לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'איך הגענו לעדלאידע בחולון מפתח תקווה רמת גן ובני ברק '
איך הגענו לעדלאידע בחולון מפתח תקווה רמת גן ובני ברק
13/03/2017 | 05:13
161
אחרי שבמוקד העירוני של חולון לא ממש ידעו,
ולמדנו מהחיים עצמם, הנה לקחים מהיום לשנה הבאה:

ראשית, צריך לחפש אוטובוסים שמגיעים
לצומת מקווה ישראל הלוחמים ושדרות קוגל
משם - הכל כבר חסום

הדרך הכי נוחה - היא קו 71 - מעזריאלי בתל אביב
אם כי גם 271 וקו 171 כנראה עושים מסלול כמעט זהה

בחזרה - אין מה למהר כי תנועת האוטובוסים מתחדשת
רק אחרי למעלה משעה בדרך חזור

אם רוצים לחזור מהר, צעדו אל תחנת האוטובוס של קו 71
ברחוב הלוחמים    https://tinyurl.com/jgq7hxq

יש משם גם את הקו החדש של אגד 145 -
לאצטדיון המושבה - קריית אריה - אם המושבות - פתח תקווה

וגם קו 146 לבני ברק ורמת גן

מידע אוטובוסים - הלוך - בזמן אמת

מידע אוטובוסים חזור - בזמן אמת

בגדול קו 71 מגיע לראשון לציון
כך שהפוך מזה - זה מראשון לציון לעדלאידע בחולון

קווים שמגיעים לעזריאלי - כאן

קווים מפתח תקווה לעזריאלי
קו 1
קו 51
קו 238 [ עובר קרוב לאם המושבות ]
גם קו 64 - מפתח תקווה שעובר דרך רמת גן - מגיע קרוב לבית קלקא
תחנה קרובה לעזריאלי - שמשותפת לקווים 71 + 171 + 272

לבאים ממקומות אחרים
בגדול אפשר גם לחפש קווי אוטובוסים ל"צומת חולון" \ "מחלף חולון"

לצפיה ב-'מניחה את זה כאן ובורחת על נפשי'
מניחה את זה כאן ובורחת על נפשי
12/03/2017 | 19:39
38
649
http://www.israelhayom.co.il/article/458917
טור ב"ישראל היום"
לצפיה ב-'למה לסגת? דווקא אחלה מאמר'
למה לסגת? דווקא אחלה מאמר
12/03/2017 | 22:17
1
337
מעבר ללשון הססגונית ולדימויים המשעשעים, ג'קי צודק.
לצפיה ב-''
13/03/2017 | 12:57
26
לצפיה ב-'ג׳קי צודק למעט....'
ג׳קי צודק למעט....
13/03/2017 | 14:54
32
292
הסיבה שישראלים לא יכולים לעבור לתחבורה ציבורית היא שהמערכת מושבתת כחודשיים שלמים בשנה. במצב כזה אין בר דעת שיסמוך על התחבורה הציבורית במדינה שבה רוב הציבור נוסע בשבת ובחג. מכאן שכל אחד נאלץ לרכוש רכב פרטי ומכאן הפקקים. עד שלא יבינו את זה שם למעלה בממשלה, אין סיכוי לפתרון הבעיה.
לצפיה ב-'ולמי שלא יודע-ג'קי הוא חובש כיפה'
ולמי שלא יודע-ג'קי הוא חובש כיפה
13/03/2017 | 16:31
219
אם כי איני מכירה את דעתו בסוגיית התחבורה הציבורית בשבת.
לצפיה ב-'כי כידוע באזור חיפה והקריות אחוז השימוש השימוש ברכב פרטי'
כי כידוע באזור חיפה והקריות אחוז השימוש השימוש ברכב פרטי
13/03/2017 | 17:47
30
224
נמוך באופן מובהק מבשאר הארץ.

לא כך? פופולרי לטעון שיש קשר בין השניים, אבל מחכה לשמוע תושב מהאזור שיספר שמכר את רכבו הפרטי בזכות הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, טרם שמעתי על כך.

אין ספק שהפעלת תחבורה ציבורית בשבת תסייע לנוסעים מחוסרי רכב (לכאורה, מנגד יתכן שתגביר לחץ על שכירים לעבוד בשבת כי יש אופציה זולה להגעה למקום העבודה), אבל אף אחד לא ימכור את רכבו בעקבות כך. רכב פרטי זה נוחות שתחבורה ציבורית לא מסוגלת לספק. אם השיקול היה כלכלי נטו, היה משתלם לסוע לכל צורך במונית ספיישל בשבת, וזה היה יוצא זול משמעותית מאחזקת רכב, זה לא קורה כי רכב פרטי מספק נוחות וגמישות שתחבורה ציבורית לא יכולה לספק.
לצפיה ב-'אתה מניח שאין להם יעדים מחוץ לחיפה.'
אתה מניח שאין להם יעדים מחוץ לחיפה.
13/03/2017 | 19:23
25
157
אם חיפה היתה אי בודד היית צודק, אבל לתושבי חיפה יש קשרים לשאר חלקי המדינה וכדי להגיע למקום בילוי בתל אביב או לקרובים ביוקנעם או נתניה אי אפשר להשתמש בתח"צ המקומית הפועלת בתחומי חיפה בלבד. כמו כן יש למערכת הפועלת כיום בחיפה בעיות תדירות ובעיות בשעות הפעילות כגון חלון של מספר שעות בערב שישי או הפעלה משעות הצהריים המאוחרות בלבד בשבת. בנוסף המערכת משמרת מצב היסטורי בן 70 ולכן היא אינה משרתת שכונות חדשות אלא אם קוויה הוארכו אליהן.

עדיף להשוות למקומות אחרים בעולם עם מערכת סופ"ש שנועדה לשרת את צרכי האוכלוסייה ולא את צרכי ההיסטוריה.
לצפיה ב-'חאלס חרטוטים.'
חאלס חרטוטים.
14/03/2017 | 10:29
3
144
בכל העולם יש תח"ץ 7 ימים בשבוע ולא כמו בישראל.
​וראה זה פלא, בכל העולם המערבי ואפילו ברוב העולם השני (מזרח אירופה),
​רמת המינוע פר 1,000 נפש גבוהה מאשר ביזגרוּאל מדינת.

​זו ההוכחה שאין שום קשר בין קיום תח"ץ 7 ימים בשבוע לבין אי קניית רכב פרטי.
לצפיה ב-'וראיה לכאורה לקשר בין מיסוי רכב לבין היקף השימוש'
וראיה לכאורה לקשר בין מיסוי רכב לבין היקף השימוש
14/03/2017 | 11:14
2
102
כלומר לכאורה ככל שמיסוי הרכב (ישיר, עקיף) גבוה יותר, כמקובל בישראל-מדינה (בהשוואה בינלאומית) - כך היקף השימוש בו נמוך יותר, גם היקף הנסועה הממוצע הגבוה ברכב ליסינג בהשוואה לרכב רגיל, תומך בהשערה זו.

לא אומר שצריך להעלות את המיסים על רכבים פרטיים כדי להגביר שימוש בתחבורה ציבורית, אבל יש לחשוב פעמיים לפני תכנון הוזלה (למעט באביזרי בטיחות לרכב, בהם מוטב שהשיקול הכספי יהיה שולי).
לצפיה ב-'יש שיטות חוקיות להתחמק ממיסוי וכן בשאלה היא על ברירה.'
יש שיטות חוקיות להתחמק ממיסוי וכן בשאלה היא על ברירה.
14/03/2017 | 12:38
1
83
בבריטניה יש מיסומ גבוה אבל מחירי הרכב המשומש הם נמוכים יחסית, ואפשר בקלות וחוקיות מוחלטת לשלם ביטוח ומיסי דלק בלבד- פשוט קונים קכב משומש שעולה £500-£1,000 פעם בשנה ומוכרים מקניית הרכב המשומש הבא ואם לא אז שמים בצד כסף לחדש. השיפוצניק שלי השתמש בשיטה הזו במשך שנים. זה חוסך לא רק את מס הכביש אלא גם את הטסט השנתי ותיקוני מוסך למיניהם.

וזו לא השיטה הבריטית היחידה שמוכיחה שלאנשים אין סנטימנטים לרכב מסויים אלא אולי ליצרן, עד לשינוי שיטת הרישום בתחילת שנות האלפיים היה מקובל לחלוטין "לרדוף" אחרי אות הרישוי הנוכחית ע"י טרייד-אין שנתי כדי שלוחית הרישוי של הרכב תסתיים באות הרישוי של אותה השנה. אנשים האמינו שזה שומר להם על ערך הרכב.

באזורים כפריים וכן באזורים פרבריים עם שירות גרוע (גם בפרברי חיפה יש שכונות חדשות עם "קו שכונתי" שבא פעם בשעה במקרה הטוב) וכן למי שרוצה חופש תנועה בשבת בכל רחבי הארץ המיסוי על הרכב אינו שונה מהותית מהמיסוי על סיגריות - מי שמכור פשוט משלם והמחיר אינו מרתיע כי העניין נתפס כצורך. מה שמעביר נהגים לתח"צ הוא הפוטנציאל להתגבר על בעיות כמו עומס ומחסור בחנייה. כך בימי השבוע רכבת ישראל מושכת נהגים רבים להגיע עם רכביהם לתחנותיה כי היא נתפסת כעדיפה על נהיגה לתל אביב. הגזר חזק מהמקל.
לצפיה ב-'(הקלדה על מסך שטוח)'
(הקלדה על מסך שטוח)
14/03/2017 | 15:03
17
לצפיה ב-'ישראל במקום ה-46 ברמת המינוע פר נפש בעולם'
ישראל במקום ה-46 ברמת המינוע פר נפש בעולם
14/03/2017 | 18:32
17
112
אם נוריד 3 או 4 מדינות ננסיות, כגון מונאקו וסן מארינו, שבחלקן יש יותר מכוניות
מאנשים(!!!)
​נקבל שישראל במקום ה-40 בעולם בקרב מדינות נורמליות בגודלן (שטח/אוכלוסיה.
​הכוונה לא מדינות ננסיות).
​לפחות 5 מדינות מזרח אירופאיות משיגות אותנו. ליטא, פולין, סלובניה, קרואטיה ובולגריה.

​בכל 40 המדינות שמנצחות אותנו ברמת המינוע יש תח"ץ 7 ימים בשבוע ובחלק
​מהן אפילו בערים הגדולות 24 שעות ביממה.
ובכל זאת לא מעט מחזיקים שם ברכב פרטי.
לצפיה ב-'כמה דברים חשובים שפיספסת'
כמה דברים חשובים שפיספסת
14/03/2017 | 18:41
6
109
המדינות האלו הרבה יותר גדולות והרבה פחות צפופות. יש בהם הרבה כפרים רחוקים שאין בהם שירות תח"צ מוצלח (או שירות בכלל).

ישראל לעומת זאת היא מדינה שרוב תושביה חיים בערים הגדולות או בסביבתן, ובכל זאת מחזיקים רכב.

בחו"ל הרבה אנשים שחיים בקרבת או בתוך עיר גדולה לא צריכים (ולא רוצים) להחזיק רכב, ולכן הפקקים שם לא חמורים כמו אצלנו. לא סתם אנחנו הכי פקוקים בOECD.

להסתכל רק על הנתון של רמת המינוע לנפש בלי לבחון קריטריונים גיאוגרפים אחרים אף פעם לא ייתן לך את התמונה המלאה.

חשוב גם לזכור שאין אף מדינה שבה התח"צ "מנצחת" את הרכב הפרטי ב"עוגת השימושים", אבל כן יש ערים ספציפיות שבהן יש יותר אנשים שנוסעים בתח"צ / אופניים מאנשים שנוהגים. אף אחד כאן לא אומר שאם תהיה תחבורה ציבורית 24/7 יותר אנשים ינטשו את רכבם הפרטי, אבל בהחלט אומרים שאם הייתה תחבורה ציבורית זמינה 24/7 הרבה אנשים היו כנראה משנים תפיסה לגבי הרכב הפרטי ועוגת השימושים הייתה משתנה לטובת התח"צ.

כמובן שזמינות 7 ימים בשבוע זה לא הגורם היחיד שיגרום לאנשים לעבור לתח"צ, צריך גם שיפורים אחרים (כמו מערכות הסעת המונים, נתיבי העדפה, וכו'), אבל השיפורים האלו נעשים.
לצפיה ב-'חבל, אתה סותר את עצמך.'
חבל, אתה סותר את עצמך.
14/03/2017 | 20:28
3
76
והמצחיק הוא שאתה עצמך, במו תגובתך, בעיקר החל מהאמצע שלה ועד לקראת הסיפא כותב את מה שאני אומר.
​שזה שיש או אין תח"ץ 7 ימים לעומת 6 ימים זה ממש אבל ממש לא משנה את התמונה
בהיבט הכלל מדינתי של החזקת או אי החזקת רכב פרטי.

​בכל המדינות הללו הרוב המוחץ, לא סתם רוב אלא רוב מוחץ גר בערים.
​אם מה שכתבת נכון לגבי כפרים מבודדים הרי שהסטטיסטיקה הכלל מדינתית
היתה של מיעוט כלי רכב ל-1,000 נפש.
לכן, טכנית-פיסית או סטטיסטית או מתמטית, עדיין מרבית המכוניות הפרטיות
​שייכות בעולם הראשון והשני לאנשים שגרים בערים בינוניות, גדולות וענקיות.

​אפילו בעיר ניו יורק שיש לה את אחד התח"צים הטובים בעולם, יש להערכתי מעל
​ל-100 מכוניות פר 1,000 נפש (בארץ זה בסביבות 350 עד 400).
​ובניו יורק יש תח"ץ 24/7 365 יום בשנה ופעם ב-4 שנים 366 יום בשנה.
לצפיה ב-'תבדוק את עצמך'
תבדוק את עצמך
14/03/2017 | 21:12
2
55
רוב תושבי ארה"ב למשל גרים בכפרים, לא בערים. תחבר את כל תושבי המרחב הכפרי והפרברים המרוחקים ביחד ותקבל הרבה יותר תושבים מבמרכזי הערים.

ובקשר לרמת המינוע בניו יורק העיר: 56% בלי מכונית זה רוב, לא מיעוט.
וכן, שוב כמו שאמרתי מדובר על עוגת השימושים: נדיר למצוא מקומות שבהם רוב האנשים משתמשים בתח"צ בלבד, וכשכן אז זה כמו ניו יורק - לא רוב מוחץ.

תחבורה בכל ימות השבוע בהחלט מגדילה את חלקה של התח"צ בעוגת השימושים.
לצפיה ב-'עוד משהו ששכחת, קרדיט לחברים בניו יורק ששאלתי אותם'
עוד משהו ששכחת, קרדיט לחברים בניו יורק ששאלתי אותם
14/03/2017 | 21:31
1
54
השטח המוניציפלי של ניו יורק (העיר) כולל המון פרברים שלא נגישים כמו שצריך בתחבורה ציבורית. אם תסתכל רק על איזורים כמו מנהטן וברוקלין למשל תגלה שכמעט לאף אחד שם אין מכונית.

בכל מקרה, אני לא חושב שאני סותר את עצמי כמו שאתה טוען. מה שאני אומר זה שאתה טועה, בוודאי שיש השפעה לנגישות של תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע על שימוש ברכב פרטי ורכישתו, אבל מה שאני טוען זה שאם התח"צ עכשיו בארץ יעבוד 7 ימים בשבוע זה עדיין לא יהיה מספיק כדי לשנות את התפיסה הישראלית ולא יגרום לשינוי *משמעותי* בעוגת השימושים.

יש אנשים שאומרים שתח"צ 24/7 הוא "פתרון קסם". הוא לא, הוא רק צעד אחד מתוך המון צעדים *הכרחיים* כדי לגרום ליותר אנשים בארץ להשתמש בתח"צ.

לצפיה ב-'ניו יורק זה בעיית חניה אחת גדולה'
ניו יורק זה בעיית חניה אחת גדולה
14/03/2017 | 23:41
58
משהו שמזכיר אזורים צפופים בתל אביב הישנה, במקרה כזה הרכב הופך למטרד לא קטן וזה גם מגדיל משמעותית את ההוצאות עליו (חניה = כסף, ערכה של חניה פרטית מגולם במחיר דירה, חניה ציבורית זה תשלום לחניונים שונים, או בזבוז זמן ניכר בחיפוש חניה באחת הסימטאות).

נראה שאפשר לדמות את ניו יורק למרכז תל אביב ושלוחותיו (הקטנה בכמה סדרי גודל כמובן), אבל לא לאזורים אחרים בארץ, אולי גם למרכז ירושלים ולעיר העתיקה, אבל שם סוג האוכלוסייה שונה לגמרי.
לצפיה ב-'איזה קטע, מסתבר שטעיתי לכוון שמחזק את טענתי'
איזה קטע, מסתבר שטעיתי לכוון שמחזק את טענתי
14/03/2017 | 20:36
1
72
בניו יורק העיר יש ל 44% מבתי האב מכונית אחת, לפחות.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._cities_...

לצפיה ב-'אני לגמרי מסכים איתך לגבי הטענה של ההקשר תחבורה ציבורית אבל'
אני לגמרי מסכים איתך לגבי הטענה של ההקשר תחבורה ציבורית אבל
15/03/2017 | 16:13
35
אני חושב שניו יורק זה לא דוגמא טובה.
בכל זאת מדובר בעיר אמריקאית ויש בארה"ב עניין תרבותי של החזקת רכב פרטי.
אפילו תעודת זהות לרוב אמריקאים זה רשיון נהיגה.
יש בניו יורק הרבה אנשים שלא נולדו בעיר אלה בחלקים אחרים של המדינה ויש מצב שהם קונים מכונית פרטית מכח ההרגל.
יש כמובן את הנושא של יציאה מהעיר שזה הדבר כמעט בלתי אפשרי בניו יורק.
אם אתה רוצה לצאת לקניות למשל לאיזה outlet בפרברים, אתה עדיין צריך אוטו.
תוסיף לזה את העובדה שמכוניות די זולות שם, וגם הדלק זול, אז די ברור שגם להרבה אנשים בעיר הזאת יהיה אוטו.

לצפיה ב-'במונאקו יש יותר מכוניות שהםתיירים מצרפת ואירופה מאשר מקומיים'
במונאקו יש יותר מכוניות שהםתיירים מצרפת ואירופה מאשר מקומיים
14/03/2017 | 19:05
8
194
בהיותה מדינת ננס אנכית בהר אפילו לא נוח להסתובב שם עם מכונית כלל, הכל שם במרחק רגלי ועם מעליות ציבוריות כדי לעלות או לרדת מפלס לרחוב המקביל, אך תיירים לרוב אינם מודעים לכך

בסן מארינו כמעט אותו הדבר עם מכוניות רשומות לאיטליה, יש פחות מכוניות מקומיות לסן מארינו, אפילו לוחיות הרישוי שלהם הם ארבע ספרות

הייתי בשניהם, אז אני יודע על מה מדבר

לצפיה ב-'אני נרגש בשבילך על שהיית שם (אני הייתי במונאקו לפני ימבה'
אני נרגש בשבילך על שהיית שם (אני הייתי במונאקו לפני ימבה
14/03/2017 | 20:23
93
שנים ובפראג פגשתי אנשים מסן מארינו. באמת).

​עדיין לא הסברת את רמת המינוע הגבוהה בכל העולם המערבי ובמרבית מזרח אירופה
​יחסית לישראל כאשר שם, בכל המקומות הללו ללא יוצא מן הכלל, יש תח"ץ 7 ימים
​בשבוע ובחלק מן המקומות גם תחבורה בלילה.
לצפיה ב-'שתיהן בשנגן, איך יש לך חותמות? '
שתיהן בשנגן, איך יש לך חותמות?
14/03/2017 | 20:55
6
176
במונקו אין ביקורת גבולות בתחנת הרכבת הגם שברור שכל הנוסעים הגיעו מצרפת. לשתי המדינות הסכמי מכס אחיד עם שכנתן הגדולה הרבה לפני האיחוד האירופאי.

וספציפית לגבי סטטיסטיקה במונאקו - תושבותו של אדם או רישומו של רכב שם לא מעידים בהכרח שזהו מקומם הקבוע כל השנה. המקום הוא מקלט מס אחד גדול ומבחינת עשירי אירופה דירה במונאקו זה פטור ממס במקומות אחרים ורכב עם רישום מונאגסקי זו קצת אקזוטיקה מוטורית בכל מרינה שיגיעו אליה.

לגבי הצורך בתחבורה מוטורית בתוך מונאקו - אפילו מהנמל למונטה קארלו לא הכי נוח ללכת ברגל למרות שבכיוון ההפוך זה סביר בירידה. אורכה הכולל של הנסיכות כ 3 ק"מ והמסלול מהחוף לאזורים העיליים תלול. אלמנט הכסף הופך את השימוש במוניות לכדאי יותר עבור תושביה החדשים שממילא היו צריכים להראות מיליון או שניים כדי לגור שם, אך עבור השכבות הנמוכות יותר שם וכן בקרב העובדים שבאים לשם כל יום מהריביירה הצרפתית התח"צ היא דרך להגיע למקומות שאינם ישירות באזור תחנת הרכבת מבלי להביא רכב לתוך הנסיכות.
לצפיה ב-'החתמת דרכון בשתיהן הוא אופציונלי ונעשה ע"י מבקר'
החתמת דרכון בשתיהן הוא אופציונלי ונעשה ע"י מבקר
14/03/2017 | 22:09
5
132
גבול שיושב בתוריסט אופיס של שתיהן, במונטה קרלו זה בתחנת הרכבת ובסן מארינו זה במרכז העיר סן מארינו, כפי שצויין זה אופציונלי ולא חייב לגשת אליו אלא אם רוצים סובניר ממשלתי מוכיח שהיית שם

אגב כפי שניתן לראות נכנסתי לשנגן מאוקראינה/לסלובקיה ויצאתי מליסבון/פורטוגל. חוץ ממונקו בתוואי נסיעתי גם הספקתי לעבור דרך אנדורה, אך שם בשני הגבולות לא היה אף אחד משום מה, רק תשלום כביש אגרה ששילמו נהגי האוטובוסים בכניסה מצרפת ויציאה לספרד (אנדורה לא חתמה שנגן וטכנית יש שם ביקורת (כולל דלפקים לביקורת גבולות) אך מעשית לא תמיד מקפידים על זה שם...)

ביקרתי אפילו בגיברלטר קצת לפני הנסיעה לפורטוגל, אך שם לא עושים החתמות לאלה שבאו מספרד וחוזרים אליה (חותמים יציאת שנגן מספרד רק לאלה שמתכוונים לצאת בשדה התעופה של גיברלטר לאפריקה/מדינות לא שנגן וכניסת שנגן לספרד לאלה שבאו ממדינות לא שנגן בנמל התעופה ועוברים לספרד)
לצפיה ב-'יש לציין שבריטניה וגיברלטר אינן בשנגן. '
יש לציין שבריטניה וגיברלטר אינן בשנגן.
14/03/2017 | 22:21
4
67
חלק מה"חגיגה" שהספרדים עשו לנו בחזית בשנים האחרונות נובע מכך שבריטניה אינה בשנגן ולכן הם יכלו לבדוק כל רכב במקום בדיקות מדגמיות. כרגע העניין די נרגע הודות לאיחוד אבל האסון שקרה בבריטניה עלול לתת להם תירוצים להתעלל בנו בכל פעם שנבוא לעשות קצת שופינג בסופר הגדול שם.

מה שקורה במעבר הגבול עם גיברלטר הוא שמרבית העוברים הם אזרחי האיחוד ולכן יש להם זכות אוטומטית לבקר בבריטניה ובגיברלטר. המשמעות היא שהביקורת קלה יחסית ואין צורך להחתים דרכונים אירופאיים. אני מקווה שפאביאן פיקארדי ימצא דרך להמשיך את המצב הקיים כי גיברלטר אינה חלק מהממלכה המאוחדת אלא טריטוריה בריטית ויש בהן כאלו שנמצאות באיחוד האירופאי וכאלו שאינן.

לאזרחי מדינות מפותחות ובכללן ישראל ניתן לאפשר ויזה בעת ההגעה לגיברלטר, אך יש רשימה ארוכה של מדינות עולם שלישי שאזרחיהן צריכים ויזה כדי להכנס לטריטוריה:

לצפיה ב-'כפי שאמרתי שם היה כך: בבוקר יציאה מספרד, הדרכוניסט שואל'
כפי שאמרתי שם היה כך: בבוקר יציאה מספרד, הדרכוניסט שואל
14/03/2017 | 23:04
3
64
האם חוזר, אני עונה כן, הוא אומר אוקי ומחזיר את הדרכון בלי שום חותמות נוספות. עשר מטר אחרי, הדרכוניסט האנגלי מעביר גם בלי חותמות עם אותה השאלה. ואחר כך עוברים את הנמל ברגל כפי שבתמונות ומגיעים לגיברלטר

בערב, בחזרה לספרד בצד השני של הכביש לכיוון הנגדי, הדרכוניסט הספרדי אינו מוצא יציאה משנגן היום/כניסה לגיברלטר אלא את הכניסה מסלובקיה (וגם כניסת/יציאת שנגן בדף הקודם שהייתה סגורה קודם לכן במרץ-1אפריל (ושבמהלכה עברתי באיטליה ובסן מרינו) - כניסה מבולגריה/ליוון ויציאה מפינלנד/לרוסיה) ומעביר ללא שאלות כלל

ויזות וחותמות לגיברלטר בעת הגעה לישראלים זה רק אם אתה נוחת בנמל התעופה של גיברלטר או יוצא ממנו בטיסה
לצפיה ב-'מעל עשור שאני מבקר בסלע קיומינו 6-7 פעמים כל חורף.'
מעל עשור שאני מבקר בסלע קיומינו 6-7 פעמים כל חורף.
15/03/2017 | 10:15
2
61
כמובן שעל דרכון בריטי זה שונה, ניפנוף קל ורק הגיברלטריים מבקשים לאחוז בדרכון מדי פעם אם הכניסה היא ברגל וברכב הנוסע מחזיק אותם לשימשה והם אף פעם לא יוצאים מהחלון הרכב. למעט מדינת אי אחת הדרכון הבריטי שלי נקי לחלוטין מחותמות והדרכון הישראלי מכיל רק חותמות כניסה ויציאה מישראל.
לצפיה ב-'כבר שנים שישראל לא מחתימה בדרכון '
כבר שנים שישראל לא מחתימה בדרכון
15/03/2017 | 11:01
1
59
אלא מצרפת פתק של אישור כניסה\יציאה
לצפיה ב-'כן מחתימה באילת, עובדה, חיפה (טיסות מיוון), מעברים יבשתיים'
כן מחתימה באילת, עובדה, חיפה (טיסות מיוון), מעברים יבשתיים
15/03/2017 | 22:21
37
וימיים אם באת בצוות של איזו ספינת משא לחיפה/אשדוד או קרויז לחיפה במעבורת

פתק אישור כניסה ויציאה זה רק בנתב"ג
לצפיה ב-'גם אם אתה מנכה את אוכלוסיית החרדים?'
גם אם אתה מנכה את אוכלוסיית החרדים?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2017 | 10:13
29
לצפיה ב-'הנה הקישור ששכחתי להביא'
הנה הקישור ששכחתי להביא
14/03/2017 | 20:30
2
72
לצפיה ב-'ראשית, הקישור מתיחס לכלי רכב ולא למכוניות'
ראשית, הקישור מתיחס לכלי רכב ולא למכוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2017 | 11:08
1
41
אבל זו לא הנקודה העיקרית ואתעלם ממנה.

ארשה לעצמי להיות קצת גזען ולהתייחס לאוכלוסיה היהודית (75% מהאוכלוסיה שהיא כנראה מייצגת יותר את התל"ג האירופי).

לצערי אין לי את מספר כלי הרכב בקבוצה זו, אז אנחש לפי תל"ג לפי מגזר. על פי יוזמת קרן אברהם, התל"ג ב-2009 של המגזר הערבי היה 8000 דולר לנפש לעומת 22000 דולר בכלל האוכלוסייה. לפי השיעור של המגזרים באוכלוסיה, אני מגיע לכך שהמגזר היהודי מייצג כ-90% מסך התל"ג במדינה.

כלומר, אפשר לנחש שבמגזר היהודי יש 2.81 מליון כלי רכב, ובטבלה שהבאת, זה מעמיד את מספר כלי הרכב ל-1000 תושבים על 444. אם אנכה מכך את החרדים (10% מהיהודים ואני מנחש שגם שם התל"ג דומה לזו של המגזר הערבי), אני מגיע ל-479.

זה כבר כמו דנמרק, מדינה דומה לישראל מבחינה גיאוגרפית. שם יש את נטל המיסוי הגבוה בעולם על קנית רכב פרטי (180%) אבל מצד שני בדנמרק ההכנסה למשק בית (ב-2011) הוא $27,000 לעומת $17,000 אצלנו.

עריכה: עוד הערת אגב על דנמרק - שיעור המהגרים שם ממדינות שאינן נחשבות מדינות מערביות (אירופה המערבית, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד) הוא כ-5% מהאוכלוסיה הכללית, כלומר כ-95% מהאוכלוסיה היא הטרוגנית וכך אין צורך לעשות את אותם חישובים שביצעתי.
לצפיה ב-'מצד שני, האוכלוסייה הלא-יהודית זקוקה לרכב יותר'
מצד שני, האוכלוסייה הלא-יהודית זקוקה לרכב יותר
15/03/2017 | 12:28
45
מהאוכלוסייה היהודית, בגלל הפיזור וחוסר הסדר הנרחב של ישובים לא-יהודיים בישראל והעדר תחבורה ציבורית אפקטיבית במשך זמן רב.

נדמה לי שהאוכלוסייה הלא-יהודית מאזנת את האוכלוסייה החרדית, ולכן מספר כלי הרכב ל־1,000 נפש אינו זקוק להתאמות חברתיות.
לצפיה ב-'למכור את הרכב לא, כי אין לי, אבל בהחלט מעכב קניה של אחד כזה.'
למכור את הרכב לא, כי אין לי, אבל בהחלט מעכב קניה של אחד כזה.
13/03/2017 | 20:20
1
127
אין לי רכב, אבל בזכות התחבורה הציבורית שפועלת בחיפה בשבת, לא לחוץ לי לקנות אחד כזה, לפחות לא בשנים הקרובות (אחרי הכל, עדיין אני סטודנט). מה שיש בחיפה נגיש וזמין בשבילי כמעט בכל זמן שאני צריך.
לצפיה ב-'וכמוך יש עוד לא מעט אנשים.'
וכמוך יש עוד לא מעט אנשים.
14/03/2017 | 10:59
31
לצפיה ב-'יש לך את % השימוש ברכב הפרטי לגילאי 20-30 בחיפה?'
יש לך את % השימוש ברכב הפרטי לגילאי 20-30 בחיפה?
14/03/2017 | 10:54
84
מבוגרים אמידים לרוב רגילים לרכב ויסעו בו גם אם יש תחץ טוב ליעד,
בנוסף התחץ התחילה להשתפר לפני כעשור מי שקנה רכב קודם לא מודע לשינויים.
לצפיה ב-'ועצמאות. אי-תלות בשביתות ושלל הנחתות מלמעלה'
ועצמאות. אי-תלות בשביתות ושלל הנחתות מלמעלה
15/03/2017 | 13:22
38
אגב, זכור לי יום שבו פספסתי את האוטובוס וניסיתי לקחת מונית ספיישל לעבודה בשעות השיא בבוקר. זה היה בלתי אפשרי.

יש צרכים רבים שתחבורה ציבורית לא יכולה לספק מעצם טיבה (גם לא מוניות) ולכן לא מפתיע שכמעט כל משפחה (שיכולה) מחזיקה בד"כ לפחות רכב אחד. אבל שהתחבורה הציבורית טובה ויעילה, אפשר להשאיר אותו בחניה במקרים רבים, ובעיקר אין צורך לקנות רכב נוסף.
לצפיה ב-'נצל''ש'
נצל''ש
13/03/2017 | 18:49
1
121
הפיגוע בקו 5 - 1994
ראיתי בתמונות שהאוטובוס היה בכלל אוטובוס בינעירוני
האם זה היה נהוג אז לשלב אוטובוסים בינעירוניים בקו כל כך עירוני
כמו קו 5?
לצפיה ב-'נראה לי נצל"שת לשרשור הלא נכון'
נראה לי נצל"שת לשרשור הלא נכון
13/03/2017 | 19:08
36
לצפיה ב-'הטור נכון ונוגע מלמעלה בנקודה אחת '
הטור נכון ונוגע מלמעלה בנקודה אחת
14/03/2017 | 10:50
112
פרוייקט גשר מוצא ומנהרות הראל בעיקר תוכננו באופן לקוי כשלעצמם. 
נראה שמישהו שכח שהקטע משמש ככניסה ראשית לירושלים, ובעתיד אמור לנקז כניסה/יציאה מהירה נוספת שתתפצל ממנו (כביש 16). 

נכון שבקרוב אמור להפתח נתיב שלישי שיקל על העומס לפי ההבטחות, אבל עדיין זה קצת מדי לצוואר בקבוק שמנקז כיום שתי יציאות ובעתיד שלוש יציאות, במיוחד אם ירצו להתקדם קצת ולתת נתיב תח"צ בשעות העומס. 

לצפיה ב-'חניה בתחנת קרית מוצקין'
חניה בתחנת קרית מוצקין
12/03/2017 | 16:10
1
124
הי לכולם,
יש מקומות חניה בחינם ליד תחנת הרכבת בקרית מוצקין?
לצפיה ב-'כן, חניונים גדולים אבל עמוסים'
כן, חניונים גדולים אבל עמוסים
12/03/2017 | 18:54
131
אם מוכנים להתפשר על הליכה קצרה, תמיד יהיה מקום חניה, לפחות בצד של קרית שמואל.
לצפיה ב-'בדיקות סמים לנהגי אוטובוס בעד או נגד?'
בדיקות סמים לנהגי אוטובוס בעד או נגד?
12/03/2017 | 15:22
3
100
לצפיה ב-'מרב"ד לא מתפקד גם בלי התוספת הזאת, אז איתה?'
מרב"ד לא מתפקד גם בלי התוספת הזאת, אז איתה?
12/03/2017 | 16:12
2
80
נהגי אוטובוסים נדרשים לבדיקות תקופתיות במרב"ד?

לצפיה ב-'לטובת הציבור הרחב מה זה מרב"ד ומדוע הוא לא מתפקד?'
לטובת הציבור הרחב מה זה מרב"ד ומדוע הוא לא מתפקד?
12/03/2017 | 17:38
1
28
לצפיה ב-'מרב"ד זה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים'
מרב"ד זה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
12/03/2017 | 18:03
80
בין תפקידיו זה התאמת רכבים לאנשים עם מוגבלויות ומתן היתר כשירות רפואית לנהיגה למגוון רחב של אנשים (ראה קישור).
המכון לא מתפקד כי עוברים חודשים רבים בין הפניה אליו ועד קבלת זימון ואני כבר לא מדבר על תשובה סופית (אישור). כאשר אומרים כי חסרים נהגי אוטובוס רבים, המכון הינו חסם עיקרי להכשרה (מהירה) של נהגים.

להוסיף לו עכשיו גם בדיקות סמים לכלל הנהגים (מדוע לנהגי אוטובוס כן ומשאיות לא?) בכלל יפיל אותו.

לצפיה ב-'סגירה זמנית של תחנות נתניה ספיר, בית יהושע והרצליה בסופ"ש'
סגירה זמנית של תחנות נתניה ספיר, בית יהושע והרצליה בסופ"ש
12/03/2017 | 13:08
3
157
הקרוב:
"
בשל עבודות לשדרוג תשתית המסילות​
החל מיום ה' 16.03.17 בשעה 19:00 בערב ועד יום א' 19.03.17  בשעה 05:00 בבוקר ייסגרו זמנית תחנות נתניה ספיר, בית יהושע והרצליה.
השינויים בתנועת הרכבות:
תנועת הרכבות מ/אל כיוון צפון- תחל ותסתיים בתחנת נתניה.
​תנועת הרכבות מ/אל כיוון דרום- תחל ותסתיים בתחנת ת"א סבידור מר.
קו נהריה – ב"ש - הרכבות מכיוון צפון תתחלנה ותסתיימנה בתחנת חיפה חוף הכרמל.
קו הוד השרון – ב"ש – תנועת הרכבות בקו זה תפעל כסדרה.
רכבות הלילה לנתב"ג- תפעלנה מ/אל תחנת נתניה.​

יופעלו שירותי הסעות (חינם) בשני הכיוונים בין תחנת נתניה לתחנת נתב"ג. ההסעות יעצרו במחלף הסירה ובתחנת ת"א סבידור מרכז,
בהתאם לזמני הגעת הרכבת לתחנה.
​"
(יש המשך להודעה שלא העתקתי)
לצפיה ב-'מישהו יודע מה בדיוק עושים בסגירה הזו?'
מישהו יודע מה בדיוק עושים בסגירה הזו?
12/03/2017 | 14:27
1
46
לצפיה ב-'במאקו יש כתבה שמפרטת על העבודות:'
במאקו יש כתבה שמפרטת על העבודות:
12/03/2017 | 18:00
170

"
"רכבת ישראל מבצעת עבודות תשתית לצורך פיתוח קווי הרכבת העתידיים ולצרכי תחזוקה שוטפת, במטרה להרחיב את רשת המסילות ולשפר את השירות", נמסר מהנהלת הרכבת. "במסגרת זו, תבצע רכבת ישראל מבצע משולב הכולל ביצוע 3 עבודות ב-2 מוקדים: הנחת מעבור מסילתי כפול בתחנת הרצליה, לצורך חיבור מסילת הקו המהיר לירושלים, שיקום קטע מסילה והחלפתה בתחנת הרצליה ועבודות תחזוקה בתחנת נתניה".
"
לצפיה ב-'עכשיו הם מודיעים??'
עכשיו הם מודיעים??
12/03/2017 | 23:09
38
לצפיה ב-'זה קרה בארה״ב ביום ששי, 21 קרונות מתוך 101 שמטו'
זה קרה בארה״ב ביום ששי, 21 קרונות מתוך 101 שמטו
12/03/2017 | 12:28
1
351
http://www.islandpacket.com/news/business/article1...

הצלום נעשה על ידי כטב״ם(מזל״ט)
לצפיה ב-'והיום בצרפת'
והיום בצרפת
13/03/2017 | 16:14
119
במקרה הראשון דובר על אתנול והיום על ביואתנול, אבל זה אותו הדבר(אני חושב).
בתמונות היום רואים את אנשי המכבי-אש ממש בפעולה אבל יש גם נוכחות של אנשי ההצלה של חברת הרכבות(אני מניח שהם מקבלים הכשרה יעודית ובפרט לאזורים מחושמלים ?).

http://www.leprogres.fr/rhone/2017/03/13/feyzin-de...
לצפיה ב-' שרשור מודיעין והכוונה 12/3 '
שרשור מודיעין והכוונה 12/3
12/03/2017 | 08:25
14
18
לצפיה ב-'מהקריות לבית-חולים רמב"ם, במטרונית'
מהקריות לבית-חולים רמב"ם, במטרונית
12/03/2017 | 10:09
2
58
בוקר טוב,
אני אמורה להגיע היום בשעות הצהריים המאוחרות לרמב"ם.
מה אמור להיות בערך זמן הנסיעה, אם אני עולה על מטרונית 1 בצומת צבר ובדרך מחליפה למטרונית 2?
תודה מראש.
לצפיה ב-'למטרונית לוקח כ־15 דקות מצבר למרכזית המפרץ'
למטרונית לוקח כ־15 דקות מצבר למרכזית המפרץ
12/03/2017 | 14:44
1
64
ועוד כ־20 דקות ממרכזית המפרץ לבת-גלים. ההערכה על בסיס 'זמנים ממוצעים' של איפה-בוס, לנסיעות מטרונית 1 ו־2 שיוצאות מתחנת המוצא בשעה 16.

להערכת זמן זו יש להוסיף מרווח זמן עד להגעה לתחנה (כולל רכישת כרטיס ותיקוף) והמתנה לנסיעה של קו 1 (תדירות גבוהה מאוד, המתנה של לא יותר מ־4 דקות), המתנה של כמה דקות במרכזית המפרץ (המרווח בין נסיעות מטרונית קו 2 עומד על 8 דקות בשעות אחר-הצהרים, זה מקסימום ההמתנה הצפוי בלא אירועים חריגים), והליכה קצרה מתחנת בת-גלים לרמב"ם.
לצפיה ב-'הייתי לוקח מטרונית 1 עד צומת דולפין'
הייתי לוקח מטרונית 1 עד צומת דולפין
12/03/2017 | 16:14
45
ושם בהינתן הזמן עד שתגיע מטרונית 2 או שהייתי מחכה לה, או שהייתי הולך עד רמבם ברגל או שהייתי עולה על אוטובוס לרמבם (17 24 18 ועוד כמה)
לצפיה ב-'האם צפויים עיכובים בקווים 18 ו 15 בזמן מרתון ירושלים'
האם צפויים עיכובים בקווים 18 ו 15 בזמן מרתון ירושלים
12/03/2017 | 10:33
4
50
מקטמון לתחנה מרכזית ?

האם 2 הקווים עובדים ביום שישי כרגיל ?

לצפיה ב-'קו 15 לא יעבוד בזמן המרתון וקו 18 יעבוד כקו סיבובי ולא יגיע'
קו 15 לא יעבוד בזמן המרתון וקו 18 יעבוד כקו סיבובי ולא יגיע
12/03/2017 | 20:07
3
27
לתחנה המרכזית. יש הודעה ארוכה באתר אגד על כל השינויים.

"
קו 15 בשני כיווני הנסיעה:
הקו לא יופעל במהלך המרתון!

קו 18 ממלחה, דרך הגוננים (יופעל כקו סיבובי עד רחוב רבן יוחנן בן זכאי):
ייסע על פי המסלול המקורי עד רחוב רבן יוחנן בן זכאי, יסתובב בכיכר בן זכאי ויחזור על פי המסלול המקורי לכיוון מלחה.
תחנות מבוטלות זמנית: התחנות (בשני הכיוונים) ברחובות אלעזר המודעי, חזקיהו המלך, רחל אמנו, עמק רפאים, דרך בית לחם - גן הפעמון, קרן היסוד, דוד המלך, המלך ג'ורג', שטראוס, שבטי ישראל, הנביאים, אגריפס, בנייני האומה/ תחנה המרכזית.
"
לצפיה ב-'יש אפשרות להגיע מקטמון לתחנה מרכזית בשישי ?'
יש אפשרות להגיע מקטמון לתחנה מרכזית בשישי ?
12/03/2017 | 20:20
2
10
לצפיה ב-'בזמן המרתון רק באמצעות החלפה: קו 10 לתחנת הר הרצל ומשם ברק"ל'
בזמן המרתון רק באמצעות החלפה: קו 10 לתחנת הר הרצל ומשם ברק"ל
12/03/2017 | 20:35
1
7
לצפיה ב-'תודה ,'
תודה ,
12/03/2017 | 21:16
7
לצפיה ב-'מירושלים, גבעה צרפתית לדגניה ב''
מירושלים, גבעה צרפתית לדגניה ב'
12/03/2017 | 23:44
5
44
אני צריך להגיע ליעד מחר, עד השעה 16:00. 
ראיתי שקו 961 עוצר לא רחוק מהבית (יצחק הנדיב/ואדי ג'וז) באיזור 11:30, ומביא אותי ב 14:21 לת. מרכזית טבריה. משם יש מונית שירות שארגנו לנו לדגניה ב' (יוצאת ב 14:30).
השאלה היא, האם יש דרך עדיפה? 
לא אכפת לי גם ללכת ברגל
לצפיה ב-'קו 961 - האופציה המהירה ביותר '
קו 961 - האופציה המהירה ביותר
13/03/2017 | 10:27
4
46
הוא עוצר בצומת דגניה ב', מרחק כמה דקות הליכה מהקיבוץ עצמו.
לצפיה ב-'ורכבת קלה עד תחנה מרכזית מצומת הגבעה הצרפתית'
ורכבת קלה עד תחנה מרכזית מצומת הגבעה הצרפתית
13/03/2017 | 10:32
2
17
לצפיה ב-'אין צורך '
אין צורך
13/03/2017 | 11:32
1
50
קו 961 עוצר לאחר מנהרת אשכול.
לצפיה ב-'תודה, כן שכחתי זאת.'
תודה, כן שכחתי זאת.
14/03/2017 | 14:36
6
לצפיה ב-'תודה לכם!'
תודה לכם!
01/04/2017 | 00:43
לצפיה ב-'חניון קניון לב המפרץ (חיפה)'
חניון קניון לב המפרץ (חיפה)
11/03/2017 | 18:27
1
188
הי,
אי צריך מחר בבוקר להיות באזור ממש (ממש) בבוקר. 
האם מישהו יודע במקרה מאיזה שעה מתחילה הכניסה לחניון? 

תודה! 
לצפיה ב-'לא יודע מתי נפתח'
לא יודע מתי נפתח
11/03/2017 | 19:45
116
אבל אתה תמיד יכול לחנות בחניון האחורי (איפה שמסוף המכולות/כביש 22) ולחצות את הגשר מעל פסי הרכבת ללב המפרץ.
לצפיה ב-'על ההתקפה הזו בגז(מדמיע?) עדיין לא דווח:'
על ההתקפה הזו בגז(מדמיע?) עדיין לא דווח:
11/03/2017 | 16:44
196
היה אתמול בעיר המבורג/גרמניה ב S-Bahn בדרכו לנמל התעופה, לא יודעים עדיין מי הם מבצעי הפגוע.
השבוע כבר היתה התקפה עם גרזן ב S-Bahn  ובתחנת הרכבת בדיסלדורף/גרמניה. התוקף היה מופרע נפשית.

http://www.breitbart.com/london/2017/03/10/tear-ga...
לצפיה ב-' ולהבדיל אלף הבדלות היום יום השנה ה-39 לאוטובוס הדמים'
ולהבדיל אלף הבדלות היום יום השנה ה-39 לאוטובוס הדמים
11/03/2017 | 13:15
7
227
בכביש החוף (שגם אז היה יום שבת).
35 נהרגו בפיגוע הקשה בהיסטוריה שלנו.

לצפיה ב-'ואם מדברים על אוטובוס הדמים , מן הראוי להזכיר'
ואם מדברים על אוטובוס הדמים , מן הראוי להזכיר
11/03/2017 | 22:01
140
גם את אוטובוס האמהות .
29 שנים לאירוע שהיה בתאריך 07-03-1988.
רעיה
ומזל טוב לפורום כמובן.

לצפיה ב-'החלטתי להפריד את ההודעה לשרשור נפרד.'
החלטתי להפריד את ההודעה לשרשור נפרד.
12/03/2017 | 09:38
3
105
חבל לערבב שמחה באירוע כ"כ מצער.
לצפיה ב-' '
12/03/2017 | 10:20
13
לצפיה ב-'מקובל בהחלט.....'
מקובל בהחלט.....
12/03/2017 | 13:37
13
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
12/03/2017 | 18:07
12
לצפיה ב-'אשר הוא, הפיגוע במדריד, התרחש בדיוק 911 יום'
אשר הוא, הפיגוע במדריד, התרחש בדיוק 911 יום
11/03/2017 | 14:07
164
לאחר הטבח הברוטלי של ה-911 (11 בספטמבר באמריקאית נכתב 911 ולא 119).
​אם כי, למעשה, הפיגוע במדריד היה 912 יום לאחר הטבח הברוטלי והברברי של
​האחד עשר בספטמבר (אני לא קורא לזה אסון כי אסון זה מעשה של הטבע או תאונה
​ואפילו לא פיגוע. זה היה טבח המוני נפשע ובזוי באופן קיצוני ביותר)
​אבל למה להרוס סיפור טוב בשל יום אחד.
לצפיה ב-'וגם 13 שנה לפיגוע הרכבות במדריד בירת ספרד'
וגם 13 שנה לפיגוע הרכבות במדריד בירת ספרד
11/03/2017 | 14:03
64
לצפיה ב-'היום 11.3.2017, 15 שנים לפעילות פורום תח"צ בתפוז '
היום 11.3.2017, 15 שנים לפעילות פורום תח"צ בתפוז
11/03/2017 | 03:37
22
272
היום לפני 15 שנה,בתאריך 11.3.2002 החל לפעול פורום 394 בתפוז שהוא  פורום
תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'והפורום עדיין משמש בית ומקום ידע לתחבורה ציבורית בארץ'
והפורום עדיין משמש בית ומקום ידע לתחבורה ציבורית בארץ
11/03/2017 | 17:35
1
65
לצפיה ב-'היתרון של הפורום הזה בתפוז שהוא מקצועי וניתן להתמקד בו'
היתרון של הפורום הזה בתפוז שהוא מקצועי וניתן להתמקד בו
12/03/2017 | 12:18
116
יש כאן מספר גדול של כותבים שכל אחד מביא את הידע והדעות שלו לכן הפורום כה מעניין.
בנוסף יותר קל להתמקד בשרשור אחד וליצור דיון טקסטואלי מאשר בפלטפורמות אחרות לכן אני אוהב את הפורום.
לצפיה ב-' לפורום. מקווה להמשך טוב'
לפורום. מקווה להמשך טוב
11/03/2017 | 18:54
3
116
הפורומים השונים ב"תפוז" ובתוך זה הפורום הזה, לא באותו היקף פעילות, כפי שזה היה בשנים הקודמות.
אני מקווה, שזה מצב זמני ושיהיה טוב יותר.
 לפורום
לצפיה ב-''
11/03/2017 | 22:35
20
לצפיה ב-'לדעתי, כיוצר שירשורים הפורום הרבה יותר פעיל. '
לדעתי, כיוצר שירשורים הפורום הרבה יותר פעיל.
12/03/2017 | 02:45
1
298
עד לשנתיים-שלושה האחרונים שירשור תוכן כמו שירשור מסע היה מחזיק שבוע וקצת. כשעשיתי את שירשורי טהראן שבהם הדגמתי את התח"צ שם בימי שישי השירשור היה מחזיק שבוע ולעיתים עדיין היה בתחתית העמוד הראשון ביום שהעלתי את השירשור הבא.

כיום שירשור תוכן יכול ליפול לעמוד השני אחרי יומיים שלושה בגלל היקף ההשתתפות הנרחב בפורום והיקף החומר והדיונים העולים בו.

ומשום שהעליתי את עניין איראן - קליפ מ 2012 של גוגוש, הדיווה הלאומית האיראנית, כיום אופוזיציה מוזיקלית ושופטת בתוכנית כוכב נולד שנקראת על שמה באחד מערוצי הלווין הגולים. אני ממתין לידיעה משמחת מטהרן שאני מקווה להעלות בפורום בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'אולי יש יותר פעילות מלפני שנתיים-שלוש'
אולי יש יותר פעילות מלפני שנתיים-שלוש
12/03/2017 | 07:28
123
אבל עדיין בפורום הזה ובפורומים אחרים ב"תפוז" ירד היקף הפעילות, באופן משמעותי, בהשוואה למה, שהיה כמה שנים קודם לכן. 
אבל כפי, שכתבתי זוהי לא הבעיה של הפורום הספציפי הזה. בפורומים שונים אחרים ב"תפוז", היקף הפעילות עוד יותר ירד. כך, שבאופן יחסי המצב כאן פחות חמור.
אולי זה קשור לכך, שהגלישה בסלולארי לא ממש נוחה ובוודאי, שלא ידידותית. אולי זה גם בגלל, שעדיין מסורבל לעלות לפורום תמונות. גם הפרסומות הקופצות לא עושות חסד לאופן הגלישה.
לא רק זה. בפורומים השונים בפורטלים השונים הפעילות עוד יותר ירדה. אם אני לא טועה, בפורומים ב-Y-NET, זוהי לא אותה פעילות, כפי שהייתה פעם. פורטל אחר "נענע" שינה את שמו ל"נענע 10" וסגר את הפורומים השונים, עם כל ההשקעה של מנהלי הפורום ושל הגולשים.
כך, שיחסית לפורטלים שונים ובהשוואה לפורומים אחרים בתוך "תפוז" המצב כאן לא רע. ועדיין; הייתי מקווה שתהיה מעט יותר פעילות. עדיין זהו פורום ייחודי, בנושא שלו. להבדיל, ממה שהיה לפני מספר שנים יש כאן התפתחויות, שלא ממש היו קודם. דברים ששווים כתיבה. 
למשל קווי רכבת שונים לקראת פתיחה (בין השאר A1 המהיר לירושלים או הקו לכרמיאל). כמו כן יש התפתחות ברכבת הקלה בגוש דן, אחרי הרבה שנים, שזה היה באוויר. בשירות האוטובוסים, גם אם המצב כיום עדיין לא משביע רצון, חלו שיפורים. למשל בפתיחת קווים חדשים או הרחבת השירות.
לחלק מהדברים יש סקירה, כמו למשל מעקב תשתיות של קווי הרכבת או ניתוח נתונים של כמות המשתמשים בתחנות הרכבת או הסברים אחרים. על כך  לגולשים.
 גם לך, Ccyclist, שהיית מסביר לי דברים שונים. בעיקר מה יש מחוץ לישראל ומה חסר כאן.
לצפיה ב-'מזל טוב לפורום הבאמת מיוחד הזה.'
מזל טוב לפורום הבאמת מיוחד הזה.
12/03/2017 | 09:28
1
250
בהיסטוריה שלו נכללות מריבות קשות בין גולשים, סכסוכים מתמשכים שהביאו פילוגים, אך מעל הכל נוצרו כאן גם חברויות וקשרים בין אנשים, שהולידו דברים ממש יפים, כאשר מבחינתי הדוגמאות הטובות והבולטות מכולן הן חבורת האנשים האחראית להבאת שני אוטובוסים מסוג לילנד רויאל טייגר למצב נסיעה+רישוי של רכב אספנות, או את הצלתו של קטר 101, שלמיטב ידיעתי הקשר בין האנשים שעשו זאת נולד כאן בפורום (ותקנו אותי אם אני טועה).

אז מזל טוב לפורום      
לצפיה ב-'מסכים איתך מתן'
מסכים איתך מתן
12/03/2017 | 09:34
100
אני גם חושב, כמוך שהקשר בין האנשים נולד כאן בפורום.
לגבי אנשים - זכינו לאנשים מוכשרים. צלמים למשל. גם "מישהו", שמעולה בפוטושופים השונים. משנה צבעים לאוטובוסים או לרכבות וזה נראה אמין ביותר . מתן, אם אנשים לא הבינו. יש כאן אנשים טובים אחרים, שטוב לראות את השתתפותם בפורום.
לצפיה ב-'וואו! ואני פיספתי את התאריך!'
וואו! ואני פיספתי את התאריך!
12/03/2017 | 09:36
153
וכבר חמש שנים עברו מאז מפגש העשור שלנו במוזיאון הרכבת בחיפה. איך שהזמן רץ.
כל הכבוד אושרי.
לצפיה ב-'קצת ממני'
קצת ממני
12/03/2017 | 09:56
3
204
בחמש עשרה שנות פעילותו של הפורום הבאמת ייחודי הזה, כמו שציין מאיט חלקיקים, קרו הרבה דברים.
ראשית ובאופן כללי, התחבורה הציבורית בארץ עברה מהפכה מקצה לקצה. אי שם בתחילת שנות האלפיים, כאשר נולד הפורום, רכבת ישראל הייתה רק בתחילתו של המהפך שהביא אותה לאימפריה המפוארת שהיא כיום. אינספור קווים חדשים ותחנות חדשות הוקמו מאז. אינספור פרוייקטי תשתיות בוצעו במדינת ישראל.
התח"צ נשלט עדיין בידי הקואופרטיבים הוותיקים וכל הרפורמות הטובות והרעות רק נועדו לקרות.
המושג "קיימות" לא היה קיים אז...

ובפן הפרטי של הפורום - הקמנו פה קהילה ורשת חברתית עוד לפני שהמושג "רשתות חברתיות" היה קיים. אני מזכיר לכם שאנחנו פה עוד לפני פייסבוק, לפני טוויטר. YNET עוד לא היה YNET, האינטרנט עוד לא היה כמו שאנחנו מכירים אותו כיום.

בזכות הפורום הזה נוצרו חברויות, קמו גם אוייבים, קרו המון קוריוזים מצחיקים עד דמעות. פרויקטים מדהימים נולדו בזכות הפורום, קשרים עסקיים ופוליטיים נרקמו.

אני לא אגזים אם אומר שלפורום הייתה השפעה כבדת משקל בתחום השיפור בתח"צ בישראל, בהנגשתו לציבור ובהנגשת המידע לקהל הרחב.
הפורום תפס את מקומו גם בתודעת מקבלי ההחלטות בתחום התח"צ ואף משמש ארכיון יקר ערך לתיעוד היסטוריית התח"צ של מדינת ישראל.

נכון שעם התפתחות המדיה החברתית, התהפוכות שעברו ועוברות על פורטל תפוז, חלה ירידה מסויימת בפעילות הפורום אבל זה לא ייחודי לנו. זו תופעה גלובלית מוכרת במרחב האינטרנטי. יחד עם זאת לא בטוח שזה דבר שלילי. באיזשהו מקום זה הופך את הפורום למלוכד ומקצועי יותר. אם בעבר הפורום היה נחלתם של טרולים רבים, הרי שהיום הם מוצאים את מקומם בווינט ופייסבוק ומשאירים את תפוז לאנשים יותר רציניים ולדיונים יותר עמוקים ופורים.

ההתעסקות של מנהלי הפורום בנושאי אכיפה ומשמעת ירדה פלאים בשנים האחרונות. אם בעבר חווינו תקופות סוערות של מתקפות טרולים עד לרמות שהיינו חייבים להפעיל ניטור בפורום ולקרוא כל הודעה והודעה לפני פירסומה כאילו היינו אחרוני הפורומים מתחום הכדורגל, הרי שהיום אני יכול לספור על אצבעות יד אחת את מספר הפעמים שהייתי צריך לחבוש את כובע השוטר/גננת שלי ואני מאוד מברך על כך.

אני מאחל לכולנו עוד 15 שנות פעילות פורה ומועילה, עוד הרבה מפגשים, חברויות, חוויות ותח"צ מושלם!
פורים שמח!
לצפיה ב-'מה אוכל להוסיף? דוד כתב ב-100% את מה שאני מרגיש לגבי הפורום'
מה אוכל להוסיף? דוד כתב ב-100% את מה שאני מרגיש לגבי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2017 | 16:03
128
הזה. לדעתי בזכות הפורום הזה נוצרה מודעות ציבורית רחבה לתחבורה ציבורית. הרבה מעבר למה שהיה קורה בעקבות הרחבת הרכבת. כמו שציין דוד, נרקמו קשרים ולדעתי גם ארגוני הצרכנים התאספו והתלכדו בזכות הפורום.

אכן, שתהיינה לנו עוד שנים רבות של פעילות מקצועית - לפחות עוד 15, הלוואי שהרבה יותר!

פורים שמח!
לצפיה ב-' יפה כתבת'
יפה כתבת
12/03/2017 | 16:51
26
לצפיה ב-''
13/03/2017 | 01:06
9
לצפיה ב-'מזל טוב לפורום.'
מזל טוב לפורום.
12/03/2017 | 18:46
74
כבר כ 6 שנים שאני כותב בפורום מאז 2011.
לצפיה ב-' לפורום (מוטב מאוחר...)'
לפורום (מוטב מאוחר...)
12/03/2017 | 18:53
78
ניהלתי את הפורום 5 שנים בתקופה קצת יותר פעילה, כשפייסבוק לא היה כמעט בשטח ואנשים כילו את זמנם על דברים אחרים... אבל אני לא בא בטענות לגולשים הנאמנים שהפחיתו את פעילותם וגם לא לאלה שקצת פחות... לצערי "תפוז" עשו ועושים הכל כדי להרחיק גולשים מהפורומים עם ה"שדרוגים" הנוראים, עם פרסומות בלתי נסבלות ורועשות וגלישה בלתי אפשרית מהסלולרי. חבל.
לצפיה ב-'|מזלטוב|'
|מזלטוב|
12/03/2017 | 23:46
12
לצפיה ב-'יומיים אחרי עדיין אפשר לברך, נכון? '
יומיים אחרי עדיין אפשר לברך, נכון?
13/03/2017 | 09:09
48
וואו, 15 שנה. זה אומר שאני כבר מוותיקי הפורום.
ולצערי כיאה לזקנים אני בעיקר קורא ורוטן ופחות משתתף באופן פעיל.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
13/03/2017 | 12:03
33
התחבורה הציבורית במגמת עליה , ועוד 15 שנים אני בטוח שזה יראה אחרת...
לצפיה ב-''
13/03/2017 | 14:44
22
לכל הכותבים, המעדכנים, העונים והמשתפים - תודה רבה.

לצפיה ב-'מזל טוב לפורום ולחברים בו!'
מזל טוב לפורום ולחברים בו!
13/03/2017 | 18:48
42
אין ספק שהתחום עבר תהפוכות מדהימות, ותופס הרבה מקום היום בשיח הציבורי. בהיבט הפרטי, רכשתי ידע גדול ובעיקר חברויות שרקמו פרויקטים גדולים ומסעירים.
מרגש!
לצפיה ב-''
13/03/2017 | 21:08
32
רק נקווה שתפוז יעשו אפליקציה נורמלית לסלולר 
לצפיה ב-'מזל טוב לנו ופורום שמייח'
מזל טוב לנו ופורום שמייח
14/03/2017 | 10:30
57
כמו שכתבו פה רבים לפני, הפורום כיום במקום טוב מאוד, ואנחנו מדברים על דור הפייסבוק והווצאפ והציוצים.  

כאן המקום להודות למנהלי הפורום בהווה ובעבר על עבודה טובה יעילה ועניינית! 

קצת באיחור אמנם, אני מצרף תמונת פורים שמח תח"צית (וחשובה)
לצפיה ב-'ספור התאונה ״שלעולם לא קורת״; אולי היתה חבלה בדפו?'
ספור התאונה ״שלעולם לא קורת״; אולי היתה חבלה בדפו?
10/03/2017 | 21:45
3
485
אתמול ברכבת בוקר מאוד עמוסה שעשתה את דרכה מהעיר Liège לבירת בלגיה, לפתע ניתקו הקטר הדוחף+2 קרונות(בצד האחורי)
מהקרונות+קטר גורר(בצד הקידמי).
שני חלקי הרכבת בלמו אוטומטית ולא היו נפגעים וגם לא שימוט, אבל התאונה היא כל כך נדירה שאין לה הסבר!
היו כבר מקרים של שבירת מחברים בין קרונות אבל לרוב ........ברכבות משא.
התמונה המצורפת נעשתה על ידי נוסעת שהיתה בקרון מאחור, לכוון קרון מקדימה.
לצפיה ב-'משהו בהחלט לא בסדר עם ה-IC האלה של SNCB,זו אינה תאונה ראשונה'
משהו בהחלט לא בסדר עם ה-IC האלה של SNCB,זו אינה תאונה ראשונה
11/03/2017 | 00:25
202
בקו בזה, בחדשותיהם הזכירו את התאונת באותו קו מלפני שבע שנים
לצפיה ב-'יש ביוטיוב ערוץ של נהג ברכבת הבלגית'
יש ביוטיוב ערוץ של נהג ברכבת הבלגית
12/03/2017 | 18:40
117
הערוץ ברוסית, אבל מענין יהיה לשמוע את פרשנותו של הנהג.
לצפיה ב-'תמונה כדי להמחיש מה שנשבר, קשה להאמין!'
תמונה כדי להמחיש מה שנשבר, קשה להאמין!
12/03/2017 | 23:42
164
מוקדם לדעת אבל אחד הדברים הראשונים שעליהם חושבים ״האם הבורג הגדול שנראה כאן לא נסגר מעבר לדרוש ?״.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 10/3 - 11/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 10/3 - 11/3
10/03/2017 | 09:24
8
22
לצפיה ב-'מתל אביב לכרמיאל'
מתל אביב לכרמיאל
10/03/2017 | 20:23
2
144
אני צריך להגיע ביום רביעי בבוקר לכרמיאל רחוב החרושת סמוך לתחנה המרכזית.
בדקתי וראיתי שניתן לנסוע ברכבת לעכו ומשם באוטובוס לתחנה מרכזית כרמיאל.
יש דרך טובה יותר? קצרה יותר?
תודה
לצפיה ב-'הכי קצר, הכי מהיר, הכי נוח. לך על זה'
הכי קצר, הכי מהיר, הכי נוח. לך על זה
10/03/2017 | 21:09
1
54
לצפיה ב-''
10/03/2017 | 21:42
15
לצפיה ב-'האם יש היום (שבת) אוטובוסים לאילת? '
האם יש היום (שבת) אוטובוסים לאילת?
11/03/2017 | 10:35
1
79
הי
אנחנו רוצים להגיע לעין יהב, 
ראיתי באתר של אגד שיש קו 399 שמגיע מחדרה ד עין יהב.
ויש גם אוטובוס מתל אביב. רק לא ברור לי האם עובד בשבת? 
איך מבררים?
תודה
לצפיה ב-'אתה יכול למצוא את לו"ח הזמנים באתר אגד ובאתר כל-קו'
אתה יכול למצוא את לו"ח הזמנים באתר אגד ובאתר כל-קו
11/03/2017 | 10:54
72
399 לא עובד בשבת.
מתל אביב יש בשבת את קווים 394 ו 393, החל מ-12 בצהריים.

לצפיה ב-'קווי באר-שבע<>ירושלים (446 ו-470) !!!'
קווי באר-שבע<>ירושלים (446 ו-470) !!!
11/03/2017 | 23:33
2
69
האם קיימת כיום אפשרות להגיע מבאר-שבע למבשרת-ציון מבלי להגיע לירושלים,או שמא העבודות שנעשות על חידוש כביש 1 ומחלף הראל כבר לא מאפשרות זאת?
לצפיה ב-'בכיוון מבאר שבע שני הקווים עוצרים במחלף חמד ומשם יש קווים'
בכיוון מבאר שבע שני הקווים עוצרים במחלף חמד ומשם יש קווים
11/03/2017 | 23:48
1
58
למבשרת ציון.
בכיוון ההפוך רק 446 עוצר במחלף חמד.
לצפיה ב-' רבה'
רבה
12/03/2017 | 05:43
11
לצפיה ב-'פורטל שנקר ופורטל אליפלט'
פורטל שנקר ופורטל אליפלט
09/03/2017 | 23:50
4
295
האם יש צילומים עדכניים מפורטל שנקר?
ומה לגבי פורטל אליפלט? למה לא מתחילים לעבוד עליו במקביל?
לצפיה ב-'פורטל אליפלט קשור לביצוע הקטע של המסילה הטורקית'
פורטל אליפלט קשור לביצוע הקטע של המסילה הטורקית
10/03/2017 | 11:08
2
221
והקטע הזה הוצא למכרז רק בחודש שעבר, כי התכנון שלו הסתיים מאוחר.
"
The Project’s works shall consist of the construction of the Turkish Alignment from Kauffman Street in the West to Pines Street in the East following the disused historic railway alignment, a distance of approximately 970 metres and including, inter alia, at-grade works from Kauffman Street, an open cut ramp to below ground level, the Elifelet Stop, and the cut and cover tunnel through to the Hertzl Shaft, all as set forth in the Tender Documents. 
"
לצפיה ב-'פורטל אליפלט מתייחס לקו האדום?'
פורטל אליפלט מתייחס לקו האדום?
10/03/2017 | 13:26
1
148
זו בעצם "נקודת המעבר" מהתוואי התת"ק לקרקעי?
לצפיה ב-'כן, זה המעבר בין התוואי התת-קרקעי בתל אביב לתוואי הקרקעי'
כן, זה המעבר בין התוואי התת-קרקעי בתל אביב לתוואי הקרקעי
10/03/2017 | 13:38
174
ביפו.
פורטל שנקר זה המעבר בין התוואי התת-קרקעי בבני ברק ובמחלף גהה לבין התוואי הקרקעי בפ"ת.
לצפיה ב-'פורטל שנקר:'
פורטל שנקר:
10/03/2017 | 11:09
208
לצפיה ב-'היום ראיתי את חניון החרש ריק לגמרי'
היום ראיתי את חניון החרש ריק לגמרי
09/03/2017 | 22:25
4
360
מה קרה לקו הזמנו 777? בוטל?

לצפיה ב-'תנועת הרכבות חזרה היום לסידרה ותחנת השלום נפתחה'
תנועת הרכבות חזרה היום לסידרה ותחנת השלום נפתחה
09/03/2017 | 22:30
2
219
לכן קו 777 לא פעל היום.
לצפיה ב-'מה שכן, יוצא לי לאחרונה לראות הרבה "קווי" 999 של דן נוסעים.'
מה שכן, יוצא לי לאחרונה לראות הרבה "קווי" 999 של דן נוסעים.
09/03/2017 | 22:56
213
על רובם כתוב , כמובן, לא בשירות. על חלקם "רכבת הרצליה" (בגלל השאטל שהפעילו לפני כמה חודשים).
לצפיה ב-'אהה יפה. הייתי בטוח שהרכבת תחזור לפעילות הרגילה מחר'
אהה יפה. הייתי בטוח שהרכבת תחזור לפעילות הרגילה מחר
09/03/2017 | 23:42
74
לצפיה ב-'אגב, חניון החרש - למה הוא משמש ביום-יום?'
אגב, חניון החרש - למה הוא משמש ביום-יום?
10/03/2017 | 09:08
193
כשאני נמצא שם, זה בעיקר כאשר הנסיעות 'שלי' מכפר סבא לראשון לציון וחזרה נחתכות בתחנת ההגנה. שם אני, כמו בימים האחרונים, נמצאים האוטובוסים, שמשמשים להסעות השאטלים.
למה משמש החניון, כשאין השבתות? לכלי רכב פרטיים? החניון בתשלום? או שבכלל יש לו שימוש אחר, כמו למשל חניון תפעולי לכלי הרכבת של עיריית תל אביב?
לצפיה ב-'NTL זו החברה שייצרה בעבר רק״לות על צמיגים עם '
NTL זו החברה שייצרה בעבר רק״לות על צמיגים עם
09/03/2017 | 18:27
178
מערכת כוונון מאוד מיוחדת עם חריץ בתוך הכביש.
ראו:
TRANSLOHR בויקיפדיה .
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
09/03/2017 | 20:23
2
105
ארבעה גלגלים שפונים במקום שניים - האם זה תואם את התקינה הישראלית לכלי רכב ציבוריים? ואיך נוהגים בזה? בטח יותר מסובך מאוטובוס רגיל, לא?
לצפיה ב-'לדעתי ההפך. היגוי שכזה מקטין משמעותית את רדיוס הפנייה.'
לדעתי ההפך. היגוי שכזה מקטין משמעותית את רדיוס הפנייה.
09/03/2017 | 21:18
1
51
לצפיה ב-'נכון, מקטין את רדיוס הפניה, אבל'
נכון, מקטין את רדיוס הפניה, אבל
09/03/2017 | 23:54
96
ההתנהגות תהיה שונה באופן משמעותי מהתנהגות של רכב רגיל עם היגוי קדמי בלבד, לדעתי, מה שאומר שנהגים יצטרכו הכשרה מיוחדת / זמן להתרגל כדי לנהוג על דבר כזה לא־שגרתי.
לצפיה ב-' שרשור מודיעין והכוונה 9/3 '
שרשור מודיעין והכוונה 9/3
09/03/2017 | 14:07
9
לצפיה ב-'אפלק' רב-קו שלא דורשת NFC?'
אפלק' רב-קו שלא דורשת NFC?
09/03/2017 | 02:31
1
120
אני משתמש הרבה באפלק' רב-קו.  אבל אני רוצה להתחדש בסמרטפון חדש, ללא NFC.  האם יש אפלק' שנותנות מידע ולא דרוש NFC?
(מידע כמו: מה יש בכרטיס, כמה זמן נסיעה נותר וכו')

תודה רבה
לצפיה ב-'אם כוונתך להשתמש ברב-קו בטלפון אז NFC היא הדרך היחידה'
אם כוונתך להשתמש ברב-קו בטלפון אז NFC היא הדרך היחידה
09/03/2017 | 06:06
273
לרב-קו יש רק שני ממשקים למשתמש

הראשון זה NFC מסוג B תג סוג 4 אשר נמצא בטלפונים תומכים (זה שלסלולרי חדש יש NFC לא בהכרח אומר שהוא יתמוך ברב-קו אם ההתקן לא מהסוג הנכון) אשר מבצע תקשורת עם הכרטיס בממשק תפעול כרטיסים חכמים (APDU) ואז מציג את המידע שנקלט למשתמש לאחר עיבוד בתקן קליפסו וקודי זיהוי מתאימים של משרד התחבורה

השני זה אם ברב-קו יש ממשק פיזי, כלומר צ'יפ, אז ניתן להשתמש בקורא כרטיסים במחשב האישי שמבצע את אותו מערך פקודות המתואר מעלה מול הצ'יפ ללא תקשורת טווח אפס וניתן להשתמש באתר רב-קו אונליין או ביישומים תומכים

אני אישית משתמש בקורא כרטיסים ורב-קו אונליין לבירור מצב החוזים וטעינותם
וגם ביישום מחשב שמאפשר לראות (קריאה בלבד) יותר דברים בפירוט טוב יותר אך שבדרך כלל מוסתר ממשתמש באתר עם ממשק למשתמש רגיל: למי שמתעניין, זה http://pannetrat.com/Cardpeek/ רק שהוא לא כזה מעודכן (אני עובד על עדכונים אך עדיין לא הוצאתי את הפורק עם השינויים לגיטהב - coming soon)
לצפיה ב-'שני דברים לא שגרתיים שראיתי היום בתחנת סבידור'
שני דברים לא שגרתיים שראיתי היום בתחנת סבידור
08/03/2017 | 22:49
3
545
1) רכבת משא חנתה בצהריים ברציף 6.
2) עמדת מודיעין אוטומטית עם מסך מגע למידע על אוטובוסים, נראה שמאותו סגנון שהתקינו בתחנות אוטובוס בהרצליה (סליחה על התמונה המטושטשת, מיהרתי לרכבת)
לצפיה ב-'צג מידע סמרטפון ציבורי לאוטובוסים בגוש דן'
צג מידע סמרטפון ציבורי לאוטובוסים בגוש דן
09/03/2017 | 04:52
364
צג מידע סמרטפון ציבורי לאוטובוסים בגוש דן במעבר עילי בתחנת הרכבת תל אביב סבידור מרכז
לצפיה ב-'צג מידע לכרמלית וקווים קרובים עם מסך מגע'
צג מידע לכרמלית וקווים קרובים עם מסך מגע
09/03/2017 | 04:55
299
צג מידע לכרמלית וקווים קרובים עם מסך מגע כמו בסמטרפון ביציאה מתחנת הנביאים 41144.
צולם בחודש ינואר 2017.
לצפיה ב-'צג מידע לרכבת וקווים קרובים עם מסך מגע כמו בסמטרפון'
צג מידע לרכבת וקווים קרובים עם מסך מגע כמו בסמטרפון
09/03/2017 | 05:00
246
צג מידע לרכבת וקווים קרובים עם מסך מגע כמו בסמטרפון ביציאה מתחנת הרכבת כפר יהושע - איסוף 54841,
בתחנות רכבת העמק.
לצפיה ב-'שאלה לנוסעים התדירים ברכבת: איך סוגרים את הדלתות בסימנס?'
שאלה לנוסעים התדירים ברכבת: איך סוגרים את הדלתות בסימנס?
08/03/2017 | 23:01
2
235
יצא לי לנסוע לחיפה השבוע, גם הלוך וגם חזור היו ברכבת סימנס (הסוג המועדף עלי בר"י, שדווקא יוצא לי לנסוע עליו הכי פחות כי אני בד"כ לא נוסע צפונה או למודיעין).
אחד הדברים שאני אוהב בסימנס זה שכל כך שקט שם, כי הקרונות מחולקים עם דלתות פנימיות בתוך הקרון. אבל לפעמים הדלתות נפתחות ולא רוצות להיסגר.

איך אמורים לסגור את הדלת במצב כזה?
ניסיתי ללחוץ על הכפתור אבל זה לא עשה כלום, ולא רציתי למשוך את הדלת כי לא התחשק לי לשבור אותה.
לצפיה ב-'יש כפתור אדום בחלק העליון של המשקוף'
יש כפתור אדום בחלק העליון של המשקוף
08/03/2017 | 23:03
1
189
לחיצה עליו מפעילה את מנגנון הסגירה של הדלת.
לצפיה ב-'תודה. אדע להבא.'
תודה. אדע להבא.
08/03/2017 | 23:12
59

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה