לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1825018,250 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

לצפיה ב-'חזרתי מהרופא נשים יותר מבולבלת'
חזרתי מהרופא נשים יותר מבולבלת
28/02/2018 | 14:59
5
172
הריון תאומים שבוע 9+4 בעיקרון במעקב הריון בסיכון בתה''ש שהתור אליו רק ב 21/3. הלכתי לרופא בקהילה לבקש הפניה לשקיפות ב 20/3 ויצאתי יותר מבולבלת מאשר שנכנסתי. אמר שעם הזמן אצטרך לבצע אקו לב עובר כי יש יותר מומים בתאומים ובדיקות נוספות שיגידו לי בהמשך. האם יש מקום לקרוא על הבדיקות המתוכננות, למעט הרגילות (סקירות ומי שפיר)???? האם יש כאן מישהי בשבועות מתקדמים יותר שתוכל לשפוך אור על הבלבול שלי??

תודה לעונות
לצפיה ב-'בדיקה נוספת יחידה זה אקו לב עוברי'
בדיקה נוספת יחידה זה אקו לב עוברי
28/02/2018 | 17:18
3
92
בהריון תאומים היא בסל
לצפיה ב-'בדיקת אקו לב'
בדיקת אקו לב
10/03/2018 | 08:46
2
30
היי, היכן מומלץ לבצע בדיקת אקו לב? האם במרפאת הריון בסיכון בשיבא מבצעים זאת?
או דרך קופת חולים? 
אם דרך קופת חולים, יש לך רופא להלמליץ דרך מכבי?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'אני בכללית ומאיזור הדרום'
אני בכללית ומאיזור הדרום
10/03/2018 | 08:56
1
37
אז אין לי המלצה בשבילך. אבל תכתבי הודעה חדשה כדי שיותר אנשים יראו אותה ואז תוכלי לקבל המלצות
לצפיה ב-'אכתוב, תודה!'
אכתוב, תודה!
10/03/2018 | 09:22
4
לצפיה ב-'לא כל הריון תאומים מחוייב בבדיקת אקו לב'
לא כל הריון תאומים מחוייב בבדיקת אקו לב
06/03/2018 | 15:28
53
ובכל מקרה, מדובר בבדיקת אולטרסאונד.
נכון שהסיכונים בהריונות תאומים הם גבוהים יותר מהריונות של ילדים יחידאים, אבל עם זאת, מרבית הריונות התאומים הם הריונות תקינים.
אני לא הייתי קוראת מראש על כל הבדיקות האפשריות, אלא רק במידה והרופא מפנה אותך לבדיקה מסויימת...

מאחלת לך הריון קל ותקין, ונשמח לראות אותך באופן קבוע אצלנו בפורום

לצפיה ב-'דילול בשבוע 22'
דילול בשבוע 22
27/02/2018 | 13:29
12
206
בנות יקרות...עד עכשיו הייתי קוראת שקטה, ואני לא מאמינה שאני כותבת את הפוסט הזה. אבל מרגישה אבודה, לא מוצאת שום מידע ברשת, אז פונה אליכם לעזרה. אני בשבוע 21, וצירכה לבצע דילול לעובר אחד (הריון תאומים) עקב ציפ גנטי לא תקין. מישהי עברה? מכירה? באסותא נאמר לי שלא מבצעים בשבוע ככ מתקדם. מפחיד אותי לעשות בביח ציבורי ללא בחירת רופא כמובן מרוסקת וכואבת, איזה נורא להפפסיק את הלב של עובר אחרי שכבר מרגישים אותו זז ובועט אבל לפחות מתפללת לשמור על הריון תקין של השני. אם מישהי יכולה לעזור עם עצה או המלצה אודה לכן מאוד מאוד. 
לצפיה ב-'דילול בשבוע מתקדם'
דילול בשבוע מתקדם
27/02/2018 | 14:38
178
משבוע 22 מבצעים דילול רק בבית חולים שיש בו חדר לידה למקרה שתתפתח לידה מיד לאחריו. אז באסותא לא תוכלי לעשות. אולי אפשר בפרטי בבית חולים, אני לא יודעת.
דבר שני, אולי תוכלי לפרט, מה זאת אומרת צ'פ גנטי לא תקין? יש איזה פגם ברור שגורם לתסמונת ידוע או פגיעה באיזה מערכת ברורה או זה סתם משהו לא ברור מה? כי יש גם מקרים כאלה ובמקרה כזה יכול גם להיוולד ילד בריא.
לצפיה ב-'מבינה אותך '
מבינה אותך
28/02/2018 | 14:44
5
122
אני עברתי דילול בשבוע לא מתקדם כמוך,אלא בשבוע 21+5 משלושה לשניים עקב מום במח העוברית.
אני מהצפון לכן החלטתי לעשות את זה ברמבם-ביצע לי את ההליך מנהל המחלקה-פרופסור שגם הרופא הפרטי שלי מכיר והמליץ וידוע לי שהוא עושה דילולים.
במקרה שלי,דילול מ3 ל2 וגם בשבוע כה מתקדם הכל נעשה מהרגע להרגע-לא היה זמן להתכונן נפשית אפילו-יש את האופציה לחכות לשבועות מתקדמים יותר(שבוע 30-32) ואז העוברים הם ברי חיות ואם מתפתחת לידה אז ניתן להציל את העובר הבריא.
למיטב ידיעתי,אחרי שבוע 24 הפרוצדורה של דילול היא אחרת-עד שבוע 24 יש את הוועדה להפסקת הריון-שזה פורמלי לחלוטין ופגישה עם רופא שמסביר לך על הפרוצדורה(לי עשו בהרדמה מלאה ושחררו בערב אחרי בערך 12 שעות שהייתי במעקב)
לגבי הכאב הנפשי-זה לא פשוט לא משנה מה תגיד לך הסביבה שזה לטובה וזה הדבר הנכון וכו׳(מאמינה שעשיתם ובדקתם הכל לפני שהחלטתם ללכת על הפרוצדורה הזו-לא מעורה במקרה הספציפי שלך כמובן כל אחת והמקרה שלה)ייקח לך זמן להחלים,ייקח לך זמן להבין ולקבל-צריך סביבה תומכת ומחזקת וסבלנות.

האם קבעת כבר תור?האם דיברת עם איזשהו בית חולים?ביררת לגבי הפרוצדורה?(-במקרה שלי באותו היום שהתקשרתי לרמבם חזרו אליי ואמרו לי להגיע ב6 בבוקר למחרת לביצוע ההליך-כנראה כשזה קריטי הם לא מבזבזים זמן)
אני רוצה רק לסיים את זה בנימה אופטימית ולהגיד לך שאני היום בשבוע 31+3 עם שני קטנטנים בריאים ברוך ה׳.צריך להיות חזקים ואופטימיים!!!שולחת חיבוקים חמים ובשורות טובות!!
לצפיה ב-'משבוע 24 פרוצדורה שונה רק מעט'
משבוע 24 פרוצדורה שונה רק מעט
28/02/2018 | 17:15
4
104
חברה שלי עברה הפסקת הריון בשבוע 25 לא מזמן, אז אני יודעת מה הפרוצדורה. צריך לעבור ועדת על וסיבות צריכות להיות יותר ברורות. נגיד, לא יאשרו הפסקת הריון עם יש רק חשד למום, רק במיקרה של מום מוכח.
לצפיה ב-'האמת!אין לי שמץ'
האמת!אין לי שמץ
28/02/2018 | 18:36
3
84
אז אני מאמינה שזו אכן הפרוצדורה..אני רק יודעת שבזמנו כשקיבלנו את הבשורות(וטעיתי במה שכתבתי הייתי בשבוע 20+5 כשעברתי את הדילול)המרות שאין ברירה אלא לבצע את זה גם אני שוטטתי בפורום ובאינטרנט לגבי איך ומה ובעצם מציאת פתרון..רק היה כתוב שהוועדה היא שונה וכו׳-בכל מקרה כאשר מדובר במרובה עוברים,כך הוסבר לי ביום של הדילול ע״י הרופא,כשמחכים יותר זה מקשה על הדיקור והסיכון גדל-כמובן שהם נתנו לי את האופציה,כאמור,לחכות לשבוע 32 אבל בשלישיות לידה בשבוע מוקדם יותר היא משהו ממשי ויכלתי ללדת בעצם תינוקת חולה-כאשר מדובר בתאומים אני לא יודעת מה ההנחייה-אולי דומה אולי לא-בכל מקרה צריך להתייעץ עם גורמים מקצועיים.
אגב,בזמנו התלבטתי אם לעשות בצפון או במרכז משום שבמרכז יש את פרופסור ליפיץ-שנחשב לה-כי טוב בארץ-ולדעתי הוא עושה פרטי-אם את מהמרכז אולי שווה להתקשר ולהיוועץ איתו.
לצפיה ב-'דילול'
דילול
04/03/2018 | 01:45
2
100
תודה רבה רבה על התשובה המפורטת, וגם על התמיכה .נמחקו לי כמה ימים מהחיים, אז חזרתי לפה רק עכשיו. אכן ניתן לעשות רק בבי"ח ציבורי, וללא אפשרות לבחור רופא . מאידך, ממה שנאמר לי רק רופאים בכירים ומנוסים מופנים לביצוע הפעולה.  אני מהמרכז, קבעתי בתל השומר, קבעו לי רק לעוד 8 ימים מרגע שהתקשרתי (נשארו עוד 5 ימים) . הם מפוצצים...לדבריהם אין תוספת סיכון רפואי בהמתנה של שבוע נוסף... אז מחכים.
התשובות של הצ'יפ הגנטי מאוד חד משמעיות: מוטציה נדירה, שדווחה אצל 14 אנשים בעולם, וכל ה-14 מאוד מאוד חולים. אז זה די וודאי, מה שאמור להקל (אם יש משהו שיכול להקל). 
שולינקה 123, המשך הריון משעמם ולידה קלה בידיים מלאות! 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
04/03/2018 | 08:59
67
שיעבור קל עד כמה שניתן
לצפיה ב-'דילול'
דילול
04/03/2018 | 11:47
60
הפרופסור ההוא ליפיץ לדעתי עובד גם בתל השומר-לדעתי אין דרך לבחור כמו שאת אומרת אבל לא הרבה עושים את זה-ומי שכן עושה הוא באמת אמור להיות מנוסה(אגב את יכולה להתקשר ולהציק ולבדוק איזה רופא נמצא באותו היום של התור שלך-אין לך מה להפסיד מקסימום יגידו שלא אומרים)
לגבי ההמתנה-באמת שאין לי מושג-אני זוכרת שברמבם היו מאוד לחוצים להביא אותי מוקדם ככל האפשר ולמרות זאת העמידו בפניי את האפשרות של דחיית הפרוצדורה לשבוע מאוחר שהעוברים ברי חיות.כשתהיי שם מציעה לך להעלות את זה אם הם לא יעלו זאת בפנייך.

לגבי ההקלה שאין ברירה-ביום בדיעבד אני יכולה להגיד לך שתגיעי לזה בסופו של דבר-תביני שזה הדבר הנכון אחרי שיעבור זמן ההתאוששות הפיזית והנפשית וככל שהעובר השני בע״ה ימשיך להתפתח תהיה לך קבלה פשוטה של המצב הקיים-אני לא שכחתי את הקטנה שלי-ועד היום היא איתי-בגוף,בנפש וברוח.
מחזיקה אצבעות שהכל יעבור בשלום-תחזרי הביתה עם תינוק בריא,בועט ורק מחכה לראות אותך בעוד כמה חודשים טובים אחרי שהתבשל לו שם
תודה רבה הלוואי לכולנו ידיים מלאות ובזמנו!

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
06/03/2018 | 10:07
48

שלום לך,
קודם כל קבלי חיבוק, את עוברת דבר קשה ואני שולחת לך כוחות ומאחלת שכל הפרוצדורה תהיה מאחורייך במהרה. הלוואי שהיה לי מידע כלשהוא לתרום לך, אבל אני רק בתחילת היריון תאומים ראשון. אם בא לך תעדכני אותנו מה שלומך ושהכל בסדר לאחר מכן.  
רק אגיד במילה, שאני בימים אלו שוקלת לעשות מי שפיר וצ'יפ גנטי, למרות שכביכול "אין סיבה" (אני עדיין לא בת 35 והשקיפות יצאה טובה), אבל מקנן בי אי שקט. 
הלוואי שהמשך דרכך תהיה קלה משעממת ובריאה!!!!

לצפיה ב-' לא קל... '
לא קל...
06/03/2018 | 15:24
3
43
בהחלט מצב לא פשוט - לא פיזית ולא רגשית.
אבל אני מקווה בשבילך שהפרוצדורה הרפואית תעבור בקלות ובשלום גם עבורך וגם עבור העובר הבריא.
אני חושבת שההחלטה שקיבלת היא החלטה נכונה גם עבורך, גם עבור העובר החולה ובעיקר עבור העובר הבריא - בראייה לעתיד.
שולחת לך חיבוק גדול ואיחולי בריאות שלמה והמשך הריון תקין
לצפיה ב-'אז חזרתי כדי לעדכן'
אז חזרתי כדי לעדכן
25/03/2018 | 23:16
2
83
בתקווה שזה יעזור למישהי, ולו במעט, כשתחפש מידע רלוונטי. לקח לי בסה"כ שבועים מיום יצירת הקשר עם תל השומר ועד לביצוע הפעולה (שבוע להגיע לפגישה עם רופא ועוד שבוע לפעולה עצמה). באמצע היתה הועדה להפסקת הריון, אכן עניין טכני לחלוטין, לפחות כאשר מדובר חד משמעית בעובר חולה. ממה שהבנתי פעולות מורכבות דוגמת דילול בהריון רב עוברי מבוצעות ע"י הבכירים של המחלקה- יואב ינון, בועז וויס וליפיץ (מנהל המחלקה), שלושתם מצויינים. הפעולה עצמה די פשוטה, מזכירה מאוד דיקור מי שפיר מבחינה פיזית. מבחינה נפשית קשה מאוד, עושים את זה ללא הרדמה/טשטוש/משהו בסגנון. אפילו ניסיתי לבקש כדור קלונקס להרגעה, אבל אסור להם לתת... היו כמה מתלמדים בחדר, רופא נוסף ואחות שעזרו בפעולה. בהתחלה קצת נרתענו כששמענו שיהיו גם מתמחים בחדר, אבל כל הצוות היה מקסים, מאוד תומך, קשוב ואמפטי. לקח משהו כמו רבע שעה מהתחלה עד הסוף. למי שתיאלץ לעעבור את זה, מציעה פשוט לעצום את העיניים ולא להסתכל על מסך האולטרסאונד. בעלי הסתכל, ובשלב מסויים פשוט פרץ בבכי בחיים שלי לא ראיתי אותו ככה. אני עצמתי את העיניים והעדפתי לא לראות. 
שוחררנו הביתה אחרי כשעתיים . לפני השחרור מגיע רופא לבדיקת US נוספת, לווודא שהעובר הנותר מרגיש טוב ויש לו דופק. ולזה שהופסק אין. 
מאחלת לכולן שלא תצטרכו! אבל אם מישהי תצטרך, חו"ח, מקווה שהשרשור הזה יעזור .
לבנות היקרות של הפורום שמצאו את המילים הנכונות בסיטואציה הלא פשוטה, והצליחו קצת לנחם (איפה שהחברות הכי קרובות לא ידעו מה להגיד כי פשוט לא חוו משהו דומה)-  תודה מכל הלב, המשך הריון תקין ובריאות לבייביז.

לצפיה ב-' מאחלת הרבה בריאות לך ולעובר שנותר'
מאחלת הרבה בריאות לך ולעובר שנותר
26/03/2018 | 20:25
16
שהמשך ההריון יהיה תקין ויעבור בקלות על שניכם.
אני יכולה רק לתאר לעצמי כמה קשה הסיטואציה... שולחת לך חיבוק גדול
נשמח מאד לקבל עדכון ולשמוח בשמחתך אחרי הלידה לכשתהיה.
בהצלחה , ואולי עוד ניפגש פה בפורום בעתיד... מי יודע...?
לצפיה ב-'שולחת חיבוק גדול '
שולחת חיבוק גדול
31/05/2018 | 21:23
7
הרבה כוחות פיזיים ונפשיים!
לצפיה ב-'ילדתי לפני שבוע ב 35 פלוס 4'
ילדתי לפני שבוע ב 35 פלוס 4
26/02/2018 | 10:09
7
186
בניתוח קיסרי עקב מנח עכוז של אחד העוברים.
הכול בסדר ושניהם מקסימים.
1. רציתי לשאול מניסיון רופא הילדים אמר לי לא להוציא אותם לקניון עד גיל 3 חודשים...האם קיבלתם הנחיות דומות?
2. כמה זמן אחרי קיסרי מותר להרים את העגלה? יש לי את הקוקו ביבה
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב!!'
הרבה מזל טוב!!
26/02/2018 | 11:45
1
97
משמח מאוד לשמוע שגם התינוקות וגם את בסדר והכל עבר בשלום!
לצערי אינני יכולה לענות על שאלותייך... רק שאלה מסקרנות- האם התינוקות היו בפגיה?
בכל מקרה הרבה נחת ובריאות !!!
לצפיה ב-'הילדים לא היו בפגייה'
הילדים לא היו בפגייה
26/02/2018 | 15:55
112
הין בתינוקייה בניטור יומיים
נולדו 2.600 כל אחד
לצפיה ב-'זה משתנה מילד לילד '
זה משתנה מילד לילד
26/02/2018 | 12:15
1
99
כאילו אצלי הן נולדו השבוע 37+4 כך שזה ממש משמעותי! נולדו קטנות... אמרו לי עד 2.5 קילו להשתדל לא לצאת איתן..
לצפיה ב-'והמון מזל טוב!!!'
והמון מזל טוב!!!
26/02/2018 | 12:16
28
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
26/02/2018 | 14:34
62
לגבי עגלה - לי יש גם קוקו ביבה. לפי המלצה של רופאה שניתחה אותי, מותר להרים דברים כבדים חודש אחרי קיסרי אם הכל בסדר. אני הרמתי 6 שבועות אחרי כי לפני לא הרגשתי בטוח - הייתי קצת חלשה וגם דיממתי.
לגבי קניון - תראי, אני הצטרכתי לצאת איתן לראשונה שבוע אחרי לידה - הלכתי לשקול את הקטנה לטיפת חלב לפי המלצה בשיחרור כי היא נלדה שני קילו. אני מניחה שאם שיחררו אותכם גם הבנים שלך שוקלים משהו דומה, נכון? אני לא יודעת, האם זה קשור, אבל הגדולה שלי בגיל 10 ימים כבר הייתה עם נוזלת... למזלי, הקטנה לא, כי היא הייתה ממש שברירית... אז אין לי תשובה חד משמעית בשבילך.
לצפיה ב-'אני גם ילדתי בשבוע 35, קיסרי, 2 בנים'
אני גם ילדתי בשבוע 35, קיסרי, 2 בנים
27/02/2018 | 11:49
102
אני לא ממש זוכרת מה היו ההנחיות לגבי יציאה לקניון וכו', אבל העדפתי שלא להוציא אותם למקומות סגורים בכלל לפני החיסון הראשון בגיל חודש. אחר כך טיילתי איתם קצת, אבל לא יותר מידי.
לגבי העגלה - יש לי גם ביבה, והשתדלתי שלא להרים אותה מספר חודשים אחרי הלידה. עד שהרגשתי בטוחה להרים. (בקושי יכולתי לקום מהמיטה)
לצפיה ב-' איזה כיף!!'
איזה כיף!!
06/03/2018 | 15:32
24
מקווה ששלושתכם מרגישים טוב

לגבי העגלה - ההנחיות שאני קיבלתי היו לא להרים משקלים כבדים במשך חודש אחרי הניתוח. אני חושבת שבפועל חיכיתי עם זה קצת יותר כי הרגשתי שזה קשה לי מדי.

לגבי יציאה לקניון - המערכת החיסונית שלהם מאד חלשה בגיל הזה, ובתקופה הזו של שפעות - הקניונים הם "מדגרה" עבור כל הוירוסים/חיידקים האלה ועדיף להמנע מביקור בהם עם קטנטנים כאלה.
זה שעדיף לא להיכנס למקומות סגורים והומי אדם - אין הכוונה שאי אפשר לצאת לטייל איתם בחוץ באויר הפתוח. יש עכשיו ימים מאד נעימים שבהם אפשר בהחלט להוציא אותם (ואותך) לטיול בחוץ...

מזל טוב
לצפיה ב-'התייעצות לגבי קורס הכנה ללידה'
התייעצות לגבי קורס הכנה ללידה
26/02/2018 | 10:08
4
91
הקורס הבא שאוכל להשתתף בו מתחיל באמצע אפריל. אהיה אז בשבוע 32. (הקורס הוא שלושה מפגשים, כלומר שבוע 32-35)
אני דואגת שבשלב הזה כבר לא אהיה כשירה לזוז יותר מדי וזה יהיה מאוחר מדי לקורס. מה דעתכן? 
לצפיה ב-'לדעתי אין סיכוי'
לדעתי אין סיכוי
26/02/2018 | 14:39
75
אני בגיל הריון כזה בקשי יכולתי ללכת חמש דקות. וגם לעמוד ולשבת לא היה טוב לי בכלל.
לצפיה ב-'לדעתי זה מאוחר מדי'
לדעתי זה מאוחר מדי
27/02/2018 | 08:26
1
45
לא בגלל מצבך הפיזי שתיהי. כי זה מלחיץ לקבל את כל המידע שיהיה בקורס רק אז... אני דווקא במצבי די יכולתי... אבל באמת עדיף להימנע מהתרוצצויות בשלב הזה. בטח אם אפשר להימנע מזה.
מאיזה איזור את בארץ? במרכז יש בתל השומר, איכילוב... שאני יודעת שאז התלבטנו...
לצפיה ב-'אזור המרכז'
אזור המרכז
27/02/2018 | 10:03
35
אבל מכיוון שאני הולכת להיות אם יחידנית חשבתי ללכת לקורס לאמהות יחידניות והוא מתקיים באיכילוב רק באמצע אפריל...
טוב, אני אחכה עם זה. נראה בכלל לאיזה מצג העובריות יגיעו לקראת הלידה 
לצפיה ב-'קורס הכנה לתאומים'
קורס הכנה לתאומים
27/02/2018 | 10:23
49
יש באיכילוב קורס הכנה ללידת תאומים שמתחיל ב16.3. שני מפגשים בימי שישי בבוקר
לצפיה ב-'היכן ללדת תאומים? '
היכן ללדת תאומים?
24/02/2018 | 22:03
4
176
היי
למנוסות/מי שבדקה -היכן כדאי ללדת תאומים אם נתחשב בנתונים הבאים:
1. עדיפות ללידה טבעית (תאומה ראשונה מצג ראש)
2. איכות הרופאים וניסיון
3. איכות ומקצועיות הפגייה (שלא נצטרך)

תודה
לצפיה ב-'איזה יופי שהיא במצג ראש!!!!'
איזה יופי שהיא במצג ראש!!!!
27/02/2018 | 08:28
118
באיזה איזור את מחפשת?
אני ביררתי באיזור המרכז והתלבטנו בין תל השומר למעיני הישועה. שניהם מאוד רוצים לנסות הכל לפני קיסרי. אפילו עם יתרון למעייני, כי הם בעד ילודה גדולה כך שלהמנע מקיסרי אצלם זה בראש מעייניהם (תרתי משמע)
לעומת בלינסון וכו'... שהם חושבים שאם את משתעלת את מועמדת טובה לניתוח.............. סתם... אבל ביררתי והם מהר מאוד מנתחים... נניח מי שיודעת שצריכה קיסרי בלינסון זו אופציה טובה.

איכילוב הבנתי גם שדי ממהרים.
לצפיה ב-'סתם מזהירה'
סתם מזהירה
27/02/2018 | 11:23
2
155
אני הגעתי בלידה עם הראשון. התקדם מהר ממש. אמא שלי מיילדת וממש הכריחו אותי לחתום על הניתוח. רצו איתי. לא הסכימו בגלל שהשני היה רוחבי .הסבירו לי את הסיכונים....אז לא סתם רצים לקיסרי
לצפיה ב-'תראי, אף מנח של עובר שני'
תראי, אף מנח של עובר שני
27/02/2018 | 11:48
1
137
אם ראשון ראש זה לא אינדיקציה חד משמעית לקיסרי. כי יש סיכוי ששני יהפוך בעצמו ברגע שראשון יצא וגם אם לא, אפשר לנסות להפוך אותו. רק שיש בזה סיכון לסיבוכים לא קטן ויש רופאים, שמעדיפים לא לקחת אותו. דרך אגב, אני אם הייתי במיקרה שלך הייתי מבקשת קיסרי כדי לא לסכן את העובר השני וגם כדי לא לקבל תפרים בשני הקיוונים. אבל אין פה אינדיקציה חד משמעית והיית יכולה לנסות לידה רגילה עם היית מתעקשת. דרך אגב, זה שאמא שלך מיילדת זה לא עוזר להחליט על לידה רגילה, כי עוד פחות רוצים לקחת סיכון לסיבוכים.
לצפיה ב-'בגלל זה הסכמתי לקיסרי'
בגלל זה הסכמתי לקיסרי
27/02/2018 | 18:01
93
בגלל הסיכונים. העדפתי שהרופא שלי ינתח ולא איזה מתמחה בלילה. העובר השני היה עליון במצב רוחבי. והרופא שלי שמומחה ללדות עכוז לא הסכים לקחת את הסיכון
לצפיה ב-' מייעצים לכם בפורום הורים בטיפולי פוריות '
מייעצים לכם בפורום הורים בטיפולי פוריות
21/02/2018 | 14:53
33

אתם מוזמנים לקבל ייעוץ מרופא מומחה בכל הקשור לתחום בעיות פוריות וטיפולי פוריות בפורום הורים בטיפולי פוריות.
יש לכם שאלה? היכנסו עכשיו 

לצפיה ב-'חדשה בפורום '
חדשה בפורום
18/02/2018 | 17:36
7
141
הי לכולן,
חדשה בפורום בת 36, עם 2 נסיכות בבית בנות 10,8 וכרגע עם הריון ivf עם 2 שקים.
מתחילה מעקב הריון בסיכון בבי''ח תה''ש ורציתי לשאול מס' שאלות:
א. האם הבדיקת דם שמבצעים בשקיפות עורפית בעובר יחיד, לא מבצעים בהריון תאומים כי אם חו''ח יש בעיה לא יודעים באיזה עובר מדובר?
ב. כנ''ל במי שפיר???
האם ישנן תובנות נוספות מהותיקות בתחום?⁦☺️

תודה רבה לעונות
והמשך קל ותקין

לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
18/02/2018 | 19:09
2
76
כן, לא מבצעים בדיקות דם של חלבון עוברי ודומות בהריון תאומים כי במקרה כזה זה לא נותן שום דבר ברור
מי שפיר אפשר לבצע, רק צריך לקחת מכל שק בנפרד
לצפיה ב-'חלבון עוברי דווקא כן'
חלבון עוברי דווקא כן
18/02/2018 | 19:26
1
77
הבדיקת דם של השקיפות הבנתי לא מבצעים..
לצפיה ב-'לא זה ולא זה'
לא זה ולא זה
18/02/2018 | 19:32
71
חלבון עוברי זה לא חד משמעי אבל לרוב גם לא מומלץ, כי לא נותן מידע ברור על כל אחד מעוברים
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!!!!'
בשעה טובה!!!!!!
18/02/2018 | 20:18
35
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
19/02/2018 | 08:42
2
44
אכן, בדיקות הדם לא יכולות להעיד באופן ספציפי על כל אחד מן העוברים, ולכן לא רלוונטיות בהריון תאומים.
דיקור מי שפיר ניתן לבצע עבור כל שק הריון בנפרד ולכן כן רלוונטי בהריון תאומים.

כיף שהצטרפת אלינו, שיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'תודה לעונות. מישהי שמעה על בדיקת nitt???'
תודה לעונות. מישהי שמעה על בדיקת nitt???
21/02/2018 | 22:35
1
58
הבנתי שזוהי בדיקה סטטיסטית שיכולה להעיד על אוטיזם?....
עלותה בסביבות 4000 שח
מישהי שמעה?
לצפיה ב-'אני מניחה שהתכוונת ל NIPT ?'
אני מניחה שהתכוונת ל NIPT ?
22/02/2018 | 14:59
56
זו בדיקה שלמיטב הבנתי מנסה להוות תחליף לדיקור מי שפיר.
אני לא מכירה מספיק בשביל לדעת מה מידת המהמינות שלה בתאומים, אבל בטח יש פה מישהי שכבר חקרה את העניין לעומק ותוכל לענות לך...
לצפיה ב-'תנועות '
תנועות
18/02/2018 | 11:37
3
155
היי, הריון תאומות זהות שבוע 31.2 , מרגישה שמשבוע לשבוע התנועות שלהן נהיות חלשות והן פחות זזות כמו פעם, האם זה תקין? אולי זה בגלל שכבר יש להן פחות מקום? 
תודה! 
לצפיה ב-'יכול להיות שזה בגלל חוסר מקום'
יכול להיות שזה בגלל חוסר מקום
18/02/2018 | 12:52
98
אבל אם יש ספק הולכים להיבדק.
דרך אגב, אצלי לא היה מעוט תנועות ששמתי לב ממש. מצד שני, הבנות לא היו פיעולות במיוחד אף פעם. עצלניות.
לצפיה ב-'מיעוט תנועות'
מיעוט תנועות
19/02/2018 | 08:55
73
בעיני זה משהו שמחייב פנייה לרופא.
אמנם ככל שהשבועות עוברים לעוברים יש פחות מקום להתהפך , אבל עדיין יש להם אפשרות לזוז ולהזיז את הגפיים, ואלו תנועות שאת יכולה להרגיש אותן.
אם את מרגישה ירידה בתנועתיות - לכי להיבדק. מה יש לך להפסיד?

לצפיה ב-'גם אני הייתי בודקת עם הרופא'
גם אני הייתי בודקת עם הרופא
20/02/2018 | 11:41
47
היי,
כפי שענו לך לפני, לדעתי גם אם זה כלום (ומאוד סביר שזה אכן כך), שווה לבדוק ולהיות רגועים...בכל מקרה המון בהצלחה ורק בריאות, עדכני מה אמר הרופא אם בא לך
 .
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר לתאום אחד/שבוע 20'
מיעוט מי שפיר לתאום אחד/שבוע 20
18/02/2018 | 06:27
4
167
 היי כולם, הריון תאומים לא זהים, כל אחד שק ושליה נפרדים. מהתחלה שומרים על פער של שבוע ביניהם, בסקירה שבוע 20 שניהם במצב תקין, גודל, איברים, לב הכל נבדק ונמצא תקין, חוץ מזה שלתאום שקטן יותר יש מעט מי שפיר והשליה שלו קטנה יותר. 
אני בקנדה ואין לי אפשרות לקבל חוות דעת שניה, אין מכוני us או רפואה פרטיים ולכן אני תקועה עם התוצאות האלו ביד... הוחלט שכעת ממתינים לסקירה הבאה שיעשו בשבוע 26 ואז כפי שאמרו הרופאים- נראה מה יהיה. לפי נסיון שלהם כנראה הקטן לא יתפתח ולבסוף או שנצטרך להחליט ליילד את שניהם מוקדם או לזרום עם מה שיש וללדת רק תינוק אחד חי ובריא והשני יעצור את ההתפתחות... 
יש לי כבר שני ילדים ואני יודעת לא לסמוך על תוצאות us, במיוחד שאין עוד עין שראתה את התוצאה... לתאום הקטן הזה יש שליה קדמית והיה להם קשה למדוד כי השליה הסתירה הכל ולקח זמן למדידות , אז אני רק חושבת שאולי יש מצב שטעו, או שזה עוד ישתנה... ספרו לי אם היה לכם משהו דומה ולבסוף היה מספיק מים והשליה גדלה תקין... ספרו גם חיובי וגם שלילי... אני מנסה לבנות תמונה של זה בראש...

לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר '
מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר
19/02/2018 | 08:57
26
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
20/02/2018 | 11:56
1
78
שלום חברה,

ראשית אני יכולה לומר לך שגם אצלי יש פער של 5-6 ימים שנשמר כבר כמה שבועות, בינתיים אמרו לי שזה לא אומר כלום ולהמשיך לעקוב, אבל אני בשבוע מוקדם יותר ממך. לא יודעת מה זה אומר על שיליה קטנה יותר, איתי עדיין לא דיברו על זה.

שנית, לא גרתי בקנדה, אבל גרתי בעבר בארה"ב וממש מוזר מה שאת אומרת שאין מכוני US ואי אפשר לקבל חוות דעת שנייה? אני יודעת שהרפואה בקנדה דומה לארה"ב ומאוד מתקדמת? האם את מתכוונת שזה לא מכוסה בביטוח שלך? 
אם הייתי במצבך, לי באופן אישי היה קשה לחכות לשבוע 26 ו"לקוות שיהיה טוב". אם את גרה קרוב לגבול עם ארה"ב, ויש לך אפשרות, אולי שווה לנסוע לאחד מבתי החולים/ קליניקות בקרבת הגבול (רוצ'סטר, באפלו, מקומות אחרים בניורק סטייט או ורמונט?). אני יודעת שבניו יורק (גם בסטייט ולא רק בסיטי) יש גם הרבה רופאים ישראלים, שווה לשאול בפורום "ישראלים בארה"ב" פה בתפוז, יש ישראלים עם הרבה ניסיון עם רופאים ובתי חולים באזור הזה.

בנוסף, יש את האתר של פרופ' יוסף שלו, שהוא מומחה ידוע, הוא גם כותב את הנייד האישי שלו באתר והוא מאוד מקצועי, כדאי לכתוב לו שאלה בפורום ואף להתקשר אליו. הנה לינק לאתר שלו: https://www.prof-shalev.co.il/

עוד רעיון שחשבתי עליו- אם לא עשיתם "ניתוק תושבות לצרכי מס" ואתם עדיין משלמים קופת חולים, מגיע לכם כל ההטבות הנלוות לתושב ישראל, כולל יעוצים פרטיים מרופאים בכירים. (למשל בכללית מגיע 3 ייעוצים בשנה ב150 ש"ח). בטוח יש רופאים שיסכימו לעשות שיחת סקייפ, במקרה המיוחד שלך, שווה לבדוק. 

המון בהצלחה ורק בריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/02/2018 | 20:17
48
אשתמש באתר של פרופ יוסף שלו. וכן בהחלט חשבתי לנסוע לגבול עם ארצות הברית למכון כלשהו שם, אבל חשבתי שזה יהיה רלוונטי כשיגידו בוודאות שיש בעיה וצריך להחליט...לקבל חוות דעת נוספת. זה לא רחוק , כ4-5 שעות נסיעה ברכב...
בקנדה אין רפואה פרטית בכלל, וזה מעצבן נורא...כן אומרים שהרבה פה גבוהה, אני לא מרגישה את זה כי אולי זה שונה מידי ממה שאני רגילה בארץ, הרבה דברים מעצבנים... בארץ ביטלנו הכל, לכן גם זה לא בא בחשבון.. 
אנסה להתייעץ עם פרופסור..
לצפיה ב-'הרבה בהצלחה'
הרבה בהצלחה
25/02/2018 | 12:26
21
אם בא לך, עדכני אותנו מה אמר הפרופסור אם דיברת איתו...

עוד שאלה פשוט כדי להרחיב את הידע- אוקי, גם אם אין רפואה פרטית בקנדה, נניח ואדם לא מרוצה מהרופא שלו/ לא מאמין לו/ כל סיבה אחרת שהוא רוצה חוות דעת שנייה- הלוא גם בתוך הרפואה הציבורית אמורה להיות האופציה לראות עוד רופא?? גם אני פה ברפואה הציבורית החלפתי איזה 3 רופאים. 
לצפיה ב-'מיטות לתאומים ללינה אצל סבתא'
מיטות לתאומים ללינה אצל סבתא
14/02/2018 | 11:05
4
109
אני מתכוונת לחזור לעבודה כשהבנות יהיו בנות חצי שנה. עבודה שלי כוללת משמרות בשעות ערב מאוחרת או בשעות לילה בערך פעם בשבוע. זה אומר שפעם בשבוע הן יצטרכו לישון אצל סבתא. אז אני חושבת, איך לסדר להן מיטות שם. לקנות מיטה מתקפלת אחת או שתיים? או אולי לחלופין לקנות מיטות תינוק לחדר שלהן בדירה שלי ולעביר עריסות גדולות, שיש להן עכשיו, לסבתא? אם יש למישהו רעיון אחר גם אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אצלנו יש לולים מתקפלים '
אצלנו יש לולים מתקפלים
14/02/2018 | 12:18
3
71
אחד שבגודל עריסה והשני טיפה יותר גדול...
תכף אוסיף קישורים שתראי על מה אני מדברת
לצפיה ב-'התכוונתי אצל הוריי^'
התכוונתי אצל הוריי^
14/02/2018 | 12:19
2
70
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/02/2018 | 12:22
1
53
עד איזה גיל זה מתאים?
לצפיה ב-'הן כרגע בנות שנה ו9'
הן כרגע בנות שנה ו9
15/02/2018 | 19:11
50
וזה מצוין.... בעלי רוצה פחות להתאמץ עם הפתיחה כל פעם ושואף/רוצה שישנו על מזרון... שזה מה שקורה למשל במעון מתחילת השנה. אבל לי לא אכפת לפתוח כדי לא לשנות להן עוד משהו מלבד זה שלא ישנות בביתן...
(בגלל שאנחנו גרים קרוב להוריי אנחנו כמעט לא ישנים שם... ואצל חמי וחמותי פעם ב... אז לרוב הן רגילות לביתן ולמיטותיהן...)
לצפיה ב-'חיסון שעלת'
חיסון שעלת
14/02/2018 | 08:47
3
85
חברות, מה עם חיסון שעלת? חובה לעשות או רק בגדר המלצה? הרופאה שלי לא אמרה דבר.... אשמח לתגובות בעניין. ותודה למגיבות!
לצפיה ב-'כדאי מאד'
כדאי מאד
14/02/2018 | 09:04
79
שעלת זו מחלה קשה  אצל תינוקות רכים. יש אחוזי תמותה משמעותיים ממחלה הזאת בקרב תינוקות עד גיל שנה. וחיסון מגן אליהם. מצד אחר, שום דבר לא חובה. אני, נגיד, לא עשיתי. לא מסיבה כלשהי ברורה, פשוט לא היה לי כוח ללכת לעשות...
לצפיה ב-'שום דבר לא חובה'
שום דבר לא חובה
14/02/2018 | 10:32
55
אבל כדאי לעשות משום שהקטנטנים שלנו מתחסנים וכמו שנאמר זו מחלה קשה מאוד-וכרגע מה שחשוב זה הם.
אני עשיתי לפני שבועיים(רופא במעקב בבית חולים אמר שזה הזמן לעשות)והיד כואבת מספר ימים וזהו..ממש בקטנה!!
לצפיה ב-'תייעצי עם הרופאה '
תייעצי עם הרופאה
15/02/2018 | 09:32
44
כדאי לשמוע מה דעתה גם מבחינת המועד לביצוע החיסון.
לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
13/02/2018 | 10:20
2
124
בטוחה ששאלו זאת כבר אלף פעם ובכל זאת..זה עבור חברה שלי (לי כבר יש עגלה מחברה אחרת :)

איזו עגלת תאומים מתאימה לרכב קטן וגם אפשר לצרף אליה "טרמפיסט"..יש לי חברה בהריון עם תאומים ויש לה ילד בן פחות משנתיים..

תודה רבה למגיבות
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי טרמפיסט'
לא יודעת לגבי טרמפיסט
13/02/2018 | 12:20
88
אבל יש לי ינדאי20 - לא הכי קטן, אבל קטן יחסית וקוקו ביבה חדשה שלנו נכנסת לשם וגם נשאר מקום לכל מני שטויות שזרוקים בבגז'...
לצפיה ב-'אין לי תשובה ספציפית'
אין לי תשובה ספציפית
13/02/2018 | 16:14
80
אבל בכל מקרה, כשהולכים לראות עגלות - כדאי לבקש בחנות שיאפשרו לה לבדוק אם העגלה נכנסת לבגאז.
זו בקשה מקובלת במקרה של עגלות תאומים שהן, כידוע, די מאסיביות ...
לצפיה ב-'שמירה'
שמירה
12/02/2018 | 14:08
4
146
הי יקרות,
אני אוטוטו בשבוע 28 עם תאומות. ב''ה הכל תקין אך אני סובלת מכאבי גב קשים ממש. יצאתי לשמירה, ניסיתי הכל שחיה, רפואה משלימה והשבוע אלך לפיזיותרפיה... יש למישהי רעיון איך להקל? יש לי עוד חודשיים... והגעתי כבר ל90 קילו... אני בדכ ממוצעת וממש משתדלת לשמור... תודה חברות....
לצפיה ב-'כן, זה קשה'
כן, זה קשה
12/02/2018 | 15:51
95
סוף הריון תאומים זה תקופה קשה פיזית. אין הרבה מה לעשות.  תנוחי כמה שיותר. דרך אגב, אני כמעט ולא עליתי במשקל בסוף כי כמעט לא יכולתי לאכול בגלל צרבת מתטורפת. היה קשה, אבל חשבתי על זה, שכל יום בבטן חשוב לעוברים. תחזיקי מעמד.
לצפיה ב-'לא קל!!'
לא קל!!
12/02/2018 | 20:33
1
72
אני בשמירה משבוע 9(!!) בגלל כאבי גב שהקרינו לי על היד והרגל-לא יכולה לשבת,לעמוד,ללכת,לנהוג..אחרי יומיים עבודה לא יכלתי לעמוד באמבטיה-עם כיסא הייתי מתקלחת..אורטופד שלח אותי לפיזיותרפיה(אחרי שנתן לי שמירה כי לא באמת היה לו מה לעשות איתי) לנשים בהריון-אצלי אישית זה עוזר בקטנה ממש-ובמיוחד עכשיו(שבוע 29.2)מרגישה שכלום לא יעזור מהמשקל.
אני עושה הליכות קצרות-מסלול לא ארוך,בבית קצת תרגילים להזרמת הדם(הפיזיותרפיסט/ית יתנו לך תרגילים גם לבית אחרי מפגש שניים שיעריכו את המצב ומאיפה הוא נובע) אבל בגדול עכשיו זה לנוח והרבה כי נראה לי שבגלל שהם גדלים לנו בבטן אז גם יהיה יותר כבד(בלי לבאס אבל זה מה שאומרים לי בכל אופן)-אני מנסה גם לשמור על תזונה בריאה כדי לא להעמיס..הברכיים בשבועות האחרונים התחילו לבגוד בי חחח 
אבל יהיה בסדר תשמרי על עצמך תנוחי תעשי טיפה הליכות ועוד מעט זה מאחורייך בע״ה בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
12/02/2018 | 22:58
44
תודה רבה על העידוד והתמיכה. ידיים מלאות ובשורות טובות לכולן!
לצפיה ב-'אכן לא קל'
אכן לא קל
13/02/2018 | 09:02
52
לא פיזית ולא נפשית.
אני מקווה שבפיזיותרפיה יצליחו לעזור ולהקל לך קצת על הכאבים.
לי בעבר כירופקט מאד עזר עם כאבי גב, אבל לא בזמן ההריון. אני לא יודעת אם טיפול כירופרקטי הוא אפשרי בזמן ההריון אבל אם כן - בעיני שווה לנסות גם את זה.
מעבר לזה אני הייתי בודקת גם את תחום הרפואה המשלימה.

דבר נוסף שהייתי מנסה - יש המון סוגים של כריות שיכולות לספק לך תמיכה בזמן שאת יושבת/שוכבת. החל מכל מיני "כריות טלויזיה" למיניהן ועד כריות הנקה או כריות ארוכות (למשל כאלו של מילגה - לי היו מאד נוחות כתמיכה בלילה).

וכמו שאמרו כבר - עם כל הקושי (וזה באמת קשה) מה שחשוב לזכור הוא שכל יום שהקטנטנים נשארים בבטן הוא יתרון עצום בשבילם. והסבל הזה עכשיו ישתלם לכולכם אח"כ...

לצפיה ב-'סקירה מאוחרת בבי"ח מעיני הישועה'
סקירה מאוחרת בבי"ח מעיני הישועה
11/02/2018 | 15:17
5
73
יש כאן מישהי שעשתה סקירה שם, ויכולה לשתף?

ממש אשמח.

תודה
לצפיה ב-'אז חזרו אלי '
אז חזרו אלי
13/02/2018 | 09:40
4
71
וקבעו סקירה חד"ר אורי ארליך.

מכירות?

לא הצלחתי לקבוע בשום בי"ח אחר ברדיוס הקרוב..
לצפיה ב-'יכולה לנסות לבדוק לך'
יכולה לנסות לבדוק לך
15/02/2018 | 19:12
3
19
לצפיה ב-'אשמח. תודה רבה!'
אשמח. תודה רבה!
18/02/2018 | 14:03
2
7
לצפיה ב-'ניסיתי לשאול'
ניסיתי לשאול
18/02/2018 | 20:18
1
20
אמא שלי עובדת בחדר ניתוח.... אבל לא באמת מכירה... קיצר, לא יודעת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על הרצון:)'
תודה על הרצון:)
19/02/2018 | 08:48
6
לצפיה ב-'בטא 486, 12 יום אחרי החזרת עוברים'
בטא 486, 12 יום אחרי החזרת עוברים
10/02/2018 | 22:06
4
112
האם עשוי להעיד על תאומים? אני בלחץ...החזרתי 2 עוברים ,8 ו-7 תאים...אני בת 41.5 אז לא חשבתי שבאמת יקלטו שניים...
לצפיה ב-'יתכן..א"א לדעת עד הא"ס...'
יתכן..א"א לדעת עד הא"ס...
11/02/2018 | 09:48
1
87
בע"ה הריון בריא תקין ומשעמם...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/02/2018 | 09:58
28
לצפיה ב-'אין לדעת'
אין לדעת
12/02/2018 | 12:05
65
היי,

מספר רופאים אמרו לי שאי אפשר לדעת לפי בטא בלבד אם זה תאומים או לא ואכן תאלצי לחכות לא.ס על מנת לקבל תשובה ודאית. כבר שמעתי על בטאות נמוכות יותר שהיו תאומים ועל גבוהות יותר שהיו עובר יחיד... רק יכולה לספר על עצמי, 14 יום להחזרה של עוברי 3 ימים - הבטא הייתה מעל 1800 ואכן היה תאומים. בכל מקרה בהצלחה והיריון תקין! 
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!'
שיהיה בהצלחה!
13/02/2018 | 09:17
42
כמו שכתבו לפני - אין אפשרות לדעת על סמך הבטא בלבד.
לצפיה ב-'בדיקת verifi - nipt'
בדיקת verifi - nipt
10/02/2018 | 21:00
3
107
היי בנות,
האם מישהי עשתה את הבדיקת דם היקרה הזאת שבודקת תסמונות כרומוזוליות בעוברים? וממליתה לעשות? והאם זה יכיל להחליף בדיקת מי שפיר? 
לצפיה ב-'גם אני מתלבטת, ממחקר שערכתי אלו הממצאים:'
גם אני מתלבטת, ממחקר שערכתי אלו הממצאים:
12/02/2018 | 12:01
2
144
היי, גם אני כמוך מתלבטת בשאלה האם לעשות או לא, ולשם כך ביצעתי מחקר. 
אגב, אני בשעת הלידה (המשוערת) אהיה בת 34 שזה גבולי למרות שההמלצה בארץ של משרד הבריאות היא מגיל 35, ולכן גם אני מתלבטת בעניין מי השפיר, בייחוד בתאומים שזה אומר שתי דקירות.
 (אגב, לי אין החזר מקופת החולים ולכן אני מאוד מבינה את שאלת העלות). 

להלן עיקרי המידע שמצאתי בעניין ה NIPT:
בדיקות ה NIPT - non invasive prenatal tests, הן בדיקות מהשנים האחרונות (נכנסו לישראל ב2013) שבודקות חלקיקי כרומוזומים של העובר בדם האם. אכן מדובר בבדיקת דם שאינה פולשנית. בארץ משווקות כרגע 5 בדיקות של חברות שונות (הוריפי משווקת ע"י חברת טבע). הבדיקות של החברות השונות בגדול מתבססות על טכניקות דומות ותוצאותיהן מבחינת סטטיסטיקת הדיוק דומות.
אבל, וזה אבל גדול, היא נחשבת בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית. ולכן להגיד "מחליפה את מי השפיר" זה אמירה לא מדויקת. 
בדיקת מי שפיר היא אבחנתית, ובודקת את כל הכרומוזומים של העובר. בדיקות הNIPT בודקות מספר תסמונות כרומוזומליות (לרוב טריזומיה 21, 18 ו13) ולא את כל הכרומוזומים, ונותנת לך הסתברות סטטיסטית ולא תשובה חד משמעית של כן או לא כמו מי שפיר. קראתי שהוריפי + בודקת עוד כמה חסרים מיקרוסקופיים- אולם בדיקה זו (הוריפי + המורחבת) אינה מתאימה לתאומים...

מצרפת פה כמה קישורים שמצאתי מועילים:

שימי לב למה שכתוב באתר של וריפי בעצמו לגבי בדיקות אלו בקרב תאומים.

לסיכום- זה מה שהרופאים שלי יעצו לי: לחכות עד השקיפות עורפית ולראות מה יהיו התוצאות. לאחר מכן יש לי תור אצל מומחה להיריון בסיכון. בהתחשב בהיסטוריה המשפחתית והרפואית- לקבל החלטה. ממליצה לך לעשות את המחקר שלך ולהתייעץ עם הרופאים שלך. בכל מקרה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת nipt'
בדיקת nipt
12/02/2018 | 12:41
1
70
תודה,
אחרי בדיקה עם הרופא שלי הוא אמר לחכות לסקירת מערכות ורק אחרי זה להחליט. במידה והכל בסדר, ואין צורך במי שפיר אז אני יכולה לעשות את הבדיקת nipt (בת 33). במידה וכן צריך לעשות מי שפיר אז חבל לעשות את בדיקת nipt ולהוציא על זה הרבה כסף.
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת מחברה שלי'
לפי מה שאני יודעת מחברה שלי
13/02/2018 | 10:26
251
לא כל בדיקות ה- NIPT ממש מתאימות להריון מרובה עוברים
חברה שלי אמרה לאחר שעשתה מי שפיר בתאומים שזה ממש לא נורא
 (אני עשיתי מי שפיר בהריון של עובר אחד..:)
אבל אם אין באמת סיבה לעשות מי שפיר מבחינת הבדיקות ותוצאותיהן ובכל זאת רוצים לבדוק למען השקט הנפשי (וזה מאוד מובן) אז יש את בדיקת מטרניטי שהיא בודקת את מספר התסמונות הגדול יותר מבין הבדיקות הקיימות אבל לא יודעת להגיד בדיוק מספרים כמה ולמה..
לצפיה ב-'מנשא תאומים'
מנשא תאומים
10/02/2018 | 18:13
3
148
הי
האם יש פה מישהי שהשתמשה במנשא כפול, מותאם לתאומים, ויכולה לחוות דעה?
נראה מעולה אבל חוששת שהמשקל יכריע אותי בשלב מאוד מוקדם.
אני יחידנית אז אין לי אפשרות לשים אחד אצל ה"אבא"...
לצפיה ב-'לא השתמשתי וגם לא מכירה את מישהי שהשתמשה'
לא השתמשתי וגם לא מכירה את מישהי שהשתמשה
10/02/2018 | 21:09
76
לא נראה לי שזה אפשרי בגלל המשקל וגם לא חושבת שזה בטיחותי
אבל מנשא ליחיד נראה לי שכדאי שיהיה - זה יכול לעזור גם במעברים וגם סתם כדי להרגיע את תינוק אחד ברגע שאת צריכה לעשות משהו אחר בו זמנית
אני גם יחידנית ורוב הזמן לבד עם הבנות שלי. קניתי מנשא של ארגו בייבי וטרם משתמשת כי לא הסתדרתי עם מתאם לניו בורן אז מחכה לגיל 4 חודשים שאוכל להשתמש בלי. דרך אגב, גם בלי מנשא אני מסתדרת. למה את חושבת שאת כל כך צריכה את זה?
לצפיה ב-'אשמח לדעת איזה מנשא זה?'
אשמח לדעת איזה מנשא זה?
11/02/2018 | 08:40
33
לצפיה ב-'האמת ? לא נראה לי נוח'
האמת ? לא נראה לי נוח
13/02/2018 | 09:31
55
קחי בחשבון שתינוק ממוצע נולד במשקל של 2.5-3.5 ק"ג (תאומים בד"כ נולדים קטנים יחסית). עד גיל חצי שנה הם אמורים (פחות או יותר) להכפיל את משקלם.
ז"א שאם בתחילת הדרך המנשא אמור לשאת משקל של 5-7 ק"ג, הרי שבהמשך מדובר על 10-14 ק"ג.
בעיני זה נורא כבד, מה גם שפיזית זה נראה לי פשוט לא נוח.

מה שכן הייתי ממליצה, הוא על מנשא יחיד. גם אם את צריכה להחזיק את שניהם על הידיים באותו זמן (וברוב המקרים אפשר למצוא פתרונות אחרים...) אז את יכולה להכניס אחד למנשא ואת השני במקביל להחזיק בידיים. אני יכולה לומר לך שכל היציאות שלי מהבית נעשו בצורה הזו - העגלה שלי הייתה ממוקמת באופן קבוע באוטו כיוון שלא היתה לי מעלית, והייתי עולה ויורדת במדרגות כשתינוק אחד במנשא והשני בידיים.
לא שזה יותר קל או נוח ממנשא תאומים, אבל זה באמת היה פתרון למצבים ספציפיים וקצרים.
לצפיה ב-'הריון תאומים דחוף יעוץ ותמיכה'
הריון תאומים דחוף יעוץ ותמיכה
10/02/2018 | 01:04
6
206
שלום, אני בת 40, יש לי שני ילדים, אחד בן 4 ואחד בן שנה. אחרי טיפולי פוריות נכנסתי להריון וראו שני שקים. כרגע אני בתחילת שבוע שש ובעוד יומיים יעבור אולטרסאונד שני לבדיקת דופק ומצב כללי.
בנות יקרות, אמנם הכנסתי שני עוברים אבל קיוויתי שיקלט אחד...עברתי החזרות של עובר אחד ולא נקלטתי ואז החלטתי להחזיר שניים.
אני ובעלי חושבים על דילול, בעלי האמת לא מוכן לשמוע על המשך הריון תאומים והאמת? שגם אני מאוד חוששת, מפחדת שיהיו סיבוכים, ואם אני יהיה בשמירת הריון מי יטפל לי בילדים היקרים שלי? לבעלי אין משפחה בארץ והעזרה ממשפחתי מאוד מצומצמת. אני גם אחרי 2 קיסרי.
שורה תחתונה, אני מקווה שאחד לא יתפתח, אני בחרדות מהדילול שאולי יצטרך לעבור. אני יודעת שאם אמשיך עם שניהם זה יגבה מחיר גבוה ולחץ מטורף עבור בעלי ולכן גם לילדיי, וגם אם יהיה הריון בריא וללא בעיות אני מרגישה שאני באמת לא מסוגלת ולא רוצה להביא עוד שניים ביחד, אני מרגישה שהתינוק שלי בן השנה עדיין קטן וגם ככה וארבעה פתאום זה יהיה קשה מאוד. אני אוסיף שבעלי עובד המון, וסובל מהתפרצויות זעם, לא אלימות פיזית אבל פאסיב אגרסיב ותמיכה רגשית ממנו כמעט ואינה קיימת. ואני יודעת שלהביא עכשיו עוד שניים זה ימוטט הכול ואני לא יכולה לעשות את זה עבור ילדיי. אבל מאוד רציתי עוד אחד, ככה אחרון, אבל בהחלט לא שניים.
אני מפחדת מהדילול אבל יודעת שאין לי הרבה ברירה שאני צריכה לחשוב על עצמי גם וכמה אני מסוגלת ועם איזה פרטנר לחיים אני מתמודדת. (לגבי התוהות אז למה להביא עוד ילד? כי יש לי שניים מהממים ואני מניחה שזה הרצון הזה שיש לאישה, אמא, להביא עוד ילד, זה בער בי)
הבנתי ש 4 אחוז לאבד את כל ההריון אחרי הדילול. אני מתכוונת לעשות אם וכאשר, בהדסה עין כרם.
אשמח מאוד לחוות דעת וסתם תמיכה...
תודה
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
12/02/2018 | 12:25
3
102
שלום חברה,

אנסה לענות כמיטב יכולתי. את מתארת מצב קשה ומורכב- הן ריגשית, הן משפחתית והן זוגית. אני רק יכולה לתאר כמה לחץ את חווה ומחזקת את ידייך. אין החלטה נכונה או לא, רק את מכירה את כל מורכבות חייך, הרקע שלך, הסיפור המשפחתי שלך, המסוגלות שלך  ונסיבות חייך. איש אינו יכול לקבל את ההחלטה במקומך. 
על זה נאמר: " שלושה יהודים- עשר דעות"... ותמיד יהיו כאלה שיגידו לך "תעשי כך" או "תעשי אחרת". 
נדמה לי מקריאת דברייך, שאת ובעלך צריכים לשבת לשיחה רצינית ולקבל החלטה יחד. לאור מה שכתבת על אופיו הייתי  מציעה להיעזר באיש מקצוע (מטפל זוגי/ פסיכותרפיסט וכולי) על מנת להבין את כל האופציות העומדות בפניכם וההשלכות של כל בחירה, על מנת לעשות קצת סדר.  כמובן גם להיעזר ברופא המטפל להבין את ההשלכות הרפואיות.

מקריאה בין השורות של דברייך ומבחירת המילים שלך ("ואני יודעת שלהביא עכשיו עוד שניים זה ימוטט הכול ואני לא יכולה לעשות את זה עבור ילדיי"), נראה שליבך נוטה לכיוון מסויים אולם את מפחדת "לקבל במודע" את הבחירה הזו. שוב, הייתי עורכת שיחה רצינית עם בן הזוג, למרות כל הקשיים ומקבלת החלטה יחד איתו מה שנכון למשפחה שלכם. רק אתם יודעים מה טוב לכם.
במה שלא תבחרי אני מאחלת לך הצלחה ורק בריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/02/2018 | 18:51
2
78
ושלום, אני מודה לך על תשובה רגישה ותומכת. אתמול עשיתי אולטרסאונד ונראה עובר אחד יפה עם דופק והשק השני ריק... מה שהתחיל כמו ״80 אחוז שזה יפתח לשניים״ הסתיים במה שליבי רצה, עובר אחד. אז עכשיו אני יכולה להתחיל לדאוג לעובר המתוק שגדל, לחשוש להתרגש לשמוח לדאוג. סאגת התאומים עברה. ואין זה מפחית מקצת את כל מה שכתבת, דברים שאני יודעת, כי הרי קשה גם עכשיו, אז לא יהיו תאומים אבל יהיה עוד תינוק, וכל הסטרס, הרגשות, הם עדיין שם עם כל הקושי שבזוגיות. מה שכן, משהו אחד ירד מהדאגות, הדילול שאינו רלוונטי וחסך אקסטרה דאגות ורגשי אשם.
אני מודה לך שוב על ההתייחסות הארוכה והחמה שלך. אני בדרך כלל וכמעט אף פעם לא כותבת בפורומים אלא רק קוראת מה שאחרים כותבים, אבל כנראה שהייתי צריכה מאוד את הצורך לכתוב במילים מה שאני מרגישה ולשתף.
תודה  

לצפיה ב-'אני שמחה עבורך '
אני שמחה עבורך
13/02/2018 | 09:22
1
65
שהדברים הסתדרו לך כפי שקיווית.
יחד עם זאת, אני חושבת שכמו ש maive1 המליצה לך - כדאי לך לשבת עם בעלך לשיחה, אולי אפילו בליווי של איש מקצוע כי גם במצב הנוכחי לא פשוט לך. אני מאמינה שיש דרך לעשות את ההורות והזוגיות קלה יותר עבורך וגם עבורו, ואני מאמינה שעם הכלים המתאימים החיים של שניכם יהיו קלים ופשוטים יותר.
תחשבי על זה....

המשך הריון קל ותקין

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/02/2018 | 09:54
14
לצפיה ב-''
13/02/2018 | 09:38
1
42
קראתי אותך לפני כמה ימים והיה קשה לענות לך, ממש הורגש חוסר האונים שלך והמצוקה  מההודעה . מאחלת לך שהכל יעבור בקלות ובשמחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/02/2018 | 09:56
13
לצפיה ב-'אחות לילה או בוקר'
אחות לילה או בוקר
06/02/2018 | 19:45
2
121
מישי כאן לקחה אחות לילה או עזרה בבוקר מה יש לכן לומר על זה?
לצפיה ב-'עוד לא שם אבל גם אני חשבתי על זה'
עוד לא שם אבל גם אני חשבתי על זה
07/02/2018 | 11:54
87
שלום לך,
הנה מחשבותיי בעניין:
תראי, אני אמנם רק בתחילת ההיריון וכאמור אין לי ילדים קודמים, אבל, כבר אני והבן זוג הקדשנו לזה מחשבה, כי בעיניי זה נושא חשוב. אינני יודעת מה מצבך המשפחתי, אבל אני למשל, באה ממשפחה מורכבת, ואני יודעת שלא תהיה לנו מה שהרבה זוגות מכנים "עזרה". לי אין אימא או חמות שיבואו כל יומיים, ויטפלו בילדים בזמן שאני קצת ישנה או עושה דברים אחרים. לא תהיה לנו עזרה לא מהצד שלי ולא מהצד של בעלי. וברור לי , בהיכורתי את עצמי, שנצטרך קצת עזרה חיצונית של אחות לילה/ מטפלת יום וכולי. אפילו שמנו כסף בצד בשביל זה. (אם בסוף לא נצטרך, מקסימום ניסע עם הילדים לדיסנילנד ).

אם את מרגישה שאת צריכה עזרה (וכאמור, למצער לא לכולנו יש פריבילגיה של עזרה ממשפחה), אני לא רואה כל פסול להיעזר בטיפול מקצועי. כמובן הייתי מבררת היטב והולכת לפי המלצה אישית. שוב, זו רק דעתי ואני מאמינה שכל אחד צריך לעשות מה שנכון לו. 
לצפיה ב-'אשמח גם לשמוע על כך :)'
אשמח גם לשמוע על כך :)
13/02/2018 | 10:28
39
טווח מחירים (שאדע מה הגיוני) ואם מישהי התנסתה בעבר ויכולה לתת המלצות

תודה רבה
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
08/02/2018 | 12:45
69
שלום:
מחפשת מטפלת לשעות הלילה (11 עד שבע) עבור תאומות בגיל שנה וחודשיים בטבעון ל6 לילות בכל חודש
תודה
דליה
0549256659

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מהפכה בטיפולי תרומת ביצית
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה