לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'הרכבת הקלה נהייתה כבדה'
הרכבת הקלה נהייתה כבדה
10/11/2015 | 00:43
268
שוב מחר ייתכנו שיבושים ברק"ל ירושלים מה יהיה ?
לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 10/11 ‬ '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 10/11
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2015 | 00:36
18
16
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאaלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'נסיון שני, מאשקלון לרח' שביל המרץ בת"א'
נסיון שני, מאשקלון לרח' שביל המרץ בת"א
10/11/2015 | 14:36
4
41
היי, ענו לי בפעם הקודמת ששאלתי והמליצו על קו 300 + הליכה רגלית של כרבע שעה.
אשמח לשמוע על אופציה נוספת, כשהעדיפות היא להגיע ברכבת ולא באוטובוס בין עירוני. יש קו כלשהו שמגיע לשם מהתחנה המרכזית נניח ואז ארד בתחנת ההגנה?

ההליכה הרגלית היא לא מה שמפריע לי (למרות שאם יהיה גשום אז זה יהיה בעייתי), אני בעיקר לא רוצה לנסוע באוטובוס.

שוב תודה רבה
לצפיה ב-'אני מציע רכבת לתחנת צומת חולון, היא הכי נגישה למקום.'
אני מציע רכבת לתחנת צומת חולון, היא הכי נגישה למקום.
10/11/2015 | 14:45
3
54
מתחנת צומת חולון חוצים את דרך בן צבי ולוקחים את הקווים 96, 189, 289, 157, 201, 451, 461 ועוד - לכיוון תל אביב.
אפשר גם ללכת ברגל כחצי שעה.
אפשר גם ללכת ברגל מתחנת הרכבת ת"א ההגנה, זה טיפה יותר קרוב.

לצפיה ב-'תודה! איך האזור מבחינת בטיחות הליכה רגלית?'
תודה! איך האזור מבחינת בטיחות הליכה רגלית?
10/11/2015 | 14:59
2
39
השאלה נוגעת גם לשעות הערב המאוחרות נניח, דרום תל אביב וזה...

ותודה רבה! כל הקווים האלו מגיעים לרחוב שביל המרץ או שאני צריכה לרדת בתחנה כלשהי ברחוב סמוך? אני שואלת כי לא הצלחתי לאתר שום תחנה בשביל המרץ דרך האפליקציה איפה-בוס.

עכשיו הורדתי מובאיט למרות שזכרתי אותה כנוראית והיא דווקא מצאה לי אפשרות של לרדת בחולון וולפסון ואז קו 84. זה גם נשמע תקין?

בד"כ תל אביב ממש פשוטה מבחינת בירורי תחב"צ, אם זה אזור עם חניה נראה לי שכבר עדיף יהיה להגיע ברכב...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/11/2015 | 16:26
1
48
באיזור קרית המלאכה עצמו (היכן שנמצא שביל המרץ) יש זנות בלילה, אבל יש שם גם עסקים ומועדנות פופלריים (כגון הסטנד-אפ פקטורי). על אף מקום בתל אביב לא הייתי אומר שהוא לא בטוח. אם רוצים להימנע מאזורים עם אוכלוסיה ענייה במיוחד, כדאי לבוא מהצד של צומת חולון ולא מהצד של ההגנה.

יורדים בשוקן/קיבוץ גלויות או בהר ציון/קיבוץ גלויות, תלוי עם איזה אוטובוס באים.

את מוזמנת לנסוע בקו 84 אם בא לך להמתין חצי שעה לאוטובוס לא תדיר שמגיע מראשון, וגם קצת להאריך את הדרך. הדרך שהצעתי לך עדיפה כמה מונים מבחינת זמן המתנה ממוצע.
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאוד! המשך שבוע נפלא '
תודה רבה, עזרת לי מאוד! המשך שבוע נפלא
10/11/2015 | 16:31
7
לצפיה ב-'הכוונה בת"א...'
הכוונה בת"א...
10/11/2015 | 15:41
8
47
איזה קו אוטובוס אני תופס מהצד של הקריה מול בנייני עזריאלי לדיזינגוף סנטר. הלוך חזור. תודה
לצפיה ב-'63'
63
10/11/2015 | 15:57
7
17
לצפיה ב-'של איזו חברה - אגד, דן? '
של איזו חברה - אגד, דן?
10/11/2015 | 16:47
6
13
לצפיה ב-'דן, אבל זה ממש לא משנה'
דן, אבל זה ממש לא משנה
10/11/2015 | 16:55
5
21
לצפיה ב-'למדתי שזה כן משנה, מסיבה פשוטה של זיהוי האוטובוס בקלות יתרה.'
למדתי שזה כן משנה, מסיבה פשוטה של זיהוי האוטובוס בקלות יתרה.
11/11/2015 | 00:18
4
34
כשאתה יודע שהקו שלך מופעל על ידי דן למשל, אתה לא נמתח בכל רגע שמגיע אוטובוס לתחנה, אלא רק כשמגיע אוטובוס של דן לתחנה. ובמקומות כמו עזריאלי, לסובב את הראש אחרי כל האוטובוסים שעוברים שם, זה לא דבר פשוט, רק מהחשש לפספס את האוטובוס...

גם לי זה נראה בהרבה מקרים, מה זה משנה כבר מי המפעיל עד ששמתי לב לזה בתחנה שעובר בה רק קו אחד של אגד וכל השאר קווים של מפעילים אחרים. עניין אותי לראות רק את הירוק מתקרב.
לצפיה ב-'יש מספר קו בוהק ובולט בחזית. זה הדבר הראשון שהנוסע רואה.'
יש מספר קו בוהק ובולט בחזית. זה הדבר הראשון שהנוסע רואה.
11/11/2015 | 00:29
3
32
לדעתי רוב האנשים ששואלים "איזו חברה" עושים זאת כי הם לא יודעים שהכירטוס הוא משותף ושמערכת המידע היא משותפת.
לצפיה ב-'יכול להיות, אבל אנשים היום מנצלים את הזמן שלהם בתחנות'
יכול להיות, אבל אנשים היום מנצלים את הזמן שלהם בתחנות
11/11/2015 | 01:35
2
29
במקום בלהסתכל על איזה קו מגיע בכליון עיניים כמו בעבר. כשאתה עסוק במשהו אחר ובזווית העין רואה אוטובוס של דן, אתה מתעמק יותר וכשאתה רואה שמדובר באוטובוס אחר, אתה לא מתייחס.

ויש גם את הפאן היותר בעייתי, יש אנשים שהורגלו שיש שני קווים בעלי אותו המספר בעיר שלהם שאפילו עוברים באותן התחנות ולכן חשוב להם לדעת מי המפעיל כדי לא לעלות על קו שלא מתאים להם.
לצפיה ב-'אנשים כיום לא שמים לב בכלל מהו צבע האוטובוס'
אנשים כיום לא שמים לב בכלל מהו צבע האוטובוס
11/11/2015 | 01:54
20
לצפיה ב-'אני מסכים עם olli3'
אני מסכים עם olli3
11/11/2015 | 03:04
33
חשוב לי לדעת מי המפעיל של הקו כדי שלא אצטרך להיות במתח על כל אוטובוס שעובר, וגם שלא אעלה על האוטובוס הלא נכון. וגם אי אפשר לראות מרחוק את מספר הקו שבקדמת האוטובוס אלא רק כשהוא במרחק קצר מהתחנה.

ולמה לא מכרים את התחנות בעזריאלי?, השמש שם קופחת, והתחנות עצמן קטנות מאוד וקרובות מאוד האחת לשניה.
לצפיה ב-'שלום, איך אני מגיע מרכבת הרצליה להרצליה פיתוח'
שלום, איך אני מגיע מרכבת הרצליה להרצליה פיתוח
10/11/2015 | 18:42
3
67
אני צריך בזמן הקצר ביותר , 
רציתי לשאול האם אפשר ללכת את היעד ברגל.

אם כבר אני פה, רציתי להתייעץ איתכם, אני גר בחיפה ויש לי אופציה לעבוד בהיי טק 
בהרצליה פיתוח, כמה זמן זה יקח לי כל יום?, האם זה בכלל משתלם
לעשות את המסע הזה ,חמישה ימים בשבוע , או שהנסיעות יכולות לגרום לי לשחיקה נפשית .

לצפיה ב-'נראה לי שאפשר ללכת ברגל'
נראה לי שאפשר ללכת ברגל
10/11/2015 | 20:53
2
37
תלוי כמובן בכתובת המדויקת שלך, אבל אמור להיות מרחק הליכה סביר.
זמן הנסיעה נטו ברכבת הוא כשעה ורבע.
לצפיה ב-'רחוב ספיר'
רחוב ספיר
10/11/2015 | 21:06
1
12
לצפיה ב-'בהחלט, הסבר>>>'
בהחלט, הסבר>>>
11/11/2015 | 02:19
32
בעת היציאה מתחנת הרכבת אתה פונה שמאלה לעבר גשר הולכי הרגל שמוביל אותך לדרך משה דיין, שם אתה יורד מהגשר ומתחיל לעלות לרחוב שפיים (רחוב שפיים ממוקם מול הגשר), בקצה רחוב שפיים אתה מגיע לכביש החוף, שם מחכה לך גשר הולכי רגל נוסף המביא אותך לאיזור התעשיה. ביידה מהגשר אתה פשוט נכנס לרחוב ספיר (יש כמה יציאות מהגשר, הסתכל במפה ותבין על מה אני מדבר).

בהגעה מחיפה להרצליה ברכבת יש שתי דרכי החלפה, האחת (הרשמית) בבנימינה והשנייה בתל אביב האוניברסיטה. לא פעם נסיעה לתל אביב האוניברסיטה וחזרה אחורה לתחנת הרצליה חוסכת זמן, לא פעם מדובר בזמן לא מבוטל.
לצפיה ב-'עדכון מתחנה מרכזית ירושלים'
עדכון מתחנה מרכזית ירושלים
09/11/2015 | 23:36
3
294
לאחר מספר חודשים, מסכי המידע ברציפים שמראים את זמני היציאה המתכוננים של האוטובוסים חזרו לפעול.
לצפיה ב-'הם לא פעלו מספר חודשים על מנת להגן על הפלשתינאים'
הם לא פעלו מספר חודשים על מנת להגן על הפלשתינאים
10/11/2015 | 00:09
216
מפני פורעים יהודים רשעים ואלימים.
עכשיו, כשיש המון משטרה ברחובות אפשר להחזיר אותם לפעולה.
לצפיה ב-'עדיין יש הרבה טעויות'
עדיין יש הרבה טעויות
10/11/2015 | 00:41
158
בלו"ז, לא לסמוך על זה.
לצפיה ב-'והשעון הגדול כבר מראה את השעה הנכונה?'
והשעון הגדול כבר מראה את השעה הנכונה?
10/11/2015 | 22:30
31
לצפיה ב-'האם ניתן לשלם למוניות בנתב"ג בכרטיס אשראי?'
האם ניתן לשלם למוניות בנתב"ג בכרטיס אשראי?
09/11/2015 | 23:20
1
115
קרובת משפחה אמורה לנחות השבוע בלי מזומנים וביקשה לודא שלא יהיו תקלות.
לצפיה ב-'ניתן'
ניתן
10/11/2015 | 07:58
115
אצל רוב הנהגים, מומלץ לעדכן לפני את הנהג לפני, 99 אחוז מי שעומד בתור בשער 03 בתחנת המוניות מצויידים במכונת לסילקת כ.אשראי.
לצפיה ב-'תעריפים חדשים בקווי הרכבת בדרום בחודש הקרוב'
תעריפים חדשים בקווי הרכבת בדרום בחודש הקרוב
09/11/2015 | 22:50
17
293
"
שר התחבורה: ההוזלות בתעריפי הנסיעה של הרכבת בדרום, מבוצעות במסגרת מדיניות משרדו לקירוב הפריפריה למרכז ומתן שיוויון הזדמנויות בתעסוקה, במגורים ובלימודים לכלל תושבי מדינת ישראל
בשורה טובה לתושבי הדרום. תעריפי הנסיעה ברכבת בין יעדים רבים בדרום הארץ תוזל במהלך החודש הקרוב, בשיעור של עשרות אחוזים, בעקבות פתיחת קו הרכבת בין באר שבע לאשקלון וקיצור מסלולי הנסיעה. כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

השר כץ יחתום בשבוע הקרוב על צו המוזיל את תעריפי הנסיעה ברכבת בין עשרות יעדים בדרום, לקראת יישום הרפורמה המהפכנית במבנה התעריפים של התחבורה הציבורית, הצפויה להתחיל בחודש ינואר 2016.

על פי הצו החדש, נסיעה מבאר שבע לנתיבות תעלה 16 שקלים, במקום 40 שקלים כיום (הוזלה של כ-60%), נסיעה מבאר שבע לשדרות תעלה 16 שקלים, לעומת 39 שקלים כיום (הוזלה של 60%) ונסיעה מבאר שבע לאשקלון תוזל ל-24 שקלים, במקום  38 שקלים בלבד (הוזלה של כ-40%). 

נסיעה מבאר שבע לאשדוד תעלה 25 שקלים, במקום 38 שקלים (הוזלה של כ- 35%), נסיעה מבאר שבע ליבנה תעלה 26 שקלים, במקום 38 שקלים (הוזלה של כ- 30%) ונסיעה מבאר שבע ללב המפרץ בחיפה, תוזל מ- 69.5 שקלים ל-63 שקלים (הוזלה של כ-10%).

נסיעה משדרות ללהבים תעלה 20 שקלים, לעומת 37.5 שקלים כיום (הוזלה של יותר מ-50%), משדרות לקרית גת 26 שקלים, במקום 33 שקלים (הוזלה של כ-20%) ומקרית גת לאשקלון תעלה הנסיעה 28.5 שקלים, במקום 31.5 שקלים כיום (הוזלה של כ-10%).   

מנתיבות לקרית גת תעלה הנסיעה 25 שקלים, לעומת 34 שקלים כיום (הוזלה של כ-25%) ונסיעה מנתיבות ללהבים תעלה 20 שקלים, לעומת 38.5 שקלים כיום (הוזלה של כ-50%). 

נסיעה מלהבים לאשקלון תעלה 26 שקלים, לעומת 36.5 שקלים כיום (הוזלה של כ-30%), נסיעה מלהבים לאשדוד תעלה 27 שקלים, במקום 36.5 שקלים (הוזלה של כ-25%) ונסיעה מלהבים ליבנה תעלה 30.5 שקלים, לעומת 36.5 שקלים כיום (הוזלה של כ-15%).

נסיעה מדימונה לנתיבות תעלה 24 שקלים, במקום 45.5 שקלים (הוזלה של כ-50%), מדימונה לשדרות תעלה הנסיעה 24 שקלים, לעומת 44.5 שקלים (הוזלה של כ-45%), נסיעה מדימונה לאשקלון תעלה 31 שקלים, במקום 43.5 שקלים (הוזלה של כ-30%), נסיעה מדימונה לאשדוד תעלה 32 שקלים, לעומת 43.5 שקלים כיום (הוזלה של כ-25%) ונסיעה מדימונה ליבנה תעלה 33 שקלים, במקום 43.5 שקלים (הוזלה של כ-25%). 

השר כץ מסר כי ההוזלות במחירי הנסיעה של הרכבת בדרום, מבוצעות במסגרת מדיניות משרדו לקירוב הפריפריה למרכז ומתן שיווין הזדמנויות בתעסוקה, במגורים ובלימודים לכלל תושבי מדינת ישראל. לדבריו, משרד התחבורה פועל באופן אינטנסיבי לשיפור קווי התחבורה השונים ולמיסוד הרגלי הנסיעה בתחבורה ציבורית. 

יצוין כי שר התחבורה צפוי לחתום בימים הקרובים על צו מחירים נוסף, המרחיב את
הסדרי ההנחות הניתנות בתחבורה ציבורית למאות אלפי נוסעים נוספים, ומשווה בין ההנחות הניתנות באוטובוסים להנחות הניתנות ברכבת ישראל וברכבת הקלה.

בין הנהנים העיקריים מהנחות אלה: בני נוער עד גיל 18, שיוכלו לנסוע בכל קווי התחבורה הציבורית בארץ בהנחה של 50%, זכאי הביטוח הלאומי ונכים שייהנו מהנחה של 33% בכל הקווים בארץ, עיוורים שיזכו לפטור מלא בתשלום בכל הקווים באוטובוסים וברכבת (ומלווים לעיוורים בחצי מחיר) ומתנדבי שנת שירות, חניכי מכינות קד"צ וחיילי השל"ת שיקבלו גם הם פטור מלא מתשלום דמי הנסיעה באוטובוסים וברכבות.

השר כץ ציין כי בחודש ינואר 2016, ישיק משרד התחבורה רפורמה מהפכנית במבנה התעריפים של התחבורה הציבורית, בכל אחד מהמטרופולינים הגדולים בישראל: גוש דן, ירושלים, חיפה ובאר שבע, בעלות של מאות מיליוני שקלים.

עוד אמר השר כץ כי מחיר הנסיעה במטרופולינים, יהיה שווה לכל נפש, והנוסעים יוכלו לנסוע ללא הגבלה בכל אמצעי התחבורה הציבורית, בכל אזור המטרופולין, במשך 90 דקות, במחיר של נסיעה אחת וללא תוספת תשלום.

"הרפורמה מציעה לראשונה הוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בכרטיס מנוי "חופשי חודשי", "חופשי שבועי" ו"חופשי יומי" משולב לרכבת ולאוטובוסים, המאפשר מעבר חופשי בין האוטובוסים לרכבות , בכל אזור המטרופולין" הוסיף כץ.
"
לצפיה ב-'שאלה צינית, מי לעזאזל נוסע מקריית גת לאשקלון ברכבת?'
שאלה צינית, מי לעזאזל נוסע מקריית גת לאשקלון ברכבת?
09/11/2015 | 23:21
2
258
לנסוע מקריית גת לאשקלון עם החלפה בבאר שבע זו כזאת אוולת שעדיף שיהיה מחיר גבוה במיוחד כדי שאף אחד לא יטעה ויסע כך.
לצפיה ב-'רק כתבי התחבורה של ערוצי הטלוויזיה, כנראה.'
רק כתבי התחבורה של ערוצי הטלוויזיה, כנראה.
09/11/2015 | 23:24
217
כי מבחינתם זו הדרך היחידה להגיע ממקום למקום , אבסורדי ככל שיהיה.
לצפיה ב-'או מדימונה ל... כשיש רכבת פעמיים ביום.אבל היי (עד) 50% הנחה!'
או מדימונה ל... כשיש רכבת פעמיים ביום.אבל היי (עד) 50% הנחה!
10/11/2015 | 07:53
74
לצפיה ב-'אמנם טוב שהמחירים הוזלו ונהיו יותר קשורים למרחק'
אמנם טוב שהמחירים הוזלו ונהיו יותר קשורים למרחק
09/11/2015 | 23:23
187
אך עדיין מחיר זה לא חזות הכל, זמן נסיעה ותדירות הרבה יותר חשובים.
בנוסף זה מסבסד את האוכלוסיות החזקות שמיימות ממערב הנגב למקום העבודה.
לצפיה ב-'וואוו, מטורף. כי מנתיבות לבאר שבע ב40 ש"ח זה מחיר הגיוני בסך'
וואוו, מטורף. כי מנתיבות לבאר שבע ב40 ש"ח זה מחיר הגיוני בסך
10/11/2015 | 00:22
9
217
הכל שהפופמפוזיות בהוזלות האלו הן טובת ליבם של עובדי המשרד וברשותם שר התחבורה.

זה ביזיון של ממש להציג את זה כ"הנה אנחנו עושים דברים למען תושבי הנגב". אחד הבולשיטים והבלופים הכי גדולים שהיו כאן בעשור האחרון.
לצפיה ב-'המחירים הללו הם לפני מתנת הנחת ה-50% במשך שנתיים'
המחירים הללו הם לפני מתנת הנחת ה-50% במשך שנתיים
10/11/2015 | 08:35
7
164
(לאחר שלושה חודשי מתנת חינם), כלומר המחיר בפועל עבור תושבי נתיבות לנסיעה לבאר שבע יהיה 8 ש"ח.
8 ש"ח בין באר שבע לנתיבות זה מחיר פופוליסטי ביותר מתוצרת השר כץ.
כאשר המחיר הרגיל יהיה 16 ש"ח אין שום שום שום הצדקה להנחה של 50%, לא במשך שנתיים ולא במשך חודשיים.

לצפיה ב-'אחלוק עליך מעט בנוגע לתעריף מהסיבה הפשוטה'
אחלוק עליך מעט בנוגע לתעריף מהסיבה הפשוטה
11/11/2015 | 02:00
6
115
מרחק הנסיעה בין נתיבות לבאר שבע אינו שונה במיוחד מהמרחק בין אופקים לבאר שבע ועלות הנסיעה מאופקים לבאר שבע עומדת על 9.50 ש"ח אבל מנתיבות לבאר שבע באגד תעבורה - 14 ש"ח, באגד 16.80 ש"ח ובמטרופולין מעט פחות מבאגד תעבורה (לא זוכר תעריף מדוייק).

למה 9.50 מאופקים לעומת 14 או קצת פחות מנתיבות לבאר שבע? ההבדל במרחק לא כזה משנה, אם כבר הסיבוב בתוך אופקים הרבה יותר רציני מאשר בנתיבות.

אז בוא נגיד שאם נסיעה מאופקים לבאר שבע ברכבת תתומחר כמחיר רגיל סביב ה-14 ש"ח, יצא מצב של 7 ש"ח לנסיעה וזה יהיה תואם את המציאות יותר כי 14 ש"ח מאופקים לבאר שבע זה לא מה שירים את הרכבת בין אופקים לבאר שבע, זה יקר מידי ולא יעיל מידי.
לצפיה ב-'מחיר נסיעה ברכבת בין נהריה לחיפה הוא 20.5 ש"ח'
מחיר נסיעה ברכבת בין נהריה לחיפה הוא 20.5 ש"ח
11/11/2015 | 08:48
5
133
בין עכו לחיפה 16 ש"ח.

מדוע תושבי נתיבות ואופקים צריכים להיות מופלים לטובה לעומת תושבי עכו ונהריה?
שיואיל השר הפופוליסט להתייחס לתושבי נהריה ועכו כפי שמתייחס למיוחסים מנתיבות ואופקים.

ואני כבר לא מדבר על 7 ש"ח בין אופקים לבאר שבע לעומת 9.5 ש"ח בין................צומת חולון לת"א ההגנה. אפרופו מציאות.
אפשר גם לומר שמחיר של 9.5 ש"ח זה לא מה שירים את תחנת צומת חולון המדשדשת (אגב, לאחר רפורמת התעריפים המחיר הזה אמור לעלות ל-10.5 ש"ח).

פופוליזם שמעורב בלחצים פוליטים (למשל מצד ראש עיריית נתיבות) - אלה הגורמים להנחת 50 האחוזים למיוחסים בדרום.
לצפיה ב-'כי בצפון המכרזים לא היו על מחיר הנסיעה כשם שבדרום'
כי בצפון המכרזים לא היו על מחיר הנסיעה כשם שבדרום
11/11/2015 | 18:27
4
71
ולכן קו 248 של אגד בין שדרות לבאר שבע עולה לא מעט בכלל (25 ש"ח אם אני זוכר נכון או 19) ומנתיבות לבאר שבע 16.80 ש"ח.

מה לעשות שקווי אגד תעבורה וקווי מטרופולין היו במכרזים גם על מחיר הנסיעה? אם לא היה מכרז על מחיר הנסיעה, גם באוטובוס נסיעה משדרות לבאר שבע הייתה ממשיכה להיות יקרה וגם מנתיבות לבאר שבע וגם מאופקים לבאר שבע.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה זה קשור למחירי הרכבת? בגלל שדופקים את הצפון'
לא הבנתי מה זה קשור למחירי הרכבת? בגלל שדופקים את הצפון
11/11/2015 | 18:33
3
57
לעומת הדרום במחירי קווי אוטובוס, צריך להפלות את הצפון לעומת הדרום גם במחירי הרכבת?
כנראה פשוט ראשי העיריות בצפון צריכים לנהוג כעמיתיהם בדרום ולהפעיל לחצים על השר הפופוליסט.
כנראה תושבי נהריה ועכו צריכים לאיים כמו תושבי שדרות ונתיבות, שיחרימו את הרכבת.
רק כך דברים עובדים במדינה.
לצפיה ב-'ברור שזה קשור. את הנוסע לא מעניין למה זה כך וזה אחרת.'
ברור שזה קשור. את הנוסע לא מעניין למה זה כך וזה אחרת.
11/11/2015 | 19:15
2
53
את הנוסע לא מעניין למה נסיעה באוטובוס עולה פי 2 פחות מנסיעה ברכבת ואת הנוסע לא מעניין למה נסיעה בקו של אגד עולה פי שניים מקו שנוסע באותו המסלול ועוצר באותן התחנות של מפעיל אחר (ע"ע קו 384 מול 386).

רשמת תחילה שמחיר של 8 ש"ח הוא מחיר פופוליסטי אבל הוא לא. בדיוק  כמו שמחיר נסיעה מראשון לציון לפתח תקווה בסך 6.90 הוא לא פופוליסטי. גם נסיעה מערד לבאר שבע עומדת על 10.20 ש"ח וגם נסיעה בין באר שבע לצומת גילת עומדת על 10.20 ש"ח.

רוצה עוד עיוותים? מקיבוץ אורים לקיבוץ צאלים, עלות הנסיעה עומדת על 15 ש"ח. מקיבוץ אורים לבאר שבע - 16 ש"ח. איך אפשר להסביר את זה?

א זלךמה שנסיעה מנתיבות לבאר שבע תעלה בכל אמצעי שהוא יותר מ10 ש"ח כאשר מערד היא זולה יותר, כנ"ל מדימונה וכנ"ל מירוחם שבכלל מדובר שם על 7 ומשהו שקלים לנסיעה לבאר שבע.

למה נתיבות שונה מכל הערים שציינתי? אם אנחנו מסתכלים בתוך הדרום כמובן ולא משווים לצפון, נתיבות ושדרות דווקא נדפקות, בין אם מדובר באוטובוסים ובין אם מדובר ברכבות.

ואם נסיעה מירוחם וממצפה רמון לתל אבב יכולה לעלות פחות מ25 ש"ח, אין שום סיבה שבעולם שנסיעה מנתיבות לבאר שבע תהיה רק 10 ש"ח פחות.
לצפיה ב-'ולפי המשפט האחרון שלך:'
ולפי המשפט האחרון שלך:
11/11/2015 | 19:39
1
49
אם נסיעה מנתיבות לבאר שבע עולה 8 ש"ח, אין שום סיבה שבעולם שנסיעה בין נהריה לחיפה תעלה 12.5 ש"ח יותר, גם לא שקל אחד יותר.
הדרום והצפון אינם מדינות שונות.
ואת הנוסע מנהריה לחיפה לא מעניין למה המחיר מנתיבות לבאר שבע נמוך ביותר מ-50%.
בקיצור - במדינה הזו כל דבר צריך להשיג בכוח.
ותושבי הצפון פשוט צריכים להתחיל ללחוץ ולאיים.
לצפיה ב-'זה נכון, הבעיה שעד כמה שהבנתי, בכל הצפון המחירים יקרים.'
זה נכון, הבעיה שעד כמה שהבנתי, בכל הצפון המחירים יקרים.
12/11/2015 | 00:01
39
ובדרום היו מספר מכרזים על המחיר שהוזילו את התעריף. אבל זה לא רק לצפון, איך נסיעה מאשדוד לגוש דן עולה פחות מנסיעה מרמת השרון לגוש דן? כנ"ל מנתניה לתל אביב...אין לזה סוף אבל בדרום לפחות, כמעט הכל הוזל, אפילו הנסיעות של אגד לקרית גת ודימונה הוזלו בהתאם למב החדש שהיה בדרום בשנת 2006 או 2007 (דימונה) ובתחילת שנות ה2000 (קרית גת).
לצפיה ב-' מציגים תיקון מתבקש כטובה גדולה...'
מציגים תיקון מתבקש כטובה גדולה...
10/11/2015 | 22:27
40
לצפיה ב-'מחשבה שעלתה לי בעקבות הדיונים האחרונים ביחס מרחק-מחיר'
מחשבה שעלתה לי בעקבות הדיונים האחרונים ביחס מרחק-מחיר
10/11/2015 | 08:08
1
180
מה יהיה מחיר הנסיעה (לא שיהיה ביקוש לנסיעה כזו, ובכל זאת) מתחנות ירושלים לתחנת האומה (לכשתפתח)?

במיוחד לאור העובדה שכרטיסים ברכבת נמכרים לפי עיר ולא לפי תחנה (נכון?) כך שהמחיר אמור להיות זהה לנסיעה בין מלחה לגן החיות (שאותה גם סביר יותר שמישהו מבצע)
אגב, מה המצב כיום בנסיעה בין תחנות לא מחוברות באותה העיר (יבנה, ראשלצ)?
לצפיה ב-'המחיר בין תחנות יבנה לבין עצמן ובין תחנות ראשון לציון לבין'
המחיר בין תחנות יבנה לבין עצמן ובין תחנות ראשון לציון לבין
10/11/2015 | 08:41
171
עצמן אינו מחיר עירוני, אלא מחיר לפי מסלול.
אתה יכול לבדוק באתר הרכבת מה המחירים.
לצפיה ב-'אותו מחיר מב"ש לשדרות ולנתיבות'
אותו מחיר מב"ש לשדרות ולנתיבות
10/11/2015 | 10:34
180
יש עוד מצבים כאלה? בדר"כ המחיר שונה בין ערים שונות גם כשהמרחק קטן. למשל המחיר מת"א ליבנה הוא שקל יותר מן המחיר מת"א לרחובות.
לצפיה ב-'ערך צבור בחיפה מה-15/11 - מה קורה כשהזכאות להנחה נגמרת?'
ערך צבור בחיפה מה-15/11 - מה קורה כשהזכאות להנחה נגמרת?
09/11/2015 | 17:38
1
103
למשל לסטודנט תגיע הנחה על ערך צבור (הוא משלם 200 ש"ח כדי להטעין על הכרטיס ערך צבור של 300 ש"ח).
אני רוצה לדעת מה יקרה אם הסטודנט לא יבזבז את כל הערך הצבור הנ"ל בזמן היותו סטודנט.
האם הערך הצבור יוקפא (ואם כן, יתאפשר זיכוי)? האם כלום לא יקרה? (או בכלל אופציה אחרת...)

תודה מראש!
לצפיה ב-'כאשר פרופיל הסטודנט פוקע, כל החוזים הקשורים לאותו פרופיל'
כאשר פרופיל הסטודנט פוקע, כל החוזים הקשורים לאותו פרופיל
09/11/2015 | 22:33
96
ננעלים ולא ניתן להשתמש בהם.
אפשר לקבל עליהם זיכוי ואם מדובר בערך צבור, אפשר להעביר את הסכום לחוזה ערך צבור בפרופיל רגיל, עם שיעור הנחה בהתאם.
לצפיה ב-'הנה באה הרכבת, לוואדי מילק.'
הנה באה הרכבת, לוואדי מילק.
09/11/2015 | 15:03
23
516
בקצרה, נתניהו מספר לראש העיר של עפולה
שבעתיד כדי להגיע למרכז עם הרכבת לא יהיה צורך לעבור בחיפה
ותהיה מסילה דרך ואדי-מילק.
"אחר כך הפתיע. "ראש העיר שאל אותי, ביקש ממני ונעניתי לו, אבל לפני שהוא ידע אפילו", אמר, "אנחנו לא נעשה את סיבוב הברך של הרכבת לחיפה. אנחנו נחתוך את זה בוואדי מילק, ויהיה כאן חיבור מהיר מאוד. המרכז יוכל להגיע הנה מהר מאוד ולהיפך".
ברכבת ישראל לא מכירים תכנית כזו, אבל כל תכנית צריכה קודם כל חזון. לא סוד הוא שבישובים על ציר רכבת העמק, שתתחיל לפעול בסוף 2016, היו מתענינים יותר בפוטנציאל ברכבת אם יכולים היו להגיע מבית שאן או עפולה לתל אביב, מבלי שיצטרכו לעבור בחיפה. זה יכול לקרות למשל אם מאזור כפר יהושע שם עובר תואי רכבת העמק, יצא קו מעמק יזרעאל למרגלות הכרמל דרך יקנעם ומשם לוואדי מילק ולמסילת החוף או ממחלף עין תות דרומה על תואי כביש 6, עד כביש 65 למפגש שם עם תואי המסילה המזרחית המתוכננת לצאת מחדרה לדרום הארץ, תוך עיקוף של גוש דן. כאמור, ברכבת ישראל טרם נדרשו לתכנון כזה."

עד היום היה עיקר המחשבה הייתה שתעבור מסילה דרך ואדי-ערה
והנה ביבי אומר שזה יהיה דרך ואדי-מילק.
לי זה נראה רעיון גרוע, לא נותן שום יתרון על פני מעבר בואדי-ערה.
מעניין מה יהיה התג מחיר.
לצפיה ב-'זה כמו המסילה לצומת תפוח ואלון מורה שהבטיח כץ'
זה כמו המסילה לצומת תפוח ואלון מורה שהבטיח כץ
09/11/2015 | 15:05
181
לצפיה ב-'לדעתי הוא התכוון למסילה המתוכננת (לעוד הרבה שנים מעכשיו)'
לדעתי הוא התכוון למסילה המתוכננת (לעוד הרבה שנים מעכשיו)
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2015 | 15:21
341
דרך ואדי ערה. אני מניח שמדובר בפליטת פה ושהכוונה לא לתכנית חדשה דרך ואדי מילק.
לצפיה ב-'זה לא חדש - יש הרבה מחשבות על חיבור מסילת העמק למרכז המדינה'
זה לא חדש - יש הרבה מחשבות על חיבור מסילת העמק למרכז המדינה
09/11/2015 | 18:51
16
316
ואין קביעה על שום תוואי.
במגירות של חברת כביש חוצה ישראל המחשבות הללו קיימות כבר הרבה זמן.
"
המרכיבים המשלימים הם חיבור המשכי למסילה המזרחית, מאזור חדרה-מזרח דרך מרחב עירון-מנשה ועד חיבור למסילת העמק, בין כפר ברוך לכפר יהושע.
"

התוואי הצפוני במפה שבקישור עובר בואדי מילק. כל שאר התוואים עוברים בין ואדי מילק לואדי ערה.

יש חלוקת עבודה - נתיבי ישראל אחראית על מסילת עירון. חוצה ישראל אחראית על הרעיונות לתוואים הצפוניים יותר.

גם זו וגם אלה בינתיים לא יוצאים מתחומי המגירות בהן הם נמצאים.
לצפיה ב-'למסילת עירון יש תוכנית מתאר ארצית (תמ״א) מאושרת.'
למסילת עירון יש תוכנית מתאר ארצית (תמ״א) מאושרת.
09/11/2015 | 20:48
98
לצפיה ב-'בקצב הזה המנהרה היחידה שתכרה תהיה החור במגירה מרוב מסמכים'
בקצב הזה המנהרה היחידה שתכרה תהיה החור במגירה מרוב מסמכים
09/11/2015 | 23:37
83
לצפיה ב-'השם הרשמי "מסילת מנשה"'
השם הרשמי "מסילת מנשה"
10/11/2015 | 10:01
13
202
בהתחלה דובר על מסילת עירון, שתקשר בין המסילה המזרחית (פיצול איפשהו בין חדרה מזרח לאחיטוב) למסילת העמק באזור עפולה.
עוד לפני שהועלו הבעיות הפוליטיות, נתקל התוואי בבעיה הנדסית חמורה, כאשר מתחת לאום אל פאחם המסילה היתה צריכה לעבור במסילה בעומק של כ-100 מ' בגלל הפרשי הגבהים. מאחר ואום אל פאחם היא לא ירושלים, זה אומר שלעיר המרכזית לאורך התוואי לא תהיה תחנה. ושגם בלי התחנה זה רעיון כמעט מופרך למסילה שמיועדת בעיקר למשא ורק קצת לנוסעים (לדעת אנשי הרכבת, לא לדעתי).
אז חיפשו תוואי אחר וישים יותר, וזו מפת החלופות שהוצגה למעלה, החלופה המקובלת היא דווקא שילוב בין התכלת לכתומה במפה והיא קיבלה את השם "מסילת מנשה", שתעקוף את ואדי ערה. אבך גם לא ממש תיסע דרך ואדי מילק.
מאחר והחזון הוא בעיקר משא, היא מקושרת היטב למסילה המזרחית, אך לא ממש ברור איך יהיה חיבור שלה למסילת החוף (דמיינו מעין זיגזג שבו המסילה מתחברת למסילה המזרחית כמעט כהמשך טבעי שלה,, פונה בקשת צפון מערבה לכיוון חדרה מזרח ואז מתחברת בקשת כלשהי בין חדרה לפרדס חנה חזרה דרומה) אין ספק שעפולה תקבל קישור איכותי יותר לתל אביב מאשר דרך מפרץ חיפה, אך זה לא באמת יהיה חיבור איכותי. יותר סביר שרכבות הנוסעים המעטות ימשיכו על המסילה המזרחית דרך 6 תחנות חדשות לפחות עד לוד, ומי שרוצה לתל אביב יצרף להחליף רכבת בקסם. החיבורים לנתניה וחדרה לא יהיו ובכל מקרה תדירות רכבות הנוסעים תהיה נמוכה.
לצפיה ב-'אז מה אם המנהרה תעבור בעומק של 100מ''
אז מה אם המנהרה תעבור בעומק של 100מ'
10/11/2015 | 13:58
11
170
היעוד שלה הוא בראש ובראשונה לקצר את הדרך למרכז העמק ולגליל.

בנוסף, כל עוד השיפועים לא יהיו משמעותיים אז מה הבעייה להעביר רכבות משא?
לצפיה ב-'רק שבדרך נמצאת עיר של כ-50 אלף תושבים'
רק שבדרך נמצאת עיר של כ-50 אלף תושבים
10/11/2015 | 14:05
10
167
(יותר גדולה מעפולה)
עיר בגודל כזה לא ראויה לתחנת רכבת?
לצפיה ב-'מסילת עירון זאת שאלה אחת ותחנה באום אל פחם זאת שאלה אחרת.'
מסילת עירון זאת שאלה אחת ותחנה באום אל פחם זאת שאלה אחרת.
10/11/2015 | 14:55
9
181
הצורך במסילת עירון הוא ברור גם בלי תחנה באום אל פחם.
מסילת עירון תשרת עוד ערים מעבר לעפולה.

עכשיו השאלה האם שווה לבנות תחנה באום אל פחם זה כדאי?

אני בכלל לא בטוח שעפולה קטנה מאום אל פחם,
כבר איזה 15 שנה עפולה "תקועה" על 40-50 אלף תושבים
וזה לא נראה לי נכון, עם כל הבנייה שיש שם עפולה בטוח עברה את החמישים אלף.
לצפיה ב-'ללא תחנה באום אל פחם, אין צורך בהכרח שהתוואי יהיה בעירון'
ללא תחנה באום אל פחם, אין צורך בהכרח שהתוואי יהיה בעירון
10/11/2015 | 15:44
6
136
בהחלט יתכן שהתוואים המופיעים במפה של חברת כביש חוצה ישראל עדיפים.
ללא תחנה באום אל פחם ובואדי ערה בכלל גם אין הצדקה (מבחינת רכבות נוסעים, אלא רק מבחינת רכבות משא) לחבר את מסילת עירון דווקא למסילה המזרחית. אם מדלגים על האוכלוסיה הערבית ולא סבורים שהיא זקוקה לרכבת כבדה (ואום אל פחם אינה הדוגמה הגדולה ביותר להתייחסות הזאת, יש עיר הרבה יותר גדולה שזו ההתייחסות לגביה, גם היא לא ממש רחוקה מעפולה הקטנה יותר), כבר עדיף לחבר את רכבות הנוסעים של מסילת העמק למסילת החוף.
בקה אל ערביה וטייבה אינן בדיוק יעדים רלוונטים לתושבי עפולה.
חדרה, נתניה והרצליה יותר רלוונטיות.
לצפיה ב-'מסילת עירון צפויה להתחבר גם למסילת החוף וגם למזרחית.'
מסילת עירון צפויה להתחבר גם למסילת החוף וגם למזרחית.
10/11/2015 | 17:31
5
129
החיבור למסילה המזרחית נועד לאפשר קישור בין הצפון לדרום וירושלים,
כך שאני לא מבין מאיפה הקביעה שלך שאין הצדקה לרכבות נוסעים במסילה המזרחית.

גם הערים שלאורך המסילה המזרחית ירוויחו מכך ואני אסביר.
הבעיה היא שאתה לוקח את המצב המוצע ומשווה אותו למצב מושלם שלא קיים,
במקום להשוות אותו למצב הנוכחי.
הבה נקח לדוגמה את טייבה, כיום  כמעט ואין אוטובוסים ממנה לירושלים,חיפה, תל אביב
או איזושהי עיר ערבית בצפון, בשביל להגיע צריך לקחת שני אוטובוסים או יותר,
ובכללי הנסיעה לוקחת זמן רב.
עם מסילה מזרחית+עירון+טבריה+גליל מערבי, יהיה הרבה יותר קל להגיע ליעדים
המוזכרים,נכון התחנה מחוץ לעיר כך שיהיה צורך בנסיעה אליה.
לדוגמה מי שרוצה להגיע מטייבה  לטמרה  יצטרך לקחת  אוטובס לתחנה ואז רכבת ואז עוד אוטובוס.
זה לא מושלם אבל זה עדיף על המצב הנוכחי.

לצפיה ב-'כי הקישור בין הצפון לדרום ולירושלים באמצעות המסילה המזרחית'
כי הקישור בין הצפון לדרום ולירושלים באמצעות המסילה המזרחית
10/11/2015 | 18:41
4
111
זה עורבא פרח.
החלומות שרכבות מהירות מהצפון לירושלים ולדרום ישעטו במסילה המזרחית בתדירות סבירה זה חלום באספמיה.
תדירות רכבות הנוסעים בין הצפון לדרום במסילה המזרחית תהיה כל כך נמוכה, שממילא מסילות החוף, האיילון ומסילות ת"א-לוד-באר שבע ות"א-נתב"ג-ירושלים יהוו את הנתיב העיקרי לתנועה בין הצפון לירושלים ולדרום.
כבר יהיה יותר יעיל לנסוע מעפולה באוטובוס לתחנת הרכבת של חדרה (שבסמוך לה מתוכנן מרכז תחבורתי חדש) ומשם ברכבות לירושלים ולדרום.
תסתכל מה תדירות קו 870 של אגד כיום בימי ב'-ד'.
האזור המאוכלס ביותר בצפון (מטרופולין חיפה והגליל המערבי) ממילא יסעו לדרום ולירושלים דרך חיפה ומסילת החוף.
לא צריך לעשות מפוטנציאל הקישור בין העמקים והגליל המזרחי לבין ירושלים והדרום יותר ממה שהוא. פוטנציאל יוממי אין שם ולא יהיה.

ובמה שכתבת עדיין יש התעלמות מאוכלוסיה של כמאה אלף תושבים שאתה לא רואה שום בעיה לדלג עליה.

אני נשאר בדעתי, שללא תחנה בואדי ערה לטובת אוכלוסיה של כמאה אלף תושבים, אין שום הכרח שהמסילה תהיה בתוואי של ואדי ערה. אם כבר מדלגים על ואדי ערה, אז שיעשו את זה בתוואי הפשוט והזול ביותר.
(אגב, תוואי כזה, שיהיה צפוני יותר, גם יקשר מהר יותר בין טייבה לטמרה, הדוגמה שנתת).
לצפיה ב-'מי אמר שמסילה דרך יקנעם תהיה פשוטה יותר'
מי אמר שמסילה דרך יקנעם תהיה פשוטה יותר
10/11/2015 | 20:44
2
107
מאשר דרך ואדי-ערה.
אם באים לחבר את הצד המזרחי של הצפון עדיף לעשות
את זה דרך ואדי ערה כי דרך ואדי מילק זה עדיין עיקוף קטן,
רלוונטי בעיקר בנסיעה לירושלים, ובכלל ליקנעם יש את כביש 6
הם לא צריכים גם מסילה ראשית.

לגבי חיבור בין הצפון לירושלים,
זה לא עניין של יוממות, זה עניין של כמות אוכלוסייה ומרחק.
כיום גרים בצפון שני מיליון איש, בגוש גן כשלוש מיליון.
מתוכננות 4 רכבות בשעה בין ירושלים לתל אביב.
לפי חישוב פשוט אמורות להיות 2-3 בין הצפון לירושלים.

אבל יש כמה הבדלים בין המקומות, אציין אותם.
נגיד שבין גוש דן לירושלים יש יותר נסיעות לנוסע בשנה
מאשר בין ירושלים לצפון, לא יודע בדיוק כמה, אז אני אשאיר את זה פה בינתיים.
יש לשים לב שהקו שנבנה בין ירושלים למרכז לא יהיה רלוונטי לערים
רחובות, ראשון לציון,ראש העין, חלק מפתח תקווה ואולי עוד מקומות,
בעתיד תהיה מסילה דרך כביש 431 יהיה רלוונטי לראשון ותושלם המסילה דרך 531
אז זה יהיה רלוונטי, אבל זאת אומרת עוד רכבות בין גוש דן לירושלים.

עוד נושא שהרבה לא מתייחסים זה משך זמן הנסיעה
או ההפרש בזמן בין האלטרנטיבות,רכבת ואוטובוס(יש גם מוניות אבל אני לא אחשיב אותן),
בין גוש דן לירושלים הרכבת תחסוך 20 דקות בערך,
במקרה של נסיעה מהצפון ברכבת דרך המסילה המזרחית יחסכו 40 דקות אולי יותר, תלוי מאיפה יוצאים.

המספרים בטח  שונים אבל העיקרון ברור, נוסע בין הצפון לירושלים
שווה לשני נוסעים בין ירושלים למרכז.
ולא החשבתי את הערים לאורך המסילה המזרחית, ואת האפשרות
שתהיינה רכבות ב-250 קמ"ש בין הצפון לירושלים, מה שאי אפשר לעשות בין המרכז לירושלים כי המרחק קטן.

לצפיה ב-'הרכבות בין הצפון לירושלים יסעו דרך מסילת החוף'
הרכבות בין הצפון לירושלים יסעו דרך מסילת החוף
10/11/2015 | 21:11
100
כרמיאל-קריות-חיפה-תל אביב-נתב"ג-ירושלים
גם החיבור של אצבע הגליל לרשת הרכבות יהיה על ידי הארכת מסילת כרמיאל ולא על ידי חיבור לעפולה.
למשל, מצפת (נקודת המוצא העיקרית בגליל לנוסעים לירושלים) לירושלים יסעו דרך כרמיאל ולא דרך עפולה.
מהגליל המערבי ומטרופולין חיפה על אחת כמה וכמה יסעו לירושלים דרך מסילת החוף.

בתוכניות של המסילה המזרחית נכון להיום אפילו אין קשת המחברת אותה למסילה לירושלים.

ואגב, הקו המהיר בין ת"א לירושלים כן יהיה רלוונטי לפ"ת ולראש העין, כי בכל מקרה זמן הנסיעה ברכבת דרך תל אביב (שלא לדבר על עליה על הרכבת לירושלים בתחנת נתב"ג) יהיה קצר יותר מנסיעה באוטובוס לירושלים.

איך שלא תסובב את זה, בעתיד הנראה לעין הקישור הרכבתי בין הצפון לירושלים יהיה דרך תל אביב.
אתה תולה במסילה המזרחית תקוות רבות מדי בקשר לרכבות נוסעים. המסילה המזרחית תשמש בעיקר לרכבות משא. אם תהיה לה תכלית עבור רכבות נוסעים בינעירוניות, זה יהיה בעיקר בימי א' ו-ה'. אל תצפה ל 2-3 רכבות נוסעים בשעה במסילה המזרחית בין הצפון לירושלים ולדרום, אני מטיל ספק גדול באפשרות שתהיה רכבת אחת כזו בשעה.
רכבת אחת בשעה זה מה שיש היום בין באר שבע לתל אביב במסילה הראשית בשעות השפל.
בין חיפה לתל אביב בשעות השפל יש שתי רכבות בשעה.
אז אל תצפה לרכבת אחת בשעה בין עפולה לירושלים דרך המסילה המזרחית בעוד עשור.
זה פשוט לא יקרה.
על מנת שהרכבות יהיו בתדירות נורמלית ועם תפוסה מספיקה, הקישור הרכבתי בין כל הצפון לכל הדרום ולירושלים יתבסס על מסילת החוף ועל פרוזדור האיילון.

לצפיה ב-'למעט חופשות וחגים אין ביקוש גדול לנסיעות מהצפון לירושלים'
למעט חופשות וחגים אין ביקוש גדול לנסיעות מהצפון לירושלים
10/11/2015 | 22:02
80
אוטובוס בשעה ליעד דרך כביש 6, ונחל עירון\תות מספק בהחלט.
לצפיה ב-'הייתי מציע 2 תחנות, אחת בכניסה לאום אל פחם'
הייתי מציע 2 תחנות, אחת בכניסה לאום אל פחם
10/11/2015 | 21:59
81
והשנייה ליד הכניסות לערערה וכפר קרע.
לצפיה ב-'אגב, גם תחנה באום אל פחם, או במקום אחר בואדי ערה, לא תשרת'
אגב, גם תחנה באום אל פחם, או במקום אחר בואדי ערה, לא תשרת
10/11/2015 | 16:15
1
130
רק את תושבי אום אל פחם.
באום אל פחם, ערערה וכפר קרע יחד מתגוררים יותר מ-90 אלף תושבים ויש בואדי ערה עוד ישובים קטנים יותר.
האם אזור של כמאה אלף תושבים לא ראוי לתחנת רכבת כבדה?
לצפיה ב-'לדעתי ראוי'
לדעתי ראוי
10/11/2015 | 17:00
114
אבל כנראה לא לדעת כולם (ושוב משום מה הם רואים במסילה כמשמשת בעיקר משא כשלדעתי יש לה פוטנציאל נוסעים אדיר).
בתוואי "מנשה" תוקם תחנה סמוך לצומת מג"ב של היום, שלכאורה אמורה לשרת את כל תושבי ואדי ערה., בתוואי כביש 65 מקדמים בעצלתיים פתרון אחר של BRT/רכבת קלה (באותו מתווה שמתוכנן לחיבור נצרת עילית לחיפה, כלומר מסלול תח"צ במרכז הכביש). לא הייתי בונה על זה לעתיד הקרוב....
לצפיה ב-'אתה בטוח הכניסה המערבית לאום אל פחם בגובה 205-210 מטרים'
אתה בטוח הכניסה המערבית לאום אל פחם בגובה 205-210 מטרים
10/11/2015 | 17:57
115
והשיפוע עד אליה הוא מתון אפשר לבנות את התחנה בעומק של 20 מטרים ומכניסה לבנות מנהרה של 5.5 ק"מ עד לפני צומת מגידו יציאה בגובה של 150~ מטרים.
במקרה כזה לא צריך תחנה עמוקה במיוחד מנהרה ארוכה יצטרכו.
לצפיה ב-'אתה באמת מצפה שהוא יבטיח לראש עיריית עפולה רכבת לוואדי ערה?'
אתה באמת מצפה שהוא יבטיח לראש עיריית עפולה רכבת לוואדי ערה?
09/11/2015 | 20:49
3
106
לצפיה ב-'לא חייבים לקרוא לזה ואדי-ערה, אפשר שם אחר אם זאת הבעיה.'
לא חייבים לקרוא לזה ואדי-ערה, אפשר שם אחר אם זאת הבעיה.
09/11/2015 | 23:24
2
86
לצפיה ב-'נחל עירון , ונחל תות בהתאמה'
נחל עירון , ונחל תות בהתאמה
09/11/2015 | 23:34
75
לצפיה ב-'לא, השם הוא לא הבעיה'
לא, השם הוא לא הבעיה
10/11/2015 | 22:10
41
לצפיה ב-'ההוזלות החדשות של שר התחבורה'
ההוזלות החדשות של שר התחבורה
09/11/2015 | 05:58
200
מישהו למשל יודע אם אני, כבעלת כרטיס זכאי, מקבלת הנחה על החופשי חודשי?
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 9/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 9/11
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2015 | 23:29
18
46
1
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
לצפיה ב-'תשובה ל cוורנה - מרכבת מרכז לפרישמן 75 תל אביב'
תשובה ל cוורנה - מרכבת מרכז לפרישמן 75 תל אביב
09/11/2015 | 06:06
2
45
פרישמן 75 זה ממש קרוב לכיכר רבין ואלה האפשרויות:
ממסוף 2000 שצמוד לרכבת מרכז ניתן לקחת קו 18.
מהתחנות במנחם בגין על הגשר ניתן לקחת קווים 82 או 38.

בכל המקרים יורדים בכיכר רבין והולכים עוד דקותיים ברגל. מ 82 ו 38 ניתן לרדת גם בכיכר מסריק, אבל זה בערך אותו מרחק, ואין סיבה להעדיף אותם. אם את מגיעה לרכבת מרכז עם הרכבת או עם אוטובוס שמוריד במסוף 2000 או על דרך נמיר עדיף קו 18.
אם את מגיעה באוטובוס שמוריד אותך במנחם בגין עדיף קווים 82/38.
לצפיה ב-' רבה!'
רבה!
09/11/2015 | 08:26
1
9
לצפיה ב-'שכחתי...'
שכחתי...
09/11/2015 | 10:59
36
שוב, אני לא יודעת מאיפה את מגיעה, אבל לכיכר רבין יש הרבה קווים ממקומות שונים בארץ.
יש קווים ישירים מחולון, בת ים, הוד השרון, כפר סבא, ראשון לציון, פתח תקווה.

אם תגידי מאיפה את מגיעה, אולי אפשר יהיה להציע רעיון אפילו טוב יותר.
לצפיה ב-'שאלה לגבי קו 524 של אגד'
שאלה לגבי קו 524 של אגד
09/11/2015 | 06:47
1
59
מקום עבודתי הוא ברמת החייל, וקו 524 לרמת השרון הוא הדרך היחידה הטובה עבורי לחזור משם הביתה. 

לפי אתר אגד, הקו מגיע כל שעה. יוצא כל ורבע מתחנה מרכזית ת"א. 
כששאלתי את הנהג הוא אמר שהקו מגיע כל 30-40 דק'.

מי צודק? 

בעיקרון זה די מבאס שהוא מגיע פעם שעה כי זה מגביל מאד. השאלה אם אפשר לסמוך על מה שהנהג אומר?

תודה לעונים 
לצפיה ב-'הקו נוסע אחת לשעה'
הקו נוסע אחת לשעה
09/11/2015 | 07:22
59
אולי הנהג התכוון שלוקח לו 40 דקות מהתחנה המרכזית עד רמת החייל. בכל מקרה זו דרך ארוכה וקשה לדעת כמה עומסי תנועה יהיו, והדרך השפויה היחידה לנסוע איתו היא להשתמש באפליקצית זמן אמת כדי לראות מתי הוא מתקרב ולהגיע לתחנה חמש דקות קודם.

אני לא יודעת איפה אתה עובד ברמת החייל ולאן אתה צריך להגיע ברמת השרון, אבל הייתי בודקת עוד אפשרויות נסיעה. למשל, לקחת אחד מהקווים שנוסעים לרוקח - 189, 12, 8 (266 מאותה תחנה של 524 אם פספסת את 524) עד רוקח פינת שיטרית ומשם מהצד השני לקחת 47 או 48 לרמת השרון.

מוולנברג ניתן לעלות גם על 89 (רצוי כזה שלא עושה סיבוב בשכונה אלא נוסע ישר על משמר הירדן) עד פנחס רוזן ושם להחליף ל 24.
אם אתה ממוקם קרוב לדבורה הנביאה דווקא, אז עדיף אולי 42 מעתידים גם כן לפנחס רוזן והחלפה ל 24.
שם מצטרפים גם 531 ו 525 שגם הם מגיעים לרמת השרון.
לצפיה ב-'אוטובוס לנמל התעופה עבדה'
אוטובוס לנמל התעופה עבדה
09/11/2015 | 11:18
3
84
לא ממש מצאתי באתר של אגד, האם יש שירות אוטובוסים סדיר לנמל התעופה עבדה שבנגב ?
לצפיה ב-'כן, 282 אגד מ/לאילת. מתואם עם זמני המראות ונחיתות.'
כן, 282 אגד מ/לאילת. מתואם עם זמני המראות ונחיתות.
09/11/2015 | 11:50
2
93
כמו כן, 392 אגד על פי הלו"ז שלו.

לו"ז אפשר לראות דווקא באפליקציות ובאתרי מידע פרטיים כמו איפה בוס, www.bus.co.il וגוגל מפות. אי לי מושג למה המידע לא מופיע באתר אגד ובאתר הממשלתי bus.gov.il

יחד עם זאת, כדאי לברר עם מוקד אגד או עפ פניות הציבור של אגד דרך אתר האינטרנט שלהם.
לצפיה ב-'282 לא ברור מה הלו"ז של הקו '
282 לא ברור מה הלו"ז של הקו
09/11/2015 | 21:20
1
27
לצפיה ב-'.'
.
10/11/2015 | 15:35
29
.
לצפיה ב-'מתחנת חוצות המפרץ לרמי לוי ב - 18:00'
מתחנת חוצות המפרץ לרמי לוי ב - 18:00
09/11/2015 | 14:38
4
66
שלום וברכה

מבקש הכוונה בתחבורה ציבורית , מתחנת רכבת חוצות המפרץ , למתחם רמי לוי ברחוב חלוצי התעשייה  , בסביבות השעה 18:00 היום .  תודה !
לצפיה ב-'הכוונה לרמי לוי.'
הכוונה לרמי לוי.
09/11/2015 | 16:01
3
63
מתחנת הרכבת בחוצות המפרץ יש ללכת לתחנת המטרונית (עניין של כ4 דקות הליכה), לעלות על קו 1 עד לתחנת מוטה גור או על קו 2 לתחנת הדשנים, ומשם לחצות את הכביש לתחנות האוטובוס שבצומת קרית אתא ולקחת את אחד מהקווים הבאים: 18, 18א, 23.

מה שכן, אתה מחפש הכוונה מתחנת רכבת חוצות המפרץ שהיא תחנה דיי נידחת. האם אתה מגיע לשם ברכבת ממקום אחר? אם כן, תגיד. כי יש מקומות אחרים שיותר נוח להגיע מהם לרמי לוי (כגון תחנת הרכבת בקרית מוצקין, משם יש את קו 23 ישירות לרמי לוי).
לצפיה ב-'אמנם כבר מאוחר להכוונה הזאת'
אמנם כבר מאוחר להכוונה הזאת
09/11/2015 | 19:32
2
59
אבל הרבה יותר מהיר היה לקחת קו 15 מפתח תחנת הרכבת ועד לצומת שליד מתחם רמי לוי.
לצפיה ב-'וואו! איך שכחתי מהקו הזה??'
וואו! איך שכחתי מהקו הזה??
09/11/2015 | 23:38
1
51
ואני עוד מהאזור, בהחלט פאדיחה.. חח
מה שכן, התדירות שלו ברוב היום היא פעם בחצי שעה אם אני לא טועה, ככה שיתכן שבכל זאת היה עדיף את האופציה עם ההחלפה.
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
10/11/2015 | 14:24
27
תודה על הסיוע ! בסוף , אכן נעשה שימוש בקו 15 , שמגיע כל 20 דקות . 
לצפיה ב-'רכבת לקריית גת מרכבת ההגנה ליד התחנה המרכזית'
רכבת לקריית גת מרכבת ההגנה ליד התחנה המרכזית
09/11/2015 | 16:44
1
44
ת"א

מה השעות שלה ומה השעה הכי מאוחרת לחזור מקריית גת לת"א?
לצפיה ב-'מ/ל קרית גת יש קישור לת"א 24 שעות ביממה.'
מ/ל קרית גת יש קישור לת"א 24 שעות ביממה.
09/11/2015 | 17:23
57
לו"ז של הרכבות ניתן לראות באתר הרכבת www.rail.co.il או באתר www.bus.gov.il

דע לך כי קיים גם שירות אוטובוסים ישיר בין תל אביב לקרית גת בקו 375 מטרופולין.

בשעות הלילה, החל מחצות ובכל שעה עגולה פועל קו הלילה 469 היוצא מבאר שבע דרך קרית גת לנתב"ג ותל אביב (רכבת מרכז בלבד). קו 469 מגיע לקרית גת לאחר חצי שעה מעת יציאתו מתחנת הומצא בבאר שבע.
לצפיה ב-'מתל אביב בית דני (שכונת התקווה) לאשדוד תחנה מרכזית'
מתל אביב בית דני (שכונת התקווה) לאשדוד תחנה מרכזית
09/11/2015 | 22:07
1
134
איך הכי קל/נוח להגיע, אם בכלל, בשעות הלילה המאוחרות בחמישי? 23:00 והלאה.

לצפיה ב-'320 אפיקים מהתחנה שבצומת הולץ (לכיוון דרום).'
320 אפיקים מהתחנה שבצומת הולץ (לכיוון דרום).
10/11/2015 | 02:09
40
מבית דני יוצאים דרך הסמטאות או רחוב התקווה אל דרך לחי, שם פונים ימינה לדרך לחי, עוברים מתחת לגשר של נתיבי איילון, פונים שמאלה ושם יש תחנה וממנה ניתן לעלות על 320 לאשדוד.

320 האחרון יוצא בשעה 00:25 ממרכזית תל אביב. עלות נסיעה 9.10, ניתן להוזיל את העלות על ידי שימוש בערך צבור הטעון בכרטיס הרב קו.
לצפיה ב-'שאלת חופשי חודשי'
שאלת חופשי חודשי
08/11/2015 | 22:00
3
154
ערב טוב
האם קיים חופשי חודשי תל אביב אשדוד?
אם כן, האם הוא תקף לנסיעה בינעירונית או שניתן לנסוע בו גם בתוך אשדוד ובתוך תל אביב?
לצפיה ב-'רק רכבתי.'
רק רכבתי.
09/11/2015 | 11:56
37
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
09/11/2015 | 12:01
1
86
נכון להיום לא קיים כרטיס חופשי חודשי מתל אביב לאשדוד.
עם הפעלת כרטיסי המנוי החדשים כחלק מרפורמת המחירים (צפי: החל מחודש ינואר 2016) יהיה כרטיס חופשי חודשי רלוונטי מתל אביב לאשדוד - חופשי חודשי מטרופולין גוש דן דרומי - מחירו צפוי להיות 350 ש"ח והוא יכלול את כל קווי האוטובוס + רכבת (כולל נסיעות עירוניות, כמובן).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2015 | 23:50
37
נמתין לו בסבלנות
לצפיה ב-'מוניות שירות 16 א''
מוניות שירות 16 א'
08/11/2015 | 21:39
389
מישהו שמע על זה?
ראיתי היום אחת ביגאל אלון בת"א, ליד היכל מנורה מבטחים.
לצפיה ב-'מירושלים לדרך חברון בבאר שבע אזור המפעלים,מחר'
מירושלים לדרך חברון בבאר שבע אזור המפעלים,מחר
08/11/2015 | 21:18
52
לצפיה ב-'שבוע טוב אשמח להבין שתי סוגיות בבקשה'
שבוע טוב אשמח להבין שתי סוגיות בבקשה
08/11/2015 | 12:09
2
168
מהם ההבדלים המהותיים בין רכבת התחתית של לונדון לזו של פאריס?
ומה ההבדל בין הקרוסרייל בלונדון לרכבת התחתית שם בבקשה-המון תודה
לצפיה ב-'בשני המקרים ההבדל הוא בטווח הכיסוי של המערכת.'
בשני המקרים ההבדל הוא בטווח הכיסוי של המערכת.
08/11/2015 | 13:06
113
המטרו בפריז מכסה רק את הטבעות הפנימיות ביותר (1 וחלק מ 2) של מטרופולין פריז רבתי, כאשר מחוץ לטווח הזה ישנן שלושה טבעות מחיר נוספות (3 עד 5) שאותן מכסה מערכת פרברית בשם RER שלה ארבעה קווים שמגיעים עד למרכז העיר. האזור שהמטרו מכסה הוא בעיקר הרבעים הממוספרים של פריז עצמה, וקוויו הרבים מכסים את העיר עצמה ברשת צפופה. בעיקרון המערכת תת קרקעית במרכז העיר אך יש לה קטעים על גשרים עיליים גם במרכז העיר (וכן מעברים ביניהם לקטעים תת קרקעיים לפי הצורך) ויש לציין שבנוסף לקווים על מסילות רגילות יש גם כמה קווים עם גלגלי גומי ומסילות הנחייה.

הרכבת התחתית של לונדון מכסה את כל טבעות התימחור 1-6 ואפילו חורגת מהם בקו המטרופוליטני. מסיבות גאולוגיות היא מכסה בעיקר את הגדה הצפונית של התמז אבל האזור שהיא מכסה מהמרכז החוצה דומה יותר לתחום של ה RER הפריזאי, המטרו הפריזאי היה מכסה רק את אזורים 1-2 של התחתית בלונדון עם חריגה או שתיים לאזור 3 הלונדוני. התחתית של לונדון מתחלקת למערכת במנהרות קרובות לפני השטח מ1863 ועד 1890 שעוברות בהן רכבות מרובעות גדולות יותר ומערכת עמוקה מ1890 והלאה במנהרות צינור עגולות שנתנו למערכת את שמה - הטיוב (צינור /  שפורפרת) עם רכבות בעלות פרופיל צינורי מעוגל. כל הרכבות הלונדוניות נוסעות על מסילות. המערכת שקרובה לפני השטח עוברת בטבעת שמקיפה את מרכז העיר ונבנתה בשיטה של חפירה וכיסוי. בין פתיחתה ב1863 לעשור הראשון של המאה ה20 המערכת פעלה על קיטור ולכן תחנות רבות פתוחות לפני השטח ומדי פעם הרכבת עוברת ממנהרה לחפיר שבמקור נועד לשיחרור קיטור. קצת מחוץ למרכז המערכת עוברת לגשרי לבנים ובפרברים לקווים במפלס הקרקע. המערכת העמוקה היתה מחושמלת כמעט מיומה הראשון (הקו הראשון שלה השתמש בכבלים במשך השנים הראשונות להפעלתו) והיא חוצה את מרכז העיר במנהרותיה העמוקות שנחצבו ללא הפרעה לפני השטח כ30 מטר מתחת לפני השטח . בקצה המרכז היא ממשיכה במנהרותיה העמוקות עד לנקודות המשקות מסויימות עם קטעים עיליים ובקווים מסויימים היא ממשיכה מתחת לקרקע עד לפרברים או אפילו עד לסוף הקו. בהשוואה לפריז המערכת משלבת הן את הצפיפות של המטרו במרכז העיר והן את הכיסוי הגאוגרפי של ה RER כאשר למעט הקו המטרופוליטני אין רכבות אקספרס בקווי התחתית ולכן הפרברים המרוחקים יכולים להיות זמן נסיעה רב ממרכז העיר בהשוואה למערכת הפרברית של לונדון, המחוזות שמחוץ לאזורי התימחור שלה והמערכת הארצית בכללותה, שמרבית קוויה מסתיימים בתחנות טרמינל על גבול מרכז העיר, איפה שעוברת הטבעת של המערכת הקרובה לפני השטח מ1863.

קרוסרייל יהיה קו שיקח שלוחות מסויימות של רכבת ארצית במחוז בארקשייר שממערב ללונדון ואחרות במחוז אסיקס שממזרח לה (מחוץ לאזורי התימחור ובגדול אורך המסלול יהיה פי 2 או 3 מרוחבה של לונדון רבתי) דרך מסילות קיימות  (וקטע תת קרקעי חדש במזרח בין האזור האולימפי בסטראטפורד ללברפול סטריט שיכלול רציפים תת קרקעיים חדשים בתחנת וויטצ'אפל) לאזור תחנות הטרמינל של ליברפול סטריט בגבולו המזרחי של המרכז ופאדינגטון בגבולו המערבי, ואז יחבר אותן במנהרה חדשה שנמצאת כיום בשלבי בנייה מתקדמים ביותר (להבנתי המנהרה הושלמה, הרציפים בנויים, הפתיחה מתוכננת ל2016) תוך פתיחת רציפים תת קרקעיים חדשים לקו זה בתחנות רכבת תחתית קיימות. בין מערב העיר למזרחה הקו יהיה מהיר יחסית כי למרות שייצור בכל התחנות יש לו פחות תחנות בהשוואה לקטעים המקבילים בקווים קיימים (אין הקבלה מלאה לקו נוסעים כלשהו אבל יש קטעים רבים שמקבילים לקו המרכזי למשל). לקו יהיו גם שלוחות לנמל התעופה הית'רו במערב ושלוחה לאזור העסקים בקנארי וורף ומשם לתחנת הקו המהיר (300 קמ"ש) אבספליט שבמחוז קנט. הקו היחיד שהוא בר השוואה לקרוסרייל הוא קו הטמזלינק שחוצה את העיר מצפון לדרום דרך מנהרה שנבנתה בשנות השישים של המאה ה19, נסגרה לרכבות נוסעים במלחמת העולם הראשונה והושמשה מחדש לשירות נוסעים החוצה את העיר בשנות התשעים של המאה ה20. קו זה חוצה מחוז וחצי מצפון ללונדון רבתי ושני מחוזות מדרום לה. אורכו של הקו דומה לזה של המסילה שבין נהריה לבאר שבע. קרוסרייל מיועדת למלא תפקיד דומה ממזרח למערב.
לצפיה ב-'בנוסף וטיפה למרות מה שסייקליסט אמר'
בנוסף וטיפה למרות מה שסייקליסט אמר
08/11/2015 | 15:13
75
נדמה לי שבמטרו שזה בפריז עצמה (בפריז יש הבדל יותר ברור בין פריז לבין הפרברים, בניגוד ללונדון שאין בדיוק מקום מוגדר כזה אבל היום יש גרייטר לונדון), התחנות יותר קרובות אחת לשנייה מאשר האזור המרכזי של הטיוב/אנדרגראונד במרכז לונדון. לא ברמה של תחנות אוטובוס, אבל הן די קרובות אחת לשניה.
לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 8/11 '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 8/11
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2015 | 01:35
20
21
לצפיה ב-'הגעה לרח' בלפור 14 ת"א'
הגעה לרח' בלפור 14 ת"א
08/11/2015 | 12:44
3
33
צריכה להגיע מחר בסביבות 10 בבוקר מת"א - מתחנת רכבת מרכז או רכבת השלום לרחוב בלפור 14 בת"א. איזה קווים כדאי לקחת?
ומאיפה יש קווים חזור מבלפור 14 לאחת הרכבות שציינתי?
רצוי קווי אוטובוס שמגיעים בתדירות גבוהה ופועלים כל היום.
תודה
לצפיה ב-'את יכולה לרדת ברכבת השלום ומשם לצאת דרך השער הראשי'
את יכולה לרדת ברכבת השלום ומשם לצאת דרך השער הראשי
08/11/2015 | 13:11
2
28
לגשר השלום ולעלות או על 23 של דן לרחוב בלפור (עדיף לרדת בפינת מלצ'ט) או בקווים 21 של דן או 80 של אגד עד רוטשילד פינת בלפור ומשם ברגל לתוך הרחוב.
לצפיה ב-'מה לגבי קו 18 של דן?'
מה לגבי קו 18 של דן?
08/11/2015 | 14:29
1
19
(זה שנוסע לבת-ים אם אני לא טועה)
לצפיה ב-'אפשר לנסוע איתו מרכבת מרכז ולרדת באלנבי אבל הנסיעה דרך מרכז'
אפשר לנסוע איתו מרכבת מרכז ולרדת באלנבי אבל הנסיעה דרך מרכז
08/11/2015 | 14:30
24
תל אביב ארוכה יותר.
לצפיה ב-'מאשקלון לשביל המרץ בת"א'
מאשקלון לשביל המרץ בת"א
08/11/2015 | 13:18
2
24
היי, שבוע טוב!

אני צריכה להגיע לרחוב שביל המרץ בת"א השבוע. בגדול אני יכולה להגיע גם עם רכב (אם יש לכם מושג לגבי זמינות חניה שם?), אך אם זה לא מסובך מדי בתחב"צ אשמח להדרכה, לא מתה על לנהוג בת"א.
עדיפות לרכבת מאשקלון לת"א, אלא אם נסיעה באוטובוס תקצר את הדרך בצורה משמעותית.

אני צריכה להיות שם בשעה 10:30 כך שאני מניחה שאין הרבה פקקים להתחשב בהם.

תודה רבה לעונים!

לצפיה ב-'את יכולה לנסוע בקו 300 עד צומת הולץ בתל אביב'
את יכולה לנסוע בקו 300 עד צומת הולץ בתל אביב
08/11/2015 | 14:36
1
22
ומשם ללכת ברגל כ-12-15 דקות עד למתחם על רחוב קיבוץ גלויות (לכיוון מערב - יפו)
אם את צריכה להיות ב-10:30 הייתי ממליץ לך לצאת בין 8 וחצי לתשע.
לצפיה ב-'תודה רבה, יש גם אפשרות הגעה ברכבת?'
תודה רבה, יש גם אפשרות הגעה ברכבת?
09/11/2015 | 16:02
11
במיוחד כי מדובר בימים גשומים ואני לא רוצה להסתמך על אוטובוסים וכאלה.
גם אם זה קצת מאריך את הדרך. אם נניח ארד בתחנת ההגנה, יש קו כלשהו שמגיע למקום מהתחנה המרכזית? מדובר בתחילת רחוב שביל המרץ.

תודה רבה
סליחה, אני פשוט מתעבת אוטובוסים אז מנסה למצות את כל האפשרויות האחרות קודם ;)
לצפיה ב-'רכבת אחרונה מקרית אריה לנהריה ביום שישי? דחוף'
רכבת אחרונה מקרית אריה לנהריה ביום שישי? דחוף
08/11/2015 | 15:09
1
45
האם יש רכבת ביום שישי ה13 מנהריה לקרית אריה וחזרה

והכי חשוב מתי רכבת אחרונה חזרה

לצפיה ב-'יש'
יש
08/11/2015 | 15:34
41
רכבת אחרונה חזרה ב-12:25 מקריית אריה (עם החלפה בת"א אוניברסיטה).
לצפיה ב-'האם יש רכבת לקריית גת מאזור ת"א?'
האם יש רכבת לקריית גת מאזור ת"א?
08/11/2015 | 18:54
2
16
לצפיה ב-'כן, אולי את/ה רוצה קצת יותר פרטים? '
כן, אולי את/ה רוצה קצת יותר פרטים?
08/11/2015 | 19:01
1
15
לצפיה ב-'מאד אשמח. '
מאד אשמח.
08/11/2015 | 19:55
10
לצפיה ב-'גם לי מותר לשאול? מב"ש לביה"ח תה"ש'
גם לי מותר לשאול? מב"ש לביה"ח תה"ש
08/11/2015 | 19:53
2
41
אני צריך להגיע מחר מבאר שבע לבית חולים תל השומר
מתכוון לנסוע ברכבת, היכן לרדת ואיך להמשיך?

תודה מראש
לצפיה ב-'רד בהגנה וקח 104 מפתח התחנה'
רד בהגנה וקח 104 מפתח התחנה
09/11/2015 | 10:34
11
לצפיה ב-'יש לך אוטובוס ישיר לאלף שדה, קו 669.'
יש לך אוטובוס ישיר לאלף שדה, קו 669.
09/11/2015 | 11:17
31
תוכל לנסוע בו מבאר שבע, ישירות לאלוף שדה ושם להחליף לקווים שנוסעים לבית החולים תל השומר כמו 65, 104 ועוד כמה שנכנסים לתוך בית החולים.

רכבת במקרה הזה מאריכה את הדרך, והנסיעה ב104 קצת מפותלת ומרגיזה (יותר מ35 של פעם).
לצפיה ב-'מרכבת סבידור לרחוב פרישמן 75 תל אביב. איזה קוי אוטובוס לקחת?'
מרכבת סבידור לרחוב פרישמן 75 תל אביב. איזה קוי אוטובוס לקחת?
08/11/2015 | 22:04
1
31
לצפיה ב-'אני עונה לך בשרשור החדש של ה 9/11'
אני עונה לך בשרשור החדש של ה 9/11
09/11/2015 | 06:02
12
לצפיה ב-'מירושלים לבאר שבע דרך חברון האזור של המפעלים , מחר.'
מירושלים לבאר שבע דרך חברון האזור של המפעלים , מחר.
08/11/2015 | 22:50
2
18
לצפיה ב-'אני לא יודע מה זה "האיזור של המפעלים", אבל>>>'
אני לא יודע מה זה "האיזור של המפעלים", אבל>>>
09/11/2015 | 11:15
1
33
470 בלבד לבאר שבע והחלפה במרכזית ל388 של מטרופולין (ניתן לשלם בערך צבור) לנסיעה פנימית בעלות של 3.40 ש"ח. קו 388 נוסע בכל דרך חברון (לחלקה מדובר במרחק הליכה קצר). אם יעדך הוא איזור התעשיה מכתשים ביציאה מהעיר לכיוון עומר, אז גם 388 יבא אותך לשם וגם אפשר לבצע החלפה בסורוקה לקווים 27/28/37 מטרופולין (אבל צריך לבדוק לו"ז שלהם קודם).

מהתחנה המרכזית אפשר לעלות גם על 14 של מטרודן בכיוון הנסיעה לביג (לא לעלות בכיוון הנסיעה לנחל בקע). הקו מגיע רק לאיזור תחנות הקמח, מתחם הביג ומכתשים.

אם מדובר על החק של דרך חברון שסמוך לשוק העירוני - לך ברגל מהתחנה המרכזית. כנ"ל לגבי האיזור שסמוך יחסית לטחנת הקמח ולחברת החשמל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2015 | 11:36
11
לצפיה ב-'מדוע לא לכתוב אף מלה על מה מדובר?'
מדוע לא לכתוב אף מלה על מה מדובר?
07/11/2015 | 20:23
4
200
מדוע אתה מאלץ אותי (ואחרים) שלא בא להם ללחוץ על קישור עבור כל מקרה
(ובטח שלא ל-ynet המכונה טמקא) לעשות זאת?

לא עולה כסף לכתוב כמה מלים על מה מדובר וזה לא רק שלא עבירה פלילית
זה אפילו מומלץ ויותר אתי כן לכתוב על מה מדובר.

לצפיה ב-'וגם אתה בסוף חסכת מלים...'
וגם אתה בסוף חסכת מלים...
07/11/2015 | 20:27
3
72
לצפיה ב-'וגם אתה! '
וגם אתה!
07/11/2015 | 20:38
2
188
אני לא מתכוון ללחוץ על הקישור עד שמישהו יואיל בטובו לספר לי על אות "מגשים ישראל" שהוענק לאגד...
לצפיה ב-'אני חיכיתי לקובי...'
אני חיכיתי לקובי...
07/11/2015 | 21:17
1
36
לצפיה ב-''
07/11/2015 | 21:19
16
לצפיה ב-'אות מגשים לישראל '
אות מגשים לישראל
07/11/2015 | 22:08
205
לצפיה ב-'מה המצב בקווים 266, 264, 145?'
מה המצב בקווים 266, 264, 145?
07/11/2015 | 16:14
16
171
האם הקווים החדשים מצליחים? עוד לא יצא לי לראות אותם בפעולה.
לצפיה ב-'את קו 266 בפ"ת ראיתי עם מספר נוסעים. את קו 145 בפ"ת וגב"ש'
את קו 266 בפ"ת ראיתי עם מספר נוסעים. את קו 145 בפ"ת וגב"ש
07/11/2015 | 20:20
135
ראיתי נוסע ריק או כמעט ריק.

מדובר בשעות אחה"צ/הערב בעיקר.
לצפיה ב-'264 נצפה פעמיים ריק בז'בוטינסקי ב"ב, 266 נצפה בערב רובו מלא'
264 נצפה פעמיים ריק בז'בוטינסקי ב"ב, 266 נצפה בערב רובו מלא
07/11/2015 | 20:25
120
ביצחק שדה בפ"ת ,לעומת זאת ביום שישי הראשון להפעלתו היה עם 3-4 נוסעים.
את 145 ראיתי באיזה בוקר בשבוע שעבר, בצומת ז'בוטינסקי / רבין בפ"ת, לכיוון חולון, וספרתי בדיוק 11 נוסעים
לצפיה ב-'אגב קו 145 מתאים בבוקר יותר לתושבי חולון מאשר לפ"ת'
אגב קו 145 מתאים בבוקר יותר לתושבי חולון מאשר לפ"ת
07/11/2015 | 23:13
1
246
היות והוא מתחיל יחסית מאוחר מכיוון פ"ת. מקווה שיוסיפו לו נסיעות יותר מוקדמות מפ"ת בהמשך. וזה בדיוק ההפך מ-159 שדווקא יש לו נסיעות מאוד מוקדם, אבל בשעות אחרות לאחר 7 כבר אין לו נסיעות, למרות שהמוני חיילים זקוקים לו גם אחרי 7 ואחרי 8
לצפיה ב-'תפסת יורו6!'
תפסת יורו6!
07/11/2015 | 23:25
109
אין לך רישום של רישוי? אני מעריך שזה 044,ובכל זאת.
לצפיה ב-'את 145 ראיתי פעמיים או שלוש בחולון בשעות שונות של היום'
את 145 ראיתי פעמיים או שלוש בחולון בשעות שונות של היום
08/11/2015 | 09:14
3
112
האוטובוס היה ריק למדי. אחת הנסיעות בוצעה על ידי מכונה מרופדת
לצפיה ב-'מרופדת '
מרופדת
08/11/2015 | 10:16
2
87
היה גם מזגן עם מנוע עזר?
לצפיה ב-'הכוונה לסידור בינעירוני, לא מכונה עירונית '
הכוונה לסידור בינעירוני, לא מכונה עירונית
08/11/2015 | 10:58
1
35
לצפיה ב-'היום ראיתי בקרית אריה אוטובוס בינעירוני בקו 145'
היום ראיתי בקרית אריה אוטובוס בינעירוני בקו 145
09/11/2015 | 19:29
41
לצפיה ב-'יוצא לי לפעמים לנסוע עם 266 בבוקר מרכבת אוניברסיטה לוולנברג'
יוצא לי לפעמים לנסוע עם 266 בבוקר מרכבת אוניברסיטה לוולנברג
08/11/2015 | 10:20
80
בדרך כלל אני ועוד שניים שלושה נוסעים.

מעצבן שהוא מוריד רק בצד השני של וולנברג. אני נוסעת לארד אז פחות משמעותי, אבל אילו הייתי צריכה לתחילת הברזל זה היה גורם לי להעדיף קווים אחרים.

אני רואה לא מעט אנשים עולים עליו אחרי הצהריים לכיוון פתח תקווה. אילו היה עוצר בשני הצדדים הוא היה יכול לעזור גם לכיוון רכבת האוניברסיטה.
לצפיה ב-'את קו 266 יוצא לי לראות '
את קו 266 יוצא לי לראות
08/11/2015 | 10:44
72
בשעות הבוקר לכיוון מסוף קלצקין ברחוב סלנט עם מספר נוסעים בודדים, אני מאמין שבהמשך הוא מתמלא, לעומת בשבועות הראשונים הוא היה ריק לחלוטין, ביום שישי האחרון יצא לי לראות בפתח תקווה ברחוב הסתדרות לכיוון בית רבקה עם מספר של נוסעים קטן, ביום שישי לפני שבועים בערך יצא לי לראות יוצא מתחננת רכבת קרית אריה לכיוון בית רבקה שהוא ריק לחלוטין זה היה בסביבות 10:00 בבוקר, את קו 145 יוצא לי לראות ריק מדי פעם באיזור גבעת שמואל
לצפיה ב-'בקו 266 יש נת"ב רציני והוא הכניסה לוולנברג'
בקו 266 יש נת"ב רציני והוא הכניסה לוולנברג
08/11/2015 | 11:05
5
86
אני מודה שעדיין לא נסעתי בקו הזה, אבל וולנברג נוראי בשעות אחר"צ ולוקח לפעמים 20 דקות לעבור אותו. מה שמוציא את כל היעילות מהקו למי שצריך אותו מהאוניברסיטה לפתח תקווה. עדיף כבר קו 49.
לצפיה ב-'במקרה כזה הייתי יורדת בשטרית'
במקרה כזה הייתי יורדת בשטרית
08/11/2015 | 11:15
73
מחליפה ל 40 (כמובן אחרי בדיקה באפליקציה שהולך להגיע) ואז במבצע קדש מחליפה שוב. סיכוי טוב להשיג את הקודם או 366.
לצפיה ב-'מי שצריך את 266 מהאוניברסיטה לפ"ת בשעות העומס אחה"צ, שיסע '
מי שצריך את 266 מהאוניברסיטה לפ"ת בשעות העומס אחה"צ, שיסע
08/11/2015 | 19:33
1
61
ברכבת עד תחנת קרית אריה ויעלה שם על 266.

266 נכנס לוולנברג כי הייעוד העיקרי שלו הוא קישור פ"ת לרמת החייל. הקישור לאוניברסיטה זה הקישור המשני, לא העיקרי.
לכן גם התחנות של 266 בוולנברג הן מוכוונות קישור פ"ת - רמת החייל.

בשעות בהן וולנברג עמוס גם דרך אם המושבות לכיוון פ"ת עמוסה. הנסיעה ברכבת מדלגת על חלק נכבד מהעומס.
וכפי ש cwen כתבה, קו 40 הוא אופציה מצוינת לקישור בין האוניברסיטה לפתח תקוה למי שלא מפריעות לו החלפות.
אני אישית מעדיף שילובים עם קו 40 על הקווים הישירים בין אזור האוניברסיטה לפתח תקוה.
לצפיה ב-'רק שהנסיעה ברכבת מייקרת מאוד את כל העסק'
רק שהנסיעה ברכבת מייקרת מאוד את כל העסק
09/11/2015 | 06:21
39
העובדה שהקישור לאוניברסיטה הוא משני היא בדיוק הסיבה שהצעתי להעביר אותו בכיוון בו הוא לא עוצר בוולנברג דרך השכונה - זאת אומרת, לכיוון האוניברסיטה אחרי וולנברג ולכיוון פתח תקווה לפני וולנברג.

זה לא יהיה סיבוב משמעותי עבור שלושת האנשים שנוסעים בו בקטע הזה, אבל יכול להוסיף אנשים מהשכונה שהקישור שלהם גם לאוניברסיטה (קו 6???) וגם לפתח תקווה די רעוע. זה גם יהיה עוד חיבור קטן של השכונה לאיזור התעשיה חוץ מקו 89.

אתמול נסעתי בו שוב אחרי הצהריים. עליתי בתחנה של דבורה הנביאה כי במקרה הייתי שם, ואז הוא הסתובב בכיכר, ובמקום לנסוע ישר קדימה, משום מה ליד כל תחנה, שהוא בכלל לא אמור לעצור בה, הוא נכנס למפרץ, האט מאוד אבל לא פתח דלתות ואז המשיך לנסוע - כאילו קיווה שמישהו יתחנן שהוא יעצור והוא יוכל להעלות עוד נוסעים חוץ מהשלושה שהיו עליו (אני ועוד שתיים שכבר היו בו).
בתחנה של הברזל באמת עצרו אותו, אבל הם רצו לפתח תקווה והוא היה צריך להסביר שהוא נוסע לאוניברסיטה.
היה מאוד מוזר כל העניין.
לצפיה ב-'צודק - נסעתי עם 137 מהאוני' ליהוד בחמישי והפקק נמשך חצי שעה!'
צודק - נסעתי עם 137 מהאוני' ליהוד בחמישי והפקק נמשך חצי שעה!
08/11/2015 | 19:42
1
54
ראיתי את 266. היה די ריק מאנשים.
לקחתי את 137 בתור ניסוי - אני גר ביהוד ובחמישי האחרון ניסיתי בפעם הראושנה לחזור איתו הביתה מהאוניברסיטה. טעות שלא אחזור עליה
אני מכיר מישהי שנוסעת איתו מפ"ת ואמרה שהיא מרוצה כי הוא נוח בשבילה בבוקר, והוא ריק מאנשים...
לצפיה ב-'רחוב ולנברג סיוט בשעות הפקקים'
רחוב ולנברג סיוט בשעות הפקקים
09/11/2015 | 07:53
40
אפשר לתקע שם יותר מחצי שעה עד שיוצאים משם, לדעתי שנכנס קו 266 לעתידים משני כיווני הנסיעה יכול ליצור בלבול לנוסעים
לצפיה ב-'כמה תמונות של דברים שאולי יעניינו מישהו'
כמה תמונות של דברים שאולי יעניינו מישהו
07/11/2015 | 14:49
18
334
עשיתי היום סדר בזבל הרגיל שאני מביא מטיולים, וחשבתי לתעד כמה דברים לפני שאני זורק אותם.
הנה כרטיס מגנטי לתחבורה הציבורית באיזור לוס אנג'לס.
לצפיה ב-'והנה הכרטיס המגנטי של סן דייגו.'
והנה הכרטיס המגנטי של סן דייגו.
07/11/2015 | 14:53
2
209
בסן דייגו יש רכבת קלה יפה מבחוץ אך לא יעילה במיוחד.
גם שם, כמו בארץ, חייבים לרכוש כרטיס מגנטי כדי לטעון חופשי יומי. בלי כרטיס מגנטי אפשר לעשות רק נסיעה חד פעמית.
לצפיה ב-'מדוע לא יעילה בעיית כיסוי או תדירות? חוץ מזה'
מדוע לא יעילה בעיית כיסוי או תדירות? חוץ מזה
07/11/2015 | 15:27
1
73
חוץ מזה הם היו צריכים את הכרטיס להפוך לדו לשוני בתור מקום שבו הרבה דוברי ספרדית כשפת אם.
לצפיה ב-'גם הכיסוי וגם התדירות. רוב המידע בסן דייגו דו-לשוני,'
גם הכיסוי וגם התדירות. רוב המידע בסן דייגו דו-לשוני,
07/11/2015 | 15:37
65
וגם בלוס אנג'לס ובאיזור סן פרנסיסקו. הכרטיס הזה הוא די יוצא דופן. בסן חוסה כל המידע בתחבורה הציבורית תלת-לשוני: אנגלית, ספרדית ווייטנאמית. ובסן פרנסיסקו חלק מהמידע מופיע במגוון שפות, כולל סינית, רוסית ועוד.
לצפיה ב-'כרטיסי רכבת של אמטרק. נראים קצת כמו כרטיסי טיסה.'
כרטיסי רכבת של אמטרק. נראים קצת כמו כרטיסי טיסה.
07/11/2015 | 14:55
146
לצפיה ב-'חופשי יומי של מטרופולין פילדפליה'
חופשי יומי של מטרופולין פילדפליה
07/11/2015 | 15:03
2
149
לרכבת הפרברית של פילדלפיה עדיין לא הגיעה הקידמה של כרטיסים מגנטיים. במקום זה הפקח ברכבת מוכר כרטיסים ומנקב אותם כדי לסמן את התאריך. החופשי יומי תקף בכל התחבורה הציבורית בעיר.
לצפיה ב-'מדהים שבטיבליסי הכרטיס מדור יותר מתקדם מאשר בפילדלפיה'
מדהים שבטיבליסי הכרטיס מדור יותר מתקדם מאשר בפילדלפיה
07/11/2015 | 15:29
36
לצפיה ב-'לא מתקדם אבל האם זה מאפשר קנייה מראש ללא התחייבות לתאריך? '
לא מתקדם אבל האם זה מאפשר קנייה מראש ללא התחייבות לתאריך?
07/11/2015 | 16:14
50
בברייטון שבאנגליה יש ממש כרטיסי גירוד שהנוסע מגרד ואז מדביק שכבה שקופה ואפשר לאגור כמה מראש ולהשתמש מתי שצריך. השיטה מאפשרת לא רק כרטיסים יומיים אלא גם כרטיסים שבועיים וחודשיים.

brighton and Hove buses saver ticket למי שרוצה לגגל.
לצפיה ב-'מטרומאני - הכרטיס המגנטי לתחבורה הציבורית בטביליסי.'
מטרומאני - הכרטיס המגנטי לתחבורה הציבורית בטביליסי.
07/11/2015 | 15:05
122
אפשר לטעון אותו ולהשתמש בכסף ברכבת התחתית ובמיניבוסים.
לצפיה ב-'עוד מטביליסי: סיטרכ מגנטי לרכבל שעולה לפארק מטאצמינדה,'
עוד מטביליסי: סיטרכ מגנטי לרכבל שעולה לפארק מטאצמינדה,
07/11/2015 | 15:14
3
167
פארק עם מתקני שעשועים מימי הממלכה הרוסית שצופה על העיר. הרכבל נוסע על פסים (בסגנון הכרמלית) ויש לו שלוש תחנות.
חייבים לרכוש את הכרטיס המגנטי ולהטעין עליו כסף כדי לנסוע ברכבל, ולמיטב הבנתי הכרטיס משמש גם לתשלום על מתקני הפארק (לא ניסינו).
לצפיה ב-'זה "סיטרכ" גם בערבית ופרסית '
זה "סיטרכ" גם בערבית ופרסית
07/11/2015 | 15:59
1
30
לצפיה ב-'מעניין שיש עברית ופורטוגזית, אבל אין'
מעניין שיש עברית ופורטוגזית, אבל אין
07/11/2015 | 16:09
62
ארמנית, ספרדית, איטלקית וגרמנית.
לצפיה ב-'סטירכ ייחודי, בפרסית וערבית מתווסף להיפוך אי חיבור.'
סטירכ ייחודי, בפרסית וערבית מתווסף להיפוך אי חיבור.
07/11/2015 | 16:20
24
לצפיה ב-'עלון עם מפה ולו"ז של קווי מטרו בלוס אנג'לס'
עלון עם מפה ולו"ז של קווי מטרו בלוס אנג'לס
07/11/2015 | 15:42
108
מערכת ה-Metro Rail מורכבת מכמה קווים, שרק שניים מהם הם קווי מטרו אמיתיים: הקו האדום והקו הסגול.
לצפיה ב-'עלון עם מפה ולו"ז של קו הרכבת הקלה הראשון בלוס אנג'לס'
עלון עם מפה ולו"ז של קו הרכבת הקלה הראשון בלוס אנג'לס
07/11/2015 | 15:44
82
לצפיה ב-'עלונים טיפוסיים של קווי אוטובוס בסן חוסה'
עלונים טיפוסיים של קווי אוטובוס בסן חוסה
07/11/2015 | 15:47
108
בהרבה ערים בעולם קיים מידע מודפס מלא על כל קו אוטובוס. הלוואי שיום אחד אצלנו...
22 ו-25 הם שניים מקווי האורך הראשיים לאורך עמק סנטה קלרה (עמק הסיליקון). בשל צפיפות האוכלוסיה הנמוכה בפרברים האינסופיים, גם כאן התחבורה הציבורית פועלת בתדירות נמוכה ולא מצליחה להגיע לרוב היעדים.
לצפיה ב-'רשימת מועדוני חובבי רכבות סביב סן פרנסיסקו'
רשימת מועדוני חובבי רכבות סביב סן פרנסיסקו
07/11/2015 | 19:37
1
67
לצפיה ב-'ויש גם צד שני...'
ויש גם צד שני...
07/11/2015 | 22:12
47
לצפיה ב-'כרטיס רכבת מיום הבחירות'
כרטיס רכבת מיום הבחירות
07/11/2015 | 19:39
78
לצפיה ב-'אפליקציה לאנדרואיד לתחבורה ציבורית- המלצות?'
אפליקציה לאנדרואיד לתחבורה ציבורית- המלצות?
07/11/2015 | 12:40
8
178
אני רוצה איזו אפליקציה נוחה יחסית לאדם טיפה טכנופוב שבה אני רואה מתי מגיעים אוטוביסים לתחנה בה אני נמצא (משהו שמתעדכן בזמן אמת פחות או יותר ולא סתם לו"ז רשמי). יש המלצות?
לצפיה ב-'איפה בוס'
איפה בוס
07/11/2015 | 17:03
1
69
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה, כמקור בלתי תלוי'
מצטרף להמלצה, כמקור בלתי תלוי
08/11/2015 | 15:27
58
לצפיה ב-'אני משתמש במשך שנים רבות בשתי אפליקציות פשוטות וקלות לשימוש'
אני משתמש במשך שנים רבות בשתי אפליקציות פשוטות וקלות לשימוש
09/11/2015 | 11:24
5
173
1. Bus RealTime
2. Wimb

ממליץ לנסות ולהתרשם משניהם, Wimb עונה יותר לתיאור שלך.
נסיעה טובה!
לצפיה ב-'איפה בוס. חד משמעית'
איפה בוס. חד משמעית
09/11/2015 | 20:44
46
לצפיה ב-'האם WIMB עדיין עובדת?'
האם WIMB עדיין עובדת?
10/11/2015 | 10:05
3
92
לפני שנה היא הפסיקה להתעדכן ואז לאט לאט פחות תאמה למציאות הקווים בשטח.
זה קרה גם ל":אוטובוס קרוב" כשהמפתח שלה גויס לMOOVIT.

אם WIMB עובדת טוב עכשיו אתקן את ההמלצה במדריך האפליקציות.
לצפיה ב-'אכן הפסיקה להתעדכן אבל עדיין עובדת'
אכן הפסיקה להתעדכן אבל עדיין עובדת
10/11/2015 | 11:30
2
182
למשל אם אני מחפש את קו 347 של מטרופולין הוא לא מופיע בחיפוש (ראה תמונה ראשונה), במקרה זה אני מחפש לפי מספר תחנה או מחפש לפי קו אחר שעובר באותו תחנה (נניח קו 501) וכך אני מתגבר על הבעיה (ראו תמונה שנייה).

ניסיתי בעבר את "איפה בוס" אבל משום מה פחות הסתדרתי, אולי בגלל שהיא יותר מדי "אוטומטית" ומתאימה יותר למי שלא בקיא בקווי האוטובוסים.
לצפיה ב-'אם יש ברשותך אנדראויד, נסה את תחנות המעולה.'
אם יש ברשותך אנדראויד, נסה את תחנות המעולה.
11/11/2015 | 00:20
26
לצפיה ב-'הי דוד'
הי דוד
11/11/2015 | 22:25
16
אתה יכול אולי להרחיב בעניין איפה בוס ולהגיד למה לא הסתדרת איתה ?

יתכן שמה שאתה מחפש , נמצא באיפה בוס, ואם לא, אשמח להוסיף.

תודה

מושיקו
לצפיה ב-'שכר נהגי האוטובוסים יעלה'
שכר נהגי האוטובוסים יעלה
07/11/2015 | 10:06
191
לאחר משא ומתן שארך מספר חודשים, הגיעו משרד התחבורה ומפעילי התחבורה הציבורית להסכם לפיו הנהגים יקבלו כ-39 שקלים לשעה, החל מהיום הראשון של שנת 2016, במקום כ-32-33 שקלים כיום. המהלך יעלה עשרות מיליוני שקלים, ומנע את הפגנת הענק שתכננו הנהגים ביום ראשון.http://m.nana10.co.il/article/1157226?sid=120&pid=55&service=10tv
לצפיה ב-'באיזה קו יש תדירות גבוהה לנסוע משכונות דרומיות של פתח תקווה'
באיזה קו יש תדירות גבוהה לנסוע משכונות דרומיות של פתח תקווה
07/11/2015 | 10:52
1
80
לאיזור רחוב הברזל בתל אביב ?
אני צריכה להגיע מחר בשעה 14:00 בצהריים מהשכונות הדרומיות של פתח תקווה (בית רבקה, שכונת אחדות, שכונת שעריה והדר גנים) לרחוב הברזל בתל אביב.
איזה קו יהיה טוב בשבילי ושיש לו תדירות יחסית גבוהה ?
לצפיה ב-'שאלות הכוונה יש לשאול בשרשור ההכוונה בלבד(אם מעוניים בתשובה)'
שאלות הכוונה יש לשאול בשרשור ההכוונה בלבד(אם מעוניים בתשובה)
07/11/2015 | 13:06
23

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום