לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים'
שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים
03/01/2017 | 11:09
5
306
שלום לכן\ם,
 שמי שביט, אני סטודנטית לעבודה סוציאלית בשנתי השנייה (באוניברסיטה העברית), בת 23, וחיה בירושלים. במהלך הקיץ הוטרדתי מינית ברכבת הקלה - גבר חרדי מבוגר נצמד אלי ודחף את היד שלו בין הרגליים שלי. הוא בא אחריי והמשיך גם כאשר עברתי מקום. לאחר שסיפרתי לאחרים, גיליתי שזה בכלל לא משהו חדש, וכי רבים חוו דבר דומה ברקל"ה אבל אף אחד לא מדבר על זה.
  בעקבות כך, במסגרת הפרוייקט האישי שלי בלימודים, בחרתי להציף את הסוגייה הזאת ולנסות למצוא פתרון. אבל - בשביל זה אני צריכה לאמוד כמה התופעה רחבה. אשמח אם תוכלו לעזור לי ולענות על הסקר - הוא אנונימי לחלוטין, אין חובה לענות על אף שאלה והוא לוקח באמת דקה (אין שאלות פתוחות). הוא מיועד למי שנסע\ה לפחות פעם ברכבת הקלה בירושלים.
https://goo.gl/forms/GVASxtBJirbMYZbD2
 מלבד זאת, גם אם לא עניתן\ם על הסקר אבל אתם רוצים שאשלח לכם את תוצאותיו או רוצים לתרום לתהליך בצורה זו או אחרת, אשמח אם תרצו איתי קשר  shavit-v.baruch@mail.huji.ac.il . 
כמובן שאפשר ליצור איתי קשר בכל שאלה או טענה.

תודה רבה,
שביט 
לצפיה ב-'חמור מאוד ואני מבין את הקושי הרב להתלונן על כך'
חמור מאוד ואני מבין את הקושי הרב להתלונן על כך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2017 | 13:14
182
שחוות קורבנות של הטרדות. אני מאחל לך ולנוסעות אחרות שתצליחו למצוא את הכוחות הנפשיים הרבים הדרושים כדי להביא למעצרו של המטריד.
לצפיה ב-'אני לא מבין'
אני לא מבין
03/01/2017 | 13:29
176
למה לא איימת עליו שתצלמי ותגישי נגדו תלונה במשטרה.
אפס סובלנות לטיפוסים שכאלה !
לצפיה ב-'חבל שלא התלוננת'
חבל שלא התלוננת
03/01/2017 | 16:24
156
במקרה כמו שקרה לך היה סיכוי סביר שהאיש יזוהה ויתפס ויבוא על עונשו. 
לצפיה ב-'יש לך גם פוסט פייסבוק שאפשר לשתף?'
יש לך גם פוסט פייסבוק שאפשר לשתף?
05/01/2017 | 15:32
29
לצפיה ב-'קרונות הרכבת מצולמים וההקלטה נשמרת למשך 24 שעות.'
קרונות הרכבת מצולמים וההקלטה נשמרת למשך 24 שעות.
07/01/2017 | 23:09
14
אם היית מתלוננת מיידית, היה ניתן להוציא את ההקלטות ולתפוס אותו.
לצפיה ב-'דן באר שבע..'
דן באר שבע..
03/01/2017 | 10:04
3
173
בוקר טוב!
גיליתי שלשום שקו 9א נוסע ישירות לתחנה מרכזית (מבלי להיכנס לשוק ולעיר), חידוש מצוין.
הכריזה באוטובוסים (בחלקה) מעצבנת, טונציה של קול מאנפף.
רציתי היום להטעין חופשי יומי- המכונה לא קיבלה את כרטיס האשראי שלי, שהוא בוודאות תקין.
מקווה שבדרך חזרה אמצא מכונה "ידידותית" יותר.
רעיה
לצפיה ב-'כן, מכיוון שהציפו אותי בפניות, שכנעתי את מי שצריך במשרד'
כן, מכיוון שהציפו אותי בפניות, שכנעתי את מי שצריך במשרד
03/01/2017 | 10:56
2
155
התחבורה שבמקום שיגיע מצב של לחץ מהעירייה או לחץ תקשורתי להחזרת המצב לקדמותו (מסלול מטרודן), תקום חלופת בוקר, הצעתי את 9א כמספר והצעתי שהיא תסיים במרכזית מבלי להמשיך לשוק ולעיר (שלא כמו בימי מטרודן). זאת כדי להימנע מקילומטרים עודפים וכדי להימנע מהגדלת נפח התנועה במסוף העירוני (שקו 9 יעבור במסוף פעמיים כמו במסלול מטרודן).

אני עדיין חושב שחלופה זה רעיון רע וכמובן שקמו עכשיו מתנגדים לכך ש9א לא ממשיך לשוק ולעיר ושאנשים צריכים לחכות זמן רב ל9 הרגיל כדי להגיע לשוק ולעיר בשעות הבוקר... כך שאי אפשר לרצות את כולם. אבל, זה עדיף על פני מצב שבו יש זעקה ציבורית ומגיעה הוראה פוליטית מלמעלה להחזיר את 9 לימי מטרודן וזה רע למערכת.

מה שכן, קיצור המסלולים בשעות הבוקר מוביל לחסכון בקילומטרים וזה אומר שיהיה ניתן להפנות אותם לשיפור שירות בקווים אחרים.

הנושא נשקל ואושר ויחד איתו משרד התחבורה ראה לנכון לעשות דבר זהה בקו 12, יצירת חלופה 12א, כדי לאפשר לאנשים להגיע למרכזית במקום הסיבוב בעיר ועקב כך שיש יותר מידי קווים שיורדים כעת קודם לעיר.

חלופות 9א,12א יוצאות בין 6-9 בלבד והן מהוות את רוב הנסיעות שמבוצעות בשעות אלו.
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
03/01/2017 | 19:41
1
81
לדעתי זה מעולה,בלי קשר לויכוח אם זה טוב או רע.
כפי שכתבתי בבוקר אי אפשר היה לבצע חופשי יומי וחבל.
כשחזרתי בתחנת מרכז מורים לכיוון שכונה ה' ראיתי שאין מספיק מקום לאוטובוסים שעוצרים להורדת נוסעים לאוטובוסים של דן באר שבע.קו 5 עצר לדוגמא בתחילת מפרץ החניה ונוסעים היו צריכים לרוץ כדי לא להפסיד אותו . קו 8 עצר לפני אוטובוס 370 ובקושי ניתן היה לראות את מספרו .
הכריזה איומה ומעצבנת.......
לצפיה ב-'בצד של המרכז מורים זה עוד בסדר, ממול אוטובוסים בחניות כפולות'
בצד של המרכז מורים זה עוד בסדר, ממול אוטובוסים בחניות כפולות
03/01/2017 | 22:25
70
קולטים נוסעים או עומדים בנתיב הימני של הכביש עד שיתפנה להם מקום במפרץ שמכיל גג4 אוטובוסים (לא פעם מגיעים 7 אוטובוסים בבאת אחת).

המצב יחמיר תמיד עם הזמן בכל מפרץ שכזה, קווים שונים הופכים לתדירים יותר וכל מכרז מוסיף עוד קווים או עוד תדירות. גם בפעימה השנייה של דן באר שבע, נפח הפעילות בתחנות של סורוקה והאונ' יגדל משמעותית ויהיה יותר קשה לעצור במקומות אלו.

במרכז אורן כבר זמן רב שבשילוב של מצוקת חניה, חוסר אכיפה מוחלט של אי עצירה/חניה בתחנת האוטובוס, כל האוטובוסים הבין עירוניים שמורידים נוסעים במרכז אורן, בכיוון הנסיעה למרכזית באר שבע כמובן - עוצרים על הנתיב הימני כי הם בכלל לא מצליחים להיכנס לתחנה. אפילו בנסיעות מאוחרות שמגיעות ב11 בלילה, חצות ולפעמים לאחר מכן, מכוניות חונות בתחנה והנהגים עוצרים בנתיב הנסיעה להורדת נוסעים.
לצפיה ב-'מעט - יצרניות מתקפים - Xerox מול Vix'
מעט - יצרניות מתקפים - Xerox מול Vix
03/01/2017 | 08:27
47
360
שאלה לגבי מתקפים:
ברכבת ישראל ובדן באר שבע יש מתקפים של Xerox (אגב, החטיבה הזו עומדת להפוך לחלק מConduent...
המשך>>
שאלה לגבי מתקפים:
ברכבת ישראל ובדן באר שבע יש מתקפים של Xerox (אגב, החטיבה הזו עומדת להפוך לחלק מConduent בעקבות פיצול של Xerox לשתי חברות).
בדן יש מתקפים של Vix.
א. מה יש בחברות אחרות?
ב. מי מחליט על ההצטיידות הזו - האם משרד התחבורה או חברות התחב"צ בעצמן?

תודה מראש
לצפיה ב-'‫‫ שרשור הכוונה ומודיעין 03/01 ‬'
‫‫ שרשור הכוונה ומודיעין 03/01 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2017 | 02:23
7
13
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מה יותר מהיר . מפ"ת לאריאל או מפ"ת לבני אפרים?'
מה יותר מהיר . מפ"ת לאריאל או מפ"ת לבני אפרים?
02/01/2017 | 22:02
3
78
כרגע אני לומד בקרייה בבני אפרים 217 וגר ליד התחנה מרכזית,חיים עוזר.
לוקח לי בערך שעה להגיע בבקרים עם הפקקים. בערב 3 פעמים מסיים בסביבות 4-5 בצהריים ואז לוקח שעה וחצי ממוצע להגיע(לא כולל ההמתנה לאוטובוס שהיא נעה לפעמים בין 5-20 דקות). יום אחד מסיים מוקדם ב3 ככה שאין פקקים ומגיע תוך שעה.
כרגע אני סובל מאוד מהפקקים. חבר אמר לי שלאריאל אני חוסך את הפקקים ויכול להגיע הרבה יותר מהר, ככה שאני מתלבט לעבור לשם.
השאלה שלי אם גם בכביש 5 יש פקקים וזמני הנסיעות יהיו זהות לשם מפ"ת
לצפיה ב-'כביש 5 בבוקר מקסם עד הכפר הירוק עומדים'
כביש 5 בבוקר מקסם עד הכפר הירוק עומדים
03/01/2017 | 09:00
2
55
לפי דעתי עדיף להגיע מפ''ת
לצפיה ב-'זו לא הייתה השאלה שלו'
זו לא הייתה השאלה שלו
03/01/2017 | 11:07
1
50
השאלה שלו היא: בהינתן שהוא מגיע מפ"ת, היכן עדיף לו ללמוד בהקשר תנועתי, באפקה או באריאל?
לצפיה ב-'אה... למען האמת זה נראה אותו דבר מבחינת זמן'
אה... למען האמת זה נראה אותו דבר מבחינת זמן
03/01/2017 | 22:40
36
כ-45 דקות נסיעה לפי דעתי ממרכז פ''ת לשני היעדים בבוקר.
לצפיה ב-'שביתה באגד בירושלים - עצות?'
שביתה באגד בירושלים - עצות?
03/01/2017 | 23:09
2
69
ככל הנראה תתקיים שביתה באגד בירושלים מחר (יום ד').

אני צריך להגיע לתל-אביב בשעות הבוקר ולחזור בשעות הלילה (בערך 9:00 בערב). מה האלטרנטיבות במסגרת התחבורה הציבורית? ככל שאני רואה, רכבת יכולה לתת פתרון בשעות הבוקר (עם מונית בתוך ירושלים לתחנת הרכבת). אבל בגלל לוח הזמנים של הרכבת אינני רואה אלטרנטיבה במסלול חזור מתל-אביב.

האם יש רעיונות?

בתודה,
יבגני

לצפיה ב-'תתעדכן מחר מניח שהשביתה אם תהיה לא תהיה מלאה'
תתעדכן מחר מניח שהשביתה אם תהיה לא תהיה מלאה
04/01/2017 | 00:41
52
במקרה שכן סע בקו 400 ,425 או 427 לרמת גן\בני ברק ומשם סע לתל אביב.

לצפיה ב-'נכון ללפני חצי שעה - תח"צ בינעירונית מהתחנות מחוץ למרכזית'
נכון ללפני חצי שעה - תח"צ בינעירונית מהתחנות מחוץ למרכזית
04/01/2017 | 10:05
126
בתחנות ברחוב יפו ליד התחנה המרכזית.  

ראיתי קווים לת"א באר שבע ועוד
לצפיה ב-'רשמים מנסיעה היום בקו הפרברי למאלגה'
רשמים מנסיעה היום בקו הפרברי למאלגה
03/01/2017 | 01:58
95
לא צילמתי ומשום שהיה עמוס והיה איש ביטחון עם אלה טוב שכך. היום היה יום חופשה רשמי בתמורה לראשון בינואר שנפל השנה על יום א'. לפי אתר RENFE  הפרברית של מאלגה בקו C1 פעלה אתמול ומעדות אישית היא פעלה היום בתדירות של רכבת אחת ל20 דקות בכל כיוון על קו שרובו מוכפל אך עדיין ישנן בו קטעים חד מסילתיים. בהיעדר מסחר בבורסה היום החלטנו שיתאים לצאת לאיזו פעילות ואחרי שהלו"ז נבדק החלטנו לנסוע בקטע שלא נסענו בו מאז שהגענו לקוסטה לפני למעלה מעשור. יש לציין שכבר עשור שמבטיחים לנו רכבת לקוסטה המערבית אך למרות שיש אפילו תיכנון ברמת תב"ע מעולם לא עשו דבר ותמיד מדברים על תיכנון מחדש.

הנסיעה החלה מתחנת פוואנגרולה, מיקום שלא היה נוח במיוחד להגעה ברכב (אחד החניונים היה סגור) אך וודאי פרקטי לתושבי העיירה. התחנה היא תת קרקעית ודו רציפית, מה שמאד מרשים וחבל שאינו ממשיך מערבה. קנינו כרטיסים לתחנת פלאזה מאיור שבה השתמשנו ככניסה רכבתית למאלגה בעבר ושלידה נמצא קניון גדול בשם זה וכן איקאיה. הרעיון היה שאם נראה משהו מעניין נוכל לקנות כרטיס בודד לתחנת הביניים ולבקר שם. ברכבת הפרברית הספרדית מותר לרדת בתחנת ביניים אך לא להמשיך ממנה על כרטיס בודד.

מהתחנה יוצאת מסילה בודדת שעולה לפני השטח ומשם בויאדוקט בטון חד מסילתי די מכוער על שדרה עירונית מול חלונות בתי הדירות לתחנת לוס בוליצ'ס החד מסילתית. Av. Nuestro Padre Jesús Cautivo

https://goo.gl/maps/oVyprDvGggk

הויאדוקט הוא אחת הסיבות שאי אפשר פשוט להאריך את הקו הקיים מערבה.

אחרי הויאדוקט יש תחנה חד מסילתית נוספת ואחריה הקו מוכפל עד נחל הונדו שם הקו חוזר להיות חד מסילתי עד לתחנת בנלמדינה והקטע הכפול עד לוס אלאמוס. באזור המוכפל הקו נוסע בעיקר על קו גבעות כ30 מטר מעל לפני הים ובאזורים מסויימים כשהקו נמצא בלוק אחד מהים ניתן להביט למטה לים וקדימה לקומה העשירית בערך של הבניינים שלחוף הים. ישנן מנהרות, תחנה תת קרקעית בטורומלינוס שנראית די חשוכה ומוזנחת למרות התאורה, וגשר רכבת ישן לצד המסילה בנחל ההונדו    Calle Carabela

https://goo.gl/maps/stWgF65F1fy

כיאה ליום שבתון רשמי במעמד יום א' הרכבת היתה מלאה בנוסעים למאלגה והיו נוסעים בעמידה. הנוסעות שישבו מולנו דיברו באנגלית כי זו הקוסטה דל סול והכריזה היתה בספרדית (תוכן ושמות התחנות) ובאנגלית (תוכן - "התחנה הבאה" אך ללא כריזה שנייה של שמות התחנות, בשדה התעופה או בתחנת הרכבת של ה AVE יש תוכן אנגלי עליהן).

כמו כל רכבת שעוברת בחפירים, גשרים ומנהרות היה קשה לבחור תחנת ביניים על סמך הנוף מהחלון אז כשירדנו בתחנת פלאזה מאיור החד-מסילתית (קטע חד מסילתי בין שני קטעים דו מסילתיים, אחריה שדה התעופה והמסילה לעיר מאלגה) אכלנו צהריים בקניון והחלטנו שפשוט נחזור לתחנת המוצא. הרכבת חזרה היתה עמוסה פחות אך רוב המושבים היו תפוסים. בבנלמדינה בעלי שם לב לרכבל שנסענו בו לפני שנתיים (התחנה ממש רחוב או שניים מתחת ללונה פארק  ובסיס הרכבל).

היה מעניין לחוות מסלול נוסף שחוצה את הקוסטה, בעמק שלמרגלות הכביש הראשי המוכר לנו כל כך. בגלל תוואי הקו הוא לא היה נופי במיוחד למעט בעמקים או ליד החוף. התחנות היו כל 2-3 דקות בערך כמו רכבת עירונית או פרברית, המבנים ליד המסילה לא נראו מתקדמים יותר מהמבנים באזורים הטובים פחות באזור שלנו בקוסטה אבל היה מוזר לנסוע דרך אזור דומה כל כך (אם כי צפוף יותר) באמצעי תחבורה מתקדם - רכבת חשמלית מפרקית בת 4 קרונות. כמו כל דבר בספרד היעדר הקו באזורנו וסיפור התיכנון הבלתי נגמר מזה למעלה מעשור אינו מחוסר יכולת אלא מחוסר רצון.

המחיר לכרטיס יחיד היה מאד זול - €2.05 ומי שנוסע במערכת ה AVE  ממאלגה עם כרטיס הAVE קוד שמאפשר נסיעת חינם ברכבת הפרברית ( Cercanias ) בשני עברי הקו המהיר. למי ששוהה בעיירות הנופש היוקרתיות פחות בין מאלגה לפוואנגרולה הקו מאד כדאי, הוא פועל 7 ימים בשבוע בין 6 בבוקר ל 11 בערב או חצות וקצת תלוי ביום ובתחנת המוצא.
לצפיה ב-'הפעימה השלישית של הסכמי תוכנית "מהיר לעיר" כוללת הסכמים עם'
הפעימה השלישית של הסכמי תוכנית "מהיר לעיר" כוללת הסכמים עם
03/01/2017 | 00:56
104
824
מספר ערים מפתיעות:
פתח תקוה, גבעתיים ורמת השרון

"
בין...
המשך>>
מספר ערים מפתיעות:
פתח תקוה, גבעתיים ורמת השרון

"
בין הצירים המרכזיים שנתיבים ייסגרו בהם: הרב קוק ובן־גוריון בהרצליה; סוקולוב ברמת־השרון; ויצמן בכפר־סבא; אחוזה ברעננה; רמתיים בהוד־השרון; ספיר ועין גנים בפתח־תקווה; אלוף שדה (גם בגבעתיים) וביאליק ברמת־גן; לוי אשכול ובן־גוריון בקריית־אונו; שאול המלך, בני אפרים, יצחק שדה ודרך השלום (גם בגבעתיים), רוקח, ההגנה, הר ציון וראול ולנברג בתל־אביב; רבי עקיבא בבני־ברק; קוממיות בבת־ים; סוקולוב ובן־צבי בחולון; וההסתדרות ושייקה טל בראשל"צ.
"
לצפיה ב-'ביום רביעי שביתה בכל קווי אגד באזור ירושלים'
ביום רביעי שביתה בכל קווי אגד באזור ירושלים
03/01/2017 | 00:40
16
186
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "אגד נמצאת על סף תהום"
יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "אנחנו ניצבים בפני מחדל שעלול למוטט את אגד"
מנכ"ל 15 דקות, ארגון צרכני תחבורה ציבורית, גיל יעקב: "כפי שהתרענו בעבר - באם אגד תשבות ותפגע אנושות בציבור נוסעי התחבורה הציבורית בירושלים - אנו דורשים להחליף לאלתר את החברה ולהוציא את אזור ירושלים למכרז מיידי."
לצפיה ב-'עוד פרטים על המחלוקות בין המדינה לאגד:'
עוד פרטים על המחלוקות בין המדינה לאגד:
03/01/2017 | 01:10
171

"
אגד אמור היה להיערך כבר מ-1998 לפתיחת תחרות מלאה בענף התחבורה הציבורית, אך אף שזכה עבור כך במענקים בהיקף של מיליארדי שקלים - מבקש הקואופרטיב מהממשלה הסכם סובסידיה נוסף לעוד 18 שנה. זאת, על מנת להבטיח את מימון תנאי העסקתם ופרישתם של 1,500 חברי אגד ושל כ-2,400 עובדי דור א'.
מדובר לפיכך בדרישה להסכם פטור ממכרז בעלות ציבורית עודפת שבממשלה אמדו בעד 6 מיליארד שקל.
באגד ובהסתדרות טוענים כי לממשלה יש אחריות לכיבוד ההסכמים הקיבוציים שנחתמו מול אלפי השכירים. עם זאת, במשרד האוצר טענו כי כספי ציבור לא צריכים לממן את פדיון מניותיהם של חברי אגד - וגם לא את תנאי העסקתם של מחצית מהעובדים, שכלל לא מועסקים כנהגים.
בממשלה העמידו לאגד ארבעה תנאים לחתימה על הסכם סובסידיה חדש (ומקוצר): התייעלות של 2% בשנה - במטרה למנוע את העלות ההפעלה העודפת שגובה אגד בסך 400-500 מיליון שקל בשנה; הוצאת 40% מקווי אגד הנותרים למכרזים פתוחים; הכנסת משקיע פרטי בשיעור של לפחות 51% - כדי שיממן את חבילות הפרישה לחברים ולעובדי דור א'; וכן שדרוג רמת השירות והשוואתה לזו שנדרשת מהמפעילים הפרטיים האחרים.
באופן שנוי במחלוקת, במשרדי האוצר והתחבורה לא דורשים מאגד את הוצאת כל קווי האוטובוסים של הקואופרטיב למכרז פתוח - אלא מוכנים להשלים עם המשך הפעלת כמה קווים ללא מכרז. באגד מסרבים בכלל לדון על הוצאת קווים נוספים לתחרות חופשית.
"
לצפיה ב-'האם זה כולל תחבורה בין עירונית שמגיעה? למשל קו 940 מחיפה?'
האם זה כולל תחבורה בין עירונית שמגיעה? למשל קו 940 מחיפה?
03/01/2017 | 07:40
146
תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'גם אם השביתה של אגד תבוטל - הנוסעים בירושלים ימשיכו לסבול'
גם אם השביתה של אגד תבוטל - הנוסעים בירושלים ימשיכו לסבול
03/01/2017 | 20:43
3
134
גם אם השביתה של אגד תבוטל - הנוסעים בירושלים ימשיכו לסבול
מגעים למניעת השביתה המתוכננת למחר מתקיימים בשעות אלה • אולם, השירות של אגד בירושלים הידרדר באופן חריג בחודשים האחרונים - ובמשרד התחבורה מאיימים להוציא קווים מידי מונופול התחבורה הציבורית הוותיק בבירה • התושבים: "אוטובוסים שהיו מגיעים בתדירות של כל 15-20 דקות החלו להגיע לתחנה בכל 40-50 דקות" 

אורן דורי, themarker18:51 03/01/2017

מגעים לביטול השביתה של אגד בירושלים: בשעות אלה מתקיים משא ומתן בין יו"ר אגד, אבי פרידמן, יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ונציגי ועד העובדים של אגד, בניסיון למנוע את השבתת הקווים בעיר שתוכננה למחר.
גם אם נוסעי התחבורה הציבורית בירושלים והסביבה יינצלו לבסוף מהמשבר התחבורתי שהוכרז אתמול (ב') על ידי ההסתדרות, הרי שבחודשים האחרונים חלה הידרדרות תלולה ברמת השירות של אגד בבירה. בעקבות ליקויי השירות, ביניהם ביטול יציאות של אוטובוסים וחריגות מלוחות הזמנים, החליטו במשרד התחבורה לקנוס את אגד בכמיליון שקלים. על פי ההליך, כעת ממתינים במשרד להתייחסות אגד ולאחר מכן תבוצע אכיפה בהתאם להחלטות.
בפגישה סוערת שהתקיימה לפני כשבועיים בין הנהלת אגד לבין משרד התחבורה, התריע ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, כי לא יהסס להוציא קווים מידי אגד ולהעבירם למתחרים, במידה והחברה לא תשפר את השירות בירושלים באופן מידי.
באגד תלו את הליקויים במחסור של נהגים בחברה, כאשר בירושלים לבדה חסרים 120 נהגים. בחברה אמרו שיגייסו בקרוב 30 נהגים חדשים וטענו שכך יוכלו לעמוד במדדי השירות עד פברואר. לפי הערכות, במהלך השנה האחרונה נהגים עזבו את קווי אגד בירושלים ועברו לעבוד אצל מפעילות תחבורה ציבורית פרטיות כמו אפיקים, באשכול מעלה אדומים ואשכול בנימין.
הפגישה נערכה בעקבות תלונות נוסעים חוזרות ונשנות. "בתקופה האחרונה שמתי לב שאוטובוסים שהיו מגיעים בתדירות של כל 15-20 דקות החלו להגיע לתחנה בכל 40-50 דקות", אומר אלעד מלכה, תושב ירושלים. בשל הרעת התנאים, מלכה הקים לפני חודשיים קבוצת פייסבוק בשם "אגד Watch", במטרה לרכז תלונות של נוסעי החברה באזור ירושלים.
"בהתחלה אמרו לנו במשרד התחבורה שהם לא מכירים הידרדרות בשירות. היום יש לנו מעל 500 חברים בקבוצה שמעלים את התלונות ומעבירים אותן באופן מסודר למשרד התחבורה ולאגד", אומר מלכה. לדבריו, "אני מבין שחסרים נהגים, אבל זו לא צריכה להיות בעיה של הציבור. יש לאגד מונופול בירושלים ואם הם לא יכולים לעמוד במדדים הנדרשים - שיפנו את הקווים לחברות אחרות".
כזכור, ההסתדרות הודיעה אתמול על "שביתת אזהרה", בין היתר במחאה על אי הארכת הסכם הסובסידיה של אגד בידי הממשלה. זאת, למרות שרק לפני חודשיים הגיעו משרד האוצר, הנהלת אגד וההסתדרות לסיכום ביניים שלפיו ההסתדרות תיסוג מאיומי ההשבתה של האוטובוסים – ואילו האוצר ישחרר לקופת אגד 150 מיליון שקל, שלטענת הקואופרטיב נדרשו לו לצורך כיסוי הוצאותיו השוטפות. 

מאגד טרם התקבלה תגובה. 

לצפיה ב-'הסוף של אגד קרוב ביותר'
הסוף של אגד קרוב ביותר
03/01/2017 | 20:55
2
160
ואני אומר את זה בצער רב.

השירות של אגד הידרדר באופן חריג ביותר בשנים האחרונות ואת משתמשי התח"צ זה ממש לא מעניין מה הסיבה לכך.
לצפיה ב-'כל השירות הציבורי על פנים כבר מקום המדינה ובכל זאת זה נמשך..'
כל השירות הציבורי על פנים כבר מקום המדינה ובכל זאת זה נמשך..
03/01/2017 | 21:43
46
לצפיה ב-'דבר לא ישתנה כי אם תשנה, ועדי-העובדים יפעלו נגדך בבחירות'
דבר לא ישתנה כי אם תשנה, ועדי-העובדים יפעלו נגדך בבחירות
03/01/2017 | 21:47
108
תפגע באגד, ואז הוועד שלהם יארגן הצבעה המונית של העובדים למען היריב שלך. ועדי העובדים מחזיקים את המדינה בביצים כבר שנים רבות, והכל בתמיכה של יו"ר ההסתדרות, הגוף המושחת מכולם.
לצפיה ב-'הזדמן לי להגיע לירושלים היום. התיירים שחיכו לקו 486...'
הזדמן לי להגיע לירושלים היום. התיירים שחיכו לקו 486...
04/01/2017 | 21:55
9
171
חיכו בסדר מופתי ברציף של קווי עין גדי, ים המלח ואילת לנסיעת השעה 10:30

בקומה השלישית (קומת הנסיעות היוצאות) היו 3 דיילים עם חולצות כחולות של "משנים בתנועה" או משהו דומה עם פלאיירים הסברתיים. זה היה קצת משעשע לראות אותם עובדים כשאין אוטובוסים בקומה ה3 למעט אוטובוסי אפיקים.

עוד לפני כן, הנהג עימו הגעתי לירושלים נחסם בכניסה למרכזית והורו לו להוריד את הנוסעים בכיכר הכניסה לרציף ההורדה של המרכזית. ממה שראיתי גם נהגים של מפעילות אחרות כמו סופרבוס נחסמו.

בחזרה לתיירים, בעודם ממתינים, הגיע נציג אגד למקום. נראה כי ניסו להכניס אוטובוס לתוך המרכזית שיגיע לרציף ויבצע את 486, לאחר כ-6-7 דקות הוא פשוט לקח את כולם בטור דרך המדרגות למחוץ למרכזית, בעודו מדבר בטלפון שהוא מעוניין שיהיה אוטובוס מסויים (נקב במספרו) בבנק דיסקונט שברחוב יפו. כולם הלכו אחריו, מספר הקו הוחלף מ961 (שהיה צריך לצאת ב10:45, יכול להיות שיצא) ל486, הגיע הנהג והנוסעים עלו. בשלב הזה, עזבתי את המקום והתקדמתי לעבר 470 של 10:30 שיצא בזמן.

ממה שזה נראה, רוב הפעילות הבין עירונית של אגד עבדה בסדר מרחוב יפו, הבעיות היו תדלוקים של האוטובוסים ובשעות מוקדמות יותר היו דיווחים על כך שמונעים מנהגי אגד הבין עירוניים להיכנס למרכזית בעבור שירותים, אין לי מושג אם זה נכון.

ההצהרות שיצאו היום מכיוון משרד התחבורה ואגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה שמתעלמות מכך שלא ניתן להוציא את אגד מאשכול ירושלים עירוני עד 2022, דיי פופוליסטיות.

אבל השוס - נתוני הביצוע של הבקרה התפעולית. לכאורה, נראה לי אישית שהנתונים לא תואמים את המציאות ורבים מסכימים איתי. חוויתי אינספור מקרים של אי ביצוע נסיעות מצד מטרודן במספר השנים האחרונות ונתוני הבקרה שלה היו דיי מעולים. אז אם המדינה טוענת מצד אחד שנתוני האי ביצוע של אגד גבוהים ומדצ שני בנתוני הבקרה מופיעה תמונה אחרת, אז מה נכון? גם אני חוויתי לאחרונה בעיות רבות יותר עם אגד ירושלים (עירוני), שתי נסיעות שלא יוצאות ברצף במספר מקרים למשל... אז נתוני הבקרה, וואלה לא יודע מה הם שווים.
לצפיה ב-'בוודאות בחודשים האחרונים יש הרעה בנתוני הביצוע של אגד ולא רק'
בוודאות בחודשים האחרונים יש הרעה בנתוני הביצוע של אגד ולא רק
04/01/2017 | 22:14
113
בירושלים. מרגישים את זה בשטח.
לצפיה ב-'גם אני הסתובבתי במרכזית הבוקר'
גם אני הסתובבתי במרכזית הבוקר
05/01/2017 | 01:23
1
244
דווקא ראיתי אוטובוס של סופרבוס נכנס לתחנה לאחר שהבינעירוניים של אגד נחסמו בכניסה. 
אפילו צילמתי כמה תמונות (האיכות לא משהו) 

לגבי הפעילות הבינעירונית מרחוב יפו, קשה לי להאמין שהגיעו לביצוע רוב הנסיעות.. 

חוץ מההצהרות על הוצאת קווים למכרז, מה דעתך על הקנסות בסך 14 מיליון + 60 מיליון שפורסם היום שיושתו על אגד?
לצפיה ב-'או שאלו אמירות ללא כוונה או כיסוי, כמו שאמרו שאם דן בדרום לא'
או שאלו אמירות ללא כוונה או כיסוי, כמו שאמרו שאם דן בדרום לא
06/01/2017 | 02:45
43
תעמוד במה שנקבע לה להפעיל עד תאריך כלשהו אז לפני שנה (והיא לא עמדה), אז יקחו ממנה את הזיכיון להפעלת השירות.

אני קורא לזה, שיטת הבוא נגיד אמירה שתרגיע את הרוחות כי המועד שקבענו (או לא קבענו) רחוק יחסית ועד אז הרוחות ירגעו מעצמן.

אופציה שנייה, שהמדינה אכן תקנוס את אגד על אי ביצוע אבל היא צריכה הוכחות לכך ולשם כך היא צריכה לשלוח מבקרים סמויים ולא סמויים, אחרת אם נוסע לא מדווח - משרד התחבורה לא יכול לתבוע את המפעיל (אם זה לא אחד משני המקרים שתיארתי לעיל). הקטע הוא שבמכרזים החדשים (בלי קשר לאגד), על נסיעה שהמפעיל לא מבצע, הוא לא מקבל כסף, כי לא בוצעה נסיעת קילומטרים, אבל מעבר לכך הוא לא נקנס, רק אם הייתה בקרה והבקר דיווח שהנסיעה לא בוצעה, אז המפעיל יקנס. או רק אם נוסע נפגע מזה, פנה למשרד התחבורה ואז המפעיל יקנס.

ובכל מקרה, משרד התחבורה והאוצר יודעים שיש מחסור חמור בנהגים, כך שכל הסיפורים האלו נשמעים לי דפוקים. כבר שנה שאני מתריע בפני כל מי שאני מדבר איתו בתחום שהתחבורה הציבורית נמצאת במצב קריסה מתקדם ואף אחד לא באמת מקשיב או לוקח את הדברים לכדי טיפול. לפני שנתיים התרעתי שאנחנו עוד מעט נכנסים למצב של קריסה מתקדמת, גם אז אמרו לי שאני סתם חוזה רעות ושאני פסימי וכו' ושהרפורמות יביאו לשיפור ושכר הנהגים יעזור לגיוס נהגים ואמרתי שזה פשוט לא מספיק, לא הקשיבו ולא מקשיבים גם עכשיו.
לצפיה ב-'קומת הרציפים'
קומת הרציפים
05/01/2017 | 01:37
230
בקומת הרציפים היה ממש ריק מלבד כמה נוסעים תועים וסקרנים. 
על כל דלת רציף כמו גם בכניסה הראשית לבניין התחנה, היתה מודעה בכתב יד (בעברית בלבד) המכריזה שהקווים הבינעירוניים מחוץ לתחנה ואין מה להמתין בתוך הבניין. 
לצפיה ב-'עוד קצת תמונות'
עוד קצת תמונות
05/01/2017 | 01:49
178
בכניסה הראשית לתחנה תלו מודעות רבות.

שלוש מכוניות חנו בחניון האוטובוסים באופן החוסם את הירידה מהקומה העליונה (חניון/מוסך) 
לצפיה ב-'יציאת בינעירוניים מרחוב יפו'
יציאת בינעירוניים מרחוב יפו
05/01/2017 | 01:58
3
210
לא היו הרבה ממתינים בבוקר כנראה עקב חוסר  
לצפיה ב-'תודה גינגי, עשית היסטוריה'
תודה גינגי, עשית היסטוריה
05/01/2017 | 07:53
2
153
מה שמעלה אצלי את השאלה - האם בתחנה המרכזית הישנה (שהיתה באותו מקום) הבינעורניים, או לפחות חלקם, יצאו מרחוב יפו או שמאז הקמתה הם נסעו מרחוב הצבי?
לצפיה ב-'זו כבר שאלה למתקדמים...'
זו כבר שאלה למתקדמים...
05/01/2017 | 08:27
186
אני לא ממש יודע וזוכר. 

אם כבר רחוב הצבי קבל עוד תמונה מהאוטובוסים שהמתינו שם בנסיון להכנס לבניין. 

לצפיה ב-'לא הייתה יציאה לאוטובוסים לרחוב יפו, אם לזה התכוונת'
לא הייתה יציאה לאוטובוסים לרחוב יפו, אם לזה התכוונת
05/01/2017 | 14:50
110
בכל אופן, "התחנה המרכזית הישנה" זה מושג חמקמק בירושלים. יש לפחות שלוש כאלה...
לצפיה ב-'שירות לקוחות סופרבוס'
שירות לקוחות סופרבוס
02/01/2017 | 21:08
100
היום שכחתי ארנק באוטובוס של חברת אוטובוס מחיפה לעפולה. ניגשתי אל סדרן התחנה בעפולה בחור בשם עימאד, והוא איתר את הנהג, בהתאם לפרטי הנסיעה שמסרתי, ודאג שהאבידה תחזור אל תחנת עפולה ושם קיבלתי את הארנק. כל הכבוד לנהג על שעשה סריקה כמו שצריך ולסדרן שלא שלח אותי למחלקת האבידות ונתן לי שירות.
אגב, שירות הלקוחות אליו התקשרתי המענה היה פחות מקצועי, הם לא יצרו קשר עם סדרן עפולה/ חיפה. הם הבטיחו לחזור תוך מספר דקות  ולאחר שחזרו אליי כדי להשלים פרטי התקשרות נוספים, הם הבטיחו לחזור שוב אחרי מספר דקות אחרי בדיקה אך לא עשו זאת, והסתפקו למעשה ברישום האבידה.

לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 02/01 '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 02/01
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2017 | 00:39
12
20
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
לצפיה ב-'הגעה'
הגעה
02/01/2017 | 12:02
3
59
איך אני מגיעה מפתח תקוה לחולון
לרחוב ההסתדרות 170 
תודה
לצפיה ב-'מאיפה בפתח תקווה ובאיזו שעה?'
מאיפה בפתח תקווה ובאיזו שעה?
02/01/2017 | 13:36
2
20
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/01/2017 | 09:53
1
26
מתחנה מרכזית פתח תקוה
לגבי השעה אני צריכה בכל מיני שעות
אבל כנרא ה ביום חול בערב
ובשייש בבוקר
תודה
לצפיה ב-'קו 145 אגד בימי חול בלבד ועד השעה 19:00'
קו 145 אגד בימי חול בלבד ועד השעה 19:00
03/01/2017 | 11:38
31
קו 145 יוצא מרכבת קרית אריה ואוסף גם מהקניון הגדול (בצד של הקניון, מול בלינסון). מדובר בקו מהיר מפתח תקווה לחולון ויש לרדת ממנו בתחנת שדרות ירושלים/בצלאל. שם יש לעבור לצד השני ולהיכנס לרחוב בצלאל, בקצהו לפנות ימינה לרבי עקיבא ולאחר מכן שמאלה לבר כוכבא ושוב שמאלה לההסתדרות.

אפשר לרדת מ145 באותה התחנה, להמשיך עם כיוון הנסיעה של האוטובוס ולפנות שמאלה לבר כוכבא ושמאלה לההסתדרות, זה ייקח דקה נוספת של הליכה.

על יום שישי טרם חשבתי על מסלול, כשאחשוב, אכתוב.
לצפיה ב-'אהלן.'
אהלן.
02/01/2017 | 16:20
2
62
שאלה.
איך מגיעים מרכבת קוממיות בבת ים למרכז רפואי רמת אביב? מבחינת רכבת, אוטובוסים וכ'ו. וגם כמה זמן נסיעה בערך ברכבת למשל? תודה לעונים.
לצפיה ב-'רכבת עד תחנת ת"א האוניברסיטה ומשם 7/13/45/113 דן'
רכבת עד תחנת ת"א האוניברסיטה ומשם 7/13/45/113 דן
03/01/2017 | 11:24
1
23
לקניון רמת אביב, נסיעה קצרה של כ-7 דקות. על קווים אלו עולים ממסוף האוטובוסים שבתחנת רכבת האונ'. יש שעות בלו"ז ש7/45/113 יוצאים בבאת אחת... אז כדאי לבדוק מראש את לו"ז הרכבת שמגיעה לתחנת האונ' כדי להתאים אותו ללו"ז האוטובוסים היוצאים ממנה.

קו 13 עובר במסוף אך זו אינה תחנת המוצא שלו.

בנוסף, משדרות רוקח (בצמוד לרכבת האונ') יש גם את קו 137 של קווים אך אין לצאת במיוחד אליו, אלא לבדוק בזמני אמת באפליקציה אם הוא עתיד להגיע בזמן הקרוב או לא. גם ממנו יורדים בקניון רמת אביב.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
15/01/2017 | 09:24
לצפיה ב-'הגעה להרצליה '
הגעה להרצליה
02/01/2017 | 22:26
4
53
אהלן, אשמח לדעת איך ניתן להגיע בקלות מרמת אביב ג' להרצליה פיתוח, לרחוב משכית פינת מדינת היהודים.
אני יודע שיש את קו 90 שאני יכול לקחת מנמיר פינת קק"ל אבל לפי הסיפורים זה קו נוראי, יש אופציה אחרת אולי? (שהיא לא מוניות שירות?)
תודה!
לצפיה ב-'קווים 601, 605, 606, 607, 615 לתחנת "צומת הרצליה" '
קווים 601, 605, 606, 607, 615 לתחנת "צומת הרצליה"
03/01/2017 | 08:09
2
37
שזה כביש 2 פינת מדינת היהודים.
ייתכן שפספסתי קווים נוספים.
לצפיה ב-'605/615 מהירים יותר מהשאר ובנוסף 852/872 אגד יעשו את העבודה'
605/615 מהירים יותר מהשאר ובנוסף 852/872 אגד יעשו את העבודה
03/01/2017 | 11:26
25
ובאותה מהירות כמו 605/615.

ההבדל בין 605/615/852/872 לשאר הקווים הוא שקווים אלו לא יורדים במחלף הסירה ונוסעים על הגשר, בכך נחסך הפקק של מחלף הסירה.
לצפיה ב-'607 לא נוסע בכיוון הזה'
607 לא נוסע בכיוון הזה
03/01/2017 | 11:41
6
לצפיה ב-'תודה לכל העונים'
תודה לכל העונים
03/01/2017 | 13:51
4
לצפיה ב-'זוכרים את כל ההו-הא על האוטובוס הענק מסין?'
זוכרים את כל ההו-הא על האוטובוס הענק מסין?
02/01/2017 | 00:18
3
305
ההוא שנוסע מעל הנתיבים והמכוניות נוסעות בתוכו?
אז ככה הוא נראה בחודשים האחרונים:
מוזנח בהאנגר החברה. ההנהלה הפסיקה לענות לטלפונים והשומרים באתר יודעים לספר שהפרויקט נקבר.

כמה צפוי.
לצפיה ב-'הרעיון לא התאים לכבישים אמיתיים עם משאיות וגשרים.'
הרעיון לא התאים לכבישים אמיתיים עם משאיות וגשרים.
02/01/2017 | 08:00
185
נגיד שזה היה פתרון לפקק על טהרת המכוניות - המרווח שבין 2.1 מטר (הגבלת גובה של חניון רכבים) ל 5 מטר (הגבלת גובה של מחלף או גשר הולכי רגל) תפוס באופן קבוע ע"י משאיות, אוטובוסים וכו' ואי אפשר למקם בו "גשר" נייד.
לצפיה ב-'היה מישהו על הגלובוס הזה שלקח את השטות הזאת ברצינות?'
היה מישהו על הגלובוס הזה שלקח את השטות הזאת ברצינות?
02/01/2017 | 09:45
1
55
לצפיה ב-'באופן מפתיע, כן. ניהלתי לא מעט ויכוחים עם אנשים '
באופן מפתיע, כן. ניהלתי לא מעט ויכוחים עם אנשים
02/01/2017 | 11:08
161
על כמה שזה שקוף שזה לא ישים, ואנשים אינטליגנטיים האמינו שיש בשטות הזאת היגיון.
לצפיה ב-'מקרה חמור היום של איחור ברכבת העמק'
מקרה חמור היום של איחור ברכבת העמק
01/01/2017 | 08:40
25
435
איחור של 15 דקות, ומפגש רכבות שהועבר בדקה ה90 מעפולה לכפר ברוך
חוסר אחריות מוחלט מבחינת רכבת ישראל, ובנוסף - קווי ההזנה לשכונות יצאו כמתוכנן אבל בגלל האיחור הנוסעים לא הספיקו לעלות עליהם
עד עכשיו חשבתי שעל רכבת אפשר לסמוך, כי היא לא נתקעת בפקקים, אבל למעשה יש לה את ה"פקקים" שלה.. מאוד מאכזב
לצפיה ב-'ככה זה במסילה בודדת. '
ככה זה במסילה בודדת.
01/01/2017 | 09:38
17
122
לצפיה ב-'מדינה קמצנית.. מה היה כואב להם לעשות מסילה כפולה עד עפולה?'
מדינה קמצנית.. מה היה כואב להם לעשות מסילה כפולה עד עפולה?
01/01/2017 | 16:28
13
231
אי אפשר ככה, הרכבת מגיעה ב15 דקות איחור ויש מפגשי רכבות כל פעם וזה ממש לא  מתקבל על הדעת
והכי מעצבן שחברת רכבת ישראל מסרבת לקחת אחריות ובכלל מזלזלת בנוסעים ומשאירה אותם תקועים בתחנה
לצפיה ב-'מה את רוצה שר"י יעשו?'
מה את רוצה שר"י יעשו?
01/01/2017 | 18:17
11
256
נניח איחרה רכבת ופיספסה את הסלוט, ואז צריך לחכות למפגש רכבות... מה כבר את רוצה שהם יעשו? אין ברירה אלא לחכות.

הפתרון הוא שיהיו יותר קפדנים על זמני היציאה מתחנות, אבל זה אומר לסגור את הדלתות בלי לחכות לאנשים שרצים אליהן, ואז אנשים יכעסו גם על זה. בכל מקרה הציבור יכעס על ר"י כשבפועל עצם העובדה שיש שם רק מסילה בודדת היא לא באשמתה.
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית היא שבגלל האיחור שלהם נוסעים נתקעים בתחנה'
הבעיה העיקרית היא שבגלל האיחור שלהם נוסעים נתקעים בתחנה
01/01/2017 | 18:26
10
190
ובתחנות רכבת כמו בעמק התחבורה הציבורית אליה וממנה הכרחית
ובגלל שהאיחור הוא באשמת רכבת ישראל, היא מחויבת לדעתי לפצות את הנוסעים, גם סופרבוס כאן אשמים כיוון שבפועל הם אמורים לחכות לנוסעים במידה ורכבת איחרה (נראלי), וגם אם הם לא מודעים לזאת, רכבת ישראל חייבת ליידע אותם לא לצאת עד שהנוסעים מגיעים
לצפיה ב-'אעשה לך קצת סדר בדברים שכתבת.'
אעשה לך קצת סדר בדברים שכתבת.
01/01/2017 | 19:07
9
212
רכבת ישראל כפופה לפקודת מסילות הברזל (פקודה מנדטורית). בפקודה, קיים נוהל פיצוי (שבתי המשפט טענו מספר פעמים שיש להוציאו מידי הרכבת בכלל). ניהול הפיצוי אומר שני דברים ותו לא. אם הרכבת שלך איחרה בין חצי שעה לשעה - אתה זכאי לקבל ממנהל התחנה כרטיס נסיעה בודד כפיצוי. אם הרכבת התעכבה מעל לשעה - אתה זכאי לקבל שני כרטיסי נסיעה ממנהל התחנה.

זה אולי התאים לימים ההם שהרוב המוחלט של תושבי המדינה עבדו בערים בהם הם גרו או בערים/יישובים סמוכים ולא נסעו לעבודה או ללימודים ברכבת. בימים שנסיעה ברכבת הייתה לצורכי ביקור משפחות, נסיעה חוויתית וכו' ופחות לצרכי הגעה יומיומיים.

מנגון הפיצוי הזה אולי התאים גם לימים בהם היה קו רכבת עיקרי בארץ כך שלא נדרשה החלפת רכבות (למעט נסיעה לירושלים שגם היא הייתה במשך שנים רבות לא פרקטית לצורכי תעסוקה או לימודים). אבל כיום, אם הרכבת שלך יצאה באיחור של 15 דקות וזה גרם לך לפספס את רכבת ההמשך שלך שיוצאת פעם בשעה ולכן נתקעת ברציף בתחנת ההחלפה למשך 55 דקות - אתה לא זכאי לפיצוי על פי הפקודה.

מעבר לכך, נוסע שרוכש באופן קבוע חופשי חודשי ועושה שימוש יומיומי ברכבת. חווה איחורים שונים ברכבת בימים כאלו ואחרים (לרוב הרוב המוחלט הולך חלק, אך פעם בזמן מה יש תקלות). אם הרכבת שלו איחרה ב40 דקות, כל הפיצוי שיציעו לו הוא כרטיס בודד בחינם. זאת למרות שהוא רוכש באופן קבוע חופשי חודשי. אז מה הוא יעשה בכרטיס הבודד? אולי יעביר אותו למי שבא לו... עכשיו, זה שהרכבת יצאה מהתחנה ב40 דקות איחור, כלל לא מבטיח שההגעה לתחנת היעד תהיה באיחור של 40 דקות, זה יכול להיות גם פי 2 ועדיין מסתכלים על מתי הרכבת יצאה מהתחנה, לא מתי הגעת ליעד. כי שוב, זה מה שכתוב בפקודת מסילות הברזל.

לגבי סופרבוס, היא כפופה בין היתר לחוק - תקנות התעבורה ולחוק נוסף משנת 74 שעבר מספר תיקונים ב81 שבא להטביח מתן שירות סדיר בתחבורה הציבורית - אוטובוסים ומוניות.

לסופרבוס יש רשיון קו עבור כל קו שניתן לה זיכיון להפעיל מהמדינה. ברשיון הקו מוגדר הלו"ז שלו ועל כן, חובה על סופרבוס (וכל מפעילה אחרת) להוציא את הנסיעות כפי שהן נקבעו בלו"ז. הוצאת נסיעה באיחור דינה הפרת רשיון.

בשנים האחרונות דובר מספר פעמים במשרד התחבורה על הבעייתיות שהדבר יוצר כשרכבת מאחרת. בתחנות הרכבת הקלה בירושלים שיש בהן קווים מזינים לרכבת וממנה יש בסככות התחנה צ'קלקה קטנה בצבע כתום שמהבהבת כשהרכבת עתידה להגיע בדקות הקרובות לתחנה. במקרה כזה, נהגי האוטובוס צריכים להמתין להגעת הרכבת גם אם זמן היציאה שלהם כבר הגיע.

כאן אין הדבר קשור לאיחורים כי רכבת קלה פועלת בתדירות גבוהה וקשה לתאם אותה ללו"ז של קווים שונים וגם הנוסעים עצמם לא מתאמים את הנסיעות ברכבת הקלה לקו ההמשך או להיפך.

במקרה של רכבת ישראל, יש חשיבה בנושא של אוטובוסים שיחכו לרכבת עד פרק זמן מסויים במידה והיא מאחרת. הבעיה עד כמה שהבנתי, אינה טכנולוגית, אלא בעיה מבחינת הרשיונות ומבחינת כך שחלק מהקווים שלמרות שהם קווי הזנה לרכבת וממנה, מבצעים שירות לא פחות חשוב גם בקישור נוסעים אחרים בתוך העיר ליעדים שונים, כך שאיחורים בשעת היציאה כי הרכבת התעכבה ב10 דקות, יפגעו בנוסעים בתחנות הביניים שימשיכו להמתין.

בנוסף לכל זה, בוחנים איך המהלך ישפיע על כל מערך האוטובוסים. קיים כיום מחסור גדול מאד בנהגי תחבורה ציבורית ומשכך, איחור בזמן נסיעה של קו מסויים כי רכבת לא הגיעה בזמן, יכול להשליך על איחור ביציאת הנסיעה הבאה של אותו הנהג שנאלץ להמתין עקב העיכוב של הרכבת... ואז, נוסעי הרכבת מרוצים אבל הנוסעים האחרים בקו הבא שעל הנהג לבצע, פחות מרוצים וגם הנהג עצמו לא מרוצה כי הלכה לו ההפסקה.
לצפיה ב-'אז אני אמורה כל הזמן לקוות שהרכבת לא תאחר בשביל לעלות על קו?'
אז אני אמורה כל הזמן לקוות שהרכבת לא תאחר בשביל לעלות על קו?
01/01/2017 | 19:37
1
132
זה ממש לא בסדר... ותודה על ההסבר הרחב אגב
רכבת זה משהו שלרוב לא מאחר, לכן רכבת ישראל חייבת להקפיד על איחורים לדעתי, לגבי מה שאמרת - קח את עפולה לדוגמא : קווי ההזנה נותנים שירות לרכבת בלבד : בלי קו 123 יש את קו 2, 3 ו14 שמקשרים את בית חולים העמק לגבעת המורה, בלי קו 110 יש את קו 10 שבתדירות ממש גבוהה שמקשר את בית חולים העמק לעפולה עילית ובלי קווים 15 ו16 יש את קו 13.. אז לא רלוונטי שירות נוסף מלבד לרכבת ומהרכבת, נכון לקווי עפולה

לצפיה ב-'גם השופטים חושבים כמוך ולכן הפסיקות הן על סכומים דיי גבוהים'
גם השופטים חושבים כמוך ולכן הפסיקות הן על סכומים דיי גבוהים
01/01/2017 | 21:06
112
בפסיקות שונות של שופטים שונים נכתב כי אדם המבקש לבצע שימוש ברכבת, יודע כי הוא בוחר לנסוע בכלי שאין הוא מושפע מתנאי הדרך (כבישים, רמזורים, פקקים) וכי יש לו"ז עליה לרכבת ולו"ז ירידה לרכבת. על פי הלו"ז האדם בוחר אם לעשות בה שימוש או לבחור באמצעי אחר.

ומשהתאים האדם את זמנו לזמן הרכבת, עליה לעמוד בזמן שנקבע.

זה מה שהשופטים רושמים בפסיקות שונות נגד הרכבת, לא מילה במילה, אבל זו הכוונה.

לטעמי, נותר לך לנסוע כי ברוב המקרים השירות יינתן בצורה טובה, למרות שמדובר במסילה בודדת. כמו כן, עלייך להתלונן על כך לפניות הציבור של רכבת ישראל בכתב, עדיף שלא למסור מספר טלפון ולדרוש שישיבו בכתב בלבד. במקרים נוספים, יש לפנות שוב לפניות הציבור באותה הצורה.

מתיישהו, כשתחליטי, תגישי תביעה קטנה בבית המשפט. בתביעה קטנה אין עורכי דין, לא לך ולא לצד שאת תובעת אותו. לא צריך להיות מתוחכמים, אפשר לכתוב את כתב התביעה במילים שלך, מבלי לרשום אפילו על איזה חוק בוצעה עבירה, אלא רק לתאר את כל מה שחווית ולצרף את כל התכתובת מול הרכבת.

את יכולה לחפש בגוגל פסקי דין נגד רכבת ישראל, תראי שהסכומים נעים סביב כמה אלפי שקלים על פי רוב. זה שווה את ה10 דקות דיון בבית המשפט... וגם ככה, מגישים כיום תביעות לבית המשפט מהבית, דרך המחשב.
לצפיה ב-'רק הערה קטנה'
רק הערה קטנה
02/01/2017 | 06:28
81
פקודת מסילות הברזל, זאת לא פקודת מנדטורית.
מדובר בנוסח חדש משנת 72,
כלומר זאת פקודה (חוק) ישראלית.
לצפיה ב-'אוקי יש עוד הערות'
אוקי יש עוד הערות
02/01/2017 | 06:43
70
ראשית הפיצוי הוא לא חלק מהפקודה, ואפילו לא תקנה
בעצם תקנה משנת 2000 שאומרת שיש לקבוע נוהל.
ומדובר על נוהל שנקבע שנקבע לאחר מכן.

מסתכלים על ההגעה ליעד, ולא משנה כמה רכבות נאלצת להחליף בדרך וגם אם רכבת בוטלה, הפיצוי הוא מתייחס לזמן שלה.
כלומר אם נכנסתי לתחנה, הרכבת בוטלה והרכבת הבאה יצאה בזמן אחרי 20 דקות, והתעכבה 10 דקות בדרך.
ויצא שהגעתי לתחנת היעד שלי באיחור של 30 דקות מהזמן שהרכבת המבוטלת הייתה אמורה להגיע – מגיע לי פיצוי של כרטיס נסיעה.

אם לפי הלוז הייתי צריך לבצע שתי החלפות, לדוגמא כדי להגיע מאשקלון לבית שאן.
והרכבת הראשונה איחרה בחמש דקות וגרמה לפספוס החלפת הרכבות, ואיחור דומה היה גם ברכבת השניה.
ובסופו של דבר הרכבת השלישית הגיעה ליעד באיחור של מעל חצי שעה – אני זכאי לכרטיס חינם.

לצפיה ב-'סייג לגבי קווי אוטובוס'
סייג לגבי קווי אוטובוס
02/01/2017 | 11:09
1
69
קווים שמוגדרים כקווי הזנה (בעפולה הקווים העירוניים 110 ו-123) אמורים להמתין עד 10 דקות לרכבת מאחרת. לא כל קו אפשר להגדיר כקו הזנה.
אגב, במקרה של עפולה יש גם שירות חולף מחוץ לתחנה שלא מתואם לרכבת. אפשר לצאת לרחוב דובנוב ולתפוס קו כזה - למשל אם הרכבת התעכבה ביותר מ-10 דקות.
לצפיה ב-'קווי ההזנה בעפולה הם גם קווים 115, 116 ו147'
קווי ההזנה בעפולה הם גם קווים 115, 116 ו147
02/01/2017 | 16:33
53
115 ו116 פעילים בבוקר בלבד בכיוון אחד (לכן לא רלוונטי שהם מחכים לרכבת היות והם משרתים רק את הבאים לרכבת)
מה שמעצבן זה שקווים 15 ו16 הם לא קווי הזנה, והשירות מהרכבת לשכונות העיר נשאר לא מותאם לרכבת
וקו 147 שמסיים באכסאל, לדעתי היו צריכים להסיט את קו 47 הקיים במקום לעשות קו נוסף
בכל מקרה - השירות החולף ברחוב דובנוב לא הכי נוח - קו 19 למשל הוא קו עירוני שנותן שירות בין הרכבת לתחנה המרכזית, אך הוא בתדירות של 40 דקות ולא הכי מותאם לרכבת, לכן אין לדעת כמה זמן לחכות לו, כמובן שיש קווים נוספים - 44, 46, 50, 51.. אבל כשקר בחוץ נורא ואין לך סבלנות לחכות אפילו 10 דקות, אתה תזמין מונית במקום לחכות לאוטובוס שאחר כך צריך להחליף לעוד אוטובוס
לצפיה ב-'תיקון קטנטן'
תיקון קטנטן
02/01/2017 | 18:50
2
68
מעבר לכך, נוסע שרוכש באופן קבוע חופשי חודשי ועושה שימוש יומיומי ברכבת. חווה איחורים שונים ברכבת בימים כאלו ואחרים (לרוב הרוב המוחלט הולך חלק, אך פעם בזמן מה יש תקלות). אם הרכבת שלו איחרה ב40 דקות, כל הפיצוי שיציעו לו הוא כרטיס בודד בחינם. זאת למרות שהוא רוכש באופן קבוע חופשי חודשי. אז מה הוא יעשה בכרטיס הבודד? אולי יעביר אותו למי שבא לו... עכשיו, זה שהרכבת יצאה מהתחנה ב40 דקות איחור, כלל לא מבטיח שההגעה לתחנת היעד תהיה באיחור של 40 דקות, זה יכול להיות גם פי 2. מסתכלים על שעת ההגעה של הרכבת בפועל לתחנת היעד עם האיחור לעומת השעה המקורית .. יכול להיות שהיציאה הייתה באיחור 40 דק' וההגעה לתחנת היעד באיחור 28 דק' ואין כאן איחור מבחינת הפיצוי
לצפיה ב-'בוא תסביר לי איך אפשר לצאת באיחור של 40 דקות'
בוא תסביר לי איך אפשר לצאת באיחור של 40 דקות
02/01/2017 | 21:19
1
62
ולהגיע רק באיחור של 28 דקות.

יש לרכבת ישראל מכונת זמן? מרווחי ביטחון מצטברים של 20 דקות? כי זה לא מסתדר לי מתמטית.
לצפיה ב-'זה היה לצורך ההסבר '
זה היה לצורך ההסבר
02/01/2017 | 22:04
50
לא נראה לי שזה אפשרי .. (אולי הפרשים של 5-10 אפשריים אבל לא יותר)
לצפיה ב-'זה לא חדש... ככה היה כל הזמן בקו לבאר שבע לפני שסיימו להכפיל'
זה לא חדש... ככה היה כל הזמן בקו לבאר שבע לפני שסיימו להכפיל
01/01/2017 | 18:26
158
אותו. כמו כן בקו החוף לפניו.

הקמת קו העמק ככפול מראש היתה מעלה את עלות ההקמה. לפחות עשו הכנה מסויימת להכפלת הקו בעתיד (לעומת הקו לבאר שבע למשל שבו לא רק שלא היתה הכנה אלא היו גם המון מכשולים בדרך להכפלתו).
לצפיה ב-'לא כל איחור הוא בגלל 'מפגש רכבות' במסילה בודדת'
לא כל איחור הוא בגלל 'מפגש רכבות' במסילה בודדת
01/01/2017 | 20:55
2
130
לא בהכרח שזה היה הגורם לעיכוב, ביום שישי לדוגמא, היו איחורים של מעל לחצי שעה בקו החוף...
לצפיה ב-'בקו החוף עבדו במתכונת של מסילה בודדת באיזור שפיים'
בקו החוף עבדו במתכונת של מסילה בודדת באיזור שפיים
01/01/2017 | 22:32
102
כל השבוע עד מוצ"ש, בגלל תקלה.

אז זו לא אנקדוטה טובה כדי להצדיק את הטענה שלך.

ברור שלא כל איחור נגרם ממסילה בודדת. מסילה בודדת לבדה לא גורמת איחורים. מה שכן, היא *מעצימה* איחורים. זאת אומרת, במקום שרכבת שמאחרת תשפיע רק על הרכבות שמאחוריה באותו כיוון, האיחור משפיע גם על הרכבות בכיוון הנגדי, ובגלל אפקט כדור השלג זה משבש את הלו"ז לרכבות הבאות (אלא אם יש המון מרווחי ביטחון ותדירות נמוכה) ואיחור קטן בבוקר יכול להפוך לאיחור גדול בהרבה בשעות הערב.
לצפיה ב-'נכון, אבל מסילה בודדת מחמירה כל איחור קיים'
נכון, אבל מסילה בודדת מחמירה כל איחור קיים
02/01/2017 | 06:12
73
כי לא משנה איפה האיחור, מסילה בודדת תגרום לכך שרכבות נוספות יאחרו.
לצפיה ב-'סליחה אבל זה מתחיל להראות מגוחך כל הטענות שלך'
סליחה אבל זה מתחיל להראות מגוחך כל הטענות שלך
01/01/2017 | 22:15
3
156
תהיני קצת ...יום אחד תחייכי קצת.......

לצפיה ב-'לא יכולה לחייך כשאני זאת שנפגעת מהאיחור של רכבת ישראל'
לא יכולה לחייך כשאני זאת שנפגעת מהאיחור של רכבת ישראל
02/01/2017 | 16:25
2
80
הרי הפריפריה זה לא תל אביב שכל 10 דקות יש אוטובוס מהרכבת הביתה, בפריפריה התחנות מרוחקות ממרכז העיר ואוטובוסים יש רק אחת לשעה, לכן אם אפספס את האוטובוס אצטרך לחכות שעה שלמה לאוטובוס הבא בקור המקפיא או להזמין מונית שתעריפה גדול פי 10 מתעריף של אוטובוס

לצפיה ב-'אמרת בעצמך שיש יותר מקו אחד, אפשר לעלות על השאר.'
אמרת בעצמך שיש יותר מקו אחד, אפשר לעלות על השאר.
02/01/2017 | 23:24
1
14
לצפיה ב-'ולחכות שעה נו באמת'
ולחכות שעה נו באמת
04/01/2017 | 23:39
7
לצפיה ב-'מפגש הרכבות בתחנת מגדל העמק'
מפגש הרכבות בתחנת מגדל העמק
02/01/2017 | 04:38
1
125
ולא בעפולה.
כך לפי התכנון המקורי.
לצפיה ב-'מפגש הרכבות בקו העמק מתחלק ל3 תחנות'
מפגש הרכבות בקו העמק מתחלק ל3 תחנות
02/01/2017 | 16:27
104
רוב שעות היום המפגש הוא בעפולה
בימי שישי, ערבי חג, מוצאי חג ומוצאי שבת המפגש הוא במגדל העמק-כפר ברוך
כאשר ישנה רכבת שנייה בשעה (שעות השיא) - המפגש הוא בתחנת יקנעם-כפר יהושע
לצפיה ב-'תתרגלי'
תתרגלי
04/01/2017 | 23:49
36
לרוע המזל יש איחורים גם במסילות כפולות, למשל השבוע רכבת מתל אביב לחיפה התעכבה בחצי שעה (וכמובן שהדבר הראשון שהנוסעים עשו כשהגיעו לתחנה זה להתנפל על מנהל התחנה לקבל כרטיס בחינם...)

העניין הוא שברכבת האיחורים הם לא אירוע חריג, נובעים מאינספור סיבות שחלקן תחזוקה ירודה של רכבות (רכבות נתקעות אינן אירוע נדיר).

ההמלצה היחידה שלי היא אם אפשר, לקחת מרווח מספיק גדול בין הרכבת לאוטובוס שיעמוד ברוב העיכובים. או לעבור לאוטובוס.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 01/01 - שנת 2017 שמחה '
שרשור הכוונה ומודיעין 01/01 - שנת 2017 שמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2017 | 01:51
16
18
לצפיה ב-'כיצד ניתן להגיע מהקריות לחרמון?'
כיצד ניתן להגיע מהקריות לחרמון?
30/12/2016 | 20:56
4
164
לחרמון עצמו אפשר להגיע?
למג'דל שאמס בטח אפשר אחרי שלוקחים אוטובוס לקריית שמונה, אבל החרמון?
תודה
לצפיה ב-'אין קו לחרמון. '
אין קו לחרמון.
01/01/2017 | 09:35
56
לצפיה ב-'יש אוטובוס פעם ביום'
יש אוטובוס פעם ביום
01/01/2017 | 10:44
1
143
לצפיה ב-'נסעתי פעם בהסעה של "סקי קלאב" בתור מבקר (לא גולש)'
נסעתי פעם בהסעה של "סקי קלאב" בתור מבקר (לא גולש)
01/01/2017 | 11:13
109
הבעיה שלי עם ההסעות זה שהם נוסעים רק כשכל מסלולי הסקי פתוחים, או במילים אחרות, מתי שהאתר עמוס, פקוק ושטוף שמש (ואצלי שלג הרבה יותר יפה ומרגש במזג אוויר מעונן/מעורפל)
לצפיה ב-'יש תח"צ עד מג'דל שמס, מישהו ניסה לעלות משם לחרמון במונית?'
יש תח"צ עד מג'דל שמס, מישהו ניסה לעלות משם לחרמון במונית?
01/01/2017 | 10:59
46
לצפיה ב-'מרח' ויצמן פינת שאול המלך בת"א לרח' ויצמן בהרצליה, היום בערב'
מרח' ויצמן פינת שאול המלך בת"א לרח' ויצמן בהרצליה, היום בערב
01/01/2017 | 16:22
10
59
יוצאת מת"א בערך בשעה 21:00

נראה לי שהאופציה הכי הגיונית היא ללכת דרך שאול המלך לתחנה של קו 501 ברכבת ארלוזורוב (על דרך נמיר אחרי ארלוזורוב)
ראיתי שיש אוטובוס כל רבע שעה בערך, בטח אפספס אחד 

... משהו שלא חשבתי עליו?   
לצפיה ב-'מככר רבין 48/247 של מטרופולין; 48 פועל עד 22.20'
מככר רבין 48/247 של מטרופולין; 48 פועל עד 22.20
01/01/2017 | 16:26
9
17
לצפיה ב-'נכון, אבל זה או זה או זה, ונראה לי ש-501 הרבה יותר מהיר, לא?'
נכון, אבל זה או זה או זה, ונראה לי ש-501 הרבה יותר מהיר, לא?
01/01/2017 | 16:34
8
28
לצפיה ב-'זמן הנסיעה ב48/247 הוא 30-40 דקות. זמן הנסיעה ב501 הוא 25-30'
זמן הנסיעה ב48/247 הוא 30-40 דקות. זמן הנסיעה ב501 הוא 25-30
01/01/2017 | 18:46
7
29
דקות.

מעבר לכך, קו 501 הוא האוטובוס הכי קרוב לוייצמן/שאול המלך.

אם ללכת ברגל אז לתחנה שלו בעזריאלי.
לצפיה ב-'האמת היא שמרגיש לי שהתחנה שלו ברכבת יותר קרובה'
האמת היא שמרגיש לי שהתחנה שלו ברכבת יותר קרובה
01/01/2017 | 19:10
6
33
כי שאול המלך מתעקל לכיוון צפון
מה גם שככה אני הולכת עם כיוון הנסיעה של האוטובוס ולא נגדו
האמת שעכשיו חשבתי שאולי אני יכולה גם לעלות על כל אוטובוס שמוריד בצומת הסירה ושם אולי יש אוטובוסים להחלפה לתוך הרצליה אם יש לי רב-קו? כדאי או בעל פוטנציאל הסתבכות? אולי אעשה זאת רק אם אראה שפספסתי את 501, אחרת זה עלול לגרום לי לפספס אותו....
לצפיה ב-'זה כבר תלוי מה יש לך ברב קו.'
זה כבר תלוי מה יש לך ברב קו.
01/01/2017 | 19:24
34
אם יש לך חופשי יומי/שבועי/חודשי הכולל את גוש דן ואיזור השרון - תוכלי לנסוע גם בקווי נתיב אקספרס המקשרים בין תל אביב לצומת הסירה.

אם את מתכוונת לשלם בערך צבור ותרצי לקבל את ה90 דקות באמצעות הערך הצבור. אין לך אפשרות לנסוע עם נתיב אקספרס לשם כך ואת מוגבלת במקרה הזה לקווים 501 אגד ו90 מטרופולין שהם היחידים שפעילים בשעה זו מתל אביב לצומת הסירה (שמבצעים בצומת הסירה הורדה).

קיימת אופציה לנסוע עם 852/872 אגד לצומת הרצליה (אכדיה) ומשם ללכת ברגל לתחנה הקרובה של קו 29 (הליכה של 3 דקות), אבל זה נשמע לי ממש ממש מיותר וכבר עדיף להמתין ל501 הבא.

במידה ויש לך חופשי יומי/שבועי/חודשי, תוכלי להשתמש גם ברכבת לנסיעה לתחנת הרצליה ושם להחליף לקווי מטרופולין הנוסעים לאיזור מרכז העיר ולרמת השרון.
לצפיה ב-'לגבי המרחק - 8-9 דקות לעזריאלי ו-15 דקות לרכבת מרכז.'
לגבי המרחק - 8-9 דקות לעזריאלי ו-15 דקות לרכבת מרכז.
01/01/2017 | 19:28
4
34
לא צריך לפספס שום דבר כשאת יודעת ש501 יוצא כל רבע שעה ולוקח לו 8-10 דקות להגיע לתחנה בעזריאלי.

מעבר לכך, שגם ככה אם פספסת אותו בעזריאלי, גם לא היית מספיקה לתפוס אותו ברכבת מרכז.
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה אני אפספס אותו כי הערכת הזמן שלי ושלו דומה'
בדיוק בגלל זה אני אפספס אותו כי הערכת הזמן שלי ושלו דומה
01/01/2017 | 19:53
3
34
אוקיי תודה אני כנראה אשמע לעצתך ואלך לעזריאלי תחת ההנחה שאתה צודק 
אשתדל להספיק את זה שיוצא בתשע
חבל שבקו אווירי זה הרבה יותר קרוב והקרייה נתקעת באמצע
אני מקווה שאצליח לצאת כמה דקות לפני תשע ואז יהיה סיכוי

אין לי חופשי יומי
אני מקווה שבכלל יש לי רב-קו כי לא השתמשתי בו מעל שנה והבנתי שיש לו תאריך תפוגה
ייבדק היום
טוב, אז גם 90 מחוץ לתחום לדעתי, כי הוא בכלל לא עובר בתחנה הזאת
אז על קווי נתניה לא משתלם לשלם כפול אם הם לא בהסדר ערך צבור
לגבי הרכבת גם אם היתה לי אופציה זה נשמע לי מסורבל מדי ולא ממש חוסך בזמן, בדיוק כמו שכתבת על האופציה של צומת הרצליה
בקיצור, אין כאן תחכומים שלא חשבתי עליהם - זה רק אני וקו 501 

תודה :)
לצפיה ב-'רב קו תקף ל8 שנים מיום ההנפקה.'
רב קו תקף ל8 שנים מיום ההנפקה.
01/01/2017 | 20:58
2
40
אין לי מושג מה קורה אחרי 8 שנים.

הרכבת חוסכת זמן בהגעה לתחנת הרצליה ואז זה עניין של מזל אם ישר יוצאים מהרכבת עם קו כלשהו או נתקעים שם זמן מה...

ההסתכלות על רכבת הייתה, רק אם בדיוק מפספסים את 501 ועוד 5 דקות יש רכבת...

וכן, זה את ו501, הכי עדיף.
לצפיה ב-'יצאתי חמורה! יצאתי כמה דקות לפני תשע ובדיעבד זה היה מיותר כי'
יצאתי חמורה! יצאתי כמה דקות לפני תשע ובדיעבד זה היה מיותר כי
01/01/2017 | 23:05
1
47
חיכיתי בתחנה את הדקות האלה :)
אבל חששתי שהאוטובוס אולי יקדים! (או שייקח לי יותר זמן להגיע)
סוף טוב הכל טוב ותודה על הליווי הצמוד :)
הרב קו עבד אבל הוצאתי אותו לפני שמונה שנים (לא זוכרת תאריך מדויק) אז לא יודעת מה יהיה כי עדיין טעון עליו כסף 
לא ידעתי שהמחיר ירד ל-9.30  זכרתי 11+... 
לצפיה ב-'8 דקות זה הזמן המינימלי לנסיעה בין המרכזית לעזריאלי בקו 501.'
8 דקות זה הזמן המינימלי לנסיעה בין המרכזית לעזריאלי בקו 501.
02/01/2017 | 02:35
35
אין אף נסיעה במהלך כל שעות הפעילות של קו זה שמצליחה לעשות את הקטע שבין המרכזית לעזריאלי בפחות מ-8 דקות. ומכיוון שנהגי אגד מקפידים לצאת על השניה שבה מגיע זמן היציאה, לא יקרה מצב של נסיעה של פחות מ-8 דקות.

כנראה שעשו משהו עם הרב קו, במקור היה צריך להיות מוגבל ל8 שנים ואף אחד לא יודע מה קורה אחרי 8 שנים. כנראה זה משהו סטייל באג 2000.

המחיר היה 10.90 ש"ח ועקב ההחלטה להוריד את תעריפי הנסיעה בכל הארץ על פי גובה המע"מ (מה שכונה מע"מ 0), התעריף במקרה הזה  ירד ל9.30 ש"ח.

שמחתי לעזור:)
לצפיה ב-'עשרות נסיעות בוטלו ביום שישי'
עשרות נסיעות בוטלו ביום שישי
31/12/2016 | 22:11
8
376
נתיב אקספרס - אשכול הגליל

http://www.nateevexpress.com/NewsDetails.aspx?id=5...

נתיב אקספרס - אשכול נתניה - ת"א

http://www.nateevexpress.com/NewsDetails.aspx?id=5...

מטרופולין -

http://www.metropoline.com/Pages/Messages.aspx?p=m...

לצפיה ב-'ה"תודות" ל...'
ה"תודות" ל...
31/12/2016 | 22:14
5
328
לצפיה ב-'איל דאולה אל יהודייה פי איסראיל'
איל דאולה אל יהודייה פי איסראיל
31/12/2016 | 22:22
1
201
הארגון הזה מצדד בין היתר ב: "פיקוח הולם על ענייני הכשרות והצניעות במרחב הציבורי."
נו, מזל שרק במרחב הציבורי
לצפיה ב-'א-דאולה אל-יהודייה פי באלאד אלקודס.'
א-דאולה אל-יהודייה פי באלאד אלקודס.
01/01/2017 | 10:42
103
ווא חרכת בינא בית אלמקדס.
לצפיה ב-'התנועה ליהדות...בושה...איראן זה כאן'
התנועה ליהדות...בושה...איראן זה כאן
31/12/2016 | 23:10
153
קראתי את מה שהם כתבו למפע"ת...הם שכחו להזכיר את עשרות האוטובוסים שהמדינה נאלצת לסבסד להם כשיש להם חתונה או ברית או טיש...וזה בערך כל יום...

לצפיה ב-'אכלתי אתמול חזיר בגלל ההחלטה, החטאים שלי על ראש הרב.'
אכלתי אתמול חזיר בגלל ההחלטה, החטאים שלי על ראש הרב.
01/01/2017 | 12:46
1
112
מתחייב שלא הייתי אוכל אם הרב לא היה מתעלל ביהודים.
לצפיה ב-'תודיע לרב'
תודיע לרב
01/01/2017 | 13:43
91
שאם הוא מחזיר את הנסיעות חזרה, אתה מתחייב להניח תפילין כל שבת  
לצפיה ב-'ובאותו עניין הוגשה תביעה יצוגית נגד אגד בגין קווי חרדים'
ובאותו עניין הוגשה תביעה יצוגית נגד אגד בגין קווי חרדים
01/01/2017 | 00:10
1
207

גם באתרי חדשות חרדים נכתב.

זה אפילו על פי הערכים שלהם מוגדר כגזל, לקחת משאבים מכלל הציבור ולתת בעיקר לחרדים.
לצפיה ב-'טוב שלא הבאת מאמר שכתב שלום עליכם'
טוב שלא הבאת מאמר שכתב שלום עליכם
01/01/2017 | 13:39
112
במאה ה 19.... בימים שהיו דיליז'אנסים......
לצפיה ב-'מה תפקיד המתקפים האלה ברכבת ישראל?'
מה תפקיד המתקפים האלה ברכבת ישראל?
31/12/2016 | 15:20
26
711
מי שרוצה להשתמש בערך צבור ברכבת ישראל לא יכול לתקף במתקפים הרגילים?
מישהו יכול להסביר מה הסיפור מאחורי זה?
זה פיתרון זמני?
לצפיה ב-'זה פתרון קבע, הסברתי עליו בעבר בפורום כמה פעמים'
זה פתרון קבע, הסברתי עליו בעבר בפורום כמה פעמים
31/12/2016 | 16:21
24
474
כדי להשתמש בערך צבור ברכבת ישראל עליך לבצע "טרום תיקוף" במכשיר הזה, בקופות האוטומטיות, או בקופות המאויישות - ורק אחר כך לגשת לולידטור.

זה כדי לוודא מראש שיש לך את כמות הכסף המתאימה למכיר הכרטיס של הנסיעה שאתה רוצה לבצע.

במערכות עירוניות בעולם שנהוג בהם ערך צבור, לא צריך לבחור מראש כי יש תעריפי נסיעה יחסית אחידים (ובד"כ נמוכים יותר). בישראל מכיוון שמדובר במערכת ארצית יש נסיעות קצרות יותר ונסיעות ארוכות יותר וכל אחת עולה בהתאם. אם יש לי רק 20 ש"ח ברב קו ואני בפ"ת, זה יספיק לי לנסיעה לת"א, אבל לא לנסיעה לחיפה.

ר"י לא רוצים שיווצר מצב שהשער בכניסה ייפתח, תיסע רחוק, ואז תגלה שאתה לא יכול לצאת.

דרך אחרת שמשתמשים בה בעולם לפתרון הבעיה הזו היא אפשרות ל"מינוס" בכרטיס, שבד"כ הוא על חשבון פיקדון שאתה נותן כשאתה מנפיק את הכרטיס. אבל במחירי נסיעה כמו ברכבת ישראל (שהם מאוד זולים יחסית למערכות דומות בשאר העולם, אגב) היית צריך פיקדון של לפחות 70 ש"ח (מחיר כרטיס נהריה עד דימונה, הנסיעה הארוכה ביותר שניתן לעשות בר"י) אם לא יותר, ואף אחד לא ירצה לשלם כל כך הרבה כסף לפיקדון.

בלי פיקדון זה פשוט לא הגיוני תקציבית לאפשר מינוס בכרטיס, בעיקר כשאפשר בקלות להנפיק כרטיסים נוספים.

אם לא היה טרום תיקוף, ולא היה מינוס, והיו מאפשרים לך לעבור בולידטור בכל זאת, זה היה יוצר המון בעיות, כי אף אחד לא זוכר כמה כסף יש לו ברב קו.

למכשירים השחורים הקטנים האלו (מה שבתמונה) אף פעם אין תור, מה שאומר שהעיכוב שהצורך בטרום תיקוף יוצר הוא לא גדול במיוחד (פחות מלחכות בתור לאחת מהמכונות הגדולות).
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
31/12/2016 | 19:37
2
195
אז איך ה"טרום-מתקף" יודע את היעד שלי? אני מזין אותו?
אם הוא לא יודע מה היעד - איך הוא יודע שיש לי מספיק ערך צבור?
לצפיה ב-'בטרום תיקוף אתה בוחר את היעד'
בטרום תיקוף אתה בוחר את היעד
31/12/2016 | 20:16
1
217
זו כל הנקודה.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי. תודה!'
עכשיו הבנתי. תודה!
31/12/2016 | 20:21
58
לצפיה ב-'אני רק אומר דבר אחד'
אני רק אומר דבר אחד
31/12/2016 | 21:00
6
210
עצם זה שאתה צריך להסביר על זה כמה פעמים מראה רק כמה הפתרון הזה לא טוב.

לצפיה ב-'אז תציע פתרון יותר טוב שלא עולה מילארדים. אני מחכה.'
אז תציע פתרון יותר טוב שלא עולה מילארדים. אני מחכה.
31/12/2016 | 21:52
5
64
לצפיה ב-'לקשר את הרב קו לכרטיס אשראי ושזה יוריד אוטומטית את ההפרש.'
לקשר את הרב קו לכרטיס אשראי ושזה יוריד אוטומטית את ההפרש.
31/12/2016 | 23:34
4
151
כלומר אם בתחנת היציאה מתגלה שהסכום שהיה לך לא מספיק אז שזה אוטומטית "יירכוש" סכום נוסף לניצול של ערך צבור לפי מה שהוגדר ויוריד מזה את החלק היחסי להשלמת הנסיעה.

לכל הפחות, להציע אופציה כזאת למי שמעוניין בה.
לצפיה ב-'ואפשר גם בלי כרטיס אשראי'
ואפשר גם בלי כרטיס אשראי
01/01/2017 | 11:36
3
119
כלומר מי שיש לו מספיק כסף ברב קו עבור התחנה המרוחקת ביותר יוכל לעבור בשער תחנת המוצא ללא טרום תיקוף.

ואני בכלל בעד להחיל את השיטה גם בקווי האוטובוסים, רק שכאן כן מדובר בהשקעה כספית עבור התקנת מתקף יעודי לסיום נסיעה בכל אוטובוס, אבל זה משתלם ועובד בהצלחה בעולם (או לפחות בדנמרק).
לצפיה ב-'זאת אומרת שאתה צריך שיהיו לך לפחות 80 ש"ח ברב קו'
זאת אומרת שאתה צריך שיהיו לך לפחות 80 ש"ח ברב קו
01/01/2017 | 12:50
2
112
כל פעם שאתה מגיע לתחנה. אתה לא תזכור אם יש או אין לך 80 ש"ח ברב קו, תנסה לעבור במחסום, הוא לא ייפתח, ותצטרך לחזור אחורה לעשות טרום תיקוף.

זה גם מעכב אותך יותר, וגם נוסעים אחרים כי אתה חוסם ולידטור.
לצפיה ב-'צודק! אבל זכרו שבחו"ל אין ולידיאטורים ברכבות הבינעירוניות'
צודק! אבל זכרו שבחו"ל אין ולידיאטורים ברכבות הבינעירוניות
01/01/2017 | 15:13
1
97
והבקרה בהם מתבצעת אך ורק ע"י הכרטיסנים.
אז למה שלא ליישם זאת חלקית בארץ? כמו לאפשר מעבר בולידיאטורים גם למי שאין לו הסדר "טעינה אוטומטית בהוראת קבע" אך הערך הצבור מספיק לנסיעות פרבריות (נניח 20 ש"ח), והפקחים בנסיעות הארוכות יבדקו את כרטיסי הרב-קו ויגבו תשלום לפי הצורך (אם או בלי קנס/תוספת).
לצפיה ב-'זה עדיין ייצור את אותה בעיה.'
זה עדיין ייצור את אותה בעיה.
01/01/2017 | 15:29
78
וגם יקר מאוד להעסיק כל כך הרבה פקחים.

השיטה הנוכחית מונעת טעויות, תקלות, קנסות לנוסעים שטעו/שכחו שאין להם מספיק כסף ברב קו, וכו'.
כל ניסיון להמציא את הגלגל מחדש רק כדי להפוך ערך צבור למעט קל יותר מיותר לדעתי.
לצפיה ב-'יש פתרון נוסף, לדעתי עדיף, והוא נהוג ב-BART בסן פרנסיסקו:'
יש פתרון נוסף, לדעתי עדיף, והוא נהוג ב-BART בסן פרנסיסקו:
31/12/2016 | 21:32
12
229
אם אתה מנסה לעבור בשער היציאה ואין לך מספיק כסף בכרטיס, אתה יכול להשלים את הסכום באמצעות מכונות בצד הפנימי של התחנה.
לצפיה ב-'בישראל זה לא יילך'
בישראל זה לא יילך
31/12/2016 | 21:52
11
212
בגלל המנטליות של הנוסעים. הם לא ישלמו אלא ימצאו דרך לצאת בלי לשלם, ישקרו ששכחו את הארנק בבית או משהו. בחו"ל האכיפה נגד מי שמתחמק מתשלום הרבה יותר מחמירה מבישראל.

יש לזכור גם שבהרבה תחנות פשוט אין מקום להציב מכונות השלמת-תשלום כאלו בתור האיזור המבוקר, ושכאן מדובר במרחקי נסיעה הרבה יותר גדולים מבBART.
לצפיה ב-'אפשר לבצע פתרון אחר:'
אפשר לבצע פתרון אחר:
31/12/2016 | 22:11
1
157
כפי שבחניונים רבים התשלום מתבצע בתום השירות, אפשר פשוט לעבור ברכבת לשיטה גורפת שבה התשלום לא מתבצע לפני הכניסה בולידטור תחנת המוצא, אלא לפני היציאה בולידטור תחנת היעד. פשוט לא לאפשר יציאה של אף אחד ללא תשלום.
מי שלא משלם מעוכב עד להגעת המשטרה.
שיטה של גם וגם לא תעבוד, בין השאר, כי הרכבת לא תקצה במקרה הזה את המשאבים הדרושים לאכיפת תשלום ביציאה, אבל בשינוי שיטה גורף שבמסגרתו ברור שלפני היציאה מתחנת היעד משלמים, אנשים לא "ישכחו את הארנק בבית", כפי שהם לא שוכחים אותו בשיטה הקיימת כשהתשלום בתחנת המוצא.

אמנם שיטה כזו תבטל את האפשרות לבצע ביקורת כרטיסים ברכבת עצמה, אבל אף אחד לא ירצה למצוא עצמו מעוכב בתחנת רכבת.
לצפיה ב-'לא חושב שזה יעבוד'
לא חושב שזה יעבוד
31/12/2016 | 22:24
118
לא מכיר מערכת שבה זה עובד בצורה הזו. בטח שלא מערכת ארצית.

קודם כל האכיפה המוגברת הזו עולה יותר כסף, יוצרת יותר טרחה לאנשים (אף אחד לא זוכר תמיד בדיוק כמה כסף יש לו ברב קו), וגם אדם אחד או שניים אולי אפשר לעכב בקלות בתחנת רכבת, אבל מה אם יש 10? 20?

זה פשוט לא ריאלי.

בכל מקרה צריך לרכוש כרטיסים לפני תחילת הנסיעה כי המערכת צריכה לדעת באיזו תחנה התחלת. מה שאומר שצריך מכונות כרטוס באיזור הלא מבוקר שיוציאו כרטיס כניסה, שאיתו תלך למכונות כרטוס באיזור המבוקר של תחנת היעד, תכניס אותו למכונה ותשלם - מה שאומר שיהיה צריך את אותה כמות של מכונות כרטוס גם באיזור המבוקר וגם באיזור הלא מבוקר, *בכל תחנה*, וכמו שהסברתי לא בכל תחנה יש אולם נוסעים גדול מספיק כדי שיהיה מקום לאלו.

בנוסף זה יגרום לעיכוב סתם - היום מגיעים כמה דקות לפני יציאת הרכבת, משלמים, עולים לרציף, ומחכים לרכבת, ואז בתחנת היעד פשוט יוצאים. בשיטה שלך צריך להתעכב גם בכניסה (בהנחה ואין לך רב קו) וגם ביציאה (גם אם יש לך רב קו ופשוט אין בו מספיק כסף, וגם אם אין לך רב קו).

השיטה הנוכחית אולי לא מושלמת (אני לא אוהב אותה) אבל היא מונעת טעויות, ומאפשרת לנוסעים לדעת מראש כמה הנסיעה שלהם תעלה.

אני לא חושב שצריך להמציא מחדש את הגלגל לשיטות תשלום בר"י, בטח שלא בצורה שדורשת השקעה כל כך גדולה ולא תעזור להרבה אנשים.

בטווח הרחוק לא צריך לשנות סדרי עולם כדי להפוך ערך צבור לנוח יותר, אלא פשוט לאפשר שימוש בכרטיסי אשראי contactless בולידטורים של ר"י. הטכנולוגיה קיימת בעולם, כל מה שצריך זה להטמיע אותה. זה יעזור לרוב הגדול של ציבור הנוסעים ברכבת, ולא צריך טרום תיקוף: בכניסה המכשיר עושה hold בכרטיס לסכום הנסיעה המקסימלי (בסביבות 80 ש"ח), ביציאה מחייב בהתאם לנסיעה שנעשתה בפועל ומסיר את ה־hold.

בלונדון כרטיסים כאלו כבר מחליפים לאט לאט את הערך הצבור של האויסטר (וכרגע שתי השיטות נתמכות). גם בישראל אפשר יהיה לשלב.
לצפיה ב-'די כבר עם הסיסמא הזאת שישראלים יגנבו אם תתן להם את האופציה.'
די כבר עם הסיסמא הזאת שישראלים יגנבו אם תתן להם את האופציה.
31/12/2016 | 23:36
8
157
אולי אם יתייחסו לאנשים כמו בני אדם אז היחס יהיה בחזרה.

גם בחנות אנשים יכולים לגנוב. אני לא רואה שמעמידים שם סורגים ובודקים כל תיק של מי שיוצא.
לצפיה ב-'אין לגיטימציה ציבורית נרחבת לגניבה מחנויות'
אין לגיטימציה ציבורית נרחבת לגניבה מחנויות
31/12/2016 | 23:46
3
149
בעוד שכן יש טיפה יותר לגיטימציה להתפלחות לדבר שלא עולה כסף אם תנצל
אותו כי ממילא הוא ישנו.
​הכוונה לסרט קולנוע. אם יש מקום ישיבה שלא מכרו לו כרטיס ממילא הסרט יוקרן.
​אותו דבר אוטובוס ורכבת. ממילא הם ימשיכו בנסיעתם ולכן דה פקטו ההתפלחות
​לשם של אדם ספציפי בפעם ספציפית לא גורמת נזק כספי כהוא זה בכלל ולחלוטי חלוטין.
​לפני שתגידו לי אם כולם יעשו אז אגיד לכם שנכון אם כולם או אפילו הרבה יעשו זאת
זה אכן כן יצור נזק כספי ואפילו משמעותי.

​אבל התפלחות אחת בפני עצמה לא גורמת לשום נזק לגמרי ולחלוטין לא.
​לכן היא נתפסת קצת פחות בלתי לגיטימית לעומת גניבה מחנות שגורמת במיידי
לנזק כספי לבעל החנות.

עוד נקודה, התפלחות לתח"ץ נתפסת כסוג של שובבות ואנטי ממסדיות.
​מעין "לדפוק" את השיטה.
​לגנוב בחנות כלשהי, אפילו כלבו או סופרמרקט ששייך לרשת גדולה זה פחות
​נתפס כשובבות ויותר כגניבה של ממש.
​אם כי יש טיפה פחות חוסר לגיטימציה (כלומר טיפה יותר כן קצת לגיטימציה) לגנוב
​מסופר משהו קטן לעומת גניבה מחנות שאיננה רשת אלא חנות פרטית.
לצפיה ב-'אני לא מסכים עם זה.'
אני לא מסכים עם זה.
31/12/2016 | 23:51
2
108
אתה לא תשמע מישהו שאומר לפקח שזה לא בסדר שהוא כותב דו"ח למישהו שהתפלח.
אתה כן תשמע הרבה ביקורת כלפי פקחים שנוהגים בחוסר אנושיות והופכים את המתפלח למינמום רוצח.
ויש עוד יותר ביקורת כלפי פקחים שמתנהגים בחוסר היגיון על אף שאלה הכללים. למשל לתת דו"ח למישהו במטרונית שיש לו חופשי חודשי. בסדר הוא לא תיקף אבל הוא לא באמת גנב משהו הרי הוא שילם. הוא סתם עשה טעות.

קח אותו הצידה דבר איתו בשקט ובדיסקרטיות, עצם התפיסה הוא עונש לא קטן בפני עצמו.
לצפיה ב-'חבל על ההתממות'
חבל על ההתממות
31/12/2016 | 23:56
1
109
אם תבקש בסקר סודי, של אדם מול מחשב או משהו בסגנון לדרג
​חוסר לגיטימציה של גניבה של מוצר בשווי 50 ש"ח לעומת התפלחות
​לרכבת לנסיעה שעולה 50 ש"ח אני חותם איתך ומוכן להתערב איתך על 1,000
​ש"ח (במלים: אלף שקלים חדשים)
​שעל כל 1,000 נשאלים כאלו לא יהיה תיקו בדרוג של חוסר הלגיטימציה.

​יהיו הרבה יותר שיגידו שלגנוב סחורה בשווי 50 ש"ח זה חמור יותר מנסיעה בחינם
בלי רשות בשווי 50 ש"ח.
​בודדים אם בכלל יגידו שנסיעה בהתפלחות חמורה יותר מגניבה אבל הרבה יותר,
​להערכתי כמה עשרות עד אפילו 100 או 200 מתוך 1,000 הנבדקים, יגידו
​שגניבה מחנות של מוצר ששווה 50 ש"ח זה חמור יותר מההתפלחות לרכבת.

​אגב, גם המחוקק חושב ככה.
גניבה יש לה עונש של כמה חודשי או שנות מאסר, התפלחות לרכבת ללא כרטיס
​העונש הוא הכרטיס + עוד פעמיים שווי הכרטיס.
​נתפסת על נסיעה של 50 ש"ח ללא כרטיס? אודרוב תודרוב וטראח שלאק אם הכרטיסן לא מוותר הוא משית עליך תשלום של 150 ש"ח.
​50 הנסיעה המקורית ועוד פעמיים כפל קנס.

​שנה טובה!
לצפיה ב-'מה אתה מוכיח כאן?'
מה אתה מוכיח כאן?
01/01/2017 | 00:08
94
שלמשהו שאין לו לגיטמיציה צריך לפתור את הבעיה באמצעי כוח ולא באמצעי חינוך?

זה כמו מה שעשו בכביש 6.. יכלתם להקים תחנות תשלום.. אבל לא, במקום זה הקמתם מצלמות עם רכבים שירדפו אחרי נהגים שהלוחית רישוי שלהם נמרחה בחומר מסנוור ועם מערך שירות לקוחות שלא יודע מימינו ומשמאלו ומבחינתו זה שמכרת את הרכב ולא ביטלת את המנוי זה בעיה שלך.. על אף שיש להם את כל האמצעים לראות למי שייך הרכב במועד הנסיעה.

ישראלים אלופים אולי בלרמות, אבל גם הרשויות אלופים בטמטום.

ואתה יודע מה? נראה לי ששופרסל מוכיחה לכולם שישראלים יכולים גם לא לרמות ולהיות הוגנים לגמרי. זה הכל עניין של חינוך.
לצפיה ב-'תעשה ניסיון'
תעשה ניסיון
01/01/2017 | 11:31
3
104
תעלה על קו 1 בפ"ת, שב בו לכל אורך הנסיעה, ותספור את הנוסעים שלא מתקפים בולידטור. תגלה שכמות נכבדת מהם באמת לא מתקפים.

ברכבת יש הרבה יותר נוסעים, ומחירי הנסיעה גדולים יותר, ולכן כמות האנשים ש"יתפלחו" תהיה גדולה יותר.

לא כולם, כמובן, אבל כן כמות נכבדת מספיק כדי לפגוע קשות בהכנסות הרכבת.
לצפיה ב-'זה רק מחזק את דבריי'
זה רק מחזק את דבריי
01/01/2017 | 19:15
1
76
אני טוען שביום ממוצע אחד בלבד, יום חול רגיל, סתם יום של חול כמו ששר
​בזמנו הזמר המופלא שמעון ישראלי, יש בקווים הללו של דן (001, 189 וכמדומני
​שיש עוד קו או שניים עם האוטובוס המאוד ארוך בעל 4 עד 5 דלתות שלא משלמים
כלל לנהג)
​יותר מתפלחים מאשר כמות הגנבים בחנויות המכולת בכל גוש דן בשבוע.

​כאמור, גם המחוקק רואה בגניבה ממכולת פשע, כתב אישום, משפט ואז או עבודות
​שירות או מאסר של כמה חודשים ואילו התפלחות לרכבת כולה קנס בגובה פעמייםה נסיעה. בלי רישום פלילי, בלי משפט, בלי נעליים ולא דובים ולא זבובים.
לצפיה ב-'תראה לי אדם אחד שגנב ממכולת וזה הגיע לכתב אישום'
תראה לי אדם אחד שגנב ממכולת וזה הגיע לכתב אישום
01/01/2017 | 22:02
67
אפילו עברות של גרימת מוות ברשלנות לעיתים נסגרות מחוסר עניין לציבור
אז גניבה ממכולת? נו באמת.
לצפיה ב-'הפתרון הוא לא ענישה אלא חינוך!'
הפתרון הוא לא ענישה אלא חינוך!
01/01/2017 | 22:06
58
אתה מדבר על אסכולה ישנה מאוד שהוכחה שלא עובדת.
הגישה הזאת אומרת... אין מספיק מקומות כליאה? תבנה עוד בתי כלא.
זו גישה מטומטמת כי לא משנה כמה בתי כלא יהיו לך הם תמיד יהיו מלאים.

מצד שני אם תשקיע בחינוך אתה תצליח להוריד את רמת הפשיעה משמעותית.

אתה יודע? אני חושב שגם אם במקום מסוים יהיו 70000 פקחי חניה.. עדיין יהיו לך פקקי תנועה כי גם אם נהג לא יעצור כי הוא יראה פקח, עדיין הוא האט עד כמעט עצירה ותקע את התנועה. אז האם להחזיק 70000 פקחים פתר את הבעיה? לא.
לצפיה ב-'במערכת הפרברית בלונדון אפשר לנסוע מעבר לתחום באותה הרכבת.'
במערכת הפרברית בלונדון אפשר לנסוע מעבר לתחום באותה הרכבת.
01/01/2017 | 11:54
117
הערך הצבור של אויסטר תקף לכל רכבת (למעט רכבות האקספרס לשדות התעופה והקו המהיר 300 קמ"ש) באזור ברדיוס של כ 20-30 ק"מ ממרכז לונדון (לונדון רבתי, עיר בגודל מחוז 40x60 ק"מ בערך). זה אומר שבמערכות פרבריות רבות המשרתות את פרברי העיר שאינם על קווי התחתית (לפחות 40 קווי רכבת בתחום העיר) אפשר בקלות לעלות עם ערך צבור על רכבת שיוצאת את העיר למרחק של 40-60 ק"מ ממרכז העיר (פי 2 או 3 מתחום הערך הצבור) וכל עוד יורדים ממנה בתחום העיר זה מותר ולגמרי לפי כל הכללים.

דוגמה קונקרטית היא בטמזלינק מלונדון ברידג' (אזור 1) לאיסט קרוידן (5). ליומם מדרום העיר מדובר בנסיעה ישירה ללא תחנות ביניים של פחות מרבע שעה ובחירה טובה יותר מרכבת שעוצרת בכל 8 תחנות הביניים שביניהן ברכבות איטיות שאולי מסתיימות בתחום העיר (או לא, מדרום לתחנה יש 4 ענפים שונים של סאת'רן מוכת השביתות, 2 שמסתיימים בעיר ו 2 שממשיכים החוצה) אבל אם לא יורדים מהרכבת היא ממשיכה לנמל התעופה גאטוויק ולברייטון שרחוקה מלונדון כמו שבאר שבע רחוקה מתל אביב. עלייה וירידה מהרכבת בתחום העיר על ערך צבור היא לגיטימית לחלוטין ואין חישוב מראש כאילו שהנוסע עלול להמשיך לנסיעה שמחירה £20-£30 (מחירי שיא ושפל שונים) במקום נסיעה עירונית של £3-£5. מה שיש זו אכיפת כירטוס בין איסט קרוידן לגאטוויק וקנסות של £20 ומעלה (על עבירות חוזרות). כמו כן יש מחסומי כרטיסים ביציאות מרוב התחנות העיקריות.

היה מקרה מפורסם של עובד סיטי תושב קנט שבתחנה המקומית שלו לא היו מחסומי כרטיסים והוא נסע ללונדון במשך שנים תוך תיקוף אויסטר בלבד בתחומי העיר (יש מתקפים ללא מחסומים באזורי מעבר בין הרשת התחתית לארצית בתוך תחנות המשלבות את השתיים)
זה מקרה די נדיר והוא מראה שרמאים יש בכל מקום וכל רמת הכנסה.        

לצפיה ב-'מה שאנחנוּ קוֹראים לוֹ כאן "רכבת בין עירוֹנית" זה סך הכל'
מה שאנחנוּ קוֹראים לוֹ כאן "רכבת בין עירוֹנית" זה סך הכל
03/01/2017 | 13:34
68
רכבת פרברית בהרבה מקוֹמוֹת בעוֹלם
לצפיה ב-'בקשר לאיילון/531 החדש ומסילת השרון /ON/'
בקשר לאיילון/531 החדש ומסילת השרון /ON/
31/12/2016 | 15:18
3
265
היום, בשבת בצהרים נסעתי מתל אביב לכפר סבא דרך נתיבי איילון והקטע החדש של כביש 531. נסיעה (ליתר דיוק נהיגה), לראות את האזור מקרוב.
הכביש לא רע. היה גשם חזק ועמו שלוליות בצפון איילון ובמקטעים החדשים של 531 ולמעשה גם באזור הפחות חדש, באזור רעננה. בקטעים החדשים עמדו בשולי הדרך מכוניות ניידות של חברת "נתיבי ישראל". כנראה לבדוק את הימים הראשונים של הכביש.
בהמשך נכנסתי למנהרה הישנה של אזור צומת רעננה-כפר סבא. גם בשבת בצהרים יש צואר-בקבוק עם ההתמזגות של של כלי הרכב מכביש 4 ומכביש 531. סביר להניח, שבימי השבוע יהיה עומס גדול יותר.
זה לגבי הכביש נעבור לתחבורה ציבורית - "מסילת השרון", שלאורך כביש 531. יש אמנם עיקופון מרעננה לכיוון הרצליה, בנסיעה ברכבת או במכוניות. עדיין זה עיקוף קטן וקטן, בהשוואה לנסיעה דרך ראש העין. לפני מספר ימים כתבו "ניצן חזר הבייתה" עם בועז ו"עמוד השדרה", שנסיעה מכפר סבא ורעננה דרך הרצליה לכיוון גוש דן, צפויה להתאפשר ב-2018. אני תוהה האם על הדרך, בפרויקט הזה, יבצעו עבודות חשמול לקו הזה. בעבר כתבו, שחשמול הקו יתבצע בעוד מספר שנים. חבל שזה לא משולב כיום בעבודות. אלא אם דברים השתנו מאז ו"מסילת השרון" עם פתיחתה וההמשך לגוש דן, צפויים להיות חשמליים.
לצפיה ב-'זה לא משולב בעבודות'
זה לא משולב בעבודות
31/12/2016 | 16:24
167
ולולאת השרון היא בין האחרונות בתור לחשמול.

אני לא חושב ששינו את התוכניות מאז.
אם היו רוצים לנצל את העובדה שהקטע עדיין סגור ולהתחיל את העבודות זה בהחלט היה מקל, אבל זה היה יקר מדי כי כרגע הקבלן לא עובד על כמה קטעים במקביל - אז אם רוצים שהקו לירושלים ייפתח בזמן הוא עדיפות עליונה, וכל השאר יבוא אחר כך.
לצפיה ב-'אני מקווה שאם יפתחו תחנות רעננה אך לא החיבור להרצליה'
אני מקווה שאם יפתחו תחנות רעננה אך לא החיבור להרצליה
31/12/2016 | 21:43
1
129
שיוכלו לפתוח את הקו עם חיבור אוטובוסי בין רעננה להרצליה עד שיושלם החיבור המסילתי.
לדעתי זאת טעות חמורה לפתוח את הכביש לפני מסילת הרכבת, נוסעים שהתרגלו לנסוע ברכב בכביש קשה יהיה להעביר אותם לרכבת.
לצפיה ב-'לפני יותר מעשר שנים זה היה כך עם תחנת סוקולוב'
לפני יותר מעשר שנים זה היה כך עם תחנת סוקולוב
31/12/2016 | 22:15
127
בין תחנת נורדאו לסוקולוב יש אולי 2 ק"מ. בפועל תחנת סוקולוב עמדה שוממה זמן רב ורק אחרי הפתיחה של כביש 531 בקטע, שלידה פתחו אותה.
לצפיה ב-'אוטובוסים באר שבע'
אוטובוסים באר שבע
31/12/2016 | 11:33
152
חברים יקרים שלום וברכה
האם יש לכם במקרה גם תמונות ליילנדים של התחבורה העירונית
בבאר שבע בשנות ה 50 וה 60במידה שיש אני מבקש
לשלוח במייל ilanstoleru@gmail.com
     בתודה ובהערכה
  אילן סטולרו באר שבע
 נייד 0522713551
לצפיה ב-'שבתשתית בקטנה - עדכון מס' 25 - פרויקט A1 - מקטע א''
שבתשתית בקטנה - עדכון מס' 25 - פרויקט A1 - מקטע א'
31/12/2016 | 10:15
41
518
שלום לכל הקוראים,

נעדרתי הרבה זמן, אם כי לא הפסקתי לשוטט בסופי שבוע יחד עם טופי ידידי במקטע א' של פרויקט A1.  לא פרסמתי בחודשים האחרונים כי לא קרה הרבה באיזור, פריסת כבילה בתעלות, סמפורים בכל מקום, אך בסופו של דבר העבודה היא סיזיפית וקשה לתעד אותה בתמונות.

אז...
המשך>>
שלום לכל הקוראים,

נעדרתי הרבה זמן, אם כי לא הפסקתי לשוטט בסופי שבוע יחד עם טופי ידידי במקטע א' של פרויקט A1.  לא פרסמתי בחודשים האחרונים כי לא קרה הרבה באיזור, פריסת כבילה בתעלות, סמפורים בכל מקום, אך בסופו של דבר העבודה היא סיזיפית וקשה לתעד אותה בתמונות.

אז זהו, שעכשיו בהחלט קורה, גם קורה ועל כן אני מחדש את פרסומיי, מקווה שאצליח לעקוב כי הדברים מתחילים לזוז בגזרה.

מי שמעוניין לקרוא את העדכונים הקודמים (מס' 23) יפנה לקישור הבא:

לצפיה ב-'שאלה לגבי נסיעה מבאר שבע '
שאלה לגבי נסיעה מבאר שבע
30/12/2016 | 19:05
7
103
לרחוב משה צבי נריה בפתח תקווה? איך הכי טוב לנסוע?"
תודה!
לצפיה ב-'תשאלי בשרשור ההכוונה לתאריכים 29-31/12'
תשאלי בשרשור ההכוונה לתאריכים 29-31/12
30/12/2016 | 21:01
16
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/12/2016 | 21:13
5
66
קודם כל, שאלות מהסוג הזה צריכות להיות בשרשור הכוונה ומודיעין של אותו היום, ולא בשרשור כזה.

הדרך הכי מהירה, ולדעתי גם הכי נוחה, היא רכבת מאחת מתחנות הרכבת בבאר שבע (או באר שבע מרכז או באר שבע האוניברסיטה), לתחנת השלום (עזריאלי) בתל אביב, משם, ביציאה מתחנת הרכבת על גשר גבעת התחמושת, צריך לחצות את הכביש ולקחת קו 64 של אפיקים לפתח תקווה (מגיע כל 20-30 דקות, תלוי בשעות היום). לרדת בתחנת "כיכר קובלנץ" ואז משם זה 3 דקות הליכה לרחוב הרב משה צבי נריה. הנסיעה כולה צריכה לקחת שעתיים, רק שימי לב שאת צריכה לצאת מתחנת השלום בזריזות כי הרכבת מגיעה כמה דקות לפני האוטובוס.

כמובן שהמסלול הזה תלוי בכמה את קרובה לרכבת, תלוי בשעה ביום ועוד... אבל מכיוון שלא נתת שום מידע אחר, זאת הדרך הכי מהירה, ולדעתי הכי נוחה להגיע ליעד בה.

אם יש לך סמארטפון, הדרך הכי טובה (לדעתי) לראות זמנים, קווים ומסלולים היא האפליקציה moovit. כמובן שיש גם אפליקציות אחרות כמו "כל קו" של משרד התחבורה, ועוד... אבל לדעתי הכי טובה היא moovit. אם לא, אז יש גם באינטרנט זמנים ברכבת ישראל, באתר אפיקים, באתר משרד התחבורה, ובאתר bus.co.il, אבל שוב, אם יש לך סמארטפון, הכי טוב זה moovit.
לצפיה ב-'איתי, תודה רבה לך על העזרה'
איתי, תודה רבה לך על העזרה
30/12/2016 | 22:03
33
אינני מכירה את השרשור. הוא מתפרסם כאן מידי יום?
לצפיה ב-'מה דעתך על נסיעה מב"ש לפ"ת ברכבת?'
מה דעתך על נסיעה מב"ש לפ"ת ברכבת?
30/12/2016 | 22:08
2
36
ואיך ממשיכים מפ"ת?
ושוב הרבה תודה
לצפיה ב-'לא כדאי, אבל כפי שנכתב לך שאלות כאלה צריכות להישאל בשרשור'
לא כדאי, אבל כפי שנכתב לך שאלות כאלה צריכות להישאל בשרשור
30/12/2016 | 22:23
1
42
ההכוונה.
בעקרון לפי כללי הפורום אסור לענות על שאלות הכוונה מחוץ לשרשור ההכוונה.
לצפיה ב-'מתנצלת, תודה'
מתנצלת, תודה
30/12/2016 | 22:37
13
לצפיה ב-'זו לחלוטין לא הדרך הכי מהירה ליעד שלה ולא עונים על שאלות'
זו לחלוטין לא הדרך הכי מהירה ליעד שלה ולא עונים על שאלות
31/12/2016 | 00:51
52
הכוונה מחוץ לשרשור ההכוונה וכל עוד שהשאלה לא מועתקת לשרשור ההכוונה על ידי אחד המנהלים או לא נרשמת מחדש בשרשור ההכונה, שתיסע בדרכים הארוכות שהצעת.

כי יש שתי דרכים הרבה יותר מהירות ממה שהצעת.
לצפיה ב-'שאלה לגבי נסיעה שמתוכננת לי מחר ברכבת העמק'
שאלה לגבי נסיעה שמתוכננת לי מחר ברכבת העמק
30/12/2016 | 15:23
18
269
אני רוצה לנסוע מחר מעפולה לראשון לציון משה דיין
אין לי רכבת מתאימה לכן אסע עד לת"א ההגנה ואז בדרך אחרת
השאלה שלי היא כזאת : אם אני מטעינה בתחנה במכונות האוטומטיות עפולה - ת"א ההגנה הלוך ושוב, ובחזור אני עולה על תחנת משה דיין, הרב קו יעבור שם ?
כי בעבר הטעינו לי עפולה - חוף כרמל הלוך ושוב והצלחתי לעבור גם בתחנת לב המפרץ
לצפיה ב-'עקרונית לא, כי המחיר למשה דיין גבוה יותר'
עקרונית לא, כי המחיר למשה דיין גבוה יותר
30/12/2016 | 16:33
10
152
מכיוון שכיום נסיעות מעפולה לכל תחנה בישראל היא בחינם, עדיף לך לטעון הלוך ושוב למשה דיין ובדרך הלוך לצאת בתל אביב.
לצפיה ב-'אוקיי,ואם אטעין הלוך ושוב למשה דיין זה יעבור בתחנת ת"א ההגנה'
אוקיי,ואם אטעין הלוך ושוב למשה דיין זה יעבור בתחנת ת"א ההגנה
30/12/2016 | 17:47
9
101
? כי אני לא רוצה בעיות ביציאה ולשלם שוב סתם על כרטיס נסיעה
לצפיה ב-'לא בטוח שזה יעבור אוטומטית, אבל תוכלי לבקש שיפתחו לך'
לא בטוח שזה יעבור אוטומטית, אבל תוכלי לבקש שיפתחו לך
30/12/2016 | 17:48
5
43
לצפיה ב-'אז לא משנה.. אני ארכוש הלוך ושוב לתל אביב ההגנה'
אז לא משנה.. אני ארכוש הלוך ושוב לתל אביב ההגנה
30/12/2016 | 17:50
4
87
ומראשון לציון עד לתל אביב אסע בקו 83, תודה על המידע
לצפיה ב-'זה אמור לעבור אוטומטית. גם אם לא, הפקח ישר יפתח לך מהצד'
זה אמור לעבור אוטומטית. גם אם לא, הפקח ישר יפתח לך מהצד
30/12/2016 | 23:36
68
זה כ"כ לא בעיה...
לצפיה ב-'את בטוחה שאת רוצה לעשותא ת הטעות ולעלות על 83 כדי להגיע לת"א'
את בטוחה שאת רוצה לעשותא ת הטעות ולעלות על 83 כדי להגיע לת"א
31/12/2016 | 00:49
2
84
?

כי 83 הוא הקו האיטי ביותר להגעה מראשון לציון לתחנת רכבת כלשהי בתל אביב. יש קווים מהירים הרבה יותר כמו 173 למשל ומרכז ראשון קו 274 למשל.
לצפיה ב-'כי קו 83 הוא היחידי שעובר ליד רחוב שמעון ישראלי '
כי קו 83 הוא היחידי שעובר ליד רחוב שמעון ישראלי
31/12/2016 | 11:25
1
65
ועובר ליד תל אביב ההגנה, ניסיתי לחפש קווים ישירים יותר מ83, לא מצאתי \:
לצפיה ב-'אאה אם אני אלך ברגל עד למחלף משה דיין אוכל להשתמש בו'
אאה אם אני אלך ברגל עד למחלף משה דיין אוכל להשתמש בו
31/12/2016 | 11:40
59
תודה רבה על המידע
לצפיה ב-'למה שתקני כרטיס הלוך ושוב? פשוט תשלמי בערך צבור.'
למה שתקני כרטיס הלוך ושוב? פשוט תשלמי בערך צבור.
31/12/2016 | 21:35
2
53
אם אני לא טועה, ההנחה בערך צבור גדולה יותר מאשר בכרטיס הלוך ושוב. אין שום סיבה לקנות יותר כרטיסי הלוך ושוב ברכבת (אולי למעט גימלאים).

לצפיה ב-'אותו שעור הנחה'
אותו שעור הנחה
31/12/2016 | 21:44
1
47
בדצמבר 2015 שעורי ההנחה בהלוך ושוב ובכרטיסיות הושוו ושעור ההנחה בערך צבור זהה.
היתרון של הלוך ושוב לעומת ערך צבור זה שבערך צבור צריך לבצע את הפעולה בשני הכוונים בנפרד.
לצפיה ב-'היתרון העיקרי של כרטיס הלוך ושוב, בעיניי לפחות'
היתרון העיקרי של כרטיס הלוך ושוב, בעיניי לפחות
02/01/2017 | 15:55
43
הוא החד-פעמיות.
לפחות לי בתור נוסע מזדמן שמשתמש בתח"צ באופן לא קבוע וצריך רק במועד נתון מסוים רק את שתי הנסיעות בין שני יעדים, יותר נוח והגיוני לרכוש כרטיס הלוך ושוב שגם מקנה לי הנחה של X אחוז לעומת שני כרטיסים בודדים לכל כיוון ואני גם לא נשאר עם יתרת ערך צבור שמי יודע מתי ארצה או אצטרך לממש ואם בכלל.
לצפיה ב-'לא'
לא
30/12/2016 | 22:48
60
(אם עדיין רלוונטי..)
את יכולה להטעין חוזה למשה דיין ולרדת בהגנה..
אם יש לך כרטיס עד להגנה ואת יורדת במשה דיין=אין לך כרטיס מתאים ולא תוכלי לצאת במשה דיין.
בנוסף לא תוכלי לעלות במשה דיין עם כרטיס להגנה ואז תצטרכי לקנות כרטיס נוסף.
ואם כבר אוטובוס - לא עדיף לקחת קו יותר מהיר מ83???
לצפיה ב-'שאלה נוספת: מה הדרך הכי נוחה להגיע מת"א ההגנה למשה דיין היום'
שאלה נוספת: מה הדרך הכי נוחה להגיע מת"א ההגנה למשה דיין היום
31/12/2016 | 11:41
5
68
כאשר אני מגיעה לתל אביב ההגנה ב21:14 (לפי נתוני רכבת ישראל)
אני צריכה להיות שם לפני השעה 22:00 ואני פשוט לא מוצאת איך (חוץ ממונית שבוודאי תעלה המון)

לצפיה ב-'השאלות הן שאלות הכוונה, מדוע את לא שואלת בשרשור?'
השאלות הן שאלות הכוונה, מדוע את לא שואלת בשרשור?
31/12/2016 | 11:52
1
18
לצפיה ב-'מתנצלת, פשוט לא מוצאת את השרשור הרלוונטי'
מתנצלת, פשוט לא מוצאת את השרשור הרלוונטי
31/12/2016 | 12:19
16
לצפיה ב-''
31/12/2016 | 15:39
1
20
לצפיה ב-'על מנת להקפיץ שרשור צריך שיהיה בו תוכן'
על מנת להקפיץ שרשור צריך שיהיה בו תוכן
31/12/2016 | 18:46
46
כלומר מעבר לשורת הכותרת/תגובה/נושא/הנידון
​צריך שיהיה או אמוטיקון בתוך התוכן או טקסט בן לפחות 11 או 12 אותיות.

לצפיה ב-'לאן את צריכה להגיע בראשל"צ? '
לאן את צריכה להגיע בראשל"צ?
31/12/2016 | 19:38
15
לצפיה ב-'הקו הירוק ברכבת הקלה - שרשור תשתיות'
הקו הירוק ברכבת הקלה - שרשור תשתיות
30/12/2016 | 16:59
16
337
לצפיה ב-'רקע על הקו הירוק מויקיפדיה'
רקע על הקו הירוק מויקיפדיה
30/12/2016 | 16:59
332
לצפיה ב-'כעת יש עבודות הכנה על העתקת תשתיות'
כעת יש עבודות הכנה על העתקת תשתיות
30/12/2016 | 17:01
267
צלמתי מלפני שבועיים תמונות במקטע גבעת רם - סינמה סיטי (בואכה בנייני האומה)
לצפיה ב-'סדר התמונות מהכניסה לגבעת רם לבנייני האומה'
סדר התמונות מהכניסה לגבעת רם לבנייני האומה
30/12/2016 | 17:12
131
לצפיה ב-'גבעת רם\לידה'
גבעת רם\לידה
30/12/2016 | 17:21
399
לצפיה ב-'מבט מלמעלה מרחוב רופין'
מבט מלמעלה מרחוב רופין
30/12/2016 | 17:23
284
לצפיה ב-'רחוב לורך משרדי הממשלה מאחורי התמונות המלונות מקדימה'
רחוב לורך משרדי הממשלה מאחורי התמונות המלונות מקדימה
30/12/2016 | 17:27
258
לצפיה ב-'ולסיום תמונות לכיוון ביטוח לאומי\מלון הולידי אין והסינמה סיט'
ולסיום תמונות לכיוון ביטוח לאומי\מלון הולידי אין והסינמה סיט
30/12/2016 | 17:30
280
משם למעטה עובדים על העתקת התשתיות.
לצפיה ב-'בסך הכל עובדים במרץ על הקטע ביחוד בלילות'
בסך הכל עובדים במרץ על הקטע ביחוד בלילות
30/12/2016 | 17:31
192
כאשר לא נוסעים הרבה רכבים, לעיתים קו 68 עוקף את לורך ומאריך את הנסיעות.
שרק ימשיכו כך.
לצפיה ב-'מה דעתכם?'
מה דעתכם?
01/01/2017 | 00:17
7
127
דעות, תגובות, הצעות, טענות.
לצפיה ב-'אני רואה שאפשר אולי לפתוח קודם את קו הקמפוסים?'
אני רואה שאפשר אולי לפתוח קודם את קו הקמפוסים?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2017 | 01:39
3
147
ותודה רבה על הצילומים!
לצפיה ב-'לפני מה? לפני הקו הכחול בטוח הוא רק אושר'
לפני מה? לפני הקו הכחול בטוח הוא רק אושר
01/01/2017 | 10:44
2
104
ההארכות בקריית יובל\מנחם ונווה יעקב סביר שיפתחו קודם.
לצפיה ב-'הכוונה היא שאפשר להפעיל את הקו האדום עם מעבר לגבעת רם'
הכוונה היא שאפשר להפעיל את הקו האדום עם מעבר לגבעת רם
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2017 | 14:27
1
95
(אממה, נראה לי שהגשר שמחבר את תוואי הקו הירוק המפונה עכשיו עם שד' הרצל לא יהיה זמין.)
לצפיה ב-'מקווה שאת הקטע העיריה תחנה מרכזית '
מקווה שאת הקטע העיריה תחנה מרכזית
01/01/2017 | 16:36
73
יפעילו בתדירות גבוהה כל 5-6 דקות ברוב היום כי שם מתרכזים רוב הנוסעים.
לצפיה ב-'האם עובדים גם על החלק הצפוני באיזור הר הצופים ?'
האם עובדים גם על החלק הצפוני באיזור הר הצופים ?
01/01/2017 | 09:09
2
44
לצפיה ב-'אני חושב שלא, לא בטוח בכך.'
אני חושב שלא, לא בטוח בכך.
01/01/2017 | 10:43
36
לצפיה ב-'גם על פי המפה באיפה בוס לא מצוין שעובדים שם'
גם על פי המפה באיפה בוס לא מצוין שעובדים שם
01/01/2017 | 23:01
26

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה