לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'חשש מסדקים באיילון'
חשש מסדקים באיילון
02/03/2017 | 21:20
2
268

על פי הכתבה:
המכונה, שתצא מפיר "גלי גיל" הממוקם באזור הבורסה ליהלומים ברמת גן במרחק מטרים ספורים מנתיבי איילון, תחפור בעומק של 30 מטרים מנהרה לכיוון מרכז תל אביב שם מתבצעות כבר העבודות להקמת תחנות ארלוזורוב, שאול המלך, יהודית וקרליבך. על פי התוכניות, החפירה תתבצע מדרום למחלף ההלכה ומצפון למחלף השלום - כך שמעליהם עלולות להינזק תשתיות מרכזיות בתל אביב: מסילות רכבת ישראל ונתיבי איילון.

כתוב "שתצא" מפיר גלי גיל , בלשון עתיד. המכונה לא יצאה כבר ?

לצפיה ב-'יצאה כבר'
יצאה כבר
02/03/2017 | 21:43
1
229
זה אתר Lienet, חוץ מהתאריך לא תמצא שם מילה שהיא אמת.
לצפיה ב-'ידוע שטמקא זה פייק ניוז'
ידוע שטמקא זה פייק ניוז
04/03/2017 | 19:19
18
לצפיה ב-'נהגים ערבים דורשים:לפטר עובד שהעליב את הנביא מוחמד'
נהגים ערבים דורשים:לפטר עובד שהעליב את הנביא מוחמד
02/03/2017 | 20:25
19
379
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4929846,00.html

אם זה הגיע עד התקוממות של הנהגים הערבים אז כנראה שהוא באמת אמר משהו חמור ופוגעני,    גם אני עובד יום יום עם נהגים ערבים,יש בינינו דו קיום נהדר, ומעולם לא נתקלתי במקרה שנהגים ערבים התקוממו נגד מישהו.   כנראה שיש אש מאחורי העשן.

לא יודע אם צריך לפטר אותו או לא,לא מספיק מעורה,  אבל הוא כן צריך להתנצל על הדברים
לצפיה ב-'בהחלט צריך איזשהו דין משמעתי אם העליב'
בהחלט צריך איזשהו דין משמעתי אם העליב
02/03/2017 | 21:13
16
219
תלוי בחומרת העלבון כמובן.
לא מקובל שעובד יהודי יעליב את הדת של עובדים מוסלמים כמו שלא מקובל שעובד מוסלמי יעליב את הדת של עובדים יהודים.
לצפיה ב-'עוד סיבה בשבילי למה לא לנסוע באוטובוסים של החברה הזאת בפרט '
עוד סיבה בשבילי למה לא לנסוע באוטובוסים של החברה הזאת בפרט
02/03/2017 | 21:21
8
224
ובאוטובוסים בכלל

לצפיה ב-'לא לנסוע באוטובוסים בגלל שמתנגדים לגזענות? אתה אדם הזוי ממש.'
לא לנסוע באוטובוסים בגלל שמתנגדים לגזענות? אתה אדם הזוי ממש.
02/03/2017 | 22:32
7
77
לצפיה ב-'לא'
לא
03/03/2017 | 00:23
6
161
כי אני לא אוהב חברות שסותמות לאנשים את הפה.
התנהגות כזאת של חברה זה מדרון מאוד חלקלק.

לצפיה ב-''
03/03/2017 | 00:25
5
40
לצפיה ב-'בסדר '
בסדר
04/03/2017 | 18:55
4
50
איך אומרים? אירן זה כאן
לצפיה ב-'לא איראן. עסק פרטי. יש לו את הזכות לנקוט בצעדי משמעת.'
לא איראן. עסק פרטי. יש לו את הזכות לנקוט בצעדי משמעת.
04/03/2017 | 22:02
18
לצפיה ב-'ואם הנהג היה צועק "יהודי מסריח" היתה באותה דעה?'
ואם הנהג היה צועק "יהודי מסריח" היתה באותה דעה?
05/03/2017 | 15:34
2
12
לצפיה ב-'כן'
כן
05/03/2017 | 23:31
1
13
הייתי בעצמי בעבר די רחוק מטרה עבור צעקות דומות ושרדתי.

אתה צודק שזה עסק פרטי.
אבל אני בתור אדם פרטי גם שומר לעצמי את הזכות לנקוט בחרם על חברה שלדעתי לא מתנהגת בצורה שאני שלם איתה.
אני בטוח שיש לא מעט חברות (לא בהכרך בארץ אבל אולי גם) שגם אתה אולי מחרים, או לכל הפחות חושב שחרם עליהם זה צורת מחאה לגיטימית.

לצפיה ב-'אתה מבין שהסיבה שלך להחרים את החברה זה הבעיה'
אתה מבין שהסיבה שלך להחרים את החברה זה הבעיה
07/03/2017 | 00:32
7
ולא זה שאתה מחרים את החברה?

אתה מהאנשים המוזרים שמבחינתם גזענות זה דבר לגיטימי ואין צורך במיגור הדבר.
לצפיה ב-'מה זה "העלבת דת"? עד כמה שידוע לי הן היהדות והן האיסלאם'
מה זה "העלבת דת"? עד כמה שידוע לי הן היהדות והן האיסלאם
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2017 | 13:26
6
160
דתות שאינן הומניסטיות ואף מתנגדות להומניזם. אם כך הדבר, אין בהם משמעות לרגשות של אנשים אלא רק לקיום מה שמצווה בדתות אלה.
לצפיה ב-'אתה נכנס פה עכשיו לדיון תיאולוגי שהוא לא רלבנטי כל כך'
אתה נכנס פה עכשיו לדיון תיאולוגי שהוא לא רלבנטי כל כך
03/03/2017 | 13:32
102
לפי החוק להעליב דת של מישהו זאת גזענות. ובצדק, הרי מה קשור מוחמד לויכוח שהיה בין שני הנהגים?  ברור שעמדה מאחורי זה שנאה לערבים,בוא לא ניתמם
לצפיה ב-'הכוונה העליבו משהו שחשוב להם בהקשר הזה'
הכוונה העליבו משהו שחשוב להם בהקשר הזה
03/03/2017 | 13:34
4
94
בוא אתן לך דוגמה: אם תלך לבני ברק ותצעק על כולם שהרמב"ם היה פדופיל שתמך בהכאת נשים, אנשים יעלבו ויכעסו עליך. אותו דבר אם תגיד דברים רעים על מוחמד לאנשים מוסלמים, או אם תגיד דברים רעים על ישו לנוצרים מאמינים.

יש המון דרכים להעליב אנשים אחרים, ובמקום עבודה פשוט לא צריך להעליב אף אחד כי כולם סה"כ רוצים להתפרנס בכבוד. כל מישהו שהיה מעליב מישהו אחר בצורה קשה מספיק בחברה גדולה (בלי קשר לדת, למפעילות אוטובוסים, או דברים כאלו) היה מקבל לפחות שיחת נזיפה מהבוס או ממשאבי אנוש. ככה דברים מתנהלים בעולם שלנו.

מי שלא מתאים לו לכבד את האנשים שעובדים איתו (ומוכן לזה שלא יכבדו אותו בתמורה) יכול להתפטר ולחפש עבודה בחברה שמקבלת את זה, ומשלא יימצא יכול להחליט להיות עצמאי או פרילנסר, ושם הוא ייקבע את החוקים - למרות שפרילנסר או בעל עסק עצמאי שיעליב אנשים ימצא את עצמו עם פחות לקוחות.

העמדה שלי בנושא הזה הייתה גם אם המעליב היה מוסלמי והנעלבים היו יהודים, וגם אם הם כולם היו אתאיסטים. זה לא קשור לדת, זה קשור להתנהגות מקובלת בחברה האנושית.
לצפיה ב-'מקבל את מה שאתה כותב וגם את מה שכתב דרור, אבל...'
מקבל את מה שאתה כותב וגם את מה שכתב דרור, אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2017 | 21:50
3
78
השאלה שלי היא מתוך עניין תיאולוגי גרדא. ברור (לפי דת ההומניזם שלי) שאין מקום לגזענות ו/או שנאה דתית במקום העבודה ובחברה בכלל.

לפי שלוש הדתות המונואתאיסטיות שלפני הרפורמציה (כלומר, לא כולל נוצרים פרוטסטנטים), המהות של הדת היא עבודת אלוהים והממסד הדתי או במילים אחרות, המנהיגות הדתית.

המהות של הפרט, מה הוא מרגיש, ושהמטרה של החיים היא שהפרט יהיה מאושר (ולא עצוב או נעלב) היא תכונה מובהקת של דת ההומניזם. זוהי דת שאינה עולה בקנה אחד עם הדתות הנ"ל שהמטרה שלהן היא שאלוהים יהיה מאושר, ולכן זה מעט אבסורדי שבן אדם יטען שפוגעים ברגשותיו כשהדת שלו עצמו אינו מגלה עניין ברגשותיו.
לצפיה ב-'גם הדתות המונותאיסטיות עברו שינוי ושמות את האדם ורגשותיהם במ'
גם הדתות המונותאיסטיות עברו שינוי ושמות את האדם ורגשותיהם במ
03/03/2017 | 23:30
2
54
במרכז.
בעבר היו אומרים שזה "חטא נגד אלוהים" ולא שהמעשה פוגע ברגשות של מישהו.
גם יובל נח הררי התייחס לכך בספרו.
לצפיה ב-' אז כל הדיבורים של הדתות כיום כאילו הן אנטי-הומניזם'
אז כל הדיבורים של הדתות כיום כאילו הן אנטי-הומניזם
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2017 | 09:37
1
36
הם טפשות במקרה הטוב ושקר במקרה הרע...
לצפיה ב-'כמו שאידאולוגיות חילוניות לקחו רעיונות מדת זה קורה גם להפך.'
כמו שאידאולוגיות חילוניות לקחו רעיונות מדת זה קורה גם להפך.
04/03/2017 | 09:40
18
לצפיה ב-'אמירות לא לעניין'
אמירות לא לעניין
02/03/2017 | 21:18
57
לצפיה ב-'נראה לי למרבה הצער שנותנים לחתול לשמור על השמנת'
נראה לי למרבה הצער שנותנים לחתול לשמור על השמנת
04/03/2017 | 12:49
70
והלוואי שאתבדה
לצפיה ב-'תחנת אוטובוס ניסיונית בסינגפור'
תחנת אוטובוס ניסיונית בסינגפור
02/03/2017 | 20:07
3
332
תראו איזה יופי של עיצוב.
לא מתאים לכל מקום, כמובן, אבל בארץ למשל זה היה יכול להיות מעולה במקומות שיש בהם מקבצי תחנות צפופים, למשל ליד עזריאלי.
לצפיה ב-'מזכיר קצת את התחנות הראשיות באוניברסיטאות (חיפה / הר הצופים)'
מזכיר קצת את התחנות הראשיות באוניברסיטאות (חיפה / הר הצופים)
02/03/2017 | 22:35
58
לצפיה ב-'תחנות גדולות בכבישים מהירים צריכות להיות סגורות וממוזגות'
תחנות גדולות בכבישים מהירים צריכות להיות סגורות וממוזגות
03/03/2017 | 12:20
126
התחנה שקישרתה יפה, אבל לא יותר,

צריך לדאוג שתחנות בכבישים מהירים, כמו זה בצומת חולון.
יהיו תחנות סגורות וממוזגות,
כי כשאתה נמצא בהם יש הרבה מאוד רעש זיהום ובימים מסוימים בגלל שהמקומות פתוחים גם קור.

לא כל תחנה כי אז אתה יכול להאט את הנסיעה, אבל בתחנות קישור גדולות זה בהחלט יעזור

לצפיה ב-'יש בארץ יותר מדי תחנות אוטובוס קטנות שאין לנוסעים מקום המתנה'
יש בארץ יותר מדי תחנות אוטובוס קטנות שאין לנוסעים מקום המתנה
04/03/2017 | 20:26
63
אני חושב שבמסגרת פיתוח קווי הBRT עם האוטובוסים הארוכים כמו המטרונית, היה צריך להנהיג עבורם תחנות ארוכות של כ15 מטרים הקרובות לאורך האוטובוסים הארוכים עם ספסלים ארוכים וגגון מגן לכל הנוסעים. לא מדובר בתחנה מופרזת בגודלה אם למשל משווים לתחנת רכבת קלה בירושלים שאורכה לא פחות מ60 מטרים. תחנות דומות היה גם ניתן להנהיג בצירי תחבורה ראשיים בהם עוצרים הרבה קווים כדי למנוע את התופעה המוזרה והמכוערת בה ניתן לראות אף 4-3 תחנות רגילות מוצבות בשורה במקום תחנה אחת ארוכה ומעוצבת.
לצפיה ב-'שלושה צילומים מחיפה, היום הזה.'
שלושה צילומים מחיפה, היום הזה.
02/03/2017 | 18:59
2
440
לצפיה ב-'ה-IC פשוט יפיוף'
ה-IC פשוט יפיוף
03/03/2017 | 00:42
1
91
לצפיה ב-'גם אני מת עליהם '
גם אני מת עליהם
03/03/2017 | 02:43
262
צילום ממאי 2015- אני ספרתי 16 מערכים 
לצפיה ב-'מפלצת חדשה בתחנת אלנבי'
מפלצת חדשה בתחנת אלנבי
02/03/2017 | 18:31
7
596
המפלצת הצהובה הזאת הופיעה אתמול בתחנת אלנבי, אחרי שבמשך השבועיים האחרונים הרכיבו את מסילות המתכת לאורך התחנה.
מישהו יודע למה היא משמשת? ובכלל, איך מתקדמות העבודות בתחנות השונות? נת״ע לא ממש מדווחים על זה וחבל.
לצפיה ב-'זה מנוף, כדי להוריד חומרי בניין לתחנה'
זה מנוף, כדי להוריד חומרי בניין לתחנה
02/03/2017 | 19:22
6
117
לצפיה ב-'לדעתי זה מסמל תחילת החפירות'
לדעתי זה מסמל תחילת החפירות
02/03/2017 | 21:12
234
בווידאו ההוא של מהנדס נת"ע, כבר לפני מספר חודשים דווח שיותר משני שליש של  עמודי תמיכה לקיר הסלארי היה מוכן.
סביר שמאז כבר סיימו את ההכנות.
היא היתה התחנה  בעלת התקדמות הכי משמעותי לכל עורך הדרך.
גם התחילו לעבוד עליה לפני תחנות אחרות וגם נראה שלא ממש מתאמצים לכסות אותה בלוחות כמו תחנות אחרות.

אגב באחד השיקופיות בסרט (וגם בשלטים של כל התחנות) מופיעה תמונה איך מורידים טרקטור (לא בטוח איך שזה נקרא בעברית הכוונה לBACKHOE). לתוך החפיר של התחנה בבניה.
נראה לי זה עוד סיבה לבניית המנוף גשר הזה.

