לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'חבל שהצילום במאונך.'
חבל שהצילום במאונך.
22/09/2016 | 00:24
3
157
למעט במקרים נדירים ביותר... וידאו תמיד צריך לצלם במאוזן.
לצפיה ב-' אכן כך. צילום וידאו במאונך - רעיון גרוע וטעם רע'
אכן כך. צילום וידאו במאונך - רעיון גרוע וטעם רע
22/09/2016 | 01:24
2
156
בכל מקרה תודה על התיעוד.
לצפיה ב-'Say NO! to vertical videos '
Say NO! to vertical videos
22/09/2016 | 11:18
1
123
לצפיה ב-''
22/09/2016 | 22:11
9
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בשבת...'
תחבורה ציבורית בשבת...
21/09/2016 | 13:34
23
457
אני אישית נגד, לא בקטע הדתי, שבגלל  זה אנשים צריכים לעבוד ותכלס אין להם יום מנוחה
מה את חושבים על זה?
לצפיה ב-'דיברנו על זה כבר אינספור פעמים בפורום'
דיברנו על זה כבר אינספור פעמים בפורום
21/09/2016 | 13:42
2
250
יום המנוחה השבועי לא חייב להיות שבת. גם בחו"ל נהגי תח"צ שעובדים בסוף השבוע מקבלים יום מנוחה אחר באותו שבוע. זה לא שלאנשים לא יהיה יום חופש. החוק מחייב יום מנוחה שבועי לכל עובד.
לצפיה ב-'שים לב שזה טרול-קישורים '
שים לב שזה טרול-קישורים
21/09/2016 | 13:49
1
113
לצפיה ב-'למה את חושב שזה פרסומי?'
למה את חושב שזה פרסומי?
21/09/2016 | 15:14
197
זה אתר סקרים שלא לא מטרות רווח
אלא לעורר מודעות...
סקרים
לצפיה ב-'בחו"ל יש יומיים מנוחה ותחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע. '
בחו"ל יש יומיים מנוחה ותחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע.
21/09/2016 | 14:51
183
תירוץ "יום המנוחה" הבודד והעלוב אינו מחזיק מים כשבכל המדינות המערביות המתקדמות העובדים זכאים ליומיים מנוחה בשבוע ועדיין מצליחים להפעיל תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע.

הטיעון הסוציאלי האמיתי הוא שכל אזרח זכאי לחופש התניידות בזמנו החופשי גם אם אין ביכולתו הכלכלית או הפיזית לנהוג. במערב אתרי הטבע, המורשת, הבילוי והמסחר הפתוחים בסוף השבוע נגישים לכלל הציבור בעוד שבישראל ישנה אפלייה כלכלית חמורה נגד שכבות שלמות בציבור החילוני.

אתה מנסה לתרץ מצב שאין לו אח ורע באף מדינה מתקדמת בתירוצים שלא מחזיקים מעמד בשום מקום שיש בו תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע וזכויות סוציאליות עדיפות מאלו שבישראל (מדינות סקנדינביה למשל) כי אינך רוצה להודות באמת שהיא שמדובר הכפייה דתית נטו.

לצפיה ב-'ארצות אחרות זה שונה פה'
ארצות אחרות זה שונה פה
21/09/2016 | 15:12
12
194
מאד תלוי במנטיות של המקום

לצפיה ב-'אבל אין 'מנטליות' של שמירת שבת'
אבל אין 'מנטליות' של שמירת שבת
21/09/2016 | 17:52
166
הרי מלבד נוסעי התחבורה הציבורית שלא ניתנת להן ברירה אין כאן שום אווירה של שמירת שבת בציבור הכללי. אנשים נוסעים במכוניות פרטיות, מסעדות, בתי קולנוע, שמורות טבע וכו' פועלים ואף יותר בשבת מאשר בימות השבוע.
הייתי יכולה להבין, גם אם לא להסכים, את הפסקת התחבורה הציבורית בשבת אם כולם  (מלבד שירותי חירום) היו שובתים בשבת, אבל המצב הוא לא ככה.
היעדר תחבורה ציבורית בשבת מונע מנוסעיה אפילו דברים בסיסים כמו לבקר משפחה וחברים בשבת.

לצפיה ב-'יש תח"צ לוותיקן ביום א, ותח"צ בטהראן ביום ו'. '
יש תח"צ לוותיקן ביום א, ותח"צ בטהראן ביום ו'.
22/09/2016 | 01:16
10
128
מה יותר דתי מהאפיפיור והאייתולות ?
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
22/09/2016 | 01:51
9
137
כי בנצרות ובאסלאם אין איסור דתי על עשיית מלאכה ביום המנוחה השבועי. ביהדות כן. זאת גם הסיבה שהדבר עושה בישראל כזה רעש ובאיראן ובוותיקן לא. יחי ההבדל הקטן (גדול). בזה אני מחזק את טענתך שעניין "יום המנוחה השבועי" הוא תירוץ.

הגיע הזמן לדעתי שיתקיים דיון ציבורי מעמיק בין דתיים לחילונים על ענייני דת ומדינה ולהגיע להסכמות בדברים שניתן. כל אחד יצטרך להתפשר. דרך ההתלהמות והשנאה אינה דרך נכונה. צריך לשבת סביב השולחן העגול. איך אומר הנשיא ריבלין? הגיע הזמן שנסיר את החומות והקיטוב בינינו.
לצפיה ב-'פותח השירשור טוען שסיבותיו אינן דתיות אלא סוציאליות'
פותח השירשור טוען שסיבותיו אינן דתיות אלא סוציאליות
22/09/2016 | 02:02
106
ולכן ההשוואה הנכונה היא של יהדות חילונית או מסורתית.

בכל המדינות שהשתמשתי בתח"צ שלהן ביום א' היו אזורים מרכזיים עם מסחר שענה על צרכי כתייר ללא רכב שכור שניתן היה להגיע אליהם בתח"צ ביום א'.

לצפיה ב-'כמובן, אבל זה נימוק דתי באיצטלה של דאגה סוציאלית. למה לשקר?'
כמובן, אבל זה נימוק דתי באיצטלה של דאגה סוציאלית. למה לשקר?
22/09/2016 | 02:03
7
106
בכל פעם שמקשקשים על דאגה מכמירת לב לעובדים המסכנים שלא יכולים לנוח בשבת, מתברר שלאותם קשקשנים לא באמת אכפת שיש תחבורה ציבורית ביום העצמאות (גם זה יום שבתון!) או בימי בחירות כלליות, או בפורים או בימי חגיגות והילולות אחרים. הם לא יוצאים לרחובות עבור זכות המנוחה בשבת של אנשים העובדים בתחום התרבות, הבידור, התיירות ועוד ועוד (ואני לא מדברת על שירותי חירום). גם לא אכפת להם משעות המנוחה היומיות של העובדים, אף שהתחבורה הציבורית מתחילה לפנות בוקר ומסתיימת מאוחר בלילה ושיש כיום גם קווי לילה. אכפת להם מהמנוחה אך ורק ביום שבת. לא לקראת השבת, לא במוצאי שבת; בשעות המדויקות שמוגדרות כ"שבת" (ומשתנות לאורך השנה, כידוע). הנימוק מוכר, מובן וברור; זה הניסיון להפוך אותו לדאגה סוציאלית כנה שמביך בכל פעם מחדש. חלאס, אנחנו לא מטומטמים.
לצפיה ב-'זה טיעון של אנשים שחיים בקוספציה שהשתרשה כאן'
זה טיעון של אנשים שחיים בקוספציה שהשתרשה כאן
22/09/2016 | 02:25
112
מי שאומר שהשבתת תח"צ בשבת היא ערך סוציאלי, הוא או צבוע במקרה הטוב או פשוט מטומטם במקרה הגרוע.
בת'כלס, הגעה לעבודה של מספר שעות במוצאי שבת היא דבר הרבה פחות סוציאלי מעבודה של יום שלם בשבת וקבלת יום מנוחה אחר באמצע השבוע.
בסופו של דבר, כל הקישקושים נגד תח"צ בשבת נובעים מטיעון אחד בלבד והוא הטיעון הדתי.
לצפיה ב-'נכון, וזה מה שאני אומר'
נכון, וזה מה שאני אומר
22/09/2016 | 02:27
5
94
שכל אלה שלא רוצים שתהיה תחבורה ציבורית בשבת ואומרים שזה בגלל חוק שעות עבודה ומנוחה, הם מזלזלים באינטיליגנציה של הציבור שחושב אחרת. זה ברור שזה עניין דתי והם לא צריכים להתבייש להגיד את זה בריש גלי. עדיף שיגידו אמת. הגיע הזמן להפסיק להיות פליטיקלי קורקט כל הזמן, ולשבת דתיים וחילונים סביב שולחן הדיונים הציבורי העגול ולעסוק בדיון הנוקב על ענייני דת ומדינה, בלי שנאה והתלהמות. כרגע הדבר בלתי אפשרי בגלל שאף אחד מהצדדים לא מוכן להתפשר. החרדים בשלהם והחילונים בשלהם.

אני חושב שיש נושא דומה שמדברים בו פוליטיקלי קורקט ולא דוגרי, וזה לא טוב ולא מכבד את האינטיליגנציה של הצד השני. אני מדבר על האחיזה של ישראל ביהודה ושומרון. אנשי ימין רבים טוענים בישראל בפנים וגם כלפי העולם שהסיבה שאין לעזוב את יהודה ושומרון היא מפני שנתב"ג יחטוף טילים, מפני שזו סכנה לביטחון ישראל. אני חושב שהכל פה זה עניין של מורשת. האם הארץ הזו שלנו או לא. זה מה שצריך להיות הדיון. דיון של פוליטיקלי קורקט מחטיא את המטרה ולא נותן כלום לאף אחד מצדדי המפה הפוליטית. הגיע הזמן לדבר פה במדינה דוגרי ולדון בנועם הליכות ובתרבות דיבור נורמלית: האם הארץ הזו של העם היהודי או לא? האם צריכה להיות הפרדה בענייני דת ומדינה או לא? זה מה שצריך להיות הדיון הציבורי, ולא לחלוף ברגע שהתקשורת עוברת נושא. צריך לדון בזה ולהשתתף בזה כולם. בעיניי כשהציבור הדתי, המסורתי והימני, שנציגיו יושבים כיום בממשלה, טוען טענות סרק על פגיעה בחוק כזה או אחר ולא מדבר דוגרי, הוא לועג לציבור שלא חושב כמוהו, ומגחיך את עצמו.

די לפוליטיקלי קורקט. זה לא עובד.
לצפיה ב-'לפלשתינים יש תח"צ 7 ימים בשבוע מירושלים לרמאללה.'
לפלשתינים יש תח"צ 7 ימים בשבוע מירושלים לרמאללה.
22/09/2016 | 03:55
128
קו 218 של "ירושלים רמאללה איחוד" מופיע באתר bus.co.il לצד קווים אחרים המשרתים את מזרח ירושלים ולפי הלו"ז הקו שמחבר את שתי "בירות פלשתין" פועל בימים שישי, שבת וראשון ללא "יום מנוחה".

אז די לפוליטיקלי קורקט, התחבורה הציבורית הפלשתינית זורמת כסדרה 7 ימים בשבוע 300 מטר מהשכונות הכי חרדיות בירושלים (בתי אונגרין, שכונה בת של מאה שערים) וזה לא מפריע לאיש.

חפש את מגוון קווי מזרח ירושלים באתר לפי רחוב צלאח א דין. אין סיבה שיהיה אפרטהייד תחבורתי נגד יהודים באל-קודס א שריף שחולקה לה יחדיו.

לצפיה ב-'לא יכול להתקיים בין חילונים לדתיים דיון על התפשרות בנושאים'
לא יכול להתקיים בין חילונים לדתיים דיון על התפשרות בנושאים
22/09/2016 | 10:34
3
112
שקשורים לדת.
עצם הזמנה לדיון כזה זו מלכודת לשני הצדדים.

הדתיים, ובמיוחד החרדים, לא יכולים להתפשר על נושאים הלכתיים ולא יכולים לתת אישור מצידם למהלכים שנוגדים את ההלכה. שר הפנים אריה דרעי ביטא זאת היטב כששאל "למה הכנסתם אותנו לזה?".

החילונים מצידם שרוצים לשמר את אורח חייהם החופשי ולא מעוניינים להיות דתיים גם כן לא יכולים להתפשר.

הבסיס לכל "התפשרות" אפשרית הוא "חיה ותן לחיות" - שכל אחד יחיה כפי שהוא מוצא לנכון.
אבל "חיה ותן לחיות" לא הולך יחד עם השפעה ומעורבות גדולות של הדת בענייני ניהול המדינה, והדתיים במדינת ישראל (כולל הדתיים הלא חרדים) לא יוותרו על ההשפעה והמעורבות הזו של הדת.

לכן הנושא הזה ימשיך להוות סלע מחלוקת.

הדתיים נאבקים על השלטת הדת והחילונים נאבקים על שימור אורח חייהם כפי שהם מעוניינים בו.
למעשה זה מאבק של החילונים על המשך אפשרותם לחיות במדינה הזו שהיא מדינה שלהם לא פחות משל הדתיים.

וגם לומר את זה, זה חלק מ"הדי לפוליטיקלי קורקט" שאתה מבקש.
לצפיה ב-'אין לי בעיה שיהיה יום מנוחה ביום שלישי למשל'
אין לי בעיה שיהיה יום מנוחה ביום שלישי למשל
22/09/2016 | 12:23
2
104
כי לכולם מגיע יום חופש
אבל בגלל שיש אנשים בכמות לא מבוטלת ששומרים שבת
אז מן הסתם יהיה ראוי שיום המנוחה יהיה בשבת....
אבל הסיבה היא לא דתית לדעתי
לצפיה ב-'מי אתה שתקבע לאנשים איך לנוח וצו ריתוק למקום המגורים 60 יום?'
מי אתה שתקבע לאנשים איך לנוח וצו ריתוק למקום המגורים 60 יום?
22/09/2016 | 13:39
97
נאמר שיש כמיליון ישראלים חילונים ללא רכב. מדוע שהם יופלו לעומת הישראלים החילונים בעלי הרכב שיכולים לצאת לחוף הים, איצטדיוני הכדורגל, שמורות הטבע, אתרי הארכאולוגיה והמוזיאונים הפתוחים בשבת ? מדוע שיחיו בסכנת חיים כשיש בית מרקחת תורן פתוח ? במה הם חטאו ופשעו שתוציא להם צו ריתוק למקום המגורים ל60 יום (52 שבתות ו8 ימי חג במעמד שבת) כאשר בעלי הרכבים חופשיים לנוע ? מנוחה המשלבת בילוי ותיירות פנים היא איכותית יותר ממעצר בית.

20% מאוכלוסיית ישראל הם מוסלמים סונים (אחוזם בקרב נהגי האוטובוסים גבוה יותר) ואין בעיה כלשהי להפעיל מערכת תח"צ סבירה בקווים הראשיים מבלי לפגוע ביום המנוחה שלהם.

הכל תירוצים.

תצא מהמטריקס שאתה חי בו ותבלה כמה סופי שבוע בחו"ל. תראה שאפשר לתת יומיים מנוחה ועדיין להעניק שירות חיוני כמו תחבורה ציבורית
לצפיה ב-'בוודאי שהסיבה דתית'
בוודאי שהסיבה דתית
22/09/2016 | 21:17
85
אין שום הכרח שיום המנוחה יהיה אותו יום לכולם. אצל עובדי משמרות - ותחבורה ציבורית היא בהחלט עבודת משמרות - שעות העבודה יכולות להיות שונות מאצל עובדי משרד ושאר משרות 'רגילות' וגם יום המנוחה יכול להיות שונה.
יש לא מעט פעילות, המתקיימת בשבת ומחייבת עבודה בשבת איך אפשר לאפשר (חוקית) את הפעילות הזאת אבל למנוע כמעט כל תחבורה ציבורית בשבת?
לא כל הנהגים הם יהודים וגם מי שכן, לא בהכרח יתנגד לעבוד בשבת בתמורה ליום מנוחה באמצע השבוע. יש להניח שבשבת העבודה תהיה רגועה יותר - פחות עומס בכבישים, פחות נוסעים וכו'.
כמובן שחייב להיות פיקוח על תנאי העבודה על מנת למנוע כל מצב שבו עובד יידרש לעבוד 7 ימים בשבוע, אבל פיקוח על תנאי עבודה נדרש בכל מקרה, זה לא בדיוק הנושא היחיד שבו ניתן להפר את זכויות העובדים.
מעניין אם כל מי שמתנגד לתחבורה ציבורית בשבת היה מוכן במקביל להשבית את רכבו הפרטי משעת סיום התחבורה הציבורית ועד לתחילתה בצאת השבת.
לצפיה ב-'החילונים אחראים על כך, ושרשורים בפורום לא מפעילים תח"ץ בשבת'
החילונים אחראים על כך, ושרשורים בפורום לא מפעילים תח"ץ בשבת
22/09/2016 | 23:12
4
111
הציבור החילוני אולי תומך בתחבורה ציבורית בשבת אך לא פועל למענה, בדומה לאגנדות אחרות שחילונים נוטים יותר לשבת בבית ולקטר.
למשל מייזם של החזרה בתשובה גייס למעלה מ300 אלף שקלים לעומת 67 אלף שקלים שגייס שבוס.
יש שתי דרכים לשנות את המצב אחת ללחוץ על הממשלה ומפלגת הליכוד שתפעל למען תחבורה ציבורית בשבת, דרך שאולי תקח כמה שנים אבל תתן לרוב הציבור אפשרות לנסוע בשבת אם היא תצליח.
דרך שנייה שמצליחה כעת היא ברמה המקומית לתרום לאגודות שיתופיות כמו שבוס, נוע תנוע וימבוס כך שהם יוכלו לקום על הרגליים ולהסיע נוסעים במרחב ירושלים, רמת-גן\גבעתיים ובאר שבע בהתאמה.
בנתיים זאת הדרך היחידה שהצליחה ובערים אלו יש תחבורה מצומצמת בשבת.

תזכרו שוב, קיטורים וויכוחים בפורום לא עוזרים בכלל, רק תרומות או נסיונות לשנות את מדיניות הממשלה יצליחו.
בנתיים הדרך המקומית הצליחה יותר.

לצפיה ב-'זה לא יקרה. המדיניות לא תשתנה...'
זה לא יקרה. המדיניות לא תשתנה...
23/09/2016 | 02:12
1
81
כמעט תמיד המפלגות החרדיות הן לשון המאזניים בהקמת ממשלות בישראל. הן יכולות להפיל את הממשלה בכל עת ולכן זה לא אפשרי. חוץ מזה, גם אם תקום ממשלה כדוגמת ממשלת 2013 עם לפיד ללא החרדים, זה לא יעזור, כי בפעם הבאה שתיכון ממשלה, מבחינה סטטיסטית כנראה שזאת תהיה ממשלה עם חרדים, והחרדים יכריחו את ראש הממשלה הנבחר לבטל חוקים שלא היו לרוחם. לחרדים יש הרבה כוח. אפשר לומר שמספר מצומצם של רבנים מכריעים פעמים רבות החלטות ממשלה. זה היה בממשלות ימין וזה היה בממשלות שמאל.

אגב, שימו לב שמפלגת הבית היהודי שמוגדרת כמפלגה של הציונות הדתית - לא מביעה עמדה ומתחמקת מהדיון על כך... אני חושב שזה בגלל שני דברים - קודם כל איילת שקד בעצמה חילונית, דבר שני בנט רוצה להיות ראש ממשלה. גם אשתו של בנט היתה/עדיין חילונית. אפשר לומר שלציונות הדתית יש יותר סובלנות לחילול שבת ופחות סובלנות לעניינים מדיניים.

אני אישית חושב שהגיע הזמן למבנה בחירות כמו של האמריקאים - מפלגת ימין גדולה מול מפלגת שמאל גדולה. לכל מפלגה יהיה אינטרס לדאוג לכלל הסקטורים כדי להיבחר ולכן היא תייצג את כולם...
לצפיה ב-'אפשר לחשוף את הצביעות החרדית ולמנוע מהם תח"צ מחללת שבת במוצש'
אפשר לחשוף את הצביעות החרדית ולמנוע מהם תח"צ מחללת שבת במוצש
23/09/2016 | 03:00
90
כשיש לחרדים ארוע גדול במוצ"ש פתאום כשר למהדרין שהנהגים יסעו במהלך השבת והחג כדי שמערך ההסעות יהיה מוכן ממש ברגע שישנם 3 כוכבים. זה קורה כל פעם שלג בעומר חל בשבת או כשיש ארוע לילי חשוב של חצר כזו או אחרת. הם אוכלוסייה שתלוייה בתח"צ ומספיק שהנהגים ישמרו שבת פעמיים שלושה כדי שיבינו שעדיף להם להתעלם ממה שאינו עניינם. מבחינת הגדת הסדר של הציונות החרדים הם הבן הרשע שהוציא את עצמו מן הכלל ואין לו זכות להשפיע על "מה המדינה הזו לכם?".
לצפיה ב-'השירשורים פה הביאו להבנה שבכל העולם יש תח"צ 7 ימים בשבוע.'
השירשורים פה הביאו להבנה שבכל העולם יש תח"צ 7 ימים בשבוע.
23/09/2016 | 05:21
102
אם לפני כמה שנים היו מגיבים מטעם או נאיווים שהאמינו שיש בעולם אח ורע להשבתת התח"צ בשבת אז כיום ישנה מודעות לכך שזה מצב ייחודי לישראל.

בכל נסיעה שלי באירופה אני מקפיד לצלם בין השאר את לו"ז יום א' או לציין כשנסיעה מסויימת שצילמתי יצאה ביום ראשון. הסיקור הזה חשוב כמו התרומה ששלחתי לשבוס משום שהם העלו את המודעות לעניין וניפצו את האשלייה שהשבתת התח"צ בשבת בישראל היא דבר מקובל. אפילו בטמקא חסידי ה"מנוחה" למיניהם אינם משקרים יותר כאילו אין באירופה תח"צ ביום א'. אז כן, לשירשורים בפורום יש חשיבות מסויימת כי כל מי שמתעניין בנושא מפיץ את העובדות במקומות אחרים ולא צריך לזכור ספציפית איזה שירשור העליתי או מאיזו ארץ כי הכל מצטרף לתמונה הכוללת.

אני חושב שגם במאבק למען החישמול תרמתי את תרומתי ע"י הבאת תמונות ועובדות בפורום מול שקרים וגוזמאות. קרינה או מנוחה הכל שקרים והאמת תנצח.
לצפיה ב-'מיזם ההחזרה בתשובה שהזכרת היה מקומי לירושלים בלבד?'
מיזם ההחזרה בתשובה שהזכרת היה מקומי לירושלים בלבד?
24/09/2016 | 20:04
20
לצפיה ב-'גם אני בעד יום מנוחה'
גם אני בעד יום מנוחה
23/09/2016 | 22:14
71
אפשר יום מנוחה באמצע השבוע, עפ"י סבב תורנות.

לצפיה ב-'אפשר שאלה ב...תחבורה פרטית? '
אפשר שאלה ב...תחבורה פרטית?
21/09/2016 | 13:01
3
187
אני נוסע ברכב פרטי מלוד לערד (והלאה לים המלח) בכביש 40 ואח"כ כביש 31.
ראיתי במפה שחלקים משני כבישים אלה מתלכדים עם כביש 6, שהוא, כידוע, כביש אגרה.
השאלה שלי היא, אם הנסיעה בקטעים אלה היא בתשלום או בחינם.

שאלה נוספת: מישהו אמר לי פעם, שאם ברכב משפחתי, הנוסע בנתיב המהיר בכביש 1, ישנם 3 אנשים או יותר, אז הנסיעה היא בחינם.
האם זה נכון?
לצפיה ב-'תשובות-'
תשובות-
21/09/2016 | 13:11
109
הקטע המשותף לכביש 40 וכביש 6 (בין מחלף מאחז למחלף להבים) הוא כמובן בחינם, ויישאר כך תמיד , בדיוק כמו הקטע המשותף בין כביש 1 לכביש 6 (בין מחלף דניאל לבן שמן). כל עוד אתה לא נכנס לכביש 6 אתה לא תשלם. (יכול להיות שגם בכביש 6 דרומית ללהבים או צפונית למאחז זה לא בתשלום כרגע [אין לי מושג], אבל זה לא רלוונטי).

לגבי הנתיב המהיר , להלן התשובה באתר הנתיב המהיר :
"בכדי לצמצם את גודש התנועה בכניסה לתל אביב, את זיהום האוויר ואת מצוקת החניה באזור המרכז, הוחלט כי כלי רכב רבי תפוסה יוכלו לעשות שימוש בנתיב בחינם. רכב רב תפוסה הוא רכב שבו ארבעה נוסעים (נהג + 3) ומעלה.
בחלק משעות היום, בהתאם לעומס התנועה בנתיב, הנסיעה בנתיב ללא תשלום תתאפשר גם לרכבים בהם נוסעים שלושה נוסעים (נהג +2) ומעלה. הפירוט בדבר המועדים בהם הנסיעה פטורה מתשלום גם עבור רכבים בהם נהג ושני נוסעים בלבד, מופיע על גבי שלט מיוחד בכניסה לנתיב.
שימו לב שלצורך קבלת הפטור מתשלום הנסיעה בנתיב - רכב רב תפוסה חייב לעבור במתחם ה"חנה וסע" על מנת להסדיר את קבלת הפטור."
לצפיה ב-'זה קצת offtopic אבל אענה בכל זאת'
זה קצת offtopic אבל אענה בכל זאת
21/09/2016 | 13:12
1
100

הקטעים הדרומיים של כביש 6 (משורק דרומה) הם קטעים חינמיים והנסיעה בהם לא בתשלום.

"בכדי לצמצם את גודש התנועה בכניסה לתל אביב, את זיהום האוויר ואת מצוקת החניה באזור המרכז, הוחלט כי כלי רכב רבי תפוסה יוכלו לעשות שימוש בנתיב בחינם. רכב רב תפוסה הוא רכב שבו ארבעה נוסעים (נהג + 3) ומעלה."
לצפיה ב-' רבה לשני העונים'
רבה לשני העונים
21/09/2016 | 13:22
63
ששכחתי לציין .
לצפיה ב-'נתיב תחבורה ציבורית'
נתיב תחבורה ציבורית
21/09/2016 | 09:53
4
280
ממש מעצבן שנתיב התחבורה הציבורית מפוצצת במכוניות פרטיות ומאטות את התנועה. אני נוסעת כל יום על ז'בוטינסקי מפ"ת לתל אביב וכל המעצבנים שנכנסים לנתיב האוטובוס מאריכים לי את הדרך בלמעלה מ10!! דקות. מישהו יודע מי הגורם שאמור לטפל בזה? ממש בא לי שבכל צומת יעמוד שוטר תנועה וייתן דוחות לכל המגעילים הללו שלא מכבדים את הנתיב.
לצפיה ב-'הגורם העיקרי זאת המשטרה'
הגורם העיקרי זאת המשטרה
21/09/2016 | 10:45
1
183
והחל מהזמן האחרון גם לעיריות יש סמכויות שם.
כרגע סמכות להתקין מצלמות שבודקות מי נוסע בנתיב ולתת לו דו״ח, ובעתיד כנראה גם סמכות לפקחים לתת דוחות.
לצפיה ב-'אז מה ממליץ?'
אז מה ממליץ?
21/09/2016 | 11:13
137
לפנות למשטרת התנועה?
להזיק זה לא.
לצפיה ב-'ולמה אוטובוסים לא נוסעים על הנת"צ ?'
ולמה אוטובוסים לא נוסעים על הנת"צ ?
22/09/2016 | 17:18
1
153
אני נוסע במקטעים הללו, והרבה אוטובוסים יוצאים מהתחנות ישר לתוך נתיב הנסיעה של רכב פרטי. ורק כשיש פקק האוטובוס חוזר לנתיב שלו.

כמו כן, רכבים עוצרים על הנתיב לדאבל פארקינג או ממתינים לחנייה שתתפנה.
לצפיה ב-'ענית לעצמך על השאלה'
ענית לעצמך על השאלה
22/09/2016 | 17:48
49
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 21/9 ‬'
שרשור הכוונה ומודיעין 21/9 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2016 | 00:41
3
15
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מאסותא אשדוד לחולון בשבת'
מאסותא אשדוד לחולון בשבת
21/09/2016 | 14:50
44
שלום
אני צריך להיות באסותא אשדוד בלילה שבין שישי לשבת ואסיים כנראה בשעה 02:00-03:00 לפנות בוקר.
מוניות הנשיא שצמודות למקום לא עובדות בשעות אלו.
מה הסיכוי לתפוס מונית חולפת בשעה זו במקום זה?
תודה.
לצפיה ב-'תחנה ליד רכבת מרכז'
תחנה ליד רכבת מרכז
21/09/2016 | 23:00
1
33
אם אני מגיעה באוטובוס מכיוון מזרח ורוצה לעלות על השאטלים ברכבת סבידור מרכז  להרצליה. באיזו תחנה של הקו עדיף לי לרדת - דרך אבא הלל/ז'בוטינסקי (ליד בית הראל) או בגין/על פרשת דרכים?
לצפיה ב-'בגין/על פרשת דרכים'
בגין/על פרשת דרכים
21/09/2016 | 23:08
11
לצפיה ב-'שאלה קטנה על רב-קו'
שאלה קטנה על רב-קו
21/09/2016 | 00:38
9
155
לפני מספר שבועות (לא שאלתי לפני כי לא היה לי חשבון בתפוז) הייתי צריך להגיע מאחד התחנות בזבוטינסקי (לא זוכר איזה בדיוק) לצומת סגולה שזו תחנת ההורדה הראשונה של קו 86 שניסיתי לקחת, אבל הנהג אמר שהרב-קו לא מתאים (יש לי ערך צבור ארצי למיטב ידיעתי) . בזמן שכתבתי את זה נזכרתי שאולי בגלל שערך צבור לא תקף באזור השומרון אז אולי זה הסיבה, אבל בכל זאת האם תמיד ערך צבור לא יהיה מתאים לנסיעה פנימית בקו שגם ממשיך לשומרון או שהנהג טעה? אגב אמרתי לו שאני רוצה לנסוע לצומת סגולה. 
לצפיה ב-'ערך צבור אמור להיות תקף בכל הקווים בפתח תקווה'
ערך צבור אמור להיות תקף בכל הקווים בפתח תקווה
21/09/2016 | 00:49
6
95
יכול להיות שהיה לך חוזה אחר על הרב קו (נניח, חופשי חודשי של עיר אחרת) שבגללו הנהג התבלבל? או שלא היה לך מספיק ערך צבור?
זה או זה, או שהנהג פשוט לא חכם במיוחד.
לצפיה ב-'ערך צבור'
ערך צבור
21/09/2016 | 01:30
2
68
אין דבר כזה ערך צבור לאזור מסויים נכון? כי אני בטוח שיש לי ערך צבור וגם בטוח שהיה מספיק כסף עליו 
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש כזה'
לא נראה לי שיש כזה
21/09/2016 | 01:45
1
73
עוד אפשרות היא שהיה לך ערך צבור בפרופיל הנחה (נוער, סטודנט, סטודנט מורחב, וכו') והפרופיל פג תוקף (למשל, אם בדיוק הגעת לגיל 18, או שבדיוק פג התוקף של פרופיל הסטודנט שלך) ואז במקרה כזה הערך הצבור ננעל ואתה לא יכול להשתמש בו.

אבל אם עשית נסיעות ברבקו מאז בלי להטעין שוב את הערך הצבור, כנראה שהכל היה בסדר עם הכרטיס שלך והנהג פשוט טעה.

בהנחה ויש לך טלפון שמריץ אנדרויד ויש לו שבב NFC, אתה יכול לבדוק את תכולת הכרטיס ואיזה פרופיל יש לך עליו עם אחת מהאפליקציות הבאות:
לצפיה ב-'יש לי נוער'
יש לי נוער
21/09/2016 | 02:21
59
אבל אני עדיין בן 17 וחוץ מזה השתמשתי באותו כרטיס רבקו המון פעמים מאז (פעם אחרונה היום) אז זה כנראה היה הנהג
לצפיה ב-'הנהג לא התבלבל. בקווי אשכול השומרון של אפיקים אין ערך צבור'
הנהג לא התבלבל. בקווי אשכול השומרון של אפיקים אין ערך צבור
21/09/2016 | 08:06
2
94
גם לא בנסיעות בקטעים בתוך גוש דן.
אם אני לא טועה זה האשכול היחיד כיום במדינה שערך צבור לא הוחל בו.

הפתרונות למשרד התחבורה והתירוץ של הנחת המיגון לא ממש מתקבל כי בקווים של אגד תעבורה בשומרון כן תקף ערך צבור.
עוד אחד ממחדלי משרד התחבורה ולא היחיד באשכול הזה.

למה למשל קווי האשכול הזה לא כלולים בכרטוס המשותף בגוש דן במסגרת הרפורמה משנת 2011 (לא רפורמת הכרטיסים התקופתיים משנת 2016)?
מה ההבדל בדיוק בין קו 38 של אפיקים לבין קו 100 של אפיקים בנסיעות מפארק אפק לתחנת רכבת ראש העין צפון מלבד שיוכם המינהלי לאשכולות שונים?
לצפיה ב-'גם אם אין ערך צבור בשומרון'
גם אם אין ערך צבור בשומרון
23/09/2016 | 00:00
1
50
שכמובן שאני לא מסכים אם זה, אבל מה שמוזר לי זה למה בנסיעות בתוך האזורים שיש  בהם ערך צבור (נסיעה בגוש דן לדוגמה) בקווים שממשיכים  לשומרון גם אז הערך צבור לא עובד, הרי הנהג בוחר בנסיעה בגוש  דן במחשב הקטן הזה שלו אם אני מבקש.. לא?
לצפיה ב-'כי משרד התחבורה לא השכיל לפתוח את ההסכם עם אפיקים בקשר'
כי משרד התחבורה לא השכיל לפתוח את ההסכם עם אפיקים בקשר
23/09/2016 | 00:03
45
לאשכול השומרון ולכלול בו ערך צבור.
אם קווי אשכול השומרון לא נכללים בהסדר הערך הצבור, הם לא נכללים גם בנסיעות בתוך גוש דן.
לצפיה ב-'ערך צבור לא תקף בקווי אשכול יהודה ושומרון של חברת אפיקים '
ערך צבור לא תקף בקווי אשכול יהודה ושומרון של חברת אפיקים
21/09/2016 | 04:45
91
שהם באופן כללי קוים: 81 181 86 186 286 89 189 389 185 285 284 וקוים נוספים,אך הוא תקף בקווי אשכול פתח תקוה-ראש העין של חברת אפיקים שהם קוים  87 47 7 16 22 וקוים נוספים

לצפיה ב-'רב קו'
רב קו
21/09/2016 | 13:37
65
אחלה כרטיס חחח
סתם הצחיק אותי מה שכתוב פה על הרב קו
לצפיה ב-'אני רק אניח את זה כאן'
אני רק אניח את זה כאן
20/09/2016 | 23:39
28
837
לצפיה ב-'מי יתן ויפרקו את אגד בהקדם האפשרי'
מי יתן ויפרקו את אגד בהקדם האפשרי
21/09/2016 | 07:19
2
175
לצפיה ב-'פירוק אגד'
פירוק אגד
21/09/2016 | 10:05
332
הניהול הכושל של מנהלי אגד לדורותיהם ובמיוחד בשנים האחרונות יגרום לכך שאגד יקרוס .אני כבר פתחתי בשירשור 
לצפיה ב-'מה יעזור לך אם יפרקו את אגד? יביאו את קווים או אפיקים במקומם'
מה יעזור לך אם יפרקו את אגד? יביאו את קווים או אפיקים במקומם
21/09/2016 | 14:39
236
והמצב יהיה יותר גרוע.
לצפיה ב-'רגע...'
רגע...
21/09/2016 | 10:08
7
312
מה עם ה-200 אוטובוסים סיניים שהם קנו... ?
לצפיה ב-'הם יובילו אותם לקריסה... '
הם יובילו אותם לקריסה...
21/09/2016 | 13:21
1
116
לצפיה ב-'בקו ישיר, בלי תחנות ביניים'
בקו ישיר, בלי תחנות ביניים
21/09/2016 | 13:46
106
לצפיה ב-'אני די בטוח שאת הסינים קנתה חברת הבת אגד תעבורה'
אני די בטוח שאת הסינים קנתה חברת הבת אגד תעבורה
21/09/2016 | 13:43
1
110
לצפיה ב-'סינים '
סינים
21/09/2016 | 14:29
194
יש מצב שאגד תעבורה קנו אותם .אבל לא קואופרטיב אגד שלא מסוגל לתת שי לחג זו פעם שנייה
לצפיה ב-'סינים'
סינים
21/09/2016 | 14:27
173
ישנה קרן הצטיידות שבו המדינה מממנת את האוטובוסים אגד לא משלם 
לצפיה ב-'יותר אוטובוסים אגד'
יותר אוטובוסים אגד
21/09/2016 | 17:47
1
196
בכלל, אני שואל אם אגד מייבאת יותר אוטובוסים. מחסור באוטובוסים מורגש ברחובות או אוטובוסים עם שתי קרונות.
לצפיה ב-'אגד'
אגד
22/09/2016 | 09:24
93
אגד לא מייבא כלום .יש קרן הצטיידות שהממשלה מממנת כ200 אוטובוסים לשנה .שמחליפים עקרונית אוטובוסים ישנים .לצערי אתה רואה פחות אוטובוסים של אגד .כי אגד הפך לקטן והיד עוד נטוייה 
לצפיה ב-'הקארמה של אגד השתנתה ברגע שאימצו את סמל א הבזוי'
הקארמה של אגד השתנתה ברגע שאימצו את סמל א הבזוי
21/09/2016 | 21:31
16
257
רק חברה שראשיה אטומים למציאות יכלה לשכור מעצב רשע שביזה את האלפבית העברי ולאשר סמל שהתנוסס על כל האוטבוסים ודקר בעיניים לרבים, רבים מאד.
למרות שכבר אז אגד התחילה להיות מנושלת מהבלעדיות שלה, זה היה הרגע המכריע שחרץ את גורלה. עם כזה סמל מבזה שמסתובב בכל כבישי ארצינו אין אפשרות לזכות בנקודות חיוביות. 
אני בטוח שבמגמות לעיצוב ולטיפוגרפיה יעשו עבודות דוקטוראט על הלוגו של אגד.
לצפיה ב-'דווקא הלוגו שלהם יפה לדעתי'
דווקא הלוגו שלהם יפה לדעתי
21/09/2016 | 22:01
4
199
מודרניזציה של הלוגו הישן שלהם, שלא התאים לתקופה של היום ובמילא דמה יותר מדי ללוגו של דן.
לצפיה ב-'ייתכן שיפה, אבל מבזה את השפה העברית'
ייתכן שיפה, אבל מבזה את השפה העברית
22/09/2016 | 09:33
3
63
לצפיה ב-'לצערנו חצי מהעסקים בישראל מבזים את השפה העברית.'
לצערנו חצי מהעסקים בישראל מבזים את השפה העברית.
22/09/2016 | 23:27
2
143
לפעמים נדמה שעסקים חושבים שאם הם ייתנו למותג שם בעברית הציבור יחשוב אותו לנחות. לכן אנחנו מקבלים מותגים כמו יס, הוט, פרטנר, דה וויס (דה וויס? באמת? חסרים מושגים בעברית? יכלו לקרוא לזה משהו כמו ״הקול קובע״ או אינספור שמות אחרים).

לצפיה ב-'The Voice היא זכיינות בינ"ל, השאר מותגים פרובינציאליים.'
The Voice היא זכיינות בינ"ל, השאר מותגים פרובינציאליים.
23/09/2016 | 01:11
1
36
לצפיה ב-' מדובר בתכנית זרה מיובאת (אם כי "הקול קובע" שם מצוין)'
מדובר בתכנית זרה מיובאת (אם כי "הקול קובע" שם מצוין)
24/09/2016 | 20:05
14
לצפיה ב-'בלי קשר לקארמה, הסמליל אכן דוקר בעין... עשו X במקום א. '
בלי קשר לקארמה, הסמליל אכן דוקר בעין... עשו X במקום א.
22/09/2016 | 02:08
81
לצפיה ב-'קארמה '
קארמה
22/09/2016 | 09:26
3
172
זה ממש נכון .הסמל מזכיר סמל נאצי .
לצפיה ב-'דרוש הרבה דמיון כדי לחשוב כך...'
דרוש הרבה דמיון כדי לחשוב כך...
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2016 | 17:44
2
60
לצפיה ב-'נכון. אבל עובדה היא שאנשים מקשרים זאת לסמל נאצי.'
נכון. אבל עובדה היא שאנשים מקשרים זאת לסמל נאצי.
22/09/2016 | 23:20
1
97
זו לא הפעם הראשונה שמופיעות תגובות המזכירות את הדמיון של הלוגו לסמל נאצי. בהודעתי הראשונה התייחסתי למקרה שקשור בעיוות של האל"ף לצורת X . לא יודע מה יותר גרוע, ביזוי האל"ף או הדמין לסמל נאצי.
על כל פנים, אחרי תריסר שנים או משהו כזה, התרגלנו כבר.
לצפיה ב-'צלב אגד '
צלב אגד
23/09/2016 | 09:19
93
הכן יש שדמיון לסמל נאצי .טוב שלא הכניסו שם צבע אדום לקישוט
לצפיה ב-'זה לא קשור לקארמה אלא להתאמת הארגון לשנות האלפיים'
זה לא קשור לקארמה אלא להתאמת הארגון לשנות האלפיים
22/09/2016 | 10:07
5
171
הקואופרטיב שהיה במאה שעברה שליט ללא עוררין בענף לא מפותח במדינה שבונה עצמה לא יכול להצליח, באותו מבנה ותפיסה, במאה ה-21 בענף מתפתח במהירות במדינה מפותחת כלכלית.
אגד נשאר ארגון סוציאליסטי במדינה שהקפיטליזם מזמן הכריע בה את הסוציאליזם.

דן השכילה להשתלב בעידן החדש ואגד עדיין לא.
לצפיה ב-'סוציאליזם '
סוציאליזם
23/09/2016 | 09:18
4
123
ספר לנו עמוד שדרה מדוע אגד לא יכול להמשיך במתכונת הקיימת עם התאמות לתקופה ?מה שקרה בדן יכול להיות באגד ללא הפיכה לחברה .העובדה היא שכל החברים לשעבר או בעלי מניות החברה בהווה מרוויחים את אותה משכורת ,כלומר ממשיכים במתווה הקודם 
 התפיסה המחשבתית של שיוויון בין החברים של עזרה הדדית היא תפיסה נהדרת .צריך לעשות תיקונים משמעותיים בקואופרטיב ללא פירוקו .כל מה שדן עשה גם אגד יכול לעשות ,ובתנאי שהממשלה תהיה שותפה לתהליך כמו בדן 
לצפיה ב-'המבנה שדן עברה אליו מאפשר לה לקיים הפרדה בין סוגים שונים'
המבנה שדן עברה אליו מאפשר לה לקיים הפרדה בין סוגים שונים
23/09/2016 | 10:10
3
168
של פעילויות והיררכיה ניהולית.
המבנה באגד הוא מבנה ריכוזי שיש בו הרבה פחות גמישות ולכן גם הרבה פחות אפשרויות לניצול הזדמנויות.
את אגד הרבה יותר קשה לנהל מאשר את דן או את המפעילות האחרות והיא ממשיכה להתבסס על כוחה מהעבר.
הכוח של אגד זה גודלה. היא חייבת ליצור לעצמה יסודות אחרים מעבר להתבססות על גודלה.

דן הסתגלה לעידן של תחרות. אגד עדיין לא.
מתחילת העשור הבא אגד לא תוכל להמשיך במתכונת הקיימת.
והעשור הבא מבחינת אגד נמצא ממש מעבר לפינה.
כבר בשנתיים הקרובות אגד צפויה לעבור כמה "טראומות", בעקבות מכרז שרון-חולון מרחבי ופתיחת קו הרכבת המהיר לירושלים.
התאמות לתקופה משמעותן גם היפרדות מהמתכונת הקיימת.
לצפיה ב-'עמוד שדרה עקום '
עמוד שדרה עקום
23/09/2016 | 15:22
2
129
אתה חזק בסיסמאות אבל ללא תוכן .אתה לא מחדש כלום ,ולגבי הטראומות אני כבר כותב וכותב .................
לצפיה ב-'ותגובה עניינית (ועם תוכן) יש לך?'
ותגובה עניינית (ועם תוכן) יש לך?
23/09/2016 | 15:52
1
41
לצפיה ב-'עמוד שדרה'
עמוד שדרה
25/09/2016 | 09:08
18
אם לא הבנת מה כתבתי ,כנראה לא תבין אם אחזור על ההסבר .
לצפיה ב-'תערוכת INNOTRANS לרכבות בברלין, נפתחה היום.'
תערוכת INNOTRANS לרכבות בברלין, נפתחה היום.
20/09/2016 | 22:40
3
263
אפשר לעשות מיני-מיני בקור וירטואלי ב GOOGLE
כדאי לראות!
אני התלהבתי מהמטרו החדש של SIEMENS עבור Riad ומ ה EMU של BOMBARDIER( אני מעיז לנחש שזה הדגם שהוא מציע בימים אלה לר״י), אבל הכי מעניין לדעתי זה ה CORADIA ilint של ALSTOM שפועל על מימן.
מישראל מופיעות רק 3 חברות
TRI-LOGICAL TECHNOLOGIES, ORLITE ו
ORAN SAFETY GLASS.

http://www.alstom.com/press-centre/2016/9/alstom-u...
לצפיה ב-'יש לך לינק לסיור הוירטואלי?'
יש לך לינק לסיור הוירטואלי?
20/09/2016 | 22:45
1
29
לצפיה ב-'לא ממש, לכן כתבתי מיני-מיני, כתוב INNOTRANS ו״שחק״ עםהתוצאות'
לא ממש, לכן כתבתי מיני-מיני, כתוב INNOTRANS ו״שחק״ עםהתוצאות
20/09/2016 | 22:55
38
לצפיה ב-'שווה לראות ת'קליפ של Coredia iLint'
שווה לראות ת'קליפ של Coredia iLint
21/09/2016 | 13:49
54
לצפיה ב-'שדרוג כביש 4 רעננה מורשה'
שדרוג כביש 4 רעננה מורשה
20/09/2016 | 22:07
231
לצפיה ב-'עירית Bobigny ליד פאריס רוצה לשחזר את תחנת הרכבת'
עירית Bobigny ליד פאריס רוצה לשחזר את תחנת הרכבת
20/09/2016 | 20:06
137
שממנה יצאו משלוחי יהודים לאושויץ, ראו ידיעות מעודכנות:

http://www.cheminsdememoire.gouv.fr/en/former-bobi...

http://fr.timesofisrael.com/lancement-dune-campagn...
לצפיה ב-'לאור הכתבה שהתפרסמה היום בדה מרקר'
לאור הכתבה שהתפרסמה היום בדה מרקר
20/09/2016 | 19:40
55
1170
http://www.themarker.com/dynamo/cars/1.3072860

האם הרכבת הקלה הוא הפתרון שירושלים צריכה? או היה עדיף להקים בה רכבת תחתית מצד אחד, או BRT מהצד השני.
והאם המסלולים המתוכננים של הרכבת הקלה הם המסלולים... המשך>>
http://www.themarker.com/dynamo/cars/1.3072860

האם הרכבת הקלה הוא הפתרון שירושלים צריכה? או היה עדיף להקים בה רכבת תחתית מצד אחד, או BRT מהצד השני.
והאם המסלולים המתוכננים של הרכבת הקלה הם המסלולים שישפרו את התחבורה הציבורית בירושלים.
לצפיה ב-'תחנת האומה בתים '
תחנת האומה בתים
20/09/2016 | 17:26
2
233
מבפנים:  מישהו קיבל מייל אישור? 
לצפיה ב-'לא קיבלתי '
לא קיבלתי
20/09/2016 | 18:00
121
שלחתי פניה באמצעות 'צור קשר' והם שלחו לי למייל.
לצפיה ב-'נרשמתי וקיבלתי מענה אוטומטי מיידי לאישור'
נרשמתי וקיבלתי מענה אוטומטי מיידי לאישור
20/09/2016 | 20:54
30
לצפיה ב-'החלפת קווים עם רב קו כאשר מדובר ב2 נוסעים'
החלפת קווים עם רב קו כאשר מדובר ב2 נוסעים
20/09/2016 | 16:59
1
105
שלום לכולם/ן
אני יודע שאפשר "לרב-קו" עם רב-קו אחד על שני נוסעים,
אבל אז איך עושים מעבר?
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
20/09/2016 | 17:10
108
אם המעבר הוא לקו שיש בו מכונות תיקוף וכניסה מכל הדלתות , אז אם זה דן, מספיק תיקוף אחד, הוא מתקף על כל הנוסעים שתוקפו בנסיעה הראשונה. אם זה אגד, יש לבחור מספר נוסעים ולהצמיד את הרב קו והוא יתקף. אם זה אצל הנהג, מספיק להעביר פעם אחת (בדן) והוא יתקף את כלל הנוסעים. (לדעתי, זה נכון גם אצל המפעילות האחרות).

לצפיה ב-'קו 80 - כפר חב"ד'
קו 80 - כפר חב"ד
20/09/2016 | 15:10
10
188
יצא לי בשעות הבוקר בהמתנה לאוטובוס, לראות את קו 80 מלא בתלמידות שאינו עוצר בתחנות.
לפי מה שהבנתי מהאינטרנט, המדובר בקו כפר חב"ד (בי"ס רבקה) - רחובות.
האם זו נסיעה פרטית ? אז מדוע יש מספר קו?
אם זו אינה נסיעה פרטית אלא קו ציבורי מדוע אין עצירות נוספות בדרך ?
אגב, באתר של אגד אין זכר לקו כזה.
לצפיה ב-'זה קו תלמידים. קווי התלמידים של אגד לא מופיעים באתר אגד'
זה קו תלמידים. קווי התלמידים של אגד לא מופיעים באתר אגד
20/09/2016 | 15:18
9
155
ובאתר כל-קו, אבל כן מופיעים באתר המפות הממשלתי.
לצפיה ב-' יש לך מושג מהו קו 716 של אגד בירושלים?'
יש לך מושג מהו קו 716 של אגד בירושלים?
20/09/2016 | 18:05
6
213
חיפוש נסיון שערכתי ב'כל קו' הניב לי את התוצאה הבאה 
לצפיה ב-'כנ"ל קו תלמידות'
כנ"ל קו תלמידות
20/09/2016 | 18:08
5
150
של סמינר כלשהו.

ע"פ חוק מדובר בקו ציבורי שכל אחד יכול לעלות עליו.
לצפיה ב-'לכן הוא מפורסם לציבור באתר משרד התחבורה?'
לכן הוא מפורסם לציבור באתר משרד התחבורה?
20/09/2016 | 21:20
1
97
מעניין אם נהגים עוצרים/נותנים לעלות לכל אדם.. 
לצפיה ב-'אם תעמוד בתחנת העלאה שלהם - הם נותנים לעלות'
אם תעמוד בתחנת העלאה שלהם - הם נותנים לעלות
22/09/2016 | 13:33
51
יש לי חבר שנוסע באופן קבוע בקו המקביל (81) מלוד לכפר חב"ד
לצפיה ב-'טעות ביותר קו 716'
טעות ביותר קו 716
20/09/2016 | 23:35
2
118
החליף את קו 16 א
קו 16 הרגיל מסיים בהר חוצבים קו 716 (16 א) מסיים ברמות מצד אחד ובמ"ג מצד שני (ולא מגיע לבית וגן)
לצפיה ב-'מעניין ביותר '
מעניין ביותר
20/09/2016 | 23:51
87
פעם ראשונה שאני שומע על הקו הזה!
לצפיה ב-'כעת מצאתי את הפרסום מפברואר 2014'
כעת מצאתי את הפרסום מפברואר 2014
21/09/2016 | 00:17
160
לצפיה ב-'אלו קווים שבאופן רשמי פתוחים לכל'
אלו קווים שבאופן רשמי פתוחים לכל
20/09/2016 | 20:52
1
153
בפועל גם אם תעמוד עם שלט בתחנת ביניים - הנהג לא יעצור לך...

אולי גם לנוסעים זרים שיעלו בתחנת מוצא הנהג יעשה פרצוף חמוץ.
לצפיה ב-'פעם אחת נסעתי בקו תלמידים '
פעם אחת נסעתי בקו תלמידים
21/09/2016 | 07:28
114
רציתי להגיע מכפר בתיה (רעננה) למסוף קפלן (כפר סבא). בהחלפת אוטובוסים זה היה לוקח הרבה זמן, אז החלטתי לנסוע בקו 72 שיוצא מכפר בתיה ומסיים במסוף קפלן. כשעליתי, שאל הנהג אם אני תלמיד, עניתי שכן (לא שיקרתי, על אף שהפרופיל שלי רגיל- באותה עת למדתי בישיבת ההסדר שם...). מעניין מה היה קורה לו הייתי עונה בשלילה. בכל מקרה, אם קו כזה מדלג על תחנת ביניים למרות שיש מבוגר שמחכה לו, שווה לנסות ולתבוע - אולי כך הנהגים יהיו ערניים יותר לנוסעים פוטנציאליים .

לא מבין למה הקווים הללו לא מפורסמים במערכות המידע, זה עשוי להוסיף נוסעים שצריכים להגיע לתחנות בהן הקו עוצר, ולהעלות את רווחיותו.
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא מפה עם תחנות אוטובוס'
איפה אפשר למצוא מפה עם תחנות אוטובוס
20/09/2016 | 14:44
8
148
כמו במוביט, רק בדפדפן רגיל למחשב?
בכתובת http://tripplan.moovitapp.com/ יש מפה כזאת רק לתכנון מסלול, לא מצליח לראות את התחנות.

אני צריך את זה למטרת בדיקת קווים, תדירות ומסלולים (לכן המפות של גוגל לא מספיקות)
לצפיה ב-'במפות של גוגל לחיצה על תחנה אומרת איזה קווים עוברים בה'
במפות של גוגל לחיצה על תחנה אומרת איזה קווים עוברים בה
20/09/2016 | 14:54
4
92
למה זה לא מספיק?
לצפיה ב-'נכון, אני מחפש כלי שיאפשר קצת מעבר'
נכון, אני מחפש כלי שיאפשר קצת מעבר
20/09/2016 | 15:01
3
84
א. זמני אמת
ב. לחיצה על כל קו כדי לראות את מסלולו.
אם היה מוביט למחשב, זה היה מספק אותי.
לצפיה ב-'מה שאני עושה בד"כ זה משלב כלים'
מה שאני עושה בד"כ זה משלב כלים
20/09/2016 | 15:13
1
75
לכל כלי יש את הצד החזק שלו, ואין אחד שעושה את כל מה שצריך בצורה טובה. אז משלבים, גוגל ביחד עם מוביט ביחד עם איפה בוס ביחד עם bus.gov.il ביחד עם האתר של אגד... נכון, לא הכי נוח, אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'תודה רבה. זה מה עשיתי עד עכשיו וזה פיתרון קשה'
תודה רבה. זה מה עשיתי עד עכשיו וזה פיתרון קשה
20/09/2016 | 16:33
46
מקווה שיקום מתחרה טוב למוביט מתישהו
לצפיה ב-'מוביט למחשב'
מוביט למחשב
21/09/2016 | 13:52
228
לצפיה ב-'נסה להעזר באתר המפות הממשלתי.'
נסה להעזר באתר המפות הממשלתי.
20/09/2016 | 15:23
1
72
בצד ימין ניתן להעמיס כל מיני שכבות ויישומים שונים, ביניהם גם תחנות אוטובוס ו/או קווי אוטובוס.

http://www.govmap.gov.il/
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/09/2016 | 16:43
42
משהו מוזר בGOVMAP
אני לוחץ על קו מסויים ואני מצליח לראות את התחנות שלו + שעות משוערות, אבל לא מצליח לראות את תדירות הקו. אני מפספס משהו או שזה לא קיים שם?
לצפיה ב-'איפה בוס עובד גם במחשב '
איפה בוס עובד גם במחשב
20/09/2016 | 18:05
76
לצפיה ב-'רכבת העמק - שאלות'
רכבת העמק - שאלות
20/09/2016 | 14:44
5
199
האם יש מידע כלשהו לגבי תעריפים ו/או לוחות זמנים מהרכבת ואליה ?
לצפיה ב-'נצל"ש: האם פורסם תאריך הפתיחה הרשמי?'
נצל"ש: האם פורסם תאריך הפתיחה הרשמי?
20/09/2016 | 16:48
2
110
לא הצלחתי למצוא בגוגל או באתר הרכבת מידע בעניין.
לצפיה ב-'16.10 לפי אתרי חדשות שונים'
16.10 לפי אתרי חדשות שונים
20/09/2016 | 17:33
1
56
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/09/2016 | 21:11
20
לצפיה ב-'בפייסבוק פורסם'
בפייסבוק פורסם
20/09/2016 | 21:20
1
159
חיים בעפולה
Like This Page · 3 hrs · Edited ·
הסדר נסיעה חופשית ל-3 חודשים, ברכבות - לתושבי עפולה:

תושבים יקירם,
שימו לב !

ביום א', ערב חג הסוכות, ב-16.10.16 תחל לנסוע במסילות העמק, רכבת העמק מעפולה לחיפה ולבית שאן.

עיריית עפולה נרתמה לסייע לתושבי העיר ופתחה עמדת "רב קו" במתחם העירייה, להנפקה מוקדמת ע"י נציגי רכבת ישראל.

העמדה תפעל החל מיום רביעי (מחר) משעה 10:00 ועד 18:00 מידי יום למעט בימי שישי וערבי חג .
עם תחילת הפעלת הרכבת, תפתח עמדת הרב קו בתחנת הרכבת החדשה.

פרטים על הנפקת הרב קו בלינק המצ"ב של אתר הרכבת.

נסיעה טובה !
לצפיה ב-''
20/09/2016 | 22:53
18
לצפיה ב-'קו אוטבוס ממרכז תל אביב לחניון מצפה מודיעין'
קו אוטבוס ממרכז תל אביב לחניון מצפה מודיעין
20/09/2016 | 14:29
4
80
אני מדבר על הקו הזה:
הקו עודנו פעיל? הוא מתפקד בסדר? אני רוצה לקחת אותו מחר.
מפות הקו לא הגיוניות רשימת התחנות לא הגיונית (תחנה בצומת מעריב..)
המסלול שלו מתואר שונה באתר של נתע מהאתר של קווים ומהאתר של כל קו (משרד התחבורה) שכונה עולמית.
ומה עם קו 131? לא מוצא שום לוח זמנים או רשימת תחנות שלו בשום אתר.

לצפיה ב-'131 בוטל והמידע המעודכן על קו 130 זה המידע באתרים כל-קו,'
131 בוטל והמידע המעודכן על קו 130 זה המידע באתרים כל-קו,
20/09/2016 | 14:34
67
קווים, אתה המפות הממשלתי, גוגל מפות והאפליקציות השונות.

קובץ ה-PDF הזה אינו נכון להיום.
לצפיה ב-'קו 131 בוטל, קו 130 שינה מסלול ועובר גם בעזריאלי'
קו 131 בוטל, קו 130 שינה מסלול ועובר גם בעזריאלי
20/09/2016 | 14:36
2
76
לצפיה ב-'תודה. המסלול הזה לא יכול להיות עדכני'
תודה. המסלול הזה לא יכול להיות עדכני
20/09/2016 | 14:40
1
48
כי אין תחנות בדרך בגין 51, 47 וכ'. האיזור סגור עקב עבודות על תחנת קרליבך
לצפיה ב-'כן , לא שמתי לב. מוזר, גם באתר "כל קו" זה לא מעודכן'
כן , לא שמתי לב. מוזר, גם באתר "כל קו" זה לא מעודכן
20/09/2016 | 14:48
45
סביר להניח שעובר ברח' המסגר כמו שאר הקווים שהוסטו לשם דרך רח' 1185 (למרות שתחנת דרך בגין/המלאכה לכיוון צפון קיימת עבור קווי X89 , 174 וכו'), אין סיבה שהוא ייסע  לשם, אלא ישירות דרך המסגר כמו קו 1 והשאר.
לצפיה ב-'פרויקט חשמול הרכבת ינוהל על ידי חברת תה״ל קרדן אן.וי.'
פרויקט חשמול הרכבת ינוהל על ידי חברת תה״ל קרדן אן.וי.
20/09/2016 | 13:53
1
154
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...

שיהיה במזל טוב ובהצלחה!

אבל אתם לא מומחים בתחום המים?

http://www.kardan.nl/about-kardan/kardan-profile
לצפיה ב-'בעבר דובר על ״כוחות בעלי נסיון בינלאומי״.'
בעבר דובר על ״כוחות בעלי נסיון בינלאומי״.
20/09/2016 | 14:14
103
מתוך העתונות ב  30.04.2015, תחת הכותרת :  ״מהלומה לפרויקט חשמול הרכבת חברת הנהול ברן סולקה״.

......גם ברכבת יודעים כי ניהול מכרז בינלאומי ובחירת חברת ניהול חדשה לפרויקט כה מורכב ויקר, עלולים לעכב את הקמת התשתיות הנחוצות. למרות זאת, ברכבת גילו היום (ה') אופטימיות והבטיחו כי הם עושים "כל שנדרש כדי לעמוד בזמן המתכונן לחשמול הקווים". למרות שחברת ברן מוכרת היטב, וזכתה בפרויקט היוקרתי תודות ליכולתה המוכחת, הוסיפו ברכבת במפתיע כי הם "מבקשים לחזק את ניהול פרויקט חשמול הרכבות, שהוא מהגדולים במדינה, בכוחות בעלי ניסיון בינלאומי. (כוחות) שכבר תכננו, ניהול וביצעו פרויקטים ייחודיים כאלה בעבר".......

לצפיה ב-'אז שבתשתיות אומרים שבנובמבר צפוייה לנו השבתה נוספת'
אז שבתשתיות אומרים שבנובמבר צפוייה לנו השבתה נוספת
20/09/2016 | 13:06
3
225
הפעם מצפון להרצליה, כחלק מהסטת תוואי המסילות לבין הנתיבים של הארכת נתיבי איילון.

כמה שאלות:
1) האם לדעתכם הקשת שתחבר את 531 צפונה תושלם עד אז, כך שהרכבות יוכלו לעקוף את הקטע החסום?
2) למה לא מודיעים על תאריכים מדוייקים מראש? האם הם באמת לא יודעים?
3) האם זו ההשבתה היחידה שיצטרכו בשביל הסטת התוואי הזו, או שמתוכננות עוד השבתות?
לצפיה ב-'לגבי שאלה 1 - השאלה הנכונה אינה לגבי הקשת בלבד אלא לגבי כל'
לגבי שאלה 1 - השאלה הנכונה אינה לגבי הקשת בלבד אלא לגבי כל
20/09/2016 | 13:19
2
141
מסילת 531 עד הוד השרון וברור שהמסילה לא תושלם עד נובמבר. חיבור מסילות החוף למסילות השרון באזור רשפון גם מצריך הסטה של קטע קצר ממסילת החוף צפונית למחלף 20/531 וברור שזה לא יקרה עד נובמבר.

הרכבת שקלה בעבר להשתמש במעקף כזה כאשר התכנון היה לבצע השבתה ארוכה (של חודשים) במסילת החוף בהרצליה, אבל היא ירדה מהתוכנית הזו והמירה אותה בתוכנית שכוללת השבתות קצרות יחסית.
אז בנובמבר תהיה אחת מההשבתות הללו.

וזה גם עונה לך על שאלה 3 - ההשבתה בנובמבר תהיה אחת מסדרת השבתות.
לצפיה ב-'לא התפרסמו כאן תמונות לא מזמן שמראות מסילה סלולה בתוואי 531?'
לא התפרסמו כאן תמונות לא מזמן שמראות מסילה סלולה בתוואי 531?
20/09/2016 | 14:21
1
103
לא לכל אורכו כמובן, אבל עדיין לא מעט מסילה. וגם בשבתשתיות התפרסמה תמונה של הslab track מוכנה בתוך המנהרה.
חשבתי שלפי זה יש סיכוי (קלוש) שזה יגיע עד שמריהו מזרח בנובמבר...
לצפיה ב-'התחילו להניח את המסילות, בעיקר בקטע שבין שתי תחנות רעננה'
התחילו להניח את המסילות, בעיקר בקטע שבין שתי תחנות רעננה
20/09/2016 | 14:27
118
אבל זה לוקח זמן וגם מצריך תקופה של בדיקות לאחר סיום התקנת המסילה.
תראה מה קורה בחודשים האחרונים במסילת העמק.
ובכל מקרה החיבור בין מסילת החוף למסילת השרון לא יקרה עד נובמבר.
יש עוד זמן עד שנתיבי ישראל תעביר את מסילת השרון לרשות רכבת ישראל וזה ודאי לא יקרה בשנת 2016.
לצפיה ב-'למי יצא לנסוע בקו 888 ? האם זה כל כמה דק'? האם הנסיעה מהירה?'
למי יצא לנסוע בקו 888 ? האם זה כל כמה דק'? האם הנסיעה מהירה?
20/09/2016 | 13:11
14
224
היי, מתלבט אם לנסוע בקו 888 או לקחת רכבת ארוכה יותר לת"א ההגנה ואז להמשיך באוטובוס... 
אשמח לדעת למי שיצא לנסוע בקו 888 בשעות הבוקר (אני אסע ב-10, אבל ספרו בכל מקרה מתי שנסעתם...) - מאיפה בדיוק האוטובוס יוצא בהרצליה? אפשר למצוא את התחנה בקלות? יש שילוט?
כל כמה זמן יוצא האוטובוס ועד כמה הוא עמוס? כמה זמן לוקחת הנסיעה אל ת"א השלום?
תודה.

תודה.
לצפיה ב-'המסלול המדויק והלו״ז כאן: '
המסלול המדויק והלו״ז כאן:
20/09/2016 | 13:25
3
209
לצפיה ב-'תודה, אשמח לפירוט לגבי "חווית הנסיעה" למי שנסע'
תודה, אשמח לפירוט לגבי "חווית הנסיעה" למי שנסע
20/09/2016 | 13:29
2
54
לצפיה ב-'נסעתי אתמול בקו 999 מתחנת ההגנה עד תחנת האוניברסיטה'
נסעתי אתמול בקו 999 מתחנת ההגנה עד תחנת האוניברסיטה
20/09/2016 | 20:08
1
247
היה מעולה! הנהג חיכה עד שראה שלא מגיעים נוסעים נוספים.
הנסיעה שלי התבצעה בסביבות 12 בצהרים.
מה בדיוק קורה בתחנת הרצליה - אין לי מושג, אבל נראה לי שהפתרון המוצע עם השאטלים עובד מצוין.
לצפיה ב-'היום ראיתי את קו 777 על המסגר *די מלא* באמצע היום.'
היום ראיתי את קו 777 על המסגר *די מלא* באמצע היום.
20/09/2016 | 20:19
136
ממש השתוממתי לטובה.
לצפיה ב-'אם אני מבינה נכון מאתר הרכבת הוא מסיים ב-23:00?'
אם אני מבינה נכון מאתר הרכבת הוא מסיים ב-23:00?
20/09/2016 | 20:42
7
100
בחמישי בערב אני נוסעת להצגה ב"הבימה" שצפויה להסתיים בסביבות 23:00, ואני תוהה איך לחזור... האידאל היה ברכבת מתחנת השלום, אבל אם גם הקו שמביא אותי להרצלייה לא עובד נראה לי שנשאר לי רק קו 900 שיוצא מהמרכזית ב-23:30 (ולצערי עוצר רק בנמיר במסוף 2000, לפי אתר אגד; בכיוון ההפוך כתוב שהוא דווקא עוצר ליד הקרייה).

יש פתרון אחר לשעות הלילה? (לא ראיתי משהו באתר הרכבת).

אני גם מתלבטת אם בהלוך כדאי לנסוע ברכבת להרצלייה ואז ב-888 או שעדיף לי כבר לנסוע באחד הקווים לתל אביב וחסל. מפחידה אותי הכניסה לתל אביב בשעות העומס (לקראת 19:00), הדיווחים ששמעתי הם על עומסים גדולים מהרגיל. עד כמה זה רע? כמה זמן ביטחון כדאי לקחת?

הפקקים כ"כ מלחיצים אותי שאני שוקלת גם אפשרות להגיע לת"א בצהריים או אולי אפילו בלילה לפני, אבל זה פחות נוח לי.
לצפיה ב-'תבדקי את קו 918 - נסיעה אחרונה שלו ממסוף 2000 ב 23:40'
תבדקי את קו 918 - נסיעה אחרונה שלו ממסוף 2000 ב 23:40
20/09/2016 | 20:50
3
88
והוא יותר מהיר מקו 900 (ישיר ממסוף 2000 לחוף הכרמל).

הנסיעה האחרונה של 888 יוצאת מהרצליה ב 23:00 אבל היא אוספת בעזריאלי ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 כ-20 דקות מאוחר יותר.

יותר מאוחר יש את השאטל של הרכבת בין נתב"ג-סבידור-הרצליה שלמעשה מחליף בקטע הזה את רכבות הלילה, שמתחילות בהרצליה.

לצפיה ב-'תודה, גם אפשרות. אם אגיע למסוף 2000 כבר אעלה על אוטובוס'
תודה, גם אפשרות. אם אגיע למסוף 2000 כבר אעלה על אוטובוס
20/09/2016 | 20:58
2
55
כי בשעות הלילה אין עומסים, וסתם מיותר לי לנסוע בעוד אוטובוס להרצלייה ואז ברכבת. קיוויתי ש-900 יעצור קרוב לעזריאלי גם בכיוון צפונה ואז זה יחסוך לי אוטובוס בתוך העיר. ללכת מהבימה לעזריאלי זה סביר, למסוף 2000 זו כבר הליכה ארוכה יותר שאני מעדיפה לחסוך מעצמי.

ההיסעים של הנתיב המהיר עדיין מסתובבים בשעות האלה? או שעכשיו בכלל לא בגלל כל העבודות?
לצפיה ב-'בעזריאלי יש את 910 קצת אחרי 23. בשעה כזו לא נורא לנסוע גם'
בעזריאלי יש את 910 קצת אחרי 23. בשעה כזו לא נורא לנסוע גם
20/09/2016 | 21:05
1
64
איתו לחיפה. אבל לא בטוח שתספיקי להגיע אליו.
אחרי הנסיעה הזו של 910, יש קווים לחיפה רק מאזור מסוף 2000 או מהתחנה המרכזית.

השאטלים של הנתיב המהיר גם מסיימים בסביבות 23.

והאמת שהדיון הזה מתאים לשרשור הכוונה ולא לשרשור הזה.
לצפיה ב-'כן, זו בדיוק הבעיה... הוא יוצא מהמרכזית ב-23:05 וזה לחוץ מדי'
כן, זו בדיוק הבעיה... הוא יוצא מהמרכזית ב-23:05 וזה לחוץ מדי
20/09/2016 | 21:07
55
הסיכוי שלי לעלות עליו נראה די קלוש, ואני לא רוצה סתם להחליץ את עצמי. בקיצור, 918 ממסוף 2000.

רוב הדיונים בתחליפי הרכבת קשורים להכוונה... אנשים במצוקה, שוברים את הראש כדי למצוא תחליפים לנסיעות שעד עכשיו פשוט נעשו בקלות ברכבת וחסל.
לצפיה ב-'יש קווים להרצליה בלילה, אבל הם מאוד לא יעילים'
יש קווים להרצליה בלילה, אבל הם מאוד לא יעילים
20/09/2016 | 20:58
70
מדובר על נסיעה של 20 דקות (והמתנה של חצי שעה), והליכה של עוד רבע שעה... לא הייתי עושה את זה באמצע הלילה לבד.
(מדובר על קו 872 שמוריד בצומת הרצליה ומשם אפשר ללכת ברגל ולחצות את גשר הולכי הרגל מעל המסילה כדי להגיע לתחנת הרכבת. מאוד לא מומלץ מסיבות ברורות).

אולי יש גם מוניות שירות, אבל על אלו תמיד קשה למצוא מידע.

בקשר להלוך... בכל מקרה תתקעי בעומס, גם אם תסעי באוטובוס מחיפה, אין דרך להתחמק מזה. להגיע לת"א בלילה לפני או בסביבות הצהריים זה קצת דרסטי, עדיף להתכונן פשוט למצב שבו הנסיעה מהרצליה לת"א תיקח יותר משעה (כדי שלא תאחרי להצגה), מקסימום תגיעי לת"א קצת לפני הזמן ויהיה לך זמן לטייל בסביבה שקרובה לתיאטרון או לשבת לשתות קפה.
כדי לדעת כמה זמן באמת ייקח אפשר לבדוק מחר בערב בשעה דומה באתר של waze (יש להם מפה עם פקקים בזמן אמת) כמה זמן לוקח מהרצליה לעזריאלי דרך איילון, ולהוסיף לתוצאה מרווח ביטחון של רבע שעה-20 דקות.

בהצלחה.
לצפיה ב-'לדעתי בשעה 19:00 אין בעייה בכניסה לת"א מצפון, למעט אולי '
לדעתי בשעה 19:00 אין בעייה בכניסה לת"א מצפון, למעט אולי
20/09/2016 | 21:08
52
בין מחלף הסירה לגלילות.
לצפיה ב-'קווים 5/142 לרכבת מרכז ומשם 900 או 918?'
קווים 5/142 לרכבת מרכז ומשם 900 או 918?
21/09/2016 | 13:45
35
עולים עליהם מקצה שדרות רוטשילד כאשר הסככה של 5 מופרדת מהסככה של 142. 142 הוא המהיר מבין שניהם והנסיעה האחרונה שלו יוצאת מבת ים סביב חצות. התדירות נמוכה בשעה הזאת - כל 40 דקות. אבל וזה אבל ענק, בשעות האלו, הנסיעה מתחנת המוצא בבת ים ועד רכבת מרכז לוקחת 40-45 דקות ואני אומר מניסיון רב. ולכן קו 142 של השעה 22:40 יעבור בבימה סביב 23:15 (תחנת רוטשילד/החשמונאים) ותוך 5 דקות את ברכבת מרכז.

לגבי קו 5 - תדירות בשני כיווני הנסיעה - כל 20 דקות. יש נסיעה שיוצאת ממרכזית ת"א ב22:55 איתה תספיקי להגיע לרכבת מרכז בזמן, היא תעבור בבימה קצת לפני 23:10 ותגיעי איתה בין 23:30-23:35 לרכבת מרכז. הנסיעה הבאה בקו 5 תעבור בבימה סביב 23:25 ותביא אותך לרכבת מרכז סביב 23:50 אז היא כבר לא רלוונטית.

בכיוון ההפוך של קו 5 (למרכזית ת"א) -  בשעות האלו זו נסיעה של לא יותר מ12 כשלרוב היא תיקח סביב ה10 דקות ואני אומר את זה מניסיון רב עם קו 5 בשעות האלו. יש נסיעה אחת שתעבור בבימה כמה דקות לפני 23:00 ונסיעה אחת אחרי שתעבור בבימה סביב 23:15, איתה מספיקים להגיע למרכזית ת"א ברחוב לוינסקי (פתח המרכזית של קומה 4) סביב 23:25, הליכה של עוד 2-3 דקות לרציף, זה גבולי אך אפשרי. עם הנסיעה הקודמת תגיעי למרכזית ת"א סביב 23:10.

משדרות בן ציון או רוטשילד אפשר לנסוע עם 63 לעזריאלי (עוצר בדרך בגין, מול הקריה). בשעות האלו זמן הנסיעה מהכרמלית (תחנת המוצא) לבימה עומד על 10 דקות. לכן הנסיעה של 22:45 תגיע ב22:55 והנסיעה של 23:05 תגיע לבימה ב23:15. נסיעה של עוד 5 דקות לעזריאלי ומשם להמשיך עם שפע הקווים לרכבת מרכז וממש ממש לא חסר כשהעדיפות היא ל71/171/271/501 אגד שמורידים בשורת התחנות בדרך נמיר ברכבת מרכז, לאחריהם 40/42/240 דן שמורידים ב"על פרשת דרכים" שזה רמזור הכניסה למתחם רכבת מרכז. ושאר הקווים כמו 1/51 דן, 68 של קווים ועוד מורידים בדרך בגין (תחילת ז'בוטינסקי של רמת גן) ולכן פחות כדאיים.

אלו כל הדרכים להגיע מהבימה לרכבת מרכז בצורה שפוייה למדיי סביב השעה 11 בלילה. הזדמנתי לבימה ולהיכן התרבות לא מעט בשעות האלו כשהייתי צריך לנסוע או חזרה לבאר שבע דרך המרכזית או ליעד שקרוב לרכבת מרכז. 142 הוא האופציה הכי טובה עבורך והנסיעה הספציפית שעליה דיברתי מעולם לא איכזבה אותי, למרות שהשתמשתי בה רק 5 פעמים בתקופה האחרונה.
לצפיה ב-'הייתי היום סביב שעה 18:30 בהרצליה'
הייתי היום סביב שעה 18:30 בהרצליה
20/09/2016 | 20:50
1
248
ירדתי מהרכבת מלוד לכיוון צפון. ביציאה מהתחנה יש שילוט והכוונה. כשיוצאים החוצה יש שילוט על הריצפה, ממש חיצים כאלה לכיוון התחנות של השאטלים.
הם נמצאים ביציאה מהכיכר ודי קל למצוא אותם.
אני עליתי לקו 888 והוא יצא אחרי בערך 5 דק'. היינו 3 אנשים באוטובוס. הוא נסע כמו שרשום בפרסום אבל בגלל השעה נתקע בפקקים ענקיים בתוך תל אביב ובאזור עזריאלי היה ממש סיוט.
לפני שעליתי ראיתי את קו 999 בתחנה ליד ואחרי כמ דק', לאחר שירדתי בעזריאלי, ראיתי גם את קו 999 עובר שם. כנראה שגם יצא כ-5 -7 דק' אחרי הקו 888 ..
יש הרבה סדרנים ואפשר לשאול.

*סליחה על איכות התמונות,צולם תוך כדי תנועה*
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ועל התמונות! אכן שעה קשה '
תודה על הדיווח ועל התמונות! אכן שעה קשה
20/09/2016 | 21:04
33

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום