לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
08/02/2017 | 13:43
1
125
1
2
3
לצפיה ב-'סוף-סוף זה פעל'
סוף-סוף זה פעל
08/02/2017 | 13:44
117
לא הצלחתי שבוע לעלות הודעות.
ניתן כמובן למחוק
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
08/02/2017 | 13:41
1
38
לצפיה ב-'ניתן למחוק. סוף-סוף הצלחתי לעלות הודעה'
ניתן למחוק. סוף-סוף הצלחתי לעלות הודעה
08/02/2017 | 13:48
23
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 8/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 8/2
08/02/2017 | 10:20
12
28
לצפיה ב-'מיהודה שטיין רמלה לרחוב הנחשול 30 בראשל"צ'
מיהודה שטיין רמלה לרחוב הנחשול 30 בראשל"צ
08/02/2017 | 10:32
3
16
לצפיה ב-'קו 151 של קווים'
קו 151 של קווים
08/02/2017 | 13:57
2
22
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/02/2017 | 17:45
1
16
צריך ללכת הרבה אחרי שיורדים ?
אני שואל כי יש לי פציעה בקרסול וקשה לי ללכת הרבה עד שהפציעה תעבור
לצפיה ב-'600מ, אפשר לקחת קו 7 ו20 לתחנה אחד'
600מ, אפשר לקחת קו 7 ו20 לתחנה אחד
09/02/2017 | 09:46
6
לצפיה ב-'אוטובוס מראשון למודיעין'
אוטובוס מראשון למודיעין
08/02/2017 | 13:21
3
56
חיפשתי באתר של אגד והסתבכתי..
אני צריכה אוטובוס מאזור רכבת ראשונים למודיעין.. 

לצפיה ב-'זה לא אגד'
זה לא אגד
08/02/2017 | 14:00
1
44
152\154 של קווים ממסוף אבי האסירים
או רכבת ללוד ו150
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/02/2017 | 14:25
10
לצפיה ב-'מציע לך לחפש מעתה באתר "כל קו" עם אותו ממשק של אגד וכולל הכל'
מציע לך לחפש מעתה באתר "כל קו" עם אותו ממשק של אגד וכולל הכל
08/02/2017 | 14:51
36
את כל החברות + רכבת ישראל.
לצפיה ב-'מגן מאיר בת"א לעזריאלי'
מגן מאיר בת"א לעזריאלי
08/02/2017 | 02:01
3
99
שלום רב,
אם אני רוצה להגיע מגן מאיר בת"א לעזריאלי הכי מהר, איזה קו עלי לקחת?
אילו אפשרויות יש לי?
וכמה זמן זה בערך לוקח?

תודה רבה!
(לא היה שירשור הכוונה אז לא ידעתי להיכן לשרשר...)
לצפיה ב-'63 משדרות בן ציון המלך ג'ורג''
63 משדרות בן ציון המלך ג'ורג'
08/02/2017 | 06:20
2
23
לצפיה ב-'וכמה זמן בערך לוקחת נסיעה?'
וכמה זמן בערך לוקחת נסיעה?
08/02/2017 | 20:50
1
46
ישנן עוד חלופות, או שזאת היחידה?

תודה רבה
לצפיה ב-'זמן נסיעה 15 דקות בהנחה שאין פקקים.'
זמן נסיעה 15 דקות בהנחה שאין פקקים.
09/02/2017 | 07:46
24
זו החלופה היחידה
לצפיה ב-'כתבה של עידן יוסף על קו 485 החדש בין ירושלים לנתב"ג:'
כתבה של עידן יוסף על קו 485 החדש בין ירושלים לנתב"ג:
07/02/2017 | 23:35
37
531
"
החל ב-13 בפברואר 2017 (יום ב') יחל משרד התחבורה, באמצעות חברת אפיקים, להפעיל את קו 485 שיסע במסלול ישיר בין ירושלים לנמל התעופה בן-גוריון. 

קו 485 ייצא מרחוב קפלן בירושלים, יעבור בתחנה המרכזית ובמספר תחנות נוספות בעיר, משם ייצא באופן ישיר למסוף הטיסות היוצאות בנתב"ג. גם בכיוון הנגדי, יאסוף את הנוסעים מטרמינל הנחיתות, משם ייצא לכיוון ירושלים. 

הקו יפעל פעם בשעה, 24 שעות ביממה, 6 ימים בשבוע, ויספק מענה לתושבי ירושלים והסביבה בדרכי ההגעה והחזרה מנתב"ג. הוא יחל את פעילותו כשעתיים אחרי צאת השבת ויסיים אותה בשעה 14:00. משך הנסיעה המוערך בקו יהיה בין 50 דקות בשעות השפל לשעה ורבע בשעות השיא. בהמשך, תוסיף החברה אפשרות להזמין את כרטיס הנסיעה באמצעות האינטרנט ולשמור מקום באוטובוס. 
"
לצפיה ב-'קו כזה צריך לפעול 24/7'
קו כזה צריך לפעול 24/7
08/02/2017 | 09:35
4
294
ולמה בחרו דווקא באפיקים ולא באגד?
לצפיה ב-'כי אגד נמצאת בסכסוך עם המדינה ובמצבה כיום מאיימים להוציא'
כי אגד נמצאת בסכסוך עם המדינה ובמצבה כיום מאיימים להוציא
08/02/2017 | 09:47
3
281
ממנה קווים ולא לתת לה עוד קווים.
לצפיה ב-'אז למה דווקא אפיקים?'
אז למה דווקא אפיקים?
08/02/2017 | 16:52
2
215
א. לאפיקים יש מחסור חמור גם ככה בנהגים
ב. קווים נראה לי יותר קשורים לנתב"ג מאשר אפיקים
לצפיה ב-''
08/02/2017 | 21:03
59
לצפיה ב-'כנראה שבגלל שאשכול חשמונאים של קווים פחות עוסק בירושלים.'
כנראה שבגלל שאשכול חשמונאים של קווים פחות עוסק בירושלים.
08/02/2017 | 23:59
147
הקווים של קווים מירושלים באשכול חשמונאים הם רק הקווים ממודיעין, מודיעין עילית וקו בודד מבאר יעקב.
לצפיה ב-'תחנות וזמני נסיעה'
תחנות וזמני נסיעה
08/02/2017 | 10:18
21
499
לא ברור לי למה דווקא קרית הממשלה צריכה קו ישיר לנתב״ג, ולא נניח שכונות מגורים בעיר.

לצפיה ב-'נראה שהוא יעצור ברחוב יפו מחוץ לתחנה מרכזית'
נראה שהוא יעצור ברחוב יפו מחוץ לתחנה מרכזית
08/02/2017 | 10:31
213
ואני משער שהוא עובר במסלול משרדי הממשלה והמוזאון בגלל ששאר הקווים לנתיב המהיר עוברים באותו מסלול, אולי גם כי זה נוח לעובדי המשרדים שהחליטו על הקו.
בכל אופן לשכונות בעיר אין מספיק ביקוש לכל שכונה בנפרד וקו שיעבור בכמה שכונות יהיה איטי.
לצפיה ב-'תחשוב לא רק על תושבי ירושלים, אלא על המגיעים לירושלים מבחוץ'
תחשוב לא רק על תושבי ירושלים, אלא על המגיעים לירושלים מבחוץ
08/02/2017 | 10:48
6
231
קרית הממשלה זה יעד מבוקש להרבה נוסעים כולל לנוסעים שיוכלו להגיע ממקומות שונים בארץ ברכבת לתחנת נתב"ג וממנה להמשיך בקו 485 לקרית הממשלה.
תחליף נוח לקו 100 של אגד תעבורה.

שכונות בירושלים יש הרבה מאוד, איך תבחר אילו שכונות הקו ישרת?

למעשה מיישמים בקו הזה אגרגציה של ביקוש לנתב"ג כנמל תעופה וביקוש לקרית הממשלה בירושלים תוך ניצול השילוב עם תחנת הרכבת בנתב"ג.
לצפיה ב-'זה קו שעתי בלבד. רכבת ו480 עדיפים מהסתמכות עליו.'
זה קו שעתי בלבד. רכבת ו480 עדיפים מהסתמכות עליו.
08/02/2017 | 12:42
5
205
למי שיעדו בקריית הממשלה עדיף שההחלפה מהרכבת לאוטובוס תהיה במקום עם תדירות גבוהה יותר כמו מסוף ארלוזרוב. הרעיון שנוסע ארצי לירושלים יתכנן החלפה עם אמצעי שבא פעם בשעה הוא מגוכח כאשר אפשר לקחת אוטובוס שבא פעם ברבע שעה עשרים דקות ומעלה והחלפה לאוטובוס עירוני תדיר שבא פעם ב10 דקות בתחנה המרכזית. ההמתנה המקסימלית באמצעים התדירים היא חצי מההמתנה המקסימלית לקו השעתי.

יתכן שעובדי משרדי הממשלה רוצים לבוא לעבודה עם מזוודת טרולי קטנה ערב פגישה בחו"ל ולהמשיך מהמשרד לנתב"ג. זה איכשהו פרקטי אם רוצים לסכם משהו פנים מול פנים בירושלים בבוקר ולפגוש את מי שצריך בארה"ב בערב ( טיסה של 12 שעות, הבדל זמנים של 7 שעות כך שאם מגיעים לפגישה בניו יורק ב4 בצהריים שזה 11 בלילה בארץ אפשר לעשות סיכום אחרון במשרד ב 9 או אולי אפילו 10 בבוקר שעון ישראל. )
לצפיה ב-'זה נכון, אבל הרבה אנשים מעדיפים לתכנן מראש תיאום עם אוטובוס'
זה נכון, אבל הרבה אנשים מעדיפים לתכנן מראש תיאום עם אוטובוס
08/02/2017 | 13:38
1
138
שעתי ולחסוך החלפות.
אנשים שעובדים בקרית הממשלה ובאופן די קבוע מגיעים בשעה מסויימת ויוצאים בשעה מסויימת יעדיפו לתכנן נסיעה עם פחות החלפות.
לנוסעים מזדמנים או לנוסעים ללא שעות קבועות, מה שכתבת נכון.

לצפיה ב-'מספיק שהרכבת מאחרת ב5 דקות וברור שעדיף בת"א מרכז וארלוזרוב.'
מספיק שהרכבת מאחרת ב5 דקות וברור שעדיף בת"א מרכז וארלוזרוב.
08/02/2017 | 16:51
120
ר"י אינה SBB-CFF-FFS השוויצרית ואיחורים קטנים הם עניין יומיומי. אי אפשר להשתמש באמצעי שמאחר ב 5 דקות להחלפה לאמצעי שעתי כי הסיכוי שהנוסע הכי מדייק יתקע בנתב"ג לשעה די גבוה. ברכבת מרכז ומסוף ארלוזרוב ההפסד מהאיחור פחות קריטי בגלל התדירות הגבוהה.

אם היה מדובר בתחנת רכבת בשפירים וקווי החניון שהם תדירים יותר זו היתה אולי אלטרנטיבה ראויה אבל החלפה מפורפקת לאמצעי שעתי היא יותר עניין לחובבים שאוהבים להשוויץ בידע תחבורתי אקזוטי וממש לא בסיס פרקטי להחלפה ממערכת הרכבות למערכת האוטובוסים.
לצפיה ב-'אפשר לחשוב שיש רכבת לת"א כל 10 דק'
אפשר לחשוב שיש רכבת לת"א כל 10 דק
09/02/2017 | 00:43
1
88
תדירות של פעם בחצי שעה, נסיעה לכיוון ההפוך של 15 דקות, המתנה של מספר דק לקו 480, ונסיעה לירושלים? נראה לי שעדיף קו ישיר שעתי.
לצפיה ב-'השאלה אינה על קו נתב"ג י-ם אלא שימוש ברכבת כדי להשתמש בקו זה'
השאלה אינה על קו נתב"ג י-ם אלא שימוש ברכבת כדי להשתמש בקו זה
09/02/2017 | 01:03
91
לא מדובר בדיון על נוסעים מנתב"ג לירושלים אלא על הצעה שהועלתה שלנוסעים מאזורים אחרים בארץ ישתלם לקחת רכבת לנתב"ג ולהחליף לקו השעתי הזה כשברור שעדיף להם להחליף בת"א מרכז.
לצפיה ב-'תדירות זה לא הכל, אתה שוכח שפקוק להחריד בנתיבי איילון...'
תדירות זה לא הכל, אתה שוכח שפקוק להחריד בנתיבי איילון...
17/02/2017 | 01:24
2
לצפיה ב-'משער שהרעיון היה להוציא את הקו מתחנה מרכזית'
משער שהרעיון היה להוציא את הקו מתחנה מרכזית
08/02/2017 | 11:27
1
202
רק שהתחנה מרכזית לא פעילה 24 שעות ולכן בחרו יעד קרוב.
לצפיה ב-'יכלו לבחור תחנה אחת בסביבת התחנה המרכזית כתחנת קצה'
יכלו לבחור תחנה אחת בסביבת התחנה המרכזית כתחנת קצה
08/02/2017 | 11:28
148
כמו שקיים בהרבה קווים אחרים.
אבל הקו עושה מסלול שלם בקרית הממשלה, כך שכנראה זו לא הסיבה העיקרית.
לצפיה ב-'אם כבר, צריך לצאת מהחאן'
אם כבר, צריך לצאת מהחאן
08/02/2017 | 13:38
10
131
הקו הזה נועד במידה רבה לשרת את התיירים לירושלים יותר מאשר למבקרים בקריית הממשלה, ולכן הגיוני יותר שייסע בציר שתואם את עיקר אזורי המלונות של העיר: תחנת החאן, קרן היסוד, המלך ג'ורג', אגריפס.
שימו לב שמסלול כזה עובר ברובו בנת"צים (הקו הכחול) ולכן הנסיעה תהיה יחסית מהירה (מקטין את חוסר הוודאות בשעת ההגעה לתחנה המרכזית), וגם יש לאורך המסלול הזה קישורים טובים לרוב חלקי העיר, לטובת התושבים המקומיים.

לצפיה ב-'אבל כדי שקו כזה יוכל להחזיק לאורך זמן כקו פעיל כל היום'
אבל כדי שקו כזה יוכל להחזיק לאורך זמן כקו פעיל כל היום
1
134
צריך ליצור בו צירוף ביקושים ושימושים.
קו שמיועד בעיקר לתיירים, סיכויי שרידותו נמוכים בהרבה.
לקו במסלול שנקבע יש, עד להפעלת קו הרכבת המהיר, סיכויים גם לתגבור מעבר לתדירות שעתית בחלקים מהיממה.
לצפיה ב-'המסלול שאני מציע אינו מיועד בעיקר לתיירים'
המסלול שאני מציע אינו מיועד בעיקר לתיירים
08/02/2017 | 15:00
96
קודם כל, גם מסלול שמתחיל בחאן יעבור במתחם התחנה המרכזית ולכן יהיה נגיש לכל תושבי ירושלים וסביבותיה. בנוסף, הארכת המסלול לתוך העיר תספק קישור טוב גם לשכונות אחרות (למשל הקטמונים).
כלומר- גם בהצעה שלי יש עירוב שימושים.

השאל ההעיקרית היא האפשרות של מעבר בתחנה המרכזית. אם הקו ייתקע בפקקים בעיר והיציאה שלו מהתחנה המרכזית לא תהיה אמינה זו בעיה. אם בנוסף לכך הביקוש של התיירים מהקטע חאן-מרכזית הוא נמוך, יש פגיעה באמינות עבור כלל האוכלוסיה בעיר לטובת מיעוט תיירים (+ הכנסת עוד אוטובוס לתוך העיר), ובמקרה כזה בוודאי שאין טעם במסלול מהחאן.

השאלה בעיניי היא למה דווקא קפלן. קריית הלאום היא לא בדיוק יעד שדורש קישור לנמל התעופה. בעיניי הרבה יותר הגיוני שייצא ממתחם התחנה המרכזית עצמו.

כפי שכתבתי בכותרת ההודעה הקודמת: "אם כבר, צריך לצאת מהחאן", כלומר: קו לנתב"ג צריך לצאת מהתחנה המרכזית, כמו ברוב הערים הנורמליות באירופה שבהן האוטובוס או הרכבת מנמל-התעופה מגיעים למוקד תחבורתי אחד או שניים. אם מסיבות תפעוליות רוצים שהקו רק יעבור דרך מתחם המרכזית בלי שתחנת הקצה שלו תהיה שם, אני לא רואה יתרון לקפלן פרט לקרבה היחסית. אוטובוס שייכנס לירושלים עם 50 נוסעים, בטח יוריד 45+ מהם בתחנה המרכזית. אבל, מבין אותם 45+ סביר להניח שלפחות שליש יירצו להמשיך למלון (התיירים). כמובן שיש מספיק קווים עירוניים כדי לפזר אותם, וגם את המקומיים שימשיכו לשכונות השונות, ולכן תחנת קצה במרכזית היא הגיונית לגמרי.
אבל, אם כבר צריכים שהקו ימשיך מהמרכזית לאנשהו, למה למשרד האוצר? לא יותר הגיוני להמשיך אותו למקום שאשכרה יכול להיות אליו ביקוש, כמו מלונות לתיירים או שכונות שסביר שהקישור לנתב"ג יועיל להן במיוחד?
לצפיה ב-'את המסלול עושים קווים 78,74 ו75'
את המסלול עושים קווים 78,74 ו75
08/02/2017 | 14:25
88
ובעתיד הקו הכחול של הרקלת. הקטע שלא במתץ במרכז העיר דווקא מאוד פקוק בשעות העומס ולכן אין וודאות מתי יגיע האוטובוס.
לצפיה ב-'וגם מוזיאון ישראל הוא יעד מבוקש לתיירים.'
וגם מוזיאון ישראל הוא יעד מבוקש לתיירים.
08/02/2017 | 14:28
6
39
לצפיה ב-'למעט אינדיאנה ג'ונס אין תיירים שירצו להגיע מנתב"ג למוזיאון.'
למעט אינדיאנה ג'ונס אין תיירים שירצו להגיע מנתב"ג למוזיאון.
08/02/2017 | 17:00
5
102
יעדו הראשון של התייר שירד מהטיסה הוא המלון, במיוחד אם זו היתה טיסת לילה או טיסה ארוכה. מהבחינה הזו תחנת רכבת הממילא וקו רק"ל על המלך דוד הם המטרה האולטימטיבית וקו אוטובוס שמגיע למלונות קרן היסוד הוא פתרון ביניים טוב. מוזיאונים ואורקציות זה דבר שעושים אחרי שמתמקמים במלון ולא ישירות משדה התעופה.
לצפיה ב-'גם עצם העובדה שתחנות הם הורדה בלבד לא נותן אפשרות'
גם עצם העובדה שתחנות הם הורדה בלבד לא נותן אפשרות
08/02/2017 | 17:47
99
לעלות בתחנה המרכזית לקו החולף שיצא מכיוון נתב"ג כדי להגיע לביהמ"ש, כנסת, מוזיאונים וקרית הממשלה. אפשר רק אם עולים מנתב"ג עם המזוודות. הקו היה צריך להתחיל ולהסתיים במרכזית

לצפיה ב-'מה לגבי תייר שהגיע בצהוריים יסתובב במוזאון ויגיע בערב למלון?'
מה לגבי תייר שהגיע בצהוריים יסתובב במוזאון ויגיע בערב למלון?
09/02/2017 | 00:08
3
53
ותייר שיש לו עוד כמה שעות בארץ לשרוף ואח"כ יקח אוטובוס לשדה תעופה,
כך עשיתי בתור תייר בחו"ל.
לצפיה ב-'להסתובב במוזיאון עם המזוודה?'
להסתובב במוזיאון עם המזוודה?
09/02/2017 | 00:49
2
60
בד"כ משאירים אותה בשמירת חפצים במלון ולא מסתובבים איתה כל היום

לצפיה ב-'תרמילאים רבים מגיעים עם תיק קטן על הגב'
תרמילאים רבים מגיעים עם תיק קטן על הגב
09/02/2017 | 10:23
1
51
אני מניח שבמקרה כזה תהיה גם שמירת חפצים במוזאון.
לצפיה ב-'האקרופוליסים של מע. ירושלים דורשים חצי יום במהלך הביקור.'
האקרופוליסים של מע. ירושלים דורשים חצי יום במהלך הביקור.
09/02/2017 | 14:49
63
אם יש מספר שעות בין שעת הפינוי לשעת הטיסה וצריך לשרוף זמן הגיוני יותר או להסתובב במרכז העיר או לתכנן לשלב נסיעה בקו הנופי ממלחה לת"א ומשם לנתב"ג. בעידן הקו המהיר יתכן שקפיצה של 35 דקות לקניון עזריאלי בתחנת השלום ועלייה למצפה בקומה העליונה תהיה שריפת זמן טובה כניגוד מודרני לטיול הירושלמי וקרובה יותר לנתב"ג. מוקד קרוב למלון שמוכר לתייר מימי הביקור או מוקד תעבורתי פשוט הגיוניים יותר לשריפת זמן.

האקרופוליסים של עידן מערב ירושלים המחולקת: מוזיאון ישראל, הכנסת, יד ושם, הר הרצל מצריכים נסיעה פנימית מאזורי המלונות כך שלהגיע אליהם ביום האחרון זה לא המהלך ההגיוני ביותר גם אם יהיה לאלו מהם שבגבעת רם קו שעתי לנתב"ג.

לצפיה ב-'הקו הזה הוא מהפכה של ממש בהפעלת קווי לילה בירושלים בשגרה'
הקו הזה הוא מהפכה של ממש בהפעלת קווי לילה בירושלים בשגרה
08/02/2017 | 13:03
3
211
אם עד כה קו 480 האחרון (לא כולל חופשים / תקופת הקיץ) שיצא מירושלים היה סביב חצות (וקווים חרדים שונים עד 1 בלילה), כעת יש קו לנתבג בכל שעות היממה (בתדירות שעתית) שמאפשר קישור לרכבות הלילה שיוצאות מנתב"ג ומאפשרות הגעה לאזור תל אביב, תחנות הרכבת בשרון, חיפה, קריות, עכו ונהריה.

זה מאפשר גם קישור עקום מעט לקרית גת ובאר שבע, באמצעות קו הלילה של מטרופולין מנתב"ג לקרית גת ובאר שבע.

גם בכיוון ההפוך זה יוצר דבר גדול, ניתן כעת להגיע לירושלים בשילוב רכבות הלילה לנתב"ג בכל שעות היממה! הבעיה היחידה כעת היא שזמן היציאה מנתב"ג לא מסונכרן עם רכבות הלילה, אלו מגיעות בכל שעה עגולה+10 דקות, בעוד הקו יוצא בשעה עגולה. זה גוזר המתנה מיותרת של 50 דקות... גם בכיוון ההפוך ישנה בעיה דומה, רכבות הלילה מנתב"ג יוצאות זמן קצר לפני שהקו האוטובוס מגיע, מה שגוזר המתנה של כמעט שעה... אם הקו יצא בשני כיווני הנסיעה כל עגולה+30, זה יאפשר קישור נהדר בין אמצעי תחבורה בלילה.

תיאורטית זה מאפשר גם גישה מירושלים לאזור גוש דן תוך עקיפת פקקי הבוקר באיילון דרום ובכניסה לתחנה המרכזית ומסוף 2000, באמצעות מעבר בין אמצעי תחבורה בנתב"ג. זה גם מאפשר קישור ישיר מאזור שורש (לקו יש תחנה שם) לאזור תל אביב, באמצעות החלפה לרכבת בנתב"ג.

(אם כי הכניסה לנתב"ג ובדיקות בטחוניות שונות עשויה לבזבז יותר זמן מאשר יחסך באמצעות נסיעה מנתב"ג לת"א ברכבת).

החשש שלי הוא שהקו יהיה מוצלח מדי עד כדי כך שישאירו נוסעים בתחנת המוצא...
לצפיה ב-'לא סביר רוב הנוסעים בהתחלה יסעו איתו עד לנתב"ג ואולי גם לתל '
לא סביר רוב הנוסעים בהתחלה יסעו איתו עד לנתב"ג ואולי גם לתל
08/02/2017 | 14:34
1
151
ואולי לתל אביב, נסיעות אחרות רק אחרי שילמדו את הקו.
לצפיה ב-'שיעשו אותה מקבילה ל469'
שיעשו אותה מקבילה ל469
09/02/2017 | 10:07
86
אני מקווה שיעדכנו את הקו שייפעל בסנכרון עם הרכבת,

גם כדאי לבקש שבלילה הקו ימשיך עד מסוף 2000...
לצפיה ב-'מנתב"ג לת"א ולהיפך אפשר לנסוע גם עם 469, לא רק עם הרכבת.'
מנתב"ג לת"א ולהיפך אפשר לנסוע גם עם 469, לא רק עם הרכבת.
17/02/2017 | 01:27
7
כל התחנות של 469 הן תחנות לאיסוף+הורדה. ניתן להשתמש בו לנסיעה פנימית בבאר שבע (ויש נוסעים שעושים זאת), ניתן להשתמש בו לנסיעה פנימית בקרית גת וניתן להשתמש בו לנסיעה בין נתב"ג לתל אביב ולהיפך וגם בזה כבר נתקלתי.

לצפיה ב-'"אחלה של תדירות" יוצרת בעיות עם נוסעים שרוצים חופשי תקופתי'
"אחלה של תדירות" יוצרת בעיות עם נוסעים שרוצים חופשי תקופתי
08/02/2017 | 18:07
4
170
חופשי יומי ושבועי ביומו האחרון (אם הנוסע מכניס שני חוזים גם של אזורי י-ם ות"א לאורך מסלול הקו) פג בארבע לפנות בוקר

אם מתקפים בדיוק לפני יציאת הקו ב-04:00 נוסעים בפועל ללא כרטיס כי פג לו תוקף אחרי דקה ואם רוכשים דקה אחרי ליום שהתחיל זה מסורבל לנהג כי הוא גם נוהג כבר והעלה נוסעים ויש גם נוסעים שעולים ללא תיקוף בדיוק כדי לרכוש את החוזים ב-04:01 ואז לתקפם

לצפיה ב-'זו בעיה שולית לגמרי, כמה נוסעים יש ב־4:00 בכל הארץ?'
זו בעיה שולית לגמרי, כמה נוסעים יש ב־4:00 בכל הארץ?
08/02/2017 | 19:09
1
57
לצפיה ב-'היה רצוי שדבר כזה לא יקרה כלל ובקשר לנוסעים יש טיסות גם בליל'
היה רצוי שדבר כזה לא יקרה כלל ובקשר לנוסעים יש טיסות גם בליל
08/02/2017 | 19:15
47
לצפיה ב-'למיטב הבנתי החופשי של היום הבא תקף כבר מחצות, יש חפיפה של 4 '
למיטב הבנתי החופשי של היום הבא תקף כבר מחצות, יש חפיפה של 4
09/02/2017 | 04:55
88
שעות, ולכן אין בעיה.
לצפיה ב-'חופשי יומי תקף מחצות ועד 4:30 למחרת, ובכלל אין כרטיסי חופשי '
חופשי יומי תקף מחצות ועד 4:30 למחרת, ובכלל אין כרטיסי חופשי
09/02/2017 | 11:55
91
אז איזו בעיה יש פה?

בכל מקרה לא זכור לי שיש כרטיס חופשי בין ירושלים לנתב״ג
לצפיה ב-'בעוד כשנתיים, כשאר תתחיל לפעול הרכבת'
בעוד כשנתיים, כשאר תתחיל לפעול הרכבת
09/02/2017 | 00:17
212
הקו יהפוך כמובן למיותר. 
עד אז - בשורה מעולה.
לצפיה ב-'שתי כתבות על השריפה בכרמלית מזוויות שונות'
שתי כתבות על השריפה בכרמלית מזוויות שונות
07/02/2017 | 22:59
11
212
ב־xnet מדברים על ההיסטוריה של הכרמלית, קצת על ארכיטקטורה, הזנחה, ועתיד (מרמזים שנשקלת האפשרות להחליף את הפוניקולר בטכנולוגיה אחרת):
http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4918333,0...

ב־"הארץ" מדברים על העתיד הלא ברור של עובדי הכרמלית לאחר השריפה:
לצפיה ב-'לא מעודד ובעיקר לא ברור איך פרצה השרפה ואיך לא נמנעה'
לא מעודד ובעיקר לא ברור איך פרצה השרפה ואיך לא נמנעה
08/02/2017 | 13:24
10
122
אם התקינו מערכות נגד אש... מה הן שוות אם פרצה שרפה והן לא עצרו אותה?

בין אם יחליפו את הטכנולוגיה (לטובה ) או אפילו ינסו לתכנן מערך רכבת תחתית המשכי מתחת לכרמל (חזון אחרית הימים...) אני יכולה רק לקוות שלא ישביתו את הכרמלית לנצח.

בניגוד לנאמר בכתבה, רוב התחנות של הכרמלית רלוונטיות מאוד ולא נמצאות ב"שום מקום". גם תחנת מסדה מאפשרת גישה נוחה לרחוב בפרט (ויש בו לא מעט תרבות פנאי) ולהדר עליון בכלל. שאר התחנות נמצאות ליד אזורים חשובים (מרכז הכרמל; בית החולים בני ציון; מדעטק; הדר תחתון, באזור שיש בו לא מעט שירותים לציבור; קריית הממשלה ורכבת השמונה).

נכון שהדר פחות רלוונטית מבעבר, אבל עדיין לא חסר מה לעשות בה, ולמען האמת דווקא הכרמלית מאפשרת להגיע במהירות ובקו ישר ממרכז הכרמל לעיר התחתית (ולהפך) בלי להתפתל בכבישים שעוברים דרך הדר (או עוקפים אותה) ובכך יתרונה.

לא לחינם עלה מספר הנוסעים פלאים בינואר. הבעיה לא הייתה הקו הקצר בפני עצמו אלא חוסר היכולת להמשיך בקווים אחרים בלי לשלם כפול (ואף יותר, כי בכרמלית לא ירד מחיר הנסיעה ולא הייתה הנחת ערך צבור). ברגע שהוסר החסם (שנים חיכינו לרגע הזה!) הנסיעה בכרמלית הפכה לדרך קיצור מועדפת.

בשבוע הבא אני צריכה להגיע להדר, ותחנת סולל בונה נמצאת יריקה מנקודת היעד שלי... תכנתתי כמובן לנסוע בכרמלית אבל...
לצפיה ב-'לפני כמה חודשים, הבחנתי בחשיבות של הכרמלית'
לפני כמה חודשים, הבחנתי בחשיבות של הכרמלית
08/02/2017 | 13:37
8
133
נסעתי בשישי בערב לאזור אם המושבות. נסעתי במכונית ואחרי זה היה חיפוש חניה. אחרי הנסיעה הזו, חשבתי לעצמי, שפעם הבאה שאני מגיע לאזור הזה, עדיף להגיע ביום חול. בכרמלית זה יהיה מהיר, בהשוואה לפרייבט. נקווה, שלמרות השריפה, תחזור להיות הכרמלית פעילה, במהרה בימינו.
לצפיה ב-'מהו "אזור אם המושבות" בחיפה? מעולם לא שמעתי עליו'
מהו "אזור אם המושבות" בחיפה? מעולם לא שמעתי עליו
1
95
אני מכירה כמובן את "המושבה הגרמנית" ואת בניין (קניון) "סיני סנטר" (שלפני שנים עוד היה עליו שלט "לב המושבה", אאז"נ).
לצפיה ב-'אם אחרת. טעות שלי. סליחה '
אם אחרת. טעות שלי. סליחה
08/02/2017 | 13:46
91
תחנת "גן האם".
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר בין הכרמלית לאזור אם המושבות'
לא הבנתי מה הקשר בין הכרמלית לאזור אם המושבות
08/02/2017 | 13:44
5
32
לצפיה ב-'תחנת גן האם. ערבבתי קודם ל"אם אחרת" '
תחנת גן האם. ערבבתי קודם ל"אם אחרת"
08/02/2017 | 13:47
33
לצפיה ב-'רגע, אז יש אזור כזה? (שאינו פתח תקווה...)'
רגע, אז יש אזור כזה? (שאינו פתח תקווה...)
08/02/2017 | 14:03
3
28
לצפיה ב-'אין אם המושבות שלא בפ"ת. הוא התכוון לגן האם.'
אין אם המושבות שלא בפ"ת. הוא התכוון לגן האם.
08/02/2017 | 14:05
1
21
לצפיה ב-''
08/02/2017 | 15:20
16
לצפיה ב-'יש בפ"ת שתי שכונות שנקראות אם המושבות ואם המושבות החדשה '
יש בפ"ת שתי שכונות שנקראות אם המושבות ואם המושבות החדשה
08/02/2017 | 14:06
25
לצפיה ב-'אני בספק שיחליפו את הטכנולוגיה'
אני בספק שיחליפו את הטכנולוגיה
08/02/2017 | 14:16
103
למרות העלויות הגבוהות של כבל חדש + קרונות חדשים, להחליף את כל המערכת ל rack railway כנראה יהיה יקר יותר, ויהיו צריכים לזרוק גם את הקרונות שלא נפגעו ולהחליפם בקרונות רק"ל עם rack.

בנוסף להתקנת ה־rack עצמו והקרונות החדשים, שעלותם לא מבוטלת, יהיה צורך גם במערכת איתות שכרגע אין כי פוניקולר לא דורש מערכת איתות. כמו כן העובדה שבטכנולוגיה כזו מדובר בשתי רכבות נפרדות, יהיה צורך לסנכרן ביניהן כדי לתאם את מפגש הרכבות ב"תחנה התפעולית" שהיא לולאת העקיפה, הנקודה היחידה בה המנהרה רחבה מספיק לשתי רכבות.

היתרון המרכזי בהחלפת הטכנולוגיה הוא האפשרות העתידית של אולי להאריך את הקו, אבל הסיכוי שיהיה תקציב לכך מתישהו בקרוב שואף לאפס...

לצפיה ב-'שאלת רב קוו ורכבת'
שאלת רב קוו ורכבת
07/02/2017 | 18:11
3
141
אז נגמרה לי הכרטיסייה של הרכבת שרכשתי בקוו תל אביב - חיפה (אני חיפאי במקור ונוסע בקוו הזה לא מעט) ורוצה כעת לנסוע עם ערך צבור 

הבעייה שלי היא שאני לא מצליח לטעון ברב קוו נסיעה ברכבת מהערך הצבור

כל פעם שאני טוען אני רואה שלא ירד לי כסף מהערך הצבור למרות שבמכונה האוטמטית לחצתי על רכישת הסדר נסיעה ובחרתי בנסיעה לחיפה אבל ברב קוו לא מוטען נסיעה לחיפה והערך הצבור לא יורד 

מישהו יכול לומר לי בבקשה שלב אחרי שלב איך עושים את זה בדיוק?

לצפיה ב-'הסבר:'
הסבר:
07/02/2017 | 18:19
1
106
1. שמים את הרב קו בחריץ המתאים במכונת הכרטיסים הכחולה, או מניחים אותו על מסך מכונת הרב קו השחורה (מסכי המגע שתלויים מהכיר)

2. בוחרים "טרום תיקוף נסיעה בערך צבור" ובוחרים את היעד

3. ממתינים עד שהמכונה אומרת שניתן להסיר את הכרטיס. שים לב שעכשיו אם תניח את הכרטיס במכונה שוב היא תציג לך הודעה ששואלת אם אתה רוצה לבטל את טרום-התיקוף. כל פעולה נוספת במכונה אחרי שביצעת טרום-תיקוף תבטל את טרום התיקוף.

אפשר לעשות את זה גם בקופות המאויישות.

4. ניגשים לשער (ולידטור) ועוברים בו עם הכרטיס.

5. ביציאה יוצאים עם אותו כרטיס רב קו, ואז מתבצע החיוב בפועל.
לצפיה ב-'מכשיר הטרום תיקוף או המכונה הכחולה מבצעים מעין "אישור" עסקה '
מכשיר הטרום תיקוף או המכונה הכחולה מבצעים מעין "אישור" עסקה
08/02/2017 | 00:40
79
ביחידות ערך צבור (שאפשר לבטל אם התחרטתת על הנסיעה או בחרת את היעד הלא נכון אם אתה מניח את הרב-קו שוב)
החיוב בפועל של האישור הזה מבוצע בשער הכניסה לרציפים, לצאת אפשר רק ביעד שבחרת, לא מבוצע חיוב נוסף
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
08/02/2017 | 06:44
19
לצפיה ב-'מתי יגיע הציוד החדש לרכבת ישראל'
מתי יגיע הציוד החדש לרכבת ישראל
07/02/2017 | 11:05
37
381
פורסם שבמהלך 2017 תקבל רכבת ישראל קרונות וקטרים  וחדשים.
האם ידוע תאריך מדוייק למשלוח הראשון ?
לצפיה ב-'בין מרץ ליולי, לפי הודעה לעיתונות של בומברדייה'
בין מרץ ליולי, לפי הודעה לעיתונות של בומברדייה
07/02/2017 | 12:24
1
311
לצפיה ב-''
07/02/2017 | 19:01
22
לצפיה ב-'קטר חשמלי ראשון יגיע במרץ'
קטר חשמלי ראשון יגיע במרץ
07/02/2017 | 22:24
34
276
לפי ״כלכליסט״ מ 25.09.2016.
לא ברור מה יעשו איתו!
האם בסוד מקימים מסילה קטנה מחושמלת כדי שיתאמנו נהגים ואנשי תחזוקה?
הקרונות החדשים של בומברדיה מיועדים למהירות של 160קמ״ש, כלומר שרק בהם ישתמשו ב A1, כי אלה שברשות ר״י כמדומני מיועדים ל 140קמ״ש בלבד.
מעניין שבהודעה של בומברדיה שהביא Bus Nerd כתוב שהקרונות החדשים מיועדים למערכים של 8 יחידות, כאשר מאידך היו כבר פרסומים שבקו החדש לירושלים יש כוונה להפעיל רכבות של 10 קרונות; משהו לא מסתדר לי!
סביר להניח שהקרונות החדשים כבר מותאמים לחשמל למרות שהם הוזמנו הרבה זמן לפני הזמנת הקטרים החשמליים(לא היה פרסום בנדון).
סביר גם להניח שחלק מהקרונות החדשים הם עם תא נהיגה לתפעול ב מו-דו,  עד כה לא היה פירסום על כמות, כמדומני (צריכים 62 יחידות?).
הסימולטור מסוג Full mission simulator המדמה את הקטר החשמלי של בומברדיה יגיע מצרפת רק בסוף השנה, זה אומר שיקח עוד זמן עד שאפשר יהיה להתאמן עליו.
נכון להיום, סימן השאילה הגדול הוא, מי הזוכה במכרז 330 הקרונועים החשמליים, כנראה קשה לר״י להחליט, מכאן שהיא בטח לא  תוכל לקבל את הראשונים ב 2019 כפי שהיא פירסמה?
לצפיה ב-'לא רק הקומתיים החדשים יופעלו עם קטרים חשמליים'
לא רק הקומתיים החדשים יופעלו עם קטרים חשמליים
07/02/2017 | 22:38
255
אלא כל קרונות הקומותיים שהגיעו ארצה מאז מרץ 2014 + קומותיים ישנים יותר שעברו התאמה (בעלי מדבקה "הוסב לחשמול").
לצפיה ב-'בקשר לקרונות'
בקשר לקרונות
07/02/2017 | 22:45
26
227
אם אני לא טועה (אני צריך לבדוק בצד הקרון בפעם הבאה שיוצא לי לנסוע במערך מהסדרה החדשה, אבל לא יודע מתי הפעם הבא שייצא לי לנסוע ברכבת. אם אתה נוסע, שים לב למידע הרישוי בצידי הקרונות) הסדרה הכי חדשה שיש בר"י בימים אלו כבר מותאמת להפעלה חשמלית מראש וגם למהירות 160 קמ"ש, ואני מניח שאפשר לחבר קרונות מההזמנה החדשה לקרונות הקיימים.

ויקיפדיה העברית תומכת בטענה שלי עם מקור שהוא כתבה בגלובס מ־2014: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

חלק מהקרונות הישנים יותר הוסבו גם הם להפעלה חשמלית ועליהם יש מדבקה "הוסב לחשמל", אבל אני חושב שהמהירות המקסימלית שלהם נשארה 140 קמ"ש.

גם קרונות הסימנס, שיועדו במקור לקו לירושלים, מותאמים כבר ל־160 קמ"ש, ואם ר"י תפעיל אותם בקו לירושלים (לא סביר, הם רוצים את קיבולת הנוסעים הגבוהה יותר של קרונות הדאבל-דק) הם בהחלט יופעלו במערכים של 10 קרונות.

מבחינת מסילה לניסוי, כבר יש קטע mockup של עמודים אז אני מניח שתוך כמה חודשים גם תהיה שם חשמולת ויהיה אפשר לעשות שם נסיעות ניסוי (בקטע בין ענבה לכניסה למנהרות). אני בספק שמקימים מסילת ניסוי מחושמלת במקום אחר כדי להתאמן על הקטר. איפה היו בונים אותה? החשמול לא מגיע עדיין לבאר שבע או חיפה, אז המקום ההגיוני היחיד הוא לוד, ושם אין הרבה שטח לניסיונות. יכולים גם בבית הספר למקצועות הרכבת בהולץ, אבל זו תהיה מסילה מאוד קצרה שמתחברת ל־main line, אז זה לא יהיה מאוד שימושי לניסויים
לצפיה ב-'לא יוכלו להשתמש במסילה לניסוי'
לא יוכלו להשתמש במסילה לניסוי
07/02/2017 | 22:58
2
177
ללא חיבור למוסך ואזור החניה בלוד, אחרת היכן ישאירו את הקטר בין לבין?

מתקשה להאמין שגרירתו באמצעות קטר דיזל היא אופציה סבירה לתקופה שלפני השלמת החשמול לאזור המוסך בלוד.
לצפיה ב-'זו אופציה אם רוצים להתאמן עליו לפני השלמת החשמול עד לוד.'
זו אופציה אם רוצים להתאמן עליו לפני השלמת החשמול עד לוד.
07/02/2017 | 23:05
1
130
השאלה אם מתכננים לעשות את זה או לא. נראה לי שהם יהיו חייבים או לעשות את זה או להגביר *משמעותית* את קצב העבודה על החשמול כדי שיהיה מספיק זמן להכשיר את נהגי הקטרים לפני פתיחת הקו.
לצפיה ב-'בקשר לנסיעות מבחן וניסוי מערכים חשמליים,מה קורה עם תת"ל 18א?'
בקשר לנסיעות מבחן וניסוי מערכים חשמליים,מה קורה עם תת"ל 18א?
08/02/2017 | 04:07
119
לצפיה ב-'איפה יש מידע רישוי,בחלק החיצוני?'
איפה יש מידע רישוי,בחלק החיצוני?
07/02/2017 | 23:09
21
50
לצפיה ב-'בצידי הקרון, מתחת למפלס הדלתות'
בצידי הקרון, מתחת למפלס הדלתות
07/02/2017 | 23:32
20
134
אם ה־gap בין הרציף לרכבת גדול מספיק, תוכל לראות את זה, אבל זה מתחת לגובה הרציף. יותר קל לראות את זה כשמסתכלים על רכבות שעוצרות ברציף אחר (שלא נמצא באותו אי רציפים שעליו אתה עומד).

שם כתובה המהירות המקסימלית ולידה המילה VMAX (משמעות: maximum velocity), ועוד כמה פרטים על הקרון עצמו, כולל מספר רישוי.
לצפיה ב-'הנה תמונה יפה של קרון ל 160קמ״ש, מה זה IR? לא יודע.'
הנה תמונה יפה של קרון ל 160קמ״ש, מה זה IR? לא יודע.
09/02/2017 | 20:13
19
258
לצפיה ב-'Israel Railways?'
Israel Railways?
09/02/2017 | 21:20
18
46
לצפיה ב-'לא, InterRegional, קרונות אלא משתמשים גם במדינות אחרות '
לא, InterRegional, קרונות אלא משתמשים גם במדינות אחרות
10/02/2017 | 01:41
17
121
רק צבועים אחרת

הקיצורים האלה הם מידע אשר נותן לנוסע ידיעה על סוג הקרון או רכבת, יש גם IC אשר משמעותו InterCity - רכבת בין עירונית

InterRegional רכבת בין אזורית

יש גם קיצורים אחרים, רובם אף מופיעים בלוחות זמנים אירופאיות
לצפיה ב-'נכון'
נכון
10/02/2017 | 03:07
16
76
אם הכוונה הייתה Israel Railways אז היה כתוב ISR שזה הקוד הבינ"ל לרכבת ישראל. ישראל אומנם לא מחוברת רכבתית למדינות אחרות, אבל לפחות יש לנו קוד בינ"ל למקרה שאי פעם כן נתחבר :)
לצפיה ב-'ISR הוא לא קוד בינ"ל רכבתי אלא קוד בינ"ל לכמעט הכל עקב '
ISR הוא לא קוד בינ"ל רכבתי אלא קוד בינ"ל לכמעט הכל עקב
10/02/2017 | 03:47
15
127
ISO 3166-1-A3.

קוד 3166-1-A2 דו תווי : IL
קוד 3166-1-A3 תלת תווי : ISR
קוד 639 (שפות) : he, heb
קוד 4217 (מטבע) : ILS
וכו'

(לא לפתוח דיון דמגוגי מהעובדה ש-IR ב-3166-1 הוא איראן)
לצפיה ב-'IR הגדולה ביותר היא Indian Railways'
IR הגדולה ביותר היא Indian Railways
10/02/2017 | 04:36
94
והנה מפת רשת סכמטית:

לצפיה ב-'זה לא עובד לפי ISO'
זה לא עובד לפי ISO
10/02/2017 | 11:28
3
66
כי יש מפעילות רכבת פרטיות שאינן שייכות לממשלה כלשהיא, ואז קוד ISO לא היה אומר כלום. הקוד הוא של המפעילה במקרה הזה, לא של המדינה.
לצפיה ב-'אכן אתה צודק, זה עובד עפ"י UIC RICS וחפיפה עם ISO הוא במקרה'
אכן אתה צודק, זה עובד עפ"י UIC RICS וחפיפה עם ISO הוא במקרה
10/02/2017 | 12:42
2
52
לצפיה ב-'RIC בא מאיטלקית ואומץ על ידי רשויות רכבתיות כמעט בכל אירופה'
RIC בא מאיטלקית ואומץ על ידי רשויות רכבתיות כמעט בכל אירופה
10/02/2017 | 19:05
1
97
זה קצור של
Regolamento Internazionale delle Carroze
כלומר: קרון מאושר לתנועה בכל הרשתות, במהירות מירבית של 200קמ״ש ללא תנאים מגבילים; בתמונה המצורפת מדובר על קרון מאושר גם לעליה על  Ferry(ראה את העוגן המודפס).

לצפיה ב-'כן, כי המעבורות גם כלולות בארגון, ראה לדוגמה את היוונים'
כן, כי המעבורות גם כלולות בארגון, ראה לדוגמה את היוונים
10/02/2017 | 19:28
37
BlueStar Ferries & Superfast Ferries שהם גם בקובץ זה

כולל גם את Eurail אשר מנפיקה כרטיסים תקופתיים התקפים בכמעט כל רשויות הרכבות הלאומיות של אירופה וגם במספר חברות מעבורות

אגב רכבות ראיתי די הרבה במהלך טיול שכזה עם כרטיס Eurail הגלובלי התלת חודשי בשנה שעברה, חציתי את כל היבשת פעמיים, אציג תמונה רק צריך לחפש איפו שמתי אותו, זה שלושה דפים של ה-travel report מלאים
לצפיה ב-'הניחוש שלי הוא ש ISR בהקשר של רכבת ישראל זה ראשי תיבות של'
הניחוש שלי הוא ש ISR בהקשר של רכבת ישראל זה ראשי תיבות של
10/02/2017 | 15:33
9
59
Israel State Railways
לצפיה ב-'או פשוט ISrael Railways'
או פשוט ISrael Railways
10/02/2017 | 18:11
1
11
לצפיה ב-'חשבתי על זה. '
חשבתי על זה.
10/02/2017 | 18:58
26
עקרונית זה יכול גם להיות

ISRael railways

בכל מקרה, לפי התמונה שסקורפיון צירף למטה, נראה שבמקרה המדובר הכוונה של IR הוא אכן Israel Railways כמו שחשבתי בהתחלה.
לצפיה ב-'אתה צודק, סה״כ יש כאן טעות בתום לב של Bombardier'
אתה צודק, סה״כ יש כאן טעות בתום לב של Bombardier
10/02/2017 | 18:21
6
121
אם לשפוט לפי התמונה המצורפת(DB הרכבת הגרמנית) היה צ״ל רשום ISR ליד המספר 160(כי IR שייך ל רכבת ההודית).
DB,ISR,IR,SNCF וכו׳ וכו׳׳ הם סימנים שניתנו לחברות המאוגדות בארגון הבינלאומי למסילות ברזל(UIC, Union Internationale des Chemins de fer).
אותו ארגון העניק גם לר״י את המספר המזהה 95(היה מופיע במקום המספר 80 בתמונה המצורפת) שבפועל אין בו צורך בישראל  המבודדת מסילתית.

לצפיה ב-'בתמונה זו רשום DB הגדל את התמונה'
בתמונה זו רשום DB הגדל את התמונה
10/02/2017 | 19:58
5
21
לצפיה ב-'נו! זה בדיוק מה שאני אומר, שם כתוב DB ובאותו מקום על קרונות '
נו! זה בדיוק מה שאני אומר, שם כתוב DB ובאותו מקום על קרונות
10/02/2017 | 21:41
4
38
ר״י היה צריך לכתוב ISR ולא IR.
לצפיה ב-'סביר להניח שזה יתוקן אם יהיה תוכניות לחיבור עם ירדן, כי 95'
סביר להניח שזה יתוקן אם יהיה תוכניות לחיבור עם ירדן, כי 95
11/02/2017 | 16:50
3
43
גם לא מופיע שם

או שמישהו יכול לשים את צומת הלב של מי שאחראי בר"י על זה וזה יתוקן עוד קודם, כי רכבת ללא רישוי נורמלי זו עילה למשרד התחבורה
לצפיה ב-'חיבור לחו״ל ?????? ואז זהוי הקרון הישראלי יהיה:'
חיבור לחו״ל ?????? ואז זהוי הקרון הישראלי יהיה:
11/02/2017 | 19:00
76
5095XX7XXXXY
(ראה את המספר הגרמני בתמונות המצורפות, להשוואה).
אני לא מתמצא בכל המספרים, אני רק יכול לציין ש 50 הוא קרון מסחרי לשימוש לאומי, ש 95 מאפיין את ר״י, ש 7 זה למהירות של עד 160 קמ״ש וש Y זו ספרת ביקורת.
אם הקרונות ישרתו פעם את הקו לאל-עריש(כפי שחשבו בשנות ה 90) אז המספר 50 יוחלף ל 61 האופייני לקרון עם מזוג לשימוש בינלאומי במסילה סטנדרטית(1435).
עכשיו להראות שאנחנו בחברה טובה אני מציין ש:
96=אירן
97=סוריה
98=לבנון
99= עירק

אנגליה=70
גרמניה=80
שוייץ=85
צרפת=87
פורטוגל=94
לצפיה ב-'לא נראה לי שיהיה חיבור עם ירדן לרכבות נוסעים'
לא נראה לי שיהיה חיבור עם ירדן לרכבות נוסעים
12/02/2017 | 12:20
1
17
אם יעשו דבר כזה זה כנראה יהיה לרכבות משא בלבד.

אבל אפשר להמשיך לחלום על יום שבו יהיה שלום עם לבנון וסוריה (ושלבנון ישקמו את רשת הרכבות שלהם) כדי שנוכל לקחת רכבת מחיפה לפריז דרך ביירות ואיסטנבול.
לצפיה ב-'שבכל מקרה אינו אפשרי על מסילת רכבת כבדה בלבד'
שבכל מקרה אינו אפשרי על מסילת רכבת כבדה בלבד
12/02/2017 | 13:55
16
המרמריי באיסטנבול זה תחצ עירוני למעבר בין הצד האסיאתי לצד האירופאי
רכבת הכבדה הטורקית TCDD באסיה מסיימת בפנדיק, ובצד הארופאי ממשיכה מסירכג'י (אגב הצד הארופאי של המסילות בשיפוצים, אז בשנה שעברה עברתי עד הגבול בכאפיכולה על אוטובוס המחליף קו רכבת זה
לצפיה ב-'להבנתי, משדרגים את הישנים מ140 ל160 קמ"ש'
להבנתי, משדרגים את הישנים מ140 ל160 קמ"ש
08/02/2017 | 02:34
160
ראה כאן.
לצפיה ב-'By hook or by crook'
By hook or by crook
07/02/2017 | 22:53
5
177
באותה כתבה שציינתי בהודעה הקודמת שלי גם כתוב:
״.......מרכבת ישראל נמסר כי למנהלת הפרוייקט יש פתרונות וחלופות למהמורות אלה, לפיכך רכבת ישראל דבקה בלו״ז המתוכנן להפעלת הקו המהיר״
כמו כן ב״כלכליסט״ מ 20.09.2016 נכתב:
״מנכ״ל תהל, סער ברכה...............הקו לירושלים שהוא הסיבה לעיקר העבודות עכשיו בתל אביב, יחושמל בזמן ויעבוד בתחילת 2018, סיכם״.

חברת תהל  Kardan N.V היא המנהלת את פרוייקט החישמול( SEMI הספרדית היא המבצעת בשטח).

מדברים על פתיחת הקו בעוד פחות מ..........400 יום!!
ואיי, ואיי, ואיי......נראה.

לצפיה ב-'חשבתי שההערכות העדכניות הן דחייה של חצי שנה לפחות'
חשבתי שההערכות העדכניות הן דחייה של חצי שנה לפחות
07/02/2017 | 22:57
1
68
לצפיה ב-'כבוד השר הרי ממשיך להתעקש על מרץ שנה הבאה בכל במה אפשרית'
כבוד השר הרי ממשיך להתעקש על מרץ שנה הבאה בכל במה אפשרית
08/02/2017 | 00:24
150
לכן לא נראה שיש כרגע הארכה פורמלית אבל כמובן שזה יגיע מתישהו
לצפיה ב-'כמה זמן בד"כ לוקח לחשמל מסילה?'
כמה זמן בד"כ לוקח לחשמל מסילה?
08/02/2017 | 19:13
2
156
בינתיים עשיתי הערכה בלתי מקצועית האם ניתן יהיה לפתוח את הקו באפריל 2018:

מתחנת האומה עד לת"א ההגנה ישנה 58 ק"מ של מסילה כפולה שהן 116 ק"מ של מסילה בודדת. מת"א ההגנה עד ת"א מרכז ישנה 4 ק"מ של מסילה משולשת שהן 12 ק"מ של מסילה בודדת ומת"א ההגנה עד להרצליה ישנה 9 ק"מ של מסילה מרובעת שהן 36 ק"מ של מסילה בודדת - סה"כ 164 ק"מ של מסילה בודדת.

הערכה גסה שהמרחק הממוצע בין עמודי חישמולת הינו 50 מטר, כך שנדרש התקנה של 3280 עמודים. אם יתקינו 10 עמודים בכל לילה ניתן יהיה לבצע את נסיעת המבחן הראשון תוך 328 יום.

האם ניתן להתקין בממוצע 10 עמודים ללילה?
למיטב הבנתי, השלב הממושך ביותר ב"פס הייצור" של התקנת עמוד בדנמרק הינו שלב התקנת הייסוד אשר אורך 20 דקות, אז אם בארץ ישביתו מסילה בודדת מחצות הלילה ועד חמש לפנות בוקר, ניתן יהיה להקדיש 30 דקות לכל שלב ב"פס הייצור" של התקנת עמוד. נשארת השאלה האם לוקח יותר מחצי שעה לעבור מעמוד לעמוד בשלב התקנת הכבלים?

ברור שישנם אי דיוקים בתיאוריות שלי, אך יתכן שהם מתקזזים:
מצד אחד, חשמול ציר האיילון מסובך ביותר וכן לא לקחתי בחשבון את חשמול קטע נתב"ג לוד (כולל הדיפו).
מצד שני, ניתן לעבוד בקטע האומה - ענבה בכל שעות היממה וכן חשמול המנהרות אינם דורשים עמודים ויסודות (אלא אם יעשו זאת בהוראת המתכנן שהחליט להתקין עמודי תאורה בתחנת האומה)

נקווה שלא תתעוררנה הפתעות נוספות כמו ליקויים בבטיחות אש.

הערות תתקבלנה בברכה!
לצפיה ב-'לאחר סיום העמודים החשמול נעשה יחסית מהר כמו מפעל לערך'
לאחר סיום העמודים החשמול נעשה יחסית מהר כמו מפעל לערך
08/02/2017 | 19:49
347
לצפיה ב-'תוסיף גם דיפו (בלוד כנראה).'
תוסיף גם דיפו (בלוד כנראה).
08/02/2017 | 21:16
152
עריכה: אחר כך ראיתי שהתייחסת לדיפו בהודעה שלך
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 7/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 7/2
07/02/2017 | 09:34
14
22
לצפיה ב-'מת"א לצומת סגולה בפ"ת'
מת"א לצומת סגולה בפ"ת
07/02/2017 | 18:26
13
145
אני צריך להגיע מחר מאזור אבן גבירול/ז'בוטינסקי בת"א לרח' בן-ציון גליס בפתח תקווה (צומת סגולה), שעת יציאה סביב 1500 מת"א. מה הדרך הטובה ביותר לעשות זאת בתחבורה ציבורית (עם אפשרות לשילוב הליכה ברגל) וכמה זמן בערך זה צפוי לקחת (חשוב שאגיע עד 16:45 לכל המאוחר לצומת סגולה).

כרגע חשבתי לקחת רכבת מת"א לתחנת סגולה ואולי אוטובוס קצר ממתחם ירקונים לצומת סגולה (אם לא אהיה לחוץ בזמן - ללכת ברגל לצומת). סביר?

תודה מראש.
לצפיה ב-'רכבת או קווים 282 ו-248'
רכבת או קווים 282 ו-248
08/02/2017 | 13:01
1
78
רכבת כנראה אפשרות טובה מאוד. כלומר הרכבת עצמה טובה. לא יודע מה המצב בתחנת סגולה. אם אפשר ללכת או שעדיין צריך לבצע סיבוב גדול או אם בכלל האם יש שביל הליכה. אולי אלה הנמצאים בתחנה עצמה, יידעו על מצב ההליכה עצמה. במידה ויש קו אוטובוס יעיל מתחנת הרכבת סגולה או קרית אריה, לכיוון רחוב גליס, זוהי אפשרות טובה.
אפשרות אחרת מדרך נמיר או אזורים אחרים בתל אביב, לנסוע בקו 282 "אפיקים" או 248 "מטרופולין"( לאחרון 3 נסיעות. גם לראשון התדירות לא כל כך גבוהה), לצומת ירקון. משם נסיעה קצרצה, בקווי אוטובוסים שונים כמו 551, 561, 571, 641 וכנראה קווים נוספים.
לצפיה ב-'אין שביל.'
אין שביל.
08/02/2017 | 13:03
19
לצפיה ב-'אכן אוטובוס מומלץ'
אכן אוטובוס מומלץ
08/02/2017 | 13:54
79
אז אכן, אפשרות אחת היא לנסוע באוטובוס 66, עד התחנה המרכזית של פתח-תקוה, ומשם זו הליכה רגלית של כ-10 דקות עד לצומת סגולה.
אפשרות אחרת, היא לעלות באבן גבירול, על כל אוטובוס שנוסע לכיוון ארלוזורוב, שם לעלות רגלית על גשר ז'בוטינסקי (לכיוון רמת-גן), ומשם לקחת את אחד האוטובוסים שנוסע עד לצומת סגולה - למשל 641.
עד כמה שזה נשמע אבסורדי - הנסיעה ברכבת לא מומלצת, כי אין שום מעבר רגלי בין תחנת רכבת סגולה, לצומת סגולה.
לצפיה ב-'תודה למגיבים. הנסיעה בסוף התבטלה, אך יובא בחשבון להבא.'
תודה למגיבים. הנסיעה בסוף התבטלה, אך יובא בחשבון להבא.
08/02/2017 | 16:41
22
לצפיה ב-'אבן גבירול ת"א >> צומת סגולה פ"ת'
אבן גבירול ת"א >> צומת סגולה פ"ת
08/02/2017 | 23:56
6
74
אפשרות ראשונה:
מאבן גבירול קח את קו 82 מכיכר רבין או בלונדון מיניסטורס ורד בקניון הגדול. בקניון הגדול החלף לקו 5/5א או 641/642 ורד בצומת סגולה.

אפשרות שנייה:
קווים 641/642 מקניון עזריאלי או רכבת מרכז. שני הקווים מורידים בצומת סגולה.

אל תקשיב להודעות של משה12333. משה12333 הינו טרול שמפיץ דיסאינפורמציה בפורום.

לצפיה ב-'טוב שאמרת לו לרדת בקצה השני של העיר ומשם לקחת אוטובוס. לפי '
טוב שאמרת לו לרדת בקצה השני של העיר ומשם לקחת אוטובוס. לפי
09/02/2017 | 02:00
5
131
ההיגיון שלך, האם לא היה עדיף לו לרדת מקו 82 במחלף גהה, ממש בגבול העיר? הוא היה עורך מסע מגבול לגבול בפ"ת. אם כבר, אז כבר.

(נראה שאתה מכיר את פ"ת ואת ת"א כפי שאתה מכיר את הפורום הזה).

לצפיה ב-'איזה מחלף גהה בראש שלך?'
איזה מחלף גהה בראש שלך?
09/02/2017 | 02:08
155
רשמתי לו לרדת בקניון הגדול ומשם להחליף ל 641/642. תחנה הרבה יותר טובה לרדת בה.
לצפיה ב-'לעשות טיול עם 66 דרך מרכז פ"ת יותר הגיוני ויותר יעיל, נכון?'
לעשות טיול עם 66 דרך מרכז פ"ת יותר הגיוני ויותר יעיל, נכון?
09/02/2017 | 09:36
3
21
לצפיה ב-'אם נוסעים עם 66 או 82/38הכי הגיוני והכי נוח להחליף בבילינסון'
אם נוסעים עם 66 או 82/38הכי הגיוני והכי נוח להחליף בבילינסון
09/02/2017 | 09:38
2
25
לצפיה ב-''
09/02/2017 | 15:15
1
38
מהמקומות הנוחים ביותר להחליף אוטובוסים בפתח תקווה
לצפיה ב-'תפסיקו להקפיץ שרשור הכוונה ישן!'
תפסיקו להקפיץ שרשור הכוונה ישן!
09/02/2017 | 16:45
14
לצפיה ב-'אתה יכול לקחת קו 641 או 642 של קווים, או 921 של אגד'
אתה יכול לקחת קו 641 או 642 של קווים, או 921 של אגד
09/02/2017 | 03:02
1
41
641/642 של קווים יוצאים מקומה 6 בתחנה מרכזית תל אביב,
ו-921 אם אני לא טועה מקומה 7 של אגד.
641 ו-921 יוצאים בתדירות גבוהה לאורך כול היום, 642 קצת פחות אני לא סגור על התדירות שלו.
בכול מקרה תבדוק באתר bus.gov.il
רובריקת חיפוש "מוצא ויעד", תקליד:
עיר מוצא תל אביב, תחנת מוצא: תחנה מרכזית חדשה
עיר יעד פתח תקווה, תחנת יעד: צומת סגולה.
ואז זה ייתן לך את כול הלו"ז של כול הקווים של כול החברות.
מקווה שעזרתי!
לצפיה ב-'לקו 642 יש נסיעה ביום לכיוון נתניה בלבד.'
לקו 642 יש נסיעה ביום לכיוון נתניה בלבד.
09/02/2017 | 05:47
45
נוסע אותו דבר כמו קו 641 עד ישובי השרון. משם הקו נכנס לתוך קדימה צורן ותל מונד בדרכו לנתניה.
לצפיה ב-'משהו רע קורה בקו החוף המערבי'
משהו רע קורה בקו החוף המערבי
06/02/2017 | 22:42
282
הבוקר הרכבת של 8:34 מיבנה מערב צפונה בוטלה ללא הודעה מוקדמת, וללא תחליף.
אתמול אותה רכבת בדיוק בוטלה. גם כאן היה צורך לחכות חצי שעה עד הרכבת הבאה.
בשבת בערב היה איחור של כשעה(!!!) שלמה ברכבת "האחרונה" שיוצאת מתל אביב ב 20:30 בערך...(שזה לכשעצמו ביזיון).

מרגיש שאי אפשר לסמוך יותר על הקו הזה, שגם ככה סובל מאיחורים מסוימים בכמעט 100% מהנסיעות לאורך היום.
לצפיה ב-'מפת מטרוניות עתידיות בחיפה'
מפת מטרוניות עתידיות בחיפה
06/02/2017 | 19:21
1
206

במקרה מצאתי את זה.

יכול להיות שזו הצתה מאוחרת, אבל לא יצא לי לראות את המפה הזו ברזולוציה נורמלית, הרזולוציה שפורסמה בעיתונים היתה נמוכה.

השאלה שלי היא - האם אחד או כמה מהקווים הללו, שהם קווי BRT בסה"כ, רצוי או צפוי שיהפוך יום אחד לרכבת קלה? אני לא מדבר על הקווים לעכו או לנצרת, אני מדבר על אחד מהקווים של המטרונית.

דבר שני, מה יקרה לרכבת הכבדה שמגיעה לעכו אחרי שתגיע לשם רכבת קלה?

יצויין לזכות חיפה שהיא העיר הראשונה בישראל שיש בה קווי BRT כמעט מלאים, אם מפחיתים את הנת"צ בקטע הקרוב לחוף הכרמל ובקו 2 בקריית אתא. יש בה גם פניקולר שהוכרז ב-1/1/17 ככלי תח"צ רשמי ועלה לאתר כל קו. שאפו לחיפה.

מי לדעתכם יותר יעילה? הרק"ל בירושלים או המטרונית בחיפה? ועצוב לי על תל אביב שהוזנחה מבחינת מערכת הסעת המונים כל כך הרבה שנים ומפגרת אחרי ירושלים וחיפה מאחור.

http://haifahaifa.co.il/wp-content/uploads/2016/08...
לצפיה ב-'המפה הזו ברזולוציה הזו כבר הועלתה לפורום לפני חצי שנה'
המפה הזו ברזולוציה הזו כבר הועלתה לפורום לפני חצי שנה
06/02/2017 | 19:32
132
לא יקרה לרכבת הכבדה שום דבר - היא תמשיך לפעול.
אין חפיפה בין הרכבת הכבדה לרכבת הקלה וגם המטרות שלהן שונות.
וגם יעברו עוד שנים ארוכות עד שתהיה רכבת קלה בין לב המפרץ לעכו.

לגבי הפיכת קווי מטרונית לקווי רק"ל, ייתכן שבעתיד הרחוק ולאחר שתתחיל לפעול הרכבת הקלה בין נצרת ללב המפרץ, הקטע מלב המפרץ לחוף הכרמל יהפוך לרק"ל. זה תלוי גם בעתיד תוואי הרכבת הכבדה בחיפה.

הכרמלית מופיעה בכל-קו כבר שנים, הרבה לפני שהוכרה רשמית כאמצעי תח"צ.
לצפיה ב-'משרד התחבורה מתכנן חופשי שנתי לכולם (לא רק לסטודנטים)'
משרד התחבורה מתכנן חופשי שנתי לכולם (לא רק לסטודנטים)
06/02/2017 | 14:08
14
387

כתבתי על זה הודעה לפני כמה דקות אבל נראה שתפוז אכל אותה. הנה ניסיון שני.

נראה שמשרד התחבורה מעוניין לאפשר לכלל האוכלוסיה לרכוש חוזה חופשי שנתי, שעד היום היה נחלתם של סטודנטים בלבד. האוצר לא כל כך בעד כי זה מהלך מאוד יקר.

אני לא בטוח שעוד הוזלות בתח"צ זה *ה*צעד שצריך עכשיו, לדעתי עדיף להשקיע את התקציב בשיפור השירות והגדלת האמינות.
לצפיה ב-'הגיע הזמן , זה צעד מתבקש'
הגיע הזמן , זה צעד מתבקש
06/02/2017 | 14:53
4
230
בלי קשר להנחה שתתלווה להסדר.
רוב רובם של משתמשי החודשי חופשי לא מחליפים מקום עבודה או מקום מגורים כל שני וחמישי, וחודשי שנתי ארוך טווח הוא רעיון מצוין, בלי להתעסק בהטענת חודשי חופשי כל חודש מחדש. 
אמנם לא רשמו את זה בכתבה , אבל אני מניח שמי שירצה באמצע השנה לבטל, יוכל לעשות זאת עם זיכוי מתאים שיקח בחשבון את ההטבה שקיבל .
לצפיה ב-'לא כל כך בטוח שתהיה אפשרות לבטל'
לא כל כך בטוח שתהיה אפשרות לבטל
06/02/2017 | 15:15
205
סטודנטים לא יכולים לבטל את החופשי השנתי שלהם באמצע השנה.
לצפיה ב-'התקווה דווקא שאנשים ישארו עם החופשי שנתי וידחו'
התקווה דווקא שאנשים ישארו עם החופשי שנתי וידחו
06/02/2017 | 15:16
2
210
את קניית הרכב לשנה הבאה, אחרת תמיד כדאי לעשות מנוי תקופתי אם בכל מקרה אפשר לבטל ולקבל את ההפרש.
לצפיה ב-'תקבל את ההפרש בקיזוז ההנחה שקבלת.'
תקבל את ההפרש בקיזוז ההנחה שקבלת.
06/02/2017 | 15:21
1
146
אחרת באמת כולם יבקשו חודשי שנתי עם הנחה ואחרי חודש יבטלו..
משרדי האוצר והתחבורה לא כאלה פראיירים..
לצפיה ב-'או דמי ביטול כלשהם'
או דמי ביטול כלשהם
06/02/2017 | 19:53
46
לצפיה ב-'יתכן שזו העתקה אחת יותר מדי.'
יתכן שזו העתקה אחת יותר מדי.
06/02/2017 | 16:03
7
206
בבריטניה יש כרטיסי חופשי שנתי אך השכר מחושב לפי שכר שנתי ולכן גם אם זו הוצאה גדולה בתחילת השנה (כנראה הפיסקלית ב6 לאפריל) הרי שיש לזה קונטקסט. בישראל מחשבים משכורות לפי חודש. יש גם אלמנט בריטי שיכול להיות יפה להעתיק לחופשי שנתי בארץ - כרטיסים שנתיים של חברות הרכבת מקנות למחזיקיהם הנחה של 33% בנסיעות מזדמנות בקווים אחרים.

אם מדובר במשהו שהמעסיק צריך להתעסק איתו פעם בשנה זה עניין חיובי אבל אם מי שמשלם הוא הנוסע ורק אחר כך יש החזר (או שזה בכלל מכיסו) אז יתכן שזה רעיון שאי אפשר לייבא.
לצפיה ב-'מעסיקים לא הולכים להתעסק בזה בעצמם'
מעסיקים לא הולכים להתעסק בזה בעצמם
06/02/2017 | 16:13
6
162
למרות שיש שירות של הנפקת (והטענת) רב קו "בהזמנה גדולה" לעסקים, הסיכוי שמעסיקים ירצו להתעסק בזה קלוש, בעיקר עם תרבות הרכב הפרטי ששולטת בארץ.

אם יהיה חופשי שנתי כזה כנראה שההחזר ימשיך להיות חודשי, וכנראה ייקטן כי יחושב לפי עלות של חופשי שנתי ולא חופשי חודשי. זאת אומרת שבפועל הצעד הזה לא באמת יחסוך לנוסעים בתח"צ (למרות שזה ייראה כך למי שלא מסתכל על התמונה המלאה) אלא למעסיקים, שבמילא משלמים החזר נסיעות לעובדיהם. אז זה בעצם הורדה זעומה בשכר בחסות משרד התחבורה.

הרווח היחידי לנוסעים יהיה לאלו שהמעסיק שלהם לא מעודכן (וימשיך לשלם לפי תעריף של חופשי חודשי) וגם זה שלקנות חופשי שנתי זו "פחות טרחה" (למי שיש לו סכום כסף גדול מראש) מאשר להטעין כל חודש.
לצפיה ב-'צריך רק לעדכן ארגוני עובדים למקרים שבהם מחזירים על חופשי שנת'
צריך רק לעדכן ארגוני עובדים למקרים שבהם מחזירים על חופשי שנת
07/02/2017 | 00:03
4
105
ומפטרים את המועסק לפני סוף השנה. כך שבעצם לא היה צריך לקנות חופשי שנתי לעבודה הזאת. לכן לדעתי עדיף להחזיר לפי חופשי חודשי.
לצפיה ב-'צו ההרחבה כיום מדבר על כרטיס חודשי'
צו ההרחבה כיום מדבר על כרטיס חודשי
08/02/2017 | 12:30
55
ולכן אם ירצו לשלם החזר נסיעות עבור סכום נמוך יותר לפי מחיר שנתי יהיו בעיקרון צריכים להוציא צו הרחבה מתוקן.
לצפיה ב-'לא צריך לעדכן אף אחד'
לא צריך לעדכן אף אחד
11/02/2017 | 06:39
2
16
לפי צו ההרחבה סעיף 4:

4. הוצאות הנסיעה ייקבעו לפי מחיר נסיעה מוזל באוטובוס ציבורי או כרטיס מינוי חודשי מוזל ממקום מגורי העובד למקום עבודתו, על יסוד כרטיס הנחה של כמה נסיעות, אם קיים כרטיס הנחה כזה.

כלומר המעסיק ימשיך לשלם לעובד לפי חופשי חודשי, מה שהעובד ירצה לקנות עם הכסף שיקנה, אם ירצה לשלם על החופשי שנתי הוא זה שיקבל את הכסף של ההנחה.

ממילא מאז הרפורמה משלמים לפי אזור ולא לפי חברת אוטובוסים כך שגם אם העובד מחליף מחר עבודה החופשי שנתי שלו ימשיך לעבוד ופשוט מישהו אחר ישלם ההחזרים החודשיים.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
11/02/2017 | 18:24
1
11
לפי צו ההרחבה המעסיק נדרש לשלם את המינימום הנדרש.

אם העלות של חופשי שנתי נמוכה יותר מחופשי חודשי, לפי צו ההרחבה הוא לא יוכל לשלם את המינימום הנדרש, אלא רק לפי חופשי חודשי. לכן אם יהיה חופשי שנתי, סביר להניח שהתאחדות התעשיינית תדרוש לשנות את ההסכמים הקיבוציים ואת צווי ההרחבה המוצאים להם, לפיו התשלום יהיה לפי הכרטיס התקופתי הזול ביותר.
לצפיה ב-'אף אחד לא חייב להסכים לדרישה כזו'
אף אחד לא חייב להסכים לדרישה כזו
11/02/2017 | 20:47
6
אם המדינה החליטה לתת צ'ופר לאזרחים היא לא חייבת להעביר אותו לעסקים רק משום שהם מבקשים.

אני דווקא הייתי מוותר על ההנחה ומעדיף שישתמשו בכסף בשביל לשפר התחבורה הציבורית מבחינת תדירות.

במחיר התחבורה הציבורית כבר עקפה בסיבוב את הפרטית, אם רוצים להגדיל השימוש צריך להגדיל את התדירות ולא להמשיך להוריד את המחיר.
לצפיה ב-'אם ההחזר יהיה לפי שנתי, אז הוא יהיה בתשלום אחד בזמן הקנייה'
אם ההחזר יהיה לפי שנתי, אז הוא יהיה בתשלום אחד בזמן הקנייה
08/02/2017 | 07:50
68
לא חושב שהרבה מעסיקים יסכימו לזה, ולכן ימשיכו לשלם על חודשי.
לצפיה ב-'צעד מצויין בכיוון הנכון'
צעד מצויין בכיוון הנכון
08/02/2017 | 20:39
76
גם אם ההנחה הנוספת תהיה זניחה  זה צעד מצויין בכיוון הנכון.
זה יקצר תורים לקופות ברכבת בצורה דרסטית, יוריד מאוד את ההתעסקות של נהגי אוטובוסים בכסף (אף אחד לא יקנה כרטיס באלפי שקלים במזומן אלא בקופה בכרטיס אשראי)

השירות והאמינות ישתפרו משום שהתורים יתקצרו מרגע שיצטרכו להתעסק הרבה פחות בכסף והרבה יותר בנסיעה.

עכשיו רק נשאר שיפסיקו עם השטות הנוראית הזו של חיילים שמוציאים כרטיסי נייר, בשביל מה בדיוק זה טוב, שרכבת ישראל תעביר את המידע שלהם לצבא על סמך הנסיעות שעשו (הרי רושמים כניסות ויציאות לפי הכרטיס המגנטי) ותעלים לחלוטין את התורים בקופות.

לצפיה ב-'מישהו שמ/ה לב לאי דיוק של moovit? '
מישהו שמ/ה לב לאי דיוק של moovit?
06/02/2017 | 07:41
138
היי 
אני לא יודע אם זה גורף אך לאחרונה(לא מעט זמן) moovit ממש מזייפת. 
מתקשה להאמין שזה רק ב-72...
בסה"כ נסיעה מהכרמלית שאמורה להגיע בזמן אמת לרחוב העליה ב-6:57 לפי זמן אמת (!) ובפועל יוצא 5-6 דקות איחור די על בסיס קבוע. 
אני מניח שזה קשור למשרד התחבורה ולא לאפליקציה... 
עוד מישהו התקל/ה בעניין? 
יום טוב. 
לצפיה ב-'ישראל כץ: רכבת לכרמיאל בלג בעומר'
ישראל כץ: רכבת לכרמיאל בלג בעומר
06/02/2017 | 02:56
17
613
מבטיח נסיעות מבחן עם שאטלים למירון, כבר באמצע מאי.
קשה לי להבין, איך ניתן לעשות נסיעות מבחן באירוע של מאות אלפי אנשים.
לצפיה ב-'זו התחכמות יח"צית, אבל נדמה שאין קשר בין השניים'
זו התחכמות יח"צית, אבל נדמה שאין קשר בין השניים
06/02/2017 | 13:54
350
תהיה נסיעת מבחן (קטר / קרונית לבד לכל אורך התוואי) סביב ל"ג בעומר, יופעלו שאטלים מ(חניון הרכב הפרטי ב)כרמיאל למירון בל"ג בעומר...

אין הכוונה שתופעל רכבת נוסעים בל"ג בעומר שתגיע לכרמיאל, כי אי-אפשר מבחינה בטיחותית לעשות דבר כזה על מסילה טרייה, כך אני מבין את המשמעות האמיתית של ההודעה הזו.
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר, מערכת האיתות טרם נפרסה והקו טרם הוגדר'
עד כמה שאני זוכר, מערכת האיתות טרם נפרסה והקו טרם הוגדר
06/02/2017 | 18:49
1
248
במשוא"ה. ובכלל, טרם הותקן מחסום במפגש עם כביש 784.
לצפיה ב-'אבל עד לג בעומר'
אבל עד לג בעומר
06/02/2017 | 19:18
228
ישנם 3 חודשים.
לצפיה ב-'מעניין לעניין באותו עניין - ניצול תחנת עפולה לל"ג בעומר?'
מעניין לעניין באותו עניין - ניצול תחנת עפולה לל"ג בעומר?
06/02/2017 | 23:17
12
235
מה דעתכם על שימוש בתחנת הרכבת בעפולה לצורך אירוע התחבורה הציבורית של ל"ג בעומר?

רכבות מיוחדות מאזורים רחוקים (ביתר עלית ובית שמש באמצעות תחנת הרכבת בית שמש, אשדוד, ואפשרות אופוצינאלית למעוניינים מבני ברק ונתניה) לתחנת הרכבת בעפולה, וממנה שאטלים דרך כביש 65 החדש וכביש 866 למירון (ואם תהיה תקלה שתדרוש הסטת תנועה - דרך כביש 65, כביש 85, כביש 90 עד מחלף אליפלט וכביש 89).

היתרון הוא חסכון בתשומות של נסיעות נהגים (שהם צוואר הבקבוק האמיתי של תח"צ בישראל 2017) למרחקים ארוכים, ונוחות נסיעה לציבור ברכבת (שכוללת שירותים, ניתן לקום באמצע הנסיעה, ישיבה מרווחת יותר). החסרון הוא הארכת משך הנסיעה לכאורה.

הכל בשילוב של הסדר נסיעה מיוחד בכרטיס רב-קו, שיכלול נסיעה עירונית (אפשרית) ביום ל"ג בעומר לתחנת הרכבת, נסיעה ברכבת לתחנת עפולה ונסיעה מתחנת הרכבת בעפולה בשאטל למירון, בכיוון אחד או הלוך-חזור.

עקרונית אפשר ליישם את הרעיון גם על תחנות רכבת אחרות, כדוגמת קרית מוצקין (בשטח שסביב התחנה יש אזורי חניה נרחבים), עכו ונהריה, אבל במקרה של 2 הראשונות, זה יוסיף מעט לעומס על כביש 85, במקרה של נהריה זו תהיה חלוקת עומסים טובה על כביש 89 שאינו עמוס בגלל נתיבו הצפוני.
לצפיה ב-'מהיכן בארץ יהיה כדאי לנסוע ברכבת עד עפולה בשביל להגיע'
מהיכן בארץ יהיה כדאי לנסוע ברכבת עד עפולה בשביל להגיע
07/02/2017 | 02:39
5
190
למירון?
מכל מקום במרכז או בדרום הארץ ממילא צריך לעבור דרך חיפה, אם נוסעים ברכבת, ואם כך למה לנסוע מחיפה דרום-מזרחה לעפולה בקו שאינו מהיר במיוחד?
תחנות עכו ונהריה (כל עוד לא נפתחת תחנת כרמיאל) הרבה יותר מתאימות לשילוב הרכבת בהסעות למירון.
לצפיה ב-'היתרון של עפולה הוא ציר 65'
היתרון של עפולה הוא ציר 65
07/02/2017 | 12:32
4
152
זמן הנסיעה בין חיפה לעכו שווה בערך לזמן הנסיעה מחיפה לעפולה, אבל כך מרוויחים את עקיפת ציר 85 העמוס למדי (ושבחלקו המזרחי הינו בעל נתיב אחד לכיוון נסיעה), ושימוש בציר 65 הרחב והמשופץ.
לצפיה ב-'אם כבר אז לעפולה יש יתרון אחר'
אם כבר אז לעפולה יש יתרון אחר
07/02/2017 | 16:36
3
134
קודם כל, גם מעפולה (עלית) למחלף גולני יש נתיב אחד בלבד ומדובר בכביש אדום אז זה לא בהכרח יתרון אבל בעכו או נהריה אין מקום להחנות עשרות אוטובוסים שימתינו לקליטת אלפי הנוסעים בעוד שבעפולה כן יש מקום.

לצפיה ב-'בשילוב של כל התחנות ביחד - יש די מקום'
בשילוב של כל התחנות ביחד - יש די מקום
07/02/2017 | 18:56
2
89
קצת בקרית חיים, קצת בקרית מוצקין, קצת בעכו וקצת בנהריה. אם מוכנים להשקיע מעט יותר (לחסום כבישים ולבטל זמנית חלק מהחניון סביב תחנת הרכבת), אפשר להסתפק בתחנה קרית מוצקין לבד: לחסום חלקית כביש בצד של קרית שמואל (להפוך אותו לחד מסלולי, כל כמה דקות מצד אחר, כמו שעושים לעיתים בכבישים בשיפוצים), אפשר להחנות שם עשרות אוטובוסים מצפון ומדרום לתחנה, רק שחלק מהנוסעים יצטרכו ללכת מרחק בינוני עד לאוטובוסים. אם מחלקים את הנוסעים לכמה תחנות רכבת, אפשר בנחת להחנות כמה אוטובוסים בודדים בכל תחנת רכבת. מצד שני, בעפולה כתחנה חדשה זה קל בהרבה.
לצפיה ב-'איך זה בדיוק אמור לעבוד?'
איך זה בדיוק אמור לעבוד?
07/02/2017 | 19:07
1
74
אתה תגיד למישהו "אתה יורד בקריית חיים" ולאחר "אתה יורד בעכו" וכדומה?
למה שמישהו יסכים לרדת בקריית חיים ולא בעכו (התחנה הטובה ביותר) אם יש הסעות משני המקומות?

תחנת קריית חיים (וגם מוצקין) הן תחנות קטנות ומקומיות ולא מגיע להן (ולתושבים) את "העונש" שבתנועת ההמונים הזאת.

לצפיה ב-'נוסעים ממקומות שונים יתחלקו לתחנות שונות'
נוסעים ממקומות שונים יתחלקו לתחנות שונות
07/02/2017 | 19:32
74
לדוגמא: נוסעים מביתר-עילית לקרית חיים, מבית שמש לקרית מוצקין, מנתניה לעכו ומבני ברק לנהריה.

אם מוכרים מראש חוזה מיוחד שמאפשר כניסה רק בתחנה מסויימת ויציאה רק בתחנה אחרת, יש פה 'ברירה טבעית'...

נכון שזה פוגע מעט ביוממים המקומיים (תופס מעט מקומות חנייה), אבל אפשר להערך מראש בהודעה שחלק מהאזור יחסם, ומנגד לחייב נוסעים ממקומות רחוקים שמעוניינים להגיע למירון בל"ג בעומר להאריך את הדרך ולסוע לפי מסלול משולב-רכבת. יש פה פגיעה ביוממים (תפיסת חניה) ופגיעה בעולי מירון (הארכת הדרך), לטעמי מדובר בפגיעה מידתית בכולם, למען מטרה חשובה יותר של חסכון בתשומות נהגים סביב ל"ג בעומר, ואפשר לחיות עם זה.

אגב, בתכנון יעיל של חוזים מסוג זה, ניתן יהיה לראות בזמן אמת כמה נוסעים עם חוזה 'ל"ג בעומר משולב רכבת' עברו בשער הכניסה של כל תחנה, ולהערך עם כמות אוטובוסים מדוייקת כעבור שעה-שעתיים בנקודת הירידה הצפויה שלהם.
לצפיה ב-'האם אתה באמת חושב שאפשר להוסיף רכבות מיוחדות לעפולה?'
האם אתה באמת חושב שאפשר להוסיף רכבות מיוחדות לעפולה?
07/02/2017 | 21:24
5
117
כל עוד מדובר במסילה בודדת, אז אין אפשרות להוסיף רכבות מיוחדות לעפולה. למיטב ידיעתי, אין בתחנות העמק מסילות פנויות לצורך הרכבות המיוחדות.

לקריות עכו נהריה אפשר להוסיף רכבות מיוחדות מאחר ושם יש מסילה כפולה.

לצפיה ב-'אפשר לחבר את הרכבות הרגילות שמתחילות בעתלית'
אפשר לחבר את הרכבות הרגילות שמתחילות בעתלית
07/02/2017 | 23:09
1
91
עם רכבות מיוחדות מהדרום, כך שהרכבות לעפולה יצאו מבית שמש / אשדוד באופן חריג...

אכן אם יהיה צורך במעבר רכבת בין לבין זה יקשה מעט על הנוסעים, מצד שני נסיעה ארוכה כזו זה חוויה לא רגילה לעולי רגל חרדים מהמרכז והדרום שלא משתמשים בשגרה ברכבת לנסיעות ארוכות, והיות והם בדרך לחוויה אחרת במירון, יתכן שזה יעבור...

לגבי דיור עקרוני של הרכבות, בכל אחת מתחנות העמק יש 2 רציפים, והיות ורק תחנה אחת נדרשת להחלפת המסילה בין 2 הרכבות, אפשר להשתמש ב־2 הרציפים האחרים לדיור, ובדוחק גם בתחנת בית שאן הרחוקה יותר. נדמה לי שיש גם תחנות שיש בהם מסילה שלישית קצרה, אפשר לבדוק בסרטון של נסיעת המבחן בהילוך מהיר שהתפרסם ב־Youtube.
לצפיה ב-'בכל אחת מתחנות העמק יש 2 מסילות והן חייבות להיות פנויות '
בכל אחת מתחנות העמק יש 2 מסילות והן חייבות להיות פנויות
08/02/2017 | 20:30
81
לצורך מפגשי רכבות. וצריך לקחת בחשבון שיתכן ויהיה שינוי בתחנות המפגשים עקב איחורי רכבות ולכן כל המסילות צריכות להיות פנויות ולא ניתן לדייר בהן רכבות.

האפשרות היחידה האפשרית היא להוציא את רכבות העמק מבית שמש או מאשדוד וליצור לו"ז שתהיה רכבת כל חצי שעה. בחזרה רכבות העמק ימשיכו לבית שמש או לאשדוד.
לצפיה ב-'לא צריך להוסיף רכבות אלא קרונות לרכבות הקיימות'
לא צריך להוסיף רכבות אלא קרונות לרכבות הקיימות
09/02/2017 | 22:55
2
27
מקסימום ילכו ברגל קרון שניים כדי לרדת ברציף אם הוא קצר מהרכבת המוארכת.
לצפיה ב-'אי אפשר להאריך רכבות בתחנות מפגש. '
אי אפשר להאריך רכבות בתחנות מפגש.
10/02/2017 | 02:55
1
30
החיסרון הגדול של בניית מסילת העמק כמסילה בודדת היא שעל מנת ששתי רכבות יעברו האחת את השניה עליהן להשתמש במפגש רכבות כפי שקיים בכל תחנות הקו ובמספר תחנות תפעוליות לאורכו (תל יוסף למשל) ולכן על הרכבות להתאים לאורכן של מסילות המפגש הנפרדות. אי אפשר להאריך את הרכבות הלאה והלאה מעבר לאורכן של מסילות המפגש כי אז הן תצטרכנה להשתמש באותה המסילה בבת אחת.
לצפיה ב-'כמה יעלה כבר להאריך מסילת מפגש בכמה מטרים?'
כמה יעלה כבר להאריך מסילת מפגש בכמה מטרים?
11/02/2017 | 05:39
9
לצפיה ב-'נראה לי שהתבלבל בין נסיעות מבחן לנסיעות ניסיון'
נראה לי שהתבלבל בין נסיעות מבחן לנסיעות ניסיון
07/02/2017 | 12:16
182
המבחן בטח יהיה כבר לפני ל״ג בעומר.
בל״ג בעומר עצמה יהיו הנסיעות ניסיון, כמו שברכבת העמק היו נסיעות ניסיון (עם נוסעים) של שבועיים.
הבעיה בנסיעות ניסיון, שלא מובטח לו״ז.
לצפיה ב-'תחנת השלום צפויה במרץ להיסגר למספר ימים בגלל הפעלת ה TBM'
תחנת השלום צפויה במרץ להיסגר למספר ימים בגלל הפעלת ה TBM
06/02/2017 | 02:43
19
392
לצפיה ב-'עןד כתבה בנושא אם יותר פרטים'
עןד כתבה בנושא אם יותר פרטים
06/02/2017 | 10:55
18
236
כאן כותבים שכנראה הסגירה תהיה ממש בסוף מרץ.
החל מ19 למרץ
כרגע מדובר בסגירה של שבוע, אם נסיון לצמצם את הסגירה ל5 ימים.

לצפיה ב-'מקווה שר"י ינצלו את הסגירה כדי להתקדם עם פרוייקט מבנה הכניסה'
מקווה שר"י ינצלו את הסגירה כדי להתקדם עם פרוייקט מבנה הכניסה
06/02/2017 | 11:33
17
229
כרגע עובדים עליו רק בלילה כי הוא מעל מסילה פעילה, אבל אם תהיה השבתה של התחנה לחמישה ימים יהיה אפשר לעבוד עליו גם ביום, וכך לזרז תהליכים.
לצפיה ב-'תקנו אותי אם אני טועה, אבל הבנייה של התחנה מתבצעת בשיטת הלגו'
תקנו אותי אם אני טועה, אבל הבנייה של התחנה מתבצעת בשיטת הלגו
06/02/2017 | 11:52
16
251
לפי שבתשתיות, השלב הבא זה מדרגות לחבר את הגשר לרציפים.
השאלה היא, האם החברה שמבצעת את המדרגות האלה תספיק לסיים בזמן.
יש גם בעיה שבשביל להביא את החלקים הללו, עוד פעם יהיה צורך לסגור את איילון.
גם בשביל ההרכבה יהיה צורך לסגור את האיילון.
כך שבכל מקרה אני חושב צריך השבתה בסוף שבוע.
בכל מקרה זה הזדמנות מצויינת לקדם את העבודות.

לצפיה ב-'אני הבנתי קצת אחרת משבתשתיות'
אני הבנתי קצת אחרת משבתשתיות
06/02/2017 | 12:32
15
293
רוצים להביא מדרגות  *זמניות* כדי לחבר את הגשר לרציפים כדי להקל על העומס בזמן עבודות בניית הכניסה הדרומית.

חוץ מהמדרגות, השלב הבא הוא חיבור של עוד כמה חלקים (שעדיין מחכים ליד תחנת האוניברסיטה) לברזלים הירוקים וחיזוקים שונים (שכרגע נעשים רק בסופ"ש כי זו מסילה פעילה) שאחריהם יהיה אפשר להתחיל לצקת את הבטון של מבנה התחנה עצמו.
לי נשמע שיציקה כזו לא יכולה לקרות בזמן שרכבות עוברות על המסילה מטעמי בטיחות, ולכן סגירה כזו שבה התחנה לא בשימוש תאפשר לפרוייקט להתקדם משמעותית.
לצפיה ב-'אה אז יש עוד חלקים שכבר מוכנים ורק ממתינים להרכבה?'
אה אז יש עוד חלקים שכבר מוכנים ורק ממתינים להרכבה?
06/02/2017 | 12:54
14
129
לגבי המדרגות, אתה צודק.
אני חשבתי שזה קשור להכנה של דרגנעוים העתידיים משום מה.
לגבי יציקות. לפי מה שכתוב בשבתשתיות נשמע שאין כל כך הרבה יציקות.
רוב המבנה הוא "שלד" מברזל.
אתה מתכוון ליציקת ריצפת הטרמינל וביסוס של מבנה הפלדה?
בכל אופן נדמה לי שהרבה מעבודות הללו ידרשו סגירת הכביש בנוסף לסגירה של התחנה ועצירת מעבר הרכבות.

לצפיה ב-'אכן, צריך לצקת רצפה'
אכן, צריך לצקת רצפה
06/02/2017 | 13:08
13
137
ואולי גם קירות... או שהם מבלוקים?

וכן, בפעם האחרונה שעברתי ליד מסוף האוניברסיטה ראיתי חלקים מחכים שם בצד הכביש (זה אתר ההתארגנות לפרוייקט הזה, שם גם חיכו הקורות הגדולות יותר שהניפו במבצע הגדול).

וכן, נראה לי שאתה צודק, לא רואה איך  אפשר לצקת את הרצפה בלי לסגור נתיב אחד מאיילון או נתיב אחד מגבעת התחמושת, ולכן זה באמת דבר שלא סביר שייעשה במהלך השבוע... חבל.
אני תמיד בגישה של "צריך לנצל כל סגירה למקסימום". מבחינתי שינצלו את זה לקרצף את התחנה ולנקות אותה, אבל העיקר שיעשו משהו עם הזמן שהם קיבלו "מתנה" מנת"ע.
לצפיה ב-'אתה יודע מה, משום מה חשבתי שקירות יהיו מפלדה וזכוכית'
אתה יודע מה, משום מה חשבתי שקירות יהיו מפלדה וזכוכית
06/02/2017 | 23:32
12
92
האמת שלא זוכר בידיוק איך נראת הדמיה של הטרמינל שיהיה על הגשר.
בכל אופן אם יהיה צורך בבטון, אז זו תהיה יציקה ולא בלוקים.

איזה חלקים ראית ליד האוניברסיטה?
יש שם כבר ה"מדרגות" או שזה סתם ברזלים מפוזרים?

לצפיה ב-'לא מדרגות, ברזלים ירוקים של המסגרת'
לא מדרגות, ברזלים ירוקים של המסגרת
07/02/2017 | 00:15
11
103
המבנה שיהיה על הגשר יהיה זהה לחלוטין למבנה הקיים מצידו השני של הגשר, כולל כל החסרונות שלו.

אני לא יודע אם זה בגלל שכבר היה להם חוזה עם האדריכל שחייב אותם לבנות את שני החלקים לפי התוכנית המקורית, או בגלל שהם רצו להזדרז להקים את הכניסה בזמן לפתיחת הקו לירושלים ולכן לא היה זמן לתכנן משהו חדש.

יש לזכור שבבניית התחנה המקורית היו חריגות תקציב ענקיות בין הייתר בגלל קונסטרוקציית המתכת שמחזיקה את כל העסק (לעומת בטון בתחנות מאוחרות יותר) וגם בגלל גג הזכוכית התלוי שהיה צריך להכין מראש במפעל ולהניף אותו בחתיכה אחת למקום... כל זה, ואפילו מיזוג אין שם. לכן התפלאתי שבחרו להעתיק את המבנה הזה גם לצד השני.

בגלל המבנה הנוראי (ואיכות האוויר הזוועתית) השלום תישאר תמיד התחנה הכי שנואה עלי בת"א ואולי אפילו בכל המערכת של ר"י. (לשם השוואה התחנה האהובה עלי היא תחנת האוניברסיטה בת"א)
לצפיה ב-'מסכים איתך לגבי איכות אוויר בתחנה (חוסר של יותר נכון)'
מסכים איתך לגבי איכות אוויר בתחנה (חוסר של יותר נכון)
07/02/2017 | 00:27
1
119
יש משהוא שאני לא מבין.
הרי היא לא יכולה להיות סימטרית לגמרי.
הכניסה הקיימת מחוברת למגדלי עזריאלי, וזה כבר די הורס את הסימטריה.
חוץ מזה, אין ממש גשר מצד השני אם מבנה התחנה אליו.
ברור לי שהחלק מעל הרציפים יהיה סימטרי לחלק הקיים, אבל מה אם המבנה שעל הגשר?
אין לו ממש מקביל בחלק הקיים?

לצפיה ב-'עם, לא אם. זו טעות שחוזרת אצלך. עם (with, about) ולא אם (if)'
עם, לא אם. זו טעות שחוזרת אצלך. עם (with, about) ולא אם (if)
07/02/2017 | 22:54
170
אבל מה עם (אודות/לגבי) המבנה שעל הגשר?

עם (בנוסף ל...) ניסיון לצמצם את הסגירה ל-5 ימים.

עם (בצירוף) יותר פרטים.

לצפיה ב-'תוכניות האדריכל הראשוניות'
תוכניות האדריכל הראשוניות
07/02/2017 | 11:46
8
140
כללו גם גשר הולכי רגל מהקצה הדרומי של מבנה התחנה ישירות ליגאל אלון, בדומה לחיבור שיש מהקצה הצפוני ישירות לעזריאלי.

מגדל אלקטרה והמשרדים האחרים לאורך יגאל אלון (לרבות מגדלי אלון ב.ס.ר שייחנכו השנה על שטח "הארגז"), מצדיקים מאד את הכניסה הנוספת הזו.

אני מנחש שזה לא כלול כרגע בתוכניות אבל אני מקווה שלפחות השאירו את האופציה הזו לעתיד.
ארבע כניסות ויציאות לתחנה הכי חזקה בארץ (או מקום שני) זה לא מופרך וזה מקל על הולכי הרגל מאד. חבל יהיה להתקמצן דווקא על זה.

לצפיה ב-'איזו בכירה בעיריית ת"א ששכחתי את תפקידה המדוייק אמרה'
איזו בכירה בעיריית ת"א ששכחתי את תפקידה המדוייק אמרה
07/02/2017 | 12:23
7
135
שיהיו באמת ארבע כניסות ויציאות לתחנה אחרי השיפוץ, דיברה גם על "גשר הולכי רגל חדש". כנראה באמת מדובר בגשר לכיוון יגאל אלון שאתה מדבר עליו. רמזו גם על שינוי של הגשר הקיים לכיוון עזריאלי "ופתיחתו לציבור" (לא ברור לי באיזה מתכונת זה יהיה, ולא בטוח שזה יהיה חלק מהשיפוץ הנוכחי. נחכה ונראה.
לצפיה ב-'הגשר שאתם מדברים עליו זה גשר יהודית.'
הגשר שאתם מדברים עליו זה גשר יהודית.
07/02/2017 | 13:52
6
117
זה מחדל רציני מה שקורה איתו.
העירייה של תל אביב דיברה בזמנו שהגשר ייבנה ב2012
אחר מספר דחיות, הובטח שייבנה ב2016 שגם עברה והבנייה עוד לא החלה.
היתה כתבה בווינט שרק עכשיו הפרוייקט תוקצב.
כרגע מדברים על כך שהבנייה תחל ב2017 ותיקח עוד שלוש שנים זלדעתי זה בזיון.

לצפיה ב-'לא, אנחנו לא מדברים על גשר יהודית'
לא, אנחנו לא מדברים על גשר יהודית
07/02/2017 | 14:38
5
94
גשר יהודית יימצא דרומה משם ומתחבר לשדרות יהודית. אנחנו מדברים על גשר הולכי רגל מתחנת השלום עצמה.

אם הייתי מדבר על גשר יהודית הייתי אומר גשר יהודית.
לצפיה ב-'הרוכב לאוטובוסים ציין את מגדל אלקטרה ואת צמד המגדלים '
הרוכב לאוטובוסים ציין את מגדל אלקטרה ואת צמד המגדלים
07/02/2017 | 17:13
4
109
לפי מה שידוע לי, גשר יהודית, הוא הגשר שיקשר אל המגדלים הללו.
לכן הבנתי מדבריו כי מדובר בגשר יהודית.
אם יש תוכניות לעוד גשר זה מצויין, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה.

לצפיה ב-'מציע שתסתכל במפה'
מציע שתסתכל במפה
07/02/2017 | 17:35
3
98
נכון, גשר יהודית יהיה קרוב יותר למגדל אלקטרה, אבל הוא לא יקשר את המגדל עם תחנת הרכבת. אין לו שום קשר לתחנת הרכבת. הרוכב לאוטובוסים התכוון שגשר הולכי רגל מתחנת השלום עצמה באלכסון לכיוון דרום מזרח יקל על העובדים במגדל אלקטרה ובסביבה להגיע מהרכבת לעבודה ברגל.

והעובדה שדיברו על "גשר הולכי רגל חדש" לתחנת הרכבת, כולל שינויים בגשר הקיים, ועל כך שיהיו ארבע כניסות לתחנת הרכבת.

מצאתי את הכתבה המדוברת מידיעות אחרונות:
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4834140,...

"בתכנון, בין היתר: ביטול גשר קיים והקמת גשר חדש לכיוון הקניון כמעבר ציבורי פתוח; יצירת 4 כניסות ראשיות לתחנה; תכנון מעברים להולכי רגל; והשלמת תכנון רוחב מדרכות"

4 כניסות ראשיות לתחנה. היום יש שתי כניסות: הרחוב והקניון. כחלק מבניית המבנה בצד הדרומי שעל הגשר יבנו כניסה נוספת במפלס הרחוב - משמע שלוש כניסות. אז היכן תהיה הרביעית? גשר הולכי רגל לכיוון דרום מזרח הוא האפשרות היחידה.
לצפיה ב-'אכן לא התכוונתי לגשר יהודית'
אכן לא התכוונתי לגשר יהודית
08/02/2017 | 16:55
2
54
אלא לגשר "קצר" ממבנה התחנה ליגאל אלון.

לפי ההדמיות גשר יהודית מתוכנן כ"גשר תלוי" ללא עמודים באמצע האיילון.  שזה עושה שכל אם זוכרים שכל האזור מחכה לכל מיני עבודות תשתית עתידיות כמו הסטת הנחל ובניית עוד מסילה וכו'. פחות גשר אחד להתעסק עם הניצבים שלו...

ברמת העקרון גשר יהודית נמצא קרוב מאד לקצה הדרומי של הרציפים, אבל כדי להתחבר אליו צריך מבנה כניסה ויציאה נוסף, בדומה למבנה שרכבת שיראל מקימה עכשיו ברכבת מרכז סמוך לגשר מודעי.

כל עוד מדובר בגשר תלוי אני לא בטוח שאפשר בכלל לעשות את החיבור הזה הנדסית. אבל לדעתי אף אחד לא באמת חשב על זה.
יכול להיות שיחשבו על זה במסגרת פרויקט המסילה הרביעית באיילון, שיקבע את המצב הסופי של כל אגן האיילון ולכן יאפשר גם לקבע את הגשר. ואז יהיו לתחנה חמש כניסות ויציאות (עדיין לא מספר מופרך, בחו"ל מקובלות אפילו יותר כניסות ויצאיות לתחנות ראשיות כאלה).
לצפיה ב-'לחיזוק הסיפא: פרישת כניסות רבות מגדילה את אזור הכיסוי.'
לחיזוק הסיפא: פרישת כניסות רבות מגדילה את אזור הכיסוי.
08/02/2017 | 17:08
67
כשיש כניסה יחידה היא מצמצמת את אזור הכיסוי לכניסה זו. כאשר ישנן מספר כניסות ניתן ללכת ברציפים מצד אחד של התחנה לצד אחר ולצאת באזור שונה לחלוטין תוך חיסכון בהליכה ברחובות וחציית כבישים. במקרה של תחנות האיילון גישה לגשרים בצד השני שלהן יכולה לחסוך סיבוב של כחצי קילומטר ברגל.
לצפיה ב-'לא חושב שאפשר לבנות כניסה כזו לגשר תלוי'
לא חושב שאפשר לבנות כניסה כזו לגשר תלוי
08/02/2017 | 17:26
63
אולי רק יציאה עם מדרגות ובלי מעלית.

זה בכל מקרה לא בתוכניות של גשר יהודית. אני גם לא ממש רואה איך הגשר הזה יתחבר עם שאר הקירוי, יש מצב שעוד כמה עשורים כשיירצו לבנות את הקירוי יצטרכו לפרק את הגשר.

אבל גם אם הוא לא היה תלוי, לא נראה לי שהיו בונים עליו כניסה נוספת - מדובר במרחק של 200 מטרים מקצות הרציפים, והמרווח בין המסילות שם צר מדי מכדי לבנות מבנה תלוי באורך הזה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 06/02 '
שרשור הכוונה ומודיעין 06/02
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2017 | 01:48
13
13
לצפיה ב-'התוכלו לפתוח שרשור הכוונה ומודיעין חדש, למחר? בתודה '
התוכלו לפתוח שרשור הכוונה ומודיעין חדש, למחר? בתודה
06/02/2017 | 00:46
7
13
לצפיה ב-'לקמפוס הר הצופים בירושלים.'
לקמפוס הר הצופים בירושלים.
06/02/2017 | 01:25
6
54

עלי להגיע מרמת גן לירושלים (אסע בקַו 400 ממחלף אלוף שדה, לתחנה המרכזית).
התוכלו לייעץ לי איך להגיע מהתחנה המרכזית, ביום שלישי הקרוב בצהריים, אל קמפוס הר הצופים (בית מאירסדורף)?

עלי להיות ביום עיון מ-12:00 בצהריים עד שמונה הערב. אשמח לדעת גם איך לחזור משם לתחנה המרכזית, כדי להגיע בחזרה לקַו 400.

בתודה ולילה טוב,
מיכל.
לצפיה ב-'קו 68 בהלוך ובחזור'
קו 68 בהלוך ובחזור
06/02/2017 | 02:52
5
65
הלוך - יוצאים מתחנה מרכזית, עוברים את הכביש ופונים מעט שמאלה במדרכה לתחנה.
התדירות שלו טובה למדי.  גם אם הוא עמוס, הוא מתרוקן תוך כמה תחנות.
לצפיה ב-'תודה לך, londonisrael נשמע פשוט לגמרי. '
תודה לך, londonisrael נשמע פשוט לגמרי.
06/02/2017 | 11:33
4
45

חשבתי שאצטרך לשלב בין הרכבת הקלה ואוטובוס. 
אז שמחה שלא צריך. (:
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
06/02/2017 | 13:07
3
51
יוצאים מתחנה מרכזית לרחוב יפו.
כלומר, לאחר הירידה מקו 400 את נכנסת פנימה לתוך התחנה ויוצאת ממנה ברחוב יפו. 
לצפיה ב-'כן, כלומר, חוצָה רק כביש '
כן, כלומר, חוצָה רק כביש
06/02/2017 | 13:19
2
42
אחד (ולא שניים, כפי שחוצים אל הרכבת הקלה). נכון?

תודה גם על ההבהרה הזאת, שהיתה לי חשובה 

ובתוך הקמפוס, אני חושבת שאני כבר יודעת. נדמה לי שיש שם איזו תחנה ארוכה, של כמה קווים, אשר מוגנת בקירות שקופים.
לצפיה ב-'לגבי יפו'
לגבי יפו
06/02/2017 | 14:55
1
33
כן, חוצה רק כביש אחד.
לצפיה ב-'מצוין, ושוב תודה לך. '
מצוין, ושוב תודה לך.
06/02/2017 | 15:08
5
לצפיה ב-'אבא הלל 12 הרצליה, רח' ויצמן'
אבא הלל 12 הרצליה, רח' ויצמן
06/02/2017 | 17:05
4
41
שלום 

ראיתי שהקו היחיד שיש לי הוא 531 שיוצא מהתחנה המרכזית בערך כל חצי שעה.
אני לא בטוחה מתי בדיוק תהיה שעת היציאה. בין שבע לתשע בערב.
האם אתם יודעים מה הזמן המינימלי שייקח לו להגיע מהתחנה המרכזית? לא רוצה לפספס אותו כמובן.
היכן התחנה? האם זו תחנה מקורה?
משהו אחר שלא חשבתי עליו?  
לצפיה ב-'הוא עובר שם רבע שעה עד 20 דקות אחרי היציאה מהתחנה המרכזית'
הוא עובר שם רבע שעה עד 20 דקות אחרי היציאה מהתחנה המרכזית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2017 | 18:30
3
35
על מנת להיות בטוחה, היי שם 12 דקות אחרי שעת היציאה.

אפשר גם ללכת לתחנת סבידור (10 דקות הליכה) ומשם ברכבת להרצליה כל 20-15 דקות. משם יש כמה קווי אוטובוסים למרכז הרצליה. הדבר משתלם יותר עד 19:30 בגלל הפקקים והתדירות הטובה יותר של הרכבת בשעות אלה.
לצפיה ב-'תודה אלן'
תודה אלן
06/02/2017 | 18:39
2
27
לדעתי אני אצא אחרי שבע וחצי
נראה לי שאני אוותר על ההליכה הפעם כי אני קצת חולה ובטח קר בחוץ ואין לי מעיל אז נראה לי שהכי עדיף לי פשוט לדאוג לתזמן את עצמי לפי 531 ולהגיע הכי קרוב דלת לדלת בתקווה שאחרי שבע וחצי הנסיעה לא תהיה ארוכה מדי?
ואני יכולה לסמוך על השעות באתר אגד? 
לצפיה ב-'נראה לי שאיחרתי עם התשובה - בכל מקרה הנתונים שהבאתי הם לפי'
נראה לי שאיחרתי עם התשובה - בכל מקרה הנתונים שהבאתי הם לפי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2017 | 00:29
1
28
אתר איפה-בוס שצובר נתוני אמת סטטיסטיים בהתבסס על נסיעות קודמות, ולכן אפשר להסתמך עליו הרבה יותר מאשר הנתונים הרשמיים של משרד התחבורה שנותנים מרווחים קבועים בכל שעות היום.
לצפיה ב-' בסוף יצאתי בתשע אז נסעתי במונית '
בסוף יצאתי בתשע אז נסעתי במונית
07/02/2017 | 00:52
9
לצפיה ב-' הודעה מנהלתית בקשר למסרים'
הודעה מנהלתית בקשר למסרים
05/02/2017 | 21:49
350
חברים,
מערכת המסרים לא עובדת משום מה לא אצלי ולא אצל אלן ואנחנו לא מצליחים לענות למסרים אישיים הנשלחים אלינו.
אנו מקווים שהבעיה תיפתר בקרוב.
בינתיים, אתם מוזמנים לכתוב לי בפייסבוק או למייל david1151@tapuz.co.il
לצפיה ב-'טמקא: ניתוח השריפה בכרמלית ותוכניות השיקום (יש ביטוח)'
טמקא: ניתוח השריפה בכרמלית ותוכניות השיקום (יש ביטוח)
05/02/2017 | 20:51
22
397
http://m.ynet.co.il/Articles/4918001

אני מעלה כשירשור חדש כי שירשור השריפה כבר מלא מאד ופה מדובר בתחילת החקירה וכנראה השיקום.

לפי הכתבה מכבי האש אומרים שלא מדובר בהצתה. כמו כן יש לכרמלית ביטוח. הנזקים המתוארים בכתבה כוללים נזק גם למנוע וחדר הבקרה בגן האם.    
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
05/02/2017 | 21:19
2
223
מהכבאים משתמע שהם באו רק כשהעשן כבר היה בכל מקום. האם אזעקת האש לא הזעיקה אותם?

והאם רשות הכבאות תמנע אישור בטיחות לכרמלית גם אחרי שיגיעו הקרונות החדשים? יש לציין שהאמרה על ירושלים די מיותרת, במנהרות לירושלים יש צינורות לכיבוי אש, מנהרה גדולה הרבה יותר, מנהרות מילוט ומנהרות מקשרות, כך שהן הרבה יותר בטיחותיים ממנהרת הכרמלית הצרה והישנה.

אני, בניגוד לטוקבקיסטים, לא מאמין שזו אשמת המנקים או שזו חבלה. כנראה תקלה טכנית. מי שעובד בתור מנקה בכרמלית (שלמיטב הבנתי מדובר בהעסקה ישירה ולא בחברת קבלן) אמור לדעת לא לזרוק סיגריה בוערת למסילה או משהו כזה, ובטח שלא לחבל במקום פרנסתו. תקלה טכנית כגון  קצר חשמלי או התחממות בלמים סבירה יותר. אולי  יש נוהל שלפיו מכבים את החשמל כשהמערכת לא בשימוש ושכחו לכבות?

לצפיה ב-'תובנות על "אזעקת האש" (עם מרכאות כמובן)'
תובנות על "אזעקת האש" (עם מרכאות כמובן)
06/02/2017 | 15:00
1
106
לעניות דעתי, "אזעקת האש" מחוברת למרכז הבקרה של הכרמלית (ו/או למרכז הבקרה של עיריית חיפה) ולא למכבי האש.

אם אכן "אזעקת האש" מחוברת למרכז הבקרה של הכרמלית (ו/או למרכז הבקרה של עיריית חיפה), אז סביר להניח שאף אדם לא היה במרכזי הבקרה בעת שגלאי העשן החלו להתריע על השריפה וזאת מאחר וכידוע מדובר ביום שבת שבו הכרמלית מושבתת ולכן כאמור סביר להניח שלא היה שום אדם במרכזי הבקרה על מנת להזעיק את מכבי האש.

ואם אכן כך הדבר, אז מדובר אכן על "אזעקת אש" שאין לה ומעולם לא היה לה כל תועלת.

ואם אכן כך הדבר, אז ניתן היה למזער את הנזקים שנגרמו אם לא היתה הכפייה הדתית שרק בגללה הכרמלית היתה מושבתת בשבת.

זו דעתי באשר ל"אזעקת האש".
לצפיה ב-'גם אם היא לא מחוברת למוקד יש בה תועלת'
גם אם היא לא מחוברת למוקד יש בה תועלת
06/02/2017 | 15:22
90
שכן אם יש אנשים בכרמלית ואורות אזעקת האש מתחילים לפעול הם ידעו שעליהם לפנותה במהירות ולהגיע למקום מבטחים.

באשר להאם האזעקה מחוברת למכבי האש, איני יודע. יכול להיות שהיא באמת לא מחוברת (וחבל), או שהיא כן מחוברת אבל לכבאים פשוט לקח הרבה זמן להגיע.

מניח שאם היא לא מחוברת ידאגו שהיא תהיה מחוברת לפני ההפעלה מחדש של הכרמלית עוד כמה חודשים/שנים.

וגם, נראה שהרווח בין גג הקרון לתקרת המנהרה קטן מדי מכדי להתקין ספרינקלרים. במקרה כזה הייתי חושב על מערכת שבמקרה שריפה מאפשרת לקרון להתגלגל לתחנה הקרובה, שם התקרה גבוהה יותר ויש מקום לספרינקלרים - אבל דבר כזה עלול לסכן את הנוסעים בתחנה.

אני מקווה שהקרונות החדשים שבהזמנה אצל Von Roll יהיו קצת יותר עמידים לאש.
לצפיה ב-'עצוב, עצוב נורא. באמת אין מזל לכרמלית האהובה שלנו. '
עצוב, עצוב נורא. באמת אין מזל לכרמלית האהובה שלנו.
05/02/2017 | 21:53
103
לצפיה ב-'דעה ב 180º מהמסקנה של ראש צוות החקירה'
דעה ב 180º מהמסקנה של ראש צוות החקירה
06/02/2017 | 00:24
213
המומחים קבעו ״שלא היה קצר חשמלי״.
אני אומר ש ״אולי קרה בדיוק ההפך״ כלומר שהיה ״מין נתק חשמלי״; אני מסביר את עצמי:
קצר גורם (בדרך כלל) ל ״קפיצת״ ההגנה של מערכת, כלומר להפרעה אבל לא לסכנה.
לעומת זה, כאן יתכן ש:
1. הדק חשמלי לא היה מהודק היטב או נעל-כבל לא היתה לחוצה כמו שצריך והם גרמו לחימום מקומי שהצית בדוד כבלים או מחברים.
2. היה נתק של חיבור חשמלי עם פריצה חשמלית(קשת) ברווח שנוצר, שגרם לנזילת מתכת רותחת על בדוד כבלים או מחברים.
3. חיבור חשמלי נהפך להיות ״נגד חשמלי״, קרי ״תנור זעיר״(בגלל גידים שאבדו) שהצית בדוד כבלים או מחברים.

אם אחד מהאירועים האלה היה ליד ״לכלוך רטוב מוליך זרם״, סביר להניח שהבעיה המקומית יצאה משליטה.
לצפיה ב-'היי ! לא יהיה נכון למהר להסיק מסקנות עד שלא'
היי ! לא יהיה נכון למהר להסיק מסקנות עד שלא
06/02/2017 | 08:36
16
266
תבוצע בדיקה לעומק מה היה הגורם שהביא לשריפה. כרגע לא נשללת שום אפשרות עליה ניתן לחשוב. תיתכן רשלנות ויתכן פיגוע. תיתכן גם סיבה אחרת.
המעניין לציין עובדתית יכול להעלות תמיהות או חשדות לגבי הסיבות לפריצת האש:
זו הפעם השלישית הידועה לי בה עולה תחבורה ציבורית באש בימי שבת, והשאלה העולה מכך מדוע דווקא כאשר היא אינה מופעלת. בפעם הראשונה היה מדובר בהצתה מכוונת: הצתת המוסך המרכזי של קואופרטיב "המעביר" ברחוב הגדוד העברי בתל-אביב ביום 10.04.1931.
באירוע זה עלו באש ונשרפו כליל כל האוטובוסים של קואופרטיב "המעביר" שחנו במוסך וכל שאר תכולת המוסך. רק אוטובוס אחד מדגם "REO" שחנה באותו ערב בבית החרושת "הכוכב" נותר לפליטה. לפרטים נוספים ראה: גולדשמידט דני, מהדיליז'נס של הלפרין עד חברת "דן" - תולדות התחבורה הציבורית בתל-אביב (היו זמנים), "חופשי חודשי" - בטאון משפחת אגד, אב תשס"ב ä יולי 2002, גליון מס' 63, עמ' 27. ככל הנראה בוצעה שריפת האוטובוסים ע"י קבוצת נהגים מתחרים ב"המעביר".
בפעם השניה - 17.10.2015 חניון דן. עד לרגע זה אין אישוש מוחלט ומוכח לסיבת אובדן חייהם של 35 אוטובוסי מאן באירוע. דו"ח החקירה לא מפורסם והיה סירוב להעבירו לעיון הציבור.
יהיה זה אחראי לא לעסוק בספקולציות אלא להמתין לסיום החקירה בתקוה שתהיה פה שקיפות בניגוד למקרה הקודם.
לצפיה ב-'אובדן חייהם? בתקווה שנסיעה באוטווסים לא תוגדר כהתעללות בבע"ח'
אובדן חייהם? בתקווה שנסיעה באוטווסים לא תוגדר כהתעללות בבע"ח
06/02/2017 | 15:12
1
44
לצפיה ב-'בדיוק כך - אובדן חייהם. '
בדיוק כך - אובדן חייהם.
06/02/2017 | 18:58
118
לכל אוטובוס ולכל קטר יש אופי שונה מרעהו, היסטוריה שונה וכדומה. חובבי רכבת ואוטובוסים בכל העולם מאנישים את הכלים. זה חלק מהעסק. במקרה שלי הציוד חשוב יותר מהכל, כולל הכל ! אתה יכול לא לקבל את דעתי, אך זו דעתי מאז ומעולם.
לצפיה ב-'מה הנימוק לסירוב לפרסום דו"ח החקירה?'
מה הנימוק לסירוב לפרסום דו"ח החקירה?
06/02/2017 | 15:22
8
105
חוק חופש המידע התשנ"ח-1998 (להלן החוק) מחייב כל רשות ציבורית לנמק מהן הסיבות לסירוב לפרסום המידע ולמסירתו לציבור. האם בכלל החקירה נערכה על ידי או עבור רשות ציבורית? שאם לא כן, החוק אינו חל על חברה פרטית ולכן חברה פרטית אינה חייבת לפרסם את הדו"ח. ואם אכן מדובר בחברה פרטית ולא ברשות ציבורית (מה שמוגדר בחוק כצד שלישי), אז גם משרד התחבורה או כל רשות ציבורית אחרת אינם חייבים למסור את הדו"ח מאחר ורשות ציבורית איננה חייבת למסור מידע של צד שלישי.

במקרה והחקירה נערכה על ידי רשות ציבורית (משרד התחבורה, משטרת ישראל, וכו...), האם במקרה עסקינן הוגשה כדין בקשה לקבלת מידע מכוח חוק חופש המידע?

ואם כן, מה היה הנימוק לסירוב למסירת המידע?

ואם לאו, אז מדוע לא הוגשה עד עתה בגשה לקבלת המידע?

ראוי להדגיש ולציין שגם נימוק לסירוב למסירת המידע, הוא מידע שאין לזלזל בחשיבותו.
לצפיה ב-'אני חושב שאף אחד לא ביקש'
אני חושב שאף אחד לא ביקש
06/02/2017 | 15:27
7
106
זה לא מהנוסעים שמעניינים עיתונאים, אז הם לא ביקשו לדעת.
כמו כן דן היא חברה פרטית, כך שאין להם שום חובה חוקית לפרסם את דו"ח החקירה, ואני די בטוח שחקירות משטרה/מכבי האש (אם הם אלו שחקרו את נסיבות השריפה) אינן נושא שאפשר לבקש עליהן מידע מתוקף חוק חופש המידע.
לצפיה ב-'לא רוצה להיכנס לויכוח אך הם סרבו בכל תוקף'
לא רוצה להיכנס לויכוח אך הם סרבו בכל תוקף
06/02/2017 | 19:01
6
135
להעביר את הדו"ח לעיון הציבור - מבחינתי זה נותן תוקף חזק להשערה: פיגוע ! ישנם כמובן טיעונים נוספים. רובם מוביל לדבר אחד.....פיגוע..
כבר רגילים שמנסים לסבן אותנו ולכפות על עיתונאים מה לכתוב...
בדרך כלל הם משתמשים בקלישאת "קצר חשמלי" או "עבודות תחזוקה שבהן היו ניצוצות"....
עד כאן.
לצפיה ב-'למה אתה חושב שניסו להסתיר פיגוע?'
למה אתה חושב שניסו להסתיר פיגוע?
06/02/2017 | 20:40
1
78
ולמה אתה חושב שמפגע היה שורף דווקא אוטובוסים שאין בהם איש? בד"כ טרוריסטים רוצים לגרום לאבדות בנפש, לא ברכוש.

בקיצור זו קונספירציה מיותרת.
לצפיה ב-'קל יותר לפגוע בציוד בשבתות. קל יחסית לדעת'
קל יותר לפגוע בציוד בשבתות. קל יחסית לדעת
06/02/2017 | 21:53
87
היכן יש והיכן אין מצלמות.
בשבת קיים מקבץ צמוד של הרבה אוטובוסים או קרונות וכך שריפה פשוטה מכלה כמות רבה של ציוד. את זה אין בימי חול.
להערכתי, אילו הכרמלית דווקא היתה פועלת בשבת, היה נמנע האירוע הזה. או אז, לא היו עבודות תחזוקה בשבת ויתכן שמי מהנוסעים היה מבחין במהירות באש שפרצה ומסב את תשומת לב העובדים או מנסה לכבות בעצמו.
לצפיה ב-'בקונטקסט הזה יש להזכיר את "התקלה החשמלית" ב 7/7'
בקונטקסט הזה יש להזכיר את "התקלה החשמלית" ב 7/7
06/02/2017 | 20:42
1
101
בין הפיגועים בתחתית ועד לפיצוץ האוטובוס, ואף בחצי השעה שאחרי פיצוץ האוטובוס הBBC וגם SKY  ו ITN דיווחו על "תקלה חשמלית בתחתית" ועד קצת לפני מהדורת 11 בבוקר (הפיגועים ארעו סביב השעה 9 בבוקר) ה  BBC  אמרו שיביאו מומחה כדי לראיינו על "התקלה החשמלית" הפיקטיבית.  יתכן שהבחירה למכור לציבור שקר על "תקלה חשמלית" עלתה בחיי הנוסעים באוטובוס של ראסל סקוור (לא שהיעדר תח"צ היה מונע מהמחבל להתפוצץ באזור צפוף כלשהו אבל יתכן שדיווח אמיתי היה גורם לעירנות והשבתת מערך האוטובוסים במרכז לונדון במקביל להשבתת התחתית).
לצפיה ב-'נכון מאוד ! בדיוק כך ! '
נכון מאוד ! בדיוק כך !
06/02/2017 | 21:54
30
לצפיה ב-'במקרה ומסרבים בכל תוקף להעביר את הדו"ח לעיון הציבור,'
במקרה ומסרבים בכל תוקף להעביר את הדו"ח לעיון הציבור,
06/02/2017 | 21:10
1
89
חלה עליהם החובה בחוק לנמק מה הסיבה לכך.  ובתנאי שמדובר כמובן ברשות ציבורית (משרד התחבורה, משטרת ישראל, וכו...) ולא בחברה פרטית.

אם הם מתחמקים מלהשיב ולנמק כמתחייב במפורש בחוק ולמעשה פועלים בניגוד לדין, ניתן להגיש עתירה לבית המשפט על מנת שבית המשפט יחייב אותם לנמק מה הסיבה לכך שהם מסרבים למסור את הדו"ח לעיון הציבור. לחילופין בית המשפט יכול לקבוע שעליהם לפרסם את הדו"ח לעיון הציבור.

סעיפים 8 ו-9 בחוק מאפשרים לרשות הציבורית לדחות בקשה לקבלת מידע כדלקמן:

8.    רשות ציבורית רשאית לדחות בקשה לקבלת מידע באחד מאלה:

(1)  הטיפול בה מצריך הקצאת משאבים בלתי סבירה;
(2)  המידע נוצר, או נתקבל בידה, למעלה משבע שנים לפני הגשת הבקשה ואיתורו כרוך בקושי של ממש;
(3)  לאחר שנקטה אמצעים סבירים, התברר לה שלא ניתן לאתר את המידע או שאינו מצוי ברשותה;
(4)  המידע פורסם ועומד לרשות הציבור או לעיונו, בין בתשלום ובין שלא בתשלום; ואולם בדחותה את הבקשה לפי פסקה זו, תודיע הרשות למבקש היכן יוכל לרכוש את המידע המבוקש, לקבלו או לעיין בו;
(5)  המידע נוצר בידי רשות ציבורית אחרת, ואין בהפניית המבקש לאותה רשות כדי להכביד הכבדה בלתי סבירה על קבלתו של המידע על ידו; ואולם, בדחותה בקשה לפי פסקה זו, תפנה הרשות הציבורית את המבקש לרשות הציבורית אשר בידיה נוצר המידע.

9.    (א)  רשות ציבורית לא תמסור מידע שהוא אחד מאלה:

(1)   מידע אשר בגילויו יש חשש לפגיעה בבטחון המדינה, ביחסי החוץ שלה, בבטחון הציבור או בבטחונו או בשלומו של אדם;
(2)   מידע בנושאים ששר הבטחון, מטעמים של שמירה על בטחון המדינה, קבע אותם בצו, באישור הועדה המשותפת;
(3)   מידע שגילויו מהווה פגיעה בפרטיות, כמשמעותה בחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981 (להלן – חוק הגנת הפרטיות), אלא אם כן הגילוי מותר על פי דין;
(4)   מידע אשר אין לגלותו על פי כל דין.

(ב)  רשות ציבורית אינה חייבת למסור מידע שהוא אחד מאלה:

(1)   מידע אשר גילויו עלול לשבש את התפקוד התקין של הרשות הציבורית או את יכולתה לבצע את תפקידיה;
(2)   מידע על אודות מדיניות הנמצאת בשלבי עיצוב;
(3)   מידע על אודות פרטי משא ומתן עם גוף או עם אדם שמחוץ לרשות;
(4)   מידע בדבר דיונים פנימיים, תרשומות של התייעצויות פנימיות בין עובדי רשויות ציבוריות, חבריהן או יועציהן, או של דברים שנאמרו במסגרת תחקיר פנימי, וכן חוות דעת, טיוטה, עצה או המלצה, שניתנו לצורך קבלת החלטה, למעט התייעצויות הקבועות בדין;
(5)   מידע הנוגע לניהול פנימי של הרשות הציבורית, שאין לו נגיעה או חשיבות לציבור;
(6)   מידע שהוא סוד מסחרי או סוד מקצועי או שהוא בעל ערך כלכלי, שפרסומו עלול לפגוע פגיעה ממשית בערכו, וכן מידע הנוגע לענינים מסחריים או מקצועיים הקשורים לעסקיו של אדם, שגילויו עלול לפגוע פגיעה ממשית באינטרס מקצועי, מסחרי או כלכלי; למעט מידע שהוא אחד מאלה –
(א)   מידע על חומרים שנפלטו, שנשפכו, שסולקו או שהושלכו לסביבה;
(ב)   תוצאות של מדידות רעש, ריח וקרינה, שלא ברשות היחיד;
(7)   מידע שהגיע לידי הרשות הציבורית, שאי-גילויו היה תנאי למסירתו, או שגילויו עלול לפגוע בהמשך קבלת המידע;
(8)   מידע על אודות שיטות עבודה ונהלים של רשות ציבורית העוסקת באכיפת החוק, או שיש לה סמכות חקירה או ביקורת או בירור תלונות על פי דין, אם גילויו עלול לגרום לאחד מאלה:
(א)   פגיעה בפעולות האכיפה או הביקורת או בירור התלונות של הרשות;
(ב)   פגיעה בהליכי חקירה או משפט או בזכותו של אדם למשפט הוגן;
(ג)    גילוי או מתן אפשרות לגלות את קיומו או זהותו של מקור מידע חסוי;
(9)   מידע הנוגע לעניני משמעת של עובד של רשות ציבורית, למעט מידע בדבר ההליכים הפומביים על פי החוק; לענין פסקה זו, "עובד" – לרבות חייל, שוטר, סוהר ונושא משרה ברשות הציבורית;
(10)  מידע שיש בגילויו פגיעה בצנעת הפרט של אדם שנפטר;
(תיקון מס' 10) תשע"ה-2014
(11)  לעניין רשות ציבורית כאמור בפסקה (9ב) להגדרה "רשות ציבורית" – מידע שיש בגילויו פגיעה מהותית בחופש הפעולה בעניינים האקדמיים והמינהליים של מוסד להשכלה גבוהה כמשמעותם בסעיף 15 לחוק המועצה להשכלה גבוהה, פגיעה בהליכי קידום ושיפוט אקדמיים או במחקרים שטרם פורסמו, או גילוי זהותם של תורמים שהביעו את דעתם שאינם מעוניינים בגילוי.
           (ג)   לענין סעיף זה, אין נפקא מינה אם העילה לאי-גילוי המידע היא בשל המידע המבוקש לבדו או בשל הצטברותו למידע אחר.

לצפיה ב-'יוסף ידידי: הכל נכון במדינה רגילה......'
יוסף ידידי: הכל נכון במדינה רגילה......
06/02/2017 | 21:57
85
לא במדינת קומבינה....
כבר נתקלתי במקרה של חבר עיתונאי שסיפר לי לפני שנים רבות שהצנזורה פסלה לו מאמר לקראת פרסום, בגלל סיבות המזכירות את ארוע הכרמלית.

לצפיה ב-'היי? שלום!'
היי? שלום!
06/02/2017 | 21:53
4
111
שלום אביתר. מה שלומך? אני מקווה, שלצד הבעיות שריפה, שפירטת בהודעה, אצלך הכל כשורה.
הרבה זמן לא היית כאן
לצפיה ב-'אהלן אורי ידידי משכבר הימים: אין לי רגע דל עם העבודה'
אהלן אורי ידידי משכבר הימים: אין לי רגע דל עם העבודה
06/02/2017 | 21:59
3
122
ובשנים האחרונות, הילדים גדלו ועושים מאבא'שלהם פורפרה ! נכנס מדי פעם כאשר הדבר מתאפשר. שמח לפגוש אותך גם בפייס.
לצפיה ב-' שיהלדים ואתה תהיו בריאים '
שיהלדים ואתה תהיו בריאים
06/02/2017 | 22:07
2
79
בשיא הרצינות
לצפיה ב-'תודה רבה אח יקר !!! '
תודה רבה אח יקר !!!
06/02/2017 | 23:26
1
32
לצפיה ב-''
07/02/2017 | 23:28
10
לצפיה ב-'בכתבה של ynet יש טעות'
בכתבה של ynet יש טעות
05/02/2017 | 20:21
141
הם כתבו "בהקשר זה יש להזכיר כי קווי הלילה אינה פועלים בכל הארץ גם ביום שישי".
כמובן שזה לא נכון כי קווי הלילה בחיפה והצפון ובאילת כן פועלים בשישי בלילה.
לצפיה ב-'עכשיו תסתכלו על זה ותחשבו מה פוטנציאל הנסיעה בשבת'
עכשיו תסתכלו על זה ותחשבו מה פוטנציאל הנסיעה בשבת
05/02/2017 | 20:32
129
יש שטוענים שתח"צ בשבת לא תעבוד כי אנשים לא נוסעים לעבודה אלא למקומות בילוי משתנים. ובכן, גם בלילה אנשים נוסעים למקומות בילוי משתנים, וראו איזה פלא - קווי לילה מוכיחים את עצמם כל פעם מחדש.
לצפיה ב-'מצד שני, הייתה גם עלייה בתדירות ובמספר הנסיעות'
מצד שני, הייתה גם עלייה בתדירות ובמספר הנסיעות
05/02/2017 | 20:37
113
יש לחשב את מספר הנוסעים חלקי מספר הנסיעות כדי להעריך מגמות.

ויותר חשוב למצוא נהגים, או להסדיר ניהוג רובוטי-אוטומטי.
לצפיה ב-'"למשל קו 101... הנוסע בין אריאל לאלון מורה בכל לילות השבוע"'
"למשל קו 101... הנוסע בין אריאל לאלון מורה בכל לילות השבוע"
05/02/2017 | 21:04
4
140
באתר האינטרט של "אפיקים" ובאתר המודיעין של משרד התחבורה לא מופיעים זמני נסיעה, בתוך הלילה. או שאין נסיעות וזוהי טעות בכתבה, או שאין מידע ברשת. או שאולי זהו קו לילה, במספור אחר מ-101.
לצפיה ב-'פעם היה קו 101 של אגד מי-ם למעלה אדומים'
פעם היה קו 101 של אגד מי-ם למעלה אדומים
05/02/2017 | 22:19
3
103
הייתי מנחש שהתכוונו לקו הזה, אבל הוא כבר פועל תקופה ארוכה תחת מספר קו אחר באגד תעבורה (לא זוכר מה מספר הקו)
לצפיה ב-' אולי זו באמת הכוונה'
אולי זו באמת הכוונה
06/02/2017 | 00:54
28
לצפיה ב-'קו 101 האחרון מאלון מורה לאריאל יוצא ב-00:00'
קו 101 האחרון מאלון מורה לאריאל יוצא ב-00:00
06/02/2017 | 08:25
1
66
ויכול להיות שהנסיעה הזאת נחשבת "קו לילה", אם כי אין נסיעה במהלך הלילה שחוזרת מאריאל לאלון מורה, האוטובוס האחרון מאריאל יוצא ב-23:00, כך שזה תמוה.
ולגבי קו 101 של אגד ממעלה אדומים לירושלים - הוא הוחלף ב-2 קווים של אגד תעבורה: 209 ו-211, אחד מהקווים הללו יוצא מקידר דרך מעלה אדומים לי-ם וחזרה (נראה לי 211)
לצפיה ב-'האחרון מאלון מורה יוצא ב-00:30'
האחרון מאלון מורה יוצא ב-00:30
06/02/2017 | 15:33
17
לצפיה ב-'גם בגלובס יש טעות '
גם בגלובס יש טעות
05/02/2017 | 21:08
1
135
אין אזור שנקרא שטחים אך יש אזור שנקרא יהודה ושומרון .ויותר מדוייק לומר אזור שומרון,בנימין,גוש עציון והר חברון. 
קווי חרדים פועלים כל לילות השבוע עד 1 באופן קבוע.
לצפיה ב-'נו באמת, אלו מילים נרדפות'
נו באמת, אלו מילים נרדפות
05/02/2017 | 21:12
106
"השטחים"
"השטחים הכבושים"
"הגדה המערבית"
"יהודה ושומרון"
כולם שמות שונים לאותו אזור ואין שם "נכון" ושם "לא נכון". כולם מצויים בשיח הישראלי כבר שנים ארוכות ואף אחד מהם הוא לא "טעות".
לצפיה ב-'ככל שהשירות יהיה אמין ותדיר יותר כך הביקוש יעלה'
ככל שהשירות יהיה אמין ותדיר יותר כך הביקוש יעלה
06/02/2017 | 00:05
82
הביקוש מגיע רק כשיש שירות תדיר שאפשר לסמוך עליו..
בגלל זה בחיפה השירות הזה מצליח מאוד וחבל שהוא לא מורחב לקווים נוספים.
לצפיה ב-'שאלה לגבי ה 50% הנחה לתושב העמק ברכבת'
שאלה לגבי ה 50% הנחה לתושב העמק ברכבת
05/02/2017 | 13:46
86
אוקי אז אני לא ידעתי לאן לכתוב את זה בשרשור ההכוונה היומי או מחוץ אך מהיום הרכבת בכל תחנות העמק הינה בתשלום נגמר החינם וכעת השאלה איך ה 50% הנחה מחושבים למקרה של מחיר הנסיעה כלומר אם נגיד נוסע מבית שאן סתם לדוגמה לבאר שבע והמחיר לכיון אחד עולה 66 ש"ח ואני רוצה הלוך וחזור שזה יוצא לי הכל ביחד 132 ש"ח אז כמה אני אמור לשלם ביחד עם ה 50% הנחה פשוט חשוב לי לדעת איך לחשב את ה 50% הנוחה לתושב העמק ברכבת

תודה רבה לכל מי שיודע לענות לי
לצפיה ב-'שאלה לגבי חוזה חופשי-חודשי מורחב מטרופולין חיפה והעמקים'
שאלה לגבי חוזה חופשי-חודשי מורחב מטרופולין חיפה והעמקים
05/02/2017 | 14:36
4
145
כפי שידוע לכם, היום הסתיימה תקופת החינם בקו העמק, והחל מהיום עד למשך שנתיים הנסיעה תהיה ב50 % הנחה לתושבי העמק
אם אני נוסעת באוטובוס אז החופשי חודשי-מורחב תופס ואני לא משלמת שקל, אבל להפתעתי הרבה היום כשנסעתי ברכבת החופשי חודשי לא תפס והייתי צריכה לשלם 10 ש"ח.. למה זה לא תפס? הרי זה תופס בטבעת של חיפה-העמקים.. למה שזה לא יתפוס ברכבת אם זה תופס בקו 301? למישהו יש הסבר?
לצפיה ב-'לדעתי זה עיוות שנוצר בגלל שהרפורמה נעשתה לפני שנפתח קו העמק'
לדעתי זה עיוות שנוצר בגלל שהרפורמה נעשתה לפני שנפתח קו העמק
05/02/2017 | 14:46
3
101
כנראה כשהגדירו את הכרטיסים / התקציב לרפורמה, הסתכלו רק על קווים ותחנות שהיו קיימים אז. כשנפתח קו העמק פשוט לא הוסיפו את התחנות שלו לרשימה של התחנות המאושרות לחוזה המדובר, כי כנראה שהנוהל הוא שצריך לעשות את זה באופן מפורש לפי תחנה ספציפית ולא לפי מיקום גיאוגרפי. ובטח אף אחד לא שם לב עד היום כי הנסיעה הייתה בחינם.

זה עיוות מטופש שצריך לתקן. אני ממליץ לפנות על כך למשרד התחבורה, לרכבת ישראל ולארגוני הנוסעים השונים (תחבורה בדרך שלנו, 15 דקות, וכו').
לצפיה ב-''
05/02/2017 | 15:00
13
לצפיה ב-'כשנפתח קו העמק הוצאה תקנה שהוסיפה את התחנות'
כשנפתח קו העמק הוצאה תקנה שהוסיפה את התחנות
05/02/2017 | 15:59
1
170
תקנות מסילות הברזל (דמי נסיעה) (תיקון), התשע"ז 2016-
בתוקף סמכותי לפי סעיף 57 לפקודת מסילות הברזל [נוסח חדש], התשל"ב 11972- ,
אני מתקין תקנות אלה:
1 . בתקנה 1 לתקנות מסילות הברזל )דמי נסיעה(, התשס"ה 22004- -
( 1 ) בהגדרה "אזורי נסיעה" -
(א ) בפסקה ( 1), בהגדרה "אזור ארצי", פסקאות משנה (א) עד (ב 1) יסומנו (ג)
עד (ה), בהתאמה, ולפניהן יבוא:
"(א ) אזור 601 ובו תחנת עפולה;
(ב ) אזור 602 ובו תחנת בית שאן;";
(ב ) בפסקה ( 4), בהגדרת "מטרופולין חיפה", אחרי "תחנת עתלית" יבוא "ותחנת
כפר יהושע" ובסופה יבוא "אזור 333 ובו תחנת כפר ברוך-מגדל העמק";
( 2 ) אחרי ההגדרה "תחנות מודיעין" יבוא:
""תחנות נתניה" - כל אחת מאלה: תחנת נתניה ותחנת ספיר."
2 . תחילתן של תקנות אלה ביום י"ד בתשרי התשע"ז ( 16 באוקטובר 2016 ).
ד' בתשרי התשע"ז ( 6 באוקטובר 2016 )
(חמ 3-1055 )
ישראל כ"ץ
שר התחבורה והבטיחות בדרכים
לצפיה ב-'אם כך, מישהו ברכבת שכח ליישם את התחנות'
אם כך, מישהו ברכבת שכח ליישם את התחנות
05/02/2017 | 16:07
82
צריך להתלונן לרכבת ישראל.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה