לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'היכן תהיינה השלכות חזקות יותר: עפולה או כרמיאל ? '
היכן תהיינה השלכות חזקות יותר: עפולה או כרמיאל ?
30/10/2016 | 19:03
22
355
דעתכם בבקשה !

איזה קו רכבת היה אפקטיבי ובעל השלכה רחבה יותר על תושבי האזור: עפולה ובית שאן (עמק יזרעאל - בקעת הירדן) או כרמיאל (גליל עליון) ?

אדגיש, שאלתי היא טרם פתיחת הקו המהיר לירושלים.
לצפיה ב-'כמובן יהיה ולא היה - טל"ח'
כמובן יהיה ולא היה - טל"ח
30/10/2016 | 19:20
118
לצפיה ב-'שניהם קווי רכבת מאוד חשובים, לפחות המקטע בין עפולה לחיפה'
שניהם קווי רכבת מאוד חשובים, לפחות המקטע בין עפולה לחיפה
30/10/2016 | 20:09
14
271
בדיוק היום נודע כי עפולה מעל רף ה50 אלף תושבים, בנוסף - תחנת הרכבת עפולה אינה משרתת רק את עפולה, אלא גם את נצרת ונצרת עילית, יישובי האזור וכפרי האזור
בדיוק היום נסעתי מעפולה לחיפה וחזרה, כמות מאוד נכבדת של אנשים, הרכבת מבית שאן ריקה לחלוטין ובעפולה כל העולים מילאו את הרכבת, המון נוסעים מתחנה זו בעיקר מהמגזר הערבי, ואפילו שעכשיו זאת תקופת הרצה ועולים עליה בעיקר סקרנים וחובבים, אני חושבת שתחנת עפולה מאוד חשובה לאזור, ושימו לב - כשנסעתי היום תחנות מגדל העמק-כפר ברוך ויקנעם-כפר יהושע ריקות לחלוטין, כמה נוסעים בודדים בלבד - לעומת תחנת עפולה שעדין בשבוע השלישי לפעילות קו העמק מלאה, גם שירדתי רוב הנוסעים ירדו בעפולה
גם כרמיאל תהווה תחנה חשובה לאזור, זה שיש מסילה בודדת לא בהכרח אומר שהקו לעפולה פחות חשוב מהקו לכרמיאל, עוד תראו שבעשור הקרוב הקו יוכפל, לפחות מעפולה לחיפה
לצפיה ב-'פלוס עיקרי בכרמיאל'
פלוס עיקרי בכרמיאל
30/10/2016 | 21:16
1
252
בשונה מעפולה ותחנות חדשות אחרות, תחנת כרמיאל ממוקמת בצמוד לתחנה המרכזית בעיר.
הוי אומר, מלבד תושבי כרמיאל, גם כל הקווים מהגליל העליון לחיפה - ולא רק - עוצרים בתחנה כך שגם לתושבי הצפון הרחוק ייקל עליהם מאוד להמשיך ברכבת.

אני צופה שכשתפתח התחנה, יופעל שירות תחבורה- אוטובוסים ומוניות - מאוד מפותח ובתדירות גבוהה מכרמיאל לערי הצפון: צפת, ראש פינה, חצור הגלילית, מרכז וצפון רמת הגולן, קרית שמונה, מחנות צה"ל וקיבוצי האזור.

לצפיה ב-'בדיוּק'
בדיוּק
30/10/2016 | 23:03
144
תחנת הרכבת של כרמיאל היא חלק ממרכז תחבוּרתי מתהווה של כרמיאל שהוּא חלק מהמע״ר של כרמיאל שעוֹד ילך וישתכלל, שהוּא גם המע״ר של האזוֹר כוּלוֹ, וכמוּבן כל הקישוּר שציינת של מקוֹמוֹת רחוֹקים כמוֹ אצבע הגליל ומה לא.
לצפיה ב-'מעטים יסעו מנצרת לעפולה ומשם לחיפה ברכבת'
מעטים יסעו מנצרת לעפולה ומשם לחיפה ברכבת
31/10/2016 | 10:05
127
אולי בשעות עמוסות ולקצה הדרומי ביותר של נצרת.
לצפיה ב-'אם כך, נראה שצריך לשקול שחלק מהרכבות הבינעירוניות מת"א לחיפה'
אם כך, נראה שצריך לשקול שחלק מהרכבות הבינעירוניות מת"א לחיפה
31/10/2016 | 11:25
5
138
ימשיכו את דרכן עד עפולה ללא עצירות. השאלה היא כמה זה מעשי עם מסילה בודדת ו-2 מסילות בלבד בתחנת עפולה.
לצפיה ב-'וזה החטא הגדול בהקמת קו העמק:'
וזה החטא הגדול בהקמת קו העמק:
31/10/2016 | 21:13
4
120
אם משרד התחבורה היה מתנהל בצורה הגיונית- במקום הפרויקט שהוקם היו מקימים מסילה כפולה מחיפה עד עפולה בלבד, מרחיבים את כביש 71 בקטע בית שאן-עפולה לכביש דו-מסלולי דו-נתיבי עם הפרדה קשיחה וקטע קצר עם מת"צ/נת"צ בתוך עפולה ומסדרים לתושבי בית שאן והיישובים הסמוכים קווי אוטובוס טובים עד תחנת הרכבת בעפולה, שמתוזמנים כמו שצריך עם הרכבות.
לצפיה ב-'המסילה עד לבית שאן'
המסילה עד לבית שאן
31/10/2016 | 22:47
3
111
מיועדת גם למשא, לא רק נוסעים כך שיש הגיון שבנו אותה עד לשם.

אני מקווה שאחרי שתיגמר בניית תחנת לב המפרץ הביקוש השגרתי לנוסעים ברכבת העמק יהיה כזה שיצדיק את הכפלת הקו לפחות עד עפולה.
לצפיה ב-'הקו מעפולה/בית-שאן לא עובר בלב המפרץ'
הקו מעפולה/בית-שאן לא עובר בלב המפרץ
01/11/2016 | 10:22
2
27
לצפיה ב-'בוודאי שהוא עובר בלב המפרץ.'
בוודאי שהוא עובר בלב המפרץ.
01/11/2016 | 10:55
24
לצפיה ב-'דווקא עובר, בלב המפרץ מזרח'
דווקא עובר, בלב המפרץ מזרח
01/11/2016 | 12:15
24
לצפיה ב-'לגבי המגזר הערבי-נכון מאוד'
לגבי המגזר הערבי-נכון מאוד
31/10/2016 | 20:01
3
125
באופן יוצא דופן הבבחנתי בנוסעים רבים מהמגזר הערבי שיורדים מקו העמק בחיפה.
לצפיה ב-'עיקר המגזר הערבי הגיע מתחנת עפולה'
עיקר המגזר הערבי הגיע מתחנת עפולה
31/10/2016 | 20:29
2
112
שהיא תחנת הרכבת הכי קרובה לגוש הנצרתי, למועצה אזורית בוסתן אל מרג', לאזור כפרי הר תבור..
לצפיה ב-'באזור הר תבור יש גם דרוזים וצ'רקסים'
באזור הר תבור יש גם דרוזים וצ'רקסים
01/11/2016 | 00:58
1
70
ניתן להבחין בדרוזים בלבושן של הנשים (מטפחת לבנה ולא שחורה). כפרי הדרוזים שם הם אום אל-ע'נם-שבלי ודבורייה. בנוסף, יש את הכפר הצ'רקסי כפר כמא במורדות שממזרח לכפר תבור.
משמח לשמוע שיהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים יכולים להינות מהרכבת לעפולה!
לצפיה ב-'בדבורייה, באום אל ע'נם ובשיבלי אין דרוזים'
בדבורייה, באום אל ע'נם ובשיבלי אין דרוזים
01/11/2016 | 08:38
58
בשלושת הכפרים יש רק ערבים מוסלמים
כפר קמא הם אכן צ'רקסים.
לצפיה ב-'עצוב לשמוע שתחנת בית שאן ריקה'
עצוב לשמוע שתחנת בית שאן ריקה
01/11/2016 | 00:49
90
מקווה שזה ישתנה לטובה...
לצפיה ב-'כרמיאל כנראה. מיכיוון שהנסיעה משם'
כרמיאל כנראה. מיכיוון שהנסיעה משם
30/10/2016 | 22:11
206
תהיה יעילה גם ליעדים במרכז הארץ.
לצפיה ב-'כרמיאל זה לא גליל עליוֹן אבל זה ליד'
כרמיאל זה לא גליל עליוֹן אבל זה ליד
30/10/2016 | 23:00
177
כרמיאל זה בבקעת בית כרם (בקעת שגוֹר) ועל רכס שגוֹר, שבלב הגליל, שזה החצי הצפוֹני של הגליל התחתוֹן המרכזי. מיד מצפוֹן לבקעה זה הגליל העליוֹן, אז יש גם "פרברים" של כרמיאל שם.
לצפיה ב-'כרמיאל כי יש שם יותר תושבים וגם זה נחשב כ"פריפריה רחוקה'
כרמיאל כי יש שם יותר תושבים וגם זה נחשב כ"פריפריה רחוקה
31/10/2016 | 10:01
122
כרמיאל והישובים שסביבה בהם יותר תושבים מאשר בעפולה וגם פחות מקומות עבודה ואפשרויות לעבוד במקומות תעסוקה קרובים.
מעפולה אפשר לנסוע לחדרה ולשרון מכרמיאל רחוק מידי.
לצפיה ב-'תחנת עכו'
תחנת עכו
31/10/2016 | 10:21
2
174
בעקבות כרמיאל, תחנת עכו תתכנס לגודלה הטבעי... צוות התחנה יצטרך להתרגל לשיעמום....
קווי האוטובוס כמו 500,361, 262 / 263 / 265 וכו' כבר לא יפלטו המוני אנשים לעבר תחנת הרכבת, אם בכלל הם יעברו שם.

ובכלל, איזו הצדקה תהיה להמשיך לחיפה כך שכנראה התדירות הגבוהה תהיה עד כרמיאל, ומכרמיאל לחיפה - תצטמק.

כמו"כ, מוניות השירות מכרמיאל והאזור אל רכבת עכו ישנו את מסלולם בהתאם להתפתחות החדשה.

בקיצור, מפת התחבורה מהגליל העליון דרומה הולכת להשתנות !

לצפיה ב-'ההצדקה לאוטובוסים במקביל לרכבת היא בתחנות הביניים.'
ההצדקה לאוטובוסים במקביל לרכבת היא בתחנות הביניים.
31/10/2016 | 11:13
57
לצפיה ב-'כשיחושמל הקו כרמיאל - ירושלים'
כשיחושמל הקו כרמיאל - ירושלים
01/11/2016 | 01:03
88
תסענה בקו זה שתי רכבות בשעה, והקו נהריה - מודיעין ירד לפעם בשעה.
כרמיאל תוכל להפוך לנהריה של לב הגליל והחיבור לשלוש הערים הגדולות ע"י קו רכבת אחד יקפיץ את כרמיאל קדימה!
לצפיה ב-'אובר רוצים מכוניות מעופפות'
אובר רוצים מכוניות מעופפות
30/10/2016 | 16:23
3
127
בערך

https://www.wired.com/2016/10/uber-flying-cars-ele...

אני די סקפטי, מהמון סיבות (בעיקר קיבולת, עלות, מחסור בשטח מתאים לנחיתה, והעובדה שמדובר בכלי חשמלי), אבל עוד לא קראתי את כל ה99 עמודים שהם כתבו על הנושא.
לצפיה ב-'בסופו של דבר הרחפן לא ישאר צעצוע.'
בסופו של דבר הרחפן לא ישאר צעצוע.
30/10/2016 | 21:25
2
90
.
המכונית האוטונומית לעומת זאת משתמשת ברשת כבישים קיימת ומערכת חוקי תנועה קיימת (אם כי צריך רגולציה מסויימת שתאפשר לרכב לנהוג ללא אדם) ולכן הן כבר נוסעות בכבישי מדינות רבות באירופה, אמריקה ואסיה במסגרת ניסויית
לצפיה ב-'לאן נעלמה הפיסקה הראשונה? אסור לציין טכנולוגיה גרמנית ? '
לאן נעלמה הפיסקה הראשונה? אסור לציין טכנולוגיה גרמנית ?
31/10/2016 | 15:51
1
19
לצפיה ב-'תפוז אוהב לאכול הודעות'
תפוז אוהב לאכול הודעות
31/10/2016 | 19:37
42
בעיקר אם אתה משתמש בסימנים כמו "גדול מ" או "קטן מ", הוא חושב שאתה מנסה לכתוב קוד HTML ומוחק הכל. זה כי המתכנתים של תפוז לא הכי חכמים (בלשון המעטה).

מכוניות אוטונומיות זה דבר אחד, מונית מרחפת זה כבר סיפור אחר. בכל מקרה זה לא יקרה תוך 10 שנים, ייקח עוד יותר זמן מזה. בתעופה יש הרבה יותר רגולציה (מסיבות טובות) ולאשר משהו כזה (עוד בשטח עירוני!) יהיה סיבוך רציני. לפני שהם יתחילו לרחף בערים ולהסיע נוסעים הם יצטרכו להוכיח שהטכנולוגיה עובדת ובטוחה מספיק.

בכל מקרה בארה"ב זה עוד יכול לעבוד, אבל במרחבים אוויריים צרים וצפופים יותר (כמו ישראל) זו בעיה גדולה יותר. בעיקר גם בגלל שבניגוד לתעופה מסחרית, שלה יש מסלולים קבועים, מדובר במשהו יותר דינאמי ללא מסלול - יותר קרוב לתעופה כללית - והיום נפח התעופה הכללית (בעיקר בארץ) הולך ומצטמצם. כשיהיו כלים קטנים כאלו שטסים במהירות גבוהה עם מסלולים דינאמיים לפקחי הטיסה (בעיקר באיזורים צפופים כמו נתב"ג) תהיה הרבה יותר עבודה. ואני מקווה שאובר לא חושבים שאפשר להחליף פקחי טיסה במחשבים עם הטכנולוגיה שיש לנו היום (בתור מתכנת זה נשמע לי כמו רעיון מפחיד).

בישראל גם אין תשתית מתאימה לשירות כזה: השירות שאובר מדברים עליו מסתמך על helipads, והרעיון שלהם הוא שהאפליקציה תשלח אותך לבניין הגבוה הסמוך לקחת מעלית לhelipad שעל הגג. בישראל אין הרבה כאלו על בניינים פרטיים/מסחריים, וגם בכללי יש הרבה פחות גורדי שחקים.
לצפיה ב-'מסוף אבנת פתח תקווה'
מסוף אבנת פתח תקווה
30/10/2016 | 15:23
155
מתי המסוף אמור להיפתח? איזה קווים אמורים לעבור אליו?
לצפיה ב-'תחנה לרכבות מהירות באנקרה נחנכה אתמול'
תחנה לרכבות מהירות באנקרה נחנכה אתמול
30/10/2016 | 12:42
1
264
לצפיה ב-'YHT היא מערכת 300 קמ"ש אמיתית. '
YHT היא מערכת 300 קמ"ש אמיתית.
30/10/2016 | 13:42
203

yeni yüksek hızlı demiryolu için tebrikler!  (תרגום גוגל)
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 30/10‬ ‬'
שרשור הכוונה ומודיעין 30/10‬ ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2016 | 01:05
9
23
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'קו 669 - מידע ומחירים'
קו 669 - מידע ומחירים
30/10/2016 | 11:11
3
104
שלום לכולם :)
יש לי מספר שאלות לגבי קו 669 , אשמח שתענו על מה שידוע לכם:
1. מה המחיר בקו? (מב"ש עד בר אילן/הפוך), האם יש הנחה לסטודנטים/ברכישת כרטיסיה?
2. אני מתכוונת לנסוע בקו פעמיים בשבוע: בימי ראשון ב13:00 מב"ש לבר אילן, וימי רביעי לקחת את האוטובוס האחרון מבר אילן לב"ש (20:30). האם הקו נוטה להיות עמוס בשעות אלו? (בייחוד לגבי האוטובוס האחרון מכיוון רעננה לב"ש, האם קורה שהוא לא עוצר בתחנת בר אילן עקב עומס?)
3. ראיתי שהקו עוצר במחלף בר אילן. ככמה זמן זה משם עד האוניברסיטה ברגל?
4. באופן כללי הקו מומלץ? עמוס? מדייק? (עד היום הייתי נוסעת בשילוב של רכבת ואז אוטובוס).

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
30/10/2016 | 13:41
70
ראשית, כדאי לדעת שיש גם קו 358 של מטרופולין מבאר שבע לבסמוך לבר אילן. ניתן לרדת ממנו או בצומת הרחובות ז'בוטינסקי (של גבעת שמואל) או במחלף גבעת שמואל.

1. מחיר עבור נסיעה בודדת עומד על 15 ש"ח. הנחות מתקבלות כיום אך ורק בתשלום באמצעות "ערך צבור" ברב קו. הנחת הסטודנט כלולה בפרופיל הנוסע, עלייך להנפיק כרטיס רב קו ולגשת עם אישור לימודים ותעודת סטודנט לעמדת הרב קו (יחוד עם תעודת זהות/דרכון/רישיון נהיגה). במקום תקבלי פרופיל סטונדט על הרב קו שמקנה לך הנחה של 33% בכל אמצעי התחבורה במדינה.

ערך צבור עובד בשיטה הפוכה. במקום לקבל הנחה, את מקבלת אקסטרה כסף לשימוש. אם את טוענת 30 ש"ח, תקבלי בפועל 45 ש"ח ובכל נסיעה יגבה ממך התשלום כאילו שילמת במזומן לנהג (תעריף נסיעה מלא). אם תטעני 100 ש"ח, תקבלי 150 ש"ח וכן הלאה.

על כן, עלות הנסיעה לסטודנט עומדת על 9.90 ש"ח לכיוון (15 ש"ח כפול 66% שווה ל9.90 ש"ח).

בקו 358 עלות נסיעה בודדת עומדת על 16.5 ש"ח.

2. קו 669 אינו עמוס בימים ובשעות שציינת. גם 358 אינו עמוס בשגרה בימים אלו.

3. הירידה מתבצעת במחלף בר אילן, משם יש גשר הולכי רגל המוביל לגשר נוסף שמחובר אליו לעבר הכניסה המערבית של האונ'. הליכה זו עומדת על 2-3 דקות. מקו 358 ההליכה עומדת על עד 10 דקות.

4. באופן כללי הקו לא עמוס למעט נסיעות מוצ"ש וימי חמישי (חמישי בעיקר בכיוון מבאר שבע לרעננה). הדיוק תלוי בפקקים שבכביש גהה אם כי לרוב הפקקים דיי קבועים וזמן ההגעה שלו לבר אילן לא משתנה כל כך. בשעה שאת מעוניינת לחזור הדיוק רב יותר כי הפקקים לא קיימים או שמדובר בעומסים נקודתיים שלא ממש משפיעים על זמן ההגעה שלו לבר אילן.

הנסיעה של 20:30 עוברת בבר אילן סביב 20:45

הנסיעה של 12:45 (אין נסיעה ב13:00) מגיעה לבר אילן סביב 14:15.
לצפיה ב-'אענה רק על מה שאני יודע'
אענה רק על מה שאני יודע
30/10/2016 | 13:44
58
המחיר הוא 15₪; יש הנחות של ערך צבור בהתאם לפרופיל.

המרחק מהתחנה עד לשער הכניסה(מתחת לגשר) הוא כ־300 מטר.

לצפיה ב-'תודה רבה עזרתם לי מאוד!'
תודה רבה עזרתם לי מאוד!
30/10/2016 | 13:50
14
לצפיה ב-'אפשר להשתמש בכרטיס מעבר במטרונית?'
אפשר להשתמש בכרטיס מעבר במטרונית?
30/10/2016 | 17:56
1
51
כשאני נוסע בכרטיסייה מת"א לחיפה, אני תמיד משתמש באוטובוס בנסיעת ההמשך בתוך חיפה , בחינם.  האם הכרטיס מעבר חינמי הזה תקף גם במטרונית?

2. בלי שום קשר לשאלה הקודמת, איך הכי כדאי ליסוע בלילה מת"א לקיריון.
לרדת בק.מוצקין או לרדת במקום אחר ומשם לקחת מטרונית?

תודה רבה
לצפיה ב-'לגבי השאלה השניה'
לגבי השאלה השניה
30/10/2016 | 23:44
26
אם בלילה, אתה מתכוון לשעות שהתחבורה הציבורית ה"רגילה" כבר לא עובדת, עדיף לרדת בחיפה מרכז השמונה, ולהמשיך עם המטרונית.
לצפיה ב-'יש חופשי יומי כלשהוא בין גוש דן לירושלים?'
יש חופשי יומי כלשהוא בין גוש דן לירושלים?
30/10/2016 | 21:27
1
38
כאילו בתוך איזור 1, נסיעה בין עירונית, ונסיעה בתוך ירושלים
לצפיה ב-'לא'
לא
31/10/2016 | 05:56
4
לצפיה ב-'איך מגיע מרכבת מרכז-השמונה למגדל הנביאים (ל"ת)?'
איך מגיע מרכבת מרכז-השמונה למגדל הנביאים (ל"ת)?
01/11/2016 | 20:13
3
לצפיה ב-'מדרכות נעות על גבי מסועים'
מדרכות נעות על גבי מסועים
30/10/2016 | 01:09
7
358
לדעתי העובדה שההמצאה הזאת לא תפסה והתפתחה היא החמצה אדירה, מדובר בדרך מאוד יעילה להעביר מספרים גדולים של אנשים. אם נגיד היו לוקחים רשת מטרו ובמקום הרכבות היו מניחים מסועים במהירות 30 קמ"ש עם ירידה ועלייה בכל נקודה, הפוטנציאל אדיר. כמובן יש בעיות של בטיחות ונוחות אבל נראה לי שאפשר להנדס הרבה פתרונות יצירתיים. דונו.
לצפיה ב-'לא.'
לא.
30/10/2016 | 01:22
257
זה לא מתאים ברחובות עיר. יש לזה קונפליקט עם כל העקרונות שהופכים walkability לדבר טוב.
חוץ מזה שלושים קמ"ש בעמידה על מסוע זה מסוכן ביותר, במקרה שמישהו נופל, במקרה של עצירת חירום, ובכלל בקטע שצריך מתישהו לרדת מהמסוע, הכוונה להאט ממהירות של 30 קמ"ש למהירות של 1 קמ"ש או פחות - וזה לא משהו שאפשרי בתצורה של מסוע, אלא אם כן אתה מחלק את העניין לכמה מסועים (ואז נקודת החיבור שלהם עלולה להיות מסוכנת), ואז אתה מאט את כל האנשים שרוצים להמשיך, אז מה עשית בזה? ותחנות עצירה מוגדרות לא הגיוניות כשמדובר על הליכה, אני בטוח שאני לא צריך להסביר.

חוץ מזה, יש עניין של פגעי מזג אוויר (רוח, גשם, שמש) - בכל זאת מדובר על הליכה בחוץ, לא?
וגם העניין שאנשים פשוט יחליטו לעמוד במקום ללכת, ואז יחסמו את המסוע לכולם,
ועלויות התחזוקה הגבוהות, כי מסוע שלם יצטרך לפעול אפילו אם יש עליו רק נוסע אחד, וכשאנחנו מדברים על אורך של עיר שלמה זה מבזבז יותר חשמל מרכבת. קיבולת הנוסעים נמוכה יותר, כי מדובר במסוע ברוחב מקסימלי של שני אנשים (צריך הרי מעקה להחזיק בו), עלויות התחזוקה גבוהות, מדובר על קילומטרים של סרט נע...
ויש גם בעיה של נגישות, זה לא פתרון למי שמסיבות בריאותיות לא יכול לעמוד לזמן ממושך, למשל זקנים או נשים בהריון או אנשים עם בעיות גב/ברכיים.

אין שום היגיון בתוכנית הזו. בכלל. מי שמציע אותה זה בד"כ אנשים שחושבים שלכל בעיה יש איזשהו פיתרון אוטופי שפותר את כל הבעיות שהמומחים לא חשבו עליו, אבל אין כזה.

מסועים טובים בתוך טרמינלים גדולים של תחנות רכבת או שדות תעופה. לא בשביל להוביל אנשים למרחקים.

מטרו הוא פתרון יותר טוב מכל הבחינות, ובמפלס הרחוב עצמו צריך לתעדף הולכי רגל, אופניים, טראמים, ואוטובוסים (בסדר הזה).
לצפיה ב-'תקרא את 35 במאי של אריך קסטנר'
תקרא את 35 במאי של אריך קסטנר
30/10/2016 | 11:02
2
226
יש שם תיאו משעשע של מדרכות נעות כאלה
וגם גשר על כל האוקיינוס...
לצפיה ב-' בדיוק מה שעלה לי בראש... '
בדיוק מה שעלה לי בראש...
30/10/2016 | 17:04
59
לצפיה ב-'או דני נוסע לים הדרומי'
או דני נוסע לים הדרומי
02/11/2016 | 11:43
31
במקור קונרד ולא דני.
לצפיה ב-'זו תוכנית מטופשת של חברה שלא מבינה בתחבורה'
זו תוכנית מטופשת של חברה שלא מבינה בתחבורה
31/10/2016 | 21:31
1
129
יש כל כך הרבה בעיות עם התוכנית הזו, *במיוחד* במנהרות עתיקות כמו של לונדון. אפילו אם נעמיד פנים לרגע שזה רעיון טוב (זה לא), כדי לבנות את זה יהיה צריך לעצור את קווי התחתית למשך שנים, ואי אפשר לעצור קו תחתית בלונדון למשך זמן ממושך.
חוץ מזה שיש בעיות של בטיחות, ואוורור, והעובדה שקוטר המנהרות צר מאוד. מה שמראים כאן בתמונה פשוט לא אפשרי. כאן מדברים על קו המעגל שהוא אחד מהקווים הרדודים, אבל בקווים העמוקים זה פשוט לעולם לא יקרה.

זה לא רעיון של הTfL, איפה שיושבים מומחי תחבורה אמיתיים, אלא של משרד אדרכילים. זה לא יקרה לעולם.
לצפיה ב-'יתכן, אבל זה מעניין. אגב, יש מספר פטנטים מרתקים בנושא'
יתכן, אבל זה מעניין. אגב, יש מספר פטנטים מרתקים בנושא
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2016 | 23:02
68
מדרכות נעות, כולל היישום הגאוני בנמל התעופה פירסון בטורונטו שמאפשר לאותה מדרכה להאיץ באמצע עם קטעים קצרים איטיים יותר בהתחלה ובסוף. כלומר מבלי לעבור למדרכה נוספת כמו במערכת של פריז או למדרכה מקבילה ליד כמו ברעיון בכתבה.

אני יכול לדמיין מערכת שמאיצה אותך דרך מספר מדרכות לאורך כ-100 מטר ורק אז אתה עובר למדרכה ליד ש"נוסעת" במהירות מלאה (יש כ-200 מטר שהן נוסעות במקביל). אם אתה לא מספיק או אם יש תקלה, אתה פשוט ממשיך למדרכה שמאטה במשך כ-100 מטר נוספים עד לתחנה הבאה. כך, כל 600-400 מטר יש תחנה, ואין יותר משתי מדרכות במקביל, שדווקא לא תופסת רוחב רחב מדי.

כמובן שזה עשוי להיות הבל הבלים ובלתי ניתן לתחזוקה, אבל אותי זה מרתק...
לצפיה ב-' האם אלו חלקים של מכונת הכרייה ?'
האם אלו חלקים של מכונת הכרייה ?
29/10/2016 | 22:11
3
286
צולם במתחם גלי גיל.
לצפיה ב-'נראה שכן'
נראה שכן
30/10/2016 | 00:39
1
54
לצפיה ב-'אוו יופי ​'
אוו יופי ​
30/10/2016 | 13:23
38
לצפיה ב-'מדוע היא מובטלת '
מדוע היא מובטלת
30/10/2016 | 19:15
38
לצפיה ב-'רעיון למסוף/תחנת רכבת'
רעיון למסוף/תחנת רכבת
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 21:09
2
355
נתקלתי באתר www.divergingdiamond.com, סוג של מחלף "יהלום מסתעף" שצובר לאחרונה פופולריות רבה בארה"ב. מדובר במחלף שתופס שטח קטן כמו מחלף יהלום מצוי, אבל התנועה החוצה עוברת לצד השמאלי של הכביש. כן, נשמע מבלבל אבל למעשה מדובר בפתרון שמפחית תאונות בכל מקום אשר הוטמע.

בנוסף, במקום שיהיו שלושה מופעים בכל רמזור (ישר/ישר, ישר/שמאלה, תנועה מהרמפה) יש רק מופע אחד, דבר שמגביר מאוד את הנפח שהמחלף יכול להעביר.

בגדול, כל מחלף אינו פתרון מוצלח במיוחד מבחינת הולך הרגל ברחוב העירוני החוצה. במחלף כזה, הולך הרגל אף נאלץ לעבור למרכז הכביש כדי לעבור על הגשר בתוך תעלה שבין המסלולים. איזה "כיף".

מצד שני, הבנתי שאפשר להשתמש ברעיון הזה כדי להקים מסוף תחבורה ציבורית ממוזג שבו יהיה נוח גם להולכי הרגל וגם לנוסעים, שיוכלו לעבור בין קו לקו ואף לרכבת מבלי לחצות אף כביש.

בתמונה הראשונה המחשה של המחלף, כאשר את ה"תעלה" שבדרך כלל מתוכנן ברוחב שלושה מטרים הרחבתי לרוחב של 15 מטרים ואורך של 50 מטר. טרמינל נחמד עם:
  • שלוש עמדות לכל כיוון - אחת ארוכה למפרקיות ושתים רגילות.
  • ירידה/עליה לתחנת רכבת.
  • דרך שירות ומפרצים נוספים בכביש המהיר עבור קווי אקספרס
  • קווים בכביש המהיר יכולים גם לעלות למחלף לעצור במסוף ולעשות פרסה ימינה אחרי המסוף ולחזור לכביש המהיר.
  • גם קווים בכביש העירוני יכולים לעשות פרסה במסוף - מתאים מאוד לקווים מזינים לרכבת.
  • אפשר לשלב עם שבילי אופניים שכמו המדרכות יעברו למרכז הכביש ואפשר לתכנן את המסוף כך שרוכבי האופניים יהנו אף הם ממעבר דרך המסוף הממוזג.
בתמונה השניה הדגמה על מחלף יוספטל בבת ים, מקום שלדעתי היה מושלם עבור התכנון הזה. בשנים הקרובות מתוכננים נת"צים ימניים ברחוב יוספטל משני צידי המחלף. יש גם קווים מזינים לרכבת כמו קו 6 שמבצע פרסה במחלף.

לתשומת לב מתכנני המחלפים והמתנ"חים בארץ.
לצפיה ב-'למה לא לשים מעגלי תנועה וזהו? זה מבטל את הצורך ברימזור.'
למה לא לשים מעגלי תנועה וזהו? זה מבטל את הצורך ברימזור.
29/10/2016 | 21:30
1
115
בעלי הראה לי את הסרטון הזה לפני כמה ימים. בהשוואה למחלף עם גשר בודד ושני מעגלי תנועה כמו שיש ביציאות משניות בספרד המודל הזה די בזבזני, מצריך רימזור ועדיין יוצר צמתים שעוצרות את התנועה. אפילו בהשוואה למחלף מעגל תנועה עילי בריטי בן שני גשרים (שבמחלפים עמוסים מהסוג יש רימזור השולט על הכניסה למעגל) יש יותר נקודות הצטלבות ומופעי רימזור. להבנתי מעגלי תנועה אינם נפוצים כל כך בארה"ב ולכן הם הגיעו לסוג הצומת המבלבל הזה עם היפוך כיווני הנסיעה על הגשר כי החדיבה דלהם היא על צמתים אבל מעגלי תנועה היו יכולים לפתור את הבעיה ביעילות גדולה יותר ואפילו יש כאלו עם נתיב פנייה שמאלה (ימינה אצלכם) מנותק מהמעגל עצמו שמקביל לזה שישנו בצומת הזו.
לצפיה ב-'אני לא ממש מסכים. נפחי התנועה שמעבירים מעגלי התנועה הקטנים'
אני לא ממש מסכים. נפחי התנועה שמעבירים מעגלי התנועה הקטנים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 21:36
117
שבמחלף יהלום (dumbell interchange) אינם גבוהים במיוחד.

הדגם הבריטי של מעגל גדול על שני גשרים הוא בזבזני מבחינת שטח ובטח שלא מתאים למחלף בשטח עירוני. אני גם לא בטוח שהוא מעביר נפחים גדולים יותר וכמעט תמיד הוא מצויד ברמזורים שבלעדיהם הוא פשוט אינו מתפקד.

הדגם האמריקאי הזה הביא לירידה של כ-40% בתאונות הדרכים בשנה-שנתיים הראשונות להפעלתו ואפשר להבין היטב למה. אין שם כמעט קונפליקטים (בדומה למעגל תנועה).

בכל מקרה, הדוגמא שהבאתי היתה הרעיון לנצל את התכנון שלו למסוף תחבורה עירוני משולב.
לצפיה ב-'מיני סקירה - חיבור תחנת סגולה לכביש 40'
מיני סקירה - חיבור תחנת סגולה לכביש 40
29/10/2016 | 17:55
23
517
לצפיה ב-''
29/10/2016 | 17:57
1
423
לצפיה ב-'אין על ישראל, פלורסנטים יפים תלויים על עמוד'
אין על ישראל, פלורסנטים יפים תלויים על עמוד
31/10/2016 | 00:14
124
היצירה מוארת כל לילה, אסטטיקה לפנתאון של
מדינת פח אשפה.
לצפיה ב-''
29/10/2016 | 17:58
280
לצפיה ב-''
253
לצפיה ב-''
223
לצפיה ב-''
240
לצפיה ב-'לא מזוהה #1 '
לא מזוהה #1
29/10/2016 | 18:00
1
345
לצפיה ב-'"מנחת" לטיסנים '
"מנחת" לטיסנים
29/10/2016 | 23:23
238
לצפיה ב-'ולא מזוהה #2 '
ולא מזוהה #2
29/10/2016 | 18:01
2
303
לצפיה ב-'איפה זה צולם?'
איפה זה צולם?
29/10/2016 | 23:28
1
85
לצפיה ב-'מערבית לאזור התעשייה נוה נאמן בהוד השרון'
מערבית לאזור התעשייה נוה נאמן בהוד השרון
30/10/2016 | 05:53
147
מסתבר שזה אגם מלאכותי, כחלק מפארק המוקם שם
לצפיה ב-'ולקינוח - הפרדה מפלסית'
ולקינוח - הפרדה מפלסית
29/10/2016 | 18:01
1
349
לצפיה ב-'רחוב הרכבת בפתח תקווה'
רחוב הרכבת בפתח תקווה
29/10/2016 | 21:19
194
על השרשור המעניין
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות! מקווה שתמשיך לעדכן ככל שתתקדמנה'
תודה רבה על התמונות! מקווה שתמשיך לעדכן ככל שתתקדמנה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 21:31
1
180
העבודות במקום. אתה לא יודע כמה אני שמח שתפסו שם קצת שכל...
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים!'
הוצאת לי את המילים!
30/10/2016 | 01:13
41
לצפיה ב-'תודה על העדכון והתמונות. האם תוכל להרחיב מעט מה בעצם עושים '
תודה על העדכון והתמונות. האם תוכל להרחיב מעט מה בעצם עושים
29/10/2016 | 22:08
3
164
לצערי איני מכיר את הפרויקט הזה.  אשמח אם תוכל בכמה מילים להרחיב מה מהוט הפרויקט הזה ?
תודה
לצפיה ב-'פרטים נוספים בכתבה כאן:'
פרטים נוספים בכתבה כאן:
29/10/2016 | 22:46
1
201
לצפיה ב-'אחלה - תודה רבה'
אחלה - תודה רבה
29/10/2016 | 23:02
41
לצפיה ב-'כתבת וידאו שממחישה את הבלאגן שקיים שם'
כתבת וידאו שממחישה את הבלאגן שקיים שם
30/10/2016 | 01:19
136
לצפיה ב-'אני קצת מאוכזב שהמרכז המסחרי הזה עדיין שם ופועל'
אני קצת מאוכזב שהמרכז המסחרי הזה עדיין שם ופועל
30/10/2016 | 01:25
156
לא היה צו בית משפט נגדו? לא אמרו שהולכים להרוס?
לצפיה ב-'פרויקט חשוב, עדכון פרטים'
פרויקט חשוב, עדכון פרטים
30/10/2016 | 08:26
182
מבוצע רמפה מזרחית ומערבית מתחנות אוטובוס חדשות, 
שביל מעבר מתחת לגשר הקיים. ובניית רמפה/מדרגות לירידה לרכבת.

בתמונות רואים את הצבע הלבן ברמפה המזרחית והמערבית (סיימו דיפון הכביש הקיים ומבוצע חישוף כלונסאות לקראת יציקת הרמפות.)

רואים את תחילת הרמפה מהרכבת לכיוון הגשר (רצפה ותקרות יצוקות, תקרה מוכנה ליציקה)

בסיום הפרויקט יבוצע מפרצים לאוטובוסים.

הפרויקט מבוצע על ידי נתיבי ישראל. 
קבלן מבצע : נדים כמאל ובניו בע"מ
לצפיה ב-'תודה על התמונות.'
תודה על התמונות.
31/10/2016 | 08:08
59
איזה יופי שרק אחרי אין ספור כתבות בטולוויזיה משהו מתחיל לזוז כאן על נגישות אל תחנת הרכבת
לצפיה ב-'אני עוד חולם על שביל אופניים'
אני עוד חולם על שביל אופניים
05/11/2016 | 22:03
4
תודה על הסקירה
כנראה שבקרוב לא יאריכו את שביל האופניים מפ"ת לכיוון הרכבת
לצפיה ב-'30 שנה "למגרש החנייה הגדול באירופה" אוטוסטרדת ה M25 . '
30 שנה "למגרש החנייה הגדול באירופה" אוטוסטרדת ה M25 .
29/10/2016 | 13:30
238
http://news.sky.com/story/the-m25-is-30-years-old-...

כתבה לכל מי שצריך הוכחה שכבישים לא עובדים. האוטוסטרדה שתוכננה ל 100,000 רכבים ליום מתמודדת עם
כמות כפולה מכך כי כבישים חדשים ומסלולים חדשים תמיד יוצרים תנועה גדולה מהמתוכנן, וזה תמיד גורר פקקים. העובדה שמדובר בכביש טבעת לא עוזרת, כי זה לא כביש ישיר שעוברים בו אזור עמוס כזה או אחר אלא טבעת שלמה שקיימת רק כדי לחבר ולעקוף את העיר. המרחק בין האוטוסטרדה למרכז העיר הוא כמו ממרכז תל אביב לכביש 7, חלקים מכביש 6 (אם כי ממערב לתל אביב המרחק דומה יותר למרחק לקו הירוק מ49) ונתניה ספיר. יש עוד שני כבישים טבעתיים פנימיים יותר אך המערכות המסילתיות המעגליות נמצאות במקומות שמקבילים לאיילון ולגהה ולכן לנסיעות היקפיות בערי הלווין שסביב העיר אין אלטרנטיבה תח"צית רציפה לאוטוסטרדה. ישנם כל מני קטעי מסילות בין פרוזדורי הרכבת העיקריים אבל זו לא טבעת רציפה אלא קישורים רנדומליים שנמצאים שם מסיבות היסטוריות.
לצפיה ב-'האם יש תקווה לכך שתחנות כפר ברוך ויהושע לא יהפכו לדימונה 2?'
האם יש תקווה לכך שתחנות כפר ברוך ויהושע לא יהפכו לדימונה 2?
29/10/2016 | 11:08
38
414
התחנות מאוד מרוחקות, כפר יהושע הבעיה העיקרית היא שהיא אחרי צומת התשבי שלפעמים פקוקה עד אין סוף, וכפר ברוך רחוקה ממגדל העמק ואפילו לא ניתן להגיע ברגל או באופניים, האם יש תקווה שהתחנות דווקא יצברו פופולריות ולא יהפכו לתחנות נטושות מאדם?
ידוע שתחנת עפולה כן תצבור הרבה נוסעים היות ומתוכנן ליד התחנה להיבנות מרכזים חדשים ובתי מגורים
אבל כפר ברוך וכפר יהושע? אני באמת לא יודעת .. מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'בקשר לצומת התשבי...'
בקשר לצומת התשבי...
29/10/2016 | 13:35
11
322
בעיות התחבורה באזור אמורות להפתר תוך מספר שנים עם בניית מערך הכבישים החדש באזור.

קישור:

http://bit.ly/2f2a7Am

לצפיה ב-'קישור נוסף'
קישור נוסף
29/10/2016 | 13:40
210
לצפיה ב-'בעיות התחבורה לא עתידות להיפתר לצמיתות. זה רק שלב ביניים עד'
בעיות התחבורה לא עתידות להיפתר לצמיתות. זה רק שלב ביניים עד
30/10/2016 | 13:44
9
124
שהכבישים החדשים יפקקו מחדש עקב כך שקצב שדרוג הכבישים במדינה איטי יותר מקצב גידול המכוניות שעולות על הכביש.
לצפיה ב-'לפעמים פקק מועתק בגלל תיכנון גרוע של היציאות מהכביש.'
לפעמים פקק מועתק בגלל תיכנון גרוע של היציאות מהכביש.
30/10/2016 | 14:16
3
104
לפני כמה שנים חפרו באזורי בספרד מנהרת כביש שהורידה את הכביש הראשי ממפלס הרחוב בעיירה שהכביש עבר בה למפלס תחתי עוקף. בכיוון מזרח מדובר בהצלחה גדולה שמייתרת את כביש האגרה, הכל זורם לצמתים הראשיות ממזרח והלאה ופשוט תענוג לנהוג שם בלי כל הרמזורים ומעבר החצייה שהיו בכביש במתכונתו הישנה. בכיוון מערב המצב קטסטרופלי. יש פקק קבוע בשעות הצהריים והערב מנקודה שנמצאת שני קילומטרים מהיציאה לפני המנהרה. התנועה מזדחלת עד שעוקפים את אזור היציאה במסלול השמאלי (הימני הפך למסלול היציאה למרות שרשמית יש איזה קטע יציאה רשמי בן 100 מטר) ואז היא זורמת בצורה מהירה ויעילה. הרשויות הבינו שקטע היציאה קצר מדי וההחלטה למקם מעגל תנועה מייד אחרי היציאה תורמת גם היא לפקקים. כבר שנה-שנתיים שהמקומונים באנגלית מדווחים על תוכניות להאריך את מסלול היציאה (מה שיצריך גשרים חדשים מעל נחל ואולי אף סגירת יציאה מסוכנת שנמצאת חצי קילומטר לפני היציאה המדוברת) אך מעשים אין. גם אם יפתרו את הבעיה הזו התנועה תמצא לה נקודת חולשה חדשה במערכת והפקק יעבור כנראה לשם. המנהרה היתה בשלב האל-חזור כשהמשבר הכלכלי הכה בספרד ולכן ההחלטה היתה להמשיך את הפרוייקט כפי שהמשיכו עם הפרוייקט של המטרו במאלגה. הארכת כביש היציאה לא תזכה לאותה עדיפות לאומית (מדובר בכביש "כחול" של רשת הכבישים הלאומית בניגוד לכבישים ה"ירוקים" של מדינת המחוז האנדלוסית).
לצפיה ב-'כאן נשאלת שאלה אחרת, מה היחס בין פיתוח הכבישים לעליית'
כאן נשאלת שאלה אחרת, מה היחס בין פיתוח הכבישים לעליית
31/10/2016 | 11:25
2
51
מכוניות חדשות על הכביש שמהן יש לגרוע מספר מכוניות שנגרטות מהכביש?

בארץ, כל מחלף או כביש שהורחב נפקק תוך שנים ספורות, לא פעם תוך שנתיים גג. מחלפים באופן כללי מאפשרים ליותר תנועה לזרום בפחות זמן וכל התנועה הזאת תיתקע איפשהו, בעיקר בכניסות לערים בבוקר וביציאות מהערים בערב.

אם אקח את כביש 6 שהוארך עד לקיה כרגע, כאשר בונים את מחלף שוקת דרום. כיום המצב באיזור צומת שוקת הפך לבלתי נסבל, בקבוצות הפייסבוק של תושבי מיתר תוכל לראות כמעט כל יום אנשים שמעלים תמונות על כביש 60 שהפך משני נתיבים ל4-5 נתיבים. שני נתיבים חוקיים, נתיב בשוליים הימניים, נתיב בשוליים השמאליים ונתיב עפר מעבר לשוליים הימניים.

מי שנוסע כחוק, ייאלץ לעמוד כשעה בפקק מקצת אחרי עומר ועד צומת שוקת.

הסיבה העיקרית שנהיה בלתי נסבל באיזור היא שהרבה יורת כלי רכב מצליחים להגיע מכביש 6 לאיזור צומת שוקת ומנגד הרבה כלי רכב מעוניינים לעלות מאיזור צומת שוקת לכביש 6. התוצאה - הצומת קורס בשעות העומס.

לכשיפתח מחלף שוקת דרום, כל מאסת התנועה הזאת פשוט תיתקע ברמזורים הראשונים שתפגוש, בעומר. אם כיום יש פקק עוד בתוך מיתר ועד אחרי צומת שוקת, מה יקרה כשכולם יצליחו לנסוע במהירות לעבר באר שבע? יתקעו ברמזור הראשון של עומר.

כך שבכל מקרה, מחלפים לא פותרים את הבעיה לצמיתות עבור רוב הנוסעים, הם פשוט מעבירים את הפקק למקום אחר. אני מסכים שיש חשיבות למחלפים והרחבת כבישים, אבל הפתרון בו כל צומת שהתמודד יפה עם עומס התנועה עד לפני 5 שנים הופך למחלף באיזורים של יישובים המונים לא יותר מ20000 איש - זה כבר מוגזם לטעמי.

לא סתם אומרים שבקצב הזה, תוך עשור כל המדינה תהיה בפקק אחד גדול ולא יהיה ניתן לזוז לשום מקום. כבר כיום שעות הפקקים התארכו לשני הכיוונים. נתיבי איילון מתחילים להיות עמוסים בשעה 1-2 בצהריים...
לצפיה ב-'בדוגמה שלי אין רמזורים כלשהם בכביש הראשי או בכניסות המיידיות'
בדוגמה שלי אין רמזורים כלשהם בכביש הראשי או בכניסות המיידיות
31/10/2016 | 12:05
1
43
בכביש הראשי בוטלו לפחות 3 צמתים מרומזרים לטובת המנהרה ואין צומת מרומזרת אחת עליו מאה קילומטר בכל כיוון. בכניסות המיידיות ממנו לישובים שלצידו יש בדרך כלל מעגל תנועה לא מרומזר ולישובים הגדולים ישנן מספר כניסות. הרמזור הראשון שפוגשים יהיה בתוך הישוב הספציפי שנוסעים אליו ולא בכביש הבינעירוני ועדיין מסלול יציאה קצר מדי יוצר פקקים בכביש הראשי.

להבנתי בדוגמה שלך כביש 6 פולט את רכביו לכבישים מרומזרים והרמזור הראשון יוצר את הפקק והרחבתו דרומה פשוט תשכפל את אותה הבעיה בצומת המרומזר הבא.
לצפיה ב-'בישראל, כמעט כל הכבישים המהירים מוציאים לרמזורים.'
בישראל, כמעט כל הכבישים המהירים מוציאים לרמזורים.
31/10/2016 | 12:59
52
הרוב המוחלט של המקרים בהם כביש מהיר לא מוציא אל רמזור הוא כאשר כביש מהיר מוציא את התנועה דרך מחלף לכביש מהיר אחר או באיזורים כפריים שאליהם הכביש המהיר מוציא את התנועה לרוב סתם לכביש איזורי בעל נתיב נסיעה אחד לכל כיוון או על ידי כיכר.

בכל היציאות מנתיבי איילון אתה יוצא אל רמזור, גם אם לא מיד ביציאה, תפגוש אותו תוך 200 מטרים לכל היותר. ביציאות מכביש 6, לא תפגוש תמיד רמזור או לא תמיד תפגוש רמזור תוך 200 מטרים. יכול להיות שתפגוש רמזור בעוד כמה ק"מ... אבל אם נפח התנועה שכביש 6 מוציא לעבר הרמזור העתידי הזה גדול מידי, הרמזור לא יעמוד בעומס.

אם נסתכל על כביש 6 דרומה בימי ראשון בבוקר בחלק שבין מאחז (החיבור עם כביש 40) ועד באר שבע ועל השינויים שבוצעו באיזור בשנה החולפת, נגלה את התמונה. בעבר כל התנועה מכביש 6 ומכביש 40 (מכיוון צפון לדרום) התנקזה יחד במחלף מאחז עד צומת בית קמה, דרך צומת דבירה, צומת להבים וצומת גורל לבאר שבע. הפקק החל עוד באיזור מאחז עד בית קמה, בעבר הרחוק יותר לא היה רמזור בצומת דבירה (עד לפני כ3 שנים בערך) והתנועה חזרה להיתקע כמה ק"מ לפני צומת להבים (החל מאיזור המחלף החדש של כביש 6 בו הוא נפרד מכביש 40 בין דבירה ללהבים).

משבוטל צומת קמה ונפתח מחלף קמה, התנועה נפקקה בצומת דבירה (המרומזר) והמשיכה כפקק עד להבים ושם השתחררה. כאן, הצטרפו לפקק כל המכוניות שמגיעות מאיזור המושבים והקיבוצים שבאיזור בית קמה, כולל משאיות שאופשרה להם כניסה חלקה יותר לכביש 6 דרומה. כך שבימי ראשון, הפקק המשיך להיות מאיזור מאחז-בית קמה ועד דבירה והתחדש שוב מעט אחרי דבירה עד צומת להבים.

כשצומת דבירה מוחלף, חלק מהתנועה עברה לנסוע דרך כביש 325 (תוך כדי עיקוף) כדי להגיע מהר יותר לאיזור צומת שוקת מאשר נסיעה דרך צומת להבים. כביש 325 הוא כביש בעל מסלול אחד לכל כיוון. רוב התנועה המשיכה לנסוע דרומה והפקק שהחל באיזור מאחז-בית קמה הועתק לאיזור שבין בית קמה לדבירה עד להבים. הכוונה בכל הקטע הזה מוכניות עומדות, אין שום רמזור שיווסת אותן מלבד צומת להבים.

כשנפתח מחלף רהט (בדקתי, כך נקרא המחלף שבין דבירה ללהבים), עדיין לא ניתן לרדת ממנו לרהט...כל התנועה שנסעה דרומה והייתה פונה שמאלה מכביש 40 בצומת להבים לכביש 31, עברה פשוט לכביש 6.

התוצאה: הקלה משמעותית בפקקים באיזור צומת להבים ותקיעת צומת שוקת.

כשיפתח מחלף רהט לכיוון רהט, חלק נכבד מהתנועה שיוצאת/נכנסת לרהט יעבור לשם במקום לנסוע דרך צומת להבים או בית קמה. מי שרוצה לצאת מרהט לבאר שבע או מזרחה לעבר צומת שוקת ימשיך לעשות זאת לטעמי דרך צומת להבים, אך מי שירצה לנסוע צפונה, ישתמש במחלף החדש. מי שירצה לנסוע מזרחה יוכל להשתמש במחלף החדש כדי לצאת בקלות מרהט, אך יתקע בפניה שמאלה מכביש 40 לכביש 31 בצומת להבים. האופציה השנייה שלו תהיה לנסוע צפונה לדבירה, לפרסס בדבירה ולעלות על כבש 6 לכיוון צומת שוקת (יש מצב שזה יהיה מהיר יותר בשעות העומס).

אז מה התוצאות העתידיות של פתיחת מחלף רהט? יותר תנועה תצליח לצאת מרהט בפרק זמן קצר יותר, משמע תוספת של עוד מכוניות לכביש 6 באותו פרק זמן נתון שממשיכות לאנשהו. ביציאות מלאנשהו מתווספות עוד מכוניות שנעצרות ברמזורים או כיכרות... או שנתקעות יותר מכוניות בפקק.

למה יותר מכוניות נתקעות בפקק בכביש 6? כביש 6 פקוק היום בשעות הבוקר (מזה כשנה) כבר באיזור מחלף נשרים וצפונה לפחות עד בן שמן. בעבר הוא היה פקוק רק באיזור שבין מחלף דניאל למחלף בן שמן.

איך קרה שפקוק כבר מנשרים? יותר מכוניות מצליחות לעלות לכביש 6 בפרק זמן קצר יותר, יותר מכוניות מצליחות לצאת מאיזור ירושלים לכביש 1 בפרק זמן קצר יותר עקב שדרוג הכביש. התוצאה - הפקק מתחיל כמה ק"מ מוקדם יותר מבעבר.

הרי איך נוצרו פקקים בישראל בכבישים המהירים? כשביציאה ממחלף אלוף שדה יש רמזור , כשביציאה במחלף גבעת שמואל יש רמזור, התנועה עומדת בנתיב ההשתלבות ליציאה, בנתיב שלצידו וכל השאר שמנסים לחתוך את הפקק של נתיב היציאה והנתיב שלידו פוקקים את שאר הנתיבים. הפקק משתחרר בין המחלפים הבעייתיים האלו ומתחדש ככל שמתקרבים למחלף מסוג זהה.

אז איך יש פקק גם בכביש 471 בחיבור שלו דרומה לכביש 4? כי כששאר היציאות מהמחלפים מרומזרות או שאחרי כמה מאות מטרים ספורים יש רמזור - התנועה תיתקע בהן ויווצר פקק ארוך מאד של כמה ק"מ.

הפתרון במדינה במשך שנים היה להחליף צמתים במחלפים שנותנים עדיפות לקטע המרכזי בכביש בלבד! אם נסתכל על כביש 4 - העדיפות היא תמיד לנוסעים צפונה או דרומה וכל השאר נתקעים ברמזורים כשהם רוצים להצטרף לכביש או לרדת ממנו. במחלף גהה אין בכלל מחלף, יש בסך הכל גשר ומתחת צומת שבסך הכל הורחב עקב הגשר שמעליו. ואז כשהכביש לא עומד בקיבולת, להרחיב אותו משני נתיבים לשלושה. התוצאה לא איחרה לבוא, יותר כלי רכב הצליחו לנסוע בכביש שהפך מ2 נתיבים ל3 נתיבים וביציאות מהכביש נתקעו ברמזורים יותר כלי רכב. הכביש נפקק מחדש ואפילו הפך להיות עוד יותר בלתי נסבל.

בשנים האחרונות התחילו לייצר מחלפים מלאים ללא כל רמזור אך לא פעם במקום רמזור יש כיכר או כמה כיכרות. וגם אם אין רמזור במחלף עצמו, תוך כמה מאות מטרים עד כמה ק"מ ספורים, תגיע לרמזור כלשהו.
לצפיה ב-'מסכים באופן כללי אבלעם זאת כאן מדובר בבניית מערך כבישים אדיר'
מסכים באופן כללי אבלעם זאת כאן מדובר בבניית מערך כבישים אדיר
30/10/2016 | 14:48
4
94
באזור מצומצם יחסית בהשקעה של כמיליארד ש״ח בערך (פרוייקטי כביש 77 וכביש 722 באזור המיידי, מחלפי ישי ותל קשיש, וחלק מכביש 6). אלו ישנו ללא היכר את מצבת הכבישים באזור.
לצפיה ב-'כן, תבנה כביש טוב וההמונים יגיעו ואף ירכשו יותר מכוניות'
כן, תבנה כביש טוב וההמונים יגיעו ואף ירכשו יותר מכוניות
31/10/2016 | 11:31
3
53
כדי להנות ממנו.

בדיוק כמו שירותי תחבורה ציבורית טובים. תבנה רשת רכבות ארצית טובה - אנשים יגיעו וישתמשו בה. תבנה רשת כבישים טובה - אנשים יבואו וישתמשו בה.

לשתי המערכות יש גבול קיבולת. רכבת ישראל לא יכולה להעביר כמה רכבות וקרונות שבא לה, יש מגבלות. גם לכביש יש מגבלות לקיבולת וכו'.

להזכירך, כבישים רבים בארץ באיזורים פריפריאליים שינו ללא היכר את מצבת הכבישים באיזור. שיפרו משמעותית את זמן הנסיעה ויחד עם זאת, כיום הם פקוקים.

מרוב שפקוק בין איזור באר שבע לצומת גילת (ליד אופקים), יש איזושהי כוונה לסלול כביש חדש בין באר שבע לאופקים, עוקף צומת גילת וצומת הנשיא (משמר הנגב). האם זה הפתרון? לטעמי לא. גם לא למחלף את צומת הנשיא שפקוק כיום בשני הכיוונים העיקריים בשעות הבוקר ואחה"צ. כנ"ל לא את צומת גילת שפקוק קבוע בפניה שמאלה לבאים מכיוון באר שבע לאופקים.
לצפיה ב-'לא כ״כ מסכים במקרה הזה.'
לא כ״כ מסכים במקרה הזה.
31/10/2016 | 14:16
2
39
מה שבונים שם זו ״החוליה החסרה״ במערכת הכבישים המהירים אל הגליל העליון.

לאחר השלמת הפרוייקט (ושדרוג קטע סמוך בכביש 77 מצפון לו שגם נעשה עכשיו) יהיה רצף של כבישים מהירים ללא רמזורים מבאר שבע ועד עמיעד. מדובר בתשתית לאומית חשובה שצריכה להבנות ובאמת תקרב את הפריפריה למרכז.

בלי קשר יש להמשיך ולהשקיע גם בתחבורה מסילתית ובתחבורה ציבורית נוספת.

לצפיה ב-'וכדאי לציין בנוסף'
וכדאי לציין בנוסף
31/10/2016 | 14:27
38
שהעלות הגבוהה במיוחד של הפרוייקט הזה נובעת מכך שלא מטפלים רק ב״חוליה החסרה״ אלא בגלל שכוללים במסגרתו גם טיפול מורכב למדי במערכת הכבישים המקומית הסובבת, כדי להפחית את הבעיות שייווצרו מהתנועה הנוספת שתצא מהכביש המהיר.

לצפיה ב-'תחבורה ציבורית איזורית לא יכולה לתת פייט לרכב פרטי כשיש'
תחבורה ציבורית איזורית לא יכולה לתת פייט לרכב פרטי כשיש
31/10/2016 | 15:23
39
כבישים מהירים. התחבורה הציבורית צריכה להיכנס ליישובים שלא נמצאים על הכביש המהיר, או לעצור בכניסות אליהם. במקרים אחרים אין הצדקה להפעלת שירות דרך כביש מהיר אבל יש הצדקה דרך כביש לא מהיר כי עיקר הנוסעים נמצאים באמצע.

לגבי מה שאמרת, כשיוצאים מבאר שבע, פוגשים את צומת גורל ואז את צומת להבים. גם את תצא מיציאה אחת של באר שבע, את צומת להבים תפגוש בכל מקרה.

ובכל מקרה, כשהרכב הפרטי הופך למהיר משמעותית על פני תחבורה ציבורית מכיוון שהתחבורה הציבורית האיזורית לא יכולה באמת לנסוע בכביש המהיר כי לא יסעו בה מספיק אנשים כדי להצדיק את קיומה - אנשים יקנו מכוניות רבות יותר, כי אי אפשר לצפות שבן אדם יסע פי 2 או פי 3 בתחבורה ציבורית כשיש לו כביש מהיר שקיצר את זמן הנסיעה משמעותית.

מעבר לכך, שככל שיותר מכוניות מצליחות לעבור מרחק מסויים, מהר יותר - הן מגיעות לעיר הגדולה הקרובה ופוקקות את הכניסות אליה.

השורה התחתונה שלי: פקקים לא נעלמים, הם רק עוברים מקום.
לצפיה ב-'היה פספוס אדיר של יקנעם שהערייה לא פנתה לבגץ'
היה פספוס אדיר של יקנעם שהערייה לא פנתה לבגץ
29/10/2016 | 13:38
16
307
בדרישה שקו הרכבת יגיע עד איזור התעשייה ומשם יתפצל בגשר לכיוון כפר ברוך.
לצפיה ב-'התוואי נבחר בוועדה לתשתיות לאומיות לאחר דיונים של שנים'
התוואי נבחר בוועדה לתשתיות לאומיות לאחר דיונים של שנים
29/10/2016 | 13:44
9
243
בשיתוף עם הרשויות באזור. אני בספק שבג״צ היה משנה משהו.

בנוסף, קירוב הקו ליקנעם היה מאריך את המסילה לעפולה.
לצפיה ב-'מאריך את המסילה לעפולה אבל'
מאריך את המסילה לעפולה אבל
29/10/2016 | 13:46
8
226
מוריד אלפי כלי רכב מהכביש שאין להם אלטרנטיבה וחייבים להגיע עם רכב לעבודה באיזור התעשייה.

עובדה, בעיית החניה באיזור התעשיה נשארה אותו הדבר בדיוק, כלומר כמעט אף אחד לא עבר לרכבת בתור אמצעי תחבורה. זה פספוס אדיר.
לצפיה ב-'הפתרון (עכשיו אחרי שבנו) צריך להיות רק"ל לאיזור התעשיה לדעתי'
הפתרון (עכשיו אחרי שבנו) צריך להיות רק"ל לאיזור התעשיה לדעתי
29/10/2016 | 13:52
7
202
רק"ל מסונכרן עם הרכבת, עם רציף סמוך ככל האפשר לכניסה לתחנה (או בתוך התחנה). יוצא שתי דקות אחרי הגעת הרכבת (ומתעכב אם הרכבת מתעכבת) ומביא אנשים לאיזורי התעשיה, ובחזרה.
זה יימשוך אנשים יותר משאטל אוטובוסי, והקיבולת הגבוה יותר תעודד יותר אנשים לעבור לרכבת+רק"ל בלי שתהיה צפיפות גדולה מדי.
לצפיה ב-'יוקנעם זה המקום האחרון שיבנו בו רק"ל...'
יוקנעם זה המקום האחרון שיבנו בו רק"ל...
29/10/2016 | 23:48
6
142
בארץ לא חושבים קדימה.. יודעים רק לפתור בעיות (וגם זה בספק) כשעיר כבר הופכת למגה עיר...
איזור התעשיה של יוקנעם הוא איזור תעשייה ענק והיחיד בארץ שביחס ישיר לגודלו סובל ממחסור תחבורה ציבורית רציני.
אני באמת לא מבין איך אחרי שכולם רואים מה עושה קרבה של תחבורה ציבורית לאיזור תעשייה (להלן מת"מ) עדיין מתכחשים לעבודה שכל איזור תעשיה רציני צריך לקבל הנגשה מקסימלית של תחצ ולא קו מסכן שעובר פעם בשעה.
לצפיה ב-'אמרתי מה צריך להיות הפתרון, לא מה יעשו'
אמרתי מה צריך להיות הפתרון, לא מה יעשו
30/10/2016 | 00:54
5
110
בארץ נדיר שעושים את מה שבאמת צריך. בשביל לעשות את מה שבאמת צריך, צריך כסף וצריך שהפוליטקאים המקומיים והציבור המקומי יהיו בעד ויחשבו מעבר לרכב הפרטי שלהם. אחרת קורה מה שקרה בגוש דן, שנזכרו מאוחר מדי שצריך מערכת הסעת המונים, והממשלה מכתיבה לרשויות המקומיות מלמעלה למרות ההתנגדויות של חלק מהרשויות (ולפעמים ההתנגדויות האלו מסרסות קווים, ע"ע הקו הסגול של נת"ע שלא ייכנס לפתח תקווה).

ההצעה שלי היא קו רק"ל קצר יחסית בתור התחלה, רק ~4 קילומטרים, שיקשר את תחנת הרכבת עם איזורי התעשייה. זה יזניק את אזורי התעשייה האלו קדימה וייתן חלופה ראויה לרכב הפרטי. בתוך יוקנעם עצמה פחות סביר שקו רק"ל יהיה משהו שאפשר לשקול, כי העיירה הזו בנוייה בצורה פרברית ומתפתלת כמו שהם.
לצפיה ב-'אני בספק שזה מעניין את עריית יקנעם...'
אני בספק שזה מעניין את עריית יקנעם...
30/10/2016 | 13:41
30
לצפיה ב-'אםשר להעביר שני קווי אוטובוס תדירים לתחנה דרך אזור התעשייה.'
אםשר להעביר שני קווי אוטובוס תדירים לתחנה דרך אזור התעשייה.
30/10/2016 | 14:20
3
83
קו אחד מיוקנעם וקו שני מיוקנעם עילית, עם קטע משותף מאזור התעשייה לתחנת הרכבת. תדירות סבירה של פעם ברבע שעה בשעות השיא תחבר את יוקנעם לתחנת הרכבת בצורה שתעודד שימוש ברכבת לחיפה ותיצור דרישה להכפלת הקטע עפולה - חיפה ביום שלמחרת פתיחת קו כרמיאל.
לצפיה ב-'זה חלק קטן מהבעיה...'
זה חלק קטן מהבעיה...
30/10/2016 | 14:57
2
86
ביקנעם יש את איזור התעשייה הדרומי שהוא איזור ענקי שמנותק לחלוטין מכל סוג של תחבורה ציבורית.

אגב, אוטובוס די מרתיע הרבה אנשים שהתרגלו לרכב פרטי. עצם זה שעושים את זה במסגרת קווי שירות ולא במסגרת שאטל זה חלק מהבעיה. אין מה לעשות, צריך לעשות כאן קצת פסיכולוגיה.
לצפיה ב-'לא צריך שאטל, אבל קווי האוטובוס צריכים להיות טובים.'
לא צריך שאטל, אבל קווי האוטובוס צריכים להיות טובים.
30/10/2016 | 17:10
1
72
רוב עובדי ההייטק במרכז ת״א מגיעים לעבודה באוטובוס ולא נופל העולם. הם יודעים שהאוטובוס הוא פתרון אמין ויעיל והכי טוב שיש למצבם. אם יהיו קווי אוטובוס אמינים ויעילים שיפורסמו כמו שצריך, גם ביקנעם זה יעבוד.
לצפיה ב-'הם מגיעים באוטובוס כי אין חניה במרכז ת"א.'
הם מגיעים באוטובוס כי אין חניה במרכז ת"א.
30/10/2016 | 18:28
72
ביקנעם יש להם חניה.
לצפיה ב-'באיזו עילה? בגץ הוא ערכאה משפטית, לא ערכאה מלכותית'
באיזו עילה? בגץ הוא ערכאה משפטית, לא ערכאה מלכותית
29/10/2016 | 19:43
5
148
בגץ יכול לתת סעד למי שיש לו עילה חוקית מוצדקת לכך. 'אני חושב שיש לי רעיון טוב יותר' או אפילו 'בגץ חושב שיש לו רעיון טוב יותר' אינם הצדקות מספיקות לפנייה או להתערבות בג"ץ - ההחלטות האלו צריכות להיות מאת המוסדות שנועדו ובעלי המומחיות לכך, מה גם שהעיכובים בגלל הפניות לבג"ץ יהיו, בסה"כ, גרועים יותר מכל שיפור אפשרי.
לצפיה ב-'בעילה של שיקולים פוליטים'
בעילה של שיקולים פוליטים
29/10/2016 | 23:46
4
90
הרי כל הזמן מתגאים בזמן הנסיעה מקצה לקצה.. אף אחד לא סופר את אלה שבדרך.
אלה שבדרך זכאים לתחבורה ציבורית נוחה בדיוק כמו אלה שבקצה.

התוואי הנוכחי הוא נטו כתוצר של החלטה "זמן נסיעה הכי קצר מA ל B" בלי לספור את כל מי שנמצא בין A ל B.
לצפיה ב-'שיקולים 'פוליטיים' הם הכרח לקבלת החלטות פוליטיות'
שיקולים 'פוליטיים' הם הכרח לקבלת החלטות פוליטיות
30/10/2016 | 01:38
3
77
החלטות רבות הן בחירות בין אופטימיזציות שונות, כאשר אף אחת מהבחירות אינה 'נכונה'. למשל, השאלה האם רצוי "זמן נסיעה הכי קצר בין A לB" או "שירות לאנשים במקום C" היא שאלה שאין לה תשובה 'נכונה' טכנית או משפטית. אין בעיה למצוא טענות בעד מסלול קצר יותר, ואנשים שונים יעדיפו דברים שונים ע"פ האינטרסים והאמונות שלהם.

הדרך שבה מיישבים מחלוקות כאלו בלי יותר מדי אלימות נקראת 'פוליטיקה'. בד"כ היא מערבת השפעה לפרנסי הציבור שקובעים סדרי עדיפויות לטובת הציבור לפי סדר יום פוליטי. הגשת עתירה בגלל שהפוליטיקאים ביצעו את עבודתם (במקרה זה) היא מגוחכת.
לצפיה ב-'וכאן בדיוק נכנס בית המשפט'
וכאן בדיוק נכנס בית המשפט
30/10/2016 | 13:39
2
63
בית המשפט אמור לאזן בין הזכויות של כל האזרחים ולא להעדיף אזרח א' על פני אזרח ב'.
הארכת הקו ליקנעם מהווה פגיעה מינימלית אם בכלל באזרחים הגרים בעפולה ובית שאן בדמות הארכת משך הנסיעה בכמה דקות, מנגד הדבר יביא להטבה משמעותית לתושבי יקנעם ולכל העובדים באיזור התעשייה.
לצפיה ב-'זו גישה שפוגעת הן בשלטון והן במשפט'
זו גישה שפוגעת הן בשלטון והן במשפט
30/10/2016 | 20:26
1
52
תפקידו של בית המשפט הוא לשמור על החוק, לא להיות ערכאת ערעור על כל החלטה שלטונית מאת כל מי שחושב שמגיע לו יותר. ממילא, בית המשפט אינו כשיר לקבל החלטות תכנוניות.

גם אם הטיעון שלך נכון לגמרי, התוצאה של ערעור 'מוצלח' תהיה שעל כל תכנית יהיו (עוד יותר) ערעורים משפטיים, אפילו אחרי סיום התכנית. זה יגדיל מאוד את העומס בבית המשפט ולכן יביא לפגיעה במערכת החוק, ויעכב פרוייקטי תשתיות רבים ולכן יגרום לפגיעה כלכלית. הפגיעות האלו חמורות הרבה יותר מהארכת הנסיעה לתושבי יקנעם.
לצפיה ב-' כל כך הזוי שבג"ץ נהיה מחליט בכל בלי לשאת באחריות עכך'
כל כך הזוי שבג"ץ נהיה מחליט בכל בלי לשאת באחריות עכך
31/10/2016 | 11:39
54
במה שופט שלמד משפטים מבין יותר מהמתכנן/מהנדס שהוא בעל ההשכלה הרלוונטית ונושא באחריות יחד עם הסמכות?
לצפיה ב-'לדעתי גם בעפולה יש פספוס, אפילו שהמיקום שם יהפוך לאזור מסחרי'
לדעתי גם בעפולה יש פספוס, אפילו שהמיקום שם יהפוך לאזור מסחרי
29/10/2016 | 18:11
209
היו יכולים לבנות את התחנה בקרבת תחנה מרכזית או בקרבה לתחנת עפולה ההיסטורית
ברגל יוכלו להגיע רק מאזור מעונות הסטודנטים, מצומת הקאנטרי קלאב ומשכונת C1 הנבנת
מכל שאר המקומות מחויבים התושבים להגיע בתחבורה ציבורית שאגב לא מגיעה לכל שכונות העיר

לצפיה ב-'הן לא יהפכו לדימונה'
הן לא יהפכו לדימונה
29/10/2016 | 22:26
7
215
כשנסעתי לשם לפני מספר ימים (אחרי סוכות) הבחנתי בכך שיש נוסעים ברכבת. גם בחנייה יש מכוניות חונות.
לצפיה ב-'כרגע זאת תקופה הרצה'
כרגע זאת תקופה הרצה
30/10/2016 | 20:16
6
93
הרכבת מלאה בעיקר בחובבנים וסקרנים כפי שנאמר
דרך אגב, כבר עכשיו אפשר לראות את התחנות ריקות, היום הבחנתי בתחנת מגדל העמק-כפר ברוך נטושה לחלוטין, רק 10 בודדים עלו ואני בכלל לא מגזימה
לצפיה ב-'לפעמים לוקח כמה שנים לפני שתחנה נעשית פופולרית'
לפעמים לוקח כמה שנים לפני שתחנה נעשית פופולרית
30/10/2016 | 20:42
5
95
למשל קריית אריה בפ"ת הייתה תמיד די ריקה. עם שיפורי התדירות בקו ושיפורי הקישור האוטובוסי מהתחנה לשאר העיר, הפופולריות שלה עלתה.

בעמק המצב כמובן קצת שונה כי מדובר במרחב כפרי ברובו, לכן אין הרבה נוסעים מלכתחילה. ייתכן שהתוצאה תהיה שיחליטו שחלק מהרכבות הן רכבות "אקספרס" לעפולה שלא עוצרות בכפר ברוך.

כמו כן סביר להניח שאחרי שתיפתח לב המפרץ מזרח כמות הנוסעים בקו תעלה, כי הנסיעה תתקצר לאנשים שרוצים להגיע לקריות, לטכניון ולאיזורי התעשייה של המפרץ, או שיש להם אוטובוס-המשך נוח ליעדם מלב המפרץ.

אני לא חושב שאף אחד מהקווים שפתחו בשנים האחרונות בארץ היה פופולרי ברגע פתיחתו. גם הקו המהיר לירושלים ייסע רק ברובו כמה חודשים טובים עד שציבור הנוסעים ישנה הרגלים.
לצפיה ב-'מסכימה, אך בעפולה אפילו עכשיו התחנה מלאה, אפילו שזה עוד טרי'
מסכימה, אך בעפולה אפילו עכשיו התחנה מלאה, אפילו שזה עוד טרי
30/10/2016 | 20:49
2
92
עפולה זאת התחנה החשובה ביותר בקו הזה, אפילו רכבת ישראל הסכימה על זה, אני חושבת שהקטע מעפולה לבית שאן מיותר לחלוטין, למרות שיש נוסעים פה ושם
בנוסף, יש הבדל גדול.. תחנת עפולה מאוד קרובה יחסית לעיר, תבנה שכונה חדשה בקרוב ולנוסעים יהיה קל הרבה יותר להגיע מאשר המצב בכפר ברוך, התחנה רחוקה 5 ק"מ אם לא יותר ממגדל העמק עצמה, זה מרחיק נוסעים מלהשתמש בה
אפילו בעפולה חלק לא רוצים כיוון שהתחנה רחוקה להם, שיחסית היא לא לעומת כפר ברוך.. אז לדבר על הנוסעים שמגיעים ממגדל העמק??
גם בבית שאן התושבים מתולננים על ריחוק התחנה מהעיר :
לצפיה ב-'כשיכפילו את המסילה יהיה מאוד הגיוני שמעפולה יצאו יותר רכבות'
כשיכפילו את המסילה יהיה מאוד הגיוני שמעפולה יצאו יותר רכבות
30/10/2016 | 20:54
1
88
מאשר אלו שיצאו מבית שאן, ושחלק מהרכבות יהיו רכבות אקספרס. אבל אני לא חושב שזה יקרה לפני שיכפילו את המסילה.
השלב הכי ארוך בהכפלת המסילה הוא לחכות שהפרוייקט יתוקצב, וזה יכול לקחת שנים. תושבים לאורך הקו (ובעיקר בעפולה) צריכים להתחיל ללחוץ על הפוליטיקאים שלהם שילחצו על הפוליטקאים ברמה הארצית לתקצב הכפלת מסילה ורכבות אקספרס.
לצפיה ב-'אני חושבת שהם יבינו לבד, תחנת לב המפרץ מזרח אבל חייבת להפתח'
אני חושבת שהם יבינו לבד, תחנת לב המפרץ מזרח אבל חייבת להפתח
30/10/2016 | 21:01
103
כי המון נוסעים זקוקים ללב המפרץ ולא לחיפה מרכז \ בת גלים \ חוף הכרמל
בעיקר סטודנטים שצריכים לרדת בלב המפרץ, כרגע הם יעדיפו את קו 301 ולא החלפת רכבות בחיפה מרכז
כשלב המפרץ מזרח תפתח, ביקוש הקו יעלה, הקו יצבור נוסעים הרבה יותר ואז אני מאמינה שהמדינה תראה שכן צריך לתקצב את הכפלת המסילה, זה אמנם יקח זמן אבל אם לב המפרץ מזרח הייתה נפתחת כבר בהשקת הקו, זה היה קורה יותר מהר
לצפיה ב-'אני ממש לא מאמין שהקו המהיר לירושלים יסע ריק ברובו בכמה'
אני ממש לא מאמין שהקו המהיר לירושלים יסע ריק ברובו בכמה
31/10/2016 | 16:33
1
96
חודשים טובים עד שהציבור ישנה הרגלים.

קודם כל, ברכבת יש חופשי חודשי בין ירושלים לכל גוש דן והשרון, באוטובוסים אין. החופשי חודשי הזה כולל גם נסיעות חופשיות בכל מטרופולין ירושלים וכל מטרופולין המרכז בעצם (רפורמת התעריפים)., אז כבר מסיבה כספית, עבור יוממים אין סיבה ממשית להישאר עם אוטובוס אלא לעבור לרכבת.

רכבת מושכת אליה בעלי רכב פרטי שלא מעוניינים לנסוע באוטובוס ולכן נוסעים ברכבם הפרטי וכשנפתחת רכבת, הם בהחלט שוקלים אותה בחיוב ואף עוברים אליה.

לא מדובר כאן על פתיחת תחנה מרכזית חדשה ולא מדובר כאן על פתיחת קווי אוטובוס חדשים. מדובר כאן על פתיחת תחנת רכבת מבין המרכזיות במדינה שתזכה לסיקור תקשורתי גדול יותר.

לא ייקח אפילו חודש כדי שקווי האוטובוס הישירים לת"א יתרוקנו לגמרי למעט נסיעות קצה בשעות שהרכבת לא תפעל (שישי ומוצ"ש בעיקר).
לצפיה ב-'ברור שאתה צודק בגדול והוא (בס נרד) טועה בענק'
ברור שאתה צודק בגדול והוא (בס נרד) טועה בענק
01/11/2016 | 17:51
15
לא בגדול אלא בענק. הכוונה לגבי קו A1 המהיר ת"א - י-ם שיהיה ריק בחודשים
הראשונים.
​הוא צודק שבמקרים רבים אחרים פתיחת תחנת רכבת לקח לה כמה חודשים טובים,
​לעתים אפילו שנה או שנתיים, עד שהציבור הפנים שהיא קיימת והחל להשתמש בה
בהמוניו.
​אני קורא לזה תת מודע ציבורי קולקטיבי. לוקח לו זמן לקלוט שפתחו תחנת רכבת במעלה שפלולים או במשמר התשעה.
​לכן במקומות כמו קרית אריה או כפר סבא או אשקלון אכן לקח כמה חודשים ולעתים
​אפילו שנתיים (קרית אריה למשל) עד שהתת מודע הציבורי קולקטיבי קלט והפנים
​שיש שם רכבת.
​לא כך אבל הו הו כמה שלא כך יהיה קו A1 לעיר הבירה מהעיר שבה יש המון פאבים
​בהם שותים בירה (נו, אלטנוילנד בשבילכם או אחוזת בית).

​מדוע זה יהיה ממש לא דומה לקרית אריה או כפ"ס או אשקלון?
​כי תהיה חגיגה תקשורתית ממשית, עוד יותר מאשר עשו לרכבת העמק.
​לרכבת העמק היה כיסוי תקשורתי הגדול מהכיסוי שהיה ל-5 תחנות חדשות אחרות
גם יחד ולא הגזמתי בשיט.
​עובדה היא שבחג היו עשרות אלפי נוסעים בקו הזה במצטבר.

​אז כאמור גם סיקור תקשורתי אדיר, גם מיקום מרכזי בירושלים (צמוד לתחנה
​מרכזית), גם הרבה היי סוסייטי מרחביה או טלביה או בית הכרם או המושבה הגרמנית שירצו לסוע לת"א יחליטו לעשות זאת ברכבת, זה מעבר להמונים, לעמך ולחיילים ולסטודנטים.
​נמשיך, אז מעבר לסיקור האדיר בתקשורת והמיקום המרכזי והדימוי היוקרתי
​(שלדעתי תחנה תת קרקעית בעומק 80 מ' רק מוסיפה לו הילה ונופך שכאלו)
​הרי שבכבישים מיום ליום יש יותר גודש והרבה תאונות.
​לאנשים נמאס מכך ורואים זאת בכמות המכוניות האדירה שיש ליד כל תחנת רכבת
​בארץ (טוב, חוץ מדימונה ועתלית).

וגם כמובן מה שאמרת לגבי כרטיסי המשך וכיוצא באלו.

​מכל הסיבות הללו גם יחד אני מעריך שתוך 3 עד 4 ימים, ימים, לא שבועות או חודשים, כמות הנוסעים בקו הזה תתייצב על הממוצע הרב שנתי של הנוסעים בקו.
​עד כדי כך.
לצפיה ב-'כמעט שריפה במטרו של בוסטון'
כמעט שריפה במטרו של בוסטון
28/10/2016 | 21:29
146
לא קרה כלום בסופו של דבר, אבל לא ברור לי, למה היו צריכים ״להלחם״ כל כך כדי לפתוח את הדלתות של הקרונות ולשבור חלונות.

לי ידוע שבמקרה חרום, מספיק למשוך את אחת הידיות לבלימת חרום
כדי לעצור את הרכבת ולשחרר את לחץ האויר מכל שסתומי הפעלת הדלתות בעת ובעונה אחת.
לא מבין!
http://www.foxnews.com/us/2016/10/26/commuters-sma...

https://www.washingtonpost.com/news/dr-gridlock/wp...
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 29/10-28/10‬ '
שרשור הכוונה ומודיעין 29/10-28/10‬
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2016 | 00:36
2
7
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'יש חופשי חודשי/שבועי/יומי מגוש דן לירושלים?'
יש חופשי חודשי/שבועי/יומי מגוש דן לירושלים?
28/10/2016 | 11:50
1
11
לצפיה ב-'רק ברכבת, או דרך מודיעין'
רק ברכבת, או דרך מודיעין
28/10/2016 | 14:11
13
לצפיה ב-'עגלות המזנון חוזרות לרכבת!'
עגלות המזנון חוזרות לרכבת!
27/10/2016 | 23:34
88
1273
המשך>>
לצפיה ב-'תוכניות לגבי המסילה לירושלים'
תוכניות לגבי המסילה לירושלים
27/10/2016 | 23:33
22
529
רכבות הזבל מגיעות לבירה.
וכן, יש לנו אישור רשמי לתוכנית רצינית להקמת מסוף המטענים במלחה.
לצפיה ב-'חשבתי שרק IC3 יכולות לנסוע בקו הזה'
חשבתי שרק IC3 יכולות לנסוע בקו הזה
27/10/2016 | 23:35
5
282
(אני מניח שחלק יגידו שאין כאן סתירה / בעיה...)

לצפיה ב-'קביעתך נכונה לרכבות נוסעים אך המסילה מתאימה לקרונות מטען.'
קביעתך נכונה לרכבות נוסעים אך המסילה מתאימה לקרונות מטען.
27/10/2016 | 23:44
293
כנראה שהם קצרים יותר ולכן לא מושפעים כל כך מהעיקולים.
לצפיה ב-'קרונות משא יכולים לנסוע בקו ללא בעיה. הבעיה היא עם הקטרים.'
קרונות משא יכולים לנסוע בקו ללא בעיה. הבעיה היא עם הקטרים.
27/10/2016 | 23:56
3
339
הקטרים המודרניים של רכבת ישראל אינם מסוגלים לנסוע בו. ייעשה שימוש בקטרי G12.
לצפיה ב-'חושבים שאם לא רואים אשפה אז מתפטרים ממנה'
חושבים שאם לא רואים אשפה אז מתפטרים ממנה
28/10/2016 | 23:48
186
אבל הזיהום ממשיך בתוך האדמה.
חושבים שאם מזרימים ביוב לים מספיק עמוק - מתפטרים ממנו, אבל הוא מזהם את הים.
חושבים שאם קוברים גופות, מתפטרים מהם אבל הן גם מזהמות את האדמה.
בפסולת צריך לטפל, לא לקבור.

לצפיה ב-'מה עם קטר 131?'
מה עם קטר 131?
29/10/2016 | 18:57
1
112
ע"פ ויקי ​קטרי T44 משמשים גם להובלת משאות ובעלי נתונים מעט משופרים יותר. מסד נתונים שמצאתי טוען שהמרחק בחוגונים שם הוא רק 2.4 וזה נשמע סביר. אולי גם הקטר הבודד של ר"י יוכל לעזור לחבריו הG12.
לצפיה ב-'ע"פ הודעה מ2005 בפורום, לקטר רשות רק עד בית-שמש'
ע"פ הודעה מ2005 בפורום, לקטר רשות רק עד בית-שמש
29/10/2016 | 19:34
124
כאן. כנראה יש לזה סיבה טובה, אז מכאן נשארנו עם הG12.
לצפיה ב-'במידה ויהפכו את הקו לקו תיירותי, יש סיכוי להיפגש עם שרגולים'
במידה ויהפכו את הקו לקו תיירותי, יש סיכוי להיפגש עם שרגולים
29/10/2016 | 01:18
4
336
על פי השמועה, יש מספר פרטים בהרי ירושלים ובשפלה 

אם מי מהנוסעים בקו לירושלים, בדרכו לגן החיות התנכי או אפילו למלחה, ויש לו מידע, תמונות, צילומים של שרגולים, זה המקום לפרסם אותם
לצפיה ב-'אומרים שבמוזיאון הרכבת בחיפה יש תמונות של שרגולים שנדחסו'
אומרים שבמוזיאון הרכבת בחיפה יש תמונות של שרגולים שנדחסו
29/10/2016 | 12:48
1
162
בזמנו על ידי קטרי קטור.
אגב: בשר שרגולים לא כשר וחל לגביו איסור צייד.
עוד דבר יוצא דופן לגבי החיה המשונה הזו: אם חלילה וחס שרגול נשכב על המסילות של הרכבת אסור לגרש אותו בצעקות.
לצפיה ב-'נער הייתי גם זקנתי (תהילים ל"ז)'
נער הייתי גם זקנתי (תהילים ל"ז)
29/10/2016 | 14:07
269
אני מכיר את מרבית הסיפורים על החייה הדימיונית המסקרנת הזו (Dahu).  קראתי את רובם של סיפורי הבדיה הללו, אבל לא ידעתי את מה שכתבת כאן.
1. שרגולים נדרסו ע"י קטרי רכבת ישראל - זו פעם ראשונה שאני שומע את זה
2. למה אסור לסלק את החיה מהמסילה בצעקות ?  גם זה פרט שלא היה מוכר לי.
3. לגבי הכשרות - זו כבר ידיעה מעניינת, אך מה הקשר בין הכשרות להיתר הציד?

במחנות הקיץ באלפים הן בצרפת ובשוויץ, מדי קיץ הילדים יוצאים לציד שרגולים (La chasse aux Dahus).  מבחינתי, יהיה נהדר אם גם ילדי ישראל יתחילו לחפש אחר החיות המופלאות והמיוחדות הללו.

אם וכאשר הרכבת לירושלים תהפוך לרכבת תיירותית, מן הסתם תעצור בתחנה ההיסטורית בבר גיורא.  שם גם המקום האידיאלי להתחיל לחפש עקבות של שרגולים
לצפיה ב-'זה כמובן חרטא, אבל יחמורים יש גם יש.'
זה כמובן חרטא, אבל יחמורים יש גם יש.
31/10/2016 | 11:16
1
17
לצפיה ב-'קצת הומור לא יזיק .....'
קצת הומור לא יזיק .....
31/10/2016 | 21:27
13
באירופה, בעיקר במדינות האלפים סיפורי בדיה סביב שרגולים יש גם יש.
הילדים הקטנים מתים על הסיפורים הללו, ובמחנות הילדים ובתנועות הנוער יוצאים ךפעילויות לילה בעקבות השרגולים.
יחמורים ויעלים, יש גם יש.  גם אותם ניתן לראות בהרי ירושלים !!
לצפיה ב-'למה אי אפשר גם וגם?'
למה אי אפשר גם וגם?
29/10/2016 | 01:38
1
142
שאלה: למה אי אפשר להפעילת על אותה מסילה גם רכבות נוסעי וגם רכבות משא? הרי מצד אחד A1 לא מחליף את מלחה - והנוסעים הקיימים כנראה ישמחו להמשיך להשתמש בקו, ומצד שני בשעות השפל בכלל והלילה בפרט אפשר להעביר כמות גדולה של מטענים ללא השפעה על תנועת הנוסעים...
אז מדוע לא גם גם?
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
29/10/2016 | 11:25
116
אבל אם יהיה מסוף מטענים שבו ימתינו רכבות זבל במלחה, לנוסעים יהיה פחות נוח, קצת כמו שקורה בבני ברק לפעמים. ואם ירצו להעביר רכבות משא באמצע היום, רמת השירות תרד כי מדובר במסילה בודדת שהנסיעה בה חייבת להיות מאוד איטית בגלל העיקולים.
לצפיה ב-'האם בהחלטה היו מעורבים עניינים אישיים ומשפחתיים?............'
האם בהחלטה היו מעורבים עניינים אישיים ומשפחתיים?............
29/10/2016 | 13:11
119
לצפיה ב-'הערות לגבי ״חלופה נוספת'
הערות לגבי ״חלופה נוספת
29/10/2016 | 14:32
6
127
היא להפוך את הקו לקו תיירותי ולהקים סביב כל התחנות אטרקציות שונות ש...........״.
כדי שהחלופה תצליח צריך
-נופים יפים.  יש!
-אטרקציות שונות.  יייבנו!
-רכבת היסטורית עם
>קרונות יחסית ישנים.  יש!
>קטר קיטור בגודל אמיתי.  אין! צריך לרכוש, קשה למצוא!
-נסיעה(או 2) בשבת וחגים.  חייב!

לרכבת תיירים אין סכוי בנסיעות בימי חול.
לצפיה ב-'צריך גם מוסך מתאים לקטרי קיטור, לייצר חלקי חילוף ועוד'
צריך גם מוסך מתאים לקטרי קיטור, לייצר חלקי חילוף ועוד
29/10/2016 | 15:43
5
89
זה לא יישים בארץ
לצפיה ב-'אפשר לעבוד מול רכבות החובבים בבריטניה על 862 הקילומטרים שלהן'
אפשר לעבוד מול רכבות החובבים בבריטניה על 862 הקילומטרים שלהן
29/10/2016 | 16:49
4
112
רכבות חובבים זה ענף תיירותי שלם ואין צורך לבסס את כולו על תעשייה מקומית. כל עוד יש תחזטקה מקומית סבירה עם אופציה להבאת מומחים ושיפוץ מקיף בחו"ל בעת הצורך אפשר להתבסס על יבוא.

זה גם לא חייב להיות קיטור, משהו עם מראה קלאסי של שנות החמישים כמו האולסיגן יכול להצליח, וראיתי קטרים היסטוריים ששופצו ממצבים גרועים יותר (במקרה "חירום" אפשר להתאים את מארז האולסינגן לקרונות חדשים)
לצפיה ב-'בריטניה יכולה לעבוד מול אירופה'
בריטניה יכולה לעבוד מול אירופה
30/10/2016 | 22:08
3
133
אאל"ט אתה כתבת על DB שעדיין מתקנת דודי קיטור, אבל כאן כול ייבוא יהיה יקר.

אני לא מכיר את ההבדלים בין הקטרים היפנים לאירופאים, אבל גם התחזוקה השטופת לא נראית פשוטה.
קטר במראה רטרו זה רעיון טוב, אבל עד שזה יקרה...
עריכה: תפוז מחק את התיאור, עבודות תחזוקה ב08:15
לצפיה ב-'רכבות המורשת הבריטיות הן תחביב ולכל חברה יש מוסכים.'
רכבות המורשת הבריטיות הן תחביב ולכל חברה יש מוסכים.
31/10/2016 | 02:47
46
בחברות המסילה הסטנדרטית המסילה היא בדרך כלל קטע שהיה בעברו חלק מהמערכת הלאומית אך הוחלט לסגור אותו בשנות השישים (קיצוצי ביצ'ינג) והציוד הנייד גם הוא השתייך לרשת הלאומית ונקנה ממנה כשהיה מועמד לגריטה. עשרות אם לא מאות קטרי קיטור ניצלו מגריטה בשנות השישים בזכות רכבות החובבים האלו והופעלו ותוחזקו על ידיהן בחמישים השנים מאז. יש גם קטרים שלא עברו ישירות מהרשת הלאומית לקווי החובבים אלא החלידו להם תקופה מסויימת לפני שעברו שיפוץ מקיף אצל החובבים. לכל קו חובבים יש מוסכים משלו וכולם בקשר עם קווים אחרים ומומחים בתחום. 862 קילומטרים זה מספר שמעיד על תשתית נלווית נכבדת, במיוחד כשקו חובבים בודד פועל בדרך כלל על שלוחה  בת כמה קילומטרים עד כמה עשרות קילומטרים. המספר כולל גם מסילות צרות וגם רכבות מיניאטוריות אבל צורות ההינע והשיפוצים דומים כי זו אותה הטכנולוגיה מעידן הקיטור וראשית עידן הדיזל. אין מניעה לפעול מול מקומות אחרים שיש בהם רכבות חובבים אבל המקרה הבריטי יצר מגוון די גדול בגלל "תרומת" הרשת הלאומית והעידן התעשייתי נחשב כתחביב נפוץ בקרב גברים בגיל מסויים.
לצפיה ב-'תודה רבה על הלינק המאוד מענין!'
תודה רבה על הלינק המאוד מענין!
02/11/2016 | 23:16
1
6
לצפיה ב-'NHK משקיעים בתכנים מעולים באנגלית,אבל לא מתאמצים לפרסם'
NHK משקיעים בתכנים מעולים באנגלית,אבל לא מתאמצים לפרסם
02/11/2016 | 23:54
18
ולהפיץ אותם, שידור ציבורי מוזר. 
הפרק הזה מתמקד בתחזוקה של שינקנסין- נסיעה ברכבת הבדיקה, החלפת מסילות, טיפולים בדיפו.
לצפיה ב-'זה היה צפוי. חבל שלא העלו את קטע בית-שמש - נען בדיונים'
זה היה צפוי. חבל שלא העלו את קטע בית-שמש - נען בדיונים
29/10/2016 | 18:39
126
קו בית-שמש - ת"א הוא קו מוצלח. הכפלה ויישור יעזרו לא מעט שם. אבל האם יהיו מוכנים להשבית את קו י-ם - בית-שמש זמנית בשביל הכפלת קטע בית-שמש - נען? אני לא בטוח. חבל, כי גם לבית-שמש מגיע שיפור שירות, אחרי שחיכתה בסבלנות כל השנים בגלל A1.
לצפיה ב-'אוטובוסים תקולים - שאלה חשובה'
אוטובוסים תקולים - שאלה חשובה
27/10/2016 | 20:39
3
208
אוטובוסים תקולים - שאלה חשובה

שלום לכולם,
היום שוב קרה לי אותו מקרה שקורה לי רבות:
ממתין ל-51 בת"מ פ"ת מ-20:00 (הקו יוצא ב-20:05 לכיוון ת"א
מחכה מחכה - לא יוצא (זו תחנת הבסיס)
20:10 - מתקשר למודיעין
המוקדנית אומרת:
האוטובוס לא יוצא עכשיו - רק ב-19:40 וב-20:30
אני: מוזר מאוד, לי זכור שראיתי באיפה בוס גם 20:05 והאוטובוס הזה תדיר מאוד
המוקדנית: זה מה שרשום לי
אני: טוב, תודה ולהתראות
הפעם, נכנס לאתר של דן ובודק - אכן יש יציאה ב20:05
מתקשר שוב, שואל מה קורה - אחרי שייבשה אותי כמה דק' ארוכות, אומרת לי - אצלי 20:05 לא צויין מכיוון שהיתה תקלה באוטובוס
טווווב.
בקיצור מהן שאלותיי:
1) כשיש בעיה ואוטובוס לא יוצא, האם בסיס הנתונים עליו מסתכלות המוקדניות, שונה מהאתר?
2) האם מישהו ניסה פעם לפנות למשרד התחבורה או לכל גורם מוסמך אחר ושאל מדוע לא מחייבים כל חברה להחזיק בתחנת הבסיס 4-5 אוטובוסים לגיבוי?
כל כך נוח התירוץ הזה של "היתה תקלה באוטובוס"
ממש לא פעם ראשונה שאני נתקל בו.
מעניין איך במערכות תחבורה באירופה זה כמעט ולא קורה.

באמת התכוונתי לשלוח לישראל כץ/דב חנין אבל חשבתי אולי אשאל לדעתכם, ואולי מישהו פעם נדרש לסוגייה זו,
בתקווה שמישהו יגיב, מעניינות אותי התשובות,
בתודה מראש
לצפיה ב-'האתר של דן לא מעודכן בזמני זמן אמת'
האתר של דן לא מעודכן בזמני זמן אמת
27/10/2016 | 21:20
2
145
המידע אצל המוקדנית מעודכן יותר כי הם מקבלים מידע מהסדרנים (בחברות מודרניות בצורה ממוחשבת, בחברות מיושנות אומרים לך להתקשר עוד רבע שעה אחרי שהם יתקשרו לברר עם הסדרן)

בכל מקרה על אי יציאה של נסיעה, לא משנה מה הסיבה, החברה תקבל קנס ממשרד התחבורה, לכן לחברה יש אינטרס ברור מאוד למנוע שמצב כזה יקרה. את 51 באופן ספציפי בזמן האחרון מפעילים עם מכונות ישנות במקצת, ולכן סביר שיהיו תקלות. מתישהו הם יצטרכו לגרוט את המכונות האלו כי יש הגבלה על הגיל המקסימלי של אוטובוס בצי והגיל הממוצע של כל הצי, ואז אולי המצב ישתפר.

בקשר לאוטובוסים לגיבוי... אוטובוס זו מכונה יקרה, ונהגי אוטובוס יקרים עוד יותר. לחברות אין הרבה עודפים בדיוק מהסיבה הזו.

אם בא לך לשלוח מכתב לפוליטקאים, תשלח. רוב הסיכויים שיתעלמו ממך. אתה יכול גם לשלוח מכתב לרשות הארצית לתחבורה ציבורית, או אפילו תלונה (אם בא לך לוודא שיקנסו את דן על הנושא, ואם תציין שמדובר בדבר שקורה בשגרה אולי יהיה טיפול מקיף יותר מסתם עוד קנס)
לצפיה ב-'לגבי הקנס'
לגבי הקנס
27/10/2016 | 21:36
1
105
הם לא מקבלות שום קנס לדעתי.
אומרות שהיתה תקלה באוטובוס ונגמר הסיפור.
לצפיה ב-'בטח שמקבלות קנס'
בטח שמקבלות קנס
28/10/2016 | 12:15
82
קונסים אותם על כל נסיעה שלא יצאה. אם יש תקלה באוטובוס הם מחוייבים להוציא אוטובוס חלופי תוך כמה דקות (לא זוכר את המספר המדוייק). אם התבטלה נסיעה ולא יצא אוטובוס חלופי, המפעילה מקבלת קנס.
לצפיה ב-'11/2016: היכן עומדות ההכנות הקו לק"ש ?'
11/2016: היכן עומדות ההכנות הקו לק"ש ?
27/10/2016 | 19:28
3
258
נכון להיום - שלהי 2016 - היכן עומד המשך הקו מכרמיאל צפונה מבחינת תכנון, הפקעות קרקע ומעשים בפועל בשטח ?
לצפיה ב-'שום דבר בשטח ושום דבר מבחינת הפקעת קרקעות'
שום דבר בשטח ושום דבר מבחינת הפקעת קרקעות
27/10/2016 | 21:24
2
228
הייתה רק הצהרת כוונות, לא היה תכנון מפורט, לא הופקדה תוכנית, וכו'. אני אפילו לא יודע אם היה תכנון *ראשוני*, ונראה לי שלא היה. מדובר בתהליכים שלוקחים שנים, זה לא משהו שקורה בשנייה ששר יוצא בהצהרה פופוליסטית.
לצפיה ב-'יש תוואי בתכנית מתאר ארצית למסילות ברזל (תמ"א 23)'
יש תוואי בתכנית מתאר ארצית למסילות ברזל (תמ"א 23)
27/10/2016 | 22:12
229
ותכנון עקרוני ברמה של מיקומי תחנות וכדומה, ולא הרבה מעבר לזה ככל הידוע לי.
לצפיה ב-'אני חושב שההצהרה של כץ'
אני חושב שההצהרה של כץ
30/10/2016 | 11:10
149
באה אחרי שאושר התכנון הראשוני (זה שבחן חלופות, לרבות היתכנות מצד הפקעת הקרקעות), והמליץ על חלופת המנהור מתחת להרי צפת ועל מיקום שלושת התחנות).

מכאן ועד לאישור תכנון מפורט ואחר כך גם תקצוב יציאה לשטח יש עוד הרבה זמן.
לצפיה ב-'שאלה : כמה זמן זה לוקח להכפיל מסילה?'
שאלה : כמה זמן זה לוקח להכפיל מסילה?
27/10/2016 | 16:38
4
219
וכמובן שאני יכולה לתת לדוגמא רק את מסילת העמק שהיא לדעתי מסילת הברזל הבודדת היחידה בישראל, תקנו אותי אם אני טועה (?)
בכל מקרה - כמה זמן זה לוקח הכפלת מסילה?
לצפיה ב-'זה תלוי בכמה הכנה, אם בכלל נעשתה להכפלה עתידית.'
זה תלוי בכמה הכנה, אם בכלל נעשתה להכפלה עתידית.
27/10/2016 | 19:15
178
בקו העמק ישנה הכנה די משמעותית כך שלדעתי מדובר בערך בזמן של שנה-שנה וחצי בערך כדי להכפיל אותו.

את הקו לבאר שבע שלו לא היתה הכנה לקח עשור בערך להכפיל בגלל מגוון סיבות ומכשולים מכל מיני סוגים.
לצפיה ב-'יש עוד קווים לא מוכפלים'
יש עוד קווים לא מוכפלים
27/10/2016 | 21:48
2
201
כמו הקו מנען (רמלה) לירושלים. ואולי גם קטע קצר בין רחובות לאשדוד, אבל ייתכן שכבר הוכפל. וכן הקו באר שבע-דימונה.
כמובן יש קווים שהם לא קווי נוסעים פעילים שהם בודדים - המסילה המזרחית (ראש העין-לוד) ומסילת אשקלון-קרית גת ועוד..
לצפיה ב-'הבעייה עם הקווים האחרים האלו היא שלא כברכבת העמק'
הבעייה עם הקווים האחרים האלו היא שלא כברכבת העמק
27/10/2016 | 22:22
1
203
אין כמעט הכנות להכפלה ולכן מדובר בפרוייקטים שאולי יותר קטנים מרכבת העמק אבל הם  יותר מורכבים בגלל חוסר הכנה להכפלה.

הקו בין רחובות לפלשת אגב עדיין אינו מוכפל.
לצפיה ב-'את המזרחית הולכים להכפיל, ויש גם תקציב'
את המזרחית הולכים להכפיל, ויש גם תקציב
29/10/2016 | 14:58
30
לצפיה ב-'שאלה היסטורית: תחנת חיפה מזרח'
שאלה היסטורית: תחנת חיפה מזרח
27/10/2016 | 11:25
1
250
האם בשנות ה- 60/70/80 תחנת 'חיפה מזרח' הייתה פעילה בדיוק כמו תחנת 'חיפה מרכז' (ככר פלומר) ?

כלומר, כשרכבת יצאה מחיפה לכיוון ת"א אזי תמיד התאפשר לנוסעים לעלות כבר ב'חיפה מזרח', או רק כאשר הרכבת הגיעה מכיוון עכו רק אז יכלו לעלות/לרדת ב'חיפה מזרח' ?
לצפיה ב-'תחנת חיפה מזרח'
תחנת חיפה מזרח
27/10/2016 | 23:11
174
תחנת חיפה מזרח צוינה בלוח הזמנים המסחרי רק בטבלאות של קו חיפה - נהריה וחזרה. לכל הרכבות בקו זה היתה עצירה בתחנת חיפה מזרח שפורסמה בלוח הזמנים.

לצפיה ב-'תאונת אוטובוס בת"א באיזור שדרות רוקח'
תאונת אוטובוס בת"א באיזור שדרות רוקח
27/10/2016 | 12:38
1
181
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4870965,00...

בינעירוני של מטרופולין התנגש ברכב עם מנוף
לצפיה ב-'מהתמונות נראה שעוצמת הפגיעה הייתה לא קטנה'
מהתמונות נראה שעוצמת הפגיעה הייתה לא קטנה
27/10/2016 | 12:40
141
לא התנגשות קטנה בפקק.

האם הנהג היה לא מרוכז? דיבר עם נוסע? בעיקרון זאת נראית לי מסוג התאונות שמערכת התרעה (מובילאיי וכו', שכבר מותקנת בחלק מהאוטובוסים הציבוריים בארץ) הייתה יכולה למנוע.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום