לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1118411,184 עוקבים אודות עסקים

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

לצפיה ב-'עצוב ומרגש -'
עצוב ומרגש -
10/11/2004 | 04:09
לצפיה ב-'צור בנר תודה על החוויה של סדנת'
צור בנר תודה על החוויה של סדנת
09/11/2004 | 23:20
7
טיסות הלילה. היה מדהים אפילו את מזג אויר הצלחתה לסדר. המשך כך!!
לצפיה ב-'צור,כל הכבוד!!!'
צור,כל הכבוד!!!
10/11/2004 | 00:05
ארגון למופת,רמה גבוהה, תכנון מדויק, ארוח טעים ומכובד, שליטה נהדרת
בקיצור להמשיך במסורת הזו גם נושאים אחרים.
לצפיה ב-'ועוד תמונה מהלילה'
ועוד תמונה מהלילה
10/11/2004 | 00:07
לצפיה ב-'אפשר לדעת במה בדיוק מדובר?'
אפשר לדעת במה בדיוק מדובר?
10/11/2004 | 14:47
2
לילה, מזג-אויר, צילומים, ב"ג, חיפה....

דוד
לצפיה ב-'סדנת טיסת לילה אורגנה ע"י צור'
סדנת טיסת לילה אורגנה ע"י צור
10/11/2004 | 15:05
1
וצוות עם הרוח.בסדנה השתתפו 10 צוותים ב 10 מטוסים כשבכל מטוס מדריך ושני חניכים.
התחלנו בהרצאה של שני מדריכים על אספקטים שונים של טיסת לילה ומשם יצאנו לטיסה מדהימה שכללה נחיתות בחיפה,ראש פינה,מגידו (ארוחת ערב), בן גוריון
וחזרה לשדה דב.
כמובן שצור שטס בצירוס הגיע שעתיים לפני כולם אך כל מטוס טס עצמאית (מרווחים של 3 דקות בין מטוס למטוס).
מזג האויר היה מצוין והאווירה נהדרת.

תודה לצור על האירגון לכל המשתתפים על האווירה.

דוד
לצפיה ב-''
10/11/2004 | 15:35
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
10/11/2004 | 17:50

שוב תודה רבה לצור על הארגון שהיה למופת. טיסת הלילה הייתה
חוויה בפני עצמה, ההרצאות היו ענייניות ומקצועיות. אין ספק,
למדנו הרבה.

דוד
לצפיה ב-'מצטרף לברכות'
מצטרף לברכות
10/11/2004 | 23:09
גם אני רוצה לברך על האירגון והיוזמה. הסדנה הייתה הצלחה מדהימה.
החלל מההרצאות והתדרוך לפני וכן בחירת הנתיב וארגון כל הלוגסטיקה בדרך.
ברצוני להודות למדריך מיקי קורב ולטייסת רונית בן אלי אשר צירפו אותי למטוסם והייתה חוויה נפלאה לטוס בחברתם.
ולבסוף האוירה והארוחה במנחת מגידו היו מוצלחות.
המשיכו כך לארגן אירועים מעניינים

עדי
לצפיה ב-'ברכות למנהל הפורם החדש:):):'
ברכות למנהל הפורם החדש:):):
09/11/2004 | 21:14
שלום שמי תמיר, ואני גינגי כך צור מכיר אותי וגם חבר של יפתח, בכל אופן אותך איילון אינני מכיר אך ברצוני להחל לך בהצלחה ותצטרך זאת והרבה...
ולך צור בהצלחה בהמשך ורק שתדע שכל סיום או סוף של משהו הרי זו התחלה של משהו חדש אז .... להתראות רק בשמחות!!!
תמיר פוטש
לצפיה ב-'חדש באתר "מרחב אוירי"'
חדש באתר "מרחב אוירי"
09/11/2004 | 20:16
1
האתר מעוצב מחדש,במדור "מטוסי חיל האויר" נוסף מאמר אודות מטוסי האנסון.
לא לשכוח ללחוץ על הכפתור "הידעת?" בעמוד הבית.הפתעה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
09/11/2004 | 20:20
מדבר מוג'ייב יש אולי בסעודיה. באמריקה מאחסנים את המטוסים הזקנים במדבר Mojave שמבוטא מוֹהַבי.
לצפיה ב-'תגידו, מישהו גם טס פה לפעמים?'
תגידו, מישהו גם טס פה לפעמים?
09/11/2004 | 18:24
15
או רק מזיינים את המוח בפרידות דביקות ומתלבטים כמו חכמי חלם אם לתבוע את דורון עתיק לפי סעיף 273(ב) לחוק העונשין או שמא לפי חוק עשיית דין בנאצים ובעוזריהם (תשי"ב)?

דווקא היה לי יום מוצלח. קראו לי בצהריים לעשות סבב: השיעמום הרגיל, כלת השמחה מבועתת לידי, בעלה מאחור מבסוט עד הגג מהמתנה המקורית שהמציא, אני נוהג וחושב בליבי כי בפעם הבאה יארגן לה וויקאנד באבו כביר, מתנה הרבה יותר מקורית שלא תשכח עד הקבר.

איך שאני חוזר מהטיסה הקרבית הזו, מגיע אלי המכונאי הראשי: יש לי מטוס אחרי צבע שגם עשו לו רינגים, אתה מוכן לעשות לו טסט פלייט? טוב, נו, טסט פלייט. אבל יש לי תנאי, אמר לי. לפני הבדיקות לפי הטופס אתה חייב, אבל פשוט חייב, לטוס שעה בנתוני שיוט. נו, אם חייבים אז חייבים. לוקח מטוס וטס להנאתי שעה ומשהו עד אור אחרון, ממלא את טופס החידון וחוזר. מה רע לי, חשבתי. עשיתי בשכל עם הרשיון המסחרי הזה. ליהנות כל כך הרבה ועוד במקום לשלם על המטוס עוד מזכים אותי על זמני. החיים יפים.
לצפיה ב-'מישהו שאל כאן לפני כמה ימים'
מישהו שאל כאן לפני כמה ימים
09/11/2004 | 18:30
אם כדאי לו לעשות רשיון מסחרי.

דוד
לצפיה ב-'הלוואי'
הלוואי
09/11/2004 | 18:37
6
לטוס עולה כסף...לכתוב כאן זה בחינם.
וחוץ מזה אין לי מטוס.
למרות שהפרופ בידי! אז בקרוב!
לצפיה ב-'סורי, אקסטרא אין לי.'
סורי, אקסטרא אין לי.
09/11/2004 | 19:10
1
אבל את היתר אתה תמיד יכול לקחת.
לצפיה ב-'עזוב'
עזוב
09/11/2004 | 19:13
אני לא טס על פייפר אם הוא לא צהוב כמו האורגינל
(מי שלא מבין את הבדיחה, שימתין שהצבע והכסאות שאבי הזמין יגיעו)
וברצינות כמובן: תודה.
לצפיה ב-'מיקי, אם אתה זקוק לפועל זר'
מיקי, אם אתה זקוק לפועל זר
09/11/2004 | 19:26
1
מהונגריה, תקרא לי.
אעזור לך בחפץ לב להרכיב את הוונטילטור מקדימה..

לצפיה ב-'תודה. צפה לביקור יום חמישי...'
תודה. צפה לביקור יום חמישי...
09/11/2004 | 19:54
לצפיה ב-'גם לי אין מטוס'
גם לי אין מטוס
09/11/2004 | 19:40
ואני טס.

זו ההזדמנות הנדירה שלך לטוס על "פחטסים" בלי חרקות באויר.

דוד
לצפיה ב-'ואולי'
ואולי
12/11/2004 | 04:29
אולי זה הזמן קצת לצאת להתאורר  מהמטוס המשוגע שם למעלה  ולטוס קצת בנחת במטוס הזעיר גם שם למטה למטה?
לצפיה ב-'לא. החלפתי את זה במרק .'
לא. החלפתי את זה במרק .
09/11/2004 | 19:44
3
לצפיה ב-'בי ? '
בי ?
09/11/2004 | 20:37
2
לצפיה ב-'גם אתה מדלעת? '
גם אתה מדלעת?
09/11/2004 | 22:52
1
לצפיה ב-'תְּנַקְּדוּ בְּבַקָּשָׁה'
תְּנַקְּדוּ בְּבַקָּשָׁה
09/11/2004 | 23:40
אַחֶרֶת אֵיךְ נבדיל בֵּין מָרְק לְמָרָק
לצפיה ב-'כן, גם אני!'
כן, גם אני!
09/11/2004 | 23:53
1
ואפילו על אותו מטוס.  עשרים דקות בדיקות בטחוניות בשער. הבן שלי נשאר על הקרקע בשל היעדר תעודת זהות (אפילו שנבחן על מספר אישי בצה"ל, יחידה בשרות וכו') (פשלה שלי ואין לי טענות לאיש), לנוסעת היה רק דרכון וגם היא נבחנה כנ"ל (והסתבר שהם מאותה יחידה סודית) ורק אח שלי היה תקני והבטיח לקנות לי אוטו כמו זה של הטייס שטס אחרינו אם אתנהג יפה (תנאי בלתי מוגדר היטב כך שלא ניתן לעמוד בו מראש).
שהינו באוויר בדיוק אותו זמן שנבדקנו בטחונית.  פגשנו מטאטא דו מושבי טס מעל הדרים בגובה 1,500 רגל אבל לא שטינקרנו לאף אחד כי מטאטא טס כמו עוד כמה דברים יש רק באגדות.
מצטרף לדעתך בנושא החיים.
לצפיה ב-'ככה מילאת מטוס ?'
ככה מילאת מטוס ?
10/11/2004 | 11:48
לצפיה ב-'לאב"ד טסים גם טסים'
לאב"ד טסים גם טסים
12/11/2004 | 07:28
אני מרכז לי חומר לפנסיה בכונתי לשייט ביאכטה בין האיים באישהוא מקום ולכתוב ספר על מה ששמעו אוזני וראו עיני במושב האחורי וקלטה המצלמה.(כל הזכויות שמורות)
לצפיה ב-'דבר "המנהל החדש"'
דבר "המנהל החדש"
09/11/2004 | 11:27
19
בראש ובראשונה אני רוצה להודות לצור על פועלו.
הכרתי את צור לפני כשנתיים במסגרת לימודי התאוריה לרשיון הפרטי, ויחד עם צור הכרתי גם את ה- Baby שלו דאז - פורום תעופה קלה. הפורום מלווה אותי מתקופת הקורס הפרטי, ועד היום – עשרה חודשים וכתשעים שע"ט מאז קבלת הרשיון. (כן, כן.. אני עדיין ירוק. כ- 150 שע"ט בסך הכל).

כחבר פורום שתרם מאחורי הקלעים בארגון המפגש בקרית שמונה, הסיור במרכז תיאום (הסיור השני בדרך – הודעה תבוא בנפרד) וכחבר פורום שמעוניין להמשיך ולתרום לקידום התחום, אני רואה את תהליך העברת המושכות לידיי כצעד טבעי.

מעבר לנושאים הטכניים הנידונים בפורום בעזרתם של אנשים כמו מייק ריכפלד, דניאלה, נדב עירון, צביקה עוזר ואחרים אשר תרמו רבות, גדולתו של הפורום, מבחינתי לפחות, מתבטאת ביכולתו לגרום לכמאה טייסים וחובבי תעופה לנטוש את תוכניותיהם ליום שישי ולהתכנס פעם אחר פעם במנחתים שונים ברחבי הארץ ולדבר, לאכול ולנשום תעופה. בזכות הפורום רכשתי ידידים רבים מכל רחבי הארץ שספק אם הייתי מכיר בדרך אחרת: טומי וגיורא מהדרום, מארק, יעל, יורם, יזהר, אבי, זיו ורבים אחרים מהרצליה, מיטל מירושלים, דניאלה מחיפה, אלי אליאס, והרשימה עוד ארוכה. אין ספק שמסורת המפגשים שהנחיל צור תמשיך להתקיים.

כוונתי הראשונית היא לנהל את הפורום על פי קו מעט ליברלי יותר מאשר הקו אותו הנחה צור, לפחות עד שאחוש מה מתאים לכם ולי.

אשמח לקבל מכם הצעות ורעיונות במסרים אישיים או למייל המופיע בכרטיסי האישי. כמובן שבנוסף ניתן לפנות אלי בכל בעיה הקשורה לפורום.

אז, עד המפגש הבא - Keep the blue side up,

עידן.
לצפיה ב-'ברכות חמות והמון בהצלחה'
ברכות חמות והמון בהצלחה
09/11/2004 | 11:41
לצפיה ב-'צנזר חזק והרבה! צרור עיצות כבקשתך'
צנזר חזק והרבה! צרור עיצות כבקשתך
09/11/2004 | 11:54
1
השתמש בכח ושמור על רמה גבוהה של כותבים.
קרע את חוטי המחשב למשתלחים.
לא לתמונות
לא לסיפורים ארוכים
ובאופן כללי - לא.
תראה להם מה זה..

טוב שאפשר לכתוב במסר אישי כמו זה ובפרטיות, הכל...
שישאר ביננו.
נשתמע
לצפיה ב-'אופפס, איך עבר לפורום?'
אופפס, איך עבר לפורום?
09/11/2004 | 11:55
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
09/11/2004 | 13:15
1
YOU KEEP THE BLUE SIDE UP
אני - לא תודה!

בהצלחה
לצפיה ב-'בכל אופן, לפחות בנחיתה תשתדל.'
בכל אופן, לפחות בנחיתה תשתדל.
09/11/2004 | 13:22
לצפיה ב-'אל תהסס לנקות גם יציאות של ידידיך !'
אל תהסס לנקות גם יציאות של ידידיך !
09/11/2004 | 13:40
4
למשל זו של ידידך חובב החתולים משרשור הירידות על ארז (אותו צור מחק בחוכמתו) שצחנתה נישאה למרחקים.
לצפיה ב-'ניצנים תמיד הלהיבו אותי..'
ניצנים תמיד הלהיבו אותי..
10/11/2004 | 19:56
3
התחלתי להתלהב מניצנים למינהם בימים שהבנתי מהם ניצני שדיים..
בכלל..
כל הודעה ..
שמעודדת את..
ניצן ההילה ..סביב ראשה של גרוסמן.. ואותה משיב..
רק חיוך..
אל פרצופי
ישיב..

אני בניגוד לכמה אחרים פה..
לא מזלזל באינטלגנציה של האחרים..
סבי עליו השלום חרט בזכרוני משפט אחד, שילווה אותי עד יום מותי.
" לעולם תביט באיש העומד  מולך, ואל תתנשא מעליו  גם אם אויבך הוא"..
אל תחשוב ולו לרגע שאתה טוב ממנו, או חכם ממנו..
תמיד תחשוב שאולי האדם העומד מולך
חכם לפחות כמוך..
מתוחכם.. לפחות כמוך..
וחזק לפחות כמוך..
לאחר שלא תשכח את הנתונים הבסיסיים הללו..
תכנן את התמודדותך עמו..

ברגע שתחשוב שאתה טוב ממנו ותנצחו בקלות..
זה הרגע בו אתה עלול לחוות כשלון..
ערב נעים.

לצפיה ב-'וכמובן בהצלחה לעידן.'
וכמובן בהצלחה לעידן.
10/11/2004 | 19:57
לצפיה ב-'התחלת לכתוב באקרוסטיכון?'
התחלת לכתוב באקרוסטיכון?
10/11/2004 | 20:01
1
ניצן (ההילה....), רק חיוך...
אל (פרצופי),
ישיב

= ניצן אלישיב?
לצפיה ב-'אויי לי.. מה... כך זה נשמע?'
אויי לי.. מה... כך זה נשמע?
10/11/2004 | 20:07
לצפיה ב-''
09/11/2004 | 14:10
וזו ההוכחה, שלא חלמתי8 -* בהקיץ.

דוד
לצפיה ב-'ומעכשיו - הקפה והקרואסונים עליך אם'
ומעכשיו - הקפה והקרואסונים עליך אם
09/11/2004 | 14:16
נטוס ביחד.....
לצפיה ב-'לעידן המנהל החדש-בהצלחה מכל הלב'
לעידן המנהל החדש-בהצלחה מכל הלב
09/11/2004 | 14:22
לצפיה ב-'עוד פעם מזל טוף ?? טוב פסיידר '
עוד פעם מזל טוף ?? טוב פסיידר
09/11/2004 | 14:29
לצפיה ב-'ברכות חמות "מנהל חדש" '
ברכות חמות "מנהל חדש"
09/11/2004 | 15:34
1
לצפיה ב-'ברכות למנהל החדש'
ברכות למנהל החדש
09/11/2004 | 19:03
מקווה שההבנות שהיו לי עם צור ימשיכו איתך.
לצפיה ב-'בהצלחה לעידן המנהל החדש'
בהצלחה לעידן המנהל החדש
09/11/2004 | 21:31
1
לצפיה ב-'ב ה צ ל ח ה'
ב ה צ ל ח ה
09/11/2004 | 21:35
בהצלחה עידן.
לצפיה ב-'HALLELUYAH BROTHER'
HALLELUYAH BROTHER
09/11/2004 | 22:42
לצפיה ב-'מבקש המלצות על בתי"ס'
מבקש המלצות על בתי"ס
09/11/2004 | 10:45
ללימוד טיסה בפלורידה.
בנוסף מספר שאלות:
האם חודשיים מרוכזים יספיקו ללימוד PPL?
מה אצטרך להכין מהארץ לפני הגעתי לארה"ב?
תודה
לצפיה ב-'מבקש תרשים מסלולים מעודכן של שדה דב'
מבקש תרשים מסלולים מעודכן של שדה דב
09/11/2004 | 09:56
8
בוקר טוב

אני לא מוצא באתר את תמונת המסלולים לאחר השיפוץ בשדה דב.
אודה למי שיעלה את התמונה לאתר .

תודה

דוד
לצפיה ב-'גוטמן תנסה להעזר בזה,יותר פשוט..'
גוטמן תנסה להעזר בזה,יותר פשוט..
09/11/2004 | 11:00
2
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
10/11/2004 | 04:24
1
תודה על פרסום התמונה שצילמתי ואני שמח שסוף סוף יש לה שימוש...
לצפיה ב-'ודרך אגב...'
ודרך אגב...
10/11/2004 | 04:42
התמונה הזו זכתה ללמעלה מ 20000 צפיות באיירליינרס...

I WONDER WHY...

זהו הקישור לתמונה באיירליינרס.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לדוד'
לדוד
09/11/2004 | 11:15
4
למה לא תנסה באתר האגודה > קבצים שימושיים > פמ"ת

אני רואה שאתה חבר באגודה אז למה לא תעלה שאלה פורום האגודה ?

וגם כן יש הודעה ישנה על השיפוצים והשינויים בש"ד

אתר האגודה > חוק ומשפט > NOTAM
http://www.aopa-israel.org.il/_Articles/Article.asp?ArticleID=420&CategoryID=104&Page=2
לצפיה ב-'חיפסתי באתר האגודה ובפמ"ת'
חיפסתי באתר האגודה ובפמ"ת
09/11/2004 | 11:40
3
בפמ"ת (עידכון 16) אין התיחסות לשינויים במסלולי ההסעה בשדה דב.

דוד
לצפיה ב-'להלן עידכון 17'
להלן עידכון 17
09/11/2004 | 11:55
2
לצפיה ב-'תודה על פירסום העידכון'
תודה על פירסום העידכון
10/11/2004 | 14:52
1
אמנם הייתי זקוק לתרשים הנ"ל אתמול ורק עכשיו ראיתי אותו, אך בכל זאת
היום בבוקר העברתי מטוס משדה דב להרצליה והתרשים היה חקוק בזכרוני אבל מהקרקע הכל נראה אחרת וכנשלחתי ל דלתא ולא זיהיתי אותה מהקרקע הפקח העיר לי שהיה עלי ללמוד את ה-AIP  לפני שאני יוצא לטיסה,לא מצאתי לנכון להתווכח איתו,המפליא הוא שעדיין לא נמצא תקציב לשילוט שבוודאי היה עוזר להתמצא בשטח.

תודה על פירסום העידכון

דוד
לצפיה ב-'ה"דלתא"'
ה"דלתא"
10/11/2004 | 15:00
צודק הפקח. אינך צריך ללמוד בע"פ, אבל לפחות שתהיה לך הדפית מול העיניים, במיוחד אם אינך "בן בית" בשדה.

באשר לשילוט, מסכים אתך שאפשר לשפר. אין שילטי הכוונה לנקודות, למרות שה"צ'ארלי", ה-"דלתא" וה-"אקו" משולטות כל אחת במקומה.

דוד
לצפיה ב-'ההבדל בין FLIGHT LEVEL ל ALT'
ההבדל בין FLIGHT LEVEL ל ALT
09/11/2004 | 07:46
3
מי יודע מהו ההבדל בין השניים ? מהו ה TRANSITION LEVEL ? ומתי ואיך נקבע מתי נעבור לעבוד ע"פ QNH ומתי ע"פ QNE
לצפיה ב-'ההבדל'
ההבדל
09/11/2004 | 08:07
1
כשמטוס מחוייב לטוס על פי לחץ QNH, קרי לחץ מתוקן לפני הים, הוא ידבר בשפת ALTITUDE. כשהוא טס לפי לחץ סטנדרטי, QNE, הוא ידבר לפי FLIGHT LEVEL. הגובה שבו יוחלף ה QNH ב QNE נקרא TRANSITION ALTITUDE, וההפך - TRANSITION LEVEL. הם נקבעים ע"פ מבנה מרחב האוויר בכל מרחב בקרה.
לצפיה ב-'כמה שאני זוכר ובאופן לא מפורט מדי'
כמה שאני זוכר ובאופן לא מפורט מדי
09/11/2004 | 08:12
1
1
בשביל לטוס FL אתה צריך לכייל את מד הגובה שלך ללחץ סטנדרטי 29.92 א"כ או 1013.2 מ"ב זה מתבצע רק מעל גובה טיסה מוגדר ומעלה.
בכל אזור/מדינה קבוצת מדינות יש גובה transition altitude בו על הטייס לשנות את הלחץ ללחץ סטנדרטי ולטוס על פי FL למשל בישראל, בכל רחבי המדינה, טיסות ה-CVFR הן על פי ALT ולחץ ברומטרי אזורי.
עד כמה שזכור לי רק מי שטס כאן IFR יכול לעבור את גובה ה-transition altitude בתוך ישראל.
אם אתה טס לקפריסין למשל, מעל הגובה השינוי תטוס בALT עד שתכנס לאזור לרנקה ושוב תקבל מהפקח לחץ אזורי ותשוב ל-ALT במקום FL
לצפיה ב-'אוףףףףף אם מקבלים טלפון באמצע'
אוףףףףף אם מקבלים טלפון באמצע
09/11/2004 | 08:14
כתיבת הודעה, יוצא כאילו אני עונה על שאלה שכבר ענו עליה.
לצפיה ב-'הם השתגעו שם כאן באמריקה'
הם השתגעו שם כאן באמריקה
09/11/2004 | 05:43
29
לא מזמן נכנס לתוקפו החוק החדש של ה TSA ואני חושב שהם השתגעו לגמרי כאן.

כלעובד חברת תעופה הבא במגע אם חניכי הטיסה חייב לעבור "השתלמות אבטחה התחלתית" ולאחר מכן "השלמת השתלמות אבטחה שנתית" מדי שנה. בקיצור, הם מנסים להפוך את מדריכי הטיסה לסוכני FBI או מה בדיוק?

בנוסף, בעלי גרין קארד (כמוני למשל) מחויבים לעבור בדיקת רקע וטביעת אצבעות ולשלם 130$ מה שאין כן אזרחים.

אגב, אם למישהו יש קצת מושג, יש אפשרות ללכת נגד זה בקטע חוקי משפטי (אולי זה נוגד את החוק לאלץ טייס או מדריך טיס להפוך לסוכן בטיחון של המדינה?)

חוצמזה, מה הם יעשו אחרי האוטובוס המתפוצץ הראשון? יחייבו כל נהג אוטובוס לעבור השתלמויות אבטחה? ואחרי המכונית המתפוצצת הראשונה? כל נהג יהפוך לסוכן?

בקיצור, לדעתי זה עובר את הגבול הזעיף הזה של להפוך את עובדי התעשייה למיני סוכנים.

מה דעתכם, ומה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'בוקר טוב אליהו'
בוקר טוב אליהו
09/11/2004 | 06:10
3
פיל בויאר נפגש עם האדמירל סטון שוב בשבוע שעבר. בטח יקח כמה חודשים עד שהם ירגעו. המצב כבר השתפר הרבה לעומת הכוונה המקורית של ה TSA בגלל הזעקה שעלתה השמימה עם פרסום ה IFR. הנה כמה קשורים להנאתך.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה בוקר טוב?'
מה בוקר טוב?
09/11/2004 | 16:27
2
גם אני AOPA Member וכשראיתי את הכנס בקליפורניה כמעט התבלבלתי בין האדמירל רם המעלה לבין נציג AOPA כי הוא היה נשמע בעצמו איש ה TSA.

בקיצור, לפחות במקרה הזה הם שווים לתחת לדעתי.

עמיר פרץ מזמן היה משבית את כל עולם התעופה בארה"ב עד לביטול הסעיפים המטופשים. אבל האמריקאים מובלים כצאן לטבח. ע"י הטרוריסטים מצד אחד וע"י הטרוריסטים של הממשלה מצד שני
לצפיה ב-'בגלל זה הבוקר טוב'
בגלל זה הבוקר טוב
09/11/2004 | 17:33
1
אם היית שולח מכתבים נזעמים ל AOPA ואומר להם שגם אתה חבר לפני חדשיים אולי הם היו מתנהגים אחרת. זה מה שאני עשיתי, ובקשתי אז מאנשים אחרים כאן לעשות אותו דבר. אני יכול להגיד לך שלפני שהם קבלו מכתבים וטלפונים נזעמים הגישה שלהם היתה עוד יותר גרועה.
לצפיה ב-'מזיל דמעת תנין'
מזיל דמעת תנין
10/11/2004 | 02:27
"הם" בחרו בבוש לכהונה נוספת, "הם" רוצים למחוק את כל עקרונות החוקה, "הם" גם יעשו את זה כנראה עם 4 שופטים עליונים חדשים בכהונה הזאת, אז שיהיה ל"הם" לבריאות!
לצפיה ב-'כאן כאן בישראל השתגעו מזמן '
כאן כאן בישראל השתגעו מזמן
09/11/2004 | 09:23
21
אתה שואל במדינה הלא נכונה - כאן השתגעו כבר מזמן.
* חייבים לסנדל מטוסים (אזרחיים קלים בלבד) גם בשטח אוירי "סטרילי" המאובטח יותר מכל בסיס חיל אויר בארה"ב. לא סנדלת - מטוסך מקורקע. משאיות עמוסות דלק וכימיקלים עומדות חופשי מוכנות לשימוש בפיגוע המוני בכל רחבי הארץ.
* לא ניתן להכנס לשדה תעופה ללא תעודת זהות (רשיון נהיגה לא מספיק)
* נדרש "טופס שיגור טיסה", מעין כרטיס עליה למטוס לנוסעים בטיסות פרטיות
* לא ניתן להטיס אזרחים זרים בטיסה פרטית משדה תעופה הרצליה
* לא ניתן להחנות מטוס ברישום ישראלי ללא שמירה ישראלית במדינות רבות ביניהן טורקיה
ועוד ועוד....
לצפיה ב-'קצת הטעיה בענין הסינדול'
קצת הטעיה בענין הסינדול
09/11/2004 | 10:12
20
בפגישה עם זלמנסון בחיפה הוא אמר שמספיק נעילת מצערת, לא צריך יותר נעילת גלגלים.
הוא ציין שזה עושה בעיות למאבטחים שלא רואים מבחוץ אם המטוס מאובטח אבל הוא לא מודאג אם מאבטח צריך להתאמץ קצת.
כל זה לאחר שכבר בעבר הצענו נעילה כזו ולמרות זאת הכריחו את כולנו לרכוש במחירי "סחיטה" מערכות לנעילת גלגלים שבנוסף לכל שוקלות בערך טונה.
לאחרונה שמעתי על מקרה שההתקן עף למישהו דרך החלון, או רק שבר אותו (אף שאני בספק להאמין לסיפור הזה לפחות עד שאשמע ממקור ראשון ולא מפנטזיוני הפורום)
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
09/11/2004 | 10:33
8
או יותר נכון שאלה של אהבל,

שמעתי שבזמנו כשהונחתה ההוראה לסנדל את המטוסים היו הצעות שכנגד כדוגמת נועלי מצערות/מדחפים וכו',הצעות אלו נדחו על הסף.

ראיתי גם שיש מטוסים שכן ננעלים ע"י נועלי מדחף.

לאור האמירה של זלמנסון בחיפה, האם אין מקום לבדיקה מעמיקה של דרך קבלת ההחלטות בנושא?!
האם בעלי המטוסים שחויבו לרכוש את הסנדל היקר והכבד אינם זכאים להחזר/פיצוי מהמדינה?!
האם למישהו (שאינו יצרן הסנדלים) השתלם כל המהלך?!
(אם כל מה ששמעתי נכון אז...
באפריקה כבר מזמן היו פונים למבקר המדינה או אסטנציה משפטית מכובדת אחרת.)

חג שמח
לצפיה ב-'בהחלט מגיע פיצוי'
בהחלט מגיע פיצוי
09/11/2004 | 10:35
7
לפחות לפי דעתי.
אבל בשביל לקבל פיצוי אלף ש"ח אני צריך להשקיע 5000 ש"ח
לצפיה ב-'אבל אתה לא לבד.....'
אבל אתה לא לבד.....
09/11/2004 | 10:54
6
בוודאי יש יותר מ 10 אנשים שיצטרפו בעניין ואז כבר הרווחת (יותר נכון הקטנת את הנזק).
שלא לדבר על פסיקת הוצאות,פיצוי ושליחת האחראי למחדל הבייתה (שווה יותר מכסף לא?...

לצפיה ב-'מי לא לבד?'
מי לא לבד?
09/11/2004 | 13:22
5
בבקשה, תארגן לי 10 אנשים שמוכנים כל אחד לשים 2000 ש"ח על הנושא. אני מבטיח שיוגש משפט אישי נגד זלמנסון.

אני גם זקוק לעדים (תצהירים) של אנשים שיכולים להעיד אישית כי הם ניסו פתרונות אחרים שלא אושרו להם. כנ"ל לגבי החלון השבור.

אין ספק שבנקודה הזאת זלמנסון יכול לאכול אותה, באופן אישי, בבית המשפט, בפרט לאור השינוי הנ"ל. אבל צריך בשביל זה התארגנות. אני אישית לא אלך על זה.

אם נצליח (עצם התביעה, לא משנה התוצאה!!!) זה יהיה היישג אדיר - פעם ראשונה שפקידי המנהל ילמדו שיש תוצאות ל"המצאות מונחתות". אם ...
רק על תזכיר לי את האגודה בנושא.

לצפיה ב-'אתה יודע מה.....'
אתה יודע מה.....
09/11/2004 | 13:53
1
במידה וכל העובדות ששמעתי עליהן נכונות - אתה צודק.
יתרה מזאת, אני ממש מצטער שאני לא בעל מטוס,
אני הייתי הראשון שמצטרף אליך,

אבל כאן נשאלת השאלה הבאה,
אם העניין עלה הרבה כסף, סירבל את החיים לכולם, מהווה סכנה ותוספת משקל מיותר למטוס.
איפה כולם?
האם כל פקידון בעל גחמות כאלו ואחרות יכול על בעלי המטוסים???
ואם אין כח וכסף למשפטים מה עם מבקר המדינה?!

והערה/עצה קטנה
אתה רץ מהר לפרקטיקה ,10 אנשים,כסף,תצהירים ואפילו תסריטים של תוצאות - אפילו אותי הצלחת להבהיל,
בדרכי נעם לאט לאט יוקל עליך לגייס אנשים לאחר מכן הכסף והתצהירים, אתה שלפן כמו הקבט"ים שמהם אתה כ"כ סולד.

ובכל זאת תרשה לי להזכיר לך את האגודה (סתם) , האגודה אינה כתובת כי כמה בעלי מטוסים יש שם?, צריך לאסוף קבוצת בעלי מטוסים (הם הרי קהל היעד לא?)

חג שמח
לצפיה ב-'אני? שלפן?'
אני? שלפן?
09/11/2004 | 19:06
הבהרתי מה נדרש. נקודה.
אתה רוצה לשחק ב"נידמה לי" כמו כולם? תשחק.

כבר היינו בעבר לפני בג"צ בנושא ש"ד, והכנתי תצהירים, השגתי הסכמות של כל החברות, ואז רש"ת/ש"ד שינו את הגזירה (כמובן היו הרבה טוענים ל"כתר") וכל הענין נפל (במקור לא רצו לאשר טיסות אזרחיות בשעות הליבה, ועל זה היה קל להגיש בג"צ על בסיס פגיעה בחופש העיסוק של טייסים מסחריים. הגזירה שונתה ל"טייסים פרטיים" בלבד, ומאחר ולב האגודה והטייסים הותיקים הם בעלי רשיון מסחרי, לא היה יותר איכפת לאף אחד).

אז אם אתה רוצה "לעשות דיון" ואחר כך "להסכים עקרונית" ואחר כל "לחפש עורך דין" ואחר כך "לאסוף כסף" ואז לחפש מי שיתן תצהירים כי עו"ד אומר שהם דרושים .. סבבה.

אני נתתי לך מידע מדויק מה נדרש ואיך עושים את זה. מה שציינתי זה המינימום הסביר ההכרחי.

וכן, כל פקיד יכול עליהם כי כל התעופה היא 5 חברות בהרצליה של פיהן ישוק דבר, והן רצו כמו עכברים מורעלים לרכוש את הנועלים, כי עסקים יותר חשובים מעקרונות, והם מוכנים למאבק משותף רק "אם ההוא שאני שונא ישלם לא פחות" (גם בסרט הזה הייתי).

בעלי מטוסים יש הרבה מאד. אבל רובם רוצים להיות בשקט בשקט ולא לעשות גלים. אפילו לא גל קטן. מפחדים מהצל של אדוארד ושות'...
(לא שיש לי משהו נגד אדוארד דווקא. הפקידים במנהל, כל אחד בפני עצמו, מתנהגים בסדר. הבעיה היא המערכת).
לצפיה ב-'הערה לסדר - זלמנסון אינו הכתובת'
הערה לסדר - זלמנסון אינו הכתובת
09/11/2004 | 14:11
2
לנושא הסנדלים , איני מסנגר עליו אך את ההוראה הזו הוציא דני שנער וללא סמכות.
לאחר שקיבל מכתב מעו"ד בנושא - עם עוד מספר סעיפים , בינהם טכניים ובטיחותיים - יצאה הוראת סנדול חתומה ע"י שר התחבורה דאז (כמדומני צחי הנגבי).
על המכתב האמור לא נתקבלה תשובה עד היום, נסיונותי לארגן בחיפה בעלי מטוסים ע"מ להלחם בתופעה לא צלחו, גם אגודת התעופה "התיישרה" עם רוע הגזרה.
ידוע לי שמתבצעת מחשבה במת"א במגמה להפסיק את השימוש בסנדלים - עקב הצטברות ארועי בטיחות הנוגעים למשקולות הנ"ל ולחייב שימוש בנועלי מצערת.
אין להם פתרון לנעילת מצערות שונות ממצערות "כפתור".
למרות שכיום איני בעל מטוס , אני מוכןלהשתתף בהוצאות משפט.
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי הכתובת'
אתה צודק לגבי הכתובת
09/11/2004 | 19:11
1
כמובן שאם באמת נגיש משפט (לצערי אני ציני ולא מאמין), נתבע את כולם כמילות השיר "ונתבע את כולם, יפי הבלורית והתואר"...
לצפיה ב-'עד שננצח כבר לא תהיה בלורית.....'
עד שננצח כבר לא תהיה בלורית.....
09/11/2004 | 19:26
לצפיה ב-'לא רק עף,'
לא רק עף,
8
אלא שבר את החלון האחורי ויצא ממנו ובדרכו פגע במייצב הגובה. שמות ופרטים בארבע עיניים
לצפיה ב-'מענין מאוד, מה, המתקן הונח'
מענין מאוד, מה, המתקן הונח
09/11/2004 | 10:40
7
על גבי המושב האחורי ולא תחתיו, או שהיה בתא המטען האחורי?
זה היה בגלל קפיצה בזמן טיסה או בעת קנגרו?
בכל אופן, אמינותך בעיני אינה בספק כך  שאני מוריד את ספקנותי.
לצפיה ב-'ואלה הפרטים המדוייקים'
ואלה הפרטים המדוייקים
09/11/2004 | 11:06
6
CGF ססנה 172 פרטית,ביצעה תרגיל ג'י שלילי
באזור לא מיושב צפונית לחדרה,נועל הגלגל עף
לשמשה אחורית וניפצה.
לצפיה ב-'G שלילי?'
G שלילי?
09/11/2004 | 11:20
5
בשביל להרים את חתיכת הברזל הזו לאויר, צריך הרבה מאוד G שלילי גם להתגבר על המשקל שלה וגם לתת לה תאוצה לכיוון החלון.
לפחות 1G שמשקלה יהיה אפס ועוד קצת G בכדי שהפגיעה תהיה אפקטיבית (כי משקל אפס לא ממש עוזר).
ז"א כמעט מעל מגבלת ה-G השלילי של הצסנה?
המטוס הזה צריך לעבור בדיקות פיתול אם עבר את המגבלות.
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה'
אתה טועה ומטעה
09/11/2004 | 19:09
4
ממליץ להוסיף מד G ללוח השעונים שלך.

במינוס חצי G, הסנדל יעוף יופי וישבור חלון.
אין כל בעיה לדחוף סטיק קדימה באופן חריף בססנה ולקבל חצי G.
אין שום מגבלת מטוס גם ב 1.5G שלילי, שזה יחסית המון.
וכמובן שאין שום סכנת "פיתול". כמעט בלתי אפשרי לשבור ססנה עם G שלילי - אין "מספיק" הגה גובה בכדי להגיע ל G שלילי חריף ברוב המצבים.
לצפיה ב-'יש ב-EFIS גם מד G. לצסנה 172'
יש ב-EFIS גם מד G. לצסנה 172
09/11/2004 | 21:14
3
מטיפוס N מותר לעבור 1.52 גי שלילי ב- NORMAL CATEGORY
על הגוף פועל 1 G של כדור הארץ, צריך להפטר מהגי הזה בכדי שהמסה תהיה אפס, לא?
אז זה כבר 1 גי שלילי, תסביר לי מה הטעות שלי?
לצפיה ב-'יש גם אפס ג'י באמצע...'
יש גם אפס ג'י באמצע...
09/11/2004 | 21:18
לצפיה ב-'הטעות שלך היא'
הטעות שלך היא
09/11/2004 | 21:19
בהנחה שצריך G שלילי בשביל להפטר מהחיובי.
חוסר משקל מושג ב- 0G. ב- G שלילי (כלשהו) הדברים מתחילים לעופף מעלה.
לצפיה ב-'אם ההסבר של עידן לא ברור'
אם ההסבר של עידן לא ברור
10/11/2004 | 00:13
מד ה G מראה בישרה ואופקית: 1G
כאשר אתה דוחף סטיק קדימה קלות, מד ה G יורד לכ 0.7G
בדחיפה יותר חזקה, ירד לאפס, וימשיך מטה. הקיבה "עולה למעלה".

ה G שמראה המד הוא גם ה G הפועל על המטוס. למעשה זהו ה עומס שפועל על הכנף, שהרי הכנף בעצם "תלויה באויר" ואילו "גוף המטוס" מנסה ליפול לאדמה והכנף "מחזיקה אותו" ולכן "חשה" 1G בישרה ואופקית.

בטיסה הפוכה ואופקית, מד ה G יראה 1G שלילי, הכנף תחוש בדיוק את זה (היא חשה 1G  בכוון ההפוך) ואתה תרגיש כמו בעמידת ראש, לחץ בפנים. במצב הזה, שהוא תקין בססנה, דברים יעופו "למעלה" בדיוק באותו הקצב שעל האדמה הם יעופו "למטה".  

אם זה לא ברור: נא לא לנסות את זה בססנה בלי מצנח, מדריך, ורק ב CGP.
לצפיה ב-'סינדול'
סינדול
10/11/2004 | 11:26
1
אני לא מבין גדול במטוסים או בסנדלים, אולם ראיתי לאחרונה שהתחילו להשתמש בשרשראות לנעילת הפרופלורים - אם זה טוב עכשיו, ופחות מסורבל עכשיו, למה לא היה ניתן לעשות זאת קודם לכן? מי האחראי?
מגיע לי מזל טוב, עשיתי אתמול סולו ראשון
אמנון
לצפיה ב-'מזל טוב. זה יותר כיף מקבלת הרשיון.'
מזל טוב. זה יותר כיף מקבלת הרשיון.
10/11/2004 | 11:29
לצפיה ב-'בעיות באמריקה?'
בעיות באמריקה?
09/11/2004 | 17:40
תגיד, אתה באמת חושב שאנחנו צריכים להתעסק עם הבעיות באמריקה? - מה, לנו חסרים בעיות בבית?

אמנון
לצפיה ב-'tsa and the new rulls'
tsa and the new rulls
10/11/2004 | 04:21
hey well with the TSA ITS JUST SOUNDS  bad
its not so bad , as a forner person who wants to learn he must fill application pay some 125 fee, fingrints and that it , not a big deal
trust me i know what i am talking aboutep
לצפיה ב-'פתרון פשוט וקל'
פתרון פשוט וקל
10/11/2004 | 07:50
ניתן בעלות נמוכה וללא סירבול לייצר נועל הגאים עם מנעול
לצפיה ב-'עוד חילופי גברי בתעופה הקלה'
עוד חילופי גברי בתעופה הקלה
09/11/2004 | 01:09
47
1
אך בפורום שונה. המשך>>
אך בפורום שונה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מנהל חדש לפורום - עידן איילון'
מנהל חדש לפורום - עידן איילון
08/11/2004 | 21:52
42
6
לפני כארבע וחצי שנים הקמתי את פורום תעופה קלה ב IOL והסתובבתי עם פתקים של כתובת הפורום בכנסים של אגודת התעופה כשאני מנסה לשכנע טייסים לבקר בו. מאז, הפורום גדל, עבר לוואללה! ועכשיו הוא מנוהל בתפוז. לאורך כל השנים הללו ניסיתי לנהל את הפורום בצורה ראויה, תוך כוונה לעשותו מקצועי ומעניין ולגרום לכמה שיותר... המשך>>
לפני כארבע וחצי שנים הקמתי את פורום תעופה קלה ב IOL והסתובבתי עם פתקים של כתובת הפורום בכנסים של אגודת התעופה כשאני מנסה לשכנע טייסים לבקר בו. מאז, הפורום גדל, עבר לוואללה! ועכשיו הוא מנוהל בתפוז. לאורך כל השנים הללו ניסיתי לנהל את הפורום בצורה ראויה, תוך כוונה לעשותו מקצועי ומעניין ולגרום לכמה שיותר משתתפים שיעסקו בתעופה.  ניהלתי מדיניות שנראתה לי כנכונה להשגת מטרות אלה, מדיניות שמדי פעם משכה אליה אש מגורמים כאלה ואחרים.

לאחר שהפורום גדל לממדים רציניים כאן בתפוז, הבנתי שלא כל האנשים מעוניינים בפורום מקצועי, אלא גם בדברים שמעבר לכך, הכוללים גם התיחסויות לא נעימות איש כלפי רעהו, עלבונות, התקפות בגלוי ותחת כיסוי וכד'.  את האוירה הזו ניסיתי לשפר באמצעות הודעות מקצועיות, גיבוש חברתי בעזרת מפגשי פורום שיזמתי (עם עזרת אחרים לא פעם) וכן - גם מחיקות.

באופן הדרגתי, נאלצתי להבין כי עקב העובדה שהפורום אמור לשרת את הציבור הנכנס אליו, ציבור שגם אם מטרותיו אינן תעופה נטו ויחס מזלזל, עלבונות, עקיצות ושאר מרעין בישין הינן לחם חוקו בדיוק כמו תאור של טיול טיסה נפלא, יש לשרתו בצורה הטובה ביותר. לכן, שיניתי את המדיניות בה ניהלתי את הפורום, דבר שגרם לי לוותר על כמה מהעקרונות שהצבתי לעצמי בעבר, אך ידעתי כי לא עקרונותי הם החשובים, אלא רצון הגולשים.
אם בעבר הייתי מגן בחירוף נפש על הפורום ומקצועיותו בפני אנשים שפגשתי וטענות בפיהם על כך שהם לא יעזו להיכנס אליו מפחד הגולשים האחרים, הרי בהדרגה הבנתי שאיני יכול יותר להגן עליו בלב שלם.

במקביל, באופן טבעי, התעוררה אצלי הרגשה שזה לא מה שרציתי, זה לא הפורום עליו חלמתי לפני כמעט 5 שנים ואותו ניהלתי במשך זמן לא קצר.  כמובן, שהרגשה זו גרמה לצמצום השתתפותי בפורום, אשר הלך וגבר במיוחד עם ההכנות להקמת מגזין "עם הרוח", לפני כחצי שנה. רצוני להתפרנס מתחום התעופה גרם לכך שהזמן הפנוי שהושקע בפורום, הלך ונעלם ואין לי הצדקה כמנהל על צמצום ההשתתפות בפורום בעקבות זאת, צמצום אשר ניכר גם בביקורות המוצדקות האחרונות של כמה גולשים כלפי. חוסר הזמן, וכפי שנאמר, גם ירידת המוטיבציה לנהל את הפורום בעקבות מאפייניו, הביאו אותי למסקנה כי אין ברירה אלא להביא מחליף, אשר יהיה בעל המוטיבציה והיכולות המתאימות להתמודד עם הפורום.

עידן איילון הוא בחירה מצויינת לכך -  טייס טוב, מקצועי, מלא מוטיבציה, רצון לדעת, מלא הנאה מהטיסה ואינו שקוע בביצת הפוליטיקות והאינטריגות בתעופה.
בינתיים, אשאר עימו כמנהל שותף בשביל הרקורד בתפוז. לאחר זמן ובהסכמה מלאה איתו - אשאיר אותו כמנהל יחיד. אני בטוח כי הוא ינהל את הפורום בצורה טובה ממני וידע להסתדר טוב יותר עם הגולשים השונים. אני מקווה כי שיקול הדעת שלו, ולא משנה לאיזה החלטות יוביל, יזכה לאמונכם, גם אם לא תמיד להסכמתכם המלאה.  

אני בטוח שלא מעט שמחים על עזיבתי ואם זו תביא לכך שהם יעסקו יותר בתעופה מאשר בעניינים השוליים - הרי עזיבתי מוצדקת פי כמה. אני מקווה שהצלחתי לתרום מעט מהאהבה שלי לתעופה כמנהל, ואמשיך לעשות זאת כמשתתף מן השורה.

תודה רבה לכם ובהצלחה לעידן.
לצפיה ב-'מה ההבדל'
מה ההבדל
08/11/2004 | 21:47
4
1
בין טיסת ניווט לטיסת מרחב
לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
08/11/2004 | 21:51
3
2
אפשר לבצע טיסת ניווט במרחב, אבל אי אפשר לבצע טיסת מרחב בניווט
לצפיה ב-'תשובה לא נכונה'
תשובה לא נכונה
09/11/2004 | 18:43
2
2
התשובה הנכונה כנראה לא מעניינת.
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
09/11/2004 | 18:48
1
1
טיסת ניווט היא טיסה בה מזדהים מול השטח עם מפה שעון ומצפן. גם אם היא בנתיבים "ידועים".

טיסת מרחב היא טיסה שאינה בנתיבים הידועים, כהגדרתה בפמ"ת, ואפשר לעשות אותה גם עם GPS מחובר לטייס אוטומטי בלי להביט במפה פעם אחת.

לצפיה ב-'רגע אולי את מתכוון'
רגע אולי את מתכוון
09/11/2004 | 19:25
1
טיסת ניווט קרי טיסה לא מקומית - יותר מ 25 (או 50?) מייל מבסיס האם
טיסת מרחב - כאמור בפמ"ת
לצפיה ב-'מחיקות-לכל המעונין (גם למיקי ולאבי)'
מחיקות-לכל המעונין (גם למיקי ולאבי)
08/11/2004 | 20:37
28
במערכת חילופי מהלומות עם צור, חלקן במסרים וחלקם בגלוי (בפורום האגודה ופורום החובבי..) התנצלתי בפניו,והשלמנו.
גם הבנתי בין המילים של המסרים ביננו שלא יהיו עוד מחיקות סתם (הבעיה נוצרת רק אם נאלץ למחוק הודעה אחת, אם יש מעבר על תקנון תפוז במפורש אז טכנית עף כל השירשור).
בכל אופן, אני אצפה בכך ואראה מה יתחולל בהמשך.
אי לכך, אני חוזר לכתוב כאן בכפוף לנ"ל.
אתם מוזמנים להביט ולהעיר לי הערות משמעותיות לתיקון תכנון הפנל של המטוס שלי, בינתיים התחלתי כבר לחתוך  חורים למיכשור, אך אם יהיו הערות חשבות אני אוכל לתקן (זה פיברגלס, לא אלומיניום)
הערה- הסיבה שמכשירי הטיסה (אופק מד מהירות וגובה) נמצאים בצד ימין נובעת מכך שאני עושה את כל המאמצים להצר את גובה לוח המכשירים על מנת להגדיל את המקום לרגלים.
אבל אל חשש, המסך הקטן שיושב מול הטייס במרכז השדה השמאלי, מכיל את כל מכשירי הטיסה - אופק, מד מהירות, מד גובה, מד פניה ונטיה, מד טמפרטורה, שעור הנמכה ושעור טיפוס, מד ג'י VOR/ILS  שעון אמיתי, מפה נעה , מצפן גירו, מערכת שליטה על הטייס האוטומטי ועוד.
המכשירים בצד ימין הם רק לחירום ובמצב רגיל ישמשו לטייס שיישב בצד ימין.
לצפיה ב-'שמח שחזרת'
שמח שחזרת
08/11/2004 | 20:39
לצפיה ב-'אז בגלל זה הורדת 30 ק"ג ? '
אז בגלל זה הורדת 30 ק"ג ?
08/11/2004 | 21:19
לצפיה ב-'פנל נתוני מנוע'
פנל נתוני מנוע
08/11/2004 | 21:21
1
יאיר, מי היצרן של פנל נתוני מנוע (מצד שמאל של לוח המכשירים)? רכשת אותו כבר? נראה מרהיב, מתי הפנל יהיה גמור?

לצפיה ב-'הפנל הוא תוצרת Advanced'
הפנל הוא תוצרת Advanced
08/11/2004 | 21:40
למעשה כל המיכשור נרכש, רובו נמצא כאן, הפנל הזה  ACS2002 יגיע בעוד כחדשיים.
אני בשלב חיתוך החורים ואז אתחיל לחווט את הצמות.
אבל הציוד לא יותקן סופית אלא לאחר סיום הצבע.
לצפיה ב-'נראה יפה מאוד'
נראה יפה מאוד
08/11/2004 | 22:02
23
רק כמה הערות על בחירת האויוניקה:
אלא אם כן אתה מתכוון לקנות אותו משומש, ה KX155 של קינג זה דבר שחבל להתעסק איתו. 25 שנה הם מיצרים את אותו מכשיר. ה SL30 של גרמין (אפולו מקודם) הוא מכשיר הרבה הרבה יותר טוב, תופס חצי מקום בפאנל, ועולה אותו דבר. היתרון היחיד של ה KX155 זה שיש הרבה משומשים בשוק, כך שאם אתה רוצה ללכת על פתרון זול, אתה יכול למצוא אחד כזה משומש. ה SL30 מאפשר לך להאזין בו-זמנית גם לתדר הפעיל וגם לתדר ה stand by (למשל, אתה יכול לשים תדר מגדל פעיל ותדר ATIS ב stand by - כשהמגדל ידבר ה ATIS ישתתק אוטומטי). אותו דבר גם ל VOR - אתה יכול לראות על ה CDI את הרדיאל של התדר הפעיל ובתצוגה דיגיטלית על המכשיר את הרדיאל של ה stand by, כך שלמעשה הוא כמו שני מכשירים. בנוסף, הוא מבצע זהוי של תחנת ה VOR אוטומטית (כלומר "מקשיב" ומפענח את אות המורס ומציג דיגיטלית את מזהה התחנה). בקיצור, מכשיר מתקדם יותר מהקינג. אם יש לך מקום (וכסף), אני מעדיף את הגרמין 530 על ה 430 באופן מובהק, אבל זה רק עניין אישי, אולי
לצפיה ב-'בעיות עם SL30 -שני ADF'
בעיות עם SL30 -שני ADF
09/11/2004 | 07:58
22
אז למה לא SL30:
הסיבה הראשונה -יש כבר את כל הציוד כמה חדשים (אף שלא ציינתי זאת, ניתן היה להבין שאם אני כבר חותך פנל כפי הנראה יש לי את הציוד)
הסיבה השניה שהיהודים אוהבים שישמעו אותם חזק! לSL30 יש הספק שידור 8 ווט וזה חלש לטעמי למי שטס כאן באזור (כולל בקרה קפריסאית).
הסיבה השלישית- לא זכור לי שיש כאן מישהו עם מכשיר כזה (יוצר בעיות תחזוקה בעתיד)
הסיבה הרביעית- את הקינג 155 השגתי חדש במחיר ממש זול, למעשה את כל מכשירי הרדיו והניווט השגתי בעיסקה שלמעשה קיבלתי את ה-155 ואת צג ה-VOR/ILS בחינם.
בענין ה-530, יש לי מספיק נסיון עם גרמין 430, ההפרש במחיר ממש לא שווה את התוספות והבעיה העיקרית שמקום ל-530 בא על חשבון מקום לרגליים.

אבל עליך התפלאתי שלא שאלת למה יש לי שני מכשירי ADF בפנל
לצפיה ב-'האמת, שניים נראים לי הגיוניים כמו 1'
האמת, שניים נראים לי הגיוניים כמו 1
09/11/2004 | 08:25
21
וכאמור, אישית, אני חושב שה 530 שווה כל גרוש מעבר ל430
לצפיה ב-'בכל אופן למה 2 ADF- חידה לכולם'
בכל אופן למה 2 ADF- חידה לכולם
09/11/2004 | 08:46
20
תגיד, אתה בעל מטוס, או אתה מעדיף 530 כשמישהו אחר רכש אותו?
כי אני מאוד מעדיף 530 כשמישהו אחר רכש אותו.
לצפיה ב-'למה 2 ADF?'
למה 2 ADF?
09/11/2004 | 08:48
13
אחד בשביל לשמוע רדיו....
לצפיה ב-'אני עוד מקווה לקבל פטור מ-ADF'
אני עוד מקווה לקבל פטור מ-ADF
09/11/2004 | 09:10
12
1
אבל עד הפטור, בתכנון הכנתי מקום ל-ADF.
למה שניים, כי את תכנון הפנל אני מבצע (באופן ראשוני בלבד-כאלף תכנונים עד שהגעתי הלום) באמצעות אתר תכנון "חינמי" שמכיל ספריות פנלים של המטוסים השונים וספריות מכשירים שונים (לוקחים מכשיר מהספריה גוררים ומציגים אותו על הפנל) הבעיה שבספריה משום מה בספריה אין להם DME
ולכן נאלצתי לשים ADF שני כמייצג ל-DME.
למותר לציין שהאמרקאים כבר לא נדרשים כחובה לשים לא ADF וגם לא DME.
רק כל יתר העולם כולל ישראל בטוחים שהאמרקאים לא מבינים כלום ועדיין חייבים את שני המכשירים המיושנים האלו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אם כבר פטורים... ה-CIRRUS יכול'
אם כבר פטורים... ה-CIRRUS יכול
09/11/2004 | 09:46
2
1
לטוס מכשירים לפי מדינת ישראל ? קיבלו פטור על ADF ?
לצפיה ב-'לא מבין מה אמרת'
לא מבין מה אמרת
09/11/2004 | 09:57
1
2
לסירוס כמיטב ידיעתי, אין לא ADF ולא DME, אני לא יודע לגבי ILS ו-VOR כפי הנראה כן יש לו בתצוגה.
אני ביקשתי פטור על ADF בלבד בהסתמך על כך שבאלעל ב-777 כפי הנראה אין כבר ADF
לצפיה ב-'נכון. בגלל זה שאין לו ADF ולא DME'
נכון. בגלל זה שאין לו ADF ולא DME
09/11/2004 | 20:11
2
לא מאשרים לו לטוס בתנאי מכשירים
לצפיה ב-'קח תרומה צנועה..'
קח תרומה צנועה..
09/11/2004 | 10:02
8
1
הסתכלתי בעיון בפנל שלך ולא הצלחתי למצוא שני ADF
מה שכן, ראיתי דוקא שני טרנספונדריפ...
החלפתי לך אחד מהם ב-DME
בהצלחה.
לצפיה ב-'סליחה. כן ADF..'
סליחה. כן ADF..
09/11/2004 | 10:09
7
אכן,היו אלה שני ADF..
משום מה חיפשתי את תצוגת המחט ולא ראיתי את פנל ההפעלה.
בכל מקרה קיבלת אחד DME..
לצפיה ב-'ניצן, אתה יורה מהר מדי היום!'
ניצן, אתה יורה מהר מדי היום!
09/11/2004 | 10:16
6
1
תביט לצדדים, תבין למה התכוון הבנאדם, אם לא הבנת, תשאל ורק אחר כך תירה.
אתה חושב שאני לא יודע להשתיל DME בתמונה?
הבעיה היא שאני הייתי זקוק לDME באתר שבו תכננתי את הפנל ולא בתמונה בודדת.
לצפיה ב-'בסדר..אז תחזיר את הDME'
בסדר..אז תחזיר את הDME
09/11/2004 | 10:40
5
לא נחייב אותך על כך.
אז הוספתי לך מצד ימין TAXIMETER אלקטרוני - חינם!!
לצפיה ב-'הטקסימטר הזה'
הטקסימטר הזה
09/11/2004 | 11:23
4
הוא מדגם לא מאושר על ידי ה-FAA שלא נדבר על אישור  ע"י מינהל התעופה שלנו.
לצפיה ב-'עזוב טקסימטר, הנה רעיון יותר טוב.'
עזוב טקסימטר, הנה רעיון יותר טוב.
09/11/2004 | 12:45
3
אתה זוכר את הטייפים לרכב של פעם? אלה שנקראו 8TRACK, עם קלטות בגודל אריחים? שים אחד כזה, אני אביא לך מתנה לטסט פלייט קסטה של ילד הפלא העיוור ניקולס, זה שמנגן בבוזוקי כמו אליל ועוד מחזיק אותו מאחורי הראש.
לצפיה ב-'חשבתי להציע לו את זה'
חשבתי להציע לו את זה
09/11/2004 | 14:15
אלא  שיש לי רק קלטות של חוזליטו או של אליקי....
לצפיה ב-'אבי, אתה יודע מה'
אבי, אתה יודע מה
09/11/2004 | 17:06
1
אני מוכן לקבל ממך מתנה נגן CD לא של פעם, אלא של היום  שיכול להיות מותקן אנכית ולא אופקית ואנסה למצוא לו מקום להתקנה בקוזי.
את ה-CDs יביא ניצן כמתנה ואם לא תביא ביחד עם המכשיר שובר לקניית כמה.
לצפיה ב-'ה CDs עליי, הסיבוב עלייך. דיל?'
ה CDs עליי, הסיבוב עלייך. דיל?
09/11/2004 | 17:14
לצפיה ב-'כן, אני בעל מטוס ויש בו 530'
כן, אני בעל מטוס ויש בו 530
09/11/2004 | 17:30
5
לצפיה ב-'ואתה השקעת ברכישתו והתקנתו'
ואתה השקעת ברכישתו והתקנתו
09/11/2004 | 19:14
4
כ-11000 דולר?
לידיעתך, גרמין 430 עולה בישראל 7300-7400 דולר כולל מע"מ ועוד התקנה כמה אלפי ש"ח.
למזלי כפי הנראה אני אייצר את הצמה למכשור בעצמי.
גרמין 530 היה עולה כאן קרוב ל-13000 דולר כולל מע"מ ועוד התקנה.     זה כמעט כפול, ובטיסה לרודוס או לסלוניקי, לא נוספים שום איים  בדרך אלו אותם האיים. לו היית אומר שיש לך גם טרנספונדר GTX330 שמביא לך תמונת התנועה האוירית, יתכן וזה יהיה יותר משמעותי.
בכל אופן, רמת המיכשור שאני מתקין בקוזי היא הרבה מעבר למה שאני צריך לטיסה באגן הים התיכון.
לצפיה ב-'לא, השקעתי כ 16000$'
לא, השקעתי כ 16000$
09/11/2004 | 19:30
3
זה היה בימים ההם כשהמכשירים הללו היו הרבה יותר יקרים. אז עוד לא היה GTX330, אבל כשהטרנספונדר הנוכחי ישבוק, או כשנחליף מטוס, מה שיקרה קודם, גם זה בתכנון.
GTX330 לא יעזור לך, ולכן לא הצעתי. מה שכן, בפעם הבאה אני הולך על הגרמין 480 (שגם לא יעזור לך באזורים שאתה טס בהם) .
לצפיה ב-'יעזור ועוד איך'
יעזור ועוד איך
09/11/2004 | 21:05
2
תוך לא הרבה זמן מודS יהיה חובה כאן וגם תהיה אינפורמציה על התנועה.
לצפיה ב-'לפי מיטב ידיעתי אתה טועה'
לפי מיטב ידיעתי אתה טועה
09/11/2004 | 21:23
מוד S עומד להיות חובה בארופה, זה כן, אבל אינפורמציה על התנועה דרכו זה לא בתכנון של EuroControl למיטב ידיעתי. לכן, הטרנספונדר רק יעזור לך להיות חוקי (ויעזור לבקר לראות אותך טוב יותר), אבל אנפורמציה נוספת הוא לא יתן לך. יש לך מסמך בו הם מבטיחים TIS? למיטב ידיעתי התכנית האירופית היא לא לתמוך ב TIS-B אלא ב ADS-B בלבד, וזה יקח להם כ 20 שנה.
לצפיה ב-'ממליץ לך לקרוא בעיון'
ממליץ לך לקרוא בעיון
09/11/2004 | 21:38
את האתר של EuroControl. שים לב ש TIS-B לא נזכר שם בשום מקום, וב FAQ מופיעה השאלה:
Why are we asked to fit Mode S while we do not receive any benefits?

בקיצור, האירופאים, לפי מה שאני מבין, מכריחים Mode S בכח, אבל בלי לספק שרותים נוספים לטייס עליו. כאמור, אם אתה יודע משהו אחר, אשמח לקבל מראי מקום...
לצפיה ב-'כנף עגולה, כנף אליפטית, כנף מלבנית'
כנף עגולה, כנף אליפטית, כנף מלבנית
08/11/2004 | 20:05
42
האם יש שוני בין צורות הכנף השונות? במה זה מבוטא וכיצד זה משפיע על מהירות הזדקרות? מערבולות קצה כנף וכו'?
המשך>>
האם יש שוני בין צורות הכנף השונות? במה זה מבוטא וכיצד זה משפיע על מהירות הזדקרות? מערבולות קצה כנף וכו'?
לצפיה ב-'מסעות בנימין מטודלה- טרמינל 3'
מסעות בנימין מטודלה- טרמינל 3
08/11/2004 | 19:37
3
הבוקר טסתי למילנו - כל הלילה לא יכולתי להרדם בגלל ההתרגשות מעצם הרעיון שאזכה לעבור בטרמינל החדש.
אולם הכניסה גדול אמנם מזה הישן, אך מתכנניו לא חזו כנראה את הבידוקים הביטחוניים - התורים המתפתלים והבלגן בכניסה לתורים אלו תופסים את מרבית האולם, ולכן צפוף מאוד וחוץ מהארכיטקטורה של התקרה אין הרגשה של "חדש". הבודקות מתרוצצות בין התורים, מבולבלות כמו עכברים באניה טובעת. אין יד מכוונת.
אחרי ה"צ'ק אין" עוברים דרך מסדרון צר לבדיקת הדרכונים (הולך מהר) ומשם כמובן לבדיקות של התיקים .
החלק המענין בא בכניסה לרחבת הקניון - עדת חומיינים שקוראים לעצמם יהודים דתיים מנסה בכוח להלביש עלי תפילין - עד שמשכתי אחד מהם הצידה
ונסיתי לעשות עימו "דיל" - אני אלמד אותו את תפילת ה-ROSARIO של הקתולים והוא יזכיר לי איך מניחים תפילין.
בקצור - מהרגע ששילמתי למונית (ב-5 בבוקר !) עד שהצלחתי לשלם למוכרת הבשמים ב"דיוטי-פרי" עברו 80 דקות (לפי הובס)!
כיון שהטרמינל החדש ממוקם ליד קצהו של מסלול 30 וההמראה היתה על 26, ההסעה חזרה לאורך מסלול 12, ומשם דרך 03 לתחילת 26 לוקחת 15 דקות ומקנה הרגשה שאנחנו ממריאים מאיזה שדה לפחות בגודל של DFW
לצפיה ב-'תלוי במהירות ההסעה.ספרתי גם פ'
תלוי במהירות ההסעה.ספרתי גם פ
08/11/2004 | 19:43
פחות מ 10 ד'
לצפיה ב-'טרמינל 3 - המשך'
טרמינל 3 - המשך
08/11/2004 | 19:44
1
כלומר DALLAS -FORT-WORTH , והחלק המענין הוא המעבר ליד טייסת התובלה - ממש תערוכה של מטוסים, הרקולסים, ערבות, ווסט-ווינדים, שבע-אפס-שבע'ים, הוק-אי'ים עם צלחת  ועוד.
זאב
לצפיה ב-'זה בסדר, גם שחוזרים (לפחות כרגע)'
זה בסדר, גם שחוזרים (לפחות כרגע)
08/11/2004 | 21:27
לוקח כ-10 דקות מנגיעה לקשירה בגייט.10 דקות לפתיחת השרוול ועוד 15 הליכה לביקורת הדרכונים. כמעט כמו DFW רק שהרכבת הפנימית עוד לא עובדת.
הטרמינל אחלה יפה ונוח לנכנסים. אני ירדתי לקומת רכבת ישראל ולאחר 20 דקות ירדתי ליד ביתי בהרצליה ללא פקקים בגהה וכו.
לצפיה ב-'ככה בשקט בשקט, בלי להגיד מילה?'
ככה בשקט בשקט, בלי להגיד מילה?
08/11/2004 | 14:25
16
או שפיספסתי משהו.

עידן איילון התחיל להופיע "בכחול".

ברכות על הצטרפותך להנהלת הפורום.
אתם ב"חפיפה"?
צור נשאר או נוטש?

, על כל פנים.

דוד
לצפיה ב-'ברכות חמות לעידן '
ברכות חמות לעידן
08/11/2004 | 14:29
12
אתה בהחלט תוספת יותר מראויה לצור
לצפיה ב-'ברכות לעידן אבל למה אני לא רואה'
ברכות לעידן אבל למה אני לא רואה
08/11/2004 | 15:10
11
את ה"כחול" של עידן?
לצפיה ב-'נשבע לכם - קודם היה'
נשבע לכם - קודם היה
08/11/2004 | 15:12
10
ועכשיו - אין!

דוד
לצפיה ב-'דנידין הרואה ואינו נראה..'
דנידין הרואה ואינו נראה..
08/11/2004 | 15:17
6
לצפיה ב-'למיטב זכרוני,'
למיטב זכרוני,
08/11/2004 | 15:20
5
דנידין שתה כוס של מיים סגולים.
לצפיה ב-'של פרופסור קטרוס... אבל אולי עידן'
של פרופסור קטרוס... אבל אולי עידן
08/11/2004 | 15:20
4
גם שתה את זה בין לבין
לצפיה ב-', '
,
08/11/2004 | 15:25
לצפיה ב-'פרופ' קטרוס :) תכף תגידו שאתם'
פרופ' קטרוס :) תכף תגידו שאתם
08/11/2004 | 18:27
2
זוכרים גם את תוכידס.
לצפיה ב-'בטח, וגם את חתולים בצמרת.'
בטח, וגם את חתולים בצמרת.
08/11/2004 | 19:45
1
לצפיה ב-'מיצי מיצי..מיצינו? מיאו..'
מיצי מיצי..מיצינו? מיאו..
08/11/2004 | 21:45
לצפיה ב-' תעלומה !'
תעלומה !
08/11/2004 | 15:22
לצפיה ב-'גם אני ראיתי, אתה לא עוור ...'
גם אני ראיתי, אתה לא עוור ...
08/11/2004 | 15:26
1
לצפיה ב-'אולי עשו ניסיון'
אולי עשו ניסיון
08/11/2004 | 15:49
לראות מה יהיו התגובות?
לצפיה ב-'גם אני ראיתי. כחול כחול.'
גם אני ראיתי. כחול כחול.
08/11/2004 | 15:49
לצפיה ב-'אולי זה רמז לצור'
אולי זה רמז לצור
08/11/2004 | 17:28
1
שהגיע הזמן להחזיר את המפתחות??
לצפיה ב-'ההסבר לכחול'
ההסבר לכחול
08/11/2004 | 17:55
ע"פ נשיונל ג'אוגרפיק:

לטאות ממין מסויים מפתחות "ראש כחול" בעונה מסויימת.(לאחר שבא על סיפוקו הצבע הכחול נעלם)
האם זה מה שקרה לעידן ידידנו?

לצפיה ב-'זקוקה לעזרה'
זקוקה לעזרה
08/11/2004 | 13:40
15
קודם כל מתנצלת מראש שאני הופכת לכם את הפורום הנהדר הזה לפורום קיט'ש אבל אני ממש חייבת שתעזרו לי ברעיונות למתנה לבן-זוג שקיבל רישיון טייס.\
כל רעיון בכל סכום יתקבלו בברכה.

ג'ני, נתניה
לצפיה ב-'תקני לו סוף שבוע'
תקני לו סוף שבוע
08/11/2004 | 13:52
6
ב"מצפה הימים" כולל טיסה הלוך ושוב לראש פינה במטוס, שהוא יטיסו.

דוד
לצפיה ב-'CIRRUS SR22 מתנה שלא ישכח'
CIRRUS SR22 מתנה שלא ישכח
09/11/2004 | 02:37
5
לצפיה ב-'מצטרעת על הבורות'
מצטרעת על הבורות
09/11/2004 | 09:24
4
אבל מה זה? איפה אפשר להשיג את זה? מה העלות?
תודה!
לצפיה ב-'אין על מה להצטער -'
אין על מה להצטער -
3
1. זה מטוס

2.  ניתן להשגה כאן

3.  עלות - בסביבות ה +400,000 $  לחדש. יש גם משומשים בסביבות ה 300,000.

מייק..
לצפיה ב-'כבר מזמינה אחד!'
כבר מזמינה אחד!
09/11/2004 | 11:56
2
היה עלי סתלבט קטן כאן בפורום...

בכל מקרה המון תודה, אני מתחילה לגבש החלטה
אשמח לרעיונות נוספים אם יש.
לצפיה ב-'אוזניות אישיות כבר יש לו?'
אוזניות אישיות כבר יש לו?
09/11/2004 | 12:37
1
לצפיה ב-'ובנושא זה'
ובנושא זה
09/11/2004 | 19:23
לכי לחנות "אביזרי טיסה" וירטואלית ברשת, כמו
www.sportys.com
ותוכלי למצוא המו מתנות בהמון מחירים.

חפשי ב GOOGLE את המילים "pilot shop"

לצפיה ב-'מנוי ל-'
מנוי ל-
08/11/2004 | 14:39
3
עם הרוח, כנפיים, ביעף, Private Pilot, Plane & Pilot, Sporty Pilot, Playboy,
ואם הוא מעצבן - מנוי למוסיאון ח"א בחצרים (סתתתם).
יש המון ספרות תעופתית ראויה כמתנה בכל טווח המחירים, רק אל תקני לו את "בדרכי העורב לאלסקה", הוא עוד יכול לברוח...
אישית הייתי מעדיף מתנת מדריך מלווה ומטוס לקפריסין, או לאילת (עם או בלי סוף שבוע...).
מאחר ואצלי זה היה קצת מזמן, נדמה לי שקיבלתי מנוי לפילהרמונית...(שאחזור לפרופורציות...).
הכל מקרה, בהצלחה וטיסות בטוחות.
לצפיה ב-'אתם חסרי מעוף'
אתם חסרי מעוף
08/11/2004 | 17:57
2
מה עם one mile high club??????????
לצפיה ב-'וואלה'
וואלה
08/11/2004 | 18:00
1
הטיסה עלי, בהנחה שהזוג יכול להסתדר במושב האחורי של הזלין ובתנאי שאליאס בא לצלם.
לצפיה ב-'יין,פיסטוקים,צילומים, והסיגריה של'
יין,פיסטוקים,צילומים, והסיגריה של
08/11/2004 | 18:25
אחרי
עלי.
לצפיה ב-'אני אומר לך כיצד אשתי הפתיעה אותי..'
אני אומר לך כיצד אשתי הפתיעה אותי..
09/11/2004 | 12:38
1
שכרה מטוס. שמה את נפשה בכפה טסה עימי לר"פ. שם המתינה לנו מונית לכפר יובל. טיול טרקטורונים מדהים של כשעתיים, אני היא ומדריך. ולבסוף ארוחת צהריים בר"פ באחוזת שולמית. טיסה חזרה.
לצפיה ב-'כמה אפשרויות:'
כמה אפשרויות:
09/11/2004 | 20:01
2
1
1. ברייטלינג עם GPS
2. פנטהוס בסביוני דניה
3. קופסת שוקולד מצויינת
4. אזיקים וחבל טיפוס ורוד 20 מטר

אם הוא בן זוג אז למה בכרטיס את מחפשת???

ואם הוא קיבל רשיון אז מה בדיוק את עוד יכולה לתת לו ושחוקי לרשום אותו כאן?!
לצפיה ב-'פרה קשורה, לא אוכלת?'
פרה קשורה, לא אוכלת?
09/11/2004 | 21:05
1
לצפיה ב-'המינוח הנכון צריך להיות'
המינוח הנכון צריך להיות
10/11/2004 | 09:12
אם יש אוכל טוב בבית, לא יוצאים למסעדות ?
לצפיה ב-'יוני.....'
יוני.....
08/11/2004 | 08:52
1
למה משמשים אזורי התפעול המזרחי והמערבי סביב טרמינל 3?
לצפיה ב-'אזור התמך המזרחי כולל את:'
אזור התמך המזרחי כולל את:
08/11/2004 | 19:15
מרכז תפעול מערכות מיון כבודה,הובלת מטען מהמטוס,
מוסך לרכבי תפעול,חדה"א עובדים,חניות לרכבי
עובדים,מרכז האנרגיה של טרמינל 3,ואולי שכחתי משהו.....
לצפיה ב-'מהיום גם לי יש רשיון'
מהיום גם לי יש רשיון
08/11/2004 | 11:15
4
סוף סוף - חבל שלא לפני כמה וכמה שנים טובות - אבל מוטב מאוחר מאשר בכלל לא.

תודות לנועם בן פרץ שהצליח להדריך אותי, תודות גם לשירגל ולמדריכים הנהדרים וכמובן גם למונאייר
לצפיה ב-' מזל טוב '
מזל טוב
08/11/2004 | 11:18
בקרוב/רחוק אצלי.

שי
לצפיה ב-'מזל טוב שלומי!!'
מזל טוב שלומי!!
08/11/2004 | 11:50
טיסות נעימות ונחיתות בטוחות!
לצפיה ב-' מזל טוב ונחיתות בטוחות '
מזל טוב ונחיתות בטוחות
08/11/2004 | 15:26
מיכל
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
08/11/2004 | 23:13

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו