לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום שורשים משפחתיים
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

אביגדור בן רבי דוד מלעלוב
14/07/2015 | 18:07
2
226
נתקלתי היום ברישום נישואים שברצוני לשתף, כיוון שהוא עשוי לעניין מי שעוסק בחקר משפחות רבנים.
המסמך המצורף הוא רישום הנישואים (30 בספטמבר 1816 מהעיר Mstow) של אביגדור בידרמן הבן של דוד וחנה.
אבי החתן הוא ככל הנראה רבי דוד בידרמן מלעלוב, אבי חסידות לעלוב.
החתן אלמן בן 39 מהעיר לעלוב. הכלה, אלמנה בת 36, הדסה בת יוכים ומינדלה מהעיר יאנוב.
למי שמתעניין יש במסמך עוד מספר פרטים.
עופר

איזה כתב יד! מדהים. איך הגעת למסמך הזה? איך ואיפה השתמר כל כ
14/07/2015 | 23:09
1
102
כך יפה?

הכתב באמת מאוד קריא ויפה
15/07/2015 | 10:06
101
המסמך המקורי מופיע ברישומי הכנסייה הקתולית(!) , (בקטוביץ' , אם אינני טועה).
המסמכים צולמו ע"י הכנסיה המורמונית (LDS) ונגישים בחינם באתר שלהם.

באופן ספציפי למסמך הזה הגעתי ע"י חיפוש באתר http://www.geneteka.genealodzy.pl/index.php?lang=e...
שם חיפשתי את השם biderman לכל האיזור של slaskie. ומהתוצאות היה קישור ישיר (אבל לא מדויק) למסמך באתר של המורמונים familysearch.org.
בדיעבד הסתבר לי שאת הפענוח היה לי כבר ממאגר המידע של CRARG (ראי crarg.org)

עופר
איתור קשר ליהדות פורטוגל
13/07/2015 | 23:31
81
שלום

שמות המשפחה  FRANGI מהעיירה טיריה     ו CICUREL  מבורסה   טורקיה

כיצד אני מוצא קשר ליהדות פורטוגל    או ספרד    מזמן הגירוש? עץ משפחה?

תודה שמי    המייל שלי

PAB7Q@IEC.CO.IL
חיפוש שורשים: משפחות alpern ו mayer מבוקובינה
13/07/2015 | 16:30
1
112
אשמח לקבל תשובות, אם יהיו כאלה, למייל שלי. hannazamir@gmail.com
זה לא עובד ככה...
13/07/2015 | 17:03
106
איך זה כן עובד? ככה...
הגירה ממזריץ' פודולסקי ל...? בסביבות מהע"ה ה1
13/07/2015 | 13:05
1
79
שלום
אני כותב אורח (או חדש) בפורום, ומקוה להיעזר ולעזור.
ידוע לי שבתחילת המאה העשרים הייתה תופעה של הגירה מהעיירות הקטנות, הן ע"י יהודית דתיים ומסיבות של התחלנות העיירות, והן באפן כללי עקב מלחמת העולם הראשונה.
האם יש למישהו מושג על יעדים מועדפים או מאורגנים או נפוצים במיוחד להגירה אצל תושבי מזריץ' בתקופה ההיא? או כל פרט אחר הנוגע להרגלי ההגירה משם לתוך פולין או מחוצה לה?
מידע כזה יעניין אותי גם בקשר לשדליץ הסמוכה.
תודה מראש
דוד
תנסה לשאול בקבוצת הפייסבוק
13/07/2015 | 21:49
58
Jews from Lukow, Miedzyrzec, Siedlce, Biala, Radzyn, Losice and Lomazy

משפחות אדלר/פטשק/גוטובסקי ממזריץ פודולסקי/שדליץ
13/07/2015 | 12:47
61
שלום
אני מחפש כל מידע שהוא אודות משפחת אדלר ממזריץ' פודולסקי, שחלקם חיו בשדליץ.
חלק מענפי המשפחה הם משפחות פטשק (Ptaszek) וגוטובסקי (Gotowski).
התקופה הרלוונטית מתפרשת מ1808 עד השואה ועד בכלל, מידע על התקופה של בין שתי המלחמות יועיל במיוחד.
כמו כן, אם יש למישהו מידע המצביע על כך שלידות של תושבי מזריטש נרשמו לעיתים מסיבות כאלו ואחרות ברשומות של שדליץ.
תודה מראש
דוד
מיי הריטייג' מחדשת עם Global Name Translation
13/07/2015 | 09:57
2
141
בוקר טוב לכולם,

חברת מיי הריטייג' MyHeritage (ואפרופו הכנס בירושלים, כדאי להזכיר שוב שהכנס נערך בשיתוף החברה) מודיעה על השקתו של מנגנון חדש שמשולב במנועי החיפוש שלה: Global Name Translation™. הרעיון מאחורי הפיצ'ר החדש פשוט מאוד: חיפוש שם שמוזן בשפה מסוימת יתבצע גם בשפות אחרות וגם בווריאנטים אחרים של השם. כך, למשל, אם נחפש אחר רשומות המכילות את השם יעקב, נקבל גם רשומות באנגלית המכילות את השם Jacob וגם רשומות ברוסית המכילות את השם жакоб, וכו'. בנוסף, גם שמות "נרדפים" יילקחו בחשבון, כך שחיפוש אחר יעקב ייתן תוצאות גם בעבור יענקל'ה, ג'ק, וכו'.

הגירסה שהושקה זה עתה תומכת ב-17 שפות (אנגלית, גרמנית, הולנדית, צרפתית, ספרדית, קטלנית, פורטוגזית, איטלקית, נורבגית, שוודית, דנית, יוונית, עברית, פולנית, צ'כית, רוסית ואוקראינית). בקרוב תורחב התמיכה גם לסינית ויפנית ושפות נוספות תתווספנה בהמשך.

כדאי לקרוא ההודעה המלאה מטעם החברה.

בעבורנו, הפיצ'ר החדש - עליו עמלו בחברה רבות, שכן כרוכות בו מורכבויות לשוניות משמעותיות - מאפשר להרחיב את טווח החיפוש עוד יותר ולמתוח את קשת האפשרויות שלנו עוד קצת.

שיהיו לכולנו הרבה חיפושים רב-לשוניים מוצלחים
הרחבה או צמצום?
13/07/2015 | 11:46
1
101
לטעמי החסרון העיקרי של מנגנון החיפוש שלהם הוא בחוסר יכולת לצמצם, לא להרחיב. אני כמעט שלא משתמשת במאגר שלהם מסיבה זו, למרות שיש לי מנוי. אנססטרי ו-familysearch יעילים הרבה יותר, לטעמי.
בעקבות הרצאתו של דיק איסטמן בערב הסיום, נראה כי למייהריטג' יש באמת חזון שמתלכד עם מרחיקי ראות. אני יכולה לשער שאתה גם נלהב מהם מסיבה זו. אבל החזון לא עוזר לי כלל במשימות עכשוויות...

אני בהחלט מסכים שפילטור הוא מפתח לאיתור ממוקד
13/07/2015 | 12:55
95
בעיניי, המצב האופטימלי הוא דו-שלבי: ראשית, פרישת רשת רחבה כמה שיותר, שתתפוס כמה שיותר דגים; שנית, היכולת לאתר מכל הדגים את הדג האחד אותו אני מחפש. הפיצ'ר החדש בהחלט מתייחס לשלב הראשון. עכשיו צריכים לעבוד גם על השלב השני.
איתור מספר הזהות של נפטר ,
12/07/2015 | 21:49
3
134
יש את המספר אך אין סיפרת בקורת
אתה יכול לחשב לבד
13/07/2015 | 08:36
1
117
כדאי לקרוא את הקישור הבא
וכמובן, יש מחשבונים מקוונים לביצוע המשימה הפשוטה הזו
13/07/2015 | 08:46
96
למשל, כאן.
חישוב סיפרת בקורת.
14/07/2015 | 10:03
77
שלום.שלח  אלי  במסר  את  מ.  הזהות  ואני  אחשב  לך.
קשה  להסביר  בכתב.

יצחק.
רשמים ראשונים: הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית בירושלים
12/07/2015 | 18:33
7
167
שלום. 
אם יתאפשר הדבר, בכוונתי לפרסם בביטאון העמותה המתחדש "שרשרת הדורות" כתבה מפורטת על הכנס הבינלאומי לגנאלוגיה יהודית, שהתקיים בשבוע שעבר בירושלים – בדומה לכתבה שפרסמתי לאחר השתתפותי בכנס פריז 2012. אך עוד טרם לכן, מצאתי לנכון לרכז ולתמצת חלק מההרצאות והאירועים שלקחתי בהם חלק ולשתף בכמה תובנות ראשונות מהכנס ה-35.
בקבלת הפנים שערכה נשיאת ארגון הגג IAJGS, מרליס המפרי, בהשתתפות נציגי העמותות מרחבי העולם, פגשתי את הבלוגר המוערך, דיק איסטמן, חלוץ בתחומו, שהרצה בערב הגאלה של הכנס. איסטמן משוכנע, כי הגנאלוגיה היא כאן בכדי להישאר ולצמוח והדגיש, כי מעבר לחשיבות של החיפוש אחר אבותינו, כדאי ללמוד ולהבין את סיפור החיים שלהם. הוא פירגן לחידושים שמציעה חברת "מיי הריטג'" (אך שמר על גילוי נאות והזכיר כי הם גם הספונסרים שלו) והסקירה שלו כללה תיאור, כיצד הפכה הרשת להיות הבית של הגנאלוגיה. איסטמן משוכנע, כי יצוצו חברות חדשות ויפותחו כלים גנאלוגים חדשים נוספים, והוא פירט את התפתחות שעבר על החומר הגנאלוגי לסוגיו - מה שהתבסס בראשיתו על המשתמשים, התקדם לעבר האורגינל והגיע למצב כיום בו שניהם מסונכרנים. איסטמן פסק, כי שיתופי פעולה יעשו רק טוב לקהילה הגנאלוגית בעולם כולו.
גלעד יפת, מייסד ומנכ"ל מיי הריטג', שיחזר נוסטלגית בערב הפתיחה, כיצד התגלגל הרעיון שלו וכיצד הפך מיזם שכלל שני עובדים והחל במקביל לכנס הקודם שנערך בישראל בשנת 2004 למותג גנאלוגי חובק עולם. בהרצאה שלו – שבע שיטות מיוחדות לגילויים בגנאלוגיה - פירט יפת בין היתר את החידושים האחרונים של חברתו (פירוט בנפרד) והתחייב, כי החברה תשלים את אינדוקס כל המצבות בישראל.
עולם התוכן של שמות משפחה קיבל התייחסות נרחבת ומתבקשת, כמו הרצאתו של ג'פרי מרק פול, שסקר את הצווים של הקיסר יוסף שני, נפוליאון ואת זה הרלוונטי במיוחד, של הצאר ניקולאי, כיצד בחר ה"קהל" את שמות המשפחה, מדוע שינוי מגורים באותו ישוב גרר לרוב גם שינוי של שמות משפחה, את האקראיות בקבלת השם ומדוע שמות רבים כל כך באימפריה הרוסית היו בהשפעת שמות גרמנים. הוא ציין כי ילדים מאומצים נשארו עם שם המשפחה המקורי שלהם.
בין שאר ההרצאות ששמעתי: 
סטנלי דיימונד עדכן - מה חדש בג'י.אר.אי פולין - וסיפר על אופצית החיפוש החדשה Fuzzy בשמות משפחה ופירט, מה מציע "השלב השלישי" של מאגרי JRI-Poland (אינדקס רישומי נישואין ופטירות עד שנת 1934). 
ההרצאה של ג'ודי גולן - לקרוא בין השורות: לדלות היסטוריה יהודית בתוך החומרים בארכיון פולני - כללה ניתוח מבריק ומקורי של האינדקס של שתי עיירות (אופטוב ועיירה נוספת) עם נתונים וסטטיסטיקות מרתקות כולל מסקנות, כמו אלו המצביעות על הקשר בין תמציות החיים לבין עיירות שהעניקו ליהודים פריבילגיה להתיישב בהן, מה הקשר בין מרחק שניתן לגמוע ביום רכיבה אחד על עגלה וסוס לבין קשרי משפחה ופירוט אנקדוטאלי של מדרג השידוכים האפשריים: מנישואים לבת-דודה, דרך שידוך מקצועי ועד למו"מ על הזיווג המוצע בשוק (ג'ודי נאותה להעביר הרצאה דומה גם בסניף ת"א של העמותה).
פמלה וייסברגר ( ׁPamela Weisberger) ניתחה לאורך ולרחוב את האפשרויות של "גשר גליציה" והזכירה, כי לחוקרי המשפחות מגליציה שווה לבדוק גם את אינדקס הנישואין בווינה והסדנא של ג'י אוסבורון סיפקה כלים מעשיים, איך לעשות שימוש במפות הקדסטריל הצבעוניות בהן התברכו חוקרי המשפחות מגליציה.
דני וורוב "התעקש" בהרצאתו החנינית, כי אין אנשים משעמים וכל וכל אחד ראוי שיכתוב סיפור עליו או על בני משפחתו. המורה השובה מטקסס, ג'פרי שרייגר (שעומד לעשות עליה עם משפחתו הצעירה), הלהיב וסיפר על קורסים שהוא מעביר בארה"ב לתלמידים צעירים בבית ספר יהודי ואיך ניתן לעניין וללמד גנאלוגיה כבר בשכבת הגיל הזו. בהרצאה של ירון פדהצור למדתי על קשרי משפחה חבויים במשפחות רבניות ופדהצור הדגים עד כמה יכולים להיות מטעים קיצורים מקובלים כמו ש"ב (שאר-בשר) אא"ז (ש"זקני" יכול להיות גם סבא של סבא של סבא). מיכאל מייבסקי מהמוזיאון לתולדות יהודי פולין בוורשה הרחיב ופירט את שלל המאגרים המתרבים שמציעה הרשת, כולל קולקציה ענקית של תעודות סרוקות מרחבי הארכיבים בפולין.
חנה כוכבי (שהתכבדתי להיות המודרטור שלה הרצאתה) הציגה אוצר גנאלוגי ייחודי - ארגז מסמכים מארכיוני הביטחון הפנימי באוקראינה המתעדים את המעקב של הרשויות בברית המועצות אחר התנועות ציוניות. מרלה אוסבורן ׁ(Marla Raucher Osborn) מקרן fodz בפולין, כיבדה אותי ונאותה להיות המודרטורית להרצאה המבוא שלי: "לודז' – תל-אביב – סיאטל: צעדים ראשונים בחקר שורשי המשפחה בפולין".
למוסד "יד ושם" היתה נוכחות מרשימה ומתבקשת בכנס השנה. יו"ר מועצת יד ושם, הרב ישראל מאיר לאו, נאם בערב הפתיחה על החיבור בין מורשת יהודית וגנאלוגיה יהודית וקבע כי, "מי שמנתק עצמו מהעבר, מאבד את הזהות שלו". ד"ר צבי ברנרהדט, פירט באחת ההרצאות: מקורות ביד ושם למתקדמים על המקור החשוב ביותר לניצולים, CM1 במאגרי ITS.
גם העולם העלום של DNA בשירות הגנאלוגיה זכה למינון מכובד ועבור לא מעט מרצים-גנאלוגים מחו"ל, היווה הכנס השנה פלטפורמה אטרקטיבית לשיווק מרכולתם הגנאלוגית, אך על הדרך ניתן היה ללמוד לא מעט. היו גם כמה מפגשים מאכזבים – כמו ההרצאה המתוכננת של סליאן אמדור-זק, שכותרתה - 30 השנים הבאות: חיזוי מגמות בגנאלוגיה יהודית – סקרנה אותי מאד, אך נבצר ממנה להשתתף בכנס מסיבות אישיות ונציג אחר של מגזין "אבותינו", הציע תחליף נטול תחזיות של ממש.
את עו"ד רנדול שונברג, גיבור הסרט "האישה בזהב", לא שמעתי אמנם במהלך הכנס, אך הזדמן לי להשתתף בערב מיוחד שערך מוזיאון ישראל בנושא השבת יצירות אמנות שנשדדו על ידי הנאצים. עו"ד שונברג התפרסם כשתבע מממשלת אוסטריה להשיב לבעליו החוקיים את ציורו המפורסם של גוסטב קלימט אשר נבזז ע"י הנאצים. בימים אלה מוקרן בישראל הסרט "האישה בזהב" המתעד את התביעה שהחלה כחסרת סיכוי (זהירות: ספויילר!!!), אך הסתיימה בניצחון צודק ובתיקון עוול מתמשך.
תמצית זו אינה משקפת את העושר האקדמאי הרב שהציע הכנס עליו שקדו ד"ר לאה הבר- גדליה וגרי רגב. כאמור, אני מקווה לפרסם כתבה שתכלול הרחבה מקצועית על ההרצאות הנ"ל, על הרצאות נוספות ועל שלל המפגשים והאירועים בכנס 2015.
צח אוריין-אוראץ'
הרצאה על היישוב הישן בטבריה
12/07/2015 | 21:10
6
141
לצערי הגעתי לכנס רק למתן הרצאות, ולא יצא לי לשמוע, חוץ מהרצאה עוקבת לזו שלי -- 
הרצאתו של חברנו בנימין פנטליאט, על הפרויקט החשוב שהוא מבצע למיפוי משפחות היישוב הישן בטבריה, 
כולל רישום מפורט מפנקס החברה קדישא של טבריה, מפקדי מונטיפיורי ומפקד פקוא"מ, העתקי מצבות בשטח והעתקי מצבות שנעשו בעבר בחברה קדישא. 
מחקר חשוב לכל מי שיש לו שורשים טברייניים או מעוניין ללמוד את תולדות היישוב. 
ויש איזו דרך היום לקרוא או לשמוע את ההרצאה הזו?
12/07/2015 | 21:35
5
65
טבריה
12/07/2015 | 23:41
2
101
לא בטוח, אבל בנימין כבר הוציא ספר עם פרטי המחקר 
ואיפה אפשר לראות את הספר? או ליצור קשר עם בנימין?
13/07/2015 | 06:22
1
52
קשר
13/07/2015 | 21:37
83
פרטי קשר מפורסמים בבלוג שלו: 

חלק מההרצאות צולמו בוידאו וניתן לעשות מנוי באתר של הכנס
15/07/2015 | 07:13
1
66
www.iajgs2015.org ולראות אותן במשך 3 חודשים.
אריה
תודה
15/07/2015 | 07:42
22
משפחת יגר מ RONA DE SUS
12/07/2015 | 13:20
3
93
שלום רב,
לקראת טיול שורשים של אמי ואחותי ברונה דה סוס בעקבות משפחת יגר אנחנו מחפשות כל מידע אפשרי כולל כתובות בתים שבהם גרו, תמונות נוספות על אלו שיש בידנו ועוד. 
נשמח לכל עזרה בנושא. 
סבתי מרים יגר, אחותה צילה, ועוד אחים ואחיות רבים. אחד מהם עלה לארץ עוד לפני השואה. 
בנוסף, ראיתי כאן בפורום הודעה משנת 2010 של kikale שנראית מתאימה, ואיני יודעת איך ליצור איתה קשר (שלחתי לה הודעה דרך הפורום אבל לא ברור אם 5 שנים אחרי היא עדיין פה)
אודה לאימיל או דרך ליצור איתה קשר. 

תודה רבה,
רותי
 ruthi.s@gmail.com

מקפיצה + תמונת בית
13/07/2015 | 10:26
2
62
מקפיצה כי בימים הקרובים נוסעים לטיול שורשים וחשוב לנו מאד!

ולגבי התמונה
13/07/2015 | 10:28
1
59
יש לנו תמונה של הבית בו התגוררה הסבתא. 
תמונה של בית עם מראה די ייחודי בעיירה רונה דה סוס. 
יש איזשהו מקום / מאגר / מישהו שמכיר את העיירה - שיכול לעזור לנו לזהות את הבית, היכן הוא ממוקם והאם הוא עוד קיים?
תודה ראש.
שלחתי לך מייל לפני יומיים לגבי משפחת יגר מהורודנקה האם קבלת?
14/07/2015 | 12:05
30
פרטים אודות משפחת יצחק אייזיק וטונה שפיץ
12/07/2015 | 10:22
4
69
משפחת שפיץ חיה בדרצ'קה הונגריה רובה הושמד.מי יכל להוסיף פרטי
12/07/2015 | 13:59
50
פרט
12/07/2015 | 18:30
2
61
אני מכיר משפחה שאביה/סבה היה יצחק אייזיק שפיץ מהונגריה,
יליד סוף המאה התשע עשרה לפי חשבוני.
פרט מה אתה מחפש.
האם חי בדרצ'קה? מי נותר בחיים? שמות בני משפחתו שנספו?
12/07/2015 | 18:42
1
43
חיובי
12/07/2015 | 18:49
55
בהנחה שאנחנו מדברים על אותו אדם:
בן ובת נספו בשואה.
4 בנים שרדו.
אתה יכול למצוא באתר יד ושם כמה וכמה דפי עדות.
חפש בחיפוש מתקדם לפי שם המצהיר (אחד הבנים) : יעקב שפיץ ז"ל. 
ארועים משפחתיים בסגנון שורשים
12/07/2015 | 09:27
119
אהלן
אני מפיקה אירועים מסוג זה יש לכם עצות עבורי איפה הכי נכון לפרסם זאת ולשווק זאת עבור משפחות שמעוניינות לעשות חגיגות שכאלו?

המון תודה ושבוע מקסים 

ענת

מישהו נתקל בשימוש בשם ite? (בסרביה)
11/07/2015 | 17:35
5
107
האם ייתכן וזה קיצור או שם נוסף לשם אסתר?
תודה!!
איטה / יטי
11/07/2015 | 22:47
134
אצלי בעץ יטי Yete = יהודית (גליציה)
12/07/2015 | 01:55
1
133
אמי נקראת יהודית, על שם סבתה - יטי Jutta]  Yete ברישום הלידה שלה]
לפי ה- (jewishgen Given Names Database (GNDBs  - גם  Ite = יהודית  

אסתר = Ete 
ואנקדוטה נחמדה באותו עניין...
12/07/2015 | 02:38
120
עוד אצלי בעץ, בענף אחר של המשפחה (שבדיוק אתמול עדכנתי..), אזור לובלין,
מופיעה אשה בשם ETA
לבת שלה ניתן השם ITA
ולבת של ita קראו (ע"ש הסבתא) - ETA

האם נכון ש- eta = ete  (= אסתר) ?
ו- ita = ite  (= יהודית) ?
שמה של אמי ברומניה eti, etica ושמה הנוסף בעברית - אסתר
12/07/2015 | 11:47
1
33
ולדעתכם המלומדת ייתכן כי אסתר תכונה כך?
12/07/2015 | 15:45
69
מצאתי רשומה שמתאימה מבחינת שאר הפרטים (רשומה של חתונה עם שם בן הזוג מתאים וגם התאריך נראה כך אבל השם שונה).
איתור שינוי שם של סבתי
11/07/2015 | 16:37
13
161
שלום לכל חברי הפורום,

אני מנסה לאתר מסמך/רשומה שמעידה על שינוי השם של סבתי מרגינה גלר לרבקה גלר, כמו כן שינוי השם של אם סבתי מהלנה גלר לרחל גלר, שמה של סבתי שונה במהלך עלייתה לארץ באפריל 1948 כאמור מרגינה גלר לרבקה גלר.
הייתי כבר בארכיון המדינה, בספרייה הלאומית (חיפשתי ברשומות של פלסטיין גזט) ללא הואיל, אודה למי שיוכל להנחות אותי או לעזור לי לאתר איזשהו מסמך המעיד על שינוי שמה.

בתודה מראש,

איציק וילמובסקי
לא ברור
11/07/2015 | 21:19
1
87
למה אתה מניח שהיה מסמך של שינוי שם?
סביר מאוד שסבתך נקראה רבקה בלידתה, אלא שבתעודות הרשמיות הופיע השם רגינה,
וכשבאה לארץ נרשמה בשמה העברי.
שמה של סבתי
11/07/2015 | 23:54
89
יש בידי תעודת לידה של סבתי מרומניה עם שמה רגינה(רבקה בארץ) ושמה של אימה הלנה (רחל בארץ) אני יודע שסבתי נקראה רגינה כי היא וגם אחיה בחיים והיא אמרה לי ששמה שונה כשהגיעו לארץ.
אינני יודעת אם יעזור? אולי חברי הפורום יוכלו לכוון אותך
11/07/2015 | 21:28
1
85
היכן לחפש בעזרת הפרטים:
סבי החליף את שם המשפחה שלנו מלבנגליק למאושר. יש לי את התעודה והפרטים ממנה:
תאריך שינוי השם 24  למרץ 1924. המקום ירושלים, מינהל מחלקת העליה והנסיעה.
על התעודה יש חותמת ועליה הפרטים הבאים: ממשלת פלסטין מחלקת הגירה ונסיעה, יפו ממשלת פלסטין א"י.

אתה מציין שהשם הוחלף באפריל 1948 לכן חשבתי שהפרטים יכולים לעזור
בתעודה לשינוי שם משפחה של אבי מופיעים אותם פרטים.השוני היחיד המקום יפו.

דינה
תודה דינה.
11/07/2015 | 23:58
36
אינני יודע היכן מוחזק תיעוד על שינוי שמות, אם בכלל,
11/07/2015 | 22:02
7
276
אבל השינויים פורסמו בתקופת המנדט בפלסטיין גזט (כפי שכתבת) ובמדינת ישראל בילקוט הפרסומים (חלק מ"רשומות" העיתון הרשמי של ממשלת ישראל). בזמנו רוז פלדמן ניהלה פרויקט של אינדוקס של הפרסומים בילקוט הפרסומים. אינני יודע לבטח היכן האינדוקס פורסם, האם באתר של העמתוה הישראלית לחקר שורשי משפחה (IGS) או באתר של העמותה לגניאולגיה בישראל (IGRA), נסה לחפש באתרים הללו. אני מקווה שרוז פלדמן תיכנס לפורום בקרוב ותוכל לתת מידע יותר מדויק ומלא בנושא.

בברכה,

אריה
שני הפרסומים נמצאים בעיקרון באתר IGS
11/07/2015 | 22:46
84
שניהם פגומים. האחד מספק מידע משובש והשני מספק חלק מהתוצאות בלבד.
תודה אריה מצאתי משהו מעניין אשמח התייחסותכם.
12/07/2015 | 00:40
5
103
נכנסתי בעצתך לאתר של העמותה לגניאולגיה בישראל (IGRA) והצלחתי לאתר הפלא ופלא את השם של סבתי ומשם הגעתי לאתר מחנה המעפילים עתלית בלינק הנ"ל http://maapilim.org.il/ShowMaapil/26047 ושם הופיע לא רק השם של סבתי אלא אפילו קישור לקרובי משפחה ושם את שם הסבא שלי  משה ליבוביץ, http://maapilim.org.il/Maapil/GetMaapil?id=25202 הכול מתאים מבחינת תאריכים ומבחינת השם של סבי וסבתי, מספר דברים קצת מטרידים אותי ואשמח לדעת איך להמשיך ולקבל מידע ולברר יותר לעומק, מקום הלידה שכתוב בתעודת הלידה הוא Petrosani Hunedoara ואילו בלינק של אתר המעפילים שרשמתי למעלה רשום מקום אחר
"מקום לידה: טרגו מורש, מורש, רומניה / Târgu Mureș, Mures, Romania", מה שעוד מטריד אותי הוא שבתאריך הלידה רשומה רק השנה ולא התאריך המלא אלא רק שנת הלידה 1928.
מאוד מודה לכם על העזרה ואני כמעט סגור על זה שזו סבתי, אני זקוק להוכחות לשינוי שמה של סבתי מ-"רגינה" ל-"רבקה" והמידע הנ"ל מצויין אבל לא מוכיח שיש קשר בין שמה הקודם בתעודת הלידה הרומנית לשמה בארץ.
איך לעצתכם אוכל לקבל מסמך המעיד על שינוי שמה או לחילופין אשמח לקבל ייעוץ לגבי למי עלי לפנות שיכול לעזור עם זאת.
תודה רבה על הכול עד עכשיו היה מאוד מהיר ומאוד מאוד עזרתם.

תודה,

איציק וילמובסקי

לעניין הפרטים ממחנה המעפילים בעתלית, אתה יכול ליצור
15/07/2015 | 07:31
4
55
קשר עם מנהלת האתר רינה אופנבך ואולי היא תוכל לעזור לך בהבנת המידע השונה שמצוי אצלם.

אריה
אריה תודה על העצה,
15/07/2015 | 13:58
2
32
העניין הוא שאני לא כל כך יודע מי יכול לתת לי מידע אותנטי אמיתי שיכול להיות הוכחה משפטית איתה אני יכול לקבל מסמך של שינוי שם ממשרד הפנים, האם מישהו יכול לעזור בעניין הזה?
עידכון קצר
15/07/2015 | 22:06
1
34
אז יצרתי קשר עם מנהלת של האתר בעתלית רינה (בעצתו של אריה, תודה איש) והיא אמרה שהמידע שקיים אצלם הוא פועל יוצא של עידכון של האדם היינו סבתי או סבי או מישהו מהמשפחה הכניס את הפרטים באופן יזום לאתר, בכל מקרה היה שווה לדבר איתה כי היא יעצה לי לשוחח עם הארכיון הציוני, לפנות לגנזך ההורדות, ולארכיון הג`וינט, לאחרון התקשרתי וזה לא רלוונטי כי אין להם מידע, רינה אמרה גם שאפשרי להביא שני עדים שיצהירו ששמה היא רגינה ובטח גם יהיה צריך אישור נוטריוני לעניין וכולי וכולי אבל זו אפשרות אחרונה מבחינתי, לארכיון הציוני התקשרתי ואמרו לי שאני צריך לפנות לארכיון משרד הפנים (כי זה קשור לשינוי שם), קיצר מכל הסיפור מה שנשאר לי זה לשלוח פקס (מה שעשיתי היום) ולחכות עד 14 יום שימצאו משהו, זה נראה לכם המקסימום שאפשר לעשות? האם יש עוד דרכי פעולה שאני יכול למצוא פרטים לגבי שינוי שם?
אשמח לעוד רעיונות, בכבוד
21/07/2015 | 10:21
78
יצרתי קשר עם הארכיב של משרד הפנים וביקשתי לקבל מסמך המעיד על שמה של סבתי, עד 14 אני אמור לקבל תשובה, בינתיים לא יצרו קשר (שלחתי פקס במאה ה-21), אשמח לעוד רעיונות איך לאתר מסמך שינוי שם של סבתי.

תודה לכולם והמשך שבוע נעים.

איציק וילמובסקי
הצהרה של קרוב משפחה
17/09/2015 | 09:37
1
שלום לכולם,

שמה של סבתי בתעודת הזהות הישראלית הוא רבקה, שמה המקורי לפי תעודת הלידה שלה מרומניה הוא רגינה, יש לה אח בארץ ואני נדרשתי להציג הצהרה ממנו שהוא אכן מאשר ששמה שרומניה היה רגינה, האם יש למישהו נוסח של תצהיר מוכן כזה?
שינוי שם
12/07/2015 | 16:39
111
פקידי משרד הפנים או הסוכנות היהודת נהגו לעברת שמות לועזיים של עולים חדשים מיד עם הגיעם ללא רישום השם המקורי.
ספר המילות באלכסנדריה-סגירת מעגל מדהימה
11/07/2015 | 14:24
1
122

עמיתנו פופי לוי פרסם כאן ב 6/6/2015 את דבר המצאו של פנקס המוהל של  הרב מעתוק דאבי.
מכיוון שיש לי חבר טוב בהולנד שנולד באלכסנדריה ב 1948 בקשתי מרפי לבדוק האם הוא במקרה נימול על ידי הרב דאבי.
ואכן הרב מל אותו.מה שמרגש מבחינתי הוא שאני הייתי הסנדק של בכורו של חברי שנימול בהאג ב 1978!!!!
אינני מציין שמות בשל פרטיות וצנעת הפרט אך השמחה רבה.

יעקב רוזן

11/07/2015 | 22:16
13
טרמפ מהכנס לנס ציונה - מחר יום שישי
09/07/2015 | 21:31
49
עמית בכיר מעמיתנו שהגיעו מחו"ל זקוק לטרמפ ממלון הכנס לנס ציונה עם סיום הכנס.

אם מישהו יכול לתת טרמפ (ולו גם ב"מחיר" סטיה קטנה) זה יהיה נפלא.

תודות,
רוני
שלום! זקוק לעזרה בהבנת דקויות בשפה ההונגרית.
09/07/2015 | 20:30
2
68
אני מעין מחדש בגלויות ומכתבים, מסוף מלחמת העולם השניה.
אני תוהה האם יש ליחס משמעות לשוני בין צורות הפניה השונות.
האם draga עדיף באופן משמעותי על kedves ?
נתקלתי בגלויה בה אישה מספרת על שיחרורה ממחנה ריכוז, כאשר הגלויה היתה מיועדת להוריה, ונפתח ב: kedveseim 
האם שתי צורות הפניה הן "שוות" ?
תודה יעקב
בתרגום לעברית יהיה הבדל
09/07/2015 | 20:39
1
65
Draga  בעברית וגם ברומנית משמעותו יקר ( גם יקר מבחינת קרבה מה שבאנגלית יהיה dear  וגם יקר מבחינת מחיר יקר )
Kedves   משמעותו חביב .
 אמא שלי ז"ל , שלמדה בהונגריה , הייתה פותחת כל מכתב ב- kedves אף פעם לא השתמשה ב-draga אני לא יודעת להסביר למה . 
 הופתעתי שאמרת שיש מכתבים שמתחילים ב-draga . האם אתה בטוח שכל הכותבים הם דוברים ילדים? או שחלקם למדו הונגרית כשפה זרה ?
או שבאו מאזורים גאוגרפיים שונים ?  
תודה!
11/07/2015 | 08:59
36
כולם דוברי הונגרית כשפת אם.
יכול להיות שבמקור, אין הבדל בין שתי הגישות.
לא הייתי משוה את Dragaim לנוהג העברי לשלוח פרסומות ל: "לקוח יקר"
יעקב
אוניות שעגנו ביפו ב 1933
09/07/2015 | 17:35
1
117
הורי ז"ל הגיעו לארץ לנמל יפו בשנת 1933 היכן אני מוצא רשימת עולים ואוניות
בארכיון הציוני או בארכיון המדינה
09/07/2015 | 22:49
88
באתר ארכיון המדינה ניתן לעיין ברשימות, הן מסודרות בסדר כרונולוגי. הנה קישור ישיר לסדרת הרשימות הזו.
ITS- אסור להתייאש!
09/07/2015 | 14:30
6
181
רציתי לשתף- לפני כשנה, שלחתי טופס בקשה לחיפוש באי-מייל ל-ITS . הבוקר קיבלתי סוף סוף תשובה והעתקי מסמכים במייל.
צרוף מקרים מטורף
09/07/2015 | 20:31
3
131
ביום שלישי הייתי בכנס בירושלים ושמעתי את הרצאתו של צבי ברהרט מיד ושם על המערכת שיש להם לצורך חיפוש במאגר של ITS ובדיוק כשחזרתי הבייתה ופתחתי את המחשב חיכה לי בדוא"ל מסמך אחד אמנם , מ ITS .
אני כבר ממש לא זוכרת מתי שלחתי את הבקשה אבל לפחות שנה וחצי עברה מאז.....
כנראה שהם עושים סדר.....

השתתפתי ביום ראשון בסיור ביד ושם שאורגן מטעם הכנס הגנאולוגי
10/07/2015 | 00:00
1
107
ושם ישבתי כול היום ליד מחשב בחדר העיון וחרשתי את מאגר ה-ITS וקיבלתי המון עזרה מעובדות המקום. יד ושם הגביר את עובדי חדר העיון לקראת באי הסיור. מצאתי חומר על אבי דוד רוכמן מאז חזר מהמלחמה לפולין (שהה ברוסיה בזמן המלחמה) ועד עלייתו ארצה ואפילו מאוחר יותר מהשנים 2002-3 חיפוש מידע ביד משרד האוצר הישראלי. עדיין לא עברתי על כל החומר, חלקו הגרמנית שאינני מבין. בין היתר ישנה רשימה של אנשים שבסוף שורת הרשומה שלהם כתוב ששהו במלחמה ברוסיה (כעת יש לי אישור מסוים על המידע המשפחתי). זו היתה קצת הפתעה, כיוון שלפני שנים אחדות פניתי ישירות ל-ITS בגרמניה וקיבלתי מהם תשובה שאין להם דבר על אבי.

כפי שכבר כתבתי, אני רוצה לחזור ולהדגיש את היחס המעולה של אנשי יד ושם, כולל הרצאת מבוא והסבר כיצד לחפש ואיזה מידע יש שאינו באינטרנט מפי צבי לפני הירידה לחדר העיון.

אריה
ההרצאה היתה מפי צבי ברהרט
10/07/2015 | 00:01
61
לא צירוף מקרים -
10/07/2015 | 06:41
110
אני קיבלתי בשבוע שעבר תשובה לבקשה ממאי 2014 - כלומר 13-14 חודש המתנה.
כנראה שמישהו החליט לנקות שולחן לפני הכנס... לצערי הם לא מצאו כלום. ולדעתי, מרוב רצון לנקות שולחן הם גם לא חיפשו במיוחד, כי בזמנו מצאתי במאגר שלהם ביד ושם כל מיני כרטיסים רלוונטיים.

לקח חשוב ביותר
09/07/2015 | 22:47
1
124
ומה היה במסמכים שקיבלת?...
פרטים על מאסרו של סב בן זוגי- יעקב פליישר ז"ל.
12/07/2015 | 12:13
41
HELP , אני עושה/מפיק כתחביב סרט בנושא מרתק
08/07/2015 | 11:58
8
184
ורוצה לשבץ בסרט תמונה של רחל לוי ז"ל שסיימה את בית ספר לאחיות הדסה ת"א
בשנים 1947/1948 .
אני בטוח שקיימת היכן שהוא תמונה שלה או לפחות תמונה קבוצתית . עד כה
חיפושי לא צלחו .
האם מישהו ירים את הכפפה ?
תודה
עמי
מבטיח לצרף קישור ליוטיוב בסיום הסרטון .
08/07/2015 | 12:00
6
55
עמי - אפשר להפתיע אותך?
09/07/2015 | 01:41
5
117
נמרוד - העמי הזה איננו עמי שלנו! רק להבהרה!
09/07/2015 | 07:24
4
89
לא ברור לי למה העלית דוקא את התמונה של הבניין הזה.
אולי כדי לספר שתמיד אפשר למצוא משהו?
ולמי שלא מבין,  אז זו תמונה של בית ברחוב מוריה 21 שבנה סבו של עמי בעלי,
הבית קיים עד היום, אם כי הכל נראה אחרת, והסביבה כמובן בנויה כולה.

חחח, הייתי בטוח. האמת שחיפשתי אותך,
09/07/2015 | 08:37
3
82
אבל היה לי עמי קרוב.
בכל זאת הפתעתי את עמי 60

תודה לרצון הטוב שלך , כנראה שלא קראת את אשר כתבתי ..
10/07/2015 | 07:16
2
65
לפני כ 10 שנים הייתי פעיל בפורום הזה ומהיכרות עם אנשיו
אני זוכר שהחברים פה הצליחו למצוא אפילו מחט בערמה של שחת ....
עמי
להדסה יש ארכיון תמונות מדהים
10/07/2015 | 10:06
1
68
אם לא עשית זאת עד כה, כדאי לפנות אליהם, אולי יתמזל מזלך ויצליחו לאתר תמונה רלוונטית. 
למען ההבהרה
10/07/2015 | 10:07
63
רוב התמונות קשורות בבתי-החולים של הדסה בירושלים, אך ראיתי בעבר גם תמונות ישנות מהדסה בתל-אביב. כך או כך, אולי יוכלו להפנות אותך הלאה אל מי שעשויות ברשותו תמונות מהדסה תל-אביב. 
אולי תספר לנו מה נושא הסרט ואז אולי נוכל להבין מה אנחנו
10/07/2015 | 14:01
51
יכולים לתרום לך?
הזמנה להרצאה של ד"ר אלי בראונר על צבא אנדרס ביום שישי בכנס
08/07/2015 | 19:51
1
84
באי הכנס הבינלאומי מוזמנים להרצאתו של ד"ר אלי בראונר שתתקיים ביום שישי ה 10.7.2015 בשעה  10:15
 "אבני דרך לאיתור מידע על חיילי צבא אנדרס-מרוסיה , ארץ ישראל, איטליה ועד פירוק הצבא" 
ההרצאה תעסוק באירוע יוצא הדופן והטראגי של צבא אנדרס וחקר החיילים היהודים בו.
המידע והמחקר ייחודיים מאד . כדאי להגיע ולהחשף לסיפור יוצא דופן .
צבא אנדרס - הרצאה
08/07/2015 | 20:09
77
האם ההרצאה הזו (ואחרות בכנס) מצולמות ויהיו זמינות לקהל שלא הגיע לכנס?
תודה רבה.

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
אודליה אלטמן - משרד עורכי דין
עורכת דין לענייני משפחה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה