לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-' עלו ברשת '
עלו ברשת
21/06/2012 | 23:10
62
86
המשך>>
לצפיה ב-'שאלה לגבי האיפה בוס'
שאלה לגבי האיפה בוס
21/06/2012 | 22:47
4
212
בבמזל טוב נפטרתי מהנוקיה 6300 הישן ורכשתי לפני שבוע S2 והתחלתי להנות מאפליקציית איפה בוס.

מה שמפריע לי באפליקציה שהיא אומרת ההיכן לרדת כאשר האוטובוס הגיע לתחנה או אף עזב אותה.

אהבתי אבל את הזמנים המדוייקים שמה שמראה האפליקציה עם הגעת האוטובוס לתחנות משניות.

היום נסעתי עם 172 מחולון לסנטר עם האפליקציה, מקליט KML, וWAZE עם קולו של יובל סומו.

מצרף לכם את הKMZ וניתן לראות כמה חשובות הנגזרות של המיקום (המהירות) וכמות הלווינים שהמכשיר קולט לצורך הדיוק שקיים יפה בחולון ולא בת"א.
לצפיה ב-'קובץ הKMZ....'
קובץ הKMZ....
21/06/2012 | 22:48
3
101
לצפיה ב-'היכן מסתתרת השאלה?'
היכן מסתתרת השאלה?
21/06/2012 | 23:23
2
35
לצפיה ב-'אין שאלה רק הבעיה היא שאפשר לפספס את התחנה כי'
אין שאלה רק הבעיה היא שאפשר לפספס את התחנה כי
22/06/2012 | 00:04
1
82
ההודעה היא בתחנה עצמה ולא לפני
לצפיה ב-'יש בפייסבוק דף לאפליקציה'
יש בפייסבוק דף לאפליקציה
22/06/2012 | 11:48
52
והמפתח עונה שם על שאלות. https://www.facebook.com/efobus
לצפיה ב-'השוואה להגעה לבאר שבע (קו 380 מול רכבת)'
השוואה להגעה לבאר שבע (קו 380 מול רכבת)
21/06/2012 | 17:28
31
1094
1. חמישי בבוקר. יציאה ב-07:30 בקו 380 "מטרופולין" ממסוף 2000 לבאר שבע.
שעת הגעה: 08:55. זמן הגעה של כ 1:25 שעות.
התנועה לא הייתה הכי פנויה. היו קטעים בכביש 6, שהתנועה לא זרמה לחלוטין, לרבות קטע הנסיעה האחרון.
בהמשך כביש 40 התנועה הייתה צפופה יותר. לרבות אזור צומת להבים. מצב תנועה, אשר החמיר, ככל שמתקרבים לבאר שבע.
בסופו של דבר הגעתי לתחנה המרכזית מספר דקות לפני 08:55.

האוטובוס היה וולוו B7R - דומה לאוטובוסים, הפועלים באשכול השרון [דומה לאותו 149, שנסעתי בו קודם לכן מכפר סבא למסוף 2000]. אם ראיתי נכון, הייתה לו גם מכונת כרטוס דומה (מכונה של "רב קו").
בדרום ראיתי גם B7R חדשים יותר עם סיומת 78 בלוחית הרישוי עם טאסות בגלגלים. מזכירים את אלה, הפועלים בקו 249 החדש. כנראה הוזמנו נוספים בדרום, או שמא הסידורים הם של 249 ושל קווי הדרום.

2. ראשון בבוקר. יציאה ב-07:09 מתנת תל אביב מרכז לבאר שבע.
למעשה נסעתי קודם לכן ברכבת מכפר סבא.
הרכבת הגיעה באיחור מה של מספר דקות לרציפים. היא הייתה אמורה להגיע ב-08:38 לבאר שבע מרכז. בפועל הרכבת הגיעה ב-08:55. איחור של כ-17 דקות.
הנסיעה עצמה הייתה בקרונות בשמם העממי "מו-דו" (לא הקרונות החדשים, אבל קרונות חד-קומתיים ישנים, בהשוואה ל"סימנס"). לדעתי נוחים בסך הכל לנסיעה, לנוכח המצב הקיים, שהIC3 כבר לא במיטב ושאין קרונועים חדשים יותר.
לצפיה ב-'תודה על הסיקור הקצרצר אך הממצה ושאלה'
תודה על הסיקור הקצרצר אך הממצה ושאלה
21/06/2012 | 19:47
1
177
לי אליך, אתה יודע מה היתה הסיבה, לכל הרוחות/למען השם, של איחור הרכבת לבאר שבע?
הרי אמרת שמת"א היא יצאה באיחור קל בלבד. יש כבר מסילה כפולה כל הדרך מת"א ועד לב"ש
אז מדוע היא אחרה ביותר מ-5 דקות (שזה היה, בערך, האיחור שלה בהגעה לת"א מחיפה/נהריה)?

יחסית לימי ראשון של פעם, איחור של 17 דקות הוא סביר יחסית.

דרך אגב, האם הרכבת של יום א' בה נסעת מכפ"ס לת"א דייקה (או פחות מ-5 דקות איחור שמבחינתי זה נחשב לדייק)?
לצפיה ב-'השאלות טובות, קובי'
השאלות טובות, קובי
21/06/2012 | 20:51
112
ימי ראשון של כיום, שונים מאלה של פעם. עם הסעות התגבור השונות באוטובוסים עבור "רכבת ישראל", עומס הנוסעים ברכבת ירד בעומס ניכר.
אין לי תשובה לגבי האיחור. למען האמת לא בדקתי בתחנות השונות (לוד, קרית גת וכו') האם הרכבת עצרה בזמן או לא. שאלתך, קובי טובה. לצערי אין לי תשובה וגם אני די תוהה מדוע זה היה כך.

הרכבת מכפר סבא (06:25 מנורדאו, בה עליתי. דקותיים לפני כן מסוקולוב) הגיעה במספר קטן של דקות איחור - פחות מחמש דקות.
לצפיה ב-'שעה ו-25 דקות בקו 380 זה זמן רע.'
שעה ו-25 דקות בקו 380 זה זמן רע.
21/06/2012 | 20:09
9
190
אבל את הפקקים מצומת בית קמה ודרומה אין דרך לעקוף.
עם זאת, כמו שראית עדיין האוטובוס היה יותר מהיר מהרכבת. אבל זה צפוי להשתנות בקרוב.
לגבי ה-B7R, גם לאשכול הנגב הגיעו כמה חדשים עם סיומת 78.
עד כמה שידוע לי, אין סידורים משותפים לאשכול הנגב ואשכול השרון, אבל יש אוטובוסים של אשכול השרון שמתגברים את 370 ו-380 בימי ראשון וחמישי.
לצפיה ב-'מבחינתי זמן הנסיעה היה טוב'
מבחינתי זמן הנסיעה היה טוב
21/06/2012 | 20:53
3
104
כיוון, שהיה די עמוס בכבישים במהלך הנסיעה, זמן הנסיעה מבחינתי היה לא רע.
תודה על יתר המידע. כנראה אותו אוטובוס הוא מאשכול השרון ותגבר באותו יום חמישי את אשכול הדרום.
לצפיה ב-'לא סביר. גם לאשכול הדרום יש הרבה B7R.'
לא סביר. גם לאשכול הדרום יש הרבה B7R.
21/06/2012 | 20:58
2
79
הנסיעות של הבוקר לכיוון באר שבע הן בסידורים קבועים של אשכול הדרום, למעט יום ראשון.
לצפיה ב-'כתבתי בגלל מכונת הכרטוס, שראיתי'
כתבתי בגלל מכונת הכרטוס, שראיתי
21/06/2012 | 21:00
1
52
מכונה, שנראית דומה לשרון עם ה"רב קו".
לצפיה ב-'המכשיר קיים כבר מזמן בכל המכונות של מטרופולין'
המכשיר קיים כבר מזמן בכל המכונות של מטרופולין
21/06/2012 | 21:09
35
לצפיה ב-'סתם שאלה מהותית לי אליך רתם'
סתם שאלה מהותית לי אליך רתם
21/06/2012 | 20:56
4
103
האם כשהרכבת לבאר שבע מת"א אכן תקח 50 עד 55 דקות, האם אתה בשרשורי ההכוונה למי שישאל איך מגיעים, נניח מר"ג או מב"ב, לב"ש
תמליץ על הרכבת או לא?
לצפיה ב-'בהחלט אמליץ על הרכבת אך גם על 370/380.'
בהחלט אמליץ על הרכבת אך גם על 370/380.
21/06/2012 | 21:08
3
105
שכן לאוטובוס עדיין יהיה את יתרון המחיר.
כיום יש לאוטובוס בקטע הזה גם את יתרון המהירות שהוא הפרמטר החשוב ביותר בעיני. ברגע שהרכבת תחזיק ביתרון הזה, אמליץ עליה כאופציה ראשונה.
בהכוונות מתל אביב לחיפה אני ממליץ רק על הרכבת שכן לדעתי לאוטובוס אין שום יתרון בקטע הזה (הפרש המחירים זניח ורכבת הרבה יותר מהירה). לעומת זאת בהכוונות מתל אביב לאשדוד ואשקלון, אני לא ממליץ כלל על הרכבת כי כיום אין לה שום יתרון.
לצפיה ב-'השאלה היא אם יהיה כאן את סימפטום '
השאלה היא אם יהיה כאן את סימפטום
23/06/2012 | 12:52
2
46
חיפה...   שמחיר הנסיעה ברכבת  אט אט ישתווה למחחיר הנסיעה באוטובוס..    (ד"א איך היה התהליך עם הכפלת המסילה לחיפה ויציאה של יותר מרכבת אחת לחיפה)
לצפיה ב-'לחיפה המחיר תמיד היה דומה. לא כך המצב פה.'
לחיפה המחיר תמיד היה דומה. לא כך המצב פה.
23/06/2012 | 13:34
1
41
אם אני זוכר טוב, לפני שדרוג קו תל אביב-חיפה, מחיר הנסיעה באגד וברכבת מתל אביב לחיפה היה מחיר זהה.
לצפיה ב-'אכן מחיר זהה, זכור לי העניין.'
אכן מחיר זהה, זכור לי העניין.
23/06/2012 | 13:48
37
המחיר בימים ההם בין אגד לרכבת היו לרוב עד הפרש של שקל ליקר יותר ברכבת.
לצפיה ב-'יתכן ו-380 מגיע מהר יותר בכיוון השני ? ...'
יתכן ו-380 מגיע מהר יותר בכיוון השני ? ...
21/06/2012 | 21:04
18
225
כוונתי בנסיעת בוקר בשעות העומס מב"ש לת"א .
היו מספר פעמים שנסעתי בשעות העומס מב"ש לת"א
וזכורה לי נסיעה של שעה ורבע , כעת מה שאני לא בטוח
בו הוא האם הזמן היה של 370 או 380 כי נסעתי בשניהם בשעות
העומס בכניסה לת"א בבוקר .

תודה אורי על הסקירה
לצפיה ב-'שעה ורבע זה הזמן הרגיל בשני הכיוונים.'
שעה ורבע זה הזמן הרגיל בשני הכיוונים.
21/06/2012 | 21:13
6
51
לצפיה ב-'מלבד ימי חמישי בכיוון ב"ש ?'
מלבד ימי חמישי בכיוון ב"ש ?
21/06/2012 | 21:39
5
31
לצפיה ב-'יש שעות שבהן יש עומס והנסיעה לוקחת יותר זמן.'
יש שעות שבהן יש עומס והנסיעה לוקחת יותר זמן.
22/06/2012 | 00:50
4
60
בבוקר לכיוון באר שבע יום חמישי לא שונה מימים אחרים.
לצפיה ב-'ד"א כמה זמן מהכניסה לב"ש עד למרכזית...'
ד"א כמה זמן מהכניסה לב"ש עד למרכזית...
22/06/2012 | 10:32
3
43
כלומר כמה זמן לוקח לאוטובוס לאחר שעבר את הרמזור בכניסה לב"ש
[ליד גשר יצחק רגר] ועד שהוא עוצר בתחנה המרכזית בשעות
הבוקר העמוסות 07:30-08:00 ?

לצפיה ב-'אני מניח שלא יותר מ15 דקות.'
אני מניח שלא יותר מ15 דקות.
22/06/2012 | 10:57
2
38
העומס בבאר שבע הוא לא על רגר, אלא על דרכי הגישה לרגר.

מהפעמים שאני ער בשעות האלו, אני רואה את רגר רגוע למדיי ושהתנועה זורמת בו כיאה לגל הירוק.
לצפיה ב-'15 דקות זה בהגזמה. לרוב זה פחות.'
15 דקות זה בהגזמה. לרוב זה פחות.
22/06/2012 | 12:11
18
לצפיה ב-'העומס בב"ש הוא על רגר מהכניסה ועד ל...'
העומס בב"ש הוא על רגר מהכניסה ועד ל...
22/06/2012 | 14:34
31
פנייה ימינה לכיוון מרכז גילת .
אני דרך קבע מתהלך ער רגר בכניסה ואני רואה את העומס בבוקר .

אני מדבר על 07:30-08:00 פלוס מינוס.
לצפיה ב-'בבקרים ובמיוחד ביום ראשון בין דבירה ללהבים'
בבקרים ובמיוחד ביום ראשון בין דבירה ללהבים
21/06/2012 | 22:30
10
85
פקוק. בימי ראשון הפקק מתחיל ממש מעט אחרי דבירה (בכיוון הנסיעה דרומה) ועד צומת להבים.

באיילון התנועה לפחות זזה, גם אם סביב ה30 קמ"ש ומדובר בסך הכל כמה קילומטרים בודדים. בין דבירה ללהבים, התנועה פשוט עומדת וזזה בכל תחלופת רמזור. בדיוק כמו הפקק בימי חמישי מגורל ועד להבים.
לצפיה ב-'ניתקלתי גם ברמזור קצר בצומת להבים בצהריים...'
ניתקלתי גם ברמזור קצר בצומת להבים בצהריים...
22/06/2012 | 10:25
9
56
מכיוון ב"ש בין צומת גורל לצומת להבים .
הרמזור קצר ויש פקק בגלל הרמזור הקצר של הפנייה שמאלה .
אני לא יודע עד כמה זה משפיע על שני הנתיבים ישר .
נכון כשנכנסים לאיילון אמנם יש עומס אבל התנועה זזה, חבל שאין
נת"צ מיד לאחר שמסתיים קטע כביש המהיר.אגרה בכניסה לת"א.
לצפיה ב-'נת"צ בשביל 3-4 קווי אוטובוס?'
נת"צ בשביל 3-4 קווי אוטובוס?
22/06/2012 | 10:30
4
42
ונשים בצד את אלו שכבר יורדים בלה גארדיה.

אתה נשאר עם 280/380/480 ו270 וזהו. בשביל ארבעת אלו להקים נת"צ, זה קצת מוגזם.
לצפיה ב-'לא ידעתי כמה קווים ממשיכים לארלוזרוב...'
לא ידעתי כמה קווים ממשיכים לארלוזרוב...
22/06/2012 | 10:46
3
40
יגיע הרגע שהתנועה לא תזחול כמו עכשיו אלה תעמוד , כיצד
אפשר להקל על קווים אלו ?
לצפיה ב-'הרגע כבר כאן, ימי חמישי.'
הרגע כבר כאן, ימי חמישי.
22/06/2012 | 10:56
2
41
והרגע הזה נמצא כאן כמה שנים נחמדות.

270 פועל רק בבוקר ויורד בהשלום.

280/380/480 יורדים בארלוזורוב ושכחתי מ281 שיורד בהשלום.

איילון צפונה לא עמוס כל כך בקטע שבין קיבוץ גלויות לארלוזורוב. לעומת זאת בכיוון ההפוך יש עומסים כבדים ביום חמישי עד כדי עמידה במקום. הסיבה היא שהמון כלי רכב מצטרפים לאיילון בנקודות דרומיות יותר ויותר וכך התנועה לא ממש זזה. בנסיעה לכיוון צפון, זה פחות קיים משום מה.

עד אז תהיה רכבת מהירה בין ירושלים לת"א שלטעמי תהרוג את 405 ו480. הרכבת מבאר שבע אומנם לא תהרוג את 380 והרכבת מאשדוד גם לא תהרוג את 280/281, אז שניהם יישארו והתדירות של שניהם גם ככה לא הכי גבוה שזה יצדיק נת"צ.

איך מקלים על הקווים האלו? שאלה טובה, אבל תחשוב על זה שרק הפקעת נתיב בעבור נת"צ, תגרום לעומסים סופר גבוהים ו280/281 שנוסעים את כל הדרך ממחלף חולות (הם לא נוסעים על הנתיב המהיר), ייאלצו לסבול וואחד פקק...

דר"א שכחתי גם את 140 דן שנוסע על איילון מבת ים ועד השלום. גם הוא ייאלץ לסבול וואחד פקק...

אם כבר לטעמי נתיב מהיר נוסף באיילון עם חניון גדול ושירותי שאטלים, יעשה את העבודה יופי. הבעיה היא שנתיבי איילון אינם רק בעבור הגעה לגוש דן, אלא משמשים לנסיעה צפונה ודרומה ואלו שישתמשו בכביש בעבור נסיעה שכזאת, ייאלצו להיתקע זמן רב בפקקים.
לצפיה ב-'אתה מתכוון ש- 380 עומד בכניסה לת"א ....'
אתה מתכוון ש- 380 עומד בכניסה לת"א ....
22/06/2012 | 14:22
1
55
מייד אחרי שהוא יורד והנתיב המהיר ?
האם קיבוץ גלויות זו הנקודה בה מסתיים הנתיב המהיר ?
לדעתי הרכבת לא תהרוג את קווים 370+370 כל עוד המחיר ישאר כפי שהו .
לצפיה ב-'כן.'
כן.
22/06/2012 | 21:43
9
לצפיה ב-'אולי באמצעות המסלול בשלום-קפלן'
אולי באמצעות המסלול בשלום-קפלן
22/06/2012 | 11:23
3
47
אמור להיות נת"צ או מת"צ לאורך דרך אלוף שדה-השלום-קפלן.
כיום נוסעים שם קווים שונים, כמו 140 וכמו 270 וכן 281 וחלופות של 480.
כאשר יגיע הרגע המיוחל של נת"צ זה, אולי יהיה כדאי להעביר את כל נסיעות 370/380 (וגם 405/480) דרך השלום. בתקווה שגם יהיה נתיב כניסה למחלף השלום לאוטובוסים בלבד.
לצפיה ב-'דרך השלום הכוונה עלייה ימינה במגדלי עזריאלי?'
דרך השלום הכוונה עלייה ימינה במגדלי עזריאלי?
22/06/2012 | 14:45
2
16
לצפיה ב-'אכן, משה'
אכן, משה
22/06/2012 | 15:00
1
5
לצפיה ב-'אורי'
אורי
22/06/2012 | 15:12
6
לצפיה ב-'הלורד נוסע באוטובוס (2)'
הלורד נוסע באוטובוס (2)
21/06/2012 | 13:57
3
282
למה (2)? כי בבלוג הישן שלי הזכור לטוב כבר כתבתי על אותה נסיעה בדיוק לפני כמה שנים.
אז בבוקר המהביל נאלצתי לנסוע באוטובוס,קומבינה עם הבת שלי ושלושה כלי רכב (חדשים...) שהשאירה אותי בלי רכב...
ראיתי באינטרנט (וכאן יש לציין שהאתר של אגד שמתעסק עם הלו"ז הוא עמוס, מבולגן ובלתי ידידותי בעליל) שיש אוטובוס 572 מהתחנה ליד הבית בשעה חמישה לתשע בערך..
האוטובוס "כמובן" איחר באיזה 10 דקות וזה נתן לי קצת להתרשם מההתקדמות בתח"ץ בכל הנוגע לתחנה.
דבר ראשון וחמוד שהפתיעה אותי היה מדף ספרים להחלפה. אינני יודע אם זאת יוזמה של עירית רעננה או לא אבל שמחתי, למרות שהספרים היו באנגלית והתעסקו במדעי המחשב...
(המשך בפוסט הבא)
לצפיה ב-'המשך עלילותיו של הלורד בכרכרה מהמאה ה 19'
המשך עלילותיו של הלורד בכרכרה מהמאה ה 19
21/06/2012 | 14:03
201
דבר שני ולא חמוד היתה ההתיחסות של מטרופולין לעומת אגד בכל הנוגע ל"קבלת" הלקוחות בתחנה שמשרתת את שתי החברות.
מטרופולין פשוט שולטת. לו"ז מסודר, שלט מאיר עיניים על דרכי ההתקשרות, שלל ברקודים לאפליקציות שונות ומשונות וכמובן האוטובוסים שעוברים, נקיים, מצוחצחים, עם אינטרנט אלחוטי, רמקול באוטובוס שמודיע לעומדים בתחנה על הקו והיעד ומה לא.
ואגד? נאדא. פרט למספר הקו אין כלום. אין לו"ז, אין ברקוד, אין התיחסות. שימו לב בתמונה לא רק לשלט של מטרופולין עם מספר תחנה ומספר טלפון בגודל "מגה בול" אלא גם למספר הקו של אגד לבית העלמין. למיטב ידיעתי האוטובוס נוסע לשם  בתדירות סופר נמוכה. ומה תעשה סבתא פרומה שאין לה אינטרנט אבל יש לה את סבא זלמן בבית הקברות? תתיבש? כי גם אם היה לה נייד (כזה מוטורולה פולד בן 10 שנים) לא היה לה למי לפנית.  אם זה היה מטרופולין היא היתה יכולה לדעת.
ואז בא האוטובוס. קצת פתטי  להכנס למרצדס 405 מיושן, רועש, עם מושבים דהויים וגב המשענת חרוט ומקולף, וזה מיד אחרי שראיתי את מקבילו בקו 29, נקי, מצוחצח, מאובזר עם כל הפירוטכניקה של ההכרזות.
נו אז?
אגד לא מסתדרת עם כך שיש תחרות?
לצפיה ב-'תודה בני על השיתוף ברשמך. התייחסות לדברים'
תודה בני על השיתוף ברשמך. התייחסות לדברים
21/06/2012 | 17:17
1
88
1. שלטי תחנת אוטובוס (וקו 37): לא מצאתי כל מידע על קו 37. לא באתר "אגד", לא באתר "מטרופולין" ולא באתר המודיעין של משרד התחבורה. כנראה הקו בוטל.
תוכל לראות ברעננה קווים שונים, שבוטלו לפני שנים רבות - לפחות עשור-עשור וחצי. למשל קו 510 או קו 573.
כעיקרון על תחנות האוטובוסים אחראיות הרשויות המקומיות. לכן בדגלי/שלטי התחנה תראה בלאגן במידע. לא החליפו שלטים,אלא כתבו 'טלאי על טלאי'.
לגבי מפות "מטרופולין" - כנראה (כאן אני לא בטוח), "מטרופולין" עצמם הוסיפו. זה כמובן מבורך וכמובן, כך צריך להיות המצב אידיאלי וחבל, שזה לא קיים אצל מפעילים אחרים, כמו "אגד" במקרה זה.

2. המתנה של 10 דקות לקו 572 - בחלק גדול מהמקרים אתר "אגד" מקדים את לוח הזמנים בתחנות הביניים. זה דווקא לדעתי לא ממש חיסרון. אני מעדיף להמתין דקות קודם לכן, מאשר להמתין ולגלות, שהאוטובוס חלף לו.
ממה, שאני מזהה התחנה היא באחוזה פינת שברץ. לדעתי זמן הנסיעה הוא סדר גודל של 15-20 דקות מתחנת המוצא בכפר סבא. קשה לי להאמין, שהאוטובוס יגיע לפני ה-15 אחרי היציאה מכפר סבא. אולי-אולי דקה-שתיים ואולי בשעות פנויות.  
יותר מ-20 דקות זה או, שיש גודש תנועה, שזה לא ממש נדיר. בסביבות שמונה-תשע בבוקר, יש גודש תנועה בכפר סבא ברחוב טשרניחובסקי, שרק לצאת ממנה זה יכול להיות יותר מחצי שעה, במקום כעשר דקות. סיבות אחרות הן נהג איטי במיוחד או יציאה, שלא בזמן מתחנת המוצא.
האוטובוס 'שלך' בני יצא מכפר סבא ב-08:45. בשעות האלה יש יותר עומס תנועה והשעה, שהוא הגיע סבירה בהחלט.

3. מערכות כריזה באוטובוסים ומצב קווי "אגד" בערי השרון - באוטובוסים החדשים יותר של "אגד" (מאנים נמוכי רצפה) יש בחלקם מערכת כריזה. בישנים אין. כמובן, המצב האידיאלי הוא מערכת כריזה בכל האוטובוסים. כמובן, שטוב יותר, שיפעל אוטובוס נמוך רצפה ולא עם מדרגות, כפי שזה קרה.
אני מסכים איתך, שהמצב עם קווי 5XX השונים בקווי השרון לא הכי אידיאלי. בין אם לא עדכנו כמות נסיעות בקווים עמוסים (ואני עוד לא הולך רחוק יותר על שדרוג קווים במסלולים או הוספת קווים חדשים) או שימוש בחלק מן המקרים בצי ישן.
לא נותר לקוות, שיכולו השיפורים. בין אם זה המשך "אגד" כמפעיל או הפעלה של חברת בת של "אגד" או של מפעיל אחר.
לצפיה ב-'גם בחיפה יש תחנות עם ספריות'
גם בחיפה יש תחנות עם ספריות
21/06/2012 | 23:39
53
באזור נו"ש
לצפיה ב-'הודעה לעיתונות נת"ע: מכרזי מיון מוקדם חדשים'
הודעה לעיתונות נת"ע: מכרזי מיון מוקדם חדשים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2012 | 00:42
2
814
חברת נת"ע תפרסם היום ובשבוע הבא את מכרזי ה PQ:
המיון המוקדם לכריית המנהרות בשיטת  NATM, וכן ולמערכות הרכבתיות-הסיסטם, בשילוב עבודות הנדסה אזרחית.

יו"ר נת"ע מיכאל רצון: "כל צעד נוסף שאנו עושים בפרויקט הענק הזה, מקדם אותנו לעבר המטרה שהיא רכבת קלה בגוש דן. את זה אנו עושים בעזרת הרוח הגבית שמעניקה לנו הממשלה ובמיוחד, שר התחבורה ישראל כ"ץ, שדוחף את הפרויקט במלא מרצו ולא נרתע מן הקשיים הרבים שבדרך".

חברת נת"ע-נתיבי תחבורה עירוניים תעשה בימים הקרובים צעד נוסף לעבר הקמת הרכבת הקלה בגוש דן. נת"ע תפרסם
היום את מכרז ה PQ, המיון המוקדם לכריית מנהרות בשיטת NATM, שיטת כרייה קונבנציונאלית, בקרקע רכה, מתחת למי
התהום, בעומק 15-20 מטרים, מתחת לכבישים ולתשתיות, שלא באמצעות מכונה. המנהרה הזאת תחבר את פ"ת ובני ברק,
במסגרת הקו האדום.

זהו הפרויקט הראשון מסוגו בישראל שנעשה בשיטה כזאת, בסוג קרקע שכזה ומתחת למי תהום. הפרויקט נעשה בשיתוף
משרדי התכנון המובילים בעולם. מדובר על כרייה באורך של 3.5 ק"מ של מנהרת רכבת קלה, כולל שלושה אולמות ומנהרות
מקשרות לצרכי בטיחות, באזור המזרחי של הקו האדום, אזור צומת גהה, מתחת לצומת ולכביש 4, וצפונית לתחנת אם המושבות.
הזוכה במכרז הזה צפוי להיבחר ברבעון השלישי של 2013, ותחילת העבודות-בסוף רבעון זה.

במקביל יחל בימים הקרובים PQ נוסף (המיון המוקדם לקראת המכרז), למערכת הרכבתית, הסיסטם, לב המערכת.
המערכת הזאת כוללת בין השאר: תקשורת ובקרה, איתות, חשמל במתח גבוה,חשמולת, בקרת תנועה, גילוי ובקרת אש, ועוד.
מדובר במכרז המסובך והגדול ביותר, שהוציאה חברת נת"ע עד היום.המכרז הזה כולל את התקנת המערכת הרכבתית בכל הקו
האדום, הן במקטעים הקרקעיים והן בתת הקרקע. כמו כן הוא כולל עבודות הנדסה אזרחית במקטעים הקרקעים ובאזור הדיפו,
מרכז התחזוקה של הרכבת הקלה, בקריית אריה בפ"ת.

השלב השני במכרז הזה יחל בחודשים הקרובים, כשהזוכה יבחר ברבעון השלישי של השנה הבאה.
יו"ר נת"ע מיכאל רצון אמר כי "פרסום המכרזים האלה הם צעד נוסף המקרב אותנו לעבר המטרה, שהיא הקמת רכבת קלה בגוש דן.
את זאת אנו עושים בעזרת הרוח הגבית שמעניקה לנו ממשלת ישראל, ובמיוחד, שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הכוללת תמיכה ללא תנאי
ודחיפת הפרויקט במלא המרץ, חרף הקשיים שבדרך".

מנכ"ל נת"ע יצחק זוכמן אמר כי "משרד התחבורה בראשות השר ישראל כ"ץ דוחף אותנו ללא לאות להוציא בזמן את המכרזים
ולכנס בזמן את הועדות האחראיות על כך, וזאת כדי שנוכל לעמוד בלוחות הזמנים שהצבנו לעצמנו ולבנות רכבת קלה ומערכת ראויה
להסעת המונים בגוש דן".

----------------------------------------------------
בתמונה: כרייה באמצעות NATM
לצפיה ב-'טוב לדעת.'
טוב לדעת.
21/06/2012 | 19:06
73
בתקווה, שהדברים אכן יתקדמו להם.
לצפיה ב-''
21/06/2012 | 23:13
17
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 21/06 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 21/06
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2012 | 00:16
25
21
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'היי, הכוונה קטנה '
היי, הכוונה קטנה
21/06/2012 | 00:27
2
65
אני נוסעת היום להופעה בזאפה ת''א.. ולפי מה שידוע לי להגיע לזאפה.. אפשרי דרך עזריאלי עם קו 42.. יש עוד דרכים..? אני לא יודעת בדיוק מאיזה תחנה אני אעלה.. מעזריאלי.. או בן יהודה.. אני יודעת שיש מבן יהודה קו 22 ..

עם ההגעה לשם אסתדר.. אבל מהזאפה עצמה.. לחזור אחרי ההופעה.. לרח' בן יהודה.. אני יודעת שיש קו לילה 404 .. זה רחוק מהזאפה עצמה? עדיף לקחת מונית.. ואם מונית אז כמה זה יעלה :)

תודה לכל מי שיש תשובה.
לצפיה ב-'היום - את מתכוונת ליום חמישי?'
היום - את מתכוונת ליום חמישי?
21/06/2012 | 00:48
1
53
בערב אפשר להגיע לרחוב ראול ולנברג בקו 142 או בקו 189. קו 22 מסיים יחסית מוקדם. קו 142 עובר בשדרות רוטשילד, שדרות שאול המלך ורכבת מרכז. קו 189 עובר לאורך כל אבן גבירול.

קו 404 יוצא ממסוף עתידים בשעות 00:00, 00:30, 01:00 בלילה בין חמישי לשישי. זה לא רחוק מהזאפה, משהו כמו 5-8 דקות הליכה.
לצפיה ב-'כן התכוונתי לחמישי '
כן התכוונתי לחמישי
21/06/2012 | 00:54
32
ותודה :)
לצפיה ב-'קיימת אפשרות של הגעה בתחבורה ציבורית '
קיימת אפשרות של הגעה בתחבורה ציבורית
21/06/2012 | 12:45
4
51
לקרית שדה התעופה מאיזור תל אביב- רמת גן ?
לצפיה ב-'כמובן. אפשר לנסוע ברכבת לנתב"ג'
כמובן. אפשר לנסוע ברכבת לנתב"ג
21/06/2012 | 12:55
34
ומשם בקו 5 של אגד. לחילופין אפשר לקחת את קו 475 של ויאוליה לצומת אל על וללכת ברגל כמה דקות (475 עובר בלה גוארדיה, דרך הטייסים ומחלף מסובים). יש גם קו 500 של סופרבוס מרכבת מרכז והתחנה המרכזית - אני לא זוכר אם הוא מגיע לקש"ת או לצומת אל על.
לצפיה ב-'קו 500 סופרבוס עד לקרית שדה התעופה.'
קו 500 סופרבוס עד לקרית שדה התעופה.
21/06/2012 | 14:11
20
קו 500 יוצא ממסוף 2000 שברכבת מרכז (המסוף שבפתח תנחת הרכבת, לא זה של דן ואגד), עובר בעזריאלי, המסגר, מרכזית ת"א וצומת הולץ. משם יורד ישירות לכביש 1 ומגיע לקרית שדה התעופה.

הקו עוצר בפתח קרית שדה התעופה, לא נכנס פנימה.
לצפיה ב-'מרמת גן ומכביש גהה-קו 244'
מרמת גן ומכביש גהה-קו 244
21/06/2012 | 19:33
15
יורדים מהקו בצומת אל-על,חוזרים אחורה לצומת המרומזר,חוצים את הכביש לצד הנגדי
ונכנסים רגלית אל תוך קרית שדה התעופה מהשביל שמתחיל מהכביש הראשי.
קרית שדה התעופה נמצאת ממול לצומת אל-על.
קו 244 זמין יותר ותדיר משמעותית יותר מקו 500,ואילו קו 475 עובר ברמת-גן רק באיזור רמת-חן
וצומת מסובים.הוא מתחיל את מסלולו מקניון איילון,נוסע דרך כביש אם המושבות לצומת גהה,
משם לצומת קוקה-קולה,בר-אילן (עמידר),ושמאלה לצומת מסובים.
לצפיה ב-'בבוקר יש 3 נסיעות בקו 5א' שנכנסות לאיירפורט '
בבוקר יש 3 נסיעות בקו 5א' שנכנסות לאיירפורט
21/06/2012 | 19:52
12
סיטי,ותיאורטית אפשר לעבור אליהם עם כרטיס מעבר מקו 244,ללא תוספת תשלום.
את קו 5א' תופסים מצומת אל על/כביש 453.
לצפיה ב-'מעזריאלי למרום נווה בר"ג, היום בצהריים 16-17 '
מעזריאלי למרום נווה בר"ג, היום בצהריים 16-17
21/06/2012 | 13:21
2
22
תודה רבה
לצפיה ב-'קו 60, התחנה נמצאת על דרך בגין לכיוון צפון'
קו 60, התחנה נמצאת על דרך בגין לכיוון צפון
21/06/2012 | 13:42
1
16
ממש ליד צומת קפלן.
לצפיה ב-'toda'
toda
23/06/2012 | 22:20
1
לצפיה ב-'שאלה נוספת - מדיזנגוף ללונדון מיניסטור'
שאלה נוספת - מדיזנגוף ללונדון מיניסטור
21/06/2012 | 14:47
7
37
יש קו ישיר ?
לצפיה ב-'תקחי כל אוטובוס שמגיע לסנטר'
תקחי כל אוטובוס שמגיע לסנטר
21/06/2012 | 15:18
2
24
ומקינג ג'ורג' הסמוך 38/82
לצפיה ב-'בעצם יש גם קו 9 מדזינגוף פינת ארלוזורוב'
בעצם יש גם קו 9 מדזינגוף פינת ארלוזורוב
21/06/2012 | 15:19
1
30
לצפיה ב-'תיקחי מה שיותר קרוב לך'
תיקחי מה שיותר קרוב לך
21/06/2012 | 15:19
17
לצפיה ב-'חשוב רק לציין שמהדיזנגוף סנטר'
חשוב רק לציין שמהדיזנגוף סנטר
21/06/2012 | 19:43
3
35
ללונדון מיניסטור זה מרחק של הליכה ברגל,ולא צריך אוטובוס.
הולכים על רחוב דיזנגוף  עד קצהו הדרומי וחוצים את הכביש לשדרות שאול המלך.
לונדון מיניסטור נמצא מול הקצה הדרומי של רחוב דיזנגוף(פינת אבן גבירול).
לצפיה ב-'אתה צוחק נכון?'
אתה צוחק נכון?
21/06/2012 | 20:15
2
31
זה מרחק של 15-20 דקות הליכה , ועוד בעליה
לצפיה ב-'עד שדרות ח"ן זה בעליה אחרי זה יש ירידה'
עד שדרות ח"ן זה בעליה אחרי זה יש ירידה
21/06/2012 | 23:19
1
18
תקרה לי פסיכי אני עושה דיזינגוף סנטר עד גבעתיים (עליית הנוער) לפעמים דו כיווני בהליכה נינוחה לוקח לי 40-50 דק'.
לצפיה ב-'אבל חם מאוד, וצריך לומר לאנשים במה מדובר'
אבל חם מאוד, וצריך לומר לאנשים במה מדובר
22/06/2012 | 08:53
9
זו ממש לא הליכה של שתי דקות, גם אם היא לא ארוכה.
לצפיה ב-'לרחוב יבנה בקריית מוצקין (לתפרנים...)'
לרחוב יבנה בקריית מוצקין (לתפרנים...)
21/06/2012 | 23:01
4
22
הבנתי שאם נוסעים בקו 947 לחיפה ורוצים להגיע לרחוב הנ"ל, אפשר לרדת בקניון חיפה או בחוף הכרמל, ולנסוע ברכבת כדי להגיע מהר.

בהנחה שהאוטובוס יגיע לחיפה ביום שישי בין השעות 14:15-13:45, כיצד הכי כדאי לנסוע באופן שיחסוך לי כסף? (יש לי כרטיסיות אגד בקוד 1, 2 ו-4)
לצפיה ב-'יש לך נסיעת המשך בחינם בקווי אגד העירוניים.'
יש לך נסיעת המשך בחינם בקווי אגד העירוניים.
21/06/2012 | 23:41
18
עלייך לבקש את כרטיס המעבר הזה מהנהג בקו 947, טרם התשלום.
לצפיה ב-'כמו ש-OLLI כתב'
כמו ש-OLLI כתב
22/06/2012 | 00:36
2
19
נסיעת המשך באגד עד למרכזית המפרץ (קחי קו 101 ולא 103) ומשם בכרטיסיה בקוד 1 באמצעות קו 52 או 52א.
הכי מהיר זה אכן באמצעות הרכבת.
לצפיה ב-'באיזו תחנה לרדת אם הנסיעה ב-52/53?'
באיזו תחנה לרדת אם הנסיעה ב-52/53?
22/06/2012 | 02:13
1
19
האם לא עדיף לקחת את קו 59/271/167 מקניון לב המפרץ?
לצפיה ב-'ברחוב יששכר,פינת ויצמן'
ברחוב יששכר,פינת ויצמן
22/06/2012 | 08:15
19
מרחק הליכה קצרה מרחוב יבנה,המתחבר לתחנת הרכבת של מוצקין.
מדובר בקווים 52/52א' ולא בשום קו 53.
גם הקווים האלה יוצאים מתחנה מרכזית לב המפרץ.
לא עדיף לקחת את הקווים שצינת,מכיוון שהם לא נכנסים לתוך קרית מוצקין,בניגוד לקווים
52/52א',שכן נכנסים.
מרחוב יששכר מתחברים דרך רחוב גרושקוביץ לרחוב יבנה,שהוא רחוב קטן.
לצפיה ב-'הכוונה לגבעת שמואל'
הכוונה לגבעת שמואל
25/06/2012 | 23:30
9
מחר בצהריים , מהרוגי מלכות תל אביב, לביאליק 36 גבעת שמואל.

מה הדרך הכי מהירה והכי נוחה?

תודה לעונים :)
לצפיה ב-' החל מיום ה 28.6.12 קו לילה 215 '
החל מיום ה 28.6.12 קו לילה 215
20/06/2012 | 17:23
60
481
כרמיאל-חיפה לב המפרץ. המשך>>
כרמיאל-חיפה לב המפרץ.
לצפיה ב-' בקשות/שאלות (לא הכוונה) '
בקשות/שאלות (לא הכוונה)
20/06/2012 | 14:53
27
65
לצפיה ב-'פיצוח תבנית אינטרנט ontime מטרופולין'
פיצוח תבנית אינטרנט ontime מטרופולין
20/06/2012 | 06:52
5
204
שלום,
יש לי טלפון חכם נוקיה. כל האפליקציות שמתחברות לאתר ontime של מטרופולין ומראות זמני אמת של הגעת אוטובוסים לתחנות, כולן מותאמות רק לאנדרואיד או לאייפון (ואשמח לקבל תיקונים בנושא), ולפיכך, אני לא יכול לקבל מידע זמן אמת בגלישה בסלולרי שלי, אלא רק בשרות הטלפוני המסורבל.
בחלק מהתחנות אני רואה ברקודים אשר מנתבים את הדפדפן בסלולרי לכתובת URL ספציפית אשר מספקת את המידע בזמן אמת לגבי קו ותחנה ספציפיים, אולם בתחנה שבה אני משתמש אין מפה או ברקוד.
האם מישהו "פיצח" את תבנית הכתובות של השרות, כך שיוכל לספק לי את כתובת ה-URL שאליה צריך לגלוש בסלולרי, כדי לקבל את זמן ההגעה לתחנה של קו 11, בתחנה 37182 בהוד השרון?
תודה מראש,
הכתובת מהאתר שלהם
20/06/2012 | 21:46
2
96
http://www.kavim-t.co.il/include/getWSNextBus.asp?...;
תחליף את linenum במספר הקו ואת stationcode במספר התחנה.
אחרי זה תעשה view source.
גיליתי את זה בעזרת Fiddler.
זה לא בדיוק מה שביקשת, ולא פתרון אלגנטי בכלל, אבל אולי זה בכיוון.
לצפיה ב-'אה רגע, זה קווים (אופס)'
אה רגע, זה קווים (אופס)
20/06/2012 | 22:04
29
לצפיה ב-'וואללה עובד. כל הכבוד.'
וואללה עובד. כל הכבוד.
20/06/2012 | 22:10
63
רק שזה לא באמת יעזור לי...
רציתי לינק שאוכל לגלוש אליו בסמארטפון (נוקיה) שלי, ואני לא יכול (או רוצה) לעשות view source בדפדפן של הסלולרי..

תודה בכל אופן!
לצפיה ב-'מטרופולין'
מטרופולין
20/06/2012 | 22:05
1
83
http://ontime3g.com/?stop=20118&route=90&d...
20118 - כנראה מספר תחנה
90 - מספר קו
לצפיה ב-'זה הדבר הכי טוב שקרה לי השבוע.'
זה הדבר הכי טוב שקרה לי השבוע.
20/06/2012 | 22:39
63
אחי, אין לי מילים.
הלינק האחרון ששלחת עובד מעולה מהסלולרי. ויותר מזה:
השארתי בלינק רק את מספר התחנה (למשל http://ontime3g.com/?stop=26905) וקיבלתי את כל הקווים באותה תחנה בטבלה יפה.
זה הרבה יותר ממה שקיוויתי לו. שיחקת אותה בענק.
תודה!
לצפיה ב-'נסיעה מעפולה - תל אביב'
נסיעה מעפולה - תל אביב
20/06/2012 | 21:28
10
96
שלום לכולם ,
רציתי לשאול האם יש אפשרות כלשהי לקנות כרטיסיה או רב קו או אפשרות אחרת(סטודנט,תלמיד) מסוג זה שתהיה זולה יותר לנסוע מעפולה אל תל אביב . אני הקיץ אסע הרבה אל תל אביב (3פעמים בשבוע).

תודה
לצפיה ב-'יש אפשרות לקנות כרטיסיית שתי נסיעות'
יש אפשרות לקנות כרטיסיית שתי נסיעות
20/06/2012 | 21:57
33
שעולה 51 ש"ח.
סטודנטים באמצעות כרטיס "רב-קו" תחת פרופיל סטודנט רגיל ישלמו 42 ש"ח.
סטודנטים באמצעות כרטיס "רב-קו" תחת פרופיל סטודנט מורחב ישלמו 30 ש"ח לכרטיסיית
שתח נסיעות,או 15 ש"ח במזומן לכיוון.
לנוער אין כל הנחה בקטע נסיעה זה.
תלמידים לא לומדים בקיץ,בשנת הלימודים יש זכאות להנחת 50% בצמוד לכרטיס תלמיד,שבו יהיה
רשום מקום המגורים ומקום הלימודים.
לצפיה ב-'בן כמה אתה?'
בן כמה אתה?
20/06/2012 | 22:23
6
39
אם עוד לא 18. אז כרטיסיות נוער.

נסיעה עפולה- תל אביב  30₪
כרטיסיית שתי נסיעותך עפולה תל אביב 51₪ = 25.5₪ לנסיעה

נסיעה עפולה- חדרה 24₪ שזה 12₪ בכרטיסיית נוער.
נסיעה חדרה- תל אביב 18₪ שזה 9₪ בכרטיסיית נוער

כלומר נסיעה עפולה- תל אביב 21₪ עם כרטיסייות נוער.

כשלא צריך להחליף אוטובוס, פשוט לנקב עד חדרה ובחדרה לנקב לתל אביב (רוב הנהגים יסכימו לעשות את שני הניקובים יחד בעליה לאוטובוס.
לצפיה ב-'בן 16'
בן 16
20/06/2012 | 22:31
5
20
לצפיה ב-'אז האופציה של כרטיסיות נוער קיימת'
אז האופציה של כרטיסיות נוער קיימת
20/06/2012 | 22:40
36
21₪ כמו שרשמתי
כמו כן אם באמת תשיג פרופיל סטודנט אז כרטיסיית שתי נסיעות 42 = 21₪ פר נסיעה

וסטודנט מורחב עולה קצת כסף (כי צריך חופשי סימסטריאלי כל שהוא) אבל תצטרך לעשות חשבון אם כדאי
לצפיה ב-'אתה יכול אולי להסביר..?'
אתה יכול אולי להסביר..?
20/06/2012 | 22:41
3
31
להסביר לגבי הקודים שמופיעים פה..
http://www.egged.co.il/main.asp?lngCategoryID=1374
לצפיה ב-'עפולה- חדרה זה כרטיסיה קוד11/12'
עפולה- חדרה זה כרטיסיה קוד11/12
20/06/2012 | 22:47
2
22
לנוער עולה 6 נסיעות במחיר 3 כלומר 72₪ שזה 12₪ לנסיעה

חדרה-תל אביב זאת כרטיסיה קוד 8/9/10
לנוער עולה 6 נסיעות במחיר 3 כלומר 54₪ שזה 9₪ לנסיעה

לצפיה ב-'תודה ענקית :)'
תודה ענקית :)
20/06/2012 | 22:52
1
25
עשית לי סדר בדברים.

זאת אומרת שזה יוצא 72+54=126שח ל6נסיעות. אך רק ההלוך

נכון?
לצפיה ב-'אכן 6 נסיעות בכיוון אחד'
אכן 6 נסיעות בכיוון אחד
20/06/2012 | 22:57
19
או 3 נסיעות הלוך ושוב
לצפיה ב-'אפשרות נוספת, זולה יותר אבל לא בטוח נוחה'
אפשרות נוספת, זולה יותר אבל לא בטוח נוחה
20/06/2012 | 23:14
1
42
מעפולה קו 156 לרכבת בינימינה
עולה 11.2₪ לנסיעה. באמצעות כרטיסיית נוער 5.6₪ לנסיעה.
רכבת מבינימינה לתל אביב
עלות 25₪ לנסיעה, באמצעות כרטיסיית נוער 12.5₪ לנסיעה
ביחד יוצא 18.1₪ לנסיעה מעפולה לתל אביב.

אבל זה כרוך בהחלפה באמצע.
וגם לקו 156 יש מספר מועט של נסיעות ביום. אז אתה צריך לבדוק אם הזמנים מתאימים
לצפיה ב-'מבנימינה לל אביב יש גם אוטובוס '
מבנימינה לל אביב יש גם אוטובוס
20/06/2012 | 23:19
34
בעלות 24₪ שזה 12₪ בכרטיסיית נוער
מוריד עוד חצי שקל בחישוב הכללי
17.6₪ , לא חושב שניתן להגיע במחיר נמוך מזה
לצפיה ב-'סגירת כביש 1'
סגירת כביש 1
21/06/2012 | 14:30
2
878
מישהו במקרה יודע מתי יסגרו את כביש 1 למטרת שיפוצים?
תודה.
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
21/06/2012 | 14:34
1
157
התכוונתי לשאול מתי יתחילו השיפוצים...
לצפיה ב-'מה עושים ברחוב רוטשילד בראשל"צ?'
מה עושים ברחוב רוטשילד בראשל"צ?
21/06/2012 | 12:53
1
76
לפי הודעה באתר אגד, הקטע בין ז'בוטינסקי לבן גוריון ייסגר לתנועה למשך חצי שנה.
האם יש סיבה לאופטימיות והולכים לבצע שם נת"צ מסוג כלשהו, או שהשיפוצים לא קשורים לתח"צ?
לצפיה ב-'תחנות מוניות שמקבלות כרטיסי אשראי'
תחנות מוניות שמקבלות כרטיסי אשראי
21/06/2012 | 14:09
1
855
זו לא בדיוק שאלת מודיעין/הכוונה ולכן לא שרשרתי. אני מציע ליצור פריט FAQ שתמיד יכיל רשימה מעודכנת כזו (זה מאוד דינמי כי היו בעבר תחנות כאלו שבינתיים הפסיקו לקבל כרטיסי אשראי).

אך יותר ספציפית, האם יש תחנות כאלו בתל אביב ו/או בחולון?

תודה!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין'
למיטב ידיעתי אין
21/06/2012 | 20:43
39
לצפיה ב-'נהגים באגד לא יודעים איך למכור כרטיסיות...?'
נהגים באגד לא יודעים איך למכור כרטיסיות...?
21/06/2012 | 21:39
2
74
עליתי היום על קו 249 של אגד מפ"ת ללוד, וביקשתי מהנהג כרטיסיה מתאימה. עד היום הייתי קונה כרטיסיות מנייר בקו הזה, קוד 5, סדרה 34. היום הנהג אמר לי שאין לו כרטיסיות נייר, אבל אפשר לטעון כרטיסיות ברב קו. הבעיה היא שגם במכשיר הכרטוס הנהג לא מצא את הכרטיסיה שביקשתי (הוא דווקא חיפש די הרבה, אבל ראה רק מחירים של כרטיסיות אחרות). בסופו של דבר שילמתי מחיר מלא, כדי לא סתם להתעכב בשביל שני שקלים.
להפתעתי, גם בנסיעה חזרה, מלוד לפ"ת, קרה לי בדיוק אותו סיפור.

האם הנהגים פשוט לא ידעו לחפש כמו שצריך, או שבאמת אין להם את הכרטיסיה במכשיר? ומה קרה שפתאום (בלי התראה מוקדמת) הפסיקו למכור כרטיסיות נייר בקו 249?
לצפיה ב-'קודם כל עדיין לא ניתן להטעין כרטיסיות לנוסע '
קודם כל עדיין לא ניתן להטעין כרטיסיות לנוסע
21/06/2012 | 22:24
1
60
מסוג "רגיל"  מחוץ לאיזור הרפורמה כלומר ניתן להטעין רק בקודים 41,42,43 ו 44 . הנהגים ניסו כי אולי נוסף משהו שהם לא יודעים עדיין.
המחסור בכרטיסיות בקוד 5 הוא מיקרי בלבד. הכרטיסיות נמכרות כרגיל.

כרטיסיות בקודים שונים מחוץ לאיזור הרפורמה, ניתן להטעין אך ורק לסטודנטים.
לצפיה ב-' על ההסבר'
על ההסבר
21/06/2012 | 22:52
17
לצפיה ב-'חשמול, שיקוע ומה שביניהם.'
חשמול, שיקוע ומה שביניהם.
20/06/2012 | 14:48
290
453
הדיון עדיין נמשך. המשך>>
הדיון עדיין נמשך.
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 20/06 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 20/06
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2012 | 00:00
66
77
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

נא לשרשר...
המשך>>

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

לצפיה ב-'גלובס: חשמול הרכבת יעבור לחברה הלאומית לדרכים'
גלובס: חשמול הרכבת יעבור לחברה הלאומית לדרכים
19/06/2012 | 21:38
20
222
לצפיה ב-'ידיעה חשובה מאוד.'
ידיעה חשובה מאוד.
19/06/2012 | 21:46
9
208
ראוי לציין שהשמועה על העברת פרויקט החשמול למע"צ מתרוצצת מזה זמן-מה ברכבת ובהחלט ייתכן שיש קשר בין פיטוריו לא מכבר של סמנכ"ל החשמול ברכבת לידיעה זו.

עוד ראוי לציין, כי כדור השלג הזה לא התחיל בפרויקט החשמול אלא בכל אותם פרויקטים שהועברו למע"צ באדיבותו של המנכ"ל הקודם, חקי הראל. בהנהלת הרכבת יש הגורסים כי ראוי שהרכבת תעסוק אך ורק בנושאי הליבה שלה. לשיטתם, תחום התשתיות אינו חלק מנושאי הליבה וכיום כל תחום התשתיות מנוהל כמעין חברה בתוך חברת הרכבת, בניהולו הכמעט בלעדי של המשנה למנכ"ל.   

לצפיה ב-'למה שלא יעבירו את כל רכבת ישראל למעצ?'
למה שלא יעבירו את כל רכבת ישראל למעצ?
19/06/2012 | 22:07
77
לצפיה ב-'האם לדעתך העברת הפרויקט תקצר'
האם לדעתך העברת הפרויקט תקצר
19/06/2012 | 22:19
7
156
את זמן הביצוע?

הפרויקט הזה מתנהל בעצלתיים, למרות שמדובר בחסם מסוכן להמשך התפתחות הרכבת...
לצפיה ב-'לא נראה לי שמשהו יעזור כאן.'
לא נראה לי שמשהו יעזור כאן.
19/06/2012 | 22:36
5
153
החישמול לא ייצא לפועל לצערי בקרוב.
יש יותר מידי אינטרסים, והרבה כסף, והפוך על הפוך.
תראה למשל הצעות הזויות של שיקוע כל המסילה בחיפה פרויקט שאם יקרה יעלה יותר מכל פרוייקט החישמול בכל המסילות ואין סיכוי שאפילו יחשבו על זה במשרד האוצר, מה גם שזה יעכב לגמרי את הלו"ז מה שיהפוך הרבה פרוייקטים לבלתי ישימים..מה שעלול להיות זה לא רק שפרוייקט החישמול לא ייצא לפועל והיה אמור לחסוך הרבה מאד כסף בתפעול הרכבת ולהורדות דרסטיות במחירי הכרטיסים, אלה שהרבה פרוייקטים פשוט יוקפאו בגלל העיכוב.
אני לא הייתי מוציא מכלל אפשרות קונספירציה שנועדה לעכב כמה שאפשר כל פרוייקט רכבתי הגיוני.
לצפיה ב-'אולי לא קונספירציה, אבל אינטרסים כאלה בהחלט'
אולי לא קונספירציה, אבל אינטרסים כאלה בהחלט
19/06/2012 | 22:43
123
קיימים. לפעמים גורמים מסויימים פשוט לא מצליחים להסתיר אותם... יכול להיות שהמשפט המדוייק לחלוטין המופיע בסוף הכתבה (לרכבת ישראל אין עתיד בלי חישמול ), ידוע לא רק למי שצריך לדעת, אלא גם לאינטרסנטים כאלה ואחרים. ואני לא מדבר כרגע על ההחלטה להעביר את החישמול למע"צ (כאמור, אי אפשר כרגע להגיד האם ההחלטה תעשה טוב או רע לפרוייקט), אלא על קמפיינים אנטי-חישמוליים ואנטי-רכבתיים שנערכים לאחרונה בתקשורת.
לצפיה ב-'ראוי לציין כי גם קטרי דיזל מסוגלים לנסוע בקו '
ראוי לציין כי גם קטרי דיזל מסוגלים לנסוע בקו
20/06/2012 | 00:15
2
152
המהיר והחישמול הוא לא האופצייה היחידה. בעולם נוסעים קטרי דיזל גם במנהרות ארוכות יותר וללא שום בעיה.
ברור שעדיפים קטרי חשמל, אך בהחלט ניתן להפעיל את הקו המהיר לירושלים גם עם דיזל ובהפרש זמנים לא ממש משמעותי בהשוואה לחשמל. בעיית האיוורור זניחה ויש לה פתרונות.
התחושה הכללית שלי היא כי כץ מחפש מלחמה. משעמם לו ככל הנראה במשרד והוא זקוק לתעסוקה "מבצעית" בדמות מלחמת עולם עם ועד הרכבת. ואני צופה כי ועד הרכבת יתחיל לפעול נגד כץ באופן ישיר בקרוב מאוד. כץ זורק בכל פעם פצצה לאויר: סוף-סוף נרגעו קצת הענינים והושגה הפסקת אש בין כץ לאדרעי והנה האיש נרדם וזקוק לאקשן חדש. אני כלל וכלל לא משוכנע שהאקשן החדש הזה ירגע ויישברו פה שיאים חדשים של איבה. הפעם עתיד כץ להיתקל ביריב מחוזק  וחזק יותר מכץ בעצמו. כץ עושה את כל המישגים האפשריים ויביא על עצמו סילוק מהפוליטקה בעוד שנים בודדות. הציון בסולם לתיפקודו של השר כץ: 0 מתוך 10.
לצפיה ב-'נשמע שקצת מאוחר מדי'
נשמע שקצת מאוחר מדי
20/06/2012 | 00:46
1
113
אני לא רואה איך קטר דיזל יעבור מנהרה באורך 11 ק"מ שלא מותקנים בה מנהרות איוורור מתאימות.

נסיון לבנות מנהרות איוורור במנהרות הTBM לאחר סיום הכרייה נשמע לי לא חכם במיוחד.

גם צריך לקחת בחשבון שקטרי הדיזל שלנו ממש לא חדשים...
ואני לא רואה את האוצר מאשר קנייה של קטרי דיזל חדשים.
לצפיה ב-'יעבור 11 ק"מ בקלות. לפי הזכור לי קיים איוורור'
יעבור 11 ק"מ בקלות. לפי הזכור לי קיים איוורור
20/06/2012 | 01:05
125
מספק גם לדיזל. לא קריטי עם מנועי הדיזל החדשים והירוקים.
לא חדשים??? יש לנו 29 קטרים חדשים עד למחצית 2013. היורו 4000 ירוק ומסוגל לעמוד במשימה בלי הרבה בעיות. גם היורו 3200 שלנו יכול לעמוד באתגר - די בקלות.
האוצר כבר אישר רכישת קטרי דיזל נוספים........
לילה טוב.
לצפיה ב-'הטעיית הציבור'
הטעיית הציבור
25/06/2012 | 09:22
12
החלופה המבוקשת לא בהכרח מה שאתה מציג- אתה מטעה את הציבור. ישנן הרבה חלופות ואחת מהן זה מנהור חלופה אשר לא מעכבת את הפרויקט ולא עולה הרבה כסף, ומקצרת את הנסיעה עבור תושבי הצפון בצורה משמעותית. וגם חיפה נהנת מפינוי רצועת החוף והנגשת העיר לים, השבחת נדל"ן והקמת פרויקטים ויצירת מקומות עבודה. כל המכלול הזה לא רק שיחזיר את ההשקעה תוך זמן קצר אלא גם יניב רווחים יפים, ויחזק את הצפון למי שאכפת לו מהצפון. בכל מקרה אני חיפאי מהשורה ואני לא רוצה רכבת שתמנע ממני להגיע לים בהליכה קצרה.

כנס ותרחיב את הידע שלך: כולם מוזמנים.

http://www.facebook.com/city4haifa
לצפיה ב-'קשה לדעת ואפילו קשה לנחש.'
קשה לדעת ואפילו קשה לנחש.
20/06/2012 | 00:11
122
אעיר רק כי במשרד התחבורה קיימת מודעות רבה לחשיבותו של הפרויקט ובמיוחד ביחס למועד פתיחתו של הקו המהיר לירושלים. כנראה שדשדוש הפרויקט תחת ניהולה של ר"י לא הותיר לשר בררה אלא לטלטל את המערכת - ובזאת אני משאיר סיכוי כלשהו שפרויקט החשמול יישאר בסופו של דבר בכ"ז בידי הרכבת.
לצפיה ב-'לא בטוח שאלו חדשות טובות...'
לא בטוח שאלו חדשות טובות...
19/06/2012 | 22:28
135
וגם לא בטוח שהן רעות כל-כך. רק ימים יגידו.

שמחתי לקרוא את הדברים הבאים: "החשמל הוא העידן הבא של הרכבת" אמרו הגורמים [בענף התחבורה] "בלעדיו אין לחברה הזאת עתיד". צריכים שכמה שיותר "גורמים", גם בתוך הרכבת עצמה, יפנימו את הדברים האלה היטב ויפעלו בהתאם.
לצפיה ב-'והנה גם בדה-מרקר'
והנה גם בדה-מרקר
19/06/2012 | 23:52
95
לצפיה ב-'תחושת הבטן שלי לא טובה'
תחושת הבטן שלי לא טובה
20/06/2012 | 00:12
1
129
אולי כי מע"ץ גם כבישים לא עושה הכי טוב בעולם... למה להעביר לה תחום שהיא לא מבינה בו מידי האנשים שכן מבינים בו?
לצפיה ב-'כי מישהו גוזר קופון על חשבון הציבור בשו-שו...'
כי מישהו גוזר קופון על חשבון הציבור בשו-שו...
20/06/2012 | 00:19
119
והשחיתות גואה וגואה וכבר לא מתביישים להיות מושחתים בימינו. זה כבר הפך לדרך חיים לגיטימית בפוליטיקה המוגלתית של מדינת המוגלה הישראלית.
לצפיה ב-'רעידת אדמה:כץ מעביר את חשמול הרכבות למעצ'
רעידת אדמה:כץ מעביר את חשמול הרכבות למעצ
20/06/2012 | 06:18
131
רעידת אדמה בתחבורה: כץ מעביר את חשמול הרכבות למע"צ

פרויקט הדגל של רכבת ישראל בהיקף 11 מיליארד שקל עובר לאחריות החברה הלאומית לדרכים ■ גורמים בענף: שר התחבורה מפרק את הרכבת ומרוקן אותה מיכולות ביצוע ■ האם אנו ניצבים בפני גל שביתות נוסף?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' נבחנת הקמתו של גוף משותף לרכבת ולמע"צ'
נבחנת הקמתו של גוף משותף לרכבת ולמע"צ
20/06/2012 | 18:11
3
116
"המדינה שוקלת להעביר את פרוקיט חשמול הרכבות לידי גוף חדש שיורכב מרכבת ישראל ומהחברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר). כך נודע ל"כלכליסט"..."

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...
לצפיה ב-'עיתונות מפגרת.'
עיתונות מפגרת.
20/06/2012 | 20:18
2
84
16 דציבל זה לא 16 אחוז.
לצפיה ב-''
20/06/2012 | 20:43
10
לצפיה ב-'יפה שתפסת!'
יפה שתפסת!
20/06/2012 | 23:03
16
לצפיה ב-'האוצר: טרם גיבשנו עמדה על העברת החשמול'
האוצר: טרם גיבשנו עמדה על העברת החשמול
20/06/2012 | 22:54
62
"במשרד האוצר מבהירים הערב כי טרם גיבשו עמדה בכל הקשור לכוונת שר התחבורה להוציא את פרויקט חשמול הרכבות מניהול הרכבת ולהעבירו למע"צ. זאת, לאחר שמוקדם יותר דווח ב"גלובס" על התנגדות גורמים באוצר למהלך.

ל"גלובס" נודע כי סגן הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור הודיע כי לא יאפשר את הוצאת הפרויקט הענקי, שהיקפו הכספי מוערך ב-11 מיליארד שקל. בתוך כך מזהירים מומחי תחבורה כי פיצול הפרויקט בין מע"צ לרכבת אינו ישים ועלול לסכן חיי אדם, ולהוביל לעיכובים משמעותיים בפרויקטים המרכזיים של הרכבת..."

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
לצפיה ב-'הטאליבן של עידו נווה'
הטאליבן של עידו נווה
19/06/2012 | 20:40
39
516
לצפיה ב-'ויש גם אתר חדש:'
ויש גם אתר חדש:
19/06/2012 | 20:41
2
340
לצפיה ב-'לא כל כך חדש'
לא כל כך חדש
20/06/2012 | 16:46
1
58
לצפיה ב-'אני לא נתקלתי בו עד היום...'
אני לא נתקלתי בו עד היום...
20/06/2012 | 19:38
56
לצפיה ב-'תואיל בטובך להסביר את דבריך'
תואיל בטובך להסביר את דבריך
19/06/2012 | 21:21
11
291
היות ואתה תוקף מזה זמן רב את פעילותו?
לצפיה ב-'בהחלט.'
בהחלט.
19/06/2012 | 22:14
10
302
אני חושב שהוא לקח את המאבק בסיטיפס למקומות אליהם הוא לא היה צריך להגיע, תוך שימוש בדמגוגיה זולה.
עוד טרום בחירתו של ניר ברקת כראש עיר - נוכח "איומיו" והבטחותיו לפרק את גשר המיתרים ולבטל את פרוייקט הרכבת הקלה, נכתב חזור וכתוב בפורום זה שעם כל הכבוד לתפקידו של ראש העיר - נושא התחבורה נמצא מחוץ לתחום שיפוטו. זו טריטוריה בלעדית של משרד התחבורה. לכן, תקיפתו של ניר ברקת השכם והערב היא לכל הפחות בלתי יעילה. דוגמה טובה לכך היא רצונותיו הגדולים של ראש עירית ת"א להפעיל תח"צ בשבת. גם במקרה זה אין לו שום יד ורגל בנושא קבלת החלטות בתחום זה.
בנוסף, בניגוד למה שמצטייר - עידו נווה לא מייצג את כלל האוכלוסיה. למשל אותי. אני לא רוצה בשום אופו שיחזירו לי את האוטובוסים במקום הרכבת. אני בעד קידום הרכבת ופיתוחה.
אני סבור שאת מאבקו - צריך מר נווה לתעל לטובת שיפור השרות של סיטיפס (שבהחלט וללא כל עוררין טעון עדיין שיפור רב) במקום להילחם בעצם קיומה של הרכבת.
לצפיה ב-'קבל שאפו ענק על דבריך אלו'
קבל שאפו ענק על דבריך אלו
20/06/2012 | 00:00
67
לצפיה ב-'על גורם אחד אני מסכים איתו לחלוטין'
על גורם אחד אני מסכים איתו לחלוטין
20/06/2012 | 09:10
142
תחבורה ציבורית טובה בנויה על אלטרנטיבות.
העובדה שבמכרז (שיצא ב-2001 כמדומני) המדינה התחייבה כי לא יפעלו קווי אוטובוס מקבילים אפילו בקטע קטן של המסילה, משחק לידיים של סיטי פס. המדינה בעצם ויתרה על הגמישות שלה לקבוע מתי זה נכון להכריח אנשים לעבור לרכבת הקלה ומתי זה לא נכון.

מערכת היררכית זה טוב ונכון, אבל אני לא חושב שיש מקום בעולם שבו זה פועל בצורת "שחור ולבן" כמו התכונית הירושלמית.
מערכת עם אלטרנטיבות מספקת יציבות ובתורה משדרת אמינות.

כך לדוגמה. קו רכבת תל אביב-חיפה כל כך טוב, שהוא ביטל את הצורך בקו אוטובוס ישיר בלי תחנות בין תל אביב לחיפה, אך לא ביטל את הצורך בקווי אוטבוס מדרג נמוך יותר (911,921). כשיש בעיה ברכבת, לפחות חלק מהנוסעים מצליחים לעלות על אוטובוסים אלה (ועם קצת ידיעה מוקדמת גם מספיקים לתגבר אותם מאד, וגם יש הסעות של הרכבת)
לצפיה ב-'גם אני סבור כמוך'
גם אני סבור כמוך
20/06/2012 | 09:53
108
צריך להמשיך לבנות קווי רכבת שיחצה את כל העיר. כל המאבק צריך להיות נגד חברת סיטיפס - המכונות המקולקלות התדירות וכ'ו..
וגם חברת אגד צריכה להתחיל לעמוד בזמנים, לעלות את התדירות, להוסיף מפות וזמני הגעה בזמן אמת של האוטובוס.
לצפיה ב-''
20/06/2012 | 15:28
15
לצפיה ב-' חבל שהוא פונה לדרך הדמגוגיה הזולה'
חבל שהוא פונה לדרך הדמגוגיה הזולה
20/06/2012 | 16:48
36
לצפיה ב-'אם כך,'
אם כך,
20/06/2012 | 19:08
4
96
האם אתה סבור כי ישנה בעיה ברכבת הקלה? האם הסרטונים שעידו נווה מעלה הינם נכונים (כגון דו"חות מיותרים בLIVE) לאנשים שלא עוול בכפם?

נ.ב - אינני ירושלמי ואני מכיר את כל הסיפור הנ"ל דרך האינטרנט. עם זאת, נראה שהציבור הירושלמי מאריך את זמנו בנסיעות הציבוריות עד מאוד בעקבות הקמת הרכבת הקלה.
לצפיה ב-'לא הכל שחור ולבן'
לא הכל שחור ולבן
20/06/2012 | 19:37
3
101
ראשית, אציין שחל שיפור ניכר בהתנהגות הפקחים ומספר המקרים ירד במאות אחוזים. מהתרשמות אישית שלי: אם עד לפני כמה חודשים לא הייתה לי נסיעה אחת ברכבת בלי שהפקחים יתנו לנוסע דו"ח, הרי שכעת המקרים הפכו לנדירים עד בלתי קיימים.
יש לכך כמה סיבות:
1. הציבור למד על בשרו לפחד מההרתעה שהפקחים יוצרים ופחות מנסה לתחמן את המערכת;
2. הציבור למד על בשרו לא לשכוח לתקף את הכרטיסים;
3. הציבור למד את הכללים;
4. הפקחים עצמם עברו סינון והיותר בעיתיים פוטרו ואלה שנותרו עברו קורס והכשרה נוספת;
5. מספר כללים התגמשו וכיום לא נותנים דו"חות על דברים שפעם נתנו עליהם, כגון חיילים בלי מדים, עגלות, כרטיסים עם קוד 2 וכו'.

כן, בעבר היו לא מעט מקרים הזויים של דוחות לא מוצדקים ויחס מגעיל של הפקחים. אבל היו גם אנשים שפשוט לא טרחו לקרוא את הכללים הלא כ"כ מסובכים בסה"כ וחטפו על עצלותם.
כיום המצב השתפר מאוד.

ענין המכונות עדין לא נפתר ויש איתן המון בעיות. נקווה שסיטיפס אכן תעשה משהו בנידון בקרוב, כפי שפורסם.
לצפיה ב-'ומה בדבר תדירות הרכבות?'
ומה בדבר תדירות הרכבות?
20/06/2012 | 20:24
1
85
גם על כך הם מלינים, ונראה שבצדק בהתאם לצפיפות ברכבות (לאו דווקא בשעות השיא).
לצפיה ב-'גם נושא זה טעון שיפור'
גם נושא זה טעון שיפור
20/06/2012 | 20:35
84

שוב, אין לי בעיה עם מאבק צודק נגד סיטיפס במטרה לשפר את השירות.
יש לי בעיה כשלוקחים את המאבק הזה למקומות לא נכונים מבחינה חברתית ותחבורתית. ניסיתי להעביר את ההשקפה הזו לעידו בכמה פגישות שהיו לנו וגם בקבוצה שלו בפייסבוק. נראה שאנחנו לא משדרים על אותו גל וחבל.
לצפיה ב-'תיקון קטן: אם המספר ירד במאות אחוזים'
תיקון קטן: אם המספר ירד במאות אחוזים
21/06/2012 | 01:07
67
זה אומר שהוא הפך לשלילי
לצפיה ב-'אחלה הופעה של נווה - ורק שלא ייגמר לעולם.'
אחלה הופעה של נווה - ורק שלא ייגמר לעולם.
20/06/2012 | 11:42
148
לצפיה ב-'גם זמן הפגנת חרדים מוקצב ב- 30 דקות ? ...'
גם זמן הפגנת חרדים מוקצב ב- 30 דקות ? ...
20/06/2012 | 16:01
4
132
אותי מרגיז חוסר השיוויון בהפגנות בין קבוצות כאלו ואחרות .
אם יש חוק אז שיאכפו אותו באותה מידה עם כל מפגין ומפגין  בלי הבדל דת גזע ומין!
ונכון להיום זה לא כך !
לצפיה ב-'טענות נא להפנות לבית המשפט שקבע כך'
טענות נא להפנות לבית המשפט שקבע כך
20/06/2012 | 16:44
3
42
לצפיה ב-'בית המשפט קבע גם לפנות בתים מגבעת האולפנה ...'
בית המשפט קבע גם לפנות בתים מגבעת האולפנה ...
20/06/2012 | 17:56
2
73
עשו עם זה משהו ?
עמית אני לא בא בטענות כנגד מישהו מבאי הפורום !
פשוט מעלה את נושא החוסר בשיווין גם כשיש צו בית משפט
מה שקורה כרגע בארצנו הקטנטונת פשוט גועל !
מכופפים את החוק איך שמתאים להם , פשוט בית ז' אחד גדול!
לצפיה ב-'למה להשוות בין דברים לא קשורים?'
למה להשוות בין דברים לא קשורים?
20/06/2012 | 17:59
1
70
עידו נווה מעיד על עצמו כאזרח שומר חוק. הוא גם דואג ליידע את כל מי שהוא פוגש באותיות הקטנות של החוק. קשה לי לראות דווקא אותו מפר צו של בית משפט.
לצפיה ב-'צודק הרבבתי בשר וחלב גדי בחלב אימו '
צודק הרבבתי בשר וחלב גדי בחלב אימו
20/06/2012 | 18:27
34
לצפיה ב-' אדון נווה מגלה בקיאות בחומר '
אדון נווה מגלה בקיאות בחומר
20/06/2012 | 23:31
4
120
לצפיה ב-'לא שמעתי הכול, אבל הוא מציג נתון מעניין:'
לא שמעתי הכול, אבל הוא מציג נתון מעניין:
21/06/2012 | 00:27
3
125
76% מהציבור טוען שזמן ההגעה שלו מדלת לדלת לא התקצר בעקבות פתיחת הרכבת הקלה ועקרון תחבורת המעברים. אם זה נכון, זה אומר של-24% מהציבור הזמן כן התקצר, וזה נתון לא רע בכלל!
לצפיה ב-'זה נתון רע מאוד'
זה נתון רע מאוד
21/06/2012 | 00:42
1
110
מתכנני התח"צ בירושלים שכחו שני אלמנטים חיוניים בתחבורת מעברים: תדירות גבוהה של כל הקווים, מזינים וראשיים כאחד, ועלייה מהירה מכל הדלתות (שמתאפשרת ברק"ל אבל לא באוטובוסים). המערכת הנוכחית היא מסורבלת ולא אטרקטיבית. אה, כן, קיים גם העניין הפעוט הזה של מידע... מפות וכאלה...
לצפיה ב-'זו אותה טעות שעשו ברפורמה באיזור המרכז'
זו אותה טעות שעשו ברפורמה באיזור המרכז
21/06/2012 | 18:16
72
תדירות של קווים מזינים בין עשרים דקות לחצי שעה בחלק מהמקרים. אפשר להסתדר כשמשתמשים בקו המזין ראשון, אבל בדרך חזרה זה יכול להיות אסון אם מחמיצים אותו.

ולא, זה ממש לא כיף לשבת ולהמתין 20 דקות לאוטובוס.
לצפיה ב-'בהתחשב בזה שלפחות חצי מהירושלמים לא גרים באיז'
בהתחשב בזה שלפחות חצי מהירושלמים לא גרים באיז
21/06/2012 | 17:15
73
בהתחשב בזה שלפחות חצי מהירושלמים לא גרים באיזור של הרכבת הקלה.
ולכן גם רכבת כל שתי דקות לא תשנה להם את זמן ההגעה.
לצפיה ב-'הנה הפרק הבא, הפעם עם יותר אקשן:'
הנה הפרק הבא, הפעם עם יותר אקשן:
21/06/2012 | 16:55
3
147
לצפיה ב-'יש לו עתיד בפוליטיקה...'
יש לו עתיד בפוליטיקה...
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2012 | 02:33
32
לצפיה ב-'עד השבוע כלל לא ידעתי מי זה...*******'
עד השבוע כלל לא ידעתי מי זה...*******
22/06/2012 | 06:10
1
84
למרות שאני מכיר את כל מה שזז בעיר הזאת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?F...

נראה אותו בקרוב במועצת עיריית ירושלים
לצפיה ב-'ובכלל לפי המונה יש בפורום מאות כניסות להודעה'
ובכלל לפי המונה יש בפורום מאות כניסות להודעה
22/06/2012 | 06:17
76
לצפיה ב-'show must go on'
show must go on
22/06/2012 | 12:12
8
78
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
22/06/2012 | 14:12
1
51
אם הוא לא היה עורך את כל ההפגנות הללו, מצב הדו"חות היה משתנה? אנשים תמימים היו מקבלים פחות דו"חות?

ברצינות אני שואל אותך... ושוב, כצופה מהצד.
לצפיה ב-'שאלה טובה.'
שאלה טובה.
22/06/2012 | 14:16
32
לצפיה ב-'נראה שהוא פשוט מאוהב בפוזה של מנהיג המחאה'
נראה שהוא פשוט מאוהב בפוזה של מנהיג המחאה
22/06/2012 | 14:36
5
62
לא כל כך חשוב מה ואיך וכמה ההפגנות אפקטיביות, העיקר להתעמת עם כמה שיותר שוטרים.
לצפיה ב-'אין לי התמחות בתחום בריאות הנפש'
אין לי התמחות בתחום בריאות הנפש
22/06/2012 | 14:43
56
(לא פסיכולוג ולא פסיכיאטר) אבל אני כמעט בטוח שהוא סובל מהפרעה נפשית כלשהי. לאו דוקא מחלה אבל בהחלט "שריטה" מאוד עמוקה.
מוכן להתערב על כך ביחס של 1:10. כלומר אני מרוויח 1 אם הוא כן בעל הפרעה נפשית ומפסיד 10 אם הוא בריא לחלוטין מבחינה נפשית.
תחושתי החזקה שאם אתערב אני ארוויח ולא אפסיד.
לצפיה ב-'אין ספק שהוא די נהנה מעצמו.'
אין ספק שהוא די נהנה מעצמו.
22/06/2012 | 14:56
3
32
לצפיה ב-'לכל מי שהגיב...'
לכל מי שהגיב...
22/06/2012 | 15:57
2
63
נאמר והוא היה פועל אחרת, רק נאמר, היה לדעתכם שינוי? כן, אני שואל גם את שאר המבקרים כאן.
לצפיה ב-'לא יודע אם שינוי, אבל פחות אנטגוניזם'
לא יודע אם שינוי, אבל פחות אנטגוניזם
22/06/2012 | 18:07
51
יש הרבה דרכים לשנות דברים. חלקן חוקיות וחלקן לא, חלקן בראש חוצות וחלקן בסתר. ואפשר גם לשלב. אני חושב שהוא פשוט נובח על העץ הלא נכון.
לצפיה ב-'איני בטוח כלל שנווה לבדו (אם בכלל) הביא '
איני בטוח כלל שנווה לבדו (אם בכלל) הביא
22/06/2012 | 18:15
56
לשינוי בהתנהלותה של "סיטיקנס". להזכירך, גם גורמים פוליטיים ואישי ציבור, שמשקלם גדול משל נווה, מתחו ביקורת על התנהלות החברה. מה שבטוח זה שנווה אכן מצטלם טוב...
לצפיה ב-'טיול ברכבת קיטור'
טיול ברכבת קיטור
19/06/2012 | 19:20
71
לבקשת כמה גולשים, אני מעלה סרט די ישן של טיול ברכבת קיטור במוסקבה. בזמנו העליתי את התמונות מאותו ביקור.

http://youtu.be/peT5A21r_q0
תהנו!
לצפיה ב-'שינויים בתנועת הרכבות: יוני-יולי-אוגוסט'
שינויים בתנועת הרכבות: יוני-יולי-אוגוסט
19/06/2012 | 17:27
14
418
שלום,

בשל עבודות תשתית מורכבות להקמת מחלף מסילתי באזור צומת בני דרום, יחולו שינויים בתנועת הרכבות בקטע המסילה שבין אשקלון – אשדוד – יבנה מזרח - רחובות בין התאריכים ה-22 ביוני וה-13 באוגוסט.

מצ"ב הודעה מפורטת.

בברכה,
שחר וייסמן

אגף דוברות והסברה |  רכבת ישראל|
לצפיה ב-'==1=='
==1==
19/06/2012 | 17:29
291
לצפיה ב-'==2=='
==2==
19/06/2012 | 17:30
2
258
לצפיה ב-'יפה. אגב משולש פלשת, בקרוב צפוי המסוק של'
יפה. אגב משולש פלשת, בקרוב צפוי המסוק של
19/06/2012 | 17:39
1
217
"אלבטרוס" לשוב ולצלם מעל המשולש. אני מקווה שנוכל לקבל תמונות מעודכנות של האתר.
לצפיה ב-'תודה דוד עבודות נרחבות על צומת רכבתית.'
תודה דוד עבודות נרחבות על צומת רכבתית.
19/06/2012 | 20:04
79
לצפיה ב-'השאטלים מאשקלון ליבנה מערב'
השאטלים מאשקלון ליבנה מערב
19/06/2012 | 17:49
3
193
נותנים כיוון חדש לנסיעה השבועית שלי לראשון לציון
לצפיה ב-'איפה הוזכרו שאטלים ליבנה מערב?'
איפה הוזכרו שאטלים ליבנה מערב?
20/06/2012 | 04:46
2
67
זה באמת הרבה יותר הגיוני להפעיל שאטלים ליבנה מערב ולא לרחובות, אבל אני לא רואה אזכור לזה בהודעה.
לצפיה ב-'בעצם הגיוני להפעיל ליבנה מערב *וגם* לרחובות.'
בעצם הגיוני להפעיל ליבנה מערב *וגם* לרחובות.
20/06/2012 | 04:46
88
לצפיה ב-'הוזכרו באתר הרכבת'
הוזכרו באתר הרכבת
20/06/2012 | 05:52
64
לצפיה ב-'אני לא רוצה להיות נביא'
אני לא רוצה להיות נביא
19/06/2012 | 20:12
156
אבל אמרתי לכם (אמנם נאמר בהקשר, אבל לא ציפיתי שזה יהיה כ"כ מהר)
לצפיה ב-'סליחה על השאלה המציקה, אבל השינויים הללו'
סליחה על השאלה המציקה, אבל השינויים הללו
19/06/2012 | 22:27
126
הינם החל מעוד 3 ימים.
האם רכבת ישראל לא ידעה על עבודות התשתית המורכבות ועל הצורך בשינויים הללו מוקדם יותר?
האם מדובר באיזה מהלך פתאומי מהיום לעוד שלושה ימים?
לצפיה ב-'באתר הרכבת יש הודעה מפורטת יותר שגם מצוין בה:'
באתר הרכבת יש הודעה מפורטת יותר שגם מצוין בה:
19/06/2012 | 22:45
3
168
"מיום ו' 6.7.2012 עד יום א' 8.7.2012 בשעה 04:00 לא תופעלנה רכבות בכל הארץ."

מה הצורך להשבית את תנועת הרכבות בכל המדינה באותו סוף שבוע?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ניחוש: פעימת תקשורת?..'
ניחוש: פעימת תקשורת?..
19/06/2012 | 22:50
2
134
כעיקרון, זאת אמורה להיות הסיבה האפשרית היחידה להשבתת רכבות מלאה בכל חלקי הארץ.
לצפיה ב-'הניחוש שלך נכון.'
הניחוש שלך נכון.
19/06/2012 | 23:09
54
לצפיה ב-'הודעה ראשונה פורסמה בנידון כבר ב10.06'
הודעה ראשונה פורסמה בנידון כבר ב10.06
20/06/2012 | 04:38
125
בפורום ע''י בועז.
הפרטים המלאים פורסמו בהודעה בשעה 20:17.
לצפיה ב-'דימונה - צפע, יומן מסע/שא.'
דימונה - צפע, יומן מסע/שא.
19/06/2012 | 14:47
44
378
הבוקר החל בשעה 05:00, נצמדתי עם זוג קטרים לרכבת 343 בתחנת דימונה וטיילנו לצפע.

תהנו מהתמונות...
המשך>>
הבוקר החל בשעה 05:00, נצמדתי עם זוג קטרים לרכבת 343 בתחנת דימונה וטיילנו לצפע.

תהנו מהתמונות...
לצפיה ב-'צילום וידאו מתחת ל- IC3 נוסעת ...'
צילום וידאו מתחת ל- IC3 נוסעת ...
19/06/2012 | 14:07
34
416
מעוצמת הרכבת המצלמה נפלה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'צילום וידאו של IC3 על גשר יצחק רגר...l'
צילום וידאו של IC3 על גשר יצחק רגר...l
19/06/2012 | 14:14
4
224
הצבתי את המצלמה בקצה הצפוני של הגשר הפעלתי אותה
וירדתי מהגשר עד שהרכבת חלפה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נחמד. יש לך גם סרטון בלי שהמצלמה נפלה ?'
נחמד. יש לך גם סרטון בלי שהמצלמה נפלה ?
19/06/2012 | 15:20
3
80
לצפיה ב-'לא אין לי, יש לך עצה מה לעשות שלא תיפול ?...'
לא אין לי, יש לך עצה מה לעשות שלא תיפול ?...
19/06/2012 | 15:32
2
168
חשבתי אולי להשכיב אותה על הגב או שאולי לשים את המצלמה
בתוך משהו כבד שלא יזוז .
לצפיה ב-'אבל אז הנהג יחשוב שיש מטען על המסילה'
אבל אז הנהג יחשוב שיש מטען על המסילה
19/06/2012 | 18:18
1
158
תחפור בור קטן ותייצב אותה עם אבנים.
לצפיה ב-' רעיון טוב,אני יבדוק זאת...'
רעיון טוב,אני יבדוק זאת...
19/06/2012 | 18:43
121
בנסיון הצילום הבא
לצפיה ב-'הנה צילום מתחת ל- IC3 בלי שהמצלמה תיפול...'
הנה צילום מתחת ל- IC3 בלי שהמצלמה תיפול...
20/06/2012 | 18:25
16
219
הצילום של אתמול היה פדיחה והיום תיקנתי את המצב !
הנחתי את המצלמה על אדן מסילה ומסביב אבני רבד
ע"מ שהמצלמה לא תיפול מעוצמת הרכבת .
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'וואוו'
וואוו
20/06/2012 | 22:43
1
133
סחתיין, יא דודו! קטע חזק.
לצפיה ב-'יש לי בתוכנית [מגירה] עוד כמה הפתעות '
יש לי בתוכנית [מגירה] עוד כמה הפתעות
21/06/2012 | 07:53
52
לצפיה ב-''
20/06/2012 | 22:55
25
לצפיה ב-'הפעם מגיע לך משהו ממני באדיבות ר"י ו"אלבטרוס"'
הפעם מגיע לך משהו ממני באדיבות ר"י ו"אלבטרוס"
20/06/2012 | 23:08
1
301
תמונה מתוך קולקציית הקיץ של הקו הכפול לבאר שבע: תחנת רמלה, כשבועיים לפני הפתיחה.
לצפיה ב-'בועז,אני ממתין בקוצר רוח ללו"ז החדש....'
בועז,אני ממתין בקוצר רוח ללו"ז החדש....
21/06/2012 | 07:49
115
כמו כן גם החוברת של הלו"ז הנוכחי כבר בלוייה אצלי בתיק
ונדרש רענון
לצפיה ב-'האם אין כאן סכנה בטחונית?'
האם אין כאן סכנה בטחונית?
20/06/2012 | 23:40
2
152
מה מונע מחבל מלהציב מטען כמו שאתה הצבת את המצלמה?

[הסרטון הוא נהדר דרך אגב]
לצפיה ב-'סכנה בטחונית יש בהרבה מקומות פתוחים.'
סכנה בטחונית יש בהרבה מקומות פתוחים.
21/06/2012 | 07:46
1
63
לצפיה ב-'מדאיג...'
מדאיג...
21/06/2012 | 09:48
43
לצפיה ב-'צילום מגניב ביותר!'
צילום מגניב ביותר!
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2012 | 00:28
1
64
לצפיה ב-''
21/06/2012 | 07:43
22
לצפיה ב-'צילום מעולה!'
צילום מעולה!
22/06/2012 | 04:01
5
44
קטע חזק למרות איכות ה 240p.
לצפיה ב-'איכות הצילום גם אותי מאכזב ...'
איכות הצילום גם אותי מאכזב ...
22/06/2012 | 10:41
4
39
צריך לשקול מעבר למצלמה שתתן לי איכות צילום וידאו טובה
לצפיה ב-'אם אתה צריך מצלמה קומפקטית עם איכות וידאו '
אם אתה צריך מצלמה קומפקטית עם איכות וידאו
22/06/2012 | 11:56
3
134
טובה אז אני מאוד ממליץ לך על ה Sony Cyber-Shot DSC TX10.
16.2 מגה פיקסל, וידאו 1080p איכותי עם שמע סטריאו, זום אופטי 4X, חיישן CMOS EXMOR R, צילום תמונות סטילס תלת מימד, צילום תמונות פנורמיות, צילום תמונות פנורמיות בתלת מימד, מסך מגע, המצלמה נגד מים, חבטות, אבק וטמפרטורות.

המצלמה עולה כ 1269 ש"ח.

יש לי את המצלמה הזו כבר כחודשיים ואין לי תלונות עליה.
לצפיה ב-'צילמתי את המצלמה עם טלפון סלולארי'
צילמתי את המצלמה עם טלפון סלולארי
22/06/2012 | 12:01
28
לצפיה ב-'על ההמלצה אני יקח זאת בחשבון כאשר...'
על ההמלצה אני יקח זאת בחשבון כאשר...
22/06/2012 | 14:47
33
אני יחליט שאני עושה מעשה ומחליף מצלמה
לצפיה ב-'שכחתי לציין שניתן לצלם תמונות סטילס בזמן'
שכחתי לציין שניתן לצלם תמונות סטילס בזמן
22/06/2012 | 23:26
13
הקלטת וידאו.
לצפיה ב-'רכבת משא יוצאת מב"ש צפונה אחה"צ 21/06/12...'
רכבת משא יוצאת מב"ש צפונה אחה"צ 21/06/12...
21/06/2012 | 18:19
80
מפני שלי אין לו"ז של רכבות משא לכן זה תמיד ספונטני שאני
מצליח לצלם אותם .
היום 21.06.12 תכננתי לצלם רכבות נוסעים ופתאום הגיעה מאחור
רכבת משא ושלפתי מייד את המצלמה וצילמתי אותה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קטר 773 דוחף רכבת סימנס אל ב"ש 21/06/12'
קטר 773 דוחף רכבת סימנס אל ב"ש 21/06/12
21/06/2012 | 18:23
71
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לפני שיורדת מהמסילה צילום מתחת ל- מודו'
לפני שיורדת מהמסילה צילום מתחת ל- מודו
21/06/2012 | 20:42
9
108
מספר קרון הניהוג ברכבת מודו ספרדייה זו היה 303
והקטר שמשך אותה מספרו 733.
צולם ב- 21.06.12 אחה"צ
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
21/06/2012 | 20:50
8
55
רק שמור על עצמך ואל תסתכן בשביל הצילומים האלו.
לצפיה ב-''
21/06/2012 | 21:08
45
תודה על דאגתך !
אני לוקח טווח של מספר דקות לפני שהרכבת מגיעה ע"פ הלו"ז שלה
[לפחות 4 דקות] כך שהמצלמה כבר על PLAY .
וכן אני מסתכל ומאזין טוב טוב שלא יפתיע אותי משהו לכל מקרה .
ד"א לפני שהרכבת מגיעה יש רעש של שריקה כזו במסילת הברזל
לצפיה ב-'שלא תגיע למצב'
שלא תגיע למצב
21/06/2012 | 22:41
6
128
לצפיה ב-'ראיתי את זה בצינור לילה'
ראיתי את זה בצינור לילה
21/06/2012 | 22:52
2
82
כמעט חטפתי התקף לב כשהוא יצא. פשוט חולה נפש!
לצפיה ב-'אני מניח שאם הוא לא היה יוצא מזה חי'
אני מניח שאם הוא לא היה יוצא מזה חי
21/06/2012 | 23:02
67
לא היו משדרים את זה.
לצפיה ב-'ואני עדיין לא החלטתי מי יותר דפקט: החבר שמחלק'
ואני עדיין לא החלטתי מי יותר דפקט: החבר שמחלק
22/06/2012 | 14:07
43
הצעות או המתאבד בפוטנציה.
לצפיה ב-'אני חפץ חיים ,אין מצב שאני יגיע למצב דומה '
אני חפץ חיים ,אין מצב שאני יגיע למצב דומה
22/06/2012 | 10:43
29
לצפיה ב-'כמה קרונות היה לרכבת הזאת!'
כמה קרונות היה לרכבת הזאת!
22/06/2012 | 12:19
1
27
לצפיה ב-'היו*'
היו*
22/06/2012 | 12:20
16
לצפיה ב-'ויקי תחבורה ציבורית'
ויקי תחבורה ציבורית
19/06/2012 | 13:11
10
424
שלום לכולם
התחלתי לכתוב
לצפיה ב-'בינתיים עברתי ככה בחפיף '
בינתיים עברתי ככה בחפיף
19/06/2012 | 13:22
3
187
נראה לא רע בכלל .   הייתי ממליץ לך בכל זאת כן לעשות כמנהג ויקיפדיה ולתת דוגמאות לכל מונח , זה יכול להקל על ה"הדיוטות" (ניסיתי לכתוב את המשפט מבלי להישמע מתנשא אבל לא הלך)  למשל כשאתה כותב על "קוים עירוניים ארוכים" אז תיתן דוגמאות ,כמו קוי בת ים למשל .
אני יודע שכשאני קורא בויקי ערכים בנושאים שאני בור בהם דוגמאות עוזרות לי מאד .
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2012 | 14:03
2
85
ובמעט מאמרים (כמו בבינעיורני) הכנסתי דוגמאות, יכול להיות שאעשה פרגרף של "דוגמאות" בסוף כל מאמר.

בנוסף  אני רוצה לשלב סדרת מאמרים הנקראת "מקרי מבחן" שתנתח שינויים שנעשו ותוצאותיהם. כמובן שיהיה לינק למאמר כזה בכל מקום רלוונטי.
לצפיה ב-'הקטע שצריך כל הזמן לעדכן את זה'
הקטע שצריך כל הזמן לעדכן את זה
19/06/2012 | 14:17
1
84
כי כל הזמן יש שינויים
לצפיה ב-'לכן הכוונה היא'
לכן הכוונה היא
19/06/2012 | 15:20
81
יותר לדבוק ב"תורה התכנונית"

גם בקשר לדוגמאות, אפשר לנסח זאת בלי לציין מספרי קווים ומסלולים מדויקים וכך הבעייתיות של העדכון קטנה יותר.

לצפיה ב-'עברתי ברפרוף ויש לי כמה הערות'
עברתי ברפרוף ויש לי כמה הערות
19/06/2012 | 16:05
2
118
כרגע בנושא קווי התלמידים
רשמת שלרוב הקווים הם דו ספרתיים ומתחילים ב7,8,9
אז הנה שלוש דוגמאות נגדיות
1-בדן הספרור הוא תלת מספרי שמתחיל ב9 עד כמה שאני זוכר
2-בויאוליה במודיעין קווי התלמידים הם דו ספרתיים ומתחילים ב1,2,3
3-בסופרבוס יש קו תלמידים משוהם לתיכון על"ה לוד שממוספר כ32 וקווי תלמידים ברמלה הממוספרים 5X
לצפיה ב-'אני יכול להוסיף מליארד דוגמאות נגדיות'
אני יכול להוסיף מליארד דוגמאות נגדיות
20/06/2012 | 08:37
39
בצפון יש לי כמה קווים של אומני שהם תלת ספרתיים

קווי התלמידים בטבריה מתחילים ב-5,6.

וכן הלאה.

עדיין אני חושב שהניסוח נכון ושרוב קווי התלמידים הם כמו שציינתי.
אני אעדכן את המאמר בהתאם להערה שלך, ואתן דוגמאות ליוצאי הדופן, כמו גם המלצה להנחיה, (זו מטרת הויקי) כי יוחלט על טווח שילוט לקווי תלמידים והשילוט של כל קווי התלמידים שאינם בטווח שילוט זה יתוקנו למען הבהרת המערכת.

בלי קשר צריך לכתוב מאמר על האופן הנכון בו לדעתנו צריך להינתן שילוט לקווים באופן כללי (מה שיש היום זה סתם ברדק היסטורי).
לצפיה ב-'עדכנתי את מאמר קווי התלמידים בהתאם להערתך'
עדכנתי את מאמר קווי התלמידים בהתאם להערתך
20/06/2012 | 08:53
33

לצפיה ב-'רעיון נחמד וראוי, וכמה הערות קטנות:'
רעיון נחמד וראוי, וכמה הערות קטנות:
19/06/2012 | 20:43
1
112
דבר ראשון, למשרד התחבורה יש נוהל להגדרת סוגי הקווים, שלפיו קו אקספרס הוא "מהיר" וקו "דירקט" הוא ישיר, ההיפך ממה שכתבת. נראה לי שאחידות תואיל במקרה הזה.

דבר שני, בחלק מהמקרים הניסוחים נשמעים החלטיים מדי לטעמי, כאילו יש חוקי ברזל. מתכנן טוב חייב להכיר מודלים אבל גם את המגבלות שלהם. אני מעריך שריבוי דוגמאות יבליט את חשיבותה של הגמישות וההתאמה למקרה הספציפי.

דבר שלישי, איפה החבאת את רשימת המקורות שלך עד היום?

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אספתי אותם בעיקר מהרשת בשבועיים האחרונים'
אספתי אותם בעיקר מהרשת בשבועיים האחרונים
20/06/2012 | 08:44
48
לדוגמה יש שם את המאמר המצויין של סר דוד פיינשטיין על השוואה בין ישראל לשווייץ.

בנוגע לגמישות
אנחנו אלופי העולם בגמישויות וזה יישאר, אבל בכל הקשור לתכנון תחבורה ציבורית נראה לי ששכחנו את עמוד השדרה.

היום כשמתכננים קווים, די עושים זאת על סמך אינטואיציה בלבד ולא מתקיים שום דיון בנוסח "האם שווה לחרוג מהכלל במקרה הזה או לא". התחושה היא שהכל פתוח ללא כללים.

הויקי בא לבנות את עמוד השדרה הזה, ועליו יש לקבל החלטות לגבי יוצאי דופן.

בנוגע לישיר ומהיר
אין לי ספק שאקספרס יותר איטי מדיירקט. לגבי התרגום לעברית אני לא בטוח מי צודק.
במידה וטעיתי כמובן ואתקן.
האם אקספרס שווה ישיר ודיירקט שווה מהיר?
או שמא אקספרס שווה מהיר ודיירקט שווה ישיר?

האמת תוך כדי כתיבת השורות האלה השתכנעתי שאני טועה, אבל אשמח לשמוע עוד דעות.
לצפיה ב-'זה לא ויקי, זה ויגי...'
זה לא ויקי, זה ויגי...
25/06/2012 | 19:37
3
לצפיה ב-'סקופבואו תראו מה עושה דוד פיינשטיין'
סקופבואו תראו מה עושה דוד פיינשטיין
19/06/2012 | 11:34
4
168
אחד משלושת מנהלי הפורום בזמנו החופשי.....
לא ידענו שהוא עוסק בדברים כאלה:
http://plotn08.com/2012/06/david-rock-feinstein-bi...
ואני חשבתי לתומי שאני מבין גדול ב....מוסיקה כזו !
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יפה! עלית על הצד האפל שלי!'
יפה! עלית על הצד האפל שלי!
19/06/2012 | 11:44
3
124
אגלה לך סוד: הגיטריסט שלי זה מייקל אשבי.
לצפיה ב-'תארתי לעצמי שהוא הגיטאריסט שלך חה-חה-חה: '
תארתי לעצמי שהוא הגיטאריסט שלך חה-חה-חה:
19/06/2012 | 11:48
113
ואני האמרגן הגונב לכם את כל ההכנסות ומפקיד את כל הג'ובות בחשבון בנק סודי ב-טוגו....
לצפיה ב-'חחח...'
חחח...
19/06/2012 | 12:09
75
‏.
לצפיה ב-''
19/06/2012 | 19:58
13
לצפיה ב-'‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/06 '
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/06
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2012 | 00:38
57
79

נא לשרשר...
המשך>>

לצפיה ב-'ה"חפרפרות" של קו A1'
ה"חפרפרות" של קו A1
19/06/2012 | 08:56
3
243
במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10. סרגיי מככב בפתיחת הכתבה.
http://news.nana10.co.il/Category/?CategoryID=3005...
מומלץ לחפש בדקה 31:10
לצפיה ב-''
19/06/2012 | 17:39
25
לצפיה ב-''
19/06/2012 | 23:10
1
57
לצפיה ב-'ותיקון: צריכים לבחור במהדורה מה-18.6'
ותיקון: צריכים לבחור במהדורה מה-18.6
19/06/2012 | 23:28
89
איך עושים קישור ישיר למהדורה ספציפית באתר הזה, אין לי מושג.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה