לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'מה שקורה לאוטובוסים '
מה שקורה לאוטובוסים
14/01/2017 | 23:29
1
279
לצפיה ב-'באוטובוס של 1:46 זיהיתי נכון את האות ב'? בקדמת האוטובוס...'
באוטובוס של 1:46 זיהיתי נכון את האות ב'? בקדמת האוטובוס...
15/01/2017 | 12:24
45
לצפיה ב-'תולדות כפילות מספור קווי האוטובוס במדינת ישראל'
תולדות כפילות מספור קווי האוטובוס במדינת ישראל
14/01/2017 | 01:50
25
427
בשרשור זה אביא לפניכם/ן,את תולדות הכפילות במספרי קווי האוטובוס במדינת ישראל,ואת ההתפחות ההיסטורית של תולדות
אותם קוים שהביאה בסופו של דבר למצב בו יש שני קווי אוטובוס
שמסלולם שונה לחלוטין,ושניהם עוברים באותו רחוב/אתר או בסמיכות לאותם/רחובות ולהמרות זאת לאותם שני קוים יש אותו
מספר קו(לרוב כל אחד מאותם  שני קווי אוטובוס  שייך למפעיל שונה)
שני קווי אוטובוס בעלי מסלול שונה אך שניהם בעלי אותו מספור

קו ושייכים לאותו מפעיל.
א.שני קווי 12 של מטרופולין בצומת רעננה.
בצומת רעננה יש שני קווי 12 בעלי מסלול שונה אחד מהשני ששניהם מופעלים  ע"י חברת מטרופולין.
ההיסטוריה מתחילה עוד בשנות ה70,אולי קודם לכן,באותה תקופה
נפתח קו 12 אשר מסלולו היה מתחנה מרכזית הרצליה אל אזור
הרצליה פיתוח ומלון השרון,מאוחר יותר נוספו לקו זה חלופות רבות,כולל החלופה מכפר סבא(זו שעוברת דרך:צומת רעננה )
ובאותם ימים,הייתה כפילות עם קו אחר שהופעל אז בידי אגד
קו 12 מכפר סבא לבקעה אל גרביה,ששונה אחר כך מספרו ל92
ומאוחר יותר בוטל,לפני מספר שנים עם העברת קווי אגד הפנימיים
של אזור השרוטן למטרופולין,הועבר קו זה למטרופולין,כעבור כמה שנים נפתח קו 12 מצומת רעננה להוד השרון,ובכך נוצרה הכפילות
הנוכחית של שני קווי 12 בעלי מסלול שונה ששניהם עוברים במסוף
צומת רעננה ושניהם מופעלים בידי אותו מפעיל.

ב.שני קווי 89 באזור תחנה מרכזית פ"ת,אחד מתחנה מרכזית פ"ת
לקיבוץ נחשונים והשני מבני ברק דרך פ"ת לעמנואל.
ההיסטוריה של הקו לנחשונים החלה בתחילת שנות החמישים אם
פתיחת קו זה שיצא תחילה מגן המייסדים בפ"ת(ב1957 עברה
תחנת המוצא לתחנה מרכזית פ"ת) לקיבוץ נחשונים,ב1.1.1989
בוטל קו 62 שפעל עד מתל אביב ופתח תקוה,ובמקומו נפתח קו 82
ממסוף כרמלית למסוף בית רבקה בפ"ת,ואילו קו 61 זרוע בני ברק
קיבל את המספר 62 ,וקו לנחשונים שעד אז נקרא 82,שונה ל77ג
בשנות התשעים קיבל את המספר 93 שהיה עד אז פנוי במספור קווי
דן ובעיר פ"ת,עם מעבר הקו לחברת קוים ב1.4.06 שונה המספר
ל89,שכבר אז קו 89 שהיה מבני ברק לעמנואל והיה אז מופעל ע"י
דן נסע דרך:רחוב אורלוב ממול לתחנה מרכזית פ"ת.
היסטוריית הקו של עמנואל-מתחילה בשנת 1983 עם הקמת עמנואל,בשנה זו החלה חברת להפעיל את קו זה מהחל לפעול מהתחנה הישנה בת"א  אל עמנואל  תחת המספר 81 כביכול
כחלופת קו 81 שהחל לפעול בשנת 1980 לכן מתחנה ישנה בת"א אל אלון מורה,הקו לעמנואל  יצא כמו הקו לאלון מורה מתחנה ישנה בת"א ונסע גם הוא דרך:דרך בגין(אז דרך פ"ת),ז'בוטינסקי בר"ג
מכון מור,שם הקו לעמנואל,נכנס לתוך בני ברק(בניגוד לקו לאלון
מורה שנסע בב"ב עד ציר ז'בוטינסקי בלבד)ומרחוב השומר המשיך
לצומת גהה,ומשם כמו הקו לאלון מורה,המשיך דרך:פתח תקוה,כביש 40,כביש רמתיים,כפר סבא,כביש 55 ובתוך השומרון
התפצלו שני הקוים ביו"ש למסלולים שונים,במהלך שנות ה80
הקון לעמנואל שונה מספרו ל89 שהיה עד אז מספר פנוי בדן
ובאותו עשור הפך להיות קו בני ברק-עמנואל,ב19.10.09 עבר
לחברת אפיקים,מאוחר יותר בשנת 2016,קו 89 מפ"ת לנחשונים
עבר גם הוא לחברת אפיקים ובכך מלבד שהייתה כבר זה מספר שנים כפילות במספור הקוים,נוצר מצב שבאותו אזור יש שני קוים ללא קשר אחד לשני שלשניהם אותו מספר קו ושניהם שייכים
לאותו מפעיל.

לצפיה ב-'נושא מענין...,'
נושא מענין...,
14/01/2017 | 11:47
18
191
אני מכיר כפילויות קווים שונים ששייכים לאותו המפעיל,אבל מסלוליהם שונים והם לא "נוגעים" זה בזה,ואף מעט מרוחקים זה מזה,אבל באותו אזור תפעול.
לצפיה ב-'כפילות של מספרי קו'
כפילות של מספרי קו
15/01/2017 | 10:16
17
159
א. כפילות של מספרי קו אצל אותו מפעיל ובאותו אשכול היא לא בעייתית בשום צורה כל עוד הקווים רחוקים אחד מהשני.
לדוגמה קו 1 בקרית מלאכי, קו 1 בקרית גת, קו 1 בשדרות וקו 1 בנתיבות באשכול צפון הנגב. או קו 43 של נתיב באזור הגליל העליון לצפת מול קו 43 של נתיב באזור משגב וכו'.

ב. כפילות באותה תחנה כמובן לא מתקבלת על הדעת, ואפילו כפילות באותה עיר כבר מייצרת בעיות בהעברת מידע לציבור ולכן יש להימנע ממנה. 
הדרך לבדוק כפילויות היא מאד קלה בעת החלטה על קו חדש, (באמצעות מערכת הרישוי) אבל לצערי לא כולם עושיםא ת המטלה הקלה הזו ונוצרים כפילויות של קווים. מנגד, שינוי מספר של קו קיים (אחרי שנעשתה הטעות) זו מטלה מורכבת, והיא לרוב נדחקת לתחתית סדר העדיפיות בין כל המטלות ולכן לא מבוצעת וחבל שכך.
בין הדוגמאות הנוספות על מה שהועלה - קו 1 פנימי כפר סבא מול קו 1 פנימי רעננה שהוארך לבית החולים מאיר בכפר סבא.
קו 240 של דן, שנפתח במסגרת הרפורמה ב-2010 בלי לשים לב שבבני ברק כבר פועל קו 240 למודיעין עילית.
קו 1 של אגד בחיפה שנפתח אחרי שקו היה קו 1 של המטרונית (וקיים גם קו 3 ותיק יותר).
ובטח יש עוד.
לצפיה ב-'רק לאחרונה נוסף קו 17 שני של דן בתל אביב'
רק לאחרונה נוסף קו 17 שני של דן בתל אביב
15/01/2017 | 11:39
2
139
הקו הזה יוצר גם כפילות בפתח תקוה, כי יש לו תחנה אחת בפתח תקוה וקיים כבר קו 17 בפתח תקוה.
לצפיה ב-'התחנה הסופית של קו 17 החדש זה גבעת שמואל ולא פתח תקווה'
התחנה הסופית של קו 17 החדש זה גבעת שמואל ולא פתח תקווה
15/01/2017 | 21:23
1
75
יצא לי לעבור ליד התחנה הסופית זה נמצא בהרב גורן שזה שטח של גבעת שמואל זה כביש חדש שקיים כולה שנה וקצת 
באתר של דן משום מה עדיין רשום פתח תקווה בתחנה הסופית אבל זה לא.
לצפיה ב-'התחנה ברחוב הסיבים נמצאת בשטח פתח תקוה, ממש על הגבול'
התחנה ברחוב הסיבים נמצאת בשטח פתח תקוה, ממש על הגבול
15/01/2017 | 22:31
33
לצפיה ב-'דוגמה לאיך זה יכול לעבוד - ללא אף מספר כפול בכל המטרפולין:'
דוגמה לאיך זה יכול לעבוד - ללא אף מספר כפול בכל המטרפולין:
15/01/2017 | 12:16
7
152
לצפיה ב-'חשבתי על איזושהי שיטה למניעת כפילות בארץ.'
חשבתי על איזושהי שיטה למניעת כפילות בארץ.
16/01/2017 | 01:18
6
83
ראשית לחלק את את המדינה לארבעה אזורים של תחבורה ציבורית.
ת"א והמרכז, ירושלים יו"ש, חיפה והצפון והדרום.

במרכז הנה ההצעה שלי:
1 - 299: קווים רגילים ומקומיים.
3XX: קווי יוממים.
4XX: קווי לילה.
5XX: קווים אזוריים.
6XX: קווים לדרום(מאשדוד ועד אילת) (מספור משותף עם איזור דרום).
7XX: קווים לירושלים ויו"ש (מספור משותף עם איזור ירושלים יו"ש).
8XX: קווים לצפון(מחדרה ועד קריית שמונה ורמת הגולן) (מספור משותף עם איזור חיפה והצפון).
9XX: קווי תלמידים.

שיטה זו יכולה לתקן עיוותים במספור ולמנוע כפילות של קווים מקומיים עקב טווח רחב יחסית של מספרים.
לצפיה ב-'איך ימוספרו קווים בינעירוניים בתוך איזור המרכז?'
איך ימוספרו קווים בינעירוניים בתוך איזור המרכז?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 08:15
5
80
למשל קווי נתניה תל אביב?
לצפיה ב-'שימוש בקידומת 5XX.'
שימוש בקידומת 5XX.
16/01/2017 | 11:33
4
84
כך שקווי 500 של השרון יאלצו לשנות מספרם למספרים בטווח של הקווים הרגילים.
לקווי נתניה - תל אביב כולל הקווים של קווים אני מציע לשמור את המספרים 500 - 519.
כך שהספרה השנייה הינה עבור איזור מסוים.
לצפיה ב-'לצערי הסיכוי שמישהו יחליט לבצע מספור מחדש שואף ל...'
לצערי הסיכוי שמישהו יחליט לבצע מספור מחדש שואף ל...
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 14:31
3
47
לצפיה ב-'חבל שאות תחילית בעייתית בארץ בגלל ענייני השפה'
חבל שאות תחילית בעייתית בארץ בגלל ענייני השפה
17/01/2017 | 14:32
2
40
אותיות יכולות לתת קונטקסט זכיר יותר לקווים ולמנוע מצב של מספרי טלפון במקום מספרי קווים.

הנה הוויקיפדיה של קידומות האותיות בלונדון (כמו תמיד - מידע בריטי הוא לקוראינו):

בארץ מדובר במיספור ארצי ומשרד תחבורה ארצי אז במקום השיטה שתוארה בה האותיות משמשות לתתי אזורים בתוך מטרופולין יחיד אפשר יהיה להשתמש באותיות או צירופי אותיות לזיהוי קווים אזוריים מול קווים עירוניים. כך D יכול להיות גוש דן, J ירושלים רבתי, H חיפה והקריות (עד טבעת 2 או 3 אם אין חפיפה) בעוד שבתוך גוש דן אפשר להשתמש בצירופי אותיות לקווים בתחום עיריות הרובע -  TA, BB, BY, GV, HD, HL, HR, YD, RG, RS, RA וכדומה. כך HR1 זה קו 1 של הרצליה למשל.

בשיטה כזו ניתן לשמור מספרים טהורים למערכת הבינעירונית הראשית בעוד שלרכבות אפשר לייעד קודים כמו R לרכבת ישראל, L לרק"ל ו M למטרו ו S לרכבת הפרברית אם יוקמו.

לצפיה ב-'רוב הישראלים דוברי אנגלית'
רוב הישראלים דוברי אנגלית
17/01/2017 | 15:40
1
36
ויודעים לזהות את האותיות הלטיניות גם אם הם לא.
לכן ה"בעיה" כאן היא מלאכותית בלבד.

וכמו שאנשים יודעים לזהות את סמלילי מפעילות האוטובוסים, הם יוכלו ללמוד לזהות אות לטינית גם אם הם לא דוברי אנגלית.

פתרון אחר, חוץ מאותיות, הוא מיתוג אחיד - כמו שבלונדון כל האוטובוסים אדומים, וכשאתה רואה אוטובוס ירוק אתה יודע שהוא נוסע לעיר אחרת.

יש מספיק מספרים כדי לדאוג שבכל מטרופולין לא יהיו כפילויות בין האוטובוסים שימותגו כ"עירוניים"/"מטרופוליניים" או כפילויות בין אלו שימותגו בין עירוניים. הרי ה־namespace (אם מבטלים את ההפרדה המאלכותית במיתוג בין המפעילות) הוא בגודל של 999 מספרי קווים, ואין במטרופולין בודד כל כך הרבה קווים.

צעד כזה יהיה הגיוני יותר כשיהיו לנו ראשויות תחבורה מטרופוליניות, כמובן.
לצפיה ב-'אני זוכר את האוטובוסים הירוקים של London Country. '
אני זוכר את האוטובוסים הירוקים של London Country.
17/01/2017 | 17:12
33
הנה הערך:

סבא וסבתא שלי התגוררו על הגבול שבין קנלי שבפרברי דרום לונדון עם מיקוד של מחוז סארי לוויטרליף שבמחוז סארי. האוטובוס שהגיע אליהם היה אוטובוס ירוק של London Country עם מספר תלת ספרתי שאינני זוכר אך התחיל ב1 ואחריו הסיומת C. האוטובוס היה לוקח אותנו למרכז מסחרי גדול בקרוידן.

האוטובוסים שירתו את ערי הלוויין במחוזות מסביב ללונדון רבתי  והגיעו עד למרכזי העיירות שבפרברים החיצוניים באזורים 5-6.
לצפיה ב-'יש גם כפילות בירושלים'
יש גם כפילות בירושלים
15/01/2017 | 12:18
5
127
יש את קו 1 של הרק"ל ואת קו 1 מגשר המיתרים לכותל.
יש את קווים 101 ו-102 שנוסעים לחניון מצפה מודיעין וחניון שפיריםההואת קווי הלילה 101 ו-102.
לצפיה ב-'קשה להתבלבל בין קו 1 לרקלת (:'
קשה להתבלבל בין קו 1 לרקלת (:
15/01/2017 | 23:47
2
35
לצפיה ב-'ובכל זאת במערב אירופה לא נותנים אותו מספר לרכבת ולאוטובוס.'
ובכל זאת במערב אירופה לא נותנים אותו מספר לרכבת ולאוטובוס.
16/01/2017 | 14:57
1
54
בפריז, לדוגמה, קווי המטרו ממוספרים 1 עד 14, וקווי האוטובוס מתחילים מ-20. אז גם אם קשה להתבלבל, עדיף ואפשרי למנוע את זה.
לצפיה ב-'שיטה די דומה הצעתי בתגובה קודמת בשרשור.'
שיטה די דומה הצעתי בתגובה קודמת בשרשור.
17/01/2017 | 00:02
40
למספר מחדש את הקווי האוטובוס בארץ ומניעת כפילויות תוך שימוש בקידומות ופיצול הארץ לארבע איזורים שונים מבחינת תחבורה ציבורית לפי מחוזות(ת"א והמרכז, חיפה והצפון, ירושלים ויו"ש, דרום).
לצפיה ב-'וגם עוד קווים עם כפילויות'
וגם עוד קווים עם כפילויות
17/01/2017 | 02:36
1
49
קו 477 של אגד תעבורה מהר ברכה לירושלים (פעיל במוצ"ש בלבד, עד 2014 היה קו של אגד בתדירות יום יומית מאלון מורה לירושלים) ביחד עם קו 477 של קווים לאלעד.
כמו כן יש גם את קו 290 של אפיקים מירושלים לאריאל וקו 290 של קווים-עילית מירושלים לביתר עילית.
לצפיה ב-'אני הייתי עד למקרה'
אני הייתי עד למקרה
18/01/2017 | 19:04
18
הגעתי למסוף אורנית בקו 290 לאריאל, נוסעת שאלה את הנהג מתי מגיעים לביתר עילית.
לא נעים בכלל.
לצפיה ב-'בראשל"צ נוסעים 10 של אגד ו-10 של דן זה לצד זה'
בראשל"צ נוסעים 10 של אגד ו-10 של דן זה לצד זה
15/01/2017 | 12:17
5
128
יש להזכיר את קווי 7 של דן, אחד לאוניברסיטה והשני שמגיע לעתידים, והמרחק אינו רב בין שני המקומות
לצפיה ב-'לא חסר מספרים פנויים באיזורים אלו.'
לא חסר מספרים פנויים באיזורים אלו.
16/01/2017 | 01:39
4
73
את מספרו של קו 7ב ניתן לשנות ל 27 אבל את מספרו של קו 17ב זה יהיה די בעייתי לשנות מאחר יש מספרים דומים תפוסים והמספר 28 שמור לקו במכרז שרון-חולון-מרחבי אז ניתן מספר את קו 17ב כ 29 או 118 כנגזרת של קו 18ב.

את מספרו של קו 10 של דן ניתן לשנות ל 46. או לשנות לחלוטין את מספריהם של קווים 10/11 של אגד למספרים חדשים מקידומות שלא מנוצלות בראשל"צ לקווים פנימיים כגון מספרים חד ספרתיים, 2X ו 3X ולשמור על הקשר בין שני הקווים במספרים כך שאחד מהם הוא המהיר יותר והשני עושה יותר סיבובים ולשמור על מספור דומה למשל 1/11, 15/25, 15/16.
לצפיה ב-'את 10 בראשל"צ אפשר פשוט לשנות ל- 1, לא קיים בראשל"צ'
את 10 בראשל"צ אפשר פשוט לשנות ל- 1, לא קיים בראשל"צ
16/01/2017 | 08:48
3
39
לצפיה ב-'הבעייה במספר שהשימוש בו רב והמספר עלול להיחסם בעוד כמה שנים'
הבעייה במספר שהשימוש בו רב והמספר עלול להיחסם בעוד כמה שנים
16/01/2017 | 11:37
2
87
אם יתווספו עוד קווים עם מספר זה.
לצפיה ב-'אמנם יש כבר מעל שבעים קווי 1'
אמנם יש כבר מעל שבעים קווי 1
16/01/2017 | 15:33
1
122
אבל לא יקרה שום נזק אם המספר הזה "ייחסם". אין מצוקת מספרים. יכולים להיות 89 קווים על כל מספר . ואז אם תצא הוראה לא לפתוח יותר קווי 1 במערכת אז לא יקרה אסון.

(למה 89? כי לכל קו יש מק"ט משלו שמתחיל במספר סידורי. המספר הסידורי לא מתחיל מ-0 אלא מ-10 (אנשי הטכנולוגיות לא אוהבים אפס בהתחלה) ומטפס עד ל-99, 

אז 89 כפול 999 זה מעל 88,000. אנחנו מסודרים.

לצפיה ב-'זה ידוע לי שיש לכל קו מק"ט בן חמש ספרות כאשר'
זה ידוע לי שיש לכל קו מק"ט בן חמש ספרות כאשר
16/01/2017 | 23:45
80
3 הספרות האחרונות הוא מספר הקו.
לצפיה ב-'מה עם קווי אוטובוס צפון נתניה-ת״א'
מה עם קווי אוטובוס צפון נתניה-ת״א
14/01/2017 | 01:04
17
216
שלום,

בצפון העיר נתניה גרים כ-80,000 תושבים, ואין כמעט אוטובוסים בינעירוניים. קרוב לחצי מתושבי נתניה מנותקים כלל ממרכזי התעסוקה והבילוי של מרכז הארץ. חשוב לי לציין כי הקו האחרון לתחנת הרכבת הוא בשעה 8:30.

הקו היחיד שעובר בשכונות צפון הוא הקו לבני ברק המיועד לתושבי החרדים של העיר. כדי להגיע לתל אביב, לוקח בממוצע (בלי עומס תנועה) קרוב לשעה ורבע-שעה וחצי כי צריך לקחת 2 אוטובוסים, כל זה לעומת 25 דקות ברכב פרטי.
אני רוצה לדעת אם מישהו שמע על כוונת משרד התחבורה להוסיף קווים מצפון העיר לתל אביב.
תודה רבה!
לצפיה ב-'ניסית רכבת?'
ניסית רכבת?
14/01/2017 | 01:33
1
61
לצפיה ב-'רכבת'
רכבת
14/01/2017 | 15:17
92
הרכבת פיתרון טוב רק בבוקר מ6:00 עד 8:30, כשעובר בשכונות הצפון הקו 16.
אחרי 8:30 אין אפשרות להגיע לרכבת (או שצריך לקחת 2 אוטובוסים פנימיים בתדירות נמוכה). בערב, הקו 16 פועל רק פעמיים בשעה 6 ו6:30, וזה כמובן לא עונה לצרכים של 80,000 תושבים. אבל בנתניה הרכבת לא תמיד הפיתרון היעיל ביותר, הרבה מאוד אנשים מעדיפים את האוטובוס כשאין עומס תנועה. 
לצפיה ב-'אין קו פנימי שמגיע לתחנה מרכזית, רכבת או דרום נתניה?'
אין קו פנימי שמגיע לתחנה מרכזית, רכבת או דרום נתניה?
14/01/2017 | 14:16
14
51
לצפיה ב-'הוא כתב שצריך לקחת 2 אוטובוסים. ברור שהראשון מביניהם זה קו'
הוא כתב שצריך לקחת 2 אוטובוסים. ברור שהראשון מביניהם זה קו
14/01/2017 | 14:30
9
95
עירוני.
לצפיה ב-'מצב שבו צריך שני אוטובוסים כדי להגיע לת"א הוא מצב הגיוני'
מצב שבו צריך שני אוטובוסים כדי להגיע לת"א הוא מצב הגיוני
14/01/2017 | 14:32
8
92
לא הגיוני שיהיה קו מכל מקום לכל מקום.
לצפיה ב-'אבל כן הגיוני שמצפון נתניה יהיה קו יוממים לת"א, במיוחד לאחר'
אבל כן הגיוני שמצפון נתניה יהיה קו יוממים לת"א, במיוחד לאחר
14/01/2017 | 14:38
7
93
שפתחו את היציאה הצפונית מנתניה לכביש החוף.

כפי שקיים קו 325 מהיר מאשדוד לת"א שנוסע מהיציאה הדרומית של אשדוד (יציאה שאגב סמוכה לתחנת הרכבת של אשדוד), כך הגיוני שמהאזור הצפוני ומהיציאה הצפונית של עיר בגודל דומה לאשדוד שאף קרובה יותר לת"א יהיה קו דומה.

למה קווים 606 ו 607 משכונות מזרח נתניה שקרובות לתחנות הרכבת של נתניה כן וקו מצפון נתניה לא?
לצפיה ב-'מחלף איינשטיין'
מחלף איינשטיין
14/01/2017 | 15:12
6
96
אני גר במרחק של 200 מטר מהיציאה הצפונית, ואין שום תחנת אוטובוס, אין בכלל קו בינעירוני שעובר שם.
הוספת תחנת אוטובוס במחלף יכול לקצר לי את הנסיעה ב-45 דקות.
אבל לדעתי לא תהיה תחנת אוטובוס מכיוון שהמחלף יהפוך למחלף מלא רק בעוד 6 שנים (!)
לצפיה ב-'נתת לי רעיון עכשיו, אבל הוא רלוונטי רק בכיוון לת"א'
נתת לי רעיון עכשיו, אבל הוא רלוונטי רק בכיוון לת"א
14/01/2017 | 15:19
5
91
אפשר להכניס את קו 852, בכיוון לת"א, לרחוב איינשטיין עד לכיכר עם עמק חפר, שם יעשה פרסה, יעצור בתחנה שנמצאת באיינשטיין לכיוון מזרח וייצא חזרה לכביש החוף. זה יוסיף ל-852 אולי שתי דקות לנסיעה.
לצפיה ב-'רעיון טוב! '
רעיון טוב!
14/01/2017 | 15:23
3
72
כתושב רחוב עמק חפר, זה באמת יכול להקל עלינו.
אבל עד שמשרד התחבורה יאשר את זה....
כל הכבוד על הרעיון.
לצפיה ב-'תארגן קבוצה של נוסעים מהאזור, תפנו יחד לעיריית נתניה ולמשרד'
תארגן קבוצה של נוסעים מהאזור, תפנו יחד לעיריית נתניה ולמשרד
14/01/2017 | 15:33
76
התחבורה. תציגו בפניהם את הצורך ואת המצב הקיים ותציעו להם את ההצעה הזו שאפשר ליישם אותה במהירות כמעט ללא עלות נוספת ובמחיר של תוספת מזערית למשך הנסיעה של הקו.
לצפיה ב-'מסופים'
מסופים
14/01/2017 | 16:26
76
כן שמעתי את זה לפני חצי שנה. כנראה שהמסוף בצפון העיר ייפתח רק כאשר מחלף איינשטיין יהפוך למחלף מלא. כי בלי הכניסה מדרום, אין טעם להקים מסוף.
אני אתקשר מחר לעיריית נתניה כדי לדעת מה התוכניות.
לצפיה ב-'זה מתכון לאסון! כך נקבר הקו המהיר משדרות לירושלים.'
זה מתכון לאסון! כך נקבר הקו המהיר משדרות לירושלים.
18/01/2017 | 17:36
11
קבוצת מז"ח בנגב המעברי (במקרה זה בשדרות עצמה) לא רצו להמתין להפעלת הקו שנקבע במכרז אשכול הנגב המערבי (דן בדרום) בין שדרות ומכללת ספיר לירושלים ודרשו להכניס את 492 לכיכר המרכזית של העיר. זה מוסיף לו 4 דקות לנסיעה, הנוסעים שמגיעים איתו מנתיבות לא כל כך ששים על כך (הם גם לא ששים על כך שהקו לתל אביב חורש את שדרות) ומעבר לכך, השעות הן של  קו אוטובוס שמגיע מעיר אחרת ולכן לא הכי אמין ומכיוון שזה קו מגזר חרדי, הלו"ז שלו מתאים יותר לצורכי הציבור החרדי מאשר לציבור שרוצה לנסוע בבוקר מוקדם לירושלים למשל.

אבל גרוע מכך, כל תוספת בזמן הנסיעה לקו מהיר גורמת לכך שהנוסעים בקו המהיר לא ששים על כך ובצדק. וכך גם הקו המהיר לא נותן שום פייט לרכב פרטי וזה עוד יותר גרוע.

כך למשל, עם פתיחת מחלף בית קמה שהוסט מצומת בית קמה הישן, קווים מהירים רבים כבר לא יורדים יותר לבית קמה.

אבל בנודע למחלף איינטשין החמוד שלנו, כעת המצב עוד סביר, לכשהמצב ביציאה מהעיר יהיה רע, העונד ממש לא יהיה 2 דקות, הוא יהיה משמעותי.

ובשורה התחתונה, קווי אוטובוס משכונות הופכים עם הזמן לקווי רפאים או לקווים עם נוסעים לא רבים, ככל שזמן הנסיעה באוטובוס מתארך גם ככה. המעבר המאסיבי לרכבת הוא מעבר צודק.

קו 325 באשדוד היה נחוץ כקו ישיר לחלוטין בין אשדוד לתל אביב, המסלול המהיר ביותר בין מרכזית אשדוד למרכזית תל אביב, בדומה ל650 בנתניה. להקביל את הפתיחה של 325 לבין פתיחה של קו חדש לתושבי צפון נתניה זה שמים וארץ.

כך שאם בין הכנסת 852 לבין קו חדש, הייתי אומר שעדיף קו חדש. מעבר לכך, שכל עוד שזה קו של אגד הוא יקר פי שניים מקו של נתיב אקספרס...

ובקווים 606,607 גם ככה כמעט ואף אחד לא נוסע מקרית השרון לתל אביב או לשפיים או להרצליה. רוב הזמן הם מופעלים על ידי מידיבוסים בין עירוניים עם משהו כמו 25-30 מקומות ישיבה בכלל.
לצפיה ב-'קו פנימי'
קו פנימי
14/01/2017 | 15:20
3
108
יש קווים פנימיים לתחנה המרכזית : נסיעה של כ-15 דקות מצפון נתניה
ואז לקחת קו 605/601 לתל אביב. נסיעה של כ-70 דקות, כי היא עוברת בשכונות הדרומיות.
אורכה של נתניה כ-14 ק״מ, מוינגייט בדרום עד חוף בלו ביי בצפון. אז אתם מבינים שקו עירוני מהצפון ועד הדרום הינו סיוט אחד גדול.
לצפיה ב-'70 דקות כל שעות היממה? נסעתי פעם אחר הצהורים ולקח לי 40 דקות'
70 דקות כל שעות היממה? נסעתי פעם אחר הצהורים ולקח לי 40 דקות
14/01/2017 | 21:14
1
33
לצפיה ב-'בשעות הפקקים (אחה״צ צפונה) זה כנראה גם יותר מ-70 דקות.'
בשעות הפקקים (אחה״צ צפונה) זה כנראה גם יותר מ-70 דקות.
16/01/2017 | 15:33
6
לצפיה ב-'ויש את 650 הישיר ממרכזית נתניה, למה לנסוע ב601/605?'
ויש את 650 הישיר ממרכזית נתניה, למה לנסוע ב601/605?
19/01/2017 | 14:13
3
לצפיה ב-'בית המשפט המחוזי דחה את עתירת "קווים" בקשר למכרז שרון-חולון'
בית המשפט המחוזי דחה את עתירת "קווים" בקשר למכרז שרון-חולון
13/01/2017 | 21:11
26
367
מרחבי.
ביום 22 בדצמבר 2016 דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את העתירה.

מי שמעוניין לקרוא את פסק הדין יכול למצא אותו באתר נט המשפט
עת"מ 63763-03-16

קווים ביקשה שקווי נתניה-ת"א יוצאו מהמכרז או לחילופין שיאפשרו לה לגשת אליו.
בית המשפט דחה את כל טענותיה.

לפי פסק הדין, משרד התחבורה יכול להמשיך בהליכי המכרז החל מ 5.1.2017 (לפני שמונה ימים).
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת המכרז יכול להמשיך'
בשעה טובה ומוצלחת המכרז יכול להמשיך
13/01/2017 | 23:04
216
יהיו בו תוספת קווים בחולון ובבת ים
לצפיה ב-'סוף סוף אחרי הקפאה של מספר חודשים.'
סוף סוף אחרי הקפאה של מספר חודשים.
14/01/2017 | 00:07
12
211
מקווה שמטרופולין תזכה במכרז.
לצפיה ב-'אני מעדיף חברה שנהגיה לא טופלים האשמות על מתעדים '
אני מעדיף חברה שנהגיה לא טופלים האשמות על מתעדים
14/01/2017 | 18:36
11
83
לצפיה ב-'לא היו בעיות עם נהגי מטרופולין בקשר לתיעוד אוטובוסים.'
לא היו בעיות עם נהגי מטרופולין בקשר לתיעוד אוטובוסים.
14/01/2017 | 18:49
10
153
אבל קודם כל אני מעדיף שירות ונסיון.
מטרופולין היא החברה היחידה עם נסיון שמתמודדת במכרז והשירות שלה טוב יחסית לחברות החדשות.
לצפיה ב-'מטרופולין אינה החברה היחידה עם נסיון שמתמודדת במכרז'
מטרופולין אינה החברה היחידה עם נסיון שמתמודדת במכרז
14/01/2017 | 19:29
7
149
לכל החברות שמתמודדות במכרז יש נסיון והן לא יותר חדשות ממטרופולין.
לצפיה ב-'אלא אם "אפיקים" מתמודדת. "אפיקים" מאוחרת יותר'
אלא אם "אפיקים" מתמודדת. "אפיקים" מאוחרת יותר
14/01/2017 | 20:01
6
66
לצפיה ב-'אני חושב שאפיקים מתמודדת, אבל לא נראה לי שיש לה סיכויים רבים'
אני חושב שאפיקים מתמודדת, אבל לא נראה לי שיש לה סיכויים רבים
14/01/2017 | 20:15
5
149
לזכות לאחר שזכתה במכרז פתח תקוה - ראש העין, במכרזי אשדוד והיא גם מחזיקה באשכול השומרון.
משרד התחבורה (וזה בא לידי ביטוי גם בדיונים על העתירה) לא מעוניין שיהיה מפעיל אחד חזק מדי במרכז.
לכן, להערכתי הזוכה תהיה אחת מהשלוש: מטרופולין, סופרבוס או נתיב אקספרס.
אגב, נתיב אקספרס וסופרבוס היו משיבות נוספות בעתירה (בנוסף למשרד התחבורה).
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
14/01/2017 | 20:31
2
103
לא הצלחתי לפתוח את מסמך הדיון. כנראה בגלל חסימה במחשב שלי לחלונות קופצים.
הליכי המכרז המשיכו. תוך כמה זמן פחות או יותר צפויים להכריז על הזוכה? 
לצפיה ב-'אני לא יודע מה קורה עם הליכי המכרז'
אני לא יודע מה קורה עם הליכי המכרז
14/01/2017 | 20:35
1
49
לצפיה ב-'OK. תודה'
OK. תודה
14/01/2017 | 20:37
34
לצפיה ב-'אפיקים וסופרבוס איני רוצה שיזכו.'
אפיקים וסופרבוס איני רוצה שיזכו.
14/01/2017 | 21:25
117
על אפיקים יש ביקורות רבות לא טובות על השירות שלה.
סופרבוס רוכשת אוטובוסים סינים באיכות ירודה שאני לא חושב שאוטובוסים אלו יוכלו להתמודד עם העומס של גוש דן ולהיתפרק תוך זמן קצר יחסית.
לצפיה ב-'אפיקים לא תזכה'
אפיקים לא תזכה
15/01/2017 | 08:35
96
מחזק את ידיך, זה אחת מה-3 שהזכרת.
לצפיה ב-'לך לא היו'
לך לא היו
14/01/2017 | 20:16
1
139
תיעדתי ברעננה ברציפות, יום יום, במשך כחצי שנה ונהגי מטרופולין עשו לי בעיות רבות, החל בתנועות מגונות עם האצבע וכלה באיומים.
לצפיה ב-'נהגים זבל.'
נהגים זבל.
14/01/2017 | 21:19
134
עם אגד ודן אין לי בעיות כאלה.
לצפיה ב-' על המידע'
על המידע
14/01/2017 | 18:17
1
93
נקווה להמשך יישום המכרז. אלא אם יהיה ערעור לבית המשפט העליון, שעלול לגרום לעיכוב נוסף.
לצפיה ב-'תודה על המידע,מה התאריכים המעודכנים?'
תודה על המידע,מה התאריכים המעודכנים?
14/01/2017 | 23:49
66
תודה על המידע,אם משרד התחבורה יכול להמשיך החל מה5/1/17 
מה הלו"ז המעודכן לסיום הגשת הצעות,הכרזת הזוכה והפעלת הקווים בפועל?
וואו כמה זמן ממרץ 2016 ורק ב25/12/16 החלטה..
ואף דיווח לציבור מזל ששמו לב ופרסמו כאן...
לצפיה ב-''
14/01/2017 | 23:58
9
84
הקו לנתב"ג מירושלים יופעל על ידי חברת אפיקים.
מספרו לא סופי - 485.
לצפיה ב-'אפשר לינק ישיר או מישהו יכול להעלות את קובץ פסק הדין?'
אפשר לינק ישיר או מישהו יכול להעלות את קובץ פסק הדין?
15/01/2017 | 01:58
8
68
מצאתי להורדה קובץ ZIP בשם DOWNLOAD 
הורדתי ובתוך התיקיה הופיע קובץ DOC אז הפעלתי אותו ואז הייתה שגיאה
"שם הספריה אינו חוקי" וזה הפרוטוקול היחידי שניתן לקרוא מכל הדיונים שהיו(היו באפריל ומאי 2016) מה עושים?
אשמח לעזרתכם
לצפיה ב-'אין לינק ישיר לפסק הדין. תמצאי באתר את פסק הדין ואת יכולה'
אין לינק ישיר לפסק הדין. תמצאי באתר את פסק הדין ואת יכולה
15/01/2017 | 02:05
60
לקרוא אותו ולהדפיס אותו לקובץ.
פסק הדין ניתן ב-22 בדצמבר 2016.
לצפיה ב-'תנסי את הקישור הבא:'
תנסי את הקישור הבא:
15/01/2017 | 02:16
6
74
לצפיה ב-'תודה רבה,הצלחתי לקרוא והמשך תהליך המכרז לא ברור לי'
תודה רבה,הצלחתי לקרוא והמשך תהליך המכרז לא ברור לי
15/01/2017 | 03:27
5
71
תודה רבה,
קראתי והבנתי שכלכלית היה שווה לנתיב אקספרס וסופרבוס להצטרף לעתירה
קווים שילמה למשרד התחבורה 50,000 שקל ולסופרבוס ונתיב אקספרס 30,000
נקווה באמת שלא יהיה ערעור לעליון
הבנתי שבין הדיונים התכנסה וועדת המכרז לדון בטענות של קווים ובכל זאת עברו 7 חודשים מאז (הדיונים היו במאי וההחלטה מבית המשפט ניתנה בסוף דצמבר)
משרד התחבורה גם התעכב חודש-חודשיים עם הליך תכנון ופרסום המכרז (במקום הכנתו בספטמבר ופרסומו באוקטובר הוא הוכן בנובמבר ופורסם בדצמבר או הוכן באוקטובר ופורסם בדצמבר) ובכל אופן ההפעלה שהייתה צריכה להיות במהלך רבעון שני של 2017 בטח תדחה בעוד שנה.. ייקח זמן עד שיוכרז הזוכה ויהיה עוד חצי שנה-שנה הסתגלות והכנה להפעלת הקווים בשטח בקיצור לפחות ב2018 כך אני מעריכה
מקווה שזה לא אומר שהגלגל יתחיל לנוע מחדש ויהיה אפשר להכריז על הזוכה בהקדם מכיוון שבכל אופן יש טווח זמן ארוך להכנה של הזוכה ולפחות מה שאפשר לזרז-יזורז...
אם יש מידע אשמח אם תוכלו לשתף אותנו
בהצלחה
לצפיה ב-'הערכה שלי:עד אפריל יהיה זוכה'
הערכה שלי:עד אפריל יהיה זוכה
15/01/2017 | 07:50
3
76
כבר יש הצעות וכעת המשרד צריך לבחון אותם וזה ייקח 3 חודשים אלא אם כן המשרד יעשה את זה זריז
לצפיה ב-'ואז מה ההמשך?מתי הפעלה בשטח?'
ואז מה ההמשך?מתי הפעלה בשטח?
16/01/2017 | 02:13
2
43
זה לוקח גג 3 חודשים בד"כ או שסתם השערה?
הלוואי והיה מידע מבוסס ועדכני..
בינתיים שתיקה ארוכה
לצפיה ב-'במכרז הזה יש הגדרה ברורה לגבי מועדי היישום ממועד הזכיה:'
במכרז הזה יש הגדרה ברורה לגבי מועדי היישום ממועד הזכיה:
16/01/2017 | 21:38
1
47
"
האשכול יופעל ע"י הזוכה במכרז באופן מדורג בהתאם למפורט להלן :
1.6.1.1 שלב א': הפעלת קווי אשכול נתניה-ת"א המופעלים ע"י נתיב אקספרס, כהגדרתם בסעיפים 31 להלן, יופעלו לא יאוחר מתום 9 חודשים ממועד ההודעה על הזכייה, במסגרת ההפעלה בשלב זה תופעל לכל הפחות מפת הרישוי הקיימת של המפעיל היוצא ביום ההפעלה בכפוף לאמור בסעיף 1.6.2 להלן.
1.6.1.2 שלב ב' : קווי השירות מראשל"צ וחולון המופעלים ע"י אגד וקווי השירות בעבר הירקון המופעלים ע"י דן, כהגדרתם בסעיף 31 להלן, יופעלו לא יאוחר מתום 13 חודשים ממועד ההודעה על הזכייה, במסגרת ההפעלה בשלב זה תופעל לכל הפחות מפת רישוי קיימת של המפעיל היוצא ביום ההפעלה בכפוף לאמור בסעיף 1.6.2 להלן.
1.6.1.3 שלב ג': קווי השירות ממרחב השרון לגוש דן המופעלים ע"י אגד והשלמת הפעלת יתר קווי השירות המפורטים במכרז וטרם החלה הפעלתם. השלמת הפעלת קווי השירות תחל לכל המאוחר מתום 17 חודשים ממועד ההודעה על הזכייה. הכל בכפוף לאמור בסעיף 1.6.2 להלן.
"
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה,כמה שהדיונים והעתירה דפקו את הציבור...'
תודה רבה על התגובה,כמה שהדיונים והעתירה דפקו את הציבור...
17/01/2017 | 03:13
29
תודה על המענה
אם יכריזו על הזוכה תוך 3 חודשים מקסימום אז נראה רק באזור תחילת 2018 את הפעלת קווי נתניה-ת"א,רק ברבעון ראשון 2018 את קווי ראשון וחולון ורק באמצע 2018 את קווי השרון-ת"א
חבל מאוד,לחשוב שהתאריכים הללו היו צריכים להיות פחות שנה
וזה עוד בלי להחשיבאפשרות לעתירה של קווים לבית המשפט העליון (וכרגיל במהלך התקופה עד ההחלטה הציבור לא יעודכן בנעשה) חייבים שם לזרז תהליכים
לטובת כולנו
לצפיה ב-'זה גם משליך על רמת השירות של אגד'
זה גם משליך על רמת השירות של אגד
15/01/2017 | 10:01
114
אגד ממתינה ליישום המכרז, כדי שישתחררו לה נהגים מאשכול שרון-חולון ואז הם יוכלו לסגור סידורים פתוחים באזור המרכז (ובמידה מועטה אולי גם במקומות אחרים עם בעיות כמו חיפה וירושלים, כי יש נהגים בשרון שמגיעים מכל קצווי הארץ).

לצפיה ב-'בירורי תח"צ לגבי חסימת כביש 1 חמישי-שישי הבא'
בירורי תח"צ לגבי חסימת כביש 1 חמישי-שישי הבא
13/01/2017 | 11:02
2
222
כיצד יפעלו קווי השירות שבוע הבא בזמן העבודות על מחלף /מנהרת הראל? 

זכור לי שבלוויה של שמעון פרס הסיטו את הקווים לכביש 443 אך זה נותן מענה לרוב הארץ שרוצים להגיע לירושלים אך  תושבי בית שמש צריכים להשתמש ברכב הפרטי כדי להגיע לירושלים.
האם קווי בית שמש -ירושלים יפעלו בזמן הזה ? איך יופעלו ? (נס הרים,מנהרות,כביש 395 רמת רזיאל, יעשו איגוף ל443 )
או שנאלץ לקחת רכבת שמגיעה למיקום לא נוח בירושלים +10 דקות הליכה לתחנה אוטובוס הקרובה!! .
תודה לעונים

לצפיה ב-'לא ראיתי פרסום לגבי השינויים בתח"צ בחמישי בלילה ושישי בבוקר'
לא ראיתי פרסום לגבי השינויים בתח"צ בחמישי בלילה ושישי בבוקר
14/01/2017 | 13:42
1
123
יש פרסום של נתיבי ישראל לגבי סגירת הכביש ובתחתיתו כתוב:
"מידע על שינויים בהסדרי התחבורה הציבורית באתר כל-קו"
באתר כל-קו לא הבחנתי בינתיים בשינויים.

אבל יש פרסומים לגבי השינויים הקבועים שיהיו בתח"צ לאחר פתיחת מנהרות הראל:

לצפיה ב-'השגתי מידע לגבי הסגירה בחמישי'
השגתי מידע לגבי הסגירה בחמישי
16/01/2017 | 23:24
14
קווי השירות יסעו דרך כביש 443 .
 גם לבית שמש האוטובוסים יסעו דרך 443 ואז דרך מודיעין לבית שמש.( למרות שלדעתי היה צריך להפעיל רק את 415 דרך 443 ואת קווים 417/8/9 להפעיל דרך נס הרים/בית"ר ועוד לא מאוחר לשנות את ההחלטה הזאת- או שהנהגים בשטח יהיו מספיק חכמים וימנעו מהטיול דרך מודיעין)
מבשרת תקבל שירות חלקי .
וישובים הצמודים למחלפים חמד/קרית יערים/שורש יהיו ללא שירות כלל.
לצפיה ב-'מסלול הרכבות במסילת השרון'
מסלול הרכבות במסילת השרון
13/01/2017 | 09:26
15
388
שלום לכולם,

אשמח לשמוע אם מישהו מכיר מה המסלול המתוכנן לרכבות במסילת השרון לכשתיפתח?

לצפיה ב-'מצורפת התמונה המפורסמת של מפת המסלולים ב2020'
מצורפת התמונה המפורסמת של מפת המסלולים ב2020
13/01/2017 | 11:52
14
606
בבקשה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/01/2017 | 22:18
5
160
קצת קשה להבין מהמפה איפה הרכבות יתחילו ויסיימו את נסיעתן.

מהמפה נראה שהרכבת שמוצאה באשקלון, תמשיך אחרי תחנת האונ' לבני ברק והמשך מסילת השרון עד שתגיע להרצליה. אחרי הרצליה תמשיך דרומה עד משה דיין, תל אביב, תסיים בהרצליה?

נראה גם שהרכבת שמוצאה במשה דיין תמשיך לאחר תחנת האונ' להרצליה ותחנות רעננה. איפה תסתיים נסיעתה של הרכבת הזו?
לצפיה ב-'תחנות הקצה הן אשקלון ומשה דיין'
תחנות הקצה הן אשקלון ומשה דיין
13/01/2017 | 22:20
4
198
רכבות יסעו מאשקלון דרך מסילת החוף הדרומי לתל אביב, ימשיכו למסילת הירקון, ראש העין צפון, מסילת השרון, הרצליה וחזרה לתל אביב ודרומה עד משה דיין.
בכיוון ההפוך הרכבות ייצאו ממשה דיין צפונה עד הרצליה, יפנו למסילת השרון, דרומה לראש העין, מערבה למסילת הירקון, דרומה לתל אביב ועד אשקלון.
לצפיה ב-'בקיצור-אין נסיעה ישירה מכפר סבא/רעננה לצפון אלא רק לדרום'
בקיצור-אין נסיעה ישירה מכפר סבא/רעננה לצפון אלא רק לדרום
14/01/2017 | 23:51
3
140
מה שרבים קיוו זה נסיעה ישירה לצפון ונראה שעדיין מחייב החלפה(אמנם קרובה יותר ובכל זאת)בהרצליה ורק משם נסיעה לצפון,נסיעה ישירה אפשרית רק לדרום וחבל מאוד...
לצפיה ב-'רבים קיוו, אבל כפי שהסברתי לאימי, הדבר לא מעשי'
רבים קיוו, אבל כפי שהסברתי לאימי, הדבר לא מעשי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 21:45
2
116
מעטים האנשים שזקוקים לנסוע מכפר סבא או רעננה דווקא לכיוון חיפה. אם יבצעו רכבת כזו, הדבר יבוא על חשבון תדירות כללית ובסופו של דבר:
1) יאריך ליותר אנשים את הנסיעה מדלת לדלת מאשר יקצר.
2) יגרום ללו"ז לא מסודר ולא אחיד - במקום רכבת כל רבע שעה או כל חצי שעה, תהיה תדירות לא אחידה שקשה לזכור.
לצפיה ב-'למה לא מעשי?'
למה לא מעשי?
16/01/2017 | 02:11
1
77
תושבי כפר סבא-רעננה לדרום יכולים לנסוע בצורה ישירה ולצפון לא?
מה ההבדל בין נסיעה לדרום או לצפון?
לצפיה ב-'כי זה מצריך קו רכבת שלם שיעקוף את תל אביב.'
כי זה מצריך קו רכבת שלם שיעקוף את תל אביב.
16/01/2017 | 03:18
198
מערכת הרכבות היא מערכת הנוסעים בעלת הקיבולת הגדולה ביותר (מאות נוסעים לרכבת) וככזו עליה לפעול במסלולים עיקריים עם דרישה גדולה. כאשר את מבקשת רכבת מרעננה לחיפה את מבקשת למעשה רכבת שבאה מלוד לראש העין ומשם דרך כפר סבא לרעננה ולחיפה ולא תשרת את תחנות האיילון, או גרוע מכך - שרכבת לחיפה מהאיילון תעשה סיבוב מיותר מהאוניברסיטה לבני ברק וראש העין ומשם עד לרעננה וממנה לחיפה.  לרכבות כאלו לא תהיה דרישה והלו"ז יהיה עגום - רכהת מיוחדת פעמיים שלושה ביום במקרה הטוב ומסלול שעוצר בכמה שיותר תחנות ביניים.

מול שתי האופציות האלו אופציה של עלייה לרכבת ברעננה ונסיעה של שתי תחנות לאוניברסיטה ברכבת שתביא יוממים מהשרון לתחנות האיילון והחלפה שם לרכבת שבאה מבאר שבע, מודיעין ובעתיד ירושלים ויעדה חיפה הגיוני יותר. לשתי הרכבות ישנה דרישה עיקרית לתל-אביב והחלפה ביניהן תאפשר לך להגיע ליעדך. התדירות בקווים העיקריים לתל אביב תהיה גבוהה יותר ובתיאום נכון אפשר להחליף באוניברסיטה ובעתיד בהרצליה לרכבת ישירה לחיפה.
לצפיה ב-'לפי זה כל קו החוף אמור להיות מחושמל עד 2020'
לפי זה כל קו החוף אמור להיות מחושמל עד 2020
15/01/2017 | 02:27
7
157
לא נראה לי שזה יקרה.
לצפיה ב-'מתי מזיזים את הקו בכפר שמריהו אל מתחת לגשר? מה הצפי?'
מתי מזיזים את הקו בכפר שמריהו אל מתחת לגשר? מה הצפי?
15/01/2017 | 08:54
4
76
לצפיה ב-'הרכבת רק פירסמה בחודש האחרון מכרז בקשר לכך'
הרכבת רק פירסמה בחודש האחרון מכרז בקשר לכך
15/01/2017 | 11:20
3
164

זה לא יקרה בחודשים הקרובים, אלא מתישהו במחצית השניה של 2017 או במחצית הראשונה של 2018.

במקביל פורסם מכרז נוסף שקשור לפרויקט:

הפרויקט כולו לא יסתיים לפני 2019.
לצפיה ב-'למה אין לרכבת שום גוף ביצוע? על כל מטר מסילה מכרז?'
למה אין לרכבת שום גוף ביצוע? על כל מטר מסילה מכרז?
16/01/2017 | 23:41
2
48
אני אומר, התוואי מוכן, צריכים להניח כמה מסילות, מפלגים,
למה אין לרכבת שום גוף ביצועי שיכול לבצע עבודות כאלה, שהן לא נורא גדולות?
על כל עבודה קטנה להוציא מכרז לא נשמע לי יעיל!
לצפיה ב-'המסילות קיימות כבר ברובן. רק לחבר אותן ולהשלים.'
המסילות קיימות כבר ברובן. רק לחבר אותן ולהשלים.
17/01/2017 | 12:07
1
41
אז סביב עבודה כל כך קטנה כל כך הרבה בירוקרטיה?
גוף ביצועי ברכבת גם תהיה מרכז ידע.

לצפיה ב-'זו לא עבודה כל כך קטנה'
זו לא עבודה כל כך קטנה
17/01/2017 | 12:26
41
אם תסתכל בתכני המכרזים תראה שזה כרוך בהרבה עבודות של גורמים שונים ובתיאומים מורכבים והעבודה צריכה להיעשות בשלבים.
יש עבודות תקשורת למשל. צריך לתאם את העבודה עם העבודות של נתיבי ישראל. יש עבודה על תחנת הרצילה עצמה.
ומעל כל זה מדובר במסילה פעילה.

העבודות שכלולות בשני המכרזים הללו נפרסות על פני כמעט שנתיים.
לצפיה ב-'נכון, זו מפה קצת ישנה'
נכון, זו מפה קצת ישנה
15/01/2017 | 14:39
50
לצפיה ב-'יש גם את ראש עיריית חיפה המתנגד לחשמול....'
יש גם את ראש עיריית חיפה המתנגד לחשמול....
16/01/2017 | 00:37
96
גם "הירוקים" בחיפה מתנגדים לחשמול ומפיצים תאוריות שקר.

ומה עם השיקוע של יונה יהב???

בלי הסכמה פוליטית לא יהיה חשמול בחיפה.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 14/01-13/01 '
שרשור הכוונה ומודיעין 14/01-13/01
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2017 | 01:39
4
12
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'דרך משכונה עמישב בפ"ת לצומת קסטינה'
דרך משכונה עמישב בפ"ת לצומת קסטינה
13/01/2017 | 19:06
1
29
איך עדיף להגיע משכונה עמישב בפ"ת לצומת קסטינה? צריך להיות שם בשעה 15:30 לכן בבקשה תגידו גם באיזו שעה לעלות
יש לי אפשרות להגיע לתחנת רכבת עם קו 238
לצפיה ב-'עם קו 356 של אפיקים שעובר במחלף שעריה בין 14:20-14:30'
עם קו 356 של אפיקים שעובר במחלף שעריה בין 14:20-14:30
13/01/2017 | 19:16
35
בתחנה שנמצאת בירידה מכביש 471 (דרומית ל-471) ממערב לכביש 40 לכיוון מזרח וצפון (הקו ממשיך בנסיעה מזרחה בכביש 471).
לפי הלו"ז הקו מגיע לצומת קסטינה בסביבות 15:20.

רכבת לא תעזור לך.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
13/01/2017 | 20:40
1
23
אני צריכה להגיע לרחוב אחד העם 50 בתל אביב מתחנת רכבת הגנה או שלום או מרכז. אילו קווים מגיעים? באיזו תדירות? כמה זמן הסיעה ובאיזו תחנה עלי לרדת?
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
13/01/2017 | 21:26
26
מרכבת ההגנה (עדיף) - לצאת לדרך ההגנה (בצד ממול התחנה) ולקחת קווים 15/16/104/204/304 עד אלנבי/רוטשילד או אלנבי/לילינבלום. להמשיך רגלית לאלנבי פינת אחד העם ימינה לאחד העם עד מספר 50. התדירות המשותפת של הקווים לעיל מאוד טובה.
לצפיה ב-'תחנת רכבת קרובה ביותר לשוק הכרמל'
תחנת רכבת קרובה ביותר לשוק הכרמל
12/01/2017 | 21:22
10
216
מישהו יכול להציע איזו תחנת רכבת היא הקרובה ביותר לשוק הכרמל?
תודה

לצפיה ב-'השלום או ההגנה, אבל כדי לקבל הכוונה שאל בשרשור המתאים'
השלום או ההגנה, אבל כדי לקבל הכוונה שאל בשרשור המתאים
12/01/2017 | 22:24
1
50
לצפיה ב-'חן חן וסליחה'
חן חן וסליחה
13/01/2017 | 15:21
24
לצפיה ב-'מבחינת אוטובוסים ת"א מרכז עדיפה על השלום'
מבחינת אוטובוסים ת"א מרכז עדיפה על השלום
14/01/2017 | 10:27
7
42
לצפיה ב-'העובדה שציינת היא הבעיה במערך האוטובוסים בתל-אביב.'
העובדה שציינת היא הבעיה במערך האוטובוסים בתל-אביב.
15/01/2017 | 11:59
5
95
לעובדה שמבחינת תדירות קווים וזמינותם תחנת ת"א מרכז מקושרת יותר מתחנת השלום יש מחיר, והוא מתחיל בתוספת מינימלית של חצי קילומטר עירוני בקו אווירי או קילומטר שלם ברחובות העיר המביא לזמן נסיעה ארוך יותר כי נסיעת אוטובוס עירונית היא סוג הנסיעה האיטי ביותר.

כל תחנות האיילון נמצאות כ 2.5 ק"מ מהחוף. ההתעקשות על קווים אלכסוניים או בצורת האות ר' מאריכים את הנסיעה העירונית שלא לצורך. אפילו אם יש הגיון בקווים כאלו בראייה עירונית פנימית, בראייה מטרופוליטנית ומערכתית יש הגיון בקווי אוטובוס רוחביים מעבר האיילון לתחנות ומהתחנות לחוף כי זמן הנסיעה והקישוריות למוקדים מקכזיים רבים בעיר יצטמצם אם אורך המסלול יהיה 2.5-3 קילומטרים אופקיים ולא 4-5 קילומטרים אלכסוניים או בצורת ר'.
לצפיה ב-'לא ברור לי מה שכתבת. אם הכבישים והרחובות עצמם אלכסוניים'
לא ברור לי מה שכתבת. אם הכבישים והרחובות עצמם אלכסוניים
15/01/2017 | 12:12
1
62
כיצד הקווים יהיו אופקיים?
הקווים מתוכננים בהתאם למבנה הדרכים.

וברור שתחנת רכבת שנמצאת בצומת דרכים ראשיות וליד מסוף אוטובוסים גדול תיהנה מקישוריות טובה יותר מתחנה שאין (ולא יכול להיות) בסמוך לה מסוף ונמצאת בציר עם הרבה פחות קווים ונגישות פחות טובה.
לצפיה ב-'אופקי אינו בהכרח ישר אלא כיוון.'
אופקי אינו בהכרח ישר אלא כיוון.
15/01/2017 | 13:03
57
לו היו קווים תדירים מדרך השלום לקפלן, כיכר הבימה, בן ציון, בוגרשוב, בן יהודה, אלנבי, המלך ג'ורג' (לולאה שחלק מהקווים יקחו בכיוון השעון וחלק נגד כיוון השעון) זמן הנסיעה מהשלום לאזור המרכזי מאד של דיזינגוף סנטר, שוק הכרמל ומגדלי האופרה היה קצר משמעותית מקווי גשר ארלוזרוב.

באותה מידה קווים מת"א מרכז דרך ארלוזרוב לחוף או ארלוזרוב, בלוך, גן העיר, בן גוריון היו מחברים את כיכר המדינה וכיכר רבין וכן מוקדים בצפון הישן ישירות לתל אביב מרכז.

ראיתי את מסלול קו 18 במפת הקווים התדירים של אלן. מסלולו מתחיל בעל פרשת דרכים והוא עולה לדוד המלך כדי לבצע מסלול שכיוונו מצפון מזרח לדרום מערב.
לצפיה ב-'אבל לרכבת השלום יש יותר פניות ורמזורים לאוטובוסים'
אבל לרכבת השלום יש יותר פניות ורמזורים לאוטובוסים
15/01/2017 | 16:13
1
54
מאשר לרכבת מרכז, לשם יש צירי תחבורה שמובילים כמו ארלוזרוב ושאול והמלך ללא פניות כמעט.
לצפיה ב-'18 פונה שתי פניות משאול המלך לדוד המלך. '
18 פונה שתי פניות משאול המלך לדוד המלך.
15/01/2017 | 17:20
49
וכן פנייה מאד מסובכת באזור כיכר רבין.
לצפיה ב-'שאלו תהיינה הבעיות ברשת הקווים של גוש דן...'
שאלו תהיינה הבעיות ברשת הקווים של גוש דן...
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 21:47
38
תתחיל עם כל החלופות המשוגעות ועם הקווים הפוליטיים (כאלה שנוסעים פעם-פעמיים ביום כדי שיוכלו לסמן וי על שירות מדלת לדלת).
לצפיה ב-'שימו לב לישירות של קו 61 במתכונת הזמנית'
שימו לב לישירות של קו 61 במתכונת הזמנית
16/01/2017 | 00:18
36
במקום לבצע מעקף "ר" כמו שccyclist כתב מתחתיך, הזיזו את קו 61 זמנית למסלול מאוד מאוד ישיר ללב תל אביב, בזמן העבודות על כיכר דיזנגוף... (אני מדבר על הכיוון לתוך ת"א)
מארלוזורוב לבלוך, דרך כיכר רבין ישירות לכיכר מזריק ולקינג ג'ורג', ומשם לכרמלית בדרך הקצרה ביותר האפשרית. אפילו קו 18 לא מגיע כל כך מהר לים (בגלל המעבר באיכילוב)... האמת? הלוואי וה'זמני' של קו 61 יהפוך קבוע בשני הצדדים. (וזוהי דעה שנובעת מהדיון הזה נטו - אני לא נוסע קבוע בקו ולא יודע אם יש ציבור גדול של תושבי דיזנגוף שיתרעמו על העניין)
לצפיה ב-'סקופ בלעדי לפורום'
סקופ בלעדי לפורום
12/01/2017 | 21:02
19
667
ערב טוב לכולם, סקופ טרי מהיום, לא חדשות מזוייפות כמו ב-cnn.
בנסיעה ברכבת מצאתי את המסמך המצורף.

למי שלא יודע, שחר איילון הוא מנכ"ל הרכבת הטרי.

לפי תוכן הדברים, נראה שהוא התווה מטרות לעובדים בתקופת כהנתו שזה עתה החלה.

שימו לב לשם האחרון ברשימת התחנות! יש שתי אפשרויות:
א. הוספת תחנה על קו החוף הדרומי אחרי הירידה מהגשר, ממערב לאזה"ת.
ב. סלילת החיבור של הקו הנ"ל לתחנת ראשונים, לא בתוואי שכבר אושר (ואולמרט המושחת ביטל לאחר שהחלה כבר העבודה) אלא בתוואי כביש 431, עם תחנה על הקו החדש מצפון לאזה"ת.

בועז, דוד - לבדיקתכם!
לצפיה ב-'מנסה להפוך את התמונה...'
מנסה להפוך את התמונה...
12/01/2017 | 21:06
2
409
לצפיה ב-'הנה'
הנה
12/01/2017 | 21:42
1
433
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/01/2017 | 21:47
51
לצפיה ב-'תפוז הרשע לא נותן להפוך....'
תפוז הרשע לא נותן להפוך....
12/01/2017 | 21:13
355
למי שמתקשה לקרוא במהופך, התחנה האחרונה היא "מעויין שורק".

נספח לסקופ: בצד השני של הדף יש שרטוט של קטע ממסילת עירון תובב"א, באיזור חריש.

לילה טוב משדות פלשתים.
לצפיה ב-'הסקופ הזה מופיע באתר עיריית ראשון לציון כבר כמעט שנתיים'
הסקופ הזה מופיע באתר עיריית ראשון לציון כבר כמעט שנתיים
12/01/2017 | 21:13
5
282

ידוע שעיריית ראשון לציון פועלת לקידום התוואי הזה של המסילה ומעוניינת בתחנה במעויין שורק.
לצפיה ב-'עיריית ראשון יכולה להיות "מעוניינת" בעשר תחנות'
עיריית ראשון יכולה להיות "מעוניינת" בעשר תחנות
12/01/2017 | 21:21
4
263
השאלה היא אם הממשלה תאשר, משרד התחבורה ייתן הוראות והרכבת תבצע.

כאן יש לך אינדיקציה ראשונה לכך שהתחנה נמצאת ברשימת ה"to do" של המנכ"ל החדש. זהו הסקופ, לא קיומן של תכניות תיאורטיות.

אגב, גם בגדרה המועצה המקומית "מעוניינת" בתוואי חדש עם תחנה (מסילת אשדוד-שורק לאורך כביש 7). זה לא אומר שהרכבת כבר הכניסה את הפרוייקט לתכניות העבודה.
לצפיה ב-'המסילה לגדרה נמצאת גם בהצעה של נתיבי איילון'
המסילה לגדרה נמצאת גם בהצעה של נתיבי איילון
13/01/2017 | 05:23
3
163
בתור "מסילת 4/40"
לצפיה ב-'לא של נתיבי איילון אלא של AvivACMG . נתיבי איילון רק צירפו'
לא של נתיבי איילון אלא של AvivACMG . נתיבי איילון רק צירפו
13/01/2017 | 13:29
2
133
את המפה של AvivACMG למסמך שלהם.
לצפיה ב-'מישהו הזמין את העבודה הזאת'
מישהו הזמין את העבודה הזאת
17/01/2017 | 18:27
1
15
קשה לי להאמין שחברה פרטית יזמה על דעת עצמה סלילת מסילה חדשה.
לצפיה ב-'נתיבי איילון בטוח לא הזמינה מפה של רשת המסילות הארצית'
נתיבי איילון בטוח לא הזמינה מפה של רשת המסילות הארצית
17/01/2017 | 18:37
15
כנראה רכבת ישראל או משרד התחבורה הזמינו אותה, אבל כפי שהמפה מופיעה במסמך זו מפה של אביב AMCG, שנתיבי איילון צירפה אותה בנספח למסמך שלה.
לצפיה ב-'התב"ע טרם אושרה'
התב"ע טרם אושרה
12/01/2017 | 21:56
167
התב"ע של מסילת 431 מערב (ראשונים-דיין) ותחנת מעויין שורק עדיין לא אושרה, אלא ממתינה לפרסום הפקדה.

לצפיה ב-'פד"פ לצערינו בשורה כואבת מאיר בנאי '
פד"פ לצערינו בשורה כואבת מאיר בנאי
13/01/2017 | 15:50
2
164
מאיר בנאי נפטר אמש 
מאוד אהבתי את השירים שלו. היה יוצר מיוחד. זמר גדול. הרגשתי, שבשנים האחרונות הוא נעלם. לא מופיע, באופן סדיר וכמעט עשור עבר מהאלבום האחרון יותר. עשור וחצי, אם מתייחסים לאלבום עם שירים מקוריים, שהוא כתב ושהוציא ב-2001
לצפיה ב-'תודה אורי'
תודה אורי
15/01/2017 | 15:50
1
76
בקשר לשתיקה הארוכה של מאיר ז"ל: משה לוי התראיין לוואלה ואמר שלא מזמן התקשר למאיר, "הזכיר" לו שכבר עשור לא הוציא אלבום, והציע להיות הזרז לחידוש הקריירה שלו. מאיר ז"ל ענה: "תן לי חודש-חודשיים, יש לי עניינים אישיים כרגע"...

אני ראיתי את מאיר בהופעה פעמיים, קיץ 90 וסתיו 92 (שיא הצלחתו המסחרית). הנה שיר תח"צ יפה שלו משנת 96':

לצפיה ב-' עדיין יש הלם '
עדיין יש הלם
15/01/2017 | 20:37
43
קראתי את הכתבה ב"וואלה", עם ה'תזכורת' של משה לוי, על כך שלא יצא אלבום עשור. אותו אלבום הוא אלבום פיוטים. אלבום עם שירים מקוריים "לב סדוק" יצא לפני למעלה מ-15 שנים ב-2001.

ווילי הבן דוד של מאיר, אהוד שר ב"בלוז כנעני" למאיר אריאל את המשפט "הנר שלך, מאיר עדיין דולק". במשפט הזה אפשר לצערינו גם לחשוב על מאיר הבן דוד 

אני הייתי בשתי הופעות. ב-2007 הייתי בהופעה ב"בארבי" בכפר סבא. ב-2004 הייתי בהופעה חגיגית ב"צותא" בתל אביב, שהייתה הופעה חגיגית לאלבום האוסף שלו.
לצפיה ב-'נקודה מעניינת יותר שעולה מהמסמך'
נקודה מעניינת יותר שעולה מהמסמך
15/01/2017 | 20:04
4
119
היא התמקדות בחיזוק הקשר בין הרכבת לציבור ולקבוצות ענין, קרי הפורום וכד'.

נ.ב. להבא, אשמח אם תתיעץ איתי בפרטי לפני העלאת חומרים מסוג זה. במקרה הזה לא נראה שיש חומר לא ראוי לפירסום אבל חשיפת מסמכים פנימיים שהתקבלו בדרכים לא רשמיות עלולות להיות חרב פיפיות.
לצפיה ב-'ומה לגבי מסמכים פנימיים שהתקבלו בדרכים רשמיות אך דרך צד ג'?'
ומה לגבי מסמכים פנימיים שהתקבלו בדרכים רשמיות אך דרך צד ג'?
16/01/2017 | 00:57
1
66
פעמים רבות אני נתקל במסמכים פנימיים הקיימים ברשויות מקומיות ובמשרדי ממשלה. האם אין בעיה לפרסם מסמכים פנימיים שכאלה ללא אישור במפורש מרכבת ישראל?

יצויין בזאת שמדובר במסמכים פנימיים ובתכתובות עם רשויות מקומיות ומשרדי הממשלה השונים. לא נראה לי שרכבת ישראל היתה מאשרת לפרסום מסמכים פנימיים שכאלה.

אני בכל אופן בחרתי שלא לפרסם אותם מחשש לפגיעה בצנעת הפרט מאחר והמסמכים הללו כוללים פרטים אישיים של בעלי תפקידים.
לצפיה ב-'אומנם אנחנו לא עיתונאים פה,'
אומנם אנחנו לא עיתונאים פה,
16/01/2017 | 22:34
34
אבל הכלל, מבחינתי, הוא אותו הכלל:
עיתונאי שמכבד את עצמו, שמקבל לידיו מידע כזה או אחר מחויב לאמת את המידע מול נשוא המידע לפני הפרסום, כדי לתת לו אפשרות להגיב. רק לאחר מכן, ניתן לפרסם את המידע, במידה ואתה מוכן לשאת בהשלכות אישיות בשל פרסום המידע, כגון תביעת לשון הרע, הוצאת דיבה, חשיפת מידע מסווג וכדומה.
לצפיה ב-'מאה אחוז, כך אעשה להבא'
מאה אחוז, כך אעשה להבא
16/01/2017 | 20:05
1
10
לצפיה ב-''
16/01/2017 | 22:35
6
לצפיה ב-'הפעלה בימי א' של רכבת מהוד השרון לבאר שבע דרך לוד וקרית גת'
הפעלה בימי א' של רכבת מהוד השרון לבאר שבע דרך לוד וקרית גת
12/01/2017 | 16:47
17
318
אבל נראה שהרכבת תסע דרך תל אביב ולא דרך המסילה המזרחית (לפי הפרש הזמנים בין הוד השרון ללוד).
לצפיה ב-'יוצרים בלגן בקווים: רכבת מהוד השרון לב"ש דרך לוד במקום'
יוצרים בלגן בקווים: רכבת מהוד השרון לב"ש דרך לוד במקום
12/01/2017 | 19:15
2
247
משה דיין.
לצפיה ב-'לא מפריע לאף אחד רכבת אחת פעם בשבוע שתהיה מיוחדת.'
לא מפריע לאף אחד רכבת אחת פעם בשבוע שתהיה מיוחדת.
13/01/2017 | 05:32
1
145
נראה לי שזה עדיף על הצפיפות המטורפת בתוך הרכבות
לצפיה ב-'אני בטוח שנוסעים שיעדם חולון-אשקלון-אופקים יתבלבלו. '
אני בטוח שנוסעים שיעדם חולון-אשקלון-אופקים יתבלבלו.
13/01/2017 | 09:57
46
לצפיה ב-'נראה שמישהו ממחוז מרכז השתלט על רכבת ישראל ונחוש להפוך'
נראה שמישהו ממחוז מרכז השתלט על רכבת ישראל ונחוש להפוך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2017 | 19:39
3
230
את רשת הקווים לסבוכה ומבלבלת כמו קווי האוטובוסים בגוש דן...
לצפיה ב-'זה כנראה קשור יותר לצה"ל'
זה כנראה קשור יותר לצה"ל
12/01/2017 | 19:46
194
לאחרונה נעשו מספר שינויים במטרה לתגבר את השירות לבאר שבע וללהבים בימי א'.
לצפיה ב-'חוסר ברירה'
חוסר ברירה
13/01/2017 | 18:28
1
80
צהל משנע יותר מדי חיילים בדיוק באותן שעות מכל רחבי הארץ לבאר שבע.

אם למישהו בצהל או במשרד הביטחון היה אכפת מספיק היו כל חודש בוחרים 3-4 בסיסים שבהם החיילים מגיעים ביום ראשון ב 12 או במוצש ולא בבוקר יום ראשון ובכך פותרים את הפקק תנועה הזה.

אבל משום שלאף אחד בצהל ובמשרד הביטחון לא אכפת מספיק כי הם לא אלו שמקבלים את התלונות, לאוטובוסים אין הקיבולת, זה נזרק על הרכבת שעושה מה שאפשר עם מה שנשאר ומתמודדת עם הפיק של החיילים בתוספת הסטודנטים בב"ש.

אני חושב שהפתרון לעומס ברכבות צריך להיות כמו הפתרון של מחיר לצריכת חשמל לפי שעות הצריכה. כל נסיעה בשעות השיא תעלה יותר מנסיעה בשעה שנחשבת כפחות עמוסה וזה כנראה יגרום לצרכן הגדול שהוא משרד הביטחון למתן את העומס של ראשון בבוקר.
לצפיה ב-'נסיעות יקרות יותר בשעות השיא זה בהחלט דבר שנהוג בעולם'
נסיעות יקרות יותר בשעות השיא זה בהחלט דבר שנהוג בעולם
13/01/2017 | 18:41
77
אבל איך תשלב את זה עם האפשרות לכרטיסים תקופתיים? זה מצריך מחשבה מחדש על כל מבנה התעריפים בתח"צ בארץ, וכמובן יהיה backlash ציבורי לא קטן על ייקור המחירים, ורוב האנשים ימשיכו לשלם כי אין ברירה, לא כולם עובדים במקומות בהם שעות העבודה גמישות.
לצפיה ב-'אולי זה בגלל מפגש רכבות עם ציוד נייד כלשהו במסילה המזרחית?'
אולי זה בגלל מפגש רכבות עם ציוד נייד כלשהו במסילה המזרחית?
13/01/2017 | 05:30
9
121
או במעבר למסילה המזרחית דרומית לראש העין צפון, או בחיבור המסילה המזרחית ללוד? נשמע מוזר שיכניסו את הקו הזה בחזרה לתוך פרוזדור האיילון העמוס לעייפה, במיוחד ביום ראשון בבוקר, ללא כל עצירה בתחנה בדרך. נשמע שיש אולי איזה סימנור אדום לרכבת הזו באזור המסילה המזרחית.
לצפיה ב-'מי אמר שאין עצירות בדרך? '
מי אמר שאין עצירות בדרך?
13/01/2017 | 09:58
32
לצפיה ב-'אם אני מבין נכון, זאת רכבת שעד היום המשיכה '
אם אני מבין נכון, זאת רכבת שעד היום המשיכה
13/01/2017 | 10:01
3
129
לבאר שבע דרך ראשל"צ משה דיין כמו כל הרכבות מהוד השרון, ועכשיו משנים את החלק השני שלה, כלומר היא תעצור בכל תחנות ת"א כמו קודם, ואז תפנה לכיוון לוד.
לצפיה ב-'צודק.'
צודק.
13/01/2017 | 12:29
2
90
אשף תכנון המסלול של הרכבת מראה במפורש שהרכבת של 7:23 תעצור, כרגיל, בכל תחנות ת"א, ואז תמשיך ללוד. פרט מעניין שם הוא שנראה שהם עדיין לא החליטו באיזה רציף להשתמש בתחנת ההגנה, אז מערכת תכנון המסלול מראה שהרכבת תעצור ברציף "0" (שלא קיים).
בפועל זה בטח יהיה רציף 2 או אולי רציף 3 (רציף "הרפאים" בתחנת ההגנה שאף פעם לא ראיתי אותו בשימוש)
לצפיה ב-'רציף 3 היה בשימוש כאשר רכבות לתחנת הראשונים או'
רציף 3 היה בשימוש כאשר רכבות לתחנת הראשונים או
13/01/2017 | 13:33
88
לבית שמש / ירושלים התחילו והסתיימו בתחנת ההגנה.
כאשר תחנת ההגנה לא משמשת תחנת קצה לרכבות, השימוש בו לא נפוץ.
לצפיה ב-'על כך אני מתעצבן. כי זו ממש מדיניות גרועה להפעיל לוח זמנים'
על כך אני מתעצבן. כי זו ממש מדיניות גרועה להפעיל לוח זמנים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2017 | 13:40
92
שיש בה שינוי לרעה ביום אחד בשבוע העבודה. אין כמובן בעיה בתוספת שירות פעם בשבוע, תגבור לפי הצורך, אבל אסור שהיא תבוא על חשבון לו"ז סדיר ומסודר בשאר הרשת.
לצפיה ב-'לא מוזר בכלל שלא לוקחים רכבת המקשרת ביום ראשון בין 7 ל-8'
לא מוזר בכלל שלא לוקחים רכבת המקשרת ביום ראשון בין 7 ל-8
13/01/2017 | 13:37
3
105
בבוקר בין תחנות מסילות השרון והירקון ותחנת ראש העין צפון לבין תחנות תל אביב.
בקטע הדרומי יותר של המסלול הרגיל זה פחות משמעותי כי הכיוון מתל אביב לתחנות שבין חולון לאופקים ביום ראשון בוקר אינו כיוון השיא.
לצפיה ב-'עדיין זה מוריד מהאפקטיביות של קו החוף הדרומי.'
עדיין זה מוריד מהאפקטיביות של קו החוף הדרומי.
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2017 | 13:42
2
85
מי שנוסע מצפון גוש דן ומציר האיילון לאזור התעשייה בראשון לציון והשתמש עד כה ברכבת הזו, יצטרך פעם בשבוע לתכנן אחרת את הנסיעה שלו. לא מעט אנשים עשויים להיות גם מופתעים תוך כדי נסיעה.
לצפיה ב-'אתה צודק אבל כנראה אין לרכבת אפשרות להוסיף רכבת נוספת'
אתה צודק אבל כנראה אין לרכבת אפשרות להוסיף רכבת נוספת
13/01/2017 | 13:44
92
והברירה הייתה בין לא להוסיף רכבת לבאר שבע במסלול המהיר ולהשאיר את המצב הקיים לבין הוספת הרכבת על חשבון פגיעה קטנה יחסית בשירות אחר.
שיקולי עלות-תועלת.
לצפיה ב-'אני בטוח שביום ראשון לא מעט נוסעים מבולבלים יירדו בתחנת לוד'
אני בטוח שביום ראשון לא מעט נוסעים מבולבלים יירדו בתחנת לוד
13/01/2017 | 17:38
81
אחרי שהבינו שהרכבת שעליה עלו נסעה במסלול שונה מהרגיל... וזה עוד במצב ה"טוב", במקרה הגרוע יותר הם עלולים לשים לב רק אחרי שהרכבת תצא מרמלה, ולעשות "טיול" ארוך כל הדרך עד קריית גת.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 12/01‬ '
שרשור הכוונה ומודיעין 12/01‬
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2017 | 00:53
14
19
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
לצפיה ב-'והנה אני בתור שואל : מתמח"ת לבצלאל בירושלים יום ג' בבוקר'
והנה אני בתור שואל : מתמח"ת לבצלאל בירושלים יום ג' בבוקר
12/01/2017 | 17:06
5
90
המוצא הוא נווה שאנן בת"א, אז תמח"ת והסביבה היא נקודת המוצא בגדול.
היעד הוא האקדמיה לאמנות בירושלים בצלאל, ביום שלישי בבוקר עד השעה 10:00 (מן הסתם, עדיף להגיע לשם סביבות 9:45/50).
ממה שראיתי, ההמלצה המהירה היא לקחת קו 111 מלוינסקי בסביבות 8, ואז בצומת מצפה מודיעין (מאותה תחנה בה יורדים) לקחת את קו 102 עד התחנה האחרונה ומשם ברגל. לפי גוגל/כל קו, הצפי להגיע הוא ב9:40/9:45. אני לא יודע מה המצב בכביש 443 בשעה 9 אבל אני מניח שהוא לא להיט.
האם יש אופציות אחרות ? (למשל ראיתי שיש 405 + 68 אבל נראה לי שזה לא להיט עוד יותר. מה עם להגיע לעזריאלי ומשם לקחת את השאטל עד שפירים ומשם 102 ?) 
לצפיה ב-'מתחנת גבעת התחמושת לבצלאל'
מתחנת גבעת התחמושת לבצלאל
12/01/2017 | 19:17
2
63
יש את קו 48\48א עד בצלאל ממש. ייתכן ש405+הרכבת הקלה יהיה יותר מהיר מ405+68.
לצפיה ב-'כלומר אתה מציע, 405+רק"ל עד גבעת התחמושת+48/48א' ?'
כלומר אתה מציע, 405+רק"ל עד גבעת התחמושת+48/48א' ?
12/01/2017 | 23:47
1
14
לצפיה ב-'כן'
כן
13/01/2017 | 15:52
6
לצפיה ב-'יש בקרים ש-443 לפני ירושלים פקוק בצורה מזעזעת'
יש בקרים ש-443 לפני ירושלים פקוק בצורה מזעזעת
13/01/2017 | 01:59
56
במיוחד קו 102 שממש נוסע דרך הפקקים של 443, הירידה לצומת רמות והעלייה להר חוצבים. דווקא כביש 1 אחרי השיפוצים יחסית לא פקוק (הכול תלוי במזל כמובן...), מלבד הפקקים הקבועים בסיבוב מוצא ואח"כ בכניסה לעיר.
לצפיה ב-'אם קו 102או שאר הקווים מחניון הנתיב המהיר עוצרים בצומת רמות'
אם קו 102או שאר הקווים מחניון הנתיב המהיר עוצרים בצומת רמות
13/01/2017 | 22:37
31
אתה יכול להחליף שם לקו 42 שאמור להגיע להר הצופים בסביבות 10 יתכן איחור של מספר דקות. כך אתה יכול לעקוף את 68 הנסיעה בתוך שטח עירוני בירושלים.
לצפיה ב-'מגבעתיים לרחוב האגוז* בקריית אונו, מחר (שישי) בבוקר/צהריים'
מגבעתיים לרחוב האגוז* בקריית אונו, מחר (שישי) בבוקר/צהריים
13/01/2017 | 00:33
5
43
גוגל הציע 55 או 68, קו מפתיע שלא הכרתי . לשניהם הוא נותן זמן הגעה דומה, אבל אני לא יודעת עד כמה הוא מדייק בקטע הזה.
בהנחה שהגעה לתחנת המוצא אינה שיקול (55 באחת מתחנות כצנלסון, 68 בז'בוטינסקי, צומת עלית) מי מהם עדיף מבחינת זמינות / זמן נסיעה?

13/01/2017 | 01:02
4
48
אז אולי כדאי 68, אבל 55 לדעתי מהיר יותר אבל לא בהרבה כנראה.
לצפיה ב-'קצת מוזר איך בעצם קו שעובר דרך רחובות גבעתיים הצרים'
קצת מוזר איך בעצם קו שעובר דרך רחובות גבעתיים הצרים
13/01/2017 | 10:06
3
48
יהיה אטי יותר מקו שנוסע בנת"ץ של ז'בוטינסקי ואז בכביש 4... אפרופו הדיון שניהלתי כאן בשבוע שעבר.
לצפיה ב-'כשיש נתיב אחד בכל כיוון ותנועה ערה, ברור שהוא יהיה איטי יותר'
כשיש נתיב אחד בכל כיוון ותנועה ערה, ברור שהוא יהיה איטי יותר
13/01/2017 | 21:29
2
37
(אגב, 55 בלי קשר קו איטי לפעמים, כי הרבה משתמשים בו והתיקוף במכונות שלהם איטי בד"כ. זה קו שלפעמים מתעכב 5 דק' בתחנת רכבת מרכז לכיוון תל השומר בגלל זה).
לצפיה ב-'הגיע הזמן שמשרד התחבורה יכניס מהירות תיקוף מקסימלית לתקן'
הגיע הזמן שמשרד התחבורה יכניס מהירות תיקוף מקסימלית לתקן
13/01/2017 | 21:45
48
כדי לא לאשר מכשירים שמהירות התיקוף שלהם איטית מדי. כמו כן לאסור בתקן על מכשירים שדורשים התערבות נהג כדי לאשר ערך צבור במקרה שניתן לבצע את החיוב בצורה אוטומטית (הכוונה: לחייב את המתקפים להתנהג כמו המתקפים של דן, ולא כמו של קווים).
לצפיה ב-'כמעט נסעתי ב-68, אפילו הגעתי במיוחד לתחנה, אבל הוא כבר עבר'
כמעט נסעתי ב-68, אפילו הגעתי במיוחד לתחנה, אבל הוא כבר עבר
14/01/2017 | 00:15
41
הגעתי אליה כמה דקות לפני השעה שהופיעה לי (מתישהו הוא נעלם לי מנתוני זמן אמת, לא יודעת למה זה קורה) ואמרו לי בתחנה שהוא עבר. גם 69 בדיוק עבר. חיכיתי כמה דקות, ראיתי ששום דבר לא מגיע, לא רציתי לחכות עוד 25 דקות לאוטובוס הבא ובדיוק התפנה רכב... אז חזרתי לאחור, ונהגתי ליעד. בדיעבד היה עדיף. הגעתי מהר ובקלות, לא היה עומס, הייתה לי חנייה, והכי חשוב – לא הייתי תלויה בעוצר שבת בחזור ויכולתי להישאר יותר. כל הכבוד לתחבורה הציבורית בישראל.
לצפיה ב-'מיבנה (לא משנה איפה אני עם רכב)'
מיבנה (לא משנה איפה אני עם רכב)
14/01/2017 | 18:43
38
לרחוב כינרת 15 בבני ברק (אמרו לי זה ליד מגדלי בס"ר או משהו כזה אני לא מכיר בכלל את המקום).
מדובר על מחר בבוקר באיזור 8 וחצי אז נא להתחשב בזה גם...
תודה!
לצפיה ב-'היי...מפתח תקווה לרמת השרון (כל מקום שם)?!'
היי...מפתח תקווה לרמת השרון (כל מקום שם)?!
15/01/2017 | 11:39
19
אודה לעזרה!

פתח תקווה זה אומר מרכז העיר/ז'בוטינסקי'הקניון...
לצפיה ב-'שאלה למומחים: משחק מחשב של תכנון קווי אוטובוס'
שאלה למומחים: משחק מחשב של תכנון קווי אוטובוס
11/01/2017 | 23:15
11
276
אני זוכר שבעבר היה לי משחק מחשב שבו מקבלים עיר ומתכננים את קווי האוטובוס בעיר.. כל פעם אפשר לקנות עוד אוטובוסים, ולקבוע תחנות.. להזיז ולשנות קווים.. ולשדרג גם לרכבת קלה וכו'...

מישהו זוכר מה השם של המשחק הזה? אני זוכר שהיה עליו דיון בפורום.
לצפיה ב-'אני חושב שהתכוונת לזה - סים סיטי'
אני חושב שהתכוונת לזה - סים סיטי
12/01/2017 | 00:45
224
יש גירסה חדשה מ-2013...
לצפיה ב-'Traffic Giant? '
Traffic Giant?
12/01/2017 | 07:16
1
126
לצפיה ב-'בול זה! תודה רבה'
בול זה! תודה רבה
12/01/2017 | 22:59
52
לצפיה ב-'Railroad Tycoon, או Transport Tycoon'
Railroad Tycoon, או Transport Tycoon
12/01/2017 | 09:09
1
191
יש גרסת open source,
ניתן להוריד בחינם: https://www.openttd.org/en/
הגרפיקה נראית כמו מלפני 23 שנה.

משחק חדש יותר הוא: Cities in Motion 2, שם אתה שולט רק בתחבורה הציבורית.

אותה חברה יצרה משחק כמו סים סיטי, אבל יותר טוב, שם יש לך גם שליטה בכל תשתיות העיר: 

אזהרה: מאוד ממכר!
לצפיה ב-'וגם'
וגם
12/01/2017 | 09:45
190

חינמי
לצפיה ב-'יש גם אם אתה רוצה'
יש גם אם אתה רוצה
12/01/2017 | 15:16
165
משחק דומה שקשור לאוטובוסים - Bus simulator 12 וBus simulator 16. הם עולים כסף (לא הרבה), אבל אפשר גם להוריד פרוץ מהאינטרנט, כמובן שזו סוג של עבירה על החוק...
לצפיה ב-'יש גם את הסימולטור 2 OMSI שהוא במיוחד לאוטובוסים'
יש גם את הסימולטור 2 OMSI שהוא במיוחד לאוטובוסים
13/01/2017 | 15:35
1
95
שאתה יכול לנהוג בקווי האוטובוס בברלין וגם להקים קווים חדשים עם מסלולים כולל תדירות, לOMSI 2 יצא תוספות של מפות כולל גם קו רכבת שיצא לא מזמן.

לצפיה ב-'אני לא מתעניין בסימולטורי נהיגה'
אני לא מתעניין בסימולטורי נהיגה
13/01/2017 | 23:37
61
אני מתעניין בניהול מערך התח"צ..

לצורך ההשוואה אני אוהב משחקים שבהם אני מנהל מגדל פיקוח ולא משחקים שבהם אני מטיס מטוס.
לצפיה ב-'אם כבר השרשור הזה הפך להמלצת משחקי מחשב תח"ציים'
אם כבר השרשור הזה הפך להמלצת משחקי מחשב תח"ציים
13/01/2017 | 17:39
1
131
יש גם את London Underground Simulator, Train Simulator וכמובן Mini Metro החביב ביותר
לצפיה ב-'וואו כן'
וואו כן
13/01/2017 | 21:51
94
הורדתי את mini metro אתמול כי במקרה ראיתי אותו, והוא ממש כיפי ומסובך יותר ממה שהוא נראה
לצפיה ב-'אולי התכוונת ל־Cities in Motion או Cities in Motion 2'
אולי התכוונת ל־Cities in Motion או Cities in Motion 2
14/01/2017 | 17:35
24
לצפיה ב-'האם קיימת רכבת מעפולה ל ת"א ?'
האם קיימת רכבת מעפולה ל ת"א ?
11/01/2017 | 20:26
2
61
לצפיה ב-'כן, מעפולה לחיפה ומשם רכבת אחרת לתל אביב'
כן, מעפולה לחיפה ומשם רכבת אחרת לתל אביב
11/01/2017 | 20:44
40
לצפיה ב-'ישירה - לא, עם החלפת רכבת - כן'
ישירה - לא, עם החלפת רכבת - כן
11/01/2017 | 20:53
104
מומלץ לרדת בתחנת חיפה מרכז-השמונה בעת ההלוך לתל אביב
ובחזור מומלץ להחליף רכבת חזרה לעפולה בתחנת חיפה-חוף הכרמל (יתרון של מקומות ישיבה)
לצפיה ב-'לאילו קווים בירושלים הייתם קוראים "קווים חזקים?"'
לאילו קווים בירושלים הייתם קוראים "קווים חזקים?"
11/01/2017 | 17:46
14
171
אני מדבר על קווי אוטובוס עורקיים וחזקים שהתדירות בהם צריכה להיות גבוהה, ועם מפרקיות.

אני יודע שתגידו ישר "71,72,74,75,77,78". אני לא בטוח לגבי 75,78... אבל לאילו קווים נוספים הייתם קוראים קוראים קו חזק?

אני למשל שמתי לב שרוב הקווים שבהם יש מפרקיות הם משרתים את המגזר החרדי, כגון 56,59,67,74 ולפעמים גם 1,3,33,36. למרות זאת הייתי שואל אם למשל קו 3, שמסתובב בכל רוממה, סורוצקין וכו', הוא קו עורקי או קו מאסף שנוסע בפיתולים. הוא מזכיר לי יותר את האופי של קו 9 הפתלתל והבלתי נגמר...

ומה שאפשר לשים לב זה שבקושי יש מפרקיות בקווים שהם לא משמשים חרדים נטו. רק קווים 66,68 הם קווים כאלה לדעתי. (נראה לי ש-68 נחשב גם כקו חזק...) האם זה מראה על סדר עדיפויות מסויים בתכנון התחבורה הציבורית בירושלים לטובת החרדים על חשבון שכונות דרום העיר הלא-חרדיות; או שבדרום העיר פשוט לא משתמשים מספיק בתחבורה ציבורית כדי להצדיק הרבה קווים עם מפרקיות? שימו לב למשל לקווים 14,18 שפעם היו במפרקיות והיום הם באוטובוסים קצרים... זה בגלל שיש רכבת באזור תלפיות? אין שם רכבת... גם קו 77 לא הכי מלא באנשים...
שימו לב שגם הרכבת הקלה לא הכי מלאה בהרבה משעות העומס בקטע תחנה מרכזית - הר הרצל...

לצפיה ב-'בתור אחד שנוסע מספר פעמים ביום בקווים 68 ו74'
בתור אחד שנוסע מספר פעמים ביום בקווים 68 ו74
11/01/2017 | 20:29
5
146
אני יכול להגיד לך שבשעות השיא ההיצע ממש לא עומד בביקוש... החרדים, וסליחה שאני מתייג ככה בנשימה אחת ציבור שלם, פשוט צובאים על הקו הזה ..ניתן לראות זאת הם עולים בתחנה מרכזית ועד אחרי צומת בר אילן לא נשאר זכר להם..אני התחננתי כבר שנים לאגד שיעשו קו מהיר יותר לקמפוס הר הצופים למה אני צריך לסבול את המעבר המייגע הזה בבר אילן הפקוק
לצפיה ב-'גם יש עוד קטע ל68 להגיע תמיד בזוגות ..במיוחד בשעות השיא'
גם יש עוד קטע ל68 להגיע תמיד בזוגות ..במיוחד בשעות השיא
11/01/2017 | 20:31
2
105
כאשר אחד מפוצץ והשני ריק.. ככ  במקום אוטובוס כל 5-10 דק מגיעים 2 אוטובוסיןם פעם ב20 דק.. 
לצפיה ב-'קיצר עזוב אותך המצב של התחבורה ציבורית בירושלים חרבאנה'
קיצר עזוב אותך המצב של התחבורה ציבורית בירושלים חרבאנה
11/01/2017 | 20:33
1
107
עד שלא יעשו טיפול שורש שם וישברו את המונופול של הקופראטיב החזירי הזה שנקרא אגד תושבי ירושלים ימשיכו לסבול. אני מוכרח לציין שבגוש דן המצה הרבה יותר טוב והשתפר בשנים האחרונות. דן עובדים בצורה טובה ויעילה..הגיע הזמן שאגד ילמדו דבר או שניהם מהם
לצפיה ב-'אז איך זה שדן בדרום ודן באר שבע לא מוצלחים?'
אז איך זה שדן בדרום ודן באר שבע לא מוצלחים?
12/01/2017 | 00:11
101
ושמעתי שאגד בחיפה כן טוב...

ולא יודע למה, אבל באגד אני מרגיש הכי בבית, יותר מברכבת הקלה... זה יהיה מוזר אם בירושלים פתאום לא יהיה אגד...
לצפיה ב-'ואכן מתוכננת שם רכבת קלה, בדיוק לבעייה שתארת'
ואכן מתוכננת שם רכבת קלה, בדיוק לבעייה שתארת
12/01/2017 | 12:21
32
לצפיה ב-'איך היית מתכנן את קו להר הצופים שלא דרך בר אילן?'
איך היית מתכנן את קו להר הצופים שלא דרך בר אילן?
13/01/2017 | 02:43
42
או שהוא יעבור במרכז העיר או שיעשה עיקוף ענק דרך צומת רמות - שתי האפשרויות האלו נוראיות לא פחות.
לצפיה ב-'ראה כאן'
ראה כאן
12/01/2017 | 10:10
1
104
קווים חזקים לפי תדירות (מעודכן לספטמבר 2014)
קווים חזקים לפי מספר נוסעים (שנתי 2014)
לצפיה ב-'מתוכנן עדכון של הפוסט?'
מתוכנן עדכון של הפוסט?
12/01/2017 | 22:20
17
לצפיה ב-'בירושלים יש לא מעט כאלו לדעתי.'
בירושלים יש לא מעט כאלו לדעתי.
13/01/2017 | 02:27
5
69
מלבד קווי ה-7X למיניהם יש לדעתי את הקווים:
3 - יכול להיות מפוצץ מאוד ויכול להיות יחסית רגוע.
6 - בשעות השיא.
19 - כמובן...
31 - מפוצץ ואיטי, האמת שהוא סיוט של קו.
36 - יש זמנים שהוא אפילו לא עוצר בתחנות.
56, 67,69, 59 - קווי חרדים שבשעות השיא יכולים להיות סיוט מתמשך.
68 - בשעות השיא.

לצפיה ב-'ואחרי שהצצתי ברשימה של הרוכב לאוטובוסים...'
ואחרי שהצצתי ברשימה של הרוכב לאוטובוסים...
13/01/2017 | 02:31
2
71
אז גם 55, 52, 39, 34, 65, 18 ועוד ועוד ועוד... בקיצור, מגיע לנו יותר מהשירות כיום.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה חזק בקו 34... הוא בכלל באוטובוסים קצרים'
לא הבנתי מה חזק בקו 34... הוא בכלל באוטובוסים קצרים
13/01/2017 | 04:57
1
55
גם קו 18 כיום הוא אוטובוס קצר. יכול להיות שזה בגלל שזה מ-2014...
39 אכן קו חזק, גם בו אני משתמש... לא חשבתי עליו... הייתי מגביר את התדירות שלו בשעות העומס ומכניס גם מפרקיות... זה יכול להיות סיוט לפעמים לנסוע בקו הזה, אפילו בשעות כמו 22:00-23:00.
לצפיה ב-'אתה צודק, ציינתי אותם רק בגלל הרשימה.'
אתה צודק, ציינתי אותם רק בגלל הרשימה.
13/01/2017 | 08:40
19
לצפיה ב-'36 זה קו חרדי מובהק. הוא נולד ככזה בגילגוליו השונים'
36 זה קו חרדי מובהק. הוא נולד ככזה בגילגוליו השונים
13/01/2017 | 05:17
1
73
עוד כקו 40, כקו ה"מהדרין" הראשון (גברים מקדימה, נשים מאחורה) בירושלים. אני הייתי ילד ביסודי ולא הבנתי את האבסורד עדיין.
אני זוכר את המנקב, המחורר ההוא מתקופת הכרטיסיות מנייר, שהיה תלוי עם שרשרת ליד הדלת האחורית בקו 40 והנשים היו צריכות לנקב איתו את הכרטיסיה. אחר כך צצו עוד קווים כאלה: קודם 56, ואז 10 שהוא היה קו מפותל בין הרבה שכונות חרדיות, בערך כמו שילוב של 52+57 של היום. באיזשהו שלב גם החלופות לכותל 1א,2א שהופעלו מהשכונות החרדיות והמתחרדות בתקופות החגים מותגו כקווי מהדרין. אחר כך גם ניסו להוסיף לחגיגה את קווים 64,67.
טוב שבג"ץ שם לטירוף הזה סוף, ושהרב-קו גם הוא מחייב את כולם לעלות מקדימה חוץ מאבות או אימהות עם עגלות. (למרות שהרבה עולים מאחורה עדיין ועוקפים את התור, ולנהגים העצבניים אין כוח להיות שוטרים).
לצפיה ב-'עלייה מאחור זה פתרון לכולם'
עלייה מאחור זה פתרון לכולם
13/01/2017 | 12:48
66
חבל שזה לוקח זמן עד שמכניסים קוראי כרטיסים גם בדלתות האחוריות אך
זה נצרך בכל הקווים העירוניים כי זה חוסך זמן משמעותי בתחנות.
ומשום מה אלו שהכי מיומנים בזה ומשתמשים באפשרות הזאת זה החרדים ולכן התקנה מיידית בקווי חרדים של קוראי כרטיסים זה נצרך (ולא רק בירושלים)
בבית שמש יש אפילו קמפיין ברחוב החרדי שדורש מסופרבוס להתקין מכשירים כאלה (בעיקר בגלל זמן אך גם בגלל צניעות)בכל האוטובוסים העירוניים ואני תומך בקמפיין זה.
והגיע הזמן שנהגים יפסיקו להיות 'קופאיים על גלגלים' 
לצפיה ב-'מה זה "ריטונוטורים" ?'
מה זה "ריטונוטורים" ?
11/01/2017 | 17:31
5
429
אני משבץ בספר שלי על רכבת העמק מאות ידיעות עיתונאיות הקשורות לרכבת.

אחת מהן עוסקת בעובד הרכבת בחיפה שנתפס גונב "ריטונוטורים".
מישהו יודע מה זה ?
אשמח אם מישהו יודע.

לצפיה ב-'אני לא יודע מה זה ריטונוטור'
אני לא יודע מה זה ריטונוטור
12/01/2017 | 08:49
1
174
אבל באיטלקית Ritenuto זה האטה פתאומית או חדה.
לצפיה ב-'האם יתכן ומדובר בבולמים כל שהם?'
האם יתכן ומדובר בבולמים כל שהם?
12/01/2017 | 09:55
51
לצפיה ב-'השאלה ב 64,000 דולר. השערה(?????).'
השאלה ב 64,000 דולר. השערה(?????).
13/01/2017 | 01:07
2
269
״ריטונוטורים״ יכול להיות תוצאה של טעות דפוס ו/או דיסלקציה, אולי רצו לכתוב ״רייל-קונקטורים״(Rails connectors)
שבעצם נקראים ביחיד, ״לוח תפס״(Fish plate), שאפשר לראות בתמונה המצורפת.
תאר לך, אם אחד כזה שוקל בין 8 ל 12 ק״ג, מספיק לגנוב אחד ליום כדי לגמור את החודש עם הכנסה נוספת יפה בזכות סוחרי המתכות למיחזור.

לצפיה ב-'רב תודות, זה בהחלט הגיוני.'
רב תודות, זה בהחלט הגיוני.
13/01/2017 | 10:09
176
לצפיה ב-'ק"ג ברזל בשוק השניוני שווה פחות משקל אחד (כ 80 אג')'
ק"ג ברזל בשוק השניוני שווה פחות משקל אחד (כ 80 אג')
13/01/2017 | 19:34
106
כך שלגנוב אחד כזה ביום (מעבר לטרחה שבנשיאה / סחיבה / הובלה ) ינפקו הכנסה נוספת של כ 250 ש"ח.  לא ממש משתלם ?! 
לצפיה ב-' ‫שרשור הכוונה ומודיעין 11/01‬ '
‫שרשור הכוונה ומודיעין 11/01‬
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 00:15
20
17
לצפיה ב-'אזור טיילת בת ים'
אזור טיילת בת ים
11/01/2017 | 08:44
4
47
* איך מגיעים ממתחם שורק/אזור תעשייה איקיאה בראשון לציון לאזור הטיילת בת ים? ליתר דיוק אזור טיילת/בן גוריון פינת יוספטל?
* כיצד מגיעים מבת ים (כאמור אזור בן גוריון פינת יוספטל) לכפר סבא?
אני רואה, שיש אוטובוסים בדרך יוספטל לתחנת הרכבת. במידה ושעות הרכבת בערב לא מסתדרות, באילו אוטובוסים סבירים ניתן לנסוע לתל אביב, כדי להמשיך ב-149 או 567?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות-'
תשובות-
11/01/2017 | 09:35
3
41
א) איקאה -> טיילת בת ים : קו 84 עד רכבת משה דיין ואז קו 10 עד יוספטל/מסריק. (עם 3 אוטובוסים זה יכול לקחת יותר מהר, אבל בהנחה שתתזמן החלפה מהירה, וזה לא מובטח)

ב) אם דרך הרכבת : 6/99 (גם 87, אבל הוא איטי יותר) מיוספטל/מסריק עד תחנת יוספטל.
קו 10 מגיע עד רכבת מרכז (87/99 לחולון, 6 לוולפסון)

לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט. מעט חידודים, אם אפשר '
תודה רבה על הפירוט. מעט חידודים, אם אפשר
11/01/2017 | 11:29
2
26
 רבה על ההסבר.
שאלה להלוך (א): אם אסע בקו 84 ובקו 10, אני חושב שאחליף ביניהם באזור בר לב-משה דיין. "אותר" על סיבוב נוסף באזור קניון הזהב. עד חיים בר לב, יש די והותר נסיעה .
איזו דרך יש בשלושה אוטובוסים? החלפה בתחנה המרכזית בראשל"צ לקו אוטובוס (למשל 83) לכיוון משה דיין ושם החלפה לקו 10? דרכים נוספות אחרות?

בנוגע לנסיעה לכפר סבא (ב) - מקווה, שזמני הרכבת (פעם בשעה בשעות הערב) יסתדרו. במידה ולא, אני חושב אסע בקו 10. אבדוק אולי את תזמון 149 ואחליף באזור אלנבי לאוטובוס.
טוב, שאמרת לי, שקו 87. לא אעלה עליו 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/01/2017 | 11:44
1
26
כן, הסיבובים של האוטובוסים בשכונות המערב, מעצבן. אולי באמת עדיף כך.
לגבי שלושה אוטובוסים - אפשר להחליף במרכזית ראשל"צ עם 173/6 שיוצאים משם (אז פשוט תתזמן ותראה אם בדיוק אוטובוס אמור לצאת) שקצת לוקח להם פחות זמן.

לגבי 10 - רשמתי לך עד רכבת מרכז, כי שם 149 ו-567 משיקים (בערך). 10 לא מגיע לאלנבי באותו אזור (10 מגיע מהירקון ואז ממשיך במוגרבי לבן יהודה, ו-149 באלנבי רק מבית הכנסת הגדול ועד המלך ג'ורג'). אולי דווקא שווה להחליף באזור הכרמלית עצמה, כי 10 עוצר ליד ו-149 יוצא משם.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט '
תודה רבה על הפירוט
11/01/2017 | 12:52
11
חושב, שאסע ב-84 המייגע. בקטע עד בר לב, המסלול של 173 דומה. גם את קו 6 ניסיתי וגם הוא קו מייגע בקטע הזה.

שציינת על קו 10 ומסוף כרמלית. אולי שם אבצע את ההחלפה, במידה והזמנים (של 149, שיוצא משם) יסתדרו.
לצפיה ב-'ירושלים לקרית טבעון'
ירושלים לקרית טבעון
11/01/2017 | 11:19
1
36
מישהו יודע איך אפשר להגיע מירושלים לקרית טבעון בבוקר, בדרך המהירה ביותר בתחבורה ציבורית?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/01/2017 | 11:58
48
ישירות -
קו 968 ממרכזית ירושלים שיש לו נסיעה ב7:15, יגיע בערך ב9 ומשהו לשם (מוריד רק בכיכר הבנים). אחרי זה יש לו רק נסיעה ב11:00

אופציות עם החלפה -
א. קו 962 ממרכזית ירושלים בשעה 8:15, עד צומת אלונים, משם (בצד הנגדי, דומני) 301/320/331/332 (לכיוון חיפה) לקרית טבעון

ב. קו 960 ממרכזית ירושלים יש ב6:45, 7:30, 8:15, 8:50, 9:25, 10:00 עד מחלף יגור
ואז לעבור לכיוון התנועה הנגדי בצד הנגדי של המחלף (אני מניח שיש שם אפשרות להולכי רגל, רק אין לי מושג איפה, אולי מישהו יוכל להגיד איפה הוא נמצא)
לצפיה ב-'מתחנת רכבת אונברסיטה בת"א לשער הראשי של האונברסיטה '
מתחנת רכבת אונברסיטה בת"א לשער הראשי של האונברסיטה
11/01/2017 | 12:18
1
38
שלום

איזה קו מגיע מהתחנת רכבת אונברסיטה בתל אביב לשער הראשי של האונברסיטה ברחוב לבנון נראה לי 
לצפיה ב-'*כמעט* כל הקווים שיוצאים מהמסוף המערבי (בצד של האוניברסיטה):'
*כמעט* כל הקווים שיוצאים מהמסוף המערבי (בצד של האוניברסיטה):
11/01/2017 | 12:23
45
7, 45, 49, 289, ובטח שכחתי שניים או שלושה.
לצפיה ב-'היי, מרחוב מרים ילין שטיקלס 10 בפתח תקווה לרחוב אבא הלל 7 רג'
היי, מרחוב מרים ילין שטיקלס 10 בפתח תקווה לרחוב אבא הלל 7 רג
11/01/2017 | 15:38
5
32
תודה רבה רבה ! (אם צריך ללכת כמה דק לדרך רבין בשביל תחבורה ציבורית אז אשמח להכוונה משם..)
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
11/01/2017 | 16:12
4
21
בבוקר יש 3 נסיעות של 350 מכיכר יפה נוף לצומת עלית , אבל אם מדובר בשעה אחרת, אז מכיכר יפה נוף לקחת 64 (לכיוון ת"א) או 87 (לכיוון תל השומר) עד בר אילן ומשם לקחת קו כלשהו לצומת עלית (68/69/70/268).
לצפיה ב-'ראשית תודה, '
ראשית תודה,
11/01/2017 | 16:19
3
22
צומת עלית מעולה לי
ידוע לך את הזמנים של 350 מהכיכר שם?
והאם 64 מגיע גם הוא לצומת עלית ?
לצפיה ב-'64 מגיע לעזריאלי ומשם יש המון קווים לצומת עלית (2-3 תחנות).'
64 מגיע לעזריאלי ומשם יש המון קווים לצומת עלית (2-3 תחנות).
11/01/2017 | 16:28
28
מעזריאלי לצומת עלית יש אוטובוס בערך כל שתי דקות, ויש גם רכבת בערך כל 8 דקות שכלולה בחופשי יומי, חופשי חודשי וכו׳.

את הזמנים של כל הקווים אפשר למצוא באתרים:
callkav.gov.il
beta.govmap.gov.il/app08
אתרי החברות (דן, אפיקים, קווים)
ואתרים נוספים
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
11/01/2017 | 16:30
1
22
64 מגיע לעזריאלי מדרך השלום ואלוף שדה. אם מדובר בשעות הבוקר, מדובר בציר עמוס ולא תענוג לנסוע בו (לא שמז'בוטינסקי כן תענוג, רק שלדעתי שם זזים מעט יותר טוב מאלוף שדה). הקו עצמו לא עמוס בנוסעים כי הוא חדש, אז בשעות שפל עשוי להיות גם פתרון ואז נוסעים איתו עד לעזריאלי ומשם הולכים לדרך בגין ונוסעים לבורסה מהכיוון ההפוך (ויש קווים למכביר משם - 1/40/42/50/51/68/140/141/238/240/268/169/75/76)
350 יוצא מבית רבקה ב-6:15, 6:40 ו-7:10 . לכיכר יפה נוף זה בטח ייקח לו כ-10 דק'.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/01/2017 | 16:52
6
לצפיה ב-'מהי התחנה הראשונה של קווים 422,425 של אפיקים בירושלים?'
מהי התחנה הראשונה של קווים 422,425 של אפיקים בירושלים?
11/01/2017 | 17:15
4
34

האם הם מתחילים בתחנה מרכזית קומה 3? אם כן באיזה רציף? לא כתוב רציף ב"כל קו". או, שהם מחוץ למבנה? אם כן איפה? ב"כל קו" כתוב שבמרכזית בקומה 3!
לצפיה ב-'כן רשום שם, בפירוט התחנות מצד שמאל'
כן רשום שם, בפירוט התחנות מצד שמאל
11/01/2017 | 18:03
3
31
קו 425 - רציף 322
קו 422  לא עובר במרכזית ולא מתחיל שם אלא ברוממה עילית - תחנת המ"ג/ירמיהו.

לצפיה ב-'כן, את זה אני ראיתי, אבל רציף 322 זה לא רציף הגיוני.'
כן, את זה אני ראיתי, אבל רציף 322 זה לא רציף הגיוני.
11/01/2017 | 18:08
2
31
אני מכיר את התחנה המרכזית בירושלים, אני ירושלמי; יש שם רק 20-22 רציפים.
לכן אני שואל...
בדרך כלל שבכל-קו כתוב רציף עם מספר גבוה, מעל 30 נגיד, בתחנה מרכזית ירושלים - זה אומר שזה בבנייני האומה או באחת התחנות האחרות באזור, כגון אולי שדרות הנשיא השישי, רחוב שרי ישראל או רחוב ירמיהו. אבל פה כתוב "קומה 3" אז זה מוזר!!!
מה זה רציף 322?
לצפיה ב-'לדעתי יוצא מהרציף של 400'
לדעתי יוצא מהרציף של 400
11/01/2017 | 18:47
29
שהוא ליד עמדת הרב קו בתחנה
לצפיה ב-'אני חושב שזה כמו בתחנה בת"א 322 = קומה 3 רציף 22'
אני חושב שזה כמו בתחנה בת"א 322 = קומה 3 רציף 22
11/01/2017 | 22:54
21
כמו שבתמח"ת יש רציפים 412-415 601-636 ו701-715 נדמה לי.  (ובזמנו גם בקומה 1 היו רציפים 101-118)
לצפיה ב-'חנוכת עגורנים חדשים ומסוף רכבת משודרג בנמל חיפה'
חנוכת עגורנים חדשים ומסוף רכבת משודרג בנמל חיפה
10/01/2017 | 23:03
8
514

שלום,

נחנכו חמישה עגורנים חדשים ומסוף המטענים המשודרג של רכבת ישראל בנמל חיפה.
היום, יום שלישי 10.1.2017, נחנך במעמד שר התחבורה ישראל כ"ץ, מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון ומנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן, מסוף הרכבת המשודרג ברציף המזרחי בנמל חיפה. המסוף שהוקם לפני כשלושים שנה משמש לטעינה ופריקה של מכולות יבוא ויצוא מקרונות רכבת ע"י עגורני שער של הנמל.  עבודות שדרוג המסוף בחיפה, כללו הוספת מסילה שלישית, הארכת שתי המסילות הקיימות, הארכת פסי עגורני השער, סלילת נתיבי תנועה והתקנת מערכת מחסומים ורמזורים בדרך הראשית של הנמל בחציית המסילה. בנוסף, הוארכו המסילות במסוף מ-400 מטר ל-740 מטר.
הרחבת המסוף נועדה בין השאר להיערך לקליטת אוניות הענק שצפויות להתחיל לעגון בנמל זה.

במעמד האירוע, חשף השר כ"ץ כי אוניית ענק, הגדולה ביותר שהגיעה לישראל תפקוד את נמל חיפה ב-1 בפברואר כשעל סיפונה 13,000 מכולות.
לטובת אוניות הענק, הוקמו במסוף הכרמל חמישה עגורנים חדשים.  האוניה, Maersk Elba נמצאת כעת בנמל שנחאי בסין, שם היא מעמיסה את המכולות המיועדות לפריקה בחיפה. משם תמשיך האוניה לנמל סינגפור, ומשם בהפלגה ישירה דרך תעלת סואץ לנמל חיפה.
אוניות מסדר גודל זה יפקדו את נמל חיפה מידי שבוע בימי חמישי כחלק מהקו העולמי של ברית הספנות 2M של שתי ענקיות הספנות MSC ו-MAERSK.

לצפיה ב-''
10/01/2017 | 23:09
95
על הדיווח המשמח.
לצפיה ב-'2 תמונות'
2 תמונות
11/01/2017 | 11:22
374
עם יונים מסוגים שונים, באדיבות רכבת ישראל :)
לצפיה ב-' על העדכון ועל התמונות'
על העדכון ועל התמונות
11/01/2017 | 11:31
97
במידה ויש תמונות שקשורות לרכבת - אזור המסילות המשודרג והרכבת עצמה - יהיה נחמד לראות 
לצפיה ב-'בתוך הנמל יש רמזורים? איזה מוזר. זה רמזורים רגילים?'
בתוך הנמל יש רמזורים? איזה מוזר. זה רמזורים רגילים?
11/01/2017 | 18:11
2
70
לצפיה ב-'לדעתי, הם רמזורים של אדום/ירוק בלבד (כמו של הולכי רגל)'
לדעתי, הם רמזורים של אדום/ירוק בלבד (כמו של הולכי רגל)
11/01/2017 | 19:01
1
133
<הנסיעה בנמל היתה עבורי חוויה מפחידה, כשהמשאיות דוהרות בכל הכיוונים>
לצפיה ב-'כנראה הזיתי רמזורים (כמו הנואם)'
כנראה הזיתי רמזורים (כמו הנואם)
13/01/2017 | 19:38
69
אין רמזורים בנמל. 
לצפיה ב-'אתה בטוח לגבי היכולת של אונית הענק לעגון בנמל הקיים? '
אתה בטוח לגבי היכולת של אונית הענק לעגון בנמל הקיים?
11/01/2017 | 18:55
134
העומק הקיים מספיק? למיטב זכרוני רק הנמל החדש יותאם לאוניות כנ"ל.
לצפיה ב-'לנמל הקישון יש מסוף כלשהו?'
לנמל הקישון יש מסוף כלשהו?
15/01/2017 | 02:30
14
לצפיה ב-'עדכון לגבי מסוף הקניון הגדול בפתח תקוה:'
עדכון לגבי מסוף הקניון הגדול בפתח תקוה:
10/01/2017 | 19:27
4
260
יש היערכות לקראת פתיחת המסוף ובעמדת על הקו במסוף שמעתי היום שעומדים לפתוח אותו וייתכן שזה יקרה בסוף החודש הזה.
ברוב הרציפים במסוף צגי המידע פועלים ועל דגלי אותם רציפים יש מדבקה של אפיקים, כלומר קווים עירוניים / אזוריים של אפיקים יופעלו מהמסוף. אין עדיין מספרי קווים על אותם דגלי רציפים.
לצפיה ב-'מה שונה אז מעכשיו?'
מה שונה אז מעכשיו?
10/01/2017 | 19:36
3
64
לצפיה ב-'אני לא יודע מה שונה. את זה העתיד יראה.'
אני לא יודע מה שונה. את זה העתיד יראה.
10/01/2017 | 19:39
137
בעצם יש דבר אחד ששונה - לעיריית פתח תקוה יש כעת אינטרס חזק מאוד לדחוף את משרד התחבורה להעביר לה מימון לפרויקט הגרנדיוזי שהיא רוצה לקדם בשטח התחנה המרכזית. משרד התחבורה קושר זאת להפעלת מסופים נוספים בעיר והכשרת שטחים למסופים נוספים.
הפעלת המסוף בקניון הגדול (והפעם ברצינות ולאורך זמן) יכולה לעזור לאינטרס של העיריה בתחנה המרכזית.
לצפיה ב-'מה שהולך להיות..'
מה שהולך להיות..
10/01/2017 | 21:39
1
135
זה הנתיבים של היציאה מהמסוף , אחד מהם הולך להיות רק לנתיב תחבורה ציבורית עם הפרדה עד ממש קרוב לצומת.
וברגע שזה יושלם - המסוף יפעל.
לצפיה ב-'איזה קווים הולכים לצאת משם?'
איזה קווים הולכים לצאת משם?
10/01/2017 | 21:41
50
לצפיה ב-'סרטון שראיתי בפייסבוק'
סרטון שראיתי בפייסבוק
10/01/2017 | 18:47
5
319
נהג אוטובוס עוצר את האוטובוס לאחר שהבחין במבוגרת, פונה לאדם צעיר ושואל אותו למה להוא לא קם. בתגובה, ההוא מפליא בו את מכותיו. הנהג מעיף אותו מהאוטובוס. הוא גם מעיף נוסע שבא לעזור לאותו צעיר (פרשנות שלי) אחר כך הוא מושיב את המבוגרת. מה אתם אומרים? על פי מה שאני מספרת? אני חושבת שאסור לשפוט אנשים. גם מבוגרים לא תמיד יודעים להתנהג. אלימות - לא מוצדקת בשום מקרה!
לצפיה ב-'בחוק היבש, הטרדת נוסע היא פלילית'
בחוק היבש, הטרדת נוסע היא פלילית
10/01/2017 | 19:25
2
201
כלומר, אם הנער לא ישב במקום המיועד לאנשים מבוגרים/בעלי מוגבלות, אין להטריד אותו ולהכריח אותו לעבור מקום. בלי קשר, תמיד צריך להוסיף קצת מוסר לחוק ולדעתי, אם האוטובוס עמוס, יש לתת עדיפות למבוגרים במקומות הישיבה.
לצפיה ב-'אני מוצאת את עצמי מסבירה לנהגים שאני לא קמה כי '
אני מוצאת את עצמי מסבירה לנהגים שאני לא קמה כי
10/01/2017 | 20:05
216
אני סובלת ממספר מחלות. אני גם הרבה פעמים יושבת בגלל זה במושב הראשון של האוטובוס
לצפיה ב-'לא ראיתי את הסרטון אבל זה לא נשמע כמו הטרדה'
לא ראיתי את הסרטון אבל זה לא נשמע כמו הטרדה
12/01/2017 | 12:11
81
ובכל מקרה - תקיפה היא עבירה הרבה יותר חמורה מסוג ה"הטרדה" הזה.
לצפיה ב-'כנראה שלא הבנתי את המקרה'
כנראה שלא הבנתי את המקרה
11/01/2017 | 13:43
1
130
אולי כשל בשפה העברית בצד שלי, אבל לא הבנתי את זה:

"בתגובה, ההוא מפליא בו את מכותיו."

מה בעצם הצעיר עשה?
לצפיה ב-'הצעיר הכניס לו בוקס לפנים'
הצעיר הכניס לו בוקס לפנים
11/01/2017 | 16:18
50
לצפיה ב-'ערב טוב רציתי לברר בקשר לרכבת.'
ערב טוב רציתי לברר בקשר לרכבת.
10/01/2017 | 19:13
8
333
שלום לכם. רציתי לברר מחר אני נוסע ברכבת מתל אביב לנהריה ולפי האפלקציה של רכבת ישראל.המספר שלה זה 100. אז מעניין אותי לדעת איזה רכבת זאת יענו עם זה קומתיים או רגילה. ועם זה קרון החדש בצבע כחול או שזה הישנים.תודה מראש
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת מראש'
אי אפשר לדעת מראש
10/01/2017 | 19:25
7
191
סטטיסטית רוב הסיכויים שזו תהיה רכבת קומותיים (בומברדיה) מכיוון שרוב הרכבות שיש ברשות רכבת ישראל הן רכבות קומותיים.
לצפיה ב-'ספציפית לקו הזה דווקא בדרך כלל זה אלסטום או סימנס.'
ספציפית לקו הזה דווקא בדרך כלל זה אלסטום או סימנס.
11/01/2017 | 02:28
6
144
כנראה הם פחות כבדים ולכן משתמשים בהם בקו מודיעין - נהריה.
אי אפשר לדעת אם זה אלסטום או סימנס. צריכים לזכור שיש כמה אלסטום שמשמשים עכ'יו את קו העמק, אז זה נותן סיכוי לסימנס הכחולים החדשים.

קומתיים אדומות (דאבל דק) לפעמים יש, אבל בדרך כלל זה האלסטום הישנים או הסימנס החדשים. בקומותיים מעדיפים לההשתמש ברכבות הפרווריות סביב תל אביב ובכלל זה את הקו הוד השרון - אשקלון - באר שבע מרכז. כנראה זה בגלל שהקרונות הללו תופסים פחות מקום על המסילה ויש בהן אפשרות להכניס הרבה נוסעים יוממים שעובדים בגוש דן.
לצפיה ב-'במודיעין-נהריה (כמעט) תמיד משתמשים בסימנס, זה נכון'
במודיעין-נהריה (כמעט) תמיד משתמשים בסימנס, זה נכון
11/01/2017 | 12:15
4
103
אבל זה לא בהכרח אומר שהרכבת שהוא יעלה עליה בת"א נוסעת ממודיעין לנהריה, יש עוד קווים שנוסעים צפונה (אלא אם טרחת לבדוק לאיזה קו מספר הרכבת הזה  משוייך. אני לא)
לצפיה ב-'בדקתי תוך דקה!'
בדקתי תוך דקה!
11/01/2017 | 13:42
3
134
רכבת מס' 100 היא אכן רכבת בקו מודיעין - נהריה, היא הראשונה ביום בקו הזה (יוצאת ממודיעין בשעה 05:18 בבוקר. לפני זה יש רק רכבות לילה נתב"ג נהריה).
יש רק ארבעה קווים בין תל אביב לחיפה במהלך היממה ככל הידוע לי (והם גם מופיעים במפה הסכמתית של רכבת ישראל):
1) מודיעין - נהריה
2) באר שבע - חיפה
3) באר שבע - נהריה
4) נתב"ג - נהריה (קו לילה)
אני מניח שמלבד הקו מודיעין - נהריה, משתמשים גם בקווים האחרים בסימנס לפעמים, מכיוון שהם מתאימים לנסיעות ארוכות - הם שקטים וכנראה גם קלים יותר מהדאבל דק המאסיבי. למרות זאת - אני זוכר מתקופת שירותי בצבא בקרייה לפני שלוש שנים, שבשעות העומס אחה"צ ובערב כמעט כל הרכבות לבאר שבע היו דאבל דק, למעט פעמים בודדות שראיתי סימנס, ויש מצב שזה היה גם באותה שעה בימים שונים אז זו אותה הרכבת. אני לא יודע איך זה בבוקר. אז לא היה עדיין את הקו לבאר שבע דרך אשקלון, ונראה לי שגם אז כל הרכבות בין באר שבע לתל אביב המשיכו עד חיפה או עד נהריה.

איך מצאתי את הרכבת כל כך מהר? כי שיטת מספור הרכבות ברכבת ישראל עובדת כך:
בכל קו מתחילים ממספר עגול ויפה שפנוי, כגון במקרה הזה: 100. המספרים הזוגיים הם מספרים של רכבות מדרום לצפון, והמספרים האי-זוגיים הם מספרים של רכבות מצפון לדרום.
למשל: המספרים של רכבות הלילה מנהיה לנתב"ג הם: 1,3,5,7,9,11. המספרים של רכבות הלילה מנתב"ג לנהריה הם: 2,4,6,8,10.
המספרים 100,102,104,106... הם של רכבות ממודיעין לנהריה שיוצאות ב-XX:18, וגם 152,154,156... הם של רכבות ממודיעין לנהריה שיוצאות ב-XX:48. ההבדל בין הרכבות הוא שהרכבות שמתחילות מ-100 ומעלה הן רכבות שלא עוצרות בעתלית וחוץ מבערב גם לא בחוצות המפרץ וקריית חיים, והרכבות שמתחילות מ-152 ומעלה הן רכבות שעוצרות גם בעתלית, חוצות המפרץ וקריית חיים. לכן המספור שונה.

בקווים שבשעות השפל לפני הצהריים והצהריים יש דילוגים בלו"ז המתוכנן על רכבות, כגון בקו באר שבע - נהריה, משריינים את מספרי הרכבת שאמורים היו להיות בשעה הזאת למרות שאין רכבות בשעה הזאת, ובשעות העומס אחר הצהריים ממשיכים למספר רכבות קיימות כאילו הן נוסעות ברצף מהבוקר. כלומר לא תהיה פתאום קפיצה של פלוס 2 בין רכבת בבוקר לרכבת אחה"צ אלא קפיצה הרבה יותר גדולה ביניהן. אני מניח שזה על מנת לשמור את המספרים האלה לעתיד למקרה שכן יצאו רכבות בשעות השפל ולא יהיה צורך למספר מחדש את הרכבת, דבר שייצור בלבול.
ביום שישי וערבי חג ובמוצאי שבת או חג יש מספרים אחרים לרכבות, אני חושב שבסביבות 7000+, כי הלו"ז בימים האלה שונה.
לצפיה ב-'ביום שישי נוספת כספרה רביעית משמאל - 6 ובשבת - 7'
ביום שישי נוספת כספרה רביעית משמאל - 6 ובשבת - 7
11/01/2017 | 16:42
2
35
לצפיה ב-'איזה ספרה מוסיפים לרכבות מיוחדות, כגון למשחקי כדורגל?'
איזה ספרה מוסיפים לרכבות מיוחדות, כגון למשחקי כדורגל?
11/01/2017 | 18:12
1
33
לצפיה ב-'לרכבות מיוחדות מוסיפים את הספרה 8'
לרכבות מיוחדות מוסיפים את הספרה 8
11/01/2017 | 23:46
70
גם לרכבות מוארכות בחגים (כמו רכבות בקו באר שבע - תל אביב שמוארכות לחיפה) מוסיפים את הספרה 8.
בימי ראשון יש רכבות עם מספור 1XXX שביום ראשון נוספות להן תחנות או מסלולן מאורך לעומת ימים אחרים בשבוע.
לצפיה ב-'מאז שרכבת ישראל מפעילה את קו העמק יש פחות אלסטום בקו הזה'
מאז שרכבת ישראל מפעילה את קו העמק יש פחות אלסטום בקו הזה
11/01/2017 | 20:57
103
רכבת ישראל משתמשת הרוב באלסטום בקו העמק, אני חושבת שבגלל שזה הכי נוח להם, באלסטום אפשר להשתמש בקצת קרונות (5-4) שיספיקו לתושבי העמק ולא צריך יותר קרונות.. לעומת סימנס שלא ראיתי סימנס קצר אף פעם.. הוא תמיד ארוך עם 9-10 קרונות לכן תעדיף רכבת ישראל להפעיל סימנס במודיעין-נהריה ואלסטום בקו העמק (לפי מה שאני יודעת)
בקו העמק היא משתמשת גם בIC3 אבל הרוב באלסטום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה