לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'טרנסוורלד לוגיסטיקה טיפלה בהעברת קטר לירדן'
טרנסוורלד לוגיסטיקה טיפלה בהעברת קטר לירדן
08/12/2008 | 14:56
12
איזה קטר זה?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קטר?! נראה, לי שהכוונה היא למכונת החצץ'
קטר?! נראה, לי שהכוונה היא למכונת החצץ
08/12/2008 | 15:19
1
הענקית, שהייתה חונה הרבה בלוד ולפני כן בקרית גת (צילמתי אותה שם לפני שלוש שנים).
לצפיה ב-'ומה הירדנים מתכוונים לעשות עם המכונה?'
ומה הירדנים מתכוונים לעשות עם המכונה?
08/12/2008 | 15:27
10
הרי אין להם בכלל מסילות ברוחב תקני במדינה...

(ודרך אגב, זה לא קטר...)
לצפיה ב-'אם לקחו כנראה שיש להם שימוש בה'
אם לקחו כנראה שיש להם שימוש בה
08/12/2008 | 17:54
9
2
המכונה מנוהלת מחשב ומה שתתכנת תקבל. (גם רוחב מסילה וגם מרחק בין אדנים וגם רוחבם של האדנים הכל ממוחשב)
לצפיה ב-'וואוו, נחמד!'
וואוו, נחמד!
08/12/2008 | 18:20
תודה על המידע.
לצפיה ב-'קבל עוד אחת'
קבל עוד אחת
08/12/2008 | 18:27
7
2
לצפיה ב-'נחמד! תפסת אותה בק"מ ה-0'
נחמד! תפסת אותה בק"מ ה-0
08/12/2008 | 18:53
4
כיף לראות תמונות מחיפה מזרח דווקא. תמיד יש שם משהו מעניין.
לצפיה ב-'לי זה נראה כמו מכונת חצץ'
לי זה נראה כמו מכונת חצץ
08/12/2008 | 23:20
3
2
מה, שבכתבה נראה לי כמו מכונת חצץ, שמצורפת בתמונה ונמצאת בקישור הראשון.
זה היה טיול לפני שלוש שנים שלי עם חברים נוספים.

אם כבר הוזכר מהדק המסילות, בשרשור השני מלפני שנתיים תמונות, שצילמתי של מווסת רבד ומהדק מסילות בפעולה.
לצפיה ב-'נראה לי שאתה צודק.'
נראה לי שאתה צודק.
09/12/2008 | 00:04
2
זו כנראה המבטשה שמופיעה בכתבה (הבעיה שהצילום שם קטן וקשה לראות).
בצילומים של קובי רואים מכונה אחרת. אבל מעניינת בכל מקרה
נהניתי מהשרשור הישן, כמובן שאז עוד לא היה לי מושג אודות הפורום. מעניין היה לראות את הקו הזה בבנייה.
לצפיה ב-'קצת סדר:'
קצת סדר:
09/12/2008 | 08:48
1
מווסת רבד - כלי קטן, לפיזור הרבד (חצץ).
מהדק מסילות (מה שקובי העלה תמונות שלו) - כלי כשמו לשם הידוק מסילות הרכבת.
המכונה הענקית - אני חושב שזו גם מכונת חצץ מסוג אחר.

מקווה, שנהנת גם מהשרשור של אשקלון-קרית גת - תוואי מסילה, שלא צולם ושאינו "פופולארי", כמו מסילת החוף ואפילו לא כמו המסילה המזרחית של לוד-ראש העין.
לצפיה ב-'אני מבין שהמכונה הענקית היא מבטשה'
אני מבין שהמכונה הענקית היא מבטשה
09/12/2008 | 17:36
מבטשה גם מנקה את הרבד, וגם מהדקת אותו ומיישרת את המסילה. זוהי מכונה גדולה "אוניברסלית" ויקרה יותר (אולי בגלל זה אין לר"י צורך לקנות אותה, מספיק לשכור אותה מדי פעם). במבטשה משתמשים לתחזוקה של מסילות קיימות, וכאשר בונים קו חדש אין צורך לנקות את הרבד, לכן משתמשים רק במווסת רבד ומכונת הידוק (את שתיהן רואים בתמונות שלך ואת מכונת ההידוק בתמונות של קובי). אני מקווה שעכשיו עשינו סדר בבלגאן...
כן, ראיתי את השרשורים ההם עוד לפני שנרשמתי לפורום. נהניתי מאוד, באמת אחד הדברים ש"עושים לי את זה" - לראות מסילות נבנות או מחודשות בארצנו
לצפיה ב-'זו איננה המכונה שהועברה לירדן'
זו איננה המכונה שהועברה לירדן
09/12/2008 | 08:27
1
לצפיה ב-'נכון, זו גם המסקנה שהגענו אליה'
נכון, זו גם המסקנה שהגענו אליה
09/12/2008 | 17:40
בתמונות של קובי רואים מכונה אחרת להידוק מסילות, ואילו המכונה שהועברה לירדנים היא מבטשה שמבצעת גם ניקוי רבד וגם פעולות נוספות.
לצפיה ב-'מחסור במקומות חניה בתחנת רכבת אשדוד (עד הלום)'
מחסור במקומות חניה בתחנת רכבת אשדוד (עד הלום)
08/12/2008 | 14:54
15
55
לתשומת ליבכם: מכתב פתוח
לצפיה ב-'חשוב, שיהיו מקומות חניה אבל לא פחות חשוב'
חשוב, שיהיו מקומות חניה אבל לא פחות חשוב
08/12/2008 | 15:23
5
7
(כל מה, שבכותרת ובהמשך הוא לדעתי):
שבילי מדרכה ואופניים מסודרים לתחנת הרכבת ושיפור קווי האוטובוסים מתחנת הרכבת לעיר אשדוד.
לפני ימים פורסמה על כך כתבה.
שבילי מדרכות עפ מסלולי אופניים, אפוא ישפרו את המצב.

לדעתי צריך להקים ליד תחנת הרכבת מסוף אוטובוסים מסודר עם קווי אוטובוס שונים לעיר אשדוד, בעיקר על פי ביקוש של תושבים או של עובדים בעיר.
הסעות שאטלים בנוסף לשיפורים מתחנת הרכבת למקומות עבודה שונים - גם דבר טוב.

דרך נוספת של העירייה לטפל ברכבת היא קו רכבת לתוך העיר.
לצפיה ב-'חוויות יומם מתחנת אשדוד -הבוקר '
חוויות יומם מתחנת אשדוד -הבוקר
08/12/2008 | 18:41
4
בגלל העבודות בתקופה האחרונה בתחנה ,בניית מחלף ,בניית הכביש החדש,בניית "ביג" ,נהיה יותר קשה להגיע לתחנה ברגל או באופניים ,אז נטשתי לזמן מה את אופניי והחלטתי לחזור לאוטובוס ,יצאתי בשעה 7.20 וקויתי לתפוס{ברובע ט} את 66 שיוצא מחוף הקשתות בשעה זו,בגלל שאתמול לקחתי את האוטובוס של 7.55 וכמעט פספסתי את הרכבת ,בשעה 7.35 הגעתי לתחנה ,ואו שפספסתי אותו או שהוא לא היה ,האוטובוס של 7.55 הגיע אחרי 8.10 האוטובוס היה מלא ,הגענו ב8.18 לרכבת של 8.20 אתמול הגענו ב8.20 והרכבת הגיעה ב8.22 למזלנו.
הרציף מלא בנוסעים לכל אורכו ,עשרות או מאות אנשים ,הרכבת מגיעה, במהירות כולם נשאבים פנימה ,אני עובר בקרונות ,מלא אנשים ,חלקם מעיינים בעיתון הבוקר ,חלקם אוכלים את ארוחת הבוקר ,אני רואה את אחד הנוסעים ,מתעטף בטלית ומניח תפילין לתפילה,יש אנשים שיושבים על המדרגות ,
מגיעים ליבנה,רואים כבר שלד של מבנה לתחנה שנבנית {חלק קטן מהמבנה לא כולו}עולים הרבה אנשים ,אבל פחות מאשדוד
ממשיכים עוד כ10 דקות מגיעים לרחובות ,בכפר גבירול נראה שהגשר על המסילה לקראת סיום ,וגם בצומת אשדוד נראה שמתקרבים לסיום הגשר,מאז שבוטל מעבר הכביש מסילה בצומת אשדוד ובעד הלום ,הנסיעה יותר חלקה ופחות איחורים,ופחות עצירות לצורך מפגש רכבות,וגם לרכבים הנסיעה יותר חלקה.
גם ברחובות עולים הרבה אנשים ,בתחנת אשדוד באמת בגלל כל הבניה יש הרבה פחות מקומות חניה ,גם לפני היה קצת חוסר ועכשיו בכלל חסר,מעבר למסילה מכשירים שטח גדול לחניה ויעברו לשם בגשר מיוחד מעל המסילה ,
אני לא דואג מאד לבעלי רכבים אני רואה שדואגים להם טוב בחניה העתידית ,אני דואג לאלה שאין רכבים,הדרך לא נוחה בכלל ברגל ולא באופניים,ובאוטובוס כמו שכתבתי מגיעים בדיוק ובמזל לרכבת,יש רק קו אחד "בלבד" שמגיע בדיוק לרכבת ,ויוצא מתי שבא לו ,ואם באה רכבת ואנשים רצים אליו והוא יצא הוא לא יעצור,אפילו אם הוא ריק,קו 17 לא קשור לזמני הרכבת ,קוים 37 ו15 לא רלוונטים יותר אחרי שבנו את המחלף אין שם תחנה כבר,
אני לא מצליח להבין מה מושך את האנשים לרכבת בהמוניהם ,מילא אני משוגע על רכבות אבל בטח לא כולם כאלה?
לחכות לאוטובוס לנסוע לרכבת או לצעוד לשם יש הרבה אנשים שחוצים שדה כל יום לרכבת{מה יהיה בגשם?}\
כאשר אוטובוס לת"א יותר קרוב ויותר זול,האם הפקקים בבוקר כל כך קשים בת"א?אני לא נסעתי בבוקר
אני לא ממליץ לרכבת לאשדודים לא לרחובות לא לת"א רק מנתניה וחיפה זה הגיוני ומשתלם ,בטח לא לבית שמש או ב"ש
ירושלים ,אולי לנתב"ג וכפ"ס
לצפיה ב-'לי חסרה תחבורה ציבורית בשעות הבוקר לתוך אשדוד'
לי חסרה תחבורה ציבורית בשעות הבוקר לתוך אשדוד
09/12/2008 | 00:16
3
5
יצא לי כמה פעמים להגיע לפגישות באשדוד בשעות הבוקר מאזור המרכז.
מתחנת הרכבת לא יוצא שום אוטובוס לתוך העיר וכרגע לא משנה להיכן אני אמור להגיע.

חיכיתי פעם אחת כחצי שעה ונהגי המוניות אליהם פניתי לבסוף גיחכו מזה שנשברתי אחרי כל כך הרבה זמן ולא פניתי אליהם מהתחלה.

דרך אגב, גם מוניות שרות לעיר זה פתרון סביר.
לצפיה ב-'היית יכול ללכת לצומת עד הלום הקרוב וממנו '
היית יכול ללכת לצומת עד הלום הקרוב וממנו
09/12/2008 | 09:51
2
6
קווים שונים של "קונקס" לתוך אשדוד.
בכל מקרה, כפי שכתבתי למעלה מוטב היה לשפר את קווי האוטובוסים.
בקשר למוניות שירות - זה לדעתי הרע במיעוטו.
בקווים עם נוסעים רבים (וזה מה שקורה בתחנות רכבת שונות, ביניהן אשדוד ושלא לדבר על תחנת בית יהשוע) צריך כלי תחבורה עם קיבולת גדולה יותר של נוסעים - אוטובוס שמו.
מוניות שירות הן לדעתי פתרון סביר, כאשר אין ברירה ואין אוטובוסים בין איזורים שונים (למשל תחנות רכבת שונות) או בסופי שבוע או בשעות הלילה.
מוטב היה להסדיר את התחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'אורי זה לא קיים יותר'
אורי זה לא קיים יותר
09/12/2008 | 11:24
2
כמו שכבר כתבתי בגלל הגשר החדש אין תחנה בעד הלום ואין קווים של קונקס יותר משם ,כבר עדיף להכנס לעיר לרובע ט ולקחת קו 8 של אגד תעבורה
גם אין את התחנה מעבר למסילה {אין אפשרות לעבור בכלל} בכביש לאשקלון ,ואין אפשרות לקחת קווי קונקס או מטרופולין או אגד
לב"ש לאשקלון ולת"א ועוד
אין כמעט מוניות שרות באיזור הזה רוב התחבורה הציבורית ומוניות השרות עוברות בכביש בן ברית ליציאה הצפונית שם יש הרבה אוטובוסים ומוניות שרות לת"א ורחובות ובעד הלום עובר לעתים נדירות מונית שרות לאשקלון
זה הטוב ברחובות שזה כביש ראשי וכל התחבורה עוברתליד הרכבת
לצפיה ב-'הצומת כבר לא כל-כך קרוב...'
הצומת כבר לא כל-כך קרוב...
11/12/2008 | 04:13
2
לפני פתיחת הגשר אפשר היה ללכת מהתחנה לצומת ב-10 דקות. עכשו זה בטח לוקח לפחות פי 2, וכמו שציינו לפני אין יותר תחנת אוטובוס במחלף החדש. התחנה הקרובה של קונקס היא ברחוב משה סנה (כביש ה-S) ליד האנדרטה המצרית.

לצפיה ב-'פתרון אפשרי - פתיחת מתחם BIG צמוד לתחנת הרכבת'
פתרון אפשרי - פתיחת מתחם BIG צמוד לתחנת הרכבת
08/12/2008 | 19:32
6
4
בשבוע האחרון הוצב שלט המבשבשר על הקמת מתחם BIG בצמוד לתחנת הרכבת.

למתחם הקניות תיהיה מן הסתם חנייה בשפע, שיכולה לשמש גם את משתמשי הרכבת.
לצפיה ב-'גם מקומות חניה וגם עוד סיבה להקמת מסוף'
גם מקומות חניה וגם עוד סיבה להקמת מסוף
08/12/2008 | 22:26
5
2
אוטובוסים.
לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום'
שאלה לחברי הפורום
08/12/2008 | 23:52
4
2
אני יש לי בעיה קטנה ומענין אותי אם אני היחיד או שיש פה עוד כאלה?
אני לא אוהב לנסוע באוטובוסים ,אני לא מרגיש טוב בנסיעה ,לא שאני מקיא ,אבל ממש לא נעים,לכן אני מנסה לנסוע ברכבת רק שאין רכבת לכל מקום,והיא יקרה מדי,אני לא מסוגל לשמוע מוסיקה בMP3 בנסיעה ולא להרדם.באוטובוס
מונית שרות יותר גרוע מבחינתי ,
לכן בעדיפות ראשונה אני מעדיף רכבת ואח"כ אטובוס ולא מסוגל במונית שרות {רק בנסיעות קצרות}
האם יש פה עוד שמרגישים ככה בנסיעה ומעדיפים רכבת או אולי יש מישהו שמרגיש רע ברכבת ומעדיף אוטובוס?
והאם יש לכם פתרונות להרגשה יותר נוחה באוטובוס?
ובכלל מה אתם מעדיפים?רכבת אוטובוס או מונית שרות ומה היה יכול לשנות את ההעדפה?
לצפיה ב-'רק רכבת '
רק רכבת
09/12/2008 | 00:05
5
אותה "בעיה" אצלי..
באוטובוס אם אני מנסה לקרוא ספר\עיתון אז מופיעות בחילות, גם להרדם ממש קשה..עם MP3 אין שום בעיה..
לצפיה ב-'רכבת'
רכבת
10/12/2008 | 10:13
1
1
פעם, כשלא היה לי רכב, הייתי נאלצת לנסוע באוטובוסים מרמת גן לאשדוד (בבוקר היה לי טרמפ לרכבת אז נסעתי ברכבת). וכמובן שרכבת עדיפה על אוטובוס, למרות שהיא יקרה יותר. באוטובוס הרגשתי קלסטרופוביה, המקום קטן ומחניק ואנשים עומדים על הראש. ברכבת, גם כשהיא מלאה, יש יותר מקום
לצפיה ב-'תודה ,אין מי שמעדיף אוטובוס?'
תודה ,אין מי שמעדיף אוטובוס?
10/12/2008 | 14:58
3
או מונית שרות על רכבת?או מישהו שמרגיש רע ברכבות?
לצפיה ב-'גם אני... + באוטובוס אין לי מקום לרגלים'
גם אני... + באוטובוס אין לי מקום לרגלים
10/12/2008 | 23:59
2
וזה לא שאני ענק. בהחלט גבוה (1.88), אבל לא משהו כזה נדיר.

וגם אני מקבל בחילות אם אני קורא באוטובוס, אבל לא ברכבת.
לצפיה ב-' שיפוץ והרחבת חניונים בתחנות רכבת'
שיפוץ והרחבת חניונים בתחנות רכבת
11/12/2008 | 03:43
1
3
אתמול (רביעי) פורסם במוסף 'ממון' ב'ידיעות אחרונות' כי בקרוב רכבת ישראל תתחיל לשפץ ולהרחיב חניונים ליד תחנות רכבת.
בשלב הראשון מדובר על תחנות נתניה, חדרה וקריית מוצקין.
לצפיה ב-'בנוסף לכך'
בנוסף לכך
13/12/2008 | 07:48
2
במסגרת שיפוץ תחנת יבנה סוללים מגרש חניה נוסף שלהערכתי יכפיל את מספר מקומות החניה. קובי, משימה בשבילך - לבצע סיור באתר ולהעריך את מספר מקומות החניה שיתווספו!
לצפיה ב-'האם בשנת 2009'
האם בשנת 2009
08/12/2008 | 12:48
40
צפויות להיפתח תחנות רכבת חדשות?
לצפיה ב-'אולי-אולי שדרוג תחנת יבנה מזרח הישנה'
אולי-אולי שדרוג תחנת יבנה מזרח הישנה
08/12/2008 | 13:28
36
נקווה, שיסיימו עם הכפלת  קטע סגולה-תל אביב (כחלק מקו כפר סבא תל אביב) ביחד עם הפעלת המסילה הרביעית בין האוניברסיטה לסבידור ויש לקוות, להתקדמויות בקו תל אביב-באר שבע ובקטע מוצקין-נהריה.
בקו באר שבע יש לקוות לכל הפחות (וזה נראה לי יותר מסביר) למסילה נוספת מבאר שבע מרכז ועד צפונית ללהבים. גם יותר מזה, כמו למשל הכפלה עד קרית גת זה יותר מסביר (לנוכח העובדה, שהכפלת כל הקו הייתה אמורה להסתיים זה מכבר).
לקוות גם שיגיעו לסדר עם הקטע הקצר בין לוד לנען.

במסילת החוף הצפונית, מוטב יהיה שיסיימו לכל הפחות בהכפלת קרית מוצקין-עכו ואף צפונית לעכו.

תחנות רכבת חדשות?
ככל הידוע לי התחנות בחולון לא ייפתחו לפני 2011 במקרה הטוב (והלוואי, שיש פה טעות).
לצפיה ב-'מעניין, האם אחרי ההכפלה החלקית'
מעניין, האם אחרי ההכפלה החלקית
08/12/2008 | 14:29
35
אפשר יהיה לשפר את המהירות והתדירות בקו לבאר שבע? הרי שעה נסיעה בין לוד לב"ש זה די גרוע, לדעתי.
לצפיה ב-'הכפלת קו באר שבע'
הכפלת קו באר שבע
08/12/2008 | 15:29
34
ההכפלה כאמור הייתה אמורה להסתיים לפני שנים.
יש עיכובים בקטע הקצר בין לוד לנען, בין העיכובים (שככל הידוע לי טרם נפתרו):
בית מגורים (ספק חוקי) מול תחנת הרכבת רמלה.
עיכובים של רשות העתיקות.
תביעה של קיבוץ נען - אולי פה אם היו משדרגים את התחנה התפעולית לתחנה פעילה, אז אולי-אולי ניתן היה לקדם עימם את העניינים.

עדיין לא מובן מדוע טרם הכפילו מבאר שבע מרכז עד לתחנת להבים ואף צפונה ממנה.
אם לכל הפחות היו מסיימים בהכפלה חלקית זו ביחד עם הקטעים, השונים שנפתחו אז גם אם לא ניתן היה לקצר את זמן הנסיעה של הרכבת, ניתן היה בהחלט לצמצם את האיחורים בקו הרכבת ולהגביר את הגמישות התפעולית עם רכבות המשא והציוד ההנדסי.
לצפיה ב-'תודה, וקראתי שהתביעה של קיבוץ נען נדחתה'
תודה, וקראתי שהתביעה של קיבוץ נען נדחתה
08/12/2008 | 16:04
32
בית המשפט דחה את תביעתם לפיצויים, כך קראתי לפני כחודשיים. אולי בעיה אחת נפתרה לפחות...
ואני מבין שזמן הנסיעה הארוך נגרם בין היתר מהגבלות מהירות בקו הישן, והמשודרג יאפשר 160 קמ"ש כמדומני, אז אולי בקטע המוכפל הרכבות תסענה יותר מהר...
לצפיה ב-'שכחתי מכך. נקווה, שמשהו אחד הגיע לפתרון.'
שכחתי מכך. נקווה, שמשהו אחד הגיע לפתרון.
08/12/2008 | 16:30
31
אני לא בקיא בשאר הדברים על רשות העתיקות ועל הבית מול תחנת רמלה.
לדעתי אם הבית הוא לא חוקי (אינני יודע אם הוא חוקי או לא), אז צריך לפנות.
בישראל קיימת הנורמה של "הרצחת וגם ירשת" וכך גם בתוואי הישן של הרכבת בתוך ירושלים בנו.
יש גם תכנית לבניית פארק אופניים בנתניה ומאז בנו כל מיני דברים לא חוקיים ואינני מבין, מדוע לא הורסים את זה. הדבר הזה מעכב.

בקשר לקו הרכבת הישן לירושלים - פרטים על הקו הישן והמחודש, ניתן למצוא בתוך האתר "חדשות הרכבת".
באופן כללי - עלו רעיונות שונים לרכבת לירושלים, ביניהם קו מהיר (A1), קו משודרג בקו הרכבת הישן באמצעות יישור פיתולים והכפלתו או אפשרות של הקו הישן עם רכבות רוכנות, שאמורות להיות מהירות יותר בקווי רכבת שונים עם עיקולים ובתוכם בקו לירושלים.
לבסוף מה שבוצע זה הפעלת הקו הישן עם ציוד רגיל ואמור בעתיד להיות הקו המהיר.
יותר פירוט כאמור באתר "חדשות הרכבת".

בקו העתידי של תל אביב-ירושלים זמן הנסיעה אמור להיות 28 דקות.
אם זה יהיה זה טוב, אך אני לא אופתע להבטחות לחוד ולמציאות לחוד של זמן נסיעה ארוך יותר.

הקטע המוכפל בין לוד לנען גם יגדיל את כמות הרכבות וכתוצאה מהכפלת קטע (וגם הכפלת כל קו באר שבע-לוד) יהיה ניתן להפעיל יותר רכבות (כמדומני שתי רכבות בשעה, במקום כיום רכבת לשעה. אולי אני טועה ואפילו יותר רכבות בכל שעה).
גם כתוצאה מההכפלה לא יהיה "מפגש רכבות" בתחנה תפעולית של נען בין הרכבות של ירושלים לרכבות של באר שבע.
לצפיה ב-'התכוונתי שבקו לב"ש היו הרבה פיתולים'
התכוונתי שבקו לב"ש היו הרבה פיתולים
08/12/2008 | 16:49
30
הרי בנוסף להכפלה, גם מיישרים את הקו באופן משמעותי... הפיתולים גרמו להגבלות מהירות בקטעים רבים, בנוסף להמתנה הנדרשת במפגשים.
זכיתי לנסוע מב"ש ב-IC3 בשנת 2000. הרכבת הייתה מאיצה לכ-140קמ"ש בקטעים הישרים (כן, מדדתי! ) והייתה מאיטה מאוד בפיתולים. זמן הנסיעה לא ממש השתפר מאז... לכן אני מקווה שבנוסף לביטול ההמתנות במפגשים ולהעלאת התדירות, גם מהירות הנסיעה הממוצעת תעלה.
לצפיה ב-'גם מיישרים את הקו ואלה אכן אמורים להביא '
גם מיישרים את הקו ואלה אכן אמורים להביא
08/12/2008 | 16:56
29
למהירות גבוהה יותר.
בפרסומים ראשונים דיברו על 45 דקות נסיעה מבאר שבע לתל אביב.
בדומה לקו ירושלים, אני מעט בספק, למרות שאם תשאל אותי אינני רואה סיבה לכך שזמן הנסיעה יהיה פחות מארבעים דקות. בסך הכל הקו לא כל כך ארוך. אינני זוכר את המרחק המדוייק, אבל אם נחשב את המרחק ומהירות ממוצעת של 160 קמ"ש, אז זמן הנסיעה אמור להיות קצר. הכל עניין של ציוד נייד. IC3 מגיע ל-160. רכבות אחרות למהירות דומה ולעתים נמוכה יותר.
ציוד שמגיעה בלי בעיות ל-180 קמ"ש וצפונה היה משפר את המצב.
בכל מקרה המהירות הממוצעת אמורה לעלות.

דרך אגב גם בהכפלה מקרית מוצקין לנהריה אמורים ליישר קטעים שונים (כמו למשל בעכו) וכן לבצע הפרדות מפלסיות. כל אלה עשויים לעלות את מהירות הרכבת.
לצפיה ב-'98 ק``מ מב``ש צפון לת``א ההגנה'
98 ק``מ מב``ש צפון לת``א ההגנה
08/12/2008 | 17:41
28
לפני היישור. בהנחה שהיישור יקצר ל-97.5 ק``מ אז הממוצע צריך להיות 130 קמ``ש בדיוק כדי לגמוע את המרחק ב-45 דקות. ואני שואל האם ר``י מתכוונת להריץ את האייסי במהירות 160 קמ``ש בקו זה (או אפילו 180)?
לצפיה ב-'שוב. לא אתפלא אם איכשהו זה יהיה '
שוב. לא אתפלא אם איכשהו זה יהיה
08/12/2008 | 22:31
22
חמשים דקות ואף יותר מזה.
מלבד זה לא רק IC3 פועלות בקו הזה, אלא גם רכבות קומתיים ואם אני לא טועה אמורות לפעול רכבות עם הקרונות החדשים.
שוב אם הייתה רכבת מסוג זה או אחר של מעל ל-180 קמ"ש, המצב היה טוב יותר.
לצפיה ב-'אז שיפעילו רק IC3 בקו הזה, כמו בקו לירושלים'
אז שיפעילו רק IC3 בקו הזה, כמו בקו לירושלים
08/12/2008 | 23:05
21
ה-IC3 מבוזבזים בקווים הפרבריים כי הם ממילא בקושי מספיקות להאיץ מעבר ל-140 קמ"ש בקווים אלו!
לצפיה ב-'מצד אחד ומצד שני.'
מצד אחד ומצד שני.
08/12/2008 | 23:14
20
1
מצד אחד היתרונות של ה-IC3 הם לא רק במהירות המירבית הגבוהה, אלא גם ביכולת הבלימה שלהם ובשקט שלהם. לכן יש להם גם יתרונות בקווים פרבריים.
כאשר אני נמצא בכפר סבא בתוך דירות שונות, שנמצאות לא רחוק מתחנת הרכבת וגם למעשה, כאשר אני נמצא די רחוק מתוואי הרכבת ברחוב הראשי, את הקטרים שומעים גם שומעים.
ה-IC3 כמעט ולא מורגשים.
מצד שני, מובן שלקווים ארוכים צריך IC3 ובעצם עוד יותר טוב אם יהיה ציוד נייד עוד יותר מתקדם.

עם קשר ובלי קשר לדברים בסביבה פרברית מובהקת, כמו איזור השרון וגוש דן הדרומי, טוב אם יפעילו קרונועים שקטים (לאו דווקא IC3) או רכבות חשמליות.
בטווח העוד יותר ארוך, טוב שזה יהיה בכל הארץ.
הארץ של קטרי הבו-בו הוא בלתי נסבל.
לצפיה ב-'רעש הקטרים יביא להפגנות לזירוז פרויקט החשמול!'
רעש הקטרים יביא להפגנות לזירוז פרויקט החשמול!
08/12/2008 | 23:35
19
לצפיה ב-'הלוואי '
הלוואי
09/12/2008 | 00:16
18
ישנן אלף ואחת סיבות לחשמל את הרכבת ולא קיימת ולו סיבה אחת אמיתית לא לחשמל (לא תירוצים עלובים למה לא, אלא סיבות אמיתיות).
לצפיה ב-'מהן הסיבות שצריך לחשמל?'
מהן הסיבות שצריך לחשמל?
09/12/2008 | 08:41
17
חן מלינג כתב שהיתרון היחידי לרכבות חשמליות זה אי תלות במקור אנרגיה מסויים.
לצפיה ב-'זו סיבה מצויינת, אבל יש עוד כמה '
זו סיבה מצויינת, אבל יש עוד כמה
09/12/2008 | 16:07
16
1
1. קודם כל, קטר או רכבת חשמלית לא צריכים לסחוב על עצמם דלק ומנועים כבדים. בקרונועי דיזל מנועי ההסעה הם חשמליים ממילא (בד"כ),אז למה לסחוב בנוסף גם מנעי דיזל כבדים, אמינים פחות, בטיחותיים פחות? לא חבל? (אגב, בקרונועי ה-IC3 אין מנועי הסעה חשמליים, אבל ישנה תמסורת הידראולית מסובכת). ומנוע דיזל של קטר הוא מכונה מפלצתית... מנועי ההסעה פצפונים לידו. ביטול הצורך להסחב עם מיכלי דלק ומנועים משפר את נצילות האנרגיה ואת מהירות התאוצה.

2. מנוע חשמלי יכול לשמש כגנרוטר, כידוע. את התכונה הזו מנצלים בקטרים הדיזל-חשמליים לצורך בלימה דינאמית: במקום לספק זרם למנוע, מחברים אליו עומס (מין גריל חשמלי הנמצא על גג הקטר שהופך את האנרגיה לחום ומפזר אותו החוצה). שוב, אנחנו מבזבזים אנרגיה. לא חבל? רכבת או קטר חשמלי יודעים להחזיר את האנרגיה המתבזבזת על בלימה: במקום "הגריל" הם מזינים את קו המתח, המזין רכבות נוספות. המיחזור אינו של 100%, אבל עדיין משמעותי ביותר. באנגלית זה נקרא regenerative braking.

3. מקורות אנרגיה, כאמור. סולר מקבלים רק ממקור אחד ומה עם אנרגיית שמש, רוח, ואנרגיה גרעינית גם (זולה, בטיחותית ונקייה, בניגוד למה שסיפרו ליכם כשהייתם קטנים )? ע"ע צרפת, גם בנושא רכבות וגם באנרגיה.

4. זיהום ורעש. רכבת חשמלית לא גורמת לזיהום מקומי, אלא "מעבירה" אותו החוצה מהאיזור המיושב בו היא עוברת, כאשר מדובר באנרגיה ממקור מזהם. כמובן שעדיף לא לזהם כלל ע"י החלפת מקור האנרגיה, דבר שניתן לעשות עם חשמל ולא ניתן עם סולר. ונושא הרעש של קטרי הבו-בו נידון כאן פעמים רבות. קטר חשמלי טוב לא שומעים בכלל (הרעש הכי חזק נגרם בו מהמאווררים שמקררים רכיבים מסויימים בתוך הקטר).

סיכום: רכבות חשמליות מנצלות מקורות אנרגייה אלטרנטיביים ובלתי מזהמים, וגם מנצלות אותם ביעילות רבה יותר, תוך ביצועים טובים יותר, פחות רעש וזיהום מקומי.

להלן התירוצים "למה לא":

1. משום מה העמודים מפריעים לחלק מסויים בציבור. בטח ביקרו במדינות אירופה שבהן החישמול בוצע לפני עשרות שנים עם עמודי בטון. שיסתכלו על קווים המתחשמלים כעת: הרכבות המהירות בצרפת, קווי רכבת רגילים בפינלנד. העמודים לא מכוערים בכלל. לא יותר מעמודי תאורה בכבישים. יש כאלה שימצאו בהם חן מיוחד.

2. "אין לנו מספיק חשמל". אז תבנו עוד!!! זה זול יותר מדלק, זו השקעה חד פעמית שמשתלמת, גוד דם איט!!!

3. מה עוד? אין לי יותר כח לשטויות, תמציאו תירוצים בעצמכם, אם אתם רוצים זה מה שהממשלה עושה כרגע באמצעות דובריה הרשמיים והבלתי רשמיים, "הירוקים", "הכחולים", "הצהובים"... אין כרגע פרוייקט ירוק חשוב יותר מהחישמול, תזכרו את זה.
לצפיה ב-'אתה בטוח שב-IC3 אין מנועי הסעה חשמליים?'
אתה בטוח שב-IC3 אין מנועי הסעה חשמליים?
10/12/2008 | 00:06
1
1
אגב, אני מסכים עם כל מה שכתבת ועדיין לא מבין למה פרוייקט החשמול הישראלי מתעכב כל כך (בעצם אני כן מבין למה, אבל לא מוכן לקבל את זה). והייתי מוסיף עוד יתרון לקטרים חשמליים - תחזוקה קלה יותר וכנראה גם מחיר זול יותר (לא בדקתי).
לצפיה ב-'כן, יש להם תמסורת הידראולית 100%'
כן, יש להם תמסורת הידראולית 100%
10/12/2008 | 01:56
4
IC3 בהגדרתו הוא מערך רכבתי דיזל-הידראולי. יש בו גנרטורים להזנת מערכות החשמל כמובן, אך לא מנועי הסעה חשמליים. ראה למשל כאן.
במערכים של ר"י מנוע אחד מתוך הארבעה משמש בלעדית להפעלת הגנרטור בשביל מערכת מיזוג האוויר (בגלל זה מוגבלת מהירותם ל-160 קמ"ש במקום 180).

אתה צודק לגבי עלות התחזוקה הזולה יחסית של המנוע החשמלי. וגם לי נראה שקטר חשמלי אמור להיות זול יותר (כשמזמינים כמות גדולה המחיר יורד עוד, לכן כדאי לר"י להזמין הרבה ).

עוד יתרון שאפשר לצרף לסעיף 1 בהודעתי הראשונה: קטר חשמלי בעל משקל זהה לקטר דיזל, יהיה חזק ממנו בהרבה.

גם אני לא מקבל את חוסר הרצון התמוה של הגורמים השונים לממש את פרוייקט החישמול... (נודף מזה ריח לא טוב של חוסר מקצועיות, במקרה הטוב..........)

לצערי לא אוכל לענות בימים הקרובים בגלל המילואים... לילה טוב ושבוע טוב.
לצפיה ב-'יופי של פירוט. מסכים עם הדברים וגם למדתי'
יופי של פירוט. מסכים עם הדברים וגם למדתי
10/12/2008 | 09:41
1
לא מעט מהדברים המעניינים, שהבאת.
מדבריך בהחלט מוטב היה להקדים את ההסבה לרכבות חשמליות.
לדעתי תחילה בקו דרך חולון-ראשון לציון.
מכיוון שעובדים על קו זה שנים רבות ועוד יעבדו עליו, טוב יהיה עם גם יניחו תשתיות לחשמל ויזמינו (או יסבו) ציוד נייד חשמלי. קו זה עם תחנות קרובות רבות ועובר סמוך לאיזורי מגורים שונים.
עבודות מראשון לציון לתחנות תל אביב והמשך צפונה ודרומה:
בד בבד עם התקדמות קו הרכבת הסבה לכיוון אשדוד ואשקלון וכן לכיוון צפון. תחילה לנתניה ומאוחר יותר לחיפה.
כמו כן במקביל לעבודות ההכפלה של קרית מוצקין-נהריה להכין תשתית עבור חשמול.  

הערות ברשותך:
- בלימה דינאמית - נוסף לכך רכבים חשמליים בולמים טוב בהרבה מרכבים עם מנועי בעירה. לכן זה מתאים בקווים פרבריים, כמו קו אשקלון/אשדוד דרך המשך איילון לתל אביב או לקו כפר סבא-תל אביב (שבעתיד הרחוק יהיה סיבובי).

- מקורות אנרגיה לחשמל:
האם אתה בטוח, שאנרגיית שמש היא חזקה?
כוונתי האם יש הספק חשמל ממעט קרינה או שמה מדובר בקרינה רבה, שממנה מופק באופן יחסי מעט חשמל?

- אנרגיית רוח:
יש כאלה ברמת הגולן - איזור גבוה טופוגראפית עם רוחות רבות.
עדיין גם שם ניתן לראות, שהשבשבות לא מסתובבות במהירות, כפי, שזה במדינות אירופה.
במלים אחרות האם זה אפשר לשפר את תחום אנרגיית השמש והרוח בישראל?

כמובן מסכים עימך, שאנרגיה גרעינית תשפר את המצב וחבל, שגם בתחום זה לא משקיעים - השקעה עבור הטווח הארוך.
זה גם לאור העובדה, שעם השנים יש יותר ויותר שימוש בחשמל.
לצפיה ב-'לגבי שמש ורוח'
לגבי שמש ורוח
11/12/2008 | 20:26
1
כמובן שההשקעה בתחומים אלה תביא רק לצמצום השימוש במקורות אחרים, אך לא יחליף אותם. מדובר גם בעסק יקר, עלות החשמל ממקורות אלה היא די גבוהה.

לגבי אנרגיה גרעינית: כאשר יוחלט להקים כור גרעיני מודרני בישראל, אתמוך בהתלהבות! ולדעתי, הזמן הגיע מזמן. כמו כן יש להשקיע יותר במו"פ בנושאי מחזור פסולת גרעינית ובפיתוח כורים המפיקים חשמל מפסולת זו (קיימים כבר תכנונים והיישום בדרך, חבל שנישאר מחוץ לעסק הזה).
לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות רכבות חשמליות מול דיזל'
יתרונות וחסרונות רכבות חשמליות מול דיזל
10/12/2008 | 11:51
11
לעניין הנקודות שהעלת:

משקל לעומת כח - קטרים חשמליים שוקלים בדרך-כלל בערך כמו קטרי דיזל באותו גודל (פיזי), זאת מפאת גודלם ומשקלם של השנאים והציוד הנלווה שהם נידרשים לשאת כדי להפוך מתח של 25 אלף וולט בתדירות מסוימת למשהו שהקטר יכול להשתמש בו. עם זאת, כמו שציינת, קטרים חשמליים הם בדרך כלל חזקים יותר מקטרי דיזל באותו גודל פיזי, אם כי עוצמתם תלויה למדי במה שרשת החשמול יכולה לספק להם בכל רגע נתון.

מיחזור אנרגיית הבלימה - אכן, יתרון בולט של רכבות חשמליות על-פני רכבות דיזל רגילות. ב-Parry People Mover מצאו פתרון גם לזה, אבל שם מדובר עדיין בקרונועים קטנים יחסית (סדר-גודל של אוטובוס) ולא ברכבות בגודל מלא.

מקורות אנרגיה - יתרון בולט של רכבות חשמליות על אלו בעלות מנועי בעירה פנימית (דיזל/בנזין) או חיצונית (קיטור). כמובן שלא רלוונטי לרכבות שמונעות על-ידי מצברים, אם כי למעט ה-PPM שהוזכר למעלה, ה-'טרנד' הזה די נעלם מהעולם בשנות ה-80.

רעש - רכבת של חמישה מערכי IC3 עושה פחות רעש בכל נקודה לאורכה מאשר קטר חשמלי שסוחב רכבת בגודל דומה. רכבת קרונועים חשמלית דומה תעשה מעט(!) פחות רעש, אבל ההפרש הוא שום דבר שאי אפשר להתגבר עליו באמצעות חומות מגן הרבה יותר נמוכות מאלו המוקמות כיום, וגם זה רק במקומות רגישים במיוחד, לפי הניסיון ביפן.

זיהום אוויר - רכבת חשמלית לא מזהמת את האוויר. רכבת דיזל כן. איך משפיעה תחנת כוח חשמלית על הסביבה? תלוי איזו תחנת כח, וכמה איכפת לנו מהחופים שלנו, מנופי הגולן והנגב ומהסיכונים הבטיחותיים והבריאותיים של תחנות גרעיניות או כאלו שמוסקות בפחם או בדלק פוסילי אחר. האם אנחנו סומכים על מדינת ישראל שתקים תחנות כח אידיאליות (אם יש משהו כזה) ותחזיק אותן ככאלו לאורך זמן?

הפרעה חזותית בנוף - אני חושב שברור לכל מי שביקר באירופה ושם לב לעניין, שעמודי וחוטי החשמולת לא פוגעים יותר בנוף מקוויה של חברת החשמל. האם אנחנו מוכנים לספוג את הפגיעה הזו (של חברת החשמל או של החשמולת)? אני מניח שזה עניין של טעם, מפני שלמיטב הבנתי, לטבע לא ממש איכפת אם לקו הרכבת יש מעליו קו חשמולת.

עלויות תחזוקה - רכבות חשמליות זולות יותר לתחזוקה מרכבות דיזל מקבילות (בהכללה). תשתית מסילות מחושמלת יקרה יותר לתחזוקה מתשתית מסילות שאינה מחושמלת. אני חושב שבסך הכל זה פחות-או-יותר מתאזן, כך שקשה להתייחס לשיקול זה כשיקול מכריע.

הנקודה האחרונה שאני חושב שכולנו צריכים להביא בחשבון היא העלות ההתחלתית הגבוהה - בהנחה שתקציב פיתוח הרכבת בארץ הוא מוגבל (בין אם מיליארד או 30 מיליארד, שקל, דולר או יורו), האם אנחנו מאמינים שהשקעה של יותר מחצי מיליארד ש"ח בשנה בשנים הקרובות לטובת החשמול היא ההשקעה הנבונה בראייה מערכתית. האם לא עדיף להשקיע את הכסף בהקמת הקווים לכרמיאל, שפרעם, נצרת, עפולה/בית שאן, טבריה, אריאל, ערד, ירוחם, אילת, הקו המזרחי, קו רביעי באיילון וכיו"ב, בהנחה שלפחות לחלק מהם הכסף לא יספיק? האם היתרונות הגלומים בחשמול מצדיקים את ההשקעה, בטווח הקצר, הבינוני והארוך? האם מישהו ישב וחשב על זה לעומק בקרב מקבלי ההחלטות?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על התגובה! אני לא מסכים עם הכל,'
תודה על התגובה! אני לא מסכים עם הכל,
11/12/2008 | 20:02
10
הרשה לי לחלוק עליך בכמה עניינים:

1. מיחזור אנרגיית הבלימה - מדהים אותי שלהרבה אנשים אין מושג שזה מיושם באלפי רכבות וקטרים בעלם מזה זמן רב מאוד. מתשובתך קיבלתי רושם שלדעתך מדובר בעניין נסיוני ו"לא בגודל מלא"... לא כך הם הדברים. בלימה רגנרטיבית מיושמת בכל הרכבות המהירות בין היתר, ובחלק מהלא-מהירות. לדוגמה, רכבות Pendolino, TGV, AGV ICE3 ואחרות וגם כן בקטרים. הטכנולוגיה כבר די עתיקה: יישומה היה פשוט עם קווי DC, אבל עם AC הדבר מסובך יותר אך אפשרי כבר זמן רב. לא מדובר במשהו יקר, ההיפך: מביא לחיסכון.

2. הסיכונים הבטיחותיים והבריאותיים של תחנות כח גרעיניות אינם קיימים. הן פשוט לא מזהמות בכלל, נקודה. ואסונות צ'רנוביל לא יכולים לקרות במציאות לכור מודרני (בהסתברות גבוהה יותר ייפול עלינו אסטרואיד וישמיד את כולנו). לעומת זאת פחם מזהם מאוד ואינו כלכלי כלל בהשוואה לאנרגיה גרעינית. גז טוב יותר, אבל לא מספיק טוב. ההתנגדות לאנרגיה גרעינית היום נובעת מסיבות פוליטיות בלבד, נקודה. כל סיפורי המעשיות לא רלוונטיים לתחנות הכח של המאה ה-21. גם במקרה שיותקף כור בהפצצה אווירית, לא בהכרח יזהם את סביבתו (אם רוצים, אפשר לבנותו כך). לכל דבר טוב תמיד יהיו אנשים שיתנגדו, קוראים לזה "פוליטיקה" - הרצון להגיע לשלטון באמצעות "מחאה חברתית" ו"הגנה על האינטרס הציבורי"... ובנוסף, מה שטוב לרובנו, לא תמיד טוב למיעוטנו... אבל אני כבר גולש כאן לנושא אחר לגמרי...

3. הפרעה חזותית בנוף: בחו"ל יש עדיין לא מעט מערכות DC מיושנות הדורשות כמויות עצומות של חוטים כפולים (שים לב לתמונות מאירופה, בחלקן תראה שהחוט כפול), והן באמת מכוערות. בארץ תוקם מערכת AC מודרנית. נתתי דוגמאות למערכות לא מכוערות, לכן לא "כל מי שביקר באירופה" הזדעדע כדבריך מהמראה. חוץ מזה, בצילום זה גם נראה פחות טוב מאשר במציאות.

עם זאת אני מסכים שיש לתת את הדעת לגבי העלות ההתחלתית הגבוהה. אך החישובים נעשו כבר מזמן ותוצאותיהם ידועות: המסקנה היא שזה משתלם והחיסכון גדול בהרבה מההשקעה, בתוספת יתרונות נוספים שצוינו. לכן כל הוועדות שבדקו, המליצו על חישמול (חוץ מועדה מגוכחת אחת מטעם השר רוני בר-און), והחלטות מקצועיות יש לבצע. אין בכלל מה לדון על הנושא הזה יותר, הגיע הזמן לדרוש ביצוע בשטח.
לצפיה ב-'כמה תיקונים והבהרות'
כמה תיקונים והבהרות
11/12/2008 | 22:12
9
לא חשבתי חס וחלילה שבלימה רגנרטיבית היא עניין ניסיוני - התכוונתי לשימוש בגלגל התנופה לפי הפטנט של Parry, שמאפשר יצירת רכבות 'היברידיות' יעילות במיוחד, בין אם בהנעת דיזל או בהנעה חשמלית ללא הזנה רצופה. דרך אגב, קטרי דיזל היברידיים הם כבר עניין שבשגרה בארה"ב.

לגבי 'אין סיכוי לתאונה בכור מתקדם', אני מזכיר שזה גם מה שאמרו על הטיטניק לפני הפלגת הבכורה שלה. ההבדל הוא שתקלה/תאונה/פיגוע/פגיעת אסטרואיד בכור גרעיני קטן יכולה להחריב את המזרח התיכון כולו.

למיטב ידיעתי, אין כמעט מערכות של רכבות חשמליות בעלות חשמולת כפולה (של שני חוטים), בעיקר טרוליבוסים. פירוט ניתן למצוא, בין היתר, בערך המתאים בויקיפדיה. הרוב המוחלט של מערכות הרכבות החשמליות, גם אלו בעלות הזנת זרם ישר (DC משתמשות בפסים כמוליך בחזרה לתחנת ההשנאה - לדוגמה, הרכבת הקלה שבאה עלינו לטובה בירושלים. בהתייחסות לסוגיית המראה, דווקא טענתי שהחשמולת לא חייבת להפריע במיוחד, ובוודאי לא יותר מקווי חשמל.

את החישובים של כדאיות הפרויקט עשו (כמו בכל חישוב עלות/תועלת שנעשה מעולם) לפי סט של ערכים שנקבע מראש, שקבע חשיבות לכל סוגייה שנשקלה. ניתן לטעון שסט זה לא תואם לדעתו ולהעדפותיו של חלק מסוים בציבור, וניתן גם לטעון שלא כל הסוגיות שהעליתי נבדקו. למעשה, זה בדיוק מה שאני טוען, על סמך עיון בחלק ממסמכי אותן בדיקות שנעשו ותוצאותיהן.

ושוב, אני לא אומר שלא צריכים חשמול - אני טוען פשוט שיש דברים חשובים ודחופים יותר לעשות עם הכסף המוגבל הזמין, למעט קטעים מסוימים (הקו החדש לירושלים וקו איילון דרום) בהם יש הכרח בחשמול כדי לאפשר תפעולם באופן יעיל ומועיל בהתחשב באופיים הטופוגרפי.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מצאתי לך תמונה להמחיש למה התכוונתי:'
מצאתי לך תמונה להמחיש למה התכוונתי:
11/12/2008 | 23:46
8
לגבי החישמולת התכוונתי למשהו אחר לגמרי. בקווי DC המתח נמוך יותר ובגלל זה הזרם בחוטים גדול בהרבה (חוק אוהם, אם למדת במקרה חשמל או פיזיקה). לכן עובי החוטים ל-3kV חייב להיות גדול בהרבה מאשר ל-25kV. במקום לעבות את החוטים יש דרך יעילה יותר: להשתמש בחוט כפול אחד מעל השני, כאשר הפנטוגרף בא במגע רק עם החוט התחתון, שלא כמו בחישמולת של טרוליבוס שבה החוטים זה לצד זה וה"נעליים" באות במגע עם שניהם. לקח לי זמן למצוא את התמונה, אבל הצלחתי - הנה דוגמא. במקומות בהם יש AC אך תנועת הרכבות אנטנסיבית ביותר - גם בהם נראית חישמולת כפולה כזאת. בגלל זה חזותית המערכת מסורבלת יותר, ובתחנות ראשיות "מרוב חוטים לא רואים את הרכבת". שים לב גם לעמודי הבטון המכוערים שבתמונה. את הדברים האלה לא נראה בארץ. וגם הזום של המצלמה תורם את תרומתו השלילית.

אני סקפטי לגבי רכבות היברידיות... על מצברים - זה לגמרי לא ישים (משקלם גדול ממנוע דיזל + מיכל דלק), על מימן - לא ישים בעשורים הבאים. אין מספיק מימן זול במצאי. ואין, פשוט אין לנו מה ללמוד מארה"ב בנושא רכבות. היא יכולה לשמש רק כדוגמא שלילית "מה ואיך לא לעשות". יפן ואירופה, רק שם התשובה, נקודה. יש רכבות בארה"ב, אבל הגישה שלהם לא נכונה ולא נראה שזה משתפר. מוזר, כי דווקא משם באה "המהפיכה הירוקה" במקור, אבל משם היא נדדה למחוזות אחרים וממשל בוש גם לא הותיר ממנה זכר.

אני מסכים שיש כרגע עוד כמה דברים חשובים, אבל לדעתי עדיף להזדרז עם החישמול בין היתר בגלל סוגיית רכש הציוד הנייד (חייבים לרכוש ציוד עכשיו אבל קודם יש להחליט איזה ציוד לרכוש בדיוק). עדיף להזדרז כי החישמול בוא יבוא בכל מקרה, הוא רק עניין של זמן והוא בלתי נמנע. גם אם משרד האוצר לא יאשר - אז יהיו בחירות ומשרד אוצר אחר יאשר מתישהו. פיתוח הארץ לא ייעצר ולא נידרדר לרמה של זימבבווה, כי אנחנו עם סגולה אולי יצליחו לעכב, אך לא יצליחו למנוע.

לגבי כור גרעיני מודרני: זוהי מערכת בעלת משוב שלילי מובנה, הנה דוגמא לסוג בטוח יחסית ויש עוד כמה. היא פשוט לא מסוגלת להגיע להתכה ולפיצוץ קיטור (מה שקרה בצ'רנוביל), כי פיזית היא בנויה כך שהיא מווסתת את עצמה ללא שום בקרה חיצונית. וכמובן שיש גם בקרה ועוד איזו בקרה. אין פה ממה לחשוש, תאמין לי, אני מבין בזה קצת. תאונות קורות, אבל בסבירות גבוהה יותר יבואו חייזרים ויחטפו את כולנו אבל חרגנו מנושא הפורום
לצפיה ב-'חשמולת וחשמול'
חשמולת וחשמול
12/12/2008 | 12:01
7
תודה על ההבהרה לגבי הכבל הכפול. יש לי הרגשה שלא זה מה שמטריד את 'שוחרי הנוף הפתוח', שכן כבר ממרחק קצר קשה להבדל בין כבל הזנה בודד לכבל כפול - הרבה יותר בולטים הכבלים המשניים, אלו שנתלים בקשתות הפוכות מעל לכבלי ההזנה (מהם נגזר השם באנגלית Catenary), אלו שמחברים בין כבל ההזנה לכבל הקשתי ואלו שתלוים בין עמודי החשמולת עצמם (Return Wire), בנוסף לכל הזרועות של עמודי או גשרי החשמולת.למעשה, גם במערכות חשמולת עם כבל הזנה בודד, בתחנות גדולות יש 'אפקט ספגטי' בשמיים, כפי שאפשר להיווכח מצפון ללונדון וברחבי גרמניה, למשל.

גם אני מקווה שמערכת החשמולת בארץ תהיה מעט יותר מעודנת במראה מאלו הנהוגות במזרח אירופה. עם זאת, לפי החומר שראיתי, אני בכלל לא בטוח שיושקעו משאבים מיוחדים (=כסף נוסף) ב-'ייפוי' החשמולת, בוודאי לא מעבר ממה שנהוג בפרוייקטים עכשויים ברחבי מערב אירופה.

גם אם אתה סקפטי לגבי רכבות היברידיות, יש חברה 'קטנה' בשם General Electric (יצרנית קטרי הדיזל הגדולה בעולם כיום) שרואה את הטכנולוגיה כעתיד שלה, והצהירה כבר שאב הטיפוס שייצרה יוביל את הדרך לדור הבא של קטריה.גם חברת הרכבת היפנית הענקית JR East כבר מפעילה אב טיפוס לקרונוע עם תאי דלק.  אמנם בנושא קטרי וקרונועי קו ראשי מדובר באבות טיפוס, אבלבקרב  קטרי העיתוק ברחבי ארה"ב (ולכולם יש מה ללמוד מהאמריקאים בנושא טיפול בכמויות גדולות של משא ברכבות) יש כבר עשרות קטרים היברידיים בשירות, רובם הסבות של קטרים ישנים. חפשו לדוגמה Green Goat במנוע החיפוש.

ואם כבר הזכרנו את צפון אמריקה, אז נזכיר גם שבנוסף לצעדים פורצי הדרך בצרפת של תחילת שנות ה-80, היתה זו דווקא ארה"ב שהובילה את תחייתה של הרכבת הקלה - אמנם בעיקר בזכות יוזמות מקומיות ופחות בזכות תמיכה פדראלית, אבל כיום יש ברחבי היבשת עשרות מערכות חדשות ומחודשות של רכבות עירוניות, מכל הסוגים והגדלים כמעט, בנוסף למגוון רכבות פרבריות. כך שלמרות הטיפול הלקוי ברכבות הנוסעים הבין-עירוניות בחמישים השנים האחרונות, עדיין יש הרבה מה ללמוד מהאמריקאים בנושאי רכבת. עובדה, גם האירופאים נוסעים לארה"ב ללמוד - אם זה בתחום מערכות המידע לניהול לוגיסטיקה של הובלה, מערכות כרטוס, תקינה לנכים, וכמובן, קטרי דיזל (כמעט 500 קטרי Class 66 של EMD נמכרו ברחבי אירופה בעשור האחרון).

לגבי רכש ציוד נייד - אם מתעקשים על קטרים לא קרונועים דווקא, אז אפשר ללמוד מהיוונים, שפשוט קנו קטרים דיזל-חשמליים ברי הסבה לקטרים חשמליים. ברור שזה יותר יקר מלקנות ישר קטר חשמלי, אבל מצד שני, אם הקטר החשמלי יעמוד ללא מעש עשור שנים, הוא יהיה יותר יקר בטווח הארוך.

בכורים גרעיניים אני לא מבין גדול, אבל בנושאי בטיחות אני עוסק (באופן חלקי) למחייתי, ולמרות שאחד המדדים בחישוב מידת הסיכון הוא אכן ההסתברות למימוש הסיכון, השני הוא חומרת התוצאה. לפיכך, אני חושב שבכל זאת אמשיך להסתכל בחשדנות יתרה על כל אחד ממאות הכורים הגרעיניים שפעילים ברחבי העולם. דרך אגב, בויקיפדיה רשום שבארה"ב כבר יותר מעשור לא הפעילו אחד חדש, ולא בגלל שיש להם עודף בחשמל - האם הם יודעים משהו שאנחנו לא?
לצפיה ב-' אני מקווה שלא התעייפת ממני '
אני מקווה שלא התעייפת ממני
12/12/2008 | 15:25
6
לגבי האמריקאים אני מסכים איתך, התכוונתי לרכבות נוסעים בלבד (כבדות ולא קלות). הם באמת שולטים בתחום רכבות המשא, כמו כן באיזורים המטרופוליניים יש להם תחבורה טובה יחסית (תחתיות, רק"ל וטרוליבוסים מפרקיים במסלולים נפרדים ואוטובוסים היברידיים ומה לא...), אבל עדיין רמת המינוע שם מוגזמת בטירוף. את התוצאה אפשר לראות במפה הזאת, והנה עוד אחת. התכוונתי בעיקר להרגל המעצבן שלהם לטוס לעיר שכנה, או לנהוג 1000 ק"מ ברכב פרטי. זוהי תוצאה של מדיניות ממשלתית של חניקת רכבות הנוסעים הבין-עירוניות המהירות תוך כדי פיתוח כבישים מוגזם ועידוד הפולחן הנודע של סגידה לרכב הפרטי ופולחן נהגי המשאיות... באותו זמן שהרכבות המהירות באירופה חיסלו את קווי הטיסות בין בריסל לפריז, למשל, וצימצמו מאוד את הטיסות בין פריז ללונדון.

היה מעניין לדעת ש-GE מפתחת קטר היברידי. לדעתי תהיה לו זכות קיום מתישהו בעתיד, אבל בהווה הדיזל הפשוט עושה את העבודה טוב יותר, מכיוון שהמצברים עדיין כבדים (למרות שבשנים האחרונות פותחו כבר מצברים קלים יחסית ממה שהיה פעם). אז הם מצהירים שזה יחסוך 15%, אבל זה רק על הנייר כרגע. ולגבי תאי דלק - לא נראה לי עדיין שהמימן יוזל בזמן הקרוב, וגם התאים עצמם יקרים מאוד. אולי היפנים יכולים להרשות לעצמם, ספק אם גם אנחנו... לכן אני טוען שיש להסתכל כרגע ברצינות על חישמול "קובנציונלי" בלבד כי הפתרונות האחרים עדיין לא ישימים "כאן ועכשיו".

האמריקאים לא הקימו כורים מסיבות פופוליסטיות, ובגלל זה הם נותרו עם כורים מיושנים יחסית, ובאותו זמן בעולם (כולל אירופה ויפן) הוקמו תחנות חדשות ופותחו כורים חדישים. חבל, על הפופוליזם ארה"ב שילמה מחיר כבד, כאשר עלו מחירי הנפט (והם יכולים לזנק שוב בכל רגע).

באמת היה כיף לדבר איתך, בפורומים של "הירוקים" בדרך כלל נתקלתי רק בסיסמאות והשתקת כל דעה ששונה מה"General Line of the Party", ואילו כאן הודות לאנשים כמוך אפשר למצוא טיעונים אמיתיים בעד ונגד.
לצפיה ב-'קטרים היברידיים'
קטרים היברידיים
12/12/2008 | 22:39
1
אני בהחלט לא מתעייף ממי ששואל שאלות לעניין ומקשיב היטב לתשובות לפני שהוא שואל שאלות הרחבה או מציג עובדות נוספות או סותרות לתשובה. אני גם תמיד שמח ללמוד עוד, אפילו אם זה כרוך בלהכיר בטעות שלי.

אמנם קטרי קו-ראשי היברדיים זה עניין חדש יחסית, אבל כאמור, היתרון של קטרים היברידיים על קטרי דיזל כבר מוכח, בזכות עשרות קטרי העיתוק שנמצאים כבר כמה שנים בשירות, ונרכשים עוד ועוד בידי מגוון חברות.
לצפיה ב-'אולי היתרון שלהם דווקא בתחום קטרי העיתוק?'
אולי היתרון שלהם דווקא בתחום קטרי העיתוק?
12/12/2008 | 23:15
למיטב הבנתי, לקטר עיתוק לא דרושה תאוצה טובה ומהירות מקסימלית גבוהה, ולכן אין בעיה עם זה שיחס כח למשקל יהיה נמוך יותר? ואולי דווקא שם היתרון של חיסכון באנרגיה בא לידי ביטוי, והחסרונות הנ"ל לא מורגשים? ומה עם קטרי קו ראשי?
לצפיה ב-'אגב, אם כבר מדברים על GE'
אגב, אם כבר מדברים על GE
13/12/2008 | 23:38
3
1
אז... היא מוכרת היום כור גרעיני גדול שההסתברות לתאונה למרכז כור ההיתוך שלו היא פעם אחת ב 33 מיליון שנה. האמריקאים אכן סוף סוף הבינו את הייתרון והיום מתוכננים לבנייה כ30 כורים גרעניים ברחבי ארה"ב ב10-15 שנים הבאות.
לצפיה ב-'ענק '
ענק
13/12/2008 | 23:59
2
תודה על העדכון!
לצפיה ב-'אמנם בארה"ב לא נבנו כורים'
אמנם בארה"ב לא נבנו כורים
14/12/2008 | 22:00
1
1
חדשים ב30 שנה האחרונות (מסיבות פוליטיות), הכורים הקיימים עדיין מספקים כחמישית מכמות ייצור החשמל בארה"ב.

לטובת ארה"ב היא העובדה שבמשך ה30 שנה האלה תכנון הכורים התקדם מאוד וכורים חדשים שייבנו שם היום יהיו מתקדמים מאוד כשלהם אמצעי טיפול פסיביים בתאונות.  זאת אומרת שהמערכת מתוכננת כך שבמקרה של תאונה אין צורך להשתמש במכלול שלם של משאבות ועשרות קילומטרים של צינורות כדי לקרר את הכור כדי למנוע "meltdown".  במקום, התכנון נעשה פשוט יותר ובמקרה של תקלה משתמשים במים ונוזלי קרור כשהזרימה שלהם מונעת באמצעים טבעיים בלי הצורך להסתמך על משאבות... זאת אומרת בעזרת כח המשיכה, זרימת חום וקור ואידוי טבעי.

ה"בעייה" עם הכורים החדשים האלה היא עלותם האסטרונומית - בין 5 ל 6 מיליארד דולר כל אחד.  עם זאת, חברות החשמל יודעות ש"מס פחמן" ממשלתי זה פשוט עניין של זמן ובבנייית כורים חדשים הן מחפשות מקור לייצור חשמל בכמויות גדולות מאוד שאינו פולט גזי חממה והכורים הגרעיניים האלו הם אידיילים עבור זה.  צעצועים שמייצרים חשמל משמש ורוח בטכנולוגיה הקיימת הם דברים חמודים וחביבים על המשוגעים להגנת הטבע אבל חברות החשמל יודעות שת'כלס הן צריכות לייצר כמות מינימלית של חשמל (תחנות baseload) בכל זמן נתון בלי הפשעות של יש שמש, אין שמש, יש רוח אין רוח וכו' ולזה עקרונית אין שום תחליף שלא מייצר גזי חממה מלבד כורים גרעיניים וסכרים ענקיים.
לצפיה ב-'ואני ומבין שעלות החשמל שמייצרים ה"צעצועים"'
ואני ומבין שעלות החשמל שמייצרים ה"צעצועים"
16/12/2008 | 15:26
היא עדיין יקרה יותר מהכור הגרעיני הכי יקר, כשעלות הדלק הגריעני היא זניחה, ובטח שגם בהשוואה לעלויות הקמה+פירוק של כור עצמו.
לצפיה ב-'אפשר גם לקנות חמישה קטרים לקרונות הספרדים'
אפשר גם לקנות חמישה קטרים לקרונות הספרדים
08/12/2008 | 23:38
4
שיממשו את פוטנציאל ה-160 קמ"ש שלהם!
לצפיה ב-'רק כאלה הייתי קונה '
רק כאלה הייתי קונה
09/12/2008 | 00:29
3
סדרת Eurosprinter של Siemens (האוסטרים קוראים להם בשם Taurus) תאיץ אותנו בקלות ל-230 קמ"ש! (הבעיה שנצטרך לרכוש גם קרונות חדשים לשם כך )
אגב, קטר כזה גם קבע שיא עולם במהירות לקטרים - 357 קמ"ש.
אך כמובן שאין על קרונועים חשמליים...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
09/12/2008 | 06:02
לצפיה ב-'קטר כזה גרר אותי פעם מבודפשט לוינה'
קטר כזה גרר אותי פעם מבודפשט לוינה
09/12/2008 | 08:27
1
הקטר היה צבוע במדים של חברת MAV ההונגרית (שמעתי שלהונגרים יש פחות מעשרה קטרים כאלו). אבל האם קיים בכלל קרונות גרורי קטר שמתאימים ל-230 קמ``ש?
לצפיה ב-'קרונות גרורי-קטר למהירות גבוהה'
קרונות גרורי-קטר למהירות גבוהה
09/12/2008 | 14:17
1
למעשה, שאלתך מצוינת - הקרונות היחידים שאני מכיר כיום שזמינים לרכבות עם קטרים לנסיעה במהירות של יותר מ-200 קמ"ש הם קרונות RailJet האוסטריים, שנמצאים עכשיו בפיתוח מתקדם  (למעשה, בבדיקות אבות טיפוס).

(למרות מה שכתוב באתר הזה, אלו לא קרונועים, אלא רכבות מו-דו של ממש, למרות שהחיבורים בין הקרונות בתוך המערך אינם סטנדרטיים)
לצפיה ב-'קישור להודעה '
קישור להודעה
08/12/2008 | 16:11
מסתבר שדווח על כך בפורום, להלן הקישור.
לצפיה ב-'פורסם המכרז לתחנת שער חולון.'
פורסם המכרז לתחנת שער חולון.
08/12/2008 | 17:51
2
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3634666,00...

התחנה אמורה להפתח ב2011, נראה לי לא סביר בגלל שהקו לרשל"צ מערב אמור להפתח רק ב2012. האם יתכן שהתחנות בקו לא יפתחו באותו הזמן, אלא אחת אחת לפי התקדמות הפרוייקט ?
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
08/12/2008 | 18:47
בקו לכפ"ס נפתח קודם עד ראש העין ואח"כ כפ"ס
הקו המחודש לירושלים נפתח קודם רמלה אח"כ בית שמש אח"כ ירושלים
קוA1 נפתח קודם נתב"ג אח"כ מודיעין וירושלים עדיין לא
אני מאמין שיהיה ביקוש גם מבת ים חולון ללא ראשל"צ ויהיה ביקוש מראשל"צ ללא יבנה וללא אשדוד
לצפיה ב-'נראה לי שאפשר להמשיך ולבנות תחנות ביניים'
נראה לי שאפשר להמשיך ולבנות תחנות ביניים
08/12/2008 | 19:03
גם אחרי שהקו כבר נפתח לכל אורכו. הרי לא הייתה שום בעיה לבנות את תחנת ההגנה בזמן שהקו העמוס ביותר המשיך לפעול כרגיל.
לדעתי אפשר היה להתחיל בהנחת מסילות מיד אחרי שיפונה התוואי לכל אורכו, ולא משנה כמה תחנות יהיו מוכנות עד אז. הביקוש יהיה אדיר גם אם הקו יופעל קודם רק עם תחנות יוספטל, משה דיין ויבנה מערב. גם את האשדודים זה ישמח מאוד.
לצפיה ב-'רכבת לחולון: פורסם מכרז לתחנה ראשונה'
רכבת לחולון: פורסם מכרז לתחנה ראשונה
08/12/2008 | 11:19
15
3
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3634666,00...

לפי המרחק מתחנת ההגנה זה נראה תחנת וולפסון...האם זה ספין נוסף של מופז?
לצפיה ב-'לא,המכרז על וולפסון כבר נסגר..'
לא,המכרז על וולפסון כבר נסגר..
08/12/2008 | 13:42
4
1
הפעם מדובר על תחנה בצומת חולון, שחלקינו הינו בספק לגבי הקמתה ונחיצותה (תחנת "שער חולון" תהיה במרחק של קילומטר 1 בודד מתחנת וולפסון, והמרחק ממנה על לתחנת ההגנה הוא אפילו פחות מ 2 וחצי קילומטרים..).
לגבי איזכור שכונת תל גיבורים בכתבה- תחנת שער חולון לא קרובה כלל לשכונת תל גיבורים (אם כבר אז תחנת וולפסון ממוקמת בקרבת שכונה זו).השכונה היחידה למעשה שתחנת שער חולון צפויה לשרת היא שכונת קרית שלום (תל אביב), וכמו כן- התחנה עתידה לתפקד גם כתחנת מעבר לקווים הבין עירוניים הרבים שעוברים בצומת חולון.

יש לציין שבוצוע ועדיין מתבצעות עבודות הכנה לתחנת שער חולון- במסגרת העבודות התשתית על הקו באזור צומת חולון.
לצפיה ב-'ע"פ גוגל ארף המרחק בין תחנות ההגנה-וולפסון'
ע"פ גוגל ארף המרחק בין תחנות ההגנה-וולפסון
08/12/2008 | 19:15
19
הוא 4 ק"מ בדיוק. תחנת "שער חולון" ממוקמת פחות או יותר באמצע (300 מטר בערך לכיוון וולפסון).
אם זאת נראה כי התחנות קרובות מידי אחת לשניה בשביל רכבת כבדה אבל תחנה בצומת חולון היא דבר נכון (יותר מוולפסון).
לצפיה ב-'גם הקו הירוק של הרק"ל אמור לעבור שם'
גם הקו הירוק של הרק"ל אמור לעבור שם
08/12/2008 | 21:36
2
לצפיה ב-'וגם 3 קווי BRT'
וגם 3 קווי BRT
09/12/2008 | 19:43
1
1
החום (מלוד/רמלה), הצהוב (מרמה"ש דרך ר"ג וגבעתיים), והתכלת (מרחובות).
זה אמור להיות המסוף המשולב הכי גדול בגוש דן.
לצפיה ב-'הגדול ביותר פרט לתחנת ארלוזורוב, אני מניח.'
הגדול ביותר פרט לתחנת ארלוזורוב, אני מניח.
09/12/2008 | 23:53
2
לצפיה ב-'מעניין אם גם חשבו על השארת מקום לתחנה '
מעניין אם גם חשבו על השארת מקום לתחנה
08/12/2008 | 19:35
2
1
בין נתיבי האיילון שעכשיו עובדים על הזזתם...

וגם מעניין אם חשבו על ההרחבה העתידית של הרציפים של שער - חולון?
לצפיה ב-'מה שנראה, זה שלא חשבו שאולי '
מה שנראה, זה שלא חשבו שאולי
08/12/2008 | 22:24
1
בעתיד יהיה צורך לשלוש מסילות.
גם אם לא בשנים הקרובות.
לצפיה ב-'כמו שכבר כתבתי מקודם..'
כמו שכבר כתבתי מקודם..
09/12/2008 | 00:32
1
מתבצעות עבודות הכנה לרציפי התחנה ולמעבר התחתון מתחת לנתיבי הכביש. מבנה התחנה עצמו יקום בסמוך לתחנות האוטובוסים לכיון חולון (כרגע מרוכזים על השטח שמיועד לתחנה- קרוואנים וציוד של הקבלן שעובד על הגשרים).

ודבר נוסף- לא תתאפשר הרחבה עתידית של רציפי התחנה- כיון שגם הקמת תחנה עם 2 רציפי צד היא לא דבר פשוט בגלל אילוצים של "שטח פנוי מוגבל", כנ"ל לגבי תחנות וולפסון, יוספטל, קוממיות.
לצפיה ב-'ד"א, אם התחנה תהיה בצומת חולון, '
ד"א, אם התחנה תהיה בצומת חולון,
08/12/2008 | 20:49
6
1
תושבי קרית שלום, יוכלו להתלונן על כך שהתחנה תהיה באמצע הכביש , ולכן במקום תחנת "שער חולון" אפשר לקרוא לה "שער חולון, ושער קרית שלום", מעניין מה אז תושבי חולון יגידו על זה...
(תזכרו שזה מה שאז תושבי חולון עשו לתושבי בת -ים עם תחנת "יוספטל")
לצפיה ב-'מצויין כמה שיותר תחנות יותר טוב'
מצויין כמה שיותר תחנות יותר טוב
08/12/2008 | 22:07
5
2
בגלל שהקו לראשל"צ מערב הוא קו עירוני שנועד להוריד את העומס בנסיעות לטווחים קצרים במרכז, סוג של רכבת פרברית.
כדי שהקונספט יצליח צריכות להיות כמה שיותר תחנות לאורך התוואי כדי שהן יהיו נגישות לכולם.
התחנה הנוספת שצריכה להיות היא תחנה במחלף דוב הוז, כך הרכבת תכסה את כל היציאות ואזורי המגורים והתעסוקה לאורך נתיבי איילון.
לצפיה ב-'אתה שוכח משהו חשוב..'
אתה שוכח משהו חשוב..
09/12/2008 | 01:00
3
2
ריבוי תחנות יגרום להארכת זמן הנסיעה, מה שיוריד את אטרקטיביות הקו..
הפעלת רכבת "כבדה" בקו עם מרחקים מגוחכים כאלה בין התחנות זו בדיחה , ובמובן מסוים, גם "התעללות בציוד".
לצפיה ב-'חישמול יכול לעזור פה הרבה'
חישמול יכול לעזור פה הרבה
09/12/2008 | 21:02
2
1
לצפיה ב-''
09/12/2008 | 21:19
1
לצפיה ב-'גם עבור שיפור הבלימה וגם מכיוון'
גם עבור שיפור הבלימה וגם מכיוון
09/12/2008 | 22:06
2
שמדובר בסביבה פרברית מובהקת, שישמחו לוותר על רעש קטרי הבו-בו ועל עוד עשן.
לצפיה ב-'לדעתי אתה לא צודק'
לדעתי אתה לא צודק
09/12/2008 | 22:56
2
ריבוי תחנות כמו שכבר כתבו כאן יגרום להארכת זמן הנסיעה- לא טוב לנוסעים.
לדתע י מי שמתכנן את התחנות לא חושב
שים לב כמה תחנות מתוכננות בדרך שאתה יכול לעבור אותה במכונית בזמן של דקה וחצי, גג שתי דקות
(צומת חולון-וולפסון-יוספטל-קוממיות-משה דיין- (ואם אני לא בטוח, ואני לא רוצה להטעות אבל אולי בונים גם ליד המחלף החדש שבנו בראשון ליד איצטדיון הכדורגל- אבל אני לא בטוח בזה.
מה גם שהנתיב עצמו הוא מספיק רק ל2 מסליות , ותחשוב מה יקרה אם רכבת מת"א לאשדוד תרצה לעבור בקו?? זה נכון כל עיכוב קטן שיכול להיגרם ע"י רכבת פרברית כזאת או אחרת תגרום לעיכוב ברכת של אשדוד, וכך הלאה, ומכאן שריבוי התחנות יגדיל את הסיכון להפרעות כאלה.
ומכאן שתחנת דוב הוז- לא טובה
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 8/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 8/12
08/12/2008 | 00:04
18
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר
אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע
אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא
לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

הכוונות נפוצות ניתן למצוא באגף השאלות הנפוצות של הפורום - מומלץ
לבדוק טרם כתיבת השאלה בפורום.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום

לצפיה ב-'צריך להגיע'
צריך להגיע
08/12/2008 | 09:08
2
1

אז ככה אני אמור להגיע למסוף בית העלמין בבת ים רח' אנה פרנק

ני יכול להגיע מצומת חולון/אזור או מתמח''ת  במקרה הכי גרוע אני יודע שאני יכול לקחת קו פנימי מתל אביב ולהגיע לשם

בתודה על כל עזרה

יום מקסים

לצפיה ב-'אז ככה. '
אז ככה.
08/12/2008 | 11:28
1
מתמח``ת קו 46. מבגין 40 42. מאלנבי 18 19.
לצפיה ב-'מצומת חולון לאנה פרנק- קו 86 של אגד.'
מצומת חולון לאנה פרנק- קו 86 של אגד.
08/12/2008 | 13:49
לצפיה ב-'HOT קיבוץ יקום'
HOT קיבוץ יקום
08/12/2008 | 14:36
1
מה היא הדרך המהירה ביותר להגיע מת"א ל- HOT שבקיבוץ יקום?

תודה
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אין תחבורה ציבורית לתוך יקום'
ככל הידוע לי אין תחבורה ציבורית לתוך יקום
08/12/2008 | 14:42
לכן נסיעה בקו 601 של "אגד" מתל אביב למסעף יקום.
משם ניתן ללכת את זה. לא קרוב מאוד, אך גם לא רחוק במיוחד.
לחילופין טרמפ ממכר.
לצפיה ב-'צריכה להגיע למרכז שביט בגבעתיים,'
צריכה להגיע למרכז שביט בגבעתיים,
08/12/2008 | 14:43
4
3
כתובת יותר מדוייקת - עמישב 45, גבעתיים.
נקודת מוצא - כעקרון מכון מור [בני ברק] אך רלוונטי גם - רכבת ארלוזורוב, עזריאלי.

אשמח לקבל עזרה
תודה!
לצפיה ב-'קו 52 על רח' בן גוריון'
קו 52 על רח' בן גוריון
08/12/2008 | 15:42
3
1
בתדירות די גרועה (בערך אחת לחצי שעה).
במקרה הגרוע הוא מגיע לרח' לה גוארדיה פינת דרך הטייסים, כ-5 דקות הליכה ממרכז שביט שאת צריכה.
ממכון מור לרח' בן גוריון זה בדיוק 3 דקות הליכה. יש לחצות את בן גוריון וצמוד למסעדת בורגר ראנץ' הגלאט כשר
(דרומית לז'בוטינסקי ובגדה המערבית של בן גוריון [ליד קופסת הבקרה של הרמזור בצומת]) יש את התחנה שלו (של 52).

מעזריאלי קו 56 של קווים בתדירות גם כן של בערך אחת לחצי שעה. מגיע יותר קרוב אפילו.

מרכבת מרכז, למרבה הבושה והכעס והחוצפה, אין אף קו לאזור הזה.
יש את קו 55 שמגיע לרח' המאבק פינת יורדי הסירה שמשם למרכז שביט זה בערך 10 דקות הליכה.
לצפיה ב-'כמה תיקונים, ברשותך'
כמה תיקונים, ברשותך
08/12/2008 | 20:16
2
1
עם 52 כדאי לרדת תחנה אחת קודם לכן - בדרך השלום, קצת לפני הטייסים - עניין של שלוש דקות הליכה.
שם הרחוב ש-55 עוצר בו בפינת המאבק הוא כ"ג, ולא יורדי הסירה (למרות שמשמעות השמות זהה). מרחק ההליכה משם לא עולה על 7 דקות הליכה.

כמו כן, בתחנה משותפת עם 52 עובר גם 57 שפועל אחת לעשרים דקות, אתו אפשר לרדת באותו מקום בו 55 עוצר, ברחוב המאבק.
לצפיה ב-'התחנה המשותפת ל-52 ו-57 היא רק '
התחנה המשותפת ל-52 ו-57 היא רק
08/12/2008 | 20:49
1
1
מצפונית לז'בוטינסקי ואני התכוונתי על התחנה שממש 10 מ' דרומית לז'בוטינסקי, כלומר בין צומת צ"ד לשלישות
ואתה מדבר על התחנה שבין צומת צ"ד לאולמי החתונה של החרדים.
התחנה שאני מדבר עליה יותר קרובה.
אם כי, אולי שווה ללכת לתחנה שאתה מדבר עליה שכן אז תופסים הן את 52 והן את 57.

אבל, מצד שלישי, בין התחנה ההיא לצומת צ"ד (ז'בו פינת בן גוריון) יש פקק, ואח"כ 57 נוסע על הקטע המגעיל בפקקותו של
ביאליק.

ככה שבעצם לא יודע מה אני הייתי בוחר אם הייתי צריך ממכון מור לקולנוע שביט ז"ל.

לצפיה ב-''
08/12/2008 | 22:08
לצפיה ב-'תחנה מרכזית רמלה,לירושלים.כמה שיותר'
תחנה מרכזית רמלה,לירושלים.כמה שיותר
08/12/2008 | 16:03
1
קרוב ללשכת הגיוס.
לצפיה ב-'404,433,435 של אגד מת.מ רמלה'
404,433,435 של אגד מת.מ רמלה
08/12/2008 | 20:30
עד לתחנה המרכזית בירושלים.
משם הליכה של 5-10 דקות על רחוב יפו על ללשכת הגיוס (שנמצאת ליד מלון קיסר), או נסיעה קצרה על אחד משלל האוטובוסים שנוסעים מזרחה על רחוב יפו.
לצפיה ב-'הגעה לבסמ"ח מירושלים'
הגעה לבסמ"ח מירושלים
08/12/2008 | 21:26
2
קו 400 מתחנה מרכזית ירושלים מגיע עד לשלישות ברמת גן? ומשם זה הליכה ברגל לבסמ"ח עצמו?
לצפיה ב-'400 מגיע לשלישות, אבל זה לא ממש כדאי'
400 מגיע לשלישות, אבל זה לא ממש כדאי
09/12/2008 | 02:05
1
1
משום שבדרך הוא עושה סיבוב ארוך ומעיק בתוך העיר בני ברק.
מומלץ לטעמי לרדת אתו על כביש גהה בבר אילן, או בצומת קוקה קולה, ולקחת משם אחד מהקווים 64,68,70,137 עד לצומת ז'בוטינסקי/בן גוריון, מרחק הליכה קצר מהשלישות.
לצפיה ב-'לא חושב שהכי מומלץ, כי יש פקקים'
לא חושב שהכי מומלץ, כי יש פקקים
09/12/2008 | 12:08
על גהה לכוון צומת גהה ואח"כ פקקים על ז'בוטינסקי.

עדיף לנסוע ב-480 עד לרכבת מרכז ומשם רשימה ארוכה כאורך הגלות של קווים.
למשל מרח' על פרשת דרכים: 38,64,70,82,166
מאולמי רסיטל (דרך בגין) : 40,50,51,54,60,68,140,150,154
לצפיה ב-'האם תחנת רכבת מרכז בב"ש צמודה לתחנה המרכזית?'
האם תחנת רכבת מרכז בב"ש צמודה לתחנה המרכזית?
08/12/2008 | 22:08
2
2
אני מגיע מראשל"צ , היעד הוא צאלים.
לצפיה ב-'כן'
כן
08/12/2008 | 22:11
1
לצפיה ב-''
08/12/2008 | 22:17
לצפיה ב-'הירוקים חוששים שהרכבת תעשה לרגיל בנושא A1'
הירוקים חוששים שהרכבת תעשה לרגיל בנושא A1
07/12/2008 | 21:11
14
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לרגיל = תרגיל'
לרגיל = תרגיל
07/12/2008 | 21:24
לצפיה ב-'אשרי אדם מפחד תמיד '
אשרי אדם מפחד תמיד
07/12/2008 | 22:15
1
או במילים אחרות: יודע ירוק נפש מוליכו שולל...
לצפיה ב-'עוד עיכוב של A1'
עוד עיכוב של A1
07/12/2008 | 22:19
1
לצפיה ב-'הירוקים יורים לעצמם ברגל'
הירוקים יורים לעצמם ברגל
07/12/2008 | 22:21
לצפיה ב-'קישור מעניין שהובא באחת התגובות לכתבה'
קישור מעניין שהובא באחת התגובות לכתבה
07/12/2008 | 22:27
9
לצפיה ב-'סרט חמוד מאוד'
סרט חמוד מאוד
07/12/2008 | 23:25
ומוסיקה נחמדה (אם כי לא למדנו ממנו שום דבר חדש).
אבל נהניתי לראותו.
לצפיה ב-'סרטון מסקרן'
סרטון מסקרן
07/12/2008 | 23:49
7
אם נתעלם מהעובדה שמערך DD מקוצר נוסע בלי קטר, הכל נראה לא רע. הרכבת נוסעת בצד הנכון של התוואי, המודל מסמל שימוש במנהרה לא אחודה והמודל של תחנת האומה מדוייק.
לצפיה ב-'אגב, שווה לבקר באתר'
אגב, שווה לבקר באתר
07/12/2008 | 23:52
1
של החברה שיצרה את ההדמיה - RDV Systems. יש שם הדמיות נוספות מעניינות מאוד:
http://www.rdvsystems.com/
לצפיה ב-'באיזה צד נוסעת הרכבת?'
באיזה צד נוסעת הרכבת?
08/12/2008 | 13:15
5
3
הרכבת אמורה לנסוע בצד השמאלי של המסילה?
אם כן, למה?
לצפיה ב-'אכן כך. בישראל הרכבות נוסעות בצד שמאל'
אכן כך. בישראל הרכבות נוסעות בצד שמאל
08/12/2008 | 13:46
4
19
מזכרת מתקופת המנדט והקו הראשי הפעיל היחיד באותה עת - קו החוף.
לצפיה ב-'נתקלתי בתחנת בינימינה ברכבת שנכנסה מימין'
נתקלתי בתחנת בינימינה ברכבת שנכנסה מימין
08/12/2008 | 14:51
3
רכבת נוסעים לכיוון צפון שנכנסה לרציף הימני/מזרחי
לצפיה ב-'כיוון נסיעת הרכבות בישראל'
כיוון נסיעת הרכבות בישראל
08/12/2008 | 17:54
2
4
למעשה, הנסיעה של הרכבות בישראל במסילה השמאלית של קווים כפולים אינה בדיוק מזכרת מתקופת המנדט, בין היתר מפני שבתקופת המנדט לא היו בארץ קווים כפולים כלל. כמו-כן, היו בארץ שני קווים ראשיים נוספים פעילים - קו יפו-ירושלים וקו חיפה-צמח של הרכבת החג'אזית (בנוסף לקווי השומרון, שהפעילות בהם הופסקה לעיתים).
לצפיה ב-'וגם עד סוף שנות הששים קו לוד-חדרה מזרח'
וגם עד סוף שנות הששים קו לוד-חדרה מזרח
08/12/2008 | 18:04
1
1
למעשה קטע זה של לוד-ראש העין-פתח תקווה-תל אביב שימש כמסילת אורך ראשית עד לתחילת שנות התשעים.
עד אז לא היה כל קשר בין תחנת תל אביב מרכז לתחנת תל אביב דרום והחיבור מתחנת תל אביב מרכז דרומה היה בתחילת שנות התשעים.
לצפיה ב-'קווים ראשיים בתקופת המנדט'
קווים ראשיים בתקופת המנדט
08/12/2008 | 18:40
4
למעשה, קטע לוד-חדרה (כיום 'חדרה מזרח') הוא חלק מהקו הראשי של רכבת המנדט (זה היה השם של הקו... 'הקו הראשי').

קו צומת רמז-תל אביב לא היה קיים אז והוקם ע"י רכבת ישראל רק בתחילת שנות ה-50, לפיכך לא הספיק להיות קו ראשי בתקופת המנדט.

גם קטע צומת עולמית-תל אביב הצפון (כיום בני ברק)-צומת תל ברוך-תל אביב מרכז הוקם על-ידי רכבת ישראל. לפני כן, קו ראש העין-פתח תקווה תפקד כשלוחה מהקו הראשי של רכבת המנדט.
לצפיה ב-'חדשות חמות מעולם התעופה בישראל'
חדשות חמות מעולם התעופה בישראל
07/12/2008 | 20:06
19
3
גם זה שייך לתחבורה הציבורית :
חברת ארקיע קיבלה לאחרונה מטוס חדש מתוצרת החברה הברזילאית אמבראייר.
זהו האמבראייר הראשון אי פעם ברישום ישראלי [למיטב ידיעתי].
החברה הזאת זוכה להצלחה גדולה בעולם התעופה והיא מתחרה רצינית של בואינג ואיירבס הגדולות.

מצ''ב צילום מוקטן של המטוס כדי שתבינו על מה מדובר.

מי שמעוניין לעשות לי קצת נחת רוח [לא יוצא לי כלום חוץ מנחת רוח] מוזמן להקליק על הלינק ולהגיע לתמונה המוגדלת באתר התעופה העולמי שקיבל ממני היום את התמונה הזאת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נקווה שהמטוס איכותי לפחות כמו התמונה...'
נקווה שהמטוס איכותי לפחות כמו התמונה...
07/12/2008 | 20:30
5
תגיד. ארז, ברזיל ומטוסים זה דבר שהולך טוב ביחד? שמעתי על מטוסים מברזיל שנוטים לבצע סייסטה בשעות הצהריים.
לצפיה ב-'מה אגיד לך בועז ?'
מה אגיד לך בועז ?
07/12/2008 | 21:09
3
לפני כמה חודשים התנגשו שני מטוסים בשמי ברזיל. אולי עברו כבר יותר מכמה חודשים. אולי שנה ויותר, איך שהזמן רץ...
אחד היה אמבראייר שהתנגש במטוס בואינג 737 עמוס נוסעים של החברה הברזילאית GOL.
הבואינג התרסק וכולם נהרגו, שלא נדע מצרות  והאמבראייר נחת בשלום.
כמובן שהיה יכול לקרות ההיפך...
שנשמע תמיד רק בשורות טובות.
לצפיה ב-'אם כבר התחלת עם בשורות ארז...'
אם כבר התחלת עם בשורות ארז...
07/12/2008 | 22:22
2
האם תוכל לנצל את קשריך עם ארקיע ולברך אותם בשמי על הרכישה החדשה. כמו"כ, אנא ממך: נסה להסביר לחבר'ה מארקיע שטיסה לא חייבת להסתכם בדיוטי פרי בלבד שחוסם את המעבר.

על החתום: נוסע מזדמן לארקיע בעול כורחו ונגד רצונו,  שסרב לשלם עבור אוזניות לסרט ישראלי מעפן.
לצפיה ב-'לצערי הרב אין לי קשרים'
לצערי הרב אין לי קשרים
07/12/2008 | 22:46
בארקיע ולא באף חברה אחרת...
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על תודעת שירות ומה שמסביב'
אם כבר מדברים על תודעת שירות ומה שמסביב
08/12/2008 | 14:05
קטע מה"קומדי סטור" על עצות לדייל המתחיל.
לצפיה ב-'בועז, הסייאסטה היא "תוצרת ספרד" שנדדה בעקבות'
בועז, הסייאסטה היא "תוצרת ספרד" שנדדה בעקבות
07/12/2008 | 21:15
הקונקיסטאדורים לדרון אמריקה והתמקמה ביחוד בארגנטינה. בברזיל זה סתם "פלגיאט"
לצפיה ב-' ארז '
ארז
07/12/2008 | 21:23
לצפיה ב-'נכנסתי, תמונה יפה. רציתי לשאול'
נכנסתי, תמונה יפה. רציתי לשאול
07/12/2008 | 22:11
9
הגלגלים שאנחנו רואים על הגחון שלו זה רק ציור, נכון? אני מקווה שאלו הם לא גלגליו של המטוס...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/12/2008 | 22:47
זה ממש לא ציור, לשם נכנסים הגלגלים אחרי ההמראה.
לצפיה ב-'מה הבעיה עם הגלגלים'
מה הבעיה עם הגלגלים
07/12/2008 | 23:14
7
או בשמם האמיתי - כני נסע?
לצפיה ב-'זה נראה שכני הנסע סגורים לגמריי'
זה נראה שכני הנסע סגורים לגמריי
08/12/2008 | 12:33
6
אך הגלגלים של המטוס עדיין חשופים לסביבה החיצונית...
לצפיה ב-'כני הנסע בתמונה זו אכן מקופלים מעלה.'
כני הנסע בתמונה זו אכן מקופלים מעלה.
08/12/2008 | 13:49
5
במטוסים רבים, במיוחד אלו מקטגוריית המדיום כגון ה-EMB הזה ובואינג 737 - תאי ההתכנסות של כני הנסע לא נסגרים. אין עם זה שום בעיה.

הסיבה העיקרית לקיפול כני הנסע במטוסים היא לשפר את היעילות האוירודינמית של גוף המטוס ובכך להגביר את החסכון בדלק כתוצאה מהקטנת הגרר שלו.
לצפיה ב-'תודה לך מנהל פורום חובבי תעופה שמסייע כאן'
תודה לך מנהל פורום חובבי תעופה שמסייע כאן
08/12/2008 | 14:19
1
רבות
לצפיה ב-'תמיד לשרותך (:'
תמיד לשרותך (:
08/12/2008 | 14:49
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
08/12/2008 | 16:29
2
ואין בעיה עם העובדה שהגלגלים נחשפים לטמפרטורות מקפיאות? או השינוי בין החום הנוצר בעת הנחיתה לטמפרטורה הקפואה בעת הטיסה?
לצפיה ב-'אין עם זה שום בעיה.'
אין עם זה שום בעיה.
08/12/2008 | 20:17
1
גם במטוסים בהם כני הנסע נסגרים בתוך תאיהם - התאים אינם מחוממים. כל מערכות המטוס, כולל הנוזלים ההידראוליים בנויים לטמפרטורות השונות.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר, דוד.'
תודה על ההסבר, דוד.
08/12/2008 | 22:27
לצפיה ב-'האם לארקיע יש צביעה חדשה?'
האם לארקיע יש צביעה חדשה?
08/12/2008 | 17:18
1
1
או שהמטוס אמור להיות `ישראלי סמוי`?
לצפיה ב-'המטוס המדובר'
המטוס המדובר
08/12/2008 | 20:20
2
יועד לחברה אחרת - Universal Airlines והוא צבוע בצביעה הרשמית שלה, כפי שניתן לראות את המטוס הספציפי הזה לפני העברתו לארקיע: http://www.airliners.net/photo/Universal-Airlines/...

לצערי בארקיע החליטו להקתמצן על צביעה מלאה ובחרו להתאים את הצביעה הקיימת ולחסוך כמה גרושים.
לצפיה ב-'פלאפון זכתה במכרז של אגד לשלוש שנים נוספות'
פלאפון זכתה במכרז של אגד לשלוש שנים נוספות
07/12/2008 | 18:12
2
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'"עד 2014 יפעלו בירושלים שלושה קווי רק"ל"'
"עד 2014 יפעלו בירושלים שלושה קווי רק"ל"
07/12/2008 | 17:49
28
4
לצפיה ב-'האם כדאי לחדש את הקזינו ?'
האם כדאי לחדש את הקזינו ?
07/12/2008 | 18:15
11
לצפיה ב-'אוהד: שנת 2014 מעולם לא נראתה ריאלית יותר.'
אוהד: שנת 2014 מעולם לא נראתה ריאלית יותר.
07/12/2008 | 20:44
10
2
היום בשעה 14:00 חלפתי לי בצומת הגבעה הצרפתית. השהייה ברמזור סיפקה עבורי מספיק זמן כדי לסרוק את הצומת במבטי ולגלות שאין שום נפש חיה מחב' סיטיפס. בצומת. רגע, יכול להיות שהחבר'ה מסיטיפס חוצבים מנהרה סודית מתחת לצומת?
לצפיה ב-'בשנת .... (השלם את החסר) תהיה רכבת'
בשנת .... (השלם את החסר) תהיה רכבת
07/12/2008 | 21:22
1
לצפיה ב-'נכון ולא נכון...'
נכון ולא נכון...
07/12/2008 | 23:17
למען האמת רק ביומיים האחרונים הניחו מסילות חדשות בצומת הגבעה עד לכניסה לשטח ההתארגנות שלהם. כמו כן עובדים בעצלתיים על המסוט במרכז הצומת שאמור להוביל אל הדיפו. כמו-כן ניתן לראות בבירור את השטח הרחב שהוכן לצורך הקמתה של התחנה במקום.
לצפיה ב-'לא ממש, ידידי...'
לא ממש, ידידי...
07/12/2008 | 23:18
7
1
בימים האחרונים הניחו מסילות חדשות לאורך קטע נוסף בצומת ואף ניתן לראות את השטח הרחב בו תוקם התחנה. כמו-כן עובדים בעצלתיים על המסוט במרכז הצומת שיוביל אל הדיפו.
לצפיה ב-'מנפלאות ...'
מנפלאות ...
07/12/2008 | 23:18
3
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
07/12/2008 | 23:36
2
1
אמרתי לכם שזה יהיה בבואו של המשיח.
אז קו אחד למשיח
קו שני לחמור
קו שלישי לכבשים התמימות שמאמינות שהקו הראשון והשני יושלמו בכלל
ונאמר אמן
לצפיה ב-' המשיח הודיע שהוא מגיע בטיסת "אל על"'
המשיח הודיע שהוא מגיע בטיסת "אל על"
08/12/2008 | 07:41
1
1
מסתבר שגם למשיח נמאס מהפקקים בירושלים ובמיוחד בצומת הגבעה הצרפתית. כמו"כ, נשאל המשיח אם אין בכוונתו להגיע בטיסת "ארקיע". על כך השיב המשיח: "לא תודה, יש לי כבר הכל. כולל בזאר מעופף...
לצפיה ב-'לא, אלעל לנתב"ג והמשך עם ארקיע לעטרות!'
לא, אלעל לנתב"ג והמשך עם ארקיע לעטרות!
08/12/2008 | 22:58
1
לצפיה ב-'נחיה ונראה אם תוך שישה חודשים פלוס, כמתחייב'
נחיה ונראה אם תוך שישה חודשים פלוס, כמתחייב
08/12/2008 | 07:33
2
1
בלו"ז, העבודות תסתיימנה.נראה לך?
לצפיה ב-'בשביל זה יש לנו את הקזינו החוקי היחיד'
בשביל זה יש לנו את הקזינו החוקי היחיד
08/12/2008 | 13:54
1
במדינת ישמעל, לא?
לצפיה ב-'במקרה שלנו, הקזינו הוא שפשט את הרגל.'
במקרה שלנו, הקזינו הוא שפשט את הרגל.
08/12/2008 | 23:28
ככה זה כשמדובר בקזינו חוקי.
לצפיה ב-' על הקישור! האם השיטה של ברקת עובדת?'
על הקישור! האם השיטה של ברקת עובדת?
07/12/2008 | 18:49
1
הכתבה אופטימית למדי, למרות שהיא מתחילה במשפט הזוי לגמרי: "לניר ברקת צפויה מלחמה מתישה במיוחד נגד פרויקט הרכבת הקלה"... כן, בטח... לדעתי צפויה לו מלחמה בעד הרכבת הקלה, כדי שתקום כבר ותתחיל לפעול כמה שיותר מהר. זוהי המטרה האמיתית של כל הצהרותיו, לדעתי.

מדינת ישראל ובירתה לא יצליחו להמשיך ולהתחמק מהקידמה עוד זמן רב... בסופו של דבר תהיה רכבת ויהיו יותר משלושה קווים. לא "אולי" אלא "לבטח" וללא שום ספק. אבל עדיף כמה שיותר מהר. 2014 נשמע טוב, השאלה האם יצליחו לעמוד ביעד זה (המדינה יכולה "להכריח" ולזרז, אם היא באמת הייתה רוצה, וזה נוגע גם לניר ברקת).

שמחתי לקרוא שמתוכננת תחנת מעבר דווקא בבנייני האומה. זוהי הדרך הנכונה לתכנן כל מערכת להסעת המונים: המעבר בין אמצעי התחבורה צריך להיות מהיר וקל עד כדי לא מורגש בכלל. רצוי גם שרציפי הרכבת הקלה ישולבו עם רציפי אוטובוסים (משני צידי הרציף), ואני מבין שגם זה מתוכנן. אני מהמר שהקו אדום ייפתח עד סוף 2010.
לצפיה ב-'תחנות ההשקה בנייני האומה י-ם ות"א סבידור מרכז'
תחנות ההשקה בנייני האומה י-ם ות"א סבידור מרכז
07/12/2008 | 19:39
אין ספק שאם היו מתכננים את הכרמלית היום (אם בכלל) היא היתה מגיעה עד למסילת הרכבת!
לצפיה ב-'הקו השלישי מצפון לדרום דרך ת"מ - הכיצד?'
הקו השלישי מצפון לדרום דרך ת"מ - הכיצד?
07/12/2008 | 20:15
1
2
אם וכאשר יוקמו שני הקווים הראשונים במסלולים שצוינו בכתבה, אז עפ"י ההגיון המסלול המועדף לקו השלישי מצפון לדרום יהיה הקו הכחול (רמות - הר חוצבים - שטראוס - קינג ג'ורג' - תלפיות). ואולם מסלול זה אינו עובר דרך מתחם התחנה המרכזית והרכבת. אם כן, לא ברור לאיזה מסלול התכוונו נציגי התכנית. האם מישהו יודע, או יכול לשער, מהו המסלול המתוכנן של הקו השלישי ?
לצפיה ב-'אל תתרגש'
אל תתרגש
07/12/2008 | 22:16
1
מדובר בכתבה קלאסית של מקומון. כתב חובבן שאינו מבין את הנושא ולא עשה שום תחקיר, אלא רק מעתיק קומוניקטים עילגים של יחצ"נים דרגה ז'. אין לו מושג איפה יעברו הקווים, מתי יבוצעו ואם בכלל יקומו - אבל מה אכפת לו לכתוב? במילא ב-2014 אף אחד לא יזכור מה הוא כתב. הכתבה במילא מורכבת בעיקר מספקולציות. שום פרט בה אינו רלבנטי מלבד מה שכתב בועז - שסיטיפס סחטה מהמדינה עוד כסף. זו (לצערנו) עובדה מוצקה, כמו גם התוצאה שלה - עוד עיכוב בעבודות על הקו האדום.

לצפיה ב-'וילהלם!'
וילהלם!
07/12/2008 | 20:39
10
שמת לב איזה קלף משוגע רץ לסיטיפס. שוב פעם הממזרים הצליחו לעבוד על המדינה. והפעם: בדיקות העומסים על הגשר תבוצענה ע"ח המדינה. ועוד דבר שכדאי נשים לב אליו: "שלושת הקווים הלוו ישקו האחד לשני ליד התחנה המרכזית החדשה. המטרה: להנגיש את תושבי העיר לתחנה התת-קרקעית של הרכבת המהירה לתל אביב". בהנחה מתעתעת, שלא לומר חולנית, שאכן 3 הקווים יסתיימו ב-2014, הרי שבסיטיפס עדיין לא יודעים כנראה שר"י עדכנה את תחזיתה להפעלתו של A1 לשנת 2015. ומה שבר"י לא יודעים שאין שום מצב שהקו אכן ייחנך ב-2015. אחחח... ימים עליזים מחכים לנו עד אז, ווילי. ורק שנזכה באריכות ימים
לצפיה ב-'זו מזימה של מופז...'
זו מזימה של מופז...
07/12/2008 | 22:09
6
המטרה בתחזית המגוחכת הזו היא אחת: לוודא שיהיה לפחות פרוייקט אחד שייפתח אפילו אחרי A1....
או במילים אחרות: אפילו פתיחת A1 בשנת 2009 (התאריך המקורי שקבע שר התחבורה דאז ליברמן) ריאלית יותר מ-3 קווי רק"ל בשנת 2014.
1. לא יהיו 3 קווי רק"ל ב-2014.
2. לא יהיו 3 קווי רק"ל ב-2020.
3. ספק רב אם יהיו 3 קווי רק"ל ב-2030.

כידוע, קווי רק"ל הופכים בארצנו בשיטת הסלמי מקווים תחתיים לקווים עיליים, מקווים עיליים לקווי BRT, ומקווי BRT לסתם קווי אוטובוס שעומדים בפקק ומעבירים נוסעים מצד אחד של העיר לצד השני בשעה וחצי.

בחיפה ממשיכים לקשקש על "רק"ל" בעוד שכל מה שהם עשו היה להכשיר מת"צ. באופן תיאורטי אמור לעבור שם BRT, באופן מעשי לא ידוע מה יהיה איתו, אבל העתונאים הטפשים ממשיכים לקרוא לו "רק"ל".

וכנראה שזו הכוונה גם לגבי ירושלים: קו אדום אחד של הרק"ל, קו כחול של אוטובוסים חורקים ומטרטרים, וקו ירוק של עגלות רתומות לחמורים. סה"כ שלושה קווי רק"ל! איזו קדמה בעיר הקודש.

ערן הכבאי מוזמן להקים קו רק"ל בעירו המדברית: הקו הצהוב. זה יהיה קו של שיירת מכוניות פיאט אונו מחוברות זו לזו בחבלי כביסה ונמשכות ע"י גמלים מהשוק הבדואי.

אני "שמח" שלפחות משרד התחבורה הפסיק לשקר לעצמו ולכולנו והודה סוף סוף ש-A1 לא ייפתח לפני 2015, כפי שטענתי לאורך כל הדרך. מתי תהיה ההודאה באמת לגבי ה"רק"ל"? כנראה שב-2014 הם יעדכנו את התחזית ל-2041.

לצפיה ב-' הכל נכון, אבל למה מופז?'
הכל נכון, אבל למה מופז?
07/12/2008 | 22:38
ווילי יקירי, האיש רחוק שנות אור ממזימות תחבורתיות, ובטח שכעת. האמן לי שכך הם הדברים.חוץ מזה,אל תשכח שתמיד ניתן להתנחם ברק"ל התל אביבית.
לצפיה ב-' ענק! הרגת אותי מצחוק!'
ענק! הרגת אותי מצחוק!
07/12/2008 | 23:42
3
אגב, אל תזלזל בחיפאים - הם לא סתם עשו מת"צ. הם צבעו אותו באדום, כנראה רמז לשטיח אדום המבשר את בוא הקידמה.
לצפיה ב-'אגב 2'
אגב 2
07/12/2008 | 23:43
אם היה להם קצת יותר שכל, במקום לצייר שטיח אדום הם היו מציירים שני פסי רכבת ואולי אפילו אדני מסילה וככה ממש יכלו לקרוא לזה רק"ל - גם אם כל מה שיסע שם זה עגלות רתומות לסוסי פוני.
לצפיה ב-'הם לא "צבעו"'
הם לא "צבעו"
08/12/2008 | 20:31
1
מתחת לזה יש שורת חיישנים/מגנטים שמנחים את האוטובוסים העתידיים, ה"צבע" הוא כביכול לסימון
לצפיה ב-'הצבע הוא לסימון: דחפור - לכאן!'
הצבע הוא לסימון: דחפור - לכאן!
08/12/2008 | 22:55
לצפיה ב-''
08/12/2008 | 08:13
לצפיה ב-'בועז, הכל מבוצע על חשבוננו. מה חדש?'
בועז, הכל מבוצע על חשבוננו. מה חדש?
08/12/2008 | 22:53
2
איפה ביבי כשצריך אותו???
לצפיה ב-'פורש רשת ביטחון לבור שהוא בעצמו כרה '
פורש רשת ביטחון לבור שהוא בעצמו כרה
08/12/2008 | 23:02
לצפיה ב-'אגב, רמי, ודאי תשמח לשמוע שגם היום בשעה 9:00'
אגב, רמי, ודאי תשמח לשמוע שגם היום בשעה 9:00
09/12/2008 | 10:22
5
נצפו 0 עובדים של סיטיפס בצומת הגבעה הצרפתית. שמע, החבר'ה מסיטיפס כנראה מכינים את סרט ההמשך ל-"העוקץ". עד עכשיו השיטה עבדה מצוין.
לצפיה ב-'דעתי:'
דעתי:
08/12/2008 | 22:52
2
שלושת קווי הרקלת הירושלמיים יהיו מוכנים בדיוק לפתיחה החגיגית של הקו המהיר לת"א!
וכידוע זה לא יהיה מוכן ב- 2014 כלל וכלל לא...
לצפיה ב-'כמה תמונות מהיום...'
כמה תמונות מהיום...
07/12/2008 | 13:14
25
5
בצהריים.
לצפיה ב-'7574'
7574
07/12/2008 | 13:15
5
5
האמת גם אני לא מאמין לו
לצפיה ב-'האמת שגם אני לא,'
האמת שגם אני לא,
08/12/2008 | 09:01
4
4
וגם בחמישיה הקאמרית הפסיקו להאמין לו, לפני כמה שנים טובות
סרטון חובה לבוחר המתחיל.
לצפיה ב-'היה פעם גם קטע של החרצופים'
היה פעם גם קטע של החרצופים
08/12/2008 | 09:15
3
3
שהם שרו במקום "אני מאמין" של "משיח" את "אני לא מאמין לביבי".

לא מצאתי קטע של זה.
כפרס ניחומים להיכנס לפה.
לדלג ל 5:50 דקות.
שם רואים את ביבי וערפאת באוטובוס (כנראה "וספה" של "דן").
לצפיה ב-'אחחחח הווספות, כמה אני מתגעגע אליהן...'
אחחחח הווספות, כמה אני מתגעגע אליהן...
08/12/2008 | 21:10
2
3
תודה לטומי על התמונות המרהיבות!
לצפיה ב-'וספות = ריבוע מכוער, אבל זה המרכב האהוב עלי'
וספות = ריבוע מכוער, אבל זה המרכב האהוב עלי
09/12/2008 | 01:01
1
2
ואתה, מסוף יקר, כחובב וספות מושבע, איך זה שלא התייחסת לקליפ הווספות שצירפתי שלשום?
לצפיה ב-'הדפדפן שלי בעייתי.... אני מקווה לפתור את'
הדפדפן שלי בעייתי.... אני מקווה לפתור את
09/12/2008 | 06:48
3
הבעיה ולצפות בקליפ!
לצפיה ב-'2447'
2447
07/12/2008 | 13:17
5
לצפיה ב-'קו 100 מרחוק'
קו 100 מרחוק
07/12/2008 | 13:19
5
לצפיה ב-'קו 100 מקרוב'
קו 100 מקרוב
07/12/2008 | 13:21
4
לצפיה ב-'הסדרן והנהג...'
הסדרן והנהג...
07/12/2008 | 13:22
1
3
לצפיה ב-'מכיר את הנהג הזה מאיזה מקום'
מכיר את הנהג הזה מאיזה מקום
07/12/2008 | 17:50
2
לצפיה ב-'7261'
7261
07/12/2008 | 13:24
2
7
לצפיה ב-'WOW איזו זוית מיוחדת'
WOW איזו זוית מיוחדת
08/12/2008 | 17:58
3
לצפיה ב-'תמונה מדהימה!'
תמונה מדהימה!
08/12/2008 | 21:12
2
לצפיה ב-'עובד'
עובד
07/12/2008 | 13:25
4
לצפיה ב-'מבחוץ...'
מבחוץ...
07/12/2008 | 13:27
4
ההשתקפות קצת הפריעה
לצפיה ב-'כאן זה ברור יותר'
כאן זה ברור יותר
07/12/2008 | 13:28
5
לצפיה ב-'עם המפקח...'
עם המפקח...
07/12/2008 | 13:31
5
לצפיה ב-' לא לילדים '
לא לילדים
07/12/2008 | 13:34
1
5
חוף הים...קיץ של ממש.

כל התמונות פרט לזאות צולמו עם עדשה סיגמה 10-20ממ

ומצלמה ניקון D90
לצפיה ב-'צודק-גם ילדים נרתעים מצלוליטיס!!!!!(-:'
צודק-גם ילדים נרתעים מצלוליטיס!!!!!(-:
07/12/2008 | 18:44
1
לצפיה ב-'תודה על התמונות !!!'
תודה על התמונות !!!
07/12/2008 | 15:52
1
לצפיה ב-' רבה. יופי של תמונות!'
רבה. יופי של תמונות!
07/12/2008 | 17:23
1
לצפיה ב-' טומי '
טומי
07/12/2008 | 17:42
לצפיה ב-'תמונות מצוינות, טומי '
תמונות מצוינות, טומי
09/12/2008 | 01:03
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
09/12/2008 | 10:48
איך המצלמה החדשה?
לצפיה ב-'דרושים נהגי אוטובוס בעלי רשיון סקיפר...'
דרושים נהגי אוטובוס בעלי רשיון סקיפר...
07/12/2008 | 11:17
7
2
לצפיה ב-'איפה צולמה ה- ונציה הזו ?'
איפה צולמה ה- ונציה הזו ?
07/12/2008 | 12:27
5
לצפיה ב-'נראה לי שמתחת לכביש לב המפרץ -יגור'
נראה לי שמתחת לכביש לב המפרץ -יגור
07/12/2008 | 13:52
4
ליד אלוני - נשר חיפה למי שלא מכיר
לצפיה ב-'אכן כן..'
אכן כן..
07/12/2008 | 15:29
3
מקום ידוע לשמצה אשר בכל גשם חזק מפתח נטיה להיראות כמו ונציה..
לצפיה ב-'הגזמת - בוא תראה איך ונציה נראית החורף'
הגזמת - בוא תראה איך ונציה נראית החורף
07/12/2008 | 16:06
2
וזאת "היבשה" - לא התעלות
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כל אחד עם ה- ונציה שלו, ואת התמונות שהעלית'
כל אחד עם ה- ונציה שלו, ואת התמונות שהעלית
07/12/2008 | 17:39
ועוד ועוד ראיתי בימים האחרונים בטלביזיה הספרדית
לצפיה ב-'זאת אומנם ונציה - אבל זה קורה לא רק בחורף'
זאת אומנם ונציה - אבל זה קורה לא רק בחורף
07/12/2008 | 18:34
וזה לא קשור לגשמים, אלא פשוט לגאות.
פעם בכמה חודשים רואים תמונות דומות.

התושבים די מורגלים לתופעה ויש - מחסומים בכניסה לחנויות ו/או הגבהות לסחורה בחנות. כמו כן יש פלטפורמות להליכה ברחובות.
בימים של גאות יש אזעקה בבוקר/ערב שמתריעה.

מה שכן בימים של גאות ואפילו לא גבוהה כמו בתמונות - האוטובוסים עובדים רק בתעלה המרכזית בגלל הגשרים הנמוכים.

לצפיה ב-'היה גם חורף 1991/92 עם שלגים והצפות, כמו'
היה גם חורף 1991/92 עם שלגים והצפות, כמו
07/12/2008 | 18:23
בגשרים על הירקון במבצע קדש.
לצפיה ב-' ל down under ליום ההולדת '
ל down under ליום ההולדת
07/12/2008 | 00:05
21
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 00:38
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 01:01
1
לצפיה ב-' קובי '
קובי
07/12/2008 | 01:04
לצפיה ב-' וגם '
וגם
07/12/2008 | 01:57
2
מקרב לכל המברכים.
אני חוגג היום בר מצווה (+ ל' שנים)...
לצפיה ב-' קובי '
קובי
07/12/2008 | 08:43
מה שאתה מספר מזכיר לי דבר עם סבתי היקרה:
היא לפני שנים שאלה את הנינה שלה בת כמה וזו ענתה לה: "בת שלוש".
סבתא שלי ענתה לה: "את יודעת? גם אני בת שלוש. שלוש ועוד שמונים"...
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 22:11

עד 120+,אושר ונחת.
לצפיה ב-' קובי '
קובי
07/12/2008 | 05:12
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 07:40
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 14:26
לצפיה ב-' מקרב לב לכירורג התחבורתי של הפורום.'
מקרב לב לכירורג התחבורתי של הפורום.
07/12/2008 | 15:23
בריאות ואריכות ימים לאיש שאינו מחמיץ שום פרט; קטן כגדול.
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 16:56
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 21:10
לצפיה ב-' קובי '
קובי
07/12/2008 | 22:37
שתזכה להרבה שנים יפות ופוריות
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 23:32
לצפיה ב-''
08/12/2008 | 08:07
1
לצפיה ב-''
08/12/2008 | 22:12
לצפיה ב-'אפשר לחגוג לך גם היום?'
אפשר לחגוג לך גם היום?
08/12/2008 | 20:35
2
מזל טוב, איש יקר, לרגל יום הולדתך ה-X+יום...
מה משנה התאריך, העיקר שהאיחולים הם מכל הלב!
לצפיה ב-'שוב, תודה רבה רבה לכולם וגם לך, הגולש'
שוב, תודה רבה רבה לכולם וגם לך, הגולש
08/12/2008 | 20:44
1
הסודי דמתקרא אוריינט אקספרס.
האם ענית לי על שאלותי בשרשור הקליפ המגניב של הזמר שדעתו התפסחה עליו?
לצפיה ב-'לא עניתי משום שאני לא יודע את התשובה'
לא עניתי משום שאני לא יודע את התשובה
08/12/2008 | 22:07
במבט ראשון זה נראה כמו נווה צדק (באזור קולנוע עדן בתחילתו של רחוב לילינבלום).
אחר כך ראיתי ברקע שיכונים, כך שזה לא סביר לאזור.
לצפיה ב-'מזל טוב לקובי'
מזל טוב לקובי
09/12/2008 | 09:19
לצפיה ב-'סליחה על האיחור ומזל טוב!'
סליחה על האיחור ומזל טוב!
09/12/2008 | 10:49
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 7/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 7/12
07/12/2008 | 00:04
28
272

לצפיה ב-'מתל אביב לראשון לציון ביום חמישי הזה בשעות'
מתל אביב לראשון לציון ביום חמישי הזה בשעות
07/12/2008 | 08:20
1
1
הלילה (3 או 4 בבוקר) מנמל תל אביב למערב ראשון לציון
תודה!
לצפיה ב-'אין אוטובוסים בשעות כאלה.'
אין אוטובוסים בשעות כאלה.
07/12/2008 | 10:28
לצפיה ב-'מזכרון יעקב לבסיס פיקוד העורף בנס ציונה'
מזכרון יעקב לבסיס פיקוד העורף בנס ציונה
07/12/2008 | 13:05
3
5
שלום לכולם

הנסיעה מתוכננת ליום ד' הקרוב.

הבנתי שבסיס פיקוד העורף נמצא לו אי שם על כביש 412 בין נס ציונה לראשון לציון.

אני מאמין שהנסיעה תתחיל בתחנת הרכבת של בנימינה, ומשם?

תודה לעונים.

בוסי
לצפיה ב-'תחנת הרכבת הראשונים'
תחנת הרכבת הראשונים
07/12/2008 | 13:47
3
ממוקמת בדיוק בין נס ציונה לראשון לציון. אממה? אינני יודע היכן פיקוד העורף.
לצפיה ב-'רכבת (רצוי המהירה) לת"א'
רכבת (רצוי המהירה) לת"א
07/12/2008 | 13:50
1
3
ומשם לקחת רכבת לראשונים.
הכרטיס הוא כרטיס אחד בנימינה - הראשונים, ההחלפה נעשית בת"א.

יוצאים מתחנת הראשונים וחוצים את כביש 412 לצד המערבי (הרחוק מהרכבת) וכל אוטובוס (וגם מונית שירות)
שעוברים שם יורידו אותך בפתח הבסיס.
לצפיה ב-'רצוי ללכת ברגל-עניין של 500 מטר, לכוון דרום'
רצוי ללכת ברגל-עניין של 500 מטר, לכוון דרום
07/12/2008 | 15:40
3
לצפיה ב-'נסיעה מירושלים לת"א, ומת"א לחיפה.'
נסיעה מירושלים לת"א, ומת"א לחיפה.
07/12/2008 | 16:34
5
4
ביום חמישי הקרוב, בין 16:00 ל17:00 אני צריך להגיע מאכסניית רבין שבירושלים לתיכון עירוני א' שבת"א, ומשם (אבל בשעה אחרת, שכרגע אינה ידועה לי) אני רוצה להגיע ברכבת לחיפה (מחיפה אני אקח את קו 301).

תודה.
לצפיה ב-'מירושלים עם 480 עד מסוף ארלוזרוב בת"א ומשם'
מירושלים עם 480 עד מסוף ארלוזרוב בת"א ומשם
07/12/2008 | 17:27
2
1
עם 18 עד לונדון מיניסטור והליכה של דקות ספורות לרחוב שפרינצק שם שוכן התיכון; או עם 72 בתדירות נמוכה עד בית אליהו (אבן גבירול/מרמורק) והליכה קצרה לתיכון; או 70 מדרך בגין עד בית אליהו כנ"ל.
מתיכון א' לחזור לאבן גבירול ומשם עם 70/72 עד רחוב על פרשת דרכים מול הכניסה לרכבת ארלוזרוב
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
07/12/2008 | 18:51
1
1
1) איפה אני עולה על 480?
2) הבנתי שתיכון עירוני א' נמצא ליד עזריאלי, זה אפשר לסוע משם ברכבת בשעות האלו (אני אמור לצאת מתל אביב בסיבות השעה 21:00)?
לצפיה ב-'480 בתחנה המרכזית של ירושלים, לעזריאלי אפשר'
480 בתחנה המרכזית של ירושלים, לעזריאלי אפשר
07/12/2008 | 18:57
1
ללכת ברגל דרך רחוב הארבעה, הליכה של כרבע שעה, או לקחת קו 63 מרחוב החשמונאים.
בדוק את הלו"ז של הרכבת לגבי שעות הנסיעה
לצפיה ב-'מאכסנית רבין לעלות לצומת של מוזאון ישראל ולקח'
מאכסנית רבין לעלות לצומת של מוזאון ישראל ולקח
07/12/2008 | 23:22
1
1
ולקחת משם קו 9 לתחנה מרכזית ירושלים או ללכת חצי שעה ברגל
לצפיה ב-'מהאתר של אגד הבנתי שיש את קו 17א'
מהאתר של אגד הבנתי שיש את קו 17א
08/12/2008 | 06:31
1
שיוצא מרחוב נוה שאנן, זה קרוב(עשיתי את החיפוש של שפה חופשית, וכשהקלדתי את הרחוב של אכסניית רבין קיבלתי את התוצאה הזו)?
לצפיה ב-'מתל אביב לאזור קרית גת/צומת לכיש'
מתל אביב לאזור קרית גת/צומת לכיש
07/12/2008 | 16:36
1
3
איך מגיעים מתל אביב לבית גוברין או לגלאון (זה 2 מושבים שקרובים אחד לשני) זה באזור קריית גת ובית גוברין זה קצת מזרחה מצומת לכיש תודה מראש
לצפיה ב-'מתל אביב'
מתל אביב
07/12/2008 | 20:14
6
קו 369 מתמח"ת או 369א מרכבת מרכז (שני הקווים של מטרופולין). אפשרי גם ברכבת מת אביב לקרית גת.

מקרית גת, או מהמרכזית או מהתחנות השונות על הדרך שלפני המרכזית יש או קו 11 בלבד לבית גוברין. הוא יוצא פעמיים ביום, ב8:11 וב15:30 בלבד.

לא מומלץ רכבת כי צריכים לקחת קו פנימי על מנת להגיע למרכזית.

אם זמני ההגעה של קו 369 חופפים מומלץ לרדת בתחנה הראשונה בתוך קרית גת, לחצות את הכביש ולקחת בכיוון ההפוך את קו 11 על מנת לא לפספס אותו.

לצפיה ב-'קו 11 בראשלצ'
קו 11 בראשלצ
07/12/2008 | 18:46
4
2
מישהו יודע אם קו 11 מגיע מהתחנה המרכזית הישנה של ראשון לציון לנאפיס בראשון?
אם כן, איך קוראים לאיזור הזה שם?
לצפיה ב-'לא לאיזור קוראים איזור תעשיה ישן'
לא לאיזור קוראים איזור תעשיה ישן
07/12/2008 | 19:02
1
לצפיה ב-'לאיזה סניף של נאפיס את מתכוונת ?'
לאיזה סניף של נאפיס את מתכוונת ?
07/12/2008 | 19:03
לצפיה ב-'יש שני נאפיסים בראשון '
יש שני נאפיסים בראשון
07/12/2008 | 19:06
1
במערב ובמזרח.....
הכי קרוב למערב- תחנה בקניון הזהב,
הכי קרוב למזרח זה חניון האוטובוסים
לצפיה ב-'קווים 85 או 14 לשם.'
קווים 85 או 14 לשם.
07/12/2008 | 19:47
1
או קווים מהירים שנוסעים לתל אביב מרחוב הרצל ויורדים ליד איזור תעשיה ישן.
לצפיה ב-'ראשון מזרח לכרמלית, מחר בבוקר'
ראשון מזרח לכרמלית, מחר בבוקר
07/12/2008 | 18:56
2
עצות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'ממרכז ראשל"צ קווים 19/119 עד מסוף כרמלית'
ממרכז ראשל"צ קווים 19/119 עד מסוף כרמלית
07/12/2008 | 18:58
1
יש גם 129 עד אלנבי
לצפיה ב-'כמה זמן נסיעה בקו 119?'
כמה זמן נסיעה בקו 119?
07/12/2008 | 19:32
לצפיה ב-'מקריית גת לבסיס בא"פ לכיש'
מקריית גת לבסיס בא"פ לכיש
07/12/2008 | 20:13
1
4
מחר כל היום
תודה
לצפיה ב-'אם בא"פ לכיש קרוב ללכיש עצמו'
אם בא"פ לכיש קרוב ללכיש עצמו
07/12/2008 | 20:17
4
אז קו 11 מקרית גת. יוצא בשעות 8:11 ו15:30 בלבד.
לצפיה ב-'הגעה לרחוב בצלאל מס' 8 בת"א-ר"ג'
הגעה לרחוב בצלאל מס' 8 בת"א-ר"ג
07/12/2008 | 22:25
3
אני רוצה ליסוע ברכבת.. זה טוב לרדת בתחנת ת"א מרכז סבידור? כמה זמן זה משם לבצלאל?

תודה מראש...
לצפיה ב-'נא להחליט אם זה רחב בצלאל בת"א או ברמת גן'
נא להחליט אם זה רחב בצלאל בת"א או ברמת גן
07/12/2008 | 22:29
2
לצפיה ב-'הרחוב הוא במתחם הבורסה ר"ג...'
הרחוב הוא במתחם הבורסה ר"ג...
07/12/2008 | 22:53
1
1
לצפיה ב-'הרחוב כמעט צמוד לרכבת'
הרחוב כמעט צמוד לרכבת
07/12/2008 | 23:13
הוא חלק ממתחם הבורסה בר"ג. מתחם הבורסה צמוד לתחנת הרכבת ת"א מרכז (ע"ש סבידור).
יוצאים ביציאת ר"ג של התחנה והולכים כ-5 דקות, בקושי, מהסבסבות של היציאה ועד לרח' בצלאל.
לצפיה ב-'השרשור על כרמיאל,שבו הוזכרה ערד,הזכיר לי משהו'
השרשור על כרמיאל,שבו הוזכרה ערד,הזכיר לי משהו
06/12/2008 | 20:05
4
2
שרציתי לעשות "מחקר" על תעריפי הנסיעה המגוונים שיש בין ערד לתל-אביב,לפי האפשרויות המהירות ביותר להגעה בין העיר הקטנה לעיר הגדולה ובחזרה,אז הנה כמה ממצאים:

הקו הישיר,389 מערד לתל-אביב(או בחזרה) : 36.00 ₪(2 נסיעות או הלוך-ושוב,או עם ילד: 61.20 ₪);

אגד 385/384 לבאר-שבע,ומשם לת"א ברכבת : 26.00+15.50 = 41.50 ₪;

מטרופולין 388/386 <> רכבת : 26.00+10.50 = 36.50 ₪;

אגד 385/384 <> מטרופולין/אגד-תעבורה 380/370 : 14.00+15.50 = 29.50 ₪;

מטרופולין 388/386 <> מטרופולין/אגד-תעבורה 380/370 : 14.00+10.50 = 24.50 ₪.

נותר רק לקחת צ'אנס בשעות מסוימות,ולחשב אם יש סכוי לעומסי-תנועה,ולחשוב אם מבאר-שבע לתל-אביב כדאי לנסוע באוטובוס או ברכבת,כל אחד והחשבון שלו.
לצפיה ב-'לחילופין נסיעה ללהבים ומשם ברכבת.'
לחילופין נסיעה ללהבים ומשם ברכבת.
06/12/2008 | 20:15
1
1
כמו שאומרים זמן = כסף.
נראה לי שבשעות, שהכבישים פנויים יחסית מוטב לנסוע באוטובוס אחד מערד לתל אביב, במקום החלפות שונות.
כמובן, שהורדת מחיר הנסיעה תעשה עוד יותר טוב וזה מה שצריך לדעתי לעשות.
דרך אגב גם 14 ש"ח לעומת 10.5 ש"ח בין "אגד" ל"מטרופולין" אלה הבדלי מחירים. לא תקין המצב הזה (בדומה למקרים אחרים).
לצפיה ב-'אין כיום תחבורה צבורית מערד ללהבים...,'
אין כיום תחבורה צבורית מערד ללהבים...,
06/12/2008 | 20:27
1
למעט קו 389 שעוצר על הכביש הראשי מחוץ לישוב,הברירה להגיע לרכבת-להבים זה ב- או במונית,150 ₪,כמו התעריף לבאר-שבע,מרחק די דומה.
לצפיה ב-'מעניין, תודה על המידע אלון.'
מעניין, תודה על המידע אלון.
07/12/2008 | 23:25
1
1
לצפיה ב-',יוסי!'
,יוסי!
09/12/2008 | 18:00
לצפיה ב-'אוריינט הולך לדוג - והפעם קליפ'
אוריינט הולך לדוג - והפעם קליפ
06/12/2008 | 16:22
12
התקופה - קיץ 1983.
הקליפ - "הנה אנו המיואשים" של אריאל זילבר. מתוך "עוד להיט".
הקליפ שצולם כולו ברחובות תל אביב עתיר תחבורה בכלל, ותח"צ בפרט.
הרבה מאוד מכוניות (חלקן גרוטאות של ממש), מונית וכמובן - אוטובוסים. אגד ייצוגי בהתחלה, והיתר דן:
שלל כרטיסניות בקו 5, כמה ג'מבואים, והרבה מאוד וספות.
זיהוי ודאי מתוך הקליפ:
בדקה 1:56 - 10-862-82, פנימי 3492. צולם ככל הנרה בדרך פתח תקווה. האוטובוס הזה פעל שנים רבות בקו 70.

זיהויים חלקיים:
דקה 2:55 - וספה בקו 18 פונה מכיכר דיזינגוף ימינה לפינסקר. ייתכן שזו 3035 עם מספר הזיהוי המאגי: 336-666.
דקה 2:56 - וספה נוסעת על דיזנגוף. עפ"י הסימון האדום על הפגוש, זו מכונה של השיכון. מה שמשאיר אותנו עם אוטובוים בקווים 20 או 21. לי זה נראה כמו הממוזגת 336-995, פנימי 3334 שפעלה בקו 20.
חדי העין מוזמנים לנסות את מזלם.

חוץ מזה, קליפ חמוד ואחלה שיר.

תבלו!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אכן קליפ חמוד ואחלה שיר'
אכן קליפ חמוד ואחלה שיר
06/12/2008 | 23:08
9
וכמה שאלות.
הראשונה. המבנה הישן והמעוגל בחצי הדקה הראשונה של הקליפ. מה הוא ואיפה הוא (והאם עוד קיים)?

השניה, היכן צולמה הכתובה 'שכונת המיועשים' (שגיאת הכתיב בקליפ עצמו) ?

ואה, כן, תודה על השרשור הזה שפתחת.
לצפיה ב-'השיר מתאים לידידנו אורי404'
השיר מתאים לידידנו אורי404
07/12/2008 | 22:24
8
"אולי אני אצא מחר לטיול באופניים
ואעלה כמו אליהו בסערה אל השמיים!"
לצפיה ב-'עוד שיר: ברחוב הנשמות הטהורות'
עוד שיר: ברחוב הנשמות הטהורות
08/12/2008 | 00:02
6
הבחנתי בקושי שיש אוטובוס  צלחות כסופות בגלגלים. למי שלא מכיר... מגדל האופרה באלנבי פינת רח' הרברט סמואל בת"א.
לצפיה ב-'מדובר בקאבר משנת 1993'
מדובר בקאבר משנת 1993
08/12/2008 | 20:24
5
שמבוצע על ידי נתן כהן (מלחין השיר והסולן המקורי שלו).
בקליפ מככבים כמה כשרונות צעירים ואלמוניים: עידן אלתרמן, אבי גרייניק וירדן בן כוכבא, רגע לפני שפרצו לתודעה בתכנית "פלטפוס".
האוטובוס שעובר שם הוא SL חדש של דן (מסדרת 40XX). כנהוג באותו הזמן, צלחות הגלגלים היו בצבע קרם.
ניתן לראות אחת מהאוטובוסים הנ"ל כפי שנראו בזמנו באתר האינטרנט של דן.
לצפיה ב-'והנה הקישור לקליפ'
והנה הקישור לקליפ
08/12/2008 | 22:13
4
כאן.

תיקון טעות - השיר הוא מ-1997 ולא כפי שכתבתי.
לצפיה ב-'באותה שנה יצא אוסף משירי נתן כהן - יוצר מוכשר'
באותה שנה יצא אוסף משירי נתן כהן - יוצר מוכשר
08/12/2008 | 22:22
3
מאוד, שעד היום כותב שירים יפים.
לצפיה ב-'אחלה ואחלה זמר'
אחלה ואחלה זמר
08/12/2008 | 23:46
2
למרות שאני חושב שהאלבום של "הנשמות הטהורות" הוא המאסטר פיס האמיתי שלו.
לצפיה ב-'אלבום קלאסי הנשמות הטהורות, אבל'
אלבום קלאסי הנשמות הטהורות, אבל
08/12/2008 | 23:54
1
גם אחרי זה הוא לדעתי הוציא שירים יפים.
לצפיה ב-''
09/12/2008 | 00:48
לצפיה ב-''
08/12/2008 | 07:53
לצפיה ב-'ולאן נעלם אוריינט אקספרס?'
ולאן נעלם אוריינט אקספרס?
08/12/2008 | 14:33
1
המוצא הישר מתבקש להתקשר בדחיפות לפורום תח"ץ.
לצפיה ב-'הנני כאן'
הנני כאן
08/12/2008 | 20:19
יומיים עמוסים במקצת. מתנצל על ההיעלמות.
לגבי שאלתך על הבניין העגול - אין לי שמץ של מושג.
לצפיה ב-'האם עדיין יש את השירות הזה שנקרא דן לילה?'
האם עדיין יש את השירות הזה שנקרא דן לילה?
06/12/2008 | 16:20
1
2
http://www.layla.co.il/dan/
מישהו יכול לפרט מזה יותר בפרטים?
כמה עולה?
שעות ימים?וכו?
לצפיה ב-'לצערנו הקווים הופעלו בקיץ 2007 בלבד'
לצערנו הקווים הופעלו בקיץ 2007 בלבד
06/12/2008 | 17:12
1
ומאז הופסקה פעילותם. בקיץ האחרון היה קושי במציאת ספונסור לקווים ולכן לא הופעלו, על אף שתוכנן שידרוג משמעותי הן במסלולים והן בתדירות.
לצפיה ב-'עצומה - לא לייקר את מחירי התחבורה הציבורית'
עצומה - לא לייקר את מחירי התחבורה הציבורית
06/12/2008 | 15:11
19
2
לפני כשבועיים החליטה ממשלת ישראל לייקר את תעריפי התחבורה הציבורית ב- 9%. זאת, לאחר שתי העלאות תעריפים בשנה האחרונה ולמרות ירידה תלולה במחירי הדלק בחודשים האחרונים.
העדפה של מכוניות פרטיות על פני תחבורה ציבורית מגבירה את הפערים החברתיים, מזהמת את האוויר, גורמת ליותר תאונות דרכים ולעצבים על הכביש.
די לייקר את יכולת התנועה של אנשים במדינה. תחבורה ציבורית טובה ואמינה היא הדרך הנוחה, הזולה והסביבתית ביותר לנוע בה בתוך הארץ.
אנחנו קוראים להעדפה של תחבורה ציבורית על פני רכב פרטי.
אנא העבירו עצומה זו לאנשים שרוצים לחיות במדינה הזו ולהשאיר משהו שיישאר לילדים שלנו.

תודה!

זה המקום לתמיכה בנושא:

עצומה

אנא חתמו והשפיע!!!
לצפיה ב-'שימי לב!'
שימי לב!
06/12/2008 | 15:22
13
מחירי הדלק עלו במאות אחוזים בשנים האחרונות!
העלאת מחירי התח"צ ב 9% היא פיצוי חלקי בלבד להוצאות שעלו במשך השנים, לא לשכוח שעד לפני כשנה, מחירי התח"צ הוקפאו ל 4 שנים!
וזאת למרות התייקרות הסולר.
לצפיה ב-'יש לעודד נסיעה בתחבורה הציבורית'
יש לעודד נסיעה בתחבורה הציבורית
06/12/2008 | 16:00
על מנת לשמור על הסביבה.
ככל שהמחירים יהיו נמוכים יותר כך אנשים יסעו בתחבורה ציבורית במקום לבזבז אנרגיה ברכבים הפרטיים שלהם.
האנשים שנוסעים בתחבורה הציבורית הם לרוב כאלו שלא יכולים להחזיק רכב או שניים, אלו אנשים שהרבה פעמים נאלצים לבזבז זמן רב בשל חוסר היעילות של הנסיעה בתחבורה הציבורית בארץ ובשעות העומס גם להדחק באוטובוסים ללא מזגן או אוורור (ע"ע תחבורה ציבורית בירושלים).
אין סיבה להעמיס את עלית מחירי הדלק דווקא על האוכלוסיה הזו שמרצון או בעל כורחה נוסעת בתחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'היי למה 846? כרמיאל?'
היי למה 846? כרמיאל?
06/12/2008 | 17:07
1
לצפיה ב-'שים לב!'
שים לב!
06/12/2008 | 18:00
1
מחירי הדלקים ירדו לרמתם לפני שנים אחדות! בינתיים היו העלאות מחירים בתח"צ. חברות התח"צ אינן משלמות את מחיר הסולר המפורסם בתחנות אלא הרבה פחות. חלק לא קטן מן החברות גם מקבלות סובסידיה.

אז אולי ישנן סיבות לייקור, ברובן סיבות פוליטיות שאינן ממין העיניין, אבל לטעון שלא צריך להיות קשר בין הורדת מחירי הדלק למחיר התח"צ זו דמגוגיה לשמה במיטב מסורת משרד התחבורע
לצפיה ב-'אם מחירי הדלק עולים, אדרבה שיש להקפיא מחירים'
אם מחירי הדלק עולים, אדרבה שיש להקפיא מחירים
06/12/2008 | 18:34
9
אם הדלק הרבה יותר יקר יש גורם חיצוני שיכול לעודד את השימוש בתח"צ, כי עכשיו הרבה יותר כדאי להשאיר את הרכב הפרטי זולל הדלק ולעלות על אוטובוס/רכבת.

אם הדלק יקר והתח"צ יקר - אנשים עשויים פשוט לוותר על הנסיעה ולהישאר בבית, וכך הכלכלה נעצרת. אנשים יוותרו על אופציות תעסוקה (בעיקר בפריפריה) בגלל שהרווח שלהם ממנה פוחת (ההכנסה בניכוי עלויות נסיעה תהיה קטנה יותר, ולא בטוח עד כמה זה משתלם בהשואה לדמי אבטלה או תעסוקה קרובה לבית בשכר נמוך יותר), או ייסעו פחות כדי לבלות בעיר הגדולה (והופ, נסגרה עוד מסעדה באבן-גבירול).

אם הדלק הרבה יותר יקר, כל חבית שמייבאים לארץ עולה למשק הישראלי הרבה יותר כסף, ולכן עדיף לנצל אותה כמה שיותר (שתוביל 50 אנשים למרחק של 4 ק"מ ולא שני אנשים למרחק של 5 ק"מ).

אם הדלק הרבה יותר יקר כל שימוש בדלק הוא בזבוז משווע יותר של משאב מוגבל ובלתי-מתחדש. עדיף לבזבז דלק בלבד ולא דלק וכסף.

ובכלל - המדינה קיימת בשביל לאפשר רמת חיים נאותה לאזרחיה. בדיוק כשם שיש לנו צבא במקום שלכל אחד יהיה טנק קטן בחניה, בדיוק כשם שיש לנו בתי-חולים וביטוח בריאות במקום שכל אחד ישלם לרופא פרטי אלפי ש"ח בשנה, בדיוק באותו אופן המדינה צריכה לדאוג לשירותי תח"צ זמינים לכל כיס במקום שכל אזרח יחזיק רכב לבד. ובעיקר - תקציב המדינה הוא כסף של האזרחים שקיים למען רווחת האזרחים, ולא כסף של משרד האוצר שקיים למען רווחיו של משרד האוצר. המדינה היא אנחנו ולא חברה בע"מ.
לצפיה ב-'לא כל מדוייק, אופיר.'
לא כל מדוייק, אופיר.
06/12/2008 | 19:04
2
יש צמצום במדיניות הרווחה ובהתאם לכך מצב הבריאות השתנה ויש יותר מרכזי רפואה פרטיים שונים.

כמובן, שאני מסכים עימך, שיש לעודד תחבורה ציבורית וגם אלטרנטיבות אחרות למכוניות פרטיות, כמו עידוד אופניים וגם עידוד דו גלגלי ממונע (טוסטוסים, קטנועים, אופנועים) באמצעות הוזלת מחירי הביטוח וגם שיפור הבטיחות בדרכים בתחום זה.
לצפיה ב-'מרכזי הרפואה הפרטיים = בדיוק הנקודה'
מרכזי הרפואה הפרטיים = בדיוק הנקודה
06/12/2008 | 19:22
1
יותר אנשים משלמים יותר כסף על רפואה פרטית במקום שירותי הרפואה המרכזיים של המדינה.

בעניין הדו-גלגלי הממנוע: יש להקדים את שיפור הבטיחות בדרכים, אחרת אף חברת ביטוח לא תהיה מוכנה להוריד את דמי הביטוח, אלא אם הממשלה תגבה אותה בהעלאת מחיר הביטוח הממשלתי. אבל לך תסביר את זה לפקידי האוצר.
לצפיה ב-'בהחלט צריך לשפר את מצב הבטיחות בדרכים'
בהחלט צריך לשפר את מצב הבטיחות בדרכים
06/12/2008 | 19:32
עם כבישים בטוחים יותר וגם העלאת רמת לימודי הנהיגה ובעצם גם באמצעות העלאת רמת החינוך בישראל.
לצפיה ב-'הפרויקטור של הפורום צודק בכל מילה!'
הפרויקטור של הפורום צודק בכל מילה!
06/12/2008 | 20:23
לצפיה ב-'אתם צודקים שצריך לעודד את התח"צ'
אתם צודקים שצריך לעודד את התח"צ
07/12/2008 | 00:35
4
ולהעדיף אותו ע"פ תחבורה פרטית, אבל.....
מצד אחד המדינה מדברת גבוהה גבוהה בעד עידוד התח"צ ומצד שני מקטינה את הסובסידיה ופוגעת בריווחיות החבורת ובכדאיות הפעלת התח"צ.
לצפיה ב-'נראה לך תקין'
נראה לך תקין
07/12/2008 | 01:27
3
שכשמחירי הדלק יורדים והכלכלה נמצאת בהאטה הממשלה תעלה את מחירי התח"צ?

אגב, רווחיות התחבורה והכדאיות הן לא רק נגזרות של המחיר אלא גם של הביקוש. ייתכן מאוד שבעקבות העלאת המחיר הביקוש יירד וגם חברות התח"צ לא ייצאו נשכרות מהמהלך.
לצפיה ב-'אני בעד עידוד התח"צ ואם אפשר'
אני בעד עידוד התח"צ ואם אפשר
07/12/2008 | 04:10
2
אז בטח לא ליקר את התעריפים אבל זה "בניגוד" למידיניות האוצר שאינו מעוניין לסבסד את התח"צ כו בעבר.
לצפיה ב-'ממתי מדיניות האוצר כל כך חשובה לך?'
ממתי מדיניות האוצר כל כך חשובה לך?
07/12/2008 | 16:43
1
לצפיה ב-'ממתי שהיא פוגעת בפרנסה שלי.......'
ממתי שהיא פוגעת בפרנסה שלי.......
07/12/2008 | 19:48
לצפיה ב-'כל כך ברור שיבטלו את ההעלאה או ידחו אותה'
כל כך ברור שיבטלו את ההעלאה או ידחו אותה
06/12/2008 | 20:22
הודיעו על ההעלאה בתעריף כדי שתהיה מחאה ואיזשהו "פוליטקאי נחמד" יבטל את ההעלאה בשביל לקבל עוד מנדטים למפלגתו.
ואז אולי יעלו את המחירים ביולי.
לצפיה ב-'צריך עצומה לכירטוס אחיד:'
צריך עצומה לכירטוס אחיד:
07/12/2008 | 10:48
3
לי אין בעייה לשלם 6 שקלים תמורת שעת נסיעה אחת בכל אמצעי התחבורה ללא הגבלה בהחלפות. (וזה יעודד אפילו את השימוש בתח``צ אל תחנות הרכבת ובעיית החנייה תיפתר)
לצפיה ב-'לדעתי עצומה לכרטיס חופשי-יומי.'
לדעתי עצומה לכרטיס חופשי-יומי.
07/12/2008 | 14:23
1
לצפיה ב-' - אין חופשי-יומי בירושלים וחיפה:'
- אין חופשי-יומי בירושלים וחיפה:
07/12/2008 | 19:55
כירטוס אחיד - הכוונה לנסיעה חופשית ללא הגבלת מעבר בין הקווים למשך:
60 דקות
120 דקות
24 שעות
7 ימים
30 יום*
(וגם לסטודנטים - 30 סמסטרים )

*ניתן להפעיל את הכרטיס גם באמצע החודש
לצפיה ב-'המסר הזה (וגם הצעתו של אורי) מתוחכם מדי'
המסר הזה (וגם הצעתו של אורי) מתוחכם מדי
07/12/2008 | 20:04
בשביל לסחוף את ההמון.
לצפיה ב-'חדשים בארץ 1'
חדשים בארץ 1
06/12/2008 | 14:31
12
6
והפעם קיבלתי אישור מראש מצלם התמונה להעלות את התמונות לכאן
ואין כל חשש להפרת זכויות יוצרים
לצפיה ב-'חדשים בארץ 2'
חדשים בארץ 2
06/12/2008 | 14:32
3
4
לצפיה ב-'הגיע גם 777?'
הגיע גם 777?
06/12/2008 | 17:03
1
2
לצפיה ב-'יגיע בינואר.'
יגיע בינואר.
06/12/2008 | 17:20
1
לצפיה ב-'יפה מאד'
יפה מאד
08/12/2008 | 11:04
1
לצפיה ב-'חדשים בארץ 3'
חדשים בארץ 3
06/12/2008 | 14:33
2
לצפיה ב-''
06/12/2008 | 16:12
וכל הכבוד לך ולצלם.
לצפיה ב-'צביעה כל כך מכוערת...'
צביעה כל כך מכוערת...
06/12/2008 | 17:47
1
3
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 20:12
לצפיה ב-' לך ותודה לצלם'
לך ותודה לצלם
07/12/2008 | 01:09
1
עלום השם.
לצפיה ב-''
07/12/2008 | 22:48
לצפיה ב-'כמה קטרים יש ברכבת לנוסעים?'
כמה קטרים יש ברכבת לנוסעים?
07/12/2008 | 18:43
1
1
האם הסימנס צרכים קטר.ואם כן למה לא רכשו קרנועים כמו לקו לראשון
אני לא מבין ברכבות אז סליחה על הבורות
לצפיה ב-'הרכבות של סימנס הן גרורות קטר,'
הרכבות של סימנס הן גרורות קטר,
07/12/2008 | 19:01
2
ולמה לא קונים קרונועים? שאלה מצויינת...
אינני יודע מהי הסיבה האמיתית, אבל חשבתי - אולי יש קשר לפרוייקט החישמול? הבעיה שאי אפשר יהיה להסב קרונועי דיזל להנעה חשמלית... אולי זו הסיבה שבגללה חוששים לקנות? הרי מכל שאר הבחינות הם עדיפים על פני קרונות, גם חסכוניים יותר בדלק, ותאוצתם טובה יותר... אבל כמובן שקרונועים חשמליים עדיפים בהרבה. אולי בקצב הנוכחי, נכדינו ייזכו לנסוע גם בקרונועי חשמל על מסילות ארצנו...
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 6/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 6/12
06/12/2008 | 00:25
4

לצפיה ב-'מהי הדרך הקצרה להגיע ברכבת מעכו למוזיאון'
מהי הדרך הקצרה להגיע ברכבת מעכו למוזיאון
06/12/2008 | 17:55
2
3
הפלמח בתל-אביב ,
באיזו תחנה אני צריכה לרדת ובאיזה מספר אוטובוס עלי לעלות.
לצפיה ב-'תחנת אונברסיטה'
תחנת אונברסיטה
06/12/2008 | 20:35
1
1
נראה לי שאפשר ברגל ,ואם את דוקא רוצה אז כמדומני קו 27
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/12/2008 | 22:50
לצפיה ב-'הגעה מבאר שבע לצומת צמח מחר(יום א')'
הגעה מבאר שבע לצומת צמח מחר(יום א')
06/12/2008 | 20:27
אני מעוניין להגיע במועד המוקדם ביותר האפשרי.
לצפיה ב-'כנאמר וכמובטח, חידוד לדילמה, טיגר או בר רפאלי'
כנאמר וכמובטח, חידוד לדילמה, טיגר או בר רפאלי
06/12/2008 | 12:46
39
2
השרשור יינתן בסדר הכרונולוגי של הצילום.
האתר הראשון - המנהרה הארוכה ביותר בעולם, בדרך לשפיים/געש..
לצפיה ב-'האור שבקצה המינהרה..'
האור שבקצה המינהרה..
06/12/2008 | 12:48
2
לצפיה ב-'תמונה היסטורית '
תמונה היסטורית
06/12/2008 | 12:50
5
2
לצפיה ב-'גדול!'
גדול!
06/12/2008 | 13:24
3
1
בהשראת קו 601 כמובן...
לצפיה ב-'גם היום הצי בקו 601 לא ממש חדש'
גם היום הצי בקו 601 לא ממש חדש
06/12/2008 | 21:44
2
1
אני מניח, שניצן התכוון למנהרה הצרה הארוכה ביותר.
דרך אגב מנהרה צרה ודי ארוכה יש גם בבצרה מתחת לכביש 4.
לצפיה ב-'היום יש בעיקר B10B בקו'
היום יש בעיקר B10B בקו
06/12/2008 | 22:03
1
1
לצפיה ב-'שכחתי. נתניה זכו במרכאות או לא '
שכחתי. נתניה זכו במרכאות או לא
06/12/2008 | 22:11
1
במרכאות ב-B10B.
אולי עוד נשארו O303 ואולי גם שימוש ב-O405. לא יודע.

אגב לא מזמן הייתי צריך להגיע מצומת רעננה לנתניה.
הגיע B10B של קו 950.
הייתה לי תחושה, שבגלל זה הוא יגיע לנתניה. הנהג אישר ואמר שזה ישיר אך ורק לתחנה המרכזית והיו עמי נוסעים נוספים.
אכן נסענו דרך צומת דרור ומשם לכביש החוף ישר לנתניה, כדי שהוא יגיע להמשך סידור נסיעה שלו מנתניה.

לצפיה ב-'תמונה מדהימה!!'
תמונה מדהימה!!
06/12/2008 | 21:06
1
לצפיה ב-'"יאללה תעלה כבר אני סוגר ת'כביש"'
"יאללה תעלה כבר אני סוגר ת'כביש"
06/12/2008 | 12:54
2
לצפיה ב-'מי העקום שצילם את זה ככה?!'
מי העקום שצילם את זה ככה?!
06/12/2008 | 12:56
3
לצפיה ב-'בונוס #1'
בונוס #1
06/12/2008 | 12:57
2
לצפיה ב-'יש את אלה שעובדים'
יש את אלה שעובדים
06/12/2008 | 12:59
1
ויש את אלה שמצלמים את אלה שעובדים...
לצפיה ב-'אמת המים בקיסריה.'
אמת המים בקיסריה.
06/12/2008 | 13:01
1
לצפיה ב-'איפה עוד שניים נעלמו?!'
איפה עוד שניים נעלמו?!
06/12/2008 | 13:02
1
לצפיה ב-'עוד פוזה של הדוגמן '
עוד פוזה של הדוגמן
06/12/2008 | 13:03
1
לצפיה ב-'תמונת פרופיל על החול הרך '
תמונת פרופיל על החול הרך
06/12/2008 | 13:04
1
לצפיה ב-'בונוס #2 לסיום'
בונוס #2 לסיום
06/12/2008 | 13:05
6
1
תהנו..
לצפיה ב-'יפה מאוד! איפה התמונות עם משה אביב'
יפה מאוד! איפה התמונות עם משה אביב
06/12/2008 | 13:24
5
וסיטי טאוור?
לצפיה ב-'לא הוספתי אותן כי טכנית הן לא מדהימות'
לא הוספתי אותן כי טכנית הן לא מדהימות
06/12/2008 | 14:26
4
1
אבל הנה, בבקשה.
לצפיה ב-'אני אהבתי! הענתיקה על רקע הקידמה'
אני אהבתי! הענתיקה על רקע הקידמה
06/12/2008 | 17:00
1
לצפיה ב-'עזוב טכניקה, התמונה הזאת יפה מאוד ומיוחדת'
עזוב טכניקה, התמונה הזאת יפה מאוד ומיוחדת
06/12/2008 | 22:25
2
1
אין לך מה לחשוש, שמך הטוב לא ייפגע אם פה ושם תפרסם תמונות לא מושלמות טכנית.
לצפיה ב-'העניין הוא לא שם טוב או לא,'
העניין הוא לא שם טוב או לא,
08/12/2008 | 19:11
1
1
אם אני צריך לבחור בין תמונות בעלות נושא דומה, אזי הטובות יותר טכנית או המעניינות יותר אומנתית הן אלו שייבחרו, לטעמי ולטעמי בלבד התמונה הזאת טובה פחות אבל אם אחרים נהנים אז זה גם טוב..
לצפיה ב-'אבל היא מעניינת ושונה מאוד מכל שאר התמונות.'
אבל היא מעניינת ושונה מאוד מכל שאר התמונות.
08/12/2008 | 21:31
1
לצפיה ב-''
06/12/2008 | 13:33
1
לצפיה ב-'תודה ניצן אחלה תמונות.'
תודה ניצן אחלה תמונות.
06/12/2008 | 15:27
לצפיה ב-''
06/12/2008 | 15:18
לצפיה ב-'גם קצת ממני'
גם קצת ממני
06/12/2008 | 21:30
7
1
לצפיה ב-'המניע הלאומי'
המניע הלאומי
06/12/2008 | 21:31
2
1
לצפיה ב-'קו 8 מת"א לבת ים'
קו 8 מת"א לבת ים
06/12/2008 | 21:32
1
3
לצפיה ב-'תלמידים לעלות לאוטובוס'
תלמידים לעלות לאוטובוס
06/12/2008 | 21:36
1
ושאר התמונות יותר מאוחר... חייב לזוז.
שבוע טוב
לצפיה ב-'הנוף מהחלון'
הנוף מהחלון
06/12/2008 | 21:47
1
לצפיה ב-'חלון 2'
חלון 2
06/12/2008 | 21:49
1
לצפיה ב-'קיסריה'
קיסריה
06/12/2008 | 21:50
1
לצפיה ב-'***'
06/12/2008 | 21:51
1
לצפיה ב-'תודה רבה! אחלה תמונות!'
תודה רבה! אחלה תמונות!
06/12/2008 | 22:20
לצפיה ב-'תודה על התמונות, ניצן'
תודה על התמונות, ניצן
06/12/2008 | 23:48
לצפיה ב-'יאללה עוד קצת'
יאללה עוד קצת
07/12/2008 | 01:38
2
לצפיה ב-'***'
07/12/2008 | 01:39
1
לצפיה ב-'***'
07/12/2008 | 01:40
1
לצפיה ב-'אחרונה ודי. שבוע טוב!'
אחרונה ודי. שבוע טוב!
07/12/2008 | 01:40
1

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום