לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'מהן תוכניות ההרחבה של המטרונית?'
מהן תוכניות ההרחבה של המטרונית?
09/04/2016 | 10:31
1
161
ובאיזה שלב הן נמצאות? הם כל התוכניות הן בגדר רעיון בלבד?
המערכת הושקה כבר לפני כמה שנים ולפי איך שזה נראה הפיתוח שלה נעצר לגמרי.
לצפיה ב-'התוכנית היחידה שקרובה למימוש והיא מעבר לרעיון זו תוכנית נשר'
התוכנית היחידה שקרובה למימוש והיא מעבר לרעיון זו תוכנית נשר
09/04/2016 | 11:13
209
העבודות בדרך בר יהודה כנראה ייצאו לפועל ב-2017.
לצפיה ב-'הרכבת כנראה מנסה למצוא פתרון לבעיית קו הוד השרון - משה דיין'
הרכבת כנראה מנסה למצוא פתרון לבעיית קו הוד השרון - משה דיין
09/04/2016 | 01:13
47
743
החל מיום חמישי 14.4 חלק מהרכבות בשעות השיא בבוקר יעקפו את קטע המסילה הבודדת על ידי דילוג על תחנת השלום ועצירה ברציף 3 (במקום 4) בתחנת ההגנה לכיוון צפון (רכבות 610 ו 618) ועצירה ברציף 3 (במקום 6) בתחנת סבידור מרכז לכיוון דרום (רכבת 607).
כמו כן רכבת אחת תוארך ממשה דיין לאשקלון כך שבין...
המשך>>
החל מיום חמישי 14.4 חלק מהרכבות בשעות השיא בבוקר יעקפו את קטע המסילה הבודדת על ידי דילוג על תחנת השלום ועצירה ברציף 3 (במקום 4) בתחנת ההגנה לכיוון צפון (רכבות 610 ו 618) ועצירה ברציף 3 (במקום 6) בתחנת סבידור מרכז לכיוון דרום (רכבת 607).
כמו כן רכבת אחת תוארך ממשה דיין לאשקלון כך שבין 7 ל-8 יהיו 3 רכבות מאשקלון דרך מסילת החוף הדרומי ו-4 מאשדוד.

הסידור הזה מופעל נסיונית מהשבוע.ומופיע בלו"ז מיום חמישי בשבוע הבא.
לצפיה ב-'מגמת העדפת מסוף 2000 על פני התמח"ת תבוא לידי ביטוי בחמישי'
מגמת העדפת מסוף 2000 על פני התמח"ת תבוא לידי ביטוי בחמישי
08/04/2016 | 22:51
31
521
הקרוב, בעת השבתת מסילת החוף בין ת"א האוניברסיטה לבית יהושע.

קו 900 יופעל בשני הכיוונים מ/ל מסוף 2000 ולא מהתמח"ת.
בכיוון לחיפה ישירות ממסוף 2000 (דרך נמיר) לחוף הכרמל (לתחנה שליד תחנת הרכבת ולא לתוך המרכזית) ללא תחנות ביניים.
בכיוון ההפוך מתוך מרכזית חוף הכרמל לתוך מסוף 2000 עם תחנות הורדה בהרצליה ות"א.
אגב, ביום חמישי קו 900 יהיה הקו הבינעירוני התדיר ביותר בת"א (יותר מ-480).
לפי מה שרואים כעת באתר כל-קו קו 910 לא יתוגבר.

כמו כן יופעל קו 700 בין מסוף 2000 לתחנה המרכזית בחדרה.
ישיר בכיוון לחדרה ועם תחנות הורדה מגלילות בכיוון לת"א.
לצפיה ב-'רק חבל שמי שרכש חופשי גמיש 30 לא יכול להשתמש בו לנסיעה ב900.'
רק חבל שמי שרכש חופשי גמיש 30 לא יכול להשתמש בו לנסיעה ב900.
09/04/2016 | 01:25
9
109
לצפיה ב-'חוסר היגיון משווע , אם אכן כך הדבר'
חוסר היגיון משווע , אם אכן כך הדבר
09/04/2016 | 02:31
89
לצפיה ב-'אולי פניה למשרד התחבורה לאפשר בזמן ההשבתה להשתמש'
אולי פניה למשרד התחבורה לאפשר בזמן ההשבתה להשתמש
09/04/2016 | 02:45
172
בגמיש 30 919 בקו 900 תעזור.
הרי קו 900 מהווה תחליף לרכבת ולכן הגיוני במקרה כזה לחרוג מההגדרה הקבועה שהכרטיס תקף לנסיעות בין מטרופוליניות רק ברכבת.

לצפיה ב-'פתרון ההגיוני הוא'
פתרון ההגיוני הוא
09/04/2016 | 08:15
6
179
להחזיר סכום של שלוש נסיעות חיפה - ת"א לכל מי שרכש גמיש 30. אפשר לעשות את זה בכמה קליקים, כך שהסכום יטען ברב קו כשמעבירים אותו בולידטור של הרכבת.
הרי זה גמיש 30 ולא גמיש 28
לצפיה ב-'בהודעת הרכבת רשום:'
בהודעת הרכבת רשום:
09/04/2016 | 11:11
5
201
"
במידה והינכם מחזיקים ברכטיס גמיש 30 או גמיש 7 ונסיעתכם נמנעה עקב סגירה זמנית של מקטע מסילה, ייתכן והינכם זכאין להארכת תקופת השימוש בכרטיס. לפרטים נוספים ובדיקת זכאות ניתן לבדוק באתר או לפנות למוקד השירות בטלפון 5770*.
"

יש שם גם קישור לקובץ שמפרט על תגבורי קווי האוטובוס.

לצפיה ב-'לא ברור איפה ואיך פונים ולמי'
לא ברור איפה ואיך פונים ולמי
09/04/2016 | 15:55
93
הרי כתוב באתר של הרכבת שאפשר לפנות לאתר של הרכבת?! ומה ז"א "ייתכן שאני זכאי להארכת תקופת השימוש בכרטיס"? בטוח שאני זכאי, והארכה צריכה להיות אוטומטית! רק שיכול להיות שאני צריך לנסוע בין חיפה לת"א בתקופה שביקשתי לנסוע ולא מתי שמתחשק לרכבת ישראל.
לצפיה ב-'זה חמור מאד! ומה עם מי שרכש חוזה באוטובוס ולא ברכבת?'
זה חמור מאד! ומה עם מי שרכש חוזה באוטובוס ולא ברכבת?
09/04/2016 | 15:58
2
108
אם רכשתי חופשי חודשי קלנדרי בקו 29 מטרופולין כי עליי להגיע מביתי בהרצליה אל תחנת הרכבת בהרצליה על מנת להמשיך בדרכי לאן שעליי להגיע יום יום?

אם רכשתי חוזה כזה באחד מקווי קווים המוביל לתחנת הרכבת בית יהושוע? כאשר אני משתשמ ברכבת מבית יהושוע לרחובות?

אז בגלל שלא רכשתי את החוזה ברכבת, כי מה לעשות שכדי להגיע לרכבת אני צריך אוטובוס... אז לא אהיה זכאי להחזר הזה?

הפתרון הזה פשוט מפלה את מי שרוכ ש את החוזה ברכבת (חופשי גמיש 30 ניתן לרכוש רק ברכבת) ומי שרכש חופשי חודשי קלנדרי ועושה שימוש יום יומי ברכבת לא יקבל שום דבר.
לצפיה ב-'מה זה משנה איפה רכשת את החוזה?'
מה זה משנה איפה רכשת את החוזה?
09/04/2016 | 19:35
1
76
לפי איזה קריטריונים מחליטים אם X זכאי לפיצוי ו-Y לא זכאי?

לצפיה ב-'רשום בהסבר של הרכבת, מי שרכש גמיש 7 וגמיש 30.'
רשום בהסבר של הרכבת, מי שרכש גמיש 7 וגמיש 30.
10/04/2016 | 00:48
60
גמיש 30 נמכר רק ברכבת ישראל, לא באף מפעילה אחרת. לכן, רק מי שרכש גמיש 30 זכאי להארכת תוקף הפרופיל. הרי גם ככה, מי שרכש חופשי חודשי קלנדרי, אם יאריכו לו אותו ביומיים-שלושה אז יצא מצב בו ב2 או ה3 לחודש הבא הוא ירכוש שוב פעם קלנדרי שיהיה תקף רק עד סוף החודש. כך שבשורה התחתונה, מי שרכש חופשי חודשי קלנדרי - לא יקבל שום פיצוי.

זה משול לכך שאם מטרופולין תשבות במשך שבוע ימים ולא תיתן שירות באיזור השרון בכלל, היא תציע פיצוי רק למי שרכש כרטיס תקופתי כלשהו במטרופולין. ואם רכשתי באגד או ברכבת ואת רוב הנסיעות שלי אני דווקא מבצע בתוך הרצליה עם מטרופולין?
לצפיה ב-'איזה כיף, אנשים יקבלו 3 ימים חינם בפסח...'
איזה כיף, אנשים יקבלו 3 ימים חינם בפסח...
10/04/2016 | 19:46
55
וזה גם 3 ימים במחיר המוזל של חופשי חודשי, כשבאוטובוס הם צריכים לשלם מחיר מלא לחלוטין.

הפתרון היחיד הסביר היה לקבל את המנוי החודשי בנסיעות הללו. כל פתרון אחר פוגע בנוסעים.
לצפיה ב-'הקו הישיר מערד מופעל כך כבר מספטמבר 2015...,'
הקו הישיר מערד מופעל כך כבר מספטמבר 2015...,
09/04/2016 | 12:40
18
209
למורת-רוחם של חלק ממשתמשי הקו מערד,שמשום-מה עוד לא גילו את החסרונות של התמח"ת,לגביהם/ן זה מה שנקרא "כוחו של הרגל".
לצפיה ב-'רוב המתלוננים אפילו לא נסעו ב389 מזה עשור לפחות...'
רוב המתלוננים אפילו לא נסעו ב389 מזה עשור לפחות...
09/04/2016 | 13:58
17
158
או ביקרו בתמח"ת או באיזורה מזה כעשור.

דיברתי עם לא מעט מהמתלוננים האלו, ביקשתי לדעת לשם מה נדרשת הגעה לתמח"ת? חלק אמרו לי שמשם ניתן להגיע לכל מקום בגוש דן ובארץ. סיפרתי להם שיש לא מעט קווים שהוצאו מהתמח"ת מהקווים שנסעו לערי גוש דן. טענו שיש מה לעשות מסביב לתמח"ת, הסברתי שאין שום מוקדי תעסוקה מסביב לתמח"ת ואין שום קירבה לאף מוסד כזה או אחר בניגוד למתחם רכבת מרכז.

בסופו של דבר, אנשים מדברים על דברים שהם לא הכי מבינים בהם או לא הכי מכירים וזו התוצאה.
לצפיה ב-'מצד שני '
מצד שני
09/04/2016 | 20:36
15
105
אני יכול להגיד שהרבה יותר פשוט להחליף קו במרכזית, מאשר באזור ארלוזורוב למי שלא מכיר:
דבר ראשון, ב95% מהמקרים ההחלפה מבתצעת בקומות 6 ו7 שבהן לא נמצאים המקומות המפוקפקים והנטושים הידועים לשמצה בתחנה המרכזית ונעים באופן יחסי לשהות שם. במיוחד שיש שם מיזוג בקיץ והגנה מהגשם בחורף.
בנוסף לעובדה שלהגיע מהתחנות של הקווים הנוסעים מציר ז'בוטינסקי לכיוון התחנה והמסוף, או יותר גרוע לתחנות על דרך נמיר, וההפך, יכולה לבלבל למדי אנשים שלא מכירים את האיזור ודורש הליכה רבה במקומות שהם לא אידיאליים במיוחד להולכי רגל. במיוחד עם העבודות של הרכבת שמתבצעות שם.
כך שהתחנה המרכזית (כל עוד השהייה מסתכמת בקומות 6 ו7) הוא מקום פחות נורא ממה שחושבים
לצפיה ב-'כשהיעד בתוך גוש דן מגוון האפשרויות באזור מסוף 2000 רחב יותר'
כשהיעד בתוך גוש דן מגוון האפשרויות באזור מסוף 2000 רחב יותר
09/04/2016 | 23:01
109
מאשר בתחנה המרכזית והמגמה הזו רק תלך ותגבר בעתיד.

גם אזור מסוף 2000 לא יישאר בעתיד כפי שהוא היום והוא יהיה הרבה יותר נוח וידידותי לנוסעים.
לתמח"ת אין פוטנציאל להשתפר, למסוף 2000 יש.
לצפיה ב-'אני לא יודע מאיפה הגעת לנתון של 95% החפה מתבצעת ב6 ו7.'
אני לא יודע מאיפה הגעת לנתון של 95% החפה מתבצעת ב6 ו7.
10/04/2016 | 01:29
12
96
רוצה לנסוע לבת ים? לחולון? את החייב לצאת מהמרכזית.

רוצה לנסוע לאיכילוב? צא מהמרכזית. וולפסון? או שתצא מהמרכזית או צא למסע עם קו 41. תל השומר? צא למסע עם קו 70 או צא מהמרכזית. רוצה לנסוע לאונ' ת"א? או שתסע כמה פעמים ביום עם 127 או שכדאי שתצא מהמרכזית או שקח קו כלשהו והחלף בעזריאלי/רכבת מרכז.

רוצה להגיע למערב ראשון? או שתיקח 84 ותתמוגג מהמסע או שצא מהמרכזית ועלה על 173.

ואלו רק מקרים ספציפיים, הרשימה עוד ארוכה מאד... ואינה כוללת את בזבוז הזמן המשווע, במיוחד עכשיו עם העבודות של הרכבת הקלה בכל הקווים שיוצאים מהתמח"ת ונוסעים דרך רכבת מרכז. רמז, מדובר על כמחצית מהקווים שיוצאים מהתמח"ת...

קומות 6 ו7 נעימות לשהייה אבל גם שם יש את הסרבול של קומה 7 שמפוצלת לשתי קומות שאין קישור בינהן...
לצפיה ב-'אני התכוונתי ב5% לקווים בקומה 4 וברחוב לוינסקי'
אני התכוונתי ב5% לקווים בקומה 4 וברחוב לוינסקי
10/04/2016 | 17:45
11
79
לא חשבתי כלל על הקווים ברחוב החרש ובשדרות הר ציון. 
אם כבר צריך לציין את הבעיה שרוב היעדים מדרום לתל אביב (להוציא ירושלים ובאר שבע) מאלצים אותך לעבור דרך התחנה המרכזית בשביל להגיע ליעדים שונים בגוש דן. 
לצפיה ב-'לא רק ירושלים ובאר שבע - גם אשדוד, גם יבנה, גם אשקלון, '
לא רק ירושלים ובאר שבע - גם אשדוד, גם יבנה, גם אשקלון,
10/04/2016 | 21:04
9
65
גם קרית גת, גם שדרות, נתיבות ואופקים, גם ערד, גם קרית מלאכי, גם בית שמש.
בעצם הערים או יישובים גדולים היחידים מדרום לתל אביב שהקישור הישיר היחיד שיש להם לת"א הוא לתמח"ת, הן דימונה, מצפה רמון, ירוחם ואילת.
וגם אם אין קישור מתאים למסוף 2000, ממש אין צורך לעבור דרך התמח"ת ובהרבה מקרים יש קישור נוח יותר מחוץ לתמח"ת (למשל בצומת חולון).

גם לגבי הקישורים מהדרום יש מגמה של הוצאת קווים מהתמח"ת - ראה את
דוגמת 389 ו 421 של ערד וים המלח.
לצפיה ב-'מהערים שהזכרת. איזה קווים מגיעים למסוף 2000 מחוץ לשעות הבוקר'
מהערים שהזכרת. איזה קווים מגיעים למסוף 2000 מחוץ לשעות הבוקר
11/04/2016 | 17:47
7
42
יש קווים. אבל הם פועלים רק בשעות השיא. בשעות השפל אני לא מדבר בכלל. מה יעשה תושב רחובות בשעות שאין 274 כמו במוצש? יצטרך לנסוע ב201 לתמחת. מה יעשו תושבי לוד, רמלה, ואשקלון מחוץ לשעות הבוקר?
העניין הוא שרק קווים 380/480 פועלים לאורך כל שעות היום והערב, בתדירות שלא נמוכה משמעותית מהקווים 370/405 שנוסעים למרכזית.
לצפיה ב-'מאשקלון אין לי סיבה להגיע לתמחת'
מאשקלון אין לי סיבה להגיע לתמחת
11/04/2016 | 17:55
48
אם אני רוצה להגיע לארלוזרוב, אני פשוט יורד בצומת חולון או צומת הולץ ומחליף אוטובוס.
לצפיה ב-'קווים לא חייבים להיות קווי אוטובוס'
קווים לא חייבים להיות קווי אוטובוס
11/04/2016 | 18:59
4
46
מאשקלון, קרית גת, לוד, רמלה וודאי רחובות יש רכבת בכל שעות היום.
אז נכון שתחנת הרכבת באשקלון נמצאת במקום מאוד לא נוח, אבל גם אם נוסעים עם 300 לא חייבים לרדת בתמח"ת, כפי שכבר נכתב כאן.
הנסיעה לתמח"ת מקורה בהרגל ולא באמת כי זו הדרך הנוחה ביותר. בדרך כלל יש דרכים יותר נוחות ויעילות.
לצפיה ב-'אבל זה לא שבצומת חולון יש קווים לכל מקום'
אבל זה לא שבצומת חולון יש קווים לכל מקום
11/04/2016 | 19:29
3
37
מי שרוצה להגיע לרמת גן (לא כולל ציר אלוף שדה), גבעתיים, רמת השרון, פתח תקווה, בקעת אונו, כל אזור השרון וכו', צומת חולון לא מהווה בשבילו פיתרון. וגם בשביל להגיע ליעדים הנ"ל, גם הסיבוב ההיסטורי והמיותר שעושים קווים 157/201/451/461 בדרום תל אביב לא עוזר. וחייבים להחליף במרכזית
לצפיה ב-'לא חייבים להחליף במרכזית. קווי X71 התדירים מאוד מקשרים'
לא חייבים להחליף במרכזית. קווי X71 התדירים מאוד מקשרים
11/04/2016 | 20:15
1
29
את צומת חולון לקווים לכל היעדים שציינת.
לצפיה ב-'לא לכולם מתאים לעשות כמות רבה של החלפות'
לא לכולם מתאים לעשות כמות רבה של החלפות
11/04/2016 | 20:23
30
במיוחד שקווי אוטובוס בארץ באים מתי שבא להם. אתה יכול לחכות 20 דקות לאוטובוס בשביל שכל קווי הX71 ייסעו אחד אחרי השני
לצפיה ב-'ומי שרוצה להגיע לחולון ולבת ים? אתה לא יכול לקחת רק את מה'
ומי שרוצה להגיע לחולון ולבת ים? אתה לא יכול לקחת רק את מה
12/04/2016 | 01:46
21
שלא ניתן להגיע אליו בהחלפה אחת מצומת חולון או צומת הולץ ולהגיד, אין חייבים את התמח"ת...

גם לפתח תקווה אני לא חייב להיכנס לתוך התמח"ת, אני יכול לרדת בהר ציון/וולפסון ומשם לעלות גם על קו 1 וגם על 51. למה להסתפק רק ב51 ו641 לפתח תקווה?

גם לבקעת אונו אני לא צריך להכנס לתמח"ת, 68 אוסף גם מהר ציון/וולפסון.

ולרמת גן אני יכול להגיע גם עם קו 43 וכך גם לגבעתיים מצומת חולון ומצומת הולץ.

הרצליה? רעננה? קו 347 מטרופולין גם עוצר בתחנת הר ציון/וולפסון. לא שזו דרך מומלצת לנסוע להרצליה או רעננה... אבל, לא חייבים להיכנס לתמח"ת כדי להגיע להרצליה או רעננה.

השילוב של או לנסוע בקו אוטובוס לרכבת מרכז כשחלק מהקווים נוסעים על ציר המסגר, בית קלקא, עזריאלי, רכבת מרכז בכלל ולכן מאפשרים החלפות מגוונות לאינספור קווים בכל גוש דן והשרון.... לבין החלפה בצומת חולון/הולץ לקווים רבים הן לצפון ת"א, הן לחולון ובת ים וליעדים נוספים ועל כביש 44 בכלל או בדרום ת"א גם לקווים שונים לחולון כמו 72/172 ועוד... מהווים פתרון יעיל יותר מהתמח"ת במקרים רבים. גם התחנה המסכה בהר ציון/וולפסון מהווה תחנת מעבר מהקווים שעושים את הסיבוב ההיסטורי הזה ואנשים יורדים מהם שם וממתינים בתחנה לקו שיוצא מהתמח"ת. במקום לשרוף זמן בכניסה למרכזית, בידוק בטחוני, הליכה עד הרציף שלא פעם אתה נכנס בקומה 6 וצריך לעלות לקומה 7.... במקום כל זה, מחליפים פשוט בהר ציון/וולפסון.
לצפיה ב-'למה לעזאזל שתושב רחובות שצריך את מסלול 274 ירד דווקא בתמח"ת'
למה לעזאזל שתושב רחובות שצריך את מסלול 274 ירד דווקא בתמח"ת
12/04/2016 | 01:37
25
מ201 או 301?

הרי המסלול של 274 הוא על ציר המסגר, עזריאלי, דרך נמיר עד אונ' ת"א. אז אם אני רוצה להגיע עם 201 איכשהו לעזריאלי, למה שאעשה סיבוב דרך דרום ת"א? יעיל לי לרדת בצומת חולון ולהחליף שם ל71/171/271. אם באתי עם 301 - אדרבה, אפשר לרדת בתחנת צומת הולץ ומאותה התחנה, בלי ללכת לשום מקום להחליף ל71/171/271.

אם היעד שלי הוא בכלל מצפון לרכבת מרכז, אז ברור שאין שום טעם לרדת במרכזית ואז ללכת להחרש כדי לעלות על 71/171/271...
לצפיה ב-'עבור קו 389 זה היה חידוש,אבל לא עבור 421...,'
עבור קו 389 זה היה חידוש,אבל לא עבור 421...,
12/04/2016 | 20:04
22
שזהו קו שיעדיו שונו,אבל המוצא שלו היה תמיד במסוף 2000.
קו 421 בגרסתו הישנה היה נוסע פעם אחת ביום בשעה 08:40 ממסוף 2000 לעין-בוקק ונוה-זוהר דרך ירושלים,ובחזרה מנוה-זוהר בשעה 14:00.

בגרסתו החדשה הקו מתחיל גם במסוף 2000,אבל מתחיל ב-09:00 וב-12:00 דרך ערד לעין-בוקק ועד מרחצאות עין-גדי,ומהוה חלופה ל-389 של פעם.
בכיוון ההפוך הקו מתחיל במרחצאות עין-גדי בשעות 13:30 ו-16:00 לתל-אביב דרך ערד,כשבערד הוא מחליף את מה שהיה קו 389 של 14:15 ושל 17:00.

כך שקו זה מעולם לא החל או סיים בתמח"ת.
לצפיה ב-'וזה עדיין לא 5% הקווים בקומה 4 ובלוינסקי.'
וזה עדיין לא 5% הקווים בקומה 4 ובלוינסקי.
10/04/2016 | 23:32
56
כי בלוינסקי יש קווים ללוד (המהירים, לא 461 או 475 האיטיים)., לנסוע למודיעין? רק דרך לוינסקי. ויש עוד לא מעט קווים שעוצרים רק בלוינסקי, במיוחד הקווים שנוסעים לדרום מזרח ת"א ובכיוון ההפוך אל מרכז ת"א.

בעצם, כדי לצאת מהתמח"ת אל מרכז ת"א מקומה 6 או 7 זה בלתי אפשרי אלא אם כן אתה מחשיב את רחוב רוטשילד (קו 70) כמרכז ת"א. אז גם ככה אתה צריך לפלס את דרכך לרציפים של 4 ו5 שאלוהים יודע למה הרחיקו בינהם כל כך... את שאתה מגיע לרציף של קו 5 אתה מגלה שאתה צריך לחזור אחורה לרציף של 4, בזמן הזה כבר פספסת את 4 וכבר עדיף לך לצאת ללוינסקי.

ורק אחרי זה נדבר על הקווים שמגיעים לדיזינגוף, אלו רק מרחוב העליה או סיבובים עם קו 5 שמגיע רק לחלקים מדיזינגוף.

וכמו שנכתב לך, יש כמה יעדים בודדים במדינה מדרום לת"א שלא ניתן להגיע אליהם אלא רק מהתמח"ת או מבני ברק.
לצפיה ב-'קומה 6 נעימה ? פחחח'
קומה 6 נעימה ? פחחח
10/04/2016 | 12:12
118
הקומה הזו די מוזנחת כמו הקומות שמתחתיה. הקומה היחידה שמצב סביר זו קומה 7 (על שני חלקיה, שאלוהים יודע למה לא מחוברים).
לצפיה ב-'גם כל זה נכון...,'
גם כל זה נכון...,
12/04/2016 | 19:32
20
ויש את אלו שמקובעים על משהו ולא יכולים לראות שינויים.
לצפיה ב-'מה עושים ברכבת? מזיזים את המסילה באזור כפר שמריהו לתוך'
מה עושים ברכבת? מזיזים את המסילה באזור כפר שמריהו לתוך
10/04/2016 | 09:09
1
172
הנתיבים המיועדים של איילון צפון?
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
10/04/2016 | 09:58
153
יש מסילה חדשה בקטע המערבי של התוואי בין הרצליה לת"א אוניברסיטה. בזמן ההשבתה יחברו את המסילה הזו וינתקו את אחת המסילות הקיימות, כדי שרכבות יוכלו לנסוע עליה בזמן שעובדים על המסילה שכיום נמצאת בשימוש.

כאן יש פרטים נוספים ותרשימים מפורטים

לצפיה ב-'מתי יהיה ערך צבור בירושלים?'
מתי יהיה ערך צבור בירושלים?
08/04/2016 | 10:19
2
181
ממה שאני יודע הסיבה שעד עכשיו אין ערך צבור בירושלים היא בעיות תאימות עם חברת סיטיפס. האם מישהו שמע על צפי לפתרון הבעיה איתם ומעבר לשימוש בערך צבור בירושלים?
לצפיה ב-'אני קראתי שמדובר על אוקטובר 2016'
אני קראתי שמדובר על אוקטובר 2016
10/04/2016 | 14:00
103
אכן הבעייה היא בגזרת סיטיפס, קראתי לאחרונה ציטוט של מחזיק תיק התחבורה בעיריית ירושלים שדיבר על אוקטובר 2016 כיעד להכנסת ערך צבור לירושלים.
לצפיה ב-'הסדר ערך צבור בירושלים'
הסדר ערך צבור בירושלים
11/04/2016 | 11:57
66
מפעילי האוטובוסים (אגד, אגד תעבורה) קיבלו הנחייה ממשרד התחבורה להיות ערוכים להפעלת הסדר ערך צבור בירושלים החל מתאריך 1.7.2016.
בשלב זה, מדובר באוטובוסים בלבד. הרכבת הקלה לא תיכלל בהסדר (עדיין לא עורכים טכנולוגית).
לצפיה ב-'תחנות איסוף בלבד או הורדה בלבד'
תחנות איסוף בלבד או הורדה בלבד
08/04/2016 | 10:14
3
223
אני מנסה לברר לגבי קווי אוטובוס לא רק את המסלול, אלא אם יש תחנות
שהם איסוף בלבד ו/או הורדה בלבד. ומסתבר שזה קשה.
אני מדבר במיוחד על חברות כמו "אגד תעבורה" ואפיקים.
למשל, אם אני מחכה בתחנת ז'בוטינסקי/הסיבים בפתח תקוה,
ורוצה להגיע לתחנה מרכזית של פתח תקוה. בד"כ האוטובוסים של קו 1
מפוצצים, ולכן מנסה לברר אם אפשר לנסוע באוטובוסים של חברות אחרות.
כמו קו 79 של אגד תעבורה, קו 186 של אפיקים, קו 5 של קווים.
האתר של אגד תעבורה ממש על הפנים, אי אפשר למצוא שם כלום.
באתר של אפיקים, יש קוי אוטובוס שעל כל התחנות כתוב "איסוף בלבד"
כך שזה ממש מבלבל.

ועוד משהו שקשור, בעקיפין.
בחברת מטרופולין יש להם גם כל מיני כללים מטופשים.
למשל בקו 367 מי שעולה בנס ציונה, (תחנה מס' 5 באתר)
יכול לרדת רק בתחנה מס' 15 שזה בצומת בילו, אחרי רחובות.
אי אפשר לנסוע במטרופולין מנס ציונה לרחובות, למרות שגם בנס ציונה
וגם ברחובות התחנות מוגדרות כ"איסוף והורדה".
האם זה קיים גם בחברות אחרות?

לצפיה ב-'אתה יכול למצוא את הפרטים הללו באתר כל-קו של משרד התחבורה'
אתה יכול למצוא את הפרטים הללו באתר כל-קו של משרד התחבורה
08/04/2016 | 10:30
141

בקו 5 של קווים כל התחנות הן לאיסוף והורדה.
בקו 79 של אגד תעבורה (מ-31.5 עובר לקווים) התחנות בפתח תקוה לכיוון אלעד הן לאיסוף בלבד (לגבי הקו הזה יש טעות באתר כל-קו - התחנות באלעד אינן לאיסוף בלבד אלא להורדה).
בקו 186 של אפיקים תחנת ההורדה הראשונה היא בצומת סגולה.

בקו 367 אפשר לנסוע בין ראשון לציון לנס ציונה ורחובות, אבל לא בין נס ציונה לרחובות.
זה קיים למשל גם בקו 947 של אגד. אפשר בצומת סירקין לרדת כשבאים למשל מירושלים ולעלות כשנוסעים למשל לנתניה, אבל אי אפשר לרדת בסירקין כשעולים בצומת הטייסים או לעלות בסירקין על מנת לרדת בצומת גנים.
בקווים בינעירוניים ארוכים שהם לא מאספים לגמרי ולא ישירים לגמרי אפשר למצוא הגבלות כאלה.

לצפיה ב-'באפליקציית איפהבוס'
באפליקציית איפהבוס
10/04/2016 | 11:10
1
93
יש חץ קטן למעלה (איסוף בלבד) או למטה (הורדה בלבד).
תנסה אותה פעם הבאה שאתה מחכה בתחנה שלך.
לצפיה ב-' על הסבר'
על הסבר
11/04/2016 | 00:16
51
ראיתי את החץ הקטן באפלקציה, ולא ידעתי מה המשמעוות של החץ הזה.
תודה.

לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 09/04-08/04 '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 09/04-08/04
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2016 | 01:00
29
31
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'איך מגיעים מפתח תקווה לפארק הלאומי ברמת גן?'
איך מגיעים מפתח תקווה לפארק הלאומי ברמת גן?
08/04/2016 | 15:12
8
86
ואיך מגיעים מפתח תקווה לפארק הירקון? רוצה להגיע לשניהם מפתח תקווה, לא באותו יום כמובן.
לצפיה ב-'השאלה כמובן מאיפה בפתח תקווה'
השאלה כמובן מאיפה בפתח תקווה
08/04/2016 | 18:42
1
71
לגבי פארק הירקון, רק למקרה שאין אוטובוס אחד לשם, אפשר לשקול רכבת מסגולה/קריית אריה ולרדת בתחנת האוניברסיטה (כמובן תצטרכי להגיע לתחנת הרכבת הרלוונטית בפתח תקווה).
לצפיה ב-'לא כדאי לנסוע עם רכבת. קו 266 שמגיע לתחנת קרית אריה'
לא כדאי לנסוע עם רכבת. קו 266 שמגיע לתחנת קרית אריה
08/04/2016 | 20:48
62
נוסע בהמשך דרכו לאורך שדרות רוקח צמוד לפארק הירקון.
ולהגיע בתח"צ מפ"ת לתחנת סגולה זו משימה לא פשוטה כלל.
לצפיה ב-'פארק הירקון ארוך מאד, זה תלוי לאן. '
פארק הירקון ארוך מאד, זה תלוי לאן.
08/04/2016 | 19:48
3
62
קווים 49,66,266,366 ועוד מגיעים מפתח תקווה לחלקים שונים שלו. וגם רכבת.
לצפיה ב-'שאלו רמת גן'
שאלו רמת גן
09/04/2016 | 17:20
2
13
לצפיה ב-'וגם על פארק הירקון'
וגם על פארק הירקון
09/04/2016 | 17:38
1
8
לצפיה ב-'אכן כן סליחה ומחילה קשיי קשב '
אכן כן סליחה ומחילה קשיי קשב
10/04/2016 | 20:17
6
לצפיה ב-'לרמת גן: אחד הקווים למרכז בזבוטינסקי ומשם 67'
לרמת גן: אחד הקווים למרכז בזבוטינסקי ומשם 67
09/04/2016 | 17:27
1
15
לצפיה ב-'עדיף לרדת במכון מור ומשם 33. פחות סיבובים ופקקים'
עדיף לרדת במכון מור ומשם 33. פחות סיבובים ופקקים
09/04/2016 | 21:35
10
לצפיה ב-'חופשי יומי בירושלים'
חופשי יומי בירושלים
09/04/2016 | 09:50
3
46
שלום, 

הנני מתכוון לנסוע לירושלים ליום אחת, אגיע בתחנת מרכזית של ירושלים, עיר העתיקה ותזמורת הסימפוניה ירושלים.

יש לי שתי שאלות:

1. מה שם קוד או טבעת ומחיר כדי לקחת יומי חופשי בהתאם לתוכניתי?
2. האם נסיעה חופשי יומי כוללת נסיעה באוטובוסים וברכבת הקלה?

מודה לכם על התשובה.
לצפיה ב-'כרטיס סובב ירושלים (קוד שיתוף 671) במחיר 13.5 ש"ח'
כרטיס סובב ירושלים (קוד שיתוף 671) במחיר 13.5 ש"ח
09/04/2016 | 11:21
38
תקף גם באוטובוסים וגם ברכבת הקלה.
לצפיה ב-'קנה את החופשי יומי במכונה של הרכבת הקלה או בתחנה המרכזית.'
קנה את החופשי יומי במכונה של הרכבת הקלה או בתחנה המרכזית.
09/04/2016 | 11:34
1
24
לצפיה ב-'אפשר לרכוש אותו גם באפליקציית רב-קו-אונליין או באתר.'
אפשר לרכוש אותו גם באפליקציית רב-קו-אונליין או באתר.
10/04/2016 | 12:11
5
לצפיה ב-'מיקום תחנה 561 לכיוון כפר סבא בצומת בגין-על פרשת דרכים'
מיקום תחנה 561 לכיוון כפר סבא בצומת בגין-על פרשת דרכים
09/04/2016 | 13:10
2
28
שלום,
מזמן לא נסעתי בקו ולאור החפירות שם אני שואלת איפה בצומת בגין-על פרשת דרכים/ערבי נחל ממוקמת התחנה של קו 561 לכיוון כפר סבא?
תודה רבה!
לצפיה ב-'על הגשר מזרחית לערבי נחל'
על הגשר מזרחית לערבי נחל
09/04/2016 | 13:29
1
30
תסתכלי בקישור
התחנה המסומנת 8 זו התחנה לכיוון כפר סבא.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/04/2016 | 13:38
6
לצפיה ב-'כמה שאלות הכוונה'
כמה שאלות הכוונה
09/04/2016 | 13:14
2
40
מה הדרך המהירה ביותר להגיע מלוד לת"א? כמה זמן זה לוקח וכמה זה עולה?
איך מגיעים ממשגב בצפון לירושלים לאיזור העיר העתיקה הכי מהר?
תודה
לצפיה ב-'קו 968 מכרמיאל לירושלים תחנה מרכזית עובר דרך משגב'
קו 968 מכרמיאל לירושלים תחנה מרכזית עובר דרך משגב
09/04/2016 | 13:31
44
מהתחנה המרכזית רד לרחוב יפו חצה אותו לרכבת הקלה וקח משם רכבת לתחנת העיריה 10~ דקות מהעיר העתיקה.
לצפיה ב-'מלוד לת"א הדרך המהירה ביותר היא הרכבת.'
מלוד לת"א הדרך המהירה ביותר היא הרכבת.
10/04/2016 | 01:03
28
כמה זה עולה? יש כרטיס בודד בעלות של 11 ש"ח ויש חופשי יומי בעלות של 13.5 ש"ח וכשמו כן הוא, מקנה נסיעות חופשיות ברכבות ואוטובוסים בכל ערי גוש דן, כולל רלמה ולוד באוטובוסים וברכבות (ניתן לרכוש את החופשי יומי גם באוטובוסים והוא יהיה תקף לרכבת).
לצפיה ב-'זמני נסיעה קו 561 מוקדם בבוקר'
זמני נסיעה קו 561 מוקדם בבוקר
09/04/2016 | 14:41
4
54
האם ניתן לסמוך על זמני הנסיעה המדווחים על יד אגד בקו 561 בבוקר? או שזה לא מציאותי אפילו בשעות המוקדמות האלו בגלל התנאים בז'בוטינסקי?
ת"א איזור רכבת ארלוזורוב 5:10 --> צומת עדנים 5:31
5:30 ---> 5:53
תודה!
לצפיה ב-'לא, מדובר בנסיעה של כ-45 דקות גם בשעה כזאת מתחנת המוצא ועד'
לא, מדובר בנסיעה של כ-45 דקות גם בשעה כזאת מתחנת המוצא ועד
10/04/2016 | 00:52
3
31
היעד שלך.

5:10 זו שעה סבירה להגעת קו 561 לרכבת מרכז, כנ"ל לגבי הנסיעה השנייה אך יכול להיות שהוא יתעכב קצת.
לצפיה ב-'הכוונה שזה ייקח כ30-35 דקות מרכבת מרכז עד היעד שלך.'
הכוונה שזה ייקח כ30-35 דקות מרכבת מרכז עד היעד שלך.
10/04/2016 | 00:58
22
יכול להיות שהנסיעה תהיה קצרה יותר, יש ימים ויש ימים...
לצפיה ב-'תודה. ממש מרגיז שהם כותבים זמנים כאלו לא מציאותיים.'
תודה. ממש מרגיז שהם כותבים זמנים כאלו לא מציאותיים.
10/04/2016 | 12:40
1
19
בסוף נסעתי יום קודם, ברכבת.
לצפיה ב-'זה לא הם, אלו הזמנים המתכוננים שהגדיר משרד התחבורה.'
זה לא הם, אלו הזמנים המתכוננים שהגדיר משרד התחבורה.
10/04/2016 | 23:40
5
לצפיה ב-'מהו המחיר של מונית שירות מירושלים לתל אביב לפני יציאת שבת?'
מהו המחיר של מונית שירות מירושלים לתל אביב לפני יציאת שבת?
09/04/2016 | 15:21
1
32
שלום לכולם,

כמה עולה מונית שירות מירושלים לתל אביב לפני יציאת שבת?

תודה מראש!
לצפיה ב-'משישי בערב ועד מוצ"ש 35 שקלים.'
משישי בערב ועד מוצ"ש 35 שקלים.
09/04/2016 | 16:05
18
לצפיה ב-'אוטובוס מהוד השרון לת אביב בשישי בערב'
אוטובוס מהוד השרון לת אביב בשישי בערב
08/04/2016 | 20:42
2
137
יש משהו?
לצפיה ב-'אין חיה כזו אוטובוס בשישי בערב, למעט באזור חיפה ואילת.'
אין חיה כזו אוטובוס בשישי בערב, למעט באזור חיפה ואילת.
09/04/2016 | 14:24
1
116
ואוטובוסים שמגיעים מת"א מהצפון בנסיעותיהם האחרונות.
לצפיה ב-'בגבעתיים רמת גן וירושלים יש הסעות בשבת של נוע תנוע ושבוס'
בגבעתיים רמת גן וירושלים יש הסעות בשבת של נוע תנוע ושבוס
09/04/2016 | 17:26
86
מקווה בשביל מי שגר בהוד השרון שיארגנו שם גם אגודה שיתופית של הסעות בשבת
לצפיה ב-'בניית בתחנת רכבת קרית מוצקין'
בניית בתחנת רכבת קרית מוצקין
07/04/2016 | 21:55
259
מישהו יודע מה בונים צמוד לרציף המזרחי, היכן שעומד בית התחנה הישן?
לצפיה ב-'התחילו לכסות את אתר בנייה של תחנת שדרות יהודית'
התחילו לכסות את אתר בנייה של תחנת שדרות יהודית
07/04/2016 | 20:42
3
432
עכשיו ראיתי תמונה בפייסבוק שלהם שמראה בבירור הצבת פלטות ברזל על אתר החפירה.
נראה גם ששם ספציפית החפירה החלה בפועל (לא מפתיע כי נדמה לי ששם התחילו אם הקירות סלארי לפני תחנות אחרות).
לצפיה ב-'למה מכסים כבר עכשיו בעצם?'
למה מכסים כבר עכשיו בעצם?
08/04/2016 | 16:05
2
204
הרי לא צריך להעביר שם כביש מעל, ונראה לי שיותר נוח להמשיך לבנות למטה כשהפתחים פתוחים כי אפשר להוציא ולהכניס חומרי בניין, פסולת וציוד יותר בקלות
לצפיה ב-'כרגע חפרו רק חלק קטן משטח התחנה,'
כרגע חפרו רק חלק קטן משטח התחנה,
08/04/2016 | 22:13
190
וזה נכון לרוב התחנות של הקו האדום- כי חפירה של כל התחנה במכה אחת הייתה אמנם מקילה בהרבה על הבנייה ומקצרת את לוחות הזמנים אבל גם הייתה גורמת לחסימה מוחלטת של הכבישים הרלוונטיים. לכן עובדים בכמה שלבים- כשכל פעם סוגרים חוסמים חלק מהכבישף מייצבים את אתר הבנייה התת-קרקעי, מכסים אותו, סוללים מחדש את הכביש מעליו ואז עושים את אותו הדבר בקטע הכביש הבא. אין בעיה בהבאת חומרי בנייה כי בכל רגע נתון יש כניסה מסודרת לחלל התת-קרקעי מהחלק החסום של הכביש.
לצפיה ב-'הנה הסיבה לכיסוי'
הנה הסיבה לכיסוי
12/04/2016 | 13:18
23
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 07/04 ‬'
שרשור הכוונה ומודיעין 07/04 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2016 | 03:34
15
28
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'באר שבע- אשדוד'
באר שבע- אשדוד
07/04/2016 | 11:29
1
66
שלום,
אני צריכה להגיע בערב היום מבאר שבע לאשדוד ולחזור בסביבות השעה 21:30 - 22:00. באשדוד אני רוצה להגיע להיכל הקריה (יש שם משחק כדורסל). 
אשמח להכוונה. 
תודה רבה !

לצפיה ב-'אולם הקריה נמצא במרחק של פחות מעשר דקות הליכה ממרכזית אשדוד'
אולם הקריה נמצא במרחק של פחות מעשר דקות הליכה ממרכזית אשדוד
07/04/2016 | 12:57
61
אז בהלוך אין בעיה 360 זה המהיר, 368 יותר איטי, ו348 נכנס מהכניסה הצפונית הכי איטי
תזמון לפי השעה שצריכים להגיע.

בחזור 348 האחרון יוצא ב22:15 מתחנה מרכזית אשדוד
אם את מפספסת אותו, או לקחת אוטובוס/מונית לתחנת רכבת אשדוד, או לקחת אוטובוס 212 (22:30,23:30) לצומת בני דרום, ומשם 369 לבאר שבע.
לצפיה ב-'2 שאלות לא הכוונה'
2 שאלות לא הכוונה
07/04/2016 | 23:20
12
73
1. בעקבות רפורמת התעריפים שמתעדכנת מחר, (נכון?) האם עדיין תהיה אפשרות להטעין חוזה "הלוך ושוב" או יותר נכון כרטיסיה של 2 נסיעות?
(למשל בין חיפה/קרית שמונה או חיפה/טבריה)
2. מישהו יודע כמה זמן יימשכו העבודות תשתית באזור רשפון/שפיים?
הכוונה לשינוי הקטן שיש במסלול קווי 6XX של נתיב, שכדי להגיע מת"א לנתניה במקום לעשות סיבוב ולהכנס במקום X -ממשיכים צפונה ואז חוזרים דרומה ועוברים לצד השני.

תודה
לצפיה ב-'אין יותר כרטיסיות בישראל באוטובוסים'
אין יותר כרטיסיות בישראל באוטובוסים
08/04/2016 | 00:20
9
64
מעכשיו יש רק ערך צבור, שממנו יורד סכום הנסיעה לפי מחירה.

אין משמעות לנושא ההנחות, מאחר ובעת הטענת ערך צבור מגולמת הנחה של 20%, בדומה לכרטיסיות עד כה. יש אפילו יתרון לנוסעים, שזוכים להנחת 20% גם כאשר הכוונה לבצע נסיעה בודדת, ולא הלוך-חזור / 2 נסיעות.
לצפיה ב-'אתה טועה. יש כרטיסיית שתי נסיעות עם נסיעות המשך.'
אתה טועה. יש כרטיסיית שתי נסיעות עם נסיעות המשך.
08/04/2016 | 01:35
5
62
נוסע המעוניין לקבל את נסיעת ההמשך בחיפה לא יכול לקבל אותה בעת תשלום באמצעות ערך צבור. כנ"ל בראשון לציון למשל בקווי ראשל"צ-ירושלים.
לצפיה ב-'נכון. אבל עדיין לא ברור למה אין נסיעות המשך עם ערך צבור'
נכון. אבל עדיין לא ברור למה אין נסיעות המשך עם ערך צבור
08/04/2016 | 02:00
3
51
אין מגבלה טכנולוגית של ממש, הרי פרטי הנסיעות האחרונות (ובפרט האחרונה) בכל מקרה שמורים בכרטיס. אני לא אתפלא אם זה נובע סתם מעצלנות לתכנת את המכשירים.
לצפיה ב-'וזה בנוסף לשערוריה שמכריחים את הנוסע להתברבר סתם בקניון'
וזה בנוסף לשערוריה שמכריחים את הנוסע להתברבר סתם בקניון
08/04/2016 | 02:17
2
62
ולבזבז את זמנו היקר. למשל בחיפה, למה לעזאזל אי אפשר לרדת במת"מ ולהחליף שם לקו עירוני? (זאת שאלה רטורית, התשובה די ברורה)
לצפיה ב-'בודאי שאפשר, ומרבית הנוסעים כך עושים'
בודאי שאפשר, ומרבית הנוסעים כך עושים
08/04/2016 | 13:46
1
47
במקום להכנס לתחנת המרכזית בחוף הכרמל, לעבור בדיקה בטחונית ולצעוד עד לרציפים העירוניים, יורדים בצומת של מת"מ ועוברים את הכביש במעבר החציה.
לצפיה ב-'אי אפשר לנצל ככה כרטיסי המשך...'
אי אפשר לנצל ככה כרטיסי המשך...
08/04/2016 | 14:00
42
נקודות ההחלפה בכרטיסי ההמשך בחיפה הן רק בחוף הכרמל ומרכזית המפרץ. זה גם מוזכר באתר של אגד.
לצפיה ב-'לפני שבועיים נסעתי במוצ"ש מחיפה לת"א בקו 900'
לפני שבועיים נסעתי במוצ"ש מחיפה לת"א בקו 900
08/04/2016 | 16:52
55
ושילמתי בערך צבור, ואז ראיתי שזה כביכול נתן מעבר של 90 דק'. (לא משנה שבזמן הזה רק הגענו לתל אביב)
לצפיה ב-'מלבד כרטיסיות ההמשך, יש גם עדיין כרטיסיות בירושלים'
מלבד כרטיסיות ההמשך, יש גם עדיין כרטיסיות בירושלים
08/04/2016 | 10:19
15
לצפיה ב-'מתברר שגם באשקלון יש עדיין כרטיסיות'
מתברר שגם באשקלון יש עדיין כרטיסיות
08/04/2016 | 18:25
1
49
כי חלק מהמכשירים לא מותאמים למכירת ערך צבור, ויש אישור של משרד התחבורה להמשיך עם המכשירים האלה עד סוף מאי (כשדן בדרום תכנס).
לצפיה ב-'דן בדרום תיכנס לקווים העירוניים באשקלון כנראה ב 1.7'
דן בדרום תיכנס לקווים העירוניים באשקלון כנראה ב 1.7
08/04/2016 | 21:24
36
לצפיה ב-'הרפורמה בינתיים נוגעת רק לכרטיסי חופשי יומי, חודשי וכו'
הרפורמה בינתיים נוגעת רק לכרטיסי חופשי יומי, חודשי וכו
08/04/2016 | 02:35
64
ד"א אם נוסעים מחיפה לקרית שמונה וחזרה באותו יום, החופשי־יומי המתאים הרבה יותר כדאי.
לצפיה ב-'העבודות באזור רשפון/שפיים יימשכו עד אשר ייפתח הקטע הצפוני'
העבודות באזור רשפון/שפיים יימשכו עד אשר ייפתח הקטע הצפוני
08/04/2016 | 10:18
54
החדש של כביש 20 שמחבר בין כביש 2 לכביש 531.
אאל"ט פתיחת הקטע הזה מתוכננת לסוף השנה הנוכחית או תחילת השנה הבאה. אבל יכול להיות שהפתיחה תתאחר.
לצפיה ב-'מוניות שירות עם סידור כיסאות נוח ? '
מוניות שירות עם סידור כיסאות נוח ?
07/04/2016 | 03:13
22
222
שלום,

במוניות השירות שאני מכיר, סידור הכיסאות הוא איום ונורא- ב4 הכיאות האחרונים מאוד לא נוח לשבת , צריך להצטופף , וכו. זה חבל מאוד , כי בעיקרון מונית שירות נותנת נסיעה יחסית חלקה ונוחה.

על פניו נראה היה שאפשר היה לסדר את הכיסאות בצורה קצת שונה3 מאחורה ואחד באמצע, ולהשיג נוחות הרבה יותר גדולה.

לכן אני סקרן לדעת : האם בארץ יש מוניות שירות עם סידור כיסאות נוח ? מישהו יכול לתאר איף זה נראה ?

ואם אפשר לסדר את הכיסאות באופן עקרוני בצורה אחרת,  או שהסידור הלא נוח היא דרישה מכוונת של משרד התחבורה ?
לצפיה ב-'אני מכירה שני סוגים של מוניות שירות, בשניהם 4 כיסאות מאחור'
אני מכירה שני סוגים של מוניות שירות, בשניהם 4 כיסאות מאחור
07/04/2016 | 03:26
12
201
הקצרות יותר שבהן ששת המושבים הקדמיים הם בשתי שורות, שני זוגות ושני בודדים;
הארוכות והמרווחות יותר שבהן יש שישה כיסאות בודדים (אחד בכל צד, שלוש שורות) ומכיוון שהחלל המרכזי בהן גדול יותר זה גם יותר נעים לשבת מאחור (בעיקר שאין צד שאליו צריך להידחק בקושי מאחורי מושב זוגי).
לצפיה ב-'תיקון קטן ומעניין - שרות ולא שירות'
תיקון קטן ומעניין - שרות ולא שירות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2016 | 11:21
11
220
שרות הוא שיבוש תרגום של הכינוי shared route שכן הדבר התחיל בתור מונית שכל נוסעיו נסעו באותו מסלול.

מזכיר לי דברים משעשעים אחרים כמו אמברקס ובק-אקס קדמי.
לצפיה ב-'בעברית יש רק מילה אחת שֵׁרוּת שללא ניקוד נכתבת 'שירות''
בעברית יש רק מילה אחת שֵׁרוּת שללא ניקוד נכתבת 'שירות'
07/04/2016 | 12:11
10
157
מתוך מאגר המונחים של האקדמיה ללשון:
מוֹנִית שֵׁרוּת [מונית הנוסעת במסלול של תחבורה ציבורית סדירה]
jitney תחבורה יבשתית (תשע"ב) , 2012
לצפיה ב-'תודה! אני זוכר שתיקנו אותי כאן בפורום לגבי אותה טעות לכאורה'
תודה! אני זוכר שתיקנו אותי כאן בפורום לגבי אותה טעות לכאורה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2016 | 23:15
9
112
וכמובן שאת צודקת לגבי האיות.

אם מקורה האטימולוגי שונה מהמילה שירות (ללא המונית), האם הדבר אינו מעיד על כך שמדובר במילה שונה, גם אם באופן מקרי היא כתובה בצורה זהה?
לצפיה ב-'מה זה משנה איך הגיעו למילה "שירות"? זו אותה מילה ואין בלתה.'
מה זה משנה איך הגיעו למילה "שירות"? זו אותה מילה ואין בלתה.
07/04/2016 | 23:51
8
32
לצפיה ב-'באנגלית לפחות מקרים דומים יוצרים מילים שונות'
באנגלית לפחות מקרים דומים יוצרים מילים שונות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2016 | 12:09
7
70
למשל המילה grave, היא בעצם שתי מילים (לפחות):

- קבר (מאנגלית עתיקה grafe ושפות אינדו-אירופיות)
- חמור, כמו "המצב חמור" (מלטינית gravis)

המשמעות היא שונה, לכן זו לא אותה מילה.

הנחתי שגם בעברית מקרים דומים יוצרים שתי מילים נפרדות שרק יד המקרה נתנה להן את אותה הצורה.
לצפיה ב-'אתה מתייחס להומונימיה (מילים שונות שנכתבות זהה), זה לא המקרה'
אתה מתייחס להומונימיה (מילים שונות שנכתבות זהה), זה לא המקרה
08/04/2016 | 12:24
6
64
מאחר שהמילה "שירות" בעברית היא אותה מילה (service) ויש לה גם קשר סמנטי מובהק לעניין הנדון. אם היא נבחרה אכן בשל דמיון בצלילים זה לא הופך אותה למילה שונה.
לדוגמה, המילה gay הפכה להיות "גא" או "גאה" בעברית (מתקשר גם למצעד הגאווה כמובן) אף שבאנגלית אלה לא המשמעויות שלה, אבל הצליל דומה והמשמעות מתאימה:
"מקבילות נוספות למונח הן הומו או עליז (מיושן) כשם כולל להומואים זכרים, וגאה – תרגום שומר משמעות וצליל (תשמו"ץ), המתייחס לגאווה להט"בית (Gay pride) ובה-בעת שומר על צליל המילה האנגלית gay – ככינוי ללהט"בים. "

תשמו"ץ, ראשי תיבות של תרגום שומר משמעות וצליל, הוא מונח שטבע צוקרמן, והוא מתייחס ל-Phono-Semantic Matching (גם הוא מונח של צוקרמן), תחדיש ממספר מקורות, כמו המילה הישראלית "דיבוב" שמקורה בו-זמנית הן בעברית והן באנגלית dubbing.
דוגמה נוספת לתחדיש מסוג זה היא המילה "קוקית", שנקבעה כתרגום למילה האנגלית cookie ומשמעותה "מידע אודות הגולש שנשמר על ידי דפדפן במחשב של הגולש". המילה "קוקית" שומרת על הצליל של המקור האנגלי, וכן רומזת לציפור קוקייה, המטילה את ביציה בקני זרים.

וראה גם באתר האקדמיה ללשון:
"לתופעה זו, שמילה עברית עתיקה מקבלת משמעות חדשה על פי מילה לועזית בעלת צליל דומה וקשר משמעות כלשהו, יש דוגמאות נוספות: מַסֵּכָה – בתנ"ך פסל מתבנית יצוקה, וכיום כיסוי לפנים על פי mask; גָּאוֹן – בתנ"ך גאווה ורוממות ובהמשך ראש ישיבה, וכיום אדם מחונן ומוכשר במיוחד על פי genius."

אגב, בדקתי את הערך "מונית שירות" בוויקיפדיה האנגלית והצירוף "shared route" לא מופיע בו ולו פעם אחת, אם כי השיתופיות כן:
בעברית כתוב: "מונית שירות (אנגלית Share taxi או Public taxi ("מונית משותפת" או "מונית ציבורית"), צרפתית Taxi collectif ("מונית משותפת"), רוסית Mаршрутка (מארשרוטקה - "לאורך הקו"), טורקית - Dolmuş (דולמוש - "ממולא")) היא מונית הנוסעת במסלול קבוע מראש ולאורכו היא אוספת ומורידה נוסעים."
ובעיניי הבחירה ב"שירות" במקום "שיתוף" הגיונית באותה מידה (כך או כך) שהרי מדובר בשירות מוניות סדיר (לפחות על הנייר... ) להבדיל ממונית בהזמנה מיוחדת ("ספיישל"). ע"ס הערכים הנ"ל לא שוכנעתי שאכן יש כאן שיבוש של "shared route" ולא אופתע אם יתברר שזו עוד אגדה אורבנית שמנסה ללעוג לרמת האנגלית של הישראלים כמו "פעם שלישית גלידה":

אבל כך או כך, בשורה התחתונה: שירות הוא שירות הוא שירות.
לצפיה ב-'שירות (service) ניתן גם על ידי מונית רגילה'
שירות (service) ניתן גם על ידי מונית רגילה
08/04/2016 | 13:16
3
70
לא רק מונית שרות נותנת שירות כלשהו. מה שמיוחד במונית שרות הוא השיתופיות שלה.
אני לא חושב שזו אגדה אורבנית שנועדה ללעוג לרמת האנגלית של הישראלים.
לדעתי זה פשוט הלחם של שתי המילים הלועזיות שנועד לתת שם לאמצעי התחבורה הזה.
אני לא זוכר כבר ממי שמעתי את ההסבר הזה אך הוא בהחלט הגיוני ומניח את דעתי.

לצפיה ב-'לא שירות סדיר, אלא הזמנה מיוחדת'
לא שירות סדיר, אלא הזמנה מיוחדת
08/04/2016 | 16:29
2
48
גם מונית מוזמנת ניתן לחלוק ואנשים עושים זאת לא מעט (למשל בהסעות לעבודה). מה שמיוחד במוניות שירות (לפחות בישראל) אינו השיתוף אלא העובדה שיש להן נסיעות סדירות בקווים מוגדרים מראש (שלרוב חופפים לקווי אוטובוס) בניגוד למונית מיוחדת שבה אתה כלקוח קובע הכול: מועד הנסיעה, המסלול, נקודת (או נקודות) האיסוף והפיזור.
לצפיה ב-'ועדיין שירות מסוים ניתן כך או כך'
ועדיין שירות מסוים ניתן כך או כך
08/04/2016 | 19:15
1
75
לצפיה ב-'וגם כשאתה בצבא קבע אתה בשירות המדינה, אז מה?'
וגם כשאתה בצבא קבע אתה בשירות המדינה, אז מה?
08/04/2016 | 19:43
51
אבל זה כבר לא נקרא "שירות סדיר" (או "שירות" בכלל).

ו"טבעוני" לא אוכל בהכרח רק מזון טבעי (לא מעובד) ו"צמחוני" לא אוכל רק צמחים.

והיי, במונית שירות לא מפעילים מונה!

שפה אינה מתמטיקה ואין בהכרח יחס חד-חד ערכי בין מילה למשמעיותיה, קל וחומר בתרגום. בין אם אכן הייתה כאן השראה בצליל ל-shared route ובין אם לאו, זה לא שיבוש ואין כאן קשר ליצורים כמו "אמברקס" או "רובליקה" וכיו"ב (שהם כלל לא תרגום או עברות אלא פשוט שאילה ישירה שעברה שיבוש פונטי).
לצפיה ב-'תודה רבה, הסברים מעניינים מאוד ומניחים את הדעת'
תודה רבה, הסברים מעניינים מאוד ומניחים את הדעת
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2016 | 15:31
1
58
גם הארגון הבינלאומי של תחבורה ציבורית מציינת את הביטוי shared taxi:

אני מניח שהמקור הוא דווקא כן מהצירוף shared route, אבל בכוונה תחילה בחרו שלא להשתמש ב-shared taxi על מנת שתהיה אפשרות לשאול את המילה הקיימת "שירות".
לצפיה ב-'דווקא לקחו מהאוטובוסים'
דווקא לקחו מהאוטובוסים
08/04/2016 | 19:35
52
יש אוטובוסים בקווי שירות, שזאת בעצם התחבורה הציבורית הסדירה.
מה שהוסיפו זה קווי שירות במוניות, והמילה קווי נשמטה עם הזמן.
לצפיה ב-'יש מוניות עם כיסא פלסטיק קטן'
יש מוניות עם כיסא פלסטיק קטן
07/04/2016 | 12:40
8
209
במידה וכל הכיסאות התמלאו.
לצפיה ב-'אגדה אורבנית שאין לה כיסוי במציאות'
אגדה אורבנית שאין לה כיסוי במציאות
08/04/2016 | 02:49
7
184
נסעתי עשרות נסיעות במוניות שירות קווים 4 ו-5 ופעם גם מחדרה לת"א
וגם לפחות פעם אחת ב-51 ומעולם לא נתקלתי בכסא כזה.
לצפיה ב-'וזה נאמר על סמך נסיון עשיר עם מוניות 4-5...'
וזה נאמר על סמך נסיון עשיר עם מוניות 4-5...
08/04/2016 | 03:11
150
שהן כמובן הדוגמה הכי מייצגת לכל המוניות.
הרעיון מן הסתם היה קוסם הרבה פחות להיפסטרים ברוטשילד.
זה כנראה שכיח יותר במוניוית בינעירוניות (גם שם לא בטוח עד כמה) כי תחלופת הנוסעים בהן יותר נמוכה, ויש נוסעים שמוכנים לזה, בעיקר כשאין מונית כל כמה דקות. למונית בקו עירוני ההפסד הרבה יותר זניח.
אני בעצמי נתקלתי בכזה דבר לפני שנים. למרות שבמקרה ההוא זה היה יותר צידנית מאשר כיסא.
לצפיה ב-'לחלוטין לא אגדה'
לחלוטין לא אגדה
08/04/2016 | 09:42
125
ראיתי את זה לפחות פעם אחת במונית שאני נסעתי בה.
לצפיה ב-'כבר הרבה שנים לא נסעתי במוניות שירות, אבל בעבר, לפחות, בהחלט'
כבר הרבה שנים לא נסעתי במוניות שירות, אבל בעבר, לפחות, בהחלט
08/04/2016 | 10:11
124
היו כיסאות כאלו במוניות שירות, למשל בין פ"ת לת"א.
לצפיה ב-'אני נסעתי לא מעט פעמים'
אני נסעתי לא מעט פעמים
08/04/2016 | 10:33
133
במוניות שירות שבהן הנהגים הציעו לנוסעים כיסא פלסטיק לבן.
לפני מספר שנים התופעה חדלה כמעט לחלוטין.
לצפיה ב-'או קיי, חדשתם לי'
או קיי, חדשתם לי
08/04/2016 | 15:01
28
לצפיה ב-'נתקלתי בזה פעם מזמן במונית מאשקלון לת"א'
נתקלתי בזה פעם מזמן במונית מאשקלון לת"א
08/04/2016 | 17:04
29
לצפיה ב-'בתור ילד ראיתי את זה מלא פעמים.'
בתור ילד ראיתי את זה מלא פעמים.
09/04/2016 | 10:28
23
לצפיה ב-'תחנת הרכבת של טולכרם'
תחנת הרכבת של טולכרם
06/04/2016 | 21:54
279
למתעניינים, התקבל אישור מהצבא לביקור בתחנת הרכבת ביום ראשון הקרוב.
ללא תשלום, מחייב הרשמה מראש.

כל הפרטים כאן (אני לא בין המארגנים אם כי מכיר אותם)-  https://docs.google.com/forms/d/1XXd41YMZC0uLBTjdS...
לצפיה ב-'עדכון בעיית התיקוף ברב - קו : תעלומה וביורוקרטיה '
עדכון בעיית התיקוף ברב - קו : תעלומה וביורוקרטיה
06/04/2016 | 21:18
1
306
מאחר והשרשור הראשון שלי קצת נגרר והתארך, פתחתי חדש.
ובכן, לאחר שיחה מתישה ומוזרה וכפולה מול נציג של אגד , קיבלתי במסרון הזיכוי שאותו אמור אני לקבל בקופות (??) של אגד ובמפורש כתוב במסרון (לא בעמדות הרב קו). נחמד שאגד רוצה שאני ארוויח עליה כסף במקום נסיעות (ששוות פחות ). למה לא להחזיר את הערך הצבור כביכול ?
וגם : הנציג תחקר אותי ב-2 שיחות על כך שאינו רואה את החיוב בערך הצבור וכו', ואני כבר לא יכולתי להוכיח לכאן או לכאן כיוון שזה בוצע במכונות התיקוף האוטומטיות, וגם כי עברו כבר 6 נסיעות (שזה מה שאפליקציית רב קו מאפשרת לי לראות).
היום במקרה, החלטתי לבצע עוד ניסוי במכונות האלו. היה ברשותי עדיין החופשי שבועי, ועוד ערך צבור עם יתרה הזויה של 3.59 ש"ח.
כשעליתי על המכונה, המכונה הודיעה (וחבל שלא צילמתי אותה גם) כי חוייבתי בערך הצבור וכי כעת יש יתרה של ... : 3.58 ש"ח !!! 
מה קורה פה ? האם יש בעייה רצינית עם חוזי החופשי (במיוחד השבועי, כי כמעט לא משתמשים בו וכנראה בגלל אין רעש) ומכונות התיקוף של אגד ? האם יכול להיות שגם בפעם הקודמת בעצם היה חיוב הזוי כזה על הערך הצבור או שאולי זו הדרך ההזוייה של המכונה להראות לי שהיא תיקפה את החופשי שבועי של דן?? אני באמת לא מבין.
הנה צילום של כל השימוש האחרון שלי.. פשוט הזוי. זה מראה לי שהמכונה חייבה את החוזה של הערך הצבור  ב- "1 נסיעות" (מה זה בדיוק הדבר הזה?) ערך צבור הרי מחוייב בכסף...
לצפיה ב-'הפיצול המגוחך בין המפעילים יוצר מצבים אבסורדיים'
הפיצול המגוחך בין המפעילים יוצר מצבים אבסורדיים
06/04/2016 | 22:55
139
מתי משרד התחבורה ייקח סוף סוף אחריות ויפסיק את הפיאסקו הזה? ממה פוחדים שם?
לצפיה ב-'קטר קיטור חשמלי... '
קטר קיטור חשמלי...
06/04/2016 | 20:51
6
507
בשנות מלחמת העולם השניה בשווייץ, היה מחסור גדול בפחם וגם קטרים חשמליים לא היה להם לרוב.
השווייצרים היצירתיים הסבו קטרי עיתוק מסוג E/E3 לקטרים חשמליים ע"י התקנת גופי חימום ספירליים בהספק של 480kW אל תוך דודי הקטרים ובכך יצרו את הקטרים החשמליים הייחודיים האלה.
לצפיה ב-' זה אמיתי?'
זה אמיתי?
06/04/2016 | 22:51
1
163
אצלנו היה אפשר להשתמש בדוד שמש...
לצפיה ב-'אמיתי לגמרי. הנה דף שמוקדש לקטרים היחודיים האלה:'
אמיתי לגמרי. הנה דף שמוקדש לקטרים היחודיים האלה:
06/04/2016 | 23:14
182

מובן שקטרים אלה אינם ייעילים במיוחד והפתרון הזה טוב רק במקרים מיוחדים כגון מלחמה. הם איפשרו להשמיש במהירות נייד קיים וללא השקעה בתשתית ועם מקורות כוח זמינים.
לצפיה ב-'תודה,תודה, תודה, על המידע המעניין ! איזה יופי!'
תודה,תודה, תודה, על המידע המעניין ! איזה יופי!
07/04/2016 | 00:30
1
141
הרשתי לעצמי להתעניין יותר על ״הקומקום החשמלי האופקי הענק הזה״ והנה מה שמצאתי:
1. הקטר נבנה בשנת 1913.
2. השנוי ל״קטר חשמלי״ נעשה ב 2 יחידות בלבד.
3. קטר אחד עדיין גורר קרונות לתיירים, 5 פעמים בשנה בקיץ ובסתיו, בגירסה המקורית כמובן(קיטור).
4. רצ׳ב וידאו קצר על אותו קטר בפעולה.
אני מנצל את ההזדמנות כדי להודיע, ששמעתי שבצפון קוריאה מפעילים היום קטרי קיטור באמצעות .........צמיגים ישנים!! כל כך גדול שם העוני(למעט עבור נשק גרעיני); אני לא יודע אם יש אישור לידיעה הזו.
לצפיה ב-'נשמע לי קצת הזוי.'
נשמע לי קצת הזוי.
08/04/2016 | 00:54
91
צמיג ישנים הם לא חומר בעל פליטת חום גבוהה במיוחד.
אבל כמה שזה מסריח!!!
לצפיה ב-'מזכיר את הקטר-מכונת זמן מבחזרה לעתיד 3'
מזכיר את הקטר-מכונת זמן מבחזרה לעתיד 3
07/04/2016 | 00:47
57
לצפיה ב-'מת על דברים כאלה'
מת על דברים כאלה
07/04/2016 | 18:45
40
לצפיה ב-'יום היסטורי ברכבת ישראל'
יום היסטורי ברכבת ישראל
06/04/2016 | 16:21
8
866
היום בוצעה הנסיעה הראשונה של צוות עובדי רכבת ישראל במסילת הברזל החדשה מחיפה לבית שאן.

תפסתי אותם לגמרי במקרה, לשמחתי הרבה כמובן, בזמן שעמדתי על הגשר שמעל הכניסה למפעל 'נשר'.

הצילומים בוצעו בשעה 13:40.
לצפיה ב-'אכן היסטוריה. תודה!'
אכן היסטוריה. תודה!
06/04/2016 | 23:15
1
314
האדם הנכון במקום הנכון בזמן הנכון.
לצפיה ב-' '
08/04/2016 | 00:24
30
לצפיה ב-'כל הקו יהיה על בסיס'
כל הקו יהיה על בסיס
07/04/2016 | 00:49
1
438
מסילה בודדת?
לצפיה ב-'מסילה בודדת עם הכנה להכפלה מבחינת תשתיות'
מסילה בודדת עם הכנה להכפלה מבחינת תשתיות
07/04/2016 | 09:36
172
לצפיה ב-'מדהים!!!!'
מדהים!!!!
08/04/2016 | 14:30
215
האם כבר מוצב מחסום בסמוך לבית מעצר קישון או שהתנועה עדיין מתנהלת עם עצירה של הנייד לפני המפגש?
לצפיה ב-'איך בדיוק היא עברה באיזור בית מעצר קישון?'
איך בדיוק היא עברה באיזור בית מעצר קישון?
08/04/2016 | 14:32
1
249
אין שם מחסום
לצפיה ב-'יש מחסום ידני. אחד מיושבי הקרונית יורד ממנה,'
יש מחסום ידני. אחד מיושבי הקרונית יורד ממנה,
08/04/2016 | 16:26
247
פותח את המחסום ובכך חוסם את מעבר המכוניות על הכביש, ומחזיר בחזרה מיד לאחר שהעביר את הקרונית.
לצפיה ב-'מתי צפוי להיפתח הקו?'
מתי צפוי להיפתח הקו?
10/04/2016 | 19:09
22
לצפיה ב-' מפה מדוייקת של מטרופולין חיפה (טבעת 1)'
מפה מדוייקת של מטרופולין חיפה (טבעת 1)
06/04/2016 | 15:58
15
456
במסגרת נסיון ליצירת מפה מדוייקת של אזורי מטרופולין חיפה-צפון, נוצרה בינתיים מפה מדוייקת של טבעת 1 (אזור חיפה).

ניתן לראות מספר עיוותים תמוהים בכביש 70: צומת שפרעם צפון ומחלף סומך בפנים (צומת אבליים בחוץ), ובשטח של מספר ק"מ בודדים (שבו יש תחנות בודדות) בין ח'וואלד למחלף סומך כביש 70 משתייך לטבעת 2, בעוד צפונה ודרומה הוא משתייך לטבעת 1.

אזור חוף הכרמל מקופח יחסית, מאחר והמרחק בינו לחיפה קצר יותר מאשר המרחק מעיירות הכרמל, אך בעוד הם בפנים, רק מושב החותרים (נושק לטירת הכרמל) נמצא בטבעת 1, אפילו מחנה 137 שנמצא מעט מדרום להחותרים - בחוץ.

בשינוי האחרון הוכנסה רכסים פנימה לתוך טבעת 1, לא זכור לי היכן עבר הגבול קודם לכן.
לצפיה ב-'טבעת 1+2'
טבעת 1+2
06/04/2016 | 16:41
1
258
באזור יוקנעם 2 ישובים קטנים שצמודים ליקנעם (הזורע ועין העמק) הושארו משום מה בחוץ, וגם אלון הגליל בסמוך לצומת המוביל שוייכה מסיבה לא ידועה לטבעת 3.
לצפיה ב-'לפחות במטרופולין חיפה אין גבול בין טבעת 1 לטבעת 3'
לפחות במטרופולין חיפה אין גבול בין טבעת 1 לטבעת 3
06/04/2016 | 18:57
119
יש מטרופולין אחר שגבול כזה קיים בו.
לצפיה ב-'טבעת 1+2+3'
טבעת 1+2+3
06/04/2016 | 23:49
2
190
הישוב חלוץ נמצא כמובלעת באזור 3.1, למרות שדרך הגישה הבלעדית שלו עוברת באזור 3.2, וכלל אין לו חיבור תחבורתי לאזור 3.1... נראה שזה טעות שאף אחד לא שם לב אליה עד כה, בגלל שימוש שולי ביותר בתחבורה ציבורית שם.

באזור זכרון יעקב המתכננים היו ממש לחוצים על האזור, ושמו את הגבול מיד לאחר זכרון יעקב, למרות שיש עוד כמה וכמה תחנות בין זכרון לבנימינה אפילו גני הנדיב נשארו בחוץ משום מה...
לצפיה ב-'תפוז מכווץ את הרזולוציה'
תפוז מכווץ את הרזולוציה
06/04/2016 | 23:51
96
אז הנה קישור לאתר צד-שלישי בגודל מקורי -

קישור נוסף לשני הראשונים -
לצפיה ב-'אה, אז אני רוֹאה שהכניסוּ בסוֹף את כישוֹר, תוּבל, פלך, ולבוֹן'
אה, אז אני רוֹאה שהכניסוּ בסוֹף את כישוֹר, תוּבל, פלך, ולבוֹן
09/04/2016 | 17:21
23
לאזוֹר של כרמיאל ולב הגליל. לדעתי היה אפשר להכניס גם את חלוּץ, חרשים, ובית ג׳ן.
לצפיה ב-'טבעת 1+2+3+הרחבות'
טבעת 1+2+3+הרחבות
07/04/2016 | 19:44
1
181
תצוגה ברזולוציה טובה יותר באתר צד שלישי -

העיוות העיקרי המתגלה הוא העדר חיבור בין ההרחבות לאזורים קרובים, כך שמי שרוצה לרכוש כרטיס תקופתי בין מירון לכרמיאל (לדוגמא), צריך לרכוש כרטיס שמגיע מקרית שמונה ועד חיפה וזכרון יעקב...

ישנו כרטיס שיוצר חיבור בין אזור קרית שמונה / צפת לטבריה, בין אזור עפולה לבית שאן, ובין חדרה לואדי-ערה, אבל לא בין צפת לכרמיאל, לא בין צפת למעלות, לא בין עפולה לנצרת, ולא בין חדרה / ואדי ערה לזכרון יעקב / יקנעם. לכל היעדים הללו ישנו חיבור רק בכרטיס מטרופולוני נרחב, שכולל גם את חיפה, והצד הרחוק יותר של המטרופולין.

מה שחמור יותר הוא הניתוק בין אזור טבריה לאזור עפולה ובית שאן, אין שום כרטיס שמכסה את האזורים האלו יחדיו!

ישנם 2 כרטיסים מטרופוליניים (קרית שמונה + צפת + טבריה + מטרפולין חיפה, עפולה + בית שאן + ואדי ערה + חדרה + מטרופולין חיפה), אבל הם לא פרופרציונאלים, בעוד אחד כולל 4 אזורי הרחבות, השני כולל רק 2... צריך להוסיף לכרטיס המטרופוליני של קרית שמונה + צפת + טבריה גם את בית שאן ועפולה, ולכל הפחות ליצור כרטיס חדש בין טבריה לעפולה, ובין טבריה לבית שאן (או כרטיס משולש שיכלול את שלושת האזורים הללו).

אגב, כביש 65 (שהוא נתיב לקווים רבים) חוצה לא פחות מ־7 אזורים במהלכו מחדרה לצומת קדרים... מתחיל באזור חדרה, ממשיך לואדי ערה, משם לעפולה, בסמוך למחלף גולני עובר בקטע קצר באזור נצרת, ומיד לאחריו קטע קצר של אזור כרמיאל, משם עובר לאזור טבריה, ובסיום בקדרים מגיע לאזור צפת / קרית שמונה... בלגן גדול של כרטיסים אפשריים וגבולות לא-ידועים, כולל אזור שלא ניתן לרכוש בו כרטיסים (מאזור צפת / טבריה שמסתיים במסד, לאזור עפולה / ואדי ערה / חדרה שמתחיל באילניה, ממש אחרי מחלף גולני)
לצפיה ב-'אגב שימו לב לגודל של אזור בית שאן'
אגב שימו לב לגודל של אזור בית שאן
07/04/2016 | 19:47
111
שמגיע כמעט עד לצומת 90 / 5 (505) (בקצה השמאלי התחתון ניתן להבחין בצומת תפוח, צומת 60 / 5, בקו רוחב יוצא שאזור בית שאן משתרע עד מול הרצליה...
לצפיה ב-'תודה רבה - פרוייקט חשוב!'
תודה רבה - פרוייקט חשוב!
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2016 | 22:54
42
לצפיה ב-'במפת התחנות באתר איפה בוס'
במפת התחנות באתר איפה בוס
08/04/2016 | 01:47
1
109
אפשר לראות מפה ממש מדוייקת
לצפיה ב-'עלית על באג של משרד התחבורה'
עלית על באג של משרד התחבורה
08/04/2016 | 14:08
92
תחנה 53777 (צומת דמיידה, בין מורשת לכפר מנדא, אזור משגב) היא מובלעת משונה של אזור 2 בתוך רצף תחנות של אזור 3, כלומר אין אליה קישור תחבורתי מאזור 2, רק קישור רגלי...

במפה אצלי לא מופיע הבאג הזה, כי חיפשתי את צמד התחנות שביניהם עובר הגבול, ולא בדקתי תחנה תחנה.

חוץ מזה, במפה שלך אזורי משרד התחבורה נוגסים עמוק בתוך השטח של רשות התחבורה הציבורית הפלסטינית בצפון השומרון (אם קיימת)
לצפיה ב-'מאיפה המפוֹת?'
מאיפה המפוֹת?
09/04/2016 | 17:27
4
15
לצפיה ב-'govmap.gov.il'
govmap.gov.il
09/04/2016 | 20:31
3
16
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי. לא מצאתי שם. איזוֹ שכבה זאת?'
זה מה שחשבתי. לא מצאתי שם. איזוֹ שכבה זאת?
09/04/2016 | 22:08
2
18
לצפיה ב-'זה לא שכבה, פעולת ציור עצמאית ב'צייר' מסוג מסויים'
זה לא שכבה, פעולת ציור עצמאית ב'צייר' מסוג מסויים
09/04/2016 | 22:23
1
28
הנתונים על בסיס מתכנן הנסיעות באתר הרפורמה.
לצפיה ב-'אה'
אה
10/04/2016 | 19:10
4
לצפיה ב-'תאונה בין שני אוטובוסים של דן ברחוב אלנבי בתל אביב'
תאונה בין שני אוטובוסים של דן ברחוב אלנבי בתל אביב
06/04/2016 | 12:40
303
דוברות מד"א: בשעה 10:43 נמסר למד"א מרחב דן על תאונת דרכים בין 2 אוטובוסים ברחוב אלנבי בת"א. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל 8 פצועים במצב קל. 
דוברות איחוד הצלה: מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'תל אביב' מעניקים טיפול ראשוני למספר נפגעים בתאונה עם מעורבות שני אוטובוסים שאירעה ברחוב אלנבי בתל אביב. מדיווח ראשוני מהזירה עולה כי כלל הנפגעים בהכרה. כוחות נוספים בדרכם למקום.
דוברות איחוד הצלה: בהמשך לתאונה ברחוב אלנבי בתל אביב. מהמקום פונתה בניידת טיפול נמרץ אשה במצב קל עד בינוני ו-6 נפגעים קל פונו באמבולנסים לבתי החולים. מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'תל אביב' שהגיעו ראשונים לזירה העניקו טיפול ראשוני לנפגעים. מדובר בתאונה עם מעורבות שני אוטובוסים עירוניים.
לצפיה ב-'התאבדות על המסילה בבאר יעקב'
התאבדות על המסילה בבאר יעקב
06/04/2016 | 08:12
264
אדם קפץ למסילה ונהרג מפגיעת הרכבת, לפני כמה דקות.
לצפיה ב-'לקראת טיול בלונדון'
לקראת טיול בלונדון
06/04/2016 | 06:11
21
251
שלום חברים.

בעוד שבועיים אנחנו טסים לטיול בת מצוה עם הגדולה.
נטוס שלושתנו ללונדון ל10 ימים ונשהה בדירה (AIRBNB) שיושבת ממש על תחנת סוויס קוטג'.
רוב המקומות המתוכננים הם באזורים 1,2 והתכנון הוא להתנייד בעיקר בטיוב. יהיו כמה נסיעות יותר ארוכות: הגעה וחזרה ללוטון, ווינדזור, אולפני הארי פוטר ואולי גם אוקספורד.
ועכשיו לעזרה שאני צריך
יש לי כמה דברים שלא הצלחתי להבין.
לא הצלחתי להחליט אם כדאי לי ללכת על כרטיס אויסטר או להשתמש בכרטיסי נייר. אני גם לא מצליח לחשב אם יהיה לי יותר זול לעשות חופשי יומי או חופשי שבועי או פשוט לשלם על כל נסיעה בנפרד.
האם אפשר להשתמש בכרטיס אויסטר אחד לשלושה אנשים או שיש צורך לקנות ולהטעין 3 כרטיסים?

אשמח לכל עצה.

דותן
לצפיה ב-'אני לא רואה שום סיבה בעולם להשתמש בכרטיסי נייר.'
אני לא רואה שום סיבה בעולם להשתמש בכרטיסי נייר.
06/04/2016 | 10:37
2
176
אפשר להטעין סכום על האויסטר, ובזכות ה-daily capping תקבלו החזרים אוטומטיים בכל פעם שסכום הנסיעות היומי עולה על מחיר החופשי-יומי המתאים.
כמו כן, בסוף הטיול אפשר לגשת לעמדת אויסטר ולהזדכות על כל הכסף שנשאר על הכרטיס.
לא צריך לחשוב בכל פעם לאן נוסעים ולשלם בנפרד, פשוט מעבירים כרטיס בכניסה וביציאה וזהו.
אגב, באוטובוסים אי אפשר בכלל לשלם במזומן, אז לנסיעה באוטובוס חייבים אויסטר (או כרטיס אשראי בריטי).

לצפיה ב-'והיות שתהיו שם 10 ימים, כדאי לרכוש חופשי שבועי.'
והיות שתהיו שם 10 ימים, כדאי לרכוש חופשי שבועי.
06/04/2016 | 10:38
1
133
לונדון עיר ענקית, ורוב הסיכויים שתסעו בתחבורה ציבורית כמה פעמים ביום.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/04/2016 | 00:46
28
לצפיה ב-'אויסטר עדיף מנייר בכל מקרה.'
אויסטר עדיף מנייר בכל מקרה.
06/04/2016 | 11:24
4
153
1- אם אתם נוסעים מלוטון ברכבת הארצית קנ בעמדת הרכבת הארצית בנמל כרטיס רכבת ארצית מנייר (לא קשור לאויסטר) הלוך ושוב Open return (נסיעת השוב לנמל יכולה להתבצע תוך 30 יום מהנפקת הכרטיס) כך תקבלו את השאטל לתחנת Luton Airport Parkway בחינם. אם אתם לוקחים את האוטובוס ל Hendon בררו אם הוא יעצור לכם גם בתחנת Hendon של הרשת העילית ולא רק בתחנת התחתית Hendon Central.

2- תוציאו בעמדת האויסטר בלוטון כרטיס אויסטר לכל נוסע. תטעינו כרטיס שבועי אחד וערך צבור שיספיק ל3 ימים נוספים וחריגה או שתיים אל מחוץ לאזורים (כ20 ליש"ט פלוס). בררו מה המחיר עבור נערה בת 12 כי יש מחיר ילדים מופחת ובתקופה מסויימת היו נסיעות חינם לבני נוער (צעד של ליווינגסטון שיתכן מאד שבוריס ביטל בגלל המשבר הכלכלי). עם שני הכרטיסים השונים (ארצית ואויסטר) לא תצטרכו להתעסק יותר בכירטוס במהלך שהותכם.

3- לסוויס קוטג' עדיף לעלות על הקו האיטי מלוטון שיעדו Sutton, לרדת בתחנת West Hampstead שהיא למעשה 3 תחנות שונות על אותו רחוב, לעלות למפלס הרחוב מתחנת הרכבת בה הגעתם מלוטון לפנות ימינה וללכת 200 מטר לתחנה השלישית ברחוב ומעברו השני - תחנת West Hampstead של התחתית. אל תטעו בתחנה האמצעית ברחוב ששייכת לקו האוברגראונד. משם זה תי תחנות בקו ה Jubilee לסוויס קוטג' בלי שהייתם צריכים להחליף רכבות בתחנות העמוסות של מרכז לונדון. מתחנת Hendon של הרכבת העילית עולים על אותו קו איטי ומבצעים את אותה החלפה פרברית, אך אם האוטובוס של איזיג'ט מסתיים ב Hendon Central זו הליכה של 5 דקות ואולי לא הכי מתאים. במקרה הזה רדו בתחנת Chalk Farm, תחצו את הרחוב שמול היציאה מהתחנה, פנו ימינה ותעלו על קו 31 (שימושי גם כשתבקרו בשוק קמדן גגל Camden Market,  החיבור מהיר יותר מהחלפת תחתיות במרכז העיר) ותרדו בתחנת Swiss Cottage.

4- עבודות תשתית. תברר מראש באתר התחתית אילו עבודות תשתית וסגירות קווים יש בסוף השבוע שתהיו בעיר. חפש Engineering Works וחפש את הלינק ללוח העבודות לחצי השנה הקרובה. זה ימנע עוגמת נפש של קו סגור כזה או אחר. באתר Nationalrail בצע את חיפוש הנסיעה ב Journey Planner ביון ובשעה שבה אתה מתכוון לנסוע לווינזור או אוקספורד כדי לראות אם יש עבודות. שני יעדים אלו הם של המפעילה הארצית First Great Western שבסיסה בתחנת Paddington אז שווה לברר באתרה אם יש מבצעים או כרטיסים מוזלים שלה לימי הביקור. לפדינגטון מהיר יותר להחליף לקו הבייקרלו בכיוון ההפוך (לא הרציף הצמוד לרציפי הג'ובילי) בבייקר סטריט מאשר לעלות למפלס התת-שטח של הקו המעגלי וקו המרסמית' והסיטי אך בקיץ קווים אלו ממוזגים. אתם לא שוהים בבריטניה מספיק זמן שכרטיס הנחה לרשת הארצית ישתלם אז אל תקנו דבר כזה אם יוצע לכם. יש גם אוטובוסים בינעירוניים לכמעט כל מקום מתחנת Victoria Coach Station שצמודה לתחנת ויקטוריה. תחנת Paddington צמודה לאזור Edgware Road שהיה אזור ערבי עוד משנות השישים, בטוח שם אבל אל תיתפסו לתלונה הידראלית הרגילה של מי שבאים לאזור הזה ומתלוננים שכל לונדון ערבית. סוויס קוטג' עצמה היא אזור עם הרבה שיכונים אז תבררו בגוגל ארת' את מיקום הדירה.

נסיעה מהנה.
לצפיה ב-'5- אזור הקניות הקרוב אליכם Finchley Road'
5- אזור הקניות הקרוב אליכם Finchley Road
06/04/2016 | 11:52
82
אל תתנו למה שיש במכולות של סוויס קוטג' להגביל אתכם, במרחק תחנת תחתית אחת  (או 2-3 תחנות אוטובוס) יש קניון בשם O2 Centre עם סופר גדול של רשת Sainsbury's ( וכנראה גם מדף כשר בגלל אזור האמפסטד השכן), וברחוב מול התחנה יש גם סופר יוקרתי של Waitrose. כתיירים אולי לא תחשבו לנסוע תחנה אחת "החוצה" אבל מהמיקום שלכם זה ממש מתבקש. אם תבקרו למשל בסיטי (המרכז העיסקי וליבה ההיסטורי של העיר, קתדרלת סט' פול) וחתזרו בקו המטרופוליטני ל Finchley Road תוכלו לעדות קניות לדירה לפני קפיצה של תחנה אחת הביתה במקום לחזור הביתה ולצאת שוב.

6- אם יש הרבה זמן ורוצים להרגיש כפר בעיר:  קו 268 מרחוב College Crescent לתחנת האוטובוס Whitestone Pond שבהאמפסטד הית'. משם פונים מזרחה לחלק העיקרי של פארק ה Hampstead Heath וכשעולים לצד הצפוני של הפארק יש בית אחוזה בשם Kenwood House הפתוח לציבור בחינם. זה מצריך קצת הליכה אבל נותן את חווית בית האחוזה האנגלי מבלי שתצטרכו להטריח את עצמכם לכפר. לבית האחוזה יש בית קפה מקסים עם גינה במבנה צדדי. בחזור: קו 210 לכיוון Brent Cross והחלפת אוטובוסים ב Whitestone Pond או   Iverforth House  (מפות גוגל נותנות את שמות תחנות האוטובוס ולוחות הזמנים בתווית התחבורה הציבורית).

לעשרה ימים אין לכם מה לעשות בגולדרס גרין אבל אם חסר לכם מזון ישראלי זכרו שהאזור היהודי מתחיל רק אחרי גשר הרכבת שחוצה את הרחוב הראשי.
לצפיה ב-'וואוו כמה מידע. תודה'
וואוו כמה מידע. תודה
07/04/2016 | 00:54
2
63
לגבי הנסיעה מלוטון, גוגל ממליץ על רכבת ישירות לתחנת FINCHLEY ROAD ומשם חצי מייל הליכה עד הבית.
בגלל שהנחיתה ב11 בלילה, נראה לי עדיף ללכת על מונית ישירות ללונדון ולא להסתבך באמצע הלילה עם כרטיסי רכבת ואויסטרים. יהיה צורך לדאוג לכרטיסים על הבוקר.

לצפיה ב-'אתה מתארח "אצלי" ועדיף שלא ללכת שם חצי מייל בלילה.'
אתה מתארח "אצלי" ועדיף שלא ללכת שם חצי מייל בלילה.
07/04/2016 | 13:42
1
66
זו לא רק עיר שגרתי בה במשך למעלה מעשור, זו העיר שבה התגוררה משפחתי המורחבת מזה שנות דור.

בגלל שאי אפשר אפילו לעלות על אוטובוס לתחנת הרכבת ללא תשלום מראש עדיף להשיג את הכירטוס בלוטון לפני שמגיעים לעיר. ציין שאתה רוצה שהשבועי יתחיל "מחר" כי אתם מגיעים לדירה במונית (תוודאו אם יהיו שם מספר מוצרי בסיס לארוחת הבוקר).

מונית זה סיפור בפני עצמו. למונית הזולה יותר (Minicab) צריך להזמין מראש או ללכת למשרד שנמצא בנמל. פעם נפלתי על תחנת מוניות שכל נהגיה היו ממקומות כמו כורדיסטן ואפגניסטן שדיברו בפלאפון ללא חגורה. לך על חברה מומלצת יותר (תשאל את המארחים, כי זה לא האזור המדוייק שלי אלא אזור שכן).  המוניות הלונדוניות הקלאסיות ה Black Cabs הן יקרות יותר ורק להן מותר לאסוף נוסעים ברחוב בעיר (לוטון אינה בעיר אבל אם אין תחנה מקומית בלוטון שמסיעה ללונדון כללי המשחק הלונדוניים יחולו על מוניות לונדוניות בנמל.) במוניות הזולות תפרדו מ £45-£50 וזו הערכה נכונה למחירי 2011... (יש כספומט באולם הנכנסים , עושים סיבוב פרסה שמאלה לקיר שמאחוריך ברגע שאתה יוצא את המכס.
לצפיה ב-'טוב, ויתרתי על הרכבת, נלך על מונית'
טוב, ויתרתי על הרכבת, נלך על מונית
07/04/2016 | 23:25
36
ראיתי על כטיסי הטיסה שהנחיתה לא תהיה ב11 אלא ב9 לפי השעון המקומי. זה אמנם לא ממש מאוחר אבל מספיק בשביל להחליט על מונית ולא להסתבך.

לפני ששמתי לב לשעה, החלטתי לחסוך לי את הזמן בשדה התעופה ולהזמין כרטיסי אויסטר שיגיעו אלינו לחולון לפני הטיסה. יהיה עליהם 20 פאונד. התכנון הוא לקנות חוזה שבועי למחרת בבוקר בטיוב.

ראיתי כמה אפשרויות להזמנת מונית מראש - אני אבדוק את זה. המחיר באזור 50 פאונד.
לצפיה ב-'בהחלט יש סיבה לקנות כרטיס נייר'
בהחלט יש סיבה לקנות כרטיס נייר
06/04/2016 | 18:32
7
121
מכיון שאתם שלושה אנשים וזה טיול בת מצווה שכנראה יהיה רווי באטרקציות תיירים, אתם יכולים "לנצל" הטבה של ה-National Rail שמאפשרת כניסה זוגית במחיר כרטיס אחד לכמעט כל אטרקציה בלונדון במידה ויש לכם שני כרטיס רכבת ואלידים לאותו היום.
כתוצאה מכך, אתם יכולים לקנות שני כרטיסים שבועים מתחנות רכבת של ה-National Rail (כרטיסי נייר) ולא מתחנות ה-Underground (צריך להצטייד בתמונות פספורט), ולקבל את כרטיסי ההטבה לכל השבוע ולחסוך עשרות פאונד בקלות.
מחירי כרטיס נייר שבועי של ה-National Rail זהה למחיר טעינת חוזה מקביל באויסטר או capping שבועי ב-Contactless.
מעבר לזה, לילדים בגילאים 11-15 אמור להיות תעריף מוזל, אז לילדה שלכם תקנו Travel Card יעודי, ולשניכם Travel Cards שבועיים רגילים.

עוד מידע נמצא פה:
לצפיה ב-'צ'יט מעניין. מעניין גם אם כרטיס 3 הימים שרד שם.'
צ'יט מעניין. מעניין גם אם כרטיס 3 הימים שרד שם.
06/04/2016 | 23:07
1
79
לפי אתר 2for1 ההנחות תקפות לכרטיסים עם סמל הרכבת הארצית בלבד שנראה בערך כך: =Z= ולא תקפות לכרטיס אויסטר. הכרטיסים המוצגים באתר שחיברת הם כרטיסי נייר של התחתית עם עיצוב ה V ההפוך. בעת הכנסת האויסטר כרטיסים אלו היו יקרים יותר ממקביליהם האלקטרונים.

קשה למצוא כרטיסים תקופתיים באתר הרכבת הארצית (אבל מצאתי מבצע לונדון ב£15 שאנצל החודש) כי המערכת בנויה לתת מידע על כרטיסים לכיוון אחד אבל זה מאד שווה בירור בעמדת הרכבת הארצית בנמל התעופה לוטון. המערכת נבנתה כך שכרטיסיה תואמים לכרטיסי הנייר המגנטיים של התחתית ובדרום לונדון רוב המערכת היא של הרכבת הארצית. בנוסף לכרטיס ה travelcard השבועי היו במערכת הישנה של TFL כרטיס travelcard לשלושה ימים וכרטיס travelcard סוף שבוע שבוטלו. אם אלו עדיין קיימים ככרטיסים של הארצית הם יכולים להוות פתרון טוב למבקרים לתקופות קצרות. לגבי כרטיס יומי של הארצית - בעבר הכרטיס היומי של TFL היה מתחיל רק ב9:30 בבוקר במחיר הסטנדרטי שמקביל לכפולות של הכרטיס השבועי והיה כרטיס יומי יקר יותר שהחל בשעות מוקדמות יותר.

דרך אגב לווינזור ואוקספורד היה כרטיס הנחה או שבועי בשם Thames Valley Rover (עמודת הכרטיסים המיוחדים באתר הרגיל של Nationalrail ויתכן שהוא שווה עיון. אני ממליץ נגד כרטיסים לרכבות ספציפיות כי הן אינן תקפות לבאה אחריה במקרה שמפספסים. תמיד קנו סוג כלשהו של Return, כתיירים עדיף בדר כלל Off peak return אבל לדשה התעופה יש לברר מה שעת ההמראה.
לצפיה ב-'המחיר של כרטיס שבועי ב-National Rail זהה ל-Oyster'
המחיר של כרטיס שבועי ב-National Rail זהה ל-Oyster
07/04/2016 | 00:13
56
וכפי שציינתי, אי אפשר לממש את ההנחות עם Oyster אלא רק עם כרטיס נייר.
המינוס היחידי הוא שצריך להסתובב עם כרטיס נייר, אבל בשביל ההנחות שמקבלים - זה שווה את הטרחה.
כשאני מבקר בלונדון אני בכלל משתמש ב-Mastercard שלי ומשאיר את ה-Oyster בבית ההטמעה של ה-Contactless פשוט גאונית.
לצפיה ב-'תודה על הטיפ'
תודה על הטיפ
07/04/2016 | 01:00
3
48
אני רואה רק 5 אתרים עם הנחה שמתוכם רק 2 בתכנון וכבר הזמנו אליהם כרטיסים. חבל שלא ראיתי את זה.

תקן אותי עם אם אני טועה, אני צריך TRAVEL CARD שבועי לאזורים 1,2 ואז את כל שאר הנסיעות מחוץ לאזורים לעשות בכטיס נפרד?
נראה לי שאם ההנחות לא רלוונטיות כבר בשבילי, עדיף כבר האוייסטר כארד שיתאים לי לכל הנסיעות עם חוזה שבועי + ערך צבור, לא?

תודה על כל המידע
דותן
לצפיה ב-'יש המון אתרים'
יש המון אתרים
07/04/2016 | 02:23
2
45
Tower of London, מאדאם טוסו, Churchill war rooms, שיט על התמזה, London Eye ועוד ועוד. שווה בכל זאת לבדוק אם זה יחסוך לכם כסף.
במידה ולא, אז יש לך שתי אופציות: אויסטר עם כרטיס שבועי לאזורים 1,2 +  ערך צבור להשלמות נסיעה מחוץ לאזורים (אם אתה מתכוון להגיע לסטרטפורד למשל)
חלופה שניה ויותר מגניבה - אם יש לך כרטיס אשראי ישראל של Mastercard שרשום עליו paypass, הוא יכול לשמש כתחליף ל-Oyster מבלי לטעון אותו, כשאתה מקבל את כל הטבות ה-Capping היומיות + Capping שבועי (שאין באויסטר) בעלות זהה לכרטיס שבועי. רק שהחישוב הוא מיום שני ליום ראשון - כלומר, אתה חייב 7 ימים שנמצאים בין יום שני ליום ראשון על מנת לקבל את ה-Capping הזה.
היתרון - אתה לא טוען שום דבר. החיסרון - הכרטיסים האלו דיי נדירים בארץ.

לצפיה ב-'אשראי מהארץ רלוונטי רק ליחיד ואז יש עמלות מהארץ.'
אשראי מהארץ רלוונטי רק ליחיד ואז יש עמלות מהארץ.
07/04/2016 | 12:09
1
54
המערכת בנויה כך שכל נוסע אמור להחזיק כרטיס אישי, והילדה זכאית להנחות לבני גילה אז היא צריכה כרטיס שמוגדר כרטיס ילדים. השימוש באשראי רלבנטי רק לנוסע יחיד שנמצא בעיר ליום - יומיים על כרטיס אשראי בריטי שלא יקרע אותו בעמלות מנופחות כל פעם שהוא משלם, אפילו לנוסעי הרכבת הארצית שבאים לעיר ליום זה לא רלוונטי כי זול להם להכליל כרטיס Travelcard יומי בכרטיס ההלוך-חזור לעיר.

הטיפ של 2for1 מאד שימושי לתייר, אבל הייצוג הוא של כרטיסי נייר של TFL כמו מלפני עידן האויסטר, כרטיסי National Rail הם בצביעה אופקית כתום - צהוב - כתום.

כמו כן באתר Nationalrail יש רשימת כרטיסי הנחה אזוריים ( ניתן לחפש לפי מפעילה אך כמה מהכרטיסים משותפים לחברות שונות) כאורך הגלות, ויתכן שיש כרטיס שרלוונטי למשפחתו של פותח השירשור (אוקספורד ו-ווינזור הן בתחומה של Great Western) אבל אני מביא את הרשימה במלואה כדי להראות את רמת הסיבוך:

אין הנחה ספציפית לנסיעות בתוך לונדון, וההנחות  היחידות שניתן להשיג בנסיעה בעיר הן למחזיקי Network Railcard או כרטיסי ההנחות ל 16-25 או 60 ומעלה - השקעה של כ£25  שמשתלמת רק בנסיבות מסוימות (אם המשפחה הזו היתה עושה טיול רכבתי שלישי בתחומי דרום מזרח אנגליה זה היה מתחיל להרוויח להם אבל ווינזור וודאי עולה פחות מתשלום המינימום בימי חול ואוקספורד צויינה כ"אולי" אז לא המלצתי) בכרטיס Network Rail יש הנחה של שליש על כרטיס יומי מנייר בסופי שבוע בלבד (במשך השבוע יש תשלום מינימום של £13) ובכרטיסים לפי גיל מקבלים הנחה של לירה או שתיים ליום בתחתית (אני חושב שצריך להסתמך על ערך צבור יומי או לרשום את כרטיס ההנחות הארצי על האויסטר בצורה אלקטרונית, לא עשיתי כן בעצמי אך ייעצתי למישהו שניצל את ההנחה הזו בלונדון במקביל לנסיעות אל מחוץ לעיר)

חבל לי מאד שמערכת הרכבות בבריטניה היא כזו שיש לה כל כך הרבה סעיפים ותתי סעיפים שכדי לקבל את המגיע לו הלקוח הקבוע מרגיש שהוא מתכמן את המערכת והתייר נדפק אם אין לו עזרה מבפנים. למרחקים גדולים תמיד אומרים שאסור לקנות כרטיס רכבת בתחנה ביום הנסיעה וזה מסכם את שיטת הפעולה נגד הלקוח.
לצפיה ב-'חבל שאתה סתם מטעה '
חבל שאתה סתם מטעה
07/04/2016 | 14:33
40
ה-2For1 תופס גם ל-Travel Cards שנמכרים בתחנות National Rail בלונדון שמגיעים בצביעה כתומה שחורה. עשיתי את זה בעצמי, ועוד מספר אנשים שאני מכיר עשו את זה.
זו הסיבה שאני מדגיש שצריך לקנות את הכרטיס בקופות של תחנות National Rail ולא בקופות של ה-Underground שם יקבלו כרטיס של ה-TFL

אני משתמש בכרטיס אשראי ישראלי בכל הטיולים שלי בלונדון ועמלות ההמרה לא גבוהות - מעבר לכך שהן באחוזים, כך שגם טעינת Oyster צריכה להתבצע באשראי (עם תשלום אותה עמלה), או במזומן (שגם עליו שילמת עמלה).
לצפיה ב-'אם כך - שיקנו כרטיס שבועי בעמדת הארצית בלוטון.'
אם כך - שיקנו כרטיס שבועי בעמדת הארצית בלוטון.
07/04/2016 | 16:08
33
הכרטיס השישי בעמדת ה"כן" נראה בדיוק כמו הכרטיסים השלישיים בעמדת ה"לא" ולכן הטעות.

תחנת ה National Rail הקרובה אליהם גאוגרפית היא Finchley Road and Frognal בהמשך הדרך צפונה מתחנת פינצ'לי רוד, אך זו תחנה של TFL (האוברגראונד הוא למעשה קו ארצי בהפעלה עירונית) אז תחבורתית מוטב שישיגו כרטיסים יומיים של הארצית לשאר החופשה אחרי השבועי או מראש בלוטון (ניתן לבקש כרטיסים לתאריכים עתידיים) או בווטרלו או תחנת מרליבון הצמודה לבייקר סטריט.

כבר אמרתי שזו מערכת מסובכת שכדי להשיג את המגיע לך אתה מרגיש כאילו אתה מתכמן אותה.
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
07/04/2016 | 01:16
4
61
1. לגבי הנסיעות מלוטון- שים לב שנמל התעופה הוא די חור והתחבורה הציבורית בלונדון כמעט ולא פעילה במהלך הלילה, כלומר יכול להיות שבכל מקרה תצטרכו להשתמש במונית.
2. לגבי שאר הנסיעות מחוץ ללונדון- גם לי זה נשמע כמו עניין נחמד כשטסתי לשם, ואז ראיתי שהמחירים של כרטיסי הרכבת מחוץ ללונדון די מטורפים (בסביבות 15-20 פאונד לכיוון אם אני זוכר נכון). כנראה שכמה נסיעות יורידו את המחיר לכרטיס, אבל זאת עדיין הוצאה די משמעותית. יכול להיות שבאטרקציות תיירותיות במיוחד יש דילים שכוללים נסיעות הלוך-חזון וכרטיסי כניסה- זה שווה בדיקה.
3. אפשר לחלק בצורה גסה את האטרקציות בלונדון לשני סוגים: כאלה שהכניסה אליהן היא בחינם (ויש המון כאלה), וכאלה שהכניסה אליהן מאוד יקרה (15-20 פאונד לכרטיס). לכן מוכרים לתיירים כל מיני כרטיסים שכוללים נסיעות חינמיות בתח"צ בתוך לונדון פלוס כניסה חינמית לחלק גדול מהאטרקציות שבתשלום. זה דיל שהוא משתלם אך ורק אם אתם מתכננים להיכנס לכמות לא מבוטלת של אטרקציות בתשלום- אחרת זה עלול להיות בזבוז כסף. במקרה של טיול ל-10 ימים, אם אתם מתכוונים להיכנס להרבה אטרקציות- זה יכול להיות דיל די משתלם.

והמלצה קטנה: אין שום סיבה להיות תיירים פראיירים ולשלם 20 פאונד על סיבוב בקפסולה דחוסה ב-london eye. אם אתם רוצים לבזבז קצת כסף, עדיף לעלות ל-shard בעלות דומה. אם לא, אפשר לעלות לגן הציבורי בקומה 30ומשהו של 20 fenchurch street לתצפית מצויינת בחינם (!!!)- רק דרושה הרשמה מוקדמת באינטרנט.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/04/2016 | 01:45
35
תודה על העזרה.
לגבי 1, בהחלט כנראה שלא תהיה ברירה.
לגבי 2, כרגע בדקתי את המחיר המלונדון לווינדזור וזה יוצא הלוך חזור 23 פאונד לשלושתינו - לא כזה נורא.
3. יש לנו רשימה של אטרקציות אבל הרב זה מוזיאונים בחינם ולכל השאר כבר הזמנו כרטיסים מראש.
4. לא בשבילנו גלגל ענק

תודה
דותן
לצפיה ב-'לגבי 1 - יש אוטובוסי לילה ו24 ורכבות טמזלינק אל תוך הלילה. '
לגבי 1 - יש אוטובוסי לילה ו24 ורכבות טמזלינק אל תוך הלילה.
07/04/2016 | 02:23
58
נכון אמנם שהתחתית מפסיקה לפעול באחת בבוקר (תמיד ממליצים לעלות למערכת לפני חצות כדי להגיע לכל השלוחות) אבל יש בלונדון מערכת קווי לילה ענפה וקווי מפתח רגילים הפכו לקווי 24 שעות, ועד לגבול אזור 4 אפשר לדבר על תדירות חצי שעתית לפחות.

לוטון הוא יוצא מן הכלל רכבתית כי קו הטמזלינק פועל אל תוך הלילה ויצא לי להשתמש בו מגאטוויק (אותו הקו) ב1 בבוקר ולהגיע לקנטיש טאון ב3 בבוקר. אפשר לוודא הגעה לשדה ע"י חיפוש נסיעה שיעדה Luton Airport (שנחשב לתחנת רכבת נפרדת מלוטון אייפורט Parkway למרות החיבור בשאטל אוטובוס) באתר   Nationalrail ולראות אם זה אפשרי או אם עדיף לקחת מונית (£45 בערך, שווה את זה ל3 נוסעים). לצערי האתר לא מראה את המחיר ל off peak open return וההנחה המגולמת ב Anytime Return היא של לירה או שתיים לכרטיס מול שני כרטיסים בודדים.
לצפיה ב-'ויש גם את תצפית המוניומנט... זולה ונמצאת בול במרכז.'
ויש גם את תצפית המוניומנט... זולה ונמצאת בול במרכז.
07/04/2016 | 14:27
1
19
לצפיה ב-'פרימרוז היל. תצפית טבעית על העיר מצפון כמעט במרחק הליכה ממנו'
פרימרוז היל. תצפית טבעית על העיר מצפון כמעט במרחק הליכה ממנו
07/04/2016 | 20:34
14
לצפיה ב-'תמונות מתחנת האומה'
תמונות מתחנת האומה
06/04/2016 | 00:24
10
518
מעט מהשינויים שעוברת תחנת האומה בימים אלה. את חלקם ניתן לראות גם ממפלס הרחוב: צביעת הקונסטרוקציה והתקנת רפפות.
לצפיה ב-'הזגג הגיע'
הזגג הגיע
06/04/2016 | 00:36
428
"רפי שפירא", קבלן המשנה של "אלקטרה", הגיע לתחנה ועמו הגלריה המלכותית. באוסף קיימים מספר סוגים שונים של זכוכיות, במספר גדלים ובדרגת שקיפות משתנה, ע"פ מיקומם  בשלד המתכת. משקל פלטת הזכוכית הכבדה ביותר מתקרב ל-300 ק"ג והנפתו מתבצעת באמצעות מתקן ואקום. עובי הזכוכית מתקרב ל-20 מ"מ והוא כולל שלוש שכבות. בתמונה המצורפת ניתן לראות שאת פתחו של פיר הדרגנועים יקיף מעקה זכוכית.  
לצפיה ב-'"חפיר יבנה"'
"חפיר יבנה"
06/04/2016 | 00:38
1
420
כמעט, אבל אותו הרעיון. ארבעת פתחי יציאת האוויר של מבנה המערכות המזרחי.
לצפיה ב-'אני מקווה שזה לא המראה הסופי של הפתחים '
אני מקווה שזה לא המראה הסופי של הפתחים
06/04/2016 | 19:24
83
לצפיה ב-'אין דרך אחרת.'
אין דרך אחרת.
06/04/2016 | 00:43
1
411
לאחר הסרת הרמפות שחיברו בין אולם הנוסעים לרציפים, לא תיארתי לעצמי דרך אחרת להתקנת הדרגנועים הארוכים במדינה, זולת הדרך הזאת. הדרגנועים כבר מאוחסנים במנהרה 4 ועבודות על התקנת המונורייל הגיעו כבר לאמצע השיפוע השני של פיר הדרגנועים.
לצפיה ב-' ומהנקודה הזו אני מבקש לפרט יותר.'
ומהנקודה הזו אני מבקש לפרט יותר.
06/04/2016 | 01:13
175
לצפיה ב-'לסיום: גשרים לרציף '
לסיום: גשרים לרציף
06/04/2016 | 00:50
1
417
ברציף הדרומי הסתיימה הקמתם של שלושת הגשרים מאולם הנוסעים. מגשרים אלה יצאו דרגנועים ומדרגות אל הרציף. בתמונה נראה גשר מבנה 15-3, שמצדו האחד יורד טור מדרגות אל הרציף ומצדו האחר שני דרגנועים. במבנה 15-2 תוקמנה מדרגות בלבד ואילו ב-15-1 יופיעו דרגנוע, מעלית נכים ומדרגות. לילה טוב.

לצפיה ב-''
06/04/2016 | 01:19
38
לצפיה ב-'תודה רבה בועז'
תודה רבה בועז
06/04/2016 | 20:09
200
לצפיה ב-'תודה בועז !'
תודה בועז !
06/04/2016 | 22:08
162
לצפיה ב-'תודה רבה, בועז! התגעגעתי לעדכונים... '
תודה רבה, בועז! התגעגעתי לעדכונים...
07/04/2016 | 00:27
41
לצפיה ב-'שיא נוסעים חדש ברכבת ישראל'
שיא נוסעים חדש ברכבת ישראל
06/04/2016 | 01:18
19
569

רכבת ישראל ממשיכה לשבור את שיאיה הקודמים בהסעת נוסעים.
בחודש מרץ 2016 בוצעו כ- 5.4 מיליון נסיעות, כ- 17% גבוה יותר מהנסיעות שבוצעו בחודש המקביל אשתקד (4.6 מיליון) וכ-29% אחוז גבוה יותר ממספר הנסיעות בחודש מרץ 2014.
מספר הנוסעים הממוצע ליום בחודש מרץ, עמד על 225 אלף נוסעים.

לצפיה ב-'מסתבר שהנוסעים מצביעים ברגליים, במיוחד בקו הוד השרון'
מסתבר שהנוסעים מצביעים ברגליים, במיוחד בקו הוד השרון
07/04/2016 | 11:07
18
377
אשקלון, למרות האיחורים.
או שמא האיחורים בגלל כמות הנוסעים הגדולה שמעכבת את הנסיעות?
לצפיה ב-'כל התשובות נכונות '
כל התשובות נכונות
07/04/2016 | 14:48
1
102
לצפיה ב-'מה שחשוב שאכן מספר הנוסעים עולה.'
מה שחשוב שאכן מספר הנוסעים עולה.
07/04/2016 | 16:44
225
מקטרים באים והשיירה עוברת.
לצפיה ב-'מעניין מה יקרה כשיפתחו את לולאת השרון ויאלצו להפחית בתדירות'
מעניין מה יקרה כשיפתחו את לולאת השרון ויאלצו להפחית בתדירות
07/04/2016 | 17:18
15
319
הקו הזה מאוד פופולרי בצורתו הנוכחית, מעניין אם הוא ישאר כל כך פופולרי כשלנוסעים בפתח תקווה (למשל) יהיו פחות רכבות בשעה לת"א, ואם הם ינטשו לטובת אמצעי תחבורה אחרים.

סביר להניח שעם הנוסעים שיתווספו ברעננה והוד השרון המספר הסופי של הנוסעים לאו דווקא יפחת, אלא יעלה, למרות הפחתת התדירות.

אגב, דבר נוסף שהיה מגדיל את פופולריות הקו הזה זה גשר הולכי רגל מבני ברק לרמת החייל, או לפחות קו אוטובוס תדיר שעוצר ליד התחנה (ולא מחייב עליה של 3 קומות במדרגות לולייניות מטונפות)
לצפיה ב-'כשייפתח הקו האדום ממילא יפחת מספר הנוסעים ברכבת מפ"ת'
כשייפתח הקו האדום ממילא יפחת מספר הנוסעים ברכבת מפ"ת
07/04/2016 | 17:54
6
268
לתל אביב או לעיר אחרת בלב גוש דן.

מי שייפגעו בעיקר מהפחתת התדירות הם תושבי ראש העין ותושבי דרום הוד השרון שמשתמשים בתחנת סגולה, אבל גם תושבי הוד השרון וכפר סבא שמשתמשים בתחנות סוקולוב ונורדאו ותושבי רעננה ייפגעו מכך שיהיו להם רק שתי רכבות בשעה בכיוון המהיר יותר לתל אביב.

הבעיה של רעננה, כפר סבא, הוד השרון וראש העין תהיה גדולה יותר מזו של פתח תקוה, שלה יהיה כ-3 שנים לאחר פתיחת מסילת השרון, את הקו האדום.

נראה שלעיריית ראש העין יש אמצעי לחץ אפקטיביים מול משרד התחבורה, אז אולי כדאי שהם יתחילו להפעיל על שר התחבורה לחץ שיעלה את פרויקט הכפלת מסילת האיילון הבודדת לראש סדרי העדיפויות שלו.
השנים האחרונות מוכיחות שכשר התחבורה רוצה משהו הוא מצליח לקדם אותו.
לצפיה ב-'עד שהקו האדום יפעל'
עד שהקו האדום יפעל
07/04/2016 | 19:54
222
המסילות במרכז יעברו חשמול, מערכת האיתות תשודרג, ירכש ציוד נייד נוסף ואף יתכן שאפילו המסילה הרביעית תוקם(היא כרגע בתכנון והפרוייקט מבחינת היקף התשתית בקטע ההגנה-מרכז הוא לא גדול), לפחות כמימוש חלקי של פרוייקט ההרחבה של ציר ת"א-לוד.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהקו האדום ישרת את אותם אנשים'
אני לא בטוח שהקו האדום ישרת את אותם אנשים
08/04/2016 | 16:01
4
107
הקו האדום ישרת את מי שנוסע היום באוטובוסים בציר ז'בוטינסקי. לעומת זאת למי שנוסע לצפון (או לצפון ת"א) יהיה מהיר יותר להשתמש בר"י (גם כשצריך להחליף רכבות, הרבה יותר נוח להחליף רכבת כשאתה כבר בתוך התחנה מאשר לעבור מרכבת קלה/אוטובוס לרכבת הכבדה בתחנת סבידור מרכז (בגלל מרחק ההליכה מהרגע שאתה יורד מהרק"ל עד שאתה מגיע לרציף בסבידור).
לצפיה ב-'הרבה אנשים שמשתמשים היום ברכבת כדי להגיע למרכז ת"א'
הרבה אנשים שמשתמשים היום ברכבת כדי להגיע למרכז ת"א
08/04/2016 | 16:06
3
145
ולא אוהבים לנסוע באוטובוסים או שלא נוסעים באוטובוס לת"א בגלל הפקקים בשעות השיא, יעברו לקו האדום שמרוב חלקי פתח תקוה הגישה אליו תהיה יותר נוחה מאשר הגישה לתחנות הרכבת הכבדה.

ברור שחלק מהנוסעים ליעדים אחרים, ובמיוחד ליעדים מחוץ לגוש דן, ימשיכו לנסוע ברכבת הכבדה מפ"ת, אבל גם בקרב נוסעים אלה יהיה מעבר לקו האדום.
למשל תושב נוה גן שירצה לנסוע לחיפה, ירושלים או באר שבע, יעדיף לנסוע בקו האדום לתחנת סבידור או לתחנת השלום מאשר להגיע לתחנת קרית אריה.

ועוד הרבה לפני הקו האדום יהיה מעבר של נוסעים, שהיום מגיעים לתחנת קרית אריה מדרום פתח תקוה, לקו 64 החדש שיקשר בין דרום פ"ת לתחנת השלום.
לצפיה ב-'יהיה האפקט של תדירות מול מהירות ויתרון מעשי לקו האדום'
יהיה האפקט של תדירות מול מהירות ויתרון מעשי לקו האדום
09/04/2016 | 23:41
2
28
אני מכיר את האפקט הזה אישית מול קו הטמזלינק סאטון-לוטון (ארצית, פעם ב15 דקות) לבין התחתית שאמנם זמן הנסיעה בה ארוך יותר את תדירותה (קו צפוני לענף שלי) היא פעם ב4-5 דקות בקירוב (וממילא הייתי צריך להחליף אליה לקטע הנסיעה הסופי). עד כמה שעל המפה קו הטמזלינק נראה מפתה יותר עם פחות תחנות ביניים בכל מקרה שבו היו תחנות מקבילות של שני הקווים בדרום (וכן הצ'יט של להשתמש בקו הויקטוריה מיוסטון לסטוקוול כדי לחבוך זמן) התחתית ניצחה בגדול. כך גם אם תאורטית מדובר בחצי שעה בתחבורה מסילתית עירונית מול רבע שעה ברכבת פרברית זמני ההמתנה הגדולים של המערכת הפרברית הופכים את החוויה לטיאית יותר מהמערכת התדירה יותר.
לצפיה ב-'בגוש דן ובפתח תקוה בפרט יהיה לרכבת הקלה יתרון נוסף הרבה'
בגוש דן ובפתח תקוה בפרט יהיה לרכבת הקלה יתרון נוסף הרבה
09/04/2016 | 23:56
1
28
יותר משמעותי לעומת הרכבת הכבדה - יתרון הנגישות.
בהשוואה בין הקו האדום לרכבת הכבדה, צריך לקחת בחשבון גם את אפשרויות וזמן ההגעה לכל אחד מהם ובהיבט הזה בפתח תקוה, בדרך כלל הקו האדום ינצח בגדול.
למעשה רק להדר המושבות והדר המושבות החדשה עשוי להיות יתרון בשימוש ברכבת הכבדה וגם זה לא חד-משמעי.
לצפיה ב-'לנוסע שגר בחצי הדרך בין התחנות עם גישה שווה התדיר עדיף.'
לנוסע שגר בחצי הדרך בין התחנות עם גישה שווה התדיר עדיף.
10/04/2016 | 01:32
24
לקו האדום יש רצועות הקבלה של קילומטר או שניים עם הרכבת הן במסילת הירקון והן בקו החוף הדרומי. אפילו אם היה קו אוטובוס שנוסע מתחנת הרכבת לתחנת הרק"ל או אמצעי לא מוטורי התדירות הגבוהה של הרק"ל היתה גורמת לנוסע שגר בחצי הדרך להעדיף אמצעי שבא כל כמה דקות על אמצעי שבא פעם ב20-15 דקות.
לצפיה ב-'בונים כזה גשר בדיוק עכשיו'
בונים כזה גשר בדיוק עכשיו
08/04/2016 | 07:22
219
גשר מעל הירקון בין תחנת רכבת ופארק הירקון לכיוון עתידים
לצפיה ב-'יש שאטלים מתחנת הרכבת לרמת החייל'
יש שאטלים מתחנת הרכבת לרמת החייל
08/04/2016 | 11:02
6
162
והם ממש ממש נוחים. מאז שהוסיפו את הרכבת לחופשי חודשי אני משתמשת בהם לא מעט.

מצד שני, הם רק לכיוון אחד בבוקר ורק לכיוון אחד בערב, בבוקר הם לפחות יוצאים אחרי הרכבת, אבל בערב יש להם שעות והם כמובן נתקעים בפקקים המטורפים.
אתמול למשל הגעתי ברכבת שכבר אין לה שאטלים, וכן, לטפס על הגשר לתחנת האוטובוס זו חוויה נוראית. התכנון הכי גרוע של הנדסת אנוש אי פעם.
גשר להולכי רגל ואופניים (וכסאות גלגלים) בהחלט נחוץ! מקווה מאוד שיהיה מקורה. יהיה אדיר אם גם יהיה עליו מסוע.
לצפיה ב-'בונים שם גשר מעל הירקון'
בונים שם גשר מעל הירקון
08/04/2016 | 11:57
5
151
אז עוד מעט לא יצטרכו שאטלים
עד אז, בדרך בחזרה, הולכים ברגל,  18 דקות הליכה לא מהירה בין עתידים עד התחנה.
לצפיה ב-'מהו ציר ההליכה המדוייק מקרית עתידים לרכבת ב"ב?'
מהו ציר ההליכה המדוייק מקרית עתידים לרכבת ב"ב?
08/04/2016 | 15:15
4
138
אין מצב שבהליכה ועוד לא מהירה דרך ראול ולנברג ואז שמאלה למבצע קדש (הכביש
שמוביל מרמה"ש לקניון איילון) זה 18 דקות לא מעתידים אלא נניח מהרמזור
האחרון שהוא כמדומני או הארד או הנחושת.
הכוונה לרמזור האחרון של ולנברג ולא לזה של הצומת של טיב טעם שהופך לדבורה
הנביאה. לא.
אני מתכוון לצומת שנמצא כ-200 או 300 מ' יותר קרוב למבצע קדש/פנחס רוזן.
אפילו משם עד לרכבת ב"ב זה לא 18 דקות, קל וחומר לא מנניח אחד משני מגדלי
הענק של עתידים (בניין נס או המגדל של חברת כלל ביטוח).

לצפיה ב-'הולך את זה יום יום.'
הולך את זה יום יום.
08/04/2016 | 20:53
3
133
מרחוב הנחושת פינת ראול וולנברג הולך ברחוב בראשי עד שמתחבר לפארק, בפארק הולך עד הגשר של מבצע קדש, עולה בגשר העץ וחוצה את הירקון והולך עד התחנת.
לצפיה ב-'לפי אתר "מפה" מדובר ב 1.7 ק"מ'
לפי אתר "מפה" מדובר ב 1.7 ק"מ
08/04/2016 | 23:17
105
לא הבנתי על איפה יש גשר עץ.את הירקון חוצים בעליה על גשר מבצע קדש ואז יורדים במדרגות הלוליניות סמוך לדיזיין סנטר (שצמודה לתחנת רכבת).

דבר שני לא הבנתי באיזו נקודה מתוכנן הגשר שיקשרבין תחנת רכבת ב"ב  לעתידים.יש מידע בנושא?הדבר היחידי שאני רואה בסיבובים באיזור זו פעילות סמוך צמודה לגשר מבצע קדש.זה יהיה טיפשי לשים שם את הגשר כי יוצא שעדיין צריך לעשות סיבוב שמאריך את הדרך...
לצפיה ב-'לא יודעת באיזה קצב אתה הולך'
לא יודעת באיזה קצב אתה הולך
10/04/2016 | 10:50
1
36
אני בהליכה מהירה עושה את זה ב 25 דקות בערך, מהכיכר של הארד עד התחנה.
לצפיה ב-'צביר לניחא, אופס, סביר להניח'
צביר לניחא, אופס, סביר להניח
10/04/2016 | 21:59
12
שאת יותר צודקת והוא טועה (חלילה לי מלאמר משקר)
או שהוא פשוט כמעט רץ.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום