לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'בצער רב וביגון קודר מודיע על מותו של חבר יקר - חובב ה'
בצער רב וביגון קודר מודיע על מותו של חבר יקר - חובב ה
20/09/2015 | 18:26
2
318
חובב הרכבת - עו"ד ג'יי דיימונד שכל הותיקים כאן מכירים את שמו. יהיה זכרו ברוך !
לצפיה ב-'תמונה שלו: '
תמונה שלו:
20/09/2015 | 18:28
258
לצפיה ב-''
20/09/2015 | 21:46
27
לצפיה ב-'השביתה בתחתית של לונדון גרמה לנוסעים לשפר את מסלוליהם'
השביתה בתחתית של לונדון גרמה לנוסעים לשפר את מסלוליהם
20/09/2015 | 15:58
13
283
 
בתמצית: חוקרים בחנו את התנהגות הנוסעים לפני, אחרי ובזמן שיבושי עבודה ברכבת התחתית של לונדון בפברואר אשתקד (שביתה חלקית - בחלק מן התחנות) באמצעות מידע שנאסף מכרטיסים אלקטרונים.

נוסעים רבים נאלצו לשנות מסלול בגלל שהתחנה הרגילה שלהם הושבתה. נמצא במפתיע, ש-5% מן הנוסעים לא חזרו למסלול הקודם. נטען שרבים נוסעים במסלול לא-אופטימאלי. האשמה נופלת בחלקה על המפה המפורסמת של התחתית, שהמרחקים בה אינם גיאוגרפיים, ועל הבדלי מהירות בין הקווים.

כקוריוז, הגיעו החוקרים למסקנה שהרווח שהפיקו מקצת הנוסעים משיפור המסלול עולה, בטווח 4 שנים, על הזמן שאבד לרוב הנוסעים בשביתה עצמה. (תחת ההנחה המפוקפקת שהנוסעים לא היו משפרים מיוזמתם את המסלול בשנים אלה).
לצפיה ב-'עיקר השיפור וודאי בין-פרברי או במעבר לרשת הארצית.'
עיקר השיפור וודאי בין-פרברי או במעבר לרשת הארצית.
20/09/2015 | 18:45
2
139
צריך להבין שכמו שתל אביב מלאה צעירים מכל רחבי הארץ כך לונדון היא אבן שואבת לסטודנטים, קרייריסטים וכן להגירה מרחבי האיחוד ורחבי העולם כך שרבים מתושביה חדשים לעיר, ומכירים אותה בעיקר דרך מפת התחתית המייצגת את צורת התחבורה האופטימלית והתדירה ביותר, המערכת הראשית אם נקרא לזה כך.
 
קווי הרשת הארצית בתחומי העיר "מצטיינים" בתדירות נמוכה שאמנם השתפרה מפעם בחצי שעה בשנות התשעים לפעם ברבע שעה בימינו (טמזלינק, האוברגראונד כדוגמאות לקביעתי - אינני מכיר כל לו"ז של כל קו אלא מצביע על תופעה) אך אינה מתחרה באמת באמצעי המגיע כל 2-5 דקות אלא אם מדובר במסלולים ישירים מסויימים (טמזלינק שחוצה את העיר מצפון לדרום, קווי מסילת מערב לונדון שעוקפים את מרכז העיר ממערב, קו הגרייט נורת'רן למרכז הפיננסי שעדיף לתושבי הקטע הצפוני של קו הפיקדילי על החלפה בקינגס קרוס) שההגעה אליהם כרוכה בנסיעת אוטובוס או הליכה קצרה בפרברים במקום החלפות במרכז העיר. במקרה כזה הנוסע מחליף את הקו "שלו" בקו מקביל הנמצא ברצועה די קרובה - קילומטר או שניים מקו התחתית המקביל ואת ההחלפה או החלפות במרכז העיר בנסיעה פרברית "הצידה".
 
המערכת השלישית בעיר היא מערכת האוטובוסים. ממש לא מומלץ להשתמש בה אם אתם ממהרים כי מנסיוני אופניים מהירים פי 2 ממנה, ולמרות השילוט המעולה בתחנות אין מפת-על ברורה של כל הרשת אלא מפות אזוריות לפי תחנה, ואז קו ברחוב קצת מקביל יתפספס במפת התחנה ( לדוגמה 134 שלא מופיע במפת יוסטון אך מקביל לקו הצפוני ונוסע בצומת כמה מאות מטרים ממנה). המערכת הזו משתמשת במשהו שההגיון שלו לא תמיד מובן או מתחבר נכון למי שרגיל לנסוע בתחתית - מערכת הכבישים. בנסיעות למקומות עבודה באזור 2 פתאום מסתבר שישנו כביש בין הייבורי ואיזלינגטון (ויקטוריה), הולוווי רוד (פיקדילי, וכן שמו של הכביש - רמז די עבה) וארצ'ווי (צפוני, היי-בארנט). בכביש זה מספר קווי אוטובוס תדירים על נת"צ והנסיעה בין תחנות אלו עליו קצרה מהנסיעה לנרכז העיר והחלפה שם. יש לציין משהו לרעת קו האוברגראונד (קו צפון לונדון) - מרבית תחנותיו נמצאות מרחק כמה דקות הליכה מתחנות התחתית המקבילות ולכן להחלפה בין פרוזדור תחתית אחד לפרוזדור תחתית שכן יתכן מאד שנסיעה באוטובוס שעוצר ממש ליד התחנות עדיפה מהמערכת המסילתית ההיקפית. דוגמה אחרת לחיתוך מהיר באוטובוס היא בין סוויס קוטג' לקמדן על קו 31 שמחבר את פרוזדורי הקו הצפוני וקו היובל בנסיעה של 10 דקות באזור 2 במקום שהנוסע יצטרך להחליף רכבות במרכז העיר או לעבור לקו האוברגראונד התדיר פחות במערב האמפסטד.
 
כל הטריקים והשטיקים האלו שהם נחלתם של וותיקי העיר או הנוסעים התדירים נהיים נחוצים למי שרגיל לנסוע רק לפי המערכת הראשית - התחתית - רק בשביתות. בחיי היום-יום מגלים אותם לאט יותר כי אין את האילוץ של ההשבתה ובדרך כלל שומעים עליהם ממכרים או שמגלים אותם לפי ההגיון של קווי הלילה (מערכת רביעית שאינה רלבנטית לחלוטין לשעות העומס למרות שכיום במקום קווים נפרדים עם הקידומת N ישנם קווים רבים שעברו להפעלה 24/7 במסלול הרגיל.) מסובך אבל ככה זה בעיר גדולה של מיליונים, 11 קווי תחתית, עשרות קווי רכבת פרברית, ומאות קווי אוטובוס. אי אפשר להכיר את הכל ולומדים רק את מה שרלוונטי, כאשר מדי פעם נוסף מידע חדש על בסיס צרכי הנסיעה שלכם.
לצפיה ב-'המאמר המקורי כאן'
המאמר המקורי כאן
21/09/2015 | 18:17
47
 
במבוא הם אומרים שהשיפור ניכר בעיקר במקומות שבהם מפת התחתית הסכמטית סוטה משמעותית מהמרחקים הגיאוגרפיים.
לצפיה ב-'השיפור הכמותי שעליו דיווחו החוקרים'
השיפור הכמותי שעליו דיווחו החוקרים
24/09/2015 | 09:50
17
אני מניח, מתבסס רק על המקרים שהם יכולים לאמת. אם נניח מישהו גילה קו אוטובוס שיחד עם הליכה קצרה מביא אותו ליעדו מהר יותר מקו התחתית המקביל, זה לא משהו שאפשר לזהות רק מרישומי הכרטיסים (הרי אין דרך לדעת איפה ירדת מהאוטובוס, ואין דרך לדעת לאן הלכת אח"כ).
 
 
לצפיה ב-'הזוי במיוחד, איך זה ששום רשות\חברה\אנשים לא חשבו'
הזוי במיוחד, איך זה ששום רשות\חברה\אנשים לא חשבו
20/09/2015 | 19:02
9
137
לספר לציבור שניתן לשפר את מסלול הנסיעה, הרי זה חוסך מיליונים לכלכלה הלונדונית.
לצפיה ב-'יש למשל את מתכנן הנסיעות של TFL אבל אנשים מעדיפים את התחתית.'
יש למשל את מתכנן הנסיעות של TFL אבל אנשים מעדיפים את התחתית.
21/09/2015 | 01:19
8
103
מבחינת מי שגר מצפון לנהר העיר היא התחתית והתחתית היא העיר. כל אמצעי תחבורה אחר נחשב למשני או משלים ותמיד היתה לרשויות בעיה כשניסו לעודד נוסעים לעבור לאמצעים אחרים (אחת הסיבות לשיפור הניכר במידע האוטובוסים בתקופתו של ליוינגסטון).
 
מפת התחתית קלה להתמצאות ומערכת הקווים שלה עוברת בתחנות פשוטות יחסית עם רציף אחד וברור לכל כיוון. המערכת העילית לעומת זאת מגיעה ברובה לתחנות טרמינל בעלות 15-20 רציפים שרשמית אין לנוסע מידע על הרציף ממנו תצא רכבתו עד שזה מוכרז רשמית רכבת אחר רכבת וזה מסבך את העניינים. הנוסעים הקבועים יודעים בדרך כלל באילו רציפים תהיה רכבתם אך הנוסע המזדמן אינו יודע זאת ולמרות מה שיודעי דבר "יודעים" תמיד ניתן לנתב את הרכבת לרציף אחר לפי הצורך.
 
האוטובוסים איטיים להחריד - לא פעם יצא לי להתחרות באוטובוס שעליו חבריי ולהמתין להם ביעד חצי מזמן הרכיבה שלי. למרות שיש להם מסלולים ארוכים של 10 מייל פלוס אף אחד לא משתמש בהם לכל אורך הקו אלא כאמצעי משלים בלבד.
 
במציאות כזו אנשים מחפשים אלטרנטיבות רק בעיתות משבר וזה מאד הגיוני.
 
כמו כן - בימינו יש בתחתית שילוט חדש בצהוב - שחור עם כל מני "טיפים ליודעי דבר" כמו הכוונה רגלית מתחנות מסויימות למקומות במרחק הליכה שבמפת הרשת נראה שהם דורשים החלפה (הליכה מלסטר סקוור לקובנט גארדן או הליכה מאמבנקמנט או צ'ארינג קרוס גם כן לקובנט גארדן, היציאה הנכונה לארמון בקינגהאם בגרין פארק וכדומה.)
לצפיה ב-'והנה מפת תחתית עם נקודות החלפה במרחק הליכה (2-5 דק')'
והנה מפת תחתית עם נקודות החלפה במרחק הליכה (2-5 דק')
21/09/2015 | 04:11
7
92
לא שזה עוזר לאיש כשהתחתית שובתת אבל במפה הזו (כנראה מלפני עשור עד 15 שנה) הקווים השחורים מציינים תחנות שניתן ללכת ביניהן בפרק זמן סביר.
 
 
 
לצפיה ב-'האם יש מפה ריאליסטית של קווי הרכבת?'
האם יש מפה ריאליסטית של קווי הרכבת?
21/09/2015 | 07:02
6
80
אמנם מפה שכזו מטבע הדברים תהיה ברורה משמעותית פחות מזו הסכמטית, אבל לאידך תפתור את הבעיה (שהלוואי שתהיה אצלינו...).
לצפיה ב-'יש מספר מפות חובבים לא רשמיות'
יש מספר מפות חובבים לא רשמיות
21/09/2015 | 12:22
5
68
הנה למשל מפה נקיה של התחתית שמראה איך הרשת נמצאת ברובה מצפון לנהר.
 
 
וכאן מפת התחתית הגאוגרפית מודגשת במפה רגילה שבה הקווים האפורים (למעט קו היובל שצבעו אפור) הם קווי הרכבת הארצית-פרברית  של National Rail (במפה זו האוברגראונד באפור כי טכנית זו מערכת על מסילה לאומית כשהמפעילה היא TFL. ):
 
 
יש להדגיש שהמפה השניה אינה מראה את כל התחום המוניציפלי בדרום העיר אלא ממסגרת את אזור פעולת התחתית בלבד. האזורים בכתום בפינות המפה שייכים למחוזות שכנים אז אפשר לקבל קנה מידה מסויים לתחום המוניציפלי המסומן ברקעים הצהובים, אם כי לגבולות אלו צורה משושה-מעוגלת יותר ו"זרועה" דרום מערבית הנותנת להם את צורתן הסופית.
 
 
לצפיה ב-'והנה כתבה ומפה צבעונית של כל הרכבות והכבישים הראשיים'
והנה כתבה ומפה צבעונית של כל הרכבות והכבישים הראשיים
21/09/2015 | 13:12
4
64
לצערי זו כתבה בדיילי מייל שאינו עיתון שהייתי קורא אבל זה עלה בחיפוש והכתבה הזו דווקא טובה בניתוח המערכת כולה ונקודות ספציפיות.
 
 
בשנות התשעים מישהו הריץ אלגוריתם ליצירת כותרות דיילי מייל וקיבל את התוצאה הבאה:
 
"Will lesbian asylum seekers give your house price aids?" וזה משקף את התדמית של העיתון.
 
לצפיה ב-'יש בכתבה הזו גם סרטון וידאו מגניב בשם Race the tube '
יש בכתבה הזו גם סרטון וידאו מגניב בשם Race the tube
21/09/2015 | 20:11
3
62
גיליתי בכתבה הזו על סרטון של אדם שמנסה (ומצליח) להשיג את הרכבת בה הוא נוסע בין שתי תחנות סמוכות בטיוב. הסרטון צולם לפני שנה ומאז נוצרו לו חיקויים במערכות מטרו ברחבי העולם... ביניהם ניתן לציין לחיוב גם סרטון שצולם באותו התוואי ע"י אדם המוגבל לכיסא גלגלים - סרטון להעלאת המודעות לנגישות תחנות הרכבת התחתית.
 
והנה קישור לסרטון היוטיוב המקורי:
לצפיה ב-'טכנית זה קו רדוד, אך זו ריצה מול מסלול ישיר.'
טכנית זה קו רדוד, אך זו ריצה מול מסלול ישיר.
22/09/2015 | 03:20
2
56
המילה Tube אמנם תמייחסת לכל המערכת, אך במשמעותה המדוייקת יותר היא מדברת על המערכת העמוקה שעוברת במנהרות שהן למעשה צינורות מתכת עגולים (ומשם שמה) והיא נמצאת עמוק יותר באדמה - מרחק גרם מדרגות נעות או שניים כך שקשה לראות את האצן מנצח מול המערכת העמוקה.
 
הקו הרדוד הזה מ1884 (נפתח באיחור של 16 שנה, קו הדיסטריקט נועד במקור להתחבר ללולאת רכבת עם הקו המטרופוליטני וליצור מעגל רכבתי פנימי - לימים הקו המעגלי - כבר בהצעת החוק לבניית הקו ב1864, אך הקו נפתח ב1868) נבנה בשיטה של חפירה וכיסוי ממש מתחת למפלס הרחוב (אף שחלק חשוב ממנו נבנה בגדה מלאכותית שמכילה גם את צינור הביוב הראשי - ה Victoria Embankment) ולכן הגישה היא בגרם מדרגות אחד קצר שניתן לרוץ אותו. קצת פד"פי אבל טוב להזכיר לכם עד כמה האיחור האופנתי בגוש דן מתחיל לייגע.
לצפיה ב-'ועדיין, לרוץ מהרכבת ולהשיג אותה בתחנה הבאה זהו הישג מרשים...'
ועדיין, לרוץ מהרכבת ולהשיג אותה בתחנה הבאה זהו הישג מרשים...
22/09/2015 | 13:54
1
18
לצפיה ב-'כן ולא. הוא וודאי חישב את האפשרות מראש: '
כן ולא. הוא וודאי חישב את האפשרות מראש:
22/09/2015 | 14:55
47
מרחק ריצה כולל: כ350 מטר.
 
מיקומו ברכבת חושב לפי מקום היציאה בתחנה (חוסך ריצה על הרציף והסתבכות בקהל)
 
לרכבת לוקח דקה לעמוד בתחנה להעלאת נוסעים, וכן בתחנה הבאה, כך שיתכן שנסיעתה עדיין מהירה ממנו.
 
כמו כל התחרויות האלו נוסח טופ גיר הנתונים שוקללו מראש ולכן הרץ ידע שיש סיכוי טוב שעם מהירות הריצה שלו,  המרחק בין התחנות, ההאצה האיטית של הרכבת שצריכה ממילא לעצור שוב אחרי 350 מטר - הכל אמור להתחבר להישג.
 
מרשים אבל לא בלתי אנושי כמו הכותרת.
לצפיה ב-'רויאל טייגר מארק 1'
רויאל טייגר מארק 1
20/09/2015 | 15:22
2
236
אני מבקש בתחנונים שמשהוא ימצא לי לפחות את התמונה
של 66 207 היה לו מנוע רויאל טייגר מארק 1
אני מודה מכל הלב והנשמה למי שיוכל לעזור לי
בברכת חתימה טובה
אגב הנייד שלי 0522713551 בתודה מראש
סטולרו אילן
לצפיה ב-'אילן שלום: תיקון טעות: 66-207 היה מרק 2 ! '
אילן שלום: תיקון טעות: 66-207 היה מרק 2 !
20/09/2015 | 18:23
1
42
1
ולפי רישומי החברה הבאר שבעית ומשרד הרישוי, מעולם לא היה לחברה הבאר שבעית מרק 1. כל הטייגרים בסדרה 66 בבאר שבע היו מרק 2 ללא יוצא מן הכלל. רובם היו מדגם "המקשר" כלומר זהים לאלו שנסעו בירושלים. בסה"כ מופיעים ברישומים 331 אוטובוסים של חברה זו עד שנסגרה והשרביט הועבר למטרודן.
לחברה היה מצבור אוטובוסי ליילנד גם מהסדרות 666 ו- 690. (רישוי ירושלמי). מתוך סך הטייגרים היו 29 מתוצרת "מרכבים" וכל השאר נבנו ב-"הארגז". אני עמלתי קשות כדי למצוא את הרשימות בארכיון עיריית באר-שבע לפני חמש שנים בערך. אני מקוה שעדיין תוכל למצוא שם את הרשימות. הארכיון לא ממש מסודר בנושאי תחבורה ציבורית. בהצלחה.
66-207 הוא ממודל 1955 ולכן גם לא יכול להיות מרק1. הוא הושבת סופית (ירד מן הכביש) ביום 03.02.1973.
 
לצפיה ב-'66-207 מופיע בלוח רשימות האוטובוסים וסדרת מספרי הרישוי שלהם '
66-207 מופיע בלוח רשימות האוטובוסים וסדרת מספרי הרישוי שלהם
20/09/2015 | 18:41
97
ל288-001-לוח רשימות האוטובוסים וסדרת מספרי הרישוי שלהם בחברות שונות שאינם שייכים לאגד - על-פי דו"ח רשמי מחודש נובמבר 1968. הדו"ח נכתב במטרה לרכוש אוטובוסים נוספים של חברות אחרות לאגד. היו שנרכשו והפכו לבעלות של אגד. (כבר דנו בכך בעבר).
הנה העמוד הרלוונטי מהדו"ח. ערב טוב ולהת'.
לצפיה ב-'מחר יפתח בשעה טובה אצטדיון "טוטו-טרנר-באר שבע"'
מחר יפתח בשעה טובה אצטדיון "טוטו-טרנר-באר שבע"
20/09/2015 | 12:45
31
369
מעניין אם מחר תהיה שם קטסטרופה תחבורתית או לא. למרות שאת הכביש הראשי (הצדיק מירושלים) הם כן יסגרו עבור מכוניות פרטיות, כך שכן תהיה קטסטרופה מסוימת.
חבל שאין נת"צים בכבישים הראשיים בבאר שבע וחבל שאין מפרקיות עבור השאטלים שהעירייה מתכננת. בכל זאת, צריך לפזר 16,000 אנשים בעת ובעונה אחת.
אוהדים (בעיקר של מכבי חיפה) שמגיעים ברכבת לא יודעים כיצד להגיע לאצטדיון ולא ברור אם יש שאטלים מתחנות הרכבת אל האצטדיון.
מה שמחזיר אותי לתהייה של מדוע לא בנו תחנת רכבת צמוד לשכונת רמות? תחנת רכבת שם מרוחקת אומנם 1.7 ק"מ מהאצטדיון, אבל ניתן לבצע משם שאטלים בקלות יחסית אל האצטדיון וממנו, בשל המרחק הקצר עבור אוטובוס (2 דקות נסיעה בלבד).
 
וכמובן שרכבת ישראל הרקובה מצטרפת לחגיגה התחבורתית, שכן לא תהיה רכבת חזור עבור אוהדי מכבי חיפה. איך אוהדי מכבי חיפה שיסעו מחר ברכבת לבאר שבע יחזרו לביתם?
 
אצטדיון חדש
תחבורה ציבורית עירונית יעילה אל האצטדיון וממנו
רכבת ישראל
לצפיה ב-'דווקא במקרה של רוב האצטדיונים הם קרובים למסילות רכבת'
דווקא במקרה של רוב האצטדיונים הם קרובים למסילות רכבת
20/09/2015 | 14:17
25
238
המושבה-הדוגמה הטובה ביותר-ממקומת ממש על תחנת קריית אריה.
נתניה-היא על מסילת הרכבת. רק שאין תחנה ליד האצטדיון. וגם אני לא רואה הצדקה להקמת תחנה שתשרת רק את אזור התעשייה של נתניה ואוהדים פעם בשבועיים
סמי עופר-במרחק הליכה ממרכזית חוף הכרמל, ותחנת חוף הכרמל
טדי-ליד מסילת הרכבת ההיסטורית לי-ם שיש לה פוטנציאל לתגבורים, ולמסוף מלחה.
וכמובן יש את בלומפילד הותיק שמסתמך על התחבורה הציבורית הטובה מאוד בשדרות ירושלים, עוד לפני שדיברנו בכלל על הרכבת הקלה שאמורה להיות צמודה לאצטדיון.
ואם זכרוני אינו מטעה דווקא שכונת רמות קרובה לתחנת באר שבע צפון.
כך יש פוטנציאל לרוב האצטיונים החדשים מבחינת תחבורה ציבורית. והרכבת יכולה לעשות יותר מבחינת תגבורים.
לצפיה ב-'דיברתי אך ורק על באר שבע'
דיברתי אך ורק על באר שבע
20/09/2015 | 14:36
21
425
שכונת רמות אכן קרובה לתחנת ב"ש אוניברסיטה, אבל רמות היא שכונה גדולה, ואין שום קשר בין התחנה הזו לבין האצטדיון, גם בגלל המרחק וגם בגלל הפקקים.
 
אני מצרף צילום מסך מ-Google Earth.
לצפיה ב-'והנה מקום יותר הגיוני לבנות אצטדיון כדורגל בעיר באר שבע'
והנה מקום יותר הגיוני לבנות אצטדיון כדורגל בעיר באר שבע
20/09/2015 | 14:37
20
368
לצפיה ב-'אל דאגה רוביק יקים עוד 15 שנה אצטדיון על שמו '
אל דאגה רוביק יקים עוד 15 שנה אצטדיון על שמו
20/09/2015 | 15:21
1
211
הקימו בב"ש אצטדיון קטן של 15 אלף מקומות , לב"ש יש כבר מעל
 
12 אלף מנויים , כלומר האצטדיון +קהל אורחים מלא בכל משחק ,
 
אפילו יווצר מצב שאין מקום ,
 
אוהדי חיפה -תל אביב-ירושלים -לא יכולו להכנס יותר מ 2,000 אורחים .
 
האצטדיון נבנה כך שהוא סופי ,לא יכול להשתדרג , אלא אם יהרסו אותו חלקית ,
 
לכן לי אין ספק בעוד 15 שנה יקום אצטדיון חדש על יד מסילת רכבת ששמו
 
אצטדיון רוביק עם 35 אלף צופים .
לצפיה ב-'חבל שלא בנו אצטדיון 16,000 בשני יציעים'
חבל שלא בנו אצטדיון 16,000 בשני יציעים
20/09/2015 | 16:11
179
אם היו עושים את זה, בעוד 4 שנים היו בונים יציע דרומי, ובעוד 7 שנים היו בונים יציע צפוני, ואז האצטדיון היה מכיל 26,000 מקומות ישיבה (שבטווח הארוך גם זה קטן, אבל בטווח הקצר זה בסדר גמור).
 
אבל אם ירצו להרחיב את האצטדיון הנוכחי הפועל ב"ש תאלץ לנדוד לפתח תקווה או טדי למשך שנתיים לפחות.
 
ואגב:
האצטדיון מכיל 16,000 צופים, 14,000 אוהדי באר שבע, 1,600 אוהדי היריבה, ו-400 מקומות מתבזבזים בגלל הפרדת הקהלים.
לצפיה ב-'אתה באמת מציע את כל האופרציה הזו בשביל שאטל "מבוסס רכבת"'
אתה באמת מציע את כל האופרציה הזו בשביל שאטל "מבוסס רכבת"
20/09/2015 | 17:12
2
159
(כבדה) מתחנת באר שבע מרכז לאצטדיון כדורגל, פעם בשבוע-שבועיים במשך מספר חודשים בשנה?
באר שבע היא לא לונדון.
אוטובוסים יכולים לבצע את המשימה הזו ללא קושי.
בחיפה, אוטובוסי המטרונית עושים זאת.
באר שבע לא זקוקה ליותר מזה.
 
לרכבת הכבדה בישראל יש מטלות "קצת" יותר חשובות מלבצע שאטל של קילומטר  או שניים ל/מ אצטדיון כדורגל.
לצפיה ב-'לא קשור לשאטל מבוסס רכבת, קשור בעיקר לכבישים'
לא קשור לשאטל מבוסס רכבת, קשור בעיקר לכבישים
20/09/2015 | 17:51
1
111
בעוד שאת דרך "הצדיק מירושלים" סוגרים לתנועה בכל משחק כדורגל, כדורסל, פסטיגל, וכו', ונוצרים באזור פקקים אדירים, את הכבישים בדרום העיר לא יסגרו כי ניתן להרחיב אותם ל-3 ואפילו 4 נתיבים כי פשוט יש שם מקום. בנוסף לכך בצמוד לפארק נחל ב"ש יש כביש מהיר ומחלף, כך שהתשתיות שם הרבה יותר טובות ופחות מועדות לפורענות מאשר בצפון העיר. את דרך "הצדיק מירושלים" לא ניתן להרחיב בגלל שביל האופניים החדש.
 
בכל מקרה, זה כבר מאוחר וקריית הספורט כבר קיימת ולכן הדיון הזה לא כל כך רלוונטי, פשוט הרגשתי צורך להראות לחברי הפורום את המיקום היותר הגיוני של קריית ספורט שזה מיקום שיש בו תשתיות יותר הגיוניות. ותסלח לי שאני חולק עליך, אבל להגיד ש"באר שבע לא זקוקה ליותר מזה" או להגיד "באר שבע היא לא לונדון" זה פשוט לא רציני כי תחנת רכבת כבדה וכבישים רחבים ומהירים זה לא מותרות עבור קריית ספורט, זה דבר הכרחי איך שלא תסובב את זה כאשר 16,000 איש צריכים להתפזר בעת ובעונה אחת מבלי להעיק בצורה קיצונית כל כך על התנועה באזור. וכן אם האצטדיון היה מוקם בפארק נחל באר שבע, שאטל מבוסס רכבת מתחנת ב"ש מרכז זה היה דבר מאוד יעיל כי רבים היו משתמשים באופציה הזו וכך לא מעמיסים על הכבישים שליד האצטדיון.
 
ההצעה שלי עבור קריית הספורט הנוכחית היא: להקים תחנת רכבת שמרוחקת 1.7 ק"מ מהאצטדיון, לבטל את הכיכרות בכביש ולהחליף אותם ברמזורים, לבצע מתחנת הרכבת שאטלים עבור אוהדי היריבה ואוהדים מקומיים, בנוסף למפרקיות שיבצעו שאטלים מכל רחבי העיר אל תוך האצטדיון, ולאסור על כלי רכב להיכנס לחניית האצטדיון כך ש-100% מהאוהדים יגיעו באמצעות שאטל או ברגל והכביש ישמש אך ורק את האוטובוסים ואת שאר הנהגים שאינם מגיעים לאירוע. כך לא יחסמו את הכביש המרכזי הזה בכל פסטיגל, מופע, ומשחק כדורגל.
לצפיה ב-'הפתרון הרבה יותר פשוט'
הפתרון הרבה יותר פשוט
20/09/2015 | 22:08
95
כביש גישה ישיר מכביש 406 לחלק האחורי של האצטדיון, יחד עם כניסה עתידית לשכונות המתוכננות שם.
לצפיה ב-'במקום הזה מתוכננת תחנת רכבת עתידית או שזו הצעה שלך?'
במקום הזה מתוכננת תחנת רכבת עתידית או שזו הצעה שלך?
20/09/2015 | 18:08
14
50
לצפיה ב-'דובר פעם על הקמת תחנת רכבת בעמק שרה'
דובר פעם על הקמת תחנת רכבת בעמק שרה
20/09/2015 | 19:07
4
129
אני לא בטוח היכן בדיוק, אבל המיקום שהצעתי הוא הכי הגיוני בגלל הקרבה לפארק נחל באר שבע, לסינמה סיטי וליס פלאנט, ובגלל שתי שכונות חדשות שאמורות להיבנות לא רחוק משם - הראשונה היא הרחבה של שכונת נווה נוי; והשנייה היא שכונת ״פארק הנחל״ שעתידה להיבנות בצמוד למחלף שרה ומדרום לאגם המלאכותי.
לצפיה ב-'אבל מה הטעם בתחנה שכ"כ קרובה לבאר שבע מרכז?'
אבל מה הטעם בתחנה שכ"כ קרובה לבאר שבע מרכז?
20/09/2015 | 19:10
3
50
לצפיה ב-'זה כמו שתשאל מה הטעם בתחנת ת״א השלום?'
זה כמו שתשאל מה הטעם בתחנת ת״א השלום?
20/09/2015 | 19:25
2
109
כי היא קרובה לתחנת ת״א מרכז.
תחנה שם תהיה קרובה לכל כך הרבה אטרקציות, מקומות פנאי ותעסוקה במרחק הליכה כך שיהיה משתלם להקים אותה. מה גם שהיא לא כל כך קרובה לתחנת ב״ש מרכז, אולי בקו אווירי, אבל לא מבחינה תחבורתית.
ואל תשכח שאנחנו לא מדברים על הקמת תחנת הרכבת מחר בבוקר, אלא על העשור הבא שבו פארק נחל באר שבע יראה יותר כמו גני יהושע בתל אביב מאשר לפארק שהוא היום, ואלפי יחידות דיור יוקמו לא רחוק משם.
לצפיה ב-'אבל אתה לא לוקח בחשבון שגם במקרה של באר שבע מרכז וגם'
אבל אתה לא לוקח בחשבון שגם במקרה של באר שבע מרכז וגם
20/09/2015 | 19:31
1
126
במקרה של התחנה שאתה מציע מדובר בשתי תחנות טרמינל על שלוחות שונות.
ת"א מרכז ות"א השלום וכל ארבע תחנות תל אביב נמצאות כולן בפרוזדור המסילות הראשי ביותר של רכבת ישראל.
לכן, כן הגיוני להקים תחנת רכבת בצפון באר שבע על תוואי המסילה הראשית ולא הגיוני להקים תחנת רכבת היכן שאתה מציע.
איזה שירות התחנה הזו תקבל?
לצפיה ב-'רכבות מדימונה, ערד ואילת יכולות לעבור שם'
רכבות מדימונה, ערד ואילת יכולות לעבור שם
20/09/2015 | 19:42
125
במקום להקים קשת מסילתית לרכבות מדימונה אל תחנת ב״ש מרכז, אפשר להקים מסילה חדשה בצמוד לכביש 25 ולהקים את תחנת הרכבת הזו כמה מאות מטרים יותר מזרחה בצמוד לכביש 25. משם הרכבות ימשיכו אל תחנת ב״ש מרכז ויסיימו את נסיעתן שם, ואולי אפילו יהיו רכבות מסוימות שיעקפו את תחנת ב״ש מרכז ויסעו ישירות לב״ש צפון (תלוי בדרישות שיהיו בעוד כמה שנים).
לצפיה ב-'השטח הזה אכן שמור לתחנת רכבת עתידית.'
השטח הזה אכן שמור לתחנת רכבת עתידית.
21/09/2015 | 01:20
8
47
לצפיה ב-'זו תיהיה תחנת קצה או שמשם ימשיך הקו לאילת?'
זו תיהיה תחנת קצה או שמשם ימשיך הקו לאילת?
21/09/2015 | 11:02
7
44
לצפיה ב-'הקו לאילת אמור לעבור במסילה לדימונה,'
הקו לאילת אמור לעבור במסילה לדימונה,
21/09/2015 | 22:40
88
כלומר סביר שהרכבות אפילו לא יעצרו בב"ש מרכז אלא רק באוניברסיטה.
לצפיה ב-'אאל"ט ימשיך לעיר הבה"דים'
אאל"ט ימשיך לעיר הבה"דים
21/09/2015 | 23:34
5
52
לצפיה ב-'אז מה זו המסילה בקישור הבא שמתוכננת לעיר הבה"דים?'
אז מה זו המסילה בקישור הבא שמתוכננת לעיר הבה"דים?
22/09/2015 | 09:54
4
81
לצפיה ב-'גם היא מתחברת לרמת חובב'
גם היא מתחברת לרמת חובב
22/09/2015 | 10:18
3
79
פעם ראשונה שאתה רואה שתי מסילות שמגיעות לאותו מקום?
לצפיה ב-'לא, אבל אם יהיו שתי מסילות שונות שישמשו רכבות נוסעים לעיר'
לא, אבל אם יהיו שתי מסילות שונות שישמשו רכבות נוסעים לעיר
22/09/2015 | 10:39
2
80
הבה"דים, איזה טיב שירות יהיה בכל אחת מהן?
גם כך עיר הבה"דים זה יעד בעיקר לימי ראשון וחמישי.
אז איזה מן שירות יהיה לתחנה כזו שתהיה על מסילה, שהיא אפילו לו בלבדית, לעיר הבה"דים? שירות "דימונאי"?
כמה אפשר לפצל את שירות הרכבות באיזור שאינו איזור עתיר אוכלוסיה?
 
עדיף שכל תחנה נוספת בעיר באר שבע תהיה על תוואי המסילה הראשית ולא על שלוחה נידחת עם רכבות בודדות ביום, במקרה הטוב ביותר.
לצפיה ב-'אתה צודק. '
אתה צודק.
22/09/2015 | 13:47
1
75
המיקום ההגיוני לתחנה נוספת הוא כמובן הכניסה הצפונית לעיר, שיכולה להיות נקודת מוצא להסעות לאיצטדיון...
לצפיה ב-'אני כמובן מסכים שלפני כל פיתוח נוסף חשוב לבנות תחנה נוספת'
אני כמובן מסכים שלפני כל פיתוח נוסף חשוב לבנות תחנה נוספת
22/09/2015 | 19:54
56
בצפון העיר ובכך לשרת נוסעים מהשכונות הצפוניות (רמות ושכונות צפוניות אחרות) ואנשים שיגיעו ממערב העיר (אם בתחבורה ציבורית ואם ברכב פרטי) ויעלו משם לרכבת צפונה.  לדעתי, לכל תושבי מערב העיר מאוד לא נוח להגיע לתחנת האוניברסיטה ולכן הפוטנציאל לא ממומש במקסימום.
השאלה הנשאלת, היא למה לא חשבו להקים את מרכז הספורט בקרבת מסילת הרכבת, ולא הפוך לשאול היום איך להביא אלפי צופים לאיצטדיון ?
באירופה לא עולה על בדעת איצטדיון מבלי שיהיה פתרון תחצ"י לשרת את המשמתמשים במתקן, ודווקא כאן, שהקימו מתקן חדש וחדיש, התעלמו מהצורך הזה.
אגב, באיצטדיון טדי, יש גם פתרון (חלקי) עם רכבת וגם פתרון (עתידי) עם רק"ל.
לצפיה ב-'בונים בנתניה עכשיו את תחנת פולג'
בונים בנתניה עכשיו את תחנת פולג
21/09/2015 | 09:13
2
163
אם אני לא טועה בשם
והיא תשרת את אזור התעשייה והאצטדיון 
לצפיה ב-'תחנת ספיר'
תחנת ספיר
21/09/2015 | 10:16
1
62
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/09/2015 | 14:57
27
לצפיה ב-'אתה סתם מגזים, השאטלים של העיריה מבורכים מאד.'
אתה סתם מגזים, השאטלים של העיריה מבורכים מאד.
21/09/2015 | 01:32
3
154
אם אוהדי חיפה מעוניינים להגיע ישירות לאיצטדיון שיואילו בטובם לארגן הסעות כמו שאוהדי הפועל באר שבע מארגנים הסעות באוטובוסים.
 
דבר שני, אתה לא באמת מצפה שאוהדים של שתי קבוצות שונות יסעו יחדיו בהסעה, כן? במשחקים רגישים המשטרה מורה לפנות רק את היציע של האורחים או משאירה את האורחים עד ששאר היציעים של המקומית מתפנים.
 
האיצטדיון נפתח ביום רביעי האחרון במשחק האימון של הפועל באר שבע והגיעו לא מעט אוהדים, ממש לא מעט. אומנם ההגעה והפיזור נפרסו יותר אבל מערך ההסעות עבד היטב וזה מעולה.
 
אז תחבורה ציבורית עירונית ויעילה למקום יש מ4 מוקדים בעיר כהסעות של העיריה + שני קווי אוטובוס המגיעים למקום, קווים 6 ו22 ששניהם פעילים עד לאחר סיום המשחק.
 
בעוד כשנה למסוף האיצטדיון יגיעו קווים 6,7,8 במסגרת המכרז, כאשר יכול להיות שתחנת המוצא והסיום של קו 6 תועתק לאיצטדיון בעוד זמן לא רב, הדבר דרוש בדיקה.
לצפיה ב-'השאטלים של העירייה אכן מבורכים, אבל הם לא מספיקים'
השאטלים של העירייה אכן מבורכים, אבל הם לא מספיקים
21/09/2015 | 10:48
2
106
כיוון שאוטובוסים רגילים לא מסוגלים לשנע מסה כל כך גדולה של נוסעים ולכן רבים יעשו את דרכם במכוניות הפרטיות ויפקקו את כל האזור ובגלל זה יצטרכו לחסום את הכביש הראשי שם.
אין מנוס מהקמת BRT/רכבת קלה בבאר שבע, אוטובוסים רגילים לא מסוגלים לתת שירות אמין בשעה שיש לחץ עליהם. הגיע הזמן אחרי שלכל המטרופולינים האחרים כבר יש תחבורת המונים או שהם בבנייה שגם לנו יבנו וכך לא נהיה בפיגור תשתיתי מתמיד מול ערים אחרות בארץ.
לצפיה ב-'בבאר שבע הצפיפות נמוכה בהרבה מבשאר הערים הגדולות.'
בבאר שבע הצפיפות נמוכה בהרבה מבשאר הערים הגדולות.
21/09/2015 | 21:45
34
לצפיה ב-'טוב, אז זה לא קרה והייתי שם.'
טוב, אז זה לא קרה והייתי שם.
23/09/2015 | 23:39
41
האוטובוסים עבדו במלוא המרץ, חזיתי בכ-50 אוטובוסים עם הכוונות טובות ובהמון ממתינים לאוטובוסים הבאים וזה היה לאחר 20 דקות מסיום המשחק כאשר אוטובוסים אחרים כבר יצאו לדרך דקות ספורות לאחר תום המשחק.
 
בעיות תנועה לא היו כל כך באיזור כי החסימות היו מאד נרחבות ואנשים הבינו היטב שכדאי להם לפרסס ולחנות בנקודות האיסוף של ההסעות וכך היה. מי שבכל זאת התעקש להגיע עם רכב פרטי נדרש להליכה של כ-10 דקות לפחות לאיזור האיצטדיון ולא היו רבים שעשו את זה כי בסיום המשחק לא היה פקוק, לא בשכונה ד', לא בנחל עשן ולא בשכונה ו'.
 
הייתה גם שיירה ארוכה שפשוט הלכה לרמות וזה לא שונה מהשיירות שהיו הולכות לאחר סיום משחקים בוסרמיל בדרך שמשון, בדרך המשחררים (הן לכיוון העיריה והן לכיוון נווה זאב) וביהודה הלוי.
 
האוטובוסים היו של המוביל הדרומי צביקה ומטרופולין והסיעו גם בעמידה כפי שמותר (10 בעמידה).
 
אז מה שחזית התברר כבדיוק ההיפך, מערך ההסעות תפקד דיי טוב. גם אם זמן ההמתנה להסעה עומד על רבע שעה, זמן הנסיעה בפקקים היה 45 דקות אם היו מאפשירם לכלי רכב להגיע לאיזור ואנשים היו מודעים לכך והמתינו דיי בסבלנות להסעות.
לצפיה ב-'יריבה הולמת'
יריבה הולמת
21/09/2015 | 05:49
52
לצפיה ב-'פוסט היסטורי על רכבת ישראל'
פוסט היסטורי על רכבת ישראל
20/09/2015 | 12:17
1
298
לצפיה ב-'תודה, הייתי מוסיף שההצלחה של חוף הכרמל בשל מוקד התעסוקה '
תודה, הייתי מוסיף שההצלחה של חוף הכרמל בשל מוקד התעסוקה
20/09/2015 | 19:29
119
שלידו שאליו נוסעים מתל אביב, בנוסף לתחנה מרכזית שעברה לשם ואפשרות החנייה לתושבי הכרמל שנוסעים לשם ברכב ומשם לוקחים רכבת דרומה.
לצפיה ב-'‫ שרשור מודיעין והכוונה 20/9 '
שרשור מודיעין והכוונה 20/9
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2015 | 08:23
8
14
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאaלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מאשדוד למכון אדם מילוא בת"א'
מאשדוד למכון אדם מילוא בת"א
20/09/2015 | 09:15
1
33
מחר בבוקר.. מה האפשרויות שלי?
תודה רבה.
לצפיה ב-'אפשר ברכבת לתחנת בני ברק, משם זה כ-10-15 דק' ברגל'
אפשר ברכבת לתחנת בני ברק, משם זה כ-10-15 דק' ברגל
20/09/2015 | 12:06
39
או באוטובוס כלשהו למסוף 2000 למשל 280 של אפיקים, ומשם קו 42 של דן מהתחנה בצד השני של הכביש שיוצאים מהרכבת לכיוון תל אביב (רחוב על פרשת דרכים).
אתה יורד בתחנה בפנחס רוזן/קהילת יאסי.
לצפיה ב-'מחר בבוקר, מאשדוד למרכז הבינתחומי בהרצליה'
מחר בבוקר, מאשדוד למרכז הבינתחומי בהרצליה
20/09/2015 | 13:30
3
29
צריכה להיות במרכז הבינתחומי ברבע לעשר בבוקר. לא ברור לי מה תהיה הדרך המהירה ביותר. תודה רבה!
לצפיה ב-'אוטובוס למסוף 2000 (למשל 280, יש עוד כמה בבוקר נדמה לי)'
אוטובוס למסוף 2000 (למשל 280, יש עוד כמה בבוקר נדמה לי)
20/09/2015 | 17:53
2
33
ומשם קו 347 המהיר של מטרופולין מדרך נמיר לכיוון צפון סמוך למסוף.
לצפיה ב-'תודה! מה לגבי רכבת (כדי לא לעמוד בפקקים של הבוקר)?'
תודה! מה לגבי רכבת (כדי לא לעמוד בפקקים של הבוקר)?
20/09/2015 | 19:25
1
24
איך מגיעים מרכבת הרצליה לבינתומי?
לצפיה ב-'עדיף בשעות הבוקר דווקא רכבת בגלל הפקקים'
עדיף בשעות הבוקר דווקא רכבת בגלל הפקקים
20/09/2015 | 20:03
27
תהיי בתחנת הרכבת באשדוד בסביבות 8 בבוקר. בשעה הזאת יש רכבת ישירה לתחנת הרצליה. מהתחנה קווים 8 ו9 למרכז הבין תחומי
לצפיה ב-'צפון תל אביב עזרתכם בבקשה'
צפון תל אביב עזרתכם בבקשה
20/09/2015 | 15:06
1
44
היי חבר'ה צריכה לצאת היום בסביבות 16:50 מעזריאלי תל אביב
לחנא רובינא בצפון תל אביב
יש קו ישיר ונוח? לא אכפת לי גם ללכת עד 7 דק' הליכה ממקום קרוב
 
תודה מראש וחג שמח
לצפיה ב-'תשובה (באיחור אמנם, אבל מקסימום להבא)-'
תשובה (באיחור אמנם, אבל מקסימום להבא)-
20/09/2015 | 20:33
39
קו 127 שעובר פעם בשעה עד השעה 16:00 (השעה בא יוצא מתחנה מרכזית) בשעון קיץ או 15:00 שעון חורף, עובר ממש ליד פינת חנה רובינא. אבל בכל מקרה אחר, קווים 524/525/531 עד תחנת משה סנה / צה"ל ומשם ללכת ברגל כ-12 דק' (ממשיכים ישר עד פינת בני אפרים, שמאלה בני אפרים עד פינת חנה רובינא).
עם החלפה, ניתן להגיע לשלונסקי/בני אפרים ומשם להמשיך לחנה רובינא (הצומת בא) כך : קווים 71/171/271/274/279 עד דרך נמיר/יהודה המכבי ומשם להחליף עם קו 89 (הקווים עם תדירות משותפת סופר מעולה, כך שההמתנה היא תכל'ס רק ל89) עד שלונסקי/בני אפרים ומשם ברגל כ-7 דק.
לצפיה ב-'סרטון יפה '
סרטון יפה
20/09/2015 | 01:00
2
258
לצפיה ב-'באמת יפה!'
באמת יפה!
20/09/2015 | 11:52
84
פעילות רכבתית שלא זוכים לראות כל יום בארץ.
לצפיה ב-'זה נראה כמו מיני ישראל '
זה נראה כמו מיני ישראל
20/09/2015 | 20:13
17
לצפיה ב-' היום קו הרכבת עם מספר התחנות הרב ביותר נפתח '
היום קו הרכבת עם מספר התחנות הרב ביותר נפתח
19/09/2015 | 16:53
13
518
קו הרכבת הוד השרון -באר שבע-הוד השרון
 
דרך מסילת החוף הדרומי תכלול  כ 23  תחנות כולל אופקים.
 
קו נהריה -ב"ש כולל 22 תחנות .
 
המצחיק הוא שלנסוע לבאר שבע מתחנות חולון -בת ים
 
לבאר שבע , אין שינוי זמנים באופציה דרך תל אביב ההגנה .
 
זה אותו זמן נסיעה,  אפילו פחות זמן  דרך קישור תחנת ההגנה לב"ש  .
לצפיה ב-'קו נהריה - באר שבע לא כולל 22 תחנות'
קו נהריה - באר שבע לא כולל 22 תחנות
19/09/2015 | 17:41
10
356
1. נהריה
2. עכו
3. קרית מוצקין
4. קרית חיים (זמני)
5. חוצות המפרץ (זמני)
6. לב המפרץ
7. חיפה מרכז השמונה
8. חיפה בת גלים
9. חוף הכרמל
10. ת"א אוניברסיטה
11. ת"א סבידור מרכז
12. ת"א השלום
13. ת"א ההגנה
14. לוד
15. רמלה
16. קרית גת
17. להבים - רהט
18. באר שבע צפון
19. באר שבע מרכז
 
קו הוד השרון - נתיבות הוא כבר הרבה זמן הקו עם הכי הרבה תחנות. הוא היה הקו עם הכי הרבה תחנות גם כשהגיע רק עד שדרות.
לצפיה ב-'תאמין לי אני ספרתי וחסר לך תחנות !!! היום שבת !!!'
תאמין לי אני ספרתי וחסר לך תחנות !!! היום שבת !!!
19/09/2015 | 17:52
7
302
בנימינה , חדרה,נתניה  - 22 תחנות .
לצפיה ב-'רכבות נהריה - באר שבע לא עוצרות בתחנות בנימינה, חדרה ונתניה'
רכבות נהריה - באר שבע לא עוצרות בתחנות בנימינה, חדרה ונתניה
19/09/2015 | 17:56
6
244
ואם כבר אתה לוקח בחשבון את כל התחנות בדרך, גם אלה שהרכבת לא עוצרת בהן, אז יש יותר מ-23.
19+
עתלית
בנימינה
קיסריה - פרדס חנה
חדרה
נתניה
בית יהושע
הרצליה
כפר חב"ד
לוד - גני אביב
 
יחד:28 תחנות.
כך שמשני הכיוונים אתה טועה.
מבחינת תחנות שבהן רכבות נהריה - באר שבע עוצרות בהן, מדובר ב-19 תחנות, פחות ממספר התחנות בקו הוד השרון - נתיבות.
מבחינת תחנות שבהן רכבות נהריה - באר שבע עוברות בהן, מדובר ב-28 תחנות, הרבה יותר מה-23 של קו הוד השרון - באר שבע.
 
אז בלי סימני קריאה - אתה טועה. נקודה.
לצפיה ב-'תכנס לזמנים רכבת היום שבת נהריה-ב"ש עוצר גם עוצר '
תכנס לזמנים רכבת היום שבת נהריה-ב"ש עוצר גם עוצר
19/09/2015 | 18:01
5
190
בנימינה חדרה נתניה .
לצפיה ב-'אתה לוקח כדוגמה רכבת (אחת) של מוצאי שבת?'
אתה לוקח כדוגמה רכבת (אחת) של מוצאי שבת?
19/09/2015 | 18:08
4
191
במוצאי שבת (וגם בימי שישי) יש סידורים מיוחדים של רכבות.
קשה לקרוא לסידורים הללו "קו".
קו נהריה - באר שבע זה קו ישיר בין חיפה לתל אביב.
הרכבות במוצ"ש לא מייצגות את הקו הזה.
אמרת לי להכנס לזמנים היום, אז אני אומר לך להיכנס לזמנים מחר, מחרתיים וביום חמישי ותיווכח כמה תחנות יש לרכבות בין נהריה לבאר שבע בימי חול.
לצפיה ב-'yossiwed - זה לא ייגמר , אם לא תספר.'
yossiwed - זה לא ייגמר , אם לא תספר.
19/09/2015 | 18:13
1
93
לצפיה ב-'העיקר שזה , מזל שלא '
העיקר שזה , מזל שלא
19/09/2015 | 18:17
124
לצפיה ב-'מה זה לוקח רכבת של מוצאי שבת או שישי '
מה זה לוקח רכבת של מוצאי שבת או שישי
19/09/2015 | 21:52
135
זה מצחיק אותי  המחשבות האלה לא נחשב כי זה שבת
 
נו באמת ! , הקו קיים עד היום נחשב לשיא ומה זה חשוב מתי נוסעת הרכבת.
 
מעכשיו הקו באר שבע -הוד השרון הוא שיא מפדר תנחות  .
לצפיה ב-'לדעתי yossiwed צודק'
לדעתי yossiwed צודק
20/09/2015 | 18:50
65
כל קו סדיר הוא קו לגיטימי, וזה ממש לא משנה אם יש לו 4 נסיעות בשעה או נסיעה אחת בשבוע.
לצפיה ב-'למה התכוונת כשרשמת ליד התחנות "זמני"?'
למה התכוונת כשרשמת ליד התחנות "זמני"?
19/09/2015 | 19:47
1
75
לצפיה ב-'זמני עד שיסיימו את עבודות חיבור מסילת העמק למסילת החוף'
זמני עד שיסיימו את עבודות חיבור מסילת העמק למסילת החוף
19/09/2015 | 20:49
200
ויחזירו את הרכבות הפרבריות של אזור חיפה.
כיום הרכבות הבינעירוניות משמשות בקטע חיפה - נהריה כרכבות פרבריות.
לצפיה ב-' מישהו במשרד התחברה שכח לעדכן תעריפים?'
מישהו במשרד התחברה שכח לעדכן תעריפים?
20/09/2015 | 16:19
1
129
המחירון הנוכחי הזוי
אשקלון\אשדוד>ב"ש 38
שדרות>ב"ש  39 
נתיבות>ב"ש 40
 
 כשהוארך הקו לשדרות היו תעריפים זמניים (שהתעדכנו בלי התראה מוקדמת), מפתיע שזה לא קרה עכשיו.
לצפיה ב-'כן, כרגיל. זה בטיפול.'
כן, כרגיל. זה בטיפול.
21/09/2015 | 01:36
22
לצפיה ב-'חידתשתית קלה אך מפתיעה ....'
חידתשתית קלה אך מפתיעה ....
19/09/2015 | 12:11
21
541
מי מזהה באיזה גן עדן טופי ואני הסתובבנו הבוקר ?
 
אם תפתיעו אותי ותתקשו לזהות, אשחרר תמונות מרמזות נוספות
לצפיה ב-'תן לי לנחש - קשת מודיעין העתידית?'
תן לי לנחש - קשת מודיעין העתידית?
19/09/2015 | 19:52
9
107
לצפיה ב-'ובכן, בסיור בחורשת האקליפטוסים המקסימה הזו, גילינו היום שכבר'
ובכן, בסיור בחורשת האקליפטוסים המקסימה הזו, גילינו היום שכבר
19/09/2015 | 22:23
3
321
התחילו בכריתת העצים לכל אורך הנתיב.
אכן, צדקת, כל הקרקע לאורך התוואי נתפסה ע"י רכבת ישראל.  החלו קבלנים לכרות את העצים לכל אורך התוואי (כמה מאות מטרים לאורך קשת מודיעין) מאיזור מבנה 2B ועד לשולי כביש 431.
מספר תמונות מפתיעות, כי באמת לא חשבתי שיתחילו לעבוד על קשת מודיעין בשלב כל כך מוקדם, גם אם מדובר בעבודות מאוד מקדמיות. 
לצפיה ב-'עדיין לא מדובר בעבודות על קשת מודיעין.'
עדיין לא מדובר בעבודות על קשת מודיעין.
20/09/2015 | 18:09
2
116
יש עוד זמן.
לצפיה ב-'בועז, אני חושב שאתה צודק....'
בועז, אני חושב שאתה צודק....
20/09/2015 | 19:25
1
102
אני רק ציינתי שכרתו את העצים וגילחו את השטח.
מה שכן מוזר, זה למה היו צריכים לכרות את העצים עכשיו אם נניח שיעבדו בתוואי קשת מודיעין בעוד שלוש או ארבע שנים ?
לצפיה ב-'אין שום סיבה להתחיל רק בעוד 3-4 שנים'
אין שום סיבה להתחיל רק בעוד 3-4 שנים
21/09/2015 | 00:22
78
אולי לא יתחילו מחר, אבל תוך שנה-שנתיים מקסימום באמת אין סיבה שלא. לא נראה לי שיש כאן מכשולים משמעותיים.
לצפיה ב-'שתי תמונות ממש על שיפולי כביש 431 לכיוון מודיעין'
שתי תמונות ממש על שיפולי כביש 431 לכיוון מודיעין
19/09/2015 | 22:34
301
באחת התמונות, סימנתי את שלט היציאה לכיוון מרכז התישייה עינב.
איכות התמונות לא מדהימה מכיוון שחלק מהתמונה באור מלא וחלק בהצללה מהחורשה
לצפיה ב-'שרטטתי ביד חופשית את כל התוואי שנתפס בקרקע'
שרטטתי ביד חופשית את כל התוואי שנתפס בקרקע
19/09/2015 | 22:38
265
בכחול, התוואי החשוף שכבר צילמתי לפני כמה שבועות ופרסמתי בפורום.
באדום, הקטע שנתפס בתוך החורשה, ועבר חישוף וכריתה.
אני לא מודד ומסמן ללא GPS אבל אני לא טועה הרבה, אולי הקו הכחול מעט יותר קשתי, אך אני ממש לא בטוח
לצפיה ב-'כמה תמונות נוספות'
כמה תמונות נוספות
19/09/2015 | 22:50
232
אחת מהן מתצפתת על נחל ענבה, הנקודה הנמוכה בתוואי קשת מודיעין, משם צריכים "לטפס" לאורך מרחק קצר מעל לנתיב המזרחי של כביש 431.
אני יכול להניח שיעברו את הנחל עם גשר די גבוה כדי להמנע משיפועים גדולים מדי.
 
שאלה טכנית - אני לא מצליח להחילף שם ליותר מתמונה אחת בפוסט.  האם מכירים את הבעייה ?  איך פותרים אותה ?
לצפיה ב-'תמונות אחרונות'
תמונות אחרונות
19/09/2015 | 22:54
1
216
לאורך "קרחת היער" שיצרו הכורתים, בין העצים, מתוחות משני הצדדים גדרות.
אולי נפתח פה בורסת הימורים מתי באמת יפתחו את קשת מודיעין
לצפיה ב-''
20/09/2015 | 00:21
19
לצפיה ב-'המסילה המזרחית באזור חדרה'
המסילה המזרחית באזור חדרה
19/09/2015 | 21:52
5
67
לצפיה ב-'אזור חדרה זה לא השטח שלו'
אזור חדרה זה לא השטח שלו
19/09/2015 | 22:06
4
60
לצפיה ב-'זו אכן הבעייה שלי, כי אני מזוהה עם איזור מסויים'
זו אכן הבעייה שלי, כי אני מזוהה עם איזור מסויים
19/09/2015 | 22:16
3
60
לצפיה ב-'לא רק עם איזור, אלא גם עם פרוייקט מסוים '
לא רק עם איזור, אלא גם עם פרוייקט מסוים
20/09/2015 | 00:07
2
34
לצפיה ב-'אמנם מדווח רק מהאיזור הזה ומפרויקט A1 אבל אתה יכול להיות'
אמנם מדווח רק מהאיזור הזה ומפרויקט A1 אבל אתה יכול להיות
20/09/2015 | 19:28
1
73
סמוך ובטוח שאני מעודכן ומתעדכן בכל האמצעים בכל פרויטי המסילות הכבדות והקלות בארץ.....
לצערי אין לי גישה לכל אתרי הבנייה ועל כן אני יכול לדווח בעיקר על מה שקורה על A1 בקטע א'....
לצפיה ב-'להיפך! אני מקנא שיש לך פרוייקט כזה גדול ליד הבית... ;)'
להיפך! אני מקנא שיש לך פרוייקט כזה גדול ליד הבית... ;)
21/09/2015 | 13:26
42
הלוואי ובבקעת אונו היה משהו מעניין לדווח עליו. אולי עוד עשור, כשידברו על הקו הסגול...
לצפיה ב-'לא חבל על החורשה, לא יכלו לעשות את הקשת בשדה ליד ?'
לא חבל על החורשה, לא יכלו לעשות את הקשת בשדה ליד ?
20/09/2015 | 06:36
2
52
לצפיה ב-'לא'
לא
20/09/2015 | 08:21
49
לצפיה ב-'לדעתי כל הקשת הזו היא גם ככה עם רדיוס סיבוב יחסית קטן....'
לדעתי כל הקשת הזו היא גם ככה עם רדיוס סיבוב יחסית קטן....
20/09/2015 | 19:40
88
אני לא חושב שזה כל כך קריטי שעברו דרך החורשה, אפשר לשתול כמה עשרות עצים אם רוצים.  אני דווקא מתפלא שמיהרו לכרות עצים גדולים וירוקים אם עדיין לא מתחילים לעבוד.  הם לא מפריעים שם לאף אחד עד אשר יתחילו העבודות.
לאורך קשת מודיעין ייסעו הרכבות במהירויות איטיות מאוד לדעתי, גם לקראת הכניסה לתחנת פאתי מודיעין וגם בגלל רדיוס הסיבוב שלא יאפשר לפתח מהירות.
לצפיה ב-'תודה רבה! באמת משמח לראות שהעבודה שם מתחילה ברצינות'
תודה רבה! באמת משמח לראות שהעבודה שם מתחילה ברצינות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2015 | 08:29
44
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/09/2015 | 11:54
21
לצפיה ב-'למה אין רכבות במוצאי יום כיפור? אפילו בלילה, משהו!'
למה אין רכבות במוצאי יום כיפור? אפילו בלילה, משהו!
19/09/2015 | 11:30
10
222
למה הרכבת הראשונה מתל אביב לרחובות ב-6 בבוקר? אי אפשר היה להפעיל אפילו רכבת אחת ב-11 שעות שבין 7 בערב (יציאת החג) לבין 6 בבוקר?
לצפיה ב-'כי בימי שבת וחג אחרים בודקים את המסילה החל משעות הצהרים.'
כי בימי שבת וחג אחרים בודקים את המסילה החל משעות הצהרים.
19/09/2015 | 12:00
9
308
בכיפור לא בודקים את המסילה החל משעות הצהרים ולא ניתן להפעיל רכבות ללא בדיקת המסילות כשיש חוסר פעילות של כל כך הרבה שעות.
לצפיה ב-'ועדיין, בימי שבת הרכבת האחרונה בשעה 11:30 בלילה'
ועדיין, בימי שבת הרכבת האחרונה בשעה 11:30 בלילה
19/09/2015 | 12:19
8
248
אתה רוצה להגיד שבין 7 בערב ל-11 בלילה אין מספיק זמן לבדוק את המסילות? יום חמישי הוא יום עבודה\לימודים ואנשים צריכים לחזור הביתה.
לצפיה ב-'רכבת ראשונה יוצאת מנהריה ב23:11, מנתב"ג ב00:53.'
רכבת ראשונה יוצאת מנהריה ב23:11, מנתב"ג ב00:53.
19/09/2015 | 12:29
7
227
לימודים לא ממש כי השנה האקדמאית טרם התחילה. עבודה, מקובל להתחשב במקומות עבודה בעניין הגעה לאחר יום כיפור.
 
וכן, לוקח זמן לבדוק את כל המסילות בכל הארץ, זה אומר להריץ קטרים ועוד ציוד שאיני בקיא בו במהירות איטית למדיי כדי לבדוק את כל המסילות בארץ, זה לוקח זמן.
 
אם היו מחליטים שאין להריץ את הבדיקות האלו במהלך ימי שבת אלא רק לאחר צאת השבת, היית מקבל את אותו הלו"ז של מוצאי כיפור.
לצפיה ב-'הלימודים בבתי הספר החלו'
הלימודים בבתי הספר החלו
19/09/2015 | 12:57
6
217
והלימודים של תארים מתקדמים אף פעם לא הפסיקו. רק תואר ראשון עוד לא התחיל. מקובל להתחשב במקומות עבודה לאחר יום כיפור? עד כמה שאני נתקלתי כמו בכל יום אחר, לא יותר ולא פחות.
בכל אופן ניתן היה להסיע לפחות רכבת אחת בקו, לא אמרתי כמו בשבת למרות שזה היה מומלץ.
לצפיה ב-'הלו"ז לא מפורסם מהיום, מי שרצה לדעת האם כדאי לו לנסוע'
הלו"ז לא מפורסם מהיום, מי שרצה לדעת האם כדאי לו לנסוע
19/09/2015 | 15:27
1
158
לקרובי משפחתו או לא, יכל לבדוק ולקבל את המידע הרבה זמן לפני יום כיפור. לגבי הצורך ברכבות, הוא ברור לי אבל לא בטוח שתמצא עובדים שיסכימו לבדוק את המסילה עוד בצהרי יום כיפור גם אם הדבר יאושר איכשהו.
 
אם נוצר נזק למסילה ותוציא רכבת והרכבת תרד מהפסים, זה עדיף? אני חושב שלא, למרות שמדובר בסיכוי קטן.
 
בפריפריה מקרובל להתחשב במקומות העבודה לאחר יום כיפור. קטע כזה שברוב הפריפריה אנשים צמים, כולל המעסיקים ולכן מתחשבים. כמו שמתחשבים בצמי הרמאדן ומאפשרים להם לשבור את הצום באמצע יום העבודה כשיורד הערב ולא שימתינו להפסקה הרשמית שלהם או שיסיימו משמרת וכו'.
 
רכבת אחת בקו עובדת, כפי שרשמתי מנהריה, סביר שמסתיימת בנתב"ג.
לצפיה ב-'רכבת מנהריה לנתב"ג לא עוזרת לי, אני צריך מתל אביב לרחובות'
רכבת מנהריה לנתב"ג לא עוזרת לי, אני צריך מתל אביב לרחובות
19/09/2015 | 16:01
118
הלו"ז כבר קבוע, זה לא יעזור לי. אני רק רוצה להאיר את צומת הלב שמשהו כאן ממש לא בסדר.
לצפיה ב-'רוב הסטודנטים הם לתואר ראשון,'
רוב הסטודנטים הם לתואר ראשון,
19/09/2015 | 16:33
3
141
בתארים מתקדמים יש פחות סטודנטים ויותר גמישות , סביר שרובם לא צריכים לחזור במוצאי יום כיפור לאוניברסיטה.
מה רע באוטובוס מתל אביב לרחובות?
לצפיה ב-'עם אותה לוגיקה יש יותר תלמידי תיכון מסטודנטים לתואר ראשון'
עם אותה לוגיקה יש יותר תלמידי תיכון מסטודנטים לתואר ראשון
19/09/2015 | 16:55
2
147
מבחינתי לקחת אוטובוס לא אפשרי מכיוון שאני רוצה לחזור עם אופניים.
לצפיה ב-'אפשר לשים אופניים בתא מטען של אוטובוס בין עירוני'
אפשר לשים אופניים בתא מטען של אוטובוס בין עירוני
20/09/2015 | 08:04
91
תיקון כמות הסטודנטים לתארים מתקדמים שחייבים לחזור במוצאי יום כיפור לא מספיק גדולה כדי להצדיק רכבת.
לצפיה ב-'מה הבעיה? קו 301 מופעל על ידי אוטובוסים בין עירוניים.'
מה הבעיה? קו 301 מופעל על ידי אוטובוסים בין עירוניים.
21/09/2015 | 01:43
58
בהם יש תא מטען ואתה יכול לאחסן בתא המטען את האופניים. מבין שאם אתה יוצא מאיזור שמצפון לתל אביב ההגנה אז זו בעיה כי על 301 אתה בעצם עולה מהמרכזית או מהולץ או מצומת חולון.
 
אבל... גם מאיזורים שונים בתל אביב יש אוטובוסים עין עירוניים שיקשרו אותך עם 301.
 
ובכלל, בדרך כלל הנהיגם מתירים לעלות עם אופניים לאוטובוס עירוני בתנאי שתשלם גם על האופניים.
 
אז אולי זה מסורבל יותר, איטי יותר, אבל אפשרי לביצוע. ואומר לך את האמת, אוטובוסים אחרי יום כיפור לא מלאים כמו לאחר חג אחר או שבת, זה דיי מצביע על הביקוש הכללי.
לצפיה ב-'שאלה- מסילת הרכבת בירושלים'
שאלה- מסילת הרכבת בירושלים
18/09/2015 | 13:38
1
534
לפני מספר ימים ראיתי תמונה ממפגש המסילה עם רחוב גנרל פייר קינג. בתמונה נראה מעין בסיס על אי התנועה, במקום שבדרך כלל מוצב בו המחסום במפגש. האם במפגש המסילה עם הרחוב היה מחסום אוטומטי, לפי הבסיס הנראה בתמונה?
אגב, גם על אי התנועה מצדה השני של המסילה יש בסיס כזה.
לצפיה ב-'כן, בעבר היה שם מחסום אוטומטי'
כן, בעבר היה שם מחסום אוטומטי
18/09/2015 | 18:08
249
וגם סימנור הגנה על מפגש שעומד שם עד היום.
לצפיה ב-'מהם השינויים הצפויים בתח"צ בירושלים בחודש הבא?'
מהם השינויים הצפויים בתח"צ בירושלים בחודש הבא?
18/09/2015 | 04:06
1
236
קיבלתי הודעת דרושים לדיילי הסברה בתחנות בחודש הבא.
לצפיה ב-'מודעת גיוס הדיילים'
מודעת גיוס הדיילים
21/09/2015 | 12:32
48
מעניין במה מדובר..


לצפיה ב-' שרשור מודיעין והכוונה 19/9-18/9 '
שרשור מודיעין והכוונה 19/9-18/9
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2015 | 01:55
23
26
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאaלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מוניות שירות מתל אביב לחיפה בשבת'
מוניות שירות מתל אביב לחיפה בשבת
18/09/2015 | 07:54
1
93
יש בשבת מוניות שירות מתחנה מרכזית?
איפה זה עוצר בחיפה וכמה זה עולה?
ובתוך חיפה המטרונית עובדת בשבת?
לצפיה ב-'בתוך חיפה המטרונית בקו 1 פועלת וגם קווי לילה.'
בתוך חיפה המטרונית בקו 1 פועלת וגם קווי לילה.
18/09/2015 | 14:39
50
לצפיה ב-'מחר לנתניה'
מחר לנתניה
19/09/2015 | 10:26
5
67
אהלן,
יש לכם מושג עם רכבת מאשדוד לנתניה תעלה לחיילים כסף בראשון ? 
ושאלה נוספת אם אני נוסע באוטבוס לנתניה מת"מ ת"א קו 601 נכון ? 
השאלה אם יש מלא פקקים ? אני צריך להגיע לבית יד לבנים שם עד 10 בבוקר.
קו 7 נכון ? 
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
19/09/2015 | 12:20
4
61
1. רכבות עולות כסף רק לעולים מתחנת תל אביב סבידור מרכז ולכל התחנות שמצפון לתחנה זו. עליה מכל אחת מהתחנות הדרומיות לתל אביב מרכז, קרי החל מתל השלום ולכל יעד שהוא - ללא תשלום.
 
2. מומלץ לבצע החלפה ברכבת סבידור מרכז לקו 605 של נתיב אקספרס (601 איטי יותר), מרכבת מרכז ועד נתניה אין פקקים בשעות הבוקר. על 605 עולים מדרך נמיר.
 
3. על מנת להתחבר לקו 7 אתה יורד מ605 בפנחס לבון פינת שלום עליכם ומחליך באותה התחנה לקו 7. אל תרד לפני כי קו 7 נכנס שם לשכונת נאות גולדה ואז יוצא ממנה ויכול להיות שהוא כבר עבר ו605 פשוט ישיג אותו.
לצפיה ב-'מממ אבל'
מממ אבל
19/09/2015 | 12:46
3
45
אני מסתכל באתר bus.gov ש-605 הוא מתחיל רק ב8 לדעתי זה קצת מאוחר בשבילי =\
שניה אז אם אעלה לרכבת ישירה מאשדוד לנתניה אז זה ללא תשלום ? 
וזה רחוק מתחנת רכבת נתניה לאזור בית יד לבנים ? 
לצפיה ב-'זמן הנסיעה ב605 מרכבת מרכז לנתניה עומד על חצי שעה.'
זמן הנסיעה ב605 מרכבת מרכז לנתניה עומד על חצי שעה.
19/09/2015 | 15:20
2
46
מתחנת הרכבת בנתניה עליך לקחת קו 5 או קווים אחרים של חברת קווים למרכזית נתניה ומשם לעלות על קו 7, זה יצא איטי יותר בהרבה. וכן זה רחוק...
 
יש אפשרות להגיע גם לרכבת בית יהושוע (שהיא הקרובה ביותר לבית יד לבנים) ולהמשיך משם בקווים 11/12/43/44 של קווים עד לכניסה לאיזור התעשיה בנתניב (איקאה), לעבור לצד השני ולעלות משם על 48א בעדיפות ראשונה ועל 15 בעדיפות שנייה. מ48א תרד בפנחס לבון פינת שלום עליכם ותמשיך משם עם 7. מ15 אתה יורד בכניסה לפולג (אחרי תחנה אחת), עובר לצד השני וממשיך משם עם קו 7 (זה פחות עדיף כי 7 מתברבר קצת בתוך נאות גולדה). אופציה אחרת היא לנסוע עם 43/44 עד בית חרושת אביק, לפנות שמאלה ברמזור כמו האוטובוס וללכת ל הגשר (שלוך עליכם) עד לפנחס לבון, לפנות שמאלה ולעלות משם על קו 7.
 
בקיצור: סע עם 605, החלף ל7 וזהו. אין שום בעיה שתגיע עד 10 ליעד שלך.
לצפיה ב-'אממ אוקיי אחשוב על מה חח '
אממ אוקיי אחשוב על מה חח
19/09/2015 | 16:48
1
33
קו 601 יותר איטי ? עד כמה... למה הוא כלכך איטי.
אני מקווה שלא יהיו פקקים =\
לצפיה ב-'כי הוא יורד לצומת הסירה ונכנס לכביש של שפיים-געש.'
כי הוא יורד לצומת הסירה ונכנס לכביש של שפיים-געש.
21/09/2015 | 01:38
7
לצפיה ב-'ביה"ח רבין פ"ת -->בית העלמין הצבאי קרית שאול>> הדר-יוסף-מחר'
ביה"ח רבין פ"ת -->בית העלמין הצבאי קרית שאול>> הדר-יוסף-מחר
19/09/2015 | 23:49
6
28
ביה"ח רבין פ"ת -->בית העלמין הצבאי קרית שאול>> הדר-יוסף-מחר אחה"צ.
 
 
החל מהשעה 17-18 - לצאת מפ"ת להגיע לבית העלמין קרית שאול הצבאי.
 
ואחרי כשעה סביב 19 - לנסוע להדר יוסף
 
תודה רבה 
לצפיה ב-'מבילינסון לקרית שאול עם קו 49 של דן.'
מבילינסון לקרית שאול עם קו 49 של דן.
20/09/2015 | 00:32
5
31
לגבי הדר יוסף עדיף שתציין כתובת מדוייקת.
יש מקרית שאול קווים שמגיעים לבני אפרים מערבית להדר יוסף (48, 247 של מטרופולין) ויש קווים שמגיעים מזרחית להדר יוסף (525, 531 של אגד).
לתוך הדר יוסף נכנסים קווים 6 ו 22 של דן וחלק מהנסיעות של קו 40. אפשר לעבור אל 6 ו 22 מ-525, 531 בפנחס רוזן פינת קהילת יאסי. התחנה הרלוונטית של קו 40 נמצאת בצד השני של פנחס רוזן (פינת אשכנזי).
ואפדר לעבור אליהם מקו 48 ברחוב הדר יוסף פינת בני אפרים (צריך להיכנס ברגל לתוך רחוב הדר יוסף).
מה עדיף תלוי ביעד המדוייק בהדר יוסף.
לצפיה ב-'ישר כוח עמוד שרה, אני צריך להגיע לאיצטדיון הספורט של הדר יוס'
ישר כוח עמוד שרה, אני צריך להגיע לאיצטדיון הספורט של הדר יוס
20/09/2015 | 01:06
4
14
לצפיה ב-'אז תסע עם 525 או 531 עד לצומת מבצע קדש - שטרית - ולנברג'
אז תסע עם 525 או 531 עד לצומת מבצע קדש - שטרית - ולנברג
20/09/2015 | 01:15
3
22
ומשם כבר יהיה עדיף לך ללכת ברגל לאורך רחוב שטרית עד לאצטדיון.
או, אם 48 יגיע קודם, לנסוע איתו עד לתחנה הראשונה בשדרות רוקח (רוקח פינת שטרית) וללכת ברגל ברחוב שטרית לכוון השני עד לאצטדיון.
לצפיה ב-'תודה, אעדיף את אגד, והתחנות שלו ממוקמות בתחנת הבית עלמין.?'
תודה, אעדיף את אגד, והתחנות שלו ממוקמות בתחנת הבית עלמין.?
20/09/2015 | 01:30
2
12
לצפיה ב-'התחנה של כל הקווים נמצאת ברחוב משה סנה מול הכניסה לשכונת '
התחנה של כל הקווים נמצאת ברחוב משה סנה מול הכניסה לשכונת
20/09/2015 | 01:35
1
23
המשתלה.
לצפיה ב-'TODA'
TODA
20/09/2015 | 01:38
7
לצפיה ב-'כנראה שביטלו את הרכבת בבוקר יום ראשון שנוסעת במסילה המזרחית'
כנראה שביטלו את הרכבת בבוקר יום ראשון שנוסעת במסילה המזרחית
20/09/2015 | 00:03
2
49
רציתי לנסוע בה מחר ולפי אתר הרכבת כנראה שביטלו אותה. כל האופציות לנסיעה מהוד השרון לב"ש הן או עם החלפה בת"א או עם קו הנגב המערבי...
חבל! בטח היה מעניין לנסוע במסילה הזו.
לצפיה ב-'כבר כתבתי על זה. הרכבת ביטלה את כל הרכבות שהוסיפה עבור'
כבר כתבתי על זה. הרכבת ביטלה את כל הרכבות שהוסיפה עבור
20/09/2015 | 00:14
1
57
החיילים, בחסות פתיחת מסילת נתיבות - באר שבע.
גם הרכבות לבאר שבע דרך נתב"ג בוטלו.
לצפיה ב-'קצת באסה, בניתי על יום נסיעה ברכבות - מסילה מזרחית ומס. הנגב'
קצת באסה, בניתי על יום נסיעה ברכבות - מסילה מזרחית ומס. הנגב
21/09/2015 | 13:31
12
לצפיה ב-'האם אגד יפעל בשמחת תורה או רק אחרי צאת החג?'
האם אגד יפעל בשמחת תורה או רק אחרי צאת החג?
19/09/2015 | 10:38
1
154
לצפיה ב-'חגי התורה דינם שבת ולכן התחבורה הציבורית תפעל במוצאי החג.'
חגי התורה דינם שבת ולכן התחבורה הציבורית תפעל במוצאי החג.
19/09/2015 | 12:02
111
חגים שאינם כתובים בתורה כמו פורים וחנוכה, אינם כשבת.
לצפיה ב-'שגרירות הירקון 71'
שגרירות הירקון 71
18/09/2015 | 22:13
2
126
שלום לכולם אני מנהריה ורציתי לדעת איך אני מגיע לשגרירות בת אביב תחנת ירידה מהרכבת וקו משם תודה מראש!! :)
לצפיה ב-'דרך שרשור ההכוונה'
דרך שרשור ההכוונה
19/09/2015 | 09:54
20
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
20/09/2015 | 08:48
24
לרדת ברכבת מרכז ואחת משתיים:
1. לקחת ממסוף דן (בין מתחם הרכבת לדרך נמיר שנמצאת ממערב) את קו 10 (זו תחנת המוצא שלו) ולרדת בבן יהודה בתחנת שלום עליכם/בוגרשוב ולרדת לרח' הירקון.
2. לקחת את קו 161 (לכיוון כרמלית) מרח' ארלוזורוב (לצאת ממתחם הרכבת ימינה/מערבה) ולרדת באותו מקום.
(ניתן גם לרדת מרכבת ההגנה ולקחת את 104/204 לכיוון מסוף רדינג ולרדת באותו מקום רק בצד השני, אבל אין סיבה להדרים עד ההגנה).
לצפיה ב-'בשטח מת התחנה הראשונה - מלון קולני בפתח עמק רפאים'
בשטח מת התחנה הראשונה - מלון קולני בפתח עמק רפאים
18/09/2015 | 00:26
7
518
חצבים בגבעת התנ"ך

מבט מערבה - מלון קולוני החדש - התחנה הראשונה
מתחת לגבעה - בשטח מת
מלון קולני בפתח עמק רפאים
בצומת דרך בית לחם
צמוד לבית העם הטמפלרי
פעם הראשונה נראה מהגבעה
לצפיה ב-'חצבים בגבעת התנ"ך'
חצבים בגבעת התנ"ך
18/09/2015 | 00:28
301
תחילת הפריחה - בעוד שבוע שבועיים כל הגבעה לבנה
לצפיה ב-'בית אביחיל המחודש - המבנה רדוף רוחות רפאים'
בית אביחיל המחודש - המבנה רדוף רוחות רפאים
18/09/2015 | 00:31
291
בניין אביחיל הוא מבנה המהווה חלק מקריית עיריית ירושלים. המבנה נמצא בכיכר ספרא 13, בסמוך לרחבת הדקלים שבכיכר
 
המבנה נבנה בשנת 1863 כבית חולים עבור הצליינים הרוסים אשר עלו לרגל לארץ. המבנה, שנקרא אז "בית החולים הרוסי" תוכנן על ידי האדריכל מרטין אפינגר והיה חלק ממבני מגרש הרוסים. בבית החולים היו 54 מיטות אשפוז, והיה זה בית החולים הראשון מחוץ לחומות העיר העתיקה.
בית החולים סיפק אוהל מרפאה אשר ליווה את הצלינים הרוסיים במסעותיהם ברחבי הארץ, בדרכם לאתרים נוצריים שונים.
עם תחילת המנדט הבריטי נמסר בית החולים לצלב האדום האמריקני, שטיפל באוכלוסייה האזרחית. מאוחר יותר הפך לבית חולים צבאי, ובהמשך, עם הקמת הבריטים בתי חולים ממשלתיים ברחבי הארץ, הפך אף הוא לבית חולים הממשלתי של ירושלים, ונודע בשמו באותה העת כ"בית החולים הממשלתי".‏‏‏[1] אחד השוהים המפורסמים בבית החולים היה הארכאולוג פלינדרס פיטרי. באוקטובר 1940 אושפז פיטרי בבית החולים בעקבות התקף קשה של מלריה. הוא החלים, אבל נשאר חלש והושאר להשגחה רפואית עד פטירתו ביולי 1942.
לאחר מלחמת העצמאות הפך לבית חולים של צה"ל, וניתן לו השם ל"אביחיל". כמו כן הבניין שימש את מעבדות בית החולים הדסה
 
עם הקמת קריית העירייה, ושיפוץ הבניין, התנגדו עובדי העירייה לעבוד במבנה בטענה שהמבנה רדוף רוחות רפאים וכי המבנה מקולל
 
בניין אביחיל הוא בניין מלבני מוארך בן שלוש קומות. בכל קומה מצוי מסדרון מרכזי וחדרים משני צדדיו. חזיתו הדרומית של המבנה פונה לכיכר ספרא. חזיתו המזרחית, המהווה את הכניסה הראשית למבנה (ופונה כיום לבניין מועצת עיריית ירושלים) מעוטרת בסגנון בארוק, כאשר בראש הגמלון של המבנה מצוי סמל החברה הארצישראלית האורתודוקסית הקיסרית. סביב הסמל מצויה ברוסית הכתובת מדברי הנביא ישעיהו:
לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט
– ספר ישעיהו ס"ב,
המקום שימש בעבר כבית חולים עם חדר מתים, וממשיך לשלוח מדי פעם תזכורות מפחידות לעברו. "ביום הראשון שהגעתי לעבוד כאן", מספרת עובדת במקום, "חציתי את המסדרון הארוך, הסתובבתי והרגשתי כמו ב'גרין מייל'. חשתי כאילו עברתי את המרחק מתא הנידונים למוות ועד מקום ההוצאה להורג, זאת הייתה הרגשה נוראית. כאשר סיפרתי את זה לאחד העובדים, הוא סיפר לי על ההיסטוריה של המקום. איזה פחד".
פרט למיטות האשפוז כלל המקום גם בית לוויות וחדר מתים. השמועות על השדים והרוחות, אולי של קורבנות רשות החנייה, מכוונות לחדר שנמצא בקומה התחתונה
 
"מאבטחים מפחדים לעשות סיורים מאוחר בלילה כי הם חושבים שיש כאן רוחות רפאים", מספר אחד העובדים במקום. "היו בעבר עובדים שלא רצו לעבוד פה כי הבניין מקולל ויש בו כל מיני מחלות". הייתה מאבטחת שעבדה כאן בלילה, וגלאי הנפח צפצף. היא נכנסה ולא מצאה דבר. השמועות רצו, היא עזבה ונשבעה לא לחזור לכאן לעולם".   
מתוך העיתון "ירושלים" 18/8/95:
"לשורת הבנינים המקוללים בעיר, נוסף השבוע בנין אביחיל שבכיכר ספרא.  עובדי הבנין נתקפו חרדה כשהתברר להם שהמבנה שימש בעבר כבית הלוויות.  השמועה פשטה במהירות וכמה עובדות נשבעו כי ראו רוחות ושדים מסתובבים במסדרונות הבנין.  חברת מועצת העיריה – יהודית היבנר, העובדת בבנין, אישרה שלפני שבוע הגיע לבנין מקובל ידוע שהעיד כי נשמות המתים מסתובבים בו בחופשיות.  המקובל קבע כי העובדים מפריעים את מנוחתן, וטוב יהיה אם יעזבו את המקום.  כדי להרגיע את העובדים הגיע למקום רב שהודיע בפסקנות כי אין מקום לחששות משום שלא מדובר בבית קברות אלא בבית הלויות בלבד."
 
 
לצפיה ב-'פעם ראשונה נראה למי? '
פעם ראשונה נראה למי?
18/09/2015 | 04:02
4
157
כשחיפשתי חצבים לפני כחודש כבר ראיתי אותו משם
לצפיה ב-'מי, פעם, ראה את ירושלים ערומה'
מי, פעם, ראה את ירושלים ערומה
18/09/2015 | 09:28
3
286
מי, פעם, ראה את ירושלים ערומה?

אפילו ארכיאולוגים לא ראו.

כי מעולם לא התפשטה עד הסוף.

תמיד לבשה בתים חדשים על הבלויים והנקרעים והנשברים
יהודה עמיחי (3 במאי 1924 – 22 בספטמבר 2000)
שבוע הבא חל יום פטירתו
מול מלון קולני - יש שלט
כאן מוקמת שכונת יהודה העמיחי
 
אין מצב, שלא יראו חצב, מבעד לקוצים  התחנה הראשונה
לצפיה ב-'מאז שדרוג פורום תפוז-אין אפשרות להעלות תמונות מהארכיון'
מאז שדרוג פורום תפוז-אין אפשרות להעלות תמונות מהארכיון
20/09/2015 | 09:52
2
77
בחלק מהפורום אולי ניתן - אבל בהרבה - כמו בפורום טיולים - נעלמו הצילומים
"בעקבות החצב ותחילת הסתיו - גבעת התנ"ך"
פניתי כבר כמה פעמים לפורום משוב - וגם להנהלה - אין עדיין פתרון
 
לפני שנים רבות היה פורום iol - ביום בהיר אחד פסק לעבוד
וכך נעלמו כל הצילומים של כל הגולשים
לצפיה ב-'בעיה ידועה ונמצאת בבדיקה.'
בעיה ידועה ונמצאת בבדיקה.
20/09/2015 | 11:46
1
33
לצפיה ב-'נתפלל בכיפור - מבט להר ציון '
נתפלל בכיפור - מבט להר ציון
20/09/2015 | 17:57
98
מבט להר ציון - בשני גשום, בכיפור שרבי
 
הסתיו כבר כאן: בשני גשום, בכיפור שרבי
התחממות, גשם ושוב התחממות. זה מזג האוויר שצפוי לנו במהלך הימים הקרובים. ציבור הצמים יידרש להיערך טוב יותר לקראת החום הכבד
 
לצפיה ב-'שאלה ליודעי דן '
שאלה ליודעי דן
17/09/2015 | 23:54
206
האם יש כאן מי שיודע שייכות לחניון\מסוף של הסדנאות-הניידות הבאות ? :
9068
9112
9215
9350
?
 
במידה והן נמצאות בחניון כל שהוא,איזו דרך יש להיכנס ולצלם אותן? (אישור כניסה? מהיכן?)
לצפיה ב-'וידאו חדש של פרוייקט כביש 65 (מזרח)'
וידאו חדש של פרוייקט כביש 65 (מזרח)
17/09/2015 | 23:35
1
223
מפרי אלבטרוס המוכרת לנו:
https://www.youtube.com/watch?v=yRhLCUolcfQ
לצפיה ב-'סרטון מעולה -תודה!!'
סרטון מעולה -תודה!!
18/09/2015 | 00:09
39
לצפיה ב-'עבודות חיבור מסילות החוף ל רכבת העמק'
עבודות חיבור מסילות החוף ל רכבת העמק
17/09/2015 | 21:25
17
208
מהנעשה בקטע שבין גשר פז ותחילת גשר רכבת העמק 
בעמק לב המפרץ*
 
_______________________________________________
* עמק לב המפרץ = השטח המוגבל במסילת החוף מחיפה מזרח/גשר פז לכיוון
מרכזית המפרץ, שדרות ההסתדרות עד צומת הקריות (צ'ק פוסט) ודרך בר יהודה מגשר פז עד צומת הקריות (צ'ק פוסט). 
לצפיה ב-'המצב ביום 10/9/2015'
המצב ביום 10/9/2015
17/09/2015 | 21:27
305
מצב הרכבת המסילות החדשות מס' 1 ו-2 מזרחית מגשר פז
אחרי כמה ימים חל שיפור במזג האוויר ...
לצפיה ב-'אתמול...16/9/20105'
אתמול...16/9/20105
17/09/2015 | 21:29
242
מצב סלילת 2 המסילות 1ו-2 מזרחית מגשר פז בכיוון גשר רכבת העמק
לצפיה ב-'בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי '
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי
17/09/2015 | 21:33
227
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי 
לצפיה ב-'קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה'
קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה
17/09/2015 | 21:34
196
קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה
לצפיה ב-'בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי '
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי
17/09/2015 | 21:37
193
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי .
המסילות היוצאות מתחנת חיפה מזרח מתקרבות זו לזו בהדרגה תוך ניצול הקשתיות והסבוב, והתיקונים הגאומטריים שנעשו בשטח.
לצפיה ב-'בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי'
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי
17/09/2015 | 21:38
176
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי תמונה נוספת
לצפיה ב-'יציקת גג גשר נחל סעדיה'
יציקת גג גשר נחל סעדיה
17/09/2015 | 21:38
190
יציקת גג גשר נחל סעדיה
לצפיה ב-'הקטנת הפער בין מפלס קצה גשר רכבת העמק למפלס מסילות החוף'
הקטנת הפער בין מפלס קצה גשר רכבת העמק למפלס מסילות החוף
17/09/2015 | 21:39
187
הקטנת הפער בין מפלס קצה גשר רכבת העמק למפלס מסילות החוף
לצפיה ב-' קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה'
קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה
17/09/2015 | 21:41
173
קטע מדאבל-קרוס נשען על המסילה והחומה לקראת הרכבה 
לצפיה ב-'בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי '
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי
17/09/2015 | 21:43
174
בקצה מסילה מס' 1 הכנת הרכבת דאבל-קרוס מסילתי 
לצפיה ב-'מצב סלילת 2 המסילות 1ו-2 מזרחית מגשר פז בכיוון גשר רכבת העמק'
מצב סלילת 2 המסילות 1ו-2 מזרחית מגשר פז בכיוון גשר רכבת העמק
17/09/2015 | 21:46
171
מצב סלילת 2 המסילות 1ו-2 מזרחית מגשר פז בכיוון גשר רכבת העמק
ליום 17.9.15 , הושלמה הרכבת ה-"דאבל-קרוס".
לצפיה ב-'בקצה מסילה מס' 1 הושלם הרכבת דאבל-קרוס מסילתי '
בקצה מסילה מס' 1 הושלם הרכבת דאבל-קרוס מסילתי
17/09/2015 | 21:48
172
בקצה מסילה מס' 1 הושלם הרכבת דאבל-קרוס מסילתי 
לצפיה ב-'חסר מעביר מסילות בין מסילה מס' 2 לקטע מסילה מס' 3 '
חסר מעביר מסילות בין מסילה מס' 2 לקטע מסילה מס' 3
17/09/2015 | 21:50
230
חסר מעביר מסילות בין מסילה מס' 2 לקטע מסילה מס' 3 
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה'
גמר חתימה טובה
17/09/2015 | 21:52
2
190
גמר חתימה טובה לכל בית ישראל
לצפיה ב-'יופי של תמונות. תודה וגמר חתימה טובה'
יופי של תמונות. תודה וגמר חתימה טובה
17/09/2015 | 21:57
34
לצפיה ב-'תודה וגמר חתימה טובה - אחלה צילומים'
תודה וגמר חתימה טובה - אחלה צילומים
17/09/2015 | 22:13
19
לצפיה ב-'תודה רבה ושבת שלום!'
תודה רבה ושבת שלום!
18/09/2015 | 18:07
17
לצפיה ב-'כרטיס "סטודן" מישהו יכול לתת עליו מידע עדכני לתשע"ו?'
כרטיס "סטודן" מישהו יכול לתת עליו מידע עדכני לתשע"ו?
17/09/2015 | 13:11
3
93
באינטרנט כל המידע ישן ולא ברור.
אני צריך להבין איך אני מוציא כרטיס סטודן והאם הוא חלק מהרב-קו שכבר יש לי?
ומה זה נותן לי?
אני לומד באריאל וגר בפ"ת האם זה ישתלם לי גם בנסיעות אחרות חוץ מאריאל-פ"ת?
לצפיה ב-'אם אתה לומד באריאל אתה לא צריך "סטודן" שזה למעשה'
אם אתה לומד באריאל אתה לא צריך "סטודן" שזה למעשה
17/09/2015 | 13:18
2
122
חופשי סטודנטיאלי בגוש דן, אלא "אפיקמפוס" שזה החוזה הרלוונטי לנסיעות סטודנטים לאריאל.
תבדוק באתר אפיקים לגבי האפיקמפוס.
אפיקמפוס תקף בקווי אפיקים בגוש דן ובשומרון ובקווי דן, אגד, קווים ומטרופולין בגוש דן.
 
לצפיה ב-'ביררתי לבגבי זה, זה נכון שאני יכול לסוע בתוך פ"ת גם?'
ביררתי לבגבי זה, זה נכון שאני יכול לסוע בתוך פ"ת גם?
17/09/2015 | 13:21
1
82
ביררתי לבגבי זה, 
זה עולה לשנה סמסטר א'+ב' 2514 
זה נטען בתוך הרב-קו שלי?
ואני יכול לסוע עם זה בתוך פ"ת גם בחינם?
לצפיה ב-'זה תקף גם בנסיעות בתוך פתח תקוה'
זה תקף גם בנסיעות בתוך פתח תקוה
17/09/2015 | 13:24
73
לגבי ההטענה, תבדוק באפיקים.
בשנים האחרונות משרד התחבורה חייב להטעין חוזים סטודנטייאלים רק בכרטיסי רב-קו שהונפקו על ידי המפעיל שמוכר את החוזה, אבל ייתכן שזה השתנה לאחרונה בעקבות פתיחת מרכזי השירות המאוחדים.
אם יש לך רב-קו שהונפק על ידי מפעילה אחרת, תבדוק באפיקים אם אפשר להטעין עליו חוזה אפיקמפוס.
לצפיה ב-'שכירות בנתניה'
שכירות בנתניה
17/09/2015 | 11:01
102
היי מקווה שזה הפורום המתאים (במידה ולא תפנו אותי בבקשה:)
מתכננת לשכור דירה בנתניה..
מאחר ואני לא מהאיזור ולא מכירה.
אשמח אם תוכלו להמליץ לי על איזורים/רחובות טובים לגור בהם אך בשכירות ריאלית ( טובים לבחורה צעירה שגרה לבד ולא תפחד לחזור הביתה:)
וחשוב שיהיו קרובים או נגישים מאוד בתחבורה ציבורית לאיזור תעשייה .איפה שאיקאה
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מדיניות ההנחה ברכבת בקווים חדשים בדרום? עכשיו זה רשמי.'
מדיניות ההנחה ברכבת בקווים חדשים בדרום? עכשיו זה רשמי.
17/09/2015 | 12:33
32
392
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4701284,00...

מעכשיו, בכל פעם שתפתח תחנת רכבת חדשה, לא משנה איפה, בשלושת החודשים הראשונים הנסיעות ממנה יהיו בחינם ולאחר מכן ב50% הנחה למשך שנתיים שלמות!! כך אומר שר התחבורה ישראל כץ.
חשוב לציין שההטבה הזו תחול בנסיעות מהתחנה החדשה בלבד ולא בנסיעות אליה.

אז נכון, זה יכלול לפי הכתבה גם את התחנות שיפתחו בכרמיאל ובמסילת העמק, אבל לדעתי, עדיין פופוליזם זול שרק יצור עוד עיוותים בתעריפים ולזמן ארוך מאוד. כך, נסיעה מאשדוד לת"א תהיה יקרה יותר באופן משמעותי מנסיעה מנתיבות לת"א. זה אבסורד, וזו רק דוגמה אחת...
לצפיה ב-'זה יחול גם על תחנת ספיר בנתניה שתיפתח בשנה הבאה?'
זה יחול גם על תחנת ספיר בנתניה שתיפתח בשנה הבאה?
17/09/2015 | 12:37
1
242
אם כן, אז העיוות תוצרת השר הפופוליסט, יהיה מרשים עוד יותר...
מי יסע מתחנות נתניה ובית יהושע, אם מספיר הנסיעה תהיה בחצי מחיר?
או שזה יחול רק על תחנות שהשר הפופוליסט חפץ ביקרן?
לצפיה ב-'אהה...כתוב בכתבה "בפריפריה", ומה זה "פריפריה"? מה שלדעת'
אהה...כתוב בכתבה "בפריפריה", ומה זה "פריפריה"? מה שלדעת
17/09/2015 | 12:40
227
השר הפופוליסט מספיק פריפריאלי?
תחנת כפר מנחם תהיה פריפריה או לא?
תחנת כפר יהושע פריפריה או לא?
לצפיה ב-'אין סיכוי שזה יחול על תחנת ירושלים-האומה...'
אין סיכוי שזה יחול על תחנת ירושלים-האומה...
17/09/2015 | 12:39
5
112
לצפיה ב-'גם הרכבת הקלה היתה חינם בהתחלה '
גם הרכבת הקלה היתה חינם בהתחלה
17/09/2015 | 19:28
4
171
אומנם לא בהיקף הזה אבל בהחלט הגיוני שלפחות החודש-חודשיים הראשונים יהיו חינם וההנחה תהיה לתקופה קצרה (שנה או פחות).
לצפיה ב-'היא היתה חינם כי מערכת הכירטוס לא היתה מוכנה'
היא היתה חינם כי מערכת הכירטוס לא היתה מוכנה
17/09/2015 | 20:43
3
159
לא כי מישהו היה נדיב כלפי תושבי ירושלים.
לצפיה ב-'טוב לדעת...'
טוב לדעת...
17/09/2015 | 22:37
115
אני נסעתי בה כשהיא נפתחה,לא ידעתי שזו הסיבה...
לצפיה ב-'המטרונית גם הייתה למשך זמן מה, לא?'
המטרונית גם הייתה למשך זמן מה, לא?
18/09/2015 | 14:34
1
41
לצפיה ב-'כן וגם במטרונית היו עיכובים במערכת הכירטוס'
כן וגם במטרונית היו עיכובים במערכת הכירטוס
18/09/2015 | 14:37
34
לצפיה ב-'בתחילת השנה הבאה ייפתחו הרבה קווי אוטובוס חדשים באזור הנגב'
בתחילת השנה הבאה ייפתחו הרבה קווי אוטובוס חדשים באזור הנגב
17/09/2015 | 13:02
4
285
המערבי במסגרת יישום מכרז צפון הנגב.
למשל, ייפתח קו 441 חדש בין שדרות לירושלים.
אולי לנוסעי קו 441 לירושלים גם יהיו 3 חודשי נסיעות חינם ועוד שנה ותשעה חודשים של 50% הנחה, כמו לחבריהם שנוסעים ברכבת לתל אביב?
למה לא?
לצפיה ב-'קווי הנגב'
קווי הנגב
18/09/2015 | 00:53
3
161
המכרז נדחה לזמן בלתי מוגבל, כך נאמר לנהגים שהיו בכנס באוגוסט
לא ידוע הסיבה
לצפיה ב-'המכרז נדחה לזמן בלתי מוגבל ולכן דן בדרום עורכת כנסי גיוס'
המכרז נדחה לזמן בלתי מוגבל ולכן דן בדרום עורכת כנסי גיוס
18/09/2015 | 08:56
2
193
נהגים לצורך התחלת פעילות בתחילת שנת 2016?
"קצת" בעייתי לדחות לזמן בלתי מוגבל מכרז שכבר יש בו זוכה.
לצפיה ב-'האוטובוסים כבר מורכבים במפעלים והם ישתזפו בשמש ?'
האוטובוסים כבר מורכבים במפעלים והם ישתזפו בשמש ?
18/09/2015 | 17:03
1
41
לצפיה ב-'וזו עוד סיבה שאין סיכוי ש"המכרז נדחה לזמן בלתי מוגבל"'
וזו עוד סיבה שאין סיכוי ש"המכרז נדחה לזמן בלתי מוגבל"
18/09/2015 | 17:28
41
לצפיה ב-'תיקון טעות: הכוונה היא אכן לתחנות חדשות בפריפריה בלבד.'
תיקון טעות: הכוונה היא אכן לתחנות חדשות בפריפריה בלבד.
17/09/2015 | 13:16
98
לצפיה ב-'המפה מעודכנת עכשיו'
המפה מעודכנת עכשיו
17/09/2015 | 15:24
4
303
לצפיה ב-'נחמד - מעניין למה לא מוסיפים כבר את תחנת אופקים עם כוכבית'
נחמד - מעניין למה לא מוסיפים כבר את תחנת אופקים עם כוכבית
17/09/2015 | 22:21
144
תאריך פתיחה בתאריך _____
או
פתיחה בקרוב
 
מאוד מקובל לסמן במפות כבישים, מסילות ברזל וכד' בקווים מקווקוים עם רישום ברור שהכביש עדיין לא פתוח.
לצפיה ב-'העיצוב השתפר במקצת, אבל עדיין רחוק ממוצלח'
העיצוב השתפר במקצת, אבל עדיין רחוק ממוצלח
17/09/2015 | 23:18
2
58
לצפיה ב-'לא שמתי לב לאיזשהו שיפור... קשה לי עם המפה הזו'
לא שמתי לב לאיזשהו שיפור... קשה לי עם המפה הזו
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2015 | 01:16
1
134
ועוד יותר קשה לי עם הביקורת היחסית טובה שקיבלה המפה בזמנו ב-transitmaps.org
לצפיה ב-'שיפור לעומת מפה ישנה יותר, אבל אתה צודק'
שיפור לעומת מפה ישנה יותר, אבל אתה צודק
18/09/2015 | 10:07
106
יש במפה הזאת כל כך הרבה טעויות שאני לא יודע מאיפה להתחיל. בכל זאת דוגמה קטנה אחת: היה אפשר לקרב קצת בין שתי תחנות רמלה שבמפה ע"י החלפה בין הקו הכתום והקו הירוק. זה היה חוסך כיתוב נוסף של "רמלה". 
לצפיה ב-'בעמוד של ישראל כץ מצהירים שזה יהיה תקף גם לרכב העמק'
בעמוד של ישראל כץ מצהירים שזה יהיה תקף גם לרכב העמק
18/09/2015 | 02:03
8
289
ומסבירים שזה "במגמה לעודד הישארות צעירים בישובים ומשיכת תושבים מהמרכז- כדי לחזק את ההתיישבות בנגב...".
לפחות ניקו את החלונות....
לצפיה ב-'כן. זה מה שישאיר את הצעירים בנגב.'
כן. זה מה שישאיר את הצעירים בנגב.
18/09/2015 | 10:12
7
54
לצפיה ב-'עד כמה ההתנהלות הזו של שר התחבורה מגוחכת אפשר לראות בפניה של'
עד כמה ההתנהלות הזו של שר התחבורה מגוחכת אפשר לראות בפניה של
18/09/2015 | 11:12
6
167
תושבים מנתיבות לבג"צ להשוות את תקופת החינם בתחנת נתיבות לתקופת החינם שהייתה בתחנת שדרות.
אני מקווה שיהיו כמה שיותר פניות לבג"צ בנושא הזה. מנתיבות, מאופקים, מבאר שבע, מדימונה, מערד, מאשקלון, מנהריה, מקרית שמונה.
שיגרמו לשר הפופוליסט להבין עד כמה המהלכים הפופוליסטיים שלו שגויים.
במקום לטפל מערכתית בבעיית התעריפים, השר נוקט בפופוליזם קל ונוח אבל גם מוטעה לחלוטין.
לצפיה ב-'פעילות מבורכת'
פעילות מבורכת
18/09/2015 | 11:33
5
124
מתן תקופה מסויימת לנסיעה ברכבת בחינם ו/או בחצי מחיר - יביא את הקהל להשתמש ברכבת גם בעתיד במחיר המלא. 
זאת פעולה עדיפה וגם זולה יותר על כל ​פרסום באמצאי התקשורת השונים.
 
לצפיה ב-'המציאות מראה אחרת. מה שההטבות הללו מביאות זה דרישות נוספות'
המציאות מראה אחרת. מה שההטבות הללו מביאות זה דרישות נוספות
18/09/2015 | 11:43
4
133
להטבות ולהארכת תקופת ההטבות, כולל "איומים" שאם ההטבות ייפסקו, יחרימו את הרכבת.
מי שמתרגל למתנות, לא בקלות מוכן לוותר עליהן.
וכפי שרואים בפניה לבג"צ יש גם השוואות והתבוננות בדשא החינמי יותר של השכן.
אין גבול לחמדנות שהפופוליזם הזה גורם לה.
 
אין לי בעיה עם תקופת היכרות סבירה שבה הנסיעה בחינם או מוזלת, כאשר מדובר בשירות חדש. אבל תקופה כזו לא צריכה להימשך יותר מ 3-6 חודשים.
ודאי שלא שנתיים.
 
מה שצריך זו מערכת תעריפים הגיונית, לא פופוליזם.
לצפיה ב-'גם בדימונה היה חצי מחיר בהתחלה, גם בבית שמש.'
גם בדימונה היה חצי מחיר בהתחלה, גם בבית שמש.
18/09/2015 | 14:38
3
51
לצפיה ב-'וחצי המחיר בדימונה הביא המוני נוסעים שנאמנים עד היום לרכבת..'
וחצי המחיר בדימונה הביא המוני נוסעים שנאמנים עד היום לרכבת..
18/09/2015 | 14:40
2
52
לצפיה ב-'וגם השאיר בעיר את כל הצעירים שתכננו לעזוב'
וגם השאיר בעיר את כל הצעירים שתכננו לעזוב
18/09/2015 | 14:50
44
לצפיה ב-'לא חלקתי איתך על העניין. רשמתי את דימונה ובית שמש יחדיו'
לא חלקתי איתך על העניין. רשמתי את דימונה ובית שמש יחדיו
18/09/2015 | 14:54
98
כדי להמחיש שכשהתחנה מוצלחת ונותנת שירות טוב, אנשים יבואו בלי קשר וכשהיא לא, אז - לא. וכשפתחו את תחנת דימונה לא כל כך הרבה אנשים ששו לקפוץ על הרכבת, תרתי משמע.
לצפיה ב-'הנה סיפור המעשה באתר עיריית נתיבות שמסביר את המהלך'
הנה סיפור המעשה באתר עיריית נתיבות שמסביר את המהלך
18/09/2015 | 12:10
3
192
הפופוליסטי:
 
מסקנה לכל תושבי מדינת ישראל: פנו לבג"צ וסחטו את שרי הממשלה לקבלת מתנות מהם.
 
אני מצפה לשלושה חודשים חינם ועוד שנתיים 50% הנחה בקו האדום בגוש דן כשייפתח.
אני מצפה לשלושה חודשים חינם ועוד שנתיים 50% הנחה במסילת השרון ובקו המהיר לירושלים.
לא פריפריה? שבג"צ יחליט.
בינתיים מסתבר שמספיקה רק פניה לבג"צ על מנת שהשר הפופוליסט יחלק מתנות.
לצפיה ב-'אין מתנות חינם - תושבי המרכז הם שמשלמים על ה"מתנות" האלה'
אין מתנות חינם - תושבי המרכז הם שמשלמים על ה"מתנות" האלה
18/09/2015 | 13:19
2
160
תודב יבנה שמשלם כמעט 20 ש"ח על נסיעה ברכבת לת"א, הוא שמממן את תושב נתיבות שנוסע לשם בחינם.
נוסע מבוגר (נניח גיל 58) שלוקח אוטובוס ל 2-3 תחנות בת"א ב 6.90, הוא שמממן חרדי שנוסע מצפת לאשדוד בכמה שקלים יותר בלבד...
לצפיה ב-'ג נסיעה פנימית בבני ברק ובשכונות חרדיות בירושלים עולה 6.90'
ג נסיעה פנימית בבני ברק ובשכונות חרדיות בירושלים עולה 6.90
18/09/2015 | 15:00
1
65
לצפיה ב-'לגברים שעולים מלפנים. לנשים שעולות מאחור זה חינם '
לגברים שעולים מלפנים. לנשים שעולות מאחור זה חינם
18/09/2015 | 15:03
138
סתם סתם, לא כולם רמאים (אבל התופעה קיימת).

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