לצפיה ב-' אבל בשביל מה צריך את זה כל עוד לא התחילו את החפירה'
אבל בשביל מה צריך את זה כל עוד לא התחילו את החפירה
03/03/2017 | 14:59
4
123
לעומק? הרי גם אם יתחילו את החפירות עכשיו יעברו איזה כמה חודשים עד שיצברו שם עומק משמעותי, לא?
לצפיה ב-'אולי כדי להוציא חול? ואולי דווקא כן התחילו לחפור שם?'
אולי כדי להוציא חול? ואולי דווקא כן התחילו לחפור שם?
03/03/2017 | 17:26
3
103
צריך ש"חיל האוויר" של הפורום יבוא לשם עם רחפן ויצלם לנו :)

לצפיה ב-'לא נראה שהתחילו לחפור'
לא נראה שהתחילו לחפור
03/03/2017 | 19:07
1
108
לפחות לא רואים כלום מהפתחים בגדר, אבל יכול להיות שאני מפספס. 
בכל מקרה, זה די מרגש לראות התקדמות בפרוייקט הזה 
ממש חבל שנת"ע לא טורחים לעדכן על ההתקדמות. זה גורם לאנשים לחשוב שכלום לא קורה שם מאז אוגוסט 2015 כי רוב הציבור לא ממש מבין את כל התהליכים שצריכים לקרות לפני שמתחילות החפירות בפועל.
לצפיה ב-'אתה צודק, הייתי שם לא מזמן ועדיין אין "חור"'
אתה צודק, הייתי שם לא מזמן ועדיין אין "חור"
04/03/2017 | 19:03
76
מה שכן נדמה לי שיותר קל להתקין את המנוף לפני שיש חור באדמה במקום שבו הולכים להתקין אותו.
אוסיף גם שלדעתי החפירה עצמה לא תיקח יותר זמן.
אחרי שיש כבר קירות סלארי מסביב לתחנה, החפירה עצמה צריכה להיות תהליך יחסית פשוט ומהיר (לדעתי).
נחיה ונראה.
לגבי החוסר עדכונים, אתה צודק, למרות שאנשים פה בפורום בכל זאת דיי מעודכנים (עד כמה שניתן), נדמה לי גם שהבלוג שבתשתיות מנהל מגעים כלשהם עם "הגורמים המוסמכים" כדי לקבל יותר גישה לפרוייקט.

לצפיה ב-'אני גר ממש מול התחנה, והתחילו לחפור'
אני גר ממש מול התחנה, והתחילו לחפור
06/03/2017 | 14:52
16
עדיין לא בקצב רציני, אבל מתחילים לחשוף את הקופסא של התחנה.
מעבר לכך, יצא לי לשוחח עם אחד ממתכנני הקו לפני מספר חודשים והחליטו שלא לכסות את התחנה ולהחזיר את התנועה מעליה בזמן העבודות כיון שההפרעה לתנועה לא היסטרית כפי שחשבו מראש (בניגוד לשאר התחנות שיושבות על מנחם בגין / ז'בוטינסקי ומקטינות את נפח הכביש בחצי).
אני אישית חושב שיש שם קטסטרופה תחבורתית, בעיקר בכל מה שקשור לכל התנועה שמוסטת לרוטשילד מאלנבי שלא עומדת בלחץ עם כמות הולכי הרגל שחוצים את הכביש.
לצפיה ב-'מספר תמונות רחפן שצילמתי באיזור מרכזית המפרץ המשתדרגת'
מספר תמונות רחפן שצילמתי באיזור מרכזית המפרץ המשתדרגת
02/03/2017 | 16:04
26
633
לצפיה ב-'ועוד...'
ועוד...
02/03/2017 | 16:07
1
344
לצפיה ב-'תמונות מדהימות'
תמונות מדהימות
02/03/2017 | 20:37
119
כל הכבוד על התיעוד
לצפיה ב-'יופי של תיעוד, יישר כח ! '
יופי של תיעוד, יישר כח !
02/03/2017 | 18:51
45
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/03/2017 | 21:44
28
לצפיה ב-'זה יופי של המחשה של המרחק בין לב המפרץ ללב המפרץ מזרח'
זה יופי של המחשה של המרחק בין לב המפרץ ללב המפרץ מזרח
02/03/2017 | 22:31
5
213
כזו הליכה רצינית בינהן שלא נראה הגיוני שאנשים יחליפו רכבת בין לב המפרץ ללב המפרץ מזרח (אלא אם יתקינו מסועים כמו בשדה התעופה בבניין המרכזית החדש). רוב הסיכויים שלפחות לנוסעים דרומה יהיה קצר יותר לנסוע עד חיפה מרכז או עד חוף הכרמל ולהחליף שם, ולנוסעים צפונה... תלוי כמה מהר הם מסוגלים ללכת.

לצפיה ב-'חיפה מרכז בכל מקרה היא הנוחה ביותר להחלפה כשנוסעים בין תחנות'
חיפה מרכז בכל מקרה היא הנוחה ביותר להחלפה כשנוסעים בין תחנות
02/03/2017 | 22:46
190
העמק לתחנות מדרום לחיפה - בתחנה זו בשני הכיוונים ההחלפה בין כל הרכבות היא ללא החלפת רציף. זה נכון היום וזה יהיה נכון גם כשתיפתח לב המפרץ מזרח.

לב המפרץ תהיה בעיקר תחנת החלפה בין רכבות לאוטובוסים ובעתיד לרכבל.
גם לרוב הנוסעים בין תחנות העמק ליעדים במפרץ או בקריות יהיה עדיף להחליף בין רכבת העמק לאוטובוסים באזור הקריות ולא לרכבת בקריות.
אז נשארים בעיקר מעט הנוסעים בין תחנות העמק לתחנות עכו ונהריה שלהם אולי יהיה טעם להחליף רכבות בלב המפרץ.
לצפיה ב-'ראיתי בעולם תחנות מעבר עם מרחקי הליכה גדולים בהרבה'
ראיתי בעולם תחנות מעבר עם מרחקי הליכה גדולים בהרבה
03/03/2017 | 09:51
1
56
לצפיה ב-'יש גם בארץ, רק הוא לא מוגדר כמעבר רשמי'
יש גם בארץ, רק הוא לא מוגדר כמעבר רשמי
03/03/2017 | 17:06
118
ההליכה מתחנת רכבת ההגנה לתמח"ת
לצפיה ב-'תקח בחשבון שהתחנה של לב המפרץ אמורה לצאת מהקניון'
תקח בחשבון שהתחנה של לב המפרץ אמורה לצאת מהקניון
03/03/2017 | 13:34
1
152
ולהכנס אל תוך המבנה הראשי שבבנייה משני צידי הכביש. לפי מה שאני מבין, מתוך המבנה ייצא גשר חדש אל הרציפים של מסילת החוף שיוארכו מזרחה קרוב יותר למבנה. כרגע ישנו מכרז פתוח של הרכבת עבור העבודות האלו.
לצפיה ב-'תיקון: המכרז נסגר לפני חודש.'
תיקון: המכרז נסגר לפני חודש.
03/03/2017 | 13:44
122
הנה קישור:

הגשר החדש לרציפים המוארכים אמור להבנות בין הגשר הקיים למגרש החנייה המערבי והגשר של כביש 75. בתמונה החמישית בהודעה השנייה ניתן לראות את האזור הזה היטב.

לצפיה ב-'מה גובה הטיסה? 50 מטר בערך? יתכן שאתרום תרומות דומות בעתיד.'
מה גובה הטיסה? 50 מטר בערך? יתכן שאתרום תרומות דומות בעתיד.
02/03/2017 | 23:33
7
194
לפני כמה ימים צילמתי מהרחפן שלי גשר הולכי רגל שבונים באזורי ומגובה 75 מטר הכל היה קטן מדי. אני גם לא בטוח איך לאמוד גבהי מבנים מדוייקים מהקרקע (אתה מכיר אפליקציה?) כדי לתכנן מסלולים לביצוע אוטונומי.

כמו כן, האזור הזה די קרוב לנמל התעופה של חיפה, האם יש מגבלות וכו'? בבריטניה יש הגבלה ל400 רגל או 120 מטר מעל פני הקרקע.

בגלל גודל הרחפן והשלט לא פרקטי לקחת אותו לחופשות המערבות טיסה אך אקח אותו לחופשות בבריטניה.
לצפיה ב-'מצאתי מפה לא רשמית שטוענת שאסור לטוס שם'
מצאתי מפה לא רשמית שטוענת שאסור לטוס שם
03/03/2017 | 00:17
2
172
בגלל קרבה לשדה התעופה חיפה.
באתר של רשות התעופה האזרחית יש מפה של אזורים שאסורים לטיסה בכלל (ולא רק לרחפנים) ושם לא מסומן האיזור הזה (אבל כן מסומן אזור בתי הזיקוק שסמוך לו) אבל נראה לי שזה בגלל שלא מסמנים במפה הזו שדות תעופה בשימוש - גם נתב"ג לא מסומן בה למרות שלהטיס רחפנים מסביבו זה דבר מסוכן ממש.

כדי לדעת בוודאות איפה אפשר להטיס רחפן באיזור קרוב יחסית לשדה תעופה (קרוב בהקשר הזה = כמה עשרות קילומטרים) הכי טוב להתייעץ עם המסמכים שמפרטים את תבניות הגישה של השדה.
לצפיה ב-'למעט אזורי המראה המרחב שבפיקוח הוא זה שמעל 400ר / 120מ בלבד.'
למעט אזורי המראה המרחב שבפיקוח הוא זה שמעל 400ר / 120מ בלבד.
03/03/2017 | 00:45
1
135
והערכתי לגבי גובה של 50 מטר / 150 רגל היא לגובה שאם אינו ישירות מול מסלול הנחיתה לא אמורים להמצא בו מטוסים אם כי יתכן שיהיו בו מסוקים.

יש לציין שהיציבות של הרחפן ככלי טיס היא מדהימה. אפשר להעלות אותו לגובה המותר והוא פשוט יושב שם כמו מצלמה במעגל סגור על עמוד. כשמסובבים אותו לצלם הסיבוב חלק באותה מידה. הנחת העבודה שלו היא שעליו להשאר באותה נקודה שהוא מזהה לפי GP'S וחיישן גובה. כשישדרגו את אמצעי הטיסה הזה לקנה מידה שמסוגל להסיע נוסעים מכל נקודה לכל נקודה ב160-200 קמ"ש (מהירות של מסוקים) זו תהיה מהפיכת תחבורה רצינית כי אין צורך בכישורי טייס מקצועי.
לצפיה ב-'רק שטיסה לא מודדים בקמ"ש- מהירות מסוק 87-108 קשר (knots) '
רק שטיסה לא מודדים בקמ"ש- מהירות מסוק 87-108 קשר (knots)
03/03/2017 | 01:37
37
לצפיה ב-'אכן כ-50 מטר'
אכן כ-50 מטר
03/03/2017 | 16:01
3
98
זה מה שמותר בארץ. או עד 100 מטר לבעלי רשיון שטרם הוצאתי.
כל ה-no fly zones עכשיו מוכרים לאפליקציה של הפנטום. באתר שלהם ניתן לראות את האיזורים האלה במדויק. קיבלתי אזהרה מהאפליקציה לגבי הקרבה של אזור האסור לטיסה. אילו הייתי בתוך האיזור לא הייתי יכול אפילו להמריא, זה נחסם בתוכנה.
את גובה הבניינים אני אומד לפי נוסחה של 3-3.5 מטר לקומה, אבל מעולם לא בניתי מסלולים לטיסה אוטונומית וגם אין לי תוכניות כאלה בינתיים.
לצפיה ב-'מעניין שדווקא באתר של הDJI לא מופיעים האיזורים האסורים לטיסה'
מעניין שדווקא באתר של הDJI לא מופיעים האיזורים האסורים לטיסה
03/03/2017 | 17:24
1
68
רק שדות תעופה ואצטדיונים מופיעים שם, ולא איזורים כמו שטחי אש ואיזורים אחרים שסגורים לטיסה מסיבות בטחוניות, שמופיעים במסמכים של רת"א.

יש מצב שההתרעה שקיבלת הייתה על הקרבה לשדה התעופה ולא על הקרבה לבתי הזיקוק, שהוא אסור לטיסה מסיבה בטחונית (ולא מופיע במפה של dji)
לצפיה ב-'כן, אתה צודק'
כן, אתה צודק
04/03/2017 | 20:53
33
יש עוד איזורים האסורים לטיסה. אבל אני בטוח שבקרוב מאוד תיווצר הפרדה החסרה היום בין מה שאסור למטוסים של ממש לבין רחפנים. כי הרי מאפייני הטיסה שלהם שונים לחלוטין, גם מבחינת הגובה, גם מבחינת מרחק בלימה וכו'.
למשל אין שום סיבה הגיונית לאסור הפעלת רחפן במרחק של קילומטר מבתי זיקוק.
לצפיה ב-'שלי Parrot Bebop 2. מעמד גבוה נמוך או ביניים גבוה.'
שלי Parrot Bebop 2. מעמד גבוה נמוך או ביניים גבוה.
03/03/2017 | 20:16
53
עלה רבע מהמחיר של ה DJI האחרון ומאד סביר, עם HD 1080P וצילום 14 מגהפיקסל במחיר תלת ספרתי בינוני ביורו.

האפליקציה האוטונומית של פארוט מדהימה, פשוט מסמנים נקודות ביניים על מפת גוגל, מכתיבים גובה וכיוון מבט ומסלול חזרה והכל מתבצע אוטומטית.
לצפיה ב-'תודה רבה, תמונות נהדרות!'
תודה רבה, תמונות נהדרות!
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2017 | 13:15
32
לצפיה ב-'הרציף על הגשר של רכבת העמק לא מונע הכפלה עתידית של המסילה ?'
הרציף על הגשר של רכבת העמק לא מונע הכפלה עתידית של המסילה ?
03/03/2017 | 16:36
1
138
בתמונות 4-5 של ההודעה הראשונה רואים שבונים רציף על הגשר של רכבת העמק במקום שהיה נראה שמיועד למסילה השניה, האם זה לא מונע הכפלה עתידית של המסילה ?
לצפיה ב-'טעות אופטית'
טעות אופטית
03/03/2017 | 16:55
136
גם לי זה נראה כך במבט ראשון אבל אם תסתכל טוב תראה שהמקום למסילה השנייה נשמר ("מתחת" למסילה הקיימת). מה שבנוי שם נראה כמעבר תת קרקעי שיהיה מתחת למסילה השנייה (והמסילה הקיימת) והרציף העתידי שלה.

לצפיה ב-'הוספתי גם סרטון מאותה טיסה'
הוספתי גם סרטון מאותה טיסה
04/03/2017 | 21:15
4
136
למקרה שזווית כלשהי חסרה בתמונות, מעגל שלם מסביב לתחנה אמור לעזור.
לצפיה ב-'לפי הסרטון זה נראה שהרציף באמת תופס את המקום של המסילה השניה'
לפי הסרטון זה נראה שהרציף באמת תופס את המקום של המסילה השניה
04/03/2017 | 22:27
3
58
ולא נראה שניתן להכפיל את המסילה על בסיס הגשר הקיים
לצפיה ב-'בהחלט ניתן להכפיל את הרציף. אין שם שום בעייה.'
בהחלט ניתן להכפיל את הרציף. אין שם שום בעייה.
04/03/2017 | 23:21
61
הרציף השני ייבנה על גשר רכבת חדש בצמוד לקיים (בצד של מבנה התחנה המרכזית החדשה).

רואים היטב שהשאירו מקום הן לגשר הנוסף שייבנה בעתיד בצמוד ולאורך הגשר הקיים והן לרציף.
לצפיה ב-'אני חשבתי שהמסילה השניה אמורה לבוא בצד השני'
אני חשבתי שהמסילה השניה אמורה לבוא בצד השני
04/03/2017 | 23:24
1
71
הכוונה כך שיהיו רציפי צד ולא רציף אי, על גשר חדש שעליו יהיה רציף הצד הנוסף. זה נראה כאילו יש הכנה לזה שם, אבל יכול להיות שאני טועה.

לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
04/03/2017 | 23:28
18
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 2/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 2/3
02/03/2017 | 12:35
7
לצפיה ב-'ריח חזק מאוד בקרונות הרכבת שכנראה קשור למערכת ההנעה'
ריח חזק מאוד בקרונות הרכבת שכנראה קשור למערכת ההנעה
02/03/2017 | 08:39
31
270
בזמן האחרון כמעט בכל פעם יש ריח חזק שמאוד שמזכיר לי ריח של בלמים/ קלאץ שרוף כשאני יושב בקרון הראשון ברכבת בכיוון הנסיעה (אני לא נוהג לשבת בקרונות אחרים, אז אין לי מושג אם זה רק בקרון הראשון).
פעם זה לא היה ועכשיו יש את זה כמעט בכל פעם וזה ריח מאוד חזק ומציק שמפריע לנוסעים ושלא ניתן להתעלם ממנו.
גם אולי יש לו השפעות בריאותיות על הנוסעים?
האם גם אתם נתקלתם בזה, ידוע מה הסיבה ולמה זה התחיל עכשיו?
לצפיה ב-'מטרד ריח לא קשור בהכרח למפגע בריאותי ולהפך, למשל פחמןחדחמצני'
מטרד ריח לא קשור בהכרח למפגע בריאותי ולהפך, למשל פחמןחדחמצני
02/03/2017 | 09:02
5
97
לצפיה ב-'בטח התכוונת לפחמן חד חמצני.'
בטח התכוונת לפחמן חד חמצני.
02/03/2017 | 09:42
4
180
CO2 הוא לא מפגע בריאותי.

לצפיה ב-'ל co2 אין ריח והוא כן רעיל ביותר בריכוזים גבוהים'
ל co2 אין ריח והוא כן רעיל ביותר בריכוזים גבוהים
02/03/2017 | 22:54
2
113
קופסאות עם co2 משמשות בתור ההליך הסטנדרטי להריגת חיות במעבדה
לצפיה ב-'גם חמצן בריכוזים גבוהים רעיל.'
גם חמצן בריכוזים גבוהים רעיל.
03/03/2017 | 00:21
1
95
הריכוזים שאתה מדבר עליהם כמעט ובלתי קיימים בטבע.
אגב גם מים רעילים בריכוזים גבוהים.אפשר להרוג בן אדם אם נכריח אותו לשתות יותר מדי מים.
נדמה לי גם שחיות מעבדה לא נהרגות כתוצאה מהרעלה אלה מתות מחוסר חמצן.
אולי משתמשים בC02 כי הוא זול ונגיש, אבל נדמה לי שאם היו ממלאים את את הכלוב בחנקן, או בכל גז אחר, החיות היו מתות מחנק.
נדמה לי גם שעוד סיבה לשימוש זה בגז נובע מטעמי הומניות (C02 בריכוזים גבוהים גורם לישנוניות ועובדן הכרה).

לצפיה ב-'CO2 מחמיץ את הדם וזה יכול להרוג בריכוז גבוה.'
CO2 מחמיץ את הדם וזה יכול להרוג בריכוז גבוה.
03/03/2017 | 19:16
28
לצפיה ב-'כן, נגמר המקום , אין קשר חד ערכי בין ריח רע למפגע בריאותי'
כן, נגמר המקום , אין קשר חד ערכי בין ריח רע למפגע בריאותי
02/03/2017 | 23:16
43
לצפיה ב-'יש דרך קלה בהרבה לשפר את הריחות ברכבות'
יש דרך קלה בהרבה לשפר את הריחות ברכבות
03/03/2017 | 07:26
23
172
להעיף משם את השירותים, מי שרוצה שיעשה בתחנה.

לצפיה ב-'ברכבת כבדה וללא שירותים זה לא רעיון טוב להפוך רכבת ארצית ל-'
ברכבת כבדה וללא שירותים זה לא רעיון טוב להפוך רכבת ארצית ל-
03/03/2017 | 17:54
8
142
S-Bahn פרברי שאין בו שירותים

בכל מקום בעולם על רכבת כבדה יש שירותים, אלא רק שלרוב זה לא ביושירותים אלא סתם הורדת קקי הישר למסילה וניקוי מסילה ע"י ציוד נייד מתאים פעם בכמה זמן

לרוב גם סוגרים את השירותים באת התקרבות לתחנה שלא ישתמשו בשירותים בקרבת תחנה ושלא להסריח שם
לצפיה ב-'לישראל יש מאפיינים יחודיים ולא חייבים להעתיק ממקומות אחרים'
לישראל יש מאפיינים יחודיים ולא חייבים להעתיק ממקומות אחרים
03/03/2017 | 18:32
7
123
ישראל מיושבת מאוד בצפיפות ברוב האזורים בהם הרכבת עוברת וזה לא לעניין לשפוך שפכים באזור הזה.
כמו כן המסלול של הרכבת בישראל מאוד קצר משום שהמרחקים קצרים, הנסיעה הכי ארוכה של הרכבת ברצף זה בין נהריה לב"ש וזה 3 ורבע שעות.

אין נסיעות של 8 שעות וגם לא של 6 שעות ומספר האנשים שלוקחים רכבת מנהריה ישירות לב"ש הוא זניח ואם רוצים אפשר להחליט שרק ברכבות האלו יהיו שירותים וגם זה לדעתי ללא הצדקה אבל זה כבר נתון לוויכוח.

אין שום הצדקה להסריח עשרות קרונות רק כי כמה אנשים רוצים לחסוך כמה דקות של לעשות הצרכים בתחנה ולא על הרכבת בדיוק כמו שאותם אנשים היו עושים אילו היו נוסעים ברכב פרטי
לצפיה ב-'עוד לא קרה לי שנסעתי ברכבת עם ריח של שירותים'
עוד לא קרה לי שנסעתי ברכבת עם ריח של שירותים
03/03/2017 | 19:16
6
112
ריח של אבק: כן
ריח מהשירותים: לא

זה לא כזה נפוץ.
לצפיה ב-'סימן שפשוט לא נסעת בקרון של האופניים'
סימן שפשוט לא נסעת בקרון של האופניים
04/03/2017 | 05:39
4
91
תנסה לשבת פעמיים שלוש בקרון האופניים בזמן שהרכבת עמוסה ותבין למה חלק מהאנשים מתעלמים מהכללים ועולים עם אופניים במקומות אחרים ברכבת. הריח נוראי.
לצפיה ב-'נשמע כמו תחזוקה גרועה, לי זה קרה פעם אחת בלבד בבריטניה.'
נשמע כמו תחזוקה גרועה, לי זה קרה פעם אחת בלבד בבריטניה.
04/03/2017 | 08:27
2
82
שילבתי אופניים ורכבת במשך למעלה מעשור ומאמצע העשור שעבר הקווים שהשתמשתי בהם עברו לדגם שבו אזור האופניים היה צמוד לשירותים. רק במקרה אחד בכל השנים האלו היה ריח גרוע מהשירותים שהסריח את אזור האופניים גם כשדלת השירותים היתה סגורה ואני מדבר על שימוש די תדיר בקו לנסיעה בינעירונית של כשעה וחצי פעם בחודש.

כמו כן, אתה מתאר רכבות הודיות ולא רכבות מודרניות. ברכבת מודרנית יש מיכל למה שנוצר בשירותים ויש לרוקן אותו מדי פעם. יתכן שמי שבעבר לא ניקו את החלונות לא מקפידים לרוקן את מיכלי הביוב בתדירות הדרושה.

הקו היחיד בר"י שאפשר לשקול שלא לשים בו שירותים הוא קו רשל"צ - מסילת השרון. בשאר הקווים שנסיעתם ארוכה משעה מוצדק לחלוטין שיש שירותים וזה נהוג במערכות פרבריות בטווח נסיעה דומה. אין לרכבת ישראל תדירות שמאפשרת לנוסע לרדת בתחנת ביניים לצורך זה בלי להוסיף זמן המתנה משמעותי לנסיעה.
לצפיה ב-'שמעתי שיש דגם רכבת בבריטניה ששמו בו את הצינור של המזגן'
שמעתי שיש דגם רכבת בבריטניה ששמו בו את הצינור של המזגן
04/03/2017 | 10:19
1
83
בדיוק ליד הצינור שמוציא את הריח מהשירותים, והתוצאה היא שהריח מתפזר בתוך הקרון.

אצלנו זה לא הגיע למצב עד כדי כך חמור, למזלנו.
לצפיה ב-'לידיעת הנוסעים לצפון וסקוטלנד. זה דגם הדגל של קו החוף המערבי'
לידיעת הנוסעים לצפון וסקוטלנד. זה דגם הדגל של קו החוף המערבי
04/03/2017 | 14:23
59
זה לא הכי רלוונטי לנוסעים בדרום מזרח אנגליה כפי שמהירות השיא של רכבות הפנדולינו 225 קמ"ש לא רלבנטית בגלל הגבלות תוכן ל200 קמ"ש על קו זה או לא רלוונטי למי שנוסעים ברשתות הדרום-מזרחיות שמהירות השיא בהן 160 קמ"ש איטיים בלבד.
לצפיה ב-'בפעם הבאה שזה קורה לך תתלונן לשירות הלקוחות.'
בפעם הבאה שזה קורה לך תתלונן לשירות הלקוחות.
04/03/2017 | 10:21
60
תן להם את מספר הרכבת ותסביר שהריח בלתי נסבל, כדי שיידעו לקחת את הקרון הזה לתחזוקה ולפתור את בעיית הריח.
לצפיה ב-''
04/03/2017 | 17:13
9
לצפיה ב-'יש דרך קלה יותר שגם משרתת את הציבור'
יש דרך קלה יותר שגם משרתת את הציבור
03/03/2017 | 19:21
12
136
לנקות את השירותים בקביעות.
לא סביר לרכבת שמסיעה המוני נוסעים כולל ילדים קשישים ואנשים שזקוקים לשירותים כל רגע להיות ללא שירותים.
לצפיה ב-'זה פשוט לא פרקטי,'
זה פשוט לא פרקטי,
04/03/2017 | 05:56
11
95
שירותים ביולוגים מבוססים על חומרים שיש להם ריח חזק ואי אפשר פשוט להעלים את הריח, זה לא שזה ריח של שירותים לא מתוחזקים אלא ריח של שירותים ביולוגיים במקום סגור כמו רכבת.

אלו שירותים שלא נבנו לרכבות, הם מראש נבנו לשמש באירועים בהם הם מוצבים בחוץ במקום מאוורר ובמטוסים משתמשים בהם פשוט כי אין ברירה, מטוסים לא עוצרים בכל שדות התעופה בדרך ליעד.
מה שמקובל ברכבות בדיוק מהסיבה של חוסר אוורור זה להטיל את הצרכים למסילה ולאסוף בהמשך וזה בלתי אפשרי בישראל.

לא באמת קיים מרחק בין 2 תחנות בישראל, קשיש / ילד וכל שאר מי שלא יכול להתאפק מעבר לזה שירד מהרכבת ויעשה בתחנה.
עכשיו התירוץ הזה של ילדים וקשישים הוא תירוץ שיכול לספר רק מי שבקושי נוסע ברכבת משום שמי שנוסע ברכבת יודע שמשתמשים בה מעט מאוד ילדים וקשישים.
לצפיה ב-'רכבת ישראל צריכה לשרת את כלל הציבור,לכן צריך לנקות'
רכבת ישראל צריכה לשרת את כלל הציבור,לכן צריך לנקות
04/03/2017 | 09:38
10
82
כולל אנשים שצריכים כל שעה לשירותים. אולי בגלל שלעיתים השירותים לא נקיים רבים מהמזדקקים לשירותים לא עולים על רכבות.
לצפיה ב-'יש גבול סביר ללשרת את כל הציבור'
יש גבול סביר ללשרת את כל הציבור
04/03/2017 | 10:17
9
86
יש גם עיוורים ואפשר להנגיש להם את הרציפים ע"י משטח מחוספס אבל משום שהם מעטים מעדיפים פשוט להצמיד להם עובד מהרכבת.

אפשר להנגיש את כל המעברים בין הרציף לרכבת כך שאדם עם כסא גלגלים לא יצטרך את המכשיר שמופעל ידנית על ידי עובדי הרכבת כל פעם שאדם רוצה לעלות או לרדת מהרכבת ועדיין בוחרים שלא לעשות את זה כי יותר זול שעובד רכבת יעשה את זה ידנית.

אם נלך לפי הטענה שלך שהרכבת צריכה לשרת את כל הנוסעים אז בוא נשים קרון בית כנסת וקרון מסגד לטובת המתפללים כדי שלא יצטרכו לפספס הרכבת בשביל התפילה.

אולי גם נוסיף 2 קרונות עם אוכל כדי שנוסעים נוספים יוכלו לא להישאר רעבים.

למעשה למה לעצור בזה, אולי גם נכניס מכשירים של חדר כושר ומקלחות כדי שהנוסעים ירגישו בבית.
לצפיה ב-'שירות אנשים לפי הצרכים שלהם ולא לפי אמונותיהם ודיעותיהם'
שירות אנשים לפי הצרכים שלהם ולא לפי אמונותיהם ודיעותיהם
04/03/2017 | 11:31
2
67
משפחה עם 6 ילדים לא תוכל יותר לנסוע ברכבת כמו גם אנשים מוגבלים שחייבים לשירותים בתכיפות גבוהה. זאת הגבלת נידות לא ערכית ולא מידתית.

לצפיה ב-'אני מקבל את הטענה שלך'
אני מקבל את הטענה שלך
04/03/2017 | 21:37
1
35
ואני מציע שהרכבת תעשה סקר ותשאיר את השירותים בקווים בהם נוסעים משפחות עם 6 ילדים.
אני נוסע שנים רבות ברכבת וביותר מקו אחד, המקום היחיד בו נוסעים באופן קבוע משפחות גדולות זה בין בית שמש לירושלים ולגן החיות התנ"כי וגם זה בעיקר בחול המועד.
לצפיה ב-'בדיוק כמו להגיד שבקו הנגב המערבי לא צפויים נכים ולכן לעשות ר'
בדיוק כמו להגיד שבקו הנגב המערבי לא צפויים נכים ולכן לעשות ר
04/03/2017 | 21:51
34
רציפים לא מונגשים, קו רכבת צריך להיות שימושי לכולם כולל אנשים שצריכים כל שעה לשירותים. במקרה שמתלוננים צריך לשלוח עובד לנקות מייד, לא מדע טילים.
לצפיה ב-'אגב באיזו דת בארץ צריך להתפלל כל שעתיים?'
אגב באיזו דת בארץ צריך להתפלל כל שעתיים?
04/03/2017 | 11:37
2
35
לצפיה ב-'בדיוק כמו WiFi זה ניצול של זמן מת, כל עוד זה נעשה בהתחשבות.'
בדיוק כמו WiFi זה ניצול של זמן מת, כל עוד זה נעשה בהתחשבות.
04/03/2017 | 15:23
1
65
אם זה ברמה של קריאת תהילים אפשר לקבל את זה כי זה חלק מהתרבות הקיימת בארץ. הקמות, התגודדויות וקריאה משותפת בקול הן מטרד למי שאינו חלק מהתפילה.

בסופו של דבר יומם שעושה שעה ביום בכל כיוון ירצה לנצל את השעתיים האבודות האלו למשהו, וקשה להתעקש שפעילות שדורשת זמן אך ברת ביצוע בעת הנסיעה תעשה לפני הנסיעה בלבד תוך הוספת זמן לסדר היום.

לצפיה ב-'אכן, ולכן תפילה כמו כל פעילות אחרת לגיטימית'
אכן, ולכן תפילה כמו כל פעילות אחרת לגיטימית
04/03/2017 | 17:41
47
התשובה הייתה שלא צריך להקצות קרון מיוחד שישמש רק לתפילות
לצפיה ב-'לא, אין גבול כשמדובר בהנגשה. יש חוקים שמחייבים התאמה לכולם'
לא, אין גבול כשמדובר בהנגשה. יש חוקים שמחייבים התאמה לכולם
04/03/2017 | 17:18
2
53
ואמורים לעשות כל מה שצריך לשם כך במסגרת מה שאפשר. גם אם נדמה לך שכל נוסעי הרכבת הם אנשים צעירים ובריאים ונטולי שלפוחית רגיזה או שלל בעיות מעיים.

השוואת צרכים פיזיים שאינם סובלים דיחוי רב לצרכים רוחניים (ואגב, אנשים מתפללים בקרונות גם בלי בית כנסת) או לתחביבים כמו כושר אינה רלוונטית. גם לא אוכל. כפי שמוכיחים צומות ושביתות רעב, אנשים יכולים להתאפק מאכילה למשך ימים. זה לא עובד כך לגבי הפרשות. כמו כן אני יכולה לדאוג להביא איתי אוכל בתיק, אבל מה אני אמורה לעשות עם השירותים? להביא בתיק שירותים ניידים?
לצפיה ב-'אין שום חוק הנגשה שמחייב שירותים,'
אין שום חוק הנגשה שמחייב שירותים,
04/03/2017 | 21:23
1
33
אם יש אחד אשמח אם תוכלי לקשר אליו.
יש חוקים ותקנות שמחייבות התחשבות בעיוורים ובמסתייעים בכסא גלגלים, אבל אין שום חוק למיטב ידיעתי שנוגע לשלפוחית רגיזה.

ובנוגע למה שאמור לעשות אדם עם שלפוחית רגיזה, לרדת בתחנה, לעשות את מה שצריך לעשות ולעלות על הרכבת הבאה.
לצפיה ב-'יש בהחלט חוקים לגבי שירותים במקומות ציבוריים'
יש בהחלט חוקים לגבי שירותים במקומות ציבוריים
04/03/2017 | 21:35
40
אני לא יודעת אם הוא כולל את קרונות הרכבת (לא טרחתי לבדוק מקרוב את החוק) אבל זה לא משנה, כי נחש מה? כבר יש שירותים ברכבת! (ובד"כ כשמשהו קיים ועובד לא צריך לחוקק עבורו חוק, כך עובד העולם). ונוסעים רבים משתמשים בהם וככל הנראה די מרוצים מקיומם (או לכל הפחות לא דורשים את ביטולם). אז אם יש לך בעיה עם זה, אני לא מרגישה עכבות לומר לך בפשטות: זבש"ך.
לצפיה ב-'מה הקשר בין ההתלהמות שלך לתלונה שלו? חטפת לו את השרשור'
מה הקשר בין ההתלהמות שלך לתלונה שלו? חטפת לו את השרשור
04/03/2017 | 17:12
61
כדי להעביר נקודה קטנונית ודוחה שלא מתחשבת בצרכים (תרתי משמע) של נוסעים רבים. גם אם אתה לא כזה או לא מזדהה, לא כולם מסוגלים להתאפק זמן רב או לעשות בתחנה (זה לא תמיד אפשרי מבחינת לו"ז ועוד). למעשה העובדה שבנסיעה בין עירונית ארוכה באוטובוס אין לי שירותים היא אחת הסיבות שאני מעדיפה רכבת.

ישבתי אין ספור פעמים בקרונות הסמוכים לשירותים, גם בקרון נכים/אופניים, ונדיר שהייתה בעיה של ריח מהשירותים. גם אם פה ושם יש בעיה נקודתית, הפתרון הוא לנקות, לא לשפוך את המים עם התינוק.

בשורה התחתונה, הוא לא התלונן על ריח מהשירותים (או ריח שקשור לשירותים), ועם כל הכבוד לכך שמבחינתך הם מיותרים, יש הרבה אנשים שעבורם הם נחוצים מאוד. אם יש בעיית ריח שב רחוק מהשירותים ו/או תתלונן לגורמים האחראים.
לצפיה ב-'ב DD זה תמיד היה קיים .'
ב DD זה תמיד היה קיים .
03/03/2017 | 14:58
155
בעיקר בקרון שיש שם שנאי חשמלי.
לצפיה ב-'לקראת הנפקת לוחיות רישוי בנות 8 ספרות'
לקראת הנפקת לוחיות רישוי בנות 8 ספרות
01/03/2017 | 22:43
15
351
משרדי הרישוי בארץ יהיו סגורים לציבור מיום שני ועד יום רביעי הבא לצורך הסבת מערכות המחשוב

בימים אלה לא ינתנו שירותי רישוי רכב גם בשאר ערוצי השירות, לרבות מוקד *5678, עמדות הרישיומט ואתר משרד התחבורה. עם זאת ניתן יהיה לקבל שירותים בנושא נהיגה בלבד, באינטרנט, בעמדות השירות האוטומטיות, במרכז המידע הארצי (*5678) ובבנק הדואר.
משרדי הרישוי בכל רחבי הארץ, יסגרו לציבור החל מיום שני הבא (6 במרץ) ועד ליום רביעי (8 במרץ), בשל הסבת מערכות המידע של משרד התחבורה הנדרשת לצורך הנפקת לוחיות רישוי בנות 8 ספרות. משרדי הרישוי ישובו לפעול כרגיל ביום חמישי הבא (9 במרץ). 

בעקבות סגירת משרדי הרישוי, לא ניתן יהיה לבצע פעולות או לקבל שירותים בנושא רכב, בכל משרדי הרישוי וכן בעמדות השירות האוטומטיות (רישיומט), במרכז המידע הארצי של משרד התחבורה (*5678) וכן באתר משרד התחבורה (mot.gov.il).

בימים אלה גם לא תתאפשר העברת בעלות על רכב בבנק הדואר, רישום רכב חדש, באמצעות יבואני הרכב, ביצוע או הסרת שעבוד בבנקים או בחברות המימון, שחרור כלי רכב במכס ושירותי קבלת מידע ממאגר כלי הרכב, לכל צורך שהוא.  

עם זאת, בימי ההשבתה ניתן יהיה לקבל שירותים בנושא נהיגה בלבד, באינטרנט, בעמדות השירות האוטומטיות, במרכז המידע הארצי (*5678) ובסניפי בנק הדואר (רשימת הסניפים מפורטת באתר דואר ישראל). מדובר בין השאר בתשלום אגרות נהיגה, חידוש רישיון נהיגה ובירור נקודות חובה. מכוני הרישוי לרכב יפעלו כרגיל  וניתן יהיה לבצע בחינות רישוי לרכב (טסט).

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ שאישר את הפרויקט, ציין כי הנפקת מספרי רישוי בני 8 ספרות תחול על כל כלי רכב חדש, שיעלה על הכביש, החל מ-1 ביוני 2017. שאר כלי הרכב, ימשיכו לשאת לוחית רישוי בת 7 ספרות.

יצוין כי מידי שנה מתווספים למרשם כלי הרכב בישראל כ- 300 אלף כלי רכב חדשים. על פי נתוני אגף התקשוב שבמשרד התחבורה, הסדרות הקיימות, המוקצות למספרי הרכב יספיקו לחצי שנה בלבד.

משרד התחבורה שיגר חוזר לכל הגופים והמוסדות בישראל, המנהלים מערכות מידע על בסיס מספרי הרישוי, המעדכן אותם על תוספת הספרה למספרי הרישוי ומבקש מהם להיערך בהתאם לשינוים הצפויים. בקרוב צפוי המשרד לצאת בקמפיין נרחב, המיידע את הציבור על הסבת לוחית הרישוי ללוחית בת 8 ספרות.

ראש אגף התקשוב במשרד התחבורה, צור אהרון ציין כי מדובר בפרויקט רחב היקף, בעל השפעה ישירה ועקיפה על כלל המשק הישראלי, החל ממשרדי ממשלה, משטרה, צה"ל, רשויות מקומיות, חברות ביטוח, בנקים, חברות מימון, התומכות בתהליך הרכש של הרכב ועד למסופון של פקח החניה. 

עד שנת 1961, היו מספרי הרישוי של כלי הרכב בישראל בני 3 עד 5 ספרות. משנת 1961, החלה הנפקה של מספרי הרישוי בני 6 ספרות. בשנת 1980, עברו כלי הרכב בישראל ללוחית רישוי בת 7 ספרות, כאשר שתי הספרות האחרונות ציינו את שנת היצור של הרכב.

לצפיה ב-'חבל שלא משלימים את "החורים" הקיימים ואת הסיומות 40 ו- 90'
חבל שלא משלימים את "החורים" הקיימים ואת הסיומות 40 ו- 90
02/03/2017 | 12:37
10
96
לצפיה ב-'אולי ישלימו'
אולי ישלימו
02/03/2017 | 13:46
1
221
יש עוד חצי שנה.
לצפיה ב-'רבע שנה'
רבע שנה
02/03/2017 | 20:08
53
לצפיה ב-'סביר להניח שיש עדיין 8X פנויים'
סביר להניח שיש עדיין 8X פנויים
03/03/2017 | 21:12
120
וגם יש מספריםפ פנויים בסיומות 07,24,36,17
לצפיה ב-'אוהד סיומות 4X 9X בשימוש בגדה המערבית'
אוהד סיומות 4X 9X בשימוש בגדה המערבית
03/03/2017 | 22:37
1
120
וכרגע אלה אם לפני 31.5.2017 יזלו המספרים אין כוונה להשתמש במספרים אלו
לצפיה ב-'הסיומות 30 עד 39 היו בשימוש של כ"ר ערביים ביו"ש ובכ"ז השתמשו'
הסיומות 30 עד 39 היו בשימוש של כ"ר ערביים ביו"ש ובכ"ז השתמשו
05/03/2017 | 09:14
21
לצפיה ב-'גם לא בטוח, שסגרו את סיומת 01'
גם לא בטוח, שסגרו את סיומת 01
04/03/2017 | 08:44
83
למשל קידומת 85 וסיומת 01.
לצפיה ב-'מתועד רכב אחד עם סיומת 40 לוחית צהובה כמובן'
מתועד רכב אחד עם סיומת 40 לוחית צהובה כמובן
05/03/2017 | 05:28
3
32
לצפיה ב-'יכול להיות שהרכב עם סיומת רישוי 40 עם לוחית צהובה'
יכול להיות שהרכב עם סיומת רישוי 40 עם לוחית צהובה
05/03/2017 | 12:40
2
35
זה לוחית רישוי עם מספר מזוייף
לצפיה ב-'"מזוייף" - עניין של הגדרה'
"מזוייף" - עניין של הגדרה
05/03/2017 | 15:36
1
36
הרכב חדש ושייך לכוחות הבטחון (לא ברור למי מהם) ונצפה באירועים חשובים. 
לא ברור למה בחרו דווקא במספר מהסדרה הזו באופן יחידני. 
לצפיה ב-'כוחות הבטחון-יכול להיות שבחרו מספר כזה '
כוחות הבטחון-יכול להיות שבחרו מספר כזה
05/03/2017 | 20:11
30
כדי להבדיל אותם מכלי רכב רגילים,יחד עם זאת היו בעבר חלק מהסדרות רישוי עם סיומת רישוי 17,24,35 שמורות לרכב צבאי וכוחות הבטחון
לצפיה ב-'אזילת המספרים מצביעה על הכפלה פי 4 במספר הרכבים מאז ה80s'
אזילת המספרים מצביעה על הכפלה פי 4 במספר הרכבים מאז ה80s
04/03/2017 | 15:40
3
87
בשנות השמונים אחד הדברים המרגשים היה לראות בתחילת השנה האזרחית את ראשוני הרכבים עם המספר של השנה החדשה. נכון שהיו מספרי 25 למוניות ורישוי פנימי למשטרה, צה"ל, שטחים וכו' (בבריטניה שיטת רישוי יחידה, בספרד יש רישוי ראשי אחיד אך למשאיות יש רישיון משאית מקביל בנוסף לרישיון הרגיל) אבל בגדול 99-999-8X הספיק לכל הרכבים הפרטיים שעלו על הכביש בכל שנה נתונה מ1980 ל1989.

היה משהו מאכזב בכך שלא היו לוחות רישוי עם הסיומת 90 בשנות התשעים והשיטה עברה למשהו מסובך שהקשה על זיהוי שנת הייצור אבל כדי שהכל יאזול ב2017 מספר הרכבים שעלה על הכביש ב 27 השנים האחרונות צריך להיות בסדר גודל ש85% ממספרי הרישום (התחשבות בסיומות ייחודיות כמו 25) בשיטה הזו אזלו. אם מספר הרכבים שהיה עולה לכביש היה דומה השיטה היתה מגיעה לסיומה היכנשהו ב2070 אז אם בעשור הראשון לשיטה אזלו כ10% מהמספרים הרי שבשני אזלו כ20%, בשלישי כ30% וברביעי 40% נוספים עוד לפני סיומו, ביחד 100%. זה ניתוח לא מדוייק אבל הוא מצביע על רמת מינוע של פי 4 ממספרי הרכבים המורשים בלוחית צהובה בהשוואה לשנות השמונים.
לצפיה ב-'אל תשכח שבשנות השבעים היו פה כ-3 מיליון ישראלים,'
אל תשכח שבשנות השבעים היו פה כ-3 מיליון ישראלים,
04/03/2017 | 16:02
1
72
היום יש בסביבות 8.5 מיליון (כמעט פי 3).

לצפיה ב-'ההשוואה היא לשנות השמונים ואוכלוסייה שגדלה מ4 ל 5 מיליון.'
ההשוואה היא לשנות השמונים ואוכלוסייה שגדלה מ4 ל 5 מיליון.
04/03/2017 | 16:23
71
מדובר ברמת מינוכ גבוה פי 2 לאדם או פי 4 למדינה. המשמעות התיכנונית במבט קדימה היא שיש לתכנן אמצעים שיאפשרו להקל על העומס בכבישים ובכלל זה תח"צ. אם המגמה תמשיך אז ב2035 מספר הרכבים יכפיל את עצמו שוב.
לצפיה ב-'הסיומות 90-95 ניתנו בשנים 1990-1995 לחלק מכלי הרכב ברשות '
הסיומות 90-95 ניתנו בשנים 1990-1995 לחלק מכלי הרכב ברשות
05/03/2017 | 00:08
61
הפלסטינית שנרשמו באותן שנים וקיבלו סיומת רישוי ששתי הספרות אחרונות כמו שנת הרישום שלהן,בנוסף למכוניות שקיבלו אז את הסיומת רישוי  
  31,32,33,34

לצפיה ב-'איך נוסעים העירה? חידת נסיעה בירושלים'
איך נוסעים העירה? חידת נסיעה בירושלים
01/03/2017 | 19:29
16
304
(מבוססת על סיפור אמיתי)
נוסע מחכה לאוטובוס בתוך ירושלים למרכז העיר.
כאשר קו A שבתחנה צפוי להגיע בעוד 15 דקות ואילו קו B בתחנה סמוכה יגיע בעוד 26 דקות, על פי מערכת המידע בזמן אמת.
איפה צריך הנוסע לחכות?
לצפיה ב-'חסר נתונים בחידה '
חסר נתונים בחידה
01/03/2017 | 19:36
1
149
הייתי בודק לפי נתוני 'זמנים ממוצעים' באיפה-בוס, ובעיקר לפי צפי הגעה לתחנת היעד.
לצפיה ב-'בהנחה שאלו הנתונים הידועים לך'
בהנחה שאלו הנתונים הידועים לך
01/03/2017 | 21:16
41
לצפיה ב-'בנקודת האמצע בין שתי התחנות'
בנקודת האמצע בין שתי התחנות
01/03/2017 | 19:40
1
116
כדי שיוכל לרוץ כשיראה את אחד מהאוטובוסים מתקרבים :)
לצפיה ב-'זה תמיד אידאלי (: בהנחה שצריך לבחור באיזו תחנה לחכות'
זה תמיד אידאלי (: בהנחה שצריך לבחור באיזו תחנה לחכות
01/03/2017 | 21:20
31
לצפיה ב-'אם זה ראוי לפוסט אז B ויש לכך כמה הסברים אפשריים: '
אם זה ראוי לפוסט אז B ויש לכך כמה הסברים אפשריים:
01/03/2017 | 19:55
125
1- קו A התדיר הוא קו רוחבי כמו זה שמקריית היובל לתלפיות ולעולם לא יגיע לעיר בעוד שקו B הוא המזין של הרק"ל.

2- קו A הוא קו היקפי או איטי במיוחד בעוד שמסלול קו B ישיר ולא רק שיגיע למרכז העיר קודם, הוא יפצה פלוס ריבית על זמן ההמתנה הארוך.

3- קו A הוא קו אזורי, למשל מהאוניברסיטה בהר הצופים למעלה אדומים ושוב אין קשר בינו לעיר, בעוד שקו B זו תדירות ערב גרועה מהאוניברסיטה (איך? המקום הוא מוקד ערב עם קורסים מאוחרים, אגודות סטודנטים וכו') עקב "שיפורים" לתחבורה.

אז סיבות שעדיף לכאורה להמתין 11 דקות נוספות, כמעט המתנה של חצי שעה, אפשר למצוא בגלל שבכל מערכת ישנן נקודות מקומיות עם חוסר הגיון כזה.
לצפיה ב-'אכן חסרים נתונים'
אכן חסרים נתונים
01/03/2017 | 21:20
2
77
ראשית יש לשקלל את זמן הנסיעה הכולל עד לנקודת היעד, ולעיתים גם את מרחק ההליכה הדרוש מתחנת האוטובוס של היעד ליעד עצמו. את מרחק ההליכה הנוסף אפשר להכפיל בפרמטר התלוי במזג האוויר על-מנת לקבל תוצאה המתחשבת גם באספקט זה.

אז ככה: אם זמן הנסיעה הכולל באפשרות א' הוא A ובאפשרות ב' הוא B, והמרחק בין שתי התחנות (במטרים) הוא L, הרי שאז המרחק האופטימלי מתחנה א' במטרים הוא: 
 X = L * A / (A + B)
כמובן שכדאי גם לקחת בחשבון את יכולת הריצה, הנפנוף הנואש, מספר הרמזורים והצמתים שיש לעבור בדרך בין שתי התחנות ולחשוב על מציאת נקודת תצפית מתאימה שבה אפשר יהיה לזהות מוקדם ככל האפשר את הגיעו הממשי של אוטובוס כזה או אחר.
לצפיה ב-'המרחק בין התחנות קצר, והזמן ליעד דומה'
המרחק בין התחנות קצר, והזמן ליעד דומה
01/03/2017 | 21:23
1
71
האם לחכות בתחנה A לאוטובוס או לחכות בתחנה לאוטובוס B שצפוי להגיע בעוד יותר זמן.
לצפיה ב-'אם כך אין בעייה'
אם כך אין בעייה
01/03/2017 | 21:39
66
לחכות במקום שיתן לך מחסה מפני הרוח (או לחילופין חשיפה לשמש החורפית) מצד אחד, ופנוי ממעשנים למיניהם מהצד השני.

אה, וגם נקודת צתפית מוצלחת על האוטובוסים המגיעים. כבר ראיתי אוטובוס שהגיע משום מקום למרות שהמערכת זמן אמת דיברה על 20 דקות פלוס. וזה היה השבוע.
לצפיה ב-'בדומה לניחוש של קול קורא חיכיתי דווקא לקו B'
בדומה לניחוש של קול קורא חיכיתי דווקא לקו B
02/03/2017 | 01:11
7
85
בגלל שהוא היה אמור להגיע אחרי הרבה זמן , הערכתי שיש סיכוי שיגיע קו  B שלא רשום במערכת זמן אמת\GPS. וגם ידעתי שקו A יגיע עוד 15 דקות, אז הנחתי שיש לפחות 10 דקות לחכות בנחת.
ואכן קו B הגיע תוך דקות ספורות.
גם העובדה שלא מופיע קו במערכת המידע לזמן רב מרמזת שיש סיכוי שהוא יגיע בקרוב (L
לצפיה ב-'לפי התיאור הירושלמי של מחסור נהגים וביטול נסיעות נרחב'
לפי התיאור הירושלמי של מחסור נהגים וביטול נסיעות נרחב
02/03/2017 | 01:27
6
72
נסיעה שלא מופיעה בפועל במערכת זמן האמת היא סיכון לנסיעה שכלל לא מתקיימת בגלל מחסור בנהגים, אך במידה וקו A לא צפוי להגיע בשום מקרה ב־10 הדקות הקרובות (לו"ז מרווח יחסית, וזמן ההגעה הממוצע לפי איפה-בוס תואם ללו"ז), אזי יש בהחלט הגיון בלחכות לנסיעה בקו B. או שהיא לא מתקיימת, או שלא משדרת נתוני זמן אמת, בכל מקרה אין סיכון בהמתנה לה, מאחר וקו A לא יגיע בטווח הזמן הקרוב, ומנגד יש פוטנציאל רווח זמן, אם הנסיעה מתקיימת, אך לא משדרת נתוני זמן אמת.
לצפיה ב-'זה בדיוק היה השיקול, לקוות שקו B יגיע ב10 דקות הקרובות'
זה בדיוק היה השיקול, לקוות שקו B יגיע ב10 דקות הקרובות
02/03/2017 | 09:00
5
53
הבדיקה הייתה טלפונית ולפי שלט זמן אמת, ללא אפליקציות.
לצפיה ב-'הרעיון שנסיעה לא תופיע ב"זמן אמת" לא עלה בדעתי.'
הרעיון שנסיעה לא תופיע ב"זמן אמת" לא עלה בדעתי.
02/03/2017 | 12:50
4
48
שלטים שמראים זמן הגעה של דקה והמתנה ארוכה יותר אני מכיר, וכן שלטים עם המילה due (אמור להגיע עכשיו) כשהאוטובוס עדיין לא הגיע או רק עזב את התחנה, אבל על נסיעות שלא מיוצגות השלטי זמן האמת בתכיפות כזו שברור שעדיף להתעלם מהם לא שמעתי.

איך מגיעים למצב כזה ? האם הנהגים שוכחים להפעיל את המערכת? אולי ה GPS או החיבור הסלולרי באוטובוסים רבים פגום?
לצפיה ב-'לא יודע את הסיבות, זה קורה לעיתים בירושלים'
לא יודע את הסיבות, זה קורה לעיתים בירושלים
02/03/2017 | 23:19
3
33
לכן, בקו שידוע מתי הוא אמור לצאת ויש חור בלוז יש סיכוי שהוא יגיע בכל זאת.
לצפיה ב-'בכל הארץ'
בכל הארץ
03/03/2017 | 00:08
2
31
אאל"ט באגד בעיקר בגלל נהג ששכח ללחוץ על ה־'5' שמשמעו תחילת נסיעה.
לצפיה ב-'לפעמים קורה שנהג שכח ללחוץ על הכפתור שמגדיר את כיוון הנסיעה'
לפעמים קורה שנהג שכח ללחוץ על הכפתור שמגדיר את כיוון הנסיעה
03/03/2017 | 00:19
1
38
ואז בheadsign כתובה התחנה שבכיוון הנגדי, ומערכת הכריזה והשילוט הפנימי תקועה על תחנת המוצא
לצפיה ב-'בכל פעם שהערתי על זה לנהגי דן, הם תמיד טענו שזאת תקלה והם '
בכל פעם שהערתי על זה לנהגי דן, הם תמיד טענו שזאת תקלה והם
05/03/2017 | 13:25
21
לא יכולים לעשות עם זה כלום. אני לא יודע אם הם אמרו את האמת או ניסו להיפטר ממני.
לצפיה ב-'היש קשר בין מספר הרכבת לסוג הרכבת ברכבת ישראל?'
היש קשר בין מספר הרכבת לסוג הרכבת ברכבת ישראל?
01/03/2017 | 19:20
4
173
כתבתי פה כרגע הודעה ואני לא רואה שהיא מופיעה פה, אז ראשית מתנצל מראש אם השאלה תופיע פעמיים.

השאלה שלי היא האם יש חוקיות כלשהי במספור הרכבות של רכבת ישראל. כלומר האם ממספר הרכבת (שמופיע בלו"ז שבאתר הרכבת), ניתן לדעת איזה סוג רכבת תגיע (קומותיים, קומה אחת מסוג כזה או אחר)?
לצפיה ב-'הקשר בין מספר הרכבת לציוד הנייד'
הקשר בין מספר הרכבת לציוד הנייד
01/03/2017 | 19:24
139
מתבטא רק כשיודעים מראש שבקו מסויים נוסע בעיקר (או רק) ציוד נייד מסוג אחד.

למשל, בקו נהריה-מודיעין נוסעות בעיקר (לא רוצה להגיד "רק" כי אני לא בטוח ב־100% ולא רוצה להטעות) רכבות סימנס. לכן, כשמספר הרכבת מעיד על כך שהיא בקו נהריה-מודיעין (יש אנשים בפורום שמכירים את שיטת המספור ויודעים את החוקיות של שיוך מספר לקו, אני לא) אז אפשר לדעת כמעט בודאות שזו תהיה רכבת סימנס.

כמו כן, בנסיעות שמגיעות מירושלים-מלחה תמיד תהיה רכבת IC3.

ברוב הנסיעות האחרות הרכבת תהיה עם קרונות הקומותיים האדומים של בומברדייה, כי רוב הקרונות ברכבת ישראל הם כאלו.
לצפיה ב-'לא יודע להשיב, אבל יש לי רמז'
לא יודע להשיב, אבל יש לי רמז
01/03/2017 | 19:24
114
הרכבת הרצליה - ירושלים היא תמיד מסוג IC3, אפשר לבדוק לפי זה ולחפש התאמה. קווים עיקריים אחרים בהם נעשה שימוש ב־IC3 הם פרברית חיפה-קריות (עם אפשרות הארכה לעכו) וקו העמק.

בנוסף אאל"ט, בקו לנתב"ג יש עדיפות לסימנסים (יותר מקום למזוודות), ובקו לבאר שבע לדאבל-דק.
לצפיה ב-'מספור הרכבות הינו לפי קווים וכיוונים ולא לפי סוג הציוד הנייד'
מספור הרכבות הינו לפי קווים וכיוונים ולא לפי סוג הציוד הנייד
01/03/2017 | 19:35
99
המספר הינו של רכבת מסויימת בלו"ז ולא של "ברזלים" מסויימים.
לצפיה ב-'בקצרה - לא.'
בקצרה - לא.
01/03/2017 | 22:45
28
לצפיה ב-'למה נסיעה בתוך חיפה עולה 9.10 שח?!'
למה נסיעה בתוך חיפה עולה 9.10 שח?!
01/03/2017 | 17:44
17
241
למה נסיעות בין ערים שונות בגוד דן.  עולה כנסיעה מקומית
ונסיעה מחיפה לקריות עולה כנסיעה בינעירונית ?

למה נסיעה מנו"ש בחיפה לחוצות המפרץ עולה (2 היעדים בתוך חיפה)- עולה 9.10 שח.  ולא 5.9 כמו נסיעה מקומית?

למה האפליה בין איזור גוש דן לאיזור חיפה והקריות?

אשמח לדעתכם בנושא ..  וגם למי אפשר לפנות בעיניין?
תודה

לצפיה ב-'טעות בקוד תיקוף'
טעות בקוד תיקוף
01/03/2017 | 17:53
4
179
זו נסיעה שעולה 5.9. באיזה קו נסעת?
לצפיה ב-'זו לא טעות. נסיעות בין העיר חיפה לבין אזורי המפרץ והקריות'
זו לא טעות. נסיעות בין העיר חיפה לבין אזורי המפרץ והקריות
01/03/2017 | 18:07
3
203
מצפון למרכזית המפרץ עולות 9.1 ש"ח, כאשר משלמים עם ערך צבור או רוכשים כרטיס לנסיעה בודדת.
לצפיה ב-'אני תמיד מתבלבלת'
אני תמיד מתבלבלת
01/03/2017 | 21:45
2
143
אם אני נוסעת למשל בקו 1 מטרונית מחוף הכרמל ורוצה להגיע למרכזית המפרץ- עולה 5.90?
ואם אני יורדת בלב המפרץ 9.10?

ז"א איפה תחנת הגבול בין 2 האזורים?
לצפיה ב-'מרכזית המפרץ היא נקודת הגבול'
מרכזית המפרץ היא נקודת הגבול
01/03/2017 | 22:08
1
138
תחנה משותפת לשני האזורים. נסיעה מרפא"ל ועד מרכזית המפרץ = 5, נסיעה ממרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ = 5.9, נסיעה מהצ'ק פוסט / גשר פז לקניון לב המפרץ עולה 9.10
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/03/2017 | 22:12
28
לצפיה ב-'נסיעות בין העיר חיפה לבין אזור המפרץ (צפונית למרכזית המפרץ)'
נסיעות בין העיר חיפה לבין אזור המפרץ (צפונית למרכזית המפרץ)
01/03/2017 | 18:05
154
עם ערך צבור או עם כרטיס לנסיעה בודדת עולות 9.10 ש"ח (קוד 4), בגלל שמשרד התחבורה עשה חצי עבודה וביצע את רפורמת התעריפים החדשה רק בכרטיסים תקופתיים ולכן יש שתי מערכות תעריפים מקבילות וסותרות.
לפי מערכת הכרטיסים התקופתיים אזור המפרץ והקריות שייך לטבעת הראשונה במטרופולין חיפה, כמו העיר חיפה עצמה.
לפי מערכת התעריפים לנסיעות בודדות אזור המפרץ והקריות שייך לאזור הקריות ולא לאזור חיפה.
את התלונות יש להפנות לשרי התחבורה והאוצר.
לצפיה ב-'גוש דן זה גוש אורבני אחד, הקריות מופרדות מחיפה'
גוש דן זה גוש אורבני אחד, הקריות מופרדות מחיפה
01/03/2017 | 19:35
10
161
ובנוסף זה מאפשר מחיר זול יותר בקריות (5 ש"ח לנסיעה, קוד 1, וחופשי-חודשי של 135 ש"ח בלבד (קוד 17), בהשוואה למחיר של 5.9 לנסיעה בחיפה, וחופשי חודשי של 213 ש"ח (קוד 500)

חיבור אזורי היה גורם לכך שמחיר הנסיעה הפנימי בקריות היה גבוה יותר, וגם עלות החופשי-חודשי, וכמדומני שתושבי האזור מעדיפים את הוזלת הנסיעה הקרובה בקריות (וגבול האזור מגיע עד מרכזית המפרץ), על פני הוזלת הנסיעה הרחוקה לחיפה.
לצפיה ב-'לא היתי מנסה לדבר בשם תושבי הקריות'
לא היתי מנסה לדבר בשם תושבי הקריות
01/03/2017 | 21:42
3
115
מהתרשמותי, דווקא אנשים רוצים לנסוע בקריות-חיפה במחיר של 5.9.
לצפיה ב-'גם אם רוב הנסיעות של הרבה מתושבי הקריות הן בתוך הקריות'
גם אם רוב הנסיעות של הרבה מתושבי הקריות הן בתוך הקריות
01/03/2017 | 22:21
104
עדיין הפרש של 3.2 ש"ח (הוזלה של יותר משליש) משמעותית הרבה יותר מהתייקרות של 90 אגורות (פחות מחמישית).
וזה לא מבטל את האפשרות לשמר את החופשי-חודשי של הקריות, כפי שהחופשי-חודשי של בני ברק, למשל, קיים גם היום.
לצפיה ב-'מסכים איתך. כתושב הקריות. אני רוצה ליסוע ב 5.9 שח'
מסכים איתך. כתושב הקריות. אני רוצה ליסוע ב 5.9 שח
02/03/2017 | 15:10
1
59
ושההסדר יהיה בדומה לגוש דן.
(מזל שמשרד התחבורה לא מחלק את הקריות לערים שונות ... עוד היינו משלמים על נסיעה ממוצקין לביאליק נסיעה בינעירונית).
לא ברור לי איך כולם שותקים על זה.. שנסיעה מחוצות המפרץ (שכאמור כתובתו בחיפה) לכל רחוב בתוך חיפה, תעלה כנסיעה בינעירונית..
בנוסף, לא ברור  האם לב המפרץ נחשב חיפה או קריות?  מוניצפלית זה חיפה.
אז למה ברכבת מת"א לחיפה . כל תחנות חיפה נחשבות באותו המחיר. ובנסיעה מת"א ללב המפרץ משלמים יותר?  הרי לב המפרץ כתובתו בחיפה ..(ששולחים דואר לחנות בקניון לב המפרץ, הכתובת היא רחוב ההסתדרות בחיפה).

....אני לא מבין איך כולם שותקים על זה..
לצפיה ב-'מרכזית המפרץ נקבעה בעבר כגבול בין אזור חיפה לאזור הקריות'
מרכזית המפרץ נקבעה בעבר כגבול בין אזור חיפה לאזור הקריות
02/03/2017 | 15:37
59
ללא קשר לגבולות המוניציפליים של העיר חיפה.
המרכזית עצמה נכללת בשני האזורים ולכן נסיעה בין העיר חיפה למרכזית המפרץ עולה 5.9 ש"ח ונסיעה בין הקריות לחיפה עולה 5 ש"ח.
לגבי האוטובוסים, כל מה שצפונית למרכזית המפרץ נכלל באזור הקריות בלבד (כולל חוצות המפרץ ולב המפרץ) וכל מה שדרומית או מערבית למרכזית המפרץ נכלל באזור חיפה בלבד.
ברפורמת התעריפים של שנת 2016 כללו את שני האזורים בטבעת הראשונה של המטרופולין, אבל רפורמה זו חלה בינתיים רק על כרטיסים תקופתיים.

לגבי הרכבת - תחנת לב המפרץ אכן לא נחשבת כתחנה של חיפה ולכן נסיעה בין ת"א לתחנה זו עולה יותר מנסיעה בין ת"א לשלוש התחנות שנחשבות תחנות של העיר חיפה. כיום, כאשר מרכזית המפרץ+לב המפרץ הופך למרכז תחבורה ראשי שמקשר לעיר חיפה עצמה, הצורך לתקן את העיוות הזה גדל, אבל אין לצפות שתחנות אחרות שנכללות בשטח המוניציפלי של עיריית חיפה, כמו חוצות המפרץ וקרית חיים ייחשבו גם כן לתחנות של העיר חיפה. זה לא יקרה והאמת בצדק.
תחנות חוצות המפרץ, קריית חיים וקרית מוצקין הן תחנות מובהקות של אזור המפרץ והקריות ולא של העיר חיפה. כפי שתחנת צומת חולון שנמצאת מוניציפלית בשטח העיר תל אביב, אינה נחשבת לתחנה של תל אביב.
לצפיה ב-'לא ממש, בהתחשב בכך שחיפה כוללת (מוניציפלית) גם את קריית חיים'
לא ממש, בהתחשב בכך שחיפה כוללת (מוניציפלית) גם את קריית חיים
01/03/2017 | 22:56
33
לצפיה ב-'אמנם לכאורה גוש אורבני אחד'
אמנם לכאורה גוש אורבני אחד
02/03/2017 | 00:07
4
114
אבל זה לא הגיוני שאפשר לנסוע מפתח תקווה דרך כל רמת גן תל אביב ועד דרומה לראשון לציון ב5.90, אבל לנסוע בתוך תחומי העיר חיפה שכוללת גם את מפרץ חיפה וקרית חיים ושמואל בתוך עיר אחת ולשלם עליה 9.10
לצפיה ב-'ואף יותר מזה, עד רמלה - לוד במחיר 5.90'
ואף יותר מזה, עד רמלה - לוד במחיר 5.90
02/03/2017 | 07:03
3
38
לצפיה ב-'מחיר נסיעה בודדת בין ת"א ללוד/רמלה אינו 5.9 אלא 11 ש"ח'
מחיר נסיעה בודדת בין ת"א ללוד/רמלה אינו 5.9 אלא 11 ש"ח
02/03/2017 | 11:57
2
78
רמלה ולוד נכללות בטבעת הראשונה של גוש דן במסגרת רפורמת התעריפים החדשה (כפי שהקריות נכללות בטבעת הראשונה של מטרופולין חיפה), אבל, כאמור, רפורמה זו חלה רק על חוזים תקופתיים ולא על מחירי נסיעה בודדת.
לצפיה ב-'אוקי, חדש לי. טוב לדעת.'
אוקי, חדש לי. טוב לדעת.
02/03/2017 | 12:03
28
לצפיה ב-'ולכן כבר עדיף חופשי יומי'
ולכן כבר עדיף חופשי יומי
02/03/2017 | 13:49
99
לנסיעות מחיפה לקריות ובחזרה בפרק זמן של מעל 90 דקות, או מת"א ללוד במקרה הזה. 13.5 ש"ח בכל זאת משתלם יותר לעומת כ-20 ש"ח כהוצאה כוללת לשני הכיוונים בכרטיסי מעבר.
זה כמובן לא פותר את ההוצאה הגדולה יותר בנסיעה לכיוון אחד, ומסכים שזה סוג של מחדל.
לצפיה ב-'לחובבי ההסטוריה'
לחובבי ההסטוריה
01/03/2017 | 16:18
3
307
ראו הוזהרתם - הרבה מספרים.
לצפיה ב-'תודה היה מעניין לקרוא'
תודה היה מעניין לקרוא
01/03/2017 | 19:27
37
לצפיה ב-'וואו! תודה'
וואו! תודה
01/03/2017 | 22:47
26
לצפיה ב-'אוטובוס בבאר שבע בשנות השישים = קו 7 בצומת האבות בב"ש.'
אוטובוס בבאר שבע בשנות השישים = קו 7 בצומת האבות בב"ש.
04/03/2017 | 20:40
15
התמונה צולמה מגג בלוק השיכון הארוך של אברהם אבינו שמתחיל בכתובת אברהם אבינו 5 ומסתיים באברהם אבינו 29. כן, מדובר בבלוק ארוך... בתמונה רואים את הבית שלי, לפחות את הגג שלו. התמונה מצולמת מכיוון רחוב אברהם אבינו אל צומת האבות (לימינו כיכר האבות). מדובר כמובן בקו 7 ויש מספר תמונות שצולמו באותו היום על ידי אותו הצלם של האיזור, לרבות בניית רכבות שיכון חדשות ברחוב אברהם אבינו.

המתחם שמופיע בתמונה מבתי הקרקע (רכבות הקרקע שמכונות משום מה קוטג' טורי, למרות שמדובר בצריף שנבנה בשיטת "רביץ") הולכות לעוף מהמקום (אחד מהם הוא ביתי) ובמקום יבנו רבי קומות.

גם רחוב אברהם אבינו במקטע שבין גילת לאורן ישנה את עורו והעבודות לכך מתחילות מחר, יום ראשון.

לגבי לא נפתחה אף תחנה עד שנות האלפיים, מרכזית תל אביב נפתחה ב93... לאחרונה נחשפתי לפודקאסט ממש מעניין על איך בכלל הגיע הרעיון לבנות שם תחנה מרכזית ואיך הכל התנהל עד עצם פתיחת התחנה המרכזית. אם אתה לא מכיר, אחפש ואצרף.

מעבר לכך, נהנתי לקרוא, כמו תמיד:)
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 1/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 1/3
01/03/2017 | 08:56
4
8
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם...'
אשמח לעזרתכם...
01/03/2017 | 23:26
3
66
שלום לכולם, אני צריכה להגיע ברכבת מבית יהושע לתל אביב,
לרחוב אחד העם 28, שתי שאלות בבקשה:
1. באיזו תחנת רכבת הכי טוב לי לרדת?
2. איזה קו אוטובוס מגיע מתחנת הרכבת לכתובת הזו?

תודה רבה
לצפיה ב-'נא לשאול בשרשור ההכוונה היומי בלבד, תודה'
נא לשאול בשרשור ההכוונה היומי בלבד, תודה
02/03/2017 | 00:48
11
לצפיה ב-'תחנת ההגנה'
תחנת ההגנה
02/03/2017 | 09:46
34
משם לקחת (לצאת בצד הצפוני של התחנה , לא בצד הדרומי-ראשי של המבנה) 16/104/204/304 עד אלנבי/בית הכנסת הגדול (בין אחד העם למונטיפיורי) לחזור אחורה לפינת אחד העם ואז לפנות ימינה לכיוון כל בו שלום (כיוון מערב) עד אחד העם 28.
לצפיה ב-'הנה שתי אפשרויות:'
הנה שתי אפשרויות:
02/03/2017 | 09:53
36
1. לרדת בת״א מרכז, לצאת לצד של ת״א ולקחת 18 מהמסוף של דן,
2. לרדת בת״א ההגנה, לעלות מהקצה הצפוני של הרציף לכביש ולקחת 16, 104, 204, 304 (לכיוון רידינג או מסוף כרמלית)
יורדים באלנבי ליד בית הכנסת הגדול או אחד העם/מגדל שלום.
לצפיה ב-'האם בעקבות הסילוק הצפוי של מיכל האמוניה גדלים הסיכויים ששדה '
האם בעקבות הסילוק הצפוי של מיכל האמוניה גדלים הסיכויים ששדה
28/02/2017 | 20:02
16
418
התעופה המשלים לנתב״ג יהיה בחיפה?
לצפיה ב-'לא. את המסלול בחיפה מתכננים להאריך ב-300 מטרים בלבד'
לא. את המסלול בחיפה מתכננים להאריך ב-300 מטרים בלבד
28/02/2017 | 20:23
6
311
ולא עד הים.
לצפיה ב-'חבל מאוד. טבעי שלעיר כמו חיפה יהיה שדה בינלאומי מלא'
חבל מאוד. טבעי שלעיר כמו חיפה יהיה שדה בינלאומי מלא
01/03/2017 | 22:12
5
202
ולא לחור כמו רמת דויד
מה גם שהמטוסים בחיפה מרעישים מעל הים 
בעוד שברמת דויד הם מרעישים מעל חיפה

לצפיה ב-'חיפה הוא שדה בין לאומי'
חיפה הוא שדה בין לאומי
01/03/2017 | 22:34
2
231
יש עמדת מכס וביקורת גבולות(בתיאום מראש אאל"ט), וגם טיסות סדירות ללרנקה.
לצפיה ב-'מוגבל מבחינת גודל המטוסים והמרחק הדרוש להמראה'
מוגבל מבחינת גודל המטוסים והמרחק הדרוש להמראה
03/03/2017 | 09:09
1
45
לצפיה ב-'זה עדין לא הופך אותו ל"לא בינלאומי"'
זה עדין לא הופך אותו ל"לא בינלאומי"
03/03/2017 | 14:26
82
וTUS מפעילה טיסות עד אתונה.
לצפיה ב-'יש לגבי השטחים שבין שדה התעופה לים אינטרסים שחזקים יותר'
יש לגבי השטחים שבין שדה התעופה לים אינטרסים שחזקים יותר
01/03/2017 | 22:37
1
205
מהאינטרס של הרחבת שדה התעופה.
אינטרסים של חברת נמלי ישראל ושל עיריית חיפה.
ואם עיריית חיפה החליטה שהיא מעדיפה את רמת דויד על פני נמל תעופה מלא בחיפה (עמדה שונה מהעמדה שלה בעבר), אז הסיכוי להפוך את השדה בחיפה לנמל תעופה בינלאומי רציני קלוש.
לצפיה ב-'אה, עיריית חיפה... '
אה, עיריית חיפה...
02/03/2017 | 00:58
49
לצפיה ב-'אני חושב שהתוכניות הנוכחיות הן שהמשלים לנתב"ג יהיה רמת דוד'
אני חושב שהתוכניות הנוכחיות הן שהמשלים לנתב"ג יהיה רמת דוד
28/02/2017 | 23:03
106
לצפיה ב-'לא, אבל מחר יתקיים בשדה תעופה חיפה טקס'
לא, אבל מחר יתקיים בשדה תעופה חיפה טקס
01/03/2017 | 22:40
6
231
פתיחת קו טיסה קבוע בין חיפה לאתונה של חברת TUS Airways ע"י מטוסי ה- SAAB 2000 של החברה הקפריסאית.
בהמשך, בנוסף טיסות ללרנקה ופטפוס תופעלנה טיסות נוספות לרודוס וקוס.
לצפיה ב-'"לחיפה הזדמנות היסטורית וחד פעמית להקמת שדה תעופה בינלאומי"'
"לחיפה הזדמנות היסטורית וחד פעמית להקמת שדה תעופה בינלאומי"
03/03/2017 | 09:10
5
158
לצפיה ב-'מקומונים ובלוגים כאלו אינם מקור מידע אמין'
מקומונים ובלוגים כאלו אינם מקור מידע אמין
03/03/2017 | 12:42
33
לצפיה ב-'כל אחד מושך לכיוון שלו אבל הבעיה היא שאין כאן הנהגה'
כל אחד מושך לכיוון שלו אבל הבעיה היא שאין כאן הנהגה
03/03/2017 | 16:51
154
שתיקח אחריות, "תחתוך" עניינים, תחליט על מיקום סופי בהחלט (למרות שאין לי ספק שלא משנה היכן זה יהיה, נפגש בבג"צ) ושיתחילו לעבוד.
רק מושכים דברים לאין קץ.

אגב, בבלוג הזה ישנם דברים בכלל ובסעיף ההיתרונות של חיפה בפרט שמוטב והכותב ימחק אותם במהרה (בשל השטויות שהוא כתב שם) לפני פרסום הבלוג אי שם בנובמבר 17.

לצפיה ב-'זה אותו טמטום כמו בראשון לציון עם הרכבת.'
זה אותו טמטום כמו בראשון לציון עם הרכבת.
03/03/2017 | 12:52
1
123
האופציה של הארכת המסלול במסגרת בניית הנמל החדש היתה התוכנית המאושרת במשך שנים. זו היתה תוכנית הגיונית שדווקא השתלבה יפה עם הנמל החדש. אחר כך, לפני מספר שנים ובהסכמת העיריה, שינו את התוכנית והוציאו את האופציה של הארכת המסלול ממנה והכניסו בה שינויים שמאוד יסבכו מהלך כזה בעתיד. אבל עכשיו פתאום כן רוצים להאריך את המסלול לצד הנמל החדש? (לא מדובר על ההארכה ל1600 מ׳ אלא ל2400 מ׳, מה שיאפשר פעילות בינלאומית עם מטוסים צרי גוף מהשדה).

אני לא יודע אבל אולי כדאי בשלב זה לשלוח את העובדים באגפי התכנון בעיריות להשתלות מוח כי מה שיש להם היום לא ממש עובד.
לצפיה ב-'לדעתי האשמים העיקריים הם הפוליטיקאים המקומיים, לא המתכננים'
לדעתי האשמים העיקריים הם הפוליטיקאים המקומיים, לא המתכננים
03/03/2017 | 12:56
92
הפוליטקאים המקומיים מכתיבים למתכננים, ולא להפך...
לצפיה ב-'הבעיה היא גם מתחם בתי הזיקוק שמפריע את הארכת המסלול אליו'
הבעיה היא גם מתחם בתי הזיקוק שמפריע את הארכת המסלול אליו
04/03/2017 | 20:10
35
כי גם בהנחה שלא רוצים לחרוג מקו החוף עם מסלול תעופה על הים (שהקמתו יכולה לעלות מיליארד שקל) ואפילו רוצים לשמור את השטח הכי סמוך לחוף לצורכי הנמל הימי, ניתן היה להאריך את המסלול גם מצידו השני דרומה. זה אומנם היה דורש השקעה של עשרות מיליונים להסטת כביש עוקף קריות ודרך יגאל ידין או "שיקועם" ככבישים תת קרקעיים שהמסלול יעבור מעליהם לצד ייצוב הקרקע הסמוכה לנחל הקישון וכל הנראה גם היו נאלצים להקצות שטחים נוספים לשדה התעופה לצד הקטע הדרומי לצורך יצירת מסלול הסעה ואפילו לבנות טרמינל חדש ומודרני של מעל 20,000 מ"ר. ועדיין זה היה יותר זול מהארכת המסלול לכיוון החוף ולא פוגע בנמל הימי. הבעיה היא שהארכת המסלול דרומה מקרבת אותו למתחם בתי הזיקוק.

חוץ מזה אומנם הארכת המסלול היתה מאפשרת הרחבה לפעילות התעופה בנמל לפחות למטוסים של כ200 נוסעים (במסלול של לפחות 2000 מטר). אבל הפעילות המירבית האפשרית בו מצומצמת הן בכמות הטיסות האפשרית והן בגודל המטוסים מעל 200 נוסעים משום שאין לו עתודות הרחבה סביבו או מקום ליצירת מסלול נוסף כדי שיתאפשר להשתמש באחד להמראות ובשני לנחיתות או ליצור מסלול שבמקום נחיתה מצפון לדרום יאפשר נחיתה ממערב למזרח בשונה מרמת דוד. ואגב רמת דוד לא עד כדי כך נידח מכיוון שהוא סמוך למסילת העמק.
לצפיה ב-'על מטרופולין'
על מטרופולין
28/02/2017 | 19:39
49
458
לצערי החברה שהתחילה טוב את הקדנציה שלה בשרון,וששיבחתי אותה פה לא מעט, הידרדרה מאד בתקופה האחרונה.  החברה פתחה קוים שאמורים להזין את הרכבת "כמו באירופה",  בפועל זה רחוק מאירופה כמו נבחרת ישראל בכדורגל.   הקוים יוצאים פעם כן פעם, ולפעמים גם כשהם יוצאים זה באיחור(היום הקו...
המשך>>
לצערי החברה שהתחילה טוב את הקדנציה שלה בשרון,וששיבחתי אותה פה לא מעט, הידרדרה מאד בתקופה האחרונה.  החברה פתחה קוים שאמורים להזין את הרכבת "כמו באירופה",  בפועל זה רחוק מאירופה כמו נבחרת ישראל בכדורגל.   הקוים יוצאים פעם כן פעם, ולפעמים גם כשהם יוצאים זה באיחור(היום הקו איחר ב-10 דקות) אותי אישית זה תופס ב-62 אבל אני שומע תלונות זהות על 63 ו-65(כשאתה מתיבש כל כך הרבה פעמים בתחנה יוצא לך לנהל לא מעט שיחות חולין)  לפי דיבורים עם נוסעים של 62 חלקם החליטו לזנוח את מודיעין מטרופולין(שהפך לפח אשפה) ועוברים ישר למשרד התחבורה.   חלק אפילו פנו למחלקחת התחבורה של עיריית כפר סבא.  
יותר מזה, החלטתי לשוטט קצת בגוגל ולבדוק אם יש איזכורים לבעיות השירות של מטרופולין, מסתבר שכבר לפני חצי שנה עמירם מילר,ראש מחלקת התחבורה בכפר סבא, דרש מאילן קרני לשפר את השירות.   גם ברעננה מאד זועמים על החברה וראש מחלקת התחבורה אף איים החודש שהוא יפעל להעיף משם את מטרופולין.  חבל, חבל שחברה שעוררה אופטימיות וגרמה לנו לחשוב שהיא משהו שונה בנוף טבעה מהר מאד בסחלה הישראלי.
לצפיה ב-'זוכרים את Bertha של סיאטל? היא עוד מעט מגיעה לסוף המסלול'
זוכרים את Bertha של סיאטל? היא עוד מעט מגיעה לסוף המסלול
28/02/2017 | 12:07
3
196
Bertha, ה־TBM הידועה לשמצה של סיאטל, מתקרבת למקטע האחרון של מסלולה. נותרו לה עוד בערך 314 מטרים עד לסיום המסלול, מסיימת ממש עוד מעט.

חוץ מזה, תראו איזה יופי של אתר יש להם כדי לעקוב אחרי המכונה http://www.wsdot.wa.gov/Projects/Viaduct/About/Fol...
חבל שלנת"ע אין כזה.
לצפיה ב-'באמת לא מבין למה לא עושים את גם כאן'
באמת לא מבין למה לא עושים את גם כאן
28/02/2017 | 12:33
1
125
טכנולוגית ממש לא קשה להזין את מיקום המכונה ולהציג במפות גוגל אפילו.
לא צריך לעשות איזה מאמץ גדול בשביל זה.

לצפיה ב-'לא עושים שלא יתלוננו שחופרים לאט מדי'
לא עושים שלא יתלוננו שחופרים לאט מדי
28/02/2017 | 12:45
39
לצפיה ב-'כשחפרו את מנהרות הכרמל היה משהו דומה שעדכן את התקדמות'
כשחפרו את מנהרות הכרמל היה משהו דומה שעדכן את התקדמות
28/02/2017 | 13:06
49
לצפיה ב-'סגירת תחנת השלום בעקבות החפירות של קו האדום'
סגירת תחנת השלום בעקבות החפירות של קו האדום
28/02/2017 | 10:47
32
381
http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297...
דיברנו על זה לא מזמן.
למה בכל זאת סוגרים את התחנה?
הרי חופרים צפונה משם והיה אפשר להשאיר את תחנת השלום בפעולה?
או שפשוט משתמשים בזה כתירוץ בשביל לנצל את ההזדמנות ולקדם בנייה של טרמינל החדש והכנות לחשמול?

לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה. כרגע התחילו לחפור מפיר גלי גיל דרומה'
לדעתי אתה טועה. כרגע התחילו לחפור מפיר גלי גיל דרומה
28/02/2017 | 10:58
3
113
לצפיה ב-'אכן דרומה.'
אכן דרומה.
28/02/2017 | 10:59
68
לצפיה ב-'הוא צודק שחופרים מצפון לתחנת השלום'
הוא צודק שחופרים מצפון לתחנת השלום
28/02/2017 | 11:29
1
82
לצפיה ב-'צודק, היה משתמע ממה שנכתב שחופרים צפונה '
צודק, היה משתמע ממה שנכתב שחופרים צפונה
28/02/2017 | 13:03
52
לצפיה ב-'כנראה כי החפירות חוצות את המסילה בין רכבת מרכז לרכבת השלום'
כנראה כי החפירות חוצות את המסילה בין רכבת מרכז לרכבת השלום
28/02/2017 | 10:58
1
194
(הרי גלי גיל ממש צמוד לרכבת מרכז) השאלה למה לסגור את *התחנה* . יותר הגיוני להפסיק את תנועת המסילות בין רכבת השלום לרכבת מרכז.
לצפיה ב-'תחנת השלום עם שלושת רציפיה אינה יכולה לשמש תחנת קצה לרכבות'
תחנת השלום עם שלושת רציפיה אינה יכולה לשמש תחנת קצה לרכבות
28/02/2017 | 11:01
202
בת"א.
לצפיה ב-'בגלל שהמכונה עוברת מתחת למסילות שבין תחנות סבידור והשלום'
בגלל שהמכונה עוברת מתחת למסילות שבין תחנות סבידור והשלום
28/02/2017 | 10:59
5
213
משמעות סגירת המסילות מדרום לסבידור היא סגירת תחנת השלום שאינה יכולה לשמש תחנת קצה לרכבות. ולכן רכבות מצפון יסיימו בסבידור ורכבות מדרום יסיימו בתחנת ההגנה.
לצפיה ב-'מה שorchilit אמר.'
מה שorchilit אמר.
28/02/2017 | 11:34
3
153
לא ממש הבנתי את הטיעון שלך שהיא לא יכולה לשמש תחנת קצה.
האם אתה אומר שאין שום מתכונת (ואפילו מצומצמת) שבה הרכבות ימשיכו את נסיעתן עד לרכבת השלום?
סתם דוגמא, צמצום תנועת רכבות כך שיהיו רכבות פעם בשעה להשלום וכל השאר יסיימו את הנסיעה בהגנה.

לצפיה ב-'יכול להיות שזה היה יוצר עומס לא סביר על הרכבות האלה, כי זאת'
יכול להיות שזה היה יוצר עומס לא סביר על הרכבות האלה, כי זאת
28/02/2017 | 11:41
150
תחנה מאד מבוקשת. ייתכן שעדיף לסגור אותה לגמרי ולעודד אנשים להגיע ליעדם בת״א באוטובוס, מאשר לפרסם כאלו היא פתוחה ולגרום לנוסעים להידחס לרכבות צפופות.
לצפיה ב-'תיאורטית זה כנראה אפשרי, אבל לרכבת יותר נוח תפעולית לפצל את'
תיאורטית זה כנראה אפשרי, אבל לרכבת יותר נוח תפעולית לפצל את
28/02/2017 | 11:45
1
143
הרכבות לסבידור ולהגנה.
לצפיה ב-'אין מפלגים בצד הדרומי של תחנת השלום'
אין מפלגים בצד הדרומי של תחנת השלום
28/02/2017 | 11:52
133
וזו הסיבה האמיתית שזה פשוט לא אפשרי תפעולית אלא אם מדובר בשירות מצומצם ממש, מה שיבלבל נוסעים וגם יקשה עליהם מאוד
לצפיה ב-'בקיצור, שוב יפעילו את 777 וחבריו. אמרו בחדשות כי זה יוקדם'
בקיצור, שוב יפעילו את 777 וחבריו. אמרו בחדשות כי זה יוקדם
28/02/2017 | 11:48
201
אולי לשבוע הבא אפילו בגלל הקדמת הפעלת ה-TBM.
לצפיה ב-'אני רק לא מבין דבר אחד, וגם אמרתי את זה קודם'
אני רק לא מבין דבר אחד, וגם אמרתי את זה קודם
28/02/2017 | 11:55
14
225
כש־TBM חופרת בעומק 30 מטרים מתחת לפני הקרקע, על פני הקרקע לא מרגישים את זה בכלל ולא שומעים את זה. הניטור על הבניינים הוא רק "ליתר ביטחון". אז למה צריך לסגור את מקטע המסילה שהיא תעבור תחתיו? בשביל להיות בטוח שלא ייגרם נזק לרכבות או לנוסעים אפשר פשוט לנסוע *מאוד* לאט במקטע הזה בזמן תקופת החפירה, זה נשמע לי הגיוני יותר.

לצפיה ב-'זה כסת"ח כי יש חשש מסויים שייגרם נזק למסילות ולא רוצים לקחת'
זה כסת"ח כי יש חשש מסויים שייגרם נזק למסילות ולא רוצים לקחת
28/02/2017 | 11:57
13
185
שום סיכון.
לצפיה ב-'רשמו בכתבה שהחשש הוא מעיוות המסילות'
רשמו בכתבה שהחשש הוא מעיוות המסילות
28/02/2017 | 12:37
12
171
אמרו גם שבמוצ"ש אחרי סיום מעבר הTBM יבצעו את הבדיקות האם אכן יש עיוות במסילה ואז יחליטו לגבי החזרת השרות.
לגבי העומק יש לי שאלה.
המכונה עצמה היא הרי בקוטר של 7 מטר?
אם יש לנו את גלי גיל שעומקו 30 מטר (נניח) הרי שעובי שכבת האדמה בין המכונה למפלס הרחוב הוא בערך 23 מטר?
או שמכונה "יורדת" למפלס נמוך יותר לפני שהיא מתחילה את החפירה?
לצפיה ב-'אני חושב, אבל לא בטוח, שמודדים עד החלק התחתון של המנהרה'
אני חושב, אבל לא בטוח, שמודדים עד החלק התחתון של המנהרה
28/02/2017 | 12:51
10
142
ולא עד החלק העליון של המנהרה. זה נשמע לי הכי הגיוני.

זה גם אומר שבין המכונה למסילות יש הפרש קטן עוד יותר מ־23 מטרים, כי המסילות נמוכות ממפלס הרחוב. אולי בגלל זה הם קצת חוששים...
לצפיה ב-'רק בישראל יש חכמולוגים כאלה, לא יקרה דבר'
רק בישראל יש חכמולוגים כאלה, לא יקרה דבר
28/02/2017 | 13:14
9
179
כשבפריז חפרו מטרו לפני המון שנים ואחריה גם RER שנוסעת עמוק יותר מהמטרו לא היו חששות מיותרות כאלה, לא תוך כדי כריה ולא תוך כדי בניית תחנות (כולל שאטל'ט הענקית שבה נפגשים חמש קוי מטרו (1, 4, 7, 11, ו-14) ושלוש קווי RER (A, B, D)
לצפיה ב-'אני מקווה שיחליטו לקצר את זה לפחות מחמישה ימים'
אני מקווה שיחליטו לקצר את זה לפחות מחמישה ימים
28/02/2017 | 13:16
3
154
ברגע שייראו שזו שטות ושלא יקרה שום דבר למסילה.
לצפיה ב-'אני חושב שזה גם קשור בטיב הקרקע'
אני חושב שזה גם קשור בטיב הקרקע
28/02/2017 | 13:31
2
144
בתנאים טופוגרפיים ועוד כל מיני סיבות.
לא חושב שזה נכון לשפוט את נת"ע ולהשוות לדוגמאות אחרות של בניית מנהרות מתחת לעיר.
צריך גם לתת להם הנחה מסוימת בגלל שבכל זאת מדובר בפרוייקט ראשון מהסוג הזה בארץ.

אני גם חושב שיש סיכוי שהסגירה תהיה יותר קצרה מהמצופה.
אגב גם הסגירה עצמה הוקדמה ואם הבנתי נכון זה קרא כי בינתים החפירה מתבצעת יותר מהר מהצפוי.
לצפיה ב-'חשבתי שהתכוונו הוקדמה כי הפעלת הTBM הוקדמה'
חשבתי שהתכוונו הוקדמה כי הפעלת הTBM הוקדמה
28/02/2017 | 13:35
1
148
וכן, אתה צודק, אני קצת לא הוגן כלפי נת"ע כאן.
לצפיה ב-'יש לזכור שבין החפירה לביטון יש שלב של אי יציבות. '
יש לזכור שבין החפירה לביטון יש שלב של אי יציבות.
28/02/2017 | 14:10
140
בשלב הזה יש סיכון מסויים ובמסילות שבנויות על רבד יש כנראה סיכון גדול יותר מבכביד הבנוי על בטון.
לצפיה ב-'better safe then sorry'
better safe then sorry
28/02/2017 | 14:29
134
עדיף לסגור לחינם מאשר שרכבת תרד מהפסים ואז, "אופפס.... אולי היינו צריכים לסגור ליתר ביטחון. איחולי החלמה לפצועים".
לצפיה ב-'היית שם כשחפרו את Chatelet לפני 100 שנה? אגב חכמולוגים.'
היית שם כשחפרו את Chatelet לפני 100 שנה? אגב חכמולוגים.
28/02/2017 | 15:03
3
75
לצפיה ב-'לא,אבל אפשר לתת המוןדוגמאות חדשות יותר באותו אופןברחבי העולם'
לא,אבל אפשר לתת המוןדוגמאות חדשות יותר באותו אופןברחבי העולם
28/02/2017 | 15:14
2
51
לצפיה ב-'בקרוסרייל וקו היובל היו צריכים להזריק בטון לקרקע כדי לחזקה.'
בקרוסרייל וקו היובל היו צריכים להזריק בטון לקרקע כדי לחזקה.
28/02/2017 | 17:12
1
149
בעת בניית הקו המהיר (230 קמ"ש בתחום העיר) בין סט' פנקרס למנהרת התעלה היו גינות במזרח לונדון שנבלעו בגלל חפירה לא זהירה.

הכל תלוי בסוג הקרקע. בפריז יש קרקעות גיר שניתן לחפור בהן ללא חשש התמוטטות וכן מערכת קטקומבות (מנהרות קבורה) מסובכת, אך גם קרקעות בוציות שהצריכו שיקוע של תחנות מטרו וקטעי מנהרה מתכתיים ע"י תהליך מסובך של הוצאת בוץ תוך איפשור שקיעת המבנה לתוך הקרקע הבוצית.
לצפיה ב-'אני חושב שבת"א הזריקו בטון ליד הפיר של גלי גיל,'
אני חושב שבת"א הזריקו בטון ליד הפיר של גלי גיל,
28/02/2017 | 17:27
140
בתוך תעלת הנחל.
לצפיה ב-'זה נכון לכל הקו למעט ציר האיילון'
זה נכון לכל הקו למעט ציר האיילון
01/03/2017 | 13:12
113
מאחר וציר האיילון נמוך יותר מסביבתו באיזה 10 מ', זה המקום שבו הTBM חופר הכי קרוב לפני השטח.
אני מניח שלא רצו לקחת סיכון, כנראה אף מהנדס לא הסכים להבטיח ב-100% שלא תהיה שום בעיה.
לצפיה ב-'לפי אתר הרכבת יישתמשו במסילה המזרחית בקו נהריה-ב"ש'
לפי אתר הרכבת יישתמשו במסילה המזרחית בקו נהריה-ב"ש
01/03/2017 | 11:39
306
"לשירות הנוסעים יופעל מס​לול נסיעה ייעודי עוקף תחנות ת"א:
            - מכיוון צפון: מתחנת נהריה/ תחנות חיפה, הרצליה, לוד, רמלה, קריית גת, להבים-רהט ועד תחנות ב"ש.
            - מכיוון דרום: מתחנות ב"ש, להבים-רהט, קרית גת, רמלה, לוד, הרצליה ועד תחנות חיפה/ נהרייה
                העצירה בתחנת רמלה בימים א'-ה'
               העצירה בתחנת בנימינה ביום ו' בלבד"

מה שכן, זה בעצם מצמצם ממש את התדירות של חיפה - ת"א מרכז שכן פעילה לחצי?

לצפיה ב-'וואי וואי תוסיפו לזה את כל החיילים של יום ראשון וחמישי ותראו'
וואי וואי תוסיפו לזה את כל החיילים של יום ראשון וחמישי ותראו
01/03/2017 | 15:18
2
198
מה נקבל
מעניין כמה חיילים יקבלו שבת על האיחורים לבסיס...
לצפיה ב-'בימי ראשון הרכבת תעבוד רגיל'
בימי ראשון הרכבת תעבוד רגיל
01/03/2017 | 15:26
1
65
לצפיה ב-'זה טרול קישורים, אל תטרח להגיב לו'
זה טרול קישורים, אל תטרח להגיב לו
01/03/2017 | 15:29
48
לצפיה ב-'טעינת חוזה פיצוי (גמיש 7 וגמיש30)'
טעינת חוזה פיצוי (גמיש 7 וגמיש30)
03/03/2017 | 16:28
50
היום נסעתי ברכבת ורציתי לברר משהו על הכרטיסים שיש לי ברב קו, אז הלכתי למכונה לרכישת כרטיסים והצמדתי את הרב קו שלי.
ההודעה הראשונה שקפצה הייתה "טוען חוזה..." ואז נזכרתי בפיצוי על ימי הסגירה..
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 28/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 28/2
28/02/2017 | 09:20
6
לצפיה ב-'הדגמת מיניבוס אוטונומי של DB. '
הדגמת מיניבוס אוטונומי של DB.
28/02/2017 | 10:04
8
378
הסרטון בגרמנית אבל מי שלא מבין את השפה יוכל לראות במה מדובר בהדגמה עצמה ובאנימציות על תוכניותיה לעתיד של DB-Schenker, חטיבת המטענים של דויטשה באהן.

אפשר להמשיך ממנו לכמה סרטונים אחרים של המיניבוס בפעולה בגרמניה ובארה"ב.

לדעתי מציגים את האמצעי הזה כאמצעי קטן ומשלים כדי שלא לאיים בשלב זה על נהגי האוטובוסים הגדולים, אבל אם הם מתכננים משאיות הם יתכננו גם אוטובוסים בגודל רגיל ומפרקיות.

לצפיה ב-'הוא מסוגל גם לעבור את ה-10 קמ"ש?'
הוא מסוגל גם לעבור את ה-10 קמ"ש?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 10:15
1
44
לצפיה ב-' ב Click של ה BBC הראו אותו נוסע בתנועה רגילה ( עד 50 קמ"ש '
ב Click של ה BBC הראו אותו נוסע בתנועה רגילה ( עד 50 קמ"ש
01/03/2017 | 08:12
16
לצפיה ב-'מענין! יש עוד נסויים, בפאריס התחילו ממש בימים אלה ועד אפריל '
מענין! יש עוד נסויים, בפאריס התחילו ממש בימים אלה ועד אפריל
28/02/2017 | 13:26
5
103
היו גם נסויים בערים Lyon ו La Rochelle בצרפת ובעיר Sion  בשוייץ(שמה היתה גם תאונה ״קטנה״).

http://www.leparisien.fr/info-paris-ile-de-france-...

http://www.lepoint.fr/societe/lyon-teste-des-minib...

https://m.youtube.com/watch?v=js6wM_K9sHg

https://www.letemps.ch/suisse/2016/09/22/sion-mini...
לצפיה ב-'לפי הוויקיפדיה מדובר ברכב של Ligier הצרפתית שיוצר בהולנד.'
לפי הוויקיפדיה מדובר ברכב של Ligier הצרפתית שיוצר בהולנד.
28/02/2017 | 14:05
83

DB כנראה מפעילה את הרכב כניסוי וכחלק מתהליך למידה (יתכן שעל הרכב  בצבעיה יש טכנולוגיה של DB או הזנת נתונים ממנו לשרתיה). אין בערך הוויקיפדי מידע על המהירות אך מדובר בסוללת לית'יום איון כמו בטסלה ולא בסוללת עופרת-חומצה כמו בכגלות חלב בריטיות משנות השיבעים. באירופה כיום כולם עובדים עם כולם כולל חברת רכבות המשא העיקרית בבריטניה DB Cargo UK שערכה:

סטטיסטית ה"רוב" ליציאה מהאיחוד (מנעו ממיליון בריטים באירופה להצביע) ימות לפני שנצא פורמאלית (מה גם שהקיצוץ שכבר קרה בגלל נפילת הליש"ט,  20% מערך הפנסיה של הזקנים מצביעי הברקסיט לא יתרום לחיים ארוכים) אז הסיכוי שההחלטה שלהם תכובד לטווח ארוך אינו גבוה במיוחד במיוחד כשאנחנו עדיין תלויים כל כך בחברות אירופאיות.
לצפיה ב-'ומה שאני כתבתי על זה'
ומה שאני כתבתי על זה
01/03/2017 | 13:17
3
66
לצפיה ב-'תוכלו לראות בפוסט'
תוכלו לראות בפוסט
01/03/2017 | 13:27
2
53
גם את הוידאו של אוטובוס הקונספט האוטונומי של דיימלר בנץ.
לצפיה ב-'פוסט טוב אבל יש בו הנחה לא נכונה של צורך בנתיבים נפרדים. '
פוסט טוב אבל יש בו הנחה לא נכונה של צורך בנתיבים נפרדים.
01/03/2017 | 14:18
1
62
כל הפואנטה של הרכב האוטונומי על כל סוגיו היא שמדובר באמצעי שנועד להשתמש בתשתית הכבישים הקיימת. בניגוד ל"פתרונות" התחבורה האישית משנות השמונים או התשעים אין צורך במסילות על עמודים, מגנטים בכבישים או נתיבים נפרדים.

גם תהליך הלמידה המתואר הינו מיושן יחסית, טסלה למשל משתמשת בתהליך שדרכו טלמטריה מכל רכביה - בניהוג אנושי ואוטונומי למחצה - מגיע לשרתי החברה ולרשת הניורונית שבבסיס תוכנת הניהוג האוטונומי שלה. המשמעות היא שאין צורך במיפוי מפורט אלא שיש ניסיון מעשרות אלפי רכבים שמגיע לכדי מיליוני שעות נהיגה. כל רכביה מצויידים בחיישנים ולכן לא משנה מה אחוז הניהוג האנושי מול האחוז האוטונומי (למחצה) - המערכת לומדת מכולם. מודל הפעלת צי ייעודי של 100 מכוניות באזור אחד של גוגל עדיין לא השיג את הכיסוי של מודל החיישנים האוניברסאליים בכל רכב של החברה של טסלה ולכן הגיוני יותר שחברות רכב שעובדות על ניהוג אוטונטמי ילכו על המודל של טסלה שמאפשר איסוף מידע רב יותר מלקוחותיהם במקום העסקת צי שמטרתו למידה.

לדעתי הפודים הקטנים האלו הם צורה להצגה לא מאיימת של הטכנולוגיה, כאילו שאם מדובר ברכב קטן יכולת הניהוג אינה רצינית. מתישהו הקיץ טסלה עם סדרת החיישנים 2 החדשה (מבוססת הרדאר, בניגוד לסדרה 1 שהתבססה בעיקר על המצלמות של מובילאיי) תחצה את ארה"ב מחוף לחוף בניהוג אוטונומי לחלוטין כאשר תפקידו של הנוסע יסתכם בחיבור תקע ההטענה (אינני מבין מדוע החברה לא מייצרת אמצעי הטענה שאינו מחייב נוכחות אנושית אם לדעת מאסק אין צורך ברכב זול יותר מהמודל 3 כי מתחת לטווח מחיר זה הכל אמור להיות אוטונומי ושיתופי לדעתו). הדבר הכי רלוונטי מבחינת נושא התח"צ יהיה כשמשאית אוטונומית או אוטובוס רגיל אוטונומי יעשו נסיעה דומה שתדגים את הטווח והיכולת של הטכנולוגיה.

הדוגמה של הקיבוץ עם דרך הגישה הארוכה לצומת מרובת התח"צ היא דוגמה מצויינת לשילוב מזין תדיר במערכת. כך גם "חורים" בינפרבריים במערכות קיימות. את קווי הרק"ל שכל אחד מהם יסיע עשרות אלפי נוסעים בשעה לא יבטלו בגלל הניהוג האוטונומי- להיפך- הניהוג האוטונומי יאפשר הזנה גמישה ויעילה יותר של המערכות רבות הקיבולת תוך החלפת אותם אלמנטים בלתי תדירים ובלתי אטרקטיביים של מערך התח"צ הקיים, אותו קו של 4 פעמים ביום כדוגמתך.
לצפיה ב-'מדובר כמובן במצב זמני'
מדובר כמובן במצב זמני
01/03/2017 | 16:17
58
בניגוד לכל ה-PRT למינהם שדורשים הפרדה מוחלטת מכולם, הרכב האוטונמי, בכל מתכונת, מיועד להיות משולב בתנועה, בתחילה עם הולכי רגל, רוכבי אופניים ורכבים פרטיים רגילים, ובהמשך כמובן אולי כל הרכבים הפרטיים יהיו אוטונומיים.

אנחנו בשלבי ניסוי ולמידה, ובדוגמאות שהבאתי, המיניבוס האוטונטמי משולב עם הולכי רגל בלי הפרדה קשיחה (אם כי כמובן הוא על הכביש והם על המדרכה, אבל הם מוזמנים לקפוץ מולו ולראות אותו לא דורס אותם). הוא חוצה מעברי חציה ופועל במקומות מרובי הולכי רגל כמו תחנות רכבת. אגב, בהולנד הוא נסוע בתוך שטח הקמפוס בשטח מעורב לחלוטין (בלי כביש ומדרכה - הכל מדרכה) אבל ללא תנועת רכב פרטי.

בשלב הנוכחי של הניסווים עוד לא עימתו את המיניבוס האוטונומי שנוסע ללא הגה ולא נהג בטחון עם תנועת רכב פרטי, בין אם זה מסיבות רגולטוריות או סתם מתוך פחד מתאונות שיקברו את הפרויקט. אבל אין ספק שהכוונה היא להגיע גם לשם. הוא לא חייב נתיב מופרד מהרכב הפרטי, אך בשלבי הביניים של החדרת הטכנולוגיה יהיה קשה לשכנע את מקבלי ההחלטות לתמוך בהפעלתו ללא נתיב ייעודי.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה