לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 25/3 - 26/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 25/3 - 26/3
25/03/2016 | 09:59
23
22
לצפיה ב-'היי'
היי
25/03/2016 | 23:33
6
57
צריך להגיע מאשדוד לבורסה רמת גן ברכבת בימים ראשון עד שלישי כולל. האם יש משהו משתלם יותר מאשר לקנות כרטיס הלוך חזור יומי כל יום בשלושת הימים הללו? אין לי רב קו (למרות שאין לי מושג אם זה בכלל עובד עם רכבת ולא רק באוטובוסים...)
תודה
לצפיה ב-'אם אין לך רב קו, כל מה שאת יכולה לרכוש זה כרטיס בודד בלבד.'
אם אין לך רב קו, כל מה שאת יכולה לרכוש זה כרטיס בודד בלבד.
25/03/2016 | 23:44
5
54
כל השאר דרך רב קו בלבד.

אם את מתכננת לבצע נסיעה ברכבת, תוכלי לרכוש חופשי יומי בעלות של 26.50 ש"ח, החופשי יומי תקף לנסיעות פנימיות באשדוד, לנסיעות בין אשדוד לת"א ברכבת ובאוטובוס לבחירתך ולנסיעות פנימיות גם בגוש דן. בכללי החופשי יומי תקף לך בכל הטווח שבין אשדוד לגוש דן בכל אמצעי התחבורה, כל מפעילות האוטובוסים ורכבות.

אם אין לך רב קו, תצטרכי לשלם על כל נסיעה בנפרד בין אשדוד לתל אביב ברכבת

הלוך שווב לא משתלם גם ככה, הוא עולה 28 ש"ח. חופשי יומי זול יותר...

*במידה ותרצי לרכוש את החופשי יומי כבר באוטובוס בתוך אשדוד, עלייך לבקש מהנהג חופשי יומי בקוד 144 על סך 26.50 ש"ח.
לצפיה ב-'אני בחור'
אני בחור
26/03/2016 | 12:07
4
43
אז לתמצת את כל זה: אני צריך לקנות בתחנת רכבת חופשי יומי של הרכבת (אין לי צורך באוטובוסים לנסיעות האלה) וזה יעלה לי פר יום 26.5 שח?
לצפיה ב-'רק אם יש לך רב קו והחופשי יומי הוא לא "של הרכבת".'
רק אם יש לך רב קו והחופשי יומי הוא לא "של הרכבת".
26/03/2016 | 12:52
3
44
החופשי יומי הוא לכל אמצעי התחבורה בין אשדוד לת"א וגוש דן בכלל וכל יישוב שנמצא בדרך בינהם. קח רכבת, קח אוטובוס, מה שבא לך, כולל נסיעות עירוניות כמובן.

אולי אין לך צורך בנסיעות באוטובוס אבל תקלות ברכבת יכולות לקרות וכשיש תקלה, וכל לקחת אוטובוס לתל אביב או לאשדוד ולא לשלם עליו תוספת, כי הוא כלול בחופשי יומי.
לצפיה ב-'נו אני לא מבין!!'
נו אני לא מבין!!
26/03/2016 | 12:56
2
44
יש לי בכלל רכב ככה שאני לא צריך את כל התחבורה הציבורית חוץ מה-3 ימים האלה, אין רב קו ואין שום דבר שקשור לזה.
מה אני קונה ואיפה כדי להשתמש רק ברכבת ב-3 הימים האלה בלבד ושייצא לי הכי זול?
לצפיה ב-'אין לך רב קו - אתה יכול לרכוש כרטיס בודד בלבד!'
אין לך רב קו - אתה יכול לרכוש כרטיס בודד בלבד!
26/03/2016 | 13:10
38
רשמתי את זה לפחות פעמיים!

עלות נסיעה בודדת תעלה לך 17.50 ש"ח לכל כיוון. זה מה שתצטרך לרכוש בכל פעם שתכנס לתחנת הרכבת, בין אם באשדוד ובין אם בתל אביב.

רוצה הנחות? רב קו בלבד! אפשר גם ברב קו אנונימי. אין יותר הנחות מלבד לאזרחים וותיקים ללא רב קו בכל התחבורה הציבורית בישראל.
לצפיה ב-'אתה יכול לקנות כרטיס רב־קו אנונימי'
אתה יכול לקנות כרטיס רב־קו אנונימי
26/03/2016 | 13:40
50
(כמדומני עולה 10 ₪ ברכבת) ולטעון בו כל פעם חופשי יומי, בהנחה שאתה לא רוצה להוציא רב־קו אישי.
לצפיה ב-'נסיעה בתוך תל אביב'
נסיעה בתוך תל אביב
26/03/2016 | 09:44
6
59
שלום רב
מהו הקו או הקווים המובילים מרכבת צפון (רחוב ארלוזורוב) לרחוב אבן גבירול 30 - אולם צוותא
(לונדון מיניסטור).
אני מגיעה בקווי אגד מהצפון ויורדת מול מתחם הרכבת. אשמח גם לדעת זמן הנסיעה.
תודה מראש
לצפיה ב-'עדיף לך לרדת בתחנת סמינר הקיבוצים ומאותה התחנה להמשיך'
עדיף לך לרדת בתחנת סמינר הקיבוצים ומאותה התחנה להמשיך
26/03/2016 | 13:07
1
37
עם קו 149 מטרופולין בעדיפות ראשונה או 126 אגד בעדיפות שניה. אם מדובר על שעות הבוקר אז גם 147 מטרופולין ו282 דן מהירים בדיוק כמו 149. זמן הנסיעה ב149 עומד על 10 דקות וב126 כרבע שעה.

ירידה במתחם רכבת מרכז (רכבת צפון הוא שיבוש, רכבת צפון היא תחנת בני ברק של היום בכלל) ומעבר לקווים שנוסעים ללונדון מיניסטור הפך להיות לא נוח בכלל כמקום החלפה.

אם יורדים ברכבת מרכז (נמיר/ארלוזורוב), הדבר הכי טוב שניתן לעשות כיום הוא להמשיך ברגל (5-7 דקות הליכה) עם כיוון הנסיעה של האוטובוס ולפנות ימינה בצומת הקרוב לשאול המלך, שם יש תחנת אוטובוס וממנה ניתן לעלות על 38/70/82/142 של דן לנסיעה של שתי תחנות בסך הכל ללונדון מיניסטור. אפשר גם ללכת ברגל את כל הדרך ללונדון מינסטור, הליכה של לא יותר מ-20 דקות, תלוי בקצב ההליכה.

זמן הנסיעה בקווים 38/70/82/142 עומד על דקה-שתי דקות. התדירות גבוהה.
לצפיה ב-'עדיף לרדת בסמינר הקיבוצים מאשר לצאת לתחנה שליד די-מול?'
עדיף לרדת בסמינר הקיבוצים מאשר לצאת לתחנה שליד די-מול?
26/03/2016 | 13:27
31
מה לא נוח בללכת מתחנת הרכבת לתחנה הזו?
לצפיה ב-'אם את יוצאת מתחנת סבידור מרכז לכיוון ת"א, את צריכה ללכת'
אם את יוצאת מתחנת סבידור מרכז לכיוון ת"א, את צריכה ללכת
26/03/2016 | 13:25
2
21
במעבר להולכי רגל בין מתחמי העבודה לכיוון הגשר של דרך בגין.
על הגשר בצד הקרוב לתחנה יש תחנת אוטובוס שעוצרים בה קווים 70, 82, 38 ו 142 של דן. מכל אחד מהם את יורדת בתחנה בשדרות שאול המלך לפני אבן גבירול מול הלונגון מיניסטור.
זו נסיעה קצרה של דקות ספורות.

אפשר גם לצאת מתחנת הרכבת לכיוון הבורסה ברמת גן ולעלות על 70, 82 או 38 בתחנה הצמודה לדי-מול (ל-142 יש תחנה נפרדת ברחוב אבא הלל). היתרון של זה הוא שלא צריך ללכת בין מתחמי העבודות של נת"ע. החסרון זה פיצול התחנות בין הקווים.
לצפיה ב-'היא מגיעה לת"א באוטובוס, לא ברכבת...'
היא מגיעה לת"א באוטובוס, לא ברכבת...
26/03/2016 | 13:29
1
7
לצפיה ב-'צודק, סליחה. לא שמתי לב לזה.'
צודק, סליחה. לא שמתי לב לזה.
26/03/2016 | 13:30
4
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
26/03/2016 | 18:36
3
לצפיה ב-'שתי שאלות על אזורים שונים: ראשון לציון וחדרה'
שתי שאלות על אזורים שונים: ראשון לציון וחדרה
26/03/2016 | 19:50
2
35
1. מאזור הסינמה סיטי בראשון לציון לכיוון תל אביב, בסביבות 21:00:
האם זמן הנסיעה בפועל של קו 19 "דן" בין האזורים האלה למסוף כרמלית, הוא כארבעים דקות, כפי שכתוב באפליקציות השונות או שיש מצב לפחות מזה?
מה בנוגע לקו 83 מכיוון הסינמה סיטי לכיוון התחנה המרכזית או המסגר בתל אביב בשעות אלה? האם יש לי סיכוי לנסיעה, בסביבות חצי שעה-ארבעים דקות או שגם בשעות האלה זמן הנסיעה ארוך?
אני מנסה לבדוק אפשרות איך להגיע מאזור זה של ראשון לציון לכיוון כפר סבא. רכבת יש ב-20:44 (מוקדם מדי עבורי) או 21:44 (זמן המתנה, שלא ממש רחוק מזמן הנסיעה עצמה). במידה ואדע, שהמצב בפועל טוב בקווים המאספים הנ"ל (נניח כחצי שעה), אספיק להגיע ל-149 או 567 וכך להגיע מוקדם יותר לכפר סבא.

2. נסיעה לחדרה
מה המצב כיום ב"רב קו" ערך צבור? האם בקווים בהפעלת "אגד" מצומת רעננה לחדרה ניתן לנסוע באפשרות הזו? האם גם יש נסיעת מעבר, אם אני מחליף לנסיעה עירונית בתוך חדרה לאוטובוס אחר של "אגד" או של "קווים"?

תודה מראש ושבוע טוב 
לצפיה ב-'לגבי שאלה 2:'
לגבי שאלה 2:
26/03/2016 | 19:56
1
28
יש כיום ערך צבור בכל קווי אגד, למעט הקווים העירוניים בירושלים.
אין מעבר חופשי בחדרה אם אתה משלם עם ערך צבור.

אבל יש חופשי יומי בקוד שיתוף 150 שעלותו 37.5 ש"ח וכולל נסיעות עירוניות בכל גוש דן ובחדרה ונסיעות בין כל גוש דן לחדרה.
אתה יכול לבדוק האם חופשי יומי ישתלם לך יותר משימוש בערך צבור.

שבוע טוב
לצפיה ב-' עמוד השדרה'
עמוד השדרה
26/03/2016 | 19:59
22
חשבתי על מה, שכתבת על האפשרות של ערך צבור בקטע רעננה-חדרה, אך לא הייתי בטוח לגמרי.
לא ידעתי על האפשרות של החופשי-יומי, שפירטת. 
לצפיה ב-'האם הנסיעה בחברת אפיקים כלולה ברפורמה של איזורי המרכז?'
האם הנסיעה בחברת אפיקים כלולה ברפורמה של איזורי המרכז?
26/03/2016 | 23:42
5
12
לצפיה ב-'תלוי מה כוונתך ב"הרפרומה של איזור המרכז".'
תלוי מה כוונתך ב"הרפרומה של איזור המרכז".
27/03/2016 | 01:10
4
35
אם כוונתך לנסיעה עם חופשי יומי/שבועי/חודשי - אז כן. הכרטיסים תקפים לפי אזורים וכל מפעיל שירות תחבורה ציבורית שנותן שירות בתוך האיזור הזה - החוזה תקף בו.

אם אתה מדבר על נסיעה עם ערך צבור והחלפות למשך 90 דקות אז התשובה היא לא (לבנתיים).
לצפיה ב-'מעניין מה יקרה ב-6.5 בקווי השומרון בקשר לערך צבור'
מעניין מה יקרה ב-6.5 בקווי השומרון בקשר לערך צבור
27/03/2016 | 01:23
2
47
והחלפות.
האם יהיה מצב שבו בקו 38 יהיה אפשר לשלם עם ערך צבור לנסיעה מפארק אפק לרכבת ראש העין צפון ואילו בקו 100 אי אפשר יהיה?
לך תסביר לנוסעים שאוטובוס א' זה אפיקים ראש העין ואילו אוטובוס ב' זה אפיקים שומרון...
לצפיה ב-'זה גם היום קורה..'
זה גם היום קורה..
27/03/2016 | 07:14
1
34
לך תנסה להסביר לנוסע שקו 292 אשדוד-אריאל ששייך לאשכול שומרון ונוסע באשדוד
שאין בו ערך צבור לעומת עמיתיו האשדודים.
לצפיה ב-'אבל קו 292 לא משמש לאותן נסיעות כמו קווי אשדוד - 38 ו 100 כן'
אבל קו 292 לא משמש לאותן נסיעות כמו קווי אשדוד - 38 ו 100 כן
27/03/2016 | 10:21
12
לצפיה ב-'כן , הכוונה לפסקא הראשונה בחופשי חודשי'
כן , הכוונה לפסקא הראשונה בחופשי חודשי
27/03/2016 | 01:44
11
לצפיה ב-'רכבת ישראל מסכמת את שנת 2015'
רכבת ישראל מסכמת את שנת 2015
24/03/2016 | 23:44
34
529

הודעת דוברות רכבת ישראל

רכבת ישראל מסכמת את שנת 2015:
החברה ממשיכה להציג רווחיות עקבית וגידול מתמיד במספר נוסעי הרכבת
החברה מציגה רווח נקי בסך של כ-265 מיליון שקלים, כ- 53 מיליון נסיעות בשנה, כ- 200 אלף נסיעות ביממה וכ- 95 אחוזי דיוק

היום, יום חמישי (24.3.2016) מדווחת רכבת ישראל על הישגיה לשנת 2015 ובכלל זה הדו"חות הכספיים. 
על פי נתוני הרכבת, גם בשנת 2015 המשיכה החברה להראות רווחיות, זו השנה השלישית ברציפות, כאשר מגמת הגידול והצמיחה של החברה נמשכת, בהסעת נוסעים ושמירה על אחוז דיוק גבוה.
רכבת ישראל סיימה את שנת 2015 ברווח נקי  של כ-265 מיליוני שקלים.
הרווח מפעילות שוטפת, ללא הכנסות חד–פעמיות, עמד בשנת 2015 על כ-76 מיליון שקלים.
לחברה תזרים חיובי מפעילות שוטפת שעמד בשנת 2015 על כ 135 מיליון שקלים. 

יו"ר הדירקטוריון, רו"ח חוסאם בשארה, ומנכ"ל החברה, בעז צפריר:
"חברת רכבת ישראל ממשיכה להראות רווחים ותוצאות חיוביות בקשת מרכיבי השרות ללקוחותינו, זאת, במקביל לתנופת פיתוח עצומה שכבר באה לידי ביטוי בשנת 2015 בפתיחת רכבת הנגב ותחנותיה. החברה גאה בהישגיה,  ותוצאות העבודה המאומצת שנעשית יום יום במשך השנים האחרונות משתקפות במספר ההולך ועולה של נוסעי הרכבת.
בשנת 2015 האיצה רכבת ישראל מספר תהליכים משמעותיים, ובהם פרויקט הסבת הרכבות לחשמל,  הצפויים להשפיע רבות על אופי החברה ואופן השירות, במטרה להכפיל את מספר הרכבות ומספר הנוסעים ברכבת, עד לסוף העשור.
רכבת ישראל רואה לעצמה זכות גדולה להצעיד את עידן התחבורה המסילתית לעידן הבא".

מצורפים: הודעה לתקשורת, דו"ח כספי 2015, תמונות היו"ר והמנכ"ל, קישור למערכת המאי"ה

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=...

חג פורים שמח!

לצפיה ב-'טרם עברתי על הכל אבל נתון אחד קפץ לי לעין ישר:'
טרם עברתי על הכל אבל נתון אחד קפץ לי לעין ישר:
24/03/2016 | 23:46
3
384
קו ירושלים – בית שמש – תל אביב: 24 אחוז גידול!!!
בשלישיית הקווים עם אחוזי הגידול הגדולים ביותר השנה. נתון מפתיע מאוד לדעתי.
לצפיה ב-'יש לי ספק אם הגידול המצויין בקו ירושלים - בית שמש - תל אביב'
יש לי ספק אם הגידול המצויין בקו ירושלים - בית שמש - תל אביב
25/03/2016 | 18:49
2
249
זה אכן גידול בקו הזה.

הדבר המרכזי שיכול היה להשפיע על הביקוש בתחנה שקשורה לקו הזה, התרחש ביוני 2014 - הלו"ז החדש שבמסגרתו הוכפלה תדירות הרכבות בתחנת רמלה, על ידי הוספת עצירה ברמלה לרכבות מ/ל באר שבע.

יש לי הרגשה שהרכבת משייכת את הגידול במספר הנוסעים בתחנת רמלה לקו ירושלים - בית שמש - תל אביב, ושיוך כזה יכול לגרום לאחוז הגבוה המצויין בקשר לקו הזה, מכיוון שלתחנת רמלה יש אחוז לא מבוטל בסך הנוסעים בתחנות המשוייכות לקו.

אבל להערכתי, למעשה רוב הגידול שמשוייך לקו נובע משינוי שבוצע דווקא בקו אחר - קו ת"א - באר שבע.
לצפיה ב-'ייתכן, שבמהלך 2016 יהיה גידול נוסף בכמות הנוסעים בתחנת רמלה'
ייתכן, שבמהלך 2016 יהיה גידול נוסף בכמות הנוסעים בתחנת רמלה
26/03/2016 | 19:37
1
128
הסיבה - הכרטוס המשותף בין הרכבת לאוטובוסים.
לצפיה ב-'הכירטוס המשותף מגדיל את מספר הנוסעים בכל התחנות'
הכירטוס המשותף מגדיל את מספר הנוסעים בכל התחנות
26/03/2016 | 19:43
110
חוץ מתחנת קרית גת שזו תחנת הרכבת היחידה שבינתיים (לפחות עד ה-1 באפריל) לא נכללת באף מטרופולין בשום צורה.
לדעתי הגידול המשמעותי ביותר בעקבות הכירטוס המשותף הוא בתחנות בת-ים, שממחר גם יזכו לרכבת נוספת בשעות השיא.
לצפיה ב-'מאכזב, שנה שעברה הרכבת סיימה עם רווח עתק של 1.52 מיליארד ש"ח'
מאכזב, שנה שעברה הרכבת סיימה עם רווח עתק של 1.52 מיליארד ש"ח
25/03/2016 | 03:32
6
589
ועכשיו למציאות:
הכנסות ללא סבסוד תחום נוסעים: 775 מיליון
עלויות תפעול תחום נוסעים: 1753 מיליון
סבסוד תחום נוסעים: 1055 מיליון
הכנסות ללא סבסוד תחום מטענים: 165 מיליון
עלויות תפעול תחום מטענים: 313 מיליון
סבסוד תחום נוסעים: 165 מיליון
הנקודות החשובות:
1.עלות ק"מ נסועה הוא 156~ ש"ח, לשם השוואה, מכרזי "עלות ברוטו"(בדיוק כמו מכרזי אוטובוסים, רק עם אשכולות רכבתיים) עדכניים באירופה בסדרי גדול דומים מראים עלויות של שליש~ מזה ואף פחות מכך, הממוצע בגרמניה הוא 15 יורו לק"מ.
2. הובלת המטענים ברכבת מסובסדת בכבדות(50 אחוז), תחום שבעולם לא דורש סבסוד וקיימות בו שלל חברות פרטיות רווחיות(וכמובן גם ממשלתיות).

חוץ מזה הרבה כפילויות וחזרה על דברים בדו"ח, היו יכולים לקצר אותו באופן ניכר. עם מלל באורך כזה לא פלא שמשתבשת דעתם של הכותבים ואז יש להם כל מיני יציאות כמו בדוגמאות המצורפות
לצפיה ב-'רציף E ! אהבתי.'
רציף E ! אהבתי.
25/03/2016 | 04:35
151
לצפיה ב-'ואו, מזעזע!'
ואו, מזעזע!
25/03/2016 | 17:56
1
249
מי מאשר את הסבסוד הזה? לא ברור לי איך מחשבים את המספרים האלה ואיך אפשר להגיד שהחברה רווחית...
לצפיה ב-'הסבסוד מאושר על ידי הממשלה'
הסבסוד מאושר על ידי הממשלה
25/03/2016 | 19:55
198
אפשר לומר שהחברה רווחית אם מתייחס למענקי הסבסוד כהכנסה, הנה ציטוט מתוך הדו"ח - "מענקים המתקבלים מממשלת ישראל בגין סבסוד פעילותה השוטפת הינם מענקים המתייחסים להכנסה ומוצגים כהכנסות בדוח רווח והפסד."
סבסוד תח"צ אינו בעיה אלא כורח שנובע באופן "טבעי" מתפקיד התח"צ והדרישות ממנה והוא יכול להנתן באופן ישיר(כמו מענק לרכבת ישראל) או באופן עקיף(מכרז עם עלויות ברוטו). הבעיה היא כשחברה לא מתנהלת ביעילות(לדוגמא עלויות התפעול הגבוהות מאוד בר"י) והסבסוד הנדרש גדול יותר ממה שהיה יכול להיות = בזבוז כספי מיסים.
סבסוד שינוע מטענים זו בהחלט בעיה(שגם מוכיחה עד כמה הטיעון "הובלת משא"  בהתייחס לכדאיות כלכלית של פרוייקטים רכבתיים אינו רציני. למעשה מדובר בסבסוד עקיף של חברות פרטיות על חשבון כספי מיסים), מכיוון שזה אומר שהחברה אינה מתנהלת ביעילות או מנסה להתחרות במקרים שאין לה התכנות כלכלית לפעול בהם ואף שילוב של שניהם ביחד.
לצפיה ב-'אז כל נסיעת נוסע ברכבת מסובסדת ב-20 ש"ח.'
אז כל נסיעת נוסע ברכבת מסובסדת ב-20 ש"ח.
28/03/2016 | 10:10
2
62
מוסיף לידיעה: כל נסיעת נוסע באוטובוס מסובסדת בכ-5-6 ש"ח.

וייתכן שזה עדיין משתלם למדינה לעומת ההוצאות בגין הפקקים.

לגבי המשא, אין טעם להשוות לעולם כי הרווח מהעברת מטען ברכבת עולה ביחס ישר למרחק. בארץ פשוט אין מרחקים שמאפשרים רווח.
לכן אני לא בטוח כמה בכלל צריך לפתח את המטענים ברכבת בארץ. עדיף להתמקד בסוגיית הנוסעים, שבהם לרכבת יש יתרון אדיר לטווח הבינוני. (שזה כל הארץ).

לצפיה ב-'וצריך לדאוג שהשירות לא נוסעים לא ייפגע בגלל חטיבת המטענים'
וצריך לדאוג שהשירות לא נוסעים לא ייפגע בגלל חטיבת המטענים
28/03/2016 | 12:06
33
(מה שלדעתי קורה היום).

לצפיה ב-'סבסוד פר נוסע הוא נתון שלא אומר כלום'
סבסוד פר נוסע הוא נתון שלא אומר כלום
28/03/2016 | 12:43
45
צריך להתייחס גם לקילומטרז' של הנוסעים, וגם זו לא בדיוק השוואה מדוייקת כי חלק מהסבסוד ברכבת הולך לתחזוקת הרשת המסילתית עצמה ורשת הכבישים השימוש(והמימון) לא מאוזן בין כלל המשתתפים לפי חלקם.

משתלם זה עניין יחסי, שתלוי בתמורה(שבמקרה של תח"צ לא קל למדוד אותה) שמקבלים על הסבסוד. לסבסד רשת פרברית בגוש דן זה בטוח משתלם יותר מלסבסד מסילת רכבת לדימונה. אבל זה לא בכלל לא העניין פה אלא העובדה שהמדינה יכולה לשלם(לסבסד) על בדיוק אותו מוצר הרבה פחות ובכך להשקיע בתוספת שירות או להוריד את נטל המס.

לגבי המשא, זה נכון שכדאיות ההובלה עולה ביחס למרחק, אך המרחק הוא לא הפרמטר היחיד במשוואה. אך ברור שבמבנה הגיאוגרפי של ישראל הציר היחיד שיכולה להיות בו כדאיות כלכלית להובלת מטענים מסויימים הוא צפון-דרום, הנתונים הסטטיסטיים מראים שמרחק הובלה ממוצע לטון בר"י הוא 160 ק"מ, זה אמנם מעט(ביחס למרחקים ממוצעים של רכבות מטען בחו"ל) אך לא מעט מדי למטענים מסויימים בהיקפים מסויימים בתנאים מסויימים. וכמובן שהכדאיות הזו מותנת בהובלה בשולי רשת הנוסעים(עם עדיפות עליונה לרכבות נוסעים) ולא הרחבת הרשת בשביל רכבות משא, כל טיעון לטובת פיתוח מסילות רכבת חדשות(אילת, המזרחית, העמק, עירון, קריית שמונה וכו') שמתבסס על רכבות משא הוא טיעון חסר בסיס במציאות הגיאוגרפית והכלכלית.
לגבי הסבסוד עצמו, כמו שכבר רשמתי למעלה - אני סובר שיש פה שילוב של שתי סיבות, החברה אינה מתנהלת באופן יעיל(בדומה לתחום הנוסעים) ומנסה להתחרות במקרים שאין לה התכנות כלכלית לפעול בהם.

לצפיה ב-'95 אחוז דיוק, בדיחה טובה'
95 אחוז דיוק, בדיחה טובה
25/03/2016 | 03:51
10
275
אני נוסע כל יום הלוך חזור ברכבת, ואולי אולי 4-5 פעמים השנה הגעתי באמת בזמן...
גם איחורים של 2-3 דקות הם איחורים, לפעמים רבות הם גוררים איחור לקו משלים שבנית עליו.
לצפיה ב-'המצב לא טוב, אבל פחות גרוע מלפני שנים'
המצב לא טוב, אבל פחות גרוע מלפני שנים
26/03/2016 | 19:34
7
129
אני מניח, שהתכוונת (בין השאר) לקו באר שבע/אשקלון-ראשון לציון-תל אביב-כפר סבא/הוד השרון.
אני כמעט כל יום נוסע. נכון כמעט תמיד, כאשר אני מגיע לראשון לציון ההגעה היא אחרי 3-4 דקות, ממה שזה היה צריך להיות.
לפני כשלושה שבועות המתנתי ברכבת של 11:17 (אם אני לא טועה. אולי הבדל של דקה או כמה דקות) מתל אביב האוניברסיטה לכיוון כפר סבא. קודם כל לא ממש מובן לי מדוע בשבוע האלה יש רכבת אחת בשעה ולא לכל הפחות שתיים בשעה. 
שנית, הרכבת הגיעה באיחור. לתחנת האוניברסיטה הגיעה אחרי יותר מרבע שעה וכך גם בהגעה לכפר סבא.
למרות הדברים האלה, יש שיפור, בהשוואה למה שהיה לפני כמה שנים, למשך שנים רבות. אז האיחורים היו גדולים ושיבושים באופן קבוע. יש גם דברים לזכותם לומר:
1). לפני ארבעה שבועות היה שיבוש, שבגללו בנסיעה מכיוון תחנות חולו/בת ים לכיוון דרום, הרכבת נסעה במסילה המערבית (הימנית) ולא במזרחית (השמאלית), כבדרך-כלל. הפקח אף הנחה לשים לב לשינוי ולרדת בצד השני, בגלל תקלה של רכבת אחרת, שנתקעה. לקראת תחנת ראשון לציון-מערב, חזרנו למסילה המזרחית והאיחור היה פחות מעשר דקות. אמנם לא נתון מזהיר, אבל לא רע מאוד.
2). ביום רביעי האחרון בפתח תקווה, לכיוון דרום הפקח הודיע על דליפת סולר ושהם מודעים לזה וכי העניין בטיפול. ריח הסולר בהחלט הורגש. אני חששתי, שיורידו אותנו וכי נמתין לרכבת הבאה. 
אולם בתחנת בני ברק, הורו לנו לעבור לרכבת ברציף השני. ההגעה לראשון לציון הייתה בשלוש דקות איחור כמו כמעט תמיד (07:10, במקום 07:07).
לעומת זאת לפני כמה שנים, הם בהחלט היו מסוגלים (עם החוצפה, שהייתה להם באותו זמן), לגרום שנמתין לרכבת הבאה.
בסך הכל יש, בנסיעות שלי אין ממש איחורים, כפי שקודם היו. כיום אני נוסע לעתים קרובות, בהשוואה לנסיעות מזדמנות, שהיו לפני שנים. אז בחלק גדול של הפעמים היו שיבושים.
אין זה אומר, שהכל מושלם. עדיין יש מה לשפר. בהחלט, שלא יהיו איחורים, גם לא של שתי דקות ואף לצמצם את זמן הנסיעה המוגדר (וגם בפועל), במספר דקות.
לצפיה ב-'מתי יש רכבת אחת בשעה? אתה מתכוון לשעות הערב המאוחרות'
מתי יש רכבת אחת בשעה? אתה מתכוון לשעות הערב המאוחרות
26/03/2016 | 19:47
3
80
או ליום שישי?
בשעות היום בימי חול יש בין 2-4 רכבות בשעה.
לצפיה ב-'התכוונתי לימי חול. אני כנראה טעיתי'
התכוונתי לימי חול. אני כנראה טעיתי
26/03/2016 | 19:54
2
65
עברתי שוב באתר הרכבת. אכן כתוב שם רכבת ב-11:17 ואחרי זה ב-11:47 מתחנת האוניברסיטה לכיוון כפר סבא.
אולי לפני כשלושה שבועות בלו"ז הקודם זה לא היה? היה לי נדמה, שזה לא כתוב, אך אולי אני טועה.
נשים את זה בצד - היה איחור של כרבע שעה "בגלל תקלה" או "בגלל רכבת תקועה" (או משפט דומה אחר, ברוח הזו), כפי שהודיעו מספר פעמים בכריזה. 
לצפיה ב-'הלו"ז עם שתי רכבות בשעות השפל קיים כבר מיוני 2014'
הלו"ז עם שתי רכבות בשעות השפל קיים כבר מיוני 2014
26/03/2016 | 19:59
1
65
הלו"ז עם ארבע רכבות בשעות השיא קיים מאוגוסט 2015, בעקבות תחילת העבודות על התחנות של הקו האדום.
לצפיה ב-''
26/03/2016 | 20:00
16
לצפיה ב-'אין סיבה לאיחור, וכש 100% מהרכבות מאחרות, להגיד 95% דיוק זו '
אין סיבה לאיחור, וכש 100% מהרכבות מאחרות, להגיד 95% דיוק זו
26/03/2016 | 20:03
2
111
גם 4 דקות זה איחור.
הגיע הזמן שנהגים יבינו שאי אפשר להמשיך ולזחול בקטעים בינעירוניים גן כשאתה מאחר.
יש מספיק נהגים שצמתמו 4-5 דקות איחור במקטע שבין ראשון ליבנה מספיק פעמים, ואיכשהו, בחודש האחרון זה הופסק לגמרי.
מאחרים בכמה דקות וכבר 3 קמ לפני התחנה מתחילים לנסוע במהירות זהה לפקק באיילון...
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, הגדרת האיחור היא שונה'
אם אני לא טועה, הגדרת האיחור היא שונה
26/03/2016 | 20:11
101
לפחות בעבר ההגדרה הייתה 30 דקות בהגעה לתחנת היעד. כלומר אם הרכבת הגיעה לתחנות הביניים אחרי יותר מ-30 דקות ואילו לתחנת היעד ב-28 דקות, זה לא נחשב לאיחור. אולי מאז השתנו הדברים.

בכל מקרה אני מסכים איתך לחלוטין. 4 דקות איחור לזמני נסיעה ארוכים ממילא, זה בהחלט דבר, שלא מתקבל.
הטענה כנראה לא צריכה להיות כלפי הנהגים, אלא כלפי דרגים גבוהים יותר.
כפי שכתבתי, בקו הזה זמני הנסיעה המוגדרים צריכים להיות קצרים יותר.
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה תלוי בנהגים...'
אני לא חושב שזה תלוי בנהגים...
26/03/2016 | 22:42
32
לצפיה ב-'כל הקונספט של הגדרת איחור היא בדיחה.'
כל הקונספט של הגדרת איחור היא בדיחה.
27/03/2016 | 00:04
1
104
הרי מי שקובע את זמני ההגנה והיציאה מהתחנות זו הרכבת... ואף אחד לא לוקח בחשבון בחישוב האיחורים את המרווחי בטיחות שהרכבת שמה לעצמה מלכתחילה בלוח הזמנים כדי שלא יגידו שהיא מאחרת.
לצפיה ב-'מסכים איתך, ברב הדברים. כנראה מלבד דבר אחד'
מסכים איתך, ברב הדברים. כנראה מלבד דבר אחד
27/03/2016 | 04:51
75
מסכים איתך, בכל מה שפירטת על חישוב האיחורים ועל 'ריפוד' הזמנים הנדיב.
אבל לא לגמרי בטוח, שכיום "רכבת ישראל" היא, אשר קובעת את זמני היציאה וההגעה. כיום יש אגף רכבות בכיר במשרד התחבורה. יש לקוות, שבאגף יודעים לבצע את העבודה, בכל הקשור לדברים האלה של ניהול הזמנים וגם לפעילות שוטפת אחרת של הרכבות.
לצפיה ב-'"החל פרויקט ההסבה לפעילות בחשמל של 293 קרונות קומתיים,'
"החל פרויקט ההסבה לפעילות בחשמל של 293 קרונות קומתיים,
25/03/2016 | 18:10
2
259
בשיתוף פעולה עם חברת Bombardier."

השבוע נסעתי בקרון DD שהייתה עליו מדבקה בסגנון (לא זוכר את הנוסח המדויק) "קרון זה הוסב לחשמול" (או שימוש בחשמל או הנעה בחשמל...משהו כזה).
לצפיה ב-'עניין הזוי שלעצמו'
עניין הזוי שלעצמו
25/03/2016 | 20:15
226
שרק בהזמנה האחרונה מהסכם המסגרת של ה72 קרונות פתאום "נזכרו" שצריכים מספר התאמות בקרונות, כאילו תוכנית החשמול לא קיימת כבר יותר מעשור(וגם התכנון לקו A1 שחלק מההתאמות קשורות למנהרות שלו). אפילו בהזמנה הראשונה ב2002 היו יכולים להזמין ציוד שכבר מותאם(שהיה קיים ונוסע אצל הרכבת הגרמנית) אבל ניחא..
לצפיה ב-' אני גם רואה את זה'
אני גם רואה את זה
26/03/2016 | 19:22
97
מדי פעם, ברכבות, כשאני נוסע בהן.
לצפיה ב-'נחמד להיזכר בתחזית שנתתי למספר הנוסעים לשנת 2015'
נחמד להיזכר בתחזית שנתתי למספר הנוסעים לשנת 2015
26/03/2016 | 00:22
209
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/17976233...אקטואליה/תחבורה_ציבורית

אכן, בסופו של דבר, 52.8 מיליון נוסעים בר"י בשנת 2015
לצפיה ב-'רקבת ישראל מלאה בתקלות'
רקבת ישראל מלאה בתקלות
27/03/2016 | 14:13
6
117
בשבוע שעבר לקח לרכבת יותר משעה להגיע לתל אביב כי היא פשוט החליטה לנסוע לאט ואני לא נוסע הרבה ברקבת, אבל ב-50% מהפעמים שאני נוסע יש תקלות, מסכנים אלו שנוסעים בכל יום ברקבת.
לצפיה ב-'להפריט רקבת ומושכתים זה כל כך 2012'
להפריט רקבת ומושכתים זה כל כך 2012
27/03/2016 | 14:20
5
34
לצפיה ב-'זה לא מושחטים? '
זה לא מושחטים?
27/03/2016 | 18:52
2
26
לצפיה ב-'צודק , שכחתי'
צודק , שכחתי
27/03/2016 | 19:16
24
לצפיה ב-'בקטיוו תואא: מוסכטים'
בקטיוו תואא: מוסכטים
28/03/2016 | 03:06
19
לצפיה ב-'כן... הפרטה זה מעולה [פחחחח]'
כן... הפרטה זה מעולה [פחחחח]
28/03/2016 | 10:15
1
57
השירות מתדלדל,
לצרכן עולה יותר,
המרוויח היחיד - בעל השליטה בחברה הזכיינית.
ומה התקופה הגרועה ביותר? בין תקופת המכרז המחודש לזכיין החדש. תשאל ת'באר-שבעאים כמה טוב היה להם כשמטרודן סיימו שם, וכמה טוב להם עכשיו עם דן בדרום.

לצפיה ב-'אתה מתכוון אגד תעבורה ותושבי הנגב הצפוני, לא באר שבעים'
אתה מתכוון אגד תעבורה ותושבי הנגב הצפוני, לא באר שבעים
28/03/2016 | 11:05
18
לצפיה ב-' אחוז הדיוק היום בשעות העומס: 59.04%'
אחוז הדיוק היום בשעות העומס: 59.04%
27/03/2016 | 23:39
79
אני לא יודע האם חלק משמעותי הוא בגלל "שיפור" השירות בתחנות בת ים וחולון, אבל ללא ספק אחד הקווים שספג היום את העיכובים המשמעותיים ביותר הוא קו ב"ש-הוד השרון בקטע שבין אשקלון לת"א.
בת"א ראיתי רכבת מלאה עם נוסעים על הדלתות שלא מצליחות להיסגר, ועיכוב של למעלה מעשרים דקות... כנראה זה היה כך במשך כל היום, ומן הסתם העיכובים בכיוון השני היו לא יותר סימפטיים, בהתחשב בזה שמדובר על אותה מסילה.
גם רכבות על קו החוף הצפוני התעכבו.

גם אתמול הייתה תקלת איתות ברכבת, והרכבות איחרו לא מעט ורכבת פרברית הפכה למאספת בין ת"א לחיפה.
לצפיה ב-'קווים חדשים של אגד החל ממחר, 25.3:'
קווים חדשים של אגד החל ממחר, 25.3:
24/03/2016 | 19:01
76
1028
קו 146 בין חולון לבני ברק - יפעל שישה ימים בשבוע
קו 978 בין בית שמש לחיפה - יפעל בסופי שבוע
קו 989 בין בית שמש לרכסים - יפעל בסופי שבוע
אבל למה מספרים חופפים לקווים של נתיב אקספרס?

146 יעצור בבר אילן ובמחלף גבעת שמואל ויעבור...
המשך>>
קו 146 בין חולון לבני ברק - יפעל שישה ימים בשבוע
קו 978 בין בית שמש לחיפה - יפעל בסופי שבוע
קו 989 בין בית שמש לרכסים - יפעל בסופי שבוע
אבל למה מספרים חופפים לקווים של נתיב אקספרס?

146 יעצור בבר אילן ובמחלף גבעת שמואל ויעבור גם דרך השלישות כאשר תחנת הקצה שלו תהיה בקניון איילון. תדירותו פעם בחצי שעה מהבוקר עד שעות הערב המאוחרות.
לצפיה ב-' אם נגייס 6,000 ש"ח עד ראשון בערב, תורם נדיב יכפיל את הסכו'
אם נגייס 6,000 ש"ח עד ראשון בערב, תורם נדיב יכפיל את הסכו
24/03/2016 | 18:09
43
292
חג שמח לכולם.
לכל מי שחשובה התחבורה הציבורית גם בשבת מוזמן לתרום.
אם תתרמו מעל 6000 שקל תורם נדיב יתרום עוד 6000 שקלים.
המשך>>
חג שמח לכולם.
לכל מי שחשובה התחבורה הציבורית גם בשבת מוזמן לתרום.
אם תתרמו מעל 6000 שקל תורם נדיב יתרום עוד 6000 שקלים.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/03 ‬'
שרשור הכוונה ומודיעין 24/03 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2016 | 01:52
10
8
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'שאלה למחר (שישי, 24.03) הגעה מקריית טבעון למרכזית המפרץ'
שאלה למחר (שישי, 24.03) הגעה מקריית טבעון למרכזית המפרץ
24/03/2016 | 09:40
6
68
צומת קריית טבעון אל מרכזית המפרץ, יציאה בסביבות 17:30-17:45, הגעה עד 18:30 

לצפיה ב-'לאן אתה ממשיך ממרכזית המפרץ? יש גם קווים'
לאן אתה ממשיך ממרכזית המפרץ? יש גם קווים
24/03/2016 | 09:48
5
42
שלא נכנסים למרכזית אלא ממשיכים העירה - חלק מהנסיעות של 331 ו-332. אני לא זוכר אילו חלופות של 331 ו-332 פועלות בשעות האלה, אבל אפשר לבדוק באתרים השונים.
לצפיה ב-'אנחנו צריכים בדיוק ללב המפרץ, משום מה לא מצאתי 331 ו332 באתר'
אנחנו צריכים בדיוק ללב המפרץ, משום מה לא מצאתי 331 ו332 באתר
24/03/2016 | 10:24
4
43
אוטובוסים. חזרה אנחנו יודעים שיש לנו קווי לילה. 
לצפיה ב-'הרבה קווים:'
הרבה קווים:
24/03/2016 | 11:08
3
45
הכי מהיר יהיה אם במקרה עובר 505 (אגד, פעם בשעה); גם 301 (סופרבוס) מהיר יחסית, כי אינו נכנס לנשר. אמור לנסוע כל 12-15 דק' בשעות הללו. אם בדיוק עובר 331 או 332 (נסיעות ותיירות נצרת או ג'יבי טורס)- חלק גדול מהנסיעות שלהם מגיעות גם הן למרכזית המפרץ (עוברות דרך נשר, ולכן קצר יותר איטיות), כך שצריך להסתכל על שלט האוטובוס ו/או לשאול את הנהג. גם אם בטעות עליתם על נסיעה שממשיכה לעיר התחתית, אפשר לרדת בצ'ק פוסט.
לצפיה ב-'המשכתי לחפש באתרים ולצערי הם מביאים לי מידע שונה'
המשכתי לחפש באתרים ולצערי הם מביאים לי מידע שונה
24/03/2016 | 12:22
2
38
גם סופרבוס וגם ג׳יבי טורס לא מראים לי קווים אחרי 17:30, כנ״ל עם האתר של משרד התחבורה ואתר ״אוטובוסים״ האם נגזר עלינו להנעל בבית...?
לצפיה ב-'אה סליחה, לא שמתי לב שמדובר על מחר :('
אה סליחה, לא שמתי לב שמדובר על מחר :(
24/03/2016 | 12:45
1
48
הכי מאוחר זה 331 שיוצא מנצרת ב-17:30, וצריך לרדת בצ'ק פוסט. אח"כ אין כלום עד הלילה
לצפיה ב-'אולי מישהו יכול להפנות אותי לנהג מונית אמין עם מונית מספיק'
אולי מישהו יכול להפנות אותי לנהג מונית אמין עם מונית מספיק
24/03/2016 | 13:13
38
גדולה?
לצפיה ב-'שאלת חופשי יומי לאחר רפורמת התעריפים '
שאלת חופשי יומי לאחר רפורמת התעריפים
24/03/2016 | 19:03
2
33
זכור לי שקראתי משהו בפורום על נסיעה באוטובוס בין מטרופולינים באמצעות חופשי יומי/שבועי/חודשי לאחר הרפורמה. 
החיפוש לא עובד לי מהסלולרי. 
ברשותי חופשי יומי בקוד 150, המאפשר, בין השאר, לסוע ברכבת מחדרה לפתח תקווה. האם אני יכולה לסוע עצמו גם בקו 921?

לצפיה ב-'כן, אבל לא מדובר בכרטיס בין-מטרופוליני, אלא בכרטיס של גוש דן'
כן, אבל לא מדובר בכרטיס בין-מטרופוליני, אלא בכרטיס של גוש דן
24/03/2016 | 19:15
1
22
שכולל גם את אזור חדרה (שהוא אזור ארצי לפי הגדרות הרפורמה ולא חלק אינטגרלי ממטרופולין מסויים).
הכרטיסים הבין-מטרופילינים (כמו למשל כרטיס שכולל את ירושלים וגוש דן או את חיפה וגוש דן) נמכרים רק ברכבת ותקפים לנסיעות הבין-מטרופוליניות רק ברכבת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/03/2016 | 19:24
5
לצפיה ב-'מבצע חילוץ קטר 709'
מבצע חילוץ קטר 709
24/03/2016 | 00:18
3
400
הבוקר נערך מבצע חילוץ של קטר 709 ז"ל.
הקטר הונף ע"י זוג מנופים והונח על זוג קרונות שטוחים לצורך העלאתו למוסך דימונה.
לצפיה ב-'אחלה צילומים, תודה רבה! '
אחלה צילומים, תודה רבה!
24/03/2016 | 00:25
2
55
לצפיה ב-'אודה לצלם בשמך.'
אודה לצלם בשמך.
24/03/2016 | 00:30
1
55
לצפיה ב-' גם ממני'
גם ממני
24/03/2016 | 18:20
24
לצפיה ב-'בתפזורת'
בתפזורת
23/03/2016 | 23:41
45
716
תמונות מפה ומשם שצילמתי בשתי מצלמות שונות. האחת גרועה, האחרת קצת פחות, אבל אני מקווה שתתקבלנה בהבנה. אז הנה הלקט, שלמרבה הפליאה אינו מתעד רק תשתיות (אוי ואבוי! ).  פותחים בממצאי גבעות גורל
המשך>>
תמונות מפה ומשם שצילמתי בשתי מצלמות שונות. האחת גרועה, האחרת קצת פחות, אבל אני מקווה שתתקבלנה בהבנה. אז הנה הלקט, שלמרבה הפליאה אינו מתעד רק תשתיות (אוי ואבוי! ).  פותחים בממצאי גבעות גורל
לצפיה ב-'כמה שאלות על הרכבת בלוד בנוגע לעבודות'
כמה שאלות על הרכבת בלוד בנוגע לעבודות
23/03/2016 | 22:18
5
230
1-היכן תמוקם התחנה החדשה? באחד המקומונים קראתי שבאזור התעשיה ובהודעות קודמות בפורום נאמר שכמה מטרים אחרי התחנה הקיימת
2-לשם מה נדרש רציף חמישי בתחנה הקיימת אם היא תחדל לשמש תחנה פעילה?
3-מה סטטוס הקמת התחנה? האם אלו עבודות תשתית והבנייה עצמה עדיין לא החלה? הבנתי שאמור להיות מוקם גשר
4-בהמשך לשאלה 3-האם הגשר הוא חלק מההפרדה המפלסית שאמורה להבנות מעל המסילה בכניסה (או היציאה תלוי מאיפה מסתכלים)ל/מרמלה בסמוך למחנה הצבאי הנטוש?

לצפיה ב-'אתה מבלבל בין שתי תחנות שונות. העבודות שמתבצעות כעת קשורות'
אתה מבלבל בין שתי תחנות שונות. העבודות שמתבצעות כעת קשורות
23/03/2016 | 22:30
4
242
לתחנה הקיימת שמרחיבים אותה.
אין שום תוכנית להפסיק את פעילות התחנה הקיימת בלוד, שהמתחם שלה רק הולך וגדל.
יותר מזה - תחנת הרכבת הקיימת מתוכננת להיות חלק ממרכז תחבורה משולב שיחליף גם את התחנה המרכזית של לוד.

התחנה באזור התעשיה זו תחנה נוספת שמתוכננת, אבל היא כרגע רק בגדר תחנה עתידית מתוכננת.
לצפיה ב-'איפה מתוכננת תחנה נוספת, האם בצפון אזה"ת ליד פסח לב?'
איפה מתוכננת תחנה נוספת, האם בצפון אזה"ת ליד פסח לב?
24/03/2016 | 05:46
1
61
לצפיה ב-'התחנה הנוספת מתוכננת באזור התעשיה בצפון לוד'
התחנה הנוספת מתוכננת באזור התעשיה בצפון לוד
24/03/2016 | 10:09
68
לצפיה ב-'פעם קראתי שהתחנה תהפוך למוזיאון ותוקם תחנה חדשה'
פעם קראתי שהתחנה תהפוך למוזיאון ותוקם תחנה חדשה
24/03/2016 | 09:26
1
130
בסמוך לבניין הנהלת הרכבת.
אם התחנה תמשיך לפעול אז אילו רכבות אמורות לעצור ברציף החמישי החדש שבונים?

לצפיה ב-'יוקם מבנה חדש לתחנה הקיימת, לא תחנה חדשה לגמרי'
יוקם מבנה חדש לתחנה הקיימת, לא תחנה חדשה לגמרי
24/03/2016 | 10:09
65
לצפיה ב-'האם יש למישהו תמונות של אוטובוסים מפרקיים נוסעים באיזור חיפה'
האם יש למישהו תמונות של אוטובוסים מפרקיים נוסעים באיזור חיפה
23/03/2016 | 16:06
5
131
לצפיה ב-'חפש "מטרונית" בגוגל-תמונות. תמצא אינסוף תמונות מחיפה'
חפש "מטרונית" בגוגל-תמונות. תמצא אינסוף תמונות מחיפה
23/03/2016 | 16:42
1
63
לצפיה ב-'התכוונתי לאוטובוסים מפרקיים של אגד לפני שהפסיקו להפעיל אותם'
התכוונתי לאוטובוסים מפרקיים של אגד לפני שהפסיקו להפעיל אותם
23/03/2016 | 18:21
146
באיזור חיפה.
לצפיה ב-'מפרקיות אגד בחיפה '
מפרקיות אגד בחיפה
25/03/2016 | 18:35
2
232
שלום! אז מצורפת תמונה של מרכזית בת גלים בשנות ה90 אמנם קצת קטנה אבל אפשר לזהות מפרקית חונה ,
לצפיה ב-'כתבה שכתבתי ב18/10/2004 מפרקיות בקריות '
כתבה שכתבתי ב18/10/2004 מפרקיות בקריות
25/03/2016 | 18:41
148
שלום! אז הייתי בשם gen1 

שלום! החלו להופיע ביוני 90 הראשונה שראיתי היתה 8307601 מספר פנימי 70367 מס ימים לאחר מכן הופיעו מ8307401 פנימי 70342 עד 8307701 פ 70375 ,בהמשך הגיעו 8314701 8315201 8319301 8328701 8339301 8339601 8345201 8349101 8384101 מס פנימי21683 עלתה  לכביש במהלך 1995 8391601 ואז היכן שהוא במהלך 98 99 הם נעלמו מהאיזור ובמשך הזמן מהצפון בכלל תקופה קצרה היתה גם 8531001  ,ראיתי מפרקית כזאת בזמנו עושה את קו169 לדיר חנא בגליל התחתון מחיפה ,כיום נראה לי שבמרכזית המפרץ לתחנות שיוצאות צפונה לא ניתן להחנות רכב כזה ארוך ,מה שכן אגד צריך לבדוק אפשרות של אוטובוס מפרקי חשמלי ממרכזית המפרץ לבת גלים (כמובן כולל כל התשתית החשמלית הנדרשת )  ענין כזה יוכל למנוע את השימוש ברכב פרטי בעיר במטרה לצמצם זיהום אויר ויעלה את הביקוש לתח"צ

לצפיה ב-'תגידו, מדוע אין מעבירים את קופ"ח "לין" לבניין התחנה המרכזית'
תגידו, מדוע אין מעבירים את קופ"ח "לין" לבניין התחנה המרכזית
26/03/2016 | 10:28
94
המיותם והמתפרק?
המון יתרונות, אתם בוודאי מבינים לבד.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 23/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 23/3
23/03/2016 | 08:06
12
17
לצפיה ב-'הגעה מפתח תקווה לבית שמש ביום ראשון הקרוב'
הגעה מפתח תקווה לבית שמש ביום ראשון הקרוב
23/03/2016 | 11:36
8
71
שואלת בשביל חברה - היא צריכה להגיע ביום ראשון הקרוב לתחנת הרכבת בבית שמש עד השעה 7:40. בדרך כלל היא מגיעה לשם ברכבת מפתח תקווה לבית שמש אבל עכשיו הקו סגור. היא שוקלת לקחת רכבת ללוד ומשם לעלות על שאטל שהרכבת מפעילה.

אם היא תעלה על השאטל של 7:10, היא תספיק? במידה ולא, איזה אפשרויות עומדות בפנייה ע"מ להגיע לתחנת הרכבת בזמן?
לצפיה ב-'לטעמי היא לא תספיק, השאטל נוסע משם לרמלה ורק אז יוצא לבית'
לטעמי היא לא תספיק, השאטל נוסע משם לרמלה ורק אז יוצא לבית
23/03/2016 | 12:12
7
65
שמש. בשעות הבוקר לעבור את צומת הקרח לוקח זמן... ולכן הנסיעה למרכזית רמלה (שם גם הרכבת) תיקח כרבע שעה לטעמי.

מכיוון שפתח תקווה גדולה, היה עוזר אם היית מציינת מהיכן מפתח תקווה כי יש מספר אופציות שעולות לי.

אפשר לקחת את 497/597 סופרבוס הישירים מצומת גבעת שמואל/קוקה קולה ישירים לבית שמש ולרדת תחנה אחת אחרי המשטרה. משם מדובר בהליכה של 15-20 דקות לרכבת דרך רחוב יגאל אלון. כאן נשאתלת השאלה האם היעד שלה הוא תחנת הרכבת עצמה או מקום שקרוב לרכבת... בכל מקרה ניתן ללכת כמה דקות על יגאל אלון עד לאיזור התעשיה שם ולהמשיך משם עם 12/13 של סופרבוס לרכבת.

אופציה נוספת היא לנסוע עם 423/947 אגד מפתח תקווה למחלף שורש ולבצע שם החלפה ל415 של סופרבוס לבית שמש שמגיע עד לרכבת (עוצר בכיכר הכניסה לרכבת ברחוב העליה פינת יגאל אלון). אופציה זו תהיה מהירה למדיי כל עוד לא תהיה תאונה בכביש 1 או עומס חריג.

האופציה הבאה תהיה לנסוע עם 249 לרמלה ולעלות שם על 411 לבית שמש עד כיכר הכניסה לרכבת.

ואופציה טובה נוספת תהיה לנסוע עם 412 של סופרבוס מת"א, ישיר לחלוטין לבית שמש. גם ממנו לרדת בכיכר הכניסה לרכבת.

אם תצייני את נקודת המוצא שלה בפתח תקווה, נוכל לעזור יותר.
לצפיה ב-'ויש לי הרגשה ששכחתי עוד אופציה...'
ויש לי הרגשה ששכחתי עוד אופציה...
23/03/2016 | 12:28
50
אז תעכבי כאן, אם אזכר - אוסיף.
לצפיה ב-'בתוך פתח תקווה תהייה לה הסעה לאן שהיא צריכה,'
בתוך פתח תקווה תהייה לה הסעה לאן שהיא צריכה,
23/03/2016 | 12:28
4
47
זו לא בעיה מבחינתה.

הליכה של רבע שעה זו לא אופציה מכיוון שהיא סוחבת איתה תיק כבד.

אציע לה את שאר האפשרויות שציינת. אבל קודם לכן, שאלה - מה הסבירות שיהיה לה מקום ישיבה בכל אחת מהחלופות?
לצפיה ב-'אז ככה>>>'
אז ככה>>>
23/03/2016 | 13:27
3
51
423 - אין בעיה של מום ישיבה, תחנת המוצא שלו במרכזית פתח תקווה.

947 - יכול להיות שיהיה עמוס בנוסעים אבל יש גם שיורדים בדרך על כביש 40 עד צומת אל על, כך שפחות בעייתי. יש ל947 גם חלופות שיוצאות מרעננה ומנתניה ולא רק נסיעות הבסיס שמגיעות מחיפה. החלופות שיוצאות מרעננה לא צריכות להיות מלאות ברמה של חוסר במקומות ישיבה בכל מקרה.

411 מרמלה - לא תהיה בעיה של מקומות ישיבה. כנ"ל 249 מפתח תקווה.

412 תל אביב - גם לא תהיה בעיה של מקומות ישיבה. יש לבדוק גם באתר סופרבוס לגבי תגבור של 412, הוא יהיה מתוגבר בימים שאין רכבת. הלו"ז שמופיע כעת של 412 הוא הלו"ז הרגיל.

ואם הבנתי את יעדה הסופי, אין במקרה הסעות גם מקסטינה במקרה?
לצפיה ב-'אני יודעת שיש מצומת מסמיה'
אני יודעת שיש מצומת מסמיה
23/03/2016 | 14:17
2
41
אבל זכור לי שבפעם הקודמת שבדקתי כאן - ההגעה לשם הייתה הרבה יותר מסורבלת מאשר לרכבת בית שמש.
לצפיה ב-'ש אופציה לא רעה (יחסית לימים האלו שאין רכבת) אל מסמיה>>>'
ש אופציה לא רעה (יחסית לימים האלו שאין רכבת) אל מסמיה>>>
23/03/2016 | 19:32
1
35
אפשר לקחת רכבת עד תחנת יבנה מערב, עוברים למרכזית הצמודה וממשיכים משם עם 369 מטרופולין למסמיה. הנסיעה עם 369 למסמיה תיקח כרבע שעה.

אופציה נוספת תהיה לקחת 249 לצומת בילו, לחצות את הכביש ולהמשיך עם 301 אגד,  367/371/373 מטרופולין למסמיה. זמן הנסיעה ב249 יעמוד על שעה ובשאר הקוים מדובר בעוד כ-20 דקות נסיעה.
לצפיה ב-'תודה, העברתי לה הכל. '
תודה, העברתי לה הכל.
24/03/2016 | 19:04
5
לצפיה ב-'597 עוצר בצומת הכניסה הצפונית לבית שמש'
597 עוצר בצומת הכניסה הצפונית לבית שמש
23/03/2016 | 14:06
39
597 עוצר יחסית קרוב לביג ותחנת הרכבת בצומת הכניסה הצפונית לבית שמש אך מדובר בהליכה של כ5 דקות.
אופציה אחרת זה לרדת מה4/597 במטרה ולהחליף באותו תחנה לקו 411/415 .
יש לזכור שלקווים מבני ברק יש תדירות נמוכה בבוקר.
תאורטית יש 408 מאזור הדר גנים אבל הוא רק ב8 .
לצפיה ב-'מרכבת בת גלים למר"י (מכון לרפואה ימית) בחיפה'
מרכבת בת גלים למר"י (מכון לרפואה ימית) בחיפה
23/03/2016 | 12:39
2
67
שלום, אני צריך להגיע מתחנת הרכבת בת גלים למר"י בסביבות 7:30 בבוקר. מה הפתרון הכי זול או קצר לשם כך?
לצפיה ב-'ברגל'
ברגל
23/03/2016 | 12:47
1
59
יוצאים מתחנת הרכבת עם הכביש (רח' עליית הנוער) עד לכביש הראשי (חיל הים), פונים שמאלה לכיוון כיכר צים, חוצים את הכביש וממשיכים ישר לבסיס חיל הים. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/03/2016 | 13:22
11
לצפיה ב-'חיפה>הכרמלית>נוסטלגיה'
חיפה>הכרמלית>נוסטלגיה
23/03/2016 | 00:31
389
לפני כ 8 שנים ד״ר אביתר רייטר פירסם כאן בפורום את פרי מחקרו בנושא שבכותרת ובין היתר כתב שמשרד האוצר חתם על הזמנת הכרמלית ב 23 למרץ 1956, קרי, היום לפני 60 שנה(כבר!).
לציון המאורע רצ״ב משהו קטן מתקופת תכנון הקרונות ...................להעלאת חיוך.
לצפיה ב-'הנחת מסילות בתוך מנהרות גילון'
הנחת מסילות בתוך מנהרות גילון
22/03/2016 | 16:33
305
כתבה בטמקא מראה שהחלו עבודות סלילת המסילות בתוך המנהרות, מה שאומר שהסתיימו עבודות התשתית הכלליות (מנהרות מילוט, ניקוז, כיבוי אש, אוורור), וכעת שלב העבודה העיקרי.

בכתבה הצפי לפתיחת הקו התקצץ מעט ועבר למרץ 2017, הבדל שיכול להיות דרמטי מאוד לקראת אירוע התח"צ הגדול השנתי - ל"ג בעומר במירון, שקורה במאי.

לצפיה ב-'חבלה במטרו של בריסל בתחנת מלבק'
חבלה במטרו של בריסל בתחנת מלבק
22/03/2016 | 10:37
1
200
אין פרטים אבל כל רשת הרכבת התחתית נסגרה. אין פרטים נוספים.
חבלה גם בשדה התעופה.
לצפיה ב-'היסטוריה'
היסטוריה
22/03/2016 | 10:55
233
זו החבלה הראשונה בשדה התעופה של בריסל מאז ההתקפה על מטוס אל-על ב 1979.
לצפיה ב-'פעילות קווי סופרבוס בשל אירועי עדלאידע בחג הפורים '
פעילות קווי סופרבוס בשל אירועי עדלאידע בחג הפורים
22/03/2016 | 09:53
99
בשל אירועי העדלאידע יבוצעו מספר שינויים בקווי סופרבוס בעפולה, יוקנעם, קריית טבעון וטבריה
עפולה:
בין השעות 06:00-16:00 , ייחסם לתנועה רחוב הנשיא , כתוצאה מכך יושפעו הקווים הבאים : 349/348/356/355/354/350/301/242/47/30/14/13/10\3\2, בקווים היוצאים מתחנה מרכזית ייסעו לכיוון העירייה ברח’ חנקין ובמפגש הרחובות חנקין/שרת יפנו לשרת עד לרח’ חטיבה 9 .
יקנעם:
בין השעות 16:00-18:30 ייחסם לתנועה רחוב אלונים , הקווים יעברו ויופעלו דרך רחוב צאלים לשני הכיוונים ! הקווים המושפעים הינם : 181/25/16/15 .
קריית טבעון:
בין השעות 10:00-14:00 ייחסם לתנועה רח’ אלונים , הקווים המושפעים הינם :
קו 75 היוצא מלב המפרץ , יעבור דרך רח’ אורנים ורמז
קו 75 היוצא מבסמת , יעבור דרך רחוב רימונים והחורש .
קו 9 - היוצא מנופית , יעבור דרך רח’ אורנים ורמז
קו 9 היוצא ממעלה אבשלום , יעבור דרך רחוב חורש ורימונים .
קו 11 - היוצא מתמר/סתוונית יעבור דרך רח’ אורנים ורמז
קו 11 - היוצא מכיכר הציונות יעבור דרך רחוב רימונים וחורש
טבריה:
בין השעות 07:00-17:00 , רחוב הבנים ורחוב הגליל יהיו סגורים לתנועה בשל הסגירה יפעלו הקווים דרך רח’ יהודה הלוי יתחילו ויסיימו את מסלולם בתחנה המרכזית .

לצפיה ב-'‫‫ שרשור הכוונה ומודיעין 22/03 ‬'
‫‫ שרשור הכוונה ומודיעין 22/03 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 23:57
3
13
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'בתוך תל אביב'
בתוך תל אביב
22/03/2016 | 21:28
2
73
שלום,
אני מגיע לתחנת רכבת מרכז (תל אביב) ואני רוצה לבקר בדיזינגוף סנטר, שוק הקרמל, צריכה להגיע לאבן גבירול, וליפו (שעון ונקודת התצפית על תל אביב שאני לא זוכרת את שמה כרגע).  עם איזה קווים כדאי להגיע ובאיזה סדר ? והאם שווה לעשות חופשי יומי ואיך אני עושה את זה ? 
תודה!

לצפיה ב-'קו 18 של דן ממסוף 2000 ביציאה הראשית של רכבת מרכז'
קו 18 של דן ממסוף 2000 ביציאה הראשית של רכבת מרכז
22/03/2016 | 23:25
64
יביא אותך לכל המקומות שציינת.
אפשר לעשות חופשי יומי אצל הנהג אם יש לך רב קו או לקנות ממנו רב קו חד פעמי בתוספת 5 ש"ח.
לצפיה ב-'כדאי להתחיל מאבן גבירול, משם להמשיך לדיזינגוף סנטר...'
כדאי להתחיל מאבן גבירול, משם להמשיך לדיזינגוף סנטר...
23/03/2016 | 12:26
47
משם להמשיך לכרמל ומהכרמלית (הצד השני של הכניסה לכרמל) להמשיך לכיכר השעון.

על מנת להגיע לאבן גבירול, זה תלוי לאן באבן גבירול (רחוב ארוך מאד)... מלבד 18 יש עוד קווים שמגיעים לאבן גבירול מרכבת מרכז.

על מנת להמשיך לדיזינגוף סנטר, יש גם מגוון של קווים מאבן גבירול לדיזינגוף סנטר, מעיריית ת"א-כיכר רבין באבן גבירול יש את קווים 18/24/25/38/82/125 דן ו48 מטרופולין לדיזינגוף סנטר.

מהדיזינגוף סנטר לשוק הכרמל (רחוב אלנבי) יש את קווים: 18/24/25/38/61/72/125/129/172 דן ו47/48 מטרופולין.

לאחר שתטיילי בשוק הכרמל ותגיעי לקצהו, את מגיעה בעצם למסוף כרמלית. המשיכי ישר איך שאת יוצא תמשוק הכרמל (ברחוב הכרמל) ואל תכנסי למסוף, עברי לצד החניון ותראי שם תחנה בהמשך (בצמוד לגינה הגדולה), משם את עולה על קו 10 עד לכיכר השעון.

לגבי כדאיות של חופשי יומי. יש לקחת בחשבון שבערך צבור מגיע לך נסיעות חופשיות למשך 90 דקות. אם יש לך פרופיל נוסע רגיל, חופשי יומי משתלם אם תצטרכי לעשות 3 נסיעות או יותר (בהנחה שבין נסיעה לנסיעה תמה השעה וחצי של הנסיעות החופשיות שהיה מגיע לך אם היית משתמשת בערך צבור). אם יש לך פרופיל סטודנט רגיל - החל מהנסיעה הרביעית בלבד - משתלם החופשי יומי ושוב, רק אם בין יעד ליעד תחלופנה 90 דקות... אם יש לך פרופיל סטודנט מורחב (המקנה חצי מחיר) - סביר להניח שחופשי יומי כלל לא משתלם לך כי הוא ימכר לך בתעריף פרופיל נוסע רגיל.
לצפיה ב-'קווי אוטובוס של אל על וארקיע מת"א לנתב"ג.'
קווי אוטובוס של אל על וארקיע מת"א לנתב"ג.
21/03/2016 | 19:26
2
255
לסקירה שאני מכין על קוי אוטובוסים מבקש עזרה באינפורמציה ותמונות על שירות אוטובוסים שהפעילו בזמנו אל על וארקיע לנתב"ג.
בתודה מראש.
לצפיה ב-'אל על הפעילה קו אוטובוסים מרכבת ארלוזרוב (עוד לפני שהמקום '
אל על הפעילה קו אוטובוסים מרכבת ארלוזרוב (עוד לפני שהמקום
21/03/2016 | 20:09
1
227
הפך להיות מסוף) ובשנות השמונים הפעילה את הקו חברת יונייטד תורס כקו מספר 222. הקו הוארך עד מלון אינטרקונטיננטל ליד מסוף כרמלית. באמצע שנות התשעים הופעל הקו במשך זמן לא רב ע"י חברת יולזרי ואח"כ בוטל.
יש לציין גם קו של אגד תיור שהופעל לנתב"ג בשנות השישים. תחנת המוצא היתה ברחוב מנדלי 59 בת"א והוא פעל דרך רחוב שינקין.
בשנות התשעים הפעילה חברת יונייטד תורס במשך זמן מה קו 111 במידיבוסים מירושלים לנתב"ג בתדירות של פעם בשעתיים, אבל הוא לא נחל הצלחה ובוטל.
לגבי קו של ארקיע אני לא יודע, אבל בשנות הששים והשבעים היו משרדי ארקיע ברחוב מאז"ה פינת אחד העם בת"א ובפתח המשרד הוצבה תחנה
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא תמונות של אוטובוסי אל על וארקיע?'
איפה אפשר למצוא תמונות של אוטובוסי אל על וארקיע?
22/03/2016 | 16:04
32
לצפיה ב-'מחלף דבירה נפתח ביום שישי - שינויים בתחבורה הציבורית'
מחלף דבירה נפתח ביום שישי - שינויים בתחבורה הציבורית
21/03/2016 | 14:10
4
347
בקווי אגד, קווים - אין עדכון לעת עתה (יהיה עוד מעט), לכן לא התייחסתי לקווים אלו כאן.

מהמהלך של כביש 6 נוצר מצב בעייתי לתח"צ באיזור. מכיוון שירידה לבית קמה הפך להיות הארכה לזמן הנסיעה (הארכה דיי משמעותית) הכוללת מחלף + שני כיכרות ופרסוס באחת מהכיכרות - רק קווי מאסף או קווים עם חשיבות שיעצרו במקום - יורדים לבית קמה. עתה נפתח מחלף דבירה, מכיוון שיש קווי מאסף שכבר יורדים בבית קמה, אלו דווקא ידלגו על מחלף דבירה וקווים ישירים לגמרי או מהירים דווקא יעצרו בדבירה.

יש לכך מספר סיבות:

1. קרית גת וקסטינה - מגיע להן שירות מהיר לבאר שבע ואת זה 367 יעשה מעתה כקו היחיד מקרית גת לבאר שבע שלא ירד לבית קמה או דבירה.

2. לא לעכב נוסעים ליעדים רחוקים יותר כמו אשדוד, רחובות, נס ציונה, ראשון לציון אך מנגד לאפשר מדבירה שירות כלשהו ליעדים אלו. ואז כדי לא לפגוע בקרית גת, דווקא הקווים הישירים והמהירים ליעדים אלו יבצעו עצירה בדבירה (גם כי חלק מהם כמו 348 עושים עצירה בבית קמה).

בסופו של דבר כל תוצאה שתהיה (וחכו לקווי אגד שגם בהם יחול שינוי) - מסבכת את המשתמש הממוצע. איזה קו יורד לבית קמה, איזה לדבירה, מי מהיר, מי לא... סיבוך.

אז בכיוון הנסיעה צפונה הקווים הבאים לא יעצרו:

348 מאסף לאשדוד.
354 מאסף לרמלה, לוד, נתב"ג.
367 מאסף לרחובות, נס ציונה, ראשל"צ.
687 ישיר למכללת אחווה.

קווים שיעצרו בדבירה לכיוון צפון:

44 לבית קמה, שובל, משמר הנגב.
52 לנתיבות דרך יישובי כביש 293.
258 מהיר לקסטינה, מסמיה ומודיעין.
366 לשדרות ואשקלון.
368 אקספרס לאשדוד
374 ישיר לרחובות.
377 מהיר לרחובות, נס ציונה, ראשל"צ.
381 ישיר לראשל"צ.
469 לקרית גת, נתב"ג, תל אביב (קו לילה).

בכיוון הנסיעה דרומה הקווים הבאים לא יעצרו:

348,354,367

שאר הקווים דרומה יעצרו על פי אותה המתכונת , או איסוף והורדה או הורדה בלבד.
לצפיה ב-'מה היעד הסופי של מי שיורד במחלפים הללו?'
מה היעד הסופי של מי שיורד במחלפים הללו?
21/03/2016 | 14:31
1
81
לצפיה ב-'תשובה>>>'
תשובה>>>
21/03/2016 | 15:26
186
לגבי בית קמה - כל המושבים והקיבוצים שעל כביש 293 וכביש 334 (בעיקר קיבוץ רוחמה).

דבירה - עבור דבירה, להב, שומריה ומחנה צבאי (עבור המחנה גם בית קמה מהווה נקודת החלפה אפשרית וגם רכבת להבים). וגם עבור יישובים צפוניים לשומריה המתחברים לאחר מכן ללכיש באיזור קרית גת. כמו כן, למעט יישובים הנמצאים מעבר לקו הירוק.

בית קמה שימש כצומת החלפה מרכזי וצומת הזנה מרכזי ליישובים שבאיזור. התבסס בעיקר על נוסעים שירדים בבית קמה ורכב אוסף אותם ליישובים ולהיפך, רכב שמביא אותם לבית קמה. כיום יש תחבורה ציבורית מרכבת להבים ליישובים אלו, אך עדיין - מצומצמת (ככה זה באיזורים כפריים).

לכן, נוצר כאן מצב שלא הולך לפי השבלונות המוכרות שמאסף עוצר בכל תחנה ותחנה בדרך, אקספרס, מהיר וישיר - פחות. אלא התאימו את השירות לביקושים. הביקוש ליעדים כמו אשדוד, רחובות, ראשל"צ קיימים כמעט ורק בשעות השיא ולכן דווקא הקווים היותר מהירים עוצרים בדבירה. לעומת זאת, ירידה לבית קמה מהווה עיכוב משמעותי עבור הקווים המהירים ולכן הם לא יורדים לשם.
לצפיה ב-'יש באתר אגד עדכון מאתמול:'
יש באתר אגד עדכון מאתמול:
21/03/2016 | 14:45
1
177
"
-20.03.2016   מחלף דבירה - הסדרי תנועה חדשים
מחלף דבירה נפתח לתנועה ונקבעו בו הסדרי התנועה חדשים כמפורט:

הקווים לכיוון באר שבע ודרומה:
האוטובוסים יוצאים ימינה לרמפה, עוצרים בתחנה אחרי מעגל התנועה וחוזרים לכביש המהיר לכיוון באר שבע והדרום.

הקווים המגיעים מהדרום ומבאר שבע וממשיכים צפון:
האוטובוסים יוצאים ימינה מהמחלף לכיוון תחנת הדלק, פניית פרסה במעגל התנועה ועצירה בתחנה לפני ההתחברות לכביש המהיר לכיוון בית קמה.

החל מיום שלישי 25/3/16 יחול שינוי בעצירות הקווים במחלך דבירה:

קווים שלא יעצרו בתחנות במחלף דבירה וימשכו בכביש המהיר:
550, 552, 554, 555, 558 ,560, 870, 880, 958, 995.

קווים שימשיכו ויעצרו במחלף דבירה:
389, 421, 446, 670, 770.
"

לצפיה ב-'ההסברים של אתר אגד פשוט טובים ומעידים לנוסע על המורכבות של'
ההסברים של אתר אגד פשוט טובים ומעידים לנוסע על המורכבות של
21/03/2016 | 15:34
173
השינוי. התיאור של יצאו ימינה, יפרססו בכיכר וכו'... רואים שהמחלף לא תוכנן עבור תחבורה ציבורית.

אם היה לי רעיון של הגדלת שימוש ב370/380 כך שיעצרו בזמנו בבית קמה ובלהבים - זה ירד מהפרק לגבי בית קמה עם המחלף והשינויים שלו. השינוי חוסך דקה של נסיעה אבל למי שיורד להיכן שהיה בעבר צומת בית קמה וחוזר חזרה (צפונה) מדובר ב5 דקות עיכוב. בכיוון דרומה מדובר ב4 דקות עיכוב.

ועבור תושבי ערד והבאים מים המלח שרוצים להגיע כמה שיותר מהר לת"א, משאירים את תחנת דבירה רק כדי שיתאפשר מעבר של קווים ליעדים שונים אחרים מצפון לבית קמה.
לצפיה ב-'בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית בפריפריה. מהשבוע הבא: '
בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית בפריפריה. מהשבוע הבא:
21/03/2016 | 14:04
16
430
מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית תורחב לכל עיר וישוב בארץ

אז מ1 לאפריל קרית גת ישוייך למטרופולין תל אביב או באר שבע? או שלא? 
מישהו יבין פה?)
לצפיה ב-'כתוב במפורש שקרית גת וסביבתה ישוייכו לשני המטרופולינים'
כתוב במפורש שקרית גת וסביבתה ישוייכו לשני המטרופולינים
21/03/2016 | 14:36
10
211
כפי שמודיעין וסביבתה משוייכות (בדרך קצת עקומה, אבל משוייכות) למטרופולין גוש דן ולמטרופולין ירושלים.
למעשה גם אזור חדרה ואזור אשקלון משוייכים לשני מטרופולינים, כבר כיום.
לצפיה ב-'זאת אומרת שעם מנוי שלי משולב דרומי +מרכזי אני יוכל'
זאת אומרת שעם מנוי שלי משולב דרומי +מרכזי אני יוכל
21/03/2016 | 15:05
9
156
לצאת ולהינס חופשי ברכבת ולנסוע לב"ש בקווי חברת מטרופולין?
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון למשולב דרומי+מרכזי של הרכבת, הוא אינו כולל'
אם אתה מתכוון למשולב דרומי+מרכזי של הרכבת, הוא אינו כולל
21/03/2016 | 15:26
8
136
כיום את קרית גת (כלומר אי אפשר להשתמש בו לנסיעות ברכבת לקרית גת וממנה) וכן אי אפשר להשתמש בו לנסיעות בין ת"א לבאר שבע (או בין קרית גת לת"א או לבאר שבע) בקווי מטרופולין.
גם השינויים שיבוצעו מה-1 באפריל, לא כוללים נסיעות בין-מטרופוליניות באוטובוסים.
הרפורמה עדיין לא כוללת את הקווים הבינעירוניים הארוכים.
מה שכן יתאפשר, החל מה-1 באפריל, באמצעות כרטיסים חדשים שיהיו (ולא באמצעות הכרטיס עליו שאלת) זה לנסוע באוטובוסים וברכבת בין קרית גת לתל אביב (וגוש דן בכלל) או בין קרית גת לבאר שבע, כפי שמתאפשר היום בין אשקלון לתל אביב או לבאר שבע.
לצפיה ב-'טוב, נראה ב1 באפריל... אבל ניראה לי עם מנוי שלי אני יוכל '
טוב, נראה ב1 באפריל... אבל ניראה לי עם מנוי שלי אני יוכל
21/03/2016 | 15:36
7
109
לנסוע מק.גת לב"ש או ת"א כי כפי שרשום ק.גת ישוייך לאחד המטרופולינים.
והמנוי שלי שלי כולל מטרופולין באר שבע וגוש דן המלא כולל אשקלון..
לצפיה ב-'תוכל רק אם אזור קרית גת ייכלל בהגדרת הכרטיס הזה'
תוכל רק אם אזור קרית גת ייכלל בהגדרת הכרטיס הזה
21/03/2016 | 15:41
6
90
אגב, לפי התקנות הכרטיס הזה לא מאפשר גם נסיעה באוטובוסים בין גוש דן לאשקלון.
אבל יש בתקנות הגדרות מסוימות שאני מתקשה להאמין שמישהו באמת יודע ליישם אותן במציאות ככתבן וכלשונן.
לצפיה ב-'לא יודע לגביי זה, אמרו במוקד משרד תחבורה'
לא יודע לגביי זה, אמרו במוקד משרד תחבורה
21/03/2016 | 15:53
5
77
שכן אפר לנסוע. מבאר שבע בבטוח אפשר , מה שכן אי אפשר מבאר שבע לאשדוד באוטובוס , רק ברכבת
נגיד בקו 300 של אגד נסעתי תל אביב לאשקלון בלי שום בעיה וחזרה, לא כל נהגים מכירים את המנוי, אבל ברגע שאני מראה להם מפה עם קוד שיתוף - הכל בסדר)
לצפיה ב-'בין אשקלון לבאר שבע אפשר גם לפי התקנות'
בין אשקלון לבאר שבע אפשר גם לפי התקנות
21/03/2016 | 15:57
4
88
לגבי קו 300 - כפי שכתבתי, יש בתקנות הגדרות שאני מתקשה להאמין שיודעים איך ליישם אותן במציאות, ולכן לא פלא שנהגי קו 300 לא מסתבכים עם ההגדרות המטופשות של אנשי משרד התחבורה (שלא בטוח שהם בעצמם יודעים למה הם התכוונו כשהגדירו אותן).
לצפיה ב-'אני מציע למי שנוסע באוטובוס דן למשל מת"א לר"ג לסרב לשלם'
אני מציע למי שנוסע באוטובוס דן למשל מת"א לר"ג לסרב לשלם
22/03/2016 | 07:38
3
78
אפשר להסביר לנהג/מבקר שלפי ה"תקנות" דן לא יכולה למכור כרטיסים בקוד 42, אלא רק 41 ו44. מעניין מה תהיה התגובה.
לצפיה ב-'התקנות לא מציינות איזה איזור כל קוד'
התקנות לא מציינות איזה איזור כל קוד
22/03/2016 | 09:27
2
57
קוד 41 של דן מקביל לקוד 42 ברוב שאר החברות
לצפיה ב-'קשקוש. מי שכתב את המסמכים האלה פשוט לא יודע מהחיים שלו'
קשקוש. מי שכתב את המסמכים האלה פשוט לא יודע מהחיים שלו
22/03/2016 | 09:44
68
ולא תמיד לתוכן שלהם יש קשר למציאות.
משום מה כשמשלמים לא כתוב על הקבלה "קוד 41"... חוץ מזה שבאזור הכרטוס המשותף עם המעברים אין שום הגיון שקוד מסויים בחברה אחת יהיה אחר בחברה אחרת (והוא לא).
ואם ככה למה לגבי מטרופולין כן מצויינים 42 ו43 בנפרד ולגבי אגד "41-43"? אגב בדן אמורים למכור גם 43 (בקו 24) וגם 41. לגבי קווים גם מצויינים 42, 43 ,44 אבל משום מה 41 לא מצויין...

לצפיה ב-'מבקר של דן בקו 1 אמר לי פעם שבדן אין קוד 41'
מבקר של דן בקו 1 אמר לי פעם שבדן אין קוד 41
22/03/2016 | 11:39
81
יש הרבה אי סדר בקשר לקודים ותפקידו של משרד התחבורה לעשות סדר בנושא ולהחיל מערכת קודים אחידה אצל כל המפעילות.
ומשרד התחבורה צריך גם להקפיד על הגדרות דקדקניות בתקנות ובצווים, שהם המסמכים המחייבים ולוודא שהמידע המפורסם לציבור תואם את התקנות ולהיפך.

כיום זה לא ממש המצב.

אנשי משרד התחבורה בטוח לא התכוונו שלא יהיה כרטיס שתקף באזור אחד (בלבד) שכולל את מודיעין ואת מבוא חורון, אבל זו התוצאה של ההגדרות החפפניות שלהם.
האם זה באמת מה שקורה בפועל? אני בטוח שלא.

לפי התקנות היבשות, אסור לאדם אחד להנפיק שני כרטיסי רב-קו. בפועל משרד התחבורה עצמו הגדיר בשלב מסויים הגדרה שכרטיסי חופשי-סטודנטיאלי יכולים להיות מוטענים רק בכרטיסי רב-קו שהונפקו על ידי המוכר של החוזה הסטודנטיאלי, מה שכמובן יצר מצב שמחייב במקרים רבים להנפיק כרטיס רב-קו נוסף.

ויש עוד הרבה דוגמאות לסתירות בין מה שמשרד התחבורה קובע בתקנות לבין מה שהוא קובע במציאות בשטח.
כולל סתירות בקשר לרפורמה הנוכחית שלא טרחתי לציין כאן במפורש.
לצפיה ב-'נוכח הצירוף של רכסים לטבעת 1 בחיפה'
נוכח הצירוף של רכסים לטבעת 1 בחיפה
21/03/2016 | 17:06
3
180
בשלב הבא אלעד בטח תצורף לטבעת 1 בגוש דן, ואם ממש רוצים אפשר גם לדחוף את מודיעין עילית איכשהו.
לצפיה ב-'אם קיבוץ אפק, צפונית-מזרחית לקרית ביאליק, נכלל בטבעת 1'
אם קיבוץ אפק, צפונית-מזרחית לקרית ביאליק, נכלל בטבעת 1
21/03/2016 | 17:35
140
לא מופרך כלל לכלול את רכסים, כפר חסידים ואבטין בטבעת 1.

ובהקבלה, אם לוד ורמלה נכללות בטבעת 1, לא מופרך כלל לכלול את ראש העין, אלעד, שוהם וכמובן אזור נתב"ג בטבעת 1.

כשמנפחים את הגלעין, הוא מתנפח לכל מיני כיוונים.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שרוב האוכלוסיה ברכסים חרדית,'
אני לא בטוח שרוב האוכלוסיה ברכסים חרדית,
22/03/2016 | 09:54
1
102
אני דווקא מכיר חילונים שגרים שם.
לצפיה ב-'שרידי עבר שנעלמים'
שרידי עבר שנעלמים
22/03/2016 | 12:46
100
רכסים עיירה חרדית למהדרין
לצפיה ב-'אנצל זאת כדי לשאול - מישהו יודע מה קורה עם הכרטיסים הבודדים?'
אנצל זאת כדי לשאול - מישהו יודע מה קורה עם הכרטיסים הבודדים?
21/03/2016 | 23:21
299
לא זוכר אם בעבר קראתי את זה כאן בפורום או שלא, אבל דיברו על זה שהחל מהרבעון השני של השנה הרפורמה, שעד כה תופסת רק במנויים השונים, תתממש גם בכרטיסים הבודדים וכך תמנע אין ספור עיוותים שנוצרו.
הרבעון השני של השנה אוטוטו כאן, יש למישהו מושג מה עם זה?
לצפיה ב-' אביתר ליום הולדתך '
אביתר ליום הולדתך
21/03/2016 | 05:49
4
39
לצפיה ב-' אביתר וכל טוב ליום הולדתך'
אביתר וכל טוב ליום הולדתך
21/03/2016 | 08:16
12
לצפיה ב-' אביתר '
אביתר
21/03/2016 | 12:48
20
בריאות,נחת וכל טוב.
לצפיה ב-''
22/03/2016 | 01:58
7
לצפיה ב-''
22/03/2016 | 16:23
8
לצפיה ב-' אנדי ["מסוף כרמלית"] ליום הולדתך '
אנדי ["מסוף כרמלית"] ליום הולדתך
21/03/2016 | 05:49
6
62
לצפיה ב-' אנדי וכל טוב ליומולדתך'
אנדי וכל טוב ליומולדתך
21/03/2016 | 08:15
15
לצפיה ב-'מזל טוב אנדי! '
מזל טוב אנדי!
21/03/2016 | 09:54
95
לצפיה ב-' אנדי '
אנדי
21/03/2016 | 12:51
29
בריאות,נחת וכל טוב
לצפיה ב-'תודה רבה חברים!'
תודה רבה חברים!
21/03/2016 | 22:05
13
לצפיה ב-'יום הולדת שמח '
יום הולדת שמח
22/03/2016 | 01:54
9
לצפיה ב-' אדם יקר!'
אדם יקר!
22/03/2016 | 16:23
7

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מחסני ממונעים
מחסני ממונעים וקארטינג
אופני שחף
אופני שחף
עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה