לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תחבורה ציבורית
ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

למה חברת דן בצפון מסתפקת רק בחיפה ולא בשאר הצפון ?
29/12/2015 | 18:53
37
226
חברת הבת של חברת דן, "דן בצפון" מפעילה רק את המטרונית בחיפה ובקריות ולא מתמודדת למכרזים נוספים, למשל לא מזמן היה את אשכול העמקים שבו זכתה סופרבוס, חבל שדן לא זכו כי סופרבוס נותנים שירות מאוד גרוע ואני מאוד מצטער שסופרבוס זכתה באשכול העמקים (עפולה, יקנעם וטבריה)
אז למה דן בצפון לא מתמודדת? שמעתי שיש להם חברה חדשה בשם דן בדרום שזכתה באשכול צפון הנגב, הם זוכים באשכולות אבל דן בצפון לא...
דן בהחלט התמודדה במכרז הזה, היא פשוט לא זכתה בו
29/12/2015 | 18:59
36
108
ממה שאני יודע, היא לא השתתפה בו
29/12/2015 | 19:02
15
178
היא העדיפה להסתפק רק בקווי המטרונית..
לעומת זאת היא כן משתתפת במכרזי דרום הארץ
אז אתה יודע לא נכון
29/12/2015 | 20:11
12
174
דן בהחלט התמודדה על מכרז העמקים ולפני כן גם על מכרז הגליל.
היא הפסידה בשניהם.
ממש חבל שהיא לא זכתה, סופרבוס נותנים שירות מזעזע
29/12/2015 | 20:57
11
150
אני חשבתי שאני אשמח שסופרבוס נכנסים לעפולה והאזור, אבל השירות שהם נותנים הוא פשוט על הפנים:
- שביתות פתע כל הזמן
- נהגים שלפעמים פשוט לא בא להם לצאת לנסיעה ומייבשים נוסעים בתחנה
- אוטובוסים ישנים שהם לא מוכנים להוציא משימוש, אוטובוסים שהם עם ריח רע בתוך האוטובוס וונדליזם
- שירות לקוחות מאוד גרוע, המתנה 20 דקות בשביל נציג שירות
בקיצור, אני ממש מאוכזב מהחברה וכנראה שאצטרך לסבול עד המכרז הבא באשכול העמקים, אני די בטוח שאם דן בצפון היו זוכים, היינו מקבלים בעפולה שירות הרבה יותר טוב
כמה הערות:
29/12/2015 | 21:04
6
163
- שביתות יכולות להיות (ואכן היו) גם בחברות אחרות
- נראה לי שכל האוטובוסים של סופרבוס באשכול העמקים הינם אוטובוסים חדשים. אם לא מתחזקים אותם כראוי - זה כבר משהו אחר.
- אם האוטובוס לא יוצא בזמן/בכלל, או כל תקלה אחרת, תפנה ישירות למשרד התחבורה דרך תלונות הציבור. לרוב זה יטופל. אין לך טעם לנסות לפנות לשירות לקוחות של סופרבוס.
- לא בטוח שחברת בת של דן תתן שירות יותר טוב. למשל, חברת דן מזמינה רק אוטובוסים עירוניים נמוכי רצפה. ואילו חברת דן בדרום מזמינה אוטובוסים עירוניים נמוכי כניסה (עם מדרגה באמצע האוטובוס). לא צריך להסביר לך מה יותר טוב לנוסע. וגם באגד תעבורה: לפי דעתי, השירות של אגד תעבורה לא מתקרב לרמה של "אגד המקורית", למרות שזו חברת בת.
לגבי האוטובוסים של סופרבוס, ממש לא
29/12/2015 | 21:11
5
148
בעפולה המון מהאוטובוסים של סופרבוס הם מחברת וולוו שחלק השתמשו באשכול בית שמש וחלק רכשו מקווים שפעלה לפני כן בעיר.. כמובן שיש כאלה של חברת גולדן דרגון אבל יש גם המון של וולוו

גם הוולבו יד שנייה שלהם לא כאלה ישנים
29/12/2015 | 21:15
4
127
אפשר להגיד על סופרבוס הרבה דברים. אוטובוסים ישנים באשכול העמק - אין!
יש גם שיגידו שעדיף וולבו ישן על גולדן סיני חדש.

המכרז התיר אוטובוסים משומשים
30/12/2015 | 10:49
3
95
אבל באחוז קטן יחסית מכלל הצי, ורק עד גיל 6 (כלומר היום הם עד גיל 7).

הסיבה העיקרית לכך שלא כל האוטובוסים הם 100% חדשים היא שהבינו שזה לא טוב שכל הצי מזדקן ביחד, ככה מבטיחים תחלופה וקנייה של אוטובוסים חדשים בכמות מסויימת כל שנה (המכרז מגביל את הגיל המקסימלי לעשר שנים).
בנוגע לשימוש באוטובוסים, שכתבת
30/12/2015 | 11:08
2
87
לפחות בחלק מהמכרזים יש גם הגבלה לקילומטראז' המירבי, שהאוטובוס יכול לנסוע.
זה לגבי המכרזים. המצב שונה לחלוטין, במה שקורה בקווי "אגד" באזורים השונים. באזור השרון הדרומי (הרצליה, רעננה, כפר סבא) אוטובוסים רבים קבועים הם ישנים. מאנים בינעירוניים מעל עשר שנים ואף בסביבות גיל 15.
גם באוטובוסים חדשים יותר (בהשוואה במה שקורה ב"אגד", לא בהשוואה לחברות אחרות), כמו דאפים סביב גיל 7, המצב לא טוב. נתקעים ונסיעות מבוטלות בהם.
אולי בגלל, שלאזור הזה מתישהו יהיה מכרז, לא מרעננים את צי האוטובוסים. אבל גם באזור חולון, ראשון לציון והסביבה רב האוטובסים הם ישנים. שוב מאנים בינעירוניים סביב גיל 15. לא מעטים מהם פועלים בקווים 173 ובקווים החדשים 264 ו-145. באוטובוסים האלה אין גם מערכות מידע (כריזה ומסכי מידע). גם אם זה חוקי, משהו כאן לדעתי עקום.
בגלגול הראשון של הרפורמה בתחילת שנות האלפיים היו הערות בפורום, שבחברות החדשות השונות, האוטובוסים ישנים. כיום המצב הפוך. ברב החברות האוטובוסים חדשים או יד שנייה מהשנים האחרונות. ב"אגד" וב"אגד תעבורה" (לאחרונים באשכול אשקלון ובאלעד, שבשניהם תתחלף החברה), צי האוטובוסים הוא הכי ישן או/ו במצב תחזוקה לא מיטבי.
זה נכון
31/12/2015 | 08:20
1
62
אגיד רק שלאגד יש תוכנית הצטיידות מוסדרת וגם הצי שלה לא אמור להיות ישן במיוחד, אבל אגד אכן נוטה לשרת אזורים שהיא אמורה לצאת מהם בצרה גרועה מממוצע רמת השירות שלה.
בנוסף, עקב ההיסטריה הכללית סביב עבודות הקו האדום, אישרו לאגד לא לגרוט אוטובוסים ישנים שהיו אמורים לצאת לשימוש, כלומר ההצטיידות החדשה הלכה נטו לתוספת שירות בשעות הבוקר ולא להחלפת אוטובוסים ישנים (חלק מתוספת השירות הזאת לא מורגשת על ידי הנוסע כי היא נדרשת בגלל התארכות זמן הנסיעה ממוצא ליעד, כלומר, צריך יותר אוטובוסים ונהגים רק כדי לשמר את הלו"ז הקיים).
השירות הגרוע הוא לא רק באזורי יציאה של "אגד"
31/12/2015 | 09:40
65
לא רק באזור השרון הדרומי (בו אמור לצאת מתישהו מכרז) יש בעיות שירות. גם בראשון לציון. בשני האזורים אין יציאות של קווי אוטובוס.
באזור השרון מוכר לי היטב, שאין יציאות של קו 567 בשני הכיוונים. בעיקר אחרי 18:00. קו 170 החדש - נסיעות רבות לא יוצאות. רב הפעמים, שהמתנתי לו בתחנות השונות, האוטובוס לא הגיע.
למשל יש יציאה ב-18:30. המתנתי והמתנתי. בסופו של דבר 505, שיוצא ב-18:45 מתל השומר הגיע. יום אחר המתנתי בתל השומר לאוטובוס של 19:15 למעלה מעשרים דקות. נכנעתי ונסעתי בדרך אחרת.
בראשון לציון גם יש בעיות של איחורים ואף של ביטול נסיעה. פעם אחת זה היה בקו 13 הפנימי. פעמייים אחרות המתנתי לקו 173 בתחנת המוצא בראשון לציון. פעם אחת לא יצא האוטובוס, אלא הנסיעה הבאה. פעם שנייה איחור של 10 דקות. "הצלחה" של 100% שיבושים בקו, בניסיונות שלי.
ב"קווים" בעיקר יוצא לי לנסוע בקו 640. לא נתקלתי בבעיות. ב"מטרופולין" אני נוסע הרבה מאוד. בשתי החברות הנ"ל לא היו בעיות חוזרות ונשנות, כפי שזה קורה בשנתיים-שלוש האחרונות ב"אגד".
-סופר בוס מפעילה גם אוטובוסים על שלדת מרצדס
29/12/2015 | 21:17
1
126
הם לא רעים בכלל ונוחים מאלה של אפיקים.
-השביתות פתע התחילו לא מזמן. בין ההצעה של דן "בדרום" להצעה השנייה עמד פער של עשרות (אאל"ט) מיליוני שקלים. המימון לזה מגיע גם מהתפשרות על הציוד וגם בתנאי הנהגים. אף אחד לא מבטיח שיהיה שקטן שם.
ד.א: במטרודן השביתה ארכה למעלה מ100 יום, למרות שזה היה שת"פ של מטרופולין ודן.

המרצדס OC500 של סופרבוס זהים לאלה של אגד
29/12/2015 | 22:16
117
גם לאפיקים יש כ-30 כאלה שהוארכו קצת וכולם באשכול אשדוד.
דן בצפון ושירות טוב?!
29/12/2015 | 22:49
1
121
בוודאי לא נסעת במטרונית לאחרונה, אחרת אין סיבה הגיונית למה שכתבת.
דן בצפון נותנת שירות נורא ואיום!
המטרוניות מבפנים במצב מזעזע - מלבד ל10 המטרוניות החדשות יחסית שהביאו מדן במרכז (ניתן לזהות בכך שהן אדומות במפנים) כל יתר ה90 במצב מחפיר - ריצפה עם שלל כתמים שחורים, כיסאות מטונפים עם מלא כתמים שחורים גם כן, קירות מאפירים ומתקלפים. וכל זה, שים לב, רכבים בני פחות מ4 שנים!! כלומר, יש לנו עוד 11 שנה לסבול אותם, ותהיה בטוח שהמצב רק יחמיר. בכלל, נראה שחוץ מלרוקן את הפחים במטרוניות ולטאטא, לא עושים כלום בשביל הניקיון. נראה שמעולם לא העבירו שטיפה על הריצפה ואני כבר לא רוצה לדבר על הכיסאות שלפעמים פשוט עדיף לעמוד.
אוטובוסים בני 13 ו14 של אגד, שגם כאלו מסתובבים בקריות, במצב הרבה הרבה יותר טוב.

ושנתחיל לדבר על צגי זמן האמת שמוזנים ממרכז הבקרה של המטרונית? שבלילות הולכים לישון בלי להציג מידע, אפילו שהמטרוניות ממשיכות לנסוע?

שירות טוב מדן בצפון? שכח מזה.
על כיסאות המטרונית יש כתמים כמו בכל אוטובוס אחר
29/12/2015 | 23:02
121
פשוט במטרונית יש ריפודים מעאפנים שרואים עליהם כל כתם הכי קטן. זה נכון גם לגבי הריפוד האדום של גוש דן.
בכל אוטובוס המושבים די מטונפים. פשוט ברוב האוטובוסים אתה לא רואה את זה.
חפש "נהור"
29/12/2015 | 20:20
159
דן בצפון היא חברה שהוקמה על ידי חברת נהור, חברת בת של דן, לאחר זכייתה של האחרונה במכרז. היא לא מתמודדת בעצמה במכרזים.
היא השתתפה
29/12/2015 | 20:22
134
היא השאירה אוטובוסים בינעירוניים ישנים במקום לגרוט אותם,מתוך תקווה שהם יזכו במכרז ויעבירו את האוטובוסים הללו לצפון. זה לא קרה,והאוטובוסים הושבתו סופית.
אגב מכרזים והתמודדות - מכרז עבר
30/12/2015 | 10:35
19
126
מכרז נתניה-חדרה, שהפעילה אותו "נתיב אקספרס" ולפני כשנתיים "קווים" החלו להפעיל.
במכרז השני (בו "קווים" זכתה) האם "נתיב אקספרס" התמודדה או שלא התמודדה, בין אם זה משום, שלא רצתה בו או שלא הייתה רשאית להתמודד בו?
למיטב זכרוני
30/12/2015 | 10:58
18
113
נתיב התמודדה ולא זכתה.

אין מגבלה על כך שמפעיל יוצא יתמודד על המכרז החדש באותו אזור (אלא אם כן הוא הועף משם באמצעות ביטול ההסכם עקב חריגות חמורות במיוחד, דבר שעוד לא קרה מעולם).

יש מגבלות אזוריות, בשביל לא לייצר שליטה של חברה אחת על אזור גדול מדי.
ברגע שנתיב אקספרס זכתה בגליל, אסור היה לה לגשת לעמקים בגלל שהיה כתוב מראש (במכרז ה-PQ) שאסור שמפעיל אחד יזכה בשניהם.
גם בדרום יש מצב מעניין בו יש שלושה אזורים (צפון הנגב, הנגב ובאר שבע עירוני) ואסור שמפעיל אחד יזכה ביותר משניים מהם.
מטרופולין זכתה בנגב
דן בדרום זכתה בצפון הנגב
לכן לשתיהן מותר לגשת לבאר שבע עירוני (וכמובן גם לכל האחרות), יהיה מעניין.
גם במרכז יש מגבלות כאלה
30/12/2015 | 11:06
89
אסור היה למפעילה אחת לזכות בשני המכרזים המקבילים: פ"ת - ראש העין ובקעת אונו - אלעד.
ובגלל שקווים זכתה בבקעת אונו ומחזיקה גם באשכול החשמונאים, אסור יהיה לה להתמודד במכרז העתידי על קווי אגד בשרון ובחולון.
תודה אמיר.
30/12/2015 | 11:13
62
מה, שחשבתי זה שאולי "נתיב אקספרס" לא ממש רצתה במכרז הזה והעדיפה את אשכול נהריה-צפת.
באר שבע עירוני זה מכרז מעניין מאוד
30/12/2015 | 15:38
14
114
מטרודן לא מתמודדת כי השותפות בין דן ומטרופולין למעשה פורקה.
אבל גם דן וגם מטרופולין רשאיות להתמודד במכרז ושתיהן מאוד רוצות לזכות בו.
בנוסף אליהן, גם אגד תעבורה רשאית להתמודד בבאר שבע וגם הם מאוד רוצים לזכות שם, לאחר שאיבדו הן את מערב הנגב והן את אלעד.
יש פה קרב משולש על באר שבע בין אגד, דן ומטרופולין וקרוב לוודאי שאחת מהן תהיה הזוכה.
בנוגע למכרזים בבאר שבע ובאשדוד
31/12/2015 | 08:14
13
73
הייתי מקווה, שבמידה ו"מטרופולין" או "דן דרום" יזכו באחד או יותר מהמכרזים האלה, יוכלו עובדי "מטרודן" להמשיך לעבוד בחברה הזו, כאשר הם צוברים את הוותק שלהם מקודם. לדעתי גם במכרזים היה צריך לכתוב את זה. זה אולי חוקי, שהם יעבדו בחברה חדשה מאפס וותק, אבל משהו כאן לדעתי לא במקום.

עוד לגבי המכרז - לא רחוק מאזור באר שבע וגם לא כל כך רחוק מאשדוד פועלת "גלים" באשכול רהט-באר שבע. אני לא חושב, שהחברה מתמודדת במכרזים האלה. מה הסיבה? הם לא מעוניינים? הם לא רשאים? גם במכרזים אחרים לא זכור לי, שראיתי אותם. אם הם התמודדו , בסופו של דברהם לא זכו.
לפני גל המכרזים הנוכחי
31/12/2015 | 08:37
5
82
היה מכרז מקדים (PQ) שהגדיר את תנאי הסף הנדרשים כדי להצמודד במכרזים מבחינת איתנות פיננסית ויוכצא באלה. (כדי שלא יצטרכו לבדוק את זה אחר כך בכל מכרז מחדש).

רק מי שעבר את התנאים ב-PQ הורשה להתמודד במכרזים. זה למעשה כל החברות הגדולות הפעילות+מאיה טורס (בשיתוף אדוונזה הספרדית) שמעולם לא זכתה ולאחרונים גם לא ניגשה.
גלים לא היו חלק ממאגר ה-PQ, בעיקר בגלל שהם קטנים ולא עמדו בדרישות הסף לגודל צי ונפח פעילות. (הם יכלו לחבור לחברה אחרת כמו שמאיה טורס עשתה, אבל לא עשו זאת משיקוליהם שלהם).

ה-PQ הגדיר בדיוק את האשכולות שייצאו במסגרתו, ברגע שהם ייגמרו, או שיהיה PQ חדש או שלא (ייתכן וייצאו מכרזים ללא PQ) ובכל מקרה גלים תוכל אם תרצה "לחזור למשחק".

מעניין לציין שגם בסבב הקודם של המכרזים היה PQ, אבל מכרז רהט לא היה מתוכנן בזמן ה-PQ. לכן כשהוחלט לצאת עם מכרז רהט יכלו לגשת גם חברות שלא היו ב-PQ וגלים זכתה.
תודה אמיר על הסבר הרחב. עוד שאלה באותו עניין
31/12/2015 | 09:50
4
63
מנצרת קבוצת עפיפי (בעיקר עם "נתיב אקספרס") מתמודדים וזוכים במכרזים. מה עם החברה השנייה GB טורס? לא מעוניינת? לא יכולה? אם אני מבין ממך היא לא עברה את תנאי PQ. אבל אולי היא הייתה מסוגלת לעמוד בזה לבדה או באמצעות חבירה לחברה נוספת.
במכרזים בעבר לפני דרישות PQ הם לא זכו או שאולי לא התמודדו.
GB מעולם לא התמודדה במכרזים. גם לא בשלב א'.
31/12/2015 | 10:13
3
84
כנראה הם מעדיפים להישאר קטנים. זכותם.
OK
31/12/2015 | 11:04
2
23
דווקא כן התמודדו
31/12/2015 | 15:54
1
58
הם לא חלק מה-PQ (אני לא זוכר אם הם ניסו להיכנס ולא הצליחו או פשוט לא ניגשו)

אבל הם כן ניגשו בעבר למכרז יקנעם-טבעון שלא היה חלק מ-PQ (זה שבו זכו עפיפי עם אומני אקספרס).
הם הגישו הצעה בשיתוף עם אסיה טורס ולא זכו.
אמיר
31/12/2015 | 16:36
21
במפעילים החדשים ותק לא מהווה פקטור כמו באגד ובדן
31/12/2015 | 10:11
6
102
גם אם מטרופולין או נהור יזכו בבאר שבע, מדובר במפעיל חדש לחלוטין.
גם כיום עובדי מטרופולין משלמים במטרודן ולהיפך.
אני חושב, ששמעתי גרסה אחרת של מנהל אחת החברות
31/12/2015 | 11:08
4
73
בה הוא מצפה, שכאשר מפעיל מתחלף, יצטבר הוותק של העובד, גם אם הוא היה בחברה שונה. לא בטוח, האם הכוונה שלו היא, שזה על חשבון המפעיל החדש או סבסוד מהמדינה.
בדבר הזה המדיניות הזו, עד כמה שאני יודע היא שונה ב"אגד". עד כמה, שאני זוכר, כאשר נהגים מעל וותק מסויים עברו מ"אגד" לחברת הבת "אגד תעבורה" נשמר להם הוותק.
לאף אחד לא נשמר הותק
31/12/2015 | 11:20
3
74
הנהגים שעברו מאגד לאגד תעבורה הם כנראה עובדי אגד מושאלים.
הם ממשיכים לקבל את המשכורת שלהם מאגד והותק שלהם נשמר. 
עד עכשיו לא נשמר הותק
31/12/2015 | 15:57
2
63
לפי מה ששמעתי מנהגים של קווים בפתח תקווה, חברת אפיקים (שאמורה להיכנס לפתח תקווה באוגוסט) הציעה להם לשמר את הותק כחלק מתנאי ההעסקה.
כנראה שמחסור בנהגים עושה את שלו מבחינת המפעילים.

אני מקווה, שכך זה יהיה
31/12/2015 | 16:42
56
במידה ואכן זה כך, אני מקווה, שאותו דבר יהיה בדרום עם "דן דרום" ועם "מטרופולין", במעבר של עובדים מ"מטרודן".
זה לא יהיה רק לטובת העובדים, אלא גם לטובת החברות השונות. לא רק עובדים רבים רוצים יציבות תעסוקתית, אלא גם חברות שונות יעדיפו לדעתי עובדים לאורך זמן.
בעבר כתבתי, שמוטב שהאשכולות יהיו קטנים יותר, כדי שלא ממש יורגש מעבר עובדים. מה שקרה זה שאחדו אשכולות לאשכול ענקי, כפי שזה קרה בעמקים או בחשמונאים. אני מקווה, שבמכרזים הבאים (שטרם יצאו) האשכולות יהיו קטנים ובטח שלא יאחדו לאשכולות רחבים.
אחד הדברים הכי גרועים בקווים זה הנהגים וההתנהגותם המגעילה
31/12/2015 | 17:23
71
מקווה שרוב המגעילים מהם לא יעברו לאפיקים.
וזו אחת מהבעיות במערכת הפנסיונית בארץ
31/12/2015 | 22:23
54
בארץ הוותק תמיד הוא פקטור של המקום עבודה, כלומר אם עברת ממקום X לY באותו המקצוע(נהגים לדוגמא) ה"ותק" מתאפס כאילו שמעולם לא עבדת במקצוע, גם אם עבדת פיזית באותו המקצוע 20 שנה.
אם ה"ותק" היה מבוסס באמת היה מבוסס על ותק במקצוע ולא על ותק במקום עבודה(או לפחות מופרד לשני חישובים לא תלוים אחד בשני) כל העובדים במשק היו מרויחים.

אבל זה כבר דיון שלא קשור לתח"צ.
במכרז אלעד-אונו נאסר על אגד תעבורה להשתתף
31/12/2015 | 10:21
48
סיום התכנון המוקדם לקווים הירוק והסגול של הרק"ל
29/12/2015 | 18:19
31
365
עיריית תל אביב פרסמה היום הודעה על סיום התכנון המוקדם של הקווים הירוק והסגול ע"י נת"ע. 
המפה של הקו הסגול נותנת מעט מאוד מידע, אבל המפה של הקו הירוק מפורטת יותר ואפשר לראות את מיקום התחנות, הפורטלים ושיפועי הקו. למשל, בניגוד להשערה שהייתה כאן שהפורטל הצפוני באבן גבירול יהיה מצפון לכיכר מילאנו, הוא דווקא מתוכנן מעט מצפון לנורדאו.
ויזניצ'ר בטלפון ממעשיהו:
29/12/2015 | 18:47
239
נבנה את כל 8 קווי נת"ע בו זמנית!
מישהו יודע מהו הקטע הקצר של הקו הסגול באלנבי לכיוון האופרה?
30/12/2015 | 00:16
8
78
רשום ליד "אזור אבטחה"
30/12/2015 | 00:38
310
די מוזר..אולי מדובר בתחנת "תפעולית" לאחסון מערכים

והנה התשובה מתוך המסמכים
30/12/2015 | 01:18
6
286
מיקום איום. מלכודת לתיירים שימתינו בלי להבין שזו אינה תחנה.
30/12/2015 | 14:30
2
64
ואולי להוסיף שם רציף לא יהיה כל כך מסובך...
30/12/2015 | 14:42
1
42
אבל יש שם רציף, רואים את זה בתשריט
30/12/2015 | 15:03
83
לדעתי הכוונה שכן שתהיה שם תחנה, אמנם עם רציף יחיד אבל זה מספיק להוריד/להעלות נוסעים ולהחליף כיוון כשהתדירות לא גבוהה מדי.
תודה רבה, Rubim88! חשבתי שזה שלוחת דיור וצדקתי
30/12/2015 | 14:44
2
78
איפה מצאת את המסמך המלא והמפורט? מסמך ה-PDF שפורסם בשרשור זה מקשר לתשריטים מאוד פשטניים של הקו הסגול..
זו לא בדיוק שלוחת דיור אלא היפוך כיוון
30/12/2015 | 14:56
78
לרכבות התגבור, בדרך כלל זה במקביל וצמוד למסילה אבל לפי מה שרשום זה היה צפוף מדי אז עשו מן שלוחה כזו. לגבי המסמך, אחד המסמכים בקישור הזה. לא זוכר מאיזה אחד בדיוק הוצאתי את זה.

והקישור שהתפספס
30/12/2015 | 14:59
64
פה(לא ניתן לערוך הודעות).
שיפוע של 4.5%?
30/12/2015 | 00:31
5
156
תודה על העדכון!

יש שיפועים של מעל 4% בעליה וירידה מהגשר בשדרות רוקח (קו ירוק). כנ"ל בפורטל. לא ממש יקר להפעיל את הקרונות במצב כזה? האם מישהו יכול לשפוך אור על הסוגיה?
מה זאת אומרת יקר להפעיל את הקרונות?
30/12/2015 | 00:49
4
140
שיפוע של 4.5 אחוז הוא לא משמעותי לרק"ל..
חשבתי שזה מאוד משמעותי
30/12/2015 | 10:14
3
93
זה אמור להיות יקר כי צריך להחזיק מנועים חזקים יותר ולהפעיל אותם בעליה, קרי שימוש גבוה יותר בחשמל.

אבל הייתי בטוח שמעל 3% בערך זה שיפוע בעייתי לרכבת. האם רק"ל יכולה להגיע לשיפועים גבוהים יותר בגלל המשקל הנמוך לעומת רכבת כבדה?

ד"א, בפורטל הדרומי יש גם שיפוע של 5%.
אני לא יודע אם זה רלוונטי
30/12/2015 | 10:30
96
אבל על פי מה שמישהו כתב כאן, ברחוב Kruglouniversitetskaya בקייב היה בעבר קו טראמים בשיפוע של 20%, ומובאות דוגמאות נוספות מקייב עם שיפוע של 10% ומעלה:

לרכבות קלות יש יחס הספק/משקל מספיק גדול ושיפועים כאלה
30/12/2015 | 12:57
1
114
לא מהווים הגבלה, רק שיפועים בסדר גודל כפול מזה(8-9 אחוז) דורשים שכל צירי הרכבת יהיו מונעים ושיחס ההספק/משקל יהיה גדול יחסית - כמו ב Citadis 302 הירושלמית, שם כל ששת הצירים מונעים(בניגוד לגרסה ה"רגילה" שרק 4 מתוך 6 מונעים) והיא מסוגלת לטפס שיפועים של 9 אחוז.

לגבי שימוש גבוה יותר בחשמל, אפשר לעשות חישוב בשביל הסדר גודל:  הקטע עם השיפוע 4.5 אחוז הוא באורך 53 מטר, משמע טיפוס של 2.5 מטר. המסה של רק"ל מפוצצת נוסעים באורך 70 מטר שוקלת משהו כמו 120 טון, כדי להרים אותה לגובה של 2.5 מטר נדרשים 3 מיליון ג'אול(E=m*g*h) שזה 0.83 קילו-וואט שעה, עכשיו תבדוק בחשבון החשמל כמה אתה משלם על קילו-וואט שעה . וכמובן זה בלי להתחשב בזה שהרכבת בכיוון השני צריכה פחות אנרגיה בירידה.

אגב שימוש גבוה יותר בחשמל, אנרגיה היא הספק כפול זמן, מנועים חזקים וחלשים יכולים לעשות את אותה עבודה, מה שמשתנה הוא משך הזמן. בדוגמא של שיפוע(בהנחה שהוא דורש את ההספק המקסימלי מהמנועים והתנאים שווים ואידאלים) אפשר לומר שמנוע בהספק גדול יטפס מהר יותר ולמנוע בהספק נמוך יותר יקח יותר זמן, בסופו של דבר צריכת האנרגיה שווה.

לגבי שיפועיים בעייתים לרכבת קלה/כבדה, צריך להבין מה בדיוק "קורה" בשיפוע. כשרכבת רוצה לטפס שיפוע היא צריכה להפעיל יותר כוח בהשוואה לנסיעה במישור, הכוח הזה פרופורציונלי למשקלה של הרכבת, ככל שהיא כבדה יותר כך נדרש כוח גדול יותר. אך המשקל עצמו הוא לא הפרמטר היחיד, אפשר לספק לרכבת כבדה כוח גדול כמו שנדרש על ידי מנועים חזקים, לכן הפרמטר שחשוב פה הוא היחס בניהם, יחס הספק/משקל. עניין נוסף הוא היכולת להעביר את הכוח הזה מגלגלי הרכבת למסילה, מכיוון שמקדם החיכוך בין בין מתכת למתכת נמוך יחסית יש הגבלה פיזית לכוח שניתן להעביר ע"י כל גלגל, לכן כדי להעביר כוח גדול יש "לפצל" את הספק המנועים לאורך מספר גדול של צירי הנעה. ועוד עניין פה הוא המהירות שניתן לטפס בשיפוע - הספק שווה למהירות כפול כוח(P=F*V), ההספק הוא פרמטר קבוע(תלוי בהספק המנועים בציוד) ולכן כשנדרש כוח גדול יותר(לדוגמא בשיפוע) זה בא על חשבון מהירות וההפך. בקיצור מה שחשוב בשביל לטפס שיפועים זה כמו שרשמתי בהתחלה, יחס הספק/משקל גדול וכמות גדולה של צירים מונעים, פרמטרים שבהם יש לרק"ל יתרון באופן "טבעי". אך זה עדיין לא אומר שרכבת כבדה לא יכולה לטפס שיפועים מכובדים, רק אתמול הובאה דוגמא(ההודעה וזו המשורשרת אליה) ליכולת כזו, מה שמגובל פה הוא משקל הרכבת והמהירות שלה כמו שהסברתי למעלה. אגב יש גם רכבות "כבדות" שמצטיינות בפרמטרים האלו, כמו קרונועים חשמליים פרבריים מודרניים, הם קלים יחסית, בעלי הספק גבוה והנעה מפוצלת לאורך המערך, דבר שמאפשר להם גם תאוצה גבוהה וגם יכולת לטפס בשיפועים ש"בעייתים" לרכבות מו-דו/נגררות בקלות.
הקטע המשופע קצר יותר מהרכבת עצמה
30/12/2015 | 18:55
25
עיריית תל אביב נתנה מפות חלקיות, הינה המידע המלא
30/12/2015 | 06:10
1
183
30/12/2015 | 14:55
11
מוזר שתחנת כיכר רבין כ"כ קרובה לתחנת ארלוזורוב.
30/12/2015 | 07:56
123
המרחק ביניהן הוא כחצי ממרחק טיפוסי בין תחנות, אולי אפילו פחות מחצי. למה לא תיכננו את תחנת כיכר רבין במיקום דרומי יותר?
שאלה על הקטע המקביל של הקו האדום והירוק
30/12/2015 | 08:03
2
132
בין צומת מעריב לרחוב הגליל:
אני מבין שמנהרת הקו הירוק תעבור במפלס גבוה יותר ממנהרת הקו האדום לאורך כ-800 מטר. האם בעבודות הנוכחיות מכינים את שתי המנהרות, או שבמהלך העבודות על הקו הירוק ייאלצו להשבית את הקו האדום ולעבור את הקטע הזה מחדש?
הקטע החופף חדש לי
30/12/2015 | 10:39
1
115
עד עכשיו הייתי בטוח שהירוק חוצה את האדום בקרליבך, וממשיך דרך מתחם חסן עראפה לרחוב המסגר. אבל אולי סתם דמיינתי.

הם כבר הודיעו שאת התחנה בקרליבך הם בונים מראש לשני הקווים, אני מנחש שגם חפירת המנהרות בקטע זה (בהנחה שיהיו שתי קומות של מנהרות, אחת לכל קו), תיעשה ביחד.
אמנם המנהרות עמוקות אך לא מספיק בשביל לעבור תחת חסן ערפה
30/12/2015 | 14:47
86
ידעתי על התוואי המשותף אבל גם אני תוהה האם הם יכרו את שתי הקומות ביחד.
קטעים שתפסו לי את העין בנספח השילוב העירוני של הקו הסגול:
30/12/2015 | 08:55
5
264
ההדגשות הן שלי.

ארלוזורוב:
התכנית מציעה להפוך את רחוב ארלוזורוב לציר פעילות עירוני מרכזי במלוא אורכו בכיוון מזרח מערב עד לחוף הים. רחוב ארלוזורוב כיום הוא בעיקרו ציר תחבורה עמוס תנועה, שומם כמעט מפעילות עירונית. תכנית המתאר החדשה של ת"א מציעה להפוך אותו לרחוב עירוני תוסס, תוך ניצול הקו הסגול של הרכבת הקלה. התכנית מציעה להרחיב את הרחוב עד לחזיתות המבנים בשני צידי הרחוב, ובאמצעות זאת לקבוע מדרכות רחבות יותר, לאפשר שבילי אופניים, להפוך את קומות הקרקע, המשמשות היום ברובן למגורים, לחזיתות מסחריות. באמצעות הרחבת המרחב הציבורי, והפעילויות העשויות להתווסף לרחוב, הוא יהפוך לציר ראשי המיועד לשרת את הולכי הרגל ורוכבי האופניים, המחבר את תחנת רכבת מרכז והמסוף התחבורתי הצמוד לו, לרחוב אבן גבירול ובהמשך לרחובות דיזנגוף ובן יהודה, עד לחוף הים. בצד הטיפול ברחוב עצמו, והפיכתו מציר שעיקרו תנועה ותחבורה, לציר הליכה מזמין ונעים, מציעה תכנית המתאר החדשה להגדיל את צפיפות הבניה לאורך הרחוב. ממזרח לרחוב אבן גבירול תאפשר התכנית לבנות 8 עד 10 קומות למגורים, למלונאות ולמשרדים. ממערב לאבן גבירול משתרע מתחם "העיר הלבנה" על מגבלות השימור שבו, אך גם בצד זה ניתן יהיה להוסיף שטחי מגורים מלונאות ומשרדים. הוסכם בין עיריית תל אביב וחברת נת"ע כי גבולות התכנון ברחוב ארלוזורוב יורחבו כך שתוואי המסילה ישולב במרחב המשתרע מבניין לבניין משני צידי הרחוב. הודות לכך, זכות הדרך המתקבלת הינה רחבה יותר באופן משמעותי.

תחנת ההגנה:
תחנת מיוחדת מסוג רציפים מקבילים, כאשר התחנה עצמה ממוקמת על גשר נוסף, שימוקם כהמשכו של הגשר הקיים ומצפון לו. הגישה לתחנה דרך המדרכה הצפונית של רחוב ההגנה וכן גישה לרציף הדרומי שממוקם במרכז הרחוב, באי תנועה רחב מאוד, על ידי מעברי חצייה. מדרום לתחנה ממוקמת תחנת ההגנה של רכבת ישראל שהקישוריות אליה יכולה להתבצע דרך מעברי חצייה במפלס הרחוב או דרך מעברים תת-גשריים המקשרים את הרציף הצפוני ישירות למבנה התחנה. קישוריות זו דורשת תכנון מחדש של תחנת ההגנה על מנת להתאים את שלל מערכות התחנה להקלה על המעבר בין שתי התחנות.

צומת אלוף שדה/רבין:
במפגש הרחובות אלוף שדה ודרך רבין תוכנן בעבר שיקוע לרכב הבא מצפון ופונה מזרחה )מחליף את הפניות בצומת בכיוון זה( על מנת לשפר את רמת השירות בצומת. למרות שתכנון זה הוקפא, חישוב קיבולת הצומת נעשה בהתחשב ששיקוע כזה אכן יהיה קיים במועד הפעלת הרק"ל. בהעדר שיקוע, ייכשל הצומת.

תחנת אלוף שדה:
ממוקמת על גשר נפרד המיועד לרק"ל בלבד. תחנה מסוג רציף מרכזי, דבר שיחסוך חציות מיותרות של הולכי רגל בשטח הגשר והתחנה. הקישור מערבה לכיוון רמת גן עבור הולכי הרגל יכול להתבצע באמצעות מעלית או מדרגות המובילות לאזור שתחת הגשר ומשם ניתן להמשיך רגלית לרחוב אלוף שדה או לגשר אלוף שדה. הקישור מזרחה מתאפשר באמצעות מדרכה על הגשר. כמו כן, מתוכננת בעתיד תחנת רכבת ישראל באזור מסוף האוטובוסים הקיים. קישור לתחנה יתאפשר דרך מעבר הולכי רגל שיעבור מתחת לגשר אלוף שדה הקיים, ויתחבר לרחבת הולכי הרגל שמתחת לגשר הרק"ל.

יש קישור לתרשים המלא?
30/12/2015 | 10:38
3
83
לפי הפוסט שלך יש אפשרות לראות את כל התרשימים של הקו הסגול (כולל מחוץ לת"א), אבל לא מצאתי. יש לך קישור?

תודה מראש!
הבאתי את הקישורים למעלה לפני שני תגובות
30/12/2015 | 10:41
1
28
לא שמתי לב, תודה!
30/12/2015 | 10:51
18
כל מה שהבאתי הוא מתוך הקובץ "נספח שילוב עירוני".
30/12/2015 | 10:46
37
הפרת זכויות יוצרים? מפת האוטובוסים של אלן במסמך של הקו הסגול
30/12/2015 | 23:42
116
מסמך של נת"ע על "סתקיר של מקטע רפאל איתן". המפה של אלן, בעמוד 22.
מישהו יודע מי לעזאזל החליט להוציא את הקו הסגול מיהוד??
30/12/2015 | 22:15
2
77
כבר חלמתי שיום אחד עוד עשרים שנה אוכל להגיע עד הבית שלי (אם אהיה שם עד אז) ברכבת קלה! ועכשיו ניפצו לי את זה? (אני מקווה מאוד שזה לא מובטל אלא לכל הפחות שלב ב' - וגם אז זה מרגיז.)
אני מבואס קצת עכשיו, מרגיש מרומה...
מהמפה הזאת שבמסמכים אני מבין שהקו הסגול דווקא כן יגיע ליהוד
30/12/2015 | 23:39
1
128
אבל לא ייכנס לרחוב העצמאות אלא יעבור בכביש העוקף עד צומת הטייסים.
המפה היא מתוך נספח השילוב העירוני.
הממ.. בדקתי טוב מאוד את המסמך ולא כתוב מתי ייבנה שלב ב'!
30/12/2015 | 23:47
72
וזה מאוד מאכזב שלא בונים את כל אורך הקו, לפחות לא לפי הכוונות הנוכחיות של נת"ע... מדובר אמנם על עוד כ-7 קילומטרים של מסילה, לא מיותר לבנות קו לא יעיל?
אנשים ימשיכו להשתמש בקווי האוטובוס שנוסעים מיהוד/אור יהודה דרך רחוב הטייסים, ולא יחליפו לרק"ל כדי לבצע עיקוף בדרך. אם כבר הרכבת היתה מגיעה ישירות לתוך הערים אז כן, אבל החלפה גוזלת זמן והרבה אנשים מפונקים. באמת שחבל.
הקו הירוק יבוצע כמעט במלואו. הקו האדום גם. למה שרוב האוכלוסייה של הקו הסגול תקבל קצה של קו באזור רמת פנקס? מאכזב.
חדשות מקשת מודיעין
29/12/2015 | 16:22
13
363
ב 13 לחודש שאל כאן GLSRA אם החבור לקשת מודיעין זה חזון או מציאות.
קראתי עכשיו ש ר״י הוציאה מכרז לנושא:
- הגשת הצעות עד ה 6.1.2016
- עלות צפויה 400000000 שקלים.
- אורך הקשת כ 17 ק״מ.
-17 דקות מפאתי מודיעין לירושלים-האומה; צפי.
רק לי משהו במספרים נראה לא הגיוני?
29/12/2015 | 18:23
8
250
כחצי מליארד (!) שקלים על קשת מסילתית בלבד בקו קיים (בהנחה שספרתי נכון את האפסים...)
ו17 ק"מ אורך הקשת - כל המרחק בין ירושלים למודיעין הוא כשלושים ק"מ, אני ממש לא מצליח להבין איפה אפשר לדחוף מסילה כזו במקום המדובר

אודה לכם אם תאירו את עיניי.
גם בעיניי לא הגיוני ה־17 קילומטר, אבל המחיר הגיוני
29/12/2015 | 18:36
4
223
מדובר בשני גשרים, אחדב 650 מטר מסילתי ואחד 170 מטר הולכי רגל. ושהרבה עבודות מסביב.

תנסה לקרוא כאן
גשר להולכי רגל?
29/12/2015 | 18:56
1
194
הכוונה לחיבור תחנת פאתי מודיעין למרכס עינב?
כן
29/12/2015 | 19:00
64
עדיין נשמע יקר מדי
29/12/2015 | 20:10
75
17 ק"מ - אורך כלל הקטע מפאתי מודיעין לתחנת האומה כנראה.
30/12/2015 | 00:23
140
למרות שנראה לי מעט מדי.
1.6 ק"מ אורך הפרוייקט
29/12/2015 | 22:27
1
176
ואין טעם להתייחס להערכות מחיר של הרכבת..
קשה לי להעריך את העלות, אך בכל מקרה מדובר בפחות משני ק"מ
31/12/2015 | 21:08
134
פרסמתי כאן מספר פעמים סקיצה של האתר בו תסלל קשת מודיעין.
מצרף שוב את התמונה.
כפי שבועז כתב, יש לאורך המסילה מספר תתי פרויקטים יחסית מורכבים, כולל חפיר לאורך כמה מאות מטרים שיאפשרו להתגבר על הפרשי הגובה בים מסילת A1 לכביש 431.
החלק הכחול, או לפחות חלקו הקרוב למסילת A1 הוא חפירה, והחלק האדום הוא גשר שמאפשר לדלג מעל הנתיב הדרומי של כביש 431.

דיוק בהודעתי
30/12/2015 | 10:14
128
אני מבקש סליחה על כל כך הרבה אפסים, בדקתי שוב ואכן כתוב 400 מיליון שקלים
(במרץ 2014 בועדה לבקורת המדינה נאמר 350 מיליון).
קשת בת 17 ק״מ באמת נראת תמוהה(טעות עיתונאית או טעות דפוס?), לכן אני מצטט את מקור הידיעה:
״לאחר שלפני כחצי שנה אושרה במשרד האוצר הקצאת תקציב להקמת קשת מודיעין במסגרת הקמת קו הרכבת המהיר י״ם-ת״א, פרסמה ר״י את פרטי המכרז לתיכנון ובצוע מקטע המסילה שאורכו כ-17 ק״מ ״.
אתם רציניים? 400 מלש"ח לקטע של 2 ק"מ? זה לא מוגזם??
29/12/2015 | 23:40
75
זה בטח יגמר כמו הסאגה עם גשר 9:
31/12/2015 | 16:26
2
122
בהתחלה דובר על עלות הקמה של עד 500 מיליון ש"ח ובסוף זה נגמר בפחות מ-150 מיליון.
גם 150 מיליון לגשר של 200 מטר זה מטורף לגמרי
31/12/2015 | 18:02
1
117
אולי שליש מזה(וזה גם המון), אני לא יודע מאיפה המספרים האלו אבל או שהתפלק פה 0 מיותר ל500/ 1 ל150 , או שמישהו התבלבל עם עלות כוללת של כל מקטעים נוספים.

כמובן שהתכוונתי לגשר 10
31/12/2015 | 19:25
37
נסיעות בודדות בין אזור 1 ל-2 אחרי הרפורמה
29/12/2015 | 15:29
5
226
אני מקווה שהשאלה לא נשאלה כבר כיון שלא הצלחתי למצוא תשובה מלאה לה בפורום או בחומרים שמשרד התחבורה פרסם שמדגישים אך ורק את הכרטיסים היומיים / שבועיים / חודשיים.
הצלחתי להבין שנסיעה של 6.90 לא תכלול את הרכבת במסגרת הרפורמה (צעד מטומטם, אבל ניחא). מה הולך לקרות לכל התעריפים המיוחדים של נסיעות בין ערים באזור 2 לאזור 1? הם הולכים להיות מבוטלים לחלוטין ולהתחלף בתעריף 10.4?
מה עם מי שנמצא בנס ציונה למשל, מרחק יריקה מראשון לציון - האם יאלץ לשלם 10.4? או שיוכל עדיין לשלם תעריף נמוך יותר?
האם תעריף 10.4 מאפשר נסיעות המשך בתוך אזור היעד? (בניגוד לתעריפים המיוחדים שהיו קיימים עד היום)?
אני מנסה להבין אם פחות או יותר "כופים" רכישת מנוי יומי לנסיעה הלוך חוזר בין אזור 2 ל-1 או לא.

תודה לעונים
תודה לעונים!

בשלב הראשון אין שינוי
29/12/2015 | 15:44
168
בשלב השני, שאמור להיות ברבעון השני של 2016, אמור להיות איחוד של קודים, צמצום, וכו'
המחיר לא יהיה 10.4, אלא 10.9, וכפי שמרמת השרון לצפון תל אביב
29/12/2015 | 17:41
2
188
משלמים 10.9, כך גם מנס ציונה למזרח ראשון לציון ישלמו 10.9.
אבל זה יקרה רק בעוד מספר חודשים.
ואגב, מחיר של 10.9 לא יכלול את הרכבת. שילוב עם הרכבת במעבר בין טבעת 2 לטבעת 1 יעלה 16 ש"ח.
מכיוון שחופשי יומי יעלה 25 ש"ח, בנסיעות הלוך-חזור (שתי נסיעות ביום) ללא רכבת, יהיה עדיף לשלם בערך צבור.
ומה לגבי נסיעת המשך?
31/12/2015 | 16:21
1
66
תעריף 10.9 מאפשר נסיעות המשך במהלך 90 דק?
כשזה ייושם יהיו מעברים חופשיים במשך 90 דקות
31/12/2015 | 18:08
77
לא נסיעת המשך, אלא מעברים חופשיים.
נסיעת המשך זה משהו אחר שרללונטי בעיקר לשילוב של נסיעה בינעירונית ונסיעה עירונית.
נסיעה בודדת רגילה לחלוטין בין נס ציונה לראשל"צ
02/01/2016 | 10:27
18
היא בקוד 3 (אגד) ועולה 9.60 ש"ח ולא 10.4 או 10.9.....
זיכוי רב-קו
29/12/2015 | 09:11
98
שלום רב,
לקראת הרפורמה בינואר שמאד מאד משתלמת עבורי, רציתי לדעת אם אני יכול ואיך להזדכות על ערכים צבורים שיש לי בדן, כרטיסיות באגד, וכרטיסיות ברכבת?
תודה,
דני
וואלידטורים בירושלים החלו
28/12/2015 | 23:24
43
780
לפעול באופן חלקי מיום חמישי האחרון בקווי 74+75 והחל מאתמול בקווי הר הרצל. המשך>>
לפעול באופן חלקי מיום חמישי האחרון בקווי 74+75 והחל מאתמול בקווי הר הרצל.
שרשור הכוונה ומודיעין 29/12
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2015 | 23:09
10
24
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאaלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
שואלת שוב - מגבעתיים למעפילי אגוז בת"א
28/12/2015 | 23:43
3
47
נאמר לי שקו 57 של דן שמגיע לסלמה ג', אבל לא מצאתי תחנה בסלמה ג' וגם לא ברור לי לאיזה כיוון (לוינטר או לצד השני?)

האם יש קווים נוספים? וכמה זמן נסיעה בערך?

תודה :)
לא הבנתי מה הקשר בין סלמה למעפילי אגוז.
29/12/2015 | 02:24
1
32
אמנם למיטב ידיעתי כפר שלם נקרא פעם סלמה, אבל היום המילה "סלמה" מתייחסת למקום אחר לגמרי בתל אביב. יכול להיות שהתכוונת לתחנת "כיכר הרב פרדס / שלם"?
וגם חסר מידע:
1. מאיפה את יוצאת בגבעתיים? ממקומות מסוימים בגבעתיים אפשר פשוט ללכת ברגל למעפילי אגוז, כי הרחוב נמצא קרוב לגבול גבעתיים.
2. איפה במעפילי אגוז? זה רחוב די ארוך.
סלמה היא באמת כפר שלם.
29/12/2015 | 09:33
37
גם דרך שְׁלַמָה (ולא דרך סלמה בעיקרון) היא הדרך המובילה לכפר שלם (כמו שאומרים הבייתה, ירושלמה, וכו'). ואם איני טועה כפר שלם הורכב מכפר שלם א', ב', ג'.

מויקיפדיה :

במבצע חמץ שהתקיים ב-22 באפריל 1948, נכבש הכפר סלמה, ותושביו נמלטו ליפו. לאחר הכרזת העצמאות של מדינת ישראל יושבו מבני העיירה בפליטים יהודיים מהאזור ובעולים חדשים, בעיקר משפחות של עולים תימנים, שהגיעו במבצע על כנפי נשרים. בהמשך הוקמו גם צריפים ומבנים ארעיים לקליטת עולים נוספים. שטח הכפר חולק לשלושה אזורים - סלמה א', ב' וג'. בנובמבר 1948 סופחו רוב שטחי הכפר לתל אביב וכשליש מהם (סלמה ג') לרמת גן. מאוחר יותר שונה שם הכפר מ"סלמה" ל"כפר שלם", שהייתה מעתה לשכונה תל אביבית צפופה מאוד - בת כ-20,000 תושבים. לבד מבתי הכפר הערבי שנושבו, נבנו על אדמות הכפר השכונות רמת חן, גבעת גאולה, רמת השקמה, שכונת הבולגרים, שכונת חפץ חיים וכן הפארק הלאומי של רמת גן.
מגובר בכיוון הנסיעה לוינטר כמובן
29/12/2015 | 02:28
32
יורדים מקו 57 תחנה אחת לפני התחנה הסופית של הקו בכיכר הרב פרדס, לפני שהוא פונה שמאלה מהכיכר לרחוב שלם ולרמת השקמה.מהתחנה הולכים ישר קדימה לכיוון הרמזור.חוצים את הכביש ברמזור ישר ונכנסים לרחוב מח"ל (היכן שנמצא מסוף הטייסים בצד שממול) והפניה הראשונה ימינה מרחוב מח"ל זה רחוב מעפילי אגוז.

ממרכז גבעתיים אין קווים נוספים.זמן הנסיעה הוא סביב הרבע-שעה בערך.
כמה זמן לוקח ל947 להגיע מי-ם לרעננה?
29/12/2015 | 11:37
3
38
בשעות אחה"צ?
יכול להיות שעדיף 480 + 347 ?
אחר הצהריים יש שלוש נסיעות של 930. זו האפשרות הכי מהירה
29/12/2015 | 11:51
15
930 מאוחר לי מדי, אני צריך להגיע ב16:30 בערך
29/12/2015 | 12:06
1
41
לפי הלוז הרשמי לוקח ל947 שעה. אפשר לסמוך על זה?
אי אפשר
30/12/2015 | 01:35
18
זה לוקח שעה ורבע שעה ועשרים.
כיצד ניתן להגיע מאיזור רכבת צפון לאיזור התעשיה פולג?
29/12/2015 | 20:34
1
39
(רחוב יד חרוצים)

תודה
בתל אביב אין רכבת צפון, יש רכבת מרכז
29/12/2015 | 20:48
46
רק בבאר שבע יש תחנה שנקראת צפון.
קו רכבת חיפה - נצרת
28/12/2015 | 21:56
16
267
היי, ראיתם את זה -
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4745349,00...
כנראה שזה יהיה הקו הראשון בישראל בו ישולבו רכבות קלות במסילות הרכבת הכבדה.
וזה מעלה מחשבה, אולי יש עוד רעיונות לקווים כאלו שיכולים לשלב את שני העולמות, יש לכם רעיונות אולי??

היכן בכתבה רשום שהרכבת הקלה תשולב במסילות הרכבת הכבדה?
28/12/2015 | 22:21
1
164
זה לא רשום בשום מקום בכתבה וזו גם לא התוכנית.
לרכבת הקלה חיפה-נצרת יהיו לכל האורך מלב המפרץ ועד נצרת מסילות נפרדות.
יש מצב שטעיתי
28/12/2015 | 22:34
139
אולי בגלל המשפט הזה - 
"שימוש ברכבת משולבת המתאימה לקו עירוני אך גם בין עירוני"
או סתם בגלל המפה באזור לב המפרץ. 
אולי יום אחד יאריכו את הקו לחוף הכרמל...
איפה בדיוק הן ישולבו?
28/12/2015 | 22:29
3
162
לפי התוכנית הרק"ל תגיע למרכז התחבורה החדש בלב המפרץ על תוואי נפרד שיסתיים ברציפים נפרדים.
אמרתי, יום אחד...
28/12/2015 | 22:41
2
59
זה גם בעייתי
30/12/2015 | 15:17
1
66
לכל היותר תהיה יכולת לנסוע על מסילות הרכבת הכבדה, הרציפים/מסילות הרציפים יהיו נפרדים בגלל הבדלי הגובה. כמובן שאפשר גם להזמין ציוד מיוחד(דו מערכתי עם כניסה גבוהה) אבל אז כל שאר תחנות הרק"ל חייבות להיות עם רציפים גבוהים. בכלל כל הרעיון של שילוב רק"ל במסילת רכבת כבדה מה שנקרא Tram-train, הוא כשמרכז המטרופולין מרושת ברק"ל כשמחוץ למרכז קיימת תשתית רכבת כבדה, כך ניתן להגיע מהפרברים ישירות לתוך העיר ללא החלפת רכבות. המקרה של הפרוייקט הזה הוא בדיוק הפוך.
מה גם שרשת המסילות עמוסה מספיק גם ככה
30/12/2015 | 18:28
55
הרכבת הקלה תצטרך "להידחק" בין זמני המסילה של הרכבות האחרות, וזה ממש לא בריא לתפעול של הרשת.

אם כבר, אז היה עדיף להאריך את הרק"ל בתוואי המטרונית. גם זה בעייתי, אבל פחות.
רעיונות לשילובים אפשריים
28/12/2015 | 22:49
9
170
אם היו בונים את הפרוייקט (המיותר והיקר) של הרכבת לאילת, היה אפשר למשל לשלב רכבת כבדה בקו המתוכנן של הרכבת הקלה בין אילת לשדה התעופה החדש שבונים שם באיזור - רכבת קלה תדירה מהשדה לאילת, ורכבת כבדה פחות תדירה מאיזור המרכז (ובאר שבע) לאילת דרך אותה מסילה שעוצרת גם בשדה התעופה. כך חוסכים תשתית של מסילות ותחנות.

כמובן שעדיף שהקו בין אילת לנמל התעופה החדש שלה יהיה רק"ל בלבד ושרכבת כבדה לא תגיע לשם לעולם - כי קו לאילת יהיה מאוד לא כלכלי.

במקרים אחרים בארץ קשה לי לחשוב על מצב שבו הגיוני (בעלויות סבירות) לשלב רכבת קלה עם רכבת כבדה, אבל כאן בפורום הועלו כבר חלומות של שילוב שתלוי גם במנהור ציר האיילון בת"א.
במסילה בתוך העיר חיפה יש הגיון לשלב רכבת קלה עם יותר תחנות
29/12/2015 | 01:32
8
148
מהרכבת הכבדה.
המסילה די חופפת למסלול של קו 1 של המטרונית ורכבת קלה בתוואי המסילה של הרכבת הכבדה הייתה מחליפה את קו 1 ואולי גם את קו 2.
גם בין בית שמש למלחה העלו כאן בפורום מספר פעמים אפשרות להשתמש במסילה עבור רכבת קלה.
בין ירושלים לבית שמש
29/12/2015 | 09:32
7
145
כאשר תהיה רכבת קלה עד מלחה (הקו הירוק), וכאשר תהיה רכבת קלה בירושלים מדרום העיר ועד לאזור המסילה בצפון,
וכל אחד מהם ייסע בתדירות של כל 5 דקות.
יהיה הגיוני שאחת מכל כמה נסיעות (נניח אחת לחצי שעה), תסע מבית שמש דרום כל הדרך עד לצי רבר אילן דרך מסילת נחל שורק. 
כמובן שבחזון הזה הרכבת הכבדה תסתיים בבית שמש. על המסילה של נחל שורק תפעל רק "רכבת קלה מיוחדת".
במידה ותופעל רק"ל בתוואי נחל שורק
30/12/2015 | 17:42
6
88
מה יעלה בגורל תחנת מלחה? ובכלל- הרכבת לירושלים האומה תהיה כמובן אטרקטיבית ויעילה יותר ותשרת את האזור מסביב, אבל למה לחסל שוב את הרכבת באזור של מלחה, שנותנת מענה לנוסעים הקרובים אליה? 
גם ככה הושקעו סכומי עתק בחידוש המסילה ובבניית תחנת מלחה וכן מתקיים בה שימוש שהולך וגדל, לכן אני חושב שזה לא חכם וחבל לבטל את המשך הרכבת למלחה.
איזה מענה תחנת מלחה תיתן כשייפתח A1?
30/12/2015 | 18:43
5
90
זמן נסיעה ארוך בשעה מהקו המהיר, תדירות של רכבת בשעה במקרה הטוב לעומת 3 ואולי אפילו 4 בשעה בתחנת האומה. "לא תחרותי" זה האנדרסטייטמנט של העשור.

אולי צריך להשאיר את הקו למלחה לצרכי תיירות ונסיעות בין בית שמש לאזור מלחה (אבל למטרה הזאת כבר עדיף רק"ל..). אולי גם למשחקי כדורגל...
לתושבים שגרים באזור מלחה וגם כמו שציינת למשחקים שמתקיימים לא
30/12/2015 | 20:26
2
78
מעט. אני לא חושב שרכבת קלה יכולה להכיל כמות גדולה של אנשים כמו ש-5 מערכי IC3 יכולים להכיל (יכול להיות שאני טועה). A1 בהחלט יהיה האלטרנטיבה העיקרית והדי בלעדית. תחנת מלחה תאפשר להערכתי נסיעה פחות מסורבלת לרמלה, לוד ובאר שבע (עם החלפה ברמלה/לוד). אני לא אומר שהיא תהווה תחרות לירושלים האומה, להיפך, שתי התחנות יכולות לשרת את שני קצוות העיר. אגב, צריך לקחת בחשבון גם את מקור ההנעה של הרכבת הקלה אם תופעל כזו- יהיה קצת בעייתי לחשמל את תוואי נחל שורק הן מבחינה סביבתית והן מבחינה פיזית- התוואי צר ברובו.
א. גם לתושבי אזור מלחה התחנה לא ממש תעזור
30/12/2015 | 20:36
1
75
ופירטתי למה בהודעה הקודמת.
ב. משחקי כדורגל (גם כדורסל!) ובעיקר משחקי הנבחרת יכולים להצדיק הפעלת רכבות מיוחדות, ואני אשמח אם זה יקרה. אגב, אאל"ט אי אפשר להפעיל רכבות של 5 מערכים בקו הזה.
ג. לרמלה אולי, ללוד לא ממש ובטח לא לבאר שבע.
ד. חשמול לא יוצר בעיה סביבתית ואני לא חושב שתהיה בעיה למצוא מקום לעמודים. מה שכן - יכול להיות שתהיה בעיה עם מתח ישר 750 וולט בתוואי ארוך כל כך.
אפשר להפעיל IC3 בעל 5 מערכים בקו לירושלים
30/12/2015 | 22:14
70
בעצמי נסעתי באחת כזו, עמוסה לחלוטין... (ביום ההלוויה של הרב עובדיה יוסף)
מתי פותחים את A1?
30/12/2015 | 20:51
1
96
כל הזמן מכריזים על מרץ-אפריל 2018, אבל מתי בדיוק?
הואיל וערב פסח תעש״ח נופל ביום ו׳ 30 למרץ 2018, אז כדאי לפתוח את הקו שבוע קודם לכן כדי שאלפים יוכלו לעלות לירושלים משעות הבוקר המוקדמות בחול המועד !!!
איזו חגיגה בדרך ואיזה טסט נהדר עבור הקטרים החשמליים שיגררו 10 קרונות DD מלאים עד אפס מקום בגלל החג ובגלל עצם החידוש.......יכול להיות אפילו שלא ישאר מקום בקרונות כדי להתפלל בדרך.
אתה רוצה שעה מדויקת?
30/12/2015 | 23:44
73
קודם נראה איך מתקדם החשמול...
שאלה על כרטיס אנונימי
28/12/2015 | 15:12
6
145
שלום לכולם. שואל-
היכן אני אמור לקנות כרטיס אנונימי?
בהנחה שזה אצל הנהג- מה עליי לעשות אם אין לו כרטיס כזה?
-
האם כאשר אני מטעין כרטיס כ"כרטיסייה", אני מקבל קבלה מזה שמטעין לי?
תודה...
מקפיץ- אודה לתשובה
28/12/2015 | 21:10
1
63
הנושא לא ברור לי .

אחליף את השאלה. מה קורה כשאני עולה לאוטובוס ומבצע תיקוף של הכרטיס?
האם אני מקבל איזו קבלה או אישור על אותו תיקוף?

האם חב' דן עומדת בפני ביטול כל תשלום על נסיעה יחידה, ומחליפה אותו במנוי על נסיעות, כמו חד יומי וכיוב'?
אענה רק על שאלה אחת שאני יודע את התשובה אליה
28/12/2015 | 21:36
81
ברוב המקרים אין לנהגיי האוטובוס ברוב החברות כרטיסי רב קו אנונימיים..
לפי מה שהבנתי, יש בעיקר לנהגי אגד (אבל גם זה לא בטוח שיש לכולם) ואולי (ממש לא בטוח) גם לדן.
הכי נפוץ זה בתחנת רכבת. בכל תחנת רכבת יש כרטיסי רב קו אנונימי בקופה שבה קונים כרטיסים. יש לציין שעלות ההנפקה היא 10 שקלים, ואין ביטוח על אובדן או גניבה של הכרטיס. חוץ מיזה זה בדיוק כמו כרטיס עם פרופיל. אני קניתי את שלי בתחנת רכבת כי לא היה לי זמן להנפיק רב קו עם פרופיל, אז עד שהנפקתי, השתמשתי ברב קו אנונימי.
תשובה
28/12/2015 | 21:36
2
71
אם אין לנהג, אולי יהיה לנהג אחר. או שפשוט סע למרכז שירות של "על הקו" (אפשר למצוא אותם בעיקר בתחנות המרכזיות ותחנות רכבת גדולות) ובקש להנפיק כרטיס אנונימי.

וכן, אתה אמור לקבל קבלה בהטענת כרטיסייה.
תודה על התשובות
28/12/2015 | 22:17
1
68
הנושא לא ברור לי מפני שאני בד"כ לא נוסע באוטובוסים.
קראתי על ביטול האפשרות לשלם במזומן על נסיעה בודדת, והנושא קצת מפריע לי. הייתי שמח רק להמשיך ולשלם במזומן על כל נסיעה בודדת, אבל מסתמן שבקרוב הדבר יהיה בלתי אפשרי.
אז אני אנסה לקנות כרטיס אנונימי אצל נהג האוטובוס, או בתחנת רכבת קרובה.

שאלתי לגבי תיקוף כרטיס כניקוב כרטיסיה.
אם הבנתי נכון, בנוסף לכל האמור- קיימת גם בעיה של כפל תשלומים על נסיעה אחת, או אי תיקוף בכלל, למרות שהנוסע התכוון לשלם על הנסיעה.
האם אקבל קבלה או אישור על תיקוף כזה, מן ניקוב כזה שאוכל להציג בפני פקח?
אם מישהו מוכן לענות, מודה לו מראש.
אל דאגה
28/12/2015 | 22:40
51
הצעת החוק הזו רחוקה מלהיות מאושרת - היא רק הוצעה, ואני סבור שהיא לא תאושר בכנסת או בועדה.

בכל אופן, עדיין כדאי להנפיק כרטיס רב קו (אנונימי או לא) בגלל ההנחות שהוא מספק והאפשרות לכרטיס מעבר (כך למשל אם אתה צריך לבצע נסיעה בשני אוטובוסים ולא עברו 90 דקות מתחילת הנסיעה הראשונה, הנסיעה השניה חינם).

כשאתה מתקף את הכרטיס, בחלק מהקווים מודפסת פתקית אישור שמראה גם את כמות הכסף שנשארה על הכרטיס, אבל בקווים מסויימים (למשל 1 או 189 בגוש דן, או, בקווים בהם הדבר אפשרי, אם עלית מהדלת האחורית ותיקפת במכשיר התיקוף שלא ליד הנהג) לא מודפסת פתקית.

אבל גם מזה לא צריך לדאוג, כי מקרים של חיוב כפול הם נדירים יחסית, ואם הכרטיס "לא עבר" אז מכשיר התיקוף יציג אור אדום ויכתוב על המסך את הסיבה שהכרטיס לא עבר, למשל אם נגמר הכסף בכרטיס - ואז תוכל להטעין את הכרטיס במכונה האוטומטית (בקווים שבהם קיימת כזו) או אצל הנהג.

כשבא פקח, הוא שם את כרטיס הרב קו שלך על קורא כרטיסים. אם תיקפת את הנסיעה, הקורא יציג לו שהכל בסדר, כך שברוב המקרים אין צורך לשמור את הפתקית.
רב-קו אנונימי אמור לעלות 5ש"ח
28/12/2015 | 22:16
70
נדמה לי שברכבת הוא נמכר ב10 ש"ח
מבולבל מהרפורמה - שאלה לגבי נסיעה ברכבת עם חופשי חודשי של דן
28/12/2015 | 13:24
23
282
היי,
אם קניתי חופשי חודשי רגיל של גוש דן (1)  שעולה 246 ש"ח - של חברת דן ואני נוסע באוטובוסים... 
זה אומר שבעצם אני יכול לנסוע גם ברכבת בתחנות תל אביב בחינם?
נגיד מתל אביב ההגנה לתל אביב אוניברסיטה?

זו התאוריה. אבל רק מהחודש הבא, עם החופשי החודשי שעולה 250.
28/12/2015 | 13:31
87
כן, החל מינואר - אבל יעלה לך 250 ש"ח ולא 246 ש"ח
28/12/2015 | 13:35
6
151
המחיר לחופשי חודשי בתוך אזור 1 יהיה 250 ש"ח מרגע תחילת הרפורמה, והוא כולל בתוכו גם רכבת, ויותר ערים ממה שאזור 1 כלל לפני הרפורמה.

מבחינת תחנות רכבת, תוכל לנסוע באופן חופשי בין בכל תחנות תל אביב, ובנוסף גם תחנות פתח תקווה, בני ברק, חולון, בת ים, ראשון לציון, כפר חב"ד, לוד, ובאר יעקב.
וגם תחנת רמלה, שמשרד התחבורה שכח לציין במפות הרשמיות.
28/12/2015 | 13:54
58
נחמד מאוד
28/12/2015 | 14:06
49
האם יהיה ניתן להמשיך עם הערך הצבור של ה6.90 מראשון עד לוד?
29/12/2015 | 14:37
3
59
או שעדיין אצטרך לשלם בצ. בית דגן עבור נסיעה נוספת ללוד?
לא בחודשים הקרובים. בשלב הזה הרפורמה היא רק בכרטיסים
29/12/2015 | 15:16
2
68
תקופתיים. תבדוק אם כדאי לך חופשי יומי, שבועי או חודשי.
ושאלה אחרונה.. גם נתב"ג נכללת בטבעת הראשונה?
29/12/2015 | 15:27
1
53
כלומר האם ניתן לנסוע עם חופשי יומי באוטובוס לרכבת משה דיין ומשם רכבת לנתב"ג (עם החלפה, כמובן)?
נתב"ג בטבעת 2.2 חופשי יומי מרשלא"צ לשם יעלה 25₪
29/12/2015 | 16:20
38
נצל"ש שאלה על הרפורמה
29/12/2015 | 12:03
14
87
האם הרפורמה מתוכננת לקבע את מחירי הנסיעה בכל איזור (גם בלי מנוי קבוע), כמו שהיה עד עכשיו בגוש דן?
למשל תעריף קבוע לנוסעים בין מרכז המטרופולין לבין איזור 3 (בדומה ל 10.40 אם אני זוכר נכון שקיים בין הגרעין לאיזור 2 בגוש דן)
בהנחה שכן, ידוע מתי זה יתממש ומה יהיה המחיר לטבעת 3?
התעריפים אמורים להתעדכן ברבעון השני
29/12/2015 | 12:06
74
ונאמר שיצומצמו כמות קודי התעריף ויפושט כל המבנה.
בהחלט יתכן שיהיו תעריפים קבועים לפי אזורים
המחיר לנסיעה בין טבעת 1 לטבעת 3 באוטובוסים בלבד יהיה 13.5 שח
29/12/2015 | 12:12
12
44
ומה יהיה המחיר בתוך טבעת 1? ובין טבעת 2 לטבעת 1?
29/12/2015 | 12:30
1
35
באוטובוסים בלבד כמו היום בגוש דן, 6.90 ו 10.90
29/12/2015 | 12:37
71
בשילוב עם רכבת, 10.50 ו 16
וזה יהיה מחיר קבוע לכל חלקי הארץ?
29/12/2015 | 12:55
9
55
כלומר גם נסיעה מטבעת 1 ל2 או 3(והפוך) בדרום וגם בחיפה יהיו באותו מחיר כמו בגוש דן?

אם כן אז זה הרפורמה הכי מטומטמת שראיתי, כי זה לא מתחשב בתנאי הדרך ומרחקי הנסיעה השונים ברחבי הארץ.
במטרופולין באר שבע יהיו מחירים אחרים
29/12/2015 | 12:59
8
76
החיפה, ירולים וגוש דן אותם מחירים.
גם היום המחירים בירושלים, חיפה וגוש דן דומים.
קרית גת לא נכללת ברפורמה?
29/12/2015 | 13:15
4
59
מצחיק, אבל היא לא נמצאת
29/12/2015 | 13:16
1
40
באמת?? חשבתי יש איזה טעות במפה
29/12/2015 | 13:28
31
לא. עשו מאמצים מיוחדים ויצירתיים במיוחד לא לכלול אותה
29/12/2015 | 13:28
1
81
תושבי קרית גת צריכים להתלונן
29/12/2015 | 23:07
27
יש הבדל בין "דומים" ל-"זהים"/"אותו מחיר"
29/12/2015 | 13:23
2
28
בטבעת הראשונה אין הבדל גם כיום - 6.9 בשלושת המטרופולינים
29/12/2015 | 13:25
1
71
בין הטבעת הראשונה לשניה בגוש דן 10.90, בחיפה 10.70.
אתה יודע להסביר למה צריך להיות ההבדל הזה של 20 אגורות בין שני המטרופולינים?
אילו תנאי דרך מצדיקים הבדל של 20 אגורות?
אני מזמן הפסקתי לחפש היגיון במחירי הנסיעה.
29/12/2015 | 13:37
73
ירוחם -ב"ש: 7.5(חצי שעה וכ35 ק"מ)
ירוחם-דימונה 10.7(10-15 דק' נסיעה, 13ק"מ).
ירוחם-מצפה רמון 19.3 (40דק' נסיעה)
הגיעו מים עד נפש !
28/12/2015 | 10:47
7
408
בוקר טוב.
אנחנו בשיא החורף ,  כולם משתעלים , כולם מנוזלים , כולם עם ליחה נוראית ,  כולם מצוננים , בעיתונים מספרים על שפעת החזירים ובאוטובוסים אין חלון אחד שאפשר לפתוח !  עד מתי נצטרך לסבול את הטירוף הזה ?  עד מתי נצטרך לסבול אוטובוסים אטומים , דחוסים וצפופים בעשרות אנשים  ללא חלונות ? אני כבר שכחתי מתי עליתי לאוטובוס בפעם האחרונה ולא שמעתי לפחות מספר אנשים משתעלים בתוכו כשחלקם משתעלים שיעול עם ליחה כבדה שנשמעת היטב !  מה הולך כאן ? נסיעה באוטובוס בימים אלה היא סיכון בריאותי ממדרגה ראשונה . מדובר ברכב שהוא חממה לוירוסים וחיידקים. כל פעם שאני נוסע באוטובוס אני עובר ממקום למקום בלי הפסקה כדי לברוח ולהתרחק מאנשים משתעלים.  כל זה היה נמנע אם היו חלונות כמו פעם כשלכל נוסע היה חלון גדול צמוד לידו והיה אפשר לנשום ולהכניס לאוטובוס אוויר נקי וצלול.  איזה כיף זה היה פעם. ואל תגידו לי שהפתחים הקטנים והצרים האלה שליד התקרה הם חלונות כי הם לא חלונות ואוויר כמעט לא נכנס משם.  כשאני כותב חלונות אני מתכוון חלונות כמו ברכב פרטי. כמו החלון שיש לנהג האוטובוס. כמו החלונות שהיו פעם באוטובוסים הישנים.  מה עושים ? איך מחזירים את החלונות לאוטובוסים ? דבר כל כך בסיסי ?
פיזיקה
28/12/2015 | 13:03
2
260
בוודאי שהחלונות הצרים שלמעלה מכניסים אוויר לאוטבוס. אבל כשאתה פותח את זה שמעליך, אתה לא מרגיש את האוויר -  הנוסעים שמאחוריך מרגישים.

רוצה אוויר צח? פתח את החלון הנמצא מושב או שניים מלפניך בצד הנגדי, ומשב הרוח המקפיא יעוף ישר לפניך ויצרף אותך לרשימת הנוסעים המצוננים.

יש מספר סיבות שהיום החלונות קטנים וגבוהים. בין היתר עניין של יעילות (פתיחת חלון גדול פוגעת מאוד באווירודינמיות של כלי הרכב וגורמת לבזבוז דלק) ובטיחות (אתה לא רוצה שילדים קטנים יקפצו מחלון של אוטובוס נוסע).

אם אנשים משתעלים מפריעים לך מאוד אני ממליץ שתרכוש מסכת פנים - הן נפוצות מאוד בתחבורה הציבורית ביפן ובסין.

אם אתה מפחד משפעת חזירים, אני ממליץ שתלך לקופת החולים שלך ותקבל חיסון.
זה קרה פעם ?
29/12/2015 | 12:10
1
97
לא זכור לי בישראל מקרה של ילד שקפץ מחלון אוטובוס .
עשרות שנים היו אוטובוסים עם חלונות רגילים ליד כל נוסע  והכל היה בסדר.
איך אתה מסביר את זה ?
אין לי מושג
29/12/2015 | 12:29
83
הבנתי שזו תקנה או דרישה של משרד התחבורה. נסעתי לפני כמה חודשים באוטובוס דן מיושן שהחזירו לשירות (בעקבות התגבורים בגלל עבודות הרכבת הקלה) והחלונות הגדולים היו סגורים עם ברגים כדי שלא יהיה אפשר לפתוח אותם.
ונהגים לא מפעילים אוורור בחורף, מחניק, מצחין וקשה לנשום
28/12/2015 | 13:11
2
165
שלא לדבר על כך שכשאני עולה לאוטובוס אני לבושה לטמפרטורה בחוץ, וכשאני נכנסת לסאונה אני לא יכולה להתחיל להתפשט (לא עבור נסיעה קצרה ולא כשאין לי אפילו מקום לשבת או יכולת פיזית להוריד את המעיל). פשוט סבל. זו אחת הסיבות שאני מתעבת אוטובוסים בחורף.

הבעיה בחלונות הצרים העליונים שלא תמיד יש גישה אליהם (למשל אם האוטובוס מלא) ושאנשים אחרים סוגרים אותם ולא נותנים לך לפתוח. פעמים רבות ניסיתי לשבת בסוף האוטובוס רק כדי שלא אצטרך לריב עם אנשים, אבל גם זה לא בהכרח עזר ולא תמיד היה אפשר. אני חושבת שמשרד התחבורה צריך להורות לנהגים שאוורור (ובשום פנים ואופן לא חימום! ) יופעל תמיד בכל אוטובוס כל השנה, כפי שנעשה בכל חלל ציבורי סגור.
צודקת. לכן אני בד"כ עומד באמצע היכן שלא יושבים ושם פותח את
28/12/2015 | 21:20
1
114
החלון הגבוה. ובאופן כללי , משתדל לפתוח חלון אם אני רואה שרוב החלונות סגורים, אי אפשר בסאונות האלו.
גם אני, אבל זה רלוונטי רק בנסיעה קצרה ורק אם פנוי שם...
28/12/2015 | 21:32
94
אני לא אוהבת לעמוד באוטובוס בנסיעות ארוכות (חוויה מפוקפקת...).
היום נסעתי נסיעות קצרות (ולא בשעת העומס); בהלוך אכן עמדתי שם ופתחתי חלון, בחזור האזור היה תפוס וישבתי מאחור ופתחתי חלון, לפחות זה.
למרות זאת מתּי מחום. הטמפרטורה בפנים בערך 10 מעלות יותר מבחוץ, זה פסיכי.
אני נכנסת ומתחילה להתקלף וכמה שאני מורידה עדיין חם ומחניק (ומסריח... ).
כל כך צודקת:
28/12/2015 | 20:07
124
צריך לחוקק חוק מטעם משרד הבריאות המחייב אוורור מבוקר בעזרת ציוד העומד בתקן במקומות הומי אדם, כמו שיש ציוד ותקנות מטעם מכבי האש!
חופשי חודשי ונסיעה ברכבת מחוץ לגבולות הכרטיס
28/12/2015 | 10:43
25
175
נניח אני קונה חופשי חודשי איזור 1 ורוצה לנסוע ברכבת מתל אביב להוד השרון.
איך זה יתבצע? ביציאה הוולידטור יוריד לי אוטומטית מהערך הצבור כדי להשלים את הנסיעה מפתח תקווה להוד השרון או שאני צריכה לרכוש מראש כרטיס מתאים? והאם הוא יהיה זול יותר?
אני רק יודעת שאין ערך צבור ברכבת
28/12/2015 | 11:10
18
123
כנראה שאת צריכה לקנות מראש כרטיס מתאים (אם זה לכווול האזור או רק לרכבת זה כבר שיקול שלך).
אבל כמה יעלה הכרטיס המתאים?
28/12/2015 | 13:42
17
81
כמו תל אביב - הוד השרון או שתהיה התחשבות בגבולות של איזור 1 שעליהם כבר שילמתי בחופשי חודשי?
לפי מה שהבנתי פה באיזה שרשור, החיוב של הרב קו ברכבת
28/12/2015 | 14:14
6
86
נעשה בדיעבד (כלומר רק כאשר את יוצאת מיעדך הסופי, הוא מחשב את מה שצריך לחשב), כך בהחלט יכול להיות (לא יודע, ואני עכשיו אהיה שבועיים בברלין במקום לנסות את הניסוי המעניין הזה [הדלקת אותי, מה לעשות :) ]) שהרב קו יחייב אותך רק על המרחק שמחוץ לאזור 1 (נניח מראש העין עד הוד השרון).
אבל זה מתבצע על ידי בחירה מכרטיסיות.
28/12/2015 | 14:23
1
57
ולי אין שום כרטיסיה. אם ארצה לנסוע להוד השרון יהיה לי מוטען רק החופשי חודשי של איזור 1.
אם תרצי לנסוע להוד השרון, תצטרכי כרטיס שמתאים להוד השרון
28/12/2015 | 14:41
52
כפי שאם תרצי לנסוע לנהריה, תצטרכי כרטיס שמתאים לנסיעה לנהריה.
החופשי חודשי של אזור 1 בגוש דן לא מתאים לא להוד השרון ולא לנהריה.
"הניסוי המעניין" משמעו נסיעה ללא כרטיס נסיעה מתאים
28/12/2015 | 14:24
69
אם פקח תופס אותך מנסה את הניסוי הזה, אתה תקבל קנס על נסיעה ללא כרטיס. רכבת ישראל עדיין לא מקבלת ערך צבור ועדיין לא יכולה לחייב אותך בצורה דינאמית כזו - ואני לא בטוח שזה אי פעם יקרה.

אין מה לנסות, זה פשוט לא יעבוד.
זה לא עובד כך. הרב-קו מחוייב רק בחוזה שמוטען בו.
28/12/2015 | 14:35
2
61
המערכות לא מבצעות חיובים "על עיוור" לפי חישובים מורכבים.
אם אין חוזה מתאים, הנסיעה בוצעה ללא תשלום על כל המשמעויות.
ברכבת, במקרים כאלה, הולידטור לא יפתח את השער ואם, כפי שכבר נכתב, פקח מבצע ביקורת, המשמעות היא תשלום פי 3 ממחיר הנסיעה.

גם באוטובוסים המערכות לא מבצעות באופן אוטומטי חיובים מורכבים של חופשי-תקופתי + ערך צבור או כרטיסיה. וברכבת זה לא רלוונטי בכלל כי אין ערך צבור.
חבל שזה לא עובד כך. (לא ידעתי שאין ערך צבור ברכבת)
28/12/2015 | 15:12
1
50
באמסטרדם למשל, כל הנסיעה דרך כרטיס ה OK Chipkaart עובד בתיקוף הן בכניסה והן ביציאה ואז יודע לחשב את המחיר.
אני בטוח שגם ברכבת יכלו/יכולים/יוכלו לעשות משהו כזה.
איך בקו 1 עכשיו זה עובד בשיטה כזו של השלמת חיוב (במקרה שמישהו חורג לאזור 21/22 הנוכחים?)
אם נגיד יש לך כרטיס אחר ברכבת
28/12/2015 | 15:42
44
אבל לא כרטיס ליעד שאת נוסעת אליו-תחוייבי הכרטיס שיש לך , גם אם הוא יותר יקר. (לא זוכרת מה קורה אם זה כרטיס יותר זול, כנראה שתחוייבי בו בכל מקרה.)
אבל כמו שכבר רשמו פה לא מומלץ לעשות את "הניסוי" הזה וכו
כרגע אין שינוי במחיר הכרטיסים הבודדים
28/12/2015 | 14:22
55
זה קצת טיפשי, אבל בשלב הראשון של הרפורמה מחיר כרטיסים של נסיעות בודדות או הלוך-חזור ישארו כמו שהם היום.

בקשר לאינטראקציה של זה עם כרטיס חופשי חודשי - גם לפני הרפורמה אם היה לי חופשי חודשי מפ"ת לת"א, הוא לא היה מפחית את העלות של (למשל) נסיעה להרצליה. מהבחינה הזו אין שינוי כלל.

ייתכן שניתן לחסוך כמה שקלים עם טריק כגון נסיעה לתחנה הקרובה ביותר ליעד שהחופשי חודשי מאפשר לך (במקרה הזה: פתח תקווה סגולה), ירידה מהרכבת, ורכישת כרטיס רכבת בודד משם להוד השרון. כמובן שזה טריק מטופש שאף אחד לא יעשה, כי הוא מאפשר לחסוך כמה שקלים אבל עולה בהמון זמן מבוזבז.

למרות זאת, הטריק הזה כן יכול להשתלם בחלק מהמקרים לבעלי חופשי חודשי אם הם במילא צריכים להחליף רכבת כדי להגיע ליעדם, למשל אם יש לי חופשי חודשי מפ"ת לת"א,  ואני במקרה צריך להגיע להרצליה, אני יכול להשתמש בחופשי חודשי כדי להגיע לת"א אוניברסיטה, לצאת עם החופשי חודשי, ואז לקנות כרטיס חד פעמי להרצליה ולהשתמש בו לחלק הבא של הנסיעה, בלי לבזבז יותר מדי זמן נוסף (כי במילא צריך לחכות לרכבת שמחליפים אליה).

כמובן שהטריק הזה מסורבל ואני לא ממליץ לאף אחד להשתמש בו, ואף אחד לא מבטיח שהוא יוצא זול יותר מכרטיס חופשי יומי.

לחלק מהנסיעות (בעיקר אם את מתכוונת לעשות נסיעות המשך באוטובוסים לאחר ההגעה ליעד) ישתלם יותר כרטיס חופשי יומי, שכמובן לא חייב להיות באותו איזור של כרטיס החופשי חודשי. במקרה הספציפי של ת"א-הוד השרון, כרטיס חופשי יומי יהיה "גוש דן מורחב" של טבעות 1+2 ויעלה 25 ש"ח.
אם את רוצה לנסוע מתל אביב להוד השרון עם כרטיס חופשי חודשי של
28/12/2015 | 14:26
8
83
טבעת 1 בלבד, את צריכה לצאת מהולידטורים בתחנת סגולה, לקנות כרטיס נסיעה חד-פעמי, סגולה-הוד השרון ולעלות על הרכבת הבאה.
אם את רוצה הלוך -חזור תל אביב - הוד השרון ולהשתמש בחופשי חודשי של טבעת 1 בלבד, את צריכה לעשות אותו דבר, אבל לבדוק מה יותר זול, כרטיס הלוך-חזור סגולה - הוד השרון או חופשי יומי.
או בקיצור, על מנת לא להסתבך, פשוט לקנות חופשי-יומי שמתאים לנסיעה תל אביב-הוד השרון מבלי לעשות אקרובטיקה (חופשי יומי שכולל את טבעת 1 ואת טבעת 2, במחיר 25 ש"ח).

אם את נוסעת הרבה בין תל אביב להוד השרון, תקני מראש חופשי חודשי של טבעת 1 + טבעת 2 במחיר 285 ש"ח.

אין דבר כזה ברכבת השלמות מחיר. רוצה השלמה? תפצלי את הנסיעה כפי שתיארתי קודם.
גם לא ממש אפשר לקנות מראש כרטיס סגולה - הוד השרון בתל אביב, כי צריך איפשהו להעביר אותו בולידטור לפני שאת מגיעה לקטע שלא כלול בטבעת 1. אחרת פקח של הרכבת עלול לקנוס אותך.
אפשר לקנות את הכרטיס מהבית, ולבצע רק יציאה וכניסה.
28/12/2015 | 15:00
7
31
זה עדיין במקרים רבים יגרום לפספוס הרכבת, במיוחד אם צריך
28/12/2015 | 15:03
6
71
לעלות ולרדת בשביל להגיע לולידטורים.
מערכת השלמות אמיתית ברכבת יכולה להתקיים רק אם יהיו מכשירי תיקוף בתוך הרכבות עצמן וזה לא ממש הולך לקרות.
בשביל זה צריך לחכות עוד שנה,
28/12/2015 | 15:06
5
77
בתחילת 2017 אמור להכנס ערך צבור לרכבת
עכשיו זה כבר תחילת 2017? מה קרה לרבעון השני של 2016?
28/12/2015 | 15:11
4
70
הרי מסבירים שעדכון תעריפי הבסיס יהיה כשיהיה ערך צבור ברכבת.
אז עכשיו זה עוד שנה?

מה עוד משרד התחבורה לא מגלה לנו בקשר לרפורמת מערכת התעריפים הכפולה הזו?
אני דווקא שמעתי שמדובר בשני מועדים שונים
28/12/2015 | 15:14
3
59
עדכון תעריפים ברבעון השני של 2016.
והכנסת ערך צבור בינואר 2017

כלומר אין תלות בין החלת ערך צבור לבין עדכון תעריפי הבסיס
28/12/2015 | 15:16
2
59
כפי שאני טענתי כל הזמן.
אז אם כך מה התירוץ של משרד התחבורה לא לעדכן את תעריפי הבסיס כבר בינואר 2016?
למה לקיים מערכת תעריפים כפולה, מבלבלת, מטעה, מסבכת ובמקרים לא מעטים גם גוזלת כספי ציבור במשך 3-4-5-6 חודשים?
את זה תצטרך להפנות אליהם
28/12/2015 | 15:20
48
בכל מקרה מצאתי היכן רשום ינואר2017
בפרסום ברשומות של עדכון המחירים שהיה בתחילת דצמבר פורסם .
שתחילתם של המחירים לעניין ערך צבור 1 בינואר 2017
עמוד 214 סעיף 3(א)
כי אז אפשר להתהדר בשתי רפורמות !
28/12/2015 | 15:37
21
האם מישהו יודע לפענח את כתב החידה שרשום כאן:
29/12/2015 | 10:11
5
100
"
בשלב ראשון הרפורמה כוללת "מנויי נסיעה" בתוך תחומי המטרופולין בלבד. הרכבת תאפשר לרכוש כרטיסי נסיעה המאחדים שני אזורי נסיעה מטרופולינים, אחד או יותר, הכוללים זכות לנסיעה ביניהם באמצעות הרכבת בלבד. לפרטים נא פנה לאתר הרכבת או למוקד הטלפוני.
"

המאחדים שני אזורי נסיעה מטרופולינים, אחד או יותר - למה הכוונה? שני אזורים או אחד או יותר? אזורים בתוך מטרופולין אחד או במטרופולינים שונים?
מדוע הפרסומים על הרפורמה מעורפלים ולא ברורים? על מנת לבלבל? להסתיר את הפרטים האמיתיים?

ולמה הרכבת עדיין לא מפרטת בצורה מסודרת במחשבון לוח הזמנים והתעריפים שלה את כל האפשרויות עם כל המחירים? למה שם עדיין מופיעים רק ההסדרים הישנים והחדשים מופיעים רק בנפרד בחלק המספר על הרפורמה?
כל כך קשה להציג במסך אחד מחיר כרטיס בודד, מחיר הלוך-חזור, מחיר חופשי יומי, מחיר כרטיסיה, מחיר חופשי גמיש 7 ומחיר חופשי גמיש 30?
או אולי בכוונה לא מציגים את כל הנתונים הללו יחד, על מנת לא לחשוף את ערוות הרפורמה הזו?
זה נשמע כמו כרטיסים בין המטרופולינים כולל חופשי חודשי בשניהם
29/12/2015 | 11:53
72
אבל כנראה נצטרך לחכות ליום שישי כדי לראות...
איזה יופי, סוף סוף מידע באתר הרכבת! וזה האתר הכי ברור עד כה.
29/12/2015 | 13:32
26
החוזים עדיין לא נמצאים ברכישה באתר הרכבת
29/12/2015 | 13:47
2
58
קולגה שלי ניסתה לטעון לרב קו שלה חוזה לחדרה-ת"א (יש לה גמיש בתוקף עד 4/1) במחיר הישן, וניסתה לקנות חוזה גמיש 30 חדש, והמחיר עדיין מופיע המחיר הישן של 552 ש"ח....
זה הגיוני, כי ברכבת הגמיש מתחיל מהתאריך שרוכשים אותו, נכון?
29/12/2015 | 13:51
1
55
זה לא כמו חופשי חודשי באוטובוסים, שמי שרוכש היום, התוקף שלו יתחיל ב-1 לחודש.
לכן הגיוני שברכבת אפשר יהיה לרכוש את החוזים החדשים רק מיום שישי.
מוזר. אגב, לא אמרו שתהיה אופציה שהתיקוף יתחיל ביום אחר
29/12/2015 | 14:11
53
(כלומר ביום הראשון שמשתמשים בו) ולא ביום שרוכשים אותו ?
רמאות של משרד התחבורה ב"רפורמת התעריפים"
28/12/2015 | 09:21
93
1189
התנהלות ישראלית ממשלתית טיפוסית שבה משרד ממשלתי מכריז על רפורמה והמימון הוא על חשבון הנוסעים, כאילו למדינת ישראל העשירה אין כסף. (ממש לא בציניות, מדינת ישראל עשירה מאוד, היה יכול להיות פה שוייץ עם כמות הכסף במשק)

חופשי חודשי גמיש מתחנת סגולה לתחנת בני ברק שעלה 172 ש"ח בוטל ובמקומו אמורים לאחר...
המשך>>
התנהלות ישראלית ממשלתית טיפוסית שבה משרד ממשלתי מכריז על רפורמה והמימון הוא על חשבון הנוסעים, כאילו למדינת ישראל העשירה אין כסף. (ממש לא בציניות, מדינת ישראל עשירה מאוד, היה יכול להיות פה שוייץ עם כמות הכסף במשק)

חופשי חודשי גמיש מתחנת סגולה לתחנת בני ברק שעלה 172 ש"ח בוטל ובמקומו אמורים לאחר הרפורמה לשלם 250 ש"ח
משרד התחבורה החליט שמי שנוסע בתוך מטרופולין תל אביב באזור 1 ברכבת יממן את את אלו שנוסעים למרחקים ארוכים יותר, והוא קורא לזה רפורמה.
התנהלות ישראלית מגעילה של ממשלה דוחה.

שרשור הכוונה ומודיעין 28/12
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2015 | 23:52
14
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
אני לא מבינה מה קורה פה
27/12/2015 | 16:41
25
379
היי,
אני נוסעת קבוע באוטובוס של מטרופולין קו 370 (באר שבע-תל אביב)
ומטעינה את הרב קו שלי בכרטיס הלוך ושוב (30.30) זה עדיף מלשלם על נסיעה בודדת שעולה 17.90 (משהו בסגנון).

כשעליתי לאוטובוס נאמר כי כרטיסיית ההלוך ושוב מתבטלת.
אולי בגלל הרפורמה או משהו כזה.

אבל מה זה אומר עכשיו? אי אפשר לשלם מחיר מוזל בהלוך ושוב? האם אפשר להטעין כרטיסיה לחודש שלם?
אשמח לתשובות
אפשר לשלם עם ערך צבור שההנחה הגלומה בו היא 20%, לעומת 15%
27/12/2015 | 16:48
12
243
הנחה שהייתה גלומה בכרטיסיית שתי נסיעות (הלוך ושוב).
אין יותר כרטיסיות במטרופולין ובכלל כרטיסיות הולכות ונעלמות מככל התחבורה הציבורית במדינה.
צריך להתרגל להשתמש בערך צבור, גם בנסיעות בינעירוניות ארוכות.
אם את רוצה להטעין לחודש שלם, תטעיני ערך צבור בסכום של 30, 50, 100, 150 או 200 ש"ח לפי הצורך שלך.
שאלה שעולה לגבי הערך הצבור
27/12/2015 | 17:02
2
194
נניח שניקח את ההלוך ושוב של באר שבע תל אביב טעינה של 50 שקל הגענו לתל אביב ושם יש לי ברב קו חופשי חודשי טבעת 1, וגם את הייתרה של הערך הצבור מה בעצם יש לי לעשות איתו בתל אביב אם קיים לי חופשי חודשי?
שאלה נוספת זה האם אוטומטית המערכת יודעת לא להוריד בתל אביב בנסיעות הפנימיות מהערך הצבור אלה לדעת שיש חופשי חודשי?
זה עובד בצורה מאוד אינטואטיבית
27/12/2015 | 17:07
1
167
אם יש לך כרטיס חופשי חודשי, שבועי, או יומי, הערך הצבור לא אמור להיות מחוייב. אם הוא כן חוייב, זו תקלה, ונדיר שתקלות כאלו קורות.

אם יש לך חופשי חודשי של אזור 1 בגוש דן, וגם ערך צבור, אז הערך הצבור לא ישמש אותך לנסיעות באיזור הספציפי הזה, אבל עדיין יכול לשמש אותך לנסיעות באיזורים אחרים. בגלל שהערך הצבור עובד כמו ארנק, את לא צריכה להטעין אותו מחדש בכל נסיעה - אלא רק כשהוא נגמר. מכאן שמו "ערך צבור"  - הוא נצבר.
עדיפיות היא תמיד לחוזה 'חופשי' ולאחר מכן לחוזה כספי.
27/12/2015 | 18:20
50
האם גם אזרח ותיק יוכל כעת לטעון
27/12/2015 | 20:36
8
116
ערך צבור ולנסוע בקו 370 לדוגמא?
בעבר הטענתי ערך צבור - והתברר לי שאי אפשר לממש אותו בקו הנ"ל.
החזירו לי את הכסף, ואני ממשיכה לשלם במזומן.
תודה,
רעיה
בעבר לא היה ערך צבור בנסיעות בינעירוניות ארוכות, כיום יש
27/12/2015 | 20:46
7
134
גם לאזרחים ותיקים ולכל מי שיש לו ערך צבור.
מעולה כך אפשר לטעון מהבית ובכל
27/12/2015 | 20:49
109
אופן בכרטיס אשראי ולא להזדקק לכסף מזומן.
רעיה
אם עדיין יש יתרה בערך צבור
28/12/2015 | 07:26
5
101
ואני רוצה להוסיף עליו האם הוא יצטרף אל הישן או יפתח ערך צבור חדש ?
מצטרף לישן
28/12/2015 | 07:29
35
יתווסף
28/12/2015 | 13:04
3
65
משמע אם נשארו לי 20 ש"ח, ואני מטעין ב30 ש"ח, יהיו לי בכרטיס 50 ש"ח. זה כמו ארנק ששמים בו כסף מזומן.

תודה על התשובה
28/12/2015 | 13:16
1
56
ושאלה נוספת באם הערך הצבור ה-1 בוצע על ידי אגד והשני על ידי חברה אחרת 
האם גם אז יתווסף חדש לישן ?

לפי הנוהל התקין, חייב להצטרף.
28/12/2015 | 13:20
73
אבל כבר היו תקלות שבהן זה נוצר בתור ארנק שני, אבל זה מאוד נדיר.
יהיו לך 20 ₪ + 30 ₪ + 7.50 ₪ (בונוס 25% על טעינה)
29/12/2015 | 04:34
47
ובסה"כ 57.50 ₪
שימו לב כיצד נראית מפת מטרופולין באר שבע בחוברת על
28/12/2015 | 19:23
7
270
הרפורמה שמשרד התחבורה פרסם.
נראה שעשו מאמצים אקרובטיים עילאיים לא לכלול את אזור קרית גת ברפורמה בכלל ובמטרופולין באר שבע בפרט.
לפחות בחוברת הזו (בניגוד לאתר הרפורמה), אזורי חדרה, אשקלון ומצפה רמון אכן מופיעים כאזורים.

מוזר: חצבה ועין יהב באיזור מצפה רמון.
28/12/2015 | 20:07
6
52
התאמצו להציג מצג שווא של "פריפריה" ועשו את זה עקום לגמרי
28/12/2015 | 20:36
106
כל אזור מצפה רמון זה מצג מלאכותי שרלוונטי לאלפים בודדים של נוסעים (אולי אפילו "אלפים" זו הפרזה).
אבל זה לא יסתיר את הערווה שביחס לאזור המשמעותי בהרבה של קרית גת.

אני מתפלא שעיריית קרית גת שותקת.
ובנוסף היישובים תלם ואדורה "יתומים"
28/12/2015 | 21:19
4
103
גם לא קשורים כאן לקריית גת אבל גם לא לקריית ארבע.

ממש לא הגיוני לתושבי/מבקרי תלם ואדורה לנסוע משם לבאר שבע בלי לעבור או בקריית גת או בקריית ארבע.
איזו טפשות. לא רק שזה לא הגיוני, זה פשוט לא אפשרי להגיע לשם
28/12/2015 | 23:26
3
74
בלי לצאת מה"מטרופולין" הזה שלא כולל את קרית גת.
וכנ"ל לגבי קרית מלאכי. איך קרית מלאכי בפנים?!
28/12/2015 | 23:27
2
29
קרית מלאכי בפנים כי אזור אשקלון קשור גם למטרופולין גוש דן
28/12/2015 | 23:42
1
73
ורצו לכלול את קרית מלאכי ומה שבינה לבין אשדוד ואשקלון בכרטיס אשקלון-גוש דן.
את קרית גת, לעומת זאת, לא רצו לכלול, אבל לא חשבו על האפשרות של להגדיר את אזור קרית גת כאזור נוסף בטבעת השלישית (אפילו לא הרביעית, אלא השלישית) במטרופולין באר שבע, מסלי לכלול אותה באזור אשקלן שיקשור אותה גם למטרופולין גוש דן.
וכך נוצר העיוות המגוחך שקרית מלאכי קשורה למטרופולין באר שבע וקרית גת לא.

אגב, תחנת הרכבת קרית גת זו תחנת הנוסעים הפעילה היחידה שלא כלולה ברפורמה בשום צורה שהיא.
בעוד כשלוש שנים, תחנת קרית גת תהיה אחת מבין שלוש תחנות בלבד (מתוך סך הכל 67 או 69 תחנות שיהיו פעילות אז ברכבת ישראל) שלא תהיינה כלולות ברפורמה (אלא אם עד אז ירחיבו את גבולות הרפורמה) - קרית גת, עפולה ובית שאן.

עיוות הזוי כזה רק פקידים ממשלתיים תלושים מהמציאות יכולים ליצור.
זה פרט מידע מעניין מאד על תחנת קרית גת.
29/12/2015 | 02:27
78
ואכן, מקומה הטבעי הוא בטבעת השלישית של באר שבע. מוזר מאד שלא כללו אותה.
נצלש - הלכה לי כרטיסיה לאיבוד
28/12/2015 | 20:18
3
87
היי,

מזה כחודשיים לא נסעתי באוטובוס, אבל הייתה לי כרטיסיית סטודנט באגד חיפה.
השבוע, כשבאתי להעביר את הרב -קו וזכרתי שיש לי עוד נסיעות, הנהג אומר שאין לי שום כרטיסיה ושאני צריך לשלם ולהטעין. בלית ברירה עשיתי זאת, וכשחזרתי הביתה בדקתי באפליקציה ובאמת מופיע שיש לי כרטיסיית סטודנט עם יתרה של 10 נסיעות, אבל היא לא בתוקף.
מישהו יודע למה זה קורה ומה אפשר לעשות?
הרי אמרו בתחילת הרפורמה שכרטיסיות קיימות יכובדו, אז למה הכרטיסיה שלי אבדה? אפשר לקבל החזר כספי?
כנראה שפרופיל הסטודנט שלך ברב-קו פקע ואינו בתוקף
28/12/2015 | 20:40
2
54
כשתוקף פרופיל הסטודנט פוקע, כל החוזים המיוחדים מכוח אותו פרופיל מוקפאים ולא ניתנים לשימוש.
או שתחדש את פרופיל הסטודנט או שתבקש החזר כספי על הכרטיסיה.
עכשיו אני רואה משהו מעניין- הכרטיסיה
28/12/2015 | 21:26
1
61
היא על פרופיל סטודנט רגיל, בעוד שהשנה אני בפרופיל סטודנט מורחב. אז יש לי מה לעשות במקרה כזה? אני צריך לקבל החזר כספי על הכרטיסיה או שיש איזושהי דרך "להגיד" לרב-קו שפרופיל סטודנט מורחב "כולל בתוכו" גם פרופיל סטודנט רגיל? כי אם לא, זה די מטופש...
אתה צריך לפנות לעמדת שירות "על הקו" ולברר שם מה אפשר לעשות
28/12/2015 | 21:31
27
אם לא התבלבלתם עד עכשיו מהרפורמה
27/12/2015 | 16:24
54
673
הנה עוד משהו שיעזור לבילבול.

הוזלה...
המשך>>
הנה עוד משהו שיעזור לבילבול.

הוזלה של 17 אחוז במחירי התח"צ ..

מנפלאות הרפורמה שלא התחילה-בעיות טעינה
27/12/2015 | 11:57
167
אתמול רציתי להטעין חופשי יומי אשדוד 
הנהג חייב אותי ב16 ש"ח במקום 8.1 וביטל כשהבין כשטעה
אבל משום מה לא היה ניתן להטעין את הכרטיס הנכון
ולא רק במכשיר הכרטוס הזה אלא גם באחד אחר שבו ניסיתי גם
השאלה שלי-מדוע חוזה שכזה בכלל מופיע במערכות הכרטוס? הרי הוא בתוקף רק מה1/1 והרי חופשי יומי זה חוזה שאמורים להטעין באותו יום של השימוש
כך שאם זה לא פעיל עד ה1/1,הוא בכלל לא אמור להופיע באפשרויות
נכון לעכשיו בהעדר אופציות אחרות נהגים יכולים להתבלבל ולהטעין את הכרטיס הלא נכון
והנוסעים? ישלמו יותר כי או שלא ישימו לב אם הם משלמים בשטרות , או שיצטרכו כל פעם לשלם עלות נסיעה רגילה (באג"ת באשדוד אין ערך צבור)

רכבת ירשאל - תחנת ירושלים
27/12/2015 | 11:53
1
187
מה הצפי לסיום העבודות?

עוד כמה זמן?
2018 (והתחנה תיקרא תחנת האומה, לא "תחנת ירושלים")
27/12/2015 | 20:26
60
מחלף מסילתי ענבה - חיבור A1 לרשת
27/12/2015 | 00:00
11
553
בהמשך לסיקור ולתמונות הנהדרות שהעלה בועז לפני שבוע, ממבצע חיבור המפלגים- במסגרת חיבור A1 לרשת, קבלו מספר תמונות של האזור הפיצול..
-2-
27/12/2015 | 00:03
362
קצת ציוד הנדסי..
-3-
27/12/2015 | 00:06
340
מערך סימנס עם קטר בצביעה תואמת, חולף לו לכיון מודיעין..
-4-
27/12/2015 | 00:08
336
-5- ואחרונה להפעם
27/12/2015 | 00:14
1
358
ניתן להבחין בחצץ שפוזר במורד התוואי לכיון ירושלים..

יופי של תמונות.
27/12/2015 | 00:49
49
מעולה! תודה.
27/12/2015 | 00:56
62
תודה + שאלה
27/12/2015 | 08:22
3
341
למה צריכים את המסילות האלה תמדי נאי שם לב שיש אותם בהצפלגויות מסוג זה.
משיקולי בטיחות- למקרה של איבוד שליטה על רכבת
27/12/2015 | 10:27
2
253
שמגיעה להשתלבות לקו הראשי (מכיון מודיעין במקרה הזה), אז כדי לא 
לאפשר לה "להתפרץ" לקו הראשי, מפועל המפלג, ומסיט את הרכבת לכיון האוטם.
אז למה שני כיווני הנסיעה?
27/12/2015 | 16:34
1
77
כי ברכבת ישראל כל מסילה מוגדרת כמסילה
27/12/2015 | 20:37
191
דו כיוונית.
תודה רבה!!!! תמונות מדהימות. היסטורי!
27/12/2015 | 15:24
72
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 27/12
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2015 | 00:37
18
34
27/12/2015 | 07:41
11

שוב שואלת - פ"ת לירושלים ואז לת"א.
27/12/2015 | 11:20
2
57
צריכה להגיע מחר עד 11:00 לבנייני האומה (כלומר, עד 12:00, אבל אני לוקחת מרווח בטחון כי זו בחינה של לשכת רואי חשבון...)
הוצע לי להגיע לצומת סירקין ושם לתפוס את 947, או לעלות על 426 שיוצא מיד לבנים

מנסיונכם - מה עדיף?
האם 426 הוא קו "מהדרין"?
ואיך מתבצע התשלום? האם אני יכולה לשלם בערך צבור?

ובחזרה - צריכה להגיע למרכז תל אביב, אזור הבימה. מה האופציה הכי טובה? פשוט לחצות את הכביש ולתפוס אוטובוס ישיר לתחנה מרכזית/רכבת מרכז ושם אוטובוס פנימי?
קו 426 הוא קו סדיר של אגד ואין בו הסדרים מיוחדים
27/12/2015 | 14:31
57
אפשר לשבת איפה שרוצים ואפשר אם אני לא טועה כיום אפשר כבר לשלם בערך צבור בכל הקווים בלי קשר לחברה או לאזור שבה נטען הערך הצבור. (אנא תקנו אותי אם אני טועה)
לגבי החזור
27/12/2015 | 14:33
36
אפשר לחזור מירושלים בקו 405 של אגד מהתחנה המרכזית בירושלים, לרדת ממנו בתחנה הסופית בקומה 6 של התחנה המרכזית בתל אביב, לעלות קומה לקומה 7 ומשם יוצא קו 70 של דן שמגיע להבימה. אחה''צ התדירות שלו גבוהה יחסית.
דרכי הגעה בא"פ לכיש
27/12/2015 | 11:27
3
54
מחר אני צריך למצוא דרך להגיע לבסיס בא"פ לכיש בשביל המילואים.

מה דרכי ההגעה לשמה? הבנתי שיש אוטובוסים מתחנה מרכזית קריית גת, האם זה קרוב לאוטובוסים?

אשמח לעזרה
מקרית גת יש רק 2 נסיעות לבא"פ לכיש
27/12/2015 | 11:36
2
215
בקו 11 של אגד תעבורה.
נסיעה אחת ב8:30 מהרכבת ואז דרך תחנה מרכזית קרית גת והשנייה ב-15:30 מתחנה מרכזית קרית גת.
האם אין עוד דרך להגיע לבא"פ לכיש
27/12/2015 | 14:01
1
28
אולי יש הסעות של הצבא, זה צריך לברר איתם. הקו היחיד העובר שם
27/12/2015 | 14:04
50
הינו קו 11 .
מאוניברסיטת תל אביב לאוניברסיטה העברית בירושלים
27/12/2015 | 11:30
2
61
המקום שאני צריך להגיע עליו זה:
Israel Institute for Advanced Studies, on the Edmond J. Safra, Givat Ram Campus

אני יוצא משער איינשטיין של אוניברסיטת תל אביב. איזה דרך מומלצת (הבנתי שזה 480).
תשובה-
27/12/2015 | 15:21
1
48
מאוני' ת"א לרכבת מרכז : קו 171 או 274 או 45 (שים לב שתדירות 45 נמוכה יחסית לשניים האחרים) . מרכבת מרכז - קו 480 לתחנה מרכזית ירושלים . משם קו 68 מרחוב יפו לכיוון גבעת רם, לרדת בתחנה הראשונה של קמפוס גבעת רם-ספרא (אודיטורים וייז).
אפשר גם 14,66 לגבעת רם בכמה דקות יותר איטי
27/12/2015 | 19:49
31
ולא נכנס לתוך הקמפוס.
בוקר אור
27/12/2015 | 15:01
1
36
שלום אני רוצה להגיע ביום חול רגיל ( לא שישי או שבת)
מאיזור יוקנעם בערך למושב  גן חיים שאמרו לי שזה ליד כפר סבא.
אשמח לדעת מסלולים של קווים מומלצים וגם הערכת זמן משוערת של כמה זמן לוקח להגיע לשם פיזית למושב עצמו.
אני חושבת שאהיה מעוניינת להיות שם בשעות הצהרים המוקדמות או אחר הצהרים
וכמובן לדעת מסלולים לחזור ליוקנעם כלומר הלוך ושוב.
תודה 
תודה

תשובה-
27/12/2015 | 16:37
27
אוטובוסים עוצרים רק בצומת גן חיים ולא נכנסים ליישוב עצמו. מעבר לכך, כך הנסיעה צריכה להתבצע :
קו 826 מיקנעם לסמינר הקיבוצים בת"א, לחזור אחורה, ולחצות את דרך נמיר ולהמשיך איתה מעט צפונה לתחנות לכיוון צפון, לקחת קו 149 לכפר סבא עד לתחנת בית חולים מאיר (ויצמן פינת טשרניחובסקי), ללכת לכיוון טשרניחובסקי בכיוון צפון, ולקחת את אחד מהקווים הבאים : 17, 19 או 113 (לא לקחת את 13 !) ולרדת בתחנת גן חיים, ומשם להיכנס ליישוב רגלית.

כל הסיפור צריך לקחת בערך שלוש שעות +- כאשר המקטע הארוך מיקנעם לת"א כשעתיים, מת"א לכפ"ס - חצי שעה בשעות השפל , ומכפ"ס לגן חיים 5-10 דק'.

בחזור - יש לך אופציה (מלבד זו), לקחת את קו 32 לכיוון רמת השרון שעובר ב15:35, 16:35, 18:35 (שעות מוערכות בלבד, הוא יוצא מבית ברל לא רחוק משם, ייקח לו כ-5 דק' להגיע לשם) , לרדת במסוף רעננה, משם לקחת 641 למחלף נתניה, ומשם לקחת את 826 חזרה ליקנעם.
מקניון גבעתיים למעפילי אגוז 40 בת"א
27/12/2015 | 20:16
2
26
היי, אשמח לעזרתכם.
תודה :)
קוו 57 של דן
27/12/2015 | 20:32
1
44
התחנה נמצאת ממש ליד משטרת גבעתיים
יורדים בתחנה הלפני האחרונה של הקוו הזה (שכונת סלמי ג)
מכאן יש ללכת קצת ברגל (לא הליכה ארוכה כ"כ) 
אתה בטוח?
28/12/2015 | 18:44
18
כי ראיתי ש-57 עובר בר"ג אבל לא בת"א...
ואם כן תחנה אחת לפני אחרונה באיזה כיוון?
יש אוטובוס אחד שהתחנה האחרונה שלו יא אצטדיון וינטר ולכיוון השני זה קניון איילון... לא ראיתי סלמה ג'...
מקניון גבעתיים לבית חולים לניאדו
27/12/2015 | 20:19
1
27
היי, אני מחפשת את הדרך המהירה ביותר להגיע, אפשר דרך רכבת מרכז/עזריאלי..

אם מישהו יודע גם כמה זמן אמורה לקחת נסיעה בכל אוטובוס זה יעזור מאד גם כן.

תודה!
האופציה הכי נוחה לטעמי תהיה עם 31 דן עד התחנה הסופית
28/12/2015 | 01:42
93
לכיוון בני ברק (תחנה סופית בבני ברק) והחלפה ל613 של נתיב אקספרס עד בית חולים לניאדו.

אופציות אחרות רך רכבת מרכז/עזריאלי, מצריכות החלפה לקו 605 של נתיב אקספרס עד למרכזית נתניה ומשם 6א/6 אגד תעבורה לבית החולים לניאדו.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום ממונעים לילדים
פורום ממונעים לילדים
אופני שחף
אופני שחף
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה