לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'בקשר לציר איילון ברכבת'
בקשר לציר איילון ברכבת
02/08/2016 | 20:09
44
626
1. לאורך נחל איילון נראים כלי עבודה שונים. ליד דרך השלום הותקנו מדרגות פיגום, שהן ירידה לתוואי הנחל.
גם ראיתי שלט, שאני לא זוכר במדוייק. משהו כמו קירוי נחל איילון. את אלה רואים, כשנוסעים ברכבת. מעניין האם אכן מתחילות עבודות אלה. הקשר לנושא הפורום - במידה ואכן יש עבודות רציניות, זה אמור...
המשך>>
1. לאורך נחל איילון נראים כלי עבודה שונים. ליד דרך השלום הותקנו מדרגות פיגום, שהן ירידה לתוואי הנחל.
גם ראיתי שלט, שאני לא זוכר במדוייק. משהו כמו קירוי נחל איילון. את אלה רואים, כשנוסעים ברכבת. מעניין האם אכן מתחילות עבודות אלה. הקשר לנושא הפורום - במידה ואכן יש עבודות רציניות, זה אמור להשפיע בהמשך, לפרויקט מסילת רכבת נוספת או מסילות נוספות בציר איילון.

2. בתקופה האחרונה, כשנוסעים ברכבת מכיוון צומת חולון לתחנת ההגנה, יש עצירה על גשר הולץ. עד כה הייתה עצירה בתחנת ההגנה. שם הייתה המתנה לרכבת, המגיעה מכיוון צפון לכיוון דרום. משבוע שעבר יש, כאמור עצירה על גשר הולץ. בהמשך נסיעה איטית לתחנת ההגנה ושם שוב המתנה, לרכבת, שתגיעה מכיוון צפון. כשהאחרונה נכנסת לרציף המזרחי ביותר, ממשיכה הרכבת לנסוע לכיוון המשך תחנות תל אביב בואכה הוד השרון/כפר סבא.
לצפיה ב-'טייגר מארק 1'
טייגר מארק 1
02/08/2016 | 18:22
1
68
חברים יקרים
בשוסונים הצרפתים היו 2 גרסאות
הראשונה שוסון רגיל מנוע סמואה וגיר ידני עם קלץ
השניה שוסון חצי אוטומטי כמו גיר וילסון בטייגר
עם חלק חשמלי שנקרה תלמה ולכל השוסונים
היה להם הגה אוויר
לצפיה ב-'רויאל טייגר מארק 1'
רויאל טייגר מארק 1
02/08/2016 | 20:53
83
חברים יקרים שלום והברכה
שמי סטולרו אילן מבאר שבע
אני מבקש מאוד אם תוכלו לעזור לי
במציאת תמונות של הטייגרים ששרתו
את באר שבע בשנות ה 60 באיחוד
את האוטובוס שהרישוי הוא 66-207
או כל טייגר אחר כגון 66-215
אני אודה מאוד מי שיעזור לי
המייל שלי הוא ilanstoleru@gmail.com
בתודה מראש סטולרו אילן
לצפיה ב-'שר התחבורה: ייתכן שהרכבת הקלה תחל לפעול לפני המועד המתוכנן '
שר התחבורה: ייתכן שהרכבת הקלה תחל לפעול לפני המועד המתוכנן
02/08/2016 | 14:08
14
320

בעבר זו היתה נשמעת בדיחה, אבל כבר היו בשנים האחרונות כמה פרויקטים בתחום התשתיות שהסתיימו קודם המתוכנן 
לצפיה ב-'איפה העורך? אף אחד לא עשה הגהה על הכתבה?'
איפה העורך? אף אחד לא עשה הגהה על הכתבה?
02/08/2016 | 16:22
1
232
"שלאט הסתירו את התרגשותם" צ"ל "שלא הסתירו את התרגשותם"
"2014" צ"ל "2024".

לצפיה ב-'למה צריך הגהה?'
למה צריך הגהה?
03/08/2016 | 07:38
100
ב YNET כבר לפני שנים החליטו שהגהה זה לחלשים
לצפיה ב-'עוד כתבה בנושא, מ־ynet'
עוד כתבה בנושא, מ־ynet
02/08/2016 | 17:56
10
192
לצפיה ב-'יש לי שאלה אריתמטית:'
יש לי שאלה אריתמטית:
02/08/2016 | 18:08
5
212
"בר-און הודיע לשר כץ כי תחילת העבודות על הקו הסגול והקו הירוק של הרכבת הקלה יחלו ב-2018 ויימשכו כשש שנים"
"הקו הסגול צפוי לכלול 44 תחנות לאורך 18 קילומטרים. העבודות על קו זה יימשכו כשש שנים ויסתיימו ב-2021"

מתי יתחילו העבודות על הקו הסגול, כמה שנים יימשכו ומתי יסתיימו כך שהתוצאה תקיים משוואה?
לצפיה ב-'בהקסדצימלי יש להם 9 שנים כדי לקיים את המשוואה!'
בהקסדצימלי יש להם 9 שנים כדי לקיים את המשוואה!
02/08/2016 | 18:19
63
לצפיה ב-'מעניין מי עשה כאן את הטעות, בר־און או הכתב'
מעניין מי עשה כאן את הטעות, בר־און או הכתב
02/08/2016 | 18:32
3
135
2021 זה הקו האדום, נשמע כאילו הכתב שמע חצי משפט. גם "18 קילומטרים" זה לא מספר נכון, הסגול הוא 28 קילומטרים לפי האתר של נת"ע
לצפיה ב-'אין על העיתונאים בארץ'
אין על העיתונאים בארץ
03/08/2016 | 08:44
85
הם רק יודעים מה ביבי אמר לטיבי. בשאר הנושאים, בורות מוחלטת
לצפיה ב-'וגם.. "אורך הקו הירוק הוא 42 ק"מ". מעניין, יש שלוחה לאשדוד?'
וגם.. "אורך הקו הירוק הוא 42 ק"מ". מעניין, יש שלוחה לאשדוד?
03/08/2016 | 12:32
1
35
לצפיה ב-'האורך הכולל של שתי השלוחות של הקו הירוק לפי אתר נת"ע'
האורך הכולל של שתי השלוחות של הקו הירוק לפי אתר נת"ע
03/08/2016 | 12:38
68
הוא 39 ק"מ. בהחלט יכול להיות שבתכנון הסופי שלו הוא מגיע ל-42 ק"מ.
הקו הירוק הוא למעשה שני קווים עם גזע משותף.
זה לא כמו הקו האדום שיש לו שלוחה קצרה בצד אחד.
לקו הירוק יש שני ענפים נכבדים הן בצפון והן בדרום.
לצפיה ב-'מה באמת עומק המנהרה?'
מה באמת עומק המנהרה?
03/08/2016 | 00:06
3
122
בכתבה כתוב 30 מטר אך באיור המצורף כתוב "13-8 מ' מתחת לפני הקרקע".
לצפיה ב-'עומק המנהרה הוא בעיקר פונקציה של עומק התחנה'
עומק המנהרה הוא בעיקר פונקציה של עומק התחנה
03/08/2016 | 00:21
2
139
התחנה העמוקה ביותר היא קרליבך שהיא בעומק של 52 מטרים, אבל זה בגלל שהיא תחנה שנועדה לשני קווים. לצורך העניין נניח (אני לא יודע אם ההנחה הזו היא נכונה, אני בטוח שעמוד השדרה יתקן אותי אם אטעה) שהקו הירוק הוא העמוק יותר בתחנה זו, ושהמעבר התחתי המתוכנן לרכב פרטי לא משמעותי (זו שוב הנחה מאוד לא נכונה, אבל זה חוסך לי את הצורך לחפש מידע מדוייק על מה יהיה עומק המנהרה בקטע הזה. כנראה קצת יותר עמוק מבתחנות אחרות).

זה משאיר לנו את התחנות האחרות כדי לגלות את העומק, ולפי אתר נת"ע רוב התחנות הן בעומק 27-28 מטר, חוץ מאלרוזורוב שהיא בעומק 31 מטר (בטח בגלל שהמנהרה צריכה לעבור מתחת לנחל האיילון) ותחנת אם המושבות שהיא בעומק 23 מטרים.

יש מקומות בהם המנהרה תהיה עמוקה יותר, ויש שבהם היא תהיה עמוקה פחות.

יכול להיות שההבדל  שאתה רואה בנתונים בכתבה והנתונים שהבאתי כאן (מאתר נת"ע) הוא בגלל שלא מחליטים מאיפה למדוד - אם מגובה פני הים או מגובה הקרקע, אבל המספרים עדיין לא נראים לי הגיוניים (מדידה מגובה פני הים אמורה לתת מספרים קטנים יותר כי רוב הקרקע שבתוואי גבוהה מגובה 0).
לצפיה ב-'דווקא הקו האדום עמוק יותר'
דווקא הקו האדום עמוק יותר
03/08/2016 | 00:29
1
132
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
03/08/2016 | 00:29
22
לצפיה ב-'משהו על השלב הבא'
משהו על השלב הבא
02/08/2016 | 22:56
175
יהיה דומה למה שנראה כאן בוידאו, מרשים !
, https://www.youtube.com/watch?v=kb-P-hfaQOE
לצפיה ב-'חופשי יומי של אוטובוסים תקף ברכבת?'
חופשי יומי של אוטובוסים תקף ברכבת?
02/08/2016 | 11:36
1
56
חופשי חודשי של אזור ת"א עולה 13.5 שקל.
האם הוא תקף באותו אזור גם ברכבת למרות שנסיעה בודדת עולה יותר? לפ"ת למשל?
אפשר לקנות אותו ברכבת או שרק באוטובוס?
לצפיה ב-'כן, תקף ברכבת. אפשר לטעון אותו באוטובוס, ברכבת, באפליקציית'
כן, תקף ברכבת. אפשר לטעון אותו באוטובוס, ברכבת, באפליקציית
02/08/2016 | 11:52
50
רב-קו אונליין באנדרואיד, ואפשר גם להצטייד בקורא כרטיסים המתחבר למחשב הביתי ב-USB ולטעון אותו באתר רב-קו אונליין.
לצפיה ב-'איפה אפשר להזדכות על כרטיסיות אגד תעבורה אלעד?'
איפה אפשר להזדכות על כרטיסיות אגד תעבורה אלעד?
02/08/2016 | 10:50
5
91
נשארו לי על הרב קו שתי כרטיסיות של אגד תעבורה אלעד. הלכתי לעמדת "על הקו" של דן מול תחנה מרכזית פ"ת ואמרו לי שם שהם יכולים לזכות רק חוזים של דן.
לפי מה שנאמר בעבר, "על הקו" אמור לתת שירות לכל החברות, מה שלא קורה בפועל.
שורה תחתונה, איפה אני יכול להזדכות על הכרטיסיות האלה?
לצפיה ב-'"אמור", כמו הרבה דברים שקשורים לרב קו ולתח"צ בארץ'
"אמור", כמו הרבה דברים שקשורים לרב קו ולתח"צ בארץ
02/08/2016 | 11:47
4
88
אני במצב דומה אבל עם רב קו אנונימי ו2 כרטיסיות כלואות- לא מוכנים לזכות. טוענים שמשרד התחברה אוסר על זיכוי אנונימי, למרות שכמה מפעילים בעבר זיכו את הכרטיס.

כדאי לפנות למשרד התחבורה, הם ידאגו שאגד תעבורה ירדפו אחרייך ולא להפך

לצפיה ב-'לגבי הזדכות על אנונימי'
לגבי הזדכות על אנונימי
02/08/2016 | 11:55
3
68
גם לי בעיה דומה, אבל נתקלתי בתשובות שונות בעמדות שונות. בעמדה במרכזית המפרץ הסכימו לזכות לי אם אביא פירוט יתרות מהקופה (מיהרתי אז דחיתי את זה לפעם הבאה), ובפעמיים הבאות שבאתי סירבו בכלל להעניק שירות לאנונימי, למרות שמדובר בשירות ולא בביטוח / שחזור חוזים עקב אובדן. זה כמובן לא תקין מבחינת התנהלות, באותה מידה שניתן להשתמש בחוזה צריכה להיות אפשרות להזדכות עליו במקרה שהחוזה אינו תקף יותר.

לעומת זאת, בעמדה בתחנה המרכזית בירושלים הסכימו עקרונית לזכות אותי, אבל אמרו שרק מישהוא מסויים יכול לעשות זאת. והוא כבר הלך לפני כמה דקות...

בינתיים יש לי ברב-קו נסיעה אחת של קוד 7 (שפירים-ירושלים) מתקופת אגד, ונסיעה אחת בקוד 6 (קריות-נהריה, גם כן מתקופת אגד). אגב, אגד תעבורה יכבדו חוזה עתיק (מ־2011) של אגד בקווי שפירים?
לצפיה ב-'מעבירים מהאנונימי לרב קו רגיל ואז כל חוזה בר טיפול.'
מעבירים מהאנונימי לרב קו רגיל ואז כל חוזה בר טיפול.
02/08/2016 | 22:18
2
36
ובמקום לזכות, אפשר פשוט להמיר את הנסיעות של הכרטיסיות לערך צבור. חשוב מאד לבקש שלא יועברו יתרת אגורות בודדות כך שיבוצע עיגול אגורות ל10 האגורות הקרובות. למה? כי מכונות הכרטוס של דן עושות עם זה בעיה כשיש אגורות בודדות.
לצפיה ב-'כנראה שהמדיניות לא אחידה'
כנראה שהמדיניות לא אחידה
02/08/2016 | 22:50
30
מטרופולין הסכימו להמיר כרטיסיה, אבל אגד תעבורה לא. כל ההתעסקות הזו כ"כ מיותרת.
לצפיה ב-'אין לי רב קו רגיל, האם אני עדיין יכול להמיר?'
אין לי רב קו רגיל, האם אני עדיין יכול להמיר?
02/08/2016 | 22:54
18
לצפיה ב-' ‫שרשור הכוונה ומודיעין 02/08 '
‫שרשור הכוונה ומודיעין 02/08
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2016 | 09:51
13
19
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'דחוף לי למחר בבוקר בבקשה'
דחוף לי למחר בבוקר בבקשה
02/08/2016 | 10:31
6
65
מאשדוד (עדיף רכבת) למנחם בגין 42 רמת גן.
אמרו לי זה חלק ממתחם הבורסה, יכול להיות?
תודה!
לצפיה ב-'כן, מרחק הליכה מתחנת ת״א סבידור מרכז.'
כן, מרחק הליכה מתחנת ת״א סבידור מרכז.
02/08/2016 | 10:37
21
לצפיה ב-'רק שים לב לא להתבלבל עם דרך מנחם בגין בתל אביב,'
רק שים לב לא להתבלבל עם דרך מנחם בגין בתל אביב,
02/08/2016 | 10:38
4
41
שגם היא נמצאת ליד ת״א סבידור מרכז, אבל בגין 42 ת״א נמצא רחוק משם. בגין 42 רמת גן נמצא במרחק הליכה.
לצפיה ב-'בוודאות מדובר ברמת גן'
בוודאות מדובר ברמת גן
02/08/2016 | 10:41
3
40
כי גם אמרו לי שזה חלק מהבורסה וראיתי במפה שזה יחסית קרוב לבורסה.
אבל - עושה רושם שזו חתיכת הליכה מרכבת מרכז! אין משהו יותר קרוב? קו אוטובוס או רכבת אוניברסיטה או כל דבר אחר?
תודה
לצפיה ב-'נראה לי שאתה טועה בקריאת המפה, רכבת האוניברסיטה'
נראה לי שאתה טועה בקריאת המפה, רכבת האוניברסיטה
02/08/2016 | 11:33
38
הרבה יותר רחוקה מבגין 42 מאשר רכבת מרכז. מרכבת מרכז זאת הליכה של 10 דקות, ולצערי אין שום קו שיכול לעזור לקצר את הדרך. אפשר לנסוע תחנה אחת בקו 11 שנוסע בתדירות נמוכה מאד, אם במקרה אתה רואה שהוא מגיע עוד כמה דקות.
לצפיה ב-'תזכור שברכבת מרכז יש גשר הולכי רגל עם יציאה לכיוון רמת גן'
תזכור שברכבת מרכז יש גשר הולכי רגל עם יציאה לכיוון רמת גן
02/08/2016 | 13:41
15
לצפיה ב-'כמו שאמרו, צריך לצאת לכיוון רמת גן'
כמו שאמרו, צריך לצאת לכיוון רמת גן
02/08/2016 | 14:47
25
אתה מגיע עם הרכבת לכיוון צפון. אם אתה עולה מהמדרגות שבצד של סוף הרכבת (המדרגות בחלק הדרומי של הרציף) אתה פונה ימינה. אם אתה עולה מהמדרגות שבצד של ראש הרכבת, אתה פונה שמאלה.

אם הגעת למקום בתחנה שיש בו פסנתר, אתה בכיוון הלא נכון, אחורה פנה, ולצאת מהצד השני. זה יביא אותך לצד הרמת גני. ביציאה מהגשר משמאל יש מדרגות שיביאו אותך לכיכר, וזה כבר סמוך לרחוב מנחם בגין.
לצפיה ב-'קו אוטובוס מתחנת רכבת הרצליה'
קו אוטובוס מתחנת רכבת הרצליה
02/08/2016 | 11:23
2
65
לרחוב רבוצקי ברעננה, בשעות הבוקר-9.
כמו כן, כמה זמן לוקחת הנסיעה?

תודה.
לצפיה ב-'איזה חלק של רבוצקי, קרוב לאחוזה או לאוניברסיטה הפתוחה?'
איזה חלק של רבוצקי, קרוב לאחוזה או לאוניברסיטה הפתוחה?
02/08/2016 | 11:34
1
25
לצפיה ב-'היי,'
היי,
02/08/2016 | 12:32
33
קרוב לאוניברסיטה.
לצפיה ב-'שלום צריך עזרה דחופה למחר'
שלום צריך עזרה דחופה למחר
02/08/2016 | 18:38
2
43
אני צריך ב 9בבוקר להגיע מאשקלון לרח שטרית 2 בתל אביב לסטוקו איך הכי טוב להגיע?
לצפיה ב-'ברכבת'
ברכבת
02/08/2016 | 18:50
1
33
קח רכבת לת"א האוניברסיטה, צא מהתחנה לכיוון מרכז הירידים/שדרות רוקח (היציאה תהיה מימינך), חצה את הכביש וקח את קו 189 התדיר של דן (לכיוון עתידים) שלוש תחנות עד תחנת "מגרשי הטניס/בכור שטרית".

לפי גוגל זה ייקח לך בערך שעה ועשרים, אבל זה לא כולל את הנסיעה בתוך אשקלון עצמה כדי להגיע עד תחנת הרכבת.

שים לב שב189 אי אפשר לשלם לנהג במזומן, אפשר לשלם ברב קו, באשראי למכונה שעל האוטובוס, או במטבעות (אבל לא בשטרות) למכונה, שים לב גם שבתשלום במטבעות המכונה לא מחזירה עודף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/08/2016 | 18:53
8
לצפיה ב-'כתבה שטחית בהארץ על הקו הירוק והתנגדויות'
כתבה שטחית בהארץ על הקו הירוק והתנגדויות
01/08/2016 | 20:01
6
299
http://www.haaretz.co.il/news/local/1.3025510

מישהו מוכן להסביר מה הבעיה עם הולכי רגל ופורטלים? מה הבעיה לבנות גשרון מעל הפורטל כדי לאפשר להולכי רגל לחצות את הכביש?

כמו כן למה בכתבה כתוב "ייחסם להולכי רגל" כשבירור זה לא המקרה, אלא רק איזור שבו להולכי רגל יהיה קשה יותר לחצות...
לצפיה ב-'ואולי אין להולכי רגל כלל דרך לחצות?'
ואולי אין להולכי רגל כלל דרך לחצות?
01/08/2016 | 20:46
2
170
אני לא מכירה את התוכנית, רק משערת לפי הכתוב שכנראה תהיה כאן הפרעה משמעותית יותר להולכי רגל. מדובר ברחובות עירוניים עמוסים כך שבהחלט נראה לי בעייתי לפגוע בהולכי רגל.
שינוי מהותי כזה בהסדרי התחבורה בעיר צריך להיות דווקא במקביל להחזרת הרחובות העירוניים להולכי רגל ולא לדחוק אותם לשוליים.
אם הכל כל כך טוב למה ההליך סגור לציבור ואין אפשרות להשמיע התנגדויות?
לצפיה ב-'אני לא אומר ש"הכל כל כך טוב"'
אני לא אומר ש"הכל כל כך טוב"
01/08/2016 | 21:02
1
147
אני אומר שהכתבה שטחית, ואני אומר שאני לא מבין מה הבעיה לבנות את הפורטל בצורה שלא מפריעה להולכי הרגל.
ברור שהולכי הרגל הם הדבר החשוב ביותר בהיררכיית התחבורה ואסור לפגוע בתשתיות להולכי רגל, אבל הרכבת נמצאת *במרכז* הכביש, ולא על המדרכות, כך שזה לא שכל האיזור "ייחסם לתנועת הולכי רגל", אלא שיהיו 100 מטר שבהם אי אפשר יהיה לחצות את הכביש.

סטרסבורג למשל זו עיר שמעולה ללכת בה ברגל וגם בה יש רק"ל שחלקו תת קרקעי עם מנהרה, כך שברור שאפשר לעשות את זה "טוב".

אם כרגע בתכנון יבוטלו מעברי חציה לטובת הפורטל, אפשר לבנות גשרי הולכי רגל (שאינם פתרון אבל הם טלאי על הבעיה) ובאיזור של הפורטל שבו הרכבת כבר עמוקה מספיק אפשר פשוט לבנות "גשר" מוגבה במקצת רק מעליו עם רמפה קטנה בשני הצדדים כך שהולכי הרגל יוכלו להמשיך ללכת כרגיל.

זה הפורטל של הרק"ל בסטרסבורג. בקלות אפשר לבנות גשרון זעיר מעל האמצע שלו ולשים מעבר חציה בצד אחד, אם ממש רוצים. גם בת"א אפשר יהיה לעשות אותו דבר.

נכון שהיה יותר נחמד אם הקו הירוק היה עולה מעל פני השטח בעבר הירקון, אבל אני מניח שזה נפסל מסיבות כלכליות (יקר להעמיק את התחנות כדי להעמיק את המנהרה כדי שיהיה אפשר לחצות את הירקון מלמטה, ואני לא בטוח שיש מספיק מקום בעבר הירקון כדי לאפשר לרכבת לעלות בחזרה למפלס הקרקע. בטח גם יש את השיקול הבירוקרטי שרצו לתכנן את כל החלקים התת קרקעיים רק במקטע הדרומי של הקו, ולא הצפוני (שהתוכניות המפורטות שלו עדיין לא מוכנות).

ולדעתי האישית? הירוק לא היה צריך להיות תת קרקעי באבן גבירול בכלל. זה רחוב רחב וישר עם מספיק מקום באמצע לרק"ל, המנהרה בו מיותרת לחלוטין. אבל תושבי ת"א רצו מנהרה, אז קיבלו - ופורטל הוא הכרח כשמשלבים חלק מהתוואי מעל הקרקע וחלק מתחת.
לצפיה ב-'ברור שאפשרי למצא פתרונות, השאלה אם יעשו אותם'
ברור שאפשרי למצא פתרונות, השאלה אם יעשו אותם
02/08/2016 | 19:24
54
השאלה אם מקבלי ההחלטות מוכנים להתחיל לראות דברים מזווית שונה  - עדיפות להולכי רגל ולתחבורה ציבורית ובניית רכבת קלה היא הזדמנות מצוינת לשנות דברים בתחום הזה.
כאשר ההליך מתנהל הרחק מעיני הציבור וללא לאפשר לאנשי מקצוע ולאזרחים להביע התנגדות, זה פשוט לא מעורר אמון.
גם לי נראה שחסר יותר פירוט בידיעה.

לצפיה ב-'נצלש, שאלה מדוע ביטלו את הקו חופשי יומי אשקלון ת"א באוטובוס?'
נצלש, שאלה מדוע ביטלו את הקו חופשי יומי אשקלון ת"א באוטובוס?
02/08/2016 | 20:00
2
77
האם זה רק תקף לאוטובוסים  אחרי שאני יורד מת"א  ולא הפוך? כי ניסתי לטעון רב קו היום בקו בתוך אשקלון ונהג אמר בהתחלה שלא יודע על מה מדובר ושאין כזה ואחרי זה אמר שלא יודע איך עושים זאת  ?   כרגיל אם חשבנו שמשהו השתפר בתחבורה ציבורית טעות גדולה לפחות פה זו שערוריה שיש נהגים כאלה,(כי רק לפני שבוע נסעתי עד הרצליה עם חופשי יומי ולא היתה בעיה) אלא אם כן באמת ביטלו ולא ידעתי
לצפיה ב-'לא ביטלו, אבל עם המחיר היקר אני לא בטוח כמה זה משתלם'
לא ביטלו, אבל עם המחיר היקר אני לא בטוח כמה זה משתלם
02/08/2016 | 20:07
1
54

הכרטיס שאתה צריך הוא "מטרופולין מלא + קרית גת +אשקלון "
לצפיה ב-'זה מה שיבקשתי חופשי יומי אשקלון גוש דן והמחיר שלו זה 37.5 '
זה מה שיבקשתי חופשי יומי אשקלון גוש דן והמחיר שלו זה 37.5
02/08/2016 | 20:40
35
שקל,  שבוע שעבר נסעתי עד הרצליה ורעננה איתו יופי של דבר,  אבל היום ניסתי עד רחובות, אבל הנהג של דן דרום אמר שלא יודע וכו  נאלצתי  לוותר על התוכניות שלי הערב, בכל מקרה תלונה למשרד התחבורה כבר הגשתי, לא יכול להיות שיעסקו נהגים שלא יודעים   כלום
לצפיה ב-'האם זה מקרי שביום שלאחר העבודות של נת"ע מתרחשת תקלת חשמל'
האם זה מקרי שביום שלאחר העבודות של נת"ע מתרחשת תקלת חשמל
01/08/2016 | 16:02
1
169
שמוקדה באזור הבורסה ברמת גן, או ששוב מדובר בחוסר תיאום בין גופי תשתית שונים?
לצפיה ב-'לדעתי מקרי'
לדעתי מקרי
01/08/2016 | 19:34
115
מה הקשר בין העבודות של נת"ע לקריסת תחנת משנה? זה לא שטרקטור של נת"ע חתך כבל.
לצפיה ב-'האם יש דגם חדש לאוטובוס של קו 70 דן?'
האם יש דגם חדש לאוטובוס של קו 70 דן?
01/08/2016 | 15:15
11
172
לא הספקתי לצלם אבל ראיתי דגם חדש עם תוספת של כמעין ארובה לאגזוז בחלק האחורי העליון של האוטובוס,נראה בתוספת שלא הייתה עד כה והוא נראה חדש וחלק מבחינה חיצונית,רואים את מספר הקו בצורה טובה יותר 
מה ראיתי מאחורה זה כיתובים שאולי יוכלו לעזור urbino 12 solaris 10188

לצפיה ב-'הגיעו אוטובוסים חדשים לדן'
הגיעו אוטובוסים חדשים לדן
01/08/2016 | 17:00
2
227
יש אותם בכל מיני קווים.
לצפיה ב-'יש אולי תמונה או מידע מה שונה?'
יש אולי תמונה או מידע מה שונה?
01/08/2016 | 17:02
1
85
לצערי לא הצלחתי לתפוס תמונה ולפחות הבאתי פרטים טכניים
יש תמונה או מפרט באינטרנט שאפשר להתעניין?
לצפיה ב-'פרסמו פה תמונות בימים האחרונים'
פרסמו פה תמונות בימים האחרונים
01/08/2016 | 17:17
149
אולי נסה לעשות חיפוש על סולאריס
לצפיה ב-'מדובר באוטובוסים של יצרנית אוטובוסים פולנית בשם Solaris.'
מדובר באוטובוסים של יצרנית אוטובוסים פולנית בשם Solaris.
01/08/2016 | 17:48
3
242
הדגם הוא Urbino 12.
אוטובוסים מהדגם הזה פועלים כבר כמה שנים אצל 'נתיב אקספרס' בצפת ונהריה, ולאחרונה 'דן' ו'אגד' רכשו כמות של כמה עשרות אוטובוסים כל אחת.

בצילומים המצורפים: האוטובוסים של 'דן' לאחר הגעתם ארצה מופיעים כאן במוסך המרכזי של קבוצת עפיפי, יבואנית האוטובוסים הנ"ל, להתקנות והתאמות שונות;
אוטובוסים מדגם דומה (אם כי מעט שונה מעצם היותו מעט מוקדם יותר) של 'נתיב אקספרס' בנהריה וצפת.
לצפיה ב-'המנועים הם של DAF או Cummins, בהתאם להזמנת הלקוח.'
המנועים הם של DAF או Cummins, בהתאם להזמנת הלקוח.
01/08/2016 | 17:55
110
תיבת ההילוכים תהיה מבית ZF או Voith, שוב, בהתאם להזמנת הלקוח.
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות (החיצוניות),האם יש תמונות פנימיות?'
תודה רבה על התמונות (החיצוניות),האם יש תמונות פנימיות?
01/08/2016 | 18:30
1
83
היי
הגיע הזמן להתחדשות הזו
אפיקים לא נוגעת בקווי 68,69,55 ו70 של קווים/דן?
רציתי לדעת האם יש WI FI או USB ואיך הם נראים מבחינה פנימית

לצפיה ב-'בסולאריס החדשים יש וויפי לפי מפרט משרד התחבורה'
בסולאריס החדשים יש וויפי לפי מפרט משרד התחבורה
01/08/2016 | 19:33
98
כמו כן גם מסך ליד הדלת האחורית שאמור (אבל לא ראיתי אותו עובד עדיין) להציג מידע על התחנות הקרובות, וויפי, וחלונות מוכהים נגד שמש. כל זה (חוץ מהחלונות שלגביהם אני לא בטוח) לפי המפרט שמשרד התחבורה מספק למפעילות. כל אוטובוס חדש חייב לעמוד במפרט הזה, ואם אני זוכר נכון גם חברה שנכנסת לאשכול חדש (נניח אפיקים שנכנסת לפתח תקווה ממש בקרוב) חייבת לעשות retrofitting כדי להתקין את האיבזור הזה באוטובוסים הישנים שלה.
לצפיה ב-'אכן נמצאים כמה חודשים בשירות והם תענוג עילאי במיזוג'
אכן נמצאים כמה חודשים בשירות והם תענוג עילאי במיזוג
01/08/2016 | 19:03
1
132
חבל רק שיש מעט פחות מקומות ישיבה. אבל אחלה דגמים. יש גם WIFI בפנים כפי שכבר רשמתי בשרשורים קודמים.
לצפיה ב-'וכשאני חושב על זה, ממש כאן בתמונת הנושא ישנם'
וכשאני חושב על זה, ממש כאן בתמונת הנושא ישנם
01/08/2016 | 20:47
100
שני אוטובוסים מהדגם הזה, אחד שצילמתי בצפת ואחד שצילמתי בחיפה.
לצפיה ב-'אני ראיתי לא מזמן קו 70 ארוך, יכול להיות או שאני הוזה?'
אני ראיתי לא מזמן קו 70 ארוך, יכול להיות או שאני הוזה?
02/08/2016 | 03:00
1
48
לצפיה ב-'יש סידור של מפרקית בקו 70'
יש סידור של מפרקית בקו 70
02/08/2016 | 19:41
36
לצפיה ב-'אפיקים מתכוננים להפעלת אשכול פ"ת'
אפיקים מתכוננים להפעלת אשכול פ"ת
01/08/2016 | 15:13
137
הבוקר ראיתי אוטובוס של אפיקים לומד את המסלול של אחד הקווים, ועבודות נרחבות להכשרת מסוף הקניון הגדול. הוקם שם שער ירוק גדול כדי למנוע כניסה של רכב פרטי לשטח המסוף (לא ברור למה בחרו בשער ברזל על גלגלים ולא בשער מוט מהיר יותר, אולי הוא ייסגר רק בלילה) ועבודות לשינוי הגיאומטריה בצומת מוטה גור / ז'בוטינסקי כדי לאפשר לאוטובוסים לפנות שמאלה מהמסוף לז'בוטינסקי בבטחה.

חוץ משלטי חוצות של אפיקים שמודיעים על התאריך בו הם יתחילו לפעול ושהם מחפשים נהגים, לא ראיתי שום פרסום אחר בנושא, אז כנראה רוב הנוסעים לא מודעים.

למרות שנראה שיש בשטח עבודות הכנה (גם של תשתית וגם של לימוד המסלולים) אני עדיין מאמין שיקרו הרבה תקלות ביום המעבר כמו שקורה בכל פעם שמפעילים מתחלפים.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 1/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 1/8
01/08/2016 | 10:15
9
10
לצפיה ב-'איך מגיעים מתחנת רכת ההגנה לדרך שלמה 44 בתל אביב?'
איך מגיעים מתחנת רכת ההגנה לדרך שלמה 44 בתל אביב?
01/08/2016 | 17:04
5
32
יש אוטובוס כלשהו? אפשר בלי להיכנס לתחנה המרכזית? אני לא מוצאת שם את הידיים והרגליים. תודה!
לצפיה ב-'יש, אבל לא מרכבת ההגנה אלא מרכבת השלום. קווים 1, 42'
יש, אבל לא מרכבת ההגנה אלא מרכבת השלום. קווים 1, 42
01/08/2016 | 17:14
31
בתדירות גבוהה.
לצפיה ב-'ומרכבת ההגנה אפשר ללכת לשד׳ הר ציון ולקחת 1, 42, 142.'
ומרכבת ההגנה אפשר ללכת לשד׳ הר ציון ולקחת 1, 42, 142.
01/08/2016 | 17:15
10
לצפיה ב-'אני הולכת את המרחק הזה ברגל'
אני הולכת את המרחק הזה ברגל
01/08/2016 | 18:46
2
41
10-15 דקות.בלוינסקי עד רחוב צמח, פונה  ימינה ומגיעה לדרך שלמה.
אפשר גם רחוב אחד לפני צמח דוד- לפנות ברחוב לבנדה שמתחבר לדרך שלמה.
לצפיה ב-'שלמה 44 זה בקצה המערבי, לפחות חצי שעה הליכה מהרכבת. '
שלמה 44 זה בקצה המערבי, לפחות חצי שעה הליכה מהרכבת.
02/08/2016 | 10:19
1
7
לצפיה ב-'אני הולכת עד שלמה 54'
אני הולכת עד שלמה 54
02/08/2016 | 18:05
13
פינת אבולעפיה ולא לוקח לי חצי שעה.
לצפיה ב-'חצי שאלת הכוונה - קו 113 ממודיעין לירושלים'
חצי שאלת הכוונה - קו 113 ממודיעין לירושלים
01/08/2016 | 21:53
2
56
שלום, רציתי לדעת אם למישהו יש ניסיון כמה זמן אורכת הנסיעה בקו 113 שיוצא ב 6:30 ממודיעין אל התחנה המרכזית בירושלים?
הזמנים בגוגל נשמעים אופטימיים מאוד אפילו בלי לקחת בחשבון תנועה (הגעה לתחנה מול התחנה המרכזית ב 7:11).
לצפיה ב-'קו 113 הגיע היום בשעה 7:18 למרכזית ירושלים.'
קו 113 הגיע היום בשעה 7:18 למרכזית ירושלים.
01/08/2016 | 22:27
52
את הנתונים ניתן לראות באתר "איפה בוס" או באפליקציה "איפה בוס".

יש לבחור חיפשו על פי מספר קו, לאחר מכן לפתוח את רשימת התחנות של הקו ולבחור בתחנה הרלוונטית "הגעות קודמות".
לצפיה ב-'אם הוא עובר דרך רחוב בר אילן אז לפחות שעה.'
אם הוא עובר דרך רחוב בר אילן אז לפחות שעה.
01/08/2016 | 23:38
36
ממליץ לרדת בצומת רמות ולהחליף לאחד מהקווים שעובר דרך כביש בגין למרכזית.
לצפיה ב-'איור צד שלישי ל"מונית שירות" של טסלה'
איור צד שלישי ל"מונית שירות" של טסלה
01/08/2016 | 04:19
112
http://jalopnik.com/elon-musk-confirms-tesla-minib...

אילון מאסק אישר שאיור החובבים הזה תואם את חזונו למיניבוס אוטונומי - שיתופי. מדובר בכלי תחבורה בסדר גודל של מיניוואן פולקסוואגן היסטורי על בסיס שלדת טסלה מודל X.

לטעמי עדיף שיהיו 3 תאים נפרדים ו3 דלתות משום שבהיעדר נהג ישנה בעייה מסויימת בישיבה עם נוסעים אחרים ברכב שאין מי שאחראי על החלל המשותף, אבל יתכן שמצלמת אבטחה ותוכנה לזיהוי אינטראקציה בעייתית בין הנוסעים תפתור זאת ברמה מסויימת, וכך גם הסעה לפי פרופיל לנוסע בודד (נשים, ילדים, קשישים וכו')

בתחום הבינפרברי מדובר בהבטחה של ממש בנקודת החולשה של המערכת הקיימת.

לצפיה ב-'עוד פעם שאילה על חשמול י״ם-ת״א'
עוד פעם שאילה על חשמול י״ם-ת״א
01/08/2016 | 01:32
1
182
קראתי היום ידיעה מ ה 29 ליולי שהות״ל אישר את תכניות תה״ר הראל(שער הגיא) והתקבל היתר בנייה להקמת המבנה.
יפה!!
אבל האם יש כבר אשור לשתי התת-תחנות הנוספות(לוד והולץ) הדרושות לתפעול הקו?
כאשר חברת SEMI הספרדית זכתה במכרז החישמול בסוף 2015 הוא כלל בין היתר את השנאיים(161/25); אז איך זה מסתדר אם מיקומם בכלל לא היה מאושר?

לצפיה ב-'אני מאמין שלפחות להולץ יש כבר אישור'
אני מאמין שלפחות להולץ יש כבר אישור
01/08/2016 | 15:07
96
עובדה שהתחילו כבר עבודות אפר בשטח. אם יהיה משהו שידחה את פתיחת הקו אני די בטוח שזה לא יהיה תחנות ההשנאה.
לצפיה ב-'התוכנית הכלכלית לשנים 2017-2018 - תוכנית השקעה רב-שנתית'
התוכנית הכלכלית לשנים 2017-2018 - תוכנית השקעה רב-שנתית
31/07/2016 | 23:42
101
1946
לפיתוח התחבורה הציבורית במטרופולינים (עמי' 67-76 בקישור המצורף):
המשך>>
לפיתוח התחבורה הציבורית במטרופולינים (עמי' 67-76 בקישור המצורף):
לפי התוכנית, הפרויקטים באים יקודמו לביצוע ויהיו פרויקטי תשתית לאומיים:
1. הקו הירוק והקו הסגול בגוש דן.
2. קו הרכבת הקלה בין חיפה לנצרת, שלפי התוכנית האחריות על הקמתו תעבור לחברת כביש חוצה ישראל.
3. הקו הירוק בירושלים.
4. המסילה המזרחית בין חדרה ללוד.

התוכנית מקדמת גם פיתוח קווי מטרונית נוספים ואת ההקמה של הרכבל בין מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה.

כמו כן התוכנית מקדמת תכנון של:
1. קו מטרו בין צפון לדרום גוש דן (ובמקביל הקפאת תכנון הקו הצהוב של נת"ע) וקווי מטרו נוספים.
2. הקו הכחול בירושלים.

חלק מהדברים כבר פורסמו בפורום בעבר בתפזורת וממקורות לא רשמיים. הפעם מדובר בתוכנית רשמית של משרד האוצר.
לצפיה ב-'יוזמת משרד התחבורה לאפשר נסיעת אוטובוסים בשולים'
יוזמת משרד התחבורה לאפשר נסיעת אוטובוסים בשולים
31/07/2016 | 21:06
8
261
שר התחבורה יוזם עדכון בתקנות התעבורה שיאפשר לאוטובוסים בקווי שרות לנוע בשול הדרך בשעות העומס.
הכוונה לאפשר נסיעה רק בכבישים שייבדקו וימצאו מתאימים לכך. לא יבוצע סימון נת"צ על השול כדי להרתיע נהגים מלהשתמש בו וכן יותקנו מצלמות לצורך אכיפת הענין.

האם אתם בעד או נגד?
מצד אחד - בהחלט אפשרות קלה וזולה להוסיף נת"צים במהירות לכבישים קיימים. מצד שני - בעיית הבטיחות שעלולה לצוץ מכך היא חמורה: היזכרו בתאונה המחרידה של קו 400 בכביש 1 לפני כשנה, כאשר אוטובוס התנגש במשאית שעצרה על השול.

ישנה הבטחה להשתמש במצלמות כדי לווסת את התנועה בזמן אמת במקרה של חסימת השול, אבל כיצד זה יתבצע? כיצד תתבצע התקשורת לנהגי האוטובוסים?
לצפיה ב-'העליתי סקר בנושא'
העליתי סקר בנושא
31/07/2016 | 21:12
129
כנסו ל"כלים ומידע">סקר.
לצפיה ב-'נגד - מה שצריך זה כמו בכביש החוף בין נתניה להרצליה'
נגד - מה שצריך זה כמו בכביש החוף בין נתניה להרצליה
31/07/2016 | 21:14
183
הפיכת השול הימני לנתיב תח''צ, בעיני 24/7 (כי יש גם פקקים אחרי 10:30 לעיתים,
וממילא כשזה רק בחלק משעות היום יש תמיד את אלה ש"לא הבינו את השלט")
ומדי 4-5 ק''מ לעשות מפרץ חירום.
לצפיה ב-'בעד, עם הגבלת מהירות'
בעד, עם הגבלת מהירות
31/07/2016 | 21:20
131
לאיזור ה-30.
מדובר בכל מקרה כשיש פקק אז כשליד האוטובוס יהיו מכוניות עומדות הוא לא יוכל "להרביץ".

לצפיה ב-'בבריטניה יש מפלטי חירום מדי פעם ב"שוליים מנוהלים".'
בבריטניה יש מפלטי חירום מדי פעם ב"שוליים מנוהלים".
31/07/2016 | 21:21
126
לא מדובר בפטנט ישראלי אלא ייבוא מחו"ל. האמת שזה פתרון בעייתי (בבריטניה מדובר בהיתר לכל התנועה להשתמש בשוליים מסויימים) אבל התשתית שמאפשרת זאת היא שילוט אלקטרוני דינאמי וכן מפרצים לצד השוליים שמאפשרים עצירות חירום שלא ב"נתיב" החדש. ללא המפרצים האלו והשילוט מדובר בסכנה וקריאה להפרת חוק. כמו כן בבריטניה יש רשת שלמה של מצלמות אכיפה וקנסות שמשלימים את האכיפה.
לצפיה ב-'נגד אלא אם יכולים למצוא פתרונות לכל הבעיות האפשריות'
נגד אלא אם יכולים למצוא פתרונות לכל הבעיות האפשריות
31/07/2016 | 22:28
1
113
1. אוטובוסים הם לא אופנועים, הם רחבים מאוד. השוליים בד"כ צרים מלהכיל אוטובוס שלם.

2. השול נועד לאפשר לכלי רכב לעצור בבטיחות בצד הדרך. העצירה הזו עלולה להיות פתאומית יחסית, וזה יכול להיות מתכון לתאונות. אבל גם אם לא תקרה תאונה, אם אוטובוס נתקע בשול מאחורי מישהו שבדיוק מחליף גלגל, יהיה לו קשה מאוד להשתלב בחזרה לתנועה.

3. צריך הגבלת מהירות קשיחה כדי שהאוטובוס לא "יגלח" את המכוניות שמשמאלו.

אם זה יהיה רק בכבישים ספציפיים שבהם השוליים רחבים מספיק, אז אולי זה יעבוד. אבל אין באמת הרבה כבישים כאלו שבהם זה יעזור.
לצפיה ב-'בעד'
בעד
01/08/2016 | 10:12
91
כנוסע מתמיד בשול של כביש 2. ראיתי שאף אחת מהבעיות האלה לא מתגשמת.

1. כלי הרכב של ימינו אמינים באופן יחסי, ככה שכמות העצירות בשוליים מאד קטנה ביחס למספר הרכבים. (מרבית העצירות בשול הן בגלל תאונות נשיקה שקורות די הרבה בפקקים, עוצרים, מסתכלים, מחליפים פרטים או אפילו מוותרים על זה, וממשיכים הלאה).
2. מדובר כמובן רק על כבישים עם שוליים רחבים מספיק. ולכן הרשימה מאד קצרה, אם כי הוזכר שאולי יעשו התאמות בעוד כבישים ש"כמעט מתאימים".
3. לאוטובוס שדה ראיה טוב כי הוא גבוה, והמהירות בכביש החוף מוגבלת ל-50 קמ"ש שה לא מהירות מסחררת (אם כי טובה בהרבה מהנתיבים הפקוקים), כך שבמקרה ורכב חוסם את הנתיב, לנהג האוטובוס יש די והותר זמן תגובה (האטה, השתלבות בנתיב הרגיל וחזרה אח"כ לנתיב שלו). בכל המקרים מדובר על דרכים עם חתך די ישר ולכן שדה ראיה מאד גדול.
4. ייתכן וכבר בסוף אוגוסט יתוקנו התקנות שמאפשרות אכיפה במצלמות, דבר שיקטין מאד את השימוש של כלי רכב רגילים בשול הזה.
5. מטרת השול היא לא עצירה בחירום. עצירה על השול מסכנת חיים ולכן למעט מקרים שבהם ממש אי אפשר להמשיך בנסיעה, תמיד מומלץ להמשיך לנסוע עד למקום עצירה מסודר. מטרת השול היא סלחנות במקרה של נהג שסטה מהמסלול במהירות גבוהה, שיהיה לו מספיק זמן לתקן לפני שהוא נתקע בגדר ובעמודי התאורה.  המטרה הזו לא רלוונטית בפקקי הבוקר. 
6. האלטרנטיבה, הפקעת נתיב לרכב הפרטי, על אף שאפשריתב כל דרך עם יותר משני נתיבים, עוד לא ממש מקובלת. האלטרנטיבה הנוספת, סלילת נתיב תחבורה ציבורית כנתיב נוסף, ואחריו השול לא תמיד אפשרית ומבכל מקרה יקרה מאד להקמה (הפקעת שטחים, בניית גשרים מחדש וכו') ולוקחת זמן רב. (וכל זאת עבור שלוש שעות בבוקר). לכן האלטרנטיבה של הפיכת השול לנתבי תחבורה ציבורית בשעות השיא היא מאד הגיונית ומבורכת.
מה שכן, צריך לעשות אותה גם בכיוון היציאה מהעיר אחרי הצהריים.
לצפיה ב-'נגד, עם הסתיגות'
נגד, עם הסתיגות
01/08/2016 | 18:56
48
צריך לסלול כבישים עם שולים(משני הצדדים ולא רק הימני) ברוחב של נתיב לכל דבר, ולהתקין מערכת עם מצלמות שיודעת לנתח את מצב התנועה ומערך שלטים אוטמטי שיכול להפוך את ה"שוליים" לנתיב נוסף בעת הצורך(בעזרת השלטים אפשר לפתוח את הנתיב לX קמ' נוחצים ולא לכל אורכו של הכביש).
בנוסף לכך חייב להיות מפרץ עצירה בגודל של 2 משאיות סמי-טריילר(כ 40 מטר אורך), כדי לא להשאיר את הכביש ללא מקום לעצירת חירום, המפרץ חייב להיות בנוסף!!! לשוליים ולא במקום.
לצפיה ב-'בעד, עם הסתייגויות - לגבי המפרצים כפי שכתבו כאן ותוך הגבלת'
בעד, עם הסתייגויות - לגבי המפרצים כפי שכתבו כאן ותוך הגבלת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2016 | 19:12
61
מהירות הנסיעה של האוטובוס כשהוא על השול ל-70 קמ"ש או פחות לפי המצב באותו קטע.
לצפיה ב-'בעיית הנגישות לתחנת הרכבת חולון-וולפסון'
בעיית הנגישות לתחנת הרכבת חולון-וולפסון
31/07/2016 | 21:00
5
253
כמובן שדיברנו על כך בפורום לפני שנים, כשהתחנה הייתה רק בשבלי בניה, אבל כמקובל, שום דבר לא השתנה. הנה הכתבה בגלובס מהיום:
לצפיה ב-'הכתבת קצת הגזימה לדעתי'
הכתבת קצת הגזימה לדעתי
31/07/2016 | 21:30
230
ונסעתי לא פעם בתחנה, גם מוולפסון וגם מכיון שדרות ירושלים.
רבע שעה ???
לצפיה ב-'בולשיט אחד גדול...'
בולשיט אחד גדול...
01/08/2016 | 10:53
3
204
ישנה התעלמות גסה בכתבה ממעבר תת קרקעי לבאי התחנה מכיוון מערב (יפו ד', עמידר בת ים,ועוד).
גם לכיון בית החולים עצמו קיים מעבר חציה מרומזר ומסודר, ואין באמת צורך לחצות כבישים סואנים..
המקרה היחיד בו אולי ישנו צרוך לעשות עיקוף מסויים, הוא במקרה שרוצים להגיע מ/ל תל כביר, רח' הינריך היינה.. וגם אז ניתן להמשיך מעז מזרחה לכיון בית החולים, ושם לעבור את הכביש במעבר חציה או במעבר תת קרקעי לעבר השני של רח' הלוחמים.

נראה שמכיני הכתבה באו להכין "כתבה סנסציונית" , ולא נתנו לעובדות בשטח לבלבל אותם..
לצפיה ב-''
01/08/2016 | 20:06
17
לצפיה ב-'ראוי לציין שבפעם האחרונה שעברתי שם השילוט של המעבר לקה בחסר'
ראוי לציין שבפעם האחרונה שעברתי שם השילוט של המעבר לקה בחסר
01/08/2016 | 21:16
115
ודי ברור איך הם הצליחו לפספס אותו. השלט שמעל המעבר התת קרקעי מתחנת הרכבת לכיוון מערב היה משהו כמו "לתחנת הרכבת"... בצד של תחנת הרכבת. אז יכול להיות שהולכי רגל חושבים שזה מחזיר אותם לתחנה, ולכן לא משתמשים בו?

(לא צפיתי בכתבה, אני מקבל דף ריק במקום כתבת וידאו, אבל הנקודה שלי עדיין חשובה - שילוט והנגשת מידע לציבור חשובים *מאוד* בכל מערכת תחבורה, בעיקר להולכי רגל)
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 21:09
6
לצפיה ב-'בשל ליקויי בטיחות: התמח"ת בת"א עלולה להיסגר בעוד שבוע וחצי'
בשל ליקויי בטיחות: התמח"ת בת"א עלולה להיסגר בעוד שבוע וחצי
31/07/2016 | 20:49
4
259

ואני אומר: הלוואי!
לצפיה ב-' אמן!'
אמן!
31/07/2016 | 21:03
1
133
אבל סביר להניח שתימצא הקומבינה להתיר את זה.
לצפיה ב-'הלוואי אבל כנראה שזה פרובוקציה מתוכננת של המשטרה/העירייה'
הלוואי אבל כנראה שזה פרובוקציה מתוכננת של המשטרה/העירייה
146
שאין מאחוריה כלום חוץ מלאיים ולעשות שריר על בעלי התחנה.
לצפיה ב-'בית המשפט הוציא במאי את צו הסגירה לאוגוסט ובסוף יולי נזכרו'
בית המשפט הוציא במאי את צו הסגירה לאוגוסט ובסוף יולי נזכרו
1
153
שצריך לטפל בכך?
כל כך אופייני...
לצפיה ב-'אולי הם חיכו עד שהפריץ ימות.'
אולי הם חיכו עד שהפריץ ימות.
31/07/2016 | 23:57
40
לצפיה ב-'עיצוב פנים טרמינל 1 בנתב"ג - זוועה'
עיצוב פנים טרמינל 1 בנתב"ג - זוועה
31/07/2016 | 15:31
7
339
יצאתי ללוות את ביתי לטיסה עם חברת איזיג'ט בטרמינל 1 בנתב"ג, ונדהמתי מעיצוב הפנים של אולם היוצאים,לטיסות בינלאומיות,
זה אולי מתאים לאולם ליווי חיילים למילואים,או ילדים לקייטנה.

התקרה היא "מחצלת" מתחתיה כל הקונסטרוקציה גלויה, וצבועה בצבעים שונים, כל עמוד\צינור בצבע שונה, בקיצור מראה זוועה מבחינה ארכיטקטונית,

למה לא עשו תקרה אקוסטית יפה בעיצובים יפים?

לטיסות לואו קוסט מגיע גם אולם לואו קוסט? זה מכובד?

בארץ רמת האדריכלים גבוהה למדי, חלק מהאדריכלים בארץ עושים עבודות עבור אזרחים וגופים שונים במדינות אירופה, ובעוד מדינות.

ניתן בהשקעה לא גדולה לבנות אולם יוצאים מכובד ומרשים, כמו האולם בטרמינל 3 שעשוי ברמה מאוד גבוהה.
לצפיה ב-'מעניין למה משתמשים בכלל בטרמינל 1...'
מעניין למה משתמשים בכלל בטרמינל 1...
31/07/2016 | 16:26
6
243
איזה מקום חסר בטרמינל 3?
לצפיה ב-'אולי כדי להוזיל את העלות בטיסות הלואוקוסט עוד יותר'
אולי כדי להוזיל את העלות בטיסות הלואוקוסט עוד יותר
31/07/2016 | 18:20
189
בגלל מיסי נמל ?
לצפיה ב-'בידוק בטחוני וביקורת גבולות.'
בידוק בטחוני וביקורת גבולות.
31/07/2016 | 18:42
4
85
לצפיה ב-'יש ביקורת גבולות בטרמינל 1? חשבתי שיש שם רק דלפקי צ׳ק אין.'
יש ביקורת גבולות בטרמינל 1? חשבתי שיש שם רק דלפקי צ׳ק אין.
31/07/2016 | 19:31
3
163
אחרי הצ׳ק אין חוזרים באוטובוס לטרמינל 3, לא?
בפעם היחידה שהיתה לי טיסה מטרמינל 1 (לפני כחודשיים), היה לי כבר כרטיס עלייה למטוס שהדפסתי באינטרנט, ולא הייתי צריך להגיע לטרמינל 1 כלל - עברתי גם בידוק וגם ביקורת גבולות בטרמינל 3.

לצפיה ב-'זה עובד רק כשיש לך מזוודת יד בלבד.'
זה עובד רק כשיש לך מזוודת יד בלבד.
31/07/2016 | 21:05
2
162
יש תשאול, צ'ק אין, ביקורת גבולות (ללא מכונה להנפקת כרטיסים מגנטים, כך שמי שנוסע שם קצת נדפק), ובידוק בטחוני. אז מחכים לשאטל שייקח אותך לטרמינל 3 ישר לדיוטי פרי.

מי שהדפיס כרטיס באינטרנט ויש לו רק מזוודת יד/טרולי בלבד יכול להגיע ישר ל-3.
לצפיה ב-'תוך שנה אגב הטיסות מטרמינל 1'
תוך שנה אגב הטיסות מטרמינל 1
02/08/2016 | 12:03
1
108
כנראה יתופעלו מתוך טרמינל 1 ללא שילוב של טרמינל 3 בתהליך.

יקשה על מי שמתכוון להשתמש ברכבת אחרי טיסה אל נתב״ג או לא עושה צ׳ק אין לכבודה בטיסה יוצאת מהשדה.

לצפיה ב-'גם בשדות תעופה בחו"ל לפעמים צריך שאטל פנימי לרכבת'
גם בשדות תעופה בחו"ל לפעמים צריך שאטל פנימי לרכבת
02/08/2016 | 13:47
65
זה לא כזה נורא.
לצפיה ב-'רשמים שלי מנסיעה שלי לירושלים:'
רשמים שלי מנסיעה שלי לירושלים:
31/07/2016 | 15:42
39
448
לפני מספר ימים, הייתי בירושלים. רציתי לבדוק אם כל הטענות נגד הרכבת הקלה נכונות, או שמדובר בהגזמות. נסעתי פעמיים ברכבת הקלה (סיטיפס) ולהלן ההתרשמויות שלי:
בדקתי מספר דברים: התנהגות הפקחים, הטענה שביטלו קווי אוטובוס שחופפים לרכבת הקלה, וצפיפות בקרונות.

לא מצאתי שום בעיה בהתנהגות הפקחים. יש פקחים / כרטיסנים / מבקרים בכל חברות התחבורה הציבורית, לרבות רכבת ישראל, אגד, אפיקים, וגם בסיטיפס. תפקידם לבדוק שאנשים לא נוסעים בלי לשלם ולתקף, ולא נתקלתי בשום מקרה שפקח נהג באגרסיביות או באלימות.

לגבי הטיעון שביטלו או קיצרו קוי אוטובוס שחופפים לרכבת:
בדקתי באפליקצית "איפה בוס" ובאתר הממשלתי מספר מסלולי נסיעה, ותמיד מצאתי אפשרות אלטרטיבית לנסוע באוטובוס במקום ברכבת הקלה.
דוגמאות? בבקשה:
רוצים לנסוע מבנייני האומה להר הרצל? אפשר כמובן בקו 1, ואפשר גם בקו 35 או בקו 39. קו 39 אפילו נוסע דרך כביש בגין שהוא כביש מהיר.
רוצים מהר הרצל לתחנת "הטורים"? בבקשה. קו 39 וקו 39א.

מתחנה מרכזית לכיכר ה"דוידקה" אפשר להגיע ברכת הקלה, אבל ישנם קוי אגד רבים שמגיעים לשם: 18, 25, 66 א', 74, 78.

אשמח אם כל אלה שטוענים שהנוסעים ברכבת הקלה הם נוסעים שבויים, שייתנו דוגמאות שימחישו את זה.

לגבי הטענה על צפיפות ברכבת הקלה: האמת, כן, קצת צפוף. לא לכולם יש מקום לשבת, יש נוסעים רבים שנאלצים לעמוד. אבל נתקלתי כבר באוטובוסים צפופים יותר, למשל קו 76 מאור יהודה לפתח תקוה.

כמו כן, התרשמתי שהמזגן ברכבת הקלה לא כל כך יעיל, כי היה קצת חם ומחניק ברכבת.

אז אלה ההתרשמויות שלי מהנסיעה ברכבת הקלה, אשמח לשמוע תגובות מאלה שחושבים אחרת.
לצפיה ב-'איפהבוס? לא רלוונטי לביטול מערך הקווים ההיסטורי.'
איפהבוס? לא רלוונטי לביטול מערך הקווים ההיסטורי.
31/07/2016 | 16:14
2
243
עד להקמת הרק"ל מערך האוטובוסים בירושלים התבסס על הצירים הרצל - יפו - בר לב ודרך חברון (פיצול אחרי העירייה). בצירים אלו עברו עשרות קווי אוטובוס, חלקם קווים חזקים בתדירות של פעם ב10 דקות שוודאי מוכרים לך מהחדשות כמו קו 18 שסבל מפיגועים רבים. כמו כן - האוטובוסים האלו איפשרו גישה ישירה משכונות דרום מערב העיר למרכז העיר ללא החלפה.

ההבטחה הגדולה של הרק"ל היתה אמצעי רב קיבולת ורב תדירות (הבטיחו רכבת כל 4 דקות) שיחליף את כל קווי האוטובוס השונים בצירים הרצל - יפו, וכן בציר בר-לב. הבעיה היא שהתדירות אינה קרובה לזו שהובטחה ובערב היא מידרדרת לפעם ברבע שעה ופחות מכך, ותדירות האוטובוסים המשלימים לשכונות מהר הרצל נמוכה אף היא על אף שקו שהיה בעבר חצי שעתי לעיר יכל באותה רמת איוש וציוד לפעול פעם ברבע שעה או 10 דקות מהפרבר להר הרצל. התוצאה היא שבמקום להמתין פעם אחת לאוטובוס חצי שעתי שזמניו ידועים בערך בשכונות הקטנות יותר או לאוטובוס שבא פעם בעשר דקות לאלו שנהנו מתדירות גבוהה הנסיעה מפוצלת כיום בין שתי המתנות ארוכות יחסית שהתיאום ביניהן גרוע.
לצפיה ב-'מסכים מאוד שיש הרעת שירותבשעות הערב'
מסכים מאוד שיש הרעת שירותבשעות הערב
31/07/2016 | 17:05
1
173
תדירות של רכבת קלה כל 15 דקות הופכת את הנסיעה לארוכה וללא רלוונטית ולהעדפה של אוטובוס (במידה ויש קו חופף) .
אני מוצא את עצמי צועד לאורך רחוב יפו לפחות פעם בשבוע בגלל שזמן ההמתנה הוא מעל 10 דקות -דבר שהופך את הנסיעה ללא רלוונטית כי ברגל מהר יותר.
ומה עם אלו שממהרים וצריכים להגיע ליעדים מרוחקים? 
חלק מהקווים החופפים גם כן בעלי תדירות נמוכה כי יש רכבת ש'ניתן' לסמוך עליו, ולעיתים הם סובלים מרמזורים ופקקים מה שגורם לנסיעה בהם להיות לא רלוונטית אלא אם כן בדיוק פיספסת רכבת.
לצפיה ב-'בדקתי, ותדירות השיא באתר היא 2/3 או 3/4 מהתיכנון.'
בדקתי, ותדירות השיא באתר היא 2/3 או 3/4 מהתיכנון.
31/07/2016 | 19:27
156
ההבטחה היתה לרכבת כל 4 או 4.5 דק בשעות העומס. לפי אתר סיטיפס תדירות העומס היא פעם ב 6 דקות בלבד, כלומר שהמערכת מתפקדת ללא רבע עד שליש מהרכבות שהובטחו בשעות העומס, וזה משפיע על קיבולת המערכת.

לדעתי צריך לשקול גשרים נוספים בצמתי מפתח כמו ביציאה מבית הכרם ובגבעת התחמושת כדי לאפשר יותר סלוטים.
לצפיה ב-'למשל, בהמשך הרכבת - פסגת זאב'
למשל, בהמשך הרכבת - פסגת זאב
31/07/2016 | 17:17
158
הכביש בפסגה צומצם לנתיב אחד, מה שגורם לפקקים והאטה בתנועה.

להגיע ברכבת מהפסגה לגבעה צרפתית, מה שבאוטובוס לוקח 10 דקות, ברכבת 25 דקות.

ותיכף לנווה יעקב יהיה גרוע יותר
לצפיה ב-'מה שכתבת מחזק את טענתם של הרבה מהתושבים - הרכבת טובה לתיירים'
מה שכתבת מחזק את טענתם של הרבה מהתושבים - הרכבת טובה לתיירים
31/07/2016 | 18:24
1
181
אכן בזכותה קל, נוח ומהר יותר להגיע מהכניסה לעיר/תחנה מרכזית להר הרצל, שוק מחנה יהודה, מרכז העיר והעיר העתיקה (ואולי גם לגבעת התחמושת).
אבל כמי שחי שנים רבות בירושלים, בשכונה שאולי הכי נפגעה מהרכבת - פסגת זאב, וממש עקבתי מקרוב אחר ככל התקדמות - בהרבה מקומות הרכבת פגעה יותר משהועילה. מה קרה בפסגת זאב? היה פעם רחוב ראשי עם שדרת חנויות, שני נתיבים לכל כיוון מקומות חניה לרוב, אוטובוסים הנוסעים במהירות, ושני צמתים מרומזרים בלבד. הגיעה הרכבת, ומעבר לעבודות התשתית והבניה שהתארכו והתארכו, הכביש הראשי (שדרות משה דיין) הפך לרחוב צר בעל נתיב אחד לכל כיוון וכמות בלתי נתפסת של רמזורים, כי לכל סימטה הכי קטנה המשתלבת לרחוב הראשי יש רמזור, כל אוטובוס שעוצר בתחנה עוצר את התנועה,  כנ"ל כל רכב שחונה, ויש שמגדילים לעשות וחונים על הנתיב ומאלצים את כולם לעקוף בפס לבן. עכשיו, הרציונאל של המומחים מתכנית אב לתחבורה היה להוציא את המיץ לנהגי הרכב הפרטי כדי לגרום להם לזנוח אותו לטובת תח"צ (גישה שאני כנוסע מתמיד באוטובוסים חולק עליה, לא צריך לפתח עוד ועוד כבישים לשעות העומס שיגרמו לעוד יותר מכוניות ועומס, אבל מצד שני באותם נתיבים נוסעים גם אוטובוסים,ובכלל בחיים, הדרך לעודד דברים טובים היא לא ע"י לעשות רע לאלטרנטיבה השניה) רק מה? הרכבת נוסעת ונכנסת לשכונת שועפט, שמעבר להיבט הבטחוני שכמעט כל יום נזרקים עליה אבנים, בהיבט התעבורתי הרכבת נאלצת אחרי כל אירוע כזה לעצור כדי ללכת לדיפו וכו', מעבר לכל זה היא עושה סיבוב גדול לתושבי פסגת זאב, שבמקום ליסוע (באוטובוס) על הגשר (דרך עוזי נרקיס) בלי רמזור עד רמת אשכול המסלול שלה כולל עוד 4 תחנות (3 בשועפט ועוד אחת בגבעה הצרפתית), וגם משם כדי להגיע לתחנה מרכזית צריך לעבור דרך העיר העתיקה אז מה הפלא שהרכבת יצאת כמעט ריקה מפסגת זאב?
ואם צמצום הנתיבים (לכולם, לרכב הפרטי ולאוטובוס), הוספת הרמזורים ומסלול הספגטי לא מספיקים, אז כשנסתכל על המפה, נראה  שהרוב המוחלט של התושבים (במקרה זה, בפסגת זאב) גרים במרחק שהוא יותר מהליכה סבירה מהתחנה, ושוב, בלי קווים מזינים ומדויקים (וזה כרגע המצב, כמו שכתבו מגיבים לפני) אין שום תועלת עבורם לכל הקו כי כבר עדיף להישאר על האוטובוס.
בשורה התחתונה בעבר כדי ליסוע מהבית לתחנה המרכזית הייתי עולה על אוטובוס ומגיע תוך חצי שעה, היום אני עדיין מעדיף ליסוע באותו מסלול באוטובוס, והוא לוקח 40 דקות (כשהחלוקה המעוותת היא 20 דקות רק בתוך פסגת זאב, ו-20 דקות לכל הדרך מרמת אשכול לת"מ על ציר בר אילן) כי באוטובוס + רכבת זה לוקח 50 דקות.
מצד שני, המצב של רחוב יפו היה קטסטרופאלי לפני הרכבת, וכמו שכתבתי בזכותה יש גישה נוחה מתחנה מרכזית למקומות מרכזיים אחרים בעיר ולכן הקו נחשב הצלחה עם מספר נוסעים גבוה. לכן, לדעתי, צריך היה להוסיף שיקולים כאלו בעת סלילת הקו. מדלת לדלת, מה הרווחנו? מה יותר מהיר?, אם צריך צמצום נתיבים שיפגע בכולם - אוטובוסים, קוים מזינים ורכבים פרטיים - שווה לבחון נתיב אחר (ואכן בשני קצותין של רחוב יפו, בכיכיר צה"ל ובכניסה לעיר, ביצעו בחכמה הפרדה מפלסית ע"י מנהרה וגשר), אבל הרכבת כעיקרון טובה, התכנון (בעיקר לשכונות) היה לקוי. ולכן הקו הירוק שייסע על הציר הראשי של שדרות בר אילן וגם ייתן חיבור מהיר מת"מ למלחה (שם יש את הקניון, אצטדיון טדי והארנה)- הוא מבורך מאוד, בתנאי שהוא ישאיר את בצירים ירמיהו בר-אילן עם 2 נתיבים לפחות ולא ייסע בסיסובים, אבל הארכת הקו המבוצעת כעת לנווה יעקב היא מיותרת לגמרי, כי לנווה יעקב יש כרגע הרבה אוטובוסים שיוצאים ישירות מתוככי השכונה לרמת אשכול ומשם לת"מ או למרכז העיר, אז למה שמישהו ייקח אוטובוס פנימי, כדי לעלות על רכבת שעושה סיבוב ועוצרת בתחנות דרך פסגת זאב ושועפט?
לצפיה ב-'כתושב ירושלים שמשתמש הרבה ברכבת הקלה'
כתושב ירושלים שמשתמש הרבה ברכבת הקלה
31/07/2016 | 19:59
16
216
אני יכול להעיד שהמון, פשוט המון פעמים נתקלתי בפקחים פשוט דוחים ברכבת הקלה שצעקו על מי ששכח לתקף או שהרב-קו שלו לא בסדר.
בין השאר פעם צעקו על אישה בת 80 בערך, ממש זקנה, היה פקח שלעג לנוסע ערבי כשהוא לא שמע (אמר לחבר שלו מול כולם "בוא תראה את הערבוש הזה, מכוער כמו הלילה, בוא נדפוק לו דו"ח", והיה פעם שאותו פקח ירד בנסיעה אחרת בצעקות באנגלית עילגת ביותר על תייר מחו"ל שלא ידע שצריך לתקף ולא מבין עברית, וגם גנב את דעתו כשהוא דיבר עם כל הישראלים בקרון בעברית כדי שהוא לא יבין "תראו איך הוא לבוש".
והיו עוד הרבה מקרים של פקחים שצועקים על נוסעים ועל אלה שמנסים להעיר להם.

מעבר לזה, הפקחים עובדים בצורה לא יעילה המון פעמים.
עובר הפקח ובודק במכשיר את הרב-קוים, ואחרי דקה שכולם מכניסים את הכרטיסים בחזרה לארנק עוברת שוב עוד פקחית ושוב בודקת כרטיסים. לפעמים הם בודקים בהפרש של כמה שניות. שפשוט כל אחד ייקח קרון, למה להלאות את הנוסעים?

בקשר לחיבור לשכונות, אכן קווי האוטובוס לא מסונכרנים עם הרכבת, ואני חווה את זה כל ערב, ובשעות הערב התדירות באמת לא טובה.

הרבה פעמים צריכים לעמוד ברכבת והיא פשוט מפוצצת כמו קופסת סרדינים בשעות 13:00-18:00, בעיקר ברחוב יפו. השיא הוא בתחנה המרכזית.

לגבי תדירות הרמזורים - הרכבת מקבלת עדיפות כמעט תמיד ברמזורים, למעט לפעמים בצמתים גדולים כמו צומת רחובות יפו/שרי ישראל, יפו/הצנחנים, וצומת הגבעה הצרפתית.

אני לא מבין: למה לא רכבת תחתית? למה רכבת קלה? הרק"ל נוסעת כל כך באיטיות ובכבדות. אז מה אם ירושלים הררית... קחו את ליסבון - גם היא גבעית ויש בה רכבת תחתית. השיפועים בירושלים עצמה לא כאלה נוראיים בצירים הראשיים, הבעיה היא רק לבאים לירושלים. אפשר היה ליצור רכבת תחתית. תראו את זאת שבלונדון, היא נוסעת במהירות יעילה מאוד בין התחנות. המצב בפסגת זאב באמת בלתי נסבל, אני נהגתי שם כמה פעמים והרכבת רק הזיקה שם לתושבים. אני מכיר הרבה מאוד תושבים מהפסגה שמעדיפים לקחת רכב פרטי או אוטובוס...

אני רק מנסה לדמיין מה יקרה שיסללו את הקו הירוק מהר הצופים למלחה/גילה דרך בר אילן. רחוב בר אילן שגם ככה עמוס יצומצם לנתיב אחד בכל כיוון. המצב שם יהיה נוראי... ומה יעשו עם רחוב שרי ישראל הפקוק, איפה יכניסו שם את הרק"ל?

קחו גם את הקו הכחול.
כתושב שכונת רמות אני חייב להגיד שהפקקים ביציאה מהשכונה לכיוון העיר הם פשוט בלתי נסבלים בכל בוקר, ומגיעים לרחובות הקטנים שבתוך השכונה. יש שם תנועת מלקחיים לבאים מרמות לכביש בגין ולבאים מכביש מס'1 לכיוון הר חוצבים. עכשיו דמיינו שיכניסו שם רק"ל ויורידו נתיב.

בקיצור, למה לא תחתית?

לצפיה ב-'למה לא תחתית? בעיקר כסף'
למה לא תחתית? בעיקר כסף
15
155
יש הרבה תבניות וחישובים שאומרים בגדול שרק מטרופולין עם מיליון או מיליון וחצי תושבים מצדיקים רכבת תחתית, כי הבניה והתפעול שלה הרבה יותר יקרים, אז צריך יותר משתמשים כדי להצדיק כלכלית. וגם המרחק בין התחנות הוא יותר גדול (חישובים של זמן האצה ובלימה) כך שכל תחנה צריכה להיות נגישה ונוחה לאיזור גדול.
ואף על פי כן אני חושב שעדיפה היתה רכבת תחתית מתוך חשיבה לטווח הארוך, וקל וחומר בגוש דן שם ברור שיש מספיק ביקוש אבל התקמצנו ועשו חצי עבודה
נ"ב, אתה בטוח שרחוב בר אילן הולך להצטמצם לנתיב אחד?! קשה לי להאמין, בסך הכל התכנון של הקו טוב - אני יודע שהמסלול כולל גשר מקביל לבגין, מעבר בשדרות בלפור שזה לא יפריע לאף אחד, ובשדרות שז"ר מתוכננת מנהרה לרכבים, השאלה מה יקרה משרי ישראל עד רמת אשכול (ברמת אשכול עצמה יש מספיק מקום ע"ח החניה, הנתיב השלישי ושטח ההפרדה הרחב).
נזכרתי גם שבצומת בר אילן מתוכננת הפרדה מפלסית, אוליזה קשור. יש למישהו מידע על כך?
לצפיה ב-'טעות'
טעות
31/07/2016 | 21:15
42
לצפיה ב-'באביב סיקרתי את המטרו של מאלגה, עיר בת 600,000 תושבים.'
באביב סיקרתי את המטרו של מאלגה, עיר בת 600,000 תושבים.
01/08/2016 | 04:40
6
130
שני קווי מטרו רק"ל תחתי (כפי שיבנו בגוש דן), האחד תת קרקעי במלואו והשני תת קרקעי ברובו למעט קטע רק"ל עילי לצד שדירה או כביש מהיר מעבר לכביש הטבעת הפנימי של העיר.

העיר עצמה בת 600,000 תושבים בלבד, המטרו אינו יוצא את גבולותיה, אין לו נקודת מפגש חיצונית עם הרכבת הפרברית אלא נקודת החלפה אחת בתחנת הרכבת המרכזית בעיר, והוא אינו מחבר את העיר עם שדה התעופה כי יש שם תחנה של הפרברית.

את המטרו הצליחו לבנות בשיא המיתון האחרון והוא נפתח ביולי 2014. בגלל הגאולוגיה והארכאולוגיה עדיין לא הושלמו שתי התחנות במרכז העיר אך הן בבנייה.
לצפיה ב-'אגב, יש לך המלצות לאטרקציות תחבורתיות באנדלוסיה וקסטיליה?'
אגב, יש לך המלצות לאטרקציות תחבורתיות באנדלוסיה וקסטיליה?
01/08/2016 | 06:22
5
30
לצפיה ב-'התח"צ בספרד יותר שימושי מאטרקטיבי בגלל התקופה הפשיסטית.'
התח"צ בספרד יותר שימושי מאטרקטיבי בגלל התקופה הפשיסטית.
01/08/2016 | 13:40
4
87
ב1941 המשטר הפשיסטי בספרד הקים את RENFE, ומאז קווי הרכבת העיקריים עברו מודרניזציה כאשר הקווים הארציים העיקריים הוסבו לרכבות מהירות משנות ה90 והלאה (AVE וכן רשתות איטיות יותר כמו AVANT ו Talgo). הגאונות של פרנקו שלא להסתבך במלחמת העולם השניה הצילה את ספרד מנזק נוסף אחרי מלחמת האזרחים אבל המצב הכלכלי הגרוע עד בום התיירות של סוף שנות השישים, תחילת השבעים לא איפשר התארגנויות חובבים לשימור אמצעים פיקנטיים.

במדינות המחוז של צפון ספרד (קנטאבריה, ארץ הבאסקים, גאלית'יה) יש מסילות צרות (כ 1.2 מטר) ששייכות לחברת בת של RENFE למסילות צרות בשם FEVE
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renfe_Feve אך צי הרכבות עבר מודרניזציה עם השנים ולכן יספק את מי שרוצה מסלול ציורי אך לא את שוחרי הציוד ההיסטורי המשומר. אני מניח ששאלת על ספרד בכלל ולא ספציפית על אנדלוסיה ושתי הקסטיליות.

בברצלונה שב"אומה הריבונית" קטלוניה יש מספר פניקולרים ורכבלים הנספחים לרשת המטרו העירונית, להבנתי הם בבעלות עירונית. עדיין לא ביקרנו שם (לא ברור אם עדיף לטוס מאנגליה או ספרד, אבל 6 שעות ברכבת זה לא יהיה אפילו אם מדובר ב AVE).

עם פיתוח התיירות בשנות השבעים נבנו בקוסטה דל סול שבאנדלוסייה כמה רכבלים שסיקרתי לפני שנה - שנתיים. יש רכבל ב Benelmadina להר שמעל לעיר, יש רכבלים באתר הסקי Sierra Nevada, והם להבנתי חלק מטרנד פיתוח למען התיירות אז חיפוש רשימת רכבלים בספרד יביא לרשימה מלאה יותר.

בשתיים מהערים האנדלוסיות שביקרתי בהן היה מטרו רק"ל חדיש (מאלגה "מלחה", סיביליה "היספאליס") אך באחרות מערך התחבורה העירוני התבסס על אוטובוסים ( קדיז "גדר", קורדובה "קרת - יובה", גרנדה "איליבריס / גרנטה אל יאהוד"). לאורך חלק מהקוסטה דל סול יש רכבת פרברית למאלגה אך זו רכבת די מודרנית ובעיירה פררונגרולה היא עוברת על ויאדוקט בטון לא אטרקטיבי במרכז אחת השדרות כך שבמשך עשור הדיבורים על הרחבתה לשאר החוף נתקלים בשאלה אם להאריך או לבנות קו חדש בשטח ההררי.

יש מסלול רכבתי ציורי כשעה ממני אך הוא אינו הכי נגיש לתייר הבא בטיסה ישירה מישראל לברצלונה או מדריד. בתחילת המאה ה20 הבריטים (שהקימו את בסיס הרשת הספרדית ונתנו לשפה הספרדית את המילה Tren )  בנו רכבת הררית שעקפה את כל הקוסטה דל סול השוממת דאז מהעיר אלג'זירס (אלג'זירה אלחודרה) לצומת בובדילה (המלך "בובדיל" -  מוחמד 12 אבו עבדאללה, מלך גרנדה האחרון שכניעתו סימנה את סוף הנסיכות המוסלמית האחרונה בספרד ב1492) דרך העיר רונדה שגובהה 739 מעל לפני הים במסלול הררי מצוד נחלים שוודאי יזכיר במשהו את הקו הישן לירושלים. הציוד מודרני משנות השמונים או התשעים והקו זכה לסיקור בתוכנית המסע של מייקל פורטילו ב BBC שהכתה גלים בפורום כשהיה פרק ישראלי.

במדור ההחמצות וההיסטוריה היתה באזורי מסילה צרה כלשהי למחצבות בהרים אך אין שרידים שניתן לבקר אלא איזכורים בטקסט בלבד, והחמצה איומה אחת - The Malaga and Gibraltar Railway Company - חברה בריטית שהחלה לבנות רכבת לאורך הקוסטה דל סול בשנות השבעים של המאה ה19 אך מעולם לא השלימה את הפרוייקט. יתכן שהרכבת הפרברית ממאלגה לפוואנגרולה מבוססת על חלק מהמסלול. המסילה נועדה להעביר מחצבים ממכרות לשני הנמלים שבקצה המסלול אך הקו מעולם לא הגיע למכרות. אם הקו הזה היה מוקם ומשתדרג כמו שאר הרשת הספרדית הפיתוח של הקוסטה דל סול היה מתקדם יותר באזורים בינעירוניים כמו זה שאני גר בו ומהווה אלטרנטיבה לתלות בכביש הראשי. עד לפני כמה שנים היה אפשר לראות לצד הכביש הראשי כניסה לשתי מנהרות שמעולם לא נפתחו כמנהרות רכבת באזור שנמצא עשרות קילומטרים מכל מסילה, כאשר יש מסילות שעת נסיעה ממזרח, מצפון, וממערב למובלעת הרכבתית הנטושה הזו.

לצפיה ב-'תיקון איות או שניים ומשהו על הרקע של מייקל פורטילו.'
תיקון איות או שניים ומשהו על הרקע של מייקל פורטילו.
01/08/2016 | 14:18
3
42
בגלל מסך המגע יצאו כמה טעויות כתיב (את מתקן האיות בעברית כיביתי מזמן כי הוא אינו מתמודד עם אותיות תחיליות או לועזית).

באיזכור הראשון של פוואנגרולה יצא משהו עם שני ר'.
קו אלג'סירס - רונדה - בובדילה הוא "לצד נחלים" ולא מצוד.

מייקל פורטילו, לשעבר שר הביטחון הבריטי ואחד האישים האימתניים של המפלגה השמרנית בעידן שבין ת'אצ'ר לבלייר (הוא הפסיד את אזור הבחירה שלו ב97 באחת התהפוכות הגדולות של הבחירות, מה שמכונה כאן Decapitation - כריתת ראש, כשאישיות בכירה מפסידה את המושב בפרלמנט) הוא גם אזרח ספרדי בזכות אביו שהיה פליט ספרדי שתמך ברפובליקה הספרדית ונאלץ לעזוב לבריטניה. הדודים שלו בספרד לעומת זאת תמכו בפשיסטים וכשהוא סיקר זאת בראיון איתם באחת התוכניות שלו (אחרי הפוליטיקה הוא עבר לתוכניות דוקומנטריות) הם הסבירו שמבחינתם פרנקו הגן עליהם מהקומוניזם. בספרד לא מתעסקים כל כך במלחמת האזרחים כי זה קרוב מדי והספרדים לא מודעים לכך שאזרח ארצם היה שר ביטחון בבריטניה, בקוסטה דל סול פורטילו (הגייה: פורטייו באנדלוסית או פורטילייו בקסטיליאנית) היתה שמה של חברת אוטובוסים.
לצפיה ב-'אלחסירס (J=ח בספרדית)'
אלחסירס (J=ח בספרדית)
01/08/2016 | 23:33
2
17
לצפיה ב-'ברדיו גיברלטר או בתחנות האנגלו-ספרדיות יגידו אלג'סרס'
ברדיו גיברלטר או בתחנות האנגלו-ספרדיות יגידו אלג'סרס
02/08/2016 | 00:06
1
32
אנחנו קולוניה בסדר גודל של כרבע מיליון ובמדיה שלנו נהוג לקרוא לערים מקומיות שסביבנו לפי אופן הקריאה האנגלי:  פוואנגרולה, ארויו דה לה מיאל, סאן רוק, אלג'סירס.

במדיה הבריטית הכללית שמגיעה אלינו למרות הסנקציות (אחרי הצרת האות של SKY אנו עדיין צופים בטלוויזיה הבריטית מי ב VPN, מי בכבלים, ומי בלווין גיבוי שלא נועד לציבור הכללי) אומרים גם "בנאדרום" כמו שמה של הסדרה של ITV המתרחשת במושבה האחות (החורגת והענייה, אצלנו היו "מארבלה בלס" באותה הרשת.

לצפיה ב-'אם ככה למה "גיברלטר" ולא "ג'יברולטה"?'
אם ככה למה "גיברלטר" ולא "ג'יברולטה"?
02/08/2016 | 04:23
39
כמו שתגיד מלכת בליז הוד מעלתה אליזבת' אלכסנדרה מרי?
לצפיה ב-'הסיבה שיש פחות תחנות בתחתית היא בגלל העלות האסטרונומית של'
הסיבה שיש פחות תחנות בתחתית היא בגלל העלות האסטרונומית של
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2016 | 11:56
6
149
הקמתן. הדבר אינו קשור לחישובי האצה ובלימה שהם דומים למדי בין מערכות מטרו ומערכות רק"ל.
לצפיה ב-'תודה, חידשת לי'
תודה, חידשת לי
01/08/2016 | 12:14
4
91
השוני בזמן ההאצה והבלימה הוא בעיקר בין רכבת קלה לכבדה?
לצפיה ב-'יש דרכים יעילות יותר לבנות כיסוי לתחנות תת קרקעיות'
יש דרכים יעילות יותר לבנות כיסוי לתחנות תת קרקעיות
01/08/2016 | 16:12
83
אציין קודם שאת שיטת חפירת קופסאות התחנות מלמעלה ראיתי בספרד וצרפת אז למרות הביקורת שיש לי על שיטה זו היא אינה ייחודית לישראל.

בפרוייקט קרוסרייל חפרו את המנהרה הראשית לכל כיוון ב TBM ואת מנהרות הרציף חפרו מתוך המנהרה ע"י הרחבת הקוטר. זה תהליך מקובל יותר בתחתית עמוקה והגישה לשטח נעשית תוך חיבור לתחנת תחתית קיימת או במקרים מסוימים פיר דרגנועים למבנה שטח חדש. כך נבנו תחנות תחתית במקומות מרכזיים מאד תוך חיבור של פיר מעלית ופיר מדרגות מעוגל אחד לשטח באזור מצומצם ביותר, וגם לאחר ההסבה לדרגנועים הגישה לפני השטח והאיוורור (יתכן שמיזוג דורש יותר גישה מאיוורור) לא דרשו יותר מבניין או צומת, ולא היה מצב שבו כל אורך הרציפים נחשף לדמיים. כאשר נוספו קווים חדשים לרשת הם חוברו דרך אותן גישות לפני השטח ומדי פעם נפתחו פירי גישה חדשים לפני השטח מעומק התחנה - הכניסה האחורית של התחתית העמוקה בקינגס קרוס למשל שבה מנהרה אופקית באחורי תחנות התחתית מחברת שלושה קווים לפני השטח דרך פיר דרגנועים אחד במיקום הנמצא כ200 מטר מהכניסה הראשית. כך התפתחו מתחנה של קו בודד לתחנות מרובות קווים באופן אורגני.

בקו הויקטוריה עלו בשנות השישים על פטנט אחר - שתי כניסות נפרדות בשני קצות הרציפים. במקום שתהיה יציאה אחת דרך פיר יחיד שני הפירים במקום כמו סבן סיסטרס יוצרים אזור כיסוי של למעלה מ300 מטר בין הכניסה מתחת לתחנת סבן סיסטרס העילית לבין הכניסה השנייה על ציר כביש ה A10. בצורה כזו מרוויחים שתי תחנות במחיר אחת, ועוד במרחק מהסוג שבמרכז הרשת יש בו תחנות צמודות (קובנט גארדן - לסטר סקוור, צ'ארינג קרוס - אמבנקמנט).  קרוסרייל משתמשים בפטנט הזה בתחנת טוטנהאם קורט רוד כדי להמנע מבניית תחנה שלמה באוקספורד סרקס. יציאה חדשה בצד המערבי של רציפי הקרוסרייל בטוטנהאם קורט רוד תגיע 200 מטר מצומת הקניות המרכזית  אוקספורד סרקס מבלי לשבש את פעילותה של תחנת אוקספורד סרקס העמוסה בת שלושת הקווים. מבנה השטח החדש חייב הריסת מספר בניינים במפלס הרחוב.  לו היתה תחנה עמוקה כזו ביפו מרכז או בכיכר ספרא אז היה אפשר למקם לה יציאה בקרבת כיכר ציון ואפילו מנהרת הולכי רגל או שתיים בין הפיר של כיכר ציון לליבה של נחלת שבעה, בעוד שמיפו מרכז היה אפשר לבנות גם יציאה ישירה למדרחוב בן יהודה. בלי הפטנט הזה הנקודה ההומה ביותר של רחוב יפו בערב מיותמת מתחבורה ציבורית.

לגבי רכבות חשמליות "כבדות" - המושג אינו מתייחס למשקלן בפועל אלא 1- באופן עממי לרכבות בינעירונית או 2- במקור לרכבות פרבריות או מטרו בתדירות גבוהה ושימוש כבד. ההאצה החשמלית היא מהירה יותר ומשקל הרכבות אינו כולל דלק וגנרטורים כמו ברכבות הדיזל המקובלות בארץ. ברבות מהן המנועים החשמליים נמצאים בכל מערכי הגלגלים של כל הקרונות (קרונועים) ולכן ההאצה אחידה ומהירה לעומת מצב בו קטר גורר צריך להוציא כוח מסויים כדי לגרור את הרכבת כולה.

לצפיה ב-'כפי שכתב ccyclist השוני בתאוצה הוא בין רכבת גרורת קטר'
כפי שכתב ccyclist השוני בתאוצה הוא בין רכבת גרורת קטר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2016 | 17:19
2
85
(או נדחפת על ידו) ובין קרונוע, הקרוי בלעז multiple unit (מרובת יחידות בתרגום ישיר). יש שני סוגים של קרונועים, EMU (Electrical Multiple Unit) ו-DMU (Diesel Multiple Unit).

למעשה רוב רכבות המטרו הם EMU.

ברגע שהמנועים מפוזרים לאורך כל הרכבת ולא רק בצד אחד, אפשר להגיע לביצועי תאוצה טובים יותר. זה גם בדיזל, דרך אגב, כפי שמעידים קרונועי ה-IC3 שהם DMU. מעבר לכך, חשמל משפר את הביצועים עוד יותר כי אין צורך לסחוב מנועים וסולר אלא רק שנאים.

לגבי הבלימה, אז יש בהחלט יתרון בולט יותר לחשמל בגלל המשקל הקל יותר שמשפיע רבות על יכולת הבלימה. רכבת קלה קצרה וקטנה יחסית למטרו/EMU אז יש איזשהו הבדל ביכולת הבלימה, אבל עדיין למטרו יש ביצועי בלימה מצויינים ויש מערכות מטרו עם תחנות די קרובות במרכז העיר, היכן שהדבר נחשב למוצדק בעת הקמתן.

אגב, גם אם חופרים את התחנה מתוך המנהרה עצמה, מדובר בעלות כבדה. תחנות תחתיות טיפוסיות עולות בין 100 ל-300 מליון דולר לתחנה אחת!
לצפיה ב-'יש לכלול בחישובי עבודה בפני השטח עלויות הפקעה / נדל"ן.'
יש לכלול בחישובי עבודה בפני השטח עלויות הפקעה / נדל"ן.
01/08/2016 | 18:08
1
40
ובערים שבהן דירה אחת במרכז עולה בסביבות המיליון דולר הפקעת בניינים שלמים במרכז העיר לצורך הריסתם מוסיפה עלויות ניכרות. מסיבה זו כשאפשר הרשויות בונות את הפירים מפארקים ציבוריים או מצמתים, אבל יש גם לזה מחיר של הפרעה לעסקים.
לצפיה ב-'עניין העלויות היה המרכזי בפרוייקט עקב הקלות היחסית של הפקעת '
עניין העלויות היה המרכזי בפרוייקט עקב הקלות היחסית של הפקעת
02/08/2016 | 00:56
43
כבישים במקום מבנים. ברגע שהחליטו שהתוואי יעבור ישירות מתחת לכבישים, הדרך לדעתי לחפירת קופסאות היתה קצרה. ככה גם יוזילו את עלות ההקמה של הקו הירוק. (הלוואי וגם את הקו הסגול היו מעבירים לתת-הקרקע)

מעניין מה יעשו ב'מטרו' המתוכנן מצפון לדרום המטרופולין... לא שזה קרוב לתכנון עוד, אבל מעניין לחשוב על כך.
לצפיה ב-'יש עוד שיקולים מלבד עלות ההקמה של התחנות'
יש עוד שיקולים מלבד עלות ההקמה של התחנות
02/08/2016 | 18:16
24
אחד השיקולים הוא היכולת של הרכבת התחתית לקבל ולפרוק כמות גדולה מאוד של נוסעים בזמן קצר. ככל שמספר התחנות לאורך הקו קטן יותר נדרשות פחות עצירות ולכן הנסיעה מהירה יותר, אבל כמות הנוסעים בכל תחנה גדולה יותר והיעילות עולה.
לצפיה ב-'לא התיימרתי להציג כאן מחקר מעמיק'
לא התיימרתי להציג כאן מחקר מעמיק
01/08/2016 | 12:04
7
114
העליתי את אותו פוסט גם בקבוצה "רכבת תקלה" בפיסבוק,
ובקבוצה "ת' זה תחבורה ציבורית". קיבלתי תגובות כועסות, אולי בצדק,
על זה שמנסיעה אחת ברכבת הקלה, להר הרצל ובחזרה, אינני יכול באמת
להתרשם ממצב התחבורה הציבורית בירושלים. האמת? צודקים.
אני רשמתי פה רק את ההתרשמות הסוביקטיבית שלי, אולי שטחית משהו.
האמת, אולי אני ארצה לנסוע עוד כמה פעמים לירושלים, להתרשם יותר לעומק
ממערך התחבורה הציבורית שם.

לצפיה ב-'הבעיה שביטלת ביודעין את התלונות הנפוצות של תושבי העיר.'
הבעיה שביטלת ביודעין את התלונות הנפוצות של תושבי העיר.
01/08/2016 | 17:19
6
93
הפוסט שלך בנוי כך שהוא "עונה" על טענות ירושלמיות נגד הרק"ל ומנסה לבטל אותן על בסיס נסיעה תיירותית אחת. זו ממש הזמנה שיסבירו לך מדוע מה שטענת אינו נכון.

אם היית מחנה את הרכב בהר הרצל בשנת 1999 (לפני האינטיפדה השניה ולפני הרק"ל) והיית ממתין בתחנות האוטובוס שבהר הרצל או יפה נוף של ימינו כדי לנגיע לרחוב יפו היית נהנה מ4-5 קווים מפרקיים (נקרא לזה מערך רק"ל בודד) ומספר דומה של קווי אוטובוס רגילים שמסלולם לרחוב יפו זהה למסלול הרק"ל כיום בתדירות שכל דקה או שתיים באים מספר אוטובוסים. תושב בית הכרם באותן השנים לא היה צריך להמתין בתחנות האוטובוס אלא היה צריך להתלבט באיזו תחנה להמתין כשהיו 2 תחנות צמודות. בשדרות הרצל היה נתיב תחבורה ציבורית כבר מסוף שנות השמונים.

התדירות של הרק"ל כיום נחותה בהרבה מזו שתושבי בית הכרם נהנו ממנה לפני הרק"ל, וקיבולת השיא במערכת - 10 רק"לות לכיוון בשעה - שווה ל20 מפרקיות לכיוון בשעה, מה שמשתווה לקווים המפרקיים היסטוריים 13,18,21,27 לבדם ללא שאר קווי ציר הרצל (6,17,23,24 ואחרים לשכונות דרום מערב העיר שאינני זוכר ספציפית).

לרק"ל אין את התדירות או הקיבולת של רשת האוטובוסים שהיא החליפה ולכן הביקורת עליה מוצדקת. ההבטחה הגדולה שלה היתה שכל קווי הצירים הרצל ויפו יאוחדו לאמצעי תדיר רב קיבולת אחד, אך היישום הוא בתדירות פחותה ממה שהובטח ובקיבולת שאינה משתווה לצרכי שנות התשעים. תוסיף לכך המתנה כפולה ותבין מדוע יש זעם על הקו הקיים כיום.
לצפיה ב-'תיקון: קווי המפרקית ההיסטוריים סיפקו 2 רקלות נוספות לשעה'
תיקון: קווי המפרקית ההיסטוריים סיפקו 2 רקלות נוספות לשעה
01/08/2016 | 18:02
85
מניתי 4 קווים בתדירות של אחת ל10 דקות, 24 מפרקיות לשעה, המשתוות ל12 רק"לות בשעה. כדי להשתוות לקווים אלו בלבד הרק"ל היתה צריכה לפעול בתדירות של פעם ב 5 דקות. מול ארבעת הקווים 13,18,21,27 בלבד הרק"ל הורידה קיבולת של שתי רק"לות או ארבעה אוטובוסים מפרקיים לשעה בשעות העומס.

מי שרוצה לתקן אותי מוזמן לערוך ספירת מלאי מלאה של כל קווי ציר הרצל בשעות העומס של יום חול כלשהו ב1999 או 1998, עת תיכנון הרק"ל. על הספירה להכיל את סוגי האוטובוס - מפרקי או רגיל, ואני מקבל את העובדה שההערכה מפרקית = מערך בודד היא הערכה גסה אז אני מצפה שמי שיערער על הקביעה יביא מספרים מדוייקים של קיבולת כולל נוסעים בעמידה. החישוב הוא מכיכר דניה לבניין כלל כך שהוא יכלול קווים היסטוריים שיצאו את המסלול הכולל כמו 17 או שעשו סיבוב ליד כמו 6.
לצפיה ב-'רק אז האוטובוסים חיכו ברמזור של התחנה המרכזית 2 דקות'
רק אז האוטובוסים חיכו ברמזור של התחנה המרכזית 2 דקות
01/08/2016 | 23:32
3
66
וגם נתקעו בין מחנה יהודה למרכז כלל, כך שלרוב התושבים הנסיעות יותר מהירות.
להוציא הקטע שדרות הרצל- תחנה מרכזית.
לצפיה ב-'וגשר או הרחבת הכביש לא היו פותרים את זה ?'
וגשר או הרחבת הכביש לא היו פותרים את זה ?
02/08/2016 | 00:24
2
57
אני עשיתי את המסלול הזה בדרך לבית הספר 6 שנים.  

העובדה היא שהרק"ל כיום אינה משתווה לתדירות או לקיבולת של המערכת שקדמה לה, ומפגרת בשליש אחרי התדירות והקיבולת שהובטחה. את שיפורי זמן הנסיעה אפשר לקזז פי כמה וכמה בזמני ההמתנה הכפולים בעיר ובהר הרצל.

אני בעד שיפור המערכת. מספר גשרים או מנהרות בצמתי מפתח ישחררו את התלות בכביש ויאפשרו יותר סלוטים. יש אפשרות שמערכים משולשים בשעות השיא (והארכת תחנות) יקלו על הטענות של צפיפות שנשמעו מתחילת ההפעלה. באותה מידה שימוש בתאי הנהג המיותרים שבין המערכים יאפשרו הפעלה של מערכים בודדים בתדירות גבוהה יותר בשעות השפל שתפתור את בעיית התדירות הנמוכה.

השיפור העיקרי הוא בכך שמדובר באמצעי תחבורה שקט ונקי, אבל הרק"ל לא עומדת בהבטחות ויש מקום לשאוף שהיא תשתפר.
לצפיה ב-'בתאוריה היו יכולים לעשות גשר גם לאוטובוסים'
בתאוריה היו יכולים לעשות גשר גם לאוטובוסים
02/08/2016 | 10:47
1
41
מעשית עצם הקמה של מערכת חדשה כמו רק"ל גרמה לשיפורים אחרים כגון:
החלפת צנרת ישנה (מה שעיכב גם בקריית יובל את העבודות), שלטים ומפות של הנסיעה ושל האיזור, גשר לרקלת ועוד...
צפוף תמיד יהיה, זאת מערכת הסעת המונים, מה שהיו צריכים לעשות זה להקטין את מספר המושבים ולחייב עגלות לא מתקפלות בתשלום (לא יקרה בחיים)
אחרי 8 בערב השרות בתדירות נמוכה זאת הבעייה לדעתי.
לצפיה ב-'שליש מהרכבות שהובטחו אינן נוסעות וזו הסיבה לצפיפות.'
שליש מהרכבות שהובטחו אינן נוסעות וזו הסיבה לצפיפות.
02/08/2016 | 17:35
34
זו אינה גזירת גורל אלא תיפעול לקוי.
לצפיה ב-'תודה על ההבהרות'
תודה על ההבהרות
02/08/2016 | 10:29
43
הסבירו לי גם בקבוצה "רכבת תקלה" וב"ת' זה תחבורה ציבורית".
כנראה שאצטרך לנסוע עוד כמה פעמים לירושלים כדי להתרשם יותר לעומק
מהמערכת שם.

לצפיה ב-'היעדר ערך צבור הוא בעייתי'
היעדר ערך צבור הוא בעייתי
01/08/2016 | 20:41
7
91
גם ההתרשמות שלי מבוססת על נסיעות בודדות (אני לא ירושלמית) וקצרות.
נושא אחד שנראה לי בעייתי הוא היעדר ערך צבור, גם אחרי שכל יתר התחבורה הציבורית במדינה, כולל רכבת ישראל, כבר מאפשרת ערך צבור.
בתחנה עמוסה כמו התחנה המרכזית, יש רק שני מכונות למכירת כרטיסים ומצטבר תור. בנוסף כמובן לא נהנים מההנחה שבערך צבור ב ברב קו.
מאחר ולא היו לי נסיעות המשך אני לא יודעת אם כרטיסי מעבר מתאפשרים גם ללא ערך צבור, אם לא אז הבעיה חמורה יותר.
לצפיה ב-'בנושא הערך הצבור, סיטיפס נוהגת בחוסר תום לב, לדעתי'
בנושא הערך הצבור, סיטיפס נוהגת בחוסר תום לב, לדעתי
02/08/2016 | 10:26
3
71
כבר בשנת 2011 הונהג ערך צבור במקומות רבים בארץ,
למשל בגוש דן הוא נמכר ב"דן" וב"קווים". רק בירושלים זה מתעכב,
משום מה, וגם בחיפה, למשל, אי אפשר בכרמלית.
היה לסיטיפס 5 שנים לעדכן את מכשירי התיקוף שלהם, אז שלא יספרו
לי סיפורים.
אם את רוצה ליהנות ממעברים חופשיים, יש לך 2 אפשרויות:
או עם כרטיסייות, או עם חופשי יומי/ שבועי/ חודשי.

לצפיה ב-'בכרמלית אי אפשר בגלל משרד התחבורה שלא מכיר בחברה העירונית'
בכרמלית אי אפשר בגלל משרד התחבורה שלא מכיר בחברה העירונית
02/08/2016 | 11:03
2
66
שמפעילה את הכרמלית כמפעילת תחבורה ציבורית.
משרד התחבורה דורש שחברה פרטית תפעיל את הכרמלית ואז יכיר בה כמפעילת תחבורה ציבורית.
מתישהו בעתיד יפורסם מכרז להפעלת הכרמלית (אולי יחד עם הפעלת רכבל המפרץ) ולאחר מכן הבעיה תיפתר.
לצפיה ב-' והבעיה אינה רק בערך צבור אלא בכל חוזה, בפרט בנסיעת המשך'
והבעיה אינה רק בערך צבור אלא בכל חוזה, בפרט בנסיעת המשך
02/08/2016 | 16:29
53
כלומר מאז שנכנס רב קו לכרמלית הוא מתפקד כצורת תשלום/כרטוס ותו לא, אבל מבחינה כלכלית לא שותף במאום לעלויות ולהסכמים ברב קו. למעשה גם אחרי שהוזלה הנסיעה העירונית חזרה ל-₪5.70 בכרמלית היא נשארה במחיר היקר... ולכן לא רק שאין הנחת ערך צבור, לא רק שהמחיר לנסיעה בודדת יקר יותר, זו נסיעה בכרמלית בלבד שלא ניתן לחבר לנסיעה עירונית אחרת וכך למעשה משלמים יותר מכפול. זו הסיבה העיקרית שאני לא נוסעת בכרמלית, אף שפעמים רבות הקו שלה נוח ובהחלט עדיף לנסוע "דוך" דרך ההר במקום להיטלטל בסיבובים ממרכז הכרמל להדר או לעיר התחתית.

חבל שמשרד התחבורה מערים קשיים, כי לא עיריית חיפה נדפקת כאן אלא התושבים שמשלמים. לפי דבריו של יונה יהב הבנתי שמכרז עתיד לצאת בשנה הקרובה, אז אפשר רק לקוות...
לצפיה ב-'מדברים על ינואר 2017'
מדברים על ינואר 2017
02/08/2016 | 18:20
42
בעצם גם הכנסת הערך הצבור לרק"ל ירושלים צפויה בינואר 2017. יש למה לצפות.
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
02/08/2016 | 12:00
2
70
הרק"ל טובה לרחוב יפו, בקשר לשאר ירושלים אני לא בטוח.
לצפיה ב-'היא טובה למי שגר על הציר בשעות היום'
היא טובה למי שגר על הציר בשעות היום
02/08/2016 | 12:19
56
וגם תיירים ומבלים נוסעים בה, למי שגר כקילומטר מהציר היא לא נוחה כי צריך להחליף אוטובוס, ולרוב תושבי ירושלים היא לא רלבנטית כי הם לא גרים במסלול הרקלת.
לצפיה ב-'זה בגלל שנכון לעכשיו יש רק קו אחד, ואפילו הוא עוד לא גמור'
זה בגלל שנכון לעכשיו יש רק קו אחד, ואפילו הוא עוד לא גמור
02/08/2016 | 18:22
17

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה