לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'מפרקיות MAN GLX לירושלים'
מפרקיות MAN GLX לירושלים
07/09/2009 | 22:06
4
2
שמועה עיקשת אומרת שבוטלה ההזמנה ל-12 מפרקיות 20מ' לקווים 71, 72 בירושלים ובמקומן הקווים תוגברו במפרקיות יורו 4 חדשות רגילות.
לצפיה ב-'"שמועה עיקשת"? איפה?'
"שמועה עיקשת"? איפה?
07/09/2009 | 23:11
3
1
לצפיה ב-'מנהגים בסניף'
מנהגים בסניף
07/09/2009 | 23:42
2
2
שביטלו להם הקצאות של מכונות חדשות לטובת קווים 71+72.
לצפיה ב-'נראה לי שמלכתחילה לא היו אמורות להגיע המכונות'
נראה לי שמלכתחילה לא היו אמורות להגיע המכונות
08/09/2009 | 07:25
1
1
הללו...
לצפיה ב-''
08/09/2009 | 14:06
1
לצפיה ב-' הפתעות'
הפתעות
07/09/2009 | 19:29
5
3
לצפיה ב-'הפתעה הבוקר במודיעין'
הפתעה הבוקר במודיעין
07/09/2009 | 12:52
2
הבוקר בשעה 7:43 חיכה לנו במודיעין רכבת IC3.

אומנם לא סנסציה גדולה, אבל ראוי לציון, כי מאז שאני נוסע ברכבת לעבודה, זאת אומרת מאז היום הראשון שהתחיל שרות הרכבות למודיעין, זאת הפעם הראשונה שנסעתי לכיוון ת"א ברכבת כזאת.
לצפיה ב-'הפתעה (עבורי) בלוד עם קרונית מובילה קרונות'
הפתעה (עבורי) בלוד עם קרונית מובילה קרונות
06/09/2009 | 20:39
3
2
היום נסעתי לתחנת הרכבת לוד.
נסעתי ברכבת (פרברית לאשקלון עם עצירה בכפר חב"ד).
כאשר התקרבנו ללוד, ראיתי שעל המסילה המזרחית ביותר (מסילה מכיוון ראש העין) נוסעת קרונית עבודה צהובה ומושכת שני קרונות משא פוספטים.
עבורי לפחות זה חדש.
חשבתי שאלה קרוניות למטרות עבודה - שינוע עובדים ומטען (למשל כלים שונים לעבודה) והיום ראיתי אחרת.
אינני יודע מה היה המוצא ואולי זוהי הייתה עבודת עיתוקים בלבד.
לצפיה ב-'הפתעה הבוקר בת"א. קרון ניהוג 801 נצפה בעת'
הפתעה הבוקר בת"א. קרון ניהוג 801 נצפה בעת
06/09/2009 | 21:14
1
2
הובלת רכבת לנהריה. מדובר ברכבת שיוצאת מת"א מרכז ב-7:20. עד כה הרכבת הנ"ל היתה רכבת מודו ספרדית וכנראה שמעתה היא מוחלפת בסימנס אשכנזית.
לצפיה ב-'צריך לבדוק שני דברים'
צריך לבדוק שני דברים
07/09/2009 | 06:33
1. בימי ראשון שיבוץ המערכים שונה מבשאר ימות השבוע.
2. האם יש קשר להשבתה השבוע ?
לצפיה ב-'אורי'לה:מ-צ-ל-מ-ה! '
אורי'לה:מ-צ-ל-מ-ה!
06/09/2009 | 22:35
2
לצפיה ב-'זיהוי קטר ותחנה בתמונה ישנה'
זיהוי קטר ותחנה בתמונה ישנה
07/09/2009 | 18:49
4
2
בקישור מופיע תצלום של תמונה ישנה.
באיזו תחנה מדובר? באיזה קטר מדובר? מי צילם את התמונה הישנה? מי שצילם את התצלום של התמונה הישנה היא מורן שביט.

http://picasaweb.google.com/gmorang/oiMpOB#5314264...
http://picasaweb.google.com/gmorang/oiMpOB#5314264375923238546
לצפיה ב-'קטר 611, והתחנה היא בנימינה לדעתי.'
קטר 611, והתחנה היא בנימינה לדעתי.
07/09/2009 | 18:55
2
והצילום כנראה מראשית שנות ה-90.
לצפיה ב-'קטר מס' 611 מדגם G26CW2 מודל מאי 1982: '
קטר מס' 611 מדגם G26CW2 מודל מאי 1982:
07/09/2009 | 19:38
2
1
מספר יצור: 818033.2, הגיע ארצה לנמל חיפה ביום: 06.07.1982, נכנס לשרות: 01.09.1982.
2200 כו"ס. אחד מעמודי התווך הראשיים של רכבת-ישראל.
התמונה צולמה בתחנת הרכבת בנימינה - כמעט בוודאות מוחלטת בשנת 1996.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/09/2009 | 16:03
1
3
לצפיה ב-'בכיף ! עומד לרשותך תומר תמיד ! בברכה, אביתר. '
בכיף ! עומד לרשותך תומר תמיד ! בברכה, אביתר.
09/09/2009 | 17:28
1
לצפיה ב-' משהו נחמד מאנגליה'
משהו נחמד מאנגליה
07/09/2009 | 11:20
1
2
בעמוד הפרפראות מהעולם בידיעות אחרונות מופיע הבוקר סיפור, כי נהגים בחברת האוטובוסים סטייג'קואץ שבמזרח יורקשייר נדרשים לא לעבור את המשקל של 140 ק"ג, משום שכסאות הנהג החדשים אינם מיועדים לשאת משקל עודף מעבר לכך. נהגים שמשקל גופם עודף נדרשים לרדת במשקל או מועברים לקווים שבהם פועלים אוטובוסים ישנים
לצפיה ב-'והנה המידע המקורי'
והנה המידע המקורי
07/09/2009 | 15:12
1

Extract from a Stagecoach circular to staff:-  

A health and safety issue has been highlighted in the Company which we need
to resolve and which we have discussed with the trade unions. The issue
relates to the cab seat weight limits which apply to some of the buses in
our fleet.

There is a 20 stone (130 kilo) cab seat weight limit on the Optare Solo and
Versa buses and a 23 stone (150k) cab seat weight limit on the Alexander
Dennis buses. In the event that a bus is driven by a person in excess of the
relevant weight limit this could result in a seat giving way which in turn
could lead to an accident. Accordingly we are seeking to identify any
employees who drive buses as part of their job who weigh in excess of 20
stone.

If you believe that you exceed this weight please approach your line manager
in confidence. Should your weight exceed that limit you will be referred to
the Company's Occupational Health provider for assessment and advice on
weight loss and the appropriate time period over which weight can safely be
lost to achieve the target weight. Upon receipt of the advice from the
medical officer, where possible the manager will consider and discuss with
you any additional appropriate measures/support which may be available to
assist you.

Drivers who are above the 20 stone weight limit will be reallocated to drive
buses with a higher weight limit wherever possible or otherwise redeployed
on other available duties which they are fit to undertake. Provided that the
employee is making progress within the agreed timescale he/she will continue
to work on restricted driving/alternative duties and the overall objective
will be that the employee returns to normal duties as soon as possible.

We are aware that this is a very sensitive issue and the Company management
and indeed all employees will be expected to treat it as such. I trust that
you will understand the need to address this issue but should this letter
give rise to any questions or concerns please raise them with your line
manager or trade union representative.

לצפיה ב-'בבאר-שבע היה רצוי לעבור לכרטיסי-מעבר בתח"ץ!'
בבאר-שבע היה רצוי לעבור לכרטיסי-מעבר בתח"ץ!
07/09/2009 | 08:46
26
23
קווי התחבורה הצבורית שמפעילה כיום מטרודן,בנויים ברובם על ה"מורשת" של שרותי התחבורה הצבוריים לשעבר של העיריה,שפעלו בעיר עד נובמבר 2003,השיטה היא שכמעט ואין קשר תחבורתי ישיר בין השכונות השונות,אלא לכל שכונה יש קו או שניים שמקשרים במסלול כזה ואחר אל המסוף המרכזי,שצמוד לתחנה המרכזית (וכיום גם לתחנת הרכבת ב"ש/מרכז),ושם הנוסע יכול להחליף קו לכיוון הרצוי לו.אמנם בעידן מטרודן נוספו קווים שלא היו קיימים בעידן החברה העירונית,והם יוצרים קשר מסוים בין כמה שכונות (ככל שידוע לי,ניתן לומר זאת על קווים 24,23,16 ו-26),אבל תדירותם נמוכה מאד בהשוואה לקווים הותיקים שמקשרים בין השכונות למסוף.

כאן המקום לומר שאם היה מונהג בעיר זו כרטיס-מעבר קבוע,שכל נוסע יכול להמשיך באוטובוס נוסף ליעדו במסגרת של 1:05 שעה,זה היה פותר חלק מהבעיה שנוצרת מזה שנוסע כזה צריך לשלם פעמיים כרטיסים עקב הצורך להחליף אוטובוסים,וכדאי לקחת "שעור" ממה שהונהג ע"י אגד במרחב חיפה,גם אם זה נסיוני בחיפה,זה לתועלת הנוסעים והנהגים.

וכאן מדובר גם לטובת מי שלא גר בבאר-שבע,ולא כדאי לו להנפיק כרטיס חדשי-חפשי,כי גם בכרטיסיה יש צורך לנקב כל-פעם שמחליפים אוטובוס.

הנה דוגמא שהיתה לי אתמול לפני הצהרים בבאר-שבע:יצאתי מביקור בשכונת נאות-לון,והייתי צריך לחבור למשפחתי שהיו בסדורים במרכז-הנגב,זה הצריך לנסוע עם קו 13 למסוף מטרודן,ושם להחליף לקו 12,כרטיס-מעבר היה יכול להיות חסכוני כאן,כי הנסיעות בוצעו בהפרש של פחות משעה זו מזו.

מצורפת תמונה של כרטיסי הנסיעות שבצעתי בין שני היעדים ובשני אוטובוסים אתמול.

מה דעת החברים כאן,בעיקר הבאר-שבעים או אלה שמכירים את העיר?
לצפיה ב-'למטרודן יש הסכם'
למטרודן יש הסכם
07/09/2009 | 09:23
14
3
לכמה שנים. הם לא נוטים לשנות מתנאי ההסכם ואין דרך חוקית לחייב אותם. הרעיון כשלעצמו טוב.
לצפיה ב-'ואגב, כרטיסי מעבר הם רעיון טוב'
ואגב, כרטיסי מעבר הם רעיון טוב
07/09/2009 | 09:26
13
2
לא רק בבאר-שבע, אלא גם באיזור המרכז, למשל. לא די שנענשתי בכך, שאני צריך לנסוע בשני אוטובוסים - למה שאשלם כפול?
לצפיה ב-'בחיפה יש כרטיסי-מעבר...,'
בחיפה יש כרטיסי-מעבר...,
07/09/2009 | 09:41
12
לרוב לא צריך לבקש,הנהג מנפיק במקום כזה.

5.90 ₪ כרטיס מעבר פנים עירוני,ו-8.90 ₪ () כרטיס-מעבר הכולל נסיעה לקריות.

היו מקרים ב"דן" נמסרו לי כרטיסי-מעבר שעתיים בקווים מסוימים וכתוב עליהם לאלו קווים ניתן לעבור עמם,אבל זה היה די מזמן.

זה הענין,שאנו משלמים כפול כי אין אוטובוס שמקשר בין רוב היעדים,בבא-שבע למשל.

בקופנהאגן שבדנמרק,כל כרטיס באוטובוס הוא כרטיס-מעבר שעתי,במקרה אחד שם יצא לי לנסוע ליעד מסוים וחזרה למלון תוך שעה ב-3 אוטובוסים,וזה היה תקף בשלושתם כי עוד לא עברה שעה מרגע הנפקתו,לרוב יצא להשתמש שם בשני אוטובוסים ליעדים מסוימים במסגרת השעה,וזה עובד יפה שם.
לצפיה ב-'בחיפה כל כרטיס הוא כרטיס מעבר'
בחיפה כל כרטיס הוא כרטיס מעבר
07/09/2009 | 16:53
3
1
ומאפשר מספר החלפות בלתי מוגבל. בירושלים צריך לבקש מהנהג תמורת תוספת של 90 אגורות כרטיס שמאפשר רק החלפה אחת.

השיטה ה"חיפאית" היא השיטה המקובלת במדינות מתקדמות בעולם ויש לאמצה בכל הערים בארץ.

לגבי באר שבע - לפחות מחירי הנסיעה נמוכים - 36% פחות מירושלים, ולא שבירושלים המצב הכלכלי הרבה יותר טוב...
לצפיה ב-'אז המצב בחיפה דומה לזה שבקופנהאגן...,'
אז המצב בחיפה דומה לזה שבקופנהאגן...,
08/09/2009 | 10:25
2
דנמרק,שם כל כרטיס ניתן לשימוש במשך 1:05 שעה,מבלי שיהיה סימון שהוא כרטיס-מעבר,היה לי שם מצב שמסגרת הזמן הזה השתמשתי ב-3 קווי אוטובוס,כדי להגיע ליעד מסוים ולשוב למלון,ומחיר דומה לנהוג בגוש-דן.

ככל שזכור לי,פער המחירים בין הערים השונות הוא כזה K(לכרטיס בודד,תקנו אותי אם טעיתי):

ירושלים : 5.70 ₪ ;
חיפה : 5.90 ₪ כולל מעבר בעיר,8.90 ₪ עם מעבר לקריות ;
גוש-דן : דן 5.50 ₪ / אגד 5.60 ₪ ;
באר-שבע : 3.80 ₪ .
לצפיה ב-'ירושלים 5.90, עם כרטיס מעבר - 6.80'
ירושלים 5.90, עם כרטיס מעבר - 6.80
08/09/2009 | 18:43
1
לצפיה ב-' על המידע.'
על המידע.
09/09/2009 | 12:55
לצפיה ב-'ואם יש לי כרטסיה?'
ואם יש לי כרטסיה?
08/09/2009 | 13:35
7
הפסדתי?
לצפיה ב-'כרטיסיה מנוקבת...,'
כרטיסיה מנוקבת...,
08/09/2009 | 13:40
3
1
עם כל עליה לכל אוטובוס,על כרטיסיות אין החתמה של תאריכים ושעות,אם אתה משתמש הרבה בתחבורה צבורית בעיר גדולה,עדיף כבר חפשי-חדשי.
לצפיה ב-'אבל אם אני משתמש פה ושם בחיפה'
אבל אם אני משתמש פה ושם בחיפה
08/09/2009 | 13:51
2
1
אני מבין שלמרות שיש לי כרטיסיה , אם אני צריך להגיע למקום מסויים ב 2 אוטובוסים עדיף לגנוז את הכרטסיה ולשלם במזומן 5.90.

נכון?

לצפיה ב-'לא, אפשר לקחת כרטיס מעבר ללא תשלום'
לא, אפשר לקחת כרטיס מעבר ללא תשלום
08/09/2009 | 16:48
1
גם אם יש לך כרטיסיה.
לצפיה ב-'תאורטית זה הגיוני...,'
תאורטית זה הגיוני...,
09/09/2009 | 12:54
1
אבל השיקול הסופי הוא שלך.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון..אחרי שהנהג מנקב את '
אם אני זוכר נכון..אחרי שהנהג מנקב את
08/09/2009 | 16:58
2
1
הכרטיסייה, הוא נותן לך כרטיס שנראה כרטיס רגיל..אבל רשום עליו 0.00 ש"ח
עם הכרטיס הזה כשהוא צמוד לכרטיסיה אתה יכול להחליף אוטובוסים(בתוך השעה)

מישהו יכול לאשר אם אני זוכר נכון?
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
08/09/2009 | 17:42
טוב לדעת

זה בהחלט יכול להיות שימושי.
לצפיה ב-'אתה זוכר נכון מאד. בעלייה לאוטובוס יש לבקש'
אתה זוכר נכון מאד. בעלייה לאוטובוס יש לבקש
10/09/2009 | 08:51
1
מהנהג כרטיס מעבר. הנהג ינקב את הכרטיסיה ויצרף לכך כרטיס מעבר שטוב גם הוא ככל כרטיס רגיל להחלפת אוטובוסים במשך שעה אחת עד לשעה המופיעה על כרטיס המעבר.
לצפיה ב-'אני חושבת שאלה המחירים הכי זולים בארץ'
אני חושבת שאלה המחירים הכי זולים בארץ
07/09/2009 | 22:44
7
1
למה יש הבדלים כאלה גדולים. בקוים 4.70 ש"ח באגד בכלל יקר.
למה כאלה הבדלים?
לצפיה ב-'בעיר קטנה כשלנו...,'
בעיר קטנה כשלנו...,
08/09/2009 | 10:30
6
במטרופולין ערד,כרטיס עירוני הוא 2.30 ₪,ו-1.20 ₪ לאזרח ותיק.
לצפיה ב-'מה? יש עוד פחות מהמחיר של באר שבע'
מה? יש עוד פחות מהמחיר של באר שבע
08/09/2009 | 17:41
5
אפילו המחיר של אזרח ותיק יותר מהמחיר הרגיל אצלכם. פשוט צדק אף פעם לא היה הצד החזק במדינה הזאת.
לצפיה ב-'יש תעריפים נמוכים משלכם...,'
יש תעריפים נמוכים משלכם...,
09/09/2009 | 13:02
4
אזרח ותיק בערד משלם עבור כרטיס בודד 1.20 ₪,והנה עדכון שקבלתי הרגע מחבר נהג במטרופולין,התעריף הרגיל הנכון בערד כיום עומד על 2.40 ₪,ולא כפי שנכתב לעיל בטעות,והוא אומר וממליץ על הכרטיסיה העירונית הרגילה ולאזרח ותיק,שזה עוד מוזיל את השמוש בתחבורה העירונית של מטרופולין.

דרך-אגב,התעריף העירוני בנהריה למשל,אצל נתיב-אקספרס,הוא 4.10 ₪,30 אג' יותר מאשר במטרודן באר-שבע,ו-60 אג' פחות מאצל קווים באזור שלכם.
לצפיה ב-'נשמע כמו שוק פרוץ'
נשמע כמו שוק פרוץ
09/09/2009 | 20:26
3
לצפיה ב-'לרוב זה על סמך מכרזים...,'
לרוב זה על סמך מכרזים...,
10/09/2009 | 00:43
2
1
אבל זה העקרון,הוזלת תעריפים,אם כי ידוע לי שזה לא חל על ת"א,בקווים של "קווים" שבתוך ת"א+קטעי נסיעה שלהם בעיר,התעריף זהה לזה של "דן".
לצפיה ב-'כן, אני יודעת וזה ממש מרגיז'
כן, אני יודעת וזה ממש מרגיז
10/09/2009 | 10:43
1
לצפיה ב-'...,'
...,
10/09/2009 | 21:42
אחד התנאים למכרז על תחבורה צבורית ב"פריפריה",כוללים תעריפים זולים מאלו הנהוגים במרכז הארץ.
לצפיה ב-'הרבה דברים נכונים והרבה אי דיוקים'
הרבה דברים נכונים והרבה אי דיוקים
08/09/2009 | 00:56
1
קו 16 הוא קו מעגלי שפעל בבאר שבע מאז שאני זוכר את עצמי ומטרתו לשרת את ציבור הסטודנטים המעוניינים להגיע מאזורי הליבה של באר שבע לאוניברסיטת בן גוריון.

קו 23 הוא קו לבתי העלמין ולו נסיעות בודדות ביום בגלל מיעוט נוסעים - לא מדובר בקו מעגלי.

קו 24 הוא קו המשרת את שכונת רמות החדשה והוא מהווה תגבור לקו 4 בשכונת רמות - גם הוא אינו קו מעגלי

קו 26 הוא קו מעגלי שאפשר להגיד עליו סובב באר שבע כי הוא מגיע כמעט לכל מקום בעיר והנסיעה בקו הזה מקצה לקצה אורכת מעט יותר משעה.

נכון להיום אין קישור ממשי בין שכונות העיר באר שבע בתחבורה הציבורית זה נכון מאוד ונובע מהעובדה שתפרוסת הקווים בבאר שבע בנויה בצורת כוכב כאשר מרבית הקווים מתנקזים אל התחנה המרכזית שמהווה נקודת החלפה.

בשבוע שעבר מטרודן התחילה לבצע את הרה-ארגון בקווי התחבורה בבאר שבע כשהשיקה את קו 14 החדש שעובר בנווה זאב וממשיך עד לביג ומגה במסלולו הישן, הקו עובר גם בשדרות טוביהו ומתחם רמב"ם שזה מעולה, הקו הזה בעצם יוצר קשר בין השכונות למתחם ביג, קשר שעד כה היה תלוי בקו 14 הבלעדי לאזור זה מהתחנה המרכזית.

עדיין לנוסעי מרבית הקווים יש צורך בהחלפה אך מדובר בסנונית ראשונה וחיובית.

חשוב לזכור שהמבנה הגאוגרפי של העיר באר שבע שהיא עגולה\מרובעת יוצר קשיים בכל הנוגע לקישור בין השכונות בתחבורה הציבורית מאחר והקווים לא יכולים לבצע נסיעות ברשת של שתי וערב  לאורך ולרוחב העיר עם נקודות מפגש בכל מיני מקומות בעיר בכדי ליצור השקה.
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון שנסיעה עירונית צריכה להיות קצרה ככל האפשר, אי אפשר לקחת את קו 13 להוציא אותו מנאות לון ולהתחיל להסתובב איתו בכל העיר כמו עם קו 26, משך הנסיעה יהיה זהה למשך הנסיעה מב"ש לתל אביב, זה לא אטרקטיבי וזה מפספס את המטרה.

החלפת אוטובוסים אמורה לייעל את הנסיעה בתחבורה כאשר ההשקה מבוצעת בצורה טובה ותדירות הקווים תואמת בכדי לקצר לכדי מינימום את זמן ההמתנה בתחנות ההחלפה.

כרטיסי מעבר הם עניין של משרד התחבורה.
לצפיה ב-'תודה על ההערות וההארות...,'
תודה על ההערות וההארות...,
08/09/2009 | 10:28
ידוע שמטרודן מנסה לשפר את הקיים,אבל זה תהליך איטי.
לצפיה ב-'להבדיל,נסיעה ישירה במונית...,'
להבדיל,נסיעה ישירה במונית...,
08/09/2009 | 10:33
ללא מונה,מנסים הנהגים לגבות  סביב 22,21,20 ₪ לנסיעה,סביר שלרוב מצליחים.
לצפיה ב-'רב-קו (או - המדינה לא מפסיקה להפתיע)'
רב-קו (או - המדינה לא מפסיקה להפתיע)
07/09/2009 | 08:06
23
29
לאחרונה המדינה (או גוף פרטי, אבל שהמדינה צריכה לתמוך בו) הוציאה כרטיס שנקרא "רב-קו", שמטרתו הסופית היא להקל על הנוסע, כך שמטעינים רק את הכרטיס (החכם) הזה, ונוסעים בכל החברות.

דבר ראשון, שכבר הספקנו לעכל, הוא שהכרטיס החכם לא מוכר ע"י שתי החברות העיקריות בארץ - אגד והרכבת. ניחא, עניין של זמן - אפשר להגיד.

אך לאחרונה גיליתי דבר מדהים (או לא לפחות, כך הוא היה, אם לא הייתי חי פה): עליתי לתומי לאוטובוס של חברת קונקס (אחת מהחברות שאמורות לקבל את הכרטיס), וגיליתי לתדהמתי, שהכרטיס שלי הוא בעל סמל של "דן" בגבו - ולכן אין חברת קונקס מקבלת אותו!
ביררתי זאת שוב עם הנהג, והובהר לי שכדי להשתמש בכרטיס ה"רב-קו" בקונקס, אני חייב להנפיק כרטיס "שלהם" - קרי להסתובב עם שני כרטיסים.
ואני שואל - מה הועילו? אני מצפה שלאט לאט עוד ועוד חברות תצטרפנה לשירות הכרטיס, אך לא שיגרעו ממנו!
באותו רגע היה בא לי לבוא לנציג השירות שהנפיק לי את הכרטיס, ולשבור לו את הכרטיס מול הפנים. זאת, כי שאלתי בבירור, מדוע יש סמל של חברת "דן" בגב הכרטיס והאם זה בעל משמעות לי, נוסע קונקס, והוא טען שהכרטיס ניתן לשימוש בכל החברות התומכות.

בוקר טוב, דעתכם :)
לצפיה ב-'אני הנפקתי לי את הכרטיס...,'
אני הנפקתי לי את הכרטיס...,
07/09/2009 | 08:22
5
1
בידיעה שאין לסמוך על המערכת התחבורתית שתדאג שהוא יהיה תקף אצל כל מפעילי התח"ץ,ראיתי מההתחלה שיש בו את הסמל של דן,והבנתי שהוא תקף רק ב"דן",ואני משתמש בו כל-פעם שאני מזדמן לאזור ת"א.גם במקרה שלי הנציגים המנפיקים הבטיחו "הרים וגבעות",אבל לקחתי את הצד הנוח שבו ולא סמכתי על הבטחותיהם.ההבטחה לשזה יהיה תקף למפעילים אחרים זה רק לצורך שיווק,לא מעבר לזה.
לצפיה ב-'העניין הוא כזה - חלם ולא רמאות'
העניין הוא כזה - חלם ולא רמאות
07/09/2009 | 09:11
4
בנסיעה רגילה שלי (מדי כמה שבועות) אני נוסע באגד (קו פנימי), ברכבת (בין עירוני, לעיתים מחליף באגד בין עירוני) וקונקס (פנימי).
כך שהשימוש שלי בכרטיס הוא בכל מקרה לא יעיל מדי. מקסימום חוסך לי כרטיסיה של קונקס אבל לא יותר.

זו אינה רמאות, כי הכרטיס סה"כ מונפק בחינם.
אלא פשוט חלם! חלם! חלם!
לצפיה ב-'החלם הוא בהבטחות לעתיד...,'
החלם הוא בהבטחות לעתיד...,
07/09/2009 | 09:17
3
1
שכלל לא בטוח שתמומשנה,אבל כפי שנכתב,זה לצורך שיווק,לא מעבר לזה.
לצפיה ב-'עוד קוריוז נחמד הוא'
עוד קוריוז נחמד הוא
07/09/2009 | 09:26
2
2
שמשווקים את הכרטיס ברכבת, בעוד שהוא בכלל לא בשימוש בה.
לצפיה ב-'אתה מתכוון לתחנת הרכבת...,'
אתה מתכוון לתחנת הרכבת...,
07/09/2009 | 09:34
1
כן,יש נקודת הנפקה בתחנת הרכבת ת"א/מרכז-סבידור,"דן" בטח משלם משהו עבור זה.
לצפיה ב-'השיווק בתחנות הרכבת, לא ברכבת'
השיווק בתחנות הרכבת, לא ברכבת
07/09/2009 | 10:05
שוב, בתחנות הרכבת. יש בזה הרבה הגיון. לתחנות הרכבת בת"א (ראיתי זאת הן באונ' והן בסבידור-מרכז)
מגיעים בכל יום עשרות אלפי אנשים. כן, עשרות אלפי אנשים ביום. בהגדרה כל אותם אנשים הגיעו ללא כלי רכב
להסתובב בו בגוש דן (הרי הם באו ברכבת ולא בפרייבט שלהם).
ככה שהם ממש קהל יעד מעולה לנסות לשווק לו את הכרטיס הזה.
לצפיה ב-'אין שום דבר חדש בדבריך.'
אין שום דבר חדש בדבריך.
07/09/2009 | 10:27
2
2
גם לי יש זוג כרטיסים; אחד של סופרבוס ואחד של דן, כי הטענת כסף של החברות הללו מבטלות אחת את השניה.

כל הרב-קו הזה הוא בדיחה אחת גדולה. משרד התחבורה המציא כרטיס והשאיר לחברות המפעילות לתכנן את השימוש בו... אז קיבלנו, את השועל ששומר על הלול, את החתול ששומר על החלב, את רופא השיניים שהוא בעצם בעל חנות ממתקים... מעניין אותי מה המטומטמים במשרד התחבורע ציפו, שהחברות המפעילות ישתפו פעולה מתוך טוב לב?.. הן מתחרות אחת בשנייה, יש להן 0 רצון ומוטיבציה לשתף פעולה (או לפחות כך הן חושבות), הן רק רוצות לבנות אחת לשניה מכשולים. הרב-קו המגוכך הזה הוא אחד החלמאות החשובות ביותר של משרד התחבורע בשנים האחרונות.
לצפיה ב-' - אתה צודק, וכל מילה נוספת מיותרת!!!'
- אתה צודק, וכל מילה נוספת מיותרת!!!
07/09/2009 | 12:29
לצפיה ב-'יעקב, שלחתי לך מסר'
יעקב, שלחתי לך מסר
07/09/2009 | 16:40
לצפיה ב-'הנהג טועה (או מטעה?)'
הנהג טועה (או מטעה?)
07/09/2009 | 11:13
2
2
אין שום בעיה להשתמש ברב קו עם סמל של דן בכל חברה אחרת. ראיתי כבר בכמה הזדמנויות אנשים משתמשים בכרטיסים עם סמל של דן בקווים, ואני בטוח במאה אחוז שזה תקף גם לגבי קונקס. אם קונקס המציאו לעצמם נוהל לפיו אי אפשר להשתמש בכרטיס עם לוגו של דן אז זה לא תקין וצריך לפנות בנושא למשרד התחבורה (לא שהם יעשו עם זה משהו, אבל זה בכל מקרה לא תקין).

הבעיה האמיתית היא שאין סליקה מרכזית, וכדי להשתמש ברב קו בכל החברות צריך להטעין סכום נפרד לכל חברה במקום להשתמש בסכום שכבר הטענת בדן.
לצפיה ב-'וכמובן שדן לא אמורה להנפיק כרטיסים עם הסמל'
וכמובן שדן לא אמורה להנפיק כרטיסים עם הסמל
07/09/2009 | 11:25
2
שלה, בהתחשב בעובדה שזה אמור להיות כרטיס משותף לכל החברות, וזאת כבר בעיה חמורה בפניה עצמה. אני למשל עשיתי כרטיס לפני כשנה וחצי באחת מתחנות הצילום בקווים ואין לי על הכרטיס לוגו של אף חברה, ואני משתמש בו בקווים ובדן באופן קבוע בלי בעיה (חוץ מהטעינה הכפולה, כמובן )

אבל בכל מקרה קונקס אמורים לקבל גם כרטיסים עם סמל של דן.
לצפיה ב-'בהתחלה'
בהתחלה
07/09/2009 | 11:33
2
היה ניתן להשתמש בכרטיס זה גם לקונקס. הנוהל הזה - חדש ככל הנראה (זאת לפי הנהג ולפי אנשים ששאלתי).
לצפיה ב-'יש לך טעות בסיסית:'
יש לך טעות בסיסית:
07/09/2009 | 12:45
מטרתו של הרב-קו אינה להקל על הנוסע.
מטרתו הסופית של הרב-קו היא לגלות את ערוותו של משרד התחבורה ברבים, ולדאוג שכולם ידעו איזה משרד תחבורה שלומיאלי יש לנו כאן במדינת ישראל. המטרה הזאת מושגת היטב.
לצפיה ב-'לכל המתלהמים למיניהם נא להרגע'
לכל המתלהמים למיניהם נא להרגע
07/09/2009 | 15:23
9
הפרויקט הנקרא כרטיס חכם רק בראשית דרכו החברות עדין לא השלימו התארגנותם לפרויקט. סבלנות.
מכיוון שלהתחלה לא תהיה מערכת סליקה משותפת אז כל חברה רשאית להנפיק כרטיס משלה שמתאים לתקן אחיד שיאפשר בתחילה הטענת כסף/חוזים של חברות אחרות על אותו כרטיס.
רק בשלב מאוחר יותר שתוקם מסלקה לצורך כרטיס חכם רב חברתי תוכלו להשתמש בכרטיס אחד ובסכום נצבר אחד בכל החברות.
לצפיה ב-'ירידה לצורך עליה?'
ירידה לצורך עליה?
07/09/2009 | 17:29
מה מועיל לי כרטיס, חכם ככל שיהיה, אם אני צריך אחד לכל חברה? גם שלוש כרטיסיות תופסות פחות נפח בארנק מאשר כרטיס יחיד, מדוע שאחליף את הכרטיסיה היחידה שיש לי בכרטיס חסר תועלת.

אני תוהה, הנסיעות שלי כאמור כיום הן אגד-רכבת-קונקס. אתמהה, כמה רחוק היום בו תוגשם משאלתי לנסוע בשלושתם בעזרת כרטיס אחד בלבד?

לצפיה ב-'סלח לי, אבל... לא.'
סלח לי, אבל... לא.
07/09/2009 | 17:57
1
למה שלב מאוחר יותר (שאלוהים יודע מתי - אם אי פעם - הוא יבוא)? למה לא עכשיו, כשהטכנולוגיה והתשתית כבר כאן? האמת - תמחק את זה, למה לא לפני 8 שנים, ביחד עם מדינות אחרות בעולם?.. או, לכל הפחות, למה להיות חארות ובכוונה לא לאפשר אפילו שימוש של טעינות נפרדות לחברות שונות בכרטיס אחד (כמו שזה עובד עם דן/קווים) ולהכריח אנשים להסתובב עם מספר כרטיסים?.. למה לעשות שיטות הפעלה עקומות ומיותרות, כמו ה"כרטיסיות" האקטרוניות של סופרבוס, במקום שיטה אחידה של טעינה כמו הנהוג כבר בגוש-דן?..

לא מקבל ולא מסכים. אולי הכרטיס מבחינתם ב"תחילת הדרך", אבל הם מפרסמים אותו כאילו שהוא כבר בריא וקיים, ולמעשה הוא לא מהווה שום יתרון - ואפילו במקרים מסויימים הוא חסרון מעצבן (ראה: סופרבוס). הפרסומים שלהם כוזבים ושקריים, ומטעים את הציבור. אם הכרטיס "לא בשל" אז הוא פיילוט, לא "מוצר בתחילת דרכו", ולא צריך לדחוף אותו לגרון של אנשים. אם היו משקיעים את הכסף שהם השקיעו בקמפיין הפרסומי לטובת פתרון הבעיות עם הכרטיס אז הוא היה כבר בשל עכשיו, ובאמת היה כרטיס חכם, במקום להיות כרטיס טיפש ומעצבן!
לצפיה ב-'אחת הצרות היא שלא תהיה ברירה אלא להשתמש בזה'
אחת הצרות היא שלא תהיה ברירה אלא להשתמש בזה
07/09/2009 | 23:00
ממה ששמעתי בשירות של קונקס (aka ואוליה, לא ברור בכלל המהלך הזה אגב), כרטיסיות החל מקוד מסוים כבר נמכרות (או החל בקרוב) רק תחת הכרטיס ולא באופן רגיל.
לצפיה ב-'תודה באמת'
תודה באמת
07/09/2009 | 18:01
קודם כל, אין כאן שום התלהמות, רק סדרה של תלונות מוצדקות ומתבקשות:

1. קונקס לא מוכנים לקבל כרטיסים עם לוגו של דן. למה? ככה. איזו סיבה יש שאי אפשר יהיה להטעין ולהשתמש בקונקס בכרטיס עם לוגו של דן, אם כל הכרטיסים והקוראים זהים מבחינה טכנולוגית? בקיצור - קטנוניות וטיפשות של קונקס, ואוזלת יד של משרד התחבורה שמאפשר את זה.

2. דן מנפיקה כרטיסים עם הלוגו שלה. למה? הכרטיס הזה בסופו של דבר אמור להיות משותף לכל החברות, אז מה ההיגיון שיהיה עליו לוגו של חברה בודדת? ושוב, אוזלת יד של משרד התחבורה שמאפשר את זה.

3. החברות מתחרות ביניהן, ואין להן שום אינטרס להפעיל כרטוס משותף. וכמה צפוי, משרד התחבורה כהרגלו לא מתערב ולא כופה עליהן את הכרטוס המשותף, כמו שרגולטור אמור לעשות.

אז אין כאן שום התלהמות. רק שורה של עובדות שברורות לכל אחד שנוסע בתחבורה ציבורית ומשתמש בכרטיס הזה באופן קבוע.

ואם כבר העלת את עניין הפרוייקט שב- "ראשית דרכו", אזכירך שההכרזה הרשמית על תחילת פעילות הרב קו הייתה לפני יותר משנתיים, מה שאומר שהפיתוח שלו התחיל הרבה לפני. בפרסומים של משרד התחבורה מאז ציינו את סוף 2009 כמועד לפריסה ארצית מלאה של הכרטיס. מאז הדד ליין נדחה שוב ושוב ועכשיו מדברים על תחילת 2011 במקרה הטוב. על מסלקה מרכזית אין מה לדבר בכלל בשנים הקרובות, וגם לא על מכשירי טעינה אוטומטיים או מגוון שירותים אחרים, כמו טעינה בכרטיס אשראי דרך האינטרנט.

אז אל תמכור לי את זה שמדובר על התלהמות. מדובר פה על פרוייקט כושל מבחינה בירוקרטית וטכנולוגית, ושום דבר לא יכול לשנות את זה. אני מצטער באמת שאני לא מוכן להשלים עם זה שהפרוייקט "בתחילת דרכו" ושבעתיד (רק אלוהים יודע מתי, כי במשרד התחבורה אין לאף אחד מושג) הכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'אם היה כאן משרד תחבורה'
אם היה כאן משרד תחבורה
07/09/2009 | 23:02
2
כבר מזמן הייתה סליקה משותפת, כרטיס חכם משותף וכרטוס אזורי כמו שיש בכל מדינה שמכבדת את עצמה.

מה שיש לנו זה לא משרד תחבורה אלא קבוצת פקידים שעדיין נשלטת ע"י גופים אינטרסנטיים שטובת הנוסע היא בתחתית סדר העדיפויות שלהם.
לצפיה ב-'...וכמובן - "ממשלת על" בדמות משרד האוצר'
...וכמובן - "ממשלת על" בדמות משרד האוצר
07/09/2009 | 23:06
שפקידיו המוכשרים לא ממש מבינים בתחבורה ציבורית וכל פעם מצליחים להמציא את הגלגל מחדש.
לצפיה ב-'זו הנקודה...'
זו הנקודה...
08/09/2009 | 00:53
אנחנו כבר מזמן לא מדינה שמכבדת את עצמה. אפשר לראות את זה כמעט בכל תחום אפשרי.
עד כמה שזה עצוב, נושא התחבורה הציבורית לא מזיז לאיש ממקבלי ההחלטות ובכללם גם לשר התחבורה עצמו שמעדיף להתעסק בנושאים מדיניים ובהחלפת שלטים.
העיקר שהוא מקפיד לקחת קרדיט לעצמו באופן אישי על כל שינוי בתחום התחבורה (גם אם הוחלט עליו הרבה לפני תקופת כהונתו) וזאת אפשר לראות לפי נוסח ההודעות לעיתונות של משרד התחבורה, שהשתנה לנוסח אחיד פחות או יותר מאז נכנס השר כץ לתפקידו.
אגב, השר גם נתן היום הופעה נדירה (ראיון בנושאי תחבורה הוא דבר נדיר אצלו) בתוכניתו של חיים הכט "מורידים אותם מהכביש" והבטיח הבטחות. נראה אם הן תיושמנה.
לצפיה ב-'לא מדובר כאן על הקמת רכבת תחתית'
לא מדובר כאן על הקמת רכבת תחתית
08/09/2009 | 08:16
1
או איזו תשתית מורכבת. אם היה רצון אמיתי היה אפשר לסיים את כל ההתארגנות הנדרשת בתוך חודשיים - ואני נדיב.

אבל אין רצון, למה שיהיה.

אם מפעילי קווים  אפילו לא טורחים לחפש מספר קו שאינו תפוס, עבור קו חדש שלהן, כפי שעלה כאן לא מזמן - ובשביל זה באמת לא צריך רשות-על - אז הגישה פה די ברורה.

לדעתי זה לא רק שערורייה במובן הציבורי אלא גם נוגד את האינטרס העסקי העצמי של החברות - לא תמיד שיתוף פעולה זה רע. הם מעדיפים להתחרות על הציבור השבוי של התח"צ (תוך פגיעה בשירות בו!) מאשר לפעול ביחד כדי להגיע לציבור - הגדול יותר - שיש לו אפשרות לנסוע ברכב פרטי. הציבור הזה לא דורש שיבואו לאסוף אותו מהבית בלימוזינה, אבל כן דורש את הסטנדרט הנהוג באירופה - וזה כולל כרטוס משותף נוח, כרטיסי מעבר, אינפורמציה זמינה. תן את זה ותראה אנשים משאירים את האוטו בבית ומוותרים בשמחה על תענוגות הפקקים והחנייה.

הדברים האלה מכעיסים אותי ברמות קשות, כי בניגוד לפעולות אחרות לשיפור התח"צ כמו נתיבים שמורים ומסילות, זה לא עולה כמעט גרוש, לא מחייב שנות עבודה ולא פוגע באינטרסים של איש.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
08/09/2009 | 10:08
1
יש הרבה צדק בתלונות האלו,גם לי לצערי יש שני כרטיסים,אני דוקא חושב ומאמין שזה יהיה בסדר בסוף ,{מי יודע כמה שנים?}
אבל באמת אין צורך לדחוף לנו את זה בכח ,למשל ברכבת מרכז המפיצים של זה ממש מנסים לדחוף את זה לאנשים ,כמו כל סוכני מכירות של כל מיני דברים ,למה צריך לשכנע אנשים אם בסוף יהיו חייבים להשתמש בזה .?שיסדרו את זה שיהיה משותף לכל החברות וממילא יהיו חייבים כולם להוציא כרטיס,ולמה בקונקס מהחודש בנסיעות מאשדוד לת"א וראשון אין יותר כרטיסיות נייר ? למה אני חייב להוציא כרטיס לפני שזה מסודר בכל החברות ?עכשיו באגד ירצו שאני יוציא בנפרד ואח"כ הרכבת ,מה הענין?
אבל זה מה שיש לנו ,ברגע שעשו את ההפרטה והעיקר היה להפריט בלי לקחת שליטה ואחריות ,לכן שאני מתקשר לסופרבוס אני לא יכול להשיג אותם שעות ,ושאני מתקשר לאגד תעבורה לברר על קו שלהם מאשדוד לרחובות -251 ,כבר פעמיים שהם אומרים שאין להם קו כזה וזה של קונקס וכשאני מתעקש הם נאלצים לבדוק ולראות שיש קו כזה.
וכמו הרק"ל שהוא יהיה בסוף אבל אני בטוח שיכלו לזרז את זה יותר
לצפיה ב-'לקט ידיעות שעוסקות בתחבורה ציבורית'
לקט ידיעות שעוסקות בתחבורה ציבורית
07/09/2009 | 06:22
17
3
באדיבות ארגון תחבורה היום ומחר.

ביום א`, ה-13 בספטמבר 2009 בשעות 10:00-11:00 תתקיים סדנה בנושא "מערכות מידע לתחבורה הציבורית בישראל".

את הסדנה יעבירו נציגי חברת עדליא, חברה לייעוץ כלכלי וניהול תהליכים, המשמשת כזרוע המקצועית התומכת לפעילות אגף התחבורה הציבורית ומנהל היבשה במשרד התחבורה. הסדנה תערך במשרדי חברת עדליא, ברח` המלאכה 3 בתל-אביב.
המפגש ללא תשלום. מספר המקומות מוגבל. נדרשת הרשמה מראש.
לפרטים והרשמה: beyarok@gmail.com
לצפיה ב-'יום התחבורה הציבורית'
יום התחבורה הציבורית
07/09/2009 | 06:27
1
2
יום תחבורה ציבורית הינו יום בינלאומי המצוין במדינות רבות ומטרתו לקדם את השימוש בתחבורה הציבורית על פני השימוש ברכב הפרטי.

בישראל יצויין יום זה השנה ביום ב`, ה-19 באוקטובר 2009. היום ייערך תוך שיתוף פעולה בין ארגון תחבורה היום ומחר, משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה, חברות התחבורה הציבורית, ארגון מגמה ירוקה והחברה להגנת הטבע.

הכנס המרכזי ייערך בין השעות 9:00 ועד 14:00, בסינמטק תל-אביב, רחוב שפרינצק 4, ומוזמנים אליו נציגי חברות התחבורה הציבורית, רשיות מקומיות, ארגוני הסביבה ופעילים.

לפרטים נוספים: beyarok@gmail.com

להרשמה לחץ כאן
לצפיה ב-'בחרו את התאריך הכי לא מתאים'
בחרו את התאריך הכי לא מתאים
07/09/2009 | 15:18
בדיוק באמצע תערוכת Busworld בקורטרייק.
רבים מאנשי המפעילים, היבואנים ונותני השרות בענף יהיו שם, ואז מי יהיה בסמינר של תחבורה היום ומחר ?
משרד התחבורה ומובילי הארגונים השונים נרדמו בשמירה. את התאריכים של התערוכה בקורטרייק פרסמו כבר לפני 22 חודשים.

אורן
לצפיה ב-'קורס תחבורה בת קיימא'
קורס תחבורה בת קיימא
07/09/2009 | 06:29
3
קורס תחבורה בת קיימא הנערך מדי שנה, יתקיים השנה בחודשים נובמבר-דצמבר 2009. הקורס נערך בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, מרכז השלטון המקומי והטכניון.

הקורס כולל 50 שעות לימוד אקדמאיות, כולל סיורים מודרכים, הרצאות מטובי המומחים בתחום ופרויקט סיום מונחה. הקורס מוכר כגמול השתלמות.

תוכנית הקורס תתפרסם בקרוב.

לפרטים: נועם, רכז הקורס: 0544-802804 noam.ttt@gmail.com

לצפיה ב-'ערב עיון של האגודה הישראלית למחקר תחבורה'
ערב עיון של האגודה הישראלית למחקר תחבורה
07/09/2009 | 06:45
2
הנכם מוזמנים לערב עיון של האגודה הישראלית למחקר תחבורה בשיתוף עם התא להנדסת תחבורה באיגוד המהנדסים, שיתקיים ביום חמישי 10.09.2009 בשעה 16:30  במרכז לימודי ישראל יפה בגני יהושע , שדרות רוקח  80  תל אביב.
לצפיה ב-'ומי שמעוניין לדעת כמה עולה להשתתף בכנס התחבור'
ומי שמעוניין לדעת כמה עולה להשתתף בכנס התחבור
07/09/2009 | 07:01
2
בכנס התחבורה הציבורית למי שאין פרוטקציה וקשרים במסדרונות השלטון. פרטים בתמונה המצורפת.

לפרוטקציונרים ולבעלי קשרים, ההשתתפות והאירוח בחינם על חשבון משלם המיסים.

ההרשמה לכנס נסגרה כבר !!
לצפיה ב-'המכרז להפעלת המטרונית בחיפה'
המכרז להפעלת המטרונית בחיפה
07/09/2009 | 08:17
3
מצורפת ההודעה לעיתונות שפורסמה באתר האינטרנט של משרד התחבורה.
לצפיה ב-'כתבה מעניינת בכלכליסט לקראת כנס התח"צ'
כתבה מעניינת בכלכליסט לקראת כנס התח"צ
07/09/2009 | 15:34
6
1
"היום יתכנסו ראשי המשק בים המלח בכנס התחבורה הציבורית השנתי 2009 כדי לברר אם נגזר עלינו להמשיך לעמוד בפקקים. רגע לפני ההצהרות כינס "כלכליסט" את ראשי הענף כדי לברר מה נדרש כדי להתיר את הסבך התקציבי והביורוקרטי.

חקי הראל, מנכ"ל הרכבת: "בעוד עשר שנים נראה שפספסנו הזדמנות גדולה. אף שיש מודעות גבוהה לקידום התחבורה הציבורית, מדינת ישראל רצה מתוכנית לתוכנית ולבסוף ימשיכו לדבר על רכבת קלה ועל חיבור הפריפריה שלא קרו; האוטובוסים ימשיכו לשאת בנטל. החזון העולמי של חיבור הפריפריה למרכז ונטישת הרכב הפרטי לא יתקדם כאן. רכבת שווה 320 מכוניות..."

קישור לידיעה המלאה בכלכליסט
לצפיה ב-' מומלץ לראות גם את כתבת הוידאו ולשים לב'
מומלץ לראות גם את כתבת הוידאו ולשים לב
07/09/2009 | 16:14
4
לדבריו של המנכ"ל חקי הראל: הרכבת יוצאת בקרוב לרכש של קטרים חדשים ומערכים דו-קומתיים בני 6 קרונות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה על הקישור, אריק. כדאי מאוד להנהלת הרכבת'
תודה על הקישור, אריק. כדאי מאוד להנהלת הרכבת
07/09/2009 | 18:27
לשים לב לדבריו של בליליוס על הגידול העצום במספר הנוסעים באשכול בית שמש. בליליוס, שמסיע כמות נוסעים לירושלים הגדולה פי 4 ויותר מאשר קו הרכבת המוצלח בין בית שמש לתל אביב, חוגג בגדול. נוסעיו, אגב, חוגגים קצת פחות עם רמת השרות של סופרבוס ועם המתרחש בכביש 1.
הנהלת הרכבת חייבת ליזום מהלך לחיבור בית שמש ל-A1 אם ברצונה להשתתף אי-פעם בחגיגה הזו.
לצפיה ב-'תודה ! הכתבה הוקלטה לארכיון.'
תודה ! הכתבה הוקלטה לארכיון.
07/09/2009 | 21:33
לצפיה ב-'שים : הנה הפואנטה:'
שים : הנה הפואנטה:
07/09/2009 | 21:38
1
3
כפי שציינת במאמר האנגלי מגלובס, להלן האישרור של הדברים, בצד ימין למטה. קרא היטב.
ותודה לחבר הטוב הבכיר מהרכבת שהסב את תשומת ליבי לענין:
לצפיה ב-' תודה, אביתר! הבהרה עבור כל מי שלא יודע'
תודה, אביתר! הבהרה עבור כל מי שלא יודע
07/09/2009 | 22:25
1
על מה מדובר: ב-16 לאוגוסט פורסמה ידיעה בגרסה האנגלית בלבד של "גלובס" אודות המכרז לרכש 15 קטרים חדשים ו-75 קרונות דו-קומתיים. להלן קישור לידיעה ההיא שבינתיים כבר הוחבאה בארכיון של "גלובס", עם גישה למנויים בלבד.
לצפיה ב-'מחממי הכיסאות..'
מחממי הכיסאות..
08/09/2009 | 00:06
היחיד שעושה רושם של אדם רציני הוא הראל..השאר עב"מים
לצפיה ב-'מכרז נוסף של נ.ת.ע'
מכרז נוסף של נ.ת.ע
07/09/2009 | 17:43
1
1
פורסם אתמול ב"הארץ".
לצפיה ב-'תודה ! ייכנס ללוח 092-001: טבלאות'
תודה ! ייכנס ללוח 092-001: טבלאות
07/09/2009 | 21:27
המכרזים לשנים 2008 - 2010.
אם תצטרך: יש לי את כל מכרזי הרכבת מאז 1974.
לילה טוב.
לצפיה ב-' שיפור המתקנים ושרותים בתח"צ בטירת כרמל'
שיפור המתקנים ושרותים בתח"צ בטירת כרמל
08/09/2009 | 12:45
1
סוכם על שיפור שרותי התח"צ והנגשת התחנות לנכים
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה רבה אוהד !'
תודה רבה אוהד !
08/09/2009 | 20:56
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 7/9 '
שרשור הכוונה ומודיעין 7/9
06/09/2009 | 23:46
26
5
לצפיה ב-'אני ראשון רמת גן - היישוב ברכה'
אני ראשון רמת גן - היישוב ברכה
07/09/2009 | 10:17
4
8
בוקר טוב

אני רוצה להגיע ביום שישי בבוקר מרמת גן ליישוב ברכה בשעה 7:45. האם הדבר אפשרי ? ואם כן, כיצד ?
במידה וזה לא אפשרי, האם יהיה אפשרי להגיע ב9:15 - 9:30 לשמורת הטבע עין מחנה ? (אני לוקח בחשבון שאולי זה קצת יהיה מסובך ואני אצטרך להחליף אוטובוסים, מקובל)
תודה !
לצפיה ב-'מאריאל קו 101 מגיע לישוב ברכה, יוצא בשעות'
מאריאל קו 101 מגיע לישוב ברכה, יוצא בשעות
07/09/2009 | 10:39
3
2
6,20 ו- 8,20.
מרמת גן קו 186 לאריאל. לו"ז באתר של דן
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/09/2009 | 11:27
2
4
קודם כל תודה שענית!

קו 101 של איזה חברה ? אגד ? ואיפה אני לוקח אותו ? מאיפה שאני יורד מ 186 ?

בדקתי באתר של דן. יש אוטובוס שיוצא ב 6:30 ויש אוטובוס שיוצא ב 7:10 מתחנה מרכזית. במידה ואקח את זה של 7:10, האם אספיק תוך שעה עד 8:10 להיות באריאל ?

חוץ מזה, שעברתי על השעה 7:10 היה "חלון ענן" קטן "דרך ברקן" על שעות אחרות יש  "דרך צומת ירקון", מה ההבדל לגבי ?
לצפיה ב-'101 הוא עדיין קו של דן, לגבי זמני הנסיעות אני'
101 הוא עדיין קו של דן, לגבי זמני הנסיעות אני
07/09/2009 | 11:58
1
2
לא יכול לענות לך.
בכל מקרה, אם אתה נכנס ללו"ז הקו המתאים עליך להקיש על השעה המבוקשת ותקבל את התחנות.
לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
08/09/2009 | 08:30
1
לצפיה ב-'שלום לכם '
שלום לכם
07/09/2009 | 12:45
2
3
מהי הדרך היעילה והזריזה ביותר להגיע מחדרה לאוניברסיטת בר-אילן?
(באמצעות תחבורה ציבורית כמובן )

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/09/2009 | 13:04
1
1
רכבת לתל אביב מרכז, ומשם קו 64/70 של דן לבר אילן - לוקחים אותם מרחוב על פרשת דרכים ליד התחנה.. או קו 68 של קוים מדרך בגין, ליד אולמי רסיטל.
בשום מקרה לא להשתמש בקו 921 לפתח תקוה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
07/09/2009 | 14:13
1
לצפיה ב-'מאוני' בר אילן לסלמה פינת העלייה בת"א'
מאוני' בר אילן לסלמה פינת העלייה בת"א
07/09/2009 | 13:47
2
4
איך מגיעים בשעות הערב 19.30-20.30? תודה
לצפיה ב-'קו 68 מגיע למרחק של פחות מ-10 דקות הליכה משם'
קו 68 מגיע למרחק של פחות מ-10 דקות הליכה משם
07/09/2009 | 15:27
2
הוא מגיע לתמח"ת.
לצפיה ב-'ובעצם גם קו 70 של דן מגיע'
ובעצם גם קו 70 של דן מגיע
07/09/2009 | 15:27
1
למרחק של כ-10 דקות הליכה משם.
קו 68 הוא של קווים.
לצפיה ב-'מפלורנטין בת"א לפתח תקווה? תודה'
מפלורנטין בת"א לפתח תקווה? תודה
07/09/2009 | 13:48
1
1
לצפיה ב-'ללכת כ-10 עד 15 דקות הליכה איטית'
ללכת כ-10 עד 15 דקות הליכה איטית
07/09/2009 | 15:29
1
לתמח"ת ומשם קווים 50,51 או
ללכת 10 עד 15 דקות הליכה למסוף כרמלית (תלוי היכן אתה בפלורנטין. האם באזור שיותר קרוב למסוף כרמלית או יותר
קרוב לתמח"ת) ולקחת משם קווים 66,82.
לצפיה ב-'ממרכזית ירושלים לתיכון בליך ר"ג הכי מהר'
ממרכזית ירושלים לתיכון בליך ר"ג הכי מהר
07/09/2009 | 14:42
5
2
שלשום שאלתי על זה, אבל לא כ"כ הבנתי את הדרך...
האם כדאי לקחת קו 400 לרמת גן (איזה תחנה ברמת גן?) ואז אוטובוס לבליך(אם יש). או מונית אם זה מתשלם.
או שכדאי קו 480 לת"א ומשם קו לבליך (אם יש)

מה דעתכם?
לצפיה ב-'קו 400 עד מחלף אלוף שדה'
קו 400 עד מחלף אלוף שדה
07/09/2009 | 15:31
4
2
ממחלף אלוף שדה לקחת קווים 35,43 של דן.
בכל מקרה יהיה לך כמה דקות של הליכה מהתחנה של כל אחד משני קווים אלו עד בית הספר, אם כי לא יותר מ-7 דקות הליכה מתונה.
לצפיה ב-'נגיד שירדתי מקו 400 במחלף אלוף שדה'
נגיד שירדתי מקו 400 במחלף אלוף שדה
07/09/2009 | 15:47
3
4
איך מגיעים בדיוק לתחנות של 35 ו43 והאם הן באותה תחנה? באיזה רחוב הן נמצאות?
לצפיה ב-'במחלף אלוף שדה יש מעין מסוף'
במחלף אלוף שדה יש מעין מסוף
07/09/2009 | 16:49
2
3
של אוטובוסים. יש לחפש את הקווים הללו במסוף. כל המסוף קטן מאוד וזה פחות מדקה וחצי הליכה מקצה לקצה, ככה
שאי אפשר לפספס את הקווים הללו.
לשאול את הנהג ו/או הנוסעים האחרים היכן הכי כדאי לרדת בשביל להגיע לביה"ס בליך.
להערכתי לנסוע שתיים או שלוש תחנות, זו נסיעה קצרה של פחות מ-5 דקות.
לצפיה ב-'אוקיי תודה, אבל לאיזה כיוון צריך לסוע?'
אוקיי תודה, אבל לאיזה כיוון צריך לסוע?
07/09/2009 | 18:27
1
3
לכיוון ת"א או לכיוון רמת גן? ובאיזה תחנה צריך לרדת אחרי אלוף שדה? איך התחנה נקראית?
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון'
אם אני זוכר נכון
07/09/2009 | 23:14
3
על התחנות של 55 ו-35 בכיוון שאתה צריך כתוב ת"א, ועל 43 בכיוון שאתה צריך כתוב בת-ים. אלו הכיוונים הנכונים.
לצפיה ב-'קו מחולון לתיכון בליך ברמת-גן'
קו מחולון לתיכון בליך ברמת-גן
07/09/2009 | 19:10
1
2
או לאזור של בליך.
קיים קו כזה?

לעוזרים!
לצפיה ב-'מחולון קו 43 עד אלוף שדה, לרדת באזור רמת חן'
מחולון קו 43 עד אלוף שדה, לרדת באזור רמת חן
07/09/2009 | 19:25
5
ולגשת ברגל לתיכון, הליכה של מספר דקות
לצפיה ב-'איזה קווים מגיעים למגדל המאה ברח' אבן גבירול'
איזה קווים מגיעים למגדל המאה ברח' אבן גבירול
07/09/2009 | 20:03
4
4
מעזריאלי?
תודה
לצפיה ב-'56 של קווים'
56 של קווים
07/09/2009 | 20:11
2
לצפיה ב-'מעזריאלי רק קו 56 בתדירות נמוכה.'
מעזריאלי רק קו 56 בתדירות נמוכה.
07/09/2009 | 20:14
2
1
אם את מגיעה ברכבת עדיף בהרבה לרדת ברכבת מרכז ומשם קווים 20, 61, 62, 64, 166 עד ארלוזרוב/אבן גבירול.
לצפיה ב-'ושכחת גם את קו 55 של קווים'
ושכחת גם את קו 55 של קווים
07/09/2009 | 20:25
1
1
שעוצר באותו רחוב כמו הקווים הללו ויש לו תחנת הורדה גם כן באזור ארלוזורוב את אבן גבירול.
לצפיה ב-'נכון. יש לציין שמרכבת מרכז ולא מעזריאלי.'
נכון. יש לציין שמרכבת מרכז ולא מעזריאלי.
07/09/2009 | 20:26
1
לצפיה ב-'נתוני נוסעים בתחנות- מאי עד אוגוסט 2009'
נתוני נוסעים בתחנות- מאי עד אוגוסט 2009
06/09/2009 | 22:27
57
8
טוב, אז מזמן לא הייתה לנו קצת סטטיסטיקה בפורום. ,בפעם האחרונה פישלתי בגדול והותרתי אתכם ללא נתוני חודש מאי.
ניפגש במאי, אמרתי לאריק (easylivin), ונותרתי בעל חוב כלפיו. חובות, כידוע, צוברים ריבית, ואיזה יום מתאים יותר מאשר יום...
המשך>>
טוב, אז מזמן לא הייתה לנו קצת סטטיסטיקה בפורום. ,בפעם האחרונה פישלתי בגדול והותרתי אתכם ללא נתוני חודש מאי.
ניפגש במאי, אמרתי לאריק (easylivin), ונותרתי בעל חוב כלפיו. חובות, כידוע, צוברים ריבית, ואיזה יום מתאים יותר מאשר יום ההולדת להעניק בו שי צנוע לפורום. אז הנה חודש סטטיסטיקת הנוסעים של חודש מאי בתוספת ריבית על חודשי יולי ואוגוסט, והכול בקובץ אחד.

תודה מיוחדת וגדולה למר שחר וייסמן הנהדר מדוברות הרכבת על השגת הנתונים בהתראה כה קצרה ועל העיתוי הנפלא.

קובי ושאר חובבי הנתונים: יאללה, לעבודה!
לצפיה ב-'וגם היום יחס מחפיר של עובדי הרכבת ברכבת 103'
וגם היום יחס מחפיר של עובדי הרכבת ברכבת 103
06/09/2009 | 22:05
1
מיום א' ליום א' הנסיעה ברכבת הזאת הופכת לזוועתית מתמיד...

אבל עוד לפני שנגיע לסיפור רכבת 103... היום הבחנתי שבכניסה לתחנת ק. מוצקין הוצב יביל.. שהוסב לקופות על מנת להתמודד עם העומס בקופה הבודדת שקיימת בצד של ק. מוצקין... הרעיון מאוד נחמד אבל הביצוע גרוע ביותר...
לצערי תחנת ק. מוצקין סובלת מהזנחה כבדה מאוד הן מצד העיריה והן מצד רכבת ישראל. סידורי ההגעה לתחנה באמצעות תחבורה ציבורית הינה ממש ממש לקויה! (קו 52 עובר פעם ביובל ואין סידורי הסעה מערים אחרות בקריות), המוניות ספיישל מחוסרות מקום חניה מסודר והן חוסמות את הכביש כי הן חייבות לעמוד בכניסה לתחנה. אם העירייה הייתה רוצה לסגור קופה טובה כל מה שהיא הייתה צריכה לעשות זה להעמיד פקח באיזור התחנה, כמות הדוחו"ת שאפשר לתת שם על חניה לא חוקית, הפרעה לתנועה, נהיגה מסוכנת, חציית כיכר בכיוון הנגדי וכל עברת תנועה שאתם יכולים לחשוב עליה מתבצעת באיזור התחנה.
התחנה ממש לא ערוכה לקלוט כל כך הרבה נוסעים וכשם הביקוש ההולך וגובר ככה גוברת גם ההזנחה.
הצד של ק. שמואל הרבה יותר מסודר אך הוא פחות שמיש מסיבה כלשהי (אני מניח שזה קשור בעובדה שרוב הנוסעים מגיעים מהצד של מוצקין..), פניתי כבר עשרות פעמים לעירייה על מנת שיפסיקו עם השטויות ויהפכו את הכביש לחד סטרי אבל אין עם מי לדבר...

עצתי לרכבת ישראל בנושא היא פשוט להרחיב את מבנה התחנה, יש די והותר מקום, המדרכה מאוד רחבה ואפשר לגלוש... צריך להעמיד שם לפחות 2 מכונות כרטוס.

ולעניין רכבת 103, אז גם היום הרכבת DD הכפולה החביבה לא הצליחה לעמוד בביקוש וכבר בק. מוצקין הרכבת התמלאה עד 0 מקום כולל בעמידה, בלב המפרץ אנשים כבר נמחצו... והשיא הגיע בתחנת חוף הכרמל.. כמה וכמה אנשי רכבת פשוט עמדו בכניסה לקרונות וצרחו על החיילים לקום, לזוז, להזיז את התיק, לרדת מהרכבת, להמתין לרכבת הבאה ועוד 10001 דברים....
ואני שואל... באיזה זכות עובד רכבת מרים את קולו על לקוח? האם החייל אינו לקוח? כל כך קשה לבקש את הדברים במקום לצרוח? עובדי הרכבת בעלי חוצפה מאוד גדולה כשזה נוגע לחיילים ולצערי החיילים התמימים בולעים את הפתיון.. בכל פעם עובדי הרכבת מנסים לשכנע את החיילים לרדת מהרכבת בתרוץ של "עוד כמה דקות תגיע עוד רכבת", "הרכבת הבאה תצא לפני הרכבת הזאת" ... זה פשוט בזיון.

הערתי לעובד הרכבת שצרח כמו משוגע אבל יש לי הרגשה שזו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שהוא יעשה את זה.
מישהו צריך ללמד את עובדי הרכבת קצת נימוסים והליכות!!!
לצפיה ב-'בועז לוי יקירי: אתה חייב לחוות דעתך על'
בועז לוי יקירי: אתה חייב לחוות דעתך על
06/09/2009 | 20:30
19
11
הכתבה שנמצאת בקישור המצורף ! שימו לב מה קורה לעיתונאי מוכשר וישר, מקצוען והטוב מכל העיתונאים שהיו כאן בארץ מאז ומעולם בנושא תחבורה ציבורית: (זה גם אומר שמעכשיו יש לנו איש משלנו בתמ"ת !).
מעניין האם גם ידידנו שחר הזלקורן יגיע לדבר כזה בהמשך דרכו???
בועז - תגובתך מחוייבת המציאות, יא מנוול !  
המלעון ממתין....
הנה הקישור: (ידענו שנינו שהאיש מוכשר ! ).
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ניסיון לתיקון הקישור:'
ניסיון לתיקון הקישור:
06/09/2009 | 20:32
11
2
בכל מקרה זה הקישור: לעשות רק קופי-פאסט למעלה.
http://www.port2port.co.il/Index.asp?ArticleID=66654&CategoryID=62
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הקישור עכשיו עובד !'
הקישור עכשיו עובד !
06/09/2009 | 20:32
10
1
לצפיה ב-'וגם מאמר על המטרונית מזוית אחרת:'
וגם מאמר על המטרונית מזוית אחרת:
06/09/2009 | 20:35
3
3
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ההודעה לעיתונות לגבי המכרז להפעלת המטרונית'
ההודעה לעיתונות לגבי המכרז להפעלת המטרונית
07/09/2009 | 08:12
2
6
מצורף הקובץ המקורי בפורמט PDF כפי שפורסם באתר האינטרנט של משרת התחבורה.
לצפיה ב-'משרת=משרד'
משרת=משרד
07/09/2009 | 08:13
2
לצפיה ב-'תודה רבה ! '
תודה רבה !
07/09/2009 | 08:46
1
לצפיה ב-'תגובת המנוול '
תגובת המנוול
06/09/2009 | 22:08
5
1
שרון קדמי הוא ללא ספק מינוי ראוי ביותר לתפקיד. האיש ניחן ביושר ובמקצועיות שלצערנו הולכת ודועכת בקרב הכתבים ה"מקצועיים". את ש.ה צריך להשאיר במקומו. המקום עושה אותו והוא את המקום.
לצפיה ב-''
06/09/2009 | 22:46
4
2
לצפיה ב-'שים לב, ד"ר רייטר.'
שים לב, ד"ר רייטר.
07/09/2009 | 14:19
3
2
קרא היטב את הידיעה ואמור לי האם משהו בה לא נשמע לך מוזר.
יתכן והייתי  צריך לכתוב: משהו שאינו נמצא בה...
לצפיה ב-'תראה: אני דווקא ראיתי ש-'
תראה: אני דווקא ראיתי ש-
07/09/2009 | 19:33
2
2
שכתוב שם: "...שימש ראש המטה המקצועי של בן אליעזר בעת שכיהן כשר התשתיות הלאומיות". שורה זו מעידה על כך שפוליטיקאי ממולח כמו פואד נעזר באיש מקצוע כמו קדמי בענין תשתיתי ואני לא רואה בכך פסול.
צטער: הראש שלי בתאומות ולא הצלחתי לרדת לסוף דעתך. אשמח לפרוש בועז אונקלוס רש"י המנוול !!!
לצפיה ב-'מה שהיה חסר לי בידיעה זה אזכור קטן'
מה שהיה חסר לי בידיעה זה אזכור קטן
07/09/2009 | 21:05
1
1
שמר קדמי שימש עד לא מזמן ככתב "דה-מרקר" ואח"כ בעיתון המתחרה "גלובס". וזה עוד לפני ששאלתי מה היו הנסיבות בהן עזב קדמי את "דה מרקר".
לצפיה ב-'אתה צודק ! לא נכתב מדוע עזב ! לילה טוב.'
אתה צודק ! לא נכתב מדוע עזב ! לילה טוב.
07/09/2009 | 21:24
לצפיה ב-'בנוגע לכתבה א' - האם יתכן שמדי פעם יש גם כמה'
בנוגע לכתבה א' - האם יתכן שמדי פעם יש גם כמה
06/09/2009 | 21:20
4
1
מינויים מקצועיים וראויים? כל הכבוד למר קדמי ולשר בן-אליעזר שבחר בו וחבל שהוא לא מנכ"ל משרד התחבורה....

בנוגע לכתבה ב' - מעבר לעובדה שסביר להניח שמדובר בהעתק-הדבק של הודעה לעיתונות, כ"כ קל לעבוד על אנשים שזה פשוט מעצבן! אבי סיפר לי היום בהתרגשות איך שמע על המכרז עם האוטובוסים הגדולים ורבי הקיבולת שיהיו בחיפה, באורך של 18 (!!!-סימני הקריאה במקור) מטר! 18 מטר!!! אוטובוסים רבי קיבולת! 18 מטר! זה פשוט לא יאומן!
פשוט לא יאומן כמה אף עיתונאי וכמובן שגם שום הדיוטה לא ידע שבסה"כ מדובר במפרקית סטנדרטית ושהוא נפל בפח הספינים של דובר משרדו של השר כץ. פשוט מביך...
אני, אגב, עדיין מנסה להבין על מה הגאווה שבהבאת המפרקיות לחיפה? הלא מדובר בהחזרתן לעיר כעשור לאחר שהוצאו משם - לא מעשה שיש להתגאות בו במיוחד לדעתי.
לצפיה ב-'מדובר באישיות יוצאת דופן בידע, ביושרה'
מדובר באישיות יוצאת דופן בידע, ביושרה
06/09/2009 | 21:39
1
בהבנת תהליכים ובראיית הנולד. קדמי הוא מקצוען של ממש. בכל דבר שנגע - הצליח ! ללא ספק - בן אליעזר ידע את מי לקחת ! אני מסכים שאישיות כמו קדמי צריכה לשבת במשרד התחבורה. אני מכיר את שרון קדמי באופן אישי שנים רבות: האיש מדהים בידע שלו אודות תחבורה ציבורית, ישר כמו סרגל, לא נרתע משום משימה ופשוט אדם דגול !
לגבי הכתבה השניה: כרגיל מעתיקים הודעה לעיתונות מבלי להבין דבר מתוכה !
אביה.
לצפיה ב-'אמת ויציב '
אמת ויציב
06/09/2009 | 22:10
לצפיה ב-'בדיוק כך! בבריטניה קוראים לזה Spin'
בדיוק כך! בבריטניה קוראים לזה Spin
07/09/2009 | 15:14
1
לצפיה ב-'גם אצלנו.'
גם אצלנו.
07/09/2009 | 23:13
לצפיה ב-'בואו נתחיל להריץ עצומה:'
בואו נתחיל להריץ עצומה:
06/09/2009 | 21:57
1
2
ש.ה. למנכ"ל משרד התחבורה!
לצפיה ב-'חה-חה-חה ! ענק !!! '
חה-חה-חה ! ענק !!!
06/09/2009 | 22:05
לצפיה ב-' שאלות ותהיות '
שאלות ותהיות
06/09/2009 | 18:48
53
18
המשך>>
לצפיה ב-' שתי חדשות תח"צ'
שתי חדשות תח"צ
06/09/2009 | 16:35
27
4
בידיעות אחרונות מהיום ("ממון") נמסר, כי בשבועות הקרובים צפויה הפחתה בשיעור 50 אחוז בדמי הנסיעה ברכבת מדימונה לבאר שבע, במטרה לעודד את הנסיעה בקו זה. לצורך זה אמורה העיריה להפעיל שאטל עירוני לתחנת הרכבת.

בידיעה אחרת של כתב קול ישראל לענייני תחבורה, אלון שני, נאמר, כי משרד התחבורה פרסם מכרז להפעלת קווי המטרונית בחיפה. מדובר בהפעלה של 100 כלי רכב במשך 12 שנים. בין החברות שאמורות להתמודד: דן ואגד תעבורה
לצפיה ב-'קו דימונה-ב"ש'
קו דימונה-ב"ש
06/09/2009 | 16:43
2
1
מישהו נוסע בקו הזה?
3 רכבות ביום אם לא פחות ><
לצפיה ב-'4 או 5 פעמי ביום...,'
4 או 5 פעמי ביום...,
06/09/2009 | 17:01
הלוך ושוב,עם מערך בודד של IC3.
לצפיה ב-'4 רכבות יומיות'
4 רכבות יומיות
06/09/2009 | 22:09
2 בבוקר ו2 בשעות האחה"צ. הקו הוא לא דימונה ב"ש אלא בעיקר קו דימונה ת"א עם החלפה בב"ש צפון
לצפיה ב-'צעד חיובי'
צעד חיובי
06/09/2009 | 17:14
2
2
בנוגע לקו בדימונה. נראה עד כמה הוא גם יועיל.
לצפיה ב-'כמו כוסות רוח למת...'
כמו כוסות רוח למת...
06/09/2009 | 21:34
1
לצפיה ב-'תכלס '
תכלס
07/09/2009 | 11:19
לצפיה ב-'כתבה על מכרז המטרונית וסיום שלב ציר הגיבורים'
כתבה על מכרז המטרונית וסיום שלב ציר הגיבורים
06/09/2009 | 17:29
2
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ובתמונה מופיעה רכבת קלה...'
ובתמונה מופיעה רכבת קלה...
06/09/2009 | 21:24
1
למה?
כל כך קשה למצוא תמונה של אוטובוס רב קיבולת?
לצפיה ב-'כי עירית חיפה'
כי עירית חיפה
06/09/2009 | 21:31
עדיין מאכילה את תושביה לוקשים שמדובר ברק"ל.
לצפיה ב-'תגידו'
תגידו
06/09/2009 | 18:07
2
רק לי השם הזה מטרונית כואב בשפיץ של האוזן

רגע של עברית:
מטרונה, מטרונא, מטרונית, מטרוניתא, מטרוניתה

http://www.ynet.co.il/yaan/0,7340,L-24686-PreYaan,...

http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/shana/ganan-1....
לצפיה ב-'עוד דרשו חכמים'
עוד דרשו חכמים
06/09/2009 | 18:13
אליבא ד'מעריב

מטרוניתא היא גברת רומאית נכבדה, ויש לה בסיפור התלמודי תפקיד קבוע. היא מציקה לחכמינו בכל מיני שאלות. הג'וב שלה הוא לגרום לחכם לשלוף את התשובה הנכונה והשנונה ביותר, ובסוף המטרוניתא תודה שעם ישראל ותורתו הם הכי הכי. המטרוניתא בדרך כלל לא מזיקה ואפילו נראה שבסתר לבה היא אוהדת את היהודים, השאלות שלה הגיוניות ומלאות חוש הומור בדרך כלל, ותמיד זה נגמר בטוב.

http://www.nrg.co.il/online/11/ART1/070/648.html
לצפיה ב-'גם לי זה צורם.'
גם לי זה צורם.
06/09/2009 | 21:37
ואגב, אין צורך בגרש אחרי "אליבא ד".
לצפיה ב-'התייקרות מחירי הנסיעה במוניות בנסיעה מיוחדת'
התייקרות מחירי הנסיעה במוניות בנסיעה מיוחדת
06/09/2009 | 18:36
מחירי הנסיעה במוניות בנסיעה מיוחדת התייקרו מהבוקר בשיעור של קרוב לחמישה אחוזים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בנוגע לדימונה'
בנוגע לדימונה
06/09/2009 | 18:37
10
2
לא כדאי להפעיל את השאטל ישירות לבאר שבע? גם חסכוני יותר וגם מהיר יותר....
לצפיה ב-'לא זו הדרך להחיות את הקו לדימונה'
לא זו הדרך להחיות את הקו לדימונה
06/09/2009 | 21:27
9
2
אם רוצים באמת לעלות את השימוש ברכבות בקן ב"ש - דימונה, צריך ליצור כרטוס משותף רכבת/אוטובוס לאילת כאשר אוטובוסים אוספים נוסעים מתחנת דימונה (שבמקרה זה למיקומה מחוץ לדימונה ובסמוך לכביש ב"ש סדום יש דווקא יתרון).אם אכן רכבות יגיעו בתום ההכפלה למצב בו מת"א ההגנה לב"ש צפון הנסיעה נמשכת 55 דקות, מחוף הכרמל לב"ש צפון הנסיעה נמשכת 1:50 ומנהריה לב"ש צפון הנסיעה נמשכת כשעתיים וחצי, הרי שהרבה אנשים שנוסעים בתח"צ מהצפון ומגוש דן לאילת יעדיפו את הסידור הנ"ל שכן הוא מהיר יותר, נח יותר בקטע הנסיעה הרכבתי ופחות מונוטוני מנסיעה משמימה וממושכת באוטובוס.
לצפיה ב-'למה להחיות את הקו? למי זה טוב'
למה להחיות את הקו? למי זה טוב
06/09/2009 | 21:38
4
1
חוץ מלאגו של איזה פוליטיקאי או שניים?
לצפיה ב-'לכל מי שנוסע ב-991 ואינו מזוכיסט'
לכל מי שנוסע ב-991 ואינו מזוכיסט
06/09/2009 | 22:04
1
ולהרבה אחרים שהיו מעדיפים לעשות בין שליש לחצי הדרך לאילת בנסיעה רכבתית נינוחה שאותה ניתן לנצל לקריאה שימוש בלפטופ וכו', על פני נסיעה מייגעת וחסרת מעש באוטובוס (שאותה ממילא אף אחד לא יחמיץ במקטע הארוך שבין דימונה לאילת).
לצפיה ב-'זה טוב למדינה'
זה טוב למדינה
07/09/2009 | 11:32
2
להורדת אבטלה באיזור דימונה
לנגישות למרכז עירוני
לפיתוח של האיזור
לעלייה ברמת החיים
שאני אמשיך? (יש לי עוד הרבה)
לצפיה ב-'הקו במתכונתו הנוכחית לא יועיל לכל מה שציינת'
הקו במתכונתו הנוכחית לא יועיל לכל מה שציינת
07/09/2009 | 16:43
1
אני בהחלט בעד שיפור הקו והפיכתו לאטרקטיבי.
לצפיה ב-'הוזלת המחיר לבדה לא תספיק ע"מ לשקם את הקו'
הוזלת המחיר לבדה לא תספיק ע"מ לשקם את הקו
07/09/2009 | 18:07
לדימונה. נדרשים מספר צעדים ע"מ להגדיל את אטרקטיביות הקו. מאחר ודשנו בכך לא מעט, לא אחזור ואזכיר את אותם הצעדים הנדרשים. בר"י יודעים מה נדרש, והמנכ"ל אף הביע זאת במלים בפגישתו עם חברי הפורום. אומר רק שאם כבר הולכים על מהלך בודד, עדיף היה להשלים את משולש המסילות  לב"ש מרכז על פני הוזלת מחיר הנסיעה. הכנה למשולש זה קיימת במסגרת פרויקט הכפלת הקו לב"ש וביצועה מתוכנן בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'אף אחד לא יעדיף לנסוע ככה כי זה לא משתלם.'
אף אחד לא יעדיף לנסוע ככה כי זה לא משתלם.
06/09/2009 | 22:27
2
כיום מחיר הנסיעה באוטובוס אגד מבאר שבע לאילת לא נמוך משמעותית ממחיר הנסיעה מחיפה לאילת ומת"א לאילת.
אם קונים הלוך ושוב הפער אפילו מצטמצם עוד יותר.
וכבר מזמן לא חייבים לנסוע ב-991. יש את 990 מחוף הכרמל ואת 993 ממרכזית המפרץ שאפילו יותר טוב למי שבא מנהריה.
באשר לזמן הנסיעה, אני לא יודע מתי נסעת פעם אחרונה ברכבת לבאר שבע, אך זמן הנסיעה מנהריה לבאר שבע הוא 3 שעות בדיוק. במידה ואין עיכובים כמובן.
לצפיה ב-'רעיון גאוני '
רעיון גאוני
07/09/2009 | 11:26
2
2
לעלות על רכבת בחיפה ולנסוע בנוחות
עד דימונה ושם להחליף לאוטובוס עד אילת.

יש מצב שזה אפשרי היום רק אף אחד לא יודע על זה?
בשביל זה הייתי נוטש את הרכב הפרטי שלי כדי לנסוע לאילת.
לצפיה ב-'צר לי אבל רכבת פשוט יותר נוחה מאוטובוס'
צר לי אבל רכבת פשוט יותר נוחה מאוטובוס
07/09/2009 | 11:42
אין לי שום דבר נגד אוטובוסים
אבל נסיעה באוטובוס מחיפה לאילת זה
לא חוויה שאני הייתי מאחל למישהו

ברכבת פחות מרגישים את הדרך
אפשר ללכת לשירותים לא רק בהפסקות
הכסאות יותר נוחים ורחבים.
אפשר לקום תוך כדי הנסיעה וללכת קצת כדי למתוח שרירים
ולא תלויים בפקקים רמזורים וכו...

אני נסעתי באוטובוסים באירופה עם כל הנוחות שיש כולל שירותים באוטובוס כיסאות מעור וכו...
עדיין הייתי מעדיף לנסוע ברכבת.
לצפיה ב-'זה רק עניין של ניהול נכון.'
זה רק עניין של ניהול נכון.
07/09/2009 | 12:49
1
כל התשתית קיימת, מה שנשאר זה רק ניהול נכון של העניין, כלומר שיהיה מצב תקין בו הרכבת מגיעה לדימונה והאוטובוסים כבר מחכים לה, המקומות מסומנים באופן ברור מראש, הכרטוס אחיד, וכמובן האוטובוסים מחכים קרוב מאוד לרכבת, כך שהמעטים שמביאים מזוודות 40 קילו של תיירים מאירופה לא יצטרכו לסבול.

כנ"ל בכיוון השני.

כל מה שצריך זה רק רצון טוב, ומהמוצר הזה אין הרבה במשרד התחבורה הישראלי, לצערנו. ע"ע "רב קו", "קוים", וכו'
לצפיה ב-' "תל אביב צריכה להכחיד הרגלים מעוותים,'
"תל אביב צריכה להכחיד הרגלים מעוותים,
06/09/2009 | 23:22
1
1
ומהר"

מאמר מאת אביב לביא במעריב
לצפיה ב-' צודק בריבוע!'
צודק בריבוע!
07/09/2009 | 20:15
לצפיה ב-'נוסעת נפצעה בקו 271 מפליטת כדור'
נוסעת נפצעה בקו 271 מפליטת כדור
07/09/2009 | 00:53
1
זה קרה בלילה בשעה 23:00 בערך
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'"חידושים" שמצאתי היום בבאר-שבע...,'
"חידושים" שמצאתי היום בבאר-שבע...,
06/09/2009 | 15:31
33
9
במסוף העירוני ובתחנה המרכזית.
לצפיה ב-'מטרודן :53-713-68'
מטרודן :53-713-68
06/09/2009 | 15:47
9
36
באיזה דגם מדובר?

כמו-כן נצפה חולף במסוף 53-741-68.

האם בכל-זאת מטרודן הולכת על רכישת מכונות חדשות?
לצפיה ב-'VOLVO B7R LE עם מרכב PIONEER'
VOLVO B7R LE עם מרכב PIONEER
06/09/2009 | 16:22
6
6
לצפיה ב-'תודה על המידע!'
תודה על המידע!
06/09/2009 | 16:59
4
לצפיה ב-'מה ההבדל בין B7L ל- B7R?'
מה ההבדל בין B7L ל- B7R?
06/09/2009 | 17:27
4
9
לצפיה ב-'B7L הוא אוטובוס עירוני נמוך רצפה.'
B7L הוא אוטובוס עירוני נמוך רצפה.
06/09/2009 | 21:22
3
8
הדגם הזה לא מיוצר יותר ואותו החליף ה-B9L.
לעומתו, ה-B7R היא שלדה פרברית וה-B7RLE הוא אוטובוס עירוני נמוך כניסה כמו ה-B12BLE.
לצפיה ב-'ואין לו מקרר\שירותים\תא טלפון '
ואין לו מקרר\שירותים\תא טלפון
07/09/2009 | 01:58
2
4
לצפיה ב-'כי זה Low Entery והמנוע שוכב.'
כי זה Low Entery והמנוע שוכב.
07/09/2009 | 18:22
1
4
כך שיש מקום לרדיאטור מתחת לרצפה המוגבהת ואין צורך בתא טלפון.
לצפיה ב-'אני יודע, רק ציינתי את העובדות '
אני יודע, רק ציינתי את העובדות
08/09/2009 | 00:59
2
לצפיה ב-'המזגן הוא מדגם חדש של אוירם.'
המזגן הוא מדגם חדש של אוירם.
06/09/2009 | 22:29
1
3
נקווה שיתמודד טוב עם החום הבאר שבעי.
לצפיה ב-'מידע מעניין,שוה בדיקה.'
מידע מעניין,שוה בדיקה.
06/09/2009 | 23:30
1
לצפיה ב-'34-942-60 :תור-בוס נבחרת ישראל'
34-942-60 :תור-בוס נבחרת ישראל
06/09/2009 | 15:52
17
כשהוריד נוסעים לא ניתן היה לזהות מס' קו,רק מלפנים הבחנתי שהיה מדובר בקו 367 (הגיע מראשון-לציון),אם לא מסתכלים טוב,קשה לזהות לאיזו חברה שייך.
לצפיה ב-'55-888-60'
55-888-60
06/09/2009 | 15:55
18
16
מה קרה,תור-בוס החלה להכניס איריזארים לתחבורה הצבורית?מסכן מי שצריך לנסוע בדבר כזה.על-אף שכבר ראיתי גם דגם אפולו אצלם,לא ממש דגמים מתאים לתח"ץ.
לצפיה ב-'יש לו בכלל מכונת כירטוס?'
יש לו בכלל מכונת כירטוס?
06/09/2009 | 20:54
11
3
תודה על התמונות
לצפיה ב-'לא יודע,אני מניח שכן.'
לא יודע,אני מניח שכן.
06/09/2009 | 21:20
5
לצפיה ב-'לא, אין לו.'
לא, אין לו.
06/09/2009 | 22:01
7
4
בד"כ עולה לאוטובוסים המתגברים האלה מישהו עם מכשיר כרטוס, שם אוטו על ההגה ומנפיק ממנו כרטיסים,  ברגע שהוא מסיים לקלוט נוסעים הוא יורד מהאוטובוס ועולה אליו הנהג שמבצע את הנסיעה.
לצפיה ב-' ל-30-942-60 יש מכשיר כירטוס קבוע.'
ל-30-942-60 יש מכשיר כירטוס קבוע.
06/09/2009 | 22:16
6
6
אחת מכמה מכונות של תור בוס עם מכשיר כירטוס, הן מתגברות את הקווים המאספים.
מה שאתה מתאר נעשה רק בקווים הישירים.
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שהתכוונת לאיריזר...'
עכשיו ראיתי שהתכוונת לאיריזר...
06/09/2009 | 22:18
5
3
כמובן שלאיריזר אין מכשיר כירטוס. מתגבר רק את קו 370.
לצפיה ב-'ואללה? '
ואללה?
06/09/2009 | 22:31
4
2
לצפיה ב-'בעצם יכול להיות שהוא מתגבר גם את סופרבוס...'
בעצם יכול להיות שהוא מתגבר גם את סופרבוס...
06/09/2009 | 22:37
3
4
לצפיה ב-'וממתי לסופרבוס יש מכשירי כרטוס??'
וממתי לסופרבוס יש מכשירי כרטוס??
06/09/2009 | 22:54
2
5
בקושי כרטיסי נייר יש להם.
לצפיה ב-'בגלל זה שם הוא יכול לעבוד גם בלי "מכשיר נייד"'
בגלל זה שם הוא יכול לעבוד גם בלי "מכשיר נייד"
06/09/2009 | 23:00
1
2
לצפיה ב-'המתגברים של סופרבוס לא מתעסקים'
המתגברים של סופרבוס לא מתעסקים
07/09/2009 | 00:01
3
כלל עם כסף או כרטיסים.
בכניסה לקרית ספר עולה מישהו עם שקית ופחית כרטיסים ומוכר כרטיסים לנוסעים לפני שהם יורדים.
אגב ניו-סנצ'ורי: ביום ו' ראיתי כמה של כל מיני חברות שתיגברו את סופרבוס ובבני ברק ראיתי גם כמה מטאורים......
לצפיה ב-'יש לו מכשיר כירטוס קבוע.'
יש לו מכשיר כירטוס קבוע.
06/09/2009 | 22:13
1
2
אוטובוס בלי מכשיר כירטוס לא יכול לעבוד בקו 367.
לתור בוס יש כמה מארסים עם מכשירי כירטוס של מטרופולין. יש מספר נהגים של תור בוס שמחזיקים תיק ומודול והם אלה שעובדים על המכונות האלו. יש להם סידורים קבועים בימי ראשון וחמישי ובשאר הימים הם עושים ויזות עם אותן מכונות.
לצפיה ב-'התכוונתי למארס 34-942-60. לאיריזר אין מכשיר.'
התכוונתי למארס 34-942-60. לאיריזר אין מכשיר.
06/09/2009 | 22:18
4
לצפיה ב-'למה מסכן????'
למה מסכן????
06/09/2009 | 22:00
1
2
אם האוטובוס הזה טוב לכל מיני טיולים בארץ הוא בטוח טוב לנסיעות בין תל אביב לבאר שבע, מה זה שהוא הרבה יותר מרווח ונוח לנוסע מכל הוולוואים שנוסעים בקווים האלה בד"כ.
לצפיה ב-'איזה נוח'
איזה נוח
06/09/2009 | 23:22
5
מאלה שהכרתי כאלה בחברות פרטיות,יש בהם יותר מדי מדרגות,מושבים שנותנים לך הרגשה כאילו אתה אמור להחליק מהם,מעבר צר בין המושבים ולרוב דלת אחורית בסוף שזה עוד חסרון.

אין פה ענין של וולוו או מרצדס,אלא ענין של המרכב.אם מדובר במארסים או בברק 21 כפי שיש באגד ובמטרופולין,ישנה רק בעיה של המרווחים בין חלק מהמושבים,אבל גם כאן זו תוצאה של מדיניות מכוונת של החברות לדחוס כמה שיותר מקומות ישיבה.

מבחינה זו האיריזארים לא שונים מהסידראלים ומהאפולו,מרכבים אלה יוצרו כדי להוות מעין,אבל אלה לא יותר מאשר "חלליות לעניים".
לצפיה ב-'דווקא לסוע בדבר כזה'
דווקא לסוע בדבר כזה
06/09/2009 | 22:06
1
2
בין ת"א לב"ש זה תענוג. המרכב הנ"ל נוח מאוד
לצפיה ב-'לא בשבילי!'
לא בשבילי!
06/09/2009 | 23:24
2
לצפיה ב-'מסכן?! למה?! איריזר הוא המרכב המפנק ביותר!'
מסכן?! למה?! איריזר הוא המרכב המפנק ביותר!
06/09/2009 | 22:20
1
2
לצפיה ב-'אבוי ל"פינוקים" כאלה!!!'
אבוי ל"פינוקים" כאלה!!!
06/09/2009 | 23:25
3
לצפיה ב-'עד כאן בינתיים------------------------------!'
עד כאן בינתיים------------------------------!
06/09/2009 | 15:56
3
לצפיה ב-' אלון'
אלון
06/09/2009 | 16:26
1
1
לצפיה ב-'לשרותכם ככל שיתאפשר,אוהד!'
לשרותכם ככל שיתאפשר,אוהד!
06/09/2009 | 16:59
2
לצפיה ב-'רק"ל י-ם - שרשור שאלות טכניות'
רק"ל י-ם - שרשור שאלות טכניות
06/09/2009 | 13:57
16
2
במסגרת שת"פ של הפורום עם חברת סיטיפס, אנו מתחילים בסדרת שרשורי שו"ת כדי לקבל מענה על כל שאלותינו בענין הרכבת הקלה בירושלים.

השרשורים יתחלקו לפי נושאים ורק שאלות בנושא השרשור תיעננה
בשרשור זה אתם מוזמנים לשאול שאלות בנושאים טכניים בלבד הקשורים בתפעול הרכבת הקלה, הדפו, הציוד הנייד, המסילות וכו' וכו'.

לאחר ריכוז השאלות, סינונן ועריכתן הן תועברנה לצוות הטכני וההנדסי של החברה בראשות אלכז קרוסקין, סמנכ"ל ההנדסה.
לצפיה ב-'נסיעה על פסי רכבת ישראל'
נסיעה על פסי רכבת ישראל
06/09/2009 | 16:55
4
האם המאפיינים של גלגלי ופסי המערכת הירושלמית יאפשרו בעתיד לרכבות קלות לנסוע על פסי רכבת ישראל, במתכונת הנהוגה בין היתר ב-Karlsruhe ו-Saarbruecken או לחילופין, לרכבות דיזל קלות לנסוע על פסי הרכבת הקלה ברחובות העיר, כמו ב-Zwickau?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה יהיו סדורי בטחון ברק"ל?'
מה יהיו סדורי בטחון ברק"ל?
06/09/2009 | 18:03
3
האם יהיה מאבטח בכל תחנה? בכל רכבת?
לצפיה ב-'"אחלה מטרה" למחבלי החמא"ס...,'
"אחלה מטרה" למחבלי החמא"ס...,
06/09/2009 | 23:26
2
1
ולסתם מיידי אבנים בשכונות הערביות.
לצפיה ב-'חשבתי שה``פתח`` הם אלו שיושבים'
חשבתי שה``פתח`` הם אלו שיושבים
07/09/2009 | 00:17
1
בגדה המערבית.
לצפיה ב-'יש מכל וכל...,'
יש מכל וכל...,
07/09/2009 | 08:23
וכי יש מי שיותר טוב?זה נבלה וזה טרפה.
לצפיה ב-'בלימת רכבות קלות:'
בלימת רכבות קלות:
06/09/2009 | 17:07
2
1
האם מדובר בבלימה שבה מנועי הרכבת הופכים אנרגיה קינטית חזרה לאנרגיה חשמלית? (דבר המנמיך משמעותית את צריכת החשמל הכללית של המערכת)
לצפיה ב-'a.k.a. regenerative braking'
a.k.a. regenerative braking
06/09/2009 | 18:07
1
קישור למאמר בנושא:
http://en.wikipedia.org/wiki/Regenerative_brake
לצפיה ב-'המון חומר! אקרא מאוחר יותר (אם בכלל)!'
המון חומר! אקרא מאוחר יותר (אם בכלל)!
06/09/2009 | 20:16
לצפיה ב-'מערך הכרטוס'
מערך הכרטוס
06/09/2009 | 17:34
2
מה יהיה אופיו של מערך הכרטוס ואיפה הוא ימקום ברכבת ...
לצפיה ב-'עוד על מערך הכרטוס...'
עוד על מערך הכרטוס...
07/09/2009 | 01:37
עד כמה הכרטוס יהיה "שקוף" להחלפה בין אוטובוס לרכבת הקלה? האם יהיה כרטיס נסיעה ומחיר אחיד לכולם בלי קשר למספר ההחלפות או לאמצעי התחבורה?
לצפיה ב-'האם יהיו מבקרי כרטיסים '
האם יהיו מבקרי כרטיסים
07/09/2009 | 19:12
לצפיה ב-'אוסיף מספר שאלות מעצמי'
אוסיף מספר שאלות מעצמי
06/09/2009 | 17:42
1
1. איתות - איזו מערכת איתות תותקן לאורך הקו? האם יהיו רמזורים ייעודיים לרכבות ואם כן איזה?
2. היכן לאורך הקו יהיו מסוטים מלבד הדפו? אני מכיר את המסוט הכפול בקצה הקו בקרית יובל, מסוט בשד' הרצל ואחד נוסף בכביש מס' 1. למה שני המסוטים לעיל הינם חד כיווניים בלבד? הבנתי גם שתהיה מסילת עיתוק בתחנה המרכזית. האם ישנם מקומות נוספים בהם יהיו 3 מסילות?
3. האם מצברים הרכבת מסוגלים לספק לה כוח מספק לנסיעה קצרה במקרה של נפילת מתח ואם כן לאיזה מרחק?
4. האם כל המסילות בדפו כבר מוכנות ומחושמלות?
5. לאורך המסילות הונחו צינורות רבים (קשיחים אפורים וגמישים אדומים) לתשתיות שונות - חשמל, תקשורת וכו'. למה כ"כ הרבה צינורות?

בטח אזכר בעוד כמה בהמשך...
לצפיה ב-'שיפועים'
שיפועים
06/09/2009 | 18:06
ראשית, כל הכבוד, דוד, על היוזמה הברוכה.
שאלותיי:
מהו אחוז השיפוע המקסימלי שקיים בקו המוארך להדסה עין כרם?
מהו השיפוע המקסימלי שבו יכולה הרק"ל הירושלמית לטפס?

לצפיה ב-'דיפורמציית שלדה כתוצאה מתאונה:'
דיפורמציית שלדה כתוצאה מתאונה:
06/09/2009 | 20:02
1
האם במקרה של תאונת דרכים (חס וחלילה), בה יפגע מערך קרונוע פגיעות פח ומרכב קשות ותהא פגיעה בשלדה, יתכן תיקון המערך בדיפו הירושלמי באמצעות שולחן מתיחה, יישור ואיזון שלדה תואם בגודלו, או שתאלצו לשלוח את המערך הפגוע לתיקון בסדנאות הרכבת בקישון או במפעלי אלסטום בלה-רושל? מהי המדיניות בענין זה?
כוונתי היא לדעת כיצד יבוצע שיקום מלא של מערך פגוע. האם אתם ערוכים לכל סוג של תיקון? (למעט השבתת שמאי כמובן).
תודה על תשובה מפורטת.
לצפיה ב-'נסיעה בשלג כבד:'
נסיעה בשלג כבד:
07/09/2009 | 12:15
1
ידוע לי שלמסילת ברזל יש יתרון בולט לעומת כביש במקרים של היערמות שלג והצטברות קרח.
השאלה היא, עד איזה גובה היערמות שלג ניתן להסיע את הרכבת ללא צורך בפינוי השלג מראש ע"י רכבי הפילוס של עיריית ירושלים?
לצפיה ב-'והאם כל תוואי הרק"ל מותאם למעבר רכב הפילוס?'
והאם כל תוואי הרק"ל מותאם למעבר רכב הפילוס?
07/09/2009 | 19:11
לצפיה ב-'אמש נחנכה תחנת יבנה מזרח'
אמש נחנכה תחנת יבנה מזרח
06/09/2009 | 13:46
25
19
במוצאי שבת (5.9.09) פתחה רכבת ישראל את תחנת הרכבת החדשה ביבנה, בהשקעה של כ – 20 מיליון ₪.
בתחנה צפויים לעבור כ-600 אלף איש השנה.
הרכבת הראשונה נכנסה לתחנת החדשה במוצאי שבת ה- 5.9.09 בשעה 21:30 לכיוון בנימינה. עובדי הרכבת חילקו פרחים לנוסעים שהגיעו אל התחנה החדשה.
לצפיה ב-'==1=='
==1==
06/09/2009 | 13:47
1
10
לצפיה ב-'רציפים?'
רציפים?
06/09/2009 | 15:12
7
את הרציפים לא שיפצו במסגרת התחנה החדשה?
מה משאירים את השיפוץ לזמן שיבנו עוד רציף?
לצפיה ב-'==2=='
==2==
06/09/2009 | 13:47
8
לצפיה ב-'==3=='
==3==
06/09/2009 | 13:48
5
לצפיה ב-'==4=='
==4==
06/09/2009 | 13:49
4
לצפיה ב-'==5=='
==5==
06/09/2009 | 13:49
6
לצפיה ב-'==6=='
==6==
06/09/2009 | 13:50
3
7
לצפיה ב-'תודה על העדכון, דוד!'
תודה על העדכון, דוד!
06/09/2009 | 15:47
3
לצפיה ב-'יבנה מזרח היא בסך הכל שיפוץ הנוכחית?'
יבנה מזרח היא בסך הכל שיפוץ הנוכחית?
06/09/2009 | 17:26
1
4
לצפיה ב-'לא שיפוץ אלא מבנה חדש שהוקם במקום היביל שהיה.'
לא שיפוץ אלא מבנה חדש שהוקם במקום היביל שהיה.
06/09/2009 | 18:11
6
סוף-סוף התחנה הזאת קיבלה בניין נורמלי, כמו שצריך היה להיות מלכתחילה. בעתיד גם הרציף עצמון ישודרג ויוקם גם רציף נוסף במסגרת הכפלת קטע רחובות - פלשת.  שם התחנה שונה מ-"יבנה" ל-"יבנה מזרח", משום שתחנה נוספת בשם "יבנה מערב" מוקמת כעת ליד מחלף יבנה (בסמוך ל"תחנה המרכזית" של יבנה).
לצפיה ב-'תגיד אתה הצלם הרישמי של הרכבת'
תגיד אתה הצלם הרישמי של הרכבת
06/09/2009 | 14:45
1
2
לצפיה ב-'עוד לא '
עוד לא
06/09/2009 | 14:54
2
התמונות הן תמונות רשמיות של דוברות הרכבת שקיבלתי בצירוף ההודעה לעיתונות.
לצפיה ב-' דוד'
דוד
06/09/2009 | 16:28
2
לצפיה ב-'תודה+עדכון מהשטח'
תודה+עדכון מהשטח
06/09/2009 | 17:48
10
3
הבוקר חזרתי לעבודה לאחר "חופשה" בת 3 שבועות - בדיוק ע"מ לחנוך את התחנה המחודשת.
המבנה די גנרי ושטנצי, אך נעים ובעיקר ממוזג...
כרגע החניה החדשה לא נותנת שום יתרון על פני חניית השוק הישנה, כי החלקים הקרובים למבנה שמורים לאוטובוסים, מוניות, הורדת והעלאת נוסעים... (שמתי לב שהמקומות להעלאה/הורדה היו תפוסים ע"י "חונים לטווח ארוך" שלא ממש העלו והורידו אף אחד. מעניין אם תהיה שם בכלל אכיפה של הנושא.)
עם זאת, הכניסה לחניית החצץ שמאחורי החניה החדשה הוסדרה וביום שלישי (יום השוק) נראה כיצד המשטר החדש משפיע על התנועה והחניה. התקווה היא שבהמשך חניית החצץ תוסדר ותיסלל ויבוא הקץ לסיוט של יום שלישי.

לאחר מעבר בסבסבות (הראשונות ביבנה מאז ימיו של ר' יוחנן בן זכאי!) הגעתי לבונוס העיקרי של התחנה ה"חדשה": הגשר!

כן, הגענו למאה ה-19, ובמקום להדחק כמו עדר בהמות בדרך לשוחט לתוך מיטת הסדום של גשר המתכת הנורא, יש מעבר נוח, ישר, רחב (!), מרווח ואפילו מרוצף יפה. ממש ימות המשיח.

הרציף הוא אותו הג'יפה, ואין בינתיים סימנים לעבודות שיפוצו. נשאיר משהו גם ל-2012.
הדיילות היפות חילקו פרחים גם בבוקר!

סה"כ יום יפה בשדות הפלשתים.

והערה לאריק/דניאל: היום עקב צירוף מקרים מעצבן הזדמן לי שלא כמנהגי לנסוע עד תחנת אשדוד ולראות בדרך את העבודות באיזור צומת (לימים:מחלף...) פלשת. אכן נראות עבודות בשטח, לא ברור מה עושים שם והאם מדובר במכרז שביצועו אמור לארוך 32 חודש. בכל מקרה יהיה שווה לעקוב ולדווח - משימה לאשדודיים שבינינו.

לצפיה ב-'תודה רבה לדוד, ולוילהלם על הדיווח המשלים.'
תודה רבה לדוד, ולוילהלם על הדיווח המשלים.
06/09/2009 | 17:59
1
2
אכן יהיה שווה לעקוב אחר המתרחש במחלף פלשת. ווילי: הג'וב פנוי וכולו שלך.
לצפיה ב-'אבל בשביל זה אני צריך לנסוע לאשדוד...'
אבל בשביל זה אני צריך לנסוע לאשדוד...
08/09/2009 | 16:54
1
כך שנראה לי שיש מועמדים טובים יותר.
עם זאת קבל דיווח בונוס: במסגרת העבודות בין רחובות ויבנה הושלם הגשר מעל מפגש בית גמליאל (לא נפתח או משהו דומה, רק הושלם פיסית). אולי רמי יביא תמונות מהשטח...
לצפיה ב-'את העבודות בפלשת אפשר לראות גם מחלון הרכבת:'
את העבודות בפלשת אפשר לראות גם מחלון הרכבת:
06/09/2009 | 18:53
3
1
בין היתר, רואים היטב את הקשת המסילתית העתידית לכיוון הנמל. לכן סביר להניח שהעבודות הן במסגרת המחלף המסילתי ולא משהו אחר.

תודה על העדכון מהשטח. ושאלה לי בקשר לרציף ביבנה: האם הוא נמוך באופן משמעותי מהתקן של רכבת ישראל? האם הוא מקשה על עלייה/ירידה של נוסעים? (אני שואל כי לדברי "רכבת ישראל", התחנה מותאמת כעת לצרכי הנכים. האמנם?..)
לצפיה ב-'כמובן, כך ראיתי אותן.'
כמובן, כך ראיתי אותן.
08/09/2009 | 17:06
2
1
אבל בד"כ אני לא מגיע לשם ברכבת, הפעם זה היה צירוף מקרים כמו שכתבתי.

ולשאלתך: אין קשר לרציף. הרציף נראה לי באותו גובה של הרציפים האחרים, לא רואים הבדל משמעותי ואין בעיה לעלות. הטענה של הרכבת שהתחנה הותאמה לצרכי נכים לא קשורה לרציף: היא מתכוונת לגשר האיום, שהוחלף במעבר בטוח וישר. הגשר (בנוסף לשאר מגרעותיו) הסתיים בשלוש מדרגות מתכת תלולות שמנעו גישה לנכים. הדרך היחידה של הנכים להכנס לרציף היתה דרך הגשר/שער הדרומיים של התחנה, שתמיד היו סגורים (כלומר היה עליהם לתאם מראש עם אנשי התחנה, להגיע לגשר הדרומי ולקוות שיפתחו להם.) עכשיו הם יכולים להכנס לרציף בלי בעיות. שני הגשרים הישנים של התחנה חסומים כעת בגדר. עד כאן משדות פלשת...
לצפיה ב-'תודה לך גם על העדכון הזה! כאמור, נמשיך לעקוב'
תודה לך גם על העדכון הזה! כאמור, נמשיך לעקוב
08/09/2009 | 19:12
1
1
אחרי העבודות בפלשת - ומי ייתן, אולי בעוד שלוש שנים או קצת יותר תהיה למדינת ישראל מסילת חוף חדשה ורציפה כמו שמגיע לה...
לצפיה ב-'באיחור קל של 57 שנה...'
באיחור קל של 57 שנה...
08/09/2009 | 19:51
1
לצפיה ב-'עדכון מס' 2 - יום השוק!'
עדכון מס' 2 - יום השוק!
08/09/2009 | 17:15
3
2
ובכן, היום היה יום השוק בתחנת יבנה ולכן אני יכול לדווח ש... יש תמורה לאגרה!

הן בבוקר והן אחה"צ היה שיפור משמעותי ביותר בתנועה ובחניה לעומת ימי שלישי עד עתה. השוק כמעט לא הורגש. ח"ח גדול לרכבת, בתקווה שהמצב יימשך וכמובן שהשיפוצים יסתיימו.
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכונים. שכנעת אותי, וילהלם.'
תודה רבה על העדכונים. שכנעת אותי, וילהלם.
08/09/2009 | 17:39
2
2
מהיום אתה ממונה על גזרת "יבנה ובנותיה". אין מתאים ממך לתפקיד.
לצפיה ב-'חשבתי שמוניתי כבר מזמן לתפקיד הזה'
חשבתי שמוניתי כבר מזמן לתפקיד הזה
08/09/2009 | 18:51
1
1
אפילו נזפתי באריק כשהגיע לשטח בלי לתאם מראש עם "הממונה"....
לצפיה ב-'אכן מונית, אך עד עתה לא הייתי בטוח שקיבלת על '
אכן מונית, אך עד עתה לא הייתי בטוח שקיבלת על
08/09/2009 | 19:18
1
עצמך את התפקיד.
לצפיה ב-' ללא ספק עבודה טובה אך לא הושלמה עד'
ללא ספק עבודה טובה אך לא הושלמה עד
08/09/2009 | 19:42
הסוף - הרציף עצמו לא שודרג. סביר להניח שעם הכפלת המסילה ובניית רציף נוסף בתחנה ישודרג גם הרציף הנוכחי...
לצפיה ב-' לבועז ל ליום ההולדת '
לבועז ל ליום ההולדת
05/09/2009 | 23:41
26
לצפיה ב-'מזל טוב מסייה לוי!'
מזל טוב מסייה לוי!
05/09/2009 | 23:50
2
לצפיה ב-' בועז '
בועז
05/09/2009 | 23:55
1
לצפיה ב-' בועז '
בועז
06/09/2009 | 00:35
1
שתזכה לעוד הרבה שנים יפות ופוריות

אורן
לצפיה ב-''
06/09/2009 | 06:05
מכל הלב
לצפיה ב-'מזל טוב יקירי!!!'
מזל טוב יקירי!!!
06/09/2009 | 07:02
לצפיה ב-' בועז!'
בועז!
06/09/2009 | 07:24
לצפיה ב-''
06/09/2009 | 08:16
לצפיה ב-''
06/09/2009 | 08:25
לצפיה ב-'מזל טוב בועז'
מזל טוב בועז
06/09/2009 | 10:25
לצפיה ב-' כבוד שר התשתיות'
כבוד שר התשתיות
06/09/2009 | 13:38
אריכות ימים ושנים טובות ומאושרות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכול מברכיי!'
תודה רבה לכול מברכיי!
06/09/2009 | 15:01
1
גדול לכול אחד ואחד.
לצפיה ב-'מזל טוב הרבה בריאות הצלחה '
מזל טוב הרבה בריאות הצלחה
06/09/2009 | 22:00
עד 120 שנה
לצפיה ב-' לבועז'
לבועז
06/09/2009 | 15:29

לצפיה ב-'מזל טוב, בועז! עד 120 והמון הצלחה!!!'
מזל טוב, בועז! עד 120 והמון הצלחה!!!
06/09/2009 | 15:43
לצפיה ב-'מז"ט'
מז"ט
06/09/2009 | 17:27
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
06/09/2009 | 17:37
ובהצלחה בפרוייקטים החשובים שאתה מנהל...
לצפיה ב-'מז"ט לחבר הפורום היקר בועז'
מז"ט לחבר הפורום היקר בועז
06/09/2009 | 17:56
מי ייתן ותמשיך לפעול ולהגיע להישגים מופלאים כמו שעשית עד היום
לצפיה ב-'בועז ליום הולדתך'
בועז ליום הולדתך
06/09/2009 | 19:35
לצפיה ב-'מזל טוב למנוול הכי גדול מהמלעון הכי גדול !!!!'
מזל טוב למנוול הכי גדול מהמלעון הכי גדול !!!!
06/09/2009 | 20:11
2
בועז אחי: מברוקקקקקקקקקק וחוזוק !!!!!!!!!!!! עד 120 כ-20 ! אביה.
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
06/09/2009 | 20:47
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם על הברכות מחממות הלב '
תודה רבה לכולם על הברכות מחממות הלב
06/09/2009 | 22:14
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
06/09/2009 | 22:20
לצפיה ב-''
06/09/2009 | 23:00
לצפיה ב-'בועז'
בועז
07/09/2009 | 04:39
שפע ברכות ואיחולים.
לצפיה ב-' לבועז ליום ההולדת'
לבועז ליום ההולדת
07/09/2009 | 12:29
1
לצפיה ב-''
07/09/2009 | 21:58
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 6/9 '
שרשור הכוונה ומודיעין 6/9
05/09/2009 | 23:39
65
44
המשך>>
לצפיה ב-'שירות "next bus" של קווים'
שירות "next bus" של קווים
05/09/2009 | 19:28
7
2
רציתי לציין לטובה את התנסותי עם שירות חדש של חברת קווים,
שמחייגים ומקישים את מס' התחנה ומס' הקו ומקבלים מידע מתי יגיע האוטובוס לתחנה.
ניסיתי לגבי קו 55 וקיבלתי תשובה מדוייקת מאוד.
בעבר השירות היה קיים רק לשני קוים, ופשוט לא עבד.
כיום נדמה לי שהוא מבוסס על תקשורת סלולארית בין האוטובוס לתחנה.
http://www.kavim-t.co.il/content/page.asp?maincat=...
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'על ה"תחנה" מול רכבת השלום אין מספר תחנה.'
על ה"תחנה" מול רכבת השלום אין מספר תחנה.
05/09/2009 | 22:03
3
פשוט בזיון מה שמתחולל שם... פניתי כבר למשה טיומקין דרך חברת מועצה וכלום לא קורה.
לצפיה ב-'קודם שתהיה תחנה'
קודם שתהיה תחנה
05/09/2009 | 23:09
2
אחרי זה שיהיה מספר. ואם כבר עדיף שיהיו שתיים או שלוש שיהיה לכולם מקום לחכות בצל
לצפיה ב-'בגלל זה רשמתי "תחנה"'
בגלל זה רשמתי "תחנה"
06/09/2009 | 14:35
1
לצפיה ב-'וחוץ מזה'
וחוץ מזה
08/09/2009 | 19:57
1
יש שם שלט שהיה רשום עליו "23 גבעתיים" אבל רשום עליו "23 בת ים" מישהו הוריד חלק מהאותיות. אותי אישית זה משעשע אבל אני לא חושב שזה ישעשע מישהו שיטעה בגלל זה...
לצפיה ב-'בחיפה יש שרות נסיוני'
בחיפה יש שרות נסיוני
05/09/2009 | 22:45
6
לקו 31 .
לצפיה ב-'לא כל סנונית מבשרת את בוא האביב.'
לא כל סנונית מבשרת את בוא האביב.
06/09/2009 | 22:44
1
1
לחברת קווים יש עוד הרבה מה ללמוד בתחום התח"צ.
לצפיה ב-'הם לא רוצים ללמוד. רק לחסוך על הגב של הנוסעים'
הם לא רוצים ללמוד. רק לחסוך על הגב של הנוסעים
06/09/2009 | 23:03
1
את מה שיש להם ללמוד הם היו צריכים ללמוד ב-6 השנים שהם פועלים. עכשיו צריך פשוט להעיף אותם ולהביא חברה נורמלית.
לצפיה ב-'מוניות שירות, רב-קו, זמני נסיעה ומה שמסביב'
מוניות שירות, רב-קו, זמני נסיעה ומה שמסביב
05/09/2009 | 19:33
6
839
לעתים קרובות, כאשר אני ממתין לקווי אוטובוס שונים, מגיעות מספר מוניות שירות.
עם זאת אני ממתין לאוטובוס ולא נוסע במוניות שירות.
השבוע חרגתי מכך.
אז ככה, לעתים קרובות (לפחות פעם בשבוע) אני נוסע מאזור השרון הדרומי לעבר אזור השרון הצפוני, כמו למשל חדרה או לכיוון פרדס חנה והסביבה.
לרב אני נוסע עם קו 921 או 947 או 841/823 לאזורים אלה של חדרה או צומת חנה או תחנות צפוניות יותר בכביש 4 (עם קו 921) או כביש 2 (עם קו 947).
אני רגיל לבעיות שונות, שנראה שלא יגיעו השינויים לפתרון בעיות אלה, שחלקם כבר ציינתי.
למשל אין כרטיס רב-קו נטען ב"אגד".
עם כרטיס זה, זה היה מקל על נסיעות ואף היה מעודד נסיעה באוטובוס.
בעיות אחרות הן שבתחנות בצומת רעננה דרום או בצפוני אין צג דיגיטלי, שמראה מתי האוטובוס עתיד להתקרב.
מניסיון, גם שירות הSMS אינו מדוייק בקווים אלה.
כך שעל נסיעה של בקושי חצי יש המתנה של עשרים דקות ואף חצי שעה וזה לא מעודד כלל וכלל.

לעתים מגיעות מוניות שירות לעבר חיפה או עפולה, אך אני לא עולה וממשיך להמתין לאוטובוס.
השבוע היה עליי להגיע בהתרעה קצרה מאוד (התקשרו ומסרו להגיע כמה שיותר מהר לחדרה).
הגעתי למסוף המצ'וקמק בצומת רעננה וראיתי את קו 921 יוצא מן המסוף לעבר כביש 4.
במלים אחרות פספסתי אותו.
ושם במסוף עמדה מונית שירות של אזור עפולה (לא זוכר את שם החברה) וקלטה נוסעים.
תמיד, כפי שכתבתי אני ממתין לאוטובוס.
הפעם עליתי עליה. היעד עפולה ואני יורד לפני כן בחדרה.
אינני חסיד של מוניות שירות.
עם זאת יש דברים שיש לציין לטובה:
ראשית המיניבוס היה מטופח ונראה מתוחזק היטב.
גם הנהיגה הייתה בהחלט בטוחה.
זוהי אחת הסיבות לחששי לעלות על מוניות שירות ודווקא הנסיעה הייתה טובה.
אפשר לאמר, שלו כל נהגי האוטובוסים בחברות האוטובוסים היו נוהגים כך, המצב היה טוב יותר.
אז עליתי ומחיר הנסיעה היה 15 ש"ח (באוטובוסים עולה 17.5 ש"ח) והנסיעה הייתה כאמור בסדר גמור.
בדרך גם עקפנו את קו 921, אותו פספסתי במספר דקות בצומת רעננה.
האחרון הוא גם דבר מפתה, משום שכאשר נוסעים לעתים קרובות ההפרש מצטבר.
כאן אם היה רב-קו, לא היה היסוס מבחינתי, אלא לנסוע באוטובוס וכמובן אם היו זמני אמת באמצעות GPS.
בעניינים אלו מ"אגד" נמסר לי באופן רשמי, כי כרטיס הרב-קו הוא בהתאם לקביעה של משרד התחבורה, כך שאין עוד מועד להתחלת שימוש בכרטיס זה ב"אגד" [בניגוד לפרסומים של "דן" על הרב-קו שלהם, ששם הם מציינים כי תוך שנה כרטיס הרב-קו יהיה משותף לכל חברות האוטובוסים + רכבת ישראל...].
על הGPS נעניתי, כי בירושלים יש שימוש בGPS בעדכון זמני אמת על הגעת האוטובוסים וכי עם הזמן, זה יהיה באזורים נוספים.
לא נותר אלא לקוות לשינויים אלה.

לסיכום אינני חסיד של מוניות שירות, אולם אני מוכרח לציין שאיכות המונית ואיכות הנהיגה, המחיר הנמוך וגם העובדה, שלא נאלצתי להמתין לפחות חצי שעה על נסיעה של פרק זמן של כחצי שעה.
אינני חושב, שאשתמש בהם, אבל יש גם דברים שונים לציין עליהם.
השאלות שנותרה האם במקרים של תאונות (לא עלינו) הנוסעים מבוטחים?
שאלה זו מתייחסת הן לקווים חוקיים והן לגבי קווים, שפועלים ללא רישיון.
שאלה נוספת האם הקווים השונים באזור השרון (למשל כפר סבא-פתח תקווה או קווים מצומת רעננה לעבר נתניה, חדרה ועפולה) הם קווי שירות חוקיים או לא.
לצפיה ב-'תודה לך אורי...,'
תודה לך אורי...,
05/09/2009 | 19:44
18
על השתוף בלבטיך,זה קרה כבר גם לי,שאיני נמנה עם "חסידי" מוניות השרות,לא בכל מקום הנוסע יודע אם יש להן רשיון קו או לא,את הנוסע הממוצע זה גם לא מעניין,רק אלה כמונו שמודעים לבעיתיות שבזה.
כך קרה לי לפני מעט יותר משנה,שנסעתי עם בתי ממרכז ת"א לסינמה-סיטי בגלילות,לשם הביא אותנו קו 90 של דן,אבל בחזרה מסתבר שהתחנה שליד הגשר דרומה בוטלה,והתחלנו לכתת רגלינו לעבר הצומת הקרוב,מי שהוציא אותנו מהבוץ היה דוקא נהג מונית-שרות שאסף אותנו עד דרך נמיר בת"א.
לצפיה ב-'לגבי רב קו באג'
לגבי רב קו באג
05/09/2009 | 21:24
4
16
זכור לי מכתבות שונות שתאריך היעד הוא 2010 או 2011. קשה לי להאמין שכלל אין תאריך יעד שמשרד התחבורה הציב לאגד.
ברור שאגד מצפצפים על זה (אם לא, כבר היה מזמן רב-קו באגד), אבל אני עדיין חושב שיש להם איזשהו תאריך יעד, והגורם שדיברת איתו טועה או מעדיף לא לשתף את הציבור בתאריך הזה, כדי שלא יבואו בטענות.

בכל מקרה, לי אישית כבר אין ממש ציפיה מהכנסת רב-קו לאגד, כי אין סליקה משותפת (ולהערכתי גם לא תהיה בשנים הקרובות). עד שיכנס הרב קו יתמעטו עוד יותר קווי אגד בשרון, ולא יהיה לי שום אינטרס לטעון מראש את הרב קו  ב"נקודות אגד".
לצפיה ב-'התפספסה לי הכותרת, באג = באגד'
התפספסה לי הכותרת, באג = באגד
05/09/2009 | 21:24
2
3
לצפיה ב-'זה דווקא באג רציני... '
זה דווקא באג רציני...
06/09/2009 | 01:04
1
6
לצפיה ב-' רב באג..'
רב באג..
06/09/2009 | 22:26
3
לצפיה ב-'אורן גם ללא הסליקה, עדיין יהיה יתרון.'
אורן גם ללא הסליקה, עדיין יהיה יתרון.
06/09/2009 | 20:30
11
וגם עם הרפורמה עדיין "אגד" תישאר מפעיל גדול.
במקרה שלי, שאני נוסע לעתים קרובות לאזור נתניה ולאזור חדרה/פרדס חנה והסביבה יהיה יתרון עם הרב-קו, במקום נסיעות חד-פעמיות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה