לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'לבחורות שביננו: מי צריך כרטיס רב-קו כשיש ציפורניים מלאכותיות'
לבחורות שביננו: מי צריך כרטיס רב-קו כשיש ציפורניים מלאכותיות
24/07/2016 | 13:41
3
354
סטודנטית לונדונית בשם לוסי דוויס פיתחה ציפורניים מלאכותיות שניתן בעזרתן לשלם בתחבורה הציבורית בלונדון. אל תוך אחת הציפורניים היא הדביקה את מעגל ה- NFC שהוצא מתוך כרטיס ה- Oyster ובכך חסכה לעצמה את הצורך בכרטיס הפלסטיק.

לצפיה ב-'מזמן הן שמות את הכרטיס בתחתית תיק היד ושמות אותו על החיישן'
מזמן הן שמות את הכרטיס בתחתית תיק היד ושמות אותו על החיישן
24/07/2016 | 14:35
187
כך הן לא צריכות להוציא את הכרטיס, וחוסכות את ההתעסקות.

לצפיה ב-'בארץ, מבקר שיבקש לראות את הרב קו במיוחד בפרופיל המקנה הנחות'
בארץ, מבקר שיבקש לראות את הרב קו במיוחד בפרופיל המקנה הנחות
24/07/2016 | 18:42
1
181
לא ממש יקבל את הציפורן.
לצפיה ב-'למה רק על ציפורן? אפשר בתוך הפירסינג בפה. בחייאת.'
למה רק על ציפורן? אפשר בתוך הפירסינג בפה. בחייאת.
25/07/2016 | 00:36
124
באנגליה מוציאים כתבות מופרכות בכל נושא לכל העולם בכמויות שמזכירות ספאם דוא"ל
לצפיה ב-'מתי אמורה להפתח מרכזית המפרץ החדשה?'
מתי אמורה להפתח מרכזית המפרץ החדשה?
24/07/2016 | 00:09
150
ומתי אמורה להפתח תחנת הרכבת "לב המפרץ מזרח"?
לצפיה ב-' ‫‫שרשור הכוונה ומודיעין 24/07‬‬‬ ‬'
‫‫שרשור הכוונה ומודיעין 24/07‬‬‬ ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2016 | 23:46
10
13
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מחוף הכרמל לרחוב הברזל 30 בת"א וחזרה?'
מחוף הכרמל לרחוב הברזל 30 בת"א וחזרה?
24/07/2016 | 19:31
9
45
להגיע לרחוב הברזל בסביבות 8, חזרה בסביבות 12
הבנתי שצריך לרדת ברכבת אוניברסיטה ולקחת אוטובוס, איזה קווים ואיפה בדיוק נמצאת התחנה שלהם? האם יש כרטיס הלוך חזור גם באוטובוס?
לצפיה ב-'תשובה חלקית-'
תשובה חלקית-
24/07/2016 | 21:03
8
53
יש לצאת לשד' רוקח מתחנת האוניברסיטה, ומשם לקחת קו 8 או קו 189 שמגיעים לרח' ולנברג, המקביל לרח' הברזל. בחזור , לדעתי קו 8 כבר לא יהיה פעיל, ולכן לקחת את קו 189. (קו 189 פועל ברכבים שזהים למטרונית בחיפה ומתקפים את הרב קו בתוכו). ניתן לרכוש דרך מכונות בפנים קו 189, חוזה חופשי יומי. אופציה נוספת היא לתקף דרך ערך צבור ארצי.
לצפיה ב-'אמרו לי שיש קו 12 לרחוב הברזל?'
אמרו לי שיש קו 12 לרחוב הברזל?
24/07/2016 | 21:10
7
19
לצפיה ב-'כן, יש גם קו 12, סליחה. פעם בחצי שעה.'
כן, יש גם קו 12, סליחה. פעם בחצי שעה.
24/07/2016 | 21:20
15
לצפיה ב-'בתחנה בשדרות רוקח עוצר גם קו 12'
בתחנה בשדרות רוקח עוצר גם קו 12
24/07/2016 | 21:28
5
34
ומאותה תחנה גם קווים 389 ו 266 מתאימים.
אם מגיע קו 12 תעלה עליו, אבל אין טעם לחכות לו במיוחד.
מקווים 8, 189 ו 389 תרד בתחנה בולנברג פינת הנחושת ומשם ברגל דרך רחוב הנחושת לרחוב הברזל.
266 עוצר בכיוון הנסיעה הזה שלו בתחנה ממול בולנברג פינת הנחושת (בצד השני של ולנברג).

8 יוצא מתחנה שצמודה לפתח תחנת הרכבת בכיוון גני התערוכה. אם אתה רואה אותו בתחנה, תעלה עליו כבר ביציאה מתחנת הרכבת ואז תיחסך לך המתנה במעבר החצייה בשדרות רוקח.
הנסיעה הראשונה שלו מכיוון תחנת הרכבת לכיוון רמת החייל יוצאת בדיוק ב 8:00.
לצפיה ב-'לא הבנתי אבל איך אני עולה של 189'
לא הבנתי אבל איך אני עולה של 189
24/07/2016 | 23:03
4
30
הרב קו שלי ריק מתוכן, אני קונה כרטיס פר נסיעה.
כלומר ברכבת אני קונה הלוך ושוב.. אז איך אני אשלם ב 189 אם יש שם רק תיקוף?
לצפיה ב-'יש ב 189 מכונות טעינה'
יש ב 189 מכונות טעינה
24/07/2016 | 23:19
3
36
אתה יכול לטעון ערך צבור או חופשי יומי.
או לקנות כרטיס נייר לנסיעה בודדת.
לצפיה ב-'תודה אז רק לצורך הסיכום'
תודה אז רק לצורך הסיכום
24/07/2016 | 23:38
2
32
הקווים המהירים הם 12 .266. 389 וכל השאר פחות עדיפים כי הם עושים סיבוב ברמת החייל לפני שמגיעים לאן שאני צריך
לצפיה ב-'וגם 189 מהיר.'
וגם 189 מהיר.
25/07/2016 | 00:37
1
11
לצפיה ב-'וגם 8 מהיר. הקו שעושה סיבוב, 89, לא צויין בשרשור.'
וגם 8 מהיר. הקו שעושה סיבוב, 89, לא צויין בשרשור.
25/07/2016 | 08:05
11
לצפיה ב-'נסיעה פרטית ברכב המשמש להסעה: האם חוקי? האם הביטוח מכוסה?'
נסיעה פרטית ברכב המשמש להסעה: האם חוקי? האם הביטוח מכוסה?
23/07/2016 | 16:30
2
148
שלום,

בנסיעות לחו"ל, אנחנו לוקחים רכב המשמש להסעות בתור מונית ספיישל לנמל התעופה (היות ואנחנו 5 נפשות, אנחנו צריכים מונית די גדולה עם מקום לכל המזוודות)

האם זה חוקי?
האם במקרה של תאונה וכו' - האם הביטוח מכסה במקרה זה?
האם ניתן לוודא אם הרכב הזה רשאי להסיע נוסעים בנסיעת ספיישל (לדוגמא - לפי מס' רישוי במשרד התחבורה וכו')?
האם רק למונית עם מספר ירוק מותר להסיע נוסעים בשכר בנסיעות מיוחדות?

תודה
לצפיה ב-'אם כבר פתחת שרשור אז מה הדרך הזולה והמהירה ביותר מאשקלון'
אם כבר פתחת שרשור אז מה הדרך הזולה והמהירה ביותר מאשקלון
23/07/2016 | 21:53
1
110
לאזור רעננה כפר סבא?
לצפיה ב-'את השאלה הזאת אתה צריך לשאול בשרשור ההכוונה.'
את השאלה הזאת אתה צריך לשאול בשרשור ההכוונה.
24/07/2016 | 17:42
18
לצפיה ב-'שיפור בתח"צ באזורי - תדירות חצי שעתית לעיירה הקטנה.'
שיפור בתח"צ באזורי - תדירות חצי שעתית לעיירה הקטנה.
23/07/2016 | 15:17
1
266
החיבוא למרכז האזור העירוני ממשיך להיות שעתי ולא שמיש אבל בתחילת החודש שמתי לב למיספור חדש על הקו השעתי השני שהיה מגיע בדיוק באותו הזמן (ממתינים שעה ואז באים שניים, תח"צ ברמה של בדיחה) וביררתי בגוגל ואז בתחנה עצמה למקרה שהמידע לא נכון - ועכשיו יש לי תח"צ בתדירות חצי שעתית לעיירה הקטנה שליד הפרבר שלי.

מסתבר שנכנס להם קצת שכל והם החליטו שהקו ששינה את מספרו יצא חצי שעה אחרי הקו האחר כך שבמקום שיבואו שניים יחדיו נקבל מעתה תדירות חצי שעתית עד סוף שעות הפעילות ב6 בערב.

מגוכח אבל שמיש ליום קניות או בילוי צהריים ללא חשש מקנסות חנייה לפי השיטה הבריטית שבה משלמים מראש על מספר שעות ונקנסים על איחור של דקות ספורות...

לכיוון מרכז הגוש העירוני אין בשורה, אך ניתן להחליף מהקווים האלו למערכת התדירה שבאה כל 3-4 דקות.

נקווה שיצירת תדירות כפולה תכפיל את מספר הנוסעים ותביא לשיפורים נוספים. מעולם לא השתמשתי בקווים האלו וכדי להגיע למערכת התדירה אני נוסע באוטו (בעיקר כשמרכז העיר עמוס או אם ממילא נסענו באוטו למקום כלשהו וצריך להתרוצץ אך לחזור לרכב).
לצפיה ב-' אציין שכשאני נוסע למרכזים האלו לבדי אני רוכב. '
אציין שכשאני נוסע למרכזים האלו לבדי אני רוכב.
24/07/2016 | 00:41
93
שלא ישתמע חס וחלילה שהרכב הפרטי הוא אמצעי התחבורה העיקרי שלי. עקרונות יש לי.
לצפיה ב-'מה הדרך היעילה ביותר להתמודד עם טעויות כרטוס של נהגי אגד?'
מה הדרך היעילה ביותר להתמודד עם טעויות כרטוס של נהגי אגד?
23/07/2016 | 05:48
2
171
השבוע נסעתי מחיפה לת"א. כשעליתי על קו אוטובוס בחיפה בדרך לחוף הכרמל ביקשתי מהנהג לטעון לי הלוך-חזור עם נסיעת המשך, חוזה (לא פעיל) שכבר היה לי ברב-קו (כי השתמשי בו פעמים רבות בעבר). הוא טען לי (קוד 11) בעלות 34.40 ולאחר מכן כרטס. בשני הכרטיסים (על הטעינה עצמה ועל הכרטוס) כתוב בגדול "כרטיסית המשך", ובכרטיס השימוש כתוב "יתרה: 1".

כשעליתי לקו 910 אמרתי לנהג שכבר יש לי נסיעה טעונה אבל משום מה זה לא עשה אור ירוק והוא דפדף ולחץ ויצאה פתקה נוספת של כרטיסית המשך. התיישבתי בסוף האוטובוס, פרקתי את התיקים, ורק אז נפל לי האסימון שמשהו פה לא מסתדר, כי בעצם לא הייתה אמורה לצאת לי פתקה, ובפתקה שיצאה כתוב "יתרה: 0" והרי קניתי כרטיס הלוך ושוב!

חזרתי לנהג, הוא טען שהנהג העירוני לא טען לי את נסיעת ההמשך ובעצם הוריד לי נסיעה בין-עירונית. הוא הסביר שלו עצמו לא הייתה גישה(?!) לנסיעה שכבר "ניצלתי" בזמן שהוא דפדף ולכן הוא הוריד מה שהוא היה יכול ועכשיו הוא לא יכול לבטל/לשנות שום דבר ואני צריכה לגשת לאגד (פעולה שפשוט אין לי זמן לעשות, כי התחנה לא קרובה אליי ובד"כ לא יוצא לי לעבור שם בשעות שהמשרד פתוח; בפעם היחידה שעשיתי זאת שרפתי ים זמן עם עובד לא אדיב ולא יעיל ובסוף גם לא חזרו אליי ולא יצא מזה כלום עד עצם היום הזה ).

בלילה חזרתי ברכבת וכשעליתי בחוף הכרמל לקו אוטובוס עירוני, הופיעה אוטומטית לנהג "נסיעת המשך"(!). ביקשתי ממנו שלא יוריד לי אותה כי יש פה איזה בלגן ולא חזרתי עכשיו באוטובוס. הוא אמר שאני בכל מקרה יכולה לנצל אותה... ואישר שאכן לא טעונה לי נסיעה בין עירונית.

בקיצור, לא ממש הבנתי מי פישל, אבל יצא ששני נהגים הורידו לי שתי נסיעות בין עירוניות אף על פי שנסעתי נסיעה בתוך חיפה + נסיעה אחת בין עירונית.

הבעיה היא שהיום בערב (מוצ"ש) אני אמורה לנסוע שוב לת"א (הפעם בקו 900, כי זה הכי מוקדם שיש) ותכננתי להשתמש בנסיעה הזאת ועכשיו בעצם אין לי, ויוצא שאני צריכה לשלם ומי יודע מתי ואיך יחזירו לי!

נסיעת המשך בתוך העיר יש לי; אבל נסיעה בין עירונית כבר לא. האם יש איזושהי דרך להציג לנהג את הקבלות ולבקש ממנו לא לחייב אותי כי כבר שילמתי בעצם? או לשלם דרך הערך הצבור (ה"ארנק") ולקוות שבאגד יזכו אותי על הנסיעה הזאת? והאם יש דרך להתחשבן עם אגד בלי להגיע במיוחד לחוף הכרמל? (כ"כ מרגיז שאני צריכה לבזבז זמן וכסף על הטעויות שלהם! ).
לצפיה ב-'הם התחילו לשלוח קוד זיכוי בסמס, למימוש בקופות אגד'
הם התחילו לשלוח קוד זיכוי בסמס, למימוש בקופות אגד
23/07/2016 | 11:01
1
131
אולי פנייה לפניות הציבור או משרד התחבורה (שיעשו FW לאגד) תוביל לזיכוי.
לצפיה ב-'גם לקופות אני לא ממש מגיעה... אבל טוב לדעת.'
גם לקופות אני לא ממש מגיעה... אבל טוב לדעת.
23/07/2016 | 14:55
37
לצפיה ב-'לרכבל המפרץ בחיפה יש רק חסרונות.. אז למה ממשיכים לקדמו??'
לרכבל המפרץ בחיפה יש רק חסרונות.. אז למה ממשיכים לקדמו??
22/07/2016 | 16:45
61
926

20 מגרעות, שדי היה בחלקן כדי להסיר את התוכנית הזו, ועדיין - המדינה, העירייה, שר התחבורה - כולם ממשיכים לקדם תוכנית כושלת שתייצר גרעון עתק בתקציב העיר. והכל בגלל חברה דורסנית של מהנדסי תחבורה שנקראת יפה נוף, שיונקת כמו יונק צוף ענק, או יונק בטון -  את כל תקציב הפיתוח של חיפה על מיזמי תחבורה....
המשך>>

20 מגרעות, שדי היה בחלקן כדי להסיר את התוכנית הזו, ועדיין - המדינה, העירייה, שר התחבורה - כולם ממשיכים לקדם תוכנית כושלת שתייצר גרעון עתק בתקציב העיר. והכל בגלל חברה דורסנית של מהנדסי תחבורה שנקראת יפה נוף, שיונקת כמו יונק צוף ענק, או יונק בטון -  את כל תקציב הפיתוח של חיפה על מיזמי תחבורה. להלן 20 מגרעות הרכבל המתוכנן בין "מרכזית המפרץ" (התחנה המרכזית החדשה הגרועה ביותר בארץ, אפילו לא ממוזגת) לבין הטכניון והאוניסרסיטה:

1. רכבל - אמצעי קשיח, ליניארי. לא ניתן להתאים את התוואי שלו, בניגוד לאוטובוסים.
2. גם את הביקושים והקיבולת לא ניתן להתאים. למשל בחופש הקיץ באוניברסיטאות, הוא ייסע ריק לגמרי, כל עשרות הקרונות, כל היממה. בזבוז אדיר של חשמל וכסף.
3. וגם בחורף - ברוחות הקשות בפסגת הכרמל סביב בנייני האוניברסיטה כפי שכל אחד יודע - הרכבל פשוט לא יוכל לפעול.
 4. בניגוד לרכבלים פשוטים, לרכבל הזה יהיו שינויים בזוית הנסיעה ושתי תחנות מה שמסבך ומייקר מאד את המנגנון. או שני רכבלים זה אחר זה (ואז צורך לרדת מאחד ולעלות לשני) או האטה של המנגנון כדי לאפשר ירידה בתחנת ביניים. בשני המקרים מדובר בעלות תחזוקה והפעלה יקרה הרבה יותר עם הרבה יותר תקלות.
5. יש כבר מנהרות הכרמל - ואם היה קו אוטובוס ישיר ממרכזית המפרץ לקמפוס הטכניון, זמן הנסיעה היה קצר מזה של הרכבל!
6. הרכבל יגיע לנקודה אחת בלבד בשולי הקמפוסים. משם, יאלצו סטודנטים ללכת ברגל מרחק רב עד לפקולטות. זאת בניגוד לאוטובוסים שמורידים במספר תחנות בתוך הקמפוסים.
7. אין חברה ישראלית לייצור רכבלים. ברגע שמורכב רכבל של חברה זרה, מחוייבים לקבל את כל התחזוקה, החלפים והקרונות מאותה חברה, מה שמייקר מאד תחזוקה.
8. תקלה אחת ברכבל תשבית את כל המערכת, ובכל מקרה תחייב מערך גיבוי של אוטובוסים לימי סערה בהן לא יוכל לפעול.
9.  בניגוד לאוטובוסים שניתן לתגבר בשעות עומס, הרכבל כאמור לא ניתן לשינוי לפי עומסים. יתכן שבבוקר יווצרו תורים ארוכים בשעה 8 בעוד משעה 10 עד 4 ינוע כמעט ריק וכך גם בשעות הלילה ינוע ריק. ולכן זו תחבורה שאינה מתאימה כלל לקמפוסים, אלא רק לאתרים עם ביקוש קבוע כמו אתרי סקי או נופש הפועלים לאורך כל שעות היממה.
10. שיקול בטחוני - יהיה צורך לאבטח את כל התחנות ועמודי הרכבל, בכל שעות היממה, דבר שמאד מייקר את הפעלתו.
11. פגיעה נופית - הרכבל יעבור בצמוד לשכונת נשר וסביוני דניה המזרחית ויהווה פגיעה נופית קבועה שעלולה להיות גם חשופה לתביעות ענק על ירידת ערך מצד התושבים.
12. כבר היום הנסיעה מקמפוס הטכניון למרכזית המפרץ דרך כביש דורי זהה לזמן הנסיעה החזוי ברכבל (13 דקות מדוד, לעומת 12 דקות ברכבל. כשזה המצב, מדוע להשקיע לצי מליארד שקל?
13. חלק גדול מהאוכלוסיה ובמיוחד קשישים ובעלי פחד גבהים יעדיפו בכל מקרה להמשיך לנסוע באוטובוסים, שכן כבר היום נוספו אוטובוסים ישירים מהקריות עצמן אל הקמפוסים, ללא צורך בהחלפת קו/רכבל במרכזית המפרץ הגועלית.
14. הרכבל יהיה מיותר לכל מי שמגיע מנשר וחיפה אל הקמפוסים וכן לתושבי העמקים, סכנין נצרת - שמפעילות קוי אוטובוס ישירות לקמפוסים דרך נשר.
15. חלק גדול מהסטודנטים ימשיכו להגיע ברכב פרטי לקמפוס כי הוא משמש אותם להגיע לא רק ללימודים אלא למקומות העבודה (למשל אזור התעשייה נשר, טירת כרמל) אליהם אין תחבורה ציבורית טובה או בכלל. והם ימשיכו להגיע ברכב פרטי.
16. למרבית התושבים בדליה ועוספיה ודניה רכב פרטי והם כלל לא ישתמשו ברכבל להגיע למפרץ. ולמרבית העובדים והמרצים בקמפוסים יש תווית ומקום שמור והם ימשיכו להגיע ברכב פרטי. 
17. חלק גדול מאד מהסטודנטים תושבי הצפון, לכאורה קהל היעד לרכבל - גם גרים במעונות, נשר ונו"ש סביב הקמפוסים ולכן אינם קהל יעד. ולכן בכל המודלים הכלכליים שביצעה יפה נוף, אף לא אחד הראה ביקוש המצריך את הרכבל או שההשקעה בו תהיה כלכלית, למרות זאת - ממשיכים לבצע עוד ועוד "סקרים". 
18. הרכבל הגרעוני יהיה משקולת קבועה ובלתי ניתנת להזזה על תקציב העיר חיפה ויחייב בלי סוף השקעה לתחזוקה, ביטוח, אבטחה, אחסון הקרוניות והפעלה. עלות הפעלת הרכבל פר מושב פי 3 מעלות אוטובוס. וכאמור, אין ביקוש למלא את מאות המושבים שינועו הלוך וחזור ריקים.
19. נוחות הנוסע: איזה סטודנט רוצה להתנדנד ברוח, בשמש ובגשם במשך 20 דקות בתא קטן ולא ממוזג, קר בחורף ולוהט בקיץ - מעל כבישים מסוכנים, בדרכו לקמפוס? תשובה: אף אחד. באוטובוס יש מיזוג. ברכבל אין. עניין "שולי" שיפה נוף מסתירה מהציבור. 20 דקות בקפסולה ב-33 מעלות חום? האם תשרדו את התנור?
20. מחיר - עלות הרכבל צפויה להגיע ללפחות 500 מליון שקל ואנחנו יודעים שבמטרונית כשאומרים חצי מליארד שקל בסוף זה גם יכול להגיע לגרעון של מליארד שקל בעלות של מליארד וחצי.

השקעה אחרת עדיפה בכסף הזה? הקמת מעגנה מול חופי בת גלים ושיפור תדירות קוי אוטובוס, גם לקמפוסים - שיפעלו בתדירות ובכמות סבירה גם אחרי 20:00 ולפני 08:00. תוספת קוי אקספרס מוצלחים מהקמפוסים לתחנות המרכזיות ותחנות הרכבת דרך מנהרות הכרמל. ולשכוח מקשקוש הרכבל המיותר.

לצפיה ב-'מהנדס עיריית ראשל"צ היוצא על המסילה ב-431:'
מהנדס עיריית ראשל"צ היוצא על המסילה ב-431:
22/07/2016 | 16:35
12
476
"בעבר כבר היה מתוכנן קו רכבת לאורך כביש 431, עם מסילה בין שני הנתיבים. ואולם כדי לחסוך בעלויות מתכנני הכביש קירבו את הנתיבים זה לזה וביטלו את הפוטנציאל שהיה קיים להעביר מסילה באמצע", מסביר יהלום. "כיום נמצאת לקראת הפקדה בוועדה המחוזית תוכנית להנחת מסילה מדרום לתוואי".

הוא מעוות את האמת ולא מספר שהוחלט על תוואי אחר למסילה, צפונית לכביש 431 במערב העיר וזו הסיבה לכך שלא נשמרה בין מסלולי הכביש רצועה לרכבת, ושעיריית ראשון לציון טירפדה את המסילה בתוואי עליו הוחלט,  אבל החדשה המעניינת כיום בדבריו היא לגבי התוכנית למסילה מדרום לתוואי של 431.
לצפיה ב-'גם דובר על מעבר המסילה בשדרות יצחק רבין וההסתדרות'
גם דובר על מעבר המסילה בשדרות יצחק רבין וההסתדרות
22/07/2016 | 17:22
11
230
עד לכביש 4, גם על תחנה חדשה מול תחנת האוטובוסים המרכזית שם.

זו הייתה טעות גדולה שלא להכניס את רצועת הרכבת אל בין מסלולי כביש 431. למה?
כי לי לא ברור מכל האופציות האלו שמדברים עליהן, איך מתכוונים המתכננים להכניס מסילה כפולה באמצעו של מחלף עין הקורא שנראה כמו ספגטי של כבישים, על מנת לחבר את מסילות הרכבת לתחנת ראשונים 1.5 ק"מ מזרחה משם.
לצפיה ב-'לזה בדיוק התכוונתי כשכתבתי צפונית ל-431 במערב ראשון לציון'
לזה בדיוק התכוונתי כשכתבתי צפונית ל-431 במערב ראשון לציון
22/07/2016 | 17:35
10
205
היו שתי חלופות והוחלט על החלופה שמקרבת את הרכבת למוקדי העניין במערב העיר (תחנה מרכזית, המכללה למינהל והשכונות) ולכן לא שימרו רצועה לחלופה שלא נבחרה. אני לא בטוח, אבל נדמה לי שבאזור מחלף עין הקורא היה אמור להיות מינהור קצר.
אבל עיריית ראשון לציון החליטה בשנים האחרונות לטרפד זאת.
לצפיה ב-'הבירוקרטיה וחוסר האחידות בהחלט מעכב הכל ומכעיס כשלעצמו'
הבירוקרטיה וחוסר האחידות בהחלט מעכב הכל ומכעיס כשלעצמו
22/07/2016 | 19:55
9
390
אבל אם העירייה טרפדה מנהור בעין הקורא, איך יתבצע החיבור למסילה הנגמרת כיום בתחנת ראשונים?
בשתי החלופות, גם זו שעוברת בעיר וגם זו שתעבור מדרום לתוואי של 431, יש צורך במנהור מתחת לעין הקורא לשם החיבור, או לפחות מתחת ל- 431 ודרכים אחרות.
מעניין אותי איך יתגברו על האתגר ההנדסי שכרוך בסגירה של 431 ובניית מנהרות רכבתיות. לפחות לפי התמונה האווירית נראה שהחלופה הדרומית תהיה יותר קלה לביצוע.

לצפיה ב-'העיריה לא טירפדה מינהור בעין הקורא, העיריה טירפדה את התוואי'
העיריה לא טירפדה מינהור בעין הקורא, העיריה טירפדה את התוואי
22/07/2016 | 21:02
238
במערב ראשון לציון ליד התחנה המרכזית, המיכללה למינהל והשכונות ורצתה את הרכבת מחוץ לעיר.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון אז התוואי הכתום המקורי'
אם אני זוכר נכון אז התוואי הכתום המקורי
23/07/2016 | 10:32
7
219
בתוכנית המאושרת (זו שרוצים לבטל) חוצה את כביש 4 ועובר ממזרח לכביש 42 ולא ממערב, כך שהמסילה בכלל לא נוגעת במחלף עין הקורא.

לדעתי היה נכון להמשיך עם התוכנית המקורית ומסע ההפחדה של עריית רשל״צ כלפי התושבים בעניין היה טעות גדולה. אחר כך מתלוננים שתחנות הרכבת בישראל ממקומות רחוק ממרכזי הערים, וכאן (כמו בהרבה מקומות אחרים), המדינה היתה מוכנה לשאת בעלות הנוספת כדי להנגיש את הרכבת למרכז ולתחנה המרכזית אבל הרשות המוניציפלית הכשילה אותה (15-20 שנה אגב אחרי שהערייה עצמה הסכימה לתוכנית המקורית, ושכבר נקבעו כמה עובדות בשטח כהכנה לתוכנית).

לצפיה ב-'הדבר הנכון לעשות כיום הוא לא לסלול המשך כלל'
הדבר הנכון לעשות כיום הוא לא לסלול המשך כלל
24/07/2016 | 23:43
6
116
שעיריית ראשון לציון ותושבי העיר ימשיכו לנסוע ברכב הפרטי שלהם והמדינה תמשיך להשקיע בתח''צ במקומות שהתושבים רוצים אותה. אין סיבה שהמדינה תממן את המחדלים של ראשון לציון
לצפיה ב-'לולאה ברשל"צ תאפשר שירות פרברי מלולאת השרון. '
לולאה ברשל"צ תאפשר שירות פרברי מלולאת השרון.
25/07/2016 | 02:21
5
117
הקו לא קיים אך ורק עבור תושבי רשל"צ, הוא חלק ממערכת נרחבת יותר וכשתושלם הלולאה היא תאפשר לרכבות לעשות סיבוב בדרום גוש דן במקום לחייג באיילון או במשה דיין - מה שחוסם שתי מסילות בעת החיוג.
לצפיה ב-'התוכנית המקורית והקו החום של נת"ע'
התוכנית המקורית והקו החום של נת"ע
25/07/2016 | 09:54
4
107
תוואי התוכנית המקורית של חיבור תחנת הראשונים למשה דיין חופף לאורך שדרות יצחק רבין עם הקו החום של נת"ע. האם התוכניות מותאמות זו לזו?
לצפיה ב-'החפיפה היא בקטע קצר ורק בההסתדרות, לא בשדרות רבין'
החפיפה היא בקטע קצר ורק בההסתדרות, לא בשדרות רבין
25/07/2016 | 10:08
3
78
הקו החום עובר מההסתדרות לרחוב לוי אשכול ומשם לשדרות משה דיין.

החפיפה המתוכננת הייתה רק באזור התחנה המרכזית.
לצפיה ב-'להבנתי מדובר בקטע בין התחנה המרכזית למכללה למינהל'
להבנתי מדובר בקטע בין התחנה המרכזית למכללה למינהל
25/07/2016 | 10:28
2
72
מדובר ב 1.3 ק"מ לאורך ההסתדרות ויצחק רבין (השם מתחלף כבר אחרי הצומת עם שדרות התקומה).
לצפיה ב-'נכון, הקטע שבין התחנה המרכזית למכללה למינהל חופף'
נכון, הקטע שבין התחנה המרכזית למכללה למינהל חופף
25/07/2016 | 10:37
1
88
הקטע הארוך של שדרות יצחק רבין ממערב למיכללה למינהל לא חופף.
ויש הגיון רב בכך שגם הרכבת הכבדה וגם הקו החום יעברו ליד שני מוקדי העניין הללו.

גם בעיר התחתית בחיפה הרכבת הכבדה סמוכה למסלול המטרונית.
גם מסלול הקו האדום בתל אביב סמוך בין סבידור מרכז לבין עזריאלי למסילות האיילון של הרכבת הכבדה.
לצפיה ב-'אני לחלוטין מסכים'
אני לחלוטין מסכים
25/07/2016 | 10:46
93
אין סיבה תחבורית שלא תהיה חפיפה בין שני אמצעי תחבורה המשרתים רבדי תחבורה שונים.
השאלה שלי הייתה ביצועית\טכנית. האם בתכנון נלקח בחשבון שצריך מקום לשני אמצעי התחבורה זה לצד זה לאורך התוואי? או שאלו כבר פרטים לתכנון המפורט יותר?
לצפיה ב-'רפורמה במוניות שירות: "אל תפגעו בגיל השלישי"'
רפורמה במוניות שירות: "אל תפגעו בגיל השלישי"
22/07/2016 | 10:31
7
289
לכתבה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4831666,00...

לפי הכתבה יהיו 30 אשכולות, בהם יפעלו מוניות השירות. האשכולות הם באזורים הקיימים.
לצפיה ב-'הנימוק הכי שגוי שיכול להיות'
הנימוק הכי שגוי שיכול להיות
22/07/2016 | 12:17
2
231
שהרי כל בר דעת יודע שלבני הגיל השלישי קל יותר לטפס את מדרגות הפתח הצר שבמונית ולהתכופף כל הדרך למושב הצפוף, מאשר להיכנס לאוטובוס ללא מדרגות בגובה המדרכה...
לצפיה ב-' כך גם אני חשבתי, אלא אם יהיה שינוי'
כך גם אני חשבתי, אלא אם יהיה שינוי
22/07/2016 | 12:40
1
164
כאשר קראתי את הכתבה, גם אני חשבתי כך.
אלא אם במסגרת המכרז, יחוייבו למיניבוסים דומים, שיש בחברות האוטובוסים, שהם ניגשים.
אבל אם יהיה המשך באותו סוג של מוניות שירות, אז כמובן שזהו הנימוק ההכי שגוי / הכי תלוש מהמציאות.

מעבר לזה אני לא ממש רואה תועלת במוניות השירות לכלל האוכולוסייה. לדעתי ברב האזורים, הרחבת השירות עדיפה, באמצעות אוטובוסים ואף באוטובוסים מפרקיים וברכבת קלה. אולי במושבים/יישובים עדיף השימוש במוניות השירות וזה גם זה לא ממש בטוח. בתוך תל אביב, למשל זה לא ממש יועיל.
לצפיה ב-'זו למעשה "רפורמה" להקפאת המצב כפי שהוא ולמנוע התרחבות '
זו למעשה "רפורמה" להקפאת המצב כפי שהוא ולמנוע התרחבות
22/07/2016 | 13:05
146
חלוקה ל"אשכולות" תמנע הפעלת קווים חדשים, ואי הכללה ברב קו ובהנחות גם ב"רפורמה" הזו מראה שאין כוונה להנגיש את מוניות השירות לשכבות כלכליות שעבורן הכרטיס החופשי הוא הוצאה גדולה או אלו שזכאיות להנחות.

אם ניקח את המילה רפורמה כפשוטה הרי שהמינימום לשיפור מערך השירות הקיים כיום עם הכללה ברב קו ופיתוח הקווים האקראיים שמחקים קווים חזקים מסויימים לרשת עירונית שמישה בעיקר בזמנים שהן המונופול, תוך קביעת המלצות לתדירות או אולי פשוט יציאה עם 80%  מהמונית בקווים עם תחנות כדי לוודא שאפשר להעלות נוסעים בדרך.

התירוץ של "הגיל השלישי" מוזר באמצעי שאינו מקנה הנחות פנסיונרים.

מה גם שעם אפליקציות ותיכנון מסלול דינאמי אמצעי התחבורה הזה (עם או בלי נהג) צריך להפסיק להתחרות בקווים חזקים ותדירים ולהתחיל לתת שירות אמיתי לאזורים שאי אפשר לתת להם שירות קווי תדיר ויעיל.
לצפיה ב-'הכתבה מצדדת בסבסוד למוניות השירות. אני חושב שזה רעיון רע'
הכתבה מצדדת בסבסוד למוניות השירות. אני חושב שזה רעיון רע
22/07/2016 | 13:02
1
161
אין צורך לסבסד מוניות שירות, בטח שלא כשהן מקבילות לקווי אוטובוס רגילים.

נהגי מוניות שירות מפריעים באופן אקטיבי לאוטובוסים ופוגמים ביעילותם. זה לא סקטור שצריך לעודד, ובטח שלא לסבסד. נכון, רב קו במוניות השירות היה יכול להיות נחמד, אבל סבסוד שלהן זה רעיון רע. כל מונית שירות שתסובסד תגרע סבסוד מקווי אוטובוס קיימים, כי יש תקציב מוגבל וצריך לפעול במסגרתו.

עוד נטען בכתבה שיש שכונות שלא מצדיקות שירות אוטובוסי אבל כן מצדיקות מוניות שירות. אני בספק שזה נכון, נשמע לי כמו חוסר מקצועיות של 15 דקות. יש שכונות שמצדיקות מיניבוס במקום אוטובוס, אבל שכונה שמצדיקה מונית שירות בלי להצדיק אוטובוס? הרי נהג מונית שירות לא יוצא לדרך לפני שהמונית מלאה, ובשכונות שלא יכולות להצדיק שירות אוטובוסי, איך אפשר להצדיק שירות של מונית? שכונה שיכולה למלא מונית יכולה למלא גם מיניבוס.
לצפיה ב-' '
22/07/2016 | 13:14
21
לצפיה ב-'שוב 15 דקות מראים עד כמה אין להם הבנה אמיתית בתח"צ'
שוב 15 דקות מראים עד כמה אין להם הבנה אמיתית בתח"צ
22/07/2016 | 20:24
1
149
"שכונות שלא מצדיקות שירות אוטובוסים", "מוניות השירות מתאימות במיוחד לגיל השלישי" ועוד שטויות שמהוות הפגנת בורות מחרידה של אנשים שמכנים את עצמם פעילי תח"צ.
אבל אין מה לדאוג, חוץ מלנבוח באתר הבית שלהם Ynet ולהפגין בנושאים מטופשים הם לא באמת מזיזים דברים.
לצפיה ב-'סליחה על האיחור אבל מתאימות לגיל השלישי ? ואוו הטמטום'
סליחה על האיחור אבל מתאימות לגיל השלישי ? ואוו הטמטום
25/07/2016 | 23:03
15
אם אוטובוסים זה לא הדבר הכי נוח לגיל השלישי, לפחות שם הם לא צריכים להתכופף כדי להיכנס/לצאת. ואוו, אני כל כך לא רוצה לאחל להם להגיע לגיל השלישי הזה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 22/7 - 23/7 '
שרשור הכוונה ומודיעין 22/7 - 23/7
22/07/2016 | 09:32
5
לצפיה ב-'בתחילת אוגוסט המסילות בין הוד השרון לת"א אוניברסיטה יושבתו'
בתחילת אוגוסט המסילות בין הוד השרון לת"א אוניברסיטה יושבתו
21/07/2016 | 18:16
6
255
במהלך שלושה ימים (מרביעי בערב עד מוצ"ש,כולל).
הפרטים יותר מורכבים - ביום חמישי בשעות השיא יופעלו רכבות בין בני ברק להוד השרון וכן יהיו שינויים בקטע ת"א מרכז - ת"א ההגנה, בדומה למה שהיה בהשבתה האחרונה בקו הזה.
לפירוט המדוייק צריך לקרוא את כל הודעת הרכבת.
לצפיה ב-'חבל שלא מפעילים שירות מקוצר בין הוד השרון לת"א אוניברסיטה'
חבל שלא מפעילים שירות מקוצר בין הוד השרון לת"א אוניברסיטה
21/07/2016 | 18:21
3
143
בתדירות נמוכה יותר מהרגיל (במקום לסגור את כל המקטע בתאריכים האלו), כך ששני הרציפים הבודדים של הקו הזה בת"א אוניברסיטה יספיקו לחניית הרכבות. זה לפחות היה מספק איזו רמה של שירות מינימלי להוד השרון, כפר סבא, ראש העין, פתח תקווה ובני ברק, ואנשים שיעדם תחנות דרומיות יותר בת"א היו יכולים להחליף לרכבת שכן נוסעת בת"א אוניברסיטה.
לצפיה ב-'ערכתי את ההודעה - יפעילו ביום חמישי רכבות בין בני ברק'
ערכתי את ההודעה - יפעילו ביום חמישי רכבות בין בני ברק
21/07/2016 | 18:27
2
126
להוד השרון בשעות השיא.
זו השבתה דומה לזו שהייתה לפני מספר שבועות.
הפרטים המדוייקים יותר מורכבים ממה שכתבתי בהודעה וצריך לקרוא את הודעת הרכבת כולה.
לצפיה ב-'כן, זה עוזר קצת... אבל אני באמת תוהה למה לא עושים יותר'
כן, זה עוזר קצת... אבל אני באמת תוהה למה לא עושים יותר
21/07/2016 | 18:51
1
97
יש איזו סיבה תפעולית שאי אפשר, בתדירות נמוכה יותר אבל עדיין בכל השעות ולא רק בשעות השיא, להביא את הרכבות עד ת"א אוניברסיטה? חסר להם ציוד נייד או משהו?
לצפיה ב-' גם הרכבות יוצאות מאוחר יותר'
גם הרכבות יוצאות מאוחר יותר
21/07/2016 | 20:56
78
מיום רגיל. מה לעשות, יש אנשים שביום-יום נוסעים מוקדם יותר. צריכים להגיע לעבודה.
לצפיה ב-'קצת לא מובן לי הסדר ההסעות'
קצת לא מובן לי הסדר ההסעות
22/07/2016 | 00:26
1
93
לא יכלו לסדר הסעה בין תחנות בני ברק לתל אביב?
ואת ההסעות בימי רביעי מהוד השרון לא יכלו לעשות לתל אביב ההגנה כמו בכיוון ההפוך?
לצפיה ב-'לא משתלם לעשות הסעות מתל אביב אוניברסיטה לתחנת בני ברק'
לא משתלם לעשות הסעות מתל אביב אוניברסיטה לתחנת בני ברק
22/07/2016 | 01:04
88
אם כבר יש את קווים 89, 266 וקו 189 וחלופותיו(8, 12, 389) שמגיעים לרמת החייל.
לצפיה ב-'התוכנית האסטרטגית השניה של טסלה כוללת אוטובוסים'
התוכנית האסטרטגית השניה של טסלה כוללת אוטובוסים
21/07/2016 | 17:17
12
320
https://www.tesla.com/blog/master-plan-part-deux

התוכנית כוללת אוטובוסים חשמליים ותצורה שונה (חזרה לימי השראבאנג?) ללא מעבר אמצעי ומושבים בדלתות וכן תוכנית לכפתורי זימון בתחנות אוטובוס קיימות, תיכנון למערכת השכרת רכביהם האוטונומיים של בעלי הטסלה, והפעלת ציי רכב בערים שבהם הדרישה עולה על מספר משכירי הטסלה.

אין תיכנון לרכבים זולים יותר מהמודל 3 כי מנקודת המחיר הזו ומטה טסלה כיצרנית רכב רואה את העתיד בשיתוף ובתח"צ.
לצפיה ב-'לא רואה את כפתור הזימון הופך לפופולרי'
לא רואה את כפתור הזימון הופך לפופולרי
21/07/2016 | 18:16
11
154
נוסע מגיע לתחנה, לוחץ על כפתור הזימון, האוטובוס מתעקב בפקקים, הנוסע מוותר והולך, והאוטובוס עוצר סתם.

לחלופין, הנוסע לוחץ על כפתור הזימון, והאוטובוס הכי קרוב עוצר, אבל הוא לא בקו שהמשתמש מעוניין בו. עד שהמשתמש הבין את זה האוטובוס שלו חולף כי כפתור הזימון שלו לא נלחץ.

או אולי נוסע רץ לתחנה, האוטובוס בדיוק מגיע, אין לו זמן ללחוץ על כפתור הזימון, הוא מפספס את האוטובוס כי האוטובוס לא עוצר, לא משנה שהנהג ראה אותו רץ. זה בעיקר נכון אם כפתור הזימון הזה יכיל ממשק לבחירת הקו המבוקש. שלא לדבר על זה שבמקרה של תקלת אינטרנט בתחנה הנוסעים יהיו תקועים, וכולנו יודעים שזה קורה הרבה.

יותר הגיוני לפעול בתצורה חצי-אוטונומית שבה התפקיד של הנהג זה לאתר נוסעים ולסמן למערכת לעצור, לעזור לנוסעים עם שאלות, ולדאוג לבטיחותם.

אני גם לא רואה איך ביטול המעבר באמצע האוטובוס יהיה שימושי, כל היתרון בו זה עוד מקום עמידה שזה חשוב בקווים עמוסי נוסעים. לא ברור לי גם איך ביטול הדלת האחורית זה רעיון טוב, נשמע לי שזה רק יאריך את הdwell time בתחנות.

נראה כאילו טסלה באים בגישה הטיפוסית של עמק הסיליקון של לבוא מבחוץ ולנסות לשבור את המוסכמות, אבל בלי להבין לעומק את התחום אליו הם נכנסים.
לצפיה ב-'הנה כתבה יפה על הנושא הזה בבלוג human transit'
הנה כתבה יפה על הנושא הזה בבלוג human transit
21/07/2016 | 20:19
10
116
לצפיה ב-'כותב המאמר מעולם לא נסע במונית שירות.'
כותב המאמר מעולם לא נסע במונית שירות.
22/07/2016 | 03:46
9
98
בדרא"פ יש לשחורים מוניות שירות כך שרעיון הרכב המשותף ל5 -10 נוסעים עם מסלול טיפה דינאמי מוכר וודאי למאסק, אך לא לכותב המאמר שמדבר על 2 נוסעים לרכב אוטונומי כמקובל במונית בארה"ב או בריטניה.

ההגדרה שלו את הפרברים לא נכונה אף היא. בערים רבות בארה"ב ובריטניה הנורמה היא פרברים צמודי קרקע ומרכז העיר ומרכזי עיירות המשנה הן החריג, וחלק ניכר מהמסחר והתעסוקה עברו לאזורי מסחר ותעשייה שאינם נגישים בקווים לינאריים מהמרכז לפרברים.

דוגמה קונקרטית: יש לידי סניף בגודל סביר של רשת Tesco שנבנה מתישהו בשנות השבעים או השמונים. מבחינתם הם "סניף קטן" ותמיד חסר שם משהו, וכשיש צורך ייחודי כמו למשל העובדה שאני רגיש לגלוטן אז המגוון אצלהם הוא חצי ממה שיש בסניף הגדול. הסניף הקטן מקושר בצורה מצויינת, יש שם 4-5 קווים ותחרות בין חברות תחבורה (שאינן מגיעות לפרבר שלי) אך אם הייתי רוצה להגיע לסניף הגדול בתח"צ היה עלי קודם כל לעלות על קו איום שבא פעם בשעה, לנסוע למרכז העיר ומשם לגלות אם יש קו לסניף הגדול. לסניף הקטן אני מגיע ב15 דקות רכיבה והוא נמצא בין מרכז העיר השכנה לפרבר שלי, והגדול נמצא מעל שעת רכיבה ממני דרך צומת בינעירונית גדולה ולא פשוטה לרכיבה אז ברור שאני נוסע באוטו לסניף הגדול וכן לחנויות המחסן שבסביבתו. רכב שיתופי יציע לי דרך להגיע לסניף הגדול בלי לדאוג לחנייה או ללכלך את הרישיון הנקי שלי, ובדרך אלי הרכב יכול לאסוף נוסעים אחרים מהאטרקציות הרבות בפרבר שלי שסובלות מתדירות חד שעתית ולהעלות ולהוריד נוסעים אחרי במרכזים המשניים ובפרברים שביני לסניף הגדול וכן באזורי המסחר שסביבו, ולהמשיך הלאה. קו לעולם לא יוכל לעשות זאת כי מבחינת המתכננים אני רוצה לנסוע למרכז העיר פעם בשעה, והם לא רואים שיש דרישה כי כל מי שרק יכול מדיר את רגליו מהקו השעתי. הסופר עצמו הוא דוגמה מני רבות להידרדרות השירות בעסקים בפנים הערים מול עסקי המחסנים שנהנים משטח גדול יותר ושכירות נמוכה יותר, ויותר מכך - הדגמת העיקרון באותה הרשת.

כבר אמרתי שההגדרה שלו ל"אוטובוס" נשמעת יותר כמו שראבנג ( https://en.wikipedia.org/wiki/Charabanc ) - ביטול המעבר משמעותו הוספת דלתות ואולי אפילו חלוקה פנימית לתאים.

לצפיה ב-'תחבורה לפי דרישה זה לא פתרון למרכזי ערים. זה לפרברים.'
תחבורה לפי דרישה זה לא פתרון למרכזי ערים. זה לפרברים.
22/07/2016 | 12:51
8
72
מה שמאסק מציע זה מעולה למקומות בצפיפות נמוכה כמו פרברים וכפרים. זה גרוע *מאוד* ואף הרסני לערים עירוניות. זה פתרון טוב לפרברי שינה כמו מודיעין או מושבים/קיבוצים מרוחקים, אבל פתרון גרוע מאוד לכל איזור קצת יותר עירוני.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא חושב שמאסק צריך להפסיק לעבוד על הפתרון שלו. אני פשוט חושב שהוא לא מתאים לערים גדולות, שהוא לא יחליף תחבורה ציבורית בקווים קבועים, ושהוא מאוד מאוד לא יעיל במקרה שיש *הרבה* נוסעים. מאסק מציע להיפתר מהשורה האמצעית באוטובוס, מה שאומר שאולי יהיה יותר מקום ישיבה, אבל הרבה פחות מקום עמידה, ומקום עמידה זה חשוב יותר באוטובוס עירוני. אתה יכול לדמיין את כל הנוסעים בקו 1 בגוש דן או אולי ב51 או ב66 או ב204 נוסעים במוניות שירות כמו שמאסק מציע? אתה תצטרך הרבה יותר רכבים לאותה כמות נוסעים, מה *שיגדיל* את השטח שהם תופסים בכביש, ויאט את הנסיעה כי לוקח הרבה יותר זמן לרדת ולעלות.

ברדיט יש דיון מעניין על הנושא הזה שבו אנשים ניסחו את הבעיות שלהם עם הרעיון של מאסק יותר טוב ממני

לצפיה ב-'מול תדירות גרועה יש לזה גם מקום בבין-עירוני לא תדיר.'
מול תדירות גרועה יש לזה גם מקום בבין-עירוני לא תדיר.
22/07/2016 | 13:33
74
מה שגרם לי ללמוד לנהוג זה קו רכבת שעתי שמסתיים ב 8 בערב שלא איפשר לי לבקר את קרוביי בברייטון כמו בן אדם. כפי שניתן לנחש מהניק הבאתי איתי אופניים כדי לעדות "דאונטון" ולהגיע עצמאית לתחנות הרכבת ללא המתנה לאוטובוס. בגלל האופניים יצא לי תמיד לשבת באזור של העגלות וכיסאות הגלגלים ותמיד אבל תמיד היו שם נוסעים שעשו את אותה הנסיעה במלואה (מי שהיה צריך סיוע ציין את יעדו לשומר). התפוסה הזו מעידה שיש דרישה לקישור ישיר ללא עשרות תחנות הביניים ואם האזור הספציפי הזה מלא אז וודאי יש יותר נוסעים בשאר הרכבת שעושים את כל המסע.

כיום אינני משתמש ברכבת הזו כי מה לעשות - אותי לא שולחים הביתה ב7 בערב כמו ילד (תמיד כיוונתי לרכבת הלפני אחרונה כדי לא להתקע שם). אני נוהג לשם אבל אם היה אמצעי משותף מבוסס דרישה הוא היה חוסך לי נהיגה ארוכה ובעיות חנייה., בא עד אלי או לפחות לטווח הליכה סביר בלי המכשול של אוטובוס שעתי או הקפצה ברכב פרטי כתנאי לשימוש במערכת, ואחרי איסוף כלשהו בעיר שלי הוא היה יוצא לנסיעה רציפה בכבישים מהירים עד לברייטון ופרבריה תוך פיזור בפרברים (ואני מבקר אנשים שגרים בפרברים) זה היה חוסך לי לא רק את כל התחנות שבדרך אלא גם את האוטובוס שם.

בעיר גדולה האמצעי הזה מאד שימושי בין שכונות שאין ביניהן קו ישיר, וכן כאמצעי הגעה לקו רכבת תחתית או בין ענפי התחתית שבפרברים או בין התחנות ליעד הסופי (שבפרבר בריטי טיפוסי יכול להיות 10-15 דקות הליכה מהתחנה כך שלא שווה להמתין לאוטובוס פרברי בתדירות חצי שעתית אם יש כזה. בפרבר אמריקני אפקט הפיזור גדול עוד יותר כי תאי השטח גדולים יותר וכולם נבנו בעידן הרכב הפרטי בשנות ה50 לעומת הפירבור הבריטי שהחל בסוף המאה ה19 והגיע לשיאו בשנות ה30 של המאה ה20.
לצפיה ב-'תסביר זאת ל VIA , למשקיעים , עובדים והנוסעים שלהם '
תסביר זאת ל VIA , למשקיעים , עובדים והנוסעים שלהם
22/07/2016 | 20:00
6
59
"תחבורה לפי דרישה זה לא פתרון למרכזי ערים. זה לפרברים. "

אלא אם לדעתך ניו-יורק זה לא מקום מספיק צפוף....
לצפיה ב-'זה פשוט לא פתרון שהוא sustainable'
זה פשוט לא פתרון שהוא sustainable
22/07/2016 | 21:28
5
62
ולא יכול להחליף הסעת המונים.

הייתי מצפה שלאנשים בפורום תחבורה ציבורית תהיה הבנה מספיק רחבה במערכות תחבורה ובאורבניזם כדי להבין את זה.
לצפיה ב-'הבנה באורבניזם קשורה לעניין כמו שביולוג מבין ברפואה'
הבנה באורבניזם קשורה לעניין כמו שביולוג מבין ברפואה
23/07/2016 | 08:13
4
56
קרוב , אבל חסרות איזה 3-4 שנות לימוד ....

העניין קשור בכלל להנדסה  - ניהול מערכות סטוכסטיות ופתרונות בסגנון בעיית "הסוכן הנוסע"  כענף של חקר ביצועים ואופטימיזציה בהנדסה או מתמטיקה.

יש רשת של דרכים (גריד) , יש ביקושים של מאות אלפים  להגיע מנקודה מסויימת לנקודה אחרת  (כל זוג שונה) בזמנים שונים.

עכשיו צור מערכת אופטימלית של תחבורה ציבורית - תחליט אילו פרמטרים אתה רוצה להביא לאופטימים ובאיזה מידה חשוב כל אחד מהם (מרחק "התחנה" מהיעד / מוצע , זמן נסיעה, עלות כוללת , זמני המתנה וכו')

את העבודה מבצע אלגוריתם מחשב , והפתרון מן הסתם יהיה מערכת "הסעת המונים " הנראית קצת שונה ממה שיש היום - זה לא אומר שלא ישארו אוטובוסים קלאסיים וכו' - אבל כנראה נראה מערכת המבוססת הרבה יותר על רכבים בגודל מיניבוס  - בוודאי אם מדובר על רכבים אוטונומיים - בסופו של יום העלות העיקריית היא כ"א - תוריד זאת מהמשוואה יהיה כדאי להוסיף רכבים קטנים על מנת לשפר את זמני ההמתנה ומרחקי האיסוף / הורדה
לצפיה ב-'בעיית הסוכן הנוסע היא לא העיקר בתכנון תחבורה'
בעיית הסוכן הנוסע היא לא העיקר בתכנון תחבורה
23/07/2016 | 12:18
1
50
בעיית הסוכן הנוסע רלוונטית כדי לחשוב על הדרך הקצרה ביותר לעבור בין מספר רב של נקודות. אבל זה רלוונטי רק עבור נוסעים בודדים, ולא מסתכל על המערכת בכללותה. ובדיוק על זה דובר בפוסט שקישרתי אליו: רכב שמסיע אותך מהמוצא *שלך* ישירות ליעד *שלך* בדרך שהיא הכי קצרה *בשבילך* לא יהיה שימושי להרבה מאוד אנשים אחרים, ולכן הוא צריך להיות מאוד קטן כדי להיות כלכלי, וצריכים להיות המון ממנו על הכביש, וזה מבזבז שטח בכביש, ונוגד את כל העקרונות של מערכת הסעת המונים.

פתרונות כאלו הם הגיוניים בתור פתרון משלים להסעת המונים, לא בתור תחליף. לכן, לא הגיוני שהם יביאו כל אחד ממוצאו ליעדו, אלא יותר הגיוני שהם יביאו אנשים מביתם בפרברים לתחנה הכי קרובה של ציר trunk של מערכת הסעת המונים, שם יוכלו לתפוס אוטובוס / רכבת תדירה ליעדם.

אתה מסתכל על זה בגישה הכל כך אופיינית של מתכנתים ומהנדסים מעמק הסיליקון שחושבים שבגלל שהם יודעים לפתור בעיות מסובכות בתוכנה הם יכולים לפתור כל בעיה בכל תחום אחר בלי להתייחס לידע הנאגר בתחום הזה עד עכשיו. זו גישה יהירה במיוחד ושגויה מהיסוד.

(אני את שלי אמרתי ולא מתכוון להמשיך בשרשור הזה)
לצפיה ב-'פשוט אתה לא מבין על מה מדובר וכנראה לא מכיר את המציאות'
פשוט אתה לא מבין על מה מדובר וכנראה לא מכיר את המציאות
23/07/2016 | 13:40
45
כמה אנשם עובדים במרחק הליכה מתחנת רכבת שאלה הם מגיעים מתחנה בסמוך לביתם? לרוב המכריע של נוסעי הרכבת מדובר על 3 החלפות - להגיע לרכבת, הנסיעה ברכבת , ומהרכבת לעבודה

הבעיה שלך היא הגדרה צרה של  "מערכת הסעת המונים"  - אתה חושב שרק מערכת לינארית  - קו נסיעה מוגדר עם לו"ז מוגדר ותחנות קבועות של כלי רכב רב קיבולת (מעל כמה נוסעים?) זה הפתרון שאין בילתו.

האם מוניות שרות הן חלק ממערכת הסעת המונים? אני חושב שכן - אין להם לו"ז קבוע ואין תחנות קבועות - יש להם קו קבוע.

ומה אם למוניות השרות מותר לאסוף נוסעים באופן חופשי בתא שטח מסויים (נניח ראש העין או מערב ראשון לציון ) ואז להביא אותם לתא שטח אחר תוך פיזורם עפ"י היעד המדוייק שלהם (נניח קריית עתידים ) , ואם הרכב לא מלא , לאסוף בדרך נוסעים נוספים  ? זה לא נופל בהגדרה של מערך הסעת המונים?

לגבי בזבוז שטח - זו שטות גמורה - זה שימוש בכבישים קיימים. לא צריך להיבהל מכך שיהיו יותר "מוניות שרות" וזה ייצור עומס על הכביש מכיוון שהמבחן האמיתי הוא האם הם יצליחו להעביר נוסעים מרכבים פרטיים למערכת הסעת המונים  - מספיק שרק  נוסע אחד יעבור לשרות כך שההשפעה נטו על הצפיפות היא - 0 , וכל נוסע נוסף - מדובר על הקטנת צפיפות.

בהיבט הכלכלי , כפי שכתבתי, העניין כאן הוא עלות הנהג, ברגע שקיים  פתרון של רכב אוטונומי , מערכת הסעת ההמונים תשתנה.

אין זה אומר כי לא יהיו רכבות או אוטובוסים, כל שזה אומר שיהיה אמצעי נוסף - גמיש יותר, תדיר יותר שבהחלט בחלק מהמצבים פשוט יביא נוסעים לתחנת הרכבת.....
האופטימיזציה באה לידי ביטוי בדיוק כבבעיה של הסוכן הנוסע אבל לא עבור הנוסעים אלא עבור הרכב - כיצד אוספים את הנוסעים באופן אופטימלי בראש העין וכיצד מפזרים אותם בעתידים

מה יותר אפקטיבי בלהוריד רכבים מהכביש - פתרון כנ"ל או אוטובוס מראש העין לעתידים ?

לצפיה ב-'הבעיה היא שאזורי התעשייה והמסחר אינם בלב העיר.'
הבעיה היא שאזורי התעשייה והמסחר אינם בלב העיר.
23/07/2016 | 14:52
1
46
מערכות הסעת ההמונים מצויינות לנסיעה ללב העיר, וככל שהעיר גדולה יותר הן נוטות להפוך למערכות מטרו שאין להן תחרות קרקעית. הבעיה היא שהן נוטות לנסוע בחישורים ישירים מהמרכז החוצה ומשרתות בעיקר את המרכז, אם כי לפעמים צומת מסילות בין ענפים יוצר מרכזים משניים הומים (קמדן למשל, בין שני ענפי הקו הצפוני)

הבעיה מתחילה כשרוצים לנסוע קו אחד "הצידה", ומתגברת כשרוצים להגיע למוקד שנבנה לפי רשת הכבישים המהירים ולא השדרות העירוניות עתירות הנוסעים. בין לבין מתחילות בעיות כמו הורדת התדירות ושעות השירות לרמה שאינה משרתת תרבות פנאי והרחבת הצמצומים האלו לשעות העומס (שמעתי על קווים ראשיים לפרברי בקעת אונו שבאו פעם ב40 דקות). בעולם הבינפרברי הזה מערכת התחבורה הציבורית מבוססת הקווים כושלת כי המבנה שלה בנוי על נסיעה מהפרבר למרכז בעוד שהנוסע צריך להגיע מהפרבר לפרבר אחר או לאזור תעשייה אחר בשולי העיר השכנה. הסיפור הזה של נסיעה בת 10-15 דקות ברכב שהופכת לסיפור של שעה ומעלה בתח"צ קורה גם בעיר כמו לונדון עם מערכת תחבורה מסועפת ואפילו קו רכבתי היקפי בטבעת השניה. דוגמה ראשונה לחור ברשת הן השכונות הייגייט ו-קראוץ'-אנד. ברגל מדובר ברבע שעה עד עשרים דקות אך באוטובוס מדובר בנסיעה בת ארבעים דקות פלוס עם החלפה בקווים התדירים או שיש קו לא תדיר שנוגע בשוליה של הייגייט ומגיע ישירות. ברכב מדובר בחמש דקות.

היכולת להכניס אמצעי רב נוסעים לחורים האלו ברשתות הכי מפותחות ולמקומות שאף רכבת תחתית לא מגיעה אליהם בעיר עם מערכת הרכבת התחתית הארוכה ביותר בעולם תקרין גם על הערים הקטנות שאינן יכולות להעמיד רשת קווים תדירה ומפוארת שבהן השימוש ברכב פרטי הוא מחוסר ברירה ומחוסר שירות רלוונטי לפיתוח החדש בשוליים. התוצאה לא תהיה מערכת עם לו"ז שמדיר את התושבים מהתח"צ אלא שירות מבוסס דרישה בשולי המערכת הקיימת, השארת הקווים החזקים והחלפת הקווים השעתיים שנוסעים ריקים בשירות לפי דרישה.
לצפיה ב-'אכן - וגוש דן מצטיין בפיזור מוקדים'
אכן - וגוש דן מצטיין בפיזור מוקדים
24/07/2016 | 15:20
47
לכן הפתרון של תחבורה ציבורית דינמית מתאים כמו כפפה ליד לישראל.

המעניין הוא שהדבר דורש השקעה מינימלית מצד המדינה -

פרסום מכרז לבחירת מפעיל החלק הממוחשב  - המדינה תשלם לפי נוסע בפועל
פרסום מכרזים למפעילי תחבורה עפ"י גושי מוצא / יעד כך שיקבלו את כרטיסי הרב קו .

מהר מאוד אפשר יהיה להגיע לכיסוי ארצי

לצפיה ב-'וכעת...רכבת אקספרס בין טבריה לתל אביב'
וכעת...רכבת אקספרס בין טבריה לתל אביב
21/07/2016 | 11:56
61
1211

(השרשור...
המשך>>

(השרשור על קרית שמונה כבר עמוס והידיעה החדשה מצדיקה, לדעתי, שרשור חדש ורענן)
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:53
7
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-' ‫‫שרשור הכוונה ומודיעין 21/07‬‬‬ '
‫‫שרשור הכוונה ומודיעין 21/07‬‬‬
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 00:00
13
11
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'ת.מ רמלה עד רחוב רחל אמנו במודיעין'
ת.מ רמלה עד רחוב רחל אמנו במודיעין
21/07/2016 | 07:19
2
31
ראיתי באתר של "קווים" שקו 18 מגיע למודיעין אבל אין במסלול את רחוב רחל אמנו
לצפיה ב-'מרמלה ליעד שלך במועידין נוסעים כך>>>'
מרמלה ליעד שלך במועידין נוסעים כך>>>
21/07/2016 | 12:29
1
24
1. בשעות שיש קו 18 הוא המהיר והעדיף. יש לרדת ממנו בתחנת הרכבת מודיעין מרכז (קניון עזריאלי מודיעין). איך שיורדים מהאוטובוס, יש לחזור לכיכר ממנה הוא הגיע ולפנות שמאלה, לחצות לצד שמול הכניסה לעזריאלי ולעלות משם על קו 3 של קווים. אפשר להמשיך עם קו 18 לתחנה הסופית ולעלות שם על קו 3. התחנה הסופית היא העיריה-תחנה מרכזית ומשם קו 3 מתחיל את נסיעתו. אפשר לעשות את זה במידה ויש עוד זמן עד ליציאת קו 3 הבא, אחרת, סתם אפשר לפספס אותו...

2. קו 150 של קווים ממרכזית רמלה למודיעין. מקו זה יש לרדת בעיריה (רחוב דם המכבים), ומהמסוף (התחנה המרכזית) יש להמשיך עם קו 3. אם קו 3 כבר יצא, אפשר להמשיך עם קו 150 עד לתחנה "שדרות החשמונאים/זבולון" ומאותה התחנה להמשיך עם קו 3, אפשר גם לרדת תחנה אחת אחרי תחנה זו וגם ממנה להמשיך עם קו 3.

מקו 3 יש לרדת בתחנה הראשונה ברחוב שרה אמנו. לאחר הירידה יש לחזור אחורה לכיוון ממנו האוטובוס הגיע ובצומת הקרוב לפנות שמאלה לרבקה אמנו ושוב שמאלה לרחל אמנו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/07/2016 | 12:43
7
לצפיה ב-'הגעה ביום שישי לשיבא'
הגעה ביום שישי לשיבא
21/07/2016 | 11:22
6
41
שלום,
צריכה להגיע מחר (יום שישי) בסביבות 12 לבית החולים שיבא - לשער ליד שיקום מבוגרים.
חשבתי על שתי דרכים: 
1. אוטובוס מתחנת שער דורי (בסיס תל השומר)
2. אוטובוס ממשטרת מסובים.
איזו דרך עדיפה, אילו קווים לקחת ומה התדירות שלהם? 
תודה רבה ויום טוב

לצפיה ב-'לא ציינת מהיכן את יוצאת לדרכך, קשה לעזור כך...'
לא ציינת מהיכן את יוצאת לדרכך, קשה לעזור כך...
21/07/2016 | 12:04
5
27
לצפיה ב-'צודק. לא ניסחתי נכון את השאלה,'
צודק. לא ניסחתי נכון את השאלה,
21/07/2016 | 12:26
4
40
כוונתי הייתה שאני מתלבטת האם לצאת לדרך משער דורי או ממשטרת מסובים.
מה עדיף?
אני צריכה להגיע לשער של שיקום מבוגרים בשיבא וצריכה אוטובוס שמגיע ממש קרוב לשם ורצוי בתדירות גבוהה

לצפיה ב-'בהנחה שאני יודע על איזה שער את מדברת (דורי)'
בהנחה שאני יודע על איזה שער את מדברת (דורי)
21/07/2016 | 12:46
3
46
יש שניים על דרך דורי, אחד של הלשכת גיוס והשני שאני כל הזמ שוכח את השם שלו, יש מצב ששער שלכת שמו.

אם את חיילת, אז יש את קו 2 של קווים כל היום. יש מצב שניתן לעלות עליו מתוך לשכת הגיוס, אין לי מושג... קו 2 מגיע למסוף (איפה שהשער שממנו נכנסים לשיקום).

אם לא, יש משם גם את קווים 58/71/72 של קווים (מספר נסיעות בודדות) שמגיעים עד לשיקום מבוגרים ועוברים גם בשער שלפני שיקום מבוגרים. 71 היחיד שמשום מה מדלג על התחנה של השיקום.

ממשטרת מסובים אין שום דבר לתל השומר. נדרשת החלפה בצומת מסובים.
לצפיה ב-'לגבי קו 2,'
לגבי קו 2,
21/07/2016 | 17:14
2
35
לשאלתך אני לא חיילת. אי אפשר בכל זאת לקחת את הקו הזה?
ולגבי כל הקווים שציינת - מאיפה ובאיזה צד לוקחים אותם - מהצד של מחנה דורי או מהצד השני?
לצפיה ב-'קו 2 לא פועל בימי שישי '
קו 2 לא פועל בימי שישי
21/07/2016 | 22:12
1
15
לצפיה ב-'ממחלף מסובים את יכולה להגיע'
ממחלף מסובים את יכולה להגיע
21/07/2016 | 22:26
22
עם קו 143 של אגד לתל השומר
לצפיה ב-'הגעה מתחנת ההגנה לרחוב החרש'
הגעה מתחנת ההגנה לרחוב החרש
22/07/2016 | 00:16
2
32
כיצד ניתן להגיע מתחנת ההגנה לרחוב החרש עם עגלת ילדים (מבלי לרדת במדרגות) האם יש איזו רמפה נסתרת באחת מפינות הגשר ?
לצפיה ב-'מהסתכלות בgoogle street view'
מהסתכלות בgoogle street view
22/07/2016 | 16:21
1
34
נראה שיש מגרש חניה בקצה הצפון מערבי של הגשר עם שיפוע "קל" שיורד לרחוב החרש. תיאורטית אפשר ללכת עד לשם ואז לרדת בו. לא הכי סימפטי, ואני לא יודע אם הוא עדיין שם (הצילומים מ2015)
לצפיה ב-'קיים'
קיים
23/07/2016 | 01:35
4
לצפיה ב-'למה בוטלה רכבת מבאר שבע לנתב"ג?'
למה בוטלה רכבת מבאר שבע לנתב"ג?
20/07/2016 | 21:29
17
300
אני צריך לפגוש את אמא בנתב"ג.
פעם היתה רכבת שעוצרת שם בנסיעה ישירה מבאר שבע.
למה היא בוטלה? (או לחילופין, למה עדיין יש עצירה בלהבים כאשר הביקוש לנתב"ג גדול יותר)
לצפיה ב-'הארכת מסלול, ביקוש דל, יש אוטובוס כתחליף'
הארכת מסלול, ביקוש דל, יש אוטובוס כתחליף
20/07/2016 | 22:28
127
לצפיה ב-'אתה יכול להחליף רכבת בתחנת ת"א ההגנה, שממנה עד נתב"ג '
אתה יכול להחליף רכבת בתחנת ת"א ההגנה, שממנה עד נתב"ג
21/07/2016 | 08:07
7
210
זו נסיעה של תחנה אחת בלבד (10 דקות).
פחות נוח מרכבת ישירה, אבל עדיין יחסית נוח..
לצפיה ב-'10 דקות נסיעה ועוד חצי שעה המתנה בין רכבות'
10 דקות נסיעה ועוד חצי שעה המתנה בין רכבות
21/07/2016 | 08:13
195
בתחנה שהדרישה אליה זניחה יותר כמו להבים כן עוצרים ובנתב"ג לא...
לצפיה ב-'ובעצם זה תקף לכל מי שמגיע מדרום לנתב"ג'
ובעצם זה תקף לכל מי שמגיע מדרום לנתב"ג
21/07/2016 | 08:15
5
182
לא מרמלה ולוד, לא מרחובות...
ככה מסרסים תחבורה ציבורית
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
21/07/2016 | 09:24
4
169
כאשר מרבית הנוסעים מבאר שבע רוצים להגיע לתל אביב, ומוסיפים להם עוד 10 דקות בשביל לעבור בנתב"ג זה סירוס התחבורה הציבורית.

בקשר ללהבים אתה צודק, צריך איזון בין טוב יותר בין רכבות מהירות ללא שום עצירה בין באר שבע לתל אביב (אולי חוץ מלוד להחלפות), לרכבות מאספות שעוצרות בלהבים, בקרית גת ובקרוב בכפר מנחם ובעתיד הרחוק יותר גם בקרית עקרון/מזכרת בתיה.

האיזון יהיה טוב יותר עם נגיד יהיו שלוש רכבות בשעה.
1. מהירה ללא כל עצירות
2. מהירה עם עצירות בקרית גת ובלוד
3. מאספת עם עצירה גם בלהבים, כפר מנחם ומזכרת בתיה.

לצפיה ב-'למרות שנתב"ג מיותרת רוב השנה'
למרות שנתב"ג מיותרת רוב השנה
21/07/2016 | 09:25
3
197
אפשר לבנות לוז יולי אוגוסט שבו הרכבת המאספת עוברת גם דרך נתב"ג.
לצפיה ב-'במפה המצורפת התכנון לגבי שלוש הרכבות קצת שונה'
במפה המצורפת התכנון לגבי שלוש הרכבות קצת שונה
21/07/2016 | 11:21
2
400
לא הרכבת המאספת, אלא הרכבת שתעצור בקרית גת ולוד, תסע דרך נתב"ג ותעצור שם.
לצפיה ב-'בעידן A1 יהיו 4 רכבות בשעה בין ההגנה לנתב"ג וההחלפה תשתפר.'
בעידן A1 יהיו 4 רכבות בשעה בין ההגנה לנתב"ג וההחלפה תשתפר.
21/07/2016 | 13:34
82
לצפיה ב-'על-פניו זהו תכנון טוב. בעתיד - מי יודע. אולי דרך עוקף לוד'
על-פניו זהו תכנון טוב. בעתיד - מי יודע. אולי דרך עוקף לוד
21/07/2016 | 21:25
97
על-פניו התכנון הנוכחי טוב ועדיף, מכיום. 
בעתיד הרחוק יותר, ממה שהבנתי בזכותך (עמוד השדרה), יש תכנון למסילה לכיוון באר שבע, שתעקוף את לוד. אולי זוהי מסילה, שתעבור דרך נתב"ג ומשם לאזור נען והתחברות למסילה הקיימת לכיוון באר שבע. אלא אם זהו תכנון אחר.
כך או כך, מעניין גם אם במסילה עוקפת לוד, זמן הנסיעה לבאר שבע מכיוון אזור תל אביב, יתקצר.
לצפיה ב-'בימי שישי הרכבות עוברות דרך נתב"ג. למה בוטלה?'
בימי שישי הרכבות עוברות דרך נתב"ג. למה בוטלה?
21/07/2016 | 12:01
7
158
כי אלפי הנוסעים רוצים להגיע במהירות לגוש דן והשרון, לא צריכים תוספת של 10 דקות עבור מקסימום עשרות בודדות של נוסעים (20-30) וגם זה רק בחודשים החמים של הטיסות.

לגבי מה שרשמת  על רמלה ולוד, יש מרמלה ולוד אוטובוסים יעילים לנתב"ג. כשיש לך אוטובוס שעובר ברחבי העיר עם פיזור תחנות גדול, האוטובוס הופך להיות נגיש הרבה יותר מאשר תחנת רכבת אחת או שתי תחנות רכבת.

ולכן, אם אתה רוצה, אתה יכול לרדת בתחנת הרכבת בלוד ולהמשיך משם בקו 239 של קווים לנתב"ג.
לצפיה ב-'רק שמעבר בין רכבת לאוטובוסים עם מזוודות כבדות כבר מעביר את'
רק שמעבר בין רכבת לאוטובוסים עם מזוודות כבדות כבר מעביר את
21/07/2016 | 12:11
5
139
החשק לנסוע עם מוניות אפילו בין באר שבע לנתב"ג.
תעבורת ההחלפות לא ממש אטרקטיבית לנוסעים לחו"ל.
כשמדובר בתחבורה ציבורית לנמלי תעופה המערכת צריכה לקחת בחשבון את הייחודיות שלה.
ובמדינה עם נמל תעופה בינלאומי יחיד (באופן מעשי), בהחלט ראוי שיהיה קישור תח"צי נאות בין חלקי המדינה השונים ובמיוחד בין הערים הגדולות והמרכזיות במדינה, לבין אותו נמל תעופה.
לצפיה ב-'אני אומר שכל עוד שאין קישור שכזה מירושלים, לא צריך כזה מבאר '
אני אומר שכל עוד שאין קישור שכזה מירושלים, לא צריך כזה מבאר
21/07/2016 | 12:31
4
129
שבע. לא כי אין צורך, גדול כקטן, הצורך קיים (גם יש עובדים בקרית שדה התעופה). אבל, כשאין קישור תחבורתי נורמלי בין ירושלים לנתב"ג, זה כבר אומר הכל.

מבאר שבע לנתב"ג אפשר להתספק בהפעלת 469 כל היום בתדירות של פעם בשעה. הצעתי את זה בעבר, לא נשלל, פשוט המחסור בנהגים...
לצפיה ב-'על הקישור בין ירושלים לנתב"ג עובדים בשנים האחרונות'
על הקישור בין ירושלים לנתב"ג עובדים בשנים האחרונות
21/07/2016 | 12:39
3
126
והקישור הזה יפעל עד סוף העשור הזה.
לצפיה ב-'ובמה זה שונה מהמפה שהצגת מבחינת באר שבע?'
ובמה זה שונה מהמפה שהצגת מבחינת באר שבע?
21/07/2016 | 12:48
2
112
גם לבאר שבע יהיה פתרון שכזה בעוד מספר שנים, עובדים על זה...

ובנתיים? פתרון חלופי? אין.
לצפיה ב-'אז זהו, שמבחינת תשתיתית לא ממש עובדים על זה'
אז זהו, שמבחינת תשתיתית לא ממש עובדים על זה
21/07/2016 | 13:16
1
117
לא עובדים על הכפלת הקטע הקצר של המסילה המזרחית בין תחנת לוד לבין הקשת לנתב"ג (אני לא בטוח, אבל נדמה לי שהקטע הזה גם לא נכלל בתוכנית החישמול).
לא עובדים (בינתיים) על מסילה עוקפת לוד שאולי תחבר בין באר שבע לנתב"ג.

בניגוד לירושלים, לא באמת מכינים תשתית לחיבור ערי הדרום לנתב"ג.

התכנון שקיים במפה, אם יתממש על התשתית הנוכחית, יביא לאותן תלונות שהביאו בעבר לביטול מעט הרכבות שהיו בין באר שבע לנתב"ג.
לצפיה ב-'מבחינת האוצר, זה משהו שהולך לקרות.'
מבחינת האוצר, זה משהו שהולך לקרות.
23/07/2016 | 02:15
21
לצפיה ב-'רכבות מבאר שבע לנתב"ג....'
רכבות מבאר שבע לנתב"ג....
21/07/2016 | 21:09
122
לפני כחודש כתבתי על זה, ואני שמחה שעוד מישהו מעלה את הנושא.
אם "נגזר" עלינו לנסוע דרך תל אביב- אז לפחות שזמן ההמתנה בתחנת ההגנה יהיה קצר יותר.
בעבר - הרכבת לנתב"ג הגיעה לתחנת ההגנה כ-2 דקות אחרי שהרכבת מבאר שבע הגיעה לשם.
פעם אחת הרכבת אפילו חיכתה שאנחנו נגיע.
התזמון גרוע בשני הכיוונים.
התגובות שהתקבלו בשרשור ההוא היו לטעמי קצת מאכזבות.
רעיה
לצפיה ב-'חניון הר הרצל בכניסה לירושלים'
חניון הר הרצל בכניסה לירושלים
20/07/2016 | 19:26
168
אנחנו מגיעים ללילה אחד בירושלים, האם מישהו יודע אם ניתן להשאיר שם את האכב בלילה? להכנס לחניון בצהריים של חמישי ולצאת בצהריים של יום שישי?

תודה
לצפיה ב-'מרצדס עורכת ניסוי של אוטובוס חצי-אוטונטמי באמסטרדם'
מרצדס עורכת ניסוי של אוטובוס חצי-אוטונטמי באמסטרדם
20/07/2016 | 17:54
129
לצפיה ב-'תוכנית מרשימה של הMTA לשדרוג התחב"צ בתפוח הגדול'
תוכנית מרשימה של הMTA לשדרוג התחב"צ בתפוח הגדול
20/07/2016 | 09:52
4
274
לצפיה ב-'מה מרשים בזה? בסך הכל דברים מובנים מאליהם ברוב הערים באירופה'
מה מרשים בזה? בסך הכל דברים מובנים מאליהם ברוב הערים באירופה
20/07/2016 | 10:22
2
179
קראתי "מרשים", חשבתי שבונים קווי רכבת חדשים...
לצפיה ב-'מה שמרשים הוא בעיקר ההיקף והסכומים'
מה שמרשים הוא בעיקר ההיקף והסכומים
20/07/2016 | 13:56
1
62
לצפיה ב-'מה שמרשים הוא'
מה שמרשים הוא
21/07/2016 | 09:33
128
שמחליפים את כל הצי המיושן, מעל 1,000 קרונות חדשים.
משפצים 31 תחנות (בטח יכלול גם דלתות אוטומטיות מול דלתות הרכבת) ומצהירים מראש שרוצים לשפץ עוד 170 אחר כך.
מחליפים מעל 2,000 אוטובוסים מיושנים.

ה-WIFI וה-USB זה פשוט סטנדרט מודרני ולא לב העניין.

ודרך אגב, כן בונים קו רכבת חדש בseconed ave אבל זה כבר מתוקצב בתקציב אחר.
לצפיה ב-'ידוע לי...,'
ידוע לי...,
20/07/2016 | 10:16
11
340
כי בעבר קו 5 כן נכלל באלו שנעשה בהם נסיון לעליה מאחור (יחד עם קווים 104,4 ו-204 ,אבל בכל-זאת זה הטעה אותי.
לצפיה ב-'התחיל בקווים 4, 5, 104. קו 204 לא נכלל.'
התחיל בקווים 4, 5, 104. קו 204 לא נכלל.
21/07/2016 | 12:10
10
139
מאז הועבר הפרוייקט לקו 51 (אחד הקווים העמוסים ביותר בגוש דן), הפיילוט הצליח, זמן הנסיעה הכולל בקו ירד ולכן הוחלט להרחיב את הפיילוט לקווים שונים ברחבי גוש דן והשרון.

לצפיה ב-'הדבר הזה חסר מאוד בקו 164'
הדבר הזה חסר מאוד בקו 164
21/07/2016 | 21:12
6
119
ההתייחסות שלי היא בעיקר  בקטע פתח תקווה-ראשון לציון, בו אני נוסע לעתים קרובות. גם בימי חול וגם בימי שישי. בשעות פנויות יחסית (למשל סביבות שתים עשרה בצהרים) ובשעות העומס.
מכשירים בשאר דלתות האוטובוס נחוצים בקו הזה. לא מעט יש עיכובים של דקות נוספות, בכל תחנה. זהו קו, שגם כך מספר התחנות שלו רב וזה הופך את הנסיעה לעוד יותר מייגעת 
לצפיה ב-' קו 164 בעייתי כי זה קו עם יותר מתעריף נסיעה אחד'
קו 164 בעייתי כי זה קו עם יותר מתעריף נסיעה אחד
22/07/2016 | 14:10
4
94
מכיוון שנסיעה מכיוון רחובות לעולים ברחובות יש רמות שונות של מחירים
לצפיה ב-'הדבר הזה מתוכנן בקווים עם יותר מתעריף נסיעה אחד'
הדבר הזה מתוכנן בקווים עם יותר מתעריף נסיעה אחד
22/07/2016 | 14:42
71
במכרז שרון-חולון, יש תנאי לעמדת תשלום בדלת האחורית גם באוטובוסים בינעירוניים. באלה יש יותר מתעריף נסיעה אחד.
כך שאם אכן זה יהיה בקווים האלה בסופו של דבר, אין סיבה שזה לא יהיה כך בקו 164.

אגב בכותרת כתבת "קו 164 בעייתי" - צדקת מהכיוון האחר. אני מכיר כאלה, שנוסעים בו מראשון לציון לגבעת שמואל וממש לא סובלים את הקו הזה. את כל האיטיות, שבו. אני מסכים איתם לגמרי. הם יורדים בגבעת שמואל וממשיכים ברגל. לי אחרי זה יש הליכה (אמנם לא ארוכה) למחלף גהה לתחנת קו 567. הרבה פעמים אין תיאום ויוצא, שבדיוק הפסדתי אוטובוס וממנו המתנה של לעוד כעשרים דקות. כך יוצא, שנסיעה של כחמישים דקות במכונית מראשון לציון לכפר סבא, בשעות עמוסות, הופכת להיות קרוב לשעתיים. בכבישים פנויים זה כחצי שעה במכונית, לעומת שעה פלוס לכיוון השעה וחצי באוטובוסים (164+567). 
לצפיה ב-'גם קווי המטרונית הם קווים עם יותר מתעריף נסיעה אחד'
גם קווי המטרונית הם קווים עם יותר מתעריף נסיעה אחד
22/07/2016 | 14:43
1
69
ולמעשה גם הקווים בגוש דן, מכיוון שיש מעברים חופשיים.
לצפיה ב-'אדרבה, אם זה כך. מתבקש שזה יהיה כך בקו 164'
אדרבה, אם זה כך. מתבקש שזה יהיה כך בקו 164
22/07/2016 | 14:47
59
תיקון מסויים לקו הזה. מתבקשים עוד שינויים. למשל נת"צ למסוף אלוף שדה, בשני כיווני הנסיעה ופתיחת קו אוטובוס נוסף לאורך כביש 4. אולי תגבור קו 264 אולי קו משופר אחר, שמהתחנה המרכזית החדשה בראשון לציון ייסע לכביש 4, במקום נסיעה של כשעה בתוך ראשון לציון ואז יציאה לכביש 4. 
לצפיה ב-'במכונות הכרטוס בדן ליד הדלת האחורית, לא יודע איך זה באגד,'
במכונות הכרטוס בדן ליד הדלת האחורית, לא יודע איך זה באגד,
24/07/2016 | 23:45
16
יש אפשרות ללחוץ על המסך לפני התיקוף של הכרטיס "קוד 44".
לצפיה ב-'הכי חסר שקו עורקי כמו 164 מסתיים מוקדם בלילה.'
הכי חסר שקו עורקי כמו 164 מסתיים מוקדם בלילה.
22/07/2016 | 21:51
23
לצפיה ב-'עוד כמה דברים שלא הבנתי לגבי עלייה מאחורה'
עוד כמה דברים שלא הבנתי לגבי עלייה מאחורה
24/07/2016 | 00:16
2
34
נסעתי שבוע שעבר בקו 3 הירושלמי באוטובוס עם מכשירי קריאת כרטיסים והם לא פעלו והנהג ענה לי שאסור להפעיל אותם חוץ מהקווים ברשימה שנבחרה.
אינני מבין מדוע לעכב את הנסיעה כאשר כבר יש לאוטובוס את המכשירים ולא לאפשר לאנשים לעלות מכל הדלתות רק בגלל שעכשיו האוטובוס לא מבצע קו שרשום עליו שהוא 'מהיר' ?
בסופ"שים שאוטבוסים אלה מבצעים נסיעות בין עירוניות גם כן אינני מבין מדוע אי אפשר לאפשר הגדרת קוד הנסיעה השייך לאותו קו ובכך לאפשר לאנשים לעלות גם מאחורה?

ואני מסכים ש164 צריך לקבל את המכשור לעלייה מהירה כי זהו קו מאוד עמוס שאני גם משתמש בו לעיתים וכל ההתעסקות הזאת בכסף מעכבת את הנסיעה.
לצפיה ב-'אם מישהו יעלה מאחור בקו 164 ?'
אם מישהו יעלה מאחור בקו 164 ?
24/07/2016 | 05:13
1
35
בנס ציונה למשל,הוא יצטרך לבחור באפשרות:
קוד X לראשון לציון
קוד X לצומת בית דגן 
קוד X לפתח תקוה 
איזה מהירות זה יתן ?
ואיך יעשו כך שנוסע לא יטעה בבחירת הקוד לפני התיקוף ?

לצפיה ב-'בדיוק כפי שמתכננים לבצע בקו ה-BRT המתוכנן, הכחול'
בדיוק כפי שמתכננים לבצע בקו ה-BRT המתוכנן, הכחול
24/07/2016 | 08:51
42

מה שיהיה אפשרי בקו הכחול, אפשרי גם בקווים כמו 164 ו 274.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום