים מהרצליה ומהדרום ואפילו יצא לסמן V על עוד מנחת בארצנו הקטנטונת.

לצפיה ב-'הלכה לי הציפורן של הזרת בגללך עידן.'
הלכה לי הציפורן של הזרת בגללך עידן.
08/10/2004 | 22:58
2
התחלתי לכסוס אותה בדיוק בקטע על הפקחית המנומנמת שאת מנוחתה הטרדת בבקשך ממנה לתאם לך את הטריקים החביבים שלך לקיצורי דרכים.
למזלי את ציפורניי הפסקתי לכסוס בשעה שהבטתי מהתמונות משם.
ומה אתה מבלבל ת'מח על המראות המופלאים של ים המלח ממעל והנחלים הגדולים כמו צאלים,דרגות,וערוגות??
דניאלה הטיסה, אז אני מניח שצילמת!
נשארו לי עוד 9 אצבעות ציפורניים לכסוס.
אז יאללה.. שוט.
( את ציפורני הרגליים אנ'לומחשיב).
לצפיה ב-'אני בוש ונכלם. לא צילמתי בדרך..'
אני בוש ונכלם. לא צילמתי בדרך..
09/10/2004 | 00:34
1
לצפיה ב-''
09/10/2004 | 00:42

לצפיה ב-'והם, הבקרים, היו כל כך כל כך בסדר'
והם, הבקרים, היו כל כך כל כך בסדר
09/10/2004 | 08:31
מעבר לרשות לחרוג מהנתיבים (כשבאמת לא נראה שיש סיבה שלא, לפחות בדרך הלוך היינו כמעט היחידים לשעשע את פלוטו), שמחה גדולה לגלות שאפשר לטוס גם בלי עזרי ניווט מתוחכמים כמו GPS, VOR או מדריך טיסה, שהבקרים שם ומשגיחים עלינו. נגיד, "קח כיוון 180 כוכב השחר 3 מייל על האף" היה משפט מאד מרגיע .

o o
/_\
לצפיה ב-'הייתי'
הייתי
08/10/2004 | 21:30
8
היה בהחלט נחמד. לא התאכזבתי. (הייתי עם משקפי שמש ומכנסיים לבנים) דרך אגב מי הגיע עם הטורבופרופ? היה מרשים ביותר. חבל שעזב.
לצפיה ב-'ועכשיו כשהגעתי הביתה'
ועכשיו כשהגעתי הביתה
09/10/2004 | 17:37
6
פיענחתי מספר תמונות מהמצלמה הסלולארית שלי
מצטער מראש על האיכות.
לצפיה ב-'עוד'
עוד
09/10/2004 | 17:39
5
לצפיה ב-'עוד'
עוד
09/10/2004 | 17:40
4
לצפיה ב-'עוד'
עוד
09/10/2004 | 17:42
3
לצפיה ב-'אין ספק שיש לתמונות איכות משלהן '
אין ספק שיש לתמונות איכות משלהן
09/10/2004 | 21:24
לצפיה ב-'זה לא יוונית'
זה לא יוונית
09/10/2004 | 22:58
1
בראבו (Bravo) - לא "בטא".

דוד
לצפיה ב-'נכון'
נכון
10/10/2004 | 09:09
מצטער.

אלפא
ברבו
צ'ארלי
דלתא
...
לצפיה ב-'מר ברייטמן הגיע עם 4XCIE'
מר ברייטמן הגיע עם 4XCIE
09/10/2004 | 20:19
לצפיה ב-'הייתי'
הייתי
08/10/2004 | 21:32
היה בהחלט נחמד. לא התאכזבתי. (הייתי עם משקפי שמש ומכנסיים לבנים) דרך אגב מי הגיע עם הטורבופרופ? היה מרשים ביותר. חבל שעזב.
לצפיה ב-'הייתי'
הייתי
08/10/2004 | 21:32
לצפיה ב-'סטריפ קרוב מדי'
סטריפ קרוב מדי
08/10/2004 | 22:18
11
לתחילת מסלול זה בערך כמו ריצפה עקומה לרקדן.
אבל, למרות זאת;

הייתה פתיחה חגיגית של המנחת שיופעל מחדש ע"י האגודה.
הייתה התכנסות יפה של כ- 20 מטוסים על המנחת המצוין של ערד ("המדבר" אכל את המיבנים שהיו במנחת, את הגדרות ועוד, אבל המנחת עצמו נשאר שלם ותקין עם חניה מרווחת בתחילת 26 ו"בננה" בסוף 26).
הייתה הפעלה בטוחה של המנחת ע"י מנחיתים מוסמכים של האגודה.
הייתה תחרות נחיתות שעברה ללא תקלות.
היו מבקרים מתושבי ערד שבאו על טפם והסתכלו משתאים במכונות המופלאות (ושוב זכה הסירוס למירב הקולות).
טומי ומרק עשו סיבוב על הזלין עם עידן וטעמו מטוס אמיתי....
והיו הגומבוצים של דניאלה...משהו משהו.
בקיצור, עוד יום כייף של טיסות ומפגש טייסים וטייסות.
לצפיה ב-'אז עכשיו אפשר להוסיף את ערד לרשימת'
אז עכשיו אפשר להוסיף את ערד לרשימת
09/10/2004 | 09:00
10
המנחתים שאפשר לנחות בהם?
לצפיה ב-'כן, אבל...'
כן, אבל...
09/10/2004 | 09:46
9
לתשומת לבכם !

רק לחברי האגודה, ורק בנוכחות מנחית של האגודה ! לאגודה רשיון מפעיל חד פעמי, (קבוע)  למנחת ערד ולמנחת מצדה ( בנתיים ) .

עוד יתרון להיות חבר באגודה....מהרו להצטרף פן תאחרו...
לצפיה ב-'איך זה בדיוק עובד?'
איך זה בדיוק עובד?
09/10/2004 | 12:54
8
איך דואגים לנוכחות מפעיל במנחת?
לצפיה ב-'לא בדיוק...'
לא בדיוק...
09/10/2004 | 14:46
7
האגודה רשאית להנחית מטוסים המוטסים ע"י חברי האגודה ובאירועי האגודה בלבד.

זה לא שאתה חבר אגודה ומזמין מתי שבא לך את אחת המנחיתים לקבל את פניך..

עדיין זה יותר ממה שהיה עד כה, ומאפשר לאגודה לקיים אירועים בכל מיני מנחתים שאינם מופעלים ( נטושים ) ושאם יש להם מפעיל הוא גובה ככה וככה דמי נחיתה ככל העולה על רוחו באותו יום... ( מצדה, ערד, עובדים על דימונה ובקרוב אולי עין שמר...)

נחיתות בטוחות
לצפיה ב-'האם אפשר לייצר מנגנון'
האם אפשר לייצר מנגנון
09/10/2004 | 16:10
5
בו פעם בתקופה, נאמר פעם בחודשיים שלושה, האגודה תפעיל את אחד המנחתים הללו לחברי האגודה ותאפשר להגיע בטיסה לאותם מנחתים שנדיר להגיע אליהם.
ולא צריך ארוע וכיבוד ונאומים אלא רק להודיע לחברי האגודה שמנחת ערד (למשל) יהיה פתוח ליום שלם בתאריך XXX לחברי האגודה.
לצפיה ב-'מנגנון - אפשר'
מנגנון - אפשר
09/10/2004 | 17:44
4
אני מתחייב לנדב אותך ראשון...

לדוגמא - דוד בא לערד ממבשרת!
יוסי כהן - מלהבים
אלי טלמור - NATIVE (ערדניק)
עבדך - מבאר שבע.

הבנת את זה ברוך?
לצפיה ב-'אין לי בעיה להתנדב...'
אין לי בעיה להתנדב...
09/10/2004 | 17:58
3
אני בא מרחובות...
ואם עושים "סבב" כזה זה יוצא אולי פעם בשנה למישהו - לא נורא בכלל.
כפי שהבנתי באגודה היו רבים שהשתתפו בקורס מנחיתים של האגודה, ביקשתי גם אני לעבור קורס דומה ונאמר לי באגודה "שיש כבר מספיק מנחיתים ואין צורך בנוספים".
השאלה העולה היא: אם כל כך הרבה מנחיתים עברו את הקורס - מה הם התכוונו לעשות עם ההכשרה החדשה הזו? בשביל מה האגודה העבירה את הקורס אם לא בשביל להפעיל מנחתים פה ושם?

מה דעתך?
לצפיה ב-'בערד יש בעיתיות, לגבי מצדה לא'
בערד יש בעיתיות, לגבי מצדה לא
09/10/2004 | 18:10
2
נראה לי שתהיה בעיה לפתוח אותו לנחיתות לחברים נגיד פעם בחודש.
אעלה את זה בישיבת הוועד הבאה
לצפיה ב-''
09/10/2004 | 18:21
לצפיה ב-'מצדה רעיון מצויין'
מצדה רעיון מצויין
09/10/2004 | 22:30
לצפיה ב-'ליגאל לכל השאר בעניין המנחתים'
ליגאל לכל השאר בעניין המנחתים
10/10/2004 | 13:39
שוחחתי עם חברת כימניר בנושא. בקשתי את אישורם לאפשר לחברי האגודה לנחות
במנחת די יפה וגדול בעמק יזרעל ליד הסחנה. מסתמנת תשובה חיובית לאחר שאני ימציא להם את הכסוי הביטוחי וכיוצ"ב.
במידה וזה יצליח. ( ואני מאוד מקווה שכן) יש לנו עוד עשרות מנחתים מתאימים לGA . ברחבי הארץ. במקומות שכוחי אל .
לגבי המנחת שליד הסחנה כבר חשבתי שבמידה ואקבל תשובה חיובית . אפשר לשלב טיסה . עם תחרות נחיתות . והשתכשכות במעיינות של הסחנה.
שלכם
רמי שדה
לצפיה ב-'תמונות מערד'
תמונות מערד
08/10/2004 | 15:06
1
אשמח לראות מעט תמונות מערד היום אם היו??
לצפיה ב-'מה לגבי תמונות מערד המחודש???'
מה לגבי תמונות מערד המחודש???
08/10/2004 | 14:25
1
לצפיה ב-'למה לא באת?'
למה לא באת?
08/10/2004 | 14:58
1
לצפיה ב-'לו היו לנו כמה מאות הליקופטרים.....'
לו היו לנו כמה מאות הליקופטרים.....
08/10/2004 | 13:18
6
או מטוסים אזרחיים קלילים, היינו מעסיקים אותם היום בהחזרת הילדים מסיני.
לצפיה ב-'בשביל זה די בצי של אוטובוסים'
בשביל זה די בצי של אוטובוסים
08/10/2004 | 13:39
ואין כל צורך בצי אוירי ממלכתי.

דוד
לצפיה ב-'ולו לסבתא שלי היו גלגלים...'
ולו לסבתא שלי היו גלגלים...
08/10/2004 | 16:57
2
היא היתה עושה מנוי פס-קל לכביש 6 ...

לו לו לו....
לצפיה ב-'לו לסבתא'
לו לסבתא
08/10/2004 | 19:27
1
היו חותכים את הידים והרגליים והופכים אותה -
היא היתה קופת קרן קיימת....
לצפיה ב-'אתה אכזרי...'
אתה אכזרי...
10/10/2004 | 20:12
לצפיה ב-'ולו לסבתא שלי היו גלגלים...'
ולו לסבתא שלי היו גלגלים...
08/10/2004 | 16:58
היא היתה עושה מנוי פס-קל לכביש 6 ...

לו לו לו....
לצפיה ב-'ואם היו לנו 15,000'
ואם היו לנו 15,000
08/10/2004 | 21:09
טוסטוסים, אפשר היה לשלוח אותם לסיני למבצע פינוי רחב היקף.
לצפיה ב-'הפתרון לעצב ולתסכול - לטוס'
הפתרון לעצב ולתסכול - לטוס
08/10/2004 | 09:46
4
ביום כמו היום צריך להרים ראש וללכת לטוס - זו התרופה הטובה ביותר להתגבר על רגשות העצב והתסכול, וזה מה שאני עומד לעשות היום אחה"צ.
זאב
לצפיה ב-'אנחנו את חלקנו לעניין תרמנו כבר'
אנחנו את חלקנו לעניין תרמנו כבר
08/10/2004 | 13:42
2
מטס נהדר למנחת ערד. המון מטוסים, הרבה טייסים ואורחים, כיבוד קל, תחרות נחיתות דיוק, מפגש מלבב והביתה.

דוד

לצפיה ב-'ומפאת צינעתך'
ומפאת צינעתך
08/10/2004 | 17:29
1
אומר כי דוד אייזנברג לקח, מדלית זהב בערד (או מדלית ארד בזהב!?!?)
ועל כך ברכותינו....
לצפיה ב-''
08/10/2004 | 21:55
לצפיה ב-'פתרון לעצב ולתסכול - לטוס לאיטליה'
פתרון לעצב ולתסכול - לטוס לאיטליה
08/10/2004 | 13:45
לצפיה ב-''
08/10/2004 | 06:09
לצפיה ב-'מזעזע'
מזעזע
08/10/2004 | 01:03
1
ומפחיד כמה מזעזע עוד יגיע בהמשך הלילה ומחר
לצפיה ב-' שלא נדע מצרות.'
שלא נדע מצרות.
08/10/2004 | 08:21
לצפיה ב-'מספר נקודות על הקוזי למעוניינים'
מספר נקודות על הקוזי למעוניינים
08/10/2004 | 01:03
שאלתי את יאיר גיל מספר שאלות במסר אישי , הוא נתן את רשותו לפרסם
את התשובות  , למי שמעוניין בבקשה .

שאלות :

1) לא רואים דוושות בתמונות , איך שולטים
בהגה הכיוון ?
2) הסטיק מצד שמאל או ימין , זה נוח ?
3) יש כל מיני סוגי חופות , זה לפי דרישת
הלקוח ?
4) בפלייט סימולאטור יש גרסה מעולה של
המטוס , בנחיתה הוא מגיע ב 100 קשר , בלי
פתיחת ספויילר הוא לא מאט כמעט , זה גם במציאות ?  
5) מה המהירות שיוט שלו ?
6) למיטב הבנתי סגירת גלגל האף על הקרקע מהווה בלם האם יש נזק לחרטום או שחיקה עקב כך ?
7) המטוס מדהים , למה לא מייצרים אותו
בצורה מסחרית ?
8) המטוס סלחן מבחינת תגובה לטעות טייס ?

תשובות :

1. יש לי אתר www.cozy.too.co.il
2. הסטיק, יש שניים, אחד משמאל ואחד מימין זה מאוד נוח!!!
3. למטוס יש תכניות, בתכניות מוגדר הכל כולל חופה ולכן אני לא מבין את שאלתך. החופה היא כמעט אחידה אף שיש כאלו שמשנים אותה מעט.
לבונה מותר לעשות שינויים לא מבניים, ז"א דברים שלא משפיעים על הצורה החיצונית של המטוס ואו על חוזקו אף שיש בונים בארה"ב שעשו שינויי מבנה די משמעותיים.
4. המטוס מהיר מאוד, ולצורך הבנה, אומר לך שההתנגדות האוירית שהוא מייצר שווה כאיו הייתה מציב פלטה בעלת שטח פנים של פחות משני רגל מרובע.
מהירות המטוס בשיוט מתקרבת ל-200 קשר וכמובן, בלות מוחלטת ברמת הבניה.
בהנמכה לנחיתה, ממש בפיינל כשהמהירות כבר מתחת ל-140 קשר, אפשר לפתוח את "מעצור הנחיתה" כל אלו שטסתי איתם לא משתמשים במעצור הנחיתה בפועל אלא רק לאחר הנגיעה וזאת כדי למנוע מאבנים לפגוע במדחף. במטוס שאני בונה יש מדחף די מיוחד ויקר מאוד במיוחד. המדחף משתתף מעט בהאטה לנחיתה.
אני לא מכיר את הגירסה של הפלייט סימולטור, אם יש כזה "קוזי" בפלייט סימולטור, הייתי מעונין לדעת ואיך להפעיל אותו. אני שמעתי רק על "לונג איזי" בפלייט סימולטור.
מהירות הגישה לנחיתה בדרך כלל שונה מכל מטוס למטוס על פי רמת הבניה שבנה אותו בעליו, בדכ"ל זה באזור 90 קשר (על פי 1.3 ממהירות ההזדקרות. אחרי שאדה מה מהירות ההזדקרות של המטוס שאני בונה, אוכל לומר לך בדיוק את מהירות הנחיתה:)
לא, לא בונים את המטוס הזה ועוד עשרות דגמים אחרים בבניה סדרתית והם נבנים בידי חובבים בלבד.
המטוס הינו מטוס בלתי סלחני לטעויות מסויימות, בעיקר טעויות במשקל ואיזון ולא מעט תאונות קטלניות נגרמו בגלל אי ביצוע חישובי משקל ואיזון קפדניים.
האחרון שנהרג בצרפת יחד עם ביתו, יצרן פרופלורים למזל"טים של התעשיה האוירית שלנו.
הכרתי אותו אישית באפריל.
הוא עלה לטיסה (הבחור נכה ושוקל מעט מידי) יחד עם ביתו בת ה-7 והמשקל שלהם לא הגיע ביחד למינימום הדרוש בספסל הקדמי.

אם תביט היטב, תוכל לראות גם דוושות. המטוס בנוי כך שאינו זקוק להגה הכיוון לצורך פניות. השימוש בהגה הכיוון הוא בדרך כלל בעת גישה לנחיתה וגם משמש בבלימה כמשטח נוסף על "מעצור הנחיתה" .

לצפיה ב-'המטס-טיול לירדן'
המטס-טיול לירדן
07/10/2004 | 22:00
20
הטיול לירדן

לצערי אני כותב בעילום שם היות ונפל עלי אימתו של הפקיד הכל יכול שאהוד רמז עליו. אחרי מופע האימים שלו בהחלט יש מקום לפחד. אנחנו צועדים בברור לכוון של מדינת חושך בנוסח ברית המועצות לשעבר שלאזרחיה אין זכויות ואין חוקה וכל פקיד יכול לקבוע את גורלנו.
אם הוא מסוגל להתעלל בתשעים טייסים שירדו ליוטבתה בדרך לירדן וריסק את הטיול שהושקע בו כשנה של עבודה ומאות אלפי שקלים הוצאה, ואין במדינה הזו גבר אחד שמסוגל לאיש אז באמת כדאי להיזהר.
ומעשה שהיה כך היה.
לפני כשנה הוחלט לחדש את הניסיון לערוך מסט-טיול אולטראלייטים לירדן. בעבר היה ניסיון לארגן טיול שכזה אבל בגלל פרוץ האינתיפדה הוחלט שזה לא הזמן.
במהלך השנה האחרונה נוצר קשר עם מועדון הטייס המלכותי שמקום מושבו בעקבה בתוך שדה התעופה.
מנהל ומקים המועדון אדם בשם סמיך מקורב למלך קיבל הוראה (והרבה כסף) להקים מרכז תעופה בעקבה שכולל את כל סוגי התעופה האזרחית.  החל מהטסת בלון, מיקרולייט, אולטראלייט, צסנה, גיירוקופטר, וצניחות.
הוקמו שני הנגרים ענקיים לתפארת הממלכה, עם חדרי משרדים, מטבח, אחזקה, לובי, והכל מפואר וממוזג כדבעי. הובאו למקום מספר כלי טייס.
כיום המועדון בשלבי התבססות מבחינה מקצועית, כלי טייס וחברים.
נערכו מספר פגישות עם האיש ונוצר קשר חם ולבבי בין מנהלי עמותת האזמים בישראל ובינו.
האיש קיבל בהתלהבות את הרעיון והתחייב לקבל את כל האישורים הירדנים לכך.
מבחינתו ביקור של כחמישים מטוסים ישראלים הינו מימוש הסכמי השלום בין הארצות ובהחלט קירוב לבבות בין טייסים באשר הם.
הוא את שלו עשה. קיבל את כל האישורים ושיגר אותם אלינו. ושיהיה ברור, בירדן מטס כזה לא היה יוצא אל הפועל ללא אישורו וברכתו של המלך.
הבעיה הסתבר לא היתה בשלטונות הירדנים אלא איך לא -  בישראלים.
היה צורך לקבל את אישור חיל אויר, מנהל התעופה האזרחית, והמחלקה לבטחון במשרד התחבורה, לארגן בדקדקנות את אופן הורדת חמישים מטוסים ליוטבתה ומשם לשדה התעופה באילת לצורך מעבר ביקורת גבולות והמראה לשדה תעופה של עקבה שם מקום מושבו של מועדון הטייס המלכותי שקיבל על עצמו לארח אותנו.
לצורך המבצע נכתב ספר מבצע, נערכה פגישת הכנה עם כל הטייסים שקיבלו את ספר המבצע והכל היה מוכן ליציאה.
שבוע קודם לכך,  בוצע ניסיון על חם לראות שהכל בר ביצוע כולל הנתיבים בתוך ירדן, מקומות הנחיתה בתוך ואדי רם, מקום התידלוקים וכד'
שני אולטראלייטים ביצעו את הטיסה כמובן באישור כל השלטונות שלנו כולל אישור המחלקה לבטחון במשרד התחבורה, והניסיון עבר בהצלחה מלאה.
לטיול נרשמו כתשעים (90) טייסים שכל אחד לקח חופש ממקום עבודתו, שילם ממיטב כספו והשקיע זמן בלימוד החומר, בהכנת המטוס לטיול וכד'.
לטיול-מטס צורפו כתב וצלם של הערוץ השני,  במטרה לערוך כתבה מצולמת על ה"סנסציה" של חמישים מטוסים ישראלים שטסים בשמי ירדן.
יום יומיים לפני היציאה החלו להתעורר "בעיות" במחלקה לביטחון של משרד התחבורה. הם ביקשו אישורים מהירדנים על הסדרי הביטחון של כלי הטייס, מי ישמור עליהם, כיצד הם יאובטחו בעקבה ובואדי רם ועוד ועוד...
מר סמיך מקים ומנהל המועדון,(ולהזכירכם, האיש הינו שליח המלך וכל מה שהוא עשה ובודאי בנושא המטס היה באישור ובברכת המלך)  שלח מכתב מפורט שענה על בקשותיו של מר דני שנער האחראי על הביטחון במשרד התחבורה.
אבל זה לא הספיק. מר שנער ביקש נייר רשמי של הממלכה.
הירדנים, סירבו לספק כל נייר נוסף מעבר למכתב המלא והמכובד של מר סמיך.
בהמשך, אסביר מדוע הירדנים סירבו לתת ניר זה או אחר.
נשאר עוד כיום או יומיים לטיול ונעשו מאמצים קדחתניים לספק לזה את מבוקשו מבלי לשבור את גאוותו של השני.........
בבוקר הטיול אחרי שהיו בידנו כל האישורים הנחוצים של חיל אויר, מנהל התעופה האזרחית של שדה התעופה באילת ושל שדה התעופה בעקבה המראנו ליטבתה בתקווה שהנושא ה"ביטחוני" יסתדר.
אף אחד מאיתנו לא הבין קודם ולא מבין היום את התעקשותו של מר שנער לא לאפשר את הטיול.
הרי יום יום חוצים עשרות גיפים ומכוניות את מעבר הגבול לירדן ואין איש דורש מהירדנים הסדרי ביטחון לכל כלי רכב שמשוטט בשטח עצמאי!!!!
גם על הגיפ/מכונית/משאית אפשר להעמיס חצי טון חומר נפץ ועם המספרים הישראלים להגיע לכל מקום במדינה.
אז מה בדיוק העינין עם האולטראלייטים.  ספטמבר-אילבן יעני-קדחת.
ועכשיו לעיניין הירדני.
הירדנים אמרו לנו בפשטות שיש הסכם שלום בין המדינות, יש הסכמי תעופה ויש חוקים ונהלים כיצד עוברים את הגבול עם כלי שייט, טייס, ברכב או ברגל ולא יתכן שכל פקיד כזה או אחר יכתיב להם מה לכתוב.  פשוט אבל נכון.
במילים שנאמרו למספר מצומצם של חברים הסתבר שהם גם נעלבו עמוקות מהדרישות שהוצבו להם.
והם אמרו לנו מפורשות.
מבחינתנו יש לכם את הרשות המלאה לטוס בירדן אבל אנחנו לא נספק כסתח לאף אחד. תפתרו את הבעיות שלכם מבלי להשליך את זה עלינו.
פשוט נכון וצודק.
וכך השארנו את המטוסים עגונים לקרקע של מנחת יוטבתה ויצאנו לדרך באוטובוס לא לפני שדאגנו לשני שומרים חמושים ששמרו כל הזמן עד שובנו מהטיול.
לא אתאר לכם את פרטי הטיול היות וזה לא הנושא. כן אספר לכם שקיבלו את פנינו בחמימות ראויה לציון. מה שהובטח מבחינה ביטחונית קויים במלאו, והרגשנו מוגנים ורצויים.
מבחינתנו הפסדנו טיול שאין ספק היה יכול להיות מרגש מאוד ומדהים ביותר. אבל גם מבחינת היחסים עם ירדן הפסדנו.
מול הכתבות היום יומיות על ההרוגים והפצועים בעזה, ומול צילומי הענק בעיתונים הירדנים על הריסת בתים וחורבן, היה צץ ועולה גם הפן השפוי בהסכמי שלום בינינו לבין שכנינו הערבים. ואת זה בהחלט הפסדנו ברמה הלאומית.
יש בינינו אנשי צבא, אנשי ממשל, אנשים בעלי תארים אקדמים, וסתם טייסים. אף אחד לא מבין מדוע
סרב מר שנער לאשר לשדה אילת לתת לנו  לצאת לדרכנו. אף אחד גם לא מבין מדוע המדינה נותנת לפקיד זה את הכוח להתעלל בנו הטייסים ואין פוצה פה ומצפצף.  ודוגמאות נוספות לא חסרות.
ובנוסף, מאיפה הפטרונות עלינו ועל כלי רכבנו/מטוסינו/כלי השייט שלנו. זכותה של מערכת הביטחון לפרסם התראה כזו או אחרת כמו זו שפורסמה לאחרונה לגבי המטיילים לטאבה וזכותנו האזרחים לשמוע או לא. אבל לעצור טיול למדינה שיש לנו איתה הסכמי שלום????
מעבר להסכמי שלום שנחתמו, הביצוע בשטח הינו בידי האנשים, על ידי יצירת מירקם יחסי אמון וחברות,  על ידי יצירת נושאי עינין משותפים וכד'
פה בהחלט המדינה היא זו שמשיגה לאחור את השלום עם שכנינו. והמדינה במקרה זה היתה מיוצגת על ידי מר דני שמער האחראי ל הביטחון במשרד התחבורה.
נשאר רק לקוות שהכתבה שתשודר בערוץ השני תעלה ותציף את הנושא ברמה הלאומית.
בברכה
אחד הטייסים שמפחד.

לצפיה ב-'אליה וקוץ בה'
אליה וקוץ בה
07/10/2004 | 22:41
6
סיפור עצוב על שקלקלו לכם את הטיול עליו עמלתם כה רבות.

אך מה לך כי תלין על פקידים מהרי החושך כאשר ברמה האישית אפילו לחתום על ההודעה אתה מפחד? ממה יש כאן לחשוש? סך הכל תארת את הדברים כפי שנראו מהצד שלך. האם באמת אתה סבור שמישהו יכול (או ירצה) לפגוע בך על בסיס סיפורך הנ"ל?

הגזמת ידידי

לצפיה ב-'הפקידים הם באמת מהרי החושך'
הפקידים הם באמת מהרי החושך
07/10/2004 | 22:55
5
ואם סרבתי להזדהות הרי יש לי סיבות מאוד טובות לכך.
מה הקשר בין אי רצוני להזדהות לבין החומר שנכתב בפרוטרוט ובקפדנות.
העינין הוא לא ש"קילקלו לי"  את הטיול אלא כתבתי פה על המשך התעללות המחלקה לבטחון במשרד התחבורה בציבור הטייסים.
בהמשך לאי הכנסת זרים לשדות תעופה חיפה הרצליה או שדה דב שהוזמנו לטוס עם טייס זה או אחר ונאלצו לספוג את מנת ההשפלה של הוראות הפקיד הבכיר במשרד התחבורה, וכל מה שנכתב בפורום זה בנושא.
ושוב. הסיפור הוא לא סיפור עצוב שקלקלו לנו את הטיול השנתי. בכלל לא וצר לי אם לא הבנת את זה מהכתבה.
לצפיה ב-'לא ידידי, אי ההבנה היא אצלך.'
לא ידידי, אי ההבנה היא אצלך.
07/10/2004 | 23:22
4
לא תמצא בהודעתי שום ציניות על קילקול טיול שנתי. אני בטוח עוגמת הנפש של 90 הטייסים מוצדקת לחלוטין.
העניין הוא בנכונות להאבק, אפילו בדרך סימלית כמו כתיבה בפורום ללא פחד להזדהות.
אני חוזר וטוען שמי שפוחד לחתום בשמו על סיפור תמים בפורום באינטרנט שמה איזה פקיד יתעלק עליו הוא פשוט פרנואיד. ואפילו היה בכך שמץ של חשש מוצדק, אם לחתום בשימך באינטרנט אתה חושש מה נעשה בלעדיך במאבקים הרציניים יותר :)
לצפיה ב-'יאללה תעשו חישוב'
יאללה תעשו חישוב
08/10/2004 | 01:01
3
1
של כמה כסף הלך פארש ותגישו תביעה נגד דני שנער הדפוק.
בהזדמנות זו גם כדאי לכם לטפל בזלמן השני הפודל של שנער.

ג.צ
לצפיה ב-'ועוד מעוללות דני שנער'
ועוד מעוללות דני שנער
08/10/2004 | 07:24
2
1
גם הקפריסאים הגישו תלונה לממשלת ישראל על הנחתת מטוס לופטהנזה בלרנקה, להזכירכם, גם זה מעשה ידיו של מיודעינו דני שנער, הם טוענים ובצדק ששדות התעופה שלהם אינם בור הבטחון של מדינת ישראל, ואם דני שנער חושש להנחית את המטוס בבן גוריון, פתוחה בעיניו האפשרות להנחיתו בעובדה.
לצפיה ב-'כמה שאני מסכים איתם'
כמה שאני מסכים איתם
08/10/2004 | 10:08
לצפיה ב-'התלונה ממש הזיזה לו '
התלונה ממש הזיזה לו
09/10/2004 | 22:43
כמו שהזיזה לו תקרית הסנדל שעף בטיסה ושבר חלון בססנה 172, או הסבל והבושה שנגרמים לאזרחים תמימים שלא מאפשרים להם לעלות לטיסות סבב/ הכרות/רומנטיקה, או העלות והטרחה שנגרמים לטייסים ונוסעים שנאלצים לנחות בלרנקה כי "המערכת" איבדה את תוכנית הטיסה (שהם הגישו כדת וכדין), או הנזק שלא ניתן לתמחור של אנשי עסקים זרים שלקחו להם את המחשב הנייד "לבדיקה" ומאז נעלמו עקבותיו....
לצפיה ב-'היכן הרספקט למקצועיות השנערית?'
היכן הרספקט למקצועיות השנערית?
08/10/2004 | 08:40
1
על מה הפליאה?
למה תלינו?
שנערמלסון מקבלים משכורות ( שמנמנות) לעשות בדיוק את העבודה הזו..
יש להם ידע שלכם אין..
קצת רספקט(וקרדיט) בבקשה.
הניחו לפקידונים הללו.
שלמו מיסיכם וסתמו ת'פה!
באים לפה ליבב??
פויה!
תסתכלו על התמונה כולה..
ראו כמה חוקים חדשים רק בשנה האחרונה הוציאו למען בטחון העם!
בכיינים..

לצפיה ב-'שימו לב,איך מופעלת הדמודיקטטורה'
שימו לב,איך מופעלת הדמודיקטטורה
08/10/2004 | 09:12
1.השב"כ המוסד ומשרד רוה"מ למלחמה בטרור,מפרסמים ערב
חג הסוכות ,אזהרה לכל הישראלים לא לעבור את הגבול לסיני
מחשש מעל סביר לפיגועים.
2.עמישראל שם זיין ויוצא בעשרות אלפיו אל סיני וחופי הזהב.
3.הדמוקרטיה בשיאה!אין איש מונע את מעבר עשרות האלפים לסיני!
4.אגודת האז"מים מתכננת טיול רב משתתפים לירדן.
5.מתאמת עם הירדנים,מתודרכת על הסכנות מגורמי הבטחון,אזרחים למופת!
6.הדיקטטורה בשיאה!פשוט לא נותנים להם לעבור את הגבול(עם המטוס).
7.כאילו,מה קורה כאן??יש הבדל אם חו"ח יפוצצו להם את האוטובוס
או יירטו להם את האז"ם?שכרון הכח של בטחון משה"ת ,עובר כל גבול!!
8.סיכום:עלינו להתאחד,לאסוף כסף,ולבגצ"ץ את האמא שלהם!!!!!!!!!!!!!!1
לצפיה ב-'כאן זה לא דמוקרטיה '
כאן זה לא דמוקרטיה
08/10/2004 | 09:28
6
אני משתתף בצערך ומצר על סבלם של 89 הטייסים הנוספים המאוכזבים. אך טעות בידיך כשאתה מצהיר: "אנחנו צועדים בברור לכוון של מדינת חושך בנוסח ברית המועצות לשעבר שלאזרחיה אין זכויות ואין חוקה וכל פקיד יכול לקבוע את גורלנו." כאן מעולם לא היתה דמוקרטיה. פקידים תמיד ידעו מה טוב בשבילנו והכתיבו את גורלנו. הבעיה היא שכולם מתרגזים ליום יומיים ואחר כך ממשיכים לטמון את הראש באדמה.

בנוסף לעריצות הנובעת מתקנות לשעת חרום (זמנית, רק מיום הקמת המדינה) יכול פקיד עירייה לאשר פריצה בכח לביתך בגין אי תשלום 2.20 ש"ח (חניה ב"כחול לבן") ופקיד ברשות השידור להחרים לך את הרכב באמצע הכביש. אז למה שפקיד משרד התחבורה לא יכתיב לך לאן, מתי ועם מי אתה יכול לטוס? הרי הוא דואג לשלומך יותר ממך והוא יודע מה טוב בשבילך!

לידיעתך, כשידידך דני שנער אסר להשאיר מטוסים פרטיים לחניה בטורקיה ללא שמירה קמו בעלי ממון ואיימו בפניה לבג"ץ ומיד הוסרה ההגבלה.הרי הוא לא פועל מכח החוק, אלא מכח העריצות. בתוקף איזה חוק הוא מנע מכם לטוס לירדן?

מעניין מה יעשו 90 אזרחים נפגעי העריצות, מעבר לקטר בפורום.
לצפיה ב-'הקץ לעריצות הפקידון שנער!'
הקץ לעריצות הפקידון שנער!
08/10/2004 | 12:18
5
המליונר והטייס הראשון שיבג"ץ את החלטותיו של רא"ג בטחון במשרד התחבורה.
1.נמק מדוע צריך אישור שלך לטוס לתורכיה לירדן ומצריים ולא לקפריסין לדוגמא?
2.נמק למה צריך סנדלים בהרצליה חיפה אילת וש"ד ולא במגידו תימן וראשל"ץ?
3.נמק מדוע בכלל צריך סנדלים למטוס עם פחות מ 40 גלון דלק?
4.נמק מדוע נוסעים עוברים בדיקה בטחונית בש"ד הרצליה ואילת ולא במגידו
תימן וראשל"צ?
5.נמק מדוע מנעת מ80 טייסים לעבור לירדן במטוס ואישרת להם לעבור באוטובוס לא ממוגן?
6.נמק מדוע פראנואיד,שהחלטותיו לא מסוננות,ומתחדשות כל יום, יושב בראש אגף בטחוני?
לצפיה ב-'הנה תשובותיו'
הנה תשובותיו
08/10/2004 | 12:59
4
(ככה נדמה לי לפחות)
1. מדינה בעלת אוכלוסיה מוסלמית היא בעלת פוטנציאל סיכון גדול יותר
2. הצורך בסנדלים אינו תלוי בשדה התעופה. האכיפה בשדות מנוהלי רש"ת קלה יותר.
3. מה הקשר? עם 40 גאלון אפשר להגיע לכל מקום בארץ.
4. פוטנציאל הסיכון הוא גם פונקציה של כמות ההמראות מהשדה. אבל אתה צודק. עם קצת יותר תקציב נסגור את הפרצות גם בשדות הקטנים יותר.
5. אוטובוס ממוגן אינו רלוונטי לנושא. גם למיגון אישי למטיילים מטפל.
6. לך תסביר ל-120 נפגעי הטרור מהלילה למה אני פרנואיד.
לצפיה ב-'בקשר לסעיף 4..'
בקשר לסעיף 4..
08/10/2004 | 13:32
2
נראה לי שהם יסתדרו לבסוף גם ללא שום תקציב..
מה הבעיה להוציא הוראה ולהפילה על מחזיקי/בעלי/משתמשי המנחתים הללו?
תמשיכו אם שאלות הקיטבג הללו..
ונחת זרועם של שנערמנסון תונחת עליכם שוב ושוב..

לצפיה ב-'התכוונת בטח ל"אם" ב"ע"...'
התכוונת בטח ל"אם" ב"ע"...
1
לצפיה ב-'התכוונתי ל "עם" אבל תכננתי את ה"אם"'
התכוונתי ל "עם" אבל תכננתי את ה"אם"
08/10/2004 | 13:50
לזכר כל אותן אמהות.
החל באם כל המלחמות, וכלה באום כולתום.
ששירה הידוע על העריצות והטימטום נמחק כתוצאה מצריבה בלתי יעילה של החרטומים הקדמונים.
לצפיה ב-'תנו להם רעיונות...'
תנו להם רעיונות...
08/10/2004 | 14:53
לא שהם צריכים אותנו בשביל רעיונות חדשות לבקרים היכן לסגור פרצות ואיזה מגבלות חדשות להפיל אבל כתיבה מפורשת רק עושה להם חיים קלים.

ולמען הסר ספק אז בפגישה שהייתה עם שנערמלנסון בחיפה לפני כחודש כבר חשבו על זה וכבר אמרו שמגידו ב"ש וכיוצ"ב בדרך...אל האושר...

אז אל תיתנו שיעבדו עליכם...( לא יכול בפורום להראות לכם את האצבע המאיימת...)

התשובה המוחצת של שנערמנסון....אמרתי לכם...
לצפיה ב-'כמה מהמשרשרים כאן'
כמה מהמשרשרים כאן
08/10/2004 | 19:21
2
חותמים בשמם האמיתי?
בגלל השפניות של הכינויים "שנערסונים" ממשיכים בעריצותם.
אנשים שבמדינה מתוקנת היו מזמן אחראים - למירב - על שירותים ציבוריים בעיר אובות, ממשיכים בעריצותם שלוחת הרסן.
כמה פעמים קראו גולן את גולן, ע"ג פורום זה, להקים צעקה גדולה, להגיש עתירות, בגצי"ם וכו'?
ומי בא?
אף אחד מעלומי השם המכובדים. אז מה לכם כי תלינו? כמה מכם הצטרפו למלחמותיו של יוסי כהן בהנחתות השלטונות? או לחילופין במלחמותיו של שלמה זלקין?
כולכם מתנהגים כמו החתול המסורס על הגדר. יושב, מילל ונותן עצות.
קומו ותעשו!
אפילו כסף לא נתבקשתם לשים על השולחן. רק להצטרף לעתירות. גם זה לא היה לכם ביצים לעשות.

אז תשתקו ותכלו ח.... ששנערסון וחבר מרעיהם מלעיטים אתכם.

חוצמיזה - מי שלא בא היום לערד, הפסיד.

לצפיה ב-'בשביל זה אנו משלמים לאגודת התעופה'
בשביל זה אנו משלמים לאגודת התעופה
09/10/2004 | 16:38
1
או שאני טועה?
בכל מקום מסודר, אגודה של אנשים כעלי מכנה משותף כלשהו ( דייגים, נהגי משאיות, בעלי מוסכים, טייסים) אמורה להיות הגוף הלוחם למען האינטרס המשותף של חבריו.
אז יש אגודה לטייסים, ויש לאזמ"ים ויש לדואים ולמי אין? ואם צריך תפקידי כבוד לשים על כרטיס הביקור אז יש תמיד קופצים להיבחר. ואם צריך לפעול
למטרות חברתיות - גם לזה יש קופצים אבל שצריך להילחם, הגוף הופך לאוסף אנשים פרטיים שכל אחד מסתכל על תאריך חידוש ההגדר שלו עם הבעיות האישיות שלו מול פקיד זה או אחר במינהל ופתאום כולם "מתאדים".
וללכת לבג"צ ? יש תירוץ שהוא טוב תמיד לכל בעיה - זה עולה כסף , ואין לנו....
כולנו נהנים לרוץ לתחרות נחיתות דיוק או מטס לפיק / מצדה ושוכחים שהאגודה צריכה גם לטפל בדיוק במקרים כמו זה בכוחניות חוקית נגד כוחניות שרירותית פקידותית.
אז מה אנחנו מתלוננים? על מי? עלינו? הרי אנחנו בוחרים את הנהלת האגודה
ויודעים מה היא עושה ובעיקר מה לא.

להתראות בשירשור הקיטורים הבא ( שבטח יהיה בקרוב)

לצפיה ב-'צודק ב- 100% '
צודק ב- 100%
09/10/2004 | 22:36
א. כללי הפורום (כמו כל הפורומים שאני מכיר באינטרנט) מאפשרים לחברים להופיע בעילום שם. טומי - לא מוצא חן בעיניך? מדוע אתה לא קם ועושה דבר בנדון??? בא נראה אותך משכנע את הנהלת תפוז לאפשר רק למי שמזדהה בשמו המלא (וזהותו נבדקת על ידם כאמיתית) להשתתף בפורום.
ב. אכן אירועי האגודה מאד חביבים ורבים נהנים מהם - אך בפגיעה הקשה של השלטונות באיכות החיים שלנו הנהלת האגודה כלל לא עוסקת!  אז מה - זורקים לנו עצם?
ג. אני עוקב מקרוב ובהערצה אחרי מלחמותיהם הפרטיות של מיקי גולן ויוסי כהן בשרלטנות - אך כמה הם באמת הצליחו???
ד. אנחנו עם הטייסים תחת שלטון המנהל ובטחון משרד התחבורה דומים לעם העירקי תחת שלטון סאדאם - מי העז לקום נגד הרודן הכל יכול?
לצפיה ב-'הצעה שונה לפתרון'
הצעה שונה לפתרון
10/10/2004 | 07:02
הצעה שונה ואף יכולה לפתור את בעיית הפחד מדיגדוג הפקיד ע"י עתירה לבג"צ.

מאחר ומעורבים כאן יחסים בין לאומיים ואינטר לאומניים יש להסב את תשומת לב משרד החוץ.

נסו להביא לידיעתו של שר החוץ כי הירדנים הובכו קשות ע"י פקידומט ישראלי.

אמורים להיות פרוטוקולים לקשרים מהסוג הזה והם שמורים לטריטוריה של משרד החוץ.
להבא, גיבוי של משרד החוץ לא יזיק.

אולם כל זה נכון אם אכן מדובר בהתעללות בירוקרטית של הפקיד ולא בדרישה בטחונית שלא קויימה ע"י המארחים (ואז הוויכוח הוא אחר).

לצפיה ב-'מחפש רשימת אותות קריאה של מטוסים'
מחפש רשימת אותות קריאה של מטוסים
07/10/2004 | 21:26
13
1
בישראל

מחפש את הקישור
לצפיה ב-'קבל בבקשה קישור'
קבל בבקשה קישור
07/10/2004 | 21:30
11
רק שזה לא הכי מעודכן.
לצפיה ב-'נכון, ממש ממש ישן אבל זה מה יש ברשת'
נכון, ממש ממש ישן אבל זה מה יש ברשת
07/10/2004 | 21:36
7
לצפיה ב-'בטור הימני יש סטטוס המטוס כעת'
בטור הימני יש סטטוס המטוס כעת
10/10/2004 | 11:38
6
נמכר/נמחק (עקב תאונה או סיבה אחרת) וכו'/מושבת וכו'.
צריך קצת אינטואיציה כדי לפענח מה כל אות מסמלת, אבל זה לא בעיה גדולה.
בכל מקרה גם רשומה שרשרת האותות-קריאה שהיו למטוס זה לפני כן, אם היו (כולל רישומי חו"ל).
הרשימה לא עדכנית לגמרי, אך לדעתי היא הטובה והמקיפה ביותר (תודות לנועם הרטוך שהיווה את הבסיס העיקרי לרשימה)
לצפיה ב-'איזה סטטוס ואיזה בטיח שים לך פלסטר'
איזה סטטוס ואיזה בטיח שים לך פלסטר
10/10/2004 | 12:11
5
לדוגמא, ברשימה מופיעים שני מטוסים-CAA ו CAG שניהם סנקהI שהיו ברשותי, שנהם הושמדו, על אחד מופיע D שזה אולי destroyed ועל השני לא מופיע מאומה.
מענין מי המקור לרשימה הזו, כי היא כוללת הסטורית רשום של המטוסים בכל הגלגולים שלהם.
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי...'
לפי מה שידוע לי...
10/10/2004 | 15:22
...זה חובב תעופה צרפתי שנעזר בכתבי עת כמו ביעף/באוויר וכו' וכאמור הרשימה לא מעודכנת
לצפיה ב-'4X-CAA זה המטוס שעמד על גג המסעדה'
4X-CAA זה המטוס שעמד על גג המסעדה
10/10/2004 | 16:20
3
ליד הרצליה ו 4X-CAG זה המטוס שגמר מסלול בחיפה.
אני צודק?!
לצפיה ב-'לא, אתה לא צודק'
לא, אתה לא צודק
10/10/2004 | 16:32
2
המטוס שגמר מסלול בחיפה היה גם של הקבוצת שותפות שלנו עד ספטמבר 1993 ולאחר שמכרנו אותו למפעיליו, הוא הושכר למישהו שאיני יודע מי הוא אשר הספיק לדלג מעל הגדר ולנחות על גג של רנו אקספרס בחיפה. לשמחת כולם, הארוע נגמר בנזקים חמורים במיוחד רק לרנו אקספרס ולמטוס.
הנהג, ושוכני המטוס, נפגעו באופן קל עד בינוני,למרות שהמדחף טחן את הרנו המסכנה.
המטוס היה CAG.
לעומת זאת, המטוס שמכרנו לג'מבו (מסעדת הסנדביצים שנסגרה בינתיים) היה CAA וגם הוא הונחת על ידי אחד משותפי בעבר (השם שמור במערכת)נחיתה ממש חלקה (למזלו הרב, לא היתה רוח צד בעת הנחיתה במנחת בארי בנגב)רק בלי פתיחת גלגלים. השתלם לנו לא לתקן אותו בזמנו ולהשתמש בדמי הביטוח לרכוש את CAG במחיר יותר זול מהמחיר שקיבלנו על מטוס יותר "זקן"

ובענין אי פתיחת גלגלי, העולם של הטייסים מתחלק לשני סוגים: אלו שכבר נחתו עם כן נסע מקופל ואילו שעדיין לא נחתו כך.
לצפיה ב-'לא אמרתי CAA ו-CAG?!'
לא אמרתי CAA ו-CAG?!
10/10/2004 | 16:37
1
לצפיה ב-'הא, כן אתה צודק, קראתי הפוך!'
הא, כן אתה צודק, קראתי הפוך!
10/10/2004 | 20:01
לצפיה ב-'הצחקת אותי, "לא מעודכנת"'
הצחקת אותי, "לא מעודכנת"
08/10/2004 | 17:06
2
הרשימה הזו היא סתם רשימה שאני לא יודע מה הבסיס לה.
בין היתר, ראיתי שם קטע עם עשרים וכמה סטירמנים, אז היכן הם בדיוק נמצאים הסטירמנים האלו?
ברשימה כמה עשרות פיפרים כולל שני פיפרים שלמדתי לטוס עליהם לפני 30 שנה והם בכלל לא קימים.
אולי זו רשימה של מטוסים שנכנסו לישראל ולא מחקו ממנה את כל אלו שהתרסקו, פורקו, או נמכרו חזרה לחול או לאפריקה.
לצפיה ב-'לא להוציא דברים מהקשרם'
לא להוציא דברים מהקשרם
08/10/2004 | 17:59
הרשימה היא של רוב (לא כל לצערי) המטוסים שנרשמו אי פעם בארץ, לא רק של מטוסים שפעילים כיום. הסטירמנים למשל (בטח התכוונת ל ...4X-AM) שימשו לריסוס במרום בשנות השישים. שים לב שיש גם רישומים מתקופת המנדט.
העניין הוא שההוספה האחרונה היתה בתחילת 2002. לכן חוסר העדכון.
לצפיה ב-'לחו"ל או לאפריקה , איזו אבחנה ...'
לחו"ל או לאפריקה , איזו אבחנה ...
10/10/2004 | 12:03
לצפיה ב-'יונתן מה עם CHW ???'
יונתן מה עם CHW ???
07/10/2004 | 21:37
לצפיה ב-'על החשבון... שדה תימן'
על החשבון... שדה תימן
07/10/2004 | 20:20
3
לאחר שלא ביקרתי שם זמן רב
אני לא יכול שלא לשבח את אלי והפעילות השיפוצית הרבה שנעשתה שם
כל הכבוד
לעניין הביקורת על האירוע...
רק דבר אחד הפריע לי
החום!!!
חוץ מזה היה ארוע תעופתי נחמד מאד
אין מה להשוות אותו לאירועים קודמים שצור ארגן
מכיוון שמדובר בארוע לכלל הציבור ולא לקבוצת טייסים
ארוע של טייסים הוא סגור יותר עם חוויות וגיבוש
זו הייתה הצגה יפה של מטוסים, אז"מ, צנחנים, מזל"ט, דאונים, גלשנים, טיסנים ומה לא...
אם מביטים באירוע מהפן הזה, היה אירוע נחמד מאד.

מקווה שבקרוב צור יארגן מפגש נוסף ונמשיך להתגבש
לצפיה ב-'FOLLOW ME'
FOLLOW ME
07/10/2004 | 20:21
2
לצפיה ב-'3'
3
07/10/2004 | 20:22
1
לצפיה ב-'יאללה יאללה רק היום בזול בזול'
יאללה יאללה רק היום בזול בזול
07/10/2004 | 20:23
לצפיה ב-'המגיעים לערד....'
המגיעים לערד....
07/10/2004 | 20:09
נא להתעדכן בדפיות החדשות.
למי שאין נא להעביר לי אימייל בנידון ואשלח לו.
yaelr@matrix.co.il
לצפיה ב-'אז מה מחזיק את הלווינים בשמיים?'
אז מה מחזיק את הלווינים בשמיים?
07/10/2004 | 19:24
26
מחפש פורום או תשובה לא מורכבת מה בעצם מחזיק את הלווין בשמיים?
תודה
שמוליק
לצפיה ב-'בפשטות'
בפשטות
07/10/2004 | 19:28
21
שוויון בין כוח המשיכה שרוצה למשוך את הלווין כלפי מרכז כדוה"א, לבין הכוח הצנטרפוגלי הרוצה להעיף את הלווין לחלל.
לצפיה ב-'קבל גם הסבר מקיף יותר...'
קבל גם הסבר מקיף יותר...
07/10/2004 | 21:04
20
http://www.amalnet.k12.il/meida/energy/default.asp?url=articles/ener0011.htm&sub=ko

כאשר הכוח הצנטריפוגלי נחלש (מהירות הלווין פוחתת עקב איבודי אנרגיה שונים)

הלווין יורד למסלול נמוך יותר עד שנשרף בתוך האטמוספירה.
לצפיה ב-'הפתעה'
הפתעה
07/10/2004 | 23:10
19
ככל שהמסלול נמוך יותר, מהירות הלויין גבוהה יותר.
המסלול דועך עקב חיכוך עם האטמוספרה אבל מהירות הלוין גדלה.
לצפיה ב-'אורך חייו של לווין בחלל תלוי בכמות'
אורך חייו של לווין בחלל תלוי בכמות
07/10/2004 | 23:25
11
הדלק המצויה ברשותו המשמשת לתיקון מיקומו בחלל והשבתו למסלולו. אחוריזה- נופל...
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
07/10/2004 | 23:30
10
יש גם "דלק" מהשמש.
לצפיה ב-'כן אבל הוא לא רלוונטי לשמירת'
כן אבל הוא לא רלוונטי לשמירת
08/10/2004 | 00:19
9
מסלול הלווין בהבט הדחף הנדרש לתיקוני מיקום
לצפיה ב-'הוא כן רלבנטי!'
הוא כן רלבנטי!
08/10/2004 | 00:24
1
לצפיה ב-'גם אם כן ,האמירה שלך לא רלוונטית'
גם אם כן ,האמירה שלך לא רלוונטית
08/10/2004 | 00:41
מבלי לתת הסבר לדבריך
לצפיה ב-'הרלונטיות של חשמל למיקום לוין'
הרלונטיות של חשמל למיקום לוין
08/10/2004 | 09:16
3
על מנת לשמור על מיקומו בחלל נמצאים בלויין מספר גלגלי תנופה.
הגלגלים מסתובבים על ידי מנועים חשמליים פנימיים.
על מנת לשמור על מיקום ותיקוני כיוון נעזרים במנועים אלו.

עדי
לצפיה ב-'תיקון קל'
תיקון קל
08/10/2004 | 11:48
2
גלגלי תנופה משמשים לתיקון מצבו המרחבי (זויתי) של הלויין ולא לשינוי מיקומו.
לצפיה ב-'נכון, אבל בלעדיהם היה נדרש דלק'
נכון, אבל בלעדיהם היה נדרש דלק
08/10/2004 | 15:32
1
על מנת לשמור את מיקומו המרחבי של הלויין,
חוצמזה, הם מונעים סחרור של הלוין אשר יכול לגרום לשינויי מיקום.
לצפיה ב-'לא ידידי'
לא ידידי
08/10/2004 | 15:54
סחרור של לויין לא יכול לגרום לשינוי מקום.
לשינוי מקום צריך כוח חיצוני. (חוק שני של ניוטון)
לצפיה ב-'ואתר עם הסברים מצויינים'
ואתר עם הסברים מצויינים
08/10/2004 | 09:20
2
http://science.howstuffworks.com/satellite.htm
לצפיה ב-'אין מה לעשות - אחורי הדלק...נפילה.'
אין מה לעשות - אחורי הדלק...נפילה.
08/10/2004 | 12:42
1
לצפיה ב-'נו.. אז למה הלווין מת אם אין דלק?'
נו.. אז למה הלווין מת אם אין דלק?
ונניח שהגובה אינו מהווה בעיה.

טיסה הלוך ושוב לעונים נכונה.
לצפיה ב-'הסיבה לכך שככל שלוויין'
הסיבה לכך שככל שלוויין
08/10/2004 | 15:21
3
(או מעבורת החלל, או תחנת החלל הבינלאומית, או כל חפץ אחר שמקיף את כדור הארץ) נמוך יותר, מהירותו גבוהה יותר - היא שכבידת כדור הארץ מושכת אותו יותר חזק (הוא יותר קרוב למרכז כדה"א), ולכן מהירותו צריכה להיות יותר גבוהה כדי להימלט מכבידה זו.
לכן גם לוויינים גיאוסינכרוניים יכולים לעמוד כל הזמן מעל אותה נקודה בכדור הארץ: גובהם הוא כמעט 36,000 קילומטרים מעל פני כדור הארץ.
לצפיה ב-'אתה מערבב שני דברים לא קשורים'
אתה מערבב שני דברים לא קשורים
08/10/2004 | 16:25
2
מהירותו של לוויין עולה ככל שהוע עולה בגובה.
למיטב זכרוני החלוד, מהירות של לווין בגובה פני הקרקע (או כמו שתמיד הוגדרה, באיזה מהירות צריך לירות כדור רובה כדי שיפגע לך בגב) הינה כ- 8 ק"מ לשניה.
ככל שנעלה בגובה מהירות זו עולה על מנת לשמור על כך שהכח הצנטרפוגלי יהיה שווה לכוח המשיכה של כדור הארץ.

המהירות שאתה מתכוון אליה הינה מהירות יחסית. להזכירך גם כדור הארץ מסתובב. מהירות הסיבוב של כדור הארץ (בקו המשווה) הינה היקף הארץ חלקי 24 שעות שהם כ- 1700 קמ"ש (כ- 0.5 מטר לשניה - לפני 40,000 ק"מ הקף).

לווין גאוסטציונרי (לדוגמא לויין תקשורת) לא "זז" ביחס לקרקע מפני שהוא נע מהר מאד.
לוין כזה נמצא בגובה 36,000 ק"מ (שוב זה מספר שיושב לי בראש ואני לא בטוח כמה הוא נכון), כלומר הלוין יושב בגובה 42,400 ק"מ מעל מרכז כדור הארץ (שרדיוסה במשווה כ- 6,400 ק"מ).
לכן על מנת לשמור על "מיקום" זהה נדרש לשמור על אותה מהירות זויתי שהיא סיבוב ב- 24 שעות.
אורך המסלול בגובה זה הינו : 42,400 * 2 * PI = כ- 265,000 ק"מ, כלומר המהירות של הלויין הינה מעל- 11,000 קמ"ש (3 ק"מ לשניה).
היחוד של גובה זה הינו שמהירות זו הינה בדיוק המהירות בה מתקיים שויון הכוחות בין משיכת כדור הארץ לכוח הצנטרפוגלי.

עדי
לצפיה ב-'טעות לעולם חוזרת.'
טעות לעולם חוזרת.
08/10/2004 | 16:44
חזרתי למקורות : סירס וזימנסקי הישנים והטובים.
גיליתי שטעיתי בקטע של :"שנעלה בגובה מהירות זו עולה על מנת לשמור על כך שהכח הצנטרפוגלי יהיה שווה לכוח המשיכה של כדור הארץ." מפני שהכבידה יורדת גם כן. כלומר המספרים היו נכונים רק הזכרון הישן שלי היה הפוך ביחס למהירויות.
ע"פ ספרם (התנ"ך של הפיזיקה מרמה תיכונית לאוניברסיטאית) :
V^2 = g0*R^2/r
כאשר : V - מהירות הלוין
g0 - כוח המשיכה בגובה פני הקרקע (9.81 לערך).
R - רדיוס כדור הארץ.
r - רדיוס המסלול של הלוין.
ולכן :
מהירות לוין בגובה "0" - כ- 8 ק"מ לשניה
לוין בגובה 300 ק"מ (לוין דוגמאת "אופק") - כ- 7.7 ק"מ לשניה
לוין בגובה 36,000 ק"מ (תקשורת) - כ- 3.1 ק"מ לשניה (כמו שיצא בחישוב של זמן המחזור של ההקפה).

שוב, צר לי על הבלבול. אבל זאת תשובה המבוססת על הספרות ולא רק על הזיכרון.
למי שמחפש היכן זה בספר, בידי מהדורת 1963 של הספר Modern University Phisycs של השניים + 2 מחברים נוספים. והנושא מופיע בפרק 6 - Motion in a plane (ולא מדובר במטוס אלא במישור), עמוד 121.

עדי
לצפיה ב-'טעות במשפט האחרון'
טעות במשפט האחרון
09/10/2004 | 22:41
בכל גובה שהוא יתקיים שויון בין משיכת כדור הארץ לבין ה"כח" הצנטריפוגלי, כי אחרת לא יכול להיות מסלול יציב, אלא שבכל גובה זה קורה במהירות שונה. הדבר היחיד שמיוחד במסלול הגאוסטציונרי הוא שהמהירות הזויתית שוה לזו של כדור הארץ, ולכן  נ ר א ה שהלויין "עומד" מעל נקודה קבועה.

ולכל המתעניינים בחלל:
חפשו בגוגל  Space Elevator  ותראו את הדבר הגדול הבא
לצפיה ב-'ואיך זה מסתדר עם m*v^2/r '
ואיך זה מסתדר עם m*v^2/r
08/10/2004 | 16:04
2
בהנחה שמשקל הלווין אינו משתנה,
במסלול נמוך יותר יש להמשיך ולשמור על אותו כוח צנטריפוגלי
שהיה במסלול הגובה יותר, שהתנגד למשקל.

כיוון ש:F=m*V^2/r
אם רדיוס הסיבוב ירד, המהירות תרד לפי שורש הרדיוס.

לצפיה ב-'הנחתך שהמשקל לא משתנה בטעות יסודה'
הנחתך שהמשקל לא משתנה בטעות יסודה
08/10/2004 | 16:38
1
המסה!! לא משתנה, המשקל ואיתו גם הכח הצנטרפוגלי הדרוש להחזקתו במסלול משתנים ביחס הפוך למרחק מכד"א.
ולכן הנוסחה עדיין רלוונטית מאד.
לצפיה ב-'צודק.'
צודק.
08/10/2004 | 18:29
וזה גם מסביר למעשה את חוק השטחים, לפיו גוף יגביר מהירותו
במסלול נמוך יותר.

אבל,בל נשכח שהלווין מאבד ממהירותו כתוצאה מהפסדי אנרגיה,
וגורם זה יכול להיות דומיננטי יותר עד כדי כך
שבמסלול נמוך יותר,הלווין ישייט במהירות נמוכה יותר
מאשר היתה לו במסלול הגבוה יותר.

איני עוסק בתחום לווינים לכן איני בטוח בוודאות.
לצפיה ב-'הפחד מפיצוצים קטלניים על פני כדה"א'
הפחד מפיצוצים קטלניים על פני כדה"א
08/10/2004 | 00:21
גורם ללוין לנסות ולהתרחק ככל שהוא יכול מהרוע והטמטום
רק שכח המשיכה חזק ממנו (לא מהחמס)
לצפיה ב-'הטימטום החוגג על הארץ הוא זה שמחזיק'
הטימטום החוגג על הארץ הוא זה שמחזיק
08/10/2004 | 08:54
את הלוינים בשמיים..
לצפיה ב-'דיון מלומד וכולם צודקים... כמעט.'
דיון מלומד וכולם צודקים... כמעט.
08/10/2004 | 17:51
1
אתם מנהלים כאן רב שיח של חרשים.
נכון שלוויין אמור להגביר את מהירותו ככל שגובה מסלולו יורד (חוק השטחים של קפלר, שימור אנרגיה וכו' וכו'...) אבל זה במערכת משמרת אנרגיה.
במערכת שאינה משמרת אנרגיה - הלוויין יאבד מהירות ולכן - יירד בגבהו על מנת לשמור על מאזן אנרגיה על פי משפט הוויריאל - שעל פיו, האנרגיה הקינטית שווה לחצית האנרגיה הפוטנציאלית של הגוף בשדה פוטנציאל גרביטציוני.

אז כמו שהגששים אמרו... כולם צודקים, איפה מקבלים כאן בירה?...

ואשר למקורות הנעה לחלליות ולוויינים - הרי הם רבים ומגוונים ואל תיכנסו לזה כלל.
גלגלי התנופה משמשים לייצובם המרחבי, ואילו הנעתם המסלולית מגוונת לפי מספר סוכנויות החלל בעולם - בריבוע.

לצפיה ב-'טוב שיש אסטרונום אמיתי בפורום...'
טוב שיש אסטרונום אמיתי בפורום...
08/10/2004 | 18:13
רוני,
תודה לך על התשובה המלומדת...

לצפיה ב-'סימולטור לססנה'
סימולטור לססנה
07/10/2004 | 19:00
1
שלום
אני מחפש סימולטור של ססנה 152+ כל ערכת הסטיקים מחשב
היכן אוכל לרכוש זאת
050-8275657
לצפיה ב-'תשאל בפורום סימולטורים'
תשאל בפורום סימולטורים
08/10/2004 | 08:08
בקשר לסטיק ודוושות הכי טוב של  chproducts מחירם מגיע ל- 220 דולר
רק מארה"ב. תהנה.
לצפיה ב-'שמחת תורה'
שמחת תורה
07/10/2004 | 18:32
2
1
מה לא נעשה "הקפות" בשמחת תורה?

הצרפתי לשמוליק לאימון הקפות היום בצהרים
כיוון שכולם יודעים מה קרה ל-CYR
חזרנו לטוס על אחיו הקטן והשובב CYE

היה ממש נחמד מזג אוויר טוב
לא יכולתי להתאפק ולצלם קצת את ה-CYE
לצפיה ב-'2'
2
07/10/2004 | 18:33
1
1
לצפיה ב-'3'
3
07/10/2004 | 18:35
1
לצפיה ב-'תמונות מטיול האז"מים שלא היה לירדן'
תמונות מטיול האז"מים שלא היה לירדן
07/10/2004 | 16:55
14
קצת לפני 7 בבוקר מוציאים את המטוס מההנגר בעין ורד לטיסה למינחת יוטבתה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/10/2004 | 16:56
חלק מהמטוסים ליד המסלול במינחת יוטבתה
לצפיה ב-'3'
3
07/10/2004 | 16:58
חלק נוסף בצד השני של המסלול יותר מאוחר יהיה הסבר על ההתקהלות בצד הרחוק
לצפיה ב-'4'
4
07/10/2004 | 16:59
וגם הרייניגד הדו כנפי הגיע
לצפיה ב-'5'
5
07/10/2004 | 17:00
מתדלקים לפני היציאה לירדן
לצפיה ב-'ובסוף לא טסנו'
ובסוף לא טסנו
07/10/2004 | 17:04
2
מישהו החליט ברגע האחרון לבטל את האישור לטיסה וכדי לא לאכזב את מארחנו הירדנים השארנו את המטוסים היוטבתה ועברנו לירדן באוטובוס.
התמונה היא של אז"מ תלת מושבי במועדון התעופה המלכותי בשדה התעופה של עקבה, מה שמעניין זה גלגל האף החפשי כאשר היגוי הקרקע נעשה בעזרת הבלמים.
לצפיה ב-'וזאת היתה סיבת ההתקהלות'
וזאת היתה סיבת ההתקהלות
07/10/2004 | 17:10
1
נסיונות קדחתניים בטלפון לשכנע את אותו פקיד לאפשר את הטיסה
לצפיה ב-'ספר לח'ברה'
ספר לח'ברה
07/10/2004 | 17:54
מה הייתה הבעיה של הפקיד?
לצפיה ב-'6'
6
07/10/2004 | 17:06
תא הטייס של האז"מ התלת מושבי, טייס במושב הקדמי ומאחור שני מושבי אחד ליד השני
לצפיה ב-'7'
7
07/10/2004 | 17:07
וגם זה באותו מועדון, ססנה המשמשת להצנחה
לצפיה ב-'8'
8
07/10/2004 | 17:08
תא הטייס בססנה, רק מושב אחד לטייס והצנחנים יושבים על הרצפה
לצפיה ב-'תמונות יפות מאוד.'
תמונות יפות מאוד.
07/10/2004 | 17:33
3
צר לי שהטיול לא יצא לדרך (לפחות דרך האוויר )
ושאלה, מה הראשי תיבות של אז"מ? אני משער שהכוונה למטוסים קלים כמו שבתמונה...מה סדר גודל מחירם של מטוסים שכאלו?

לצפיה ב-'אוירון זעיר מימד'
אוירון זעיר מימד
07/10/2004 | 18:08
לצפיה ב-'אז"מ ראשי תיבות'
אז"מ ראשי תיבות
07/10/2004 | 18:14
1
אוירון זעיר משקל
לצפיה ב-'אופסי...'
אופסי...
07/10/2004 | 19:06
לצפיה ב-'מקום פנוי'
מקום פנוי
07/10/2004 | 16:54
1
1
האם למישהו יש מקום פנוי מחר מחיפה לערד?? אשמח להשתתף בעלויות.
במסרים איישים או בפאלפון
0508884988
לצפיה ב-'הקפצה'
הקפצה
07/10/2004 | 21:19
לצפיה ב-'המטס לערד'
המטס לערד
07/10/2004 | 01:35
2
כל המעונין לטוס לערד ביום ו ה- 08.10.04 ולהשתתף בהוצאות - צור קשר
03-7516206
לצפיה ב-'תפנה לארז - תן לו זכות קדימה'
תפנה לארז - תן לו זכות קדימה
07/10/2004 | 01:59
1
לצפיה ב-'"ואת קרטגו יש להחריב ..."'
"ואת קרטגו יש להחריב ..."
07/10/2004 | 12:18
לצפיה ב-'אתם מדברים על אירועיט'
אתם מדברים על אירועיט
07/10/2004 | 05:44
6
אז בהזדמנות זו אתם מוזמנים להביט בתמונות שצולמו באירוע מטוסי הקנארד שנערך במשך כשלושה ימים ב"ראף ריוור" במדינת קונטאקי.
דרך אגב, לא קיבלתי כזה אירוח בשום מקום אחר שדרכתי בו.
לקחו אותי בטיסה ב"COZY" למקום האירוע, סידרו לי סידורי לינה (למרות שמקומות הלינה באיזור מוזמנים שנה מראש ואין הרבה) ארחו אותי שלושה ימים במקום והחזירו אותי בשתי טיסות ב"COZY" עד לשדה התעופה ממנו אני יוצא ל-NY.
אלבום התמונות
אם יהיה ביקוש, אציג אלבומים נוספים שצולמו ואולי אתן גם סרטון שהסרטתי תוך כדי טיסה.
לצפיה ב-'סליחה על השאלה -'
סליחה על השאלה -
07/10/2004 | 10:03
5
אבל למה המטוסים "שוכבים" על הרצפה, לא חילקו להם בקיט גלגל אף?
לצפיה ב-'פשלה נוראית של המפעל'
פשלה נוראית של המפעל
07/10/2004 | 10:29
4
ששכח לספק גלגל אף בקיט.. צריך כח מלא בשביל להסיע, אבל באויר יש פחות גרר.

או שבעצם.. בגלל שהמנוע נמצא מאחורה, כלומר מרכז הכובד כשהמטוס על הקרקע (כשאין אנשים בתא) הוא אחורי, גלגל האף מתקפל לתוך הגוף כדי שאף המטוס יהיה על הקרקע וזאת על מנת שלא יהיה מצב שהאף יתרומם והמטוס יעמד על הפרופלור.
לצפיה ב-'עידן, זו התשובה האמיתית? או השערה.'
עידן, זו התשובה האמיתית? או השערה.
07/10/2004 | 12:17
3
לצפיה ב-'זו התשובה האמיתית'
זו התשובה האמיתית
07/10/2004 | 12:54
2
לצפיה ב-'התשובה היותר אמיתית...'
התשובה היותר אמיתית...
07/10/2004 | 23:30
1
המטוסים משתחווים ליוצרם (יותר נכון - הסבא שלהם), ברט רוטאן

לצפיה ב-'זה מה שתיכננתי לענות להם אבל'
זה מה שתיכננתי לענות להם אבל
07/10/2004 | 23:36
עד הרגע לא היתה לי כאן קליטת אינטרנט בנ"ת קנדי.
דרך אגב, זה ממש משמעותי בין מצב בו המטוס עומד אופקי לבין מצב שהמטוס מורכן.
בעלי כן הנסע הידני, נאלצים להפעיל כח רב להרמת המטוס מהקרקע. כשהוא מיושר כבר אין צורך להשקיע כח.
בעלי כן הנסע החשמלי, כפי שיש לי, מרימים את המטוס כשהם כבר ישובים בתוך הכלי, או לפחות אחד הנוסעים/טייסים ישובים במושב הימני הקדמי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו