לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2131221,312 עוקבים אודות עסקים

פורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

לצפיה ב-'המשחק המרכזי: מכבי נתניה-מכבי ת''א'
המשחק המרכזי: מכבי נתניה-מכבי ת''א
02/09/2012 | 20:36
19
129
נתניה מגיעה אחרי תיקו 0-0 מאכזב בחוץ נגד הפועל חיפה.לטל בנין מאמן הקבוצה יש איזה חשבון פתוח עם מכבי ת''א בה שיחק  3 שנים.בנין נחת בקבוצה בעונת 00/01 לאחר שחזר מברשיה האיטלקית וזכה עם מכבי בגביע המדינה באותה עונה ובעונה שאח''כ ובעונת 02/03 באליפות האחרונה של המועדון שאחריה הוא נזרק מהקבוצה ביחד עם הכוכב הגדול אבי נימני באחד המהלכים המפתיעים ביותר שידע הכדורגל הישראלי לדורותיו.

מכבי ת''א פתחה עונה בצורה טובה עם ניצחון ביתי על מי שככל הנראה תהיה יריבתה על האליפות,מכבי חיפה.מואנס דאבור חגג צמד ומכבי נראתה טוב אבל עדיין יש מה לשפר וכדאי לא להתרשם ממשחק אחד.הליגה עוד ארוכה ורק בתחילתה אבל אם מכבי תשמור על יציבות היא תוכל לזכות באליפות ראשונה מאז עונת 02/03.מכבי צירפה את סטיב גורי שיכול לשחק כבלם וכמגן ואת איתן טיבי שבסופו של דבר עזב את קרית שמונה ונחת בקרית שלום.......

רגע של נוסטלגיה:

בעונת 91/92 זכתה מכבי ת''א באליפות ראשונה לאחר 13 שנות בצורת.אברהם גרנט הגיע מהפועל פ''ת והצעיד את מכבי ת''א לאליפות בלתי נשכחת.

במח' ה-3 יצאה הקבוצה למשחק חוץ ב-'קופסה' בנתניה ופגשה את האקס אבי כהן ז''ל שהגיע אליה במהלך עונת 89/90 כשחקן וכעוזר מאמן של מוטל'ה שפיגלר.בסיום אותה עונה הוא פרש אבל חזר בעונת 91/92 לשחק שלושה משחקים לבקשת שפיגלר.אחד מהם נגד מכבי ת''א

ניר קלינגר העלה את מכבי ת''א ליתרון,איציק וזהר בכדור חושי נהדר קבע 0-2.שמעון מנחם בשער נהדר צימק את התוצאה,ובסיום 1-2 למכבי ת''א.

http://www.youtube.com/watch?v=WH8KNyt_NyY

ההימור שלי: 0-3 למכבי ת''א
לצפיה ב-'מקווה למשחק טוב עם הרבה שערים'
מקווה למשחק טוב עם הרבה שערים
03/09/2012 | 18:49
28
מכבי נתניה לרוב זאת קבוצה שמאופיננת כקבוצה שהרבה שערים מובקעים במשחקיה גם לטובתה וגם לחובתה

מכבי ל אביב זאת קבוצה שנבנתה בשביל לקחת אליפות חד וחלק ופחות מזה ייחשב ככישלון

אני מהמר על משחק טוב שבו מכבי תל אביב תנצח באותה תוצאה בה היא ניצחה את מכבי חיפה

ההימור שלי: 1-2 למכבי תל אביב
לצפיה ב-'מקווה שאוהדי מכבי ימלאו את רמת גן'
מקווה שאוהדי מכבי ימלאו את רמת גן
03/09/2012 | 19:29
36
ויתנו תזכורת לעוצמת הכוח הפונטנציאלית של המועדון הזה.
לצפיה ב-'ניצן שירזי חולה וינותח מחר'
ניצן שירזי חולה וינותח מחר
03/09/2012 | 22:04
6
253
החלמה מהירה לאחת הדמויות החיוביות והמועטות בכדורגל הישראלי.
לצפיה ב-'מה יש לו ? '
מה יש לו ?
03/09/2012 | 22:33
5
346
סרטן?
לצפיה ב-'לא ידוע'
לא ידוע
03/09/2012 | 23:33
1
121
ואני משער שזה עניינו הפרטי והוא לא יספר ואם זה יתפרסם זה יהיה רק באישורו.

נאחל לו החלמה מהירה!
לצפיה ב-'רפואה שלמה לניצן!! הכל נהיה שולי ליד זה'
רפואה שלמה לניצן!! הכל נהיה שולי ליד זה
04/09/2012 | 01:13
95
הרבה אמונה ומקווה שכמו שהבעיה הרפואית צצה מהר ככה תעלם מהר ושכל עם ישראל יהיה בריא.
היה מחמם את הלב לראות 600 תגובות באתר וואן עם פירגון שלא זכור לי כבר שנים. אוהדים מכל הקבוצות התאחדו בלאחל לרפואתו.
למדתי מזה דברים.
לצפיה ב-'באתר הריכולים ומסיבות מפורסם שהוא מאושפז'
באתר הריכולים ומסיבות מפורסם שהוא מאושפז
04/09/2012 | 16:18
2
191
במחלקה נוירוכירורגית ומזה אתה יכול להסיק לבד מה יש לו
לצפיה ב-'לזה הגעתי גם לבד '
לזה הגעתי גם לבד
04/09/2012 | 16:53
122
ע"י חיפוש שם הפרופסור שלו צבי רם וזה דבר שכולל הרבה דברים.
אם היו אומרים אונקולוגית אז הייתי מסיק לבד..
לצפיה ב-'לא מבין בשביל מה מפרסמים את זה'
לא מבין בשביל מה מפרסמים את זה
04/09/2012 | 18:32
98
מילא אם חס וחלילה היה נפצע בתאונה או משהו אבל למה מתעסקים בעניינים אישיים של בן אדם.נכון שיש הבדל אם נניח מפרסמים דברים כמו 'שירזי נצפה מבלה בנמל ת''א אוכל חומוס' אז זה רכילות נטו אבל לפרסם איפה הוא מאושפז ולתת כל מיני השערות מה יש לו זה כבר עובר כל גבול
לצפיה ב-'טוב לראות את נתניה בצהוב'
טוב לראות את נתניה בצהוב
03/09/2012 | 22:55
38
לצפיה ב-'עטר עם "שמע ישראל" הזה אחרי כל גול נראה מגוחך'
עטר עם "שמע ישראל" הזה אחרי כל גול נראה מגוחך
03/09/2012 | 23:11
3
105
עוד איזה ערס שמשחק אותה מסורתי.....יש לי הרבה כאלה בשכונה.

אבא שלי שהוא אדם מאמין מתחרפן מזה.
לצפיה ב-'כל אחד והתקשורת שלו עם בורא עולם'
כל אחד והתקשורת שלו עם בורא עולם
03/09/2012 | 23:17
2
29
לצפיה ב-'שיהיה...'
שיהיה...
03/09/2012 | 23:18
1
29
לצפיה ב-'אני יכול להגיד לך בתור אחד ש'
אני יכול להגיד לך בתור אחד ש
04/09/2012 | 01:15
80
בעברו הספורטיבי הזניח, כאדם מאמין מאוד רציתי לקשר את ההצלחות האישיות שלי לבורא עולם ולא ידעתי כיצד.
פעולות מהסוג הזה של עטר לא באות מרוע או צביעות, זה באמת כי ככה הוא מרגיש צורך להודות.
לצפיה ב-'משחק רע מאוד של מכבי ששיחקה רוב המשחק'
משחק רע מאוד של מכבי ששיחקה רוב המשחק
03/09/2012 | 23:15
1
61
בהילוך ראשון.
לצפיה ב-'לא נורא, ככה בונים קבוצה'
לא נורא, ככה בונים קבוצה
04/09/2012 | 00:53
56
כשמשחקים לא משהו אבל מביאים תוצאות, לא כשמשחקים רע לא מביאים תוצאות ומבלבלים במוח כדי להרוויח זמן.
לצפיה ב-'חזרתי עכשיו מרמת גן. פשוט שיפוט מזעזע'
חזרתי עכשיו מרמת גן. פשוט שיפוט מזעזע
03/09/2012 | 23:50
35
לצפיה ב-'למי שלא שם לב, אחרי הגול של עטר'
למי שלא שם לב, אחרי הגול של עטר
04/09/2012 | 01:17
1
86
הוא עשה "שמע ישראל" כשמצד ימין שלו מהרן ראדי מחבק אותו ומונאס דאבור מחבק אותו מצד שמאל.
אם הייתי צלם, זו היתה יכולה להיות אחת התמונות של השנה.
ראדי ודאבור מחבקים מהצדדים ועטר ב"שמע ישראל".
בתקווה לעתיד טוב יותר?
לצפיה ב-'לא נראלי'
לא נראלי
06/09/2012 | 16:20
27
צריך שניים לטנגו וכרגע לא נראה ששכנינו הנאורים שותפים בתקוותנו
לצפיה ב-'שער השבת+שבת ביציע '
שער השבת+שבת ביציע
02/09/2012 | 13:04
42
542
הרבה ביקורות חוטף ערוץ 5 על התוכניות האלה, אבל אישית אני מאוד אוהב אותן.
ברקוביץ' שנכנס לפאנל, מוסיף המון צבע. אמנם הוא מתלהם קצת והשפה שלו לא בדיוק עשירה באוצר מילים, אבל אני גם לא אוהב פרופסורים שמנסים ללמד אותי מזה כדורגל. ברקו לטעמי הוא הפרשן הכי טוב, לכדורגל ישראלי.

שבת ביציע התחדשה...
המשך>>
הרבה ביקורות חוטף ערוץ 5 על התוכניות האלה, אבל אישית אני מאוד אוהב אותן.
ברקוביץ' שנכנס לפאנל, מוסיף המון צבע. אמנם הוא מתלהם קצת והשפה שלו לא בדיוק עשירה באוצר מילים, אבל אני גם לא אוהב פרופסורים שמנסים ללמד אותי מזה כדורגל. ברקו לטעמי הוא הפרשן הכי טוב, לכדורגל ישראלי.

שבת ביציע התחדשה עם מאיר איינשטיין ורון קופמן.
להזכיר שאיינשטיין משתף פעולה עם קופמן גם בתכנית הרדיו היומית, שם גם משתתף משה פרימו.

תכנית מעולה!
תמיד אהבתי את איינשטיין ושלמה, ואמנם אני פחות מתחבר לפרימו והקוף, אבל מעדיף אותם על עומרי אפק למשל, או אלי אוחנה המשעממים שטוחנים מים. כשאתה צופה בתכניות כאלה אתה רוצה אקשן, משהו שיעניין אותך. עם כל הארבעה אתה מקבל את זה, בגדול.

מעניין אותי לדעת מי פה צופה בתכניות האלה, מי אוהב ומי פחות. ומי בכלל לא טורח להדליק טלוויזיה כדי לצפות.

תרגישו חופשי .
לצפיה ב-'כדורגל עולמי '
כדורגל עולמי
31/08/2012 | 23:37
69
123
המשך>>
לצפיה ב-'סוגרים את חלון ההעברות-העברות של הרגע האחרון'
סוגרים את חלון ההעברות-העברות של הרגע האחרון
31/08/2012 | 14:46
70
267
דימיטאר ברבאטוב סיכם את תנאיו בפולהאם,חלוץ היונייטד היה בדרכו ליובנטוס, אבל ביצע ברגע האחרון פניית פרסה וסגר בקבוצה הלונדונית.
חלוץ ליברפול אנדי קארול הושאל לוווסטהאם.
קשר ברצלונה איברהים אפלאיי הושאל לשאלקה הגרמנית.
קשר הסיטי נייג'ל דה יונג נמכר למילאן תמורת 3.5 מליון יורו.
ניקולאס...
המשך>>
דימיטאר ברבאטוב סיכם את תנאיו בפולהאם,חלוץ היונייטד היה בדרכו ליובנטוס, אבל ביצע ברגע האחרון פניית פרסה וסגר בקבוצה הלונדונית.
חלוץ ליברפול אנדי קארול הושאל לוווסטהאם.
קשר ברצלונה איברהים אפלאיי הושאל לשאלקה הגרמנית.
קשר הסיטי נייג'ל דה יונג נמכר למילאן תמורת 3.5 מליון יורו.
ניקולאס בנדטנר חלוץ ארסנל סיכם את תנאיו להשאלה ביובנטוס.
אלכסנדרו דל פיירו עובר לליגה האוסטרלית.

תנו עוד העברות בולטות מהימים האחרונים,תעשו לי סדר בראש כי אני מבולבל.
לצפיה ב-'ליגה אירופית'
ליגה אירופית
31/08/2012 | 03:32
18
33
לצפיה ב-'אינטר-ואסלוי 2-2'
אינטר-ואסלוי 2-2
31/08/2012 | 03:33
29
לצפיה ב-'ליברפול-הארטס 1-1'
ליברפול-הארטס 1-1
31/08/2012 | 03:36
2
26
http://www.youtube.com/watch?v=ZikYXq7_KWs

חראם על הארטס, השקיעו מאמץ אדיר והיוו יריב סופר קשה, לליגה אירופית המועדון הזה ראוי.
לצפיה ב-'ויטור ואלדס ופפה ריינה מתחרים ביניהם '
ויטור ואלדס ופפה ריינה מתחרים ביניהם
31/08/2012 | 15:20
1
30
מי יותר גרוע...... איזה שער אומלל ספג ריינה! למזלו לואיס סוארס בשער גאוני הציל את המצב.
לצפיה ב-'אם תשאל את שגיא כהן ויעקבי אז ואלדס עילוי '
אם תשאל את שגיא כהן ויעקבי אז ואלדס עילוי
04/09/2012 | 19:10
19
לצפיה ב-'לאציו-מורה 1-3'
לאציו-מורה 1-3
31/08/2012 | 03:38
18
לצפיה ב-'ניקוסיה-נאפטצ'י באקו 3-1'
ניקוסיה-נאפטצ'י באקו 3-1
31/08/2012 | 03:43
9
61
איזו הפתעה, הקבוצה מאזרבייג'אן שק"ש עברה בסיבוב הקודם מגיעה לבתים, זה מועדון קטנטן ועני, השחקנים שם ככל הנראה מקבלים שכר זעום ופתאום נופלת עליהם בוחטה כזאת של 2-3 מיליון יורו מענק עלייה מאופ"א, אחלה אקזיט.

http://www.youtube.com/watch?v=F5CnA5VRcuo
לצפיה ב-'סיפור מדהים'
סיפור מדהים
31/08/2012 | 13:45
46
של קבוצה שהובסה ע"י ק"ש עוברת את אותה אימפריה קפריסאית שרק השנה הגיעה  לרבע גמר CL
לצפיה ב-'לבאקו יש תקציב יותר גבוה מכל מועדון ישראלי'
לבאקו יש תקציב יותר גבוה מכל מועדון ישראלי
01/09/2012 | 01:45
7
44
לצפיה ב-'אם מה שאתה אומר נכון'
אם מה שאתה אומר נכון
01/09/2012 | 09:23
1
41
אז איך זה שק''ש עם תקציב נמוך בהרבה ממנה העיפה אותה די בקלילות במוקדמות ליגת האלופות?
לצפיה ב-'איך זה שמכבי תל אביב עם תקציב של מעל 100 מילי'
איך זה שמכבי תל אביב עם תקציב של מעל 100 מילי
01/09/2012 | 13:20
41
מיליון שקל בשנתיים האחרונות מסיימת מקום 6 ומקום 4 בליגת שלנו?זה כדורגל...כסף ותקציב לא תמיד מדבר על המגרש.
לצפיה ב-'אני מאוד בספק, יש לך ממצא כלשהו?'
אני מאוד בספק, יש לך ממצא כלשהו?
01/09/2012 | 15:35
4
22
לצפיה ב-'הייתי בהרצאה של יעקב שחר'
הייתי בהרצאה של יעקב שחר
01/09/2012 | 16:00
43
לאו דווקא על כדורגל,אבל גם.

שהוא כבר דיבר על כדורגל,הוא דיבר בעיקר על הנושא הכלכלי ואמר שאצלנו נוהגים לזלזל בכולם בעיקר במה שאיננו מכירים.ועל הדרך הוא סיפר (זה היה כמה ימים לפני ההתמודדות בין ק''ש לבאקו) שהתקציב שלהם גדול מכל תקציב של קבוצה ישראלית, ובערך פי חמש או שש מהתקציב  של קריית שמונה שעומד על 20-25 מיליון .
לצפיה ב-'בגיגול מהיר מצאתי את זה'
בגיגול מהיר מצאתי את זה
01/09/2012 | 16:17
2
41
http://www.nrg.co.il/online/71/ART2/394/170.html

מצווין כאן תקציב פי 4 מק''ש,אני עדיין מאמין לשחר,אבל לפחות הכיוון ברור .
לצפיה ב-'אז לא אקזיט?'
אז לא אקזיט?
01/09/2012 | 16:27
1
21
לצפיה ב-'אני מניח שמתקצב אותם איזה מולטי מיליונר מקומי'
אני מניח שמתקצב אותם איזה מולטי מיליונר מקומי
01/09/2012 | 17:40
38
שמשלם שם משכורות הזויות.

לצפיה ב-'פסוו איינדהובן-זטה 0-9'
פסוו איינדהובן-זטה 0-9
31/08/2012 | 03:55
40
http://www.youtube.com/watch?v=e6-bsRYWPj4

תוצאה כזאת,מהולנד, לא מעלה קונוטציות טובות.
לצפיה ב-'ניוקאסל-אטרומיטוס 0-1'
ניוקאסל-אטרומיטוס 0-1
31/08/2012 | 14:51
19
http://www.youtube.com/watch?v=H2VyjgO5gfU

איזה כיף הקאמבק הזה של ניוקאסל.
לצפיה ב-'טוונטה-בורסאספור 1-4'
טוונטה-בורסאספור 1-4
31/08/2012 | 14:55
23
מהפך אדיר של טוונטה אחרי הפסד 3-1 בטורקיה

http://www.youtube.com/watch?v=k-PxtYZLsEY
לצפיה ב-'לוזון ליג-מח' 2'
לוזון ליג-מח' 2
30/08/2012 | 19:29
54
345
משחקי המחזור:

מכבי חיפה
עירוני ק"ש
(17:45, שבת) קרית אליעזר

בני יהודה
הפועל ר"ג
(18:00, שבת) בלומפילד

בני סכנין
מ.ס. אשדוד
(18:00, שבת) דוחא

הפועל ניר רמה"ש
הפועל עכו
(18:00, שבת) הברפלד

בית"ר...
המשך>>
משחקי המחזור:

מכבי חיפה
עירוני ק"ש
(17:45, שבת) קרית אליעזר

בני יהודה
הפועל ר"ג
(18:00, שבת) בלומפילד

בני סכנין
מ.ס. אשדוד
(18:00, שבת) דוחא

הפועל ניר רמה"ש
הפועל עכו
(18:00, שבת) הברפלד

בית"ר ירושלים
הפועל ב"ש
(20:00, שבת) טדי

הפועל ת"א
הפועל חיפה
(20:10, ראשון) בלומפילד

מכבי נתניה
מכבי ת"א
(20:50, שני) אצטדיון ר"ג
לצפיה ב-'שלב הבתים בצ'מפיונס'
שלב הבתים בצ'מפיונס
30/08/2012 | 01:05
48
196
אחרי שהסתים שלב הפלייאוף הדירוג המלא של שלב הבתים(שוב ללא נציגות ישראלית)

דרג 1: צ'לסי, ברצלונה, מנ.יונייטד, ביירן מינכן, ריאל מדריד, ארסנל, פורטו, מילאן
דרג 2: ולנסיה, בנפיקה, שחטאר דונייצק, זניט, שאלקה, מנ.סיטי, בראגה, דינאמו קייב
דרג...
המשך>>
אחרי שהסתים שלב הפלייאוף הדירוג המלא של שלב הבתים(שוב ללא נציגות ישראלית)

דרג 1: צ'לסי, ברצלונה, מנ.יונייטד, ביירן מינכן, ריאל מדריד, ארסנל, פורטו, מילאן
דרג 2: ולנסיה, בנפיקה, שחטאר דונייצק, זניט, שאלקה, מנ.סיטי, בראגה, דינאמו קייב
דרג 3: אולימפיאקוס, איאקס, אנדרלכט, יובנטוס, ספרטק מוסקבה, פ.ס.ז', ליל, גלאטסראיי
דרג 4: סלטיק, בורוסיה דורטמונד, באטה בוריסוב, דינמו זאגרב, קלוז', מלאגה, מונפלייה, נורסלנד.

הניחוש שלי להגרלה:
בית 1 - צ'לסי, זניט, ליל, דינמו זאגרב
בית 2 - ביירן מינכן, בנפיקה, גלאטסראיי, מונפלייה
בית 3 - ריאל, ד. קייב, אנדרלכט, נורסלנד
בית 4 - מילאן, מנ.סיטי, איאקס, מלאגה
בית 5 - מנ.יונייטד, ולנסיה, פ.ס.ז', סלטיק
בית 6 - ברצלונה, שחטאר, יובה, דורטמונד
בית 7 - ארסנל, בראגה, ספרטק מוסקבה, קלוז'
בית 8 - פורטו, שאלקה, אולימפיאקוס, באטה

בכל מקרה הבית הכי אטרקטיבי שיכול להיות הוא בית שיכלול את ריאל/בארסה, סיטי, פ.ס.ז' ודורטמונד.
הבית הכי אפור שיכול להיות הוא בית עם פורטו, שחטאר, ספרטק ובאטה

בתים פיקנטיים אפשריים מהזווית הישראלית:
מילאן, בנפיקה, אנדרלכט וסלטיק(כ"א מהן ניצחה בביתה את הפועל ת"א 0-2)
בית ש-3 מקבוצותיו הן יונייטד, בנפיקה ואולימפיאקוס(שלושתן חטפו 3-0 מקבוצה ישראלית צ'מפיונס)
לצפיה ב-' פרסומים,הצעות,דעות ושאלות '
פרסומים,הצעות,דעות ושאלות
29/08/2012 | 19:34
55
107
המשך>>
לצפיה ב-'משחקי הקבוצות ה באירופה'
משחקי הקבוצות ה באירופה
28/08/2012 | 06:32
54
169
המשך>>
לצפיה ב-'המשחק המרכזי - מכבי תל אביב - מכבי חיפה '
המשחק המרכזי - מכבי תל אביב - מכבי חיפה
26/08/2012 | 18:11
35
127
יום שני 20:50 שידור ישיר בערוץ 1

כבר במחזור הפתיחה אנחנו מקבלים קרב ענקים בין מכבי חיפה למכבי תל אביב

זאת הפעם הרביעית בתולדותיהן ששתי הקבוצות נפגשות במחזור הפתיחה ובכל המקרים שהשתיים נפגשו במחזור הפתיחה אחת הקבוצות זכתה באליפות..

בעונת 2010/11 אירחה מכבי תל אביב את מכבי חיפה והירוקים ניצחו 0-1. בעונת 1976/77 ניצחה מכבי תל אביב 2-4 ובאותה עונה מכבי תל אביב זכתה באליפות ואילו מכבי חיפה ירדה לליגה הארצית.

בעונת 1969/70 נפרדו השתיים בתיקו 1-1 במחזור הראשון ומכבי תל אביב זכתה באותה עונה באליפות.

מכיב תל אביב עשתה רכש מסיבי בפגרה מתוך כוונה להחזיר את תואר האליפות לקריית שלום אחרי 10 שנים אוסקר גארסייה מונה למאמן הקבוצה ואילו ג'ורדי קרוייף מונה למנהל הספורטיבי של הקבוצה

לקבוצה הצטרפו וינסנט אניימה אקס הפועל תל אביב יחד עם שורה של שחקני רכש נוספים ובינהם רוסלן ברסקי, גונסאלו גרסייה, קרלוס גרסייה גאל מרגוליס ומהראן ראדי

פחות מאליפות ייחשב ללא ספק לכישלון ענק עבור הצהובים.

גם מכבי חיפה בדומה למכבי תל אביב עברה עונה מאכזבת אשתקד אשר הסתיימה ללא כרטיס לאירופה. אלישע לוי עזב את מכבי חיפה אחרי 4 שנים בהן הביא לקבוצה 2 אליפויות (אם תרצו 3 אילולא שיטת הקיזוז המטופשת שמנעה ממכבי חיפה אליפות בעונת 2009/10) ראובן עטר אחד משחקני מכבי חיפה האהובים ביותר על קהל האוהדים בכל הזמנים מונה למאמן הקבוצה מתוך תקווה לעונה מוצלחת בהרבה מאשתקד את הקבוצה עזבו מספר שחקנים בולטים בינהם: בוליאט, גדיר, איציק כהן, עלי עותמאן, דניאל צסארץ, בויאן שראבנוב

לצידם צירפה מכבי חיפה גם שחקנים חדשים:דינו אנדלובו, אנדריי פיליאבדקי, חן עזרא, עודד אלקיים , שלומי אזולאי, שמואל שיימן

מכבי חיפה תנסה להחזיר אליה את תואר האליפות או לזכות בגביע ראשון מאז 1998 ואם לא אז לפחות להגיע לאירופה כי לא להגיע שנתיים רצוף לאירופה זה כבר יותר מדי. הפעם האחרונה שמכבי חיפה נכשלה יותר מעונה אחת להגיע לאירופה היו בעונות 2006/07  2007/2008ומכבי חיפה ממש לא רוצה לחזור לזה.

ההימור שלי: 1-1
לצפיה ב-'בוא נקווה שלא נקבל משחק '
בוא נקווה שלא נקבל משחק
26/08/2012 | 18:55
3
101
קשה להגיד מי פייבורטית ומי יותר חזקה כי שתיהן עשו שינויים בקיץ גם בעמדת המאמן וגם בסגל השחקנים.

בינתיים מכבי ת''א קרובה לצרף את הבלם סטיב גורי אקס בני יהודה ששיחק בין היתר ביאנג בויז משוויץ,ואדוז' מליכטנשטיין ושיא הקריירה שלו הייתה במשנגלדבך הגרמנית יחד עם גל אלברמן ורוברטו קולואטי שכיום משחקים במכבי ת''א ומשם הוא הגיע לוויגן האנגלית.הוא משחק בעיקר כבלם אך יכול לשחק גם כמגן.

גורי עזר לבני יהודה לשרוד בליגה בעונת 99/00 אליה הגיע באמצע העונה,שיחק 13 משחקים וכבש 4 שערים כחלוץ כשהמשחק הכי זכור שלו היה בשכונת התקווה נגד בית''ר י-ם שבו הוא כבש צמד והוביל את הכתומים לניצחון 1-2.בסיום אותו משחק שאל אותו רמי וייץ  באנגלית 'מי אתה סטיב גורי?' וגורי שכנראה האנגלית שלו לא הייתה במיטבה חשב שוייץ שאל אותו מה שלומך והוא ענה 'בסדר בסדר תודה'

2 השערים נגד בית''ר:

http://flix.tapuz.co.il/v/watch-1385604-.html
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-1385591-.html

נהיה בקיץ הזה מעין טרנד ששחקנים זרים ששיחקו בארץ והתקדמו לאירופה חוזרים ארצה.ג'ון פנטסיל להפועל ת''א,וינסנט אניימה למכבי ת''א ועכשיו גורי כשגם היו דיבורים שדגלאס דה סילבה אקס הפועל ת''א יחזור לארץ והוא היה מועמד למכבי ת''א אבל הוא בינתים נשאר ברד בול זלצבורג האוסטרית

ההימור שלי: 1-2 למכבי ת''א
לצפיה ב-'הקטע עם הזרים החוזרים'
הקטע עם הזרים החוזרים
26/08/2012 | 19:38
74
מוכיח שהם לא טובים כמו שהם מוצגים פה ושברמה האירופאית הם בינוניים ותו לא.
מפנסטיל עשו פה כוכב על, איזה כוכב מונדיאל וציוני גדול (סיפור הדגל במונדיאל 2006 נדמה לי),
בסוף באנגליה גילינו שאפילו בקבוצות פח הוא לא שווה הרכב.
אפילו יעקובו שהיה עשר רמות מעל הליגה נאלץ להסתפק בקריירה סולידית בקבוצות חביבות באנגליה.
לצפיה ב-'העניין לא כל כך תלוי בשחקנים של מכבי תל-אביב'
העניין לא כל כך תלוי בשחקנים של מכבי תל-אביב
27/08/2012 | 13:14
1
74
שרובם בינוניים ביותר. לצערי הרב, ואני אומר זאת בכאב אישי גדול... עושה רושם שבמכבי תל-אביב נבנית בפעם הראשונה בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, קבוצה מאומנת!!! אני מניח שאם אלירן עטר מהדשא, אבי נמני וברק יצחקי מהיציע ואופירה אסייג מהרדיו, לא יפריעו - הרי שמכבי תל-אביב במבנה הנוכחי שלה, יכולה להוביל את השינוי המיוחל בכדורגל הישראלי. במשחק שלה מול נתניה בלטה השפעה של המאמן (מה שאי אפשר לומר על אף קבוצה ישראלית): הכדור נע במסירות 'קטלוניות' קצרות תוך תנועה סבירה ביותר של השחקנים לאורך כשני שליש מהמשחק (בכל זאת ישראלים ונגמר להם האויר), שחקנים חזרו לעמדות מוצא (פרט לאחד - אם אפשר לקרוא לו שחקן - שימצא עצמו מהר מאד לצד בן דמותו האגדי ראובן עובד) והמשחק נראה כמו משחק של קבוצה ולא כמו של אוסף שחקנים שאבי נמני החליט להרכיב...
כאוהד מכבי חיפה אני מייחל באופן גלוי ובהמי כהרגלי, לתבוסתה של הצהבת הזיהומית (במיוחד לפני המשחק נגד קבוצת אהבתי...) אבל אם אני - בפנים בפנים - רוצה בהבראתו של הכדורגל הישראלי, הרי שהצלחה של מכבי תל-אביב העונה עשויה לסייע לכך.
בכל זאת, האנוכיות שלי כאוהד מכבי חיפה עדיין חזקה יותר... קדימה מכבי!!!! (חיפה, למי שעדיין מתבלבל...)
לצפיה ב-'לא מתבלבלים'
לא מתבלבלים
28/08/2012 | 03:55
37
מכבי ניצחה אגב
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
26/08/2012 | 20:00
53
חיפה סיימה ב-2007 מקום 5 ושיחקה באינטרטוטו(גם זה נחשב אירופה) שם הודחה ע"י גלוריה ביסטריצה. אני זוכר שגם דיברו אז על מפגש אפשרי עם אתלטיקו מדריד שלא היה בגלל ההדחה. לא קרה דבר כזה שחיפה לא שיחקה באירופה לפחות פעם בשנתיים מאז שהצטרפנו לאופ"א.

הימור שלי: 0-2 מכבי ת"א.
לצפיה ב-'1:0 לחיפה'
1:0 לחיפה
26/08/2012 | 22:31
20
לצפיה ב-'לדעתי 0-0'
לדעתי 0-0
26/08/2012 | 22:46
36
אבל עם מצבים, ולא מעפן כמו השניים האחרים.
אני מקווה שגם יהיו אדומים (ואפילו פציעות קלות) למכבי ת"א (שמשחקת בשני הבא מול קבוצתי)
לצפיה ב-'2-1 למכבי ת"א . זה עדיין ברמת גן ?'
2-1 למכבי ת"א . זה עדיין ברמת גן ?
27/08/2012 | 08:49
3
58
לא לשכוח שאניימה הוא שוער חומה קשה מאוד להכניע אותו
לדעתי הוא הרכש שחקנים הכי משמעותי של מכבי בנתיים .
לצפיה ב-'2:1 למכבי תל אביב '
2:1 למכבי תל אביב
27/08/2012 | 14:46
1
22
לצפיה ב-'2:1 למכבי חיפה'
2:1 למכבי חיפה
27/08/2012 | 16:28
14
לצפיה ב-'המשחק בבלומפילד'
המשחק בבלומפילד
27/08/2012 | 20:38
39
לא בר''ג
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שיהיה משחק טוב'
יש לי הרגשה שיהיה משחק טוב
27/08/2012 | 19:02
1
49
ההרכבים של שתי הקבוצות נראים מבטיחים

ההימור שלי: 2-2
לצפיה ב-'מהפה שלך'
מהפה שלך
27/08/2012 | 19:17
35
לזה שיושב למעלה

הלוואי!!!
לצפיה ב-'עוד עונה עם דני נוימן'
עוד עונה עם דני נוימן
27/08/2012 | 20:55
9
68
וגם מכבי לא הצליחה למצוא ספונסר?
לצפיה ב-'יורם ארבל גרוע פי 10!!!'
יורם ארבל גרוע פי 10!!!
27/08/2012 | 22:30
2
35
לצפיה ב-'יורם ארבל גרוע? למה? אני אוהב אותו..'
יורם ארבל גרוע? למה? אני אוהב אותו..
28/08/2012 | 01:19
16
לצפיה ב-''
28/08/2012 | 21:52
5
לצפיה ב-'רשות השידור זה גוף מושחת מהיסוד'
רשות השידור זה גוף מושחת מהיסוד
27/08/2012 | 22:49
5
54
הכל שם זה פוליטיקות.   לא סתם בערוצים המסחרים אתה אף פעם לא תשמע את הקול של נוימן.   
לצפיה ב-'בערוצים המסחריים אני אשמע קולות ריאליטי'
בערוצים המסחריים אני אשמע קולות ריאליטי
27/08/2012 | 23:07
4
56
גרוע לא פחות. אבל הרשות זה אכן גוף עקום, גם את דני דבורין הם דוחפים במחצית על תקן איזה מומחה
לצפיה ב-'אני מדבר כשמשדרים(או יותר נכון ששידרו?)כדורגל'
אני מדבר כשמשדרים(או יותר נכון ששידרו?)כדורגל
27/08/2012 | 23:18
18
לצפיה ב-'אתה תשמע קולות ריאליטי'
אתה תשמע קולות ריאליטי
29/08/2012 | 19:27
1
22
אבל לצערי הרייטינג רומז שאנשים רוצים לראות את זה.

את דני נוימן הצופים לא רוצים לשמוע וגם זה לא משנה.
לצפיה ב-'לפני שבוע נוימן התראיין בידיעות אחרונות'
לפני שבוע נוימן התראיין בידיעות אחרונות
29/08/2012 | 19:53
21
ואמר שיש הרב אוהדי כדורגל שאוהבים לשמוע אותו ונהנים ממנו.הייתי רוצה לדעת מי הם אותם אנשים כדי לשלוח אותם לבדיקת שמיעה
לצפיה ב-'תודה רבה.............'
תודה רבה.............
06/09/2012 | 15:44
4
ו....

ערב טוב!
לצפיה ב-'10 דקות חלפו,מכבי ת''א ביתרון'
10 דקות חלפו,מכבי ת''א ביתרון
27/08/2012 | 21:02
59
שער נהדר של מואנס דאבור שבעט בימין כשקודם לכן הוא בעט בשמאל והחמיץ ודני נוימן המליץ לו לבעוט בימין ודאבור הקשיב לו.

חן עזרא כמעט השווה עם בעיטה למשקוף.

עד עכשיו-תענוג!
לצפיה ב-'דור מיכה בזבוז, שחקן גרוע'
דור מיכה בזבוז, שחקן גרוע
27/08/2012 | 21:33
40
לצפיה ב-'פשוט גועל נפש '
פשוט גועל נפש
27/08/2012 | 22:48
5
90
איך קבוצה כמו מכבי שמתיימרת להיות הטובה בליגה, עם התקציב לדעתי הכי גבוה, ועם גרסיה וקרויף וכל זה, אחרי יתרון של גול אחד עושה בונקר שלא היה מבייש את זה של נסראללה.   אז יגיד לי "מה אתה רוצה? גרמניה לא עושה בונקר כשהיא ביתרון?"  אז ההבדל הוא שגרמניה לפחות מוציאה מדי פעם מתפרצות ,ולרוב גם מתרגמת אותם לשערים , מכבי סתם נתקעו בשער בלי לעשות שום דבר.          
לצפיה ב-'ועוד מול מי עושה בונקר?'
ועוד מול מי עושה בונקר?
27/08/2012 | 22:51
67
אפשר לחשוב שמדובר בחיפה של ברקוביץ' ורביבו ולא בקייטנת נוער שעטר בנה.
לצפיה ב-'אני לא ראיתי בונקר של מכבי'
אני לא ראיתי בונקר של מכבי
27/08/2012 | 23:25
2
67
מה שכן ראיתי זה 2 קבוצות עם הגנה גרועה (בעיקר זה בלט במרכז ההגנה של חיפה).
בסה"כ אחלה משחק  ודרך יפה לפתוח את העונה עבור מכבי ת"א
לצפיה ב-'אני לא מדבר על החצי שעה האחרונה'
אני לא מדבר על החצי שעה האחרונה
27/08/2012 | 23:53
1
57
לא זוכר אפילו התקפה אחת של מכבי
לצפיה ב-'ואני עוד ראיתי רק את החצי שעה האחרונה'
ואני עוד ראיתי רק את החצי שעה האחרונה
27/08/2012 | 23:57
50
לפי מה שהבנתי מכבי לא היתה במשחק עוד מתחילת המחצית
לצפיה ב-'בקיצור שוב פעם פקה פקה'
בקיצור שוב פעם פקה פקה
28/08/2012 | 03:18
66
חכו חכו למחזורים 6-7 ולהתפרקות הקולוסלית. אני דווקא יותר חושש מקריית שמונה בשבת... אם כזאת הגנה עדיף להביא שחפצים
לצפיה ב-'נקודות אור וחושך במכבי חיפה'
נקודות אור וחושך במכבי חיפה
28/08/2012 | 11:05
1
56
נתחיל מהאור כי החושך עלה עליו בהרבה...נקודת האור הוא חן עזרא, לא רק השער...בחנתי אותו כל המשחק והוא נלחם כאילו הוא נולד במכבי חיפה...הלוואי שימשיך כך.

חושך: הרבה חושך, אנדלובו (איך עטר חיכה כל כך הרבה זמן עד שהחליף אותו?!), ההגנה הזוועתית: למה טוואטחה לא פתח? חייב קשר אחורי ובלם נורמלים!!!

בהצלחה בהמשך
לצפיה ב-'הנה נקודת אור גדולה'
הנה נקודת אור גדולה
28/08/2012 | 12:44
58
חיפה משחקת בליגה הישראלית.. enough said...
לצפיה ב-'ניצחון יפה של מכבי אבל רק מחזור פתיחה'
ניצחון יפה של מכבי אבל רק מחזור פתיחה
28/08/2012 | 19:23
1
42
גם בעונה שעברה הם פתחו היטב את הליגה והדיחו את פנאתנייקוס בדרך לליגה האירופית אבל אח''כ הגיעו המשחקים הנוראיים,מוטי איוניר הלך הביתה,ניר לוין הגיע מהנוער במקומו ואיכשהו זה נגמר במקום 6.

בעוד כמה מחזורים נראה באמת מי זו מכבי אבל בינתיים זה נראה טוב למחזור ראשון וגם מכבי חיפה למרות ההפסד לא צריכה לעשות בדק בית,הליגה עוד ארוכה וזה היה הפסד למכבי ת''א לא לעירוני רמה''ש
לצפיה ב-'אשתקד רמה"ש ניצחה את מכבי פעמיים'
אשתקד רמה"ש ניצחה את מכבי פעמיים
30/08/2012 | 17:22
18
השנה יש תחושה שזה לא יקרה אבל מצד שני מכבי התבנקרה רוב המשחק ואם ימשיכו ככה לא יגיעו רחוק
לצפיה ב-' והרי החדשות'
והרי החדשות
26/08/2012 | 15:07
42
42
המשך>>
לצפיה ב-''
26/08/2012 | 12:11
88
222
המשך>>
לצפיה ב-' פרסומים,הצעות,דעות ושאלות '
פרסומים,הצעות,דעות ושאלות
25/08/2012 | 21:01
43
73
המשך>>
לצפיה ב-'ליג לזון מחזור 1'
ליג לזון מחזור 1
23/08/2012 | 22:56
46
375
אחרי פגרה של שלושה חודשים חוזרת אלינו ליגת העל שלנו המכונה הלוזון ליג

האם מכבי תל אביב עם הרכש הרב תצליח להחזיר אליה את תואר האליפות אחרי 10 שנים?

האם הפועל תל אביב תגן על הגביע ותזכה בו פעם רביעית ברציפות?

האם הפועל באר שבע תציב סוף סוף קבוצת צמרת חזרה כמו שרבים מצפים?

האם...
המשך>>
אחרי פגרה של שלושה חודשים חוזרת אלינו ליגת העל שלנו המכונה הלוזון ליג

האם מכבי תל אביב עם הרכש הרב תצליח להחזיר אליה את תואר האליפות אחרי 10 שנים?

האם הפועל תל אביב תגן על הגביע ותזכה בו פעם רביעית ברציפות?

האם הפועל באר שבע תציב סוף סוף קבוצת צמרת חזרה כמו שרבים מצפים?

האם הפועל רמת גן תלמד מהטעיות של לפני שנתיים ותציב קבוצה הרבה יותר סבירה מהעונה הקודמת שלה שנגמרה בהתרסקות?

איך תיראה הליגה במתכונת החדשה שלה עם 14 קבוצות?

התשובות במהלך העונה

שימו לב העונה החלטנו אני ואיציק על שינוי קטן בשרשור ליגת העל

המשחק המרכזי של יום שני לא ייכלל בשרשור של סוף השבוע והוא יקבל שרשור נפרד ושרשור המשחק המרכזי ייפתח ביום ראשון בערב או לכל המאוחר בשני בבוקר

הסיבה לכך היא בגלל העובדה שהודעה ראשית שנפתחת בתפוז לא יכולה לקפוץ אחרי 72 שעות , השרשור של סוף השבוע נפתח לרוב בחמישי בערב או בשישי בבוקר ולכן עד למשחק הוא כבר לא יכול לקפוץ

המשחק המרכזי הוא המשחק המעניין של המחזור הוא המשחק שממנו אמור לבוא הדיון המעניין ביותר וחשוב לנו שהוא יהיה בראש עמוד הפורום ביום המשחק ועל מנת שזה יהיה כזה החלטנו אני ואיציק שהמשחק המרכזי מקבל שרשור נפרד.
לצפיה ב-'פותחים את עונת 2012-2013 באיטליה'
פותחים את עונת 2012-2013 באיטליה
23/08/2012 | 22:53
14
72
אחרי שלושה חודשים של פגרה וטורניר נבחרות אחד שהראה שהקלאצ'ו עדיין כאן, תיפתח בסוף השבוע הקרוב העונה החדשה של הליגה עם הכדורגל המתוחכם בעולם. לפניכם סקירה תמציתית של 20 הקבוצות שייקחו חלק בעונת 2012-2013: מי עזב, מי בא, אירועי הקיץ ונקודות שיש לשים לב אליהם בעונה שתבוא עלינו לטובה. אתם, כמובן, יותר ממוזמנים לקרוא ולהביע את דעתכם.   

תבלו!

לצפיה ב-'אנחנו כאן בשביל הסקודטו '
אנחנו כאן בשביל הסקודטו
23/08/2012 | 22:58
62
יובנטוס

איצטדיון: יובנטוס סאטדיום, טורינו, 45,000 מקומות
מיקום בעונה שעברה: 1
המאמן: אנטוניו קונטה

הגיעו: סבסטיאן ג'יבינקו (פארמה), מאוריציו איסלה וקאודו אסמואה (אודינזה), ניקולה ליאלי (ברשיה), אלברטו מאסי (פרו וירצ'לי), מרטין קאסרס (סביליה), לוסיו (אינטר), ריצ'מונד בואצ'י (ג'נואה), פול פוגבה (מנצ'סטר יוניטד).

עזבו: אליירו אלייה (ורדר ברמן), כריסטיאן פאסקוואטו (אודינזה), אלסנדרו דל פיירו (סיים חוזה), פאביו גרוסו (סיים חוזה), אלכסנדר מאנינגר (סיים חוזה), מרסלו אסטיגריביה (סאמפדוריה), מרקו בוריילו (חזר מהשאלה לרומא), מילוש קראסיץ' (פנרבחצ'ה), מרקו מוטה (בולוניה).

אחרי עונה שהסתיימה עם סקודטו ועם מאזן נקי מהפסדים, רוצים בטורינו ליצור המשכיות ועם החזרה לקדמת הבמה של ליגת האלופות, גם לחזור לעשות שמות באירופה. לשם כך פעל הג'נרל מנג'ר, בפה מארוטה, רבות בחלון ההעברות ועיבה בצורה מרשימה את הסגל עם שחקנים איכותיים כמו אסמואה, איסלה וג'יובניקו, שמקבל הזדמנות שנייה וכנראה אחרונה להוכיח את עצמו ביובנטוס. בנוסף, בכוונת מארוטה לחמש את קבוצתו בעוד חלוץ, כנראה ביורנטה. אבל מה שאמור להעיב על השאיפות של יובה לעונה הקרובה היא השעייתו של המאמן אנטוניו קונטה בגין מעורבותו בפרשת הקאלצ'וסוקומסה. קונטה יוכל להעביר את האימונים, אך על הקווים יעמוד במקומו בלם העבר מאסימו קאררה, שמשמש בימים כתיקונם כעוזרו. יהיה מעניין לראות כיצד תצליח יובנטוס להתמודד עם המכה הקשה הזאת. הרבה מהמניות בחזרה של יובה לטופ נזקפים לזכותו של קונטה ויכולת ניהול המשחק שלו וודאי תחסר ליובנטוס, במיוחד במשחקים הגדולים.

מילאן

איצטדיון: ג'יוזפה מיאצה, סן סירו, 80,000 מקומות
מיקום בעונה שעברה: 3
המאמן: מסימליאנו אלגרי

הגיעו: באקייה טראורה (נאנסי), ריקארדו מונטוליבו (פיורנטינה), גבריאל (קרוזירו), פרנצ'סקו אצ'רבי (ג'נואה), קווין קונסטאנט (ג'נואה), דידאק וילה (חזר מהשאלה באספניול), ג'אמפאולו פאציני (אינטר).

עזבו: ג'נארו גאטוזו (סיים חוזה), אלסנרו נסטה (סיים חוזה), תיאגו סילבה וזלאטן איברהימוביץ' (פריז סן ז'רמן), פיליפו אינזאגי (פרש), מארק ואן בומל (פ.ס.וו אינדהובן), קלארנס סיידורף (בוטופגו). אלברטו אקווילאני (חזר מהשאלה לליברפול), ז'אנלוקה זאמברוטה (סיים חוזה), מקסי לופס (חזר מהשאלה לקאטניה), טאייה טאייו (דינמו קייב), אנטוניו קסאנו (אינטר).

אחרי איבוד האליפות הטראגי בעונה הרואית שנבע מכמות בלתי נתפשת של חוסר מזל, חווה מילאן קיץ קשה שמתאפיין בעזיבה סיטונאית של שחקנים משמעותיים רבים. חלקם עוזבים כחלק מתהליך טבעי של חילוף משמרות וחלקם השני נאלץ להימכר מיוזמת המועדון בגלל קנס כבד שהוטל על הנשיא בגין מעורבותו בפרשת עבירות מס וזכויות יוצרים. הקיץ הזה הוא קיץ היסטורי ושונה מאוד מכל הקיצים בשנים האחרונות מהסיבה שמילאן הוא מועדון שדוגל לאורך השנים במדיניות יותר שמרנית של "עבור ושב" בתקופת חלון ההעברות. הנסיבות אילצו את גליאני ואלגרי לבנות קבוצה חדשה לגמרי ואם בעונה שעברה מילאן הייתה אחת הקבוצות האיכותיות באירופה (לדעתי נפלה רק מריאל וברצלונה), אז בעונה הקרובה יתחיל תהליך בנייה מחדש שמתרחש תחת מגבלות תקציביות כבדות והציפיות, מה לעשות, יהיו גם בהתאם. סגל הקבוצה עדיין לא הושלם וכמיטב המסורת בשנים האחרונות, סגן הנשיא אדריאנו גליאני, צפוי לנצל את הדקות האחרונות של חלון ההעברות כדי לצוד שחקני חיזוק במחירים שהמועדון יכול להרשות לעצמו לשלם ורק אז נדע לאן פניה של מילאן מועדות בעונה הקרובה.

נאפולי

איצטדיון: סן פאולו,  60,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 5
המאמן: וולטר מאצרי

הגיעו: ולון ברהאמי ואלסנדרו גאמבריני (פיורנטינה), לורנצו אינסינייה (חזר מהשאלה בספקארה).

עזבו: איגנסיו פידלף (פארמה), איזיקייאל לאבצי (פריז סן ז'רמן), וולטר גארגנו (אינטר).

את העונה הקודמת של נאפולי אפשר לחלק ל-2: חצי ראשון נפלא בו היא עוברת את שלב הבתים בליגת האלופות ורושמת הצלחות יפות בליגה, לעומת חצי שני שהתאפיין בעייפות החומר, איבוד המקום השלישי בצורה די שלומיאלית אבל עם סיום מתוק בדמות זכייה בגביע האיטלקי.  העונה, רוצה נאפולי להמשיך בפרויקט הנפלא שהתחיל עם העלייה לסריה A ב-2007 וצובר תאוצה בצורה מעוררת כבוד משנה לשנה. גולת הכותרת של המרקאטו הנאפולטני הוא חזרתו של היהלום נמוך הקומה לורנצו אינסינייה, שעשה חייל אשתקד עם פסאקרה בסרייה B והיה אחד השחקנים המשמעותיים של הקבוצה הכי מלהיבה באירופה. למי שטרם התוודה לכישרון של הבחור בן ה-21 מומלץ מאוד לחכות בשקיקה למשחקיה של נאפולי ולשים לב לדריבלים, לבעיטות ולמהלכים עוצרי הנשימה שמסוגל השחקן הזה לנפק. פרט אליו הרחיבה נאפולי את סגל השחקנים שלה בהחתמת ברהאמי וגאמבריני, קבאני והאמשיק נשארו עוד עונה  ולפי הנשיא דה לורנטיס, צפויים עוד החתמות נוספות. במשחקי ההכנה נאפולי התמודדה מול קבוצות איכותית כמו באיירן מינכן, לברקוזן, ובורדו ויכלה לכולן. את הסופר קאפ היא אומנם הפסידה ליובנטוס (אחרי, איך לא, תצוגת שיפוט זוועתית) אבל גם העונה נאפולי תהיה כוח משמעותי בצמרת הכדורגל האיטלקי.

אינטר

איצטדיון: סן סירו, 80,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 6
המאמן: אנדראה סטארמצ'וני   

הגיעו: רודריגו פלאסיו (ג'נואה), סמיר האנדנוביץ' (אודינזה), מתיאס סילבסטרה (פאלרמו), סמואל לונגו (עלה מהנוער), גאבי מודינגאי (בולוניה), קוטיניו (חזר מהשאלה באספניול), ג'ונתן (חזר מהשאלה בפארמה), מקדונלד מאריגה (חזר מהשאלה בפארמה), אנטוניו קסאנו (מילאן) , וולטר גארגנו (נאפולי).

עזבו: דייגו פורלאן (אינטרנאסיונל), לוסיו (יובנטוס), מאורו סאראטה (חזר מהשאלה ללאציו), איואן קורדובה (פרש), אנדראה פולי ואנג'לו פאלומבו (חזרו מהשאלה לסמפדוריה), ג'אמפאולו פאציני (מילאן).

אחרי עונה ביזיונית שכללה תחלופת מאמנים רבה, התבזות באירופה ואיבוד המקום שמוביל לליגת האלופות, התחילה אינטר בתהליך רענון וחילופי משמרות של השלד שהביא לה 4 אליפויות איטליה וגביע אירופה לאלופות בלתי נשכח. ז'וליו סזאר כבר לא יהיה השוער הראשון ובימים הקרובים יקבע עתידו, גם עתידו של מאייקון איננו ברור, בהגנה נרכש סילבסטרה כמחליפו של לוסיו, פרדי גוארין וגארגנו יהיו השמות החדשים בקישור וגולת הכותרת – אנטוניו קסאנו מגיע מהיריבה השנואה כדי להיות היהלום שבכתר והשחקן שיעזור לסניידר ודייגו מיליטו במלאכת יצירת המצבים וכיבוש השערים. הסגל נראה מבטיח, הרכש מעניין מאוד אבל סימן השאלה מגיע מהקווים. אנדראה סטרמאצ'וני, שאימן בהצלחה את קבוצת הפרימברה, קיבל את הקבוצה באמצע העונה הקודמת, יאמן את הנארזורי גם בעונה הקרובה. קשה לי לומר שהתרשמתי מיכולת האימון של המאמן הצעיר בשלהי העונה שעברה ואין ספק כי מדובר כאן בהימור גדול של מוראטי שמידת הצלחתו תהיה מכרעת לגבי עתיד העונה של אינטר. את העונה פתחה אינטר ברגל ימין כשהיא עוברת את היידוק ספליט בדרך לשלב הבא במוקדמות הליגה האירופית.

לצפיה ב-'ירקו דם בשביל כרטיס לאירופה, ויתבזו... '
ירקו דם בשביל כרטיס לאירופה, ויתבזו...
23/08/2012 | 23:03
49
אודינזה

איצטדיון: סטאדיו פריולי, 30,000 מקומות
מיקום בעונה שעברה: 3
המאמן: פרנצ'סקו גיודולין

הגיעו: תומאס הרטו (קאן), וויצ'יץ' פאבלובסקי (גדאנסק), וויליאנס (פלאמנגו),  אלאן (ואשקו דה גאמא), מייקוסואל (בוטופאגו), דווידה פראראוני (אינטר), לואיס מוריאל (חזר מהשאלה בלצ'ה)

עזבו: גבריאל טורז'ה (גראנדה), אנטוניו קאנדרבה (לאציו), סמיר האנדנוביץ' (אינטר), דמיאנו פורנטי (טורינו), מאוריציו איסלה וקואדוו אסאמואה (יובנטוס), אנטוניו פלורו פלורס (גראנדה), תיירי דובאי (סושו), גלסון פרננדס (ספורטינג ליסבון), חואן קורדראדו (פיורנטינה), אלמן אבדי (ווטפורד), כריסטיאן פאסקוואטו (בולוניה).

קסמיו של גיודולין באודינה הגיעו בעונה שעברה לשיא כאשר הצליחה קבוצתו להתגבר על עזיבת שתי הכוכבים אלכסיס סאנצ'ס וגוקאן אינלר ולסיים במקום השלישי המוביל להשתתפות במוקדמות ליגת האלופות. המדיניות של אודינזה ברורה: לקנות שחקנים צעירים ואלמונים בזול, להשביחם ולבסוף למכור אותם כדי להמשיך באותו המעגל כדי להשאיר את המועדון ביציבות כלכלית ומקצועית. אבל מה שעשתה אודינזה הקיץ היה מפתיע מאוד. היא מכרה כמעט את כל כוכביה במכירת חיסול והשאירה מעט מאוד איכות בסגל שלה. כל הסימנים מראים שאודינזה בדרך לבלות את העונה במרכז הטבלה, אבל אחרי אשתקד, כשמדובר בקבוצה כל כך לא צפויה ובמאמן איכותי כמו גיודולין, באמת אי אפשר לדעת מה צופן העתיד. כדאי מאוד לשים לב ללואיס מוריאל הקולומביאני, שחוזר מתקופת השאלה בלצ'ה ונחשב לכישרון גדול. אם הכול ילך כתוכנן ולא יסבול מפציעות, צפוי מוריאל לעשות שמות בהגנות הליגה.

לאציו

איצטדיון: סטאדיו אולימפיקו, 72,000 מקומות
מיקום בעונה שעברה: 4
המאמן: ולדימיר פטקוביץ'

הגיעו: מאורו סאראטה (חזר מהשאלה באינטר), אדרסון (ליון), פלוקארי (חזר מהשאלה בפארמה).

עזבו: לאציו טרם שיחררה שחקנים הקיץ

עונה מוצלחת רשמה לאציו כשסיימה במקום הרביעי כאשר המאמן אדי רייה מוציא מים מן הסלע ומצליח להתגבר על מכת פציעות קשה שהותירה אותו עם סגל קצר מאוד. אוהדי לאציו כפויי הטובה מיררו את חייו של המאמן הוותיק וזה נכנע ללחץ ועזב בתום העונה. בצעד נדיר בכדורגל האיטלקי, בחר הנשיא קאלודיו לוטיטו בולדימיר פטקוביץ' הסרבי, שאימן בהצלחה בליגה השוויצרית בקבוצת סיון, כמאמן הבא של הקבוצה. לאציו היא הקבוצה הכי פחות פעילה בשוק ההעברות, היא הסתפקה עד כה בהחתמת אדרסון הברזילאי בהעברה חופשית ואין ספק שעלייה להתחזק יותר אם ברצונה לשמור על מקומה בעונה שעברה ולא להתבזות במפעל האירופי בו היא משתתפת העונה.

רומא

איצטדיון: סטאדיו אולימפיקו, 72,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 7
מאמן: זנדק זמאן

הגיעו: לאנרדו קסטאן ,דודו ומארקיניוס (קורינצ'יאנס), מייקל בראדלי (קייבו), פנגיוטיס טחצידיס (ג'נואה), ניקו לופס (עלה מהנוער), טאלו (קייבו), איוואן פיריס (ממאלדונדו), פדריקו באלצראטי (פאלרמו), מאתייה דסטרו (סיינה),  מרקו בוריילו (חזר מהשאלה ביובנטוס וצפוי לעזוב בהמשך).

עזבו: ג'אנלוקה קפרארי (פסקארה), ג'אנלוקה קורצ'י (בולוניה), חואן (אינטרנאסיונל), פאביו בוריני (ליברפול), פדריקו ויויאני (פאדובה), סיסיניו (סיים חוזה), אנדראה ברטולוצ'י (חזר מהשאלה בלצ'ה ונמכר לג'נואה), סיימון קייאר (חזר מהשאלה לוולפסבורג), פרננדו גאגו (חזר מהשאלה לריאל מדריד), פביו סימפליסיו (סרזו אוסקה), ולריו ורה (ג'נואה), ג'יאמאריו פישיטלה (ג'נואה), דויד פיזארו (פיורנטינה).

מהפכת לואיס אנריקה נכשלה ואל הבירה חזר השועל הצ'כי הוותיק, זנדק זמאן, לקדנציה שנייה. פרט לבאלצראטי ודסטרו, הרכש אומנם לא אומר הרבה ללא מעט חובבי כדורגל, אך רומא פעלה בדיוק בצורה בה צריכים יתר הקבוצות באיטליה לפעול במצב הכלכלי הנוכחי – החתמת שחקנים אלמוניים במחירים זולים אחרי סקאוטינג ממושך ופיתוחם ע"י מאמן איכותי. ההייפ סביב הפרויקט החדש של זמאן ברומא נמצא בשיאו. אל משחק האימון האחרון של הקבוצה מול פאוק סלוניקי הגיעו 55,000 צופים (!) ואם מסתכלים על מה שזמאן עשה בעונה שעברה בפסקארה,או אפילו בקדנציה הקודמת שלו בקבוצה ,כנראה יש סיבות מספיק טובות לאופטימיות בקפיטאלה. זמאן ידוע כמפתח השחקנים הצעירים האולטימטיבי באיטליה וכמאמן בעל אוריינטציה מאוד התקפית שגורמת לקבוצותיו להבקיע שערים רבים אבל מצד שני, גם לספוג לא מעט. אם רומא של זמאן תצליח לעמוד במטרותיה (טופ 3) זו עדיין חידה, אך לגבי דבר אחד אין ספק, שווה יהיה לבוא לראות כדורגל באולימפיקו בעונה הקרובה.  

פיורנטינה

איצטדיון: סטאדיו ארטמיו פראנקי, 47,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 13
המאמן: וינצ'נזו מונטלה

הגיעו: אמיליאנו ויויאנו (פאלרמו), כריסטיאנו לופאטלי (ג'נואה), דויד פיזארו (רומא), אלברטו אקווילאני (ליברפול), פרנצ'סקו דה לה רוקה (פאלרמו), מאתיאס פרננדז (ספורטינג ליסבון), פקונדו רונקאלייה (בוקה),  אחמד חגזי (מאיסמעלי, מצרים), מוניר אל חמדאווי (אייאקס), בורחה ואלרו וגונזאלו רודריגס (ויאריאל).

עזבו: לורנצו די סילבסטרי (סמפדוריה), פר קולדרופ (סיים חוזה), ולון ברהאמי ואלסנדרו גאמבריני (נאפולי), חוסיין קארג'ה (קאטר), אמאוורי (פארמה), צ'זרה נאטלי (סיים חוזה), ריקרדו מונטוליבו (סיים חוזה).

אחרי שתי עונות רעות של פוסט עידן פראנדלי, התיאבון חזר לאחים דל ואלה ובחלון ההעברות הנוכחי קבוצתם היא ללא ספק המתחמשת המצטיינת באיטליה. אם מוסיפים את איכות השחקנים שהגיעו עד כה להחתמה החכמה של מונטלה, שיעמוד בראש הצוות המקצועי, מקבלים קבוצה שצפויה לחדש ימיה כקדם ותצטרף לכמות הנכבדה של קבוצות כדורגל איכותיות שיש לצמרת האיטלקית להציע. ע"פ התקשורת האיטלקית, הויולה ממש לא סיימו להתחמש וגם שמותיהם של ברבאטוב וליסאנדרו לופז עולים כמועמדים לחזק את הקבוצה ואחד מהם צפוי להגיע עוד השבוע, השאלה, האם זה יהיה על חשבונו של סטיבן יובטיץ', שעדיין מועמד להגיע ליובנטוס. אין ספק שהישארות "יו יו" תהיה קריטית לגבי השאלה איזה פיורנטינה נראה בעונה הבאה, שכן הוא שחקנה החשוב ביותר וכעת רק נותר רק לחכות ולראות האם לעובדה שמונטלה קשר לזרועו של המונטנגרי הצעיר את סרט הקפטן מצביעה על הישארותו או שמה עתידו יהיה בטורינו. לטובת ליגה יותר תחרותית ומעניינת כדאי מאוד שיובטיץ יישאר,בכל מקרה, מה שבטוח, אחרי שנתיים מדכאות משהו, הולך להיות די שמח בפירנצה העונה.  

פאלרמו

איצטדיון: סטאדיו רנצו ברברה, 36.000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 16
המאמן: ג'וזפה סאנינו

הגיעו: סבסטיאן סוסה (קרו לארגו, אורוגוואי), פרנקו בריינצה (סיינה), פאולו דיבאלה (אינסטיטוטו, ארגנטינה), אלייאז סטרונה  (קופר , סלובניה), סאמיר אוייקאני ומיקל מורגנאלה (נובארה), אגידיו ארבאלו  (טיחואנה, מקסיקו).

עזבו: מתיאס סילבסטרה (אינטר), אפיריה אקוואה (פארמה), ארמין באצ'ינוביץ  (ורונה), פאבלו גונזאלס  (נובארה), מתאו דרמיאן (טורינו), פרנצ'סקו דה לה רוקה (פיורנטינה), פדריקו בלצראטי (רומא), אמיליאנו ויואנו (פיורנטינה).

אשתקד רשמה פאלרמו את העונה הגרועה ביותר שלה בעידן זאמפריני. הקבוצה שהייתה חברה קבועה בשולי הצמרת וביתה היה מבצר שהיה קשה מאוד להוציא ממנו נקודות, הפכה לקבוצה מאוד חלשה ולשם כך הובא ג'וזפה סאנינו, שעשה עבודה נהדרת בסיינה אשתקד, כדי שיחזיר את הקבוצה לחלק העליון של הטבלה. בכל מה שקשור לחלון ההעברות, נפרדה פאלרמו מלא מעט שחקני מפתח כדוגמת באלצראטי, וויאנו וסילבסטרה ועבודתו של סאנינו תיהיה לבנות שלד חדש ולתרום למען פריצתם של כמה כישרונות בולטים ובלתי מלוטשים שנמצאים ברשות המועדון. שחקן רכש שכדאי יהיה לשים לב אליו הוא פאולו דיבאלה, חלוץ ארגנטינאי בן 18 עליו שולמו 12 מיליון יורו ונחשב לכישרון ענק במולדתו ורבים משווים אותו לקון אגווארו. פאלרמו גברה על מעט מועדונים בכירים על החתמתו ויהיה מעניין לראות על מה המהומה.

לצפיה ב-'הכרס של הליגה'
הכרס של הליגה
23/08/2012 | 23:09
1
44
פארמה

איצטדיון: אניו טארדיני, 28.000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 8
המאמן: רוברטו דונאדוני.

הגיעו: סוטיריס ניניס (פנאתיניקוס), מארקו פארולו (צ'זנה), איגנסיו פידליף (נאפולי), אפיריה אקוואה (פאלרמו), ג'ונאתן בייבייאני (סמפדוריה), ז'יימה ואלדס (ספורטינג ליסבון), אישאק בלפודיל (ליון),  דורלאן פאבון (נאסיונאל), אמאוורי (פיורנטינה), ג'אנלוקה מוזאצ'י (אמפולי).

עזבו: סבסטיאן ג'יובינקו (יובנטוס), מקדונלד מאריגה (חזר מהשאלה לאינטר), סרג'יו פלוקארי (חזר מהשאלה ללאציו).

פוטו פיניש אדיר בניצוחו של ג'יובינקו הוביל את פארמה מירכתי הטבלה למקום השמיני והמכובד ביותר. העונה, הכלי ההתקפי מס' אחד של הקבוצה עזב, ובמקומו ביצעה קבוצתו של דונדאוני רכש לא רע בכלל בדמות ניניס, פארולו, אמאוורי ופאבון שמגיע מהליגה הקולומביאנית ונחשב לכישרון נהדר. באמצע שנות התשעים הייתה פארמה מהקבוצות הבולטות בליגה בזכות השקעות כספים רבות שגרמו בהמשך להתמוטטות כלכלית ושקיעה למשברים ששיאם ירידה לליגת המשנה. אשתקד הייתה העונה המוצלחת ביותר של הפארמזנים זה שנים ויהיה מעניין לראות האם יהיה לכך המשכיות ודונאדוני לא יפוטר כמיטב המסורת האיטלקית במשבר הראשון שהקבוצה תחווה.

בולוניה

איצטדיון: רנאטו דל'ארה, 38,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 9
המאמן: סטפנו פיולי

הגיעו: רוג'ר קארבליו (טומבנסה), ז'אנלוקה קרוצ'י (רומא), רוברט אקוואפרסקה (ג'נואה), מארטי ריברולה (ברצלונה), מרקו מוטה (יובנטוס), צ'זרה נאטלי (פיורנטינה),  טיבריו גווארנטה (סביליה), (כרסיטיאן פאסקוואטו (אודינזה).

עזבו: ז'אן פרנסואה ז'ילה (טורינו), מרקו די ואיו (מונטריאול), אנדראה ראג'י (מונאקו), גאבי מודינגאי (אינטר).

גם בולוניה חוותה עונה נהדרת תחת שרביטו של המאמן סטפנו פיולי ובכיכובו של הקוסם ג'אסטון ראמירז. הקיץ שעוברת בולוניה עד כה טומן בחובו הרבה סימני שאלה לגבי עתיד המקצועי הקבוצה. מרקו די ואיו, המוציא לפועל מס' אחד של הקבוצה בשנים האחרונות (סיים כל עונה עם מס' דו סיפרתי של שערים!) עזב, ה-MVP של הקבוצה בעונה שעברה,ג'אסטון ראמירז מתנדנד ולא ברור אם יישאר ואין להקל ראש בעזיבתו של הגרזן הבלגי גאבי מודינגאי, שנדד למילאנו. קורצ'י  אומנם מסתמן כמחליף ראוי לז'ילה הנהדר שעזב לטורינו, אך לא ברור כיצד יצלחו הבולונזים להתגבר על עזיבתם של מודינגאי ודי ואיו ואם גם ראמירז יצטרף אליהם, סימני השאלה מין סתם רק יתרבו.

קייבו

איצטדיון: סטאדיו מארק אנטוניו בנטגודי, 38,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 10
המאמן: דומינקו די קרלו

הגיעו: פול פאפ ופאבול פארקס (ואסלוי), דויד די מיקאלה (לצ'ה), אדיראן סטיויאן (רומא).

עזבו: פרנצ'סקו אצ'רבי (נמכר לג'נואה ומשם נמכר חצי כרטיסו למילאן), טאלו ומייקל בראדלי (רומא).

מאז חזרה לליגה הבכירה ב-2008 שומרת קייבו על יציבות מפתיעה מאוד ונמנעת כמעט לחלוטין ממאבקי תחתית. הקיץ נפרדה קייבו מ-2 עוגנים משמעותיים בדמות אצ'רבי ובראדלי אך בבנטגודי עדיין משחקים שחקנים נהדרים כמו פליסייר, לוסיאנו דאינלי ופאלוסקי וממש לא מומלץ להמר נגדם. כדאי לשים לב למרקו אנדראולי שגדל באינטר, עבר גם ברומא ונחשב לכישרון גדל בזמנו שפריצתו מעט התעכבה. אשתקד הוא היה נפלא ואם לא ייחטף עד סיום מועד ההעברות, המאמן דומינקו די קרלו צפוי לרוות הרבה נחת ממשחק ההגנה בראשותו של האיטלקי.

קטאניה

איצטדיון: סטאדיו אנג'לו מאסימוניו, 23,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 11
המאמן: רולאנדו מאראן

הגיעו: מירקו אנטנוצ'י (טורינו), טקיוקי מורימוטו (נובארה), אלברטו פריזון (ויצ'נזה), לוקאס קאסטרו (ראסינג), אמידו סאליפו (פיורנטינה).

עזבו: תומאש קושיצקי  (נובארה), דויד סואזו  (סיים חוזה), אנדראה קמפאניולו  (סיים חוזה), מקסי לופז (סמפדוריה).

מיקומה הסופי של השלוחה הארגנטינאית בסריה A לא באמת משקף את העונה הנהדרת שעברה. במרבית העונה קטאניה הייתה בשולי הצמרת עם סיכוי לעשות היסטוריה ולהשתתף לראשונה בתולדותיה במפעל אירופי, אך שילוב של סיומת רעה של העונה לצד כושר טוב יותר של יריבותיה בטבלה, גרמו לה לסיים במקום ה-11 "בלבד". הסגל ושחקני המפתח שבו נשארו, אך לרועה מזלם של הסיציאלינים, הארכיטקט לעונה הנהדרת הזאת, ויצ'נזו מונטלה, נדד לפיורנטינה והשאיר את המושכות לרולאנדו מאראן. כדאי לשים לב לאלחנדרו גומז. הארגנטינאי נמוך הקומה היה אחד מהפתעות העונה החולפת ובקיץ התענינו בו בין היתר אינטר ו..פיורנטינה. מדובר בשחקן זריז, טכני וממזרי ביותר שיכול לגרום הנאה צרופה גם למי שלא נמנה על אוהדי קטאניה.

אטלאנטה

איצטדיון: סטאדיו אתלטי אזורי ד'איטליה, 24,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 12
המאמן: סטפאנו קולנטואונו

הגיעו: דוידה בריוויו (לצ'ה).

עזבו: מתאו בריגי (חזר מהשאלה לרומא ונמכר לטורינו), מיגיין באשה (טורינו).

כמו אשתקד, גם את העונה תפתח אטלאנטה במינוס נקודות, הפעם זה יהיה 2, בגין מעורבותה בפרשת הקאלצ'וסוקומסה.  בעונה שעברה התגברה הקבוצה מברגמו באופן נהדר על עונש הפחתת נקודות כשהיא מציגה עונה נהדרת ומסיימת במקום ה-12 שיכל להיות התשיעי אלמלא אותן נקודות שהופחתו. המרקאטו של אטלאנטה לא התאפיין בתזוזה יותר מדי תכופה ובינתיים נוחלת קבוצתו של קולונטואנו ההצלחה בשמירת הכוכבים שהיו אחראיים על העונה המוצלחת. חרמן דניס שהרשית 16 פעמים בעונה החולפת, יהיה אמון על מלאכת הבקעת השערים גם העונה כאשר בקישור יעזרו לו מצד ימין איזיקיאל שקאלוטו, במרכז מאקסי מוארלס הנפלא ובצד שמאל ימשיך לשעוט פדריקו פאלוסו, שרשם הופעת בכורה בנאציונלה במשחק הרעים מול אנגליה לפני כשבוע.   

ג'נואה

איצטדיון: סטאדיו לאויג'י פראריס, 36,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 17
המאמן: לואיג'י די קאניו

הגיעו: אנדראה ברטולאצ'י  (רומא), מיקלה קאניני  (קליארי), קווין וינטוט  (קורטונה), אנסלמו (פלמיירס), דיוגו רוסאדו  (ספורטינג ליסבון), סטיב וון ברגן  (צ'זנה), אנדי פולו  (אוניברסיטאריו , פרו), צ'ירו אימובילה (פסקארה), אלכסנדר מרקל  (מילאן), דניאל טושר  (גנק).

עזבו: צ'יקו (סוואנזי), ריצ'מונד בואצ'י  (יובנטוס), פנגיוטיס טחצידיס  (רומא), רודריגו פלאסיו (אינטר), קווין קונסטנט  (מילאן), רוברט אקוופרסקה  (בולוניה), מיגל ולוסו  (דינמו קייב), ג'וזפה סקולי  (לאציו), פרננדו בלושי  (פורטו).

אז מה חדש בקרקס של פרציוזי? לא הרבה ומה שנקרא, עולם כמנהגו נוהג. אשתקד, רשמה ג'נואה עונה מזעזעת בסיומה כמעט נשרה לליגת המשנה והעונה, עושה רושם ששום לקח לא הופק. הנשיא, אנריקו פרציוזי, ממשיך לשחק מנג'ר בקבוצה שלו: למכור מכל הבא ליד, לשמש כקבוצת בת של מילאן (אני לא מתלונן, כן?), להחליף מאמן, כמובן, ובגדול, להמשיך עם הדבר היציב היחידי בקבוצה – חוסר היציבות בסגל השחקנים. הקיץ היה נראה כאילו פרציוזי מנסה לשנות את דרכו במיניו של פייטרו לו מונאקו, ג'נרל מנג'ר איכותי ומקצועי ביותר שעבד בקטאניה בהצלחה, כסמכות המקצועית העליונה בקבוצה. מהר מאוד הבין לו מואנקו כי בקרקס הזה הוא לא יכול לעבוד וחתך משם כל עוד נפשו בו. בג'נואה יש הרבה כישרון ושחקנים שכדאי לשים אליהם לב, אך הבלאגן הניהולי, תחלופת המאמנים והשחקנים התכופה מונעת מהם כל סיכוי להביא לידי ביטוי את הכישרון שלהם ומהקבוצה כל סיכוי למצות את הפוטנציאל שלה. גם עונה, להערכתי, לא יהיה  שום דבר שונה.   

סמפדוריה

איצטדיון: סטאדיו לואיג'י פראריס, 36,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 6 בסריה B, עלתה אחרי ניצחון בפליאוף.
המאמן: צ'ריו פרארה.

הגיעו: רנאן (קלוז'), אדר (צ'זנה), אנדראה קוסטה (רג'ינה), מקסי לופז (קטאניה), לורנצו דה סילבסטרי (פיורנטינה), פאולו קאסטליני (פארמה), אנדראה פולי ואנג'לו פאלומבו (חזרו השאלה באינטר) ,מרסלו אסטיגריביה (יובנטוס).

עזבו: ג'ונתן ביאביאני (פארמה), גרציאנו פלה (חזר מהשאלה לפארמה).

אחרי שנת היעדרות אחת חזרה סאמפ לליגה הבכירה אחרי ניצחון ע
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/08/2012 | 23:15
20
על וארזה בדו קרב כפול בגמר הפליאוף. על הקווים יעמוד צ'ירו פרארה, שעזב את תפקידו כמאמן הנבחרת עד גיל 21 כדי לנסות ולהתחיל בפרוייקט מאתגר בג'נואה אחרי הכישלון המהדהד על הספסל של יובנטוס. סמפדוריה התחזקה בצורה יפה במרקאטו כאשר השלד הנפלא שלה במרכז הקישור חזר מתקופת השאלה באינטר, צירפה את המגן דה סילבסטרי הנפלא שיקווה לעשות סוף סוף את הפריצה שכולם מייחלים לה ואת החלוץ הברזילאי אדר, שמשלים חוד לא רע בכלל ביחד עם מקסי לופז וניקולה פוצי, שהפציץ בעונה שעברה בצורה נאה ביותר. איכות הסגל והמוטיבציה איתו מגיע צ'ירו פרארה די משכנעים אותי שסאמפ לא תיאבק בתחתית כמיטב המסורת של העולות החדשות, אבל אחרי שירדה ליגה בעונה בה חלמה על ליגת האלופות ובשורותיה עמד סגל טוב יותר, הכול יכול לקרות.    
לצפיה ב-'רק לגמור את החודש '
רק לגמור את החודש
23/08/2012 | 23:13
33
טורינו

איצטדיון: אולימפיקו די גראנדה טורינו, 28,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 2 בסרייה B
המאמן: ג'אמפיירו ונטורה

הגיעו: מריו סנטאנה (נאפולי), ג'אנלוקה סאנסונה (סאסולו), דמיאנו פרונטי (אודינזה), מתאו דרמיאן (פאלרמו), מיגיין באשה (אטלאנטה), ז'אן פרנסואה ז'ילה (בולוניה), אלסנדרו גאצי (סיינה), אלסיו צ'רצ'י (פיורנטינה), מתאו בריגי (רומא).

עזבו: מירקו אנטנוצ'י (קטאניה), סטפאנו גוברטי (חזר מהשאלה לרומא)

האימפריה בדימוס בהדרכתו של שועל העליות הוותיק ג'אמפיירו ונטורה חזרה לליגה הבכירה אחרי היעדרות ארוכה ולא מתוכננת של 3 שנים. איתם, כמובן, גם נקבל בחזרה של הדרבי הלוהט של טורינו שזה יותר מתוספת מבורכת לליגה. מבט קצר בסגל של טורינו מלמד שמאבקי התחתית יהיו חלק ממנה בעונה הקרובה. אומנם אלסיו צ'רצ'י הנהדר מפיורנטינה הצטרף, וללא ספק מדובר בתוספת כוח משמעותית, אך הרבה יהיה תלוי ביכולת של המאמן ונטורה לחבר כאן שלם שעולה על סך חלקיו כמו שעשה בבארי בזמנו. כדאי לשים לב לאנג'לו אוגבונה, האיטלקי ממוצא ניגרי כבר הפך לשם קבוע בסגל פראנדלי ובקיץ לא מעט קבוצות חשקו ביקרו. מדובר בבלם נהדר וקשוח שמסוגל לשחק גם כמגן שמאלי ובמה שתהיה כנראה עונתו האחרונה בקבוצה, ינסו לעזור לקבוצת נעוריו לתקוע יתד בליגה הראשונה.

פסקארה

איצטדיון: סטאדיו אדריאדיקו, 24,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 1 בסרייה B
המאמן: ג'ואבאני סטרופה

הגיעו: ג'וזפה קולוצ'י  (צ'זנה), ג'אנלוקה קפרארי  (רומא), אורוס קוזיץ' (צסקא מוסקבה), בירקיר בייארנסון  (ליאז'), ולדימיר וייס  (מנצ'סטר סיטי), אנטה ווקוסיץ' (היידוט ספליט).

עזבו: מרקו וראטי (פריס סן ז'רמן), צ'ירו אימובילה (ג'נואה), מרקו סנסוביני  (ספציה), לורנצו אינסינייה (חזר מהשאלה לנאפולי).

כמה חבל שלא נזכה לראות את פסקארה המדהימה של אשתקד העונה בסרייה A. זאת הייתה אחת הקבוצות המלהיבות שנראו באיטליה בשנים האחרונות ואחת שיכלה לעשות דברים נהדרים בליגה של הגדולים. לרוע מזלה, פסקארה הוא מועדון צנוע שחזר לסרייה A אחרי כמעט שלושה עשורים ואין ביכולתה לשמור על אבני היסוד לקבוצה המהפנטת של אשתקד. על הקווים יעמוד ג'ובאני סטורופה, שאימן בהצלחה את הפרימברה של מילאן  ולמרות עזיבות הכוכבים והמאמן שהיו אמונים על ההצלחות בעונה שעברה, לרשותו יעמוד סגל צעיר ומוכשר מאוד שיכול לנפק כדורגל יפה גם העונה.  בין היתר אפשר למצאו בסגל שחקנים כמו ולדימיר וייס, שנרכש ממנצ'סטר סיטי ונחשב לכישרון הגדול ביותר שיצא מסלובקיה מאז מארק האמשיק. מאנואלה בלאזי לו עבר עשיר בסריה A שוודאי יתרום מניסיונו. השוער מאתיה פרין, אשר מושאל מג'נואה ומדובר בשחקן מבטיח מאוד בין הקורות שלאחרונה קיבל זימון בכורה מפראנדלי וז'אנלוקה קפרארי, שמגיע היישר משנתון הנוער האיכותי באיטליה. בחלק האחורי כדאי לשים לב לסימונה רומאניולי, בלם שגדל במילאן והיה שותף לעליית הליגה אשתקד ומדובר בסה"כ בשחקן מוכשר מאוד שקיבל לאחרונה זימון בכורה לנבחרת הצעירה של איטליה.  

קליארי

איצטדיון: סנ'ט אלייה, 24,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 15
המאמן: מאסימו פיקאדנטי

הגיעו: לוקה רוסטיני (סיינה), דניאלה דסנה (סמפדוריה), סבסטיאן אריקסן (גטבורג).

עזבו: מוסטפא אל קביר (למילאבי), מיקאלה קאניני (ג'נואה).

קבוצתו של הנשיא מאסימו צ'לינו חוותה עונה די רעה שהתאפיינה במשחק כיסאות מוזיקליים על ספסל הקבוצה כאשר המאמן פיקאדנטי התחיל את העונה, פוטר וחזר אחרי שבועיים כדי להחליף את בלרדיני. אין ספק שמאז עזב אלגרי את בירת סרדיניה קליארי מתקשה מאוד לשחזר את הישגיה הנפלאים למרות שבסגל השחקנים שלה יש איכות בלתי מבוטלת בדמות הבלם דווידה אסטורי, הקשר אנדראה קוסו, מאוריציו פינייה וויקטור ייבראבו הצעיר והנפלא. כנראה שזו עוד הוכחה לכך שזהות האיש על הקווים קריטית הרבה יותר מזהות השחקנים בסגל בקבוצת כדורגל.

סיינה

איצטדיון: סטאדיו ארטימיו פראנקי, 15,000 מקומות.
מיקום בעונה שעברה: 14.
המאמן: סרסה קוסמי.

הגיעו: מתאו קונטיני (סארגוסה), פרנצ'סקו ואליאני (פארמה), מתאו רוין (טורינו), מתיאס מארטינז (ראסינג קלוב).

עזבו: מאתייה דסטרו (רומא), לוקה רוסטיני (קליארי), אלסנדרו גאצי (טורינו), פרנקו בריינצה (פאלרמו).

אחרי עונה מוצלחת יחסית בה כמעט ולא לקחה חלק במאבקי התחתית, מגיעה סיינה לעונה החדשה כשהיא במצב לא פשוט. היא איבדה את 2 עמודי התווך שלה בעונה החולפת, החלוץ מאתייה דסטרו והמאמן ג'וזפה סאנינו ואם לא די בכך, עמדה במרכז פרשת הקאלצ'וסוקומסה ונידונה להתחיל את העונה במינוס 6 נקודות ויהיה קשה לראות אותה נמנעת ממאבקי תחתית גם השנה. מי שיהיה שחקן המפתח הוא החלוץ הוותיק עימונאלה קאליו, שכבש אשתקד כמעט עשרה שערים ובהיעדרו של דסטרו, יהיה הכלי ההתקפי המרכזי של הקבוצה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הסיקור!'
תודה רבה על הסיקור!
24/08/2012 | 11:13
16
אני פחות אוהב את הליגה האיטלקית מאשר את האנגלית והספרדית אבל מה שאני אוהב בה זה שהכסף הגדול כמו באנגליה ובספרד עדיין לא נמצא באיטליה ושם באמת בכל שנה אין לדעת מי תהיה האלופה כשבדרך כלל יש 3 קבוצות שרצות למעלה(יובה,אינטר ומילאן) ותמיד עוד אחת שעושה צרות(פעם זו נאפולי ופעם אודינזה ופעם לאציו ופעם פארמה)

שתהיה לך ולכל חובבי הכדורגל ממולדת ה- עונת סרייה A מוצלחת!
לצפיה ב-' יפה יגאל'
יפה יגאל
24/08/2012 | 11:39
1
25
העונה הזאת הולכת להיות פחות נוצצת אבל הרבה יותר מעניינת. כל אחת מ-4 הקבוצות שציינת כמועמדות לאליפות יכולות לתפוס עונה הירואית ולצאת עם התואר ויכולות להתרסק מצד שני. אינטר עשתה חלון העברות טוב מאוד ותהיה יותר טובה מהעונה שעברה. מילאן להיפך, אבל הרבה יהיה תלוי ביכולות של הרכישות הבולטות (מונטוליבו, ספאטה, אצ'רבי, פאציני ואולי קאקה) ובאלה של השלד הקיים (נוצ'רינו יצטרך לשחזר את העונה האדירה שלו, בואטנג יצטרך להתעורר מהר, אביאטי להיות מרוכז לאורך כל העונה וכמובן פאטו ש... נפצע שוב פעם כמובן). כל תסריט שבו כל השחקנים האלה לא ייתנו את מה שמצופה מהם יהפוך לעונת בלהות שלנו.

יובנטוס דיברה כל הקיץ על שמות גדולים וכרגע אף אחד עדיין לא בא. יש לי הרגשה שאף אחד גם לא יגיע, וככה יובה דווקא בעמדה הכי קריטית לחיזוק לא התחזקה (בעצם כן - בוריילו חזר לרומא, לצערנו). גם אם יורנטה יגיע זה יהיה בסכום שירחף עליו כמו עננה ויכול ליצור אפקט של פרננדו טורס בצ'לסי, זה סיכום עצום. השנה תהיה הרבה יותר קשה ליובה למרות ההיחלשות של היריבות שלה.

הכל יכול לקרות.
לצפיה ב-'סיכון*'
סיכון*
24/08/2012 | 11:40
9
לצפיה ב-'עשרת ההעברות המעניינות של הקיץ באיטליה'
עשרת ההעברות המעניינות של הקיץ באיטליה
24/08/2012 | 14:58
33
לצפיה ב-'תודה רבה יגאל '
תודה רבה יגאל
24/08/2012 | 15:11
23
כיף גדול לקרוא את הסיקורים שלך על הליגה האיטלקית!!!

תמיד אני נהנה לקרוא אותם!!!

אני מהמר שגם השנה תואר האליפות יישאר בטורינו

יובנטוס תהייה שוב אלופה

אני מקווה רק לראות את נאפולי שוב חזק בצמרת.
לצפיה ב-'ענק!'
ענק!
24/08/2012 | 15:30
7
לצפיה ב-'המתוחכם בעולם?'
המתוחכם בעולם?
24/08/2012 | 21:58
27
רגל משחק פשוט
לצפיה ב-'ואגב'
ואגב
25/08/2012 | 13:31
1
35
שינוי מרענן שיתרחש העונה באיטליה: 12 שחקנים יורשו לשבת על הספסל במקום 7.
לצפיה ב-''
25/08/2012 | 21:26
3
לצפיה ב-'חידון ליגת העל לעונת 2012/13'
חידון ליגת העל לעונת 2012/13
23/08/2012 | 20:50
15
94
רמת קושי גבוהה:
1. מי היה הזר האחרון לזכות במלכות השערים בליגת העל?
2. באיזה שיא מחזיק עד היום ניסים אלמליח?
3. כמה קבוצות היו בעונה הראשונה של ליגת העל? (כלומר בעונה שבה שונה שמה לליגת העל)
4. כמה קבוצות שונות אימן דרור קשטן? (קבוצות בוגרים לא כולל נבחרת)
5. פרס שחקן העונה של מעריב הוא בעצם משאל של כל שחקני הליגה הבכירה אודות שחקן העונה שלהם. מי הוא האחרון לזכות בפרס פעמיים ברציפות?

שאלות ברמה קושי בינונית:
1. איזה אירוע היסטורי טראגי התרחש בדיוק ביום בו ערך ניר דוידוביץ' את הופעת הבכורה שלו?
2. כמה ממאמני ליגת העל זכו באליפות כשחקנים?
3. מי הייתה הקבוצה האחרונה של לופא קדוש בליגת העל?

שאלות ברמת קושי קלה מאד:
1. למי יש יותר אליפויות הפועל ב"ש או בני יהודה?
2. באיזה מקום סיימה מכבי ת"א בעונה שעברה?
3. מי היה מלך השערים של ק"ש אתשקד?
4. בכמה אליפויות זכתה מכבי חיפה בעשור הקודם?
5. מי היה מאמנה של מכבי ת"א בהפסד 10-0 למכבי חיפה?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ננסה לענות ממה שאני יודע/זוכר'
ננסה לענות ממה שאני יודע/זוכר
23/08/2012 | 21:02
6
42
רמת קושי גבוהה:

1-שאלה מתקילה.אנדז'י קוביקה היה הראשון שזכה ב-98/99 ואני מנסה לזכור אם יעקובו איגיביני גם היה מלך השערים ולדעתי לא.אז אני הולך עם קוביקה
2-זכור לי מה שהוא עשה בשנות ה-50 במדי בית''ר ת''א.נראה לי הוא השחקן שזכה בתואר מלך השערים עם מס' השערים הכי נמוך עד היום.
3-לדעתי 14.
4-טוב קשטן.נתחיל בגדולות-מכבי חיפה,מכבי ת''א,הפועל ת''א,בית''ר י-ם.נעבור לפחות גדולות-הפועל חיפה,הפועל כפ''ס,הפועל פ''ת,בני יהודה,הפועל ר''ג,הפועל לוד.נראה לי שזה הכל.עשר קבוצות
5-נלך על עודד מכנס

רמת קושי בינונית:

1-רצח רבין
2-אתה מתכוון למאמני ליגת העל כיום או למאמנים בכלל? לדעתי אתה מתכוון למאמנים כיום.ראובן עטר,יוסי מזרחי,טל בנין.נראה לי שרק שלושתם.
3-בני סכנין

רמה קלה:

1-לב''ש 2 או 3 אליפויות,לבני יהודה 1.אז ב''ש
2-וואלה לא זוכר,נראה לי 6
3-שמעון אבוחצירא
4-אם אני לא טועה אז 7
5-נראה לי שגיורא שפיגל.בעונת 87/88 דרור קשטן הגיע למכבי חיפה אחרי האסון הנורא של אבי רן ז''ל ונכשל שם והוחלף באמצע העונה ע''י אמציה לבקוביץ.בקיצור שפיגל אימן.
לצפיה ב-'7/13 גם לך'
7/13 גם לך
24/08/2012 | 03:04
5
22
רמת קושי גבוהה:
רק תשובה נכונה אחת, זה בסדר אבל פחות טוב מהמנהל השני
קוביקה לא היה הזר האחרון לזכות במלכות השערים. למעשה אחריו היו עוד שניים, רוברטו קולאוטי והשני את שמו אותו אנו מחפשים.

רמת קושי בינונית:
רק ראובן עטר, מזרחי ובנין? לכלת... שחקנים ירקו דם בשביל אליפויות וככה אתה מוחק להם אותן?
האליפויות כמובן מתיחסות לאליפות לכל ליגה ראשונה שהיא על גבי הגלובוס אם זה לא הובן.

רמת קושי קלה:
זה לא היה כ"כ מזמן העשור הראשון של שנות ה-2000 קצת חושבים והיית רואה שמכבי חיפה לא יכולה הייתה לזכות באליפות 7 פעמים. מה עם פעמיים בית"ר, מכבי והפועל ת"א?
לצפיה ב-'בוא ננסה לתקן'
בוא ננסה לתקן
24/08/2012 | 03:55
4
27
הזר האחרון שזכה במלכות השערים-אולי סמואל יבואה? בסוף נגלה שזה בכלל מקרייב מאשדוד
מאמנים שזכו באליפויות כשחקנים-שכחתי את גילי לנדאו שזכה עם הפועל ת''א באליפות ב-1986 עם השער המפורסם נגד מכבי חיפה ושנתיים אח''כ בעוד אליפות.אולי גם דור קשטן שהיה שחקן נוער בקבוצת הפועל פ''ת הגדולה יש מצב? בגלל שלא הבנתי את השאלה אז דילגתי על אוסקר גרסיה אבל גם הוא זכה באליפות כשחקן.
האליפויות של מכבי חיפה:
00/01,01/02,03/04,04/05,05/06,08/09 אז במקום 7 הייתי צריך לרשום 6.

עכשיו אני בסדר?
לצפיה ב-'משתפר'
משתפר
24/08/2012 | 14:56
3
17
סמואל יבואה אכן זכה במלכות השארים של ליגת העל. כמדומני שיחד עם יניב אברג'יל ואלי יאני הם היחידים לזכות בתואר כשחקני הפועל כפ"ס.

לא נראה לי שרשמו אלופות בתקופה שדרור שיחק כדורגל בכל אופן זה לא הוא ואתה שוכח שחקן שהיה משמעותי בהיסטוריה יותר מלנדאו ומזרחי לפחות..

מכבי חיפה אתה צודק.
לצפיה ב-'אה שכחתי את קלינגר!!!!!'
אה שכחתי את קלינגר!!!!!
24/08/2012 | 15:04
10
לצפיה ב-'ולגבי דרור קשטן'
ולגבי דרור קשטן
24/08/2012 | 15:12
1
16
עכשיו בגלל שאמרת שקשטן לא זכה באליפות עם הפועל פ''ת נכנסתי לאתר 'מוזיאון הפועל פתח תקווה' ואני מצטט:
''קשטן החל לשחק בקבוצה הבוגרת זמן קצר לאחר מכן, בעונת 1962/63. הוא פתח בארבעת המשחקים הראשונים של העונה, ובהמשך איבד את מקומו בהרכב ופתח בשלושה משחקים נוספים בלבד. הפועל פ"ת שלטה באותם ימים בכדורגל הישראלי ללא עוררין, עם ארבע אליפויות רצופות, ובסיום עונה זו זכתה באליפות נוספת.''

http://hpt.co.il/?ShowPlayer=51

ותאמין לי שזכרתי שהוא זכה באליפות כשחקן.אני בטוח שהוא לא היה כוכב גדול כמו האחים רצאבי ונחום סטלמך אבל הוא בהחלט היה באותה אליפות.אז גם קשטן צריכה להיות תשובה נכונה לשאלתך!
לצפיה ב-'טעות שלי'
טעות שלי
24/08/2012 | 15:33
10
צודק וזה יתוקן.
למרות שאי אפשר להאשים אותי שפספסתי שחקן שהיה שותף רק ל-7 משחקים בעונת האליפות..
לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
23/08/2012 | 21:35
2
22
1 קוביקה ששיחק במכבי תל אביב

2.השחקן שכב הכי הרבה שערים שמלך שערים כבש בעונה אחת - 30 שערים בעונת 1955

3. 14 קבוצות: מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, בני יהודה תל אביב, מכבי חיפה, הפועל חיפה, בית"ר ירושלים, הפועל ירושלים, הפועל כפר סבא, מכבי נתניה, מכבי הרצליה, ראשון לציון, הפועל פתח תקווה, מכבי פתח תקווה ומץס אשדוד

אגב קריית שמונה שיחקה באותה עונה בליגה הרביעית בישראל וסיימה את עונתה באמצע הטבלה רחוק רחוק ממאבקי העלייה לליגה השלישית.

4. וואלה לא זוכר

5. כנ"ל

1רצח רבין
2. לא יודע
3.נדמה לי שהפועל באר שבע בעונה שהם הפסידו בגמר הגביע

1.הפועל באר שבע. לב"ש יש 2 אליפויות (75,76) לבני יהודה יש אליפות אחת (90)
2.מקום שישי אם אני לא טועה
3 לא יודע
4. 6 אליפויות (2001,2002,2004,2005,2006,2009)
5.גיורא שפיגל ואגב הוא סירב במחצית להחליף שחקנים והתעקש שהשחקנים שפתחו במשחק והביאו את הפשלה הזאת ישאו בה כל המשחק עד לסיומה
לצפיה ב-'7/13'
7/13
24/08/2012 | 02:57
1
14
רמת קושי גבוהה:
שתי תשובות נכונות זה מכובד מאד.
קוביקה לא היה הזר האחרון לזכות במלכות השערים.

רמת קושי בינונית:
אחרי הפועל ב"ש הייתה ללופא עוד קבוצה מתחתית ליגת העל.

רמת קושי נמוכה:
צברת את רב הניקוד איפה שהיה צריך. למרות שלא לזכור את מלך השערים של האלופה זה בור בהשכלה.
אגב ממה שאני הבנתי שפיגל לא רצה להכניס שחקנים במצב איום שכזה ולכן לא עשה חילופים, לא מתוך נקמנות פיל ג'קסונית במי שהכניסו אותו לברוך הזה
לצפיה ב-'אוי איך שכחתי'
אוי איך שכחתי
24/08/2012 | 15:16
6
קוביקה היה הזר הראשון לזכות בתואר מלכות השערים לא האחרון

אני לא זוכר מי היה הזר האחרון שעשה זאת
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
24/08/2012 | 18:06
4
33
קל:

1. הגמלים
2. מקום 6
3. אבוחצירא(13)
4. 6 אליפויות
5. גיורא שפיגל

בינוני:
1. רצח רבין
2. 7 מאמנים(בנין, עטר, אוסקר, קשטן, יוסי מזרחי, קלינגר ולנדאו)
3. בני סכנין

קשה:
1. סמואל יבואה(2008)
2. הכי הרבה שערים בעונה
3. 14 קבוצות
4. 12 קבוצות
5. חיים רביבו
לצפיה ב-'יפה מאד'
יפה מאד
24/08/2012 | 18:42
3
36
כל התשובות נכונות. ידע אישי או אינטרנט?
לצפיה ב-'והשאלות?'
והשאלות?
24/08/2012 | 18:58
1
9
לצפיה ב-'אה?'
אה?
24/08/2012 | 21:37
9
לצפיה ב-'אני יענה לך במקומו'
אני יענה לך במקומו
24/08/2012 | 23:00
19
ברור שהוא ענה מהאינטרנט.......
לצפיה ב-'יעשו את עונת 12/13בליגת העל'
יעשו את עונת 12/13בליגת העל
23/08/2012 | 19:37
3
39
עד כה חשתי באיזשהו סוג של נמנום לקראת פתיחת עונת הכדורגל הישראלי.
כמובן שבתור אוהדים אנחנו נרגשים לראות שוב את קבוצותינו אבל אין הרגשה של משהו גדול באוויר, העונה האחרונה הותירה בשורה התחתונה איזשהו טעם רע לכל אוהדי הכדורגל הישראלי.

אז מסתבר שישנה מגדת עתידות (אישית אני לא מאמין בדברים האלה אבל מה זה משנה) שמפיצה לכל מי שבא אליה בסיום הפגישה שהעונה הקרובה הולכת להיות עונה גדולה לכדורגל הישראלי.
אז אם הנביאה כ"כ אופטימית מי אנחנו שנגיד אחרת?! זו הולכת להיות עונה אדירה לכדורגל הישראלי!

הנהירה הגדולה של שחקנים לארצות נכר משאירה הרבה מקום לשחקנים אלמונים או צעירים יותר לפרוץ קדימה, ועל כן אנסה לחזות אילו שחקנים הולכים לתת עונה גדולה הפעם.

עידן ורד כ"כ הרבה שחקנים במכבי חיפה מחכים שראובן עטר יקדם אותם ויהפוך אותם לכוכבים שמצפים מהם להיות.
השחקן שהולך לעשות את זה יותר מכולם הוא עידן ורד שכיכב אצל עטר במדי בית"ר ירושלים. ורד מוכשר אבל לא בטוח שמוכשר כמו האחרים, מה שכן בטוח זה שיש בו את החוצפה הזאת לבוא ולקחת את המושכות.
עד עכשיו ורד בחיפה זה לא זה, העונה עטר יביא את השינוי ועידן ורד יהיה מהשחקנים הכי טובים בליגה שלנו!

ברונו קוטיניו הולך להצליח בהפועל ת"א.
אין לי איך לנמק את הבחירה הזאת יותר מאשר תחושת בטן שהברזילאי מתאים כמו כפפה ליד למועדון האדום. דג'מבה דג'מבה מגיע עם השם, פנסטיל עם רזומה מוכח בישראל בעבר ובגזרת הישראלים את רב הרעש תפסה העברתו של טל בן חיים.
וכך נדמה לי שבשקט יחסי קוטיניו ישתלב במחיקת הגביע בצורה הטובה ביותר.

ערן לוי say what??!
אני אוהב את לוי כבר שנים והייתי מהמתנגדים להחתימו בבית"ר בינואר שעבר בגלל האופי הבעייתי ומצבה של הקבוצה.
ערן היה טוב במסע ההתאוששות של הקבוצה וכרגע בגביע הטוטו הוא נראה כמו השחקן הלוהט בליגת העל.
כפי שהמצב נראה כרגע לבית"ר צפויה עוד עונה קשה מאד בתחתית ולוי רגיל לקבוצות חלשות שתלויות בו ולכן אני מאמין שירגיש נח מאד עם המצב ויעשה דברים יפים.

ניקולס פלצ'וק יהיה השחקן של אלישע.
בתקשורת, בפורום, ברחוב כולם בטוחים שהעונה הולכת להיות העונה של הפועל ב"ש. זו התחושה וקשה מאד להתעלם מהחיוביות הזאת.
אני אישית קצת פחות מתרגש, אולי ב"ש העונה לא תקלע למאבקי תחתית עד לרגע האחרון אך אני לא רואה אותה מצליחה להדביק את חבורת הצמרת.
למרות זאת בפלצ'וק אני מאמין שהעונה יזכה להכרה שהוא ראוי לה.
בעכו שלא זוכה כמעט לסיקור תקשורתי לא שמו לב אליו, הקיץ קשטן ואלישע נלחמו עליו ובסוף הוא בחר להדרים, אני מאמין שהעונה כבר כל חובבי הכדורגל ידעו את שמו.

תמיר כחלון חוזר לליגת העל ויש הרגשה שהוא חזר טוב.
כחלון הוא שחקן כדורגל טוב עם קבלת החלטות די גרועה מחוץ למגרש וזה בעיקר מה שמעכב את הקריירה שלו.
בהפועל עכו, קבוצה קטנה שתתן לו מקום להתבטא אין סיבה שהוא לא יביא את היכולת המצוינת שלו לידי ביטוי.

דוד מנגה שחקן שלא ממש שיחק כדורגל מקצועני בחיים שלו.
גדל בפ.ס.ז' שיחק בקבוצת המשנה של מינכן 1860 וישב על הספסל אצל פרטיזן בלגראד וכעת בהמלצת אברם גרנט שאימן אותו בבלגראד מגיע להפועל ר"ג.
זה לא יהיה קל, הפועל ר"ג כנראה לא תחזיק בכדור ברב שלבי המשחקים שלה, ובכל זאת אברהם זאבי (תושב מינכן וחבר) שיש למילה שלו משקל רב אצלי אומר לי שהוא הולך להיות הזר מספר 1 בליגת העל העונה אז שווה לקחת את זה בחשבון. ולפחות לתת לו צ'אנס.

תחזיות שלכם כמובן יתקבלו בברכה בשרשור
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כאורדון שראה את דוויד מנגה'
כאורדון שראה את דוויד מנגה
23/08/2012 | 20:00
1
41
אני יכול לומר שבהחלט מדובר בשחקן עם פוטניאצל גדול מאד והוא הספיק כבר לכבשו 2 שערים בגביע הטוטו

עד כה במשחקים שהוא שיחק הוא בהחלט הראה כדורגל טוב. אולי זה היסחפות לומר שהוא הולך להיות הזר מספר אחד בליגת העל אבל להיות גורם דומינטטי וחשוב בהפועל רמת גן הוא יהיה ואם הוא ימשיך לשחק כמו שהוא שיחק עד עכשיו הוא יוכל מאד לעזור להפועל רמת גן להישאר בליגה למרות שמשימת ההישרדות תהייה קשה מאד
לצפיה ב-'האדם שאמר זאת'
האדם שאמר זאת
23/08/2012 | 20:52
17
לא ראה משחק בליגת העל לפחות 10 שנים...
לצפיה ב-'דרקו טאסבסקי ולאסלו לאנצ'ה מק''ש'
דרקו טאסבסקי ולאסלו לאנצ'ה מק''ש
23/08/2012 | 21:35
25
השניים האלה לדעתי משדרגים את ק''ש במיוחד לאנצ'ה.מאז ימי פישונט,שאלוי והאמר לא זכור לי שחקן שהצליח בליגת העל,אולי בעצם גאבור הולמאי אבל בכל זאת פעם היינו מביאים לארץ הרבה כשרונות מהונגריה היום כולם רוצים אפריקאיים כי הם זולים אבל לדעתי במזרח אירופה יש מציאות יותר טובות ושווה להשקיע עוד כמה דולרים בשביל להביא אותם
לצפיה ב-'נתונים לקראת פתיחת ליגת העל'
נתונים לקראת פתיחת ליגת העל
23/08/2012 | 11:27
20
59
אז זהו עוד יומיים זה יקרה ועונת 2012-13 תצא לדרך
לרגל פתיחת העונה ריכזתי לכם נתונים מעניינים חלקם הופיעו גם שנה שעברה שכתבתי נתונים לפתיחת הליגה וחלקם נתונים חדשים.
לצפיה ב-'העונה הראשנה'
העונה הראשנה
23/08/2012 | 11:32
40
ליגת הכדורגל הראשונה יצאה לדרך ב 28 למאי 1949 והסתיימה ב 24 ביוני 1950, מכבי ת"א הייתה האלופה הראשונה

13 הקבוצות הראשונות ששיחקו בעונה הראשונה של הליגה הבכירה (לפי סדר מיקומן) היו: מכבי ת"א, הפועל ת"א, הפועל חיפה, הפועל פ"ת, מכבי פ"ת, בית"ר ת"א, מכבי חיפה, מכבי רחובות, מכבי נתניה,מכבי נתניה, הפועל רמת גן, הפועל ראשון לציון, מכבי ראשון לציון ומכבי נס ציונה.
למעשה היו אמורות להיות בליגה 14 קבוצות אבל הפועל הצפון פרשה מרצונה ועל כן מנתה הליגה 13 קבוצות בלבד.

מכבי נס ציונה סיימה את העונה ההיא ללא אף נקודה , הקבוצה היחידה מקום המדינה שסיימה עונה ללא שום נקודה.

באותה עונה הוחלט שלא יהיו ירידות אבל מכבי נס ציונה ירדה מרצונה לליגה השנייה ובהמשך התאחדה עם בית"ר נס ציונה לקבוצה אחת – סקצייה נס ציונה.

לצפיה ב-'מתי הן ירדו ליגה לראשונה'
מתי הן ירדו ליגה לראשונה
23/08/2012 | 11:47
1
129
(אלו שייסדו את הליגה)

בעונה השנייה נשרו שתי הקבוצות מעיר היין לליגה השנייה, בעונת 1955/56 נשרה מכבי רחובות לליגה השנייה (ולא חזרה עוד לליגה הבכירה) ובשנת 1960 רשמה הפועל רמת גן ירידה היסטורית וראשונה בתולדותיה לליגה השנייה.

בשנת 1961 ירדה בית"ר תל אביב לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה ובשנת 1962 מכבי נתניה נשרה מכבי נתניה לראשונה בתולדותיה לליגה השניהי מה שהותיר 6 קבוצות שלא נשרו מהליגה הראשונה מקום המדינה: שתי התל אביביות הגדולות, שתי הפתח תקוואיות ושתי החיפאיות

בשנת 1965 נשרה מכבי חיפה לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה ומאז היא הייתה עתידה עוד פעמיים לרדת לליגה השנייה (ובפעם השנייה לשחק 4 עונות רצופות בליגה השנייה)

בשנת 1966 נשרה מכבי פתח תקווה לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה ובשנת 1976 נשרה הפועל פתח תקווה לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה בשנת 1981 נשרה הפועל חיפה לראשונה בתולדותיה לליגה השנייה מה שהאיר את שתי התל אביביות הגדולות כקבוצות היחידות שלא ירדו ליגה אך בשנת 1989 נשרה הפועל תל אביב לליגה השנייה ומאז ועד היום מכבי תל אביבי היא היחידה שלא שיחקה מעולם בליגה השנייה

הפועל באר שבע , בית"ר ירושלים ובני יהודה לא הופיעו כאמור בעונה הראשונה של הליגה שזאת יצאה לדרך

עונתה הראשונה של בני יהודה בליגה הראשונה הייתה בעונת 1955 אך כבר אחרי עונה אחת נשרה בית"ר ירושלים לליגה השנייה. עונתה השנייה של בית"ר בליגה השנייה הייתה רק בעונת 1968/69 ומאז היא משחקת ברציפות בליגה הבכירה למעט 2 ירידות ליגה (עונות 1979/80 ו 1990/91) שבשתיהן היא חזרה לליגה הבכירה אחרי עונה אחת

בני יהודה שיחקה לראשונה בליגה הבכירה בעונת 1959/60 ומאז היא נשרה 4 פעמים לליגה השנייה. 3 פעמים היא חזרה אחרי עונה אחת ופעם אחת אחרי שנתיים.

הפועל באר שבע שיחקה לראשונה בתולדתויה בליגה הבכירה בעונת 1965/66 היא שרדה 4 עונות חזרה אחרי עונה אחת ואז שיחקה בליגה הבכירה במשך 27 עונות ברצציפות עד שנשרה משם בעונת 1997/98 היא חזרה אחרי 3 עונות (2001) ירדה אחרי 4 עונות (2005) וחזרה לליגה הבכירה אחרי 4 שנים (2009)
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
23/08/2012 | 18:34
22
התכוונתי שעונתה הראשונה של בית"ר ירושלים בליגה הראשונה הייתה ב 1955
לצפיה ב-'הכי הרבה שערים והכי מעט שערים'
הכי הרבה שערים והכי מעט שערים
23/08/2012 | 11:55
307
מחזור הליגה הפורה ביותר בכל הזמנים הינו המחזור ה 23 של עונת 1955, אז הובקעו לא פחות מ 45 שערים שיא שספק אם יישבר איי פעם.

תוצאות אותו מחזור:

מכבי ת"א – הפועל ת"א 2-2
בית"ר ת"א – מכבי רחובות 5-2
הפועל רמת גן – הפועל כפר סבא 3-4
בית"ר ירושלים צ- הפועל חדרה 2-4
מכבי נתניה -  מכבי פ"ת 0-1
מכבי חיפה – הפועל חיפה 1-4
הפועל בלפוריה – הפועל פ"ת 13-2!!!

מחזור הליגה השחון ביותר בתולדות המדינה היה המחזור ה 7 של עונת 2003-04 בו הובקעו 4 שערים בלבד.

תוצאות אותו מחזור.

מכבי פ"ת – מכבי נתניה 0-0
בני סכנין – מ.ס אשדוד 0-1
מכבי חיפה – מכבי ת"א 1-0
בית"ר ירושלים – בני יהודה 0-0
הפועל ת"א – מכבי אחי נצרת 0-1
הפועל ב"ש – הפועל פ"ת 1-0

אגב המחזור ה 14 של עונת 1988-89 בליגה הארצית (הליגה השנייה) נחשב למחזור הליגה השחון ביותר שהיה בליגה מקצוענית בישראל, 6 מתוך 7 משחקים הסתיימו ב 0-0 ורק במשחק אחד הובקע שער, מכבי פ"ת גברה בחוץ על הפועל בת-ים משער שהובקע בזמן פציעות!!!

הניצחון הגבוה ביותר של קבוצה כלשהיא בליגה הראשונה הוא ניצחונה של מכבי ת"א על מכבי ראשל"צ 0-13!!! בעונת 1949-50

המשחק בו הובקעו מספר השערים הרב ביותר במשחק אחד הוא 15, הפועל פ"ת הביסה בחוץ את הפועל בלפוריה 2-13!!!

מספר השערים הרב ביותר ששחקן כבש במשחק אחד במשחק ליגה ראשונה בישראל הוא 6
גדעון דמתי כבש שישיה במשחק אחד בו הביסה קבוצתו שמשון ת"א את מכבי רמת עמידר 2-6 במחזור הסיום של עונת 1975-76!!!
לצפיה ב-'ועוד משהו על שערים'
ועוד משהו על שערים
23/08/2012 | 11:58
37
מבין 14 קבוצות הליגה הראשונה קריית שמונה היא הקבוצה היחידה שלא כבשה שני שערים עד לדקה ה 10 במסגרת הליגה הבכירה.

קריית שמונה היא גם העולה החדשה היחידה שכבשה 3 שערים במשחק הבכורה שלה בליגה הראשונה (השנייה הפועל טבריה בשנת 1965)
לצפיה ב-'משחקי בית ללא קהל'
משחקי בית ללא קהל
23/08/2012 | 12:00
33
בית"ר ירושלים היא הקבוצה שנענשה הכי הרבה פעמים בקיום משחקי בית ללא קהל 29 משחקים מתוך 684 שהם 4 אחוזים נסך משחקי הבית שלה
לצפיה ב-'ייצוג באירופה'
ייצוג באירופה
23/08/2012 | 12:01
1
32
עד לעונה הנוכחית הפועל תל אביב היא הקבוצה שקיימה הכי הרבה משחקים במסגרת האירופאית - 92 משחקים (לא כולל אינטרטוטו)
מכבי חיפה שנייה - 90 משחקים
לצפיה ב-'עוד שני פרטים קטנים לגבי הייצוג'
עוד שני פרטים קטנים לגבי הייצוג
23/08/2012 | 20:05
30
היום ראיתי בידיעות שהקבוצה הישראלית שהשיגה את ניצחון החוץ האירופי הראשון הייתה קבוצתי הפועל ב"ש בגביע האינטרטוטו ב- 76.עובדה זו מתווספת לשיא הנוסף שלנו שאליו הפניתי את תשומת ליבו של נדב יעקובי- השער המהיר ביותר של קבוצה ישראלית באירופה-11 שניות מהפתיחה.
לצפיה ב-'מלכות השערים'
מלכות השערים
23/08/2012 | 12:07
39
אלון מזרחי הוא מלך השערים בכל הזמנים עם 207 שערי ליגה, מנגד ניסים אלמליח הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים בעונה אחת 30 שערים בעונת 1954-55

ואם מדברים על מלכות השערים - מכבי נתניה היא הקבוצה ששחקן משרותיה זכה הכי הרבה בתואר מלך השערים יותר מכל קבוצה אחרת - 12 פעמים קרה שהזוכה בתואר מלך השערים היה שחקן ששיחק במכבי נתניה

עודד מכנס ודוד לביא זכו 4 פעמים כ"א, מוטלה שפיגלר 3 פעמים ואחמד סבע בעונה שעברה.

ואגב אם מדברים על מכבי נתניה זאת הקבוצה שהשתתפה במספר המשחקים הרב ביותר שהשתתפה במשחקים בהם הובקעו 7 שערים ויותר (53 משחקים מתוך 602 משחקים בהם הובקעו יותר מ 7 משחקים)
לצפיה ב-'רצף האי ספיגה הגדול ביותר'
רצף האי ספיגה הגדול ביותר
23/08/2012 | 12:16
33
בעונת 1988/89 קבעה מכבי חיפה שיא חדש שלא נשבר עד היום - רצף האי ספיגה הארוך ביותר מי שעמד בשערה של מכבי חיפה היה גיורא אנטמן ורצף האי ספיגה עמד על 1002 דקות.

מי ששבר את הרצף הזה היה שחקנה של שמשון תל אביב שבתאי לוי שכבש 6 דקות לסיום משחקה של קבוצתו מול מכבי חיפה (1-2 למכבי חיפה) שני מחזורים לסיום
לצפיה ב-'אלופות'
אלופות
23/08/2012 | 12:36
3
36
זכייתה של קריית שמונה באליפות הפך אותה למועדון ה 13 שזוכה באליפות

האליפות של קריית שמונה הייתה האליפות הראשונה מאז עונת 1982/83 (מכבי נתניה) שבה האלופה לא באה מאחת משלושת הערים הגדולות בישראל

בנוסף האליפות של קריית שמונה הייתה הפעם הראשונה מאז 1999 (הפועל חיפה) שהקבוצה שזוכה באליפות זוכה באליפות זוכה בעצם באליפות היסטורית.

שמכבי תל אביב זכתה באליפות הראשונה של הליגה שזאת יצאה לדרך היא הייתה האלופה עם הכי הרבה אחוזי הצלחה עד היום

מנגד הפועל פתח תקווה אלופת 1961/62 היא האלופה עם הכי מעט אחוזי הצלחה לאלופה.

הפועל רמת גן ובית"ר ירושלים הן שתי הקבוצות היחידות שזכו באליפות שנה אחרי שעלו מהליגה הראשונה כשבית"ר ירושלים של עונת 1992/93 היא העולה החדשה שהשיגה הכי הרבה אחוזי הצלחה בעונהת הראשונה אחרי שעלתה מהליגה השנייה
לצפיה ב-'ועוד דבר על אלופות'
ועוד דבר על אלופות
23/08/2012 | 12:42
2
29
מקום המדינה ועד היום
34 פעמים קרה שהאלופה באה ממרכז מכבי
20 פעמים קרה שהאלופה באה ממרכז הפועל
6 פעמים קרה שהאלופה באה מבית"ר (כולן בית"ר ירושלים)
לצפיה ב-'אפשר לחושוב כמה בית''ר יש בכדורגל הישראלי'
אפשר לחושוב כמה בית''ר יש בכדורגל הישראלי
23/08/2012 | 20:20
1
25
אגב רז אולי אתה יודע באמת כמה קבוצות בית''ר היו בליגה הבכירה?

אני זוכר בית''ר י-ם,בית''ר ת''א ובית''ר נתניה.
לצפיה ב-'זה בדיוק הרשימה הנכונה'
זה בדיוק הרשימה הנכונה
23/08/2012 | 20:41
24
לא היו עוד קבוצות ממרכז בית"ר בליגה הבכירה חוץ משלושת הקבוצות שציינת

לצפיה ב-'ייצוג ערים בליגה הראשונה'
ייצוג ערים בליגה הראשונה
23/08/2012 | 13:00
37
2 ערים בלבד תמיד היו מיוצגות בליגה הראשונה מקום המדינה ועד היום

תל אביב וחיפה

מכבי תל אביב שיחקה כאמור בליגה הראשונה מקום המדינה חיפה מנגד גם הייתה מיוצגת תמיד בליגה הראשונה. הפועל חיפה ירדה לראשונה בתודלותיה לליגה השנייה ב 1981 אך באותה עונה שבה מכבי חיפה לליגה הראשונה אחרי 4 עונות של העדרות

עונת 1977-78 הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה שהעיר פתח תקווה הייתה ללא ייצוג בליגה הבכירה והדרבי של פתח תקווה נערך בעצם בליגה השנייה. עונת 2012-13 תהייה הפעם השנייה בהיסטוריה שזה קורה.

היישוב בלפוריה הוא היישוב הקטן ביותר שהיה מיוצג בליגה הבכירה בכדורגל וזה היה בשנות ה 50

מנגד בת-ים היא העיר הגדולה בישראל שמעולם לא הייתה לה קבוצה בליגה הראשונה בישראל לא בכדורגל ולא בכדורסל
לצפיה ב-'שפיץ'
שפיץ
23/08/2012 | 15:01
1
45
כל הכבוד אחי..!
לצפיה ב-''
23/08/2012 | 16:53
5
לצפיה ב-'עבודה נהדרת!!!!'
עבודה נהדרת!!!!
23/08/2012 | 18:32
28
נהניתי!
לצפיה ב-''
23/08/2012 | 20:08
9
לצפיה ב-'תותח '
תותח
23/08/2012 | 20:34
23
לצפיה ב-'כדורגל עולמי '
כדורגל עולמי
22/08/2012 | 23:57
60
181
המשך>>
לצפיה ב-'אלופות בלתי נשכחות'
אלופות בלתי נשכחות
23/08/2012 | 09:34
23
103
לפני כשנה ביצעתי פרוייקט שבוודאי אתם זוכרים אותו פרוייקט 20 הקבוצות הגרועות ביותר בכל הזמנים אשר שיחקו בליגה הראשונה

החלטתי לעשות פרוייקט קצת דומה על קבוצות אלופות בלתי נשכחות אך במתכונת מעט שונה.

בניגוד לפרוייקט הקבוצות הגרועות שהדירוג שלהן נקבע לפי אחוזי הצלחה כאן החלטתי לא לעשות זאת לפי אחוזי הצלחה
כי אם הייתי עושה זאת לפי אחוזי הצלחה אז היו למכבי תל אביב 4 קבוצות בראש הדירוג רובן בשנות ה 50 לפני שנולדנו

הפרוייקט הזה יסקר 5 אלופות שונות מהעבר שהשיגו את האליפות שלהן בצורה משכנעת קבוצות שהוליכו את הטבלה לאורך מרבית העונה שחלקן הוליכו את הטבלה ביתרון דו ספרתי בחלק מהעונה

יחד עם זאת לא היה מקום להכניס את כולם ואני בחרתי להכניס רק 5 קבוצות בלבד

הקבוצות כאן יופיעו לפי סדר השנים ולא לפי דירוג שלי והן מבוססות על טעם אישי שלי

ברור שיש קבוצות שזכו ביותר מאליפות אחת משכנעת דבר שקרה גם למכבי תל אביב וגם למכבי חיפה למשל לכן החלטתי להכניס רק אליפות אחת לדירוג לכל קבוצה כדי שזה ייצג 5 קבוצות שונות.

לצפיה ב-'מכבי נתניה 1982/83'
מכבי נתניה 1982/83
23/08/2012 | 09:46
3
1650
סגל הקבוצה
אריה אלטר
רוני גלאוברמן
גד מכנס
דוד פיזנטי
יוסי יונה
חיים בר
ברוך חסן
אריה שירזי
מרדכי חלפון
חיים מסיקה
בני לם
דני עציוני
משה גריאני
שלמה שירזי
עודד מכנס
דוד לביא

מאמן: מרדכי שפיגלר

מאזן:
משחקים: 30
ניצחונות: 18
תיקו: 7
הפסדים: 5
שערים: 31-54
יחס שערים: 31-54
נקודות: 61

30 שנה חלפו מאז האליפות האחרונה של מכבי נתניה מי שהייתה בעברה אחת מקבוצות הפאר הגדולות ביותר בכדורגל הישראלי.
מכבי נתניה שכונתה היהלומים זכתה באליפות ראשונה בשנת 1971 ומאז הספיקה לזכות בעוד 4 אליפויות נוספות אך כאמור מאז 1983 לא זכתה הקבוצה עוד באליפות

מכבי נתניה פתחה את עונת 1982-83 בצל הזיכרונות מהעונה הקודמת. אז הציגה הקבוצה את הכדורגל הטוב ביותר בליגה כולל שישיות לרשתן של מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים אך הקבוצה לא זכתה באליפות בגלל קומבינה שעשו בניהן שמשון ת"א והפועל כפר סבא שנפגשו  בניהן במחזור הסיום של העונה הקודמת שכ"א מהן צריכה תיקו בכדי להשיג את מטרתה (כפר סבא – תיקו בשביל אליפות ושמשון ת"א תיקו בשביל להישאר בליגה)  התיקו הזה אכן הושג בין השתיים (במשחק כדורגל שבו שתי הקבוצות הניעו את הכדור כל הזמן במרכז המגרש ולא ניסו להתקיף) ומכבי נתניה על אף הכדורגל הטוב ביותר בליגה באותה עונה נאלצה להסתפק במקום השני בלבד.

מכבי נתניה פתחה את העונה עם ניצחון חוץ על הפועל לוד 1-4 שהציב אותה בפסגה כבר במחזור הראשון. במחזור החמישי יצאה הקבוצה למשחק חוץ קשה מול מכבי תל אביב והנחילה לצהובים הפסד ליגה ראשון (וספיגת שער ראשון העונה) משער שכבש בני בלם. במחזור התשיעי נחלה הקבוצה את הפסד הליגה הראשון שלה לאחר שהיא הפסידה לעולה החדשה מכבי יבנה במשחק מרתק ורב שערים 3:4. זה היה הפסד היחיד של מכבי נתניה בסיבוב הראשון מכבי נתניה דרסה כל דבר שזז מולה ואת הסיבוב הראשון היא סיימה עם יתרון של 13 נקודות ממכבי תל אביב שבמקום השני.

במחזור ה 20 אירחה מכבי נתניה את השנייה מכבי תל אביב בקופסה ומכבי נתניה ניצחה 0-2 מצמד שערים של עודד מכנס בדקות ה 64 ו 90 לאחר המשחק הזה גדל הפער בין מכבי נתניה לסגניתה מכבי תל אביב לכדי 15 נקודות.במחזור ה 25 הייתה אמורה לחגוג מכבי נתניה את זכייתה באליפות במשחק החוץ שח מול הפועל כפר סבא. לא הייתה דרך טובה יותר לחגוג במגרשה של הקבוצה שלקחה ממנה את האליפות שנה קודם לכן בצורה מפוקפקת אך הכפר סבאים דחו את חגיגות האליפות של מכבי נתניה והפתיעו אותם עם ניצחון 2-3. במחזור ה 26 אירחה מכבי נתניה את מכבי יפו בתקווה לחגוג באופן רשמי את האליפות אך היא שוב הופתעה ע"ח קבוצת תחתית ומכבי יפו ניצחה בקופסה 0-1. במחזור ה 27 זכתה מכבי נתניה באופן סופי באליפות לאחר שסיימה ב 0-09 בשכונת התקווה מול בני יהודה. מכבי נתניה איבדה אמנם קצת גובה במחזורי הסיום (ובשלות מחזורי הסיום היא השיגה ניצחון אחד מול 2 תוצאות תיקו) אך זה לא מנע ממנה לסייםן את העונה בפער של 14 נקודות ליגה מסגניתה שמשון ת"א.

משחקי הקבוצה בעונת 1982-83

מחזור 1: הפועל לוד- מכבי נתניה 4-1
מחזור 2: מכבי נתניה – מכבי חיפה 1-1
מחזור 3: מכבי פ"ת – מכבי נתניה 2-2
מחזור 4: מכבי נתניה – הפועל יהוד 1-4
מחזור 5: מכבי ת"א – מכבי נתניה 1-0
מחזור 6:מכבי נתניה – שמשון ת"א 1-3
מחזור 7: הפועל רמת גן – מכבי נתניה 1-0
מחזור 8: מכבי נתניה – בית"ר ירושלים 2-3
מחזור 9: מכבי יבנה- מכבי נתניה 3-4
מחזור 10: מכבי נתניה – הפועל כפר סבא 2-4
מחזור 11: מכבי יפו – מכבי נתניה 2-0
מחזור 12: מכבי נתניה – בני יהודה 1-3
מחזור 13: הפועל ת"א – מכבי נתניה0-0
מחזור 14: הפועל ב"ש – מכבי נתניה 0-2
נחזור 15: מכבי נתניה – הפועל ירושלים 2-3
מחזור 16: מכבי נתניה – הפועל לוד 0-1
מחזור 17: מכבי חיפה – מכבי נתניה 0-3
מחזור 18:מכבי נתניה – מכבי פ"ת 0-2
מחזור 19: הפועל יהוד – מכבי נתניה 2-0
מחזור 20: מכבי נתניה – מכבי ת"א 0-2
מחזור 21:  שמשון ת"א – מכבי נתניה 1-3
מחזור 22: מכבי נתניה – הפועל רמת גן 1-2
מחזור 23: בית"ר ירושלים – מכבי נתניה 1-1
מחזור 24: מכבי נתניה – מכבי יבנה 0-1
הפועל כפר סבא – מכבי נתניה 2-3
מחזור 26: מכבי נתניה – מכבי יפו 1-0
מחזור 27: בני יהודה – מכבי נתניה 0-0
מחזור 28: מכבי נתניה – הפועל תל אביב 0-2
מחזור 29: מכבי נתניה – הפועל באר שבע 1-1
מחזור 30: הפועל ירושלים – מכבי נתניה 1-1

מחזור 23 בית"ר ירושלים - מכבי נתניה 1-1
http://www.youtube.com/watch?v=eS9jFYsZ6FM
לצפיה ב-'מוסיף נורא בקטנה'
מוסיף נורא בקטנה
23/08/2012 | 15:08
2
46
באותה עונה אמר המאמן שפיגלר את המשפט שכולנו מכירים: "נתניה ועוד 15" על ההפרש העצום בינה לבין שאר הליגה...

אגב בנימה אישית נדמה לי השילוב בין מכנס ולביא הפך אותם לצמד החלוצים הטובים בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי.
לצפיה ב-'איך שכחתי לרשום את המשפט הזה'
איך שכחתי לרשום את המשפט הזה
24/08/2012 | 15:15
1
29
כל אוהד כדורגל שמכיר את סיפור האליפות של מכבי נתניה מהעונה הזאת אמור להכיר ולדעת את המשפט הזה נתניה ועוד 15 גם אם הוא לא היה אוהד כדורגל פעיל באותה עונה

לפעמים אני אומר לעצמי חבל שלא נולדתי כמה שנים קודם לכן רק בכדי שהייתי זוכה גם לראות את מכבי נתניה זוכה באיזה אליפות אחת וספיצפית את האליפות הזאת.

הייתי שמח אם אראה אותם יום אחד זוכים באליפות.
לצפיה ב-'האמת שהסיפורים על הכדורגל הנפלא שלהם'
האמת שהסיפורים על הכדורגל הנפלא שלהם
30/08/2012 | 13:18
21
הם יותר אגדות ממה שהיה באמת

למיטב זכרוני הם שיחקו בינוני בדר"כ פרט למש' בודדים אולי
לצפיה ב-'מכבי תל אביב 1991/92'
מכבי תל אביב 1991/92
23/08/2012 | 09:52
1
388
סגל הקבוצה:
אלכסנדר אובארוב
אבי כהן הירושלמי
גדי ברומר
אלכסנדר פולקארוב
מנשה שמעונוב
עמיר תורג'מן
יעקב הלל
נועם שוהם
ניר קלינגר
עמית לוי
אבי נמני
אמיר שלח
מאיר מליקה
אורי מלמיליאן
משה בן נון
איציק זוהר
אריק שריקי
אלון ברומר
הישרם זועבי
אלי דריקס

מאמן: אברהם גרנט

מאזן:
משחקים: 32
ניצחונות: 23
תיקו: 6
הפסדים: 3
שערים: 29-82
נקודות: 75

קיץ 1991 מכבי תל אביב מסיימת עונה 12 ברציפות ללא אליפות. באותו קיץ מגיע לקובצה אברהם גרנט מבצע שינוי גדול בסגל הקבוצה . אלכסנדר אובראוב מצטרף לקבוצה טאיתו גם אלכסנדר פולוקארוב והישראלי יעקב הלל ששנה קודם לכן שיחק בהפועל רמת גן מהליגה הארציתושחקנים מושאלים שחזרו לשחק במדי הצהובים.
פתיחת העונה לא בישרה טובות והקבוצה נוצחה במחזור הפתיחה בידי בית"ר תל אביב לאחר שעד הדקה ה 87 הוליכו הצובים 0-2 אבל אז ספגו 3 שערים ב 3 דקות ובית"ר ת"א עם מהפך מדהים ניצחה 2-3 במחזור השני אירחו הצובים את העולה החדשה מכבי יבנה וכבר אחרי 7 דקות פיגרו 0-2 אך לבסוף הצליחו לנצח 2-4.
במחזור החמישי נוצחה מכבי תל אביב בשכונה בידי בני יהודה 1-3 בסיומו של המחזור החמישי היה לקובצה 7 נקודות ליגה בלבד אך מכאן החלה דהירה מטורפת של הקבוצה עם 13 ניצחונות ברציפות ששיאה היה בניצחון בדרבי על הפועל תל אביב בבלומפילד 0-4 במחזור השביעי משערים של אבי נמני, דוד הרשליקוביץ (עצמי)וצמד של אלי דריקס במחצית השנייה.

ככל שהתקדמה העונה הפער של מכבי תל אביב רק נהייה יותר ויותר גדול כשבמחזור ה 16 ניצחה מכבי תל אביב במשחק העונה את בני יהודה השנייה בטבלה 0-1 משער של יעקב הלל דבר אשר הגדיל את הפער מהמקום השני לכדי 11 נקודות. במחזור ה 18 ניצחה מכבי תל אביב בדרבי התל אביבי השני העונה את הפועל תל אביב  0-1 משער של ניר קלינגר בסיום המחזור ה 18 היה לקבוצה 15 ניצחונות תיקו אחד ושני הפסדים בלבד ופער של 13 נקודות מהמקום השני.

במחזור ה 19  סיימה מכבי תל אביב בתיקו מאופס עם מכבי חיפה בקריית אליעזר ובכך נקטע רצף של 13 ניצחונות רצופים. במחזור ה 22 הפסדיה מכבי תל אביב באופן מפתיע 2-0 בביתה לצפרירים חולון ובכך נקטע רצף של 16 משחקים רצופים ללא הפסד הפער של מכבי תל אביב מסגניתה בני יהודה ירד לכדי 9 נקודות..

את משחקי הפליאוף פתחה מכבי תל אביב בניצחון על מכבי נתניה 0-4. במחזור ה 24 אירחה מכבי תל אביב את סגניתה בני יהודה והשתיים סיימו ב 1-1 איציק זוהר העלה את מכבי תל אביב ליתרון בדקה ה 17 ובני יהודה הישוותה ל 1-1 בדקה ה 60 משער של חיים רביבו.

במחזור ה 25 יצאה מכבי תל אביב למשחק חוץ מול מכבי חיפה, אחד מהגרשים הקשים בהם מכבי תל אביב הכי התקשתה באותה תקופה. מגרש בו חטפה 4 שנים קודם לכן 0-10!!! וכן בשתי העונות הקודמות שתי חמישיות. בקיצור המגרש הכי לא מאיר פנים לקבוצה, המגרש שבו נקטע גם לקבוצה רצף של 13 משחקים רצופים של ניצחונות חודשיים קודם לכן. לראשונה מזה 9  שנים הצליחה מכבי תל אביב לחזור עם ניצחון חוץ על מכבי חיפה לאחר שהביסה אותה 1-5!!! משערים של יעקב הלל, איציק זוהר, אבי נמני וצמד של אבי כהן הירושלמי. חותמת האליפות ניתנה סופית במחזור ה 29 לאחר שמכבי תל אביב ניצחה את בני יהודה בשכונת התקווה 2-3. חיים רביבו העלה את בני יהודה ליתרון של 0-1 בדקה ה 6 איציק זוהר הישווה ל 1-1 בדקה ה 52 ניר קלינגר עשה מהפך והעלה את מכבי תל אביב ליתרון של 1-2 בדקה ה59 רביבו בשערו השני במשחק קבע 2-2 מהנקודה הלבנה בדקה ה 76 וממש לקראת סיום המשחק כבש איציק זוהר את שער הניצחון של מכבי תל אביב מהנקודה הלבנה והחזיר סופית את כרת האליפות לקריית שלום אחרי 13 שנים!!!!

בשלושת המשחקים שנותרו למכבי תל אביב היא השיגה 7 נקודות לאחר שהביסה בשנית את מכבי חיפה באותה תוצאה בה גברה עליה בקריית אליעזר  1-5 ניצחה את בית"ר ת"א 1-4 שבין שני המשחקים האלו היא סיימה בתיקו ללא שערים עם הפועל פ"ת.

תוצאות הקבוצה בעונת 1991-92

מחזור 1: מכבי תל אביב – בית"ר תל אביב 3-2
מחזור 2: מכבי תל אביב – מכבי יבנה 2-4
מחזור 3: מכבי נתניה – מכבי תל אביב 2-1
מחזור 4: מכבי תל אביב – הפועל פתח תקווה 3-3
מחזור 5: בני יהודה – מכבי תל אביב 1-3
מחזור 6: מכבי תל אביב – הפועל ירושלים 1-8!!!
מחזור 7: הפועל תל אביב – מכבי תל אביב 4-0
מחזור 8: מכבי תל אביב – מכבי חיפה 1-2
מחזור 9: הפועל באר שבע – מכבי תל אביב 3-0
מחזור 10: מכבי תל אביב – מכבי פתח תקווה 1-3
מחזור 11: צפרירים חולון – מכבי תל אביב 1-0
מחזור 12: בית"ר תל אביב – מכבי תל אביב 3-2
מחזור 13: מכבי יבנה – מכבי תל אביב 3-1
מחזור 14: מכבי תל אביב – מכבי נתניה 1-3
מחזור 15: הפועל פתח תקווה – מכבי תל אביב 3-1
מחזור 16: מכבי תל אביב – בני יהודה 0-1
מחזור 17: הפועל ירושלים – מכבי תל אביב 5-0
מחזור 18: מכבי תל אביב – הפועל תל אביב 0-1
מחזור 19: מכבי חיפה – מכבי תל אביב 0-0
מחזור 20: מכבי תל אביב – הפועל באר שבע 0-0
מחזור 21: מכבי פתח תקווה – מכבי תל אביב 2-0
מחזור 22: מכבי תל אביב – צפרירים חולון 2-0
מחזור 23:מכבי תל אביב – מכבי נתניה 0-4
מחזור 24: מכבי תל אביב – בני יהודה 1-1
מחזור 25: מכבי חיפה – מכבי תל אביב 5-1
מחזור 26: מכבי תל אביב – הפועל פתח תקווה 0-2
מחזור 27: בית"ר תל אביב – מכבי תל אביב 1-1
מחזור 28: מכבי נתניה – מכבי תל אביב 3-0
מחזור 29: בני יהודה – מכבי תל אביב 3-2
מחזור 30: מכבי מתל אביב – מכבי חיפה 1-5
מחזור 31: הפועל פתח תקווה – מכבי תל אביב 0-0
מחזור 32: מכבי תל אביב – בית"ר תל אביב 1-4

מכבי תל אביב - בית"ר תל אביב 1-4 (משחק ההכתרה)

http://www.youtube.com/watch?v=XvDthEBrJqY

מכבי ת"א אלופה , תקציר קצר וראיונות מעונת 92\91

http://www.youtube.com/watch?v=85vTbGnz-vA&fea...
לצפיה ב-'האלופה הכי מלהיבה בעידן המודרני'
האלופה הכי מלהיבה בעידן המודרני
23/08/2012 | 20:46
49
עם ממוצע השערים הגבוה ביותר
לצפיה ב-'מכבי חיפה 1993/94'
מכבי חיפה 1993/94
23/08/2012 | 10:04
3
529
סגל הקבוצה:

רפי כהן
רומן פץ
איתן אהרוני
משה גלאם
רוני לוי
סרגיי קנדאורוב
צבר דניאל
אריק בנאדו
ראובן עטר
אלון חזן
מרקו בלבול
אייל ברקוביץ
איבן גצקו
אלון מזרחי
שי הולצמן

מאמן: גיורא שפיגל

מאזן:
משחקים: 39
ניצחונות:28
תיקו:11
הפסדים: 0

שערים: 27-97
נקודות: 95

אחת הקבוצות האלופות הכי הגדולות ביותר שהיו בישראל

קיץ 1993 מכבי חיפה מבצעת מסע רכש מרשים מתוך מטרה להחזיר את כתר האליפות לעיר הכרמל. רפי כהן השוער צורף לקבוצה במקומו של ויקטור צ'אנוב ואיתו גם הזרים סרגיי קנדאורוב ורמן פץ והישראלים שי הולצמן, משה גלאם ואלון מזרחי

מחזור הפתיחה הפגיש את הקבוצה עם האלופה מהשנה שעברה בית"ר ירושלים בטדי. ראובן עטר העלה את מכבי חיפה ליתרון של 0-1 בדקה ה 27 5דקות אחר כך בישל עטר לאלון מזרחי שהעלה את הירוקים ל 0-2

בית"ר לא נשברה ובדקה ה 51 החזיר יעקב שוורץ את בית"ר ירושלים למשחק. בדקה ה 58 כבש שוורץ את השני והשווה את התוצאה ל 2-2

בדקה ה 74 כבש אלון מזרחי את שער הניצחון לירוקים.

במחזור השני השיגה מכבי חיפה ניצחון דחוק 0-1 על העולה החדשה מכבי הרצליה במחזור השלישי איבדה מכבי חיפה 2 נקודות יקרות לאחר שסיימה רק ב 0-0 מול הפועל חיפה בדרבי לה זה היה נקודת ליגה ראשונה העונה  במחזר התשיעי איבדה שוב מכבי חיפה 2 נקודות ליגה יקרות לאחר שסיימה ב 1-1 מול הפועל כפר שמכבי ת"א מנגד שומרת על מאזן של 100 אחוזי הצלחה

במחזור ה 12 התקיים משחק העונה בין מכבי תל אביב למכבי חיפה. מכבי תל אביב הגיעה למשחק הזה עם מאזן של 11 ניצחונות מ 11 משחקים. מכבי חיפה מנגד פיגרה אחריה ב 4 נקודות. 41000 צופים באצטדיון רמת גן ראו את השופט אריה פרוסט מרחיק את אלון מזרחי מהמשחק כבר בדקה ה 2 לאחר שנגח בפניו של איציק זוהר למרות שהיה בנחיתות מספרית הצליחה מכבי חיפה לעלות ליתרון של 0-1 בדקה ה 10 משער שכבש אלון חזן בבעיטה חופשית אבי כהן הירושלמי השווה ל 1-1 מעמדת נבדל 18 דקות לסיום והפער של מכבי חיפה מהפיסגה נותר בעינו – 4 נקודות. מכבי תל אביב איבדה באותו יום נקודות ליגה ראשונות לעונה

במחזור ה 15 הפסדיה מכבי תל אביב לראשונה העונה 0-2 לבני יהודה בשכונה ומכבי חיפה ניצלה זאת בכדי לצמצם את הפער לנקודה אחת בלד אחרי ניצחון חוץ על מכבי הרצליה 0-2

במחזור ה 16 העפילה מכבי חיפה לראשונה העונה לפיסגה לאחר ניצחון בדרבי 0-4 על הפועל חיפה תוך שהיא מנצלת את הפסדה השני ברציפות של מכבי תל אביב 3-2 לבית"ר ירושלים.

במחזור ה 24 הייתה קרובה מכבי חיפה להפסד ליגה ראשון לאחר שפיגרה 0-2 בנתניה עד לדקה ה 68 אלא שאז הצליח גצ'קו להחזיר את מכבי חיפה למשחק ו 6 דקות לסיום השווה ראובן עטר ל 2-2.

במחזור ה 25 נערך משחק העונה בין מכבי חיפה למכבי תל אביב. שתי הקבוצות הגיעו למשחק הזה עם אותם נקודות אבל לצהובים היה יחס שערים טוב יותר שהציב אותם לפני המשחק הזה במקום הראשון מכבי חיפה ניצחה בתצוגת כדורגל מוחצת 0-5 משערים של אייל ברקוביץ, אחון מזרחי, ראובן עטר, איבן גצ'קו ומשה גלאם שכבר במחצית הראשונה הייתה התוצאה 0-3

את הסיבוב השני סיימה מכבי חיפה עם ניצחון חוץ 0-3 על בשכונה על בני יהודה

במחזור ה 28 אירחה מכבי חיפה בקריית אליעזר את מכבי תל אביב למשחק העונה 3 שבועות אחרי המפגש הקודם ש 3 נקודות הפרש מפרידות בין שתי הקבוצות עם יחס שערים עדיף לירוקים.

הצובים שיחקו משחק אלים שבעקבותיו שבר רומן פץ החיפאי את רגלו ולמעשה הוא גמר את העונה לאחר תיקול חריף של מאיר מליקה שקיבל רק כרטיס צהוב.

בדקה ה 34  קיבל מאיר מליקה מסירה מאבי נמני ובעט מתחת לביטנו של רפי כהן – 0-1 למכבי תל אביב.

בדקה ה 48 הוכשל אייל ברקוביץ בפינת הרחבה ואלון חזן הישווה בבעיטה חופשית ל 1-1. תוצאה שנשמרה עד הסיום.

במחזור ה 34 עשתה מכבי חיפה צעד חשוב בדרך להבטחת האליפות לאחר שרמסה את הפועל פתח תקווה 0-6 ומנגד מכבי תל אביב סיימה רק בתיקו 0-0 מול הפועל ת"א., במחזור ה 37 זכתה מכבי חיפה באליפות באופן מעשי לאחר שסיימה בתיקו 1-1 מול מכבי פ"ת ומכבי ת"א סיימה גם היא בתיקו של 2-2 מול בני יהודה הפער בין שתי הקבצות היה 7 נקודות שני מחזורים לסיום.

במחזור האחרון יצאה מכבי חיפה למשחק חוץ מול הפועל כפר סבא שהיא זקוקה לתיקו כדי לסיים עונה שלימה ללא הפסד, כפר סבא מנגד הייתה מדורגת ערב המחזור האחרון במקום ה 13 אשר הוליך למשחקי מבחן מול הרביעית בליגה הארצית – שמשון ת"א (הליגה הראשונה הוגדלה בסיום העונה מ 14 קבוצות ל 16 קבוצות שרק האחרונה יורדת אוטומטית) הפסד או תיקו של כפר סבא בתוספת ניצחון של הפועל חיפה על הפועל תל אביב והפועל כפר סבא נושרת לליגה השנייה.

16 שניות בלבד מפתיחת המשחק וכפר סבא עלתה ליתרון של 0-1 משער של יניב כהן ממש על סף סיום המחצית הראשונה זכתה כפר סבא בפנדל אותו היא החמיצה והתוצאה בסיום המחצית הראשונה נותרה 0-1 לכפר סבא.

בדקה ה 48 כבש ניר סוחר הכפר סבאי שער עצמי שהשווה את התוצאה ל 1-1 בהמשך המחצית השנייה כבשו גלאם, חזן והולצמן ומכבי חיפה ניצחה 1-4 הורידה את הפועל כפר סבא לליגת המשנה ומכבי חיפה זכתה באליפות בעונת 1993-94 ללא אף הפסד ליגה אחד!!!

משחקי הקבוצה בעונת 1993-94

מחזור 1 : בית"ר ירושלים – מכבי חיפה 3-2
מחזור 2: מכבי חיפה – מכבי הרצלייה 0-1
מחזור 3: הפועל חיפה – מכבי חיפה 0-0
מחזור 4: מכבי חיפה – צפרירים חולון 0-5
מחזור 5: הפועל ת"א – מכבי חיפה 1-0
מחזור 6: מכבי חיפה – מכבי פ"ת 0-4
מחזור 7: הפועל פ"ת – מכבי חיפה 3-1
מחזור 8: מכבי חיפה – הפועל ב"ש 1-2
מחזור 9: הפועל כפר סבא – מכבי חיפה 1-1
מחזור 10: עירוני אשדוד – מכבי חיפה 3-1
מחזור 11: מכבי חיפה – מכבי נתניה 2-4
מחזור 12: מכבי תל אביב – מכבי חיפה 1-1
מחזור 13: מכבי חיפה – בני יהודה 1-5
מחזור 14: מכבי חיפה – בית"ר ירושלים 0-4
מחזור 15: מכבי הרצלייה – מכבי חיפה 2-0
מחזור 16: מכבי חיפה – הפועל חיפה 0-4
מחזור 17: צפרירים חולון – מכבי חיפה 0-0
מחזור 18: מכבי חיפה – הפועל תל אביב 1-2
מחזור 19: מכבי פ"ת – מכבי חיפה 1-0
מחזור 20: מכבי חיפה – הפועל פ"ת 1-2
מחזור 21: הפועל ב"ש – מכבי חיפה 2-0
מחזור 22: מכבי חיפה – הפועל כפר סבא 0-0
מחזור 23: מכבי חיפה – עירוני אשדוד 1-2
מחזור 24: מכבי נתניה – מכבי חיפה 2-2
מחזור 25: מכבי חיפה – מכבי תל אביב 0-5!!!
מחזור 26: בני יהודה – מכבי חיפה 3-0
מחזור 27: מכבי חיפה – הפועל חיפה 1-6
מחזור 28: מכבי חיפה – מכבי ת"א 1-1
מחזור 29: הפועל ב"ש – מכבי חיפה 2-2
מחזור 30: מכבי חיפה – בית"ר ירושלים 1-5
מחזור 31:צפרירים חולון – מכבי חיפה 1-0
מחזור 32: מכבי חיפה – מכבי נתניה 1-1
מחזור 33: הפועל ת"א – מכבי חיפה 3-2
מחזור 34: מכבי חיפה – הפועל פ"ת 0-6
מחזור 35: מכבי הרצלייה – מכבי חיפה3-1
מחזור 36: מכבי חיפה – בני יהודה 0-1
מחזור 37: מכבי פ"ת – מכבי חיפה 1-1
מחזור 38: מכבי חיפה – עירוני אשדוד 1-1
מחזור 39: הפועל כפר סבא – מכבי חיפה 4-1

מכבי חיפה עונת 93/4 קלטת האליפות חלק 1

http://www.youtube.com/watch?v=gHdHQpBuzxM

חלק 2

http://www.youtube.com/watch?v=4eTXtfHZTsE

חלק 3

http://www.youtube.com/watch?v=tW0ji6954vc

חלק 4
http://www.youtube.com/watch?v=w0_ba8g0Sf0

חלק 5

http://www.youtube.com/watch?v=r4SAz2fOfq4

חלק 6

http://www.youtube.com/watch?v=1dRRBHZO5lU

חלק 7

http://www.youtube.com/watch?v=6xh6cIkOkMI

חלק 8

http://www.youtube.com/watch?v=qPASLjcEJ3s

חלק 9
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/08/2012 | 10:09
36
חלק 9

http://www.youtube.com/watch?v=AODtfV5f0gc

מכבי תל אביב - מכבי חיפה מחזור 12

http://www.youtube.com/watch?v=SMv36ZhgvnY&fea...

מכבי חיפה - מכבי תל אביב 0-5

http://www.youtube.com/watch?v=TClhCTRUCyg

הפועל כפר סבא - מכבי חיפה מחזור אחרון

http://www.youtube.com/watch?v=AODtfV5f0gc
לצפיה ב-'הגדולה מכולן מבחינתי'
הגדולה מכולן מבחינתי
23/08/2012 | 17:58
57
קבוצה פשוט מושלמת ששלטה בליגה שכללה את מכבי ת"א בשיאה.
אין ספק ששילוב נפלא כמו שהיה אז של ברקו, עטר, קנדרורוב ומזרחי לא יחזור.
לצפיה ב-'לא היתה ולא תיהיה עוד קבוצה כמוהה'
לא היתה ולא תיהיה עוד קבוצה כמוהה
24/08/2012 | 13:27
42
קבוצה עם כדורגל נדיר וחד פעמי, זו הייתה העונה הראשונה שלי כאוהד ביציע, הייתי בכל משחקי הבית.
ואיזה כיף להיזכר בקלטת האליפות, ממש תאווה לעיניים ולאוזניים! אני זוכר שהייתה לי אותה פעם כשהייתי קטן עד שיום אחד אחותי הקליטה עליה ערוץ הילדים והרסה הכל.
לצפיה ב-'בית"ר ירושלים עונת 1996/97'
בית"ר ירושלים עונת 1996/97
23/08/2012 | 10:14
9
363
סגל הקבוצה:

איציק קונרפיין
דוד אמסלם
שמוליק לוי
סרגיי טרטיאק
איתן מזרחי
אהוד כחילה
אסי דומב
רענן דרעי
ז'אן טלסניקוב
יוסי אבוקסיס
איציק זוהר
סטפן שאלוי
ניר סביליה
אישטוואן פישונט
אלי אוחונה
רונן חרזי

מאמן: אלי כהן

מאזן
משחקים: 30
ניצחונות: 21
תיקו: 6
הפסדים: 3
שערים: 20-62
נקודות: 69

עוד אלופה בלתי נשכחת שבהחלט ראויה להיכנס לרשימה אצלי היא בית"ר ירושלים שבאותה עונה הוליכה את הטבלה לאורך כמעט כל העונה (למעשה מהמחזור התשיעי ועד לסיום העונה) תוך שהיא מציגה כדורגל נהדר וזוכה באליפות מוצדקת לחלוטין.

בית"ר ירושלים פתחה את העונה בניצחון חוץ על מכבי פתח תקווה 0-3 משערים של איציק זוהר, אלי אוחנה ורונן חרזי, במחזור השני אירחה בית"ר ירושלים לקרב מעניין את הפועל חיפה שגברה במחזור הראשון על הדאבליסטית מהעונה הקודמת מכבי תל אביב 1-3. בית"ר ירושלים ניצחה את הפועל חיפה 1-3 מצמד שערים של רונן חרזי  ושער של אלי אוחנה מול שוויון זמני של עמיר תורג'מן.

במחזור החמישי נקטע רצף הניצחונות של בית"ר ירושלים ולראשונה העונה הם איבדו נקודות לאחר שסיימו בתיקו מרתק 3-3 מול מכבי תל אביב. ניר סביליה העלה את מכבי תל אביב ליתרון של 0-1 בדקה ה 21. בדקה ה 31 זכתה בית"ר ירושלים בפנדל ואיציק זוהר השווה ל 1-1 כעבור שלוש דקות השלים איציק זוהר מהפך במשחק והעלה את בית"ר ירושלים ליתרון של 1-2, שתי דקות לפני ההפסקה השווה אבי נמני ל 2-2. סטפן שאלויי העלה את בית"ר ל 2-3 בדקה ה 66 אבל אבי נמני אמר את המילה האחרונה שהישווה בפנדל ל 3-3 מרתק.

במחזור השביעי סיימה בית"ר ירושלים בתיקו מאופס עם בני יהודה והפער של בית"ר ירושלים מהפועל פתח תקווה הראשונה עמד על 4 נקודות שלמלאבסים היה מאזן של 100 אחוזי הצלחה לאחר המחזור השביעי אלא שבמחזור השמיני ירד הפער ל2 נקודות לאחר שהפועל פ"ת איבדה לראשונה באותה עונה נקודות ליגה אחרי 1-1 מול מכבי תל אביב מול ניצחון חוץ של בית"ר ירושלים על הפועל טייבה 0-3

במחזור ה 9 נערך משחק העונה בין בית"ר ירושלים להפועל פ"ת שפ"ת הוליכה את הטבלה ביתרון של 2 נקודות צופי המשחק לא הספיקו לחמם את הכיסאות וכבר בדקה ה 6 העלה איציק זוהר את בית"ר ירושלים ליתרון של 0-1, בדקה ה 58 בעט סטפן שאלוי כדור קשתי מ 35 מטר שפגע במשקוף הכדור הגיע לאלי אוחנה שהוריד את הכדור אל החזרה ומזווית קשה העלה את בית"ר ירושלים ל 0-2. אוחנה השלים צמד בדקה ה 77 ובית"ר ירושלים ניצחה 0-3 והעפילה למקום הראשון עליו היא שמרה עד לסיום העונה. לאחר המשחק זכה אלי אוחנה בהזמנה מחודשת לסגל נבחרת ישראל.

במחזור ה 10 יצאה בית"ר ירושלים למשחק חוץ מול מכבי חיפה וחזרה עם 3 נקודות מקריית אליעזר משערים של אלי אוחנה בדקה ה 30 ופישונט בדקה ה 90.

במחזור ה 13 פגשה בית"ר ירושלים לדרבי את יריבתה העירונית דרבי ראשון מאז עונת 1990/91 ודרבי ראשון איי פעם באצטדיון טדי אחרי שהדרבי הקודם היה בימק"א איציק זוהר העלב את בית"ר ירושלים ליתרון 0-1 משער בבעיטה חופשית נ 16 מטר 36 שקות מהפתיחה. אלי אוחנה העלה את בית"ר ליתרון 0-2 ממש על סף סיום המחצית הראשונההפועל ירושלים הצליחה רק לצמק משער של מישל דיין בדקה ה 63 בבעיטה חופשית בדקה ה 63

בית"ר ירושלים סיימה את הסיבוב הראשון עם ניצחון ביתי על הפועל בית שאן והפערשחה מהמקום השני היה 7 נקודות.

במחזור ה 17 יצאה בית"ר ירושלים למשחק חוץ מול הפועל חיפה ומצאה את עצמה בפיגור מהיר אחרי 4 דקות משער אשר נכבש בפנדל של בנין בדקה ה 28 הישווה יוסי אבוקסיס ל 1-1 וזאת הייתה גם התוצאה הסופית

במחזור ה 18 נחלה בית"ר ירושלים הפסד ליגה ראשון לאחר שנכנעה בבית 1-0 להפועל באר שבע משער של דודו חפר בדקה ה 80. הפועל פתח תקווה הפסדיה אף היא בבית 2:1 להפועל בית שאן.

במחזור ה 19 המשיכה בית"ר לאבד גובה והיא סיימה את משחק החוץ שלה מול מכבי הרצליה ב 1-1 בית"ר איבדה יתרון של 0-1 (אלי אוחנה דקה 62)  כאשר 6 דקות לסיום הישווה יאיר שמחון והחזיר את הפועל פ"ת למאבק האליפות אחרי שהמלאבסים ניצחו דרבי את מכבי 0-1

במחזור ה 20 חזרה בית"ר ירושלים למסלול הניצחונות אחרי ניצחון על מכבי תל אביב 0-1משער של יוסי אבוקסיס בפנדל דקה 65הפועל פ"ת השמיטה באותו יום 2 נקודות ליגה יקרות אחרי שסיימה רק ב 0-0 מול הפועל חיפה.

במחזור ה 21 דרסה בית"ר ירושלים 0-5 את צפרירים חולון ואילו הפועל פתח תקווה איבדה שוב 2 נקודות ליגה יקרות לאחר שסיימה ב 1-1 מול הפועל באר שבע.

במחזור ה 23 התקיים בטדי משחקי ליגה טעון פוליטית בין בית"ר ירושלים להפועל טייבה אחרי מחצית מאופסת כבשו שחקני בית"ר חמישייה משערים של שמוליק לוי איציק זוהר (צמד) ופישונט (צמד)

הפועל פתח תקווה המשיכה לאבד גובה והיא נוצחה בידי מכבי תל אביב 1-2

במחזור ה 24 הפסידה בית"ר ירושלים בפעם השנייה העונה לאחר שנוצחה 1-2 באורווה בידי הפועל פתח תקווה. המשחק נפתח בדקת דומייה לזכרו של וואהיב ג'בארה שחקנה של הפועל טייבה שהתמוטט ומת יום קודם לכן במהלך משחק הליגה של קבוצתו הפועל טייבה מול בני יהודה.

הפועל פ"ת עלתה ליתרון של 0-1 משער של אבי פלטשר איציק זוהר השווה בדקה ה 18 אבל המילה האחרונה הייתה של מוטי קקון שעם פתיחת המחצית השנייה כבש והבקיע את שער הניצחון 1-2 להפועל פתח תקווה.

במחזור ה 25 נחלה בית"ר ירושלים הפסד ליגה שני ברציפות כאשר נוצחה 2-0 בידי מכבי חיפה

במחזור ה 26 יצאה בית"ר ירושלים מהמשבר וניצחה בחוץ את הפועל כפר סבא 0-1. זה הלך קשה מאד ושער הניצחון הובקע 8 דקות לסיום משער שכבש המחליף ניר סביליה שנכנס עמחליף 4 דקות קודם לכן

במחזור ה 28 הוכרתה באופן רשמי בית"ר ירושלים לאלופת המדינה לעונת 1996-97. למעשה זכייתה באליפות נקבעה עוד בטרם עלו שחקני בית"ר ירושלים לכר הדשא בזכות איבוד הנקודות של הפועל פ"ת והפועל ב"ש. בית"ר ירושלים סיימה את הדרבי עם הפועל ירושלים ב 1-1 אלי אוחנה העלה את בית"ר ירושלים ליתרון של 0-1 בדקה ה 44 שניות ספורות אחר כך הישווה רונן שוויג ל 1-1

בשני משחקיה האחרונים סיימה בית"ר ירושלים ב 1-1 עם ראשון לציון בבית וניצחה בחוץ את הפועל בית שאן 2-3

תוצאות הקבוצה בעונת 1996-97

מחזור 1: מכבי פתח תקווה – בית"ר ירושלים 3-0
מחזור 2: בית"ר ירושלים – הפועל חיפה 1-3
מחזור 3: הפועל באר שבע – בית"ר ירושלים 3-1
מחזור 4 : בית"ר ירושלים – מכבי הרצליה 0-1
מחזור 5: מכבי תל אביב – בית"ר ירושלים 3-3
מחזור 6: צפרירים חולון – בית"ר ירושלים 1-0
מחזור 7: בית"ר ירושלים – בני יהודה 0-0
מחזור 8: הפועל טייבה – בית"ר ירושלים 3-0
מחזור 9: בית"ר ירושלים – הפועל פ"ת 0-3
מחזור 10 : מכבי חיפה – בית"ר ירושלים 2-0
מחזור 11:  בית"ר ירושלים – הפועל כפר סבא 1-2
מחזור 12:  הפועל ת"א – בית"ר ירושלים 4-1
מחזור 13: בית"ר ירושלים – הפועל ירושלים 1-2
מחזור 14: ראשון לציון – בית"ר ירושלים 2-0
מחזור 15: בית"ר ירושלים – הפועל בית שאן 0-1
מחזור 16: בית"ר ירושלים – מכבי פתח תקווה 0-3
מחזור 17: הפועל חיפה – בית"ר ירושלים 1-1
מחזור 18 בית"ר ירושלים – הפועל באר שבע 1-0
מחזור 19: מכבי הרצלייה – בית"ר ירושלים 1-1
מחזור 20: בית"ר ירושלים – מכבי תל אביב 0-1
מחזור 21  בית"ר ירושלים – צפרירים חולון 0-5
מחזור 22: בני יהודה – בית"ר ירושלים 3-1
מחזור 23: בית"ר ירושלים – הפועל טייבה 0-5
מחזור 24: הפועל פ"ת – בית"ר ירושלים 1-2
מחזור 25: בית"ר ירושלים – מכבי חיפה 2-0
מחזור 26: הפועל כפר סבא – בית"ר ירושלים 1-0
מחזור 27: בית"ר ירושלים – הפועל ת"א 0-3
מחזור 28: הפועל ירושלים – בית"ר ירושלים 1-1
מחזור 29: בית"ר ירושלים – ראשון לציון 1-1
מחזור 30: הפועל בית שאן – בית"ר ירושלים 3-2

לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/08/2012 | 10:22
5
37
מחזור 3 באר שבע - בית"ר ירושלים
http://www.youtube.com/watch?v=NvfsB-0ITYs

מחזור 5 מכבי תל אביב - בית"ר ירושלים 3-3
http://www.youtube.com/watch?v=qefp_JqHjek

מחזור 9 ביתר ירושלים - הפועל פתח תקווה
http://www.youtube.com/watch?v=hHnWMnWcxcM

מחזור 10
מכבי חיפה - בית"ר ירושלים 2-0

מחזור 11
בית"ר ירושלים - הפועל כפר סבא
http://www.youtube.com/watch?v=0dl-afbfp-E

מחזור 14
ראשון לציון - בית"ר ירושלים
http://www.youtube.com/watch?v=teMC9VOPTEA

הפועל תל אביב - בית"ר ירושלים מחזור 12
http://www.youtube.com/watch?v=mPgJI8AExQU

מחזור 15
בית"ר ירושלים - בית שאן
http://www.youtube.com/watch?v=noBCFFnl49c

מחזור 17
הפועל חיפה - בית"ר ירושלים
http://www.youtube.com/watch?v=HS1LKu7mN8M
(אגב מישהו זוכר איך קוראים למאמן הפועל חיפה באותה עונה?)

הפועל פתח תקווה - בית"ר ירושלים מחזור 24
http://www.youtube.com/watch?v=svFQ4b5QNkU

מחזור 26 הפועל כפר סבא - בית"ר ירושלים
http://www.youtube.com/watch?v=DOyPsdLPGKo

משחק האליפות הפועל ירושלים - בית"ר ירושלים
http://www.youtube.com/watch?v=hFJ6itrz-C4
לצפיה ב-'מאמן הפועל חיפה היה איבן קטאלניץ' '
מאמן הפועל חיפה היה איבן קטאלניץ'
23/08/2012 | 19:25
3
55
ככה הוא נראה היום ואת האמת הוא לא השתנה בהרבה.העוזר שלו היה רוני דורה.

זה דף הויקיפדיה של קטאלניץ': http://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Katalini%C4%87
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/08/2012 | 19:55
2
18
לצפיה ב-'צריך פעם לעשות רשימה של כל המאמנים הזרים'
צריך פעם לעשות רשימה של כל המאמנים הזרים
23/08/2012 | 20:17
1
30
שאימנו בארץ.אני זוכר שלצפרירים חולון בעונת 00/01 היה מאמן רומני שאחרי 2 משחקים הלך הביתה זה היה בימים שהיא הייתה בלאומית והיה גם אחד פולני שאימן את הפועל טייבה,שכחתי מה שמו.
לצפיה ב-'למאמן הפולני שאימן בטייבה קראו'
למאמן הפולני שאימן בטייבה קראו
23/08/2012 | 20:43
41
ווטיק לאזארק

והוא אימן גם בהפועל כפר סבא בעונת 1989-90 וזכה איתם בגביע
לצפיה ב-'הקבוצה הכי גדולה שיצא לי לראות'
הקבוצה הכי גדולה שיצא לי לראות
23/08/2012 | 19:14
2
83
הייתי אז בכיתה ג' וכולם בכיתה היינו אוהדים של בית''ר וכל יום ראשון בבוקר היינו באים עם חיוך לבי''ס.

אלי אוחנה,סטפן שאלוי,איציק זוהר,יוסי אבוקסיס,אישטוואן פישונט,רונן חרזי,דוד אמסלם,סרגיי טרטיאק ועוד רבים וטובים תחת שרביטו של דרור קשטן נתנו תצוגת כדורגל אמיתית כשדווקא היריבה הכי גדולה על האליפות הייתה הפועל פ''ת של 'העיט' מוטי קקון שגם ניצחה אותנו בסיבוב השני אבל סיימה רק כסגנית שאותה אימן ניר לוין בעונתו הראשונה כמאמן ראשי אם אני לא טועה.

זו האליפות הכי גדולה של בית''ר ולמרות שכל אליפות היא מיוחדת זו האליפות הראשונה שלי שאני זוכר את עצמי כי ב-92/93 הייתי בן 5 אבל באליפות הזאת אני זוכר כל דבר ודבר.

אני מתגעגע לימים הללו שהכדורגל הישראלי היה תמים,עדיין לא התחיל הכסף הגדול,העיתונות הייתה שקטה ולא כמו היום שיש מלא מדיה שמסקרת וכל אחד מחפש רק את הרוע,היה 'שירים ושערים' כשבשבת בצהריים כולם היו מאזינים רק לתוכנית וחיכו לשמוע את האיתות לגול,לדקה ה-91  במוצ''ש עם יורם ארבל ובכלל שנות ה-90 כילד היו שנים נהדרות!

ימים שלא יחזרו
לצפיה ב-'אליפויות שמתחלקות'
אליפויות שמתחלקות
23/08/2012 | 19:50
1
45
את האליפות של 87 הביאו לנו למעשה הירושלמים, מעל כולם בליגה היו אורי מלמיליאן ואלי אוחנה.
בשנות ה-80 אני חושב שבית"ר הייתה הכי מרגשת שיצא לי לראות.

את האליפות ב93 לקחנו עם הלב והנשמה.
פשוט ראו קבוצה שרוצה יותר מכל האחרות. מדובר מבחינתי באליפות המדהימה ביותר של הקבוצה.
לצערי היא הותירה בי את הרושם המועט ביותר, כי כמעט ולא הייתי באף משחק באותה שנה.

את האליפויות ב-97 ו98 כבר הביאו לנו שחקני הרכש.
כוכבים כאיציק זוהר ודוד אמסלם חוזקו ברביעיית ההונגרים ושיחקו כדורגל מלהיב שהוא אני חושב מאז ועד היום האידיאל עבורנו האוהדים.

את האליפויות ב2007 ו-2008 הביא כמובן הכסף הגדול של ארקדי.
כוכבים גדולים שנקנו מקבוצות אחרות נתנו לנו יתרון עצום בליגה והשאירו את כל יתר הקבוצות האחרות מאחור.
אז אולי הייתה בית"ר דומיננטית מאי פעם אך התחילה תהליך ארוך של התרחקות מהקהל וקריסת מערכות.
לצפיה ב-'לכל אליפות יש את המאפיין הייחודי שלה'
לכל אליפות יש את המאפיין הייחודי שלה
23/08/2012 | 20:02
37
86/87-אליפות ראשונה
92/93-אליפות שנייה כשבית''ר הייתה עולה חדשה ולקחה את התואר
96/97-האליפות השלישית,אלי כהן ה- שעד אז נחשב למאמן של הקטנות מגיע לבית''ר ב-95/96 ועונה אח''כ בית''ר זוכה באליפות וכהן מגלח את השפם,איציק זוהר לראשונה בקריירה שלו זוכה בתואר לא במדי מכבי ת''א,הייתה אז התקפה הכי קטלנית בתולדות בית''ר-אלי אוחנה,סטפן שאלוי,רונן חרזי וניר סביליה
97/98-כולם קוראים לזה אליפות 'השרוכים' אבל זו הייתה אליפות קטלנית,עם המשחק הגדול 2-5 בב''ש וניצחון 0-1 על הפועל ת''א בבלומפילד במשחק העונה שהחזיר את בית''ר למקום הראשון עד לסיום העונה
06/07-הכסף הגדול של ארקדי מביא אליפות
07/08-דאבל היסטורי

יאללה בית''ר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'הפועל חיפה עונת 1998/99'
הפועל חיפה עונת 1998/99
23/08/2012 | 10:26
2
3146
סגל הקבוצה:

דודו אוואט
אבי פרץ
ענאן פרקו
עופר טלקר
קובי דנינו
רן בן שמעון
אלון חלפון
אילן טל
נג'ורן גרייב
אייל טרטצקי
אורן זיתוני
אורן ניסים
רמי עזיז
גורן מילנקו
חיים חג'ג
דימטרי אוליאנוב
עמי אזולאי
כפיר לייבוביץ
ג'ואבני רוסו
לירון בסיס
מאיר בן מרגי
אלכסנדר יוביץ

מאמן:אלי גוטמן

שנים חלמו האדומים מהכרמל לזכות באליפות ובעונת 1998-99 הגשימו את חלומם.
הפועל חיפה של עונת 1998-99 הוליכה את הטבלה לאורך כמעט כל העונה. במחזור הראשון היא הוליכה את הטבלה במשותף עם מכבי חיפה לאחר ששניהם ניצחו בתוצאה זהה של 0-4 במחזור השני סיימו השתיים בתיקו מאופס ובמחזור השלישי עלתה הפועל חיפה בשנית לפסגה הפעם ללא שותפות ושמרה על המקום הראשון עד למחזור הסיום תוך שהיא מגלה שליטה מוחלטת. בסיבוב הראשון עוד הייתה מכבי חיפה צמודה ליריבתה העירונית אך בסיבוב השני גילתה הפועל חיפה שליטה מוחלטת תוך שהיא מגלה עליונות על כל הליגה וזכתה באליפות מוצדקת לחלוטין.

כבר במחזור הפתיחה אותתו האדומים מהכרמל על כוונתם לזכות באליפות לאחר שחזרו מעיר היין עם ניצחון חוץ 0-4 על ראשון לציון משערים של עופר טלקר, ג'ואבני רוסו, נג'ואן כרייב ולירון בסיס.

במחזור השני אירחה הפועל חיפה את מכבי חיפה לדרבי חיפאי לעיני 12,000 צופים הפועל חיפה הייתה טובה יותר אך לא הצליחה להבקיע ובכך איבדו שתי החיפאיות את ההובלה לטובת  העולה החדשה צפרירים חולון שניצחה בדרבי העולות את מכבי יפו 0-3 (ואחרי שבמחזור הפתיחה היא ניצחה בתוצאה זהה את מכבי הרצליה).

במחזור השלישי גברה הפועל חיפה על הפועל ירושלים בחוץ 0-1. הירושלמים הגיעו למשחק הזה שהם במקום השני עם שני ניצחונות בשני משחקים. הפועל חיפה שחטה במשחק הזה ללא עוררין ורק בזכות יכולת טובה של שוער הפועל ירושלים לירן שטראובר הצליחו הירושלמים לשמור על שער נקי וזאת עד לדקה ה 72 בה הוכשל לירון בסיס ברחבה וג'ואבני רוסו כבש והפועל חיפה מנצחת 0-1 ועולה לראש הפיסגה רק שהפעם בניגוד למחזור הפתיחה היא מוליכה את הטבלה לבדה ללא שותפות. הייתה זאת הפעם הראשונה שהפועל חיפה עולה לפסגה מזה 24 שנים.

במחזור הרביעי אירחה הפועל חיפה את הפועל ת"א ובדומה למחזור הקודם היא שוב ניצחה 0-1 משער שנכבש בכדור עונשין מ 11 מטרים ושוב זה אירע במחצית השנייה. לירון בסיס הוכשל ברחבה ושי הולמן כבש 0-1 להפועל חיפה

במחזור ה 6 צירפה הפועל חיפה את אורן ניסים עקב עזיבתו של שי הולצמן לאוסטריה וינה. הפועל חיפה ניצחה 0-2 משערים של אוליאנוב וטלקר ושמרה על שער נקי מחזור שישי ברציפות מפתיחת העונה.

במחזור השביעי ספגה הפועל חיפה לראשונה העונה שער חובה הגד מכבי יפו האחרונה בטבלה שעה שניצחה אותה 1-2. לירון בסיס ואורן ניסים כבשו לאדומים מול שער שיוויון זמני ומפתיע של ניסים כהן הוותיק.

במחזור השמיני נערך משחק העונה בין הפועל חיפה הראשונה בטבלה לה היו 18 נקודות והפועל פתח תקווה השנייה לה היו 18 נקודות.הפועל חיפה ניצחה בביתה 0-1 לעיני קהל של 11,000 צופים משער ניצחון של אורן ניסים.
בדקה ה 77 יכלו שחקני הפועל פתח תקווה להשוות לאחר שזכו בפנדל אך מוטי קקון החמיץ את הבעיטה אותה קלט דודו אוואט

במחזור ה 12 התייצבה הפועל חיפה למשחק חוץ מול מכבי ת"א. בדקה ה 32 זכתה הפועל חיפה בפנדל לאחר נגיעת יד של קוסולופוב שחקנה של מכבי תל אביב שראה את הכרטיס האדום והשאיר את מכבי תל אביב בעשרה שחקנים. רוסו החטיא את הפנדל לאחר שבעט מעל השער.

בדקה ה 37 הכניע משה גלאם את דודו אוואט והעלה את מכבי תל אביב ליתרון של 0-1 אך לירון בסיס השווה לפני ההפסקה.

במחזור ה 14 הפסידה הפועל חיפה לראשונה העונה לאחר שנוצחה בידי עירוני אשדוד 2-3

אלברטו נבאדה העלה את עירוני אשדוד ליתרון של 0-1, גורן מילנקו השווה ל 1-1 בדקה ה 71העלה רוסו את הפועל חיפה ליתרון של 1-2 8 דקות לסיום זכתה אשדוד בפנדל אותו תירגם עמיר תורג'מן לשער שיוויון ו 3 דקות לסיום כבש יגאל זריהן את שער הניצחון של אשדוד ובכך הנחיל להפועל חיפה הפסד ליגה ראשון.

הפועל חיפה סיימה את הסיבוב הראשון עם ניצחון על מכבי פ"ת 0-4משערים של עידן טל (עצמי), אלכסנדר יוביץ, רוסו ואוליאנוב. הפועל חיפה סיימה את הסיבוב הראשון עם 38 נקודות מ תוך 45 אפשרויות ובפער של 3 נקודות מירבתה העירונית.

במחזור ה 16 הפסדיה מכבי חיפה באופן מפתיע מאד 1-2 להפועל בית שאן המדורגת הלפני האחרונ. הפועל חיפה ניצלה את וניצחה את ראשון לציון באותה תוצאה בה היא ניצחה בסיבוב הראשון 0-4 משערים של אורן ניסים (צמד), מילנקו ואילן טל.

במחזור ה 17 נערך הדרבי החיפאי לעיני קהל של 18,000 צופים שהפועל חיפה מגיעה למשחק הזה עם יתרון של 6 נקודות על פני יריבתה העירונית מכבי חיפה הייתה המארחת ולכן היא נהנתה משליטה ביציעים. המשחק הוכרע 4 דקות מפתיחת המשחק משער שכבש עופר טלקר. שער שנחשב לאחד השערים היקרים ביותר בתולדות המועדון. שער שהביא לקבוצה יתרון של 9 נקודות על פני המקום השני.

במחזור ה 18 הפועל חיפה המשיכה בבריחה שלה לאחר שניצחה 0-1 את הפועל ירושליםנשער של לירון בסיס שמכבי חיפה מנגדמסיימת רק בתיקו 1-1 מול בית"ר ירושלים בטדי.

במחזור ה 21 נחלה הפועל חיפה את הפסד הליגה השני שלה העונה לאחר שנוצחה בידי מכבי הרצליה 1-2 בחוץ. אורן ניסים העלה את הפועל חיפה ליתרון של 0-1בדקה ה 17 הורחק אלון חלפון והשאיר את הפועל חיפה ב 10 שחקנים טנגסע בקמחעב העמחב זאת עד תום בכדשי לחולל מהפך ולנצח משערים של אולג נדודה בדקה ה 24 ולירון וילנר בדקה ה 34.

במחזור ה 25 עשתה הפועל חיפה צעד גדול בדרך לאליפות לאחר ניצחון על בני יהודה 1-3 שהפער שלה מסגניתה בית"ר ירושלים עמד על 11 נקודות שנותרו עוד 15 נקודות בקופה.

רוסו כבש את צמד במחצית הראשונה בדקות 17 ו 31 (שניהם בפנדל). עופר לוי החזיר את בני יהודה למשחק שכבש בדקה ה 63 אך המילה האחרונה הייתה של עופר טלקר שכבש בתוספת הזמן

במחזור ה 26 יכלה הייתה הפועל חיפה לזכותב אליפות לו הייתה מנצחת בטדי את בית"ר ירושלים אך השתיים סיימו ב 1-1אורן ניסים העלה את הפועל חיפה ליתרון של 0-1 אך ניר סביליה השווה 14 דקות לסיום ודחה את חגיגות האליפות של הפועל חיפה

במחזור ה 27 זכתה הפועל חיפה באליפות באופן רשמי לאחר שניצחה את מכבי תל אביב סגניתה 2-3
17,000 אדומים ביציע הטריפו את השחקנים אך דווקא מכבי תל אביב עלתה ליתרון מפתיע ומהיר של קוביקה הפולני אחרי 5 דקות בלבד.אורן זיתוני השווה כעבור 10 דקות זיתוני שכבש את שער השיוויון עשה מהפך ובדקה ה 28 אף נותרה מכבי תל אביב ב 10 שחקנים לאחר הרחקתו של משה גלאם שפגע ללא כדור בעופר טלקר. למרות הנחיתות המספרית הצליח גיא צרפתי להשוות ל 2-2 בדקה ה 37 אל המילה האחרונה הייתה של הפועל חיפה משער ניצחון של אורן ניסים.. אוליאנוב החיפאי הורחק בדקה ה 78

2 דקות בתוך תוספת הזמן החליט הקהל של הפועל חיפה לפרוץ למגרש למרות שהמשחק לא הסתיים רובי שפירא ז"ל ביקש מהקהל ברמקול לפנות את כר הדשא השוטרים נכנסו למגרש עם סוסים מתוך כוונה להרחיק את הקהל מכר הדשא. לאחר חצי שעה חודש המשחק לשלוש דקות שלא שינו דבר והפועל חיפה זכתה באליפות באופן רשמי.

שבוע אחד בלבד לאחר שזכתה באליפות התבזתה האלופה לאחר שניגפה 3-7 בידי הפועל כפר סבא. במחזור ה 29 סיימה הפועל חיפה בתיקו 2-2 מול עירוני אשדוד מהתחתית ובמחזור הסיום ניצחה הפועל חיפה 0-3 בחוץ את מכבי פ"ת

תוצאות הקבוצה בעונת 1998-99

מחזור 1: ראשון לציון – הפועל חיפה 4-0
מחזור 2: הפועל חיפה – מכבי חיפה 0-0
מחזור 3: הפועל י-ם – הפועל חיפה 1-0
מחזור 4: הפועל חיפה – הפועל ת"א 0-1
מחזור 5: צפרירים חולון – הפועל חיפה 2-0
מחזור 6: הפועל חיפה – מכבי הרצלייה 0-2
מחזור 7: מכבי יפו – הפועל חיפה 2-1
מחזור 8: הפועל חיפה – הפועל פ"ת 0-1
מחזור 9: הפועל בית שאן – הפועל חיפה 1-0
מחזור 10: בני יהודה – הפועל חיפה 3-0
מחזור 11: הפועל חיפה – בית"ר י-ם 1-2
מחזור 12: מכבי ת"א – הפועל חיפה 1-1
מחזור 13:הפועל חיפה – הפועל כפר סבא 0-6
מחזור 14: עירוני אשדוד – הפועל חיפה 2-3
מחזור 15: הפועל חיפה – הפועל חיפה – מכבי פ"ת 0-4
מחזור 16: הפועל חיפה – ראשון לציון 0-4
מחזור 17: מכבי חיפה – הפועל חיפה 1-0
מחזור 18: הפועל חיפה – הפועל ירושלים 0-1
מחזור 19: הפועל ת"א – הפועל חיפה 0-0
מחזור 20: הפועל חיפה – מפרירים חולון 1-3
מחזור 21: מכבי הרצלייה – הפועל חיפה 1-2
מחזור 22: הפועל חיפה – מכבי יפו 0-3
מחזור 23: הפועל פ"ת – הפועל חיפה 2-1
מחזור 24: הפועל חיפה – הפועל בית שאן 0-4
מחזור 25: הפועל חיפה – בני יהודה 1-3
מחזור 26: בית"ר ירושלים – הפועל חיפה 1-1
מחזור 27: הפועל חיפה – מכבי ת"א 2-3
מחזור 28: הפועל כפר סבא – הפועל חיפה 3-7!!!
מחזור
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/08/2012 | 10:31
77
מחזור 29: הפועל חיפה – עירוני אשדוד 2-2
מחור 30:  מכבי פ"ת – הפועל חיפה 3-0

עד למחזור ה 13 ספגה הפועל חיפה שני שערים בלבד ואת הסיבוב הראשון סיימה הפועל חיפה עם ספיגה של 5 שערים בלבד

עד למחזור ה 20 ספגה הפועל חיפה 6 שערים בלבד אך ב 10 המחזורים האחרונים ספגה הפועל חיפה 17שערים 7 מהם היו במחזור הלפני האחרון בתבוסה 3-7 להפועל כפר סבא.                                                                                                         

בית"ר ירושלים - הפועל חיפה
http://www.youtube.com/watch?v=_Bqp85y9bSY

מכבי הרצליה - הפועל חיפה
http://www.youtube.com/watch?v=jk32mqjy0jc&fea...

משחק האליפות של הפועל חיפה
http://www.youtube.com/watch?v=69mD8UKbcF4
לצפיה ב-'אחת הקבוצות הכי מרשימות שיצא לי לראות בארץ'
אחת הקבוצות הכי מרשימות שיצא לי לראות בארץ
23/08/2012 | 13:56
93
קבוצה של מאמן, מכונה שוטפת, נהניתי לצפות בה משחקת.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה