לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2143021,430 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'ה "גולדה" השלישית יוצאת לדרך'
ה "גולדה" השלישית יוצאת לדרך
29/03/2017 | 14:48
1
232
מתוך הדף של נת'ע בפייסבוק:

בזמן שבגלי גיל מתכוננים לשיגור מכונת ה-TBM השניה, בדיפו בפתח תקווה מרכיבים את מכונת ה-TBM השלישית. הבוקר החלו להתקין כאן את ראש הקידוח של המכונה, שתצא בעוד מספר שבועות לכיוון רמת גן.

לצפיה ב-'יש כבר שם לשנייה? מתי היא יוצאת לדרך?'
יש כבר שם לשנייה? מתי היא יוצאת לדרך?
29/03/2017 | 14:51
62
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 29/03'
שרשור הכוונה ומודיעין 29/03
29/03/2017 | 09:11
6
לצפיה ב-'מתי תיהיה "הפעימה השניה" בשינוי התעריפים בתח"צ?'
מתי תיהיה "הפעימה השניה" בשינוי התעריפים בתח"צ?
29/03/2017 | 08:53
1
84
לצפיה ב-'כשלשר התחבורה זה יהיה כדאי פוליטית.'
כשלשר התחבורה זה יהיה כדאי פוליטית.
29/03/2017 | 14:28
46
לצפיה ב-'שר התחבורה העביר 40 מלש"ח לתכנון הקו בין כרמיאל לקרית שמונה'
שר התחבורה העביר 40 מלש"ח לתכנון הקו בין כרמיאל לקרית שמונה
28/03/2017 | 21:51
4
248
שר התחבורה העביר בשבוע שעבר דרך "נתיבי ישראל" 40 מיליון ש"ח עבור תכנון קו הרכבת בין כרמיאל לקרית שמונה.

מה שאומר שביצוע של הקו הזה יהיה במועד קרוב ממה שחשבנו.

תקשיבו לשר התחבורה דקה 4

http://www.calcalist.co.il/conference/articles/0,7...
לצפיה ב-'יעברו עוד הרבה שנים'
יעברו עוד הרבה שנים
28/03/2017 | 22:00
3
220
זה תכנון ראשוני עכשיו. יש עוד הרבה שלבים בדרך: ות"ל, התנגדויות, שימוע להתנגדויות, אישור תב"ע, המתנה לתקציב לתכנון מפורט, תכנון מפורט, המתנה לתקציב לביצוע, ואז אולי ביצוע.

אל תבנה על רכבת לקריית שמונה בעשור הקרוב.
לצפיה ב-'נכון לסוף 2014'
נכון לסוף 2014
28/03/2017 | 22:17
1
183
הקמת מסילת רכבת באורך של כ-60 ק"מ בין כרמיאל לקריית שמונה.

בשלבי תכנון
תיאור הפרויקט
מסילת הרכבת בין כרמיאל לקרית שמונה תחבר את הגליל העליון לרשת המסילות הארצית, ותאפשר הובלת נוסעים ומטענים. הקו ישרת את תושבי צפת, חצור הגלילית, ראש פינה, קריית שמונה וישובי הסביבה.
מנהל הפרויקט: ערן בני, איתם
מתכנן מוביל: תדם

סטטוס הפרויקט (נכון לסוף שנת 2014)

המקטע שבין כרמיאל לכרמיאל מזרח נמצא בשלב תכנון מוקדם וסטטטורי וכולל תכנון מסוף מטענים רכבתי בכרמיאל מזרח.

בשאר המקטעים התכנון נמצא בשלב בחינת חלופות תוואי.
המסילה כלולה בתמ"א 42 שמקודמת לאישור.
לצפיה ב-'ועדיין לא אושרה.'
ועדיין לא אושרה.
28/03/2017 | 23:49
55
לצפיה ב-'רק לכרות את המנהרה שם בדרך לראש פינה '
רק לכרות את המנהרה שם בדרך לראש פינה
29/03/2017 | 01:48
186
יקח כמה שנים.
אבל טוב להצהיר לשכנע את הציבור , הוא הרי לא יזכור עוד שנתיים מה השר אמר.
לצפיה ב-'עבודות תשתית נרחבות של ר"י בסוף השבוא הבא (06.04.2017)'
עבודות תשתית נרחבות של ר"י בסוף השבוא הבא (06.04.2017)
28/03/2017 | 20:56
8
309
סוף השבוע הבא, לא הזה.

החל מיום ה' 06.04.17 בשעה 23:00 ועד יום א' 09.04.17 בשעה 05:00 בבוקר יחולו השינויים הבאים:

מ/אל כיוון צפון: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז.​

מ/אל כיוון דרום: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת לוד/ תחנת ת"א ההגנה.
תחנות ת"א השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג כפר חב"ד ולוד גני אביב תיסגרנה.

יופעל מסלול נסיעה ייעודי עוקף תחנות ת"א ביום ו' 07.04.17 ובמוצ"ש 08.04.17 אשר יעצור בתחנות הבאות: ​
מכיוון צפון: נהרייה ,עכו, תחנות חיפה, בנימינה, הרצליה, בני ברק, לוד, קריית גת, להבים-רהט ותחנות ב"ש.
מכיוון דרום: תחנות ב"ש, להבים-רהט, קריית גת, ,לוד, בני ברק, הרצליה, בנימינה תחנות חיפה, עכו ונהרייה.
​​*במוצ"ש תהינה עצירה נוספת בתחנת רמלה, בשני הכיוונים.

רכבות הלילה לנתב"ג: תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז. שירותי הסעות (חינם) יופעלו בין תחנת ת"א סבידור מרכז לנתב"ג ובין תחנת לוד לנתב"ג, בשני הכיוונים.​​

לצפיה ב-'מישהו יודע מה בתכנון (ולמה כל התחנות האלו ספציפית)?'
מישהו יודע מה בתכנון (ולמה כל התחנות האלו ספציפית)?
28/03/2017 | 21:00
7
196
הניחוש שלי שלי - יש מצב שזה קשור לחשמול. סוגרים את מסילת ת"א-לוד ואת מסילת ת"א-נתב"ג שמתפצלת ממנה, ומקטע הולץ-לוד הוא המקטע הראשון שצריך לחשמל כדי שיהיה אפשר לבדוק את הקטר החשמלי שבדרכו ארצה.

אבל ייתכן שאני טועה ושזה קשור לפרוייקט אחר.
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב בטמקא, מדובר בעבודות תשתית והקמת מחלפים'
לפי מה שכתוב בטמקא, מדובר בעבודות תשתית והקמת מחלפים
29/03/2017 | 14:02
6
175
מתוך הידיעה בטמקא :

בסופ"ש הבא, החל מיום ה' (6.4) בשעה 23:00 ועד ליום א' (9.4) בשעה 05:00, תופסק תנועת הרכבות בתחנות רבות באזור המרכז בשל עבודות תחזוקה של המסילות והקמת מחלפים. בין היתר תיסגר תנועת הרכבות בין תחנות תל אביב מרכז לתל אביב ההגנה, ותחנות תל אביב השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג, כפר חב"ד ולוד-גני אביב.

ברכבת ישראל מדגישים שאין לסגירה קשר לעבודות החפירה של מערכת ה-TBM, החופרת את תוואי הרכבת הקלה בגוש דן, שהייתה הסיבה לסגירה הקודמת של התחנה בתל אביב.
אני לא מבין למה צריך לסגור את תחנת השלום (בפעם הקודמת הבנתי) - למה כל הרכבות לא יכולות להסתיים בהגנה , כי אין מקום ?
לצפיה ב-'אולי מתקינים מפלגים ביציאות מתחנת השלום?'
אולי מתקינים מפלגים ביציאות מתחנת השלום?
29/03/2017 | 14:33
1
125
או שאולי מתכננים לעשות עבודות שקשורות למבנה הטרמינל שנבנה שם?

אלו האפשרויות האחרות היחידות שאני יכול להעלות על דעתי. האפשרות של "כי אין מקום" כנראה הכי סבירה. עם שלושה רציפים בלבד לקו הראשי אין אפשרות שכל הרכבות מצפון יסיימו את נסיעתן שם.

"הקמת מחלפים" בהודעה כנראה מדברת על קשת מודיעין. יש מקום במסילת נתב"ג/מסילת ת"א-לוד שחסרים בו מפלגים/מחלפים רכבתיים היום? לא נראה לי...
לכן להערכתי בנתב"ג/ת"א-לוד יש עבודות תחזוקה מסוג אחר.
חבל שלא אומרים מה בדיוק מתכננים לעשות...
לצפיה ב-'"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון'
"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון
29/03/2017 | 14:38
55
לצפיה ב-'כי כנראה ינצלו את הסגירה לעבודות גם באזור תחנת השלום ו/או'
כי כנראה ינצלו את הסגירה לעבודות גם באזור תחנת השלום ו/או
29/03/2017 | 14:37
3
130
תחנת סבידור מרכז, אחרת לא הייתה סיבה לפצל את קו משה דיין - הוד השרון.
אני מניח שהרכבות שתחנת הקצה שלהן תהיה בהגנה יהיו הרכבות בקו החוף הדרומי.
ושאר הקווים מדרום יתחילו ויסיימו בלוד.

לצפיה ב-'התפרסם ב"שבתשתיות" פוסט עם מידע נוסף'
התפרסם ב"שבתשתיות" פוסט עם מידע נוסף
29/03/2017 | 20:46
2
129
סוגרים שלושה רציפים בתחנת ההגנה כדי להתקין שם מפלגים חדשים.
לצפיה ב-'סוגרים את רציפים 1, 2, 3 שממילא לא יגיעו אליהם רכבות מדרום'
סוגרים את רציפים 1, 2, 3 שממילא לא יגיעו אליהם רכבות מדרום
29/03/2017 | 20:54
1
109
אבל זה עדיין לא מסביר מדוע קו הוד השרון - משה דיין מתפצל ולא יפעל כרגיל.

מה שעשוי להסביר את הפיצול של הקו הזה, זה מה שנכתב בתגובה הראשונה שם:
"במרכז המבצע - הנחת מפלג דאבל קרוס מצפון לתחנת ההגנה. מדובר למעשה בשלב ביצוע שתוכנן עוד בימי הקמת קו החוף הדרומי ונדחה ונדחה ונדחה...עד שנמצא חלון הזמן לשלבו בציר איילון העמוס. מי שרצה עדות נוספת לנחיצותה הקריטית של המסילה הרביעית, יכול למוצאה גם בעניין זה."

כנראה הנחת מפלג הדאבל קורס מחייבת גם את השבתת המסילה המזרחית צפונית לתחנת ההגנה ולכן הרכבות מכיוון חולון יגיעו עד לרציפים 4 ו 5 בתחנת ההגנה, אבל לא תהיה תנועה במסילה המזרחית בין ההגנה לסבידור.
לצפיה ב-'טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים '
טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים
29/03/2017 | 20:56
97
הוא יחסית מינורי.
לצפיה ב-'מפת מפעילים ואשכולות'
מפת מפעילים ואשכולות
28/03/2017 | 16:02
2
407
לשימושכם.

לצפיה ב-'אהבתי! '
אהבתי!
29/03/2017 | 10:15
31
לצפיה ב-'בצפון הנגב הכי משתלם לעבוד'
בצפון הנגב הכי משתלם לעבוד
29/03/2017 | 13:11
132
300 אוטובוסים מבצעים 2% מכלל הקילומטרים (בבאר שבע 150 אוטובוסים מבצעים 2% מהקילומטרים).
צפון הנגב, אזור בלי פקקים.

מסקנה: חצי זמן נוהגים וחצי זמן נחים.
לצפיה ב-'רעיון למספור קווי רכבת'
רעיון למספור קווי רכבת
28/03/2017 | 15:29
54
575
המשך>>
לצפיה ב-'מחזיק מפתחות אגד-אשד'
מחזיק מפתחות אגד-אשד
28/03/2017 | 13:27
239
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 28/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 28/3
27/03/2017 | 23:47
3
8
לצפיה ב-'מנצרת עילית לאוניברסיטת חיפה'
מנצרת עילית לאוניברסיטת חיפה
28/03/2017 | 20:30
2
89
שלום שלום,
מה הדרך המהירה ביותר להגיע מנצרת עילית (רח' דליה) לאוניברסיטת חיפה? על בסיס יומי.
בנוסף אני עם רכב כך שבאפשרותי להחנות את הרכב בלב המפרץ למשל ומשם לקחת אוטובוס.
לצפיה ב-'קו 336 מנצרת עילית לאוניברסיטה בלי החלפות '
קו 336 מנצרת עילית לאוניברסיטה בלי החלפות
29/03/2017 | 22:25
47
אבל יש רק נסיעה אחת  בבוקר

אם אתה הולך על פרייבט אז אתה יכול לחנות ביערות הכרמל ולהגיע בהליכה ארוכה לאוניברסיטה
או לחנות באזור צומת דניה ולקחת משם אוטובוס 24 37 36 46 146 30 בתדירות מצוינת לקמפוס 2-3 תחנות.
לצפיה ב-'יש קווים לאוניברסיטה מנצרת, ממשהד, ועוד.'
יש קווים לאוניברסיטה מנצרת, ממשהד, ועוד.
30/03/2017 | 00:15
42
לדוגמה, מנצרת יש קו 333 עם הרבה נסיעות ביום.

לצפיה ב-'קרונות הדאבל דק החדשים בדרכם לארץ'
קרונות הדאבל דק החדשים בדרכם לארץ
27/03/2017 | 23:35
5
530
בומברדייה מפרסמת היום תמונות מהעמסת 8 הקרונות החדשים מתוך הזמנה של 60 קרונות מוכנים לחישמול שעושים את דרכם למסילות ארצנו.
ותודה ל- easyJet על הלינק.

לצפיה ב-'האם יש מידע על ההבדלים הטכניים בין החדשים לישנים?'
האם יש מידע על ההבדלים הטכניים בין החדשים לישנים?
27/03/2017 | 23:44
1
264
ברור לי שTWINDEXX זה רק מיתוג מחדש וזה בבסיסו אותו קרון, אבל האם יש הבדלים טכנולוגיים כלשהם? בכל זאת, קרון חדש והכל.

כמו כן, האם הריהוט הפנימי (שולחנות, כסאות) יהיה תוצרת ישראל כמו בקרונות הקיימים, או מיובא? למישהו יש מידע?
לצפיה ב-'פלטכניקה שיצרו את המושבים עד עכשיו פשטו את הרגל ונסגרו'
פלטכניקה שיצרו את המושבים עד עכשיו פשטו את הרגל ונסגרו
28/03/2017 | 05:59
258
מעניין מי נבחר לספק את המושבים בקרונות החדשים ואם הם יהיו יותר נוחים ועם יותר מקום לרגליים
לצפיה ב-''
28/03/2017 | 00:22
144
על הידיעה המשמחת.
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
28/03/2017 | 00:31
207
1. כמה מושבים מכילים 8 הקרונות הללו ?
2. תוך כמה זמן הם נכנסים לשירות ?
3. האם הם מיועדים לקו ספציפי ?
לצפיה ב-'האם ויתרו על ההרכבה בארץ כמו שהיה עד עכשיו?'
האם ויתרו על ההרכבה בארץ כמו שהיה עד עכשיו?
28/03/2017 | 06:04
227
עד עכשיו קרונות ה DD הורכבו במפעל הרכבה ליד באר שבע, האם ויתרו על זה ?
לצפיה ב-'סוף למונופול המוניות בנתב״ג ושינוי תבנית התפעול שלהן.'
סוף למונופול המוניות בנתב״ג ושינוי תבנית התפעול שלהן.
27/03/2017 | 23:18
25
271
לצפיה ב-'חדשות מצויינות'
חדשות מצויינות
28/03/2017 | 00:43
58
לצפיה ב-'הגיע הזמן...'
הגיע הזמן...
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 00:47
61
לצפיה ב-'המחירים ימשיכו להיות כמעט אותו דבר, כי בכיוון ההפוך לא יירדו'
המחירים ימשיכו להיות כמעט אותו דבר, כי בכיוון ההפוך לא יירדו
28/03/2017 | 10:34
20
69
לצפיה ב-'גם אם כן, אשמח לחיסול המונופול של הדר... הדבר יועיל לשירות'
גם אם כן, אשמח לחיסול המונופול של הדר... הדבר יועיל לשירות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 10:50
19
71
לצפיה ב-'שאלה שהיא קצת סוטה מהנושא'
שאלה שהיא קצת סוטה מהנושא
29/03/2017 | 10:22
18
178
האם יש בישראל משהוא כמו "מוניות שרות" שאוספות תיירים ממספר מלונות ולוקחות אותם לשדה תעופה?
כנ"ל בכיוון הפוך?
יש שרות שאטל שאפשר להזמין גם מראש וגם בשדב תעופה שיוצא כל חצי שעה או שעה   ולוקח תיירים למספר מיקומים?
ראיתי את השרות במספר ערים בעולם, לדעתי בהחלט היה מועיל גם בארץ.

לצפיה ב-'ראיתי פרסום לפני מספר חודשים. נראה לי שלא משווק בארץ'
ראיתי פרסום לפני מספר חודשים. נראה לי שלא משווק בארץ
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:26
91
אלא רק באנגלית באינטרנט...
לצפיה ב-'בירושלים אלו מוניות נשר. '
בירושלים אלו מוניות נשר.
30/03/2017 | 15:45
16
38
לצפיה ב-'מעניין תודה.'
מעניין תודה.
30/03/2017 | 16:38
15
68
אני תמיד הרגשתי משום מה שבארץ זה לא קיים, או לפחות הרבה פחות נראה.
אולי כי אף פעם לא הייתי בישראל כתייר
לצפיה ב-'זה לא רק לתיירים, תמיד השתמשתי כשגרתי בארץ.'
זה לא רק לתיירים, תמיד השתמשתי כשגרתי בארץ.
30/03/2017 | 17:46
14
73
כמובן שכמו כל דבר ירושלמי אתה יכול למצוא את עצמך יושב בין חרדים לנזירות אבל זה משקף את האוניברסאליות של השירות הזה. את המונית לנתב"ג צריך להזמין יום מראש או כמה ימים והמסלול מבוסס הדרישה מגיע ללקוחות ואוסף אותם ומזוודותיהם מכל רחבי העיר ואז נוסע לנתב"ג. בחזור אלו מוניות השירות לירושלים והפיזור ספונטני יותר כי זה לפי מי שעלה בשדה (בתיכנון מראש אפשר לתכנן מסלול לדרום העיר בלבד בעוד שבאיסוף יכולים להיות נוסעים מצפון העיר ומדרומה). זו דוגמה מוקדמת מאד לתחבורה שיתופית לפי דרישה ואני זוכר אותה עוד משנות השמונים והיא וודאי קיימת הרבה לפני כן.

לדעתי חבל שלפני 20-15 שנה אף אחד לא עשה את החיבור פלאפון + מחשב + GPS ליצור מערכת שיכולה לבצע בזמן אמת את החישוב שסדרני ונהגי נשר עשו מראש או בנתב"ג וליצור מסלולים עירוניים דינאמיים לפי דרישה ברכבים גדולים מספיק כדי להכלל במחיר התח"צ הרגיל. לא משנה לי אם אגד היתה מפעילה מיניבוסים בגודל של קו 38 ההיסטורי לרובע היהודי. בתוך העיר ירושלים ישנם קווים חד שעתיים שמבצעים חיבור יעיל שאי אפשר לבצע ע"י החלפות, והקווים החזקים זורמים בדרך כלל בקווי הרכס או העמק וקשה לעשות נסיעה רוחבית בין שתי שכונות צמודות מעבר לציר ראשי כמו ציר הרצוג בתח"צ, נווה שאנן - קטמון הישנה היא דוגמה טובה לכך. היכולת להזמין תחבורה לפי דרישה במקום לעמוד חצי שעה בתחנה ולהצטרך להחליף לקו שני שלפעמים תדירותו גרועה באותה המידה היתה יכולה להיות מהפכנית.

לדעתי פתרונות פרטיים שאינם קשורים למערך התשלום התח"צי הם בעייתיים כי הם פונים לשכבה אחת של משתמשי התח"צ ולכן לא תהיה להם המסה הקריטית ליצור הסעת המונים משגשגת על בסיס דרישה ציבורית נרחבת.
לצפיה ב-'ברור שלא רק לתיירים. התכוונתי שאני כ"לא תייר" אין ממש '
ברור שלא רק לתיירים. התכוונתי שאני כ"לא תייר" אין ממש
30/03/2017 | 18:04
13
52
מודאות לשרות שכזה.
לאומת זאת שאני מטייל במדינה אחרת, זה דבר שאני בהחלט בודק על מנת לחסוך כסף על מונית.
לגבי מה שאמרת שזה צריך להיות חלק מתחבורה ציבורית, אין לי ממש דעה בנושא.
ספציפית הסעות מ\אל שדה תעופה ממה שראיתי למשל בניו יורק, זה כן שרות שמוצע על ידי חברה פרטית.
השאלה היחידה עד כמה תחבורה ציבורית "ON DEMAND" תהיה רווחית.
נראה לי שבניגוד לתחבורה ציבורית "רגילה", כאן הרבה יותר קשה להצדיק סובסידיות ממשלתיות לשרות שהוא בסה"כ לא חיוני ומספק שרות למספר מצומצם יחסית של אנשים.
בהעדר סובסידיות צריך שזה יהיה רווחי, וצריך לראות אם זה אפשרי.

לצפיה ב-'מוניות השירות קיימות בארץ מימים ימימה, דרישה היא השלב הבא. '
מוניות השירות קיימות בארץ מימים ימימה, דרישה היא השלב הבא.
30/03/2017 | 19:00
12
56
ומשום שניתן לקיים אותן על מחיר עירוני ללא סובסידיות הגיוני להניח שניתן להכניס נסיעה עירונית דינאמית למערך הכולל תוך תשלום למפעיל לפי ק"מ נוסע. יש להדגיש שהכוונה היא שהמיניבוס יעצור להעלות נוסעים לפי הזמנה ומקומות פנויים ויוריד נוסעים בנקודות ביניים במסלול.

לצפיה ב-'תשלום לפי קולומטר שנוסעים ישלמו?'
תשלום לפי קולומטר שנוסעים ישלמו?
30/03/2017 | 19:12
11
44
אני לא בטוח שזה משתלם לנהגי מוניות שרות (תלוי כנראה במיקום).
למשל מוניות שרות יירצו להימנע (כנ"ל גם נהגי מוניות רגילות שזה נדמה לי גם לא חוקי) מנסיעות באיזורים שיש בהם פקקים.
קרה לי לא מעט פעמים שנהגי מוניות רגילות (לא שרות) סרבו לקחת אותי כי חשבו שזה לא משתלם מבחינתם או שהנסיעה תיקח יותר מדי זמן.
הם יעדיפו נסיעות שהמסלול יכלול כמה שפחות פקקים וכמה שיותר נוסעים מזדמנים.
יהיה צורך במנגנון פיקוח שיכריח אותם להתנהגות "טובה", אבל אז לא ברור האם העסק עדיין ישאר רווחי ואולי הם יעדיפו לעזוב או לעבוד בשחור כמו שלא מעט עושים גם היום.
אני מסכים שאם זה יעבוד זה יהיה נהדר, אבל לא ברור לי עד כמה זה "viable" (סליחה לא יודע איך להגיד את זה בעברית).

לצפיה ב-'הכוונה לפי תשלום עירוני רגיל למיניבוס קווי ואלמנט נסועה.'
הכוונה לפי תשלום עירוני רגיל למיניבוס קווי ואלמנט נסועה.
30/03/2017 | 23:47
10
29
אני לא רואה את זה כמונית אלא כחלק משלים ממערך האוטובוס.

את המסלול יקבע מחשב במוקד ולכן אין לנהג (או לרכב ללא הנהג) בחירה מול הנוסעים והמיקום הסלולרי שלהם יוכיח אם דילגו עליהם.

אינני יודע עד כמה אתה מכיר את הטבעת השניה והשלישית של ירושלים, בין מרכז העיר לקו הירוק אבל יש שם מלא צירים רוחביים באזורים עתירי אוכלוסין (בנייני דירות של 3-4 קומות ומעלה), אזור ליבה די ריק בקריית הממשלה שנמצא בסוג של וואקום תח"צי שהצירים הרצוג, הזז והרצל מקיפים הרחק מבחוץ, ויש אזוא ענקי מטלביה וקטמון הישנה ועד למושבה הגרמנית והקטמונים שאי אפשר לחצות ממזרח למערב ולהיפך בתח"צ כי הכל נוסע לעיר בכיוון צפון דרום (או באלכסונים מסויימים מצפון לדרום) בלבד. הפוטנציאל באזורים אלו שהם עדיין בחלק הציוני של העיר הוא ענקי. אלו אזורים שעובדי קריית הממשלה גרים בהם ואין קישור תח"צי יעיל.
לצפיה ב-'ובעידן הרב קו ניתן להוסיף תוספת תשלום מהערך הצבור.'
ובעידן הרב קו ניתן להוסיף תוספת תשלום מהערך הצבור.
30/03/2017 | 23:57
5
30
אם העלות מצדיקה זאת אפשר לתת לאמצעי מבוסס הדרישה להוריד מהערך הצבור תדלום נוסף של אחוז מסויים או השלמה למחיר לטבעת הבאה ( נסיעה עירונית במחיר נסיעה לטבעת 2) כדי לגלם את העלות הנוספת בשלב שאין נסועה מספיקה.

כתומך בכלכלה חופשית עליך לחשוב על טיסות או פלאפונים. ככל שהמוצר נהיה נפוץ יותר כך המחיר יורד ויש מודלים להוזלה כמו הטיסות הזולות או דקות החינם של חברות הסלולר. באותה מידה היווצרות קהל נוסעים גדול לאמצעי גמיש תעלה את ריווחיותו.

הסיבות שלדעתי זה חייב להיות חלק מהמערך הסדיר הן שאם יתגלה מסלול עתיר נוסעים יהיה אפשר ליצור קו סדיר ללא קונפליקט בין מערך הדרישה למערך הקווי וכמובן היכולת לשלם ולקבל הנחות רלוונטיות.
לצפיה ב-'זה נשמע סביר'
זה נשמע סביר
31/03/2017 | 15:16
4
21
נדמה לי שלא יהיה מנוס מלעשות את זה, על מנת לעודד את בעלי המוניות שרות/בעלי עסק המפעיל את הקו שמבוסס על נסיעה לפי דרישה.
אני לגמרי בעד מה שאתה מציעה.
אני רק רוצה לוודא שהשיטה תצליח ותהיה משתלמת לשני הצדדים.
לא מכיר את ירושלים בכלל, שאני חושב על ההצעה שלך, זה בהקשר של גוש דן בפרט וכל המכרז בכלל (כתושב רחובות זה חשוב לי גם).
בהקשר של רחובות למשל, מאוד חסר לי קו מאסף (אך עדיין מהיר) לתחנת רכבת בעיר.
כרגע המצב די גרוע, אפילו שיש לי תחנה של אוטובוס שלוקח אותי ישירות לתחנת רכבת.
יש שתי בעיות עם הקו הנ"ל:
1. תדירות נמוכה יחסית (מה שגורר צורך  בתכנון מדוייק מתי לצאת מהבית ומונע שימוש יותר ספונטני).
2. מסלול מאוד מסואב וארוך בתוך העיר, מה שמוסיף זמן לא סביר לזמן נסיעה.

נדמה לי שמונית שרות שהיתה פועלת בקו כזה לפי מודל השימוש שאתה מציע, היתה הרבה יותר נוחה ומוצלחת מקו האוטובוס הזה.
זה גם היה הרבה יותר כלכלי ונכון כי כרגע רוב שעות היום (פרט לשעות הבוקר וערב) האוטובוס נוסע כמעט ריק לגמרי וזה חבל.

כרגע אם אני מקבל טלפון מלקוח וצריך להגיע בטווח זמן קצר לתל אביב, אני חייב לקחת מונית לרכבת, אלה אם כן התמזל מזלי ובדיוק עוד חמש דקות אחרי הטלפון יש אוטובוס ויש לי חצי שעה מיותרת בשביל להגיע לתחנת רכבת.
לצפיה ב-'מהשנתיים שלי ברחובות מה שאתה אומר לא נשמע סביר.'
מהשנתיים שלי ברחובות מה שאתה אומר לא נשמע סביר.
01/04/2017 | 10:56
3
19
אם אתה גר על הציר של הרצל יש עליו כל הזמן תחבורה לכיוון הרכבת ולכן אני מניח שאתה גר בתוך אחת השכונות היותר רחוקות.

החלק של נאלץ לקחת מונית נשמע קצת מוזר, ניסית להגיע לרכבת באופניים? נסה פעמיים שלוש, אני החלפתי בין רגל לאופניים במשך שנתיים ואם אתה יותר ממהר וזה לעבודה ולא מתאים לך המאמץ הגופני אופניים חשמליים עד הרכבת יסגרו לך את הפינה ולאורך זמן זה הרבה יותר משתלם ממוניות (יש לי קולגה מרחובות שעושה את זה כבר 5 שנים)
לצפיה ב-'אני גר בדרום מזרח של העיר'
אני גר בדרום מזרח של העיר
01/04/2017 | 19:35
2
19
לא משתמש באופנים וגם לא מתכוון להתחיל.
המרחק מאיפה שאני גר לתחנת רכבת זה בערך 50 דקות הליכה (אולי 40 אם אני אלך מאוד מהר).
לשמחתי אני לא מרבה לנסוע בעבודה שלי (רוב הזמן אני יכול לפתור את הבעיה מרחוק), כך שאין לי ממש סיבה לעשות את כל הדברים הללו.
הפעמים שאני כן חייב לנסוע לתל אביב וזה לא סובל דיחוי, זה לא ממש הפסד גדול לשלם 30 שקל על מונית.
בחזרה אם אני לא חוזר מאוחר מדי, אז אין לי ממש בעיה לקחת אוטובוס.
לגבי מספרי אוטובוסים:
14 לא ממש קיים (בעצם לא קיים בכלל).
יש 13 לעיר שהוא נורא (תיארתי את הנסיעה עליו לפני זמן מה בפורום הזה.
ויש 12 שנוסע לרכבת שעליו דיברתי כאן.
אני יכול כמובן לרדת להרצל שזה בערך 10 דקות מאיפה שאני גר ושם לקחת את 26.
לא עושה את זה מאותם סיבות (זמן לא סביר בעליל בשביל להגיע לרכבת).

לצפיה ב-'40-50 דקות הליכה זה 13-16 דקות רכיבה באופניים רגילות. '
40-50 דקות הליכה זה 13-16 דקות רכיבה באופניים רגילות.
01/04/2017 | 21:15
1
17
אני לא מכיר את רחובות אבל על המפה היא נראית עיר די שטוחה. הנוסחה של חלוקה ב3 בין הליכה לרכיבה תקפה בעיר עם הבדלי גבהים של 100 מטרים כמו לונדון.

לצערי אני מכיר קווי אוטובוס שלוקח להם פי 2 מזמן הרכיבה או 2/3 מזמן ההליכה אז התיאור של קו לא ישיר במיוחד שלוקח לו חצי שעה לחצות עיירה קטנה של 3.5 ק"מ מקצה לקצה נשמע לי כמו תיכנון גרוע אך לא מפתיע. אני מניח שבמונית מדובר בקצת פחות מ10 דקות.
לצפיה ב-'מסיבות בריאותיות אני לא ממש מסוגל לרכב על אופנים'
מסיבות בריאותיות אני לא ממש מסוגל לרכב על אופנים
01/04/2017 | 21:21
16
גם אם הייתי מסוגל לא הייתי רוצה לקחת אופנים לרכבת (לא אוהב מה זה עושה לרכבות גם ככה).
וכן לוקח במונית לא יותר מרבע שעה.
מונית שרות "ON DEMAND" על אותו קו של האוטובוס הזה בהחלט היתה מקצרת את הנסיעה לכמעט אותו זמן.
כמו שאמרתי ברוב שעות היום הקו שומם ולא באמת מצריך אוטובוס שעוצר בכל התחנות.
חבל שזה לא קיים.

לצפיה ב-'יש לך קו 14 לקטמון וקטמונים, וקו 15 מתחנה מרכזית'
יש לך קו 14 לקטמון וקטמונים, וקו 15 מתחנה מרכזית
31/03/2017 | 22:34
3
20
דרך קטמון לתלפיות,
לצפיה ב-'זה עדיין מפספס את רסקו ואין בדיוק השקה לנווה שאנן. '
זה עדיין מפספס את רסקו ואין בדיוק השקה לנווה שאנן.
01/04/2017 | 01:17
2
17
לצערי הדוגמה של אזורים קרובים גאוגרפית אך רחוקים תח"צית עדיין מחזיקה למרות שקווים 13 ו14 די חוצים את האזור בצורה מוצלחת בצורה קצת סיבובית שהטופוגרפיה מכתיבה.

כמו כן השימוש בציר הזז כחיבור בין רופין וקריית הממשלה לקטמון מאד חיובי אך וודאי חדש יחסית כי עד לאחרונה 15 דקות התלוננו על היעדר שימוש תח"צי בציר הזז.

אם מסלול קו 14 התחמ"ת עד קטמון ומסלול קו 13 מקטמון לתלפיות היו קו יחיד היה אפשר להתחיל אותו מגבעת שאול כקו מקשר תדיר בין שני אזורי התעשייה.
לצפיה ב-'אין סיבה דווקא לקו שיקשר בין אזורי התעשיה,וקו 15 פועל כמהשני'
אין סיבה דווקא לקו שיקשר בין אזורי התעשיה,וקו 15 פועל כמהשני
01/04/2017 | 22:02
1
7
לצפיה ב-'חיבור ישיר יאפשר פיזור משרדים והשוואת מחירים.'
חיבור ישיר יאפשר פיזור משרדים והשוואת מחירים.
01/04/2017 | 23:30
10
לאזורי תעשייה יש הרבה במשותף כי אלו חברות דומות ולקוחות דומים. לקוח או עובד שצריך להתעסק עם מספר חברות במקביל יעשה זאת בקלות רבה יותר אם יש קו תח"צ ישיר בין שני אזורי התעשייה (וחיבור נוסף ממלחה להר חוצבים שיאפשר החלפה מהירה).

אם הופכים את אזורי התעשייה למחוברים אז אפשר להתרוצץ ביניהם גם ללא רכב פרטי.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שהדינוזאורים האלה יכחדו כבר'
הגיע הזמן שהדינוזאורים האלה יכחדו כבר
29/03/2017 | 17:52
1
142
למרות שאני מעדיף שתהיה התקדמות לשירות רכבות ואוטובוסים 24X7, דבר שיקטין את הצורך במוניות
לצפיה ב-'התחילו לשפר, אבל יש מה לשפר'
התחילו לשפר, אבל יש מה לשפר
31/03/2017 | 10:33
57
* רכבת לילה לתל אביב, חיפה ונהריה יש. מה, שלדעתי ישפר את המצב, הוא שיפתחו תחנות נוספות בתל אביב, אם לא את כולן. יש גם מקום לעבות את שירות האוטובוסים בתל אביב ובסביבתה בשעות הלילה. גם בתחבורה משלימה לרכבת וגם עבור נוסעים אחרים.
* קו אוטובוס חדש לירושלים יש. לצד זה קו A1 המהיר לירושלים, יביא לשיפור נוסף
* באר שבע - קו אוטובוס פועל
* האזורים, שבהם חסר שירות רכבתי בלילה הם לכיוון רחובות ואשקלון.
לצפיה ב-'שאלה: האם אפשר לקבל פירוט היסטוריית נסיעות שלי בר קו?'
שאלה: האם אפשר לקבל פירוט היסטוריית נסיעות שלי בר קו?
27/03/2017 | 20:58
33
772
לצפיה ב-'הכרטיס עצמו שומר כמה פעולות בודדות אחרונות'
הכרטיס עצמו שומר כמה פעולות בודדות אחרונות
27/03/2017 | 22:52
25
295
ואפשר לקרוא אותו עם אפליקציית "רב קו" באנדרויד, אפליקציית "רב קו אונליין" באנדרויד, או "רב קו אונליין" באינטרנט אם יש קורא כרטיסים מתאים (אפשר לרכוש ב10 ש"ח באחת עמדות השירות).

יותר מזה רק למשרד התחבורה יש, ולא נראה לי שייתנו לך את המידע במרכזי השירות, אבל הבנתי שהשירות החדש שהם יציעו עוד כמה שנים לממשק אונלייני לניהול הרב קו כולל תשלום אוטומטי באשראי יכיל גם פירוט נסיעות.

לצפיה ב-'נשמע רעיון רע מאוד'
נשמע רעיון רע מאוד
28/03/2017 | 00:49
20
257
חוץ מפגיעה לא מידתית בפרטיות (נהיה לרגע ציניים ונניח שגם ככה יודעים עלינו הכל).
אפשרות לקבל היסטוריית נסיעות של כל אדם היא סכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה.
אם המידע הזה נגנב, זה למשל ייתן לגנבים אפשרות בקלות להשיג מידע מתי הבעלים לא בבית
אם ניקח את זה טיפה קדימה, זה יאפשר למשל לסטוקר לרדוף אחרי הקורבן שלו אחרי שהוא יילמד את הרגלי הנסיעה של הקורבן.
אפשר לחשוב על עוד אלף ואחד דרכים בהם אפשר לעשות שימוש לרעה במידע כזה.

לצפיה ב-'מסכים, אני לא אוהב את הרעיון, אבל משרד התחבורה כן'
מסכים, אני לא אוהב את הרעיון, אבל משרד התחבורה כן
28/03/2017 | 01:09
5
178
לא כל אחד יוכל להשתמש בשירות. הרשמה ראשונית לשירות האונליין תהיה במרכז שירות, כך שלא מספיק לגנוב מספר כרטיס רב קו של מישהו ולהתחיל לעקוב אחריו אם הוא לא נרשם בעמדת השירות.

מצד שני, אם הוא כן נרשם, יהיה *מאוד* קל לעקוב אחריו, כל מה שיהיה צריך זה כנראה לנחש מספר ת"ז (שזה קל כי מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע, כך קרה עם האגרון, פנקס הבוחרים, ובעתיד כנראה גם עם הביומטרי), מספר רב קו (שוב, קל לגלות, כל מה שצריך זה לסרוק את הכרטיס של הקורבן עם הסמארטפון. מרגלים מקצועיים/בלשים פרטיים יוכלו גם להשיג אנטנת NFC חזקה שתאפשר לדבר עם הכרטיס גם בלי מגע פיזי), שם משתמש וסיסמה (קל לנחש, קצת הנדסה חברתית).

מצד שני, אאל"ט בלונדון יש אפשרות להציג מידע על כרטיס האוייסטר אונליין ועוד לא שמעתי סיפור שבו אנשים השתמשו בשירות הזה לרעה.
לצפיה ב-'"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע..."'
"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע..."
28/03/2017 | 01:58
2
128
אני מצטט את מה שכתבת לעייל:

"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע, כך קרה עם האגרון, פנקס הבוחרים, ובעתיד כנראה גם עם הביומטרי"

ולכן סביר להניח שגם מאגר המידע של משרד התחבורה כבר דלף.... ואם לאו, אז זה רק עניין של זמן עד שמאגר המידע של משרד התחבורה ידלוף. אם מאגר משרד התחבורה לא רשום כדין אצל רשם מאגרי המידע ואין עליו שום פיקוח של אף אחד, אז אין כל בעיה שאיזה "עובד ניקיון" או "פקידה" או "טכנאי שירות" בחברת עדליא (או כל חברה אחרת המפעילה את כרטיס הרב קו עבור משרד התחבורה) יעתיקו את מאגר המידע לאיזה החסן או כונן חיצוני.....

בחיים שלי אני כבר עבדתי בכמה עבודות בלילה שיש בהם מחשב PC המחובר למאגרי מידע, אני יודע שזה מאוד מאוד קל להעתיק את הנתונים ויש כיום מגוון רחב של דרכים להעתיק את הנתונים. החל מהעלאת ה-DATA לענן ועד להעתקה להתקנים נישאים. אבל אם יש פיקוח אז יש גם הרשאות גישה לנתונים ומעקב אחרי הכניסות ליישומים השונים באמצעות קבצי LOG וניטורים שונים. ואם אין כל פיקוח אז הכל אפשרי...

ואגב, בשביל להשיג מספרי תעודות זהות לא צריך להתלכלך עם מאגרי מידע שדלפו לרשת שלמעשה אסור לאזרח להחזיק אותם במחשב. אפשר פשוט להוציא נסח טאבו או נסח חברה מרשם החברות או להזמין את תיק העמותה או להזמין דו"ח שיעבודים וכו...
לצפיה ב-'אתה עדיין לא הצלחת להבהיר לי ולאחרים מדוע'
אתה עדיין לא הצלחת להבהיר לי ולאחרים מדוע
29/03/2017 | 20:19
1
43
כל כך מפריע לך שהמאגר של משרד התחבורה ידלוף אבל לא מפריע לך שמהאגר
​של חברות כרטיסי האשראי ידלוף.
​כאשר המידע עצמו של משרד התחבורה הוא כאין וכאפס לעומת המידע שיש לחברות
​האשראי על הלקוחות שלהן.
לצפיה ב-'בכלל לא מפריע לי ובכלל לא אכפת לי אם ידלוף מאגר משרד התחבורה'
בכלל לא מפריע לי ובכלל לא אכפת לי אם ידלוף מאגר משרד התחבורה
30/03/2017 | 06:04
39
בניגוד לטענתך, בכלל לא מפריע לי שהמאגר של משרד התחבורה ידלוף.

אבל להבדיל ממני, יש אנשים אחרים שזה כן מפריע להם. ואילו הרוב בכלל לא מודעים לכך שקיים מאגר מידע של משתמשי הרב קו והמאגר הזה יכול לדלוף אם לא דלף כבר...

================================

ולגבי שאלתך "מדוע כל כך מפריע לך....",

בגלל שאני נגד כרטיס הרב קו מאחר וכרטיס הרב קו מחייב (במקרה של תקלה באוטובוס) שימוש בכסף מזומן ובכסף מזומן בלבד!!! ואני נגד כל דבר המחייב שימוש בכסף מזומן.
לצפיה ב-'מספר רב-קו הוא ציבורי ואפשר גם לא לסרוק כי הוא רשום מאחור'
מספר רב-קו הוא ציבורי ואפשר גם לא לסרוק כי הוא רשום מאחור
28/03/2017 | 02:43
45
לצפיה ב-'באמת מעניין מה שאמרת לגבי לונדון'
באמת מעניין מה שאמרת לגבי לונדון
28/03/2017 | 09:30
63
דיי מפתיע שלא ניסו לנצל את זה לרעה (ובאמת שממש קל לחשוב על דרכים לעשות את זה).
למען הגינות בלונדון הפרטיות כבר מתה לגמרי בכל מקרה בגלל המעקב של מצלמות בכל העיר.
גם את זה בהחלט ניתן לנצל לרעה ומעניין האם היו נסיונות לעשות את זה.

לצפיה ב-'ולכן עדיף להימנע משימוש בכרטיס הרב-קו, או לחילופין להשתמש '
ולכן עדיף להימנע משימוש בכרטיס הרב-קו, או לחילופין להשתמש
28/03/2017 | 01:22
8
124
בכרטיס רב-קו אנונימי.

הפגיעה בפרטיות כבר קיימת והיא החלה מאז שהחלו להשתמש ברב קו ולאגור מידע על המשתמשים ברב קו.

לעניות דעתי, אם מאגר המידע של משרד התחבורה / חברת עדליא / זכיין אחר של משרד התחבורה (מחק את המיותר), איננו רשום כדין כמאגר מידע אצל רשם מאגרי המידע במשרד המשפטים, אז מדובר גם במעשה שנעשה שלא כדין ובניגוד לחוק ותוך כדי צפצוף על החוק והפיכתו לאות מתה. ואם אכן יש כאן דבר הנעשה בניגוד לחוק (במשרד התחבורה יש לשכה משפטית), אז הצפצוף על החוק נעשה ביודעין ובזדון ובאופן מכוון ובמטרה לפגוע בזדון פגיעה של ממש במשתמשים בכרטיס הרב קו.

שאם לא כן, על משרד התחבורה חלה החובה לרשום כדין את מאגר המידע ברשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ולפרסם את רישומו של מאגר המידע לציבור כנהוג וכמקובל.

ואם אכן קיים מאגר מידע בלתי חוקי שכזה שאין עליו שום פיקוח של אף אחד, אז סביר להניח שהנתונים שבמאגר כבר דלפו וממשיכים לדלוף מדי יום לגורמים שונים שאינם מוסמכים להחזיק במאגר מידע שכזה.

על מאגר המידע להיות רשום כדין ברשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ולהיות כפוף לביקורת של משרד המשפטים בעניין ניהול מאגרי מידע והגישה לנתונים שבהם.
לצפיה ב-'ולכן אני מעולם לא קניתי רב קו על שמי'
ולכן אני מעולם לא קניתי רב קו על שמי
28/03/2017 | 09:34
87
מה שכן אני לא משלה את עצמי שזה נתן לי חסינות מפני מעקב.
ברור שכל תחנות רכבת מרושתות במצלמות מעקב.
ברור גם שדי קל להסתכל על הפריים הנכון במצלמת מעקב ש"מסתכלת" על וולידטור בזמן שמועבר בה רב קו.
אחרי מאמץ לא גדול, ניתן אחרי להעלות היסטורייה של הרב קו האנונימי הספציפי שהרי גם לא יש מספר מזהה ייחודי.
זה כן מקשה במידע מסוימ על העניין ואני מקווה שלא טורחים לעשות את זה עד שיש באמת צורך מבצעי.

לצפיה ב-'איך אתה יודע שהוא לא רשום כדין?'
איך אתה יודע שהוא לא רשום כדין?
28/03/2017 | 11:03
3
21
לצפיה ב-'אני לא יודע אני רק מניח שהוא לא רשום כדין'
אני לא יודע אני רק מניח שהוא לא רשום כדין
28/03/2017 | 14:25
2
45
ואני גם מניח שאף אחד מגורמי אכיפת החוק במדינת ישראל (משרד המשפטים) לא יודע בכלל על קיומו של מאגר המידע הזה.

כך זה ברפובליקת הבננות הנקראת מדינת ישראל שבה הפרת החוק הפכה להיות לנורמה מקובלת.

אבל רגע, האם בכלל מבחינה משפטית מאגר המידע הזה הוא של משרד התחבורה או של חברת עדליא או של חברה פרטית אחרת?

אם מאגר המידע הוא בכלל של חברת עדליא או של חברה פרטית אחרת, אז משרד התחבורה יכול להתנער מאחריותו לאי רישום מאגר המידע כדין. ואם גם לא נחתם כל הסכם משפטי ספציפי בעניין מאגר המידע בין חברת עדליא למשרד התחבורה, גם חברת עדליא יכולה להתנער מאחריותה לאי רישום מאגר המידע....

בעניין חשוב זה צריך להגיש למשרד התחבורה בקשה לקבלת מידע ולראות מה תהיה תגובתם אם בכלל יגיבו או שיבחרו להתעלם מתגובה ולמעשה להפר חובה חקוקה.
לצפיה ב-'גם חברה פרטית מחוייבת בחוק לרשום מאגרי מידע אאל"ט'
גם חברה פרטית מחוייבת בחוק לרשום מאגרי מידע אאל"ט
28/03/2017 | 15:14
1
18
לצפיה ב-'ולמה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה פועלים כדין?'
ולמה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה פועלים כדין?
29/03/2017 | 05:08
24
הצפצוף על החוק הפך להיות לנורמה מקובלת במדינת ישראל ועובדי ציבור רבים שאמורים היו לשרת את הציבור פועלים משיקולים זרים ופסולים שאינם טובת הציבור תוך כדי צפצוף על החוק וניצול העדר האכיפה ההולמת במדינת ישראל.

אז למה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה (או בחברה פרטית שנשכרה על ידי משרד התחבורה ועובדת עבורו ועל פי דרישותיו) פועלים כדין?

אני לא מאמין לשום מילה היוצאת ממשרד התחבורה כל עוד המשרד לא הציג בפני מסמך משפטי (בחתימת היחידה הרלוונטית במשרד המשפטים) שמאגר המידע רשום כדין.

ולא, אני לא מתכוון לכלות את זמני על הגשת בקשות לקבלת מידע למשרד התחבורה. מן הראוי שהמשרד יפרסם את המידע באתר האינטרנט הממשלתי והמידע יהיה פתוח ונגיש לכל ובלי שהציבור יצטרך בכלל לפנות למשרד במטרה לבקש את המידע.

וכל עוד אין כל מסמך משפטי המוכיח שמאגר המידע רשם כדין וכל עוד אין שום רשות רגולטורית המפקחת על פעילות כרטיס הרב קו ומאגרי המידע שהוסמכה כדין, מבחינתי מאגר המידע אינו רשום כדין!

ולמען הסר ספק,

משרד התחבורה אינו גוף רגולטורי המפקח על פעילות כרטיס הרב ועל מאגר המידע מאחר ואין כל חוק שהסמיך את המשרד לכך מאחר ופעילותו של כרטיס הרב קו איננה מוסדרת בחוק. יש הבדל גדול בין כירטוס בתחבורה ציבורית כפי שמופיע בתקנות התעבורה בצורה מעורפלת, לבין חוק שיסדיר את פעילות כרטיס הרב קו ולרבות הטיפול במאגר המידע וקביעת הרשאות הגישה למאגר הזה.

לעומת זאת,

פעילותן של חברות כרטיסי האשראי ופעילות כרטיסי האשראי וכרטיסי החיוב בישראל מוסדרת בחוק כרטיסי חיוב ולרבות הגוף הרגולטורי שמפקח על פעילות זו (בנק ישראל).
לצפיה ב-'קונילמל שכמותך'
קונילמל שכמותך
28/03/2017 | 23:01
2
71
אתה שכל כך חרד לפרטיותך, אם אתה משתמש בכרטיסי אשראי
(מכיר דבר כזה דמתקרא כרטיס אשראי?)
​הרי שהאקר או נבל או כל מי שיש לו גישה למאגרי התנועות הכספיות של כרטיס
​האשראי שלך ידע בדיוק היכן היית בכל יום ויום.

​מי שיש לו גישה למאגרי המידע הללו יודע מה אתה קונה בכל יום ויום בשנתיים שלוש
​אחורה (כמה זמן שהמאגר נשאר באון ליין במחשבים וגם מאגרים שיורדים לגיבוי
בדיסקים לא מקוונים אפשר איכשהו להשיג אליהם מידע אבל נגיד שלא. נגיד
​שרק למאגר שמכיל שנתיים אחורה יש לחלאות הללו גישה).
יודע מה סכום ההוצאה החודשית שלך, איפה קנית בכל יום ויום ובאיזה סכומים.
​הוא יודע את הכתובת שלך (זה דבר שרשום ראס בן אמו רשום גם רשום במאגר הזה), הוא יודע את מסגרת האשראי הבנקאית שלך, הוא יודע את תאריך הלידה שלך, הוא יודע את הרגלי הצרכנות שלך.
​"קצת" יותר פרטי מידע ממי שמבצע האקינג למאגר של הרב קו.

​להשוות בין שני המאגרים זה בערך כמו להשוות ילדה בת 8 שמתחילה להתאמן בג'ודו לבין אריק זאבי ואורי ששון בשיאם או כמו להשוות אופניים עם פנצ'ר בגלגל
לבין אופנוע מירוץ
​או כמו להשוות דירת חדר וחצי בחצר אחורית של איזו עיירה שכוחת אל לבין פנטהאוז 6 חדרים בשכונת יוקרה של עיר גדולה.
לצפיה ב-'אתה מתאמץ בכוח להשוות בין שני דברים שונים לחלוטין'
אתה מתאמץ בכוח להשוות בין שני דברים שונים לחלוטין
29/03/2017 | 05:42
1
46
פעילות כרטיסי האשראי מוסדרת במדינת ישראל באמצעות חוק כרטיסי חיוב ובנוסף גם יש גוף רגולטורי שהחוק הסמיך אותו במפורש לפקח על תחום כרטיסי האשראי.

זאת ועוד, חברות כרטיסי האשראי בישראל פועלות על פי תקנים בינלאומיים מחמירים ביותר של ארגוני תקינה בעולם ושל חברות האשראי הבינלאומיות.

יתירה מכך, מאגרי המידע של חברות האשראי רשומים כדין אצל רשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ועל כל המשתמע מכך.

=======================

ומה בדיוק קורה בעניין כרטיס הרב קו???

שום דבר ממה שרשמתי לעייל. בעניין הרב קו הכל מתנהל חפיף בצורה רשלנית.

===========================

ולא, בניגוד לטענתך, אני בכלל לא חרד לפרטיות שלי.

אני מאחל בהצלחה לכל עובדי חברות האשראי בעולם. לא אכפת לי בכלל שהם מחטטים בהרגלי הקניות שלי ובהרגלי הצרכנות שלי ובהרגלי השימוש שלי בכרטיס האשראי.

התמורה שאני מקבל מחברות האשראי שווה את הפגיעה בפרטיות שלי אם בכלל ניתן לכנות זאת כפגיעה בפרטיות. ואגב, אני גם חבר מועדון בכל רשתות השיווק בישראל ובכלל לא אכפת לי שכל עובד בחנות שאני קונה בה יכול לראות איזה מוצרים אני קונה ומהם הרגלי הקנייה שלי...

ומה בדיוק אני מקבל מכרטיס הרב קו???

איזה הטבות מפנקות או מבצעים / הנחות / צבירת נקודות / מיילים / כוכבים / המרה לחברות תעופה / כניסה לטרקליני אחמים / מועדוני הנוסע המתמיד, אני מקבל כמחזיק בכרטיס הרב קו???

התשובה היא כלום. פשוט שום כלום.

המעברים החופשיים וההנחות בתח"צ המוקנות למחזיקי כרטיסי הרב קו בלבד, כולם בטלים ומבוטלים בהשוואה למכלול ההטבות המוקנות ללקוחות חברות האשראי ומועדוני הלקוחות של רשתות השיווק השונות.

אז יאללה, אני מאשר בזאת לכל עובדי חברות האשראי בישראל לחדור לפרטים האישיים שלי ובמטרה להציע לי חופשה חלומית בלתי נשכחת בבית מלון איכותי ויוקרתי ו/או ארוחה בלתי נשכחת במסעדת גורמה לאניני הטעם ו/או מסע קניות מפנק בחנויות בוטיק בתל אביב המשולב בלינה בבית מלון איכותי יוקרתי.

לצפיה ב-'כאמור, רפואה שלמה'
כאמור, רפואה שלמה
29/03/2017 | 08:34
17
לצפיה ב-'תנפיק כמה רב קו במקביל ותשלם במזומן'
תנפיק כמה רב קו במקביל ותשלם במזומן
28/03/2017 | 07:56
2
85
הגנבים לא צריכים את הרב קו שלך כדי לדעת מתי הבית ריק...
לצפיה ב-'יש גנבים שכן רוצים לדעת מתי הבית ריק...'
יש גנבים שכן רוצים לדעת מתי הבית ריק...
28/03/2017 | 08:17
70
ולכן הפתרון למי שרוצה להשתמש בכרטיס הרב קו זה רק כרטיס אנונימי.
לצפיה ב-'הם מסתכלים מתי הרכב לא בחנייה'
הם מסתכלים מתי הרכב לא בחנייה
28/03/2017 | 11:09
68
ולכן רצוי כל פעם לחנות במגרש חנייה אחר במרחקים שונים מהבית.
לצפיה ב-'לא כולם גרים לבד ובעיקר לא כל הנסיעות קבועות (וגם הן משתנות)'
לא כולם גרים לבד ובעיקר לא כל הנסיעות קבועות (וגם הן משתנות)
29/03/2017 | 10:57
1
41
אני בעד פרטיות ומסכימה שזה בעייתי, רק לא חושבת שזה המאגר שיעזור לפורצים. אני רוצה רק להזכיר שצעירים שגרים לבד ונוסעים קבוע באוטובוסים הם לרוב לא האנשים שיש הרבה מה לגנוב אצלם בדירה...
לצפיה ב-'מה גם שלא כתוב ברב קו אם זו דירת שותפים...'
מה גם שלא כתוב ברב קו אם זו דירת שותפים...
30/03/2017 | 11:12
8
לצפיה ב-'רב-קו אונליין כבר כולל אפשרות להזמנת טעינה אבל '
רב-קו אונליין כבר כולל אפשרות להזמנת טעינה אבל
28/03/2017 | 02:37
77
כדי לטעון הזמנה זו צריך פיזית לקרוא את הכרטיס באפליקציה / קורא כרטיסים באתר משום שרב-קו מצד משתמש זו מערכת לא מקוונת
כשממילא קוראים כרטיס באפליקציה/אתר האפשרות להזמין טעינה של חוזה מיותרת אלא רק אם אין לך טלפון מתאים/קורא כרטיסים ואתה לא רוצה להזין פרטי תשלום בטלפון של אחר אלא רק לסרוק בו כדי להטעין

אותו העניין בהזמנת הטעינה באתר הרכבת / מטרונית / נתיב אקספרס שהכרטיס צריך להסרק במאמת של המפעיל כדי שהחוזה שאתה הזמנת (שרשום ברשימה ירוקה עפ"י נוהל https://goo.gl/mH3YM5 ) ייטען בכרטיס (ואגב קארדפיק מראה לך גם את המספר הזה בנוסף למידע הרגיל)

כמו כן אם הנפקת בר"י, היה לך אזור אישי באתר, שבו היה ניתן לראות נסיעות בחצי שנה אחרונה לאחר שהשערים של הרכבת שלחו דיווח . רק שעכשיו באתר יש רק הזמנת הכרטיס https://ravkav.rail.co.il/ אבל האזור האישי עם מידע עדיין מוזכר ב https://www.rail.co.il/ravkav/pages/faqravkav.aspx בשאלה השמינית

לצפיה ב-'ביום שבו צה״ל יחייב כל חייל להעביר תעודה בכל נסיעה'
ביום שבו צה״ל יחייב כל חייל להעביר תעודה בכל נסיעה
28/03/2017 | 08:51
2
109
ולא יחשוש שהמידע הזה ישמש את אויבנו, לדעת על כוננות מבצעים וכיו״ב אז לא תהיה בעיה להשתמש במאגר הנ״ל לכל הציבור
לצפיה ב-'אפשר לטשטש את זה ע"י שימוש בקטגוריית זהה לפנסיונרים ונכים. '
אפשר לטשטש את זה ע"י שימוש בקטגוריית זהה לפנסיונרים ונכים.
28/03/2017 | 11:29
1
83
כך לא תיווצר קטגוריה ברורה ונפרדת שניתן לקרוא בקלות ספציפית כחיילים.
לצפיה ב-'זה לא אותו פרופיל כי אלה לא אותן הנחות'
זה לא אותו פרופיל כי אלה לא אותן הנחות
29/03/2017 | 10:07
18
לצפיה ב-'לאנדרואיד יש אפליקציה '
לאנדרואיד יש אפליקציה
28/03/2017 | 18:04
3
210
שלום! לאנדרואיד יש אפליקציה ,לאייפון עד כמה ידוע לי עדיין אין ,נשמר כל המידע שנצבר ברב קו מיום הוצאתו מה כן (אני לא ידעתי זה ) אבל יש כיסויים שאינם מאפשרים לסמארטפון לקרוא את הרב קו ואני קניתי אחד כזה אז אם הולכים לקנות כיסוי ,לפני התשלום בודקים אם המכשיר קורא את הרב קו ולא ,משאירים את הכיסוי על המדף בחנות .
לצפיה ב-'לא מיום הוצאתו! רק מספר מצומצם של פעולות אחרונות.'
לא מיום הוצאתו! רק מספר מצומצם של פעולות אחרונות.
28/03/2017 | 18:06
2
39
לצפיה ב-'צודק '
צודק
28/03/2017 | 18:18
22
לצפיה ב-'עד 6 פעולות אחרונות בלבד על הכרטיס עצמו כי מערכת לא מקוונת'
עד 6 פעולות אחרונות בלבד על הכרטיס עצמו כי מערכת לא מקוונת
28/03/2017 | 22:33
103
LID DF /2000, EF /2000/2010
SFI 0x08, cyclic, 6 records

מה שלא מונע לאסוף את הפעולות מצד מפעיל לאחר שהמאמת שלח דיווח ולהציגו לנוסע באזור אישי כפי שהיה עם הרכבת או לאספם באת בקשת נוסע לשחזור חוזים באת תקלת טעינה כלשהי או אובדן כרטיס

אגב לידיעתכם כרטיס אשראי גם שומר מספר פעולות EMV אחרונות באופן לא מקוון במעבד של הכרטיס באופן די דומה וחברות האשראי/בנקים שומרים היסטוריית פעולות מאז הוצאו, אז מה? גם נעשה את אותו עניין פרטיות מזה??
לצפיה ב-'בקיצור אפשר רק 6 אחרונים דרך אפליקציה. תודה לכולם'
בקיצור אפשר רק 6 אחרונים דרך אפליקציה. תודה לכולם
30/03/2017 | 01:03
1
32
לצפיה ב-'כאשר תיקוף ערך צבור ברכבת, נסיעה ויציאה ביעד זה 3 פעולות ו..'
כאשר תיקוף ערך צבור ברכבת, נסיעה ויציאה ביעד זה 3 פעולות ו..
30/03/2017 | 05:03
91
טעינת ערך צבור זה 2 פעולות (ביטול חוזה קיים, לאחר מכן טעינה של חוזה חדש עם קישוריות המונה (counter) של החוזה המבוטל)
טעינת חוזה כלשהו אם יש מקום פנוי בכרטיס - פעולה אחת
טעינת חוזה כלשהו במקום חוזה שפג תוקף - 2 פעולות (כפי שמעלה)
הנפקת כרטיס או שינוי פרופיל זו גם פעולה, כמו כן גם פסילת כרטיס זו פעולה

לצפיה ב-'נסיעות ברכבת או אוטובוס?'
נסיעות ברכבת או אוטובוס?
30/03/2017 | 21:55
40
אם מדובר על נסיעות ברכבת תפנה לפניות הציבור שלהם, הם יסבירו לך איך מקבלים את זה.
(למיטב זכרוני תקף רק לרב קו שהונפק ברכבת.)
לצפיה ב-'חלם זה בבאר שבע'
חלם זה בבאר שבע
27/03/2017 | 20:56
1
367
נצרכתי לנסוע היום בקו 2 פנימי בבאר שבע לקניון מול 7 ומשום מה האיסוף והורדה לקו באותו תחנה למרות שיש תחנה ממול ממש ואפשר להפריד בין האיסוף וההורדה
לצפיה ב-'הנהג טעה (לא באשמתו). התחנה שממול פעילה לקו 2'
הנהג טעה (לא באשמתו). התחנה שממול פעילה לקו 2
28/03/2017 | 00:16
171
בתחנה שממול קו 2 עוצר בכיוון הנסיעה לנווה נוי/נחל בקע ואילו בסככה שבצד של המול 7 קו 2 עוצר בכיוון הנסיעה למרכזית ושכונה ג' (רכבת צפון).

פשוט בסככה שממול אין שילוט, לכן יש נהגים שלא יעצרו בה ככל הנראה.
לצפיה ב-'חצי פורסמה בקשת RFI לשירותי ייעוץ וניהול הקמת נמל תעופה'
חצי פורסמה בקשת RFI לשירותי ייעוץ וניהול הקמת נמל תעופה
27/03/2017 | 20:07
91
532
בינלאומי חדש:
המשך>>
בינלאומי חדש:

קטע מעניין מה RFI:
2.2. Decision to Promote the Airport
2.2.1. In light of the foregoing, it was decided by the GoI that an additional international airport (in this RFI, the "Airport") is an urgent national necessity [please refer to decision number 3512 dated 24 July 2011 ("First Decision")]. Following the First Decision, an additional decision was reached according to which the Airport is designated to operate as a secondary airport to TLV, and will be built and operated by the private sector pursuant to a PPP scheme [please refer to decision number 2050 dated October 7, 2014].
2.2.2. The GoI further decided that, subject to the results of a preliminary statutory alternatives study, the Airport will be located at the Ramat David area, which is in the north of Israel, as indicated in the chart attached to this RFI as Appendix A.
2.2.3. If the Ramat David area alternative will be approved, it is expected that:
2.2.3.1. the Airport will serve as a joint civil and military airport; and
2.2.3.2. international passenger traffic is expected to reach 3.5 million international passengers during the Airport's first year of full operation (current preliminary estimation is between 2025 and 2030) and to have an average growth rate of 5% during the next 15 years, with a higher growth rate in the first five years of operation. These foregoing initial estimations are based on the estimates of the Civil Aviation Authority of Israel, global forecasts and MITRE report; however, such estimates are very preliminary, yet to be verified and will ultimately depend on, inter alia, economical situation in Israel and the region during the relevant years, geo-political situation, the applicable regulatory and other statutory requirements, the attractiveness of the Airport as compared with other international airports in Israel and on other factors which have bearings of the industry.
2.2.4. The Planning Authorities of the GoI are currently conducting a preliminary statutory alternatives study, in order to determine the suitable geographical location of the Airport.
2.2.5. Following the selection of the location of the Airport, a preliminary design of the Airport will be carried out in coordination with the Planning Authorities, following which a statutory plan for the Airport will be initiated and approved.
2.2.6. The attention of all Participants is drawn to the fact that the location of the Airport has not yet been determined and eventually it may not be the Ramat David area.
2.3. Key Characteristics of the Airport It is currently expected that: 2.3.1. The Airport will be suitable for short to mid-range flights (i.e. between 5 to 6 hours);
2.3.2. The Airport will be suited to accommodate narrow-body planes (Aerodrome reference code - 4C);
2.3.3. The Airport will be constructed in a manner which will enable short and efficient turnaround time for aircraft on the ground, and a considerable volume of international air traffic;
2.3.4. There will be an emphasis on lowering building and operational costs of the Airport; and
2.3.5. The estimated date for the commencement of the operation of the Airport is currently between 2025 and 2030.
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 27/03'
שרשור הכוונה ומודיעין 27/03
27/03/2017 | 09:08
5
11
לצפיה ב-'הגעה מבאר שבע אל ירושלים הר הצופים שדרות צ'רצ'יל בית ריקלי'
הגעה מבאר שבע אל ירושלים הר הצופים שדרות צ'רצ'יל בית ריקלי
27/03/2017 | 16:41
3
30
שלום - כיצד הכי כדאי לי להגיע מבאר שבע לכתובת הנ"ל בירושלים?
הנסיעה ברביעי בצהריים מוקדמים (אזור 13:00 יציאה) אם זה משנה מבחינת עמוסים.

אשמח לדעת גם מה הזמנים הצפויים שלי מהיציאה מבאר שבע עד ליעד מנסיונכם והערכתכם בשטח.

תודה!
לצפיה ב-'קו 470 לתחנה המרכזית בירושלים משם קו 68 עד למקום'
קו 470 לתחנה המרכזית בירושלים משם קו 68 עד למקום
27/03/2017 | 17:38
2
33
זמן נסיעה מעל שעתיים תלוי בעומסים.
במידה שרחוב בר אילן בירושלים עמוס במיוחד אפשר לקחת רכבת קלה עד תחנת גבעת התחמושת ומשם באוטובוס או 20 דקות ברגל.
לצפיה ב-'תודה, היכן נמצא אותו קו 68 בתחנה המרכזית?'
תודה, היכן נמצא אותו קו 68 בתחנה המרכזית?
28/03/2017 | 16:38
1
14
לצפיה ב-'יוצאים מהתחנה חוצים את רחוב יפו 20 מטרים שמאלה'
יוצאים מהתחנה חוצים את רחוב יפו 20 מטרים שמאלה
29/03/2017 | 01:55
7
לצפיה ב-'מישהו יכול לתת הערכת עלות למונית ספיישל ת"א-טבריה?'
מישהו יכול לתת הערכת עלות למונית ספיישל ת"א-טבריה?
28/03/2017 | 15:22
31
לצפיה ב-'עדכוני קווים / קווים חדשים / שינוים בקווים קיימים'
עדכוני קווים / קווים חדשים / שינוים בקווים קיימים
27/03/2017 | 00:22
36
206
לצפיה ב-'אז קו 163 החדש אינו ממש משרת את חריש'
אז קו 163 החדש אינו ממש משרת את חריש
27/03/2017 | 00:35
109
אלא בעיקר את שני הישובים הערביים שצפון לחריש ונווה אילן ונותן להם קישור מהיר לחדרה במסלול דומה לשל קו 60. וקו 63 מוצא משני הישובים הערביים שמצפון לחריש והשירות בהם עובר לקו 163 החדש.
לצפיה ב-'הודעות לציבור הנוסעים בכפר סבא- שינויים בקווי השירות'
הודעות לציבור הנוסעים בכפר סבא- שינויים בקווי השירות
22/03/2017 | 12:25
1
215
החל מיום ראשון ה-26.3.17, יחולו השינויים הבאים בקווי השירות בכפר סבא:
תופסק פעילותו של קו 62 הנוסע בין מסוף קפלן לתחנת הרכבת נורדאו, במקביל תתווספנה נסיעות בקו 2 וכל הנסיעות (בשני הכיוונים) תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת נורדאו.
תופסק פעילותו של קו 63 הנוסע בין הת. המרכזית בכפ"ס לת. הרכבת נורדאו, במקביל יתוגבר משמעותית קו 3 וכל הנסיעות בקו תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת נורדאו.
תופסק פעילותו של קו 41 הנוסע בין אזור התעשייה עתיר ידע בכפר סבא, במקביל יתוגבר קו 40 הנוסע באותם אזורים. מודיעין האתר יעודכן בסמוך למועד השינויים.
לצפיה ב-'התגבור בעתיר ידע מבורך.'
התגבור בעתיר ידע מבורך.
27/03/2017 | 00:27
79
וגם בנוסף תדירות הקו עלתה. היה די מיותר להפעיל שני קווים שעושים למעשה אותו המסלול רק תחנות מוצא ויעד שונות.
לצפיה ב-'שינויים בקווי תחבורה גולן'
שינויים בקווי תחבורה גולן
22/03/2017 | 12:38
1
222
יום שלישי 7/3/2017 ט' אדר תשע"ז

קו 92 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 14:10

קו 95 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קו 94 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא מבוטל.

יום רביעי 8/3/2017 י' אדר תשע"ז

קווים 77,76,74 היוצאים מחספין בשעה 16:05 מבוטלים.

קווים 88,89 היוצאים מקצרין בשעה 14:40 יצאו בשעה 13:40.

קווים 88,89 היוצאים בשעה 16:20 מקצרין מבוטלים.

קווים 60,61,62,63 היוצאים מהישיבה התיכונית טבריה בשעה 15:50 יצאו בשעה 13:30

קווים 62,64 היוצאים בשעה 17:25 מהישיבה התיכונית יצאו בשעה 15:50

יום חמישי 9/3/2017 יא" אדר תשע"ז

קו 92 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 11:30

קו 94 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 11:30

קו 95 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קו 94 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קווים 60,61,62,63 היוצאים מהישיבה התיכונית טבריה בשעה 15:50 יצאו בשעה 13:30

קווים 62,64 היוצאים בשעה 17:25 מבוטלים.

קו 51  מטבריה לנטור יצא בשעה 17:45 מתכונת פגרות

קו 52 מטבריה לקצרין יצא בשעה 17:35 מתכונת פגרות

קווים 77,76,74 היוצאים בשעה 17:45 מחספין יצאו בשעה 12:15

קווים 88,89 היוצאים בשעה 14:40 מקצרין יצאו בשעה 13:40

קווים 88,89 היוצאים בשעה 16:20 מקצרין מבוטלים.

לצפיה ב-'7-9.3.2017 כבר היסטוריה'
7-9.3.2017 כבר היסטוריה
22/03/2017 | 12:52
77
לצפיה ב-'סופרבוס-קו חדש-קו 27 מבית שאן ועד צמח '
סופרבוס-קו חדש-קו 27 מבית שאן ועד צמח
22/03/2017 | 12:41
7
387
החל מיום א’ ה- 26/3/17 יופעל קו חדש שמספרו 27 , הקו יפעל מתחנת הרכבת בבית שאן ועד צומת צמח בשני הכיוונים בימים א-ה . מסלול הקו יכלול את צומת בית שאן , חמדיה בית יוסף , ירדנה , נווה אור , אשדות יעקב , מסדה שער הגולן וצומת צמח.
לצפיה ב-'מגניב, את מי הוא ישמש?'
מגניב, את מי הוא ישמש?
22/03/2017 | 13:44
4
155
ומדוע לא עד טבריה?

לצפיה ב-'קיים קו 28 מבית שאן עד טבריה'
קיים קו 28 מבית שאן עד טבריה
22/03/2017 | 14:57
3
438
וגם קיים קו 26 מהיישובים באזור צמח עד טבריה (מתגבר את 28 בקטע צמח טבריה)
וגם קיים קו 29 מגשר דרך ירדנה ובית יוסף עד לרכבת בית שאן (מתגבר את 28 בקטע הדרומי שלו)
כנראה יש עומסים בקטע בית שאן צמח (מכללת עמק הירדן) אז במקום לתגבר את 28 לכל אורכו החליטו לפתוח קו רק לקטע זה.
לצפיה ב-'אם כבר לתגבר, אז בצורה של מזלג'
אם כבר לתגבר, אז בצורה של מזלג
22/03/2017 | 15:38
2
159
כלומר להמשיך את 27 עד לבית החולים פוריה.
לצפיה ב-'זה אכן רעיון טוב'
זה אכן רעיון טוב
22/03/2017 | 15:39
1
148
אין כמעט שום שירות בכביש אלומות-קבוצת כנרת. ויש סטודנטים במכללת עמק הירדן שגרים "על ההר". אז זה הגיוני.
לצפיה ב-'למה אין שירות?'
למה אין שירות?
27/03/2017 | 10:50
60
בוודאי שיש: קווים 31 ו-38 של ג'יבי + קו 488 של נסיעות ותיירות. הם אמנם לא נכנסים ליישובים, אבל לסטודנטים זה פחות משנה
לצפיה ב-'שימו לב ללו"ז קו 27. שתי נסיעות לכל כיוון ביום'
שימו לב ללו"ז קו 27. שתי נסיעות לכל כיוון ביום
22/03/2017 | 20:00
1
141
קודם כל הקו הוא מתחנת הרכבת בית שאן דרך כביש 71 (לא נכנס לבית שאן ולא נכנס לתחנה המרכזית).

מצמח לבית שאן: 05:15, 06:15.
מבית שאן לצמח: 19:10, 22:10,

מה שאומר שהקו מיועד ליוממים מצמח וליישובים שבין צמח לבית שאן שרוצים להגיע לרכבת בבוקר ולחזור ממנה בערב, והוא כלל לא קשור ליוממים מהיישובים הללו שנוסעים למכללת עמק הירדן או מוקדים אחרים באזור צמח. הקו אפילו לא נכנס לתוך בית שאן.

לאן היעד של היוממים ברכבת? עפולה? חיפה? האם ליישובים מאשדות יעקב ומנחמיה צפונה לא כבר עדיף היה לעשות קו דרך כביש 767 (כינרת - כפר תבור) וכביש 65 (כפר תבור - עפולה)?
לצפיה ב-'היה עדיף כבר לשנות את מסלול 28'
היה עדיף כבר לשנות את מסלול 28
22/03/2017 | 21:45
98
כך שיעבור קודם לתחנת הרכבת בית שאן ואז משם לתחנה מרכזית (צריך?)
ומהצד השני מצומת צמח לבית החולים פוריה ואז לתחנה מרכזית במסלול הרגיל .
ובמקביל מתגבר את השרות

כך אתה מספק שרות לישובים שבין צמח לבית שאן אל בית חולים וגם מקשר לטבריה מהרכבת (טוב שמי שרוצה להגיע לטבריה עם הילדים...)
לצפיה ב-'הודעות לציבור הנוסעים בהרצליה- שינויים בקווי השירות מתאריך 2'
הודעות לציבור הנוסעים בהרצליה- שינויים בקווי השירות מתאריך 2
22/03/2017 | 12:20
2
245
החל מיום ראשון ה-26.3.17 יחולו השינויים הבאים בקווי השירות בהרצליה:
תופסק פעילותו של קו 14 בהרצליה בין המרינה להרצליה פיתוח, ותבוטלנה הנסיעות היוצאות בקו 8 בין השעות 23:00-14:00. במקביל, יתוגבר משמעותית קו 13 ותוארכנה שעות הפעילות שלו בימים ראשון עד חמישי כדלקמן: הקו יופעל החל מהשעה 7:00 ועד לשעה 21:00 בתדירות של 20 דק' (בין 19:00-21:00 כל 30-60 דק'). כל הנסיעות תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת בהרצליה. לוח הזמנים בימי שישי- ללא שינוי.
פעילותו של קו 93 הנוסע בין הרצליה למסוף הטייסים בתל אביב תצומצם ל-3 נסיעות לכל כיוון. כל הנסיעות שתבוטלנה בקו 93, תועברנה לקו 91.
מודיעין האתר יעודכן בסמוך למועד השינוי.
לצפיה ב-'בנוסף יתוגבר קו 347 ויורחבו שעות פעילותו:'
בנוסף יתוגבר קו 347 ויורחבו שעות פעילותו:
22/03/2017 | 23:04
1
159
לצפיה ב-'צעד מבורך לקו המעולה!'
צעד מבורך לקו המעולה!
23/03/2017 | 11:58
53
לצפיה ב-'קו חדש: ירושלים-עמנואל (אגד תעבורה-479)'
קו חדש: ירושלים-עמנואל (אגד תעבורה-479)
27/03/2017 | 00:48
3
309
נוסע במקביל לקו 469 אבל מסיים את נסיעתו בעמנואל ולא בקדומים.
לצפיה ב-'איני רואה טעם בקו זה אם ניתן להוסיף נסיעה לקו 469.'
איני רואה טעם בקו זה אם ניתן להוסיף נסיעה לקו 469.
27/03/2017 | 03:12
1
123
היה גם בעבר קו 475 של אג"ת ממעלה לבונה לירושלים בתדירות די דומה אך הקו בוטל.

ובנוסף לקו 479 נפתח גם קו 475 חדש מירושלים לקדומים.
לצפיה ב-'הטעם הוא שתושבי קדומים התלוננו על הסיבוב הארוך'
הטעם הוא שתושבי קדומים התלוננו על הסיבוב הארוך
27/03/2017 | 09:45
120
בתוך עמנואל. לכן הקו פוצל.
מבחינתי הסיוט הגדול הוא שבוטלה נסיעה של 465 שיצא ב- 08:30 מירושלים לכיוון עמנואל. זו נסיעה שאני משתמש בה בקביעות.
לצפיה ב-' בנוסף ל-479 יש גם קו 475 חדש שנוסע בין ירושלים לקדומים'
בנוסף ל-479 יש גם קו 475 חדש שנוסע בין ירושלים לקדומים
27/03/2017 | 19:56
90
ללא כניסה לעמנואל.
465 ו 469 ממשיכים להיכנס גם לעמנואל.
ל 475 ו 479 יש רק נסיעה יומית אחת בכל כיוון - אחר הצהריים לירושלים ובסביבות 8 בערב מירושלים.
לצפיה ב-'קו 119-תל אביב ראשון לציון-הוספת נסיעות'
קו 119-תל אביב ראשון לציון-הוספת נסיעות
27/03/2017 | 09:47
1
179
לפני כמה ימים שמתי לב שהוסיפו נסיעות בקו 119 מתל אביב לראשון לציון. האוטובוס האחרון של הקו היה תמיד ב-18:05 ונכון לכרגע נוספו לו עוד שלוש נסיעות ב- 18:45, 19:25, 20:05.
חבל שדן לא מודיע זאת בצורה מסודרת באתר. זהו קו טוב המשמש המון נוסעים ומקצר את הדרך הארוכה של קו 19.
לצפיה ב-'יש עוד שינוים שהם לא מודיעים בכלל לציבור ולכן '
יש עוד שינוים שהם לא מודיעים בכלל לציבור ולכן
27/03/2017 | 23:08
92
הציבור צריך לנחש תמיד מה יהיה הלו"ז בחודש הבא
כמו למשל קו 82 האוטובוס האחרון שיוצא ממסוף כרמלית בימי חול זה 22:45 לפני השינוי היה יוצא ב22:35 
הידעת שקו 266 של דן מתחיל ב05:30 מבית רבקה זה רק חצי השנה השנוי הזה ולפני זה אז שהוא היה קו יחסית חדש היה מתחיל ב06:00 בבוקר 

קו 14 לשכונת בבלי מסיים בשעה 20:45 מהכרמלית זה כבר מחודש ינואר 2017 לפני זה היה מסיים ב20:30 
מומלץ תמיד להיות מעודכנים בכל תחילת חודש 
לצפיה ב-'החל מיום שישי האחרון, שינוי בקו 72 ברמות'
החל מיום שישי האחרון, שינוי בקו 72 ברמות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 13:34
1
158
שכבר אינו נוסע כמו קו 64 אלא חותך למסוף דרך מירסקי.

לצפיה ב-'כן... אמא שלי כבר מקללת בגלל זה...'
כן... אמא שלי כבר מקללת בגלל זה...
27/03/2017 | 21:48
46
לצפיה ב-'קו 254 ו440 ביטול כניסה לישוב מיתר '
קו 254 ו440 ביטול כניסה לישוב מיתר
27/03/2017 | 11:25
7
155
כבר ביטלו את הכניסה של 254 ו440 לישוב מיתר.דרך אגב לא מופיע בשום מקום והשילוט קיים
לצפיה ב-'זה לא שלפני המעבר לאגד תעבורה היו כניסות רבות ב51,61 למיתר'
זה לא שלפני המעבר לאגד תעבורה היו כניסות רבות ב51,61 למיתר
28/03/2017 | 00:35
6
85
ובצדק, לא ממש צריך... 440 לא נכנס למיתר לפחות 15 שנים. האמת, לא זכור לי איי פעם ש440 נכנס למיתר מתיישהו בהיסטוריה הארוכה שלו.

לגבי מיתר עצמה, עוד קצת סבלנות, מעבר לכך לא אוכל להוסיף כרגע.
לצפיה ב-'440 אגד של שעה 5:55 מב"ש'
440 אגד של שעה 5:55 מב"ש
28/03/2017 | 11:34
5
87
תמיד היה נכנס למיתר.61 ב13:35 ו19:00 היו גם נכנסים.51 אף פעם לא נכנס.לגבי קווי מטרופולין- אחד הישובים הגרועים מבחינת תחבורה ציבורית.אם יש לך חדשות אשמח לשמוע
לצפיה ב-'252 אג"ת נכנס וזה מספיק. לא צריך לאמלל את נוסעי קרית ארבע'
252 אג"ת נכנס וזה מספיק. לא צריך לאמלל את נוסעי קרית ארבע
28/03/2017 | 23:04
4
75
והר חברון, גם נסיעות שונות של 61 או 51 נכנסו בעבר לעומר, דברים משתנים... הכניסה של 252 הגיונית ומספקת שירות שהוא עוד רלוונטי ליישובי האיזור שצריכים להגיע למיתר ובחזרה. שאר הקווים לא רלוונטים לכניסה לתוך מיתר בדיוק כמו שהם לא רלוונטיים לכניסה לתוך עומר או כרמית.

בנוגע לקווי מטרופולין, קצת סבלנות (באמת שלא הרבה), אני לא יודע עדיין תאריך יעד מדוייק ונבצר ממני לפרט...

לצפיה ב-'2 קילומטר(עד מרכז מיתר)זה לא מרחק '
2 קילומטר(עד מרכז מיתר)זה לא מרחק
29/03/2017 | 22:10
3
44
כל כך מעקב לישוב של 8800 תושבים שאין להם הרבה אופציות לצאת מהישוב.דרך אגב ראיתי היום בבוקר 254 שהגיע מקרית ארבע מוריד נוסעים בצומת מיתר.מעניין איך הם מגיעים לתוך הישוב?
לצפיה ב-'הבתים שהכי קרובים לצומת ממוקמים 1.2 ק"מ מהצומת.'
הבתים שהכי קרובים לצומת ממוקמים 1.2 ק"מ מהצומת.
30/03/2017 | 01:45
2
42
אותם בתים ממוקמים 800 מטרים מהתחנה של מרכז מיתר. מדובר ב2 ק"מ לכל כיוון כולל נסיעה בכיכרות, זה עיכוב עבור הרוב המוחלט של הנוסעים המבקשים להגיע לבאר שבע. זו גם ככה נסיעה לא כל כך פשוטה מקרית ארבע ויישובי הר חברון לבאר שבע, כביש עם נתיב אחד לכל כיוון שהתנועה בו יכולה להזדחל על 40-50 קמ"ש...

וכמו שאמרתי, כמו שאין סיבה להכ ניס את הקווים הנ"ל למרכז עומר, כך אין סיבה שהם יכנסו למרכז מיתר. זה כמו שתבקש שהקווים מבאר שבע הנוסעים צפונה יכנסו ללהבים, רק לכיכר הכניסה ללהבים ויחזרו חזרה לכביש 40 צפונה. זה ממש לא שונה ממה שאתה מבקש עבור מיתר.

תתאזר קצת בסבלנות, המצב הולך להשתפר משמעותית, בלי קשר לקווי אגד תעבורה
לצפיה ב-'הרעיון שלך מעולה ומבורך'
הרעיון שלך מעולה ומבורך
30/03/2017 | 20:47
1
30
כאשר יש תחבורה טובה לישוב וממנו.אבל גם תושבי מיתר נוסעים בקו 27 דרך עומר (לא רק מרכז)שעה.מצד שני יש נוסעים מעומר שעולים ויורדים מ/למיתר.מה נעשה?
לצפיה ב-'גם תושבי כסייפה נוסעים בקו 52 דרך חורה ותושבי ערערה'
גם תושבי כסייפה נוסעים בקו 52 דרך חורה ותושבי ערערה
30/03/2017 | 21:55
31
נוסעים בקו 53 דרך שגב שלום.

יש הבדל בין שירות פרברי שיותר נהוג לקבץ כמה יישובים תחתיו, במיוחד כשהם כפריים (לא המקרה של עומר ומיתר אך כן היה המקרה של עומר ומיתר לפני מספר עשורים), כמו גם הצורך לקשר בןי שני יישובים קטנים, האחד לשני לצרכים שונים. המציאות הראתה שמספר האנשים שעושים שימוש בקו אוטובוס בין שני יישובים שאינם כל כך סמוכים האחד לשני - קטנה מאד.

בכל מקרה, לא סתם אני חוזר ואומר - סבלנות. אחרי שהדברים יסגרו סופית במערכת של משרד התחבורה, אז תבין שכל השיחה הזאת מיותרת:)
לצפיה ב-'סופרבוס-שינוי קו 23 בית שמש'
סופרבוס-שינוי קו 23 בית שמש
28/03/2017 | 13:18
1
136
החל מיום א’ ה-2/4/17 קו 23 משנה את מסלולו ויסע מבית שמש עד לוזית - ללא המשך לבית ניר / גלאון / גת / קריית גת. בכיוון השני ייצא הקו מלוזית ולא מקריית גת עד לבית שמש ללא מעבר בגלאון / גת / בית ניר.
לצפיה ב-'הקו ינתק את לוזית וישובים בסביבה לקריית גת.'
הקו ינתק את לוזית וישובים בסביבה לקריית גת.
29/03/2017 | 01:37
72
אלא אם כן קו 63 של דן בדרום יוארך ללוזית.
לצפיה ב-'קווים חדשים בנתיב אקספרס-קו 19 וקו 20'
קווים חדשים בנתיב אקספרס-קו 19 וקו 20
29/03/2017 | 15:22
147
החל מיום ראשון 2.4.2017  יופעלו  שני קווים חדשים באשכול הגליל  לפי הפירוט הבא:
קו 19 כיוון 1 מוצא: אבו סנאן-יעד: ירכא
קן 19 כיוון 2 מוצא: ירכא- יעד: אבו סנאן
קו 20 כיוון 1 מוצא ג'וליס- יעד: ירכא
קו 20 כיוון 2 מוצא: ירכא- יעד: ג'וליס

בנוסף יהיו גם שינויים בלו"ז בקווי הגליל:

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 26/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 26/3
26/03/2017 | 09:56
10
18
לצפיה ב-'מחיפה לרעננה רחוב אחוזה'
מחיפה לרעננה רחוב אחוזה
26/03/2017 | 12:27
6
46
שלום,
אני צריך להגיע מחר בסביבות שלוש, לרחוב אחוזה 126 ברעננה, מגיע מחיפה, לקחת רכבת ואוטובוס?
תודה
לצפיה ב-'יש 947 מחיפה לצומת רעננה'
יש 947 מחיפה לצומת רעננה
26/03/2017 | 12:55
5
50
מהמסוף יש הרבה קווים לתוך רעננה.

עקרונית אפשר לקחת רכבת לתחנת האוניברסיטה ומשם קו 47, אבל זה לחזור אחורה.
לצפיה ב-'תודה, קו 47 לא עובר במסוף?'
תודה, קו 47 לא עובר במסוף?
26/03/2017 | 14:59
4
45
מישהו יודע אילו קווים מגיעים בתוך רעננה לרחוב אחוזה או קרוב אליו?

לצפיה ב-'יש דיי הרבה קווים כאלו, בינהם 29/39 מטרופולין, 501/551 אגד'
יש דיי הרבה קווים כאלו, בינהם 29/39 מטרופולין, 501/551 אגד
27/03/2017 | 00:16
1
28
ועוד... כל כמה דקות יש אוטובוס שיוצא מהמסוף לרחוב אחוזה. כעקרון, כל הקווים שנוסעים להרצליה או דרך הרצליה ליעדים אחרים - טובים לך.

יש גם קווים פנימיים של מטרופולין שמגיעים לחלקים שונים של אחוזה.
ל

לגבי 47, הנוא גם יוצא ממסוף רעננה ונוסע לאחוזה. הוצע לך להשתמש בו בכיוון ההפוך, לקחת רכבת לת"א האונ' ומשם לעלות עליו, אבל זה יהיה איטי ודיי מיותר. לטעמי עדיף 947.

לצפיה ב-'טוב, אני פשוט נמצא ליד רכבת מרכז השמונה'
טוב, אני פשוט נמצא ליד רכבת מרכז השמונה
27/03/2017 | 10:41
17
ובשביל להגיע ל 947 צריך לקחת עוד אוטובוס או לנסוע ממילא ברכבת כדי להגיע אליו.. אז אני לא בטוח מה עדיף. למרות שעם הרכבת אליו זה כמה דקות
לצפיה ב-'קווים לרחוב אחוזה.'
קווים לרחוב אחוזה.
27/03/2017 | 00:24
1
36
מצומת רעננה לאחוזה ישנם מספר די רב של קווים. קו 2 מגיע רק לחלקים מסוימים ברחוב אחוזה. קווים 1, 29, 39, 501 משרתים את כל הרחוב והינם בתדירות גבוהה אך הינם עמוסים בחלק משעות היום בעיקר קו 29 שהינו התדיר מביניהם.
לצפיה ב-'סבבה, העומס לא מפריע לי זה משהו חד פעמי:)'
סבבה, העומס לא מפריע לי זה משהו חד פעמי:)
27/03/2017 | 10:44
8
לצפיה ב-'מתל אביב לרחוב הסרן, פארק ראם, כנות'
מתל אביב לרחוב הסרן, פארק ראם, כנות
26/03/2017 | 15:53
2
65
הי, איך אני עושה תנסיעה הזו?  מוביט נותן לי עד צומת גדרה. 

לצפיה ב-'נא להפנות את שאלתך לשרשור ההכוונה היומי'
נא להפנות את שאלתך לשרשור ההכוונה היומי
26/03/2017 | 20:49
10
לצפיה ב-'340 של אפיקים עד בני עייש, לרדת בתחנת בית הספר אופק.'
340 של אפיקים עד בני עייש, לרדת בתחנת בית הספר אופק.
27/03/2017 | 10:09
22
משם מדובר בהליכה של 25-30 דקות לפארק ראם - אין לשם תחבורה ציבורית בכלל.

אם השעות לא מתאימות, אפשר עם 345 מטרופולין (ישיר) לצומת בני עייש ומשם עם קו 37 של אפיקים או בטרמפ, נהוג לעצור שם טרמפים ויעצרו לך תוך כמה דקות. או עם 369 אקספרס גם לצומת בני עייש.

גם לגבי הגעה מבני עייש לפארק ראם תוכל לעצור טרמפים.
לצפיה ב-'בדואים גנבו דיסטומטים של הרכבת הקלה ונתפסו'
בדואים גנבו דיסטומטים של הרכבת הקלה ונתפסו
25/03/2017 | 23:03
2
275
שני בדואים גנבו שני דיסטומטים מאתר של הרכבת הקלה בפ"ת ונתפסו כשניסו למכור את הציוד הגנוב לנגנבים, ובמארב של המשטרה הם נתפסו.

בקיצור אם אנחנו שותקים כשמתבצעות אלפי עברות על חקלאים תמימים,כשנגנבים מהם ציוד חקלאי, מחשבי השקייה, פרות, כבשים ועיזים, אזי זה מגיע לגניבת דיסטומטים יקרים, פה בתוך פתח תקווה.
לצפיה ב-'בזכות הגנבים למדתי ש ״דיסטומט״ מחליף את ה״תאודוליט״ של פעם.'
בזכות הגנבים למדתי ש ״דיסטומט״ מחליף את ה״תאודוליט״ של פעם.
26/03/2017 | 16:06
50
לצפיה ב-'מעניין מי מפעיל אותם משתף פעולה איתם ומי קונה את הסחורה?'
מעניין מי מפעיל אותם משתף פעולה איתם ומי קונה את הסחורה?
26/03/2017 | 21:43
25
לצפיה ב-'טמקא: עומסים אדירים בתחבורה הציבורית לפני השבת ואחריה'
טמקא: עומסים אדירים בתחבורה הציבורית לפני השבת ואחריה
25/03/2017 | 21:25
15
348

קוריוז:  מעניין שבתמונות של חיפה ונתניה אותם אנשים עולים לאוטובוס באותו סדר.
לצפיה ב-'הפתרון פשוט: להפסיק את עוצר השבת'
הפתרון פשוט: להפסיק את עוצר השבת
25/03/2017 | 21:34
1
113
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
26/03/2017 | 16:48
96
לפחות נוע תנוע פתחו הד סטראט להרחבת התחבורה השיתופית בשבת.
לצפיה ב-'נצל"ש. במוניות שירות בשבת לפתח תקווה עולה רק 9 ש"ח'
נצל"ש. במוניות שירות בשבת לפתח תקווה עולה רק 9 ש"ח
25/03/2017 | 21:48
2
200
היום אספתי ידידה ברח' ז'בוטינסקי בר"ג ובדיוק עצרה מונית שירות.
​שאלתי את הנהג מה המחיר בשבת מר"ג לפ"ת ומה המחיר ביום חול.
אז בשבתות וחגים 9 ש"ח לעומת 6.50 ש"ח ביום חול.

לא נורא וממש לא בשמיים.

​זוג שיוצא לבלות בת"א וחוזר אח"כ עם מונית שירות מוציא בסך הכל 40 ש"ח
​להלוך וחזור גם יחד על שניהם (4 נסיעות נוסע).
​פחות ממונית ספיישל לכוון אחד מר"ג או גבעתיים לאחד ממוקדי הבליינות בת"א.
​שוב, לזוג הלוך וחזור במונית שירות יותר זול מאפילו רק כוון אחד במונית ספיישל
​ממרחק שהוא חצי מהמרחק של פ"ת.

​שלא אובן לא נכון, אני לא רק בעד תח"ץ רגיל (אוטובוסים, רכבות, רכבות קלות) בשבת אני דורש​ במפגיע מהמדינה/ממשלה שיתחילו לפעול בנידון שתהיה תח"ץ
סבירה גם בשבתות וחגים.
לצפיה ב-'אני חושב שמחיר של 9 ש"ח לנסיעה הזו בתח"צ רגיל בסופ"ש גם סביר'
אני חושב שמחיר של 9 ש"ח לנסיעה הזו בתח"צ רגיל בסופ"ש גם סביר
25/03/2017 | 21:51
148
שלא יהיו תירוצים תקציביים של "אין מספיק נוסעים בשבת" ו"צריך יותר כסף כדי לשלם 200% לנהגים לפי חוק" וכל השטויות האלו. אין בעיה. שיעלה 9 ש"ח במקום 5.90. שיעלה אפילו 10 ככה שיהיה עגול ונהגים יצטרכו להתעסק עם פחות עודף.
אנשים ישלמו בהחלט ובשמחה אם רק הייתה להם את האפשרות.
לצפיה ב-'מפתח תקווה לתל אביב המחיר גבוה יותר מפתח תקווה לרמת גן.'
מפתח תקווה לתל אביב המחיר גבוה יותר מפתח תקווה לרמת גן.
27/03/2017 | 00:10
23
לצפיה ב-'ושוב הכל חוזר לבעיית הנהגים'
ושוב הכל חוזר לבעיית הנהגים
26/03/2017 | 00:07
6
185
אם אין מספיק נהגים - לא ניתן להפעיל תגבור יעיל, וכמובן שכל נהג ינסה להשתמט מסידור עמוס של יום שישי ומוצ"ש, והחברות במגמה לחסוך על תפעול הפסדי של ימי עבודה מיוחדים (יש תוספת סבסוד שמכסה על תוספת שישי/מוצ"ש/לילה לנהגים, או שהכל מחושב לפי ק"מ, ללא תלות בזמן הנסיעה?)

צריך לייבא עובדים זרים לעבודה בתחבורה ציבורית בישראל, יש לא מעט מדינות בהם זה כבר עובד.
לצפיה ב-'לא צריך עובדים זרים'
לא צריך עובדים זרים
26/03/2017 | 15:03
1
139
צריך שכר הוגן + הבטחת תנאים סוציאלים וותק גם אם עוברים מחברה לחברה כדי שלאנשים יהיה ביטחון בעבודה.
הפכו את המקצוע ממקצוע בטוח ויציב למשרות שבהן אתה עלול לעבור ממעסיק למעסיק לפי תוצאות מכרז ולספוג פגיעה בתנאים ובמשכורת.

אם השכר יהיה סביר ולאנשים יהיה בטחון בעבודה בלי קשר למכרזים ובייחוד אם יוסיפו אמצעי כרטוס עצמי לנוסעים, אנשים יבואו לעבוד בזה.
לצפיה ב-''
26/03/2017 | 15:31
27
לצפיה ב-'שכר הוגן ותנאים הוגנים יביאו הרבה נהגים'
שכר הוגן ותנאים הוגנים יביאו הרבה נהגים
26/03/2017 | 23:39
3
73
אני חושב שחובה בכל מכרז של קווים שהמדינה מוציאה לרשום את השכר המינימלי לשעת עבודה, כולל פירוט תוספות של שעות לילה ומוצ"ש, ולהוסיף להם תנאי מינימום של ציוד של תחנות קצה, כמו שירותים וכסאות מנוחה, שתיה וכו'

וזה יהיה פרמטר מרכזי במכרזים,כך יהיה מוטיבציה לציבור להיות נהגי אוטובוסים.

הסבסוד לאגד ודן הוא מיותר ומטופש, הם קיבלו די והותר, צריך להוציא את כל הקווים בארץ למכרזים, וכך לתת שירות הוגן לאזרח.
לצפיה ב-'מה שאתה מציע ידרוש תוספת כספית נכבדת'
מה שאתה מציע ידרוש תוספת כספית נכבדת
27/03/2017 | 00:21
2
65
בלא סבסוד נדיב, יהיה צורך בהכפלה של מחיר הנסיעה כיום.
לצפיה ב-'"הכפלה", זאת קביעה שמבוססת על מחקר מעמיק או שסתם קבעת?'
"הכפלה", זאת קביעה שמבוססת על מחקר מעמיק או שסתם קבעת?
27/03/2017 | 00:59
56
כן, מחיר הנסיעה יעלה. לא בטוח שזה כה נורא כי מחיר התחב"צ בישראל ממילא נמוך יחסית ואנשים רגישים מאד לאיכות השירות (עמידה בזמנים, אוטובוסים שלא יוצאים וכו') ולא רק למחיר (אלא אם זה חינם, ואז זה סיפור אחר).

נדמה לי שב2003, חופשי חודשי של השרון + גוש דן עלה 330 שקל ותפס רק באגד והיום בשקלים של כמעט 15 שנה אחרי, הוא עולה 243 ותופס לכל החברות. וואלה, לא נורא אם יתייקר קצת בתנאי שההתייקרות תלך לאן שצריך.
לצפיה ב-'ממש לא, יש היום שני רמות שכר לנהגים וצריך רמה אחת לכולם'
ממש לא, יש היום שני רמות שכר לנהגים וצריך רמה אחת לכולם
28/03/2017 | 21:43
16
כיום יש שני רמות שכר לנהגים, נהגים שכירים שמקבלים שכר נמוך מידי, ונהגים חברים באגד ודן שמקבלים שכר גבוה מידי,
אם נפטר את הנהגים החברים, וניקח במקומם רק שכירים ואת סכום ההפרש בין השכר הגבוה לנמוך נחלק בין כל הנהגים, השכר יהיה הוגן לכל הנהגים, וכל זה כשלא הוצאנו ולו פרוטה אחת נוספת לתחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'אין תמונות של חיפה, כל התמונות של ה-947 הן מהתחנה המרכזית'
אין תמונות של חיפה, כל התמונות של ה-947 הן מהתחנה המרכזית
26/03/2017 | 00:13
1
197
בנתניה, גם התמונות שמצויין בהן חיפה.
היכן נמצאת תחנת "חוף המפרץ בחיפה"? כנראה שב...נתניה.
לצפיה ב-'בגלל העומס באוטובוסים הם לא הצליחו להגיע לחיפה'
בגלל העומס באוטובוסים הם לא הצליחו להגיע לחיפה
26/03/2017 | 16:49
44
לצפיה ב-'ככה זה כששומרים גם שישי ומוצ"ש.'
ככה זה כששומרים גם שישי ומוצ"ש.
27/03/2017 | 01:41
90
הכתבה הביאה דוגמה אחר דוגמה לצימצום השירות בשעות שהן יום חול ולא מושפעות משעות המעבר שבין חול לשבת (בוקר שישי, מאוחא בליל מוצ"ש), בולטת הדוגמה על צימצום הרכבות דווקא בבוקר שישי, וכן הקווים ש"שומרים מוצ"ש" ואינם פועלים בכלל אחרי צאת השבת.

הכתבה מתארת פער ניכר בין השירות לדרישה שכל הספקים (נהגים, חברות, משרד התחבורה) מודעים אליו, אך חוסר היענות לדרישה מסיבות שחלקן קשור במחסור בנהגים אך חלקן נובע ממנטאליות שבה אם ממילא לא מסיעים את הציבור בשבת אז בכלל עושים לו טובה בלו"ז המצומצם של ימי ו ומוצ"ש. התגובה של משרד התחבורה היתה מנותקת לחלוטין מדברי הנהגים על עומס ארוך טווח וידוע.

כאשר מגדירים את התח"צ כטובה שניתן לשלול מהציבור חודשיים בשנה אין זה מפתיע שזה משתפך מהשבת עצמה ומהשעות שבינה ליום החול אל ימי החול.

היחס לנוסע הישראלי הוא מבחינת "עכשיו שאני יודע מה את אני מתמקח על המחיר"
לצפיה ב-'מצטערת על השוק- איך נוסעים בתח"צ?!'
מצטערת על השוק- איך נוסעים בתח"צ?!
25/03/2017 | 22:56
14
426
לא נסעתי בתח"צ מאז עידן הכרטיסיות (מנייר, כן?).
התחלתי עבודה חדשה ואני נדרשת לנסוע בתח"צ בערך פעם בשבוע-שבועיים, לרוב נסיעות פנימיות (בת"א).
אין לי רב קו ואני לא יודעת אם בכלל שווה לי לעשות (?).
ושאלת השאלות שלי היא.. האם בכלל אפשר להתנייד בתח"צ בלי רב קו? אני יכולה לעלות על אוטובוס ולשלם "כמו פעם" לנהג ולקבל חשבונית עבור נסיעה בודדת? או שאני חייבת רב קו?

תודה וסליחה על השוק.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/03/2017 | 23:07
13
278
ברוכה השבה לעולם התח"צ. תגלי שהוא השתפר מאז עידן הכרטיסיות, אבל עם השיפור חלה גם עליה בצפיפות כי יותר אנשים נוסעים בתח"צ.

ניתן לשלם במזומן לנהג כמו פעם בכל קווי האוטובוס בת"א, למעט קווים 1 ו־189, שם ניתן לשלם במזומן רק למכונה אוטומטית שלא מחזירה עודף (אבל גם מקבלת אשראי).

אם הנסיעות הולכות להיות קבועות, מאוד מומלץ לעשות רב קו - שימוש בכרטיס ייתן לך 20% הנחה על כל נסיעה, וגם מעבר חופשי בין אוטובוסים לנסיעות המשך בתנאים מסויימים, וזה חיסכון משמעותי.

ניתן להנפיק רב קו *בחינם* בעמדות השירות בתחנות הרכבת, בתחנה המרכזית, או במסוף 2000.
אפשר גם לקנות רב קו אנונימי מנהג האוטובוס, אבל הוא לא מבוטח במקרה של אובדן.

אם את עושה יותר מ־4 נסיעות ביום, או משלבת גם רכבת, רב קו מאפשר לקנות גם "חופשי יומי" שיחסוך לך עוד הרבה כסף. לעומת זאת אם מדובר רק בשתי נסיעות ביום ורק פעם בשבוע, לא משתלם לעשות חופשי יומי.

בניגוד לכרטיסיה, הרב קו לא עובד לפי "מספר נסיעות" (כמו שהיו פעם כרטיסיות של 10 נסיעות) אלא לפי "ערך צבור", שזה מעין ארנק אלקטרוני. את יכולה להטעין בארנק האלקטרוני הזה 30 ש"ח, 50 ש"ח, או 100 ש"ח, ולקבל הנחה של 20% במעמד הטעינה. בכל פעם שתעלי לאוטובוס פשוט תעבירי את הכרטיס במקום המתאים, והנסיעה תחוייב מהכסף השמור בכרטיס. כשרואים שהכסף בכרטיס עומד להיגמר, אפשר להוסיף עוד.

כמו כן, בניגוד לכרטיסיה, רב קו מתאים לכל חברות האוטובוסים בארץ, ולא רק לחברה בודדת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'עדיין יש כרטיסיות להטענה בקודים שונים לרב-קו במקומות מסוימים'
עדיין יש כרטיסיות להטענה בקודים שונים לרב-קו במקומות מסוימים
25/03/2017 | 23:33
3
180
כמו אזור ירושלים (משותף), עוטף ירושלים (אגד תעבורה) וכרטיסיות במספר אזורים בצפון (עכו, מעלות..) בנתיב אקספרס, אלא שערך צבור ארצי (קוד שיתוף 200) מקובל בכל החברות וחופף במקביל גם איפה שיש כרטיסיות אבל חוזי הכרטיסיות נתקבלות רק באזוריהן
ערך צבור אינו תקף בקווי אשכול שומרון וקווי אגד ממוגנים
כמו כן יש גם חוזי כרטיסיית המשך בעיקר באגד, אבל אם תדירות הנסיעות של הנוסע הוא לעיתים רחוקות לא כדי להסתבך יתר על המידה
לצפיה ב-'אני לא ממליץ לאנשים על כרטיסיות, בטח שלא לאנשים חדשים'
אני לא ממליץ לאנשים על כרטיסיות, בטח שלא לאנשים חדשים
25/03/2017 | 23:40
2
164
כי הן הולכות להיעלם בעתיד הלא רחוק וחבל להמליץ לאנשים על משהו שנחשב מיושן (obsolete, deprecated).

לצפיה ב-'אני לא ממליץ אלא רק אומר שזה עדיין קיים וכדי להזהר מהם'
אני לא ממליץ אלא רק אומר שזה עדיין קיים וכדי להזהר מהם
26/03/2017 | 01:45
1
298
רק שאם נגמר לך הערך הצבור ואתה מוצא את עצמך במקום שבו עדיין יש כרטיסיות, הנהג יכול לבלבל לך מוח ולמכור לך כרטיסיה מיושנת
כל העניין הזה עם כרטיסיות מנוהל בצורה לקויה, הנה דוגמה :

אתה בירושלים ונגמר לך ערך צבור, מה אתה עושה?

1. בתחנת רק"ל של סיטיפס נמכרת רק כרטיסיה בקוד מחיר 62 (ולא תמיד מובן אם בחוזה מסומן אזור 31 שנותן מעבר שעתי או לא) ומנויים מטרופולינים
2. טעינת ערך צבור רק באוטובוס או בר"י (מלחה, גן החיות)
3. אחרי שטענת ערך צבור באוטובוס, הנהג עושה לך כרטוס לקוי משום מה חיוב קוד 62 אבל באזור 51 חיפה ואין לך מעבר לרק"ל או ממנה
4. אם מוטענת כרטיסיה בעמדת רק"ל היא לא תמיד פועלת ברק"ל אם יש לך ערך צבור במקביל ולהיפך ברירת המחדל באגד י-ם הוא לחייב בכרטיסיה
5. עצם קיום הכרטיסיות שם אינו מאפשר ליצור אזמ"ש מורחב נורמלי כמו בקוד 44 בגוש דן
6. גם בגוש דן לא כולם בבית - חיוב ערך צבור בקוד 44 ב-9.30 פועל רק לכיוון צפון ומזרח, אך אם אני צריך נסיעה מת"א לרחובות ואזור 2 הדרומי זה קוד 76 ב-12.50 למה?
7. אם תגלול לסוף רשימת החוזים במכונה האוטומטית בקווים 1 ו-189 תראה שכרטיסיות בקוד 41/42/43/44 עדיין נמצאים שם!

כמו כן אותו הקטע בעוטף ירושלים שהכרטיסיות בו מוטענות בלי קוד שיתוף predefined (מזהה חוזה validityType - סוג חוזה tariff ולא predefined contract) ואז נוצרות בעיות נוספות בזיהוי חוזים חופפים מתנגשים באזור

עדיין נשארה לי איזו כרטיסית המשך ישנה של אגד שכבר לא בתוקף באיזה קוד פנימי שלהם (1081), ולא זוכר עם היא מנוצלת או לא כי נסיעת המשך לא נרשמת ב-counter של החוזה (לכל תוכנה של היום נרשם כ-0 נסיעות) אלא ברשומת ארועים מיוחדים (special events) המקושרת לחוזה, שבמקרה שלי כולל נתונים ולא ריק - ומחיקת חוזה עם רשומה כזו מבצעת רק על ידי המפעיל שרשם את הארוע

הייתי כבר בעמדת רב קו של אגד בתמח"ת כדי לנסות לפנות מקום חוזים בכרטיס ולמחוק את המיותר והם טוענים לי בזדון ובשיא מצב פינוקיו שאין לי דבר חוץ מהערך הצבור ואפילו נתנו לראות את רשימת החוזים כפי שהוצג במערכת שלהם על מסך מחשבם, באמת הראה לי שם רק ערך צבור. אבל ברב-קו אונליין ובעמדה האוטומטית לרכישת חוזים ליד הקופות זה מציג את המידע הנכון שיש לי אותה כפגה תוקף אך עדיין תופסת מחיצת חוזים (שלא לדבר גם על כך שחוזי ר"י גם תופסים מקום ושם גם אומרים שאין לי אותם)
ואם היה לי לא 5 מחיצות תפוסים אלא 8 תפוסים לא הייתי יכול לטעון דבר, אז...

לצפיה ב-'לשאלת הלמה שלך בסעיף 6, זה בגלל שמשרד התחבורה'
לשאלת הלמה שלך בסעיף 6, זה בגלל שמשרד התחבורה
26/03/2017 | 02:03
105
עשה רפורמה חלקית שחלה רק על חוזים תקופתיים ולכן יש שתי מערכות תעריפים מקבילות וסותרות - אחת לחוזים תקופתיים ושניה לערך צבור ותעריפי נסיעות בודדות.
השלב השני של הרפורמה לא בוצע, בגלל ששרי התחבורה והאוצר העדיפו להרחיב את החוים התקופתיים באופן חלקי לכיוון של אזורים בינמטרופוליניים בפריפריה, על פני ביצוע השלבים הבאים שתוכננו לרפורמה - בתעריפים הבסיסיים ובנסיעות בינעירוניות.
ובינתיים אין תקציב להמשך ביצוע הרפורמה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המפורטת!!'
תודה רבה על התגובה המפורטת!!
26/03/2017 | 00:02
4
157
רק עוד שאלה קטנה -

רשמת: "בכל פעם שתעלי לאוטובוס פשוט תעבירי את הכרטיס במקום המתאים, והנסיעה תחוייב מהכסף השמור בכרטיס".

אז מהו אותו מקום מתאים להעברת הכרטיס? ואיך אותו "מקום" יודע את המחיר שעליו לגבות ממני לנסיעה הנוכחית?

תודה שוב.

לצפיה ב-'פשוט תראי מה אנשים שעולים לפנייך עושים ותעשי כמוהם'
פשוט תראי מה אנשים שעולים לפנייך עושים ותעשי כמוהם
26/03/2017 | 00:12
3
152
הדרך הכי טובה ללמוד זה פשוט לחקות אנשים שעולים לפנייך, עד שתתרגלי ותעשי את זה טבעי בלי לחשוב בכלל כמעט.

המקום להניח את הכרטיס הוא משטח על קופסת הנהג (הקופסה שמדפיסה את כרטיס הנסיעה שמשלמים במזומן). לפעמים הוא לא מסומן בצורה ברורה, אבל אז גם אין בעיה - פשוט תני את הרב קו לנהג, והוא יניח אותו במקום המתאים.

בקשר למחיר הנסיעה: ברוב הקווים העירוניים מחיר הנסיעה הוא אחיד. אם יש מחיר לא אחיד (בנסיעות ארוכות יותר) מומלץ להגיד לנהג את היעד לפני שמניחים את הכרטיס, כדי שילחץ על הכפתור שיחייב אותך בקוד המחיר הנכון.

באוטובוסים בהם ניתן לעלות מהדלת האחורית (עם רב קו טעון בלבד) לא מניחים את הרב קו על שום דבר, אלא נוגעים עם הכרטיס במכשיר שנקרא "ולידטור", שלו יש מסך עם הלוגו של רב קו עליו. המכשיר יצפצף ויציג אור ירוק אם הנסיעה חוייבה בהצלחה.
לצפיה ב-'בנסיעה בין אזורית ארוכה יותר צריך לתקף קוד 44'
בנסיעה בין אזורית ארוכה יותר צריך לתקף קוד 44
26/03/2017 | 02:11
2
106
אם עלייה מקדימה צריך להגיד נסיעה בין אזורית קוד 44, לחכות שהנהג ילחץ לו ואז להניח
ואם זה בולידטור האחורי יש עליו לחצן על מסך המגע "קוד 44" שצריך ללחוץ לפני שמנפנפים לידו רב-קו

אם הנסיעה היא באותו אזור לא צריך ללחוץ שום לחצנים רק לנפנף/להניח

אם זה בולידטור אחורי בבאר שבע וירושלים אז אזור הקליטה הוא מתחת למסך ולא במסך עצמו, וטווח קליטה לא משהו, צריך להצמיד
אם זה בירושלים, יש לבדוק קודם שעל המסך נבחר קוד המחיר ואזור הנכון
לצפיה ב-'ואם זה במטרונית, אז התיקוף הוא ברציף לפני עלייה למטרונית'
ואם זה במטרונית, אז התיקוף הוא ברציף לפני עלייה למטרונית
26/03/2017 | 02:40
1
89
אם זה בתוך חיפה או בתוך קריות אפשר להשתמש במתקף הקטן
אם זו נסיעה בין אזורית בין שני האזורים וחוצים את מרכזית המפרץ בנסיעה זו, יש לתקף קוד 4 ב-9.10 במכונה הגדולה  לפני שעולים למטרונית אחרת אם תוקף קוד מקומי במתקף הקטן, אז לאחר חציית מרכזית המפרץ הנוסע בלא כרטיס
לצפיה ב-'זה חסר היגיון וממש מבלבל... וגרם לכך שלא תיקפתי בנסיעה'
זה חסר היגיון וממש מבלבל... וגרם לכך שלא תיקפתי בנסיעה
29/03/2017 | 11:19
27
היחידה שעשיתי במטרונית (נסיעת המשך קצרה של שתי תחנות) כי לא שמתי לב שיש מכשירים על הרציף, ורק כשעליתי וחיפשתי לשווא את המכשירים באוטובוס עצמו נזכרתי שקראתי כאן בעבר על תיקוף ברציפים... אני לא רגילה לקונספט הזה... המטרונית לא ממש רלוונטית לחיי בתור תושבת הכרמל (וגם זה היה רק כי האוטובוסים הרלוונטיים לא עוברים ברחוב העצמאות). דווקא בקו 1 בת"א הזדמן לי לנסוע כמה פעמים, ושם התיקוף הוא בפנים.

שלא לדבר על כך שאם מסיבה כלשהי לא עליתי לאוטובוס יוצא שתיקפתי לחינם...
לצפיה ב-'אפשר לבדוק באתר '
אפשר לבדוק באתר
27/03/2017 | 11:10
3
75
את התעריפים ולהחליט אם כדאי רב קו חופשי חודשי
ככל שידוע לי במקרה זה צריך רב קו אישי עם תמונה שאפשר להנפיק בעמדות המתאימות עם תעודת זהות.
הוא טוב גם לרכבת אלא ששם אין נסיעה מוזלת הלוך ושוב ולכן עדיף לקנות בקופה אם מדובר בנסיעה בודדת ולא קבועה.
אפשר גם לקנות ב-10 שקלים מכשיר פלסטי קטן התחבר למחשב,להוריד תוכנה ולטעון בבית בכרטיס אשראי אבל לא כל האפשרויות קיימות.אני טוען כך ערך צבור או מזומן באוטובוס.
לצפיה ב-'ברכבת בהחלט יש הנחה '
ברכבת בהחלט יש הנחה
27/03/2017 | 21:06
2
45
משלמים עם ערך צבור בעזרת המכשיר האוטומטי בכניסה.

לצפיה ב-'ניסיתי פעם,לא היתה האופציה של נסיעה הלוך ושוב שמקנה הנחה'
ניסיתי פעם,לא היתה האופציה של נסיעה הלוך ושוב שמקנה הנחה
27/03/2017 | 21:35
1
44
על תשלום שתיהן לחוד
זו הכוונה
לא להנחה בטעינת כרטיס
לצפיה ב-'אין הנחה כפולה.'
אין הנחה כפולה.
27/03/2017 | 22:40
47
בהלוך ושוב כבר יש הנחה של 20%, שזו אותה הנחה של ערך צבור בפרופיל רגיל. זאת אומרת שלקנות בנפרד את הכרטיסים לנסיעה הלוך ולנסיעה חזור בערך צבור, או לקנות במזומן כרטיס הלוך ושוב עולה בדיוק אותו דבר לבעלי פרופיל רגיל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה