לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-' 80 שנה ל-MosMetroStroy'
80 שנה ל-MosMetroStroy
17/12/2011 | 22:20
5
2
אומנם הסרטון ברוסית, אבל בכל זאת ממליץ בחום לצפות גם למי שלא מבין.
זהו סרטון תדמית לחברה שבונה כבר 80 שנה את המטרו במוסקבה ופרוייקטים רבים אחרים. הסרטון החדש, הסופר מקצועי הוכן בשיתוף מיודעינו russos שתמונות שלו מהמטרו מופעיות לעיתים בפורום. כפרוייקט שהחברה מאוד מתגאה בו - גם A1 לא נעדר מהסרטון המרתק.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...
לצפיה ב-' והנה עוד משהו נחמד בנושא:'
והנה עוד משהו נחמד בנושא:
18/12/2011 | 00:05
3
5
האלבום היפהפה הזה מתאר את התחנות והמנהרות של קו המטרו הראשון, שנפתח לנוסעים ב-1935. צילום ועריכה: מיודענו אלכסנדר פופוב (russos). מומלץ לצפייה במצב מסך מלא.
http://albooka.com/AlbookaInfo/Info/1429

בנוגע לסרט: בדיוק עשיתי צילום מסך של רכבת מוזרה (וורודה!) שמעולם לא ראיתי, משנות ה-80 כנראה. האם לך או לעוד מישהו ממומחינו הנכבדים, יש מושג מה זה הדבר הזה?!
לצפיה ב-'טעית בעשור. מדובר בשנות ה-70.'
טעית בעשור. מדובר בשנות ה-70.
18/12/2011 | 00:59
2
3
קרונות 81-715.1
לצפיה ב-'תודה, דוד! העיצוב שלהם נראה מודרני יחסית'
תודה, דוד! העיצוב שלהם נראה מודרני יחסית
18/12/2011 | 08:43
1
2
לתקופתם.
לצפיה ב-'נכון, ממש לא שנות ה-70.'
נכון, ממש לא שנות ה-70.
18/12/2011 | 16:00
1
לצפיה ב-'תודה רבה! מרשים ביותר!'
תודה רבה! מרשים ביותר!
18/12/2011 | 22:01
לצפיה ב-'כולכם מוזמנים להשיב על סקר הטרמפים הגדול!'
כולכם מוזמנים להשיב על סקר הטרמפים הגדול!
17/12/2011 | 22:20
1
מאות אנשים כבר ענו!

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?hl=iw...

חג שמח לכולם!
לצפיה ב-'נצפה קטר G12 במסילת איילון (איזור רכבת מרכז) '
נצפה קטר G12 במסילת איילון (איזור רכבת מרכז)
17/12/2011 | 17:48
2
11
לבדו היום בשעה 15:30 בערך. אז מסתבר שעובדים ברכבת בשבת.........
לצפיה ב-'מדובר בפרויקט שיפור מע' האיתות בציר איילון '
מדובר בפרויקט שיפור מע' האיתות בציר איילון
17/12/2011 | 17:57
1
2
העמוס שבסיומו תוגדל קיבולת הרכבות בציר. לפרויקט זה הושגו היתרי עבודה בשבתות, אם כי למיטב ידיעתי - לא בכל שבת.
חוץ מזה, בהחלט יכול להיות שצפית ב"פתיחת ציר" שגרתית ע"ש מייקל אשבי.
לצפיה ב-'עמד שם עוד באחת בצהרים'
עמד שם עוד באחת בצהרים
17/12/2011 | 17:59
1
מוקדם מדי לפתיחת ציר
לצפיה ב-'שבתשתיות '
שבתשתיות
17/12/2011 | 16:44
147
5
|במרכז הסקירה תעמוד השבתת דצמבר בקו לב"ש. עיקר המאמץ בהשבתה זו הופנה כלפי מפגש 244 שהפך למפגש כפול. בנוסף, שודרג קטע מסילה פעילה באורך  800 מ' ברמלה והואצו עבודות נוספות על הרציפים בתחנות רמלה וכפר מנחם. אפתח באזהרה מפני :... המשך>>
|במרכז הסקירה תעמוד השבתת דצמבר בקו לב"ש. עיקר המאמץ בהשבתה זו הופנה כלפי מפגש 244 שהפך למפגש כפול. בנוסף, שודרג קטע מסילה פעילה באורך  800 מ' ברמלה והואצו עבודות נוספות על הרציפים בתחנות רמלה וכפר מנחם. אפתח באזהרה מפני : תמונה פנורמית של של המאסטרו רמי'ש ממפגש 244.
בתמונה מופיע המעקף הזמני שהוכן סמןך למפגש. אפרופו רמי: האיש נשלח לחזית הלילית הקפואה לאחר שמנהל הקו הודיע לי חגיגית שהוא מעדיף לראות פנים חדשות. "אתה חייב לי את החסד הזה, בועז. אם לא עד עכשיו, אז לפחות במבצע האחרון של הפרויקט"
לצפיה ב-' בקשות/שאלות (לא הכוונה) '
בקשות/שאלות (לא הכוונה)
17/12/2011 | 16:09
35
1
לצפיה ב-'אין לי רב-קו. בקושי יודע מה זה. עזרה?'
אין לי רב-קו. בקושי יודע מה זה. עזרה?
17/12/2011 | 03:27
17
9
היי

אשמח אם תשמחו לענות לי למספר שאלות שלי בבקשה:

1* האם להנפיק רב-קו עולה כסף? אני גר במושב ליד אשקלון, אבל השבוע אני אהיה בת"א. חשבתי לקפוץ כבר אם אני בתחנה החדשה (אני מגיע עם אוטובוס), ולהנפיק שם. האם יעלה לי כסף כי אני לא תושב העיר או משהו כזה?

2* אני בקושי נוסע באוטובוסים, אבל יוצא שאני צריך לפעמים בעיר 5-6 אוטובוסים, אני תמיד משלם בנפרד כי כבר אי אפשר לקנות חופשי יומי.
אם ינפיקו לי רב-קו. אני חייב להטעין בו סכוים מסוים? יש מגבלה? או שהוא יהיה ריק וברגע שאעלה לאוטובוס אעביר אותו במכשיר המיוחד, הנהג ישאל אותי מה אני מבקש אני אומר לו חופשי יומי ו? אשלם לו במזומן?

אני לא מרבה לנסוע. לכן חופשי חודשי זה לא טוב לי. אני גם לא סטודנט. אבל חופשי יומי זה מצוין לימים שלמים שאני בת"א/אשדוד.

איך זה יתבצע? או שבמועד ההנפקה ישאלו מה אני רוצה לעשות בכרטיס ואני אענה "חופשי יומי" ?

אני לא מצליח לבין פשוט... הרי אם במועד ההנפקה יעשו לי חופשי יומי אז איך יום למחרת אעשה חופשי יומי בעיר אחרת?

אני בטוח שהצלחתי לבלבל אתכם

תודה לכם בכל אופן למי שיבין אותי ויכול לעזור לי, אני לא כ"כ מכיר את הדבר הזה וניסיתי לדחות כמה שאפשר כי אני בקושי נוסע בתחבורה ציבורית אבל כשאני צריך ביום אחד 6 אוטובוסים כי אני בעיר חדשה ולא מכיר אותה זה מבאס לשלם על 6 אוטובוסים במקום חופשי יומי. הגיע הזמן להתקדם.
מקווה שבעזרתכם תצליחו להסביר לי בצורה טובה. תודה

לצפיה ב-'עוד שאלה (תפוז: ממליץ להוסיף כפתור עריכה)'
עוד שאלה (תפוז: ממליץ להוסיף כפתור עריכה)
17/12/2011 | 03:30
4
יהיה נחמד אם יהיה אפשרות לערוך את ההודעה, לא לפרסם סתם עוד הודעה  נוספת.

השאלה הנוספת:

הבנתי שיש דבר כזה חדש משהו, אם עליתי לאוטובוס מסוים בעיר, וירדתי ממנו, אני יכול בטווח של 60 או 90 דקות לעלות על עוד אוטובוס בחינם? למרות שזה לא משנה כי הרי אני עושה את הרב-קו לשימושים פעם ב כשאני יהיה בעיר מסוימת ואצטרך לנסוע בה הרבה אז אני אעשה "חופשי יומי" ובמילא יהיה לי חינם. אבל נניח ואני אהיה בעיר מסוימת ואצטרך רק נסיעה אחת? אז אני באמת יכול לעלות ובטווח של 60/90 דקות לעלות על עוד אוטובוס ולא ירד עוד תשלום מהרב קו?

תודה
לצפיה ב-'אנסה לענות לך'
אנסה לענות לך
17/12/2011 | 06:56
1
3
1. הנפקה ראשונה של רב-קו אישי לא עולה כסף.
אתה יכול להנפיק בתל אביב, אשדוד אשקלון. זה לא משנה מהיכן אתה בארץ.

לעומת זאת רב-קו אנונימי עולה 10 שקל.

2. אם אתה קונה כרטיס אנונימי באוטובוס אתה חייב לטעון ערך צבור של 2 כרטיסים או כרטיסית שתי נסיעות במקום.
אם אתה קונה בקופות אז לא חייב לטעון במקום כלום

נתחיל מאשדוד.
בכרטיס ניתן לטעון כרטיסיות או חופשי יומי/חודשי.
*כרטיס נסיעה רגיל עולה 5 שקל
*כרטיס יומי עולה 10 שקל.
*כרטיסיה של 10 נסיעות עולה 40 שקל(20 אחוז הנחה).
אבל הקטש הוא שיומי ניתן לטעון החל משעה 9 בבוקר.

כלומר אם אתה לא משתמש בכרטיסיה, אתה יודע שתיסע יותר מנסיעה אחת והשעה אחרי 9, עדיף לקנות יומי.
אם אתה כן משתמש בכרטיסיה ויודע שתיסע 3 נסיעות או יותר גם כדאי חופשי יומי.

גוש דן
איזור המרכז מחולק ל3 חלקים.
איזור 1 תל אביב בצפון עד ראשון לציון בדרום ועד יהוד ופתח תקווה במזרח.
איזור 21 כפר סבא, רעננה, הרצליה,הוד השרון ורמת השרון
איזור 22 ראש העין ופתח תקווה.

*כרטיס רגיל בתוך איזור עולה 6.4 שקל
*כרטיס רגיל שתופס לכל 3 האיזורים עולה 10 שקל וצריך לבקש מהנהג במקרה הצורך.
*שים לב שניתן לטעון בכרטיס "ערך צבור"(לא ניתן לטעון באוטובוסים של אגד) וכרטיסיות. שיתנו 20 אחוז הנחה.

ניתן להחליף אוטובוסים ללא תשלום במשך 90 דקות מהעליה לאוטובוס הראשון(בגוש דן, לא באשדוד).

כרטיס חופשי יומי קיים רק באיזור 1 ומחירו 14 שקל. ושוב ניתן לטעון אחרי שעה 9 בבוקר.

נ.ב.
שים לב שגם באוטובוסים לתל אביב יש הנחה על כרטיסיות.
אם זה מאשדוד, אז ניתן לטעון כרטיסיות רק ברב-קו.
אם זה מאשקלון,אז כרטיסיות נייר.
לצפיה ב-'אתה מטעה:'
אתה מטעה:
17/12/2011 | 11:01
2
סעיף 2: אנונימי עולה חמישה שקלים ולא עשרה. ניתן לרכוש אותו באוטובוס ולא לטעון כלום, (אבל גם לא לסוע)
לצפיה ב-'תשובות פשוטות יותר:'
תשובות פשוטות יותר:
17/12/2011 | 10:57
13
2
1. הנפקת כרטיס עם תמונה וכול הפרטים לא עולה כסף, אתה יכול לגשת לעמדת הנפקה בכל מקום בארץ.
2. כשאתה מגיע לת"א , אחרי השעה 9:00 אתה יכול לטעון כרטיס חופשי יומי במחיר 14 ש"ח ולסוע כל היום בגוש דן באגד, דן , קווים ומטרופולין, את הכרטיס אתה טוען באוטובוס אצל הנהג.

קיים גם כרטיס אנונימי, אותו תוכל לרכוש אצל נהג האוטובוס ב 5 ש"ח (לא 10 ש"ח) ועליו תוכל לטעון חופשי יומי. (על כרטיס אנונימי אי אפשר לטעון חופשי חודשי)

אם בעתיד תרחיב את השימוש שלך באוטובוסים בגוש דן, תוכל לשקול הטענת ארנק (סכום כסף שמשמש לתשלום במקום מזומן) או לטעון כרטיסיה או חופשי חודשי ע"פ אופן השימוש.
לצפיה ב-'תודה לך ותודה לעונים. שאלה אחרונה ברשותכם'
תודה לך ותודה לעונים. שאלה אחרונה ברשותכם
17/12/2011 | 15:58
12
3
ראשון לציון גם נחשב בטווח של המקומות בהם מותר לי לנסוע  חופשי יומי?

למשל אני מגיע לת"א, סיימתי עם העיסוקים שלי. סיימתי לסוע ל X לאחר מכן Y לאחר מכן X (יצא לי 3 אוטובוסים, במקום לשלם על כל אוטובוס תשלום אני עשיתי בחוכמה וביקשתי לטעון חופשי יומי ושילמתי לנהג כמו שזה יעלה).
עכשיו אחרי העיסוקים בת"א מחכים לי בראשון לציון ברחוב הרצל.

האם יש אוטובוס של דן שמגיע לשם? אם תענו לי כן, אוטומטית התשובה תהיה שכן מותר לי לנסוע שם בחינם, אני צודק? (לא באמת בחינם, אלא בכאילו. כאילו בחופשי יומי. בלי להוסיף עלות נסיעה נוספת).

מותר או שראשון  לציון זה כבר משהו אחר?

תודה רבה פשוט כמו שרואים אני בכלל לא מכיר את המרכז והאזור, אפשר לאמר אפילו מנותק מכל המקומות האלה. בזכותכם אני מוצא כיוון פחות או יותר.

תודות
לצפיה ב-'כן'
כן
17/12/2011 | 16:05
11
4
301/201 של אגד יקחו אותך לתחנה המרכזית הישנה של ראשון לציון ברחוב הרצל

החופשי יומי יתפוס בשטח הכחול ובחברות מטרופולין, אגד, דן, קווים.
לצפיה ב-'ואו כל הכבוד לך! עכשיו עם המפה יותר קל לי להב'
ואו כל הכבוד לך! עכשיו עם המפה יותר קל לי להב
17/12/2011 | 16:38
10
1
להבין!

אז אני יכול לעשות "חופשי יומי" ולנסוע מהתחנה המרכזית בת"א (או מכל מקום בת"א כמעט) לבני - ברק בחינם, לראשון לציון בחינם - אני צודק? זה מצוין!!

אני תמיד ההיתי משלם המון כסף (אני לא מבקר במקומות אחרים, כי רק שם יש לי מה לעשות ועם מי להיפגש. בבני פרק, ראשון, רמת גן, ת"א).

חופשי יומי אחד יחסוך לי כ"כ הרבה כסף. זה ממש טוב!

אז מחר אהיה בתחנה המרכזית בת"א אלך אנפיק את הרב-קו, לאחר מכן כשאעלה לאוטובוס אומר לנהג שיעשה לי חופשי יומי (מדבריכם הבנתי שזה עולה 14) אתן לי 14 ש"ח, ואוכל להנות מחופשי יומי (מהשעה 9 כמובן).

תודה!!!!!
לצפיה ב-'שים לב לא רק 20/301 מביאים אותך להרצל בראשלצ'
שים לב לא רק 20/301 מביאים אותך להרצל בראשלצ
17/12/2011 | 23:40
9
1
יש לך גם את 274 אגד מאוניברסיטת ת"א ורמת אביב> דרך נמיר (עובר גם ברכבת מרכז) > עזריאלי > המסגר ונסיעה ישירה לראשל"צ.

כמו כן מרידיניג ומרכז ת"א קו 174 אגד.

יש גם קווים של דן לרחוב הרצל (לחלקים הדרומיים שלו בעיקרון), יש את 19/119/129 כאשר 119 המהיר ביותר ולאחריו 19, 129 האיטי ביותר וכלל לא מומלץ.
לצפיה ב-'תודה אולי איזה יופי זה שחופשי יומי יכו'
תודה אולי איזה יופי זה שחופשי יומי יכו
17/12/2011 | 23:49
8
1
יכול לתת לי נסיעות מת"א חינם במשך כל היום לראשון, ולבני ברק, ובתוך ת"א

זה ממש טוב!!

אני עדין קצת בבלאגן בראש למי אני טוען את הכסף לטעינה הראשונית וכמה לוקחים (אם חופשי יומי עולה 14 כפי שאמרו פה, אז יקחו 14 או יש סכום מינימלי נגיד 50 או 30 וממנו ירד 14?) אבל לא משנה אני לא טרחתי לשאול פה כי הסברתם מספיק אני לא רוצה להעמיס, אני אשאל איפה שמנפיקים לי שם בטח יסבירו לי ואני אקלוט סוף סוף

אבל ממש נחמד הדבר הזה חופשי יומי :)

ככה אוכל לעשות את כל התוכניות שלי ביום אחד (יש לי יום פנוי מחר!)

גם לנסוע לקנות דברי קודש לחנוכה בבני ברק, גם לנסוע בת"א לרכוש מספר דברים שרציתי במספר רחובות, וגם לראשון לציון ששם אני צריך להיפגש עם מישהו. וכל זה בחופשי יומי אחד שעולה 14

מעולה!

תודה תודה תודה אני שמח :)
לצפיה ב-'מבני ברק לראשל"צ אין צורך להיכנס לת"א...'
מבני ברק לראשל"צ אין צורך להיכנס לת"א...
18/12/2011 | 00:04
7
קו 164 אגד מכביש 4 (גהה), יביא אותך לרחוב הרצל בראשל"צ. פעמיים ביום יש לך גם את 318 אגד מתוך בני ברק לרחוב הרצל בראשל"צ.

אתה משלם לנהג 14 ש"ח והוא טוען לך כרטיס חופשי יומי. אין צורך לטעון סכומים גבוהים יותר. זה כמו שבתחילת חודש כולם באים לנהג שיטען להם חופשי חודשי והם משלמים את העלות של החופשי חודשי וזהו.
לצפיה ב-'פשוט עדיף לך להתחיל בת"א, להמשיך לבני ברק'
פשוט עדיף לך להתחיל בת"א, להמשיך לבני ברק
18/12/2011 | 00:05
6
ומשם לראשל"צ ולא לנסוע לבני ברק לחזור לת"א ומשם לראשל"צ (אלא אם כן אתה מגיע לבני ברק ישירות וזה דבר אחר לגמרי).
לצפיה ב-'עכשיו נזכרתי שקודם אתה מנפיק רב קו...'
עכשיו נזכרתי שקודם אתה מנפיק רב קו...
18/12/2011 | 00:07
5
1
אז בהחלט עדיף שתגמור את סידוריך בת"א, תמשיך לבני ברק ומשם תמשיך לראשל"צ.
לצפיה ב-'או, הסברת לי מצוין. תאמין לי אולי אתה אדם יקר'
או, הסברת לי מצוין. תאמין לי אולי אתה אדם יקר
18/12/2011 | 00:26
4
1
באמת אני אומר. שה' יברך אותך וישמור אותך.

עכשיו הכל מובן לי.

מגיעים לת"א, תחנה מרכזית, מוצאים את עמדת ההנפקה - מצטלמים, ממלאים פרטים, מקבלים כרטיס (כשבכל התהליך לא צריך להוציא כסף, אפילו לא שקל. )

לאחר מכן יש בידנו כרטיס רב קו שלא שווה כלום (אין בו כסף)

אז הולכים לאחד האוטובוסים של דן עולים לנהג, מעבירים את הרב קו (חחח קצת מוזר להעביר כרטיס ריק) ואומרים לנהג שזה כרטיס חדש ואני אשמח אם הוא יטעין לי "חופשי יומי" משלמים לו 14 שקל (עד כאן הכל כרגיל, כמו שההינו עושים ללא הרב-קו) לאחר התשלום זה כאילו קניתי כרטיסית חופשי יומי, והיא מוטמעת בתוך הכרטיס רב קו שלי.

מכאן והלאה בכל קו שאעלה (רק של דן, כי הרב קו הוא רק של דן) מספיק לי רק להעביר את הכרטיס, ואני נכנס חופשי, יוצא חופשי (לא צריך לדאוג 90 דקות וכו', כי יש לי חופשי יומי).

הבנתי נכון? חחח צריך להסביר לי כמו לתינוק, אבל אני שמח שיש אנשים עם קצת סבלנות וטוב לב. כי אני למדתי שבאינטרנט אם הסברת לאחד, יש עוד אלפים כמוהו שקוראים את ההסבר שלך וככה לימדת עוד ועוד. אז תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'אם מישהו ראה שטעיתי בהבנת הרב-קו, העיר'
אם מישהו ראה שטעיתי בהבנת הרב-קו, העיר
18/12/2011 | 00:27
1
העירו לי בבקשה. שלא יהיו פאדיחות חלילה חחח

ד"א, כניראה סתם עשיתי את כל הלימוד הזה. נכון? כי ראיתי באינטרנט שעדין כן מוכרים כרטיסיות של חופשי יומי באוטובוסים של דן, רק במרץ יפסיקו.

אז אני אפילו לא צריך את הרב קו. יכלתי לרכוש חופשי יומי מהנהג ולעלות ולרדת בכל קו של דן בהצגת הכרטיסיה שההיתי מקבל שכתוב עליה "חופשי יומי".

אבל אני אעשה כי עדיף לעשות כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'החופשי יומי הוא לא רק דן'
החופשי יומי הוא לא רק דן
18/12/2011 | 06:53
2
הוא תקף באיזור הכחול ב4 חברות. ולא משנה באיזו מהן קנית אותו.

אגד, מטרופולין, דן, קווים
לצפיה ב-'הרב קו הוא לכל החברות בארץ.'
הרב קו הוא לכל החברות בארץ.
18/12/2011 | 08:33
1
1
אפשר להשתמש בו גם ברכבת הקלה בירושלים.

זה לא משנה איזה סמל של חברה מופיע מאחוריו, ניתן לטעון עליו 8 חוזים שונים בכל רחבי הארץ (נניח חוזה ראשון, כרטיסיה באשדוד, חוזה שני כרטיסיה בין אשדוד לת"א, חוזה שלישי חופשי חודשי בבאר שבע וכן הלאה...).

כמו כן כרטיס החופשי יומי בגוש דן שהיה שייך בעבר רק לחברת דן, כעת (מה1.7.) הוא תקף בחברות אגד, דן, קווים, מטרופולין בגבולות הרפורמה (מראשל"צ עד צפון תל אביב וכן פתח תקווה במזרח). כך שגם את הנסיעה שלך מבני ברק לראשל"צ אתה עושה ללא תשלום נוסף מכיוון שיש לך חופשי יומי שתקף כאמור גם באגד.

לסיכום, מבחינתך כצרכן זה לא משנה באיזה צבע האוטובוס ומה החברה.. אתה פשוט עולה, מניח את הרב קו ונוסע לשלום.
לצפיה ב-'תיאורטית הוא מתאים לרכבת הקלה'
תיאורטית הוא מתאים לרכבת הקלה
18/12/2011 | 11:09
1
בפועל, ניסיון של הבן זוג שלי להטעין כרטיסית רכבת קלה על הרב קו של דן גרם לתקלה בכרטיס, וכדי לתקן אותה סיטיפס הנפיקה לו רב קו נוסף שיהיה רק שלה, והוא היה צריך לגשת לעמדה של דן ברכבת מרכז כדי שיתקנו לו את הכרטיס ויחזירו את הכסף שהיה בו.

ובסיטיפס אמרו שזה קורה הרבה עם הכרטיסים שלא הונפקו אצלם. שיגעון...
לצפיה ב-'כרטיס תלמיד?'
כרטיס תלמיד?
17/12/2011 | 07:43
1
5
האם כרטיס תלמיד הוא כרטיס נוער?
כלומר אפשר לקבל ברכבת הנחה של נוער גם בלי כרטיסיה?
לצפיה ב-'כרטיס תלמיד'
כרטיס תלמיד
17/12/2011 | 16:30
4
תלמידים בנסיעה מ/אל ביה"ס: זכאים ל- 50% הנחה ממחיר הנסיעה המלא בנסיעה מ/אל ביה"ס, בקווים בינעירוניים. קבלת ההנחה מותנית במילוי טופס מתאים ובכפוף לאישור מאת רכבת ישראל.
לנוער (מגיל 5 עד 10) יש הנחה רק בקווים בינעירוניים בסך 20%. מגיל 10=כרטיס מבוגר. בקווים פרבריים המחיר זהה לילד ומבוגר, החל מגיל 5 ומעלה.
לצפיה ב-'שאלה והערה'
שאלה והערה
17/12/2011 | 16:16
6
3
אתחיל בהערה.
היום לראשונה בחיי ראיתי מזראטי בישראל. דגם ספורט, כמובן, בצבע אפור עכבר. זה היה באזור פארק צמרת (היכן שמגדל yoo). המכונית עלתה לאיילון צפון.

השאלה. מה היה המסלול של קו 8 של דן עד ללפני הרפורמה, באזור של העיריה (ככר רבין) לכוון צפון?
ממה שאני זוכר באתר של דן היה כתוב שהוא נוסע בבן גוריון עד אבן גבירול. אבל, הרי יש מעבר מאוד מאוד נמוך מתחת לעיריה, הכוונה החיבור של שד' בן גוריון
עם אבן גבירול הוא במעבר תת קרקעי נמוך מתחת למדרגות שעולות מכיכר רבין לבניין העיריה.
האם קו 8 אכן נסע מתחת למעבר התת קרקעי הזה?
לצפיה ב-'על ההערה ועל התשובה'
על ההערה ועל התשובה
17/12/2011 | 16:21
5
3
אכן יש מכוניות מזראטי, המסתובבות בישראל. אמור להיות בתקופה הקרובה ייבוא סדיר של מכוניות אלה. אותו יבואן גם ייבא מכוניות פרארי לישראל.

לגבי שאלתך, קובי על קו 8 - אכן הקו נסע מתחת לבניין עיריית תל אביב. לפני שנים נסע אוטובוס בינעירוני גבוה. אזור הגג (המזגן, אם אני לא טועה) נהרס ולכן היה צורך לשקם את האוטובוס. אבל אוטובוסים עירוניים נסעו במעבר זה.
לצפיה ב-'תודה על התשובות, אורי'
תודה על התשובות, אורי
17/12/2011 | 16:45
1
3
לצפיה ב-''
17/12/2011 | 17:00
לצפיה ב-'הבינעירוני היה של קווים בכלל ולא של דן'
הבינעירוני היה של קווים בכלל ולא של דן
18/12/2011 | 07:29
2
2
לצפיה ב-'חשבתי, שזה היה 2460'
חשבתי, שזה היה 2460
18/12/2011 | 22:49
3
או שמא לאותו אוטובוס התרחשה תאונה כלשהי במקום אחר.
לצפיה ב-'אנחנו מכירים נהג אחד שזה קרה לו...... '
אנחנו מכירים נהג אחד שזה קרה לו......
19/12/2011 | 12:30
2
לצפיה ב-'הסעות חייילים'
הסעות חייילים
17/12/2011 | 23:38
6
4
האם ידוע למישהו מכם על שינויים שיהיה החל מ1.1.2012 בנושא הזה? האם נכונה השמועה שסוף סוף יתנו לחלק מהם להגיע לבסיסים בשעות יותר מאוחרות בימי ראשון??
לצפיה ב-'גם אני שמעתי על זה..'
גם אני שמעתי על זה..
17/12/2011 | 23:48
1
9
ואז התעוררתי מהחלום..
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
18/12/2011 | 00:11
לצפיה ב-'לא בטוח שזה התאריך, אבל זה אכן נכון'
לא בטוח שזה התאריך, אבל זה אכן נכון
18/12/2011 | 07:30
3
עומד להיחתם הסכם בין ר"י למשהב"ט.
לצפיה ב-'האם יש לך עוד פרטים?'
האם יש לך עוד פרטים?
18/12/2011 | 20:42
2
לצפיה ב-'לא מעבר למה שציינתי. עובדים על זה כרגע באט"ל.'
לא מעבר למה שציינתי. עובדים על זה כרגע באט"ל.
18/12/2011 | 20:54
1
לצפיה ב-'תודה, אני מניחה שזה יקח זמן'
תודה, אני מניחה שזה יקח זמן
18/12/2011 | 20:59
ולא יקרה בעוד שבוע+

שאלה נוספת-האם יהיו שינויים בקווים אוטובוס ב1.1.12? (הכוונה לאזור מרכז)
לצפיה ב-'החלפת כרטיסיות שלא בשימוש'
החלפת כרטיסיות שלא בשימוש
17/12/2011 | 23:10
2
שלום,
עקב שינוי המחירים בתחבורה הציבורית נתקעתי עם 3 כרטיסיות שלא מאפשרים לי להשתמש בהם.
משהו יודע איפה בבאר שבע אפשר להחליף את הכרטיסיות בכסף?
ניתן להחליף כרטיסיית נוער (מה לעשות שמזדקנים:) אוו כרטיסיה שסתם לא מתאימה עקב מקום מגורים?
אני צריכה את מטרופולין, אגד תעבורה ואגד.
אם אין מוקדים בבאר שבע אשמח לשמוע איפה יש בתל אביב.
תודה רבה!
ורציתי גם להגיד שהיה מעניין לקרוא על התחבורה באר שבע למטה בשרשור.
לצפיה ב-'סרטון הסברה של חברת הארגז על אוטובוס המטרונית'
סרטון הסברה של חברת הארגז על אוטובוס המטרונית
17/12/2011 | 15:57
10
2
מתפארים בכך ש"זהו האוטובוס הטוב בעולם".
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
17/12/2011 | 21:05
לצפיה ב-'חברת דן צפון ?'
חברת דן צפון ?
18/12/2011 | 07:44
1
1
זה משהו חדש ?
לצפיה ב-'חברת דן בצפון זו חברת בת של דן והיא תפעיל'
חברת דן בצפון זו חברת בת של דן והיא תפעיל
18/12/2011 | 09:54
3
את שלושת קווי המטרונית בחיפה
לצפיה ב-'שימו לב'
שימו לב
18/12/2011 | 11:10
1
2
בדקה 1:22 בסרטון רואים ברקע את הטייגר הכחול
לצפיה ב-'תיקון 1:12'
תיקון 1:12
18/12/2011 | 11:10
1
לצפיה ב-'מישהו יודע במקרה'
מישהו יודע במקרה
18/12/2011 | 11:49
2
1
למה לא מתכננים קו מטרונית לכרמל/נו"ש/אחוזה/וכו'?
לא יהיה ביקוש לקו כזה או שאין בעיית פקקים?
אני לא חיפאי...
לצפיה ב-'אני משער שאין מספיק מקום בצירים'
אני משער שאין מספיק מקום בצירים
18/12/2011 | 13:22
1
צריך להקצות שני נתיבים לאוטובוסים ובכל הצירים שמובילים לאחוזה (נווה שאנן - פיק"א או דרך הדר הכרמל וציר מוריה) אין מספיק מקום.
אבל ממה שהבנתי אמורים להיות הרבה שינויים בקווים בחיפה ובאזור בכלל.
לצפיה ב-'דובר בעבר על תחילת הכנות להרחבת קווי'
דובר בעבר על תחילת הכנות להרחבת קווי
18/12/2011 | 13:57
1
המטרונית.
לא יודע מה נעשה מאז, האם החל תכנון וכד'.
לצפיה ב-'האוטובוס נצפה ברגע זה במנהרות הכרמל'
האוטובוס נצפה ברגע זה במנהרות הכרמל
18/12/2011 | 13:50
1
2
נוסע לכיוון דרום.
מוקדם יותר היום נצפה בצומת הצריף- מישהו יודע למה הביאו אותו לשם שוב?
לצפיה ב-'יכול להיות שעושים בדיקות שונות'
יכול להיות שעושים בדיקות שונות
18/12/2011 | 13:58
1
כפי שעשו לפני מספר חודשים עם מפרקית 619 של דן 0גובה הרציפים, עבירות וכד').
לצפיה ב-'17 דצמבר, יום הסטורי כפול בתולדות התעופה'
17 דצמבר, יום הסטורי כפול בתולדות התעופה
17/12/2011 | 11:05
53
7
17 דצמבר 1903, הטיסה הראשונה של כלי טייס כבד מהאויר שבוצעה על ידי האחים רייט
17 דצמבר 1935, הטיסה הראשונה של המטוס הכי מוצלח בתולדות התעופה, הדקוטה DC3.
המשך>>
17 דצמבר 1903, הטיסה הראשונה של כלי טייס כבד מהאויר שבוצעה על ידי האחים רייט
17 דצמבר 1935, הטיסה הראשונה של המטוס הכי מוצלח בתולדות התעופה, הדקוטה DC3.
לצפיה ב-'תמונות ראשונות שלי ממצלמה דיגיטלית'
תמונות ראשונות שלי ממצלמה דיגיטלית
16/12/2011 | 23:04
8
7
לפני כחודש עד חודשיים רכשתי מצלמה דיגיטלית לראשונה בחיי,ועכשיו אני מעלה תמונות
שימו לב אני oshri5917,נאלצתי להירשם מחדש כי אני לא זוכר את הסיסמא בשם משתמש הותיק שלי
לצפיה ב-'7179 קו 66'
7179 קו 66
16/12/2011 | 23:11
4
7
נוסעת כבר לפחות שש שנים על אותו קו
לצפיה ב-'תמונה מהשנה שעברה '
תמונה מהשנה שעברה
16/12/2011 | 23:17
3
7
שעוד צילמתי בפילם בלבד
לצפיה ב-'תמונה נוספת מ2010'
תמונה נוספת מ2010
16/12/2011 | 23:23
1
10
התונה צולמה בסביבות 6.35 בבוקר
בתמונה
420 שכבר שנה לא בשרות
ו452 שקרוב גם תושבת
לצפיה ב-'7392 על קו 240'
7392 על קו 240
16/12/2011 | 23:31
9
11.11.2011
לצפיה ב-'לשעבר 2329'
לשעבר 2329
17/12/2011 | 09:38
3
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות אושרי!!'
תודה רבה על התמונות אושרי!!
17/12/2011 | 21:32
3
לצפיה ב-'430 מקדימה'
430 מקדימה
18/12/2011 | 00:37
15
מצטער על האיכות,   צולם מהפלאפון.
לצפיה ב-'ועוד 430 שמצאתי '
ועוד 430 שמצאתי
18/12/2011 | 00:38
14
לצפיה ב-'לאלי מלונדון ששלג יורד בה'
לאלי מלונדון ששלג יורד בה
16/12/2011 | 16:31
16
10
עכשיו יוקדש השרשור הבא !
ולמי שלא יודע - אלי עובד על פרוייקט חדשני שיכלול דגמי אוטובוסים מדוייקים של אגד ודן משנות ה-50, ה-60 וה-70. משהו דמוי גמדא אך הרבה יותר מדוייק ובקנ"מ של 1:40 וכולל לא רק טייגרים אלא גם SL-200 מוגמר של דן ו- O305, O303 מוגמרים של אגד. אנו נאחל לאלי הצלחה אדירה בפרוייקט החדש ונמתין לעידכונים חשובים ממנו ! הנה התמונה הראשונה (חלקן לקוחות מאי-ביי):
לצפיה ב-'0201: '
0201:
16/12/2011 | 16:32
4
לצפיה ב-'מעניין איפה הדגמים של אמנון יוגב ז"ל'
מעניין איפה הדגמים של אמנון יוגב ז"ל
16/12/2011 | 16:33
1
2
לצפיה ב-'חלקם נמצאים בידי הבת שלו, חלקם נעלם וחלקם'
חלקם נמצאים בידי הבת שלו, חלקם נעלם וחלקם
16/12/2011 | 16:40
3
נמכרו באי.באיי בזמנו בהון תועפות. הוא ייצר שני שוסונים של דן - אחד קטן, שני גדול. הקטן ככל הנראה נגנב. הגדול נמכר באי.באיי בזמנו ב- 3500 דולר. לי יש במחסן שוסון שלו שהעבודה עליו לא הסתיימה והוא נתן לי אותו בתמורה לטייגר של גמדא ממנו הוא הכין אוטובוס סדנא. את החלק האחורי של הטייגר חתכתי במיוחד בשבילו ובניתי את הארגז הפתוח לאחר שהדבקתי מחדש את החלק הקטן של החלונות האחוריים לדגם שהוקטן. בזמנו פירסמתי כאן או בקומונה תמונות של הדגם הגמור הזה ליד קופסת סיגריות "טיים". את התמונות אמנון צילם.
לצפיה ב-'0202: '
0202:
16/12/2011 | 16:33
6
לצפיה ב-'0203: '
0203:
16/12/2011 | 16:35
5
לצפיה ב-'0204: '
0204:
16/12/2011 | 16:36
4
לצפיה ב-'0205: '
0205:
16/12/2011 | 16:44
4
3
לצפיה ב-'זה של גמדא?'
זה של גמדא?
16/12/2011 | 17:10
3
2
לצפיה ב-'לא. זה של פנסיונר שנפטר באגד. '
לא. זה של פנסיונר שנפטר באגד.
16/12/2011 | 17:25
2
הוא בנה אותו לבד. המקור הגיע מדני שהכירו.
לצפיה ב-'קצת זכרונות מאמנון - חבר יקר שהלך: '
קצת זכרונות מאמנון - חבר יקר שהלך:
16/12/2011 | 21:51
8
במהלך חייו, זכיתי להיפגש עימו מס' פעמים. אף הייתי אצלו בביתו הסדנתי בראשון-לציון. להערכתי היו לו בדירה כ- 250 דגמים שונים שאותם בנה. הנה תמונה מחדר הסדנא. צילום: דובל'ה.  
לצפיה ב-'וזה דגם השוסון של "דן" שנעלם: '
וזה דגם השוסון של "דן" שנעלם:
16/12/2011 | 21:54
6
הערך הכספי שלו יכול להגיע בקלות לכדי 3500 דולר במכירות פומביות. (כמו השוסון השני שהוא ייצר).
חבל שאיש לא שמר על הדגם הנפלא הזה - אולי הדגם הטוב בעולם !
לצפיה ב-'0206: '
0206:
16/12/2011 | 16:45
6
לצפיה ב-'0207: אלי שומר שבת ולכן יוכל לראות'
0207: אלי שומר שבת ולכן יוכל לראות
16/12/2011 | 16:48
6
את התמונות רק לאחר יציאת השבת בלונדון.
לצפיה ב-'0208: '
0208:
16/12/2011 | 16:51
4
איני זוכר מי פרסם תמונה זו בעבר, אך אודה למי שיכתוב את שם הצלם. אביה.
לצפיה ב-'0209: אחרונה לאחר-צהריים זה: '
0209: אחרונה לאחר-צהריים זה:
16/12/2011 | 16:56
1
8
לצפיה ב-''
17/12/2011 | 16:13
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 16-17/12'
שרשור הכוונה ומודיעין 16-17/12
16/12/2011 | 01:24
60
45
המשך>>
לצפיה ב-'חדש חדש דנדש'
חדש חדש דנדש
15/12/2011 | 21:05
3
9
7767 קו 31 במקום 7422 , 7773 קו 31 במקום 7245 ,7771 קו 52 , 7768 קו 52 7775 קו 5 ,7776 קו 7 במקום 7431 ,
לצפיה ב-'7776 בקו 7 במקום 7430!!'
7776 בקו 7 במקום 7430!!
15/12/2011 | 21:09
1
3
לצפיה ב-'תיקון, 612 צודק 7430'
תיקון, 612 צודק 7430
15/12/2011 | 21:25
לצפיה ב-'מה עם ה-7777?'
מה עם ה-7777?
16/12/2011 | 12:24
3
לצפיה ב-'יש לי מספר שאלות על השילוטים שבכבישים'
יש לי מספר שאלות על השילוטים שבכבישים
15/12/2011 | 12:33
15
2
אז ככה כבר תקופה ארוכה שאני מנסה להבין לעצמי ולא מצליח אז נכון שיש שילוט בכביש למשל כמו בתמונה שלקחתי מאתר מסויים בתור צילום מסך ועל הריבוע הזה שמצורף על השילוט רשום את המספר של הכביש אז מה המשמעות של הצבעים כמו אדום כחול וירוק אפילו שצבועים על המברובעים הקטנים האלו כאילו מה המשמעות של צבע אדום כחול או ירוק

מקווה שהבנתם על מה אני מדבר

תודה רבה
לצפיה ב-'הנה הלינק של התמונה'
הנה הלינק של התמונה
15/12/2011 | 12:36
לצפיה ב-'אופס ניסיון אחרון לעלות'
אופס ניסיון אחרון לעלות
15/12/2011 | 12:37
סליחה על ההצפה
לצפיה ב-'עוד ניסיון אחרון'
עוד ניסיון אחרון
15/12/2011 | 12:41
http://www.f2h.co.il/pibmufrid6z3 תעתיקו את הלינק לשורת הכתובת כי לא מצליח לי לעלות משום לא בתור תמונה ולא בתור קישור

הרבה הרבה תודה ושוב פעם מצטער על ההצפה כי זה לא תמיד יוצא לי כמו שצריך
לצפיה ב-'כחול כביש מהיר, אדום כביש בינעירוני'
כחול כביש מהיר, אדום כביש בינעירוני
15/12/2011 | 12:48
11
ירוק כביש משני.

בעיקרון כבישים בעלי ספרה אחת שמורים לעורקי תחבורה ראשיים ולכן לרב הם יהיו בצבע כחול כי הם גם דרך מהירה, אבל נניח יש את כביש 3 שמקשר בין אשקלון למחלף לטרון וזה כביש שמסמן בצבע אדום מכיוון שאינו דרך מהירה.

כבישים בין עירוניים שאינם מהירים הם לרוב בעלי שתי ספרות וצבע אדום, אם כי יוצא דופן הוא כביש 20 (נתיבי איילון).

כבישים אזוריים הם בעלי 3 ספרות לרוב הם גם עוברים בתוך הערים ולכן בצבע הוא ירוק.

כבישים בעלי 4 ספרות הם כבישים מקומיים (לרוב בין מושבים וקיבוצים) צבעם כמעט תמיד הא חום אם לא תמיד.

ואחרי שכתבתי את כל זה מצאתי גם את הערך בויקיפדיה שמסביר על כך, גלול מעט את הדף כלפי מטה...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%91%D7%99%D7...
לצפיה ב-'הרבה הרבה תודה רבה עזרת לי מאוד'
הרבה הרבה תודה רבה עזרת לי מאוד
15/12/2011 | 12:52
1
לצפיה ב-'למה נתיבי איילון יוצא דופן? הוא מהיר'
למה נתיבי איילון יוצא דופן? הוא מהיר
15/12/2011 | 13:58
3
לצפיה ב-'בוודאי, נתיבי איילון מוגדר כביש מהיר.'
בוודאי, נתיבי איילון מוגדר כביש מהיר.
15/12/2011 | 15:18
כביש מהיר הוא כזה שיש הפרדה בין שני הכיוונים ולא סתם ע"י רצועת בטון ארוכה במקרה הטוב או ע"י קו הפרדה לבן צבוע על הכביש במקרה הרע...

על כן גם כביש 431 יסומן בכחול מכיוון שהא כביש מהיר לכל דבר.

כמו כן שילוט דרך מהירה נראה כך: http://www.google.co.il/imgres?q=%D7%AA%D7%9E%D7%A...
לצפיה ב-'יציאת הדופן שלו היא לא בצבעו אלא בגודל המספר'
יציאת הדופן שלו היא לא בצבעו אלא בגודל המספר
15/12/2011 | 15:20
1
המתאר אותו. המספר הוא לא חד ספרתי אלא דו ספרתי.
זאת בעוד ששאר הכבישים המהירים (ברובם המוחץ) ביזגרוּאל מדינת הם חד ספרתיים.
כביש 1, 4,5, 6,7 .
אם כי גם כביש 431 מוגדר כמהיר (והוא אכן כחול) אבל הוא יוצא דופן בזה שהוא אפילו תלת ספרתי.

מה שכן, לעולם ועד כבישים מקומיים הם בני 4 ספרות והם מסומנים בצבע חום.
לצפיה ב-'מסתבר שאת המקומיים משנים לצבע שחור'
מסתבר שאת המקומיים משנים לצבע שחור
15/12/2011 | 15:23
1
לצפיה ב-'כביש 20 עומד לאבד את חריגותו'
כביש 20 עומד לאבד את חריגותו
15/12/2011 | 21:21
5
2
גם כביש 22 מתוכנן להיות כביש כחול לכל אורכו.
כבישים 20 ו-22 הם דרכים מטרופוליניות פרבריות מהירות.
גם כביש 431 (ובעתיד גם 471 ו-531) מוגדר דרך פרברית מהירה.
משום מה דרכי האורך הפרבריות המהירות בגוש דן ובמטרופולין חיפה קיבלו מספור 2X (זוגי) ואילו דרכי הרוחב הפרבריות המהירות קיבלו מספור תלת-ספרתי המשתלב עם המספור הארצי הכולל.
בירושלים, לעומת זאת, כביש בגין, שהוא כביש אורך עירוני-פרברי מהיר (לפחות מהיר ברובו), קיבל מספר תלת-ספרתי, 404.

נ.ב.
אפרופו כביש 22, אתמול נפתח החיבור ממנו לכביש 75 לכיוון מזרח.
לצפיה ב-'נתיבי איילון אינו מהיר לכל אורכו'
נתיבי איילון אינו מהיר לכל אורכו
17/12/2011 | 17:27
4
1
בקטע בין מחלף וולפסון למחלף משה דיין איננו מהיר
כי אין בו תמרור ב-53(שבו מותרת כניסה רק לרכב מנועי המסוגל ומורשה לסוע במהירות
הרשומה בתמרור) לרכב איטי כמו טרקטור מותר לסוע שם לכן כביש 20 בקטע שציינתי אינו מהיר
אלה בין-עירוני
לצפיה ב-'איזה כביש כן מהיר לכל אורכו? נראה לי רק 6. '
איזה כביש כן מהיר לכל אורכו? נראה לי רק 6.
17/12/2011 | 17:32
1
1
המתחכמים יכולים להוסיף את 7, מכיוון שלחלקים הלא מהירים שלו עדיין קוראים 41.
לצפיה ב-'וגם 22.'
וגם 22.
17/12/2011 | 21:14
1
לצפיה ב-'תיקון: הוא אינו מהיר דרומית לקיבוץ גלויות'
תיקון: הוא אינו מהיר דרומית לקיבוץ גלויות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2011 | 18:31
1
1
לצפיה ב-'(וצפונית למשה דיין, כפי שכתבת)'
(וצפונית למשה דיין, כפי שכתבת)
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2011 | 18:33
1
לצפיה ב-'חברים, היסטוריה!!!'
חברים, היסטוריה!!!
15/12/2011 | 09:07
5
החלו העבודות בשטח על קו הרכבת לכרמיאל!
התרגשות רבה אחזה בי הבוקר בדרכי לכרמיאל כאשר ראיתי שהחלו העבודות על מנהרת גילון (להערכתי היום בבוקר או אתמול), בשטח ישנו מספר גדול של כלים הנדסיים המיישרים את הקרקע.
הוקם אזור התארגנות של הקבלן עם מספר מבנים יבילים מול הכפר מג'ד אל כרום. העבודות מתבצעות במקביל משני צידי המנהרה.
אלו העבודות הראשונות בהחלט שמבוצעות בפרוייקט הקשורות ישירות להקמת המסילה (לפני כחודשיים הוחל בביצוע מעקף זמני בכביש 4 בקטע שבין צומת עכו מזרח לעין המפרץ ע"מ לפנות את התוואי שבו יורם כביש 4 מעל המסילה)
לאחר שנים של ציפיה קו הרכבת לכרמאל קורם עור וגידים וזה פשוט מרגש.
תמונות בקרוב...
לצפיה ב-'על איזה מעקף מדובר?'
על איזה מעקף מדובר?
15/12/2011 | 10:07
2
תוכל לרשום איפה בדיוק?
לצפיה ב-'בכניסה הדרומית לעכו'
בכניסה הדרומית לעכו
15/12/2011 | 11:09
1
על גשר נחל נעמן.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/12/2011 | 12:29
לצפיה ב-' רבה על ה , משמח לשמוע '
רבה על ה , משמח לשמוע
15/12/2011 | 13:47
1
לצפיה ב-'אני מצטרף לדבריך, דניאל!!'
אני מצטרף לדבריך, דניאל!!
15/12/2011 | 21:07
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 15/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 15/12
15/12/2011 | 00:08
25
24
לצפיה ב-'מפתח תקוה לסינמה סיטי ראשל"צ'
מפתח תקוה לסינמה סיטי ראשל"צ
15/12/2011 | 10:08
1
833
מ: פתח תקוה בי"ח בילינסון / הקניון הגדול
ל: סינמה סיטי ראשון לציון
לצפיה ב-'164 לתחנה הישנה משם 10/11/14/20/83'
164 לתחנה הישנה משם 10/11/14/20/83
15/12/2011 | 10:24
100
אפשר לנסות לקחת רכבת למשה דיין משם 10 אך זה יעלה לך משמעותית יותר (6.4 או 5.12 בערך צבור/ניקוב בכרטיסיה לעומת מעל 20 ש"ח)
לצפיה ב-'קו 41 וקו 40 בתל אביב'
קו 41 וקו 40 בתל אביב
15/12/2011 | 10:37
5
32
אני צריך להגיע מרעננה לרחוב אילת 21 בתל אביב יפו.
חשבתי לקחת קו 502 ואז לקחת קו 40 או 41. אם אני עובד עם רב קו, אני אמור לקבל נסיעת המשך נכון? אם אני יורד בעזריאלי ולוקח את 40 הנסיעת המשך תכסה עד רחוב אילת או שרק אם אני אמשיך עם 502 עד התחנה המרכזית ואז אקח 41 הנסיעת המשך תכסה?

תודה.
לצפיה ב-'את מבקש מהנהג נסיעה לתל אביב'
את מבקש מהנהג נסיעה לתל אביב
15/12/2011 | 10:49
14
שזה בעצם כרטיס בין איזורי בערך 10 שקלים.

ואתה יכול להחליף אוטובוסים חופשי במשך 90 דקות בכל גוש דן.
לא רק בתחנה מרכזית

כמובן שזה ברב קו
לצפיה ב-'הנסיעת המשך מכסה כל עוד לא עברו 90 דקות'
הנסיעת המשך מכסה כל עוד לא עברו 90 דקות
15/12/2011 | 10:55
1
4
מרגע העברת הרב קו באוטובוס הראשון.

כניסה למרכזית ת"א תאריך לך את הדרך, מה גם שקו 41 יצא פעם ב20 דקות ואילו 40/240 תדירים יותר.

כמו כן בשעות שקו 504 פעיל הוא יותר מהיר גם מ502.

החלפה נוחה מתבצעת בעזריאלי או בבית קלקא (שם יש פחות תחנות ופחות אנשים - בית קלקא זו תחנה אחת אחרי עזריאלי). משני המקומות האלו ממשיכים בקווים 40/240 אל היעד שלך.

בעליה על קו 504 ניתן להחליף לקווים 40/240 לאורך דרך ז'בוטינסקי ברמת גן. לטעמי מוטב להמשיך בנסיעה עד לעזריאלי/בית קלקא כי יש מצב טוב ש504 יעקוף בדרך 40/240... מנגד יש 90 דקות, כך שאם הזמן עומד להיגמר, עדיף לבצע את ההחלפה בז'בוטינסקי (דבר שלא סביר שיקרה כלל וכלל, אבל לידע כללי).
לצפיה ב-'מבחינת מהירות אז 567 שמגיע מכפר סבא'
מבחינת מהירות אז 567 שמגיע מכפר סבא
15/12/2011 | 11:21
6
כמובן שתלוי גם היכן ברעננה הוא עולה
לצפיה ב-'מעזריאלי 40/240'
מעזריאלי 40/240
15/12/2011 | 12:19
27
לצפיה ב-'תודה לכולכם, עזרתם לי מאוד'
תודה לכולכם, עזרתם לי מאוד
15/12/2011 | 15:11
2
504 זה לא אופציה כי אני יוצא היום ב6 בערב בערך
לצפיה ב-'ממסוף 2000 לבי"ס ניצנים ברמת גן.'
ממסוף 2000 לבי"ס ניצנים ברמת גן.
15/12/2011 | 11:41
4
1
וכמה זמן בערך זה אמור לקחת?
תודה :)
לצפיה ב-'אם זה עוזר,אני יודע שהכתובת היא מוזס 10'
אם זה עוזר,אני יודע שהכתובת היא מוזס 10
15/12/2011 | 12:33
לצפיה ב-'מרחוב על פרשת דרכים קווים 42/142 דן 75/76 אגד'
מרחוב על פרשת דרכים קווים 42/142 דן 75/76 אגד
15/12/2011 | 12:53
2
4
מדרך בגין 524/525/531 אגד... אבל אני משער שאתה מגיע ב380 לשם אז לך לעל פרשת דרכים (איפה שהרמזור שמול פתח תחנת הרכבת).

יורדים ברחוב אבא הילל פינת ערמונים (יש שם קופת חולים לאומית), הולכים על ערמונים עד הסוף ותראה את בית הספר מצד שמאל.

אם אתה רואה במקרה את המיניבוס של קו 58 דן, תוכל להשתמש גם בו, יש לו תחנה גם בעל פרשת דרכים ויש גם תחנה ממש בין שני המסופים שברכבת מרכז (בין המסוף של מטרופולין וויאולה לבין זה של אגד ודן), אבל זכור לי שאמרו שהתחנה לא פעילה, לרמות שאני רואה את 58 עוצר שם פה ושם ומעלה נוסעים...

מדובר בנסיעה של כ-7 דקות.
לצפיה ב-'אה, לא אותה תחנה...'
אה, לא אותה תחנה...
15/12/2011 | 15:35
1
2
התחנה שאתה מדבר עליה היא בכיוון השני. 58 עוצר בעל פרשת דרכים בצד השני של הכביש בדרכו לאבא הלל. זה הפוך שם.

אם רואים אותו מגיע משמאל מכיוון גבעתיים, אפשר ללכת לתחנה (ליד זו של 61) בצד הקרוב לרכבת ולעלות עליו. אם לא, חוצים את הכביש לתחנות שבצד השני של 42. התחנה של 58 שבתוך מתחם הרכבת של האוטובוס שבא מאבא הלל ונוסע לגבעתיים.
לצפיה ב-'תודה, לא ידעתי את זה.'
תודה, לא ידעתי את זה.
16/12/2011 | 10:48
לצפיה ב-'הכוונה דחופה בבקשה! מגבעתיים להר נבו בת"א'
הכוונה דחופה בבקשה! מגבעתיים להר נבו בת"א
15/12/2011 | 16:01
1
אני בכצנלסון פינת ויצמן. הר נבו זה אחד הרחובות ליד אבן גבירול, באיזור הצפון הישן. אשמח לתשובה מהירה תודה רבה!
לצפיה ב-'אם זה כבר לא מאוחר - 55 עד שלמה המלך וברגל'
אם זה כבר לא מאוחר - 55 עד שלמה המלך וברגל
15/12/2011 | 16:51
לצפיה ב-'מקניון איילון לבני דן פינת וייצמן ת"א'
מקניון איילון לבני דן פינת וייצמן ת"א
15/12/2011 | 16:04
4
1
לצפיה ב-'40 לכיוון רכבת אונ' עד רוקח ולהחליף ל 89'
40 לכיוון רכבת אונ' עד רוקח ולהחליף ל 89
15/12/2011 | 16:53
3
1
לצפיה ב-'זה מרחק הליכה מרכבת אוניברסיטה? האם קו 33 '
זה מרחק הליכה מרכבת אוניברסיטה? האם קו 33
15/12/2011 | 17:15
2
1
גם מגיע לרכבת? מה יותר קצר?
לצפיה ב-'בקו 33 אתה צריך להמשיך עד בני אפריים/שלונסקי'
בקו 33 אתה צריך להמשיך עד בני אפריים/שלונסקי
15/12/2011 | 18:12
1
ושם לחצות את הכביש ולעלות על 89

מרכבת האוניברסיטה זה קילומטר וחצי לאורך הירקון, אם יש לך זמן וזה יום יפה, למה לא.
לצפיה ב-'33 לא מומלץ. מסלול ותדירות נחותים מזה של 40'
33 לא מומלץ. מסלול ותדירות נחותים מזה של 40
15/12/2011 | 20:27
1
לצפיה ב-'מתל אביב לסינמה סיטי בגלילות ברכבת'
מתל אביב לסינמה סיטי בגלילות ברכבת
15/12/2011 | 18:40
4
4
זה אפשרי?
תחנת הרכבת של הרצליה במרחק הליכה או שיהיה צורך בקו אוטובוס נוסף משם?
ואולי במקרה הזה יכול להיות שאוטובוס עדיף יותר על הרכבת?
תודה מראש
(ההכוונה היא ליום חול בשבוע-שבועיים הקרובים)
לצפיה ב-'סינמה סיטי'
סינמה סיטי
15/12/2011 | 18:55
3
12
יש מרחק יבשתי בין תחנת רכבת הרצליה למתחם הסינמה סיטי בגלילות.
מתחנת הרכבת הרצליה ניתן לנסוע בקו 501 "אגד" לסינמה סיטי. לחילופין במחשבה נוספת אופציה עדיפה) ללכת למחלף הסירה בכביש החוף. שם נוסף לקו 501, ניתן לנסוע בקו 90 "מטרופולין" ובקו 601 "נתיב אקספרס" ואולי בקווים נוספים.
אם מגיעים דרומית לתל אביב, לדעתי עדיף לרדת בתחנת הרכבת תל אביב-מרכז. ממנה קו 501 "אגד" או 601 "נתיב אקספרס".
אני לא ממש בקיא בהבדלי מחירי הכרטוס וסוגי הכרטוס. אאל"ט המחיר ב"נתיב אקספרס" נמוך יותר. כך, שאם מגיעים שני הקווים הנ"ל יחד, משתלם בקו 601 לנסוע. לא יודע אם יש כרטוס משותף המשך מהרכבת לאוטובוס מתל אביב לסינמה סיטי, ביניהם כרטוס המשך נסיעה או חופשי יומי.
אם מגיעים מכיוון צפון, אז זה תלוי מאיזה אזור. מכיוון נתניה יש 601 ואולי קווים נוספים, שמורידים ליד. אני חושב, שרק מאזורים צפוניים לחיפה על אזור מישור החוף (למשל קריות-עכו-נהריה), עדיפה אפשרות הנסיעה ברכבת והחלפה לקו 501.
לצפיה ב-'501/601 מגיעים למתחם עצמו?'
501/601 מגיעים למתחם עצמו?
15/12/2011 | 19:09
2
2
כנראה אגיע מלוד ואם כך אז כנראה שאסע מהתמח"ת עם 461 עד לשם ואז את אחד הקווים.
אין לי רב קו אז כל עניין נסיעות ההמשך וחופשי יומי לא רלוונטים עבורי
תודה :)
לצפיה ב-'מגיעים קרוב מאוד'
מגיעים קרוב מאוד
15/12/2011 | 19:17
1
הם עוצרים בכביש החוף, במרחק הליכה מהמתחם.
אם אתה נוסע מכיוון לוד, סע אולי באחד הקווים, שממשיכים לכיוון רמת אביב. כך תוכל לרדת צפונית לתחנת רכבת מרכז. למשל בדרך נמיר פינת ההלכה. באותה תחנה יש את קו 90 "מטרופולין". אמנם תדירות לא גבוהה, אבל אולי בכל זאת זה יעזור.
לחילופין להיות מתואם עם קו 601 (שיש לו בסך הכל תדירות גבוהה) מראש וכך לחסוך מעט כסף [עגום, אבל בקטע נסיעה משותף המחירים שונים בין חברות האוטובוסים].
לצפיה ב-'קח רכבת עד ארלוזרוב ומשם 601/606'
קח רכבת עד ארלוזרוב ומשם 601/606
15/12/2011 | 19:41
1
לצפיה ב-' הודעות/ידיעות/כתבות '
הודעות/ידיעות/כתבות
14/12/2011 | 21:29
165
5
המשך>>
לצפיה ב-'הבעיה שאינה נפתרת: קו באר שבע-אילת'
הבעיה שאינה נפתרת: קו באר שבע-אילת
14/12/2011 | 16:22
3
46
רציתי להעלות כאן בעיה שכל חייל וחיילת המשרתים באזור אילת מכירים היטב כנראה.. אך לא רק הם, אלא גם האזרחים שגרים באזור הנ"ל כמובן.
אני מדבר על הצפיפות הבלתי מתקבלת על הדעת בקו אגד הנוסע מבאר שבע לאילת ועובר דרך בסיס שיזפון (392 ו 382).
מילא הצפיפות, אבל הדחיפות האלימות והמוגזמות בכניסה לאוטובוס עוברות כל גבול.
בזמן שירותי הצבאי לפני מספר שנים הזדמן לי מעת לעת להשתמש בקו זה, וכמובן שגם אז התפלאתי על כך שלא מוסיפים קווים נוספים שמגיעים לאזור, ובכך פותרים את הבעיה.
לתומי חשבתי שדבר מה נעשה בנידון מאז, אך השבוע גיליתי כמובן שדבר לא השתנה.
ביום ראשון היה עלי להגיע לבסיס שיזפון למילואים, והמלחמה (!) בכניסה לאוטובוס שבה וחזרה על עצמה כפי שזכרתי אותה מאז.
ישנם שני דברים שניתן לעשות, כפי שאני רואה את זה: לחנך את הישראלי לעמוד בתור מסודר ולעלות לאוטובוס כמו בן אדם נורמלי, או לחילופין לתגבר בצורה ניכרת את הקו הנ"ל.
כמובן שברור לכולנו שהאפשרות הראשונה היא דמיונית, לכן, המסקנה היא, שהדרך היחידה לפתור בעיה זו היא להוסיף אוטובוסים נוספים, וכמה שיותר.
בשבילי הנסיעה הלוך וחזור הייתה חד פעמית (עד המילואים הבאים), אך עבור החיילים המשרתים באזור זוהי "חוויה" שחוזרת על עצמה פעמיים בשבוע, לאורך תקופה של שנתיים-שלוש.
כל הפניות לאגד כמובן לא הביאו לשום תוצאה עד עכשיו, ואני מקווה שמישהו ירים את הכפפה לפני שיקרה אסון ובן אדם יפצע/יפגע קשות במהלך נסיונו לעלות לאוטובוס זה.
ולפי איך שראיתי קשישים ונשים נמחצים בעת נסיונם הנואש לעלות לאוטובוס- לא ייקח עוד זמן רב עד שזה יתרחש.

רק רציתי לשתף...
לצפיה ב-'חבל שלא השתמשת ב395, המלחמה עליו קלה יותר.'
חבל שלא השתמשת ב395, המלחמה עליו קלה יותר.
14/12/2011 | 16:38
14
395 יוצא ממרכזית ת"א בכל יום ראשון ובכיוון ההפוך ביום חמישי. נסיעה אחת לכל כיוון.

בכל מקרה, כמובן שהצדק עימך, המצב הזה בלתי נסבל בקווים 382/392. אבל בלי קשר לאגד ולמשרד התחבורה, על הצבא להקים מערך היסעים לשם כפי שיש בימי ראשון ממרכזית מחנה נתן (יש שם רציפים והכל...). אם שמת לב, יש הסעות רבות מהתחנה המרכזית בבאר שבע למחנה נתן ומשם יש המון רציפים עם הסעות לכל בסיסי הדרום.

בכל מקרה, לטעמי הפתרון הוא הסעות עבור החיילים בימי ראשון וימי חמישי בשני הכיוונים. ואם מעדיפים ליצור פתרון כתגבור קווים אז פשוט להוציא שני אוטובוסים או יותר יחדיו.

עומסים נוספים יש על קו 31 לחצרים וקווים 30/130 לצאלים, גם עליהם יש מלחמה, על הקווים לצאלים יש אף מלחמה קשה במיוחד בימי ראשון ובמיוחד כשמגיע כח מילואים גדול להתאמן שם.
לצפיה ב-'כשאני שירתתי באזור לפני עשור לא היה קו 382'
כשאני שירתתי באזור לפני עשור לא היה קו 382
14/12/2011 | 17:52
8
אז זה סוג מסויים של תגבור אם לא הורידו נסיעות מקו 392 והעבירו לשני.
הבעיה של עומס תמיד הייתה קיימת. אבל אז היה ניתן להזמין מקום (לא שזה פתר את הבעיה כי תמיד היו חיילים שלא הזמינו מקום והתיישבו במקומות של חיילים שכן הזמינו מראש אבל לעיתים היו נהגים שלא נתנו לחיילים לעלות לפני שמציגים כרטיס ערבה ושובר מקום שמור
לצפיה ב-'אני כבר פניתי לחברי כנסת בנידון, בהצלחה חלקית'
אני כבר פניתי לחברי כנסת בנידון, בהצלחה חלקית
14/12/2011 | 20:11
9
פניתי לכמה חברי כנסת.
ח"כ דוד רותם עשה שאילתא בנידון (וקיבל מרוחמה אברהם, נציגת מפלגת אחורה, תשובה משובצת בסילופים ושטויות).
ח"כ איתן כבל וח"כ הרב בני אלון (אז היה ח"כ) פנו לגורמים שונים - משהב"ט, מש' התחבורה וכדומה.

לשנות את העולם לא הצלחתי, עדיין דואגים לנוסעים לאילת לאוטובוסים נוספים לפי הביקוש ברוחב לב, ולעומתם החיילים מופלים לרעה ע"פ הנוסחא "תשמעו אגד, בואו נעשה עסק: אנחנו נרשה לכם לדחוס אותם כמו בהמות, אתם תעשו לנו מחיר טוב, אה? עשינו עסק? תודה, משרד הביטחון".

דבר אחד כן הצלחתי לעשות ע"י הפניה לחברי הכנסת: מספר האוטובוסים בכל יום ראשון מבאר שבע לבסיסים הוכפל, ורמת האלימות הנדרשת כדי לעלות על האוטובוס פחתה משמעותית. אני כבר ראיתי במו עיני אוטובוסים בקוים 382 / 392 יוצאים מבאר שבע ביום ראשון כאשר כל החיילים יושבים.

מסקנה: לא להתייאש, לדעת לומר את האמת בקול רם, ולא להתבייש לפנות גם לחברי כנסת בשעת הצורך.
אגב, שרי ביטחון ורמטכ"לים לשעבר שפניתי אליהם והייתי בטוח שיהיו הראשונים לעזור וללחוץ למען חיילי צה"ל, ביזו את עצמם בכך שלא הגיבו כלל. אפילו לא תגובה לאקונית של "פנייתך התקבלה".
לצפיה ב-'1404 צילומים מק"מ 0'
1404 צילומים מק"מ 0
14/12/2011 | 14:10
15
7
לצפיה ב-'2'
2
14/12/2011 | 14:14
9
3
לצפיה ב-'3'
3
14/12/2011 | 14:51
8
4
לצפיה ב-'4'
4
14/12/2011 | 14:52
7
6
לצפיה ב-'5'
5
14/12/2011 | 14:54
6
4
לצפיה ב-'6'
6
14/12/2011 | 14:55
2
4
לצפיה ב-'7 אחרונה בסדרה זו'
7 אחרונה בסדרה זו
14/12/2011 | 14:57
1
4
לצפיה ב-'אחלה תמונות תודה!'
אחלה תמונות תודה!
14/12/2011 | 16:06
1
לצפיה ב-'זה רק אני או שהמסילה האמצעית שבין הרכבת'
זה רק אני או שהמסילה האמצעית שבין הרכבת
14/12/2011 | 18:49
2
1
לקרונות בעלת אדנים ממתכת?
לצפיה ב-'לי זה נראה כמו אדנים מעץ, לא מתכת.'
לי זה נראה כמו אדנים מעץ, לא מתכת.
14/12/2011 | 18:59
1
1
האדנים ממתכת קמורים בד"כ. האדנים מעץ עשויים כקורה בעלת פינות חדות (זוויות ישרות).
לצפיה ב-'נכון. זה גם נראה שימין לקטר החדש יש רציף ישן'
נכון. זה גם נראה שימין לקטר החדש יש רציף ישן
14/12/2011 | 23:33
1
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות'
תודה רבה על התמונות
14/12/2011 | 18:57
רק 7 תמונות? חשבתי שיש לך 1404

אגב, רצוי מאוד לשרשר את כל התמונות להודעה הראשית ולא זו לזו. אפשר גם להקטין אותן קצת.
לצפיה ב-'כ"כ קשה להדביק את הלוגו ישר על החזית?'
כ"כ קשה להדביק את הלוגו ישר על החזית?
14/12/2011 | 19:05
2
תודה רבה על התמונות!
לצפיה ב-'הק"מ 0 - התמונות 10!'
הק"מ 0 - התמונות 10!
15/12/2011 | 09:26
תודה רבה, קובי!
לצפיה ב-'מתי נראה את הקטרים בעבודה'
מתי נראה את הקטרים בעבודה
15/12/2011 | 12:50
לצפיה ב-'תודה על התמונות '
תודה על התמונות
15/12/2011 | 13:16
לצפיה ב-'סוף שנה ועליות מחירים'
סוף שנה ועליות מחירים
14/12/2011 | 09:04
15
3
אם אני זוכר נכון אז לקראת השנה החדשה, תמיד מתעדכנים המחירים של התחבורה הציבורית לפחות בעליית המדד.

מה השנה? המחיר של הנסיעה בגוש דן שהתעדכנה רק לפני 5 חודשים תעדכן שוב?
בכמה 10 אגורות? (עליית המדד מיולי להיום זה 5 אגורות, כולל מדד נובמבר בטח 6)

נסיעה באגד קוד 10 (חדרה-תל אביב, תל אביב-אשקלון) כרגע 20 שקל יעלה בחצי שקל?

מה אתם חושבים, כדאי לקנות כמה כרטיסיות מראש לתחילת השנה החדשה?
לצפיה ב-'כל חצי שנה מעודכנים מחירי התח"צ.'
כל חצי שנה מעודכנים מחירי התח"צ.
14/12/2011 | 18:09
14
1
ב1.7 הם התעדכנו בכל הארץ כיאה לכל 1.7 בכל שנה.

מגיל קטן לא זכור לי פעם אחת שהעדכון היה ירידת מחיר, תמיד זה או נשאר אותו הדבר או עלה. מכאן אני מוציא כמובן את המכרזים שנעשו ברחבי הארץ שהמחיר היה תנאי במכרז.
לצפיה ב-'אתה גם יכול לספור על אצבע אחת את השנים שבהם '
אתה גם יכול לספור על אצבע אחת את השנים שבהם
14/12/2011 | 18:46
2
1
מדד המחירים לצרכן ירד.
לצפיה ב-'פששש, ירד פעם אחת? חשבתי שאף פעם לא ירד.'
פששש, ירד פעם אחת? חשבתי שאף פעם לא ירד.
14/12/2011 | 18:51
1
לצפיה ב-'האמת שאפילו פעמיים. '
האמת שאפילו פעמיים.
14/12/2011 | 19:38
ב2003 המדד ירד ב1.9%. בשנת 2006 ירד מדד המחירים לצרכן ב0.1%.
בשנת 2000 הוא הסתכם ב0%.
לצפיה ב-'מסקנה, אז כדאי לקנות קצת כרטיסיות?'
מסקנה, אז כדאי לקנות קצת כרטיסיות?
14/12/2011 | 19:00
1
1
ולא רק ערך צבור...
הכרטיסיות ישמרו על הקוד מחיר שלהן גם אחרי הראשון לחודש.
לעומת זאת הערך צבור יפעל לפי המחיר החדש.

אז נראה לי שאומנם החיסכון הוא בשקלים בודדים, אבל גם זה משהו.
לצפיה ב-'אם אתה בכל מקרה משתמש בקווים אלו לאורך'
אם אתה בכל מקרה משתמש בקווים אלו לאורך
14/12/2011 | 19:41
זמן ואין לך בעייה כספית לרכוש מראש כרטיסיות, אתה יכול לרכוש כעת. בכל מקרה כפי שציינת, אם מדובר נניח על חסכון של עשר אגורות לנסיעה, החיסכון שלך יהיה של שקלים בודדים בלבד, ובמידה ומסיבה כלשהי לא ייצא לך לנצל את כל הנסיעות שרכשת אז אתה תצא בהפסד.
לצפיה ב-'מתברר שיש עדכונים למטה, ולשר כץ עוד הפתעות'
מתברר שיש עדכונים למטה, ולשר כץ עוד הפתעות
14/12/2011 | 19:49
8
כמו שהוזכר כאן בדיון אחר

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&...
השלב השני של הרפורמה בתחבורה הציבורית יוצא לדרך. השר כץ: מ- 1 בינואר הוזלות בעשרות קווי אוטובוסים בינעירוניים המקשרים בין ישובי הפריפריה

רביעי, 14 דצמבר 2011 14:37

נסיעה מקרית שמונה לצפת תעלה 18 שקל, במקום 20.7 שקל כיום. נסיעה מירוחם לדימונה תעלה 9.8 שקל, לעומת 11.3 שקל כיום. נסיעה מקרית שמונה לכרמיאל תעלה 30 שקל לעומת 32.5 שקל כיום. בנוסף לכך יחולו הוזלות במספר כרטיסי מנוי "חופשי חודשי" בשיעור של עד 25%

בשורה טובה לתושבי הפריפריה וערי הלוויין. החל מ- 1 בינואר 2012 יופחתו משמעותית מחירי הנסיעה בקווי השירות המקשרים בין ערים וישובי לוויין בפריפריה למטרופולין הקרוב. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

השר כץ ציין כי מדובר בשלב השני של הרפורמה שמוביל משרדו להפחתת תעריפי הנסיעה בקווים הבינעירוניים בכל רחבי הארץ ובעיקר בישובי הפריפריה.

הוזלות המחירים כוללות עשרות קווי אוטובוסים בכל רחבי הארץ. כך למשל נסיעה מקרית שמונה לצפת תעלה מ- 1 בינואר 18 שקל, במקום 20.7 שקל כיום, נסיעה מירוחם לדימונה תעלה 9.8 שקל, לעומת 11.3 שקל כיום.

נסיעה מאשקלון לתל אביב תעלה 18 שקלים, לעומת 20 שקלים כיום, נסיעה מאשדוד לירושלים תעלה 18 שקלים, במקום 20 שקלים, נסיעה מחיפה לטבריה ומחיפה לתל אביב תעלה 24 שקל, לעומת 26.5 שקל ונסיעה מצפת ליקנעם תעלה 30 שקלים, במקום 32.5 שקל כיום.

נסיעה מקרית שמונה לכרמיאל תעלה 30 שקל לעומת 32.5 שקל כיום ומנצרת לנתניה תעלה נסיעה 30 שקל, במקום 34 שקל כיום.
נסיעה מבאר שבע לירושלים תעלה 30 שקל, במקום 32.5 שקל ונסיעה מתל אביב לירושלים תעלה 18 שקל, במקום 20 שקל כיום. נסיעה מאשדוד לרמלה תעלה 18 שקל, במקום 19 שקל כיום. תעריף הנסיעה בין בית שמש לתל אביב יוזל ל- 18 שקל במקום 19.1 כיום.

השר כץ ציין כי בנוסף לכך צפויות הוזלות במספר כרטיסי מנוי "חופשי חודשי" בפריפריה בשיעור של עד 25%. מנוי "חופשי חודשי" עכו- חיפה ועכו- כרמיאל יעלה 300 שקל, במקום 350 שקל כיום, מנוי עכו- כרמיאל- חיפה יעלה 400 שקל, לעומת 532 שקל כיום. מנוי נהריה- קריות יעלה 350 שקל, במקום 396 שקל ומנוי נהריה- חיפה יעלה 380 שקל בלבד, לעומת 473 שקל כיום.

יצויין כי במסגרת החלטת הממשלה לעידוד הנסיעה בתחבורה הציבורית הופחתו לפני כחצי שנה תעריפי הנסיעה הבינעירוניים בכל הארץ, בעשרות אחוזים. על פי הרפורמה המחיר המקסימאלי של נסיעה בקווים בינעירוניים בכל רחבי הארץ נקבע ל- 45 שקל לכל היותר.

שר התחבורה ציין כי התוכנית כוללת בין השאר התקנת מאות מסכים דיגיטליים, בתחנות האוטובוסים, המעדכנים את הנוסעים בזמן אמת על זמני ההגעה של האוטובוסים. כמו כן כוללת התוכנית התקנת "קורא כרטיסים" שיאפשר לנוסעים "לדלג" על הנהג ולעלות לאוטובוס גם דרך הדלת האחורית, בדומה לנהוג באירופה.
לצפיה ב-'בקיצור ולעניין!!, מאז ששר התחבורה'
בקיצור ולעניין!!, מאז ששר התחבורה
14/12/2011 | 20:22
7
1
הנוכחי (ישראל כץ) נכנס לתפקידו, מצב התחבורה הציבורית במדינת ישראל רק הולך ומשתפר!!
דבר זה בא לידי ביטוי במספר פרוייקטים מוערכים שהר מבצע, והם:
הערצת תכנית החומש של רכבת ישראל- רק לאחרונה שמעתי שיש תכניות להתחיל לעבוד על מסילות העמק,
בנוסף, הכפלת המסילה לוד-באר שבע, נסיעה מתל אביב לבאר שבע תיקח כ-50 דקות במקום שעה ו-48 דק' כיום,
והדבר שבועז הכי מתעד, איך אפשר בלי בניית הקו המהיר מתל אביב לירושלים שייערך כ-28 דק'.
רפורמות באוטובוסים ושילובי כירטוס נוחים לחלוטין- השנה התבצעה הרפורמה הגדולה בגוש דן, קרי, מרבית מהקווים
השתנו/התקצרו (לא כולם אבל חלקם נעשו נוחים ותדירים יותר) ונעשה תעריף אחיד לכל האזורים הסובבים את
מטרופולין תל אביב
. בנוסף לתעריפים בגוש דן גם בערי הפריפריה ישנם הוזלות תעריפים, דהיינו, כיום רק קראתי
שבחלק מהאזורים יוזלו המחירים בכ-25%.
ויש עוד ועוד תכניות ורפורמות שהר מתכנן וייבצע.
לסיכום, שר התחבורה הנוכחי משפר את תדמית התחבורה הציבורית בישראל וסולל עוד ועוד כבישים מהירים
שמטרתם ברורה, להגיע בזמן כמה שיותר קצר ממקום למקום.
לצפיה ב-'אני לא בטוח ששר התחבורה הוא הגורם לשיפורים'
אני לא בטוח ששר התחבורה הוא הגורם לשיפורים
14/12/2011 | 21:42
5
1
מרבית הדברים שציינת הם דברים שהתבשלו במשך כמה שנים טובות. אני לא בטוח שאם היה היום שר אחר הדברים היו נראים אחרת.
מה שכן, הוא לבטח שר התחבורה שמייחצן עצמו בהכי הרבה הודעות לעיתונות (שלא לדבר על שלטי פרוייקטים של מעצ שמסיבה כלשהי הוא החליט ששמו צריך להופיע עליהם).
לצפיה ב-'לדעתי זאת פשוט המדיניות של הממשלה.'
לדעתי זאת פשוט המדיניות של הממשלה.
14/12/2011 | 21:47
4
1
לדעתי אם היינו עכשיו עם ממשלת אולמרט- היו מקפיאים חלק ניכר מהפרוייקטים התחבורתיים כדי למלא את דרישות "המחאה החברתית". הציבור המטומטם נעדר כל חשיבה לטווח ארוך- לכן מעצמות נפט כמו ונצואלה ואיראן לא משתמשות בהכנסות הנפט כדי להשקיע בחינוך וברווחה אלא כדי לשחד את ההמון בעזרת סובסידות.
לצפיה ב-'לפי הדיבורים האחרונים של שטייניץ'
לפי הדיבורים האחרונים של שטייניץ
14/12/2011 | 21:53
3
1
בקרוב גם אצל נתניהו יהיו קיצוצי תקציב. אני מניח שהצבא די קדוש מכדי לגעת בו, ובחרדים/מתנחלים לבטח נתניהו לא יעז לקצץ. מה שאומר שהקיצוץ יהיה מהמשרדים החברתיים/חינוך/תשתיות.
לצפיה ב-'האם קיצוץ של 2% זה מה שיתקע את הפרוייקטים?'
האם קיצוץ של 2% זה מה שיתקע את הפרוייקטים?
14/12/2011 | 22:13
2
לצפיה ב-'בהבהחלט אפשרי'
בהבהחלט אפשרי
15/12/2011 | 00:12
שני אחוז קיצוץ יכול להבדיל למשל בין הקמת רכבת העמק לבין דחייה של הפרוייקט למועד לא ידוע או קיצור התוואי עד עפולה במקום עד בית שאן.
לצפיה ב-'יותר קל "לא לתת" מאשר "לקחת"'
יותר קל "לא לתת" מאשר "לקחת"
15/12/2011 | 00:57
1
הרבה יותר קל להמשיך במצב קיים בו אין רכבת מ X ל Y
מאשר שיקחו לך שירות שעד עכשיו קיבלת
לצפיה ב-'קשה לראות את הורדת התעריפים בתור שיפור'
קשה לראות את הורדת התעריפים בתור שיפור
15/12/2011 | 14:32
1
התחבורה הציבורית במדינת ישראל כבר הרבה יותר זולה מאשר באירופה.
הורדת תעריפים מסייעת לי ולרבים אחרים, אבל הייתי מעדיף שישקיעו בשיפור השירות, הזמינות והמהירות ולא בהעמקת המגמה הקיימת שדוחקת לאוטובוסים רק את העניים ואת מי שאין לו ברירה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 14/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 14/12
14/12/2011 | 00:02
48
39
המשך>>
לצפיה ב-'שאלת רב קו.... '
שאלת רב קו....
14/12/2011 | 08:29
17
20
אולי מישהו יכול להסביר לי מה הולך פה...

בהתחלה כשעברו לכרטוס המשותף הכול עבד מצוין.
עליתי על קו 164 בצומת גהה, נסעתי עד בר אילן, ובמסוף רמת עמידר החלפתי לקו 61 או 39 עם כרטיס מעבר.
פשוט פנטסטי

בחודש האחרון, כרטיס המעבר פשוט לא קיים מבחינת דן
מה עושים

עד עכשיו הנהגים ב-דן הבהירו לי שהם פועלים לפנים משורת הדין והחזירו לי את הכסף במזומן, או לחילופין פשוט לא חייבו אותי על הנסיעה השנייה בקו 61 או 39.
והם כמובן שלחו אותי לתחנה המרכזית החדשה לקומה 7 שיבדקו את הכרטיס.

בתחושה שלי הם פשוט לא יודעים להפעיל את המחשב שלהם על האוטובוס.
את הכרטיסייה 10 רגיל קוד 42 קניתי בתאריך 23/11/11 אחרי שחשבתי שנגמרו לי הכירטוסים.
למרות שבפועל כפי שאתם יכולים לראות יש לי עוד 2 כרטיסיות:

כרטיסיה 10 רגיל קוד 1, נרכשה בתאריך 24/05/2011 ויש בה עוד 5 ניקובים.
וכרטיסיה 10 רגיל קוד 1, רכשתי בתאריך 15/06/2011 ויש לי בה עוד 10 ניקובים.

לצפיה ב-'בקשר לתקלה בכרטיס מעבר, תפנה אליהם'
בקשר לתקלה בכרטיס מעבר, תפנה אליהם
14/12/2011 | 09:34
3
1
בקשר לכרטיסיות
יש לך
כרטיסיה קוד 42  דן 5 ניקובים
זאת הכרטיסיה העדכנית באיזורי גוש דן. והיא בתוקף ל4 החברות שבהסדר שם.

כרטיסיה קוד 1 דן 6 ניקובים.
החל מה15/7/11 הכרטיסיה הזאת אינה בתוקף. בפניה לקופות חברת דן אתה יכול לקבל את הסכום ששילמת עליה בחזרה.

כרטיסיה קוד 1 אגד 10 ניקובים.
הכרטיסיה בתוקף לנסיעות בקוד מחיר 1 באגד, מחיר נסיעה היום 5.30 שקל.

בקשר לכרטיסיה של אגד, אני לא בטוח אבל אולי גם את שוויה תוכל לקבל חזרה במשרדי אגד. מכיוון שהיא כבר לא בתוקף באיזור שלך.

כאן בחוברת עמוד 12-13, מוזכר החזר עבור כרטיסיות ניר של אגד, לכן אני לא בטוח שקשר לכרטיסיות ברב קו.
http://www.busline.co.il/items/00310/TaarifimBook....
לצפיה ב-'טעיתי קצת בקריאה'
טעיתי קצת בקריאה
14/12/2011 | 10:15
2
1
יש לך שם שני כרטיסיות קוד 1 של דן אחת10 ניקובים ואחת 6 ניקובים
את שתיהן שתיהן תוכל להמיר לכסף חזרה בקופות דן.

סליחה על הטעות
לצפיה ב-''
14/12/2011 | 20:11
1
איפה יש קופות של דן
וכמה כסף אני אמורה לקבל בסך הכל
לצפיה ב-'קופות אני חושב יש רק בתחנה הרכזית החדשה'
קופות אני חושב יש רק בתחנה הרכזית החדשה
14/12/2011 | 20:26
1
את יכולה לברר במודיעין שלהם
http://www.dan.co.il/template/default.asp?textSear...

הסכום הוא 16 נסיעות של 6 שקל כל אחת כלומר
16*6*0.8=76.8 שקל
לצפיה ב-'נראה לי שהתחושה שלך נכונה'
נראה לי שהתחושה שלך נכונה
14/12/2011 | 13:35
11
2
הם לא יודעים להפעיל את המכשיר.

בחודשים האחרונים אחת לשבוע אני נוסע מתל-אביב להרצליה, בכ85% מהנסיעות שלי, הנהג אומר שהוא לא יודע איך לשנות את הקוד ל44 בשביל לחייב 10 ש"ח. (עד היום רק 3 נהגים ידעו איך לעשות את זה, ודרך אגב, זה יותר מידי לחיצות).

לפעמים הנהג נחמד, והוא מחייך ואומר 'עזוב זה מסובך, סע עד תחנת המעבר, ותשלם באוטובוס השני'.
לפעמים הנהג פחות נחמד, והוא עושה לי פרצוף של 'מה הגעת לשגע את השכל' - רד בתחנה הקרובה, או תעביר כרטיס רגיל.
לצפיה ב-'תגיד להם שיקישו קו 24 וזה יתן להם את האופציה'
תגיד להם שיקישו קו 24 וזה יתן להם את האופציה
14/12/2011 | 15:07
9
3
הזו של 10 ש"ח. אם אני לא טועה גם קו 444 תופס בעניין הזה.

לדן יש קו אחד בלבד שנוסע מגוש דן לאיזור השרון והוא קו 24, כל נהגי קו 24 יודעים איך לבצע את זה. על כן יש לבקש מהנהג שיקיש קו 24 ואז זה ייתן לו את האופציה של 10 ש"ח. מזמן לא הצטרכתי לעבר מאיזור לאיזור ולכן אני לא בטוח בעניין של קו 444. והדגש הוא על קו ולא על קוד.
לצפיה ב-'הנהגים שכן ידעו'
הנהגים שכן ידעו
14/12/2011 | 20:12
8
2
החליפו לקו 444.
אבל עד כמה שראיתי זה היה כ8 לחיצות, וזה כנראה יותר מידי.
לצפיה ב-'אכן יותר מידי... אבל נהג שלא יודע, זה מה'
אכן יותר מידי... אבל נהג שלא יודע, זה מה
14/12/2011 | 20:28
2
שכדאי שתגיד לו.

בהתחלה היו נהגים שדרשו ממני לשלם ואמרתי להם אתה יכול להזמין לי גם משטרה, אני מהאוטובוס לא יורד. לא בגלל שהחברה שלך לא ידעה לעדכן אותך לגבי איך עושים את זה. אחרי שכבר ידעתי איך עושים את זה, הייתי אומר לנהגים איך לבצע את זה והיו גם חלק שהתעקשו שאני לא אלמד אותם את העבודה שלהם, אז אני אמרתי שאני גם לא משלם ושהם יכולים לעשות מה שהם רוצים אם זה... בקטע הזה חלקם הקשיב לי והופתעו שזה מצליח וחלק איימו. החלק שאיימו השמעתי להם הקלטה של מוקד כל קו של נציג שאומר שבמפורש גם כאשר אני עולה לאוטובוס של דן, אני יכול להגיד לו שאני נוסע להרצליה והוא צריך לחייב אותי בנסיעה אל מחוץ לאיזור 1. לזה כבר לא היה להם ממש מילים והם תמיד נכנעו והעלו בחינם (מי שיישמע, גם ככה הכסף הולך אח"כ לאגד או מטרופולין בנסיעת ההמשך).

אותי כצרכן זה ממש לא מעניין של מי הכשל, אם יש כשל אני פשוט לא משלם. זו לא בעיה שלי ואני לא הולך לשלם כפול רק כדי אח"כ לטרטר לעצמי את הנשמה בגלל בירוקרטיה וכו'. אני יודע את החוקים, יודע את מה שמגיע לי ואם אני לא מקבל את מה שמגיע לי - אני גם לא משלם.
לצפיה ב-'אבל מישהו אמר שהמכשיר של דן טוב יותר'
אבל מישהו אמר שהמכשיר של דן טוב יותר
16/12/2011 | 09:32
6
2
והמכשיר של אגד לא תקין ומיושן.........
לצפיה ב-'ממבט של מתכנת (אני)'
ממבט של מתכנת (אני)
16/12/2011 | 13:16
3
3
המכשיר של דן תוכנן לפני הרפורמה, שמחירי הכרטיסים היו קבועים ללא כרטיסי המשך וכדו'.
4 סוגי כרטיסים קבועים (רגיל, חופשי-יומי, ותיק וחופשי יומי ותיק).
ובתנאים אלו הוא פשוט לנהג, לחיצה אחת לחיוב, 2 לחיצות לטעינה, 2 לחיצות לביטול חיוב, המסך ברור, ורואים את כל האפשרויות בקלות.

מה שאני לא מבין, מכיון שבסך הכל הוסיפו עוד 2 אפשרויות, למה צריך להחליף את מספר הקו, בשביל לחייב.

המכשיר של אגד לעומת זאת תוכנן לתפעול פשוט של הנהג במחירי כרטיסים שונים, למרות שלפי מה שראיתי הנהג צריך להתעסק עם המכשיר יותר. המסך פחות ברור. (רוב הנסיעות שלי מתבצעות בדן, ולכן זו התרשמות חלקית ביותר).
לצפיה ב-'והמכשיר של אגד תוכנן ופותח לפני 13 שנים'
והמכשיר של אגד תוכנן ופותח לפני 13 שנים
16/12/2011 | 18:17
1
2
והוכנס לשימוש שוטף לפני כ 10 שנים,  והעובדה היא שהוא מספיק טוב "להתאים את עצמו" לתקופה המודרנית ולשימושים עתידיים.
המכשיר גם מתאים לכל הארץ בניגוד למכשיר של דן שכאשר נידרש קוד מחיר שונה מהרגיל 44 במקום 42, הנהג צריך להחליף את מס' הקו ולחפש את הקוד השונה.
לצפיה ב-'ההבדל בין איפיון המכשירים הוא פשוט'
ההבדל בין איפיון המכשירים הוא פשוט
17/12/2011 | 23:45
1
וזמן התכנון לא כ"כ משנה.

דן: קוד אחיד, (עד הרפורמה)
אגד: קודי נסיעה שונים.

כנראה שהפיתרון צריך להיות פשוט יותר:
מכשיר בכל דלת באוטובוס, וכרטיס שמעבירים בכניסה וביציאה, מחיר הנסיעה יהיה לפי זה.
כמובן שהכרטיס יהיה אישי, למימוש הנחות לזכאים.
מי שלא יעביר את הכרטיס, יחוייב לפי מחיר נסיעה מלא.
ואת הכרטיס יוכלו למלא דרך האינטרנט/בדואר/בתחנות מרכזיות/וכדו'
ומהנהג יחסכו את כל ההתעסקות עם המכשיר, תשלום וכדו'.

ואז התעוררתי מהחלום
לצפיה ב-'ובדרך אגב, גם הנהגים של אגד תעבורה'
ובדרך אגב, גם הנהגים של אגד תעבורה
16/12/2011 | 18:31
1
שעובדים באשכול צפון הנגב סובלים מאותה בעיה עם אותו מכשיר, ברגע שהאוטובוס מתקדם  ועובר את גבול קוד המחיר, ונוסע מתעכב, הנהג צריך לשחק עם המכשיר ולהעביר נסיע ע"מ להגיע לקוד המתאים.
לצפיה ב-'אני לא יודע למה אתה ממשיך להתעקש על הנושא הזה'
אני לא יודע למה אתה ממשיך להתעקש על הנושא הזה
16/12/2011 | 17:01
1
1
לכל מי שנוסע באופן יום יומי באוטובוסים ברור שב-95 אחוזים מהמקרים המכשיר של דן עדיף על פני המכשיר של אגד ובטח על זה של קווים.
מספיק להתבונן על הזמן שלוקח לאוטובוסים של אגד לקלוט נוסעים בתחנה מול הזמן שלוקח לאוטובוס של דן להעלות כמות נוסעים דומה.

בחמישה אחוזים מהמקרים המכשיר של דן קצת מסורבל. זה לא אומר שהוא לא טוב, זה אומר שמישהו פשוט לא השקיע מספיק מאמץ בתכנות נכון שלו.
לצפיה ב-'המבחן הוא בכרטיסים המיוחדים ולא '
המבחן הוא בכרטיסים המיוחדים ולא
16/12/2011 | 18:14
1
בשיגרתיים חוץ מזה שלנהג דן אין פיקוח כלל על מי שעולה לאוטובוס ואיזה סוג חופשי חודשי הוא מציג למכשיר.
לצפיה ב-'מאז ש"תקעתי" את קו 58 למשך כמעט 20 דקות'
מאז ש"תקעתי" את קו 58 למשך כמעט 20 דקות
16/12/2011 | 17:04
2
בגלל הבקשה "המוזרה" שלי לכרטיס מעבר להרצליה, קניתי חופשי סטודנטיאלי שכולל את הרצליה ופתרתי את הבעיה

בכל מקרה, תשתדלי לנסוע באוטובוסים של קווים בימים את צריכה מעבר. כן, אני יודע, גם אני לא אוהב את הרעיון שקווים ירוויחו עלי כסף, אבל לפחות המכשיר שלהם פשוט יותר במקרה הספציפי הזה.
לצפיה ב-' שאלה נוספת '
שאלה נוספת
16/12/2011 | 20:38
1
ברשותי רבקו אנונימי.
הנפקתי לעצמי גם רבקו רגיל (עם תמונה שלי)

האם אני יכול להמיר את מה שנשאר על האנונימי לרגיל

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום