לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'שום מילה על נסיעת המבחן ברכבת לירושלים?'
שום מילה על נסיעת המבחן ברכבת לירושלים?
28/08/2016 | 21:47
3
367
היום הראו בחדשות 10 כתבה של ליאור קינן על נסיעת מבחן בקו A1
לירושלים עם השר ישראל כץ ומנכל הרכבת.
גב' קינן שאלה את השר על הכוונה לפטרו והוא ענה לה שהם עוד ייסעו יחד בנסיעות מבחן אחרות, הוא בתפקידו , והיא בתפקידה.
לצפיה ב-'לינק'
לינק
28/08/2016 | 22:15
2
286

בקטע קטן מ־A1, בלי נסיעה במנהרות. גם לא מדובר בנסיעת מבחן אמיתית שעושים בד"כ עם רכבת שלמה, אלא נסיעה בקרונית בדיקת מסילה. עדיין מעניין.
לצפיה ב-'קרונית המבחן כבר עוברת על מקטע א הלוך ושוב כבר כמה ימים'
קרונית המבחן כבר עוברת על מקטע א הלוך ושוב כבר כמה ימים
28/08/2016 | 23:15
239
זה לא היה חדש למעט העובדה שהשר בא לבקר.  בכל מקרה, שתי המסילות כבר מחוברות ממחלף ענבה ועד לכניסה למנהרות בקצה גשר 6
לצפיה ב-'האמת שזה מרגש!'
האמת שזה מרגש!
30/08/2016 | 09:04
142
תודה על הלינק.
ואגב, זה עונה, לדעתי, על השאלה מלפני כמה ימים לגבי מערכות האיתות בקו. כמו שזה נראה, הן אכן חוברו כבר למשוא"ה והקרונית נמצאת שם לצורך בדיקת מערכות.
לצפיה ב-'התקדמות קטנה במסילות בקו השרון!'
התקדמות קטנה במסילות בקו השרון!
28/08/2016 | 21:42
16
331
לפני כחודש הניחו חצץ באחד הכיוונים, כ 500 מטר מזרחית לגשר של רחוב ירושלים, לכיוון מזרח (לא יודע עד איפה).
הבוקר ראיתי שמניחים את מערומי האדנים והבחנתי גם בברזלי המסילות מונחים בצד.
ראיתי שגם הרוכב לאוטובוסים פירסם את זה בתוך שרשור אחר.

כמו שאמרתי התקדמות קטנה אבל אותי אישית זה מרגש בתור אחד שמחכה לקו השרון כבר שנים (וכרגע מתפשר על תחנת הרצלייה :) ).
לצפיה ב-'עדכון שלי בנושא- מזרחית לגשר מחלף בן גוריון בכביש 531 מסילה '
עדכון שלי בנושא- מזרחית לגשר מחלף בן גוריון בכביש 531 מסילה
28/08/2016 | 23:15
9
176
בזמן נסיעה זיהיתי מסילה מורכבת (מסילה צפונית) עד לאיזור המנהרה של מחלף רעננה דרום.

צוותים היו בתהליך המשך הנחת המסילות
לצפיה ב-'האם יש סיכוי שהמסילה תפתח לפני הכביש?'
האם יש סיכוי שהמסילה תפתח לפני הכביש?
29/08/2016 | 07:25
8
71
לצפיה ב-'האמת שלפי מה שאני רואה מה שאפשרי זאת פתיחה חלקית של הקו'
האמת שלפי מה שאני רואה מה שאפשרי זאת פתיחה חלקית של הקו
29/08/2016 | 08:00
7
149
תחנת רעננה דרום רחוקה מסיום
חיבור עם מסילת החוף כנראה שלא יתבצע בזמן הקרוב

מה אפשרי?
הפעלת תחנת רכבת רעננה מערב (שמוכנה)
עם מסילה לכיוון מזרח (רעננה-סוקולוב-נורדאו -וכו)

האם זה יבוצע?
לא יודע
לצפיה ב-'מה שיבוצא זה איילון צפון -חיבור ל 531 מזרח עד סוף השנה .'
מה שיבוצא זה איילון צפון -חיבור ל 531 מזרח עד סוף השנה .
29/08/2016 | 13:31
6
69
לצפיה ב-'אתה מדבר על כבישים, וגם שם לא 100%'
אתה מדבר על כבישים, וגם שם לא 100%
29/08/2016 | 14:03
5
92
לא בטוח שהחיבור עם איילון יתבצע עד סוף השנה,
חיבור הקטע המרכזי של כביש 531 עם הקטע המזרחי בוודאי יקרה.

אני מדבר על המצב מבחינת מסילות.
עד סוף השנה תהיה מסילה שמחברת בין תחנת הוד השרון-סוקולוב ותחנת רעננה מערב.

בתיאוריה ניתן (לדעתי) להפעיל את המסילה
לצפיה ב-'תלוי אם יש שם מסוט שיאפשר חיוג.'
תלוי אם יש שם מסוט שיאפשר חיוג.
29/08/2016 | 14:20
4
83
אם מדובר במסילה כפולה בלבד אז האפשרויות מוגבלות להפעלה חד מסילתית מסוף הקו הקיים, מה שאומר תדירות נמוכה ומסלול סיבובי בכיוון הלא נכון, צירוף שיהיה הגיוני רק בשיא הפקקים.
לצפיה ב-'מה זה תדירות נמוכה? גם כך התדירות הצפויה לאחר השלמת מסילת'
מה זה תדירות נמוכה? גם כך התדירות הצפויה לאחר השלמת מסילת
29/08/2016 | 14:28
3
217
השרון כולה היא שתי רכבות בשעה בכל כיוון, כי המסילה הבודדת באיילון לא מאפשרת יותר מכך.

ובכל מקרה לא כל המסלול הסיבובי יהיה בכיוון הלא נכון, כי בתחנת ראש העין צפון אפשר לעבור בין המסילות (זה למעשה המצב גם כיום כשהוד השרון סוקולוב היא תחנת הקצה).
לצפיה ב-'בכיוון הלא נכון משמעותו כיוון הנסיעה, לא המסילה.'
בכיוון הלא נכון משמעותו כיוון הנסיעה, לא המסילה.
29/08/2016 | 15:50
2
90
שמונה תחנות עד לאוניברסיטה בתחנה שנועדה להיות שתי תחנות ממנה זה אומר נסיעה בכיוון ההפוך של לולאת השרון המתוכננת. פתיחה כזו עוד עלולה ליצור מספרי נוסעים שיטרפדו או יאטו את הפרוייקט כי "אין נוסעים".
לצפיה ב-'ברור, אבל רק בכיוון הזה יהיה אפשר להפעיל הפעלה מוקדמת'
ברור, אבל רק בכיוון הזה יהיה אפשר להפעיל הפעלה מוקדמת
29/08/2016 | 16:20
72
ושום דבר כזה לא יטרפד או יאיט את הפרויקט הזה.
הרי רכבות בכיוון "ההפוך" הזה פועלות כבר שנים מהוד השרון סוקולוב.
יש לך יותר מדי פראנויה לגבי טירפוד פרויקטים שכבר מזמן עברו את נקודת האל-חזור.

השיקול האם לעשות את זה יהיה בעיקר האם כדאי לפתוח את תחנת רעננה מערב, על עלויות התפעול הכרוכות בכך, באופן הזה.
במקרה הגרוע ביותר, אם יחליטו לנסות לפתוח את התחנה מוקדם יותר ויראו לפי מספר הנוסעים מהתחנה שאין בכך טעם, אז לכל היותר יסגרו אותה זמנית עד שהפרויקט כולו יושלם ואז יפתחו שוב.
גם כך רוב הסיכויים הם שמראש יחליטו לא לפתוח אותה מוקדם יותר.
אבל אם תהיה בקשה של תושבים מרעננה כן לעשות זאת, לא צריך לפסול את הרעיון הזה על הסף, מקסימום יעשו חודש נסיון שלא יצליח.
אף אדם עם עיניו בראשו לא יסיק מכך שהפרויקט בכללותו לא יצליח.
וכבר עברו הזמנים בהם משרד האוצר רק מחכה לכשלון של פרויקטי תחבורה ציבורית.

אגב, הרכבת בעצמה כבר שקלה לעשות משהו דומה, כאשר תכננה לבצע השבתה ארוכה של קטע רשפון - האוניברסיטה ולהשתמש בלולאה כחלופה עוקפת עבור הרכבות מ/ל הצפון.
לצפיה ב-'לדעתי יכול להיות ביקוש מסוים לרכבות "בכיוון הלא נכון"'
לדעתי יכול להיות ביקוש מסוים לרכבות "בכיוון הלא נכון"
29/08/2016 | 18:33
57
קשה להגיד כמה ביקוש, אבל בוודאי יהיו אנשים שיעדיפו לשבת ברכבת מאשר להיתקע בפקקים בפרטי או באוטובוס
לצפיה ב-'נצל"ש - תמונות מקו העמק (תחנת מגדל העמק - כפר ברוך)'
נצל"ש - תמונות מקו העמק (תחנת מגדל העמק - כפר ברוך)
29/08/2016 | 08:40
5
301
4 תמונות מהשדה הדרומי הגובל בתחנה. ניתן לראות שכמעט הכל מוכן, נותרו פינישים קטנים.
לצפיה ב-'עברתי בכפר יהושע, גם שם השילוט הוא "יקנעם - כפר יהושע" '
עברתי בכפר יהושע, גם שם השילוט הוא "יקנעם - כפר יהושע"
29/08/2016 | 10:10
61
לצפיה ב-''
29/08/2016 | 13:09
17
לצפיה ב-'אחלה תמונות, נראה מוכן'
אחלה תמונות, נראה מוכן
29/08/2016 | 14:58
21
לצפיה ב-'יופי של הצללה עשו שם'
יופי של הצללה עשו שם
29/08/2016 | 23:36
17
לצפיה ב-'בקרוב - דיווח נרחב מנסיעת הכתבים על הקו שהתקיימה אתמול.'
בקרוב - דיווח נרחב מנסיעת הכתבים על הקו שהתקיימה אתמול.
30/08/2016 | 09:11
21
לצפיה ב-'נראה שניסוי הארכת פעילות קווי 1, 56, 174, 189 מסתיים ב31.8'
נראה שניסוי הארכת פעילות קווי 1, 56, 174, 189 מסתיים ב31.8
28/08/2016 | 20:45
6
176
אם מסתכלים על לו"ז הקווים האלו, הוא חוזר להיות כפי שהיה לפני תחילת החופשה הגדולה. כלומר, לא עניין מישהו ממש להאריך את הניסוי הזה, או אפילו לנסות לנתח את הנתונים תוך כדי הפעילות. אני מופתע.

לצפיה ב-'כמה נוסעים באמת היו ב"שעות הנוספות"?'
כמה נוסעים באמת היו ב"שעות הנוספות"?
28/08/2016 | 21:19
4
46
לצפיה ב-'כנראה לא מעניין אף אחד'
כנראה לא מעניין אף אחד
28/08/2016 | 21:26
3
126
(האמת? במקרה של 56 פחות קריטי, אבל השלושה האחרים למשל, צריכים לפעול גם אם נוסע בהם אדם אחד).
לצפיה ב-'אני בעד להפעיל את הקווים הנ"ל במתכונת כזו גם במשך שנה'
אני בעד להפעיל את הקווים הנ"ל במתכונת כזו גם במשך שנה
28/08/2016 | 21:48
2
104
השאלה היא כמה נוסעים באמת השתמשו בהם בשעות המאוחרות בחודשיים האחרונים? תמיד אפס? או כמה בודדים? זה שונה...
לצפיה ב-'אין לי מושג, למשרד התחבורע הפתרונים'
אין לי מושג, למשרד התחבורע הפתרונים
28/08/2016 | 21:52
33
לצפיה ב-'לא זכור לי שבכלל פרסמו בלו"ז את ההפעלה המאוחרת שלהם'
לא זכור לי שבכלל פרסמו בלו"ז את ההפעלה המאוחרת שלהם
28/08/2016 | 21:59
82
אני זוכר שחיפשתי כמה פעמים ולא ראיתי נסיעות אחרי 12 וקצת בערב, כשזה רק התחיל
לצפיה ב-'בנוסף: לראשונה קו 200 בחיפה בשישי בתדירות נמוכה מפעם ב30 דק''
בנוסף: לראשונה קו 200 בחיפה בשישי בתדירות נמוכה מפעם ב30 דק'
28/08/2016 | 23:21
85
בעוד באמצ"ש ובמוצ"ש התדירות, בשני כיווני הנסיעה, היא פעם בחצי שעה, בימי שישי בחלק מהנסיעות, גם כן בשני הכיוונים, קו 200 יורד לתדירות של פעם ב35 דקות - דבר שאמנם יצר הרחבה קטנה של שעות בפעילות אבל יצר לו"ז שלא ניתן לדעת עוד בע"פ.
לצפיה ב-'איטליה-אגם גארדה, חצי '
איטליה-אגם גארדה, חצי
28/08/2016 | 20:23
21
428
אשמח לקבל מכם עזרה בנושא תחבורה ציבורית באיטליה.
אני מעוניינת להגיע משדה התעופה בVERONA לאזור אגם גארדה.
ממה שראיתי בגוגל מאפס יש אפשרות להגיע עם רכבת (RE_6? R7? R4?) ואוטובוס - LN026?
איך אני קונה כרטיסים לאחד מהם? ואם מישהו יכול לרשום קצת פרטים בנושא-אודה לו מאוד.
ד"א - מישהו יודע למשל מה ההבדל בין 2 האופציות?

לצפיה ב-'זה מחיר שהוא לא הגיוני'
זה מחיר שהוא לא הגיוני
28/08/2016 | 20:42
9
166
במיוחד לא בחברה הזו ולא בנתיב הזה ולא חודש פלוס לפני. זו גניבה לאור יום.

עדיף קח טיסת איזיג'ט למילאנו או אליטליה עם קונקשן שלם לדעתי יצא לך זול יותר (זו תגובתי בהקשר להגעה לורונה)
לצפיה ב-'בדיוק. איזיג'ט למילאנו ואז כרטיס Viagio en Lombardia'
בדיוק. איזיג'ט למילאנו ואז כרטיס Viagio en Lombardia
28/08/2016 | 21:10
7
138
מבחינת אזור נראה שחצי מאגם גארדה שייך לאזור לומבארדייה וחצי לאזור אחר (ונטו, ורונה?) אבל אם אתה מוכן לחצות את מילאנו אפשר לנחות במאלפנסה (הבסיס האיטלקי של איזיג'ט) ומשם לקחת רכבת למילאנו ובצד בשני של מרכז העיר רכבת לדרום אגם גארדה.

צריך לברר אם יש כרטיס שיכסה גם את לומבארדיה וגם את המחוז של אגם גארדה אבל ההשוואה הנכונה היא לכרטיס io viaggio en Lombardia שהשתמשתי בו בנסיעה לאגם קומו לפני שנתיים שהיה תקף לא רק ברכבות אלא גם באוטובוסים, בפניקולר ובמטרו של מילאנו. הכרטיס אינו תקף ברכבת מאלפנסה אקספרס.

באתר trenord מפות רכבת מפורטות לאזורם ופירוט מחירי כרטיס ה io viaggio.
לצפיה ב-'בירור נוסף: זה לא פשוט כמו לומברדייה.'
בירור נוסף: זה לא פשוט כמו לומברדייה.
29/08/2016 | 15:20
6
63
הגדה המזרחית של אגם גארדה נמצאת באזור ונטו, ואינני מוצא מפעיל אזורי או כרטיס אזורי. הקצה הצפוני נמצא באזור שכולל את דרום טירול שלה יש אתר מקומי וכרטיס מקומי אבל הפירוט הוא בגרמנית, איטלקית וניב מקומי בלבד וזה לא הכי שווה אם אין הרבה נסיעות באזור הזה.

באתר trenitalia הארצי יש מידע על כרטיס משפחתי לנסיעות ארציות (מילאנו - ורונה ?) אבל הוא אינו תקף ברכבות אזוריות.

נראה שבחופשה באגם קומו הגרלתי את האזור העשיר והמפותח ביותר באיטליה ולכן הממשל המקומי בלומבארדיה הצליח ליצור כרטיס אזורי מעולה אך יחיד מסוגו.

אם עיקר השהות היא בגדה המערבית של אגם גארדה שנמצאת במחוז לומבארדיה הכרטיס שווה שיקול אם בנוסף להגעה ממילאנו יהיו נסיעות נוספות בלומבארדיה. אם ההגעה תהיה מנמל התעופה של ורונה העניין לא ישתלם אפילו אם עיקר השהות תהיה בגדה המערבית של האגם. באגם קומו בנוסף להגעה וחזרה לנמל התעופה היינו צריכים לטייל לשוויץ, מילאנו ולעשות כמה נסיעות ערב בפניקולר כדי שהעסק ישתלם באמת.   

לצפיה ב-'וואו תודה על התשובה '
וואו תודה על התשובה
29/08/2016 | 19:03
5
38
אני אגיד לך - בגדול אני לא יודעת עדיין לאיזה אזור של האגם אני אגיעה. כנראה לאזור שהכי נוח וקל מבחינת התחבורה כי אני נוסעת לבד ודי חוששת לאחר/לפספס החלפה וכד'.
גם רוב הסיכויים שאשאר באותו עיר/אזור במהלך כל השהות ככה שאין לי צורך בחופשי יומי/שבועי וכד'. שוב תודה!!
לצפיה ב-'הלו"ז של Trenitalia זמין באתרם ודי קל, הבעיה היא בתדירות.'
הלו"ז של Trenitalia זמין באתרם ודי קל, הבעיה היא בתדירות.
29/08/2016 | 21:55
4
60
קודם כל התנצלות על ההתייחסות בזכר.

אשף הנסיעות של Trenitalia כולל את זמני ההחלפה ודי יעיל אך לא ימסור מידע על הרציף הנכון, ומידע זה לא יופיע בתחנות עד 10-5 דקות לפני הגעת הרכבת. בכללי המערכת שעתית ולכן אין איחורים מצטברים אבל התדירות לא אידאלית.

אם הטיול חייב להיות לאגם גארדה אז הסיבוך של החלוקה למחוזות קיים אך אם את יכולה לשקול את אגם קומו התחבורה הציבורית בעיר קומו מעולה ( רכבות של trenord ) והמערכת איפשרה לי ולבעלי טיול כוכב שכלל כאמור את מילאנו וקפיצה קצרה לשוויץ שכוסו בשירשורים בפורום באוקטובר 2014. אשמח לשים לינקים אם תרצי.

יש לציין שעל מנת להשתמש במערכת כדאי שבמלון יהיה WiFI חינמי שיאפשר לברר רכבות ספציפיות ושבאיטליה יש לקנות כרטיסים מראש בקופות או בקיוסקים ולתקף אותם ברציפי הרכבת או בקופסאת החתמה באוטובוס. נהג האוטובוס אינו מוכר כרטיסים או מקבל מזומן.

כמו כן, בצפון איטליה יהיו אנשים שלא ידברו אנגלית אלא איטלקית וגרמנית בלבד.
לצפיה ב-'רכבת'
רכבת
30/08/2016 | 22:08
3
15
1 אני חייבת לקנות כרטיס מראש או שאני יכולה לבוא לתחנה ולקנות בקופה לרכבת הבאה וזהו? אותו דבר גם לאוטובוסים?
2 אם אני קונה את הכרטיס הכי בסיסי (ראיתי שיש חלוקה לכל מיני מחירים וסוגים) ההבדל זה רק בתנאי ביטול ושינוי שלהם נכון?

לצפיה ב-'לרכבת אפשר לקנות בקופה או במכונה'
לרכבת אפשר לקנות בקופה או במכונה
31/08/2016 | 01:44
2
18
אם מחתימים את הכרטיס ברציף אז התאריך והשעה הם של יום ההפעלה ולא של יום הקנייה אבל בכל מקרה עדיף לומר שאת קונה למחר או לשבוע הבא כדי שלא ימכרו לך כרטיס לאותו היום. אם מדובר בהלוך מוורונה או חזור מאגם גארדה זה יהיה די זול ועדיף לקנות ביום ההגעה וביום שלפני החזרה. רכבות אקספרס משדות התעופה יכולות להיות יקרות (10 יורו ומעלה) אך רכבות אזוריות זולות באופן מצחיק (לעיתים פחות מ 5 יורו לנסיעה של שעה).

כמו כן - לא צריך להתרגש מהרכבת הספציפית שצריך ללחוץ עליה כדי לקנות כרטיס במכונה, הכרטיס יהיה תקף לכל אותו היום. לפני חודשיים קניתי כרטיס של Trenitalia ליום המחרת ממכונה ברומא והיה צריך לשים את הרכבת הספציפית אך פקיד הרכבת ( מידע לנוסע, לא משרד כרטיסים בטרמיני מצפים שהנוסעים ישתמשו במכונות) הבטיח שזה יהיה תקף לנסיעה הבודדת הספציפית בחודש שלם מיום הקנייה וכפוף להחתמה ברציף כך שאיחור אינו ביטול תוקף הכרטיס כמו בבריטניה.

האוטובוסים הם הבעיה האמיתית למי שרגילים לשיטה הנהוגה בארץ. באיטליה חייבים לקנות אותם בקיוסקים ולהחתים באוטובוס. יצא לי לראות תיירת אמריקנית בגיל הפנסייה מנסה להציע כסף לפקח בפירנצה ולהגיד שהנהג סירב למכור לה כרטיסים. כשמכירים את זה זה לא נורא אבל כשלא מכירים זה יכול להיות בעייתי.

לגבי ספינות האגם - יש חברה בכל האגמים העיקריים בשם נביגציונה לאגי ואתרה באנגלית:
הם מתומחרים באופן נפרד לחלוטין מהאמצעים היבשתיים וצריך לחשוב על נסיעה בהם כחווית חובה באגמים ולהשלים עם המחיר.

לצפיה ב-'כרטיס ה Trenitalia שדרש רכבת ספציפית אך תקף לחודשיים ! '
כרטיס ה Trenitalia שדרש רכבת ספציפית אך תקף לחודשיים !
31/08/2016 | 02:49
50
קשה להאמין אבל הנה ההוכחה.

כרטיס לכיוון אחד מרומא טרמיני לנמל התעופה ליאונרדו דא וינצ'י שהייתי צריך לבחור במכונת הכרטיסים רכבת ספציפית, נאמר לשם הדוגמה זו של 11:05 בבוקר ב 28.5.16 כדי שהמכונה תמכור לי כרטיס, והכיתוב המפורש על הכרטיס שהוא תקף מה 27.5 ועד ל 26.7 .

אציין שבמכונה היתה אופצייה לשפה האנגלית וכמובן שאי ההתאמה בין מה שנאמר על המסך ותקופת התוקף של הכרטיס היא לטובת הנוסע, אבל זה צירוף איטלקי אופייני של קידמה ונחשלות.

את חתימת הולידטור של הרציף ניתן לראות בדיו אפרפרה בצד השמאלי של הכרטיס. חשוב להעביר כרטיס חד פעמי בולידטור כי בלי חותמת ניתן להשתמש בו שוב ולכן זה נחשב כאילו לא שילמתם. בטרמיני היה איש ביטחון אבל לא היו שערים ממוכנים.

לצפיה ב-'אלפי תודות לך וכל מי שעזר והגיב פה!'
אלפי תודות לך וכל מי שעזר והגיב פה!
01/09/2016 | 18:08
3
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2016 | 21:15
61
אתה מתכוון שזה מחיר יקר ל2 כיוונים?
ניסיתי לבדוק למשל באיזיג'ט והטיסות עם קישור בלונדון.  באמת?

האמת שאני די חוששת לקחת טיסה עם קישור מכל מיני סיבות בעיקר איחורים וחוסר התמצאות במקום עצמו
לצפיה ב-'זו תקופת חגים, מה שמסביר את המחיר'
זו תקופת חגים, מה שמסביר את המחיר
28/08/2016 | 21:41
5
94
בכל זאת כדאי להשוות עם אופציות אחרות, אם יש לך גמישות בימים לוורנה יש גם טיסות של ישראייר וסאן דור.

לצפיה ב-'סאן דור לא טסים לורנה'
סאן דור לא טסים לורנה
28/08/2016 | 22:08
3
73
רק לנאפולי :/
לצפיה ב-'התכוונתי לא לורונה '
התכוונתי לא לורונה
28/08/2016 | 22:18
2
26
לצפיה ב-'יכול להיות שהתבלבלתי לגבי סאן דור,לישראייר יש'
יכול להיות שהתבלבלתי לגבי סאן דור,לישראייר יש
28/08/2016 | 23:08
1
29
לצפיה ב-'תודה, אני בודקת את כל האופציות '
תודה, אני בודקת את כל האופציות
28/08/2016 | 23:27
23
לצפיה ב-'יתכן שאפשר לעקוף את מחירי החגים בהחלפה בלרנקה או אתונה'
יתכן שאפשר לעקוף את מחירי החגים בהחלפה בלרנקה או אתונה
29/08/2016 | 23:27
35
החגים זה דבר שקיים רק בארץ, באירופה מדובר בעונת השפל שאחרי שיא הקיץ.

ברור שהטיסות מהארץ יהיו יקרות אבל טיסות ההמשך מיעדים קרובים שהגישה אליהם זולה יהיו במחירי רצפה.
לצפיה ב-'טוב במקרה הזה כבר לא הכי שווה'
טוב במקרה הזה כבר לא הכי שווה
29/08/2016 | 10:15
1
64
עדיף את הטיסה הזאת. הטיסה של איזיג'ט לאותם תאריכים מלאה וגם כבר יקרה כי זה חודש וחצי לפני מועד הטיסה.

במקרה הזה נאוס עדיף נכון לעתה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/08/2016 | 15:05
28
אני מבינה בינתיים שעדיף לי נאוס או ישראייר ...
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
29/08/2016 | 14:48
1
47
אני משתמש באפליקציה ששמה HOPPER.
את בוחרת יעד ותאריכים, האפליקציה משווה את המחירים בכל החברות.
החידוש והיתרון שלה הוא חיזוי ירידה ועליית מחירים. למשל לפי הפרטים שמסרת, אולי תהיה ירידת מחיר בשבועיים הקרובים, שווה לבדוק.
האפליקציה גם מתריאה לנייד על השינויים במחיר ומאפשרת לך לתפוס את המחיר הטוב ביותר.

לצפיה ב-'תודה -אני אבדוק גם שם'
תודה -אני אבדוק גם שם
29/08/2016 | 15:02
15
לצפיה ב-'איך אני מוצאת באתר של נאוס'
איך אני מוצאת באתר של נאוס
29/08/2016 | 21:30
29
את הטיסות תל אביב-ורונה?

לצפיה ב-'שאלות על רכבת ישראל'
שאלות על רכבת ישראל
28/08/2016 | 19:36
1
165

הקו לירושלים:
מתי הקו המהיר ייפתח, נכון להיום? האם יהיו רק רכבות מתל אביב או גם מעוד מקומות? האם בעתיד היותר רחוק תבנה גם תחנת ממילא? או שזה רק בגדר חלום?

האם היה כדאי מההתחלה ליישם את חלופה S של שדרוג הקו הקיים לירושלים? הרי במקור התוכנית הייתה לסיים את הקו המשודרג בתחנת ירושלים ולא בתחנת מלחה. האם באמת היה עתיד לתוכנית שכזאת שרכבות נוסעות במשך רוב שעות היום בתוך העיר ירושלים? האם זה היה יכול להיות כלכלי? הרי בניית הקו המהיר לוקחת הרבה מאוד שנים ולמעשה ללא הקו הקיים, ירושלים הייתה ללא רכבה גם כיום.

המסילה המזרחית:
מתי צפוייה פתיחתה מחדש של המסילה המזרחית בין חדרה לכפר סבא? האם זה יקרה בעשור הקרוב? והאם היא גם תשמש רכבות בין עירוניות מהצופן לכיוון הדרום וירושלים שידלגו על תל אביב?

רכבת בצפון:
כפי שכבר פורסם, רכבת העמק עומדת להפתח בחודשים הקרובים. לפי התוכנית הכוללת הקו אמור בעתיד להגיע אל ירדן. האם יש לוח זמנים לפרוייקט או שמדובר ברעיון בלבד?
לאחר שקו הרכבת לכרמיאל ייפתח. מתי צפוייה להיבנות מסילה לכיוון קרית שמונה? לאחרונה שמענו את שר התחבורה מדבר על זה.

רכבת בדרום:
היכן עומד נכון להיום פרוייקט קו הרכבת לאילת?
האם בשנים הקרובות תיסלל רכבת אל ערד ונבטים?

תודה לכל מי שישב
לצפיה ב-'ניסיון לענות'
ניסיון לענות
28/08/2016 | 20:05
124
הקו לירושלים:

ישראל כץ טוען שיעמדו בזמנים ויפתחו אותו ב2018, לא ראיתי הערכה אחרת. אני חושב שאין סיכוי, בטח שלא כשהחרדים מחזיקים לממשלה סכין בגרון על העבודות בשבת (בלי לעבוד בשבת יהיה קשה מאוד להשלים את פרוייקט החשמול בזמן לפתיחה ב2018).

בשלב הראשון יופעלו רכבות לירושלים מהרצליה. כשתחושמל מסילת החוף, תופעל רכבת מכרמיאל לירושלים (דרך חיפה, כמובן). כשתיבנה קשת מודיעין יופעל קו קצר מירושלים למודיעין מרכז. נוסעים ממקומות אחרים יצטרכו להחליף רכבת.

תחנת מימלא היא רק בגדר "אולי" כרגע, עוד לא נערך תכנון מפורט, וגם כשיהיה תכנון מפורט ייקח זמן עד שהפרויקט יתוקצב, וגם לבנות אותה ייקח זמן (זו ירושלים, כשחופרים בירושלים תמיד מוצאים ממצאים אריכאולוגים שמעכבים את העבודות, אין מה לעשות). בקיצור אל תבנה על להגיע לשם ברכבת ב־20 שנה הקרובות, לפחות.

חלופה S בוצעה כדי שלירושלים יהיה איזשהו שירות רכבתי בזמן העבודות על הקו החדש. אני חושב שזה כן היה כדאי, כי עובדה שיש אנשים שמשתמשים בקו הזה היום. לא ברורה לי השאלה שלך בקשר לתחנת הקצה, ובכל מקרה אשאיר את התשובה לאנשים שמכירים את ירושלים יותר טוב.

המזרחית:
אז המסילה המזרחית באמת תתוקצב לביצוע אם יאושר תקציב המדינה החדש. כמה זמן הביצוע הזה ייקח? עשיתי חישוב משוער, ולפיו אם יבנו את המסילה באותו קצב שבנו את מסילת העמק, זה ייקח יותר מ־10 שנים - יש לזכור שבמסילה המזרחית קיימים אתגרים שלא היו במסילת העמק, זכות הדרך לא נשמרה לאורך השנים וצריך להפקיע מבנים במקומות מסויימים, ויש יותר תחנות לבנות.

המסילה המזרחית, בכללי, נועדה בעיקר למטענים. תחנות הנוסעים בה הן רק "תירוץ" לפיתוחה. אני לא מאמין שיופעלו בה רכבות נוסעים מהצפון לבאר שבע שידלגו על תל אביב, כי הביקוש יהיה מאוד נמוך. בכל מקרה עדיין מוקדם להגיד איך תיראה מפת הקווים כשהמסילה הזו תיפתח לנוסעים. כל מה שאפשר לדעת עכשיו זה מה התוואי שלה ואיזה תחנות מתכננים לבנות.

הצפון:
קישור רכבתי לירדן הוא רעיון על הנייר בלבד. הירדנים לא פיתחו תשתית מתאימה בצד שלהם. אולי הם יתחילו לחשוב לסלול מסילה עד הגבול עכשיו כששלנו נסללה, אבל זה ייקח עוד זמן ולדעתי לא יקרה בעשורים הקרובים, אם בכלל. בכל מקרה בנושא הזה מדובר רק על מטענים.

בקשר לקריית שמונה: כמו עם ממילא, אין תכנון מפורט, ובטח שאין תקציב. זו הבטחה על הנייר של שר התחבורה, ולוקח שנים עד שדברים כאלו יוצאים לפועל. אל תבנה על נסיעה ברכבת לקריית שמונה ב־20 השנים הקרובות.

הדרום:

קו הרכבת לאילת לא תוקצב, ואני די בטוח שגם לא תוכנן באופן מפורט, אבל אני לא יודע בוודאות. יש עם הרעיון הזה המון בעיות, בעיקר העובדה שהוא לא כלכלי בכלל ואין ביקוש מספיק גדול של נוסעים שיצדיק קו כזה מבחינה כלכלית. אני בספק אם הוא יתוקצב אי פעם.
גם למסילה לערד אין תקציב עדיין, ואין לי מושג בקשר לתכנון המפורט. לא נראה לי סביר שזה יקרה "בשנים הקרובות", אבל זה תלוי איך אתה מגדיר "קרובות". כמו הרכבת לדימונה, גם לקו כזה לא נראה לי שתהיה הרבה דרישה, אבל יש סיכוי סביר יותר שיקימו אותו מהסיכוי שיקימו מסילה לאילת.
לצפיה ב-'משהו יודע איך מתקדם פרוייקט החישמול של הרכבת?'
משהו יודע איך מתקדם פרוייקט החישמול של הרכבת?
28/08/2016 | 16:16
3
131
אשמח לדעת איפה זה עומד עכשיו. אילו קווים יהיו חשמליים בשנים הבאות.
לצפיה ב-'תשובה מפורטת'
תשובה מפורטת
28/08/2016 | 16:48
2
220
הקו הראשון שצפוי להיות מחושמל יהיה הקו החדש לירושלים, הרצליה->ירושלים האומה.

כרגע עובדים על להקים את תחנת השנאים הראשונה, במתחם הולץ בת"א (בית הספר למקצועות הרכבת, לשעבר תחנת רכבת פעילה). בספטמבר-אוקטובר צפויים להתחיל לעבוד על נטיעת העמודים ומתיחת החשמולת.

כחלק מחבילת העבודה של הקו המהיר לירושלים אמור להתבצע גם חשמול עד תחנת מודיעין מרכז (אם לא שינו את התוכניות מאז), אבל הקו למודיעין לא יופעל ע"י קטרים חשמליים עד שתחושמל מסילת החוף.

סדר חשמול הקווים הוא כלהלן (שים לב שזה לפי מסמכי הקבלן, זה לא אומר מתי הקווים יעברו לפעול בצורה חשמלית, ארחיב בהמשך):
1) הרצליה - ירושלים
2) נהריה עד חיפה חוף הכרמל וגם כרמיאל עד חיפה חוף הכרמל (משמע הפעלה אפשרית של עכו-חוף הכרמל בצורה חשמלית)
4) מודיעין מרכז - ירושלים האומה (תלוי בבניית קשת מודיעין)
5) מסילת החוף כולה, מה שיאפשר להפעיל את קו כרמיאל->ירושלים, ולהעבור להפעלה חשמלית של הקו למודיעין
6) קו נהריה-באר שבע
7) מסילת החוף הדרומית עד אשקלון, לולאת השרון (בני ברק, פ"ת, ראש העין, כפר סבא, הוד השרון, רעננה), הקו לרחובות והקו לראשון לציון הראשונים

מבחינת לוחות זמנים, החשמול בצפון צפוי להסתיים קצת יותר משנה אחרי סיום חשמול הקו לירושלים, וחשמול מסילת החוף כולה כמעט שנתיים אחרי.

יש לזכור שסיום חשמול מקטע מסילה מסויים לא אומר שיתחילו להפעיל עליו רכבות חשמליות באופן מיידי, כי כדי שיהיה אפשר להפעיל קו באמצעות חשמל צריך שיהיה מחושמל לכל אורכו, אז אנחנו נישאר במצב שבו רוב הרכבות בארץ הן רכבות דיזל *לפחות* שלוש וחצי שנים אחרי סיום חשמול הרצליה-ירושלים, וזה כמובן מתייחס ללו"ז המשוער שסופק ע"י הקבלן - ייתכן והלו"ז הזה יתארך בהרבה בעקבות לחץ חרדי שלא לבצע עבודות בסופי שבוע (מה שמאפשר לבצע עבודות רק בלילה אם רוצים לא להפריע לתנועת הרכבות).

מסילת הנגב (שדרות->אופקים), מסילת העמק, המסילה לדימונה והמסילה המזרחית לא נמצאים כלל בתוכנית החשמול הנוכחית, מה שאומר שרכבות בקו הוד השרון - > באר שבע ימשיכו לפעול באמצעות קטרי דיזל עוד הרבה זמן, וכך גם קו העמק, והקו לדימונה.

להלן הלו"ז והפרטים המלאים, כולל פירוט החלוקה לחבילות עבודה לכל קו: https://www.facebook.com/373566349461843/photos/pc...
לצפיה ב-'אכן הקבלן הספרדי התחייב לגמור את החשמול תוך חמש שנים'
אכן הקבלן הספרדי התחייב לגמור את החשמול תוך חמש שנים
28/08/2016 | 19:04
142
לצפיה ב-'רכבות קו הוד השרון - באר שבע לא ימשיכו לפעול על קטרי דיזל כי'
רכבות קו הוד השרון - באר שבע לא ימשיכו לפעול על קטרי דיזל כי
28/08/2016 | 21:44
152
הקו הזה יפוצל: מאשקלון צפונה ומאשקלון לבאר שבע.
רק קו אשקלון - באר שבע ימשיך לעבוד עם קטרי דיזל.
הקו הלולאתי שקצה אחד שלו באשקלון (ושני במשה דיין) יהיה מחושמל.

ולא הזכרת את קו תל אביב - בית שמש / מלחה שגם כן ימשיך לפעול עם ציוד דיזל.
לצפיה ב-'נכון להיום איך נראת מפת התעריפים של גוש דן?'
נכון להיום איך נראת מפת התעריפים של גוש דן?
28/08/2016 | 16:13
4
174
מאז הרפורמה של 2011 ועם הכנסת רפורמת התעריפים ב2015 וחלוקת הגוש לאזורים וטבעות. על אלו חברות חלים התעריפים האלה?  הבנתי שגם הרכבת כלולה בהם.

לצפיה ב-'תעריפי הרכבת הם סיפור מסובך'
תעריפי הרכבת הם סיפור מסובך
28/08/2016 | 17:00
3
200
הרכבת כלולה רק בכרטיסים תקופתיים (חופשי יומי, חופשי חודשי, חופשי שבוע, וחופשי סטודנטיאלי) מסויימים.

העיוות הזה גורם לכך שלעיתים כרטיס הלוך-חזור ברכבת עולה יותר מכרטיס חופשי-יומי שמאפשר לעשות את אותה נסיעה הלוך חזור, וכולל גם נסיעות באוטובוסים.

על מחירי הכרטיסים התקופתיים יש מידע כאן: http://trans-reform.org.il/

על מחירים של כרטיסי נסיעה בודדת... אין מפה ברורה כי זה מסובך מדי להציג על מפה.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
28/08/2016 | 17:48
2
95
אבל אילו חברות אוטובוסים בגוש דן כלולות ברפורמה הזאת? האם באזור X  שיש לי חוזה שלו של חופשי חודשי למשל, כל הקווים שעוברים בו (ולא משנה של איזו חברה)תקפים לגבי?
לצפיה ב-'ברפורמת האזרים והחופשי תקופתי נכללות כל חברות התחבורה הציבור'
ברפורמת האזרים והחופשי תקופתי נכללות כל חברות התחבורה הציבור
30/08/2016 | 13:28
67
הציבורית

לצפיה ב-'כן, וגם רכבת.'
כן, וגם רכבת.
30/08/2016 | 14:20
26
לצפיה ב-'קווי צפון הארץ-פ"ת-ת"א'
קווי צפון הארץ-פ"ת-ת"א
28/08/2016 | 16:10
132
מישהו יודע על משהו שלהאריך את 821 למסוף אבנת/ת"מ בעיר? או לקצר את 921 או פשוט לעשות את הדרך פשוטה יותר מעפולה/נצרת עילית (קו 823 מנצרת עילית וקו 841 מק"ש ששניהם עברו בת"מ עפולה נתנו שירות מעולה לאיזור. יש תוכניות הקשורות למשהו? שתפו
לצפיה ב-'האם זה הפתעה שאפיקים מאכזבת בפתח תקווה !!!'
האם זה הפתעה שאפיקים מאכזבת בפתח תקווה !!!
28/08/2016 | 15:58
2
153
כנסו לפייסבוק ותווכחו .

לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
28/08/2016 | 16:51
109
בפייסבוק אנשים לא נותנים ביקורת טובה. מספרי הנוסעים של ר"י ממשיכים לעלות, אבל בפייסבוק שלהם כולם מתלוננים. דן בת"א נותנת שירות ברמה טובה בהרבה מחברות אחרות בארץ, אבל בפייסבוק שלה כולם מתלוננים.

אנשים לא מדברים בפייסבוק על דברים טובים שקרו, אף אחד לא כותב תודה בפייסבוק על זה שהאוטובוס נקי או שהגיע בזמן - אלו דברים מובנים מאליהם שמראים שחברה עושה את העבודה שלה. לכן בפייסבוק תראה רק תלונות כל הזמן, לא משנה כמה חברה עושה את העבודה שלה כמו שצריך.

כמות התלונות בפייסבוק של אפיקים אפילו קטנה יחסית לגודלה.

יש לך confirmation bias נגד אפיקים.
לצפיה ב-'אם זה חשוב תרשום בפורום, בפייסבוק מבזבזים זמן'
אם זה חשוב תרשום בפורום, בפייסבוק מבזבזים זמן
28/08/2016 | 16:58
47
לצפיה ב-'טרור ה RMT ולו"ז החירום של חברת הרכבות Southern'
טרור ה RMT ולו"ז החירום של חברת הרכבות Southern
28/08/2016 | 15:30
23
280
לינק להסבר באתר החברה:
http://www.southernrailway.com/your-journey/revise...

מתחילת הקיץ ארגון הטרור ה RMT  מחבל בפעילות הרכבות של המפעילה Southern  הן בהשבתות חוקיות (כן, גם החוקים שמאגי העבירה מאפשרים שביתות) והן בשביתות איטלקיות, "מחלות" המוניות, היעדרויות וכיו"ב.

העילה היא העברת הסמכות לסגירת הדלתות מהשומר לנהג (יש מצלמות ומסכים) ותוכנית למעבר לרכבות עם נהג בלבד בקווים הפרבריים בדרום לונדון לפחות (בקווים הכפריים ישנן תחנות לא מאוישות שכשמכשיר הכרטיסים מקולקל צריך לעלות לרכבת ולקנות כרטיס המשומר ואינני חושב שזה ישתנה).

מה 11.7 החברה עברה ללו"ז חירום עד להודעה חדשה. גם לו"ז החירום לא מבטיח בהכרח נסיעה ברכבות החברה אך צימצום הלו"ז איפשר התמודדות מסויימת עם המצב.

מפת הרשת לפי לו"ז החירום:
http://www.southernrailway.com/download/42069.3/00...

אישית זה היה משפיע על יכולתי לפגוש את קרוביי בברייטון אם לא הייתי מוציא רישיון לפני כמה שנים. זה עדיין משפיע על יכולתם לעלות על רכבת רדיאלית ולהפגש איתי בכל מני נקודות ביניים לאורך החוף הדרומי ואפילו הצעתי שאולי ניפגש בכלל בלונדון כי יש לשם רכבות של מפעילים אחרים. הם נוהגים אבל ישנה העדפה שלא לנהוג יותר משעה פלוס אם יש רכבת. יש משהו אחר בלשבת מאחורי ההגה ב110 קמ"ש על הכביש המהיר שלא בשעות העומס בשלב שכבר מרגישים בנוח עם נהיגה במהירויות כאלו ולדעת שהשביתה הזו לא רלוונטית לי.

לצפיה ב-'מדוע ארגון טירור? הם הרגו או פצעו אנשים?'
מדוע ארגון טירור? הם הרגו או פצעו אנשים?
28/08/2016 | 17:24
17
112
הכותרת רק מחלישה את הביקורת שרשמת.
לצפיה ב-'סה"כ ועד עובדים'
סה"כ ועד עובדים
28/08/2016 | 17:26
10
46
לצפיה ב-'התנאים בתחנות שלהם בפירוש מסכנים חיי אדם.'
התנאים בתחנות שלהם בפירוש מסכנים חיי אדם.
28/08/2016 | 21:33
9
108
לא מדובר בשביתות חוקיות (אף שהיו להם כמה ימי שביתה חוקית) אלא בטרור שיוצר צפיפות מסוכנת ליד פסי רכבת בחישמול פס שלישי. לפני כמה שבועות סגרו את תחנת ברייטון (שיש בה גם מפעילות אחרות) כי הצפיפות שם הגיעה לרמה מסכנת חיים.

תוסיפו לכך את התאונות שוודאי נגרמו מנהגים נוספים שבחרו בכביש המהיר במקום ברשת הרכבות (יש כאן זן של נהגים עירוניים שמשתמש ברכבת לנסיעות ארוכות) בחודשיים של הטרור הזה ותקבלו את כל ההרוגים והפצועים שתצטרכו לשם ההגדרה הפורמאלית.

לצפיה ב-'גם שביתה לא חוקית, היא עדין לא טרור'
גם שביתה לא חוקית, היא עדין לא טרור
28/08/2016 | 21:51
7
71
גם אם לא מסכימים עם מטרת השביתה או עם הדרכים בה היא פועלת, זה עדיין לא טרור. אני לא מכירה את הנושא מספיק בשביל שתהיה לי דיעה לגבי מטרות השביתה, אבל להאשים עובדים שובתים בטרור זה ממש לא טעון ענייני נגד השביתה.
אם התנאים בתחנה מסכנים חיים באחריות הנהלת הרכבת להתמודד עם זה, אם אם זה דורש צמצום זמני של השירות.
בתור נוסעת תחבורה ציבורית שאין לה את החלופה של רכב פרטי אני בכלל לא מקלה ראש בעניין ובכל זאת - עובד שובת הוא לא טרוריסט.
באשר לעומס התנועה, לפי קו החשיבה הזה אפשר להאשים כל מי שבחר לנהוג ברכב פרטי כאשר הוא לא חייב בהעלאת מספר תאונות הדרכים. האם כל נהג רכב פרטי הוא טרוריסט?
לצפיה ב-'ה"שביתה" נעשית על מנת להלך איימים, ומכאן שאכן מדובר בטרור'
ה"שביתה" נעשית על מנת להלך איימים, ומכאן שאכן מדובר בטרור
28/08/2016 | 21:57
6
56
מדובר בהתנהלות מאורגנת בדרך שאינה חוקית ואשר עשויה להביא לאובדן חיי אדם כתוצאה ישירה ו/או עקיפה ממנה, וזאת במטרה להלך איימים. קלאסי ארגון טרור.
לצפיה ב-'בטרור יש שימוש באלימות להשגת המטרות'
בטרור יש שימוש באלימות להשגת המטרות
28/08/2016 | 22:59
5
42
שביתה לא יכולה להיחשב אלימות. זו זכות בסיסית של עובד.

זה לא אומר שכל שביתה היא מוצדקת. גם שביתות צריכות להיות בהתאם לחוק, אך לא כל הפרת חוק היא טרור. אם תלך על תוצאות עקיפות זה יותר מדי דברים ניתן להגדיר כטרור. ידוע שיש תאונות דרכים, האם כל נהג על הכביש הוא טרוריסט בגלל שיש שככל שיש יותר מכוניות הכביש עולה הסיכוי לאובדן חיי אדם כתוצאה מתאונות?
האם מפעל מייצר מכוניות פרטיות עוסק בטרור? הרי כתוצאה עקיפה מייצור מכוניות ייתכן אובדן חיי אדם.
אם ישתמשו בפטיש לרצח, האם  ניתן להאשים את יצרן הפטיש מאחר שכתוצאה עקיפה מייצור הפטיש בוצע רצח?
לצפיה ב-'מדובר באירגוני טרור שניתקו פעמיים את החשמל בחורף הבריטי.'
מדובר באירגוני טרור שניתקו פעמיים את החשמל בחורף הבריטי.
29/08/2016 | 01:51
3
61
בבריטניה לא מדובר בהסתדרות שבנתה את המדינה. מדובר באויב מבית ששום שפל אינו נמוך מדי עבורו כולל אי קבורת המתים.

בחורף 1974 וכן ב Winter of discontent בסוף 1978 ותחילת 1979 הם גרמו בכוונה להפסקות חשמל במדינה שבדרומה טמפרטורות הלילה הרגילות בינואר הם בסביבות האפס ובעת סופות שלג אפשר להגיע לטמפרטורת של מינוס עשר ומטה באזורים העירוניים.

ערך שביתות 1974 (שביתת הכורים גרמה למחסור שהוביל לשבוע עבודה בן 3 ימים ומחסור חמור בחשמל)

ערך ה Winter of discontent ב1978/9

הרס מערכת התחבורה הראשית במשך חודשיים בחבל ארץ שלם שגודלו כמו מלבן עם צלע לאורך מישור החוף מעכו לרשל"צ  וצלע מקבילה לאורך הירדן כאשר מרבית חבל הארץ נמצא בתחום רצועת היוממים של עיר גדולה ואפילו בשוליו 10%-15% מהתושבים הם יוממים התלויים ברכבת זה בפירוש טרור כשהוא מגיע מהמסורת הזו.
לצפיה ב-'עובדים הם לא עבדים'
עובדים הם לא עבדים
29/08/2016 | 08:39
2
41
יש להם זכות להחליט שלא לעבוד בתנאים מסוימים ויש להם זכות להיאבק על הזכויות שלהם. שוב אני לא לסיבות למאבקים, אלא לנושא העקרונית.
ולכל מאבק יש שני צדדים, כך שההאשמה לא יכולה להיות מוטלת על צד אחד.
בהחלט יכולות להיות שביתות לא חוקיות ויש כלים חוקיים להתמודד איתן גם בלי להזדקק להאשמות בטרור.
לצפיה ב-'בבריטניה טרור לא חייב להרוג. ע"ע סוף ה IRA'
בבריטניה טרור לא חייב להרוג. ע"ע סוף ה IRA
29/08/2016 | 13:00
1
46
בשנתיים - שלושה האחרונות של טרור ה IRA סוג ה"פיגוע" הנפוץ ביותר שלהם היה להתקשר למשטרה ולהודיע על הטמנת פצצה ואחרי שהמשטרה היתה סוגרת את האזור שבו הודיעו על הפצצה היא היתה מוצאת מטען דמה. המטרה וההישג של הטרור בשתי הדוגמאות היה הטלת אימה ושיבוש חיי היום יום.

בבריטניה יש מנגנון חוקי לשביתות. חובה להחליט עליהן בהצבעה, להודיע עליהן מספר שבועות מראש, ולהידבר בשירות הבוררות לפני השביתה. השביתות עצמן מוגבלות לפרקי זמן של יום עד כמה ימים כל אחת ובאי צפוף שהכל מנוהל בו על 99% מהקיבולת כל שביתה חוקית מורגשת גם מורגשת.  כאן לא מדובר בשביתה חוקית אלא במה שקורה מחוץ לשביתה החוקית.

מה שקורה שלא במסגרת השביתה החוקית הוא בפירוש הטלת אימה ושיבוש חיי היום יום של מיליונים ברצועת היוממים הדרומית של לונדון. בהגדרה הבריטית זה טרור וגם "צרכי" ההגדרה הישראלית וודאי כבר מולאו תוך סיכון חיי אדם.

וכל זה אינו סיכסוך על שכר אלא על ה"זכות" לסגור את דלתות הרכבת. אפילו לא מדובר בביטול תפקיד ה"שומר" משום שללא השקעה מאסיבית בתחנות תמיד יהיה צורך באדם שיפקח על הכירטוס ברכבת.
לצפיה ב-'כבר סטינו לגמרי מנושא הדיון וברור שלא נסכים'
כבר סטינו לגמרי מנושא הדיון וברור שלא נסכים
29/08/2016 | 16:35
48
אז אפסיק עם זה כאן.
לצפיה ב-'אלימות היא אינה בהכרח אלימות פיזית'
אלימות היא אינה בהכרח אלימות פיזית
29/08/2016 | 19:50
24
ולדעתי שביתה פראית שכזו היא ללא ספק דרך אלימה.
לצפיה ב-'אז גם נהגים הם טרוריסטים כי הם מזהמים את האוויר.'
אז גם נהגים הם טרוריסטים כי הם מזהמים את האוויר.
29/08/2016 | 12:42
19
לצפיה ב-'ועדי העובדים עוסקים בטרור גרידה, פעם עם ופעם בלי נפגעים בנפש'
ועדי העובדים עוסקים בטרור גרידה, פעם עם ופעם בלי נפגעים בנפש
29/08/2016 | 19:56
5
39
חבל שבמעט מן המדינות המפותחות הטרור הזה נתקל בתגובה הולמת וראויה. וחבל שבריטניה כבר לא ביניהם כנראה, למרות התרומה האדירה של מרגרט ת'טצ'ר לעיצוב מסגרת חוקית שפויה.
אבל אצלנו החוקים פרוצים והזויים אף יותר...
לצפיה ב-'מרגארט תאצ'ר שפויה? הצחקת'
מרגארט תאצ'ר שפויה? הצחקת
29/08/2016 | 19:58
4
36
לצפיה ב-'שפויה, חזקה, החלטית, יעילה. מדהימה ונערצת.'
שפויה, חזקה, החלטית, יעילה. מדהימה ונערצת.
29/08/2016 | 20:07
3
20
לצפיה ב-'הרסה את שרות הרכבות בהפרטה'
הרסה את שרות הרכבות בהפרטה
29/08/2016 | 20:44
1
44
אם אנחנו כבר מדברים על שירות רכבות, פגעה בעובדים, העלתה את האבטלה, העמיקה את הפערים.
כמה אנשים מתו במלחמה בפוקלנד או בסכסוך עם צפון אירלנד (שלא היא יצרה, אבל לא הביאה פתרון)?
לצפיה ב-'ברכבות היא לא נגעה, החברות הממשלתיות קרסו כבר בשנות השבעים'
ברכבות היא לא נגעה, החברות הממשלתיות קרסו כבר בשנות השבעים
29/08/2016 | 20:59
44
פירטתי את זה בסיפא של תגובה על כך שהיא היתה סוציאליסטית יחסית למה שנהוג לחשוב עליה.
לצפיה ב-'תתפלאו לשמוע עד כמה גברת הברזל שמרה על המערכת הסוציאליסטית '
תתפלאו לשמוע עד כמה גברת הברזל שמרה על המערכת הסוציאליסטית
29/08/2016 | 20:56
51
מאגי לא ביטלה את זכות השביתה אלא הגבילה אותה לשביתות בין מועסקים למעסיקיהם (לו הסיכסוך הזה היה מתבצע בחברה פרטית או אזורית בשנות השבעים כל עובדי הרכבת במדינה היו שובתים אף שאין להם קשר לחברה הספציפית הזו).

היא לא נגעה במובטלים אלא ראתה באבטלה חלק בלתי נפרד מהמשוואה הכלכלית בעוד שבעידן בלייר היו תוכניות נוסח וויסקונסין. היא לא נגעה בעיקרון לפיו מערכת הבריאות הלאומית היא בחינם וכנ"ל מערכת החינוך הממלכתית - בניגוד לכל התשלומים הנוספים המוכרים בארץ.

בתחום הדיור מאגי ת'אצ'ר היא רן כהן ממר"צ. הרעיון של מכירת הדיור הציבורי לדיירים הוא במקור שלה ולמרות הזכות לקנות מערכת הדיור הציבורי שרדה אותה ועדיין קיימת כיום, אף שהזכאות לדיור ציבורי ורשימות ההמתנה היו מסובכות וארוכות בעידן בלייר ובראון. הרעיון שדיירים יצטרכו לעבור ליחידות קטנות יותר אחרי שילדיהם עוזבים את הבית עלה רק בתקופת דייויד קמרון.

יש לציין גם שהיא לא נגעה במערכת הרכבות והפרטתן לפי מודל הזיכיונות ההרסני היה רעיון של ג'ון מייג'ור.

כמו כן - גישתה לקפיטליזם הפוכה ב180 מעלות לשיטת האוליגרכיה הנהוגה בארץ 18 המשפחות. בעינייה היזם הקטן שפותח נישות חדשות היה המפתח לכלכלה ושיטת ההפרטה העיקרית שלה היתה לתת אופציות לציבור ובשיא הצלחתה 25% מהציבור החזיקו במניות באופן ישיר.

החולשה העיקרית שלה היתה הטיפול בחברות ממשלתיות פושטות רגל שהוחזקו בחיים באמצעות סובסידיות ממשלתיות בשנות השבעים. מכרות הפחם, בריטיש ליילנד, בריטיש סטיל. היא פעלה בקנה מידה של פוליטיקאי שנבחר ל4-5 שנים ולכן גרמה לפיטורים המוניים והרס אזורים תעשייתיים כשחשיבה בטווח של 10 שנה (או 18 שנות השלטון השמרני ב4 קדנציות שחבות חוב גדול ל Winter of discontent ) היה אפשר ללכת על צימצומים ופנסיות מוקדמות ללא קבלת עובדים חדשים ולסגור או למכוא את החברות האלו שהיו אבן ריחיים על משלם המיסים בתהליך הרסני פחות.

לצפיה ב-'עדיין נמשך?!'
עדיין נמשך?!
29/08/2016 | 02:43
52
זוכר שקראתי על בכירי החברה ירדו לרציפים "לספוג אש", לא חשבתי שכ"כ הרבה אנשים יסבלו לאורך זמן כ"כ ארוך.
במקרה כזה החברה צריכה לשלם לNR בגלל ביטול רכבות?

לצפיה ב-'המטרה שלהם היא למנוע את פיטורי השומרים?'
המטרה שלהם היא למנוע את פיטורי השומרים?
29/08/2016 | 12:42
3
49
אין מצב שהשומרים פשוט מקבלים תפקיד אחר בארגון?
לצפיה ב-'לא מדובר בפיטורים אלא בזכות לסגירת הדלתות'
לא מדובר בפיטורים אלא בזכות לסגירת הדלתות
29/08/2016 | 13:25
2
71
הכותרת היא מעבר לרכבות עם נהג בלבד אבל מחוץ לדרום לונדון עדיין יהיה צורך בתפקידו של השומר ככרטיסן (הן לאכיפה והן למכירת כרטיסים ברכבת במקרה של תקלה במכונות). מבחינתם שלילת האחריות על סגירת הדלתות היא שינוי סוג המשרה, אך יש להדגיש שבתחתית למשל יש נהג בלבד.
לצפיה ב-'עקבתי אחרי הסיפור הדי הזוי הזה '
עקבתי אחרי הסיפור הדי הזוי הזה
30/08/2016 | 09:13
1
46
מתחילתו ולדעתי הוא הגיע לרמת הזיה פשוט מצחיקה.
לצפיה ב-'זה כמו ההבדל בין שחקן לניצב.'
זה כמו ההבדל בין שחקן לניצב.
30/08/2016 | 10:47
38
בסרטים ובטלוויזיה הבריטית אם יש לשמות משנית מילה או משפט האדם שמגלם אותה נחשב שחקן, ואם התפקיד שקט הוא נחשב לניצב. ההבדל בסיווג יוצר הבדלי שכר כי לשחקן משלמים פי 2 מלניצב. במקרה הזה לא מדברים ספציפית על השכר אבל ההבדל בין התפקיד הטכני של סגירת הדלתות לבין תפקיד של גביית כרטיסים בלבד נראה לאיגוד עקרוני. אין בעיה שהנהג יסגור דלתות כי יש בכל רציף מכשיר עם 3 מסכי טלוויזיה במעגל סגור שמראה את צידה של הרכבת מ3 נקודות שונות לאורכה בעוד שהשונר עונד בנקודה בודדת על הרציף ושופט לפיה. מדובר במקרה של ברור של Sabotage (המחבלים של תחילת העידן התעשייתי בצרפת שזרקו את נעלי העץ שלהם, ה"סאבוט" לתוך מכונות האריגה).

בעלי אומר שכשטסלה ששמנו עליה פיקדון תבוא לאסוף אותנו בספרד בעוד שנתיים נצטרך להתמודד עם נהגי מוניות כעוסים, או שאם נרצה שהיא תנהג בכבישים באל-פאראנסה / צרפת הרשויות פשוט יגידו Non! כי אנשים רוצים לעצור את הקידמה. אני תמיד אומר שאחרי 5 שנות רכב אוטונומי הספרדים יאסרו על נהיגה אנושית בחוק פשיסטי גורף בעוד שבמדינות דמוקרטיות חברות הביטוח יהפכו את העסק לבלתי כדאי. כמובן שמה שרכב יכול לעשות על כביש מלא ברכבים  רכבת תוכל גם תוכל לעשות במסילה עם סלוטים פרטיים משלה ומערכת איתות אז ברור שיהיה שמח   
לצפיה ב-'טמקא: פיילוט מוניות אוטונומיות בסינגפור'
טמקא: פיילוט מוניות אוטונומיות בסינגפור
28/08/2016 | 14:56
53
http://m.ynet.co.il/Articles/4846160

לאט לאט זה מתחיל.
לצפיה ב-'מדריך התעריפים של הרוכב לאוטובוסים'
מדריך התעריפים של הרוכב לאוטובוסים
28/08/2016 | 14:31
7
225

בגדול העתקתי את המודל של "441" (אמור לי מה הטלפון ואומר לך מה השם והכתובת של הבן אדם)

רק בתעריפים של אוטובוסים (אמור לי כמה שילמת ואומר לך איזה קוד ואיזו חברה זו).

השיטה הזו עוזרת לחשוף את הבלגן העצום והיעדר היד המכוונת של תעריפי התחבורה הציבורית.

לצפיה ב-'בלאגן עצום שנגרם מכמה דברים'
בלאגן עצום שנגרם מכמה דברים
28/08/2016 | 15:14
2
131
1.באזורים רבים בארץ אין כלל תעריף נסיעה אחיד בין מפעילי הנסיעה השונים ובאלה שיש זה לא לכל המפעילים
2.אזורי תעריפי נסיעה רבים יש לתעריף נסיעה בודדת 

לצפיה ב-'מי יודע עלויות חופשי סמסטריאלי שנתי'
מי יודע עלויות חופשי סמסטריאלי שנתי
28/08/2016 | 15:35
1
83
באופן לא מפתיע, אין פירוט על מנויי הסטודנט בצו התעריפים.
מישהו מכיר מקום מרוכז שממנו אוכל להוסיך לצדריך שלי גם את המנויים הסמטריאליים+השנתיים
לצפיה ב-'באתר של אגד ברשימה של 'חופשי-חודשי' יש פירוט של זה'
באתר של אגד ברשימה של 'חופשי-חודשי' יש פירוט של זה
28/08/2016 | 22:29
18
לצפיה ב-'אתה בטוח לגבי נסיעה בין ראש העין לפתח תקוה?'
אתה בטוח לגבי נסיעה בין ראש העין לפתח תקוה?
28/08/2016 | 15:38
3
89
ממתי זה 6.80 וקוד 2 ולא קוד 41 במחיר של 5.90?
לפי מה שאתה כותב גם אם נוסעים מראש העין לפתח תקוה ורוצים לעבור לקו אחר בתוך פתח תקוה אין מעבר חופשי.

אני חושב שקודים 1א ו 2 (4.7 ו 6.8) של אפיקים בצו, מתייחסים לקו 85.
לצפיה ב-'תוספת:'
תוספת:
28/08/2016 | 15:56
2
70
קו 85 זה הקו היחיד, נכון להיום, שנכלל באשכול פתח תקוה - ראש העין, וחורג מתחומי רפורמת 2011 (מאזורים 1 - קוד 42, 21 - קוד 43 ו 22 - קוד 41) לאזור שלא נכלל בה: האזור שבין צומת הטייסים לשוהם.
ולכן קיימים הקודים הללו עם 4.7 ו 6.8.
לצפיה ב-'אם כבר הזכרת את האנומליה של 85, יש גם את העיוות של 84'
אם כבר הזכרת את האנומליה של 85, יש גם את העיוות של 84
28/08/2016 | 16:57
1
84
נסיעה בקו 84 עולה כמו נסיעה פנימית רגילה בתוך פתח תקווה, אבל כרטיס תקופתי בו (שתקף לתחנותיו בנחלים, נופך, רנתיה ומזור) עולה כמו כרטיס תקופתי שמשלב את פתח תקווה וראש העין - למרות שאין אף קו מהמושבים האלו לראש העין.
לצפיה ב-'המקרה של קו 84 נובע בגלל שרפורמת התעריפים של 2016'
המקרה של קו 84 נובע בגלל שרפורמת התעריפים של 2016
28/08/2016 | 21:31
61
לא הוחלה על תעריפי הבסיס אלא רק על כרטיסים תקופתיים.
זה נכון לא רק לגבי קו 84 אלא גם לגבי קווי פתח תקוה ראש העין.
מחיר נסיעה בודדת בין פתח תקוה לראש העין זהה למחיר נסיעה בודדת בין פתח תקוה לנחלים, נופך, רינתיה ומזור.
זה נכון גם לגבי קו 89 לעינת ונחשונים.
ובמקרה זה אם תעריפי הבסיס היו מעודכנים בהתאם לרפורמת 2016, סביר להניח שמחיר נסיעה בודדת דווקא היה עולה.
לצפיה ב-'רכבת ישראל עונה : תחנת עפולה תהיה מוכנה בסוף 2016'
רכבת ישראל עונה : תחנת עפולה תהיה מוכנה בסוף 2016
28/08/2016 | 11:20
20
442
חשבתי שרוצים אוטוטו בסוכות לפתוח את קו העמק.. חבל ששוב מעכבים את זה
לצפיה ב-'מה זאת אומרת, הרכבת תתחיל לנסוע בלי לעצור בעפולה?!'
מה זאת אומרת, הרכבת תתחיל לנסוע בלי לעצור בעפולה?!
28/08/2016 | 11:41
139
לצפיה ב-'מאיפה המידע? יש לך לינק למקור?'
מאיפה המידע? יש לך לינק למקור?
28/08/2016 | 11:47
106
לצפיה ב-'מקור?'
מקור?
28/08/2016 | 13:23
82
לצפיה ב-'הם יפתחו את התחנה בחודש האחרון אם לא בשבוע האחרון 2016'
הם יפתחו את התחנה בחודש האחרון אם לא בשבוע האחרון 2016
28/08/2016 | 14:47
2
287
רק שיהיה כתוב בפרוטוקול 2016.
לצפיה ב-'מאיפה המידע? אין היגיון בלפתוח את קו העמק באוקטובר בלי עפולה'
מאיפה המידע? אין היגיון בלפתוח את קו העמק באוקטובר בלי עפולה
28/08/2016 | 15:02
1
86
לצפיה ב-'בלי עפולה באוצר יעשו מהקו דימונה 2.'
בלי עפולה באוצר יעשו מהקו דימונה 2.
28/08/2016 | 15:32
89
לצפיה ב-'דיברתי עם נציגה באתר האינטרנט שלהם וגם בשירות לקוחות'
דיברתי עם נציגה באתר האינטרנט שלהם וגם בשירות לקוחות
28/08/2016 | 18:05
13
256
אמרו שאין צפי מדויק.. הציפיות הם לפתוח את התחנה לקראת סוף השנה.. אמרתי שהצפי הוא בכלל לסוכות אבל הם ענו לי שממש לא ושתחנת עפולה עדין לא מוכנה
באמת אין טעם לפתוח את הקו העמק בלי עפולה..
אבל מקווה שזה רק העשרה ושכן יפתחו את הקו באוקטובר הקרוב.. באמת להסתמך על מידע של נציגות שירות?
לצפיה ב-'עיכוב בפתיחת תחנת עפולה לא הוזכר בכתבות היחצנות שיצאו היום'
עיכוב בפתיחת תחנת עפולה לא הוזכר בכתבות היחצנות שיצאו היום
29/08/2016 | 15:46
12
161

תראו איך לכץ מביאים מערך דאבל דק נקי ונוצץ... בעוד רמת הניקיון בחלק מהמערכים האחרים פשוט נוראית.
לצפיה ב-'כתבת יחצנות נוספת בטמקא עם טעות משעשעת: רכבת לסוריה'
כתבת יחצנות נוספת בטמקא עם טעות משעשעת: רכבת לסוריה
29/08/2016 | 17:53
2
123

"הבטיח השר כי יעשה הכל שמסילות הרכבת מישראל ישובו בעתיד וייסעו לסוריה."

למרות שגם אני הייתי שמח לעתיד ורוד שבו היה אפשר לקחת רכבת לאירופה דרך סוריה (דרך לבנון כמו בתקופת הבריטים, או דרך דמשק כמו בתקופת התורכים), לא נראה לי שזה יקרה לעולם. אני חושב שאותו זקן שצוטט בכתבה הבין לא נכון את דבריו של כץ, או שכץ התבדח.
לצפיה ב-'עוד 5 שנים של מלחמה בסוריה וכל הסורים יהיו באירופה'
עוד 5 שנים של מלחמה בסוריה וכל הסורים יהיו באירופה
29/08/2016 | 23:18
1
65
בין אם תהיה לשם רכבת מישראל דרך השטח המת שהיה פעם סוריה או לא.

על הצד הטכני חיבור לסוריה דרך ירדן יצריך הרחבה או פס שלישי בקו הירדני מעאמן לדרעא ודמשק שהינו מסילה צרה כמו רכבת העמק המקורית ושאר הרכבת החיג'אזית. השר כץ הוא הרבה דברים אבל הוא אינו שר התחבורה של ירדן.
לצפיה ב-'אני די בטוח שזו הייתה בדיחה שהכתב ציטט לא נכון'
אני די בטוח שזו הייתה בדיחה שהכתב ציטט לא נכון
29/08/2016 | 23:26
46
אין סיכוי שאף אחד התכוון לזה ברצינות. כץ אולי אוהב להבטיח הרבה הבטחות, אבל אני לא חושב שהוא מספיק טיפש בשביל להתכוון להבטחה שכזו.
לצפיה ב-'למה רק לתושבי בית שאן נסיעה חינם?'
למה רק לתושבי בית שאן נסיעה חינם?
29/08/2016 | 17:55
8
236
לא חושב שזה כל כך משנה אם גם תושבי עפולה וכפר ברוך יסעו בחינם
ותראן מה נציג אחר באתר שלהם ענה לי.. מסקנה : אין להסתמך על מידע של נציגי שירות
לצפיה ב-'בקשר לחינם, לא נראה לי שזה יהיה רק לבית שאן'
בקשר לחינם, לא נראה לי שזה יהיה רק לבית שאן
29/08/2016 | 18:12
5
136
כתבות כאלו תמיד מעוותות את העובדות כי הכתבים לא מבינים בנושא ולא עושים עבודת תחקיר, רק מצטטים חלקי משפטים ממסיבת עיתונאים והודעות לעיתונות.

מדיניות הרכבת בשנים האחרונות, בהוראה מהפוליטיקאים, היא שנסיעה מתחנות חדשות היא בחינם בתקופת ההרצה, ולאחר מכן עוד כמה חודשים חינם לאנשים שמתגוררים בקרבת התחנות האלו. אין סיבה שזה לא יחול גם על רכבת העמק.
לצפיה ב-'הזוי אם זה יוחל על הרכבת לירושלים...'
הזוי אם זה יוחל על הרכבת לירושלים...
29/08/2016 | 18:18
4
53
לצפיה ב-'אני מאמין שזה יוחל גם על ירושלים, בשם הפופוליזם'
אני מאמין שזה יוחל גם על ירושלים, בשם הפופוליזם
29/08/2016 | 18:25
3
55
לצפיה ב-'זו לא מדיניות הרכבת, אלא פופוליזם של שר התחבורה, אבל'
זו לא מדיניות הרכבת, אלא פופוליזם של שר התחבורה, אבל
29/08/2016 | 19:16
119
הוא חל רק על תחנות שלשר התחבורה נוח להתייחס אליהן כפריפריה.
כשתחנת ספיר בנתניה תיפתח לא תהיה אפילו שעה של חינם או חצי חינם.
גם בירושלים האומה זה כנראה לא יחול (בגלל שיקולים תקציביים) וגם לא בתחנות רעננה, כפר מנחם, מזכרת בתיה ולב המפרץ מזרח.
לגבי עפולה, יהיה מעניין להמתין ולראות. לפי גישת שר התחבורה עפולה וכרמיאל כן צריכות ליהנות מההטבה הפופוליסטית.
אבל אולי אילוצים תקציביים יוציאו אותן מתחולת ההטבה.
לצפיה ב-'אין סיכוי'
אין סיכוי
29/08/2016 | 21:26
1
103
מטרת החינם היא לעודד נוסעים שלא היו רגילים למסלול החדש. לירושלמים ולמי שמגיע לירושלים אין צורך בתמריץ כזה. מה שכן יכול לקרות זה עומס מטורף, כמו שהיה בחודשים הראשונים להפעלת הרכבת הקלה כשהנסיעות היו חינם.
לצפיה ב-'זה מה שחסר, משפחות מרובות ילדים שיקחו אותם לנסיעת חינם '
זה מה שחסר, משפחות מרובות ילדים שיקחו אותם לנסיעת חינם
29/08/2016 | 23:40
32
לצפיה ב-'בית שאן היא העיר הקטנה בישראל'
בית שאן היא העיר הקטנה בישראל
29/08/2016 | 18:16
1
184
ולמעט מתושביה יש מה לחפש בחיפה (בעפולה קצת יותר), לתת הטבה לבית שאן בלבד מריח כסוג של חסכנות/קמצנות.

עם יד על הלב, לא באמת צריך את ההטבה הזו, הרכבת תהיה די אטרקציה לציבור במהלך חופשת סוכות גם בתשלום מלא, על אחת כמה וכמה עם כרטיס חופשי-יומי בקוד 499 שמכסה את כל מטרפולין חיפה (חיפה, קריות, עכו, נהריה, כרמיאל, מעלות, קרית טבעון, נצרת) ובנוסף את אזור חדרה / ואדי ערה + עמק יזרעאל (עפולה) ובית שאן במחיר של 37.5 ש"ח בלבד...

אחרי החג והחזרה לשגרה צפויה לרכבת העמק תקופה ארוכה של דשדוש עם נוסעים בכמות מעטה יחסית.
לצפיה ב-'אור עקיבא היא העיר הקטנה ביותר בישראל'
אור עקיבא היא העיר הקטנה ביותר בישראל
29/08/2016 | 19:19
55
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 28/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 28/8
28/08/2016 | 09:02
6
10
לצפיה ב-'שד רוטשילד בתל אביב למכללה למנהל ראשלצ שד יצחק רבין 7'
שד רוטשילד בתל אביב למכללה למנהל ראשלצ שד יצחק רבין 7
28/08/2016 | 14:20
2
23
מחר בשעה תשע בבוקר .. יש אוטובוס ישיר?... אילו קווים כדאי ךקלת

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
28/08/2016 | 20:36
1
21
קו 80 שנוסע מראשל"צ לאזור רוטשילד וחוזר חזרה לראשל"צ, נוסע כל 20-30 דק' ועוצר בתחנת הבורסה לניירות ערך/שד' רוטשילד וגם בתחנת שד' רוטשילד/אלנבי עוצרת בתחנת מוטה גור/מוריי גלמן , לא רחוק מהמכללה למנהל.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!!'
תודה רבה!!!!
28/08/2016 | 20:55
12
:)
לצפיה ב-'מחר בבוקר מאשדוד לרחוב השחם או השחר 36 פתח תקווה'
מחר בבוקר מאשדוד לרחוב השחם או השחר 36 פתח תקווה
28/08/2016 | 16:44
2
24
כמה שפחות החלפות והכי מהר שניתן. עליי להיות שם ב-9 וחצי כך שאשמח גם להמלצה על איזה שעה של אוטובוס\רכבת לעלות.
תודה
לצפיה ב-'השחר או שחם?'
השחר או שחם?
28/08/2016 | 17:25
17
רחוב קטן בשכונת מגורים פרברית (השחר) או רחוב באיזור תעשייה עם בנייני משרדים (שחם)?

דיוק בפרטים יעזור לאנשים לתת לך את ההכוונה שאתה צריך.

אני אישית לא מכיר את איזור אשדוד והקווים ששם, לגוגל יש כל מיני המלצות על קווי אוטובוס בין עירוניים, אבל אני לא יודע אם הם הבחירה העדיפה ביותר בגלל התנועה הרבה שיש בכביש 4 צפון בשעות הבוקר, לכן אני לא יכול להמליץ על מסלול
לצפיה ב-'בהנחה שאתה צריך לרחוב שחם ברמת סיב - קו 317 של אפיקים'
בהנחה שאתה צריך לרחוב שחם ברמת סיב - קו 317 של אפיקים
28/08/2016 | 21:59
21
מאשדוד עוצר בז'בוטינסקי פינת שחם. משם הולכים ברגל ברחוב שחם לכיוון דרום עד ליעד.
יש לקו 317 נסיעות שיוצאות מאשדוד ב 7:45 ו 8:45. אם אתה צריך להיות בדיוק בזמן, אתה צריך לנסוע עם האוטובוס שיוצא ב 7:45 וכנראה תגיע די הרבה לפני תשע וחצי, אבל עם האוטובוס של 8:45 לא תגיע בזמן.

אם אתה רוצה לתזמן נסיעה כך שתגיע יותר קרוב לתשע וחצי, אתה צריך לשלב את 315 של אפיקים עם 164 או עם 145 של אגד (החלפה במסובים).
145 גם מגיע קרוב יותר לשחם 36 (אתה יורד בתחנה ברחוב דרנגר פינת הסיבים, הולך בדרנגר קצת מזרחה ופונה צפונה לרחוב שחם עד שמגיע ליעד).
לצפיה ב-'לייבא יותר אוטובוסים'
לייבא יותר אוטובוסים
27/08/2016 | 19:50
154
שלום רב לכם ושבוע טוב,

בתור מי שאינו בעל רכב ונוסע הרבה אוטובוסים רואה שחברת "אגד" לא דואגת לייבא יותר אוטובוסים או לפחות לייבא עוד אוטובוסים עם שתי קרונות עם יותר קיבולת. אני מרגיש שרק רכבת ישראל במהלך השנים שיפרה משמעותית את כל עניין הצפיפות באוטוסים. זה נכון שגם ברכבת יש שעות עומס ולכן רכבת עמוסה בנוסעים, אבל כשרכבת לא מאחרת משמעותית בימים עמוסים כמו יום א' יש תמיד מקום לשבת ( הנוסעים עצמם מעדיפים לשבת על המדרגות).

לאו דווקא המצב באוטובוסים - לפעמים פשוט האוטובוסים מפוצצים עד "אפס מקום ישיבה" ונוסעים פשוט לא מדברים וכמו פראיירים משלמים על נסיעה. למה נוסעי אוטובוסים לא מדברים כמו ברכבת?! למשל כאשר היו איחורים ברכבת ישראל פעם ישראל דיברו על זה בחדשות. אני פשוט לא מבין את זה... כיוון שלא מדברים - חברות אוטובוסים פשוט. מזלזלת בנוסעים בקווים מסוימים כמובן. אני ראיתי את זה בקווים של ראשל"צ (לדעתי זאת עיר לבעלי רכב בלבד) . גרתי שם פעם. כל הזמן אוטובוסים מפוצצים נוסעים ואין שם אוטובוסים שתי קרונות כמו ברחובות (אני מתכוון לתחבורה עירונית). מתי יפסיקו נוסעי אוטובוסים להיות פראיירים?! ההנהלה של חברה צוחקת מהנוסעים פשוט כיוון שלא מדברים על זה אלא אם אני טועה אזי אני מצטער.

לא מאמינים? תסעו בקו 10 או 11 לרמת אליהו מתחנה מרכזית חדשה לשם ביום ראשון בשעות שיא. קו 83 שמתחיל ראשל"צ שנסעתי כל הזמן עמוס.

אגב, גם גרתי בחיפה והייתה צפיפות נוראית. באוטובוסים אבל עכשיו בגלל המטרונית שמעתי שמצב השתפר.

בכללי, חשבתי פעם לעבור בראשון לציון אבל רק בגלל תחבורה ציבורית עלובה אני לא מוכן לעשות את זה. זאת גם עיר ממש גדולה, אף יותר מתל-אביב - רק לא מבחינה היצע תעסוקה, שבוודאי תל-אביב יותר דומיננוטית.

לא נורא, אני לא כועס על אף אחד חוץ מהנהלת אגד של ראשון לציון שממש מזלזלת בנוסעים. זאת סיבה טובה למי שאין לו רכב לא לגור בראשון לציון. אגב, ברחובות שאני גר בד"כ תחבורה ציבורית הרבה יותר טובה אבל יש תמיד קווים "עמוסים" כמו קו 13 שאני בד"כ נוסע.

שבוע טוב וגם נקווה לטוב.

אדוארד
לצפיה ב-'ישראל כץ מתחנף לחרדים'
ישראל כץ מתחנף לחרדים
27/08/2016 | 18:17
9
329
צץ בטוויטר, מתוך עיתון חרדי כלשהו:

https://pbs.twimg.com/media/Cq3_wraWAAEmPes.jpg:la...
https://pbs.twimg.com/media/Cq3_v8WWAAA8iXv.jpg:la...

גועל נפש.
לצפיה ב-'"הוא, כשר הפנים, מחויב לעצור את התחבורה הפרטית ביום הקדוש"'
"הוא, כשר הפנים, מחויב לעצור את התחבורה הפרטית ביום הקדוש"
27/08/2016 | 19:33
3
253
מה הם רוצים שלא ניסע בכלל בשבת?? כן, בטח.
לצפיה ב-'הם רוצים שנהרג בשבת'
הם רוצים שנהרג בשבת
28/08/2016 | 00:10
2
156
נפל לי היום האסימון. ליצמן, גפני, פורוש וחבריהם פשוט רוצים הרוגים חילונים בכבישים.
לדעתי, זו הכרזת מלחמה לא פחות.
לצפיה ב-'אין ספק שמלחמת השבת החדשה מעלה הרבה 'דם-חם' ישן'
אין ספק שמלחמת השבת החדשה מעלה הרבה 'דם-חם' ישן
28/08/2016 | 00:25
146
אבל איך זה קשור לתוכן הנושא, מאיפה המסקנה הזאת הגיעה?

(בהערת אגב אעיר שיש משהו בדבריך, נושא יחס היהדות הדתית לחילונים בעידן המודרני הינו 'מורכב וסבוך ביותר', וכאשר הוא מתחיל בהתייחסות קיצונית יחסית לפרטים בודדים שיצאו ממסגרת הקהילה (ולעיתים הפכו למלשינים משת"פים עם קבוצה לאומית עויינת ליהודים וליהדות), לא תמיד נעשות התאמות למציאות המודרנית, ביחוד על ידי קבוצות שמרניות שמקדשות את המילה הכתובה הישנה על פני הסברא החדשה)

לצפיה ב-'מאז ומתמיד הם מוכנים שזה יקרה לבליינים בכל ליל שישי'
מאז ומתמיד הם מוכנים שזה יקרה לבליינים בכל ליל שישי
30/08/2016 | 10:56
57
הם יודעים היטב מה המחיר של החלטתם שלא לאפשר שירות מציל חיים. ידיהם מלאות באלכוהול ותוצאותיו.
לצפיה ב-'ההתחנפות לא עזרה, החרדים דורשים לפטר את כץ'
ההתחנפות לא עזרה, החרדים דורשים לפטר את כץ
27/08/2016 | 23:27
1
164

אישית אני לא אוהב את כץ מהרבה סיבות, אבל נראה שהוא תומך גדול ברכבת, בדיוק מהסוג שרכבת ישראל צריכה בימים אלו, לכן חבל (כפליים) אם החרדים יקבלו את מבוקשם כאן.

החרדים מתעצבנים על הודעות לעיתונות וסיקור תקשורתי שלא בצדק: זה מבצע הנדסי מורכב על landmark חשוב בעיר חשובה, ברור שיהיה סיקור תקשורתי. ולא היה אפשר לעשות את זה באף יום אחר. הם גם טוענים שהיה אפשר לבצע את זה "ביום חול" שזה לא נכון בכלל, אבל כמו כל פוליטיקאי הם מתעלמים מהגורמים המקצועיים ואומרים רק דברים שמחזקים את מעמדם הפוליטי
לצפיה ב-'חברים, להירגע. תאמינו לי שכל הספין הזה'
חברים, להירגע. תאמינו לי שכל הספין הזה
30/08/2016 | 01:10
123
בכלל לא קשור לחרדים. הם רק כלי משחק בקרב הכוחות שמתנהל מתחת לפני השטח.
לצפיה ב-'אין ממש קשר לשבת, יש פה הרבה פוליטיקה'
אין ממש קשר לשבת, יש פה הרבה פוליטיקה
28/08/2016 | 00:17
2
173
המפלגות החרדיות ידעו טוב מאוד מה הולך לקרות לפני יום חמישי האחרון, אבל נזכרו משום מה לעלות להתקפה דווקא ברגע הכמעט אחרון, במה שנראה כסוג של הצגה מתואמת ביחד עם נתניהו: אלו יעשו קולות מחאה על 'חילול שבת', זה יתקפל במשהו מסויים, וכל הצדדים יצאו מרוצים פוליטית (חוץ מהשבת, אבל מי בכלל סופר אותה?)

לחגיגה הצטרף ברגע האחרון גם ישראל כץ, שחושב מסיבות השמורות עמו (אבל כמעט ברור שהינם פוליטיות) למצב עצמו כ'בולדוזר' שלא רק יודע לבנות תשתיות (שעיקר ההחלטה על ביצועם ותקצובם היא בכלל ממשלתית, ולא רלוונטית כלל לשר התחבורה ולמשרדו המצומצם, שאחריותם בעיקר על התכנון והביצוע), אלא גם יודע להתגבר על קושי פוליטי מסוג 'שבת'. איזה הסבר אחר יש לזימון כתבי תחבורה בצהרי שבת ו'תמונת נצחון' באתר רכבת-השלום יחד עם ניסוחי PC סטייל אריאל שרון ('פעלתי בהתאם לחוק', 'לא הסכמתי לביטול העבודות') בצאת השבת? די ברור שההחלטות העיקריות בסוגיה זו היו של הממשלה וראשה, ולא של שר התחבורה, והאחרון מנסה לגרוף רווח פוליטי מסיבות אישיות.

אם השבת מתכוונת לבקש על עלבונה, הייתי חושש יותר לשלומם של אלו שמנסים לגרוף רווח פוליטי על חשבונה, אם כמגיניה-כביכול אם כרומסיה-כביכול, מאשר של אלו שפעלו באופן מקצועי לביצוע עבודות שבאמת כמעט בלתי-אפשריות לביצוע בימות החול, בלי כוונה לנסות לגרוף רווח פוליטי או ציבורי כל שהוא על חשבון השבת.
לצפיה ב-'ועכשיו איך אפשר לבוא בטענות לכ״ץ על חוסר תח״צ בשבת'
ועכשיו איך אפשר לבוא בטענות לכ״ץ על חוסר תח״צ בשבת
28/08/2016 | 00:25
1
180
אחרי שהוא יצא כזה גיבור ונלחם נגד הכפייה הדתית?
(זה נכתב בציניות כמובן)
לצפיה ב-'צריך להשתמש בזה כטיעון בעד '
צריך להשתמש בזה כטיעון בעד
30/08/2016 | 10:19
84
משהו בסגנון כשצריך, אז אפשר לפעול בשבת, אז למה רק תחבורה ציבורית אף פעם לא נתפסת כמשהו שצריך??
לצפיה ב-'תמונות מהעבודות בסוף שבוע (תחנת השלום) - הנפה מהעגלה'
תמונות מהעבודות בסוף שבוע (תחנת השלום) - הנפה מהעגלה
27/08/2016 | 13:10
41
644
הנפה ראשונית של הקורה  מההעגלה בעזרת 4 מנופי אבי  (כל מנוף מרים פינה)
המשך>>
הנפה ראשונית של הקורה  מההעגלה בעזרת 4 מנופי אבי  (כל מנוף מרים פינה)
לצפיה ב-'עדכונון - פרויקט A1 - מקטע א''
עדכונון - פרויקט A1 - מקטע א'
27/08/2016 | 12:10
10
313
למען שמירת כבודו של מדור שבתשתית בקטנה (אחיו הקטן של שבתשתית הגדול) לא אקרא לפוסט הזה בשם המלא שהרי מהותו של העדכון הוא לכתוב שאין לצערי כל עדכון משמעותי.
לצפיה ב-'קבלן הכבילה והאיתות סיים את עבודתו והתקפל מהגזרה'
קבלן הכבילה והאיתות סיים את עבודתו והתקפל מהגזרה
27/08/2016 | 12:12
249
לאחר מספר שבועות של פריסת כבילת התקשורת והאיתות לאורך המקטע, סיים הקבלן את העבודות.  קיפל את הציוד, אסף את הגלילים הריקים והשאיר את המסילות שוממות בהמתנה ל SEMI שייכנס עם פריסת החשמול.
לצפיה ב-'לאורך המקטע ממחלף ענבה במערב עד לגשר 6 במזרח.....'
לאורך המקטע ממחלף ענבה במערב עד לגשר 6 במזרח.....
27/08/2016 | 12:15
355
הניחו את הכבילה לתקשורת ולאיתות שמתכנסת במבנה השו"ב איילון.
ארונות החשמל ומוני נחשמל הותקנו בשטח, תמונות מהפילרים בגשר 1 מצורפות.
לצפיה ב-'לא רק שהתקינו, סללו וחיברו, אלא שהמערכת אפילו עובדת, לפחות..'
לא רק שהתקינו, סללו וחיברו, אלא שהמערכת אפילו עובדת, לפחות..
27/08/2016 | 12:21
314
בחלקה.  
ראו זה פלא, הסמאפורים על גשר 1 דולקים, דולקים ממש.
ואני שואל את עצמי, האם יידלקו מעתה ועד לפתיחת הקו אי שם בשנת 2018 במקרה הטוב ומאוחר יותר במקרה הרע ?
אני חייכתי למראה הרמזורים הדולקים.  בכל מקרה, אם באחד הימים הקרובים יגיע קטר מכיוון ירושלים, ואם נהג הקטר לא ינמנם, אז הוא יבחין ברמזור הדולק ויעצור את הרכבת על גשר 1 המפואר.
תמונות מצורפות של הסמאפורים הדולקים מצורפות, קשה להבחין בנורות הדולקות אך תקוותי שתאמינו לי....
לצפיה ב-'הסקרנות שכמעט הרגה את החתול'
הסקרנות שכמעט הרגה את החתול
27/08/2016 | 12:24
327
הייתי חייב לבחון זאת מקרוב, ואכן, כל המערכות על הגשר מחוברות ופעילות.
חיישני המעבר של חברת THALES מותקנות על שתי המסילות ומחוברות לעמודי האיתות.

לצפיה ב-'מעבר לכך, לכל אורך המקטע עד לגשר 6, לא ראיתי שום עבודות בשטח'
מעבר לכך, לכל אורך המקטע עד לגשר 6, לא ראיתי שום עבודות בשטח
27/08/2016 | 12:26
1
172
ברגע שבועז ידווח על תחילת העבודה של SEMI, ניתן יהיה לספק לכם הצצה על תחילת פרויקט החשמול, אבל זה כנראה רק בעוד כמה שבועות.

סופ"ש נעים לכולם
לצפיה ב-''
27/08/2016 | 21:04
15
לצפיה ב-'תודה רבה! באמת מרתק לראות את המערכות'
תודה רבה! באמת מרתק לראות את המערכות
27/08/2016 | 22:59
2
127
פועלות בשלב כה מוקדם.
לצפיה ב-'מבחינתי יותר מפתיע ומוזר ממרתק.'
מבחינתי יותר מפתיע ומוזר ממרתק.
28/08/2016 | 00:44
1
124
אני אעדיף לכתוב מרתק כשעמודי החשמולת הראשונים יחוברו לקרקע ........
לצפיה ב-'לא כל כך מוזר'
לא כל כך מוזר
28/08/2016 | 01:23
111
אני מניח שקבלן האיתות צריך לבדוק שהאיתות עובד, ולהוכיח את זה לרכבת. כמו שהקבלן שסולל את המסילות צריך להוכיח שהמסילה תקינה (למשל בקו העמק, החברה שהקימה את הקו שכרה קטר מרכבת ישראל כדי לבדוק אותו *לפני* המסירה)
לצפיה ב-'קשת מודיעין - מידע משלים ?'
קשת מודיעין - מידע משלים ?
31/08/2016 | 16:57
23
באחד הפרסומים האחרונים של בועז בדף שלו, הוא מזכיר את מתן צווי עבודה לספקים שנבחרו לאחר מכרז על ידי ר"י בעבור פרויקט קשת מודיעין.  
האם מי מהקוראים יכול להרחיב ? האם ידוע מתי ייכנסו לעבודה בשטח ?

בשבת האחרונה, הלכתי לראות אם יש סימנים כלשהם בשטחי התארגנות ועדיין לא ראיתי שום סימן מקדים.
לצפיה ב-'הסינים משתלטים : הוולוו של סופרבוס הוצאו כמעט לחלוטין משימוש'
הסינים משתלטים : הוולוו של סופרבוס הוצאו כמעט לחלוטין משימוש
26/08/2016 | 20:22
3
297
בסניף עפולה וולוו עירונים נשארו רק כמה בודדים, סינים חדשים נרכשו והוכנסו לאשכול, וולוו שהיו חדישים לגמרי הוצאו משימוש 
וולוו בינעירוניים הוצאו כולם משימוש והוכנסו מרצדסים וסינים
זהו, לא נראה יותר יותר וולוו בסופרבוס, לפחות לא בעפולה 
אגב, ראיתי את סופרבוס סניף בית שמש ושם הם משתמשים באוטובוסים כל כך ישנים.. עוד מהתקופה שסופרבוס השתמשו בסמל הישן שלהם

לצפיה ב-'בבית שמש פעילים מ-2009'
בבית שמש פעילים מ-2009
27/08/2016 | 20:38
134
למעלה משבע שנים. מטבע הדברים תראי שם אוטובוסים ישנים. מתוכנן בהמשך לצאת מכרז חדש. ברב המכרזים החדשים (אם לא כולם) יש דרישה לאוטובוסים חדשים. אם לא יהיה משהו חריג במכרז בית שמש, אז גם שם תראי, בהפעלה החדשה אוטובוסים חדשים.
לצפיה ב-''
28/08/2016 | 15:59
1
74
יש הרבה אוטובוסים ישנים בסופרבוס. אשכול בית שמש-פרוזדור ירושלים משתמשים בוולבו עירוני ובין עירוני וגם בכמה סינים בפרוזדור ירושלים.
בעפולה יש וולבו בין עירוני B12B ו- B9R (אפילו אני רואה כאלה בעיר שלי בקו 354-355-356 ויש גם וולבו עירוני בעפולה B7R ו- B12B עירוני שנשארו מתקופת קווים.. הם ממש אחלה
לצפיה ב-'בעפולה אין הרבה וולוו'
בעפולה אין הרבה וולוו
28/08/2016 | 18:09
76
הצי השולט הוא גולדן דרגון 
לצפיה ב-'תלונות רבות מצד נהגים על "סופרבוס", משרד התחבורה להתעורר!!'
תלונות רבות מצד נהגים על "סופרבוס", משרד התחבורה להתעורר!!
27/08/2016 | 07:34
193
נהגים רבים מתלוננים על אוטובוסים שמסכנים אותם ואת הנוסעים, מה סופרבוס עונים בתגובה? תשתוק ותעשה את העבודה שלך, ככה מספרים נהגים שהתלוננו לחברה על צמיגים פגומים
גם נוסעים מתלוננים על אוטובוסים מלוכלכים, מטונפים ושבורים אפילו בסניף טבריה שבו התחילו לפעול רק לפני שנה בלבד
http://news.walla.co.il/item/2991645
משרד התחבורה רצה שחברות פרטיות חסרות ניסיון כלל יפעילו אשכולות תחבורה ציבורית? בבקשה זאת התוצאה
פשוט ביזיון איך שמשרד התחבורה לא מזהיר את סופרבוס שילקחו ממנה כל אשכולות ההפעלה שלה אם לא תפסיק את ההתנהגות הזאת שלה..

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום