לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2028120,281 עוקבים אודות עסקים

פורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

לצפיה ב-'"הכירו את"- 2/3/12 שישי כאילו מושלג בירושלים'
"הכירו את"- 2/3/12 שישי כאילו מושלג בירושלים
02/03/2012 | 16:25
12
2
התלבטתי מאד את מי להציג בפניכם הפעם, אם זה את סרגיי קנדאורוב שזכה במקום השישי בתחרות "הזר הטוב בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי" ע"י חברי הפורום.
אם זה את שאנדור קוצ'יץ' ההונגי שאולי לא שמעתם עליו אבל גם הסגן של בר כוכבא ראוי להרבה כבוד.
ואולי על סוקרטס שכולכם ודאי מכירים אבל ספק אם מבינים באיזו אישיות גדולה מדובר.

אז הפעם אביא לכם את סיפורם של שתי אגדות כדורגל בלתי נשכחות שצריך להכיר.
וגם אומר שיתכן שזו הפעם האחרונה שהפינה תעלה על גבי הפורום.
לצפיה ב-'הכירו את הד"ר'
הכירו את הד"ר
02/03/2012 | 17:02
סוקרטס היה חלק מאחת הנבחרות הטובות ביותר של ברזיל אי פעם שלא זכתה בתואר בתחילת שנות ה-80.
במונדיאל 1986 לואיס פרננדז כבש את פנדל הניצחון של צרפת על ברזיל, סוקרטס החמיץ באותו דו קרב.
הוא לא הסתדר עם החיים המקצוענים באיטליה ולמעשה לא הצליח להטביע את חותמו מחוץ לברזיל.
הוא עישן ושתה ואורח חייו היה רחוק שנות אור מדוגמא לחיים ספורטיבים, בגיל צעיר, 57 מצא את מותו.

ועכשיו עוזבים את כל זה בצד ועוברים לדבר על הכדורגלן שהיה, על האישיות שהיה, במה להתחיל?

סוקרטס היה ד"ר, מעטים שחקנים שמצליחים להשלים את תואר עריכת הדין שלהם לאחר קריירת הכדורגל אז מה תאמרו על שחקן שסיים דוקטורט בברזיל הענייה בעודו כדורגלן פעיל?
לשחקני כדורגל יש הרבה השפעה, אנשים מעריצים אותם, מיליונים צופים בהם. סוקרטס הוא הדוגמא הבולטת בהיסטוריה של המשחק ככל הנראה לשימוש בכח הזה, יחד עם שאר חבריו לקורינטיאנס הוביל את המהפכה נגד השלטון הדיקטטורי בברזיל בתחילת שנות ה-80.
הם מחו על ומחוץ למגרש ועודדו אנשים ללכת להצביע, להחזיר את המדינה לעם. אינסיו לולה דה סילבה שנבחר לנשיאות ברזיל ב-2002 עשה את צעדיו המשמעותיים הראשונים כפוליטיקאי באותן שנים.
כשנבחר והיה לנשיא השמאלני הראשון בברזיל עשו סקר על האנשים שהשפיעו על ההתפתחויות הפוליטיות עד למצב שנבחר נשיא המייצג את השמאל, לולה סילבה נבחר במקום הראשון, סוקרטס סגר את העשירייה.

ובכן את כל זה לא היה מצליח לעשות סוקרטס רק בזכות אישיותו ודעתנותו, מדובר היה בכדורגלן בחסד עליון.
שחקן ששילב בצורה נדירה את היופי עם התכליתיות. עקבים ושטויות לצד מסירות עומק גאוניות שמשאירות אותך עם הפה פעור.
הוא זכה ב-3 אליפויות סאו פאולו עם קורינטיאנס ובאליפות ריו דה ז'נרו עם פלמנגו.
ברזומה יש לו גם בחירה לשחקן השנה בדרום אמריקה, שחקן השנה בברזיל, ברשימה של פלה ב2004 ובבחירה של פיפא לאחד הכדורגלנים הגדולים של המאה ה-20.
שחקן התקפי שמתנשא לגובה 1.93 זה לא דבר שגרתי, ושחקן ברזילאי שמראדונה מחמיא לו בצורה הבאה: "לי הייתה רק רגל שמאל, סוקרטס היה ימני וספק אם שמאל שלו בעטה חזק פחות משלי" זה בטח ובטח שלא דבר שבשגרה.

כל מי ששמע על כדורגל מעבר לים בשנות ה-80 שמע על ד"ר סוקרטס. שחקן שהיו גדולים ממנו אבל לא היה אף אחד כמוהו..
לצפיה ב-'הכירו את שנדור קוצ'יש'
הכירו את שנדור קוצ'יש
02/03/2012 | 17:49
2
כשגרתי באנגליה בשנות ה-90 אמר לי מישהו שהדרך להבדיל בין אוהד כדורגל ותיק לצעיר היא לדבר איתו על הכדורגל ההונגרי.
עבורנו הונגריה היא הרבה מאד דברים, היא לא מדינת כדורגל. עבור החבר'ה שמלווים את הכדורגל מאמצע המאה הקודמת הונגריה היא מעצמה.

סיפורו של Kocsis Sándor הוא הסיפור על הסגן של בר כוכבא (פרנץ פושקאש) שבמאני טיים צריך להוביל את העדר.
קוצ'יש היה חלוץ שכבש 296 שערים ב-335 הופעות בקבוצותיו השונות ו-75 שערים ב-68 הופעות בנבחרת הונגריה. חלוץ אדיר בכל קנה מידה.
הוא זכה באליפות הוגנריה 4 פעמים, בספרד זכה בדאבל אחד ועוד אליפות וגביע עם ברצלונה.
היה חלק מהותי נבחרת הונגריה האגדית של שנות ה-50 שזכתה במדלית זהב באולימפיאדת 1952, גביע מרכז אירופה 1953 וסיימה כסגנית אלופת העולם ב1954.

עיקר הצטלבות הקריירה שלו עם פרנץ פושקאש האגדי בפני עצמו קורה עם מעברו לברצלונה, פושקאש כאמור מזוהה עם ריאל מדריד הגדולה שלו ושל די סטפנו.
התרומה המשמעותית ביותר של קוצ'יש לברצלונה הוא הגביע של 1963. שנתיים קודם לכן הגיע עם ברצלונה לגמר הגביע האירופי נגד בנפיקה ליסבון. משחק הגמר נערך בברן, שם הפסיד את גמר גביע העולם למערב גרמניה, וכך גם הפעם המשחק הסתיים בסגנות והפסד באותה תוצאה מרגיזה 3-2.

מונדיאל 1954 הפייברוטיות: הונגריה, הנבחרת הטובה בעולם באותן שנים. ברזיל סגנית אלופת העולם, אורוגוואי שטרם הפסידה בגביע העולם ויגוסלביה.
הנבחרות חולקו ל-4 בתים שכל נבחרת משחקת שני משחקים בבית המוקדם.
* נבחרת הונגריה של פושקאש מגיעה למשחק הראשון ומנצחת 9-0 דרום קוריאה, פושקאש מבקיע צמד קוצ'יש שלושער ראשון בטורניר.
* משחק שני נגד מערב גרמניה, קוצ'יש כובש ראשון, פושקאש שני ונפצע בצורה קשה מהמשחק הברוטלי של הגרמנים מיד לאחר מכן. קוצ'יש כובש את השני, גרמניה מצמקת ל3-1. קוצ'יש מסיים את המשחק עם רביעיה, הוגנריה שכבר הוליכה 6-1 מסיימת את המשחק בניצחון מוחץ 8-3.
* למשחק רבע הגמר באצטדיון ואנקדורף בברן (בו גם יערך משחק הגמר) פוגשת הונגריה ללא פושקאש את ברזיל והחששות גוברים. צמד של קוצ'יש (שמעמיד אותו על מאזן של 9 שערים עד כה) מוביל את הוגגריה לניצחון 4-2 והביטחון של ההונגרים ביכולתם לזכות בטורניר בשמים.
* במשחק חצי הגמר פוגשת הונגריה את אורוגוואי במשחק שנגרר להארכה, בזכות שני שערים מאוחרים של רוכברג האורוגוואי מנצחת הונגריה 4-2. קוצ'יש עם עוד צמד, הפעם שניהם מכריעים את הארכה.
* למשחק הגמר קוצ'יש מגיע עם 11 שערים, טוב זו לא חכמה אתם אומרים כל משחק באותה תקופה נגמר בתוצאה אסטרונומית ובלה בלה, אז זהו שבאותו שלב בטורניר אחריו בטבלת הכיבושים ניצבים שחקן אוסטרי ושוויצרי עם 6 שערים כ"א.
* כאן פחות או יותר סיפור הגבורה נגמר, פושקאש חוזר למשחק הגמר, הונגריה מובילה 2-0, גרמניה יורדת למחצית בשוויון מוזרקים לשחקניה סמים ומערב גרמניה מנצחת משער בדקה ה-84.

שאנדור קוצ'יש, 50 שנה אחרי הגיע הזמן שתכירו.
לצפיה ב-'חלוץ ענק שחבל שסיים את חייו בצורה טראגית'
חלוץ ענק שחבל שסיים את חייו בצורה טראגית
02/03/2012 | 19:58
(התאבד בשנת 1979 בגיל 50 לאחר שחלה בסרטן)

מעניין מה היה קורה עם הונגריה הייתה זוכה במונדיאל הזה

האם לא היו מדברים על ברזיל 1970 כנבחרת הטובה בכל הזמנים?

חלוץ ענק שחבל שלא זכינו לראות אותו משחק

יהי זיכרו ברוך

ותודה רבה על כל המאמרים!!!
לצפיה ב-'מכיר גם מכיר'
מכיר גם מכיר
02/03/2012 | 20:31
שחקן נהדר, הכוכב שליד פושקאש בנבחרת האגדית,
היה חלוץ נהדר בברצלונה ומכונת שערים בפני עצמו,
לשמחתי יש לי בבית לא מעט קטעים של הונגריה של אותם ימים ואפשר לראות בהם את קוצ'יש ופושקאש בשיאם.
המייטי מגיירס הגדולים, מבחינתי הנבחרת הגדולה בכל הזמנים וקוצ'יש היה בהחלט אחד מכוכביה הגדולים.
לצפיה ב-''
03/03/2012 | 09:16
7
אני מאוד מקווה שזו לא הפינה האחרונה,כי אתה תמיד מחדש לי דברים ושמות של אנשי כדורגל שלא ידעתי עליהם כמעט כלום.

אגב,באמת חשבת לעשות לנו פינה על סרגיי קנדאורוב?? ויפה שהלכת לראות איזה מקום הוא סיים בתחרות הזר הכי טוב ששיחק בישראל,כי אתה היית בין הבודדים שהתנגדו לתחרות

ואם כבר מדברים על שחקני/מאמני עבר אם אני זוכר נכון באחת הפינות הקודמות שלך הזכרת את ריינוס מיכלס האגדי,שהיום בתאריך ה-3 במרץ מציינים 5 שנים לפטירתו.גדול מאמני הולנד ומאמן ה-'מאה' מטעם פיפ''א:
http://www.nrg.co.il/online/3/ART/878/826.html
לצפיה ב-'7 שנים איציק לא 5'
7 שנים איציק לא 5
03/03/2012 | 09:19
1
1
לצפיה ב-'תודה על תיקון הטעות'
תודה על תיקון הטעות
03/03/2012 | 10:00
1
לצפיה ב-'שחקן נדיר'
שחקן נדיר
03/03/2012 | 14:30
4
סרגיי קנדאורוב זה אחד השחקנים שמציגים בצורה הטובה או הבולטת ביותר את ההבדל של הכדורגל כיום לזה של שנות ה-80 וה-90 בישראל.
זר מעולה, כזה שפחד אלוהים לשחק נגדו.

אני כבר לא כ"כ זוכר על שום מה לא השתתפתי בבחירה, נדמה לי שזה היה על אופן שיטת הבחירה שהיה דיסקרטי, בכל אופן לתחרות עצמה מעולם לא התנגדתי ואני חושב שיצאו מהפרוייקט פה ושם דברים יפים.

לגבי מיכלס אני חושב שמדובר במאמן מדהים, תרם רבות לכדורגל. אבל בטח לא המאמן הטוב בהיסטוריה לטעמי.
לצפיה ב-'אין היום זרים כמוהו'
אין היום זרים כמוהו
03/03/2012 | 17:47
3
ולגבי הפרוייקט-אני די מצטער שלא שמתי שם את תאמש שאנדור,אישטוואן האמר,גוראן מילנקו,דימטרי אוליאנוב ועוד כמה.הייתי צריך להגדיל את זה ל-40 אבל לא נורא.

לגבי מיכלס-מי לדעתך המאמן הגדול בכל הזמנים? מאט באזבי?
לצפיה ב-'טובים ממיכלס'
טובים ממיכלס
03/03/2012 | 18:11
2
אלכס פרגוסון הוא לדעתי המנג'ר הטוב ביותר כיום והטוב בכל הזמנים.
היכולת שלו להתאים את עצמו לכל תקופה ולשינויים שעוברים על הכדורגל זה דבר בלתי נתפס וייחודי מאד.
היכולת שלו להתמודד עם כוכבים, להצמיח כוכבים, להיות האחרון שעומד על הרגליים זה דברים שלא ראיתי מאף אחד אחר.

אריגו סאקי, בלה גוטמן וביל שאנקלי גם כן לפני מיכלס לעניות דעתי.
לצפיה ב-'ומה עם ולרי לובנבסקי??'
ומה עם ולרי לובנבסקי??
03/03/2012 | 19:04
1
אולי לא הגדול בכל הזמנים אבל יש לו מקום ברשימת הגדולים.
לצפיה ב-'סתם רוסי'
סתם רוסי
04/03/2012 | 01:41
מאמן גדול, יש לו מקום ברשימת הגדולים בלי צל של ספק.

אני נתתי את ההכי גדולים שלי. יש עוד לא מעט מאמנים מדהימים שלא ציינתי.
לצפיה ב-'לוזון ליג מחזור 28'
לוזון ליג מחזור 28
01/03/2012 | 21:11
99
1
המשך>>
לצפיה ב-'כדורגל עולמי '
כדורגל עולמי
28/02/2012 | 21:51
51
10
המשך>>
לצפיה ב-'עידן אלי גוטמן יוצא לדרך'
עידן אלי גוטמן יוצא לדרך
28/02/2012 | 10:40
44
9
אחרי 2 מאמנים די 'משעממים' שלא קידמו אותנו לשום מקום ואף החזירו אותנו אחורה,במיוחד ה- הצרפתי פרננדז הגיע זמנו של אלי גוטמן,שאין חולק על כך שבשנים האחרונות הוא מאמן הליגה הכי טוב שיש שהציל את הפועל ת''א מירידה והוביל... המשך>>
אחרי 2 מאמנים די 'משעממים' שלא קידמו אותנו לשום מקום ואף החזירו אותנו אחורה,במיוחד ה- הצרפתי פרננדז הגיע זמנו של אלי גוטמן,שאין חולק על כך שבשנים האחרונות הוא מאמן הליגה הכי טוב שיש שהציל את הפועל ת''א מירידה והוביל אותה לדאבל,ולליגת האלופות ועוד גביע מדינה.

גוטמן ידוע כמאמן יסודי,והוא בעיניי רבים האיש המתאים.לא עוד זימונים הזויים,לא עוד מתורגמן שזוכה להפוך להיות כדורגלן לאימון ומתפקד כמגן ימני,לא עוד מופעי ליצנות והתנצחויות עם התקשורת(נכון לעכשיו).

המטרה היא עלייה למונדיאל 2014 בברזיל והפעם בניגוד לקמפיינים האחרונים קיבלנו בית די קשה עם פורטוגל ורוסיה שגם צפון אירלנד שמגיעה מהדרג הרביעי היא לא בדיוק יריבה קלה.

מחר בשעה 19:00 עידן גוטמן ייצא לדרך כשבאצטדיון 'המושבה' נבחרת ישראל תפגוש את נבחרת אוקראינה למשחק ידידות.אח''כ מצפים לנו עוד 3 משחקי ידידות בצ'כיה,גרמניה והונגריה כשב-7.9.12 קמפיין מוקדמות מונדיאל 2014 יצא לדרך בבאקו,בירת אזרבייג'ן.

האם לראשונה מאז מונדיאל מקסיקו 70 הנבחרת שלנו סוף סוף תעלה לטורניר גדול? או ששוב נצפה במונדיאל מהכורסה?

מה אתם מצפים מהנבחרת? מה דעתכם על הזימונים? נכון שזה רק משחק ידידות וגוטמן בוחן את הכלים אבל כבר מסתמן שרוב הנבחרת תתבסס על ליגיונרים בתוספת 5-6 שחקנים מהלוזון ליג.

האם עידן גוטמן יפתח מחר ברגל ימין במשחק נגד אוקראינה?

בואו להמר,לנתח,לשוחח,להתווכח,להתנצח-כמובן שבצורה מתורבתת,הודעות לא ראויות יימחקו!

אז שיהיה ב-ה-צ-ל-ח-ה
לצפיה ב-' והרי החדשות'
והרי החדשות
28/02/2012 | 10:12
92
2
המשך>>
לצפיה ב-'פירסומים,הצעות,דעות ושאלות'
פירסומים,הצעות,דעות ושאלות
28/02/2012 | 06:17
42
6
המשך>>
לצפיה ב-'כדורגל עולמי '
כדורגל עולמי
25/02/2012 | 12:16
75
7
המשך>>
לצפיה ב-' שאר ענייני השבת '
שאר ענייני השבת
24/02/2012 | 10:43
16
6
לצפיה ב-' האם אנטוניו די נטאלה (אודינזה) '
האם אנטוניו די נטאלה (אודינזה)
24/02/2012 | 10:23
4
1
פצוע
לצפיה ב-'הוא אכן פצוע'
הוא אכן פצוע
24/02/2012 | 10:39
3
11
ולא שיחק אתמול בניצחון אודינזה על פאוק סלוניקי
לצפיה ב-' אהה בגלל זה אודינזה מדשדשת לאחרונה '
אהה בגלל זה אודינזה מדשדשת לאחרונה
24/02/2012 | 10:48
1
1
בליגה האיטלקית (תיקו מול קליארי והפסד מול מילאן).
לצפיה ב-'דווקא שיחק בהפסד למילאן'
דווקא שיחק בהפסד למילאן
24/02/2012 | 12:31
4
לצפיה ב-' מתי הוא צפוי לחזור לשחק '
מתי הוא צפוי לחזור לשחק
24/02/2012 | 10:50
לצפיה ב-'יניב עזרן VS מכבי ת''א'
יניב עזרן VS מכבי ת''א
24/02/2012 | 20:44
1
2
בגיל 28 יניב עזרן,מי שהיה מלך השערים של ליגת העל וסומן כדבר הגדול הבא של הכדורגל הישראלי תולה את הנעליים ופותח פה נגד מכבי ת''א אליה עבר ובה נפצ,פציעה ממנה לא החלים עד היום-http://www.nrg.co.il/online/71/ART2/340/088.html?h...
לצפיה ב-'כואב הלב'
כואב הלב
24/02/2012 | 21:32
4
שחקן חביב מאד, חבל שככה סיים את דרכו.
שיגיד תודה על הזמן שכן זכה לשחק כדורגל מקצועני ועל מה שקיבל מהכדורגל כספורט.

שיהיה לו בהצלחה בהמשך הדרך.
לצפיה ב-'הכירו את ולנטינו מאצולה'
הכירו את ולנטינו מאצולה
24/02/2012 | 21:59
5
12
הסיפור הוא טראגי וכואב ומהמם, כזה ששווה סרט.

לאנגליה יש את דאנקן אדוארדס לנו יש את רוני קלדרון ולאיטליה יש את ולנטינו מאצולה, טוב לא בדיוק.
כי ולנטינו מאצולה באמת היה לתקופה לא קצרה הפלא של איטליה, אחד השחקנים הטובים בעולם, ואז זה נגמר.

הוא נולד ב1919 אז הבדלי המעמדות באירופה בשיאם למשפחה אמידה. מה הפלא אז שנהיה שחקן מצליח? כי משפחות אמידות לא שלחו את הבנים שלהן לשחק כדורגל.
הוא היה במלחמה, הציל חבר מטביעה ועשה פלאים בקבוצת אלפה רומאו ועם כל זה הסיפור שלו בעצם מתחיל במעבר לטורינו, גרנדה טורינו.

טורינו של שנות ה-40 היא הקבוצה הטובה באיטליה בכל הזמנים, נותנת לה פייט רק מילאן של שנות ה-90.
הקבוצה זכתה ב-5 אליפויות ליגה רצופות, רובן בפער דו ספרתי של נקודות מהמקום השני (בזמנים של 2נק' על ניצחון) והייתה בלתי ניתנת להכנעה בבית קרוב ל-100 משחקים ברציפות.

למאצולה וגרנדה טורינו משייכים הרבה חשיבות היסטורית, קשה לומר כששומעים את הסיפורים, רואים את הסרטונים וקוראים את הנתונים שאין אמת בדבר.
את מאצולה מחשיבים כגרסה מוקדמת של יוהאן קרוייף, מגדולי הכדורגלנים אי פעם למי ששכח.
שחקן שמסוגל לשחק בכל תפקיד במגרש, גאון של כדורגל התקפי שחושב בכל שניה 10 מהלכים קדימה איך להבקיע או לבשל שער.
הקבוצה ששלטה באיטליה ביד כה רמה מיעטה לשחק בחוץ בגלל המלחמה, אך כשזה קרה לא השאירה לאריות היבשת כמו ריאל מדריד ופרטיזן בלגרד שום סיכוי מולה.
ברזיל 1958, אחת הקבוצות הגדולות אי פעם של ארץ הסמבה (שניה כנראה רק לזו של 1970) שיחקה במערך ובשיטה של גרנדה טורינו שהביאה חידוש טקטי לכדורגל בהיבט של כדורגל התקפי אבל לא פזרני או נאיבי. ההגנה הכי טובה היא התקפה.

לצערה של ההיסטוריה מאצולה הספיק לשחק רק 12 פעמים בנבחרת איטליה, להיות הקפטן ולהבקיע 4 שערים.

ב1949 אירע אסון סופרגה, התרסקות מטוס בו נהרגו כל שחקני הקבוצה הראשונה של טורינו.
שניים מבניו של ולנטינו נהיו לשחקני כדורגל אוחד מהם סנדרו היה מכוכבי של אינטר בשנות ה-70 ונבחרת איטליה.
לצפיה ב-''
24/02/2012 | 23:18
1
מעניין מאוד איך היה נראה הכדורגל האיטלקי (והאירופי בכלל) כיום אלמלא הטרגדיה הזאת.

כתבה נפלאה.
לצפיה ב-''
25/02/2012 | 08:25
1
1
אני רוצה להתייחס לנקודה אחרת שעולה מהכתבה שעשית,מעין מחשבה שעלתה לי לראש.

פעם ראשונה שאני שומע על אסון סופרגה אבל זה כבר אסון תעופה שלישי שאני מכיר שבו נבחרת/קבוצה שלמה שהייתה בדרך לגדלותה נמחקת מההיסטוריה.
האסון הראשון הוא האסון הנוראי של מנצ'סטר יוניטד בשנות ה-60,האסון השני שעליו שמעתי רק בתחילת אליפות אפריקה האחרונה היה האסון של נבחרת זמביה ב-1993 כשהנבחרת טסה למשחק נגד סנגל במסגרת מוקדמות מונדיאל 1994 וכמעט כל הנבחרת נהרגה באסון הזה לאחר שהמטוס התרסק ומי ששרד היה הקפטן קלושה בוואליה ששיחק באותה תקופה באיינדהובן והיה אמור להגיע למשחק היישר מהולנד.

לצפיה ב-'רק להבהיר'
רק להבהיר
25/02/2012 | 16:16
5
אם מאן יו של באזבי הייתה באמצע הדרך, תחילה של תהליך עם מעט השגים.
טורינו כבר הייתה בשיאה בעת האסון.
לצפיה ב-'ושוב תודה על המאמר'
ושוב תודה על המאמר
25/02/2012 | 18:28
1
2
לפעמים עולה בי המחשבה לראש מה היה קורה אילולא האסון הנורא שקרה לטורינו?

זאת הייתה קבוצה מדהימה שחבל שלא זכינו אנחנו לראות אותה

האם הייתה המשכיות אילולא האסון והקבוצה הייתה זוכה בעוד אליפויות?
וכמובן מה היה קורה אם גביעי אירופה השונים היו משוחקים אז?
האם היא הייתה מגיעה רחוק בגביע אירופה לאלופות ואולי אף הייתה זוכה בו?

טורינו לא הצליחה להתושש מאז ולזכות בתארים רצינים מלבד אליפות אחת באמצע שנות ה 70 אך למעשה הקבוצה הזאת כבר לא מה שהייתה מאז האסון שבשנים האחרונים הקבוצה אף מתנדנדת בין שתי הליגות הראשונות לסירוגין

ושב תודה לך על המאמר הנפלא

לצפיה ב-'מה אתה מדבר?'
מה אתה מדבר?
25/02/2012 | 19:43
4
אנשים כמוך שמסתכלים על תוצאות לעיתים נוטים לדבר שטויות לא מחוברות למציאות.
טורינו היא עדיין הקבוצה מס' 1 בעיר
לצפיה ב-'תקצירי משחקי נבחרת ישראל ביוטיוב'
תקצירי משחקי נבחרת ישראל ביוטיוב
25/02/2012 | 10:50
1
חברים יקרים-במהלך שיטוטי ביוטיוב מצאתי את הערוץ של sp1873 אני לא יודע מי זה החולה כדורגל הזה אבל יש לו 6286 העלאות של משחקי נבחרות כדורגל בין נבחרות כאלה ואחרות מכל השנים מכל הזמנים ובכל השפות!!! גם של ישראל!!!!

די מרגש לראות משחקים שאני זוכר בתור ילד שראיתי אותם פעם אחת או פעמיים ומאז לא יצא לי לראות אותם או ששמעתי עליהם ולא יצא לי לראות ופתאום בן אדם מעלה משחקים של הנבחרת,אבל רוב המשחקים הם לצערנו הפסדים.....

יש כאן את הניצחון הגדול על צרפת והניצחון הגדול על אוסטריה(עם שדר ארגנטינאי!!!!) לצד השפלות כואבות כמו 1-7 לגרמניה והתבוסה 0-5 לדנמרק......

אז למי שמעוניין שייכנס לכאן-http://www.youtube.com/user/sp1873 וירשום במילת החיפוש Israel

לצפיה ב-'אנדריי ארשבין הושאל לזניט, סמבה עבר לאנז'י '
אנדריי ארשבין הושאל לזניט, סמבה עבר לאנז'י
25/02/2012 | 12:02
1
* ארשבין סיים הלילה את ה"סיוט" של אוהדי ארסנל, כשפירסם בטוויטר את ההודעה "זה נגמר" ומאוחר יותר הוציאו התותחנים הודעה רשמית על השאלתו של השחקן חזרה למועדון ממנו הגיע לצפון לונדון.
אחרי יום ארוך של דיונים ושנראה שהמו"מ יפול, ארסנל ואלופת רוסיה הגיעו להסכמה והרוסים שילמו לארסנל מיליון ליש"ט והסכימו לקחת על עצמם את הוצאות החוזה של ארשבין.
בשנה וחצי הראשונות מאז שנרכש מזניט תמורת 15 מיליון ליש"ט (ההעברה היקרה בתולדות ארסנל), היה ארשבין אחד המצטיינים בשורות ארסנל. אבל השנה לא הצליח לשחזר את יכולתו ואיבד את מקומו ברוטציה לג'רביניו ולאלכס אוקסלייד-צ'מברליין. ארשבין לא צפוי לחזור ללונדון בתום תקופת השאלתו, למרות שיש לו חוזה עד לקיץ 2013 וזה בעיקר בעקבות אכזבתו הגדולה של ארסן ונגר מיכולתו של השחקן.
בהודעה הרשמית שפירסמה ארסנל, נמסר כי המעבר נעשה על מנת לתת לארשבין יותר דקות משחק על מנת שיהיה מוכן למשחקי נבחרתו, רוסיה (קפטן הנבחרת) ביורו 2012.

* כריסטופר סמבה, שעשה הרבה צרות לבלקבורן מאז הקיץ בערך במטרה שימכרו אותו, סוף-סוף קיבל את מבוקשו עם מעבר של הרגע האחרון לפני סגירת מועד ההעברות ברוסיה לקבוצתם של סמואל אטו ויורי ז'ירקוב. למרות שהיה מטרה של מס' מועדוני צמרת בפרמייר ליג, ראשי בלקבורן והמאמן סטיב קין סירבו בכל תוקף לשחרר את סמבה, אבל 11 מיליון ליש"ט ששילמו עליו אנז'י עשו את העבודה והוא הרכש הראשון של חוס הידיניק, מאז שמונה למאמן הקבוצה ע"י הבעלים המיליארדר סולימאן קארימוב.
לצפיה ב-'גידמאק שוב פותח פה'
גידמאק שוב פותח פה
26/02/2012 | 17:06
1
למי שלא קורא 7 ימים, היה ראיון עם גידאמק בו הוא עשה מה שהוא רגיל לעשות - לירות על כל העולם ולהגיד שכל מי שיש לו טענות כלפיו או שאומר שהוא מושחת או חושב שמקומו בכלא - לא יודע על מה הוא מדבר, רודף אותו לחינם, אכלו לי שתו לי בלה בלה בלה....הקטע הוא שבתוך כל רשימת החיסול שלו שם היו גם אוהדי בית"ר ירושליים שלדבריו לא יודעים מה הם רוצים - שהוא הביא כסף אמרו שאיו לו נשמה ושהוא לא יכל להביא יותר כסף באו בטענות הפוכות. בקיצור, הבנאדם צדיק תמים גמור וטהור אשר כוווולנו מתנכלים אליו
לצפיה ב-'לוזון ליג-מח' 27'
לוזון ליג-מח' 27
23/02/2012 | 15:10
78
8
המשך>>
לצפיה ב-' והרי החדשות'
והרי החדשות
23/02/2012 | 15:04
65
2
המשך>>
לצפיה ב-'שלישי ורביעי בליגת האלופות'
שלישי ורביעי בליגת האלופות
23/02/2012 | 06:22
120
3
המשך>>
לצפיה ב-'כדורגל עולמי '
כדורגל עולמי
21/02/2012 | 15:12
38
91
לצפיה ב-'גאזידיס ל-ואן פרסי: אתה לא הולך לשום מקום'
גאזידיס ל-ואן פרסי: אתה לא הולך לשום מקום
21/02/2012 | 15:20
30
2
יו"ר ארסנל, איבן גאזידיס החליט להתערב בעצמו בנושא החוזה של רובין ואן פרסי במועדון והודיע אישית לשחקן שהוא לא ימכר בקיץ הקרוב תמורת אף סכום. לואן פרסי יש חוזה בארסנל עד קיץ 2013, מה שאומר שבמידה ולא יאריך את החוזה שלו ולא ימכר בקיץ הקרוב, ארסנל עלולה לאבד אותו כעבור שנה ללא תמורה. ואן פרסי החליט לדחות את המו"מ על חוזהו עד לקיץ ומסרב לדון בו בשלב הזה, למרות לחצים שהפעיל עליו ארסן ונגר.
ואן פרסי יהיה באוגוסט הקרוב בן 29 ובמידה ואכן ישתחרר מחוזהו בארסנל בעוד שנה וחצי, הוא יהיה בן 30, גיל שבו המועדונים הגדולים באירופה נמנעים מלהציע לאותו שחקן חוזים שמנים וארוכי טווח.
דווח כי ואן פרסי מרגיש "חסר אונים" ו"חרד" לעתידו בעקבות דבריו של גאזידיס, שיכול לטרפד לו עסקת מעבר לברצלונה או לריאל מדריד בקיץ הקרוב, דבר שדווח שואן פרסי רוצה מאוד שיקרה.
מקור בארסנל אמר: "גאזידיס לא טיפש. הוא יודע שבארסה או ריאל לא יצרפו אליהן את ואן פרסי בגיל 30 והוא הודיע באופן אישי לשחקן שהוא לא יעזוב את ארסנל בקיץ הקרוב."
לצפיה ב-'לכל אחד יש סכום גם לואן פרסי'
לכל אחד יש סכום גם לואן פרסי
21/02/2012 | 15:26
2
2
אני זוכר מקרים שבעלים/יו''רים אמרו על כל מיני שחקנים שהם יישארו בקבוצה עד תום החוזה ולא חשוב איזה סכומי כסף יבקשו עבורם,הם לא יימכרו.אבל ראו איזה פלא,הגיעה הצעה טובה מבחינה כספית,הצעה שאי אפשר לסבר לה והמעבר היה בלתי נמנע.

ואן פרסי רוצה תארים.ואני מבין אותו.כמה אפשר עוד פעם מקום 4? עוד פעם הדחה מליגת אלופות? ואן פרסי אמור להיות בורג חשוב בנבחרת הולנד ביורו 2012 ואם הוא יוביל את הולנד לזכייה או לגמר אז ההצעות הכספיות עבורו יגדלו.
לצפיה ב-'הוא לא יילך לספרד - יובנטוס ומילאן רוצות אותו'
הוא לא יילך לספרד - יובנטוס ומילאן רוצות אותו
22/02/2012 | 09:44
1
והכיוון של איטליה אני לא יודע אם יתאים לו או שלא, אבל בהחלט יכול להיות נחמד לאללה. במיוחד יובנטוס
לצפיה ב-''
21/02/2012 | 17:28
25
1
http://www.mirrorfootball.co.uk/transfer-news/Arse...
"Imagine the worst situation - we lose Fabregas and Nasri - you cannot convince people you are ambitious after that," he said.
"If you give that message out, you cannot pretend you are a big club, because a big club first of all holds onto its big players and gives a message out to all the other big clubs that they just cannot come in and take away from you.

זה היה ארסן ונגר ביולי 2011.

כל עוד ונגר, גאזידיס וגם קרואנקי יקבלו את ההחלטות, ארסנל לאט לאט תמשיך להדרדר לתהומות שכמוהם האוהדים שלהם כבר לא זוכרים...
ההצהרה הזאת חסרת ערך. בסופו של דבר, אם יש משהו שבארסנל דואגים לו זה השורה התחתונה בדו"ח הכלכלי. הם יוכלו למכור את רובין ואן פרסי בקיץ הקרוב ב-25 מיליון פאונד, או להשאיר אותו בכוח, לשלם לו עוד כ-5 מיליון פאונד משכורת ולאבד אותו בחינם בקיץ הבא. אם ברצלונה או מנ' סיטי היו הולכות על סיכון כזה, הייתי מרים גבה. ארסנל בחיים לא תרשה לעצמה. הדרך היחידה שלה לא לצאת פה על ארבע היא שRVP יציל אותה ויחתום על חוזה חדש. זה לא הולך לקרות בלי יותר מדי שינויים, שלא ונגר ולא גאזידיס יעזו לבצע.
לצפיה ב-'אפשר להאשים את ארסנל'
אפשר להאשים את ארסנל
21/02/2012 | 20:49
24
2
בזה שהיא לא מתחזקת, יותר מאשר שיחררה את ססק ונאסרי. עם רכש גדול ונכון לאורך השנים, סביר להניח שארסנל הייתה יותר תחרותית ואז ססק ונאסרי לא היו מבקשים לעזוב והייתה נבנית שם יופי של קבוצה, יחד עם ואן פרסי. אפילו הרכישות של הרגע האחרון עם ארטטה, מרטסאקר, סאנטוס ואחרים הן שליפה מהמותן, ולא משהו מתוכנן. ככה זה גם נראה.

כדי שארסנל תחזור היא צריכה לחשוב בגדול לקראת הקיץ הבא. להשקיע בכוכב-שניים וסביבם לבנות את הקבוצה. מה רע בקרלוס טבז? המחיר שלו ימשיך לרדת עד הקיץ וארסנל יכולה לקפוץ על המציאה. גם קראסיץ' מיובנטוס, הרנאנס מלאציו ואפילו סניידר בהחלט אופציות טובות. הבעיה של של ארסנל, כמו שצויין, היא החשש מלהשקיע , שלא מובן לי אגב, ולכן היא מסתפקת בכל מיני גרוטאות שמגיעות לסתום חור ולא מעבר לזה.
לצפיה ב-'קראתי שהם איבדו לא מעט כסף'
קראתי שהם איבדו לא מעט כסף
21/02/2012 | 21:06
2
על בניית האצטדיון החדש
לצפיה ב-'כמובן שזה עולה כסף והם לקחו הלוואות'
כמובן שזה עולה כסף והם לקחו הלוואות
21/02/2012 | 22:28
אבל הם עומדים בהם יפה מאוד ובסך הכל השורה הכלכלית השנתית שלהם חיובית מאוד. שום מה, לא עושים כלום עם הכסף הזה.
לצפיה ב-'גם באיירן בנו איצטדיון ועדיין משקיעים יפה ברכ'
גם באיירן בנו איצטדיון ועדיין משקיעים יפה ברכ
21/02/2012 | 23:21
ש
לצפיה ב-'מה שהיה פאתטי בעניין נאסרי ופאברגאס הוא'
מה שהיה פאתטי בעניין נאסרי ופאברגאס הוא
21/02/2012 | 22:31
5
שכל העולם ואשתו ידע שאין מצב שהם ישאירו את נאסרי כשנשארת לו שנה בחוזה, ושסביר שפאברגאס יעזוב. איכשהו, נראה שהגישה של ונגר שהועלתה כאן, "הכל בסדר, כמובן שהם לא למכירה" לא היתה רק מן השפה ולחוץ ושהוא באמת האמין בזה. אין דרך אחרת להסביר את העובדה שבעוד לכולם ברור שוונגר צריך למצוא להם מחליפים, הוא לא עשה את זה. וכן, ברור שהרכישות של הרגע האחרון היו שליפה מהמותן ולא יותר.

מה רע בקרלוס טבס? רע מאוד. אתה לא יכול לבנות קבוצה על הקריזות שלו. גם כשאתה קונה אותו, אתה רק משאיל אותו, כי הוא אף פעם לא נשאר באותו מקום יותר מדי זמן. בטח לא בשקט.
לצפיה ב-'טבז היה מעולה כמנהיג בסיטי '
טבז היה מעולה כמנהיג בסיטי
21/02/2012 | 23:20
4
נתן עונה מדהימה.. כקפטן ראית את האישיות שלו. אין איתו שום בעיות. מנצ'יני הוא הבעיה.

לצפיה ב-'אתה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת'
אתה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת
21/02/2012 | 23:35
3
טבס אידיוט, שמונע על ידי סוכן חמדן. זה נגמר רע ביונייטד, זה נגמר רע בסיטי, הוא לא מחזיק בשום מקום יותר משנתיים (אי אפשר לקרוא לשנה השלישית שלו בסיטי 'מחזיק מעמד'). אין איתו שום בעיות? אתה הבן אדם היחיד בעולם שסבור כך.
לצפיה ב-' וזה כל כך חבל'
וזה כל כך חבל
21/02/2012 | 23:38
בתור אוהד נבחרת ארגנטינה, חבל לי שכישרון כזה שיכול היה לתרום לנו רבות, הוא כזה headcase מטורף..
הוא שחקן מעולה אבל אידיוט אמיתי.
לצפיה ב-''
21/02/2012 | 23:45
3
לצפיה ב-'היום קראתי שקוראים לו לשוב הביתה'
היום קראתי שקוראים לו לשוב הביתה
21/02/2012 | 23:50
בגלל המשבר באיי פוקלנד
לצפיה ב-'מה שרשמת נכון, כמובן חוץ מטבז'
מה שרשמת נכון, כמובן חוץ מטבז
21/02/2012 | 23:58
14
וכולם כבר הסבירו לך למה הוא חתיכת אידיוט שאסור לבנות עליו קבוצה ליותר מחצי שנה-שנה, אני לא אחזור על עצמי....אבל, למה שטבז יבוא לארסנל? תחת מדיניות השכר של ונגר הוא יקבל שם פחות כסף מבכל מועדון איטלקי ו/או מועדון אוליגרכים (פ.ס.ז', מלאגה וכו'), אין לו סיכוי להתחרות שם על תארים והוא אפילו לא נהיה יותר קרוב למשפחה שלו (מה שגרם לפיצוץ ההתחלתי עם סיטי)....

כל עוד ונגר שם, והכוכבים בארסנל ימשיכו לקבל קצת יותר כסף מהשחקן העשירי בסגל, והכסף המזומן שכן יש למועדון ימשיך להעלות אבק, וההנהלה שלהם תמשיך לייקר את מחירי הכרטיסים ולמכור כל מיני לוקשים לאוהדים, ארסנל תמשיך לשקוע. עם טבז או בלעדיו.

אגב, משעשע שכולם בטוחים ב-100% שצריך לפטר את AVB, אבל ונגר - שהקבוצה שלו נמצאת בדיוק באותו מצב מבחינת תוצאות העונה (מינוס הגביע האנגלי) ובמצב גרוע פי 2 מבחינת איכות הסגל - זוכה ל'חסינות' יחסית במדיה.
לצפיה ב-'לא מסכים לגמרי בעניין טבז '
לא מסכים לגמרי בעניין טבז
22/02/2012 | 00:13
13
שים אותו ליד ונגר ותראה איך הוא פורח, על ומחוץ למגרש. מנצ'יני לא יודע להסתדר עם שחקנים כאלה.

ונגר 'זוכה' לחסינות כי הוא עשה דבר או שניים בארסנל, מגיעה לו תמיכה גם ברגעים פחות טובים. לא אני ולא אתה יודעים כמה באמת הנהלת ארסנל זורמת איתו בנושא הרכש. קשה לי להאמין שלונגר יש פנקס צ'קים פתוח והוא לא משתמש בו.
לצפיה ב-'קל לומר 'שים אותו ליד ונגר''
קל לומר 'שים אותו ליד ונגר'
22/02/2012 | 00:19
7
קודם כל, הוא מקבל בסיטי בערך 200 אלף פאונד בשבוע. בארסנל, ונגר מתקמצן לשלם לשחקנים כמו נאסרי חצי מהסכום, וזאת הסיבה לכך שהוא עומד לאבד את כל הכוכבים שעוד נשארו לו - קודם נאסרי ופברגאס, עכשיו גם RVP. כך שטבס בכלל לא מתאים לפילוסופיה של ונגר, מבחינת כל מה שקשור לשכר וכו'.

זה לא משנה אם ונגר מתקמצן, או שההנהלה מגבילה אותו והוא לא מתלונן. בשני המקרים, ונגר איבד את האמביציה להישגים שראויים למעמדה של ארסנל, וההנהלה שמחזיקה אותו קצר ו/או לא מבינה כלום בכדורגל ולכן נותנת לו יד חופשית - גם כן צריכה לעוף.
נכון שמגיעה לו חסינות, אבל עד איזה שלב? הוא כבר סוגר שנה שביעית ללא תואר. מי מחליט מתי זה מספיק ואפשר כבר לפטר אותו, על אף ההצלחות שהוא הביא בעבר?

איך שלא תסובב את זה, לא ונגר ולא גאזידיס וקרואנקה יוצאים טוב מכל העסק הזה.
לצפיה ב-'עד שלב שנדע מי באמת מושך בחוטים '
עד שלב שנדע מי באמת מושך בחוטים
22/02/2012 | 07:20
6
אם יתברר לך שהנהלת ארסנל לא נתנה לו כסף לחיזוק, ולא איפשרה לו לבנות קבוצה בצלמו, האם עדיין תבוא אליו בטענות? אני מבין את הטענות שיש לאוהדים על ונגר, התוצאות זוועה על המגרש והכתובת היא ברורה. אבל לדעתי ונגר לא קיבל את השחקנים שהוא רצה מלכתחילה, עוד בקיץ, אלא הסתפק בגרוטאות כי התקציב לא איפשר מעבר לזה. במצכ כזה זה אבסורד להאשים אותו במצב. עם חומר כזה אני בספק אם אפשר להצליח, לא משנה מי עומד על הקווים.
לצפיה ב-'איך תדע מי באמת מושך בחוטים?'
איך תדע מי באמת מושך בחוטים?
22/02/2012 | 11:11
5
אתה מצפה שונגר יצא לתקשורת ויגיד "אין לי כסף לרכש", או שמה היאנקי ושליחו גאזידיס יודיעו לתקשורת "אנחנו נותנים לונגר פנקס צ'קים פתוח והוא לא מנצל אותו"? ברגע שנשמע משהו כזה השלב הבא הוא פיטורין...

בוודאי שאני אבוא אליו בטענות, בכל מצב. הוא כבר חמש שנים מבלבל בשכל על כמה שחשוב לסיים ברביעיה ושזה עדיף על גביע בגלל הסיבה הכלכלית, ועל איך שארסנל עומדת לפני יריבותיה בזכות שדרוג האצטדיון הנהדר. אלו ציטוטים שיצאו מפיו, אף אחד לא הכריח אותו להגיד שמה שחשוב עבורו זה קודם כל הכסף מליגת האלופות, ורק אח"כ המקום הרביעי....
הבעלים, איש עסקים אמריקאי בשם סטן קרואנקי, לא יודע דבר וחצי דבר על כדורגל. ונגר הוא הברכה הכי גדולה עבורו - מנג'ר שהדבר הכי חשוב עבורו זה שהמועדון יכניס כסף. רוב הסיכויים, אם לא נכנס לתאוריות קונספירציה מהפכניות - הן שסומכים שם על ונגר בעיינים עצומות.
מי נדפק? האוהדים, שהשורה התחתונה בדו"ח הכלכלי נמצאת מתחת לזכייה בתארים בסדרי העדיפויות שלהם.

בכל מקרה, כל הטענות על חומר ועל תקציב לא נכונות. אם עד שלשום ניתן היה לפטור את הכל עם קונספירציות מוזרות, שלפיהן מגבילים את ונגר והוא משתף פעולה כדי לשמור על הג'וב, הפגישה של ה-AST סגרה את הפינות האלה.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
יש כסף לרכש - למעשה, 50 מיליון פאונד לפחות. גם בעולם הדמיוני שבו אתה משחק מנג'ר על גבי הפורום, ארסנל יכלה להביא את טבס וסניידר ולבנות מסביבם את הקבוצה.
היה כסף לרכש - שיצא בדרכים עקומות. מרטסאקר, ארטטה, סנטוס, בניון - כולם תוצרי פאניקה מובהקים. האם ונגר לא חזה שהוא יצטרך למצוא מחליף לפברגאס? הוא לא הביא מחליף עד הרגע האחרון (ארטטה). האם ונגר לא ידע שקלישי עוזב כבר בתחילת אוגוסט? ידע, והלך על קיירן גיבס כמגן השמאלי הפותח שלו. אחרי ה-8-2 נגד מנ' יונייטד הלך להביא את סנטוס מטורקיה, גיבס נפצע (כרגיל, ב-3 שנים האחרונות הבן אדם היה יותר פצוע מאשר כשיר), חזר נגד מילאן להפסד 4-0 ונפצע שוב....

לחובות על האיצטדיון אין שום קשר למצב הכלכלי. תשלום החובות הוא יציב לעוד כמה שנים טובות, ויש קנס על פרעון מוקדם של החוב. אין שום אינטרס להחזיק 50 מיליון פאונד במזומן בצד - את החוב לא ניתן לפרוע, וכשאתה מרוויח כ"כ הרבה מכרטיסים - אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק יותר מסופרסטאר אחד בקבוצה...
לצפיה ב-'אין לזה שום סיבה'
אין לזה שום סיבה
22/02/2012 | 23:50
1
ואם אתה לא מצליח למצוא את ההבדל הדק בין לומר "לסיים במקום הרביעי זה חשוב כדי להרוויח כסף" לבין "עבורינו מקום רביעי יהיה תואר" והמסר העבה שעובר לשחקנים ולקהל במשפטים כמו "אני מעדיף לסיים 15 שנה במקום השני מאשר לזכות בגביעים", יש לך בעיה מסוימת.

זה לא הגיוני להאשים את המצב הכלכלי במדיניות השכר והרכש הקלוקלת של ונגר. הקבוצה הזאת מכניסה במאצ'דיי יותר מכל קבוצה אחרת (חוץ ממנ' יונייטד), נמצאה לכל אורך הדרך עם פחות חובות שמפריעים לניהול הסדיר מכל קבוצה אחרת (למעט מנ' סיטי וצ'לסי, מסיבות ברורות), ונאבקת ראש בראש עם מנ' יונייטד וליברפול על ההכנסות מהמותג שנקרא מועדון הכדורגל ארסנל.
אין שום סיבה בעולם שארסנל תוציא פחות כסף נטו מכל מועדון אחר בפרמייר-ליג (2006-2011 http://www.transferleague.co.uk/league-tables/2006... ואין שום סיבה שונגר ישקיע באותם שנים רק 85 מיליון פאונד (ברוטו) כשפאקינג אסטון וילה, סנדרלנד מוציאות פי 2 יותר....שלא נדבר על ווסטהאם, בולטון, מידלסבורו וניוקאסל (שלבעלים שלה יצא מוניטין של קמצן לא נורמלי, משום מה) - שהוציאו אותם סכומים על רכש.

לא, שום תירוץ של בעיה כלכלית לא נמצא כאן. הבעיה היא מנג'ר שחי עמוק בתוך הבועה שלו, ובעלים שלא מבינים בכדורגל מספיק כדי להבין לאיזה תהומות הוא ידרדר את המועדון. אולי אחרי שנה בלי ליגת האלופות, העיינים ייפקחו והבועה תתפוצץ.
לצפיה ב-'תיקו משפט'
תיקו משפט
22/02/2012 | 23:52
*נאבקת ראש בראש עם מנ' יונייטד וליברפול על ראשות טבלת ההכנסות ממרצ'נדייז מהמותג שנקרא מועדון הכדורגל ארסנל
לצפיה ב-'נדע מי מושך בחוטים '
נדע מי מושך בחוטים
23/02/2012 | 06:21
1
רק בעונה הבאה. כשימנו מאמן חדש / ישארו את ונגר..
היו הרבה דיבורים על מאמנים בכירים שאולי יעברו לארסנל (פפ לדוגמא) ובמידה ובאמת יבוא מאמן כזה, קשה לי להאמין שהוא יסכים לעבוד תחת הגבלה כלכלית כזאת - אז נדע שהבעיה הייתה בונגר.
בכל מקרה ידוע שונגר דוגל בשיטה הזאת.

אגב, גיבס לא פצוע עכשיו.. איפה קראת את זה?

לצפיה ב-'אם הוא כשיר הוא היה בסגל נגד סנדרלנד'
אם הוא כשיר הוא היה בסגל נגד סנדרלנד
23/02/2012 | 10:06
מאחר והאסון המהלך סקילאצ'י הוא זה שנכנס בחילוף הכפוי, הנחתי שהוא לא כשיר.
בכל אופן, בטלגרף נכתב שהוא וקוסיילני צפויים להיות כשירים לדרבי. במקרה של גיבס זו לא נחמה גדולה...
לצפיה ב-'מה זה "לא יודע להסתדר עם שחקנים כאלה"?'
מה זה "לא יודע להסתדר עם שחקנים כאלה"?
22/02/2012 | 00:27
4
2
ממתי מאמן הוא גננת? מילא מאמן בליגת העל שצריך להתעסק בפיפי וקקי של הערס הישראלי המצוי, אבל במועדון שמתיימר להיות מועדון צמרת מאמן לא יכול להרשות לעצמו שחקנים כאלה בקבוצה.

אם כבר מה שמאכזב אותי בעניין של מנצ'יני זה הגב שהוא נותן לבן ארצו, מקרה גרוע פי עשרה בערך ממקרה טבז.
לצפיה ב-''
22/02/2012 | 06:35
אפשר לחשוב שמה שיש לשני השחקנים האלה סיטי לא יכולה להשיג או לחלופין אין לה כבר..
לצפיה ב-'שחקנים עם אגו '
שחקנים עם אגו
22/02/2012 | 07:13
2
גם בקבוצה שלך יש כאלה.

מנצ'יני הוא זה שהתחיל במלחמה עם טבז כשלא ספר אותו לרוטציה. שחקן שהיה הכי טוב ביי פאר בעונה שעברה, נזרק כמו כלב כאילו הוא אחרון השחקנים בסגל. איפה נשמע דבר כזה? מנצ'יני קיבל את אגוארו ובמקום לבוא לטבז ולומר לו שהוא פשוט לא בונה עליו, הוא העדיף להשאיר אותו מחוץ לסגל ולפעמים לבזות אותו עם חילוף בתוספת זמן, כמו נגד באיירן.
לצפיה ב-'שחקנים עם אגו'
שחקנים עם אגו
22/02/2012 | 09:10
2
יש אחד כזה בקבוצה שלי, ואתה יודע מה אני חושב עליו ואת מי הייתי מעדיף במקומו

ולמי אכפת אם המאמן בונה עליו או לא? הבנאדם מקבל 10 מיליון פאונד בשנה, שיסתום את הפה שלו ויגיד תודה.
לצפיה ב-'|יעני2|'
|יעני2|
21/02/2012 | 17:36
אתמול התקיימה הפגישה השנתית של הAST - Arsenal Supporters Trust - ארגון האוהדים שמחזיק במניות של הקבוצה, בה חברי הארגון מציגים שאלות בנוגע לניהול הכלכלי, המקצועי של הקבוצה ודואגים לשקיפות שמתקיימת בה.
חלק מהנתונים שנחשפו בפגישה:

- לארסנל יש כ-50 מיליון פאונד במזומן שמתייבשים בבנק ומעלים בעיקר עובש.
- אי העפלה לליגת האלופות תעלה לארסנל כ-45 מיליון פאונד, ולכן היא לא תוכל לבזבז כסף על רכש נוסף (HUH?).
- 71 שחקנים של ארסנל מקבלים משכורות. נתון לא הגיוני בעליל.....או שכן?
שחקני הסגל הבוגר, הנוער, עוד כ-20 שחקנים נוער מושאלים שבטח המועדון משלם להם משכורות, המון שחקנים שכבר מזמן לא מביאים תועלת מקצועית אבל ממשיכים לקבל משכורת מופרכת של 30-40 אלף פאונד בשבוע - הכל הודות למדיניות השכר הסוציליאסטית של ונגר, שגורמת לכל שכל פוץ כמו אלמוניה, אבו דיאבי או בנדטנר יקבל 50 אלף פאונד אבל ל-RVP אסור לשלם יותר מ-100 אלף....
- פברגאס נמכר בכ-32 מיליון ונאסרי ב-25 מיליון פאונד. 57 מיליון - על מה הם יצאו? ארטטה (10), ג'ריביניו (11), אוקסלייד-צ'מברליין (12), מרטסאקר (9), סנטוס (6)....ולמרות עונת שיא מטורפת של RVP הקבוצה נכשלת כמו בכל שנה. תחליף ראוי? תשפטו בעצמכם...
לצפיה ב-'האם רפא בניטס בדרך לאמן את צ'לסי'
האם רפא בניטס בדרך לאמן את צ'לסי
23/02/2012 | 10:47
4
זה כבר ידוע שרומן אברמוביץ' מאוכזב מאנדראה וילאש בואש.הקבוצה בדרך החוצה מליגת האלופות התואר שהוא כ''כ רוצה לזכות בו.בליגה צ'לסי איבדה עניין ויש מתיחות בין בואש לבין שחקניו.יש מי שאומר שפרנק לאמפרד ואשלי קול ישבו על הספסל נגד נאפולי לאחר שפתחו פה נגד המאמן לאחר ההפסד לאברטון.

מקור בכיר בצ'לסי אמר ל-''דיילי טלגרף'' ש-75 אחוז שאם יהיה שינוי,צ'לסי תחתים את רפא בניטז.

למי ששכח בניטז כבר זכה בליגת האלופות עם ליברפול אחרי אותו גמר בלתי נשכח נגד מילאן ב-04/05.הוא גם מכיר את הליגה האנגלית ולכן הוא אמור להתאקלם בצורה זריזה.

לצפיה ב-'מסקרן...'
מסקרן...
23/02/2012 | 12:52
3
רומן לא לומד ממקרי טורס ומיירלש, וממשיך לאסוף את כל מה שאנחנו זורקים לו....

וברצינות, יהיה מוזר לראות את בניטז מאמן את צ'לסי. וגם מסקרן. המתנגדים שלו טוענים לכשלונות רציניים ברכש, שבמצב הכלכלי העדין שבו הייתה ליברפול פשוט החריבו עונות שלמות (אקווילאני כמחליף לצ'אבי אלונסו, רובי קין) - ומצד שני, היו לו גם כמה פגיעות נהדרות בסכומים נמוכים (אגר, ריינה, צ'אבי אלונסו, טורס בסכום נמוך יחסית), ומעניין לראות אותו תחת גב כלכלי משמעותי בהרבה מזה שהוא קיבל מהיקס וג'ילט.

http://www.youtube.com/watch?v=WRllRTMU51s
לצפיה ב-'בכוונה לא הזכרת את בניון כהצלחה או שלטענתך'
בכוונה לא הזכרת את בניון כהצלחה או שלטענתך
23/02/2012 | 13:25
2
בניון לא היה רכש שהצליח?

ציינת את אגר,ריינה,אלונסו וטורס כרכש מוצלח אני חושב שגם יוסי בניון היה רכש מוצלח בליברפול והוא אם זכרוני אינו מטעה אותי נרכש בסכום די זול מווסטהאם.ראיין באבל שבא יחד איתו לקבוצה היה רכש גרוע ופה בניטז נפל
לצפיה ב-'לא בכוונה'
לא בכוונה
23/02/2012 | 14:22
1
לא הזכרתי אותו פשוט הוא לא היה/עודנו משמעותי עבור ליברפול כמו ריינה, אגר, אלונסו וטורס. העזיבה שלו גם לא הייתה מכה קשה, וגם אם הוא היה מתגלה כאכזבה שום דבר נורא לא היה קורה. ברגע שאתה מקבל סכום לא גבוה במיוחד ומנצל אותו על פלופ כמו אקווילאני או רובי קין, במצב הכלכלי ההוא המשמעות הייתה שהלכה העונה.
לצפיה ב-'רובי קין אכן היה כשלון חרוץ'
רובי קין אכן היה כשלון חרוץ
23/02/2012 | 15:02
אבל אני זוכר רובי אחר בליברפול שגם היה חלוץ ובניגוד לחלוץ האירי הוא היה מכונת שערים:
http://www.youtube.com/watch?v=IYEMa465re0
לצפיה ב-'משחקי שמינית גמר הליגה האירופאית'
משחקי שמינית גמר הליגה האירופאית
24/02/2012 | 01:07
1
אלקמאר - אודינזה
אתלטיקו מדריד - בשיקטאש
מטאליסט - אולימפיאקוס
טוונטה - שאלקה
מנצ'סטר יונייטד - ביבלאו
סטנדרט ליאז - האנובר
ספורטינג - מנצ'סטר סיטי
ולנסיה - איינדהובן

נפרדנו מכל כך הרבה ציונים - נאתכו, ביטון, מליקסון, רפאלוב... העיקר שנשארנו עם הילד הענק (ביציע) והילד מראשון רמי גרשון תישארו איתנו
לצפיה ב-'נאתכו ציוני בערך כמו שאני פרופסור'
נאתכו ציוני בערך כמו שאני פרופסור
24/02/2012 | 12:36
2
לצפיה ב-'כדורגל ישראלי '
כדורגל ישראלי
21/02/2012 | 11:04
11
3
לצפיה ב-'דיון:רב"ש אמר שמעצבן שאותו שאומרים שקריית שמו'
דיון:רב"ש אמר שמעצבן שאותו שאומרים שקריית שמו
21/02/2012 | 05:41
1
2
דיון:רב"ש אמר שמעצבן שאותו שאומרים שקריית שמונה לא תתמודד בעתיד על האליפות.
האם לדעתכם זו עונה חד פעמית או שאנחנו צריכים להתרגל לחברה חדשה בצמרת?
כדי לעזור לכם בדיון רשמתי את דעתי בקצרה- http://www.yeshmishak.co.il/articlesread-articles-...

אני רוצה דיון פורה, תרגישו חופשיים לתקוף אותי.
לצפיה ב-'למרות שאני אוהב את קריית שמונה, אין סיכוי שהם'
למרות שאני אוהב את קריית שמונה, אין סיכוי שהם
21/02/2012 | 05:45
4
ייקחו עוד פעם אליפות.
לצפיה ב-'זה קצת מבאס, כמו בכל מדינה, גם כאן רק הגדולות'
זה קצת מבאס, כמו בכל מדינה, גם כאן רק הגדולות
21/02/2012 | 19:36
1
2
זוכות באליפות ופעם במכה שנים איזו קבוצה קטנה צצה ולוקחת את האליפות, אני רוצה להזכיר לכם שגם בני יהודה גנבה אליפות בשנת 91.
לצפיה ב-'90'
90
21/02/2012 | 19:39
1
ולמה גנבה? לקחה בזכות  למרות שחלק מאוהדיה לא ממש כוס התה שלי
לצפיה ב-'ל- crazy87878, לא התכוונתי שהיא גנבה את האליפ'
ל- crazy87878, לא התכוונתי שהיא גנבה את האליפ
22/02/2012 | 00:59
1
1
האליפות באופן שבו היא שיחקה כדורגל, אלא התכוונתי שהיו את הגדולות שלקחו באותם שנים אליפות ובני יהודה איכשהו לקחה להם את האליפות, הייתי צריך לנסח זאת אחרת.
לצפיה ב-'סולח'
סולח
22/02/2012 | 12:37
1
רק בריאות אחי
לצפיה ב-'איזה שקט! וסגל לא רע'
איזה שקט! וסגל לא רע
23/02/2012 | 16:50
2
קודם כל אני רוצה להגיד שאני מרוצה מהסגל של גוטמן.
כל הכבוד לו שהוא נותן לשחקנים הטובים בליגה את המקום בסגל ולא לשמות, רק שימשיך ככה!!!

אף אחד לא מבין את הזימון של דדי בן דיין לנבחרת. אבל לאלי יש חיבור טוב איתו ואולי זה יעבוד גם בנבחרת, יש המון מקרים של זימונים הזויים של מאמני נבחרות שהצליחו, מקווה שגם הפעם.

משחק טוב מול אוקראינה יכול מאד לשנות את היחס לנבחרת.
לצפיה ב-'נראה לכם שבניון עדיין צריך להיות בנבחרת?'
נראה לכם שבניון עדיין צריך להיות בנבחרת?
24/02/2012 | 04:01
1
2
השאלה היא מתי הוא יהפוך מערך לנטל?
לצפיה ב-'כן, לא סופי'
כן, לא סופי
24/02/2012 | 12:57
1
בעיקרון ליוסי מגיע להיות בסגל ואף בהרכב כי הוא אמור להיות הרבה יותר טוב מכולם.
גם אם הוא יורד בכושרו עדיין שאר השחקנים שלנו הרחק מרחוק.

כל זה נכון בתאוריה, לגבי איזה שחקן בניון. אך האמת היא שאנחנו כמעט ולא רואים את יוסי משחק ולכן לא יכולים לדעת איך הוא, במצב כזה המאמן צריך לטוס למשחקים שהוא כן משחק, לראות איך הוא באימוני הנבחרת ולהחליט האם הוא עדיין מתאים. לנו קשה לקבוע.
לצפיה ב-' והרי החדשות'
והרי החדשות
17/02/2012 | 08:59
84
6
המשך>>
לצפיה ב-'לוזון ליג-מח' 26'
לוזון ליג-מח' 26
16/02/2012 | 18:41
54
5
ה- חזר,בק''ש השקט הופר אבל חזר,במכבי ת''א העונה כבר ממזמן עמוק בתוך ה-,אלי טביב תוקף את אוהדי הפועל ת''א ולא מפחד משום רימון או המשך>>
ה- חזר,בק''ש השקט הופר אבל חזר,במכבי ת''א העונה כבר ממזמן עמוק בתוך ה-,אלי טביב תוקף את אוהדי הפועל ת''א ולא מפחד משום רימון או ויואב כץ מבטיח שבעונה הבאה הפועל חיפה תהיה בצמרת ליגת העל.

זוהי ההקדמה למח' ה-26 בלוזון ליג.
לצפיה ב-'הכירו את סטפן קובאץ''
הכירו את סטפן קובאץ'
16/02/2012 | 18:36
18
8
את ריינוס מיכלס אני מניח שכולכם מכירים, ואן שום סיבה שלא תכירו את סטפן קובאץ'.

אוהדי ספורט נוטים להתבלבל בגלל התקשורת ובגלל פרשנות לא נכונה לדברים.
אנחנו נוטים לחשוב ששחקן הגון על המגרש הוא גם בנאדם ישר שנותן נשיקת לילה טוב לילדים שלו כל לילה ושומר אמונים לאשתו.
אנחנו נוטים לחשוב שמאמנים סחבקים מתייחסים פחות ברצינות למקצוע.
אנחנו נוטים לחשוב שמאמנים שמשחקים התקפי נותנים הרבה חופש פעולה לשחקנים שלהם.

כל אלה הנחות יסוד לא נכונות שמנופצות כל שני וחמישי ועדיין רובנו מאמינים בהן באופן אוטומטי.

סטפן קובאץ' היה מאמן סחבק ששנא להתעסק במשמעת אבל דאג למקצוענות ברמה הכי גבוהה שהייתה בימיו מהשחקנים.
סטפן קובאץ' נתן לשחקנים את החופש לשחק את הכדורגל שרצו בתנאי שזה היה כדורגל מנצח.
סטפן קובאץ' לדעת רבים הוא המאמן ששיחקו תחתיו את הטוטאל פוטבול בשלמותו.

סטפן קובאץ' נולד באוקטובר 1920 ברומניה ומת במאי 1995.
והיה ממשיך דרכו של ריינוס מיכלס מי שנחשב להוגה שיטת הטוטאל פוטבול.
מיכלס הביא את הטוטאל פוטבול לאייאקס והיה מאמן קשוח מאד שהתערב לשחקניו בכל פן בחייהם האישיים.
קובאץ' הגיע לאייאקס ב1971 כשהיא כבר אלופת אירופה ולו רקורד צנוע כשחקן בליגה הרומנית, ומאמן שזכה בשלושה גביעים ואליפות רומניה אחת.

אומרים עליו שהצליח בזכות השחקנים, משייכים את הנפילה אחריו לעזיבה של יוהאן קרוייף וסביר להניח שבדברים אלה יש מידה רבה של צדק.
אבל גווארדיולה לא נהנה בברצלונה מהיכולת של מסי? סאקי לא נהנה מואן באסטן וחוליט?

אייאקס של קובאץ' הייתה מכונת תארים משומנת כשזכתה בשתי אליפויות, גביע מקומי, שתי אליפויות אירופה, בסופר קאפ ובגביע העולם לקבוצות.
מיכלס הטביע בשחקני אייאקס את הטוטאל פוטבול, שלמי שעדיין לא הבין מדובר בכדורגל שמבוסס על הנעת כדור על הקרקע ובו כל שחקן משחק מספר תפקידים ולא מקובע לעמדתו שלו, אלא מאד דינמי.
יחס עם זאת מיכלס כפי שהיה רס"ר משמעת מחוץ למגרש כך גם על המגרש (בדומה לארסן ונגר) דאג ששחקניו ילכו בכל פעם בדיוק למקום שאמר להם, והחופש של השחקנים כמעט ולא קיים.
לעומת זאת קובאץ' נתן לשחקנים שלו בתוך התבנית הקבוצתית הרבה יותר מקום להתבטא, ואם זה השנים שעשו את שלהן או ההוראות של קובאץ' אייאקס המושלמת פשוט שיחקה כדורגל יותר טוב.
רק בשתי עונות מתוך ה-6 של מיכלס באייאקס הצליחה הקבוצה להגיע ל-100 שערים, בשתי העונות של קובאץ' כבשה הקבוצה בליגה למעלה מ-100 שערים.

אין בי ספק שהיה זה מפגש מושלם של המאמן הנכון עם השחקנים הנכונים במועדון הנכון, בשנים הנכונות.
לסטפן קובאץ' מקום של כבוד בהיסטוריה של המשחק, וראוי שנכיר לו הערכה על כך כחובבי כדורגל.

עוד דבר מעניין שנוגע גם לכדורגל בארץ וגם להשוואה שנערכת- לא נערכת בין קובאץ' למיכלס.
מיכלס אמר פעם שהוא חייב הרבה מההצלחה שלו לקרוייף, באייאקס, בברצלונה ובנבחרת.
קובאץ' אמר שהוא חייב הרבה מההצלחה שלו למאמני הנוער של אייאקס, בלעדיהם השחקנים לא היו מסוגלים לשחק את הכדורגל ששיחקו תחתיו.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שאני שומע את השם הזה '
פעם ראשונה שאני שומע את השם הזה
17/02/2012 | 09:50
וכרגיל נהניתי ממך כמו בכל שבוע
לצפיה ב-'אני מודה שמעולם לא שמעתי את השם הזה'
אני מודה שמעולם לא שמעתי את השם הזה
17/02/2012 | 15:55
9
אבל מצד שני תמיד כיף לקרוא גם על דמות חדשה מהעבר ולהשכיל ולא רק על אנשים מוכרים וידועים

ושוב תודה על פינתך השבועית הנהדרת
לצפיה ב-'אגב רז'
אגב רז
17/02/2012 | 16:58
8
לליגת העל אתם ממשיכים לדהור ללא שום קושי מיוחד. בתוצאות של המשחקים היום כל מי שהייתה קרובה אליכם פשוט עשתה במכנסיים...
לצפיה ב-'שששש אל תגיד את זה לרז'
שששש אל תגיד את זה לרז
17/02/2012 | 18:17
1
1
לצפיה ב-''
18/02/2012 | 22:14
לצפיה ב-'הדרך שלנו לליגת העל עןד ארוכה וקשה'
הדרך שלנו לליגת העל עןד ארוכה וקשה
18/02/2012 | 22:14
5
למרות שפתחנו פער של 5 נקודות מהמקום השני צריך לזכור שבשלושת המשחקים הקרובים נשחק נגד הפועל ירושלים (בחוץ), אחי נצרת ובני לוד(בחוץ), ללא ספק שלושה משחקים קשים מאד ושלושתם ברצף

צריך גם לזכור שיש קיזוז בליגה הלאומית בסיום העונה הסדירה אע"פ שאני חושב שאם נדע לעבור בשלום את שלושת המשחקים הללו אז הקיזוז לא ימנע מאיתנו עלייה
לצפיה ב-'רז, הפועל רמת גן ניצחה '
רז, הפועל רמת גן ניצחה
19/02/2012 | 01:03
4
ייייייייייייייייייייייייייייייששש
לצפיה ב-'מעולם לא אהבתי את הפועל ר"ג'
מעולם לא אהבתי את הפועל ר"ג
19/02/2012 | 11:45
3
עוד מתקופת הכדורסל שעוד היה פה מה גם שהיא מצטיירת כקבוצת בת אדומה של הפועל ת"א
לצפיה ב-'אבל עדיף שהיא תעלה'
אבל עדיף שהיא תעלה
19/02/2012 | 17:26
2
מאשר בני לוד ואבו- סובחי.
לצפיה ב-'עדיף למי?'
עדיף למי?
20/02/2012 | 00:19
1
אם רוצים אקשן ובלאגנים הספציאליטה שלנו אין על אבו סובחי
לצפיה ב-'אבל אין על פרוספר'
אבל אין על פרוספר
23/02/2012 | 08:57
מי זה אבו-סובחי?
לצפיה ב-'פיורנטינה של שנות התשעים:)'
פיורנטינה של שנות התשעים:)
21/02/2012 | 08:29
6
מישהו זוכר את פיורנטינה של באטיגול:)?
לצפיה ב-'בוודאי ולא רק שלו'
בוודאי ולא רק שלו
21/02/2012 | 12:05
גם של אוליברה, רוי קוסטה, טולדו, די ליביו, טוריצ'לי.. איפה הימים..
לצפיה ב-'זוכר את פורסט של בראיין קלאף'
זוכר את פורסט של בראיין קלאף
21/02/2012 | 14:56
4
לצפיה ב-'מה הקשר??'
מה הקשר??
21/02/2012 | 15:36
3
לצפיה ב-'נוסטלגיה'
נוסטלגיה
21/02/2012 | 15:50
2
7
לצפיה ב-'נוסטלגיה או שיבה הביתה בכאב'
נוסטלגיה או שיבה הביתה בכאב
22/02/2012 | 10:27
1
נוסטלגיה הוא מונח שמשמעותו געגועים והתרפקות על העבר, על פי רוב תוך אידאליזציה שלו.

ברצינות לזה אתה מתגעגע?...
לצפיה ב-'בטח בגלל שפורסט היתה פעמיים אלופת אירופה'
בטח בגלל שפורסט היתה פעמיים אלופת אירופה
22/02/2012 | 12:28
מה שפיור בחיים לא תהיה
לצפיה ב-'כדורגל עולמי'
כדורגל עולמי
16/02/2012 | 06:44
70
18
המשך>>
לצפיה ב-'פירסומים,הצעות,דעות ושאלות'
פירסומים,הצעות,דעות ושאלות
16/02/2012 | 06:33
54
6
המשך>>
לצפיה ב-'‫5 המשחקים הגדולים של ה- כמאמן בית''ר'
‫5 המשחקים הגדולים של ה- כמאמן בית''ר
14/02/2012 | 18:58
12
6
מהרגע הראשון שיובל נעים הל הביתה הייתה לי תחושה טובה שאלי כהן יחזור ואפילו בשבת שעברה לאחר ההשפלה מול סכנין הצעתי להחזיר את ה-.נכון שהוא כבר לא אימן מס' שנים ונכשל בכל הקבוצות אותן אימן בשנים האחרונות אבל כהן לא שכח לאמן ואני בטוח שהוא ישאיר אותנו בליגה.

בית''ר י-ם הכי גדולה שראיתי מאז ומעולם הייתה הקבוצה של עונת 96/97 שזכתה באליפות בצורה מלהיבה עם כהן על הקווים.אותה עונה שבה הוא הבטיח לגלח את השפם המפורסם שלו עם בית''ר תזכה באליפות והיא אכן זכתה וכהן עמד בהבטחה וגילח את סימן ההיכר שלו בשידור חי כשלצידו אציק זוהר מכוכבי אותה עונה שר ''הלך השפם,הלך השפם'' עונה שלא אשכח לעולם!!!

בעונת 01/02 הוא חזר באמצע העונה אחרי שיוסי מזרחי התפטר והשאיר את בית''ר בליגה,עונה אח''כ הוא פתח את העונה בצורה די טובה אבל באמצע הסיבוב השני הגיעו תוצאות רעות וכהן פינה את מקומו.

ביום שני הבא הוא חוזר לקדנציה שלישית ובדיוק כמו לפני עשר שנים בא להשאיר את בית''ר בליגה.

הנה 5 המשחקים הכי גדולים של בית''ר י-ם בתקופת ה-,משחקים שאני זוכר אותם עד היום והדירוג הזה הוא דירוג שלי
לצפיה ב-'מקום 5'
מקום 5
14/02/2012 | 19:03
2
1
מקום 5

23.3.02,שמינית גמר גביע המדינה עונת 01/02,מ.ס אשדוד-בית''ר י-ם 7-2

המשחק נערך ביום שבת,כשחמישה ימים קודם לכן נפגשו שתי הקבוצות בליגה באשדוד במח' ה-22 שנעל את הסיבוב השני.בית''ר הפסידה 0-1 משער של אלק נילאש ומצבה בתחתית היה נואש.במהלך כל השבוע דיברו על זה שבבית''ר הציעו לאשדוד עסקה שאי אפשר לסרב לה-''תנו לנו לנצח בליגה,ניתן לכם לנצח בגביע''.כמובן שהכל המצאה ואיציק קורנפיין שוער בית''ר באותם ימים אמר לאחר הניצחון הגדול בגביע בציניות שכנראה לא הבינו נכון את העסקה.....

איציק זוהר העלה את בית''ר ליתרון בדקה ה-13,אנדז'י קוביקה שעונה אח''כ יעבור לבית''ר וישחק תחת ה- השווה בדקה ה-26.תאמש שאנדור החזיר לבית''ר את היתרון בדקה ה-31 וקבע 1-2 ואיציק זוהר בדקה ה-40 כבש את השני שלו ואת התוצאה 1-3 וזו הייתה התוצאה בסיום המחצית הראשונה.
במחצית השנייה בית''ר עלתה בטירוף וכבר אחרי מס' שניות סרגיי קונובאלוב כבש את הרביעי,עופר טלקר וז'אן טלסניקוב שגדלו באשדוד כבשו את החמישי והשישי,משה אוחיון צימק בפנדל ה-72 ובדקה ה-87 ויקטור פאצ'ה כבש וחתם את התוצאה,2-7 גדול לבית''ר שהמשיכה עד חצי הגמר אחרי שברבע הגמר עברה את בני יהודה מהלאומית שאותה אימן אלי אוחנה.

http://www.youtube.com/watch?v=nqhbzegtnOE
לצפיה ב-'אם בנוסטלגיה עסקינן '
אם בנוסטלגיה עסקינן
15/02/2012 | 00:37
1
מישהו יודע איפה אפשר לראות את המשחק המלא, או תקציר, של אשדוד מול בית"ר במשחק הבכורה של נמני? זה מעונת 2003..
לצפיה ב-'ביוטיוב יש רק את השער עצמו, חלק מהסרט על נמני'
ביוטיוב יש רק את השער עצמו, חלק מהסרט על נמני
15/02/2012 | 21:37
1
לצפיה ב-'מקום 4'
מקום 4
14/02/2012 | 19:04
2
מקום 4

27.4.02,מח' 30 עונת 01/02 בית''ר י-ם-הפועל חיפה 0-3

4 מחזורים לסיום העונה,בית''ר והפועל חיפה נאבקות ראש בראש בקרב תחתית שבה אף אחת לא רוצה להפסיד.12 קבוצות היו בליגה באותה עונה,2 יורדות ובית''ר וחיפה ביחד עם מכבי קרית גת נלחמו על ההישארות.
טדי היה מפוצץ במשחק שנערל בשבת בצהריים ושודר בטלוויזיה בשידור חי.הפועל חיפה הייתה אז בעונה איומה שכללה את התאבדותו של רובי שפירא ואת החשד שבלמה ישראל כהן מכר את הדרבי נגד מכבי חיפה.

3 דקות לסיום המחצית הראשונה איציק זוהר בעט מחוץ לרחבה פנימה,0-1 גדול.בפתיחת מחצית השנייה ז'אן טלסניקוב התעמת עם אלי אברבנל והורחק והשאיר את בית''ר מאחורי הקווים.לא מזמן טלסניקוב סיפר שהוא ידע שאם בעקבות ההרחקה שלו בית''ר תפסיד ותרד ליגה האוהדים לעולם לא יסלחו לו.אבל בדקה ה-67 זוהר כבש בפנדל 0-2.דקה 87 מוטי מנחם שהגיע מהפועל י-ם כבש את השלישי ובית''ר ניצחה 0-3 בדרך להישארות בליגה.

מח' אח''כ בית''ר שוב ניצחה כמו גדולה הפעם 2-3 על מכבי פ''ת משלושער של מנור חסן.
במח' הלפני האחרון היא התארחה באשדוד אצל קריית גת למשחק משוגע היא פיגרה 0-2 כשקריית גת ב-10 שחקנים,במחצית השנייה תוך 3 דקות דוד אמסלם וויקטור פאצ'ה השוו אבל מיקי עטיה בגול גדול בדקה ה-72 קבע 2-3 לקריית גת.עטיה עונה אח''כ הגיע לבית''ר ושיחק בה 3 עונות,בדקה ה-87 קורניליו פאפורה הבלם הרומני שכל העונה ספג ביקורות השווה וקבע 3-3.קריית גת ירדה באופן סופי ובית''ר הייתה בפער של 3 נק' מעל הפועל חיפה מח' אחד לסיום.הפרש השערים שלהן היו לבית''ר 10- ולחיפה 15- כך שבית''ר הייתה צריכה תיקו במח' האחרון נגד האלופה מכבי חיפה בטדי,הפועל חיפה הייתה צריכה ניצחון של 0-3 בבית על מכבי ת''א והפסד של בית''ר בתוצאה של 0-3.

בית''ר אירחה את מכבי חיפה וסרגיי קונובאלוב קבע 0-1 בדקה ה-64.יוסי בניון השווה בדקה ה-77 בשער האחרון שלו בארץ רגע לפני המעבר לסנטאנדר הספרדית.הפועל חיפה סיימה בתיקו 1-1 וירדה ליגה.

השער הראשון של זוהר נגד הפועל חיפה-http://www.youtube.com/watch?v=Q8lUwtSdYT0

מכבי פ''ת-בית''ר י-ם-http://www.youtube.com/watch?v=m3rb1eT1KsA&list=UU...

קריית גת-בית''ר י-ם-http://youtu.be/-MPjVjBZsJA?t=1h4m25s

השער של קונובאלוב נגד מכבי חיפה-http://www.youtube.com/watch?v=3BGfMjQ_Elk
לצפיה ב-'מקום 3'
מקום 3
14/02/2012 | 19:07
1
מקום 3

7.12.96 מח' 12 עונת 96/97 הפועל ת''א-בית''ר י-ם 4-1

עונת האליפות הגדולה.בעונת 95/96 יצא לי לשבת ביציע הכבוד בבלומפילד כשהפועל ת''א עם משה סיני אירחה את בית''ר וה- והביסה אותה 0-4.עונה אח''כ בית''ר הגיעה לבלומפילד ונקמה בגדול.

זה התחיל טוב עבור האדומים עם שער של שגיב אליהו בדקה ה-33.בדקה ה-43 סטפן שאלוי השווה,1-1 במחצית.דקה 47 איציק זוהר קבע 1-2 לבית''ר בכדור חופשי אדיר ובדקה ה-78 אלי אוחנה על תקן המבשל בישל שער נגיחה נהדר לשמוליק לוי,1-3.איתן מזרחי הוותיק חתם את התוצאה בדקה ה-89,בית''ר מנצחת 1-4 בדרך לאליפות.

http://www.youtube.com/watch?v=mPgJI8AExQU
לצפיה ב-'מקום 2'
מקום 2
14/02/2012 | 19:10
1
מקום 2

2.11.02,מח' 7 עונת 02/03 בית''ר י-ם-מכבי חיפה 0-4

מכבי חיפה הגיעה לטדי בשאננות אחרי שכמה ימים קודם ניצחה את מנצ'סטר יוניטד בליגת האלופות.בית''ר הציגה משחק גדול וניצחה 0-4 במשחק שכלל צמד של אנדז'י קוביקה במחצית הראשונה,בדקה ה-70 איציק זוהר בעט כדור קרן שדודו אוואט הדף פנימה ובדקה ה-90 אינדיו פריירה הבלם הברזילאי שה- הביא טייל לו בחופשיות עם הכדור ובעט פנימה.איפה שסר אלכס פרגוסון נכשל ה- הצליח......

במח' ה-17 בית''ר הובסה 1-4 בטדי ע''י הפועל ב''ש והיו''ר מאיר פניג'ל נפגש עם ה- והודיע לו על סיום תפקידו.במח' שאח''כ בית''ר יצאה לקרית אליעזר עם חנו אזולאי וסרגיי טרטיאק על הקווים וניצחה את חיפה 0-1 מאותו שער עצמי של אלון חרזי שהחזיר את הכדור אחורנית לאוואט והכדור חמק לו בין הרגליים.

בית''ר-מכבי חיפה 0-4-http://www.youtube.com/watch?v=LAshHXTicAc
לצפיה ב-'מקום 1'
מקום 1
14/02/2012 | 19:24
5
1
מקום 1

16.11.96,מח' 9 עונת 96/97 בית''ר י-ם-הפועל פ''ת 0-3

משחק העונה.פ''ת עם ניר לוין על הקווים הגיעה לטדי מהמקום הראשון בטבלה,בית''ר הייתה שנייה בטבלה.שתיהן עדיין ללא הפסד.טדי היה מפוצץ והאווירה הייתה מחשמלת.בדקה ה-6 איציק זוהר בכדור חופשי אדיר הכניע את שי הס,0-1.במחצית השנייה אלי אוחנה כבש את השני בדקה ה-58 כששאלוי בעט כדור אדיר למשקוף ואוחנה רץ על הכדור החוזר וכבש.בדקה ה-78 הגיע השער הכי גדול שלו כשחקן בית''ר ואחד הגדולים שאני ראיתי בחיים שלי.הוא קיבל את הכדור מסטפן שאלוי עשה צחוק משני שחקני פ''ת ושם את הכדור ברשת,0-3 גדול.

אחרי המשחק הזה לכולם היה ברור שבית''ר היא הקבוצה הכי טובה בארץ.פ''ת לא ויתרה וניסתה להיצמד לבית''ר בהמשך העונה ואף ניצחה אותה בסיבוב השני אבל בית''ר זכתה באליפות בצדק עם קבוצה גדולה,הכי גדולה שאני ראיתי בתולדות המועדון.ה- זכה באליפות הראשונה שלו כמאמן ונכון לעכשיו גם האחרונה.

http://www.youtube.com/watch?v=hHnWMnWcxcM
לצפיה ב-'את המשחק הזה שמעתי ברדיו'
את המשחק הזה שמעתי ברדיו
14/02/2012 | 19:50
1
ואני זוכר שאחרי הגול של אלי אוחנה אמר מאיר איינשטיין שדר שירים ושערים את המשפט הבא:

אני פותח קמפיין להחזרת אלי אוחנה לנבחרת

בסוף אלי אוחנה חזר לנבחרת להמשך קמפיין מוקדמות מונדיאל 1998 שאליו לא עלינו , זמן קצר לאחר מכן עם פתיחת העונה הבאה נפצע אלי אוחנה וסיים למעשה את הקריירה שלו
לצפיה ב-'הטאץ' של אוחנה בגול השלישי'
הטאץ' של אוחנה בגול השלישי
15/02/2012 | 00:08
3
1
פשוט סוף הדרך.. כבר אין חלוצי מטרה כאלו היום..
היום כל אחד שמגיע בטעות למצב כזה (וזה בהחלט בטעות כי למי יש טכניקה משולבת בשכל היום?), בועט פצצה לגוף של השוער או לעזאזל..
איזו חוכמה לשים את הקטנה הזו לרחוקה, הכל ברגוע ובקלאסה..
איפה נעלמו חלוצים כמו טובי, קקון, מזרחי, אוחנה.. היום הכל זבל'ה..
לצפיה ב-'לא היה כמותו'
לא היה כמותו
15/02/2012 | 01:13
2
1
מאז אלי אחונה, מגדולי השחקנים של ישראל בכל הזמנים לא היה חלוץ כמותו.
כן כולל האווירון.
לצפיה ב-'מזרחי לא פחות טוב'
מזרחי לא פחות טוב
15/02/2012 | 11:47
1
נכון שלא היה לו הדריבל של אוחנה אבל בכל מה שנוגע ללהיות 9 קלאסי עם נוכחות ברחבה וחדות ליד השער, מזרחי מספר 1.
לצפיה ב-''
15/02/2012 | 16:38
1
לצפיה ב-'שלישי ורביעי בליגת האלופות'
שלישי ורביעי בליגת האלופות
15/02/2012 | 05:49
92
6
המשך>>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה