לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2143121,431 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'שאלה לגבי ערך צבור'
שאלה לגבי ערך צבור
05/02/2018 | 09:47
10
224
הבנתי שערך צבור הוא ממש כסף. כלומר אם כרגע יש לי 200 ש"ח טעונים בערך צבור עבור חברת אפיקיםת האם אני יכול לקנות איתם כרטיסיה של אגד?
אם כן, איך זה מבוצע?
אם לא, האם ניתן להוציא את הכסף משם באיזושהי דרך (אין לי שימוש באפיקים כמעט).

תודה!
לצפיה ב-'לא'
לא
05/02/2018 | 11:07
6
157
ערך צבור הוא ערך המוטען עם כלולת הנחת הפרופיל

אם אתה משלם 200 ₪ , והפרופיל הרב-קו רגיל , מווטענים לך 250.00 יחידות ערך צבור, ואז בנסיעות מנוצל מחיר נסיעות המלא, וכיוון שההנחה כבר ניתנה בטעינה, מחיר הנסיעה הוא למעשה ב-20% פחות בתרגום לשקלים, כלומר אם חויב 5.90 ע"צ, מחיר הנסיעה בפועל 4.72 ₪ וכך זה עם כל הנסיעות בערך צבור בהתאם למחיר הנסיעה

כיוון וההנחה כבר ניתנה, לא ניתן לנצל ערך צבור על סוגי חוזים אחרים, תקופתיים וכרטיסיות, אין כפל הנחות
כרטיסיה/תקופתי ניתן לרכישה באמצעות תשלום נפרד בשקלים בלבד, ולא ביתרת ערך צבור
לכן חופשי יומי שעולה 13.5 ₪ שווה לעשור רק אם עושים שלוש או יותר נסיעות 5.90 באותו יום, שהם 17.70 ע"צ , מינוס 20% הם 14.16 ₪, ואם יש פרופיל הנחה נוסף, אז אף יותר

ערך צבור הינו ארצי, לא משנה איפה טוענים, הוא תקף בכל המפעילים בכל הארץ (למעט אזור שומרון, אזורי השטחים בעוטף ירושלים, מפעילי מזרח ירושלים, ורש"פ)
כלומר אתה יכול לנסוע נסיעות בודדות (ובערי המטרופולינים הגדולים אף גם לעשות החלפות חינם במעבר שעתי במשך 90 דקות מהתיקוף הראשון) באגד על חשבון היתרה שטענת באפיקים או כל מפעיל אחר

לעומת זאת כרטיסיה או תקופתי תקפים רק באזור מוגדר, ובמקרה של כרטיסיות אף גם לעתים רק בקווים מסוימים

לגבי כרטיסיה של אגד, אין יותר כרטיסיות, גם לא בירושלים. אגד לא מוכרת כרטיסיות. אגד מקבלת כרטיסיה קוד 62 שנרכשה באגד תעבורה וסיטיפס במצב תאימות לאחור זמני עד שמשרד התחבורה יורה כליל לבטל את הכרטיסיה כפי שנעשה בשאר הארץ
לצפיה ב-'למה באמת ערך צבור נעשה בצורה הזאת? מה היתרונות?'
למה באמת ערך צבור נעשה בצורה הזאת? מה היתרונות?
06/02/2018 | 02:39
5
102
אילו הכסף היה פשוט כסף ואת ההנחה היו מקבלים בזמן רכישת הכרטיס, אפשר היה לקנות את כל סוגי הכרטיסים בערך הצבור והיו נמנעות בעיות כמו נעילות פרופיל.
לצפיה ב-'אכן,ציינתי את רוב הבעיות האלה כשדוין בזה בשרשור מוניות השרות'
אכן,ציינתי את רוב הבעיות האלה כשדוין בזה בשרשור מוניות השרות
06/02/2018 | 14:01
4
74
כרגיל כאן עושים חצי עבודה, וחושבים אחר כך (ועכשיו המחירים והעוותים של החוזים הבינאזוריים של החודש...)

אילו זה היה שווה כסף אז היה אפשר להשמיש את הערך הצבור לרכישת חוזים תקופתיים, ואפילו לקניית שירותים שונים, כגון רכישת חטיפים/קפה/שתיה במכונות האוטומטיות ברציפי המסופים, או למעבר לשירותים ציבוריים, כי לא חסר מקרים שצריך דחוף, השירותים בתמח"ת בשקל בתשלום, לך בארנק יש רק רב-קו ואשראי, ולא עובר ליד איש שיכול לתרום לך כניסה...

הנחה בזמן רכישת (תיקוף) כרטיס, זה מתכון לריבוי קודים כפי שהיה לפני הרב-קו, פלוס כשצריך לתקף מחיר שונה לכל סוג נוסע בהנחה...

כפי שנאמר בשירשור ההוא, משרד התחבורה יכול להחליט שלא ניתן יותר סבסוד ערך צבור ולעבור לכסף תוך המרת היתרות, אבל כעת זו בעיה לא קטנה לחנוך את הציבור להסתגל לשינוי כזה כשהדרך הנוכחית קיימת כבר יותר מעשור. עדיין לא כולם מבינים את כל נושא הפרופילים, הקבלות רושמות יתרה בשקלים כשזה לא כך, ונוסע לאחר זמן קצר שוכח שההנחה כבר ניתנה לו בזמן הטעינה, ואז רבים יכעסו כי או ש-"גונבים" כסף או שעוברים לחיובי יתר כדי לבטל את ההנחה, או שממירים יתרה לכסף וחוזרים לחיובים שונים לכל סוג נוסע....
לצפיה ב-'דווקא לחנך את הציבור למשהו פשוט, הגיוני וקל להבנה זה לא קשה'
דווקא לחנך את הציבור למשהו פשוט, הגיוני וקל להבנה זה לא קשה
06/02/2018 | 14:07
3
79
ונראה לי שכיום רבים לא מבינים למה הם לא יכולים להשתמש בערך הצבור לקניית כרטיסים אחרים וכו', וכפי שכתבת, שוכחים שכבר קיבלו את ההנחה... ואומנם השיטה הנוכחית קיימת (כמה יותר מעשור? ואללה?) אבל השיטה ה"ישנה" שבה כשהייתה הנחה אנשים שילמו במזומן את המחיר המוזל התקיימה עשורים רבים ולמעשה קיימת גם היום בכל עולם הצרכנות, כך שקשה לומר שבאמת נדרשת כאן "הסתגלות".
לצפיה ב-'אכן יותר מעשור, 2007, החל מחברת קווים'
אכן יותר מעשור, 2007, החל מחברת קווים
06/02/2018 | 14:14
2
65
לצפיה ב-'זה לא באמת יותר מעשור, זה די בדיוק עשור... (ופחות באחרות)'
זה לא באמת יותר מעשור, זה די בדיוק עשור... (ופחות באחרות)
06/02/2018 | 14:20
29
לצפיה ב-'אז ערך צבור עוד נקרא "חופשי גמיש"'
אז ערך צבור עוד נקרא "חופשי גמיש"
06/02/2018 | 18:42
53
אכן מ2007, מאז אני משתמש ברב-קו (כמובן לא באותו הכרטיס).
לצפיה ב-'ערך צבור - איתו ניתן'
ערך צבור - איתו ניתן
05/02/2018 | 13:59
123
לשלם אצל כל מפעיל אחר.
לא מדובר בקניית כרטיסיה , אלא בתשלום עבור הנסיעה.
הערך הצבור אצלי בכרטיס "משוייך" למטרופולין ואני משתמשת בו בנוסף גם ברכבת, בדן באר שבע , ברכבת הקלה בירושלים ובדן בתל אביב.
לצפיה ב-'אגב, ניתן להמיר ערך צבור לחוזה תקופתי'
אגב, ניתן להמיר ערך צבור לחוזה תקופתי
06/02/2018 | 08:18
1
81
כך אמרו לי בעמדת ׳על הקו׳ של קווים, שאפשר אצלהם בעמדה (לא באוטובוס) להזדכות על ערך צבור ולהשתמש בו לקניית חוזה תקופתי. אני מניח כמובן שמדובר בעלות האמיתית של הערך הצבור ולא בערך המוצג אחרי הנחה. כנראה גם שקווים מאפשרים את זה רק לערך צבור שהוטען אצלם ולא שהוטען בחברה אחרת.
לצפיה ב-'זו לא פעולת המרה, זו פעולת ביטול חוזה עם כל היתרה, החזר כספי'
זו לא פעולת המרה, זו פעולת ביטול חוזה עם כל היתרה, החזר כספי
06/02/2018 | 13:30
59
וטעינת חוזה תקופתי מחלק הסכום שהוחזר, ואז טעינת ערך צבור גמיש באותו האופן שזה ניתן ברב-קו אונליין (כרטוס מורחב 65) על הכסף שהוחזר

כאמור רק עם חוזה ש-"משוייך" לקווים, אפיקים או מטרופולין בעמדות השירות של המפעיל שעליו משויך החוזה באותה עת, ביורוקרטיה של טיפול רק בחוזים של אותו מפעיל למרות שמדובר בכספי משרד התחבורה וניתן להחליף לדרוס מפעיל משויך לערך הצבור על ידי טעינת 30 ₪ של המפעיל הרצוי ואז להזדכות במלוא היתרה...
לצפיה ב-'גלישה אלחוטית בתחבורה הציבורית. סקר/סקירה.'
גלישה אלחוטית בתחבורה הציבורית. סקר/סקירה.
04/02/2018 | 16:39
14
269
יש ברשותי כעת גלאקסי s5.
וחברות התחבורה שאני מצליח לגלוש בווי פי שלהם. הם.
נתיב אקספרס. הכי טוב (כשיש ווי פי באוטובוס. היה לי שבוע שעבר אוטובוס עם קליטה מלאה. ואפילו אז. הוא לא נתן לי לגלוש! הנהג לא ידע מדוע.) ברכבת. כשהיה ווי פי (נראה לי שזה היה שהיה לי s3) הייתה גלישה טובה. באגד. אם אני מתעקש עם המערכת. אני מצליח (באוטובוסים שיש להם. בסינים משום מה אין!) כשהיה לי את הn900 של נוקיה. הצלחתי לגלוש בקלות (על ידי פתיחת חלון חדש.)
באפיקים הייתה גלישה צולעת (איטית)...
בדן וקווים. אם זה שהיה ווי פי וקליטה טובה. לא הצלחתי לגלוש. המערכת לא נתנה...
מה איתכם?
איך אצלכם בסלולריים/טבלטים שלכם!?!
ובאילו חברות תחבורה זה הולך.
ובאילו לא!?!
הבמה שלכם.
לצפיה ב-'מה רע בגלישה סלולרית רגילה? ממילא הוויפי פועל מהרשת הסלולרית'
מה רע בגלישה סלולרית רגילה? ממילא הוויפי פועל מהרשת הסלולרית
04/02/2018 | 18:03
6
85
לצפיה ב-'כסף - או שזה עולה כסף באופן ישיר או שזה בא על חשבון מכסה'
כסף - או שזה עולה כסף באופן ישיר או שזה בא על חשבון מכסה
04/02/2018 | 19:01
5
177
שכאשר מנוצלת במלואה שוב מדובר בכסף.
לצפיה ב-'בדרך כלל '
בדרך כלל
04/02/2018 | 19:19
4
161
הגלישה באוטובוס יותר מהירה.
כי לא מנצלים את מלוא היכולת!
לצפיה ב-'הדבר היחיד שיכול לחסל חבילות זה וידאו.'
הדבר היחיד שיכול לחסל חבילות זה וידאו.
04/02/2018 | 19:48
3
160
חוץ ממקרה אחד שהוידאו חיסל לי מכסה לא קרה לי שנגמרה לי מכסת מידע ( 3 גיגה בספרד, גיגה באנגליה) ומזמן עברתי למסרי ווטסאפ במקום SMS ושיחות סקייפ הביתה במקום שיחות קוליות. אמנם אני בדרך כלל רוכב או נוהג אך אם אני נמצא איפשהו ורוצה לגלוש הדבר היחיד שאוזל לי זה הסוללה וגם לזה יש פתרון בדמות סוללה חיצונית. גם נסיעות של שעה-שעתיים לכיוון ברכבת כל שבועיים שלושה לא מגרדות לי את גבולות החבילה ולמען הסר ספק גם בפורום הזה אני גוחש מהסמארטפון בגירסאת המחשב (הגירסאה המותאמת היא זוועה)
לצפיה ב-'יש גם הורדות...'
יש גם הורדות...
06/02/2018 | 01:18
2
70
שבווי פי
יורד לי יותר מהר!
עם זה שיש לי חבילה גדולה!
לצפיה ב-'בוויפי ביתי אני מבין אבל בוויפי ציבורי סלולרי של אוטובוס ? '
בוויפי ביתי אני מבין אבל בוויפי ציבורי סלולרי של אוטובוס ?
06/02/2018 | 18:02
1
69
הרי האוטובוס מקבל את החיבור לרשת מאותה מערכת סלולרית שהסמארטפון האישי פועל עליה עם אותן בעיות קליטה וגם אם יש רוחב פס סיטונאי הרי שהוא מתחלק בין כל הנוסעים שמפעילים מכשירים אישיים, כולל טאבלטים ומחשבים ניידים שמשתמשים ביותר מידע מסמארטפון.
לצפיה ב-'שני הבדלים קטנים'
שני הבדלים קטנים
06/02/2018 | 20:52
59
1) לאוטובוס יכולה להיות אנטנה יותר טובה לתקשורת הסלולרית, והיא יכולה להימצא על גג האוטובוס ולא בתוכו כך שיש פחות הפרעות וקליטה טובה יותר, מה שבהחלט יכול לשפר את מהירות ההורדה הממוצעת.

2) בשימוש בוויפי המכשיר הסלולרי משדר בעוצמה נמוכה יותר מאשר בשימוש בתקשורת סלולרית, ובכך חוסך בסוללה. וכן, צריך שידור גם להורדות כי מדובר בTCP - על כל חבילת מידע נכנסת צריך להוציא ack שקיבלת את החבילה.
לצפיה ב-'יש wifi בנתיב אקספרס?'
יש wifi בנתיב אקספרס?
04/02/2018 | 19:37
2
109
אני נוסע איתם הרבה, ועוד לא נתקלתי באופציה הזאת, למרות שניסיתי
לצפיה ב-'באוטובוסים לצפת.'
באוטובוסים לצפת.
04/02/2018 | 19:41
1
111
בדרך כלל כן!
חוץ ממה שכתבתי. על הנסיעה שבוע שעבר.
שהייתה קליטה טובה.
אך לא הצלחתי לגלוש!
והנהג לא יודע בזה...
לצפיה ב-'זהו, שאני נוסע בנתיב אקספרס רק באוטובוסים לצפת...'
זהו, שאני נוסע בנתיב אקספרס רק באוטובוסים לצפת...
06/02/2018 | 18:45
19
לצפיה ב-'אגד בין עירוני בד"כ יש, לפעמים לא עובד'
אגד בין עירוני בד"כ יש, לפעמים לא עובד
04/02/2018 | 20:46
1
117
אגד עירוני בירושלים, ראיתי שאמור להיות בחלק מהקווים, לטעמי זמן הנסיעה קצר מידי בשביל לגלוש.
לצפיה ב-'כעת אני נוסע באוטובוס אגד בינעירוני.'
כעת אני נוסע באוטובוס אגד בינעירוני.
06/02/2018 | 15:21
81
חדש יחסית oc500.
יש קליטה מירבית.
(יושב שורה שניה.)
אך אין אפשרות לגלישה!
לשאלתי ענה הנהג.
שיש תקלה!
לצפיה ב-'רכבת מודיעין-ת"א'
רכבת מודיעין-ת"א
06/02/2018 | 17:51
78
אין קליטה:
1. בין מנהרת מודיעין לפאתי מודיעין,
2. בין מנהרות כביש 1 (הגיוני)
3. בין תחנת נתב"ג למנהרות שפירים.

לצפיה ב-'אני לא זוכר את הפעם האחרונה שה-wifi עבד באוטובוס...'
אני לא זוכר את הפעם האחרונה שה-wifi עבד באוטובוס...
07/02/2018 | 17:59
47
וגם אם זה עובד, זה איטי מאוד ומקרטע.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 04/02 - 05/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין 04/02 - 05/02
04/02/2018 | 03:27
8
9
לצפיה ב-'אילו קווים מגיעים לרוא"ה 2 בר"ג מקניון איילון ? '
אילו קווים מגיעים לרוא"ה 2 בר"ג מקניון איילון ?
05/02/2018 | 11:30
7
44
ואיפה אני צריכה לרדת?
       תודה
לצפיה ב-'התייחסות? '
התייחסות?
05/02/2018 | 12:00
26
?
לצפיה ב-'57 ו- 67'
57 ו- 67
05/02/2018 | 12:23
5
15
לצפיה ב-'איפה יורדים ?'
איפה יורדים ?
05/02/2018 | 12:29
4
30
(הקווים האלה נוסעים בביאליק .)
לצפיה ב-'בתחנת עיריית רמת גן.'
בתחנת עיריית רמת גן.
05/02/2018 | 15:09
3
13
לצפיה ב-'תודה . אני מבינה שתחנת הירידה נמצאת בביאליק '
תודה . אני מבינה שתחנת הירידה נמצאת בביאליק
05/02/2018 | 15:14
2
26
יש לך מושג איך מגיעים משם לרוא"ה 2 ?
לצפיה ב-'חוזרים אחורה לצומת, פונים ימינה (כיכר רמב"ם)'
חוזרים אחורה לצומת, פונים ימינה (כיכר רמב"ם)
05/02/2018 | 17:47
1
24
ממשיכים ישר עד הצומת הבא, ממשיכים ישר (רחוב כיכר רמב"ם הופך לרחוב הרא"ה).
לצפיה ב-'אוקיי, אני מבינה שהתכוונת '
אוקיי, אני מבינה שהתכוונת
05/02/2018 | 19:33
27
לכיכר אורדע = רמב"ם
          תודה

לצפיה ב-'שתי מפות ישנות של רשת מסילות הברזל של ישראל.'
שתי מפות ישנות של רשת מסילות הברזל של ישראל.
03/02/2018 | 18:30
8
219
מצאתי במחסן שתי מפות ישנות של רשת מסילות הברזל של ישראל, אחת משנת 1975 והשניה משנת 1984.

מצרף להנאתכם.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'רשת מסילות הברזל 1975.'
רשת מסילות הברזל 1975.
03/02/2018 | 18:32
2
363
לצפיה ב-'תודה - מעניין מאוד! אז השלוחה לרמת חובב תוכננה כבר ב-1975'
תודה - מעניין מאוד! אז השלוחה לרמת חובב תוכננה כבר ב-1975
03/02/2018 | 18:49
128
שנות ההקמה בפועל של המסילות "המתוכננות" על פי מפה זו:
מסילת חלץ - 1982 (כעבור 7 שנים)
מסילת האיילון - 1993 (18 שנה)
רמת חובב - 2004 (29 שנים)
לצפיה ב-'כמה הערות על המפה משנת 1975 '
כמה הערות על המפה משנת 1975
04/02/2018 | 01:05
109
1. שבי ציון שהיתה חנייה* ולא תחנה** מופיעה במפה אבל חניית נהריה שהיתה מדרום לנהריה לא מופיעה במפה וגם בוסתן הגליל שהיתה חנייה לא מופיעה במפה וגם קרית חיים שהיתה חנייה לא מופיעה במפה.

2. צומת רמז שהיא צומת רכבות ולא תחנה מופיעה במפה, אבל צומת זבולון (גשר פז) שגם היא צומת רכבות (גם כיום) לא מופיעה במפה

3. באזור מפרץ חיפה מופיעה תחנה. זוהי תחנה תפעולית קישון שאין לה מגרש*** (נכון לשנת 1975, כיום יש מגרש בתחנה תפעולית זו). מתחנה תפעולית קישון היו שלוחות שונות.

עכשיו, איך בכלל אפשר להבדיל בין צומת רכבות לבין תחנה תפעולית ולבין קטע מחולק?

בתחנה תפעולית יש מגרש ומשני הצדדים של מגרש התחנה יש מסוטים וסימנורים. לתחנה תפעולית יש סימנורי כניסה משני הצדדים של התחנה (או מארבעת הצדדים של התחנה כמו בלוד) ויש סימנורי התנעה לכל מסילה במגרש התחנה ומשני צדיה. בנוסף לכך, אחרי סימנור הכניסה לתחנה ולפני הכניסה למגרש התחנה ובסמוך למסוטים יש סימנור מסוג נוסף הקרוי סימנור עיתוק והוא נועד לצורך ביצוע עיתוקים (חיוג קטרים) בתחנה.

עמוד של סימנור כניסה לתחנה (הכוונה לתחנה תפעולית) כולל בנוסף לסימנור הכניסה הראשי ולסימנור המוקדם, גם סימנור אזהרה וסימנור כוון. סימנור התנעה כולל בתוכו גם סימנור עיתוק. כאשר עמוד של סימנור ראשי נמצא בקטע מסילתי בין שתי תחנות סמוכות והוא אינו כולל סימנור אזהרה וסימנור כוון והוא אינו כולל סימנור עיתוק, זהו סימנור כניסה לקטע מחולק.

כאשר חולפים על פני עמוד סימנור כניסה לתחנה ונכנסים למגרש התחנה, ביציאה ממגרש התחנה צריך תמיד להיות סימנור התנעה. אם חולפים על פני עמוד של סימנור כניסה לתחנה ולאחר מכן יש פעם נוספת עמוד של סימנור כניסה לתחנה (או סימנור כניסה לקטע מחולק), סימן שהעמוד הראשון היה עמוד כניסה / יציאה מ/ל צומת רכבות.

בתחנה תפעולית וגם בצומת רכבות יהיו תמיד מסוטים. בתחנה תפעולית יהיו כאמור מסוטים וסימנורים ראשיים משני צדי מגרש התחנה. סימנור התנעה להבדיל מסימנור כניסה לקטע מחולק כולל בתוכו כאמור גם סימנור עיתוק. במקרה ואין מגרש זהו צומת רכבות. תחום תחנה הוא כל המסילות שבתחנה מסימנורי הכניסה של צד אחד ועד לסימנורי הכניסה של הצד הנגדי.

קיים בנוסף גם סימנור מסוג נוסף וחזותו שונה לחלוטין. זהו סימנור הגנה על מפגש (מפגש כביש מסילה) והוא נמצא בסמוך לחלק ממפגשי הכביש מסילה, בעיקר באלו שמהירות הנסיעה של הרכבת במקום היא גבוהה והם נמצאים מחוץ לתחום התחנה.

במקרה ומפגש כביש מסילה נמצא בתוך תחום התחנה (פנימה לסימנורי הכניסה של שני הצדדים), אז ההגנה עליו משולבת בתוך הסימנור הראשי. במקרה שכזה מחסום הכביש יופעל אוטומטית על פי הגדרות של מערכת האיתות.
לצפיה ב-'רשת מסילות הברזל 1984.'
רשת מסילות הברזל 1984.
03/02/2018 | 18:33
225
לצפיה ב-' רבה '
רבה
03/02/2018 | 20:17
52
שמרתי.

לצפיה ב-'המפות הללו חולקו בעבר לעובדי הרכבת.'
המפות הללו חולקו בעבר לעובדי הרכבת.
03/02/2018 | 21:49
113
את המפה משנת 1984 אני זוכר היטב ואני גם זוכר שהשלכתי אותה לאשפה.....

(את המפה משנת 1975 ההורים שלי השליכו לאשפה).
לצפיה ב-' עוד מפה ישנה אבל חדשה יותר'
עוד מפה ישנה אבל חדשה יותר
04/02/2018 | 01:49
1
179
במפה רואים מתקן בשם ת"א מיקוה, זהו מתקן תמסורת של חברת בזק הנמצא ברחוב לבונטין 21 בת"א.
לצפיה ב-'הנספחים של המפה'
הנספחים של המפה
04/02/2018 | 02:00
167
קצת מידע הנדסי טכני של רכבת ישראל נכון לשנת 2000.
לצפיה ב-'רכבת IC3'
רכבת IC3
03/02/2018 | 12:37
14
359
אני אישית מאוד אוהב רכבות מסוג IC3
אני פחות יודע כמה IC3 הצלחה הנדסית או תפעולית, אך מבחינת חוויה של הנוסעים לפי דעתי נכון להיום זו הרכבת הכי נוחה בישראל.
השאלה שלי האם חברת רכבת ישראל מתכוונת לרכוש רכבות נוספות מסוג IC3 או מכוון שאנחנו נכנסים לעדין של חישמול פסי רכבת ,אז אולי קיימת אופציה ל IC4?
לצפיה ב-'IC3 IC4 לא קיימות יותר וגם המפעל'
IC3 IC4 לא קיימות יותר וגם המפעל
03/02/2018 | 12:47
200
לצפיה ב-'הזוכה במכרז לאספקת הקרונועים החשמליים הבאים לר"י היא סימנס.'
הזוכה במכרז לאספקת הקרונועים החשמליים הבאים לר"י היא סימנס.
03/02/2018 | 15:27
12
265
מדובר ברכש של כ-60 מערכי קרונועים, חלקם בני ארבעה קרונות וחלקם בני שישה קרונות, בסך כולל של כ- 330 קרונות.

תוכלו להכנס לידיעה המצורפת כדי להתרשם בכיוון הכללי של איך יראו הקרונות פחות או יותר, אך לשים לב שמדובר במערכים חדשים שעדיין נמצאים בפיתוח ועשויים מעט להשתנות בהתאם לדרישת הלקוח.
http://railcolornews.com/2017/10/01/il-siemens-selected-as-preferred-supplier-of-new-emus-for-israel/
לצפיה ב-'חבל שאין אפשרות למעבר בקדמת הקרונוע שבתמונה. '
חבל שאין אפשרות למעבר בקדמת הקרונוע שבתמונה.
03/02/2018 | 16:08
4
383
במערכי קרונועים חשמליים פרבריים רבים באנגליה תא הנהג נמצא בצד ימין ויש דלת עם קטע מפרקי שיכולה להתחבר למערך אחר.

בוידאו המצורף שתי רכבות מתחברות בתחנת נוסעים כדי לנצל סלוט מסילתי בודד בכיוון לונדון (מה שמאפשר לפצל שני קווי שלוחה מאותו סלוט על המסילות הראשיות יותר). בחיבור כזה הנוסעים נמצאים ברכבת ויש עיכוב מסויים בין החיבור לפתיחת הדלתות (שלא נעשית עד שהחיבור מושלם) אך זה אינו עיכוב משמעותי. בעת פיצול המערך הראשון פשוט ממשיך בדרכו והשני ממתין עד לסלוט הבא.

בשיטה כזו מערכי 4 ו 6 קרונות יכולים ליצור רכבות של 8, 10, 12 קרונות בצירופים שונים ולהתפצל לפי הצורך. זו יכולה להיות תשובה לחוסר שיווי המשקל בין מספר השלוחות שמדרום לאיילון שגדול ממספר השלוחות שמצפון לאיילון ואמצעי לחיסכון בסלוטים המועטים כיום באיילון. אם לדוגמה יפצלו רכבת לראשונים ובית שמש בלוד יחסך סלוט שלם באיילון.

בקו הנגב המערבי וקו חולון איחוד ופיצול בין הרכבת המהירה לאיטית בשער חולון (לצערי עדיף שלא לבסס תהליך כזה שיש בו אלמנט של המתנה ותיאום על ההגנה בגלל המסילה הבודדת שמצפון לה) כך שהרכבת המהירה תעשה את מסילת חולון ללא עצירה והאיטית תעצור בכל התחנות שאחריה. בכיוון צפון הרכבת המהירה תצא מרשל"צ דיין ראשונה ותתחבר לרכבת האיטית מזוג הרכבות הקודם בשער חולון. בצפון הקו פיצול באוניברסיטה יאפשר ארבע רכבות בשעה לכיוןן בשני ענפי לולאת השרון במקום הקיצוץ המתוכנן כיום.
לצפיה ב-'לרוב, לקרונועים שאינם עירוניים יש תאי ניהוג "אוירודינאמיים"'
לרוב, לקרונועים שאינם עירוניים יש תאי ניהוג "אוירודינאמיים"
03/02/2018 | 18:07
3
187
ומעבר רציף בין סטים הוא פיצ'ר נדיר, כאשר IC3 ו-IR4 הם יוצאי דופן בולטים (גם את BR Class 375 אפשר לכלול בקטגוריה).

יחד עם זאת, צורת תא הניהוג לא קשורה ליכולת פיצול תוך כדי נסיעה. בטוח שהדבר אפשרי גם עם הסימנסים, אלא שהנוסעים חייבים לדעת מראש לאיזה קרון לעלות, ויש לסמן זאת בבירור על הרציפים. זה משהו שעושים בעולם, אבל מן הסתם זה פחות נוח מלבקש מהנוסעים לעבור קרון כבר במהלך הנסיעה.

על פניו נראה שרכבת ישראל כלל לא רואה לנכון לעשות את זה, או לפחות לא בעתיד הנראה לעין. זה לא היה תנאי או יתרון לקבלת נקודות במכרז, ואני גם מהמר שאף אחת מהמשתתפות לא הציעה זאת "מיוזמתה" (גם לא בומברדייה).
לצפיה ב-'לצערי אני מתקשה לראות כיצד הציבור בישראל יצליח (...)'
לצערי אני מתקשה לראות כיצד הציבור בישראל יצליח (...)
03/02/2018 | 18:28
2
196
(...) להתמודד עם מורכבות כזאת של המתנה על הרציף באיזור המיועד, ועליה לקרונות המיועדים.

הלוואי ואתבדה ביום מן הימים.
לצפיה ב-'גם אני, למען האמת...'
גם אני, למען האמת...
03/02/2018 | 18:35
1
49
לצפיה ב-'בגלל מבנה תא הנהג הנוסעים יכולים לעבור בקלות בין המערכים '
בגלל מבנה תא הנהג הנוסעים יכולים לעבור בקלות בין המערכים
04/02/2018 | 01:12
106

אין בישראל רכבות בעלות טווח נסיעה או מהירות גבוהה מהרכבת שהעליתי ונושא המערכת כמקבילה למערכות פרבריות או אזוריות בלבד.

קדמת הרכבות האלו מחולקת ל 3 שלישים. באמצע ישנו מסדרון שהנוסעים יכולים ללכת דרכו כאשר דלתות סוגרות את שני השלישים שמצידי המסדרון. בתא שמצד ימין (צד הנהג בבריטניה) יש עמדת נהג שמאויישת כאשר מדובר בראש המערך ובתא השמלי יש מושב וכו' לאיש צוות שני במידה שמתלווה כזה. כאשר האזור משמש כתא נהג הדלת בינו לקרון סגורה לציבור והמרחב כולו הופך לתא אחד ע"י פתיחת הדלתות (דלתות הזזה ?).

מבחינת נוסע ברכבת אחודה כזו ההבדל היחיד במעבר בין שני קרונות רגילים במערך למעבר בין החיבור שבין המערכים הוא באורך המסדרון שבאמצע תא הניהוג. מי שממש סקרן יכול להציץ פנימה דרך חלון בדלתות התאים אך אין אינטראקציה בין הציבור לתאי הניהוג ולמעשה אם היו שני תאי שירותים מלבניים משני צידי המסדרון זה היה מרגיש אותו דבר.

שיטת הכריזה די פשוטה. בכל קרון מופיע מידע אלקטרוני שמודיע: זהו קרון X מתוך Y קרונות. בכריזה מודיעים שקרונות 1-? יהיו הרכבת ל  A  וקרונות ?-?? יהיו הרכבת ל B. לפני תחנת הפיצול תהיה כריזה ספציפית יותר עם כל שמות התחנות בחלק האחר של הרכבת אליו צריך להחליף (הכריזה בשני המערכים יכולה להיות נפרדת) ושאלו הקרונות האחרים.

השיטה מתבצעת אצל מספר צפעילות שונות בקווים רבים בדרום מזרח אנגליה והיא מאפשרת חיסכון ניכר בסלוטים.
לצפיה ב-'חברת סימנס העסיקו אסירים ופועלים בכפיה במלחמת העולם השניה'
חברת סימנס העסיקו אסירים ופועלים בכפיה במלחמת העולם השניה
03/02/2018 | 19:29
6
174
שיתפו פעולה עם הנאצים
האם הם משלמים פיצויים לאנשים אלה?
אינני אומרת לא לזכות אותם במיכרזים ולא ממש בא לי הדיון כאן ועכשיו, רק שלא נשכח את העובדות.
לצפיה ב-'סימנס בחברה "טובה" עם פולקסווגן,מרסדס,אופל,דגוסה,טיסנקרופ '
סימנס בחברה "טובה" עם פולקסווגן,מרסדס,אופל,דגוסה,טיסנקרופ
05/02/2018 | 20:29
5
88
י.ב.מ , דויטשה באן ועוד רבות .כל הכלכלה והמשק הגרמני גוייס והתגייס לשירות המשטר הנאצי
לצפיה ב-'חיל האוויר הוקם עם מסרשמיטים, בטחון המדינה תלוי בצוללות גרמנ'
חיל האוויר הוקם עם מסרשמיטים, בטחון המדינה תלוי בצוללות גרמנ
05/02/2018 | 20:39
92
ומכונית 5 המארק העממית (הונאה של המשטר נגד הציבור הגרמני לצורך גיוס כספים לחימוש, נבנו כמה אבות טיפוס אך המפעלים בנו טנקים) הפכה לרכבי השלום והאהבה של ההיפים בשנות השישים.
לצפיה ב-'שכחת את החברה הגרמנית לורנץ....'
שכחת את החברה הגרמנית לורנץ....
05/02/2018 | 21:38
3
74
לורנץ היתה חברת ענק, חברה בת גרמנית של ITT שהמטה שלה היה מאז הקמתה בברלין וגם היא שיתפה פעולה עם הנאצים והעסיקה פועלים בכפיה במלחמת העולם השניה.

לאחר מלחמת העולם השניה המטה שלה עבר לשטוטגרט והיא הפכה להיות הספקית העיקרית (ביחד עם חברת סימנס) של הרפובליקה הפדרלית של גרמניה (מערב גרמניה). ובעקבות זאת הפכה לאחר מכן להיות גם הספק היחיד של ציוד ומערכות האיתות החשמלי והאלקטרוני לרכבת ישראל.

בשנת 1958 חברת לורנץ מוזגה עם חברה נוספת שעסקה בייצור טלפונים ומערכות מיתוג לטלפוניה שהיתה גם היא בבעלות ITT, והפכה להיות חברת SEL. כעבור כ-30 שנה ITT מכרה את אחזקות התקשורת שלה לענקית התקשורת אלקטל הצרפתית וחברת הבת הגרמנית שלה הפכה להיות Alcatel SEL. בשנת 2007 מוזגה אלקטל הצרפתית עם המתחרה שלה לוסנט האמריקאית והפכה להיות אלקטל לוסנט. בעקבות המיזוג הועברה פעילות התחבורה של אלקטל גרמניה לחברת תאלס הצרפתית.

עד היום דגמי המוצרים של תאלס בתחום הרכבות כוללים את האות L, זהו השריד האחרון שנותר מחברת הענק הגרמנית לורנץ.

ואילו חברת אלקטל לוסנט הענקית הממוזגת נרכשה על ידי נוקיה הפינית ולמעשה נבלעה בתוכה וכיום לא נשאר כל זכר מן העבר המפואר שלה בגרמניה. השרידים נמצאים כאמור אצל תאלס וזאת מאחר ותפעול הרכבות ממשיך וימשיך גם בעתיד להיות מבוסס על השיטה הגאוגרפית, שיטה שכבר לא פועלת כיום בתחום הטלפוניה.

לצפיה ב-'לורנץ מוכרת בבריטניה "בזכות" קוד הלורנץ של הפיקוד הגרמני.'
לורנץ מוכרת בבריטניה "בזכות" קוד הלורנץ של הפיקוד הגרמני.
05/02/2018 | 23:50
2
61
אניגמה המפורסמת היתה מכונת הקוד הרגילה של הצבא הגרמני והצי הגרמני בעת המלחמה, והיא נתנה למפעיליה קוד אותו הם שלחו במורס ידני.

המכונה של לורנץ וקוד הלורנץ היתה מכונת טלפרינטר שעבדה על שיטה בינארית ששודרה מכאנית ללא מגע יד אדם. מכונות הלורנץ היו מועטות ונבנו עבור הפיקוד הגבוה. בסרט Der Untergang ( Downfall / הנפילה ) המידע הקריטי מגיע לבונקר  של היטלר במכשיר לורנץ שמדפיס את הפלט במכאניות.

ערך המכונה בוויקיפדיה:

לצפיה ב-'תודה רבה. הוספתי את Bletchley Park לביקור עתידי באנגליה'
תודה רבה. הוספתי את Bletchley Park לביקור עתידי באנגליה
06/02/2018 | 14:47
1
18
לצפיה ב-'לעניין הפורום תקפוץ גם ל Milton Keynes ואל תתעטש ! '
לעניין הפורום תקפוץ גם ל Milton Keynes ואל תתעטש !
06/02/2018 | 15:59
38
בשיטת הכירטוס הבריטית קנה כרטיס הלוך חזור מהתחנה העילית ביוסטון ( London Euston ) למילטון קינס. בצורה כזו תוכל לכלול את שני היעדים בטיול אחד ולרדת בבלצ'לי (וודא שאתה עולה על רכבת איטית שעוצרת שם) לפני המשך רכבתי או אוטובוסי למילטון קינס.

בבלצ'לי עיקר המוזיאון הוא בבקתות ומבני הבטון מעידן המלחמה ולא בבית האחוזה שבשטחו הם נמצאים. יש מכשירים רבים וגם שיחזור של המכונות מעידן המלחמה (המקוריות פורקו אחריה בלחץ הפיקוד וכן בלחץ אמריקאי מסויים).

מילטון קינס היא חוויה אחרת. תיכנון מודרניסטי משנות השישים לעיר מבוססת רכב פרטי על שדרות גריד מהיר ללא בנייה, כשהשכונות עצמן נמצאות בתוך מרובעי הגריד. בלצ'לי כיום היא פרבר של מילטון קינס אז יהיה וודאי קו אוטובוס לשם ואם אין אפשר לחזור לתחנת הרכבת ולהמשיך תחנה אחת צפונה על כרטיס ההלוך. במילטון קינס אפשר להגיע למרכז המסחרי שנמצא בלב הגריד מעל לאחת השדרות המרכזיות של הגריד ולהתרשם מהניסוי הייחודי הזה שמהווה אנטיתזה לכל מה שאנחנו תומכים בו בפורום. כמו כן יש בעיר מערכת מעברי הולכי רגל ישירה יחסית בין מרובעי הגריד ללא צעבר בשדרות ובימינו יש שם ניסויים ברכבים אוטונומיים קטנים ואיטיים. זה מקום כל חובב תח"צ צריך לבקר בו כדי לראות איך לא לבנות עיר.
לצפיה ב-'לאט לאט, דברים מתחילים לזוז בקשר למסילה הרביעית באיילון:'
לאט לאט, דברים מתחילים לזוז בקשר למסילה הרביעית באיילון:
03/02/2018 | 11:22
13
515
"
החברה יוזמת את ביצוען של חפירות ההצלה במטרה לקבל מרשות העתיקות מכתב שחרור אשר יאפשר לחברה להתחיל בביצוען של עבודות פיתוח המתוכננות לטובת המסילה הרביעית באיילון באזור פארק אריאל שרון (להלן: "הפרויקט").
"
לצפיה ב-'ומה רק מסילה נוספת אחת ולא שלוש? '
ומה רק מסילה נוספת אחת ולא שלוש?
03/02/2018 | 12:49
1
344
חתך התעלה מאפשר כנראה 3 מסילות
לצפיה ב-'האיילון עדיין ינקז את הערים שלצידיו. '
האיילון עדיין ינקז את הערים שלצידיו.
03/02/2018 | 13:00
146
לצפיה ב-'למה לא עוֹשׂים קוֹמוֹת?'
למה לא עוֹשׂים קוֹמוֹת?
03/02/2018 | 12:55
7
139
לצפיה ב-'לא אפשרי בגלל הגשרים מעל האיילון ובגלל תצורת התחנות.'
לא אפשרי בגלל הגשרים מעל האיילון ובגלל תצורת התחנות.
03/02/2018 | 15:51
6
138
לצפיה ב-'התכוונתי מתחת'
התכוונתי מתחת
03/02/2018 | 19:52
5
105
לצפיה ב-'אם וכאשר המסילות החמישית והשישית יהיו רלוונטיות, הן יבוצעו'
אם וכאשר המסילות החמישית והשישית יהיו רלוונטיות, הן יבוצעו
03/02/2018 | 19:59
4
312
במנהור מתחת לתוואי של המסילות הקיימות.
המסילה הרביעית תוקם בתוואי של תעלת האיילון.
לצפיה ב-'אז כן יהיוּ קוֹמוֹת. זאת אוֹמרת גם בתחנה יהיוּ כל מיני מפלסים'
אז כן יהיוּ קוֹמוֹת. זאת אוֹמרת גם בתחנה יהיוּ כל מיני מפלסים
03/02/2018 | 23:13
3
207
שעוֹלים אוֹ יוֹרדים אליהם בהתאם לרכבת שרוֹצים?
לצפיה ב-'אם וכאשר...זה לא רלוונטי ל-15-20 השנים הקרובות'
אם וכאשר...זה לא רלוונטי ל-15-20 השנים הקרובות
04/02/2018 | 00:04
100
לצפיה ב-'שני פרויקטים נפרדים'
שני פרויקטים נפרדים
04/02/2018 | 09:11
222
עם לוחות זמנים נפרדים.

המסילה הרביעית באיילון נדרשת למעשה כבר מ-2010, ועם הפתיחה המלאה של מסילת ירושלים ומסילת השרון (2019) ציר איילון ינוצל ברמה שמזכירה תפוסת מיטות בבית חולים ממשלתי בחורף. היא מהוהו חסם מהותי של גידול בפעילות הרכבתית. לכן טוב שעכשיו סוף סוף מתחיל להיפתר הקשר הגורדי שליווה  את תכנונה. והצפי האופטימי הוא שהיא תהיה מוכנה ב-2025 (והצפי שלי ב-2028 לכל המוקדם)..

במקביל מקודם פרויקט ריבוע מסילות החוף בין חיפהולא פחות משש מסילות!!! בין נתניה (אולי משפיים) לשפירים (ועוד פעם 4 עד לוד). 
מתוך השש ארבע יהיו מעל הקרקע ושתיים מתחת לקרקע. לפרויקט הזה אין אפילו צפי ריאלי לסיום התכנון, שלא לדבר על תקצוב וביצוע.
אם כי התת פרויקט ריבוע המסילות בין חיפה לתל אביב (יותר נכון עד המפגש עם מסילת השרון כי משם כבר יש/עושים 4 מסילות) שיכלול גם את השטח לפורטל הנדרש לכניסה למנהרות מתקדם מהר יותר.

לצפיה ב-'מבחינת הנוסע מה ההבדל בין קומה אחרת לרציף מעבר למסילה ? '
מבחינת הנוסע מה ההבדל בין קומה אחרת לרציף מעבר למסילה ?
05/02/2018 | 12:21
108
הרי בשני המקרים צריך לעלות ולרדת במדרגות כדי להגיע מהאחד לשני.

בתחנות רכבת גדולות בעולם מקובל שיש רציפי רכבת פרברית מתחת למפלס הרכבת הארצית, חוויתי מצבים כאלו בבריטניה (רציפי הטמזלינק קודם בקינגס קרוס טמזלינק ואז ברציפים A ו B התת קרקעיים של סט פנקרס כשתחנת הטמזלינק הוזזה, רציפי קו צפון לונדון מתחת לרציפי תחנת סטראטפורד וביוצא מן הכלל שמוכיח את כלל המפלסים השונים רציפי קו צפון לונדון מעל לרציפי ומסילות קו החוף המערבי בתחנת ווילסדן ג'אנקשן) בצרפת ( רציפי RER C מתחת לתחנת אוסטרליץ בפריס וכן באיטליה (רציפים תת קרקעיים בתחנת נאפולי מרכז שהרכבת לסאלרנו נסעה מהם). בכל התחנות שמניתי ישנם גם רציפי מטרו / תחתית אך בסטראטפורד ו-ווילסדן ג'אנקשן מדובר ברציפי תחתית פרבריים מעל לפני השטח ולא בתחנות תחתית ממתחת לתחנות הרכבת כפי שיש במרכזי הערים.

רכבות אינן חייבות להתקיים במפלס יחיד.
לצפיה ב-'מבורך'
מבורך
04/02/2018 | 10:58
2
168
מקוה שיתקדם מהר
לצפיה ב-'המסילה המזרחית נחוצה לא פחות מריבוע מסילות החוף'
המסילה המזרחית נחוצה לא פחות מריבוע מסילות החוף
04/02/2018 | 14:28
1
220
לדעתי פרויקט ריבוע מסילות החוף נחוץ מאד , אך פרויקט המסילה המזרחית נחוץ במקביל ואינם תלויים זה בזה  למספר קריטי של נושאים:
רכבות משא
הסטת חלק מהתנועה מחיפה שלא דרך מסדרון האיילון
פוטנציאל להוספת נוסעים רבים שכיום משתמשים ברכב פרטי כדי להגיע למרכז.
איפשור לחיבור עתידי של מסילת העמק דרך פרוזדור עירון (גם עבור שדה תעופה בינ"ל ברמת דוד)
אגב, נראה לי שפרויקט ריבוע מסבילות החוף מורכב יותר מפרויקט המסילה המזרחית בשל העובדה שפרויקט המסילה המזרחית לא מפריע לכלום בעוד שריבוע מסילות החוף כרוך בעבודה במקביל לפעילות שוטפת של הרכבת ובשינויים דרמטיים בגשרים ובתחנות קיימים.

לצפיה ב-'לא בדיוק ״לא מפריע לכלום״.'
לא בדיוק ״לא מפריע לכלום״.
04/02/2018 | 15:21
209
התעקשות הרכבת להשאיר מסילה פעילה בזמן הכפלת המסילה אצל ״בני הדודים״ בלוד תדרוש כנראה הפקעה והריסת מבנים נרחבת. נראה איך זה יעבור במציאות, אם בכלל.
לצפיה ב-'מי הadmin של שבתשתיות?'
מי הadmin של שבתשתיות?
03/02/2018 | 08:07
7
191
לצפיה ב-'אף אחד פה לא יודע?'
אף אחד פה לא יודע?
03/02/2018 | 21:27
60
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, ה-admin של שבתשתיות הוא אחד הגולשים כאן בפורום'
למיטב ידיעתי, ה-admin של שבתשתיות הוא אחד הגולשים כאן בפורום
03/02/2018 | 21:41
3
265
שהיה כאן בעבר מנהל ושמו בועז ל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/02/2018 | 21:54
52
לצפיה ב-'כמדומני שהוא כבר לא גולש כאן'
כמדומני שהוא כבר לא גולש כאן
04/02/2018 | 03:06
1
226

הפייסבוק השתלט על העולם
לצפיה ב-''
04/02/2018 | 04:03
41
לצפיה ב-'הדור שלא ידע את יוסף... או מי גוד!'
הדור שלא ידע את יוסף... או מי גוד!
04/02/2018 | 21:40
1
215
מנהל שבתשתיות הוא בועז ל, אחד ממנהליו בעבר של פורום מכובד זה.
למעשה שבתשתיות החלה את דרכה בפורום ומפה צמחה.
לצפיה ב-'אכן, אי אפשר לשכוח את ימי שבת(שתיות) בפורום עם עדכונים'
אכן, אי אפשר לשכוח את ימי שבת(שתיות) בפורום עם עדכונים
04/02/2018 | 23:39
170
מהפרוייקט הלא-נגמר של זמנו - הכפלת ושדרוג המסילה לבאר שבע. שם נולד שבתשתיות.

בכל מקרה, כל הכבוד לבועז על ההשקעה וההתמדה!

לצפיה ב-'תמונות מהסיור בדיפו היום '
תמונות מהסיור בדיפו היום
02/02/2018 | 17:02
5
423
לצפיה ב-'עוד תמונה מהמצגת'
עוד תמונה מהמצגת
02/02/2018 | 17:06
1
325
לצפיה ב-'היה מאד מוצלח'
היה מאד מוצלח
02/02/2018 | 17:56
88
לצפיה ב-'עוד שבועיים גם אני אבקר שם. כמה זמן הוקדש לסיור רגלי?'
עוד שבועיים גם אני אבקר שם. כמה זמן הוקדש לסיור רגלי?
02/02/2018 | 23:11
1
64
לצפיה ב-'כחצי שעה. אוטובוס לוקח הקבוצה לכניסה למנהרות וחזרה '
כחצי שעה. אוטובוס לוקח הקבוצה לכניסה למנהרות וחזרה
03/02/2018 | 12:53
122
למרכז המבקרים
לצפיה ב-'היי ספוֹילרים'
היי ספוֹילרים
03/02/2018 | 12:56
76
לצפיה ב-'חופשי סמסטריאלי'
חופשי סמסטריאלי
02/02/2018 | 15:10
2
98
סמסטר א תקף עד 28 לפברואר.
מהו טווח התאריכים  של סמסטר ב?
כמה הוא עולה? 
הבנתי שיש זמן מסיום סמסטריאלי א לתחילת סמסטריאלי ב.. בכמה זמן מדובר?
מה עושים הזמן הזה אם לומדים עדיין? לא תהיה הנחת סטודנט?
לצפיה ב-'קחנים חופשי שנתי מלכתחילה'
קחנים חופשי שנתי מלכתחילה
02/02/2018 | 15:24
31
לצפיה ב-'תאריך פקיעת תוקף חוזה != תאריך פקיעת תוקף פרופיל'
תאריך פקיעת תוקף חוזה != תאריך פקיעת תוקף פרופיל
03/02/2018 | 07:44
52
אם הפרופיל עדיין יהיה תקף, ההנחה תהיה בערך צבור בלבד
אם תאריך פקיעת הפרופיל שווה לפקיעת חוזה התקופתי לסטודנט באזורך, שניהם פגים
אחרי פקיעת תוקף פרופיל, כל חוזה משוייך לאותו פרופיל ננעל וצריך לבצע המרת ערך צבור קיים, את זה עושים ברב-קו אונליין או במרכז שירות
לצפיה ב-'סולאריס מפרקי חדש לקווים '
סולאריס מפרקי חדש לקווים
02/02/2018 | 11:49
4
370
במקרה אתמול ראיתי והצלחתי לצלם עד כמה שניתן לראות, אם איני טועה היה בקו 55.

לא ראיתי שדיברו על זה כאן
לצפיה ב-'אם אינני טועה, זו הפעם הראשונה שיש בארץ מפרקית'
אם אינני טועה, זו הפעם הראשונה שיש בארץ מפרקית
02/02/2018 | 12:19
3
229
בחברת אוטובוסים שאינה אגד, דן וחברות הבנות שלהן.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
02/02/2018 | 12:42
164
יש כזה אוטובוס גם ברשות שדות התעופה
לצפיה ב-'אתה טועה. הייתה מפרקית בשירותי תחבורה ציבוריים באר שבע בע"מ'
אתה טועה. הייתה מפרקית בשירותי תחבורה ציבוריים באר שבע בע"מ
02/02/2018 | 13:38
1
180
המוכרת יותר בשם: "החברה העירונית".

היא הייתה בניסוי בסוף שנות ה80 בבאר שבע במשך כמה חודשים.
לצפיה ב-'מפרקית מאיזה סוג...?'
מפרקית מאיזה סוג...?
06/02/2018 | 20:06
15
לצפיה ב-'מספרי כבישים'
מספרי כבישים
02/02/2018 | 10:19
54
464
אאל"ט, נושא שעלה בפעם בפורום:
המשך>>
אאל"ט, נושא שעלה בפעם בפורום:
לצפיה ב-'הודעה של הרכבת שקשורה לעבודות החישמול:'
הודעה של הרכבת שקשורה לעבודות החישמול:
01/02/2018 | 21:13
25
477
שינויים בתנועת הרכבות לנוסעים בקו הרצליה-בית שמש ובקו ת"א-ב"ש מרכז:
"
בשל עבודות חשמול לקראת פתיחת הקו המהיר ת"א - ירושלים​, החל מיום א' 4.2.18 (מהשעה 21:00) יחולו שינויים בתנועת הרכבות אל/מ תחנות: הרצליה, בית שמש, רמלה, קריית גת, להבים – רהט ובאר שבע. בנוסף, יתכנו עיכובים של מספר דקות בתחנת ת"א ההגנה לרכבות בקווים נוספים.

להלן עיקרי השינויים:
קו הרצליה - בית שמש:
​רכבת מתחנת בית שמש לתחנת הרצליה היוצאת בשעה 19:59 מתחנת בית שמש תסיים את נסיעתה בתחנת ת"א סבידור מרכז.
רכבת מתחנת בית שמש לתחנת הרצליה היוצאת בשעה 20:59 תסיים את נסיעתה בתחנת לוד.
רכבת מתחנת בית שמש לתחנת הרצליה היוצאת בשעה 21:59 מתחנת בית שמש תחל נסיעתה בשעה 22:16 (עיכוב של כ-17 דקות).
רכבות מתחנת הרצליה לתחנת בית שמש היוצאת בשעה 21:29 תחל נסיעתה בתחנת לוד בשעה 22:21. הנוסעים מתחנות הרצליה ות"א יוכלו לחבור לרכבת זו באמצעות רכבת היוצאת מתחנת הרצליה בשעה 21:43 (עצירה בת"א סבידור 21:56) ומגיעה לתחנת לוד בשעה 22:18.
​רכבות מתחנת הרצליה לתחנת בית שמש היוצאת בשעה 22:29 תחל נסיעתה בתחנת לוד בשעה 23:23. הנוסעים מתחנות הרצליה ות"א יוכלו לחבור לרכבת זו באמצעות רכבת היוצאת מתחנת הרצליה בשעה 22:43 (עצירה בת"א סבידור 22:56) ומגיעה לתחנת לוד בשעה 23:21.

מקטע ת"א – ב"ש מרכז:
רכבות מתחנת ב"ש מרכז לתחנת ת"א סבידור מרכז היוצאות בשעות: 19:57, 20:57 מתחנת ב"ש מרכז תסיימנה נסיעתן בתחנת לוד.
רכבת מתחנת ב"ש מרכז לתחנת ת"א סבידור מרכז היוצאת בשעה 21:57 מתחנת ב"ש מרכז תצא בשעה 22:12.
רכבות מתחנת ת"א סבידור מרכז לתחנת ב"ש מרכז היוצאות בשעות  22:07, 23:07 תחלנה נסיעתן בתחנת לוד בשעות 22:27 ו 23:27 בהתאמה.

קו נהריה – מודיעין מרכז:
רכבת מתחנת מודיעין מרכז לתחנת נהריה היוצאת בשעה 20:18 תעצור בנוסף בתחנת הרצליה.
​רכבות היוצאות מתחנת נהריה לתחנת מודיעין מרכז בשעות: 19:15, 19:54, 20:54 תתעכבנה בתחנת ת"א הגנה כ-7 דקות.

קו נהריה – ב"ש מרכז:
רכבת היוצאת מתחנת נהריה לתחנת ב"ש מרכז בשעה 19:27 תתעכב בתחנת ת"א הגנה כ-6 דקות.  

מקטע ת"א – ראשל"צ הראשונים:
רכבת היוצאת מתחנת ת"א סבידור מרכז לתחנת ראשל"צ הראשונים בשעה 21:49 תתעכב בתחנת ת"א הגנה כ-6 דקות.​
"
לצפיה ב-'בהודעה של הרכבת אין כל רמז על מה שמעניין באמת...'
בהודעה של הרכבת אין כל רמז על מה שמעניין באמת...
01/02/2018 | 22:16
3
304
בהודעה של הרכבת אין כל רמז על השבתת מבצע פברואר בתחנת הרצליה אם בכלל תהיה בפברואר.

רק חבל שהכל נעשה ברגע האחרון. בעת כתיבת שורות אלה (חמישי 1/2/18 בשעה 22:20) ניתן לומר שאנחנו נמצאים כבר בבוקרו של יום ראשון 4/2/18 וזאת מאחר וסביר להניח שלפני יום ראשון לא תצא כל הודעה נוספת בעניין השבתת פברואר בהרצליה.
לצפיה ב-'ההשבתה שאתה מתכוון אליה, לפי הגאנט של הפרויקט, מתוכננת לסוף'
ההשבתה שאתה מתכוון אליה, לפי הגאנט של הפרויקט, מתוכננת לסוף
01/02/2018 | 22:48
240
פברואר, לא לתחילת פברואר, ולכן אין עדיין הודעה לגביה ואין שום צורך לקשור את ההודעה שפורסמה היום לאותה השבתה.
הרכבת מפרסמת הודעות כאלה רק לאחר שהפרטים והמועדים נסגרים סופית.
לצפיה ב-'ב"שבתשתיות" יש התייחסות לשאלתך:'
ב"שבתשתיות" יש התייחסות לשאלתך:
02/02/2018 | 21:34
1
159

"מבצע פברואר מתקרב. הסטת מסילות החוף אל התוואי החדש אמורה להסתיים לאחר מבצע זה ואנו נעקוב אחריו כמובן. תאריך הביצוע טרם ידוע לי באופן סופי (מדברים על 18.2)..."
לצפיה ב-' כלומר, בעוד כשבועיים אמור להתחיל המבצע.'
כלומר, בעוד כשבועיים אמור להתחיל המבצע.
02/02/2018 | 23:11
96
סביר להניח שהמבצע (אם בכלל יתקיים בפברואר) אכן יחל בשבוע שמתחיל ב-18/2 מאחר ובשבוע שאחרי זה כבר פורים ויש יותר נוסעים ברכבת.

אז יתכן כאמור שבעוד כשבועיים יחל מבצע פברואר, אך עדיין לא יצא לנוסעי התח"צ שום פרסום בעניין זה.
לצפיה ב-'אותי דווקא מעניין להבין מה הולך לקרות'
אותי דווקא מעניין להבין מה הולך לקרות
01/02/2018 | 23:38
229
בשינויים המיוחדים הללו
לצפיה ב-'הפסקת חשמל = אין רכבת ? '
הפסקת חשמל = אין רכבת ?
02/02/2018 | 03:49
18
221
אם כן זה יקרה המון אחרי כל גשם קטן 
לצפיה ב-'כנ"ל גם לגבי קריעת החשמלת באמצע נסיעה'
כנ"ל גם לגבי קריעת החשמלת באמצע נסיעה
02/02/2018 | 07:53
1
194
במילים אחרות אין כל מידע על איך ר"י הולכת להתמודד עם אירועים מהסוג הזה אם יקרו : http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18186429...
לצפיה ב-'עם זה לא "מתמודדים" אלא מונעים'
עם זה לא "מתמודדים" אלא מונעים
02/02/2018 | 10:22
167
קודם כל, שום רוח ושום גשם לא מסוגל לפגוע בחשמולת. עצים נופלים למשל - כן. אז כורתים את העצים הסמוכים למסילות, המרחק המינימלי נקוב בתוכניות (וזה עוד משהו שהיו צריכים לעשות מזמן, כי זה לא בטיחותי גם ללא חשמול). מה שעוד יכול לפגוע זו תחזוקה לקויה של ציוד נייד, פנטוגרפים שנשברים ולוקחים איתם את החשמולת. ועוד כל מיני תרחישים שאולי רלוונטיים לבריה"מ לשעבר אבל לא לישראל.

כמובן שאי אפשר למנוע תקלות בצורה מוחלטת - ואז, אם קורה משהו, אז מתמודדים כמו שמתמודדים בכל העולם (בטח ייקח זמו ללמוד ולהפיק לקחים, אז שיסתכלו למשל על שוויץ עם 100% מסילות מחושמלות, ולא על רוסיה וכדומה).

שורה תחתונה: לא ממציאים פה את הגלגל. ואם כבר, אז מסילת ברזל היא תשתית קבועה, יקרה ופגיעה, גם עם הסולר האהוב על חלק מאיתנו, וגם עם חשמל שיש לו בכל זאת כמה וכמה יתרונות אחרים.
לצפיה ב-'תחנות ההשנאה לא מתחברות לרשת בנק' אחת'
תחנות ההשנאה לא מתחברות לרשת בנק' אחת
02/02/2018 | 10:09
15
166
בניגוד לבית שלך שיש בו הפסקות חשמל, תחנות ההשנאה מתחברות לרשת הארצית באופן שמאפשר גיבוי ושרידות.
לצפיה ב-'השאלה האמיתית היא מה בדיוק יקרה בימים של צריכת שיא'
השאלה האמיתית היא מה בדיוק יקרה בימים של צריכת שיא
02/02/2018 | 19:38
14
133
בשיא החום של הקיץ (או השרב האביבי) כאשר צריכת החשמל בישראל מגיעה לשיא, האם חברת החשמל תוכל להמשיך ולספק חשמל לכולם כולל כולם על מנת שכולם יוכלו להמשיך להנות בבית שלהם ובמשרדים שלהם ממערכות מיזוג האויר?

או שחברת החשמל לא תוכל בכלל לעמוד בביקושי השיא ותאלץ לבצע הפסקות חשמל?

אם חברת החשמל לא מסוגלת לעמוד בביקושי שיא של צריכת החשמל, אז אין כל משמעות לגיבוי ולשרידות. משמעות יש רק אם חברת החשמל תנתק אלפי בתים בישראל מרשת החשמל על מנת שרכבת ישראל תוכל להמשיך ולפעול.
לצפיה ב-'במצבים כאלה חברת החשמל אמורה לבצע תיעדוף,'
במצבים כאלה חברת החשמל אמורה לבצע תיעדוף,
02/02/2018 | 22:01
3
122
ובתיעדוף כזה החשמל לשכונות מגורים אמור להיפסק ראשון- בעיקר כשמדובר על הפסקות חשמל קצרות לצורך הורדת צריכת החשמל. אם יפסיקו לך את החשמל בבית לחצי שעה- לא יקרה כלום. אם יפסיקו לרכבת ישראל את החשמל לחצי שעה- יהיו עיכובי ענק שימשכו לשארית היום.
לצפיה ב-'אם יפסיקו לי את החשמל בבית אז המזגן יפסיק לעבוד....'
אם יפסיקו לי את החשמל בבית אז המזגן יפסיק לעבוד....
02/02/2018 | 22:56
2
113
וזה בדיוק אומר שלחברת החשמל אין כל יכולות לספק חשמל לכל עם ישראל בעת ביקושי שיא בעקבות מזג אויר חריג וחם ביותר.

מעניין מאוד כמה שכונות מגורים בישראל יאלצו לנתק מרשת החשמל של מדינת ישראל (למיטב ידיעתי לא קיימת בעיה שכזו במערב אירופה) על מנת שתנועת הרכבות תוכל להמשיך להתנהל כסדרה בעת ביקושי שיא בצריכת החשמל.
לצפיה ב-'ואם יפסיקו לי את החשמל, אז לא יהיה לא רק מזגן'
ואם יפסיקו לי את החשמל, אז לא יהיה לא רק מזגן
03/02/2018 | 08:06
1
108
ואם בדיוק ברגע ה-X אני מעלה איזה דבר ענק לאינטרנט וצריך שהרשת תהיה ללא ניתוקים? אתה לא מחבר את הכל כולל הכל לאל פסק אחרי הכל וברוב המקרים אתה מסתמך על כל שיהיה לך אספקת חשמל תקינה
כן, מחשב נייד ישרוד כי יש לו סוללה, אבל אין סוללה לכל ציוד אחר (או שאני צריך לטרוח לחבר את כל הציוד בגיבוי לסוללה שמחוברת ללוח סולארית?), ואם אין לך חשמל אתה נעול לנתונים לא מקוונים בלבד, ולא יכול להמשיך למשל להזרים סרט מהנטפליקס

כנ"ל לגבי פעולות אחרות, אם ברגע X אני בדיוק מעדכן קושחא לאיזה התקן?
לצפיה ב-'בשביל מחשבים ומערכות ממוחשבות יש אל פסק.'
בשביל מחשבים ומערכות ממוחשבות יש אל פסק.
03/02/2018 | 21:00
41
וכל מי שמאוד זקוק לחשמל ולא יכול להרשות לעצמו פעילות ללא חשמל, יודע היטב שלא ניתן להסתמך על חברת החשמל ולכן הוא מחזיק גנרטור למקרה של הפסקות חשמל.

במקרה של הפסקת חשמל הגנרטור נכנס באופן אוטומטי לפעולה. כך אגב פועלת מערכת האיתות של רכבת ישראל שהיא מערכת חיונית. במערכת האיתות של רכבת ישראל יש תוסף מיוחד הנקרא ממיר קונרטור שנועד למנוע נפילות מתח בעת המעבר מרשת חח"י לרשת המילואים כך שלמעשה מערכת האיתות מקבלת את המתח מממיר הקונרטור ולא ישירות מחח"י.
לצפיה ב-'אין ממש בעייה כזו יותר, יש מספיק רזרבת ייצור היום'
אין ממש בעייה כזו יותר, יש מספיק רזרבת ייצור היום
02/02/2018 | 22:23
8
109
וגם לזמן הנראה לאופק.
לצפיה ב-'על סמך מה אתה קובע בפסקנות שיש כיום רזרבות?'
על סמך מה אתה קובע בפסקנות שיש כיום רזרבות?
02/02/2018 | 22:47
7
104
האם אתה קובע בפסקנות שלחברת החשמל יש רזרבות על סמך ידע פנימי מקצועי מחברת החשמל? או על סמך פרסום יחסי ציבור שפורסם בעיתונות?

אני יודע בוודאות שבעבר היתה בעיה כזו ואני מניח שהבעיה הזו עדיין קיימת והיא תחזור מתי שיהיו עומסי חום חריגים שיגרמו לכל עם ישראל להפעיל את המזגנים. כך בדיוק היה בפעם הקודמת כשכל עם ישראל הפעיל את המזגנים בגלל מזג אויר חריג.
לצפיה ב-'הבעיה היתה קיימת די מזמן'
הבעיה היתה קיימת די מזמן
03/02/2018 | 09:20
5
101
מאז כושר הייצור גדל, נוספו תחנות כוח פרטיות ואילו ואפילו יש קצת מקורות ירוקים. הידע שלי ממעקב של פרסומים של מספרים מדויקים. 
חוץ מזה, יש לך נתון מה ההספק של רכבת חשמל עם קרונות? במצב תחילת נסיעה/נסיעה ב160 קמ''ש?
לצפיה ב-'יש הרבה סלידה בציבור לחברת חשמל'
יש הרבה סלידה בציבור לחברת חשמל
03/02/2018 | 09:56
4
106
הרבה פעמים בצדק (בורות תקציביים עקב תשלומי פנסיה מנופחים, שוחד, ועד חזק ושמן) אבל בסהכ תשתית החשמל בארץ טובה , גם מבחינת כמות הפסקות החשמל ביחס למדינות אחרות בעולם מצבינו טוב וכיום גם יש רזרבות.

לצפיה ב-'הסלידה שלי מחברת החשמל לא נובעת משוחד או מתשלומי הפנסיה'
הסלידה שלי מחברת החשמל לא נובעת משוחד או מתשלומי הפנסיה
03/02/2018 | 20:40
3
60
המנופחים וגם לא מועד העובדים "החזק".

אני רק שתי שאלות,

1. מדוע ולמה כאשר מגיע הגשם הראשון למדינת ישראל בחודש אוקטובר (או נובמבר) יש פתאום הפלא ופלא הפסקות חשמל? מה זה בדיוק אומר על הרשת של חברת החשמל?

2. מדוע ולמה (ולמרות כל השינויים הרבים שחלו בשנים האחרונות בכלכלה הישראלית) חברת החשמל ממשיכה להיות מונופול ממשלתי ונהנית מחסינויות רבות שחברות אחרות לא נהנות מהן?

שתי השאלות הנ"ל ממחישות את הסלידה שלי מחברת החשמל. לא שוחד ולא פנסיה מטורפת ואף לא ועד עובדים "חזק". אלא מונופול ממשלתי שהמדינה (הממשלה) נותנת לו הגנה וחסינות יתירה ומסיבה לא ברורה. לא מדובר כאן בשוחד כלל אלא במשהו לא ברור כלל.
לצפיה ב-'יש פה שני עניינים לא קשורים'
יש פה שני עניינים לא קשורים
03/02/2018 | 22:42
2
111
1. קודם כל אין הרבה הפסקות חשמל, שנית הפסקות חשמל מקומיות יכולות לקרוא מהרבה סיבות ולא בהכרח באשמת חברת חשמל.
בדרך כלל הפסקות חשמל מקומיות נובעות מעצים שצומחים ליד עמודי חשמל שלא עברו גיזום בזמן (שזה אכן אחריות של חברת חשמל אבל לא רק).
הפיתרון האולטימטיבי הוא כמובן הטמנה של כבלי חשמל (וזה מתבצע בחלק מהמקומות), אבל מדובר בעניין מאוד יקר שגם בעצמו גורם ללא מעט הפסקות חשמל וגם מקשה על טיפול בתקלות (וגם עם רשת חשמל מוטמנת תקלות יכולות לקרות ויש גם תקופת חיים מוגדרת לכבלים).
בשכונה שלי השנה, חברת חשמל דווקא הגדילה ראש ועשתה הפסקה יזומה לפני תחילת החורף.
היתה הפסקת חשמל יזומה של כמה שעות (שאגב חברת חשמל הצליחה לסיים לפני הזמן ומגיע לה על זה קרדיט מסוים).
הפסקות חשמל שהיו באיזור שלי  בחורף, היו  של כמה שניות בודדות בזמן סופת רעמים.
ואת זה לא ממש ניתן למנוע בשום צורה.

2. בגלל אותם דברים שציינת שלא מפריעות לך (וועד חזק והסתדרות שעומדת מאחורי חברת חשמל).
למען ההגינות יש לציין שהכנסת חברות אחרות לתחום אפשרית רק בצורה חלקית (בייצור חשמל זה כבר קורה), אבל לא ממש ניתן להקים עוד "חברות חשמל" בשביל הפצה.
הנסיון היחיד כמדומני היה במדינת קליפורניה בארה"ב וזה היה כשלון חרוץ.
דווקא בקטע ההפצה (שאתה מדבר על הפסקות חשמל מקומיות) לא ממש ניתן לייצר תחרות.
חברת חשמל בתחום הזה היא מה שנקרה "מונופול טבעי" וכנראה תישאר איתנו עד שנוכל לייצר חשמל בעצמינו כל אחד לעצמו.

לצפיה ב-'להזכיר גם שהשנאים של הרכבת'
להזכיר גם שהשנאים של הרכבת
03/02/2018 | 23:11
1
58
מחוברים ישירות לקווי מתח גבוהים\עורקיים (ובדכ״ל אפילו ישירות לתחנות מיתוג חשמל מרכזיות) של רשת החלוקה של חח״י. הם לא מחוברים לחוטי חשמל שמתפתלים בתוך שכונות. לכן גם אמינות אספקת החשמל לשנאים הרכבתיים תהיה יותר גבוהה ממה שלקוח ממוצע של חברת חשמל מורגל אליו (לא שיש כ״כ הרבה בעיות של אמינות אספקת חשמל במדינה באופן כללי בכל מקרה).

לצפיה ב-''
03/02/2018 | 23:15
12
לצפיה ב-'יש מספיק רזרבה ויש מספיק מקורות מהימנים שמדווחים'
יש מספיק רזרבה ויש מספיק מקורות מהימנים שמדווחים
03/02/2018 | 15:41
88
על כושר הייצור והייצור בפועל.

עד לפני 4-5 שנים באמת לא היתה מספיק רזרבה אבל בזמן הזה נכנסו לפעולה מספר תחנות כח חדשות שהיו בבנייה ושבאמצעותם נפטרה בעיית הרזרבה, ואכן בפועל לא נראו הרבה הפסקות כח בגלל מחסור ברזרבות ייצור מאז.

אמנם ישנה כרגע בעייה של הגעה למיצוי כושר תפוקת הגז שנמשכת כמה שעות בשנה אבל זהו מצב זמני כי כרגע עובדים על חיבור מאגר ליוותן לחוף. בנוסף, יש גם את האונייה המגזזת ובכלל, לכל תחנות הכח שמופעלות בגז יש גיבוי לייצור באמצעות מזוט קל או דיזל. בנוסף, מתכננים חיבור של רבות מתחנות הכח האלו ישירות למערכת אספקת הדלקים הארצית של חברת תש״ן כך שיוכלו לספק להן דלק נוזלי ללא מכליות. (בהקשר הזה והרכבת אגב כדאי לציין שפיתוח מערכת הולכת התזקיקים הזו ומערכת ההולכה של נתג״ז היא אחת הסיבות שבגללה נסגרו מספר שלוחות רכבת לתוך מפעלים שהיו קיימות בעבר ושימשו לאספקת דלקים למפעלים).

בכל מקרה, אלו עובדות ואני לא הולך להכנס איתך לויכוח על תיאוריות קונספירציה אלו או אחרות שלך.
לצפיה ב-'שעות השיא במערכת הרכבת לא מקבילות לשעות השיא של רשת החשמל'
שעות השיא במערכת הרכבת לא מקבילות לשעות השיא של רשת החשמל
03/02/2018 | 11:21
104
ברכבת מדובר בשעות הבוקר והערב, וברשת החשמל בשעות הצהריים. שיא החורף בצריכה נמוך במאות MW משיא הקיץ כך שאין טעם להתייחס אליו.

כבר כתבתי פה בעבר וגם ערכתי חישובים בנושא הזה, הנה ציטוט המתייחס לצריכה שמובא ממסמכי תת"ל 18(פרוייקט החשמול)
"צריכת החשמל של פרויקט חשמול המסילות תהווה כ- 0.7%
בלבד מסך הצריכה הארצית. על פי ההערכה, בשנת 2020 יביא פרויקט
החשמול לעליה של עד 2% בביקוש לחשמל בשעת שיא הביקוש.
גידול זה אינו מצריך הקמת תחנות כוח, כיוון שבמצב סביר של המערכת
בה רזרבה של 10%-20%. .יתר על כן, משק החשמל  בישראל מסוגל היום לייצר 9500 MW,
בעוד שההספק הממוצע הרגעי של כל רשת המסילות המחושמלת הינו 82 MW בלבד.
אי לכך פרוייקט החשמול אינו יוצר קושי אמיתי למשק החשמל, אינו
מחייב הקמת תחנת כח חדשה ואינו יוצר עומס שמערכת החשמל
הארצית לא תוכל להתמודד עמו."
לצפיה ב-'..זאת אומרת שהשינויים הם רק ברכבות היוצאות'
..זאת אומרת שהשינויים הם רק ברכבות היוצאות
02/02/2018 | 20:20
146
בערב/לילה?
שבת שלום!
רעיה

לצפיה ב-'מהחודש הבא: תיקוף מאחור בכל ירושלים'
מהחודש הבא: תיקוף מאחור בכל ירושלים
01/02/2018 | 19:54
3
366
מנהלי אגד בדיון שהתקיים במרכז אגודת ישראל: "החל מאמצע חודש אדר התיקוף באוטובוסים יעשה באופן עצמאי ולא באמצעות הנהגים"

http://m.bhol.co.il/article.aspx?id=129675

לצפיה ב-'צעד מבורך '
צעד מבורך
03/02/2018 | 19:07
1
122
נראה לי מהכתוב שהעלייה מכל הדלתות תהיה בכל הקווים שעוברים בריכוזי אוכולוסיה חרדים.
אכן זהו מהלך מתבקש ובמיוחד בקווים האלו שעמוסים.
-לגבי קוי הכותל הם מופעלים הן ע"י אוטובוסים רגילים והן ע"י מפרקיות ללא חוקיות ברורה למשתמשים ככה שמה שכתוב שקו 3 מופעל ע"י מפרקיות אינו אמת.
ובשעות שיש עומסים באיזור העיר העתיקה אגד עדיין מבטלת נסיעות באופן קבוע אך השנה יש שיפור לעומת מה שהיה הולך לפני כשנה.

לצפיה ב-'חבל שלא מאפשרים עלייה מאחור בבינעירוני'
חבל שלא מאפשרים עלייה מאחור בבינעירוני
03/02/2018 | 19:14
139
- לדעתי יש להפעיל עליה מהדלת האחורית בקווים בינעירוניים בהם יש רק קוד מחיר אחד בשימוש כדי לקצר זמני המתנה בתחנות.
המכונה מאחור תיעזר בgps שיעדכן אוטומטית את קוד המחיר על פי הקו שבו הוא מוצב.
למשרד התחבורה אין בעיה אם זה כי זה קיים כבר בקווי ביתר.
הנה קווים בינעירוניים שצריכים את זה : אגד :402,417/8/9,450/1,480 ,554/5/6( חוץ מהאחד שהוא גם לערד וקרית גת.) 

סופרבוס:189,4/597 
   קווים:2/577 , קווי קרית ספר- בני ברק אבל רק בנסיעות מבני ברק לקרית ספר בתחנות בין בני ברק למחלף מסובים וזה בגלל שלקוים אלו יש מספר תעריפים בהתאם לתחנת עליה וירידה.

לא חסר דוגמאות לקווים שבהם עליה מאחור אפשרית וזה גם יקצר זמני נסיעה,בלי שזה יפגע ביכולת גביה של החברות.
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
04/02/2018 | 21:38
29
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
01/02/2018 | 17:47
205
לפי הפייסבוק שלהם, הם סיימו יציקת של קירות תחנת קרליבך.
מה שאומר שסוף סוף נראה חפירות לעומק די בקרוב.
אגב מדובר בקירות שמגיעות לעומק של 60 מטר, בהחלט מרשים.

לצפיה ב-'אתר משרד התחבורה'
אתר משרד התחבורה
01/02/2018 | 12:18
1
294
נותן נתונים לא מתאימים לגבי קו 16 לדוגמא בבאר שבע.
אתמול אחה"צ בצעתי חיפוש וקבלתי תוצאות משעות אחה"צ, לגבי קו 16א בלבד.
עכשיו 12.15 בצעתי חיפוש זהה לפי מספר הקו ומתקבלת התוצאה זהה לאתמול.
זה קורה גם בדפדפן כרום, אני גולשת באקספלורר.
חיפוש באתר אוטובוסים נותן תוצאה שלא ניתן להדפיס.
האם יש דרך לקבל באתר משרד התחבורה נתוני אמת? לו"ז שבועי ? יומי?
תודה
רעיה
באתר דן באר שבע יש לו"ז יומי , אי אפשר להדפיס, הקלקה על גירסת הדפסה לא פועלת.
אני רוצה להדפיס- כדי להעביר לשכן שביקש.

לצפיה ב-'כי הברירת מחדל היא מהקאנטרי למרכז ביג'
כי הברירת מחדל היא מהקאנטרי למרכז ביג
01/02/2018 | 14:06
97
ולא ממסוף י"א למרכז ביג.

אגד אחראים על האתר של משרד התחבורה, אולי לפנות אליהם יקצר את התהליך.
לצפיה ב-'שאלה לגבי המפה המדוייקת של חופשי חודשי'
שאלה לגבי המפה המדוייקת של חופשי חודשי
01/02/2018 | 11:41
2
124
האם הלינק הבא מעודכן ונכון?

במלים אחרות כל היישובים שנמצאים בטבעת 2 הם אכן בחופשי חודשי מרחבי.

המחירים עד כמה שידוע לי לא מעודכנים.
המחירים הנכונים מופיעים בלינק הבא 
http://www.dan.co.il/pages/1351.aspx

אבל משום מה בלינק זה אין הסבר שחודשי גוש דן מורחב כולל את נס ציונה.
האם יש לינק פשוט שכולל את כל האינפורמציה כי אני לא רוצה להסתמך על לינק בו חלק מהאינפורמציה חסרה או חלק מהאינפורמציה לא מעודכנת.

לצפיה ב-'כאן'
כאן
01/02/2018 | 12:15
1
99
מחירים  לחוזי רפורמה יש כאן ftp://gtfs.mot.gov.il/Tariff.zip

רשימות יישובים באתר הרפורמה

ובאתר אגד

כל זה כאמור תקף רק לגבולות של חוזים התקופתיים בלבד ולא נוגע לגבולות בנסיעות בודדות שבהם המצב הוא כפי שנשאר עוד מ-2011, כלומר בחיפה קריות נפרדות מחיפה (אפשר להעזר בזה http://metrobus.gov.il/tariff-regions ) ובגוש דן עדיין מתחלקים לאזורים 42 (1), 41 (21) ו-43 (22)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/02/2018 | 14:00
14
לצפיה ב-'נצפתה מפרקית בקו 55'
נצפתה מפרקית בקו 55
01/02/2018 | 10:05
23
456
זה כנראה לא קרה איזה 20 שנה... 
מדובר במפרקית סולאריס שהוכנסה לשירות בקווים.
יש למישהו פרטים נוספים?
לצפיה ב-'וואו! צילמת את המאורע?'
וואו! צילמת את המאורע?
01/02/2018 | 14:29
1
136
לצפיה ב-'בקשה'
בקשה
02/02/2018 | 16:56
335
עד כמה שהצלחקתי לצלם
לצפיה ב-'בסוף מצאתי- הנה תמונה של המפרקית של קווים'
בסוף מצאתי- הנה תמונה של המפרקית של קווים
01/02/2018 | 14:47
3
371
לצפיה ב-'קולולולו! היה צריך לעשות זאת מזמן.'
קולולולו! היה צריך לעשות זאת מזמן.
01/02/2018 | 16:48
1
213
קו עמוס לעייפה.
לצפיה ב-'כמה מפרקיות נרכשו? '
כמה מפרקיות נרכשו?
01/02/2018 | 17:44
215
ייכנס גם בקו 56?
לצפיה ב-''
04/02/2018 | 19:35
19
לצפיה ב-'וואוו, אני זוכרת אוטובוסים מפרקיים של 55 דן בתחילת שנות ה-90'
וואוו, אני זוכרת אוטובוסים מפרקיים של 55 דן בתחילת שנות ה-90
01/02/2018 | 16:12
12
131
לצפיה ב-'היו אפילו עד תחילת שנות ה-2000'
היו אפילו עד תחילת שנות ה-2000
02/02/2018 | 14:06
11
78
לצפיה ב-'בהחלט ייתכן; אני זוכרת אותם מהתקופה שנסעתי קבוע בקו'
בהחלט ייתכן; אני זוכרת אותם מהתקופה שנסעתי קבוע בקו
02/02/2018 | 14:59
10
147
אין לי מושג מתי הם נעלמו. מתחילת שנות האלפיים אני כבר לא גרה בגוש דן. למעשה הייתי נורא מופתעת (מתישהו בעשור הקודם) כשגיליתי פתאום מפעיל אחר שהוא לא "דן" ו-55 נהיה "קווים" . בעולם שגדלתי בו אוטובוס עירוני = "דן", אוטובוס לערים רחוקות = "אגד" וזהו; זה היה ה"סדר הטבעי" של העולם...
לצפיה ב-'המפרקיות הוצאו מקו 55 עוד בתקופת דן'
המפרקיות הוצאו מקו 55 עוד בתקופת דן
02/02/2018 | 15:58
3
179
הן הוחלפו באוטובוסים רגילים בשנת 2001.
קו 55 עבר לקווים בתאריך 1.8.2003. חודש בדיוק לאחר שאר קווי האשכול.
לצפיה ב-'לא כתבתי שיש קשר בין הדברים, צר לי אם כך השתמע.'
לא כתבתי שיש קשר בין הדברים, צר לי אם כך השתמע.
02/02/2018 | 16:06
125
רק כתבתי מתי הכרתי היטב את הקו ומתי הפסקתי לעקוב אחריו. זו החוויה הפרטית שלי, לא יותר.
לצפיה ב-'דווקא אני זוכר שיצא לי לנסוע עם מפרקית 55 בשנת 2003 פה ושם'
דווקא אני זוכר שיצא לי לנסוע עם מפרקית 55 בשנת 2003 פה ושם
04/02/2018 | 08:39
1
56
הייתי אז סטודנט, ואני זוכר ש-55 החל לפעול כחודש לאחר הפעלת אשכול בקעת אונו, והייתה לי איזו תקווה שדן ימשיכו לאחוז ב-55, ולצערי התבדיתי. מאז, תיעבתי כל נסיעה בקו הזה (ואת המפעילה החדשה שלו).
לצפיה ב-'המפרקיות הוצאו עוד בימי דן. הקו עבר לקווים ב- 2003 והן הוצאו'
המפרקיות הוצאו עוד בימי דן. הקו עבר לקווים ב- 2003 והן הוצאו
04/02/2018 | 11:47
61
כשנה או יותר לפני כן
לצפיה ב-'כנראה שלא גדלת באזורי רמת אביב או חולון ובת ים'
כנראה שלא גדלת באזורי רמת אביב או חולון ובת ים
04/02/2018 | 08:08
5
130
שכן היו המון, טוב, לא ממש המון אבל מעל ל-10 (במלים עשרה) קווי אגד
​פנים עירוניים בת"א וערי גוש דן הגרעיניות (ת"א, ר"ג, ב"ב, גבעתיים וחולון ובת ים
​הן, אצלי לפחות, ערי גוש דן הגרעיניות).

בעיקר קווים מחולון ובת ים לעבר צפון תל אביב

​המפורסם מכולם היה קו 74 של אגד
מרמת אביב ועבר ליד רכבת מרכז.

​כנער שוחר מדע בזמנו, ראשית שנות ה-80 (אם אינני טועה אז השנה המדוייקת היא 81')
​עשיתי קורס בפסקל באונ' ת"א ובאתי מחדרה.
​להגיע לכביש החוף על מנת לקחת 852 של אגד המון פעמים מהאוני' הייתי לוקח את 74 שהגיע לפני קוים 24,25 של דן שגם אותם יצא לי לעתים לקחת.

​אוקצור, יצא לי לנסוע בזמנו הרבה יותר פעמים דוקא באוטובוס פנים עירוני של אגד מאשר של דן, וזה עוד בה-עיר של גוש דן...
לצפיה ב-'נכון (השימוש הקבוע ב-55 אולי היה אמור לרמוז על כך )'
נכון (השימוש הקבוע ב-55 אולי היה אמור לרמוז על כך )
04/02/2018 | 13:53
4
44
לצפיה ב-'שאם לא מדובר על קרית אונו או גני תקווה'
שאם לא מדובר על קרית אונו או גני תקווה
04/02/2018 | 14:50
3
75
אז מן הסתם הכוונה היא לעיר ארבע הגבעות ולא שתי הגבעות כפי שנובע משמה?

(4 גבעות, ובסמיכות ארבע ולא ארבעת שכן גבעה היא נקבה, ברור שלא מיועד לך
אלא למרבית האחרים שדי מתבלבלים בסמיכות נקבה ואומרים אותה בטעות
כמו סמיכות זכר.
גבעתיים היא צורת הזוגיים של גבעה. אממה? יש ארבע גבעות ולא שתיים בגבעתיים.
לכן שמה צריך להיות גבעתוקוואטרו.
גבעת רמב"ם
גבעת בורוכוב
גבעת קוזלובסקי
גבעת פועלי הרכבת.
אלו הן ארבע גבעות העיר גבעתוקוואטרו שבטעות נקראת גבעתיים).
לצפיה ב-'גם שיניים וציפורניים יש לך (אני מקווה) יותר משתיים. '
גם שיניים וציפורניים יש לך (אני מקווה) יותר משתיים.
04/02/2018 | 15:21
2
30
לצפיה ב-'א) האם צדקתי ומודבר על גבעתיים?'
א) האם צדקתי ומודבר על גבעתיים?
04/02/2018 | 15:56
1
69
ב) מה הסיבה שלציפורן ולשן יש צורת זוגיים ולא יחיד ורבים בלבד
כמו לכמעט כל המלים בעברית?

העברית, להבדיל מהערבית (שבה למיטב ידיעתי לכל המלים או כמעט לכל המלים
יש צורת זוגיים) רק למתי מעט מלים יש צורת זוגיים.
בדרך לאיברים בגוף שבאים בזוגות (יד, רגל, עין, אוזן וכו') ולמידות של זמן (יום, חודש, שנה).
אז למה לציפורן כן ולאצבע לא?

היה צריך להיות ציפורנים (נ' בחיריק, קרי להשמע tzipornim ולא tziporna-im)
לצפיה ב-'אלה לא שאלות לפורום הזה... '
אלה לא שאלות לפורום הזה...
04/02/2018 | 16:01
64
על שאלות בעברית אני עונה בפורום השפה העברית, ועל שאלות פרטיות אני עונה (אם בכלל...) בערוצים פרטיים.
לצפיה ב-'ברוך בורא מפרקיות ! שהכל נהיה בדברו.'
ברוך בורא מפרקיות ! שהכל נהיה בדברו.
02/02/2018 | 05:26
229
מי היה מאמין שעיניי ישזפו מראה כזה.
לצפיה ב-'המפרקיות לא נועדו לביתר? '
המפרקיות לא נועדו לביתר?
03/02/2018 | 18:55
1
148
זכור לי שבמכרז של העיר ביתר עילית היה כתוב שהקווים העירוניים יופעלו ע"י אוטובוסים מפרקיים.
אין לי מושג מה קורה לגבי יישום המכרז בביתר אבל נראה לי הגיוני שגם שם יצפו במפרקיות ברחובות העיר.
לצפיה ב-'אלה המפרקיות שנועדו לביתר'
אלה המפרקיות שנועדו לביתר
04/02/2018 | 08:49
175
אבל ייקח עוד כשנה עד שיוכלו להיכנס לביתר בגלל שיש כמה עבודות תשתית ברחובות הערי שצריך לבצע כדי להתאימם למפרקיות.
בינתיים הם כנראה יהיו ב-55/56 (כרגע בניסוי ואם הוא ילך כשורה אז זה מה שיהיה) והאוטובוסים הרגילים יופנו לביתר.

לצפיה ב-'מתי נראה את המפרקיות החדשות של דן '
מתי נראה את המפרקיות החדשות של דן
05/02/2018 | 20:30
35
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 01/02 - 03/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 01/02 - 03/02
01/02/2018 | 04:32
13
14
לצפיה ב-'מרכבת לנמל ת"א'
מרכבת לנמל ת"א
01/02/2018 | 12:45
3
61
היי,
צריכה להגיע בערב להאנגר 11 בנמל ת"א, באיזה רכבת הכי כדאי לי לרדת ואיזה קווים מומלץ לקחת משם? :)
תודה!
לצפיה ב-'קו 55 מרכבת מרכז סבידור (ארלוזרוב)'
קו 55 מרכבת מרכז סבידור (ארלוזרוב)
01/02/2018 | 13:55
53
התחנה ב'על פרשת דרכים' ליד הרכבת. נוסע עד חצות.
לצפיה ב-'אם מגיעים מהדרום, עדיף לרדת ברכבת השלום. '
אם מגיעים מהדרום, עדיף לרדת ברכבת השלום.
01/02/2018 | 15:43
1
77
מרכבת השלום, קו 239 דן עד לתחנת דיזינגוף/בן יהודה. משם יש להמשיך ישר עם כיוון הנסיעה של האוטובוס ולהיכנס למתחם הנמל, את תראי את האנגר 11 משמאלך לאחר הכניסה למתחם הנמל.

לא ממליץ לנסוע עם 56 של קווים מרכבת השלום מכיוון שהוא יביא אותך למסוף רידינג וההליכה משם להאנגר 11 מעט ארוכה.

במידה ואת נוסעת דרך רכבת מרכז - קו 55, יש לרדת בתחנת הירקון/ירמיהו ולהמשיך ישר לנמל.

אם מגיעים מהצפון, עד השעה 20:00 ניתן להגיע מרכבת האונ' למסוף רידינג באמצעות קו 12 אשר יוצא ממסוף עתידים דרך רכבת האונ' ישירות לרידינג.
לצפיה ב-'אם אין בעיה ללכת שווה לרדת באוניברסיטה ולעלות על קווים מערבה'
אם אין בעיה ללכת שווה לרדת באוניברסיטה ולעלות על קווים מערבה
01/02/2018 | 16:10
49
גם בשעה מאוחרת יותר, זה מה שעשיתי בעבר. גם אם חלקם לא מגיעים עד לרידינג אלא פונים לאבן גבירול (למשל), זה כבר לא הרבה ללכת. למעשה אם יש זמן (וגם רצון ויכולת) הייתי הולכת את כל הדרך. מדובר בקו ישר במישור (כ-3 ק"מ ברוקח), בערבים קריר ונעים ולא גשום בשבוע הקרוב. אפשר גם על גדת הירקון, בשביל הכיף והאווירה (והספורט).
לצפיה ב-'כרטוס בתח"צ בבריסל'
כרטוס בתח"צ בבריסל
02/02/2018 | 14:43
1
33
היי פורום
איפה קונים כרטיסים לאוטובוס בבריסל? לא ראיתי מכונות בתחנות. אפשר לשלם לנהג?
מה לגבי טראם\תחתית? יש מעבר חופשי? יש כרטיס חכם?
לצפיה ב-'עדיף ללכת לתחנת מטרו גרולה בתחנת רכבת ראשית. '
עדיף ללכת לתחנת מטרו גרולה בתחנת רכבת ראשית.
02/02/2018 | 15:33
28
הנה האתר הרשמי:

נראה שהם אינם מקדמים כרטיס שבועי אלא הטענה של עד 10 נסיעות (להבנתי עם מעבר חופשי) לכרטיס חכם.

האתר הלא רשמי הזה קצת שלילי לגבי המכונות ורמת האנגלית (שמתובלת ביותר מדי צרפתית) :

השיטה בפרה מטרו היתה של החתמה (או וולידציה) על כרטיס שנקנה מראש בדיוק כמו ברק"ל הירושלמית. זו שיטה מאד נפוצה באירופה.

הייתי בעיר לשעתיים-שלושה בשלהי האלף שעבר. בתחנת מידי יש שירות להםקדת מזוודות כך שנוסע שמחליף רכבות בתחנה יכול להפקיד את כבודתו ולסייר בעיר וכך הוספתי ביקור קצר בעיר בין הרכבת מלונדון לזו לאמסטרדם. אני מקווה שחרשת קצת צרפתית לפני הביקור ושאם אתה עולה על מחשב ציבורי תוכל להתמודד עם מקלדת AZERTI צרפתית
לצפיה ב-'מזבוטינסקי לגני התערוכה מרכז הירידים גני יהושע'
מזבוטינסקי לגני התערוכה מרכז הירידים גני יהושע
02/02/2018 | 03:35
2
47
מחפש קו אוטובוס שמגיע מזבוטינסקי
[ מפתח תקווה ועד לא רחוק ממכון מור ] 
אל גני התערוכה - מרכז הירידים - 
ליד גני יהושע פארק הירקון שדרות רוקח 

יש דרך וקו שמגיע הכי מהר מזבוטינסקי עד מכון מור
לגני התערוכה מרכז הירידים מאלו שרשומים כאן בהמשך ?

קו 266 מהסתדרות - איכילוב  עד שדרות רוקח = ישיר -  40 דקות נסיעה לפחות 
קו 1 \ 66 - והחלפה ל קו 40 מליד משטרת רמת גן \ מבן גוריון - אחרי מכון מור \ ממול קניון איילון - אל גני התערוכה 
166 -  מוולפסון עד דרך ז'בוטינסקי/קריניצי מס׳ 21368 17 תחנות     22דק'  החלפה לקו 40 
238 לקניון איילון ואז קו 40 \ 22 
קו 49 [ אפיקים \ דן ] מחיים עוזר \ הסתדרות בפתח תקווה - אל אוניברסיטת תל אביב ו תל אביב - רכבת אונ מערבי
קו 66 עד דרך נמיר ואז קו 22 [ קו מכרמלית תל אביב לקניון איילון ]
מדרך נמיר לשדרות רוקח, 
אפשר לחזור עם המשך הקו לקניון איילון - אך קו 40 עושה זאת בחצי מהזמן 
לצפיה ב-'רשימת קווי אוטובוס בתחנות אוטובוס - ליד גני התערוכה '
רשימת קווי אוטובוס בתחנות אוטובוס - ליד גני התערוכה
02/02/2018 | 03:37
1
34
על פי גוגל מפות 

רכבת אוניברסיטה/שד' רוקח  מזהה תחנה: 26302
8
12
22
40
47
48
89
108
122
189
220
247
258
266
389
521
570

רכבת האוניברסיטה/שד' רוקח  מזהה תחנה: 21718

12
22
40
47
48
89
122
137
189
220
247
258
389
521
570
לצפיה ב-'תדירות קווים 266 22 40 '
תדירות קווים 266 22 40
02/02/2018 | 03:43
36
22  [ כל חצי שעה ] 
40 [ כל 15-20 דקות ] 
266  [ כל חצי שעה - ועד 14:00 \ 15:00 בלבד ] 

לצפיה ב-'קו 159'
קו 159
01/02/2018 | 15:03
3
133
האם זהו הקו היחיד מפתח תקווה לאסף הרופא?
כמה עולה נסיעה כזו?
לצפיה ב-'מלבד 159 קיים 167 מכביש גהה בלבד, כמו כן>>>'
מלבד 159 קיים 167 מכביש גהה בלבד, כמו כן>>>
02/02/2018 | 07:51
2
54
עלות  נסיעה בודדת עומדת על 12.5 ש"ח (לפני הנחת ערך צבור). עלות חופשי יומי עומדת על 13.5 ש"ח.

רכישת חופשי יומי תהיה משתלמת יותר באם יש צורך בהחלפת קווים או אם מבצעים מספר נסיעות באותו היום (הלוך ושוב למשל).

על כן, אם הלו"ז של 159 לא מתאים, ניתן לנסוע באמצעות 164 אגד מפתח תקווה עד צומת בית דגן. שם יש להחליף לקווי האוטובוס הבאים: 144,167,404 אגד, 29,155,156,157,451,452,455,457,458,461 של קווים עד לצריפין - שער יפו (אסף הרופא).
לצפיה ב-'יש איזושהי החלפה באחד מהקווים האלו'
יש איזושהי החלפה באחד מהקווים האלו
02/02/2018 | 09:24
1
47
שלא מחייב לזוז תחנה? זאת אומרת, לרדת ולעלות לאוטובוס חדש מאותה תחנה?
(הגבלת ניידות קלה..)
לצפיה ב-'מלבד החלפה מ164 ל167 - אין. אפשר לנסוע עם 249 אגד ללוד'
מלבד החלפה מ164 ל167 - אין. אפשר לנסוע עם 249 אגד ללוד
03/02/2018 | 14:23
31
ולהחליף במגוון תחנות משותפות ל461 של קווים, למשל בתחנה של רכבת לוד.

זה רלוונטי בעיקר אם יוצאים ממזרח פתח תקווה אבל אם זה חשוב יותר שההחלפה תתבצע באותה התחנה, אז זו הדרך שהייתי בוחר, למרות הזמן שייקח קצת יותר.

שכחתי לציין כי ניתן להשתמש גם בקו 145 אגד מפתח תקווה ולרדת בכביש 44,אך גם שם יש צורך בהליכה בין התחנות.
לצפיה ב-'כתבה - רגע לפני הנסיעה ה1 - תחנת ירושלים'
כתבה - רגע לפני הנסיעה ה1 - תחנת ירושלים
31/01/2018 | 16:50
285
לצפיה ב-'הפקעות לרכבת הקלה ברחוב ארלוזורוב'
הפקעות לרכבת הקלה ברחוב ארלוזורוב
31/01/2018 | 19:00
14
559
חברים שלי שגרים בארלוזורוב (ממערב לאבן גבירול) מספרים שבשבועיים האחרונים נשלחו מכתבים מנת״ע לכל דיירי הבניינים ברחוב בנוגע להפקעות הצפויות לטובת הרכבת הקלה.
תגובת התושבים לא איחרה לבוא ואתמול ראיתי כל מיני שלטי מחאה לאורך הרחוב אבל לא הספקתי לצלם אותם.
לצפיה ב-'ארגג תפוז והתמונות ההפוכות '
ארגג תפוז והתמונות ההפוכות
31/01/2018 | 19:01
9
120
לצפיה ב-'זה לא קשור לתפוז; אם תעביר למחשב סביר שגם שם יהיו מסובבות'
זה לא קשור לתפוז; אם תעביר למחשב סביר שגם שם יהיו מסובבות
01/02/2018 | 16:48
8
98
שמתי לב שבמקרים רבים תמונות שאני מצלמת בטלפונים שונים יוצאות מסובבות לכיוונים שונים במחשב... ולכן אני מעלה תמונות רק דרך המחשב ולא ישירות מהסלולרי (וכך מעולם לא היו לי בעיות כאלה).
לצפיה ב-'בוא נעשה ניסוי לסובב את התמונות עם מחשב PC אלטע זאכן'
בוא נעשה ניסוי לסובב את התמונות עם מחשב PC אלטע זאכן
01/02/2018 | 18:05
7
251
מחשב PC אלטע זאכן עם מערכת הפעלה אלטע זאכן מסוג XP שהוצאתי אותה מהמוזיאון הפרהיסטורי.

למה במחשב אלטע זאכן עתיק מלפני 20 שנה עם מערכת הפעלה XP התמונות עולות בסדר ולא מתהפכות? האם תופעת ההיפוך של התמונות אופיינית לטלפון הסלולרי בלבד? או שגם למערכות הפעלה מודרניות יותר מ-XP?
לצפיה ב-'יש סיבה שהגבת לי? '
יש סיבה שהגבת לי?
01/02/2018 | 18:31
6
38
לצפיה ב-'אני עשיתי ניסוי בהעלאת תמונות ממחשב PC עם מערכת הפעלה XP.'
אני עשיתי ניסוי בהעלאת תמונות ממחשב PC עם מערכת הפעלה XP.
01/02/2018 | 19:10
5
80

אין לי כל שמץ של מושג מה בדיוק קורה כאשר מעלים תמונות דרך הטלפון הסלולרי.

אין לי כל שמץ של מושג מה קורה כאשר מעלים תמונות ממחשבי PC עם מערכות הפעלה מודרניות וחדישות יותר מ-XP.

אבל נתקלתי פעמים רבות כאן בפורום הזה וגם במקומות רבים אחרים, בכך שאנשים רבים העלו תמונות והם יצאו הפוכות. אני כאמור לא יודע למה מאחר וכאמור אין לי כל שמץ של מושג בהעלאת תמונות מהטלפון הסלולרי וגם לא ממחשבי PC עם מערכות הפעלה מודרניות. ולכן שאלתי את השאלות מה הסיבה לכך שהתמונות מתהפכות והאם זו בעייה של הטלפון הסלולרי ו/או של מערכות ההפעלה המודרניות.

לצפיה ב-'ואגב, למיטב ידיעתי תופעת התמונות המתהפכות היא תופעה חדשה'
ואגב, למיטב ידיעתי תופעת התמונות המתהפכות היא תופעה חדשה
01/02/2018 | 19:24
4
53
יחסית.

למיטב ידיעתי תופעת התמונות המתהפכות לא היתה קיימת בימים שלפני המהפכה הסלולרית, הימים שבהם לצורך גלישה באינטרנט השתמשו כולם רק במחשבי PC עם מערכת הפעלה XP או לינוקס או במערכות הפעלה מגירסאות נמוכות יותר.
לצפיה ב-'הסיבה היא שהסמארטפון מיישר לפי הנחה שהוא מצלם ממצב עמידה. '
הסיבה היא שהסמארטפון מיישר לפי הנחה שהוא מצלם ממצב עמידה.
01/02/2018 | 20:32
3
53
בצילום בסמארטפון ישנה בחירה בין מצב אופקי לאנכי שהמכשיר עושה לפי הבנה שהוא מוחזק עם העדשה ב90 מעלות לקרקע. מה שהמכשיר אינו מבין הוא צילום מסמכים וזה בעל פוטנציאל גבוה לשיבוש.

היו לי מצבים שהעלאה ישירה של תמונות מהסמארטפון לתפוז שהיו בעיות של סיבוב ב90 מעלות אפילו כשבגלריה של הפלאפון ההצגה היתה נכונה והיה מעבר חלק למחשב. כנראה שתפוז קורא הוראות כלשהן שנועדו לתצוגה בסמארטפון ומגיע למסקנות לא נכונות.
לצפיה ב-'הבעיה הזו היא לא רק בתפוז אלא קיימת גם במקומות נוספים.'
הבעיה הזו היא לא רק בתפוז אלא קיימת גם במקומות נוספים.
01/02/2018 | 22:06
43
ומדבריך מסתבר שהבעיה של התהפכות התמונות בשנים האחרונות היא בגלל המהפכה הסלולרית של השנים האחרונות.

לא זכור לי שבעבר (לפני המהפכה הסלולרית) היתה בעיה של התהפכות התמונות שכאמור קיימת גם באתרי אינטרנט אחרים ולא רק בתפוז.
לצפיה ב-'קריאה של מצב צילום התמונה מה-EXIF של הקובץ כאשר צולמה עם'
קריאה של מצב צילום התמונה מה-EXIF של הקובץ כאשר צולמה עם
02/02/2018 | 01:56
1
50
או בלי נעילת כיון הסיבוב של תצוגת המסך, האקסלרומטר והגירוסקופ ואז נהיה סיבוך כי אין ממש דרך נורמלית לדעת אם צילמת במאוזן X או במאונך Y כאשר אתה מצלם עם נטייה קלה בקו Z ועוד מכל זה מנסה אוטומטית לחשב איפה זה למטה
לצפיה ב-'למעט מצב שטוח לחלוטין צריך להיות ברור איפה למעלה'
למעט מצב שטוח לחלוטין צריך להיות ברור איפה למעלה
02/02/2018 | 14:25
38
חוץ מצילום ב45 מעלות כשאחת מפינות המסך למעלה או התחלת המצלצץמהמצב שטוח לחלוטין ללא אפשרות לדעת מאיזה כיוון כיוונו את המכשיר ישנם רמזים די עבים לכיוון הנכון. אבל זו לא הבעיה העיקרית. אינני נועל את המסך למצב אנכי.

מה שהכי מעצבן זה כשהתצוגה במכשיר נכונה וכך גם האייקון בעת ההעלאה, אך התמונה המוצגת בתפוז מוצגת ב 90 מעלות. אין לי בעיה כזו בפייסבוק או בהעלאה למחשב למשל אז לדעתי זו בעיית תוכנה של תפוז, אחד הסממנים שיש לחשוב על אכסנייה חלופית ליום קודר.
לצפיה ב-'הפקעת שטחי ציבור?\גינות, למען הקו הירוק?'
הפקעת שטחי ציבור?\גינות, למען הקו הירוק?
01/02/2018 | 08:40
3
76
לצפיה ב-'לא הקו הירוק, אלא הקו הסגול'
לא הקו הירוק, אלא הקו הסגול
01/02/2018 | 09:16
100
לצפיה ב-'ההפקעות הן חלק מהתוכנית של הקו הסגול'
ההפקעות הן חלק מהתוכנית של הקו הסגול
01/02/2018 | 09:35
1
176
והתוכניות של עיריית תל אביב להפוך את ארלוזורוב לרחוב עם מסחר. אני לא יודע אם באמת יש צורך בהפקעת הגינות בשביל הרכבת הקלה או שההפקעות נועדו רק להרחבת המדרכות.
לצפיה ב-'הפקעת השטח זה - שביל אופניים וגישה ומסחר בחזיתות'
הפקעת השטח זה - שביל אופניים וגישה ומסחר בחזיתות
01/02/2018 | 11:29
68

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה