לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'סגירה של תחנת באר שבע מרכז בסופ"ש הקרוב'
סגירה של תחנת באר שבע מרכז בסופ"ש הקרוב
26/04/2017 | 16:52
39
289
מישהו יודע מהי סיבת הסגירה?
אני רואה שהקו לדימונה כן יעבוד, אז אני לא מצליח להבין אילו עבודות מתוכננות בקטע שבין התפצלות המסילה לדימונה לבין תחנת באר שבע מרכז...

דבר נוסף - גם אצלכם האפליקציה של רכבת ישראל לאנדרואיד לא מראה הודעות ועידכונים בטאגליין שלמעלה ומאפשרת רק תכנון מסלול נסיעה?
לצפיה ב-'ומישהו יודע למה לא בונים כבר קשת מסילה מ'
ומישהו יודע למה לא בונים כבר קשת מסילה מ
26/04/2017 | 17:02
36
269
מהמסילה לדימונה לכיוון באר שבע מרכז? זה יכול להעלות את כמות הנוסעים בקו העלוב לדימונה ויאפשר גם לרכבות פרווריות מערד, ירוחם ואילת שלא ממשיכות למרכז הארץ להכנס לבאר שבע מרכז ולא לנסוע לבאר שבע צפון-אוניברסיטה.

כמו שאמרו פה כבר בפורום - הנסיעה של הרכבת מדימונה לבאר שבע צפון-אוניברסיטה לא יעילה ולא משכנעת את הדימונאים לנטוש את האוטובוסים של אגד לטובת הרכבת. אם יהיו קווי קו-רציף יעילים לתחנה בדימונה והרכבות יסעו לבאר שבע מרכז - בטוח שזה יהיה טוב לדימונאים וטוב לרכבת.
לצפיה ב-'לא חושב שיש בב"שמרכז מספיק רציפים להיות תחנת קצה של קו לאילת'
לא חושב שיש בב"שמרכז מספיק רציפים להיות תחנת קצה של קו לאילת
26/04/2017 | 17:13
35
235
וכמו שאני מכיר את הפופוליזם הישראלי, הקו לאילת לא יתחיל ממקום שהגיוני לו להתחיל בו (ב"ש) אלא מקריית שמונה או משהו כזה, רק כדי שיוכלו להגיד "חיברנו את הצפון לדרום" או משהו כזה מטופש

לצפיה ב-'בשביל זה קימת מפת השירות הרכבתי המתוכנן לשנת 2040:'
בשביל זה קימת מפת השירות הרכבתי המתוכנן לשנת 2040:
26/04/2017 | 17:33
20
512
כשיש מפה שמרמזת על תוכניות עתידיות אין צורך לעסוק בספקולציות לא מבוססות.
לצפיה ב-'תודה על שהעלית את המפה שוב!'
תודה על שהעלית את המפה שוב!
26/04/2017 | 17:55
17
201
צריכים לסייג את המפה:

קודם כל - קו מאוד חיוני חסר פה - קו ירושלים - באר שבע.

בתוכנית נתיבי ישראל מצויים תכנון קווי נוסעים ומטענים מירוחם ומערד. השאלה היא האם הקווים הללו אמורים להסתיים בבאר שבע או להמשיך צפונה לתל אביב.

אבל הקווים פה לא מופיעים במפה, בניגוד למסילת גדרה וכביש 4 שכן מופיעה במפה. השלב התכנוני של המסילות לירוחם ולערד במצב הרבה יותר מתקדם ממסילת כביש 4, ושתי המסילות הללו מופיעות בתמ"א 23 למסילות ברזל.

השאלה שלי בכל מקרה היא לטווח הרבי יותר קרוב... למה לא יוצרים קשת מסילה מהמסילה לדימונה למסילה לבאר שבע מרכז. כמה זה כבר עולה באופן יחסי לכל פרוייקטי הענק המסילתיים שבונים ועתידים לבנות. אני מדבר על הקו לדימונה. הקיים, עוד לפני אילת, ערד וירוחם. לא חבל על מערך IC3 בודד או קטר וקרון ניהוג DD בודד שנוסעים רק שלוש פעמים ביום לדימונה וכן בכיוון ההפוך, ועם כמות מגוחכת של נוסעים?
לצפיה ב-'הקו מערד מתוכנן להגיע עד באר שבע'
הקו מערד מתוכנן להגיע עד באר שבע
26/04/2017 | 18:14
16
184
אני מניח שהסיבה שהוא לא מופיע היא שבעת הכנת המפה עדיין לא הוחלט סופית האם זה יהיה קו רכבת כבדה או רכבת קלה (אני גם לא בטוח שהיום יש החלטה סופית שזו תהיה רכבת כבדה).
על הקו מירוחם חבל לבזבז כעת מילים.
לצפיה ב-'יהיה קו רכבת כבדה'
יהיה קו רכבת כבדה
26/04/2017 | 18:20
11
197
התכנית כבר זמינה אונליין (אם כי עדיין בהליכים).

לצפיה ב-'נראה שלפחות בערד תחנת הרכבת תהיה קרובה למרכז העיירה'
נראה שלפחות בערד תחנת הרכבת תהיה קרובה למרכז העיירה
26/04/2017 | 18:42
7
152
שזה טוב מאוד.
לצפיה ב-'זה המקום של התחנה המרכזית הנוכחית'
זה המקום של התחנה המרכזית הנוכחית
26/04/2017 | 20:14
5
131
כחלק מהתכנית, התחנה המרכזית תוזז כמה מטרים מערבה.

התחנה תהיה בקצה הדרומי של השדרה המרכזית של העיר. מדרום לתחנת הרכבת מקדמים פרוייקט לפארק היי-טק.

בגודלה הנוכחי של העיר, כ-80% מהתושבים נמצאים במרחק של עד 15-20 דק' מהתחנה (תלוי בכושר ההליכה). כשהעיר תתפתח צפונה ומערבה האחוז הזה יפחת, אבל לדעתי עדיין כ-50% יהיו במרחק הליכה מהרכבת. בכל מקרה השכונות החדשות מתוכננות להיות יותר מותאמות לתח"צ מהשכונות הוותיקות.

למעשה יש לי רק שתי הסגות על התוכנית:
1. היה עדיף שבתחנה יהיה רציף אי ולא רציפי צד. ככה הנוסעים לא יצטרכו לבדוק מראש מאיזה רציף יוצאת הרכבת הבאה.
2. התכנון של התחנה המרכזית החדשה (מחוץ לקו הכחול של התב"ע הזו ולכן לא מחייב) מופיע בנספחים כסקיצה ונראה עקום מאוד. אין רציף הורדה נוח והחיבור של אל/מכביש 31 נראה קצת מסורבל. זה יחייב תכנון מפורט חכם יותר בעתיד. לפחות אמורים להיות שמונה רציפי קליטה בתחנה, וזה מעיד על חשיבה לטווח ארוך עבור עיר עם אוכלוסיה כפולה פלוס.
לצפיה ב-'שים לב שהתחנה תהיה תת קרקעית...'
שים לב שהתחנה תהיה תת קרקעית...
27/04/2017 | 02:02
4
103
אני אישית לא מבין למה רק שני רציפים ולא שלושה. למה לא חושבים על העתיד? יהיה קשה להרחיב את המנהרה אחר כך.
הרי דיברו כבר על רכבת מערד לתל אביב שתשרת גם את העיר החרדית כסיף בתחנת כסייפה. לציבור החרדי יש פוטנציאל גדול מבחינת התרחבות, וזה יבוא לידי ביטוי כנראה גם בכסיף. אז למה לא חושבים מראש וחושבים על רציף שלישי? כלומר רציף צד ורציף אי?
לצפיה ב-'עם שני רציפים בתחנת קצה אפשר לקיים גם תדירות של ארבע רכבות'
עם שני רציפים בתחנת קצה אפשר לקיים גם תדירות של ארבע רכבות
27/04/2017 | 02:17
98
בשעה בכל כיוון. ראה ערך תחנת הוד השרון סוקולוב.
מתי אתה מעריך יהיה צורך בערד וכסיף גם יחד תדירות של יותר מארבע רכבות בשעה בכל כיוון?
לצפיה ב-'כסיף לא תקום בקרוב'
כסיף לא תקום בקרוב
27/04/2017 | 16:55
2
94
החרדים לא מעוניינים בה, אלא בתוכנית "קריית גת מערב" באדמות עוזה (אני מציע לקרוא לה "פרץ עוזה" בהתאם לשם המקראי ולאופי היישוב כ"פריצה" עירונית מחוץ לתחום היישוב הקיים).
לצפיה ב-'פרץ עוזה זה שם שניתן על ידי עם ישראל למקום כזיכרון לאסון'
פרץ עוזה זה שם שניתן על ידי עם ישראל למקום כזיכרון לאסון
27/04/2017 | 18:19
1
89
האסון שמתואר בספר שמואל ב' הוא שעוזה נגע בארון הברית מרוב שמחה וריקודים על זה שמחזירים את הארון מהשבי אצל הפלישתים לירושלים (אפשר להקביל את זה לזה שהיום אנשים רוצים לגעת ולנשק ספר תורה). כתוצאה מזה שעוזה נגע בארון הוא מת במקום על ידי אלוקים, כי יש איסור מהתורה לגעת בארון הברית בגלל קדושתו הרבה. (הארון הזה הוא זה שהיה בקודש הקודשים במשכן ובבית המקדש הראשון.) כדי להנציח את זכר האירוע קראו למקום הזה "פרץ עוזה", על שם התפרצותו של עוזה לעבר הארון או על שם "התפרצות" אלוקים על עוזה בכך שהוא הרג אותו. אני מניח שמה שהיה בפרץ עוזה זה מין יד או אנדרטה לזכר עוזה, ולא גרו שם אנשים.

כיום יש את היישוב עוזה עצמו. כשם שלא מנציחים למשל את מותם של נופלים בשמות יישובים שליליים כך: "מות הל"ה" או "הרוגי הגטאות", אלא מנציחים את הנופלים עצמם או את מעשי גבורתם כך: "נתיב הל"ה" או "לוחמי הגטאות" - כך לא נראה לי שראוי להנציח את שמה של קריית גת מערב כ"פרץ עוזה".
לצפיה ב-'הבהרה חשובה'
הבהרה חשובה
27/04/2017 | 18:27
71
בשום אופן ובשום צורה אינני בא להשוות כמובן בין מות עוזה לבין נפילתם של שלושים וחמישה הגיבורים שניסו לעלות לעבר גוש עציון לפני 69 שנה כדי להציל אותו ואת יושביו במלחמת השחרור; וכמובן שאני גם לא משווה את עוזה ללוחמי הגטאות הגיבורים. לא בימים הרגישים הללו ולא באף יום בשנה.
אני רק ניסיתי לתת דוגמה להנצחת נופלים במדינת ישראל בשמות יישובים כיום בדרך חיובית ולא את הנצחת מותם הכואב.
לצפיה ב-'במונחים ישראליים רשמיים ערד היא עיר.'
במונחים ישראליים רשמיים ערד היא עיר.
27/04/2017 | 01:55
59
לצפיה ב-'מה זאת הדרך המהירה בתוואי כביש 25 באזור ערערה בנגב?'
מה זאת הדרך המהירה בתוואי כביש 25 באזור ערערה בנגב?
27/04/2017 | 02:17
2
271
file:///C:/Users/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A7/Downloads/Index_465-8-06.pdf
בצד ימין למטה...

זה מופיע גם בתמ"א 3... סימון של דרך מהירה ממחלף נבטים בכבישים 6/25 עד צומת רותם בכבישים 25/206. עוקפת את דימונה מצפון במנהרה תחת ההר.

זאת זרוע חדשה של כביש 6? זה יעזור למישהו? הרי זה יעודד נסיעה ברכב לאילת על פני הרכבת...
לצפיה ב-'אכן זרוע חדשה של כביש 6'
אכן זרוע חדשה של כביש 6
27/04/2017 | 10:53
1
113
ואכן מדובר בכביש מהיר מקביל למסילה המהירה ומתחרה בה.

אצלנו מתכננים את כל האופציות, ואז בוחרים מה לתקצב ולבצע. יש לזה יתרונות וחסרונות.
לדעתי הכביש הזה יהיה מיותר ברגע שתהיה רכבת לאילת. ראשית, הרכבת תהיה אמצעי תחבורה מהיר יותר (אבל גם יקר יותר) ולכן הביקוש לתנועת מכוניות לאילת תצדיק לכל היותר את הרחבת כביש 25 וכביש הערבה עם מחלפים במקומות "מועדים" (צומת ערוער, כניסות ליישובים גדולים וכו'). שנית, כל זמן שהזרוע הזו עוקפת את דימונה היא לא רלוונטית לתושבי דימונה וירוחם, שעדיין מהווים חלק מהותי מנפח הנסיעה הכולל בכביש.
בקיצור, ביום שהרכבת הראשונה תגיע לתחנה באילת, הזרוע הזו תיזרק לפח.
לצפיה ב-'כביש עוקף דימונה זו תוכנית ישנה מאד'
כביש עוקף דימונה זו תוכנית ישנה מאד
27/04/2017 | 16:49
82
בת יותר מ- 30 שנה, אבל סביר ביותר שעלויות הפיתוח לעומת היקף המשתמשים, יבטיחו שהכביש לא ייסלל לעולם.
לצפיה ב-'הקו לירוחם מופיע באתר נתיבי ישראל,'
הקו לירוחם מופיע באתר נתיבי ישראל,
27/04/2017 | 01:58
3
124
ולא זו בלבד - מתוכננת שם מסילה כפולה ולא בודדת.

אבל קח בחשבון שירושחם הולכת בערך להכפיל את עצמה. תראה את Google Earth בתצלום הלוויין הכי עדכני ותבין שירוחם לא הולכת להיו שונה מערד... בונים שם בשטחים גדולים. ירוחם תהפוך ממועצה מקומית לעיר באיזשהו שלב לא רחוק...
לצפיה ב-'להכפיל את עצמה,כלומר: מכעשרת אלפים תושבים לכעשרים אלף תושבים'
להכפיל את עצמה,כלומר: מכעשרת אלפים תושבים לכעשרים אלף תושבים
27/04/2017 | 02:13
2
125
יש בישראל עיר של יותר משבעים אלף תושבים כשמסביב לה עוד ערים ויישובים שביחד עוברים את המאתיים אלף תושבים ואין לה תחנת רכבת.
יש בישראל ערים של שלושים, ארבעים, חמישים ושישים אלף תושבים ללא תחנת רכבת.

ועיר או מועצה מקומית לא אומר הרבה. יש בישראל ערים עם פחות מעשרים אלף תושבים ומועצות מקומיות עם יותר מעשרים אלף ואף יותר משלושים אלף תושבים.
המועצה המקומית פרדס חנה - כרכור, למשל, גדולה מהרבה ערים בישראל.

באתר נתיבי ישראל מופיעים הרבה פרויקטים, זו לא ערובה לכך שהם יתממשו בקרוב.
לצפיה ב-'מהי העיר של ה-70 אלף תושבים? אתה מתכוון לנצרת?'
מהי העיר של ה-70 אלף תושבים? אתה מתכוון לנצרת?
27/04/2017 | 18:45
1
29
לצפיה ב-'כן'
כן
27/04/2017 | 18:51
16
לצפיה ב-'אהבתי את הקו המעגלי דרך ראש העין דרום '
אהבתי את הקו המעגלי דרך ראש העין דרום
26/04/2017 | 18:41
68
לצפיה ב-'היא המלצה בלבד ועד אז המון דברים יכולים להשתנות'
היא המלצה בלבד ועד אז המון דברים יכולים להשתנות
26/04/2017 | 18:44
35
לצפיה ב-'אני מסכים עם הרוח של דבריך אבל אל תגזים סתם'
אני מסכים עם הרוח של דבריך אבל אל תגזים סתם
26/04/2017 | 17:38
3
144
אם אני לא טועה דיברו על זה שתהיה רכבת מאספת מאילת שתעצור בכל התחנות בערבה וכן בדימונה, והיא תסיים בבאר שבע, ואותה ניתן לכנות לצורך העניין כ"רכבת פרוורית" למרות המרחק הגדול מאילת לבאר שבע, כי אם הרכבת תהיה מהירה משך הנסיעה שלה תהיה אולי מעט יותר מהאורך של נסיעה כיום מבית שאן לחיפה.
בנוסף לזה דיברו על רכבת מהירה מאילת לתל אביב שתעצור בדרך רק בתחנת באר שבע-צפון אוניבסיטה. על פי המפה של 2040 של חברת נתיבי איילון שפורסמה פה - מוצע גם קו בין אילת לחיפה, שיעצור בתל אביב ואני לא זוכר אם בבאר שבע.
תהיה בטוח שכשהמסילה לאילת ולקריית שמונה תהיינה קיימות בעוד הרבה שנים - לא יעשו את הקו בכוח בין אילת לקריית שמונה רק בגלל פופוליזם. אם יעשו קו כזה זה יהיה בגלל צורך תפעולי וחיסכון ברכבות - בדיוק כמו קו הוד השרון - באר שבע דרך תל אביב של היום. טווח הנסיעה של הנוסעים מתחנות הוד השרון עד תל אביב ההגנה יכול להיות עד אופקים, כי לבאר שבע יחליפו לקו הישיר לבאר שבע. טווח הנסיעה מתחנות צומת חולון עד אופקים יכול להיות עד הוד השרון ועד באר שבע, וטווח הנסיעה בקו מתחנות באר שבע יכול להיות עד צומת חולון. אז יפצלו את הקו? לא. יעשו קו אחד ארוך שממנו כולם נהנים.
לצפיה ב-'את קו הוד השרון - באר שבע דווקא כן יפצלו'
את קו הוד השרון - באר שבע דווקא כן יפצלו
26/04/2017 | 18:09
2
144
והפיצול מופיע גם במפת 2020 וגם במפת 2040.
קו הנגב המערבי יהיה נפרד בין אשקלון לבאר שבע.
לצפיה ב-'וכל הדיבורים של השר כ"ץ על רכבת מאופקים, נתיבות ושדרות לת"א'
וכל הדיבורים של השר כ"ץ על רכבת מאופקים, נתיבות ושדרות לת"א
27/04/2017 | 01:54
112
יפרחו באוויר
לצפיה ב-'מבחינה תפעולית גם לא תהיה ברירה כנראה'
מבחינה תפעולית גם לא תהיה ברירה כנראה
27/04/2017 | 04:03
94
מיכיוון שבנתיים קו אשקלון-באר שבע איננו בתוכנית החישמול.
לצפיה ב-'תחנת באר שבע מרכז תזכה לרציף אי נוסף. '
תחנת באר שבע מרכז תזכה לרציף אי נוסף.
26/04/2017 | 22:10
9
143
הוספת הרציף תתבצע באמצעות בניית גשר נוסף ומקביל לזה הקיים. הפרויקט כבר נמצא בתכנון.
לצפיה ב-'אתה מדבר על רציף ממערב לרציפים הנוכחיים, כן? '
אתה מדבר על רציף ממערב לרציפים הנוכחיים, כן?
26/04/2017 | 22:21
2
96
במסוף האוטובוסים העירוניים של באר שבע (במתחם התחנה המרכזית), יש מושג שנקרא "רציף הרכבת", מדובר בשורה של 3 סככות תחנה שמשרת שנים רבות את התחבורה העירונית. הרציף הזה (שורת הסככות), שייך לרכבת וכל מתכנני התנועה יודעים שאסור להסתמך עליו בהצבת קווי אוטובוס שם כי הוא "זמני". הקטע שכום בטוחים שהזמני הוא לתקופה דיי ארוכה של כמה עשרות שנים.
לצפיה ב-'הרציף החדש עתיד להיות זה הרחוק מרציף הצד הקיים בתחנה. '
הרציף החדש עתיד להיות זה הרחוק מרציף הצד הקיים בתחנה.
27/04/2017 | 07:47
1
83
אם יוצא לך מערבי, סבבה. לי זכור דווקא מזרחי, אבל אתה הבוס בענייני ב"ש.
לצפיה ב-'בצד המזרחי יש את המבנה עם השירותים הציבוריים וכו'... '
בצד המזרחי יש את המבנה עם השירותים הציבוריים וכו'...
27/04/2017 | 11:30
70
מדרכת הרציף המזרחי גובלת בגדר ומתחתיה בגובה של 3 מטרים נמצא החניון, לאורך כל קצה הרציף המזרחי הקיים.
לצפיה ב-'נצל"ש: חיבור באר שבע מרכז לדימונה על הפרק בכלל?'
נצל"ש: חיבור באר שבע מרכז לדימונה על הפרק בכלל?
27/04/2017 | 07:32
4
39
לצפיה ב-'אם וכאשר, אז רק במסגרת ביצוע הקו לאילת. הדבר הממשי שעליו'
אם וכאשר, אז רק במסגרת ביצוע הקו לאילת. הדבר הממשי שעליו
27/04/2017 | 07:43
3
90
ניתן לדבר בשלב זה הוא הוספת שתי מסילות מתחת לגשר כביש 60 עבור קו הרכבת לאילת, אבל גם כאן לקחת קצת זמן. הרבה זמן...
לצפיה ב-'שאלות לגבי הרכבת אילת, כביש הערבה, ושדה התעופה החדש רמון...'
שאלות לגבי הרכבת אילת, כביש הערבה, ושדה התעופה החדש רמון...
27/04/2017 | 18:43
2
92
לגבי הרכבת לאילת: מה המצב של הפרוייקט? הוא בתכנון מפורט כרגע או שהוא תקוע לגמרי כי אין תקצוב ממשלתי לתכנון המפורט? האם נראה לכם שבביקורו האחרון בסין, או בהזדמנות אחרת, ראש הממשלה נתניהו הוביל מהלך שבו הסינים יבנו את הרכבת לאילת? הרי הסינים יודעים לעבוד מהר וכוח האדם אצלם זול מאוד... יש איזה הסכם כלכלי/כספי שאתם יודעים לגבי השתתפות של הסינים בפרוייקט או בפירות של הרכבת לאילת, בעיקר רכבות המשא לאשדוד ולחיפה?

לגבי כביש הערבה (90) - קראתי לאחרונה שהולכים להרחיב קטע חדש של הכביש - מיטבתה עד יהל - באורך 12-13 ק"מ. מישהו יודע אם מתקדמות כרגע עבודות בשטח כבר?
קישור לפרוייקט באתר נתיבי ישראל:
https://www.iroads.co.il/content/%D7%9B%D7%91%D7%9...

שימו לב שהתכנון של כל הכביש עד צומת הערבה הושלם! אני גם שמח לקרוא שמעכשיו יסללו שולים רחבים לכביש, ולא כמו עד עכשיו מאילת עד יטבתה שלא סללו שוליים רחבים...

לגבי נמל התעופה רמון (תמנע). מתי הוא אמור להתחיל לפעול? הפעילו את הרמזור על כביש 90 בכניסה לנמל התעופה? האם יש בו מקום לתחנות אוטובוסים הולמות לכיוון אילת? ידוע כבר על חברות בינלאומיות שהולכות לטוס אליו?
לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
27/04/2017 | 20:34
79
כאשר נסעתי מאילת ביום ראשון, לא ראיתי שום עבודות כביש בקטע של כל יישובי חבל אילות, כולל יטבתה ויהל. אם יש תוכנית אז ביצועה עוד לא התחיל

הרמזור בצומת רמון עוד לא פעיל וכל התנועה היא על כביש הערבה כפי שהיה עד כה. בעצם השדה כמעט גמור אך עדיין חסרים בו חלונות ומספר פרטים שיושלמו תוך מספר חודשים

לגבי אוטובוסים אז פשוט יוסיפו תחנה בצומת שכל האוטובוסים הבינעירוניים יעצרו בה בשני הכיוונים (מאילת עלות הנסיעה באגד בקוד 7 כי רמון לפני תמנע/אליפז) ומהצומת כבר יהיה שאטל חינם של רשות שדות התעופה בדיוק כפי שהיום קיים בנתב"ג
לצפיה ב-'השתתפות הסינים בפרויקט היא פנטזיה ותו לא,'
השתתפות הסינים בפרויקט היא פנטזיה ותו לא,
27/04/2017 | 23:35
74
משתי סיבות עיקריות:
1. לפרויקט אין שום משמעות כלכלית מבחינת הסינים: גם כי נמל אילת הוא פשוט זעיר בהיקפו ורוב הספינות שעושות את דרכן בין סין לאירופה בכלל לא יכולות לעגון בו, וגם כי התוואי הנוכחי של הרכבת אפילו לא מתוכנן להגיע לנמל אילת.
2. גם אם הסינים כן היו מחליטים שלמסילה בין אילת לאשדוד יש משמעות כלכלית כלשהי מבחינתם- העלות של מסילת משאות נמוכה מאוד ביחס לעלות של המסילה המתוכננת. גם אם יש היגיון כלשהי מבחינת הסינים להשקיע 1-1.5 מיליארד דולר במסילת משאות- אין שום היגיון בכך שהם יבזבזו עוד 5 מיליארד דולר על מסילת נושאים כפולה לרווחת הציבור הישראלי.

חוץ מזה, עלות הבנייה של ק"מ מסילת רכבת מהירה בסין נמוך רק בשליש מעלות הבנייה באירופה- וחלק גדול מההפרש הוא תוצאה של ההיקפים העצומים שבהם הסינים מקימים מסילות של רכבות מהירות, שמאפשרים סטנדרטיזציה וייצור המוני של רכיבי הבנייה השונים.
לצפיה ב-'תחנה נוספת בבש?'
תחנה נוספת בבש?
29/04/2017 | 18:27
36
בעלון פרסומי של העירייה נכתב משהו על תכנון תחנת רכבת בפארק נחל בש. זה משהו חדש ?
לצפיה ב-'הסגירה הנוכחית כוללת התקנת מפלגים והחלפת קטע של המבנה העליון'
הסגירה הנוכחית כוללת התקנת מפלגים והחלפת קטע של המבנה העליון
26/04/2017 | 22:15
133
שנתגלתה בו שקיעה. מיקום העבודות המתוכנן נמצא על הקו הראשי, לאחר הפיצול למסילת דימונה וסמוך לגשר מפעל הבטון.
לצפיה ב-'שימו לב לתגובה עם התמונה שהעליתי באחת התגובות'
שימו לב לתגובה עם התמונה שהעליתי באחת התגובות
27/04/2017 | 02:20
49
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:03
33
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 26/4 '
שרשור הכוונה ומודיעין 26/4
26/04/2017 | 08:18
13
12
לצפיה ב-'באר שבע לרוטשילד'
באר שבע לרוטשילד
26/04/2017 | 17:35
2
28
שלום,
אני רוצה מחר להגיע ברכבת מבאר שבע לרחוב רוטשילד 60 בתל אביב. 
באיזו תחנה בתל אביב עליי לרדת ומשם איזה קו אוטובוס מגיע לרוטשילד 60 ?

תודה!

לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
26/04/2017 | 17:43
30
רכבת ההגנה , לצאת בצד הצפוני (לא בצד התחנה, אלא הצד ממולו, אבל ניתן גם להגיע לצד זה דרך מעבר תת גשרי-קרקעי שנמצא ליד הכניסה לתחנה) של הרציף ומשם לקחת קווים 16/104/204/304 עד אלנבי/לילינבלום , ללכת עד רוטשילד , ימינה ועד רוטשילד 60 (זה בערך 10 דק' הליכה).

אופציה נוספת היא רכבת מרכז, משם לצאת דרך המעקף של אתר עבודות הרכבת הקלה לדרך בגין, שמאלה לכיוון התחנות הרחוקות, ומשם לקחת 70 או 142 עד תחנת רוטשילד/נחמני, לעבור את הכביש , מס' 60 אמור להיות די קרוב.
לצפיה ב-'הייתי בוחר לנסוע עם 370 למרכזית ולהמשיך ממנה עם 5 התדיר'
הייתי בוחר לנסוע עם 370 למרכזית ולהמשיך ממנה עם 5 התדיר
26/04/2017 | 22:36
18
עד המקום, תחנת ירידה ברוטשילד/מאז"ה. לאחר הירידה חוזרים אחורה, הליכה ל דקה וחצי ומגיעים לרוטשילד 60.

אפשר גם עם קו 70 מהמרכזית עד לתחנת הבורסה/רוטשילד (פינת בצלאל יפה),  משם זה חצי דקה הליכה עם כיוון הנסיעה של האוטובוס לרוטשילד 60.

קו 5 יוצא מקומה 4, קו 70 יוצא מקומה 7 ברציף מספר 1, מול המודיעין של דן. יש לשים לב שיש לעלות מקומה 6 לקומה 7 רק באיזור המודיעין של אגד ורציפי קומה 6. עליה לקומה 7 מאיזורים אחרים בקומה 6,תוביל אותך לקומה 7 אחרת של קווי אגד לצפון.

מכיוון שאלו תחנות המוצא של שני קווים אלו, ניתן לבחור אם לעלות לקומה 7 או לרדת לקומה 4.

אם בכל זאת רכבת, מתחנת ההגנה כמו שנכתב ובדרך הייתי כבר מחליף ל5/70/142 או באמצעות קו 20 מרכבת ההגנה ועד תחנת הבורסה/רוטשילד. אבל לא הייתי ממתין ספציפית ל20 אלא אם כן הוא צפוי להגיע ב5 דקות הקרובות.
לצפיה ב-'מהוד השרון לחיפה בערב'
מהוד השרון לחיפה בערב
26/04/2017 | 19:55
6
19
היי, אני מחפשת את הדרך הכי מהירה מהוד השרון דרך רמתיים
לחיפה תחנת חוף הכרמל, בסביבות 21:00 בערב.
ראיתי שיש קווים 947 ו-921 אבל לוקח להם שעתיים נסיעה.
יש אפשרות יותר מהירה?

לצפיה ב-'סביב השעות האלה, 947 אמור להיות מהיר יחסית'
סביב השעות האלה, 947 אמור להיות מהיר יחסית
26/04/2017 | 20:02
5
21
אמנם נכנס לתוך נתניה. אבל זה לא אורך זמן נסיעה רב. מלבד נתניה, מסלול הנסיעה שלו מהוד השרון לחיפה די דומה לפרייבט.
אז נכון. אולי בפרייבט מתחברים לכביש החוף מצומת דרור, דרך כביש 553, במקום דרך צומת השרון/בית ליד, ש-947 נוסע. אולי דרך כביש 531 אפשר לנסוע. עדיין זה הבדל מינורי יחסית.
לצפיה ב-'זהו שלפי האתר של אגד'
זהו שלפי האתר של אגד
26/04/2017 | 20:27
4
32
קו 947 יוצא ב-21:05 ומגיע לחוף הכרמל רק ב23:08
שזה המון זמן. בכיוון ההפוך אחה"צ, כתוב שם שלוקח שעה ורבע.
זה באמת מוזר.
לצפיה ב-'לא חושב, שיש אופציות אחרות טובות'
לא חושב, שיש אופציות אחרות טובות
26/04/2017 | 21:21
1
24
במקרה הזה משך הנסיעה בקו 947, לא ארוך באופן משמעותי ממכונית.
הרכבת, במקרה הזה, לא בטוח, שהיא פתרון טוב. מתל אביב לחיפה, הייתי אומר רק רכבת (שעדיפה גם על מכונית). אבל מהוד השרון, צריך להגיע לאחת מתחנות הרכבת. ברב המקרים עד שמגיעים לתחנה ונוסעים ברכבת, עדיף במקרה הזה, לנסוע ב-947.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/04/2017 | 14:38
4
לצפיה ב-'ממש לא, כתוב לך זמן משוער להגעה לתחנת רמתיים/ז'בוטינסקי. '
ממש לא, כתוב לך זמן משוער להגעה לתחנת רמתיים/ז'בוטינסקי.
26/04/2017 | 22:42
1
22
בפועל הוא עובר שם ב21:10-21:15 ומגיע לחיפה סביב 22:40-22:45.

אתר אגד בסך הכל מציג את הזמן המתוכנן שמשרד התחבורה קבע.

הנסיעה הקודמת עובר בהוד השרון סביב 20:45-20:50 וגם לה לוקח כשעה וחצי להגיע לחיפה.
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה!'
מעולה, תודה רבה!
27/04/2017 | 14:37
3
לצפיה ב-'עזרה בבקשה בהגעה לספארי'
עזרה בבקשה בהגעה לספארי
26/04/2017 | 21:01
2
34
שלום רב לחברי הפורום :
אני צריך את עזרתכם בבקשה לגבי הגעה מתל אביב לספארי ברמת גן.

ראיתי באתר הרשמי של הספארי שיש כמה קווים שמגיעים לשם , ורציתי לדעת איזה קו הכי נוח בשביל להגיע לספארי.
אלו הקווים שמופיעים שם :
DAN
31 , 33 , 57 , 67 , 34 , 63 , 65

יש גם 2 קווים של חברת ''קווים'' : 55  , 56

אודה לכם מראש על עזרתכם .
לצפיה ב-'אם לא תציין מאיפה בתל אביב, לא נוכל לעזור לך. כל קו מגיע'
אם לא תציין מאיפה בתל אביב, לא נוכל לעזור לך. כל קו מגיע
26/04/2017 | 22:45
1
31
ממקומות שונים בתל אביב או מערים אחרות בכלל. ציין את נקודת המוצא שלך ונוכל לעזור לך הרבה יותר טוב.

אם נקודת המוצא שלך אינה תל אביב, ציין מהיכן בארץ אתה יוצא לדרכך. יש המון קווים מכל כך הרבה מקומות במדינה שיביאו אותך קרוב מאד לספארי בלי צורך בשירות עירוני.
לצפיה ב-'מהתחנה המרכזית החדשה בתל אביב '
מהתחנה המרכזית החדשה בתל אביב
28/04/2017 | 18:59
5
לצפיה ב-'חידה די קלה '
חידה די קלה
26/04/2017 | 02:06
3
347
מי מכיר את המקום? ... עבר מתיחת פנים��

לצפיה ב-'התחנה המרכזית הישנה בת"א, לא?'
התחנה המרכזית הישנה בת"א, לא?
26/04/2017 | 02:24
2
98
לצפיה ב-'כן. זה מבט מדרום (מהיכן שיש עכשיו תחנת משטרה חדשה)'
כן. זה מבט מדרום (מהיכן שיש עכשיו תחנת משטרה חדשה)
26/04/2017 | 08:49
1
156
ראיתי שיש גם שני עמדות "סל" לכדורסל . זה הולך להיות מתחם מעניין נראה לי.
לצפיה ב-'הצילום מצפון מזרח'
הצילום מצפון מזרח
26/04/2017 | 09:53
131
מתוך תחנת המשטרה מבט לכיוון דרום מערב  - התמונה מלפני חודש ורק עכשיו נזכרתי בה...
יש במבנה גם גני ילדים ומשרדים של העירייה-מנהלת רובע וכו׳... המתחם הבנוי די מושלם... גני הילדים היו כבר פעילים ושאר המבנה בשלבי אכלוס ... מניח שמאז גם העבודות על איזור הרציפים התקדמו ... המתחם כולו משנה צורה... גם במתחם הידוע לשמצה ממול בפין 1 ... לשעבר המבצעים של אגד ובתפקידו האחרון כמלון לנרקומנים וזונות העבודות מתקדמות והשינוי מתרחב בכל האיזור...
לצפיה ב-'הרחבת הסדרי תעריפי הנסיעה של הכרטיסי המעבר השעתיים '
הרחבת הסדרי תעריפי הנסיעה של הכרטיסי המעבר השעתיים
25/04/2017 | 23:48
6
210
לאזורים נוספים במרחב גוש דן,השרון וירושלים.
במסגרת הצעות היעול שאני רוצה להציע בשיפור התחבורה הציבורית במדינת ישראל,אני רוצה להציע לשפר את מבנה תעריפי הנסיעה בקווי האוטובוס בגוש דן על ידי הצעות כגון:
1.קביעת תעריפי הנסיעה אחידים(לרבות:קוד תעריף נסיעה אחיד ,תמחור אחיד וכרטיס מעבר שעתי המאפשר מעברים בין כל אותם
מפעילי קווי אוטובוס של מפעילי קווי האוטובוס השונים הפועלים
באותם אזורים).
2.פתיחת קוד תעריפי נסיעה חדשים שבשימוש בכרטיס הרב-קו יאפשרו מעברים שעתיים בין הקוים השונים של כל מפעילי התח"צ שפועלים באותם אזורים,לפי המלצתי קודים מוצעים אלו יחליפו קוד תעריפי נסיעה קיימים שאינם מאפשרים מעברים שעתיים ותקפים אצל מפעיל קווי אוטובוס אחד בלבד.
ההצעות שלי לתעריפי נסיעה חדשים:
1.צירוף קווי האוטובוס של מפעילי קווי האוטובוס הבאים:סופרבוס
נתיב אקספרס,אפיקים(אשכול יו"ש וקו 425) אשר אינם נכללים כיום
בקוד תעריפי הנסיעה המאפשרים מעבר שעתי להסדרי אלו.
2.ביטול קוד 41 וצירוף כל הישובים הנמצאים כיום באזור תעריף נסיעה 222(למעט:אורנית,עץ אפרים,אלקנה,שערי תקוה,רנתיס בית אריה-עופרים) להסדר תעריף הנסיעה בקוד 42.
3.הרחבת השימוש בקוד 42 המאפשר מעבר שעתי בחלק מאזור תעריף נסיעה 210 גם לישובים והאזורים הבאים(בית דגן,כפר חב"ד באר יעקב,כביש 44 בקטע שבין צומת בית דגן למחלף היציאה לכביש 6,לוד,רמלה,יגל,זיתן,אחיעזר וישרש אשר נמצאים באזור תעריף נסיעה 210,אך אינם נכללים בהסדר של קוד תעריף נסיעה זה בנוסף לישובים שציינתי השייכחים לאזור תעריף נסיעה 222 שאני ממליץ גם לצרף להסדר תעריף הנסיעה של קוד 42.
4.העברת ישובים בין אזורי תעריפי הנסיעה שנבחרו כדי לתקן עיוותים שנוצרו במבנה תעריפי הנסיעה.
א.העברת הישובים הבאים: צפריה,ואחיסמך שנקבעו לאזור תעריף נסיעה 222 אל אזור תעריף נסיעה 210,כדי לתקן את העיוות שנוצר עקב קביעת ישובים אלו לאזורי תעריפי נסיעה שדרכי הגישה והיציאה הקיימים היום לישובים אלו מתאפשרים רק לכבישים שנכללים כיום באזור תעריף נסיעה שונה לאותו אזור תעריף נסיעה שנקבע לישוב זה.\
ב.העברת הישוב נצר סרני מאזור תעריף נסיעה 223 לאזור תעריף נסיעה 210.
ג.העברת הישובים הבאים במועצה אזורית גזר:

5.פתיחת קוד תעריפי נסיעה חדשים שיאפשרו מעברים של 90 דקות
בין קווי האוטובוסים השונים בכרטיס הרב-קו באיזורי תעריפי נסיעה הבאים שאציין,מחיר הנסיעה שאני ממליץ יהיה 6ש"ח(3ש"ח לאזרח ותיק).

א.קוד 50:נסיעה בתוך אזור תעריף נסיעה 223(רחובות,נס ציונה
יבנה והסביבה)
ב.קוד 52:נסיעה אזורית בתוך אזור תעריף נסיעה 232(אזור מודיעין
,מודיעין עילית,חשמונאים,לפיד והסביבה).  
ג.קוד 53:נסיעה אזורית באזור תעריף נסיעה 233(אזור אשדוד,גדרה
חבל יבנה והסביבה).
ד.קוד 61:נסיעה אזורית באזור תעריף נסיעה 131(אזור:בית שמש והאזור הדרומי של מטה יהודה).
ו.קוד 83:נסיעה אזורית בתוך אזור תעריף נסיעה 231(אזור:נתניה
יקום,אודים,מועצה אזורית לב השרון,צורן-קדימה,גוש תל מונד והסביבה).
ז.קוד 82:נסיעה אזורית באזור תעריף נסיעה 702(חדרה,פרדס חנה והסביבה).
ח.קוד 91: נסיעה אזורית באזור תעריף נסיעה 801(אשקלון והסביבה).
ט.קוד 92:נסיעה אזורית באזור תעריף נסיעה 802(קרית גת
והסביבה).

6.פתיחת קוד תעריפי נסיעה חדשים שיאפשרו מעברים שעתיים
בין קווי האוטובוסים השונים בכרטיס הרב-קו בין אזורי תעריפי
הנסיעה הבאים שאציין.
קוד 45:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 223 לאזורי תעריפי נסיעה 210,222
קוד 47:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 223 לאזור תעריף נסיעה 221.
קוד 49:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 210,222 לאזור תעריף נסיעה 801.
קוד 55:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 232 לאזור תעריף נסיעה 223.
קוד 56:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 232 לאזורי תעריפי נסיעה 210,222.
קוד 57:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 232 לאזור תעריף נסיעה 221.
קוד 64:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 110 לאזור תעריף נסיעה 121.
קוד 65:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 121 לאזור תעריף נסיעה 131.
קוד 66:נסיעה בין אזורי תעריפי הנסיעה הבאים:110,131,232.
קוד 67:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 110 לאזור תעריף נסיעה 131.
קוד 69:נסיעה בין אזורי תעריפי נסיעה:110,121,131 אל אזורי
תעריפי נסיעה 233,210,222,223.
קוד 70:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 221 לאזורי תעריפי נסיעה:
110,121,131.
קוד 75:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 233 לאזור תעריף נסיעה 231.
קוד 84:נסיעה בין אזורי תעריפי נסיעה 701,702,231.
קוד 86:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 231 לאזור תעריף נסיעה 210,221.
קוד 87:נסיעה בין אזורי תעריפי נסיעה 701,702 לאזור תעריף
נסיעה 221.
קוד 88:נסיעה בין אזור תעריפי נסיעה 701,702 לאזורי תעריפי נסיעה 210,222.
קוד 89:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 232 לאזור תעריף נסיעה 231.
קוד 95:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 801 לאזור תעריף נסיעה 233.
קוד 96:נסיעה בין אזורי תעריפי נסיעה 701,702 לאזורי תעריף נסיעה 221.
קוד 98:נסיעה בין אזור תעריף נסיעה 801 לאזורי תעריפי נסיעה
210,222,223.
מחיר הנסיעה המוצע ע"י בקודים X4 X5 הוא 10.00 ש"ח
ובקודים X6 X7  הוא 12.00-13.00 ש"ח וזמן המעברים באותם קודים 90 דקות.
ההצעות שלי לשיפור מערך תעריפי הנסיעה כפי שאני מציע,נועדו
לבנות תעריפי נסיעה אחידים בין כל מפעילי קווי האוטובוס שפועלים באותם אזורים לרבות:תמחור אחיד וקוד תעריף נסיעה אחיד וליצור
כרטיס מעבר שעתי המוטען באמצעות כרטיס הרב-קו בין אותם מפעילים.
שינויים אלו שאני ממליץ לבצע נועדו לתת מבנה תעריפי נסיעה מסודרים ופשוטים יותר מאשר מבנה תעריפי הנסיעה הפועל כיום בקווי האוטובוסים השונים באותם אזורים ולהפחית את מספר קוד תעריפי הנסיעה הקיימים ולאפשר מעברים שעתיים בין האזורים השונים שברובם לא קיים היום.
אם יש לכם ולכן הצעות לשינוי מבנה תעריפי הנסיעה,התמחור והקודים,אשמח אם תרשמו.

לצפיה ב-'אם בכוונתך לבנות מערכת תעריף אחידה, אז הצעתך ניתנת לשיפורים'
אם בכוונתך לבנות מערכת תעריף אחידה, אז הצעתך ניתנת לשיפורים
26/04/2017 | 00:28
5
75
קודם כל דע שאזורי אזמ"ש, אזורי מטרופולין וקוד מחיר הם דברים שאין לבלבל אותם, פרטים ב- http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18206804...

אם לבצע את רפורמת 2016 במלואה, היה ניתן ליעיל ולהשתמש באותם קודי שיתוף חוזה של החוזים התקופתיים לשדה קודי מחיר לנסיעה בודדת של חוזה ערך הצבור (200) וקודי כרטוס מזדמן, כך, לסמן את מה שהיום נקרא קוד 44 כקוד 142 (נסיעה בתוך טבעת 1 ו-2 המלאה), ו-42 מועבר ל-141. לא צריך להוסיף קודים מהמספור של רפורמת 2011 כפי שהצעת כי יש מספיק קודי שיתוף של 2016 שניתנים להעתקה הזו כולל נסיעות בין אזוריות

לצפיה ב-'זו בדיוק הייתה הכוונה בשלב של הרפורמה שלא בוצע'
זו בדיוק הייתה הכוונה בשלב של הרפורמה שלא בוצע
26/04/2017 | 00:34
4
66
הקודים לחוזים התקופתיים היו משמשים גם לתעריפי הבסיס, אבל לא נותר תקציב לבצע את הרפורמה בתעריפי הבסיס.
כך שאין צורך להמציא מערכת של קודים מחדש. מה שצריך זה למצוא מקורות תקציביים ליישום מה שכבר תוכנן.
לצפיה ב-'השאלה האם הכוונה הייתה גם שהקודים שישמשו גם לתעריפי בסיס'
השאלה האם הכוונה הייתה גם שהקודים שישמשו גם לתעריפי בסיס
26/04/2017 | 12:54
3
32
יאפשרו גם מעברים שעתיים  של 90 דקות או יותר במידת הצורך בכרטיס הרב-קו או רק לנסיעה אחת בלבד ללא אפשרות לבצע מעברים בין הקוים השונים ?

לצפיה ב-'במטרופולינים הכוונה שיהיו מעברים חופשיים'
במטרופולינים הכוונה שיהיו מעברים חופשיים
26/04/2017 | 12:56
2
33
באזורים החוץ-מטרופוליניים כנראה שלא.
לצפיה ב-'אי יצירת כרטיס מעבר בנסיעות חוץ מטרופולניות זאת גם בעיה'
אי יצירת כרטיס מעבר בנסיעות חוץ מטרופולניות זאת גם בעיה
26/04/2017 | 14:36
1
28
צריך ליצור כרטיסי מעבר כאלה בכרטיס הרב-קו כדי שניתן יהיה לבצע שינויים כוללים
שיכללו הוצאת קוים חוץ מרחביים מתוך שכונות והעברתם לצירים ראשיים ויצירת כרטיס מעבר שיאפשר מעבר לקוים מקומיים ואזוריים שיזינו את הקוים החוץ מרחביים
לדוגמא הוצאת הקוים החוץ מרחביים כגון: הקוים לחיפה,צפת,תפרח ועוד מעומק העיר בני ברק ועברתם לצירים ראשיים והזנת הקוים באמצעות קוים מזינים עם כרטיס מעבר.

לצפיה ב-'זה כבר לא נסיעות מעבר אלא נסיעות המשך'
זה כבר לא נסיעות מעבר אלא נסיעות המשך
26/04/2017 | 14:48
40
כדוגמת נסיעות ההמשך בחיפה.
נסיעות כאלה לא ניתן לבצע כיום באמצעות ערך צבור אלא יש לרכוש כרטיס עם נסיעת המשך ולנסיעות הללו אין קוד משלהם אלא אותו קוד של נסיעה בינעירונית ללא המשך.
טיפול עמוק בתעריפי נסיעות כאלה קשור לרפורמה הבינעירונית שלא בוצעה כלל.
ולא נכון לערבב את הרפורמה בתעריפים הבינעירוניים עם הרפורמה בתעריפים המטרופוליניים.
לצפיה ב-'עיזרו לרכבת כיצד לתכנן את התדירות לכרמיאל ולעכו '
עיזרו לרכבת כיצד לתכנן את התדירות לכרמיאל ולעכו
25/04/2017 | 21:08
16
339
לו היו שואלים את דעתכם, כיצד לתכנן את לו"ז קו כרמיאל ׁׁׂ(טרם פתיחת הקו החדש לירושלים) במקביל לקו עכו נהריה, מה הייתם משיבים.

אציין כי הבעיה גדלה מהשעה 22 עד 6 למחרת, כי נכון להיום, התדירות מנהריה היא של רכבת אחת לשעה.

לצפיה ב-'אתה בעצם רוצה שגם הקו לכרמיאל יעבוד בשעות לילה?'
אתה בעצם רוצה שגם הקו לכרמיאל יעבוד בשעות לילה?
26/04/2017 | 22:18
7
139
זה יכול להיות נחמד, אבל נכון להיום יש רק קו אחד שפועל בלילה.
קשה לי לראות את רכבת מפעילה עוד קו כל שהוא מסביב לשעון.
אם הקו מבאר שבע לנתב"ג נכשל, אין ממש הצדקה להפעיל קו מכרמיאל בשעות לילה.

לצפיה ב-'הבנתי שאמרו שירושלים-כרמיאל יעבוד גם בלילה (כשיעבוד)'
הבנתי שאמרו שירושלים-כרמיאל יעבוד גם בלילה (כשיעבוד)
26/04/2017 | 22:23
3
154
או שאולי התכוונו רק להרצליה-ירושלים? אני לא זוכר בדיוק. בכל מקרה כן יהיו עוד קווי לילה בעקבות פתיחת תחנת האומה (הסעיף היחיד שאני לא בטוח לגביו זה אם שכתחושמל המסילה עד כרמיאל יופעל כרמיאל-ירושלים בלילה או שימשיך לפעול הרצליה-ירושלים בלילה)
לצפיה ב-'הלוואי, אבל עדיין אם לא יהיו מספיק נוסעים, נראה לי הם יפסיקו'
הלוואי, אבל עדיין אם לא יהיו מספיק נוסעים, נראה לי הם יפסיקו
26/04/2017 | 22:32
2
47
לצפיה ב-'קו שיקשר בין שלושת המטרופולינים הגדולים בארץ, בטוח שיהיו'
קו שיקשר בין שלושת המטרופולינים הגדולים בארץ, בטוח שיהיו
26/04/2017 | 22:40
1
129
חיפה, ת"א (+נתב"ג), ירושלים. יהיו שם מספיק נוסעים לשני הכיוונים לדעתי. וכמובן כמו תמיד בשירות לילה - בתדירות נמוכה יחסית. בסופו של דבר רוב הנוסעים בקווים לא מגיעים מהקצוות ולכן לא משנה ממש אם חצי מרכבות הלילה יסיימו בכרמיאל וחצי בנהריה - גם אם התדירות תהיה נמוכה מאוד.
לצפיה ב-'אותי אתה לא צריך לשכנע, אני בעד '
אותי אתה לא צריך לשכנע, אני בעד
26/04/2017 | 23:01
84
אני מקווה שגם רכבת ישראל חושבת ככה.

לצפיה ב-'בהחלט כן !'
בהחלט כן !
27/04/2017 | 00:13
2
81
מדוע שנוסעי תחנת כרמיאל (צפת, ראש פינה, חצור הגלילית, קרית שמונה, מושבי וקיבוצי האזור) לא יהנו מנסיעת לילה נוחה כפי שקיים לתושבי עכו ונהריה ?

לצפיה ב-'איך תושבי קרית שמונה יגיעו בלילה לתחנת כרמיאל?'
איך תושבי קרית שמונה יגיעו בלילה לתחנת כרמיאל?
27/04/2017 | 00:37
1
103
ממילא יצטרכו לנסוע עם רכב, ואם יעדם במרכז הארץ, או אפילו באזור חיפה, הם כבר ימשיכו עם הרכב ליעד ולא יסעו עם הרכב עד כרמיאל כדי להחליף שם לרכבת של פעם בשעה (במקרה הטוב), בשעות שאין עומס בכבישים.
לצפיה ב-'אולי קרית שמונה'
אולי קרית שמונה
27/04/2017 | 00:56
95
רחוקה מדי אבל מראש פינה / חצור הגלילית זה בהחלט ריאלי.

לצפיה ב-'עכו + נהריה > כרמיאל'
עכו + נהריה > כרמיאל
27/04/2017 | 00:07
1
97
מאחר וקו כרמיאל מתפצל דרומית לעכו, זה תחנת כרמיאל מול תחנות עכו ונהריה, די ברור שהכף תנטה לרעת כרמיאל.

אגב אתמול נסעתי במקרה ברכבת הלילה הראשונה (שיוצאת בחצות) מעכו לקרית מוצקין, התרשמתי שמספר הנוסעים מנהריה ועכו היה קטן יחסית, אבל בקרית מוצקין כבר עלתה קבוצה גדולה.
לצפיה ב-'עכו + נהריה VS כרמיאל + עיירות האזור'
עכו + נהריה VS כרמיאל + עיירות האזור
27/04/2017 | 00:47
87
נכון שצריך לקחת תחבורה משלימה אבל זה לא כ"כ משנה בגלל שהתחנה המרכזית סמוכה וצמודה לתחנת הרכבת כך שזה מאוד נוח.
כמובן בתנאי הכרחי שיפתחו קווים חדשים שיתחילו בכרמיאל, ולא להיות תלוי על האוטובוסים שמגיעים מחיפה.

לצפיה ב-'מפת 2020 די נותנת את הקווים הכלליים של התשובה'
מפת 2020 די נותנת את הקווים הכלליים של התשובה
27/04/2017 | 00:40
3
238
כך שלא צריך להמציא את הגלגל.
לפי המפה הזו יהיו בשעות השיא שתי רכבות בשעה ל/מ כרמיאל ושלוש רכבות בשעה ל/מ נהריה + אחת מ/ל עכו.
נכון שבתחילה המפה לא תוכל להיות מיושמת בדיוק כפי שהיא, אבל הקווים הכלליים עדיין נשארים.
למשל: במקום קו כרמיאל - ירושלים יכול להיות קו כרמיאל - מודיעין שיחליף את קו נהריה - מודיעין ובנוסף יפעל כל היום קו נהריה - באר שבע (למעשה שני קווים נפרדים כ"א פעם בשעה) + הארכת הקו הפרברי לנהריה, מה שיביא לתדירות של שלוש רכבות בשעת שיא כפי שיש היום.
אפשרות אחרת היא שהקווים של באר שבע יגיעו לכרמיאל ושל מודיעין יישארו בנהריה.
לצפיה ב-'לא בשעות השיא ?'
לא בשעות השיא ?
27/04/2017 | 11:44
2
69
בשעות השיא "יש מקום לכולם"....  השאלה היא לא בשעות השיא - ממי לקחת ולמי לתת...
לצפיה ב-'בשעות אחרות שאינן שעות רכבות הלילה סביר להניח שיהיה מצב דומה'
בשעות אחרות שאינן שעות רכבות הלילה סביר להניח שיהיה מצב דומה
27/04/2017 | 17:16
1
67
להיום + כרמיאל - שתי רכבות לנהריה, שתיים או שלוש לעכו ואחת או שתיים לכרמיאל. החלוקה הפנימית אילו רכבות היכן נתונה לשיקולי הרכבת.
מבחינת הפעלת רכבות פרבריות בצפון וחלוקה בין הבינעירוניות לפרבריות, יש לרכבת גמישות. ולכן לא בהכרח מדובר בלתת על חשבון לקיחה מיעד אחר, אלא פריסה מחדש של הרכבות והארכה של רכבות שעד עתה לא הגיעו לאזור הצפון אלא רק עד תל אביב (הרכבות מבאר שבע בשעות השפל).

לגבי רכבות הלילה, סביר להניח שיישאר המצב הקיים, מכיוון שלקחת רכבות לילה מנהריה ועכו לטובת כרמיאל זו הרעת שירות ואילו לכרמיאל ממילא לא היו רכבות עד עתה ולכן יותר קל שלא יהיו רכבות לילה בכרמיאל מאשר לבטל רכבות לילה קיימות בעכו ובנהריה.

בכל מקרה החלטות מדוייקות לגבי זה צריכות להילקח על בסיס ידע נצבר על הביקושים ולכן צריך להמתין משך תקופה שבה יפעל הקו לכרמיאל על מנת שניתן יהיה לדעת יותר טוב כיצד להקצות את הרכבות.
זה יהיה די חסר הגיון להעביר את רכבות הלילה לכרמיאל כבר בתחילת הפעלת הקו וכשעדיין אין תמונה ברורה של הביקושים וזה גם ייצור סערה ציבורית מיותרת.
לצפיה ב-'איך אומרים'
איך אומרים
27/04/2017 | 20:56
49
נחיה ונראה... 
לצפיה ב-'אם אתם שואלים אותי לדעת לא צריך לתגבר רכבות לכרמיאל בהתחלה'
אם אתם שואלים אותי לדעת לא צריך לתגבר רכבות לכרמיאל בהתחלה
29/04/2017 | 11:26
1
30
לא ניתן לדעת כמה הרבה נוסעים יהיו, עכו-נהריה זהו קו ותיק וזה לא יהיה הוגן "לסחוט" נסיעות ממנו לטובת כרמיאל שהוא יהיה קו חדש יחסית, לדעתי בהתחלה צריך להיות קו פרברי מכרמיאל עד לחוף הכרמל ואז בשלב מאוחר יותר להאריך את הקו עד למודיעין \ ב"ש \ ירושלים
לצפיה ב-'הרעיון טוב'
הרעיון טוב
29/04/2017 | 21:08
16
אבל צפוי לבכי חזק של תושבי האזור שיתלוננו שאין להם קישורית טובה לאזור המרכז, מעין אותה תלונה של תושבי עפולה לקו העמק שמגיע רק עד עתלית.

צריך לבדוק אם יש תחנה בצפון שניתן לדייר בה רכבות באופן זמני במהלך היום, כמו שתחנת עתלית משמשת את קו העמק. לכאורה תחנת חוף הכרמל שמשמשמת כנקודת קצה של הקו הפרברי חיפה-קריות מתאימה.
לצפיה ב-'תושבי רמת אביב עושים NIMBY לקו הירוק'
תושבי רמת אביב עושים NIMBY לקו הירוק
25/04/2017 | 20:59
30
405
לצפיה ב-'יש לציין שההתנגדות שלהם לא חדשה'
יש לציין שההתנגדות שלהם לא חדשה
25/04/2017 | 21:03
285
כבר במפגש התושבים שהיה לנת"ע עם תושבי האיזור במהלך תכנון הקו תושבי רמת אביב ניסו לשכנע את נת"ע להעביר את הקו מחוץ לשכונה (הציעו חיים לבנון ואז ימינה לרוזנפלד, בלי מעבר ליד האוניברסיטה). נת"ע כמובן לא התייחסו להצעה הזו כי היא הצעה מטופשת, בגלל שמוקדי העניין של השכונה הם הקניון והאוניברסיטה, והקו חייב לעבור לידם כדי להיות אטרקטיבי.

הם כנראה הבינו שנת"ע לא תוציא את הקו מהשכונה, אז עכשיו הם מבקשים מנהרה במקום. כנראה שהם שכחו שגם עבודות על בנייה של תחנות תת קרקעיות תפגע בשגרת יומם.
לצפיה ב-'אגב, מה גורם לירוק להיות יקר מהאדום?'
אגב, מה גורם לירוק להיות יקר מהאדום?
25/04/2017 | 22:10
22
108
לצפיה ב-'אולי בגלל הפקעות הצפויות וערך הקרקע?'
אולי בגלל הפקעות הצפויות וערך הקרקע?
25/04/2017 | 22:43
17
210
היות ורוב הקו יהיה מעל האדמה, גם בלי קשר מדובר בשטח יותר גדול שהולכים להפקיע לטובת הקו.
ושאלה אליך, מה זה הבולשיט הזה על הקיר בגובה 24 מטר שמוזכר בכתבה?
הם צרכו יותר מדי סמים לאחרונה?

לצפיה ב-'אולי 24 מטר אם מודדים מהנקודה הגבוה ביותר עד תחתית החפיר'
אולי 24 מטר אם מודדים מהנקודה הגבוה ביותר עד תחתית החפיר
25/04/2017 | 23:24
16
201
בכל מקרה לא 24 מטר מגובה הכביש לשמיים.

הטענות שלהם הזויות ממש. אם זה לא היה בחפיר אז היו נוצרים פקקי ענק בצומת איינשטיין/נמיר.
ואם זה היה תת קרקעי כמו שהם מבקשים זה גם היה עולה הרבה יותר וגם העבודה על בניית התחנות התת קרקעיות הייתה גורמת להרבה יותר הפרעות ורעש שהיו שם לזמן ממושך יותר, וגם בהכרח היו פחות תחנות.
לצפיה ב-'זה היה ברור גם לי '
זה היה ברור גם לי
25/04/2017 | 23:43
14
138
24 מטר מתחתית החפיר ייתכן (עדיין נשמע לי קצת מוגזם אבל נניח).
אותי אישית מעניין איך הם (בתור אנשים רציונלים לכאורה) החליטו להציג את הדבר הזה בתור טענה לגיטימית.
הרי זה ברור שזה יציג אותם בתור הזויים אם הדבר יתגלגל עד לבית משפט (אני מקווה מאוד שזה לא יגיע לשם כמובן).
לגבי התחנות, ללא קשר לטענות שלהם, אכן תהיה תחנה שלפחות חלקית תהיה תת קרקעית לא רחוק משם, לא?

לצפיה ב-'עוד דבר שצריך להסביר להם למקרה שהם לא מבינים'
עוד דבר שצריך להסביר להם למקרה שהם לא מבינים
25/04/2017 | 23:46
170
רק בשבילם לא יזמינו מכונות TBM, אז אם הם יתעקשו על מנהרה ברחוב שלהם, זה יהיה cut and over, אני בטוח שהם נורא ישמחו לשמוע את זה
אם רק יכולתי, בהחלט הייתי מסכים לחפור מנהרה ברחוב שלהם והופך את החיים של החלאות הללו לגהנום לכמה שנים רק בשביל ללמד אותם לקח.

לצפיה ב-'לא תת קרקעית, בחפיר'
לא תת קרקעית, בחפיר
25/04/2017 | 23:54
12
150
הרבה יותר פשוט לבנות תחנה בחפיר מתחנה תת"ק רגילה, והיא תהיה מתחת לצומת של הצומת של איינשטיין/נמיר ששם אין בתי מגורים ממש על הצומת, כך שלא צריך להפקיע שטחים פרטיים וההפרעה במהלך הבנייה תהיה יחסית מינימלית. היא גם משמעותית הרבה פחות עמוקה מכל התחנות התת"ק של הקו האדום.

לעומת זאת אם היו רוצים לעשות תחנה תת"ק ליד הקניון וליד הכניסה לאוניברסיטה זו הייתה בעיה רצינית, מדובר בכבישים צרים יחסית כבר ככה (לא רחבים כמו בגין וז'בוטינסקי) כך שאין הרבה לאן להזיז את התנועה, ויש שם תנועה ערה של אוטובוסים, כלי רכב פרטיים, והמון הולכי רגל במהלך היום... לא משהו שאפשר לעשות בקלות ואם היו עושים את זה ההפרעה לשגרת יומם של כל תושבי השכונה והסטודנטים שבאיזור הייתה הרבה יותר גדולה. (ודורשת יותר הפקעת שטחים או מעבר של המנהרה לפחות בחלק קטן ממנה מתחת לשטח האוניברסיטה, וזה ממש מסובך סטוסטורית)
לצפיה ב-'אז יש משהוא שאני לא מבין'
אז יש משהוא שאני לא מבין
26/04/2017 | 00:16
11
136
הרי התחנות התת קרקעיות של הקו האדום הן בעומק של 30 מטר (חוץ מקרליבך).
אם אני מבין נכון, החלק היותר מסובך של חפירת תחנה תת קרקעית זה הצורך בקירות סלארי והגנה מפני מי תהום.
אחרי שיש קירות וריצפה, זה כמו לבנות כל מבנה אחר (כמו חנייה תת קרקעית למשל)
אם החפיר באמת בעומק 24 מטר, אין ממש הבדל משמעותי מבחינה הנדסית בין בנייה של תחנות של הקו האדום (בסה"כ הבדל של כמה מטרים בודדים).
בכל מקרה בעומק כזה יהיה צורך בקירות התחנה כמו בתחנות שהן תת קרקעיות לגמרי וגם הצורך בהתמודדות עם מי תהום.
ההבדל היחיד זה הצורך בבניית ה"גג" שבמקרה של חפיר הוא כנראה יותר קל לבנייה.
אז בכל זאת כנראה שהחפיר לא יהיה כל כך עמוק?
לצפיה ב-'סביר להניח שהם מגזימים באמת'
סביר להניח שהם מגזימים באמת
26/04/2017 | 01:25
10
137
אין סיבה לעומק כזה שם. הרי כל הסיבה לחפיר זה כדי שהרכבת לא תצטרך לחצות את נמיר במפלס הקרקע (ואולי גם כדי שתוכל לטפס בשיפוע מתון יותר באינשטיין?), זה הכל. זה לא אמור להיות עמוק במיוחד, אפילו עמוק פחות מהחפיר בז'בוטינסקי בפ"ת לדעתי.

אבל כן יש הבדל "חוץ מהגג" - בתחנה תת"ק רגילה בונים מפלס ולידטורים וקונקורס, ומתחתיו מפלס רציפים. לפעמים אפילו בשלושה מפלסים - וכל זה צריך להיבנות מתחת לכביש זמני.

לעומת זאת כשבונים בחפיר מתחת לצומת הזו, חופרים את החפיר, בונים קירות וכל מה שצריך, אבל את הקונקורס והולידטורים לא ישימו מתחת לכביש, אלא בשני מבנים (אחד בכל צד של דרך נמיר) מצדי הכביש, שייבנו במקום שבו היום יש כלום. זאת אומרת שלבנות אותם זה הרבה יותר פשוט - לחפור קצת ולבנות, כמו שבונים כל מבנה רגיל עם מרתף.

מסמכי התוכנית זמינים כאן: http://www.nta.co.il/content/%D7%AA%D7%AA%D7%9C-71...
אני מחפש את התרשים של האיזור כדי שנדע בדיוק מה העומק שמדברים עליו ואיך כל זה הולך להיראות, אבל כמו תמיד נורא קשה להתמצא ולדעת איפה כל דבר נמצא במסמכים, אז אם מישהו מוצא לפני תגידו.
לצפיה ב-'מצאתי'
מצאתי
26/04/2017 | 01:52
8
108
לא 24 מטרים ולא נעליים. התחנה תהיה בעומק של בערך 6 מטרים מתחת למפלס הכביש. לא סיפור כזה גדול, נכון? אפילו לא צריך להתמודד עם מי תהום וכל זה. אז אני לא יודע על איזה חומות הם דיברו בדיוק.

יש חתך של התחנה כולל סימון גובה בקובץ "חתכים אופיינים גיליון 2"
וחתך נוסף (שלא מראה גובה) במסמך הראשון של מבני הדרך.

יש קירות תומכים לפורטל, כמובן, אבל אין סיבה שהגובה שלהם יהיה פי 4 מעומק התחנה. בקיצור, אני לא מבין מאיפה הקריצו את המספר הזה.

לצפיה ב-''
26/04/2017 | 10:13
5
56
חפירה לעומק של 6 מטרים זה אפילו פחות מרוב החפירות שמתבצעות כשבונים מגדלים עם חניה תת קרקעית.
לא מצריך שום ציוד מיוחד לדעתי וגם אמור לעלות הרבה פחות כסף ולקחת פחות זמן.
לגבי מה שאמרת על מפלס הוולידטורים, זה באמת שאלה מעניינת.
למה בעצם חייבים מפלס נפרד בשביל זה בכל התחנות ההתת"ק?
כי אין מספיק מקום, בשביל שיהיו באותו מפלס כמו בתחנות רכבת למשל?

לצפיה ב-'לפעמים התחנות די צרות (תזכור שבונים אותם סה"כ מתחת לכביש)'
לפעמים התחנות די צרות (תזכור שבונים אותם סה"כ מתחת לכביש)
26/04/2017 | 11:05
4
88
ואז רוצים מפלס ולידטורים וקונקורס נפרדים כדי שלתחנה תהיה יותר קיבולת, כי אם הולידטורים והקונקורס היו באותו מפלס לא היה נשאר הרבה מקום לאנשים לחכות בקונקורס.

יש לא מעט תחנות של ה־Underground בלונדון שבנויות ככה.

אני לא זוכר בדיוק כרגע את החתכים של תחנות הקו האדום (באילו יש קונקורס במפלס נפרד ואילו אין). אני זוכר שבאחת התחנות ראיתי מפלס בידוק, מתחתיו מפלס ולידטורים, מתחתיו קונקורס ומתחתיו רציפים. זה כבר בכלל מוגזם (לא ברור למה צריך בידוק בתחנת רק"ל שבמילא יוכל להגיע אליה אדם בלי בידוק דרך אחת התחנות במפלס הקרקע. גם לא ברור למה צריך ולידטורים בתחנה במקום על הרכבת עצמה, אבל זה כבר סיפור אחר).

עוד דברים שיש בתחנה תת"ק שאין בתחנה בחפיר שמייקרים את כל העסק: מערכות כיבוי אש (וסילוק עשן), מיזוג/אוורור, יציאות חירום, דלתות קצות רציף.
לצפיה ב-'אז באמת בגלל מחסור במקום'
אז באמת בגלל מחסור במקום
26/04/2017 | 11:22
3
67
לגבי הנקודה שלך על וולידטרוים על הרכבת עצמה, אני לא חושב שראיתי כזה דבר באף מקום בעולם.
תמיד יש וולידטורים בתחנות, גם בTube הלונדוני וגם בsubway בניו יורק.

העלית נקודה מעניינת על הבידוק.
הכי הגיוני שתחנות במפלס הקרקע יהיו מגודרות, עם כניסה אחת (או יותר) עם מאבטחים ועמדת בידוק כמו בכל תחנות הרכבת.
לא חושב שתהיה כניסה "חופשית" לרק"ל בשום מקום לאורך המסלול.
מה שכן יהיה צורך גם לאבטח ולנטר את הנתיב עצמו, ובמיוחד את החלק התת"ק.
לצפיה ב-'התוכניות של התחנות הקרקעיות לא משאירות מקום לדבר כזה'
התוכניות של התחנות הקרקעיות לא משאירות מקום לדבר כזה
26/04/2017 | 11:35
2
76
בחלקם הרציף יהיה ממש חלק ממדרכה קיימת, אפשר לראות את זה הרבה בקו הסגול שעובר בכמה רחובות צרים יחסית בת"א. כדי לגדר את שטח הרציף בלי לחסום לאנשים את המדרכה צריך היה להפקיע הרבה יותר שטח...
בנוסף, בדיקה בתחנות במפלס הקרקע בצורה כזו תייקר עוד יותר הפעלה של הרק"ל בלילה (כי יהיה צריך לשלם לשומר בכל תחנה ותחנה) :(

בקשר לולידטורים על הרכבת: אתה חושב על רכבות תחתיות/מטרו, אני חושב על רק"ל/טראם. בהמון טראמים בעולם נהוג שהולידטור הוא דווקא על הרכבת עצמה.
וכשאתה רץ לתפוס את הרכבת הרבה יותר נוח כשאתה יכול לתקף אחרי שכבר עלית, ולא שצריך להתעכב על הרציף (במקרה של תחנה קרקעית) כדי לתקף ורק אז לעלות על הרכבת. ויתור על ולידטורים בתחנות היה גם מוזיל את הבנייה שלהם ואת כמות השטח שצריך בשביל כל תחנה.

הייתרון של שערי ולידטורים בתחנות תת"ק זה שהם מורידים את אחוז האנשים שמתחמקים בלי לתקף, אבל מצד שני בDLR בלונדון אין שערי ולידטורים בכלל ושם כולם מתקפים.
לצפיה ב-'אם ככה יהיה המצב, אז יצטרכו לבצע בידוק בהחלפת הקווים.'
אם ככה יהיה המצב, אז יצטרכו לבצע בידוק בהחלפת הקווים.
26/04/2017 | 12:00
1
70
לפחות בקווים שיש בהם אלמנט תת קרקעי.
לא מתקבל על הדעת לאפשר כניסה לא מבוקרת של אנשים לתחנות תת קרקעיות.
זה מתכון למגה פיגוע.
בכלל כל הנושא של אבטחת מערכת הסעת המונים כמו הקו האדום, זה דבר די חדש בארץ, ואני מקווה ששרותי ביטחון כבר חושבים על זה.
הבעיה היא, שאין ממש נסיון בעולם בתחום הזה (לפחות לא נסיון רלוונטי למציאות כאן בארץ).
אני חושב שלצערנו נצטרך ללמוד איך לעשות את זה נכון בדרך ניסוי וטעייה והלוואי שאתבדה.

בקשר לוולידטורים, די ברור שמה שאמרת על DLR לא ממש יכול לעבוד כאן
חוץ מזה, אני בכל זאת חושב שלפחות הקו האדום (ובמידה פחותה גם הירוק) יותר קרובים לרכבת תחתית מאשר לטראמים שיש בערים אירופאיות.

לצפיה ב-'כן, אני לא מצפה שבישראל יעשו כמו ב־DLR'
כן, אני לא מצפה שבישראל יעשו כמו ב־DLR
26/04/2017 | 12:18
178
אבל לדעתי תיקוף on-board כמו באוטובוסים מתאים יותר, בעיקר בתחנות שבמפלס הקרקע. בתחנות התת קרקעיות זה פחות משנה עם הולידטור הוא שער או לא (ההבדל העיקרי הוא שבלי ולידטור-שער יש פחות תור ביציאה, אבל חוץ מזה זה באמת זניח)
לצפיה ב-'אם כבר עדיף שהיו טוענים שהתחנה לא עמוקה מספיק'
אם כבר עדיף שהיו טוענים שהתחנה לא עמוקה מספיק
26/04/2017 | 10:19
82
ושהרכבות יעשו הרבה רעש, זה לפחות היה נשמע הגיוני (למרות שגם זה מגוכך).

לצפיה ב-'תגובת נת"ע'
תגובת נת"ע
27/04/2017 | 11:30
78
שאלתי את נת"ע על המספר המוזר שעלה בכתבה בכלכליסט, רק כדי לוודא שאני לא מפספס משהו בתוכניות, להלן תגובתם כלשונה:

"אכן מוזר. לא מתוכננות שום חומות באמצע השכונה. השיקוע ברחוב איינשטיין יהיה בעומק של 7.5 מטרים לכל היותר."
לצפיה ב-'לא נראה לי שצפיפות התחנות זה מה שמטריד אותם '
לא נראה לי שצפיפות התחנות זה מה שמטריד אותם
26/04/2017 | 18:37
43
לצפיה ב-'הקו הירוק הרבה יותר ארוך מהאדום'
הקו הירוק הרבה יותר ארוך מהאדום
25/04/2017 | 22:55
215
למעשה מדובר בשני קווים עם קטע מרכזי משותף.
לצפיה ב-'הירוק ארוך הרבה יותר'
הירוק ארוך הרבה יותר
26/04/2017 | 10:44
2
195
יש לו שתי זרועות ארוכות בדרום ושתי זרועות ארוכות בצפון. קטע המנהרה אמנם קצר יותר מקטע המנהרה בקו האדום אבל יש לו שני גשרים (על הירקון אחרי אבן גבירול ועל נתביי איילון אחרי האוניברסיטה, והפרדה מפלסית בנמיר.

הקו חייב לעבור באיינשטיין ולדעתי מעלה קרקע, אבל אני לא פסול כניסה למנהרה בקצה איינשטיין, שינוי התוואי כך שיעבור במרכז הקמפוס (תחנה תת קרקעית בדשא בין מקסיקו לגילמן, = עוד כניסה לאוניברסיטה, בדומה למנהרה באמצע קמפוס הר הצופים) ומשם משיכה תת קרקעית דרומה (ייתכן עם עוד תחנה באזור הדרומי של האוניברסיטה) ויציאה מקו הרכס בגשר לכיוון רמת החייל, לתחנה המתוכננת צמוד לכניסה המזרחית לרכבת האוניבסיטה.. (היום הרכבת מתוכננת להתפתל ימינה לדרך לבנון ושמאלה לבן ישי ורק אז להיכנס למנהרה ולצאת בגשר, והמנהרה הקצרה מכתיבה גשר גבוה במיוחד מעל האיילון ותחנה גבוהה במיוחד ליד רכבת האוניבסיטה.
ברור שהרעיון שלי יקר יותר, אך הוא מייצר אטרקטיביות גדולה יותר הן בכל הקשור להגעה לאוניברסיטה והן בכל הקשור לעוברים שלא צריכים את תחנת האוניברסיטה כי הוא הרבה יותר לינארי ומהיר. אני חושש שבתוואי הקיים הקו הירוק לא יהיה אטרקטיבי בכלל להגעה לרמת החייל.
לצפיה ב-'לא חושב שיש הבדל רציני בהצעה שלך בזמן ההגעה לרמת החייל'
לא חושב שיש הבדל רציני בהצעה שלך בזמן ההגעה לרמת החייל
26/04/2017 | 11:13
126
ימינה בחיים לבנון ושמאלה ברוזנפלד לא מוסיף כל כך הרבה מרחק לעומת נסיעה דרך אמצע האוניברסיטה ואז ב"דוך" דרום מזרחה לכיוון רכבת האוניברסיטה.

כמו כן, תחנה באמצע שטח האוניברסיטה תהיה בעייתית בימים בהם הקמפוס סגור. התחנה אמורה לשמש לא רק את הסטודנטים שלומדים בקמפוס, אלא גם את אלו שגרים במעונות, האנשים שגרים בסביבה, ומי שיעדו במוקדי העניין האחרים שנמצאים בשכונה. תחנה באמצע הקמפוס תדרוש גם מכל נוסע רכבת לעבור בדיקת תיקים והזדהות לשומר ברגע שהוא יורד מהרכבת, כי הוא ייכנס לשטח הקמפוס וצריך לעשות בדיקות כאלו בכניסה - ולדעתי זה לא מתאים.

היתרון באטרקרטיביות ההגעה לאוניברסיטה הוא מינורי בהחלט, כי תחנת האוניברסיטה המתוכננת במילא די צמודה לכניסה הראשית.
לצפיה ב-'יש לירוק עוד גשר - מעל כביש 4 במחלף חולון מזרח'
יש לירוק עוד גשר - מעל כביש 4 במחלף חולון מזרח
26/04/2017 | 11:20
59
לצפיה ב-'יש מפה עם המסלול של הירוק ?'
יש מפה עם המסלול של הירוק ?
27/04/2017 | 12:26
5
73
איזה קו עובר ברמת השרון ?
חוץ מזה למעט התחנה הזו, הכל יהיה מעל האדמה נכון ? אז מה היתרון? מסלול באמצע הכביש כמו במטרונית ?
לצפיה ב-'ברור שיש מפה של הקו הירוק'
ברור שיש מפה של הקו הירוק
27/04/2017 | 12:44
1
123
מקווה שהקישור יעבוד:
אפשר לראות פה גם את הקו הצהוב שאמור לעבור ברמת השרון. לא יודע אם התוכניות פה עדכניות לשנת 2017.
לצפיה ב-'כנראה שלא יהיה קו צהוב. לפחות לא כרק"ל בכל אופן.'
כנראה שלא יהיה קו צהוב. לפחות לא כרק"ל בכל אופן.
27/04/2017 | 12:49
51
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/04/2017 | 12:45
2
130
ברמת השרון לא עובר שום קו. היה אמור לעבור באיזור הקו הצהוב אם אני זוכר נכון (לא זוכר את מסלולו המדוייק) אבל תכנונו הוקפא כדי לבדוק היתכנות של מטרו במקומו.

מפה עם המסלול של הירוק ניתן למצוא כאן: http://www.nta.co.il/line/2#

ומסמכי תכנון מפורטים של המקטע הצפוני שלו נמצאים כאן: http://www.nta.co.il/content/%D7%AA%D7%AA%D7%9C-71...

גם תחנת נמיר/איינשטיין היא "מעל האדמה", פשוט בשיקוע. אבל כן יהיה לקו מקטע תת קרקעי שבו יהיו ארבע תחנות (קרליבך, דיזנגוף, כיכר רבין וארלוזורוב).

היתרון של רק"ל במפלס הקרקע על פני אוטובוסים רגילים הוא קיבולת גבוהה יותר, אפשרות לתדירות גבוהה יותר, בלי עמידה בפקקים (כי יש לו נתיב משלו שרכבים פרטיים לא יכולים להיכנס אליו. הוא לא עומד בפקקים, רק ברמזורים) תאוצה גבוהה יותר ומהירות נסיעה חלקה יותר. וכמובן חשמלי ושקט.
בחלק מהקו הוא יהיה באמצע הכביש, ובחלקו בצד הכביש, זה משתנה לפי תנאי הרחובות שבהם הוא יעבור.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/04/2017 | 14:55
25
לצפיה ב-'יש עוד יתרון שלא ציינת'
יש עוד יתרון שלא ציינת
28/04/2017 | 07:57
94
העדפה ברמזורים. למרות שבירושלים לקח זמן רב עד שזה יושם, לדעתי היום ברוב הגדול אם לא בכל הצמתים יש העדפה לרכבת הקלה וכשהיא מגיעה לצומת היא מקבלת מיד אור ירוק.
לצפיה ב-'טעויות בלוח בתחנת אוטובוס'
טעויות בלוח בתחנת אוטובוס
25/04/2017 | 12:35
2
245
האוטובוס איחר הבוקר בחמש דקות, אז היה לי קצת זמן להסתכל על הלוח בתחנה.
כמו שאפשר לראות בתמונה המצורפת, יש שתי טעויות (קטונוניות?) בלוח:
1. ״מועדי יציאת אוטובוסים עד לשעה 00:6״ השעה כתובה הפוך
2. ״מפת רחובות ואתרים ברדיוס של כ-300 מ׳ מהמקום בו אתה עומד (כ-4.0 קמ׳ רבוע)״ טעות בחשבון - השטח הוא במפה הוא (0.3*2)^2 = 0.36 ק״מ רבוע, הטעות היא פי 12!...

אני חולק אתכם את המידע, ושואל - האם כדאי להסב את תשומת ליבם של האחראים (הרשות לתחבורה ציבורית?), האם יש סיכוי שזה יתוקן?
אני יודע שהמידע הזה הוא כנראה מיותר, ואף אחד לא קורא את האותיות הקטנות בשלט בכל מקרה...

מצד שני - הטעויות בכל מקום. המיקום של התחנה לא מדוייק על התחנה, השם של התחנה שגם נכרז לא מתאר בכלל את המיקום שלה. אם לא נתלונן - איך הם ידעו שאכפת לנו?

מה דעתכם?
לצפיה ב-'הם ודאי התכוונו ל-0.4 קמ"ר (הספרות הפוכות כמו בשעה)'
הם ודאי התכוונו ל-0.4 קמ"ר (הספרות הפוכות כמו בשעה)
25/04/2017 | 14:17
38
לצפיה ב-'לגבי שם תחנה מוכרז שלא תואם את מיקומה'
לגבי שם תחנה מוכרז שלא תואם את מיקומה
25/04/2017 | 16:17
88
באילת קו 16 טאבה-אילת מרכזית
תחנה דרך מצרים/חוות הגמלים אומנם נכתבת בשלט שבאוטובוס נכונה אך נכרזת ברמקול כ"דרך מצרים/חוף מגדלור" עוד כשתחנה הזו (מגדלור) נמצאת מספר תחנות קודם בקו ונכרזת במיקומה כראוי, דבר שמבלבל לרוב תיירים (מה פתאום שוב פעם חוף מגדלור?) ועוורים

בקו 15 מרכזית אילת-טאבה הטעות הזו לא קיימת, כריזה של דרך מצרים/חוות הגמלים כראוי
לצפיה ב-'הנתיב המהיר בתל אביב - הגעה ללה גארדיה'
הנתיב המהיר בתל אביב - הגעה ללה גארדיה
25/04/2017 | 10:52
3
190
שלום לכולם

אני צריך להגיע לתל אביב בפקקים לאזור לה גארדיה
לפי האתר של הנתיב השאטלים עוצרים רק בתחנת השלום או מרכז

מישהו יודע אם אפשר לרדת באזור לה גארדיה ?

תודה
לצפיה ב-'אי אפשר. התחנה הכי קרובה היא ליד החשמונאים/בגין.'
אי אפשר. התחנה הכי קרובה היא ליד החשמונאים/בגין.
25/04/2017 | 11:38
2
59
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/04/2017 | 12:25
1
98
יש לך אולי רעיון איך הכי נכון לנגיע לשם ,
אני מגיע ברכב מכיוון כביש 6 אבל לא רוצה להתקע בפקקים , חשבתי על קישור לרכבת בנתבג אבל מן הסתם אין שם חניה...

לצפיה ב-'מגיע מדרום או מצפון? '
מגיע מדרום או מצפון?
25/04/2017 | 21:31
55
יש קווים ישירים מהדרום למחלף לה גווארדיה ויש קווים מאיזור רמלה-לוד ללה גווארדיה ויש גם מצומת בית דגן.

אתה יכול לחנות בקרית שדה התעופה ולקחת משם אוטובוס ישיר ללה גווארדיה שעולה גם על הנתיב המהיר. 

יש הרבה אופציות, השאלה מאיפה אתה מגיע פשוט. 
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 25/04'
שרשור הכוונה ומודיעין 25/04
25/04/2017 | 10:30
5
לצפיה ב-'קו חדש, 108, בין מודיעין לרמת החייל ועתידים יחל לפעול ב-3.5'
קו חדש, 108, בין מודיעין לרמת החייל ועתידים יחל לפעול ב-3.5
24/04/2017 | 22:34
15
332
לצפיה ב-'קו מבורך אך עדיין שיטת המספור הדפוקה מימי מרגלית'
קו מבורך אך עדיין שיטת המספור הדפוקה מימי מרגלית
25/04/2017 | 02:20
6
228
כאילו שאין עוד חברה אחרת באיזור.
לצפיה ב-'לדעתי צריך לסדר את הקוים כך:'
לדעתי צריך לסדר את הקוים כך:
25/04/2017 | 03:25
5
196
קו 112 לבטל והעביר את נסיעות הקו לקו 111 כי כל ההבדל זה שלקו 112 שתי תחנות פחות בתל אביב,קו 106 חלבטל ולהעביר את נסיעתיו לקו 111
ולאחר מכן למספר כך:
440 קו לילה 222
441 קו 111
442 קו 101
443 קו 107
445 קו 108 
447 קו 103
448 קו 104
449 קו 105
לצפיה ב-'הצעה מעולה. כל קידומת 44X בת"א פנויה.'
הצעה מעולה. כל קידומת 44X בת"א פנויה.
25/04/2017 | 07:49
4
123
שימוש בקידומות 42X, 44X ו 46X בשביל מספור מחדש של כל הקווים מבינעירוניים ממודיעין לגוש דן.
את קו 112 אפשר לבטל ובקו 106 לבצע שינוי מינורי במסלולו.

קו 154 >> קו 420
קו 152 >> קו 422
קו 160 >> קו 423
קו לילה 222 >> קו 440
קו 111 >> קו 441
קו 106 >> קו 442
קו 107 >> קו 443
קו 105 >> קו 445
קו 104 >> קו 447
קו 103 >> קו 448
קו 108 >> קו 449
קו 130 >> קו 463
קו 201 >> קו 467
קו 202 >> קו 469

לצפיה ב-'בכביש 443 נוסעים כיום קווים 422 ו 423 של אפיקים'
בכביש 443 נוסעים כיום קווים 422 ו 423 של אפיקים
25/04/2017 | 08:56
1
106
קו 463 זה מספר של קו לילה קיים בתל אביב.
וגם קו 469 קיים בגוש דן.
כך שההצעות שלך לגבי 42X ו 46X לא משהו.
לצפיה ב-'שיט, לא שמתי לב.'
שיט, לא שמתי לב.
25/04/2017 | 09:45
38
לצפיה ב-'הרעיון נכון, אבל לדעתי יש צורך בכמה שיפוצים'
הרעיון נכון, אבל לדעתי יש צורך בכמה שיפוצים
25/04/2017 | 09:04
1
85
קודם כל, קו 469 כבר פועל באזור (ב"ש-נתב"ג-ת"א). אמנם קו לילה שלדעתי אין לו אף תחנה משותפת עם 202, אבל עדיין כדאי להימנע ממספור כפול אם אפשר.

עדיף להשאיר במספר החדש "זכר" למספר הישן, כדי להקל על הנוסעים. עד כמה שאפשרי, עדיף להפוך קו 10X לקו 44X כאשר ה-X זהה. כלומר את 103 ל-443, את 108 ל-448 וכו'.
גם הסדרה "האחות" 54X פנויה, כך שניתן לנצל אותה לפיצול הקווים הללו: למשל 44X יהיו הקווים למסוף 2000 ואילו 54X יהיו הקווים ליעדים אחרים בת"א (תמח"ת, עתידים, אוניברסיטה וכן הלאה).

לקווי מודיעין-ירושלים הייתי נותן את סדרת 36X או 37X, שמתחברת עם הכמות העצומה של ה-3XX שבין ירושלים למודיעין-עילית.
לצפיה ב-'כבר רשמו לי שיש קווים 422, 423, 463 ו 469 שעוברים'
כבר רשמו לי שיש קווים 422, 423, 463 ו 469 שעוברים
25/04/2017 | 09:56
77
בתוואים דומים.

אפשר גם לנצל את סדרה 54X שגם פנויה.

קו 106 >> קו 440
קו 111 >> קו 441
קו 112 >> קו 442
קו 103 >> קו 443
קו 105 >> קו 445
קו 104 >> קו 446
קו 107 >> קו 447
קו 108 >> קו 448
קו לילה 222 >> קו 449
קו 130 >> קו 540
קו 201 >> קו 541
קו 202 >> קו 542
קו 154 >> קו 545
קו 152 >> קו 546
קו 160 >> קו 547
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
25/04/2017 | 21:41
7
78
די דומה למסלול פרייבט. אלא אם המסלול בתוך מודיעין יהיה ארוך מאוד.
נראה, אם בפועל יהיה ביקוש לקו הזה.
לצפיה ב-'בוצע בחודשים האחרונים פילוט חינמי במסלול הזה בשיתוף עם קווים'
בוצע בחודשים האחרונים פילוט חינמי במסלול הזה בשיתוף עם קווים
25/04/2017 | 22:41
6
92
והפיילוט הראה שיש ביקוש.
לצפיה ב-'לא ידעתי, שביצעו פיילוט או פיילוטים'
לא ידעתי, שביצעו פיילוט או פיילוטים
26/04/2017 | 20:05
5
52
טוב, לדעת שזה נעשה. על-פניו נשמע טוב.
לא ידעתי על הפיילוט הזה במודיעין. נעשו ניסויים דומים לקו הזה, בקווים ניסיוניים אחרים? בין אם זה במודיעין או בכל מקום אחר, בארץ?
לצפיה ב-'הפיילוט הזה פורסם וגם הפעלת הקו החדש בחודשים הראשונים'
הפיילוט הזה פורסם וגם הפעלת הקו החדש בחודשים הראשונים
26/04/2017 | 20:18
1
56
תהיה נסיונית.

אני לא מכיר עוד פיילוטים.
לצפיה ב-'טוב לדעת. תודה '
טוב לדעת. תודה
26/04/2017 | 20:26
17
לצפיה ב-'זה קרה בגלל שהשביתו את הרכבת'
זה קרה בגלל שהשביתו את הרכבת
26/04/2017 | 20:49
2
49
קווים פתחה קו חלופי לעתידים כפתרון זמני וראו שהקו התמלא.
לצפיה ב-'לא ידעתי על זה. טוב לדעת. ניסיתי להשוות לרכבת'
לא ידעתי על זה. טוב לדעת. ניסיתי להשוות לרכבת
26/04/2017 | 21:23
1
44
כעיקרון אפשר לנסוע ברכבת ממודיעין לתל אביב האוניברסיטה. משם להחליף לאוטובוס. עבור מי, שגרים במרחק הליכה מתחנות הרכבת במודיעין, האפשרות עדיפה. לחילופין כאלה המשתמשים באופניים לרכבת ומהרכבת.
עבור הגרים רחוק מהתחנה, אני מניח, שקו אוטובוס "מדלת לדלת", עדיף. אוטובוס אחד ללא החלפה.
לצפיה ב-'מעניין לבדוק את זה'
מעניין לבדוק את זה
27/04/2017 | 10:57
32
כי הרוב המוחלט של תושבי מודיעין זקוק לרכב כדי להגיע לתחנות הרכבת. פאתי מודיעין מבודדת לחלוטין, ומודיעין מרכז אמנם נמצאת במרכז העיר אבל אין לידה בנייני מגורים רבים.
לצפיה ב-'ממוגני ירי חדשים של "אפיקים" מדגם ולוו'
ממוגני ירי חדשים של "אפיקים" מדגם ולוו
24/04/2017 | 22:28
15
426
במקרה נתקלתי בתמונה הזאת בגוגל.
בטח ייכנס בקרוב לאשכול שומרון, אין לאפיקים עוד אשכולות שהיא מפעילה קווים ממוגנים.
התמונה צולמה במפעל מרכבים.

לצפיה ב-'הם כבר בשירות בשומרון. יש 9 כאלה'
הם כבר בשירות בשומרון. יש 9 כאלה
25/04/2017 | 00:18
1
110
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
25/04/2017 | 07:09
168
אני גר בשומרון ולא ראיתי אחד כזה... ידוע איזה קווים הם משרתים בעיקר?
לצפיה ב-'התמונה צולמה על ידי.'
התמונה צולמה על ידי.
25/04/2017 | 08:46
9
199
הממוגנים נכנסים היום לשירות.
בינתיים 5 מהם.

מספרי הרישוי - 73-921-87 - 73-925-87

לצפיה ב-'מעניין מה הסיבה שאפיקים רכשה ממוגנים חדשים'
מעניין מה הסיבה שאפיקים רכשה ממוגנים חדשים
25/04/2017 | 10:04
8
192
הרי הממוגני ירי הם מאוד יקרים גם לרכישה וגם לתפעול ולחברות התחבורה אין אינטרס להפעיל ממוגנים, מה גם שהמכרז של אפיקים בשומרון לקראת סיום למיטב ידיעתי
לצפיה ב-'סביר להניח '
סביר להניח
25/04/2017 | 17:04
4
160
שזה מסובסד על ידי המדינה. עד שהזכיין קיבל את הכסף, הוציא מכרז, נמצא זוכה, סופקו האוטובוסים והכונסו לשירות נגמר פרק הזמן שבו הזכיין אמור להשתמש בהם...
עדיין הזכיין לא באמת משלם עליהם ועכשיו יש לו אוטובוסים למכרז הבא
לצפיה ב-'סביר להניח שכשהמכרז ייגמר היא תמכור את האוטובוס למפעילה הבאה'
סביר להניח שכשהמכרז ייגמר היא תמכור את האוטובוס למפעילה הבאה
25/04/2017 | 17:32
3
132
לא משתלם להחזיק ממוגן לאשכולות שבהם אין צורך בממוגן, והמפעילה הבאה שתחליף אותם במילא תצטרך ממוגנים
לצפיה ב-'מעניין אם יש בהם מערכת כריזה ושקעי טעינה'
מעניין אם יש בהם מערכת כריזה ושקעי טעינה
25/04/2017 | 19:42
2
116
בממוגנים החדשים של אגד תעבורה לדוג' אין.
עוד שאלה: באגד כבר אין בכלל רכבים ממוגנים נכון? בגוש עציון ובבית אריה אאל"ט ראיתי רק אוטובוסים רגילים.
לצפיה ב-'אני חושב שהם עברו לאגד תעבורה, אבל אל תתפוס אותי במילה'
אני חושב שהם עברו לאגד תעבורה, אבל אל תתפוס אותי במילה
25/04/2017 | 20:43
1
58
לצפיה ב-'כל הממוגנים של אגד עברו לאגד תעבורה'
כל הממוגנים של אגד עברו לאגד תעבורה
25/04/2017 | 20:52
69
לצפיה ב-'ודאי, שהמכרז לקראת גם סיום? גם אם כן, אפשר להפעיל'
ודאי, שהמכרז לקראת גם סיום? גם אם כן, אפשר להפעיל
25/04/2017 | 21:34
2
109
"אפיקים" פועלים בשומרון כ-7 שנים. דומני מסוף 2009 או מתחילת 2010. יש גם אפשרות, שהם קבלו הארכה.
בכל מקרה, קרו מצבים במכרזים שונים, שכאשר היה מכרז, הייתה חובה של המפעיל הזוכה לרכוש אוטובוסים, מהמפעיל המוחלף. למשל האוטובוסים באשכול "חשמונאים" (מודיעין ולוד), שהיו קודם לכן ב"ויאוליה" ועברו ל"קווים". גם בבאר שבע היה המצב הזה מ"מטרודן" ל"דן באר שבע".
לצפיה ב-'כן מסוף 2009'
כן מסוף 2009
26/04/2017 | 08:40
1
61
אם אני זוכר נכון מ-1/9/09
לצפיה ב-'לא יודע מהו המכרז הנוכחי'
לא יודע מהו המכרז הנוכחי
26/04/2017 | 19:58
40
קיימים מכרזים, שבהם משך ההפעלה הוא 6 שנים עם שתי אופציות להארכה כל אחת 3 שנים: 6+3+3
אולי כך זה גם, במקרה של מכרז השומרון או מצב דומה. עד כה משך ההפעלה של כל המכרזים היה, כעשור. למעט אשכול לוד, שהפעילה "ויאוליה", למשך כחמש שנים, עד ש"קווים" החליפו ובמכרז יוקנעם, טבעון והסביבה, שחברת הבת של "עפיפי" ("אומני-אקספרס" או "נתיב אקספרס"), הפעילה, בסביבות ה-5 שנים, עד ש"סופרבוס" החליפו.
לצפיה ב-'היום ראיתי אוטובוס כזה נוסע באריאל אבל לא היה בשירות'
היום ראיתי אוטובוס כזה נוסע באריאל אבל לא היה בשירות
26/04/2017 | 08:41
43
לצפיה ב-'היום ראיתי אוטובוס כזה נוסע באריאל אבל לא היה בשירות'
היום ראיתי אוטובוס כזה נוסע באריאל אבל לא היה בשירות
26/04/2017 | 08:43
63
ולפי מה שנראה יש בו כריזה וטעינה... באוטובוסים החדשים של אפיקים בד"כ רשום בעיגולים קטנים את כול התכונות של האוטובוס (זיהום אוויר, wifi, שקעי טעינה וכו'...) וגם עליו היה את הסימונים האלה
לצפיה ב-'נראה היום בשומרון'
נראה היום בשומרון
26/04/2017 | 19:41
131
לצפיה ב-'חישמול קו רכבת בית תל אביב לירושלים'
חישמול קו רכבת בית תל אביב לירושלים
24/04/2017 | 11:29
5
321
קיבלתי היום מידע מבתוך הפרויקט של החישמול שאין התקדמות בכלל.  לא ברור מה מהות העיקובים אבל ברור שרכבת לא ינוע ב 2018 לירושלים.
לצפיה ב-'מיד שהתגלתה הבעייה עם SEMI היינו צרכים ללכת עם מקום 2 במכרז'
מיד שהתגלתה הבעייה עם SEMI היינו צרכים ללכת עם מקום 2 במכרז
24/04/2017 | 18:49
1
224
פשוט מזעזע שבמכרז תכנון ביצוע זכתה חברה שלא מסוגלת לתכנן
לצפיה ב-'ע"ס מה מובאת הקביעה הזאת? '
ע"ס מה מובאת הקביעה הזאת?
27/04/2017 | 11:47
21
שאלה רטורית, שאין צורך לענות עליה. אני רק מציע לא להסתמך יתר על המידה על פרסומים מגמתיים. הנושא מורכב יותר.
לצפיה ב-'ולמה בכלל חשבת שהרכבות ינועו ב-2018?'
ולמה בכלל חשבת שהרכבות ינועו ב-2018?
25/04/2017 | 01:56
174
האם הסתמכת על ספין של שר התחבורה?

הרי שר התחבורה הוא פוליטיקאי וכל מה שהוא עושה זה פוליטיקה. כלומר, לפרסם ספינים ל-צי-בור.

יש פוליטיקאי אחד שהצליח להקים מפלגה חדשה רק בזכות הספינים שלו וכיום הוא שר האוצר... שר התחבורה וכל שר אחר וכל פוליטיקאי אחר, אינם שונים ממנו. ה-צי-בור מסתבר קונה את הכל וניתן למכור לו לוקשים בקילו וכל המרבה הרי זה משובח לצורך הגדלת התמיכה מה-צי-בור.

לסיום אני אומר,

הרכבות לא ינועו על המסילה החדשה לירושלים בשנת 2018 ובכלל לא ברור אם ינועו אי פעם על המסילה הזו.

ולמען הסר ספק,

בעניין הרכבות ינועו, הכוונה שלי היא לשירות רכבות רגיל וסדיר לנוסעים. ולא לנסיעות מבחן ובוודאי שלא לנסיעות ספין לעיתונאים.
לצפיה ב-'הציוד הנוסף כבר נפרק מהאוניה, הגיע לאתר העבודה ומתחיל לעבוד.'
הציוד הנוסף כבר נפרק מהאוניה, הגיע לאתר העבודה ומתחיל לעבוד.
25/04/2017 | 09:32
1
222
לצפיה ב-' על ה'
על ה
25/04/2017 | 11:59
37
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/4 '
שרשור הכוונה ומודיעין 24/4
24/04/2017 | 09:18
8
10
לצפיה ב-'מפתח תקווה לירושלים וחזרה - פירוט בפנים'
מפתח תקווה לירושלים וחזרה - פירוט בפנים
24/04/2017 | 11:34
3
67
מסתמן כי בחודשים הבאים אמצא את עצמי נוסעת לעיתים קרובות יחסית לירושלים.
נקודת המוצא בדרך כלל תהייה שכונת אחדות ולעיתים רחוקות יותר קניון אבנת. היציאה היא בשעות אחה"צ או בימי שישי בצהריים המוקדמים.
צריכה להגיע לתחנה המרכזית בירושלים (ומשם לוקחת קו 15 או 18 ליעד).
החזרה היא במסלול ההפוך, בשישי בצהריים או במוצאי שבת.

בינתיים יצא לי לסוע ב947 מצומת סירקין (הגעתי לשם ברגל, לא נורא בכלל), וב426 מתחנה מרכזית ירושלים למרכז פתח תקווה.
האם יש דרכים מהירות/יעילות יותר? 
לצפיה ב-'לגבי 426'
לגבי 426
24/04/2017 | 14:08
52
כבר עדיף לרדת ממנו במנחם בגין ליד סירקין וללכת משם ברגל לאחדות. 

לא עולות לי אופציות מוצלחות יותר לביצוע הנסיעה הזו. 
לצפיה ב-'164+ 400/402'
164+ 400/402
24/04/2017 | 19:49
1
18
לצפיה ב-'זו אופציה רק מהקניון הגדול, ממש לא מאחדות.'
זו אופציה רק מהקניון הגדול, ממש לא מאחדות.
25/04/2017 | 16:04
28
מאחדות יש שתי אופציות טובות: 1. 64 לכיוון מזרח + 947. 2. 64 לכיוון אלוף שדה + 400/401/427.
היתרון של הראשונה: קצרה יותר במרחק. היתרון של השניה: תדירות גבוהה יותר של 400 ו 401 לעומת 947 וכן נקודת מוצא קרובה יותר.
לצפיה ב-'מרכז מבקרים באתר השפד"ן ראשון לציון'
מרכז מבקרים באתר השפד"ן ראשון לציון
24/04/2017 | 19:26
3
59
לא מוצאת באתר משרד התחבורה ובאתר אוטובוסים איך להגיע לשם בתחבורה ציבורית.
האפשרות היא מתל אביב איזור התחנה המרכזית, או מבאר שבע.
הכוונה להיות במקום בשעה 9 בבוקר.
כתובת האתר : שדרות מרילנד, ראשון לציון.
תודה,
רעיה
לצפיה ב-'לפי מה שאני רואה על מפת גוגל, אין ממש דרך להגיע בתח"צ'
לפי מה שאני רואה על מפת גוגל, אין ממש דרך להגיע בתח"צ
24/04/2017 | 19:58
2
43
שדרות מרילנד לא ממש עוברות כל כך קרוב למרכז המבקרים הנ"ל. אולי אפשר להזמין מונית משם או משהו כזה. להגיע לשם, אפשר להגיע לרכבת ההגנה או לתחנה המרכזית בת"א, ומשם לצאת לרח' לוינסקי עד פינת הר ציון ושם ימינה ולעלות על קו 80 הסיבובי של אגד (הוא עושה סיבוב באזור התחנה הישנה ואזור רוטשילד) . אם רוצים לקצר את הסיבוב, אז לעלות על 80 בצד השני (יש לחצות את הר ציון וימינה עד תחנת האוטובוסים). קו 80 מוריד במתחם יס פלנט/שד' מרילנד.
לצפיה ב-' בדקתי אפשרות, יתכן ויהיה רכב צמוד.'
בדקתי אפשרות, יתכן ויהיה רכב צמוד.
24/04/2017 | 20:19
1
19
לצפיה ב-'בהצלחה ולא לשכוח לסתום את האף '
בהצלחה ולא לשכוח לסתום את האף
24/04/2017 | 20:35
11
לצפיה ב-'למי אמורים לפנות כדי לארגן מחדש את התחנות'
למי אמורים לפנות כדי לארגן מחדש את התחנות
23/04/2017 | 16:57
16
369
על גשר ז'בוטינסקי בין הבורסה לרכבת לכיוון תל אביב?
הגאונים שמו ראשונות את תחנות ההורדה בלבד, כאילו מישהו מאלה שבאים מכיוון הרמזור (ואין לאף אחד סיבה להגיע מכיוון הבורסה) צריך אותן. ואחר כך תחנות רחוקות אחת מהשנייה בלי הצמדה הגיונית של הקווים אחד לשני.
142 עם קווי בת ים במקום עם קו 70 וכו'.
אני למשל צריכה לשאול המלך וצריכה כל פעם לבדוק באיפה בוס מה הולך להגיע קודם כדי לדעת איפה לעמוד. כי אין לי סיכוי להצליח להגיע מתחנה אחת לשנייה בריצה אם האוטובוס לא עוצר להעלות הרבה נוסעים.
ומאחר שתחנות העלייה כל כך רחוקות מהרמזור, שוב ושוב אני רואה אוטובוסים בורחים לי כי הם עוצרים כל כך רחוק.

למי מתלוננים על זה? הסידור פשוט חסר כל הגיון. תחנות ההורדה + קו 69 צריכים להיות הכי רחוקים מהרמזור, ואחר כך לקבץ קווים בצורה הגיונית.
אין סיבה שקווים לשאול המלך יהיו מפוזרים על יותר משתי תחנות. 142 צריך להיות עם 70 כי יש להם חפיפה לא קטנה בתוך תל אביב. (רוטשילד מקביל וקרוב ליהודה הלוי). הקווים שנוסעים לכיוון מנחם בגין והמסגר צריכים להיות קרובים אחד לשני ולא במרחק 4 תחנות. וכולי.
לצפיה ב-'הרשות הארצית לתחבורה ציבורית'
הרשות הארצית לתחבורה ציבורית
23/04/2017 | 17:20
156
אבל בגלל שהם מעט ונורא קשה ליצור איתם קשר על בעיות כאלו, עדיף לעשות את זה דרך גוף בעל השפעה - אחד ארגוני הנוסעים (תחבורה בדרך שלנו, 15 דקות וכדומה) או אגף התחבורה בעירייה.
לצפיה ב-'אלו מיקומים זמניים '
אלו מיקומים זמניים
24/04/2017 | 07:49
1
143
אף אחד לא יתעסק עם לעשות סדר
לצפיה ב-'"זמניים" שהולכים להישאר שם במשך שנים עד סוף עבודות הרק"ל'
"זמניים" שהולכים להישאר שם במשך שנים עד סוף עבודות הרק"ל
24/04/2017 | 11:20
41
לצפיה ב-'יש קובץ הגדרות לשילוט קווים במקבץ סככות. '
יש קובץ הגדרות לשילוט קווים במקבץ סככות.
24/04/2017 | 13:58
12
127
 הגדרת "ראשונה" היא הסככה הכי רחוקה בכיוון הנסיעה כך שאם האוטובוב עצר בראשונה, השנייה תהיה מאחוריו. 

הסככה הראשונה תשמש עבור קווים שמתעכבים בסככה את פרק הזמן הקצר ביותר, אלו יהיו לרוב ההורדה בלבד. בדומה לכך עמוד התחנה בדרך נמיר/ארלוזורוב לכיוון דרום משמש את קווי ההורדה בלבד ואילו סככת ההמתנה שנמצאת מאחורי דגל התחנה משמשת את הקווים שמבצעים בה איסוף והורדה. 

בסככות שלאחר הסככה הראשונה יש לקבץ קווים על פי יעדם או על פי יעד ביניים מרכזי (כשיעד הביניים הוא יעד מרכזי עבור קווים אלו ולא היעד הסופי). אם יש מספר קווים שנוסעים לרידינג וחלק מהם עושים זאת דרך רחוב בן יהודה והשאר דרך דיזינגוף. הם לא יהיו ביחד או בבליל, אלא אלו שנוסעים דרך בן יהודה יהיו בסככה/עמוד אחד ואלו שדרך דיזינגוף בסככה אחרת.

במקרה שאת מתארת, רוב הנוסעים מבקשים להגיע לאיזור יפו-בת ים ופחות מבקשים להגיע לאיזור שאול המלך/רוטשילד. יש מקום לשים סככה של קווי בת ים לצד סככת קווים שממשיכים למרכזית עקב יעדים משותפים מרכזיים יותר כמו עזריאלי, קלקא, המסגר ובגין. 

אבל אין מקום להציב את סככת בת ים יחד עם סככת 38,70,82,138 למשל. הסככה הזו תהיה לרוב בסוף כי אלו הקווים הכי פחות תדירים. גם זו הגדרה, לשים בסככה האחרונה את הקווים הפחות תדירים. 

לא סתם 70 לא נמצא ביחד עם שאר קווי המרכזית למשל, אם הוא היה ביחד איתם זו הייתה טעות. 
לצפיה ב-'לא את כל סככת בת ים. רק את 142'
לא את כל סככת בת ים. רק את 142
25/04/2017 | 11:25
11
70
מי יעלה על 142 בדרך לעומק בת ים ברכבת מרכז אם זה לא באמצע הלילה, כשיש לו שלל קווים מהירים יותר באותו מקום?
מי שיעלה שם צריך לשאול המלך, אבן גבירול, רוטשילד - לאותם יעדים שקו 70 מגיע.

היה חצי צרה אם 70 היה באותה סככנה עם 38 ו 82, אבל הוא לא, הוא סככה אחת לפני.
לצפיה ב-'בשעות רבות אין הבדל בין זמן הנסיעה של 42 ל142 מרכבת מרכז'
בשעות רבות אין הבדל בין זמן הנסיעה של 42 ל142 מרכבת מרכז
25/04/2017 | 21:24
10
57
לסלמה ולשדרות ירושלים ביפו. בכל מקרה, לבת ים כל אחד מהקווים מגיע לרחובות שונים בבת ים אך גם למקומות זהים בבת ים ואליהם יש שיעדיפו לעלות על האוטובוס הראשון שמגיע, גם יש את שיקול המקום ישיבה שרלוונטי לקשישים וכו'. לכן, רלוונטי במקרה הזה ש142 יהיה ביחד עם כל שאר קווי בת ים. 

לא שמתי לב היכן 70 נמצא ביחס ל38/82, הם בסככות סמוכות אחת לשניה? אם תוכלי לפרט אילו קווים עוצרים באיזו סככה וכמה סככות יש, זה עדיף. אני מזדמן לאיזור פעם בחודש בערך בשעות הלילה הקטנות פשוט. 
לצפיה ב-'שתי הסככות הראשונות זה בעיקר קווי הורדה'
שתי הסככות הראשונות זה בעיקר קווי הורדה
26/04/2017 | 11:50
2
48
בסככה הבאה 70 ,68, 169- יש שם עוד איזה שניים, לא זוכרת בדיוק אילו, כי 70 הגיע היום בדיוק כשבאתי לשם ולא הספקתי לצלם.

סככה אחת אחרי זה 38, 82, 138 ועוד אחד או שניים.

סככה אחרונה קווי בת ים כולל 142. שאגב היום שוב פספסתי אותו כי הוא העלה נוסעים בדיוק כשעברתי את הרמזור. והסככה הזו כל כך רחוקה שצריך להיות אצן ממש בשביל להספיק במקרה כזה. היה לי מזל שמיד אחריו בא 70.

המרחק בין הסככה של 70 לזו של 142 הוא מאוד גדול. מי שעומד באחת מהן לא יכול להספיק לשנייה אם בא האוטובוס השני. אני כל פעם עומדת בסככה של 82, עיניים נעות בין הכביש לאיפה בוס וכל זה בניסיון לנחש איזה אוטובוס יגיע קודם כדי להתמקם קרוב לסככה המתאימה.

בדרך כלל אני מגיעה לשם מגבעתיים ויורדת על הגשר השני. ואני בדרך כלל בודקת אם באים 7 או 59, ואם הם צפויים להגיע תוך שתיים שלוש דקות, אני פשוט ממתינה שם ונוסעת תחנה אחת לתחנה הראשונה של שאול המלך כי שם יש לי את כל האוטובוסים הרלוונטים מקובצים ביחד.
לצפיה ב-'כנראה שסככת 70 היא סככת קווי תמח"ת ו70 לא צריך להיות חלק'
כנראה שסככת 70 היא סככת קווי תמח"ת ו70 לא צריך להיות חלק
26/04/2017 | 22:13
1
55
ממנה. ככל הנראה שבסככה של 70 נמצא גם 51. בשתי סככות ההורדה, אין ממש הרבה קווי הורדה בציר ז'בוטינסקי כבר, אלו קווי אפיקים, 504,567,921 אגד ואולי עוד כמה... איזה עוד קווים כבר יש שם שעושים רק הורדה? לא עולה לי כרגע... 

איפה שמו את 524,525,531 וקווי חולון 75,76? גם באחת משתי סככות ההורדה או עם קווי התמח"ת או עם בת ים בכלל? לי נראה ששמו סככה אחת של אפיקים, סככה אחת של כל קווי אגד ומשם סככות של קווים ודן, ככה מרגיש לי. 

בקיצור, בלאגן. 
לצפיה ב-'אני אצלם כשאעמוד שם שוב.'
אני אצלם כשאעמוד שם שוב.
30/04/2017 | 12:51
2
לצפיה ב-'יצא לי לנסוע עם 142 בשש בערב מבס"ר לתמח"ת וזה 15 דק' יותר'
יצא לי לנסוע עם 142 בשש בערב מבס"ר לתמח"ת וזה 15 דק' יותר
26/04/2017 | 14:09
4
52
לעומת 42.
מדובר על נסיעה הרבה פחות ישירה מ-42 (שפשוט נוסע על דרך בגין). אם הוא מגיע, אני עולה עליו עד רכבת מרכז ושם מעדיף לחכות ל-1 ושאר ירקות.
לצפיה ב-'אין שום סיבה לנסוע עם 142 בקטע הזה'
אין שום סיבה לנסוע עם 142 בקטע הזה
26/04/2017 | 19:48
3
38
מב.ס.ר לתמח"ת הכי טוב לעלות על 531/525/524 או 238.
42 הוא אופציה שניה ו-142 הוא לא אופציה כלל.
בטח ובטח כשמדובר בשעת עומס כמו 18:00 בערב.
לצפיה ב-'אני ממש לא נוסע איתו , זו הייתה פעם 1 כדי לבדוק (אזהרת חפירה'
אני ממש לא נוסע איתו , זו הייתה פעם 1 כדי לבדוק (אזהרת חפירה
26/04/2017 | 21:02
2
38
אני בגדול לא רוצה לנחות בתמח"ת, אלא בהר ציון , כי אני שונא לעשות את הטיילת בתמח"ת כדי לצאת ממנה (למרות שאני גר ליד הכניסה), אבל אם יש בריה, מעדיף עם אוטובוס שנוחת בקומה 7 ולא 6 (שם יש תמיד תור ארוך באורך הגלות הרבה פעמים). היו כמה נהגי 238 שעשו לי ג'סטה והורידו אותי ממש ליד כניסת המדרשוק ומשם זה 30 שניות הליכה לבית.
אני תמיד בודק , קודם כל , מה עם 238. אם הוא מגיע תוך 3-5 דק', אני עולה עליו, אפילו אם משהו מגיע לפניו. האופציה הבאה היא 42 עד הר ציון, או 142 עם החלפה ברכבת מרכז ל-1 או 68/268/40/240 ואז עושה עוד החלפה (באמת שלא איכפת לי) בדרך בגין/הרכבת ושם יש גם את אופציות 89 למיניהם בנוסף ל1 ו-42. האופציות הבאות הם קווי אגד(ויש גם את 75/76 שהם חצי שעה לסירוגין), ואז אני יורד בעזריאלי ומחליף כמו קודם (ואם מגיע 51 או 60/160 כאמור כי הם נוחתים בקומה 7 אז גם עולה עליהם , כי הם מגיעים לשם מהר מאוד).
ואם באמת באמת אין ברירה,אפילו עולה על 65/67 ויורד בבורסה ואז שם מחכה ל-1 או החבר'ה האחרים. באמת שלא מפריעות לי ההחלפות כי מדובר בכמה קווים יחסית תדירים בכל מקום החלפה.

בכיוון ההפוך, אני משתדל להגיע לבורסה או למסגר ומשם להחליף , בד"כ אני מתזמן את 238 של 8:00 או 8:25, אבל אם לא - אז מגיע לגשר דימול.

אגב (ומצטער על החפירה), עד עכשיו אני מנסה להבין למה 68/268 הם *היחידים* שלא עוצרים בגשר דימול (לכיוון מזרח).
לצפיה ב-'אני בדר"כ מעדיף פשוט לחכות לקו 238'
אני בדר"כ מעדיף פשוט לחכות לקו 238
27/04/2017 | 01:21
1
31
רק אם אני רואה באפליקציות שזמן ההגעה שלו הוא מעל 10 דקות, אני עולה על 42.
על 40 נדיר שאני עולה אחר הצהריים. בבוקר לעומת זאת אני נוסע בו הרבה. לוקח לו בכיוון הזה בערך אותו זמן כמו 42 ושניהם עוצרים לי בחברת חשמל.
לצפיה ב-'238 הוא גם המועדף עליי'
238 הוא גם המועדף עליי
27/04/2017 | 09:07
23
מרווח הביטחון שלי עם קווים אחרים ביחס אליו הוא 5-6 דק'.
לגבי 40 אני רק משתמש בו במקטע רכבת מרכז-בגין/נחמני. בטח שלא אשתמש בו במקטע בסר - רכבת מרכז, לנסוע בבן גוריון מאז שאני זוכר את עצמי היה סיוט (פעם הייתי עובד ברח' הלח"י כשעוד לא היה גשר קדש, וכבר אז בן גוריון היה זוועה).
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון'
זה ממש לא נכון
26/04/2017 | 19:44
1
45
ההבדל בין 42 ל-142 בקטע הזה הוא בדר"כ כ-10-15 דקות לטובת 42.
למי שרוצה להגיע לסלמה אין שום סיבה שבעולם לעלות על 142 ולא לחכות דקה לקו 1 הסופר תדיר או לקו 42 (לשד' ירושלים גם 40/240 שהם הכי מהירים בקטע הזה).
אני נוסע בקטע הזה מדי יום כבר שנה. המקרים היחידים בהם אני עולה על 142 הם כשיעדי הוא שד' רוטשילד וזה לא קורה הרבה.

לצפיה ב-'בשעות העומס, כן. בשעות אחרות ל42 לוקח סביב רבע שעה ול142'
בשעות העומס, כן. בשעות אחרות ל42 לוקח סביב רבע שעה ול142
26/04/2017 | 22:07
27
לוקח סביב 20 דקות מרכבת מרכז להר ציון/וולפסון. גם ל1 לוקח סביב 15 דקות כמובן. 

זה לא שהתדירות של קו 1 וקו 42 היא כל 2 דקות ולא פעם תיתקע בהמתנה של 8-10 דקות ואז שניהם יגיעו ביחד. מה גם שלא כולם יודעים איזה קו יגיע מתי, לא כולם מסתכלים באפליקציות וכו'. 

זה לא מצדיק את הפרדת 142 משאר קווי בת ים, במיוחד בשעות הלילה כשהשירות לא תדיר, אתה לא תדלג בין סככות ואם אף אחד לא ממתין בסככה, הנהג גם לא יעצור כך שאין לך מרחב תמרון בשעות הלילה אם אתה מפריד את 142 משאר קווי בת ים. 

ועל מוצ"ש אין בכלל על מה לדבר, 42 לא פועל במוצ"ש והתדירות של 1 ו142 לא גבוהה.
לצפיה ב-'מיון מוקדם של הקו הירוק ברק"ל י-ם'
מיון מוקדם של הקו הירוק ברק"ל י-ם
23/04/2017 | 15:33
1
313
אז אחרי שנקלתי בידיעה על פרסום ה-PQ של הקו הירוק ברק"ל הירושלמי, חיפוש קצר העלה את האתר הזה-
ממליץ לשוטט קצת, האתר מאד אינפורמטיבי ומעניין.
ובמיוחד, המצגת הבאה (שכנראה קיימת שם כבר כמה חודשים...)-
לצפיה ב-'תודה רבה על הלינק!'
תודה רבה על הלינק!
25/04/2017 | 09:34
94
נראה שתכנית אב לתחבורה הקימה אתר חדש, בנוסף לאתרים הקיימים, לטובת החברות הבינלאומיות.
לצפיה ב-'שאלה: למה משרד התחבורה לא מוציא את קווי הגוש הנצרתי למכרז?'
שאלה: למה משרד התחבורה לא מוציא את קווי הגוש הנצרתי למכרז?
23/04/2017 | 12:39
9
184
בכל מקום בוצעה רפורמה וחברות תחבורה זכו במכרזים
רק בגוש הנצרתי משרד התחבורה מחליט לא לנגוע.. מדוע? מה שונה נצרת, נצרת עילית האזור מכל אזור בארץ? זה לא שיש לעפיפי "בעלות" על השטח
לצפיה ב-'בנצרת פועלות חברות קטנות מקומיות היסטוריות'
בנצרת פועלות חברות קטנות מקומיות היסטוריות
23/04/2017 | 12:50
6
194
שפעלו עוד קודם להקמת המדינה, ופעלו לצידה של אגד בשנים בהם הייתה מונופול. כנראה שזו הסיבה ברקע.
לצפיה ב-'גם אגד ודן פעלו לפני הקמת המדינה ולקחו מהם קווי אוטובוס'
גם אגד ודן פעלו לפני הקמת המדינה ולקחו מהם קווי אוטובוס
23/04/2017 | 13:05
5
152
איך זה קשור? לאגד ודן מותר לקחת אבל לעפיפי לא?
לצפיה ב-'מאגד ודן היה הרבה יותר מה לקחת מאשר מהחברות הנצרתיות'
מאגד ודן היה הרבה יותר מה לקחת מאשר מהחברות הנצרתיות
23/04/2017 | 14:25
4
162
אי אפשר להשוות את החלק היחסי של אגד ודן לחלק היחסי של החברות הנצרתיות.

הפעילות של החברות הנצרתיות דווקא מתרחבת ונוספים להן קווים חדשים.
השניים הטריים ביותר - 437 ו 537 של ג'י.בי. טורס בין בועיינה-נוג'ידאת לטבריה ולמכללת עמק הירדן בצמח.
לצפיה ב-'הן לא שונות'
הן לא שונות
23/04/2017 | 14:44
3
158
למעט במאפיין הגודל שלהן. 

המגמה הסופית היא שהכל יהיה ממוכרז, גם הפעילות שהן מפעילות כרגע.
אבל החברות האלה כבר היו "בגודל הנכון" בתהליך הראשוני של התחרות ולכן לא היה טעם למכרז אותן "רק לשם מיכרוז", ולא היה טעם לקחת להן חלק מהפעילות (כי הן כבר היו קטנות).
בסופו של התהליך כל הארץ תהיה ממוכרזת, וכנראה שגם יהיה תהליך התכנסות ל-5-6 מפעילות גדולות שיחלקו בינהן את הארץ (זו היתה המטרה מלכתחילה, קודם "לבנות ענף" עם הרבה מפעילות קטנות ואח"כ להגיע להוציא אשכולות גדולים יותר ויותר ככל שהענף יהיה בשל).
סביר שבאזור 2023-2024 הכל יהיה "על השולחן" למיכרוז.

אגב, גם דן היא כבר "בגודל הרצוי" אני מניח שעד 2023-2024 לא יוציאו עוד נפח פעילות מדן (למעט מה שכבר נמצא במכרז שרון-חולון).
לצפיה ב-'אם דן לא תזכה במכרז להפעלת הקו האדום, אז נפח הפעילות שלה'
אם דן לא תזכה במכרז להפעלת הקו האדום, אז נפח הפעילות שלה
23/04/2017 | 14:48
2
176
בעקבות הפעלת הקו האדום יקטן יותר מאשר בעקבות מכרז שרון-חולון מרחבי.
וגם נפח הפעילות של אגד צפוי לקטון בשנים הקרובות גם ללא קשר למכרזים.
לצפיה ב-'לא בטוח שצפוי לקטון כל כך - קווים מזינים וכל זה.'
לא בטוח שצפוי לקטון כל כך - קווים מזינים וכל זה.
23/04/2017 | 16:15
1
63
לצפיה ב-'קו 1 יבוטל. קווים חזקים נוספים כמו 51, 42 וקווים אחרים לאורך'
קו 1 יבוטל. קווים חזקים נוספים כמו 51, 42 וקווים אחרים לאורך
23/04/2017 | 16:27
161
דרך בגין וז'בוטינסקי יבוטלו וקווים אחרים יקוצרו.
עוגת הקווים המזינים תחולק בין מפעילות שונות בגוש דן.
דן למשל לא תפעיל קווי הזנה בפתח תקוה.
מנהלי דן בעצמם אומרים שהקו האדום צפוי לנגוס בפעילות שלהם ולכן יש להם אינטרס חזק להפעיל את הקו האדום.
לצפיה ב-'שאלה מצוינת'
שאלה מצוינת
23/04/2017 | 19:19
1
148
בתור תושב העיר אני יכול להעיד שזו שאלה שעלתה לא אחת בפני ראשי הערים של נצרת עילית לאורך השנים.
צריך לזכור שבנצרת עילית יש תחבורה ציבורית בשבת וייתכן שאם יפריטו את השירות לחברה אחרת תיווצר בעיה מבחינת השבת.
לצפיה ב-'לא תיווצר שום בעיה בשבת - זה לא קשור'
לא תיווצר שום בעיה בשבת - זה לא קשור
24/04/2017 | 21:29
110
היתר לפעילות בשבת ניתן לקו שירות מסוים ע"י משרד התחבורה.
זה לא משנה איזו חברה מפעילה את הקו או אם המפעיל מתחלף.
בנצרת עילית אין שום סיכוי שתושבת התח"צ בשבת. בלי קשר לכך, גם הסיכוי שהקווים שם ייצאו למכרז הוא קטן.

לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 23/04'
שרשור הכוונה ומודיעין 23/04
23/04/2017 | 08:51
8
34
לצפיה ב-'איך אני מגיעה ?'
איך אני מגיעה ?
23/04/2017 | 16:07
1
96
היי,
איך אני מגיעה לבית סלקום בנתניה מחדרה? ( נמצא מאחורי האצטדיון)
לצפיה ב-'רכבת לתחנת ספיר בנתניה ומשם 48א/24/33 של אגד תעבורה. '
רכבת לתחנת ספיר בנתניה ומשם 48א/24/33 של אגד תעבורה.
24/04/2017 | 14:28
41
כדאי לבדוק עלויות של חופשי יומי/שבועי/חודשי שיכולים לצאת זולים יותר ומשתלמים יותר מרכישת הלוך ושוב ברכבת או ערך צבור. 

את המידע ניתן לראות בקלות באתר רפורמת התעריפים: http://www.trans-reform.org.il

לטעמי במקרה הזה, נסיעה באוטובוס מחדרה לנתניה לא תהיה יעילה מבחינת זמן הנסיעה.
לצפיה ב-'שלום חברים, עזרה קטנה בבקשה'
שלום חברים, עזרה קטנה בבקשה
24/04/2017 | 18:17
5
60
איך אפשר להגיע בשעות הבוקר מראש העין לאיזור רחוב משכית בהרצליה פיתוח?

תודה מראש.
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
24/04/2017 | 20:05
4
33
(שים לב ששאלת בשרשור הכוונה של אתמול ולא של היום)
לא ציינת מהיכן בראש העין, אבל אם קו 282 עובר באזורך, תוכל לעלות עליו , לרדת במכללת לוינסקי/דרך נמיר ואז באמצעות הגשר לעבור לצד השני ושם לקחת קווים 90/91 של מטרופולין עד הרצליה פיתוח.

שים לב, שאם תרכוש חופשי יומי של גוש דן מורחב (שכולל את גוש דן המרכזי, וגם את ראש העין, ואזור השרון) , זה יחסוך לך כמעט חצי ממחיר הנסיעות הרגיל . מומלץ ביותר.
לצפיה ב-'תודה רבה קודם כל'
תודה רבה קודם כל
24/04/2017 | 20:21
3
28
עריכה:
עכשיו ראיתי איפה זה מכללת לוינסקי וראיתי שזה די הגיוני דווקא.

יש אפשרויות נוספות כלשהן?
לצפיה ב-'לא שאני רואה'
לא שאני רואה
24/04/2017 | 20:34
1
30
בגדול את ההחלפה אפשר לבצע גם בצומת גלילות (התחנה של 90/91 נמצאת נדמה לי בין שני הצמתים המרומזרים) . בחזור לא ניתן לבצע זאת כמדומני.

לא חושב על אופציית נסיעה יותר טובה, ראש התחבורה מראש העין היא לפ"ת או לת"א, והחלפה בפ"ת נראית לי מיותרת.
לצפיה ב-'מעולה. תודה רבה.'
מעולה. תודה רבה.
24/04/2017 | 22:38
6
לצפיה ב-'אפשר לרדת מ282 במחלף הכפר הירוק ומאותה התחנה להמשיך עם 553'
אפשר לרדת מ282 במחלף הכפר הירוק ומאותה התחנה להמשיך עם 553
25/04/2017 | 21:49
16
של אגד. לקו יש 3 נסיעות בוקר לכיוון הרצליה פיתוח ו3 נסיעות אחה"צ מהרצליה לכיוון הכפר הירוק. 

האופציה הזו טובה רק אם 553 עתיד להגיע תוך זמן קצר יחסית לכפר הירוק (כשאתה עובר עם 282 בכפר הירוק). ממליץ להשתמש באיפה בוס כדי לראות את ההשקה בין שני הקווים. לשם כך אתה מבצע חיפוש לפי מספר קו ובוחר ב282, אתה לוחץ על מספר הקו בכיוון המתאים והקו יפתח לך על גבי המפה, בחר את תחנת הכפר הירוק ולחץ על הצג קווים נוספים, לאחר מכן לחץ לצד שורת קו 553 על התפריט (מוצג על ידי 3 נקודות) ואז בחר בהוסף למפה, המתן שתי שניות ועל המפה יופיעו לך גם 282 וגם 553.כך תוכל לראות כמה 553 רחוק ממך או אם הוא בכלל לפניך. 
לצפיה ב-'אוטובוס מפרקי'
אוטובוס מפרקי
22/04/2017 | 13:05
10
299
איזה הכשרה צריך לעבור הנהג על פי החוק?
לצפיה ב-'הכשרה בהתאם לתקנה שאומרת '
הכשרה בהתאם לתקנה שאומרת
22/04/2017 | 13:16
9
225
שלא ינהג אדם ברכב אלא אם הוא בקיא בהפעלת מערכותיו וכו'....
אין תקנה הקובעת כיצד יוכשר האדם.

לצפיה ב-'כל קצין בטיחות יכול לאשר איך שבא לו?'
כל קצין בטיחות יכול לאשר איך שבא לו?
22/04/2017 | 13:22
8
189
והאם יכולים לחייב אותי לנהוג ברכב כזה
כאשר יש אוטובוסים רגילים ולשם כך גוייסתי לעבודה
לצפיה ב-'מפרקית זה סבבה לנהיגה... '
מפרקית זה סבבה לנהיגה...
22/04/2017 | 14:04
208
לפחות לטעמי...
לצפיה ב-'עשית רישיון D או שאתה בדרך לזה?'
עשית רישיון D או שאתה בדרך לזה?
22/04/2017 | 20:29
6
182
ההכשרה ברישיון הזה תופסת גם לאוטובוסים מפרקיים. זה לא, כמו למשל במשאיות, שיש חלוקה בין הדרגות השונות, בין משא-קל עד 12 טון (רישיון C1) או לכל משקל (רישיון C) או הכשרה לגורר-תומך (C+E).

אחרי הרישיון, בתהליך הגיוס אתה יכול לסכם איתם בחוזה העסקה, לגבי נהיגה במפרקיות אם לנהוג בהן או לא. לא יודע איך זה כיום. בעבר, לפחות ב"אגד" הנהיגה במפרקיות, הייתה רק לנהגים וותיקים יחסית באגודה ולא עבור כולם.
לצפיה ב-'בעל רשיון ותיק'
בעל רשיון ותיק
23/04/2017 | 00:10
5
183
מפרקיות חדשות אצלנו לכן חשוב לי לדעת אם יכולים לחייב אותי לנהוג לפי תנאי העסקה קודמים או צריך לשנות ולחתום שוב.
תודה

לצפיה ב-'אשכול ביתר עילית?'
אשכול ביתר עילית?
23/04/2017 | 02:56
2
183
באיזה אשכול, מלבד ביתר עילית, עומדות להיכנס מפרקיות?
לצפיה ב-'הבנתי שיש דרישה כזאת '
הבנתי שיש דרישה כזאת
24/04/2017 | 07:48
110
אבל הרחובות בביתר עילית לא מתאימים.....
לצפיה ב-'לא אשכול '
לא אשכול
24/04/2017 | 09:46
110
אבל לשאטלים הצהובים בנתב"ג נכנסו מפרקיות בזמן האחרון
לצפיה ב-' לך על החזקת הרישיון. מעבר לזה לא יודע לענות לך'
לך על החזקת הרישיון. מעבר לזה לא יודע לענות לך
23/04/2017 | 19:44
124
מקווה, שיהיה טוב בעבודה. מקווה, שיש לכם וועד יעיל ומנהלים, שהם קשובים לעובדים המסורים. מקווה, שיעריכו את הוותיקים ויטיבו, בתנאי העבודה.
מבחינת רישיון הנהיגה עצמו, כאמור רישיון D תופס גם לאוטובוס מפרקי.

לצפיה ב-'זה אוטובוס, אתה נשכרת כנהג אוטובוס'
זה אוטובוס, אתה נשכרת כנהג אוטובוס
24/04/2017 | 07:40
124
תעשה מה שכתוב לך....
לא צריך רשיון לנגרר כיוון שהמפרקית היא "פושר"
הסרן המניע הוא מאחור, המפרקיות הראשונות של דן נחשבו "גורר" בגלל שהסרן המניע נמצא באמצע והוא משך את החלק האחורי, אז טיפלו ברישיונות של הנהגים
לצפיה ב-'יונה יהב על מסילות הרכבת בחיפה לפני החשמול'
יונה יהב על מסילות הרכבת בחיפה לפני החשמול
22/04/2017 | 15:32
78
779
כתבה וסרטון:
שיקוע = ביטול השירות הרכבתי לתל אביב/באר שבע/ירושלים מתחנות נהריה,...
המשך>>
כתבה וסרטון:
שיקוע = ביטול השירות הרכבתי לתל אביב/באר שבע/ירושלים מתחנות נהריה, עכו, כרמיאל, קריות ותחנות העמק למשך שנים.
מנהור=מיליארדים, עיכוב החשמול וחוסר הגיון תפעולי.
עכשיו הוא מדבר על שילוב של שתי התכניות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה