לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'פתיחת מנהרת ה GOTHARD ב 11 לדצמבר'
פתיחת מנהרת ה GOTHARD ב 11 לדצמבר
15/11/2016 | 11:01
3
250
עד אז -לשם נסוי- יעברו בו 5000 רכבות נוסעים ומשאות.
צפו ב 67 תמונות הקשורות לאירוע.
גם הרב של ציריך היה מוזמן לתת את ברכתו!

http://www.20min.ch/ro/news/suisse/story/Les-CFF-s...
לצפיה ב-'מהירויות צפויות: 200 קמ״ש לנוסעים, 100 קמ״ש למשאות.'
מהירויות צפויות: 200 קמ״ש לנוסעים, 100 קמ״ש למשאות.
15/11/2016 | 11:09
46
לצפיה ב-'יעברו ״בה/מנהרה״ ולא ״בו/tunnel״, כמובן.'
יעברו ״בה/מנהרה״ ולא ״בו/tunnel״, כמובן.
15/11/2016 | 13:43
37
לצפיה ב-'פרויקט אדיר שמגיע לסיומו. '
פרויקט אדיר שמגיע לסיומו.
15/11/2016 | 22:31
24
לצפיה ב-'תמונה שראיתי ויכולה ללמד הרבה'
תמונה שראיתי ויכולה ללמד הרבה
15/11/2016 | 00:59
4
651
אני חבר בקבוצת הפייסבוק "ירושלים של פעם" בה מעלים תמונות נוסטלגיות של העיר.
מישהו העלה תמונה של הכניסה לעיר משנת 1969 ובאחת התגובות כך נכתב:
"אפשר לראות שמי שכל מי שהגיע לירושלים עצר בשלט עצור, על נתיב אחד. וגם הנתיב הזה שומם כך שאזרח מתהלך הלך כאילו היה בימינו ברחוב משולב ללא מוצא.
נותן פרופורציה על רמת המינוע אז והיום"
לצפיה ב-'לפי התמונה יש שני נתיבים מימין לכביש השירות של הכותב.'
לפי התמונה יש שני נתיבים מימין לכביש השירות של הכותב.
15/11/2016 | 01:27
3
247
"הנתיב הבודד" אינו בכביש הראשי אלא בכביש מקביל בצומת לגבעת שאול. את הכביש הראשי ניתן לראות מימין לעץ הזית ואת מבנהו אפשר לנתח בזום להמשכו - שני נתיבים בכל כיוון.
לצפיה ב-''
15/11/2016 | 12:11
32
לצפיה ב-' כביש השירות הוא רחוב כתב סופר'
כביש השירות הוא רחוב כתב סופר
16/11/2016 | 00:00
1
119
אגב, יכול להיות שהתמונה צולמה בשבת...
לצפיה ב-'אינני חושב שהתמונה צולמה בשבת משתי סיבות:'
אינני חושב שהתמונה צולמה בשבת משתי סיבות:
16/11/2016 | 03:03
154
1 - גבעת שאול זו שכונה דתית לאומית ואין מחסום כלשהו ברחוב (לפי האבק ניתן לפנות שמאלה מהנתיבים לתל-אביב למשולש שבלב התמונה).

2 - הרכב השלישי שנוסע בכיוון העיר הוא כנראה אוטובוס.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 15/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 15/11
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2016 | 00:30
11
22
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'ממחלף אלוף שדה ב-164 לרחובות.'
ממחלף אלוף שדה ב-164 לרחובות.
15/11/2016 | 13:07
3
51
היי לכם,

עלי לנסוע עכשיו או עוד מעט, לרחוב גלזר ברחובות.
הציעו לי לנסוע בקו 164 ממחלף אלוף שדה (זה צומת תה"ש, נכון?). השאלה איפה עלי לרדת ממנו. כנראה בתחנה שאחרי משטרת רחובות ברחוב הרצל. אבל אני לא בטוחה.

לפי מפה ישנה, אני רואה שהרחוב הקטן הזה, אינו רחוק מפינת הרצל/חיים ויצמן.

התוכלו לומר לי כמה זמן בממוצע לוקחת נסיעה כזאת, והאם 164 נוסע בתדירות גבוהה.

בתודה,
מיכל.

לצפיה ב-'את יכולה לרדת גם בהרצל/ויצמן וגם בהרצל/משטרה'
את יכולה לרדת גם בהרצל/ויצמן וגם בהרצל/משטרה
15/11/2016 | 14:17
2
38
במשטרה את צריכה ללכת מעט קדימה עד פינת ויצמן, שמאלה לויצמן, וימינה ברחוב השני לגלזר.  בהרצל/ויצמן את יכולה ללכת אחורה לויצמן ובאותו אופן, או להמשיך מעט קדימה לסמטת/רח' בני ברית שנמצא ממש די משמאלך, ואז שמאלה לבני ברית עד לפינת גלזר. (זה גם הרחוב השני).
תדירות 164 טובה - כרגע 15 דק', בעוד כשעה זה הופך ל-10-12 דק' ואז גם נוסע דרך הפקקים של כביש 4. עכשיו זה זמן טוב להגיע לשם :)
לצפיה ב-'מעולה והמון תודה.'
מעולה והמון תודה.
15/11/2016 | 14:21
36
בדיוק החלטתי שאני לא מחכה יותר לתשובה, אלא יוצאת לדרך, כי יש לי הערב גם עוד חתונה "על הראש" ברמת גן. אז לא להיתקע בפקקים בחזרה מרחובות.

אעתיק לי מיד את מה שכתבת, ואזוז.
תודה, ניר
לצפיה ב-'פעלתי לפי ההוראות שלך, והגעתי אחלה גם בהלוך, וגם בחזור.'
פעלתי לפי ההוראות שלך, והגעתי אחלה גם בהלוך, וגם בחזור.
16/11/2016 | 00:00
20
תודה, ניר!
וטוב שלא ידעתי מראש כמה זמן אורכת הנסיעה. 
ממחלף אלוף שדה, יצאנו באוטובוס כפול, מלא עד אפס מקום, ונסענו הרבה זמן.
בחזרה, היה אוטובוס כפול עם מעט אנשים, והנהג נסע מהר כשהיה אפשר, אבל היתה שעת עומס, אז לקח לו שעה ועשר דקות...

העיקר שקיימתי מצוות ביקור תנחומים, ושנסעתי באוטובוסים, ולא הצטרכתי לנהוג בשעות העומס בעצמי. (:

תודה ולילה טוב. 
לצפיה ב-'קו 39 מת"א לכיוון רמת גן'
קו 39 מת"א לכיוון רמת גן
15/11/2016 | 21:58
3
34
האם הוא עדיין עובר באיזור של בית מעריב?
איך המסלול שלו נכון להיום?
שואלת כי בפעם האחרונה שנסעתי איתו זה היה לפני השינויים בעקבות הרכבת הקלה.
לצפיה ב-'בהחלט הוא פשוט מגיע מהמסגר ולא מקרליבך'
בהחלט הוא פשוט מגיע מהמסגר ולא מקרליבך
15/11/2016 | 22:03
26
אפשר לעלות עליו ביצחק שדה/המסגר מול הונדה
לצפיה ב-'אני אחדד רק את המסלול הנוכחי שלו :'
אני אחדד רק את המסלול הנוכחי שלו :
15/11/2016 | 22:30
1
28
לכיוון רידינג : מיצחק שדה ממשיך עד פינת דרך בגין (מה שהיה צומת מעריב) ימינה לדרך בגין, שמאלה לחשמונאים, ימינה לסינמטק וכרגיל (התחנה ביצחק שדה/המסגר נותרה, ועוד תחנה ברח' החשמונאים ממש לאחר הפנייה שמאלה מדרך בגין.

לכיוון רמת גן : מרוטשילד ימינה לחשמונאים עד פינת דרך בגין (תחנה בחשמונאים לפני יהודה לוי ותחנה לאחר פינת קרליבך), ימינה אלכסוני לדרך בגין עד יצחק שדה, ימינה ליצחק שדה לכיוון צומת מעריב ואז פרסה לכיוון ההפוך, (שם תחנה לפני פינת המסגר) וישר ליצחק שדה לכיוון מזרח.

כך גם קו 9.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/11/2016 | 05:31
3
לצפיה ב-'אני צריך להיות מחר בערב בשד' מוצקין בת"א'
אני צריך להיות מחר בערב בשד' מוצקין בת"א
15/11/2016 | 22:28
2
31
בשעה 18:00
אסיים בשעה 19:30

הבנתי שבגלל המירוץ יתחילו לסגור כבישים ב 19:00.
מה שאומר שבהלוך לא צפויה בעיה.
אני תוהה מה כדאי לי לעשות בדרך חזור לירושלים. כיצד אגיע לרכבת מרכז (עדיף) או לת. מרכזית חדשה?

תודה!
לצפיה ב-'ממה שבדקתי באתר דן (שזה רוב הקווים הרלוונטיים)'
ממה שבדקתי באתר דן (שזה רוב הקווים הרלוונטיים)
15/11/2016 | 22:38
1
40
אין ממש דרך להגיע לרכבת מרכז (קו 10 למשל הוסט למסוף רדינג). אני רואה שקווים 4/104/204 לא שונו, לכן מציע ללכת לרח' בן יהודה, לקחת אותם לתחנה מרכזית, לצערך, ולקחת 405.
לצפיה ב-'תודה, כך עשיתי!'
תודה, כך עשיתי!
17/11/2016 | 11:39
7
לצפיה ב-'שרשור היסטוריה אלטרנטיבית ותכנון בדיוני'
שרשור היסטוריה אלטרנטיבית ותכנון בדיוני
14/11/2016 | 22:35
17
410
הפורום קצת ריק מחדשות בימים האחרונים כי לא קורים הרבה דברים, אז לדעתי זה זמן מצויין לקצת היסטוריה אלטרנטיבית והפעלת הדמיון (ואני מקווה שמנהלי הפורום יהיו בסדר עם הרעיון. אני יודע שהיו כאן כמה שירשורים כאלו בעבר עם רעיונות של "מה אם").

אתן לכם שני prompts:
1) תכנון בדיוני: אם היו תקציב וזמן בלתי מוגבלים, איך הייתה נראית מערכת התח"צ שאתם הייתם מתכננים בישראל? אתם יכולים להתמקד במטרופולין בודד, או בכל הארץ. (למשל, איך הייתה נראית הרשת של ר"י? איך היה נראה המטרו בגוש דן?)

2) היסטוריה אלטרניבית: בואו נדמיין לרגע מצב שבו הבריטים היו מסכימים לבנות רכבת תחתית בתל אביב כשהם שלטו כאן - איך הייתה נראית המערכת הזו ב2016? איך זה היה משפיע על הפיתוח של גוש דן ותל אביב עצמה?

קדימה, תהיו יצירתיים!
לצפיה ב-'Challenge accepted! '
Challenge accepted!
14/11/2016 | 22:53
111
לצפיה ב-'2 זה ה-אתגר אבל זה מחייב תרחישים היסטוריים אחרים.'
2 זה ה-אתגר אבל זה מחייב תרחישים היסטוריים אחרים.
15/11/2016 | 00:22
9
223
השאלה הגדולה היתה עבור מי יבנו את המטרו. התנועה הציונית לא בנתה מטרו עבור העיר העברית הראשונה ובירת הישוב, הועד הערבי העליון לא היה משתף פעולה ואולי היה משקיע בירושלים רבתי שבגב ההר. המנדט נהג בהפרד ומשול כלפי שתי התנועות הלאומיות ופיתח תשתיות שהתאימו לצרכיו כמו קו הנפט מעירק ונמל חיפה.

ישנם שני תרחישים שעולים בדעתי לקידום רשת מסילתית פרברית בגוש דן רבתי של שנות השלושים, ובשתיהן הבנייה אינה עבור הנייטיבס.

1 - בריטניה מחליטה לחזק את אחיזתה בפלשתינה א"י באמצעות איכלוס טריטוריית המנדט. בניגוד לקנדה ואוסטרליה הריקות יחסית מדובר כאן באיכלוס פוליטי דוגמת דרא"פ או רודזיה (שבהן האיכלוס היה נגד האוכלוסייה דוברת האפריקאאנס) והפרברים הבריטיים במרווחים שסביב תל אביב תואמים יחסית פרברים כאילו אנגליים סביב ערים רבות בחצי הכדור הדרומי. אזורים שהיו מעבר לאזור הבנוי העברי והערבי כמו עבר הירקון או כיכר המדינה הופכים למרכז העיר הבריטית, השכונות העבריות המודרניות משתלבות במרקם הבריטי שסגנונו המודרני דומה. היחס בין הישוב לישוב הבריטי מסוגל להיות סימביוטי, ישנם גורמים כמו יהדות בריטניה שהגירתה לפלשתינה א"י (כמו הגירתה לאפריקה הדרומית כחלק מהאוכלוסייה הבריטית) יכולה לתווך בין השניים ולטשטש את הקווים. השכונות הערביות יסבלו מהיחס הקולוניאלי של ה "קורדן סאניטר" הצרפתי. המטרו של ניו רדינג משרת בעיקר את הפרברים הבריטים שסביבה והשכונות היהודיות.שהשתלבו במארג החיים הבריטי. ישנן שלוחות וקווים ל Townships הערביות שבשולי העיר כמו סט' ג'ורג' (לוד). מע"א (West Asia) הבריטית נשענת על תעלת סואץ, צינור הנפט העירקי והחיבור הקריטי בין היבשות במסילת קייפטאון-קהיר-קונסטנטינופול. מצריים עירק וסוריה הן מדינות עצמאיות למחצה הגובלות בדומיניון הבריטי שכולל את אזור התעלה, סיני, פא"י, עבר הירדן ולבנון. ניו רדינג היא הבירה המסחרית של הדומיניון שבירתו המדינית בירושלים שם נמצא ארמון הנציב.

2 - בין השנים 1933 ו1940 גרמניה ההיא משקיעה סכומים ניכרים במערכת תחבורה בין המושבות הגרמניות השונות בארץ. האינטרס הגרמני הוא ביצירת מקומות עבודה וביסוס תשתית כחלק מההשקעות ששברו את המיתון הכלכלי שהעלה את המשטר. מבחינת הבריטים הוצאת הקיטור התעשייתית הגרמנית הזו עדיפה מהפניית משאבים לחימוש מחדש. קו המטרו שרונה-וילהלמה נפתח ב1936 כחלק מקידום אולימפיידת ברלין, מטרו בית לחם - המושבה הגרמנית - רחוב הנביאים נפתח באותה השנה. הבריטים תמיד חשדו בגרמנים ובעוד שקווי המטרו נוהלו ע"י חברות של גרמנים תושבי פא"י וכך גם קווי הענף לוולדהיים ובית לחם הגלילית הכפלת הקו הראשי ביירות (נפתח מוקדם יותר) - פורט סעיד היתה כקבלן משנה של PR (שכמו הרכבת הרודזית לא הוגבלה לטריטוריה שלה בלבד) והבריטים התעקשו שחברה זו תנוהל ע"י בריטים ומקומיים ללא עובדים גרמנים. קן ליווינגסטון יכול לטעון שהעובדים היהודים שהגיעו מגרמניה לעבוד על הפרוייקטים הגרמניים שלא היו עומדים בתנאי הסרטיפיקטים של הבורגנות הייקית וניצלו הודות לכך הם שיתוף פעולה ציוני וכל העסק היה מלא במתיחויות שבין הגרמנים, הבריטים, היהודים והערבים. ב1940 הישוב הגרמני בפא"י הוגלה לאוסטרליה מסיבות ביטחוניות ורכושם הוחרם כרכוש נתיני אוייב. התשתית הארצית שימשה את מאמץ המלחמה הבריטי אם כי למפצצים האיטלקיים מלוב היו מפות מדויייקות יותר ב1942. קווי המטרו עברו לחברות עירוניות בירושלים ותל-אביב רבתי והצלחתם הביאה לפתיחת קווים נוספים בשנות החמישים (במקביל לכרמלית בחיפה), חלקם מכספי השילומים ולפי תיכנון גרמני מלפני המלחמה. על אף שציוד נייד רב נתרם לישראל ממערב גרמניה הביצוע בישראל של קום המדינה היה ע"י חברות צרפתיות וחברות בת ישראליות. יש מיתוסים עירוניים על אוצרות קבורים וכן על תוכניות אפלות לשימוש במטרו על אף שמעולם לא נמצאו אוצרות והקווים נועדו במקור לאוכלוסיות אירופאיות ותיירים מאירופה בערים הגדולות ולא לישוב העברי.

לצפיה ב-'תרחיש שלישי'
תרחיש שלישי
15/11/2016 | 01:14
8
147
La Republic d'Levant

ב1918 צרפת ובריטניה מחליטות שטובתן של הקהילות הנוצריות בלבנון והישוב העברי בארץ ישראל מחייבות יצירת טריטוריה אחת שבה האוכלוסיות האלו תוכלנה להוות רוב יציב מול האוכלוסייה המוסלמית וליצור בסוף תקופת המנדט מדינה בעלת אוריינטציה מערבית במזרח התיכון. הרפובליקה הלבנטינית היתה במקור מנדט צרפתי מטריפולי שבלבנון ועד לבאר שבע, שגבולה המזרחי בבקעה הלבנונית ועמק הירדן כולל ים המלח.

המדינה הדרום-מזרחית ביותר באיחוד האירופי היא מבצר של רפובליקניזם צרפתי והקהילות העיקריות בה - המארונים, הצרפתים והיהודים מגדירות את עצמן כנגד המזרח התיכון הערבי. המדינה אינה גדולה בהרבה ממדינת ישראל אך היא מיושבת יותר כי מרבית שטחה פורה. SNCL מפעילה קו מהיר 300 קמש בין טריפולי לאשדוד וקווים סטנדרטיים לירושלים ואתרי הסקי בהרי השוף. יש מערכות מטרו מסועפות בביירות, חיפה, ליאונוויל (גוש דן נקראת על שם ליאון בלום) וירושלים. כל הערים הגדולות ופרבריהן קודמו בדגם דומה לערים החדשות באלג'יר וקזבלנקה שמשכו מתיישבים צרפתיים לצפון אפריקה, פיתחו את הקהילות היהודיות והנוצריות המקומיות ובמקרה של הרפובליקה הלבנטינית משכו הגירה של יהודים מאירופה וקופטים ממצריים. במלחמת העולם השנייה הצי המלכותי הטיל מצור קצר על המנדט הצרפתי מנמליו בקפריסין ואלכסנדריה ומושלי המנדט הצהירו על נאמנותם לגנרל דה גול וצרפת החופשית ופתחו את נמלי חיפה וביירות לספינות הצי המלכותי. אחרי המלחמה האידאולוגיה הרפובליקנית והחשש מהעולם הערבי המתעורר שמרו על לכידות המדינה שקלטה גלי הגירה יהודיים מאירופה וגלי הגירה יהודיים ונוצריים מהמזרח התיכון.

לצפיה ב-'והתאמה קלה לתרחיש השלישי'
והתאמה קלה לתרחיש השלישי
15/11/2016 | 02:49
7
122
משום שעזה היא המוצא לים התיכון של ירדן וצינור הנפט מעירק שבנו הבריטים בתקופת המנדט שלהם (שילוב הצינור הקיים עד מרכז ירדן, עיקוף לעקבה וחיבור לתוואי קצא"א) יתכן שגבולה הדרומי של הרפובליקה הלבנטינית אינו בכביש 25 אלא בכביש 35 בקירוב כי זה מאפשר להעביר את אוכלוסיית חברון לירדן וליצור כך טריטוריה יותר נוצרית - יהודית. בית לחם היתה עיירה נוצרית עד לשנות התשעים ויש קהילה נוצרית גדולה ברמאללה כך שאפשר אולי לבלוע את שכם כעיר מוסלמית בגב ההר הנוצרי מהשוף לנצרת ועד לבית לחם.

ב1962 היחסים בין הרפובליקה הלבנטינית לצרפת הידרדרו מעט כשצרפתים אלג'יראים רבים בחרו להגר לרפובליקה במקום לצרפת עקב עצמאות אלג'יריה. כולל פעילי FAF / OAS. המתיחות בין גל ההגירה החדש לשליש האוכלוסייה המוסלמי ברפובליקה גרר התערבות צרפתית ואפילו התבטא באיומים שלא לספק חלקי חילוף למטרו בביירות וליאונוויל. היחסים השתפרו לקראת סוף שנות השישים.

הזמרת הלאומית היא כמובן Turquoise .

לצפיה ב-'יש תחבורה ציבורית בשבת בליאונוויל? '
יש תחבורה ציבורית בשבת בליאונוויל?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2016 | 10:32
1
50
לצפיה ב-'כמובן. גם בניו-רדינג. '
כמובן. גם בניו-רדינג.
15/11/2016 | 11:50
95
התרחישים הבריטיים והצרפתיים מבוססים בין השאר על תוספת אוכלוסייה נוצרית ואירופאית לתמהיל ולכן אי אפשר לצפות שהרשתות שנבנו בראש ובראשונה לשרת אותן יושבתו בשבת.

בתרחיש ליאונוויל הערכים הרפובליקניים מחייבים חילונות בתחום הציבורי ולכן לא רק שמערכת התחבורה פועלת 7 ימים בשבוע, מערכת החינוך היא חילונית בלבד כאשר להורים מותר לשלוח את ילדיהם לשיעורי דת פרטיים בסוף השבוע. כמובן שיש צרפתים רבים שמחזיקים בתי נופש ברפובליקה הלבנטינית הן לשמש והן לסקי. ליאונוויל היא עיר מאד ליברלית - כשקוקסינל הופיעה במועדון האדריה בשנות השישים היא התאהבה בעיר וקנתה וילה באפולוניק. היא פרשה לוילה בתחילת שנות התשעים (במקום למרסיי) והביאה חלק מהקהילה הגאה בפריז שפרשה ללבאנט. זוכת האירווויזיון דניז אנטרנשיונל רואה בה אם שנייה. כמובן שבארדו הגיעה לכמה נופשים אבל מה שמילא את מדורי הרכילות בשנות השמונים והתשעים היה הסיכסוך האיראני בין הקיסרית יסמין לקיסרית האם פאראה שגלתה לוילה מפוארת בכרמל העליון תוך מגוון האשמות הדדיות בין שתי נשים שאיראן היתה קטנה מכדי להכיל אותן כולל כאלו על קשרים לדת הבהאית.

ניו רדינג היא בסך הכל עוד עיר בריטית אפריקאית שכמוה ישנן והיו רבות. תוסיף את מבצע אנטבה שבמהלכו הועלו ארצה הודים-אוגנדים רבים וברור שאי אפשר לכפות שעות סגירה יהודיות על התח"צ. חברות רכבת רבות באפריקה הבריטית התבססו על כוח עבודה הודי והגעתם לארץ תרמה להכפלת מסילות, בניית מסילות חדשות והגברת תדירויות עקב הגעתו של כוח אדם רכבתי מיומן.

התרחיש היחיד שמאפשר את השבתת המטרו בתל אביב בשבת או לפחות את הפעלותו במתכונת מצומצמת (אבל לא את זה שבירושלים) הוא התרחיש הגרמני משום שאוכלוסייה זו הוגלתה ב1940. העיריות שקיבלו כל אחת קו מטרו בודד (עם או בלי שלוחות וצמתים כבסיס להרחבה עם קום המדינה) הפעילו אותו דרך חברה עירונית. עיריית תל אביב היתה יהודית בעיקרה אך שלטונות המנדט רצו שיהיה שירות מינימלי לשדה התעופה בלוד וזה שרד כחלק מהסטטוס קוו אבל בשבת הציבור מעדיף מוניות שירות שנוסעות כשהן מתמלאות ולא שירות מטרו דו שעתי בשעות השבת. בירושלים של שנות הארבעים המטרו שירת אזורים בינלאומיים וערבים וכן את התיירות מהחאן למלונות ומהמלונות לשער יפו. אחרי הפיגוע במלון המלך דוד היה חשש כבד לפיגוע במטרו הירושלמי. העירייה היתה משותפת ליהודים ולערבים ולכן עם קום המדינה הפעלת המטרו בשבת נכללה בסטטוס קוו. חוץ מקטע קצר בבית לחם המטרו היה כולו בשטחי מדינת ישראל בין 49 ל67 (תחנת העיר העתיקה היא בממילא). הפגנת השילומים המפורסמת מול הכנסת הזמנית בבניין פרומין כללה פריצה לתחנת המטרו החדשה שבכיכר כשבגין ציין שבמדינת ישראל ממשיכים לבנות לפי תוכניותיה של גרמניה ההיא. בצוות הבנייה הצרפתי לא נגעו אבל ההמון הבהיר להם בצרפתית אשכנזית נוסח רחביה ובצרפתית צפון אפריקאית שהם בונים לפי תוכניות נאציות.  בן גוריון היה צריך להתנצל פומבית לדה גול.

לצפיה ב-'אתה ממשיכו של פיליפ ק. דיק'
אתה ממשיכו של פיליפ ק. דיק
15/11/2016 | 14:29
1
93
אם יש משהו שאני אוהב מאוד, זו היסטוריה חלופית. (האיש במצודה הרמה הוא ספר נפלא!) עכשיו רק צריך למצוא איזה פורטל שיחבר לאחת ההיסטוריה שתיארתי ואני רץ לקנות כרטיס חודשי! :)
לצפיה ב-'תודה. דווקא התרחיש הגרמני שלי היה הכי מתון.'
תודה. דווקא התרחיש הגרמני שלי היה הכי מתון.
15/11/2016 | 23:05
66
כשמעלים אלטרנטיבה צריך להצמד דווקא לעובדות ולשאול איך הן ישתנו במציאות החדשה. הגליית הישוב הגרמני ב1940 איפשרה לתרחיש הזה להסתיים אחרי 7 שנים עם השפעה מינימלית על הארועים שאחריו ולדעתי זה מאתגר יותר מתעתיק פטרלנד או טירה גבוהה שיכולים לכתוב את עצמם.

איזה מהתרחישים הכי מענייו ?
לצפיה ב-'נהדר, אתה כותב מעולה'
נהדר, אתה כותב מעולה
16/11/2016 | 00:47
2
21
לצפיה ב-'אני חושב שאעלה מפה של האובאהן הירושלמי.'
אני חושב שאעלה מפה של האובאהן הירושלמי.
16/11/2016 | 23:23
49
בניגוד לתיאורים האחרים שמתרחשים ב"ליאונוויל" ו"ניו רדינג" ומצריכים תיכנון ערים שלמות רעיון האובאהן הירושלמי מחבר אתרים שהיו קיימים בשנות השלושים על צירים בינלאומיים בירושלים ברצף התיישבותי אירופאי מדרך בית לחם ועד לרחוב הנביאים. זה קו וחצי מהסוג שיראה תמים לחלוטין לתייר במלון המלך דוד או האמריקן קולוני אך משרת יעדים גרמניים בעיר כמו המושבה הגרמנית ובית החולים הגרמני ומתעלם ככל האפשר מהעיר העברית והעיר הערבית. התירוץ למכירת הקו לבריטים הוא שהקו ישמש תיירים מתחנת הרכבת הראשית למלונות ומהמלונות לעיר העתיקה. מבחינת הבריטים יותר תשתיות זה פחות צוללות ומבחינת נציגי ברה"מ בפורום כל קילומטר מסילה גרמנית בתרחיש זה הוא קילומטר פחות במבצע ברברוסה אז שיבנו. מבחינת הגרמנים המטרה היא לפתח את המושבה הגרמנית כליבה עירונית גרמנית, להעסיק כוח עבודה גרמני שיחזור לארצו עם ניסיון בסוף הבנייה (מי אמר סינים) ולהרוויח מט"ח מהפעלת הקו. אני חושב שאציג את "התוכנית שהוצגה לשלטונות המנדט" באנגלית.

אינני מכיר את גוש דן מספיק ליצור את מפת הקו המקביל מוילהלמה לשרונה בלי שישרת את עבר הירקון של שנות השלושים.
לצפיה ב-'מפת ירושלים מנדטורית כולל "הרכבת התחתית".'
מפת ירושלים מנדטורית כולל "הרכבת התחתית".
18/11/2016 | 04:47
61
הבסיס הוא מפה לחיילים בריטים משנות הארבעים. המערכת מיוצגת באדום-חלודה פשוט.

מה שמפתיע הוא לראות איך המערכת מתעלמת מהעיר העברית ומשרתת בעיקר אזורים עם נוכחות אירופאית. בניגוד לתרחישים האחרים למערכת הזו יש מזמין, מבצע, ומקומות שהגיוני שישרת ברצף.

צריך להגדיל את המפה ולקרוא את אותיות הקווים כדי להבין את צורת ההפעלה.
לצפיה ב-'מצחיק שאתה כותב דווקא החודש שלא קורים הרבה דברים'
מצחיק שאתה כותב דווקא החודש שלא קורים הרבה דברים
15/11/2016 | 00:44
1
194
דווקא חודש נובמבר השנה מרכז לא מעט התרחשויות בתחבורה הציבורית:
1. הפעלת קו העמק במתכונת (כמעט) מלאה.
2. פתיחת תחנת נתניה - ספיר.
3. פעימת השינויים בבקעת אונו במסגרת מכרז בקעת אונו - אלעד.
4. פעימת השינויים בפתח תקוה, ראש העין וכפר קאסם במסגרת מכרז פתח תקוה - ראש העין.
5. העברת הפעלת הקווים העירוניים בבאר שבע ממטרודן לדן באר שבע.
וב-16 בדצמבר תהיה גם העברת הקווים העירוניים באשדוד מאגד תעבורה לאפיקים.

ריכוז כזה של יישום לא פחות מ-4 מכרזי תח"צ בתקופה של חודש וחצי לי לא זכור.

והיו גם חדשות לגבי מכונת ה TBM הראשונה בפיר גלי גיל.

אם זה נחשב ללא קורים הרבה דברים וריק מחדשות, כנראה שפיתחנו תיאבון והמצב טוב...
לצפיה ב-' שינויים קטנים נוספים'
שינויים קטנים נוספים
16/11/2016 | 22:36
64
נוסף לשינויים הגדולים, שפירטת, יש עוד חידושים בקווים חדשים בטירה: קו 124 המהיר מטירה לתל אביב וקו 33, במסלול קצר מטירה לכפר סבא, בהשוואה למסלול הארוך בקו 13.
לצפיה ב-'רעיון מעולה, יאללה תשתוללו. '
רעיון מעולה, יאללה תשתוללו.
15/11/2016 | 09:56
38
לצפיה ב-'תכנון בדיוני '
תכנון בדיוני
16/11/2016 | 00:45
102
המונח "בדיוני" מתייחס כאן לאו דווקא לפרויקטים אסטרונומיים אלא למה שכנראה אף אחד לא חושב כרגע להוציא אל הפועל:
1) מסילה לא מהירה, לא חשמלית ולא מוכפלת - ממפעל צין לאילת עבור רכבות משא ומספר רכבות נוסעים ביום הנוסעות במהירות עד 160 קמ"ש בעזרת קטר יורו 3200, קרונות בינעירוניים סטנדרטיים (מושבים נוחים יותר) וקרון מסעדה/מזנון.
2) קווי רכבת לא סטנדרטיים (כמו Tram Train, Rack railway וכיו"ב) למקומות שפחות מתאימים לרכבות סטנדרטיות (יהודה ושומרון, הגליל העליון ורמת הגולן) כולל קו המגיע לחרמון בכל מזג אוויר לטובת המבקרים, הגולשים וכוחות הביטחון.
3) קווי Rail Bus: קרונועי דיזל בעלי קרון אחד או שניים ותאוצה טובה הנעים על מסילות רכבת ישראל בקווים לא עמוסים בלשון המעטה (כמו הקווים לדימונה, מלחה וקטע עפולה - בית שאן) כולל הוספת תחנות בדרך (כמו נבטים, בר גיורא, בית השיטה).
4) המשך הקו המהיר מירושלים לרבת עמון (למי שלא הסתכל במפה, ים המלח אינו מהווה מכשול)
5) וכמובן: רכבת לילה לקהיר
לצפיה ב-'הסטוריה אלטרנטיבית'
הסטוריה אלטרנטיבית
16/11/2016 | 00:55
107
תארו לעצמכם אם בין ת"א לנתניה היו מניחים את מסילת החוף על תוואי כביש 2 ואת כביש 2 על מסילת החוף, היה אפשר להקים תחנות פרבריות כמו רמת אביב, סינמה סיטי גלילות, הסירה, כפר שמריהו, מכון וינגייט ותחנות נתניה היו נגישות יותר (למעט תחנת ספיר ששיפשפתי את העיניים כשראיתי שהיא נמצאת ממש על רחוב יד חרוצים)
לצפיה ב-'לאחר מהומות 36-9 פורץ שלום בין המתיישבים והבריטים יוצאים'
לאחר מהומות 36-9 פורץ שלום בין המתיישבים והבריטים יוצאים
17/11/2016 | 09:47
73
מערכת המסילות מבוססת על הדרכים ההיסטוריות,
מסילת החוף בדרך הים (קרוב לכביש 6)
מסילת ההר חברון-בית לחם-ירושלים- רמה-ללה, שכם-  ג‘נין - עפולה
לצפיה ב-'מעוניין ברכישת רכבת מיניאטורית - פירוט בהודעה'
מעוניין ברכישת רכבת מיניאטורית - פירוט בהודעה
14/11/2016 | 18:22
3
168
אני מעוניין ברכישת רכבת מיניאטורית כדלהלן:
  1. קרונות נוסעים יגוסלביים.
  2. קטר נוסעים מסוג G12.
  3. ציוד עזר נילווה.
  4. עדיפות לצבעי רכבת ישראל.

לצפיה ב-'תתחיל את החיפוש בקישורים הבאים'
תתחיל את החיפוש בקישורים הבאים
15/11/2016 | 07:34
102
א. תחליט באיזה סקלה אתה מעוניין. יש הרבה גדלים של רכבות מיניאטוריות
 ולכל אחד הציוד שלו. הנה רשימה.

ב. אתה יכול להתייעץ בפורומים ייעודיים לנושא דגמי רכבות. אם תעלה שם תמונות של החלקים בהם אתה מעוניין, ותגדיר סקלה, יוכלו בקלות להפנות אותך ליצרנים הרלוונטיים.

ג. יש גם חנות ישראלית, אתה יכול לברר אצלם.
לצפיה ב-'אולי בקבוץ נצר סירני יוכלו לעזור לך?'
אולי בקבוץ נצר סירני יוכלו לעזור לך?
15/11/2016 | 13:57
1
63
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/11/2016 | 22:21
7
על המידע.
לצפיה ב-'קווים או אפיקים ?'
קווים או אפיקים ?
14/11/2016 | 17:40
3
299
למעלה קווים למטה מזכרת מאפיקים
צולם כעת בשד' הרצל בירושלים
לצפיה ב-'עילית'
עילית
14/11/2016 | 18:12
1
242
קו 245 הוא של ביתר עילית.
ישנן מספר מכונות של אשכול ב"ב-ירושלים של אפיקים שנמכרו, חנו לפני חודשיים ב"מרכבים".
לצפיה ב-'אז קווים עילית עושים רושם'
אז קווים עילית עושים רושם
14/11/2016 | 19:10
131
שהמכרז החדש בכיס שלהם
לצפיה ב-'במקור היה בכלל של ואוליה באשכול ב"ב-ירושלים'
במקור היה בכלל של ואוליה באשכול ב"ב-ירושלים
14/11/2016 | 19:00
129
אחר כך עבר לאפיקים יחד עם כל האוטובוסים באשכול ועכשיו נמכר לקווים-עילית.
לצפיה ב-'במיוחד לבועז שהתגעגע לתמונות מהמרפסת'
במיוחד לבועז שהתגעגע לתמונות מהמרפסת
14/11/2016 | 13:14
10
622
ויש גם מצלמה חדשה....
אז הנה דן באר שבע קו 9 בנסיעת ניסוי.
לצפיה ב-' הרבה אוטובוסים של דן באר שבע'
הרבה אוטובוסים של דן באר שבע
14/11/2016 | 13:21
9
300
נראים בכבישי העיר "לא בשירות נסיעת ניסוי".
להערכתי - רוצים להימנע מהבלגן שהיה עם דן בדרום.
ובנוסף- שמתי לב שבחזית האוטובוס היכן שמופיע מספר הקו והיעד שלו - יש גם כיתוב בערבית.

לצפיה ב-'אכן, מופיע כיתוב בערבית'
אכן, מופיע כיתוב בערבית
14/11/2016 | 14:32
8
246
קצת מוזר אך אני מאמין שמדובר בעניין שנשאב אל תוך דן באר שבע מתוך דן בדרום שכמדומני נוסעים אל הישובים הבדואים בדרום.

מן הראוי שהיה מופיע כיתוב נוסף באנגלית לפני כיתוב בערבית כפי הנהוג בעולם המערבי (רק בתקווה שללא שגיאות התרגום העלובות)
לצפיה ב-'בקרוב, כל המפעילות יציגו מידע בעברית וערבית כולל כריזה.'
בקרוב, כל המפעילות יציגו מידע בעברית וערבית כולל כריזה.
14/11/2016 | 23:08
5
212
עברית וערבית אלו השפות הרשמיות במדינה ולכן שירות ציבורי חייב להיות נגיש בשתי השפות. אנגלית אינה שפה רשמית במדינה ולכן שירות ציבורי לא חובה שיהיה נגיש בשפה זו.

דן בדרום לא מגיעים לשום יישוב בדוואי בנגב. מטרופולין וגלים נוסעים ליישובים הבדוואים בנגב.

עכשיו, רד לתחנת האוטובוס בתחילת מוריה (פינת ביאליק) והסתכל על התרגום של חלופת קו 16 (שילוט 16א) לכפר האירוסים, יש לך ניחוש איך תרגמו את זה?
לצפיה ב-'הגזימו!'
הגזימו!
14/11/2016 | 23:31
60
לצפיה ב-'עד היום לא ברור לי מה זה "כפר האירוסים"'
עד היום לא ברור לי מה זה "כפר האירוסים"
15/11/2016 | 18:06
2
123
איפה הוא ממוקם.
ראיתי בלו"ז של קו 16 את ההערה על הגעת האוטובוס לשם ומשם, אין לי מושג למה הכוונה.
ובקשר לכריזה - ברק"ל בירושלים הכריזה גם באנגלית.
לצפיה ב-'אם עושים גוגול על הערךף: "כפר האירוסים באר שבע" מקבלים את כל'
אם עושים גוגול על הערךף: "כפר האירוסים באר שבע" מקבלים את כל
15/11/2016 | 23:37
1
89
התשובות.

כתובת: דרך אילן רמון 20 (מאחורי הקאנטרי, מול הטכני).

זה מקום של אלו"ט עבור אוטיסטים בוגרים (18 ומעלה), אפשר להגדיר את זה כהוסטל אבל זה קצת מעבר להוסטל.

לצפיה ב-' על זה שעשית חיפוש במקומי ועבורי.'
על זה שעשית חיפוש במקומי ועבורי.
16/11/2016 | 17:52
12
לצפיה ב-'כן, ראיתי את הביזיון הזה'
כן, ראיתי את הביזיון הזה
25/11/2016 | 18:37
1
לצפיה ב-'זה לא מדוייק. הרבה מהשפות באירופה הם בכתיב לטיני'
זה לא מדוייק. הרבה מהשפות באירופה הם בכתיב לטיני
15/11/2016 | 18:25
1
127
ולכן זה נראה "אנגלית", אבל אין שום דבר באנגלית, למעט כריזות שקשורות לתחנות מאוד ספציפיות שיש הן קישור נניח, לשדה תעופה .
אני תוהה, למשל, מה קורה במוסקבה. האם יש כתיב אנגלי או רק קירילי?
בפראג, ברלין, וכו', הכריזה היא בשפה הרשמית של המדינה ואין באנגלית (למעט מה שציינתי קודם).
לצפיה ב-'צודק. אף מדינה באירופה לא מתרגמת לאנגלית'
צודק. אף מדינה באירופה לא מתרגמת לאנגלית
17/11/2016 | 12:51
21
לצפיה ב-'43% מהציבור לא דורכים באוטובוסים'
43% מהציבור לא דורכים באוטובוסים
14/11/2016 | 08:58
5
250
לצפיה ב-'מיעוט'
מיעוט
14/11/2016 | 11:48
57
לצפיה ב-'הצגת נתונים מוזרה ומגמתית - אין סך כולל של משתמשי תח"צ.'
הצגת נתונים מוזרה ומגמתית - אין סך כולל של משתמשי תח"צ.
14/11/2016 | 13:10
160
אם 57% מהציבור השתמשו באוטובוסים בשנה האחרונה ו39% השתמשו ברכבת אך אין נתון כלשהו על מי שהגיעו לרכבת ברכב מול מי שהגיעו בתח"צ איך אפשר להעריך מהו אחוז משתמשי התח"צ בישראל מינוס נוסעי הרק"ל הירושלמית שגרים מרחק הליכה ממנה ?

מספר תושבי המדינה שנסעו בתח"צ בשנה האחרונה שכנראה גדול מ66% מהציבור (אולי אפילו 75%) מוסתר ומנוצל להראות תמונה של כישלון המערכת.

וכמובן שהאג'נדה של עידן יוסף מונעת ממנו לסקר מדוע אנשים לא יכולים להסתמך על תח"צ לצרכי הפנאי שלהם...
לצפיה ב-'ומתוך ה57% הנותרים 95% הם לקוחות "כלואים"'
ומתוך ה57% הנותרים 95% הם לקוחות "כלואים"
14/11/2016 | 14:39
2
51
לצפיה ב-'הסייפא במסגרת הכתומה בעייתית'
הסייפא במסגרת הכתומה בעייתית
14/11/2016 | 14:53
1
133
וזאת מכיוון שבמקביל לגידול במספר נסיעות האוטובוס והק"מ יש גם גידול במספר הנוסעים. כ-3-4% בשנה מאז 2004. ב-2015 הגידול היה נמוך יותר (1-2% וב-2016 אנו מתבשרים על תיקון (6-7%) כך שהגידול הממוצע כל שנה נשמר.

יש גם גידול בנסיעות ברכב פרטי, ככלל האוכלוסייה ניידת יותר, בין אם בתחצ ובין אם ברכב פרטי ולכן אין סתירה בין השניים. התוצאה של זה היא שרמת הפיצול (אחוז המשתמשים ברכב פרטי מול אחוז המשתמשים בתחבורה הציבורית) נשארת דומה משנה לשנה למרות הגידול. חשוב לציין שבמשך עשרות שנים משנות ה-60 ועד 2004 היתה מגמה קבועה של שינוי הפיצול לטובת הרכב הפרטי ולכן עצירת המגמה הזו היא חדשות טובות. (אם כי חדשות יותר טובות יהיו שינוי הפיצול לטובת תחבורה ציבורית, אבל את זה אפשר יהיה להשיג רק עם תשתיות תומכות, מנת"צים שנאכפים ועד רכבות תחתיות.
לצפיה ב-'הגידול השנה נובע ככל הנראה מהורדת התעריפים ופישוט הכרטוס'
הגידול השנה נובע ככל הנראה מהורדת התעריפים ופישוט הכרטוס
16/11/2016 | 07:48
10
לצפיה ב-'מצגת העברת התחבורה הציבורית מחלף הראל למחלף חמד'
מצגת העברת התחבורה הציבורית מחלף הראל למחלף חמד
14/11/2016 | 06:27
26
647
משרד התחבורה == נגד תחבורה ציבורית נגישה לאזרח
לצפיה ב-'תודה, מעניין. ומה עם קו מאסף?'
תודה, מעניין. ומה עם קו מאסף?
14/11/2016 | 07:39
5
259
פשוט לא מובן לי מדוע אין בנוסף לקווים המהירים גם קו מאסף נוח מת"א לירושלים, אפילו פעם בשעה.

תחנות מבוקשות לקו המאסף (לא כולל ת"א וירושלים): מחלף בן-שמן, מחלף לטרון, מחלף שער הגיא, מחלף שורש, מחלף נווה אילן (הכיכר ליד פונדק אלביס), מחלף חמד, מחלף הראל, מוצא.
לצפיה ב-'מי יעלה במחלפים בן שמן ולטרון לירושלים?'
מי יעלה במחלפים בן שמן ולטרון לירושלים?
14/11/2016 | 09:38
4
236
אולי אחרי הרכבת אפשר לשנות את הקווים שיסעו דרך מודיעין\ בית שמש ויעצרו בעוד מקומות בדרך.
לצפיה ב-'לאו דווקא לירושלים'
לאו דווקא לירושלים
14/11/2016 | 09:52
2
207
לטרון כדוגמא היא צומת דרכים מרכזית. תחנת אוטובוס במחלף לטרון תהיה במרחק הליכה ממוזיאון השריון, מנזר לטרון ופארק קנדה וגם נקודה נוחה למי שרוצה להגיע ליישובי כביש 3 (מבוא חורון, נחשון, בקוע ועוד) כאשר ההמשך בהקפצה ברכב ליישוב.

נסיעה דרך מודיעין/בית שמש תהיה כרוכה כבר בפגיעה משמעותית בזמני הנסיעה, ולא תשרת היטב את הנוסעים, למרות שניתן לחשוב על קו מאסף ת"א-בית שמש עם עצירות בבן שמן, בלטרון ובשער הגיא.
לצפיה ב-'ליעדים אלו יש את הקווים לרמלה ולאשדוד אשקלון מירושלים'
ליעדים אלו יש את הקווים לרמלה ולאשדוד אשקלון מירושלים
14/11/2016 | 09:55
57
לצפיה ב-'התכוונתי לכניסות, קו דרך צומת שילת\וצומת שמשון מאסף'
התכוונתי לכניסות, קו דרך צומת שילת\וצומת שמשון מאסף
14/11/2016 | 09:56
110
כאשר מי שרוצה ישיר לתל אביב שיסע ברכבת.
לצפיה ב-'חלופה של 480 עם עצירה במחלפים יכולה להועיל'
חלופה של 480 עם עצירה במחלפים יכולה להועיל
15/11/2016 | 20:22
111
מירושלים ללטרון ,נווה אילן וחמד כבר יש תח"צ .
אבל תחשוב על מישהו שרוצה להגיע מתל אביב ללטרון או לנווה אילן וכיום אין דרך נוחה לעשות זאת .אבל קו מתל אביב שיעצור במחלפים נבחרים לאורך כביש 1 יכול להועיל לאנשים (וכמובן שזה יקרה רק לאחר פתיחת הרכבת)
לצפיה ב-'תודה על המצגת! '
תודה על המצגת!
14/11/2016 | 10:35
136
נראה שיש מענה טוב לתושבי מבשרת. אמנם הוא לא אידאלי כמו המצב היום, אבל גם המצב היום הוא פריבילגיה למבשרת שיישוב בגודל שלה מקבל תחנת עצירה לרוב האוטובוסים של ירושלים.
ע"פ המצגת נראה שהקו לתל אביב יצא רק מהמחלף, וזה חבל, לדעתי, מוטב יהיה שיצא מהשכונות (אולי בכמה חלופות משכונות שונות, וכמובן שגם קו שייצא משכונה מסוימת יתן מענה לכל היישוב שיקחו אוטובוס ליציאה). כמו כן לא ברור אם יהיה קו קו מתל אביב למבשרת, ולא מובן למה לא
לצפיה ב-'תודה רבה, נראה כמו הרע במיעוטו עבור תושבי מבשרת'
תודה רבה, נראה כמו הרע במיעוטו עבור תושבי מבשרת
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2016 | 12:34
7
201
וחבל שהגיעו למצב הזה בדקה התשעים ושלא דרשו מענה נאות עוד בשלב התכנון של הפרויקט.

הצורך להפעיל קו ייעודי שיחבר בין מבשרת לחמד הוא הדבר הכי שלילי מכל הסיפור הזה. מדובר בעלויות תפעול מיותרים שבאות מתקציב משרד התחבורה ושלא היו צריכות להיווצר מלכתחילה. הדבר ממחיש את החשיבות בתכנון כולל של תחבורה ציבורית עם ניתוח של מאפייני הקווים העוברים במקום עוד בשלב התכנון הסטטוטורי.

לשמחתי יש מגמה חיובית בנתיבי ישראל ובמשרדי התכנון. למשל בדיונים על תמ"א 43 הייתה חשיבה ודיונים ארוכים על שילוב מסוף תחבורה ציבורית (מתנ"ח) באיזור מחלף השרון (בית ליד) ומעורבות של תחבורה בדרך שלנו בדיונים. התכנון שם מאפשר גישה מהירה למסוף של קווים הבינעירוניים כגון 921 ו-947 בכל הכיוונים, וזאת מבלי שיצטרכו להאריך את דרכן ולעמוד דקות ארוכות ברמזורים.

גילוי נאות: הכותב חבר בעמותת תחבורה בדרך שלנו.
לצפיה ב-'פסטיבל האבסורד ממשיך במיטבו '
פסטיבל האבסורד ממשיך במיטבו
14/11/2016 | 22:37
5
170
אמת ויציב מבשרת ציון אינה טבורו של עולם, אפילו לא זה של ירושלים. יחד עם זאת, הנסיעה מערבה ממבשרת תיאלץ לעשות דרך ירושלים. לא ברור לי כלל ועיקר מדוע תושבי מבשרת כדי להגיע לחיפה יידרשו גם עתה לנסוע דרך ירושלים ולחילופין לנסוע עם תישע ארבע נצח. הורדת הקווים הבינעירוניים לא מוסיפה כהוא זה לזמן הנסיעה לירושלים. אין שום היגיון שמי שמגיע מחיפה הצפון ימשיך עד ירושלים ולא יוכל לרדת בחמד. 
לצפיה ב-'הם יסעו לתל אביב בקו החדש ומשם ברכבת לחיפה'
הם יסעו לתל אביב בקו החדש ומשם ברכבת לחיפה
15/11/2016 | 10:35
4
140
כמו שכתבו גם היום האוטובוסים לחיפה לא עוצרים במבשרת בדרך  הלוך.
לצפיה ב-'נכון אבל...'
נכון אבל...
15/11/2016 | 11:28
3
109
גם המצב הנוכחי אבסורדי, המחלף גם כיום משרת אוכלוסייה של עשרות אלפי אנשים מבשרת + יישובי הפרוזדור, מדוע עליהם לטפס עד ירושלים כדי לנסוע מערבה?
לצפיה ב-'במצגת כתוב שרוב הקווים יעצרו בחמד במקום במחלף הראל'
במצגת כתוב שרוב הקווים יעצרו בחמד במקום במחלף הראל
15/11/2016 | 11:39
2
115
וגם כתבו בסקר שרוב הנוסעים רוצים להגיע לתל אביב\מטה יהודה או בית שמש ולשם יהיו קווים ממבשרת. וגם ברוב שאר הנסיעות יעצרו בחמד.
מעטים הנוסעים שיצטרכו להגיע לירושלים.
לצפיה ב-'הכוונה לקווים שעוצרים רק בכיוון לירושלים'
הכוונה לקווים שעוצרים רק בכיוון לירושלים
15/11/2016 | 20:35
1
71
כיום כל הקווים לכיוון ירושלים מורידים במחלף הראל ובזמן השינוי הקרוב יישארו רק קווים סימטריים שעוצרים בשתי הצדדים ובכך יהיה פגיעה למגיעים מכיוון השפלה וכדו' שרוצים לרדת במבשרת שייאלצו להמשיך עד ירושלים במקום לרדת במחלף הראל. 
למרות שלדעתי כדאי להוסיף עצירה ל960 או 940 במחלף חמד וגם ל963 שלא עוצר שם.
לצפיה ב-'ידוע, אך אלו בעיקר קווים ליעדים רחוקים\משניים '
ידוע, אך אלו בעיקר קווים ליעדים רחוקים\משניים
16/11/2016 | 11:35
61
שרוב הנוסעים ממטה יהודה\מבשרת לא חוזרים משם.
לנסיעות אלו (הערכה כ20~ ביום) אפשר לבצע דרך הקו לתל אביב ומשם החלפה.
לצפיה ב-''
15/11/2016 | 22:28
15
לצפיה ב-'תודה, מעניין'
תודה, מעניין
14/11/2016 | 14:58
2
183
מסתמן שיפור לעולים בירושלים שלא יצטרכו לעבור גם במחלף הראל.
לצפיה ב-'התחנה בעליה לירושלים לא ביג דיל.'
התחנה בעליה לירושלים לא ביג דיל.
15/11/2016 | 22:29
1
50
לצפיה ב-'בהלוך העלייה למחלף והרמזור מעכבים 5-10 דקות'
בהלוך העלייה למחלף והרמזור מעכבים 5-10 דקות
16/11/2016 | 11:25
27
לצפיה ב-'רעיון נוסף לשיפור במרחב ירושלים הקשור בחמד'
רעיון נוסף לשיפור במרחב ירושלים הקשור בחמד
15/11/2016 | 21:01
7
159
א. את זה אני מגדיר כדחוף ולכן זה כסעיף בפני עצמו .כדאי ורצוי מאוד להפעיל קו בתדירות 15-20 ממחלף חמד דרך כביש הסטף לבית חולים הדסה עין כרם(157)  . זה כדי לאפשר הגעה נוחה ומהירה יותר מהמרכז לבי"ח שכיום עיקר הקשר התח"צי  שלו זה באמצעות הגעה לתחנה מרכזית בירושלים והסתמכות על רכבת קלה דבר שמאוד מאריך את הנסיעה ומעודד שימוש רב יותר ברכבים.
ב. תחנה מרכזית שער/ מערב ירושלים. ממחלף חמד צריך לשקול קווים בתדירות 15-20 דקות ליעדים הבאים :רמות,פסגת זאב עם עצירה בגבעה צרפתית,הר חוצבים ,גבעת שאול.  אלו יעדים שהגעה אליהם דרך התחנה מרכזית מאריכה משמעותית את זמן הנסיעה מול הרכב הפרטי ואפשרות להחליף בחמד ולהמשיך עם אוטובוס שנוסע כמעט כמו הרכב הפרטי יגרום לאנשים לוותר על שימוש קבוע ברכבם.
ג.חנה וסע . יאפשר לאנשים לשלב בין רכב לקוי המשך לירושלים או לחילופין לכיוון המרכז.
לצפיה ב-'צודק בהחלט!'
צודק בהחלט!
16/11/2016 | 09:06
75
רואים שאתה ירושלמי, ונגעת באחת הבעיות המרכזיות - המבנה הטופוגרפי של העיר גורם לכל לבניית שכונות טבעת שמנותקות מלב העיר כשכל אחת בנויה על גבעה אחרת (רמות, גילה, ארמון הנציב, חומת שמואל, אום טובא, פסגת זאב, בית חנינא, רמת שלמה וגם מבשרת לצורך העניין).
לרכב הפרטי ניתן הפיתרון-כביש שלא עובר בלב העיר (לצפון העיר - יגאל ידין והמשכו בכביש יצחק שמיר. לדרום העיר - כביש בגין ובעתיד כביש 16) מה שיוצר הבדלי ענק בזמן הנסיעה בין הרכב הפרטי לתח"צ בנסיעה בין-עירונית.
היום יש אוטובוסים בין עירוניים היוצאים ישירות מהשכונות רק לת"א (ולבאר שבע בימי א), פשוט כי כידוע רוב הנסיעות הן בתוך המטרופולין, ובירושלים המשמעות היא נסיעה תוך עירונית ולכן אין מספיק ביקוש להפעיל, אפילו נגיד אוטובוס לת"א כל שעתיים.
הרעיון שלך הוא גאוני כי הוא בעצם מקשר בין הביקושים של יישובי הפרוזדור לביקושים של נסיעה בין עירונית מהשכונות.
שמעתי שיש תוכנית להקים מסוף תח"צ בצומת רמות כדי לענות על הצורך שהועלה, אבל הרעיון שלך הרבה יותר יעיל, כי הוא לא מחבר רק בין הביקושים של שכונות צפון העיר, אלא בין כל השכונות הסובבות את העיר וגם את יישובי הפרוזדור.
ועוד משהו, לא יאלצו להפעיל קווים מיוחדים ממסוף זה אלא הוא יתבסס על הקווים הקיימים.
למי ניתן לפנות כדי להציע והלוואי גם לממש את הרעיון הטוב הזה?
לצפיה ב-'גם אני חשבתי שלאחר הרכבת צריכה להיות 3 קווים ממבשרת'
גם אני חשבתי שלאחר הרכבת צריכה להיות 3 קווים ממבשרת
16/11/2016 | 09:51
94
אחד לגבעה צרפתית\פסגת זאב
שני לגילה ושלישי לבית וגן\קריית יובל.
מה שכן התדירויות גבוהות מידי לא יהיה ביקוש כל כך גבוה מחוץ לשעות העומס.
לצפיה ב-'שער מערבי זה רעיון טוב לחיבור בינפרברי.'
שער מערבי זה רעיון טוב לחיבור בינפרברי.
16/11/2016 | 16:41
4
60
אני מקדם מדי פעם רעיון הפוך של מערכת שליבה בנקודת המרכז הגאוגרפית של העיר בעמק המצלבה אבל שער מערבי מהסוג שהצעת זה רעיון משלים טוב לקישורים בינפרבריים. קווי מטה יהודה למיניהם יגיעו לנקודת ההחלפה הזו שמחוץ לפקקי הכניסה לעיר ויאפשרו לנוסעיהם להחליף לקווים ישירים לאזורי תעסוקה חשובים כמו קמפוסי האוניברסיטה, מלחה, אזור התעשייה תלפיות וכו' מבלי להסתמך על אזור התחנה המרכזית. מבחינת תושבי הטבעת החיצונית של ירושלים תהיה להם גישה מהירה למבשרת וישובי פרוזדור ירושלים ללא הנסיעה לתחנה המרכזית. מבחינת שכונות צפון העיר קו עוקף פקקים בעמק נחל שורק מרמות להדסה (דרך התחנה המערבית) יהיה מהיר יותר מנסיעה עירונית.

החיסרון היחיד הוא בקישור למערך המסילות הלאומית. מאוחר אמנם לבנות תחנת ביניים על A1 אבל אפשר לשקול קו ענף מתחנת האומה למחלף הראל או עין חמד שיאפשר שאטל בין השער המערבי לתחנת האומה ולתחנה המרכזית. לצערי שער מערבי כזה ללא קישור ארצי (ובעידן A1 האוטובוסים הישירים מתל אביב לירושלים יורידו תדירות עד לדעיכה מוחלטת) לא יוכל למצות את הפוטנציאל שלו לבאים ממחוץ לפורזדור ירושלים.
לצפיה ב-'מדוע? הרי יפתחו קו ממבשרת לתל אביב'
מדוע? הרי יפתחו קו ממבשרת לתל אביב
16/11/2016 | 17:15
3
64
נוסעים לתלפיות למשל יוכלו לנסוע בקו מתל אביב למבשרת ואח"כ בקו לתלפיות.
לחילופין אפשר לנסוע ברכבת המהירה ומשם באוטובוסים.
לצפיה ב-'קו ארצי למבשרת לא יהיה תדיר במיוחד.'
קו ארצי למבשרת לא יהיה תדיר במיוחד.
16/11/2016 | 18:02
2
103
שאטל מסילתי האומה - הקסטל (לא נתחייב על מחלף ומיקום מדוייק למסוף) יעשה את המרחק בדקות ספורות ויחבר הן את מבשרת לעיר ללא פקקים והן את השער המערבי למערכת המסילתית.

עם תיאום רכבתי נסיעה ברכבת ובשאטל מתל אביב ההגנה תיקח כ35 דקות במסילות בעוד שנסיעה באוטובוס מאסף עם תחנות בנווה אילן וכו' דרך כביש 1 תיקח לפחות שעה.

רעיון השער המערבי הוא לעקוף את העיר ב 80 קמ"ש בכבישים כמו יגאל ידין ואייתולה יוסף וכן לחבר את הקווים האזוריים בפרברים החיצוניים האלו לנקודה מרכזית אחת הרחק מפקקי הכניסה לעיר כך שהגישה לכל ישובי פרוזדור ירושלים תהיה יעילה יותר.

היעילות הזו מחייבת קישור רכבתי תדיר שאינו תלוי בפקקי הכניסה לעיר כי אחרת מקבלים סתם עוד תחנת ביניים שמעכבת את הנוסעים.

לצפיה ב-'כ1000 נוסעים לתל אביב ביום על פי הסקר מצדיקים קו תדיר.'
כ1000 נוסעים לתל אביב ביום על פי הסקר מצדיקים קו תדיר.
16/11/2016 | 20:52
35
לצפיה ב-'כינוי מבזה ומיותר.'
כינוי מבזה ומיותר.
17/11/2016 | 12:06
50
בוא נתמקד בתח"צ בפורום תח"צ ולא בגידופים מבזים
לצפיה ב-'עדכון טרי מהשטח - תחנת פאתי מודיעין'
עדכון טרי מהשטח - תחנת פאתי מודיעין
13/11/2016 | 23:19
399
אני מקווה שאני לא מטעה את הקוראים הנאמנים והסקרנים, אך נדמה שאחד ממרכיבי קשת מודיעין החל לזוז.
לפני מספר ימים עלו טרקטורים על השטח מעבר לכביש 431, בדיוק מול מיקום תחנת פאתי מודיעין.  השופלים הזיזו הרים וגבעות, תרתי משמע.
אאל"ט, מדובר בתחילת בנית החניון החדש של תחנת הרכבת, שיאפשר גישה ישירה למרכז התעסוקה והמסחר עינב, גשר עילי לתחנה.
כל השינוי הזה היה מתוכנן כחלק מבניית קשת מודיעין.
מספר תמונות מצורפות, לא יודע אם ניתן להעביר את התחושות של היקף האפר והסלעים שהוזזו במקום.
אמשיך לעקוב ולעדכן, אם כי ברור שאם יתחילו לעבוד על קשת מודיעין זה יהיה הרבה יותר מעניין.
לצפיה ב-'שדרוג תחנת רכבת השלום'
שדרוג תחנת רכבת השלום
13/11/2016 | 22:03
1
350
האם ידוע למישהו מה קורה עם העבודות?
הקימו שם את שלד הפלדה הגדול, אבל לא נראה שמישהו עובד שם עכשיו.
לצפיה ב-'תכלס, היתה מהומה גדולה על העבודות בשבת ומאז כלום...'
תכלס, היתה מהומה גדולה על העבודות בשבת ומאז כלום...
14/11/2016 | 09:34
253
מה גם שבגלל העבודות הללו, הסירו את המדרגות בחלק הדרומי של התחנה. הדבר יוצר עומס גדול על המדרגות בחלק הצפוני, במיוחד ברציפים 2+3... סיוט בשעות הבוקר
לצפיה ב-'שאלה לגבי תחנת רכבת לב המפרץ + לב המפרץ מזרח'
שאלה לגבי תחנת רכבת לב המפרץ + לב המפרץ מזרח
13/11/2016 | 16:45
11
284
תחנת לב המפרץ מזרח תהיה תחנת רכבת בפניה עצמה ? כלומר תחנה נוספת של רכבת ישראל במפת התחנות ובמפות שונות או שתחובר ללב המפרץ ? (נגיד רציפי לב המפרץ הקיימת רציף 1+2 ורציף לב המפרץ מזרח רציף 3) ? יהיה חיבור בין 2 התחנות או שהן יהיו נפרדות?
לצפיה ב-'יהיה חיבור דרך מבנה התחנה המרכזית החדשה.'
יהיה חיבור דרך מבנה התחנה המרכזית החדשה.
13/11/2016 | 16:47
5
106
לצפיה ב-'את זה אני יודעת, שאלתי לגבי 2 תחנות הרכבת של לב המפרץ'
את זה אני יודעת, שאלתי לגבי 2 תחנות הרכבת של לב המפרץ
13/11/2016 | 16:52
4
189
לב המפרץ ולב המפרץ מזרח, האם הם יהיו תחנות שונות ונפרדות בפני עצמן או קשורות זו לזו (בלי צורך להוסיף תחנה חדשה אחרת ונפרדת)
לצפיה ב-'אמורים בשלב מסויים להוציא את תחנת הרכבת מהקניון '
אמורים בשלב מסויים להוציא את תחנת הרכבת מהקניון
13/11/2016 | 16:58
3
220
ולשלב אותה במבנה תחנת האוטובוסים החדשה, מה שיקרב אותה אל תחנת לב המפרץ מזרח ויאפשר חיבור נוח בינהן. עם זאת אני מניח שמעבר התחנה מן הקניון אל המבנה החדש יקרה לאחר פתיחת לב המפרץ מזרח ואינני בטוח מה יעשו מבחינת חיבור פיזי בין התחנות בנתיים.
לצפיה ב-'ההדמיה בכתבה הזו ממחישה היטב מה הולך להיות שם.'
ההדמיה בכתבה הזו ממחישה היטב מה הולך להיות שם.
13/11/2016 | 17:06
2
242
ניתן לראות את הקניון מצד ימין. באמצע מבנה התחנה המרכזית החדשה\מרכז התחבורה המשולב עם ירידה חדשה לרציפי מסילת החוף בצד ימין שלה ואת תחנת הרכבת לב המפרץ מזרח בצד שמאל. קישור:

http://bit.ly/2folbLr

לצפיה ב-'אוקיי תודה רבה '
אוקיי תודה רבה
13/11/2016 | 17:35
1
130
איך שהבנתי מההסבר ומההדמייה ככל הנראה התחנה תהיה חלק מלב המפרץ ואולי רציף לב המפרץ מזרח יהיה רציף 3 בנוסף לרציפים הקיימים בלב המפרץ המקורית - רציפים 1 ו2
לצפיה ב-'אני לא יודע כיצד ימספרו את הרציפים.'
אני לא יודע כיצד ימספרו את הרציפים.
13/11/2016 | 18:00
149
צריך לקחת בחשבון שייתכן שבעתיד יוסיפו רציפים על מסילת החוף. כמו כן ישנו תכנון כרגע לבנות רציפים ל tram-train לנצרת בצמוד לרציפים של מסילת החוף.

בנוסף, כדאי לשים לב שבהדמייה לב המפרץ מזרח מוצגת בתצורתה הסופית, זאת אומרת עם שני רציפים אבל בשלב הנוכחי נבנה רק הרציף הדרומי. הרציף הצפוני ייבנה עם הכפלת קו העמק ובניית צידו השני של הגשר הארוך ממסילת החוף לנשר.
לצפיה ב-'לכשיפתחו את התחנה/הרציפים, כבר לא ניתן יהיה לקבוע'
לכשיפתחו את התחנה/הרציפים, כבר לא ניתן יהיה לקבוע
13/11/2016 | 17:52
3
201
כמה תחנות בדיוק יש לרכבת ישראל!
לצפיה ב-'ההתייחסות הרשמית היא לשתי תחנות נפרדות. '
ההתייחסות הרשמית היא לשתי תחנות נפרדות.
13/11/2016 | 21:24
2
131
אני יכול להביא דוגמאות לתחנות רכבת עילית בריטיות בנות מספר מפלסים שהמספור בהן אחיד - סט מספרים מ 1 והלאה (באחת הדוגמאות 16) למרות שהמפלס התחתי עובר מתחת למפלס העילי לעיתים בזווית של 90 מעלות (המפלס העילי מתפקד למעשה כגשר). הדוגמאות כוללות את סטראפורד (לא סטררטפורד אינטרנשיונל) ו-ווילסדן ג'אנקשן.

יש שתי יוצאות מן הכלל שיוצרות כללים שונים:

בסט' פנקרס לרציפים העיליים מספרים מ1 והלאה אך לרציפים התת קרקעיים של הקו ה"עילי" טמזלינק יש אותיות - A ו B. תחנת הרכבת התחתית ממוספרת בנפרד מהתחנה (כנהוג) ויש לה שם קצת שונה (בדרך כלל לתחנת התחתית שם זהה לתחנה העילית).

בווטרלו ישנה תחנת טרמינל גדולה שרציפיה ממוספרים מ1 ומעלה (בקרוב יגיעו ל25 בערך) ומעבר לרחוב יש תחנה בשם ווטרלו איסט על ויאדוקט שממשיך במקביל  לתחנת ווטרלו חוצה את זווית רציפי הטרמינל ב90 מעלות כמה עשרות מטרים צפונית לתחנה. יש גשר בין התחנות שמגיע לקומה השנייה של אולם הנוסעים של ווטרלו ממפלס הרציפים של ווטרלו איסט. משום שמדובר בשתי תחנות נפרדות יש לווטרלו איסט מספרי רציפים משלה מ1 ועד 4 כדומני. זה המקרה שיותר רלוונטי ללב המפרץ ולב המפרץ מזרח.
לצפיה ב-'מצד שני, לא נראה לי שיוסיפו את המושג "לב המפרץ מזרח"'
מצד שני, לא נראה לי שיוסיפו את המושג "לב המפרץ מזרח"
14/11/2016 | 00:43
1
126
לרשימת התחנות במנוע החיפוש באתר רכבת ישראל, והרי אם כן, המערכת תתן את אותם תוצאות, או במקרה הגרוע, תיתן תוצאה פחות טובה (למשל, עפולה ולב המפרץ כמוצא ויעד בהתאמה תביא לתוצאה של 2 רכבות עם החלפה בחיפה מרכז השמונה).

ועוד לא דיברנו על אתר bus.gov.il שמתייחס אפילו לתחנות רכבת ואוטובוסים כאותם תחנות (למשל "תחנה מרכזית חדשה : רכבת הגנה").
לצפיה ב-'ההגדרה המתאימה במקרה כזה היא "+ דקת הליכה"'
ההגדרה המתאימה במקרה כזה היא "+ דקת הליכה"
14/11/2016 | 12:07
91
במערכות מסובכות באמת יש מקרים של שתי תחנות עילית עם עשרות קווים כל אחת שנמצאות האחת מעבר לרחוב מהשנייה. במקרה כזה אשפי נסיעות מגדירים הליכה בין השתיים כאופציית ההחלפה המהירה ביותר. לנוסעים שמעדיפים שלא ללכת מסיבות פיזיות יתכן מאד שהחלפה בחיפה תהיה קלה יותר וחיפוש ללא אופציית ההליכה יוביל לנסיעה כזו.

בגלל מסוף האוטובוסים והחיבור הפיזי מדובר במתחם אחד אבל ר"י בחרה להתייחס למצב המסילתי בו ישנן שתי תחנות אחרי צומת מסילתית. תפעולית זה נוח לה כי אם יש בעיה כלשהי במסילה או ציוד ניתן לדווח בקלות אם זה בלב המפרץ או בלב המפרץ מזרח בלי להתעסק עם מספרי הרציפים, אפשר אפילו להגדיר את ההמתנה מערבית לפיצול "לב המפרץ מערב" כסוג של תחנה תפעולית. מקובל מאד שבצמתי מסילה תחנות הנוסעים יקבלו שמות שונים.
לצפיה ב-'גם אני תהיתי '
גם אני תהיתי
13/11/2016 | 19:19
33
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 13/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 13/11
13/11/2016 | 08:47
18
15
לצפיה ב-'אני ומשפחתי מתכננים לנסוע ברכבת מבית שאן ללב המפרץ'
אני ומשפחתי מתכננים לנסוע ברכבת מבית שאן ללב המפרץ
13/11/2016 | 16:25
3
98
אז השאלה היא האם יש רכבת ממרכז השמונה חיפה שעוצרת בלב המפרץ
אם כן האן גם בחזור אפשר לעלות על הרכבת מלב המפרץ ל מרכז השמונה חיפה וממרכז המשונה חיפה לבית שאן יש לציין שיש לנו כרטיס רב קו לכל אחד והשאלה היא כשאנחנו מגיעים לתחנת רכבת בית שאן האם עלינו לבחור מבית שאן למרכז השמונה חיפה או שתהיה אפשרות לבחור לב המפרץ כי פעם ראשונה שלנו ברכבת
והאם כל התהליך יהיה בחינם בהצכת הרב קו או שבאיזשהו תחנה נדרש לשלם כי אנחנו מבית שאן ויש בידנו כרטיס רב קו שהנפקנו לפני חודש בתחנת רכבת בית שאן

תודה רבה
לצפיה ב-'תבקש כרטיס הלוך ושוב ללב המפרץ בתחנת בית שאן'
תבקש כרטיס הלוך ושוב ללב המפרץ בתחנת בית שאן
13/11/2016 | 16:47
2
78
הקופאית תטעין את החוזה על הרב קו בחינם
וכמובן שיש רכבת מחיפה מרכז השמונה ללב המפרץ, קווי מודיעין מרכז - נהריה \ ב"ש - נהריה וגם הפרברית בין חיפה לעכו

לצפיה ב-'אוקי תודה רבה'
אוקי תודה רבה
13/11/2016 | 17:09
14
לצפיה ב-'אכן, הרכבת מבית שאן עדיין לא עוצרת בלב המפרץ'
אכן, הרכבת מבית שאן עדיין לא עוצרת בלב המפרץ
13/11/2016 | 19:10
61
יש להגיע למרכז השמונה ומשם למפרצית ברכבת לעכו/נהריה, או בחוץ מטרונית (אם הרב קו כולל מטרונית בדיל חד יומי או דיל אחר...).
לצפיה ב-'מחיפה לכפר הירוק'
מחיפה לכפר הירוק
13/11/2016 | 17:58
1
62
ערב טוב,
איך ניתן להגיע מחיפה לכפר הירוק (מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה)? האם יש אוטובוס/ים שיוצאים מחיפה ועוצרים בכפר הירוק או שנדרשת החלפה בדרך? או אלטרנטיבה אחרת?
תודה מראש
לצפיה ב-'אין אוטובוס אחד. אפשר לנסוע ברכבת עד תחנת ת"א האוניברסיטה'
אין אוטובוס אחד. אפשר לנסוע ברכבת עד תחנת ת"א האוניברסיטה
13/11/2016 | 18:39
66
לצאת ביציאה המזרחית לכיוון גני התערוכה ושדרות רוקח, לעבור לצד הדרומי של שדרות רוקח ולקחת מהתחנה שם את קווים 47, 48 של מטרופולין, 521 או 570 של אגד או 258 של אפיקים (לקווים של אגד ואפיקים מספר קטן מאוד של נסיעות יומיות).

אפשרות אחרת היא לצאת למסוף בצד המערבי של התחנה (לכיוון האוניברסיטה) ולעלות על קו 49 של דן (החל מיום שישי הקרוב - של אפיקים). אפשרות זו טובה אם זמן היציאה של האוטובוס בקו סמוך ולאחר זמן ההגעה ברכבת. היתרון של קו 49 (במיוחד בשעות העומס) הוא שזו תחנת המוצא שלו וזמן היציאה שלו אינו תלוי בפקקים. לכן כדאי להצטייד מראש בזמני היציאה שלו בעזרת אתר www.bus.gov.il.
לצפיה ב-'מפתח תקווה לרחוב שופן בירושלים- האם כדאי 426 עד בנייני האומה'
מפתח תקווה לרחוב שופן בירושלים- האם כדאי 426 עד בנייני האומה
13/11/2016 | 23:25
11
39
ומשם איך להגיע?
או שיש קו מהקווים הבני ברקיים שנכנסים לאזורים אחרים בירושלים ומגיעים קרוב או ישירות?
לצפיה ב-'לרחוב שופן מגיע רק קו 13'
לרחוב שופן מגיע רק קו 13
13/11/2016 | 23:48
4
38
כדי להגיע אליו מהתחנה המרכזית צריך לנסוע למרכז העיר: רכבת קלה לתחנת יפו-מרכז (לא לשכוח לקנות כרטיס מראש - הרכבת לא מקבלת ערך צבור!), ולעלות על קו 13 בתחנה ברחוב שטראוס מעל צומת יפו-קינג ג'ורג'.
לצפיה ב-'כרטיס לרכבת הקלה יהיה תקף גם לקו 13? ומה בחזור- כנ"ל'
כרטיס לרכבת הקלה יהיה תקף גם לקו 13? ומה בחזור- כנ"ל
13/11/2016 | 23:58
3
28
אם מכרטס באגד- יהיה תקף גם ברק"ל?
לצפיה ב-'אם קנית כרטיסיה או הטענת ניקוב בודד באוטובוס'
אם קנית כרטיסיה או הטענת ניקוב בודד באוטובוס
14/11/2016 | 09:58
2
7
לצפיה ב-'ערך צבור לא תופס? לא הבנתי איך אפשר מעבר חופשי בירושלים'
ערך צבור לא תופס? לא הבנתי איך אפשר מעבר חופשי בירושלים
14/11/2016 | 19:16
1
27
בין הרכבת ואגד ולהפך
לצפיה ב-'קונים באוטובוס או במכונות של הרקלת כרטיסיה\כרטיס בודד למעבר'
קונים באוטובוס או במכונות של הרקלת כרטיסיה\כרטיס בודד למעבר
15/11/2016 | 00:15
13
על ידי הטענת הרב קו.
ערך צבור לא תופס ברקלת.
לצפיה ב-'עדיף עם 32 המהיר והתדיר יותר מהמרכזית לעזה/הרב ברלין'
עדיף עם 32 המהיר והתדיר יותר מהמרכזית לעזה/הרב ברלין
14/11/2016 | 23:19
5
20
אחרי הירידה מהתחנה אתה חוצה לצד השני וממשיך עם כיוון הנסיה של האוטובוס, פונה שמאלה לרחוב הרב ברלין ומיד פונה שמאלה למדרגות, עולה במדרגות ובצד השני אתה יוצא ממש מול מבנה שכתוב עליו "אוהל רבקה", אתה פונה ימינה ומיד שמאלה (מיד אחרי אוהל רבקה אתה פונה שמאלה לרחוב האדר"ת), ימינה להנשיא ושמאלה לשופן.

כל מה שתיארתי זה הליכה של 4 דקות.

לגבי אגד ורכבת קלה. אין ערך צבור ברבת הקלה, לא מכבדת, לא ניתן לקנות ערך צבור ברכבת. אם רוצים לבצע מעברים בין הרכבת הקלה לאגד, חובה שתהיה ברב קו כרטיסיה בקוד 62 (קוד שתקף לירושלים בלבד ומאפשר מעברים בין הרכבת לאגד ולהיפך) או לטעון באוטובוס או במכונה של הרכבת, כרטיס בודד על גבי הרב קו בלבד!
לצפיה ב-'הבעייה ש32 נוסע דרך השוק והעיר שם ברוב היום פקוק.'
הבעייה ש32 נוסע דרך השוק והעיר שם ברוב היום פקוק.
15/11/2016 | 00:23
4
7
לצפיה ב-'גם להמתין ל13 לוקח זמן... ואם פספסת אותו, אכלת אותה.'
גם להמתין ל13 לוקח זמן... ואם פספסת אותו, אכלת אותה.
15/11/2016 | 02:17
3
10
לצפיה ב-'אפשר לנסוע לרחוב קרן היסוד עם קווי 71,72,74,75,78 ומשם ברגל'
אפשר לנסוע לרחוב קרן היסוד עם קווי 71,72,74,75,78 ומשם ברגל
15/11/2016 | 10:31
2
9
לצפיה ב-'מסכן איציק, סיבכתם אותו...'
מסכן איציק, סיבכתם אותו...
15/11/2016 | 23:51
1
9
לצפיה ב-'הקו הכחול יהפוך את זה לפחות מסובך'
הקו הכחול יהפוך את זה לפחות מסובך
16/11/2016 | 12:33
10
לצפיה ב-'מי יודע במקרה?'
מי יודע במקרה?
12/11/2016 | 15:30
260
לפני מספר ימים easylivin פירסם הודעה בענין מסוף המטענים בבית שאן הכוללת הפניה ל

http://www.themarker.com/dynamo/1.3115513

המזכיר מחקר של אירגון הרכבות הבינלאומי UIC; האם מישהו יודע מה ה Ref של המחקר ואם ניתן למצוא אותו באמצעות אינטרנט? תודה.
מענין לציין שבפרסומים הסטטיסטיים של ה OCDE אין נתונים לגבי הובלת נוסעים ומשאות ברכבת(בטבלאות של ה UIC  כן יש!).

http://www.oecd-ilibrary.org/economics/country-sta...
לצפיה ב-'תת״ל 65 - תוכנית הכפלת המסילות'
תת״ל 65 - תוכנית הכפלת המסילות
12/11/2016 | 12:11
459
מדוע לא ניתן לראות את ההתקדמות שלה באתר של מינהל התכנון?

ומה הסטטוס הנוכחי שלה?
לצפיה ב-'באתר כל-קו ב-18.11 אפשר לראות חלק מהשינויים בפ"ת:'
באתר כל-קו ב-18.11 אפשר לראות חלק מהשינויים בפ"ת:
12/11/2016 | 11:24
50
541
1. קו 23 מתחיל ומסיים באזור התעשיה סגולה ולא עובר דרך התחנה המרכזית.
2. קו 127 מופעל על ידי אפיקים, מתחיל ומסיים בתחנה המרכזית בפ"ת ונוסע דרך אורלוב, ז'בוטינסקי, מלכה והמר.
3. קו 49 מופעל על ידי אפיקים.
4. קו 87 נוסע דרך קפלן, דגל ראובן, בן גוריון, העצמאות...
המשך>>
1. קו 23 מתחיל ומסיים באזור התעשיה סגולה ולא עובר דרך התחנה המרכזית.
2. קו 127 מופעל על ידי אפיקים, מתחיל ומסיים בתחנה המרכזית בפ"ת ונוסע דרך אורלוב, ז'בוטינסקי, מלכה והמר.
3. קו 49 מופעל על ידי אפיקים.
4. קו 87 נוסע דרך קפלן, דגל ראובן, בן גוריון, העצמאות ועם תדירות משופרת של פעם ב-30 דקות בימי שישי.
5. קו 63 חדש בין הדר גנים לתחנת רכבת סגולה עם מספר נסיעות זעום.
6. קו 64 חדש בין צומת סירקין לתחנה מרכזית ת"א דרך דרום פ"ת בתדירות ימי שישי של פעם ב-20 דקות, עם איסוף והורדה בכל התחנות והפעלה על ידי אוטובוסים עירוניים.
7. קו 21 נוסע בין התחנה המרכזית בפ"ת לכפר מעש דרך בר כוכבא, חיים עוזר וסלנט ולא במסלולו הנוכחי וכן לא מהקניון הגדול כפי שתוכנן במכרז.
8. החלופה המעגלית של קו 16 נקראת 16א והחלופה המעגלית של קו 10 נקראת 10א.
9. קו 53 בכיוון מתחנת קרית אריה לתחנה המרכזית נקרא 53א.
10. חלופת קו 89 דרך תעשיון חצב נקראת 89א.
11. חלופת קו 99 שממשיכה לכפר סירקין נקראת 99א.

קווים 25, 44, 62, 67 ממשיכים לפעול במסלוליהם הנוכחיים וכן קו 24 ממשיך לפעול כקו 24.
כל ההארכות שתוכננו במכרז למסוף הקניון הגדול לא מבוצעות (פשוט בנו פיל לבן).

את קו 15 החדש לא רואים עדיין כי הוא כנראה לא יפעל בימי שישי וכך גם לגבי קו 253 בין כפר קאסם לתל אביב.
לצפיה ב-'האם הדבר שפחדנו קורה? דילול משמעותי במספר הנוסעים ברכבת העמק'
האם הדבר שפחדנו קורה? דילול משמעותי במספר הנוסעים ברכבת העמק
12/11/2016 | 09:13
22
484
תחנות בית שאן + עפולה = מלאות רק למחצה
תחנות כפר ברוך + יהושע = ריקות לחלוטין
הרכבות החלו להתרוקן לאט לאט, קרונות קצרים של אלסטום ריקים למחצה גם בימי שישי ! שבדר"כ היו עמוסים בנוסעים
שלא נדבר על ימי חו"ל (בדר"כ שני - רביעי) שבהן הרכבות ריקות כמעט לגמרי
האם זה רק תקופה של דילול? האם נראה שוב את הרכבות עמוסות?
לצפיה ב-'זה מידע מהימן ? מבוסס על מדידה כלשהי? '
זה מידע מהימן ? מבוסס על מדידה כלשהי?
12/11/2016 | 11:12
12
265
נראה כמו דיווח על תחושות בטן מהשטח
לצפיה ב-'נסעתי השבוע כמה וכמה פעמים , זה לא אותו דבר כמו בתקופת ההרצה'
נסעתי השבוע כמה וכמה פעמים , זה לא אותו דבר כמו בתקופת ההרצה
12/11/2016 | 11:24
11
272
בתקופת ההרצה התחנות היו עמוסות מאוד בנוסעים והרכבות גם כן, מרוב עומס כמובן הביאו דאבל-דק וסינמס ארוך
כיום אפילו אלסטום קצרצר וIC3 קצרצר יש מקומות ישיבה, אמנם לא לגמרי אבל רואים לאט לאט ש"תקופת החובבים והסקרנים" הסתיימה לה
כמו שהוזכר כאן, הנוסעים בעיקר היו חובבים וסקרנים בלבד, נוסעים קבועים = אנשים אשר נוסעים למקום עבודתם, חיילים וסטודנטים נראים ממש קצת, אולי עוד יש חובבים שעדין מתלהבים מהקו אבל עיקר הגל עבר לו כבר

לצפיה ב-'זה לא מפתיע. תקופת החגים הסתיימה. אנשים חזרו לעבודה'
זה לא מפתיע. תקופת החגים הסתיימה. אנשים חזרו לעבודה
12/11/2016 | 11:33
10
243
וללימודים ולשגרת חייהם.
ולכן די ברור שהנוסעים שנשארים הם אלה שבאמת צריכים את הנסיעה יומיום ולא אלה שהייתה להם חדווה והתלהבות ממשהו חדש.
לצפיה ב-'בדיוק.. והשגרה של השאר לצערנו היא באוטובוסים ולא ברכבת'
בדיוק.. והשגרה של השאר לצערנו היא באוטובוסים ולא ברכבת
12/11/2016 | 11:48
9
258
ואלה שבאמת רוצים לשנות את ההרגל פשוט לא יכולים בגלל שאין עצירה בלב המפרץ שלדעתי חשובה בהרבה מכל שאר תחנות חיפה
לצפיה ב-'השגרה של רוב הנוסעים בתקופת החגים כלל אינה בעמק'
השגרה של רוב הנוסעים בתקופת החגים כלל אינה בעמק
12/11/2016 | 11:50
8
111
לצפיה ב-'נכון, זאת הייתה תקופת חגים לא שגרה'
נכון, זאת הייתה תקופת חגים לא שגרה
12/11/2016 | 13:49
6
178
והיו גם נוסעים שלא גרו בעמק אלא גרו בחיפה וסתם רצו ליסוע לבית שאן ובחזרה
בכל מקרה = עכשיו צריך לקוות שכמות הנוסעים לא תהיה דלילה עוד יותר.. אחרת ר"י תבטל נסיעות והתדירות תרד
לצפיה ב-'מהכיוון האופטימי צריך לזכור שבשלב מסויים תחנת לב המפרץ'
מהכיוון האופטימי צריך לזכור שבשלב מסויים תחנת לב המפרץ
12/11/2016 | 14:12
5
245
תפתח סוף סוף.

חבל שיפה נוף התמזמזה כ״כ הרבה זמן עם בניית התחנה הזו.
לצפיה ב-'באמת חבל.. אחרת הקו יכל היה לרשום הצלחה רבה כבר עכשיו'
באמת חבל.. אחרת הקו יכל היה לרשום הצלחה רבה כבר עכשיו
12/11/2016 | 21:13
4
138
מה שאני לא מבינה זה למה שאר התחנות היו באחריות נתיבי ישראל ורק לב המפרץ מזרח באחריות יפה נוף
לצפיה ב-'כי תחנת לב המפרץ מזרח היא חלק מפרויקט מרכזית המפרץ שכולו'
כי תחנת לב המפרץ מזרח היא חלק מפרויקט מרכזית המפרץ שכולו
12/11/2016 | 21:16
3
157
באחריות יפה נוף, שלמעשה היא גם הבעלים של מרכזית המפרץ.
תחנת לב המפרץ מזרח היא חלק ממתחם התחבורה המשולב וצריכה להשתלב בו.
לצפיה ב-' , אגב - יהיה קישור \ מעבר בין תחנה זו למרכזית המפרץ?'
, אגב - יהיה קישור \ מעבר בין תחנה זו למרכזית המפרץ?
12/11/2016 | 21:36
2
69
לצפיה ב-'כן. פורסמו בעבר בפורום וברחבי האינטרנט הדמיות של מרכזית'
כן. פורסמו בעבר בפורום וברחבי האינטרנט הדמיות של מרכזית
12/11/2016 | 21:58
1
126
המפרץ. את יכולה לנסות לחפש.
לצפיה ב-''
12/11/2016 | 22:01
22
לצפיה ב-'ברור שזו התשובה הכי מוצלחת בשרשור'
ברור שזו התשובה הכי מוצלחת בשרשור
13/11/2016 | 00:11
135
ואינני סרקאסטי.
​פשוט המוני אנשים מהמרכז ומהדרום באו במיוחד על מנת לנסוע ברכבת העמק
​בזמן חול המועד סוכות.
לצפיה ב-'חול הם לא ר"ת...'
חול הם לא ר"ת...
12/11/2016 | 11:49
1
81
לצפיה ב-'טעות שלי, סליחה'
טעות שלי, סליחה
12/11/2016 | 13:51
51
לצפיה ב-'לוקח זמן לבסס שגרה על קו חדש.'
לוקח זמן לבסס שגרה על קו חדש.
12/11/2016 | 14:01
1
223
הקו פותח אופציות חדשות שיקח זמן לבסס אותן - יומם מעפולה לחיפה אולי לא עובד שם כרגע אך יחפש עבודה בחיפה בעתיד בזכות הקו, סטודנט באוניברסיטת חיפה אולי לא שכר דירה ביוקנעם או עפולה לשנת הלימודים הזו אבל בשלב מסויים זו תהיה אופציה. אנשים עדיין לא תיכננו את החיים שלהם סביב הקו ויקח פרק זמן מסויים שיותר ויותר נוסעים ימצאו אפשרויות חדשות בזכותו.
לצפיה ב-' אין מקום לאופוריה וגם לא לדיכאון'
אין מקום לאופוריה וגם לא לדיכאון
13/11/2016 | 23:53
20
לצפיה ב-'אני הפסקתי לנסוע בגלל שאין תיאום בין הרכבות שלי ללוז האוטובו'
אני הפסקתי לנסוע בגלל שאין תיאום בין הרכבות שלי ללוז האוטובו
12/11/2016 | 18:31
4
81
לצפיה ב-'באיזו תחנה מדובר?'
באיזו תחנה מדובר?
12/11/2016 | 21:11
3
58
לצפיה ב-'כפר יהושע'
כפר יהושע
12/11/2016 | 21:19
2
153
בוטל השירות בקו 22 לקראת הרכבת של 07:26. יש רק מאוחר יותר או מוקדם יותר.
בנוסף, אין שירות בקו זה לכל הרכבות המגיעות מחיפה דבר שמקשה מאד על הגמישות בשימוש ברכבת. לפיכך, אני מעדיף  את הגמישות של 301/ 320 ולעתים אפילו את קווי 331/332/338 על פני הרכבת. 
לצפיה ב-'תנסה לפנות לסופרבוס ומשרד התחבורה בטופס מקוון'
תנסה לפנות לסופרבוס ומשרד התחבורה בטופס מקוון
12/11/2016 | 21:34
1
129
בנוסף - תחנת כפר יהושע בשעות עומס בעייתית בגלל פקקים בצומת התשבי, כמובן שלא תפספס את הרכבת, במיוחד בגלל שקו 22 לא עובר שם, אבל נגיד קווים כמו 118 ו117 שמגיעים מיקנעם עלולים להתעכב ולהגיע לתחנת הרכבת בזמן ממש גבולי
בכל מקרה - מציעה לך לפנות למשרד התחבורה לגבי זה, עם זאת - קו 22 אינו רציף (הכוונה שאינו בתוכנית של קו רציף) לכן זאת עלולה להיות הבעיה
לצפיה ב-'פנייה'
פנייה
12/11/2016 | 23:52
104
לסופרבוס פניתי בכתב בדוא"ל הם ענו לי ממש מהר ואמרו שיעבירו זאת לתפעול,
אבל הם אמרו לי לפנות למשרד התחבורה וטרם עשיתי זאת.
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לפריפרייה, אני חושב שלמשרד התחבורה היה עדיף'
עם כל הכבוד לפריפרייה, אני חושב שלמשרד התחבורה היה עדיף
11/11/2016 | 09:38
10
515
לרכז את כל המאמצים בשנים אחרונות בסיום פרוייקט הרבת המהירה בירושלים ולא להתפזר לעבודות כמו רכבות לעפולה, כרמיאל, אופקים נתיבות וכו......עשרות אלפי נוסעים ביום מירושלים לת"א, וזאת מבלי להזכיר את התיירים, כבר משוועים לרכת הזאת. ימי חמישי בערב זה סיוט לנסוע מירושלים לת"א , רק אתמול היה פקק ענקי מהיציאה מהעיר ועד כמעט למחלף קריית ענבים, קטע נסיעה שלקח קרוב ל50 דק אתמול. האוטובוסים של אגד גם כן לא עומדים בעומס. קו 405 של השעה 6 בערב באופן קבוע לא יוצא זמן. ושלא נדבר על הפקקים של הבוקר מת"א לירושלים....בקיצור לדעתי המדינה אינה עושה מספיק בכדי לסיים עם הפרוייקט הזה שמאות אלפים מחכים לו בקוצר רוח. המצב על כביש 1 פשוט כבר בלתי נסבל, ןאני חושב שגם הכביש החדש לא יעמוד בנפח הנוסעים על הכביש
לצפיה ב-'יש עבודות שלוקחות זמן מסוים, לא משנה כמה תשקיע'
יש עבודות שלוקחות זמן מסוים, לא משנה כמה תשקיע
11/11/2016 | 13:37
8
309
לא היה שום צורך לעכב קווים אחרים בגלל הקו לירושלים, שמתקדם לפי לוח הזמנים שנקבע מאז 2011 בלי עיכובים משמעותיים (נקווה שהחשמול לא יקלקל..).
לצפיה ב-'פרויקטים תשתיתיים לוקחים המון זמן'
פרויקטים תשתיתיים לוקחים המון זמן
13/11/2016 | 08:56
7
205
בין חמש לעשר שנים, וזה אם אין עיכובים חיצוניים (בתי משפט וכו').

הדרך היחידה לייצר תחושה של "מהפכה" היא לעבוד על פרויקטים במקביל, ככל שהתקציב וכוח האדם מאפשרים.

ראה את הסאבוויי בניו יורק, שמשנות השישים לא קרה שום שם שום דבר. ועכשיו סוף סוף עובדים על קו חדש מתחת לסקנד אווניו. זה פרויקט שלוקח יותר מעשר שנים, אבל בגלל שזה הפרויקט היחידי, זה אומר שלא יקרה שום דבר חדש בעשור הקרוב. 
אם כל שנה מתחילים פרויקט שלוקח כעשר שנים, אז אחר כך כל שנה חונכים משהו. ויש תחושה מצטברת של המון עשייה ולכן גם של עשייה מהירה.
לצפיה ב-'מסכים אתך, ויש לנו דוגמה מצוינת מהשנים האחרונות'
מסכים אתך, ויש לנו דוגמה מצוינת מהשנים האחרונות
13/11/2016 | 23:05
6
128
איך הקפאת פיתוח השפיעה על כמות הנוסעים ב"דיליי" של 3 שנים ("קיפאון אולמרט" 2008-2011).
לצפיה ב-'עוד כמה שנים גם תהיה התייצבות אחרי סיום הפרויקטים ברכבת'
עוד כמה שנים גם תהיה התייצבות אחרי סיום הפרויקטים ברכבת
14/11/2016 | 10:01
5
87
מכיוון שלא מתחילים בפרויקטים חדשים,\
"המזל" שפתיחת תחנת ירושלים האומה תדחה ואז יהיו פחות שנים של התייצבות.
אם יפתחו תחנות רעננה\כרמיאל וירושלים ב2018 אני מעריך שמ2019 והלאה מספר הנוסעים לא יעלה כמעט.
לצפיה ב-'הקביעה הזו איננה מדויקת, כי הדבר לא תלוי רק ברכבת ישראל'
הקביעה הזו איננה מדויקת, כי הדבר לא תלוי רק ברכבת ישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2016 | 12:49
2
78
משנת 2021 יתחיל לפעול הקו האדום בגוש דן, דבר שינגיש את הרשת של רכבת ישראל לנוסעים נוספים.

באותה שנה(?) גם הקו הירוק אמור לפעול בירושלים שיחבר את ציר ירמיהו-בר אילן ואת גונן, תלפיות וגילה לתחנת האומה.

הדברים הללו יתנו יתרון לשימוש ברכבת על פני רכב פרטי בנסיעות רבות נוספות (או אוטובוס במקרים מסויימים).

כמובן שיש את הדחיות הבלתי נמנעות, אבל אפשר לומר שאחרי הפסקה של שנתיים-שלוש, הגידול ימשיך.
לצפיה ב-'אתה חושב שזה יגדיל משמעותית את מספר הנסיעות ברכבת ישראל?'
אתה חושב שזה יגדיל משמעותית את מספר הנסיעות ברכבת ישראל?
14/11/2016 | 15:07
1
54
הרקלות בגוש דן וירושלים בעיקר לנסיעות הלוך חזור למרכזי הערים.
נראה לי שמעטים יסעו בקו הירוק הירושלמי בשביל להחליף רכבת לתל אביב שלא נוסעים כבר כיום באוטובוסים, כנ"ל גם לנוסעים מבת ים להרצליה למשל.
לצפיה ב-'אני חושב שזה ישפיע לא מעט, בעיקר על אנשים שרגילים ליומם'
אני חושב שזה ישפיע לא מעט, בעיקר על אנשים שרגילים ליומם
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2016 | 15:12
54
מבת ים, פתח תקווה וירושלים ליעדים שונים של רכבת ישראל.

סטודנטים של האוניברסיטה העברית (גם גבעת רם וגם הר הצופים) יוכלו להגיע בקלות יתרה עם רכבת לתחנת האומה ומשם בקו הירוק במקום לקנות טרנטה.

יש אנשים רבים שלא סומכים על אוטובוסים אבל כן יוותרו על רכבם הפרטי אם יש שירות מסילתי. אם הקווים החדשים יגיעו קרוב למוצא וליעד וישחררו אותם לחלוטין מהצורך להשתמש באוטובוס, אני מעריך שהם יעברו מרכב פרטי לתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'צודק אבל...'
צודק אבל...
14/11/2016 | 15:01
1
59
בתקופת הקיפאון באמת כלום לא זז, לאחר חנוכת הקו לירושלים אמורים לזוז עוד דברים שיאפשרו ניצול טוב יותר של הרשת הקיימת.
המשך החישמול לעוד קווים, והחלפת מערכות איתות ותקשורת שיאפשר להכניס יותר רכבות על אותה מסילה.
רכישת יותר קרונות שיאפשרו את הגדלת המערכים הקיימים (הגדלת קיבולת)
הרחבת חניונים והרחבת שירות קו רציף (הוא מורחב כל הזמן ומספר המשתמשים בו הולך ועולה).
וגם, ייתכן שייפתחו עוד כמה תחנות חדשות כגון כפר מנחם ומזכרת בתיה.
כל אלה יאפשרו גידול מתון ולא קיפאון עד חנוכת המסילה המזרחית ב-2025 (?) שגם היא תתרום לגידול מתון ולא לקפיצה משמעותית.
לצפיה ב-'לדעתי, זאת הייתה תקופת השהיה בה ההרחבה לבאר שבע'
לדעתי, זאת הייתה תקופת השהיה בה ההרחבה לבאר שבע
14/11/2016 | 15:10
46
ומסילת תל אביב ראשון אשדוד נבנתה. מקווה שיהיה גידול מתון ולא זניח. (זניח גידול של פחות מ2%)
לצפיה ב-'אין קשר בין הפרוייקטים האלו.'
אין קשר בין הפרוייקטים האלו.
13/11/2016 | 15:45
141
ישנם הרבה מרכיבים ובעיות שונות ביחס להשלמת הפרוייקט הזה והסיבה לעיכובים אינה דווקא חוסר במאמץ.
לצפיה ב-'בתי משפט איטיים בכל מקום'
בתי משפט איטיים בכל מקום
11/11/2016 | 15:18
198
השבוע הוזכרו בפורום הקרונות ״קרפ״(Carel et Fouché) של ר״׳.
מפעל הרכבות הזה נסגר ב 1988 ומאז עובדים לשעבר מבקשים(מ Alstom holdings)
20000€ כל אחד כפצוי על בריאותם(חשיפה לסרטן בגלל שעבדו עם אסבסט).
בית המשפט יפסוק בענין בשבוע הבא; עברו 28 שנה!!!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום