לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2152221,522 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"'
|*|נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"
03/09/2013 | 15:28
64
הסדרה המצליחה והמדוברת, כתום זה השחור החדש, מגיעה לתפוז.
אם גם אתם לא יכולים להפסיק לעקוב אחר מעלליהן של פייפר צ'פמן וחברותיה לכלא, אז הפורום החדש הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'תחנת רכבת ירושלים ה"חאן".'
תחנת רכבת ירושלים ה"חאן".
03/09/2013 | 07:38
28
457
אם התחנה הייתה נפתחת בשנת 2005 עד כמה היא הייתה משפיעה על יעלות הקו לירושלים?
לי אישית ידוע שאכן רצו לפתוח אותה ועירית ירושלים התנגדה לזה ממניעים שלה. מעניין אותי לדעת אילו תכניות של הרכבת היו לגבי הפתיחה מחדש לתחנה?
לצפיה ב-'זה ירד מהפרק די מהר'
זה ירד מהפרק די מהר
03/09/2013 | 12:41
22
333
הסיבה היא הקירבה של הבתים למסילה, והעובדה שברגע שהפסיקו את השירות ל-7 שנים תמימות לא ניתן היה להתייחס לזה כאל "מצב קיים" אלא יותר כאל "קו חדש".

לפי הסטנדרטים הנהוגים נדרש רוחב של לפחות 150 מ' בין בתים למסילה בקווים חדשים, נכון שאפשר לחרוג ממנו (בעלויות של קירות אקוסטיים ענקיים לאורך כל התוואי), אבל זה היה מייצר שלל בעיות והתנגדויות. יש לזכור גם שהלו"ז לפני 1997 היה מצחיק (שתי נסיעות ביום כמדומני) והלו"ז העכשווי פועל לאורך כל שעות היממה.

ולפני שאתם מעלים דוגמאות של קרית מוצקין, בנימינה ולוד תקראו שוב את הסעיף הראשון.

באשר למספר הנוסעים בקו, זה לא היה משפיע הרבה להערכתי, רק היה הופך את הקו לקו תיירות הרבה יותר פופולרי בחגים ובשלגים (שכבר היום הוא פופולרי בימים אלה).
לצפיה ב-'להיפך, זה יכול היה להגדיל באופן ניכר'
להיפך, זה יכול היה להגדיל באופן ניכר
03/09/2013 | 16:27
21
249
את כמות הנוסעים.

שעה וחצי נסיעה מתל אביב לקניון מלחה זה זמן נסיעה לא כדאי לנוסעים שיעדם אינו קניון מלחה, בשל הצורך בתחבורה משלימה מתחנת הרכבת. לעומת זאת, שעה וחצי נסיעה מתל אביב למרכז ירושלים זה כבר זמן נסיעה אטרקטיבי מאוד, שמתחרה יפה בחלופות אחרות, לרבות רכב פרטי.

הסיבה העיקרית לסגירת תחנת החאן היא רצונה של עיריית ירושלים להפוך את המקום למיזם נדל"ן, כך אמר מקור בכיר ברכבת ישראל.

עם כל הכבוד לדיירים שהתגוררו בסמוך למסילה, המסילה הייתה במקום הרבה לפני שנחפרו יסודות בתיהם, כשהם עברו לגור שם, הם היו מודעים לכך שמסילת רכבת עוברת במקום.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
03/09/2013 | 18:48
4
185
אותי לדעת איך זה היה היום אילו היו פותחים גם את תחנת ה"חאן". האם למישהו יודע אילו תיכנונים היו לגבי שיפוץ התחנה? כיום זה נראה לי די מוזר לדמיין אותה מתפקדת כמעין מסוף רכבות....
לצפיה ב-'תכנון לתחנת ירושלים המקורית'
תכנון לתחנת ירושלים המקורית
03/09/2013 | 22:23
3
430
כפי שזה הצטייר מעיתוני התקופה, רכבת ישראל רצתה בכל מאודה לחזור לתחנה המקורית, אולם ראש העיר דאז, א. אולמרט, לחץ על משרד התחבורה להקדים את הקמת תחנת מלחה ולהוציא את הרכבת מהתחנה הישנה, כדי לאפשר פיתוחה לצרכי נדל"ן, כולל הזזת בנייני התחנה הראשיים (שהיו כבר אז מוכרזים לשימור!).

רכבת ישראל עשתה תוכניות מקיפות לכל הפרוייקט לפני שנגנז, ואף שכרה משרד אדריכלים לתכנונו - ראו הדמייה מצורפת.
לצפיה ב-'שיהיה בריא האולמרט הזה...'
שיהיה בריא האולמרט הזה...
04/09/2013 | 00:02
206
לבנאדם הזה אין שום מעצורים. אין דברים כאלה.
לצפיה ב-'רצו להזיז את מבנה התחנה לטובת כביש'
רצו להזיז את מבנה התחנה לטובת כביש
04/09/2013 | 00:19
200
ככה נראה "שימור" בירושלים בשנות החושך: פירוק, הרכבה, שילוב אבנים "מקוריות" ללא הקשר...
לצפיה ב-'איך הייתה אמורה להיות צורת התחנה המחודשת'
איך הייתה אמורה להיות צורת התחנה המחודשת
04/09/2013 | 00:40
174
על פי התכנונים?
תמיד עניין אותי לדעת איך המבנה הזה תפקד בתור תחנה פעילה ואיך היה אמור לתפקד בתור תחנה מחודשת.
היום כאשר אני מטייל בטיילת המסילה במיוחד במושבה הגרמנית, קשה לי לדמיין שעברו שם רכבות, למרות שראיתי תמונות.
זאת החמצה מבחינתי שהקו המחודש לא מגיע עד לתחנה המקורית. באיזה שהו מקום השגיאה עם תחנת מלחה דומה מאוד לשגיאה שעשו עם תחנת ת"א דרום בשנות ה70.
כל הכדאיות בקו הזה מתבסס על תיירות, ככה שזה די הזוי שלא פתחו את תחנת ה"חאן" שנמצאת בלב אזור תיירותי.
מצד שני, יש איזו נחמה שלפחות שיפצו את המתחם ופתחו אותו לקהל הרחב במקום מה שהיה איתו בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'לא בדיוק מרכז ירושלים...'
לא בדיוק מרכז ירושלים...
03/09/2013 | 19:47
213
..
לצפיה ב-'ממש לא מרכז ירושלים'
ממש לא מרכז ירושלים
03/09/2013 | 20:26
14
208
תחנת החאן נמצאת במרחק של לפחות 20 דקות הליכה מהקצה של המרכז.
מרכז העיר ירושלים הוא שוק מחנה יהודה עד מדרחוב בן יהודה וממגרש הרוסים (מבחינת צפון-דרום) עד למלון הענק הזה שליד
גן העצמאות (בעבר לפחות קראו לו מלון פלאזה).

מרחק של 20 דקות הליכה רגועה או 12 או 13 דקות הליכה ממש מהירה, וזה מהקצה של המרכז עד לתחנה, זה ממש לא מרכז עיר.

גם ממילא למרבית היוממים (הן ירושלמים לגוש דן והן גוש דנ'יקים לירושלים) היעד איננו מרכז העיר.
מרבית הירושלמים גרים בשכונות הצפון או הדרום או המערב של העיר ולא ליד המרכז.
מרבית הבאים לירושלים לעבודה/לימודים/סידורים צריכים או את קרית הממשלה, או את הר חוצבים, או את אזוה"ת תלפיות או את האוניברסיטה בגבעת רם או הר הצופים.

להערכתי רק אחוזים מעטים מאוד צריכים את אזור המרכז או את העיר העתיקה (שחלקה הדרום מערבי יחסית קרוב לתחנת החאן).
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
03/09/2013 | 21:16
12
163
תחנת ה"חאן" נמצאת קרוב למושבה הגרמנית, לסנימטק ירושלים, לעיר העתיקה ,לגן הפעמון ולמלונות. זה איזור מאוד תיירותי וגם עוברים בו המון קווי אוטובוס. אין ספק שהתחנה זאת מבחינת המיקום שלה ברבה יותר מועילה מתחנת מלחה שנמצאת בדרום העיר.
לצפיה ב-'חוץ מהסינמטק וגן הפעמון ובריכת הסולטן'
חוץ מהסינמטק וגן הפעמון ובריכת הסולטן
03/09/2013 | 22:43
11
149
כל שאר המקומות שנקבת בשמם חייבים אוטובוס/מונית אליהם מתחנת החאן, או ללכת ברגל לפחות 20 דקות.
ושוב, יוממים לירושלים לא צריכים אותם, ירושלמים לגוש דן, רובם המוחץ ממש לא גרים שם.

אז מהמזדמנים ומהתיירים (ישראלים וזרים) שיבואו ברכבת לירושלים, להערכתי רק 20% במקסימום צריכים את המקומות שרשמת,
לכן גם מהבחינה הזו תחנת מלחה לא היתה מגדילה בהרבה את כמות הנוסעים.

אני מסכים שאם אפשר היה כדאי היה להאריך את הרכבת ממלחה לעבר החאן אבל אני טוען שזה היה מגדיל רק באחוזים בודדים ביותר את כמות הנוסעים.
אל תשכח גם שצריך להוסיף עוד 5 דקות על תוספת המרחק.

למי שיש רכב, מנסיון שלי, החניתי כמה פעמים את הרכב בתחנת מלחה ולקחתי רכבת לת"א, ההגעה מאזור גבעת התחמושת לרכבת מלחה דרך כביש בגין,
בשעות הלחץ, ארכה בקושי 20 דקות.
לכן לרוב תושבי ירושלים שהיו בכל זאת רוצים לנסוע ברכבת ויש להם רכב, קל להם להגיע למלחה יותר מאשר לחאן, שאין חניה לידו.
לצפיה ב-'יש חניון די גדול ליד תחנת החאן'
יש חניון די גדול ליד תחנת החאן
03/09/2013 | 23:34
10
139
הוא נסלל לאחרונה (לפני כן היה לא סלול ברובו) ומשמש את מתחם "התחנה הראשונה", פארק המסילה, עיר הקרח (כשיש) ומקומות בילוי אחרים באזור.
לצפיה ב-' 22.8.13 בשעה 19.57 קיבלתי דו"ח תנועה'
22.8.13 בשעה 19.57 קיבלתי דו"ח תנועה
04/09/2013 | 13:02
9
184
ביום חמישי  22.8.13  בשעה 19.57 קיבלתי דו"ח תנועה

על חציית קו הפרדה רצוף, כשיצאתי מחניית מתחם הרכבת בירושלים.

בדו"ח מצויין שיש תמרור שמפנה רק לימין.

הפרט הזה בדו"ח לא נכון , יש לי צילום של המקום המעיד שאין תמרור כזה בכלל

מה שישי זה תמרור עצור בלבד.

היציאה ממגרש חנייה זה, מול בית מס' 59 בדרך חברון ירושלים,

היא בעלייה תלולה כשמגיעים לקצה העלייה קשה להבחין בלילה בקו ההפרדה הרצוף.

בנוסף אין תאורה מספיקה בנקודה זאת וכן הקו בהיר ולא בולט.

אני מצטעת על העבירה שנעשתה בשוגג עקב הנסיבות של המקום

ומבקשת להמיר את הדו"ח באזהרה.

רצ"ב שלושה צילומים
זה מכתב של אישתי
הצילמים יותר מאוחר

לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
04/09/2013 | 13:19
107
תקווה, בעצם זה בלתי אפשרי, שתיפול על השופט הדתי לאומי צימרמן.
זה בלתי אפשרי כי הוא שופט בבימ"ש לתעבורה של ת"א, אשר נמצא בחלקו הדרומי של רח' שוקן, בת"א.

ממה שראיתי שלשום אצלו, אנשים בד"כ יוצאים במצב יותר טוב ממה שהם חוששים.

אם נופלים על שופט הגון ובצילומים באמת רואים שקשה לראות את פס ההפרדה וגם אין תמרור המורה לפנות רק לכיוון מסוים (תמרור עגול כחול שעליו חץ לבן בכוון המותר)
אתם אמורים לצאת זכאים.

להמיר את הדוח באזהרה זכאים רק אם קורים כל הדברים הבאים גם יחד:
1. הנהג/ת מודה באשמה
2. הנהג/ת לא מתחצף לשוטר ולא מתווכח ובטח שלא מאיים/מכה/מקלל
3. לנהג/ת אין עבירות תנועה קודמות ב-3 או ב-5 (עד לא מזמן זה היה שנתיים אחרונות אך לצערי החמירו את הקריטריון) השנים האחרונות.

היה ולא יסכימו להמיר לכם, לדעתי יש לכם סיכוי של לפחות 40% לצאת זכאים במשפט. לשיקול דעתכם.
לצפיה ב-'מנגד, בהנחה שכל מה שכתבת נכון או '
מנגד, בהנחה שכל מה שכתבת נכון או
04/09/2013 | 13:22
112
כמעט נכון (לגבי נראותו של קו ההפרדה יתכן ויש חילוקי דעות אבל בהנחה שאכן ממש מאוד קשה לראות אותו אזי כל מה שכתבת כאן הוא לחלוטין נכון)
יש לכם סיכוי טוב שאם תבקשו להשפט תפלו על השופט ד"ר טננבאום. שופט ייחודי ומיוחד, שעלול מצד אחד מאוד להחמיר אך מנגד, ברגע שהוא משתכנע
שהשוטר היה סתם דקדקן או סתם התעמר, הוא מוציא אפילו נהגים שיכורים זכאים!
הוא אנטי ממסדי במובנים מסויימים.
לצפיה ב-'אני מוכן להעיד שלא ברור כלל שאין שם פניה'
אני מוכן להעיד שלא ברור כלל שאין שם פניה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2013 | 13:56
6
145
שמאלה, ומבלי להפליל אף אחד, אני מכיר מישהו שעשה בדיוק אותו דבר לפני כחודש, ועד שהוא ראה את הודעתך, לא היה מודע לכך שעבר עבירה

הסתמכות של הרשויות על קו הפרדה רצוף ללא תמרור "אין פניה שמאלה" היא "מכשול בפני עיוור", בטח בארץ שבו קווי הפרדה דוהים די מהר בשמש הקופחת.
לצפיה ב-'היציאה מהחנייה במתחם התחנה'
היציאה מהחנייה במתחם התחנה
04/09/2013 | 14:27
5
320
הכי מעצבן שהשוטרת הסתתרה בפינה והמתינה לטרף.
במקום להציב תמרורים ברורים - אורבים  כמו גנבים.

מה שישי זה רק תמרור עצור
לצפיה ב-'אגב, במדינות רבות (אולי אפילו מרביתן) קו '
אגב, במדינות רבות (אולי אפילו מרביתן) קו
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2013 | 14:29
164
הפרדה רצוף אינו מהווה איסור על פניה אלא רק איסור על מעבר לנתיב הנגדי לצורך עקיפה, כך שהמכשול כאן עוד יותר גדול (תיירים למשל).
לצפיה ב-'יש לכם סיכוי טוב לצאת זכאים לגמרי'
יש לכם סיכוי טוב לצאת זכאים לגמרי
04/09/2013 | 15:23
120
כי אין תמרור עגול עם שוליים אדומים וצבוע לבן עליו יש פס אלכסון אדום על רקע חץ שחור פונה שמאלה (נו, התמרור של איסור פניה שמאלה).
שנית, אין תמרור עגול כחול עם חץ לבן המורה רק ימינה, קרי תמרור שמחייב פניה ימינה.
שלישית, כן יש חצי נתיב שהם תמרור לכל דבר ועניין שמחייבים פניה ימינה, אבל הם מאוד מאוד דהויים ובקושי רואים אותם.
לצפיה ב-'תגובה לצילום שהעלת לפורום'
תגובה לצילום שהעלת לפורום
04/09/2013 | 18:23
2
108
1. לגבי משטרת ישראל ומדיניות האכיפה המפורסמת שלה - אין חדש תחת השמש ומה שהיה הוא שיהיה. זהו בסה"כ עוד סעיף הכנסה חביב ובטוח לקופת המדינה ומ"י משמשת גם במקרה זה כקבלן משנה נאמן וצייתן של שולחיה ותו לא. דוגמאות יש לעשרות בכל רחבי הארץ (למשל, פרוייקט א3 המזרים הון עתק לכיסי המדינה מדי חודש בחודשו אך לא מנע עד היום ולו תאונה בודדת אחת) וסיכוי לשינוי המצב אפילו לא עולה על הדעת. למה להם לשחוט תרנגולת של ביצי זהב, אם הציבור ממשיך לשלם ובגדול?

2. מעיון בתמונה, ניכר לעין כי לא רק שאין בצומת תמרור "פנייה ימינה בלבד" (מספרו אינו ידוע לי), אלא שעל פני הכביש, בסמוך לפס העצירה, משורטט חץ לבן המורה ימינה שאת שרידיו הדהויים עד בלתי-קיימים ניתן לאתר במאמץ רב בלבד. בהתחשב בנסיבות המקרה, ראוי להקל עם הנהג הנאשם מסיבת התרשלות הרשות האחראית לסימון הכבישים ותמרורם במילוי תפקידה בצורה כה ברורה וחד-משמעית, עד כדי הכשלת הנהג במכוון ובחוסר תום לב בוטה, ולבטל את הדו"ח לאלתר ובאופן מוחלט וגורף.

3. מ"י, ואני בורר את מילותי בקפידה כדי להימנע מהכללה, טוב תעשה אם תשפר התנהגותה בהקדם ואם אין בידה לעשות זאת, יעשה זאת בית המשפט עבורה. בינינו? זה לא יעזור, כי מהו דו"ח מבוטל אחד מול מאות דו"חות משולמים, אבל נניח לכך ברגע.

למען הסר ספק: אינני עו"ד, אין לי כל הכשרה משפטית ואין לראות באמור לעיל המלצה לפעולה כלשהי. הכל לשיקול דעתך הבלעדי ואני מסיר מעלי כל אחריות לכל תוצאה שהיא. יחד עם זאת, הייתי הולך למשפט רק על הפרינציפ וכדי ללמד את מ"י החצופה שיעור ולקח ולו רק פעם אחת.
לצפיה ב-'רק לידיעתך, כספי הדוחות (רפורטים)'
רק לידיעתך, כספי הדוחות (רפורטים)
05/09/2013 | 00:00
1
101
לא מגיעים לא למשטרה ואפילו לא למשרד לבטחון פנים.
כספי הדוחות מגיעים או למשרד המשפטים או למשרד האוצר, בוודאות לאחד משני אלו ולא למשטרה/בטחון פנים.
לצפיה ב-'וכך אכן ציינתי בסעיף הראשון של תגובתי לעיל.'
וכך אכן ציינתי בסעיף הראשון של תגובתי לעיל.
05/09/2013 | 14:42
74
מ"י משמשת כקבלן משנה לגביית מיסים עבור המדינה וכאמצעי זמין ונוח לגזילת כספו של האזרח כמו במקרה שלפנינו. בושה, חוצפה ועליבות לשמה.
לצפיה ב-'מה שכן'
מה שכן
04/09/2013 | 11:41
82
רכבת לחאן יכלה להביא את המבקרים למתחת התחנה המחודש

לצפיה ב-'ברקת מביס את ליאון גם בציבור הדתי.'
ברקת מביס את ליאון גם בציבור הדתי.
04/09/2013 | 10:57
3
232
ראשית למה האייקון של רכבת בתחילת ההודעה
כי נשבר לי הסיפור שאין  קו מזין מפסגת זאב מזרח לרכבת הקלה.
רק רשימה  שתתמקד בסיפור  הנ"ל תזיז את מקבלי ההחלטות.

"...סקר: ברקת מביס את ליאון גם בציבור הדתי
בציבור הכללי מקבל ראש העיר י-ם פי 3.3 קולות מאשר המועמד של ליברמן ודרעי - 44% לעומת 13%. אך ברקת מנצח גם בקרב חובשי הכיפה

בסקר של מכון "מאגר מוחות", בראשות פרופ' יצחק כ"ץ, שנעשה במיוחד עבור מעריב. לפי הסקר, ברקת מקבל פי 3.3 קולות מאשר ליאון (44 אחוזים לברקת, לעומת 13 אחוזים בלבד לליאון).

מה שמשמעותי לא פחות הוא פילוח הקולות. ברקת מביס את ליאון בקרב האוכלוסיות שליאון חובש הכיפה קיווה באמצעותם להפוך לראש העיר. 70 אחוזים מהקהל המסורתי עם ברקת (לעומת שבעה אחוזים שמצביעים לליאון), ו-55 אחוזים מהציבור הדתי לאומי גם איתו (לעומת שבעה אחוזים לליאון).

אבל מה שהכי חשוב, גם בקרב החרדים יש עדיין בסיס כוח רציני לברקת- 13 אחוז מהחרדים בעיר תומכים בו, לעומת 26 אחוזים שתומכים בליאון. במילים אחרות: ליברמן ודרעי בונים על תמיכה מוחלטת של החרדים בליאון.

הסקר מלמד כי ליאון מוביל בגדול בקרב האשכנזים, בוחרי יהדות התורה (28 אחוזים לעומת 8 אחוזים לברקת), אבל בקרב החרדים המזרחיים של ש"ס, מפלגתו של דרעי, הקולות מתחלקים שווה בשווה (27 אחוזים לכל אחד). רוצה לומר שגם אם כל החרדים בעיר יתמכו בליאון, ראש העיר ברקת עדיין מביס אותו בהפרש גדול- 60 אחוזים לעומת 40 אחוזים. "

נתניהו, יו"ר הליכוד, מתנגד לבחירה הזו. הוא לא רוצה להעניק כוח לליברמן וחבריו.

ביום ראשון התקיים כנס ההשקה של קמפיין הבחירות של מועמד הליכוד ליאון. נתניהו, יו"ר הליכוד, אפילו לא שלח מברק ברכה.

התופעה הזו בלטה היטב בכנס ההשקה של ליאון. רוב הפוליטיקאים שהגיעו לשם היו ממפלגתו של ליברמן, איש מהם אינו תושב ירושלים. הסמלים הגדולים של הליכוד בבירה - רובי ריבלין, בני בגין, דן מרידור ואחרים שהיו צריכים לשבת על הבמה, לנאום ולסחוף - נשארו בבית. אולי גם הם נעלבו מהמהלך שנראה ציני לתושבים רבים.
.."
"מעריב" ירושלמי

לביבי יש מועמד חדש לראשות י-ם....***

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?F...

רשימה חדשה בבחירות למועצת עיריית ירושלים.....***
בראשות
שח ירושלים

לפני השקת הקמפיין - ראו בקישור את הסיפור
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בפורום "הליכוד" בתפוז - מתברר שהיו כמעם 4000 צפיות(לפי מונה תפוז בצד)
לדעתי זה שיא בפורומים - ראוי לציון

זאת רשימה של ירושלים של מטה ושל ירושלים של מעלה
בעבר התנועה הזאת יעו"ל רצה לכנסת  - ולבסוף הצטרפה לליכוד
היום ישנו גם מצע מדיני - ראו בקישור למטה

פרטים בשבוע הבא
שנה טובה

שח ירושלים

יעו"ל יורדים עולים
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הנ"להרכבת הקלה - בשביל ירושלים'
הנ"להרכבת הקלה - בשביל ירושלים
04/09/2013 | 11:48
345
אם כבר 2 קישורים לקראת החגים

הרכבת הקלה - בשביל ירושלים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?For...

ולקראת החגים הבאים
מסלול לאתרים מומלצים

1. פארק טדי
2. הר הבית - (פתוח ובטוח) אפשר לצאת דרך הייסורים
או לחזור לכותל המערבי משער השולשלת
3. מתחם התחנה ופארק המסילה
4.גן גוזלן ותחנת הרוח בימין משה

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?F...
לצפיה ב-'שכחת '
שכחת
04/09/2013 | 15:46
1
39
לצפיה ב-'צודק'
צודק
04/09/2013 | 17:43
58
שנה טובה לך ולכל חברי הפורום
לצפיה ב-'לא יותר לו היתה חלופה...'
לא יותר לו היתה חלופה...
06/09/2013 | 00:18
58
קו קלה, בכל אופן פרויקט המסילה הוא פרויקט טוב, הוא יכול להיות מצויין אם יתחבר אל תחנת מלחה ואל הקניון בתוספת מערך השכרת אופניים דומה לתל אופן בתל אביב, היה נותן פתרון תחבורתי גם לתושבי התוואי וגם למבקרים.
לצפיה ב-'בקשות/שאלות לא הכוונה '
בקשות/שאלות לא הכוונה
03/09/2013 | 00:21
25
40
לצפיה ב-'שאלת כבישים'
שאלת כבישים
01/09/2013 | 13:49
2
230
מסקרן אותי לדעת מה עושים בכביש 40 מול רהט. ישרו שם את כל השטח והניפו גשרים ממזרח למערב.
מישהו יודע מה הולך שם?
ואגב, היום ראיתי את השלט להארכת כביש 6 דרומה בצומת ביץ קמה
לצפיה ב-'בונים מחלף לכביש 40 בכניסה לרהט'
בונים מחלף לכביש 40 בכניסה לרהט
01/09/2013 | 16:35
1
257
על מנת לחסוך את הגודש שגורמת התנועה לרהט וממנה.
לצפיה ב-'זה חלק מפרוייקט כביש 6'
זה חלק מפרוייקט כביש 6
01/09/2013 | 17:42
351
ובנים את הפיצול בין כביש 6 ל-40. כביש 6 יפנה מזרחה בתוואי "עוקף להבים", ממזרח ללהבים הוא יתחבר עם כביש 31. למעשה באותו מקום שיש את פיצול 6/40 בונים גם כניסה חדשה לרהט.

מצורפת מפה שהורדתי מ-open Street map. אני כמובן לא מתחייב שמה מופיע שם זה בדיוק מה שיהיה בשטח, אבל מספיק קרוב.
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בחג'
תחבורה ציבורית בחג
01/09/2013 | 20:16
1
199
האם יש תחבורה ציבורית ביום ה בערב וביום ו ה6/9? תודה, רותי
לצפיה ב-'לא'
לא
01/09/2013 | 22:33
123
הימים הללו הם כמו שבת
רק במוצא"ש תהייה תחבורה ציבורית
לצפיה ב-'שאלת מטרונית'
שאלת מטרונית
02/09/2013 | 22:05
2
210
האם מישהו יודע היכן המטרונית מעלה נוסעים במרכזית חוף הכרמל?
לצפיה ב-'תודה ראיתי עכשיו את התשובה, תודה!'
תודה ראיתי עכשיו את התשובה, תודה!
02/09/2013 | 22:07
72
לצפיה ב-'בשעות שבהן מרכזית חוף הכרמל פתוחה'
בשעות שבהן מרכזית חוף הכרמל פתוחה
02/09/2013 | 22:09
154
תחנת העלייה נמצאת ברציפים העירוניים, היכן שפעם היתה התחנה של קו 114. זה הרציף הקרוב ביותר לכניסה מכיוון תחנת הרכבת.
בשעות הלילה ובשבת, כשמרכזית חוף הכרמל סגורה, תחנת המטרונית נמצאת בחניון שמצפון לתחנה.
לצפיה ב-'תחנה חדשה במבצע קדש- איזה קו יעבור שם?'
תחנה חדשה במבצע קדש- איזה קו יעבור שם?
03/09/2013 | 22:05
113
כבר כמה זמן שיש עבודות על הכביש בין רחוב מבצע קדש בבני ברק ובין רחוב אבחוצירא במקום אי המוסכים שהיה שם.
היום ראיתי שיש תחנה חדשה במבצע קדש בין רחוב הקישון ובין דרך אם המושבות, וגם המדרכה באזור התחנה צבועה בצהוב-אדום.
מישהו יודע איזה אוטובוס מתוכנן לעבור שם?
לצפיה ב-'תחנה חדשה באינשטיין - איזה קו יעבור שם?'
תחנה חדשה באינשטיין - איזה קו יעבור שם?
04/09/2013 | 21:37
3
105
כבר כמה זמן שיש עבודות להמשך רחוב אינשטיין מערבה מלוי אשכול, אל תוך השכונה החדשה שנבנית שם.
היום ראיתי שיש תחנה חדשה באינשטיין לכיוון מזרח, לפני לוי אשכול (בחלק החדש), וגם המדרכה באיזור התחנה צבועה באדום-צהוב.
מישהו יודע איזה אוטובוס מתוכנן לעבור שם?
לצפיה ב-'מישהו יודע באיזה עיר מדובר?'
מישהו יודע באיזה עיר מדובר?
05/09/2013 | 00:33
1
29
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
05/09/2013 | 01:05
23
לצפיה ב-'הבהרה לשאלה שלך ושל איציק למעלה'
הבהרה לשאלה שלך ושל איציק למעלה
05/09/2013 | 16:12
55
היום, כסטנדרט, בכל מקום שבו מכשירים צומת מציבים תחנות אוטובוס אחרי הצומת (למעט מקרים מסוימים). זה לא מחייב שאיזשהו קו יעבור שם אי פעם, אבל אפשר לקוות שינצלו את המפרץ הקיים כדי להעביר קו (או כדי שלא יהיה תירוץ למה אי אפשר להעביר קו).
לצפיה ב-'תחנת רכבת באר יעקב'
תחנת רכבת באר יעקב
05/09/2013 | 12:59
1
94
מישהו יודע אם יש מעבר רגלי מתחנת הרכבת בבאר יעקב לבי"ח שמואל הרופא?
במפה זה קרוב מאוד אבל אני רוצה לוודא שאכן יש שם מעבר.
תודה!
לצפיה ב-'יש יציאה משני הכיוונים'
יש יציאה משני הכיוונים
05/09/2013 | 18:48
22
לצפיה ב-'סטודן אזור המרכז והשרון'
סטודן אזור המרכז והשרון
06/09/2013 | 13:38
4
23
האם קיים סטודן שכולל את אזור המרכז והשרון כולל רכבת? כלומר כולל נסיעה ברכבת מאזור ראשון לציון ועד הרצליה?

לצפיה ב-'אין שום כרטיס חופשי-סטודנטיאלי שמשלב רכבת,'
אין שום כרטיס חופשי-סטודנטיאלי שמשלב רכבת,
06/09/2013 | 14:49
3
31
אבל פרופיל סטודנט מורחב (סטודנט שרכש כרטיס חופשי-סמסטריאלי או חופשי-שנתי כלשהו) מקנה הנחה של 50% בכל נסיעה ברכבת.
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
06/09/2013 | 15:07
2
20
גם אם מדובר בנסיעה בודדת ברכבת?

וזה ממש לא חכם שאין משולב.. אבל ממש...
לצפיה ב-'בפרופיל סטודנט מורחב, גם לנסיעה בודדת'
בפרופיל סטודנט מורחב, גם לנסיעה בודדת
06/09/2013 | 15:38
1
14
לצפיה ב-'שוב תודה וחג שמח '
שוב תודה וחג שמח
06/09/2013 | 18:09
7
לצפיה ב-'שאלה של אחרי הרפורמה...:'
שאלה של אחרי הרפורמה...:
06/09/2013 | 14:53
4
86
אם ניקח כדוגמה את קו 4 בתל-אביב,שיצרו לו שתי "זרועות" בדמותם של קווים 104 ו-204,האם זה גרם להורדת התדירות של קו 4 המקורי?
לי נראה שכן,לאור כמה מקרים שהגעתי לתמח"ת ישירות מערד,והייתי צריך להמשיך מיד לאזור שסביב רחוב בן-יהודה,היה נראה לי שהתדירות של קו 4 מתחנת המוצא הזו פחתה בהשוואה לעבר.
האם אני טועה או צודק?

אם אני צודק,אז אני מבין שתוספת קווי-זרועות לקו ותיק מצריכה הקצאת אוטובוסים שונה לכל קו,מה שיכול להפחית את ההקצאה לקו המקורי,אבל מענין לדעת אם זה נכון.
לצפיה ב-'התדירות של 4 אכן ירדה, אך היא עדיין גבוהה.'
התדירות של 4 אכן ירדה, אך היא עדיין גבוהה.
06/09/2013 | 23:03
3
37
הקו פועל כל 8-10 דקות.
204 יותר תדיר ויש שעות שהוא פועל כל 5-6 דקות. הקו כבר הגיע לשיא הקיבולת שלו ועדיין נוסע מפוצץ.
בסך הכל תדירות קווי 4/104/204 גבוהה הרבה יותר מתדירות קו 4 לפני הרפורמה.
לצפיה ב-'כל זה אולי עד שעה 19:00...,'
כל זה אולי עד שעה 19:00...,
07/09/2013 | 05:51
2
20
שזו שעה די מוקדמת,אבל אז מתחילה התדירות לרדת עוד.
לצפיה ב-'גם לפני הרפורמה התדירות ירדה בשעות הערב.'
גם לפני הרפורמה התדירות ירדה בשעות הערב.
07/09/2013 | 10:09
1
10
וגם מה זה משנה? גם כך הקו הזה רק עוזר לקווים 104/204 ואפשר לנסוע גם בהם.
לצפיה ב-'כשמגיעים לתמח"ת...,'
כשמגיעים לתמח"ת...,
09/09/2013 | 00:22
6
ורוצים לנסוע לצפון ת"א,לא ממש נוח לצאת לרחוב לוינסקי כדי להסתמך על 204/104,אז צריך להסתפק במה שמציע קו 4.
לצפיה ב-' הודעות ודיווחים'
הודעות ודיווחים
03/09/2013 | 00:18
9
31
לצפיה ב-'אוטובוס התנגש בבניין ובכלי רכב באשקלון'
אוטובוס התנגש בבניין ובכלי רכב באשקלון
02/09/2013 | 16:55
184
יש פצועים. דיווח ותמונה: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6563150410...
לצפיה ב-'הודעת ר"י - תנועת הרכבות בחגי תשרי'
הודעת ר"י - תנועת הרכבות בחגי תשרי
02/09/2013 | 20:18
230
שלום,
במהלך חגי תשרי, תופעלנה הרכבות על פי לוח זמנים ייעודי, הכולל שינויים בלוחות הזמנים והפעלת רכבות תגבור, במהלך ערבי החגים ותקופת חול המועד.
מצ"ב הודעה לעיתונות.

שחר וייסמן | אגף דוברות והסברה
לצפיה ב-'תחנת רכבת היסטורית'
תחנת רכבת היסטורית
04/09/2013 | 03:07
2
269
האם אתם מזהים את התחנה ?

התשובה נמצאת בקובץ המצורף הבא.
לצפיה ב-'התשובה'
התשובה
04/09/2013 | 05:50
1
202
התשובה נמצאת בקובץ המצורף.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
04/09/2013 | 05:58
167
ההמשך למידע על קורס נאמני שימור מחזור ה', בקובץ doc המצורף.
לצפיה ב-'נהג נטש רכבת עמוסה נוסעים בחיפה'
נהג נטש רכבת עמוסה נוסעים בחיפה
03/09/2013 | 19:50
3
325

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4425829,00...

בתקווה לפיטורים מהירים.
לצפיה ב-'טוב מאד'
טוב מאד
03/09/2013 | 20:22
1
273
ביום רגיל המעשה של הנהג היה צודק, לא כשאתה דופק את הרכבת האחרונה של יום שישי!!  מה גם זה לא שהוא עבד איזה 12 שעות כמו נהג אוטובוס, הוא עבד כולה 5!   אז ה-#@$3  לא היה יכול לתת ידע לעוד טור?   
לצפיה ב-''
03/09/2013 | 20:54
47
לצפיה ב-'מה טען הנהג להגנתו?'
מה טען הנהג להגנתו?
03/09/2013 | 23:31
185
אני בטוח שהיתה לו טענה כלשהי והיא לא הובאה בכתבה. אני יכול לחשוב רק על טיעון אחד: הנהג דתי.
במקרה כזה, לדעתי עליו היה לקחת מונית ספיישל מת"א לביתו באזור חיפה והוא עדיין היה מגיע לביתו סביב רבע לשש, מה שמאפשר לו להגיע הביתה לפני שבת ואפילו לנהג יש מספיק זמן לחזור לת"א לפני שבת.
לחילופין, עליו היה לשכור חדר במלון בת"א על חשבון הרכבת.
אני בטוח שהנהלת הרכבת היתה מחזירה לו לאור הנסיבות את ההוצאות הנ"ל. הנהג עשה דין לעצמו בצורה מופקרת ועליו להיות מפוטר לאלתר.
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 03/09 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 03/09
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2013 | 00:01
37
38
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בראש השנה(מתל אביב לצפון)'
תחבורה ציבורית בראש השנה(מתל אביב לצפון)
03/09/2013 | 00:08
14
283
שלום, אני רוצה לתכנן טיול טבע בראש השנה, ורציתי לדעת: האם יהיו רכבות? האם יהיו אוטובוסים?
ואם לא, על שום מה ולמה, ובאילו חגים נוספים זה קורה.
כבר הכנתי לי מסלול נחמד שמתחיל בגלבוע (קיבוץ מעלה גלבוע), אבל עכשיו הכל מוטל בספק...
לצפיה ב-'סליחה אם המיקום בפורום מוטעה'
סליחה אם המיקום בפורום מוטעה
03/09/2013 | 00:14
116
אני חדש והכל(:
רק כוונו אותי.
לצפיה ב-'לא יהיו רכבות ולא יהיו אוטובוסים'
לא יהיו רכבות ולא יהיו אוטובוסים
03/09/2013 | 00:51
4
196
מסיבות מצוות הדת האוסרות על נסיעה בחגי ישראל.
זה קורה גם ביום הכיפורים,סוכות,שמחת תורה,פסח ראשון,פסח שני ושבועות.
תוכל לעשות את הטיול בחול המועד סוכות,שבו יהיו אוטובוסים ורכבות.
לצפיה ב-'"מסיבות מצוות הדת"? '
"מסיבות מצוות הדת"?
03/09/2013 | 00:53
52
לצפיה ב-'תוהה היכן כתוב ב"דת" : "ולא תיסע בתחבורה'
תוהה היכן כתוב ב"דת" : "ולא תיסע בתחבורה
03/09/2013 | 07:55
119
ציבורית בשבתותיך ומועדיך למעט בחיפה, כה ציוויתיך אני ה' אלוהיך".
לצפיה ב-'מצוות הדת לא תקפות על חילונים'
מצוות הדת לא תקפות על חילונים
03/09/2013 | 21:39
1
70
הסיבה היא "כפייה דתית" ופחד של מקבלי ההחלטות מפני הכופים.
לצפיה ב-'וכמובן הסדר מטופש מימי המנדט שפוחדים לשנותו.'
וכמובן הסדר מטופש מימי המנדט שפוחדים לשנותו.
03/09/2013 | 21:46
32
לצפיה ב-'חגי התורה הינם כדין שבת. חגים שמחוץ לתורה'
חגי התורה הינם כדין שבת. חגים שמחוץ לתורה
03/09/2013 | 04:17
127
כמו חנוכה, פורים וכו' (שאינם כתובים בספרי התורה אלא בנבואים או בכתובים), הינם חגים שאינם כדין שבת.

חול המועד כשמו כן הוא, יום חול.
לצפיה ב-'מעצר בית ל73 שעות בעוון אי אחזקת אוטו!'
מעצר בית ל73 שעות בעוון אי אחזקת אוטו!
03/09/2013 | 04:36
1
73
לצפיה ב-''
03/09/2013 | 18:00
62
כי מעצר בית שבועי של 25 שעות זה פשוט לא מספיק.
לצפיה ב-'ומה עם מוניות שירות בראש השנה?'
ומה עם מוניות שירות בראש השנה?
03/09/2013 | 09:21
3
453
לאיזור ירושלים מתל אביב?
יש משהו?
לצפיה ב-'אמורות להיות.'
אמורות להיות.
03/09/2013 | 09:48
1
140
בערב ראש השנה הסיכוי למצוא מונית שירות נמוך יותר, אבל בחג עצמו כנראה שיש.
לצפיה ב-'תמיד עמוס בירושלים תל אביב, סביר שיהיו'
תמיד עמוס בירושלים תל אביב, סביר שיהיו
03/09/2013 | 23:33
60
סביר שיהיו גם בערב ראש השנה, יש קהל נוסעים מגוון לירושלים וממנה.
לצפיה ב-'יהיו מונית שירות לירושלים'
יהיו מונית שירות לירושלים
03/09/2013 | 09:55
106
מתחנה מרכזית חדשה בתל-אביב של "קווים".
לצפיה ב-'קיבוץ מעלה גלבוע הוא קיבוץ דתי וסגור בשבת....'
קיבוץ מעלה גלבוע הוא קיבוץ דתי וסגור בשבת....
03/09/2013 | 23:32
56
לצפיה ב-'להגיע לתל השומר'
להגיע לתל השומר
02/09/2013 | 19:58
2
92
איזה קו אוטובוס מגיע לבית החולים תל השומר מתחנת תל אביב מרכז?
לצפיה ב-'קו 55'
קו 55
03/09/2013 | 00:48
45
עד שער הכניסה החדש של בית החולים.
לצפיה ב-'מרכבת מרכז, קו 70 הוא המהיר ביותר'
מרכבת מרכז, קו 70 הוא המהיר ביותר
03/09/2013 | 00:52
42
והוא מגיע לשער המזרחי של בית החולים. מהתחנה הסופית שלו אפשר להיכנס לבית החולים ברגל או לקחת את אחד הקווים שנכנסים לתוך בית החולים.
אפשר גם 55 לשער המערבי. אבל גם הוא לא נכנס פנימה.
אם מגיעים ברכבת, עדיף לרדת בתחנת ת"א ההגנה ולקחת את קו 104. הוא גם נכנס לתוך בית החולים וגם מהיר יותר מ-70 ו-55.
לצפיה ב-'מאשדוד לתל אביב ביום שלישי בלילה'
מאשדוד לתל אביב ביום שלישי בלילה
03/09/2013 | 00:30
1
38
לצפיה ב-'314/320 ויאולה מאשדוד לת"א.'
314/320 ויאולה מאשדוד לת"א.
03/09/2013 | 04:22
67
320 האחרון (ישיר) בשעה 22:00, 314 האחרון (מאסף דרך יבנה) בשעה 23:00

לאחר מכן ניתן להגיע לאיזור המרכז באמצעות קווים 350/351 של אגד אשר יביאו אותך לכביש גהה, בני ברק וגבול בני ברק-רמת גן (ז'בוטינסקי פינת בן גוריון). קו 350 האחרון מתחיל את נסיעתו בשעה 01:00, יש לו תחנות רבות ברובעים שונים באשדוד (רובעים עם ריכוזים חרדיים).
לצפיה ב-'שלום.מרמת החייל לגבעתיים אזור כיכר נח בבקשה'
שלום.מרמת החייל לגבעתיים אזור כיכר נח בבקשה
03/09/2013 | 10:07
1
26
קרוב לסוף רחוב שנקין?
לצפיה ב-'קו 52.'
קו 52.
03/09/2013 | 10:20
18
לצפיה ב-'מוניות שירות להרצליה או לפיתוח'
מוניות שירות להרצליה או לפיתוח
03/09/2013 | 16:10
6
171
מה התחבצ הכי קלה להגיע מקניון רננים להרצליה פיתוח?

מה התחבצ הכי קלה להגיע לגן מאיר ת"א להרצליה פיתוח?
לצפיה ב-'באיזה יום ושעה ולמה דווקא מונית שירות?'
באיזה יום ושעה ולמה דווקא מונית שירות?
03/09/2013 | 16:51
3
44
לצפיה ב-'באמצש ובחול המועד'
באמצש ובחול המועד
03/09/2013 | 17:42
2
47
טעות שלי. לא רק מונית שירות. אפשר כל תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'מגן מאיר להרצליה פיתוח:'
מגן מאיר להרצליה פיתוח:
03/09/2013 | 17:47
1
40
הולכים לרחוב בוגרשוב או לרחוב בן יהודה ולוקחים את קו 90. בחזור קו 90 עובר בפינסקר ובטרומפלדור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/09/2013 | 23:52
5
לצפיה ב-'תובות'
תובות
03/09/2013 | 19:30
17
1.מגן מאיר הולכים לרחוב טשרניחובסקי,בחזית הדיזנגוף סנטר ,ומשם לוקחים את קו 90 להרצליה פיתוח.
2.מקניון רננים צריך להגיע עם אוטובוס פנימי עד לציר אחוזה ברעננה ומשם לקחת את אחד משלושת הקווים 12/29/39 להרצליה פיתוח.קו 29 הוא הקו האיטי ביותר והארוך ביותר מבין השלושה מחד ,אך מצד שני הוא גם התדיר ביותר יחסית מאידך.אם אפשר להתכוונן לזמני הקווים 12 ו-39 אזי מומלץ להעדיף אותם עקו 29 מבחינת מהירות הגעה.
מוניות שירות אינן רלוונטיות ,מכיוון שאין כאלה לא באחוזה ולא בקניון רננים ואילו מוניות השירות התל-אביביות של מרכז תל-אביב לא נוסעות להרצליה מאזור גן מאיר.
לצפיה ב-'תובות=תשובות'
תובות=תשובות
03/09/2013 | 19:31
9
לצפיה ב-'מוניות שירות בחיפה מחר בסביבות 17:00'
מוניות שירות בחיפה מחר בסביבות 17:00
03/09/2013 | 17:59
2
76
היי, מזמן לא תפסתי מוניות שירות בחיפה ומחר אזדקק. אני נוסע בקו 910 ורוצה להגיע לפינת דניה. ממה שאני יודע אין מוניות שירות מחוף הכרמל לחורב ואת האוטובוס האחרון לשם אני אפספס, אז כנראה שאמשיך להדר עם 910 (מ-15:00 או 15:20 910 ממשיך עד הדר. חבל שאי אפשר לעשות ככה שנסיעה אחת תסיים בהדר דרך קריית אליעזר כמו שעכשיו, הנסיעה שאחריה תעבור במרכז חורב בדרך להדר וחוזר חלילה). לפני חודש בערך חיכיתי מול המשביר לצרכן ברח' הרצל, שם זכרתי שיש מוניות לחורב, אבל המקום היה שומם, אז חזרתי לרח' החלוץ, היו שם מוניות לקריות ולנווה שאנן, אבל לא לחורב. למי יש תשובה איפה אפשר לתפוס אותן?
לצפיה ב-'מוניות שיות חיפה'
מוניות שיות חיפה
03/09/2013 | 19:19
57
בקישור הבא יש לך,בין היתר,את פירוט מסלול מונית השירות מהדר למרכז חורב.
כמו כן,יש לך בתחתית העמוד גם את מספר הטלפון של חברת המוניות לבירורים נוספים.
נראה,כי נמונית מהדר למרחורב יוצאת מרחוב ארלוזורוב ולא מרחוב הרצל:
http://www.onlineisrael.info/taxi-service/taxi-ser....

דרך אגב,קו 970,שנוסע מבני ברק לחיפה מגיע למרכז חורב.הנסיעה האחרונה לחיפה בקו זה תצא מחר מבני ברק בשעה שתיים וחצי בצהריים.
לצפיה ב-'שיות=שירות'
שיות=שירות
03/09/2013 | 19:21
19
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בחג'
תחבורה ציבורית בחג
03/09/2013 | 23:15
4
111
היי, שני דברים שרציתי לוודא לקראת החג:
1. עד איזו שעה יפעלו קווי האוטובוסים ביום רביעי של ערב החג? אני צריך להגיע מתל אביב לקריית אונו

2. בימים חמישי ושבת אצטרך לנסוע מתל אביב לנתניה, נסיעה שבד״כ אני עושה במונית שירות. האם מוניות השירות יפעלו כרגיל (הלוך וחזור)?

תודה רבה וחג שמח:)
לצפיה ב-'אלו הנסיעות האחרונות של כל הקווים מת"א לק"א.'
אלו הנסיעות האחרונות של כל הקווים מת"א לק"א.
03/09/2013 | 23:43
2
81
קו 68 - אחרון יוצא בשעה 17:00 ממרכזית ת"א דרך בגין, עזריאלי, רכבת מרכז וציר ז'בוטינסקי.
קו 168 - אחרון יוצא בשעה 17:00 ממסוף כרמלית בת"א דרך אלנבי, בית מעריב, דרך השלו - מהיר לקרית אונו.
קו 55 - אחרון יוצא בשעה 17:00 ממסוף רידינג, דרך הירקון, רחוב ארלוזורוב, רכבת מרכז, גבעתיים.
קו 56 - אחרון יוצא בשעה 16:00 ממסוף רידינג דרך אבן גבירול, עזריאלי, דרך השלום.
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה וחג שמח, ו...'
מעולה, תודה רבה וחג שמח, ו...
03/09/2013 | 23:46
1
37
מישהו יודע מה לגבי מוניות שירות?
לצפיה ב-'סביר שתעפלנה, אבל זה עסק פרטי שלא מחוייב'
סביר שתעפלנה, אבל זה עסק פרטי שלא מחוייב
04/09/2013 | 00:18
43
ללו"ז וכו'... יש נהגים שירצו להיות בחופש, לעומת נהגים שדווקא ירצו לעבוד. כך שפעילות בגדול תהיה, באיזה סדר גודל, אין לי מושג.
לצפיה ב-'מוניות השירות יפעלו כרגיל'
מוניות השירות יפעלו כרגיל
04/09/2013 | 05:34
116
לצפיה ב-'לראשונה מזה שנים: תחבורה עירונית בחיפה ברה"ש'
לראשונה מזה שנים: תחבורה עירונית בחיפה ברה"ש
02/09/2013 | 14:11
29
564
באתר כל-קו עודכן הלו"ז של המטרונית לימי ראש השנה.
עד היום חיפה היתה משותקת בראש השנה בדיוק כמו שאר הארץ. בניגוד לשבת, בראש השנה לא פעלה תחבורה עירונית, ואם אני לא טועה פעלו רק הקווים לנצרת.
בזכות המטרונית, השנה לראשונה תהיה תחבורה עירונית בחיפה בכל ימי ראש השנה ללא הפסקה, גם ביום וגם בלילה.

הנה לוח הזמנים של קו 1 בכל ימי החג (מרביעי בערב עד מוצ"ש):
מ-10:00 עד 23:00 כל 20 דקות, מ-23:00 עד למחרת ב-10:00 כל חצי שעה.

גם קו הלילה 200 המקיף את כל חיפה יפעל בכל לילה מלילות החג.
שאר קווי הלילה יפעלו רק בחלק מהלילות: קו 210 יפעל רק ברביעי, שישי ושבת, וקווים 205, 208 יפעלו רק בשישי ושבת.
לצפיה ב-'ברוך אתה אדוני אלוהינו מלך העולם'
ברוך אתה אדוני אלוהינו מלך העולם
02/09/2013 | 14:16
1
330
שהחינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה

אני רוצה גם באשקלון!!
לצפיה ב-'אמן! '
אמן!
02/09/2013 | 16:48
58
לצפיה ב-'אין מספיק נוסעים לנסיעה בשבת חחח'
אין מספיק נוסעים לנסיעה בשבת חחח
02/09/2013 | 14:59
11
298
אז ככה: ביום שישי האחרון נסענו במטרונית לחוף דדו הסמוך למרכזית חוף הכרמל. ב19:30 היו בו נוסעים באופן חלקי (רובם נראו כבדרך אל ביקורים משפחתיים), אבל בשעה 23:00 מחוף הכרמל המטרונית היתה מלאה ע"י נוסעים רבים שעלו בתחנות הסמוכות לנווה דוד,שפרינצק וקרית אליעזר. חלקם הגדול היו בני נוער. ב
לצפיה ב-'אני נסעתי בין שישי לשבת'
אני נסעתי בין שישי לשבת
02/09/2013 | 18:36
10
255
ועליתי בתחנת דולפין בשעה 02:30 לערך ונסענו אני והבת הקטנה למרכזית הקריות והיו די הרבה נוסעים שעלו וירדו בן הנוסעים היו בני נוער ומבוגרים זוגות צעירים וסתם נוסעים שמשעמם להם בלילה ואוהבים לנסוע במטרונית כמוני למשל
כייף לנסוע בלילה במטרונית
לצפיה ב-'כשהתשלום יתחיל - בקשו נתוני נוסעים בשבת. '
כשהתשלום יתחיל - בקשו נתוני נוסעים בשבת.
02/09/2013 | 19:44
9
100
לצפיה ב-'דווקא בשבת יהיה פחות הבדל לדעתי.'
דווקא בשבת יהיה פחות הבדל לדעתי.
02/09/2013 | 20:10
8
199
ביום חול נוסעים עשויים להאריך את הדרך ולנסוע במטרונית במקום אוטובוס רגיל כי האלטרנטיבה היא אוטובוס בתשלום. בשישי בערב ובלילה ממילא אין אלטרנטיבה, אפילו אלו המטרונית היתה בתשלום.
לצפיה ב-'הוא לא התכוון שהתשלום ישפיע על מספר הנוסעים'
הוא לא התכוון שהתשלום ישפיע על מספר הנוסעים
02/09/2013 | 21:31
7
158
אלא לנתונים - כשאין תשלום אין נתונים.
לצפיה ב-'בדיוק. נתוני "אין דרישה" במטרופולין ה3 במדינה'
בדיוק. נתוני "אין דרישה" במטרופולין ה3 במדינה
03/09/2013 | 04:47
6
167
הרי כרגע אין נתונים מדוייקים באשר למספר הנוסעים במטרונית.

כאשר יהיו נתונים לגבי מספר הנוסעים בכלי התחבורה העורקי-ראשי של מטרופולין חיפה והקריות יהיה אפשר להקיש סטטיסטית לגבי נתוני דרישה דומים של אוכלוסיות חילוניות בגוש דן ותושביה החילונים של ירושלים.

אני מצפה ממישהו בפורום לקחת את האתגר של פיצוח דרישה ל1000 איש לפי נתוני האמת כשיתקבלו, פילוח אוכלוסייה מקביל, והסקת מסקנות לגבי הקו האדום המקדים בגוש דן (או קו ראשי קיים כמו 4 וחלופותיו), וכן לגבי הרק"ל הירושלמית והBRT מגילה לרמות תוך תיקון סטטיסטי שיתחשב בהרכב החרדי של ציר בר-לב (כביש מס 1 עירוני, דרך שכם) ויביא מספרים נכונים לגבי האוכלוסייה בבית הכרם, לב העיר, הגבעה הצרפתית, ופסגת זאב.  
לצפיה ב-'אולי: BRT מגילה למלך ג'ורג.'
אולי: BRT מגילה למלך ג'ורג.
03/09/2013 | 04:51
137
מרחוב שטראוס ועד לגולדה מאיר ברור שאין דרישה לתח"צ בשבת בירושלים.
לצפיה ב-'אתה רוצה ישר ללכת על האגוזים הכי קשים'
אתה רוצה ישר ללכת על האגוזים הכי קשים
03/09/2013 | 10:03
4
107
הקו האדום המקדים יעבור בבני ברק.
בני ברק וירושלים לא הכי מתאימות לתחילת התהליך.
עדיף להתחיל בערים כמו תל אביב-יפו, ערי השרון הדרומי, אילת. ערים מעורבות כמו לוד, רמלה, עכו.
ולהתקדם בהדרגה למקומות שבהם צפויות התנגדויות רבות לאחר שכבר יש הרבה תקדימים.
לדעתי, לא נכון להתחיל דווקא בערים שהן סמל עבור הציבור החרדי.
לצפיה ב-'ונהריה '
ונהריה
03/09/2013 | 10:57
3
83
אני חושב שזאת עיר קלילה מבחינת דת, ודי פעילה בסופ"שים ככה שנראה לי שהתיירות תתרחב הייטב אם תהיה תח"ץ פעילה בסופ"ש
לצפיה ב-'צודק, ציינתי דוגמאות. כל דוגמה נוספת תבורך'
צודק, ציינתי דוגמאות. כל דוגמה נוספת תבורך
03/09/2013 | 10:59
2
42
לצפיה ב-'באר שבע, קהילת החרדים בעיר ממש קטנה.'
באר שבע, קהילת החרדים בעיר ממש קטנה.
03/09/2013 | 13:54
1
94
כמו כן מאז ומתמיד לא היו כאן מלחמות שבת וכו', גם מכוניות נוסעות כאן ביום כיפור. לא מדובר במסות של מכוניות, אבל ניתן לראות כל כמה שעות מכונית נוסעת בשכונה. בצירים הראשיים בעיר כל חצי שעה לפחות עוברת מכונית. כמה שעות לפני צאת כיפור כבר נוסעות יותר מכוניות.

רוב הקווים הבין עירוניים מתחילים לפעול בעיר לפני צאת השבת (סביב 18:00) לרבות 370 ו380 שיוצאים כבר ב16:00. אין התנגדויות לכך, אף אחד לא אומר על כך כלום.
לצפיה ב-'אין הרבה קווים עורקיים-ראשיים מקבילים.'
אין הרבה קווים עורקיים-ראשיים מקבילים.
04/09/2013 | 23:13
38
כרגע אפשר לדבר על הקו האדום בת"א, ועל הרק"ל בי-ם שנכון שהזרוע השלישית שלה (בר-לב) עוברת בסמוך לשכונות חרדיות, אך יש שם תחבורה ערבית בשבת לתחנה המרכזית של מזרח העיר.

לצפיה ב-'מגיע גם מ/אל נשר?'
מגיע גם מ/אל נשר?
02/09/2013 | 21:46
9
43
לצפיה ב-'רק קו 208 מגיע אל נשר והוא לא יפעל בימים ד'ה''
רק קו 208 מגיע אל נשר והוא לא יפעל בימים ד'ה'
02/09/2013 | 21:49
6
59
לצפיה ב-'תיקון: גם חלק מקווי נצרת-חיפה עוברים בנשר'
תיקון: גם חלק מקווי נצרת-חיפה עוברים בנשר
02/09/2013 | 21:51
5
42
לצפיה ב-'אז יש אופציה?'
אז יש אופציה?
02/09/2013 | 23:58
4
26
לצפיה ב-'אם 331 ו-332 יפעלו אז כן.'
אם 331 ו-332 יפעלו אז כן.
03/09/2013 | 00:56
3
32
לצפיה ב-'איך אפשר לדעת מראש?'
איך אפשר לדעת מראש?
03/09/2013 | 01:04
2
22
לצפיה ב-'הנה הפרטים על קווי נצרת:'
הנה הפרטים על קווי נצרת:
03/09/2013 | 01:16
1
75
יום רביעי - http://ntt-buses.com/NewsDetails.aspx?id=221
יום חמישי - http://ntt-buses.com/NewsDetails.aspx?id=222
יום שישי - http://ntt-buses.com/NewsDetails.aspx?id=223
בקיצור, קו 332 פועל בכל הימים.
משום מה אין פרטים על קו 331, אבל אם 332 פועל, אז הגיוני שגם 331 פועל.
לצפיה ב-'אלף תודה'
אלף תודה
03/09/2013 | 01:21
23
לצפיה ב-'הכי קרוב לנשר עוברים: קו 200 בטכניון'
הכי קרוב לנשר עוברים: קו 200 בטכניון
02/09/2013 | 22:07
1
110
וקו 1 בלב המפרץ.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
02/09/2013 | 22:33
25
לצפיה ב-'קו 210 יפעל גם בלילה שבין חמישי לשישי'
קו 210 יפעל גם בלילה שבין חמישי לשישי
02/09/2013 | 21:57
1
135
כבר פורסם כאן עוד לפני התחלת פעילות המטרונית, שקווים 1, 200 ו-210 יפעלו 364 לילות בשנה.
לצפיה ב-'אני שמח לראות שגם 210 יפעל כל השנה!'
אני שמח לראות שגם 210 יפעל כל השנה!
02/09/2013 | 22:05
124
בפרסומים הרשמיים דובר רק על 200, קו 210 מעולם לא הוזכר. זה שגם 210 פועל בכל לילות השנה אלה חדשות נהדרות.
ואכן הוא יפעל גם בחמישי, משום-מה פספסתי את זה.
לצפיה ב-'או שלא... שימו לב להודעה הרשמית החדשה...'
או שלא... שימו לב להודעה הרשמית החדשה...
04/09/2013 | 14:34
2
102
בהודעה רשמית מטעם המטרונית ודן בצפון, המטרונית לא תפעל בסוף בראש השנה...
המטרונית תפסיק פעילותה לחלוטין (כולל קו 1) החל מהערב ב17:00 ועד יום שישי ב12:00 בצהריים.
וכך קווים 200 ו210 יזינו בלילה פשוט את עצמם.

תחבורה ציבורית בראש השנה בחיפה והקריות?
רק טיפה יותר טוב מפעם. הקריות עם קו לילה משלהם וחיפה עם קו לילה משלה, שאין בינהם קשר.
מדהים.
לצפיה ב-'על פי הכתבה, גם 200 ו-210 לא יפעלו בחג.'
על פי הכתבה, גם 200 ו-210 לא יפעלו בחג.
04/09/2013 | 14:56
1
54
לצפיה ב-'מסתבר שהם דווקא פועלים!'
מסתבר שהם דווקא פועלים!
04/09/2013 | 22:55
56
מבדיקה באיפה בוס, נראה שהאוטובוסים נוסעים, וקו 210 לכיוון קרית אתא אפילו צובר איחור של כ5 דקות.
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 02/09 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 02/09
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2013 | 00:01
44
48
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

נא לשרשר...
המשך>>

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

לצפיה ב-'מבחינתי - שילוב מנצח!'
מבחינתי - שילוב מנצח!
01/09/2013 | 22:57
14
445
לצפיה ב-'מעניין! ניו זילנד זכורה לי כאחת המדינות'
מעניין! ניו זילנד זכורה לי כאחת המדינות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2013 | 23:10
10
300
ה"מערביות" בעלות רשת הרכבות העלובה ביותר (כשהדבר נוגע לרכבות נוסעים). גרתי בוולינגטון והרכבת היתה משהו כמו הרכבת לירושלים בשנות ה-80 - לא יותר מאשר קוריוז לילדים.
לצפיה ב-'גם הקו הזה לא יוצא דופן'
גם הקו הזה לא יוצא דופן
01/09/2013 | 23:32
89
לצפיה ב-'עובדה לא מפתיעה במיוחד.'
עובדה לא מפתיעה במיוחד.
01/09/2013 | 23:52
6
192
מדינה עם אוכלוסיה קטנה, צפיפות אוכלוסיה מאוד נמוכה, מרחקים גדולים בין מטרופולינים וטופוגרפיה בעייתית.
לצפיה ב-'מילה אחת: פינלנד.'
מילה אחת: פינלנד.
02/09/2013 | 08:10
5
176
צפיפות האוכלוסייה בשתי המדינות כמעט זהה (ניו-זילנד אפילו קצת יותר צפופה בממוצע).
http://en.wikipedia.org/wiki/Rail_transport_in_Fin...
אורך המסילות הכולל הוא פי 2 מניו זילנד, וזאת מסילה רחבה ומודרנית, להבדיל. אורך המסילות המחושמלות של פינלנד גדול פי 6, ופועלות עליה רכבות מהירות (רוכנות). ורשת המסילות מגיעה אל מאחורי חוג הקוטב הצפוני.

אז אין תירוצים. והסיבה היא כנראה הליכה עיוורת אחרי המודל האמריקאי.
לצפיה ב-'תקן אותי אם אני טועה, בפינלנד האוכלוסיה'
תקן אותי אם אני טועה, בפינלנד האוכלוסיה
02/09/2013 | 08:44
4
140
פחות מאוזנת ורובה מרוכזת בדרום המדינה, מה שיוצר בפועל צפיפות רבה יותר.
לצפיה ב-'גם בניו זילנד היא מרוכזת בצפון וצפון הדרום'
גם בניו זילנד היא מרוכזת בצפון וצפון הדרום
02/09/2013 | 09:41
1
127
% ניכר מהאוכלוסיה מתגורר באוקלנד ווליגנטון.
לצפיה ב-'בניו זילנד האוכלוסיה מרוכזת בשלושה מקומות'
בניו זילנד האוכלוסיה מרוכזת בשלושה מקומות
02/09/2013 | 20:37
61
צפון אי צפון (באנגלית זה נקרא אי צפון ולא האי הצפוני אז מדוע בעברית קוראים לאיים בשם האי הצפוני והאי הדרומי?)
דרום אי צפון
ומרכז-מזרח אי דרום.

בערך 10% משטח ניו זילנד מאכלס כ-90% מהאוכלוסיה. המטרופולינים של אוקלנד ווולינגטון באי צפון וקרייסטצ'רץ' בחוף המזרחי של
מרכז (מבחינת צפון-דרום) אי דרום.
לצפיה ב-'ובנוסף לתשובה של ניצן, המסילות בפינלנד'
ובנוסף לתשובה של ניצן, המסילות בפינלנד
02/09/2013 | 10:18
1
140
מתפרשות על פני כל המדינה למעט החלק הצפוני ביותר, גם על פני החלקים הפחות מאוכלסים (בין הפחות מאוכלסים באירופה כולה. אפילו שוודיה ואיסלנד צפופות יותר מפינלנד).
לצפיה ב-' איסלנד הרבה פחות צפופה, השאר נכון.'
איסלנד הרבה פחות צפופה, השאר נכון.
02/09/2013 | 13:00
83
בשוודיה הצפיפות דומה, וגם בשכנה סקנדינבית נוספת - נורבגיה. בשלושתן יש תחבורה מסילתית מפותחת.
לצפיה ב-'לפי ויקיפדיה, הרשת שגשגה בעבר'
לפי ויקיפדיה, הרשת שגשגה בעבר
02/09/2013 | 16:09
1
103
הגיעה לשיא בשנות החמישים, דעכה בשנות השישים והשבעים (בדומה למצב בארה"ב) הופרטה ב-1993 והולאמה ב-2008.

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני חושב שבכל העולם הייתה דעיכה בשנות ה-60-70'
אני חושב שבכל העולם הייתה דעיכה בשנות ה-60-70
02/09/2013 | 20:51
58
בארה"ב זה התחיל אפילו קודם.
לצפיה ב-' יפה מאוד'
יפה מאוד
01/09/2013 | 23:46
103
סוג של מפגש מנחת-מסילה
לצפיה ב-'המסילה המעניינת שבסרט נסגרה ב-2012.'
המסילה המעניינת שבסרט נסגרה ב-2012.
02/09/2013 | 00:14
176
לצפיה ב-'כך נראה מפגש מסלול המראה-מסילה על המפה:'
כך נראה מפגש מסלול המראה-מסילה על המפה:
02/09/2013 | 00:15
187
לצפיה ב-'פריצת מנהרה 1 הצפונית של קו A1'
פריצת מנהרה 1 הצפונית של קו A1
01/09/2013 | 21:49
54
750
המשך>>
לצפיה ב-' קו חדש 345: קרית מלאכי - ת"א'
קו חדש 345: קרית מלאכי - ת"א
01/09/2013 | 16:23
71
2596
"נוסעים נכבדים,

מטרופולין גאה להשיק קו חדש שמספרו: 345, בין מסוף 2000 (סבידור) בתל אביב לקרית מלאכי.

הקו יחל לפעול  מתאריך 02.09.13 והינו קו מהיר אשר ייסע דרך נתיב התחבורה הציבורית החדש בכביש 20 (איילון) ודרך רחוב המסגר בתל אביב לקרית מלאכי."

המשך>>
"נוסעים נכבדים,

מטרופולין גאה להשיק קו חדש שמספרו: 345, בין מסוף 2000 (סבידור) בתל אביב לקרית מלאכי.

הקו יחל לפעול  מתאריך 02.09.13 והינו קו מהיר אשר ייסע דרך נתיב התחבורה הציבורית החדש בכביש 20 (איילון) ודרך רחוב המסגר בתל אביב לקרית מלאכי."

http://www.metropoline.com/he/darom/content/2141/מטרופולין%20גאה%20להשיק%20קו%20חדש%20שמספרו:%20345.html
לצפיה ב-'פרסום מעניין בעניין מסילת רכבת מתוכננת'
פרסום מעניין בעניין מסילת רכבת מתוכננת
01/09/2013 | 15:56
41
558
מתוך דף הפייסבוק של ראש מועצת שלומי גבי נעמן

" בשמכם ובשמי כראש המועצה, אני מודה לשר התחבורה, חברי ישראל כץ, על עמידתו בהבטחה לחבר את שלומי למרכז הארץ באמצעות כביש 6 ורכבת ישראל. זו בשורה אדירה שתתרום לשיפור משמעותי באיכות החיים, למשיכת אוכלוסייה חזקה אלינו ולהמשך התנופה של היישוב.
בשבוע...
המשך>>
מתוך דף הפייסבוק של ראש מועצת שלומי גבי נעמן

" בשמכם ובשמי כראש המועצה, אני מודה לשר התחבורה, חברי ישראל כץ, על עמידתו בהבטחה לחבר את שלומי למרכז הארץ באמצעות כביש 6 ורכבת ישראל. זו בשורה אדירה שתתרום לשיפור משמעותי באיכות החיים, למשיכת אוכלוסייה חזקה אלינו ולהמשך התנופה של היישוב.
בשבוע שעבר התקיימה פגישת עבודה משמעותית בלשכת ראש המועצה עם מתכנני כביש 6 שחשפה את כל התכניות.
על פי התכנית כביש 6 יכלול 4 נתיבים ותוואי הנסיעה יהיה מצומת סומך לצומת כפר יסיף, עוקף כפר יסיף לצומת כברי ויסתיים בפאתי שלומי צפון (ליד צומת ראש הנקרה). העבודות יחלו לאחר אישור התכנון. אנחנו נדרוש להאיץ את הפרוייקטים הלאומיים החשובים.
רכבת ישראל תתחבר מרכבת העמקים צומת צ'ק פוסט לרכבת עכו כרמיאל עד לשלומי צפון.
זו פריצת דרך ובשורה לתושבי שלומי והסביבה. כביש 6 מסמל את העידן החדש בתחבורה ומאפשר מעבר מהיר יותר בין הצפון לדרום. נוסיף לכך את הרכבת שתצא מכאן והדבר אומר ששלומי תהפוך תוך שנים בודדות לאחד היישובים המבוקשים בישראל ואזורי התיירות הבולטים במפת הארץ.
אנחנו מתקרבים למרכז הארץ עם חינוך איכותי, עם תושבים נפלאים ואיכותיים, עם חינוך מוביל ועם איכות חיים. יש לנו חזון ושורה של מיזמים שיתרמו לזינוק שבמשך שנים ייחלנו לו.

מקור: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...

מופיע שם גם תמונה של השרטוט,
מישהו כבר שמע על תוכנית כזאת לבנות מסילה חדשה לאורך החלק הצפוני של כביש שש?

אני לוקח הכל בערבון מוגבל, בחירות מוניציפליות בקרוב
לצפיה ב-'הארכת הרכבת הקלה לצומת אורה'
הארכת הרכבת הקלה לצומת אורה
01/09/2013 | 14:24
20
494
אהלן, ראיתי שהיו על הנושא כמה דיונים בעבר,
אבל רציתי להתעדכן על מה הולך עם זה.
באיזה שלב עומד הפרוייקט הזה של הארכת הרכבת הקלה דרומה לצומת אורה?
מי אחראי על זה? ואיפה אפשר לברר עוד פרטים?
אני מניח שעד הדסה עין כרם זה יהיה פרוייקט מורכב וארוך, אבל עד לצומת אורה זה צריך להיות משהו יותר פשוט.
תודה מראש,

אורי
לצפיה ב-'האם יש סיבה לפתוח בשלב ראשון רק עד צומת אורה?'
האם יש סיבה לפתוח בשלב ראשון רק עד צומת אורה?
01/09/2013 | 15:02
16
283
הרי אין שם ריכוז אוכלוסין מיוחד. נראה לי הגיוני שהקטע ייפתח רק כשיושלם כל הקטע עד הדסה. האם אני טועה?
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
01/09/2013 | 15:10
253
יש את תושבי שכונות קרית יובל, קרית מנחם, עיר גנים, גבעת משואה שזה כמה עשרות אלפים לא מבוטלים
ואפילו רק בשביל להוריד את הלחץ מהתחנה הסופית להר הרצל
לצפיה ב-'לפי מה שאני רואה '
לפי מה שאני רואה
01/09/2013 | 16:50
14
240
העבודות כרגע מרוכזות בקטע שעד המפלצת
לצפיה ב-'אולי זה גם הגיוני להפעיל את הקו עד המפלצת.'
אולי זה גם הגיוני להפעיל את הקו עד המפלצת.
01/09/2013 | 17:40
13
219
אני לא מכיר את השכונות האלה כל כך טוב, אבל מהסתכלות במפה נראה שאחרי המפלצת שכונות המגורים פחות צפופות והקו כבר לא עובר בתוך השכונות.
לצפיה ב-'מצפון לציר יש עמק לכן בנתיים השכונות'
מצפון לציר יש עמק לכן בנתיים השכונות
01/09/2013 | 21:33
4
154
הן מדרום לציר, היתרון של ההקמה רק עד צומת אורה, היא שבדרך להדסה צריך לחצוב מקום במסילה בהר,
לעומת זאת אפשר מצומת אורה לספק הסעות מספיק 2 אוטבוסים בשביל זה. משם פחות מ5 דקות להדסה בכבשי.
לצפיה ב-'אם ממילא 80% מנוסעי הרכבת שיגיעו לצומת אורה'
אם ממילא 80% מנוסעי הרכבת שיגיעו לצומת אורה
02/09/2013 | 00:35
3
169
יעברו לאוטובוס שיקח אותם להדסה, לדעתי זה לא מצדיק תפעול של קטע המסילה הזה.
לצפיה ב-'אבל אתה מנגיש את הרכבת גם ללא מעט אלפי '
אבל אתה מנגיש את הרכבת גם ללא מעט אלפי
02/09/2013 | 09:47
2
113
תושבים , בנוסף כבר עכשו אפשר לעשות הסעה להדסה, אך היא תהיה ארוכה מידי.
לדעתי יש מספיק תושבים בקריית מנחם עיר גנים, הר אורה והמושבים שבשבילם גם כדאי להאריך את הרכבת. בנוסף בצומת אורה אפשר לסלול מגרש חנייה מה שבעייתי בשאר התחנות.
לצפיה ב-'סמוך צומת אורמתוכנן אזור תעסוקה גדול'
סמוך צומת אורמתוכנן אזור תעסוקה גדול
02/09/2013 | 18:55
1
48
לצפיה ב-'סמוך *לצומת אורה *'
סמוך *לצומת אורה *
02/09/2013 | 18:56
38
לצפיה ב-'אני חושב שבשלב ראשון הקו ייסלל עד המפלצת'
אני חושב שבשלב ראשון הקו ייסלל עד המפלצת
02/09/2013 | 00:48
7
155
אם כי בניגוד לקטע שבעבודות כיום, ההמשך עד צומת אורה לא עובר בתוואי בעייתי ואין מגבלות מיוחדות להרחבת הכביש וסלילת המסילות..
לצפיה ב-'למה בניגוד? מה הבעייתיות בקטע הנסלל?'
למה בניגוד? מה הבעייתיות בקטע הנסלל?
02/09/2013 | 00:55
6
110
(לא ביקרתי באיזור לפחות מאז תחילת העבודות ואני לא זוכר את תוואי השטח)
לצפיה ב-'עד צומת ארה התוואי די סטנדרטי'
עד צומת ארה התוואי די סטנדרטי
02/09/2013 | 01:22
5
130
הקטע לבית החולים הוא קטע קשה ביותר שיכול גשרים ארוכים מאוד ומצריך פתרונות הנדסיים לא פשוטים.
לצפיה ב-'את זה אני יודע. אבל עמית דיבר על הקטע'
את זה אני יודע. אבל עמית דיבר על הקטע
02/09/2013 | 01:37
4
112
שעובדים עליו עכשיו, שהוא למיטב הבנתי הקטע שבין הר הרצל למפלצת. ניסיתי להבין למה הקטע שבין הר הרצל למפלצת מסובך יותר מאשר הקטע בין המפלצת לצומת אורה.
לצפיה ב-'העבודות כבר לקראת סיום'
העבודות כבר לקראת סיום
02/09/2013 | 02:26
3
138
אבל היו כמה קשיים והתנגדויות של תושבים להקטנת החצרות וכריתת העצים לאורך הכביש. הרחבת הכביש כללה חציבה ויצירת קירות תמך כדי להתמודד עם השיפוע בכיוון ניצב לכביש. ההמשך בכיוון צומת אורה עובר בתוואי עם פחות שיפועים וקטעים שהכביש מתרחב או שאין בניינים משני צדיו.
לצפיה ב-'היה פעם שרשור תשתיות בעניין, או שאני מדמיין?'
היה פעם שרשור תשתיות בעניין, או שאני מדמיין?
02/09/2013 | 08:36
2
96

בכל מקרה, נראה שעל פניו הקטע מהמלפצת לצומת אורה אכן פחות בעייתי.
לצפיה ב-'העליתי שרשור בסוף יוני '
העליתי שרשור בסוף יוני
02/09/2013 | 09:44
54
לצפיה ב-'אני העליתי שרשור בשנה שעברה'
אני העליתי שרשור בשנה שעברה
03/09/2013 | 00:27
69
לצפיה ב-'כרגע אין שום עבודות ישירות של הארכת הקו.'
כרגע אין שום עבודות ישירות של הארכת הקו.
01/09/2013 | 19:40
2
263
יש עבודות מקדימות של פינוי תשתיות ברח' הנטקה.
כרגע יש מחלוקת בין המדינה לסיטיפס במגוון נושאים, בהם - מי יקים את ההארכה.
לצפיה ב-'וחבל , בייחוד אחרי שאישרו את ההארכה בעיריה'
וחבל , בייחוד אחרי שאישרו את ההארכה בעיריה
01/09/2013 | 21:35
177
והצלחת קו הרקלת.
לצפיה ב-'עכשיו חזרתי מקו 20'
עכשיו חזרתי מקו 20
02/09/2013 | 17:40
164
בתור תושב שכונת עיר גנים עכשיו באתי מהר הרצל בקו 20 והוא היה נוראי, אין מקום לעמוד עזוב לשבת (13א אותו הדבר)
ומי שהסתכל במפה וראה שמהמפלצת זה אזור לא מיושב, זה לא נכון פשוט הרחוב הראשי עובר בקצה המערבי של העיר וכל השכונות ממזרח אליו (אבל מספיק קרובות)
באמת ברחוב הנטקה העבודות מתקדמות יפה וממש אפשר לראות איך הם מסיימים שם אוטוטו
אבל כמו שציינת (פיינשטיין) חוץ מהרחבת הרחוב לא נראה שיש בכלל באופק עבודות של הרכבת עצמה,
אתה יכול לספר עוד על המחלוקת שאתה מדבר עליה? או אולי לתת איזשהו קישור?
לצפיה ב-'נתיב תחבורה ציבורית באיילון צפון - החל ממחר'
נתיב תחבורה ציבורית באיילון צפון - החל ממחר
01/09/2013 | 11:14
14
275
צריכים מתנדב שיספור כמה אוטובוסים ציבוריים יעברו שם בשעה ממוצעת...לא יאומן עד כמה הנתיב הזה הולך להישאר ריק.
לצפיה ב-'השאלה היא לא כמה יעברו שם בשעה ממוצעת'
השאלה היא לא כמה יעברו שם בשעה ממוצעת
01/09/2013 | 11:31
6
235
השאלה היא כמה זה ישפר את מהירות הניסעה באוטובוסים בשעות העומס.גם אם מדובר על מספר קווים בודדים, אבל שיפור מהירות הנסיעה שלהם גדול. זה דרוש וכדאי.
לצפיה ב-'אני לחלוטין לא מסכים איתך'
אני לחלוטין לא מסכים איתך
01/09/2013 | 14:43
5
176
כשאתה יכול לחסוך זמן לעשרות אלפי משתמשים ברכב פרטי מול 500 איש בשעה בנתיב תח"צ, אין בכלל שאלה...
לצפיה ב-'המטרה הכללית היא להעביר אנשים מרכב פרטי '
המטרה הכללית היא להעביר אנשים מרכב פרטי
01/09/2013 | 14:45
4
145
שנוסע עם נוסע בודד, לתחבורה ציבורית.
עשרות אלפי האנשים האלה רוצים לחסוך זמן? שיעבור לנסוע ברכבת ובאוטובוסים. וכך יחסכו גם כסף וגם זמן פקקים.

לצפיה ב-'האוטובוסים גם ככה מפוצצים עד אפס מקום בשעות ה'
האוטובוסים גם ככה מפוצצים עד אפס מקום בשעות ה
01/09/2013 | 15:26
3
132
האלו.

קודם תשפר את התח"צ, אחרי שיהיה תח"צ זמין ונוח *** 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה ***, תתחיל לגבות אגרות גודש ולחסום כבישים מהירים לשימוש תח"צ בלבד.

בכביש שמקביל לחלוטין לקו רכבתי שעלה למדינה מיליארדים, ושלא עוברים בו אוטובוסים, אין היגיון בחסימת נתיב למשתמשי תח"צ בלבד.
לצפיה ב-'ואז כשירצו להוסיף אוטובוסים יגידו אין נוסעים'
ואז כשירצו להוסיף אוטובוסים יגידו אין נוסעים
01/09/2013 | 15:32
2
112
מכיר את סיפור הביצה והתרנגולת?

סוף סוף יש שר תחבורה שכן פועל למען תחבורה ציבורית. וקוטע קצת את סיפור הביצה.

וחוץ מזה הנתיב הוא גם למוניות ולרכבים עם מעל 3 נוסעים. אז אתה לא רוצה לעמוד בפקק? תיקח כמה טרמפיסטים. או תיסע עם שותפים לעבודה.

בכל מקרה, לדעתי בכל כביש שיש בו 3 נתיבים ומעלה, יש לתחום נתיב אחד בשעות העומס לתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'קווים יכולים לנסוע חצי ריקים בהתחלה'
קווים יכולים לנסוע חצי ריקים בהתחלה
01/09/2013 | 15:54
1
100
בניגוד לזאת, נהג שמנסה תחבורה ציבורית ונתקל בדוחק וצפיפות בלתי נסבלת, לא יעזוב עוד את רכבו הפרטי זמן רב.

לכן, כל עוד אין חלופה, אין לעשות זאת. ברגע שתהיה חלופה - שתיסע חצי ריקה חודשי-חודשיים לפני שאנשים ישמעו עליה וישתמשו בה, לא יקרה כלום.
לצפיה ב-'בנתיב המדובר יש תחלופה של רכבת'
בנתיב המדובר יש תחלופה של רכבת
01/09/2013 | 16:22
95
בנת"צ עצמו יסעו אומנם גם אוטובוסים, אבל יותר מוניות ורכבים עם נוסעים.

נכון שצריכים עוד קווי אוטובוס, אבל נת"צ דרוש גם לפני שמוסיפים אוטובוסים
לצפיה ב-'מחר אסע שם בבוקר (06:20) ואספר...'
מחר אסע שם בבוקר (06:20) ואספר...
01/09/2013 | 14:27
5
173
ואם ראיתי טוב מבעד המדבקות על השלט החדש מעל הנתיב השלישי, נראה כנתיב תחבורה ציבורית רק בשעות העומס ו +3 ברכב פרטי
לצפיה ב-'6:20 הוא עדיין נתיב רגיל'
6:20 הוא עדיין נתיב רגיל
01/09/2013 | 14:40
149
נתיב תחבורה ציבורית בין 6:30-9:30
לצפיה ב-'סיכום מנסיעה ראשונה בשעה 06:20 בנתיב החדש'
סיכום מנסיעה ראשונה בשעה 06:20 בנתיב החדש
02/09/2013 | 07:37
3
164
אז הנתיב לא כולל +3 אבל עד 06:30 ניתן לנסוע בו כרגיל - שזה מעולה.
הצלחתי לעבור את הקטע בין חולות לצומת חולון בצורה פנטסטית.

אבל... ופה כבר יש מחדל... החליטו לסיים את הנתיב החדש על הגשר של צומת חולון (במקביל לתחנת הרכבת) ושם יש ברדק אחד גדול!
לא מובן לי למה לא יכלו כבר להמשיך את הנתיב עוד איזה 200 מטר ושלב אותו עם הנתיב הקיים במקום...

וראיתי רק אוטובוס אחד של יונייטד נוסע בנתיב החדש, השאר פרייבטים שמנצלים את הדקות האחרונות של הנתיב...
לצפיה ב-'הנתיב הזה הוא מחדל שטוב היה לו לא היה קיים '
הנתיב הזה הוא מחדל שטוב היה לו לא היה קיים
02/09/2013 | 08:53
2
134
בכלל.

אין ב-כ-ל-ל אוטובוסים שנוסעים בו. מידי פעם מונית או שתיים. שומם כמו מדבר סהרה בצהריי היום מבחינת תחבורה ציבורית...
מה כן יש בו?
לא מעט מקומיים שמחליטים לנסוע בו לכמה מאות מטרים ואז מפחדים וחוזרים לנתיב הרגיל.
מה שיוצר המון פקקים לא נורמלים אפילו ביחס לפקקים הרגילים, שהם לא נורמלים לכשעצמם.
בכל הנתיב, לא רק בהשתלבות הסופית שהיא בכלל קטסטרופה.

בקיצור - לכל הפחות אחרי החגים תצא כתבה שמוציאה ובצדק שם רע מאוד לנתיב, ולא בצדק שם רע מאוד לנתיבי תחבורה ציבורית.
כי ככה זה כשבמחדל בלתי נתפס מפקיעים נתיבים מהציבור בשביל אוויר.
לצפיה ב-'הלוואי שכל ה"מחדלים" בארץ יהיו כאלה'
הלוואי שכל ה"מחדלים" בארץ יהיו כאלה
02/09/2013 | 09:21
1
116
נתיב מבורך, ומי שתקוע בפקק. שישקול תחלופה של תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'שאינה קשורה כלל ועיקר לנתיב הזה!'
שאינה קשורה כלל ועיקר לנתיב הזה!
02/09/2013 | 09:23
98
אני בעד נתיבי תחבורה ציבורית, ואם הייתה מסה קריטית של תחבורה ציבורית בנתיב הזה (ולא היה קו רכבתי מקביל שהקמתו עלתה מיליונים ותדירותו מדוללת לאין שיעור חדשות לבקרים) גם הייתי תומך בו.

המחדל הוא שלא יוקמו נתיבים נוספים בגלל זה.
לצפיה ב-'בינתיים לפי המצלמות אין שינוי...'
בינתיים לפי המצלמות אין שינוי...
02/09/2013 | 10:27
71
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 01/09 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 01/09
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2013 | 00:46
14
33

לצפיה ב-'הגעה לאוניברסיטת תל אביב'
הגעה לאוניברסיטת תל אביב
01/09/2013 | 18:11
8
46
ערב טוב,

מחר אני צריכה להגיע עד תשע בבוקר לכל היותר לאונבירסיטת תל אביב.
תחנת המוצא שלי תהיה כנראה מאוניברסיטת בר אילן לאוניברסיטת תל אביב.
הסתכלתי וראיתי שהאוטובוס עתיד לצאת מהתחנה בסביבות שבע ועשרים ובפעם הבאה אחרי כעשרים דקות,בשבע ארבעים.
רציתי לדעת מתי כדאי להעלות על אוטובוס על מנת להגיע בזמן?
נסעתי לפני כחודש בעשר בבוקר והגעתי אחרי שעה וקצת,האם לקחת את האוטבוס המוקדם יותר או המאוחר יותר?

תודה.
לצפיה ב-'האם את מתכוונת לקו 45? הוא לא מומלץ.'
האם את מתכוונת לקו 45? הוא לא מומלץ.
01/09/2013 | 18:47
7
41
אמנם הוא היחיד שמחבר בין האוניברסיטאות ללא החלפות, אבל הוא עושה סיבוב גדול בדרך.
תגיעי הרבה יותר מהר אם תיקחי אוטובוס מבר אילן לרכבת מרכז או לעזריאלי (למשל בקווים 56, 68, 70 - תלוי מאיפה בדיוק את יוצאת), ומרכבת מרכז או מעזריאלי תיקחי את הקווים 171, 271, 274, 45 - תלוי לאן בדיוק באוניברסיטה את רוצה להגיע.
לצפיה ב-'כן'
כן
01/09/2013 | 19:23
20
אני יודעת שמדובר בקו מסורבל וארוך אבל הוא הכי נוח לי...
יש לי אפשרות לקחת גם 68 או 56 אבל אף פעם לא לקחתי את שאר הקווים מרכבת מרכז ולא בא לי להסתבך.
בעקרון,אני צריכה להגיע לתחנה של הפקולטה להנדסה,אם אני לא טועה זו התחנה אחת לפני האחרונה של קו 45.
לצפיה ב-'אולי במקרה הזה עדיפה החלפה לקו 49'
אולי במקרה הזה עדיפה החלפה לקו 49
01/09/2013 | 19:24
5
29
למרות תדירות לא כל כך גבוהה של קו 49 למרות גודש התנועה בבוקר בכביש גהה, אולי עדיין קו 49 עדיף, במידה ומתואמים איתו.
גם בדרך ז'בוטינסקי ובדרך אלוף שדה-השלום-קפלן יש תנועה וכך גם בדרך נמיר לכיוון צפון.
נוסעים ב-68 או ב-70 משער אונו למחלף גהה או מהשער הסמוך לכביש 4 באותם קווים ביחד עם 164 ו-165.
יורדים במחלף גהה ומשם 49.
אפשרות אחרת היא קווי יוממים של "קווים", כמו 9X או 137. אולי אם מתואמים איתם, עדיף לחבור לקווים אלה ולהמשיך בנסיעה בהם.
לצפיה ב-'מה דעתכם על קו 55 ואז משם לקחת 45?'
מה דעתכם על קו 55 ואז משם לקחת 45?
01/09/2013 | 19:36
4
22
נניח לקחת 55 מקרית אונו ולרדת בכצנלסון בגבעתיים ומשם להמשיך עם קו 45?
אפשרי או גם מסורבל?

והמון תודה על העזרה.
לצפיה ב-'אם את נוסעת בקו 55 להמשיך לתל אביב מרכז'
אם את נוסעת בקו 55 להמשיך לתל אביב מרכז
01/09/2013 | 20:17
1
19
אם כבר את עלית על קו 55, לדעתי מוטב להמשיך לתל אביב מרכז/מסוף 2000.
משם קווים בתדירות גבוהה יותר, מאשר להמתין אך ורק ל-45 בגבעתיים.
אבל אינני בטוח לגמרי האם עצם האפשרות של קו 55 עדיפה. אני עד כדי כך לא מכיר טוב ומוטב לשאול את מי, שמכירים טוב יותר.
במידה ואת מגיעה מקרית אונו, ייתכן, שעדיפים קווים היוממים השונים של "קווים".
לצפיה ב-'ציר כצנלסון-ערבי נחל עמוס בבוקר מאוד'
ציר כצנלסון-ערבי נחל עמוס בבוקר מאוד
01/09/2013 | 20:42
19
במיוחד לאלו שנוסעים מערבה (לים, 55) או צפונה (45) כך שגם 45 ו-55 נתקעים בו. עם זאת, גם דרך השלום עמוסה בגלל שאין שם נת"צ ואפשר גם להיתקע שם בשעות האלו. אני רק מתריע שאם תעלי על 45 בכצנלסון, לא יודע אם יהיה מקום. (הקו אמנם לא מפוצץ כמו 55 כשהוא מגיע לכצנלסון או ערבי נחל, אבל הוא מספיק עמוס). אם את צריכה להגיע ב-9, ואת לוקחת 45 הייתי מציע לעלות על האוטובוס של 7:20.

חלופת 68/70 על ציר ז'בוטינסקי , עשויה להיות יותר יעילה כיוון שיש בז'בוטינסקי בר"ג/ב"ב , אבל יש מצב שיש בו עומס בקטעים מסויימים, אבל לדעתי זורם שם יותר. השאלה מה העומס בגהה.( אולי כדאי לרדת מהם בצומת בן גוריון/ז'בוטינסקי, לעלות על 40 עד תחנת הסיום , במסוף רכבת אוניברסיטה, ומשם לקחת כל אוטובוס שסובב באוניברסיטה - 7/45/49/289 )

בקיצור, שום אופציה לא להיט.
לצפיה ב-'נשמע שאת מסתבכת בכוונה. למה להיכנס לגבעתיים?'
נשמע שאת מסתבכת בכוונה. למה להיכנס לגבעתיים?
02/09/2013 | 08:39
7
לצפיה ב-'מה גם שמרכבת מרכז יש יותר קווים.'
מה גם שמרכבת מרכז יש יותר קווים.
02/09/2013 | 08:40
5
לצפיה ב-'יפו העתיקה'
יפו העתיקה
01/09/2013 | 18:49
4
32
ערב טוב אנשים!
רציתי לדעת איזה קו אוטובוס\ מונית שירות אני יכולה לקחת מתחנה מרכזית החדשה בתל אביב ליפו העתיקה?

תודה!
לצפיה ב-'מאיפה את מגיעה לתל אביב?'
מאיפה את מגיעה לתל אביב?
01/09/2013 | 19:05
3
30
יש סיכוי טוב שאין לך שום צורך לעבור בתחנה המרכזית. מה גם שזה מקום מאד לא נעים לשהות בו.

מתוך התחנה המרכזית יש קו 41 מקומה 7 של דן. אבל כאמור רוב הסיכויים שאין לך צורך בו, ויש קווים הרבה יותר תדירים ונוחים ממקומות אחרים בתל אביב והסביבה.
לצפיה ב-'מגיעה מקרית גת. אז סביר להניח שבטוח אצטרך'
מגיעה מקרית גת. אז סביר להניח שבטוח אצטרך
01/09/2013 | 19:15
2
35
לעבור בתחנה. נכון?
קו 41 זה הקו היחיד? מה התדירות שלו?

תודה רבה לך
לצפיה ב-'עדיף לקחת מקרית גת את 375 הישיר'
עדיף לקחת מקרית גת את 375 הישיר
01/09/2013 | 19:39
33
שמהיר הרבה יותר מ-369.
יורדים מ-375 בדרך בגין (תחנה שנייה בתל אביב), חוצים את הכביש ולוקחים את 40 או 240 התדירים והמהירים ליפו.

לצפיה ב-'כל 20-30 דקות'
כל 20-30 דקות
02/09/2013 | 19:55
2
לצפיה ב-'תחנת רכבת ראש העין'
תחנת רכבת ראש העין
31/08/2013 | 20:59
17
374
מה אתם אומרים על הפעלת קו נוסעים על מסילת ראש העין -לוד, דרך תחנת ראש העין דרום. קו כזה יכול לצאת מהוד השרון ופשוט לא לעבור בת"א ויכול לנסוע משם לכיוון אשקלון, באר שבע וירושלים. חבל שבנתיים אין שימוש של רכבות נוסעים במסילה ובתחנת הרכבת. מה דעתכם?
לצפיה ב-'קו כזה בתכנון כשתושלם המסילה המזרחית.'
קו כזה בתכנון כשתושלם המסילה המזרחית.
31/08/2013 | 23:25
16
172
לצפיה ב-'לא חייבם בהכרח לחכות להשלמת המסילה המזרחית'
לא חייבם בהכרח לחכות להשלמת המסילה המזרחית
31/08/2013 | 23:56
15
234
כדי להפעיל קו כזה. הרי מסילה קיימת בין ראש העין ולוד ולמעשה כבר היום אפשר להפעיל רכבות לכיוון לוד ודרומה ללא מעבר בת"א. השאלה היא, האם זה כדאי? אני חושב שאם השקיעו מיליונים לפני 13 שנים בשיפוץ המסילה ותחנת ראש העין זה די מטומטם שהיא עומדת ללא כל שימוש היום. ויכול להיות שאם יפעילו קו שיצא מהוד השרון דרך ראש העין אל אשקלון דרך לוד ורחובות זה יתפוס. מי יודע? אולי גם רכבות אל באר שבע. מדוע לא להפעיל רכבות פעמיים ביום לנתב"ג? מדוע לא להפעיל קו שיסע מצפון לדרום ויעקוף את ת"א?

כל הדברים האלה אפשריים מבחינת התשתית כי היא כבר קיימת. זה שלא עושים עם זה כלום זה נורא עצוב...
לצפיה ב-''
01/09/2013 | 00:15
27
לצפיה ב-'אי אפשר להפעיל קו מכל נקודה לכל נקודה'
אי אפשר להפעיל קו מכל נקודה לכל נקודה
01/09/2013 | 00:17
13
233
טוב, בעצם כן אפשר - אבל זה רק מסבך את הרשת מבחינה תפעולית ומוריד היעילות שלה, אחרי הכל אתה שולח פה רכבת ולא מיניבוס, במקום לפצל כמויות נוסעים על מספר קווים וחלופות עם תדירות נמוכה שגורמת לחוסר אטקרטיביות, צריך להשקיע משאבים בקווים תדירים יותר בעלי פוטנציאל נוסעים גדול ולהקל על החלפות.
לצפיה ב-'כן אבל'
כן אבל
01/09/2013 | 00:26
12
172
עדיין המצב הקיים הוא הזוי שיש תחנת רכבת שוממה. אני לא אומר עכשיו להפוך אותה לתחנה ראשית, אבל בטוח שיש ביקוש מסיום לנסיעות משם לא דרך ת"א. הרי בעבר רכבות מחיפה שנסעו דרומה היו עוברות דרך מסילת ראש העין -לוד. האם כל מי שנוסע מחיפה למודיעין או לבאר שבע היה רוצה לעבור דרך ציר איילון? דווקא מהלך כזה יכול לשרת לוגיסטית את רכבת ישראל בכך שהוא יוריד את העומס על מסילות איילון ובו זמנית ייתן מענה תחבורתי .
לצפיה ב-'נשאלת השאלה: עם איזה ציוד תפעיל הרכבת'
נשאלת השאלה: עם איזה ציוד תפעיל הרכבת
01/09/2013 | 09:16
4
172
קווים כאלה?
אם היה לרכבת עודף ציוד, היא הייתה קודם כל מתגברת את הקו הקיים לבאר שבע, הייתה מפרידה בין הקו הפרברי משה דיין - הוד השרון לקו לאשקלון, הייתה סוגרת חורים בקו לירושלים, הייתה מוסיפה את עכו ונהריה לקו הפרברי הצפוני ומפעילה אותו כל היום, הייתה מוסיפה רכבת רביעית בשעות העומס בקו הוד השרון - משה דיין וכד'.
בא נהיה ריאליים, לרכבות עוקפות תל אביב מהשרון או מהצפון לבאר שבע יש הצדקה רק בימי א', ה', ו'. לשאטל בין ראש העין או הוד השרון או הרצליה (דרך מסילת הירקון) ללוד ייתכן שיהיה ביקוש בשעות השיא גם בימים אחרים, אבל בשביל זה צריך ציוד.
נכון להיום, בשעות היום אפילו אין חיבור רכבתי בין לוד לנתב"ג.
לצפיה ב-'דבר אחד אני לא מבין'
דבר אחד אני לא מבין
01/09/2013 | 18:43
3
125
רכבת ישראל קונה כל הזמן ציוד חדש. כל הזמן נסגרים מכרזים של קרונות וקטרים. איך בסופו של יום לרכבת אין מספיק ציוד נייד כדי להפעיל את כל הקווים בצורה ראויה? אבל עדיין, אם משתמשים בציוד הקיים של הקווים הקיימים ופשוט מפצלים שלוחות אז עדיין אין בעיה לוגיסטית להפעיל רכבות במסלול הזה. אני חושב שזה יכול להיות רווח גדול לנוסעים שבאים מצפון, לעקוף את תחנות ת"א.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לעשות חשבון'
אתה מוזמן לעשות חשבון
01/09/2013 | 19:38
2
127
כמה קטרים וכמה קרונות נכנסו לשרות בתקופה המדוברת, כמה לעומת זאת הושבתו בגלל תאונות וכמה ק"מ מסילה נוספו לרשת.
לצפיה ב-'ומה עם קצת רזרבה?'
ומה עם קצת רזרבה?
01/09/2013 | 21:53
1
43
לצפיה ב-'כמובן. רזרבה תפעולית,'
כמובן. רזרבה תפעולית,
01/09/2013 | 22:31
81
נייד בטיפולים שוטפים וכו'.
לצפיה ב-'לגבי המצב הנתון של התחנה ושל המסילה'
לגבי המצב הנתון של התחנה ושל המסילה
01/09/2013 | 20:15
6
145
כנראה, שמראש לא היה צריך לחדש את תחנת ראש העין דרום.
התחנה פעלה למשך כשלוש שנים. בזמן, שהיא פעלה הבינו (במרכאות או בלי מרכאות), שיש המשך לקו לכיוון כפר סבא ושבגלל זה, צריך להקים את תחנת ראש העין צפון.
במקרה של נסיעות מכיוון חיפה למודיעין או לבאר שבע, אינני בטוח, שהנסיעה דרך המסילה המזרחית מקצרת, בהשוואה לנסיעה דרך תל אביב. אולי אפילו להיפך.
מסילת ראש העין-לוד קיימת עבור רכבות משא, רכבות נוסעים ריקות וציוד הנדסי. בשעות מאוחרות נסעו רכבות משא דרך תל אביב ולא דרך ראש העין. כך זה היה לפחות לפני מספר שנים, אלא אם דברים השתנו מאז. זה אולי יחזק את הטענה הלא-מספיק מבוססת שלי, שהנסיעה דרך המסילה המזרחית ארוכה, מאשר דרך תל אביב.
לגבי הורדת העומס על מסילת איילון - אכן בשביל זה נועדה המסילה המזרחית הקיימת. היא עבור רכבות משא, שבמהלך היום תיסענה דרך ראש העין ולא דרך איילון ותגרומנה להעלאת העומס, הקיים ממילא.
בעבר רכבות נוסעים מחיפה לירושלים נסעו דרך ראש העין, מן הסיבה הפשוטה, שלא הייתה מסילת איילון. לא היה חיבור ישיר בין תחנת תל אביב מרכז/סבידור לתחנת תל אביב-דרום הישנה. רק בשלהי 1992 או תחילת 1993 הייתה מסילת איילון.
כיום המסילה המזרחית בחלק נכבד משעות היום שוממת. יש לקוות, שעם התפתחות בתחום רכבות המשא, המצב ישתנה. גם בצפון יש יותר שימוש ולראשונה רכבות משא נוסעות צפונה מחיפה מרכז. בדף הזה של הפורום יש סקירה על הרחבת מסוף המטענים באשדוד. כך, שכנראה תהיינה יותר רכבות משא, שמטבע הדברים במהלך היום הנסיעה תהיה דרך המסילה המזרחית. אולי הדבר הזה ידחוף עם הזמן להמשך הפרויקט המסילה המזרחית. פרויקט הכולל בתוכו את הכפלת המסילה המזרחית הקיימת, הקמת הפרדות מפלסיות, יישור קטעים כמו אזור מזור (זו הייתה התכנית, אלא אם הדבר האחרון ישתנה מאז). לצד זה,הקמה מחדש של המסילה המזרחית לכיוון חדרה, שתהיה מסילה כפולה.
לצפיה ב-'אני כמעט בטוח'
אני כמעט בטוח
01/09/2013 | 20:47
5
91
שאם המסילה הייתה כפולה לכל אורכה היא אכן הייתה מקצרת את זמן הנסיעה, כמובן בתנאי שהיא תדלג על תחנות הירקון. אבל גם בלי האופציה הזו, אפשר להפעיל קו פרברי שיוצא מהוד השרון או אפילו מבנימינה אל רחובות, באר יעקב, או אשקלון. נניח שחלק מהרכבות בקו בנימינה -אשקלון היו נוסעות בציר הזה, האם לא היו משתמשים בו? אני חושב שדווקא קו פרברי אזורי יכול היה לתת מענה יפה לאזור.
לצפיה ב-'אולי כן ואולי לא'
אולי כן ואולי לא
01/09/2013 | 22:21
4
77
מבחינת קיצור זמני הנסיעה, אני לא בטוח לגמרי, שזמן הנסיעה יתקצר מכיוון חדרה לכיוון לוד, דרך המסילה המזרחית, בהשוואה למסילת איילון. גם אם יקצר, לא בטוח, שבהפרש גדול.
מבחינת קו מכיוון הוד השרון/כפר סבא לכיוון לוד, אולי כמות הנוסעים תהיה גבוהה באופן מפתיע ואולי לא. מה, שכן באופן יחסי יורדת הכדאיות לחלק הערים, כמו אזור אשדוד ואשקלון. לשם פועל הקו הקיים כפר סבא-ראשון לציון-מערב-אשקלון. זמן הנסיעה אמנם ארוך ומתבקש לקצר אותו. אולי בהמשך, זמן הנסיעה יהיה קצר יותר.
לצפיה ב-'חבל שהתחנה עומדת ללא שימוש'
חבל שהתחנה עומדת ללא שימוש
01/09/2013 | 22:59
3
75
לי אישית התחנה הייתה שימושית מפני שהיא ממוקמת צמוד לפארק אפק. ואני חושב שכמוני היו עוד הרבה מטיילים שהיו משתמשים בתחנה. מה גם, שהמיקום שלה קרוב יותר אל העיר ראש העין מאשר התחנה הצפונית. חבל שהיא לא פעילה אף פעם, לפחות בחגים ובחופשות זה היה יכול להיות טוב.
אגב, מעניין מי האנשים אשר משתמשים כיום בתחנה הצפונית וכמה מהם הם תושבי ראש העין?
לצפיה ב-'לדעתי נעשתה טעות. לגבי פארק אפק ויתר הדברים'
לדעתי נעשתה טעות. לגבי פארק אפק ויתר הדברים
01/09/2013 | 23:54
2
101
הייתה לדעתי טעות, שהשקיעו בתחנה הדרומית וששיפצו אותה מחדש. ההמשך היה סגירת התחנה.
זה דומה, במובן מסוים לתחנת בית יהושע. התחנה עברה שיפוץ. אולי בדיעבד היה מוטב לסגור ובמקומה להקים את "תחנת ספיר" בנתניה.

לגבי פארק אפק - גם התחנה הצפונית לא כל כך רחוקה מפארק אפק. אמנם לא צמודה, כמו התחנה הדרומית, אבל עדיין לא רחוקה. זה היה מתקבל על הדעת, לו היה שביל הולכי רגל ואופניים מסודר מתחנת ראש העין צפון לפארק אפק. אגב, לדעתי גם מתבקש שביל מסודר מתחנת סגולה לכיוון אזור כפר הבפטיסטים והסביבה למטיילים.
בתחנה הצפונית לא רק משתמשים תושבי ראש העין. משתמשים גם תושבי מרכז השומרון, כמו אריאל והסביבה. גם לתושבים של חלק מיישובי דרום השומרון (למשל מתן, ירחיב, נירית, אלישמע, חגור, נחשונים ועוד) יש שימוש בתחנת ראש העין צפון. גם אלעד קרובה לתחנה. בעבר היו קווי אוטובוס מאלעד לתחנת ראש העין צפון. אני לא בטוח האם היום הם עדיין קיימים.
לצפיה ב-'אתה מתכוון למערב השומרון?'
אתה מתכוון למערב השומרון?
02/09/2013 | 09:55
1
63
מדוע דרום? זה מזרח השרון או מערב השומרון.
לצפיה ב-'הישובים הללו הם במזרח השרון אבל נכללים במועצה'
הישובים הללו הם במזרח השרון אבל נכללים במועצה
02/09/2013 | 10:07
82
האזורית דרום השרון ולכן נקראים לעיתים יישובי דרום השרון (לא דרום השומרון).
לצפיה ב-'החזר כרטיס רכבת '
החזר כרטיס רכבת
31/08/2013 | 14:54
13
123
היי. מישהו יודע מה קורה במקרה שקניתי כרטיס הלוך-חזור אבל לא ניצלתי את החזור?
זה חזור ממקום שלא אגיע אליו לפחות שנה - לכן חשבתי לגשת בפעם הבאה שנאי נוסעת לקופה, ולהמיר אותו בכרטיס אחר.
זה אפשרי? למי צריך לפנות? או שלגשת לקופה יספיק?
לצפיה ב-'א. לכרטיס אין תוקף'
א. לכרטיס אין תוקף
31/08/2013 | 17:15
12
112
ב. אפשר לשלוח אותו לפנ"צ רכבת בדואר/להשאיר בעמדת מודיעין בת"א מרכז ואז תקבל החזר כספי יחסי על החלק שלא ניצלת. מה הכוונה יחסי=מורידים ממחיר הלוך ושוב את המחיר של צד אחד ואת מה שנשאר שולחים לך בצ'ק בדואר רשום.
בקופה אין אפשרות לעשות את זה אז חבל לבוא סתם.
לצפיה ב-'רק בת"א מרכז? '
רק בת"א מרכז?
31/08/2013 | 17:27
11
88
ואם אני לא תל-אביבית?
וברצינות - רק החזר יחסי? ורק בדואר?
אפילו בסופר אפשר לקבל החזר בקופה
תודה על המידע
לצפיה ב-'אכן כן, או ת"א או דואר או לשמור לשנה הבאה '
אכן כן, או ת"א או דואר או לשמור לשנה הבאה
31/08/2013 | 17:33
10
39
לצפיה ב-'חוצפה'
חוצפה
31/08/2013 | 17:58
9
73
מרגיז ממש.
אגב, לנצל את הכרטיס מתחנה אחרת - שדווקא עולה פחות כך שאני יוצאת מופסדת - אפשר?
לצפיה ב-'ומה שהכי מתסכל זה שאני ממש מחר בת"א-'
ומה שהכי מתסכל זה שאני ממש מחר בת"א-
31/08/2013 | 17:58
8
78
אבל לא מרכז
לצפיה ב-'בגדול אפשר לנסוע מתחנה אחרת '
בגדול אפשר לנסוע מתחנה אחרת
31/08/2013 | 18:04
7
37
לצפיה ב-'השערים האלה ייפתחו לי?'
השערים האלה ייפתחו לי?
31/08/2013 | 18:34
6
58
הם לא יזהו שזה לא כרטיס נכון?
לצפיה ב-'לא, תבקשי שיעבירו אןתך'
לא, תבקשי שיעבירו אןתך
31/08/2013 | 18:41
5
32
לצפיה ב-'וככה יסכימו להעביר אותי למרות שהכרטיס'
וככה יסכימו להעביר אותי למרות שהכרטיס
31/08/2013 | 18:44
4
53
לא מתאים?
סליחה על שאלות התם, ותודה על הסבלנות
לצפיה ב-'כן בדרך כלל מסכימים'
כן בדרך כלל מסכימים
31/08/2013 | 18:46
3
48
באיזה קו הכרטיס ומאיפה ולאן את רוצה  לעלות?
לצפיה ב-'הכרטיס הוא ממודיעין לחיפה.'
הכרטיס הוא ממודיעין לחיפה.
31/08/2013 | 20:10
2
57
רוצה לעלות בנתב"ג במקום (צריכה להיות שם מתישהו בקרוב, לצערי לא לרגל נסיעה לחו"ל, סתם סידורים).
הלוך חזור חיפה-מודיעין עלה לי 72, וחיפה-נתב"ג עולה 71.
לצפיה ב-'לא צריכה להיות שום בעיה'
לא צריכה להיות שום בעיה
31/08/2013 | 20:18
1
52
נסיעה טובה
לצפיה ב-'המון המון '
המון המון
31/08/2013 | 20:40
45
חסכת לי זמן בקופה מחר
לצפיה ב-'Подмосковные вечера או מנחה מוסקבאית'
Подмосковные вечера או מנחה מוסקבאית
31/08/2013 | 14:14
89
585
הכל התחיל מחלום שהתגלגל כאן על דפי הפורום לפני שנים ארוכות: לעשות את מסע הרכבת הגדול, המשך>>
הכל התחיל מחלום שהתגלגל כאן על דפי הפורום לפני שנים ארוכות: לעשות את מסע הרכבת הגדול,
לצפיה ב-'לואו-קוסט ברכבות מהירות מאוד'
לואו-קוסט ברכבות מהירות מאוד
31/08/2013 | 13:37
3
268
נתקלתי במקרה בתיאור השירות החדש (יחסית) והמסקרן שמציעה הרכבת הלאומית של צרפת, SNCF, בחלק מקווי ה-LGV (קווים למהירות גבוהה) - שמו של השירות TGV Ouigo, שכנראה מבוטא "ה-ז'ה-וה - וויגו" והרעיון שמאחוריו הוא למשוך עוד לקוחות לקווים אלו באמצעות חיקוי רעיון ה-'לואו-קוסט' של חברות התעופה - מחירים מוזלים מאוד בעבור הזמנה מראש בלבד, נוחות מופחתת ומסופים משניים בערים הגדולות.

השירות חדש יחסית, אבל SNCF כבר מתגאים בכך שרוב המשתמשים בו לא 'שנמכו' משירותי TGV רגילים אלא הם לקוחות חדשים.

כמובן שלא רלוונטי לארץ בעתיד הנראה לעין, מהמון סיבות, אבל עדיין מאוד מסקרן. מה דעתכם?

(דעתי, דרך אגב, היא שאלו רכבות ה-TGV הכי מכוערות שראיתי עד כה, ואני אומר זאת בתור אוהד מושבע של ה-TGV מילדות).
לצפיה ב-'דווקא רכבת יפה למדי - נכון, זו לא ה-TGV'
דווקא רכבת יפה למדי - נכון, זו לא ה-TGV
31/08/2013 | 16:10
134
הכתומה המקורית או הצהובה של הדואר, אבל אלו זוטות פעוטות.

מה בעצם השאלה לגבי השירות? זו כולה אותה הרכבת המהירה במחיר טיפה מוזל בהשוואה לתעריף המופקע של אותה הרכבת בדיוק בשירות "רגיל" וכל ההבדל בין זו לזו הוא קצת גמישות ברמת הנוחות (מי ישמע, ממש קרונות משא מעץ של מחלקה שלוש) ותחנות משניות, אם זה בכלל משנה. נו, אז? מה הסיפור הגדול?
לצפיה ב-'בבריטניה מנסים לדחוף את כל המערכת למודל הזה'
בבריטניה מנסים לדחוף את כל המערכת למודל הזה
31/08/2013 | 17:02
130
לדעתי יש בעייתיות מסויימת במודל של "רכבות כמטוסים" כי לא משנה מה ההנחה - התשלום הוא בגמישות ובידיעה שאם פיספסת אמצעי תחבורה תדיר יחסית הכרטיס שברשותך לא תקף לבא אחריו. מהסיבה הזו אינני משתמש בשירות כזה אלא בכרטיס ההנחה של "רשת דרום-מזרח" שממילא מקנה 33% הנחה מול המחיר הרגיל אך נותן גם גמישות.

אם ב TGV מבטיחים מושב שמור ונהוג שם שיש הקפדה על כך - אולי זה יעבוד, אך במערכת הבריטית בדרך כלל אין הקצאת מקומות (אחת התלונות הרווחות באשר למחירים הגבוהים היא ש"שילמנו £££ ואין איפה לשבת", אני בטוח שראית את זה בכל הקווים שסוקרו בסדרת ה Railways שעלתה לאחרונה ליוטיוב) ולכן אין יתרון לרכבת מסויימת.

בעידן הטיסות הזולות היתרון של הרכבת על המטוס בנסיעות לשעה-שעתיים הוא שהיא נוסעת ממרכז עירוני למרכז עירוני וחוסכת מהנוסע את הנסיעה לשדה התעופה ואת התורים הבטחוניים. כמו כן יש יתרון תדירות וגמישות עצום כי מטוסים בדרך כלל טסים לפי סדר של טיסה או שתיים ליום.
לצפיה ב-'נסענו ב-TGV עם כרטיס חופשי Eurail,'
נסענו ב-TGV עם כרטיס חופשי Eurail,
01/09/2013 | 10:44
64
ומעניין שבניגוד לחלק מהרכבות המהירות במדינות אחרות באירופה שדורשות תוספת תשלום נכבדת אפילו למחזיקי Eurail, דווקא ה-TGV כלול כמעט ללא תוספת תשלום (חובה לשלם על מקום שמור וזה עולה 3 יורו).
לצפיה ב-'הגיע הזמן להפעלת שעון סתיו ברכבות מוצ"ש'
הגיע הזמן להפעלת שעון סתיו ברכבות מוצ"ש
31/08/2013 | 11:30
7
352
באפריל האחרון הרכבת פרסמה לו"ז חדש שהבשורה בו לפי הדוברות היא שיפור השירות בשישי אחה"צ ובמוצ"ש. בשישי אכן חלו שיפורים אך במוצ"ש שיפור השירות מינורי ובפרט כשנותרנו עם שתי פאזות בלבד - שעון קיץ ושעון חורף. תחילת שירות לקראת 21:00 היא הגיונית בסוף יוני וראשית יולי כאשר השבת יוצאת  בסביבות - 20:30 אך ככל שמתרחקים לעבר הסתיו הימים מתקצרים במהירות השבת מקדימה לצאת וכך גם האוטובוסים ואילו הרכבת ממשיכה לחדש את השירות בערך באותו זמן. לכן מבחינת משתמשי התח"צ האטרקטיביות שלה הולכת ופוחתת עם ההתרחקות משיא הקיץ.
השנה הוחלט להאריך את שעון הקיץ עד סוף אוקטובר. משמעות הדבר היא שהשבת האחרונה בשעון הקיץ ב-26.10 תצא בשעה 18:35, שעה זהה לזו בה יוצאת השבת האחרונה של שעון החורף במרץ (ראו זמני יציאת השבת המעודכנים לחוק שעון הקיץ החדש כאן).   
כלומר המשך הפעלת לו"ז קיץ עד ההזזה לשעון החורף יגרום לכך שתחילת השירות  תהיה למעלה משעתיים לאחר צאת השבת או נגזרת אחרת של כך היא שכבר ניתן יהיה להפעיל  את לו"ז שעון החורף מבלי לחלל את השבת כבר בשבת האחרונה של שעון הקיץ.
אם עד כה הרכבת פעלה בשתי פאזות שנבדלות ביניהן בשעתיים הבדל (תחילת שירות לקראת 19:00 בחורף ולקראת 21:00 בקיץ) מומלץ לעבור בשלב ראשון וללא כאב ראש רב ומהפיכה לארבעה מועדים של תחילת שירות.
קיץ: מהמעבר לשעון קיץ עד סוף אוגוסט - לו"ז זהה ללו"ז שעון הקיץ הנוכחי (תחילת שירות לקראת 21:00).
סתיו: ספטמבר-אוקטובר - לו"ז ביניים המתחיל שעה לפני לו"ז שעון הקיץ הנוכחי (תחילת שירות לקראת 20:00).
ראשית חורף: נובמבר-מחצית ראשונה של ינואר לו"ז המתחיל שעה לפני לו"ז שעון החורף הנוכחי (תחילת שירות לקראת 18:00).
חורף- אביב: מחצית שניה של ינואר עד ההזזה לשעון קיץ. לו"ז זהה ללו"ז הנוכחי של שעון החורף (תחילת שירות לקראת 19:00).
את המועדים קבעתי לפי השיטה הבאה: לו"ז שעון הקיץ הנוכחי מותאם לשבת המאוחרת ביותר שיוצאת ב-20:35 ולכן בכל פעם שזמני יציאת השבת חצו את הסף XX:35 הקדמתי או איחרתי שעה.
לצפיה ב-'הגיוני מדי - אין סיכוי שיעשו את זה'
הגיוני מדי - אין סיכוי שיעשו את זה
31/08/2013 | 11:47
6
106
לצפיה ב-' ברכבת ישראל לא חושבים בהיגיון'
ברכבת ישראל לא חושבים בהיגיון
01/09/2013 | 05:45
1
137
מהסיבה הפשוטה שלכל מקבלי ההחלטות ברכבת יש פנסיה מטורפת לכל החיים....

אז למה בכלל לחשוב אם אפשר להעביר את יום העבודה במסעדות גורמה ובבתי קפה ? (כך בכל אופן זה נראה, כנ"ל גם לגבי משרד התחבורה).

לצפיה ב-'לא יקרה'
לא יקרה
01/09/2013 | 14:56
82
כדי שהשינוי הזה יקרה, זה חייב לעבור דרך משרד התחבורה (מערכת הרישוי)
לצפיה ב-''
01/09/2013 | 21:43
3
11
לצפיה ב-'בכל זאת קשה להאמין שישארו עם לו"ז שעון הקיץ'
בכל זאת קשה להאמין שישארו עם לו"ז שעון הקיץ
01/09/2013 | 23:02
2
67
עד סוף אוקטובר. כדאי לשים לב שגם ביום שישי הלו"ז מתחיל להיות גבולי כאשר ביום שישי האחרון להפעלת שעון הקיץ השבת נכנסת סביב 17:30 והרכבות מסיימות לפעול כמעט באותו זמן.
לצפיה ב-'חוששני שפשוט יעבירו ללוז שעון חורף'
חוששני שפשוט יעבירו ללוז שעון חורף
01/09/2013 | 23:09
62
בלי זמני ביניים.
לצפיה ב-'מי יודע, אולי בכל זאת ייכנס להם שכל...'
מי יודע, אולי בכל זאת ייכנס להם שכל...
01/09/2013 | 23:24
22
לצפיה ב-'תחזית תנועה/פקקים - איילון ועוד'
תחזית תנועה/פקקים - איילון ועוד
31/08/2013 | 11:41
2
184
אמנם הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בכל זאת: האם התקיים כאן דיון לגבי איך תיראה התנועה על הכבישים בעתיד, למשל עוד עשור?
דוגמא: בעקבות פתיחת איילון עד 531, העומס יירד קצת מכביש החוף כי הרבה ייסעו באיילון עד 531 ואז יחתכו ל-4 או 6. מעט אחר כך יחובר איילון לכביש החוף באזור שפיים. לדעתי מה שיקרה הוא שבכביש החוף בין גלילות לשפיים התנועה תרד והוא ייהפך לסוג של כביש מקומי שמיועד בעיקר לעובדים/גרים בהרצליה, וכן למי שמגיע מצפון לכביש 5 כי אין פניה מאיילון לכביש 5 מזרח. כמעט כל מי שיסע מהצפון לתל אביב או לדרום יעלה על איילון באזור שפיים, והוא יהיה הציר המרכזי. יש לקוות שהעליה אליו תהיה טובה מהעליה לכביש 5 במחלף גלילות - סביר שכן כי זה יהיה אלכסוני ולא 90 מעלות כמו עכשיו. בכיוון ההפוך יש לקוות שנתיב החיבור מאיילון לכביש החוף יהיה ארוך מאוד, אחרת יהיו פקקים בחיבור. לדעתי יש ליצור נתיב רביעי בין החיבור (כאמור באזור שפיים) עד אחרי וינגייט, שם כבר יש נתיב רביעי.
כעת אין הרבה תנועה באיילון מצפון לגלילות - משמש בעיקר את תושבי ועובדי רעננה והרצליה. כאמור, ייהפך לציר מרכזי מכביש החוף, כך שסביר שתוך כמה זמן שני הנתיבים שיש עכשיו לא יספיקו. אני צופה שבבוקר הפקק יתחיל כבר מהסירה או מאזור גשר זאבי. יש לזכור כי בשנים הקרובות יאוכלסו בנתניה וחדרה עשרות אלפי יחידות דיור, כך שיהיה עומס רב בציר צפון דרום. כבר עכשיו ראינו שאפילו באוגוסט כביש החוף היה עמוס צפונה בשעות אחה"צ.
אשמח לשמוע תגובות לתחזית זו וכן תחזיות לגבי הצפוי במקומות נוספים.
לצפיה ב-'השפעות נוספות שלא ציינת:'
השפעות נוספות שלא ציינת:
31/08/2013 | 12:14
1
124
1. העומס על כביש 4 יירד כי לתושבי רעננה, כפר סבא, השרון המזרחי ויישובי השרון לאורך כביש 4 מצפון לרעננה תהיה אלטרנטיבה לקטע של כביש 4 מדרום לצומת רעננה ולכביש 5 והרבה יעברו ליסוע דרך 531 ואיילון. גם התנועה לכיוון צפון (לכיוון נתניה, חדרה, חיפה) מאזור כפר סבא רעננה, תתחלק בין כביש 4 לכבישים 2+20+531.
2. במקביל לכביש 531 תהיה גם מסילת ברזל וחלק מהנוסעים היום ברכב מערי השרון לתל אביב או להרצליה יעברו לרכבת.
3. בנוסף לפרויקט 531 מתבצעים באזור השרון פרויקטים נוספים שישפיעו על התנועה בכבישים 2, 4 ו-6. אחד מהם זה פרויקט מחלף דרור שיקל על העומסים בכביש 4. פרויקט אחר זה כביש 9 שיעביר תנועה בין כבישי האורך (בהתאם לנקודות המוצא והיעד) ויקל על כבישי רוחב אחרים, כמו כביש 65, כביש 57 ואפילו כבישי רוחב דרומיים יותר כמו כביש 5.
באופן כללי, כאשר יש יותר אלטרנטיבות, העומסים מתחלקים בין האלטרנטיבות.
לצפיה ב-'נכון,531 יהפוך לדרך העיקרית לישובי דרום השרון'
נכון,531 יהפוך לדרך העיקרית לישובי דרום השרון
31/08/2013 | 12:28
112
ו-5 יישאר לשמש את תושבי פתח תקוה, ראש העין, שטחים וכו'.
מקווה שאכן מסילות הברזל יזכו להצלחה גדולה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה