לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2153621,536 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'תחנת אם המושבות - פרויקט הרכבת הקלה - הקו האדום'
תחנת אם המושבות - פרויקט הרכבת הקלה - הקו האדום
27/12/2017 | 22:52
49
790
מספר תמונות עדכניות מקטע המנהור שבין פורטל הדיפו בקרית אריה לתחנת אם המושבות.
שימו לב במנהרה השמאלית רואים בקצה המנהרה את אורות כלי הרכב החוזר להעמיס סגמנטים.  הכלי נוסע לאט באופן מדהים, חותר לאט מהולך רגל עייף ביום קיץ לוהט.
מימין ומשמאל, למעלה, מסועי העפר המפונה מהמנהרה.
במרכז,...
המשך>>
מספר תמונות עדכניות מקטע המנהור שבין פורטל הדיפו בקרית אריה לתחנת אם המושבות.
שימו לב במנהרה השמאלית רואים בקצה המנהרה את אורות כלי הרכב החוזר להעמיס סגמנטים.  הכלי נוסע לאט באופן מדהים, חותר לאט מהולך רגל עייף ביום קיץ לוהט.
מימין ומשמאל, למעלה, מסועי העפר המפונה מהמנהרה.
במרכז, צינורות אדומים להובלת מים כיבוי אש המאפשרים חיבור לכבאים בעת חירום.
תשתיות נוספות המוכנסות למנהרות ובפרט הצינורות הצהובים בחלק העליון של המנהרות להכנסת אוויר פנימה.
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
27/12/2017 | 21:57
6
175
ברב-קו בפרופיל זכאי ביטוח לאומי אני יודע שההנחה היא רק על ערך צבור, אבל האם עדיין ניתן להטעין בו גם חוזים תקופתיים?

לצפיה ב-'ניתן להטעין, אבל במחיר רגיל לדעתי'
ניתן להטעין, אבל במחיר רגיל לדעתי
27/12/2017 | 22:14
5
38
לצפיה ב-'כך הנחתי, העניין הוא...'
כך הנחתי, העניין הוא...
28/12/2017 | 12:35
3
67
שאני מטעין באתר רב-קו אונליין ובקרוב מעדכן את הפרופיל. ובינתיים כשבדקתי בחיפוש חוזים כללי באתר תחת פרופיל זכאי ביטוח לאומי, החוזה היחיד שמוצג לי הוא ערך צבור. משער ומקווה שעם הכרטיס עצמו יוצגו כל החוזים (עם או בלי הנחה).
לצפיה ב-'כאשר נסרק רב-קו עם פרופיל מיוחד,מוצגות ברשימה ובפילטר הסוגים'
כאשר נסרק רב-קו עם פרופיל מיוחד,מוצגות ברשימה ובפילטר הסוגים
28/12/2017 | 14:06
2
54
חוזים משני הפרופילים התואמים לכרטיס

אבל חוזים תקופתיים יש רק בפרופילים רגיל, אזרח ותיק וסטודנט מורחב כאשר עושים טעינת פרופיל הסטודנט

אין הנחות לחוזים תקופתיים לזכאי ביטוח לאומי, לכן צריך לחשב מתי זה משתלם לרכש חוזה תקופתי רגיל במחיר ללא הנחה, ומתי יותר משתלם לנסוע מספר נסיעות בערך הצבור עם הנחת הפרופיל. למשל חוזה יומי לגוש דן טבעת 1 זה ₪13.50 ללא הנחה, אבל אם צריך לעשות רק שלוש נסיעות, אז ערך צבור משתלם יותר, כי 5.9*3 הם 17.70, ובקיזוז 33% הנחה זה 11.859 ₪ בפועל

הנחות זכאי יש בערך הצבור ובחוזי הכרטיסיות של שומרון ועוטף ירושלים כשבוחרים את החוזה הנכון ברשימה

אפשר לראות בניווט בפילטר הפרופילים גם בלי סריקת כרטיס
לצפיה ב-'במילים אחרות-כן, ניתן להשתמש בחוזי רגיל בנוסף לחוזי זכאי ב"ל'
במילים אחרות-כן, ניתן להשתמש בחוזי רגיל בנוסף לחוזי זכאי ב"ל
28/12/2017 | 17:36
1
39
אלא כי במקרה של שימוש בחוזים תקופתיים, חוזים לפרופיל רגיל היא האפשרות היחידה

רב-קו עם פרופיל זכאי ביטוח לאומי (פרופיל 40) או פרופיל נכה (5) או מיוחד אחר, כולל את הפרופיל הזה מוגדר כפרופיל משני בעל יתרון העדפה כאשר התנאים מאומתים (קיום חוזה תקף בפרופיל זה)
הפרופיל הראשי 0 עדיין קיים בכרטיס ונותן אפשרות שימוש בחוזים של פרופיל רגיל כאשר התנאים מאפשרים זאת (טעינת תקופתי תקף לאזור שבו נוסעים אז לחוזה זה ניתנת העדפה)

לגבי "ובקרוב מעדכן את הפרופיל" יש לגשת למרכז שרות לעדכנו לפני תום דצמבר

לצפיה ב-'כן זו הייתה השאלה...'
כן זו הייתה השאלה...
28/12/2017 | 21:03
26
כאמור ידוע וברור לי שהנחת הפרופיל לא חלה על חוזים תקופתיים, פחות היה ברור לי אם עדיין באפשרותי להטעין כאלה.
אז תודה על זה.

ומה בעצם יקרה אם אגש לעדכן רק אחרי סוף השנה האזרחית?
במקרה רק השבוע קיבלתי את תעודת הזכאות ושמעתי משהו על זה.
לצפיה ב-'אין הנחות זכאי על תקופתיים, רק ערך צבור וכרטיסיות'
אין הנחות זכאי על תקופתיים, רק ערך צבור וכרטיסיות
28/12/2017 | 14:08
20
לצפיה ב-'חדש בימי ראשון! רכבת מהצפון לב"ש *לא* דרך ת"א!'
חדש בימי ראשון! רכבת מהצפון לב"ש *לא* דרך ת"א!
27/12/2017 | 21:04
4
256
על מנת להקל על העומס בימי ראשון, בעיקר עכשיו נוכח ביטול ההסעות של הרכבת לעיר הבה"דים, הוסיפו רכבת מיוחדת לב"ש!
הרכבת תצא מדי יום ראשון ב06:21 מנהריה, דרך כל תחנות הביניים עד חוף הכרמל ומשם ישירות ללוד, רמלה, ק.גת, להבים וב"ש.
מה שמוזר לי - זמן הנסיעה של רכבת זו מנהריה לב"ש הוא 03:15, בעוד יתר הרכבות מנהריה לב"ש לוקחות פחות זמן (כ10 דקות פחות!). איך זה קורה? 
עוד משהו שמוזר לי, איך נסיעות עם החלפה בת"א (המתנה של 5 דקות) אורכות בדיוק אותו הדבר כמו נסיעות ללא החלפה, ולפעמים אפילו בזמן קצר יותר?!
לצפיה ב-'הנסיעה היא דרך תל אביב או דרך ראש העין?'
הנסיעה היא דרך תל אביב או דרך ראש העין?
27/12/2017 | 21:31
168
אם זה דרך תל אביב, אני מניח שיש עצירה תפעולית צפונית לתל אביב, ליד קקל או בתוך תל אביב.
במידה וזה דרך ראש העין, זה המסלול ארוך יותר. לפי סרטון ושיתוף חוויה של גולש לפני מספר חודשים, הנסיעה דרך ראש העין-לוד איטית.
לצפיה ב-'אם היא תיסע דרך המזרחית, יש הגבלת מהירות של 80 קמ"ש'
אם היא תיסע דרך המזרחית, יש הגבלת מהירות של 80 קמ"ש
27/12/2017 | 21:51
2
174
ובנוסף להגבלת מהירות סיכוי שצריך לחכות בתחנה תפעולית עד שרכבת בכיוון השני תחלוף, כי המקטע הקיים של המסילה המזרחית הוא כרגע מקטע של מסילה בודדת.

זה בטוח תורם להארכת זמן הנסיעה.
לצפיה ב-'אוקיי, זה מסביר את האיטיות של הרכבת המיוחדת...'
אוקיי, זה מסביר את האיטיות של הרכבת המיוחדת...
27/12/2017 | 23:43
1
140
אבל איך קורה מצב שזמן הנסיעה ברכבת לב"ש עם החלפה בת"א והמתנה של 5 דקות הוא בדיוק כמו זמן נסיעה ברכבת ללא החלפה (שכן נוסעת דרך ת"א) ולפעמים אפילו קצר יותר?
לצפיה ב-'מכיוון שרוב הרכבות בין נהריה לבאר שבע עוצרות בקרית חיים'
מכיוון שרוב הרכבות בין נהריה לבאר שבע עוצרות בקרית חיים
28/12/2017 | 00:43
149
ובחוצות המפרץ וכן ברמלה ואילו ההחלפה מתבצעת מרכבת בין נהריה למודיעין שלא עוצרת בקרית חיים ובחוצות המפרץ (אבל עוצרת בבנימינה) לרכבת בין תל אביב לבאר שבע שלא עוצרת ברמלה (רכבת שמתחילה בכרמיאל).
סך הכל בנטו פחות שלוש עצירות בתחנות, שמאפילות על חמש דקות ההמתנה בתל אביב.
לצפיה ב-'ממחר תגבור משמעותי בקו 108 בין מודיעין לרמת החייל'
ממחר תגבור משמעותי בקו 108 בין מודיעין לרמת החייל
27/12/2017 | 20:31
4
201
עד היום היו לקו שלוש נסיעות בכל כיוון:
ממודיעין - 6:30, 7:40, 8:20
מעתידים - 15:10, 17:35, 18:35

החל ממחר:
ממודיעין - 6:30, 7:40, 8:20, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00
מעתידים - 9:00, 9:35, 15:10, 16:35, 17:35, 18:35, 19:35
לצפיה ב-'ומי באמת ייסע ממודיעין לרמת החייל בשעות הצהריים?'
ומי באמת ייסע ממודיעין לרמת החייל בשעות הצהריים?
27/12/2017 | 21:04
126
לדעתי הנסיעות ה"חדשות" התקיימו גם עד היום, רק בתור נסיעה ריקה ללא שילוט קו, מבחינה תפעולית.
כעת, קווים גם תקבל כסף על הנסיעות הריקות האלה, למרות שספק אם מישהו ייסע בהן בכלל.
לצפיה ב-'טוב שיש שימוש בקו ושמתגברים. חבל שזה לא כך באזורים אחרים'
טוב שיש שימוש בקו ושמתגברים. חבל שזה לא כך באזורים אחרים
27/12/2017 | 21:35
2
111
הסברת לי (עמוד השדרה), שבעקבות בקשת העובדים ברמת החיל, שמתגוררים במודיעין נעשה ניסוי בקו. הניסוי הצליח והקו החל לפעול. כעת התווספו נסיעות לקו אזורי. בסך הכל בשורה טובה. לעומת זאת באזורי תעסוקה אחרים אפילו השירות העירוני רחוק מהיות סביר.
לצפיה ב-'גם באזורים אחרים יש תגבורים'
גם באזורים אחרים יש תגבורים
27/12/2017 | 22:26
1
123
תראה כמה תגבורים קיבל קו 347 בשנה האחרונה, כולל תגבור נוסף בחודש האחרון.
ונוספו גם קווים חדשים לאזורי תעסוקה, למשל 42 של מטרופולין, 29 של אפיקים, 128 של דן והרבה מאוד קווים במגזר הערבי.
באתר אגד מופיעות היום מספר הודעות חדשות על שינויים באזור הר חוצבים.
לצפיה ב-'כל מה שהסברת נכון. החיסרון הוא לאזורים אחרים'
כל מה שהסברת נכון. החיסרון הוא לאזורים אחרים
29/12/2017 | 09:43
62
כל מה שכתבת נכון. אפשר לדעתי גם להוסיף קווים בהפעלת "אפיקים" של תל אביב-אזור התעשייה ראש העין.
באזורי התעסוקה בראשון לציון, למרבה הצער המצב רחוק מלהיות כך. המרחק מתל אביב מתל אביב לראשון לציון הוא בסדר גודל דומה לרעננה (קו 347, שכתבת), ראש העין או אזור התעשייה שוהם. זה קצר יותר מאשר המרחק ממודיעין לתל אביב. אגב לתושבי מודיעין אין ממש מענה של שירות אוטובוסים ממודיעין לאזורי התעשייה בראשון לציון. לפחות לא עד שתהיה מסילת מודיעין-ראשון לציון. 
שירות אזורי גרוע וכך גם השירות העירוני.
לצפיה ב-'סרטון הדמיה לתחנת מרכזית המפרץ החדשה הועלה לערוץ יוטיוב חיפה'
סרטון הדמיה לתחנת מרכזית המפרץ החדשה הועלה לערוץ יוטיוב חיפה
27/12/2017 | 16:20
30
514
מודה שעם כל הסיבובים של התמונה התקשיתי להבין מי מו מה ואיפה... ולא ממש הבנתי מה קורה בעצם עם התחנות הקיימות.

האם התחנה החדשה תחליף את מסופי האוטובוסים החיצוניים כיום?
והאם בעצם תחנת הרכבת "תפוצל" לשתיים או שלוש תחנות "נפרדות" (או תחנה מקוטעת/מחולקת) במתחם כולו?
לצפיה ב-'למה את חושבת שהתחנה תתפצל? ועוד לשלוש?'
למה את חושבת שהתחנה תתפצל? ועוד לשלוש?
27/12/2017 | 16:39
18
95
לצפיה ב-'המילה "רכבות" מופיעה שלוש פעמים בשלושה אזורים נפרדים במתחם'
המילה "רכבות" מופיעה שלוש פעמים בשלושה אזורים נפרדים במתחם
27/12/2017 | 19:36
17
77
לצפיה ב-'נראה לי שההדמיה סתם מטופשת'
נראה לי שההדמיה סתם מטופשת
27/12/2017 | 19:55
16
191
הרציפים הקיימים נשארים, אחד מהם יהפוך מרציף צד לרציף אי. הסיבה שיש שם שני גשרים בהדמיה מעל הרציפים היא לא שאחד מגיע לשני הרציפים והשני לא, אלא שאחד נועד ליציאה (בשביל מי שלא נכנס לתחום תחנת הרכבת) והשני נועד למי שרוצה להגיע לרציפים.

הפיצול היחיד שיכול להיות, אם יהיה, הוא פיצול לשניים (לא שלוש), בין הרציפים של רכבת העמק לבין הרציפים של מסילת החוף.

אני מקווה שיוסדר איזשהו מעבר מהיר בין הרציפים של מסילת העמק לרציפים האחרים, ולא יצטרכו לעבור בולידטורים פעמיים כשעושים שם החלפה בין הקווים האלו, אבל בגלל שהחברה שבונה את התחנה שיתפה כל כך קצת מידע, קשה לדעת כרגע.
אם ההחלפה תחייב מעבר בולידטורים פעמיים + הליכה בתוך התחנה המרכזית עצמה ביחד עם האנשים שיעדם הוא אוטובוסים יש סיכוי שההחלפה תהיה כל כך איטית שלאנשים שבאים (למשל) מנהריה ורוצים לעבור לקו העמק יהיה יותר משתלם להמשיך עד מרכז השמונה מאשר להחליף בלב המפרץ. אני מקווה שזה לא יהיה המצב.
לצפיה ב-'אני לא מצליחה לדמיין את כל זה... מילא.'
אני לא מצליחה לדמיין את כל זה... מילא.
27/12/2017 | 20:05
2
140
העיקר שיהיו החלפות נוחות...

אגב, למה זה יהיה נורא אם נוסעים יחליפו בחיפה מרכז השמונה?
לצפיה ב-'לא יהיה "נורא" אם הם יחליפו במרכז השמונה, אבל'
לא יהיה "נורא" אם הם יחליפו במרכז השמונה, אבל
27/12/2017 | 20:23
1
146
אבל כן יהיה "נורא" אם התחנה החדשה תיבנה בצורה שלא מאפשרת החלפה נוחה. אם כבר בונים משהו כל כך חדש ויקר צריך לבנות אותו טוב.
לצפיה ב-' אגב, אני אוהבת מאוד את תחנת מרכז השמונה הקומפקטית'
אגב, אני אוהבת מאוד את תחנת מרכז השמונה הקומפקטית
27/12/2017 | 20:31
153
אני חושבת שהיא התחנה עם המרחק הקצר ביותר בין הכניסה לתחנה לבין הרציף... מאוד נוח שאפשר ישר להיכנס וזהו בערך, וכדי לנסוע לת"א לא צריך להתחיל לעלות/לרדת וכמובן ללכת ללכת ללכת...
לצפיה ב-'יהיה מעבר ללא לולידטורים'
יהיה מעבר ללא לולידטורים
28/12/2017 | 11:18
12
167
בין שני חלקי מרכזית המפרץ (מסילת העמק ומסילת החוף).
הוא יהיה קצת ארוך אבל לפחות ללא עיכובים.
לצפיה ב-'יתקינו מסועים כמו בנתב"ג?'
יתקינו מסועים כמו בנתב"ג?
28/12/2017 | 11:23
11
133
זה מתבקש במרחקים כאלו.

לצפיה ב-'לא ידוע לי'
לא ידוע לי
28/12/2017 | 11:24
50
לצפיה ב-' לצערי זה לא המקום היחיד שבו יש מרחקים כאלה '
לצערי זה לא המקום היחיד שבו יש מרחקים כאלה
28/12/2017 | 12:53
9
144
אני מוצאת את עצמי צועדת לא מעט גם בחוף הכרמל (במעבר בין שער הורדת הנוסעים בתחנה המרכזית ועד לרציפי הרכבת) ועוד יותר גרוע בס... ארלוזרוב בת"א, שם כדי לצאת מהתחנה ולהגיע לתחנות ב"על פרשת דרכים" יש צורך לצעוד לא מעט.
לצפיה ב-'חבל שלא בונים יציאה מאלרוזורוב לגשר של ז'בוטינסקי/בגין'
חבל שלא בונים יציאה מאלרוזורוב לגשר של ז'בוטינסקי/בגין
28/12/2017 | 13:37
8
131
היה בהחלט מקצר את ההליכה לחלק מהתחנות.
לצפיה ב-'אבל בונים שם משהו, לא?'
אבל בונים שם משהו, לא?
28/12/2017 | 19:44
7
34
לצפיה ב-'בונים יציאה לגשר שמצפון לתחנה, לא לגשר שמדרום לתחנה'
בונים יציאה לגשר שמצפון לתחנה, לא לגשר שמדרום לתחנה
28/12/2017 | 20:00
6
99
היציאה מצפון תעזור בעיקר לעובדים באיזור הצפוני יותר של מתחם הבורסה ברמת גן.

לא בונים יציאה על הגשר שמדרום לתחנה.

אבל כן בונים עוד דברים באיזור: מרחיבים את מסוף האוטובוסים כדי להגדיל את הקיבולת שלו ולהפוך אותו לנגיש יותר להולכי רגל, בונים את תחנת אלרוזורוב של הקו האדום שבה יהיו גם מנהרות הולכי רגל לחציית "על פרשת דרכים", ובונים את לולאת וולובלסקי אבל היא רלוונטית בעיקר לרכבים פרטיים ולא להולכי רגל.
לצפיה ב-'נכון; אבל כתבת ז'בוטינסקי/בגין ולא ציינת באיזו עיר... '
נכון; אבל כתבת ז'בוטינסקי/בגין ולא ציינת באיזו עיר...
28/12/2017 | 20:11
5
86
אז חשבתי שאתה מתכוון לגשר של יעקב דורי, שממשיך את רחוב ז'בוטינסקי של תל אביב ומחבר אותו לרחוב בגין של רמת גן, כי יציאה לכיוון ז'בוטינסקי של רמת גן (די-מול) כבר יש.
לצפיה ב-'אוי, לא שמתי לב'
אוי, לא שמתי לב
28/12/2017 | 20:55
4
84
איזה מקרה מטופש! בשבילי ז'בוטינסקי זה כמעט תמיד ז'בוטינסקי הארוך, ובגין זה תמיד בגין של ת"א

שכחתי שיש בגין גם ברמת גן ועוד כל כך קרוב לשם. זה כאילו האנשים שנתנו שמות לרחובות האלו עשו דווקא כדי לבלבל.
לצפיה ב-'אוקיי, אז איזה גשר/יציאה היית רוצה שיבנו ולאן?'
אוקיי, אז איזה גשר/יציאה היית רוצה שיבנו ולאן?
28/12/2017 | 22:02
3
69
כי הגשר הנוכחי לכיוון הבורסה (די-מול) מגיע לקצה ז'בוטינסקי (ר"ג) תחילת בגין (ת"א); וכדי להגיע לתחנות ב"על פרשת דרכים" (מזרחית לצומת נמיר-ארלוזרוב, יש בשני הכיוונים) בכל מקרה צריך לצאת מהיציאה הראשית וללכת, אין גשר שיעזור לצמצם את המרחק הזה.

דווקא לתחנות שנמצאות כיום על דרך מנחם בגין (שבראש שלי היא עדיין פ"ת...), כלומר לאוטובוסים שנוסעים דרומה, קל יותר להגיע מאז תחילת העבודות. בעבר זו הייתה הליכה ארוכה יותר כי הן היו מול בית רסיטל ז"ל (צריך היה לחצות את הצומת) אבל היום יוצאים מהתחנה ופונים מזרחה והן ממש שם.

לרוב הן לא רלוונטיות לי כי אני לא נוסעת דרומה... זה קרה רק פעם אחת, לפני כמה שבועות כשהרכבת השביתה את הרכבות דרומה (ללוד) בסופ"ש, והרכבת שלקחתי מחיפה בשישי בצהריים פתאום נגמרה לי בסבידור ולא המשיכה לת"א ההגנה... זה לא שוקף לי כשבדקתי את לוח הרכבות באתר/ביישום והזמנים הופיעו רגילים (ודווקא היו רכבות שהגיעו להגנה, רק ברציף אחר, והרכבת הבאה לשם הייתה עוד 25 דקות, מה שלא ממש עזר לי). אגב, גם הנוסעים שעלו לרכבת שהייתי בה (שנשארה על הרציף בסבידור והפכה לרכבת לנהרייה) היו מבולבלים מאוד ולא בטוחים אם זו הרכבת שהם צריכים לעלות עליה... בלגן שלם.
לצפיה ב-'מהרציפים של סבידור ישר דרומה'
מהרציפים של סבידור ישר דרומה
28/12/2017 | 22:09
2
69
לכיוון הגשר שמחבר את ז'בוטינסקי הארוך עם דרך בגין (בשבילך דרך פתח תקווה).

בפועל זה לא ממש אפשרי הנדסית, אבל אם היה, היה קצר יותר להגיע לתחנות שעל הצומת בגין/על פרשת דרכים, של כל הקווים שמגיעים מכיוון פ"ת/ר"ג. (עכשיו אחת מהן על הגשר עצמו ואחת קרוב למעקף של על פרשת דרכים, אבל כשתחנת אלרוזורוב תהיה מוכנה אני מניח שהן ייתקרבו שוב)
לצפיה ב-'אבל רוב הקווים שעוצרים שם עוצרים גם בסמוך לבורסה ולתחנות'
אבל רוב הקווים שעוצרים שם עוצרים גם בסמוך לבורסה ולתחנות
28/12/2017 | 22:56
64
הסמוכות לבורסה אפשר להגיע בקלות מתחנת הרכבת.
לצפיה ב-'לשם מה? לתחנות של הבורסה מגיעים עם הגשר הקיים, ולאלה שבצומת'
לשם מה? לתחנות של הבורסה מגיעים עם הגשר הקיים, ולאלה שבצומת
28/12/2017 | 23:09
64
כלומר אלה שהיו מול רסיטל ועברו צפונה, קל להגיע מהיציאה הראשית. בכל מקרה אני לא רואה איך זה אפשרי הנדסית...
לצפיה ב-'לא ברוּר לי עד כמה מה נפרד'
לא ברוּר לי עד כמה מה נפרד
27/12/2017 | 19:26
173
אבל יש לב המפרץ הרגיל לכיוווּן כרמיאל ונהריה, יהיה לב המפרץ מזרח לבית שאן, ובמקביל ללב המפרץ הרגיל יהיה רכבת קלה כבדה לנצרת
לצפיה ב-'מה עם אופניים'
מה עם אופניים
29/12/2017 | 01:44
9
71
כרגיל, העומדים בראש עיריית חיפה והתכנון העירוני לוקים בחשיבה מוגבלת.

מה עם שבילי אופניים? למה לא לאפשר למי שעובד באיזור הצ'ק פוסט לחנות באופן בטוח את אופניו במשך הלילה.
למה אף אחד לא חשב על רוכבי האופניים בעת חפירת מנהרות הכרמל?
למה לא להיות יצירתיים ולשלב אולי פתרון של ויאדוקט+מנהרה שתוכל להוביל רוכבים ישירות לאיזור חניתה או נווה שאנן?
מה עם שביל אופניים לכיוון העיר התחתית?

מהפכה אמיתית בחיפה תבוא רק עם יצירת תשתית לתנועת אופניים בטוחה ונוחה עם יכולת לנעול באופן בטוח אופניים חשמליים בתוך התחנה.
קנו ליונה כרטיס טיסה להולנד.
לצפיה ב-'במקום לקנות לו כרטיס אפשר לשים בקלפי כרטיס אחר. רק אומרת.'
במקום לקנות לו כרטיס אפשר לשים בקלפי כרטיס אחר. רק אומרת.
29/12/2017 | 02:09
8
77
אגב, העירייה הבטיחה שבילי אופניים לאורך רצועת החוף: "הכירו את שבילי האופניים של חיפה" (אהבתי שהכותרת מתייחסת לפרויקט עתידי כאל עובדה קיימת). זה היה בחורף 2016.

בינתיים נחנכו שבילי אופניים רק בקריית חיים. מפרגנת לקרייתים, אבל אלה לא שבילי החוף שאני מחכה להם.

בקיץ 2017 פורסם כי 'חברת "יפה נוף" נערכת בימים אלה לפרסום המכרז להקמת השלב השני ברצף שבילי האופניים והולכי הרגל אותם היא מקימה עבור עיריית חיפה לאורך רצועת החוף.'

זה בסדר, קחו ת'זמן; הרי ברור שאי אפשר לסלול שבילים בחופי חיפה בזמן שסוללים כבישים בקריית חיים. זה מתנגש. צריך לחנוך את הכבישים בקריית חיים, להתאושש, ורק אז אפשר בכלל להתחיל להיערך לפרסום המכרז לשבילים בעיר התחתית.
לצפיה ב-'שבילי אופניים שמובילים לשום מקום'
שבילי אופניים שמובילים לשום מקום
29/12/2017 | 03:12
7
120
שבילי אופניים על החוף הם שבילים שמובילים לשום מקום, זה אפילו לא התת-רמה של שבילי תל אביב שמביאים את הרוכב הישר אל איזור ההריגה, הצומת, שלפחות השבילים (המקוטעים) מובילים לשכונות מגורים (מוגזם לדרוש שיובילו לתחנות הרכבת).

כל השבילים האלה מוקמים ללא סטנדרט מודרני מינימלי, מסודר וגלובלי בהנחיה ובקרה של משרד התחבורה, אם בכלל הם שבילים ולא פס צבע על הכביש או המדרכה. אני בספק אם בכל המדינה הזו יש צומת אחד מותאם ובטוח לרוכבי אופניים.
לפחות מהתמונות שבמאמרים המקושרים נראה שאלה שבילי אספלט ולא הטמטום של תל אביב לסמן שבילים בצבע על מדרכה קיימת ואז להרטיב אותה כדי שרוכבים יחליקו וישפכו תכולת ראשם באמצע הרחוב.

צריך להקים ועדת חקירה על כל הילדים שנרצחו על הכביש ע"י הרשויות המקומיות שלא מקימות תשתיות בטוחות לרוכבים. הגורם היחיד שכן יכול להפעיל לחץ על הגורמים הרלוונטים היא התקשורת שעסוקה חודשים שלמים בכתבות על סיגרים ומאשימה את הרוכבים בכל פעם שהם נפגעים. הלוואי והיה לי פתרון אך נראה לי שכדי שמשהו ישתנה צריך שעוד ילדים ימותו, והרבה.
לצפיה ב-'זה לא ממש מדויק, אבל חלק ממטרתם היא ספורטיבית, כמובן'
זה לא ממש מדויק, אבל חלק ממטרתם היא ספורטיבית, כמובן
29/12/2017 | 03:23
4
64
וזו המטרה שמעניינת אותי, למען האמת... אני לא רוכבת אופניים, אני מחליקה ברולר בליידס, ולכן שבילי אספלט הם האפשרות היחידה מבחינתי (זו זוועה להחליק על ריצוף).

אני בכל מקרה גרה על ההר ומבחינתי נסיעה באופניים אינה רלוונטית אם היא לא מישורית בגדול (עליות קשות לי מדי, ירידות מפחידות אותי נורא). אם מדובר במרחקים של עד 4 ק"מ ויש לי כוח וזמן, אני כבר אלך אותם.
לצפיה ב-'bike commuting'
bike commuting
29/12/2017 | 04:08
3
57
מזכיר לי הולנדי שצחק על אמריקאים שראה חובשים קסדות, לבושים לייקרה, מעלים את המושב עד לא נודע, שעונים בכיפוף על הכידון כאילו רוכבים על אופנוע ספורט ב־200 קמ"ש והכי מצחיק שמרכיבים את האופניים במנשא על הרכב כדי להביא אותם לשביל.

לא, שבילי אופניים בתוך מטרופולין הם בראש ובראשונה צריכים להיות מיועדים ליוממות או Commuting, לא לספורט.

עליות וירידות לא ממש משנות לרוכב יומם כיוון שאופניים חשמליים שמתוכננים כראוי עבורן יכולים לצלוח אותן בקלות. 
לצפיה ב-'יש ויש, זה לא סותר... וכאמור, המבנה הטופוגרפי של חיפה בעייתי'
יש ויש, זה לא סותר... וכאמור, המבנה הטופוגרפי של חיפה בעייתי
29/12/2017 | 14:37
2
57
ולו כלים חשמליים היו מספקים פתרון הולם, הייתי מצפה שהם יציפו את הרחובות, אבל הם ממש לא. דווקא בת"א המישורית מסתובבים כלים חשמליים בסדרי גודל אחרים לגמרי. כשאני נתקלת ברוכבי אופניים ברחובות חיפה (קורה לפעמים) אלא דווקא אופניים רגילים, ולפי הסגנון והלבוש מדובר באנשים שרוכבים בהם גם (אם לא רק) עבור הערך הספורטיבי, ולא כי הם מגיעים כך מהר יותר (הם לא) או כי אין הכבישים פקוקים (הם לא, לא בשעות האלה) או כי אין תחבורה ציבורית שאפשר להשתמש בה (יש).
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
30/12/2017 | 22:06
1
31
הבעיה היחידה מהבחינה של טופוגרפיה היא המעבר מההר לחוף. את זה צריך לפתור באופן יצירתי, לדעתי הלא מלומדת, צריך לשקול שילוב של גשרים לאופנים עם מנהור כך שישמר שיפוע נמוך.

לדעתי הסיבה שאין הרבה יותר רוכבי אופניים חשמליים בחיפה היא שהאוכלוסיה הצעירה עוזבת את העיר ולתושבי חוץ בגילאים אלה אין כל כך מה לחפש בחיפה, ויש פשוט אחוז גבוה יותר במידה רבה של צעירים בגילאים 21-30 בתל אביב מאשר בחיפה.

אם תבואי לטכניון את תראי קצת חבר'ה ששוכרים בנווה שאנן ובסביבה ולא גרים במעונות מגיעים עם אופנים חשמליים. מה שלא היה קיים כלל לפני כ־4 שנים.

אם קיימת איזושהי מגבלה שמונעת שימוש באופניים חשמליים אז היא הבדיחה שהיא המדרכות בחיפה. לא נראה לי ששמעו על רצועת תשתית בעירייה, הטמנת קווי מתח, הטמנת פחים. הליכה במדרכות בחיפה היא הליכה במסלול מכשולים יותר גרוע מתל אביב, גם אם אין מכשול באמצע הדרך אז הרבה פעמים בקושי יש מקום לאדם אחד על המדרכה ושלא נזכיר את המדרכות שמסתיימות פתאום כמו בשמחה גולן ובחנקין. התחושה שלי כמי שלא תושב העיר היא שמבחינת תשתית להולכי רגל, שום דבר כנראה לא השתנה במשך ה־30 שנים אחרונות בחיפה, ועצם העובדה שממשיכים לבחור באותם אנשים מלמדת אותי שלאף אחד גם לא אכפת מכך.‏
לצפיה ב-'אני באה לטכניון ולא רואה, אולי כי הם קצת... ונו"ש מישורית'
אני באה לטכניון ולא רואה, אולי כי הם קצת... ונו"ש מישורית
30/12/2017 | 23:59
30
יחסית (לפחות בחלקיה המרכזיים) ולכן מאפשרת זאת.

לגבי מדרכות בחיפה, לא הייתי מעזרה להחליק או לרכוב עליהן, אבל אני הולכת עליהן לא מעט ובהצלחה מרובה.
לצפיה ב-'שבילי אופניים וצמתים'
שבילי אופניים וצמתים
01/01/2018 | 13:51
1
16
הנחיות לתכנון שבילי אופניים יש (אנחנו, בעמותת ישראל בשביל אופניים היינו שותפים לגיבושם). ההמלצות שלנו לפתרונות מקובלים בעולם לחציות צמתים לא אומצו בספר ההנחיות ולכן אין פתרונות בשטח (בעיר). אנחנו מאימינים שבחודשים הקרובים יתקבלו ההמלצות. אופטימיות זהירה.
חיפה היא אכן אחת הערים היותר חלשות ככל הנוגע לפיתוח שבילי אופניים.
את מוזמנת להצטרף לרוכבים הפועלים לשנות את המצב אותם מרכז עמרי שפר omri@bike.org.il
בהצלחה,
ענת
ישראל בשביל אופניים www.bike.org.il    facebook.com/bike.org 
office@bike.org.il 03-6429815 
לצפיה ב-'חלקי ולא מחייב'
חלקי ולא מחייב
01/01/2018 | 17:32
8
תודה על התגובה אך מקריאה זריזה ולא מעמיקה המסמך הזה לא נראה רציני.

האם הוא מחייב? האם יש גורם שאחראי על ביקורת שמתקנים ודרכים עומדים בתקן?
ההנחיות האלה לא קובעות תקן, לדוגמה ב־5.7 ניתנים שלושה פתרונות למפגש אופניים עם תחנת אוטובוס אך אין המלצה או דרישה לפתרון ללא קונפליקט (ג').

באופן דומה, ב־8.3.2 נאמר "השכבה הנושאת תהיה בדרך כלל מבטון-אספלט..."
מה ז"א "בדרך כלל"? איפה החיוב לדרך אספלט? אסור להשאיר איזשהו פתח לרשות המקומית, יש לחייב דרך אספלט ולפסול דרכים שסומנו כשביל אופניים ואינם עומדים בתקן, לא ייתכן שרוכבים ינועו על מדרכה ויחליקו כל פעם כשהעירייה פותחת את הממטרות.
למה אין סטנדרט לצבע אחיד של שבילי האופניים? כאשר השביל מסומן כנתיב על הכביש ללא הפרדה מדובר בעניין של חיים ומוות.

פרק 7 בנושא חנייה הוא פשוט בדיחה, יש התעלמות ממתקני חנייה סגורים.
למה יש תרשים של מתקן קשירה ואין תרשים של כלוב משותף לדיירי בניין על חשבון מקום חנייה לרכב?
למה אין סטנדרט לחדר אחסון אופניים בבניין? הרי ברור מה הקבלנים יעשו, כלום, כיוון שכבר היום יש מחסנים בבניינים.
למה אין חובה על מספר כלשהו של מקומות חנייה מאובטחים בתחנות רכבת? בתוספת העובדה שלא ניתן לאפשר הכנסת אופניים לקרון רכבת בשעות העומס ההתעלמות הזאת גובלת בחוסר הבנה בסיסי בצרכים של רוכבי אופניים.

טבלה 7.1, תקן חנייה מומלץ אופניים, ממחישה שוב את הבעיה במסמך הזה "מומלץ" אך לא מחייב, לכן זהו אינו תקן ולא סטנדרט, מסמך להעשרה כללית ותו לא.
צריך תקן מחייב, צריך גורם אחראי עם שיניים שיסגור דרכים שלא עומדות בתקן, יתן ניקוד ובונוס בתקציב והטבות לרשויות מקומיות עם ציון גבוה בתשתיות לרוכבים.
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
27/12/2017 | 13:58
1
111

אנו מברכים את olli3 על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-' מיכאל'
מיכאל
27/12/2017 | 16:45
25
לצפיה ב-'ישראל כ"ץ: תחנת הרכבת בכותל תיקרא ע"ש דונלד טראמפ'
ישראל כ"ץ: תחנת הרכבת בכותל תיקרא ע"ש דונלד טראמפ
27/12/2017 | 09:38
135
1311
כתבה מידיעות אחרונות:

חדשות • 27.12.2017
טראמפ לכותל
אחרי שהכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל והכריז על כוונתו להעביר אליה את השגרירות האמריקאית, נשיא ארצות־הברית יזכה להכרת תודה יוצאת דופן: שר התחבורה החליט לקרוא על שמו לתחנת הרכבת "הכותל" שתיבנה ברובע...
המשך>>
כתבה מידיעות אחרונות:

חדשות • 27.12.2017
טראמפ לכותל
אחרי שהכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל והכריז על כוונתו להעביר אליה את השגרירות האמריקאית, נשיא ארצות־הברית יזכה להכרת תודה יוצאת דופן: שר התחבורה החליט לקרוא על שמו לתחנת הרכבת "הכותל" שתיבנה ברובע היהודי, עשרות מטרים מהכותל המערבי
עופר פטרסבורג
"התחנה הבאה: 'דונלד ג'ון טראמפ, הכותל'". זו, על פי התוכנית שאימץ אתמול שר התחבורה ישראל כץ, צפויה להיות בעתיד הכריזה שישמע מי שייסע בקו הרכבת המהירה לכותל המערבי בירושלים.

אתמול אישר השר כץ את המלצות ועדת ההיגוי של רכבת ישראל, להקים את תחנת "הכותל" בקארדו שברובע היהודי בירושלים, שממוקם עשרות מטרים מהכותל המערבי. במקביל החליט השר כץ להעניק לתחנה החדשה שתיבנה את השם "דונלד ג'ון טראמפ", על שמו של הנשיא האמריקאי שהכיר בירושלים כבירת ישראל.

ל"ידיעות אחרונות" נודע שהמתווה הסופי של מיזם הרכבת לכותל יכלול מנהרה תת־קרקעית באורך של כשלושה קילומטרים, שתחבר את תחנת הרכבת "האומה" (ע"ש הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל) לכותל המערבי. על פי התוכנית, מתחנת "האומה" תיחפר מנהרה תת־קרקעית שבה יוקמו שתי תחנות בעומק של 52 מטרים מתחת לפני הקרקע - תחנת "מרכז העיר" שתוקם בצומת ה"איקסים" בהצטלבות הרחובות קינג ג'ורג' ויפו, ותחנת "דונלד טראמפ, הכותל", שתוקם בסמוך לקארדו שברובע היהודי בעיר העתיקה.

"הכותל הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, והחלטתי לקרוא לתחנת הרכבת שמובילה אליו על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בעקבות החלטתו האמיצה וההיסטורית להכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל", הסביר השר כץ אתמול.

השר כץ מגדיר את הארכת קו הרכבת המהירה לירושלים עד לכותל כ"פרויקט הלאומי החשוב ביותר במשרד התחבורה", והנחה אתמול את אנשי משרדו להציב אותו בראש סדר העדיפויות של המשרד, מבחינה תכנונית ותקציבית. כץ, לדבריו, אף סיכם עם יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אביגדור יצחקי, שהתוכנית - שעלותה נאמדת בכ־2.5 מיליארד שקלים - תוכרז כפרויקט לאומי ותקודם במהירות בוועדה. עם זאת, בשל העובדה שהמנהרה צפויה להיחפר מתחת לאזור העיר העתיקה, כל תגלית ארכיאולוגית שייתכן ותימצא במהלך החפירות עלולה לעכב את הפרויקט לזמן רב לטובת הרחבת החפירות הארכיאולוגיות.

הכותל המערבי הוא האתר המתויר ביותר בישראל. מדי שנה פוקדים אותו כ־11 מיליון מבקרים מהארץ ומהעולם. לכשיוקם הקו אל הכותל מתוכננות לפעול בו ארבע רכבות בשעה, ובימי שיא בתקופת החגים אפילו שש רכבות בשעה. על פי התוכנית, ברכבת המהירה יוקצה קרון מיוחד לאח"מים, שיאפשר להסיע כל אורח רם מעלה שינחת עם פמלייתו בישראל, ישירות מנתב"ג לתחנת "טראמפ" בכותל.

מקור

בנוסף לידיעה שבכותרת יש כאן עוד כמה פרטים מעניינים, אותם הדגשתי
לצפיה ב-'צבע חדש לקווי אוטובוס בגוגל מפות'
צבע חדש לקווי אוטובוס בגוגל מפות
27/12/2017 | 01:09
4
416
נוסף צבע חדש בנוסף לצבעים הקיימים.
לבן - קו רגיל
כתום - תלמידים
ירוק - קו רציף
כחול - קו קיץ
סגול - קו לילה.

אז נוסף צבע חדש, חום. כנראה שמיועד לקווים לפי קריאה.
לצפיה ב-'עכשיו צריך צבע לקווי הזנק '
עכשיו צריך צבע לקווי הזנק
27/12/2017 | 06:10
3
72
לצפיה ב-'מה קורה עם קווי סטודנטים ? '
מה קורה עם קווי סטודנטים ?
27/12/2017 | 17:15
2
50
לצפיה ב-'אין יותר הגדרה של קווי סטודנטים'
אין יותר הגדרה של קווי סטודנטים
28/12/2017 | 11:23
100
בעבר היתה הגדרה כזו ברישוי ובGTFS, אך למעשה לא השתמשו בה כמעט כי בתכ'לס הגיעו למסקנה שקווי סטודנטים הם קווים סדירים רגילים (כי גם בחופשות סטודנטים יש צורך בהגעה לקמפוסים לבחינות או לסמסטר קיץ וכו').
זאת בניגוד לקווי תלמידים שבחופשות לא פועלים בכלל.
כמובן שאפשר לדלל קצת קווים שמשרתים סטודנטים בקיץ אבל זו לא סיבה להגדרה מיוחדת. אלה קווים סדירים לכל דבר ועניין.

נ"ב, גם קווי הזנק, למעט המיתוג שלהם ככאלה, הם קווים סדירים רגילים לחלוטין.

לצפיה ב-'חלק מקווי הסטודנטים מוגדים כקווים רגילים לכל דבר.'
חלק מקווי הסטודנטים מוגדים כקווים רגילים לכל דבר.
28/12/2017 | 11:30
72
יש קווים המוגדרים גם כקווי תלמידים ומסומנים בכתום בגוגל מפות.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 27/12 - 28/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 27/12 - 28/12
27/12/2017 | 00:11
37
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עדכון עבודות בשטח'
קשת מודיעין - עדכון עבודות בשטח
26/12/2017 | 21:27
21
314
במהלך החודשים האחרונים היתה התקדמות עצומה בשני חלקים של הפרויקט המורכב הזה.  חלקו דווח כאן בפורום וחלקו דווח בשבתשתיות.

1. גשר הולכי הרגל העילי שמתקדם מאוד לאחרונה.  גשר המחבר בין מרכז עינב והחניון הגדול שהולך ונבנה בימים אלה, לבין תחנת פאתי מודיעין.
2. החניון עצמו, רחב ידיים ונמצא בשלבים מאוד מתקדמים אם כי עדיין לא סלול וממילא לא דחוף כל עוד הגשר לא נפתח (עניין של מספר חודשים לפחות)
3. גשר הרכבת שאמור לאפשר את חיבור מסילות קשת מודיעין לתחנת פאתי מודיעין.  הגשר מתקדם מאוד ונערכים ליציקת השלב המשמעותי משני צידי הכביש.  יש לי המון תמונות אך לא מצאתי שמספיק מעניין להעלות תמונות של תבניות לפני יציקה של עמודי גשר די סטנדרטי בסה"כ.
4. שני הרציפים החדשים לטובת המסילות לכיוון ירושלים.  כל קירות התמך של הרציף הדרומי (לכיוון נתבג) כבר נהרסו ומתחילים לעבוד על הקמת הרציפים החדשים
לצפיה ב-' קשת מודיעין - תחילת עבודות בשטח'
קשת מודיעין - תחילת עבודות בשטח
26/12/2017 | 21:31
2
406
לאחר חודשים ארוכים של היערכות לבניית עמודי הגשר שיחלוף מעל נתיבי כביש 431 ובניית החפיר, בשעה טובה העבודות החלו בשטח השבוע.
מיקומי כל העמודים מסומנים, ומכונות קידוח הובאו לאתר.
ביום ראשון האחרון, החפירות החלו והבאתי לכם כאן צילום בודד שעשיתי עם תחילת חפירת העמוד הראשון.
מרכז הלנת הפועלים וריכוז ציוד גדול נבנה בסמוך ושלוש מכונות קידוח ממוקמות באתר.  אני מקווה להעביר דיווחים שוטפים על התקדמות הפרויקט הזה.
לצפיה ב-'סיימו עמוד אחד, מתקדמים לעבר העמוד הבא תוך כדי פריסת חוט '
סיימו עמוד אחד, מתקדמים לעבר העמוד הבא תוך כדי פריסת חוט
27/12/2017 | 22:35
1
202
החשמולת.  לצערי מיהרתי ולא נשארתי לצלם אותם עובדים במרץ בחול המועד (בין הכריסמס לראש השנה)
לצפיה ב-'לא חול המועד כי בימינו יש רק שרשרת ימי חג ספציפיים.'
לא חול המועד כי בימינו יש רק שרשרת ימי חג ספציפיים.
28/12/2017 | 01:00
42
לצפיה ב-'גם באזור החפיר יש עבודות עפר.'
גם באזור החפיר יש עבודות עפר.
26/12/2017 | 21:33
152
בסופ"ש הקודם עדיין לא היו עבודות חפירה משמעותיות, אך כל האיזור נחסם למעבר כלים חקלאיים כך שיש תחושה באוויר שעבודות לבניית החפיר צפויות להתחיל ממש בימיםן הקרובים
לצפיה ב-'באופן מפתיע ומקרי עם מה שכתבתי אתמול....'
באופן מפתיע ומקרי עם מה שכתבתי אתמול....
27/12/2017 | 21:19
110
עברתי היום בכביש מס' 1 לכיוון לטרון וראיתי שקורה משהו מעבר למסילות הרכבת.
ללא אחריות וללא בדיקה בשטח, נדמה לי שהתחילו לעבוד על הקירות התומכים של החפיר בקשת מודיעין.
אעשה מאמץ לעבור שם בסופ"ש ולדווח
לצפיה ב-' מי השמיץ את הספרדים שכולם חזרו לחגוג בבית ?'
מי השמיץ את הספרדים שכולם חזרו לחגוג בבית ?
27/12/2017 | 22:11
15
246
בבקשה - עבודות פריסת חוט החישמולת על גשר 4 היום אחרי הצהריים.
תוך כדי נסיעה היה קשה לצלם אך גם בשני קטעים נוספים מזרחית למחלף ענבה עבדו היום !!!
לצפיה ב-'כופרים! מחללי כריסמס!'
כופרים! מחללי כריסמס!
27/12/2017 | 22:22
5
57
לצפיה ב-'קדימה, מי ידווח לאפיפיור '
קדימה, מי ידווח לאפיפיור
27/12/2017 | 22:57
2
100
אני גם מציע עונש.
להגיד Pater Noster
על כל עמוד חשמולת שהם התקינו בימים אלו
על כל מטר כבל חשמל שמשכו שיגידו Ave Maria
לצפיה ב-'הם תמיד יכולים להיכנס לתא הוידוי ולבקש מחילה '
הם תמיד יכולים להיכנס לתא הוידוי ולבקש מחילה
27/12/2017 | 23:08
1
43
לצפיה ב-'עדיף לבקש מנהרה '
עדיף לבקש מנהרה
28/12/2017 | 00:05
89
שם לפחות לא יראו אותם עובדים
לצפיה ב-'ה 27 אינו יום חג ספציפי אלא יום בתקופה שבין החגים.'
ה 27 אינו יום חג ספציפי אלא יום בתקופה שבין החגים.
28/12/2017 | 00:42
1
47
לצפיה ב-'חול המועד '
חול המועד
29/12/2017 | 22:26
11
לצפיה ב-'האם בכלל הדת הנוצרית אוסרת עבודה בחגים ובימי מנוחה נוצריים?'
האם בכלל הדת הנוצרית אוסרת עבודה בחגים ובימי מנוחה נוצריים?
27/12/2017 | 23:55
7
103
למיטב ידיעתי איסור שכזה קיים רק בפוליטיקה הישראלית וזאת מסיבות היסטוריות מתקופת בן גוריון. למיטב ידיעתי לא קיים איסור פוליטי שכזה בשום מקום בעולם.
לצפיה ב-'לא הנוצרית, הספרדית '
לא הנוצרית, הספרדית
28/12/2017 | 00:06
1
48
לצפיה ב-'גם בישראל זה לא היהדות אלא הישראליות הרבנית'
גם בישראל זה לא היהדות אלא הישראליות הרבנית
28/12/2017 | 19:58
68
או הרבנות הישראלית שהיא סילוף ועיוות של היהדות המקורית שהיתה פעם והיא* פועלת בניגוד לעקרונות היהדות.

* - היא - הכוונה שלי גם לדתיים עם הכיפה הסרוגה על הראש המשתייכים למפד"ל ולמפלגה היורשת שלה. הם גרועים הרבה יותר מהחרדים ולעניות דעתי הכפייה הדתית שלהם חזקה הרבה יותר. אין להם זכות להשתמש במילה יהודי או (הדת) היהודית, מאחר והם מסלפי היהדות במזיד.
לצפיה ב-'יש בהחלט עניין של איסור עבודה גם בנצרות'
יש בהחלט עניין של איסור עבודה גם בנצרות
28/12/2017 | 10:24
4
100
רק שהגדרה מה זה "עבודה" שם שונה.
מותר לנוצרים להדליק את האור בחגים שלהם, אבל הם כן נמנעים מללכת לעבודה.
להזכירך יום ראשון של הנוצרים זה בעצם השאלה של יום שבת של יהודים.
למה אתה חושב אנשים סוגרים חנויות ביום ראשון בגרמניה?
זה לא רק בגלל חוק המנוחה.
יש שם מסורת בת מאות שנים של מנוחה ביום ראשון שמקורה בדת הנצרות.

לצפיה ב-'גם בישראל יש חנויות שסגורות ביום ראשון'
גם בישראל יש חנויות שסגורות ביום ראשון
28/12/2017 | 19:46
3
74
חנויות של נוצרים בעיר חיפה סגורות ביום ראשון וכנראה שכך גם בערים אחרות. גם בראש השנה (1 בינואר) חנויות של נוצרים סגורות. כך שאני לא צריך את הדוגמה הגרמנית מאחר והדוגמה החיפאית מספקת אותי.

יתירה מכך, יש הרבה מסעדות בישראל שסגורות ביום א' וזה לדעתי לא קשור כלל לנצרות. פשוט הם רוצים יום חופש בשבוע והם מעדיפים את ראשון מאחר והוא יום חלש עם מעט רווחים בעוד שימי שישי ושבת הם חזקים ויש בהם הרבה מאוד רווח.
לצפיה ב-'יש גם סניפי בנקים בישראל שסגורים ביום ראשון'
יש גם סניפי בנקים בישראל שסגורים ביום ראשון
28/12/2017 | 19:53
71
בדרך כלל סניפים שפתוחים ביום שישי, סגורים ביום ראשון.
לצפיה ב-'היתה מסעדה מצויינת (לא יודע אם עדיין פתוחה)'
היתה מסעדה מצויינת (לא יודע אם עדיין פתוחה)
29/12/2017 | 01:30
1
55
באיזור מגדל אלקטרה בתל אביב.
הבעלים (ערבים נוצרים מן הסתם)  תמיד השאירו אותה סגורה בימי ראשון.
לי אישית זה אף פעם לא הפריע, למרות שמאוד אהבתי לאכול שם.
בכלל בדת הנצרות, כל הנושא של עסקים ומסחר נחשב לדבר לא "נקי".
כפי שכתוב ברית החדשה, ישו גירש את הסוחרים מהמקדש.
אז לא מפתיע שעניין המסחר ביום ראשון נחשב להתנהגות לא הולמת.

לצפיה ב-'בספרד פותחים במיוחד בימי א' לכבוד חג המולד. '
בספרד פותחים במיוחד בימי א' לכבוד חג המולד.
29/12/2017 | 03:10
55
יש רשתות סופר עיר של הרשתות הגדולות שפתוחות כל יום א' כמו Opencor שפתוחה מ 7 בבוקר ועד 1 בלילה שבין ראשון לשני וכן Carrefour City. הסניפים הגדולים נוטים להסגר בימי א' אך בשיא עונת התיירות של יולי אוגוסט וכן בשבועות של עונת החגים יפתחו גם סניפים גדולים של Carrefour ואפילו הכלבו הגדול El Corte Inglés פתוח בימי א' פעמיים בחודש בחודשים יולי-אוגוסט-ספטמבר ויפתח ביום א' 7.1.18 מעשר בבוקר ועד עשר בערב (שעות הפתיחה הרגילות) למכירות החיסול שאחרי חג שלושת המלכים. במקביל ישנם שווקים הנערכים בימי א' או ימים ש'-א' שאינם פתוחים כל השבוע. ישנם בתי מרקחת תורנים, חנויות העיתונים פתוחות וכך גם חנויות הנוחות של תחנות הדלק ויש תחבורה ציבורית כך שמצב המחסור שמנסים לחוקק בארץ לא קיים. גם החנויות הסיניות (תופעה איברית מעניינת של ייבוא ישיר של כל הזבל הסיני במחירים זולים) פתוחות ללא קשר לגודלן. ביום א' שעבר רשת Mercadona שבדרך כלל אינה פתוחה בימי א' פתחה את כל הסופרים שלה עד 3:30 בצהריים כדי לאפשר קניות של הרגע האחרון לחג המולד שחל ביום ב'.

באנגליה החוק נותן לעסקים עד 1000 מ"ר לפתוח או לסגור ביום א' כרצונם ומגביל עסקים מעל 1000 מ"ר ל5 שעות פתיחה בלבד, הם בדרך כלל בוחרים 11-4 או 12-5. בסקוטלנד (שיש בה פוליטיקת זהות דתית חזקה יותר וסיכסוכי פרוטסטנטים מול קתולים) אין הגבלות כלשהן על מסחר ביום א' אך כשדייויד קמרון ניסה להעביר חוק דומה לאנגליה ו-ווילס (בממלכה המאוחדת 3 מערכות חוק נפרדות) המפלגה הלאומית הסקוטית חסמה אותו בגלל התנגדותה לקיצוצי תקציב. שווקי סוף השבוע הגדולים של לונדון בקמדן ופורטבלו תמיד התקיימו גם בימי א'.
לצפיה ב-'שורת החגים הספרדית תיגמר רק ב 7.1.'
שורת החגים הספרדית תיגמר רק ב 7.1.
28/12/2017 | 00:58
108
החגים הם:  חג המולד (25.12), השנה החדשה (1.1) ושלושת המלכים (6.1)

הימים שביניהם אינם חגים פומביים אבל אנשים נוטים לקחת חופשות.

מעניין כמה מכוח העבודה אכן חזר לספרד לתקופת החגים ומה גודל הצוות שנשאר בארץ.
לצפיה ב-'רשויות תחבורה יוקמו בירושלים ובבאר שבע - גוש דן ימשיך לחכות'
רשויות תחבורה יוקמו בירושלים ובבאר שבע - גוש דן ימשיך לחכות
26/12/2017 | 20:31
2
240
מתוך TheMarker: במסגרת חוק ההסדרים האוצר מתכוון להורות על הקמת התשתית להפעלת רשויות תחבורה ציבורית ■ כ"ץ עדיין אינו מסיר את הווטו שהטיל על הקמת רשות תחבורה מטרופולינית בגוש דן
לצפיה ב-'חלק מהמשפט האחרון בכתבה לדעתי יותר משמעותי מהקמת'
חלק מהמשפט האחרון בכתבה לדעתי יותר משמעותי מהקמת
26/12/2017 | 20:42
173
הרשויות המטרופוליניות היכן שקל מאוד להקים אותן - במטרופולינים שבהם יש רשות מקומית דומיננטית אחת. מילא שלא מקימים בגוש דן בגלל אגו והתנצחויות אישיות בין שר התחבורה לראש עיריית תל אביב - יפו, אבל למה במטרופולין השני שראוי להגדרת מטרופולין במדינה, מטרופולין חיפה, לא מקימים? כי משרד התחבורה והשר העומד בראשו בוחרים במה שקל ובמה שגם כך יפגע יחסית מעט בסמכויות הריכוזיות בהן הם מחזיקים. במקום עיריית באר שבע תהיה רשות מטרופולינית באר שבע שמשרד התחבורה יתנהל מולה ובמקום עיריית ירושלים תהיה רשות מטרופולינית ירושלים שמשרד התחבורה יתנהל מולה. אבל את הרשויות המטרופליניות האמיתיות שהיו צריכות לעשות עבודת אינטגרציה אמיתית מול רשויות מקומיות חזקות רבות ובמקום משרד התחבורה, כמובן שהשר והמשרד לא מאפשרים להקים. בקיצור - עבודה בעיניים.

לעומת זאת, המשפט: "עוד מתכנן האוצר לכלול בהצעת חוק ההסדרים דרכים לזירוז הפרויקט להנחת המסילה הרביעית באיילון — צוואר הבקבוק של התשתית המסילתית בישראל" הרבה יותר מסקרן אותי.
לצפיה ב-'כמוֹ כן גוּש ומטרוֹפוֹלין באר שבע הוּא ברמה של זה של נצרת, וגם שם'
כמוֹ כן גוּש ומטרוֹפוֹלין באר שבע הוּא ברמה של זה של נצרת, וגם שם
28/12/2017 | 08:46
76
לא עוֹשׂים כלוּם
לצפיה ב-'האם שליחת תלונות מועילה?'
האם שליחת תלונות מועילה?
26/12/2017 | 10:17
6
204
אני נוסע באופן יומיומי הלוך ושוב בקו אוטובוס מסויים של חברת קווים, וחווה מקרים רבים של איחורים ושל אי-ביצוע. במשך תקופה הייתי משתדל להקפיד להתלונן כל פעם בפניות הציבור של קווים. אחרי כמה חודשים שלא חוויתי שיפור עברתי להתלונן כל פעם בפניות הציבור של משרד התחבורה, אבל שם בינתיים עברו חודשיים ועוד לא קיבלתי אפילו מענה שהתלונות טופלו.
האם יש משמעות לפניות האלו? האם יש בהן תועלת כלשהי לגרום למנהל הסניף להקפיד יותר על אמינות השירות? איפה עדיף להתלונן, בחברה או במשרד התחבורה? או שכל זה סתם בזבוז של הזמן והכח שלי?
לצפיה ב-'שליחת תלונות מועילה'
שליחת תלונות מועילה
26/12/2017 | 12:53
175
מומלץ תמיד לשלוח גם למפעיל וגם למשרד התחבורה את אותה תלונה.

יש כמובן תלונות שיותר קל לטפל בהן וכאלה שפחות, אבל ככלל יש לתלונות השפעה, אם לא על התלונה הספציפית שלך אז על כובד המשקל שמשרד התחבורה שם לפתרון הבעיה הרוחבית. 

בהקשר של התלונה הספציפית הזו יש אפשרות למשרד התחבורה לעשות "בקרה מיוחדת" שבה המפעיל ייקנס על כל נסיעה שלא ביצע בתקופה הזו (בניגוד לבקרה מדגמית שתופסת חלק קטן מהנסיעות) וזה גם ישפיע על הציון שלו. . זה אמור לייצר מאזן שייאלץ את המפעיל להתאמץ יותר להוציא את כל הנסיעות ברישיון. חשוב לציין שעל אף מצוקת הנהגים הידועה, אין שום הנחות למפעילי התחבורה הציבורית לחרוג מהרישיון שלהם. הם מחויבים לכל הנסיעות ברישיון ונקנסים בהתאם.

התגובה אולי לא מיידית, אך היא בהחלט קיימת.
לצפיה ב-'תיעוד המקרים ואיסופם לצורך הגשת תביעה'
תיעוד המקרים ואיסופם לצורך הגשת תביעה
26/12/2017 | 20:44
4
106

זו פעולה שתועיל לך יותר.

כמי שעבד בבקרה של משרד התחבורה ושמע איך הדברים מתנהלים, אני יכול לומר שכיום רוב החברות לא ממש חוששות מהתלונות ולוקחות את הקנסות כחלק מהעלויות השנתיות.

הניקוד השלילי קיים, אך לא ממש משפיע ברגע האמת...

לצפיה ב-'האם תביעה תעזור?'
האם תביעה תעזור?
27/12/2017 | 09:23
3
65
האם תביעה תגרום למפעיל להקפיד על אמינות השירות?
בסך הכל אני רוצה לא להתייבש חצי שעה בתחנה פעם-פעמיים בכל שבוע. יש דרך לגרום לזה לקרות?
לצפיה ב-'לא בהכרח ולא באופן מיידי'
לא בהכרח ולא באופן מיידי
27/12/2017 | 11:09
2
63
אך זכייה בתביעה שכזו בסכום משמעותי ודאי תועיל יותר מהקנסות העלובים המושתים על החברות אם וכאשר...
לצפיה ב-'מה גובה הקנסות?'
מה גובה הקנסות?
27/12/2017 | 11:31
1
59
אני אצליח להוציא בתביעה קטנה אישית יותר מהקנס על אי ביצוע?
לצפיה ב-'גובה הקנסות על חריגות 1000-2000 ש"ח לחריגה'
גובה הקנסות על חריגות 1000-2000 ש"ח לחריגה
27/12/2017 | 17:00
63

לא יודע אם תקבל סכום שכזה לכל חקיגה, אך מצד שני רוב רובן של התלונות לא מסתיימות בקנס, שכן יש ועדה ודיונים ופקידים וערעורים...
לצפיה ב-'משנת 2018 הנחת אזרח ותיק ברכבת תינתן רק באמצעות רב-קו'
משנת 2018 הנחת אזרח ותיק ברכבת תינתן רק באמצעות רב-קו
26/12/2017 | 01:19
27
519
בשלב הראשון שיתחיל ב-1.1.2018 לא יונפקו כרטיסי נייר עם ההנחה בכל תחנות תל אביב, חוף הכרמל, באר שבע צפון/אוניברסיטה, רחובות, עפולה, כרמיאל ואחיהוד.

שינוי נוסף מיום ראשון הקרוב:
"
החל מיום א' ה- 31.12.2017 יופסק שירות ההיסעים בימי א' בבוקר מתחנות הרכבת לעיר הבה"דים.​​ המעוניינים בנסיעה ישירה לעיר הבה"דים יוכלו לעשות זאת באמצעות שירות "תופסים קו".
"

לצפיה ב-'תוספת רכבות בקו חיפה-כרמיאל'
תוספת רכבות בקו חיפה-כרמיאל
26/12/2017 | 17:52
23
209
החל מהשבוע, מופעלות שתי רכבות נוספות, אחת בכל כיוון, בין כרמיאל לחוף הכרמל.
הרכבות תעצורנה בכל התחנות בדרך.
שעת יציאה מכרמיאל 2330.
שעת יציאה מחוף הכרמל 2357.
לצפיה ב-'תוספת מבורכת, אבל מה עם להוסיף אוטובוס?'
תוספת מבורכת, אבל מה עם להוסיף אוטובוס?
26/12/2017 | 21:09
22
161
כאשר החלה הרכבת לפעול, הרכבת האחרונה הייתה מגיעה לכרמיאל ב23:54.
על מנת לספק מענה לנוסעים החוזרים לכרמיאל ברכבת זו, הוסיפו נסיעה נוספת בקווים 6 ו7 המתואמת לרכבת.
כעת הרכבת האחרונה מגיעה לכרמיאל ב00:54, אך שירות האוטובוסים לא הוארך ונוצר מצב שאין איך לחזור מרכבת זו אל תוך כרמיאל. חבל שאין את התיאום הזה בין שירות האוטובוסים לשירות הרכבת.

אציין שאוטובוס לרכבת החדשה של 23:30 מכרמיאל יש, כיוון שקווים 6 ו7 הינם קווים סיבוביים.
לצפיה ב-'אתה צודק, אך הבעיה איננה נחלתה'
אתה צודק, אך הבעיה איננה נחלתה
26/12/2017 | 22:57
1
115
הבלעדית של כרמיאל.

לצפיה ב-'כמובן, פשוט במקרה של כרמיאל כבר התחילו להתאים, למה לא להמשיך'
כמובן, פשוט במקרה של כרמיאל כבר התחילו להתאים, למה לא להמשיך
26/12/2017 | 23:45
96
הרי הנסיעות האחרונות כבר הותאמו בצורה מרשימה, חבל שלא ממשיכים עם זה.
וכן, אין ספק שצריך לטפל בנושא גם בעוד לא מעט תחנות ברחבי הארץ. אחד הדברים החשובים בעיניי בנושא התחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'היית מציע להוסיף 20 נסיעות בקווים שונים לכל ישובי הסביבה?'
היית מציע להוסיף 20 נסיעות בקווים שונים לכל ישובי הסביבה?
27/12/2017 | 06:43
19
102
הגיוני ששירות האוטובוסים לא ימשך גם 1 בלילה ביחוד באיזור לא מרכזי.
לצפיה ב-'אוקיי, אבל כרמיאל הוא המרכז של המסילה הזאת.'
אוקיי, אבל כרמיאל הוא המרכז של המסילה הזאת.
27/12/2017 | 17:21
3
59
כרמיאל היא העיר הגדולה ביותר אליה הרכבת הזו נותנת שירות.
מן הראוי שלעיר הגדולה ביותר שקשורה לשיפור השירות הזה של הרכבת, יהיה גם קו אוטובוס מהרכבת האחרונה הזו.
לצפיה ב-'זה נראה יותר כמו רצף של ערים ועיירות'
זה נראה יותר כמו רצף של ערים ועיירות
27/12/2017 | 18:09
2
54
ולא בטוח האם הביקוש לשכונה ספציפית בכרמיאל יותר גבוה מאשר לנחף או רמה.

לצפיה ב-'חוץ מזה שישנם כאלו שיסעו בתחץ רק אם הוא מגיע עד פתח הבית'
חוץ מזה שישנם כאלו שיסעו בתחץ רק אם הוא מגיע עד פתח הבית
27/12/2017 | 18:10
43
משיקולי ביטחון אישי, לכן הקפצה או מונית טובה יותר.
לצפיה ב-'בגלל זה הדגשתי את קווים 6 ו7 שמסתובבים בכל העיר.'
בגלל זה הדגשתי את קווים 6 ו7 שמסתובבים בכל העיר.
27/12/2017 | 18:11
43
אלו קווי הערב שמחליפים את חמשת הקווים העירוניים הקצרים יותר.
לצפיה ב-'לא 20 נסיעות, מאספים שעוברים בכמה שיותר מקומות (קו לילה)'
לא 20 נסיעות, מאספים שעוברים בכמה שיותר מקומות (קו לילה)
27/12/2017 | 18:43
14
52
1-3 קווים שיעשו פיזור בכרמיאל, קו אחד בכיוון של ראמה-מירון-צפת (במסלול קו 361), קו אחד בכיוון של עמיעד-חצור-קרית שמונה (במקביל לקו 500 מחיפה, שכעת הנסיעה האחרונה עוברת בכרמיאל כמה דקות לפני שהרכבת צפויה להגיע לתחנה), קו אחד בכיוון סחנין-עראבה-דיר חנה (אם אין קישור תחבורתי בשעה הזו מחיפה לשם, אחרת אין טעם), וקו אחד בכיוון מראר-מגדל-טבריה.

אם רוצים לתת שירות לאזורים פריפריאלים עוד יותר, אפשר להעמיד קו המשך בצומת מירון שיעבור בכל ישובי הגליל העליון (בר יוחאי / גוש חלב / סאסא / ברעם / אביבים עד אזור צומת כ"ח, עם כניסה לפי בקשה לאזור דלתון-עלמה-ריחאניה), קו המשך בצומת מחניים (לכיוון גדות, חד-נס, קצרין וישובי מרכז / צפון / דרום רמת הגולן לפי בקשה וצורך), וקו המשך באזור טבריה לישובי עמק הירדן עד צמח / אשדות יעקב
לצפיה ב-'אגב למה לא מקצרים את 500 ו503 לכרמיאל?'
אגב למה לא מקצרים את 500 ו503 לכרמיאל?
27/12/2017 | 20:10
13
43
לצפיה ב-'יש כמה וכמה נוסעים מאזור חיפה / קריות / עכו לכרמיאל / עמיעד '
יש כמה וכמה נוסעים מאזור חיפה / קריות / עכו לכרמיאל / עמיעד
27/12/2017 | 20:15
12
66
חצור / קרית שמונה ובכיוון ההפוך, יש נוסעים שמסלול האוטובוס עדיף להם מאשר שילוב עם הרכבת, במיוחד שבמהלך היום התדירות של הרכבת היא פעם בשעה
לצפיה ב-'מקרית שמונה יש קו ישיר לחיפה'
מקרית שמונה יש קו ישיר לחיפה
28/12/2017 | 20:28
11
67
שלא עובר בכרמיאל ועכו במספר 505.
האוטובוס עם תדירות נמוכה של פעם בשעה ופעילותו מסתיימת מוקדם.

בנתיים קווים 503, 500 יוצא מצב אבסורדי בו האוטובוס מתמלא בעיר הקטנה (קצרין או קרית שמונה) ומתרוקן בכרמיאל, עכו וחיפה בשונה מרוב הקווים לפריפריה שבהם לרוב בעיר הגדולה האוטובוס עם מספר הנוסעים המרבי ומשם כמעט יורדים.

הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות זה לפצל את הקווים לשתיים.
אחד עד כרמיאל והשני לחיפה דרך צומת גולני החיסרון הוא כמובן הורדת הנגישות לתחנת הרכבת בעכו אבל כיוון שנסיעה ישירה לחיפה ארוכה רק בכעשר דקות זה סביר ולא יגרום להרעת השירות.

דבר דומה יש גם בקו 361 מצפת לחיפה שעובר דרך כרמיאל ועכו בנוסך לקו 364 הישיר לכרמיאל ולקו 363 שנוסע לעכו דרך כרמיאל (מצפת באמת עדיף לעלות לרכבת בתחנת הרכבת של עכו ולא בתחנת המפרץ)
לצפיה ב-'בימי ראשון יש גם קו מעכו לחצור הגלילית'
בימי ראשון יש גם קו מעכו לחצור הגלילית
28/12/2017 | 20:31
42
בימי ראשון קו 509 נוסע מעכו לחצור הגלילית דרך כרמיאל (נסיעה בכיוון אחד)
לצפיה ב-'500 ממש לא מתמלא בקרית שמונה'
500 ממש לא מתמלא בקרית שמונה
28/12/2017 | 20:42
6
57
למרות שהוא מוגדר כקו 'ישיר', למעשה הוא קו מאסף ונוסעים (הרבה מהם חיילים) עולים ויורדים בו בכמות יפה בתחנות בין צומת מחניים ועד רכבת כרמיאל, יוצא לי לסוע בו לא מעט בזמן האחרון.

לגבי 503 צריך להחליט מה רוצים שיהיה, כי הרבה יותר יעיל ותדיר לסוע באחד משלל הקווים בין קצרין לצומת מחניים / חצור ושם להחליף לקו 500 לכרמיאל, מאשר להתבסס על קו 503 עם ארבע נסיעות יומיות. לדעתי עדיף להעביר את התשומות של הקו לחיזוק הקשר בין קצרין לרכבת כרמיאל שיהיה תדיר יותר (אולי אפילו דרך כביש אלמגור - עמיעד ולא דרך חצור), מאשר להחזיק קו לחיפה שמסלולו חופף למדי לרכבת
לצפיה ב-'כמה יורדים בכרמיאל ?'
כמה יורדים בכרמיאל ?
28/12/2017 | 20:55
2
44
האם ניכרת התרוקנות משמעותית ?

כמו"כ, ה- 500 היוצא מחיפה:
1. באלו אחוזי תפוסה הוא מגיע לכרמיאל ?
2. האם עולים עליו אנשים רבים בכרמיאל ?
לצפיה ב-'בכיוון הנסיעה לחיפה יורדים 3/4 מהנוסעים בערך'
בכיוון הנסיעה לחיפה יורדים 3/4 מהנוסעים בערך
28/12/2017 | 21:09
50
במקביל, עולים שם נוסעים לעכו (לרכבת הרי אין תחנה שם מכיוון כרמיאל) ולאזור הקריון, שאין תועלת בנסיעה ברכבת לקרית מוצקין + אוטובוס לקריון בהשוואה לנסיעה ישירה בקו 500 / 262 לשם.

בכיוון הנסיעה לקרית שמונה אני לא מכיר, היות ובחזור אני בוחר מסלול אחר ולא משתמש בקו, משיקולי תחבורת המשך בשעות הערב
לצפיה ב-'אגב, צומת כרמיאל הפכה לנקודת תורפה'
אגב, צומת כרמיאל הפכה לנקודת תורפה
28/12/2017 | 21:29
46
נפח התנועה בצומת עלה מאוד מאז פתיחת תחנת הרכבת, והתנועה המגיעה ממזרח לכיוון כרמיאל יכולה להמתין מספר מחזורי רמזור, לעיתים זה קריטי ואפשר לפספס רכבת בגלל זה
לצפיה ב-'הוא לא מתמלא בקרית שמונה'
הוא לא מתמלא בקרית שמונה
28/12/2017 | 20:59
1
44
אבל החשבתי גם את חצור, ראש פינה, הקיבוצים והמושבים.
התכוונתי שכמעט ואין נוסעים שעולים מכרמיאל לעכו או לחיפה או מעכו לחיפה והפוך.
בגלל כמובן דרכים הרבה יותר מהירות, קווים שעוברים דרך השכונות ותדירות יותר גבוהה
לצפיה ב-'דווקא יש נוסעים מכרמיאל לעכו'
דווקא יש נוסעים מכרמיאל לעכו
28/12/2017 | 21:17
40
אם כי בקטע דרך זה יש כמה קווים מקבילים (361, 263), אבל הנסיעה ב-500 מהירה ונוחה יותר מאחר ואינו נכנס למג'ד אל-כרום. לנוסעים מאזור קרית שמונה עד צומת חנניה לאזור עכו ולהפך אין אלטרנטיבה מלבד קו 500.

לקטע הדרך חיפה - קריות - עכו יש מגוון קווים תדירים, ו-500 עושה את המסלול הזה משיקולי נוחות, לנוסעים מהאזור לכיוון כרמיאל והלאה, במקום נסיעה עם החלפה כל שהיא
לצפיה ב-'בהחלט עדיף שיסע רק עד לרכבת פעם בשעה'
בהחלט עדיף שיסע רק עד לרכבת פעם בשעה
29/12/2017 | 07:39
33
גם ככה חסרים נהגים קווים במסלול דומה לרכבת מבזבזים תשומות.
לצפיה ב-'505 'ישיר' כמו שקו '500' ישיר'
505 'ישיר' כמו שקו '500' ישיר
28/12/2017 | 21:02
2
64
בפועל שניהם קווים מאספים (500 דרך כביש 85 ו-505 דרך כביש 85-65-77-75), למעט זה שקו 500 לא עובר בתוך מג'ד אל-כרום וראמה כמו קו שלוש-שש-לאט (361), וכך הם צריכים לפעול מאחר ובפועל יש ביקוש רב לנסיעה של קטעי דרך מצומצמים במסלול הקו, ומעט נוסעים איתו לכל אורכו.

בהשוואה למסלול ההיסטורי של קו 501 ז"ל שנסע דרך צפת בין כרמיאל לקרית שמונה, לפי התוואי ההיסטורי קודם סלילת קטע צומת חלפתא - עמיעד בראשית שנות ה-80, שני הקווים יכולים להחשב כמהירים, אבל בפועל הם קווים מאספים
לצפיה ב-'מסכים שצריך להוריד תחנות'
מסכים שצריך להוריד תחנות
28/12/2017 | 21:07
1
48
בשני הקווים, אבל מבחינת מסלול קו 505 הרבה יותר יעיל.
לצפיה ב-'תלוי למי'
תלוי למי
28/12/2017 | 21:26
37
כביש 85 הוא כביש שדורש הרחבה בחלקו המזרחי ומחלוף בחלקו המערבי, ולכן בזמני עומס מסלול כביש 65-77 נח יותר, אבל מבחינת יעדי הנוסעים, נדמה שהמסלול דרך כביש 85 מבוקש יותר, ביחוד לאחר פתיחת רכבת כרמיאל

מאחר ומרבית הנוסעים משתמשים בקו לקטעים קצרים, אין להוריד תחנות במסלולי הקווים, ביחוד שאין חלופות
לצפיה ב-'הכנה לחופשי יומי/שבועי ארצי ברכבת'
הכנה לחופשי יומי/שבועי ארצי ברכבת
26/12/2017 | 20:34
2
217
במכונות האוטומטיות של הרכבת יש הכנה להחלת כרטיסי חופשי שונים בהיקף ארצי, במקביל לחוזים הידועים של הרכבת שמקשרים בין מטרופולינים במסגרת חופשי-חודשי. בינתיים האפשרות אינה מופעלת ומופיעה באפור, אך נראה שנושא החופשי-ארצי מתקדם לישום קרוב.

יש שם כרטיס כמעט-ארצי שכולל כמעט כל מחוז בארץ לרבות הערבה ואילת, למעט חלקים מצומצמים ביהודה ושומרון
לצפיה ב-'ולמעט רמת הגולן'
ולמעט רמת הגולן
28/12/2017 | 22:21
1
30
לצפיה ב-'דרום רמת הגולן נכלל ביחד עם טבריה'
דרום רמת הגולן נכלל ביחד עם טבריה
28/12/2017 | 23:07
67
וצפון רמת הגולן עם קרית שמונה וצפת, והחוזה הארצי דווקא כולל אותם
לצפיה ב-'מתי מטרופולין יתחילו להפעיל את אשכול השרון?'
מתי מטרופולין יתחילו להפעיל את אשכול השרון?
26/12/2017 | 01:02
2
151
הבנתי שבמקום נתיב אקספרס מטרופולין אמורים להפעיל את אשכול השרון, למשהו יש מושג מתי זה יקרה (בפרסומים כתבו 2018, השאלה אם תחילת השנה הלועזית או בסופה..)
וגם אם הם יחליפו אתאבד תעבורה בנתניה או שלא..
תודה..
לצפיה ב-'את נתיב אקספרס מטרופולין אמורים להחליף בסביבות אפריל 2018'
את נתיב אקספרס מטרופולין אמורים להחליף בסביבות אפריל 2018
26/12/2017 | 01:07
166
לפי השלבים המצויינים במכרז.
את אגד בשרון לקראת סוף 2018 או תחילת 2019.
קווי אגד תעבורה בנתניה לא נכללים באשכול שרון - חולון מרחבי ולכן מטרופולין לא תחליף את אגד תעבורה.
לצפיה ב-'לא צריך להתאבד, כולה אגד תעבורה בנתניה '
לא צריך להתאבד, כולה אגד תעבורה בנתניה
26/12/2017 | 21:11
41
לצפיה ב-'שינוי מספרי הקווים בפתח תקווה ב-1994 - סרטון נוסטלגי מקורי'
שינוי מספרי הקווים בפתח תקווה ב-1994 - סרטון נוסטלגי מקורי
25/12/2017 | 19:25
52
693
שלום לכולכם, פינת נוסטלגיה קטנה -
ב-1.2.1994 שונו מספרי קווי האוטובוס העירוניים של דן בפתח תקווה, והפכו מדו ספרתיים לחד ספרתיים. יצאתי עם חבר טוב לערוך ראיון רחוב משעשע בו אנו בודקים כיצד הפתח תקוואים מסתגלים לשינוי ולמה לדעתם בוצע. התוצאה המשעשעת לפניכם.
כמובן שדגמי אוטובוסי...
המשך>>
שלום לכולכם, פינת נוסטלגיה קטנה -
ב-1.2.1994 שונו מספרי קווי האוטובוס העירוניים של דן בפתח תקווה, והפכו מדו ספרתיים לחד ספרתיים. יצאתי עם חבר טוב לערוך ראיון רחוב משעשע בו אנו בודקים כיצד הפתח תקוואים מסתגלים לשינוי ולמה לדעתם בוצע. התוצאה המשעשעת לפניכם.
כמובן שדגמי אוטובוסי דן מאז מככבים בסרטון.

לצפיה ב-'רכבת מהירה מהדרום לתל אביב'
רכבת מהירה מהדרום לתל אביב
25/12/2017 | 18:23
39
480
אני מאשדוד.
הבנתי שיש עכשיו קו מהיר פעם ביום מהדרום למרכז ובחזרה.
ושמעתי שהולכים להוסיף עוד 2 פעמים ביום מהחודש הבא.
מישהו יודע באיזו שעה הקווים האלה יוצאים? או אולי זה כתוב אפשהו?
גם הקו שיש עכשיו וגם אלה שמוסיפים.
לצפיה ב-'הרכבת הקיימת יוצאת מאשדוד ב-6:30 ומגיעה לת"א ההגנה ב-7:02'
הרכבת הקיימת יוצאת מאשדוד ב-6:30 ומגיעה לת"א ההגנה ב-7:02
26/12/2017 | 01:24
1
271
בינתיים אין פרסום על רכבות מהירות נוספות.
לצפיה ב-'אכן אין פרסום'
אכן אין פרסום
26/12/2017 | 09:20
194
זו הייתה הכרזה של ראש העיר יחד עם אחד הבכירים ברכבת ישראל (לא זוכר איזה תפקיד בדיוק), שהתקיים השבוע.
על פי ההכרזה, החל מה 1.1.18 יגדילו את כמות הרכבות המהירות מאחת בבוקר ואחת בערב לשתים בבוקר ושתים בערב.
על פי אותו בכיר, בעתיד הם מצפים שיהיו רכבות מהירות על בסיס קבוע.
כנראה שגם ברכבת הבינו שרכבת מהירה מאשדוד למרכז היא הכרחית.
לצפיה ב-'3 רכבות מהירות בבוקר + 3 בערב מהדרום לתל אביב'
3 רכבות מהירות בבוקר + 3 בערב מהדרום לתל אביב
26/12/2017 | 13:58
32
246
עכשיו פרסמו את הלו"ז החל מה 1.1.18.
תושבי הדרום יזכו ל - 3 רכבות מהירות בבוקר ו - 3 רכבות מהירות בערב שידלגו על תחנות בת ים וחולון בדרך לתל אביב.
מבורך.

ההודעה כפי שפורסמה על ידי דוברות משרד התחבורה:

דוברות משרד התחבורה:*

בעקבות הנחיית השר כץ

מהחודש הבא: שש רכבות מהירות ביום, בין באר שבע לתל אביב, שלוש רכבות לכל כיוון

בעקבות הצלחת הפיילוט. החל מ-14 בינואר 2018 תפעיל רכבת ישראל שש רכבות מהירות ביום, שלוש בכל כיוון, בין באר שבע לתל אביב והוד השרון. זאת בעקבות הנחייתו של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

בשעות השיא בבוקר יופעלו שלוש רכבות מהירות בקו הנגב המערבי למרכז הארץ. הרכבות המהירות יצאו מתחנת באר שבע מרכז בשעות 05:27, 06:27 ו-07:27. הרכבות יעצרו בתחנות תל אביב ויגיעו עד להוד השרון.

בשעות השיא בערב יופעלו שלוש רכבות מהירות מהמרכז לנגב המערבי. הרכבות יצאו מתחנת הוד השרון בשעות 15:38, 16:38 ו-17:38.

השר כץ ציין כי הרחבת הפיילוט של הרכבות המהירות לדרום תיתן מענה הולם לתושבי הנגב ותאפשר להם להגיע במהירות ובנוחות למרכז הארץ ובחזרה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/12/2017 | 14:13
3
126
אני לא רואה את הרכבות החדשות באתר עדיין.
נראה שהרכבת האחרונה צהמרכז תתאים ללוז שלי.
מקווה שיהיו בה פחות אנשים מהרכבת הרגיחב.
לצפיה ב-'דווקא הרכבות החדשות כן מופיעות באתר הרכבת.'
דווקא הרכבות החדשות כן מופיעות באתר הרכבת.
26/12/2017 | 19:26
2
313
עשיתי חיפוש רלבנטי עבורי בחודש ינואר.
לצפיה ב-'אני הצלחתי למצוא רק את הרכבת הראשונה'
אני הצלחתי למצוא רק את הרכבת הראשונה
26/12/2017 | 20:14
123
מה3 לכל כיוון.
נראה לי שזו הרכבת שכבר קיימת עכשיו.
לצפיה ב-'זו הרכבת הנוכחית שכבר קיימת'
זו הרכבת הנוכחית שכבר קיימת
27/12/2017 | 09:46
81
כיום יש כבר רכבת מהירה אחת (הרכבת שאתה מראה כאן)
התוספת היא לגבי 2 רכבות חדשות, כאמור בשעות שציינתי למעלה.
הרכבות החדשות טרם עודכנו באתר הרכבת. מניח שיעודכן בהמשך
לצפיה ב-'זה כמובן על חשבון רכבות מאספות קיימות בבת ים וחולון'
זה כמובן על חשבון רכבות מאספות קיימות בבת ים וחולון
26/12/2017 | 22:50
21
163
אין הרי עוד מקום באיילון. לכן מעכשיו תהיינה מארבע התחנות של בת ים וחולון 2 רכבות בשעה במקום 4.
לצפיה ב-'התכוונת 3 במקום 4'
התכוונת 3 במקום 4
27/12/2017 | 09:47
20
116
כי רכבת אחת מאשדוד תהיה מהירה ואחת לא.
כלומר מורידים רכבת אחת בשעה מהתחנות הנ"ל, מ -4 בשעה ל - 3.
לדעתי זה מידתי בהחלט
לצפיה ב-'השאלה אם זה יוצר חור תדירויות בלתי סביר במסילת חולון'
השאלה אם זה יוצר חור תדירויות בלתי סביר במסילת חולון
27/12/2017 | 12:10
19
139
אם הלו"ז החדש הוא רכבת איטית כל 20 דקות ותיזמון הרכבת המהירה כך שתצא מרשל"צ דיין לפני האחת האיטיות והאיטית תמשיך בסלוט שאחרי המהירה זה סביר, אבל אם יש פיזור לא הגיוני של הרכבות האיטיות על פני השעה וחור גדול בלו"ז - 30 דקות ומעלה למשל - אז זה מחבל באפקטיביות של מסילת חולון כתח"צ עירונית בגוש דן.

בעידן המסילה הרביעית והחישמול תחנות מסילת חולון צריכה לקבל רכבת כל 10 דקות לפחות אם לא יותר מכך.
לצפיה ב-'שכחו שבאוטובוס מבת ים וחולון לתל אביב בבוקר-יותר משעה'
שכחו שבאוטובוס מבת ים וחולון לתל אביב בבוקר-יותר משעה
27/12/2017 | 22:48
18
107
מה שעושה את הרכבות ה"מהירות" שחוסכות מספר דקות מחלק מישובי הדרום
אך לא מהגדול שבהם - באר שבע (משם יש קו מזרחי), לגורם שיחזיר את המוני החוב"תים לרכב הפרטי ולפקקים.
אם ממש מוכרחים לקצץ תחנות, עדיף להוריד את ראשל"צ משה דיין, כי יש חלופה של תחנת הראשונים, או את יבנה מערב (יש מזרח) ולהשאיר או את תחנת קוממיות או את יוספטל, תחנות המשרתות גם חולונים וגם בת ימים.
גילוי נאות-אני מבת ים (בד"כ נוסעת באוטובוס).
לצפיה ב-'הראשונים אינה חלופה למשה דיין, למרות שמוניציפלית שתיהן'
הראשונים אינה חלופה למשה דיין, למרות שמוניציפלית שתיהן
27/12/2017 | 23:51
86
באותה עיר. המרחק בין תחנות משה דיין והראשונים הרבה יותר גדול מהמרחק בין תחנות משה דיין וקוממיות ואף יותר גדול מהמרחק בין תחנות משה דיין ויוספטל.
לצפיה ב-'אכן לוקח יותר משעה להגיע מחולון בת ים לתל אביב.'
אכן לוקח יותר משעה להגיע מחולון בת ים לתל אביב.
28/12/2017 | 08:03
6
88
הרכבת חוסכת זמן רב וחוץ מזה שמאשדוד יש שני דרכי מוצא.
באיזור של התחנות בחולון בת ים יש אוכלוסייה חלשה יחסית.
אני גם תושב חולון. הכינוי חובת"ים הינו פוגעני וממליץ לך לא להשתמש בו.
לצפיה ב-'אין שום נתצים בדרך? וכידוע לי תל אופן נמצא גם בחלק מבת ים'
אין שום נתצים בדרך? וכידוע לי תל אופן נמצא גם בחלק מבת ים
28/12/2017 | 08:23
4
41
לצפיה ב-'בחולון אין נת"צים'
בחולון אין נת"צים
28/12/2017 | 08:27
32
לצפיה ב-'בבוקר לוקח שעה להגיע באוטובוס מבת ים לת"א, '
בבוקר לוקח שעה להגיע באוטובוס מבת ים לת"א,
28/12/2017 | 11:10
2
58
זה עדיין יותר מהיר מאשר להגיע באופניים.
אתה/את ההיית רוכב שעה על אופניים ומגיע למשרד עייף, מזיע ושחוק??
(בהנחה שאתה/את מגיע/ה שלם למשרד ולא הורידו אותך ע"י משאית, אוטובוס רכב פרטי או אופנוע)?
לצפיה ב-'להפך אופניים גורמים להיות יותר ערניים.'
להפך אופניים גורמים להיות יותר ערניים.
28/12/2017 | 12:10
46
מה שהייתי עושה זה לתמוך במסילה ה4 באיילון כך שכולם יוכלו להגיע מהר ליעד.
לצפיה ב-'מתחנת יופסטל לכיכר רבין אמור לקחת כ 30 דק רכיבה.'
מתחנת יופסטל לכיכר רבין אמור לקחת כ 30 דק רכיבה.
28/12/2017 | 14:08
27
לצפיה ב-'אני בת ימית גאה. לא נעלבת מכינויים'
אני בת ימית גאה. לא נעלבת מכינויים
28/12/2017 | 15:54
29
לצפיה ב-'מה בדיוק חילופי ב2 התחנות בראשון? שהם באותה העיר?'
מה בדיוק חילופי ב2 התחנות בראשון? שהם באותה העיר?
28/12/2017 | 08:11
66
לחולוני או בת ימי יותר קרוב ברוב המקרים לנסוע למשה דיין מאשר לתושב ראשון מערב שיסע לתחנת הראשונים, וזה עוד בלי להתחשב בזמן הנסיעה הארוך לתל אביב והתדירות הנמוכה משם.
לצפיה ב-'הרכבת הזאת לא מיועדת לתושבי באר שבע'
הרכבת הזאת לא מיועדת לתושבי באר שבע
28/12/2017 | 09:13
8
90
אלא לישובים האחרים בדרך.
סתם אנקדוטה, באר שבע אינה העיר הגדולה ביותר, אשדוד גדולה ממנה משמעותית וגם כמות הנוסעים ברכבת מאשדוד גדולה משמעותית מאשר מבאר שבע.
אני מסכים שהיה צריך לדלג גם על ראשלצ אגב.

באופן כללי, כמות התחנות שבנו בין ראשלצ משה דיין עד תל אביב ההגנה היא גדולה בצורה מגוכחת, זוהי רכבת כבדה והיא לא בנויה לעצור כל 800 מטר.
היו צריכים לעשות הרבה פחות תחנות במקטע הזה (אם בכלל).
לתושבי הערים הקרובות לתל אביב (בת ים וחולון) צריכים להציע פתרונות אחרים כמו רכבת תחתית/קלה/נת"צים וכו. אין היגיון ברכבת כבדה בסמיכות כזאת
לצפיה ב-'שכחת את החשמול בקרוב '
שכחת את החשמול בקרוב
28/12/2017 | 09:58
3
71
ובהחלט רכבות כבדות מתאימות גם ל5-10 ק"מ מרחק.
לצפיה ב-'זה נכון גם בעולם חשמלי'
זה נכון גם בעולם חשמלי
28/12/2017 | 11:08
2
57
אין שום היגיון לשים ברכבת תחנה כל 800 מטר.
אין לי בעיה עם תחנות במרחקים של 5 קילומטר אחת מהשניה.
אבל לשים 5 תחנות על פני 6-7 קילומטר זה אבסורד.
אגב גם כמות הנוסעים בתחנות הללו מעידה שהן פשוט מיותרות, במיוחד 2 התחנות של חולון.
לצפיה ב-'לגבי א)הסבר פרט ונמק'
לגבי א)הסבר פרט ונמק
28/12/2017 | 12:07
1
49
כמות הנוסעים בחולון נמוכה כי התדירות נמוכה, מספר נוסעים פוטנציאלי גבוה, ועוד יגדל אחרי פתיחת הקו האדום.
לצפיה ב-'התדירות בחולון זהה לתדירות בראשל"צ ובאשדוד'
התדירות בחולון זהה לתדירות בראשל"צ ובאשדוד
28/12/2017 | 12:55
53
ועדיין כמות הנוסעים נמוכה מאוד.
יש כמובן כמה סיבות לכך, אחת הוא מיקומה של הרכבת (במיוחד צומת חולון) וקירבתה המיוחדת לתל אביב.
הקו האדום עשוי להוסיף נוסעים לרכבת, אבל גם להוריד נוסעים אחרים שלא יצטרכו אותה יותר...
נחכה ונראה
לצפיה ב-'לפי גישת אלה שחושבים שרכבת כבדה צריכה להיות מונופול של'
לפי גישת אלה שחושבים שרכבת כבדה צריכה להיות מונופול של
28/12/2017 | 10:15
3
83
תושבי הפריפריה הגיאוגרפית, אולי באמת היה צריך לקחת את התקציב שהוקדש למסילות באיילון הדרומי ולקו החוף המערבי, ולהשתמש בו להקמת מערכת רכבות תחתיות בלב גוש דן. ורק לאחר השלמת המערכת של גוש דן, להקים את המסילות עבור אלה שסבורים שהן צריכות לשמש רק אותם ומבחינתם המושג רכבות פרבריות לא קיים.
לצפיה ב-'וכמובן שהפתרון לבעיה ידוע והוא לא לנכס את מסילות הרכבת'
וכמובן שהפתרון לבעיה ידוע והוא לא לנכס את מסילות הרכבת
28/12/2017 | 10:32
66
לתושבי ערים מסויימות על חשבון תושבי ערים אחרות. הפתרון ידוע לכולם, אבל יש אנשים שסבורים שעדיף לנשל תושבי ערים שמפריעות להם בדרך מאשר להיאבק על מה שצריך לעשות עבור כולם. אבל למזלנו, משרד האוצר (כן כן, האוצר) עומד להיאבק למען הפתרון הזה.
לצפיה ב-'אני לא מתווכח איתך על הסדר ובטח לא מפלה בין אזרחים'
אני לא מתווכח איתך על הסדר ובטח לא מפלה בין אזרחים
28/12/2017 | 12:59
1
41
אבל רכבת כבדה לא אמורה לשמש כרכבת תחתית.
אני מניח שגם לך ברור שזהו אינה תפקידה של רכבת כבדה. רכבת כבדה אמורה לשנע כמות גדולה של אנשים על פני מרחקים גדולים.
כדי לשנע הרבה אנשים על פני מרחקים קצרים יש פתרונות אחרים.
מה שקורה היום בישראל (בין היתר בגלל חוסר במסילות באיילון) זה שאין הפרדה בין תפקידה וייעודה של הרכבת הכבדה לבין שאר התחבורה הציבורית.
ואין הפרדה בין רכבות פרבריות לבין רכבות מהירות, האנדרלמוסיה חוגגת וזה בא על חשבון זמן הנסיעה של הנוסעים שעקב כך בוחרים במספרים גדולים להמשיך ולנסוע במכונית הפרטית שלהם.
מדוע אתה חושב שרכבת צריכה לשמש רק אותי? איך אתה מסיק את זה?
אני גם חושב שזה אבסורד שתושבי באר שבע שנוסעים לתל אביב צריכים לעצור בקרית גת ובלוד בדרך (ובקרוב במזכרת בתיה וכפר נחום).
יש בישראל מטרופולין אחד דומיננטי שכל המדינה סובבת סביבו, האינטרס של המדינה הוא שאנשים יגורו בפריפריה הרחוקה אבל יוכלו להגיע למקום העבודה במהירות, כרגע זה ממש לא המצב.
אם להגיע לתל אביב ברכב (מאשדוד) זה יותר מהר מאשר לקחת רכבת, יש פה בעיה קשה בתכנון
לצפיה ב-'רכבות פרבריות הן גם רכבות כבדות'
רכבות פרבריות הן גם רכבות כבדות
28/12/2017 | 13:26
48
אתה כתבת:
"
באופן כללי, כמות התחנות שבנו בין ראשלצ משה דיין עד תל אביב ההגנה היא גדולה בצורה מגוכחת, זוהי רכבת כבדה והיא לא בנויה לעצור כל 800 מטר.
היו צריכים לעשות הרבה פחות תחנות במקטע הזה (אם בכלל).
"
"אם בכלל"...

הרכבת הכבדה לא משמשת כרכבת תחתית אבל היא כן משמשת גם כרכבת פרברית. והסיבה לכך שאין הפרדה בין הרכבות הפרבריות לבינעירוניות ידועה לכולם. הפתרון ברור וידוע אף הוא, והוא לא לגזול רכבות ותחנות רכבת מערים מסויימות.
כל עוד קיים האילוץ, הדבר הנכון לעשות ולא הדבר הפופוליסטי לעשות, זה להתפשר מעט במשך הנסיעה מ/ל התחנות הרחוקות יותר מאשר לבטל רכבות בתחנות הקרובות יותר. משך נסיעה קצת יותר ארוך זו פשרה יותר מתונה מהקטנת מספר רכבות.

המקרה של באר שבע - קרית גת - לוד שונה. כי שם הפתרון המעשי לא מצריך מסילות נוספות, אלא פשוט תוספת של רכבות. הרכבת חייבת להוסיף רכבות בין באר שבע לתל אביב שחלקן תהיינה ישירות, חלקן מהירות וחלקן מאספות.

אבל כל עוד תוספת רכבות לא אפשרית בקו החוף המערבי, ההתפשרות צריכה להיות על המהירות ולא על מספר הרכבות בתחנות הקרובות יותר.

וכמובן, הפוקוס צריך להיות על זירוז השגת הפתרון, פתרון שחלק מהאנשים, כולל בפורום הזה, עדיין מטילים ספקות לא רק על המקום שצריך להיות לו בסדר העדיפויות אלא על נחיצותו.
אבל בשנה האחרונה יש שינוי במערכות הממשלתיות ושם כבר מבינים שזה הפרויקט המסילתי החשוב והדחוף ביותר.
לצפיה ב-'עצוב. '
עצוב.
27/12/2017 | 13:53
5
178
רכבת מהירה על חשבון תושבי חולון בת ים.
את הרכבת המהירה יכלו להעביר דרך מסילת רחובות. שני דרכי מוצא יש מאשדוד ואשקלון.
מהלך זה יחזיר את תושבי חולון בת ים לרכב הפרטי שגם ככה לוקח שעה להגיע לתל אביב בשעות העומס. באזורים של מרבית התחנות הללו יש אוכלוסיה חלשה יחסית.
אני בתור תושב חולון בז למהלך זה.
לצפיה ב-' פגיעה קשה ברכבת הפרברים כשאין מטרו ואין חלופה אחרת'
פגיעה קשה ברכבת הפרברים כשאין מטרו ואין חלופה אחרת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 21:10
1
70
לצפיה ב-'ובנוסף בחולון אין נת"צים.'
ובנוסף בחולון אין נת"צים.
28/12/2017 | 11:19
61
באיזורים של מרבית התחנות יש אוכלוסייה חלשה יחסית הזקוקה לתחבורה ציבורית.
יכול לקחת שעה בפרייבט או אוטובוס כדי להגיע מחולון לתל אביב במיוחד עם הפקקים שיש בשדרות קוגל לכיוון צפון בבוקר שאפשר להיתקע שם 20 דקות בממוצע ואפילו קצת יותר.
לצפיה ב-'אי אפשר להתארגן בצורה כלשהי?'
אי אפשר להתארגן בצורה כלשהי?
28/12/2017 | 11:12
2
58
לביטול רוע הגזרה?
(גילוי נאות- גם אני מבת ים)...
לצפיה ב-'יש עצומה מטעם מפלגת צעירים חולון לביטול הרכבות המהירות.'
יש עצומה מטעם מפלגת צעירים חולון לביטול הרכבות המהירות.
28/12/2017 | 11:16
73
עצומה מבורכת אבל איני זוכר את הלינק אליה.
לצפיה ב-'תתארגנו כדי שיבנו את המסילה ה4 באיילון כמה שיותר מהר'
תתארגנו כדי שיבנו את המסילה ה4 באיילון כמה שיותר מהר
28/12/2017 | 12:08
83
כך יהיו גם רכבות מהירות וגם פרבריות.
לצפיה ב-'השמיכה קצרה מידי, משחק סכום אפס...'
השמיכה קצרה מידי, משחק סכום אפס...
27/12/2017 | 10:36
175
כל אחד שיבחר את המטאפורה האהובה עליו...
לצפיה ב-'ורכבת מהירה מהצפון לבאר שבע'
ורכבת מהירה מהצפון לבאר שבע
27/12/2017 | 18:09
2
164
בימי ראשון.
תצא מנהריה ב 0621, מאספת לחוף הכרמל, ומשם ישירה ללוד. בהמשך תעצור ברמלה, ק.גת, להבים ובש.
יש רכבת שיוצאת מנהריה ב 0627 לבש, ומגיעה 3 דק לפני הרכבת הזו (1017).
מניח שתעבור דרך בני ברק והמסילה המזרחית עד לוד.
לצפיה ב-'מה שכתבת לגבי שתי הרכבות הללו מוכיח שעקיפת תל אביב'
מה שכתבת לגבי שתי הרכבות הללו מוכיח שעקיפת תל אביב
27/12/2017 | 18:48
1
167
לא מקצרת את משך הנסיעה, אלא להיפך. הרכבת שנוסעת דרך תל אביב ועוצרת בכל התחנות שלה, יוצאת מנהריה מאוחר יותר ומגיעה לבאר שבע מוקדם יותר.
ויש לציין שבכל שאר התחנות מצפון לתל אביב ומדרום ללוד, אין הבדל בין שתי הרכבות.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
28/12/2017 | 09:38
81
אבל זה מאפשר כנראה להוסיף רכבת נוספת בלי לעבור בצוואר הבקבוק של איילון.
מבורך
לצפיה ב-'איתור נהג מונית'
איתור נהג מונית
25/12/2017 | 15:25
2
229
כיצד ניתן לאתר נהג מונית לפי קבלה, מספר עוסק מורשה ועוד?
לצפיה ב-'לאתר מאיזו בחינה? לאיזו מטרה?'
לאתר מאיזו בחינה? לאיזו מטרה?
25/12/2017 | 17:14
33
לצפיה ב-'יש אתר של רשות המיסים שניתן לאתר לפי מספר עוסק מורשה'
יש אתר של רשות המיסים שניתן לאתר לפי מספר עוסק מורשה
25/12/2017 | 19:44
95
הקש בקישור שלהלן בשדה של מספר התיק את מספר העוסק מורשה (או מספר ח.פ. או מספר שותפות או מספר אגודה או כל מספר ישות אחרת). יש גם להקיש את קוד האבטחה (CAPTCHA):

לצפיה ב-'דו"ח על נגישות של תחבורה ציבורית של ארגון'
דו"ח על נגישות של תחבורה ציבורית של ארגון
25/12/2017 | 11:51
4
168
"15 דקות"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5061436,00...
בהמשך לדיונים הקודמים על הנושא.
בין הערים שנמצאים בתחתית :
הוד השרון, גבעתיים, רעננה.
עמוד השדרה זה בשבילך
לצפיה ב-'לא יודע מה בדיוק בשבילי, אבל אם כבר ניסית לדחוף לי משהו'
לא יודע מה בדיוק בשבילי, אבל אם כבר ניסית לדחוף לי משהו
25/12/2017 | 12:03
3
129
אני רואה שארבע מתוך חמש הערים המובילות בזמינות הן ערים ללא תחנת רכבת.
אני רואה שברשימת הערים המפגרות יש עיר שבסמוך לה שלוש תחנות רכבת - הוד השרון, עוד עיר שבסמוך לה שלוש תחנות רכבת - נס ציונה (תחנות הראשונים, רחובות ובאר יעקב), עיר שתחנות הרכבת של תל אביב סמוכות אליה - גבעתיים, עיר עם שתי תחנות רכבת - מודיעין, עיר עם שלוש תחנות רכבת - נתניה, שתי ערים עם תחנות רכבת קרוב למרכזן - רמלה ונהריה וגם העיר שלך רחובות, למרות תחנת הרכבת הפופולרית שלה.

מה זה אומר על התיאוריה שלך?
(אולי לחוק השלישי של ניוטון יש הסבר )
לצפיה ב-'זה בשבילך כי שמעתי ממך על אנשים שנוח להם להגיע באוטובוס'
זה בשבילך כי שמעתי ממך על אנשים שנוח להם להגיע באוטובוס
25/12/2017 | 12:14
2
98
לתל אביב לחלק מאותם ערים המוזכרות בכתבה.
ערים כמו רעננה והוד השרון למשל.
במציאות כך מסתבר מצב התחבורה הציבורית בערים הללו הרבה פחות מזהיר וכנראה לא כך הרבה אנשים משתמשים בו (אם הם רק יכולים להרשות לעצמם להימנע מכך) מכפי שאתה טוען.
לגבי מה שרשמת על ערים עם תחנות רכבת פופולריות, אני איתך לגמרי בעניין הזה.
עם רק היו טורחים ומספקים שרות נורמלי מזין לתחנות הרכבת אז המצב היה הרבה יותר טוב, אבל לא עושים את זה!
נס ציונה כבר מזמן היתה צריכה לקבל קו אוטובוס מזין לאחת התחנות רכבת הסמוכות (לא יודע עם עדיף רחובות, אולי בכל זאת ראשונים עדיף כי היא פחות עמוסה).
הזמינות בערים המובילות היא מקרה חריג ואתה יודע את זה.
מדובר בערים חרדיות שלא באמת צריכים קו לא לשרונה ולא לבורסת יהלומים.
לכל היותר הם צריכים קישור טוב לבני ברק ולירושלים
קל מאוד לספק את הצרכים שלהם לעומת הצרכים של שאר הציבור בישראל.

לצפיה ב-'בוא ניקח את ראש העין כדוגמה'
בוא ניקח את ראש העין כדוגמה
25/12/2017 | 13:01
1
85
היא נמצאת בדוח הזה במקום השביעי בערים המובילות (בין חיפה לתל אביב - שתי הערים שלכל הדעות הנגישות הרכבתית שלהן מהמובילות בישראל, אולי שתי המובילות). לדעתך האם מה שמקנה לראש העין את המקום הזה בדוח זו תחנת הרכבת "הנגישה" שלה או השיפור העצום שחל בשירות האוטובוסי שלה בשנתיים האחרונות?

במטרופולין חיפה העיר שנמצאת ברשימת הערים המובילות (מלבד חיפה) זו דווקא העיר הכי רחוקה מתחנות רכבת מבין הקריות במפרץ - קרית אתא. שים לב, לעומת זאת, היכן נמצאת קרית מוצקין.

אתה באמת רוצה להשתמש בדוח הזה כחיזוק לטענותיך?
לצערי הרב, הדוח הזה לא מיטיב עם הרכבת.
לצפיה ב-'אין שום קשר בין נגישות תחבורה ציבורית בעיר לבין קיום תחנת'
אין שום קשר בין נגישות תחבורה ציבורית בעיר לבין קיום תחנת
25/12/2017 | 13:12
71
רכבת באותה עיר.
לפחות אני לא רואה קשר ישיר כזה.
הדו"ח הזה לא בא לחזק את טענתי שרכבת היא חזות הכל כי אני לא טוען את זה.
אני כן טוען שכנראה אם תהיה נגישות יותר טובה של רכבת בעיר כל שהיא, אז אנשים בוודאי יעדיפו אותה על פני אוטובוס בין עירוני.
לא צריך להיות מדען גרעין בשביל להגיע למסקנה כזאת.
אני גם טוען שבערים הללו כי אתה הזכרת אותם לפני (והנחתי שכנראה טענת שיש בהם תחבורה ציבורית טובה ושאנשים מעדיפים להשתמש באוטובסים בערים האלה על מנת להגיע לתל אביב).
לדעתי הדוח הזה בעצם אומר את ההיפך.
אין תחבורה ציבורית טובה בערים האלה ואנשים לא באמת מעדיפים להשתמש בה בשביל להגיע לתל אביב (או לכל מקום אחר).
אלה שמתשמשים בה בכל זאת, כנראה עושים זאת בלית ברירה.

לצפיה ב-'ביטול קוים 315 ו-316 נתיב אקספרס'
ביטול קוים 315 ו-316 נתיב אקספרס
25/12/2017 | 09:20
151
נוסעים יקרים,
החל מתאריך 01.01.18 תופסק פעילות הקווים 315 ו 316 באשכול הגליל:
קו 315 כאבול-מגדל העמק.
קו 316 אעבלין- מגדל העמק.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפרסום.'
תודה רבה על הפרסום.
25/12/2017 | 20:05
80
משרד התחבורה מפרסם את הדוחות, כך שהמצב שם יחסית טוב. לעומת זאת במשרד התרבות לא מפרסים שום דוח ביקורת והכל שם סודי ביותר וזה מראה על הבדל גדול ביותר בין שני משרדי הממשלה שבראשון כאמור המצב יחסית טוב ואילו בשני יש שחיתות...

בכל אופן .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה