לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'שאלה לגבי חוזה חופשי-חודשי מורחב מטרופולין חיפה והעמקים'
שאלה לגבי חוזה חופשי-חודשי מורחב מטרופולין חיפה והעמקים
05/02/2017 | 14:36
4
143
כפי שידוע לכם, היום הסתיימה תקופת החינם בקו העמק, והחל מהיום עד למשך שנתיים הנסיעה תהיה ב50 % הנחה לתושבי העמק
אם אני נוסעת באוטובוס אז החופשי חודשי-מורחב תופס ואני לא משלמת שקל, אבל להפתעתי הרבה היום כשנסעתי ברכבת החופשי חודשי לא תפס והייתי צריכה לשלם 10 ש"ח.. למה זה לא תפס? הרי זה תופס בטבעת של חיפה-העמקים.. למה שזה לא יתפוס ברכבת אם זה תופס בקו 301? למישהו יש הסבר?
לצפיה ב-'לדעתי זה עיוות שנוצר בגלל שהרפורמה נעשתה לפני שנפתח קו העמק'
לדעתי זה עיוות שנוצר בגלל שהרפורמה נעשתה לפני שנפתח קו העמק
05/02/2017 | 14:46
3
101
כנראה כשהגדירו את הכרטיסים / התקציב לרפורמה, הסתכלו רק על קווים ותחנות שהיו קיימים אז. כשנפתח קו העמק פשוט לא הוסיפו את התחנות שלו לרשימה של התחנות המאושרות לחוזה המדובר, כי כנראה שהנוהל הוא שצריך לעשות את זה באופן מפורש לפי תחנה ספציפית ולא לפי מיקום גיאוגרפי. ובטח אף אחד לא שם לב עד היום כי הנסיעה הייתה בחינם.

זה עיוות מטופש שצריך לתקן. אני ממליץ לפנות על כך למשרד התחבורה, לרכבת ישראל ולארגוני הנוסעים השונים (תחבורה בדרך שלנו, 15 דקות, וכו').
לצפיה ב-''
05/02/2017 | 15:00
13
לצפיה ב-'כשנפתח קו העמק הוצאה תקנה שהוסיפה את התחנות'
כשנפתח קו העמק הוצאה תקנה שהוסיפה את התחנות
05/02/2017 | 15:59
1
170
תקנות מסילות הברזל (דמי נסיעה) (תיקון), התשע"ז 2016-
בתוקף סמכותי לפי סעיף 57 לפקודת מסילות הברזל [נוסח חדש], התשל"ב 11972- ,
אני מתקין תקנות אלה:
1 . בתקנה 1 לתקנות מסילות הברזל )דמי נסיעה(, התשס"ה 22004- -
( 1 ) בהגדרה "אזורי נסיעה" -
(א ) בפסקה ( 1), בהגדרה "אזור ארצי", פסקאות משנה (א) עד (ב 1) יסומנו (ג)
עד (ה), בהתאמה, ולפניהן יבוא:
"(א ) אזור 601 ובו תחנת עפולה;
(ב ) אזור 602 ובו תחנת בית שאן;";
(ב ) בפסקה ( 4), בהגדרת "מטרופולין חיפה", אחרי "תחנת עתלית" יבוא "ותחנת
כפר יהושע" ובסופה יבוא "אזור 333 ובו תחנת כפר ברוך-מגדל העמק";
( 2 ) אחרי ההגדרה "תחנות מודיעין" יבוא:
""תחנות נתניה" - כל אחת מאלה: תחנת נתניה ותחנת ספיר."
2 . תחילתן של תקנות אלה ביום י"ד בתשרי התשע"ז ( 16 באוקטובר 2016 ).
ד' בתשרי התשע"ז ( 6 באוקטובר 2016 )
(חמ 3-1055 )
ישראל כ"ץ
שר התחבורה והבטיחות בדרכים
לצפיה ב-'אם כך, מישהו ברכבת שכח ליישם את התחנות'
אם כך, מישהו ברכבת שכח ליישם את התחנות
05/02/2017 | 16:07
82
צריך להתלונן לרכבת ישראל.

לצפיה ב-'שאלה לגבי ה 50% הנחה לתושב העמק ברכבת'
שאלה לגבי ה 50% הנחה לתושב העמק ברכבת
05/02/2017 | 13:46
84
אוקי אז אני לא ידעתי לאן לכתוב את זה בשרשור ההכוונה היומי או מחוץ אך מהיום הרכבת בכל תחנות העמק הינה בתשלום נגמר החינם וכעת השאלה איך ה 50% הנחה מחושבים למקרה של מחיר הנסיעה כלומר אם נגיד נוסע מבית שאן סתם לדוגמה לבאר שבע והמחיר לכיון אחד עולה 66 ש"ח ואני רוצה הלוך וחזור שזה יוצא לי הכל ביחד 132 ש"ח אז כמה אני אמור לשלם ביחד עם ה 50% הנחה פשוט חשוב לי לדעת איך לחשב את ה 50% הנוחה לתושב העמק ברכבת

תודה רבה לכל מי שיודע לענות לי
לצפיה ב-'ניתוק קטע ישן ממסילת החוף והפיכת המסילה הנטושה הזאת לפארק.'
ניתוק קטע ישן ממסילת החוף והפיכת המסילה הנטושה הזאת לפארק.
05/02/2017 | 09:30
26
615
תוואי מסילת החוף שבין מחלף שבעת הכוכבים המשודרג לבין מחלף שמריהו-מזרח החדש, שבנתיבי האיילון החדשים, יוסט ממקומו הנוכחי קצת מזרחה אל בין נתיבי הכביש החדשים.

(כך היה גם בדיוק עם בניית מסילת האיילון בשנות ה-80. תוואי המסילה הישן שהגיע מצפון, ממסילת החוף, אל תחנת הרכבת ת"א-מרכז הוסט קצת מזרחה אל בין נתיבי האיילון החדשים, בתוך תעלת האיילון החדשה שנבנתה אז). 

המסילה הנטושה לא תעקר ממקומה אלא תושאר כדי לשמש כאמצעי לעיצוב נופי חדש של הסביבה הטבעית שליד נחל רשפון.

בתוך כל מסילה יישתלו שתילים ויינטעו עצים. בין המסילות ייבנה שביל להולכי רגל ולאופניים.

השביל יתחבר לגבעת יער האלונים ולשלולית החורף שבמרכז מחלף שמריהו-מזרח החדש.

כדי להסתיר את נתיבי האיילון החדשים מהמטיילים בפארק, יישתלו על קירותיו צמחים מטפסים ולידו עצים ושיחים רבים שיחצצו בין המטיילים לכביש.

כך, הפארק הטבעי שבסביבת נחל רשפון ישודרג במקביל לבניית נתיבי האיילון החדשים. 

לצפיה ב-'מעניין מאוד. תודה.'
מעניין מאוד. תודה.
05/02/2017 | 22:07
73
לצפיה ב-'האם כל התוואי הננטש יוסב לפארק או'
האם כל התוואי הננטש יוסב לפארק או
06/02/2017 | 18:46
24
172
שהפארק ישתרע רק בין שבעת הכוכבים ודרך המעפילים? לפי דעתי ניתן להקים את הפארק ממש עד אזור רשפון (מפגש 32, שזהו גם הגבול הצפוני של העתקת המסילות) עם חצייה של דרך המעפילים בדומה לחציית פארק המסילה את רחוב "גנרל פייר קניג" בירושלים. ניתן גם להשאיר את הסימנורים והמחסומים 32, 33 ו-34 לנוי. 
לצפיה ב-'הנק' הצפונית של הפארק היא לא במפגש עם דרך המעפילים אלא '
הנק' הצפונית של הפארק היא לא במפגש עם דרך המעפילים אלא
07/02/2017 | 01:45
23
255
צפונית למחלף שמריהו-מזרח החדש, ליד רשפון.

הפארק החדש יסתיים בצפונו בגשר חדש להולכי רגל שיוקם מעל לנתיבי האיילון החדשים ומסילות הרכבת שבמרכזם.

הוספתי לך הרבה תמונות כדי שתבין בדיוק את מה שמתוכנן שם.

תראה בתמונות שכל הסביבה שם תשתנה ללא היכר.

גם תחנת הרכבת הרצליה תהרס ותיבנה מחדש במיקום אחר, גם מחלף שבעת הכוכבים ישתנה, גם תהיינה 4 מסילות זו לצד זו, גם תהיה רכבת חשמלית מהירה של רכבת ישראל, גם תהיה תחנת שאיבה חדשה, גם גשרים חדשים, גם מעברים תת-קרקעיים ועוד אין-סוף שינויים.

לצפיה ב-'תחנת רכבת הרצליה עוברת במסגרת הפרויקט הרחבה רצינית'
תחנת רכבת הרצליה עוברת במסגרת הפרויקט הרחבה רצינית
07/02/2017 | 02:12
22
194
בהשקעה גדולה, כך שאמירה שהיא תיהרס ותיבנה במיקום אחר זו שטות מוחלטת, שרק מי שתקוע בתוך תוכניות מימי תרפפו במחשב שלו ולא מכיר את המציאות בשטח יכול לרשום.

ואגב, יש לי שאלה: את כל ההשקעות האדירות הללו עושים בשביל רכבות משא?

צריך לבקש מתפוז לייצר אייקון חדש - אייקון אזהרת דיסאינפורמציה.
לצפיה ב-'זו התחנה השניה שהטרול מזיז בפחות משבוע.'
זו התחנה השניה שהטרול מזיז בפחות משבוע.
07/02/2017 | 03:12
1
181
בדף 2 של הפורום הוא טען שיזיזו את תחנת בני ברק.

בפורום זה טלפורטציה שמורה ליונה יהב בלבד.

אני מקווה שכשיזיז את תחנת הנוסעים השלישית בעוד כמה ימים יעיפו אותו מהפורום.
לצפיה ב-'זה לא קשור לטרול. תחנת בני ברק-רמת החייל ותחנת הרצליה עתידות'
זה לא קשור לטרול. תחנת בני ברק-רמת החייל ותחנת הרצליה עתידות
07/02/2017 | 03:50
238
להיהרס ולהיבנות מחדש במיקום אחר.

דרך אגב, גם תחנת הרכבת סגולה עתידה להיהרס ולהיבנות מחדש עם גישה אליה מצפון ומדרום במסגרת הפיכתה למתח"מ חדש שישרת את כל מז' גוש דן.

השבוע אפילו מישהו פה בפורום כתב על העתקת תחנת דימונה. האם גם אותו צריך להעיף מהפורום?

(אם תסביר מה הקשר לראש עיריית חיפה, תועיל להרבה קוראים בפורום. לא כולם נהנים מקו מחשבה חריף כמו שיש לך ולכן לא כולם הבינו למה בדיוק התכוונת כשהזכרת אותו בתגובתך. גם היית יכול לתקן שגיאות תחביריות במשפט שכתבת על יונה יהב ע"י אפשרות העריכה לאחר כתיבת התגובה).

לצפיה ב-'היא לא עוברת "הרחבה רצינית". היא תהרס ותיבנה במיקום חדש. '
היא לא עוברת "הרחבה רצינית". היא תהרס ותיבנה במיקום חדש.
07/02/2017 | 03:25
19
254
רציפים:

כרגע הרציפים שלה הם על המסילה שעתידה להתנתק ולהפוך לפארק, מחוץ לתוואי החדש של האיילון ושל ארבעת המסילות החדשות שתעבורנה בין נתיבי הכביש.

מבנה כניסה וחנייה:

כרגע הכניסה אליה והחנייה שלה הן ממז' לאיילון. הכניסה והחנייה החדשה תהיינה ממע' לאיילון. שים לב במיוחד לעקומת הכביש החדשה שתיסלל ממז' לאיילון.

שים לב שהתחנה תועתק דרומה ולא רק מערבה. 

תראה בתמונות שצירפתי כעת.

לצפיה ב-'לא לא לא'
לא לא לא
07/02/2017 | 04:33
184
הרציפים הקיימים הם במצב הסופי שכבר לוקח בחשבון את התוואי העתידי של נתיבי איילון. ״ההעברה״ שאתה מתייחס אליה קרתה לפני 15 שנה בערך, בעת שהתחנה הועתקה כמה מאות מטרים צפונה.

כרגע יש עבודות נרחבות בתחנה שבסופן יתווספו עוד 3 רציפים (בנוסף לשלושת הרציפים הקיימים). בנוסף, תבנה כניסה נוספת לתחנה הקיימת מכיוון מערב (שתתבסס על מנהרה לצד המערבי של התחנה שנבנתה עוד בתחילת שנות ה2000 (עם הזזת התחנה צפונה) ושלא הוכנסה לשימוש עד היום).
לצפיה ב-'במקום להתווכח ולכתוב שטויות, אני מציע לך לנסוע לתחנה'
במקום להתווכח ולכתוב שטויות, אני מציע לך לנסוע לתחנה
07/02/2017 | 10:31
17
189
ולהיווכח בעצמך בבנייה העניפה שנעשית ממש בימים אלה בתחנת הרצליה.
בתחנה שאתה מזיז יש כבר שישה רציפים (כן - כמו בתחנת סבידור מרכז...) כשהחדשים מביניהם בשלבי בנייה מתקדמים.
הכניסה המערבית תיבנה בנוסף לכניסה המזרחית הקיימת ולא במקום.
הסטת המסילות מתבצעת מהקצה הצפוני של תחנת הרצליה.

באמת, כדאי לך לצאת קצת מתמונות שנת תרפפו במחשב שלך ולראות מה קורה בשטח כי אתה מגחיך אך ורק את עצמך.
לצפיה ב-'אתה צריך להבין דבר חשוב: קודם כל נותנים קדימות לתכנון עבור '
אתה צריך להבין דבר חשוב: קודם כל נותנים קדימות לתכנון עבור
07/02/2017 | 23:06
16
136
כלי הרכב ורק אח"כ חושבים על מתקני הרכבת, שלא יפריעו לזרימת התנועה שלהם.

אתה כל הזמן חושב שההיפך הוא הנכון. תחנות הרכבת הן תמיד משניות בכל פרוייקט תחבורתי.

חייבים להזיז את תחנת הרכבת הקיימת ואת הרציפים הקיימים כי הם מפריעים לנתיבים, לעקומות ולחניות החדשות של כלי הרכב.

הבעיה עם תחנת הרכבת בהרצליה (ובבני ברק) היא שהתכנון שלה היה הרבה לפני שמישהו ידע בכלל איך תתבצע הארכת האיילון ואם היא בכלל תתבצע (היו כמה מחשבות על חלופות שונות).  

תמיד, כשתכנון כביש מתנגש עם תחנת רכבת, תחנת הרכבת זזה לטובתו.

דרך אגב, בלי שום קשר, האם באמת אתה חושב שמסילת השרון ותחנותיה היו באות לאוויר העולם אם כביש 531 לא היה נסלל?

האם אתה חושב שמסילת האיילון ותחנותיה היו קיימות אם לא היתה מוקמת תעלת האיילון לכלי הרכב?

אתה צריך לקבל זאת כעובדה: בעולם תכנון התחבורה בישראל, המקום הראשון שמור לכלי הרכב מבחינת עדיפות, המקום השני לרכבות המשא ואח"כ באים כל אמצעי התחבורה הציבורית, בתנאי שהם לא מפריעים לשני המקומות הראשונים.

אם הם מפריעים אז הם זזים כדי לפנות מקום או שבכלל הם מבוטלים.

תחשוב על זה ותראה שהכלל הזה תמיד מתקיים בישראל.

ובצדק.

לצפיה ב-'כבר נסעת להרצליה לראות מה קורה בשטח?'
כבר נסעת להרצליה לראות מה קורה בשטח?
07/02/2017 | 23:14
3
101
כאן אין שאלה על מה יקרה או לא יקרה. לגבי תחנת הרצליה יש עובדות מוצקות בשטח.
כך שבאמת אין שום טעם להתווכח.

פרויקט כביש 20 + כביש 531 + מסילת השרון + הסטת מסילות החוף בין תחנת הרצליה (מצפונית לתחנה הקיימת) לבין רשפון זה מגה-פרויקט אחד שכל חלקיו מתואמים. ומכיוון שהפרויקט הזה על כל חלקיו מבוצע כבר מספר שנים בשטח, אין טוב יותר ממראה עיניים.

הרחבת תחנת הרצליה במיקומה הנוכחי משולבת ומתואמת עם הפרויקט הזה ועם פרויקט הנתיב הקריטי של רכבת ישראל.
(למידע לגבי מה זה פרויקט הנתיב הקריטי אתה יכול לחפש בדף הפייסבוק שאתה כה אוהב, ומקפיד לקרוא לו פורום, דף שבתשתיות).

תנסה לבדוק את השטח ואני מצפה בכליון עיניים לממצאיך.
לצפיה ב-'כל חלקיו מתואמים? אתה יכול להיות בטוח שכלי הרכב ייסעו '
כל חלקיו מתואמים? אתה יכול להיות בטוח שכלי הרכב ייסעו
08/02/2017 | 02:50
2
105
באיילון החדש וב-531 החדש מכל כיוון ולכל כיוון, מס' שנים לפני שהתחנות החדשות תיפתחנה. אל תתפלא גם אם מס' השנים האלה ייהפכו לעשור.

סלילת כביש זה מהיום למחר. פתיחת קו רכבת חדש זה כבר עניין אחר לגמרי.

אם, חס וחלילה, העבודות על כביש היו מתואמות עם העבודות על מתקני רכבת, רוב כלי הרכב בישראל היו נוסעים היום בדרכי עפר ובשדות. 

לצפיה ב-'אולי במקום לברבר, תצא לשטח?'
אולי במקום לברבר, תצא לשטח?
08/02/2017 | 03:13
1
79
לידיעתך - סלילת הקטע של כביש 20 ממחלף שמריהו מזרח למחלף שבעת הכוכבים (לכיוון דרום) מותנה בהסטת מסילות החוף, ולכן קטע הכביש הזה יהיה אחד מהחלקים האחרונים של המגה-פרויקט.
אתה עוד עלול לאכול את הכובע כשתשמע על רכבות שנוסעות מתחנת רעננה מערב לתל אביב לפני שמכוניות יסעו מרעננה לתל אביב דרך כביש 20 בקטע הזה.
לצפיה ב-'אתה לא מבין. כביש אף פעם לא יעוכב בגלל מסילת רכבת. זה כלל '
אתה לא מבין. כביש אף פעם לא יעוכב בגלל מסילת רכבת. זה כלל
08/02/2017 | 08:42
117
ברזל.

החשיבות של הכביש גורמת לו להיות בעל העדיפות הגבוהה בכל פרוייקט משולב לפי תמ"א 42 לתחבורה יבשתית משולבת.

מסילת רכבת או תחנת רכבת או קו רכבת יכולים להיות מושבתים מהיום למחר ולזמן בלתי מוגבל. אם כביש מושבת, החיים בישראל נעצרים ולכן מותר להשבית כבישים אך ורק באמצע הלילה.

כביש הוא בדיוק כמו קו מים ראשי או קו חשמל ראשי, מבחינת החשיבות.

זו המציאות, גם אם היא מנוגדת לתפיסת עולמך.

(בכביש גם אין קרונות שרופים, קרונות שיורדים מהמסילה, שביתות, הצפות, תקלות במע' המחשבים, תיקוני מסילה ועוד אין-סוף כשלים שונים ומשונים).

לצפיה ב-'אתה טועה חבוב.'
אתה טועה חבוב.
08/02/2017 | 00:16
10
120
הן הרציפים הקיימים והן הנוספים שנבנים כעת בהרצליה מותאמים לתוואי העתידי (זאת אומרת זה שבבנייה עכשיו) של נתיבי איילון שיגיעו עד שפיים/געש.

אם תלך לתחנה עצמה אז תראה שכל מה שאתה כותב בקשר להעברה עתידית של מיקום התחנה זה שטויות. אני לא מבין למה אתה ממשיך להתעקש על זה.

לצפיה ב-'אתן לך 2 דוגמאות מתחנות אחרות של רכבת ישראל:'
אתן לך 2 דוגמאות מתחנות אחרות של רכבת ישראל:
08/02/2017 | 02:46
9
192
1. תחנת הרב-מכר:

התחנה של רמת-השרון תיבנה מתחת לגשר גנדי בסמוך לתחנת הרצליה, מדרום לה.

התחנה הזאת היתה אמורה להיבנות כבר לפני 14 שנה על מסילת החוף אבל היה חשש (שאכן התממש בהרצליה) שהיא תתנגש עם הארכה עתידית של נתיבי האיילון. תושבי רמת-השרון מחו, ראש העיר של רמת-השרון מחה, אבל שר התחבורה ושר האוצר הסבירו להם שהם לא מוכנים לבנות תחנה זמנית שתהרס בעתיד.

לא היה ניתן להאריך אז את נתיבי האיילון בגלל צה"ל ובגלל עיריית הרצליה.

2. תחנת ראש העין דרום (דוגמא הפוכה):

כרגע היא משמשת רק כמסוף מטענים אך היא מיועדת להיות משודרגת/מורחבת כבר במהלך השנה כדי שהיא תוכל להיפתח מחדש לנוסעים. ראש עיריית ראש-העין סיכם על כך עם שר התחבורה כץ.

ייבנה לה גשר חדש להולכי רגל ולרוכבי אופניים מראש העין מעל לכביש 6 ומעל למסילה.

אצלה, לא נבנית תחנה חדשה עם רכבל במיקום אחר. אצלה, שום דבר לא ייהרס. אצלה- זו הרחבה. בהרצליה- זו הזזה.

לצפיה ב-' קח את הדיסאינפורמציה שלך לפורום אחר'
קח את הדיסאינפורמציה שלך לפורום אחר
08/02/2017 | 13:07
2
102
אתה טועה ומטעה אנשים ופוגע בסטנדרט של הפורום שלנו למידע אמין ומדוייק.

אתה לא ביקרת מעולם בתחנת הרצליה, לא ראית את העבודות בשטח, וכנראה לא נסעת ברכבת או באוטובוס לפחות ב־20 שנה האחרונות.

מה אתה עושה כאן בכלל? הרי אתה זה שטען שזה "פורום של סטודנטים שלא מבינים כלום", אתה מעליב את הפורום שלנו, ואחר כך עוד מעז לבוא לכאן ולמלא אותו בדיסאינפורמציה?!

אני מתפלא שאלן ודוויד עדיין לא חסמו אותך.
לצפיה ב-'|כן|'
|כן|
08/02/2017 | 17:52
24
לצפיה ב-'אבל "אתה טועה ומטעה" הן המילים שנכתבו עבורך. אם היית מבין '
אבל "אתה טועה ומטעה" הן המילים שנכתבו עבורך. אם היית מבין
09/02/2017 | 02:56
62
בפסיכולוגיה, גם היית מבין למה השתמשת כנגדי במילים המסויימות האלה.

לצפיה ב-' מעולם לא הייתה תחנה ברמת השרון'
מעולם לא הייתה תחנה ברמת השרון
08/02/2017 | 15:06
3
169
ומסילת החוף נמצאת בהארכה כעת. כנראה שלא נסעת בשנים האחרונות בתח"צ.

קח את הדברים שלך ותחזור לחור הזה ליד בני ברק וצפון תל אביב שנקרא פתח תקווה.
לצפיה ב-'א. זה לא חור'
א. זה לא חור
08/02/2017 | 20:59
1
242
ב. שמו איציק ברוורמן
ג.כאמור, למעט המשפט האחרון הכל נכון.
לצפיה ב-'תודה על התיקון על שמו של ראש עיריית פתח תקווה.'
תודה על התיקון על שמו של ראש עיריית פתח תקווה.
08/02/2017 | 22:04
56
המשתמש משה12333 הינו טרול שמטריל פה בפורום ובפורום פיתוח אורבני ותשתיות. הוא נוטה להציג את מה שהולך ודעותיו של ברוורמן באור חיובי. ברוורמן ידוע פה כראש עיר עם דעות אנטי תח"צ שמנסה להרוג את התח"צ בפתח תקווה. וזה הדעות שהמשתמש מפיץ פה בפורום. דיסאי פורמציה של משתמשים ועמדה מנוגדת לכמעט כל משתמשי הפורום
לצפיה ב-'אתה חוזר על דבריי. מעולם לא היתה תחנה ברמת השרון. היה תכנון '
אתה חוזר על דבריי. מעולם לא היתה תחנה ברמת השרון. היה תכנון
09/02/2017 | 03:13
67
לפני 14 שנה להקים אותה, כפי שאתה רואה בתשריט, אך שר התחבורה ושר האוצר החליטו בשנת 2003, ממש בשניה האחרונה לפני העברת הכסף לבנייתה, לבטלה.

ובצדק.

ובקשר ל"הארכת מסילת החוף", בכלל טעית. אולי התכוונת להארכת האיילון. מסילת החוף קיימת כבר משנות ה-50.

לצפיה ב-'והיה עוד שיקול'
והיה עוד שיקול
08/02/2017 | 16:46
1
91
תחנת הרב מכר נמצאת במקום שהוא כרגע שום מקום, יש על האזור תילי תילים של תוכניות אבל בשלב זה היה פשוט מוקדם מדי להקים את התחנה.

רכבת ישראל וגם חלק גדול מיועצי משרד התחבורה ממנתגדים לריבוי תחנות מסיבות מובנות. כל תחנה כזו פוגעת באטרקטיביות הרכבת.
אחת האמירות בקשר לרב מכר, שלא קשורה לנתיבי איילון, היתה שעד שלא יהיה חישמול, שיקטין את הפגיעה של התחנה בזמן הנסיעה של הרכבת, אסור להקים אותה. קשה לומר לא. קל יותר להגיד כן אבל לא עכשיו.

מובן שהלחצים הפוליטיים עושים את שלהם. תחנת כפר מנחם (סליחה, קרית מלאכי מזרח-מזרח-מזרח) היא דוגמה לכך שלא הכל מקצועי בארץ. כנ"ל, אם כי במידה פחותה תחנת מזכרת בתיה. וכמעט כל תחנה משנית אחרת שקיימת או מתוכננת בארץ, בחלקן הלחצים מכריעים את השיקול המקצועי.

דוגמה טריה היא תחנת אחיהוד, שנבנתה בלחץ מועצה אזורית משגב שרוצה להפוך את אזור התעשיה הקטן בר-לב למשהו אטרקטיבי יותר בעתיד שיניב לה יותר ארנונה. לא בטוח שהיא תצליח, אבל גם אם כן, בינתיים משתמשי רכבת כרמיאל יסבלו ממהירות נסיעה איטית בגלל התחנה הזו שתשמש מעט מאד נוסעים.
לצפיה ב-'הבעיה עם תחנת הרב מכר היתה שמצד אחד היא חיכתה להארכת האיילון'
הבעיה עם תחנת הרב מכר היתה שמצד אחד היא חיכתה להארכת האיילון
09/02/2017 | 02:30
65
אבל מהצד השני בסיסי המודיעין של צה"ל והמתקנים של עיריית הרצליה, שהיו במקום לפני 14 שנה, לא איפשרו את הארכתו.

תושבי רמת השרון הרגישו שהם באמצע מערכון של הגשש, בגלל מצב זה. שר התחבורה ושר האוצר הודיעו לראש העיר ולהם "שיחכו 15 שנה" (ממש במילים המדויקות האלה) עד להקמת התחנה הזאת כי אין להם שום כוונה לבנות תחנה זמנית שתהרס בעוד 15 שנה.

(אם אתה זוכר את המקום, אפילו לפני שגשר גנדי נבנה או קצת אחרי שבנו אותו, בסיס המודיעין הגיע ממש עד למסילת הרכבת ועד למחסום הכביש-רכבת שהיה שם/עד לתחילת העליה לגשר גנדי. אולי אתה זוכר גם שחיילת מחיל המודיעין שצעדה שם נדרסה ע"י רכבת כי היא חצתה מסילה אחת, לא הסתכלה לכיוון המסילה השניה ואז רכבת שהגיעה מהכיוון השני דרסה אותה למוות).   

לצפיה ב-'יוצא דופן אחד'
יוצא דופן אחד
08/02/2017 | 16:28
91
המסילה מעפולה לחיפה שחותכת את השדות צמוד לגדר רמת דוד בעוד שהשירות בכבישים הוא מסביב.
כמובן שיש תוכנית, שאולי גם יום אחד תצא לפועל להארכת כביש 71 בצמוד למסילה. אבל כרגע יש רק מסילה (ולא כביש + מסילה).

זה אומר שעקרונית גם היו יכולים לעשות מסילה בלי 531. הם לא בהכרח תלויים אחד בשני. אבל אתה צודק שהחשיבה השלטת בימינו היא עדיין מאד כבישיסטית.

והנה פוסט שלי שמתייחס לתופעה זו.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 05/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין 05/02
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 07:30
8
14
לצפיה ב-'רח' הפטמן ת"א'
רח' הפטמן ת"א
05/02/2017 | 10:31
1
45
שלום, 
צריכה להגיע מחר בסביבות 8:30 מרכבת ת"א השלום, לרח' הפטמן 3 בת"א. האם עדיף ברגל או באוטובוס? ואם באוטובוס אז באילו קווים ומאיפה לקחת? 
תודה
לצפיה ב-'אפשר ברגל. באוטובוס זה רק 56 שתי תחנות עד קפלן פינת דה וינצי'
אפשר ברגל. באוטובוס זה רק 56 שתי תחנות עד קפלן פינת דה וינצי
05/02/2017 | 11:24
16
לצפיה ב-'נסיעה מרחובות לטבריה'
נסיעה מרחובות לטבריה
05/02/2017 | 13:57
1
59
שלום, אני צריך לעשות מחר נסיעה מהעיר רחובות לעיר טבריה.
ניסיתי לבדוק את העלות ואני רואה שנסיעה מתל אביב לטבריה צד אחד עולה בסביבות ה50 ש"ח כך שיצא לי יותר מ-120 ש"ח הנסיעה הזאת.
רציתי לדעת אם מישהו אולי מכיר איזשהי דרך לנסוע בעלות זולה יותר. אני מתכוון לקנות כרטיס גוש דן מורחב על מנת להגיע לתל אביב. ורציתי לדעת אם יש כרטיס יומי נוסף שיאפשר לי להגיע מתל אביב או מאזור קרוב לתל אביב בצפון ולנסוע לאן שאני רוצה.
לצפיה ב-'התעריפים לטבריה זהים גם מהרצליה'
התעריפים לטבריה זהים גם מהרצליה
06/02/2017 | 23:43
28
חופשי יומי מורחב לא ישפיע על הנסיעה הזו.
האופציה הזולה והסיבובית ביותר היא (כנראה) :
  • נסיעה לת"א, קו 910 בלבד מתמח"ת או רכבת מרכז (21.5 ש"ח),
  • ירידה בחוף הכרמל, קניית מנוי "מטרופולין מלא + גולן + גליל עליון" 37.5 ש"ח
  • נסיעה למרכזית המפרץ, אוטובוס לטבריה (עדיפות ל430)
  • מטבריה: קו למגדל העמק בתדירות נמוכה, קו לתחנת הרכבת (כלול במחיר המנוי).
  • מחיר כרטיס לרחובות: 20 ש"ח ברב קו, 2 החלפות והמתנות בדרך
אפשר לנסוע מרחובות עד חוף הכרמל ולרכוש את המנוי המלא ב37.5, אבל החסכון (בעלות הנסיעה לת"א) לא יהיה משמעותי לעומת ההמתנה.

הנסיעה וההמתנה באחריות הנוסע בלבד.

לצפיה ב-'מנתניה לשושנת העמקים'
מנתניה לשושנת העמקים
05/02/2017 | 14:29
1
48

מחיפוש בגוגל לא היו לי ממש תוצאות ולא כל כך הבנתי על התחבורה באיזור...
האם יש דרך להגיע מתחנת הרכבת? או שזה רק מהתחנה מרכזית נתניה לשושנת העמקים, ואם כן אז איך? מוניות/קווים? לא הצלחתי למצוא מענה.. תודה רבה.
לצפיה ב-'יש קו 28 של קווים מהתחנה המרכזית'
יש קו 28 של קווים מהתחנה המרכזית
06/02/2017 | 20:21
28
הקו היחיד לדעתי שמגיע לשם
לצפיה ב-'יש רכבת שנוסעת לעפולה? '
יש רכבת שנוסעת לעפולה?
05/02/2017 | 18:32
1
25
לצפיה ב-'כן.'
כן.
05/02/2017 | 18:43
14
לצפיה ב-'האם יש מקום בירושלים עם לוקרים?'
האם יש מקום בירושלים עם לוקרים?
04/02/2017 | 17:57
2
119
אני הולך להיות הרבה שעות בעיר העתיקה בירושלים, עם תיק כבד. האם יש מקום (אולי תחנה מרכזית) . שיש בו לוקרים?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא מכיר באופן אישי '
לא מכיר באופן אישי
04/02/2017 | 18:56
89

אבל זו התוצאה הראשונה בגוגל

לצפיה ב-'כן תחנה מרכזית קומת כניסה ליד ארומה.'
כן תחנה מרכזית קומת כניסה ליד ארומה.
04/02/2017 | 23:23
33
לצפיה ב-'לפני כמה ימים עם דן באר-שבע...,'
לפני כמה ימים עם דן באר-שבע...,
04/02/2017 | 13:46
13
507
וצורת כיתובי היעד של קו 12 בבאר-שבע.
לצפיה ב-'וגם...,שגיאה בשילוט בפנים האוטובוס...,'
וגם...,שגיאה בשילוט בפנים האוטובוס...,
04/02/2017 | 13:50
4
357
תופעה לא יחודית לאוטובוס מסוים,זה כנראה בכל מערכת המידע של דן באר-שבע.
לצפיה ב-'שגיאה צפויה'
שגיאה צפויה
04/02/2017 | 14:03
3
195
המערכת לא יודעת שזו ה' הידיעה ואין דרך להגיד לה את זה. הפתרון ההגיוני ביותר היא לא להשתמש בה' הידיעה בשמות תחנות כשהדבר אפשרי.
לצפיה ב-'ה' הידיעה בכלל מיותרת כאן...,'
ה' הידיעה בכלל מיותרת כאן...,
04/02/2017 | 15:26
2
142
כך שלא מובן לי למה היא כתובה בצרוף מילים כזה.
לצפיה ב-'מי שמזין את שמות התחנות במחשב לא בהכרח מכיר את העיר'
מי שמזין את שמות התחנות במחשב לא בהכרח מכיר את העיר
04/02/2017 | 15:41
1
68
לצפיה ב-'מובן...,'
מובן...,
04/02/2017 | 15:56
120
 על המידע.
לצפיה ב-'זה לא שגיאה של דן ב"ש. זה שם התחנה במסדי הנתונים'
זה לא שגיאה של דן ב"ש. זה שם התחנה במסדי הנתונים
04/02/2017 | 18:43
3
146
נובע כנראה מ"מסוף האצטדיון" שהוא לא מסוף עדיין.
לצפיה ב-'"האצדיון" לא יכול להיות שם רשמי בעברית. '
"האצדיון" לא יכול להיות שם רשמי בעברית.
04/02/2017 | 22:55
2
99
במקרה הטוב זו טעות הקלדה, במקרה הרע שיבוש של אדם שאינו דובר עברית.

אצדיון בעברית זה אצטדיון או איצטדיון (כתיב חסר או מלא) עם ט'.
לצפיה ב-'למי שמזין את השמות במחשב לא ממש איכפת'
למי שמזין את השמות במחשב לא ממש איכפת
04/02/2017 | 23:54
1
93
יש אלפי תחנות בכל הארץ אז מי שמזין את שמותיהם לא ממש מקדיש לכל תחנה ותחנה תשומת לב. זה משהו שלדעתי צריך להשתנות כשהיו רשויות מטרופוליניות וכך יהיו אנשים שבאחריותם איזור מצומצם יותר עם פחות תחנות וקווים וכך יוכלו לתת יותר תשומת לב לפרטים.

הטעויות באנגלית ובערבית מביכות אפילו יותר.
לצפיה ב-'בשפה הערבית זה בכלל קטסטרופה...,'
בשפה הערבית זה בכלל קטסטרופה...,
11/02/2017 | 22:25
2
ולא רק בשילוט האלקטרוני,אלא אפילו בשילוטי דרכים,מישהו "המציא" אותיות שכלל לא קיימות ב-א/ב הערבי,כדי להדגיש שוני ממה שכּן קיים,בעיקר כדי לבטא שמות עבריים,אני בספק אם דוברי הערבית יודעים לומר את חלק מהכיתובים הללו.
לצפיה ב-'זה דגם חדש של מרכבים?'
זה דגם חדש של מרכבים?
06/02/2017 | 09:05
3
65
ראיתי מכונה כזו גם ב"קווים"
לצפיה ב-'אני חושב שמדובר במתיחת פנים לדגם הרגיל שלהם'
אני חושב שמדובר במתיחת פנים לדגם הרגיל שלהם
06/02/2017 | 14:13
2
27
לצפיה ב-'תודה. נשמע הגיוני.'
תודה. נשמע הגיוני.
06/02/2017 | 14:24
1
50
מיישר קו עם "שפת העיצוב" העדכנית שלהם, הקיימת בדגמים הבינעירוניים והתיירותיים.
אני מוצא אותם נאים מאוד, אגב. למרות שלהבנתי הדעות חלוקות...
לצפיה ב-'האם גם הם משקשקים וחורקים כמו הדגמים היותר ישנים שלהם?'
האם גם הם משקשקים וחורקים כמו הדגמים היותר ישנים שלהם?
06/02/2017 | 14:30
20
לצפיה ב-'שריפה בכרמלית בחיפה'
שריפה בכרמלית בחיפה
04/02/2017 | 12:15
52
434
עשן שחור יוצא מכל התחנות, כפי הנראה השריפה התחילה בנביאים

המשך>>
עשן שחור יוצא מכל התחנות, כפי הנראה השריפה התחילה בנביאים

לצפיה ב-'לתושבי העמק נמאס!! חרם על רכבת ישראל'
לתושבי העמק נמאס!! חרם על רכבת ישראל
04/02/2017 | 10:07
19
477
31.1 , השעה 6 בערב, תחנת חיפה מרכז השמונה - רכבת עם 2 קרונות בלבד עומדת בתחנה חצי שעה שלמה, עומס נוסעים מטורף ברכבת, לאחר חצי שעה של המתנה מורידים צוות הרכבת את כל הנוסעים מהרכבת בטענה שהעומס גדול מדי בשביל הנסיעה.. כמובן שאם תביאו רק 2 קרונות שמספיקים בקושי לזבוב יהיה עומס
די, לנו היחס הזה הגיע עד כאן! כל פעם אותו סיפור עם קרונות קצרים ועומס! אנחנו לא אזרחים סוג ב', לנו נמאס מהיחס הזה מרכבת ישראל
אני אישית  מפסיקה לנסוע ברכבת אם המצב הזה ממשיך.. עצוב לי שככה אני מפסיקה את הנסיעה שלי איתם ולא בגלל שמחר מסתיימת תקופת החינם

לצפיה ב-'אם יחרימו את הרכבת העומס ייקטן'
אם יחרימו את הרכבת העומס ייקטן
04/02/2017 | 12:11
14
284
ואז ימשיכו להפעיל מערכים קצרים :)
לצפיה ב-'ימשיכו להפעיל מערכים קצרים גם אם לא יחרימו אותם'
ימשיכו להפעיל מערכים קצרים גם אם לא יחרימו אותם
04/02/2017 | 12:18
13
268
העיקר "חיבור הפריפריה למרכז"... הם לא יכולים לתת מערכים קצרים מאוד במיוחד לא בשעות עומס.. ההיגיון שלהם פשוט מדהים.. לפחות בשעות שפל היו מביאים מערכים קצרים.. אבל בשעת עומס??
הלוואי אמן שהקו יכשל! אם רכבת ישראל לא יודעת להפעיל אותו נורמלי אז שלא יפעילו בכלל

לצפיה ב-'להיפך- תבואו בהמוניכם ותפגינו. העמק אינו דימונה.'
להיפך- תבואו בהמוניכם ותפגינו. העמק אינו דימונה.
04/02/2017 | 14:54
11
228
הדרישה חייבת להיות מערכים באורך נורמאלי בלו"ז הבא שיצא כנראה באביב עם המעבר לשעון קיץ. העובדה היא שמה שתוכנן לעמק אינו מספיק לדרישה ועל הרכבת לתגבר את הקו במיוחד לקראת פתיחת תחנת חוצות המפרץ מזרח. צריכה להיות פנייה לאמצעי התקשורת, לשר התחבורה וכן לארגוני הנוסעים. התגובה ההולמת להורדה כזו ממערך דימונה צריכה להיות הפגנה באולם הכרטיסים שתבייש את הרכבת והעלאתה לרשת כולל יוטיוב, פייסבוק ופורום זה. אינני קורא לחסימת מסילות כי זו סכנת חיים אבל אני קורא לכמה שיותר רעש חוקי בדרכי שלום שיביא להקצאת מערכים ראויים.
לצפיה ב-'לב המפרץ מזרח, לא חוצות המפרץ מזרח'
לב המפרץ מזרח, לא חוצות המפרץ מזרח
04/02/2017 | 15:30
5
193
וכדאי להמתין ולראות מה יקרה בשבועות הקרובים החל ממחר.
ממחר הנסיעה בקו העמק בתשלום.

ושעון קיץ בפני עצמו אינו גורם להוצאת לו"ז חדש. לרכבת יש מראש לו"ז מוכן לתקופות שונות בשנה.
לצפיה ב-'המסילה הזאת לא נבנתה לרכבות נוסעים. המסילה הזאת לא נבנתה כדי'
המסילה הזאת לא נבנתה לרכבות נוסעים. המסילה הזאת לא נבנתה כדי
04/02/2017 | 19:36
4
299
"לחבר את הפריפריה למרכז". המסילה הזאת לא נבנתה בשביל תושבי העמק או בשביל טיולים בחופשות חול המועד.

המסילה הזאת נבנתה אך ורק לרכבות המטען מנמל חיפה למסוף המטענים החדש הזמני שנבנה בבית-שאן והחדש הקבוע שייבנה בקרוב במקומו. רכבות הנוסעים רק מפריעות לרכבות המטען.

רכבת ישראל מתכננת להפעיל סביב השעון רכבות משא מבית שאן לחיפה ובחזרה, כדי להעלים את משאיות המכולות מכבישי העמק שעושות כרגע את אותה הדרך הלוך ושוב סביב השעון ביעילות אפסית ובמחיר עצום.

רכבת אחת מורידה 60 משאיות מהכביש ומביאה 60 מכולות במהירות לשני הצדדים.

מסוף המטענים החדש (הזמני והקבוע) הוא ברכה לתושבי בית שאן כי הוא מציע עבודה ללא סוף סביב השעון ליד ביתם (תנועת המכולות מירדן לנמל חיפה מתרחשת סביב השעון ללא הפסקה).

המכולות יועברו ישירות ממסוף הגבול "נהר הירדן" של רשות שדות התעופה למסוף המטענים החדש של רכבת ישראל ומשם לנמל חיפה במהירות שיא. מנמל חיפה הן עוברות באוניות ענק לנמלי הים של אירופה.

רכבת ישראל מתכננת להרוויח הרבה מאד כסף מקו מטענים זה.

כל הפרוייקט הזה הוא חלק מפירות השלום של הסכם רבין-חוסיין בין מדינת ישראל לממלכת ירדן.

לצפיה ב-'היקף המטען שעובר כעת בין נמל חיפה לירדן'
היקף המטען שעובר כעת בין נמל חיפה לירדן
04/02/2017 | 20:05
3
196
הוא בערך רכבת משא לילית אחת, אם לא רכבת לילה אחת *שבועית*, רחוק מאוד-מאוד מהתיאור שלך.
לצפיה ב-'אל תאכיל את הטרול.'
אל תאכיל את הטרול.
04/02/2017 | 20:11
85
לצפיה ב-'המסוף הזה עובד 24 שעות ביממה, בשלוש משמרות של 8 שעות. וזה '
המסוף הזה עובד 24 שעות ביממה, בשלוש משמרות של 8 שעות. וזה
05/02/2017 | 02:08
1
188
עוד כשהוא קטן וחדש.

תאר לך מה יהיה היקף העבודה כשהמסוף החדש והגדול ייפתח לידו. תאר לך את היקף העבודה כשהנמל החדש בחיפה ייפתח (נמל המפרץ). 

אם הרכבת היתה מתכננת "רכבת אחת בלילה" או "רכבת אחת שבועית" היא לא היתה טורחת לבנות את המסילה הזאת ואת שני המסופים האלה.

משרד התחבורה ומשרד האוצר לא היו מאשרים לה את כל פרוייקט המסילה ומסוף המטענים אם זה היה המצב.

אם תעבור לגור בבית שאן, מהיום למחר אתה מתקבל לעבוד במסוף הזה. הם צריכים שם הרבה עובדים. עיריית בית שאן בעצמה עוזרת לרכבת ישראל לגייס עובדים למסוף. 

לצפיה ב-'בחלומות הלילה...'
בחלומות הלילה...
05/02/2017 | 03:05
55
לצפיה ב-'איך דימונה קשורה לנושא?'
איך דימונה קשורה לנושא?
04/02/2017 | 21:18
4
107
דימונה זה בדרום....העמק זה בצפון.
אתה מזכיר לי פוליטיקה עכשיו - כל מה שקרה בעולם, אז ישראל אשמה בו - גם אם לא היינו שם מעולם.

איך דימונה הגיעה לתמונה?
לצפיה ב-'Ccyclist כמובן מדבר על קו הרכבת העלוב לדימונה'
Ccyclist כמובן מדבר על קו הרכבת העלוב לדימונה
04/02/2017 | 21:24
3
133
שאפשר להגיד שהוא המקבילה הישראלית ל"רכבת פרלמנטרית" ( https://en.wikipedia.org/wiki/Parliamentary_train ) בבריטניה.

קו רכבת שקיים למרות שאין בו צורך כי פשוט לבטל אותו זה יותר מסובך.

ר"י הייתה מעדיפה לסגור את תחנת דימונה. מדובר בקו שמריצים בו רק שלוש רכבות לכיוון ביום, שכל אחת מהן היא סה"כ קטר וקרון ניהוג בודד. רוב תושבי דימונה לא משתמשים בקו הזה, ובצורתו הנוכחית הוא קו רכבת מיותר.

כשאומרים שהעמק הוא לא דימונה הכוונה היא שבקו העמק יש ביקוש לרכבת, והקו בנוי כך שהוא לא שלוחה מסובכת-תפעולית אלא קו של ממש.
לצפיה ב-'מעניין. תחנת נוסעים שהוקמה על מסילה של רכבת משא. מעניין מאד.'
מעניין. תחנת נוסעים שהוקמה על מסילה של רכבת משא. מעניין מאד.
05/02/2017 | 02:33
161
היכן יש עוד דוגמאות לכך?

אולי...בכל הארץ?

ובכלל, לרכבת ישראל אין זכות להעדיף או לא להעדיף דבר. היא מבצעת את מה שמשרד התחבורה מורה לה לבצע.

לא אכפת לה כמה נוסעים יהיו בקו הזה או שהוא יהיה ריק לחלוטין כי הסבסוד לכל קווי הנוסעים שלה בא ממשרד התחבורה.

לצפיה ב-'טכנית ניתן להציל את קו דימונה עם תחנה בחפיר וקשת לב"ש.'
טכנית ניתן להציל את קו דימונה עם תחנה בחפיר וקשת לב"ש.
05/02/2017 | 08:30
1
95
ישנו חפיר בין שתי שדרות מרכזיות מאד בעיר ואם היו ממקמים שם את התחנה על מסילה שניה זה היה מקרב את התחנה לעיר בצורה שהופכת את הקו לשמיש. במקביל צריך לבנות קשת שתאפשר לקו להגיע לבאר שבע מרכז שהיא יעדם של תושבי דימונה בבאר שבע או לחייג אותו מבאר שבע צפון לבאר שבע מרכז. קו כזה בתדירות חצי שעתית ותיאום עם הרכבות למרכז יכול להוות אלטרנטיבה לאוטובוסים. יש לזכור שהרכבות שנסעו לדימונה בשנות השישים והשבעים נסעו ממנה למרכז. חבל שאי אפשר לפצל את המסילה לסיבוב מנבטים לעומר שיתן לקו מספר תחנות ביניים...
לצפיה ב-'כחלק מתכנון הקו לאילת רוצים להזיז את תחנת דימונה מעט מזרחה'
כחלק מתכנון הקו לאילת רוצים להזיז את תחנת דימונה מעט מזרחה
05/02/2017 | 12:00
25
לצפיה ב-'הבעיה הגדולה עם תגובות מהסוג שלך היא שהן משיגות (...)'
הבעיה הגדולה עם תגובות מהסוג שלך היא שהן משיגות (...)
04/02/2017 | 19:20
264
(...) בדיוק את ההיפך ממה שהיו אמורות להשיג.
מיום הפעלת הרכבת בקו העמק החדש- את צועקת וזועקת ללא הפסקה, עד כדי מצב שאיש לא רוצה להקשיב למה שיש לך להגיד, גם אם הוא ענייני וחשוב- והוא אכן כזה.
לצפיה ב-'לרכבת ישראל אין ציוד נייד מיותר'
לרכבת ישראל אין ציוד נייד מיותר
04/02/2017 | 19:38
3
188
כאשר יש מחסור, טבעי שיש סדרי עדיפויות.

בכל מקרה ממחר הנסיעה בקו העמק עוברת לשלב ב' של הסדרי התשלום (הנחה 50% לנוסעים מתחנות רכבת העמק בלבד), ונראה שהיקפי הנוסעים ירדו מעט.
לצפיה ב-'מה הקשר בכלל לרכבת ישראל? היא לא מחליטה דבר. הכל מוחלט ע"י '
מה הקשר בכלל לרכבת ישראל? היא לא מחליטה דבר. הכל מוחלט ע"י
04/02/2017 | 21:21
2
239
הנהלת משרד התחבורה והנהלת משרד האוצר.

רכבת ישראל לא מחליטה על כמות הרכבות בקו ועל תגבור הרכבות בקו מסויים.

רכבת ישראל מחליטה רק מה יהיה צבע המדים של העובדים שלה וגם זה תמיד נתון לחקירות משטרה ומעצר קבוע של מנהליה הבכירים והזוטרים.

(האמת היא שלרכבת ישראל יש רק זכות דיווח ולא זכות קבלת החלטות. ההחלטות מתקבלות בדרגים הגבוהים ביותר של משרדי הממשלה לפי דיווחיה של רכבת ישראל). 

לצפיה ב-' הפורום הזה זה לא מקום לשקרים שלך.'
הפורום הזה זה לא מקום לשקרים שלך.
04/02/2017 | 21:48
1
76
לצפיה ב-'זה לא קשור לשקרים. מידי פעם משטרת ישראל עוצרת עובדים '
זה לא קשור לשקרים. מידי פעם משטרת ישראל עוצרת עובדים
05/02/2017 | 01:43
179
ומנהלים ברכבת ישראל בחשד לשוחד.

מקרי השוחד הם זהים: קבלן חיצוני פונה אל עובדי הרכבת ואל המנהלים ואומר להם לנפח את הדיווחים שהם מעבירים להנהלת משרד התחבורה על עבודות שכאילו הוא מבצע בשביל הרכבת.

הדיווח השקרי מגיע למשרד התחבורה שמקבל עבורו כסף רב ממשרד האוצר. משרד התחבורה משלם בתמימות לקבלן החיצוני את הכסף הרב הזה והקבלן נותן חצי ממנו לעובדי ומנהלי הרכבת ששיתפו איתו פעולה בתרמית הזאת.

לצפיה ב-'"נוע תנוע" רוצים להתרחב בקיץ הקרוב עם עוד קו : 18 או 61'
"נוע תנוע" רוצים להתרחב בקיץ הקרוב עם עוד קו : 18 או 61
03/02/2017 | 17:47
8
319
מציעים לציבור לבחור עם איזה קו להתרחב. ניתן להצביע עד סוף החודש.

(אני הצבעתי ל18).
לצפיה ב-'נראה ש18 ישרת יותר אנשים'
נראה ש18 ישרת יותר אנשים
03/02/2017 | 18:27
1
171
מצד שני, 61 משרת אנשים שיותר רחוקים גיאוגרפית מהים, שהוא אחד מיעדי הבילוי העיקריים באיזור, אז קשה לי להגיד בוודאות למי מהם תהיה יותר תועלת.

בכל מקרה שתי האפשרויות לא רעות בכלל.

(אני נמנע מלהצביע כי אני לא גר במקום בו הקווים האלו יהיו שימושיים עבורי)
לצפיה ב-'אין ספק שמדובר בשני קווים חזקים בגדול, אבל לדעתי 18 '
אין ספק שמדובר בשני קווים חזקים בגדול, אבל לדעתי 18
03/02/2017 | 18:37
143
אכן ישרת יותר אנשים ( מה גם שכרגע קיים שירות מסויים לרמת גן ע"י 63 של נוע תנוע, ולכן יהיה נחמד לאזן גם מדרום גוש דן).
לצפיה ב-'מגניב, חבל שהם לא עושים קו לכפר סבא'
מגניב, חבל שהם לא עושים קו לכפר סבא
03/02/2017 | 18:37
1
118
בערים גדולות ואגדי ערים.
ככל שנוסעים רבים גרים יותר רחוק כך התחץ בשבת נחוצה יותר.

לצפיה ב-'אני מניח שקווים כאלו יחסית יותר קלים לתפעול'
אני מניח שקווים כאלו יחסית יותר קלים לתפעול
03/02/2017 | 18:43
107
וגם צריך פחות נהגים/אוטובוסים בגלל שהמסלול קצר יחסית. קו לכפ"ס ידרוש יותר מנהג ואוטובוס אחד אם רוצים שתהא לו תדירות סבירה.
לצפיה ב-'חבל שאין ברשימה קו הנוסע מחולון.'
חבל שאין ברשימה קו הנוסע מחולון.
03/02/2017 | 21:08
103
לא חסר ביקוש מחולון לתחבורה ציבורית בשבת.
ניתן גם ליצור קו משותף לחולון ובת ים שאינו על בסיס קו אוטובוס קיים.
לצפיה ב-'לדעתי 418 עושה מסלול יותר טוב מקו 18'
לדעתי 418 עושה מסלול יותר טוב מקו 18
04/02/2017 | 19:04
2
75
הוא חוצה את בת ים יפו מגיע לחוף ולנמל תל אביב*/פארק הירקון ומשם לרמת אביב (אזור המעונות) ועד לאזורי חן
לצפיה ב-'קישור לנמל בהחלט יהיה שימושי בסוף השבוע'
קישור לנמל בהחלט יהיה שימושי בסוף השבוע
04/02/2017 | 20:13
1
52
הנמל הוא אחד מהאיזורים היחידים בת"א שיש בו אישור *רשמי* לפתיחת עסקים בשבת.
לצפיה ב-'בנוסף, נוסעי 63 יוכלו להחליף ל 418, ולהפך'
בנוסף, נוסעי 63 יוכלו להחליף ל 418, ולהפך
04/02/2017 | 20:35
49
נוסעי 63 יוכלו להגיע לנמל ת"א,ליפו ולבתים, ואילו תושבי בת ים יוכלו להמשיך לרמת גן.

לצפיה ב-'חצי OFF קיטורים על אשדוד והתחבורה בה'
חצי OFF קיטורים על אשדוד והתחבורה בה
03/02/2017 | 17:43
2
169
כידוע באשדוד עובדים כעת על פרוייקט הגל הירוק שאמור ליצור תחבורה ציבורית יעילה ואמינה
המצב הנוכחי הוא פקקים בכל העיר בעקבות עבודות על נתיבים בשני צירים מרכזיים שדרות הרצל ושדרות מנחם בגין. האבסורד שלעיתים (עד שינוי מסלול בשבוע שעבר) קווים המתואמים עם הרכבת הגיעו לתחנה דקה אחרי שהיא כבר יצאה וכאילו שזה לא מספיק באתר אפיקים הופיעה הודעה על שינוי בלוחות זמנים.
מהמעט שראיתי-הרעה בשירות מתל אביב לאשדוד. קווים שעבדו כל 10 דקות יעבדו עכשיו כל 20 דקות.
וכאן עולה השאלה: אם הצמצום מגיע בגלל שאין ביקוש לתחבורה ציבורית אז מדוע ההתעקשות בעיריית אשדוד להמשיך בפרוייקט?
ואני שכבר נוסע בתחבורה ציבורית נפגע כשאיני יכול לתאם בין אוטובוס לרכבת, לאחר לעבודה, לגלות שאחרי 19:00 יש לי 312 כל 20 דקות במקום 10 דקות או רכבת מצומת חולון כל שעה אז מדוע שארצה לנסוע קבוע בתח"צ?
מבטיחים שב2018 יהיה טוב אבל לפי כמות הפועלים אני בספק אם זה יסתיים לפני 2028

לצפיה ב-'יכול להיות שהצמצום הוא לא מחוסר ביקוש אלא ממחסור בנהגים?'
יכול להיות שהצמצום הוא לא מחוסר ביקוש אלא ממחסור בנהגים?
03/02/2017 | 18:18
1
51
לצפיה ב-'לפי הקישור מדובר על מיעוט נוסעים'
לפי הקישור מדובר על מיעוט נוסעים
03/02/2017 | 19:40
95
לצפיה ב-'אוטובוסים BYD חשמליים והעתיד בחיפה'
אוטובוסים BYD חשמליים והעתיד בחיפה
03/02/2017 | 09:02
7
245
בהמשך לשרשור בדף השני על האוטובוסים הסינייים
איך הBYD החשמליים בקו 4 ב"דן"? מוכיחים את עצמם? פועלים טוב? סיכוי לעוד אוטובוסים חשמליים מBYD או מיצרנים אחרים?

בחיפה היה גם מכרז של המשרד להגנת הסביבה להשתתפות בסבסוד אוטובוסים חשמליים. אוטובוסים אלה היו מתוכננים להיות בשירות "אגד". מה קורה עם מכרז זה? במידה וזה אכן יוצא לפועל ולא נתקע המהלך, מתי צפויים האוטובוסים האלה להיכנס לשירות?
לצפיה ב-'תשובה חלקית: לדן יש BYD אחד שעובד על קו '
תשובה חלקית: לדן יש BYD אחד שעובד על קו
03/02/2017 | 19:33
6
147
239 בד"כ וחמישה Higer חשמליים עם קבלי על בקו 4
אגד הזמין BYD וGOLDEN DRAGON חשמליים לניסוי בחיפה.
הם נימצאים בשלב איפייון ובניה בסין.
לצפיה ב-'ה-BYD עובדת בקו 279 עם נהג קבוע (ומרוצה)'
ה-BYD עובדת בקו 279 עם נהג קבוע (ומרוצה)
04/02/2017 | 10:15
4
50
לצפיה ב-'הייתי קרוב.... לא זכרתי בדיוק'
הייתי קרוב.... לא זכרתי בדיוק
04/02/2017 | 15:53
2
30
לצפיה ב-'דווקא 279 עובר ליד הבית שלך, איך לא ידעת?'
דווקא 279 עובר ליד הבית שלך, איך לא ידעת?
04/02/2017 | 16:14
1
33
לצפיה ב-'לא ממש שמתי לב, אני רואה אותו כל הזמן'
לא ממש שמתי לב, אני רואה אותו כל הזמן
04/02/2017 | 16:41
26
לצפיה ב-''
04/02/2017 | 21:34
13
לצפיה ב-''
04/02/2017 | 21:33
8
לצפיה ב-'סיוט ושמו מחלף חמד-ותודה למשרד התחבורה שהביאנו עד הלום'
סיוט ושמו מחלף חמד-ותודה למשרד התחבורה שהביאנו עד הלום
02/02/2017 | 21:44
11
405
זה כבר פשוט בלתי נסבל פשוט התעללות בנוסעים לשמה עמדנו היום עם האוטובוס כמעט רבע שעה וזאת עוד לאחר הפקק הקבוע והמסיוט ביציאה מהעיר. וכל זה בשביל 2 נוסעים מסכנים שעלו על האוטובוס ואני שואל למה פשוט למה למרר את חיי הנוסעים המחלף הזה רע. פשוט רע. תוקע את התנועה..תוקע את כל כביש 1 פשוט מחדל לאומי המחלף הזה. אני מתגעגע לכביש 1 הישן
לצפיה ב-'מה הקשר למשרד התחבורה ולמחלף? אתה צריך לשנות את כל תפיסתך'
מה הקשר למשרד התחבורה ולמחלף? אתה צריך לשנות את כל תפיסתך
03/02/2017 | 21:22
9
363
לגבי הנסיעה באוטובוס.

הנסיעה באוטובוס לא אמורה להיות נוחה/מהירה/יעילה.

היא אמורה להיות זולה ואכן היא מאד זולה לנוסע בה (ויקרה למשלם המיסים).

הנסיעה לא נוחה כי אתה נוסע עם הרבה אנשים, היא לא מהירה כי אתה עוצר בכל תחנה והנהג לא יכול לבחור מסלול נסיעה חליפי מהיר יותר, היא לא יעילה כי היא מביאה אותך בסופה למרחק עצום מהיעד האמיתי שלך.

כמו בכל דבר בחיים, כל מה שציבורי וזול הוא מאד נחות.

כל מה שפרטי ויקר הוא מאד משתלם.

(אתה מתגעגע לכביש 1 הישן? אתה בכלל לא יודע על מה שאתה מדבר. אתה לא זוכר את הכביש הצר, התלול והמפותל ההוא. כביש 1 החדש הוא פלא הנדסי נדיר באיכותו שנבנה במהירות-שיא).

לצפיה ב-'בטח שנסיעה באוטובוס אמורה להיות נוחה ומהירה'
בטח שנסיעה באוטובוס אמורה להיות נוחה ומהירה
03/02/2017 | 22:15
7
215
משה, אם אתה לא בקטע של תח"צ אתה באמת מוזמן להתחפף מכאן.
לצפיה ב-'מה עם הטענה שהמחלף מעכב את כלל התחבורה בכביש ? '
מה עם הטענה שהמחלף מעכב את כלל התחבורה בכביש ?
04/02/2017 | 01:35
5
180
כבר שנתיים שלושה שאני נתקע בפקק שנובע מיציאה ללא קיבולת מספקת מכביש מהיר שנכנס לקטע ממונהר. 3 ק"מ לפני היציאה הכביש הופך לפקק אחד גדול למרות שהמנהרה פתרה את כל הפקקים שאחריה ותענוג לנסוע בה בכיוון ההפוך. מהתיאורים על מחלף חמד אמור להיות בו אפקט דומה בגלל ביטול מחלף הראל וזה אמור להשפיע על כל התנועה למבשרת, פרטית וציבורית כאחד.

כמובן שהטרול לא מבין שמדובר בקווי אוטובוס בינעירוניים ללא תחנות ביניים בין התחנה המרכזית בירושלים והתחנה במחלף חמד / הראל דאז. כמו כן אם כל נוסעי האוטובוס ממבשרת היו עולים לירושלים ברכב פרטי זו היתה תוספת נכבדת לפקקי הכניסה לעיר.

לצפיה ב-'אני חושב שמוקדם מדי לשפוט'
אני חושב שמוקדם מדי לשפוט
04/02/2017 | 01:47
3
147
עוד לא הסתיימו כל העבודות בכביש 1. הבנתי שצפוייה הוספת נתיב שם כשכל העבודות הסתיימו (שייתקנו אותי ירושלמים אם אני טועה). עד אז כנראה שמוקדם מדי לשפוט את מחלף חמד וגם את מחלף הראל בנושא של השפעה ארוכת טווח על מצב התנועה.

אני מקווה שהשיפור בכביש יביא באמת להפחתת הפקקים ולא להחמרתם, למרות שיש מצב גדול שרוב השיפור שיורגש יהיה בסגנון "הרבי והעז" - הכוונה שאולי העבודות יסתיימו והפקקים יחזרו למצב שדומה למצב לפני תחילת העבודות, ואז אנשים ירגישו הקלה משמעותית בכל זאת כי הם התרגלו לפקקים גדולים יותר.

בכל מקרה עוד שנתיים-שלוש תהיה רכבת ואז נוסעי התח"צ יגיעו לת"א הרבה יותר מהר מנוסעי הרכב הפרטי.
לצפיה ב-'צודק ברוב הדברים'
צודק ברוב הדברים
04/02/2017 | 11:25
112
כנראה שהפקקים יהיו פחותים מלפני שהתחילו לעבוד, או שיעברו לקטע מחלף ענבה עד שער הגיא בו 2 נתיבים או הוא מישורי ברובו.
כמובן עוד כמה שנים אם ימשך קצב הגידול של כלי הרכב שוב יהיו פקקים.
לצפיה ב-'דווקא כחובב אוטובוסים, אתה צריך להיות עצוב מפתיחת קו הרכבת '
דווקא כחובב אוטובוסים, אתה צריך להיות עצוב מפתיחת קו הרכבת
04/02/2017 | 12:55
1
234
הזה ולא לשמוח.

מיד עם פתיחתו, משרד התחבורה יבטל עשרות קווי אוטובוס (זו לא הגזמה) בת"א ובירושלים כדי לממן את קו הרכבת הזה.

כפי שהוכח במקרה של ביטול קווי האוטובוסים בגלל הרכבת הקלה בירושלים, הנוסעים המאוכזבים לא יחליפו את האוטובוס ברכבת אלא הם יחליפו את האוטובוס במכונית פרטית.

זו המציאות, גם אם היא מנוגדת לתפיסת עולמך.

לצפיה ב-''
04/02/2017 | 13:03
35
לצפיה ב-'זה לא קשור לטרול. יש כרגע שני נתיבים במנהרות הראל כדי להגן '
זה לא קשור לטרול. יש כרגע שני נתיבים במנהרות הראל כדי להגן
04/02/2017 | 13:22
210
על הפועלים שעובדים בשולי הכביש. כך זה בכל כביש חדש. כשהפועלים יגמרו את עבודתם, שלושת הנתיבים יסומנו בצבע חדש בכביש.

עדיף היה לפתוח שני נתיבים מתוך השלושה מיד, מאשר לפתוח 0 נתיבים ולהמשיך להזרים את התנועה בתוואי הישן תוך גרימת עיכוב לפתיחת כל המשך התוואי החדש.

ולמה אתה חושב שאוטובוס בין-עירוני הוא יותר מהיר ממכונית פרטית, אפילו בקו מהיר ולא מאסף?

האם נהג האוטובוס מחכה ליד פתח ביתך כדי לקחת אותך ומביא אותך עד לפתח היעד שלך? מכונית פרטית מבצעת זאת.

האם נהג האוטובוס יכול להסתכל ב-וויז ולבחור לעצמו מסלול יותר מהיר? נהג מכונית פרטית יכול.  

תפנים זאת- אף אמצעי תחבורה ציבורית לא יכול להיות יותר מהיר ממכונית פרטית, אף פעם.

לצפיה ב-'אתה צריך לשאול את עצמך שאלה פשוטה: איך זה יכול להיות שבאפס '
אתה צריך לשאול את עצמך שאלה פשוטה: איך זה יכול להיות שבאפס
04/02/2017 | 12:35
215
זמן, פרוייקט אדיר מימדים שכזה עם בעיות הנדסיות שלא ייאמנו, עם התמודדות עם שטח הררי סלעי, עם התמודדות עם תהום, עם בניית מחלפים, מנהרות, תוואי חדש לכביש ללא הפרעה לנסיעה בתוואי הישן, התבצע? ההגדרה של אפס זמן היא לא הגזמה. היא נכונה.

כעת תשווה את זה לקו המהיר של הרכבת לירושלים מבחינת זמן הביצוע (תכף נדון בהיבט הכלכלי שלו). 

העבודות על כביש מס' 1 החדש החלו מעל לעשור לאחר שהעבודות על קו הרכבת הזה החלו והם הסתיימו הרבה שנים לפני שהרכבת הראשונה בכלל תתחיל לנסוע בקו הזה.

אין יותר צורך לתחזק את כביש מס' 1 החדש, על כל מחלפיו ומנהרותיו. הוא מוכן לעשורים הקרובים (בקרוב גם הנתיב השלישי שבו, יסומן בצבע וייפתח במנהרות הראל). 

כעת, מבחינה כלכלית אינך יכול להשוות בכלל את עלות הקמת קו הרכבת הזה לעלות הקמת כביש מס' 1 החדש. אלה שני סדרי גודל שונים של עלויות כשקו הרכבת מביס בענק, מבחינת הסכומים שהושקעו בו, את כביש מס' 1 החדש.

גם מבחינת עלויות התחזוקה השוטפת, תחזוקת כביש מס' 1 החדש עולה בדיוק אפס ותחזוקת המסילה המהירה החדשה עולה בדיוק אין-סוף (ללא קשר לעלויות החשמל ותחזוקת מתקני החשמל הרבים שלאורך המסילה הזאת).

אבל עכשיו אנחנו מגיעים ללב העניין: קו הרכבת הזה מסוגל להסיע מת"א לירושלים ולהיפך, ביום אחד, בדיוק אחוז אחד נוסעים מאשר כביש 1 החדש מסוגל להסיע.

איפה ההגיון הכלכלי בהקמתו? למה תקציב המדינה צריך להיות משועבד אליו היום ובעשורים הקרובים?

שר האוצר רוני בר-און ושר התחבורה שאול מופז הודו באופן פומבי ב-2008 שאם הם היו יודעים שעלות הקמת הקו תהיה כל כך יקרה הם לא היו מאשרים אותו.

פשוט רכבת ישראל נתנה בכוונה לממשלה אומדן לא נכון לפני הקמתו של הקו הזה.

לצפיה ב-''
04/02/2017 | 09:01
35
לצפיה ב-'וכאשר אני נסעתי לתל אביב וחזרתי משם התעכבתי במחלף כ2 דקות'
וכאשר אני נסעתי לתל אביב וחזרתי משם התעכבתי במחלף כ2 דקות
04/02/2017 | 00:13
202
פשוט תענוג במנהרות והחסכון שאין את העליה למחלף הראל והרמזור שם משמעותי!
כל נוסע והחוויה שלו
לצפיה ב-'והטירוף נמשך - שיא של כל הזמנים: 45 אלף מכוניות עלו על הכביש'
והטירוף נמשך - שיא של כל הזמנים: 45 אלף מכוניות עלו על הכביש
02/02/2017 | 21:20
25
285
בחודש ינואר עלו על כבישי ישראל 45,210 מכוניות חדשות – שיא של כל הזמנים לחודש יחיד. מדובר בזינוק של כ-24% לעומת ינואר 2016, שהחזיק עד כה בשיא מסירות הרכב לחודש. הכמות האדירה של כלי הרכב שהצטרפו לכבישים הפקוקים מגיעה אחרי שפל מסירות בדצמבר, כיוון שלקוחות רבים רכשו מבעוד מועד מכונית "מודל 2017".
לצפיה ב-'תצלום לוויין להמחשה: מכוניות חדשות מחכות בנמל אשדוד'
תצלום לוויין להמחשה: מכוניות חדשות מחכות בנמל אשדוד
02/02/2017 | 21:34
9
326
מתוך govmap:

תעשו זום. כל המלבנים הקטנים האלו הן מכוניות חדשות שמחכות בנמל. מדובר בכמות *עצומה* של מכוניות. כמובן שהתצלום קצת ישן, מאז שהוא צולם המצב החריף, אבל הוא יופי של דרך להמחיש את זה. תסתכלו על כל השטח שהמכוניות האלו תופסות. עכשיו תדמיינו שהן יצטרכו לנסוע יום יום בכבישי הארץ.

כמו שכתבת בהודעה שלך, זה פשוט טירוף. הרי מכונית חדשה שעולה על הכביש לא "מחליפה" מכונית ישנה, אדם שיש לו מכונית והחליף לחדשה מוכר את מכוניתו הישנה לאחר, ועוברות הרבה שנים עד שהמכונית מוצאת את דרכה לגריטה.

צריך השקעות ענק בתח"צ ושיפורים משמעותיים כדי לעצור את הטירוף הזה.
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה'
אתה טועה ומטעה
02/02/2017 | 23:15
6
252
כל שנה בשנים האחרונות מלא מלא מכוניות ירדו מן הכביש, לעתים תרתי משמע.

​גניבות רכב
​תאונות דרכים שמביאות לטוטל לוס או כמעט טוטל לוס (אגב, לוס ולא לוסט)
גריטה (אם כי בשנים האחרונות זה מעט נעצר)
​זריקה של הרכב למגרשי גרוטאות בכל מני מקומות

​כמדומני ששמעתי לאחרונה באחת התכניות הכלכליות בתקשורת שכמות המכוניות
שיורדות מהכביש בשנה היא כמה עשרות אלפים.
בערך שליש מהכמות שעולה כל שנה היא הכמות שיורדת.
לצפיה ב-'אין שום טעות במה שכתבתי'
אין שום טעות במה שכתבתי
02/02/2017 | 23:26
5
181
אורך חיים ממוצע של מכונית על הכביש הוא בערך 20 שנה. הרבה פעמים יותר. נכון שיש כאלו שחיות פחות, אבל אורך החיים הממוצע עדיין ארוך, וכמות המכוניות על הכביש ממשיכה לגדול.

יש לציין שבנוסף ל45 אלף דגמי 2017 האלו, יש עוד שיבואו בהמשך השנה, וגם מלאי שנשאר משנים קודמות.
לצפיה ב-'שוב, שליש עד 40% יורדות מהמלאי'
שוב, שליש עד 40% יורדות מהמלאי
02/02/2017 | 23:35
4
156
חלקן הגדול, להערכתי כ-60 עד 70 אחוז מתוך אותן 40 אחוז ש"נעלמות"
הן אכן מכוניות בנות 18 שנים ומעלה.
​20 עד 25 אחוז מתוך ה-40 הללו הן נגנבות לכוון הרש"פ
​עוד כ-5 עד 10 מתוך ה-40, כלומר כ-2 עד 4 אחוז מכלל כל כלי הרכב במדינה
​זה הרס טוטאלי, קרי טוטאל לוס.

​אז חלק די מבוטל מאלו שקנו רכב חדש פשוט זרקו את רכבם במגרש גרוטאות
​או שהרכב שהיה להם נגנב ונעלם אי שם בין טובאס לטול כרם או בין ג'נין לשכם.,
​בנוסף כמה אלפים רבים שקנו רכב חדש פשוט רכבם הקודם הוכרז כטוטאל לוס
עקב תאונת דרכים.

​ברור שממשיכה לגדול כי, כאמור, רק 40% מהמצבת יורדת כל שנה.
​לכן, כיום יש יותר מפי 3 כמות מכוניות על הכביש מאשר לפני 30 שנה.
לצפיה ב-' מכירה לא מעט שהחליפו את רכבם אחרי שהקודם כבר "מת"'
מכירה לא מעט שהחליפו את רכבם אחרי שהקודם כבר "מת"
05/02/2017 | 03:09
3
68
בתאונה או "עשה את שלו" ונמכר לחלפים. יש כאלה שרוכשים רכב חדש כל כמה שנים כי לא משתלם להיות עם ישן, הישן נמכר למי שצריך רכב, פעמים רבות כי גם הוא משדרג את הרכב שלו... ולא פעם בסוף שרשרת השדרוגים האלה נמצא רכב שירד סופית מהכביש ולאו דווקא אחרי עשרים שנה. אנשים כיום כבר קצת יותר בררנים, הסטנדרטים עלו (גם של הבטיחות) וכבר לא רואים כ"כ הרבה מכוניות זקנות כפי שהיה בעבר.
לצפיה ב-'נכון אבל...'
נכון אבל...
05/02/2017 | 10:53
2
61
מספר המכוניות למשק בית הולך ועולה.
כלורמ, חלק מהרכבים "מוחלפים" אבל חלק לא מבוטל הם חדשים. משפחה עם רכב אחד שקונה רכב שני ומשפחה עם שני רכבים שקונה רכב שלישי (לילד לכבוד קבלת הרישיון). וגם יש את אלה שקונים את הרכב הראשון שלהם.

רמת המינוע הולכת ועולה, ואנחנו כבר עומדים על בערך 300 רכבים פרטיים ל-1000 נפש. באירופה היא יותר מ-600 כך ש"עוד יש נו לאן לגדול".
השאלה היא מה עושים עם הרכב?, האם נוסעים בו עד לעבודה או רק עד תחנת הרכבת או אפילו זה לא ומשתמשים בו רק בסופ"ש.

אגב, פועל יוצא מתופעת שני הרכבים כל משפחה, היא שכל רכב עושה פחות קילומטרים בשנה. (כלומר, משפחה עם שני רכבים עושה רק פי 1.5 ק"מ בשנה ממשפחה עם רכב אחד ולא פי 2, זה עדיין כמובן משפיעה לרעה על הכבישים.
לצפיה ב-'כאמור, גם כמות הנפשות למשק בית עולה, והסטנדרטים'
כאמור, גם כמות הנפשות למשק בית עולה, והסטנדרטים
05/02/2017 | 13:42
45
היום ילדים מוסעים יותר ויותר לכל מקום, במקרים שבעבר הלכו ברגל או נסעו באוטובוס, חלילה. חלק מזה מוצדק – למשל האמירה ש"ילד עד גיל 9 לא חוצה כביש לבד" (הבנתי שזה בעקבות מחקרים על תפיסה מרחבית וקבלת החלטות בילדים) לא הייתה קיימת בזמני, אנחנו הלכנו לביה"ס לבד מכיתה א' (וחצינו כמה כבישים בדרך). חלק מזה כבר פינוק או היסטריה ל"תכשיט".
לצפיה ב-'אגב, המספר 300 הוא ממוצע. כמובן שאם מנטרלים חרדים מהמשוואה'
אגב, המספר 300 הוא ממוצע. כמובן שאם מנטרלים חרדים מהמשוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 14:05
55
המספר גבוה יותר, כי ידוע לנו שהם ממעטים בקניית רכב פרטי באופן מובהק לעומת שאר האוכלוסייה. אני מניח שאין צורך לנטרל מיעוטים מהחישוב כי אורח החיים שלהם אינו שונה מהותית מזה של האוכלוסייה היהודית.
לצפיה ב-'אלה רק המכוניות מאירופה ואמריקה. אלה מהמזרח מגיעות לנמל אילת'
אלה רק המכוניות מאירופה ואמריקה. אלה מהמזרח מגיעות לנמל אילת
02/02/2017 | 23:28
1
50
לצפיה ב-'אז הנה גם נמל אילת'
אז הנה גם נמל אילת
02/02/2017 | 23:34
144

וב2015 נגמר שם המקום אז החנו אלפי מכוניות חדשות במנחת יטבתה לכמה חודשים.
לצפיה ב-'אעלה שוב את דעתי האישית בנוגע לעניין'
אעלה שוב את דעתי האישית בנוגע לעניין
02/02/2017 | 21:44
4
188
רמות המיסוי על רכב בישראל הן מן הגבוהות בעולם המערבי, גם במחיר הרכב וגם בדלק וכמובן בעוד אגרות למיניהן.
התירוץ הקבוע הוא שהמיסוי נועד לעודד תח"צ..
אבל כמובן שהמציאות מוכיחה ההיפך - הגידול בשימוש ברכב הפרטי גבוה הרבה יותר מהשימוש בתח"צ, מה שגורם לעוד פקקים, זיהום אוויר ובזבוז עצום של זמן.
יחד עם זאת, כפי שאמר שר התחבורה ואמרו אחרים - אחזקת רכב אינה פשע, כי למשפחה ממוצעת הרבה יותר נח ופשוט להתנייד עם הרכב הפרטי בזמנים ובמקומות שונים, והמיסוי המטורף מקשה עד מאוד.

לכן, לדעתי, המיסוי צריך להיות דיפרנציאלי ביחס לתרומה לגודש. כלומר,  דבר ראשון יש להמשיך וביתר שאת את המגמה הברוכה של השקעה בתח"צ ובמיוחד במתע"נים במקומות אליהם מגיעים מידי יום כמויות גדולות של אנשים, בעיקר למרכזי תעסוקה. לאחר מכן, כשתהיה אלטרנטיבה ראויה של תח"צ צריך להטיל בלי לחשוש אגרת גודש על אותם מקומות בזמנים המועדים, משום שאם יש אפשרות טובה של תח"צ אין שום סיבה שיגיעו ברכב הפרטי. לדעתי למרכז העיר ירושלים ולמרכזי התעסוקה סביב תחנות הרכבת במרכז תל אביב ניתן להטיל כבר כיום, כי הרק"ל בירושלים, והרכבת והנתיב המהיר לאזור הבורסה והשלום בתל אביב נותנים אפשרות יעילה כבר כיום לתח"צ (שתעלה בעתיד עם תחיחת הרק"ל התל אביבית)
צעד נוסף הוא הטלת המיסוי הגבוה רק על רכב שני למשק בית, ולא בכל רכב.
והצעד החשוב ביותר הוא נקיטת צעדים אשר יצמצמו את הכדאיות של הליסינג הניתו בהמוניו, ובפרט ע"י המעסיקה הגדולה ביותר - מדינת ישראל.

צעדים אלו מצד אחד יורידו את נטל המס הכבד עבור משפחות ונוסעים בזמנים ובמקומות פחות עמוסים, שהם לא אלו שגורמים לעומסים, וכן לתושבי הפריפריה שבדרך כלל נוסעים למרחקים ארכים יותר (לאו דווקא למרכז הארץ, אא גם בין היישובים) שלא גורמים לפקקים, ויעביר אותו להיכן שראוי שיהיה - למקומות הפקוקים, לאחר שתהיה להם אלטרנטיבה ראויה של תחבורה ציבורית
לצפיה ב-'הבעיה באגרת גודש'
הבעיה באגרת גודש
02/02/2017 | 22:03
1
127
היא שהיא עלולה לפגוע באוכלוסיות חלשות יותר, ולכן היא עלולה להיות "מס רגרסיבי". אסביר:

מי שיש לו כסף יכול לגור במרכזי הערים, שם התח"צ מוצלח (ועוד עשור יהיה מוצלח יותר, כשהיו לנו רכבות קלות) אבל שכר הדירה יקר. הם לא צריכים רכב.

אבל מי שלא יכול להרשות לעצמו לגור במרכז העיר ונאלץ לגור בפרברים מרוחקים יותר (אולי כי יש לו משפחה ודירת 5 חדרים בלוד זולה יותר מדירת 5 חדרים בפ"ת) חייב להשתמש ברכב כי פשוט אין דרך לספק לו שירות תח"צ יעיל.

מי שיש לו כסף ויכול להרשות לעצמו פשוט ישלם את המס, הרי למשתמשי הרכב הפרטי "לא איכפת" שהם משלמים המון על דלק, תיקונים, מיסים ואובדן ערך, כי זה נוח להם ולשנות הרגלים למעבר לתח"צ זה קשה.

אבל מי שאין לו הרבה כסף ומשתמש ברכב "מחוסר ברירה" ייפגע מהמס הזה. אולי המס יכביד עליו כלכלית יותר מדי, או שהוא לא יוכל לשלם את המס וכך זמן הנסיעה שלו לעבודה יתארך משעה לשעתיים, שזה אובדן שעת עבודה שיכולה להיות משמעותית לאדם שלא מרוויח הרבה וצריך לתמוך במשפחה.

------

כל מה שכתבתי כאן נכון למקומות כמו ארה"ב, ששם הבתים צמודי הקרקע בפרברים המרוחקים זולים בהרבה ממחירי הדיור באיזורים העירוניים. האם זה נכון לגבי ישראל? לא בדיוק. הדיור הזול בישראל הוא לא בפרברים צמודי קרקע... מצד שני בעיירות קטנות בקצות המטרופולין שירות התח"צ בהחלט לוקה בחסר.

אז אני לא בטוח אם בישראל אגרת גודש תהיה רגרסיבית או לא. לכן צריך לבדוק את זה, לא להתייחס לאגרת גודש כפתרון קסם. משרד התחבורה והאוצר צריכים לעשות מחקר מקיף שבודק איפה אנשים משכבות אוכלוסיה שונות גרים, כמה רחוקה העבודה שלהם, ואיך אגרת הגודש תשפיע עליהם.

ייתכן מאוד שיגלו שאגרת גודש דווקא כן מתאימה בת"א.
לצפיה ב-'אתה צודק בהחלט שצריך לעשות מחקר מקיף בעניין'
אתה צודק בהחלט שצריך לעשות מחקר מקיף בעניין
02/02/2017 | 22:14
82
ולגבי הפרוורים - נראה לי שחניון נתיב המהיר ודומיו יכולים להיות פיתרון, לפחות שמני, עד הקמת קווי המטרו אליהם
לצפיה ב-'אין בכך היגיון כל עוד התח"צ בישראל ברמה נמוכה.'
אין בכך היגיון כל עוד התח"צ בישראל ברמה נמוכה.
03/02/2017 | 01:29
1
98
בסופו של דבר רובם המוחלט של הנוסעים בתחבורה הציבורית בישראל נוסעים בקווי אוטובוס שנוסעים בכבישים רגילים או בנת"צים שהאכיפה בהם לא מספיקה- כך שהאוטובוס עומד בפקקים ביחד עם כלי הרכב הפרטיים, ובתוספת החסרונות המובנים שיש בתחבורה ציבורית (הליכה מהבית עד תחנת המוצא, עצירה בתחנות רבות, החלפות, הליכה מתחנת הירידה עד היעד, נסיעה פחות נוחה וכו')- יוצא שעבור רוב האנשים נסיעה בתחבורה ציבורית פחות נוחה והרבה יותר איטית מנסיעה ברכב פרטי. אגרת גודש, בהנחה שהיא תהיה סבירה- לא תשנה כמעט דבר: הרי גם היום נסיעה בתחבורה ציבורית זולה בהרבה מנסיעה ברכב פרטי, בעיקר כשמדובר ברכב שני שמחזיקים אותו רק למטרות יוממות- ועדיין עשרות אלפי ישראלים רוכשים כלי רכב שני.
לצפיה ב-'2 תשובות'
2 תשובות
03/02/2017 | 02:27
83
א. המגמה היא אכן להמשיך ולסלול נת"צים ולהקים רק"ל על מנת לשנות את המציאות שתיארת.

ב. גם אם המצב לא ישתנה - חלוקת המס תהיה הגיונית הרבה יותר, משום שעופר שנוסע מאביבים לצפת (לדוגמא) ולא גורם לשום עומס לא נושא על כתיפיו את עול המס שניתן כדי לעודד תח"צ היכן שהיא נחוצה הרבה יותר - באיזורים האורבניים הצפופים.

הערה: אינני חושב שתח"צ צריעכה להיות ולהיות יעילה רק במרכזים האורבניים, אלא ששם היא הרבה יותר נחוצה. בפריפריה היא חשובה כשירות לציבור הרחב שאינו מחזיק רכב פרטי (מעוטי יכולת כלכלית, ילדים, חיילים, סטודנטים וקשישים) ולא כפיתרון תחבורתי
לצפיה ב-'טוב מאוד. אין שום סיבה למנוע מאזרחי ישראל הנאה ממכונית חדשה'
טוב מאוד. אין שום סיבה למנוע מאזרחי ישראל הנאה ממכונית חדשה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2017 | 22:00
6
209
שתשמש אותם בשעות הפנאי ובעוצר השבועי.

ההגבלה צריכה להיות על השימוש לא על הקנייה, והאמת שכבר כיום הבלו הופך את מחירי הדלק לדומים למחירים היקרים שבאירופה.
לצפיה ב-'הבעיה היא הכמות. אף אחד לא אמר למנוע.'
הבעיה היא הכמות. אף אחד לא אמר למנוע.
02/02/2017 | 22:04
1
56
לצפיה ב-'אין שום בעיה בכמות. היא לא חריגה ביחס לגודל האוכלוסייה.'
אין שום בעיה בכמות. היא לא חריגה ביחס לגודל האוכלוסייה.
05/02/2017 | 02:56
68
הכמות לא תקטן כל עוד האוכלוסייה תמשיך לגדול. אנחנו מדינה קטנה וצפופה ואנשים ממשיכים להתרבות בקצב גדל (כמות הילדים הממוצעת למשפחה חילונית עלתה, וכיום שלושה הם השניים החדש) ומשפחה ממוצעת צריכה לפחות רכב אחד.  גם אם נוסעים הרבה בתחבורה ציבורית, היא לא מספקת פתרון הולם לכל צורכי הנסיעה.

הבעיה היא שמדינת ישראל סובלת מתשתיות ישנות ומקוצר ראייה קבוע וחוסר יכולת לתכנן לטווח הארוך. מה שאותי מטריד לא פחות הם הקיטורים הבלתי נגמרים על תורים, צפיפות ויוקר המחיה וחוסר הקשר שהישראלי הממוצע עושה בינם לבין תכנון משפחה (אבל זה כבר לא ממש קשור לפורום הזה).                              
לצפיה ב-'על השימוש ועל מקום השימוש'
על השימוש ועל מקום השימוש
02/02/2017 | 22:15
44
לצפיה ב-'ומה שאני כתבתי'
ומה שאני כתבתי
05/02/2017 | 10:56
2
75
לצפיה ב-' מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 14:06
22
לצפיה ב-'באמת שאני שמח לראות שכיוונתי לדעת גדולים'
באמת שאני שמח לראות שכיוונתי לדעת גדולים
07/02/2017 | 03:03
11
לצפיה ב-' מעניין מה השינוי בדו-גלגלי ונגזריו'
מעניין מה השינוי בדו-גלגלי ונגזריו
03/02/2017 | 11:23
2
97
מעניין מה ההבדל בכמות הדו-גלגלי הממונעת (לא אופניים חשמליים, אלא טוסטוסים, קטנועים ואופנועים), בין 2017 לשנים עברו, כמו תחילת שנות האלפיים, שנות ה-90, ה-80 ואף מוקדם יותר.
מניח, שבמידה ועלתה הכמות, היא לא עלתה כמו כמות המכוניות הפרטיות.
יש כלי רכב אחרים, שאין ספק שהכמות ירדה. קטנועים ואופנועים הם סירה. אז הם היו אלטרנטיבה למכונית. כיום קיימים, אך פחות באופן משמעותי, ממה שהיה בתחילת שנות התשעים. חלק לא קטן הם רכבי אספנות.
גם "ריקשות" של "פיאג'ו" APE - למי שזוכרים. אז היו הרבה מאוד בצה"ל, ב"משטרת ישראל" ואם אני לא טועה בגופים נוספים, כמו "רשות הדואר" או רשויות מקומיות. כיום אולי נותרו, אך מעט מאוד. סביר להניח שרובן לתחביב/אספנות.
לצפיה ב-'יש ירידה עקבית'
יש ירידה עקבית
04/02/2017 | 09:37
1
140
בכמות הדו-גלגלי בישראל בגלל המדיניות להעלות את מחירי ביטוח החובה משנה לשנה. גם מחירי החלפים והתחזוקה של דו-גלגלי בארץ יקרים להחריד. זה בוודאות לא משתלם כלכלית להחזיק קטנוע/אופנוע.
אם מישהו מחזיק דו גלגלי זה רק כדי לחסוך זמן בפקקים ובמציאת חניה במקומות הבעיתיים. כנראה שזה לא מספיק קורץ לחלק גדול מהאוכלוסיה. לא מפתיע אם כך שהמקום היחיד שבו אני רואה ריכוזים משמעותיים של דו גלגלי זה בעיר תל אביב...
לצפיה ב-' אולי בתל אביב, באמת זה השתנה'
אולי בתל אביב, באמת זה השתנה
04/02/2017 | 21:27
88
וגם לא בטוח לגמרי. משתמשים באופניים רגילים, ביניהם ה"תל אופן" או באופניים חשמליים.
לצפיה ב-'ביהמ"ש אסר על נת"ע לפרסם מכרז חשמול חדש (עד פברואר)'
ביהמ"ש אסר על נת"ע לפרסם מכרז חשמול חדש (עד פברואר)
02/02/2017 | 18:56
4
178
לצפיה ב-'פרוייקט בעל עדיפות לאומית לא יכול לקבל קדימות בבית המשפט?'
פרוייקט בעל עדיפות לאומית לא יכול לקבל קדימות בבית המשפט?
02/02/2017 | 18:57
3
125
למה צריך לחכות עד פברואר לדיון בעתירה של אלסטום?!
לצפיה ב-'עכשיו כבר פברואר. מדובר בתקופה של פחות משלושה שבועות'
עכשיו כבר פברואר. מדובר בתקופה של פחות משלושה שבועות
02/02/2017 | 19:05
1
108
גם כך ספק רב אם נת"ע בכלל מוכנה לפרסום מיידי של מכרז חדש.
לצפיה ב-'וואוו, אני עייף. התבלבלתי בין פברואר לינואר של שנה הבאה.'
וואוו, אני עייף. התבלבלתי בין פברואר לינואר של שנה הבאה.
02/02/2017 | 19:44
35
לצפיה ב-'פברואר רק התחיל (: '
פברואר רק התחיל (:
02/02/2017 | 19:08
31
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 2/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 2/2
02/02/2017 | 13:57
10
לצפיה ב-'A1: הרכבת מתקרבת, הרכבת מגיעה!'
A1: הרכבת מתקרבת, הרכבת מגיעה!
02/02/2017 | 12:59
9
635
התקנת העמודים מתקדמת וגם הפסים הגיעו כבר אל תוככי מנהרה מס' 1.

תודה לבועז ל על העדכון.
לצפיה ב-'איזה יופי! תודה על התמונות!'
איזה יופי! תודה על התמונות!
02/02/2017 | 13:43
104
לצפיה ב-'ניסיון לשפר מעט את התמונות.'
ניסיון לשפר מעט את התמונות.
02/02/2017 | 19:16
6
448
הצליח, כבוד הרב?
לצפיה ב-'אגב מנהרות ו־Slab track'
אגב מנהרות ו־Slab track
02/02/2017 | 21:18
1
246
יש התקדמות משמעותית עם פרוייקט הרכבת לכרמיאל? מזמן לא שמענו דבר אודותיו, מלבד ריקושט של ישראל כץ על שימוש בו כבר בשנה זו במסגרת מיזם ל"ג בעומר (קשה להאמין שיתממש).
לצפיה ב-'יש התקדמות גדולה מאוד בקו לכרמיאל, שייפתח לאחר מועד הצהרתו '
יש התקדמות גדולה מאוד בקו לכרמיאל, שייפתח לאחר מועד הצהרתו
03/02/2017 | 11:39
197
של השר כץ.בל"ג בעומר מתוכננת נסיעת מבחן ראשונה בקו. מבחינת המבנה העליון, כמעט כל התוואי, למעט תחנת כרמיאל, כבר במצב סופי של המסילות.
לצפיה ב-'איזה יופי. תודה לשניכם'
איזה יופי. תודה לשניכם
02/02/2017 | 22:27
67
לצפיה ב-'תמשיך לפרסם פה! באתר השני שאתה מפרסם'
תמשיך לפרסם פה! באתר השני שאתה מפרסם
02/02/2017 | 22:45
2
221
קשה להתרכז עם כל החברים והקבוצות שם.
לצפיה ב-'תארגן לו אפשרות יעילה להעלאת תמונות, כמו באתרים אחרים...'
תארגן לו אפשרות יעילה להעלאת תמונות, כמו באתרים אחרים...
03/02/2017 | 00:07
1
65
לצפיה ב-'אפשר להעלות ל imgur ולשים כאן לינק'
אפשר להעלות ל imgur ולשים כאן לינק
03/02/2017 | 00:43
152
(אבל לי אישית אין בעיה בלקרוא את שבתשתיות בפייסבוק)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/02/2017 | 23:27
36
לצפיה ב-'שאלה קצת חצי אופ טופיק. מה המהירות המיירבית המותרת'
שאלה קצת חצי אופ טופיק. מה המהירות המיירבית המותרת
02/02/2017 | 11:42
34
463
על פי החוק לאוטובוס בישראל?
​האם היא 120 כמו שיש לאורך כמחצית מאורכו של כביש 6?

​ושאלה נוספת, האם ידוע לכם על עוד כבישים שפורמלית מותר בהם 120/110
מעבר לכבישים הבאים:
1
2 - לאורך חלקים גדולים מהדרך בין אולגה לחיפה
4 - בעיקר בין ראשון לאשדוד
6
​431
471

לצפיה ב-'לפי תקנות התעבורה סעיף 54 א'
לפי תקנות התעבורה סעיף 54 א
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2017 | 12:15
10
319
אוטובוס ציבורי מוגבל ל-100 קמ"ש:

(2) אוטובוס שאינו אוטובוס זעיר:
דרך מהירה: 100
דרך מהירה שמוצב בה תמרור ב-20: כמצוין בתמרור ולא עולה על 100
לצפיה ב-'תודה על התשובה. ומה עם השאלה היותר חשובה מבחינתי?'
תודה על התשובה. ומה עם השאלה היותר חשובה מבחינתי?
02/02/2017 | 17:12
1
176
איזה עוד כבישים יש בהם היתר מפורש ורשמי של 110 קמ"ש
מעבר לששת הכבישים שהבאתי ברשימה הקצרה?
לצפיה ב-'עניתי לך על מה שאני יודע. לא ידוע לי על אף כביש אחר...'
עניתי לך על מה שאני יודע. לא ידוע לי על אף כביש אחר...
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2017 | 21:12
43
לצפיה ב-'היו פרסומים להורדה ל-85 קמ"ש'
היו פרסומים להורדה ל-85 קמ"ש
03/02/2017 | 08:54
4
133
אלא אם לבסוף הדבר לא יצא לפועל והמהירות המותרת היא, אכן 95 קמ"ש.
כמו גם התקנה למראה בחזית אוטובוסים בינעירוניים. יצאה התקנה הזו לפועל?
הפרסומים האלה היו לפני יותר משנה.
לצפיה ב-'בקישור שלך מהירות 85 מתייחסת למשאיות קטנות, לא אוטובוסים'
בקישור שלך מהירות 85 מתייחסת למשאיות קטנות, לא אוטובוסים
03/02/2017 | 12:32
3
32
לצפיה ב-'אתה צודק. בפרסומים ראשונים זה היה 85 קמ"ש'
אתה צודק. בפרסומים ראשונים זה היה 85 קמ"ש
03/02/2017 | 12:42
2
60
בפרסומים ראשונים הפרסום היה גם לגבי אוטובוסים. אולי דברים השתנו. לחילופין המידע, שנמסר לא היה מדויק.
לצפיה ב-'ההודעה באתר של משרד התחבורה היא מ-22/7/15,'
ההודעה באתר של משרד התחבורה היא מ-22/7/15,
03/02/2017 | 12:53
1
73
הכתבה בטמקא היא מה-23/7/15 (יום אחרי) וכנראה נעשתה על בסיס הודעת משרד התחבורה.
זה סתם נראה כאי הבנת הנקרא (ראה תגובה 126).

לצפיה ב-' כנראה זה מה שקרה'
כנראה זה מה שקרה
03/02/2017 | 14:06
16
לצפיה ב-'מדובר בתקנות לא מעודכנות'
מדובר בתקנות לא מעודכנות
05/02/2017 | 10:44
2
32
מהתקופה, הלא כל כך רחוקה שלא היה אף כביש בישראל עם מגבלת מהירות מעל 100 קמ"ש.

צריך לעדכן את התקנות כמובן, וכל עוד הן לא מעודכנות אז חובה להישמע להן, אבל ברמת העקרון. רכב נוסע באופן הכי בטיחותי כשהוא נוסע במהירות של כל כלי הרכב שסביבו. אם הוא נוסע לאט יותר הוא מסכן את עצמו ואת הרכבים האחרים.

לכן אני לא אתפלא עם בכבישים מהירים יותר הנהגים נוסעים לפי המהירות המותרת בשלט מהירות הכביש, ולא לפי התקנה הזו. ואני לא אתפלא אם המהירות שנאכפת (על ידי המשטרה לדוגמה) היא המהירות לפי שלט הכביש ולא לפי התקנה הזו. וכך זה גם צריך להיות.
לצפיה ב-'התקנות הללו דומות גם בבריטניה, שם מאז ומעולם המהירות בכביש'
התקנות הללו דומות גם בבריטניה, שם מאז ומעולם המהירות בכביש
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 14:00
1
29
מהיר היא 70 מייל לשעה (112 קמ"ש). המהירות המותרת לאוטובוסים ומשאיות מעל 7.5 טונות (מקסימום ברוטו) היא 60 מייל לשעה (96 קמ"ש) בתיאוריה בלבד*. אגב, עד לשנה שעברה, משאיות היו מוגבלות ל-50 מייל לשעה גם בכבישים מהירים, אבל מישהו למעלה הבין כנראה שזה מגוחך.

מסכים איתך לחלוטין שהדבר גורם לבעיות ואי נוחות בכבישים מהירים, לא באופן ישיר בגלל המהירות האיטית, שכן בניגוד למקרה של רכב פרטי איטי, קשה "לפספס" את המהירות האיטית של המשאית. הסיכון נובע מיציאות לעקיפה ברגע האחרון של כלי רכב קטנים שמנסים לעקוף את המשאיות כאשר הן יוצאות לעקיפה באיטיות בגלל המשאית.

*מגביל מהירות מותקן בכל רכב מסחרי כבד באיחוד האירופי, והוא קבוע במהירות של 90 קמ"ש (56 מייל לשעה). הדבר גורם למה שמכנים "מירוצי פילים" בכבישים מהירים, כאשר משאית שנוסעת 56 מייל לשעה עוקפת משאית שנוסעת 53 מייל לשעה. עקב ההפרש הקטן בגלל אי היכולת לעבור את המהירות המוגבלת, העקיפות הללו נמשכות לפעמים מעל דקה!  הדבר גורם לעיכובים ניכרים לכלל משתמשי הכביש.
לצפיה ב-'את העקיפות בהילוך איטי צריך להוציא מחוץ לחוק.'
את העקיפות בהילוך איטי צריך להוציא מחוץ לחוק.
05/02/2017 | 16:33
28
למעט מקרים של רכב כבד ב40 מייל / 65 קמ"ש ורכב ב 50-60 מייל / 80-100 קמ"ש אין לרכב הכבד העוקף יתרון אמיתי בעקיפה והחסימה היא מטרד לשאר מדתמשי הכביש.
לצפיה ב-'האם יש תשובה לגבי הכבישים המהירים בישראל?'
האם יש תשובה לגבי הכבישים המהירים בישראל?
02/02/2017 | 20:09
15
127
לצפיה ב-'חיפשתי לך בOSM'
חיפשתי לך בOSM
02/02/2017 | 21:27
5
158
הכביש היחיד שמופיע שם שלא מופיע ברשימה שלך עם maxspeed=110 הוא כביש 9. איני יודע אם ניתן לסמוך על מידע זה ואם הוא מדוייק, כי מעולם לא נסעתי בכביש 9.

הכביש היחיד שבו פורמלית מותר לנסוע יותר מ110 הוא כביש 6, שבחלקו המרכזי מותר לנסוע ב120.

כמובן שיש הבדל בין החוק היבש לרף האכיפה של המשטרה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
02/02/2017 | 23:09
4
102
אגב, מה זה ה-OSM הזה?

​בכביש 9 יצא לי לנסוע (וגם לנהוג) מספר פעמים במקטעים קצרים שלו, לא זוכר
​האם היה תמרור של 100 או 110.
בוודאות זה לא היה 80 או 90 אלא 100 או 110, אך לצערי אינני זוכר.

​גם בכביש 531 החדש נסעתי (יותר נכון נהגתי) מספר פעמים
​וגם שם בוודאות המהירות היתה מעל 90 אבל, שוב, אינני זוכר האם התמרור
הורה על 100 או 110.

לצפיה ב-'OpenStreetMap, כמו ויקיפדיה רק למפות'
OpenStreetMap, כמו ויקיפדיה רק למפות
02/02/2017 | 23:53
115

מדובר במפה שנערכת ע"י גולשים (ולעיתים ע"י חברות שמשתמשות בה לאפליקציה שלהן, למשל מוביט) ובארץ היא אחת המפות המדוייקות ביותר, בעיקר באיזור עירוני.

govmap מדוייקת ממנה לכבישים ורחובות, אבל OSM מתעדכנת על כבישים ורחובות חדשים מהר יותר (אפילו כאלו שרק בבנייה) וגם מכילה המון מידע שימושי להולכי רגל ורוכבי אופניים שאין באף מפה אחרת בארץ.

כדי לבדוק את מה שביקשת פשוט עשיתי שאילתא באמצעות הכלי overpass-turbo שבה ביקשתי ממנו להוציא לי רשימה של מספר+שם של כל כביש שמהירות הנסיעה המותרת בו רשומה במאגר המידע ומוגדרת ל110.
כמובן שייתכן שיש כבישים שבהם המידע על המהירות המותרת לא מדוייק או חסר, ולכן זו לא בהכרח רשימה מלאה.

הנה השאילתא שהרצתי אם מעניין אותך: http://overpass-turbo.eu/s/lG7
(לחץ על Run בצד שמאל למעלה כדי להריץ). הכפילויות בתוצאה היא בגלל שבצורה שבה שמור המידע בOSM, מקטעי כביש נפרדים הם אובייקטים נפרדים.
לצפיה ב-'כיום בכביש 531, לדעתי זה בחלק מהקטעים'
כיום בכביש 531, לדעתי זה בחלק מהקטעים
03/02/2017 | 11:13
2
102
דווקא אתמול נסעתי באיילון הצפוני (הקטע החדש-ישן מגלילות לאזור תחנת רכבת הרצליה ובקטע החדש הצפוני יותר). לא זוכר מהירות . אבל אם אני לא טועה, המספור היה כחול ולא אדום, של קטע מהיר. המהירות - אני חושב, ש-100 ולא 90.
הקטע החדש המערבי של כביש 531 (מהרצליה לכיוון צומת רעננה וכפר סבא) הוא אולי 100 קמ"ש. אבל יש קטעים עם עבודות וההגבלה היא ל-70 קמ"ש.
בקטע המזרחי ממחלף מלל לכיוון כביש 6, המהירות המותרת בחלקו לפחות היא 90 קמ"ש.
לצפיה ב-'בקטע המזרחי ממחלף ג'לג'וליה עד סוקולוב המהירות היא 100'
בקטע המזרחי ממחלף ג'לג'וליה עד סוקולוב המהירות היא 100
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 16:51
1
59
ויש גם שלט של כניסה לכביש מהיר "רשמי".

לא ברור לי למה יש הבדל במהירויות בשני הכיוונים. אולי כשיסיימו את מחלף חורשים ולא יהיה שם צומת יעלו את המהירות ל-100 גם לכיוון מזרח וישלטו עם תמרור של כביש מהיר רשמי.
לצפיה ב-'אז הקטע הזה מהיר יותר'
אז הקטע הזה מהיר יותר
03/02/2017 | 17:29
46
מודה שלא יצא לי לנסוע תקופה ארוכה בקטע הזה. 
אולי באמת אחרי סיום מחלף שורשים ולמעשה כל פרויקט 531, תועלה המהירות המותרת ל-100.
לצפיה ב-'בבריטניה יש תמרור שחור לבן למהירות לאומית שמשמעותו ברורה.'
בבריטניה יש תמרור שחור לבן למהירות לאומית שמשמעותו ברורה.
03/02/2017 | 11:25
8
128
כך הוא נראה, ללא ציון מהירות מפורש:      http://www.drivingtesttips.biz/images/national-spe...

המשמעות היא שבכביש בינעירוני המהירות המקסימלית אחרי הופעת שלט זה וללא הוראה אחרת היא 70 מייל לשעה (110 קמ"ש) באוטוסטרדות וכבישים עם מחיצה ושני נתיבים לכל כיוון, או 60 מייל לשעה (100 קמ"ש) בנתיב בודד. שתי המהירויות הן אחידות וארציות, באוטוסטרדות ברור שהמהירות המקסימלית היא תמיד 70/110 אלא אם יש שילוט אלקטרוני שמודיע אחרת וחבל שבארץ אין מיספור שונה לכבישים המסומנים בכחול שיבהיר שהם כבישים מהירים.

באזורים עירוניים המהירות הסטנדרטית ללא שילוט מיוחד היא 30 מייל / 50 קמ"ש אך יש אזורי 20 מייל / 30 קמ"ש, וישנן שתי מהירויות ביניים בדרכים כפריות ופרבריות: 40 מייל / 65 קמ"ש לדרכים ללא הפרדה בין הכיוונים ונתיב אחד לכל כיוון או קטעים שהוחלט שיש להאיט, ו 50 מייל לשעה / 80 קמ"ש בדרכים פרבריות מופרדות עם שני נתיבים לכיוון.

לתת למהירות העליונה לחוג בין 100 ל 120 ללא אחידות זה חוסר אחריות כי במקום שישנו כלל אחיד לסוג כביש מסויים לכל כביש יש חוקים משלו.

באירופה כשאתה חוצה גבול ברכב יש תמרור די אחיד המראה את המהירויות החוקיות במדינה לפי סוגי כביש:        

אם החיפוש לא עולה הנה שלט אופייני:   
לצפיה ב-'גם בישראל!'
גם בישראל!
03/02/2017 | 15:22
7
86
השלט בקישור הראשון הוא שלט שקיים גם בארץ, אבל בארץ משמעותו שונה - הוא מסמן ביטול של שלט "שטח עירוני" (המגביל מהירות נסיעה ל50 קמ"ש), הכוונה ברגע שתראה אותו אתה יוצא משטח עירוני.

לאחרונה הוא הוחלף בשלט שעליו מצוייר בית באפור ועליו קו אלכסוני, כדי שיהיה ברור יותר.

התמרור החדש הוא תמרור מספר 425 כאן:

יש גם תמרור דומה שבו רשום מספר מאחורי הקו האלכסוני, ואז זה אומר "זה סוף המקטע שבו הייתה הגבלת מהירות ל־X קמ"ש".

כשמבוטלת הגבלת מהירות קודמת, המהירות המותרת היא לפי סוג הכביש.

יש גם את תמרור "כניסה לדרך מהירה" (מספר 216) שבהיעדר שלט הגבלת מהירות אחר המשמעות היא שהגבלת המהירות היא 110 קמ"ש.

גם השלט בחציית הגבול קיים בישראל, ביציאה מנתב"ג. איני יודע אם הוא קיים במעברי הגבול היבשתיים.

בעיקרון התמוררים שבארץ דומים מאוד לתמרורים של ועידת וינה לסימון ושילוט דרכים (התמרורים המקובלים ברוב מדינות אירופה) https://en.wikipedia.org/wiki/Vienna_Convention_on...

למרות שישראל לא חברה רשמית שם, כנראה כי ישראל רוצה וריאציות מקומיות לחלק מהתמוררים.
לצפיה ב-'יש בארץ כמה הבדלים לעומת בריטניה בכל הנוגע לכבישים מהירים'
יש בארץ כמה הבדלים לעומת בריטניה בכל הנוגע לכבישים מהירים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 17:16
6
77
נדמה לי שאולי כתבתי על כך בעבר, אז אני מתנצל אם אני חופר.

בבריטניה תמרור 216 משמעותו שאתה נכנס לדרך מהירה - כלומר, אין כניסה לאופניים, קטנועים, טרקטורים ורכב ללימוד נהיגה. אומנם התמרור מעיד על מהירות מירבית של 70 מייל לשעה (בהעדר תמרור אחר), אבל עיקר המשמעות שלו הוא להגביל ולא להתיר. הוא מופיע כבר בנקודה שממנה אין דרך חזרה. אם יש מגבלת מהירות בשל עבודות או מסיבה אחרת, אין מבטלים את הדרך המהירה, כי המגבלות נשארו בעינן. פשוט שמים שלט הגבלת מהירות ובסוף הקטע, שלט לבן עם פס שחור שמחזיר את ברירת המחדל של 70 מייל לשעה.

בארץ תמרור 216 מעיד על איכות הכביש ועל המהירות המותרת ולא על מגבלת הכניסה לכביש. אם יש עבודות אז הדרך המהירה מתבטלת זמנית עם תמרור 217. מציבים את תמרור 216 הרחק אחרי נקודת האל-חזור ברגע שמחליטים שהמהירות המותרת יכולה להיות 110 (אלא אם צויין אחרת באמצעות תמרור הגבלת מהירות רגילה). כדי למנוע כניסה של רכב אסור לדרך מהירה שמים את תמרור 218 עם מהירות של 55 קמ"ש בנקודת האל חזור, ומשמעו "דרך לרכב מנועי שמסוגל ומורשה לנוע במהירות שאינה פחותה מזו בקמ"ש. שצויינה בתמרור".

לדעתי השיטה הבריטית טובה יותר אבל אני לא חושב שיש סיכוי שהיא תיושם בארץ.

אגב, יש מקום בארץ שקצת מרגיז אותי:
ממילא מתבטל הכביש המהיר, אז למה לשים שלט 427 "קצה הקטע של מהירות מיוחדת.". בדרך כלל המשמעות של תמרור זה היא שהמהירות המיוחדת בוטלה, כלומר המהירות עולה. מן הסתם שהמהירות עוברת למהירות ברירת המחדל של כביש בינעירוני דו מסלולי, כלומר ירידה מ-100 קמ"ש ל-90 קמ"ש, ולכן שימוש ב-427 הוא מבלבל.

אם כבר מרגישים צורך להדגיש זאת, אז היה עדיף לשים שלט הגבלת מהירות 426 עם 90 קמ"ש כתזכורת, אולי כ-50 מטר אחרי שלט ה-217.
לצפיה ב-'לפי לוח התמרורים תמרור 216 מעיד גם על איסור'
לפי לוח התמרורים תמרור 216 מעיד גם על איסור
03/02/2017 | 18:16
3
46
בלוח התמרורים כתוב:
כניסה לדרך מהירה: אסורה הכניסה להולכי רגל, לאופניים, לרכב איטי, לעגלות יד, לבעלי חיים או לכל רכב אשר אינו מסוגל או מורשה לנוע במהירות שצויינה בתמרור 218המוצב לפני הכניסה לדרך המהירה.

חבר מגרמניה שביקר בארץ פעם אמר לי שהשלט הזה שם אומר שיש לך זכות קדימה לכל אורך הדרך. בישראל המשמעות הזו היא implicit ולא explicit כי אם תהיה צומת שבה אין לך זכות קדימה אז כנראה יהיה שם שלט שמורה על יציאה מדרך מהירה.
לצפיה ב-'אני מניח שההנחה היא שכל אותם גורמים'
אני מניח שההנחה היא שכל אותם גורמים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 20:30
2
38
(הולכי רגל, אופניים, רכב איטי, עגלות יד ובעלי חיים) נחשבים כאלה שאינם מסוגלים לנוע במהירות שצויינה בתמרור 218 ולכן תמרור 218 נחשב מספק כדי למנוע את כניסתם. עם זאת, כנראה שלא לקחו בחשבון את הצ'יטה שנע במהירות שבין 110 ל-120 קמ"ש, ולכן מותר לצ'יטה לעבור את תמרור 218 אבל מכיוון שבעל חי הוא, אסור לו להמצא בדרך מהירה...

אתה צודק שדה יורה, תמרור 216 מעיד על איסור, אבל אין האיסור רלוונטי דה פקטו שכן מי שכבר עבר את 218 ממילא מותר לו להיות בדרך מהירה (חוץ מאותן צ'יטות).
לצפיה ב-'מה עם דרך מהירה שבכניסה אליה לא מופיע 218?'
מה עם דרך מהירה שבכניסה אליה לא מופיע 218?
03/02/2017 | 22:19
1
36
תיאורטית זה אפשרי, לא?
לצפיה ב-'אם שוכחים לשים 218 אז כן זה אפשרי - זה לא אמור לקרות אבל'
אם שוכחים לשים 218 אז כן זה אפשרי - זה לא אמור לקרות אבל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 07:46
24
טעויות קורות...
לצפיה ב-'את התמרור המלבני של ביטול כביש מהיר אין לבטל'
את התמרור המלבני של ביטול כביש מהיר אין לבטל
03/02/2017 | 22:16
1
52
אבל תמרור הגבלת מהירות חדש, של נניח 90, הרי הוא מתבטל בצומת הקרוב.
​על מנת להדגיש שההגבלה, במקרה הזה ההיפך מהגבלה כלומר ה"צ'ופר" של 100
​במקום 90 לא הולך להתבטל עד להודעה חדשה ושום צומת שישנו בדרך לא יבטל אותו, את מהירות ברירת המחדל 90.
​אם היו שמים סתם שלט של 90, לכאורה דה פקטו באמת כל הדרך היא 90 אבל
​על מנת להדגיש שאין יותר הגבלות עד הודעה חדשה שמו גם את סוף ההגבלה ל-100.
עניין של דקות משפטית כלשהי. לא יותר.
לצפיה ב-'אבל מן הסתם שגם הצ'ופר של 100 היה מתבטל בצומת קרוב'
אבל מן הסתם שגם הצ'ופר של 100 היה מתבטל בצומת קרוב
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 07:45
28
הרי הצ'ופר (שבעצם היה ההפך מצ'ופר בהיותו בכביש מהיר) נקבע באמצעות שלט רגיל של מהירות בדיוק כמו המהירות 90 בתמרור עגול?

אם בכל זאת יש איזה פתח משפטי, עדיף כבר לפתור אותו באמצעות קביעת מהירות 90 כ-50 מטר לפני השלט לביטול הכביש המהיר. כך ה-90 מחמיר את המגבלה של ה-100.

ביטול ה-100 במקום הזה בצורה שבה הוא נעשה פשוט נוגד את האינטואיציה.
לצפיה ב-'לא ממש מובן לי מדוע אין היתר ל-100 קמ"ש בעוד קטעים בכביש 4'
לא ממש מובן לי מדוע אין היתר ל-100 קמ"ש בעוד קטעים בכביש 4
03/02/2017 | 11:17
1
104
אני לא הולך רחוק על 110 קמ"ש, אלא אפילו על 100 קמ"ש. מה הסיבה שבין מחלף גהה למחלף דרור וחזרה, לא תהיה המהירות המותרת 100 קמ"ש, במקום 90 קמ"ש כיום?
מעט צפונית למחלף ראשון לציון, המהירות המותרת יורדת מ-100 קמ"ש ל-90 קמ"ש. דווקא עד אזור מסובים, התנועה לרב יותר זורמת מאזור ראשון לציון. לא ממש מובן לי מדוע גם שם אין היתר ל-100 קמ"ש.
לצפיה ב-' שמרנות...'
שמרנות...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2017 | 17:17
29
לצפיה ב-'אז ככה, להלן הכבישים המהירים (לאו דוקא בהגדרה של free way)'
אז ככה, להלן הכבישים המהירים (לאו דוקא בהגדרה של free way)
03/02/2017 | 14:33
4
107
ביזגרוּאל מדינת.
​קרי, הכבישים שרשמית מותר מינימום 100 קמ"ש ודה פקטו ואפילו שר התחבורה
​כתב על כך במסמך רשמי שפורסם בתקשורת, 110 ומעלה (המשטרה מחוייבת
​לתת חסד של 10 קמ"ש מעל המהירות המותרת. בפועל הם אפילו מרשים
25 עד 30 קמ"ש מעל המותר. מנסיון אישי, הנני מתנדב במשטרת התנועה).

1
2
4
​5 - מותרת רשמית מהירות 100 קמ"ש
​6 - (כמעט) בכל הכביש מותר 110 ובחלק מרכזי שלו אפילו 120 רשמית כלומר מעשית 145 קמ"ש
​9 - אכן בכביש 9 מותר רשמית 110 קמ"ש (מעשית 135 קמ"ש)
​22 - הבנתי מאתרי אינטרנט שונים שרשמית מותר 100 קמ"ש
​40 - מותר רשמית 100 קמ"ש באזור של עוקף באר שבע
431 - מותר בכמחצית מאורכו רשמית 110 והשאר 100
471 - מותרת מהירות רשמית של 110
​531 - מותרת ברובו, לפחות בשלב זה, רשמית 100 קמ"ש

לצפיה ב-'מהו ה״חסד״ במצלמות המהירות בכבישים המהירים?'
מהו ה״חסד״ במצלמות המהירות בכבישים המהירים?
04/02/2017 | 18:50
3
22
לצפיה ב-'בוודאות מולטת של 117%, לא 100% אלא 117'
בוודאות מולטת של 117%, לא 100% אלא 117
04/02/2017 | 22:42
2
72
שזה אומר מאה אחוז וודאות פלוס שבעה עשר אחוז מע"ם,
​המהירות היא לפחות, לפחות, 16 קמ"ש מעל המותר.

​כלומר מצלמה בקטע בו מותר 70 תפעל החל מ-85 או 86 ומעלה או אפילו
יותר מ-90

בקטע כביש בו מותר 100 (יש באמת מצלמה כזו בכביש 5 למזרח מיד לאחר מחלף
מורשה) המצלמות בוודאות של מיליארד אחוז לא מתעסקות בכלל עם מי שנוסע
​על עד 116 קמ"ש.
יתכן שגם אפילו יותר מהר.

​אבל בוודאות מוחלטת 16 קמ"ש במינימום של המינימום.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה.'
אוקיי, תודה.
05/02/2017 | 01:22
13
לצפיה ב-'וזה עוד תוספת על המהירות האמיתית של הרכב, לא על המהירות'
וזה עוד תוספת על המהירות האמיתית של הרכב, לא על המהירות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2017 | 07:49
51
המוצגת בספידומטר?  ברוב המקרים,המהירות בספידומטר מראה מהירות שהיא כ-5% יותר מהמהירות בפועל.
לצפיה ב-'עוד ניצחון לשר התחבורה. נוסעי מוניות השירות יוכלו לשלם על '
עוד ניצחון לשר התחבורה. נוסעי מוניות השירות יוכלו לשלם על
01/02/2017 | 22:38
71
907
נסיעתם באמצעות כרטיס הרב-קו.

עד עתה, משרד התחבורה חשש ממהלך זה כי הוא לא רצה בכלל שום קשר כלכלי שוטף עם קווי מוניות השירות.

משרד התחבורה הסתפק אך ורק במתן רשיונות למוניות (תמורת כסף רב- מאות אלפי שקלים עבור מס' מונית שירות), מתן רשיונות...
המשך>>
נסיעתם באמצעות כרטיס הרב-קו.

עד עתה, משרד התחבורה חשש ממהלך זה כי הוא לא רצה בכלל שום קשר כלכלי שוטף עם קווי מוניות השירות.

משרד התחבורה הסתפק אך ורק במתן רשיונות למוניות (תמורת כסף רב- מאות אלפי שקלים עבור מס' מונית שירות), מתן רשיונות לנהגים שלהן וקביעת קווי נסיעתן.

משרד התחבורה חשש שאם יווצר קשר כלכלי בינו לבין מוניות השירות אז הוא יצטרך לסבסד אותן כפי שהוא מסבסד את כל קווי האוטובוסים/רכבת ישראל/הרכבת הקלה.

מצב זה היה גורר מיידית את החלת כל חוקי התעבורה על מוניות השירות:

א. חגורות בטיחות חובה לכל הנוסעים.

ב. עצירה אך ורק בתחנות מסודרות.

ג. יציאה מתחנת האם אך ורק לפי זמנים קבועים.

ד. קביעת זמני תחילת השירות וסיום השירות בכל יום.

ה. אי פעילות בשבתות ובחגים.

שר התחבורה הצליח ליצור רפורמה שבמסגרתה הנוסעים אמנם ישתמשו ברב-קו אך משרד התחבורה לא ינצל את הפירצה הזאת כדי להשתלט על ענף מוניות השירות, השתלטות שהיתה עולה למדינה הרבה כסף עקב סבסוד הענף.

משרד האוצר התנגד לחלוטין למהלך זה של שר התחבורה כי הוא לא רצה לממן מערכת תשלומים חדשה נפרדת בתוך מערכת התשלומים של הרב-קו, אך שר התחבורה כפה על משרד האוצר את דעתו.

שר התחבורה הנוכחי לא מפסיק להפתיע ומחולל מהפיכה אחר מהפיכה. עדיין אזרחי ישראל לא הספיקו להתפעל ממהפיכת מצלמות הנת"צים האחרונה שלו וכבר יש באמתחתו עוד מהפיכה.

לא היה אף פעם במדינת ישראל שר תחבורה כמותו.

לצפיה ב-'Off the Rails'
Off the Rails
01/02/2017 | 15:49
1
474
סרט על בחור עם תסמונת אספרגר שנעצר 32 פעמים על נהיגה ברכבת תחתית ללא רשות.
בגיל 15 הוא נהג ברכבת תחתית 15 תחנות, כולל עצירות והפעלת הכריזה לנוסעים.

לצפיה ב-'וואו! סיפור פשוט מדהים!'
וואו! סיפור פשוט מדהים!
02/02/2017 | 00:02
144
אני רק מתאר לעצמי מה היה קורה עם זה היה מתרחש במוסקבה, למשל. בחיים לא היה קורה, פשוט בחיים לא.
לצפיה ב-'כרטיסי נסיעה ברכבת העמק'
כרטיסי נסיעה ברכבת העמק
01/02/2017 | 16:47
332
ישנן תחנות מפורסמות שלא מצאתי להן כרטיסי רכבת, למשל תחנת עין-חרוד. נהריים , כפר ברוך (ידוע שהיו כרטיסים שהיה כתוב "כפר ברוח"), יגור, חיפה מרכז, חיפה כרמל.

אם מישהו מכיר , אשמח לדעת.
ואני כבר מודה לעונים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה