לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 16/7 '
שרשור הכוונה ומודיעין 16/7
15/07/2010 | 23:30
19
20
לצפיה ב-'כינרת '
כינרת
15/07/2010 | 23:50
1
63
אני צריך להגיע מהתחנה המרכזית בטבריה, לחוף חלוקים / חוף כורסי בכינרת,
אני צריך להגיע לשם באוטובוס כמובן (שמעתי שמועות שיש אוטובוס סובב כינרת, אבל לא מצאתי שום מידע לגביו, מישהו יודע?),
אנחנו צריכים את זה בסביבות השעות 15:00-17:00
,

תודה לעוזרים,
אלמוג.
לצפיה ב-'קווים 15/18/19/22 של אגד'
קווים 15/18/19/22 של אגד
16/07/2010 | 00:14
47
בשישי האחרון בשעה 14:45
לו"ז מלא באתר אגד
לצפיה ב-'מהטכניון בחיפה לכוכב הים (קיבוץ שדות ים) ?'
מהטכניון בחיפה לכוכב הים (קיבוץ שדות ים) ?
16/07/2010 | 03:18
3
100
מדובר באולם אירועים בקיבוץ שדות ים..
אני צריך להגיע לשם ביום חול באזור 7 בערב.
הצלחתי למצוא מסלול שמגיע עד צומת פל-ים שמרוחק כ3 ק"מ בערך מהאזור בלי אפשרות להגיע עד המקום.

פתרונות?
לצפיה ב-'אתה צריך לתזמן את עצמך'
אתה צריך לתזמן את עצמך
16/07/2010 | 09:18
19
ולהגיע לחדרה לפי הלו"ז של קו 76 של נתיב אקספרס
או לבדוק אם הוא עובר סמוך למחלף אור עקיבא החדש ואז להגיע לשם עם 910 מחוף הכרמל.
לצפיה ב-'הנסיעה של 17:50 מחדרה תתאים'
הנסיעה של 17:50 מחדרה תתאים
16/07/2010 | 09:50
16
להגיע לשדות-ים עד שבע בערב.יכול להיות שתאחר קצת להגיע(שבע וחצי) אבל זה מה יש.
הקו נוסע דרך אור-עקיבא.
לצפיה ב-'תיקון קל'
תיקון קל
17/07/2010 | 10:26
9
מחיפה חוף הכרמל קח את קו 921 (אגד)לצומת אור עקיבא (יש ב17:05 ומשם המשך בקו 76 (נתיב אקספרס) המגיע מחדרה ונוסע לשדות ים
לצפיה ב-'עתידים-רחובות/עתידים-ראשל"צ+היכן הרכבת?'
עתידים-רחובות/עתידים-ראשל"צ+היכן הרכבת?
16/07/2010 | 09:43
6
27
(מעתיקה מהשרשור של אתמול כי פרסמתי מאוחר, וטרם קיבלתי מענה..)

1. באתר של רכבת ישראל כתוב הרצל , ליד הראשון סנטר, אבל מהכרותי (אולי הלא-מעודכנת) עם המקום, אין שם רכבת.. מה הכתובת של הרכבת בראשל"צ?איזור?

2. בנוסף, אני מחפשת  דרכים קלות להגיע מעתידים לראשל"צ, נווה ים, רח' הנחשול 30. באוטובוסים או רכבות. (אני צריכה להחליט האם לקחת עבודה שם). אשמח להצעות.

ו3. שאלה אחרונה- מה לדעתכם יותר פשוט- לנסוע מעתידים לרחובות (קניון רחובות) או לראשל"צ לכתובת שנתתי קודם?
אני מנסה למצוא יותר פרטים על הדרכים האפשריות כדי לקבוע מה קל יותר, אם יש לכם דיעה או ניסיון זה יעזור מאוד!
תודה!

לצפיה ב-'ניסיון לתת תשובות'
ניסיון לתת תשובות
16/07/2010 | 09:56
5
6
1.אכן כן.אין שם שום רכבת.רכבת ראשונים נמצאת בגבול ראשון-נס-ציונה בסמוך לצומת גן הוורדים לשעבר.
2.בכל מקרה צריך שני אוטובוסים-קו 75א מעתידים לקניון הזהב ומשם קו 20 לרחוב הנחשול.
3.למרות שגם לרחובות צריך שני אוטובוסים מעתידים הרי לרחובות יותר פשוט להגיע עקב זמינות האוטובוסים הגבוהה יותר מאשר לנווה ים.לקניון רחובות אפשר לנסוע מצומת גהה עם 164 או מעזריאלי עם קו 274 או בשעות אחר הצהריים פעמיים ביום מקניון איילון עם קו 318.
דרך-אגב קו 75א מתחיל לפעול מכיוון עתידים החל מסביבות 11 בבוקר.לא ציינת נתון קריטי:באיזה שעה את צריכה לנסוע לעבודה?האם בבוקר מוקדם יותר?כי אם כן אזי הכף לכיוון רחובות מוטה חזק יותר קדימה.
לצפיה ב-'תודה!אתה יכול אולי לכוון אותי למיקום יותר'
תודה!אתה יכול אולי לכוון אותי למיקום יותר
16/07/2010 | 10:32
4
2
ספציפי של הרכבת בראשון, כדי שאמצא איפה זה במפה?

ותודה על התשובות, אני באמת צריכה להגיע לעבודה בשעות הבוקר המוקדמות..
הצעת לי אוטובוסים (שלא הכרתי, אגב.. תודה) לא היית ממליץ לנסוע ברכבת?

תודה!
לצפיה ב-'תחנת הרכבת ממוקמת בשדרות נים'
תחנת הרכבת ממוקמת בשדרות נים
16/07/2010 | 10:43
3
סמוך למחלף ראשונים וממש צמוד לסוף רחוב הרצל.
לצפיה ב-'לא כי הרכבת רחוקה ממקום העבודה'
לא כי הרכבת רחוקה ממקום העבודה
16/07/2010 | 14:49
1
הפוטנציאלי שלך.בעיקרון תצטרכי לקחת אוטובוסים אל תחנת הרכבת ומתחנת הרכבת אל העבודה אז מה הרווחת?אוטובוסים מעתידים לאחת מתחנות הרכבת ומתחנות הרכבת אוטובוסים לנחשול ולקניון רחובות.סתם מסורבל לדעתי ומאוד לא נוח למרות מהירות הרכבת.תחנת הרכבת של ראשון ממוקמת במזרח העיר ואילו נווה ים היא שכונה במערב העיר-שני קצוות שמרחק הנסיעה ביניהן רב מעייף ומפרך בקווי האוטובוסים הקיימים בתוך ראשון.
לגבי האוטובוסים לרחובות-הם פשוט מגיעים בול ליעד המבוקש.יורדים בתחנה הסופית שלהם וזה קניון רחובות הסמוך מאוד לתחנה המרכזית של רחובות.מדובר בשני מקומות הצמודים אחד לשני.
את יכולה אם את בכל זאת מתעקשת על רכבת לנסוע מרכבת האוניברסיטה עד רחובות ומשם יש קווי אוטובוסים עד לקניון רחובות אבל את צריכה כאמור אוטובוס מעתידים לכל תחנת רכבת שהיא.המשוואה היא רכבת ועוד שני אוטובוסים.לדעתי עדיף שני אוטובוסים בטוטאל מעתידים לרחובות מאשר רכבת עם שני אוטובוסים.
לגבי נווה ים מדובר שוב ברכבת עם שני אוטובוסים כשהאוטובוס מרכבת הראשונים לנחשול הוא סיוטי וארוך מאוד כשצריך לעבור את כל ראשון מבחינת סובו ראשון והכירוה-לא מומלץ לקחת את העבודה בראשון.
ניתן להגיע לנחשול בשני אוטובוסים עם מסלולים ארוכים בטוטאל-20 מעתידים לאלנבי והחלפה באלנבי ל-129 שמוריד בנווה ים ונוסע דרך חולון.
לסיום-האופציה הכי מהירה שקיימת בתחבורה הציבורית-קו 20 לרכבת מרכז מעתידים והחלפה לקו 274 ברכבת עד לרחובות-תחנה סופית.
לצפיה ב-'יש גם את תחנת הרכבת בני ברק'
יש גם את תחנת הרכבת בני ברק
16/07/2010 | 15:00
אבל למיטב ידיעתי צריך משם לבצע החלפת רכבות וגם אם לא זה עדיין סך של שלושה אמצעי תחבורה בסך הכול דרך הרכבת.
לצפיה ב-'מעתידים לנווה ים'
מעתידים לנווה ים
16/07/2010 | 23:35
1
לדעתי כדאי לקחת את קו 42 לשד' הר ציון בת"א, או רכבת מבני ברק לת"א ההגנה, ללכת לתחנה המרכזית ת"א ולקחת משם את 163 של אגד לרמת אליהו. קו 75א נוסע רק בשעות אחר הצהריים, ואלו 42 ו-163 נוסעים כל היום.
לצפיה ב-'מחיפה לקריות בשבת'
מחיפה לקריות בשבת
16/07/2010 | 15:18
2
שלום, האם יש מוניות שירות שפועלות בין חיפה לקריות בשבת, ואם כן מאיפה?
תודה.
לצפיה ב-'מוניות הגליל מהדר'
מוניות הגליל מהדר
16/07/2010 | 15:32
לצפיה ב-'יש מוניות שירות לעכו-נהריה, וכמדומני יש גם'
יש מוניות שירות לעכו-נהריה, וכמדומני יש גם
16/07/2010 | 23:30
לקרית אתא ולקרית ים. כולן יוצאות מהדר ועוברות בצ'ק פוסט.
לצפיה ב-'מגבעתיים לפ"ת'
מגבעתיים לפ"ת
16/07/2010 | 18:41
2
בראשון אחה"צ מאולמי רנסאנס בגבעתיים למרכז פ"ת
לצפיה ב-'שני אוטובוסים'
שני אוטובוסים
16/07/2010 | 19:46
1
4
1.קו 57 עד משטרת רמת-גן.
2.ממשטרת רמת-גן קו 66 למרכז פתח-תקווה.
לצפיה ב-'+51 של "דן", שגם מעט מהיר יותר מ-66'
+51 של "דן", שגם מעט מהיר יותר מ-66
16/07/2010 | 21:50
לצפיה ב-'נהגי אוטובוסים בשירות המשטרה'
נהגי אוטובוסים בשירות המשטרה
15/07/2010 | 21:24
2
הייתה עכשיו כתבה בחדשות ערוץ 10 על פרויקט חדש של שיתוף פעולה בין המשטרה לבין נהגי מוניות ונהגי אוטובוסים.

הרעיון הוא שאין כמו הנהגים הנ'ל ש"מסתובבים" כל היום לפקוח עיין ולעזור למשטרה.

נהגי המוניות מקבלים במכשיר הקשר הודעת מהמשטרה ,  על נניח חיפוש אחר רכב. נהגי הוטוטבוסים מקבלים הודעת SMS  לתוך המתקן הקורא את הרב קו. (ידעתם שישנה אופציה כזאת?)

לצפיה ב-'ד"ש מברלין הלוהטת והלא מוכנה'
ד"ש מברלין הלוהטת והלא מוכנה
15/07/2010 | 18:34
110
9
חום של 36 מעלות מצא את התח"ץ בגרמניה ובברלין לא מוכנה. כל רכב ציבורי שנסעתי בו, רכבת, רכבת פרוורית, אוטובוס ותחתית לא ממוזגים. ברדיו אמרו שהרכבת המהירה (ICE) פועלת עם מזגנים מקולקלים כי הם מכוונים לעבוד עד טמפ' חיצונית של 29 מעלות...אנשים פונו מהרכבת הזאת באמבולנסים ופקח אחד נמצא בחקירת משטרה... המשך>>
חום של 36 מעלות מצא את התח"ץ בגרמניה ובברלין לא מוכנה. כל רכב ציבורי שנסעתי בו, רכבת, רכבת פרוורית, אוטובוס ותחתית לא ממוזגים. ברדיו אמרו שהרכבת המהירה (ICE) פועלת עם מזגנים מקולקלים כי הם מכוונים לעבוד עד טמפ' חיצונית של 29 מעלות...אנשים פונו מהרכבת הזאת באמבולנסים ופקח אחד נמצא בחקירת משטרה כי לא עצר את הרכבת והחום בפנים הגיע לגבהים בלתי אפשריים...
בנוסף, כל הרציפים, גם של התחנות העירוניות החדישות ביותר, לא מותאמים לעגלות נכים ויש פערים של 20 ס"מ עד חצי מטר!. הכל צולם ויועבר כשיהיה לי קצת זמן, כלומר בארץ.
אז ד"ש לכולם, ממני,
לצפיה ב-'חזרתי מיום של נסיעות'
חזרתי מיום של נסיעות
15/07/2010 | 18:25
7
4
ר"ג- כ"ס-ת"א בת"א
לפי ההנחיות של אורי404
הכל זרם ממש חלק
עד שבדרך חזרה ליד בית אריאלה נהג קו 149 של מטרופולין ונהג בקו 70 של דן התחילו לשחק משחקי כוחות בסיגנון "מי-נכנס-ראשון-לתחנה" וגם "למה-אתה-חוסם-אותי".
מה שהתחיל בקרב הצמדויות ובלימות הדדיות הידרדר למכות בין 2 הנהגים עד שאחד הנוסעים הפריד בניהם. והם כמובן הבטיחו לסגור את החשבון אחד עם השנית בכרמלית.
אני עדיין בהלם.
לצפיה ב-'מצער לשמוע על ההתנהגות בין הנהגים'
מצער לשמוע על ההתנהגות בין הנהגים
15/07/2010 | 18:56
1
1
טוב לדעת, שההנחיות פעלו כסדרן .
לצפיה ב-'בין נהגים יש תחרות תמידית ולא רק בכביש'
בין נהגים יש תחרות תמידית ולא רק בכביש
15/07/2010 | 19:22
1
הם אפילו עורכים תחרות בינהם על מי קונה ומי משקיע יותר לבית ולמשפחה וכו'.
לצפיה ב-'רק שבדרני שתי החברות בכרמלית לא הצטרפו למכות'
רק שבדרני שתי החברות בכרמלית לא הצטרפו למכות
15/07/2010 | 19:18
1
1
כמנהג ה"באתי לעזרה" הידוע.
לצפיה ב-'*שסדרני'
*שסדרני
15/07/2010 | 19:24
1
לצפיה ב-'אבל קו 70 לא מגיע לכרמלית...'
אבל קו 70 לא מגיע לכרמלית...
15/07/2010 | 19:38
2
1
לצפיה ב-' '
15/07/2010 | 19:51
1
לצפיה ב-'לא רציתי להרוס לנהג של 149 '
לא רציתי להרוס לנהג של 149
16/07/2010 | 00:49
2
לצפיה ב-'שלום האם מישהו יודע מה קורה על תחנות חדשות'
שלום האם מישהו יודע מה קורה על תחנות חדשות
15/07/2010 | 17:28
40
2
אוטובוס בירושלים למרות עירייה הזמינה 1500 תחנות חדשות אך פועל הציבו מעט בעיר ותלפיות וכבר עברו חודשיים ואין התקדמו האם תקוע? או זה לוקח זמן כמו רכבת קלה (עיכובים,בעיות תקציב ועוד..)
ראה קישור http://www.local.co.il/jerusalem/69849/article.htm
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סליחה, מנצל"שת: מוזיאון אוטובוסי "אגד":'
סליחה, מנצל"שת: מוזיאון אוטובוסי "אגד":
15/07/2010 | 18:00
3
12
אני "באה" מפורום "אוספים ו"אספנות", שם העליתי את השאלות הבאות
המתאימות יותר לכאן, לפורום שלכם.

לצורך עבודה מסוימת, נדרשתי לשאלה על מוזיאון אוטובוסי "אגד":
א.  מתי נפתח לקהל הרחב ? עפ"י ויקיפדיה, המוזיאון נחנך ביום
     העצמאות 1991, אך זכור לי מכמה ממשתתפי הפורום, שסיפרו
     על חוויות מביקור במוזיאון, כי נפתח לציבור שנים אח"כ. מתי ?
ב. מלבד המוזיאון הקיים בחולון, האם יש מוזיאון נוסף לאוטובוסי "אגד"?
    האם מתוכנן אחד נוסף?
לכל המסייע - תודה מראש.

נ.ב.
מתנצלת על התפרצותי להודעה של Teva4, אך בין אפשרות פתיחת
הודעה חדשה (ודחיקת ההודעה האחרונה במצג לדף הבא) לבין הצמדות
לשאלה על התחנות החדשות, שאלה שטרם נענתה, העדפתי את האפשרות
השנייה והתפרצתי לכאן. סליחה.
לצפיה ב-'הכי טוב שתגיעי למוזיאון באחד מימי שישי...'
הכי טוב שתגיעי למוזיאון באחד מימי שישי...
15/07/2010 | 21:12
3
שם תקבלי את כל המידע ובפירוט.
לגבי השאלה השנייה, אין עוד מוזיאון אוטובוסים בארץ וכרגע גם לא מתוכנן.
ואגב, בהחלט היית יכולה לפתוח שירשור חדש. להודעה שלך אין כל קשר לנושא ההודעה שפתחה את השירשור.
לצפיה ב-'תודה גם לך - אך התשובה נחוצה לי עתה'
תודה גם לך - אך התשובה נחוצה לי עתה
15/07/2010 | 21:18
1
1
כאמור אני נזקקת לשנת פתיחת המוזיאון לציבור
לצורך עבודה כלשהי שעלי להגישה מחר.

ובאשר לפתיחת הודעה חדשה:
יש שיקולים לכאן ולכאן, כפי שציינתי בהתנצלותי.
אני מאלה המעדיפה לכבד כל הודעה ולכן עדיף
להשאיר כמה שיותר בדף הראשון.
השואל בהודעה הראשונה חזר גם הוא (ואולי זו היא)
על שאלתו ואם השרשור "יעבוד" כהלכה, תהיה מעתה
הפרדה בים שאלתו לשאלתי.
לצפיה ב-'*בים = בין'
*בים = בין
15/07/2010 | 21:18
1
לצפיה ב-'מוזיאון "אגד" בחולון'
מוזיאון "אגד" בחולון
15/07/2010 | 20:49
4
2
אין? אין יודע?
אביתר ? אינך יודע מתי נפתח המוזיאון לקהל הרחב?
לאור בקיאותך קשה לי להאמין.
אנא, נסה- אתה או משתתפי הפורום האחרים - לסייע.

הפורום שלכם חי, ער, תוסס ובועט ושאלות אורחת כמוני
נמוגות בין הנושאים החשובים האחרים שאתם מעלים.
אך אנא, בתודה !
לצפיה ב-'קודם כל את מוזמנת למוזיאון'
קודם כל את מוזמנת למוזיאון
15/07/2010 | 21:02
2
שם תקבלי חוברת עם חומר על המוזיאון והקמתו, המוזיאון פתוח ידי יום ו' בין השעות 8 ל 12, הכניסה חופשית.
חלק מחברי הפורום מתנדבים באופן קבוע במוזיאון מידי יום ו', כמעט כל שבוע יש פעילות של המתנדבים הכוללת התנעת חלק מהאוטובוסים, "סיבוב פיפי" לחלק מהאוטובוסים,תיקונים קלים ורחיצה יסודית.

לצפיה ב-'אין מישהו יגיב.<?על תחנות ? עסוקים תמונות ?'
אין מישהו יגיב.<?על תחנות ? עסוקים תמונות ?
15/07/2010 | 21:07
2
לRACHELEA זה בסדר על הודעה
לצפיה ב-'תודה על ההזמנה, אך מתי פתחו אותו לקהל הרחב ?'
תודה על ההזמנה, אך מתי פתחו אותו לקהל הרחב ?
15/07/2010 | 21:14
1
כאמור, אני נזקקת לתשובה לצורך עבודה מסוימת והמידע
נחוץ לי לכל המאוחר עד למחר.

ואם כבר - הרי טיפ:
בימי החופש הגדול לילדים, ולבעלי משפחות עם מספר ילדים,
גם אני ממליצה לקחת את הילדים למוזיאון, שנמצא בחולון.
הכניסה - חינם וחשיבות רבה לכך לאלה
המחפשים מקומות ביקור עם ילדים בהוצאה סבירה.
ההנאה - מובטחת !
לצפיה ב-'על-פי הידוע לי כבר בדצמבר 1990 עמדו'
על-פי הידוע לי כבר בדצמבר 1990 עמדו
15/07/2010 | 21:26
7
האוטובוסים לתצוגה. המוזיאון נפתח רק ב-1991. האוטובוסים הראשונים הובאו ממוסך "ארז" ושופצו בין השנים 1987-1989 בפיקוח מנהל המוסך בארז - "ז'יגי" הגדול.
השיפוץ החל למעשה בשנת 1982, הופסק בגלל מלחמת לבנון הראשונה וחודש בסתיו 1983 בעצלתיים. השיפוץ הממשי וההכנה היו בין השנים 1987-1989 כאמור.
לשאלתך השניה: אין לאגד מוזיאון אחר, אך בכל מיני מקומות ברחבי הארץ מוצגים אוטובוסים נוספים בכל מיני מסגרות, רובם פאייקים כלומר "כאילו האוטובוסים המקוריים".....
מס' דוגמאות על קצה המזלג:
1. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" בעבור מוזיאון "תולדות קיבוץ גשר" ליד אתר תחנת הכח ההידרו-אלקטרית בנהריים. האוטובוס היה שייך למוזיאון "אגד" והועבר לאתר "גשר" על-פי בקשה מאת מר עומרי שלמון, ידידי - מנהל האתר. לצערי, לאוטובוס המוצג בקיבוץ גשר מסוג פורד F8, אין שום קשר לאוטובוס המקורי בעל מס' הרישוי M 8550.
קצת אינפו על ה"אוטובוס" בגשר: במקור זהו 36-168 של קואופרטיב (עדיין לא חברה) "דן". הכי רחוק שהגיע בחייו היה....גבעתיים....
2. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" בעבור מוזיאון "העיר אילת" באילת. האוטובוס היה שייך למוזיאון "אגד" והועבר למוזיאון באילת" על-פי בקשה.
קצת אינפו עליו: זהו גי'. אם. סי מדגם 750 שמספר הרישוי המקורי שלו היה:    ת 1295. ביוני 1959 שונה מס' הרישוי ל- 37-529 עם שינוי שיטת הרישוי ואח"כ שימש כמוסך נייד (סדנא ניידת) מס' רישוי: 115-484. נבנה בחברת "הארגז" בשנת 1949.
3-4: 2 אוטובוסים ישנים ששופצו ע"י צה"ל ונמצאים במוזיאון "בתי-האוסף" ביפו. האוטובוסים  לא היו שייכים מעולם למוזיאון "אגד" ! הם היו שייכים לקואופרטיב "המקשר" בירושלים ושימשו משוריינים עד ליום 31.05.1967 - תאריך בו עלתה בפעם האחרונה השיירה הדו-שבועית להר הצופים. אחד ריאו, השני פארגו. פרטים בהזדמנות.
5. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "מוזיאון מחנה ההעפלה בעתלית" ומשמש כמוצג לזכר תקופת ההעפלה. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" ! פרטים מלאים אודותיו אפשר לקבל בבוקר. החומר נמצא בשרת וצריך להזמינו.
6. האוטובוס הראשון של קואופרטיב "המעביר" בקו יפו – אחוזת-בית (תל-אביב) ששופץ ע"י "עיריית תל-אביב והמוזיאון לתולדות ארץ ישראל" ברמת-אביב – תל-אביב והוצג באתר "דרכים ומסילות" במקום. בינתיים הוחזר לחברת "דן" לתצוגה מחודשת באתר אחר. פורד מודל T.
7. אוטובוס צבאי  או אזרחי (?) ישן ששופץ ע"י "המכון הלאומי לתחבורה – יפו" ומשמש כמוצג תחבורתי בכניסה הראשית למכון ביחד עם מוצגים רכבתיים נוספים ותערוכת צילומים. מספרו: 858-697 ומדובר בדודג' D-500 כמובן.
8. 4 אוטובוסים ישנים שהועברו לחצר אוסף כלי-הרכב של אמנון טרצ'נר בקרית-שמונה. והם:
פורד F8, סופר ווייט, גי'. אם. סי 750 , ליילנד מרק 2 רויאל-טייגר. פרטים מלאים על כל הארבעה נמצאים אצלי בשרת.
9. דמוי אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" ומשמש כאנדרטה לזכר שיירת יחיעם. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" !  להלן סיפורו היחודי של כלי-רכב זה:
להלן סיפורו המוזר של כלי-הרכב המשמש כאוטובוס משוריין – אנדרטת זכרון לשיירת יחיעם:
    הפיגוע המקורי אירע ביום 27.03.1948, שעה: 14:25. בתחילת שנות ה- 1960', מצא חבר "אגד", מר
    מרדכי קרצ'מן ז"ל, שהיה מנהל בחצר פירוק האוטובוסים במוסך צפון – עיר-גנים בקרית-אתא, שרידי כלי-
    רכב משוריין בשדה פתוח ליד טירה. כלי-רכב זה לא היה אוטובוס בכלל. החבר קרצ'מן דאג להביא אל
    המקום שני רכבי-גרר גדולים של "אגד". בסיועם חולצה הגרוטאה מהשדה והועברה לבדיקה מדוקדקת
    במוסך צפון, כאמור. תוך כדי בדיקת הגרוטאה, התגלה בתוכה סמל צבוע של צבא ההצלה של קאוקג'י
    מתקופת מלחמת השחרור בשנת 1948 ! החבר קרצ'מן החליט כי הוא יעביר את כלי הרכב שמצא אל
    מחלקת המסגרייה במוסך צפון, לידי החבר אדלמן – המנהל את מחלקת השיפוצים, במטרה שהלה יבנה
    מכלי הרכב אנדרטה לזכר הרוגי אוטובוס שיירת יחיעם משרידים אלה שמצא בשדה. החבר אדלמן לקח
    שלדה שלמה של אוטובוס מסוג "סופר-וויט" שהושבת, חתך עם עובדיו את כלי-הרכב הערבי לשני חלקים
    באמצעו, חיבר כל חלק בקצה שלדת ה-"סופר" ובכך יצר כלי-רכב ארוך דמוי אוטובוס ישן. ברווח שנותר בין
    שני חלקי כלי-הרכב הערבי שהולחמו על השלדה, חיבר החבר אדלמן פלטות מתכת לכל האורך, הוסיף מבני
    חלונות ומכסה מנוע משוריין שמצא ויצר מעין אוטובוס משוריין משוחזר. את הגה האוטובוס חיברו במוסך
    בצד ההפוך הימני בטעות ! ואולם, לאחר העברת ה"אוטובוס המשוריין" אל מקום הקמת האנדרטה, נגנב
    ההגה מכלי-הרכב לאחר זמן מה והוא נותר ללא הגה עד היום. סיפור זה סופר ע"י מר מרדכי קרצ'מן ז"ל
    למר דני גולדשמידט, ממחברי המחקר, במהלך שנות ה- 1990' והוא מתפרסם כאן לראשונה.

10. אוטובוס דו-קומתי ישן שהשתייך לחיל-הים ומוצג לראווה במוזיאון הימי של חיל-הים בחיפה. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" !
חקירה לעומק על אוטובוס זה הופיעה בעבר בקומונה לפרטי פרטים עם המון תודות ליורם בלומאן ידידי היקר מלונדון שמצא את כל הפרטים עליו.
ויש עוד שלושה אוטובוסים שמשומרים ביניהם אוטובוס ממשלתי של איזה חבר פורום שעומד כרגע ליד אחיסמך וממתין לגאולה.
עד כאן ללילה זה.
אביתר.
לצפיה ב-'תודה אביתר, אך לא......'
תודה אביתר, אך לא......
15/07/2010 | 21:36
23
3
תודה על תשובתך המורחבת.
בטרם העליתי את שאלתי, ידעתי כבר כי ביום העצמאות ב-1991
נחנך המוזיאון. אך זכור לי, שלמרות שחנכו את המוזיאון
באותה שנה, לקהל הרחב הוא נפתח שנים אח"כ.
ומנין הידע?
חברי, מפורום אוספים ואספנות, סיפרו על ביקור שערכו במוזיאון לפני
שנים מעטות, והיה זה עוד בטרם פורסם לקהל על אפשרות הביקור במקום
ולפני שנפתח רשמית לכלל הציבור.

כאמור, התשובה נחוצה לי לצורך עבודה מסוימת.
עד כה לא היה מי שיכול היה לתת לי תשובה, לצערי.
לצפיה ב-'במאי 1991 כבר היה פתוח לקהל הרחב.'
במאי 1991 כבר היה פתוח לקהל הרחב.
15/07/2010 | 21:39
4
אני זוכר שהבאתי חברים לשם במאי 1991. עמדו אז 12 כלים בלבד.
לצפיה ב-'תודה, תודה סייעת לי רבות'
תודה, תודה סייעת לי רבות
15/07/2010 | 22:11
21
2
אני הולכת לנתץ תיאוריה שהועלתה על הכתב, בשם האקדמיה,
תוך הסתמכות על העלאת מידע עובדתי שגוי.
הייתי צריכה לוודא כי לפחות מ-2006 היה המוזיאון פתוח לקהל
הרחב.
לאחרונה אני מגלה יותר ויותר תיאוריות מופרכות המופרחות לכל
עבר ומבוססות על אי דיוקים היסטוריים.
לצפיה ב-'את לא מנתצת שום תיאוריה...'
את לא מנתצת שום תיאוריה...
15/07/2010 | 23:17
20
2
פשוט לא הבנת נכון את התיאוריה.
סביר להניח שהתכוונו לעניין התשלום. המוזיאון נפתח בשנת 1991 והכניסה אליו הייתה במשך שנים בתשלום סמלי של 5 שקלים. בשנת 2006 בוטל התשלום הסמלי והחל משנה זו הכניסה לקהל הרחב בימי שישי ובחול המועד היא בחינם.
אני משוכנע שזו הייתה הכוונה. אין מצב שיש מישהו באקדמיה שחושב שהמוזיאון באמת נפתח ב-2006...

והמלצה, רצוי שכשאת מגיבה למישהו בפורום תשרשרי את התגובה שלך להודעה הרלוונטית אליה את רוצה להגיב ולא את כל ההודעות להודעה הראשונה כמו שעשית. ככה לא מבינים למי את מגיבה.
שירשור להודעה הראשונה נהוג רק כשרוצים להגיב להודעה זו באופן ספיציפי או בשירשורי תמונות ושירשורי הכוונה.
לצפיה ב-'תודה על הערתך'
תודה על הערתך
15/07/2010 | 23:50
16
3
אך מניין לך מה התיאוריה?
ולמה את חושבת שמדובר בתשלום כלשהו?
דייקתי בשאלתי וקיבלתי עליה תשובה.
גם תשובתך מחזקת את דברי אביתר והמידע שהיה
בידי זה מכבר.

העניין פשוט יותר מהתיאוריה שבנית.
ישנו מאמר מסוים (נכתב באקדמיה ונקרא "מדעי")
של ד"ר לסוציולוגיה בעל תיאוריה מסוימת שמחזק אותה על
פרט עובדתי שגוי, על כך שמוזיאון "אגד" לא היה קיים בעת
כתיבת מאמרו.
המאמר נכתב ב-2008. נניח שאסף חומרים שנה קודם
(אני הייתי מוכנה ללכת שנתיים אחורה, ל-2006).
והנה מתברר כי המציאות שונה. המוזיאון היה קיים (בין אם
בתשלום או בלעדיו, אך זה כאמור לא העניין) והתיאוריה ?
מתפוגגת....    

והנה לך טעות משוועת. בנִית תיאוריה מבלי לדעת כלל למה
שאלתי, למה התכוונתי וחבל. מסקנה (לכולנו): מוטב לברר את
העובדות לאשורן בטרם נבנה תילי תילים של תיאוריות מוטעות.
לצפיה ב-'אני יכול להעיד'
אני יכול להעיד
16/07/2010 | 00:04
2
שהייתי במוזיאון אגד כבר בשנת 1994, וכבר אז הוא היה בעל כמה עשרות רכבים.
לצפיה ב-'הבר סמכא היחיד בישראל שזוכר את תאריך'
הבר סמכא היחיד בישראל שזוכר את תאריך
16/07/2010 | 00:18
8
5
הפתיחה של המוזיאון בחולון הוא רב-חובב דני גולדשמידט - איש אגד ובכיר כל חובבי האוטובוסים בישראל. הוא נמצא ממש ברגע זה בחו"ל אך במיוחד בשבילך השגתי אותו והוא קבע: 28.12.1990. מכאן שה- 28.12.1990 הוא יום הפתיחה הרשמי של מוזיאון אגד. לגבי תשלום: 2006 היא התשובה. דני גולדשמידט הוא עמוד התווך של כל התחביב הזה בארץ ואין שני לו. הוא זוכר כל תאריך בעל-פה כמו שהוא מכיר באופן אישי כל בורג בכל אוטובוס. אינני זוכר אם ה- 28.12 היה בסביבות חג החנוכה אך בהחלט מדגדג לי בראש שהמוזיאון נפתח במהלך החג או מעט לאחריו. נוח סלוצקי הוא האיש העומד בראש הפירמידה במוזיאון אגד והוא עושה את עבודתו בצורה מופתית ! לילה טוב.
לצפיה ב-'28 דצמבר 1990'
28 דצמבר 1990
16/07/2010 | 00:30
2
1
היה י"א בטבת, משמע כשבוע וחצי אחרי חנוכה. כמו-כן זה היה יום שישי. זה לפי אתר שמראה לוחות שנה מהעבר ומהעתיד.
http://www.tzura.co.il/tshsd/hebrew_calendar.asp?m...
לצפיה ב-'נכון מאוד ! נזכרתי שזה היה ביום שישי !!! '
נכון מאוד ! נזכרתי שזה היה ביום שישי !!!
16/07/2010 | 00:34
1
לצפיה ב-'ואפילו זכור לי שבאותו יום שישי'
ואפילו זכור לי שבאותו יום שישי
16/07/2010 | 01:31
2
של סוף חודש דצמבר, הבאתי לנוח לקראת יום הפתיחה כל מיני צילומי עבודות שנעשו בנושא אוטובוסים ושלושה דגמי אוטובוסים לתצוגה אצלו כאשר על גגם מדבקות קטנטנות של מספרי רישוי ישראלים. דגמים אלו נמצאים עד היום אצלו בתצוגה - בינייהם דגמי מצ'בוקס בצבעי לבן ואדום של אוטובוסי קומותיים בריטיים.
באותו יום לא הייתי נייד ונוח נתן לי טרמפ לתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב כדי שאספיק להגיע עם 405 מהר לירושלים לפני שבת. בדרך הוא סיפר לי שנותרו בשרות קרוב ל-450 טייגרים, נכון לדצמבר 1990.
לצפיה ב-'תודות גם ליאיר ולאביתר'
תודות גם ליאיר ולאביתר
16/07/2010 | 00:36
2
כפי שכבר כתבתי המידע מסייע מאוד.
לצפיה ב-'אני בטוח שגם מנהל המוזיאון זוכר טוב את התאריך'
אני בטוח שגם מנהל המוזיאון זוכר טוב את התאריך
16/07/2010 | 11:11
3
4
ולא רק דני גולדשמידט...
התאריך גם רשום באלבומי התמונות של נח בהם מתועד אירוע הפתיחה. פשוט לא זכרתי אותו במדויק.
לצפיה ב-'זה מובן מאליו. אני זוכר את המוזיאון ב-1988'
זה מובן מאליו. אני זוכר את המוזיאון ב-1988
16/07/2010 | 17:27
2
3
בחניון ארז בארז. צילמתי אז ובקייץ שנת 1989 בפעם נוספת המון תמונות בארז. היו שם המון אוטובוסים שנשרפו אחר-כך.
נוח זוכר היטב הרבה מאוד דברים. זכרון כמו שיש לדני בנושא, אין לאף אחד אחר. דני סייע רבות לנוח עם המוזיאון והוא בפועל התורם הראשי לפני כולם. בלי דני, לא היה כיום מה שיש. אני זוכר את המאמצים של דני בשנות ה-80. אין שני להם ולא יהיה. אתה עוד לא נולדת אז, אבל דני כבר אסף עשרות חלקים ואוטובוסים למוזיאון בשיתוף פעולה עם נוח. נוח עושה עבודת קודש אך לאחר שיפרוש לגמלאות, צפוי המוזיאון להימחק אלא אם גורם פרטי יאות לרכוש את המוצגים. הנהלת אגד מעוניינת לגרוט הכל ! בדיוק כשם שהנהלת הרכבת מעוניינת בחיסול מוזיאון הרכבת.
לצפיה ב-'לא זילזלתי בדני...'
לא זילזלתי בדני...
16/07/2010 | 18:06
1
2
רק ציינתי את העובדה שהוא לא האדם היחיד הבקיא בענייני המוזיאון.
ואגב, התקופה בה נאספו רוב המוצגים למוזיאון בסוף שנות ה-80, הייתה כבר אחרי שנולדתי.
לצפיה ב-'רוב המוצגים נאספו ע"י יוסקה שמיר בשנת 1981...'
רוב המוצגים נאספו ע"י יוסקה שמיר בשנת 1981...
16/07/2010 | 19:16
4
לא טעיתי. בשנת 1984 כבר היו רוב המוצגים בארז.
לצפיה ב-'את עדיין לא מנתצת שום דבר...'
את עדיין לא מנתצת שום דבר...
16/07/2010 | 11:08
5
4
קודם כל אני לא מבין למה את פונה אלי בלשון נקבה...
דבר שני, הבנתי בדיוק למה התכוונת. ידוע לכל שמוזיאון אגד היה קיים גם לפני 2006. אני באופן אישי עובד שם בהתנדבות באופן קבוע כבר משנת 2003 וזכרתי שהוא נפתח בשנת 1990 או 1991.
במקום לרדת עלי שאני "מפתח תיאוריות", עדיף שתשימי פה לינק למאמר המדובר כי אני משוכנע לחלוטין שאת טועה. זה נשמע לי הסבר יותר הגיוני מההסבר שלך, לפי אותו ד"ר לסוציולוגיה לא ידע על קיומו של מוזיאון אגד גם אחרי 16 שנים (!!!) של פעילות.
לצפיה ב-'*לפי = צ"ל: לפיו.'
*לפי = צ"ל: לפיו.
16/07/2010 | 11:12
לצפיה ב-'וגם אם באמת החוקר לא ידע...'
וגם אם באמת החוקר לא ידע...
16/07/2010 | 11:16
3
3
עדיין את לא מנתצת שום דבר.
כל המדינה יודעת על קיומו של המוזיאון וגם ידעה על קיומו הרבה לפני 2006, חוץ מחוקר אחד שכתב מאמר שגוי. אבל שוב, כל עוד לא ראיתי את המאמר אני לא קובע כלום...
לצפיה ב-'כל המדינה? נסחפת לתהומות......שמע:'
כל המדינה? נסחפת לתהומות......שמע:
16/07/2010 | 17:33
2
2
בביקור האחרון שלי בועדת הפנים בכנסת (לא מזמן) דיברתי על מוזיאון אגד בחולון או מוזיאון הרכב ההיסטורי של אגד בחולון. איש מבין הנוכחים לא האמין שקיים דבר כזה. זה חוזר על עצמו הרבה מאוד פעמים בהרבה מאוד מקומות. מתברר שרק מעטים מבין המבוגרים מכירים ומבחינת בני נוער בירושלים - איש לא שמע על המוזיאון הזה ......וחבל כמובן.
לצפיה ב-'כי זה פשוט לא מעניין את רוב האנשים...'
כי זה פשוט לא מעניין את רוב האנשים...
16/07/2010 | 18:13
1
2
עם זאת, חוקר הכותב מאמר בנושא אמור לדעת שהמוזיאון קיים כבר הרבה שנים. זה לא שמדובר במוזיאון סודי שאף אחד לא מכיר.
לצפיה ב-'נכון. אילו הייתי חוקר חיצוני, הייתי מרים דבר'
נכון. אילו הייתי חוקר חיצוני, הייתי מרים דבר
16/07/2010 | 19:22
2
ראשון טלפון למזכירה של גדעון מזרחי היו"ר ולא מנסה לנחש מתי, איפה, מה ומי. אני מסכים שהחוקר לא פעל נכון.
אני זה לא דוגמה לכלום בענין הזה כי כבר בשנת 1978 היה ברור לי ולאבא ז"ל שעומד לקום מוזיאון אוטובוסים.
יוסקה שמיר ורק יוסקה שמיר (ולא איזה גולש אחר שכותב כאן שמתחזה לאחד שאסף גרוטאות גם הוא בתחילת שנות ה-80...) היה לבדו האמא והאבא של הרעיון. אח"כ עברו הדברים לידיו של מיודענו נוח סלוצקי הענק שבלעדיו לא היה קם שום מוזיאון - נקודה !  
דני לקח הרבה מעמסות עליו וסייע לנוח המון. כל התייעצות והתלבטות של נוח הועברה לדני שיחליט. דני ונוח ביחד עשו את כל ההקמה ואת הכל התחיל יוסקה שמיר ורק הוא ובטח לא אותו אחד שרק גרם נזקים חמורים לתמונות של הארכיון................
לצפיה ב-'המוזיאון היה פתוח שנים רבות ללא תשלום'
המוזיאון היה פתוח שנים רבות ללא תשלום
16/07/2010 | 13:17
2
3
מתישהו ב-2004 או 2005 החליטו לגבות תשלום ולאחר מכן הוא בוטל.
לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה...'
לדעתי אתה טועה...
16/07/2010 | 15:16
1
2
גם הרבה לפני 2004 הכניסה הייתה התשלום. אפילו הייתה תקופה בה אחד המבקרים המפורסמים באגד היה יושב בשער המוזיאון ומוכר כרטיסים. מדובר על התקופה בה המוזיאון היה פתוח בשבת, משמע בשנות ה-90.
לצפיה ב-'במחשבה שנייה אתה צודק. ולדימיר המפורסם היה'
במחשבה שנייה אתה צודק. ולדימיר המפורסם היה
16/07/2010 | 15:47
5
הגובה כשהתחלנו להגיע באופן קבוע...
לצפיה ב-'דווקא אני רואה כל הזמן'
דווקא אני רואה כל הזמן
16/07/2010 | 01:25
6
2
יותר ויותר תחנות חדשות - לאחרונה הציבו כמה באזור הגבעה הצרפתית. גם את המפות החדשות מדביקים ברחבי העיר, אם כי באיטיות רבה. מה גם שהמפות באות בצורת סטיקר פשוט הנתון לחסדי הוונדליסטים למיניהם. ראיתי כבר לא מעט מפות קרואות או תלושות. אתמול גם ראיתי את הגרפיט הראשון המער את אחת מתחנות הרכבת הקלה.
לצפיה ב-'כתבת מפות קרואות. התכוונת למפות קרועות אך'
כתבת מפות קרואות. התכוונת למפות קרועות אך
16/07/2010 | 01:32
5
למרבה הפלא הן באמת קרואות היטב !
לצפיה ב-'|ניפוץ המיתוס או עובדה:מנהלי חברות תח"צ נהגים'
|ניפוץ המיתוס או עובדה:מנהלי חברות תח"צ נהגים
16/07/2010 | 11:58
1
נושא המיתוס וערך האדם: אכן יש נהגים שאף לא יודעים להדריך נוסעים לדרכם. אך יש גם שהם עצמם מנהלי אגפים במשרדי התח"צ. וכאלה שהיו נהגים בעבר.

אני חושבת שלא נכונה הדיעה (שהיא דעת רבים), כי מי שהולך להיות נהג הוא בהכרח לא מספיק אינטילגנט. ישנם נהגים שלמדו אף תואר ראשון והנהיגה זה עוד כסף ותו לא.
לצפיה ב-''
16/07/2010 | 12:28
לצפיה ב-'טעות שלי.'
טעות שלי.
16/07/2010 | 12:14
2
והמפות באמת לא רעות.
לצפיה ב-'לא רעות, אבל יש מקום לשיפור'
לא רעות, אבל יש מקום לשיפור
18/07/2010 | 02:24
1
לצפיה ב-'כן בוס!'
כן בוס!
18/07/2010 | 14:44
לצפיה ב-'חגיגה בגוגל!'
חגיגה בגוגל!
15/07/2010 | 16:36
46
רגע הסטורי בלוויין, כאשר 10 ימים בלבד לאחר העדכון הקודם (יום העצמאות האמריקני) נוחת עלינו אמש עדכון חדש ובו......
צילום חדש של גוש דן מתאריך 13 מאי 2009!!!!
אין לי ספק שניתן למצוא שפע עדכונים חשובים בצילום החדש, אך מכיוון שלפורום מגיע מידע לפני כולם, הנה כמה על קצה המזלג:
השוק הסיטונאי - מפגע...
המשך>>
רגע הסטורי בלוויין, כאשר 10 ימים בלבד לאחר העדכון הקודם (יום העצמאות האמריקני) נוחת עלינו אמש עדכון חדש ובו......
צילום חדש של גוש דן מתאריך 13 מאי 2009!!!!
אין לי ספק שניתן למצוא שפע עדכונים חשובים בצילום החדש, אך מכיוון שלפורום מגיע מידע לפני כולם, הנה כמה על קצה המזלג:
השוק הסיטונאי - מפגע תחבורתי ותברואתי בלב תל אביב....
לצפיה ב-'איתור קווים ליישובים'
איתור קווים ליישובים
15/07/2010 | 15:00
2
1
שלום רב
האם יש איזה שהוא אתר ברשת שבו אני יכול לבדוק איזה תחבורה ציבורית מגיעה לשם אגד/דן/מרגלית/קונקס/רכבת ?
עד עכשיו לא מצאתי וחיטוט באתרי החברות לא קל בכלל.

תודה
לצפיה ב-'יש את אתר "אוטובוסים",וגם שאל פה בשרשור ההכוו'
יש את אתר "אוטובוסים",וגם שאל פה בשרשור ההכוו
15/07/2010 | 15:03
1
נה
לצפיה ב-''
15/07/2010 | 15:08
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 15/7 '
שרשור הכוונה ומודיעין 15/7
14/07/2010 | 23:43
27
73
לצפיה ב-'קו לילה 230'
קו לילה 230
15/07/2010 | 01:16
4
80
האם הוא עוצר ברכבת מרכז/סבידור?
אני צריך להיות ב 19/08 בנתב''ג המראה ב6:20 מה הדרך הכי טובה להגיע מכפר סבא?
חוץ מלטרטר את אבא שלי ב 2 בלילה?
לצפיה ב-'אתה בן 16, תן לאבא שלך לקחת אותך'
אתה בן 16, תן לאבא שלך לקחת אותך
15/07/2010 | 02:53
3
30
אל תכעס, זו דעתי
בני 16 לא אמורים לנסוע באמצע הלילה לבד לשד"ת.
עוד מעט יגיעו המומחים וינחו אותך איך לנסוע.
לצפיה ב-'אני נוסע עם אמא שלי לחו''ל'
אני נוסע עם אמא שלי לחו''ל
15/07/2010 | 07:50
2
16
לדעתי אבל צריכים להיות קווי רכבת לכיוון רכבת מרכז/סבידור מאיפה שיוצאות רכבות הלילה לנתב''ג
לצפיה ב-'קו 230 לא מגיע לרכבת מרכז כלל'
קו 230 לא מגיע לרכבת מרכז כלל
15/07/2010 | 14:40
12
לצפיה ב-'אמורים להיות, אבל אין '
אמורים להיות, אבל אין
15/07/2010 | 19:53
10
אפשר לקחת 230 עד שדרות רוקח ומשם מונית לרכבת מרכז. המרחק לא ארוך - המונית תעלה כ-20 שקלים, אבל כמובן זה קצת טרטור.
לצפיה ב-'אודה להכוונה ממתחם אלרוזורוב למסריק 19 ת"א?'
אודה להכוונה ממתחם אלרוזורוב למסריק 19 ת"א?
15/07/2010 | 10:46
1
8
תודה!
לצפיה ב-'מתוך המתחם-18 של דן. אפשר גם ללכת קצת'
מתוך המתחם-18 של דן. אפשר גם ללכת קצת
15/07/2010 | 13:31
7
ברגל לתחנה של מנחם בגין שקרובה למתחם ארלוזורוב, ושם בנוסף ל-18 שהתדירות שלו מאוד גבוהה, גם יש את 82 ו-38 של דן.
לצפיה ב-'אודה להכוונה ממסריק 19 לאבן גבירול 30?'
אודה להכוונה ממסריק 19 לאבן גבירול 30?
15/07/2010 | 10:47
1
4
לונדון מיניסטור,
תודה!
לצפיה ב-'עדיף ברגל, אבל אפשר גם עם הניק שלך'
עדיף ברגל, אבל אפשר גם עם הניק שלך
15/07/2010 | 13:29
3
עם קו 82 של דן, וקו 38 של דן. אבל אין צורך בזה- זה כמה דקות הליכה ברגל
לצפיה ב-'מהרצליה סוקולוב 11 לתל אביב חיים לבנון 42 -'
מהרצליה סוקולוב 11 לתל אביב חיים לבנון 42 -
15/07/2010 | 13:06
4
3
עדיפות לאוטובוס.

תודה מראש.
לצפיה ב-'הצעה שלי: 48 של מטרופולין עד תחנת רכבת'
הצעה שלי: 48 של מטרופולין עד תחנת רכבת
15/07/2010 | 13:24
3
9
האוניברסיטה אחרי מרכז הירידים. משם לעלות את המדרגות וללכת כ-10-8 דקות ברגל, או לקחת את קווי דן ממסוף האוניברסיטה כמו 49, 27
לצפיה ב-'הציעו לי משהו אחר, מה אתה אומר?'
הציעו לי משהו אחר, מה אתה אומר?
15/07/2010 | 14:03
2
6
- לקחת 501 של אגד, לרדת בתחנה דרך נמיר (סמינר הקיבוצים).
- אחרי זה ללכת קצת ברגל  לתחנה של חיים לבנון 2 לקחת אוטובוס 13 של דן. ואחרי 3 תחנות לרדת והגעתי.

מה דעתך? מה עדיף בתור פעם ראשונה שלא אתסבך עם עצמי? לא מכירה את תל אביב בכלל..

אגב.. תודה לך.
לצפיה ב-'ואני אומר שיש משהו ישיר-קו 572'
ואני אומר שיש משהו ישיר-קו 572
15/07/2010 | 16:13
1
18
מהרצליה סוקולוב לתל-אביב-חיים לבנון בלי החלפות ובלי הליכות.
נו אז מה דעתך?
לצפיה ב-'הוא טוב מאוד, רק שצריך לדעת את הזמנים שלו'
הוא טוב מאוד, רק שצריך לדעת את הזמנים שלו
15/07/2010 | 18:54
5
לקו יש לרב תדירות נמוכה.
לצפיה ב-'מחר ממודיעין לגבעת שמואל עד השעה 13:00'
מחר ממודיעין לגבעת שמואל עד השעה 13:00
15/07/2010 | 14:25
6
18
ו/או  מחר ממודיעין לירוחם
תודה רבה!
לצפיה ב-'יש פעמיים ביום קו 200 של ויאוליה'
יש פעמיים ביום קו 200 של ויאוליה
15/07/2010 | 15:17
3
8
ב-7.00 בבוקר, ושוב ב13.00- האם הזמנים טובים לך?
לצפיה ב-'לא ממש,צכה להיות בגבעת שמואל ב13:00-13:15'
לא ממש,צכה להיות בגבעת שמואל ב13:00-13:15
15/07/2010 | 15:30
2
1
לצפיה ב-'צר לי אבל לדעתי תצטרכי לנסוע עם 111 של'
צר לי אבל לדעתי תצטרכי לנסוע עם 111 של
15/07/2010 | 15:48
1
9
ויאוליה עד התחנה האחרונה-רכבת מרכז. משם מתוך המסוף יש את קו 69 של קווים המהיר לגבעת שמואל שנכנס ממש לותך גבעת שמואל. חוץ ממנו יש ממול המסוף ברחוב על פרשת דרכים את 70,64 של דן שעוצרים על כביש 4 בכניסה לגבעת שמואל.
לצפיה ב-'למה לנסוע ב-111? הרבה יותר מהר ברכבת!'
למה לנסוע ב-111? הרבה יותר מהר ברכבת!
15/07/2010 | 19:55
9
לצפיה ב-'ואילו לגבי ירוחם'
ואילו לגבי ירוחם
15/07/2010 | 16:33
8
1.לנסוע ממודיעין לתחנת הרכבת בלוד.משם לקחת רכבת לבאר-שבע.
2.מבאר-שבע לירוחם קו 058.
לצפיה ב-'ממודיעין לירוחם'
ממודיעין לירוחם
15/07/2010 | 16:42
10
אם יש דרך להגיע ללטרון ניתן לעלות משם על 458 של מטרופולין עד ירוחם. יש נסיעה אחת ביום שישי היוצאת מירושלים בשעה 13:00, האוטובוס צפוי להגיע ללטרון בסביבות השעה 13:30.

את יכולה לבדוק את המסלול שלו באתר מטרופולין ולראות מהיכן יש לך קישור אליו יותר נוח, אם זה מירושלים, מבשרת וכו'.

אופציה אחרת היא דרך המרכז. קו 358 יוצא מבני ברק לירוחם ואף הוא מופעל ע"י מטרופולין. ניתן לעלות עליו גם מגשר קוקה קולה.

לא יודע מה יהיה יותר מהיר אם האופציות האלו לא זמינות אבל תהיי חייבת להגיע לבאר שבע. על מנת לעשות כן תצטרכי מירושלים את 470 של אגד ומתל אביב מרכזית את 370 של מטרופולין/אגד תעבורה (מופעלים לסירוגין). מה שכן דרך ת"א זה יצא זול יותר.

אלו הפתרונות שאני רואה.
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית לבן שמן'
תחבורה ציבורית לבן שמן
15/07/2010 | 15:21
5
2058
שלום רב
אני מחפש לדעת מה האפשרויות הכי טובות להגיע בתחבורה ציבורית מת"א לבן שמן (לא חשוב כרגע מושב או כפר נוער)
באתר אוטובוסים ראיתי שויאולה עוצרת שם עם 3 קווים 150 152 153  מודיעין רמלה ומודיעין ראשון.
השאלה היא אם אין דרך אחרת, לא עם ויאולה?

תודה
לצפיה ב-'יש סופרבוס אבל לא מתל אביב אלא מלוד'
יש סופרבוס אבל לא מתל אביב אלא מלוד
15/07/2010 | 15:30
4
87
קווים 21,22,23. מתל אביב רק בויאוליה
לצפיה ב-'לא ראיתי'
לא ראיתי
15/07/2010 | 15:59
3
45
תל אביב  -  בן שמן, איזה קו זה?
לא אכפת לי אם זה ויאולה או לא, הכי חשוב לי שיהיה ת"א בן שמן.

תודה
לצפיה ב-'מדובר בקו תל-אביב-מודיעין דרך בן-שמן'
מדובר בקו תל-אביב-מודיעין דרך בן-שמן
15/07/2010 | 16:16
2
71
לצפיה ב-'קו 111 מת"א למודיעין לא מגיע למושב בן שמן'
קו 111 מת"א למודיעין לא מגיע למושב בן שמן
15/07/2010 | 19:58
1
48
וגם לא לכפר הנוער, אלא רק ליער בן שמן, שזה בכלל לא בכיוון.
מה שכן, קו 150 של ויאוליה עובר ברכבת לוד. זאת הדרך הכי נוחה להגיע מת"א: רכבת ללוד (יש בתדירות גבוהה), יוצאים מהרכבת, חוצים את הכביש ולוקחים 150.
לצפיה ב-'אפשר גם לנסוע עם 111 ליער בן שמן, לחצות את'
אפשר גם לנסוע עם 111 ליער בן שמן, לחצות את
15/07/2010 | 19:58
76
הכביש ולקחת 150, 152.
לצפיה ב-'הפלגות סדירות מישראל'
הפלגות סדירות מישראל
14/07/2010 | 23:29
4
13
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש כבר כאלו'
יש כבר כאלו
15/07/2010 | 09:48
3
תעלו על אחת "אוניות הקרוז" של מנו או כספי.......
הם היו פעם מעבורות
לצפיה ב-'אבל הם לא מתפקדות כמעבורות'
אבל הם לא מתפקדות כמעבורות
15/07/2010 | 12:20
2
כדאי שתקרא את העצומה ותבין.
לצפיה ב-'היתה אחת לקפריסין הטורקית'
היתה אחת לקפריסין הטורקית
15/07/2010 | 13:01
1
אבל היא לא פעילה מאז המשט, לא ברור אם בגלל סיבות עיסקיות או מדיניות מצד טורקיה, או ישראל.
לצפיה ב-'היא לא הספיקה להפליג!'
היא לא הספיקה להפליג!
16/07/2010 | 00:51
לצפיה ב-'מנהרות הכרמל - תמונות מעודכנות'
מנהרות הכרמל - תמונות מעודכנות
14/07/2010 | 22:21
4
49
אהלן חבר'ה,
למי שמעוניין ולא יודע עדיין,

באתר של כרמלטון (החברה שמבצעת את פרוייקט מנהרות הכרמל) מתעדכן מידי פעם עמוד הגלריה של הפרוייקט.
מוצגות שם תמונות ממש יפות מהפרוייקט, ממש מעניין.

העדכון האחרון היה לפני יום או יומיים כמדומני. חשבת אולי זה יכול לעניין פה כמה אנשים, אז תהנו

http://www.carmelton.co.il/Gallery.asp
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/07/2010 | 22:38
2
בהחלט פרויקט מעניין וגלריה עשירה ומכובדת של תמונות מהפרויקט.
לצפיה ב-'תודה, אבל יש פורום יותר ספציפי בשביל זה'
תודה, אבל יש פורום יותר ספציפי בשביל זה
14/07/2010 | 23:08
1
פורום פיתוח אורבני ותשתיות של תפוז.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
לצפיה ב-'התלבטתי איפה הכי כדאי לשים את זה'
התלבטתי איפה הכי כדאי לשים את זה
15/07/2010 | 00:23
יכול להיות שאתה צודק למרות שגם פה יש לזה עניין,
תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-''
15/07/2010 | 00:10
לצפיה ב-'חדש 7670 קו 63 7674 קו 30'
חדש 7670 קו 63 7674 קו 30
14/07/2010 | 21:59
1
2
לצפיה ב-'609 בקו 67'
609 בקו 67
14/07/2010 | 23:40
1
לצפיה ב-'אנשים מה קרה היום ברכבת??? ממד הדיוק נמוך'
אנשים מה קרה היום ברכבת??? ממד הדיוק נמוך
14/07/2010 | 20:55
1
9
במיוחד! קרה משהו יוצא דופן היום?

http://www.rail.co.il/HE/Pages/homepage.aspx
לצפיה ב-'אני לא שמתי לב לשום דבר חריג'
אני לא שמתי לב לשום דבר חריג
14/07/2010 | 21:06
1
ארבע הרכבות שאני נסעתי בהן דייקו. גם לא ראיתי רכבות אחרות מאחרות.

כמובן שאין לי מושג אם משהו קרה בזמן שלא הייתי שם.
לצפיה ב-'יש עדכונים מהפגישה עם סמנכ"ל נוסעים ברכבת?'
יש עדכונים מהפגישה עם סמנכ"ל נוסעים ברכבת?
14/07/2010 | 20:51
5
3
לא מצאתי את השרשור. הפגישה הייתה כבר? אני לא ממש מעודכן...
לצפיה ב-'באם עדיין לא נערכה '
באם עדיין לא נערכה
14/07/2010 | 20:56
2
אולי שווה לשאול  את הסמנכ"ל  
מדוע לנתב"ג מגיעות רכבות DD  שלא כל  כך  נוחות לבעלי מזוודות
מדוע לא מגדילים  רכבת היוצאת בשעות היום  ממודיעין  ואוספת נוסעים  , למשל  כאשר חזרתי ב 13 לחודש (יום ג') שעה 15:58 (הגיעה בדיוק יש לציין ) הרכבת יצאה מנתב"ג כאשר היא דומה לרכבת בקר ולא לנוסעים  אנושיים  , כן  תאור לא כל  כך  משובב את העיין  , נכון  ?

כמו  כן  ברכבות הלילה לדעתי אין  שום  זכות לעצירה בתחנת חיפה השמונה
בנסיעה לנתב"ג ב 6.7 היו על  הרציף שם  0 אנשים  ואני משער שכך  היה לאורך  כל  שעות הלילה .
לעומת תחנת חוף הכרמל  שהיתה מפוצצת באנשים  .
בהצלחה
לצפיה ב-'הפגישה טרם התקיימה. בד"כ חולפים מספר שבועות'
הפגישה טרם התקיימה. בד"כ חולפים מספר שבועות
15/07/2010 | 01:01
3
מרגע פרסום שרשור השאלות ועד לקיום הפגישה עצמה.
לצפיה ב-'אפשר להוסיף שאלה לפגישה?'
אפשר להוסיף שאלה לפגישה?
15/07/2010 | 07:54
2
אם כן אשמח להוסיף את השאלה הבאה:
רכבות הלילה לנתב''ג יוצאות מתחנת תל אביב מרכז/סבידור.
אך בשעות כאלה זו הרכבת היחידה של רכבת ישראל שעדיין נוסעת ואין כבר קווי אוטובוס שמגיעים לאזור הזה.
אני לא מבין למה אין רכבות נוסעים בשעה כזאת שמגיעים לתחנת סבידור כדי להביא נוסעים מרחבי הארץ לנתב''ג.
לצפיה ב-'סלח לי, השאלה לא ממש ברורה...'
סלח לי, השאלה לא ממש ברורה...
15/07/2010 | 15:44
1
1
רכבות הלילה לנתב"ג יוצאות/מגיעות מ/אל נהריה ועוצרות בתחנות הבאות: עכו, קרית מוצקין, חוצות המפרץ, חיפה מרכז (החל מחודש זה), חוף הכרמל, בנימינה, חדרה מערב, נתניה ות"א מרכז. אם זה לא "רכבות מרחבי הארץ" אז אני לא יודע מה כן... אולי התכוונת ליעדים נוספים ברחבי הארץ, למשל בדרום - ואם כן, אני מסכים שצריכות להיות רכבות לילה מ/אל נתב"ג גם ליעדים נוספים. ואני מבין שנכון להרגע זה לא מתאפשר מבחינה תפעולית, אבל יתאפשר בעתיד (אולי אפילו החל מהשנה הבאה, בתקווה).
לצפיה ב-'הוא מתכוון לכ"ס (ראה שרשור הכוונה)'
הוא מתכוון לכ"ס (ראה שרשור הכוונה)
15/07/2010 | 16:40
לצפיה ב-'שאלה על תעריף מונית שקופץ בסיום נסיעה'
שאלה על תעריף מונית שקופץ בסיום נסיעה
14/07/2010 | 16:07
2
1
שלום, שאלה למבינים: באחרונה מכרתי את הרכב והתחלתי לנסוע במוניות בשבתות עם הילדים. שאלתי היא למה בסיום הנסיעה מדי פעם קורה לי הנהג לוחץ על המונה, והמחיר שהיה רשום קופץ פתאום בארבעה שקלים?
האם זה בגלל תעריף שבת, או כי אנחנו 4 נוסעים (הורים ושני ילדים בני שנתיים וחמש)? או שסתם עובדים עלינו ומקפיצים את המחיר בלי סיבה?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'כאשר יש ארבעה נוסעים יש תוספת, כפי שיש'
כאשר יש ארבעה נוסעים יש תוספת, כפי שיש
14/07/2010 | 16:51
2
תוספות להזמנה טלפונית, מזוודות, נסיעה מנתב"ג ונסיעה משדה דב/נמל חיפה
לצפיה ב-'תבקש קבלה - הכל רשום שם'
תבקש קבלה - הכל רשום שם
14/07/2010 | 16:58
1
תראה מה הוסיפו לך :תוספת הזמנה מהתחנה, מזוודות , מונית מלאה
לצפיה ב-'שרשור חידות: מצא את הטעות'
שרשור חידות: מצא את הטעות
14/07/2010 | 14:18
87
84
בתמונה שלפניכם יש טעות חמורה מאוד. אם לא יהיה מי שיפתור אתן רמז. המשך>>
בתמונה שלפניכם יש טעות חמורה מאוד. אם לא יהיה מי שיפתור אתן רמז.
לצפיה ב-'הודעת ר"י: סגירת יולי- שינויים בתנועת הרכבות '
הודעת ר"י: סגירת יולי- שינויים בתנועת הרכבות
14/07/2010 | 11:34
62
5
שלום,
קו ת"א-ירושלים וקו ת"א-באר שבע-דימונה ייסגרו לתנועת רכבות, בשני הכיוונים, לצורך ביצוע עבודות תשתית, החל מיום שישי, ה' באב תש"ע, 16/07/2010 בשעה 00:30 ועד למוצ"ש, י"ג באב תש"ע, 24/07/2010 (כולל). תנועת הרכבות תשוב לסדרה ביום ראשון (25.7.2010)

במהלך סגירת...
המשך>>
שלום,
קו ת"א-ירושלים וקו ת"א-באר שבע-דימונה ייסגרו לתנועת רכבות, בשני הכיוונים, לצורך ביצוע עבודות תשתית, החל מיום שישי, ה' באב תש"ע, 16/07/2010 בשעה 00:30 ועד למוצ"ש, י"ג באב תש"ע, 24/07/2010 (כולל). תנועת הרכבות תשוב לסדרה ביום ראשון (25.7.2010)

במהלך סגירת הקו, לא תתאפשר נסיעה ברכבת מ/אל התחנות הבאות:
קריית גת, להבים – רהט, באר שבע האוניברסיטה, באר שבע מרכז, דימונה.
רמלה, בית שמש, ירושלים - גן החיות התנכ"י, ירושלים מלחה.

במהלך סגירת הקווים יתגברו מפעילי התחבורה הציבורית את תדירות האוטובוסים.
לנוסעים מומלץ להתעדכן באתר רכבת ישראל באינטרנט, באשר לתחבורה ציבורית חלופית במהלך סגירת הקטע. http://www.rail.co.il/HE/DrivePlan/Pages/altjuly20...

מצ"ב הודעה לעיתונות.

לירן גורדון, דוברת הרכבת.
לצפיה ב-'רכבת ישראל תשנה את תמחור הנסיעות בגוש דן'
רכבת ישראל תשנה את תמחור הנסיעות בגוש דן
14/07/2010 | 09:47
6
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כתבה נוספת סביב אותו קו ראשון לציון'
כתבה נוספת סביב אותו קו ראשון לציון
14/07/2010 | 09:54
4
בעוד שנה תוכלו לעקוף את הפקקים בין ראשון לציון לת"א; צפו בסיור בקו החדש של הרכבת.
לכתבה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' אורי'
אורי
14/07/2010 | 10:33
לצפיה ב-'תודה אורי!אני מחכה בקוצר רוח לתכניות העתידיות'
תודה אורי!אני מחכה בקוצר רוח לתכניות העתידיות
14/07/2010 | 11:41
לצפיה ב-'תודה אורי. האם לחולדאי עכשיו יהיה תירוץ'
תודה אורי. האם לחולדאי עכשיו יהיה תירוץ
14/07/2010 | 14:29
להוציא את המפרקיות מקווי אגד חולון-ת"א וראשל"צ-ת"א, ומקווי דן בת-ים- ת"א? הרי ברור שבאוטובוסים יהיו פחות נוסעים. האם חולדאי יעז לעשות זאת לדעתכם?
לצפיה ב-'תודה רבה, אורי!'
תודה רבה, אורי!
14/07/2010 | 17:11
טוב שמתחילים "לפרסם" את הקו כבר כעת. אם כי המפה שבסרטון מוזרה (כנראה שהועתקה מפרסומים ישנים מאוד של הרכבת) - ככל הנראה, השלוחה לכיוון הראשונים לא תיבנה בעשור הקרוב.
לצפיה ב-'חדשות טובות! אבל שיהיה גם מחוץ לרב קו!'
חדשות טובות! אבל שיהיה גם מחוץ לרב קו!
14/07/2010 | 14:23
אפשר להדפיס באוטובוסים ובתחנות כרטיסי נייר חד פעמיים עם שעה ותאריך. שלא ייאלצו תיירים לרכוש רב קו.
לצפיה ב-'ביקור במוזיאון אגד ביום שישי הקרוב'
ביקור במוזיאון אגד ביום שישי הקרוב
14/07/2010 | 09:30
6
2
בוקר טוב,
אני מתכנן ביקור במוזיאון אגד עם ילדיי ביום שישי הקרוב (16/7)
האם מישהו מחבריי הפורום שיש לו נגיעה למוזיאון יהיה שם ביום שישי
ויוכל לתרום לנו מידיעותיו?
תודה,
רם.
לצפיה ב-'לרוב בימי שישי מגיעים כמה מחברי הפורום'
לרוב בימי שישי מגיעים כמה מחברי הפורום
14/07/2010 | 13:48
1
הקבועים, ומבצעים מלאכת קודש של תחזוקת האוטובוסים ונקיונם- בהתנדבות מלאה.
במידה ותגיע בשעה שהם עדיין שם, אני סמוך ובטוח שהם יישמחו לענות לך על שאלותיך כמיטב ידיעתם ויכולתם.
כמו כן, מנהל המוזיאון, נח סלוצקי, אדם נחמד אף הוא, וישמח לענות לך על שאלות.
לצפיה ב-'יש מצב שאני אהיה שם.'
יש מצב שאני אהיה שם.
14/07/2010 | 14:09
1
2
עוד לא סטוח.
לצפיה ב-'*בטוח'
*בטוח
14/07/2010 | 14:09
1
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שאהיה ביום שישי, אלא אם כן יקרה'
רוב הסיכויים שאהיה ביום שישי, אלא אם כן יקרה
14/07/2010 | 19:48
2
1
דבר-מה חריג.
המוזיאון פתוח בין 08:00-12:00 ומומלץ בחום להביא כובע ומים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2010 | 22:16
1
1
אנחנו נצא מהצפון (הרחוק??) בשעות הבוקר המוקדמות.
תודה על עדכון שעות הפתיחה וההצטיידות בכובעים ומים.
כל מי מכם שיזהה "5 פרובנציאליים אבודים" (2 מבוגרים ו 3 ילדים תועים באתר,
מוזמן להעשיר אותנו בחוויות השיפוצים והעבר של כל אחד מן האוטובוסים ושאר שכיות החמדה .
מקווה שגם הילדים יתחברו להתלהבות של אבא ..
נתראה.
לצפיה ב-'לצערי בסוף לא אוכל להגיע מחר...'
לצערי בסוף לא אוכל להגיע מחר...
15/07/2010 | 19:51
1
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 14/7 '
שרשור הכוונה ומודיעין 14/7
13/07/2010 | 23:39
63
5
המשך>>
לצפיה ב-'גילויים מסעירים על ה-חאן !'
גילויים מסעירים על ה-חאן !
14/07/2010 | 01:39
43
47
להערכתי, זו הפעם הראשונה שתמונות כאלה כמו אלו שתראו עכשיו של תחנת הרכבת החאן בירושלים, רואות אור בפורום זה. התמונות צולמו בשנות ה-40, לפני 1948. ניתן לראות מתקן עצום וענק לפריקת אשלג היישר אל קרונות רכבת המנדאט, בתוך תחומי התחנה. שרידי המתקן הענק נמצאים גם כיום בתחנה. הכוונה היא לרגלי הבטון. בכוונה... המשך>>
להערכתי, זו הפעם הראשונה שתמונות כאלה כמו אלו שתראו עכשיו של תחנת הרכבת החאן בירושלים, רואות אור בפורום זה. התמונות צולמו בשנות ה-40, לפני 1948. ניתן לראות מתקן עצום וענק לפריקת אשלג היישר אל קרונות רכבת המנדאט, בתוך תחומי התחנה. שרידי המתקן הענק נמצאים גם כיום בתחנה. הכוונה היא לרגלי הבטון. בכוונה השארתי את התמונות על גודל גדול למען תוכלו לראות היטב פרטים קטנים בנוף הירושלמי ובתוך התחנה. אפילו המדפיס הממשלתי טרם נבנה אז. הבנין הנראה בצילום קיים גם כיום.
לילה טוב.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום