לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כדורגל
"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

בני יהודה vs הפועל ת"א
15/12/2010 | 13:23
8
1
20:00
בלומפילד
שידור ישיר בספורט 1

משחק השלמה מהמחזור ה14 בליגת העל
להזכירכם המשחק התחיל ביום ראשון והופסק במחצית במצב של 0-0 בגלל תנאי מזג האוויר.

נקווה שהיום נזכה למשחק קצת יותר טוב
ניצחון חשוב מאד לבני יהודה
15/12/2010 | 22:08
6
שער של גילי ורמוט מנע ממכבי חיפה לברוח להפועל
הכוונה ניצחון חשוב להפועל
15/12/2010 | 22:08
טעות שלי סורי סורי סורי
לאן תברח פה עם הקיזוז הזה?
15/12/2010 | 22:22
4
תברח תברח
15/12/2010 | 22:27
2
1
מה שהפועל ת"א עשה שנה שעברה ,רצה ורדפה ולא נכנעה בעיקר מנטלית ואז גם בסוף ניצחה את משחק העונה בחוץ, זה דבר שלא יחזור על עצמו כולכך מהר.
קבוצה שתפתח את הפלייאוף בפער סביר תיקח אליפות.
תלוי, כמה זה פער סביר בעיניך לפני הפלייאוף?
15/12/2010 | 22:35
1
3 נקודות אחרי קיזוז
15/12/2010 | 23:00
1
שיכולים להפוך ל6 אחרי משחק עונה שמתקיים בתחילת הפלייאוף וגורמים לקבוצה מהמקום השני להגיע מאוד לחוצה לפלייאוף.
15/12/2010 | 22:36
2
שיטה פשוט לא ספורטיבית בעליל אין דברים כאלה.

זה לא משנה אם קבוצה מנצחת משחק אחד יותר או פחות, מה ההבדל בין 5 נקודות הפרש לבין 2 נקודות הפרש? זה 3 וזה 1 אחרי הקיזוז זה כל כך לא משמעותי.

אז כן זה מוסיף עניין ודרמה בסוף העונה אבל קבוצה משקיעה עונה שלמה ולא בשביל ה6 משחקים של הסוף.

גועל נפש
למי שלא צפה תקציר
15/12/2010 | 23:37
הליגה האירופית מחזור 6 יום ד'
15/12/2010 | 13:21
1
1
מחזור אחרון בבתים של הליגה האירופית.
כמה משחקים מאוד מעניינים על הפרק.

במוקד:

20:00

דינאמו זאגרב-פאוק סלוניקי (פאוק מובילה בנקודה על זאגרב כאשר ויאריאל בראש עם אחת יותר מפאוק,דינאמו חייבת לנצח את פאוק אם היא רוצה להעפיל)

22:00

נאפולי-סטיאווה בוקרשט (נאפולי עם תיקו,נצחון ו3 הפסדים מגיעה למחזור האחרון עם סיכוי מצוין להעפיל,בוקשרט מובילה ב2 נקודות על נאפולי כאשר ליברפול סגורה במקום הראשון,כל מה שנאפולי צריכה זה נצחון קטן שיתן לה כרטיס לשלב הבא)

22:00

סביליה-דורטמונד (שידור ישיר בספורט 1) (כמו בשני המשחקים הקודמים פה,סביליה שנייה,דורטמונד שלישית,כאשר מצב העניינים מאוד פשוט,דורטמונד צריכה לנצח וכל דבר אחר ישלח אותה הבייתה,בניגוד לזאגרב ונאפולי דורטמונד משחקת בחוץ,ונגד קבוצה הרבה יותר קשה,מצד שני גם דורטמונד קבוצה הרבה יותר חזקה מזאגרב ונאפולי,ושולטת ללא מיצרים בליגה הגרמנית,זה יהיה קשה,אבל דורטמונד מסוגלת לעשות את זה)
כל מה שמעצבן בלה ליגה
16/12/2010 | 06:02
אני לא חושב שהקבוצות הספרדיות נחלשו בהרבה בהשוואה לשנים עברו.
קבוצות הדרג השני דוגמאת ולנסיה וסביליה כן נחלשו, ורק טבעי שאין כסף שלא יצליחו לקרוא תיגר לאורך זמן על בארסה וריאל.
אבל שאר הליגה כנראה נשארה במקומה, וזה לא בהכרח דבר רע...
ובכל זאת כל הקבוצות הספרדיות חוטפות תבוסות משתי המובילות שבוע אחרי שבוע.

וסביליה הראתה היום שאפשר אחרת! מול קבוצה בכושר לא פחות טוב מריאל מדריד היא עשתה את מה שצריך והעפילה לשלב הבא על חשבון אלופת גרמניה הנכנסת, לא דבר של מה בכך.

כי הן יכולות, לא רק סביליה אלא גם חברותיה, יכולות רק אם יפסיקו להתבטל בפני המובילות.
וזה בדיוק מה שהורס את הלה ליגה החוסר אמונה הזאת, ההרגשה שזה בסדר לקבל בראש מריאל ובארסה ולהמשיך הלאה.
במקום לעמוד ולהילחם כמו אריות כפי שעשו היום בסביליה וכפי שצריכה לעשות כל קבוצה כשהיא מתיצבת מול קבוצה של אריות.
שאלות\בקשות וכו...
15/12/2010 | 12:35
11
2
איפה ניתן לראות כדורגל אנגלי?
15/12/2010 | 12:07
הי,

איפה ניתן לראות כדורגל אנגלי? אני יודע שביס, ספורט 1+2 זמינים ב- 60 ש"ח. זה קצת הרבה לאור זה שאני מתעניין רק בחלק קטן ממה שהערוצים מציעים. יש אפשרויות אחרות?

תודה

עדי
מה אתם זוכרים מ"שוקו נומדר"
13/12/2010 | 14:15
3
76
לא יותר מדי דברים טובים
13/12/2010 | 17:19
1
9
יותר מדי אני לא יודע על הבחור, סביר להניח שאם אראה אותו היום לא אדע לזהות אותו.

ממה שאני זוכר קראתי לפני כמה שנים שעזב את הארץ ומנסה לחיות ברוסיה והמשפחה שלו נשארה בארץ...

בעבר היה כמעט מדי שנה מלך השערים של הליגה הארצית או ליגה א'.
פעם אחת הגיעה לאחת התל אביביות הגדולות אבל אם אני לא זוכר מה הוא עשה שם, כנראה שלא יותר מדי וחזר מהר מאד בלי להותיר איזשהו חותם לחור ממנו הוא בא.
מכבי תל אביב
13/12/2010 | 17:54
8
אפילו פתח ובישל בגמר גביע המדינה בעונת 1982/1983.

חוץ מזה, וששמו האמיתי הוא יעקב נומדר, גם לי אין יותר מידי מידע\פרטים עליו.
ככה הוא נראה היום. הנה ראיון איתו :
13/12/2010 | 19:34
11
http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=2971182
כתובות אינטרנט מצורפות:
ברצלונה
16/12/2010 | 08:34
5
ברצלונה באמת הולכת לחתום עם הספונסרים החדשים? זה לא יעשה קצת רעש? או שבעצם כרגיל לאף אחד לא איכפת....זה נכון שגווארדיולה תומך במעשים של החמאס? לא זוכר איפה קראתי את זה...
ליגת האלופות שלב הנוקאאוט
16/12/2010 | 23:53
1
הי,

הנוקאאוט מתחיל בפברואר נכון? אבל יש לפני זה את ההגרלה של איזה קבוצה מול איזה...
קראתי איפשהו שההגרלה הייתה ב - 17.11? זה נכון? זה לא כזה הגיוני כי רק החודש סיימו את שלב הבתים...
אם זה לא נכון, אז מתי ההגרלה וזה משודר איפשהו או משהו?

בנוסף, קצת התבלבלתי, מהן כל הדרכים לעלות לליגת האלופות של אותה עונה... הבנתי שיש גם שלב להתברג בלי הבתים או משהו כזה...

תודה.
האם יש תחבורה מת"א לאיצטדיון הלאומי בר"ג ב...
16/12/2010 | 10:08
3
5
בשבת יש משחק ב19:30 של הפועל חיפה נגד פ"ת.....באיצטדיון הלאומי בר"ג
אני נמצאת באזור עזריאלי
האם יש לי אחר הצהריים אוטובוס מאזור עזריאלי\תחנה מרכזית??????

מונית קו 51 עוברת בעזריאלי
16/12/2010 | 13:35
1
7 שקלים או 9 שקלים לרמת גן לרחוב ז'בוטינסקי פינת בן גוריון ומשם 10 דקות ברגל לאיכסצדיון
קו 40
17/12/2010 | 00:00
1
תשובה של נהג דן
17/12/2010 | 05:23
1
משעה 17.30 קווים 40 ו 42 לאצטדיון תדירות של 15 דק
שאלה על התבוסה המחפירה של נבחרת הנוער
15/12/2010 | 11:52
33
6
האמת יש לי כמה שאלות/תהיות עקב התבוסה:

1-אלי אוחנה.הוא אחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי,הוא גם זכה לשחק באירופה וזכה בגביע המחזיקות בזמנו.... אבל מאמן??

ועוד של נבחרת הנוער??

איזה ניסיון יש לו כמאמן נוער??

היו כאן אברהם בכר וזאביק זלצר מאמנים טובים,יום אחד החליטו להפסיק להעסיק אותם ומאז הנבחרות שלנו על הפנים.

אלי אוחנה זכה לקבל את כינוי 'אלכס פרגוסון הישראלי' שזמנו אימן בהפועל כפ''ס והבעלים אלי טביב התלהב ממנו.טביב הבטיח אז שאוחנה ישאר בכפ''ס עוד שנים רבות-אבל אפילו טביב נטש אותה אחרי שנה....

אלון חזן וטל בנין היו כדורגלנים טובים,שיחקו באירופה,היו חלק בכיר מהנבחרת של שלמה שרף בשנות ה-90 אבל כמאמנים הם ה=חסרי ניסיון וגם בנבחרות הנערים שהם כרגע מאמנים אין הצלחה רבה....

2-יהיה מעניין לראות את אוחנה ביציע העיתונות או לשמוע אותו בתוכנית הרדיו של ת''א.הוא תמיד ביקר מאמנים,שחקנים והעביר ביקורת.מעניין עכשיו מה הוא יאמר אחרי התבוסה הזו ואנ מקווה שהוא יגיד ולא יברח מאחריות וייתן הסברים.כמו שהוא מבקר אחרים ודורש תשובות אחרי הפסדים כפרשן,נראה אותו עכשיו נותן הסברים כשהוא מאמן ויבקרו אותו.
לסעיף הראשון
15/12/2010 | 12:01
2
לאלי אוחנה אין קבלות.
איך זה שהוא מטפל במקום המאוד עדין (נוער) ללא קבלות ממשיות
על הבנת המשחק והעברתו לדור הצעיר?
התיחסות
15/12/2010 | 13:16
13
4
קודם כל אתחיל ואומר שאישית אני חושב שבנוער התפקידים החשובים יותר הם דווקא של אלה האחראים על המערכת כולה ומתווים שיטת עבודה לכל הגילאים.
המאמנים עצמם חשובים, אבל האמת היא שפחות ולכן אם דרך העבודה כולה נכונה מאמן טוב יותר או פחות זה לא מה שיקבע את עתיד הצעירים.

חבל מאד שסכסוכים אישיים מנעו את המשך עבודתו של זלצר כאחראי ראשי על כל נבחרות הנוער.
ספק אם יש בארץ מישהו שראוי להחליף אותו, ועוד יותר חבל שלא בוחרים להביא איזה תותח מחו"ל עבור מטרת קודש זו.

*לגבי אוחנה ספציפית יכול להיות שהוא כן מתאים לעבודה עם נוער, אולי יותר טוב אפילו מאחד שעובד עם נוער כבר 15 שנה, בהתחלה זה סוג של הימור כזה אח"כ אפשר לראות תוצאות.

זה לא מקרי ששחקני עבר מקבלים ג'ובים טובים מהר יותר כמאמנים מאשר אלו שהיו שחקנים בליגות הנמוכות או לא היו שחקנים בכלל.
הם באים עם איזשהו ידע יותר נרחב, בכל זאת הם עוסקים בכדורגל כל חייהם והיו במצבים שונים, זה נותן להם איזושהי נקודת פתיחה טובה יותר.
בנוסף לכך אוחנה לדוגמא הוא דמות נערצת וכזה שילדים יקשיבו למה שהוא אומר אולי יותר מאשר איזה מאמן נוער לא מוכר שהיו מביאים.
אלי אוחנה אולי מאמן כדורגל די נכשל, אבל יש לו לא פחות ניסיון ממוטי איווניר ובטח יותר מאלון חזן, אימון בוגרים ואימון נוער זה שונה אבל דומה. זה בהחלט יכול לעזור שלמאמן יהיה ניסיון אימון. צריך לזכור לאוחנה יש כזה.

הבעיה היא בכלל לא מאמן כזה או אחר שמקבל את התפקיד כשהוא חסר  ניסיון, הבעיה היא שהלכו על קו מודרך של גימיקים.
כלומר הלכו אך ורק על שחקני עבר גדולים, זה מראה שלא הייתה פה מחשבה שX ספציפית באמת מתאים, וניתן לילדים קצת מX קצת מY וקצת מZ. אלא ידעו שבתקשורת יהיו כותרות אם שחקני עבר יקבלו תפקידים בהתאחדות וכולם יזכרו שלוזון מינה אותם, אף אחד לא היה זוכר ללוזון אם היה ממנה את אילן שוקרון...

*ההפסדים והיכולת של נבחרתו של אוחנה עד כה בטורניר החורף לא מפתיעים.
מדובר פה בילדים שמשחקים יחד כקבוצה בפעם הראשונה, וכנראה גם שלא נבחרו החבר'ה הכי טובים כי שיטת בחירת הסגל הייתה בערך כמו שגיבשו אז בערוץ הספורט נבחרת כשניסו למצוא את הכשרון הבא של ישראל ולשלוח אותו למבחנים באחת הקבוצות הבכירות באירופה.
כשמולם שיחקו נבחרות נוער מוצלחות לאורך שנים, ולפחות לגבי צרפת אני ידוע שהנבחרת הזאת במרקם הזה ספציפי כן רצה כבר כמה זמן והילדים מכירים אחד את השני.

אם כבר את הדעת הוא צריך לתת למה הגיעו למצב כזה שיום לפני לא יודעים את הסגל ומזמינים 45 ילדים נדמה לי למבחנים.
ואולי למה מראש להזמין נבחרות שברור שהן הרבה מעל לרמתנו.
לא על התוצאות עצמן, תבוסה לגרמניה והפסד לצרפת יכול לקרות לכל נבחרת נוער בעולם.
הנוסחה אומרת-שחקן גדול=מאמן קטן
15/12/2010 | 13:26
11
לא מאמין בזה
15/12/2010 | 14:26
10
2
לא חושב ששחקן גדול בהכרח יהיה מאמן גדול.
וגם לא מאמין שההפך הוא הנכון, לא חסרות דוגמאות לשחקנים טובים שנהיו למאמנים טובים.
אז תן לי דוגמה לשחקן גדול שנהיה מאמן גדול
15/12/2010 | 14:29
9
הנה כמה
15/12/2010 | 15:11
1
בארצנו הקטנה ג'רי בית הלוי, אמציה לבקוביץ', יוסף מרימוביץ', גיורא שפיגל, יצחק שום.
מחוץ לישראל השם הראשון שעולה לי לראש הוא גוארדיאולה, אבל אם ממש תתעקש אני אוכל לנסות לחשוב על עוד כמה.
יש המון
15/12/2010 | 17:23
7
1
זה לא רציני לחשוב ככה...
אולי לא אצליח למצוא שחקן גדול שנהיה מאמן גדול כפי שהיה שחקן, אבל מאמנים טובים שהיו שחקני עבר גדולים לא חסר...
אני לא מדבר על מאמנים ישראליים כמובן
15/12/2010 | 18:40
6
1
אבל בוא נסתכל על מאמנים באירופה שהם בעיניי המאמנים המובילים בעולם:

פרגוסון-הקבוצה הכי בכירה בה שיחק הייתה גלאזגו ריינגרס
מוריניו-כנער שיחק בקבוצות פורטגוליות קטנות
ונגר-הכי בכירה ששיחק הייתה שטרסבורג
אנצ'לוטי-קשר אחורי גרזן בפארמה,רומא ומילאן אבל הוא לא היה איזה כוכב גדול
בניטז-פרש בגיל 26 בגלל פצייעה שיחק בליגות הנמוכות בספרד

אני יוסיף את גארדיולה אבל הוא רק בתחילת דרכו נראה מה יהיה איתו בעוד כמה שנים

וניקח שחקנים גדולים שהיו בטופ של הטופ כשחקנים וכמאמנים נחלו כשלון:
בקנבואר,ואן באסטן,פלה,מראדונה,בובי צ'רלטון,רונאלד קומאן,מתיאוס,לואיס פרננדז ויש עוד כמה אני בטוח
אין סיבה הגיונית
15/12/2010 | 18:56
2
3
אני לא מוציא סיבה הגיונית שאחד שהיה שחקן טוב לא יכול להיות מאמן טוב...

פרגי ואנצ'לוטי אגב לדעתי הם דוגמא לשחקנים גדולים שנהיו למאמנים עוד יותר גדולים.
ולא שחקנים בינוניים שאפשר להשוות את הקריירה שלהם לזו של בניטז למשל שנהיו מאמנים מובילים.
יש סיבה הגיונית
15/12/2010 | 22:39
1
3
יש הבדל של שמיים וארץ בין לשחק את המשחק ובין לראות את המשחק בראייה כוללת מבחוץ (בתור מאמן)

אני לא פוסל על הסף שהמשוואה תמיד תהיה:
שחקן גדול != מאמן גדול

כי לכל כלל יש יוצא מן הכלל אבל העובדות מדברות בשטח ועובדתית אין כמעט מאמנים גדולים שהיו שחקנים גדולים, ומה שאני אומר כרגע בכלל לא קשור לאלי אוחנה כי מלבד ההפסד הזה אין לי מושג מה הוא עונה בתור המאמן של הנערים
מחזק
16/12/2010 | 13:39
דווקא שחקנים שלא היו כוכבים גדולים, אבל היוו את ה"דבק" (אותו מונח אמורפי ולא מוגדר), אלו עם חוכמת המשחק, ההבנה הטקטית, אלו ש "מחברים" את הקבוצה (עוד מושג אמורפי ולא ממש ברור), הם אלו עם התודעה הטקטית המפותחת, עם ההבנה איך הדברים אמורים לעבוד, הם אלו שהופכים לבסוף למאמנים טובים. ואלו בעיקר שחקנים של עבודה קשה, ולא של כישרון טכני יוצא מגדר הרגיל.
בסדר, עדיין יש המון יוצאים מן הכלל
15/12/2010 | 19:13
2
2
בקנבאואר נכשל? לזכות במונידאל ולהגיע לגמר שנתיים ברציפות, לזכות בבונדסליגה ובגביע אופ"א זה כישלון?

קני דלגליש היה שחקן גדול ומאמן מעולה, שכנראה אחריו לא דרך מישהו ברמה שלו על אדמת אנפילד (ותחסוך ממני את בניטז)...

בקיצור - על כל דוגמה של שחקן טוב שהיה מאמן גרוע, אני אמצא לך דוגמה נגדית. לקחת רק 5-10 אנשים מהטופ זה לא רציני כי להגיע לטופ גם כשחקן וגם כמאמן זה לא ריאלי, אבל אפשר להיות טובים בשני התחומים.
קרויף, כמובן. גדול עם ברסה כשחקן וכמאמן
15/12/2010 | 23:19
2
בסופו של דבר אין קשר בין יכולת משחק ליכולת אימון. זה אותו משחק, אבל תחומים שונים לגמרי.
16/12/2010 | 09:44
אני לא חושב ששחקני עבר מוכרים מקבלים
15/12/2010 | 23:17
3
משרות אימון כי אנשים חושבים שיש להם אקסטרה ידע על פני שחקני עבר אחרים. הם מקבלים כי הם אנשים מוכרים, זהו. בסך הכל רוב המאמנים היו שחקנים. אז אם בכל מקרה אתה הולך למנות שחקן, הגיוני יותר שתיקח שם מוכר מאשר שם שאולי אפילו אתה לא מכיר.
צריך להבהיר משהו חשוב
15/12/2010 | 23:46
17
2
אין ספק שהמאמנים שיש היום בנבחרות הנוער בינוניים במקרה הטוב,על אוחנה אין הרבה מה להוסיף, אלון חזן חלש ברמות,איווניר דפק את האולימפית.

אבל המצב הזה עדיף על מה שהיה קודם,כשמאמנים כמו חנן אזולאי קיבלו נבחרת ילדים,לוזון עשה רפורמה כשנכנס לתקיד והעיף את כל סותמי החורים האלה,עדיף שיהיה שחקן עבר שכל הכוח שלו טמון בזה שהילדים העריצו אותו מאשר איזה ליצן.

זה ברור שלשחרר את זלצר היה טעות, אבל הוא בהפועל וכבר לא יחזור.צריך להביא מאמנים אחרים.חשוב לזכור שלנבחרות נוער תמיד יגיעו מאמנים נחותים שאין להם הצעות מקבוצות,זה תמיד המצב ולא רק בארץ. יש לנו מאמנים שאין להם הצעות ומתאימים למשימה,בראש הרשימה עומד אלי כהן,שמלבד היותו מאמן מצוין הוא גם המאמן שהכי מאמין בצעירים מכל המאמנים בארץ.ג'וב כזה גם מאוד מתאים לו כי זאת עבודה חלקית והוא רוצה להתמסר לעסקים הפרטיים שלו.

לגבי אוחנה,הוא סופר עדין בביקורת שלו על מאמנים, לפעמים זה מעצבן.נכון שהוא מעביר ביקורת,בשביל זה הוא שם,אבל אין שום דבר שגורם לזה שהביקורת עליו תהיה אקסטרא צודקת בתור איזה עונש.למרות הכל,אני חושב שהוא יכול לקחת במבנה של הליגות כיום קבוצה קטנה ולהשאיר אותה בליגה.למרות הכשלונות אני לפחות לא רוצה שהוא ייעלם מחיינו.
נראה שיש הרבה דם חדש יחסית
16/12/2010 | 02:53
11
1
ומאמנים צעירים יחסית בליגת העל. זה אומר שאיפשהו  יש מאמנים ותיקים יותר שנדחקו הצידה, כמו זה שציינת. הם המאמנים שצריכים להדריך את הדור הצעיר. הם גם לא לחוצים על הג'וב הבא בליגת העל, שספק אם עוד יגיע. אפשר לבנות עליהם לכמה שנים ולא לאיזו קדנציה של שנתיים שבסיומה עושים רוטציה ומהפכות.
אלי כהן "השריף" למשל
16/12/2010 | 13:41
10
1
היה ריאיון איתו לפני כמה ימים. הוא לא נשמע לחוץ כל כך. הוא מאמן סיסטמטי ומסודר שמקפיד על דברים קטנים ויש לי הרגשה שהוא מתאים לאמן ולחנך את דור העתיד.
כן הוא באמת צמא לכדורגל
16/12/2010 | 14:06
2
1
הוא טוען פעם שהוא הביא את שיטת שלושת הבלמים לארץ-טענה מצחיקה
אתה בטח זוכר את ביתר שהוא אימן
16/12/2010 | 19:12
1
2
עם אוחנה וחרזי בהתקפה, שלושה בלמים, ושלושה קשרים.

אף פעם לא הבנתי איך זה עובד אבל זה עבד לו טוב.

בטח שהוא לא הביא את השיטה לארץ...
כן הוא הגיע ממכבי הרצליה לבית''ר
16/12/2010 | 19:49
2
בעונה הראשונה זה היה מקום 3 וב-96/97 בית''ר נתנה הצגות והייתה אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי בדרך לאליפות.בקדנתיה השנייה שלו בבית''ר שרדנו בנס בליגה ועונה אח''כ הוא הביא איזה זר פבדלו דל ריו השווה אותו לפישונט ודל ריו הזה היה בלוף.הוא אמנם כבש שער יפה נגד מכבי פ''ת אבל היה חלש ושוחרר אחרי 9 משחקים ובמח' ה-17 או ה-18 כהן הלך הביתה והנחיתו כמאמנים זמניים את חנן אזולאי וסגיי טרטיאק שמשחק הבכורה שלהם היה בחוץ נגד מכבי חיפה ובית''ר ניצחה 0-1 מאותה שער עצמי אומלל שאלון חרזי מסר פס אחורה לדודו אוואט והכדור ברח לו מהרגל.....
אלי כהן מאמן בינוני..
16/12/2010 | 20:02
6
1
לא מבין למה יצא לו שם של מאמן גדול..
מה הוא עשה בקריירה?
יש לו אליפות אחת לפני 13 שנה בערך..ועוד גביע מלפני 14-15 שנה..
הוא פוטר בערך מכל מקום בו אימן..
זה הרזומה שלו ב-23 שנות אימון..
האם הוא כל כך טוב?

נ.ב.:
קרדיט אחד אני אתן לו וזה על בחירת זרים,אבל בנבחרות אין זרים ובכל מה שנוגע לחומר המקומי,אלי כהן לא להיט גדול..
רחוק מלהיות מאמן בינוני.
16/12/2010 | 23:06
5
1
לקח משום מקום אליפות עם בית"ר ירושלים.
הגיע להפועל ת"א וגם שנה בנה קבוצה משום מקום ולקח אליפות ( שרוכים בית שאן).
אחר-כך במכבי חיפה שוב בנה קבוצה ואם לא בניון הבכיין שמסרב להתחלף הוא לוקח גם שם אליפות.
וגם במכבי ת"א בנה יופי של קבוצה מכלום עד שנמני החליט שזה יותר מידיי
ובכל זאת
17/12/2010 | 00:53
4
1
התאכלס שלו זה 23 שנים כמאמן עם 2 תארים בלבד ובעיקר פיטורים מכל מקום..
הוא פשוט לא מרשים..ובחיפה היתה קבוצה טובה אבל אי אפשר להאשים את בניון בזה שאלי כהן פוטר עוד לפני סוף עונה..
אני זוכר את העונה הפסיכים הזו עם רפי כהן וקלשצ'נקו בחוד שהם כבשו בצרורות כשבשלושת המחזורים הראשונים חיפה תפרה יריבות בקלות עם סקורים הזויים..
אבל בהמשך העונה הכל התחרבן וכהן פוטר הרבה לפני סוף עונה,בלי קשר ליוסי שהיה קקה ונשאר קקה גם היום מבחינת בן אדם.
"2 תארים בלבד"? למי כבר יש תארים אצלנו?
17/12/2010 | 12:31
3
1
ושוב,תארים לוקחים בגדולות,תשפוט אותו משם.23 שנה?מצוין,תראה איזה ניסיון יש לבנאדם,לא כמו היום ששחקן פורש בן 40 מקבל קבוצה גדולה,סתומים בכל העולם.

אני מודע היטב למגרעות שלו,הוא הרי הוריד את הקבוצה שלי ליגה בעונה שערורייתית שהייתה בעיקר באשמתו.אבל כשהזמן עובר אתה מסתכל על דברים אחרת,זה מאמן שלקח בהפועל ומכבי קבוצות שבורות ותוך חודשים העמיד קבוצות שרצו בצמרת,בלי דיבורים על בנייה ונעליים,אי אפשר שלא להאחז בזה.הפיטורים שלו מכם בטח שלא היו מוצדקים,והוא השאיר קבוצה מצוינת.

אבל נעזוב את כל זה,ההתייחסות שלי הייתה לטיפוח צעירים,ואת זה הוא עשה בכל מקום בצורה טובה מאוד.
יש להרבה תארים
17/12/2010 | 13:30
2
כולל ילדים כמו רוני לוי וניר קלינגר שקיבלו קבוצות כשבכיסם ניסיון של דקה וחצי באימון נוער..
אלי כהן פשוט לא הוכיח עקביות ופשוט לא הוכיח באף שלב של הקריירה שהוא שייך לגדולים ביותר ושהוא מאמן בעל סיכויי הצלחה גבוהים..
מה זה עוזר שפה הוא בנה ושם הוא בנה ואצלם הוא בנה,אם בסופו של יום הוא מפוטר לפני סיום עונה ומסיים בלי שום תואר?..

תסתכל על זה ככה..13 שנה הוא לא הביא תואר,במהלך 13 השנים הללו הוא ירד ליגה,פוטר כמה וכמה פעמים ובשנתיים האחרונות הוא סתם נח בבית אחרי הכישלון בקרית שמונה (שם הוא קיבל קבוצה והצליח אשכרה להחמיר את מצב ולהוריד אותה למקום אחרון בליגה).

אלי כהן מאמן בינוני,יש לו עין טובה לזרים מדי פעם,הוא אוהב לטפח שחקנים אבל לא יודע לשלב את זה עם השגיות והצלחה.
לתת לו את אימון האולימפית או הנוער? בהחלט עדיף על חזן ואוחנה אבל ניראה לי שיש מועמדים יותר טובים..
שום למשל יתאים פרפקט לאולימפית ואת אלי כהן הייתי שם בנבחרת הנוער.
שום תופס מעצמו מינימום מוריניו
17/12/2010 | 13:57
1
ולא יבוא לשום דבר חוץ מהנבחרת הבוגרת.
תמורת הסכום הנכון
17/12/2010 | 14:28
הוא יבוא גם לילדים ב' של מכבי יבנה..
היום בעידן הכסף רק הסכום על הצ'ק החודשי קובע לאן תלך ולא הרמה של הקבוצה..
אם הוא הלך לאמן בקבוצת פח אשפה בקפריסין אז תאמין לי שלאולימפית הוא יבוא אם יתנו לו שכר טוב..

אגב,אני אישית חושב שמאמני נערים/נוער/אולימפית צריכים להרוויח יותר ממאמן בוגרת..כי הם אלו שעושים את העבודה הקשה והחשובה שבלפתח דור עתיד לעשור שלם..
מאמן בוגרת פשוט נהנה מהמוצר המוגמר שלהם ורק צריך להצליח איתו..
אני מחזיק הרבה יותר ממאמני צעירים מאשר בוגרים.
בראש הפירמידה עומד אבי לוזון
16/12/2010 | 06:47
4
1
שהרג לנו ת'כדורגל,הנבחרת הבוגרת לא מעניינת כבר אחרי 4 משחקים מאמן ליצן שמזמין כל אחד שנותן פס טוב ועכשיו דור ההמשך שלנו על הפנים....

אני לא מבין למה לא נותנים לשחקני עבר תפקידים בנבחרות-בזמנו סטלמך ז''ל לפני 12 שנה היה בצוות האימון האולימפי(לא זוכר איזה תפקיד)

שייתנו לשחקני עבר בנבחרת שנתנו ת'נשמה בנבחרת כשחקנים והזיעו בשביל לשחק בנבחרת ולא כמו היום שכל אחד שנותן פס מוזמן ויש רשימה ארוכה של אנשים כאלה:

שפיגלר,שפיגל,שייע פיינגבוים

בליגה יש הרבה שחקנים צעירים מוכשרים שמצליחים אבל בנבחרות ביחד הם לא יודעים להתמודד מול אריות הכדורגל
הכל פה שכונה..
16/12/2010 | 20:06
3
1
יש דבר כזה בנקרא חילופי דורות ובכל נבחרת נורמלית עושים את זה פעם בעשור לערך..
אבל פה עושים את זה כל קמפיין..כל פעם מגיע מאמן חדש או אפילו אותו מאמן מתחיל קמפיין חדש ובום 20 פרצופים חדשים..
חוץ מבניון ואוואט,אין פרות קדושות בסגל הזה..זה מגוחך!

אני חושב שעדיף לתת לותיקים יותר לשחק ולשלב איתם איזה 3-4 צעירים ועוד איזה 2 בספסל..
אי אפשר ששחקנים מקרית שמונה שנתנו 5 משחקי ליגה טובים נגד הפועל עכו ועוד קרקסים ברמה שלהם,יכנסו לסגל ולהרכב..
אי אפשר שכל נאד שמסר פס ישר יכנס לסגל..
האמת? אם לנבחרת היה משחק בשבועיים האחרונים אני די בטוח שעזריאל היה בסגל על סמך 3 משחקים טובים במדי בית"ר..ככה זה עובד פה..
כל מאמן מחפש את ההברקה הבאה,מחפש את הפריצה הבאה של כישרון שתירשם על שמו..
וכל זאת במקום לתת קרדיט לותיקים ולשלב צעירים לאט לאט כמו שנעשה עם קטן ובניון.
באדיר דווקא היה יופי של חלוץ
16/12/2010 | 23:06
חילופי המאמנים בנבחרת היא הבעיה
17/12/2010 | 14:07
1
1
כל מאמן רוצה להשאיר טביעת יד, רוצה לעשות משהו שונה, ויחודי לו. וכל מאמן שהגיע נבחרת, העלה מישהו לא מוכר להרכב, במשחק חשוב מול יריבה חזקה וברוב המקרים חטפנו גולים מהצד של אותו טירון. אם זה "נמני מגן שמאלי","אפק מגן ימני","אלרואי כהן מגן ימני ושמאלי","תמיר כהן בלם",ואותו שחקן מסכן של נתניה שגרנט הציב כמגן ימני ועשה חורים מטורפים נגד שוויץ ב 2-2 ברמת גן.

אחרי כן, המאמנים של הנבחרת מאוד שמרנים ולוקח להם הרבה מאוד זמן לקחת שחקני ליגה טובים (שכטר וורמוט בקדנציה של קשטן למשל) או מטורפים כמו פרננדז שמזמן חצי ליגה.

פרננדז עדיין מחפש את ההרכב והוא עושה שינויים והפתעות כל משחק. ברור שאם הוא (או כל מאמן אחר לשם הויכוח) ידע שהוא מקבל את הנבחרת ל 2 קמפיינים ושהעתונאים לא ישבו לו על הראש ויחפשו דם מאחורי כל עיקול, נראה שחוסר ההצלחה תקטן. לפחות יהיה שלד מסודר, שיטת משחק, נהלים ברורים, תרגולת יציאה למתפרצות, מעבר מהגנה להתקפה, משחק מסירות מהיר ולא מסורבל, שיטות כיסוי, משחק לחץ, ועוד ועוד.
זה לא אפשרי אם כל שנה וחצי יחליפו מאמן. וזה לא אפשרי אם כל משחק מוחלף חצי מההרכב. בטח ובטח לא אפשרי שמשחקים עם 3 גרזנים במרכז המגרש שלא מסוגלים לתת מסירה לעומק או להוביל כדור (ע"ע גאורגיה).
ברור שזה לא אפשרי
17/12/2010 | 14:31
1
שרף קיבל נבחרת לעשר שנים,נכון שהוא לא עלה לשום מקום אבל עדיין סיפק הישג שאף מאמן אחריו לא שיחזר.
ריצ'ארד נילסן מאמן ענק וכמעט שיחזר את זה בקמפיין היחיד שלו,בנוסף הוא שם דגש על ללמד מגנים לשמור בלי ידיים..
אחד כמו נילסן היה חייב לקבל 3 קמפיינים לפחות בשביל לנסות להשיג משהו..
אם אני לוזון,אז אני קודם כל מתאבד על זה שאני לוזון,אחר כך אם ההתאבדות לא תצליח אז אני יורד על 4 ומנסה להחזיר לפה את נילסן ומחתים אותו ל-3 קמפיינים בלי לדבר מילה ובלי אפשרות לפטר אותו..
רק ככה זה יעבוד..

אופציה שנייה אגב,אני מפנים שגיא לוי מאמן מעולה שהוכיח שעם צעירים הוא יודע לעבוד,ואני ממנה אותו ל-3 קמפיינים בבוגרת ומה שיצא יצא.
ספ בלאטר נגד הומואים
14/12/2010 | 14:16
22
6
''הימנעו מסקס בקטאר''

בכינוס אתמול בדרום אפריקה אמר נשיא פיפ''א בלאטר בהומור שעל הומואים להימנע מסקס בקטאר.

הוא גרם לקהל לצחוק אבל גם הרגיז כמה אנשים על הדרך.

בקטאר יש עונש מאסר של 5 שנים למי שמקיים יחסים חד מיניים

לדעתי כבר מעכשיו צריכים בפיפ''א להכין סלוגן לקראת מונדיאל 2022:

''מונדיאל בלי הומואים!!!!''
הוא לא אסר על סקס
14/12/2010 | 16:50
21
1
אלא עם התגופפות בציבור ע"י הומואים/לסביות.

מדינה לא צריכה לכופף את החוקים שלה לטובת שום טורניר גדול (גם אם החוקים הם מטופשים).
פיפ"א צריכה להתאים את עצמה לחוקי המדינה,כולל החוק הזה ואם לא מתאים לפיפ"א אז שתפסיק לעשות בחירות פוליטיות בכל מחיר ותיתן את המונדיאל למדינה אחרת שיותר פתוחה בתחום.
בפועל
14/12/2010 | 16:56
20
המדינות הן אלו  שמתאימות את עצמן לפיפא, ולא להיפך ...
ניראה מה יהיה לקראת המונדיאל
14/12/2010 | 17:55
19
1
אם בקטאר לא ירדו מהקטע הזה אז כנראה שפיפ"א היא זו שתלך לכיוון המדינה המארחת
כבר יש לזה פיתרון, לא?
14/12/2010 | 18:17
18
הם אמרו שהם יקימו "אזורי תיירים" , שמעתי את זה בהקשר ששם יהיה אפשר לשתות אלכוהול למרות שזה מנוגד לחוק המדינה.
אתה חושב שבכל זאת יסתובבו שוטרים באיזורי התיירים ויזרקו הומואים לכלא ל5 שנים?
עצם זה שיש "גטו תיירים"
14/12/2010 | 18:56
17
זה מראה שפיפ"א באין לקראתם..תאכלס מונדיאל צריך להיות חגיגה בכל המדינה,ופה כל התיירים יתרכזו באזורים קטנים יחסית וישתו בשושו..זה די התקפלות של פיפ"א..פשרה שהיא בעיקר לטובת הקטארים.
זה הולך להיות המונדיאל הכי מגעיל בעולם
14/12/2010 | 19:35
15
ברור שבחרו בקטאר בגלל כסף כסף כסף כסף ועוד פעם כסף!!!!!
וחוץ מזה, בדקת מה התנאים שהם מציעים?
14/12/2010 | 19:40
14
לבנות 8 איצטדיונים של 30-40 אלף ומעלה, כולם ממוזגים ומקורים בפנים - בטווח של 30 ק"מ (כך שתוכל לראות כמה משחקים באותו יום או אפילו כמה בתים, בניגוד לשנים קודמות כשכל בית שוחק בעיר אחת). לאחר המונדיאל הם מפרקים את האיצטדיונים ושולחים אותם למדינות עניות כדי לעזור להם לפתח את הספורט.

האם יש מדינה שיש לה משאבים כדי להתחרות בהצעה הזאת? ומה הסיבה לדחות את ההצעה הזאת? אם להתעלם לרגע מזה שרוב הישראלים הם פרוסנה נון גראטה שם, התנאים שהם מציעים הם פנטסטיים. אם הם יעמדו בהבטחות שלהם זה יהיה אירוע ענק בכל קנה מידה.

נ.ב
אם זוג הומואים יעשה מה שיעשה בחדר במלון אני לא חושב שיעקבו אחריהם. ואני אישית לא רוצה שאף זוג, בין אם הם חד-מיניים או גבר ואישה, יתגופף לי מול הפנים בפומבי. אני לא חושב שזה כזה נורא שלא יעשו דברים בציבור (ואין בדברים האלה שום פגיעה כלפי קבוצה מסוימת. הבהרתי כבר שגבר ואישה בציבור שמתחילים להתמזמז זה גם לא מקובל מבחינתי).
יהיה מעניין לראות אוהדים אנגלים בלי בירה
14/12/2010 | 20:47
5
הרי אלכוהול זה סם החיים שלהם
אבל יהיה אלוכהול חופשי
14/12/2010 | 20:57
4
1
לפי האיסלאם אסור אלכוהול
14/12/2010 | 22:09
3
1
האוהדים יסתפקו במיץ ענבים
יאפשרו אלכוהול באזורים המיועדים לאוהדים כנראה
15/12/2010 | 01:10
2
3
אולי שם גם הומואים יוכלו להתגפף...

כך או כך, חגיגה אמיתית זו לא תהיה. חגיגה במתחמים, אם כבר. כמו צער בעלי חיים.
גם ככה כל העולם רואה בטלוויזיה
15/12/2010 | 01:26
1
אם כל העולם יראה בטלוויזיה, אני חושש
15/12/2010 | 10:28
שצפויה בעיה קלה של אווירה.

מה לעשות, לא חסרים אנשים שכן חוצים יבשות כדי להגיע למונדיאלים וירצו להגיע גם לזה.
ההצעה לא משנה..
15/12/2010 | 01:21
7
קודם הם צריכים לעמוד בתנאי בסיס ואחר כך לתת את האקסטרות שהם מציעים..
קודם שיהיה אפשר לשתות בכל המדינה ויהיה חופש מיניות בכל המדינה (זה לא רק הומואים..גם זוג רגיל שיתנשק ברחוב זה לא יראה בעין יפה שם) ולא שיהיו מתחמים סגורים כמו איזה ספארי בטנזניה..
אוקיי
15/12/2010 | 09:28
6
אני חושב שתנאי הבסיס הם בתי מלון ברמה טובה ואיצטדיונים ברמה גבוהה.
אתה חושב שתנאי הבסיס הם אלכוהול חופשי וסקס חופשי ברחוב.

I rest my case...
אתה מסלף..
15/12/2010 | 10:55
5
לא ישבתי וכתבתי לך פה מגילה של כל מה שבסיסי..אלא ציינתי את אותם דברים שבהם הקטארים לא עומדים..
איצטדיונים ומלונות יש להם..אבל זה לא מספיק..
מונדיאל זה אווירה,מונדיאל זה שחרור,זה כיף..אוהדים רוצים לצאת לחגוג ניצחון של הנבחרת שלהם ע"י שתיית בירות בפאבים..
האם יש פאבים בקטאר? כנראה שלא..מה יש במקום? מתחם סגור עם קיוסק שמוכר בירות או שאולי הקהל יביא בירות מהבית..

ולא,אני לא מבקש סקס ברחוב ואני לא אתייחס לנקודה הזו שכתבת מאחר ומעולם לא צוטטתי כאומר אותה..
הנבחרת הקטארית היא ביזיונית
15/12/2010 | 13:05
4
יש לי מעין חלום כזה שהקטרים מאזרחים איזה 10 כדורגלנים בכירים צעירים מטובי הכדורגלנים הצעירים שיעזרו לה במונדיאל
בהגרלה יסדרו להם
16/12/2010 | 12:54
3
את הבית הכי קל שאפשר ואז הם גם ישלמו 10 מ' דולר לכל שחקן בנבחרות היריבות כדי שיפתחו רגליים ויאפשרו להם לעלות שלב..
בשלב השני הם ישלמו 50 מ' דולר לכל שחקן כדי שיפתחו רגליים וכך עד הגמר
בגמר הם ישלמו 100 מ' דולר לכל שחקן יריבה+200 מ' דולר לשופט והקוונים וגם 2 מ' דולר לכל אוהד במגרש כדי שלא ילך ויספר שהיה משחק מכור..
בלאטר וסגניו יקבלו 50 מ' דולר כל אחד וכך נקבל את הקונספירציה הכי מטורפת בתולדות העולם :)
כשמסתכלים על זה
16/12/2010 | 13:32
2
יש שחקן קטארי שמשחק באיזה ליגה בכירה???  הפעם הראשונה והאחרונה ששמעתי כדורגל ביחד עם קטאר היה כאשר השחקן הקטארי במוקדמות אליפות אסיה לא מזמן החמיץ מ-2 מ' בדקה ה-90 ואח''כ אוזבקיסטן כבשה וניצחה
לא רק שאין להם שחקן בליגה בכירה
16/12/2010 | 14:20
1
אין להם אף שחקן מחוץ לליגה הקטארית!
אוקיי יש אחד..בליגה המצרית אם זה עוזר למישהו..

בנוסף,הנבחרת הזו כל כך גרועה שאפילו את אליפות המפרץ הם לא לקחו ב-3 הטורנירים האחרונים..
מדובר בטורניר מגוחך על טהרת מדינות המפרץ כשבין היתר משחקות שם בדיחות כמו תימן,עומאן,איחוד האימרויות וכווית..

אם זה לא מספיק אז מדי פעם הם גם לא מצליחים לעלות לאליפות אסיה הבינונית,וההישג הכי טוב שלהם בהיסטוריה של המפעל זה רבע גמר..
נראה לי ב-2022 הם יחטפו בראש מכולם
16/12/2010 | 14:36
בעיניי צריך להפסיק את העניין שנבחרת מארחת מעפילה למונדיאל אוטומטית כנ''ל ביורו....

לפי ראייתי, "גטו תיירים"
14/12/2010 | 20:08
1
זה מראה שקטאר התקפלו ובגדול מול פיפא.
"גטו תיירים" ששם חלים החוקים המערביים ולא האיסלאמיים, זה בעצם אומר שהמדינה הפקיעה את הריבונות שלה לפיפא למשך חודש!

תאר לך שאיזה ארגון יקבל מדינה בארה"ב וישנה שם את החוקים בהתאם לצרכיו למשך חודש
הקרב על בריטניה
13/12/2010 | 17:44
18
2
13/12 היום לפני 61 שנה הכריזה הכנסת, בראשות דוד בן גוריון על ירושלים כבירת ישראל. כמעט 1000 (946 ליתר דיוק) שנה אחרי שדוד אחר עשה זאת והכריז עליה כבירת ממכלכתו.
היום לפני 41 שנה השיגו השדים האדומים את הניצחון הגדול ביותר שלהם באנפילד.
יום ועוד 114 שנים להפסד הגדול ביותר של ארסנל זה היה מול לאפבורו טאון.

והיום השדים האדומים מארחים את התותחנים עם כל המשתמש מכך!

הייתי רושם משהו בעצמי, אבל פולק עשה זאת כ"כ טוב שאני פשוט אצטט:
ל קבוצה צריכה מגרש ביתי, מאמן, 11 שחקנים ויריבה. מרה. רצוי מרה ככל האפשר. לכל מועדון יש את היריבה השנואה שלו, כזאת שהמשחקים מולה חשובים לאוהדים יותר מכל דבר. עזבו אתכם אליפות, תנו לנצח בדרבי.

למנצ'סטר יונייטד לא חסרות יריבות מרות. בראש הרשימה נמצאת מנצ'סטר סיטי, ההיא מהדרבי שלאורך השנים לא כל כך היוותה יריב של ממש. אחריה נמצאות ליברפול (בקרב על צבירת התארים) ולידס (השכנה השנואה אותה פגשה ב"מלחמת הוורדים" בין לנקשייר ליורקשייר).

לקראת סוף שנות ה-90, לצד הירידה במעמדן של אותן יריבות מרות מהפסקה הקודמת, התעורר כוח חדש בכדורגל האנגלי - ארסנל. התותחנים של ארסן ונגר לחמו עם יונייטד על השליטה בפרמייר-ליג, מה שהוביל ליצירתה מחדש של יריבות טעונה ברגשות שליליים. "הקרב על בריטניה" כונה המשחק בין המועדונים באותן שנים.

באמצע שנות ה-2000 נותרה ארסנל מאחור, נוכח עלייתו של כוח חדש בפרמייר-ליג - צ'לסקי של רומן אברמוביץ'. התארים כבר לא הגיעו לארון הגביעים של התותחנים, מה שפגע ביריבות עם יונייטד. קשה לשנוא את ארסנל הצעירה והשברירית של השנים האחרונות. אבל העונה מדובר בסיפור אחר, למשחק הערב מגיעים התותחנים מהמקום הראשון (ליונייטד משחק חסר) ועם סיכוי לא רע לחגוג גם בתום העונה.

האם זה מה שהיה חסר כדי להחזיר את האש הגבוהה ליריבות בין המועדונים? התשובה תינתן הערב (21:40, ישיר בספורט 1) באולד טראפורד, אבל עוד לפני כן החלטנו לחזור לכמה מאותם משחקים חמים ובלתי נשכחים.

עוד לפני התקופה הזאת עולים בהיסטוריה של הקבוצות שני משחקים בלתי נשכחים - גמר הגביע האנגלי מ-1979, בו חזרה יונייטד מפיגור 2:0 רק כדי להפסיד 2:3 בסיום; 2:6 של השדים האדומים על ארסנל בגביע הליגה של 1990, עם שלושער של לי שארפ בן ה-19.

משחקים בחתול ועכבר
במרץ 1998 כבש מארק אוברמרס את השער היחיד באולד טראפורד, ב-0:1 שקירב את ארסנל לזכייה באליפות באותה עונה. התנופה נמשכה אל השנה שלאחר מכן, עם 0:3 של התותחנים במגן הקהילה ובליגה. חמש פעמים נפגשו השתיים בעונה עונה, יונייטד ניצחה רק פעם אחת בלבד, אבל איזה ניצחון.

ב-14 באפריל 1999 בווילה פארק, רק שלושה ימים אחרי שסיימו את חצי גמר הגביע באותו איצטדיון ב-0:0, נפגשו היריבות המרות למשחק החוזר. רוי קין הורחק ולתותחנים ניתנה הזדמנות פז לנצח, אבל פיטר שמייכל הציל את הפנדל של דניס ברגקאמפ. כל אלו נשכחו בשל מה שהגיע לאחר מכן - סלאלום אדיר של ראיין גיגס, אז עוד קיצוני שמאלי מסחרר, שהותיר חמישה משחקני ארסנל מבולבלים והציג חזה שעיר לגאווה.

ב-2001 חגגה יונייטד את ניצחונה הגדול ביותר בבית על ארסנל עם 1:6 אדיר (רביעייה של דווייט יורק), אך שנה מאוחר יותר שוב חגגו התותחנים באולד טראפורד. שוב 0:1 של האורחת, שהפעם השער של סילבן ווילטורד העניק לה את התואר ולאוהדיה את האפשרות לשיר "זכינו באליפות באולד טראפורד".

שלוש שנים מאוחר הגיע המשחק שלדעתי היווה את השיא ביריבות, בשנאה ההדדית בין הקבוצות. האורחת מלונדון הגיעה למנצ'סטר עם רצף של 49 משחקים ללא הפסד רצף שנקטע באולד טראפורד עם 0:2 של יונייטד. יש לציין כי המארחת עלתה ליתרון ראשון מצלילה של וויין רוני ברחבה, אבל מה שבאמת מעניין במשחק הזה הוא מה שקרה אחריו - הרוחות הרעות מכר הדשא נמשכו במנהרת השחקנים, שהחלו במלחמת אוכל. מי היה הנפגע העיקרי? באותו יום הוכתמה הקריירה של פרגי בכתמי מרק ופיצה.

מאז נפגשו הקבוצות 16 פעמים, אבל ארסנל ניצחה רק בשלוש מהן (ועוד ניצחון בפנדלים בגמר הגביע של 2005). יונייטד לעומת זאת, מחזיקה בלא פחות מעשרה ניצחונות. האם התותחנים הצעירים של ונגר סוף סוף מוכנים להיכנס מחדש לתפקיד היריבה השנואה של יונייטד? אני בטוח שפרגי היה שמח שזה יקרה לא פחות מעמיתו הצרפתי, הרי כמה אפשר לריב עם כל האיטלקים/פורטוגלים/ישראלים שמאמנים את צ'לסי? הוא מעדיף את ונגר הישן והטוב.

למי שיותר נח target=_blank rel=nofollow>http://www.ynet.co.il/...
ניצחון גדול!
14/12/2010 | 00:33
6
1
ניצחון מוחץ למאן יו, אמנם זה רק 0-1 אבל שיחקנו יותר טוב, הגענו ליותר מצבים וכמעט ולא נלחצנו לשערנו או הרגשנו איזשהו איום מצד הפעוטות של ונגר.

משמעות הניצחון מבחינת מאן יו זה כמובן שהקבוצה תלויה לחלוטין בעצמה.
באה עם הרבה פחות לחץ למשחק בסטמפורד ברידג'.

מבחינת ארסנל היא כרגיל צריכה להתחיל לדאוג, עוד הפסד לקבוצה גדולה ואיבוד הפיסגה בדצמבר.
אם היא משיגה פחות מ4נק' מהמשחקים מול צ'לסקי והשיטי (את שתיהן היא מארחת) כנראה שהצמרת תתחיל לברוח לה והיא תסתפק (בתקווה) בעוד עונה עם כרטיס המוביל לליגת האלופות.
ממש לא מוחץ
14/12/2010 | 17:24
5
מן יו הייתה בינונית אתמול , השער של פרק הוא מיקרי בהחלט ולא קשור לשום דבר. חוץ ממנו הייתה ליונייטד עוד הזדמנות ענקית אחת של נאני בגלל טעות של קלישי , ופנדל שלא היה בגלל הקוון הדביל של הווארד ווב.
ארסנל גם כן הייתה חלשה , נאסרי לא היה דומיננטי ארשבין ממשיך בכושר הנוראי שלו. צ'מאח ממשיך להעלם לרגעים גדולים מהמשחק. ורק אלוהים יודע למה וולקוט לא פותח , או למה הוא לא משחק יותר מ13 דקות בכל משחק. ברגע שהוא נכנס ארסנל הייתה יותר מסוכנת משהיא הייתה בכל המשחק.וגם ואן פרסי וצ'מאח פשוט לא מסתדרים ביחד , אין בינהם כימיה וזה מדאיג.
בכל מקרה  , יונייטד לא מרשימה השנה בכלל. למזלה צ'לסי בתקופה נוראית וארסנל בינונים.
גם זו דרך להסתכל על הדברים
14/12/2010 | 17:57
3
-ארסנל (קבוצה שהובילה את הפרמייר ליג ערב המשחק) היא קבוצה חלשה שנהנית מעונה בינונית של שאר הגדולות. לא חכמה לנצח אותה.
-ריאל מדריד קבוצה עלובה בדיוק כמו בשנים עברו, מזלה שהיא משחקת בליגה קקיונית.
-מילאן מובילה את הליגה האילטקית, אפשר לחשוב ליגה איטלקית... בליגה האירופית הנציגות בדרך הביתה וצ'מפיונס הקבוצות העפילו רק מהמקום השני...
-הגדולות בצרפת? אין דבר כזה. איך יכול להיות אם שום קבוצה לא שומרת על המקום הראשון יותר משבוע? סתם ליגה בינונית...
-סיפור ההצלחה של פורטו, נו באמת ליגה פורטוגלית היא ברמה של ליגת העל אם מוציאים את בנפיקה וספורטינג.

הנקודה שלי היא שאפשר וצריך להעביר ביקורת גם על הקבוצות הגדולות, אבל זה צריך להיעשות בפרופורציות.
רק לקטול את מאן יו, צ'לסי וארסנל שלוש מהקבוצות הטובות באירופה זה לקטול את הכדורגל כולו.
כי כל הצלחה של קבוצה אפשר קודם כל להאשים את חולשת היריבות, לפעמים כדאי לחשוב קצת יותר לעומק.

אם שלוש הקבוצות של אנגליה כאלה בינוניות, באיטליה אין ליגה וספרד זו ליגה תת רמה אז איפה כן יש כדורגל?!

*אם לא הובנתי אפשר להגיד, ואנסה להרחיב עוד יותר בנושא.
לא הובנת.
15/12/2010 | 14:52
2
קבוצות הצמרת באנגליה השנה חלשות משנים עברו , אפילו וונגר התייחס לנושא ואמר שהקבוצה שתזכה באליפות השנה תעשה עם את זה עם פחות נקודות משמעותית משנים עברו.
תמיד בליגה האנגלית הקבוצות האחרות לא היה שטיח , וכל משחק הוא קשה. במיוחד בחוץ שלרוב הקבוצות באנגליה אפילו בליגות נמוכות יש קהלים ואיצטדיונים מדהימים. אז אולי הליגה עצמה התחזקה אבל קבוצות הצמרת בינוניות. אתה לא באמת יכול להגיד בלב שלם שהקבוצה הנוכיחת של יונייטד מתקרבת בכלל לרמתה עם כריסטיאנו רונאלדו?

ארסנל הנוכחית בינונית , אני אפילו חושב שארסנל של 2008 שעשתה קולות של קבוצה חזקה ואפילו בילתה הרבה זמן במקום הראשון הייתה יותר טובה מהנוכחית. אז נסרי בהחלט מדהים וצ'מאח הייתה קנייה חכמה. אבל וונגר מייבש לוולקוט את הצורה. ואן פרסי כל הזמן פצוע פבראגס עם בעיית ההאמסטרינג הרגילה שלו. על ארשבין כבר רואים את הגיל. ועל ההגנה אני בכלל לא אתחיל לדבר.

צ'לסי-קבוצה חזקה שאני מאוד תופס ממנה , אבל הם במשבר לא ברור(לא שאני מתלונן חלילה) אני חושב שהם הקבוצה הכי חזקה באנגליה , אבל אם הם לא יתעוררו מאן יו תברח להם.

בכל מקרה , זו סה"כ דעתי שיונייטד פשוט לא מרשימה השנה. אז נכון שהיא לא הפסידה עוד , אבל היו לה מספר משחקי נפל ואיבודי יתרונות גדולים.מה שכן הם מאומנים הכי טוב ועושים הכי מעט טעויות , ויכול להיות שזה יספיק.
יותר הגיוני
15/12/2010 | 17:31
להשוות את מאן יו 2011 למאן יו 2008 ולטעון שהיא נחלשה זה הוגן.
להגיד שהצמרת האיטלקית העונה לא מזכירה ביכולת את הצמרת האיטלקית בתחילת המילניום זה הוגן.

אבל לקרוא לכולן בינוניות שהן הצמרת של הליגה הטובה בעולם זה לא נכון, מדבר בקבוצות הכי טובות בפרמייר ליג וזה לא דבר של מה בכך.
אם אתה מודה בעובדה שמדובר בקבוצות כדורגל מצויינות כי הן מצליחות לקחת כמות נקודות משמעותית מדי שנה בפרמייר ליג שם יש להן את היריבות הכי חזקות אבל מסייג בכך שלעומת שנים עברו או קבוצות פאר עכשוויות אחרות הן בינוניות אז הביקורת הופכת ליותר לגיטימית לטעמי.
האמת איפשהו באמצע
16/12/2010 | 03:01
1
כן, קבוצות הצמרת איבדו משהו מהכוח שהיה להן. יונייטד נמצאת בתהליך של רה-ארגון מקצועי (סו פאר, סו גוד...). צ'לסי, אה, אני לא יודע. כשאברמוביץ' בוחש בעסק של עצמו, מי יודע מה קורה שם. יש להם גם סגל קצר ביותר עבור קבוצת צמרת וזו בעיה כאשר יש פציעות, אבל בהרכב מלא זו עדיין קבוצה חזקה ביותר ועכשיו חוזרים להם שחקנים כמו טרי ולמפארד. וארסנל היא ארסנל. לפעמים היא קצת יותר טובה, לפעמים קצת פחות. איכשהו זה תמיד נגמר אותו דבר.

אבל הליגה כן יותר חזקה יותר וגם זה משחק כאן תפקיד. ליברפול נחלשה, אבל עדיין מי רוצה להגיע לאנפילד. ועכשיו טוטנהאם היא פקטור ומנצ'סטר סיטי היא פקטור. ויש קבוצה כמו אברטון שיש לה עונה מזעזעת, ועדיין איכויותיה ידועות ומול הקבוצות הגדולות היא כן מוציאה מעצמה יותר.

בסופו של דבר, יש סוג של תחושה משמחת של חזקה לעבר בליגה האנגלית העונה. בשש השנים האחרונות  לערך נוצר מצב שהקבוצות הגדולות מנצחות משחקים באחוזים מטורפים. פעם היית יכול להפסיד עד שישה משחקים ולקחת אליפות. היום לפעמים ארבעה זה יותר מדי. פעם היית לוקח אליפות עם 80 נקודות. בשנים האחרונות היו עונות של תשעים ויותר. זה לא טוב, והעונה זה גם לא קורה. כל קבוצה יכולה ליפול בכל מקום, אחוז צבירת הנקודות לא גבוה, ואנחנו לקראת מחצית שנייה של עונה בסגנון הישן כשהתחושה היא שאוקיי, כל מועמדת לאליפות הפגינה בעיות וחולשות, אבל עכשיו מחכים לראות מי ייכנס לפורמה של קבוצת אליפות.

ליונייטד יש יותר מסורת בכניסה לקצב הזה עם תחילת השנה החדשה מכל קבוצה אחרת ב-20 השנים האחרונות. Here's hoping...
אני חושב שאנו לפעמים לוקחים דברים כמובן מאליו
15/12/2010 | 01:18
בשנים שהיא הכי טובה באנגליה וגם בשנים שהיא לא, ארסנל היא קבוצה שאני תמיד מכבד. תמיד יש את הכישרון לפרק אותה אם תיתן לה, ולפעמים גם אם לא. לסגור אותה כך שהיא תגיע למצב אחד ב-90 דקות, זה דבר מצוין ומעיד הרבה על ההופעה של יונייטד אתמול. נכון, היא לא היתה הכי מלהיבה, אבל הרבה ממשחקי הצמרת באנגליה נראית כך בשנים האחרונות - משחקי שח מט. ומהבחינה הזו, זו היתה הופעה נהדרת.
השמטת את אותו חצי גמר בלתי נשכח
14/12/2010 | 00:41
10
2
בו גיגסי עבר את כל השחקנים של ארסנל בריצה של 60 מטר והבקיע את אחד השערים הגדולים שלו.

ניצחון נאה. חבל על ההחמצות של רוני ונאני אבל כמה טוב שיש לנו את פארק. באנגליה הוא אנדרייטד ולפעמים אף אחד לא מבין למה הוא בהרכב, אבל הוא תחבולן מחוכם וטקטיקן מעולה.

צ'לסי ביום ראשון! ןלא לשכוח את המשחק החסר מול בלקפול.

היום ראיתי את המחצית השניה והבנתי כמה שחסר לי כדורגל אנגלי. הקצב, האינטנסיביות, המעברים המהירים. אני כניראה רואה יותר מדי כדורגל מספרד לאחרונה.
הוא לא השמיט שום דבר
14/12/2010 | 19:38
9
1
השער של גיגסי היה באפריל 99 הוא כתב על זה תקרא
כניראה חוסר תשומת לב
14/12/2010 | 22:52
2
הפרסומות של תפוז שקופצות מהצדדים חותכות את הטקסט. זה ממש נהיה מטריד
דווקא השער שגרם לי סופית להיות אוהד ארסנל
15/12/2010 | 14:57
7
באותה תקופה בתור ילד חיבבתי את שני המועדונים , אבל השער המטורף הזה של גיגס דווקא גרם לי להעריץ את ארסנל הרבה יותר. ששיחקו מעולה באותו משחק , זכור לי ששמייקל סבל שם מאיזה פציעה והיה חצי שיכור כל המשחק.
בכל מקרה הקבוצה ההיא של יונייטד של הטרבל , לא פחות ממדהימה. ולמרות היותי אוהד ארסנל , זו אחת הקבוצות שאני הכי מעריך בהיסטוריה של הכדורל. שמייקל הנווילים בקהאם,רוי קין הארור. דוייט יורק ואנדי קול. יחד עם סולשייאר וטדי שרינגהאם על הספסל. אני חושב שהקבוצה הזו לא נופלת מברצלונה הנוכחית.
קצת נסחפת לגבי ברצלונה.אך זו היתה קבוצה אדירה
16/12/2010 | 13:47
6
אני אוהד יונייטד עוד מהתקופה שקראו להם הלוזרים של אנגליה בשנות ה 80  של רובסון,ביילי,סטפלטון, שטרכן ואפילו מקלייר.
הקבוצה ההיא שדיברת עליה היתה אדירה ומהמדהימות שראיתי. לחזור מפיגור 2-0 מול אינטר ולנצח, לחזור מהבור מול באיירן... חבורה של שחקנים שלא מוותרים אף פעם, יכולת פיזית וטכנית מעולות וזוג חלוצים בחסד.
אלו היו ימים יפים למנצ'סטר יונייטד.
היה קצת קשה אז?
16/12/2010 | 15:37
5
קצת קשה לעקוב אחרי מאן יו בשנות ה-80 מארץ הקודש לא?
לא היה אז הרבה יותר מתוצאות בעיתון...
אני זוכר שהקשבתי לשידור ה BBC
16/12/2010 | 19:09
4
בגמר הגביע האנגלי (היה גמר חוזר בגלל גשם שלא שודר בישראל) ברדיו. אי שם במחצית השניה של שנות ה 80
היו דווקא כתבות מעניינות בעיתונים של אבי מלר ושל אחרים (גסן וואקד?) וכמובן משחק השבוע ביום חמישי. שידור ב delay של סיכום המחזור ב BBC כמובן. אני זוכר את אסטון וילה מככבים, את ליברפול הגדולה(דלגליש,ראש,מקמן,בארנס), את אברטון של קוין שידי וגארי ליניקר ואת מנצ'סטר יונייטד של אז. ארסנל של צ'רלי ניקולס...
אני זוכר במטושטש כתבה במעריב על פרגוסון ותאוות הקניות שלו - הקניה של בריאן מקלייר אם אני לא טועה.
היו ימים...כל יום ראשון בודקים את הטבלה האנגלית ואת התוצאות. ושוב הפסד או תיקו, ושוב מקום שביעי...היו ימים...
משחק השבוע היה תמיד תענוג. השדר הבריטי...השירים של הקהל...הכדורים שעולים ויורדים מרחבה לרחבה...יציעי העמידה

היו זמנים...
מוזר לי
16/12/2010 | 23:22
3
תמיד יהיה מוזר לי לשמוע על אנשים מחוץ לאנגליה שהתחילו לאהוד את מאן יו בשנים כאלה...
בעיקר כי קשה כ"כ לעקוב.

מצחיק אותי שאתה אומר "שוב מקום שביעי...היו ימים..." ו"הכדורים שעולים ויורדים מרחבה לרחבה..." כאילו מדובר במשהו טוב שצריך להתגעגע אליו.
שמע, אלה היו ימים
17/12/2010 | 14:12
2
הליגה האנגלית היום נראת מעט פלסטיקית.
אז היו יציעי עמידה, מעמד הפועלים היה מגיע משחקים ושר כל המשחק, ולא חבורה של יאפים לובשי חליפות שיושבים כל המשחק.
השחקנים היו אוכלים בוץ, בועטים בכדור כמו חמורים ורצים אחריו כמו חמורים. לא היו צלילות ובימויי פציעות, כמעט לא היו זרים והמשחק היה גברי והוגן בסגנון בריטי.
אמנם לא ראינו פאסינג גיים (מלבד ליברפול) ויותר ריצות מטורפות מרחבה לרחבה, והטקטיקה לא היתה בכלל קיימת, אבל זה מה שאני זוכר כילד, וזו היתה הנאה.
מבין את האנגלים
17/12/2010 | 18:38
1
1
אני מבין את האנגלים שהתחברו לליגה בשנות ה-80.
אבל מה אתה כתושב הארץ ספגת מיציעי עמידה ומהאווירה המטורפת במשחקים? או מזה שהקבוצה הייתה מייצגת מעמד כלשהו או לא...
לי עד היום דברים כאלה לא כ"כ נוגעים שאני רק קורא עליהם בעיתון.
ניתן להרגיש זאת גם מהטלויזיה
17/12/2010 | 19:25
בקצרה, מה היה לנו במשחקי סוף השבוע
12/12/2010 | 03:44
2
גולים: (אתם מוזמנים להוסיף אם פיספסתי)
באנגליה- אנדי קארול ויאיא טורה
באיטליה- פבריציו מיקולי
בספרד- הראשון של אגוארו
בגרמניה- אלטינטופ וסהין

העניינים המרזיים:

פרמייר ליג-
המגפאייז עם ניצחון גדול שמעלה אותם מעל פ.צ. מרסיסייד בטבלה.
השיטי עולים (זמנית?) למקום השני אחרי ניצחון סופר קליל נגד הפטישים של אברם.

בונדסליגה-
ניצחון גדול ללברקוזן שמבסס אותה במקום השני, לפחות עד למשחקה של מיינץ.
מחזור לא פורה בכלל, ממוצע של 2 שערים בלבד למשחק. מה זה אומר לקראת שני המשחקים שיערכו בראשון? שהסטטיסטיקה תתאזן או שמא מדובר במחזור מחורבן?

הליגה הצרפתית-
הליגה הכי צפופה בעולם כנראה.
ליל ממשיכה להוביל, פאריס סן ז'רמן לדלוק אחריה.שתיהן עם נצחונות חוץ מול קבוצות תחתית.

Eredivisie-
פ.ס.וו עם תיקו מאכזב מול דה חראפשאפ (הקבוצה עם השם הכי מסובך בעולם) שיאפשר לטוונטה להעפיל לפיסגה אם זו תנצח את הירנביין.
ווילם אחרי שתי תוצאות תיקו, חוזרת להפסיד וממשיכה עם אחת העונות המבישות בתולדות הכדורגל.

הליגה הבלגית-
גנק דורסת, חוזרת להוביל את הליגה.
גנט ממשיכה להפתיע ולהידבק לחבורת הצמרת אחרי שרשמה ניצחון נוסף הפעם על נועלת הטבלה. למעשה עבר כמעט חודש מאז ההפסד האחרון של ארבייטמן וחבריו.

צ'מפיונשיפ-
מחצית מהקבוצה ששיחקו בשבת (9/18) לא הבקיעו.

ספרדית שניה-
נומנסיה מנצחת בחוץ את ויאדוליד 5-4 אחרי שכבר הייתה בפיגור 3-1.

סתם נחמד לשמוע:
בית"ר נהריה, הפועל רמת ישראל, בית"ר יפו ציון, כל אלה חשבו שהן סיפקו את ההצגה הכי טובה בארץ השבוע. ואז באה עירוני מודיעין ניצחה 11-0 וגנבה לכולן את הפוקוס.
הפועל קריית שלום ניצחה 5-1, פליקס חלפון הבקיע שלושער.
להפועל מצליח לא כ"כ הצליח השבוע והיא נכנעה למוליכת ליגה ג' מרכז באר יעקב.

שבוע טוב לכולם
שכחת לדבר על הסופר קלאסיקו של ליגה א
12/12/2010 | 09:07
1
1
קרית מלאכי - מכבי יפו: 3-0  ליפו
אולי אנחנו עוד שנתיים נראה את חזרתה של יפו לליגת העל
יפו וי-ם
12/12/2010 | 14:09
שתי אימפריות נאבקות על העליה חזרה ללאומית
הכירו את המומחה לכדורגל אירופאי
11/12/2010 | 16:54
6
2
אחרי פגרה מסוימת,מינוי המומחים ממשיך ובגדול.

טוב אז האמת שזה היה באוויר,מי שעוקב קצת אחרי ההודעות שלו לא יכול להתעלם מהידע הרב והאייכות שמגיעה איתו.

אין ספק שכשהוא כאן,הוא תורם המון,ומכיוון שהוא הבטיח שישאר יותר בסביבה בתקופה הקרובה...

אין לי אלא למנות אותו למומחה לכדורגל אירופאי!

אני מדבר על אלון הלו הוא ifa1111 האיש שלכם לכדורגל האירופאי.

אתם מוזמנים לשאול אותו שאלות(לא חודרניות מדי לבקשתו)

עדיף על כדורגל וספורט

יאללה אלון בהצלחה שיהיה

שם:
מסגרת\\תעסוקה:
כמה זמן אתה עוקב אחרי כדורגל ישראלי?
אם לא מומחה לכדורגל אירופאי,היית מומחה ל...?
קבוצת כדורגל אהודה בישראל:
קבוצת כדורגל אהודה בעולם:
כמה זמן אתה בפורום כדורגל:
ספורט נוסף שאתה מאוד אוהב:
דבר מה לאומה:

ו...תמונה:
(לא חובה,רק אם אתה מרגיש צורך...)
בלי לחפור יותר מדי
11/12/2010 | 22:03
1
1
שם: אלון
מקום מגורים: ירושלים
מסגרת\תעסוקה: בעבר הלא רחוק עיתונאות בפרט ותקשורת בכלל, כיום אפשר לקרוא לי עסקן (לא בענייני כדורגל)
כמה זמן אתה עוקב אחרי כדורגל ישראלי: סוף שנות ה-70 פחות או יותר
אם לא מומחה לכדורגל אירופאי,היית מומחה ל...: יין או טניס
קבוצת כדורגל אהודה בישראל: בית"ר
קבוצת כדורגל אהודה בעולם: מנצ'סטר יונייטד מעל כולן
כמה זמן אתה בפורום כדורגל: אין לי מושג, רשום שנרשמתי לתפוז ב2008, אולי מאז.
ספורט נוסף שאתה מאוד אוהב: אני פריק של ספורט, עדיף כבר למנות את ענפי הספורט שאני לא אוהב.
דבר מה לאומה: הוצאתי הרבה כסף על אלכוהול ונשים את כל השאר סתם בזבזתי.
ג'ורג'י בסט!
12/12/2010 | 01:39
הלו אנשים,תשאלו שאלות! אני אשבור את הקרח
15/12/2010 | 12:46
3
1
1)רק אם בא לך לענות...איפה היית עיתונאי?

2)הכוונה בשאלת המומחה היא איזה מומחה בתחום הכדורגל היית אם לא היית מומחה לכדורגל אירופאי,זאת אומרת...מה העדיפות השנייה שלך בכדורגל?

3)אבל טוב שאמרת טניס,אני אחפור לך קצת על טניס...תן לי 3 טניסאים אהובים ו3 טניסאיות אהובות(אפשר לפי סדר אהבתך אליהם)

4)מה אתה חושב על מצב הטניס בארץ? יש עתיד? אתה עוקב אחרי הדור הצעיר? ומה אתה חושב על הדור העכשווי?(שמסתכם בדודי ושחר) אתה חושב שהם יגיעו לטופ של הטופ(שחר כבר כמעט שם למעשה) אתה חושב שיש סיכוי שאחד מהם יגיע לגמר גראנד סלאם? או יזכה בטורניר גדול?

5)ספר לי על אהדתך לביתר,מתי זה התחיל,איך זה התחיל,משחק ראשון,ואיך המשכת לעקוב אחריהם כל השנים...וכמובן,איך לעזאזל מוציאים את העגלה מהבוץ???

6)מסתבר ששניינו גם אוהדים מנצ'סטר,יפה יפה,אותה שאלה על ביתר,גם על מנצ'סטר(אולי חוץ מעניין העגלה מהבוץ...) יש סיכוי להדיח את אחת מהספרדיות ולהגיע עד הסוף?

7)פריק של ספורט זה מעניין,מהם חמשת ענפי הספורט האהובים עליך מלבד כדורגל?

8)האם אתה עוקב אחרי אולימפיאדות וספורט הישגי? מה אתה חושב על המצב בארץ? כמה מדליות(אם בכלל) נביא מלונדון 2012?

9)השאלה שאני שואל את כולם,נבחרת ישראל לאן? מה אתה חושב על לואיס פרננדז,האם נגיע כבר לטורניר גדול בקרוב? ואם היית מאמן הנבחרת,מה ה11 שלך.

10)ולסיום,יש לי הרגשה שיש לך טעם מעניין ואתה עוקב אחרי הרבה מאוד ליגות,תן לי את הקבוצה האהובה והקבוצה השנואה עליך בליגות הבאות:

ישראל:

אהובה:
שנואה:

אנגליה:

אהובה:
שנואה:

ספרד:

אהובה:
שנואה:

איטליה:

אהובה:
שנואה:

גרמניה:

אהובה:
שנואה:

צרפת:

אהובה:
שנואה:

הולנד:

אהובה:
שנואה:

ארגנטינה:

אהובה:
שנואה:

נבחרות: (לא כולל ישראל)

אהובה:
שנואה:

תודה על זמנך היקר ובהצלחה!
תשובות
15/12/2010 | 14:21
2
3
1. איפה היית עיתונאי?
כשחושבים עיתונאי ישר חושבים על כתב או על מגיש, אז אני התחלתי ככתב אבל מרבית העבודה שלי היא כעורך ומפיק.
בארץ עבדתי בעיתונים: "חדשות", "מקור ראשון" ו"כל העיר" והאהוב עליי מכולם "שם המשחק".
עבדתי תקופה בערוץ הספורט כע' מפיק ואחד העורכים של חדשות הספורט, והייתי סוג של תחקירן עבור דני ענבר.
ובתקופה שגרתי באנגליה הייתי מכין למקומונים לונדונים כתבות על זרים בפמייר ליג, שחקני ומאמני נוער ומשחקים בליגות הנמוכות.

2. איזה מומחה בתחום הכדורגל היית אם לא היית מומחה לכדורגל אירופאי,זאת אומרת...מה העדיפות השנייה שלך בכדורגל?
כדורגל אנגלי הוא האירופי האהוב עליי.

3. 3 טניסאים אהובים ו3 טניסאיות אהובות(אפשר לפי סדר אהבתך אליהם)
זה קשה מאד. אני אוציא את הישראלים מראש.
בגברים: א- פדה, ב- יואיט ג- בלייק. ובנשים: א- סרינה ב- ונוס ג- שארפובה ולילנה דוקיץ' תמיד יש אצלי פינה מאד חמה בלב.

4.  מה אתה חושב על מצב הטניס בארץ? יש עתיד? אתה עוקב אחרי הדור הצעיר? ומה אתה חושב על הדור העכשווי?(שמסתכם בדודי ושחר) אתה חושב שהם יגיעו לטופ של הטופ(שחר כבר כמעט שם למעשה) אתה חושב שיש סיכוי שאחד מהם יגיע לגמר גראנד סלאם? או יזכה בטורניר גדול?
*מצב הטניס כיום, יודעי דבר אומרים שהוא איום ונורא, אז אני אלך על איום ונורא.
*אם יכתבו משהו על הדור הצעיר אני אעקוב, כרגע אין לי מושג מה הולך, פעם אגב הוקדש הרבה יותר לנוער ישראלי בעיתונות.
*בשחר פאר אני פשוט מאוהב, מעריץ! ולדעתי היא כבר עכשיו בטופ העולמי.
*סיכוי להגיע לגראנד סלאם יש גם לה וגם לדודי, אם אני חושב שזה יקרה? התשובה היא לא.

5. ספר על אהדתך לביתר,מתי זה התחיל,איך זה התחיל,משחק ראשון,ואיך המשכת לעקוב אחריהם כל השנים...וכמובן,איך לעזאזל מוציאים את העגלה מהבוץ???
* זה לא יכל שלא להתחיל, ילד קטן ממשפחה ביתרית (לא לגמרי אבל ברובה) בשנים בהן הפכנו לקבוצה לגיטימית וזכינו בגביעים הראשונים. קבוצה של אורי מלמיליאן ודני נוימן, זה פשוט לא יכל ללכת אחרת...
* משחק ראשון לא בטוח שאני זוכר בכלל... אבל זה כבר סיפור שאם אני נכנס אליו אני אכביר במילים וזה סתם לסטות מהנושא.
* המשכתי ללכת לימקא וטדי כמה שיותר, ככה נשארתי אוהד אני מניח כי באמת הרבה התרחקו מהקבוצה עם השנים...
* נותנים לאיציק ולאורי לעבוד והקבוצה עוד תרוץ לאליפות תוך כדי שמירה על שפיות כלכלית.

6. אותה שאלה על ביתר,גם על מנצ'סטר(אולי חוץ מעניין העגלה מהבוץ...) יש סיכוי להדיח את אחת מהספרדיות ולהגיע עד הסוף?
* בשנת 1990 מנצ'סטר יונייטד העפילה לגמר הגביע נגד הנשרים וראיתי פוסטר של שתי הקבוצות. באותה התקופה הייתי בצבא והיה איתי חבר אוהד ליברפול מושבע, החלטתי להיות נגדו ולעודד את הקבוצה של פרגוסון. לאט לאט נהייתי אוהד, אולי זה בזכות ההצלחה ואולי באמת כמו שאני מספר לעצמי בזכות כל מיני דברים אחרים.
* לא הרבה אחרי הצבא עברתי לאנגליה ככה שלא היה קשה לשמור על קשר עם המועדון, אחרי שהאהבה התחזקה למה שזה יפסק אי פעם...

7. מהם חמשת ענפי הספורט האהובים עליך מלבד כדורגל?
כדורסל, טניס, אתלטיקה קלה (בראש ובראשונה ריצה למרחקים קצרים), שחיה וראגבי.

8. האם אתה עוקב אחרי אולימפיאדות וספורט הישגי? מה אתה חושב על המצב בארץ? כמה מדליות(אם בכלל) נביא מלונדון 2012?
* אולימפיאדה שניה רק למונדיאל מבחינת כל דבר בחיים. בשיגרה אני עוקב רק אחרי תחרויות מרכזיות במיוחד.
* המצב בארץ לא בשמיים אבל גם לא כ"כ גרוע, דווקא פה נראה שיש עתיד יפה. העלייה ממזרח אירופה עשתה לנו טוב מאד בקטע הזה.
* אתה מבקש ממני להיות נביא... מה גם שאני באמת לא מספיק בקיא במצב העולם בדברים בהם אנו חזקים. מה שכן נראה שלמשיח או צוברי מי מהם שילך יש סיכוי ראלי ביותר הביא מדליה.

9. נבחרת ישראל לאן? מה אתה חושב על לואיס פרננדז,האם נגיע כבר לטורניר גדול בקרוב? ואם היית מאמן הנבחרת,מה ה11 שלך?
* נבחרת ישראל תגיע מתישהו לטורניר גדול, מאמין שב-10 שנים הקרובות זה יקרה. כנראה לא הפעם.
* לואיס פרננדז מאמן לא רע, לא הייתי מביא אותו לנבחרת אבל הוא כבר פה אז בוא ניתן לו לעבוד.
* לא יודע צריך לחשוב על זה...

10. תן לי את הקבוצה האהובה והקבוצה השנואה עליך בליגות הבאות:

ישראל:

אהובה: אולי נתניה (אם מוציאים את בית"ר), אני אוהב הרבה קבוצות בישראל.
שנואה: הפועל ת"א וסכנין זה ברור ומובן.

אנגליה:

אהובה: ניוקאסל (אם מוציאים את מאן יו)
שנואה: יותר מדי... השנואה עליי מכולן? כנראה לידס.

ספרד:

אהובה: זה משתנה משנה לשנה, הפעם זו מאיורקה. אחרי סלטה אני משתדל לעקוב. תמיד אהיה בעד הצלחה של אתלטיקו ואספניול
שנואה: בילבאו בעיקר.

איטליה:

אהובה: טורינו כמובן! האהבה שלי באירופה אחרי מאן יו
שנואה: מילאן כנראה...

גרמניה:

אהובה: אני לא מסוגל לאהוב קבוצות מגרמניה. אני מאד אוהב את הכדורגל אבל.
שנואה: מינכן 1860, בסדר אז הגיעו מהתחתית עד לבונדסליגה עדיין סתם קבוצה שכל העולם משום מה מכיר וזה מעצבן אותי

צרפת:

אהובה: בזמן השלטון של ליון הייתי בעד כל מי שניסתה לקרוא תיגר, ניס זה מקום מאד נחמד אז מצדי גם שיהיה לקבוצת הכדורגל שלהם בהצלחה
שנואה: אין כזאת. מארסיי בעבר, היום שום דבר מיוחד.

הולנד:

אהובה: אייאקס בגלל כל השטות היהודית, למרות זאת גם את פ.ס.וו אני מאד אוהב.
שנואה: פיינורד

ארגנטינה:

אהובה: בוקה
שנואה: אולי ולז כי באחת הפעמים הבודדות שהימרתי דפקה לי זכיה של 5000 ש"ח, ואולי ארסנל רק בגלל השם.

נבחרות: (לא כולל ישראל)

אהובה: אני גם אוהב הרבה מאד נבחרות. הטופ 3 זה פורטוגל, הולנד ואנגליה. אני מאד רוצה ליסוע ב2014 לברזיל אז אני מנסה גם להתחבר מחדש למדינה.
שנואה: איטליה, צרפת, שבדיה, ארגנטינה לא חסר...

אם יש שגיאות כתיב תסלחו לי אובחנתי כדיסלקט לפני שנים!
0 שגיאות
15/12/2010 | 23:19
1
1
איך זה יתכן?
משמ רחל המשוררת
16/12/2010 | 05:53
2
רַק עַל עַצְמִי לְסַפֵּר יָדַעְתִּי.
צַר עוֹלָמִי כְּעוֹלַם נְמָלָה,
גַּם מַשָּׂאִי עָמַסְתִּי כָּמוֹהָ
רַב וְכָבֵד מִכְּתֵפִי הַדַּלָּה.

גַּם אֶת דַרְכִּי – כְּדַרְכָּהּ אֶל צַמֶּרֶת –
דֶּרֶך מַכְאוֹב וְדֶרֶךְ עָמָל,
יַד עֲנָקִים זְדוֹנָה וּבוֹטַחַת,
יַד מִתְבַּדַּחַת שָׂמָה לְאַל.

כָּל אָרְחוֹתַי הִלִּיז וְהִדְמִיע
פַּחַד טָמִיר מִיַּד עֲנָקִים.
לָמָּה קְרָאתֶם לִי, חוֹפֵי הַפֶּלֶא?
לָמָה כְּזַבְתֶּם, אוֹרוֹת רְחוֹקִים?
Liga BBVA- מחזור 15
11/12/2010 | 12:06
7
2
עולם כמנהגו נוהג. בארסה עם שלישייה. רונאלדו עם צמד. ויאריאל משקיפה מאחור. עד מתי?

חטאפה-ויאריאל (קוליסאו אלפונסו פרס, שבת, 19:00) פותח את המחזור אולי המשחק הכי טוב בו. חטאפה אחרי שלישייה לרשת של דודו (ואני לפחות אמרתי שרביעייה לא תהיה), מול ויאריאל שנראית כמו המרענן הרשמי היחיד בליגה. לצערי, יכול מאד להיות שהצוללת תצטרך לדפוק כאן ברקס. נלך במפתיע על תיקו ומעלה לביתיים, בתקווה להתבדות.

סביליה-אלמריה (סאנצ'ס פיסחואן, שבת, 21:00) סביליה אחרי שלושה הפסדים רצופים, אלמריה לא פוגעת וחילצה תיקו מול סאראגוסה. אחרי שני הפסדי בית, סביליה סוף סוף תנצח. דחיל רבאק, יש גבול.

אתלטיקו מדריד-דפורטיבו (ויסנטה קלדרון, שבת, 23:00) המרכזי של מוצ"ש, באופן תמוה במקום חטאפה-ויאריאל, אבל שיהיה. יש כאן הרי שני שמות גדולים. כמה נשאר מהם, זה לא ממש חשוב. דפור בשוונג מסויים, אבל הפעם אתלטיקו תנצח, לשם שינוי.

מאיורקה-רסינג סנטאנדר (איברוסטאר, ראשון, 18:00) שתי הקבוצות אחרי תבוסה, אבל מאיורקה לפחות חוזרת הביתה. רסינג תמשיך לסבול בחוץ.

אתלטיק בילבאו-אספניול (סן מאמס, ראשון, 18:00) משחק תענוג. אתלטיק חזקה מאד בבית אבל אספניול רק שתי נקודות פחות מויאריאל השלישית וכבר ניצחה במגרש הזה לא מעט פעמים. נלך על כפול, בלי תיקו. הכל פתוח.

הרקולס-מלאגה (ריקו פרס, ראשון, 18:00) עוד משחק מאלה שיש בו עדיפות לקבוצה הביתית בעיקר עקב רקורד חוץ מזעזע של האורחת. מלאגה אחרי רבעייה בכל זאת ולכן יש גם מצב לתיקו.

ספורטינג חיחון-לבאנטה (אל מולינון, ראשון, 18:00) משחק התחתית של המחזור. ספורטינג בתקופה מבאסת, לבאנטה אחרי ניצחון אבל לא בדיוק בורחת לשום מקום. נפרגן לביתית עם חיזוק לתיקו.

סאראגוסה-ריאל מדריד (לה רומארדה, ראשון, 20:00) איזה כיף שיש סאראגוסה. איך היא מארחת יפה. חמישייה ממלאגה, צמד ממסי, שלישייה מויאריאל, ממש מארחים למופת. מוריניו, עדיין בדיכאון, יגיד תודה וימשיך במרדף האין סופי אחרי...

ברסלונה-ריאל סוסיאדד (קאמפ נואו, ראשון, 22:00) הבאסקים אחרי שני נצחונות רצופים. לא יודע למה, יש מין הרגשה שזה לא ממש הולך להמשיך. הלא כן? שלא תבינו לא נכון. ריאל סוסיאדד אחלה, אבל מה לעשות שהגמדים ממול קצת גדולים עליהם. כמו שאמר ג'ורג' קוסטנזה, זה לא אתם, זה הם.

ולנסיה-אוסאסונה (מסטאייה, שני, 22:00) נועל את המחזור. מי שמשחק מול ריאל מדריד בחוץ מקבל אחריה תמיד את אוסאסונה בבית. סוג של כדור נגד כאבים. ולנסיה תתגבר.
עד אוקטובר 2013
11/12/2010 | 18:36
3
מיצה, יאללה שיעבור הלאה
12/12/2010 | 02:59
1
היה נחמד, תקופת התאקלמות כמו שצריך באירופה.
הגיע הזמן שקון יעבור למועדון שתואם את מידותיו.
למה לסקר ליגה כל כך משעממת
12/12/2010 | 21:54
4
1
אולי אם יפסיקו לפמפם את ברסה וריאל התקשורת והקהל וכו יבינו שיש בעיה ענקית בליגה הספרדית הפערים עצומים מדי וזה נהייתה ליגה בדיחה פשוט
אין הרבה ליגות בעולם ששוות סיקור
12/12/2010 | 23:09
3
1
אולי פרט לפרמיירליג
לקחתי על עצמי משהו
13/12/2010 | 09:42
2
2
ואני בנאדם עם מילה

האמת שהסיקור יותר מהנה מהליגה עצמה.

לפעמים זה עלול לייאש

אבל אני ממשיך.
13/12/2010 | 14:45
אחי לא התווכנתי לצאת נגדך
15/12/2010 | 13:25
2
כל הכבוד על הסיקור.
פשוט אני מקווה שהתקשורת הגדולה תפסיק לפמפם את הליגה  הזאת כמו עכשיו ואולי יהיה שם שינוי קיצוני לטובה ולא כמו עכשיו ליגה של 2 קבוצות.
אני פשוט גדלתי על הליגה הזאת כילד ואני מתגעגע אליה שהיו משחקים מעניינים וברסה וריאל למרות שרצו לאליפות הזיעו כמעט כל במשחק אם זה בסלטה אם זה בקומפוסטלה וכו.
Italia - Giornata 16
11/12/2010 | 11:15
11
השריפה מאחורינו, אינטר כבר המריאה לאבו דאבי שם תתקיים אליפות העולם לקבוצות והיא תעדר מהסיקור הזה, הליגה האיטלקית לא שובתת לכבודה והרי לכם המשחקים המרכזיים:

גנואה – נאפולי (היום, 21:45)
מתחילים עם המשחק המרכזי של יום שבת שבו ייפגשו שתי קבוצות שבתחילת העונה שאפו לרוץ חזק בצמרת, נכון לעכשיו רק אחת מהן מקיימת.
גנואה ממשיכה לאכזב, בעיקר בחלק הקדמי שלה. בשבוע שעבר היא ניצחה בלצ'ה 3-1 וזוהי הפעם הראשונה שבה היא מצליחה למצוא את הרשת 3 פעמים במשחק אחד ורק הפעם השנייה שהיא עושה זאת יותר מפעם אחת במשחק. מה המשותף לשני המקרים הנדירים האלה אתם שואלים? לצ'ה היא ההגנה הגרועה ביותר בליגה (31 שערי ספיגה) ובארי, שהפסידה בגנואה 2-1 אי שם במחזור השישי, מגיעה מיד אחריה עם 24 שערי חובה.
אולי בגלל זה דווקא נאפולי, שהיא קבוצת התקפה מובהקת, תבוא בטוב לקבוצה של בלארדיני. נאפולי ספגה 17 שערים עד כה, הכי הרבה מבין 6 המוליכות. זה לא מפריע לה להתברג במקום השלישי בצוותא עם יובנטוס, מרחק 6 נקודות בלבד ממילאן המוליכה לאחר ניצחון דרמטי בתוספת הזמן מול פאלרמו (שער של כריסטיאן מאג'יו). ניצחון במרגש הקשה בגנואה, ונאפולי בהחלט תוכל לחלום על מקום בליגת האלופות בעונה הבאה. הפסד – וישנן 4 קבוצות שתשמחנה לצמק את הפער ממנה לנקודה בלבד.
לגנואה אמנם הגנה נפלאה שספגה רק 14 שערים העונה בליגה, אבל בהתקפה שכוללת את אדינסון קאבאני (9 שערי ליגה, בפסגה יחד עם עוד שלושה שחקנים) ואסקייל לאבצי (שלישי בטבלת הבישולים עם 6) היא עדיין לא נתקלה. הימור: 2. שידור: ספורט 1.

בולוניה – מילאן (מחר, 13:30)
מוליכת הטבלה תנסה להמשיך במומנטום ממשחק הליגה האחרון נגד ברשיה, הפעם אצל בולוניה שרק רוצה לשרוד עוד עונה בליגה הבכירה.
נתחיל מהמארחת, שבשעה טובה הצליחה לחבר לעצמה רצף של שני ניצחונות ליגה, האחרון שבהם היה בדרבי מול צ'זנה החלשה. בולוניה בסך הכל יכולה לסמן לעצמה וי על החלק הראשון של העונה, כשהיא ממוקמת במקום ה-12, 8 נקודות יותר מהמקום שבו היא לא רוצה לסיים את העונה (אגב, היא צברה רק 3 נקודות פחות מאינטר!). אם צריך לחלק ציון על 15 המחזורים הראשונים, נראה לי ש-5 יתאים: בולוניה ניצחה העונה 5 פעמים, הפסידה 5 פעמים וסיימה 5 פעמים בתיקו. אי של יציבות. ואם נשחרר מעט ציניות אז דבר אחד עדיין נשאר שם יציב: מרקו די ואיו שבגיל 34 נראה כמו בימים הגדולים בפארמה, עם 9 שערים, אחד מאותם שלושה חלוצים שנותנים מענה לקאבאני מהסיקור הקודם.
מילאן הפסידה באמצע השבוע לאייאקס בליגת האלופות במשחק חסר חשיבות, אבל לא מעט ביקורות נשמעו כלפי המאמן אלגרי על שיתופם של פלאמיני וטיאגו סילבה, שנפצעו (זה היה בנימה אובייקטיבית. ובנימה אישית: איזה אידיוט!!!). בליגה מילאן לא מפסיקה לחייך כל הדרך אל המקום הראשון, מרחק 3 מלאציו, 6 מיובה ו-10 מהיריבה העירונית. מול בולוניה היא רוצה להגדיל את הפער ולנצל איבוד נקודות של לפחות אחת משתי הקבוצות שיבואו מיד בהמשך. זלאטן ממשיך בכושר הנפלא שלו והוא צפוי לפתוח, אחרי שמול ברשיה הוא שוב קרע את הרשת בתום מבצע מרהיב. רונאלדיניו צפוי לחזור לספסל אחרי שהמשיך להסריח את הדשא בסן סירו נגד סגנית אלופת הולנד במשך 90 דקות.
המפגש בין שני הלהיטים של הליגה, זלאטן ודי ואיו מבטיח לנו כמה כדורים ברשת. הימור: X רב שערים. שידור: ספורט 1.

יובנטוס – לאציו (מחר, 21:45)
המשחק המרכזי של המחזור ה-16 מפגיש בין השנייה לשלישית לקרב לוהט באצטדיון האולימפי של טורינו.
עושה רושם שהאצטדיון הזה לא עושה טוב לזברות, שלא ניצחו שם מאז המחזור העשירי ובסך הכל צברו 3 ניצחונות ביתיים (!!!). התוצאות היפות מגיעות דווקא בחוץ, כמו הניצחון בשבוע שעבר בקטאניה (שהפסידה באצטדיונה הביתי לראשונה אחרי כמעט שנה! חומר למחשבה עבור יובה?) וכמובן הניצחון הענק בסן סירו במחזור התשיעי. אגב, מאז צמד הניצחונות במחזורים 9 ו-10 הביאנקונרי לא חיברו רצף של יותר מניצחון אחד. ככה לא לוקחים אליפות. אצל המארחים מי שנכנס לכושר הוא סימונה פפה שכובש כבר שבוע רצוף, וגם קוואליארלה שכבש צמד מרהיב בניצחון הגדול בסיציליה (3-1).
ואצל לאציו? טוב תודה. היא השיגה ניצחון יוצא מהכלל לפני 8 ימים כשאלופת אירופה (ואולי גם העולם?) חטפה ממנה 3 חתיכות במשחק מצוין. לאציו היא ללא ספק הפתעת העונה עד כה ואדי רייה הוא בהחלט מאמן העונה של הסיבוב הראשון שמביא תוצאות פנטסטיות עם סגל בינוני למדי. הסוד של לאציו הוא בהתקפה, שם מככבים בגדול צמד החלוצים הקטלני מאורו סאראטה את סרג'יו פלוקארי אבל מעל כולם נמצא הרנאנס שנתן פשוט הצגת ענק נגד אינטר והיה מעורב ישירות בכל אחד משלושת השערים. בסך הכל 13 מיליון יורו הוציאה לאציו עליו ונכון לעכשיו הוא מכפיל את המניות שלו בעמדה שמתחת לחלוצים (מעניין מה אומר על זה הגולש א. גולסה).
הלוואי שמצפה לנו עוד משחק בנוסח השבוע שעבר. ההימור שלי הוא עוד X רב שערים, כך שהסטטוס קוו בצמרת יישמר. ספורט 2 יעבירו לנו את המשחק המרתק.

שאר המשחקים:
פאלרמו – פארמה
אודינזה – פיורנטינה
ברשיה – סמפדוריה
קליארי – קטאניה
רומא – בארי
לצ'ה – קייבו
המשחק בין אינטר לצ'זנה שנדחה עקב אליפות העולם לקבוצות, ייערך לאחר פגרת חג המולד.

תהנו!
משחק מאוד חשוב ללאציו...
11/12/2010 | 22:04
1
מילאן במומנטום נהדר,כנראה תנצח בבלוניה.
לאציו חייבת לשמור על פער סביר ממנה.
ועל הדרך יכולה גם להרחיק את יובנטוס מהצמרת.

אחרי המשחקים מול מילאן ורומא חששתי שאולי ללאציו שוב יש את המחסום הזה נגד הגדולות.
אבל הנצחון מול אינטר הוכיח לי שאפשר.
אז למה לא בדלה אלפי?
יובה די על הפנים בבית השנה,אפשר לקחת שם 3 נקודות
חלילה!
12/12/2010 | 16:17
יובה חייבים ניצחון השבוע :) הזדמנות להמשיך ולהיצמד למעלה!
2-0 מילאן
12/12/2010 | 14:10
8
בדרך הבטוחה לסקודטו נוסף
אתה מדבר כאילו מילאן לקחה 7 אליפויות רצוף...
12/12/2010 | 19:26
7
הקבוצה הכי מעוטרת באיטליה
12/12/2010 | 23:10
6
רק טבעי שהיא זו שתמלא את החלל עם קריסת אינטר
לא היא לא..
13/12/2010 | 01:21
2
יובה הכי מעוטרת
בשליטה מלאה
13/12/2010 | 01:44
1
יובה שולטת בזירה המקומית בענק.
מילאן באירופית.

להיכנס לויכוח הכולל שתי קבוצות כאלה למי יש יותר תארים זה בלאגן שלם, כי תמיד ימצא עוד איזה גביע למחזיקי מפתחות שנחשב תואר ואיזה משחק מפוקפק לפני 100 שנה, במיוחד שזה לא בהכרח אומר יותר מדי.
דיברתי רק על הליגה המקומית
13/12/2010 | 13:13
באירופה מילאן עדיפה בהחלט בזכיות.
הכי מעוטרת? לא ממש
13/12/2010 | 13:37
2
במקום השלישי אחרי אינטר ויובה
כמה אינטר לקחו?
13/12/2010 | 17:14
1
18 אליפויות ו-6 גביעים
13/12/2010 | 19:41
יובה הכי מעטרת בזירה המקומית עם 27 אליפויות ו-9 גביעים
למילאן יש 17 אליפויות ו-5 גביעים והם אחרי אינטר כרגע..
אבל מבחינת שם ויוקרה מילאן מעל שניהם בגלל ההצלחה באירופה לאורך השנים,שם אגב (מפעלים אירופיים) אינטר לא משהו.
תכירו את בראגה, אולי תתאהבו
11/12/2010 | 10:58
9
8
לא קל לכתוב משהו על המפעלים של אוופא בדצמבר, לא קורה שם שום דבר עד אמצע מרץ פחות או יותר.
אז מה לכתוב שהקבוצות שמתרוצצות לנו מול המסך בשלב הבתים של הצ'מפיונס בזכות פלאטיני הן בדיחה עצובה? את זה כולם יודעים.
לכתוב ש-48 קבוצות בשלב הראשון של הליגה האירופית זה יותר מדי, ולא פלא שהרמה שם מזכירה את הליגה ירדנית? גם לזה כולם כבר שמו לב.
לכתוב פוסט נוגה על געגועיי לכדורגל אירופי של פעם? אולי בהזדמנות, לא מתאים להתחיל בפאסימיות.
לכתוב על קבוצה מלהיבה, רעננה שכדאי לשים עליה עין? שווה ניסיון.

את באגה הכרתי ב2009 אז בביקור בפורטוגל ביקשו ממני וללכת לבדוק מה הולך עם אלי זיזוב. כנראה הישראלי היחיד שיש לו ערך באנגלית בויקיפדיה אבל לא בעברית והיחיד שהספיק לשחק בקבוצת בוגרים באירופה (לבסקי סופיה) לפני שזומן לנבחרות הנוער של ישראל.
בתור ירושלמי מאד התחברתי לעיר, גם בראגה היא עיר די דתית, הנצרות מאד חזקה שם והקטולים שולטים, גם הקהילה היהודית שם אדוקה מאד.
כנראה בהקשר ישיר האנשים בבראגה שמרנים, מקובעים וצנועים מאד. לא מחפשים להיות ניו יורק של פורטוגל או משהו שהם לא.
מאז עברה הקבוצה לאצטיון axa stadiom מגיעים כ-15,000 צופים כמעט מדי משחק, ובעיר עם מספר תושבים יחסית מועט זה מעיד הרבה על ההתלהבות. אפילו בב"ש וחולון לדוגמא יש יותר תושבים.

אם יש משהו מרענן בסיפור שלה, זה שלקבוצה אין היסטוריה מפוארת בכלל.
היא לא חדשה בליגה הבכירה, ובכל זאת את רב שנותיה עד לאחרונה בילתה במרכז הטבלה ומטה, וההישגים הכי מרשימים שלה עד כה היו בגביע פעם ב-50 שנה.

השיטה בבראגה די קבועה בבראגה, ההגנה היא החלק החזק של הקבוצה ובאופן קבוע בעונות המוצלחות שלה היא עושה זאת בעיקר הגנה מהחזקות בליגה ופחות בזכות התקפה נוצצת.
במרכז השדה משחקים בעיקר פועלים שחורים וחסונים, והחלק הקדמי מבוסס על שחקנים מחוננים שמסוגלים ליצור מצב לעצמם ולהבקיע שערים יותר בזכות היכולת האישית מאשר מהלך קבוצתי.
הקבוצה מוצפת בברזילאים בעיקר, וגם שחקנים מקומיים אפשר למצוא פה ושם.
ובכל זאת אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה, ואולי האחראי המרכזי לעונה המוצלחת אשתקד הוא קמרוני:
- מיוניג, הקמרוני המזדקן הוא חלוץ אדיר שמצליח בזכות מיקום טוב וכח פיזי משמעותי במיוחד כשמדובר בליגה הפורטוגלית. 20 שערים ב-50 משחקים הוא הבקיע בקבוצה.
- בברזילאים נתחיל עם אלאן, ווינגר שמזכיר אולי את ראיין גיגס יותר מכל אחד אחר בעמדה.
שחקן עם דריבל מעולה, חכם מאד במשחק שלו והפלוס הגדול שלו גם מבקיע שערים מחונן מאד.
- מתיאוס, הערן זהבי של בראגה. אם צריך גול חשוב הוא שם. לא משנה אם מדובר בבעיטה חופשית או מישהו שיסתער על הריבאונד.
- לימה הוא הקרם דה לה קרם, חלוץ שהגיע כדי להבטיח שההצלחה תימשך ואת החלק שלו הוא מקיים כמו שאיש לא ציפה.
אסור לפסול מעבר שלו לקבוצה גדולה בגלל גילו (27).

אז על מה כל הרעש בעצמם?
נתחיל מההתחלה שהיא בעבר הלא רחוק בכלל.
באמצע העשור הראשון של שנות ה-2000 סיימה בראגה 3 עונות ברציפות מייד אחרי הטריו המוביל: פורטו, בנפיקה וספורטינג.
ועם עוד מספר עונות במקום החמישי הפכה בראגה לקבוצה הרביעית בפורטוגל.
אם מישהו חשב שכמו מנצ'סטר סיטי זה יספק אותה קיבל את התשובה שלו בעונה שעברה, אז סיימה בראגה במקום השני.
הרבה יותר קרובה לאליפות מאשר למקום הרביעי.
למעשה עד המחזור ה-20 הובילה בראגה את הליגה וגם כשאיבדה את ההובלה לא נשברה והיוותה איום על האליפות עבור בנפיקה עד מחזורי הסיום.
כדי לקלוט את גודל ההישג צריך להבין שבראגה היא הקבוצה השניה בלבד ב-8 השנים האחרונות שמסיימת באחד משלושת המקומות הראשונים על חשבון אחת הגדולות.

העונה בליגה הולך לה פחות טוב והיא רק במרכז הטבלה, מצד שני היא מרוחקת רק 5נק' מהמקום השלישי שמוביל ישירות לליגה האירופית ככה שהמצב גם לא כזה נורא.
רק שלמי איכפת מהליגה בעונה כזאת, העניין המרכזי של בראגה השנה נמצא באירופה.
כבר בסיבוב המוקדמות הראשון שלה ההגרלה לא העירה לה פנים והפגישה אותה מול האימפריה הסקוטית, סלטיק.
*שחקני בראגה התייצבו למשחק כמו אריות ומחצו את יריבתם 3-0 ולמעשה סגרו את הסיפור כבר במפגש הראשון.
אם מישהו חשב שתווית האנדרדוג המובהק תרד בשלב הבא, התבדה מהר מאד כשההגרלה זימנה את סביליה.
*גם פה אנחנו עדים לעליונות מוחלטת של בראגה, ניצחון 1-0 בבית והצגה (בעיקר של לימה) בראמון סנצ'ס פיחואן שהסתיימה בניצחון 4-3, שמשמעותו העפלה היסטורית לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג.
החלום הפך מהר מאד לסיוט, תבוסה 6-0 באמרויות ומייד אחריה תבוסה ביתית 3-0 מול שחטאר וערימת הציפיות שנערמה סביב בראגה קרסה כליל.
ברם פה מקווה שכבר הבנתם מדובר במקרה מיוחד וסגנית אלופת פורטוגל מגיעה למשחק הביתי נגד פרטיזן כשהיא מבינה שלמרות הפתיחה הנוראית כדי לעמוד במטרה שהציב הנשיא (מקום 3) תוצאות טובות מול הסרבים עשויות להספיק.
*בראגה משלימה דאבל עם רשת נקיה מול פרטיזן בלגרד ומוכנה לנקמה מול ארסנל.
לא הרבה נתנו לה סיכוי, והנה בראגה חתומה על אחת ההפתעות הגדולות של שלב הבתים, ניצחון 2-0 עם שערים בדקות הסיום נגד הקבוצה של ארסן ונגר.

בסוף היא לא הצליחה להעפיל לשמינית הגמר, ועדיין על קמפיין בכורה כזה כל קבוצה יכולה רק לחלום.
אז עכשיו היא נושרת לליגה האירופית, ועם הדרך שהיא עשתה עד עכשיו אף קבוצה לא תשמח להגריל אותה, אל תפסלו אפשרות שתקראו כל מיני טקסטים כאלה עוד כמה חודשים כשתראו אותה בחצי הגמר.
ובליגה המקומית, הטריו של הגדולות כבר הודו שרועדות להם הביצים, כי קבוצה שעושה את ההתקדמות מעונה לעונה תלמד גם לשלב בין אירופה לליגה, ודאי אם מוסיפים לה כמה ג'ובות מההצלחה באירופה.
חצי מדינה בפורטוגל כבר התאהבה בה, אל תתפלאו אם זו הקבוצה שתשבור את ההגמוניה בצמרת ותביא את הליגה הזאת לסוג של עידן חדש.

http://www.youtube.com/watch?v=W9ow9JTKTPU
http://www.youtube.com/watch?v=mDKCjR_ayiA
http://www.youtube.com/watch?v=nNQEbHWXrh0&feature...
יפה
11/12/2010 | 11:20
1
אלי אוחנה שיחק בקבוצהה זאת לפני 20 שנים
11/12/2010 | 12:01
1
1
אני זוכר שהוא כבש צמד או שלושער (לא זוכר בדיוק) במחזור הסיום של אותה עונה שהוא שיחק בה ובראגה ניצלה מירידה לליגה השנייה, לאחר מכן הוא חזר לארץ לבית"ר ירושלים

ואגב אני מכיר עוד כדורגלן  ישראלי שיש לו ערך באנגלית אבל איו לו ערך בעברית

הנה התשובה מי זה לסקרנים
יש עוד כמה כאלו...
11/12/2010 | 15:25
1
שאדי אבו דיב... http://en.wikipedia.org/wiki/Shadi_Abu_Dib
עודד בלוש...
אני יכול להמשיך ככה עד מחר, המשותף לכולם יהיה שהם פשוט לא עשו שום דבר מעניין בישראל
כל הכבוד על הפוסט המעניין!
11/12/2010 | 12:51
3
בדיוק רציתי להזכיר שאוחנה שיחק שם אבל מישהו הקדים אותי...

זה למעשה הפעם הראשונה ששמעתי את השם בראגה- כשאוחנה עזב את בלגיה לשחק שם.

אני אישית מאוד אשמח אם בראגה תיקח אליפות כי כמה כבר אפשר לשמוע על פורטו,בנפיקה או ספורטינג?
כל הכבוד
11/12/2010 | 13:25
2
גם אילן בכר שיחק שם
11/12/2010 | 15:50
3
יותר נכון חימם את הספסל
אהבתי
11/12/2010 | 17:26
1
הקבוצה האהודה עליי בפורטוגל
11/12/2010 | 18:21
2
אחלה טור
יפה
12/12/2010 | 01:53
1
סופ''ש של כדורגל ישראלי-מח' 14
10/12/2010 | 19:50
29
1
מכבי ת"א - מכבי פ"ת (שבת, 17:00)

מכבי נתניה - הפועל ב"ש (שבת, 19:00)

הפועל אשקלון - בני סכנין (שבת, 19:00)

הפועל חיפה - מ.ס אשדוד (שבת, 19:00)

הפועל ר"ג - הפועל פ"ת (שבת, 19:00)

הפועל עכו - בית"ר ירושלים (שבת, 19:30)

בני יהודה - הפועל ת"א (ראשון, 20:10)

הפועל קרית שמונה - מכבי חיפה (שני, 20:45)
מכבי ת''א-מכבי פ''ת
10/12/2010 | 19:52
4
זכרונות מה-7.6.52

עונת 51/52 הייתה אחד הגדולות בהיסטוריה של מכבי פ''ת.היא סיימה במקום השני והתכוננה לגמר הגביע נגד מכבי ת''א האלופה.זה היה גמר הגביע הראשון שנערך מאז קום המדינה.

משחק הגמר נערך ב-7.6.52 באצטדיון 'באסה' שלימים הפך לאצטדיון בלומפילד.כוכב פ''ת שמואל בו דרור הודיע שכנראה לא ישחק עקב רסיסים שיצאו לו הרגליים-מזכרת ממלחמת העולם השנייה אך חצי שעה לפני השריקה הוא הדהים את כולם ואמר שהוא יכול לשחק.כוכב מכבי ת''א והקפטן אלי פוקס החרים את המשחק עקב סכסוך עם המאמן ג'רי בית הלוי. את פ''ת אימן גאול מיכליס שכשחקן מכבי פ''ת זכה להניף ב-1935 את גביע ארץ ישראל אחרי ניצחון 0-1 על הכח ת''א.
12 אלף צופים נכחו במגרש אותו שפט מקס שניידר.המשחק הוכרע  בדקה ה-55 משער של אמנון כרמלי מבישול של אליעזר שפיגל,אבא של גיורא שפיגל.בסיום המשחק נשיא ההתאחדות לכדורגל, חיים גלובינסקי, העניק את הגביע לקפטן שפיגל המאושר.מאז לקח למכבי פ''ת 49 שנה להגיע שוב לגמר והיריבה שוב הייתה מכבי ת''א,שניצחה 0-3.

בתמונה שבצד-שפיגל מניף את הגביע

מחר,כמעט 60 שנה אחרי אותו גמר הם נפגשות למשחק ליגה מסקרן.השחקנים של אבי נימני מגיעים אחרי 2 ניצחונות רצופים כשכולם מדברים על הצמד החדש אלירן עטר ומאור בוזגלו.פ''ת ללא הפסד כבר 4 משחקים.לא יהיה קל לכבי ת''א לנצח אבל היא יודעת שניצחון שלה והיא תוביל את הטבלה עד יום א' אבל בכל מקרה היא לא תהיה המוליכה אח''כ כי כל תוצאה שלא תהיה בין עירוני ק''ש ומכבי חיפה והצהובים של ת''א יאבדו את ההובלה.

הימור שלי: 0-1 לפ''ת

רגע של נוסטלגיה:

עונת 07/09,משחק הפרישה של אבי נימני נגד מכבי פ''ת.דקה 89 הצהובים כובשים שער ניצחון,נימני נכנס בדקה ה-90 להופעת פרידה מהכדורגל וזוכה לאהדה רבה.

http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=260202...
מכבי נתניה-הפועל ב''ש
10/12/2010 | 19:55
3
2
18 שנה יבשות

נובמבר 1992,הפועל ב''ש מתארחת בקופסה נגד מכבי נתניה ומנצחת 0-2.מאז 18 שנה היא לא מצליחה לנצח בקופסה.נכון ששתי הקבוצות בילו בליגה השנייה לפעמים ביחד ולפעמים לחוד אבל עדיין ב''ש מחכה לניצחון חוץ ראשון על נתניה מאז אותו נובמבר 1992 ולפי איך שנתניה נראית לאחרונה אין ספק שב''ש פייבורטית.נתניה השיגה בחמשת המשחקים האחרונים נקודה אחת והיא התקרבה מעט לאזור התחתית והיא בהחלט לא רוצה להילחם כנגד הירידה.
ב''ש מקום 5 עם 22 נק',כשהמרחק מהמקום הראשון עומד על 6 נק'.קשה להאמין שב''ש תיקח אליפות העונה אבל היא סימנה לעצמה מטרה לסיים בפלייאוף העליון והיא תעשה הכל כדי לשמור על המטרה.

הימור שלי: 0-2 לב''ש.

רגע של נוסטלגיה:

נתניה מנצחת את ב''ש בקופסה 1-3 בשנת 1976

http://www.youtube.com/watch?v=tGv3hVko4yM&feature...
*18 שנים יבשות בליגה
10/12/2010 | 22:00
2
מוזר שבאף מקום בתקשורת לא ציינו את זה,ניצחנו שם בביע הטוטו עם לחמן לפני עשור,דייויד קורמן וראג'יד בראנסי כבשו.

המשחק מחר הוא מבחן בגרות קלאסי,קבוצה בעלת אופי שמשחקת בבית אך נחותה,נצחונות כאלה עושים קפיצת מדרגה.
סלי אף אחד לא מתייחס ברצינות לגביע הטוטו
11/12/2010 | 06:35
1
או בשמו האהוב-גביע השוקו והטוסטים.....
זה לא שייך בכלל
11/12/2010 | 12:59
4
באר שבע ניצחה בפעם האחרונה בקופסא לפני 10 שנים,בכל המקרים הסטטיסטים תמיד עושים הפרדה בין המסגרות אם צריך.אין פה שום טענה אליך למקרה שלא הבנת.
הפועל אשקלון-בני סכנין
10/12/2010 | 19:56
1
אין עם מי לדבר

הבלאגן חזר לסכנין.מאיר כהן,השוער והקפטן הוותיק הושעה מהמשחק החשוב באשקלון עקב בעיית משמעת.לטענתו הוא טוען שהוא לא עשה שום עבירה ושלמאמן סלובדאן דראפיץ' חשוב יותר האגו מאשר טובת הקבוצה.חוץ מזה,לטענת כהן הוא והמאמן לא מדברים כבר יותר משבועיים וחוץ ממנו יש עוד 5 שחקנים בכירים שלא מדברים עם המאמן.
ביום חמישי התראיין המאמן לתוכנית הרדיו של אופירה אסייג והסתבך שם בגזענות כשאמר- "יש תקופות שאתה לא מסתדר עם שחקן אחד או שניים ולאחר מכן אותו שחקן אוהב אותך הכי הרבה. זה כמו שאתה רב עם אישתך, אחרי זה אתה לא חוזר לאהוב אותה? תגובה של אירופאי זה תגובה ותגובה של מרוקאי זה תגובה, מרוקאים הם עצבניים''. מאוחר יותר הוא התנצל על האימרה הגזענית ואמר שהוא נשוי למרוקאית ודבריו היו בהומור.

כנראה שבסכנין רוצים לרדת ליגה ומתעסקים בשטויות במקום להתעסק איך בורחים מהתחתית.סכנין מתחת לקו האדום,8 נק' כאשקלון מעליה רק ב-2 נק'.סכנין יודעת שניצחון והיא נחלצת מהקו האדום ועוברת את אשקלון ולכן זהו משחק העונה עבורה אבל גם היריבה שלה מתייחסת למשחק הזה כאל משחק עונה.אשקלון עם 6 הפסדים רצופים בהם לא כבשה שער אחד והיא די אומללה ואין לה את ערן לוי  שיעזוב בינואר.נגד סכנין בבית זו הזדמנות טובה לחניכיו של גיא עזורי לנצח ולברוח מסכנין ולהגדיל את הפער ביניהן ל-5 נק'.בינתיים גיא עזורי נשאר בתפקיד אבל מי יודע אולי אם אשקלון תפסיד הוא ייאלץ ללכת הביתה.

הימור שלי: 1-2 לאשקלון.
הפועל חיפה-מ.ס אשדוד
10/12/2010 | 19:57
1
2
''יום בא ויום הולך ואת נשארת נאיבית שכמותך''

המשפט שבכותרת הוא מתוך השיר בלדה לנאיבית שכתב יונתן גפן.נכון,השיר הזה נכתב בכלל על אישה ולא על קבוצת כדורגל אבל בהחלט אפשר להגיד שמועדון ספורט אשדוד בשנים האחרונות היא הקבוצה הכי נאיבית בליגה ומתחילת העונה היא בהחלט מצדיקה את הכינוי הזה.
שבוע אחד היא מפסידה בבית להפועל פ''ת,יוצאת לבלומפילד מנצחת את הפועל ת''א,חוזרת הביתה ועושה תיקו נגד הקבוצה הכי חלשה בליגה הפועל ר''ג אחרי שהיא מוליכה כבר 1-2.ולא נשכח את התיקו בק.אליעזר נגד מכבי חיפה שהיא הובילה,וגם בבית נגד מכבי ת''א היא יכלה לנצח ויצאה מפסידה.בשנים האחרונות היא הגיעה למעמדים גבוהים בגביע המדינה ובגביע הטוטו המכונה גביע השוקו והטוסטים אבל תמיד נכשלה.ביום שהיא תודה שהיא נאיבית והיא תרצה לצאת מהנאיביות שלה,היא תצליח לצאת.

שמח היה השבוע בהפועל חיפה.גל אראל התחפש למוחמד עלי ושלח באחד האימונים אגרוף לחנן ממן והוא הושעה מהמשחק נגד אשדוד.טברטקו קאלה השוער לא שיחק בניצחון על סכנין וראה מהספסל את גד עמוס.קאלה ביקש שיחת הבהרה מניצן שירזי שעדיין לא החליט מי יעמוד בשער בשבת.

הימור שלי: 2-2
אשדוד באמת קבוצה נאיבית
10/12/2010 | 20:41
1
אגב אני זוכר מקרה שאשדוד בגילגולה הקודם כעירוני אשדוד סיימה פעם סיבוב ראשון מאד מוזר מבחינתה.
היה זה בעונת האליפות של הפועל חיפה, היא סיימה את הסיבוב הראשון כקבוצה היחידה שניצחה בסיבוב הראשון את הפועל חיפה ומנגד הייתה גם היחידה שהפסידה בסיבוב הראשון למכבי יפו האחרונה בטבלה שירדה ליגה באותה שנה מהמקום האחרון (היו לה רק שני ניצחונות)
הפועל ר''ג-הפועל פ''ת
10/12/2010 | 19:59
1
4
פגוש את האקסית

יובל נעים הוא אחד מסמלי הפועל ר''ג למרות שהוא לא זכה איתה באף אחד מתאריה-גביע המדינה ב-2003 והאליפות ב-1964.הוא זה זהחזיר אותה לליגת העל כמעט אחרי 19 שנות נדודים בליגות הנמוכות.הוא לא שיחק ברציפות בקבוצה ושיחק כבלם גם בצפרירים חולון,בני יהודה,הכח ר''ג,הפועל אשדוד,הפועל אור יהודה ומכבי רמת עמידר עד שפרש ב-2001.הוא היה בלם קשוח והסתבך פעם באחד התקריות הבלתי נשכחות בתולדות הכדורגל הישראלי-משחק ליגה בליגה הארצית שהייתה אז הליגה השנייה בעונת 95/96.היריבה הייתה הפועל טייבה באצטדיון המיתולוגי והביתי של ר''ג 'המכתש'. 20 דקות לסיום המשחק כשר"ג מוליכה 0-2  החליט השופט לשרוק לסיום וזאת בטענה שנעים נגח באפו של הקוון, בעקבות התקרית הורחק נעים ממשחק פעיל עד לסיומה של אותה עונה.בעונה שעברה הוא השאיר את ר''ג בליגה לאחר משחקי המבחן נגד הפועל כפ''ס שבו היא ניצחה ושרדה.
כיום הוא מאמן הפועל פ''ת אחרי שפתח את העונה בבני סכנין.לא יהיה לו קל מחר נגד המועדון הביתי שלו אבל הוא רואה רק את טובת הפועל פ''ת שעדיין תקועה בתחתית,מקום 14 עם 8 נק'.ר''ג אחרונה עם 2 נק' והיא מגיעה למשחק אחרי שסוף סוף השיגה נקודה ראשונה אחרי 8 הפסדים רצופים.היא תבוא נחושה לנצח כי ניצחון ייתן לו עוד אוויר ויוכל להקריב אותה במעט לעבר חוף המבטחים.היא מגיע אחרי תיקו בחוץ מול אשדוד,מעודדת מעט מהיכולת אבל הדרך להישארות עוד ארוכה וקשה.
פ''ת מגיעה אחרי תבוסה 1-5 להפועל ת''א,תבוסה לא קלה ששוב החזירה את המועדון לאי שקט.כל תוצאה מלבד ניצחון של פ''ת יהווה אכזבה מרה.

הימור שלי: 0-1 לר''ג.
הלוואי ושתקלע בול בהימור שלך
10/12/2010 | 20:25
2
אחרי התיקו שבוע שעבר ר"ג חייבת להמשיך הלאה ולנצח מחר על פחות מניצחון אין מה לדבר, רק ניצחון יחזיר את ר"ג לחיים ולמאבקי הליגה.

שני משחקים בלתי נשכחים מהעבר
בחרתי לכתוב כאן על שני משחקים מהעבר האחד היה הרבה לפני שנולדתי והשני אירע לפני כמעט שלוש שנים.

מחזור 14 עונת 2007-08
הפועל רמת גן העולה החדשה דאז לליגה הלאומית אירחה את היורדת מליגת העל במכתש, לר"ג היו עד אז שני ניצחונות בלבד שהושגו על רמת השרון והפועל חיפה במחזור השני והחמישי בהתאמה (שניהם במשחקי בית כאשר מול רמת השרון אירחה ר"ג את המשחק בראשל"צ בגלל שיפוצים שהיו במכתש), ר"ג היגעה למשחק הזה שהיא עם 8 משחקים ללא ניצחון ומתחת לקוו האדום, פ"ת מנגד דורגה ראשונה והייתה בטוחה בעצמה להשיג עוד ניצחון בדרך חזרה לליגת העל.

ההתחלה נראתה מבטיחה עבור פ"ת שוקי נגר בשער מהסרטים מ 30 מטר קבע 0-1 לפ"ת כבר אחרי 10 דקות
.
המשחק הלך והתקרב לסיומו ונראה היה שפ"ת תשיג 3 נקודות צפויות במכתש אלא שאז ביצעה ר"ג קמבאק מדהים בשיחזור מדוייק של המהפך המדהים של מנצ'סטר יונייטד מול ביירן מינכן בגמר ליגת האלופות ב 99 בברצלונה, ג'ורג דאטורו הישווה בדקה ה 90 ל 1-1.

חולפת דקה ואופיר חלאווני הוכשל ברחבה ומאיר לוי שרק לפנדל לר"ג, קובי חסן לא נכשל וקבע 1-2 לר"ג מהפך מדהים שני שערים בדקה ה 90.

הניצחון הזה הוציא את ר"ג לדרך חדשה ומכאן החל רצף ניצחונות שהביא את ר"ג מהמקום הלפני האחרון עד למקום השלישי מרחק נגיעה מהמקום השני, אלא שדווקא אז ר"ג החלה לפשל והיא סיימה לבסוף במקום ה שישי בלבד, חלום העלייה לליגת העל נדחה בשנה.

משחק גדול מהעבר עונת 1963-64

ליגה לאומית (הליגה הראשונה דאז)
מחזור 22
הפועל פ"ת שהייתה אלופת המדינה בחמש השנים הקודמות הגיעה למשחק העונה שהיא מובילה את הטבלה בתקווה לאליפות שישית ברציפות והיא יצאה למשחק חוץ מול העולה החדשה והמפתיעה הפועל רמת גן שדורגה במקום השני עם נקודה אחת פחות מהפועל פ"ת.

9000 צופים היו במכתש כמות שיא של כל הזמנים באיצטדיון הוותיק , שלמה לוי הוכשל ברחבת פ"ת  ע"י חיים בכר בדקה ה 32 ומשה פרל כבש מהנקודה הלבנה כדי לעלות את ר"ג ליתרון של 0-1.

גדי יניאק בלם ר"ג כבש שער עצמי כעבור 6 דקות 1-1.

בדקה ה 49 עשתה הפועל פ"ת מהפך פטרבורג מפ"ת בעט לכיוון שערו של חודורוב שוער ר"ג, חודורוב הדף ובועז קופמן העלה את פ"ת ליתרון של 1-2, מהפך!!!

ר"ג לא נשברה שלמה לוי בסיוע משחק חלש של שוער פ"ת יצחק ויסוקר כבש פעמיים בדקות 61 ו 81 והפועל רמת גן מנצחת 2-3

שריקת הסיום והעולה החדשה זינקה למקום הראשון לראשונה בעונה זאת והדיחה מהפיסגה את האלופה בחמש השנים הקודמות

בסיום העונה דורגה הפועל רמת גן במקום הראשון וזכתה באליפות היסטורית, הפועל פ"ת סיימה במקום השלישי מרחק 2 נקודות מהפועל רמת גן האלופה באותה שנה.
הפועל עכו-בית''ר י-ם
10/12/2010 | 20:00
2
1
הכובש המצטיין

עד לפני חודש חן עזריאל היה בטוח שהוא בינואר עוזב את בית''ר ועובר לקבוצה אחרת אבל מאז הכל השתנה והבחור הצעיר סוף סוף פורח.בשלושת המשחקים האחרונים בית''ר מנצחת כשעזריאל כובש בכל משחק צמד והוא עם 8 שערים עד כה והרגל עוד נטויה.
כשמתסכלים על דקות המשחק של עזריאל מתחילת העונה, מגלים נתון די מדהים- עזריאל שותף עד עתה ב-10 משחקים, 6 מהם כמחליף, ובסך הכל צבר מתחילת העונה כ-462 דקות משחק, כשחלוקה למספר השערים מתקבל הנתון לפיו החלוץ כבש שער בכל 57 דקות משחק. עם לוקחים בחשבון גם את 2 הבישולים שיש לו ברקורד, עזריאל מעורב בשער בכל 46 דקות שהוא על המגרש.הבית''רי האחרון שכבש צמד בשלושה משחקים רצוף היה המלך הבלתי מעורער אלי אוחנה.הלוואי ועזריאל יעשה חצי מהקריירה של הסקורר הכי גדול בתולדות בית''ר ואחד הגדולים בכדורגל הישראלי.

בבית''ר עסקו השבוע בסולחות-דריו פרננדז ביקש סליחה מאורי מלמליאן והתאקל ביניהם כבר מאחוריהם והוא היה בסגל לקראת המשחק גד עכו ותוכנן לפתוח בהרכב אך נפצע.הוא נשמע מצוטט בתקשורת היוונית שהוא רוצה לחזור לפניניוס המקומית שם שיחק והוא יעבור אליה בשבוע הבא.סוכנו הכחיש את הדברים.הסולחה השניה הייתה בין ארגו האוהדים לה פמיליה ליו''ר איציק קורנפיין.האוהדים הבטיחו לא לקרוא קריאות גזעניות אבל גם נגד הפועל אשקלון הם הבטיחו ולא קיימו ואי אפשר לדעת.

עכו מגיעה אחרי שני הפסדים רצופים ומאז הניצחון המרשים על מכבי ת''א היא לא ניצחה והשיגה נקדוה אחת אבל היא עדיין קרובה לצמרת מאשר לתחתית.רועי דיין פתח פה על חברו ג'קו ערפאת ואמר שהראש שלו לא בעכו אלא בינואר לקראת מעבר אפשרי לקבוצה גדולה כשמכבי חיפה נשמעת הכי ריאלית.

הימור שלי: 1-2 לבית''ר.

רגע של נוסטלגיה-עונה שעברה,רבע גמר גביע הטוטו.בית''ר מנצחת את עכו בחוץ בדרך לזכייה במפעל.

http://www.youtube.com/watch?v=yz8tLfbQxQ8
אני יודע שזה ישמע קצת מוגזם
10/12/2010 | 20:35
1
1
אבל מאז אוחנה לא היה חלוץ שהיה כל כך חד וכל כך קטלני מול השער כמו עזריאל.
יש לו פוטנציאל אדיר ואני מקווה שהשתן לא יעלה לו לראש.

ולחשוב שבעונה שעברה שום הכלום עינה אותו בתור מגן ימני ועוד בזמן שטוטו תמוז הסריח את הדשא ויצחקי עשה טובה שהוא משחק.
אהבתי ת'כינוי שום הכלום
10/12/2010 | 20:53
3
האמת ששומי חי בסרט שהוא המאמן הישראלי הכי טוב שהיה בהיסטוריה-''אני העליתי את מכבי חיפה לליגת האלופות,אני זכיתי בדאבל בפנאתנייקוס''

הוא רק שכח שבאותה עונה בליגת האלופות חיפה איבדה את האליפות בליגה,ושבהפועל ת''א הוא די הצליח באירופה ונכשל בליגה והוחלף בניר לוין,ביוון אחרי הדאבל הוא נזרק הביתה והתדרדר עד למקומות כמו לבסקי סופיה ואיזו קבוצה רוסית עם שם מסובך-ולדאליקווקז.... אה והוא הביא דאבל לבית''ר ואח''כ הושפלנו נגד קראקוב 0-5 והוא הלך הביתה,חזר אשתקד לבית''ר והוחלף בדוד אמסלם והוא תמיד מתבכיין על זה שלא נתנו לו לאמן את הנבחרת.

אם הוא באמת מאמן כזה גדול ומצליח כדבריו אז למה הוא לא מאמן בליגות בכירות אלה בקבוצת תחתית בעיר נמל בקפריסין?????
בני יהודה - הפועל ת"א
10/12/2010 | 20:02
25
כשאפק ובלילי היו התינוקות של קשטן

עונת 99/00-הפועל ת''א רצה לאליפות,בני יהודה רק רוצה להישאר בליגה.שלושה מחזורים לסיום העונה הן נפגשות בשכונת התקווה כשתיקו של הפועל והיא זוכה באליפות.בני יהודה חייבת כל נקודה כדי לשרוד בליגה.דרור קשטן אז היה מאמן הפועל וראה את חזי שירזי כבר בדקה ה-1 נוגח פנימה 0-1 לבני יהודה.הזהובים נלחמו בשיניים כדי לא לספוג עד שעמרי אפק בדקה ה-87 קבע 1-1 ואז החל כל הבלאגן.אוהדי הפועל פרצו למגרש וחגגו אליפות,המשחק הופסק לפני הזמן והחל בלאגן בין שני מחנות האוהדים שנגמר בפצועים ובאלימות.בני יהודה רצתה לחדש את המשחק כי היא האמינה שהיא יכולה לנצח ולא הסתפקה בתיקו אבל זה לא התבצע,המשחק הופסק לפני המועד החוקי ונגמר בתיקו כשהפועל זוכה באליפות ואח''כ משלימה דאבל עם זכיה בגביע.באותה עונה פרצו מס' שמות בכדורגל הישראלי-עמרי אפק ופיני בלילי היו שניים מהם,שכונו ביחד עם סלים טועמה וכפיר אודי התינוקות של קשטן.בני יהודה באותה עונה נשארה בליגה רק בדקה ה-90 ומאז החלה יריבות מרה בין שני המועדונים שהסתיימה אשתקד כשבני יהודה במח' הסיום חילצה תיקו ממכבי חיפה והפועל ניצחה בטדי את בית''ר וזכתה בדאבל,כשבגמר הגביע היא מנצחת את בני יהודה.
כיום קשטן,אפק ובלילי הרחק מהימים ההם.בני יהודה עצמה מאכזבת אחרי שנתיים מוצלחות עם גיא לוזון.נגד מכבי ת''א בשבת האחרונה היא החמיצה ממצבים נוחים והבעיה שלה היא בהתקפה.יש לה שלושה חלוצים שפעם קרעו רשתות והיום הם חושך-פיני בלילי לא משחזר את הימים מהפועל ת''א ואת הימים הנחמדים בטורקיה,משה ביטון הוא פלופ כבר שנים,איליה יברויאן יותר מחמיץ מאשר כובש והוא בהחלט נכנס לקטגורית החלוצים המחמיצים של הכדורגל הישראלי.יש געגועים עזים לאלירן עטר שעזב לכסף הגדול של מכבי ת''א ועושה חיל.לבני יהודה יש היסטוריה מכובדת של חלוצים ששיחקו בה-אהוד בן טובים,אלון מזרחי,חזי שירזי,ניקולאי קודריצקי ואפילו לקובי רפואה היו ימים יפים בשכונת התקווה.לבני יהודה באמת חסר איזה בן טובים או איזה מזרחי שייתנו גולים.
הפועל מגיע אחרי פספוס גדול נגד ליון בליגת האלופות כשערן זהבי כובש במספרת שער מרהיב,שער שכל אירופה דיברה עליו.היא הייתה רחוקה 2 דק' מהעפלה לליגה האירופית.בן סהר כבש ונראה שהוא חוזר לעצמו,ביבאן פרנסמן מתחיל לשחזר במעט את היכולת ממכבי נתניה ורק איתי שכטר סובל ממזל רע ונפצע שוב.
בבני יהודה מודים שיש בעיה בהתקפה.נגד מכבי ת''א זה יכל להיגמר ב-0-3 לזהובים תוך רבע שעה אבל איליה יברויאן לא הפסיק להחמיץ.ההפסד למכבי ת''א קטע רצף של 5 משחקים ללא הפסד.בני יהודה לא רוצה להיגרר למאבקי תחתית והיא מאמינה בעצמה שהיא יכולה לנצח.בהפועל ת''א מרוכזים כרגע בליגה למרות שהם חושבים על ינואר ועל עזיבה של שחקנים בכירים וביניהם השוער וינסנט אניימה שהגיע לארץ לבני יהודה ומשם להפועל ת''א.נגד ליון אניימה נתן תצוגת שוערות מרהיבה ועדיין לא ברור איך זה שהוא עדיין משחק בלוזון ליג.

הימור שלי: 0-3 להפועל ת''א.

רגע של נוסטלגיה:גמר גביע המדינה 80/81,בני יהודה מנצחת את הפועל ת''א.

http://www.youtube.com/watch?v=1_s4hpEI0Aw
עיוני ק''ש-מכבי חיפה
10/12/2010 | 20:03
3
פעם שלישית גלידה?

לק''ש שני ניצחונות על הגדולות-זה התחיל ב2-4 על הפועל ת''א בבלומפילד ונמשך ב-0-1 על מכבי ת''א גם בבלומפילד.האם גם נגד מכבי חיפה,יריבתה לצמרת היא תשיג ניצחון שלישי על קבוצה גדולה?
אף אחד לא הימר שק''ש ומכבי חיפה ייפגשו במח' ה-14 למשחק צמרת שק''ש שלישית עם 26 נק' וחיפה ראשונה עם 28 נק'.

ק''ש מגיעה אחרי 2 תוצאות תיקו שבמח' האחרון היא כבר הוליכה 0-1 בחוץ מול הפועל ב''ש אבל נכנעה לשער אדיר של מאור מליקסון וחזרה הביתה עם נקודה.נצחון שלה ייתן לה את המקום הראשון,תלוי כמה הפועל ת''א תנצח את בני יהודה ואם לא ק''ש תהיה ראשונה עד למפגש נגד בית''ר י-ם במח' ה-15.

מכבי חיפה סיכמה עם אנדריי פילאבסקי בלם אוקריני בן 22 מקבוצת ניבה ויניצה מהליגה השנייה שם והוא יגיע במקום איגנסיו קאנוטו שכנראה ייחתך מהקבוצה.מאז שאריק בנאדו חזר להרכב ההגנה הירוקה די מתפקדת.במח' האחרון חיפה ניצחה את הפועל עכו בבית משני שערים בדקות הסיום אחרי שפיגרה וביכולת הזו לא יהיה לה קל לנצח את ק''ש שעדיין לא הפסידה העונה בבית.לעומתה חיפה לא הפסידה העונה בחוץ.

הימור שלי: 1-1  

רגע של נוסטלגיה: עונת 08/09,הדשא בק''ש מלא שלוליות ולא ראוי לשחק בו אבל משום מה המשחק נערך וק''ש מנצחת 0-1 את האלופה שבדרך.

http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=310059...
הגיע הזמן שמישהו יפוצץ את הבועה שנקראת ק"ש
10/12/2010 | 21:06
2
היתה כזו
10/12/2010 | 22:28
קוראים לה הפועל עכו
אם ישחקו בשלולית הענק הבועה לא תתפוצץ
11/12/2010 | 13:28
הימורים שלי לתוצאות המחזור
10/12/2010 | 20:35
1
מכבי ת"א - מכבי פ"ת 0-3
מכבי נתניה - הפועל ב"ש 0-2
הפועל אשקלון - בני סכנין 1-0
הפועל חיפה - מ.ס אשדוד 0-2
הפועל עכו - בית"ר ירושלים 2-1
בני יהודה - הפועל ת"א 4-1
קרית שמונה - מכבי חיפה 2-0

על המשחק של קבוצתי אני לא יהמר מחשש לעין הרע
מכבי לא תנצח
11/12/2010 | 14:31
בטח לא 3-0
בסימן בית
11/12/2010 | 12:39
4
אבי נימני- בן דרור 0-1
משחק קשה מאד למקומיים, ובכל זאת בבלומפילד הם אמורים לעשות את העבודה.
משום מה גם נראה לי שהשבוע באמת עשו שם הכנות כמו שצריך בקריית שלום.
תזכורת קטנה, גם בשבוע שעבר הימרתי נגד הלוזונים ונפלתי.

עודד מכנס- מאיר ברד 3-1
תקופה רעה עוברת על נתניה, ב"ש מצד שני מחליפה את עכו ככל הנראה ומצטרפת לק"ש כלהיט של הליגה או הפתעת העונה אם תרצו.
ובכל זאת בקופסא אם איזושהי מיני מהפכה בהרכב שמתכנן עטר, אני מאמין בצעירים של נתניה.
מלבד זאת שהפועל ב"ש באמת קבוצה לא רעה אבל נופחה מעבר למידותיה לדעתי לאחרונה, ובבוא העת יצא לבלון קצת האוויר, כמו שעבר הבנתי אני מאמין שזו העת.

עוד לא נולד אחד כזה לאשקלון- עבאס סואן 1-1
שתי קבוצות שבטח לא יוכלו להשתמש במזג האוויר כתירוץ לכדורגל החלש.
הקבוצה של עזורי נראית כרגע הכי רע בליגה, המצב בסכנין לא הרבה יותר טוב ככה שבואו נסגור על תיקו ונקווה שמי מהן תצליח בכלל למצוא את הרשת.

צביקה היימן- נחום סטלמך 0-0
משחק עצוב משהו, כי מדובר במועדונים שיש להם אולי הכי "טעם של פעם" בליגה שלנו. וכשרואים אותם היום פשוט נצבט הלב.
היום כנראה שכבר לא נראה אצטדיון מפוצץ, וקרב תחתית כזה מיועד להיות מכוער ואלים, יותר מלחמה מאשר כדורגל.
מה גם מבדיקה קצרה שנערכה כל משחקי המלאבס שנערכו ב11 לדצמבר הסתיימו בתיקו...

רובי יאנג- שי הולצמן 0-2
שתי קבוצות פחות או יותר באותה רמה. לא יציבות שפשוט מרגיש לי בפנים שהפעם אשדוד מנצחת.

נביל מנצור- אורי מלמיליאן 1-1
בית"ר בתקופה כ"כ טובה שאם היא תמשיך ככה היא עוד תגיעה לצמרת.
והעונה היא לא, ככה לפחות אני חושב...
עכו בתקופה לא כ"כ טובה וקצת יצא לה האוויר. עדיין היא קבוצה טובה שתעשה חיים קשים לבית"ר.
גם במחזור הקודם הימרתי נגד בית"ר שלי ונפלתי, אשמח ליפול בשנית.

אהוד בן טובים- משה סיני 1-3
שוב הפועל חוזרת אחרי משחק גדול באירופה ושוב אני מנבא לה שחורות.
שוב כי הפועל באופוריה ואני לא מאמין שלומדים כ"כ מהר...
וגם כי בני יהודה קבוצה מספיק טובה לנצל את המצב שנראה גם שבאה מאד נחושה אחרי ההפסד למכבי ת"א.
למי שרואה פה ושם את בני יהודה יודע שהיא שווה יותר מהמיקום שלה באיזשהו מובן, כי כן חסר לה גרוש ללירה וההחמצות הורגות אותה כי הקבוצה מגיעה למצבים.
אז הפעם אני מאמין שזה יכנס והפועל תל אביב תבין שגם בליגה החיים לא דבש.
* אופציה נוספת שאני לוקח בחשבון שהר מתפוצץ אחרי השער המשמעותי הראשון שלו ומוביל את הפועל כאיש המשחק.

יניב לביא- אייל ברקוביץ' 1-2
הקבוצה של בן שמעון טובה יותר, התנאים כנראה יתאימו לה והיא מארחת את המשחק.
ק"ש לא הולכת להיפרד מהצמרת כ"כ מהר... תתכוננו.
הפיסקה האחרונה שלך קונטרוברסלית
11/12/2010 | 13:03
3
אני לא חושב שק"ש טובה יותר ממכבי חיפה, אם כי חשדותי מתגברים שהמאמן של חיפה פחות טוב  מרן בן שמעון.
בן שמעון משתמש בפוטנציאל של השחקנים שלו טוב יותר וסוחט מהם הרבה יותר מאשר אלישע לוי.

אבל למרות זאת, השחקנים של חיפה טובים יותר והם רק צריכים לשחק כקבוצה ולזנוח את התעלולים האישיים (כמו רפאלוב).
משחק פשוט של נגיעה בכדור והרבה תנועה  יכולה בהחלט להביא את מכבי חיפה לתצוגות טובות יותר, אבל כניראה שיש שם יותר מדי שחקנים שמאמינים למה שכתוב בעיתון.

בכל אופן, רוב ההימורים שלך הגיוניים אבל אני חושש שבענין קרית שמונה אתה טועה. הייתי אומר ניצחון חיפאי או תיקו.

לגבי הפועל-בני יהודה: השיא של ליון וכל הרעש התקשורתי מזיק לשקט הנפשי של השחקנים ואולי אצל כמה מהם יש מחשבות לגבי ינואר וקבוצות חדשות, אבל בני יהודה מומחית בלהחמיץ ופספס הזדמנויות. אני לא חושב שהיא טובה מספיק ולהפועל יש שחקני הגנה שיכולים לעצור את יברויאן ובלילי באחד על אחד.
התקפית, הפועל כניראה תשחק לאט מדי, בני יהודה יצופפו, ושכטר איננו.
המסקנה- תיקו. ולגבי סהר- הברק לא מכה פעמיים, ויתרונותיו לא מתאימים לסגנון המשחק של הפועל. הם פשוט משחקים לאט מדי, וסהר אינו מספיק תחבולן וממולח כמו שכטר למשל. הוא יותר חלוץ בסגנון של רוזנטל- לרוץ straight forward אל תוך הקיר. אבל... נחיה וניראה.
אלישע לוי
11/12/2010 | 13:31
הוא ככל הנראה הבעיה הכי גדולה של מכבי חיפה. אפשר לדבר על חומר שחקנים נחות לעומת התל-אביביות (אולי), אבל אי אפשר להתעלם מזה שקבוצות עם תקציב ושחקנים הרבה פחות טובים מצליחות להציג כדורגל נורמלי, ורק אנחנו משתמשים בתירוץ של "קבוצות שמתבנקרות בקריית אליעזר" כתירוץ לכך שאין תנועה בהתקפה, אין משחק אגפים, והכל בנוי על איזה פוקס של הכוכב התורן (שלומי אזולאי, רפאלוב, ורד?).

אלישע גורם לקבוצה להיראות כמוהו - נחמדה, קטנה, לא מאיימת. זה אולי גישה טובה אם אתה מאמן בסכנין, בנתניה או בק"ש, אבל לא במכבי חיפה.
2נק'
11/12/2010 | 15:31
2
כשרק 2נק' מפרידות בניהן בלתי אפשרי לקבוע חד משמעית מי טובה יותר מבין השתיים.

אני אישית ראיתי את ק"ש העונה נגד אשדוד, פ.צ. יפו, הכרישים, מכבי ת"א והפועל ב"ש.
ואת חיפה נגד מכבי ת"א, בית"ר, בני סכנין, פ.צ. יפו ובדרבי.
כמובן שגם עקבתי אחרי התוצאות של שתיהן מדי מחזור וראיתי את מרבית התקצירים והגעתי למסקנה (האישית שלי) שכרגע ק"ש נראית יותר טוב, משמע קבוצה יותר טובה.

עם כל הכבוד לחומר השחקנים בחיפה שכנראה 1 מול 1 הוא טוב יותר, כדורגל משחקת קבוצה.
מה גם שבכל מכבי חיפה אני לא חושב שיש העונה שחקנים שמתעלים לרמתם של אלרואי כהן ו-וויהאם עמאשה.
אלישע לוי פחות טוב מרוב מאמני הליגה.
11/12/2010 | 19:28
רק העובדה שלמשחק בשני הוא מספסל את ורד וחושב לפתוח עם חמד/גדיר במקומו מראה כמה המאמן הזה לא יודע ומתעקש לא לנצל את המקס' מהסגל שיש לו.

מכבי חיפה לא משחקת כדורגל של נגיעה בכדור והרבה תנועה לא בגלל שחקן כזה או אחר אלא רק בגלל המאמן, גם בהפועל מדי פעם ורמוט או שכטר עושים פעולה אישית ששוברת שבלונת משחק כדי ליצור הזדמנות ככה שלהפיל את התיק על רפאלוב זה ממש לא נכון.

כשאוהדי הפועל מנבאים לנצחון חיפאי כולם כבר יודעים שזהו חלק מתורת הנאחס שלהם.
יאללה גם אני אהמר מה קרה
11/12/2010 | 17:51
מכבי ת"א - מכבי פ"ת 0-1

מכבי נראת די יציבה כרגע,מכבי פ"ת די חסרת שיניים נגד הגדולות.

מכבי נתניה - הפועל ב"ש 1-1

נתניה תרצה לעצור את הנפילה,ב"ש לא באמת מספיק טובה בשביל לרשום עוד נצחון חוץ ועוד בקופסא.

הפועל אשקלון - בני סכנין 1-0

אשקלון לא דומה לכלום,ולפני שהיא תתחזק,היא תמשיך להפסיד ולהפסיד ולהפסיד...

הפועל חיפה - מ.ס אשדוד 0-0

דווקא משחק שרשום עליו שערים,יאכזב את כולם,שתי קבוצות שלא ממש יודעות מה הן רוצות,ודי שוות ברמתן.

הפועל ר"ג - הפועל פ"ת 1-1

רמה על הפנים,כדורגל על הפנים,ותיקו מעצבן שלא משאיר אף אחת מרוצה.

הפועל עכו - בית"ר ירושלים 2-1

בתור אוהד ביתר אין לי ממש ברירה,אבל באמת שביתר נראת טוב,עכו קצת איבדה את המומנטום...

בני יהודה - הפועל ת"א 2-0

הפועל לא תפשל פעמיים אחרי משחק טוב באלופות,בני יהודה קבוצה נחמדה אבל מאוד נאיבית...

הפועל קרית שמונה - מכבי חיפה 2-1

חיפה בדרך לתקופה חדשה עם כל החיזוקים שהיא תביא,המומנטום הטוב יתחיל כבר במשחק הקרוב
מכבי חיפה ניצחה את קרית שמונה 1-0
14/12/2010 | 01:03
2
8
קרית שמונה היתה לכאורה טובה יותר,החזיקה הרבה בכדור, הביכה את הגנת חיפה, הגיעה למצבים אבל הפסידה.

בכדורגל מודרני יש חשיבות עליונה לניידות ומהירות. ברגע שמכבי חיפה החלה לשחק מהר ובייחוד לאחר הכנסתם של גדיר ו ורד, השחקנים של חיפה היו ניידים יותר ויתרון זה לדעתי הביא לניצחון של חיפה.

היה יפה לראות את אלישע לוי מכניס את קולמה אחרי שער היתרון ויורד ל"עשרה מאחורי הכדור". אבל זה ניצחון חשוב של מכבי חיפה. מימון לא נראה טוב היום ובנאדו הציג משחק נקי ויפה. מסתבר שמגמדוב צדק- בכדורגל הישראלי אפשר לשחק עד גיל 40 וכמעט בהליכה, רק צריך שכל ומיקום וזהו.
שטויות
14/12/2010 | 11:37
1
2
מכבי חיפה לא ירדה ל" עשרה מאחורי הכדור" , גולסה עבר לשחק במקום קטן וקולמה נכנס במקומו לקישור האחורי.

ק"ש היתה עדיפה בחצי הראשון, במחצית השניה היא לא היתה קיימת בעיקר בגלל שמכבי חיפה החלה ללחוץ ולשחק נכון יותר כמו שאתה ציינת.

מה שבטוח שהם לא עשו לנו את הבית ספר שהם עשו לכם בבית.
קרית שמונה ניצחה בבלומפילד יפה מאוד
14/12/2010 | 12:35
אבל יש לזכור שהמשחק היה מלא מהפכים (1-0, 2-1, 2-2) ואז אביחי ידין מסר מסירה אומללה אחורה שהביאה לגול כי שחקן ק"ש עמד בעמדת ניבדל אלא שהכדור נמסר על ידי שחקן של היריבה ולכן זה לא היה ניבדל.
לפעמים טעות אחת משנה מומנטום.

אתם בעד ליגה של 12,14,16,18 קבוצות...?
10/12/2010 | 19:13
36
4
כל אחד ודעתו שלו בבקשה.

הדעה שלי היא ליגה של 18 קבוצות, שבליגה שני סיבובים ו-34 משחקים בסך הכל (ללא סיבוב פלייאוף) 3 האחרונות יורדות לליגה הלאומית. הרביעית מהסוף תשחק מול הרביעית בלאומית.

גם הליגה הלאומית תכלול 18 קבוצות. שתי הראשונות יעלו אוטומטית לליגת העל, מקומות 3-6 ימשיכו לשחק עוד סיבוב משחקים ביניהן (3 מחזורים) וזו שתסיים במקום השלישי תעלה אף היא. הרביעית תשחק מול הרביעית מהסוף בליגת העל.
אני בעד ליגה של 16 קבוצות כמו עכשיו
10/12/2010 | 20:47
2
ליגה של 18 קבוצות זה יותר מדי, היה רק פעם אחת בלבד מקום המדינה ליגה של 18 קבוצות וגם זה היה סוג של ברירת מחדל בגלל שההתאחדות נאלצה להקפיא את הירידות בשנת 1975 ועל כן הוחלט באופן חד פעמי שיהיו בליגה 18 קבוצות בשנת 1976 ושנה לאחר מכן שוב צומצמה הליגה.

אני אישית לא אהבתי אף פעם ליגה של 12 קבוצות ולא בגלל שליגה של 16 קבוצות משרת את האינטרסים של הקבוצה שלי או של הקבוצות הקטנות היו כבר מקרים של דרמות ומתח גם בליגה של 16 קבוצות, חוץ מזה שגם לפריפריה ולקבוצות הקטנות מגיע ייצוג בליגה הבכירה.

אני בעד הליגה של פעם
11/12/2010 | 02:17
4
1
16 קבוצות, שתי סיבובים. כל אחת מארחת בבית שלה ולא נודדת בין מגרשים. 3 יורדות, 3 עולות. אין קיזוז, ואין פלייאוף.

11/12/2010 | 11:08
1
11/12/2010 | 17:24
1
הכי טוב עם פלייאוף, אבל בלי קיזוז
12/12/2010 | 01:06
1
1
הכי טוב שהקבוצות יגיעו לפלייאוף בסוף העונה, שהאליפות יקבע  יותר באספקט המפגשים ראש-בראש של הגדולות, ולא כמה פעמים הצלחת לפרוץ את הבונקר של אשדוד
12/12/2010 | 11:22
1
אם אנחנו רוצים להתקרב לאירופה...18 או 20
11/12/2010 | 17:10
10
1
20 כרגע אולי באמת יהיה קצת מוגזם.
לצערי לקבוצות כמו אחווה עראבה,בלי לוד והפועל הרצליה אין ממש קיום בליגת העל.

אבל אין לי ספק שקבוצות כמו הפועל כפ"ס,מכבי הרצליה,אחי נצרת,ראשון לציון והפועל ירושלים\קטמון ומכבי קביליו יפו בבוא הזמן,צריכות להיות בליגת העל...

אם לפני 5 שנים אנשים לא היו פוזלים בכלל לקבוצות כמו קרית שמונה ועכו,עכשיו אנשים מבינים שיש בהן הרבה קסם,וגם הרבה כדורגל,וטוב שהן כאן.

חשוב להביא את הכדורגל לפריפריות,למגזר,לדרום,לצפון,לכל מקום!
זה נותן במה לכולם,וכולם צריכים לקבל במה.
שחקנים צעירים יוכלו לשחק בבמה הכי גדולה שיש,במקום להתייבש על הספסלים של הקבוצות הגדולות.
דודו ביטון ואלרואי כהן דוגמא מצוינת.

צריכים להוריד קצת את תקציב המינימום למשהו אפשרי.
זה אולי יגדיל קצת את הפערים,אבל בואו נודה,הפערים במילא גדולים.
וגם אם נראה מדי פעם שישיות ושביעיות? אז נראה.
אפשר לחשוב שבאנגליה ספרד וגרמניה זה לא קורה כל שבוע כמעט.

תמיד יהיו קבוצות יותר עשירות,תמיד יהיו פערים,לפעמים הם גדולים,לפעמים פחות.

אני אישית הייתי הולך על 2 ליגות מקצועיות של 18-20 קבוצות.
והשאר ליגות חובבים.

השיטה שהייתי דוגל בה היא כמובן שני סיבובים רגילים,בלי פלייאוף ובלי קיזוזים.

2 יורדות,השלישית הולכת למבחנים נגד השלישית בליגה הלאומית.

בנוסף הייתי הופך את גביע הטוטו למפעל קצת יותר שווה,שהמנצחת בו מקבלת כרטיס לאופ"א.

הכרטיס השני לאופ"א הוא כמובן דרך הגביע.

ובשביל ליצור עניין בחלק העליון של הטבלה.
מקומות 2,3,4,5 ישחקו פלייאוף על הכרטיס האחרון לאופ"א.
זה נהוג בהולנד,זה יכול להצליח גם פה.
תארו לכם דרבי תל אביב על כרטיס לאירופה.
או איזה ביתר נגד חיפה.
תענוג...

אבל כמובן,עד שלוזון לא יפנה את מקומו,נותר רק לחלום...
למה על כל דבר צריך לנגוס בלוזון?
11/12/2010 | 20:52
2
1
ככל הזכור לי, הוא זה שהעלה את מספר הקבוצות ל-16. אני לא אומר שהוא יעלה ליותר - וממש לא בטוח שצריך - אבל תיזהר בחלומות שלך. היו"ר הבא עשוי להוריד את מספר הקבוצות ל-14 או 12 ועובדה שקודמיו בתפקיד אכן עשו את זה. כנ"ל לגבי השיטה. לא שהקיזוז הגיוני במיוחד, אבל הוא כן ניסה לחדש ולעשות משהו שונה, כפי שאתה מציע חידוש ומשהו שונה עם הפלייאוף על הכרטיס לאופ"א.

כך או כך, ליגה גדולה היא אולי דבר נכון בארץ, כי זה לא משנה אם יש 10, 12 או 14, לא זה מה שמשנה את הקירבה או הריחוק מאירופה. אז לפחות שיהיה מעניין, ובמבט מהצד נראה לי שליגת העל יותר מעניינת במתכונתה הנוכחית. מה שכן, אל תחשוב שהגדלתה תקרב את הליגה לאירופה או משהו כזה...
כי כשלוזון בראש יש תחושה שהכל רקוב מהיסוד...
15/12/2010 | 12:57
1
1
וגם מאחורי ההגדלות וההקטנות יש אינטרסים אפלים שאנחנו לא מודעים להם.

יודע מה?
אני אפילו לא אתפלא אם כל עניין ההגדלה היה לדאוג שמכבי פ"ת תתבסס בליגת העל,הרי בליגה של 12 היא בקלות יכולה לתפוס שנה רעה ולרדת,ואז לך תדע כמה קל יהיה לה לעלות חזרה בליגה הלאומית המשוגעת(אז בתקופת ה12 היא גם הייתה יחסית חזקה)

הקיזוז זה לא לנסות לשנות,זה פשוט להרוס,להוציא את הספורטיביות.
זה להפוך את הכדורגל למכונה שמכניסה כסף.
הרי ברור שכל עניין הקיזוז והפלייאוף זה בשביל שיהיה עניין עד הסוף,ועוד דרבי,ועוד כמה משחקים גדולים,ועוד כסף מהטלוויזיה.
לא צריך בכוח,אם בספרד מסתדרים עם 2 סופר קלאסיקו בשנה,גם בישראל יסתדרו עם 2 דרבים תל אביבים בשנה.

חיפה שלטה בשנה שעברה בליגה ביד רמה,אולי בלי כדורגל גדול,אבל עדיין היא הייתה הטובה ביותר,כל עניין הקיזוז הלחיץ אותה,נתן תקווה להפועל,ובסופו של דבר הפועל פשוט גנבה את האליפות.
אז בסדר,נכון שמגיע לחיפה על המשחק האחרון נגד בני יהודה,אבל עדיין,משהו שם הרגיש לא נכון.

לגבי הקרבה לאירופה...אתה לא יכול להתעלם מכך שרוב הליגות הגדולות באירופה הן של 18-20 קבוצות.
אז נכון שישראל לא גדולה כמו גרמניה וצרפת,אבל זה לא ממש משנה.
12 או 18 זה לא באמת ישפר את הרמה.
אבל זה לפחות יתן עוד במה לישראלים צעירים,יקרב את הכדורגל לפריפריות ולעוד מקומות שהכדורגל לא מספיק מגיע אליהם.
ובעיקר יקרב את הכדורגל לעם,ולא יהיה נחלת המרכז+הערים הגדולות.

אני מאמין שבסופו של דבר הכדורגל הישראלי יהיה אחד מ10 הגדולים באירופה,כולל הליגה שלנו.
הכדורגל הוא הספורט האהוב כאן בפער אדיר על כל שאר הענפים.
הילדים ממשיכים לשחק כדורגל,מחלקות הנוער של ישראל ממשיכות לשגשג ולהוציא שחקנים טובים.
מתישהו שנתגבר גם על המנטליות שלנו,וכל המחסומים שגורמים לכשרון בן 16 להפוך לשחקן בינוני בן 22.

אולי כרגע הפתרון זה לעשות מעשה גיא אסולין ובן סהר.
אם זה כרגע מה שיצמיח לנו כוכבי על? יאללה בכיף.
ישראל בין 10 הגדולות באירופה?
15/12/2010 | 13:42
1
אין לך פה שום דבר שיכול להביא אותך לרמה כזו. ישראל מצאה את הרמה שלה כיום, איפה שהיא נמצאת זה מה שהיא שווה. וכמה שאנשים מדברים ומחפשים בעיות שכביכול יהיה נוח לפתור, זה לא מנטליות ולא נעליים. בכל העולם שחקנים שנראים נהדר בגיל 16 הופכים לשחקנים בוגרים בינוניים. זה הכדורגל. גם אסולין וסהר רחוקים מלהיות השחקנים הראשונים שהפכו מתקוות גדולות, אולי גם במועדונים הגדולים שלהם, לשחקנים סתמיים משהו (בעיקר סהר, עם אסולין זה מוקדם, למרות שהבחירה בסיטי היתה דבר מטומטם במיוחד).

ליגה גדולה יותר לא תהיה בהכרח רעה. אם אתה לא יכול להתקרב ברמה לליגות הבכירות באירופה - ואתה לא, גם הקטנת הליגה לא תעשה את זה - אז תעשה מה שטוב יותר לכדורגל הישראלי ברמה הפנימית-בידורית, ואני מניח שליגה גדולה יותר מתאימה לזה. אבל לומר "באנגליה יש 20 קבוצות ובישראל יש 20 קבוצות", יהיה הקרבה המקסימלית, נקודת הדמיון היחידה.
זה לא הגיוני לצערי
11/12/2010 | 22:56
1
2
דבר ראשון אין מגרשים מתאימים בכלל לכזאת כמות של קבוצות.. דבר שני הפערים באמת יהיו גדולים מדי.. זה כבר יהיה בושה.. אם אתה רוצה 20 קבוצות הייתי הולך על זה בתנאי שכל 3 שנים (בערך.. לא שאני מבין וקובע סתם דוגמא) יוסיפו עוד קבוצה או שתיים אבל לא להוסיף אותם בבום אחד..
אין לי בעיה שההגדלה תהיה הדרגתית...
15/12/2010 | 13:03
1
אני לא באמת מצפה שבשנה אחת יהיו 5 עולות ויורדת אחת.
אין לי בעיה שבשנה הבאה יהיו 3 יורדות ועולה אחת.
אחרי זה שנה הפסקה לראות שהכל בסדר.
ואז עוד פעם 3 יורדות ועולה אחת...

אני לא חושב שהפערים גדולים מדי.
זה לא שיש לך פה בארסה וריאל.
בינתיים חיפה והתל אביביות סוחטות נצחונות דחוקים בר"ג וסכנין,ולעיתים גם לא מנצחות.
כמה כבר תבוסות גדולות ראינו השנה? 2? 3?

אני לא חושב שאם כפ"ס,הרצליה וראשל"צ יעלו נראה תבוסות של 0-7.

ואגב,להזכירך לא מעט תבוסות כאלה היו גם לפני 10 שנים בליגה של 14 ו16.

תבוסות גדולות תמיד היו ותמיד יהיו,אבל אני לא חושב שהפערים כאלה גדולים שנראה תבוסות כאלה מדי שבוע.

אותי אישית הרבה יותר מעניין לראות קבוצות מהשרון שחסרות,מהדרום והצפון.
מאשר להיות בחבורה סגורה של 8 קבוצות מגוש דן ועוד כמה מערים גדולות אחרות(ירושלים,חיפה,ב"ש,נתניה)
דווקא לגבי מספר היורדות
12/12/2010 | 01:33
1
1
הייתי מעדיף להתרפק על העבר: 3 יורדות. אפשר להוסיף מבחנים בין הקבוצה במקום הרביעי מהסוף עם הקבוצה במקום הרביעי בליגת המישנה.
אפשר גם...
15/12/2010 | 13:05
1
אני אישית מעדיף 2 יורדות ואחת למבחנים,כי קודם כל זה שומר יותר על עניין(תחשוב על קבוצה ששקועה במחזור האחרון,כמה מחזורים לסוף,והיא יודעת שהיא תצטרך לעקוב 3 קבוצות בשביל סיכוי)

כנ"ל לגבי הלאומית,קבוצה שראשונה תרגיש בטוחה לקראת הסוף כשהיא יודעת שהיא צריכה ש3 קבוצות יעקפו אותה.

מה גם שיכולים להיווצר פערים גדולים מדי בין 4 מהסוף בליגת העל למקום 4 בלאומית.

אבל תאכלס לא כזה אכפת לי,העיקר שיגדילו
בקשר לכרטיסים לאירופה
12/12/2010 | 10:10
2
1
ההחלטה לא נופלת בידי ההתאחדות, אלא אופ"א, כך שגביע הטוטו לא יכול להעניק כרטיס למפעלי אופ"א.

פליאוף של מקומות 2-5 נשמע בתאוריה מעניין, אבל זה יגמור את העונה מאוד מוקדם במידה וקבוצה אחת תברח.
לא צריך לשנות את החוקים כמו שעשו בהולנד ובלגיה - הפרס שאתה מקבל תלוי במיקום שלך בסוף העונה, ולא במשחקים נוספים אחר-כך.
אני לא בטוח שזה אופ"א...
15/12/2010 | 13:11
1
1
אופ"א מקצה את מספר הכרטיסים לפי ההישגים של הקבוצות באירופה.

אבל לגבי החלוקה?
באנגליה וצרפת יש שני גביעים מרכזיים והם מחלקים 2 כרטיסים לאופ"א.
בהולנד יש פלייאוף על הכרטיס האחרון לאלופות והכרטיס האחרון לליגה האירופית.

אני חושב שכל ליגה קובעת לעצמה איך לחלק את הכרטיסים.
ברור שיש דברים ברורים,האלופה הולכת לאלופות,מחזיקת הגביע הולכת לליגה האירופית.
אבל לגבי שאר הכרטיסים?
כל ליגה קובעת לעצמה,מה אכפת לאופ"א...

לגבי הפלייאוף על כרטיסים לאופ"א...זה יכול להיות מאוד מעניין,וזה גם נותן צ'אנס לקבוצות שסבלו נגיד מפציעות,או שהתרכזו באירופה...או שנענשו בהפחתחת נקודות על איזה משהו...קבוצה שהיא יודעת שהיא מקום 7 והיא צריכה להגיע למקום 3 בשביל כרטיס לאירופה,יהיה לה קשה,ואולי היא תרים ידיים מוקדם מדי.
אבל אם היא יודעת שמקום 5 יוכל להוביל אותה לפלייאוף? זה כבר סיפור אחר...
ההגדרה של הגביע קריטית
15/12/2010 | 14:59
בקשר למיקום בליגה החלוקה היא חופשית, וגם לא כתבתי אחרת.
לפי מה שהבנתי, ההגדרה של הגביע קריטית, וכל עוד הוא גביע הטוטו ולא גביע הליגה בחסות הטוטו (וגם זה לא בטוח), הוא לא יכול לקבוע לכרטיסים לאירופה, מכיוון שהוא גביע מסחרי.
סמנטיקה קלה, אבל זה חשוב בשביל אופ"א.
למשל, יש את אצטדיון אביבה באירלנד, אשר שמו נובע מהספונסרית שלו, קבוצת אביבה (חברת ביטוח שם).
מכיוון שגמר הגביע האירופי יתקיים שם, ואופ"א לא אוהבים חברות מסחריות, שמו הרישמי של האצטדיון במהלך המשחק יהיה דאבלין ארנה בכל הפרסומים הרישמיים שלהם.

אתה מדבר על מקום 7, אבל מה בקשר לקבוצה שבמקום השלישי? 5 מחזורים לסיום העונה היא במקום השלישי, רחוקה יותר מ-15 נקודות ממקום שני (למשל, עונה שעברה), ומהצד השני מעל ל-15 נקודות ממקום שמיני - אין לה בשביל מה לשחק עד סוף העונה.

בכללי מפריע לי שקבוצה יכולה "לנוח" במהלך עונה שלמה או תקופה שלמה, ואז ב-3\2 משחקים לזכות במשהו.
תמיד יהיו לך כמה קבוצות שיסיימו את העונה יותר מוקדם מהאחרות, ואני הייתי מעדיף שזה יקרה לקבוצות שלא ישיגו שום דבר מזה שהן לא עושות כלום.
דבר חשוב
11/12/2010 | 23:01
2
1
פעם כולם היו נגד הגדלת הליגה וצעקו לוזון הורס וכו`.. לוזון בזמנו אמר שרק אחרי שנתיים תתקבל החלטה אם זה טוב או רע. והשנה רואים את הפירות.. פה בפורום סלי סבג כל הזמן דבר בעד השיטה וצדק.. תזכרו בליגה של 12 קבוצות שהתוצאה הכי נפוצה הייתה תיקו 1.. זה היה סיוט.. אז שנה שעברה היו קצת פערים (וכשיש פערים בין ברסה לאלמריה זה בסדר?) השנה הם פחתו.. הליגה יפה יותר ויש יותר שערים יש שחקנים צעירים שמקבלים במה והכי חשוב יש כדורגל!!! פעם היה רק טקטיקה..
תודה דרקון, ואם יורשה לי להוסיף
12/12/2010 | 20:10
1
1
מי שעוקב אחרי אמיר אפרת (שהוא מבחינתי הפרשן הכי טוב בארץ) שם לב שבזמן האחרון הוא מדבר בעד ההגדלה וכמה שהיא עשתה טוב,חלק גדול מהנימוקים שלו הם כאלה שאני כבר אמרתי ממש כאן בעבר,עוד לפני שהליגה הוגדלה בכלל.

הדברים האלה גם הופיעו במדור של אריה מליניאק לפי שנה וחצי.
עכשיו אכזבת אותי
14/12/2010 | 00:45
1
חשבתי שאדון אפרת לקח ממך את הרעיון. אני לא חושב שהוא פרשן כל כך מוצלח. אני חושב שהוא אינטרסנט לא קטן ופרשנותו מתיישרת לפי האג'נדות שהוא רוצה לקדם. הוא גם לא מבין כל כך את המשחק לדעתי ויותר מפרש את ה"מי" ופחות את ה"מה"- כלומר כותב לגופו של אדם ולא לגופו של ענין.

זה כמו שאם תושיב עדה של קופים ליד מקלדת, קיים סיכוי שהם יקלידו את כל כתבי שייקספיר.
קיזוז
11/12/2010 | 23:45
2
1

אני מסכים עם רן במקרה הזה, אם רוצים להתקרב לאירופה חייבים 18-20 קבוצות בליגה הבכירה.
איך זה יקרב את הליגה לאירופה?
12/12/2010 | 01:13
1
אם נעשה 30 קבוצות אז נעקוף את אירופה?
12/12/2010 | 01:47
1
12 קבוצות
12/12/2010 | 10:06
1
כי אין לנו מספיק כסף, מתקנים או יכולת בשביל להחזיק יותר.
אם ממש מתעקשים אז 14, אבל בהחלט לא יותר מזה.
לשים 16, 18 או 20 קבוצות בליגת העל בשביל להגיד שיש לנו רק פוגע בכדורגל.

הטענה שבמדינות אחרות זה גם ככה לא קבילה, מפאת גודלנו.
תסתכלו על יחס האוכלוסיה לקבוצות בליגות הגדולות באירופה, ואצלנו.

וכמובן מבחן התוצאה - שנה שעברה והשנה הרמה בליגה כל כך מגוחכת, שיש משחקים שמתנהלים מול 500 צופים ופחות.
אני אומר דבר פשוט
12/12/2010 | 14:04
9
1
שישחקו בליגה הראשונה כל הקבוצות שיש להם מתקן רציני שעומד בתקנים של ליגת העל ושיש להם תקציב לליגה הראשונה.
אם יש לך תקציב לליגה ראשונה+איציטדיון ביתי בעיר שלך שעומד בתקנים של הליגה אז בוא תשחק בליגה.
אין הרבה קבוצות כאלו בארץ..מי שמתאים שישחק בליגה ראשונה..
זה אומר שעכו יכולים ללכת לליגה שנייה וכנ"ל כל קבוצה שלא מארחת בבית..
איצטדיון זה א' ב' בכדורגל.
לא לאמריקניזציה של הספורט
12/12/2010 | 14:43
1
זה יצור לך ליגה של 8-10 קבוצות במקרה הטוב
13/12/2010 | 15:04
5
ולא תראה קבוצות כמו עכו וק"ש של העונה, לא תראה כמעט שחקנים חדשים שפורצים משומקום
וזה כמעט בוודאות סוגר לך את האליפויות ל4 הגדולות

רעיון רע מאוד ואכזרי לטעמי
בכיף שיהיה ככה
13/12/2010 | 19:35
4
1
מי שאין לה איצטדיון שלא תשחק בליגה..
אין מגרש=אין שחקנים..זה תנאי בסיסי לכדורגל..
אתה מתאר לעצמך קבוצות בספרד/איטליה/בלגיה/אנגליה/הולנד/גרמניה נוסעות למקום אחר לשחק בו?..זה לא קיים ובצדק.
אם יש רק 8-10 קבוצות בארץ שמסוגלות להביא מגרש ביתי אז שיחפשו ליגה אחרת לשחק בה..
אולי זה גם יעודד עיריות של קמצנים לפתח טיפה תשתיות ספורט בעיר שלהם.

קרית שמונה אגב משחקת בבית לא? יש להם איצטדיון..
אני רוצה לחדד קצת
14/12/2010 | 00:52
3
1
אני חושב שלא צריכה להיות הגבלה על מתקנים שהם מכילים כמות צופים קטנה מדי (כמובן, לא מתחת ל 1000 איש) רק שהמתקנים עצמם יהיו איכותיים.
זאת לא בעיה גדולה לדעתי. רוב המתקנים בארץ יכולים להשתדרג בתקציב קטן יחסית. קבוצה שמביאה פחות מ2000 איש, אין שום הצדקה שתשחק באצטדיון גדול מעל מידותיה. אבל צריכים להתקיים תנאים בסיסיים.
לדוגמא: רחבת כניסה מרוצפת, חניון אספלט, קופות במיקום נוח ובמספר מספק, תנאי צפייה נאותים- יציע נקי ומסודר עם זויות צפיה נוחות וקרוב לדשא,עם שירותים תקינים לצופים,מושבים נקיים ברמה נאותה, כר דשא ברמה משביעת רצון, עמדת טלויזיה, חדרי הלבשה,מקלחות ברמה נאותה.לוח תוצאות ושעון (לאו דווקא דיגיטלי) זו לא בעיה גדולה. אם אין זרקורים, אז שישחקו ב 2 בצהריים.

מתקן לא צריך להכיל 10,000 איש בשביל להיות איכותי.
זה מתבקש גם כמובן
14/12/2010 | 01:33
2
אבל זה רחוק שנות אור..
אם נחליט שרק קבוצות עם מתקנים נורמלים ישחקו בליגה אז יהיו 3 קבוצות בלבד (בית"ר בטדי ושני התל אביביות בבלומפילד)
בתור התחלה שיגדירו שרק מי שיש לה איצטדיון משלה בעיר שלה שעומד בתקן של ליגת העל,תוכל לשחק בליגה..
בשלב הבא עוד כמה שנים שיגדירו תנאי בסיס לרמת איצטדיון (גם ככה מדובר על מתקנים חדשים בנתניה,פ"ת,חיפה וב"ש אז בעתיד הקרוב יהיו ל-5 קבוצות חדשות מגרים ראויים ויחד עם טדי ובלומפילד יהיו לנו 8 קבוצות במגרשים ברמה).
גם בעכו ניבנה מיתקן חדש
14/12/2010 | 12:32
1
1
ויש מתקנים מספקים בראשון לציון ונס ציונה.בסכנין, בנצרת ועוד כמה שנים בעזרת השם גם בחיפה.
נכון
16/12/2010 | 01:02
1
ולכן גם ראשון יכולה לשחק בליגה ראשונה אם היא יש לה תקציב..
איצטדיון לבד לא מספיק,צריך גם תקציב ורצוי שישב על 11-12 מ' שקל מינימום זה גם יצמצם הפרשים בליגה.
שכחת לכתוב שגם צריך להיות הרבה קהל..
13/12/2010 | 18:08
1
1
הרבה קהל זה לא תנאי
13/12/2010 | 19:37
1
זה נחמד ומוסיף אבל אי אפשר לדרוש מקבוצות להביא 5000-6000 איש לכל משחק..
אם יהיה לכל קבוצה איצטדיון אז מצידי שיביאו 12 צופים למשחק..זה לא רלוונטי כבר
3
12/12/2010 | 18:56
1
הפועל, מכבי חיפה, בית"ר.

וזה יוצר לי 3 כי אני אוהד בית"ר.
עזרה
19/12/2010 | 20:05
אני לא רואה קטעי וידאו יש לי את כל התוכנות וכשאני לוחץ PLAY המסך נהפך שחור ולא עולה כלום.
פיתרון ????
האירוע הביזארי של השבוע
10/12/2010 | 15:05
2
1
אחרי ברזיל וארגנטינה הגענו להולנד,יריבה מרה של שתיהן....

משחק ליגת האלופות בין טוטנהאם לטוונטה,כדור פשוט נמסר אחורנית ע''י שחקן טוונטה,השוער ההולנדי סנדר בושקר בן ה-40 בהופעת הבכורה שלו בליגת האלופות בועט בדשא במקום בכדור שמתגלגל כל הדרך פנימה.......

http://www.youtube.com/watch?v=Fd9JtJae1vY&feature...
זה קרה גם לדודו אווט נגד ביתר
10/12/2010 | 17:47
1
4
לפני כמה שנים כשעוד שיחק בישראל.
כן אף אחד לא שוכח את אוואט
10/12/2010 | 18:20
2
אבל מאז הקריירה שלו בנסיקה...

האח הגדול,מה אתם חושבים על התוכנית הזאת?
10/12/2010 | 11:18
16
2
טוב זה לא סוד שהאח הגדול היא התוכנית הכי נצפית ב20 השנה האחרונות.

אני מניח שגם בפורום הזה יש מספר לא מבוטל של צופים בתוכנית.

השאלה היא למה,מה הופך את התוכנית לכל כך מרתקת?
מה יש בסקרנות האנושית שכל כך מושך אותנו לראות אנשים כמוני וכמוך מצחצחים שיניים ואוכלים ארוחת בוקר?

האם אתם חושבים שהתופעה הזאת אי פעם תפסק?

והכי חשוב: כמה שעות ביום אתם רואים את הדבר הזה???

הבידור הכי נמוך שקיים
10/12/2010 | 11:37
2
זה אפילו לא מצחיק..נניח היפה והחנון זה רדוד אבל מצחיק וחביב..
האח הגדול זו חבילת בידור רדודה להפליא שעטופה בכאילו "מבט אל החברה הישראלית על כל גווניה"..זה בולשיט כמובן..

למה נהנים לראות אנשים מצחצחים שיניים ועושים צרכים? כי אנחנו חטטנים מטבענו..
פייסבוק קם בשביל לשבור כל פרטיות שעוד היתה לנו ברשת ואנשים נכנסים לשם בכיף ובשמחה ונהנים לספר לכל העולם מה הם עושים בכל רגע נתון..(אני מחסידי הפייס אגב)
האח הגדול זה פשוט שלב אחד קדימה..לא רק יודעים מה אתה עושה אלא גם רואים פיזית בעיניים.
בעתיד בטח יצא שדרוג לפייסבוק שיהיה אפשרות לחבר עלייך מצלמה ולצלם את עצמך 24 שעות ואז שכולם יראו באמת מה אתה עושה חח

בכל מצב,אני אישית לא רואה האח הגדול במיוחד..חלקי תוכניות יוצא לי לראות כי בדר"כ יש דברים יותר מעניינים במקביל.
את ערוץ האח הגדול אני חייב כי יש לו סגולות מדהימות! אני מפעיל אותו בשעה 2 בלילה בערך,והפלא ופלא ב-2 ורבע אני ישן כמו סוס חח..
אני עקבתי אחרי התוכנית
10/12/2010 | 11:51
1
בשלוש העונות הקודמות-זה ממכר אבל העונה אני לא מתחבר כי הביאו שם אנשים משעממים תחת והכל קשרים של ההפקה....

דנה הזו היא יחצנית או משהו כזה והיא ובעלה עשו ת'חתונה של עינב 'פרידמנים מתים' בובליל,רעות חברה של קימי בוסי הבת של דודו בוסי זה ממחוברים,אלעד נמוך הקומה מוכר מאוד בקרב בלייני ת''א ויש לו תמונות עם סלבס דרג ז',היואב הזה מוכר כבלוגר והוא חבר של עומרי חיון והביאו עוד כמה תל אביביים

אני לא מחובר לעונה הזו היא משעממת
כעיקרון? זה רעיון רדוד..
10/12/2010 | 12:25
3
3
אני כעיקרון לא צופה בזה אלא בחלקי פרקים כשמזדמן לי אבל עוקב אחרי המודחים ומכיר את השמות שלהם וכו`..
זה לא רעיון מקורי
10/12/2010 | 20:22
2
1
התחיל בהולנד ואחרי זה עבר לישראל ולמדינות נוספות בעולם
לא כתבתי הפוך..
11/12/2010 | 18:25
1
1
וגם שם זה לא אמור לעניין כל כך..
בהתחלה זה צבר המון רייטינג
12/12/2010 | 04:23
1
אחרי זה ירד בהדרגה
סחלה.
10/12/2010 | 12:47
3
מתי התופעה תיפסק? כשהציבור יפסיק להיות סחלה. או במילים אחרות - אף פעם. אלא אם כן יחשבו על ריאליטי ברמה עוד יותר רדודה.
0 שעות ביום. זבל טהור
10/12/2010 | 14:02
4
3
ואם אפשר לציין
10/12/2010 | 14:05
3
1
עצם פתיחת הדיון כאן אינה רצינית ולא ראויה. יש פורום האח הגדול, מי שרוצה יכול לגשת לשם. השנאה שלי להאח הגדול בחלקה נובעת בדיוק מדברים כאלה - אי אפשר לחמוק מהתוכנית הזו גם אם ממש רוצים. עובדה, נכנסתי לפורום כדורגל, קיבלתי האח הגדול. למה? שאפתח כאן דיון על דקסטר? או על שיקום הכרמל?
דקסטר!
10/12/2010 | 15:35
1
2
והאח הגדול זה זבל צרוף.
מעולם לא צפיתי ואין לי מי הנפשות המטומטמות הפועלות.
אין לי מושג*
10/12/2010 | 15:36
2
10/12/2010 | 16:45
4
במקום שאני עובד כמעט כולם מכורים והם מנסים לעניין אותי לך תסביר להם שזה לא מעניין
מעדיף לצפות ב"facts of life" בשידור מחזורי
10/12/2010 | 17:45
2
עדיף לשמוע את דני נוימן בשידור חוזר
10/12/2010 | 17:53
2
האמת שאני מאוד שמח שאלה הדעות בפורום...
11/12/2010 | 18:00
1
1
חשבתי שאקבל תמונה אחרת לגמרי.

אני אתכם בדעה שזה זבל מרוכז...
את העונה הראשונה לא ראיתי כלל וכלל,ובגמר הלכתי לפסטיבל בירה בת"א בשביל להתנתק מכל ההמולה.
שמחתי ששפרה זכתה רק כי אני מכיר את אחותה :)

את העונה השנייה ראיתי אחרי שאמרו לי שהכניסו לשם הרבה בעלי מומים וכל מיני דברים שונים ומשונים,היה מעניין אותי לראות את האינטרקציה שלהם עם כביכול "הנורמה"
ככל שהתקדמה העונה וכל אלה נשרו\פרשו ככה גם ההתעניינות שלי פחתה.
קיבלתי התקפות עצבים בגלל הטיפשות של אלין,ודי הפסקתי לראות לקראת הסוף,כשאת הגמר אני שוב מפסיד מרצוני בגלל על האש עם החברה.
ובכל זאת,שמחתי שאלירז זכה,כי לא סבלתי את כל החמישיה שהגיעה איתו לגמר(אולי חוץ מסהר,אבל לא באמת הגיע לו)

את העונה הזאת אני לא מתכוון לראות,ראיתי את פרק הפתיחה(שוב לא בשידור חי,ראיתי אלופות בזמן שהוא שודר)
ולא נראה מעניין בכלל...אנשים די משעממים...המון תל אביבים מהביצה..
כמו כל תוכנית עם באזז,גם האח הגדול מתישהו יחווה את הירידה הגדולה,וזה נראה לי יקרה בעונה הזאת.

תזכרו מה קרה להשרדות וכוכב נולד אחרי 2-3 עונות...

בשורה התחתונה,אני די סולד מהאח הגדול,ואם אני רואה פה ושם,זה ממש לא מחטטנות או סקרנות אנושית,אלא יותר בשביל להשאר מעודכן,ולפעמים קצת לצחוק על כל האנשים האלה שעושים דברים די מטומטמים בשביל להיות סלב סוג ז'.

ובאופן כללי אני די מרחם על האנשים שרואים את התוכנית שעון בערוץ 20
זה אומר שהחיים שלהם לא מספיק מעניינים,והם מחפשים עניין בחיים של אחרים...
מפחיד
11/12/2010 | 18:12
3
זה אומר שיש יותר מדי אנשים שהחיים שלהם לא מספיק מעניינים
המבזקיה 32
10/12/2010 | 11:15
106
4
המשך>>
איזו קבוצה יכולה לעצור את ברצלונה בדרך לגמר?
09/12/2010 | 14:26
31
3
אני חושב שמנצ'סטר יונייטד וצ'לסי הן היחידות שיכולות להעיף את בארסה.
משחק הגנתי קשוח לא זר להן ... (בניגוד לריאל)
אין סיכוי
09/12/2010 | 14:58
9
1
רק קבוצה איטלקית יכולה לתת תצוגה הגנתית כזו (ע"ע שנה שעברה).
אבל בכושר הנוכחי של בארסה....רק היא עצמה יכולה לעצור את עצמה.
שכחת מה צ'לסי עשתה לבארסה לפני שנתיים?
09/12/2010 | 15:33
8
1
להזכירך, בשנה שבארסה לקחה את הצ'מפיונס ליג,  צ'לסי נתנה תצוגה הגנתית מדהימה בקאמפ נואו , ברמה של אינטר בשנה שעברה.

המשחק נגמר ב0-0,  ובארסה עלתה רק במזל משער של אינייסטה בדקה ה-90.
צ'לסי הפגינה עליונות על בארסה בסטמפורד ברידג',  והפכה את ההתקפה שלה לאימפוטנטית בקאמפ נואו.

קבוצה אנגלית ברמתה של צ'לסי בהחלט יכולה לעצור את בארסה
09/12/2010 | 17:43
אבל כיום זה לא נראה לי אפשרי מצידה
09/12/2010 | 18:51
6
גם כי ה"מיוחד" לא מאמן אותה וגם כי צ'לסי לא נראית טוב כרגע.

אבל מי יודע? אולי אני טועה?
זה לא היה בתקופת המיוחד, זה היה אחרי גרנט
09/12/2010 | 18:54
2
זה היה עם אנצ'לוטי?
09/12/2010 | 20:13
1
הידינק
10/12/2010 | 14:21
2
אתה טועה כי זה כן אפשרי
09/12/2010 | 19:51
2
1
אין ספק שהסיכויים לא גבוהים,אבל אני נאחז בזה שכשבארסה הגדולה של השנים האחרונות מקבלת קבוצות עם הגנה חזקה היא מתקשה מאוד,ראה המקרים של צ'לסי ואינטר,כן אפשר לעצור אותה.

צ'לסי לא נראית טוב אבל אולי היא תצא מזה עד אז,את אנצ'לוטי הביאו בשביל משימות כאלה.לבניטז היו במשך כל השנים בליברפול קבוצות בינוניות אבל בצ'מפיונס הוא הצליח. וכן,יש גם את ריאל, שיכולה לעצור אותה.
הקלאסיקו היה מדכא
09/12/2010 | 20:16
1
2
הם קרעו את ריאל לחתיכות (ואניאוהד ריאל). זה ניראה כאילו לא ניתן לעצור אותם.
הלוואי ואני טועה אבל אני מתקשה להתאושש מהמשחק הזה. זו היתה דריסה והשמדה. הם נראים בלתי ניתנים להכנעה כשהם באים מפוקסים.
אבל אלה לא באמת הפערים
10/12/2010 | 12:38
נתחיל מזה שבברנבאו ריאל יכולה לנצח.אנחנו מדברים פה על מוריניו,ששיחק בעבר בקאמפ נואו וידע לצאת משם עם תוצאות טובות.
לדעתי זו עונת ההפתעות
09/12/2010 | 15:29
6
1
מאז 2004, כשמונאקו ופורטו נפגשו בגמר, לא הייתה לנו עונה מפתיעה. אני מקווה שהעונה זה ייקרה, ומהמר על טוטנהאם הוטספארס-אולימפיק ליון בגמר.
אני מהמר על סופר קלאסיקו בגמר
09/12/2010 | 15:34
1
או ריאל נגד קבוצה אנגלית/ מילאן
עונה שעברה הייתה מפתיעה
10/12/2010 | 10:16
3
בתחילתה לא דמיינתי שבאיירן מינכן תגיע לגמר ובדרך תדיח את יונייטד. לא האמנתי שאינטר הלוזרית שבשנתיים לפני כן נראיתה אימפוטנטית מול ליברפול ואח"כ מול יונייטד, תדיח את צ'לסי כפי שהדיחה. לא האמנתי שהגלקטיקוס החדשים של מדריד יודחו דווקא מרגלי ליון.
10/12/2010 | 12:12
1
זה שברצלונה לא מגיעה לגמר לא הופך את כל העונה למפתיעה. כשמונאקו ופורטו נפגשות בגמר ודפורטיבו דה לה קורונה מגיעה עד חצי הגמר- זו עונה מפתיעה.
הא?
11/12/2010 | 01:30
מישהו בכלל הזכיר את ברצלונה? מה אתה רוצה מהחיים שלי?

עד שאינטר לא הדיחה את צ'לסי, לא ספרתי אותה בכלל כמישהי שיכולה לעבור את שמינית הגמר. כשהיא הדיחה את צ'לסי, היא הוכיחה כבר אז שמקומה יכול להיות בכיף בגמר ליגת האלופות ובזכיה בה, לאו דווקא כשהיא הדיחה את ברצלונה.

ואם מה שהיה בעונה שעברה לא עשה עליך רושם (לפחות מה שרשמתי הודעה קודמת), אז אי אפשר כבר להפתיע אותך. צר לי.
עונה די מפתיעה בהחלט
12/12/2010 | 16:22
זה שריאל עפו לא מפתיע..הם כבר 7 שנים בערך עפים בשמינית.
אבל זה שאינטר זרקה את צ'לסקי וברסה,זה הישג אדיר! הם לא סתם העיפו,הם ביטלו את היריבות לגמרי..
זו היתה בהחלט חותמת נוספת על זה שמוריניו הוא מאמן ווינר שמשנה קבוצות מקצה לקצה.

אבל 2004 זה יותר מפתיע..פורטו ומונאקו זה 2 קבוצות שאפילו שמינית היה הישג בשבילן וכנ"ל דפור..
טוטנהאם יכולה להפתיע ליון לא
10/12/2010 | 14:55
1
ליון שנה שעברה הגיעה לשיא שלה היא לא תחזור עליו.. השנה היא קצת מגמגמת.. במקסימום תיקח אליפות בצרפת שהשנה הטבלה שם פתוחה לגמרי
כל קבוצה שתשחק בסגנון אינטר בשנה שעברה
09/12/2010 | 16:08
6
1
לא יפה אבל יעיל וזה מה חשוב בסופו של דבר.
זה לא מבטיח כלום..
10/12/2010 | 14:52
אם אתה מקבל שער מקרי אחד נגיד מהקרן אז איך תעצור את ברסה? ולא כל קבוצה יכולה לתת הגנה כמו אינטר שנה שעברה.. וכמובן שחובה לציין שבמשחק הראשון אינטר לא שיחקו בונקר ובשני הורחק להם שחקן..
אינטר אמנם זכתה בתואר
11/12/2010 | 12:11
4
אבל לא הוסיפה לעצמה יותר מדי אוהדים עם המשחק הציני שלה

מיותר לציין שהם בחיים לא יגיעו לרמת הפופולריות של בארסה
רמת הפופולריות בקרב מי?
11/12/2010 | 15:10
3
באיטליה אני בטוח שהם הרבה יותר פופולריים מבארסה ויש להם קהל אוהדים גדול (ואני באמת שלא יודע אם למילאנזית השנייה, ליובה או לרומא יש יותר אוהדים - אבל הם קבוצת צמרת עם הרבה מאוד אוהדים).

בכל העולם אני בטוח שיש מי שיתחבר אליהם, ובארצות כמו שלנו שמשום מה כולם דואגים ללקק לבארסה (על שום מה?) לא נראה לי שמזיז להם במיוחד מי אוהד אותם ומי לא.
מי שאוהד אותם
11/12/2010 | 15:43
2
אהד אותם גם מקודם הזכיה הזאת בטח לא תוסיף להם אוהדים בעולם
מה יותר חשוב-לנצח ולזכות בתואר
11/12/2010 | 16:20
1
או להוסיף יותר אוהדים?

עוד שנה אף אחד לא יזכור איך אינטר שיחקה בחצי גמר, אבל גם עוד 100 שנה יהיה רשום בדפי ההיסטוריה שאינטר היא אלופת אירופה לשנת 2010.
כמו שזה נראה
11/12/2010 | 16:42
יקח להם עוד 100 שנה לזכות שוב
כל קבוצה שלא תפחד ממנה
10/12/2010 | 10:27
4
2
ברגע שאתה מפחד מבארסה אתה מקבל בראש,בדיוק כמו ריאל..
ואם לא תפחד לא תפסיד לברסה?
10/12/2010 | 14:49
1
אולי הפחד משפיע אבל לא משמעותי.. פשוט הקבוצה הכי טובה..
מה זה לא לפחד מבחינתך?
10/12/2010 | 18:49
2
לבוא אליהם הביתה ולשחק פתוח? כי זאת התאבדות ואם יש משהו לא אפשרי- אז זה זה.
מה פתאום
10/12/2010 | 20:22
1
להיות בדיוק כמו אינטר לפני שנה וצ'לסי לפני שנתיים-לשחק טקטי,לסגור נכון,לשמור צמוד לא לפחד להיות אגרסיביים, לעלות עם אש בעיניים ובתוך כל זה,לא לפחד לקחת סיכונים ולצאת קדימה.

ריאל לא עשתה עבירה אחת ב-22 הדקות הראשונות ב5-0 ,השחקנים שלהם נראו בהלם מוחלט.
אי אפשר היה בכלל להאמין שזאת קבוצה של מוריניו.
טיפה של אגרסיביות לא הייתה שום חוץ מהכיסוח המגעיל של סרחיו ראמוס בסוף.
יש לציין ש ...
10/12/2010 | 23:04
אינטר ובארסה היו באותו בית בצ'מפיונס בשנה שעברה, ואינטר לא הייתה נראית בשלב הבתים כמו קבוצה שמסוגלת לתת פייט לבארסה.
אלו כאלה דברים שצריך לגבש ... וכנראה שגם לאלת המזל יש חלק בכך.
קודם כל ברמות האלה,הרבה קבוצות...
10/12/2010 | 11:43
צריך לזכור,כדורגל הוא ספורט מאוד דינאמי,הכל יכול להשתנות בשניות.

בארסה גם יכולה תיאורטית להגיע למשחק נגד רומא,לקבל פנדל ואדום בדקה העשירית,להפסיד 0-2,ואז בונקר איטלקי בקמפ נואו...כבר היינו בסרט הזה.

אני לא חושב שמישהו באמת חשב שאינטר תנצח את בארסה 1-3 בכזאת תצוגה.

אז בסדר אפשר להגיד מוריניו וזה,אבל אין לי ספק שגם קבוצות פחות מוכשרות מאינטר של שנה שעברה מסוגלות להפתיע את בארסה.

בארסה של השנה היא כנראה הקבוצה הכי טובה בכל הזמנים.
אבל צריך לזכור שמספיק שאחד מהטריו הקטלני לא משחק,והיכולות של בארסה יורדת פלאים.

אז לכו תדעו,פציעה,הרחקה,הכל יכול לקרות.
אבל אם נסתכל על דברים כמו שהם,ולא נחפש כל מיני דברים לא שגרתיים.

אז כן,מנצ'סטר כרגע הגנתית נראת היחידה שיכולה להתמודד עם ברצלונה.

אולי גם צ'לסי אם הם יחזרו לכושר.

ולא הייתי מציע לזלזל באיטלקיות,לספרדיות בדרך כלל מאוד קשה עם האיטלקיות בגלל הסגנון ההגנתי והקשוח שלהן.
אם מילאן ואינטר מתעלות על עצמן,הן מסוגלות להדיח גם את ברצלונה.

אבל כרגע לפחות,ברצלונה נראת כמו המועמדת העיקרית לתואר.
זה לא משהו צפוי אתה יודע..
10/12/2010 | 12:31
כמובן שברסה פייבוריטית אבל ב2 משחקים אני לא אתפלא אם מנצסטר או צלסי (כשהם בכושר לא כמו בזמן האחרון) יעמדו במשימה.. לא אתפלא אם נניח בחצי גמר ריאל תבוא נגיד לנקום בהם ואז זה קשה יותר.. תמיד גם צריך קצת מזל ככה שאי אפשר לדעת אבל כמובן שברצלונה היא מועמדת מספר אחת לתואר ואני חושב שההצגה שהם נתנו בקלאסיקו זה דבר שלא היה ולא יהיה מקבוצות אחרות והגרעין של ברסה מבחינתי זה צ`אבי..
שאלות\בקשות\תהיות
09/12/2010 | 10:37
11
הופעה באולפן ליגת האלופות
08/12/2010 | 09:29
2
4
מי הופיעה באולפן ליגת האלופות ביום שלישי של הגול הגדול לבית זהבי ?
מודי אמר שתהיה להקה בשם חלאס.
08/12/2010 | 16:58
1
4
שמעתי
11/12/2010 | 18:07
2
אחת הלקהות היותר גרועות בתכנית
שאלה בנוגע לנבדל
04/12/2010 | 00:17
6
3
אני וחבר התווכחנו בנוגע לנבדל  פסיבי ואקטיבי.

הסיטואציה היא כזאת ,שחקן X נמצא בעמדת נבדל ושחקן Y לא בנבדל, שחקן Y קיבל את הכדור ואז מסר לשחקן X כששחקן X כבר יצא מעמדת נבדל (כל זה באותו מהלך ), האם ששחקן X קיבל את הכדור הוא הופך לנבדל אקטיבי?
מהלך חוקי
04/12/2010 | 02:30
אם הבנתי נכון מהלך חוקי וכשר למהדרין.
צריך לראות את זה בשטח
04/12/2010 | 23:01
2
כדי שנבדל יהיה עבירה, השחקן שנמצא בעמדת נבדל צריך:
1) להיות מעורב במשחק
2) להשפיע על מהלך המשחק
3) להשיג יתרון ממיקומו בעמדת נבדל

מצבים 1 ו2 עשויים להיות רלבנטיים למקרה כזה.
05/12/2010 | 14:04
1
חסרים מספר פרטים בשאלה המקורית, כמו האם בזה שהוא היה בנבדל לפני שהוא קיבל כדור, עזר לו להשיג מיקום יותר טוב לאחר מכן.
לא צריך לראות את זה בשטח
06/12/2010 | 01:29
1
ה"מהלך" מסתיים ברגע ששחקן אחר משתלט על הכדור... ולכן אין אופסייד כי במהלך שבו השחקן הזה היה באופסייד הוא לא היה מעורב.
אין נבדל
05/12/2010 | 12:33
1
3
הגול של ואןניסטלרוי(0:28) מובקע בדיוק ממצב כזה ולשדר אין בכלל ספק שזה גול חוקי. בנוסף יש לי את העיתון מהמשחק הזה ולא מוזכר שם כלום בקשר לזה שזה לא אמור להיות גול.

http://www.youtube.com/watch?v=jjT51091lCY
למהלך כזה בידיוק התכוונתי
06/12/2010 | 10:57
1
תודה
איצטדיון בלומפילד- מחדל מזג האויר
12/12/2010 | 22:59
3
אני מקוה שרון חולדאי ראה מה קרה במשחק של בני יהודה נגד הפועל ת"א, ולא יחכה למשחק שגם מכבי תסבול בגלל מזג אויר ואז גם הצהובים יתעוררו- ויקים מתקן עם גג פלדה,ומערכת ניקוז ראויה כמו באירופה, שגם שלג לא יכול להפריע לקיום משחק..
בושה וחרפה מה שהלך היום בבלומפילד, אין דרך אחרת לתאר את זה..
סיכוי של חצי אחוז שלא יהיה משחק גדול בשמינית!
09/12/2010 | 08:02
1
8

לאחר סיומם של משחקי שלב הבתים בצ'מפיונס, הגיע הזמן לראות מי יכולה לשחק מול מי ולהבין איזה מפגשים גדולים צפויים לנו. על המוקד - אינטר, מילאן וארסנל האימפריות שסיימו רק שניות. תאורתית, אינטר יכולה לפגוש באלופת אוקראינה המפתיעה, שחטאר דונייצק, ולהימנע ממפגש עם הגדולות. באותה הגרלה מילאן גם יכולה לפגוש במשחק סופר מסקרן מול טוטנהאם וארסנל תשחק מול שאלקה. לפחות לגבי השניים האחרונים הם לא מפגשי אימפריות, אך מפגשים מעוררי תאבון. ההסתברות של שלושת התוצאות הללו יחד להתגשם ושלא יהיה לפחות קרב אימפריות בשמינית מוערך באחוז.

לארסנל צפוייה ההגרלה הקשה מכולן. היא תיסע לגרמניה או לספרד ANYWEY, אבל בימים אלו העדיפות של התותחנים היא כמובן למפגשים מול שאלקה או באיירן ולא מול בארסה או ריאל... (מעורר תאבון)

גם אינטר ומילאן עשויות לקבל משחקים קשים. מבט מדוקדק מראה שאם לדוגמא קופנהאגן תוגרל כבר בפתיחה מול שחטאר דונייצק למשל, אינטר תקווה מתוך 6 הנותרות לקבל את אחת הגרמניות ולא את האנגליות והספרדיות. גם כאן הולך להתפתח משהו גדול. למילאן, ששיחקה בבית הקודם מול ריאל, הוקל במעט אך צ'לסי, מנצ'סטר וברצלונה עדיין בגדר אופציה ריאלית.

בארסה לעומתן, בעלת סיכויים גבוהים מאוד לנסוע לאיטליה, למקום בו זכתה בפעם האחרונה בליגת האלופות, כשלא משנה מול איזה קבוצה תהיה פה פיקנטריה יפה (אינטר - א'טו, ההדחה בעונה שעברה, מילאן - זלאטן, רומא - האצטדיון בו זכתה הקבוצה). לקטלונים גם סיכויי טוב מאוד לנסוע לצרפת למפגשים לא פשוטים מול ליון או מארסיי וכמובן - המפגש מול ארסנל. אחת מה-6 הללו זכו להיכלל תחת השם "ברצלונה". הם גם כן יעדיפו נסיעה לצרפת כנראה.

מוריניו ינסה להימנע ממפגשים מול שניים מהמאמנים שהכי שונאים אותו עם הגלובוס - בניטז (כמנג'ר אינטר כמה אירוני יהיה משחק מול מוריניו בסן סירו) וארסן ונגר (מהימים באנגליה) ואז עלול לקבל הגרלה קלה (במדריד, בניגוד להפועל, מפחדים מהסטד ז'רלאן).

מבחינתי זאת ההגרלה הכי פיקנטית, הכי מלהיטה והכי דרמטית שיכולה להיות:

אינטר - ריאל מדריד
מילאן - ברצלונה
ארסנל - באיירן מינכן
ליון - טוטנהאם
רומא - צ'לסי
מארסיי - מנצ'סטר יונייטד
ולנסיה - שאלקה
קופנהאגן - שטחאר דונייצק

ולאפשרויות המלאות:

ראשי הבתים:

טוטנהאם: ליון, ולנסיה, קופנהאגן, רומא, מארסיי, מילאן.

שאלקה: אינטר, ולנסיה, קופנהאגן, רומא, מארסיי, מילאן, ארסנל.

מנצ'סטר יונייטד: אינטר, ליון, קופנהאגן, רומא, מארסיי, מילאן.

ברצלונה: אינטר, ליון, רומא, מארסיי, מילאן, ארסנל.

באיירן מינכן: אינטר, ליון, ולנסיה, קופנהאגן, מארסיי, מילאן.

צ'לסי: אינטר, ליון, ולנסיה, קופנהאגן, רומא, מילאן.

ריאל מדריד: אינטר, ליון, קופנהאגן, רומא, מארסיי, ארסנל.

שחטאר דונייצק: אינטר, ליון, ולנסיה, קופנהאגן, רומא, מארסיי, מילאן.

=============================================

סגניות הבתים:

אינטר: שאלקה, מנצ'סטר, ברצלונה, באיירן, צ'לסי, ריאל, שחטאר.

ליון: טוטנהאם, מנצ'סטר, ברצלונה, באיירן, צ'לסי, ריאל, שחטאר.

ולנסיה: טוטנהאם, שאלקה, באיירן, צ'לסי, שחטאר.

קופנהאגן: טוטנהאם, שאלקה, מנצ'סטר, באיירן, צ'לסי, ריאל, שחטאר.

רומא: טוטנהאם, שאלקה, מנצ'סטר, ברצלונה, צ'לסי, ריאל, שחטאר.

מארסיי: טוטנהאם, שאלקה, מנצ'סטר, ברצלונה, באיירן, ריאל, שחטאר.

מילאן: טוטנהאם, שאלקה, מנצ'סטר, ברצלונה, באיירן, צ'לסי, שחטאר.

ארסנל: שאלקה, ברצלונה, באיירן מינכן, ריאל מדריד.
תיקון להודעה - מוערך בחצי אחוז
09/12/2010 | 08:04
עדכון המנהל: רונן נחסם לצמיתות מהפורום
09/12/2010 | 10:26
4
1
כמו שאמרתי,אני לא מתכוון להודיע פה על כל חסימה,אבל זאת חסימה מאוד משמעותית.

אני מניח שאין משתמש שלא נתקל בכינוי smurf turf loyal

לרונן יש היסטוריה עשירה בפורום,היסטוריה של המון חסימות והמון אזהרות.
אני באמת ניסיתי לנקוט ביד הכי עדינה וחביבה שאני יכול,ואחרי אינספור בקשות והתכתבויות עם הבחור,וחסימת אזהרה של שבוע,לא נותר לי אלא לחסום את רונן לצמיתות.

לא אתחיל לפרוס בפניכם את מספר העבירות שרונן עבר עליהן,רק אגיד שהוא גדול.

אני מאוד מקווה שרונן לא יטריד אותנו יותר,ואני מאוד מקווה שזאת התחלה חדשה לפורום,עם הרבה פחות ריבים והצפות.

ועוד כמה עדכונים,נא לקרוא בבקשה
09/12/2010 | 10:29
2
1)מחקתי המון הודעות שיצאו מכלל שליטה בשירשור של הפועל נגד ליון.
הנוגעים בדבר הוזהרו חריפות,בפעם הבאה תהיה חסימה והם מודעים לכך.

2)קצת נעלמתי בזמן האחרון,זאת תקופה קצת עמוסה בשבילי,אני בתהליכים של מעבר דירה,וזה לא פשוט בכלל,ייתכן ויהיו ימים שקצת אעלם עד המעבר,אבל לאחריו אהיה פה פול טיים ג'וב,אני מבטיח

3)המהפכה ממשיכה בכל הכוח,מומחים נוספים ימונו בימים הקרובים,והפורום ימשיך להיות מעניין ותוסס.

4)מקווה שאכלתם הרבה סופגניות ולביבות בחנוכה הזה
תודה
10/12/2010 | 12:45
1
שאתה מקריב את עצמך,כי מעכשיו יהיו לך חיים לא קלים.ובאופן כללי,עברתי כאן כמה מנהלים,ואתה באמת מצוין במה שאתה עושה,כל הכבוד.
והמבין יבין!
11/12/2010 | 07:06
אתה בדיחה
16/01/2011 | 23:54
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
אופני שחף
אופני שחף
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה