לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'סרטים מרכבות מהירות'
סרטים מרכבות מהירות
11/12/2009 | 13:36

סין - הרכבת המהירה בעולם, מרשים איך במהירות של מעל ל-300 קמ"ש מאים כוס של מיץ והנוזל בכוס לא זז בכלל.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8406910.stm?ls

ספרד
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8268816.stm

בריטניה
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/8124666...
לצפיה ב-'סיפורים וחוויות מאילת (והלאה),חלק 4...,'
סיפורים וחוויות מאילת (והלאה),חלק 4...,
11/12/2009 | 09:30
4
7
שמדובר בעיקר על עזיבת אילת ונסיעה הביתה בדרך לא כל-כך מקובלת בלשון המעטה,מאחר ואני אוהב לעשות דברים שונים מהמקובל,וזה יצר ויכוחים אפילו עם אמי היקרה,שתבדל"א,וכדי להבהיר במה מדובר,אסביר כאן:
רעיתי החליטה לשוב הביתה במשך השבת (28/11/2009),כדי שסיון לא תפסיד יום לימודים נוסף,לאחר שכבר שהתה עמנו כמעט שבוע באילת,אבל כל ערב היתה בקשר עם חברות וחברים מהכיתה ולקחה שעורי-בית.
בשבת הכנתי עבורן את ה-,נתתי להן לחזור עם המכונית מאילת לערד,ואני יום לפני-כן החלטתי שאני נשאר באילת,להשלים את המגיע לנו מהחופשה הזו שיש לנו זכות כזו כל סוף נובמבר פעם בשנתיים מיום ראשון עד יום ראשון.ביום שישי הזמנתי לי כרטיס נסיעה באגד צפונה,פרטים על כך בהמשך.
אמי שמעה על-כך והתרעמה על-כך שאני נשאר באילת ושולח אשה וילדה בנהיגה ע"פ 220 ק"מ,ושהיא טוענת ש"כביש הערבה מפחיד ומסוכן",השבתי לה שכביש 31 בין ערד לצומת-שוקת מסוכן כיום בהרבה,אבל היא לא קיבלה הסבר זה,וישבה דואגת עד שרעיתי התקשרה אליה ואלי שהן הגיעו הביתה בשלום.
אין מה לעשות כרגע,אמי היא אם/סבתא דאגנית.

ונעבור לצד התח"צי.
לצפיה ב-'בחרתי לי מסלול "משוגע" מאילת לערד..., '
בחרתי לי מסלול "משוגע" מאילת לערד...,
11/12/2009 | 09:39
13
בדקתי לוחות-זמנים עוד בבית,ולקראת סוף השהיה באילת החלטתי שאשוב הביתה ביום ראשון,ה-29/11/2009,באמצעות קו 444,שיעדו הסופי הוא ירושלים,שיוצא ב-14:15,אבל הכרטיס הוזמן עד עין-בוקק (מלונות ים-המלח),ומשם תכננתי להמשיך הביתה עם קו 384 האחרון שיוצא ב-18:00 מקיבוץ עין-גדי,לבאר-שבע דרך ערד.
לא רציתי את הדרך המקובלת עם 394 או 397 דרך באר-שבע,שמשם תדירות הנסיעות לערד גבוהה כיום,בעידן מטרופולין ואגד יחדיו.
לצפיה ב-'יצאתי מהמלון מעט אחרי 09:00...,'
יצאתי מהמלון מעט אחרי 09:00...,
11/12/2009 | 09:57
8
הלכתי לראות כמה דברים בקניון מול-הים,ומשם ירדתי עם קו 15 לחוף קטן שנמצא מעט אחרי המצפה התת-ימי,שהיתי שם עד הצהרים,ועליתי חזרה על קו 15א,והפעם עד התחנה המרכזית של אילת,ולהמתין לנסיעה צפונה הביתה.

כשהגיע האוטובוס בקו 444 לירושלים עד רציף 6,הסתבר שלחלק מהנוסעים רשום בכרטיס,אוטובוס מס' 2,ולא ניתן להם לעלות,וזה יצר בלבול מסוים,האוטובוס שנכנס לרציף היה מס' 1,וזה מה שהיה רשום בכרטיס שלי.לאחר כמה דקות הגע אוטובוס נוסף בקו 444,אבל אין לו רציף נוסף,אז הוא נעצר על רציף 7,שמשמש את קו 15 כל שעה עגולה,ואסף שם את נוסעיו.
בשעה 14:15 יצא האוטובוס שלנו מהרציף,היה שם מצב של כמעט תאונה עם 88-383-01,אבל כמה צפירות ואזהרות נעצר הנהג שלנו והתאונה נמנעה.
הנסיעה היתה שְׁלֵוָה עד צומת-קטורה שמצפון ליוטבתה,שם נראתה ניידת של משטרת התנועה חוסמת את הנתיב צפונה ומפנה את התנועה אל כביש 40 לכיוון מצפה-רמון,לא ידעתי את הסיבה,ראיתי שהנהג שוחח עם השוטר.התקשרתי ב- לחבר שלי שהוא שוטר במשטרת ערד,הוא בדיוק היה במשמרת,ובקשתי ממנו אם ניתן לברר מה קרה בכביש הערבה.לאחר כמה דקות הוא שב אלי ב-SMS שארעה שם תאונת-דרכים קשה,לכן נחסם הקטע הזה.האוטובוסים ושאר התנועה חזרו לכביש הערבה דרך כביש 10,בחיבור שליד הק"מ ה-101 (מצומת-ציחור לצומת-מנוחה).
לצפיה ב-'הנהגים עשו הפסקה בחניון/תחנת-הדלק של עין-חצבה'
הנהגים עשו הפסקה בחניון/תחנת-הדלק של עין-חצבה
11/12/2009 | 10:06
8
ההמשך עבר יפה,עם העיכוב והסיבוב הגעתי לעין-בוקק ב-17:30,נגשתי לאכול ולשתות בקניונית "פטרה" הסמוכה,ואחרי 18:00 חזרתי לתחנת האוטובוס שמול מלון-הוד,והמתנתי לקו 384,שידוע לי שיוצא ב-18:00 מעין-גדי,בדרכו לבאר-שבע דרך ערד,שלהערכתי הוא היה אמור להגיע מעט אחרי 18:30 לאזור המלונות,וב-18:45 הוא צריך לצאת לכיוון ערד.
לצפיה ב-'אבל היתה לי הפתעה...,'
אבל היתה לי הפתעה...,
11/12/2009 | 10:17
8
מעט אחרי 18:30 עצר בתחנה האוטובוס שבתמונה,
הבנתי שמדובר בנמ"ק של עובדי המלונות,הנהג היה מוכר לי והוא גם "קלט" אותי,וסימן לי לגשת אליו,ושאל אותי למעשיי כאן,השבתי שהגעתי זמן קצר לפני-כן מאילת,ואני ממתין לנסיעה האחרונה של קו 384 שאמורה להגיע כל רגע.הוא מצידו הציע לי טרמפּ עמו,הודיתי לו ואמרתי שאין לי בעיה להמתין ל-384 ואיני רוצה לתפוס מקום של עובד או עובדת שצריכים להגיע מהעבודה הביתה,הוא הוסיף שלא תהיה בעיה כי יש מיניבוסים לגיבוי ואף-אחד לא נוסע בעמידה,אז בלב לא קל נענתי להזמנתו.
מאזור המלונות יצא האוטובוס הזה מלא עד אפס מקום,הגעתי עמו הביתה ב-19:30.
הנהג הזה לפעמים גם מסיע אותנו לעבודה ממנה,הנה,פגשתיו הבוקר שוב,לפני כשעתיים הוא הביא אותי ממשמרת-לילה.

תמה ונשלמה שהות מהנה באילת.
5 ורבע שעות לקחה לי הנסיעה מאילת לערד בדרך זו,כולל ההמתנות,אבל אני לא מצטער על כלום,נהנתי מכל רגע ולא מהרתי לשום-מקום.
לצפיה ב-'כמה תמונות מוינה'
כמה תמונות מוינה
11/12/2009 | 09:03
13
9
עיר קסומה, במיוחד בימים שלפני חג המולד. רחובות מוארים בקישוטים, שווקי חג מולד מקסימים ודוכנים שמוכרים פונץ' לקהל שמתגודד סביבם. האוירה שקטה וכמו שמרתי מאד קסומה.

ולענייננו
החשמליות מוחלפות בקצב לדגם חדש ומותאם לנכים, אבל הצורה ההי-טקית שלו קצת גוזלת מהייחוד של הדגם הקודם שנבנה בשנות החמישים-ששים.
הנה תמונה של ישן וחדש שצילמתי, אמנם באיכות גרועה אבל בכל זאת...
לצפיה ב-'והנה חשמלית ישנה ברקע נוסטלגי'
והנה חשמלית ישנה ברקע נוסטלגי
11/12/2009 | 09:10
2
4
אגב, הם התחילו להחליף גם את הנייד של התחתית שפועל כבר 30 שנה וכמו חדש.
נסעתי בחדשים ביחד עם חברנו גיא המכונה TATRA. מהסיפורים שלו מסתבר שהבעיות עם הסימנסים שלנו הן "כסף קטן" לעומת מה שקורה עם ההחלפה הזאת. בסופו של דבר ועם כל הקשיים והלו"ז שהתמוסס יצא דבר שמתנדנד כמו חסקה ואוי לאותה בושה.. האוסטרים...כן?

התמונה מראה חשמלית שנוסעת ל "שוטן-טור" שזה שער הסקוטים...
לצפיה ב-'הטראמים הללו נפלאים!'
הטראמים הללו נפלאים!
12/12/2009 | 13:45
1
3
המושבים בפנים הם אותם מושבי עץ שהיו במ.א.ן המוגמרים של דן (מהסדרה השנייה ואילך).
לצפיה ב-''
13/12/2009 | 20:41
1
לצפיה ב-'וחלומו של כל חובב קטרי קיטור, Double Head'
וחלומו של כל חובב קטרי קיטור, Double Head
11/12/2009 | 09:15
6
5
רכבת קיטור נגררת על ידי שני קטרים נלכדה במצלמה שלי בוינה.
לצפיה ב-'אתה מדבר על בסך-הכל 3 קטרים. היכן הקטר השלישי'
אתה מדבר על בסך-הכל 3 קטרים. היכן הקטר השלישי
11/12/2009 | 10:26
5
2
? האם הוא קטר דיזל, חשמל או קיטור והאם צילמת את כל השלישייה ביחד?
לצפיה ב-'כנראה שלא הובנתי נכון'
כנראה שלא הובנתי נכון
11/12/2009 | 15:06
2
רכבת שנגררת על ידי שני קטרי קיטור.
צביקה (אבו איל), איל ואני חוינו נסיעה ברכבת כזאתלפני כמה שנים באנגליה
חוויה שאין מילים....
לצפיה ב-'אגב, אביתר, כחובב מוזיקה'
אגב, אביתר, כחובב מוזיקה
11/12/2009 | 15:13
3
1
תהנה מהקטע המצורף המציג את היכולת של אנדי לאנג על הפסנתר.
אנדי לאנג הוא זמר רוק/ג'ז מהפופולרים באוסטריה. הייתי השבוע במופע שלו וראיתי את הקטע הזה
ממש מדהים (תחכו הסבלנות לסוף הקטע)
לצפיה ב-'תודה רבה !!! אנדי לאנג הוא ענק בכל קנ"מ !!!!!'
תודה רבה !!! אנדי לאנג הוא ענק בכל קנ"מ !!!!!
11/12/2009 | 15:37
2
1
תודה רבה על ההמלצה ! תבורך ! המלצה מ-צ-ו-י-י-נ-ת חד וחלק !!!!!
שבת שלום וחג שמח עם הרבה אור בני !
לצפיה ב-'תודה! והחג באמת שמייח'
תודה! והחג באמת שמייח
12/12/2009 | 11:38
1
1
עם הנכדים יש לנו אורה ושמחה ובלאגן....
לצפיה ב-'חג שמח לך לנכדים ולמיצי.'
חג שמח לך לנכדים ולמיצי.
12/12/2009 | 21:56
1
בושי...
לצפיה ב-'הספקת לבקר במוזיאון החשמליות?'
הספקת לבקר במוזיאון החשמליות?
11/12/2009 | 10:16
1
1
לצערי בפעם האחרונה שהייתי בוינה, לפני שלושה חודשים, הייתי כה הלום אלכוהול, שנאלצתי לותר.
לצפיה ב-'שלילי'
שלילי
11/12/2009 | 15:09
1
נדמה לי שבכלל בעונה הזאת המוזיאון סגור.
חוצמיזה הרבה זמן פנוי לא היה לי...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/12/2009 | 16:01
1
לצפיה ב-'480 - קו לילה'
480 - קו לילה
11/12/2009 | 02:33
14
580
נסעתי הלילה מירושלים לת"א ב-480 הלילי.

פקפקתי קשות בקיומו של הקו, שהובטח באינטרנט. בבואי לירושלים בעבר בררתי במודיעין בתחנה המרכזית. מסרו לי לוח זמנים ואישרו שהוא שריר וקיים. רק אחרי שלחצתי בעניין, סיפרו לי שהאוטובוסים הליליים יוצאים מבנייני האומה ולא מהתחנה המרכזית.

לוח הזמנים סיפר על אוטובוס שלוש דקות אחרי חצות, אחרי חצות וחצי ואחרי אחת בלילה (וכן עוד נסיעות בשעות מאוחרות יותר, עד שלוש). הגעתי לתחנה מול בנייני האומה ברבע לאחת. התגודדו שם קרוב לעשרים איש, שנראו בחלקם די ממורמרים. מישהי סיפרה לי שהם מחכים מחצות ולא עבר שום אוטובוס, והם כבר התחילו לאבד אמון. לא גמרה את סיפורה העגום והנה הגיע לו קו הלילה - בשעה עשרה לאחת, שלא ממש קרובה לשום זמן שנקוב בלוח הזמנים.

סכ"ה הגענו לדעתי לעשרים נוסעים, יחד עם שלושה שעלו בדרך. הנוסעים היו צעירים, חיילים ונוער. חלקם דתיים, ואחד חרדי לפי חזותו. הצעירים ירדו ברובם בתחנות לאורך המסגר, הסמוכות לאתרי בילוי מהסוג הערסי  (480 הלילי לא נוסע ישר לרכבת אלא יוצא בלה-גרדיה, עובר במועדוני הדקירות השונים לאורך המסגר, עוצר ליד הרכבת וממשיך לנמל). בתחנה ליד הרכבת ירדו שאר הנוסעים ואנוכי בתוכם, איש לא המשיך לנמל.

לצפיה ב-'לוח הזמנים להבהרה'
לוח הזמנים להבהרה
11/12/2009 | 02:34
1
70
00:03, 00:33, 01:03 ונסיעות נוספות שלא עניינו אותי, עד שלוש.
לצפיה ב-'אני שמח לשמוע שיש ביקוש.'
אני שמח לשמוע שיש ביקוש.
11/12/2009 | 04:37
28
האוטובוס יוצא מחניון קרתא והשעות הרשומות הן שעות הגעה משוערות לבנייני האומה. כנראה שעלית על האוטובוס של 0:30 מחניון קרתא, והערכת זמן הנסיעה באתר אגד מאד לא מדויקת.
לצפיה ב-'מה החידוש?'
מה החידוש?
11/12/2009 | 20:39
19
תחבורה ציבורית נוסח ישראל.
לצפיה ב-'השעה היא שעה משוערת, כי האוטובוס עובר גם'
השעה היא שעה משוערת, כי האוטובוס עובר גם
11/12/2009 | 21:55
9
22
בתוך ירושלים לאיסוף, בדומה לאיך שהוא עובר בת"א בפיזור.
לצפיה ב-'מה זה משנה?'
מה זה משנה?
11/12/2009 | 22:18
7
13
גם אם ההשערה מאוד לא מדוייקת, אתה עדיין לא אמור לחכות יותר מחצי שעה לאוטובוס
לצפיה ב-''
12/12/2009 | 12:58
1
לצפיה ב-'"מישהי סיפרה לי שהם מחכים מחצות ולא עבר שום'
"מישהי סיפרה לי שהם מחכים מחצות ולא עבר שום
13/12/2009 | 00:31
5
16
אוטובוס" סוף ציטוט.
למה לא תמיד אני מאמין לסיפורי הנוסעים?
מנסיון כנהג, במיקרים רבים הנוסעים נוטים להגזים, במיוחד בנוגע לזמנים.
"אנחנו מחכים חצי שעה" בזמן שאני אישית ראיתי את האוטובוס שלהם יוצא בזמן או עובר בזמן בתחנה וכד'......
ואפילו בנוגע לזמן הנסיעה באוטובוס בו הם נוסעים באוטו רגע......
"נהג אנחנו נוסעים כבר שעה... מתי מגיעים? אנחנו מאחרים לעבודה! " וזה אחרי 40 או 45 דקות מזמן היציאה,
ויש עוד המון דוגמאות!
לצפיה ב-'זה בהחלט אפשרי.'
זה בהחלט אפשרי.
13/12/2009 | 07:29
7
יכול להיות שהם הגיעו לתחנה ב-00:10 ובדיוק פיספסו את האוטובוס.
לצפיה ב-'ג'קי, קבל סיפור על זה'
ג'קי, קבל סיפור על זה
13/12/2009 | 08:17
2
13
סיפור ששמעתי מנהג בערד, בנוגע לקווי המהדרין בדרום ומהאכערים שמאחוריהם.

הנהג האמור, תושב באר-שבע, סיים טור ערד-ב"ב-ערד (כלומר, משמרת של 10 שעות כולל הפסקות). הוא חזר מערד לב"ש וכשהגיע לתחנה המרכזית הסדרן ביקש ממנו שייקח רכב ויבצע נסיעה מאופקים לבני-ברק. הסדרן הסביר לו שהוא קיבל תלונות על כך שנשארו הרבה נוסעים בתחנות אחרי הנסיעה הקודמת, ויש צורך להוסיף אוטובוס. הנהג מיהר לאופקים, ויצא משם עם יבול מרשים של זוג צעיר + ילד. נהג שעובד כבר עשר שעות נאלץ להיות עוד 4 שעות על ההגה, אגד שרפה דלק של 300 ק"מ, וכל זה בשביל 2.5 אנשים.

מה קרה? הזוג הצעיר פיספס את הנסיעה, ומיד התקשר למאכער. הם גם התקשרו להורים (שלו ושלה) שהתקשרו למאכער, הם התקשרו לשירות הלקוחות של אגד. בקיצור, המאכער מקבל תלונות של משלושה גורמים שונים לגבי נוסעים שנשארו בתחנות (ובטח מנפח את זה קצת), הסדרן מקבל פניות מהמאכער ומשירות הלקוחות על נוסעים שנשארו בתחנות (ויודע שעם החרדים אסור לפשל), ותוך כמה דקות זוג צעיר שיצא מהבית באיחור של דקה הפך להמון רועש ורוגש שלא היה לו מקום על האוטובוס, ומצדיק הוצאת אוטובוס נוסף.
לצפיה ב-'2800* טוב שהשטריימל בידיים של אגד...'
2800* טוב שהשטריימל בידיים של אגד...
13/12/2009 | 09:10
10
לצפיה ב-'סדרן פראיר.....'
סדרן פראיר.....
14/12/2009 | 13:35
10
אני כבר הייתי מוצא דרך מקורית לוודא כמה אנשים באמת נישארו בדרך.
לצפיה ב-'גם בניכוי כמה דקות של הגזמה'
גם בניכוי כמה דקות של הגזמה
14/12/2009 | 13:41
8
עדיין ברור מן ההתנהלות שהם חיכו זמן רב.

מה שידוע לי בוודאות הוא שהאוטובוס הגיע בעשרה לאחת, וזה כנראה היה האוטובוס המיועד ל 24:33.

לא ברור למה אי-אפשר לתת זמני נסיעה אמינים יותר. בלילה הרי אין פקקים. ייתכן שהנהג לא היה סגור בדיוק על המסלול.
לצפיה ב-'איך האיסוף בירושלים'
איך האיסוף בירושלים
13/12/2009 | 14:56
10
לצפיה ב-'הטעו אותך: אין נסיעה בחצות'
הטעו אותך: אין נסיעה בחצות
14/12/2009 | 18:22
21
קו הלילה מתחיל לפעול ב-24:30 מחניון קרתא. אני אומר לך זאת כמי שמשתמש לעיתים בקו, וגם על סמך אתר אגד.
כלומר: יש נסיעה רגילה מהמרכזית ב-23:45, והנסיעה הבאה היא בחלופת הלילה ב-24:30. באמת ראוי היה להוסיף נסיעה או להקדים את היציאה ל-24:15, אך זה הלו"ז שישנו מאז שהתחילו את שירות הלילה.

לגבי הטענות על העיכוב: הקו עובר ברחוב יפו שבשעות האלה ביום ה' הומה אדם. ברגע שנערים מנסים לעלות למונית או לאוטובוס, הנתיב היחיד הקיים שם נחסם!
לצפיה ב-'תאונה בין'
תאונה בין
11/12/2009 | 01:18
4
4
אגד למכונית וגם בבת ים
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש שם'
יש שם
11/12/2009 | 10:10
3
תמונות
לצפיה ב-'זה לשבת'
זה לשבת
11/12/2009 | 15:53
2
3
תמונות
לצפיה ב-'ללא נושא'
ללא נושא
11/12/2009 | 15:55
1
8
תמונות
לצפיה ב-'ללא נושא'
ללא נושא
11/12/2009 | 15:56
6
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 11/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 11/12
10/12/2009 | 23:45
20
12
לצפיה ב-'מרכבת מרכז למכון מור - מחיר'
מרכבת מרכז למכון מור - מחיר
11/12/2009 | 11:16
4
3
שאלה פשוטה - אם אני מגיע לרכבת מרכז ומשם לוקח אוטובוס למכון מור, האם נסיעה מאולמי רסיטל תהיה יקרה יותר מנסיעה ממתחם הבורסה?
לצפיה ב-'שלילי בזנ"ט!!!'
שלילי בזנ"ט!!!
11/12/2009 | 11:38
3
2
מגבול יפו בת ים או מטיפה צפונה לצומת חולון ועד לכביש גהה, זה מחיר של נסיעה פנים עירונית בדן (סביב 5.50 ש"ח [לא
זוכר את המחיר המדוייק]).

בכל מקרה גם מתמח"ת עד כמה תחנות אחרי מכון מור זה אותו מחיר, לכן קל וחומר שמאולמי רסיטל למכון מור זה אותו
מחיר כמו מצומת עלית למכון מור. חד וחלק וחד משמעי ב-116.5% (מאה אחוזי בטחון + מע"ם).
לצפיה ב-''
11/12/2009 | 11:52
2
לצפיה ב-'מלךישכת הגיוס בתל השומר לקניון איילון'
מלךישכת הגיוס בתל השומר לקניון איילון
11/12/2009 | 12:43
1
1
כיצד ניתן להגיע מלישכת הגיוס בתל השומר לקניון איילון ברמת גן?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/12/2009 | 12:49
1
ממסוף תל השומר (השער הראשי של הבסיס) אפשר לקחת 64, 70 של דן עד מכור מור, ומשם 10 דקות ברגל.
ממסוף לשכת הגיוס אפשר לקחת 68 של קווים עד מכור מור, ומשם 10 דקות ברגל.
ממסוף תל השומר אפשר לקחת גם את קו 7 של דן, שמגיע ממש עד קניון איילון, אבל המסלול שלו ארוך יותר כי הוא עובר דרך מרכז בני ברק.
לצפיה ב-'הכוונה בראשון'
הכוונה בראשון
11/12/2009 | 13:02
5
1
שלום
אני רוצה לדעת איך אני מגיע מתחנה מרכזית תל אביב לסופרלנד בראשון...
תודה
לצפיה ב-'למה מתחנה מרכזית ת"א? מאיפה אתה יוצא'
למה מתחנה מרכזית ת"א? מאיפה אתה יוצא
11/12/2009 | 13:11
4
2
סביר מאד להניח שאין צורך לעבור דרך מרכזית ת"א דבר שמייקר עלויות נסיעה ומאריך את הדרך לא מעט. אם אתה גר בקרבת המרכזית אז זה משהו אחר. על כן אמור מהיכן אתה יוצא וייתנו לך כאן את הדרך המהירה והזולה ביותר האפשרית.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
11/12/2009 | 13:22
3
2
אני יוצא מחיפה ברכבת לת"א...לא רוצה לנסוע לראשון ברכבת כי התחנה תקועה באיזור המזרחי של ראשון קרוב לנס ציונה
לכן אני אהיה חייב לעבור בתחנה המרכזית בת"א
ואיך משם?
לצפיה ב-'רד בת"א סבידור מרכז וקח 83 של אגד מתוך המסוף.'
רד בת"א סבידור מרכז וקח 83 של אגד מתוך המסוף.
11/12/2009 | 13:50
2
3
83 מגיע לצומת הכניסה לסופרלנד, 15 דקות הליכה מהסופרלנד עצמו. אין אף אוטובוס שמגיע עד הסופרלנד עצמו.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
11/12/2009 | 14:08
1
1
תודה
זה אוטובוס של אגד או דן?איפה צריך לרדת?
לצפיה ב-'של אגד. תבקש מהנהג להגיד לך כשמגיעים לסופרלנד'
של אגד. תבקש מהנהג להגיד לך כשמגיעים לסופרלנד
11/12/2009 | 14:11
1
לצפיה ב-'חיפה'
חיפה
11/12/2009 | 14:48
5
2
שלום לכם וחג שמח!
רוצה להגיע ממדעטק (בלפור) לגנים הבהאים, מעדיף לכניסה שעל החלק העליון (רוצה לרדת את הגנים ולהגיע אחכ למושבה הגרמנית, נשמע הגיוני?)
איזה קו מגיע למקום?

תודה מראש,
לצפיה ב-'ללכת ברגל לתחנת הנביאים של הכרמלית'
ללכת ברגל לתחנת הנביאים של הכרמלית
11/12/2009 | 15:03
2
2
במרתפי מגדל הנביאים (מגדל די גבוה מזכוכית מודרנית בצבע כחול מאוד כהה או שחור).
זמן הליכה משוער של כ-10 דקות או קצת פחות.
לקחת את הכרמלית לתחנה העליונה שלה, תחנת גן האם. משם כ-10 דקות של הליכה.
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר זה תחנת סולל בונה.'
מה שאתה מתאר זה תחנת סולל בונה.
12/12/2009 | 00:52
1
1
תחנת הנביאים נמצאת ברחוב הרצל פינת הנביאים, והיא נמצאת במרחק 5 דקות הליכה בלבד מהמדעטק.
לצפיה ב-'ואגב, גם כדי להיכנס לתחנת סולל בונה'
ואגב, גם כדי להיכנס לתחנת סולל בונה
12/12/2009 | 00:59
1
אין צורך לרדת למרתפי מגדל הנביאים, יש כניסה אליה גם מהצד הנגדי של צומת הנביאים/חסן שוקרי, שהיא הרבה יותר נוחה למי שמגיע מכיוון המדעטק.
לצפיה ב-'קח אוטובוס...'
קח אוטובוס...
11/12/2009 | 15:36
1
קו 28 או 37 יש בערך כל 10 דקות במהלך היום
נסיעה של 5-8 דקות עד רחוב יפה נוף יש תחנה מיד אחרי ה holiday inn . משם הליכה של 10 דקות עד הכניסה העליונה
לצפיה ב-'אני הייתי נוסע בכרמלית בשביל החווייה'
אני הייתי נוסע בכרמלית בשביל החווייה
12/12/2009 | 00:56
3
למרות שבאותה מידה אפשר לקחת גם אוטובוס. הפרש הזמנים לא משמעותי. רק שים לב שתחנת הנביאים נמצאת ברחוב הנביאים פינת הרצל ולא במגדל הנביאים.
לרדת את הגנים נשמע הגיוני בתנאי שאתה מגיע בשעה שיש בה סיור. הכניסות לגני הבהאים לא פתוחות לציבור הרחב, אלא רק בשעות שבהן יש סיורים מאורגנים. אני גם לא בטוח שהסיור עובר את כל הגנים מלמעלה על למטה, כדאי להתקשר לוודא.
לצפיה ב-'מחיפה לטבעון'
מחיפה לטבעון
11/12/2009 | 20:00
2
1
יש דרך להגיע מחר בבוקר מחיפה לטבעון? יש מוניות שירות? מאיפה? אם לא, לאן הכי קרוב אפשר להגיע? (עפולה?) TNX :)
לצפיה ב-'יש דרך, ואפילו באוטובוסים ולא במוניות שירות.'
יש דרך, ואפילו באוטובוסים ולא במוניות שירות.
12/12/2009 | 01:06
1
2
קווים 331, 332 של נצרת נסיעות ותיירות וג'י. בי. טורס נוסעים מחיפה לנצרת ולנצרת עלית משעות הבוקר המוקדמות ביום שבת. שניהם עוצרים בטבעון.
הם יוצאים מכיכר פריס בעיר התחתית ועוברים דרך נשר. התדירות - כל 30-60 דקות.
אפשר למצוא את הפרטים כאן: www.ntt-buses.com
לצפיה ב-'תודה! הסתכלתי בלו"ז במרכזית המפרץ וראיתי שאין'
תודה! הסתכלתי בלו"ז במרכזית המפרץ וראיתי שאין
12/12/2009 | 03:25
2
נסיעות בבוקר, איזה יופי שיש!
לצפיה ב-'בואו לספר את הסיפור שלכם ב !'
בואו לספר את הסיפור שלכם ב !
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2009 | 16:10
2
גולשים יקרים,

לכל אחד מאיתנו יש סיפור חיים ייחודי, מרגש ומרתק. אנחנו רוצים לשמוע את הסיפור שלכם!

לצורך כתבות טלוויזיה, אנו מחפשים מרואיינים בנושאים הבאים:

אישה שניהלה \ מנהלת רומן עם גבר נשוי, ומוכנה לספר מה עבר עליה, על המחיר הכבד אותו שילמה ולתת כוח לנשים אחרות באותו מצב.

גולשים שנפגעו כתוצאה מטיפול תת מודע: היפנוזה, שיחזור גלגולים וכיו"ב.

היה לכם הכל בחיים – קריירה, בן או בת זוג, חברים – סוף סוף הצלחתם להוריד את 20 הקילוגרמים המיותרים, עשיתם את ניתוח האף שתמיד רציתם או התחלתם להתחטב במכון הכושר, אבל אז הגיעה הפרידה המרה מבן או בת הזוג שעזב\ה אתכם. אם הסיפור הזה נשמע לכם מוכר, בואו להתראיין!

נשים שהביאו לעולם ילד בעצמן, אך בהסכם עם האב ולא דרך תרומת זרע.

מעוניינים להתראיין באחד מהנושאים הללו? שלחו אלינו מסר בצירוף שמכם ומספר טלפון ליצירת קשר לכינוי הנהלת הפורומים.
חלק מהראיונות ניתן לבצע בעילום שם ובטשטוש קול ופנים.
לצפיה ב-'מענק ממשלתי לרכבת ישראל יותנה בשיפור השירות'
מענק ממשלתי לרכבת ישראל יותנה בשיפור השירות
10/12/2009 | 15:02
2
לצפיה ב-'בוחרים שירי חנוכה ב- אנשים'
בוחרים שירי חנוכה ב- אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2009 | 12:35
2

קיבלתם טיפול רפואי לקוי? נתקלתם ברופא מזלזל? אתם או הקרובים אליכם נפגעו מרשלנות רפואית ולא יודעים מה לעשות?
ד"ר אבי רובינשטיין ועו"ד שמואל יקירביץ' יתארחו היום בין השעות 15:00-17:00 בפורום חוק ומשפט וישיבו על שאלות בנושא רשלנות רפואית.
ד"ר רובינשטיין ועו"ד יקירביץ', בעלי יותר מ-20 שנות ניסיון בתחומי הרפואה והמשפט, מייצגים נפגעי רשלנות רפואית ונפגעי תאונות.
הקליקו כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

רוצים לרזות? התייאשתם מדיאטות וספירת קלוריות?
נורית אלדר, מאמנת אישית ומנחת סדנאות הרזיה מציעה דרך לשנות את התכנות הפנימי שלכם ולאמץ דפוסי מחשבה חדשים ומרזים.
בואו לשמוע היום בשעה 16:00 את כל הפרטים בפורום אימון אישי!

בין השעות 19:00-21:00 יתארח עו"ד תומר שטרית בפורום פונדקאות.
עו"ד שטרית יענה על שאלותיכם בנוגע לחוק הפונדקאות ולהסכם המשפטי בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית.
יש לכם שאלות בנושא? אל תהססו:

בשעה 20:00 יתארח בפורום אופני כביש המנהל המקצועי של הטור ד'ישראל 2010 ומאמן קבוצת מצמן פולג - יובל גולן.
גולן יענה לשאלות הגולשים בנושא תחרות הטור ד'ישראל הקרובה:

שירי החנוכה שהצעתם מגיעים לרשת ג'
חג האורות בפתח וזה הזמן לבחור את השירים שיככבו במצעד החנוכה של רשת ג', מתוך השירים שהצעתם בפורום חמישים פלוס.
אז למה אתם מחכים? אתם בוחרים אילו שירים יאירו לנו את החג בצלילים נהדרים ובאור יקרות!

קרה לכם פעם שהתעוררתם באמצע הלילה מחלום מטריד, אבל לא זכרתם אותו בבוקר שלמחרת?
פורום חלומות בא לעזרתכם בלילה לבן, שיתקיים במוצאי שבת בין השעות 1:00-3:30.
הקליקו כאן והתחילו לחלום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-' car2go?'
car2go?
10/12/2009 | 22:13
1
4
למישהו יש ניסיון עם car2go?
http://www.car2go.co.il/ נתקלתי באתר הזה.
לצפיה ב-'אין לי נסיון איתם, אבל מדובר בחברה ידועה'
אין לי נסיון איתם, אבל מדובר בחברה ידועה
11/12/2009 | 01:06
1
פעם הייתי באיזה כנס בנושא תחבורה והמנכ"ל שלהם הציג את החברה, חבל רק שהם התחילו לפעול אחרי שסיימתי לגור בת"א בלי רכב...
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
10/12/2009 | 08:48
5
2
נאמר אני נוסע לאנשהו, ומאותו מקום אני צריך לחזור חזרה מאיפה שהגעתי, אז האם צריך לשלם שוב על אותו הקו למרות שזה אותו דבר פשוט דרך הפוכה או אפשר להסתפק בלהראות לנהג את הכרטיס שקניתי קודם לכן.
דוגמה: אני נוסע מאשדוד לתל אביב, עושה שם מה שצריך. עכשיו כשאני בא לעלות על אוטובוס מתל אביב לאשדוד באותו יום האם צריך לשלם שוב או מספיק להראות כרטיס?
תודה רבה אנא תענו מהר
לצפיה ב-'אתה באמת לא יודע איך נוסעים באוטובוס?'
אתה באמת לא יודע איך נוסעים באוטובוס?
10/12/2009 | 11:10
4
1
לצפיה ב-'מה זה אוטובוס?'
מה זה אוטובוס?
10/12/2009 | 11:50
3
1
לצפיה ב-'דוגמא'
דוגמא
10/12/2009 | 13:49
2
4
לצפיה ב-'אם כבר אז זה'
אם כבר אז זה
10/12/2009 | 14:13
1
4
לצפיה ב-'או זה:'
או זה:
11/12/2009 | 00:01
4
לצפיה ב-'אתר חדשות הרכבת נעלם?'
אתר חדשות הרכבת נעלם?
10/12/2009 | 00:59
2
3
הוא לא עולה לי ,אני אוהב להסתכל שם בקישורים ,לפחות אני רואה שיש כמה קישורים גם פה בפורום
לצפיה ב-'נראה שב-4 לדצמבר'
נראה שב-4 לדצמבר
10/12/2009 | 11:52
1
1
חן שכח לחדש את הדומיין...
לצפיה ב-'זה היה אחלה אתר'
זה היה אחלה אתר
11/12/2009 | 00:31
1
לצפיה ב-' לאורי 404 ליום ההולדת '
לאורי 404 ליום ההולדת
10/12/2009 | 00:30
35
3
לצפיה ב-'אורי'
אורי
10/12/2009 | 01:11
1
אני חושב שזה מתנה בדיוק בשבילך לשמוע השבוע שיתנו לעלות אופניים לרכבת
{וגם לי יש יומהולדת עוד מעט אז זה מתנה גם בשבילי} תוכל לבוא עד אשדוד למשל עד עכשיו לא היה קו ישיר בשביל לסחוב אופניים
לצפיה ב-'מזל טוב אורי'
מזל טוב אורי
11/12/2009 | 14:24
הרבה בריאות אושר והצלחה
לצפיה ב-''
10/12/2009 | 01:37
לצפיה ב-''
10/12/2009 | 07:31
לצפיה ב-' איש יקר! '
איש יקר!
10/12/2009 | 07:45
6
קבל דגם"חדש"וטוב ליום הולדתך.
ותיקי הפורום ודאי זוכרים את הסדרה.
לצפיה ב-'אורי, שיהיה המון המון '
אורי, שיהיה המון המון
10/12/2009 | 08:24
1
ו בכל מה שתעשה.
לצפיה ב-' עד 120!!! :)'
עד 120!!! :)
10/12/2009 | 09:29
לצפיה ב-' גדול'
גדול
10/12/2009 | 09:51
לצפיה ב-' אורי'
אורי
10/12/2009 | 11:50
לצפיה ב-' לאורי '
לאורי
10/12/2009 | 12:11
6
יום-הולדת שמח איש יקר,מיקירי הפורום,עד 120+, בכל אשר תלך ותעשה,ואיחולי אושר ונחת לתמיד.

לצפיה ב-''
10/12/2009 | 12:17
לצפיה ב-'מזל טוב לבבי'
מזל טוב לבבי
10/12/2009 | 13:30
לצפיה ב-' אורי '
אורי
10/12/2009 | 13:47
1
שתזכה לעוד הרבה שנים יפות ופוריות
שתזכה להנות הרבה על ה וכמובן ב בוס

אורן
לצפיה ב-'מזל טוב לך.... והמשך נסיעה נעימה במרחבי החיים'
מזל טוב לך.... והמשך נסיעה נעימה במרחבי החיים
10/12/2009 | 14:08
7
מוקדש לך זוג מרצדס   O404   ציורים מקוריים שצויירו לפני שלוש שנים לערך    .
לצפיה ב-' אורי '
אורי
10/12/2009 | 14:57
לצפיה ב-'מזל טוב אורי'
מזל טוב אורי
10/12/2009 | 15:53
לצפיה ב-''
10/12/2009 | 16:52
1
לצפיה ב-', אורי אושר, בריאות והצלחה! '
, אורי אושר, בריאות והצלחה!
10/12/2009 | 18:46
1
מאחל המון מזל, אושר ועושר! עד 120!
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב '
הרבה מזל טוב
10/12/2009 | 21:44
לצפיה ב-'מזלטוףףףף'
מזלטוףףףף
10/12/2009 | 22:49
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם '
תודה רבה לכולם
10/12/2009 | 23:05
1
תודה רבה על האיחולים עם האיור היפה של ala40 ועם התמונות.
על שלמדתי מכם, חברי הפורום דברים רבים [עם השאלות הרבות שלי...] ושאני שמח מאוד להיפגש עמכם.
על האופניים שציינו - בהחלט בשורת האופניים היא בשורה משמחת ונקווה בתחום התח"צ לדברים טובים אחרים.
עד אז נמשיך לשמוח ולקוות לטוב.

תודה וחג אורים שמח.
לצפיה ב-'מזל טוב לאורי היקר עד 120!'
מזל טוב לאורי היקר עד 120!
11/12/2009 | 10:37
5
לצפיה ב-' בריאות אושר ועושר!'
בריאות אושר ועושר!
10/12/2009 | 23:37
1
לצפיה ב-'מזל טוב מכל הלב'
מזל טוב מכל הלב
10/12/2009 | 23:50
1
לצפיה ב-'מזל טוב, ידידי היקר!'
מזל טוב, ידידי היקר!
11/12/2009 | 03:30
לצפיה ב-' לאורי 404'
לאורי 404
11/12/2009 | 04:38
שפע ברכות ואיחולים.
לצפיה ב-'מזל טוב אורי'
מזל טוב אורי
11/12/2009 | 08:36
5
לצפיה ב-'מזל טוב אורי'
מזל טוב אורי
11/12/2009 | 13:34
ועוד הרבה שנים של הנאה ואהבה למוסיקה ישראלית.

לצפיה ב-' מזל טוב! '
מזל טוב!
11/12/2009 | 17:48
לצפיה ב-'לאורי מזל טוב עד 120'
לאורי מזל טוב עד 120
11/12/2009 | 17:55
1
לצפיה ב-'שוב תודה רבה לאחד-אחד כאן '
שוב תודה רבה לאחד-אחד כאן
11/12/2009 | 18:24
1
תודה רבה, שיהיה רק בשמחות.
בינתיים חוגגים...
עוד מעט עם בני המשפחה ומחר עם חברים קרובים.

תודה רבה וחג שמח לכולם
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
11/12/2009 | 20:22
לצפיה ב-'באיחור אבל '
באיחור אבל
11/12/2009 | 21:51
לצפיה ב-''
12/12/2009 | 00:37
1
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם! '
תודה רבה לכולם!
13/12/2009 | 00:35
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 10/12'
שרשור הכוונה ומודיעין 10/12
10/12/2009 | 00:18
39
39
לצפיה ב-'מאריאל לגבעת שמואל, רח' ביאליק 1, ג"ש בניין ע'
מאריאל לגבעת שמואל, רח' ביאליק 1, ג"ש בניין ע
10/12/2009 | 00:19
3
3
מאריאל לגבעת שמואל, רח' ביאליק 1, ג"ש בניין עמיטק.

איך אני מגיעה?

תודה
לצפיה ב-'תחילה את לוקחת כל קו שמגיע למחלף גהה'
תחילה את לוקחת כל קו שמגיע למחלף גהה
10/12/2009 | 07:19
2
1
(268, 168 ואולי יש קווים נוספים של אפיקים).
במחלף גהה את הולכת לתחנות לכיוון תל השומר, ונוסעת שתי תחנות באחד הקווים 64, 70 של דן, 68, 87 של קווים או 164 של אגד. את יורדת במחלף גבעת שמואל, עולה על הגשר, ואחרי 10 דקות הליכה את ליד בניין עמיטק. כדאי להדפיס מפה מאחד מאתרי המפות.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא 168/268 אלא 186/286'
לא 168/268 אלא 186/286
10/12/2009 | 07:32
1
לצפיה ב-''
ידעתי שמשהו לא מסתדר לי
לצפיה ב-'ממסוף 2000 לנווה צדק בת"א'
ממסוף 2000 לנווה צדק בת"א
10/12/2009 | 00:33
8
איזה קו הכי כדאי לקחת?
נאמר לאיזור רחוב שבזי בשכונה...

תודה
לצפיה ב-'קו 18 מתוך המסוף מגיע למגדל שלום.'
קו 18 מתוך המסוף מגיע למגדל שלום.
10/12/2009 | 07:12
7
3
אפשר לקחת גם את הקווים 61, 62, 20, 72 שעוברים ברחוב על פרשת דרכים, ממש צמוד למסוף.
לצפיה ב-'דווקא לא הייתי ממליץ על קו 18 והוא גם לא מגיע'
דווקא לא הייתי ממליץ על קו 18 והוא גם לא מגיע
10/12/2009 | 07:31
3
1
למגדל שלום.
כל הקווים למסוף כרמלית מומלצים ובנוסף גם קווים 10 ו-40.
לצפיה ב-'סליחה, טעיתי לגבי 18...'
סליחה, טעיתי לגבי 18...
10/12/2009 | 07:34
2
הוא לא מגיע למגדל שלום.
אכן אפשר לקחת את קו 10 מתוך מסוף 2000 עד מסוף כרמלית. התדירות שלו לא ממש גבוהה, אז כדאי לבדוק בלו"ז שכנראה מוצמד לתחנה, ואם אין אוטובוס בדקות הקרובות, ללכת לתחנה של 20, 61, 62, 72.
לצפיה ב-'וגם 38 ו-82 שמגיעים גם הם למגדל שלום.'
וגם 38 ו-82 שמגיעים גם הם למגדל שלום.
1
לצפיה ב-'נכון, 38,40,82 גם טובים, אבל צריך לחכות להם '
נכון, 38,40,82 גם טובים, אבל צריך לחכות להם
10/12/2009 | 07:47
1
בתחנה אחרת, זאת שמול אולמי רסיטל.
לצפיה ב-'איפה זה מגדל שלום?'
איפה זה מגדל שלום?
10/12/2009 | 13:33
2
זה בנווה צדק? ז"א אחרי שיורדים מהאוטובוס הולכים ברגל?

ואם נגיד אחרי שמסתובבים בנווה צדק רוצים להגיע לאיזור שוק הפשפשים ביפו, איך עושים את זה?
לצפיה ב-'מגדל שלום נמצא כ-20 מ' מזרחית'
מגדל שלום נמצא כ-20 מ' מזרחית
10/12/2009 | 14:13
1
לקצה הצפון מזרחי של שכונת נווה צדק.
במפגש הרחובות הרצל, אחד העם ומונטיפיורי.

לשוק הפשפשים יש לקחת כל קו ממסוף כרמלית לעבר יפו.
לצפיה ב-'מנוה צדק8/10/25 לשוק הפשפשים'
מנוה צדק8/10/25 לשוק הפשפשים
10/12/2009 | 15:16
לצפיה ב-'להגיע מים המלח לבאר שבע'
להגיע מים המלח לבאר שבע
10/12/2009 | 09:22
2
9
ביום ראשון ה-13/12 יש לי מבחן פסיכומטרי
ואני יהיה בים המלח ואני צריכה להגיע לאוניברסיטת בן גוריון. צריכה להיות שם ב- 08:30 בבוקר
איך להגיע לשם?
האם הנסיעה רחוקה?
לצפיה ב-'בעיה גדולה'
בעיה גדולה
10/12/2009 | 09:49
1
1
האוטובוס הראשון שעולה לכיוון באר-שבע הוא קו 389 שיוצא מעין-בוקק ב-7:45 ומגיע ב-8:30 לערד.

הפתרון היחיד במקרה שלך הוא מונית (ספיישל, למרות שייתכן שיהיו גם שירות לא-חוקיות) שתגיע לערד בסביבות 7:30 ומשם קו 386 לאוניברסיטה.
משך הנסיעה מהמלונות לערד הוא 30-40 דקות, ומערד לבאר-שבע כ-45 דקות.
לצפיה ב-'הבנתי.. תודה בכל אופן '
הבנתי.. תודה בכל אופן
10/12/2009 | 09:55
לצפיה ב-'מחר אחה"צ'
מחר אחה"צ
10/12/2009 | 11:51
4
יהיו מוניות שירות מתל אביב לראשל"צ? (למצבה או לאיזור התחנה המרכזית הישנה)
לצפיה ב-'ואותה השאלה גם לגבי מתל אביב לאשדוד...'
ואותה השאלה גם לגבי מתל אביב לאשדוד...
10/12/2009 | 11:54
1
לצפיה ב-'גם כאן התשובה היא כן.'
גם כאן התשובה היא כן.
11/12/2009 | 04:34
לצפיה ב-'מוניות השרות מופעלות ע"פ רצון בעליהן ונהגיהן'
מוניות השרות מופעלות ע"פ רצון בעליהן ונהגיהן
10/12/2009 | 17:15
לצפיה ב-'כן, יש מוניות שירות לראשל"צ כל היום'
כן, יש מוניות שירות לראשל"צ כל היום
11/12/2009 | 04:33
2
בתדירות די גבוהה, והן מגיעות הן למרכזית הישנה והן למצבה.
לצפיה ב-'אשמח להכוונה'
אשמח להכוונה
10/12/2009 | 16:08
3
עלי להגיע ביום שני בשעה 9.30 בבוקר למכללה האקדמית הגליל המערבי. אני יוצאת מקיבוץ בית קשת.
אשמח להכוונה לשילוב של תחבורה ציבורית (אוטובוסים/רכבת)
תודה מראש
לצפיה ב-'שכחתי משהו'
שכחתי משהו
10/12/2009 | 16:10
2
המכללה נמצאת בעכו. אם אני לא טועה בדרך בין עכו לנהריה.

תודה מראש וחג שמח!
לצפיה ב-'אפשרויות'
אפשרויות
10/12/2009 | 19:25
1
מסלול ההגעה די מורכב וידרוש מספר החלפות. אם את יוצאת מהקיבוץ עצמו בתחבורה ציבורית - בשלב ראשון תצטרכי להגיע לצומת גולני - בקו 442 של אגד. שימי לב, בשעה הזו הקו פועל פעם בשעה, שווה לקחת מרווח ביטחון. עפ"י הערכה של אתר אגד תוכלי להספיק אם תקחי את הקו שעובר בסביבות 7:09 במסעף של הקיבוץ. מצומת גולני יש לקחת קו 430 או 505 למרכזית המפרץ ולהחליף שם לקו 271 המגיע למכללה.

עוד אפשרות - אם תוכלי לתפוס טרמפ לצומת קדרים (כי אין אוטובוסים לשם בשעה שאת צריכה - הם יוצאים מת"א ומגיעים לאזור שלך בסביבות 8:30 הכי מוקדם) תוכלי לקחת קו 500 לעכו ושם להחליף ל-271 לכיוון נהריה שיקח אותך למכללה.
לצפיה ב-'אהבתי את האופציה הראשונה. תודה רבה!'
אהבתי את האופציה הראשונה. תודה רבה!
10/12/2009 | 19:43
לצפיה ב-'צריכה עזרה!!!'
צריכה עזרה!!!
10/12/2009 | 16:40
2
3
אני צריכה לדעת איך מגיעים מפתח תקווה לשוהם במוצאי שבת??
כי יש בעייה להגיע לשם במוצאי שבת...
לצפיה ב-'אכן סיפור לא פשוט'
אכן סיפור לא פשוט
10/12/2009 | 19:05
1
2
האפשרות היחידה (ולא ממש סימפאטית) שמצאתי היא לקחת את אחד הקוים של אגד תעבורה לאלעד מצומת שעריה (280 / 279) - תדירות משותפת טובה יחסית (כ-5 נסיעות בשעה) - ולרדת בתחנת הורדה הראשונה באלעד - ליד המשטרה.
להחליף שם לקו היוצא מאלעד לכיוון ירושלים (277) או קרית ספר (281) - שמגיעים לכניסה המזרחית לשוהם (מכיוון כביש 444). אני לא הצלחתי למצוא קו הנכנס לשהם במוצ"ש.
אפשרות נוספת היא לקחת קו 79 הנדיר יחסית שעובר דרך פ"ת ומוריד גם במסעף בכניסה לאלעד, שם עובר בנוסף על 277 ו-281 גם 465 של אגד שגם הוא מגיע לכניסה המזרחית של שהם.
לצפיה ב-'תודה רבה....'
תודה רבה....
11/12/2009 | 07:28
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
10/12/2009 | 21:18
2
מישהו יודע אם יש קו ישיר מהרצליה ת"מ לזאפה ת"א?
לצפיה ב-'קווים 524, 525, 531 של אגד (531 הכי מהיר)'
קווים 524, 525, 531 של אגד (531 הכי מהיר)
10/12/2009 | 22:48
1
2
מגיעים לרחוב פנחס רוזן, ומשם אפשר להגיע למקום ברבע שעה הליכה. במקום ללכת אפשר להחליף בפנחס רוזן לאוטובוס של דן, ונוכל לתת לך את הפרטים אם את רוצה (כדאי שתצייני גם את שעת הנסיעה).
לצפיה ב-'הממ... אני צריכה מחר בסביבות 12:00-13:00'
הממ... אני צריכה מחר בסביבות 12:00-13:00
10/12/2009 | 23:33
נראה לי שאני יכולה להגיע ברגל, אבל בכל זאת- איזה אוטובוס של דן אפשר לקחת?

תודה רבה!
לצפיה ב-'מדעטק חיפה'
מדעטק חיפה
10/12/2009 | 22:40
7
1
היי,
רציתי לדעת איך להגיע מאחת מתחנות הרכבת של חיפה , למדעטק (ביום שלישי). תודה מראש
לצפיה ב-'רחוב התחייה בתל אביב.'
רחוב התחייה בתל אביב.
10/12/2009 | 22:46
4
שלום

איזה אוטובוס עובר ליד רחוב התחייה, ומאיפה אני לוקח את האוטובוס. אני מגיע מנתניה בקו 605.

תודה מראש
לצפיה ב-'איזה מספר ברחוב התחייה? הוא די ארוך.'
איזה מספר ברחוב התחייה? הוא די ארוך.
10/12/2009 | 22:53
3
לצפיה ב-'רחוה התחייה 22'
רחוה התחייה 22
11/12/2009 | 18:45
2
לצפיה ב-'יש שתי דרכים:'
יש שתי דרכים:
12/12/2009 | 00:47
1
הדרך שבה הנסיעה קצת יותר קצרה:
לרדת בעזריאלי ולקחת 40, 42 של דן או 83 של אגד (40 הוא הכי מהיר) עד איצטדיון בלומפילד (תחנה שנייה או שלישית בשד' ירושלים).

הדרך שבה ההליכה קצת יותר קצרה:
לרדת בתחנה המרכזית ולקחת את אחד הקווים הבאים: 84, 163, 201 של אגד, 157, 451, 457,461 של סופרבוס.
יש לרדת בבית מרס ברחוב הרצל (5-6 תחנות מהתחנה המרכזית). שים לב שקו 201 מגיע לשם רק בחלק משעות היום, ולכן, אם עולים על 201, צריך לוודא שהוא מגיע לבית מרס.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/12/2009 | 21:14
לצפיה ב-'מחיפה מרכז השמונה אפשר לנסוע בכרמלית.'
מחיפה מרכז השמונה אפשר לנסוע בכרמלית.
10/12/2009 | 22:51
1
1
תחנת כיכר פריז של הכרמלית נמצאת במרחק 7 דקות הליכה מרכבת חיפה מרכז השמונה. יש לנסוע שתי תחנות עד תחנת הנביאים, ומשם כ-7 דקות הליכה נוספות עד המדעטק.

אפשרות נוספת: קו 113 ממרכזית חוף הכרמל (ליד רכבת חוף הכרמל) עד רחוב הרצליה או עד התחנה הראשונה ברחוב הרצל, ומשם כמה דקות הליכה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/12/2009 | 23:28
לצפיה ב-'בסוף 2010: כניסה בתשלום לת"א'
בסוף 2010: כניסה בתשלום לת"א
09/12/2009 | 22:06
1
2
לצפיה ב-'כותרת מטעה'
כותרת מטעה
09/12/2009 | 22:57
1
בסה"כ מדובר בעוד כתבה על הנתיב אגרה המהיר משפירים לת"א.
לצפיה ב-'רק"ל ירושלים - הסדרי תנועה חדשים בשבוע הבא'
רק"ל ירושלים - הסדרי תנועה חדשים בשבוע הבא
09/12/2009 | 19:05
10
7
אהלן

בשבוע הבא יבוצעו שני הסדרי תנועה חשובים:

1. החל מהלילה של יום ראשון - מעבר לשלב ב' בכיכר צה"ל (תמונת ראי של המצב הקיים).
2. החל מהלילה של יום שלישי - מעבר למצב סופי (לפני רכבת) בצומת הרצל - הרב צבי יהודה (בן דור).

אני מצרף את שתי המודעות בנוגע לעבודות.

לעדכונכם,

גיל זינגר
דובר סיטיפס

www.citypass.co.il

לצפיה ב-'מודעת כיכר צה"ל שלב ב''
מודעת כיכר צה"ל שלב ב'
09/12/2009 | 19:06
3
5
לצפיה ב-'7 חודשי עבודה אז מתי הם חושבים לסיים'
7 חודשי עבודה אז מתי הם חושבים לסיים
10/12/2009 | 17:53
2
שלב זה לא מסיים את העבודות בצומת
לצפיה ב-'השלב הזה כן מסיים את העבודות בצומת'
השלב הזה כן מסיים את העבודות בצומת
10/12/2009 | 17:58
1
בתום עבודות שלב ב' יושלם רצף מסילה בתחום הצומת.
עם סיום העבודות יבוצע הסדר תנועה סופי בצומת (תוכנית הרמזור ושינויים נוספים יבוצעו עם הפעלת הרכבת).
לצפיה ב-'האם ידוע כיצד יסימו בשלב הסופי'
האם ידוע כיצד יסימו בשלב הסופי
12/12/2009 | 12:52
היכן יסעו אוטובוסים בשלב שבו צריך לבדוק את כל המסלול והרכבת עדיין לא פעילה
שלב זה יקח להבנתי כחצי שנה-שלב הנסיונות
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכונים!'
תודה רבה על העדכונים!
09/12/2009 | 19:33
לצפיה ב-'תודה, גיל'
תודה, גיל
10/12/2009 | 11:56
4
מה עם תחילת ההרצה? יש תאריך יעד עדכני?
לצפיה ב-'הרצה היתה אמורה להיות בנובמבר נידחתה לפברואר'
הרצה היתה אמורה להיות בנובמבר נידחתה לפברואר
10/12/2009 | 17:54
לצפיה ב-'השבוע יצקו שכבת בטון שני + תושבות למסילה '
השבוע יצקו שכבת בטון שני + תושבות למסילה
10/12/2009 | 18:01
2
בקטע שבין צומת הגבעה הצרפתית לצומת הקברים (מתחת לגשר). נותרה עוד לא מעט עבודה עד שתסתיים הנחת המסילה בקטע. מבטיח לעדכן בשבועות הקרובים.

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
10/12/2009 | 18:35
למה לא מתחילים במקביל למתוח חישמולת?
לצפיה ב-'גיל ערב טוב ! האם שני המערכים האחרונים ש'
גיל ערב טוב ! האם שני המערכים האחרונים ש
12/12/2009 | 23:37
שמספרייהם 01 ו- 02 כבר הגיעו אל הדיפו? אם כן, אודה לך באם תוכל לציין את תאריכי ההגעה המדוייק שלהם לדיפו.
האם אתם מנהלים רישום ממוחשב מדוייק של כל תאריכי הגעת כל 46 המערכים אל הדיפו? האם ברשותך רשימת תאריכי הגעה מדוייקים של כל 46 המערכים לנמל אשדוד. אודה לך מאוד אם תוכל למצוא רשימות כאלה ולפרסמן כאן לתועלת כל החברים המתעדים כל פיפס הקשור אלייכם. בברכת שבוע טוב וחג אורים שמח ! אביתר.
לצפיה ב-'קו 972 של אגד מחיפה לירושלים'
קו 972 של אגד מחיפה לירושלים
09/12/2009 | 12:39
2
143
האם מישהו יודע אם הקו נוסע דרך כביש 6?
תודה מראש
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
09/12/2009 | 12:46
1
12
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/12/2009 | 21:14
7
לצפיה ב-'האם לדן יש אוטובוסים חשמליים?'
האם לדן יש אוטובוסים חשמליים?
09/12/2009 | 10:18
67
60
אם ניקח למשל את המפרקית הישנה של דן (שעדיין פועל עד היום), לפי הרעש שומעים שלאוטובוס יש גם מנוע דיזל וגם מנוע חשמלי, האם זה אכן כך? איך כל העסק הזה בדיוק עובד? המשך>>
אם ניקח למשל את המפרקית הישנה של דן (שעדיין פועל עד היום), לפי הרעש שומעים שלאוטובוס יש גם מנוע דיזל וגם מנוע חשמלי, האם זה אכן כך? איך כל העסק הזה בדיוק עובד?
לצפיה ב-'קו20 של דן'
קו20 של דן
09/12/2009 | 01:11
67
29
אבקש  מממכם הצעות לשיפור הקו  או הצעות לקווים מהירים ממרכז תל אביב  לקרית עתידים המשך>>
אבקש  מממכם הצעות לשיפור הקו  או הצעות לקווים מהירים ממרכז תל אביב  לקרית עתידים
לצפיה ב-'הרכבת הטרנס-אסייאתית'
הרכבת הטרנס-אסייאתית
08/12/2009 | 21:08
38
10
תמונה מעניינת מביקור בתחנת רכבת בדרום קוריאה, הצמודה לגבול עם צפון קוריאה.
לרכבת קו שנכנס 2 ק"מ לתוך הצפון.
הדרום-קוריאנים מפנטזים על היום שבו תהיה רכבת לפיונג-יאנג ולשאר העולם (סין/רוסיה ועד אירופה) כפי שמופיע בתמונה.
כמובן שהם מחכים שקים איל ז'ונג יעלם....

בתמונה מפת הרכבות העתידית שבתחנה
לצפיה ב-'לא פרקטי במיוחד'
לא פרקטי במיוחד
08/12/2009 | 21:11
1
2
מיכיוון שבינם לבין אירופה רוחב המסילה משתנה פעמיים. לא שאי אפשר להתגבר על זה, אבל זה מסבך את התהליך.
לצפיה ב-'אולי זה יפתיע אתכם, אבל קיימת תכנית לבנות'
אולי זה יפתיע אתכם, אבל קיימת תכנית לבנות
08/12/2009 | 21:31
2
מסילה ברוחב כפול - 1435 + 1520 מ"מ מגבול אוקראינה עד וינה, אוסטריה. כך תיווצר מסילה רציפה מגבול מונגוליה/סין עד למרכז אירופה. יש הטוענים שיש בזה כדאיות כלכלית לא מבוטלת... ימים יגידו. גם בקוריאה ניתן היה לבנות קו משאות ברוחב כפול, אבל זה תלוי גם בהתפתחות היחסים בין שתי הקוריאות, וגם בכדאיות כלכלית עבור שני הצדדים.
לצפיה ב-' יש לך עוד תמונות מעניינות מקוריאה?'
יש לך עוד תמונות מעניינות מקוריאה?
08/12/2009 | 21:37
2
1
והאם יצא לך לנסוע ב-KTX במקרה?
לצפיה ב-'לצערי לא, וכן'
לצערי לא, וכן
10/12/2009 | 19:43
1
1
מאוד נהנתי מהנסיעה ב KTX. אחלה חוויה.
אבל לא ממש צילמתי תמונתו של רכבות /תחנות שם.
לצפיה ב-'אז לכל אלה שלא יודעים על מה מדובר:'
אז לכל אלה שלא יודעים על מה מדובר:
10/12/2009 | 20:28
2
KTX - הרכבת המהירה של קוריאה, המבוססת על טכנולוגיות של ה-TGV הצרפתית. הישג הנדסי, טכנולוגי ואנושי מרשים ביותר. היה גם סרט מעניין ביותר בערוץ דיסקברי.
לצפיה ב-'האם מתוכנן חיבור בין מזרח רוסיה לאלסקה?'
האם מתוכנן חיבור בין מזרח רוסיה לאלסקה?
09/12/2009 | 10:21
10
1
ומה עם רכבת ממצרים לדרום אפריקה?
לצפיה ב-'תכננונים יש הרבה...'
תכננונים יש הרבה...
09/12/2009 | 15:55
7
1
יש תכנון די בדיוני לגשר מעל מיצר ברינג באלסקה אבל הסיכוי שזה ייצא לפועל ב50 שנה הבאות הוא אפסי לדעתי.

שמעתי גם על התוכניות למסילות בעלות רוחב כפול במזרח אירופה למרחקים גדולים אבל עד שזה באמת ייצא לפועל (אם ייצא לפועל) נראה שגם פה יעבור זמן רב.

בין מצרים לדרא"פ המערכת לא רציפה ומה שיש מקרטע בגלל שאפריקה זה נו, אפריקה. בכל מקרה, גם פה יש שתיים (או שלוש, תלוי בתוואי) רוחבי מסילה שונים.

לצפיה ב-'אולי ידונו עליהם בועידת קופנהגן?'
אולי ידונו עליהם בועידת קופנהגן?
09/12/2009 | 16:50
6
(במטרה להוריד את זיהום המטוסים)
לצפיה ב-'מישהו יודע מה עדיף מבחינת זיהום/נוסע/ק"מ'
מישהו יודע מה עדיף מבחינת זיהום/נוסע/ק"מ
09/12/2009 | 17:31
5
1
מטוס או רכבת.
מן הסתם תלוי מרחק (ומטוס ורכבת) אבל אני מניח שלטווחים הארוכים שמדוברים בו מטוס מזהם דווקא פחות
לצפיה ב-'בכלל לא בטוח...'
בכלל לא בטוח...
09/12/2009 | 18:13
1
רכבות ברוב העולם מופעלות ע"י חשמל, והשאלה היא איך מייצרים את החשמל הזה...
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי המטוס הוא הכלי המזהם ביותר'
לפי מה שידוע לי המטוס הוא הכלי המזהם ביותר
10/12/2009 | 19:48
3
1
לצפיה ב-' מדוייק.'
מדוייק.
10/12/2009 | 20:11
2
לצפיה ב-'ספר מעניין על זיהום, גם של כלי-רכב'
ספר מעניין על זיהום, גם של כלי-רכב
11/12/2009 | 16:35
1
שמשווה מטוסים לרכבות / רכבים פרטים/ חשמליים וכיו"ב

http://www.withouthotair.com/

ניתן להוריד PDF בחינם.
לצפיה ב-'מעולה, תודה! קישור לעמוד הרלוונטי:'
מעולה, תודה! קישור לעמוד הרלוונטי:
11/12/2009 | 16:42
מטוסים

Let’s make clear what this means. Flying once per year has an energy cost slightly bigger than leaving a 1 kW electric fire on, non-stop, 24 hours a day, all year.
לצפיה ב-'קודם צריך שהמסילה תגיע למחוז צ'וקוטקה,'
קודם צריך שהמסילה תגיע למחוז צ'וקוטקה,
10/12/2009 | 21:17
1
1
שזה אלפים רבים של קילומטרים של מסילה שצריכה לעבור באזורים קפואים ובלתי עבירים, שאפילו כבישים אין בהם. ולרוסיה של היום אין אסירים שיבנו את המסילה הזאת בתנאי עבדות.
לצפיה ב-'אמנם לא בידי אסירים, אבל בכל זאת בונים'
אמנם לא בידי אסירים, אבל בכל זאת בונים
10/12/2009 | 21:56
1
ממש כעת את מסילת הרכבת באורך של יותר מ-1000 ק"מ שתגיע בקרוב לעיר יקוטסק (ורכבות כבר נוסעות לא הרחק משם...) ובדיוק כמו שאמרת, בונים אותה בתנאים של טונדרה ואדמה קפואה רצופה בביצות... נכון גם שמשם הדרך לצ'וקוטקה עוד ארוכה. אבל לראיה, שזה אפשרי גם בתנאים של היום - הכל עניין של כדאיות כלכלית - ואגב, הערך הכלכלי של המסילה הנבנית כעת הוא אדיר. היא תאפשר לבטל את שינוע היקר להחריד של סחורות ומזון באמצעות ספינות, דרך אוקיינוס הקרח הצפוני ונהר הלנה במשך הקיץ הצפוני הקצר.

לפיכך, אם תימצא כדאיות בהקמת מסילת רכבת דרך מיצרי ברינג (באמצעות גשר או דרך מנהרה) - היא תיבנה בתנאים של היום, ולא מעט דווקא בזכות הטכנולוגייה המודרנית - פשוט כי אין היום צורך בעבודה ידנית של עשרות אלפי פועלים מורעבים.
לצפיה ב-'גם אנחנו בישראל מצפים ליום שנסע לאירופה ברכבת'
גם אנחנו בישראל מצפים ליום שנסע לאירופה ברכבת
10/12/2009 | 02:02
21
2
לצפיה ב-'כשיהיה שלום עם סוריה...'
כשיהיה שלום עם סוריה...
10/12/2009 | 15:19
20
1
מירדן יש קשר מסילתי עם אירופה, דרך סוריה ותורכיה.
צריך רק חיבור מישראל לירדן, ויש מצב לנסוע ברכבת לאירופה...
לצפיה ב-'עקרונית גם זה לא אפשרי'
עקרונית גם זה לא אפשרי
10/12/2009 | 19:37
1
מהבחינה הזאת שרוחב המסילה בירדן הוא לא תקני אם כי הם מתכוונים ביום מן הימים לשנות אותו לתקני.

מבחינת מרחק ותוואי, הדרך הכי משתלמת היא דרך לבנון וסוריה, רק שהמסילה בלבנון נהרסה כליל מאז מלחמת האזרחים.
לצפיה ב-'מעבורת לטורקיה אפשר להפעיל תוך חודשים'
מעבורת לטורקיה אפשר להפעיל תוך חודשים
11/12/2009 | 00:28
18
1
חיבור רכבת ישראל לרכבת הסורית ייקח שנים (אפילו רכבת לבית שאן לא נראה בשנים הקרובות).
גם ההפלגה עצמה במעבורת מחיפה לאנטליה יכול לקחת פחות זמן מאשר דרך היבשה! מה שחסר, זה ציבור רחב שייאבק למען הפעלת קו כזה כפי שהיה מאבק להכנסת אופניים לרכבת!
לצפיה ב-'השאלה מה הסיכוי לחיבור בין נהריה ללבנון.?'
השאלה מה הסיכוי לחיבור בין נהריה ללבנון.?
11/12/2009 | 00:58
17
1
הבנתי שיש רכבת בין ביירות לדמשק.
לצפיה ב-'היום אין כלום.'
היום אין כלום.
11/12/2009 | 06:08
1
עד לפני 35 שנה בערך היתה ללבנון מערכת מסילות ברזל מפותחת ובזמנו היתה מסילת רכבת מאזור ראש הנקרה ועד טריפולי שבלבנון ומשם צפונה דרך צפון מערב סוריה לטורקיה. עד לשלהי שנות ה40 זו היתה הדרך המסילתית הקצרה ביותר מארץ ישראל צפונה בימים ההם (קו ביירות-צור-ראש הנקרה-נהריה-חיפה-חדרה מזרח-טול כרם-לוד-עזה-אל עריש-קנטרה-קהיר).

בכל מקרה המסילה בין ביירות לדמשק מעולם לא היתה מעשית בהקשר הזה מיכיוון שהיא היתה ברוחב צר (של המסילה החיג'זית). שאר המסילות בלבנון נבנו לרוחב תקני.

היום לא נשאר כלום מהמערכת המפוארת למדי שהיתה בלבנון וחבל.  כל המלחמות מאז אמצע שנות השבעים הרסו לחלוטין את הרשת שם. לבנות מחדש את הרשת הזו יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי מיכיוון שבמקומות רבים לא שמרו על זכויות הדרך של המסילה ובניינים וכבישים רבים נבנו שם על התוואי.
לצפיה ב-'גם אם היה שלום חם עם לבנון - אין סיכוי'
גם אם היה שלום חם עם לבנון - אין סיכוי
11/12/2009 | 10:32
15
1
דרך התוואי ההיסטורי משום שבצד הישראלי "נולדו" מאז 1942 עשרות בעיות סטטוטוריות ובעלויות קרקע "חדשות". על חלקים מהתוואי נבנו חוות ומבנים.
בשנת 1982 הייתי בתחנת הרכבת בדרום ביירות. בדקתי את רוב הציר משם עד ראש-הנקרה. חלקים רבים מהציר בין צור לראש-הנקרה כבר בנויים במבנים קבועים כך שכל הענין לא רלוונטי ובמקרה של שלום גורף, יצטרכו למצוא תוואי חדש לגמרי אשר איננו עובר אפילו בסמיכות לראש הנקרה, אלא אם תבוצענה הפקעות מאסיביות והרס מבנים משני צידי הגבול. תמונות שצילמתי בלבנון אעלה בהזדמנות ראשונה, כאשר אמצא את הנגטיב בארון.
לצפיה ב-'כן, אם כי בצד הישראלי'
כן, אם כי בצד הישראלי
11/12/2009 | 20:16
1
1
אורך המסילה שיש בה "בעיות" הוא קצר יחסית (מספר ק"מ בודדים). לעומת זאת, בצד הלבנוני היתה התלבשות רבתי על חלקים נרחבים מאוד מהתוואי. מה שראית 82' זה עוד כלום, היום זה עוד הרבה יותר גרוע.
לצפיה ב-'וגם זאת: '
וגם זאת:
11/12/2009 | 20:35
1
הייתי שם גם אחרי 82' ואכן אין זכר לתוואי בין צור לראש הנקרה. כל התוואי מלא בתים לאורך החוף ומה שניתן לראות הוא רק קטעים מהסוללה וקטעים מעטים. לדעתי אפשר לראות זאת היטב בצילומי לוויין של גוגל אם יש ברשותך.
בצד הישראלי יש גם בעיות כמו מוסך הקטרים באכזיב שעל שטחו בנוייה כיום חווה שמבניה מגיעים עד לקו החוף. השטח איננו בבעלות רכבת-ישראל ונמכר לגורם פרטי בשנות ה-50. לכן, רכבת-ישראל יכולה רק לתכנן תוואי חדש ממזרח לחווה, כלומר ממזרח לציר הכביש לראש-הנקרה וגם שם תהיינה 1001 בעיות סטטוטוריות כך שאפשר לומר שחידוש התוואי ל-ביירות, גם בשעת שלום הוא חלום אוטופי שלא יתממש לעולם.
לצפיה ב-'בכל מקרה אין כוונה לחדש את קו החוף'
בכל מקרה אין כוונה לחדש את קו החוף
12/12/2009 | 09:40
12
יש תוכנית לסלול מסילה מעט מזרחה משם, שתעבור מתחת לרכס ראש הנקרה במנהרה. זה כמובן לא יקרה בדורנו...
לצפיה ב-'די לי אם היו משמישים את השלוחה'
די לי אם היו משמישים את השלוחה
12/12/2009 | 10:45
3
1
מצפון לתחנת נהריה על קו בירות עד לאזור התעשיה אכזיב (לימן) מסילה שנותרה במקומה במרבית הקטעים  שבין ק''מ 29.705 לק''מ 36.814 לשם העברת משאות כבעבר,  מסילה שהשימוש בה הופסק לפני כעשור.
יחד עם זאת ראוי לציין כי בעבר הלא רחוק נעשה שימוש מוגבל בקטע הצפוני שמעבר לתחנת נהריה לשם  דיור מערכי רכבת כשבמסילות בתחנה עצמה  חנו רכבות לפני חיוג בתחנת הקצה.
עוד באותו נושא כמעט, ''במוסף לשבת'' של ידיעות אחרונות בסופ''ש בכתבה  בשם  ''מפעל ההצלה'' ע''מ 11 מספר מר  אשר שמואלי יו''ר מרחב גליל בהסתדרות  שעבד בעברו במפעל ''ישאסבסט''  באזור נהריה: ''השבתתי את המפעל לחודש. ריתכתי למסילה את הקטר של הרכבת שבה הובילו מלט ..''
האם יוכל מי מהגולשים להרחיב בעיניין .
לצפיה ב-'קטר מס' 224 - V60 - דגם "פרו". קיימת תמונה'
קטר מס' 224 - V60 - דגם "פרו". קיימת תמונה
12/12/2009 | 11:01
2
2
ידועה של הגלגלים המרותכים למסילה באחד מארגזי ארכיון הרכבת במעטפה בה יש צילומי שני דגמי הקרונות להובלת מלט. אפשר לבקש מסגן מנהל המוזיאון שיפרסם כאן את התמונה אם יאות לעשות כן.
לצפיה ב-'אשמח לצפות בתמונת 224 המרותך לפסים.'
אשמח לצפות בתמונת 224 המרותך לפסים.
12/12/2009 | 12:40
1
7
באשר לרכבות מלט, מעיון בספרו המצויין של  פ. קוטרל המנוח ''ישרו בערבה מסילה'' בע' 141 נראת רכבת מלט  שיצאה ממפעל ''איתנית'' הממתינה על מסילה 2 בתחנת נהריה  כנראה לפני מתן אור ירוק בסימנאור לנסיעה דרומה   ומזרחה (ע''י חיוג) למפעל ''נשר''  לשעבר, בישוב נשר דרומית לחיפה או למפעל ''נשר''   ברמלה שהשלוחה  המסילתית אליו  נותקה לפני שנים.
לצפיה ב-'אכן. פול גם הרבה לצלם רכבות "איתנית"'
אכן. פול גם הרבה לצלם רכבות "איתנית"
12/12/2009 | 13:56
3
ו/או קרונות ששימשו להובלת מלט. שניים מעניינים כאלה עמדו על קרון מס' 5000 בתל-חנן. אין לי מושכ מה עלה בגורלם. לפחות קרון מס' 5000 ניצל ומוצג במוזיאון. הוא הרכש הראשון של הרכבת. ניתן לשאול את סגן מנהל המוזיאון בהקשר לגורלם ולבקש ממנו את התמונה של 224 המרותך למסילה באיתנית.
לצפיה ב-'אינני יכול להסכים איתך: '
אינני יכול להסכים איתך:
12/12/2009 | 10:53
7
3
מתחת לרכס ראש הנקרה במנהרה אין שום תכנית, אלא רק רעיון הזוי שלעולם לא ייצא אל הפועל. קיימת תכנית להעברת מסילה הרבה מזרחה מהרכס (5 ק"מ) ורק בשטחים פתוחים. הסיבה לכך שלא ניתן להעביר מנהרה מתחת לרכס היא שביציאות מן המנהרה יש שטחים פרטיים או מובנים בצפיפות עם הרבה בעיות בעלות ואחרות. אין למדינת ישראל ולא יהיה בעתיד כסף לשלם כל-כך הרבה פיצויים כספיים. לכן אם תוקם מסילה היא תהיה במרחק רב מאוד מקו החוף - לפחות 5 ק"מ מזרחה מקו המים והיא תהיה מסילה שבחלקה מפותלת וחלקה במנהרה - מנהרה הרחוקה מאוד מרכס ראש הנקרה. בקיצור: מסילה לא כדאית מכל הבחינות. להערכתי גם הדורות הבאים לא יזכו לנסוע ברכבת ללבנון. אני משער שיימצא פתרון אחר - הגיוני יותר מרכבת.
אני מכיר היטב את החוברת הדנה בהעברת מנהרה מתחת לרכס ראש הנקרה. מי שכתב אותה לא ממש יושב על קרקע המציאות ומטעמי נימוס לא נזכיר את שמו...החוברת נפסלה בזמנו ע"י הרכבת ולא קיבלה התייחסות רצינית מטבע הדברים, בדיוק כפי שנפסל לחלוטין הרעיון לרכוש קטר קיטור לרכבת תיירותית לירושלים. לאיש ברכבת אין מושג כמה עולה קטר קיטור כיום, שלא לדבר על דיפו מיוחד, תחזוקה מיוחדת ויקרה להחריד, הכשרה יקרה של עובדים ועוד הוצאות המגיעות לכדי 10 מיליון פאונד מחיר התחלתי. כנ"ל החלומות באספמייה לגבי ראש הנקרה... כשאמרתי בזמנו לפול 10 מיליון פאונד, הוא צחק ואמר שהרבה יותר מכך ! לפני שבכלל דנים במשהו אמיתי וחלומי - אני רוצה לראות את קטר מס' 779 יוצא מקו הייצור ! בלי קמח אין תורה ובלי דיזל או חשמל אין תכנית של משחקים בנדמה לי......כל עוד אני לא רואה את גלגלי השיניים במפעלי בומברדייה, סימנס, קאפ, אלסטום, פוסלו ודומייהם מתחילים לייצר לנו סחורה, כל השאר חלומות שרובם לא יתגשמו. רובם המכריע... כמו הקו לאילת, שלדעתי לא ייבנה - גם לא בעוד 100 שנה.
לצפיה ב-'לוח זמנים לרכבות נוסעים דמשק - וינה'
לוח זמנים לרכבות נוסעים דמשק - וינה
12/12/2009 | 13:23
4
2
לאחרונה בוטלה רכבת הטאורוס אקספרס שחיברה את חלב והיידרפאשה ללא צורך בהחלפה.
הדבר האריך מאד את משך הנסיעה בתחומה של תורכיה.
משך הנסיעה מדמשק לוינה עומד כיום על 4 יממות ו-37 דקות:

דמשק               יוצאת    0832  (יום שני)      רכבת מס. 67 CHF דמשק - חלב
חלב                 יוצאת    1350  (יום שני)      רכבת מס. 61573 TCDD חלב - תתואן
מיידן אקבץ         באה     1935  (יום שני)

מיידן אקבץ         יוצאת    0100  (יום שלישי)   רכבת מס. 61401 TCDD מיידן אקבץ - מרסין
אדנה                באה     0528  (יום שלישי)

אדנה                יוצאת    1400 (יום שלישי)   רכבת מס. 61125 TCDD ICANADOLU MAVI TRENI
היידרפאשה        באה     0858  (יום רביעי)

איסטנבול סירקסי יוצאת    2200 (יום רביעי)    רכבת מס. 81032/490 BALKAN
בלגרד              באה     1918 (יום חמישי)

בלגרד              יוצאת   2125 (יום חמישי)    רכבת מס. 340/346 BEOGRAD
וינה ווסט באנהוף באה    0859 (יום שישי)

לצפיה ב-'4 יממות??? הלו אפשר לנסוע עם אופני מירוץ - '
4 יממות??? הלו אפשר לנסוע עם אופני מירוץ -
12/12/2009 | 13:47
3
1
נניח "ראלי גרנד פרי", (לצורך הענין) ולהגיע לוינה מדמשק מהר יותר.......ממש עצוב לראות שמה שניתן לעשות עם מטוס נוסעים בשעתיים, נעשה בארבע יממות עם רכבת....
לצפיה ב-'מחיפה לווינה דרך הים זה גם 4 יממות:'
מחיפה לווינה דרך הים זה גם 4 יממות:
14/12/2009 | 02:06
1
4
הפלגה:
חמישי בערב - חיפה
שישי - לימסול
ראשון בבוקר - פיראוס

רכבת:
ראשון בבוקר - אתונה
ראשון אח"צ - סלוניקי
שני בבוקר - בלגרד
שני בערב - וינה
לצפיה ב-'תודה ! אין לי ספק שזה הרבה זמן....'
תודה ! אין לי ספק שזה הרבה זמן....
14/12/2009 | 08:22
2
זו חוויה למי שזמנו בידו....אך לרוב האנשים תהא העדפה לטוס את המרחק הזה.
לצפיה ב-'מצ"ב לו"ז מסע מקיץ 2007'
מצ"ב לו"ז מסע מקיץ 2007
14/12/2009 | 02:12
2
לצפיה ב-'לפי מצב העינינים ''אין מצב'' אפילו להפעלת'
לפי מצב העינינים ''אין מצב'' אפילו להפעלת
12/12/2009 | 14:03
1
2
רכבת גרורת קטר למטיילים/תיירים  בקו ההררי למלחה שרתומה לקטר G12,     קל וחומר  שלא לדבר על קטר קיטור רכש  מסדנאות  Cadem   שבדמשק  למשל - גן עדן לגרוטאות קיטור מבית HR או PR  .
מסכים עם הכותב  הנכבד למעלה, שדין רכש קטר קיטור ישן כדין  עתיד  הוירטואליה  התקשורתית/הצהרתית המכונה ''הקו לאילת''.
הכל דברים באספמיה באין תקציב  .
לצפיה ב-'אכן שוב, לכולנו מוכר הרעיון של בכיר ברכבת'
אכן שוב, לכולנו מוכר הרעיון של בכיר ברכבת
12/12/2009 | 14:19
2
לשלוח באחד מימי החגים הבאים עלינו לטובה רכבת תיירותית לעיר הקודש עם G12 וקרונות ישנים. אני אינני מאמין שהרעיון הנ"ל יקרום עור וגידים, במיוחד לא התכנית של הצביעה המקורית לכל הנייד הזה. חבל מאוד שלא ניתן לעשות כן אך כפי שאמר כבודו, "אין מצב" שהרעיון יעבור מהנייר למציאות.
מכובדי צודק גם בענין השני: את ההזדמנות הנדירה להקים קו כפול לאילת החמצנו בשנת 1974 ומאז משחקים ברעיון הזה ב-"נדמה לי". להערכתי, קו לאילת לא יקום, לא כיום ולא בעתיד. לא נראה לי שבעוד 100 שנה יצטרכו בכלל קו כזה. הכל יהיה אחר, הכל יהיה שונה ומי יודע אם תהיה בכלל רכבת במתכונת המוכרת לנו כיום, בשנת 2109?
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 9/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 9/12
08/12/2009 | 23:36
46
82
המשך>>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה