לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'רכבת רעננה,מתי היא תתחיל לפעול?'
רכבת רעננה,מתי היא תתחיל לפעול?
09/10/2016 | 12:46
6
184
יש למישהי.ו כאן פרטים?
לצפיה ב-'צפי רבעון שני 2018'
צפי רבעון שני 2018
09/10/2016 | 13:34
95
לצפיה ב-'והרכבת לכרמיאל?'
והרכבת לכרמיאל?
09/10/2016 | 14:58
4
69
לצפיה ב-' רבעון שני 2017'
רבעון שני 2017
09/10/2016 | 15:28
61
לצפיה ב-'לכרמיאל אם אינני טועה חודש יוני 2017'
לכרמיאל אם אינני טועה חודש יוני 2017
09/10/2016 | 18:04
2
65
לצפיה ב-'סיום הבנייה מתוכנן לאפריל 2017'
סיום הבנייה מתוכנן לאפריל 2017
09/10/2016 | 18:59
1
158
2-3 חודשי הרצה נותנים תאריך פתיחה סביב אמצע יולי 2017
לצפיה ב-'לקראת ףסטיבל המחוֹלוֹת, לא רע'
לקראת ףסטיבל המחוֹלוֹת, לא רע
10/10/2016 | 02:49
31
לצפיה ב-'חיוך על הבוקר.......״יהיה בסדר״'
חיוך על הבוקר.......״יהיה בסדר״
09/10/2016 | 11:49
2
190
וידאו 1:
נשיא מקסיקו חונך רכבל חדש שיסיע 6000 איש לשעה באזור אחת השכונות העניות והמסוכנות ביותר בעיר מקסיקו-סיטי.

וידאו 2: המציאות אחרי הארוע.

הפרסום על ידי העיתונאית מספר 1 במדינה.

http://aristeguinoticias.com/0610/mexico/teleferic...
לצפיה ב-'וידאו 1 אבד'
וידאו 1 אבד
11/10/2016 | 10:11
1
9
לצפיה ב-'תנסה שוב'
תנסה שוב
13/10/2016 | 21:28
4
לצפיה ב-'TheMarker על "הסחטנות" לכאורה של אגד'
TheMarker על "הסחטנות" לכאורה של אגד
09/10/2016 | 10:19
29
465

עכשיו לשאלת תם- יש ממש בדברים האלה? לא מכיר כל כך את התנהלות ואת הסכמי הסובסידיות שנהוג עם אגד, אבל האם זו כתבה שהיא מגמתית מידיי או שבאמת מתנהל שם סירחון ארגוני בחסות המדינה?
לצפיה ב-'asif'
asif
09/10/2016 | 12:16
23
518
תראה אסיף אגד היה רגיל לסחוט ולסחוט מהממשלות כספים .והממשלות נענו ונענו .כאשר הממשלה נעמדה על רגליה האחוריות והליטה לעצור את הסחף .היא נתקלה בהסתדרות .ופה הם לא מסוגלים להתמודד .ולכן עכשיו יגיעו להסכם סחיטה חדש .
 הסכם הסחיטה החדש לא שונה מהסחטנות החרדית ,מהמתנחלים הסוחטים .ממשלה שלא מסוגלת להימנע מסחטנות כל שהיא ,ממשלה שלא מסוגלת לחקור ולבדוק לאן נעלמו מליארדים שניתנו לאגד ,או יותר גרוע לא מעונינת להיכנס לנושא ,תגדירו אתם איך לכנות אותה ?אז אני נמנע מביטוי חריף של מושחתים ולכן לא אכתוב מושחתים ,אבל אפסים ותתי אפסים בוודאי שאני יכול .

לצפיה ב-'לא, אתה לא וזו אזהרה אחרונה בהחלט.'
לא, אתה לא וזו אזהרה אחרונה בהחלט.
09/10/2016 | 22:56
22
162
לצפיה ב-'david'
david
10/10/2016 | 09:37
21
257
בבקשה לא לאיים ולא להתנהג בצורה כוחנית .בינתיים זו דמוקרטיה שחופש הביטוי הוא מעל לכל .כדאי שתבדוק פסקי דין בעניין .

חג שמח ושנה טובה לך ולמשפחתך 
לצפיה ב-'אני לא מאיים'
אני לא מאיים
10/10/2016 | 12:18
10
267
זה דבר ראשון.
חופש הביטוי ודמוקרטיה - הן לא מעל הכל, זה דבר שני. דרך ארץ היא מעל הכל. ואת הפורום הזה אני מנהל כבר יותר מ- 10 שנים אז תאמין לי שראיתי ושמעתי כבר הכל. כדאי שאתה שתעיין בארכיון הפורום מעט לפני שאתה מתחיל לייעץ לי היכן לעיין.
לצפיה ב-'david'
david
10/10/2016 | 21:01
9
162
אין ספק שאתה מאיים .על חופש הביטוי אם הוא נורמטיבי כן או לא רק בית משפט יחליט אם הנושא יגיע לשם .דרך ארץ?.לא קשור לחופש הביטוי .אתה מתבלבל ..
לא פגעתי ןלא העלבתי אף אחד פה בפורום וגם לא אישית מחוץ לפורום ..מותר לי באופן כללי לומר על גוף אפסים ותתי אפסים,כי במקרה הזה שבו לא פגעתי אישית ,חופש הביטוי מעל .כנס לפסקי דין בנושא ותשכיל
   אגב לא באתי להתעמת פה אלא להציג את דעותי על משרד התחבורה ואגב לדורותיהם ,ןלכתוב מה אני חושב עליהם .לעניין זה הריני להפנות אותך למורי ורבי  עו'ד יורם שפטל בנושא חופש הביטוי .כמו כן אתה מוזמן לפנות למר רון קופמן .שני אלו משדרים בתישורת ,"חטאי כשלג ילבינו " לעומתם, והם ממשיכים לשדר כרגיל.כאשר טינף על מירי רגב הוא הושעה .ולכן תחשוב לפני שאתה מאיים 
לצפיה ב-'אתה צריך להבין שיש הבדל בין רדיו לפורום'
אתה צריך להבין שיש הבדל בין רדיו לפורום
10/10/2016 | 21:13
2
140
אם למישהו יש תוכנית ברדיו, היחידים שיכולים למנוע ממנו להגיד דבר מה (חוץ מהצנזורה הצבאית) הם העורכים והמנהלים של אותה תחנה.

אבל בפורומים באינטרנט אין חופש ביטוי אבסולוטי. רוצה חופש ביטוי אבסולוטי באינטרנט? אתה מוזמן להקים אתר משלך שבו תכתוב את דעותיך כאוות נפשך.

לפורומים יש כללים, וגם לפורום הזה יש כללים. וצורת ההתנסחות שלך מונעת מאיתנו לנהל דיון בוגר ורציני על הנושאים שמעניינים אותנו כאן. כמו שהסביר הקומיקס שצירפתי בהודעתי שכותרתה "חופש ביטוי", חופש הביטוי בתור חירות של אזרח אומרת שלממשלה אסור לאסור אותך בגלל שהבעת את דעתך (שזה אגב, לא תקף בישראל, ולמערכת המשפט כאן יש פרשנות מאוד... "רחבה" למה נחשב הסטה ולכן אסור בחוק, אבל זה כבר מחוץ לנושא הדיון שלנו), אבל חופש הביטוי לא אומר שמותר לך להתבטא כאוות נפשך בכל מקום ובכל זמן.

התפקיד של מנהלי הפורום הוא בדיוק זה: *להגביל* את חופש הביטוי שלך, כדי לשמור על רמת דיון בוגרת ונאותה. מי שלא מציית לכללים ומתעלם מהאזהרות, מגיע לו שייחסם. כך נהוג באינטרנט כבר שנים, זו חלק מהאתיקה הבסיסית של הרשת.

אתה כל הזמן מדבר על חוקי המדינה ועורכי דין כאלו ואחרים, ובכן, אם באמת היית מבין דבר או חצי דבר במשפטים היית יודע שאין שום חוק שאוסר על אנשים לבקש ממך לדבר יפה ולחסום אותך מפורום אם אתה מתעלם מהדרישה הזו.

אם אני הייתי מנהל הפורום, אתה היית נחסם מזמן. אתה צריך להגיד תודה לאלן ודוד (מקווה שאייתתי נכון) שהיו סבלנים איתך עד עכשיו ונתנו לך הזדמנות אחרי הזדמנות לשפר את התנהגותך.
לצפיה ב-'bus'
bus
10/10/2016 | 21:36
1
112
מה זה חופש ביטוי אבסולוטי מבחינתך ?האם לומר על משרד התחבורה אפסים ותתי אפסים היא תגובה חריגה ? התבטאות חריגה ?טול קורה מבין עינך .ראית את תגובתך אלי ?זו לא גסות רוח .?רק לך מותר .?ובאשר לידע במשפטים שלי אתה טועה
     כידוע לך לא קיים בפורום "דבר יפה" אף אחד לא נתן לי שום הזדמנות ,ומי שלא חסם אותי יודע מדוע .ולסיכום מאחל לך שנה טובה ובריאה וגם למשפחתך .
לצפיה ב-'אני לא מחליט על הכללים, זה התפקיד של מנהלי הפורום'
אני לא מחליט על הכללים, זה התפקיד של מנהלי הפורום
10/10/2016 | 21:43
83
והם בעצמם אמרו לך שאתה עובר על הכללים.
לצפיה ב-'קיבלת מספיק התיחסויות בשרשור זה בסוגיית חופש הביטוי.'
קיבלת מספיק התיחסויות בשרשור זה בסוגיית חופש הביטוי.
10/10/2016 | 22:02
5
148
מבחינתי הדיון כאן הסתיים.
אם אתה בוחר לקרוא לזה איום, אז שיהיה איום: בפעם הבאה שהודעה שלך לא תמצא חן בעיני, אתה תיחסם. אתה מוזמן לפנות לאחר מכן להנהלת תפוז, לעורך הדין יורם שפטל, ליועץ המשפטי לממשלה או לאונסק"ו.

אגב, את יורם שפטל אני אישית מעריך מאוד ומסכים ל- 95% מדבריו ודעותיו, גם אם לא תמיד לסגנונו.
לצפיה ב-'david'
david
11/10/2016 | 10:07
4
122
נכון זה פורום תחץ .והדיון כאן הסתיים .רק תגיד תודה ל"ריטינג" שסידרתי לפורום הרדום והמשעמם הזה .ובאשר לאיומים שלך הפנקס פתוח והיד רושמת 
לצפיה ב-' בזה אתה צודק. אין כמו טרול טוב '
בזה אתה צודק. אין כמו טרול טוב
11/10/2016 | 10:43
3
119
להפיח מעט שמחה בפורום.
לצפיה ב-'david'
david
11/10/2016 | 11:53
2
107
לוקח בסבבה את הטרוליות שלך .מקווה שלמרות זאת למדת קצת מכל השירשורים שלי .ושמחה בפורום המשעמם הזה היא דבר מבורך .
לצפיה ב-'ברור, מכל מלמדיי וטרוליי השכלתי. '
ברור, מכל מלמדיי וטרוליי השכלתי.
11/10/2016 | 12:32
1
108
יום כיפור וזה... נוותר לך הפעם.
לצפיה ב-'davud'
davud
11/10/2016 | 18:27
80
טוב שלימדתי אותך משהו .לא פשוט שאדם לומד מטרול .אבל אתה מנהל גדול ודגול ויכול להרשות לעצמך להיות מושפל מתוך עמדה של כוח ,יאללה אין לי כוח בשבילך שתהיה לך שנה טובה ובריאה .זהו נעבור למאזין הבא .
לצפיה ב-'חופש ביטוי'
חופש ביטוי
10/10/2016 | 14:08
280

ובפעם האחרונה שבדקתי, הפורום הזה אינו דמוקרטיה.
לצפיה ב-'כפי שציינו כאן, חופש ביטוי יש במקומות ציבוריים, וגם זה לא '
כפי שציינו כאן, חופש ביטוי יש במקומות ציבוריים, וגם זה לא
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 16:26
6
150
בלי מגבלות בארץ (למשל, העלבת עובד ציבור, דבר שאינו עבירה בארצות הברית למשל).

בוודאי שאין מושג "חופש ביטוי" בפורומים ושטחים פרטיים. אין לאיש זכות להביע את דעתו בשטח פרטי שבעליו קובע את החוקים שמתקיימים בשטחו.
לצפיה ב-'לא יודע על ארה"ב'
לא יודע על ארה"ב
10/10/2016 | 17:42
1
98
בישראל כבר תבעו על התבטאויות לא נאותות ו"קנסו" את המתבטא.
לצפיה ב-'בדיוק - זו הכוונה שלי, בארץ יש מגבלות יותר גדולות על חופש'
בדיוק - זו הכוונה שלי, בארץ יש מגבלות יותר גדולות על חופש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 18:44
90
הביטוי במקומות ציבוריים. לדעתי בהחלט יש מקום להרחיב את חופש הביטוי ושמעצר על התבטאויות מעליבות הוא פגיעה לא מוצדקת בחופש הביטוי. כמובן שזוהי דעתי הסובייקטיבית ויש רבים שחולקים עליה. אף על פי שאני מאוד בעד חירויות, זכויות אדם וכדומה, אני גם מבין ומקבל שאין איזה ערך אוניברסלי של זכויות אדם למרות מה שטוענים אבירי הזכויות.

בארצות הברית אין כמעט גבול לחופש הביטוי והדבר מוגן בחוקה. יוצא הדופן היחיד בארצות הברית הוא התבטאות המסיתה לביצוע מעשי טרור שהיא עבירה, אבל גם העבירה הזו עדיין לא עבר את מבחן בית המשפט העליון. יתכן אף שבעתיד יפסקו שאי אפשר להרשיע בעוון הסתה לטרור...
לצפיה ב-'alantan'
alantan
10/10/2016 | 21:07
3
89
אף אחד לא מעל חוקי מדינת ישראל.לא בשטח פרטי ולא באף מקום אחר אלא אם השטח כבוש ושם חלים חוקים אחרים.כי מחר תחליט בשטח הפרטי שלך שמותר לאנוס ..
לצפיה ב-'אונס, טוב שלא נסחפת... על איזה חוק בדיוק אתה מדבר שאני יכול'
אונס, טוב שלא נסחפת... על איזה חוק בדיוק אתה מדבר שאני יכול
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 23:07
2
87
לאפשר לכל אחד לעמוד בביתי ולומר מה שהוא רוצה ושלא תהיה לי זכות להעיף אותו החוצה מביתי מכל סיבה שעליה אני אחליט, כולל מה שהוא אומר?
לצפיה ב-'alnatan'
alnatan
11/10/2016 | 10:00
1
67
בביתך?אסור לך לירות על פורץ ידעת זאת ?זה חוק מימי האנגלים ,ומכיוון שאין חוקה בישראל פועלים לפי החוק ההוא .מה שאני כותב לך הוא שלא הכול מותר בשטח הפרטי שלך ,ומאידך נושאים מסויימים נתונים לפרשנות משפטית .והואיל והפורום הזה הוא ציבורי "לית מאן דפליג" הרי שצריך לנהוג על פי חוקי המדינה ,הם מעל לכול .כולל פורום תפוז .
  אגב המנהל השני טועה .הדם עולה לו לראש ,והוא פועל מתוך רגש ולא באופן חוקי .אישית העפתי מנהל מפורום תפוז ,תפוז הבין שלא הכול מותר למנהל פורום ,ובמיוחד איומים על גולשים .לא מתכוון כמובן אליך בהקשר לאיומים וכו .דווקא אתה נראה לי נאור סבלני ומדבר לגופו של עניין .שנה טובה
לצפיה ב-'אל תדאג, גם אני יודע לחסום וגם לאיים... מה שכן, עד כה הבלגתי'
אל תדאג, גם אני יודע לחסום וגם לאיים... מה שכן, עד כה הבלגתי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2016 | 14:16
82
כמו שדוד הבליג. במקרה הוא ענה קודם, ואולי אני גם קצת משועשע מהדברים שאתה כותב ולכן אינני ממהר למחוק ולחסום.

לגבי החוק, אתה שוב מפליג לחופים רחוקים... אמרתי שמותר לי לגרש מביתי מישהו שמדבר שלא לרוחי. לא דיברתי על יריות. לגבי תפוז, לדעתי אתה טועה בגדול - אין לאף גוף מסחרי חובה לקבל כל דבר שנכתב על ידי גולש כלשהו. כמו ש-YNET או הארץ יכולים להחליט איזו תגובת טוקבק לפרסם ואיזו למחוק, כך גם לתפוז יש קריטריונים, וכל המנהלים עובדים לפיהם.

בכל מקרה שנה טובה לכולם, טרולים ולא-טרולים...  
לצפיה ב-'בדמוקרטיה קיים חופש הביטוי ולא חופש השיסוי. '
בדמוקרטיה קיים חופש הביטוי ולא חופש השיסוי.
10/10/2016 | 20:45
1
89
אתה בהחלט יכול להגיד שאסור לממשלה לחתום הסכם עם חברת אגד, זה בגדר חופש הביטוי. הדרך בה אמרת את זה אינה מקובלת בדמוקרטיה. אגב, זה נקרא כבוד האדם וחירותו.
לצפיה ב-'asm'
asm
10/10/2016 | 22:13
62
אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר .ואם לא הבנת קרא את "דה מרקר"
לצפיה ב-'לצערי זה נשמע הגיוני לחלוטין, כך מתנהלת המדינה הזאת '
לצערי זה נשמע הגיוני לחלוטין, כך מתנהלת המדינה הזאת
09/10/2016 | 23:54
4
227
כמה פסקאות בולטות מתוך הכתבה:

התוצאה, טוענים באגד, היא משבר תזרימי שבדרך פלא מצא את ביטויו באחרונה בביטול השי לחג לעובדי אגד השכירים — אותם שכירים שעל גבם ינהלו מעתה חברי אגד את המאבק בדרך לפרישה עם המיליונים. "פקידי המדינה פועלים באופן חסר אחריות שעשוי למוטט את אגד", תקף בשבוע שעבר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, את הממשלה — חלילה לא את המעסיק שעצר את השי לחג, או את בעלי המניות שלו. "תופעת ייבוש השירותים הציבוריים על ידי הפקידות הגיעה עכשיו לאגד, שעובדיה ונהגיה נותנים שירות אחראי ומסור עשרות שנים", המשיך ניסנקורן להתבלבל בין השכירים, שאותם הוא אמור לייצג, לבין חברי אגד שבסך הכל רוצים אקזיט, או תוכנית מילוט למקרה שהעסק יסתבך.

"המהלך שבו נוקטת הנהלת אגד, על חשבון הנוסעים, נובע מחזירות ומהתנהלות בזבזנית של מונופול שהורגל ליהנות מחוסר תחרותיות ומהקצאה גורפת של משאבים ציבוריים לטובתו, בצורה של סובסידיות ייעודיות — אך לא הפנים את כללי המשחק המשתנים בעשור האחרון לתחרות וליעילות בתחבורה הציבורית", במלים אלה תקף בסוף השבוע ארגון תחבורה בדרך שלנו את הסתדרות העובדים ואת אגד שאיימו להשבית את קווי האוטובוסים בשל הימשכות המשא ומתן על הסכם הסובסידיה החדש מול הממשלה.

"אגד מצפה להמשך הקצאת משאבים ציבוריים לטובת חבריו — על חשבון כלל הציבור. לשם השגת תוצאה זאת, הוא נעזר בהסתדרות החדשה לאיום הורדת השאלטר שבידיו — מה שדווקא מוכיח עד כמה נחוצה היתה כניסת מפעילים נוספים לענף", הוסיפו בארגון.

בארגון תקפו בחריפות את התייצבות יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לימין אגד: "התנהלות בעייתית זאת, שממשיכה על אף דו"ח חמור של מבקר המדינה, לא היתה מתאפשרת ללא גושפנקה ציבורית מצד ניסנקורן, ששם מבטחו בקבוצות האינטרסים של חלק מחברי אגד על חשבון הנהגים והמשתמשים התלויים, חלקם משכבות חלשות, שנאלצים להשתמש בתחבורה ציבורית על מנת להגיע לעבודה וממנה — ושתלויים בה כדי לנהל את שגרת יומם".

מנכ"ל תחבורה בדרך שלנו, איתי חיים, הוסיף כי "אם המהלך הנוכחי יוביל לשביתת נהגים ושיבושים חריפים בתחבורה הציבורית בארץ, לא תהיה לו לגיטימציה ציבורית. היינו מצפים מההסתדרות, המתיימרת להגן על ציבור העובדים, לדאוג לנהגים, למעמדם ולמקצועם שאינו מוכר כעיסוק, ואת החצים להפנות למי שכשל בתפקידו והביא את חברת אגד לעברי פי פחת למרות כל הנכסים וההון שעמד לרשותה. משמעות המהלך של ניסנקורן, היא שפקידי המדינה יהיו אחראים להתנהלות הפיננסית הכושלת של אגד".
לצפיה ב-'trill'
trill
10/10/2016 | 09:30
3
141
הכול נכון .אבל לפחות נהגי אגד עובדים ועובדים קשה .אבל מה דעתך על אלו שסוחטים את המדינה ולא עובדים?
לצפיה ב-'מה הקשר? הביקורת לא כוונה כלפי הנהגים. מה נראה לך?'
מה הקשר? הביקורת לא כוונה כלפי הנהגים. מה נראה לך?
10/10/2016 | 12:03
2
47
לצפיה ב-'tril'
tril
10/10/2016 | 20:43
1
75
ישנה ביקורת קשה על חברי אגד .שהם רוצים לעשות אקזיט שהם רוצים להרוויח מכל המשבר הזה ,מה אתה לא יודע שחברי אגד הם נהגים ?
לצפיה ב-'ראשית, לא כולם; שנית, כפי שנכתב, הבעיה בהנהלה.'
ראשית, לא כולם; שנית, כפי שנכתב, הבעיה בהנהלה.
11/10/2016 | 00:14
88
ברור שיש כאלה שלא עשו דבר רע. לא אליהם מכוונת הביקורת.
לצפיה ב-'מפה משנת 2000 של רשת התמסורת האופטית ברכבת ישראל'
מפה משנת 2000 של רשת התמסורת האופטית ברכבת ישראל
09/10/2016 | 00:56
23
483
רצוי לשמור את התמונה במחשב ולצפות בה בגודל המלא.

ניתן להשוות את המפה הזו משנת 2000 למה שקורה כיום (סוף 2016) ברכבת ישראל.

למרות כל הניסיונות הרבים שלי, לא הצלחתי למצוא ברשת מפה עדכנית יותר של רשת התמסורת האופטית ברכבת ישראל.

ואגב, מתקן מקווה בתל אביב זה מתקן התקשורת של חברת בזק הנמצא בתל אביב ברחוב הרכבת 8-10 פינת לבונטין 21 פינת מקווה ישראל 7. רכבת ישראל משתמשת ברשת התמסורת האופטית של בזק לצורך הגיבוי לטבעות התמסורת של הרכבת. תמסורת אופטית בטבעות SDH מחייבת קו גיבוי ולרכבת ישראל אין בקווים רבים רשת גיבוי ולכן היא חייבת גיבוי של חברת תקשורת כמו בזק.
לצפיה ב-'תקציר רשת טבעות תמסורת SDH של רכבת ישראל משנת 2000'
תקציר רשת טבעות תמסורת SDH של רכבת ישראל משנת 2000
09/10/2016 | 01:32
248
והנתונים כאמור נכונים לשנת 2000.

מאז שנת 2000 חלו שינויים רבים ברכבת ישראל ולכן אין לראות בכל הנתונים הללו כאסמכתא לשנת 2016.
לצפיה ב-'מערכת תמסורת ספרתית SDH צפון'
מערכת תמסורת ספרתית SDH צפון
09/10/2016 | 01:37
164

והנתונים כאמור נכונים לשנת 2000.

מאז שנת 2000 חלו שינויים רבים ברכבת ישראל ולכן אין לראות בכל הנתונים הללו כאסמכתא לשנת 2016.

לצפיה ב-'מערכת תמסורת ספרתית SDH דרום'
מערכת תמסורת ספרתית SDH דרום
09/10/2016 | 01:41
105
נכון לשנת 2000:
לצפיה ב-'רכבת ישראל מוכרת כיום שרותי סיב אפל לחברת סלקום'
רכבת ישראל מוכרת כיום שרותי סיב אפל לחברת סלקום
09/10/2016 | 01:51
151
מכתב רשמי מרכבת ישראל:
לצפיה ב-'פרטי הרשיון המיוחד של רכבת ישראל לתמסורת SDH פנים ארצית'
פרטי הרשיון המיוחד של רכבת ישראל לתמסורת SDH פנים ארצית
09/10/2016 | 02:01
126
רשיון מיוחד ממשרד התקשורת למתן תמסורת פנים ארצית בסיבים אופטיים עבור מפעילי תקשורת פנים ארציים:
לצפיה ב-'ובנוסף, רכבת ישראל משכירה סיבים אופטיים מחברת פרטנר'
ובנוסף, רכבת ישראל משכירה סיבים אופטיים מחברת פרטנר
09/10/2016 | 02:47
115
רכבת ישראל משכירה סיבים אופטיים מחברת פרטנר:
לצפיה ב-'רשת תקשורת המחשבים של רכבת ישראל נכון למרץ 2014'
רשת תקשורת המחשבים של רכבת ישראל נכון למרץ 2014
09/10/2016 | 02:54
10
176
נכון לחודש מרץ 2014.

ובאשר לחברת מד-1, החברה זכתה במכרז חשכ"ל לשרותי גיבוי עבור משרדי הממשלה.
לצפיה ב-'פרטים נוספים על רשת תקשורת המחשבים של רכבת ישראל'
פרטים נוספים על רשת תקשורת המחשבים של רכבת ישראל
09/10/2016 | 03:02
172
נכון למרץ 2014:
לצפיה ב-'לרכבת ישראל קו תקשורת של חברת בזק המחובר לבסיס הקריה בת"א'
לרכבת ישראל קו תקשורת של חברת בזק המחובר לבסיס הקריה בת"א
09/10/2016 | 05:09
8
225
קו התקשורת של חברת בזק המחבר את רכבת ישראל לבסיס הקריה נועד לצורך עמדת כרטוס.
לצפיה ב-'אני מקווה מאוד שכל פונקציות השליטה ובקרה לא עוברים דרך זה'
אני מקווה מאוד שכל פונקציות השליטה ובקרה לא עוברים דרך זה
13/10/2016 | 15:26
7
50
למעשה אני בטוח שלא.
לגבי תקשורת בשביל עמדות הכרטוס, זה מאוד טפשי ולא נכון מה שנעשה.
רכבת ישראל לא צריכה כתובת IP של רשת האינטרנט כמעט בכלל.
אולי כמה כתובות בודדים לאתר של הרכבת ולשאר הצרכים כמו כניסה לעבודה מרחוק איפה שזה נחוץ.
עמדות כרטוס בוודאי שלא צריכים לתקשר אם השרת דרך האינטרנט.
הרשת צריכה להיות פנימית וצריך כמה שארים לחיבור לסליקה של כרטיסי אשראי.

אם מה שתיארת נכון הרי שזו פירצה שקוראת לגנב.
מעניין כמה רוחב פס נדרש בשביל לעצור לגמרי את עמדות הכרטוס על ידי DDOS
לדעתי לא נדרש הרבה רוחב פס בכלל.

לצפיה ב-'מדובר ברשת תקשורת פנימית וסגורה של רכבת ישראל'
מדובר ברשת תקשורת פנימית וסגורה של רכבת ישראל
13/10/2016 | 20:57
38
ואין לעמדות הכרטוס גישה לרשת האינטרנט הציבורית או ממנה. ובשום מקום לא נכתב ואפילו לא ברמז על תקשורת דרך האינטרנט. מה שנכתב זה קו תקשורת של חברת בזק (לא בזק בינלאומי שהיא בכלל חברה בת של חברת בזק), משהו כמו IPVPN או תמסורת אתרנט או קו תמסורת SDH של בזק.

למעשה זה קו נל"ן בין עמדת הכרטוס בבסיס הקריה לבין הרשת הפנימית של רכבת ישראל.

פונקציות השליטה והבקרה מתבצעות מהרשת הפנימית הסגורה של הרכבת שכאמור אין לה כל קשר לרשת האינטרנט הציבורית.
לצפיה ב-'ראה תקציר מסמך ביטחוני'
ראה תקציר מסמך ביטחוני
13/10/2016 | 21:18
59
רכישת קוי תקשורת מחברת בזק:
לצפיה ב-'המשך המסמך הביטחוני'
המשך המסמך הביטחוני
13/10/2016 | 21:41
4
50
המשך המסמך הקודם:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/10/2016 | 23:36
3
31
בהחלט מידע מעניין.
אבל איך מתבצעת סליקה של כרטיסי אשראי?
השרתים של סליקה נמצאים באינטרנת עד כמה שידוע לי.
ייתכן כמובן שיש לשרתים הללו ממשקים שלא נגישים דרך האינטרנט, אבל עדיין הם לא לגמרי לא נגישים.
המכרז דיבר על הקצאת כתובות IP ציבוריות (מה שנקרא ROUTABLE OR PUBLIC).
אני מבין שזה רק לצרכים משרדיים?

לצפיה ב-'כיום ברוב המקומות סליקת כרטיסי האשראי מתבצעת אכן דרך אינטרנט'
כיום ברוב המקומות סליקת כרטיסי האשראי מתבצעת אכן דרך אינטרנט
14/10/2016 | 00:31
2
32
והתקשורת מבתי העסק לשב"א דרך האינטרנט היא מאובטחת.

אני לא מתכוון לפרט כאן בפורום פרטים נוספים על האבטחה של התקשורת לשב"א ומסיבות מובנות.

אין כל קשר בין המכרז לבין קו התקשורת לבסיס הקריה. המכרז נועד לצורך מתן שירותי אינטרנט לרכבת ישראל. ואילו ההתקשרות עם חברת בזק לצורך קו תקשורת לבסיס הקריה זה משהו אחר לחלוטין וזה בכלל התקשרות עם ספק יחיד בפטור ממכרז.

כתובות ה-IP הציבוריות נועדו בעיקר לצורך אתרי אינטרנט יעודיים ללקוחות וספקים של הרכבת וגם עבור שרתי הדואר.

התקשורת לשב"א בנויה בצורה כזו שניתן ליצור רק תקשורת חד כיוונית מבית העסק לשב"א. אין אפשרות ליצור תקשורת לממשק שב"א בכיוון ההפוך מבחוץ. יתירה מכך, בעת ההתקשרות עם שב"א דרך האינטרנט, משודרים מבית העסק לשב"א קבצים מוצפנים במבנים מיוחדים של שב"א. שידור של קובץ שאיננו על פי המבנה של שב"א יגרום לניתוק התקשורת עם שב"א. גם שידור של קובץ בעל מבנה נכון אך בלתי מוצפן דרך האינטרנט יגרום לניתוק התקשורת.

לצפיה ב-'אין צורך לפרט, יש לי לקוחות שעובדים אם שב"א '
אין צורך לפרט, יש לי לקוחות שעובדים אם שב"א
14/10/2016 | 12:06
1
29
אני מכיר פחות אן יותר איך הדברים עובדים שם.
מה שכן, זה לא מבטל את הטענה שלי, שזה צריך להיות די טריוואלי להפיל את הסליקה את התקפת DDOS לא גדולה במיוחד.
במסגרת העבודה ראיתי DDOS שהפיל אתרים אם "קצת" יותר רוחב פס משב"א.
מזל שאף אחד לא התעניין בזה עד עכשיו.

לצפיה ב-'לתקשורת לשב"א יש גם גיבוי בקווי חיוג טלפון רגילים של בזק'
לתקשורת לשב"א יש גם גיבוי בקווי חיוג טלפון רגילים של בזק
14/10/2016 | 22:05
15
השאלה היא האם בכלל בקופות הרושמות בבתי העסק כיום שמתוקשרים לשב"א דרך TCP/IP, יש מודם לתקשורת מחשבים בחיוג דרך הטלפון כפי שהיה פעם. אם יש מודם לתקשורת מחשבים בחיוג דרך הטלפון, אז תקשורת זו יכולה לשמש כגיבוי במקרה שחלילה התקשורת דרך TCP/IP מושבתת.

וקצת פרטים טכניים על התקשורת לשב"א בחיוג:

לשב"א יש כיום שני מתקנים, המתקן הראשי בתל אביב ומתקן הגיבוי בפתח תקווה. המתקן הראשי מקושר לרשת המיתוג (טלפוניה) של חברת בזק בשני צירי PRI. כנ"ל גם המתקן בפתח תקווה.

לגבי שרת האינטרנט של שב"א,

כיום הכתובת של השרת היא AS-Number בבעלות שב"א שמאפשרת שימוש בטכנולוגיה של BGP עם שני קישורים משני ספקי אינטרנט שונים לשני האתרים של שב"א (האתר הראשי והאתר במתקן הגיבוי). בכל אתר יש ציוד תקשורת ביתירות גבוהה.
לצפיה ב-'תמונה של תחנת הרכבת תל אביב מתקופת המנדט הבריטי'
תמונה של תחנת הרכבת תל אביב מתקופת המנדט הבריטי
11/10/2016 | 23:08
5
234
תצלום אויר משנת 1937 של אזור תחנת הרכבת הראשונה של העיר תל אביב שהוקמה בתקופת המנדט הבריטי על קו יפו - ירושלים (בימים ההם יפו ותל אביב היו ערים שונות). התחנה קרויה כיום על ידי רבים בשם תחנת תל אביב בית הדר.

תחנת הרכבת הראשונה של העיר תל אביב הוקמה בסמוך לשכונת רמת השרון (שכונה בעיר תל אביב). כעשור לאחר הקמתה של תחנת הרכבת הראשונה בתל אביב תוקם בשכונת רמת השרון מרכזת הטלפונים האוטומטית הראשונה של העיר תל אביב, כיום מתקן התקשורת מקווה ישראל של חברת בזק. מתקן התקשורת של חברת בזק ממוקם כיום (2016) בקומת המרתף של הבניין. עד לפני כמה שנים פעלה בבניין מרכזת הטלפונים מקווה ישראל שהיתה מרכזת טלפונים מסוג DMS-100 של חברת נורטל (טלרד).

לצפיה ב-'תמונה שרואים בה קרונות משא בתחנת הרכבת ת"א'
תמונה שרואים בה קרונות משא בתחנת הרכבת ת"א
11/10/2016 | 23:18
220
צולם מרחוב לבונטין פינת מקווה ישראל.
לצפיה ב-'מה המקור של התצ"אות, משהו שזמין ברשת?'
מה המקור של התצ"אות, משהו שזמין ברשת?
12/10/2016 | 22:50
1
33
לצפיה ב-'מצאתי את תצלום האויר בתוך תיק תיעוד (PDF) של מבנה לשימור'
מצאתי את תצלום האויר בתוך תיק תיעוד (PDF) של מבנה לשימור
13/10/2016 | 00:13
83
תיק התיעוד של בית יעקבזון (מבנה לשימור) נמצא כקובץ בפורמט PDF בתוך ארכיון תיקי רישוי הבנייה של עיריית תל אביב-יפו. הארכיון זמין ברשת בחינם.

את תיק התיעוד מצאתי בתוך תיק הבניין של מרכזת הטלפונים מקווה ישראל של חברת בזק. גוש 7444 חלקה 3.

תצלום האויר נמצא בתוך ה-PDF כקובץ גרפי שניתן לחלץ אותו משם.

ותודה על תשובתך בשרשור מעלה בעניין חברת החשמל.
לצפיה ב-'גרסה טובה יותר של התמונה'
גרסה טובה יותר של התמונה
13/10/2016 | 20:29
1
98
למי שלא מזהה, המסילה בפינה הימנית התחתונה מובילה לתחנת יפו (כיום 'מתחם התחנה') וזו שבפינה השמאלית העליונה מובילה לתחנת לוד.
החלק הקרוב יותר של הסככה הארוכה בתחנה הוא 'בית המכס', שהוא השריד היחיד של תחנה זו כיום.
הבניין הגבוה שבבנייה אחרי המחסן הוא בית הדר
לצפיה ב-''
13/10/2016 | 21:59
9
לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 9/10 '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 9/10
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2016 | 00:49
11
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

לצפיה ב-'הכונו לשביתה הגדולה במדינה'
הכונו לשביתה הגדולה במדינה
08/10/2016 | 23:36
5
317
ב'אגד' מאיימים הערב לקראת השביתה: "היכונו למחרת יום כיפור לפקקי הענק הגדולים ביותר במדינה. 20 שנה לא היה דבר כזה בארץ. איננו רוצים לחשוב מה יתרחש במדינה כאשר מיליון איש לא יוכלו להגיע ליעדיהם".
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 23:54
60
לצפיה ב-'ומאחר ואינני משתמש יותר ב"שירותים" של אגד,'
ומאחר ואינני משתמש יותר ב"שירותים" של אגד,
09/10/2016 | 00:24
3
249
לא אכפת לי בכלל שהם ישבתו ולא אכפת לי בכלל שיבטלו (או יפרקו) את אגד.

אין לי כל עניין להיות לקוח של תאגיד שהבכירים בו חושבים שהם עושים לי טובה.

אני לא רוצה טובות!!! אני מוכן לשלם הרבה מאוד כסף עבור הזכות להיות לקוח של אגד. אבל אם זה לא מוצא חן בעיני כמה בכירים באגד או בעיני כמה בכירים במשרד התחבורה, אז לא צריך!!! לא צריך את הטובות שלהם!!!

יש בישראל שפע של תאגידים שישמחו ללקוחות כמוני.

ואגב, האם שמתם לב לכך שאינני משתמש יותר במילה קואופרטיב?

כיום אין כל צורך להשתמש במילה קואופרטיב. אך בעבר נאלצתי להשתמש במילה הזו על מנת להבדיל בין הקואופרטיב לבין החברה (אגד תעבורה) שהקואופרטיב הוא בעל עניין בה. כיום שניהם אותו הדבר. אבל פעם לפני שמשרד התחבורה התערב בניהול של אגד, הכל היה אחרת והיה ניתן לנסוע חופשי חופשי ובחינם!!! (בהתאם לקוד המחיר) בכל הארץ וללא כל הגבלה והיה גם ניתן לנסוע בנסיעה שהתעריף בה היה X ש"ח עם כרטיס שהתעריף בו הוא בכלל Y ש"ח (Y גדול מ- X) וללא כל הגבלה. היום זה אחרת לחלוטין ואם הנוסע מתעקש לשלם Y ש"ח עבור נסיעה שהתעריף שלה הוא X ש"ח (כאמור Y גדול מ-X והנוסע למעשה משלם יותר ולא מתחמק מתשלום), אז הנהג "עושה לו טובה" אם בכלל הוא מסכים לכך. להערכתי, הרוב בכלל לא מסכימים לכך אלא אם כן "הם עושים טובה לנוסע".

אז לא צריך טובות!!!!
לצפיה ב-'יוסף'
יוסף
09/10/2016 | 09:19
2
152
איך חברים בעלי מניות יכולים לשבות?מה הם שובתים נגד עצמם ?אולי מדובר על השכירים ?אבל אני יודע מה מוביל לאיום הזה ןזה לא פשוט בכלל .
לצפיה ב-'השביתה היא מול משרד התחבורה והאוצר'
השביתה היא מול משרד התחבורה והאוצר
09/10/2016 | 12:46
1
54
לצפיה ב-'kobimor'
kobimor
09/10/2016 | 19:24
86
ידוע
לצפיה ב-'סקירה לשבת - גשר 10 - עמק הארזים'
סקירה לשבת - גשר 10 - עמק הארזים
08/10/2016 | 18:22
28
403
וזו הסקירה שהשתוקקתי לבצע מאז שקניתי את הרחפן...
לצפיה ב-'תחילה - סרטונים'
תחילה - סרטונים
08/10/2016 | 18:23
270
לצפיה ב-'ועוד סרטון'
ועוד סרטון
08/10/2016 | 18:24
179
לצפיה ב-'שימו לב לפאנלים הסולאריים מעל הפורטל'
שימו לב לפאנלים הסולאריים מעל הפורטל
08/10/2016 | 18:28
266
לצפיה ב-''
241
לצפיה ב-''
204
לצפיה ב-'ולגשרים עצמם'
ולגשרים עצמם
08/10/2016 | 18:30
202
לצפיה ב-''
197
לצפיה ב-''
176
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:33
156
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:33
147
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:34
145
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:35
139
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:36
142
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:36
146
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:38
135
לצפיה ב-''
144
לצפיה ב-''
141
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:40
143
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:40
140
לצפיה ב-''
08/10/2016 | 18:41
167
לצפיה ב-'ולסיום - הצצה גם לגשר 9'
ולסיום - הצצה גם לגשר 9
08/10/2016 | 18:41
2
278
שבת שלום...
לצפיה ב-'תמונות יפות מאוד. תודה רבה.'
תמונות יפות מאוד. תודה רבה.
08/10/2016 | 19:39
44
לצפיה ב-' כל הכבוד - מדהים!'
כל הכבוד - מדהים!
08/10/2016 | 21:31
79
גשר 9 בכלל נראה מושלם בתמונה - כמו בהדמיה...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/10/2016 | 22:20
20
לצפיה ב-'יפה מאוד ! '
יפה מאוד !
08/10/2016 | 22:51
19
לצפיה ב-' היה שווה... '
היה שווה...
09/10/2016 | 01:32
63
תודה רבה!
לצפיה ב-'אדיר! '
אדיר!
09/10/2016 | 07:47
13
לצפיה ב-'כל הכבוד, תודה רבה!!'
כל הכבוד, תודה רבה!!
09/10/2016 | 22:35
13
לצפיה ב-'מישהו מוכן לעשות טובה ולעדכן בויקיפדיה את תחנת עפולה?'
מישהו מוכן לעשות טובה ולעדכן בויקיפדיה את תחנת עפולה?
08/10/2016 | 16:27
4
223
התמונה שם ישנה ועוד מהתקופה שהתחנה רק נבנתה
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%97%D7%A0%D...
לצפיה ב-'יש לך תמונה יותר טובה ברישיון מתאים?'
יש לך תמונה יותר טובה ברישיון מתאים?
08/10/2016 | 17:10
3
167
לויקיפדיה אי אפשר פשוט להעלות תמונה מהאתר של ר"י. מישהו צריך ללכת לתחנה ולצלם אותה, ולשחרר את הצילום ברישיון חופשי מספיק כדי שיהיה ניתן להשתמש בה בויקיפדיה.
לצפיה ב-'אני אהיה בתחנת עפולה ככל הנראה במועד פתיחת הקו או בחול המועד'
אני אהיה בתחנת עפולה ככל הנראה במועד פתיחת הקו או בחול המועד
08/10/2016 | 17:37
158
עד אז אני לא ממש יכולה ללכת לשם כשהתחנה סגורה
גם תחנת בית שאן לא מעודכנת בתמונות אבל לשם אני בטוח לא אגיע חחח
לצפיה ב-'ויקיפדיה ומזל'
ויקיפדיה ומזל
09/10/2016 | 09:48
1
128
צריך לקוות שהעורכים יסכימו שהערך מספיק חשוב כדי להשאיר אותו.
לצפיה ב-'הסר דאגה מלבך, לכל תחנות הרכבת בארץ יש ערך בויקיפדיה:)'
הסר דאגה מלבך, לכל תחנות הרכבת בארץ יש ערך בויקיפדיה:)
09/10/2016 | 10:27
37
לצפיה ב-'תחבורה משלימה לקווי רכבת העמק'
תחבורה משלימה לקווי רכבת העמק
07/10/2016 | 22:42
1
234
כפי שפורסם באתר הרכבת, להלן ההתאמות לקו רכבת העמק:

בית שאן
קווים חדשים תחנת בית שאן: קו 1+2 יבצעו מסלול בתוך בית שאן עד לרכבת. קו 12 העירוני יבוטל.

עפולה
מספר קווים פנימיים משכונות העיר כולל עפולה עילית וגבעת המורה ובנוסף  מישובים סמוכים (גבע וכפר יחזקאל וקו מאכסאל).

כפר ברוך-מגדל העמק
3 קווים ממגדל העמק, שאחד מהם יתחיל בקיבוץ כפר החורש וימשיך דרך אזור התעשייה רמת גבריאל.
2 קווים שיחלו במחנה רמת דוד. אחד יבצע כניסה לקיבוצי האיזור, והשני יסע על הכביש הראשי בלבד ויעצור בכניסות אליהם.

יקנעם-כפר יהושע
קו מרמת ישי
קו משכונות יקנעם עילית
קו מאיזור התעשייה של יקנעם

כיום אין שום תחבורה ציבורית בתוך איזור התעשייה

לצפיה ב-'בנוסף לקווים החדשים מספר קווים קיימים יוארכו לתחנות הרכבת.'
בנוסף לקווים החדשים מספר קווים קיימים יוארכו לתחנות הרכבת.
07/10/2016 | 23:08
182
אל תחנת בית שאן יגיעו גם הקווים האזוריים 16/17/19/29 והקווים החדשים 1, 2 ו 21.
לתחנת עפולה יוארך קו 19 מסולם שונם, קווים 355/356 מנצרת יכנסו לתחנה וגם מספר קווים אזוריים כגון 42, 44, 46, 52, 350. בנוסף להארכות הקיימות ישנם את הקווים החדשים.
לתחנת מגדל העמק - כפר ברוך יוארך קו 9 ממגדל העמק ויפתחו הקווים החדשים שציינת(5, 6, 19, 25, 105/305).
לתחנת יקנעם - כפר יהושע יוארך קו 9 מנופית וקריית טבעון, קו 22 יכנס לתחנה, קווים 184/185 גם יוארכו לתחנה והקווים החדשים מיקנעם עילית שציינת(קו 117 הינו הקו מהשכונות וקו 118 הינו לאיזור התעשייה).
הייתה מקודם גרסה מוקדמת יותר של קובץ ה PDF של סופרבוס שכלל גם הארכות של קווים קיימים לפני שסופרבוס רשמו שקו 12 בבית שאן יבוטל.

קישור לקובץ ה PDF:
לצפיה ב-'שריפה במנהרת רכבת/סימולצית חילוץ של חברות הרכבת'
שריפה במנהרת רכבת/סימולצית חילוץ של חברות הרכבת
07/10/2016 | 22:06
2
229
השווייצרית(SBB) והצרפתית(SNCF).
הודעה לעתונות(ולנו משהו ללמידה אולי?):

תרגום מקוצר:
בשעה 22:40 רכבת TGV נתקעה באמצע מנהרה בין צרפת לשווייץ עם 15 נוסעים/מתנדבים.
הנהג מודיע באמצעות רדיו למרכז הבקרה על הארוע אבל ב 23:15 הוא מגלה שעשן פרץ מהקטר האחורי, כך שהוא נאלץ שוב לבקש להאיץ את העזרה והוא מחליט לעזוב את המקום לסריקת המצב, אבל...לא חוזר.
ב 23:35 מכבי-אש מגיעים עם 2 רכבים ״כביש-מסילה״ ומתחילים לחפש את הנהג.
בסביבות 01:00, 14 נוסעים מפונים בעזרת רכב ״כביש-מסילה״ כאשר הנוסע בכסא-גלגלים מפונה על ידי ״רכבת כבוי והצלה״ שהגיעה משווייץ .
אורך המנהרה 4005מ׳; זמן פעילות ההצלה 6שעות.

תמונות:
ע׳ 4: סמולצית אש בקטר האחורי ויצירת מצב הצלה לנוסעים ולצוות.
ע׳ 5: הגעת הרכב ״כביש-מסילה״.
ע׳ 5: פנוי נוסעים.
ע׳ 6: הגעת ״רכבת כבוי והצלה״.
ע׳ 7: גמר תרגיל.
ע׳12: רכב כבוי מסוג ״כביש/מסילה״.

http://www.sncf-reseau.fr/sites/default/files/uplo...

לצפיה ב-'ברוח מצב רוח הביקורתי השורר בימים האחרונים בפורום שלנו....'
ברוח מצב רוח הביקורתי השורר בימים האחרונים בפורום שלנו....
08/10/2016 | 09:16
1
126
אוסיף רק שבארץ אירוע שכזה יטופל על ידי תרבות ה"סמוך" בעזרתו האדיבה של "יהיה בסדר"   

שנה טובה לכל הקוראים והמשתתפים בפורום
לצפיה ב-'עוד תמרון מעניין ברכבת(רגישות יתר לפיגועים בצרפת?)'
עוד תמרון מעניין ברכבת(רגישות יתר לפיגועים בצרפת?)
08/10/2016 | 17:40
95
בכתבה המצורפת מדובר על פיצוץ ב  TGV בקו Paris-Marseille בנסיעתו בתוך מנהרה באורך 8 ק״מ ובעקבותיו שריפה.
עם סליחתך לא אתרגם את כל הכתבה, אבל אציין שמדובר ב 200 ״נוסעים״ שביניהם עשרות ״נפגעים״ כולל ״הרוגים״.
התמרון נשמר בסוד עד הרגע האחרון כדי לבדוק את הספונטניות בתגובות מפעילי הרכבת והשלטונות.
4 הסרטונים (בצד שמאל של הכתבה) ״מדברים בעד עצמם״, צפה בציוד ההצלה המיוחד המיועד למסילה וחשוב שבמשך זמן מה(עד הנתוק) יש חשמולת ממש ״מעל הראש״  תחת מתח גבוה(25 קילווולט).

גם לך שנה טובה ושהכניסה למהפך הטכנולוגי(חישמול הרכבת) יהיה בהצלחה!

http://www.maritima.info/actualites/societe/les-pe...
לצפיה ב-'הצעתי שלא התקבלה- קווי חופשות'
הצעתי שלא התקבלה- קווי חופשות
07/10/2016 | 17:59
1
379
מצורף מסמך שנשלך לאיש קשר במשרד התחבורה ולא התקבל.
אשמח לשמוע מה דעתכם

הסבר בקצרה:
מסמך זה בא להציע מסלול אוטובוס/שאטלים מעגלי מתחנת רכבת בית שאן
לאטרקציות הסמוכות לו.
קו זה יופעל רק במהלך חגים.

לצפיה ב-'לא רעיון טוב'
לא רעיון טוב
07/10/2016 | 22:05
196
קו אוטובוס שפועל בתקופה מסוימת בלבד של השנה איננו רעיון טוב. שנית, כבר קיים אוטובוס מבית שאן או עפולה למוקדים האלה. קו אוטובוס המיועד לנופשים בלבד יהיה דליל כיוון שלא ייצור מסה של נוסעים קבועים ויוממים.
כמו כן, עבור נסיעות נופש משתלם למשפחה לנסוע עם הרכב שלה (נניח משפחה ושני ילדים) משר לנסוע ברכבת/אוטובוס.

לצפיה ב-'שינוי האתר של חברת קווים'
שינוי האתר של חברת קווים
07/10/2016 | 17:44
4
230
חברת קווים שינתה/שדרגה את האתר שלה. לטעמי הוא קצת מסורבל. מתי אפיקים תרים את הכפפה  ותשדרג את האתר הדפוק שלה ?
לצפיה ב-'שדרוג משמעותי - האתר החדש לא רע בכלל!'
שדרוג משמעותי - האתר החדש לא רע בכלל!
07/10/2016 | 21:05
2
157
השיפור הכי מהותי הוא תוספת של מפה לכל קו בסגנון האתר של דן.
לצפיה ב-'לא אהבתי'
לא אהבתי
08/10/2016 | 11:30
89
לדעתי האתר הקודם שלהם היה האתר הכי טוב בכל הקשור ללו"ז ומסלולים כי חלופות הוצגו באופן ברור בצבעים אחרים. באתר החדש בכלל לא מצאתי לוחות זמנים
אני נוטה לחשוב שישנה מחשבה לוותר על לוחות הזמנים באתרי החברות ולרכז אותם באתר כל קו. הרי גם האתר של אפיקים עבר שדרוג לרעה ובאתר של אגד תעבורה חוץ מדפי נחיתה כמעט ואין כלום
(באפיקים המצב קטסטרופלי בכלל שאפילו עדכונים הם לא רושמים באתר והדרך להתעדכן זה רק דרך אתר כל קו)
לצפיה ב-'לא מובן למה הם הורידו את המפות באתר הקודם '
לא מובן למה הם הורידו את המפות באתר הקודם
08/10/2016 | 23:29
49
שהיו באתר הקודם תקופה
לצפיה ב-'אתר לא רע.. '
אתר לא רע..
08/10/2016 | 12:02
84
העיקר ששם כל הקווים ממוקמים באשכול נכון
באתר של סופרבוס כבר שנה וחצי שקווי עפולה - חיפה בכלל כתובים שהם באשכול יקנעם
וקווי חיפה - אום אל פחם באשכול עפולה
הערתי להם על זה איזה 200 פעם והם לא מקשיבים.. לדבר לקיר פשוט
לצפיה ב-'לא הבנתי : צריך להירשם כדי לנסוע בקו העמק ב16.10??'
לא הבנתי : צריך להירשם כדי לנסוע בקו העמק ב16.10??
07/10/2016 | 15:04
2
180
"מהרו להירשם, מספר המקומות מוגבל!" כך כתוב באתר רכבת ישראל
http://rail.ftech.co.il/#!_0
לצפיה ב-'ההרשמה היא לפעילויות הנלוות '
ההרשמה היא לפעילויות הנלוות
07/10/2016 | 15:17
1
185
לסיורים ולהופעות.
בשביל נסיעה רגילה ברכבת לא צריך להרשם
לצפיה ב-'אה אוקי.. '
אה אוקי..
07/10/2016 | 15:29
33
לצפיה ב-'כמה צילומים לכבוד שבת '
כמה צילומים לכבוד שבת
07/10/2016 | 13:55
11
517
לצפיה ב-'וגם כמה רכבות מטענים '
וגם כמה רכבות מטענים
07/10/2016 | 14:06
358
לצפיה ב-'אוי לא.. כל כך קיוותי לא לראות את IC3 במסילת העמק '
אוי לא.. כל כך קיוותי לא לראות את IC3 במסילת העמק
07/10/2016 | 15:03
9
132
לצפיה ב-'ישר אני אגיד: אם יהיו עיכובים , זה יהיה רק בגלל IC3'
ישר אני אגיד: אם יהיו עיכובים , זה יהיה רק בגלל IC3
07/10/2016 | 16:23
8
214
שריפות ועיכובים היו רק בגללו
רכבת ישראל קצת עיוורים בעניין הזה, ב2005 רכשו המון IC3 למרות שידעו כי קרו המון מקרים בעייתים איתו

לצפיה ב-'נא, יש הרבה סיבות לעיכובים שלא קשורות לIC3'
נא, יש הרבה סיבות לעיכובים שלא קשורות לIC3
07/10/2016 | 16:27
5
169
ובקו עם מסילה בודדת כמו קו העמק, סביר שיהיו כאלו לפעמים, בעיקר בשעות השיא.
לצפיה ב-'נכון, אולי הגזמתי - רוב העיכובים*'
נכון, אולי הגזמתי - רוב העיכובים*
07/10/2016 | 17:04
4
138
לכן ממש מקווה שרכבת ישראל ישתמשו כמה שפחות בIC3 בקו העמק
למרות שנראלי הסיכוי הוא נמוך, רכבות בחינם, למה שישתמשו במשהו חדיש? בואו נתן להם את ההכי ישן
לצפיה ב-'לא חושב שאפשר לחזות מהיום איזה ציוד נייד ייסע בקו'
לא חושב שאפשר לחזות מהיום איזה ציוד נייד ייסע בקו
07/10/2016 | 17:11
3
142
יכול להיות שייסע IC3, יכול להיות שייסע דאבל דק, עוד מוקדם להגיד.

ולא, לא מסכים שרוב העיכובים קורים בגלל תקלות של IC3. רובם קורים בגלל הלחץ במסילת האיילון ורכבות עמוסות מדי, נוסעים שמחזיקים את הדלת פתוחה יותר מדי זמן, תקלות איתות, וכו'. הרי חלק מהעיכובים החמורים ביותר שקורים *באופן קבוע* קורים בקו שIC3 לא נוסע עליו בכלל: הקו להוד השרון.

בגלל שמסילת העמק תופעל מראש בתדירות נמוכה יחסית, אני לא חושב שיהיו שם עיכובים גדולים מדי בשגרה אפילו כשמדובר במסילה בודדת.

ויש סיכוי סביר יותר שיפעילו דאבל דק, בעיקר בתקופת החגים שם מתכוננים למטיילים שמקווים שיעשו שימוש בקו. בזמנים רגילים לעומת זאת סביר שיפעילו IC3 (בעיקר בשעות השפל) כי אפשר להפעיל מערך קצר וזה חסכוני יותר מלהפעיל רכבת שלמה (את מערכי IC3 יותר קל לפצל ממערכי דאבל דק, כי מדובר בקרונועים עם מצמדים אוטומטיים)
לצפיה ב-'הבעיה שIC3 הוא אינו משודרג, אין בו שילוט פנימי וכריזה פנימית'
הבעיה שIC3 הוא אינו משודרג, אין בו שילוט פנימי וכריזה פנימית
07/10/2016 | 17:27
2
148
ויש אף קרונות של IC3 שאין בהם אפילו את הלוגו של רכבת ישראל
לצפיה ב-'בהחלט יש כריזה פנימית'
בהחלט יש כריזה פנימית
08/10/2016 | 12:57
96
אבל היא לא אוטומטית, אלא אנושית. בהתחשב ב"ריבוי התחנות" גם זה לא ממש יפריע לאף אחד.
לצפיה ב-'זה בקטנה. ניתן לתיקון'
זה בקטנה. ניתן לתיקון
08/10/2016 | 16:48
76
ניתן להכניס מערכת מידע חדשה.

לצפיה ב-'רכבת ישראל לא רכשה המון קרונועים'
רכבת ישראל לא רכשה המון קרונועים
08/10/2016 | 13:10
1
134
בכל שנות קיומה. בוודאי שלא בשנת 2005 אז נרכשו בסה"כ 9 קרונועים אם הבנתי נכון מדו"ח מבקר המדינה (נרכשו 10 ואחד עשה תאונה בשוודיה ומעולם לא סופק).
נושא התחזוקה של הקרונועים הוא ללא ספק בעייתי. אני לא יודע ב- 100% מה הסיבה המדוייקת למצב. איפשהו בין פוליטיקה פנימית של ועד העובדים עם ההנהלה להחלטה כלכלית של הרכבת שלא להשקיע בציוד ישן שלא מתכננים להשאיר עובד לאורך זמן. לא מכיר עוד ציוד נייד כל כך מוזנח ברכבת.
לצפיה ב-'נרכשו 46 קרונועים בסה"כ.'
נרכשו 46 קרונועים בסה"כ.
09/10/2016 | 22:29
23
לצפיה ב-'משרד התחבורה'
משרד התחבורה
07/10/2016 | 08:59
28
825
ההחלטה של משרד התחבורה לאשר נסיעה ברכב דו גלגלי בנתיב תחבורה ציבורית תגרום להרוגים ופצועים .מי יהיה אחראי על הגופות המרוחות על הנתיב הזה ?

לצפיה ב-'החלטה מעולה ומקובלת בעולם'
החלטה מעולה ומקובלת בעולם
07/10/2016 | 09:06
9
371
ומי שאחראי על נושא הבטיחות בדרכים היום יהיה אחראי גם בעתיד

לדוגמה:
"The safety of motorcyclists and other vulnerable road users is unaffected."
"A major report on the effects of allowing motorcycles to use bus lanes provides overwhelming evidence of startling safety benefits to cyclists and pedestrians, as well as motorcyclists"
אבל אנחנו הישראלים יודעים יותר טוב מכולם, נכון?
לצפיה ב-'ramin'
ramin
07/10/2016 | 20:56
8
156
בכתבה מדובר רק על אופנועים .אצלינו כל דו גלגלי כולל אופניים חשמליים ,ולא חשמליים ,וגם אופנועים .אל תשווה את הנתיבים בתא ללונדון .עזה שלנו לא תשתווה בחיים לאירופה .הם יאטו את האוטובוסים שגם כך לא מגיעים בזמן ,יהיו תאונות קשות מאוד והלוואי ואני טועה ,אגב זה סופי ?
לצפיה ב-'בלונדון נתנו לאופניים לנסוע על נתיבי תח"צ לפני אופנועים'
בלונדון נתנו לאופניים לנסוע על נתיבי תח"צ לפני אופנועים
07/10/2016 | 21:15
7
188
כבר לא מעט שנים. ובגלל זה על אוטובוסים בלונדון יש שלט שמזהיר רוכבי אופניים שהאוטובוס מאט בתחנות ושהם צריכים להיזהר לא להתנגש בו.

זו תבנית תכננונית שנהוגה בהרבה ערים בעולם, ולא יוצרת יותר מדי בעיות בד"כ.

בישראל, אגב, לא מתכננים כרגע לאפשר לאופניים (רגילות או חשמליות) לנסוע בנתיבי תח"צ למיטב ידיעתי, אלא רק לאופנועים.
לדעתי הגיוני לאפשר לאופניים לנסוע על נתיבי תח"צ כי זה מקום בטוח להם יותר משאר הכביש ובטוח יותר מהמדרכה ששם יש יותר מדי אינטראקציות עם הולכי הרגל.
לצפיה ב-'תמיד נתנו לאופניים להשתמש בנת"צים. החידוש היה באופנועים.'
תמיד נתנו לאופניים להשתמש בנת"צים. החידוש היה באופנועים.
07/10/2016 | 23:57
6
122
בלונדון הנת"צ הוא לצד המדרכה (ימין אצלכם) ולכן זה המקום בו האופניים אמורות לנוע בכביש. יש כמה דוגמאות למסלולים בין הנתיבים שלא כל-כך הצליחו (מסלול לעקיפת אוטובוסים באחד הגשרים שבוטל כי האוטובוסים שיצאו מהתחנות הרגו רוכבת, וכן מסלולים בין הנתיבים לנסיעה קדימה בצמתים ראשיות כדי שהתנועה לא תניח שכל הרוכבים שממשיכים ישר יפנו שמאלה/ ימינה אצלכם).

השאלה היתה אם צריך להרחיב את ההנחה שניתנה לרכב דו גלגלי לא ממונע לרכב דו גלגלי ממונע.
לצפיה ב-'גם אצלנו הם לצד המדרכה... כשהם קיימים'
גם אצלנו הם לצד המדרכה... כשהם קיימים
08/10/2016 | 00:11
5
91
אגב לונדון, למה לפעמים יש פס הפרדה רצוף מצוייר ליד המדרכה? ולמה לפעמים הוא אדום ולפעמים הוא צהוב? מה ההבדל?
לצפיה ב-'הפסים ליד המדרכה הם מגבלות חנייה.'
הפסים ליד המדרכה הם מגבלות חנייה.
08/10/2016 | 01:25
4
81
פס לבן זה סימון דרכים מהירות שממילא אי אפשק לחנות בהן.

בדרכים עירוניות:
פס צהוב יחיד מהווה מגבלת חנייה חמורה פחות, שעות עומס בלבד.

פס צהוב כפול מהווה מגבלת חנייה חמורה יותר, איסור מוחלט למעט תנאים מסויימים.

פס אדום כפול הוא סימון בלונדון ובמערב המידלנדס בלבד, איסור מוחלט על חנייה, לעיתים הפס מתעקל החוצה ליצור מפרצי חנייה מוגדרים. בלונדון הסימון נמצא רק על רשת הכבישים העיקרית השייכת ל TFL. השימוש בסימן החל בשנות התשעים לפני הקמת TFL והציבור קיבל את הסימון החדש כהודאה שהצבע הצהוב לא מרתיע מספיק.

יש לציין שבין הנתיבים הרגילים לנת"צ ישנו פס הפרדה לבן רציף. כמו כן ישנם נתיבי אופניים שביניהם לכביש הרגיל יש פס לבן רציף.

לחובבי הרכב הפרטי יש לציין שיש עוד מגבלות חנייה כמו ה CPZ או Controlled Parking Zone שנאכף ברחובות צדדיים בפרברים ובשכונות המרכזיות. בשיטה זו אסור למי שאין על רכבו כרטיס רישוי ספציפי לאזור לחנות שם לשעה קריטית בבוקר - 10:00-11:00 או 11:00-12:00 וזה הופך חניית יוממים לבלתי אפשרית. תושבי האזור יכולים לחנות בדרך הגישה הפרטית שלהם בחינם אך על מנת לחנות ברחוב עליהם לשלם לרישוי שנתי והם מקבלים או יכולים לקנות תווי מבקר לאורחיהם או לשיפוצניקים וכו'.

טכנית כל המידע לגבי כל סוגי הסימונים גלוי בשלטים התלויים ברחוב אבל לכו תגלו מראש במפה לפני נסיעה, אז תמיד עדיף לחנות בחניון מסודר או לברר מראש ואם אפשר - להשתמש בתח"צ ולא להסתבך. שלושה קייצים של נהיגה בבריטניה ורק במקרה אחד חניתי ברחוב.
לצפיה ב-'ccy'
ccy
08/10/2016 | 10:06
3
60
לא רואה בלונדון ולא בגרמניה לדוגמא שימוש היסטרי בנתץ של דו גלגלי ,האמת?מעולם לא ראיתי אולי אתה שחי שם רואה .ואני הרבה בלונדון ,מעניין.
לצפיה ב-'אם היית סופר אופניים במקום לראות זוג פה זוג שם היית רואה.'
אם היית סופר אופניים במקום לראות זוג פה זוג שם היית רואה.
08/10/2016 | 12:38
2
71
פעם עשיתי איזה תרגיל - הייתי באיזו הליכה של רבע שעה לחנות וראיתי שתי דבוקות של 4-5 אופניים בתחילת ההליכה אז החלטתי לספור זוגות אופניים באותו הכיוון (מהעיר החוצה) על כביש די ראשי שהנתיב הקרוב למדרכה בו היה נת"צ. בזמן שלקח לי להגיע לחנות עברתי כ115 זוגות אופניים, בממוצע 7.6 לדקה. זה היה בגבול אזורים 2 ו 3 אז במרכז השימוש תדיר פי 2 ויותר. בכביש עצמו 3 קווי אוטובוס שתדירותם בערב פעם ב 10 דקות.

כיום הסטטיסטיקה היא שכל כלי רכב רביעי במרכז העיר הוא אופניים. בלי שימוש מאסיבי בנת"צים זה לא היה אפשרי. נהגי האוטובוסים חונכו שלא לעקוף אופניים בעת הכניסה לתחנות ולא לעמוד על משבצת העצירה הקדמית בצמתים שנועדה לאופניים. אם הם עוברים על ההנחיות ניתן לדווח ל TFL אך על פי רוב הם למדו לפנות דרך לכלי התחבורה המהיר מהם. בממוצע אופניים מהירות פי 2 מנסיעה באוטובוס לונדוני בשעות היום ויצא לי ללוות חברים לתחנת אוטובוס, להמתין שיעלו לאוטובוס ורק אז להתחיל להתחרות בו, ולהגיע למקום המפגש במרכז העיר בחצי מזמן הנסיעה שלהם ולהמתין. יש מקומות כמו דרום לונדון והאקני שאין בהם רכבות תחתיות והתדירות הנמוכה ברכבת העילית - פעם ברבע שעה או חצי שעה תלוי בקו - הופכת אוטובוס תדיר ישיר לעדיף על רכבת לתחנות הטרמינל והחלפה לתחתית. התחרות מול התחתית מסובכת יותר - בנסיעה מאזור 2 אופניים מהירות יותר אם ישנה החלפה, בנסיעה מאזור 4 התחתית מהירה פי 2 ועושה מרחק שלוקח לאופניים שעה בחצי שעה. האופניים מאד פופולריות בקרב גברים בגילאי 20-40 בטבעות הראשונות שמסביב למרכז כי בניתוב הנכון הן מהירות יותר מכל תחבורה מוטורית בת 4 גלגלים (יצא לי אפילו לעקוף BMW שנסעה במקביל אלי בנסיעה של 5 ק"מ בגלל התנועה והרמזורים). יש רוכבות רבות אך במקרים רבים הן אינן אסרטיביות מספיק והן נוסעות בצד שמאל גם כשצריך לבחור בנתיב ימני יותר ולכן הן מעורבות ביותר תאונות קטלניות. (אחד הסוגים הקלאסיים הוא משאית שפונה שמאלה ורוכבת). עם זאת יצא לי לרכב עם רוכבת מאד אסרטיבית שחתכה ימינה במערכת סיבובית חשובה בעוד המכוניות בתנועה אז זה תלוי באדם ולא במגדר. אציין גם שאת הטסט הראשון העבירה אותי מורה לנהיגה ואת השידרוג לידנית התכוונתי לעשות עם מורה אחרת שהיתה קולגה שלה.
לצפיה ב-'ccv'
ccv
08/10/2016 | 21:25
1
45
עם כל הכבוד ויש לי כבוד אין מה להשוות את האופי הבריטי לעזתי /ישראלי .הלוואי ואני טועה בקשר לנפגעים .אגב מתי הסרט מתחיל?
לצפיה ב-'רכבתי באזורים מגוונים מאד מבחינה אתנית. '
רכבתי באזורים מגוונים מאד מבחינה אתנית.
08/10/2016 | 22:57
58
לונדון היא עיר עולמית ויש בה אזורים שמזוהים עם האוכלוסיות שהזכרת ואחרות. רכבתי בכל מני מקומות שבין מרכז העיר לכבישי טבעת הביניים ואפילו חציתי את האוטוסטרדה ההיקפית M25 ב 4 כיוונים שונים.

גולדרס גרין היא יהודית, כנ"ל החיבור בינה להנדון.
אדג'וור רוד ובייזווטר הן ערביות כולל תחנת פדינגטון.
ניזדן היא הודית ויש בה מקדש מרהיב גגל Neasden Temple
הרינגיי גרין ליינס היא טורקית / קפריסאית טורקית.
בריקסטון היא אפרו קריבית וכנ"ל פקהאם.

אין קבוצה אתנית אחת שלא רכבתי דרך אזורים המזוהים איתה ותאמין לי שבעיר עם אוכלוסייה בסדר גודל של מדינת ישראל אין יותר מ5-10 רוכבים הרוגים בשנה והאזורים הבטוחים פחות הם שולי העיר כשנהגים לבנים בעיקר מגיעים מבחוץ ורגילים פחות לכמויות הרוכבים וליתרוננו בתנועה העירונית.
לצפיה ב-'אני עוד זוכר את נבואות הזעם של "30 הרוגים בשנה"'
אני עוד זוכר את נבואות הזעם של "30 הרוגים בשנה"
07/10/2016 | 09:44
12
299
כשהתחילו להפעיל את הרכבת הקלה בירושלים.

עד כמה שאני זוכר, בכל 5 שנות פעילותה נהרג אדם אחד בלבד בתאונה עם הרק"ל (ואולי גם זה לא).
לצפיה ב-'amit'
amit
07/10/2016 | 20:34
3
168
מה הקשר בין קווי חשמלית בכל מקום בעולם לנתיב תחבורה ציבורית ?
לצפיה ב-'לא הבנת את הודעתו לדעתי'
לא הבנת את הודעתו לדעתי
07/10/2016 | 20:42
2
151
הוא אמר שנבואת הזעם שלך על הרוגים מנסיעת דו גלגלי בנתיב תח"צ זהה לנבואות הזעם על אנשים שיהרגו מהרק"ל בירושלים, שכמובן לא התממשו בסוף.

ובהודעתו של raminec הראו לך בדיוק שבנתיבי תח"צ בעולם המערבי דווקא נהוג לתת לרוכבי דו גלגלי (אפילו רוכבי אופניים) לרכב על הנת"צ.
לצפיה ב-'bus'
bus
07/10/2016 | 20:58
1
115
עניתי לו
לצפיה ב-'לא ענית, שאלת אותי מה הקשר, ו-bus nerd הסביר לך'
לא ענית, שאלת אותי מה הקשר, ו-bus nerd הסביר לך
08/10/2016 | 08:36
37
לצפיה ב-'נכון,רק אדם אחד. בתחנת שער שכם אם אני זוכר נכון.'
נכון,רק אדם אחד. בתחנת שער שכם אם אני זוכר נכון.
08/10/2016 | 23:34
5
96
לכן גם לא מובנות לי כל נבואות הזעם בעניין הקו האדום בגוש דן.
לצפיה ב-'בקו האדום בגוש דן הבעיה היא עם ז'בוטינסקי בפ"ת'
בקו האדום בגוש דן הבעיה היא עם ז'בוטינסקי בפ"ת
09/10/2016 | 00:21
3
104
כשהוא היה מת"צ, נהרגו שם לא מעט אנשים שניסו לחצות את הכביש, והיו סרטונים שהראו שתזמון הרמזורים שם נתן זמן קצר מהאפשרי להולכי הרגל לחצות את המסלול. הגבעות במסלול והעובדה שאוטובוסים באים משני הכיוונים, ולא רק מכיוון אחד, הפכו אותו למסוכן מאוד לחציה.

עם רכבת הולכת להיות בדיוק אותה בעיה, אבל אולי בתדירות נמוכה יותר בחלק משעות היום. הרכבת חשמלית אז גם שומעים אותה פחות טוב, אבל את זה אפשר לפתור אם היא תצלצל לפני ובזמן חציית צמתים.

בקיצור נחיה ונראה ונקווה שאף אחד לא יהרג בצורה מטומטמת שם כשזה יהיה מסלול רק"ל.
לצפיה ב-'bus'
bus
09/10/2016 | 09:14
2
74
אני לא מודאג בכלל מהרקל .אני יודע שבנתיבי תחץ ששם אוטובוסים ,מוניות שירות,מוניות רגילות יתערבבו עם הדו גלגלי .הדו גלגלי יעשה חישובים היכן הכי נוח לנסוע .יהיו רבים שיסעו על הקו הדק שבין הנתיב תחצ לבין הנתיב הרגיל .ויהו חשופים לפגיעה משני הצדדים .רק רע הולך לקרות וימים יגידו ואני מקווה שאני טועה
לצפיה ב-'לא דיברתי איתך, דיברתי עם אברהם. לא איכפת לי ממה אתה מודאג'
לא דיברתי איתך, דיברתי עם אברהם. לא איכפת לי ממה אתה מודאג
09/10/2016 | 13:49
1
30
לצפיה ב-'bus'
bus
09/10/2016 | 19:57
44
אתה משתתף בדיון שאני פתחתי בו ,אז או שאתה משתתף או שלא .מכל מקום אותך לגננת 
לצפיה ב-'אברהם שטרן'
אברהם שטרן
09/10/2016 | 09:23
79
מבחינתי כלל וכלל לא מדובר על הרקל .אין סיבה לתאונות. אני מתייחס לנתצים של האוטובוסים המוניות שירות והמוניות בכלל שיתערבבו אלה באלה .פה זה לונדון שוויץ או גרמניה .
לצפיה ב-'מאיפה לקחת 30? דובר על 100. '
מאיפה לקחת 30? דובר על 100.
09/10/2016 | 22:45
1
73
ולא, אין עוד הרוג אחד באשמת הרכבת בירושלים.
לצפיה ב-'כל מיני מספרים עלו... הלכתי על המספר ה"שמרני"'
כל מיני מספרים עלו... הלכתי על המספר ה"שמרני"
09/10/2016 | 22:52
56
לא זכרתי אם היה הרוג או לא. תודה על התזכורת. (שים לב למה שכתבתי בסוגריים. )
לצפיה ב-'מדוע המנהלים מתרשלים בעבודת ניהול הפורום?'
מדוע המנהלים מתרשלים בעבודת ניהול הפורום?
08/10/2016 | 01:24
2
212
אם צילייגער שכמותו כותב כאן מן הסתם זו התרשלות של המנהלים.
הוא מתנהג כמו טרול.
לצפיה ב-'הוא לא כמו טרול, הוא טרול'
הוא לא כמו טרול, הוא טרול
08/10/2016 | 12:47
154
והדרך הכי טובה לגרום לטרול ללכת הביתה זה להפסיק להגיב לו
לצפיה ב-'ומודע חבר פורום כה וותיק כמוך'
ומודע חבר פורום כה וותיק כמוך
09/10/2016 | 22:46
92
לא למד עדיין לפנות למנהלים בצורה המקובלת?
לצפיה ב-'מבחינתי הדגנרטים שקנו אופניים חשמליים לילדים שלהם. באחריותם'
מבחינתי הדגנרטים שקנו אופניים חשמליים לילדים שלהם. באחריותם
10/10/2016 | 10:29
1
53
המלאה.
לצפיה ב-'poisonous'
poisonous
10/10/2016 | 22:08
23
אסור להתבטא בצורה כזו !אתה עלול להחסם ולעצם העניין מי שאישר ליבא אופניים חשמליות ,כאשר אין תשתית מתאימה ,כאשר אין אכיפה ,כאשר לא מובן למאשרים זאת ,שדין אופניים חשמליות שמגיעים למהירות של 40 קמש כדין דו גלגלי רגיל .כאשר הרוכבים הילדים לא יודעים את חוקי התנועה . צריך לגשת לשורש העניין לאלו שאישרו את היבוא הזה .לבדוק מי היבואנים והאם יש להם קשרים לאנשי שלטון ? אבל כך זה בארץ קודם בונים ,ובאשר לגני ילדים בתי ספר מתנסים ,מרכולים ,זה בסוף כמה שנים לאחר גמר הבנייה .
לצפיה ב-'מפת הקווים בתוך הקרונות של רכבת ישראל לא מעודכנת בכל הרכבות?'
מפת הקווים בתוך הקרונות של רכבת ישראל לא מעודכנת בכל הרכבות?
07/10/2016 | 03:35
28
504
..או שנתקלתי במקרה חריג? (בIC3)
(צולם בימים האחרונים)
לצפיה ב-'לא מעודכנת בהרבה קרונות'
לא מעודכנת בהרבה קרונות
07/10/2016 | 07:52
1
248
ואתה עוד צילמת "מצב טוב". יש עדיין קרונות שבהם הקו לירושלים מתפצל מבית שמש לקו נוסף ונדמה לי בצד השני מסתיים בכפר סבא..   
לצפיה ב-'דרך אגב, מישהו זוכר ששינו את שמות התחנות '
דרך אגב, מישהו זוכר ששינו את שמות התחנות
07/10/2016 | 12:36
239
בכפר סבא/הוד השרון?
מתוך ויקיפדיה: בסמוך לתחנה עובר רחוב סוקולוב, שמקשר בין הערים, ומכאן יש המתייחסים אל התחנה בשם "תחנת סוקולוב". לעתים מכונה התחנה "כפר סבא מרכז" על מנת להבדיל אותה מתחנת הרכבת כפר סבא - נורדאו שנקראה עם פתיחתה "תחנת הוד השרון - כפר סבא" (או "תחנת כפר סבא - הוד השרון", לסירוגין), ולאחר פתיחת התחנה נקראה "תחנת הרכבת הוד השרון" עד מרץ 2010.
לצפיה ב-'איך מפה מ2006 כוללת את שדרות שנפתחה ב2013 ? '
איך מפה מ2006 כוללת את שדרות שנפתחה ב2013 ?
07/10/2016 | 09:05
2
211
אם היה מדובר בתוכנית היסטורית פורומי הצפייה היו מתמלאים בתלונות על הפרט הלא נכון הזה. זה כאליו שלא מדובר במפה שתלוייה שם 10 שנה אלא בשיחזור כושל.
לצפיה ב-'דווקא היו מפות כאלה לפני 10 שנים'
דווקא היו מפות כאלה לפני 10 שנים
07/10/2016 | 09:46
182
אני זוכר בוודאות שמישהו צילם והעלה כאן.
לצפיה ב-'זוכר את המפה - היא מלפני 2006 ומציגה מצב עתידי מתוכנן'
זוכר את המפה - היא מלפני 2006 ומציגה מצב עתידי מתוכנן
07/10/2016 | 20:18
135
תכנון שכידוע לא התממש אלא באיחור רב. המפה היא מסביבות 2004-5, כשרק הוכרז על פרוייקט מסילת ערי הדרום, זמן רב לפני שהעבודות עליו החלו והופסקו באופן כמעט מיידי על ידי משרד האוצר. מפה דומה הייתה תלויה בוודאות גם בקרונות הקומותיים. תחנת הוד-השרון סוקולוב (הקרויה "כפר סבא מרכז" במפה) היא היחידה שנפתחה ב-2006; פאתי מודיעין נחנכה ב-2007, מודיעין מרכז ב-2008 ושדרות רק ב-2013.
לצפיה ב-'צולם היום ברכבת IC'
צולם היום ברכבת IC
07/10/2016 | 10:48
455
.
לצפיה ב-'עדות אילמת למצבם התחזוקתי של קרונועי IC3'
עדות אילמת למצבם התחזוקתי של קרונועי IC3
07/10/2016 | 20:21
21
215
שבחלקם גם ריפודי המושבים לא הוחלפו משנות ה-90...
לצפיה ב-'אני מההתחלה אמרתי שרכבת ישראל עשו טעות ב2005 שרכשו IC3'
אני מההתחלה אמרתי שרכבת ישראל עשו טעות ב2005 שרכשו IC3
08/10/2016 | 12:07
17
183
למרות שידעו שזאת רכבת בעייתית בעיקר בגלל השריפות שגרמה באירופה ופה
לצפיה ב-'אלה רק 9 מערכים מתוך 50.'
אלה רק 9 מערכים מתוך 50.
08/10/2016 | 12:50
16
188
פשוט התמזל המזל, והרכבת חיפשה קרונועים בדיוק כשהרכבת השוודית חיפשה להיפטר מה-IC3 שלה. וגם מכיוון שהיה צורך בכמות קטנה לעומת הצי הקיים, העדיפו קרונועים מאותו הסוג. אם היו חושבים ומתכננים לטווח ארוך קצת יותר (לאו דווקא הרכבת עצמה אלא המדינה באופן כללי), אז היו עושים הרבה יותר לעומת מה שעשו בפועל כדי לקדם את תוכנית החישמול הרבה יותר מוקדם - כלומר, לפני עשור לפחות - כך שאפשר היה לרכוש ציוד נייד חשמלי ומודרני באמת.
לצפיה ב-'חישמול תחת אש'
חישמול תחת אש
08/10/2016 | 13:27
7
174
מה שברכבת עשו היה לחכות לדקה ה- 90 שבה לאוצר לא תהיה אפשרות לסרב לתקצוב תוכניות החישמול. מהרגע שהחלה הקמת A1 לא היה ניתן יותר לדחות את התחלת הפרויקט העצום הזה שכולל לא רק את הקמת החישמולת ותחנות ההשנאה לאורך חלק ניכר ממאות הקילומטרים של מסילות הרכבת אלא גם רכישה של עשרות קטרים חשמליים והסבה של קרונות קיימים להזנת חשמל מהרשת במקום מקרון כח. אי אפשר לעשות את הפרויקט הזה "קצת". ביצועו כיחידה אחת יהפוך אותו לכלכלי יותר משמעותית. לכן הדבר הטוב ביותר הוא להוציא מכרז אחד גדול לחישמול ומכרז אחד גדול לנייד.
כמובן שהמתנה לרגע האחרון היא שיטה ממש גרועה לקדם פרויקטים מכיוון שהיא מביאה כל שלב בפרויקט להפוך ל"נתיב קריטי" ועבודה תחת לחץ מביאה להוצאות מיותרות והחלטות שאחר כך מדינת ישראל תצטרך לשלם עליהן באיכות העבודה המתקבלת.
אני חושב שזה די ברור לכולם פה בפורום שהחישמול של A1 יהיה הדבר שיקבע את המועד הסופי של פתיחת הקו ולא שום דבר אחר.
לצפיה ב-'מעניין שהחשמול אכן תוכנן כפרוייקט אחד גדול מלכתחילה,'
מעניין שהחשמול אכן תוכנן כפרוייקט אחד גדול מלכתחילה,
08/10/2016 | 13:33
2
143
עוד בימי ליברמן כשר התחבורה (ואולי לפני כן). כך שהשיקולים האלה היו ברורים כנראה מהיום הראשון. ולא פחות מעניין, הוא שבפועל המצב הולך להיות הפוך: למעשה בסביבות 2018 יהיה לנו קו מחושמל אחד, ירושלים-הרצליה עם שלוחה למוסכים בלוד, והשאר - מי יודע מתי... למרות שהכל אמנם חלק ממכרז אחד, בפועל לא הצליחו להבטיח ביצוע בהיקף גדול ובאזורים שונים במקביל. אפילו לא בקו לכרמיאל בשלב הזה.
לצפיה ב-' לדעתי הטעות הייתה שלא חשמלו קווים חדשים או מחודשים'
לדעתי הטעות הייתה שלא חשמלו קווים חדשים או מחודשים
08/10/2016 | 16:44
1
113
למשל בשדרוג הקו לבאר שבע לא הקימו את הקו כחשמלי. אותו דבר בקו העמק או ב"מסילת השרון". כמובן שזה תקף לקו כרמיאל, שכתבת אריק ובקווים אחרים.
עיכוב פרויקט החשמול - לא וודאי, שזה חסך כסף. ייתכן, שבפועל נגלה שזה עשה בזבוז. בכל התקופה הזו ניתן היה להפעיל ציוד חשמלי, שעלות הפעלתו (אם אני לא טועה) נמוכה באופן ניכר מהציוד הקיים.
לצפיה ב-'לדעתי היו צריכים לפתוח את המסילה לראשל"צ מערב כקו מחושמל'
לדעתי היו צריכים לפתוח את המסילה לראשל"צ מערב כקו מחושמל
08/10/2016 | 23:04
83
עם המשך חשמול עד תחנת הוד השרון והקמת דיפו חדש בבני ברק לנייד החשמלי.
לצפיה ב-'ברכבת לא חיכו לדקה ה-90'
ברכבת לא חיכו לדקה ה-90
09/10/2016 | 08:01
101
תכנית החשמול הייתה קיימת די מזמן והיה אפשר להתחיל בביצוע בכל רגע נתון, אבל האוצר, והירוקים הטיפשים שגררו את המשרד להגנת הסביבה שפשוט מעל בתפקידו ויונה יהב....
לצפיה ב-'האוצר הוא לאו דווקא האשם העיקרי.'
האוצר הוא לאו דווקא האשם העיקרי.
09/10/2016 | 21:07
2
58
רוב העיכוב לדעתי נבע מכך שלקח עשור בערך לאשר את התוכנית הסטטוטורית.

אגב, בשביל תוכנית בסדר גודל כזה בישראל, עשור מרגע הכרזת התוכנית ועד אישורה זה לא דבר יוצא דופן במיוחד.
לצפיה ב-'למה לקח עשור? מי עיכב את התכנית בנחישות רבה ביותר?'
למה לקח עשור? מי עיכב את התכנית בנחישות רבה ביותר?
09/10/2016 | 22:33
1
21
לצפיה ב-'לא האוצר. בעיקרון זה הבירוקרטיה הישראלית הטיפוסית'
לא האוצר. בעיקרון זה הבירוקרטיה הישראלית הטיפוסית
10/10/2016 | 18:12
26
ושלל ההתנגדויות (וטיפולן) שהוגשו לתוכנית המאוד מורכבת הזו.
לצפיה ב-'מתוך העתונות ב 1990 ו 1991:'
מתוך העתונות ב 1990 ו 1991:
08/10/2016 | 19:39
7
201
1. רשות הנמלים והרכבות תחתום בשבוע הבא על חוזה לרכישת 20 קרונועי דיזל. כך מסר הבוקר שר התחבורה, משה קצב, לאחר שמנכ״ל הרשות , שאול רזיאל, שב ממסע רכש בחו״ל. לדברי קצב, יאפשרו הקרונועים הפעלת רכבת פרברים, עליה המליצה חברת התכנון  הצרפתית ״סופרטו״.
...........נציגים מחב׳  ״סופרטו״ ..........אמרו, כי רכישת קרונועי הדיזל מהווה ״בכיה לדורות״..........נציגי ״סופרטו״ הוסיפו  כי קרונועי הדיזל  יצאו משומש ברוב הארצות ובמקומם נהוגים קטרים חשמליים........

2.  מערכת הקרונועים הראשונה,שהזמינה באחרונה הנהלת רשות הנמלים והרכבות מחברת ״סקניה״  בדנמרק, עבור רכבת הפרברים כוללת שלושה קרונות ממונעים עצמית בחשמל. מערכת זו תגיע ארצה בעוד כשנה. לאחר מכן יסופקו במשך שנה 9 מערכות קרונועים נוספות.
היקף העיסקה 110 מליון שקל. היא יצאה לפועל ביוזמתו של שר התחבורה, משה קצב............
הקרונועים החדשים מהירים מאוד. מהירותם המקסימלית 160 ק״מ בשעה אך כדי לנצל את יכולתם זו יהיה צורך לשפר את מערכת מסילות הברזל שהם ייסעו בה.
...........יצויין שמומחים ישראלים, שביצעו בעבר בדיקות מדוקדקות עבור ציוד שנרכש ע״י רשות הנמלים והרכבות היו ״הפעם מחוץ לתמונה״. לדברי רזיאל ״הפעם העדפנו להסתייע בשירותיה של חברה שווייצרית, שבדקה היטב את כל סוגי הקרונועים שהוצעו לנו והיא המליצה בסופו של דבר על אלה שהוזמנו בדנמרק״.
לצפיה ב-'מי זוכר את הזמנים שהיה מותר לעשן במעברים?'
מי זוכר את הזמנים שהיה מותר לעשן במעברים?
08/10/2016 | 19:46
154
מה שהפך את המעבר בין הקרונות לגועל אפוף עשן. כעבור זמן מה נאסר העישון לחלוטין ברכבת.
לצפיה ב-'מצחיק ועצוב... גם אם לא "בכיה דורות",'
מצחיק ועצוב... גם אם לא "בכיה דורות",
08/10/2016 | 21:39
5
155
אז לפחות למשך דור אחד שלם.
לצפיה ב-'למה "בכייה לדור"? ה-IC3 היו הדבר הנכון בעיתו'
למה "בכייה לדור"? ה-IC3 היו הדבר הנכון בעיתו
09/10/2016 | 07:56
4
65
לצפיה ב-'הרשה לי לצטט מחדש את הציטוט:'
הרשה לי לצטט מחדש את הציטוט:
09/10/2016 | 20:35
3
102
"נציגים מחב' "סופרטו" אמרו, כי רכישת קרונועי הדיזל מהווה בכיה לדורות" - וזה מכיוון שכשהתוכנית לחידוש שירות רכבות הנוסעים בארץ (שלא היה קיים למעשה בשנות ה-80, אלא בשם בלבד) הייתה בחיתוליה, כבר דובר רבות על כך שיש להקים את הקווים הפרבריים החדשים כמחושמלים מיומם הראשון. מומחים שהרכבת שכרה במיוחד לשם כך אמרו זאת וחזרו על כך גם לאחר שהממשלה התעלמה מאותן ההמצלות, ועל זה בדיוק מדבר הציטוט. כפי שהתעלמו מהמצלות זהות של רבים וטובים במהלך העשור(ים) שלפני כן.

הדבר הנכון לעשות היה להקים תשתית מודרנית (מחושמלת) לקווים הפרבריים, החל מהקו הראשון בין ת"א לרחובות. זה לא היה עולה יותר, אלא פחות מכפי שזה עלה לנו במציאות. היינו מקבלים שירות יעיל יותר וגם זול יותר - win/win טוטאלי, וזה בדיוק מה שאותם המומחים ניסו להביא לידיעת מקבלי ההחלטות ששכרו אותם... הבעיה כרגיל היא שאנשי מקצוע ומקבלי החלטות הם אנשים שונים לגמרי.
לצפיה ב-'יש בעיה מסוימת עם גישת "הכל או כלום" כי יש סיכוי שבסוף'
יש בעיה מסוימת עם גישת "הכל או כלום" כי יש סיכוי שבסוף
09/10/2016 | 22:32
1
65
תישאר עם ה"כלום". צריך לזכור באיזה מצב הייתה הרכבת לפני 25-30 שנה כדי להבין שחשמול באותה תקופה, גם אם היה צעד נכון מאוד לטווח הארוך (על זה אין ויכוח), היה עשוי להיבלם ע"י הממסד הלא כל כך אוהד לכל נושא הרכבת, ואז היינו נשארים בלי חשמול וגם בלי רכבות נורמליות.
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שקרה אז: התכנון הנכון נבלם ע"י הממסד.'
אבל זה בדיוק מה שקרה אז: התכנון הנכון נבלם ע"י הממסד.
09/10/2016 | 22:58
57
ברור שהרכבת הייתה מתה להקים את הקווים הפרבריים במתכונת שבה היו צריכים לקום מלכתחילה. כל הדיונים המקצועיים הרבים משנות ה-70 והלאה והפרסומים בעיתונות לא הובילו להחלטת ממשלה לתקצב תוכנית פיתוח אמיתית בהיקף הנדרש (על העשורים שלפני כן אין טעם אפילו לדבר; הראשונים שדיברו על חשמול הקווים הראשיים בארץ היו הבריטים...)

למעשה, בשנים ההן לא דובר על "הכל או כלום" אלא על "קצת או כלום", כשרוב הזמן פשוט החליטו על "כלום". כשהחליטו סוף-סוף לעשות "קצת" ומשהו זז, זאת הייתה ללא ספק התקדמות מבורכת ואפילו היסטורית, אבל בהחלט לא אומר שכך בדיוק היו צריכים להתנהל. הרי ראינו שהיו כאלה שראו בכל זאת כמה צעדים קדימה (אנשי המקצוע) והתבררו כצודקים ב-100%. החסכון בטווח הקצר הפך לבזבוז בטווח הארוך, כפי שקורה אצל פוליטיקאים הרבה מאוד.

החברה המייעצת הגיעה למסקנות שהגיעה עליהן בהתבסס על מצבה של הרכבת דאז. היה ברור שיש לרכוש ציוד נייד חדש כדי לתפעל את הקווים החדשים כך שיהפכו לאטרקטיביים. בכלל לא נראה לי ברור שלרכבת ישראל היה קשה יותר להפעיל קרונועים חשמליים בהשוואה לרכבות "פרבריות" גרורות-קטר, שאגב הפופולריות שלהן צמחה בשנים הראשונות הרבה יותר לאט מכפי שיכול היה להיות.
לצפיה ב-'השיטה של הרכבת באותה תקופה הייתה 'עוד דונם עוד עז''
השיטה של הרכבת באותה תקופה הייתה 'עוד דונם עוד עז'
09/10/2016 | 23:06
58
נפתחו קווים בהשקעת מינימום, בעיקר כדי להציב עובדות בשטח, ובתקווה שהתקציבים יגיעו לאחר מכן, לדוגמא - קו רחובות - תל אביב, שנפתח כקו מסילה בודדת לאורך ניכר. בסוף הגישה הוכיחה את עצמה, ופיתוח הרכבת זכה לתמיכה גוברת והולכת.

לו היו מתכננים חשמול באותה תקופה, גם קו לרחובות לא היה.
לצפיה ב-''
09/10/2016 | 22:52
2
6
לצפיה ב-'לא מזמן פורסם שעבור הקרונועים יוקם מוסך באשקלון '
לא מזמן פורסם שעבור הקרונועים יוקם מוסך באשקלון
10/10/2016 | 12:19
1
56
באחריות הזוכה במכרז ה EMU's שעבורו נתקבלו ההצעות בשבוע שעבר(הוא לא מוזכר כאן).
לגבי הקטרים היה פרסום שהראשון יגיע מגרמניה כבר במאי הקרוב........קצת קצר להקמת מוסך(!?).
היופ גם פרסומים שמתחם התחזוקה והתפעול של ר״י (סדנאות אפרים) יעבור שדרוג לתחזוקת רכבות חשמליות ושעוד אחד יוקם באיזור רג״מ(רמלה-גזר-חבל מודיעין).
אם אינני טועה אפשר להמשיך ולתחזק את הקרונות הנגררים(״המחושמלים״ אחרי הסבה) במוסכים הקיימים היום, עד שיוקמו החדשים;
רק הקטרים החשמליים  באמת יצטרכו מוסך יעודי מיד עם הגעתם, עם הזנה עילית ב 25 קילווולט.

סה״כ מתקדמים, יפה!
לצפיה ב-'הודעתי לא ממוקמת במקום הנכון, בסליחתכם'
הודעתי לא ממוקמת במקום הנכון, בסליחתכם
10/10/2016 | 12:35
18
לצפיה ב-'משהו על תחזוקת מסילות'
משהו על תחזוקת מסילות
06/10/2016 | 22:56
2
253
אמנם סרט פרסומת, אבל באמת שוה לראות, ״שעון שווייצרי״!

http://www.matisa.ch/matisa.mob/media/r24_colasrai...
לצפיה ב-'מת על הכלים האלה!'
מת על הכלים האלה!
09/10/2016 | 22:28
13
לצפיה ב-'מנכ"ל סיטיפס פונה לציבור וחוטף בתגובה קיתונות של רותחין'
מנכ"ל סיטיפס פונה לציבור וחוטף בתגובה קיתונות של רותחין
06/10/2016 | 20:00
29
600
https://www.facebook.com/citypass.israel/posts/341...

הפוסט עורר סערה וכעס ברשתות החברתיות כנגד המנכ"ל שבחר לפנות אל הציבור בצורה מתנשאת ובאופן שנראה כמאשים את כל הציבור בהתנהגות מכוערת, בעוד הוא לא טרח מעולם להתייחס לטענות בכיות ודמעות הציבור שנקנס שוב ושוב ולרוב באופן מכוער ופוגע, ע"י אותו מערך פיקוח בה עובדת אותה בקרית מסכנה.

לצפיה ב-'התגובות של 'סיטיפס' שם "מדהימות"!!!'
התגובות של 'סיטיפס' שם "מדהימות"!!!
07/10/2016 | 01:23
5
341
ממליץ להכנס לקישור ששמתי לפוסט בפייסבוק של 'סיטיפס' ולראות מה הם יחסי ציבור גרועים של חברה זכיינית שאמורה לתת שירות לאזרח (וממש לא משנה מי צודק פה). 
המנכ"ל הבעיר אש מגחלת שרחשה זמן רב מתחת לפני השטח ואין שם אדם חכם אחד שידע לנהל את המשברון (לא משבר כי הם מונופול וכי התקשורת עדיין לא התעוררה לעניין). 
לדעתי המנכ"ל עשה את הטעות ממקום של ניתוק טוטאלי ממה שקורה בשטח וזאת הטענה העיקרית כנגדו.

פשוט הזוי איך בארץ הלקוח תמיד אינו צודק!!! 

לקרוא, להתעצבן, לקרוא שוב ולצחוק או לבכות. 

לצפיה ב-'בארץ הלקוח תמיד אשם'
בארץ הלקוח תמיד אשם
07/10/2016 | 07:46
4
96
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
08/10/2016 | 19:45
3
90
אני לא מכיר שום שרות, שום דבר שעולה כסף ופתוח לציבור שהיה עם כזו
​התנהלות והתנהגות בזויה ומגעילה כמו סיטיפס ברכבת הקלה של עיר שלום
​(לפי שירו המופלא של זאב ז'בוטינסקי ולחן פרופ' לרפואת ילדים גידי קורן).

​לתת קנסות לתיירים ממש מבוגרים? לתת קנסות לנשים בהריון שרואים שאינן
​ירושלמיות (תעודת הזהות) ואשר בחלקן כן קנו כרטיס ולא ידעו שצריך לתקף
​או שניסו לתקף והמכשיר היה תקול.
​גם כאלו שהיה להם חודשי-חופשי או שבועי-חופשי ושכחו לתקף ולא את התיקוף
הראשון חטפו קנסות!
​אחד השיאים שאני זוכר הוא שאדם עלה לרכבת עם כרטיס ואיך שהוא עלה, ממש
​בשניות הראשונות לכניסתו הוא רואה פקח ושואל אותו איך מתקפים את הכרטיס
והפקח במקום לענות לו ולסייע לו נותן לו דוח!
לצפיה ב-'אז אתה מסכים איתי שהגישה הזאת שגויה'
אז אתה מסכים איתי שהגישה הזאת שגויה
09/10/2016 | 01:09
2
28
לצפיה ב-'אני טוען שזה לא קשור לגישת הלקוח תמיד אשם'
אני טוען שזה לא קשור לגישת הלקוח תמיד אשם
09/10/2016 | 01:39
1
58
כי עובדה שבשום דבר אחר ובשום מקום אחר ביזגרוּאל מדינת לא היתה מדיניות
​כה בזויה של התעללות בלקוח כמו בסיטיפס.
לצפיה ב-'למה אתה חושב ככה?'
למה אתה חושב ככה?
09/10/2016 | 07:34
41
התעללות בלקוחות חסרי ישע היא מסימני ההיכר של נותני השירות הישראלים, ציבוריים ופרטיים כאחד. כמובן שיש רעים יותר ופחות, אבל אני לא חושב שסיטיפס היא בהכרח המקרה החמור ביותר, ויש לה מתחרים לא רעים בכלל (בעיקר בענף התקשורת, אבל לא רק).
לצפיה ב-'לפני מספר שבועות נסעתי לראשונה ברכבת הקלה-לא נעים'
לפני מספר שבועות נסעתי לראשונה ברכבת הקלה-לא נעים
07/10/2016 | 18:59
19
306
קשה מאוד לרכוש כרטיס במכונה. וגם בתחנות העמוסות של ת.מרכזית והר הרצל אין אף עובד של סיטיפס שיעזור לך. טוב שהירושלמים הם אנשים נחמדים, אבל  מה יעשו התיירים שאינם דוברי עברית. 
לא חלילה שחסר להם כוח אדם. לקרון אח"כ עלתה להקת פקחים ,רובם מגודלים. המחזה דמה באופן מטריד ללהקת שקנאים שעטה על בריכת דגים. אני נוסעת הרבה בתחב"צ ובדרך כלל גמלאי אחד מספיק כדי לבדוק כרטיסים לאוטובוס שלם. 
נראה כאילו המטרה שלהם היא לא שהנוסע יקנה את הכרטיס-אלא שיסתבך ואחר כך להפחיד אותו ולגבות קנס. איזה רושם אתם חושבים שזה עושה על תיירים?
לצפיה ב-'אחרי הכל הם מרוויחים יותר כסף מקנס מאשר שהם מרוויחים מכרטיס'
אחרי הכל הם מרוויחים יותר כסף מקנס מאשר שהם מרוויחים מכרטיס
07/10/2016 | 20:43
18
68
לצפיה ב-' גורמים עוול ועגמת נפש לנוסעים רבים ומסתתרים מאחורי החוק'
גורמים עוול ועגמת נפש לנוסעים רבים ומסתתרים מאחורי החוק
08/10/2016 | 08:45
17
137
נכון, החוק מחייב תיקוף גם אם יש לך כרטיס תקופתי. זה אומר שצריך לקנוס את המסכנים ששכחו או לא ידעו או תיירים שהסתבכו עם המכונות ה"ידידותיות" שלהם? אם זה המצב, צריך לשנות את החוק. ועד אז לנהוג לפנים משורת הדין במקרים כאלה. אבל לצערי הקנסות הם מקור הכנסה חשוב לסיטיפס ולא סתם היא מחזיקה מערך פקחים/בקרים אימתני כזה. שווה להם להשקיע בזה ולא בשיפור השירות ומכונות הכרטוס (ערך צבור..).
לצפיה ב-'מה זה החוק ? את החוק חוקקו חכ"ים ומשפטנים סמכו את ידם'
מה זה החוק ? את החוק חוקקו חכ"ים ומשפטנים סמכו את ידם
08/10/2016 | 09:41
15
110
את החוק צריך לתקן ועל משרד התחבורה לפעול בהקדם לתיקון החוק
לצפיה ב-'מסכים איתך. בינתיים זה לא קורה ואולי דרוש לחץ ציבורי'
מסכים איתך. בינתיים זה לא קורה ואולי דרוש לחץ ציבורי
08/10/2016 | 09:47
14
36
לצפיה ב-'לדעתי הפתרון הוא "מדרגות קנס"'
לדעתי הפתרון הוא "מדרגות קנס"
08/10/2016 | 09:50
13
114
יש הבדל בין מי שלא התכוון לשלם, מי שלא הצליח לשלם ומי ששילם ולא תיקף. לא סביר שהקנס שיוטל על כולם יהיה זהה, כמו שיש קנסות שונים לחנייה בכחול-לבן, באדום-לבן ובמקום שמור לנכים.
לצפיה ב-'הפתרון הוא חזרה לשיטות כירטוס בריטיות וישראליות.'
הפתרון הוא חזרה לשיטות כירטוס בריטיות וישראליות.
08/10/2016 | 12:50
9
132
שיטת התשלום מראש בסיטיפס היא אירופאית וגם אחרי 5 שנים היא אינה מובנת מאליה בישראל, גם ללא הבעיות הספציפיות של הערך הצבור או נסיעות ההמשך מאגד. בישראל רגילים לשיטה הבריטית שבה או שמשלמים לנהג או שעוברים מחסום כרטיסים. לדעתי הפתרון הפשוט ביותר לבעיות התשלום הרבות ברק"ל הוא שיגדרו את התחנות, ישימו ואלידטורים ב 6 אזורים (אמצע התחנה וקצות הרציפים משני עברי התחנה) ויקנסו אולי הולכי רגל שמתפלחים לתחנה מהמסילות. כמובן שזה מצריך מכונות כירטוס בדופן החיצונית של התחנה. בצורה כזו כל נוסע נורמטיבי יתקף את כרטיסו כדי להכנס לתחנה כפי שנעשה ברכבת ישראל ולא יהיה הסיפור הזה של תיקוף אחרי העלייה לרק"ל ומערך האכיפה התוקפני. כמו כן אציין שבאיטליה שבה נהוגה שיטת התשלום מראש יש מקרים שבהם נהג האוטובוס יאפשר לנוסעים לעלות על אוטובוס לא תדיר בחינם אם יש אחריהם תור ענק ובידיהם הכרטיסים הלא נכונים.
לצפיה ב-'לדעתי הבעיה היא לא שיטת הכרטוס, אלא הפיקוח'
לדעתי הבעיה היא לא שיטת הכרטוס, אלא הפיקוח
08/10/2016 | 14:59
5
108
הרי בקו 1 בגוש דן גם עולים לאוטובוס ומתקפים את הכרטיס בלי התערבות הנהג, ושם לא שומעים על התעמרות של פקחים בנוסעים. זה בגלל שהפיקוח באוטובוסים פחות הדוק ודרקוני, בגלל ששיטת התשלום של המדינה למפעילה שונה.

ברגע שהמדינה "תעיף" את סיטיפס ותביא מפעילה אחרת, לא מן הנמנע ששיטת התשלום למפעילה תהיה דומה יותר לשיטת התשלום למפעילות האוטובוסים, ואז לא יהיו בעיות כאלו של פיקוח דרקוני מדי.

עוד לא ראיתי tram שבו מתקפים מהתחנה ולא מתוך הtram. למה הרכבת בירושלים צריכה להיות שונה?

אתה חושב שזה עניין של תרבות, ושישראלים אוטומטית ינסו לא לשלם? יש מצב, אבל אני מאמין שרוב הישראלים כן מעוניינים לשלם על הנסיעה שלהם כחוק, בסופו של דבר.

(אגב, גם בDLR בלונדון מאוד "קל" להגיע לרכבת בלי לתקף את הכרטיס, אין מחסומי כרטוס בכלל, אבל אני מניח ששם אנשים שנוסעים בלי לשלם הם לא מאוד נפוצים)
לצפיה ב-'תשובות: בניס היה אפשר לתקף ברציפי הרק"ל ובתוך הרק"ל.'
תשובות: בניס היה אפשר לתקף ברציפי הרק"ל ובתוך הרק"ל.
08/10/2016 | 16:15
97
להבנתי מרבית הנקנסים ברק"ל הירושלמית אינם גנבים או עבריינים אלא בעלי כרטיס תקופתי ומי שאינם מכירים את תהליך הולדיזציה כולל בעיות שאין מקומו בכרטיס חכם במאה ה21 כמו כרטיס הפוך.

כאשר צריך לעבור שער מתרגלים לטכנולוגיה בצורה ברורה יותר כי או שהשער נפתח או שהוא לא. במערכות הבריטיות שאין מחסומים בתחנות הקטנות יש גם יש מחסומים בתחנות העיקריות ומי שמנסה לנסוע חינם לא יכול לצאת. יש גם אכיפה מצד השומר ברכבת הארצית (שמשמש גם ככרטיסן) שדורש לראות כרטיסים מדי פעם. בשיטה הזו אפשר להגביל את החסימה לתחנות רחוב יפו ושער שכם בלבד והאפקט יישמר.
לצפיה ב-'בקו 1 גם יש את מכונת התשלום על האוטובוס'
בקו 1 גם יש את מכונת התשלום על האוטובוס
09/10/2016 | 15:58
3
50
ואם מתקף אחד לא עובד, אז אפשר לגשת לזה שלידו. וגם המתקפים של דן מצוינים ולא עושים בעיות כמעט אף פעם.
לצפיה ב-'אולי כשסיטיפס תעוף צריך לתת לדן/אגד להפעיל את הרק"ל בירושלים'
אולי כשסיטיפס תעוף צריך לתת לדן/אגד להפעיל את הרק"ל בירושלים
09/10/2016 | 16:52
2
20
לצפיה ב-'TFJ - צריך מפעילה יחידה לירושלים רבתי, ללא פיצול המערכת.'
TFJ - צריך מפעילה יחידה לירושלים רבתי, ללא פיצול המערכת.
10/10/2016 | 18:59
1
17
הרעיון שהרק"ל תהיה נפרדת אירגונית ממערכת האוטובוס שנועדה להזין אותה היא אם כל הבעיות.
לצפיה ב-'יש משהו בדבריך'
יש משהו בדבריך
10/10/2016 | 21:32
16
אבל זה גם תלוי איך מסתכלים על זה: אם החוזה של הרק"ל היה דומה לחוזה של שאר מפעילות האוטובוסים עם משרד התחבורה, אז אפשר להגיד שמשרד התחבורה הוא המפעילה היחידה, והחברות שבת'כלס עושות את העבודה הן סה"כ קבלני משנה, והפעלה באמצעות קבלני משנה נהוגה בכל העולם. החוזה הנוכחי של סיטיפס כמובן שונה מהמצב הזה, וזה משהו שצריך לתקן ע"י סילוק של סיטיפס וכתיבת חוזה חדש (אבל אני מניח שמשרד התחבורה יעדיף לחכות שתקופת הזיכיון של סיטיפס תסתיים מאשר לשלם להם על הפרת חוזה, אלא אם המצב יהיה ממש דרסטי).

בכל מקרה אני גם בעד שישראל תגיע למצב שבו יש רשויות תחבורה מטרופוליניות שמפעילות (בין אם באמצעות קבלני משנה ובין עם בעצמן) את כל התחבורה הציבורית בעיר, כמו שנהוג בכל שאר העולם. אין שום סיבה שהרק"ל תצטרך "להתחרות" באוטובוסים, המערכת צריכה לעבוד בתיאום ושיתוף פעולה. אפשר גם לשלב, איפה שעובד, למשל להפעיל את הרק"ל בלי קבלני משנה ע"י חברה עירונית שתוקם במיוחד להפעלה ותחזוקה של הרק"ל, ולהמשיך להפעיל את האוטובוסים ע"י קבלני משנה.
לצפיה ב-'אולי דווקא מעבר לשיטה האוסטרית גרמנית צכית - שיטת האמון'
אולי דווקא מעבר לשיטה האוסטרית גרמנית צכית - שיטת האמון
09/10/2016 | 00:08
2
80
הכרטיס צריך להיות בתיק או בכיס ולא צריך להעביר אותו בשום מקום.
אין ולידטורים, אין מכונות ברכבת, אין כלום.
אחת לזמן מסויים מבצעים ביקורת.
לצפיה ב-'יש יתרון בולידטורים'
יש יתרון בולידטורים
09/10/2016 | 00:16
78
אפשר לאסוף מידע סטטיסטי על דפוסי נסיעה באמצעותם.

שיטת האמון כבר נהוגה בישראל בקו 1 בגוש דן למשל, שם פקח הוא מראה נדיר, ואכן רוב האנשים מתקפים את הכרטיס בולידטור. כל עוד אין פקח על האוטובוס שאתה נוסע אליו, מבחינתך אין הרבה הבדל בין זה לבין "שיטת האמון" (ואני לא מאמין שהמתקפים מתקפים רק בגלל פחד מפקחים)
לצפיה ב-'איזה אמון יש בפשיטה של 3 שוטרים על כל קרון (שיטה ברלינאית) ?'
איזה אמון יש בפשיטה של 3 שוטרים על כל קרון (שיטה ברלינאית) ?
09/10/2016 | 01:04
83
לא פקחים, יחידת משטרה שלמה, פי 3 מסדר הגודל של הנוכחות בניידות שחנו במקומות כמו אלכסנדרפלטץ וגשר ווארשאוורשטראסה. כשביקרתי בבברלין הבדיחה היתה שכל הבלתי חוקיים מקפידים על תשלום לרכבת כי אחרת אי הצגת כרטיס תוביל לדרישת תעודות וכו'.

בשיטת הנייר הנהוגה במקומות רבים באירופה מספיקה החתמה אחת של תאריך הסיום על כרטיס הנייר וזהו. בשיטת הרק"ל הירושלמי מכליאים את חסרונות כל השיטות.
לצפיה ב-'אולי הפתרון הוא הסדר תשלומים דומה, למה שיש באוטובוסים'
אולי הפתרון הוא הסדר תשלומים דומה, למה שיש באוטובוסים
08/10/2016 | 16:39
2
89
אם הבנתי נכון בחברות האוטובוסים החדשות, הפדיון שהנוסעים משלמים עובר למשרד התחבורה. משרד התחבורה מחלק את זה לחברה לפי פרמטרים שונים, כמו כמות הנסיעות, מרחק, מספר תחנות וכו'. ייתכן, שהדבר הזה קיים גם בחלק מקווי "אגד" ו"דן".
כנראה כך הדבר צריך להיות גם ברכבת הקלה. אולי יופקו הלקחים ובקווי הרכבת הקלה הבאים, הסדר התשלום יהיה שונה.
גם בעבר במכרזים הראשונים בתחילת שנות האלפיים מול חברות האוטובוסים היו טעויות שונות. מאז הופקו הלקחים והמצב שונה. כך שאולי יש תקווה גם ברכבת הקלה, ברחבי ישראל.
לצפיה ב-'ברור שבקווים החדשים זה ייראה אחרת'
ברור שבקווים החדשים זה ייראה אחרת
09/10/2016 | 01:19
1
73
השאלה היא מה אפשר לעשות עם הקו הזה שהמדינה כבלה את עצמה אליו בהסכם גרוע ולא מצליחה להשתחרר.
לצפיה ב-'ממה שהבנתי יש תוכניות לעשות buy back'
ממה שהבנתי יש תוכניות לעשות buy back
11/10/2016 | 10:19
16
של הזכיון מסיטיפס לפי סעיף שקיים בחוזה מולה להקמת הקו.
לצפיה ב-'לדעתי, במקרה של תשלום קנס'
לדעתי, במקרה של תשלום קנס
08/10/2016 | 15:44
98
הכסף צריך ללכת לאוצר המדינה, ולא לסיטיפס, כמו במקרה של תשלום
קנס על עישון סיגריה במקום ציבורי, שבו אסור לעשן.
כך לא יהיה לסיטיפס מוטיבציה לקנוס.

לצפיה ב-'מדהים שבתחנה נידחת של מטרונית יש אותו מספר מכונות כרטיסים'
מדהים שבתחנה נידחת של מטרונית יש אותו מספר מכונות כרטיסים
08/10/2016 | 19:44
1
152
כמו בתחנה עמוסה של רק"ל בירושלים - 2 מכונות כרטיסים בלבד...

סיטיפס נראית כמו ביטוי קשה של נרקסיזם-ארגוני בשילוב תרבות 'מגיע לי'.
לצפיה ב-'כל הבעיות נובעות מההסכם שנחתם בין סיטיפס לאוצר'
כל הבעיות נובעות מההסכם שנחתם בין סיטיפס לאוצר
09/10/2016 | 01:17
104
ומהסכסוך הבלתי נגמר שפתרונו לא נראה באופק. די כבר, שיפטרו אותנו מהעונש הזה.
לצפיה ב-' במטרונית אין הרבה תלונות של נוסעים'
במטרונית אין הרבה תלונות של נוסעים
08/10/2016 | 21:06
126
מכיוון שהאכיפה שם פחות נוקשה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 6/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 6/10
06/10/2016 | 10:08
16
18
לצפיה ב-'סליחה, למחוק בבקשה'
סליחה, למחוק בבקשה
06/10/2016 | 10:12
22
לצפיה ב-'מהקיריון (קרית ביאליק) לת"א- איך הכי קצר?'
מהקיריון (קרית ביאליק) לת"א- איך הכי קצר?
06/10/2016 | 12:48
5
61
אני הולך לעשות הרבה את הקו. קיריון- ת"א-קיריון. ורוצה להכיר את הת.ציבורית שמה. אשמח לדעת:

1. איך הכי קצר ליסוע לת"א?  (באופן כללי בשעות היום)
2. נניח ואני יוצא מת"א באיזור 12 בלילה, מה האפשרות הזולה ביותר להגיע לקיריון?
3. לגבי סופ"שים, יש מוניות שירות שמחברות בין 2 הנקודות? (בדומה למוניות שירות ת"א- חיפה)

תודה רבה
לצפיה ב-'כנראה ברכבת'
כנראה ברכבת
06/10/2016 | 13:23
4
62
יש תחנות רכבת נגישות בקרית מוצקין, לב המפרץ (ליד הקניון) וחיפה מרכז, לשתי האחרונות אפשר להגיע במטרונית 1, לקרית מוצקין אפשר להגיע בהליכה / רכיבה על אופניים (נדרשת כמובן חזרה באותה הדרך אם לוקחים אופניים), יש גם קווי אוטובוס וקו מונית שירות ('תפוזית'), אך האוטובוס נוסע במסלול ארוך למדי, ומוניות השירות בדעיכה.
אם אתה חוזר בשעות הלילה המאוחרות מתל אביב לקריות מצבך מצויין - רכבת עד תחנת חיפה מרכז, ומשם מטרונית קו 1, שני הקווים פועלים 24/6 (המטרונית גם 24/7, הרכבת לא). תחנת לב המפרץ לא פעילה בלילה, תחנת קרית מוצקין כן, אך אין ממנה תחבורה משלימה בשעות הלילה (למעט מוניות ספיישל שאורבות לנוסעים היורדים).

לגבי סופ"שים, מטרונית 1 פעילה 24/7, והיא מאפשרת השלמה למוניות השירות הבין-עירוניות.
לצפיה ב-'אפשר בלילה לרדת בקרית מוצקין ולקחת 210.'
אפשר בלילה לרדת בקרית מוצקין ולקחת 210.
06/10/2016 | 14:36
43
תחנת הרכבת נמצאת כ5 דקות הליכה משדרות גושן, שם ניתן לקחת 210 לקריון (נסיעה של פחות מ20 דקות בלילה).
לצפיה ב-'איזה כיף לדעת שהמטרונית עובדת 24/7. לא ידעתי '
איזה כיף לדעת שהמטרונית עובדת 24/7. לא ידעתי
06/10/2016 | 16:07
2
55
תודה על המידע.
איך התדירות של קו 1 בסופשים?  
איך התדירות בשעות הלילה ?
לצפיה ב-'תדירות קו 1 בלילות ובסופ"שים:'
תדירות קו 1 בלילות ובסופ"שים:
06/10/2016 | 17:11
1
68
ימי חול: עד 20:00 עד 22:00 כל 10 דקות, 22:00 עד חצות כל 20 דקות והחל מחצות כל חצי שעה.
ימי שישי: בין 17:00 לחצות כל 20 דקות והחל מחצות כל חצי שעה.
ימי שבת: עד 10 בבוקר כל חצי שעה, החל מ10:00 כל 20 דקות. החל מ17:00 התדירות עולה.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם !!'
תודה רבה לכולכם !!
06/10/2016 | 17:24
10
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית בירושלים אל רחוב אימבר בפתח תקווה? '
מתחנה מרכזית בירושלים אל רחוב אימבר בפתח תקווה?
06/10/2016 | 18:11
6
40
ושאלה נוספת; איפה ניתן למצוא מפה מעודכנת של רכבת ישראל?
הגוגל מראה הרבה מפות ואין לי מושג איזו מהם נכונה ועדכנית.

תודה למי שמגיב!
לצפיה ב-'מפת קווים עדכנית של רכבת ישראל'
מפת קווים עדכנית של רכבת ישראל
06/10/2016 | 19:21
1
56
ניתן למצוא כאן:

יש לציין שהמפה מכילה את קו העמק שעדיין לא נפתח ועתיד להיפתח בקרוב, ואת תחנת נתניה ספיר שצפוייה להיפתח בנובמבר. זוהי המפה הרשמית והעדכנית ביותר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/10/2016 | 23:42
2
לצפיה ב-'קו 480 + רכבת'
קו 480 + רכבת
06/10/2016 | 22:09
3
39
ניתן לקחת קו 480 לתחנת רכבת ארלוזרוב (ת"א מרכז - סבידור) ומשם רכבת לתחנת פ"ת קרית אריה. משם זה בערך ק"מ לרחוב אימבר.

לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר!אין דרך יותר קצרה? נשמע מסורבל '
תודה רבה על ההסבר!אין דרך יותר קצרה? נשמע מסורבל
06/10/2016 | 23:44
2
11
לצפיה ב-'יש קו ישיר לפתח תקווה, אבל לא לאזור הזה'
יש קו ישיר לפתח תקווה, אבל לא לאזור הזה
06/10/2016 | 23:50
1
31
יש קו 947 לפתח תקווה, שעובר דרך צומת סגולה, אבל למיטב ידיעתי הוא עובר די רחוק מהאזור הזה וגם מדובר בגם מאסף. אני לא מכירה מספיק טוב את פתח תקווה, אולי יש קו פנימי שאפשר לקחת בין אחת התחנות של הקו מירושלים לאזור קרית אריה.
אם אתה נוסע ביום/שעה עם תדירות גבוהה נראה לי שהאופציה של אוטובוס + רכבת צריכה להיות נוחה וסבירה יחסית מבחינת זמנים.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/10/2016 | 01:23
6
לצפיה ב-'איך כדאי להגיע לחורב 15 חיפה מלב המפרץ? '
איך כדאי להגיע לחורב 15 חיפה מלב המפרץ?
06/10/2016 | 20:56
1
12
לצפיה ב-'136 ממרכזית המפרץ'
136 ממרכזית המפרץ
06/10/2016 | 21:12
28
נוסע דרך מנהרות הכרמל ומשם עולה לחורב דרך רוממה
לצפיה ב-'האיחוד האירופאי שוקל לתת לצעירים בני 18 עד 25'
האיחוד האירופאי שוקל לתת לצעירים בני 18 עד 25
06/10/2016 | 14:59
1
297
לצפיה ב-'חבל שלא הציע את שוחד הבחירות לפני המשאל... נחזור בעוד עשור.'
חבל שלא הציע את שוחד הבחירות לפני המשאל... נחזור בעוד עשור.
07/10/2016 | 02:51
36

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום