לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2075620,756 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'נתונים- כמות נוסעים בקווים מרכזיים'
נתונים- כמות נוסעים בקווים מרכזיים
05/06/2017 | 21:27
1
215
החלטתי לממש את חוק חופש המידע ולפנות למשרד התחבורה. ביקשתי לקבל מידע על כמות הנוסעים בחודש בקווים שלדעתי הם מרכזיים בגוש דן וחיפה.
מצ"ב קובץ הנתונים.
יש לציין שלגבי נסיעות נוסע באוטובוסים, מקור הנתונים הוא מערכת כרטוס של האוטובוסים, לכן הנתון כולל רק את הנוסעים בתשלום (ללא כוחות ביטחון, ילדים מתחת לגיל 5 ונוסעים ללא תשלום כחוק).
מקור הנתונים של המטרונית הוא מכשירי ספירות נוסעים בדלתות ולכן כולל את כל הנוסעים שנקלטו במכשירים.

מה שמעניין זה שמספר הנוסעים בחודש בקווים 189, 63 (דן מרכז) ו- 115 בחיפה (אגד) די חופפים, אבל מבין שלושתם רק בקו 189 הנסיעות מבוצעות במפרקיות. במקביל, מחזה של אוטובוסים מפוצצים עד אפס מקום ניתן לראות כמעט תמיד בקו 63 של דן ו - 115 של אגד. לכן לא ברור למה אין מפרקיות בקווים אלו.
נתון מעניין ונוסף הוא שבקו 1 של המטרונית בחיפה והקריות יש כ 1,100,000 נוסעים בחודש. זה מסביר את העומס שיש במטרוניות ואת הביקוש הרב לקו זה (שמספר הנוסעים בו גדול משמעותית מקו 1 בגוש דן- הקו המקדים לרכבת הקלה).
לצפיה ב-'מעניין אם ההבדל המשמעותי בכמות הוא בגלל שיטת הספירה האחרת'
מעניין אם ההבדל המשמעותי בכמות הוא בגלל שיטת הספירה האחרת
05/06/2017 | 21:42
121
חבל שמקור הנתונים הוא לא אותו מקור, כי כששיטת הספירה האחרת אי אפשר לדעת אם ההבדלים נובעים מבעיה בספירה או בשוני אמיתי של כמות נוסעים.

אגב, גם בקו 1 בגוש דן מותקנים סופרי נוסעים בדלתות, אז מוזר שלא הביאו את הנתונים משם. אולי הם לא בשימוש למרות שהם מותקנים.
לצפיה ב-'הדיפו של הקו האדום, בקריית אריה, מתקדם בקצב'
הדיפו של הקו האדום, בקריית אריה, מתקדם בקצב
05/06/2017 | 12:05
5
360
הנה סרטון שצילמתי שם בשבוע שעבר
לצפיה ב-'וואוו, יש כבר מסילות בהאנגר השמאלי'
וואוו, יש כבר מסילות בהאנגר השמאלי
05/06/2017 | 12:25
164
המסילות הראשונות של הקו האדום :)
לצפיה ב-'תנסה בפעם הבאה לצלם את הרצועה שסמוכה למסילות הרכבת הכבדה'
תנסה בפעם הבאה לצלם את הרצועה שסמוכה למסילות הרכבת הכבדה
05/06/2017 | 20:27
114
באזור של תחנת קרית אריה.
נדמה לי שאפשר לראות שם ניצנים של תחנת הנוסעים של הקו האדום.
לצפיה ב-'מהן 2 המסילות / מסועים בדקה 0:30-0:40?'
מהן 2 המסילות / מסועים בדקה 0:30-0:40?
06/06/2017 | 16:22
1
20
לצפיה ב-'מימין: מסילות רכבת ישראל. משמאל: חלק מהTBM'
מימין: מסילות רכבת ישראל. משמאל: חלק מהTBM
06/06/2017 | 17:27
22
לצפיה ב-'וואו! תודה רבה.'
וואו! תודה רבה.
08/06/2017 | 18:51
4
לצפיה ב-'האם יש מקור שיש בו את המהירויות המקסימליות במסילות השונות?'
האם יש מקור שיש בו את המהירויות המקסימליות במסילות השונות?
05/06/2017 | 10:51
3
177
אני מחפש מהן המהירויות המקסימליות המותרות במסילות הרכבת השונות בישראל. מישהו יודע איפה ניתן למצוא אותן?

דוגמא: נען - קריית גת - 160 קמ"ש.
          שם של קטע נוסף - 130 קמ"ש.
          עוד שם של קטע מסויים - 70 קמ"ש.

אני לא מבין למה הדברים הללו זה כמו סוד מדינה על פצצת אטום וכל כך קשה למצוא אותם. גם מרחקים של מסילות קשה לדעת וצריכים לחשב ידנית או לקחת מ"כל-קו" - וגם אז זה לא כולל את התחנות התפעוליות אלא רק תחנות נוסעים.

מישהו יכול לעזור בעניין?
לצפיה ב-'לגבי נען - קריית גת - סתם הקרצתי, יכול להיות שזה פחות...'
לגבי נען - קריית גת - סתם הקרצתי, יכול להיות שזה פחות...
05/06/2017 | 10:51
69
לצפיה ב-'לא כל דבר שאינו מפורסם לציבור הוא בהכרח סוד מדינה'
לא כל דבר שאינו מפורסם לציבור הוא בהכרח סוד מדינה
06/06/2017 | 10:25
1
125
המהירויות המקסימליות במסילות השונות לא אמור לעניין אנשים מחוץ לרכבת ולכן אין טעם להשקיע משאבים לצורך פרסום מידע שלא אמור לעניין את מרבית האנשים.

יש עוד הרבה מאוד דברים שרכבת ישראל לא מפרסמת והם בכלל לא סודיים.

לדוגמה:

למה בכלל רכבת ישראל צריכה לפרסם את תכנית התחזוקה של הסימנורים ובאיזה תאריכים מתכננים לתחזק כל סימנור וסימנור?

או, כמה קווי תקשורת מסוג IPVPN קיימים בתחנת הרכבת עכו?

או, מתי מתכוונים בימים הקרובים לעבוד עם מכונת הידוק (בלילה) בקטע המסילה שבין דור לעתלית?

כל הדברים הללו לא אמורים לעניין את רוב הציבור כל עוד הוא לא נפגע מהם. אפשר בלילה לעבוד על מסילה אחת עם מכונת הידוק לצורך תחזוקת המסילה ולהעביר את כל תנועת הרכבות למסילה השנייה. כל עוד זה לא פוגע בתנועת הרכבות ובלוח הזמנים, אין צורך לפרסם את זה לציבור. במקרה הגרוע ביותר הרכבת תגיעה לתחנה לרציף הלא נכון.

כנ"ל גם לגבי מהירויות נסיעה מקסימליות בקטעים השונים. את רוב הנוסעים זה לא אמור לעניין. יש לוח זמנים לרכבות וזה מה שאמור לעניין את רוב הנוסעים.
לצפיה ב-'איך אתה יכול לישון בלילה בלי שתדע את מועדי ניקיון השרותים'
איך אתה יכול לישון בלילה בלי שתדע את מועדי ניקיון השרותים
08/06/2017 | 19:05
21
בכל תחנה ותחנה ובכל משרד ממשלתי ואת שמות המנקות, כולל מק"ט האקונומיקה שבה הן משתמשות???
לצפיה ב-'לפי השותפה הישראלית של אלסטום הם לקראת פשרה עם SEMI '
לפי השותפה הישראלית של אלסטום הם לקראת פשרה עם SEMI
05/06/2017 | 02:28
130
ורכבת ישראל ..
לצפיה ב-'אובר ומוניות + שאלת נתב"ג'
אובר ומוניות + שאלת נתב"ג
05/06/2017 | 00:36
12
177
שלום,

האם עמלת ה 5 ש"ח בוטלה בנתב"ג? היום לקחתי מונית מנתב"ג. על הפתקית שקיבלתי בשדה (עם שם הנהג וכו') לא צויין שיש לשלם תוספת של 5 ש"ח (לעומת זאת, כן צויין תוספת 4.1 ש"ח בעבור כל מזוודה). האם ה 5 ש"ח תוספת - בוטלה? (לצורך העניין - נסעתי מנתב"ג לפ"ת. 90 ש"ח (לפ"ת) + 4.1 * 2 (ברשותי היו 2 מזוודות) + 5 ש"ח (עמלת נתב"ג) = 103.2 ש"ח. האם נכון?

וכעת לאובר:
באם אובר תכנס לשירות, תהיה כאן תחרות לא הוגנת אל מול נהגי המוניות, אשר משלמים בעבור מספר מונית, ביטוח מופקע, מונה וכו'. המדינה עושה כאן קופה די טובה מכל נהגי המוניות.
איך זה במקומות אחרים בעולם? האם אין בניו יורק / מוסקבה / ברלין וכו' תשלום אחזקת מונית? למה שם לא היתה בעיה להכניס לשירות את אובר?

לדעתי, יש לאפשר לאובר להכנס באותם מקומות בהם יש חוסר משווע של תחבורה ציבורית ומוניות, כמו יישובי עמק יזרעאל, הגלבוע, גליל תחתון, רמת הגולן, יישובי גדרה וכו'. בעצם - כל מקום שלא נמצא בגושי ההתיישבות. שם לא תהיה התנגדות של נהגי המוניות.
ניסיתם פעם לקחת תחבורה ציבורית, לדוגמא, ממצודת ישע לקיבוץ יפתח? מצומת גזית לדגניה? כל עוד אין תחבורה ציבורית תדירה באזורים אלו - יש לאפשר להכניס תחרות מבורכת כמו אובר.

אשמח לדעתכם, תודה
לצפיה ב-'אובר מתעלמת מרגולציות בכל העולם'
אובר מתעלמת מרגולציות בכל העולם
05/06/2017 | 01:05
2
154
ואז משחדת פוליטיקאים כדי שייתנו לה לפעול בלי רגולציות, או משכנעת את המשתמשים שלה ללחוץ על הפוליטיקאים שיבטלו את הרגולציות. בהרבה ערים בארה"ב זה היה ככה. התוצאה בד"כ היא שהקואופרטיבים וחברות המקומיות נסגרות כי הם פשוט לא יכולים להתחרות מול תאגיד הענק מעמק הסיליקון שמסבסד את הנסיעות שמזמינים באמצעות האפליקציה ע"י שימוש בכספי משקיעים (אובר עדיין לא רווחית!).

חיסול התחרות הזה בעייתי משתי סיבות: 1) לנהגים שעד היום הייתה להם עבודה סדירה בשכר הוגן אין ברירה אלא לעבור לנהוג אצל אובר/ליפט בשכר נמוך ממינימום ללא תשלום על הוצאות רכב
2) בגלל שאובר עדיין לא רווחית, היא לא sustainable, ואז שני דברים יכולים לקרות: או שאובר תעלה מחירים בצורה דרסטית אחרי שתחסל לחלוטין את כל התחרות, ושום רגולטור לא יוכל להגביל את המחירים שהיא גובה, או שאובר תיסגר יום אחד כשלמשקיעים יימאס לממן אותה ואז כל הערים שבהן היא חיסלה את התחרות המקומית יישארו בלי שירות מוניות.

אובר גם מנסה לקחת נתח שוק מהתחבורה הציבורית בחלק מערי ארה"ב, ולשכנע ראשי עיר שהשירות שלהם הוא "תחליף מודרני" לתחבורה ציבורית אמיתית, שזה עוד יותר גרוע.

בארץ, כמו בהולנד, יש לנו רגולטור חזק במיוחד כשזה מגיע לתחום המוניות, ולכן אובר לא מצפצפת כאן על החוק, אבל הלחץ הפוליטי לאפשר לה להתחיל לעבוד יעשה את שלו בסופו של דבר, ואז נהגי המוניות יהיו בצרות כלכליות גדולות. אני מקווה שהרגולטור כאן יהיה מספיק חכם כדי לדאוג שנהגי אובר יקבלו שכר הוגן, זכויות סוציאליות, והוצאות על דלק והחזקת רכב, בניגוד למה שקורה בשאר העולם. בכל מקרה כשאובר תיכנס ותציע את המחירים שלה שמסובסדים ע"י המשקיעים הרבה נוסעים יעברו אליהם לא מהרכב הפרטי אלא מהתחבורה הציבורית, כך שכניסה שלהם לערים הגדולות רק תחמיר את מצב הפקקים (במונית, אובר או אוטו פרטי יש אותו מספר ממוצע של נוסעים - 1.1 נוסעים. נהג המונית לא נחשב בספירה הזו כי הוא האמצעי, כמו שלא סופרים את נהג האוטובוס כשסופרים כמה נוסעים נוסעים בקו אוטובוס מסויים)

בקשר ל"מקומות נידחים" - אובר לא תרצה להיכנס לשם בדיוק מאותה סיבה שמוניות רגילות לא רוצות להיכנס לשם, זה פשוט לא משתלם כלכלית, ואם הם יפעלו רק באיזורים האלו הם יפסידו על זה יותר כסף ממה שהם מפסידים היום על השירות בערים הגדולות בחו"ל.
לצפיה ב-'תודה: אין ספק שאובר זו הקיצוניות השניה של המצב בהנוכחי'
תודה: אין ספק שאובר זו הקיצוניות השניה של המצב בהנוכחי
05/06/2017 | 14:09
1
75
מצד שני, כמו שאני רואה את רוח הדברים, התחבורה הציבורית, כמו שהכרנו אותה תשתנה ללא היכר בשנים הקרובות (נסיעות שיתופיות, רכבים אוטונומים, אובר וכו').
אני בספק אם לרגולטור ימשיך להיות הכוח שיעצור את השינוי הטכנולוגי הזה.

האם בניו יורק אין (או לא היתה) מחאה של נהגי המוניות? האם יש פתרון מעשי שנראה באופק, שישלב טכנולוגיות חדשות ותחבורה ציבורית?
לצפיה ב-'גם אובר בעצמם לומדים שתחבורה ציבורית במסלול קבוע הגיונית'
גם אובר בעצמם לומדים שתחבורה ציבורית במסלול קבוע הגיונית
05/06/2017 | 14:32
83
אם פעם השיווק של uberpool ומתחרותיה הייתה להביא כל נוסע עד הדלת, היום הם כבר מבינים שזה לא יעיל:

בסופו של דבר אין דבר יעיל יותר מתחבורה ציבורית אמיתית מבחינת כמות הנוסעים שאפשר להעביר בזמן קצוב. אוטובוסים, רכבות, רכבות קלות וכו' הן לא רק העבר, לא רק ההווה, הן גם העתיד. הטכנולגיה תשפר אותן בדרכים אחרות - נהיגה אוטונומית שמוזילה עלויות. המקום של אובר ודומיה צריך להיות כמשלים למערכת הסעת ההמונים, ולא כמתחרה.

מונית זו לא תחבורה ציבורית, ואובר זו לא תחבורה ציבורית. אם כולם ייסעו לעבודה באובר עדיין יהיו פקקים, הדבר היחיד שייחסך לאנשים זה זמן חיפוש החנייה.

בכל מיני ערים בארה"ב היו מחאות של נהגי מוניות, אבל הן מזמן ויתרו. באירופה זה סיפור אחר.

בסופו של דבר בגלל הלחץ של הציבור שרוצה נסיעות "זולות" ואת הנוחות של הזמנה באפליקציה (gett להזמנת מוניות רגילות באפליקציה פחות נפוצה בחו"ל) ייגבר על הרצון של הרגולטור לשמור על הענפים האלו sustainable ואובר כנראה תיכנס גם לשווקים האלו, כשהחבר'ה באובר והמשקיעים שלהם מקווים שהם יצליחו להיות רווחיים כשיהיו להן מוניות אוטונומיות בלי צורך בנהגים, ויודעים שתהיה להם אפשרות להעלות את המחיר בצורה דרסטית ברגע שיהיו מונופול.

ההשפעה על נהגי המוניות אולי פחות חשובה בטווח הארוך (אבל כן משנה בטווח הקצר) כי בטווח הארוך במילא יהיו מוניות אוטונומיות שיבטלו את הצורך בנהג אנושי, וכל נהגי המונית יצטרכו לחפש עבודה חדשה. הבעיה הכי גדולה בטווח הארוך הוא הנזק שאובר ודומיה יכולים לגרום למערכות הסעת ההמונים - אם כל מי שיש לו כסף לזה יעבור לנסוע באובר במקום בתח"צ (שסביר שזה יקרה, כי הפתרון של אובר נוח יותר לאינדיווידואל למרות הנזק שהוא גורם לקולקטיב) הפקקים יחריפו והתדמית של התח"צ ככלי שמיועד רק לאנשים מועטי יכולת תגבר.
לצפיה ב-'ודאי שמספר מוֹנית זה הפשע מלכתחילה'
ודאי שמספר מוֹנית זה הפשע מלכתחילה
05/06/2017 | 14:32
6
96
מה שצריך זה לא להתערב, לא לכלוֹא את מי שרוֹצה להסיע את מי שהוּא רוֹצה תמוּרת מה שבא לוֹ. אפשר לפצוֹת את מי שהיה צריך לקנוֹת מספר מוֹנית.
לצפיה ב-'הרעיון של מספר מונית הוא להגביל את כמות המוניות'
הרעיון של מספר מונית הוא להגביל את כמות המוניות
05/06/2017 | 14:37
5
92
כדי שלא יווצר מצב שהשוק יוצף ויהיו פקקים של מוניות ריקות שרק מחפשות נוסעים. גם בארה"ב הקפיטליסטית צריך רישיון למונית.
לצפיה ב-'אם יהיוּ מוֹניוֹת ריקוֹת הן יפסיקוּ להיוֹת מוֹניוֹת'
אם יהיוּ מוֹניוֹת ריקוֹת הן יפסיקוּ להיוֹת מוֹניוֹת
05/06/2017 | 14:37
4
89
וילכוּ לחפשׂ עבוֹדה אחרת
לצפיה ב-'באותו יום?'
באותו יום?
05/06/2017 | 15:08
3
89
אתה באמת חושב שנהג מונית יתעורר בבוקר, יסיע מישהו לעבודה בשעת השיא, ואז יחנה את המונית שלו איפשהו ויילך לעבוד בתור ירקן לשעתיים עד שהאפליקציה תתריע לו שוב שיש נוסע שמחכה? לא, זה לא עובד ככה. נהגי מוניות מסיעים נוסע לתוך העיר, ואז מסתובבים בעיר לחפש עוד נוסעים עד שעוצר אותם נוסע או עד שהם מקבלים קריאה.
לצפיה ב-'אתה באמת לא הבנת מה התכוונתי?'
אתה באמת לא הבנת מה התכוונתי?
05/06/2017 | 21:26
2
82
מה אם כוּלם ירצוּ להיוֹת ירקנים וכל העיר תתמלא ירקנים שאף אחד לא קוֹנה אצלם כי יש יוֹתר מדי ולא יישאר מקוֹם לשוּם חנוּת אחרת? מין הסתם הם יפסיקוּ להיוֹת ירקנים וילכוּ לעשׂוֹת משהוּ אחר
לצפיה ב-'אתה פשוט לגמרי מפספס את הנקודה, כרגיל.'
אתה פשוט לגמרי מפספס את הנקודה, כרגיל.
05/06/2017 | 21:30
1
41
לצפיה ב-'לי נראה שאתה'
לי נראה שאתה
06/06/2017 | 02:23
71
איפה פספסתי מה בבקשה
לצפיה ב-'אי אפשר להגביל את אובר למקומות האלה'
אי אפשר להגביל את אובר למקומות האלה
06/06/2017 | 08:28
82
תמיד כשמדברים על שיפור הניידות מדבים על הפריפריה, אבל בסופו של יום את רואה את אובר במנהטן ובשאר מרכזי הערים, היכן שהיה אפשר להסתדר גם בלעדיה, ואת לא רואה את אובר בפריפריה כמעט בכלל.

הכסף הגדול נמצא במרכז העמוס, ולכן אובר ודומותיה לעולם לא יוגבלו לפריפריה (ואם תנסי להגביל תגלי שלא תצליחי, או בגלל שהן יצפצפו על ההגבלות או בגלל שהן יצליחו לבטל את ההגבלות בלחץ פוליטי).
לצפיה ב-'אני יכול לספר לך על מוסקווה (של פעם) אבל ממה שאני שומע זה'
אני יכול לספר לך על מוסקווה (של פעם) אבל ממה שאני שומע זה
06/06/2017 | 18:37
68
עדיין המצב גם היום.
ובכן במוסקווה מאז ומעולם במקביל לנהגי מוניות (שהיו מן הסתם עובדי מדינה אז) היו "חאפרים" שהסיעו אנשים.
כמעט כל מי שקנה רכב פרטי (שהיה מאוד יקר וקשה להשגה) עשה את זה בשביל להחזיר חלק מהוצאות על האוטו.
מוניות במוסקווה של לפני 25 שנה היו מאוד נדירות ופשוט לא היה מספיק,אז הנהגים הפרטיים השלימו את החסר.
אני זוכר שכשהייתי ילד, והורים שלי לקחו אותי לאן שהוא ברוב מן המקרים הם הצליחו "לתפוס" נהגים פרטיים כאלה ולא נהגי מוניות.
העניין לא ממש נאכף אז וגם לא כל כך נאכף היום.
הבדיחה הרוסית הידוע "חומרת החוקים מתאזנת באי צורך לקיים אותם".
נכון להיום יש במוסקווה כמה שרותים דומי אובר שמתחרים ביניהם ויש גם סתם נהגים פרטיים שעושים את זה ללא רשיון,יש גם נהגי מוניות הרגילות וכל המארך תחבורה ציבורית המשובח (אני אומר את זה ללא אירוניה בכלל, תחבורה ציבורית במוסקווה לא פחות טובה מכל עיר אירופאית גדולה).

לצפיה ב-'לגבי העלאת המהירויות המותרות בכביש 1 בין מוצא לשער הגיא'
לגבי העלאת המהירויות המותרות בכביש 1 בין מוצא לשער הגיא
04/06/2017 | 23:59
3
166
פורסם ששר התחבורה הורה להעלות את מהירויות הנסיעה בין שער הגיא למוצא ל-100 ו-110 קמ"ש בהתאם לתנאי הדרך, למעט במנהרות הראל.

על פי תקנות התעבורה, כדי שבכביש תותר מהירות של 110 קמ"ש הוא חייב להיות מסומן ככביש מהיר עם תמרור דרך מהירה (המלבן הכחול שבו רואים כביש ומעליו גשר). האם אכן יסומן חלק מהכביש או כולו כדרך מהירה באופן רשמי? כיום כביש 1 הוא דרך מהירה בין קיבוץ גלויות לשער הגיא בלבד.
מישהו נסע בכביש היום וראה האם העלו מהירויות - איפה וכמה?

אני מאמין שבין מחלף חמד למחלף שורש אכן ניתן להתיר בקלות מהירות של 110 קמ"ש. בין מחלף שער מוריה (1/9, בן גוריון/שמיר) לכניסה המזרחית למנהרות ובין שורש לשער הגיא הייתי מציב תמרור של 100 קמ"ש, ובין הכניסה המזרחית למנהרות למחלף חמד הייתי מתמרר ב-90 קמ"ש.

מישהו יודע מה המצב בפועל או מה מתוכנן מבחינת מהירויות ותמרור דרך מהירה?

תמרור דרך מהירה:
לצפיה ב-'בשטח אכן הוצבו תמרורי 426 עם הגבלת מהירות של 110.'
בשטח אכן הוצבו תמרורי 426 עם הגבלת מהירות של 110.
08/06/2017 | 18:45
2
10
לצפיה ב-'110 בין שער הגיא להראל? הוצבו תמרורי דרך מהירה הכחולים?'
110 בין שער הגיא להראל? הוצבו תמרורי דרך מהירה הכחולים?
10/06/2017 | 21:05
1
4
לצפיה ב-'ראיתי רק תמרורי מהירות.'
ראיתי רק תמרורי מהירות.
11/06/2017 | 00:05
5
לצפיה ב-'עדכון על הכרמלית'
עדכון על הכרמלית
04/06/2017 | 20:45
16
530
לצפיה ב-''
04/06/2017 | 21:09
174
יעבור מהר 
לצפיה ב-'אני כבר סקרן לגבי העיצוב של הקרונות החדשים'
אני כבר סקרן לגבי העיצוב של הקרונות החדשים
04/06/2017 | 22:36
3
372
שאלות שאני סקרן לגביהם:
1) האם ישמרו על השלט האייקוני עם החצים ליד דלתות הקרון (העירה/כרמל)
2) מה תהיה סכמת הצביעה
3) האם תונגש המערכת (התחנות והקרונות) למוגבלים בתנועה
4) האם תוגדל קיבולת הנוסעים
5) האם מהירות הנסיעה תהיה גבוהה יותר (בימיה הראשונים של הכרמלית, כך לפי מה שקראתי, מהירות הנסיעה הייתה גבוהה יותר והנסיעה בין תחנות הקצה לקחה 6 דקות, אבל אחרי שקרתה תאונה החליטו להאט את המהירות "מטעמי בטיחות". עכשיו כשיהיו קרונות חדשים, כבל חדש ומרכז בקרה חדש, אולי יהיה אפשר שוב לקצר את זמן הנסיעה ל־6 דקות).

לצפיה ב-'אני לא רוצה לנחש אבל הרשה לי להיות פסימי'
אני לא רוצה לנחש אבל הרשה לי להיות פסימי
04/06/2017 | 23:34
291
די ברור שלגבי 3 ו 4 לא ישתנה דבר ביחס למצב שהיה לפני האסון.

לצפיה ב-'לגבי 1, כל כלי התח"צ בארץ נרכשים כיום עם שלטים אלקטרוניים'
לגבי 1, כל כלי התח"צ בארץ נרכשים כיום עם שלטים אלקטרוניים
07/06/2017 | 12:08
1
103
אז מן הסתם נראה לי שגם בקרונות הכרמלית יהיו כאלה.
לצפיה ב-'אל תהיה כל כך בטוח'
אל תהיה כל כך בטוח
08/06/2017 | 16:59
29
הכרמלית אומנם סוף סוף מוגדרת רשמית כ"תחבורה ציבורית", אבל משרד התחבורה והרשות הארצית לתח"צ לא מתערבים יותר מדי ולא החלו עליה את כל התנאים המחמירים שחלים על מפעילות התח"צ האחרות. אני לא חושב שיש איזשהו פיקוח של משרד התחבורה על הקרונות שירכשו, ולכן שום סעיף לא יחייב אותם להשתמש בתצוגות dot matrix כמו על רכבות ואוטובוסים.

כמו כן, מכיוון שמדובר במערכת סגורה עם קו בודד, אין סיבה אמיתית לקנות dot matrix, מספיק מה שהיה עד היום.
לצפיה ב-'אני רק שאלה:'
אני רק שאלה:
05/06/2017 | 10:38
10
236
למה תושבי חיפה צריכים לממן את הצעצוע היקר הזה מכיסם?
הכרמלית מסיעה ביום שלם את כמות האנשים שמטרו נורמלי מסיע ב- 15 דקות. העלות גבוהה באותה מידה.
היא לא מקשרת אזורי תעסוקה צפופים לאזור מגורים צפוף, כמו פעם.
לא ניתן להרחיב אותה.
היא לא אטרקצייה תיירותית, כמו ה- Cable Cars בסן פרנסיסקו.
למה לשפוך על זה כסף?
גם בלי השריפה, העניין הזה עלה הון לתושבי חיפה, שסיבסדו את הכרמלית מכיסם. עכשיו העלויות האלה יתפחו פי כמה.

היה נחמד. זהו, נגמר.

שימו את המערך הרזרבי ששרד (אם שרד) באיזה מוזיאון, ואת הכסף תשקיעו בתח"צ מודרנית, שבאמת תשפר את חיי התושבים.
לצפיה ב-'בו נדייק, הכרמלית מימנה את עצמה על הקשקש.'
בו נדייק, הכרמלית מימנה את עצמה על הקשקש.
05/06/2017 | 11:30
7
259
הסיבה שאנשים לא היו נוסעים בכרמלית היה המחיר ואח"כ מכיוון שלא הייתה אפשרות לכרטיס מעבר כמו שיש היום עם המטרונית.
הקנייה של הקרונות החדשים מגיע בחלקו מהביטוח וחלק מהעירייה כך שזה לא על "הגב" של תושבי חיפה.
זו הדרך המהירה ביותר לעלות להר והיא תשולב עם המטרונית שיבנו על ציר מוריה (בית חולים כרמל, האוניברסיטה וכו...).
הכרמלית היא סמל של חיפה(חוץ מלחלק מהכרמליסטים) אני לא הייתי רוצה לראות אותה נזרקת לפח, והיא חלק בלתי נפרד מהשיקום שהעיר עוברת.

לצפיה ב-'חשוב לציין שמאז הכרטוס המשותף הייתה עליה בכמות הנוסעים'
חשוב לציין שמאז הכרטוס המשותף הייתה עליה בכמות הנוסעים
05/06/2017 | 11:42
210
עליה משמעותית אפילו.
חוץ מזה שהוספה של הכרמלית ל־GTFS אומרת שעוד נוסעים יגלו עליה באמצעות האפליקציות (הרבה אנשים לא יודעים שהיא קיימת, גם כאלו שגרים בחיפה!) מה שגם יגדיל את מספר הנוסעים.
לצפיה ב-'ומימון העירייה מגיע מהשמים? '
ומימון העירייה מגיע מהשמים?
05/06/2017 | 22:45
5
58
לצפיה ב-'נראה לי זה מה שרוֹב האנשים חוֹשבים'
נראה לי זה מה שרוֹב האנשים חוֹשבים
06/06/2017 | 20:34
116
שיש את האזרחים ויש את העירייה/ממשלה, והיא עשירה כזאת ולא מביאה להם כסף
לצפיה ב-'מה הקשר? למה זה עירייה במרכז? אף אחד לא יעזור לה'
מה הקשר? למה זה עירייה במרכז? אף אחד לא יעזור לה
07/06/2017 | 13:45
3
86
בניגוד למרכז הארץ עיריית חיפה לא מקבלת מימון מלא לפרויקטים.
המימון הוא נמוך מלקנות מערכת חדשה במחיר מלא. וזה מספיק.
מאחר ומדובר במערכת שהיא חלק ממערכת שלמה של המטרונית והרכבת אז ההשקעה משתלמת.
לצפיה ב-'הא? מה הקשר בין דבריך לדבריי? לא הבנתי מה רצית לומר'
הא? מה הקשר בין דבריך לדבריי? לא הבנתי מה רצית לומר
07/06/2017 | 13:49
2
32
לצפיה ב-'חיפה משקיע את כספי התושבים במערכת תחבורה מתקדמת לעיר'
חיפה משקיע את כספי התושבים במערכת תחבורה מתקדמת לעיר
07/06/2017 | 13:59
1
91
ולכן ההשקעה היא צודקת.

לצפיה ב-'ושוב, מה הקשר לדבריי? לא הבעתי דעה בעד/נגד ההשקעה'
ושוב, מה הקשר לדבריי? לא הבעתי דעה בעד/נגד ההשקעה
07/06/2017 | 14:12
28
לצפיה ב-'הכרמלית היא כלי טוב בסה"כ'
הכרמלית היא כלי טוב בסה"כ
05/06/2017 | 16:15
227
בחודש הבודד שבו היא עברה באופן מלא לעבוד עם חוזים תקופתיים חל זינוק בשימוש.
הבעיה העיקרית היא שהיא אינה מפורסמת מספיק וידועה לתושבי חיפה- המהירות שבה היא מגיעה ממרכז הכרמל לעיר תחתית גבוה יותר לדעתי מכל פרייבט גם כאשר אין פקקים
לצפיה ב-'מאז שהכרמלית נכנסה לשימוש עם הרב קו'
מאז שהכרמלית נכנסה לשימוש עם הרב קו
05/06/2017 | 20:09
244
השימוש בה עלה פלאים ואז בום.. שריפה.
חידוש הקרונות יסייע לכרמלית להוות כלי חשוב ועיקרי בתחבורה הציבורית. הנסיעה בין הכרמל לעיר התחתית ב- 8 דקות אכן מהירה ביותר מכל אמצעי תחבורה אחר.
לצפיה ב-'רכבת במפלס תת קרקעי - מנהרה אחת גדולה או שתיים מקבילות'
רכבת במפלס תת קרקעי - מנהרה אחת גדולה או שתיים מקבילות
04/06/2017 | 17:51
6
238
חזרתי היום מאתונה ושמתי לב שהמטרו שלהם בנוי בצורה של מנהרה גדולה שמכילה בתוכה את שני כיווני הנסיעה במטרו במקום מנהרות נפרדות לכל כיוון.
המנהרה עגולה ונראה שנחפרה באמצעות TBM ענקי ולא בשיטה של cut and cover.
מה השיקולים בהחלטה האם לחפור שתי מנהרות קטנות או אחת גדולה?
נראה לי שמבחינת ניצול שטח מדובר פחות או יותר על אותו ניצול. במנהרה אחת מאבדים יותר שטח בחציה התחתון של המנהרה, אבל חוסכים ברוחב.
לצפיה ב-'גם במדריד. היתרון מנהרה בודדת, החיסרון חתך גדול יותר למנהרה.'
גם במדריד. היתרון מנהרה בודדת, החיסרון חתך גדול יותר למנהרה.
04/06/2017 | 17:56
92
לצפיה ב-'בד"כ חופרים שתי מנהרות מקבילות (או אחת מעל השנייה)'
בד"כ חופרים שתי מנהרות מקבילות (או אחת מעל השנייה)
04/06/2017 | 18:18
157
כי מכונות TBM בקוטר גדול יותר עולות הרבה יותר, וכי שתי מנהרות זו תצורה בטוחה יותר במקרי חירום.
לצפיה ב-'נדמה לי שגם נת"ע בעצמם אמרו ששתי מנהרות עדיפות בגלל'
נדמה לי שגם נת"ע בעצמם אמרו ששתי מנהרות עדיפות בגלל
04/06/2017 | 19:03
2
188
טיב הקרקע.
הקרקע בתל אביב מאוד רכה וכנראה יש הרבה מי תהום.
נדמה לי שכמו שאתה אמרת יש בעיה שזה היה מצריך חפירה יותר עמוקה בכלל החתך יותר גדול.

לצפיה ב-'אכן יש המון מי תהום, כבר בעומק של כמה עשרות מטרים.'
אכן יש המון מי תהום, כבר בעומק של כמה עשרות מטרים.
04/06/2017 | 21:34
1
142
גם בפיר השילוח גלי גיל נעשתה עבודה עם צוללנים, אם זכרוני לא מטעה אותי. צריך להשיג מפה של מי תהום....
לצפיה ב-'גם בפיר הרצל דובר על כך שהיו צריכים את צוללנים.'
גם בפיר הרצל דובר על כך שהיו צריכים את צוללנים.
04/06/2017 | 21:42
79
לצפיה ב-'מנהרה אחת הרבה יותר יקרה'
מנהרה אחת הרבה יותר יקרה
05/06/2017 | 17:43
72
אם למשל יש זוג מנהרות בקוטר 7 מ', ומהרה אחת בקוטר 12 מ', אז שטח מגן החפירה במנהרה הבודדת יהיה גדול כמעט ב־50%. זה כמובן אומר שיהיה הרבה יותר יקר לכרות את המנהרה הבודדת.

אני לא בטוח לגבי היתרונות של מנהרה בודדת, אבל מניח שהם כוללים גמישות רבה יותר מבחינת בטיחות, אוורור, וכו'. וכן יותר מקום לתשתיות נלוות מתחת למסילה (או בתקרת המנהרה).
לצפיה ב-'ליילנד רויאל טייגר'
ליילנד רויאל טייגר
04/06/2017 | 17:45
101
חברים יקרים שבוע טוב ומבורך
אני מאוד מבקש מכל הלב אני מחפש תמונה מקורית
של האוטובוס מספר רישוי 66-207 או 66-215 ששרתו את
התחבורה העירונית בבאר שבע בערך עד שנת 1975 או 1976
אני מאוד מודה לכם אם תעזרו לי
  בתודה מראש
סטולרו אילן באר שבע נייד 052-271355
או במייל ilanstoleru@gmail.com
לצפיה ב-'שלום. היכן ניתן לבדוק שעות הגעה של המטרונית באינטרנט?'
שלום. היכן ניתן לבדוק שעות הגעה של המטרונית באינטרנט?
04/06/2017 | 12:42
6
57
תודה מראש
לצפיה ב-'bus.gov.il'
bus.gov.il
04/06/2017 | 14:16
5
49
לצפיה ב-'תודה אבל זה לא רק לאוטובוסים? איך מגיעים שם'
תודה אבל זה לא רק לאוטובוסים? איך מגיעים שם
04/06/2017 | 15:56
4
56
לחלק של המטרוניות?
לצפיה ב-'מטרונית זה אוטובוס.'
מטרונית זה אוטובוס.
04/06/2017 | 15:57
2
72
תבחרי "לפי קו", הקישי "חיפה", בחרי במספר קו המטרונית שמעניין אותך, ולחצי על הסמליל של המטרונית שיופיע
לצפיה ב-'תודה רבה מה הסמליל של המטרונית?'
תודה רבה מה הסמליל של המטרונית?
04/06/2017 | 18:01
1
26
לצפיה ב-'הסמליל בצורת מ בכתב יד. קל לזהות.'
הסמליל בצורת מ בכתב יד. קל לזהות.
04/06/2017 | 18:21
43
האפשרויות שהאתר ייתן לך הן למשל קו 1 של המטרונית מול קו 1 של אגד. פשוט תלחצי על הסמליל שהוא לא הסמליל של אגד. זה באמת לא מסובך. אפשר גם להבדיל לפי היעד, קו 1 של המטרונית וקו 1 של אגד לא נוסעים לאותו יעד.

ואפשר גם לשאול כאן בפורום בשרשור ההכוונה היומי.
לצפיה ב-'זה הכל. אוֹטוֹבוּסים, מטרוֹנית, רכבוֹת, כרמלית, רכבת קלה'
זה הכל. אוֹטוֹבוּסים, מטרוֹנית, רכבוֹת, כרמלית, רכבת קלה
04/06/2017 | 15:58
27
לצפיה ב-'השיפור והאי-שיפור בקווי ערד-ב"ש'
השיפור והאי-שיפור בקווי ערד-ב"ש
04/06/2017 | 11:28
106
יום חול ראשון למערך הקווים המשופר של מטרופולין באזור הדרום, וכבר בשבע בבוקר התגלתה שגיאה חמורה שנעשתה בערד.

בכל הפרסומים הודיעו על הוספת קו 387 הישיר לב"ש ועל התיקונים בלו"ז של קו 388 בהתאם.
על השגיאה הראשונה כבר הרחבתי בעבר. קו 387 פועל עם 3 נסיעות בבוקר לב"ש ו-2 נסיעות חזור אחה"צ. מדובר בקו בעל המסלול הטוב ביותר בין ערד לב"ש ובקו שעונה על חלק ניכר מהביקוש בקטע הזה. להערכתי לפחות שליש, ולא אתפלא אם יותר מחצי, מהנוסעים בקו זקוקים לקו הזה, כלומר לקו שמחבר את ערד למרכז העיר ב"ש. קו 388 המאסף הוא קו מאוד לא אטרקטיבי עבור הערדניקים. מיכוון שכחלק מהשינויים שנעשו באזור תוגברה פעילות קו 20, קו 388 נעשה עוד פחות חיוני במערכת. למעשה, הביקוש היחיד שקו 388 עונה עליו בלא תחליפים הוא מהאזור שבין ערד לצומת תל-ערד לשאר כביש 31 ולאבו-כף/אום-בטין. הביקוש הזה מצדיק בקושי נסיעה אחת בשעה. לכן היו צריכים להפעיל את קו 387 לפחות פעמיים בשעה לאורך רוב שעות היום (ובשעות השיא אפילו שלוש נסיעות בשעה), ואת קו 388 לצמצם לנסיעה אחת בשעה. לא הגיוני שקו 388 ממשיך לפעול 3-4 פעמים בשעה + קו 20 פעם בשעה.

השגיאה השנייה נוגעת לקו 386. מסתבר שהנסיעה של קו 386 בשעה 6:40 הועברה לקו 387, ואילו הנסיעות של 386 בשעות 6:47 ו-6:54 צומצמו לנסיעה אחת ב-6:50. מדובר בקו היחיד שמחבר את ערד לאזור של בית-החולים, האוניברסיטה, רכבת צפון ואזור התעשיה הצפוני. בשעות 6:40-7:00 יש לו עכשיו נסיעה אחת בלבד, במקום שלוש בעבר. מניסיון של למעלה מעשור עם הקו הזה הביקוש הוא של לפחות 70-80 נוסעים בשעות האלה, כלומר מצדיקות שני אוטובוסים ולא אחד.

השגיאה השלישית היא שבכל הפרסומים שכחו לציין את השינוי בקו 386. כשהגעתי לתחנה המרכזית היום ב-6:45, המתינו ברציף לפחות 50 איש לקו 386 (כאלה ש-387 לא מתאים להם). בשעה 6:50 יצא 386 עם כ-60 נוסעים (אלה שחיכו לאוטובוסים של 6:40 ו-6:47 וחלק מהביקוש של הנסיעה המבוטלת של 6:54). כמובן שאחרי שהוא יצא הגיעו עוד אנשים שבנו על הנסיעה המבוטלת של 6:54 שנאלצו לחכות לנסיעה של 7:10 (שגם היא אינה ריקה). ובסופו של דבר גם ה-387 של 7:20 יצא מלא.
לצפיה ב-'תוקף של חופשי יומי וחופשי שבועי'
תוקף של חופשי יומי וחופשי שבועי
04/06/2017 | 07:37
4
95
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי מענה
כרטיס חופשי יומי - תקף לאותו יום עד ליום למחרת בשעה 4 לפנות בוקר. זה נכון?
קניתי היום בשעה 6 בבוקר חופשי שבועי לאזור חדרה-גוש דן. האם הוא יהיה תקף גם ליום ראשון בעוד שבוע?

תודה
לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
04/06/2017 | 08:57
58
ביום ראשון בעוד שבוע זה יהיה כבר היום ה - 8 ככה שאין היגיון שהחופשי שבועי יתפוס גם לראשון הבא...
אני מניח שביום ראשון הבא תצטרך לרכוש שוב כרטיס
לצפיה ב-'לא.'
לא.
04/06/2017 | 09:40
50
חופשי שבועי תקף מיום X ועד לX+6 (ולמעשה עד השעה 3:59 ב-X+7), כלומר אם רכשת ביום ראשון (לא משנה מתי), ביום ראשון בתחילת השירות, הוא לא יהיה תקף כבר (למעט קווי הלילה שבין שבת לראשון, שמסתיימים בסביבות 4).
לצפיה ב-'תקפות יומי עד 4:30 למחרת כדי לכלול קווי לילה אשר נחשבים ליום'
תקפות יומי עד 4:30 למחרת כדי לכלול קווי לילה אשר נחשבים ליום
04/06/2017 | 13:36
1
45
קודם

שבועי תקף ל-7 ימים ועד 4:30 של היום ה-8: אם מיום ראשון, אז עד יום שבת כולל, והלילה של יום ראשון הבא בלבד

חודשי גמיש תקף ל-30 יום והלילה של היום ה-31

חודשי קלנדרי רגיל תקף מ-1 עד יום אחרון של חודש כולל, עד 23:59 של יום אחרון בחודש בלבד
לצפיה ב-'תודה רבה עניתם לי!!!'
תודה רבה עניתם לי!!!
04/06/2017 | 13:41
14
לצפיה ב-'שינויים בהסדרי התנועה בכביש 531'
שינויים בהסדרי התנועה בכביש 531
04/06/2017 | 00:36
124
צומת בזק-היהלום
מיום ראשון, 04.06.17 ועד יום שני, 05.06.17 (כולל) בין השעות 23:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת תחסם היציאה מכפר סבא לכביש
מס’ 4 לנוסעים לכיוון דרום בצומת היהלום – בזק.
דרך חלופית: הנסיעה תתאפשר דרך צומת רעננה מרכז
כביש 4
החל מיום ראשון, 04.06.17 ועד יום רביעי, 07.06.17 (כולל) בין השעות 22:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת יצומצמו נתיבי הנסיעה  בין
מחלף רעננה דרום לצומת רעננה מרכז לנוסעים לצפון ולדרום.
כמו כן , ביום שלישי 06.06.17, וביום רביעי, 07.06.17, בין השעות 23:00 ועד 05:00 למחרת, תיחסם היציאה מכביש מס’ 4 לכביש 531
לנוסעים לכיוון מזרח (כביש מס’ 2) ולנוסעים לכיוון מערב (לכביש מס’ 6)
דרך חלופית: תתאפשר הנסיעה דרך רחוב אחוזה ודרך צומת רעננה מרכז
סוקולוב- מלל
ביום שני,05.06.17 , בין השעות 23:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת, תחסם התנועה מרחוב סוקולוב לכיוון צומת מלל והיציאה
לכביש 531 החדש, לנוסעים לכיוון מערב.
דרך חלופית: הנסיעה תתאפשר ברחוב ויצמן בכפר סבא ורחוב הפרחים בהוד השרון דרך צומת סוקולוב
531 החדש  למזרח
החל מיום ראשון, 04.06.17 ועד יום שלישי, 06.06.17 (כולל) בין השעות 23:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת תחסם היציאה
מכביש 531 לנוסעים דרומה לכביש מס’ 4.
דרך חלופית: הנסיעה תתאפשר דרך רחוב אחוזה ברעננה או דרך כפר סבא וצומת רעננה מרכז
העבודות כולן מבוצעות כחלק מפיתוח כביש מס’ 531 המתוכנן. התנועה תוכוון על ידי פקחי תנועה
מחברת נתיבי ישראל נמסר כי  כביש מס’ 531 הוא פרויקט תשתיות הכבישים הגדול ביותר הנבנה כיום בגוש דן, הכביש משדרג את איכות החיים של כל תושבי השרון.   במרכז הכביש קו רכבת חדש ולצדו יוקמו שלוש תחנות רכבת חדשות. בנוסף לשילוב הכבישים והמסילות, ניבנו בפרויקט מחלפים, גשרים ומנהרות, שבילי אופניים ומסלולים להולכי רגל. עם סיום הפרויקט, ייהנו תושבי השרון מפחות תנועה וזיהום בתוך הערים וקשר רציף ומהיר למטרופולין דן וכבישי האורך של מדינת ישראל.

מדוע השינויים הללו? מה אמור להיפתח כתוצאה מהעבודות הללו?
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 4/6 '
שרשור הכוונה ומודיעין 4/6
03/06/2017 | 23:52
6
11
לצפיה ב-'מ-ת"א, בית ציוני אמריקה ל- הוד השרון'
מ-ת"א, בית ציוני אמריקה ל- הוד השרון
05/06/2017 | 21:57
4
57
רח' ז'בוטינסקי/האגודה

האם יש אופציה טובה יותר מזו שמצאתי :

(מדובר על מחר-יום שלישי, בשעות הערב)

שלב א: קו 174 מ-לונדון מיניסטור ל-תמ"ח ת"א
שלב ב: מ-תמ"ח ת"א קו 561/921 ל-כיכר הנשיא, הוד השרון
שלב ג: מ-השרון מרכז/דרך רמתיים ל-יעד : קו פנימי 11, 1,561, 921, ועוד..

תודה!
לצפיה ב-'סליחה, בטעות לא שירשרתי לשרשור הכוונה'
סליחה, בטעות לא שירשרתי לשרשור הכוונה
05/06/2017 | 21:58
1
24
אעשה זאת כעת
לצפיה ב-'אני רואה שלא פורסם שרשור הכוונה ל 5/6..'
אני רואה שלא פורסם שרשור הכוונה ל 5/6..
05/06/2017 | 22:03
12
לצפיה ב-'248/249 מטרופולין מהלונדון מינסטור עד קניון מרגלית'
248/249 מטרופולין מהלונדון מינסטור עד קניון מרגלית
06/06/2017 | 00:15
1
39
מקניון מרגלית (דרך רמתיים/ז'בוטינסקי) אתה יכול להמשיך ברגל, זו לא הליכה ארוכה. אם תרצה אוטובוס (ויש), תוכל לקחת את קו 5 עד המקום שאתה צריך או את שאר הקווים שיש שם לנסיעה של תחנה או שתיים (לא זוכר אם תחנה אחת או שתיים) עד לז'בוטינסקי/הציונות.
לצפיה ב-'אני מאד מודה לך '
אני מאד מודה לך
07/06/2017 | 14:07
6
לצפיה ב-'מאשדוד ללשכת גיוס בבאר שבע. אשמח'
מאשדוד ללשכת גיוס בבאר שבע. אשמח
11/06/2017 | 03:46
2
לדעת קווים מדוייקים
לצפיה ב-'חניון אחיסמך.'
חניון אחיסמך.
03/06/2017 | 23:08
4
403
לצפיה ב-'בקרוב בשירות.'
בקרוב בשירות.
03/06/2017 | 23:09
315
לצפיה ב-'תמונה נהדרת!'
תמונה נהדרת!
03/06/2017 | 23:14
1
181
מה זה הבחור שבמרכז? אוטובוס ישן שהוסב למוסך נייד או משהו בסגנון?
לצפיה ב-'אוטובוס ששוקם ומופעל כיום ע"י מספר חברים מכאן ומבחוץ'
אוטובוס ששוקם ומופעל כיום ע"י מספר חברים מכאן ומבחוץ
04/06/2017 | 22:10
135
ובאדיבות גדולה של חברת הארגז.
לצפיה ב-' מעולה!'
מעולה!
08/06/2017 | 18:41
3
לצפיה ב-'מה מצב העבודות על הרכבת הקלה בירושלים?'
מה מצב העבודות על הרכבת הקלה בירושלים?
03/06/2017 | 18:59
3
213
שלום,
לאחר זמן מה שבו לא התעדכנתי, אשמח לשמוע על המצב הנוכחי של הרכבת הקלה בירושלים במקטעים הבאים:
  1. ההארכה הצפונית לנווה יעקב
  2. ההארכה הדרומית להדסה
  3. קו הקמפוסים

אשמח גם לשמוע על צפי לסיום העבודות, למרות שאני מניח שלא קיים כזה עבור רוב המקטעים.

תודה רבה ושבוע טוב לכולם!
לצפיה ב-'רק חתמו עכשיו על הסכם...'
רק חתמו עכשיו על הסכם...
04/06/2017 | 11:23
170
הנטקה מוכן להתקנת המסילות כבר יותר משנה והקטע עד אורה גם הוא בשלב מתקדם, כך שהכל תלוי בהתחלת העבודה של סיטי פס. קו הקמפוסים בשלב מתקדם של עבודות ההכנה והתשתית, סיום צפוי עד סוף השנה ואז אפשר יהיה להתחיל בהנחת המסילות. נווה יעקב לא באיזור שלי...
לצפיה ב-'קו הקמפוסים עבודה מבנייני האומה לכיוון גבעת רם'
קו הקמפוסים עבודה מבנייני האומה לכיוון גבעת רם
04/06/2017 | 11:59
191
ההארכה להדסה, קריית יובל העבודה המקדימה הסתיימה, קריית מנחם העבודות בעיצומם, ככל שמתקדמים שלב העבודות פחות מתקדם, סוף איזור העבודה קצת אחרי צומת אורה.
לצפיה ב-'פסגת זאב, נווה יעקב:'
פסגת זאב, נווה יעקב:
04/06/2017 | 16:51
173
שד' נוה יעקב - רצועת הרכבת מוכנה, ניתן להתחיל מבנה עליון כבר מחר בבוקר. שד' משה דיין - העבודות לקראת סיום.
לצפיה ב-'תחנת רכבת כרמיאל והעיר'
תחנת רכבת כרמיאל והעיר
03/06/2017 | 16:57
34
415
מעתיק לפה מה שכתבתי בףוֹרוֹם תשתיוֹת וכוּלי.

באוֹפן מסוּים כשאני חוֹשב על תחנת רכבת כרמיאל, אני תוֹהה, האם לא בזבוּז קצת, אמנם התחנה היא במרכז העיר במיקוּם מתבקש, אבל כרמיאל כוּלהּ בנוּיה דרוֹמה, מצפוֹן יש רק עצי זית בתחוּם השיפוּט של נחף ובענה, אבל השטח הבנוּי שלהם הוּא יוֹתר מזרחה ומערבה, רחוֹק יחסית מהרכבת.

אני לא יוֹדע למי בדיוּק שייכים כל עצי האלרגיה האלה ואני לא בעד להכריח אנשים לוותר על דברים שלהם ואני לא בטוּח איך זה עוֹבד תמיד, אבל באוֹפן כללי, מעבר לזה, אני תוֹהה אם לא כדאי היה לבנוֹת מצפוֹן לכביש 85, בין שתי הגבעוֹת, מעין המשך של מרכז העיר של כרמיאל ורוֹבע צפוֹני. אוּלי אפילוּ עד ההרים. אוּלי אפילוּ עם רכבל ללבוֹן.

יכוֹל להשתייך לכרמיאל, יכוֹל לנחף ובענה, לא משנה בדיוּק. גם ככה נראה לי צריך הכל להיוֹת אוֹתהּ עירייה (אוּלי להפוֹך את אשכוֹל בית כרם | ענקוד אל־שאע׳ור) לעירייה אוֹ עיריית על אחת עם רוֹבעים.

(וכמוּבן לסגוֹר את משחטת ד׳באח ליד)
לצפיה ב-'הקרקעות שמצפון לכביש 85 הן קרקעות בבעלות פרטית'
הקרקעות שמצפון לכביש 85 הן קרקעות בבעלות פרטית
04/06/2017 | 04:29
17
218
אחד מבעלי הקרקעות שמצפון לכביש 85 היא משפחת דבאח המכובדת והמפורסמת. לטענתו של מר עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל, אחת הסיבות למחסום הרכבת על כביש 784 ולאי הקמת המחלף היא בגלל שלצורך הקמת המחלף יש צורך להפקיע קרקעות בבעלות פרטית שנמצאות מצפון לכביש 85. למיטב ידיעתי מר דבאח הוא ידידו של מר עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל. עכשיו נסו לחשוב מדוע לא הופקעו הקרקעות לצורך הקמת המחלף על כביש 784 במערב כרמיאל.

כמו כן, כל השטח שמצפון לכביש 85 אינו בתחום המוניציפלי של עיריית כרמיאל אלא בתחום של ביענה ודיר אל אסד.

ואגב, העיר כרמיאל הוקמה בשנת 1964 על קרקעות רשות הפיתוח, קרקעות של ערבים שהופקעו לצורך הקמתה של העיר כרמיאל במטרה לייהד את הגליל. במסגרת אותה תכנית ממשלתית לייהוד הגליל הוקמו גם כל היישובים במועצה האזורית משגב.

הקרעות שמדרום לכביש 85 הן קרקעות רשות הפיתוח (קרקעות של ערבים במקור) והן נמצאות בתחום השיפוט של עיריית כרמיאל. חלק מקרקעות רשות הפיתוח הועברו בשלב מאוחר יותר לבעלות קרן קיימת לישראל במטרה למנוע בעתיד את מכירתן לזרים. בניין עיריית כרמיאל ממוקם על קרקע בבעלות קק"ל וגם פרוייקט המגורים של שגראווי ועוד הרבה מאוד בתים פרטיים שלא אזכיר כאן מי מתגורר בהן בגלל הפגיעה בצנעת הפרט. לעומת שכונות מגורים בכרמיאל הנמצאות כיום על אדמות קק"ל שהועברו אליה כאמור מרשות הפיתוח, קרקעות רבות בכרמיאל נמצאות עדיין בבעלות רשות הפיתוח (כל קרקעות מדינת ישראל, רשות הפיתוח וקק"ל, מנוהלות ע"י רשות מקרקעי ישראל ונחשבות לאדמות מדינה. חלק מקרקעות רשות הפיתוח הן נכסי נפקדים).

ובאשר למשחטת דבאח, ככל הנראה המשחטה תישאר שם בגלל שמדובר במשפחה מכובדת ביותר עם קשרים במסדרונות השלטון המרכזי, משפחה שיש לה גם קשרים עם ראש עיריית כרמיאל מר עדי אלדר המכהן ברציפות כראש עיריית כרמיאל מאז שנת 1989, שנים רבות ביותר שבהן הצליח לפתח קשרים מסועפים בכל מסדרונות השלטון המרכזי ועם כל הפוליטיקאים מכל גווני הקשת הפוליטית וגם עם עובדי ציבור רבים בכל משרדי הממשלה והרשויות הציבוריות.
לצפיה ב-'מה אתה חוֹשב על בניית שטח עירוֹני שם בכללי?'
מה אתה חוֹשב על בניית שטח עירוֹני שם בכללי?
04/06/2017 | 14:19
16
50
לצפיה ב-'דווקא "המרכז" של כרמיאל הוא כן מקום מרכזי (יחסית)'
דווקא "המרכז" של כרמיאל הוא כן מקום מרכזי (יחסית)
04/06/2017 | 22:19
15
134
בקרבת התחנה המרכזית של כרמיאל יש בתי מגורים, מרכז מסחרי עם בנקים וסופרמרקט. היכל התרבות הספריה והמתנ"ס נמצאים במרחק הליכה לא גדול. והחשוב ביותר הוא שניתן ללכת ברגל על מדרכה מסודרת כדי להגיע למקומות הללו שהם במרחק הליכה סביר.

בלב המפרץ לעומת זאת מרחק ההליכה עד השטח העירוני הוא עצום ואין לך מדרכה בצדי הכביש שניתן ללכת עליה. בלב המפרץ אתה פשוט נמצא בלב אזור תעשייה כבדה, או אם תרצה באמצע פרשת דרכים, אבל לא במרכז העיר ואף לא בקרבתה.

ובאשר לשאלתך על בניית שטח עירוֹני "שם", לא הבנתי לאן בדיוק אתה מתכוון. האם מצפון לכביש 85 או בקרבת התחנה המרכזית / תחנת הרכבת?

הרי כבר כתבתי לך מעלה שבכרמיאל התחנה המרכזית נמצאת במרחק הליכה סביר מאזור המגורים הקרוב. האם יש כוונה להוסיף יחידות דיור חדשות בקרבת התחנה המרכזית בכרמיאל? אני לא יודע ואני בכלל לא עוקב אחרי הדברים הללו.
לצפיה ב-''
04/06/2017 | 23:11
18
לצפיה ב-'מצפוֹן לכביש 85'
מצפוֹן לכביש 85
05/06/2017 | 00:04
13
67
שזה מצפוֹן לתחנת הרכבת, עד ההרים. כל השטח שבין כרמיאל להר ובין נחף לבענה.
לצפיה ב-' מצפוֹן לכביש 85 זה כבר לא שייך לכרמיאל'
מצפוֹן לכביש 85 זה כבר לא שייך לכרמיאל
05/06/2017 | 00:15
12
71
מצפוֹן לכביש 85 זה כבר ביענה ודיר אל אסד ונחף. אם תיבנה שם שכונת מגורים חדשה, אז סביר להניח שתהיה זו שכונת מגורים ערבית של היישובים הערביים הללו.

כמו כן, השטח שמצפון לכביש 85 הוא ברובו שטח חקלאי בבעלות פרטית של תושבי הכפרים הללו. ואילו השטח שמדרום לכביש 85 הוא אדמות מדינה (רשות הפיתוח) בתחום המוניציפלי של עיריית כרמיאל.
לצפיה ב-'אתה אוֹמר את זה כאילוּ זה לא טוֹב'
אתה אוֹמר את זה כאילוּ זה לא טוֹב
05/06/2017 | 03:39
11
76
דבר ראשוֹן איך זה קשוּר? מה זה שכוּנת מגוּרים ערבית של ישוּב ערבי? עברי אוֹ רוּסי לא יוּכלוּ לגוּר שם? יוּכלוּ. דבר שני, הגיוֹני שיעברוּ לשם ערבים ואנשים מהכפרים הסמוּכים, כמוֹ שלכרמיאל עוֹברים. וכרמיאל היא "יישוּב יהוּדי". אני בכלל לא חוֹשב במוּנחים האלה. לא מדברים על יישוּבים עם ועדוֹת קבלה גזעניוֹת. כשאני מדבר על תשתיוֹת ועל פיתוּח עירוֹני אני מדבר על תשתיוֹת ופיתוּח עירוֹני, מי שיבוֹא לגוּר שם יבוֹא. כאמוּר בכלל לדעתי אפשר כבר לאחד את כל הבקעה לעיר אחת.
לצפיה ב-'אז לצערך השאר כן חושבים כך,'
אז לצערך השאר כן חושבים כך,
05/06/2017 | 12:44
10
64
ברוב המקרים יהודים לא יתקבלו ליישוב ערבי ולהפך.
אתה מוזמן לשכור דירה בבענה ולראות.
לצפיה ב-'יש לי בכרמיאל שכנים מבענה'
יש לי בכרמיאל שכנים מבענה
05/06/2017 | 14:34
8
74
מה אתה אוֹמר בדיוּק אני לא מבין. מי לא יקבל מה. כמוֹ שבחיפה ובתל אביב יפוֹ ובנצרת עילית ובלוֹד וברמלה יש מפה ומפה כך גם בכרמיאל ומצפוֹן לכביש 85 יכוֹלים להיוֹת אנשים מכל סוּג ולא משנה תחת איזוֹ רשוּת מוּניציפלית זה.
לצפיה ב-'אני אשמח שתראה חוזה שכירות בפועל'
אני אשמח שתראה חוזה שכירות בפועל
05/06/2017 | 17:07
7
59
של יהודים ששוכרים דירה מעל שנה בבענה.
איך האנשים מגדירים את עצמם אתנית ודתית משנה מאוד.
לצפיה ב-'מה הקשר'
מה הקשר
05/06/2017 | 19:18
6
60
אנשים מבענה לא רוֹצים לגוּר בבענה, למה שמישהוּ מכרמיאל יגוּר בבענה. בכל אוֹפן אם בוֹנים שכוּנוֹת חדשוֹת ומסוּדרוֹת מצפוֹן לכרמיאל, ממערב לנחף, ממזרח לבענה, אין שוּם סיבה להגיד אם זה ערבי אוֹ "יהוּדי" אוֹ עברי אוֹ רוּסי.
לצפיה ב-'מסכים אתה לא חייב להגיד, מה שידוע לכולם.'
מסכים אתה לא חייב להגיד, מה שידוע לכולם.
05/06/2017 | 23:11
5
27
לצפיה ב-'לא הבנת אוֹתי'
לא הבנת אוֹתי
06/06/2017 | 02:25
4
40
לא מדבר על להגיד "מה" אתה, מדבר על להגיד "מה" הרוֹבע שבוֹנים
לצפיה ב-'ששכונה בכרמיאל תהיה מעורבת ושכונה בבענה תהיה 99.9% ערבים'
ששכונה בכרמיאל תהיה מעורבת ושכונה בבענה תהיה 99.9% ערבים
06/06/2017 | 11:26
3
25
לצפיה ב-'לא הבנתי מה ההקשר של המשפט'
לא הבנתי מה ההקשר של המשפט
06/06/2017 | 16:50
2
28
זה הרצוּי? זה המצוּי? מה אתה מנסה להגיד.
לצפיה ב-'מה שיקרה בפועל'
מה שיקרה בפועל
06/06/2017 | 19:34
1
14
לצפיה ב-'אז אתה אוֹמר לספח את השטח לכרמיאל'
אז אתה אוֹמר לספח את השטח לכרמיאל
06/06/2017 | 19:46
13
לצפיה ב-'מראש את האזוֹר'
מראש את האזוֹר
05/06/2017 | 14:36
53
מצפוֹן לכביש 85 צריך לבנוֹת בלי להגיד זה יישוּב כזה אוֹ כזה. זה מקוֹם ישׂראלי וזהוּ.
לצפיה ב-'מצפון לכביש 85 יש קרקע של חברת סאלח דבאח ובניו בע"מ'
מצפון לכביש 85 יש קרקע של חברת סאלח דבאח ובניו בע"מ
05/06/2017 | 02:15
4
255
ודבר זה ידוע לרבים מתושבי העיר כרמיאל:
לצפיה ב-'רישום הבעלות בטאבו לטובת חברת סאלח דבאח ובניו בע"מ'
רישום הבעלות בטאבו לטובת חברת סאלח דבאח ובניו בע"מ
05/06/2017 | 02:21
143
בתאריך 12/12/12 נרשמה הבעלות בטאבו ונמחקה הערת האזהרה:
לצפיה ב-'הקרקעות שמצפון לכביש 85 עברו הסדר מקרקעין בתאריך 04/05/1959'
הקרקעות שמצפון לכביש 85 עברו הסדר מקרקעין בתאריך 04/05/1959
05/06/2017 | 02:32
1
150
שים לב שחלקה מספר 59 בגוש מוסדר מספר 18976 שנמצאת מצפון לצומת כרמיאל מערב (מצפון למחסום הרכבת על כביש 784 בכניסה לכרמיאל) נמצאת בתחום השיפוט של המועצה המקומית ביענה.

לצפיה ב-'שׂים לב ש'
שׂים לב ש
05/06/2017 | 03:42
92
אני יוֹדע איפה הגבוּלוֹת המוּניציפליים והזכרתי אוֹתם מראש

לצפיה ב-'אני לא בטוּח מה זה החלקוֹת הקטנוֹת האלה שאתה מראה לי'
אני לא בטוּח מה זה החלקוֹת הקטנוֹת האלה שאתה מראה לי
05/06/2017 | 03:44
91
וכמה עוֹד יש של מי, אבל אלה די במערב, בכניסה לבענה. אני מדבר בעיקר על השטח הענק בין שתי הגבעוֹת. בין בענה לנחף.
לצפיה ב-' כרמיאלים, אולי תצלמו לנו כמה תמונות יפות '
כרמיאלים, אולי תצלמו לנו כמה תמונות יפות
05/06/2017 | 18:21
10
91
ו'עדכניות' (מהיום או ממחר  )מתחנת הרכבת הנבנית והולכת.

לצפיה ב-'כרמיאלי'
כרמיאלי
05/06/2017 | 19:18
9
106
אני עדיין אזרח כרמיאל אבל אני כרגע בעיקר ברמת גן
לצפיה ב-'אז אתה מאלו שלא מממשים את זכאותם בבחירות לראשות העיר?'
אז אתה מאלו שלא מממשים את זכאותם בבחירות לראשות העיר?
06/06/2017 | 10:55
8
51
בבחירות האחרונות לראשות העיר כרמיאל שהתקיימו בתאריך 22/10/2013, רק 44% מימשו את זכאותם והלכו לבחור.

אמנם עדי אלדר זכה בבחירות ומשה קונינסקי הפסיד, אבל שים לב ש-56% מבעלי זכות הבחירה לא מימשו את זכאותם לבחור. עדי אלדר הצליח לזכות רק בגלל מיעוט מבעלי זכות הבחירה שבחר בו.

בנסיבות העניין ניתן להניח שאת 56% מבעלי זכות הבחירה לא מעניין מה שקורה בעיר כרמיאל. אם היה מעניין אותם אז היו משקיעים והולכים לבחור.

לעומת זאת, חלק מאלה שבחרו בעדי אלדר הם מעריצים נלהבים שלו ולמרות שלרובם אין שמץ של מושג מה עיריית כרמיאל עושה עם כספי המיסים שלהם ומה בדיוק קורה בהיכל התרבות בכרמיאל ולאן נעלמו ממנו הכספים....

למיטב ידיעתי יו"ר האופוזיציה משה קוניננסקי לא עשה כלום בשנים האחרונות ושרף 5 שנים ולעניות דעתי הוא גם שרף את עצמו והוכיח שהוא לא מתאים לתפקיד כלל.

ומה שרז טישלר ותמי זוזל (נציגי האופוזיציה מטעם קונינסקי) עושים בישיבות עמותת הפסטיבל זו פשוט שערורייה.

רותם בז'רנו פרש מסיעתו של קונינסקי ונשאר במועצת העיר, אבל לא נראה לי שהוא עושה משהו למען כרמיאל.

ויש לי עוד הרבה מאוד מה לכתוב על מה שהולך שם בפנים...
לצפיה ב-'אני מאלוּ שתמיד מממשים את זכוּתם להצביע'
אני מאלוּ שתמיד מממשים את זכוּתם להצביע
06/06/2017 | 16:54
7
46
גם במקוֹמי וגם בלאוּמי. למוֹעצה הצבעתי צ - קשת כרמיאל ל"צדק חברתי" שזה מרצ וחד״ש ביחד. אני לא מתלהב מ"צדק חברתי" אבל הם היחידים שנגד גזענוּת ובעד קוֹדם כל לדאוֹג שרמיה יקבלוּ מה שמגיע להם והייתי פעיל איתם קצת בבחירוֹת. לראשוּת העיר זאת באמת היתה התלבטוּת קשה כי לא ראיתי הבדל מיוּחד במינוֹ בין ראש העיר עדי אלדר למועמד החדש משה קוֹנינסקי, אבל הצבעתי איכשהוּ בקוֹשי לקוֹנינסקי, אוּלי רק כדי להחליף את אלדר אוֹ שידע שאפשר להחליף אוֹתוֹ. לא באמת ציפיתי ממנוּ למשהוּ כראש עיר אוֹ כחבר מוֹעצה.

מעניין אוֹתי מה עוֹד יש לך להגיד על מה שהוֹלך שם בפנים כפי שאתה אוֹמר.
לצפיה ב-'יש לי הרבה מאוד מה להגיד על מה שהולך שם בפנים'
יש לי הרבה מאוד מה להגיד על מה שהולך שם בפנים
06/06/2017 | 17:38
5
41
אבל לא נראה לי שהפורום הזה הוא המקום המתאים, בכל מקרה אני מדביק פה משהו ששלחתי לפני כמה חודשים לאחד מחבר מועצת העיר בכרמיאל, אני מקווה שהמנהלים לא ימחקו את זה כי האופציה האחרת זה רק התכתבות דרך המייל או תיבת המסרים. בכל מקרה קריאה מהנה לך:

נכתב ונשלח בתאריך 26/03/16, נערך מחדש בתאריך 06/06/17:

שלום רב,

הזכרת במכתבך אלי מהבוקר את התנהלות מועצת העיר של כרמיאל.

אני באופן אישי מאוד מאוד מאוכזב מחברי האופוזיציה במועצת העיר ומאוד מאוד מאוכזב ממר משה קונינסקי שלעניות דעתי לא עושה שום דבר!!!! ולמרות שהוא חייב היה לעשות מאחר והוא גם יו"ר ועדת הביקורת.

שים לב לקבצים המצורפים (לא מצורף לגירסה זו בפורום) בעניין האופוזיציה וראה שלמעשה מר משה קונינסקי בוגד בעקרונותיו ורימה והונה את בוחריו ולמעשה לא עושה שום דבר.

שאילתא שהעלתה האופוזיציה בעניין היכל התרבות הוסרה מסדר היום וכך הנושא נזנח ונשכח לחלוטין. למיטב ידיעתי הנושא לא הועלה מחדש בשאילתא חדשה. ולמרות שמר משה קונינסקי יודע על חשד לפלילים בהיכל התרבות (וזה מצוין במפורש בקובץ המצורף).

אני רוצה לומר לך בעניין זה שאני הייתי בחודש נובמבר 2013 בביתו של מר XXXX XXX, במו עיניי ראיתי בביתו באחד הארונות של אלבומי התמונות את תיק הנהלת החשבונות שלו. עיינתי ברפרוף בתיק הנהלת החשבונות משנת 2011 ומצאתי שם תקבול שנתקבל מחברת היכל תרבות בכרמיאל ע"ש נרקין בע"מ.

הדבר הזה הוא חמור ביותר ולמעשה מדובר במעשה פלילי חמור ביותר וזאת מאחר ולהיכל התרבות אסור להעביר כספים לספקים של עמותת הפסטיבל. התשלומים לספקים של הפסטיבל חייבים להתבצע ישירות מעמותת הפסטיבל ומהעמותה בלבד!!!

כך שבנסיבות העניין אני מעריך שלמעשה גם ספקים נוספים של הפסטיבל קיבלו וממשיכים לקבל כספים מהיכל התרבות ובניגוד לחוק תוך כדי דיווח דיווחים שקריים וכוזבים לרשויות המדינה ובכלל זה לרואי החשבון המבצעים ביקורות עומק בעמותת הפסטיבל.

ולמרות שמר קונינסקי יודע על הדבר הוא נתן לנושא לרדת מסדר היום וכך כאמור הנושא נשכח ונזנח לחלוטין ולמיטב ידיעתי אף אחד לא מדבר עליו יותר.

גם בעניין ההצגה הגדולה בעניין בחירתו של המנהל האמנותי לפסטיבל, מר משה קונינסקי בוגד בעקרונותיו ולמעשה בוגד בבוחריו. בראיון למקומון האינטרנטי, טען מר משה קונינסקי שהוא נסער והוא מתכוון לשלוח תלונה בעניין זה למבקר המדינה. זאת ועוד, מר קונינסקי הבטיח כי יפעל לפירוקה של עמותת הפסטיבל ולמיזוג פעילותה בתוך מינהל התרבות בעיריית כרמיאל.

ולמעשה למיטב ידיעתי, מר קונינסקי מעולם לא עשה שום דבר ולא עושה שום דבר בעניין זה ולמרות שהוא הצהיר בעיתונות שיפעל בעניין זה.

בשיחת טלפון שהיתה לי לפני כמה חודשים עם יחידת הביקורת על השלטון המקומי במשרד מבקר המדינה האחראית על הביקורת בעיריית כרמיאל ובעמותת הפסטיבל, נאמר לי במפורש שלא התקבלו שום תלונות בעניין הפסטיבל למעט התלונות שלי ותלונתו של XXXX XXXX. ואילו בשיחות טלפון שקיימתי כמה פעמים עם מבקר משרד התרבות והספורט נאמר לי במפורש שלא התקבלו שום תלונות בעניין הפסטיבל למעט התלונות שלי.

כך שלמעשה ניתן לראות שוב שמר משה קונינסקי לא עשה שום דבר ולא עושה שום דבר ולמעשה בוגד בעקרונותיו. ולמעשה נראה לכאורה כי מר קונינסקי מנסה לחבור לקואליציה ולהיכנס לתוך מועדון החברים הסגור ולהנות ממנעמיו....

ומי שמאכזב אותי ביותר הוא מר רז טישלר שנכנס לתוך עמותת הפסטיבל ביחד עם גברת תמי זוזל. מר רז טישלר שיצויין בזאת שיש לו ידע מקצועי בחשבונאות, אישר בהצבעת ישיבת העמותה את הדוחות הכספיים של הפסטיבל ולמרות שאין לו שמץ של מושג מה בדיוק הולך בפסטיבל וכיצד בדיוק מתנהל הפסטיבל.

אם מועברים לספקי הפסטיבל כספים באמצעות היכל התרבות, אז למעשה אין כל ערך לדוחות הכספיים של עמותת הפסטיבל והדוחות האלה מציגים תמונה חלקית בלבד שאין לנו אפילו כל אפשרות לאמוד את חלקה בעוגה הכוללת של הפסטיבל.

זאת ועוד, במסרים רבים שאני מקבל מכמה גולשים בפייסבוק שבעבר עבדו בהיכל התרבות נאמר לי לא פעם במפורש שמועברים לספקים של הפסטיבל כספים גם באמצעות עמותת הקליטה וגם באמצעות עמותות נוספות.

אם לא מדובר במכבסת כספים והלבנת הון אז מה זה בדיוק הדבר הזה???

הרי זה לא סתם שאין כל תיעוד לפסטיבל המחול והם נלחמים בשיניים על מנת שלא יהיה כל תיעוד, העדר כל תיעוד נועד למעשה למנוע כל אפשרות לעלות על מעלליהם ולמעשה לשלול כל יסוד עובדתי בתלונות של אזרחים.

אני רוצה לומר לך שוב, פסטיבל המחול הוא למעשה מסחטת כספי ציבור לצורך העברתם למקורבים בתחבולות ובדרכי עורמה.

ולעניות דעתי בעניין הפלייבקים שבהם נעשה שימוש פרטי, עיריית כרמיאל גונבת כספים מתושבי העיר ומעבירה אותם בתחבולות ובדרכי עורמה למקורב תוך כדי שוד הקופה הציבורית ותוך כדי דיווח דיווחים שקריים וכוזבים לרשויות המדינה ובמטרה לרמות ולהונות.

כל מי שלא מוכן לקבל את הדברים שאני כותב שוב ושוב, הוא מי שקשה לו לראות את האמת הכואבת ואחד מהם הוא מר רז טישלר.

מהי עמדתך בעניין זה?

האם לא מן הראוי היה שהית דואג לכך שהאפוזיציה תפעל בעניינים אלה ותעלה אותם מחדש כשאילתא בישיבות מועצת העיר?

האם לא מן הראוי היה לפרסם שלמעשה האופוזיציה גרמה לכך שדברים חשובים ישכחו ויזנחו לחלוטין?

בנסיבות העניין נראה שלאף אחד מחברי מועצת העיר ומחברי האופוזיציה ומהמינויים הפוליטיים בגופי הסמך העירוניים לא אכפת משקיפות וכולם כולל כולם בזים לה ונראה שמה שחשוב להם זה רק המנעמים שהם מקבלים מחבירתם לעדי אלדר ושות.....

אשמח לקבל את עמדתך על הדברים החשובים שהעלתי.

אשמח גם לקבל את עמדתך בעניין מר רז טישלר שלתדהמתי אישר את הדוחות הכספיים של הפסטיבל.

בכבוד רב
יוסי

לצפיה ב-'מה הקשר שלך לכרמיאל?'
מה הקשר שלך לכרמיאל?
06/06/2017 | 17:54
1
43
ובכל מקרה קצת משעמם כל השחיתוּיוֹת הרגילוֹת האלה. בינתיים רמיה גרים בפחוֹנים בלי תשתיוֹת.
לצפיה ב-'על הקשר שלי לכרמיאל נתכתב במייל או דרך תיבת המסרים'
על הקשר שלי לכרמיאל נתכתב במייל או דרך תיבת המסרים
06/06/2017 | 18:11
40
כי זה כבר חורג מהנושא של הפורום הזה.

אם אתה רוצה להמשיך בעניין זה אז צור איתי קשר במסר.
לצפיה ב-'כרמיאל היא מרוחקת, שחיתויות כאלו לא יגיעו לשום מקום'
כרמיאל היא מרוחקת, שחיתויות כאלו לא יגיעו לשום מקום
07/06/2017 | 13:57
2
35
העיר כרמיאל שורדת שם בקושי ואף אחד לא רוצה להתערב בשחיתות אחת או אחרת.
רשמתי את זה בעבר.
אני נחשפתי למה שקורה בעיר מסויימת בצפון(לא כרמיאל) אבל זה תקף לכל הרשויות במקומות הרחוקים מהשלטון המרכזי.
הרשויות מושחתות וכספים נודדים ללא כל ביקורת מטייקונים, מפלגות ועמותות למיניהם, המדינה מעלימה עין כל עוד לא מדובר במשהו רציני כי מבחינתן כל עוד העיר מתפקדת לא נוגעים בה.
את ההצגה מבקר המדינה ראית? אם כן אז זה יותר גרוע.
תקין זה לא.
לצפיה ב-' מבקר המדינה זה הצגה אחת גדולה'
מבקר המדינה זה הצגה אחת גדולה
08/06/2017 | 00:42
1
24
בתאריך 22/01/2014 התפרסם דו"ח מבקר המדינה על עיריית כרמיאל והיתה בו ביקורת רבה על התנהלותה של עיריית כרמיאל ללא כל שקיפות ובניגוד לכל נורמה מקובלת תוך כדי דיווח דיווחים שקריים וכוזבים לרשויות המדינה במטרה לזכות בתמיכה ממשלתית שלא הגיע לה (כך כתב המבקר).

ולמרות דו"ח מבקר המדינה עיריית כרמיאל לא תיקנה את הליקויים כנדרש ובעיריית כרמיאל החליטו לצפצף על מבקר המדינה ולירוק בפרצופו.

כשפניתי בעניין זה למבקר המדינה, לא קיבלתי כל מענה עד היום למעט אישור קבלת פנייתי. תשובת מבקר המדינה בשיחת טלפון איתם היתה:

"אתה יכול להגיש עתירה לבית המשפט נגד עיריית כרמיאל"

בקיצור, מבקר המדינה זה הצגה אחת גדולה. התנועה לאיכות השלטון כנ"ל או גרועים הרבה יותר. תלונתי לתנועה לאיכות השלטון על עיריית כרמיאל בדבר אי תיקון הליקויים גרמה לסערה בעיריית כרמיאל שככל הנראה כתוצאה ממנה פוטרה עובדת מהתנועה לאיכות השלטון ובתנועה החליטו להתקפל וככל הנראה כתבו התנצלות לעיריית כרמיאל.

ובקיצור, בתנועה התקפלו ובעיריית כרמיאל נמשכים השחיתויות באין מפריע כאשר כספי הציבור הם הפקר.
לצפיה ב-'התכוונתי להצגה/ סידרה מבקר המדינה'
התכוונתי להצגה/ סידרה מבקר המדינה
08/06/2017 | 11:18
10
בהצגה מציגים עיר מהדרום ואם בעבר חשבתי שהכל שטויות היום אני חייב לציין שזה קצה קצהו של המזלג.
לצפיה ב-'שמועה אומרת שמר סלומון קיבל שתי דירות בחינם בפרויקט שגראווי'
שמועה אומרת שמר סלומון קיבל שתי דירות בחינם בפרויקט שגראווי
06/06/2017 | 18:04
45
אותה שמועה גם אומרת שמר סלומון היה אחראי על פרויקט שגראווי מטעם עיריית כרמיאל ובתמורה קיבל את שתי הדירות חינם.

בכל מקרה בין אם השמועה נכונה ובין אם לאו, למר סלומון יש שתי דירות בפרויקט שגראווי על פי נתונים רשמיים מרשות מקרקעי ישראל.

כמו כן, גם למר בטאן יש שתי דירות בפרויקט שגראווי על פי נתונים רשמיים מרשות מקרקעי ישראל.

אותי זה בכלל לא מפתיע.
לצפיה ב-'אתמול בלילה שבוס ראש העין נסע את נסיעתו הראשונה'
אתמול בלילה שבוס ראש העין נסע את נסיעתו הראשונה
03/06/2017 | 12:12
41
310
מראש העין דרך רמת השרון והורדה בתל אביב וחזרה,
המשך>>
מראש העין דרך רמת השרון והורדה בתל אביב וחזרה,
על פי המסלול  https://www.shabus.co.il/
לצפיה ב-'איזה גאוֹני זה שבסוֹף שבוּע יש קווי לילה אבל אין רכבת'
איזה גאוֹני זה שבסוֹף שבוּע יש קווי לילה אבל אין רכבת
03/06/2017 | 01:02
85
394
המשך>>
לצפיה ב-'פרויקט חשמול - A1 מקטע א' - עדכון'
פרויקט חשמול - A1 מקטע א' - עדכון
03/06/2017 | 08:54
17
289
בוקר טוב, להלן ממצאי הבוקר וההתקדמות השבועית.
לצערנו עדיין מדובר באותו מקטע המתחיל בגשר 6 במזרח ומסתיים (כרגע) בתחנת השו"ב איילון.
כל הסימנים בשטח מראים שהעבודות עומדות להתקדם לכיוון מערב בכל רגע.
חלק מהכלים כבר קודמו לאיזור תחנת השו"ב !!!!
לצפיה ב-'מהבכל זאת התקדם בקטע הפיילוט, בכל זאת כן קרה משהו משמעותי שם'
מהבכל זאת התקדם בקטע הפיילוט, בכל זאת כן קרה משהו משמעותי שם
03/06/2017 | 09:03
1
340
למרבית עמודי החשמול ואולי אף לכולם כבר מחוברים המבודדים, גופי החרסינה (?) המבטיחים את בידוד העמוד מקו המתח הגבוה.  בשלב זה כפי שניתן לראות בתמונות המצורפות המבודדים מחוברים לעמודים ונשארו תלויים מטה עד להודעה חדשה 
לצפיה ב-'* מה בכל ....... (סליחה)'
* מה בכל ....... (סליחה)
03/06/2017 | 09:31
71
לצפיה ב-'עמודי החשמול בחלקם מחוברים באמצעות מותחנים'
עמודי החשמול בחלקם מחוברים באמצעות מותחנים
03/06/2017 | 09:07
273
חלק מהעמודים חוברו למותחנים בהם כבר חיזקו ומתחו את כבלי המתיחה, ובחלקם המותחנים עדיין רופפים.  לקראת פריסת החישמולת, שמותחת לכיוון הנגדי  ידאגו למתוח את כולם.
התמונות לא באיכות גבוהה והשמש הבוקר בוהקת במיוחד אבל למתעניינים יש בכל זאת הזדמנות להתרשם מקרוב
אגב, אותם מותחנים מחוברים לקרקע באמצעות מתקן מיוחד המחובר לעמודים העגולים המבוטנים בקרקע ואותם צילמתי ופרסמתי לפני מספר שבועות.
לצפיה ב-'בחלק מהעמודים, חוברו שני מותחנים ולא הסתפקו באחד.'
בחלק מהעמודים, חוברו שני מותחנים ולא הסתפקו באחד.
03/06/2017 | 09:18
225
אולי מדובר בעמוד שאליו יחובר ראשיתו של קו החישמולת, שהרי קווי ההזנה ייפרסו מתוך תופים שאורכם קצוב, כך שבצורה זו או אחרת מדי כמה מאות (?) מטרים (אולי יותר) תוף אחד יסתיים ויפרסו תוף חדש, מן הסתם החיבור כל פעם מחדש יחייב מתיחה ומתקון של שני כבלי הזנה (חישמולת) במקביל.  אחד בקצה התוף והשני בתחילתו.
הניחוש שלי, אין לי מידע וודאי לכך, הוא שהעמודים עם שני מותחנים אמורים להתמודד עם נקודת המעבר הזו.  אשמח אם מי מהקוראים הבקיאים יותר ירחיב את דעתנו.
לצפיה ב-'חלק מהעמודים מחוברים לשני מותחנים אבל בתצורות אחרות'
חלק מהעמודים מחוברים לשני מותחנים אבל בתצורות אחרות
03/06/2017 | 09:25
225
אם בפוסט הקודם הצגתי עמודים אליהם מחוברים שני מותחנים מצד אחד של העמוד, אזי שישנם מספר עמודים אליהם חוברו מותחנים משני הצדדים, כלומר שצפוי מתיחה של החישמולת משני כיוונים והמותחנים אמורים לתת מענה לשני הכוחות המנוגדים בכיוון.
לצפיה ב-' תמונת היום לדעתי // תמונה שווה אלף מילים'
תמונת היום לדעתי // תמונה שווה אלף מילים
03/06/2017 | 09:28
1
308
לצפיה ב-' מתחילים לראות התקדמות כלשהי'
מתחילים לראות התקדמות כלשהי
03/06/2017 | 15:51
59
לצפיה ב-'בגלל אילוצי שמש כל הצילומים נלקחו לכיוון דרום, כך שהעמודים '
בגלל אילוצי שמש כל הצילומים נלקחו לכיוון דרום, כך שהעמודים
03/06/2017 | 09:30
169
בתמונות משרתים את המסילה ירושלים תל אביב.
אך אני יכול להעיד שהעבודה נעשתה באופן סימטרי בכל מקום על זוגות של עמודים, כך שכל מה שראיתי משוכפל גם למסילה הנגדית, תל אביב ירושלים.

יום טוב לכל הקוראים והמתעניינים באשר הם
לצפיה ב-'תודה רבה, עדכון בהחלט משמעותי!'
תודה רבה, עדכון בהחלט משמעותי!
03/06/2017 | 23:01
1
30
לצפיה ב-'תודה, שמחים תמיד לקרוא את העדכונים ולראות את התמונות'
תודה, שמחים תמיד לקרוא את העדכונים ולראות את התמונות
04/06/2017 | 00:21
81
כל התקדמות מרגשת. בשבתשתיות בפייסבוק נכתב שיש אישור לקטע דניאל-ת"א דרום ושהעבודות שם תחלנה בעוד כ 3 שבועות ותסתיימנה בספטמבר / אוקטובר. מישהו יודע מה לוח הזמנים לקטע מת"א דרום עד הרצליה ולקטע מגשר 6 מזרחה עד ירושלים?
לצפיה ב-'הכלים מרוכזים בקצה מקטע המסילה ומוכנים "לדהור" מערבה'
הכלים מרוכזים בקצה מקטע המסילה ומוכנים "לדהור" מערבה
04/06/2017 | 08:13
196
עוד כמה תמונות של כלים דואליים ברובם מאיזור תחנת השו"ב איילון
לצפיה ב-'ועוד מחפרונים מתניידים על מסילה, צילום מקרוב'
ועוד מחפרונים מתניידים על מסילה, צילום מקרוב
04/06/2017 | 08:16
161
לצפיה ב-'וגם "סתם קרון משא פשוט להובלת כל האביזרים והחלקים'
וגם "סתם קרון משא פשוט להובלת כל האביזרים והחלקים
04/06/2017 | 08:20
1
193
מעניין שבחרו לשנע כזה קרון מספרד ולא "לקחו", שכרו", "רכשו" מרכבת ישראל
לצפיה ב-'פרטי ההובלה של אחד הכלים (בספרדית)'
פרטי ההובלה של אחד הכלים (בספרדית)
04/06/2017 | 08:25
187
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/06/2017 | 17:02
2
26
לצפיה ב-'שואל שוב כי הגבתי אתמול מאוחר בלילה וזה כנראה התפספס'
שואל שוב כי הגבתי אתמול מאוחר בלילה וזה כנראה התפספס
05/06/2017 | 22:29
1
86
בשבתשתיות בפייסבוק נכתב שיש אישור לקטע דניאל-ת"א דרום ושהעבודות שם תחלנה בעוד כ 3 שבועות ותסתיימנה בספטמבר / אוקטובר. מישהו יודע מה לוח הזמנים לקטע מת"א דרום עד הרצליה ולקטע מגשר 6 מזרחה עד ירושלים?
לצפיה ב-'אני לא הגבתי מכיוון שאני לא יודע. מניח שבועז יכול לעדכן ...'
אני לא הגבתי מכיוון שאני לא יודע. מניח שבועז יכול לעדכן ...
06/06/2017 | 10:52
23

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה