לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2098620,986 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'עבודות בתחנת הרצליה. מיום חמישי האחרון והילך'
עבודות בתחנת הרצליה. מיום חמישי האחרון והילך
20/08/2017 | 18:34
36
492
לצפיה ב-'התחנה'
התחנה
20/08/2017 | 18:35
1
361
לצפיה ב-'ועוד מבט'
ועוד מבט
20/08/2017 | 18:36
313
לצפיה ב-' תודה רבה על כל התמונות מהרצליה'
תודה רבה על כל התמונות מהרצליה
20/08/2017 | 20:54
127
וטוב שיש בפורום גם דברים מעניינים...
לצפיה ב-'תודה רבה מיכאל על התמונות'
תודה רבה מיכאל על התמונות
20/08/2017 | 21:07
121
אני נוסע בקטע הזה לעתים. אבל מנתיבי איילון לא רואים את העבודות טוב. רחוק מלהיות טוב, מהתמונות המצויינות, שהעלית.
באופן אישי ממתין בציפייה גדולה לחיבור מסילת השרון למסילת החוף.
לצפיה ב-'תמונות נוספות מהמגה מבצע בהרצליה'
תמונות נוספות מהמגה מבצע בהרצליה
20/08/2017 | 21:41
31
459
אני מציע לכל מי שנמצא בסביבה לעבור באזור ולתעד שם. יש שם המון ​פעילות רכבתית מרתקת בימים אלו! מאוד קל לצלם מגשר הולכי הרגל מעל התחנה.
לצפיה ב-'מה בדיוק עושים שם? מה תהיה התצורה בסיום הפעימה הזו?'
מה בדיוק עושים שם? מה תהיה התצורה בסיום הפעימה הזו?
20/08/2017 | 21:56
4
95
לצפיה ב-'על פי שבתשתיות מבצעים שם שינויים גאומטרים במסילות'
על פי שבתשתיות מבצעים שם שינויים גאומטרים במסילות
21/08/2017 | 00:43
3
256
כלומר, מזיזים שם את מסילות הרכבת ומבצעים שם שינויים בשיפועים של המסילות. ובנוסף גם מחליפים את כל המסילות והמפלגים ואביזרי האיתות והבטיחות שהיו על המסילות שפורקו.

התצורה הסופית תהיה דומה אבל מדרום לתחנת הרצליה יהיה יותר שטח פנוי לשתי המסילות החדשות.

זה מה שהבנתי משבתשתיות.
לצפיה ב-'זה מה שרצית להבין עם המגמתיות והסלקטיביות שלך'
זה מה שרצית להבין עם המגמתיות והסלקטיביות שלך
21/08/2017 | 09:22
2
172
לקחת מ"שבתשתיות" את מה שנוח לך והשמטת את מה שלא נוח לך.
אבל לצערך, כל אחד יכול לקרוא את מה שכתוב ב"שבתשתיות" ולראות מה באמת כתוב שם.
לצפיה ב-'גם המידע שמפורסם בשבתשתיות מתובל בהרבה מאוד יחסי ציבור'
גם המידע שמפורסם בשבתשתיות מתובל בהרבה מאוד יחסי ציבור
21/08/2017 | 20:42
1
105
ואפילו מתובל יתר על המידה ביחסי ציבור. ולכן אני נוהג להשמיט את כל מה שקשור ליחסי ציבור ומתמקד רק בדברים המקצועיים.

ולא הבנתי מדוע אתה מכנה את ההתנהגות שלי כהתנהגות מגמתית.

האם ההתנהגות שלי היא מגמתית בכך שאני משמיט ומתעלם באופן מכוון מכל דבר שנועד לצורך תדמית ויחסי ציבור?
לצפיה ב-'צר לי, אבל אני סומך על "שבתשתיות" הרבה יותר מאשר אני סומך'
צר לי, אבל אני סומך על "שבתשתיות" הרבה יותר מאשר אני סומך
21/08/2017 | 20:49
109
עליך.
אתה לקחת משם את מה שנוח לך והעלמת את כל מה שלא נוח לך.
על סמך מה אתה קובע מה שם תדמית ויחסי ציבור ומה דברים מקצועיים ואמיתיים (אני מתכוון כמובן לדברים שנכתבים על ידי האחראי/ם לדף עצמו ולא לכל מה שנכתב בתגובות של אחרים)?
תסכים איתי שלאחראי/ם לדף הזה יש מידע הרבה יותר מבוסס על הפרויקטים שמדווחים שם, מאשר לך?
למה להתבסס דווקא על השיפוט שלך מה אמת ומה יחסי ציבור?
שיפוט שהוא בהחלט סלקטיבי ומגמתי.

אבל גם ללא "שבתשתיות", מי שמתעניין בפרויקטים הללו יודע היטב שחלק נכבד מהעבודות בסביבת תחנת הרצליה אכן קשור לקו המהיר לירושלים.
המושגים "פרויקט הנתיב הקריטי" ו"פרויקט האינטגרציה" אומרים לך משהו?
לצפיה ב-' תודה רבה על כל התמונות.'
תודה רבה על כל התמונות.
21/08/2017 | 00:35
25
132
החשוב והעיקרי בתמונות הללו היא העובדה שבמשרדי יחסי הציבור ממשיכים למכור לציבור לוקשים (חישמול המסילה לירושלים למי שלא הבין מה זה לוקשים), בעוד שמדובר למעשה בשינויים גאומטריים של מסילות הרכבת.

במשרדי יחסי הציבור ממשיכים במלוא הכוח והעוצמה להשתמש בקו הרכבת לירושלים במקום לספר את האמת לאמיתה ולומר שלמעשה יש צורך לבצע שינויים גאומטריים במסילות הרכבת על מנת לפנות מקום לשתי מסילות רכבת נוספות.

מה הבעיה לומר את האמת לציבור?

זו בדיוק הסיבה לכך שאינני קורא "עיתונות", הכל שם זה רק שקרים ומידע כוזב ומוטה.
לצפיה ב-'אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים '
אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים
21/08/2017 | 08:40
195
בתנועת הרכבות כיון שנכנעים לדתיים ולא עובדים בשבת. חבל שלא הגיע לתחנת הרצליה בשבת להוכח איזה פעילות עניפה ומסיבית בוצעה בשבת.
לצפיה ב-'תחנת הרצליה תהיה תחנת הקצה של הקו לירושלים ולכן העבודות'
תחנת הרצליה תהיה תחנת הקצה של הקו לירושלים ולכן העבודות
21/08/2017 | 09:20
23
203
בסביבת התחנה קשורות גם ובעיקר לקו הזה.
אם אתה משתמש ב"שבתשתיות" אז אל תסלף ותעוות את מה שכתוב שם.
הנה ציטוטים מ"שבתשתיות":
"האחד בתחנת הרצליה, שם מתבצע שינוי גיאומטרי ל-1500 מ' של מסילה, כפעולת השלמה לקליטתו של A1 בתחנה. "
"
תחנת הרצליה קשורה ל-A1 בהיותה תחנת הקצה של הקו. בתחנה בוצעו שינויים שכללו הוספת רציף והפיכת רציף אחר לרציף אי - זאת, במטרה לאפשר את קליטת הקו הירושלמי. שינויים אלה מכתיבים הטמעת שינויים גם ברמת רכיבי התקשורת והאיתות של התחנה. בנוסף, יש לציין כי בקטע שבין תחנת האוניברסיטה להרצליה בוצעו שינויים גאומטריים במסילות, עניין שחייב אף הוא ביצוע שיפורים עוקבים בפאתי התחנה.
"

הסיבה שאתה כותב על "העיתונות" די מתאימה גם למה שאתה כותב בפורום הזה.
האמת אינה מה שמנחה אותך והמגמתיות וההטיה הן נחלת הודעותיך.
לצפיה ב-'תחנת הרצליה - יציאה מערבית?'
תחנת הרצליה - יציאה מערבית?
21/08/2017 | 11:32
21
253
ברמת העקרון אני יודע שמתוכננת יציאה מערבית מהמנהרה לכיוון אזור התעשייה, (דרך משה דיין - כיכר בן עמי) ומשם לגשר הולכי הרגל מעל נמיר) דבר שיחסוך את הטרטור המיותר היום להולכי רגל שצריכים לצאת במנהרה מתחת לאיילון מזרחה ואז לעלות על הגשר מעל האיילון חזרה מערבה.

אני לא רואה שום הכנה לזה (מבנה כניסה לתחנה ברחוב משה דיין). האם זה לא חלק מהפרויקט הנוכחי?
להערכתי יציאה כזו תשמש לתחנת הרצליה כ"מכפיל כוח". כי רבים נרתעים מההליכה הארוכה ברגל לאזור התעסוקה (ארוכה בעיקר פסיכולוגית כי זה הלוך וחזור) וגם האוטובוסים שנאלצים לעמוד בכל הפקקים לא מספקים מענה תחליפי הולם. עם פתיחת כניסה כזו (וכן הגידול במספר העצירות בתחנה שהשירות החדש יביא עימו), לא תהיה שום בעיה להרצליה לקפוץ לרמת הנוסעים שמאפיינת את תחנת האוניברסיטה.

וליוסף. תחנת הרצליה תגדל ל-6 רציפים, דבר שיאפשר לה לקלוט את הקו המהיר לירושלים כתחנת קצה, וכן לקלוט את השירות החדש שיגיע מכיוון רעננה. במסגרת העבודות כמובן שיש גם המון שינויים גיאומטריים במפלגים וכו', וגם הכנה להזזת המסילות שמצפון לה אל מרכז האיילון (במסגרת פרויקט הארכת נתיבי איילון+531). בנוסף אני חושב שראיתי שהרסו את המבנה הישן של תחנת הרצליה (מדרום לגשר שבעת הכוכבים) ובנו במקומו מבנה תפעולי חדש, וכמובן שיהיו ארבע מסילות בין הרצליה לאוניברסיטה, וארבע מסילות בין תחנת הרצליה עד לפיצול למסילת השרון.

המון עבודה שקשורה גם ל-A1 כמו שנאמר, אבל לא רק אלא גם למסילת השרון.
לצפיה ב-'זה חלק מהפרויקט, אבל אחד השלבים האחרונים בפרויקט'
זה חלק מהפרויקט, אבל אחד השלבים האחרונים בפרויקט
21/08/2017 | 11:42
8
163
הביצוע ממערב לתחנה יהיה לאחר הסטת מסילות החוף ופינוי השטח לנתיבי כביש 20 מצפון לדרום. אז תיבנה גם הכניסה/יציאה מערבית לתחנה.

אגב, למה אתה קורא באזור הזה "נמיר"? כביש 20 זה לא נמיר וגם כביש 2 בהרצליה לא נקרא נמיר. דרך נמיר מסתיימת באזור גלילות בגבול המוניציפלי בין תל אביב להרצליה.
לצפיה ב-'סתם הרגל מגונה...'
סתם הרגל מגונה...
21/08/2017 | 11:46
59
לצפיה ב-'למה בעצם לא מנצלים את ההשבתה הזו להסטה לתוואי הסופי?'
למה בעצם לא מנצלים את ההשבתה הזו להסטה לתוואי הסופי?
21/08/2017 | 14:39
6
116
במילא פירקו את המסילות ברציפי הרצליה, ובמילא המסילה בין הרצליה לבית יהושוע מושבתת. מה מונע מהם להשלים את ההסטה בסגירה הזו?

הבנתי שעד השלמת השינויים יצטרכו לפחות עוד שתי סגירות, ואני לא כל כך מבין למה
לצפיה ב-'אני לא יודע את הפרטים של שלבי העבודה, אבל כנראה המסילות'
אני לא יודע את הפרטים של שלבי העבודה, אבל כנראה המסילות
21/08/2017 | 14:57
3
140
והתוואי עדיין לא מוכנים לפעילות.
ההסטה מתוכננת להתבצע בשני שלבים: מסילה אחת (כנראה המזרחית) ולאחר מכן המסילה השניה.
ההשבתות הנוספות יהיו באוקטובר ובפברואר.

זה מה שנכתב ב"שבתשתיות" על כך:
"
הסטת מסילות החוף אל התוואי החדש תתבצע בשני מבצעים. הראשון שבהם מתוכנן להתקיים באוקטובר ובו תוסט תנועת הרכבות אל מסילה אחת מבין השתיים שבתוואי. לאחר מבצע זה, עתיד להתבצע מבצע נוסף בפברואר 2018. במבצע זה תושלם ההסטה במלואה ותנועת הרכבות תועתק אל התוואי החדש בשני הכיוונים. לצורך ביצוע ההסטה, פרסמה הרכבת השנה מכרז ביצוע שבו זכה הקבלן "ונונו דני בע"מ". קבלן זה יבצע את עבודות המבנה התחתון בשני הקצוות של התוואי החדש. גם כאן מדובר בשני מבצעים משמעותיים באורכם. מבצעים אלה אמורים להימשך לפחות כשבוע כ"א על פי התכנון.
"
לצפיה ב-'לא מבין למה אי אפשר לאחד'
לא מבין למה אי אפשר לאחד
21/08/2017 | 16:15
2
99
אז נניח והם לא מוכנים היום. סבבה. אז למה לא לאחד את ההשבתות הבאות?
כשמסילה אחת שם תהיה מוכנה למה שגם השנייה לא תהיה? למה לא עובדים במקביל?

לצפיה ב-'אולי יש צורך לחלק את העבודה. אולי בין לבין צריך לעשות עוד'
אולי יש צורך לחלק את העבודה. אולי בין לבין צריך לעשות עוד
21/08/2017 | 16:29
101
עבודה. אולי לבצע את הכל במקביל יצריך השבתה ארוכה עוד יותר ולא מעוניינים בכך.
וסביר להניח שכל הסיבות הללו ועוד סיבות ביחד.

שים לב גם שבהשבתה הנוכחית עיקר העבודה בסביבת תחנת הרצליה מתבצע מדרום לתחנה, בעוד שהסטת המסילות מצריכה עבודה צפונית לתחנה.
מדובר בהרבה מאוד עבודה שמתבצעת על ידי גורמים שונים.

אם אתה זוכר, בתחילה העבודות היו מתוכננות להתבצע בהשבתה גדולה של מספר חודשים, אבל הוחלט לבצע את העבודה בהשבתות קצרות יותר.
לצפיה ב-'מסידור המסילות החדש ומהתמונות שפורסמו על המבצע הנוכחי'
מסידור המסילות החדש ומהתמונות שפורסמו על המבצע הנוכחי
25/08/2017 | 00:04
26
אפשר להבין את שלביות וסדר המבצעים.
במבצע הנוכחי למעשה הביאו את תחנת הרצליה עצמה ואת המסילות מדרום לה (לא כולל שתי המסילות המזרחיות של מסילות השרון שיבוצעו בהמשך בנפרד) למצב הסופי.
במבצע שיהיה באוקטובר יסיטו את המסילה המזרחית של מסילות החוף לתוואי החדש מצפון לתחנה ויחברו את המסילה החדשה להמשך המסילה ברשפון.
לאחר מבצע זה יתפנה השטח בצפון תחנת הרצליה, לצורך פירוק המסילה המזרחית בתוואי הישן והסטת המסילה התפעולית 1A והכנתו למבצע פברואר שבו יסיטו את המסילה המערבית ביותר בתחנת הרצליה לחיבור עם המסילה המערבית ביותר בתוואי החדש ובאותו מבצע גם יחברו את המסילה המערבית בתוואי החדש למסילת החוף המערבית הקיימת מרשפון וצפונה.

שאלה מעניינת היא מה יקרה עם תנועת הרכבות בשני המבצעים הללו.
סביר שבמבצע אוקטובר יהיה צורך להשבית את התנועה בשני הכיוונים, לצורך אפשרות גישה לציוד הכבד.
אבל במבצע פברואר, לכאורה, יהיה אפשר לקיים תנועת רכבות חלקית בשני הכיוונים על מסילה אחת.
לצפיה ב-'מצאתי באחד ממסמכי המכרזים של הרכבת את הגאנט הבא:'
מצאתי באחד ממסמכי המכרזים של הרכבת את הגאנט הבא:
23/08/2017 | 08:48
1
180
אפשר לראות בגאנט הזה את שני המבצעים של אוקטובר ופברואר.
המבצע הנוכחי לא כלול בו, מכיוון שהוא שייך לקטע הרצליה - אוניברסיטה ולא לקטע הרצליה - רשפון.
אבל אפשר לראות בגאנט מ-1.8, עבודות רכבת מוקדמות לקראת מבצע חיבור מסילה 1, והעבודות שמתבצעות כעת באזור רשפון הן חלק מהשלב הזה.
לצפיה ב-'מעניין, תודה!'
מעניין, תודה!
23/08/2017 | 09:24
23
לצפיה ב-'כניסה מערבית - הצעה למיקום'
כניסה מערבית - הצעה למיקום
23/08/2017 | 23:36
11
59
ההצעה שלי היא רח' משכית, ליד בניין אפל 
משם תהיה מנהרה ובתוכה קרוניות או מסוע,  מתחת לכביש 2, הרצליה ב' ישר לרציפים. 
לעלות את העליה של רחוב מדינת היהודים + הגשר + הגבעה של הרצליה ב' זה משהו שלא מתאים למבוגרים. זה קשה. גם צעירים מגיעים מזיעים בקיץ. השאטל נתקע בפקקים. הכניסות לאיזור התעשייה הרצלייה פקוקות עד 11:00 בבוקר. לפעמים לאורך כל היממה. אם אין מטרו אז לפחות חיבור חזק לרכבת ישראל. 
לצפיה ב-'ההצעה שלך טובה, אבל מיקום הכניסה כבר נקבע למיטב ידיעתי'
ההצעה שלך טובה, אבל מיקום הכניסה כבר נקבע למיטב ידיעתי
24/08/2017 | 00:27
10
49
והיא לא תהיה כל כך רחוקה... אני חושב שמדובר על בניין כניסה פשוט, שיהיה מעבר לנתיבים (שעוד לא נסללו) של איילון דרום ממערב לתחנה.

בכל אופן, מנהרה כמו שאתה מציע יכולה להיות מעולה. מקווה שר"י וגורמי התכנון של משרד התחבורה יבינו כמה מנהרות הולכי רגל משפרות את הנגישות של תחנות ואת איזור הכיסוי שלהם. אפילו בלי קרונית/מסוע.

זה מצטרף לרעיון של Ccyclist שהוצע כמה וכמה פעמים בפורום בעבר של מנהרה מתחנת ת"א השלום עד לכיכר הבימה כדי לחסוך לאנשים את העלייה של קפלן,
ולתוכנית של נת"ע ועיריית ת"א למנהרה מתחנת שאול המלך לכיוון איכילוב.

במקרה הספציפי של הרצליה, מנהרה עם יציאה ברחוב משכית תשפר משמעותית את האטרקטיביות של התחנה לכל העובדים בהרצליה פיתוח, ואפילו מבחינה סטטוסטורית אפשרי להעביר אותה בלי לעבור מתחת לחלקות פרטיות - ברחוב שפיים מערבה, משם מתחת לכביש 2, ואז מתחת לרחוב ברקת. עלות הבנייה תהיה קצת גבוהה כי כנראה שתושבי הוילות ברחוב שפיים יתנגדו לחפירת cut&cover ברחוב שלהם, אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'מה שהצעתי הוא שהמנהרות החדשות בת"א יכנסו לעיר.'
מה שהצעתי הוא שהמנהרות החדשות בת"א יכנסו לעיר.
24/08/2017 | 12:55
77
והחיבורים שהצעתי במסגרת זו היו בין הרציפים התת-קרקעיים לתחנות האיילון הקיימות וליציאות על פני השטח בת"א עצמה, מערבית לקו האיילון.

הצעתי שתי אפשרויות, אחת שקרובה יותר לאיילון (נמיר, המסגר, כתום רציף) ואחת שמתרחקת יותר (כתום מקווקוו) שבה מוותרים למעשה על תחנה ביצחק שדה ובמקום זאת יש עיקול סביר של המסילות לתחנה תת קרקעית באזור הבימה / רוטשילד. מעולם לא הצעתי שתחנה זו תחובר במנהרת הולכי רגל עד לתחנה כלשהי באיילון כי היא מקבילה של יצחק שדה. החיבורים השונים מתחנות האיילון מסומנים גם הם בדיאגרמה.

לנושא הרצליה: אם המינהור (ומתוכנן מינהור של מסילות 5,6 אך בשלב זה מדובר בתיכנון "הפוך" של מנהרות בינעירוניות, שמאבדות את כל היתרון של המינהור שהינו הכנסת רכבות פרבריות ללב העיר) אמור להסתיים לפני הרצליה הרי שאפשר אולי לדבר על תחנה ברמת אביב (קק"ל?) ואולי איזה עיקול לכניסה לרמת השרון או תחנה בגלילות אבל קשה למקם תחנה שימושית בהרצליה דרומית לתחנה הקיימת. אם המינהור יסתיים צפונית להרצלייה אז קניון שבעת הכוכבים נראה יותר כמו מוקד לתחנה התת קרקעית החדשה שתקביל ותחובר להרצליה.

אם אין עניין ייחודי של גבעה מאד תלולה מסועים או מדרגות נעות הם עניין שבדרך כלל קורה בתוך תחנות בין מקבצי רציפים שונים (בתחנות תחתית למשל התוואים נמצאים בזוויות שונות ומשונות ובמפלסים שונים ולכן אי אפשר לחבר אותן בפרוזדור פשוט כמו בתחנה קרקעית שבה כל הרציפים מקבילים האחד לשני). יתכן שקיומו של כביש 2 הוא תירוץ שיספיק לתיכנון יציאה במדינת היהודים או אבא אבן כי הבעיה של תחנת הרצליה היא שהיא לכודה לא רק בתוך האיילון אלא גם בין כביש 2 לאיילון.  
לצפיה ב-'מסתבר: לא תהיה כניסה מערבית בנתיים. כך לפי שבתשתיות.'
מסתבר: לא תהיה כניסה מערבית בנתיים. כך לפי שבתשתיות.
24/08/2017 | 22:49
8
47
מסתבר שיש שם קו תשתית של קצא"א בדיוק במקום בו תכננו לבנות כניסה מערבית, ולכן התכנון ירד מהפרק בנתיים.

זה פספוס רציני וחלמאות של ממש.
לצפיה ב-'אם קו של קצא"א מונע כניסה לתחנת רכבת אחת, אז מי שחולם על'
אם קו של קצא"א מונע כניסה לתחנת רכבת אחת, אז מי שחולם על
24/08/2017 | 23:02
39
מסילת רכבת מעל אוטוסטרדת התשתיות שיש מתחת לכביש 4, יכול להמשיך לחלום.
לצפיה ב-'וכמו שהגיבו לו שם - איך יכול להיות שפתאום מגלים צינור שכזה?'
וכמו שהגיבו לו שם - איך יכול להיות שפתאום מגלים צינור שכזה?
25/08/2017 | 00:48
5
37
ועוד דבר - מה עושה צינור של קצא"א בהרצליה? זה לא מאשקלון לאילת?
לצפיה ב-'לקצא"א יש צינורות גם לבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד'
לקצא"א יש צינורות גם לבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד
25/08/2017 | 07:42
4
34

צינור מאשקלון לחיפה עובר דרך הרצליה.
לצפיה ב-'המצאות הצינור הזה זו אחת הסיבות לתצורה של אחת הצמתים המפגרות'
המצאות הצינור הזה זו אחת הסיבות לתצורה של אחת הצמתים המפגרות
26/08/2017 | 04:13
3
26
ביותר במדינה: צומת נחל חדרה.

אגב, לא רחוק מדרום לצומת יש תחנת שאיבה של הצינור הזה (נמצאת בין מפעל צמיגים אליאנס לכביש 4).

באופן עקרוני את חברת קצא״א (שנראה שעיקר הסיבה לקיומה כיום היא כדי לספק ג׳ובים מדושנים עבור גנרלים בדימוס) היה צריך לפרק כבר מזמן ולהעביר את הפעילות שלה לחברת תש״ן.
לצפיה ב-'יש תסבוכת משפטית בינלאומית בקשר לחברת קצא"א'
יש תסבוכת משפטית בינלאומית בקשר לחברת קצא"א
26/08/2017 | 08:47
2
22
לא בטוח שמשפטית אפשר לפרק אותה.
לכן גם יש חוסר שקיפות יוצא דופן בקשר אליה.
לצפיה ב-'כן, ידוע, אבל זה לא אומר לדעתי שאי אפשר למצוא דרך'
כן, ידוע, אבל זה לא אומר לדעתי שאי אפשר למצוא דרך
26/08/2017 | 16:23
1
17
להעביר את הפעילות שלה ליישויות אחרות ולהשאיר אותה קיימת אבל רק ״על הניייר״
לצפיה ב-'להעביר את הפעילות שלה לישויות אחרות משמעותו להוציא את'
להעביר את הפעילות שלה לישויות אחרות משמעותו להוציא את
26/08/2017 | 16:45
11
הפעילות מהחסיון שיש לקצא"א.
למדינה יש אינטרס להשאיר את הפעילות בקצא"א.
לצפיה ב-'נראה שמדובר במחדל די רציני'
נראה שמדובר במחדל די רציני
25/08/2017 | 16:28
24
מצאתי בספר הפרויקטים של משרד התחבורה, בין הפרויקטים של נתיבי איילון, פרויקט שנקרא: "קידום זמינות 531" שיש בו שני תתי-פרויקטים, אחד מהם "העתקת קווי דלק ע"י קצ"א (צו התחלת עבודה - רבעון 2 2017, סיום ביצוע - רבעון 1 2018).

אני מניח שמדובר באזור של מחלף 20/531 ובקטע בתוואי המיועד של כביש 20. כלומר היה ידוע על הצינור ועל הצורך בהעתקתו.
איך לא בדקו את ההשפעה על הכניסה המתוכננת לתחנה ולא כלו בתת-הפרויקט הזה העתקה שתאפשר את הקמת הכניסה?
זו כנראה שאלה שמבקר המדינה יצטרך לבדוק.

אגב, למה זה מופיע בפרויקטים של נתיבי איילון ולא של נתיבי ישראל? אולי זה חלק מהמחדל וזה נפל בין הכסאות.
לצפיה ב-'צר לי לומר לך, אבל אני לא קונה את הלוקשים של הפוליטיקאים'
צר לי לומר לך, אבל אני לא קונה את הלוקשים של הפוליטיקאים
21/08/2017 | 21:14
134
ואני לא קונה לוקשים של משרדי תדמית ויחסי ציבור ואני לא קונה לוקשים של אף אחד. משכך, אני לא קורא "עיתונות" כלל.

אני דווקא כן קורא עיתונות, אבל עיתונות אמיתית של כותבים עצמאיים ואמיצים שהם גם אנשי מקצוע המבצעים תחקירים מקצועיים ואמיתיים כמו מר אבי וייס מאתר טלקום ניוז.

כל השאר הם לא יותר מאשר שופרות התעמולה של ההגמוניה השלטת ו/או שופרות התעמולה של בעל אינטרס זה או אחר. כל מה שהם עושים ויודעים לעשות ויכולים לעשות זה רק להעתיק קומוניקטים פרסומיים של משרדי תדמית ויחסי ציבור. ולכן אני לא קורא "עיתונות" כלל. אני קורא כאמור רק עיתונות אמיתית של כותבים עצמאיים ואמיצים.

ראה גם הודעתי הקודמת מעלה.

אין לי מה להוסיף בעניין תחנת הרצליה מעבר למה שכתבתי.
לצפיה ב-'תמונת ה 3002 מושך 2 קרונות DD(ריקים או עמוסים?).'
תמונת ה 3002 מושך 2 קרונות DD(ריקים או עמוסים?).
20/08/2017 | 14:59
5
414
בתמונות קודמות ראינו את 3001 וה 3002 ב מו-דו את אותם הקרונות.
הנהיגה מתוך תא מספר 2; רואים את הנהגים אבל הם לא ניתנים לזיהוי(ישראלים שעברו הכשרה?).
לצפיה ב-'האם קטר 3003 כבר הגיע לארץ ?'
האם קטר 3003 כבר הגיע לארץ ?
20/08/2017 | 19:13
1
139
נדמה לי שדיווחת שיגיע בשבוע השלישי של אוגוסט לחיפה.
האם יש עדכון ?
לצפיה ב-'האניה עם ה 3003 תחנה היום בטורקיה.'
האניה עם ה 3003 תחנה היום בטורקיה.
21/08/2017 | 04:45
104
ה 3002 יחד עם 2 הדבל דק עזבו את צ'כיה ונראו אתמול ליד העיר Dresden בגרמניה.
לצפיה ב-'אין שום סיכוי בעולם שיתנו לנהג ישראלי לנהוג שם'
אין שום סיכוי בעולם שיתנו לנהג ישראלי לנהוג שם
20/08/2017 | 21:44
2
185
אלא אם כן הוא עבר הכשרה לא רק על הקטר אלא גם על מערכות האיתות המקומיות ואני מטיל בכך ספק. ההכשרות הראשונות תחלנה בארץ. קודם בסימולטור ואח"כ בקטע ניסיוני שיוכשר בקרוב לאחר שיותקנו התה"רים הראשונים.
לצפיה ב-'בשטח המפעל דווקא נהג נהג ישראלי'
בשטח המפעל דווקא נהג נהג ישראלי
21/08/2017 | 00:02
1
141
יש גם סרטון בפייסבוק
לצפיה ב-'בשטח המפעל - ייתכן'
בשטח המפעל - ייתכן
21/08/2017 | 11:58
42
לצפיה ב-'שמתם לב שהשתפרה תופעת שילוט היעד ההפוך בדן?'
שמתם לב שהשתפרה תופעת שילוט היעד ההפוך בדן?
20/08/2017 | 11:59
1
181
בחודשים האחרונים שמתי לב לפחות מקרים של שילוט יעד הפוך. האם השתפר החינוך של הנהגים או שנפתרה תקלה טכנית?
לצפיה ב-'זה כבר לא קשור לנהגים, זה נשלט מחדר הבקרה.'
זה כבר לא קשור לנהגים, זה נשלט מחדר הבקרה.
21/08/2017 | 01:38
28
לצפיה ב-'שוב פעם בהודו:'
שוב פעם בהודו:
20/08/2017 | 10:56
3
198
לצפיה ב-'מה קרה שוב?'
מה קרה שוב?
20/08/2017 | 12:24
2
52
לצפיה ב-'האם גם אתה נמנע מללחוץ על קישורים?'
האם גם אתה נמנע מללחוץ על קישורים?
20/08/2017 | 21:11
1
91
אינני נוהג ללחוץ על קישורים ולכן לא אוכל לכתוב כאן מה קרה בהודו.
לצפיה ב-'לוחץ גם לוחץ על קישורים, אבל מצפה ממי שמעלה קישור'
לוחץ גם לוחץ על קישורים, אבל מצפה ממי שמעלה קישור
21/08/2017 | 20:47
69
שיתאר במשפט או שניים את הקישור כך אדע האם זה מעניין אותי.
לצפיה ב-'ספרו! איך היתה הגישה לגוש דן מצפון הבוקר?'
ספרו! איך היתה הגישה לגוש דן מצפון הבוקר?
20/08/2017 | 09:55
4
225
האם הבאים מדרום הושפעו? האם רכבות באו בזמן?
האם קווי האוטובוס מחיפה, חדרה ונתניה תוגברו כראוי? האם השאטלים תפקדו היטב?
לצפיה ב-'היה זוועתי. לפחות לפי מה שסיפרו לי. '
היה זוועתי. לפחות לפי מה שסיפרו לי.
21/08/2017 | 01:25
154
ההלוך לתל אביב בבוקר היה עוד איכשהו סביר, אבל החזור בצהריים היה גרוע מאוד. לפחות לפי מה שסיפרו לי..
הגיוני לי שהשבוע כביש החוף יהיה עמוס במיוחד :-\
לצפיה ב-'אם אפשר לעשות במקרה הקשתי בגוגל: יהודה הלוי 107 ת"א ו'
אם אפשר לעשות במקרה הקשתי בגוגל: יהודה הלוי 107 ת"א ו
21/08/2017 | 19:57
2
114
קיבלתי תמונה עם הפתעה חיובית  
לצפיה ב-'לראות את קו 23 מגיע זאת באמת הפתעה חיובית.'
לראות את קו 23 מגיע זאת באמת הפתעה חיובית.
21/08/2017 | 20:11
1
48
לצפיה ב-' מניסיוני (לא נסעתי בו, אבל אני רואה אותו המון כי גרה ליד'
מניסיוני (לא נסעתי בו, אבל אני רואה אותו המון כי גרה ליד
21/08/2017 | 20:40
76
וכל הזמן עוקבת אחריו ) הוא עובד בהתאם לתדירות הרשומה שלו

אם זכור לי נכון קראתי כאן שקו 6 יוצא מ"דן" אז כבר לא יהיה כזה מיניבוס באיזור רוקח? 
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 20/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 20/8
20/08/2017 | 08:55
15
15
לצפיה ב-'נסיעה מפ"ת לחיפה מרכז זיו שכונה נווה שאנן'
נסיעה מפ"ת לחיפה מרכז זיו שכונה נווה שאנן
20/08/2017 | 13:00
3
56
עד עכשיו הייתי לוקח קו 238 ונוסע עד לת"א השלום ומשם לוקח רכבת לחוף הכרמל ומשם לוקח קו 11 או 123
אבל כרגע יש סגירה זמנית בתחנות רכבת בת"א איך הכי כדאי לנסוע?
האם כדאי לקחת קו 947 מצומת סירקין לחיפה חוף הכרמל?
לצפיה ב-'אם אתה יוצא ממזרח פתח תקוה, כדאי לנסוע עם 947'
אם אתה יוצא ממזרח פתח תקוה, כדאי לנסוע עם 947
20/08/2017 | 13:15
2
63
אם אתה יוצא ממערב פ"ת כדאי לך לבדוק את הזמנים של קו 970 של אגד ממחלף גהה, אם הם מתאימים לך. הקו הזה יוצא מבני ברק ומגיע לכיכר דוד ולרחוב חניתה בנוה שאנן.
אפשרות נוספת - לנסוע דרך תל אביב ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 לנסוע עם קו 901. האפשרות הזו לא כדאית אם נקודת המוצא במזרח פתח תקוה.

אגב, למה אתה נוסע עם 238 לתחנת השלום ולא עם 64?
אם כבר אתה נוסע עם 238 כדי לנסוע לחיפה, אין שום סיבה לנסוע עד השלום, עדיף עד הבורסה בר"ג וללכת לתחנת סבידור-מרכז או אפילו יותר טוב, לנסוע ברכבות מתחנת קרית אריה (עם החלפה באוניברסיטה). (כמובן לא רלוונטי לשבוע הקרוב)
לצפיה ב-'קו 970 זה לחרדים? מותר לי לעלות על הקו הזה?'
קו 970 זה לחרדים? מותר לי לעלות על הקו הזה?
20/08/2017 | 13:22
1
31
לצפיה ב-'לכל אחד מותר לעלות על כל קו תח"צ'
לכל אחד מותר לעלות על כל קו תח"צ
20/08/2017 | 13:23
72
זה קו שנועד לשרת בעיקר את הציבור החרדי, אבל לכל אחד מותר לנסוע בו.
לצפיה ב-'מרכבת הגנה עד התחנה מרכזית'
מרכבת הגנה עד התחנה מרכזית
18/08/2017 | 10:24
5
225
בשבת אצטרך לרדת בתחנת הגנה ולהמשיך לחיפה באוטובוס. מה המרחק?

לצפיה ב-'כמה מאות מטרים'
כמה מאות מטרים
18/08/2017 | 10:52
65
לצפיה ב-'פחות מ-5 דקות הליכה......'
פחות מ-5 דקות הליכה......
18/08/2017 | 11:09
2
61
לצפיה ב-'בתנאי שאתה אסיין בולט בזמנים הטובים שלו.... '
בתנאי שאתה אסיין בולט בזמנים הטובים שלו....
18/08/2017 | 18:26
1
63
לצפיה ב-'ממש לא נכון. ביום רביעי הלכתי מרכבת ההגנה'
ממש לא נכון. ביום רביעי הלכתי מרכבת ההגנה
18/08/2017 | 19:31
152
עד דרך שלמה/פינת אבולעפיה ולקח לי רבע שעה.
לרחוב דוד צמח = תחנה מרכזית חדשה הגעתי תוך כ-5 דקות.
לצפיה ב-'לקח לי בערך 6 דקות מרגע שדלת הרכבת נפתחה עד שהגעתי לרציף'
לקח לי בערך 6 דקות מרגע שדלת הרכבת נפתחה עד שהגעתי לרציף
20/08/2017 | 17:29
64
הרחוק ביותר בקומה 6, אבל רצתי חלק מהדרך.
זה גם היה בלילה, אז לא היה תור בכניסה.
לצפיה ב-'שאלה על תחבורה ציבורית מתל אביב לחיפה בשבת בבוקר'
שאלה על תחבורה ציבורית מתל אביב לחיפה בשבת בבוקר
20/08/2017 | 18:41
4
114
אם אני רוצה להגיע לחיפה לפני שעה 10 בבוקר אז מה הדרך הזולה להגיע בתחבורה ציבורית.

ראיתי שחברת מוניות עמל מפעילה קו שירות מחיפה לתל-אביב ובחזרה כאשר מסיעים כל פעם 11 נוסעים בעלות של 45 ש"ח לנוסע ,וקראתי שהקו מתמלא במהירות אבל השאלה שלי היא באיזו שעות אפשר לסמוך על זה שהוא מתמלא במהירות.

האם הוא מתמלא במהירות גם בשעה 7:30 או 8 בבוקר בתל-אביב?

כמו כן איפה בדיוק בתל-אביב הוא מתמלא?
לצפיה ב-'רחוב צמח דוד. לא נסעתי כל כך מוקדם בבוקר'
רחוב צמח דוד. לא נסעתי כל כך מוקדם בבוקר
20/08/2017 | 20:38
61
אבל בשעות הבוקר המאוחרות ובצהריים המוניות מתמלאות מהר, בד״כ בין 10 דקות לחצי שעה.
לצפיה ב-'יש עכשיו קו חדש של נוע תנוע'
יש עכשיו קו חדש של נוע תנוע
21/08/2017 | 00:32
2
55
לצפיה ב-'השאלה אם בזמנים הרלבנטים'
השאלה אם בזמנים הרלבנטים
21/08/2017 | 00:40
1
44

מהזמנים שרשומים נראה שהקו מתל-אביב לחיפה יוצא רק בשעה 16:00 ולא בבוקר.

לצפיה ב-'אכן מחיפה לתל אביב בבוקר ובחזרה אחר הצהוריים'
אכן מחיפה לתל אביב בבוקר ובחזרה אחר הצהוריים
21/08/2017 | 00:43
51
בשאר השעות רק מוניות שירות.
לצפיה ב-'האם יש תאריך פתיחה משוער לתחנת רעננה מערב?'
האם יש תאריך פתיחה משוער לתחנת רעננה מערב?
20/08/2017 | 02:04
57
לצפיה ב-'ריכוז השינויים בתחבורה הציבורית ב 25/08 וספטמבר.'
ריכוז השינויים בתחבורה הציבורית ב 25/08 וספטמבר.
20/08/2017 | 01:17
41
436
עקב שינויים נוספים מאז שרשור ריכוז השינויים האחרון אז הנה שרשור ריכוז השינויים החדש.

החל מה 25/08:

גוש עציון:
העברת האשכול לאג"ת והפעלה של מספר...
המשך>>
עקב שינויים נוספים מאז שרשור ריכוז השינויים האחרון אז הנה שרשור ריכוז השינויים החדש.

החל מה 25/08:

גוש עציון:
העברת האשכול לאג"ת והפעלה של מספר קווים חדשים.

מקרא: אדום = קווי גוש עציון קריית הממשלה, ירוק = קווי אפרת, סגול = קווי גוש עציון חניון תלפיות רגילים, ורוד = קווי גוש עציון תלפיות יוממים, שחור = קו לבית"ר עילית, כחול = במקור אשכול ירושלים עירוני.

קו 361: מקריית הממשלה בי-ם לגבעות דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, כפר עציון וגבעות. לקו יש תדירות של 10 נסיעות ביום לכל כיוון.
קו 362: מקריית הממשלה בי-ם לבת עין לא נכנס לישובים פרט לכפר עציון. לקו תדירות של 12 נסיעות ביום לכל כיוון.
קו 363: מקריית הממשלה י-ם להר גילה. מחליף את קו 62 ששייך בכלל לאשכול ירושלים עירוני ולא היה אמור להיכלל באשכולות העוברים לאג"ת. תדירות זהה לשל קו 62.
קו 364: מקריית הממשלה בי-ם לבת עין דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, ראש צורים, כפר עציון ובת עין. לקו תדירות של 14 נסיעות ביום.
קו 367: אפרת - ירושלים. מחליף את קו 167.
קו 369: אפרת - ירושלים. מחליף את קו 169.
קו 371: מחניון תלפיות י-ם לבת עין דרך אלון שבות. פועל בשעות העומס בלבד בשני הכיוונים.
קו 372: מחניון תלפיות י-ם לראש צורים דרך נווה דניאל, אלעזר, מדרך עוז וראש צורים. הקו פועל בשעות העומס בלבד בשני הכיוונים.
קו 373: מחניון תלפיות י-ם לבת עין דרך נווה דניאל, אלעזר, אלון שבות, ראש צורים ובת עין. לקו תדירות של 10 נסיעות ביום.
קו 377: מחניון תלפיות י-ם לאפרת. ללא עצירות בין אפרת לירושלים. הקו יוצא אחת לשעה בין 06:00 ל 21:00.
קו 410: מכפר עציון לבית"ר עילית דרך אפרת. 3 נסיעות ביום לכל כיוון.

מודיעין
מערך קווים חדש של 8 קווים פנימיים דו כיווניים.

שלושה קווים חוצי עיר, שני קווים במרכז העיר, קו לפאתי מודיעין, קו לליגד סנטר, קו למכבים/רעות וקו שהינו חלופה לקו למכבים/רעות.
צבע הקו הינו צבע הקו במפות שבחוברות ההסברה המחולקות.

50: דרך בגין - עירייה. דרך מוריה, השבטים, הנחלים, המגינים, הכרמים.
51: עירייה - תחנה מרכזית. דרך נחלים ומשואה.
52: עמק חרוד - עמק דותן. חלופה של קו 54. מסלול זהה לקו 54 עד נחל געתון.
53: לוי/יצחק רבין - אבני חן. דרך הפרחים והנחלים.
54: עמק חרוד - מכבים/רעות. דרך הכרמים, הפרחים והנחלים.
55: תחנה מרכזית - ליגד סנטר.
56: עירייה - ישפרו סנטר. דרך שכונת הציפורים.
58: עמק חרוד - דרך בגין. דרך הכרמים, הפרחים, משואה, השבטים.
59: דרך בגין - עירייה. דרך הנביאים, הכרמים, המגינים, אבני חן, משואה, השבטים, מוריה.

שומרון
קו חדש של אפיקים שמספרו 388 מעמנואל לבני ברק.

החל מספטמבר:

הרצליה:
עקב הריסת התחנה המרכזית יהיה מערך קווים חדש.
קו 2: מאורך לרכבת.
קו 3: מהמרינה לירושלים/הבריגדה. מחליף את קווים 1 ו 5 בדרום ומזרח הרצליה.
קו 9/19: מירושלים/הבריגדה לרכבת דרך איזור תעשייה. מחליף את קווים 4, 6, 7, 8, 11 ו 12.
קו 13: ללא שינוי.
חלופת קו 12 מכפר סבא גם היא מבוטלת.

קו 42 כפ"ס - פ"ת
קו עירוני חדש של מטרופולין מתעש כפר סבא לבית רבקה פ"ת דרך הוד השרון.
חלופת הבסיס של קו 571 מבוטלת.

קווי דן
קו 128: קו יוממים חדש מתל אביב לפתח תקווה. מיועד לעובדים בקריית אריה.
קו 238: משנה מסלולו ונוסע מעזריאלי במסלול קו 63 לכרמלית.

קו 488 ת"א י-ם
קו חדש של אגד מתל אביב לחניון תלפיות י-ם. לקו תהיה נביעה ביום בשעה 17:30.

בית שמש
קו 324: קו חדש מבית שמש לקריית גת.

לצפיה ב-'אתר רכבת ישראל'
אתר רכבת ישראל
19/08/2017 | 23:50
1
148
אני מרגיש שהאתר החדש של רכבת ישראל הוא אתר מיושן בתחפושת של אתר חדש ועדכנתי.

- כאשר אני מנסה להציג את המידע באנגלית, העיצוב משתנה לאתר הישן.
- העדכונים מסורבלים וקשים להבנה.
- לוח תכנון הנסיעות מעודכן בשינויים? נראה שכן, אך שאלתי בשיחה מקוונת עם נציג וקיבלתי תשובה: כן, מעודכן אבל רק בקווים בהם יש רכבות. תשובה לא מובנת שהרי מדובר באתר של *רכבת* ישראל.
- השיחה עם נציג מאוד לא ידידותית. יש שם מישהי אחת קבועה שסוגרת את חלון הצ'ט אם אני לא עונה תוך כ5 שניות. הבעיה שלא מגיע צליל כאשר מגיעה הודעה, ואין לה הרבה סבלנות.
- הצ'ט כמובן רק בשפה העברית, באתר האנגלי מופיעה האפשרות לצ'ט, אך כשלוחצים עליה לא קורה כלום.
- באתר הישן הוצג תאריך ליד כל נסיעת רכבת. באתר החדש התאריך מוצג בראש הרשימה, וכאשר אני מדפדף בין הנסיעות ועובר לעמוד הבא, התאריך למעלה נשאר תאריך החיפוש למרות שהעמוד הבא יכול להיות כבר יום למחרת, וזה עלול ליצור בילבולים.

מה דעתכם/ן?
לצפיה ב-'אחד הדברים שהכי מפריעים היא הדרך שבה הם משתמשים בהודעות'
אחד הדברים שהכי מפריעים היא הדרך שבה הם משתמשים בהודעות
20/08/2017 | 00:27
130
הבאנר המתחלף שמציג הודעות "לא חשובות" על הוספת רכבת ביחד עם הודעות חשובות מאוד על סגירות של קווים ותחנות ובלי הבדל ויז'ואלי בין שניהם.

כך אפשר לפספס מאוד בקלות מידע קריטי על סגירות וכו'. הם צריכים לשים  מסרים כמו "שירות הלקוחות פועל 24 שעות ביממה" או "הוספנו רכבת לבית שאן" במקום קצת אחר ופחות בולט, כדי שההודעות על הסגירות יקבלו את החשיבות הויז'ואלית הנדרשת.
לצפיה ב-'כצפוי, נסיעה ללא פקקים י-ם-ת"א החזיקה מעמד בדיוק לחודש'
כצפוי, נסיעה ללא פקקים י-ם-ת"א החזיקה מעמד בדיוק לחודש
19/08/2017 | 18:51
5
292
נוצר פקק חדש מחוות הגיא ועד לטרון...כנראה הולך להיות פקק קבוע לפי הדינמיקה שנוצרה, בשעות אחה"צ...ועוד באמצע אוגוסט.. מעניין מה יהיה בספטמבר
לצפיה ב-'ממה הפקק? מזה שנכנסים לקטע שלא הורחב מלטרון מערבה?'
ממה הפקק? מזה שנכנסים לקטע שלא הורחב מלטרון מערבה?
19/08/2017 | 19:03
2
83
לצפיה ב-'בדיוק, ובכיוון ההפוך הסיבובים אחרי מחלף לטרון גורמים לפקק'
בדיוק, ובכיוון ההפוך הסיבובים אחרי מחלף לטרון גורמים לפקק
19/08/2017 | 23:44
53
לצפיה ב-'לא, בלטרון (בכיוון מערב) הפקק משתחרר לחלוטין'
לא, בלטרון (בכיוון מערב) הפקק משתחרר לחלוטין
20/08/2017 | 00:30
116
הבעיה היא ששלושת הנתיבים מירושלים, ביחד עם הנתיב מבית שמש (סה"כ 4 נתיבים), מתכנסים לשני נתיבים בלבד בשער הגיא וזה מייצר את הפקק. ככל שמתקרבים ללטרון העסק מתחיל להשתחרר ולאחריו (לאחר שחלק מהתנועה יוצא מכביש 1 דרומה לכביש 3), הפקק משתחרר לחלוטין.

שני נתיבים מערבה מלטרון (בשני הכיוונים) לא הבעיה כאן.

לצפיה ב-'אתה "חוגג" מוקדם מידי'
אתה "חוגג" מוקדם מידי
19/08/2017 | 20:26
1
235
הפקק הזה התחיל לפני שבועיים ממש עם תחילת "בין הזמנים". התקופה הזאת מסתיימת ביום שלישי השבוע ואז נראה.

בלי שום קשר אני מאמין שיש צורך להרחיב את כביש 1 בין שער הגיא ללטרון לשלושה נתיבים בכל כיוון מאחר וקטע זה מכיל את התנועה לא רק מ/אל ת"א אלא גם מ/אל דרום הארץ. בשעות אחר הצהרים הפקק מזרחה יכול להתחיל כבר במחלף ענבה בגלל הצטרפות התנועה מדרום במחלף לטרון לשני הנתיבים של כביש 1.

לצפיה ב-'בהחלט. היה צפוי שהקטע היחיד שנותר דו-מסלולי ייצר פקק.'
בהחלט. היה צפוי שהקטע היחיד שנותר דו-מסלולי ייצר פקק.
21/08/2017 | 16:37
14
לצפיה ב-'ידיעה לא חשובה אבל מרעננת.'
ידיעה לא חשובה אבל מרעננת.
19/08/2017 | 12:50
3
346
נהגת רכבות נוסעים הצעירה ביותר בהולנד היא בת 19, קיבלה תעודה הכשר כבר בגיל 18!
http://aa.com.tr/fr/titres-de-la-journ%C3%A9e/pays...
לצפיה ב-' הפעם באמת ידיעה מרעננת ביותר שגרמה לי ללחוץ על הקישור'
הפעם באמת ידיעה מרעננת ביותר שגרמה לי ללחוץ על הקישור
19/08/2017 | 21:38
2
126
בדרך כלל אינני לוחץ על קישורים כלל.

וכל מה שנותר לי כעת לעשות זה רק ללחוץ על הקישור לשבתשתיות ולראות מה יש שם מאחר וזה מאוד מסקרן אותי.
לצפיה ב-'רק עליך להזהר'
רק עליך להזהר
19/08/2017 | 23:55
1
106
לחיצה מרובה מדי על קישורים עלולה לגרום לדחף בלתי נשלט של תשלום
​במזומן ועוד לא סתם במזומן אלא בשטרות ישנים שיותר מדי אנשים נגעו בהם
​וזהמו אותם במלא מלא חיידקים.
לצפיה ב-'חחחחחחח'
חחחחחחח
20/08/2017 | 00:10
78
אין כל סיכוי שאני אלחץ בפורום הזה על קישורים מאחר ומרבית הקישורים מובילים לפרסומי תדמית ויחסי ציבור של פוליטיקאים שונים או לחילופין למידע בענייני פרוייקטים עתידיים שספק אם בכלל יבוצעו אי פעם או לסרטוני וידאו שאני שונא.

כך שפרסום פוסט עם קישור למידע על נהגת רכבות זה דבר נדיר ביותר כמו גם פרסום על מבצע הנדסי בקו הרכבת תל אביב נהריה (כל שאר קווי הרכבת לא מעניינים אותי כלל מהסיבה שכבר כתבתי עליה רבות בפורום הזה במשך 8 השנים האחרונות).
לצפיה ב-'קו 238 צפוי לשנות את מסלולו '
קו 238 צפוי לשנות את מסלולו
19/08/2017 | 09:23
70
1200
אני פותח שרשור חדש כי השרשור על הקווים החדשים כבר לא קופץ.
מבדיקה במפות גוגל נראה כי מסלול קו 238 עומד להשתנות. במקום להסתיים בתמח"ת, הקו יעבור לנסוע מבית קלקא במסלול קו 63 ולהסתיים בכרמלית.
מהבחינה הכללית, שינוי שיכול להיות טוב למדי ויחזיר את הקישור בין בוגרשוב ודיזנגוף...
המשך>>
אני פותח שרשור חדש כי השרשור על הקווים החדשים כבר לא קופץ.
מבדיקה במפות גוגל נראה כי מסלול קו 238 עומד להשתנות. במקום להסתיים בתמח"ת, הקו יעבור לנסוע מבית קלקא במסלול קו 63 ולהסתיים בכרמלית.
מהבחינה הכללית, שינוי שיכול להיות טוב למדי ויחזיר את הקישור בין בוגרשוב ודיזנגוף סנטר לציר אבא הלל וקניון איילון. קישור שנהרס ב-2011 עם ביטול קו 20.
אבל מבחינתי האישית, זוועה! הקו ששיפר לאין שיעור את החזרה שלי מהעבודה, כבר לא יעבור קרוב לביתי.
אני עוד לא מעכל שאצטרך לחזור ולנסוע בקו 42 המפוצץ ב-18:00 בערב....
קו 40 שזוחל בשעה הזאת בבן גוריון ובז'בוטינסקי ועומד שעה בכל תחנה כי אין ולידטורים, הוא בכלל לא אופציה.
אני מעדיף כבר לנסוע עם הפרייבט לעבודה. קיימת גם האופציה להחליף אוטובוס בעזריאלי ואולי אשקול אותה.
לצפיה ב-'10 % מנוסעי דן באר שבע לא משלמים על הנסיעה'
10 % מנוסעי דן באר שבע לא משלמים על הנסיעה
19/08/2017 | 00:13
4
261
השיטה החדשה של המכונת כרטוס באמת עובדת? לא בטוח..
http://branza.co.il/site/article/article_view/news...
אני כבר ידעתי עוד לפני שזה התחיל שיהיו נוסעים שינצלו את זה שהנהג לא מתעסק עם כסף וכרטיסים וככה נוסעים יוכלו להיכנס לאוטובוס ולנסוע בחינם
לצפיה ב-'זה צפוי וזה ככה בכל מערכת כזו. עובדה שהרוב הגדול משלם'
זה צפוי וזה ככה בכל מערכת כזו. עובדה שהרוב הגדול משלם
19/08/2017 | 01:01
178
משרד התחבורה לקח את הפסד ההכנסה הזו בחשבון. זה עדיין משתלם בגלל קיצור זמני ההמתנה בתחנות והפחתת עומס העבודה של הנהג.

אם ההכנסה הזו הייתה חשובה מספיק לדן/משרד התחבורה, הם היו מעסיקים יותר פקחים כדי לדאוג שאנשים ירגישו שלא משתלם לרמות ולגנוב נסיעות.
לצפיה ב-'אפשר להביא את הפקחים מסיטיפס לסיבוב בבאר שבע (:'
אפשר להביא את הפקחים מסיטיפס לסיבוב בבאר שבע (:
19/08/2017 | 02:10
156
אני משער שה% יותר נמוך ממה שכתוב בכתבה.
לצפיה ב-'הנוסעים בכל מקרה לא משלמים את העלות הריאלית של הנסיעה'
הנוסעים בכל מקרה לא משלמים את העלות הריאלית של הנסיעה
19/08/2017 | 02:37
160
כי מערכת התחבורה אינה רווחית ויש סובסידיות של המדינה. 10% אי-תשלום זה פחת סביר שנלקח בחשבון. מעודד לראות ש 90% מהנוסעים הם נוסעים ישרים שמשלמים כחוק
לצפיה ב-'יש בזה משהו נכון....'
יש בזה משהו נכון....
19/08/2017 | 17:42
118
אני רואה לא פעם ולא פעמיים שנוסעים עולים ולא מתקפים רב-קו או הולכים לשלם במכונה.
פקחים - היו בהתחלה די הרבה, לאחרונה נדיר לראות אותם.
בעיה נוספת שלא קשורה לתשלום, אלא ללוחות זמנים.
בהתלחה השירות היה מצוין, לאחרונה מחכים זמן רב לאוטובוס, וכשהוא מגיע - הוא מלא ועמוס.
קו 9 רושם ירידה דרסטית בזמני הנסיעות.
לצפיה ב-'כתבה על אשדוד עם תוכניות לעשור הקרוב'
כתבה על אשדוד עם תוכניות לעשור הקרוב
18/08/2017 | 17:57
8
252
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5004303,00...
הכתבה מדברת על שתי תחנות (נאמר שהדבר תלוי בתוכניות רכבת ישראל שאני מבין עדיין לא קיימות), והרחבה של התחנה הקיימת.
לגבי ההרחבה, האם מדובר בתוכניות קיימות, או שגם זה בינתים בגדר חלומות?

לצפיה ב-'שתי התחנות שהם מדברים עליהם הן על שלוחת משא עם מסילה בודדת'
שתי התחנות שהם מדברים עליהם הן על שלוחת משא עם מסילה בודדת
18/08/2017 | 21:32
2
173
לא חושב שיש לר"י תוכניות בנושא הזה. איזה שירות נוסעים יהיה מהתחנות האלו? האפשרויות היחידות הן לקחת חלק מהרכבות של קו החוף הדרומי או חלק מהרכבות שמגיעות מרחובות ולהחליט שהן יסיימו בשלוחה הזו במקום לסיים באשדוד, וזה ייפגע בתושבי אשדוד ו/או בכל מי שמשתמש בקו הנגב.

לא רואה איך אפשר לשלב תחנות נוסעים בשלוחה הזו עם התוכניות של ר"י ל־2040. אולי אפשר להאריך עד לשם חלק מהקווים שמתוכננים להסתיים בראשל"צ? אבל גם לא נראה לי סביר.

לצפיה ב-'ממסילת החוף הדרומי מכיוון יבנה מערב אין קשת לשלוחה הזו'
ממסילת החוף הדרומי מכיוון יבנה מערב אין קשת לשלוחה הזו
18/08/2017 | 21:49
1
123
הגישה אליה היא רק מכיוון יבנה מזרח או מכיוון אשקלון.
לצפיה ב-'קשתות אפשר לבנות, זו לא הבעיה הכי גדולה כאן'
קשתות אפשר לבנות, זו לא הבעיה הכי גדולה כאן
18/08/2017 | 22:04
53
לצפיה ב-'לדעתי 2 התחנות הן פופוליזם של העירייה כדי להרגיע את התושבים'
לדעתי 2 התחנות הן פופוליזם של העירייה כדי להרגיע את התושבים
20/08/2017 | 11:21
111
אני גם לא רואה איך זה קורה ב - 20 שנים הקרובות (למרות שזה בהחלט נחוץ מבחינת התושבים, אבל מאוד לא ריאלי לביצוע).

לגבי התחנה הקיימת - מדובר בצורך בהול. התחנה קטנה מאוד ביחס לכמות התנועה, חשוב לבצע את השיפוץ והשדרוג בהקדם, זה דווקא משהו שכן ניתן להקדים ולבצע בשלב מוקדם יותר מהמתוכנן.
לצפיה ב-'יש לך פרטים על מיקום התחנות?'
יש לך פרטים על מיקום התחנות?
20/08/2017 | 20:20
21
לצפיה ב-'הכתב הזה כל כך בור שזה לא יאומן (או שמכתיבים לו...)'
הכתב הזה כל כך בור שזה לא יאומן (או שמכתיבים לו...)
20/08/2017 | 20:35
2
79
בקשר לרכבת - אין לי הרבה מה להוסיף מלבד להסכים איתך ועם יתר המשתתפים בשרשור: לא אפשרי ולא הגיוני.
בקשר לכבישים - נשמע מופרך ופופוליזם זול: 2 יציאות חדשות, אחת מהן מתמהמהת כבר שנים ותספק כניסה לא.ת. ולנמל בלבד (7 ק"מ מצפון לבתי אשדוד), והשנייה לא הכרתי בכלל ונשמעת לא הגיונית בעשור הקרוב כי לא מתוכננים מחלפים חדשים על כביש 4 ממה שידוע לי. מקווה שאני מתבדה - כי חיבור נוסף של אשדוד בין עד הלום למחלף אשדוד דרוש (כמובן שעדיף פשוט לפתח תח"צ אבל גם בהקשר צוואר בקבוק יש לטפל).
לצפיה ב-'דווקא כן מתוכננים מחלפים חדשים בכביש 4 באזור הזה'
דווקא כן מתוכננים מחלפים חדשים בכביש 4 באזור הזה
20/08/2017 | 21:20
1
69
למשל מחלפים באשקלון.
כחלק מהסכם הגג שנחתם עם עיריית אשקלון (עוד לפני ההסכם המותנה עם אשדוד) נכללות תשתיות תחבורה שכוללות גם מחלפים ותחנות רכבת.
לצפיה ב-'אוקיי, נשמע טוב.. לפחות זה :)'
אוקיי, נשמע טוב.. לפחות זה :)
21/08/2017 | 11:59
9
לצפיה ב-'עמודים (או חלקי עמודים) בקשת מודיעין ממערב לפאתי מודיעין'
עמודים (או חלקי עמודים) בקשת מודיעין ממערב לפאתי מודיעין
18/08/2017 | 11:13
236
צולם מקטע הכביש המחבר את מרכז עינב (ישפרו) לתחנת פאתי מודיעין.

צולם בכיוון דרום מזרח 17.8 בערב.

העמודים  בין הגשר האמצעי לימני נראים מנוילנים.

הגשר השמאלי 431 מערב, האמצעי גשר המסילות הקיימות, הימני 431 מזרח (אחריו מסתתר עוד גשר של הירידה מ-431 מזרח למרכז עינב ותחנת הרכבת).

לצפיה ב-'ח"כים חרדים מבקשים מראש הממשלה לעצור את עבודות הרכבת בשבת'
ח"כים חרדים מבקשים מראש הממשלה לעצור את עבודות הרכבת בשבת
18/08/2017 | 09:30
36
310
לצפיה ב-'הגזימו לחלוטין. כתבתי תגובה באתר.'
הגזימו לחלוטין. כתבתי תגובה באתר.
18/08/2017 | 11:13
103
לצפיה ב-'אני חושש שהם גם יצליחו, שוב '
אני חושש שהם גם יצליחו, שוב
18/08/2017 | 12:05
222
ואני טס ב-31.
כבר בודק חלופות הגעה מהצפון לנתב"ג ליתר בטחון
לצפיה ב-'לא נמאס להם?'
לא נמאס להם?
18/08/2017 | 13:04
1
184
אין להם אלוהים?
לצפיה ב-'כנראה שאין... אבל יש להם כוח ותאוות שליטה'
כנראה שאין... אבל יש להם כוח ותאוות שליטה
19/08/2017 | 12:35
35
לצפיה ב-'חשבתי שפיקוח נפש דוחה שבת. אנשים שמתים מזיהום אוויר לא נחשב?'
חשבתי שפיקוח נפש דוחה שבת. אנשים שמתים מזיהום אוויר לא נחשב?
18/08/2017 | 15:04
8
148
כל יום שהרכבת סגורה זיהום האוויר גדול יותר כי יותר אנשים נוסעים ברכב פרטי ויש יותר פקקים. זיהום אוויר גורם למוות בטרם עת. משמע מלחמה בזיהום האוויר היא בגדר פיקוח נפש.

לצפיה ב-'יותר מכך - יש גם קשר לחישמול שיוריד את הזיהום עוד יותר.'
יותר מכך - יש גם קשר לחישמול שיוריד את הזיהום עוד יותר.
18/08/2017 | 15:22
1
48
לצפיה ב-'וגם הפרדות מפלסיות שיפחיתו תאונות'
וגם הפרדות מפלסיות שיפחיתו תאונות
18/08/2017 | 15:51
133
הרי העבודות האלו הכרחיות כדי להסיט את המסילה לתוואי החדש שיהיה מופרד מפלסית, והוא יבטל שלושה מפגשי כביש-מסילה.
לצפיה ב-'עדיין לא הבנת שזה לא באמת מזיז להם?'
עדיין לא הבנת שזה לא באמת מזיז להם?
19/08/2017 | 12:31
5
105
בדיוק כמו שמניעת נהיגה של צעירים שיכורים בשישי בלילה, לא חשובה בעיניהם.
גם את הדת עצמה אפשר לסלף ולפרש איך שרוצים.
השליטה היא מה שחשוב להם והשבת היא אמצעי לכך. זה פשוט מאוד.
לצפיה ב-'בדיוק משרד התחבורה פירסם סרטון על קווי הלילה כמצילים חיים:'
בדיוק משרד התחבורה פירסם סרטון על קווי הלילה כמצילים חיים:
19/08/2017 | 17:58
82
אבל כנראה שבמשרד התחבורה סבורים שהצלת החיים תקפה רק לימי חמישי ומוצ"ש (וימי א'-ד' בחופשות)...
לצפיה ב-'מי שימות מנהיגה משכרות זה אשמתו'
מי שימות מנהיגה משכרות זה אשמתו
21/08/2017 | 12:32
3
25
אף אחד לא כפה עליו למאת לשן בכלל, או אסר עליו להביא נהג תורן.

התחבורה הציבורית בישראל ממשלתית וכל עבודה סה בשבת נעשית גם מכספי משלם המיסים החרדיים.

אין קשר לשליטה, יש קשר לכך שהם רוצים שמדיינת ישראל תשבות בשבת.

ובמדינה חילונית לאף אחד מאיתנו לא היה חופש יום אחד בשבוע כי כולם היו עובדים כרגיל (למעט עובדי המגזר הציבורי), אז טוב שיש שבת וצריך לשמור עליה.
לצפיה ב-'במדינות מערביות אחרות לאף אחד אין יום חופש בשבוע?'
במדינות מערביות אחרות לאף אחד אין יום חופש בשבוע?
21/08/2017 | 12:56
1
22
אולי לרוב יש אפילו יומיים חופש בשבוע?
ויש אנשים שיש להם אפילו שלושה ימי חופש בשבוע...

אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבהם יש הפרדה מגדרית.
אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבכוונה מתוכננים לדלג על תחנות שבהם אוכלוסיה מגוונת ולא חרדית.
אני לא רוצה לשלם מיסים על קווי תח"צ שבמכוון זולים יותר מקווי תח"צ מקבילים שנוסעים בין אותן ערים.
טיעון המיסים עובד לרעת החרדים הרבה יותר מאשר לרעת החילונים, אז ממש לא כדאי להשתמש בו.

ולגבי טיעון הלשבות בשבת - שיקפידו על שמירת השבת כאשר ל"ג בעומר יוצא במוצ"ש.
לצפיה ב-'שבוע העבודה המערבי הוא בן 5 ימים בלבד. '
שבוע העבודה המערבי הוא בן 5 ימים בלבד.
21/08/2017 | 15:26
23
בעבודות משרדיות מדובר על ב-ו כאשר ימים ש-א הם ימים חופשיים. בעבודות מסחר ושירות הנדרשות כדי לספק את צרכי מרבית האוכלוסייה בסוף השבוע ישנה חובה לתת יומיים חופשיים אחרים או במקרים יוצאי דופן של עבודה רציפה יותר (שירותי חירום למשל) מספר ימים חופשיים כל חודש המשתווה למספר ימי סוף השבוע החודשי. כמו כן באיחוד האירופאי אסור לעבוד יותר מ48 שעות בשבוע.

ועדיין - שיטת המשמרות מאפשרת להפעיל מוקדי פנאי רבים, מסחר ברמה המתאימה לצרכי האוכלוסייה ותחבורה ציבורית המאפשרת גישה אליהם.
לצפיה ב-'כן כפו עליו לנהוג או להישאר בבית'
כן כפו עליו לנהוג או להישאר בבית
21/08/2017 | 19:47
26
משלמי המיסים החרדים מממנים גם כיום תחבורה ציבורית בשבת.
על משקל מה שכתבת, אם הם בוחרים לשמור שבת, זו אשמתם. לכן הם ייאלצו שלא להינות מהשירות החיוני לציבור שניתן ביום זה ואל להם לבוא בטענות.

לגבי המשפט האחרון שלך, חרטא בפיתה שאני לא יודע מי דחף לך לראש.
תעשה שיעורי בית ותבדוק מה קורה בכל העולם לפני שאתה כותב שטויות.

לצפיה ב-'הנמסיס של החרדים '
הנמסיס של החרדים
18/08/2017 | 18:23
63
לצפיה ב-'ואני חשבתי שהם כבר הצליחו לבטל אותם'
ואני חשבתי שהם כבר הצליחו לבטל אותם
18/08/2017 | 22:34
49
לצפיה ב-'פיגוע נגד החילונים והציונים.'
פיגוע נגד החילונים והציונים.
18/08/2017 | 23:09
16
186
חברי הכנסת החרדים רוצים להרוג את ילדי החילונים ולכן לא מאפשרים תחבורה ציבורית בשבת. מדובר באויב מר שיש להילחם בו בשדה הקרב.
לצפיה ב-'מה?'
מה?
19/08/2017 | 11:00
4
120
נדיר להתקל בשנאה טהורה כל כך.
עוד שנייה תטען שהם רוצים את הדם של ילדים חילונים למצות של פסח.
אבל ברצינות, הדברים שאמרת הם דוחים ומהווים הסתה. ממליץ לאדמין של הפורום למחוק את התגובה הנ"ל.
לצפיה ב-'לגרום לבן שלי למות בכביש בערב שבת, זה לא דוחה.'
לגרום לבן שלי למות בכביש בערב שבת, זה לא דוחה.
19/08/2017 | 19:13
3
41
לצפיה ב-'כל מי שנוסע ברכב סטטיסיטית גורם לך למות'
כל מי שנוסע ברכב סטטיסיטית גורם לך למות
21/08/2017 | 00:33
2
17
לצפיה ב-'אבל היכולת לבחור בתח"צ מצמצמת את הסיכון '
אבל היכולת לבחור בתח"צ מצמצמת את הסיכון
21/08/2017 | 15:10
11
לצפיה ב-'לא אחרי שתייה בפאב'
לא אחרי שתייה בפאב
21/08/2017 | 21:18
13
לצפיה ב-'לא מדובר ביריב פוליטי שמצליח לשכנע חכים חילונים לתמוך בו'
לא מדובר ביריב פוליטי שמצליח לשכנע חכים חילונים לתמוך בו
19/08/2017 | 15:52
10
106
להזכירך מפלגת הליכוד העבודה יש עתיד וכולנו חילוניות בהגדרה, ויש להם רוב בכנסת
השאלה מדוע הן לא גורמות להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.
החרדים הם מיעוט במדינה וחבל למקד את הזעם דווקא בהם.
לצפיה ב-'העניין הוא שאמנם הם מיעוט אך לעיתים קרובות הם הגורם שמטה'
העניין הוא שאמנם הם מיעוט אך לעיתים קרובות הם הגורם שמטה
19/08/2017 | 16:25
9
86
את כף המאזניים בין שני הגושים הפוליטיים הגדולים ולכן מעשית יש להם כח פוליטי גדול בהרבה מהמשקל שלהם באוכלוסיה. תודות לכך הם יכולים להשתית על שאר האוכלוסיה את החוקים הדביליים והאמונות הטפלות שלהם.

לצפיה ב-'ותוספת...'
ותוספת...
19/08/2017 | 16:44
7
66
אם הם היו משתמשים בכח הנוסף הזה רק כדי להתעסק עם עניינים שקשורים ישירות לאוכלוסיה שלהם אז ניחא. אבל לא, הם חייבים גם ״לתקוע״ לשאר הציבור כל מיני הגבלות וכללים שהוא אינו מעוניין בם, ושבנוסף גם עומדים בסתר לעקרונות החופש והחירות של החברה המודרנית החופשית.
לצפיה ב-'ככה זה כשהיושבים בממשלה מעדיפים "יהודית" על "דמוקרטית"'
ככה זה כשהיושבים בממשלה מעדיפים "יהודית" על "דמוקרטית"
19/08/2017 | 16:56
6
23
לצפיה ב-'היושבים בממשלה מעדיפים פשיסטית'
היושבים בממשלה מעדיפים פשיסטית
19/08/2017 | 20:12
5
95
"השותפים הטבעיים" הם חלק בלתי נפרד מזה.
לצפיה ב-'פעם אחרונה שבדקתי, מפלגת מרץ לא נמצאת בממשלה '
פעם אחרונה שבדקתי, מפלגת מרץ לא נמצאת בממשלה
20/08/2017 | 08:50
4
30
לצפיה ב-'אז אין מי שיכפה עליך בכוח ליברליות, ניצלת... '
אז אין מי שיכפה עליך בכוח ליברליות, ניצלת...
20/08/2017 | 19:44
3
51
לצפיה ב-'יש סתירה לוגית במה שכתבת '
יש סתירה לוגית במה שכתבת
20/08/2017 | 22:02
2
40
אם מפלגת מרץ רוצה לכפות עליי "ליברליות" ועוד בעזרת המדינה, אזי ברור שהיא מפלגה פאשיסטית (בהגדרה) וערכיה אינן ליברליות.
היות ואני יודע גם שהיא מפלגה גזענית אז בכלל אם נחבר את זה לטענתך של כפיית "ערכים", יוצאת תמונה עגומה למדי.
הרשה לי להשתמש בדבריו של סגן הרמתכ"ל לשעבר "התופעות מזכירות לי אירופה של שנות ה30".
אני אשאיר אותך עם כליפ חביב שבוודאי תאהב :

לצפיה ב-'יש אך ורק ציניות במה שכתבתי וחבל שלא הבנת את זה'
יש אך ורק ציניות במה שכתבתי וחבל שלא הבנת את זה
20/08/2017 | 23:22
1
49
סלח לי שאני לא מתייחס אליך ברצינות.
לצפיה ב-'סלחתי לך'
סלחתי לך
21/08/2017 | 00:06
28
סלח גם לי שכן היתה מידה של ציניות  בדבריי.
מה שכן היתה גם מידה לא קטנה של אמת וזאת כואבת מאוד.
אספר לך אנקדוטה מחיי המשוררים הסובייטים בשנות ה60.
היו שני משוררים מאוד מפורסמים ששנאו אחד את השני.
השמות לא חשובים כרגע.
אחד מהם ששנא את קומוניזם והיה נרדף בברית המועצות עד שגורש אמר בהתייחסו למשורר השני שהיה אז יקיר המשטר "אם פלוני נגד הקולחוזים אז אני בעד".
תחשוב לבד למה הבאתי את הסיפור הזה

לצפיה ב-'ועדיין מפלגות הרוב נכנעות למיעוט, הן יכלו לסרב'
ועדיין מפלגות הרוב נכנעות למיעוט, הן יכלו לסרב
19/08/2017 | 22:45
49
לדעתי אגב החרדים כבר מזמן לא לשון מאזניים אלא חלק אינטרלי מהימין.
לצפיה ב-'הפעם העבודות מתבצעות ויש כבר דיווח עליהן ב"שבתשתיות":'
הפעם העבודות מתבצעות ויש כבר דיווח עליהן ב"שבתשתיות":
19/08/2017 | 11:40
2
198
לצפיה ב-'בתקווה שהפוליטקיאם החרדים ינבחו והעבודות ימשיכו'
בתקווה שהפוליטקיאם החרדים ינבחו והעבודות ימשיכו
19/08/2017 | 12:51
48
לצפיה ב-' תודה רבה על הקישור למבצע הרצליה'
תודה רבה על הקישור למבצע הרצליה
19/08/2017 | 21:46
70
מעניין מאוד לקרוא ידיעות על קו רכבת פעיל שאני עושה בו שימוש רב.

וזה הקישור השני בפורום שאני לוחץ עליו היום. בדרך כלל אינני לוחץ על קישורים כלל.
לצפיה ב-'והיום חילונים בהפגנה ברחוב הנביאים בירושלים מנעו'
והיום חילונים בהפגנה ברחוב הנביאים בירושלים מנעו
19/08/2017 | 22:48
132
מחרדים קיצוניים להפריע למוניות השירות לנסוע לתל אביב ובחזרה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 18/8 - 19/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 18/8 - 19/8
18/08/2017 | 00:33
10
18
לצפיה ב-'שתי שאלות (מקווה שאני לא מציפה כאן יותר מדי)'
שתי שאלות (מקווה שאני לא מציפה כאן יותר מדי)
18/08/2017 | 01:40
2
80
1. מסילת הרכבת שנמצאת ליד כביש 531 בין רעננה להרצליה לא פעילה?
2. יש מוניות שירות כפ"ס-טייבה (או למקום אחר?) שיוצאות מתחילת רח' טשרניחובסקי ואם כן אז למה איך בחזית שלהן שלט עם שם היעד? 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2017 | 07:22
1
59
1. מסילת הרכבת, שכתבת לא פעילה.
2. אכן יש מוניות שירות שיוצאות ליד מס ההכנסה ברחוב טשרניחובסקי לכיוון ערי המשולש הדרומי.
בכל מקרה אפשר ללכת מעט צפונה יותר בטשרניחובסקי. שם עוברים קווים 13/113 לערי המשולש הדרומי. תדירות לא רעה, בהשוואה למה שהיה בשנים הקודמות.
לצפיה ב-' היה לי מוזר שאין בחזית המוניות שלט עם שם היעד'
היה לי מוזר שאין בחזית המוניות שלט עם שם היעד
18/08/2017 | 16:08
14
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית ת"א-אשדוד בסופ"ש'
תחבורה ציבורית ת"א-אשדוד בסופ"ש
18/08/2017 | 11:42
50
שלום,

האם בשישי בלילה יש מוניות שירות מצמח דוד בת"א לאשדוד? (יודע שבשבת בבוקר יש, השאלה לגבי שישי בלילה).

כמו כן, האם יש בשישי בערב מוניות שירות מאשדוד לת"א?
לצפיה ב-'מונית שירות מתחנה מרכזית ת"א להרצליה'
מונית שירות מתחנה מרכזית ת"א להרצליה
19/08/2017 | 12:38
2
37
יש בשבת? אם כן, איפה בהרצליה היא עוצרת?
תודה!
לצפיה ב-'לא, יש רק לאורך כביש 2.'
לא, יש רק לאורך כביש 2.
19/08/2017 | 14:26
7
לצפיה ב-'יש מונית לנתניה שעוצרת בצומת הרצליה'
יש מונית לנתניה שעוצרת בצומת הרצליה
19/08/2017 | 17:37
9
לצפיה ב-' האם קו 501 יתוגבר השבוע בגלל השבתת הרכבת?'
האם קו 501 יתוגבר השבוע בגלל השבתת הרכבת?
19/08/2017 | 17:33
2
39
באתר הרכבת נטען שכן, אך באתר אגד הלו"ז לא השתנה.
בנוסף, אינטואיטיבית, קשה לי להאמין שהקו יתוגבר, כי למה שיהיו משאבים לכך?
האם יש כאן מישהו עם מידע אמיתי האם אמורות לצאת יותר נסיעות של הקו השבוע?
ואם כן, אז סביב אילו שעות? (למרות ששוב, לא נראה לי שכן...)

חוץ מזה, סתם משהו שלא הבנתי, למה למשל השאטל הרצליה-נתב"ג מסתיים לפני תשע בערב? בימי חול רגילים אין רכבת הרצליה-נתב"ג בין תשע בערב לשעה אחת בלילה שאז מתחדש השאטל?
לצפיה ב-'היה פעם קו 5XX ייעודי להשבתות'
היה פעם קו 5XX ייעודי להשבתות
19/08/2017 | 20:33
1
39
לפני מספר חודשים (אולי כבר שנה) כתבו בפורום על קו מספר 5XX תל אביב-הרצליה, שנועד לפעול בימי השבתות של הרכבת. אולי הוא מופיע. אם כן, מן הראוי היה לפרסם את זה. לכל הפחות באתרי האינטרנט של משרד התחבורה, רכבת ישראל ואגד.
לצפיה ב-'זה היה אמור להיות קו 500'
זה היה אמור להיות קו 500
20/08/2017 | 03:58
35
מתחנה מרכזית תל אביב לתחנה מרכזית הרצליה במסלול קו 501
לצפיה ב-'אחרי 5 שנות סחבת: מסתמן הסכם להרחבת חניון הנתיב המהיר'
אחרי 5 שנות סחבת: מסתמן הסכם להרחבת חניון הנתיב המהיר
17/08/2017 | 21:01
209
כולל האפשרות של הפעלת שאטלים נוספים לרמת החיל ולרוטשילד.

לצפיה ב-'הרכבת הטראנסיבירית.-התחנות שבדרך'
הרכבת הטראנסיבירית.-התחנות שבדרך
17/08/2017 | 19:04
29
329
חזרתי לפני שבועיים מטיול בין 12 יום ברכבת (פרטית) הטראנס סיבירית. זה מסע מרתק ומעניין שהחל במוסקבה דרך סיביר ומונגוליה
והסתיים בביג'ין. להלן מובאות תמונות של התחנות שבדרך.

לצפיה ב-'תחנת מוסקבה קאזאנסקאיה.'
תחנת מוסקבה קאזאנסקאיה.
17/08/2017 | 19:05
1
301
לצפיה ב-'אולם ההמתנה ליוצאים (VIPׂ)'
אולם ההמתנה ליוצאים (VIPׂ)
17/08/2017 | 19:35
221
לצפיה ב-'קזאן'
קזאן
17/08/2017 | 19:07
215
לצפיה ב-'יקטארינבורג'
יקטארינבורג
17/08/2017 | 19:08
1
212
לצפיה ב-'הסמל בחזית הבניין מצביע על גבול אירופה אסיה.'
הסמל בחזית הבניין מצביע על גבול אירופה אסיה.
17/08/2017 | 19:09
207
לצפיה ב-'נובוסיברסק'
נובוסיברסק
17/08/2017 | 19:19
4
196
לצפיה ב-'ומצידה הפנימי'
ומצידה הפנימי
17/08/2017 | 20:03
172
לצפיה ב-'מה פרוש המלה גלאבנייה ברוסית?'
מה פרוש המלה גלאבנייה ברוסית?
18/08/2017 | 10:01
2
69
על גג התחנה כתוב נובוסיבירס גלאבנייה.
​בד"כ כתוב ווקזאל על גג תחנות הרכבת ברוסיה.
​ווקזאל זה בעצם תחנה או טרמינל. מה זה, אם כך, גלאבנייה?
לצפיה ב-'הפירוש של המילה זה "ראשית"'
הפירוש של המילה זה "ראשית"
18/08/2017 | 12:07
1
64
זאת אומרת מדובר בתחנה הראשית של העיר.

לצפיה ב-'spasiba bolshoy'
spasiba bolshoy
18/08/2017 | 22:24
16
לצפיה ב-'קרסנויארסק'
קרסנויארסק
17/08/2017 | 19:26
97
לצפיה ב-'אירקוטסק'
אירקוטסק
17/08/2017 | 19:28
1
206
לצפיה ב-'ואם מזכירים את אירקוטסק. שלוחת הרכבת לאורך אגם בייקל. קישור '
ואם מזכירים את אירקוטסק. שלוחת הרכבת לאורך אגם בייקל. קישור
17/08/2017 | 19:32
122
לצפיה ב-'אולן אודה'
אולן אודה
17/08/2017 | 19:33
173
לצפיה ב-'אולן בטור מונגוליה'
אולן בטור מונגוליה
17/08/2017 | 19:37
6
237
לצפיה ב-'והפעם באנגלית'
והפעם באנגלית
17/08/2017 | 19:40
5
198
לצפיה ב-'תודה על התמונות המהרהיבות'
תודה על התמונות המהרהיבות
17/08/2017 | 23:53
4
111
מצחיק שדווקא אולן בטור עבר לכיתוב לטיני.
בזמן שבריה"ם היה קיים, היה להם אלפבית קירילי.
אני לא בטוח שבמקור היה להם בכלל אלפבית (לפני הרוסים).

לצפיה ב-'יש אלף בית מונגולי אך כיום הם כותבים באותיות קיריליות.'
יש אלף בית מונגולי אך כיום הם כותבים באותיות קיריליות.
18/08/2017 | 00:00
3
55
לצפיה ב-'וואלה, לא ידעתי'
וואלה, לא ידעתי
18/08/2017 | 00:06
2
98
כל יום לומדים משהוא חדש
האמת לא חשבתי שהיה להם אלפבית מקורי משלהם.
עכשיו הסתכלתי בוויקי והיה להם כיתוב שבמקור היה של סוגדיה (ממלכה עתיקה שהיתה קיימת כבר בתקופה של יוון העתיקה.
חבל שהחליפו לאותיות קיריליות אם ככה
לצפיה ב-'הא"ב המונגולי מגיע מארמית, כמו הכתב העברי ! '
הא"ב המונגולי מגיע מארמית, כמו הכתב העברי !
18/08/2017 | 01:48
1
109

ברמה מאד מסויימת כולנו כותבים במונגולית. אמנם עברית ופרסית (בכתב פהלוי) נובעים הישר מהכתב הארמי אך הכתב המונגולי נובע מאותו מקור דרך שיטת הכתב של הוויגארים (המחוז הצפון מערבי של סין, מצפון לטיבט).
לצפיה ב-'תודה, אוגיורים כותבים את שם העם.'
תודה, אוגיורים כותבים את שם העם.
18/08/2017 | 08:31
77
המחוז נקרא שינג‘יאנג בסינית או טורקיסטן בשפת האוגיורים.
לצפיה ב-'גבול מונגוליה סין הצד המונגולי-ZAMYN-UDD'
גבול מונגוליה סין הצד המונגולי-ZAMYN-UDD
18/08/2017 | 11:56
140
לצפיה ב-'הצד הסיני של הגבול. האוטונומיה מונגוליה הפנימית אחת '
הצד הסיני של הגבול. האוטונומיה מונגוליה הפנימית אחת
18/08/2017 | 12:05
132
 מהאוטונומיות  הבודדות בסין. העיר ERLIAN.
לצפיה ב-'בייג'ן תחנה סופית.'
בייג'ן תחנה סופית.
18/08/2017 | 12:06
132
לצפיה ב-'מגניב - תודה על השיתוף - חוויה יוצאת דופן'
מגניב - תודה על השיתוף - חוויה יוצאת דופן
18/08/2017 | 12:30
38
לצפיה ב-'עשית את המסע שאני חולם כבר שנים רבות לעשותו.'
עשית את המסע שאני חולם כבר שנים רבות לעשותו.
21/08/2017 | 16:34
2
12
וכל פעם שמישהו מעלה תמונות מהמסע, אני מזיל ריר. אני עוד זוכר את השרשור של Golf Bravo מלפני כמה שנים...
לצפיה ב-' עדיין חסר לי הקטע לחבארובסק ולולאדיווסטוק. תמונות נוספות '
עדיין חסר לי הקטע לחבארובסק ולולאדיווסטוק. תמונות נוספות
21/08/2017 | 18:35
1
11
בהזדמנות קרובה.
לצפיה ב-'ממתין בקוצר רוח. וספר על הנסיעה עצמה:'
ממתין בקוצר רוח. וספר על הנסיעה עצמה:
22/08/2017 | 00:41
12
עלויות, על הרכבת הפרטית וכו'.
לצפיה ב-'רשימת תחנות רכבת טרנסמונגולית מספר 004'
רשימת תחנות רכבת טרנסמונגולית מספר 004
10/09/2017 | 01:10
2
תדירות ימי שלישי, שבועית
מפעילת הרכבת הסינית
כל התחנות בתחומי רוסיה שעון מוסקבה, במונגוליה וסין שעון מקומי

# \ תחנה \ כניסה \ זמן עצירה \ יציאה
-------- רוסיה ------
-יום שלישי-
1 \ מוסקבה ירוסלבסקי \ - \ - \ 23:55
-יום רביעי-
2 \ ולדימיר ת. נוסעים \ 02:39 \ 23 דק \ 03:02
3 \ ניז'ני נובגורוד \ 05:48 \ 12 דק \ 06:00
4 \ קירוב תחנת נוסעים \ 12:17 \ 15 דק \ 12:32
5 \ גלזוב \ 15:13 \ 2 דק \ 15:15
6 \ בלזינו \ 15:47 \ 25 דק \ 16:12
7 \ פרם' 2 \ 20:01 \ 20 דק \ 20:21
-יום חמישי-
8 \ יקטרינבורג ת. נוסעים \ 01:37 \ 28 דק \ 02:05
9 \ טיומן \ 06:12 \ 20 דק \ 06:32
10 \ ישים \ 10:14 \ 12 דק \ 10:26
11 \ אומסק ת.נוסעים \ 13:49 \ 18 דק \ 14:07
12 \ ברבינסק \ 17:33 \ 30 דק \ 18:03
13 \ נובוסיבירסק ת. ראשית \ 21:15 \ 21 דק \ 21:36
-יום שישי-
14 \ טייגה \ 00:41 \ 2 דק \ 00:43
15 \ מריינסק \ 02:50 \ 26 דק \ 03:16
16 \ קרסנויארסק ת. נוסעים \ 08:58 \ 22 דק \ 09:20
17 \ ילנסקייה \ 13:29 \ 22 דק \ 13:51
18 \ ניז'נאודינסק \ 18:28 \ 18 דק \ 18:46
19 \ זימה \ 22:09 \ 30 דק \ 22:39
-יום שבת-
20 \ אירקוטסק ת. נוסעים \ 02:27 \ 45 דק \ 03:12
21 \ סליודיאנקה 1 \ 05:34 \ 2 דק \ 05:36
22 \ אולן-אודה ת. נוסעים \ 10:02 \ 45 דק \ 10:47
23 \ ג'ידה \ 14:12 \ 1 דק \ 14:13
24 \ נאושקי * \ 14:57 \ 1ש 50דק \ 16:47
--------גבול רוסיה-מונגוליה-------------
--------מונגוליה-שעון מקומי---------------
25 \ סוחבאאטר \ 22:29 \ 1ש45דק \ 00:14
-יום ראשון-
26 \ דרחן \ 01:41 \ 18 דק \ 01:59
27 \ דזון חרה \ 03:45 \ 15 דק \ 04:00
28 \ אולאן באאטר \ 06:50 \ 40 דק \ 07:30
29 \ צ'ויר \ 11:20 \ 15 דק \ 11:35
30 \ סאין שאנדה \ 14:47 \ 33 דק \ 15:20
31 \ דזאמין אודה \ 18:50 \ 1ש 45דק \ 20:35
------גבול מונגוליה-סין-------
------סין שעון מקומי---------
32 \ ארליאן * החלפת חוגונים \ 21:00 \ 4ש 20דק \ 01:20
-יום שני-
33 \ צזיניננאן' \ 06:08 \ 12 דק \ 06:20
34 \ בייג'ינג \ 11:40 \ - \ -

6 יום
אלא אם נלקחה רכבת איטית יותר עם יותר עצירות אם זה לקח 12 יום...
לצפיה ב-'מה עושים בתחנת ההגנה?'
מה עושים בתחנת ההגנה?
17/08/2017 | 19:24
213
היום עברתי שם וראיתי שלטים על שיפוץ התחנה ואת רציף (הרפאים) 3 חסום ברובו.

מישהו יודע מה בדיוק עושים שם? קשור לחשמול? או אולי מפוחים לשיפור איכות האוויר?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה