לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אימות קשר משפחתי - ברלין'
אימות קשר משפחתי - ברלין
08/10/2016 | 20:49
6
172
אני בתהליך מחקרי לצורך פרוייקט אבני הנגף לבני משפחתי בברלין. התקדמנו מאוד (מדובר על 19 בני משפחה) וברשותינו תיעוד על שלושה שאיתם אנו מתקשים: אב, בנו וכלתו. ברשותינו רק שמו של האב: אדולף קסל אך איננו יודעים את שם בנו וכלתו. ממחקר שעשיתי גיליתי פרטים על האב: https://www.bundesarchiv.de/gedenkbuch/en1089245
כמו כן הצלחתי לאתר את הטרנספורטליסט שלו ולאתר את כתובתו ואף להצליבה אל מול ספר כתובות של ברלין מ1935.

עפ"י הגיון מושכל, תאריכי לידה (גילאים) ושכונת מגורים (Friedrichshain) הצלחתי לאתר את הרשומות הבאות שאני סבור כי הם בנו וכלתו:
https://www.bundesarchiv.de/gedenkbuch/en1089190
https://www.bundesarchiv.de/gedenkbuch/en1089232

הצלחתי לאתר גם הטרנספורטליסט של כלתו (המשוערת) על מנת להצליב כתובות עם כתובת האב אך ללא הצלחה - http://www.statistik-des-holocaust.de/OT32-47.jpg

רעיונות איך אני מאמת את ההנחות שלי? איך אני מאמת את הקשרים המשפחתיים שאני משער?

תודה מראש!
לצפיה ב-'מצ"ב דך עד מיד ושם .אולי זה הם?'
מצ"ב דך עד מיד ושם .אולי זה הם?
09/10/2016 | 15:43
3
62
לצפיה ב-'תודה רבה! אבל לא לצערי...'
תודה רבה! אבל לא לצערי...
09/10/2016 | 16:33
2
66
את דף העד שהבאת מילאה דודתי בהסתמכה על יומן משפחתי שלפיו אנו מתחקים אחר משפחתנו והוא למעשה הבסיס לכל המחקר שערכתי. לצערי היא טעתה במילוי הפרטים ואין כזה בן משפחה (הנס קסל). היומן זמין אונליין - http://viewer.yadvashem.org/viewer/index.aspx?Path...
עיון קצר בדף 4 למטה פורט את הרכב המשפחה (גרמנית) או דף 74 (התרגום לעברית). רשום במפורש: "...אדולף קסל בנו וכלתו, הנס ואלה פזה (לבית וויטנברג)..." פספסה את הפסיק ומכאן נבעה הטעות במילוי דף עד זה.

אשמח לעצות נוספות!
לצפיה ב-'אוקי.אז הנס קסל (הנרי) לא מהמשפחה שלכם.'
אוקי.אז הנס קסל (הנרי) לא מהמשפחה שלכם.
10/10/2016 | 13:24
1
70
מעניין..הוא מילא את הדך עד על אבא שלו אדולף.

לצפיה ב-'לא אותו אדולף קסל לא אותה משפחה'
לא אותו אדולף קסל לא אותה משפחה
10/10/2016 | 18:15
51
תודה על העזרה. אבל אני מדבר על אדולף קסל שנולד וגר בברלין. וכן על בנו וכלתו שניספו גם הם.
לצפיה ב-'הם כמעט בוודאות בני אותה המשפחה'
הם כמעט בוודאות בני אותה המשפחה
14/10/2016 | 23:05
1
52
לפי מפקד המיעוטים משנת 1939,
כל השלושה התגוררו באותה הכתובת בדיוק (ולא רק באותה שכונת מגורים):
Zorndorfer Str. 30

הנה הפרטים המלאים:

Adolf Kessel
22.11.1870, Berlin
Zorndorfer Str. 30
Friedrichshain
Berlin

Paul Kessel
04.08.1899, Berlin
Zorndorfer Str. 30
Friedrichshain
Berlin

Erna Kessel nee Fürstenhaim
22.01.1903, Berlin
Zorndorfer Str. 30
Friedrichshain
Berlin

כמו כן, איתרתי מידע על כך שהיה אדולף קסל בברלין שאשתו הייתה ברטה לבית סלומון.
לצפיה ב-'וואו! תודה רבה!'
וואו! תודה רבה!
08/11/2016 | 14:20
4
מדהים!
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכונים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IG'
מאגרים חדשים ועדכונים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IG
07/10/2016 | 11:41
359
מאגרים חדשים ועדכונים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים ועדכונים למאגר
ה- AID (All Israel Database)-שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

תוספת לפנקס הבוגרים בארץ-ישראל תרצ"ז
 (817 בוחרים נוספים)

רשימת  15,127 חברי הסתדרות
ששרתו בצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה

מתנדבות חיל-העזר של נשים (385)

העוסקים ברפואה
רשימה של רופאים , רוקחים , רופאי שיניים
ומיילדות שזכו ברישיון בהתאם
לתקנות השונות המסדירות את מקצועם
1936
(3,746)

רשימת עולים מתוך מסמכים שונים 1942 – 1943
(2,000)

בוגרי ביה"ס החקלאי כדורי (5,261)

רשימת המועמדים לבחירות לוועידה הי"ט של הסתדרות המורים (664)

טבריה - אנשי חינוך (672)

רבנים חדשים שמונו בהתיישבות
ב-2014  (48)

המאגרים ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה
http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'מידע על עקורים במחנה וילסק (Vilseck) בגרמניה'
מידע על עקורים במחנה וילסק (Vilseck) בגרמניה
06/10/2016 | 15:03
3
155
שלום
הורי ואני שהינו במחנה העקורים וילסק בגרמניה ב 1946-8 עד עלייתנו לישראל.
היכן ניתן למצוא רישומים עלינו בזמן שהייתנו במחנה בתקופה זו?
תודה

לצפיה ב-'מחנה עקורים וילסק'
מחנה עקורים וילסק
07/10/2016 | 07:15
1
99
בתור התחלה, ובלי לקום מהכסא, מומלץ לערוך חיפוש במאגרי ה-JDC.
בחיפוש לפי שמות ניתן למצוא כרטיסי הגירה של משפחת שונות מווילסק למקומות שונים בעולם. בחיפוש לפי טקסט ניתן למצוא מסמכים שונים הקשורים למחנה.
מעבר לכך, מאגר ITS ביד ושם עשוי להחזיק מידע על הפליטים במחנה. המידע אינו ניתן לחיפוש מקוון.
בהצלחה!
אורית
לצפיה ב-'מחנה העקורים וילסק'
מחנה העקורים וילסק
07/10/2016 | 14:53
62
אורית שלום
תודה על המידע שמסרת.
אני אבדוק את שני האתרים שציינת.
שנה טובה
יוסי
לצפיה ב-'מחנה עקורים וילסק'
מחנה עקורים וילסק
24/10/2016 | 00:25
30
אתה צריך לחפש תחת השם Altneumaus
מהם השמות שאתה מחפש ?
לצפיה ב-'יש קורא יידיש בקהל?'
יש קורא יידיש בקהל?
03/10/2016 | 23:21
6
143
שלום חברים,
במסגרת ניסיוני לבנות אילן יוחסין למשפחתה של גיסתי, אני חוקר את משפחת ביינרמן (Bajnerman, ביינערמאן) מהעיר אוסטרוביץ. הצלחתי למפות את רוב בני משפחת ביינרמן בעיר, אך הגעתי למבוי סתום בניסיון לחבר בין 3 משפחות ביינרמן שונות שלהערכתי קשורות זו לזו. 
המשפחה שאני חוקר הם משה ביינרמן ואשתו ליבה או לובה לבית זילברדרוט שיתכן שנפטרו עוד לפני השואה. רוב בני המשפחה שרדו את השואה (כנראה רק בת אחת נספתה), ואחד הבנים, עבער ביינערמאן (Ejber Bajnerman) התגורר בבואנוס איירס ולאחר מכן בטורנטו, וכנראה היה גם שותף בכתיבת ספר הזיכרון של הקהילה.
בספר הזיכרון לזכר הקהילה, קיים פרק קטן ביידיש העוסק במשפחתו של אלטר ביינערמאן (Alta Bajberman), בניו ובנותיו (שרובם נספו ומיעוטם שרדו את השואה), ועל אף שאינני קורא יידיש, נתקלתי בפרק גם בשמות משה ועבער.
אם יש מישהו כאן שקורא יידיש, אשמח מאוד אם יוכל בבקשה לרפרף בפרק (אני מדגיש - אינני מבקש תרגום מלא), ולנסות להבין האם יש קשר בין אלטר ביינרמן ומשה ביינרמן (שלהערכתי יתכן והם אחים).
דגש נוסף: יתכן מאוד שהיו בעיר 2 משה ביינרמן וגם 2 עבער ביינרמן.

כדי לגשת לפרק, 
יש להיכנס ללינק: http://yizkor.nypl.org/
לבחוק בספר Ostrowiec (1971, ודרך החלונית "Go to image no" לקפוץ ישירות לעמוד 200 (שהוא 196 בספר עצמו).

המון המון תודה למי שיתנדב לסייע!
לצפיה ב-'לצערי לא שולט היטב ביידיש אך...'
לצערי לא שולט היטב ביידיש אך...
04/10/2016 | 11:38
86
מהצצה באינדקס השמות של משפחה זו מאוסטרוביץ ב-JRI, עושה רושם כי הם כולם צאצאים של אותו זוג קדמון: Herszek ו - Bajla.
בהצלחה, צח
לצפיה ב-'המחבר מציין שהייתה שושלת ביינרמן.'
המחבר מציין שהייתה שושלת ביינרמן.
04/10/2016 | 13:27
86
מצויין גם כי שכל בני השושלת היו ספרים- רופאים. האב אלטר ביינרמן. בנו הבכור אברהם ובניו הנוספים: שמאי, אייזיק, עבער ונפתלי. גם משה ביינרמן היה ספר- רופא. לא מצויין הקשר המשפחתי שלו לאלטר (אולי היה אחיו?).
חתנו של אלטר, נחמן אלאן, גם הוא היה ספר- רופא.
אגב את הפרק הבא כתב אייזיק ביינרמן מקנדה.

לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
04/10/2016 | 17:16
51
לצערי התעלומה תישאר פתוחה אם כך...  
עיינתי כמובן גם ב-JRI, לצערי לא כל הקשרים המשפחתיים מתבהרים (ישנם שני משה ביינרמן, אחד מהם שנולד בשנת 1854 הוא אכן אחיו של אלתר ביינרמן שמופיע בספר הזיכרון, והשני, שנולד בשנת 1868 וסביר להניח שהוא המשה שאני מחפש את קשריו המשפחתיים, מופיע ללא פרטים נוספים, ומטבע הדברים לא סביר שהיה לו אח באותו השם).
אייזק ביינרמן שכתב את הפרק הצמוד הוא אכן בנו של אלתר, הוא שרד את השואה ולאחר השואה הסתייע בביתו שבקנדה כדי להגר אליה.

ושוב תודות רבות על הניסיון לסייע!
לצפיה ב-'ביינרמן'
ביינרמן
04/10/2016 | 17:36
2
60
קטע מקסים,משפחה של חובשים לא רופאים,על פיהם נשקה הרפואה,אמונה רבה בהם,ומסכן הרופא האמיתי דר מלינגר,שרשם תרופות,ולא התחשבו בדעתו עד שקבלו אשור מהמשפחה הזאת.לא נזכר שם השם-משה.
לצפיה ב-'משה מוזכר בעמוד 201 בפסקה האחרונה.'
משה מוזכר בעמוד 201 בפסקה האחרונה.
05/10/2016 | 06:41
33
לצפיה ב-'משה מוזכר בעמוד 201 בפסקה האחרונה.'
משה מוזכר בעמוד 201 בפסקה האחרונה.
05/10/2016 | 06:41
20
לצפיה ב-'חוקר על העיירות סובוטא פיונטק מחוז לודז''
חוקר על העיירות סובוטא פיונטק מחוז לודז'
02/10/2016 | 13:59
73

מאת  יואל

חוקר  על  משפחה  שלי

מהעיירה  סובוטא   פיונטק

משפחת  קלסקי  .   יאסטצ'מבסקי        

KALSKI .     JASTCZEBSKI  
לצפיה ב-'השלט שבעזרת נשים'
השלט שבעזרת נשים
30/09/2016 | 14:10
2
174
בס"ד,
שלום וברכה,
השלט שבעזרת נשים.
מי מכיר ומי יודע?
בכניסה לעזרת נשים בבית הכנסת במושב משואות יצחק מוצב שלט ובו כתוב:
"לזכרון נצח.
ר' זונצל ב"ר ניסן גורדון.
חיה באשע רחל בת ר' שמעון גורדון".
ברצוני לשאול:
מי הם המונצחים בשלט?
מי הם התורמים?
מה שידוע לי שהתורם ניסן גורדון ורעייתו הם
מניו גרז'י שבארצות הברית.
מצורפת תמונה מחנוכת בית הכנסת בשנת 1961.
בתמונה האיש עם החליפה והעניבה הוא השר חיים משה שפירא ז"ל.
לדעתי התורם ניסן גורדון הוא השמאלי.
שבת שלום ושנה טובה.
ישראל זיסק
לצפיה ב-'השלט'
השלט
30/09/2016 | 17:14
1
110
הדבר כבר נפתר בתוכנית חיפוש קרובים ברשת א
לצפיה ב-'השלט שבעזרת נשים'
השלט שבעזרת נשים
01/10/2016 | 23:23
85
מדובר בשלט אחר.
השלט המדובר הוא בעזרת נשים.
ואני מבקש עזרה.
שנה טובה
ישראל
לצפיה ב-'עדה הולצמן ז"ל '
עדה הולצמן ז"ל
29/09/2016 | 15:19
4
286
שלום לכולם,

אני מצטער לבשר כי חברתנו, עדה הולצמן, הלכה לעולמה. הלווייתה תתקיים מחר (שישי) בשעה 12:00 בקיבוץ עברון, בו נולדה והתחנכה.

עדה עסקה שנים רבות במחקר גנאלוגי של משפחותיה ושל עיירות המוצא שלהן. מחקריה על הקהילות היהודיות בעיירות בפולין רוכזו באתר שלה, "זכור". עדה היתה מעודכנת בכל מה שקורה כאן בפורום, ותמיד עזרה כשיכלה.

יהיה זכרה ברוך.
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך '
יהי זכרה ברוך
29/09/2016 | 18:26
34
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך'
יהי זכרה ברוך
29/09/2016 | 23:23
1
24
לצפיה ב-''
30/09/2016 | 18:53
12
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך.'
יהי זכרה ברוך.
02/10/2016 | 12:18
25
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:27
1
11
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'אמן! שנה טובה לכל החברים!'
אמן! שנה טובה לכל החברים!
30/09/2016 | 13:36
11
לצפיה ב-'POLARON'
POLARON
28/09/2016 | 22:02
208
משהו הסתייע בחברת POLARON למציאת מסמכים גנאולוגיים בפולין ? האם הם אמינים ?
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
27/09/2016 | 12:01
1
80
שנה טובה לארנון, לפורום שורשים ולכול שוחרי חקר הסיפור המשפחתי מאחל משה גולן, יו"ר העמותה, וועד העמותה. 
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה.'
שנה טובה ומתוקה.
02/10/2016 | 12:21
14
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה, האם ניתן לקבל ממשרד הפנים האמריקאי'
זקוקה לעזרה, האם ניתן לקבל ממשרד הפנים האמריקאי
26/09/2016 | 19:49
31
143
פרטים על אדם שנפטר בטווח ה 100 שנים (בין 1916 ל 2016) ?
האם חלים עליו חוק הגנת הפרטיות? 
      כל עזרה תהייה לברכה

לצפיה ב-'אילו פרטים את מחפשת?'
אילו פרטים את מחפשת?
26/09/2016 | 20:02
1
69
לצפיה ב-'הנה הסיפור :'
הנה הסיפור :
28/09/2016 | 21:57
121
אני מחפשת מידע על בני משפחת שרנצל שהיגרו במהלך המאה האחרונה לארה"ב ויש לפחות כעשרים בני משפחת שרנצל שהגרו מלבוב ומאוסטריה לארה"ב. אני רוצה לדעת את הפרטים עליהם כדי לגלות את בני המשפחה שנולדו ואולי למצוא את הצאצאים וליצור איתם קשר. יש לציין שרבים מבני המשפחה ניספו בשואה וחשוב לי לאתר את הענפים של המשפחה שעדיין חיים. דוגמא אחת : Schrenzel Josef  & Sara Anna  עזבו את לבוב  לוינה. David  הבן  התחתן עם Helena Lea  Mirel  שניספתה בשואה והוא נפטר   ב 1945 היו להם שני ילדים: Ignazsc Schrenzel  ו Elsa  שנישאה לRobert Flamm (אין לי תאריכי לידה או נישואין , ולהם נולדה בת בשם Gertrud (Gertie)Senta Flamm נולדה ב 3.1.1910 ונפטרה ב 22.212.1994 , קבורה בניו יורק ונישאה ל Frank Heinrhch Israel Barth שנולד ב 7.6.1907 ונפטר ב 10.4.2008 קבור כנראה בניו יורק . להם היתה בת בשם קתרינה חיה  Barth 
דוד הוא ענף שגילינו לפני כשבוע, אחרי חיפושים רבים אחרי בניו של יוסף. השמחה היתה גדולה כשגילינו שהיא צאצאית של דוד שלנו, השאלה, איך אני מאתרת פרטים על גרטרוד והאם אלסה, כולל תעודת זהות, והיכן התגוררו וכדי לראות מאין הגיעו לארה"ב ולאמת פרטים, וכדי לזהות את קתרינה חיה שאיננו יודעים היכן היא גרה 
ואשמח לדעת מהי הדרך למצוא את הפרטים על הנכדים , הילדים והיכן לחפש. 
לצפיה ב-'אין משרד פנים אמריקאי'
אין משרד פנים אמריקאי
26/09/2016 | 21:13
28
121
בנוסף לכל מדינה חוקים שונים. לכן עלייך לציין איזה רישום את מחפשת ומהיכן
לצפיה ב-'יש לי שאלה זהה'
יש לי שאלה זהה
28/09/2016 | 13:42
16
92
אני מחפש פרטים על הורי אישה שנפטרה בשנות השמונים (יש תאריך), חיה בניו יורק ונפטרה שם, היגרה לארה"ב בתחילת המאה.
מיציתי את החיפוש במסמכי הגירה ואזרחות וכדו' באנססטרי ושות' (מצאתי את המסמכים אך ללא מידע ברור אודות הוריה) והשאלה אם יש דרך לקבל מידע מהמשרדים או הארכיונים הממשלתיים.
איזה רישום? כל רישום שעשוי להכיל פרטים אודות הוריה (אפילו שמות פרטיים בלבד).
לצפיה ב-'האם ניסית לאתר פרטים אודות קבורתה?'
האם ניסית לאתר פרטים אודות קבורתה?
28/09/2016 | 19:31
6
73
באתר כדוגמת Find a Grave, למשל, מופיעות פעמים רבות תמונות של המצבות. אם יתמזל מזלך, אולי תוכל לאתר שם את פרטי-אותה אישה, ואם גם התמונה מצויה באתר, הרי שמהכיתוב על המצבה יש סיכוי טוב ללמוד לפחות את שם-אביה.
לצפיה ב-'זו אכן האופציה היחידה שעלתה על דעתי עד עכשיו'
זו אכן האופציה היחידה שעלתה על דעתי עד עכשיו
28/09/2016 | 19:56
59
אבל ניסיתי ולא הצלחתי. לא באתר שציינת ולא באחרים שידועים לי. ניסיתי לכתוב אפילו לבית הקברות בניו יורק שם אני משער שהיא קבורה (הייתה שייכת לקהילה החלאבית, וביררתי היכן הם נוהגים לקבור) אבל לא קיבלתי מענה.
לצפיה ב-'הפעם אני מחפשת מידע על ההורים והצאצאים'
הפעם אני מחפשת מידע על ההורים והצאצאים
28/09/2016 | 21:59
59
ראי פירוט למעלה לשאלתו של ארנון, מתנצלת שעניתי קצת מאוחר
לצפיה ב-'Bardasz family'
Bardasz family
03/10/2016 | 00:54
1
70
Dear Silber Kirsche,
I found a note from you searching something about the Bardasz family. So I do too. Filip Bardasz was my grandfather, living in Vienna, Austria. My father was an ilegitimate son of him. Maybe you know more? I found
this Link from this website: img2.tapuz.co.il/forums/68153447. do
Sincerly yours Brigitte
לצפיה ב-'BARDASCH / BARDASZ Family'
BARDASCH / BARDASZ Family
03/10/2016 | 08:59
63
Dear Brigitte,

I have sent you a personal message via the messages box. I would love to share details with you. 

Sincerely,
Sari Silver
לצפיה ב-'Bardasz family'
Bardasz family
03/10/2016 | 01:02
45
Dear Silber Kirsche, I would like to find more Information about Filip Bardasz my grandfather, living in Vienna. Ma father was an ilegitimate son of him: I  found a Link from this website, where i could see the family tree of the Bardasz family. It would be fine to know more about them, to know more about myself. Sincerly yours Brigitte
לצפיה ב-'Bardasz family'
Bardasz family
03/10/2016 | 01:03
32
לצפיה ב-'10david10 האם היא התחתנה בניו יורק?'
10david10 האם היא התחתנה בניו יורק?
01/10/2016 | 07:09
8
46
אם ברצונך בעזרה תעלה פרטים נוספים כשמה, שנת לידה ומקום, מקום מגורים, שם בעל.ילדים וכד
לצפיה ב-'פרטים:'
פרטים:
01/10/2016 | 20:20
7
46
כבר הזכרתי אותה בעבר פה בשלב ראשוני יותר של החיפוש.
שמה: פרידה גינדי לבית דואק.
הגיעה כנשואה לניו יורק ב1909.
נולדה בחלאב בסוריה.
שם בעלה: אהרון:
ילדים: יעקב, שאול, מזל, אליהו, שמואל, שרה, סילביה, ארוינג.
כתובת (בחלק מהזמן): הרחוב ה61, בית 1936, ברוקלין.

אני מדגיש: מצאתי (וכבר הזכרתי את זה פה בעבר) באנססטרי וכו', את מסמכי המפקדים של משפחתה, מסמכי הגירה שלה, מסמכי התאזרחות של בעלה, ועוד. כל אלו לא סיפקו את המידע שאני מבקש, שזה אומר בעיקר שמה של אמא שלה או פרטים נוספים על הוריה.

תודה מראש
לצפיה ב-'האם התקשרת למומחית בחקר משפחתי של הקהילה?'
האם התקשרת למומחית בחקר משפחתי של הקהילה?
01/10/2016 | 23:50
4
39
לצפיה ב-'לא מכיר כאלו ספציפים'
לא מכיר כאלו ספציפים
02/10/2016 | 10:52
3
30
הייתי בקשר עם לאה הבר, זה לא קידם אותי.
המידע הגנאולוגי היחיד שעברתי עליו בחלאב היה זה המופיע בגואישגן. עם זאת, הגעתי למסקנה שלפי המידע שבידי לא יעזור לי מחקר בחלאב, אני זקוק למחקר בארה"ב. אין לי דרך לזהות את המשפחה הנכונה בחלאב, אם כי יש לי כמה אפשרויות מסתברות.
לצפיה ב-'הגברת שהאימייל שלה מופיע היא מומחית לקהילת חלב בארה"ב '
הגברת שהאימייל שלה מופיע היא מומחית לקהילת חלב בארה"ב
02/10/2016 | 20:33
2
30
ובסוריה.
לצפיה ב-'אנסה. ובקשר לשאלה המקורית?'
אנסה. ובקשר לשאלה המקורית?
05/10/2016 | 13:25
1
23
יש דרך לקבל מסמכים בארה"ב? מסמכי פטירה שלה למשל?
לצפיה ב-'תלוי מתי היא נפטרה והיכן'
תלוי מתי היא נפטרה והיכן
06/10/2016 | 01:06
18
לצפיה ב-' יש שתי פרידה גינדי לביץ דואק?'
יש שתי פרידה גינדי לביץ דואק?
02/10/2016 | 00:14
1
30
יש עצי משפחה רבים לפרידה לבית דואק ילידת -1892 -1888 חלב. בת של צרלס ושרה ואשת עזרא יעקב. גם משפחה זו היגרה לארה"ב בסביבות 1913 והתגוררה בברוקלין
לצפיה ב-'כנראה היה 2, לא ברור. עם זאת בקשר לעצי משפחה הספציפיים'
כנראה היה 2, לא ברור. עם זאת בקשר לעצי משפחה הספציפיים
02/10/2016 | 10:54
25
שהזכרת, הגעתי למסקנה שהם טעות. עברתי עליהם וראיתי שהם פשוט עשו מחקר באינטרנט ומצאו מסמכים ושילבו בודאות שתי משפחות לסלט אחד. ניסיתי ליצור איתם קשר כדי להבין מה נקודות המוצא שלהם ואם יש עובדות "טהורות" כלשהם שהם יכולים להוסיף לי אבל לא הצלחתי לקבל תגובה.
לצפיה ב-'אני רוצה להתחקות אחרי הצאצאים '
אני רוצה להתחקות אחרי הצאצאים
28/09/2016 | 22:00
10
50
לצפיה ב-'חוקי הפרטיות בניו יורק מאפשרים רק לצאצא'
חוקי הפרטיות בניו יורק מאפשרים רק לצאצא
29/09/2016 | 17:18
9
66
ישיר לקבל רישומי פטירה ולכן אין טעם לנסות. אך יש דרכים אחרות למצוא צאצאים - אתרי חיפוש אנשים כ intelius.com, כתבות הודעות נשואים והספדים בעיתונים וחיפוש בגוגול. יש לי שבוע עסוק בעבודה אם לא יעלה פה דבר עד לסוף השבוע אנסה לחפש אז.
לצפיה ב-'the daughter has a tree on Geni'
the daughter has a tree on Geni
29/09/2016 | 18:23
6
62
לצפיה ב-'תודה רבה אנסה'
תודה רבה אנסה
30/09/2016 | 14:43
18
לצפיה ב-'אני מכירה את העץ הזה, זה '
אני מכירה את העץ הזה, זה
30/09/2016 | 14:44
4
42
הגילוי שבעקבותיו את מתחכה....ומחפשת פרטים
איני יודעת איפה הבת גרה. שלחתי לה הודעה ולא קיבלתי תשובה
לצפיה ב-'מספר אפשרויות'
מספר אפשרויות
30/09/2016 | 17:00
3
43
חיפוש בגוגול אחר Chaya Barth
יש חשבון פייסבוק לאשה בשם זה
Chaya Barth מופיעה ברשימת תודות בבית חב"ד בעיר בה אמה נפטרה- את יכולה לכתוב להם ולשאול אם יסכימו להעביר לה או לצאצאיה הודעה
לצפיה ב-'בנוסף האתרים לחיפוש אנשים'
בנוסף האתרים לחיפוש אנשים
30/09/2016 | 17:22
1
48
מצביעים על קרובת משפחה נוספת בשם Ariana Barth 
שלמדה ב  Barnard College
תחפשי אותה בגוגול - יש המון תוצאות

לצפיה ב-'שלחתי לך כתובת במסר'
שלחתי לך כתובת במסר
30/09/2016 | 17:46
24
לצפיה ב-'תודה, אנסה גם את הדרך הזו'
תודה, אנסה גם את הדרך הזו
09/10/2016 | 12:46
12
לצפיה ב-'בהקשר לדיון שלי, יש לי צאצא ישיר'
בהקשר לדיון שלי, יש לי צאצא ישיר
01/10/2016 | 20:21
1
44
לצפיה ב-'סליחה שנעדרתי'
סליחה שנעדרתי
09/10/2016 | 12:41
30
אני רוצה להודות לSmadar Gilboa על העזרה
תודה רבה
וגמר חתימה טובה
לצפיה ב-'JRI-Poland'
JRI-Poland
23/09/2016 | 10:20
9
431
כיוון שארגון JRI-Poland הוזכר פה (לפחות פעמיים) בימים האחרונים, אני רוצה להזכיר לכל מי שחוקר את שורשי משפחתו בפולין שמדובר בארגון ללא מטרות רווח, שהפעילות שלו מבוססת על מתנדבים, והמעמיד את המידע שהוא אוסף בחינם ובצורה נגישה לכל המעוניין.
המחקר של רובנו (הפולנים, הכוונה) היה מתקדם בקצב צב (או לא מתקדם בכלל) ללא מאגר המידע של JRI-Poland. הרחבת מאגר המידע עולה כסף (סריקה של מסמכים ותשלום למתרגמים) המגיע אך ורק מתרומות. 

אם נהינתם ממאגר המידע - אנא שיקלו לתרום כדי שהמאגר יוכל להמשיך לגדול.
כאשר אתם תורמים אתם יכולים לבקש שהתרומה תופנה לעיר או לעיירה מסויימת המעניינים אתכם.
ניתן לתרום באמצעות כרטיס אשראי או Paypal, כאן:

שנה טובה,
עופר
( Town Leader של Kielce , ובאופן זמני גם של Chrzanow)

לצפיה ב-'יפה אמרתה! '
יפה אמרתה!
23/09/2016 | 18:26
4
117
שנה טובה,
סמדר
תורמת:  JRI_POLAND & JEWISHGEN
JRI_POLAND מתנדבת לקשור רישומים לאתר הארכיון בלובלין, 
Lowicz Town Leader
Koden semi leader

לצפיה ב-' האם חייבים לדעת פולנית כדי להתנדב?'
האם חייבים לדעת פולנית כדי להתנדב?
23/09/2016 | 18:37
3
104
מה יכול לעשות מי שיודע אנגלית ועברית בלבד? אשמח להתנדב אם יש לי יכולת
לצפיה ב-'בכלל לא. '
בכלל לא.
23/09/2016 | 18:50
2
122
צריך לדעת להשתמש באקסל
כ  town leader אני שולחת דוא"ל למי שנרשם כחוקר העיירה עם עדכונים ובקשות תרומה  (הארגון מספק את נוסח המכתב)
וכאשר תרומות מתקבלות - אני שולחת את הקובץ של העיירה
החלק שאינו אהוב עלי הוא בקשות לרישומים מאנשים שלא מוכנים להרים תרומה, לצערי הרב כל אלו באו מיושבי המולדת. לכן כל התנדבות על ידי ישראלים מעלה קצת את קרננו :)

לצפיה ב-'איך נעשים town leader?'
איך נעשים town leader?
24/09/2016 | 10:19
1
89
האם יש אפשרות בחירת עיירה? למי פונים?
לצפיה ב-'אם אתה מעוניין בעיירה מסוימת תכתוב למרכז/ת הארכיון'
אם אתה מעוניין בעיירה מסוימת תכתוב למרכז/ת הארכיון
24/09/2016 | 20:50
84
"Town Leaders"
The Archive Coordinator finds and appoints volunteer Town Leaders, typically from among researchers listed in the JewishGen Family Finder for the towns. Town Leaders are responsible for fund raising to pay for the cost of the indexing activity for their town. The Archive Coordinator may also choose to be the Town Leader for one or two towns, particularly those in which they may be interested.

או ישירות לסטנלי דיימונד 
לצפיה ב-'קילצה.. '
קילצה..
25/09/2016 | 00:24
3
84
ואם כבר אז כבר .. תוכל לעדכן לגבי הסטטוס בקילץ - מה צפוי מבחינת פענוח והעלאת רשומות אונליין מעבר לקיים ב-JRI ? 
לצפיה ב-'מצב פענוח הרישומים מקילצה Kielce'
מצב פענוח הרישומים מקילצה Kielce
25/09/2016 | 20:52
2
95
במסגרת הפרוייקט המכונה "Phase 3" מתקיימים שני מאמצים:
1. מרישומים שבעבר רק "אונדקסו" מחולצים כל הפרטים הגנאולוגיים.
2. מחולצים כל הפרטים הגנאולוגיים גם מרישומים חדשים הזמינים כתוצאה מההסכם שנחתם ב-2013 עם ה-PSA, וכתוצאה מחוקי הפרטיות החדשים (רישומי נישואים ופטירה בני 80 שנה ויותר.)

התהליך נמצא בעיצומו וחלק ניכר מהשנים כבר פוענח.
כפי שקיים בכל הפרוייקטים של JRI-Poland, מי שתורם סכום מסויים זכאי לקבל גיליון אקסל עם כל הרישומים הרלוונטיים למשפחתו. הנתונים יהיו נגישים Online רק לאחר כיסוי מלוא עלות הפרוייקט.

לצפיה ב-'תוכל לפרט - מה סכום התרומה שמעניק זכות לגיליון הרישומים?'
תוכל לפרט - מה סכום התרומה שמעניק זכות לגיליון הרישומים?
27/09/2016 | 18:31
1
39
לצפיה ב-'סכום התרומה המעניקה זכות לקבל גיליון הרישומים'
סכום התרומה המעניקה זכות לקבל גיליון הרישומים
27/09/2016 | 22:22
79
הסכום משתנה מעיירה לעיירה כתלות בהיקף העבודה.
אם השאלה שלך היא לגבי קילצה - שלח אלי בבקשה מייל ל-oferman@gmail.com

עופר
לצפיה ב-'בשקע = בתיה או בת שבע?'
בשקע = בתיה או בת שבע?
23/09/2016 | 07:51
3
88
שלום לחבריי החוקרים.
השם בשע, או בשקע ככינוי לבת, מה יהיה שמה העברי.
אם השם בשקע = בתיה...
מה השם היידישאי לבת שבע?

תודה גדולה.

לצפיה ב-'בשה-בתיה'
בשה-בתיה
23/09/2016 | 09:48
1
62
ככה זה במשפחתי. לסבתא-רבתא שלי קראו בשם זה.
לגבי בת שבע- ידוע לי על בתשי (Batshi) ועל שבי (Shevi).
לצפיה ב-'תודה רבה... '
תודה רבה...
23/09/2016 | 13:32
25
לצפיה ב-'אצלי במשפחה לבשה, בשקע - קוראים היום בת עמי'
אצלי במשפחה לבשה, בשקע - קוראים היום בת עמי
23/09/2016 | 15:00
49
אריה
לצפיה ב-'DNA'
DNA
22/09/2016 | 17:46
12
185
היי, אודה לעזרתכם.

אנו נושאים שם משפחה לא נפוץ בעליל, בארץ יש מס' משפחות בודדות עם אותו שם. כולן מפולין.
פגשנו מכר הנושא את אותו שם משפחה, אך אביו הוא ניצול שואה שלא סיפר מעולם שום דבר על משפחתו ונפטר לפני כ-15 שנה. חזותו החיצונית דומה למשפחה, וכן שמות זהים במשפחה חוזרים על עצמם, וכמובן גם מאותו אזור בפולין.

האם יש דרך לברר את שורשיו של אביו של אותו מכר?
אותו מכר הציע לערוך בדיקת DNA בין הדור הותיק במשפחה לבינו (כרומוזום Y לצורך העניין) האם הבדיקה שווה את ההשקעה (העלות היא 440$).

מה דעתכם?
תודה מראש
לצפיה ב-'אני חושב שבמקרה הזה כדאי לפעול במקביל בשני המישורים'
אני חושב שבמקרה הזה כדאי לפעול במקביל בשני המישורים
22/09/2016 | 21:01
11
136
בדיקת DNA עשויה להעיד על קירבה משפחתית ביניכם, אך לא על מהותה של הקירבה. אפשר להתחיל בבדיקה אוטוזומלית - למשל, Family Finder בחברת FamilyTreeDNA - שעלותה נמוכה (בחברה הנ"ל - 79$). אם יש קשר - סביר שהוא יופיע כבר בבדיקה הזו. כיוון שמדובר בקירבה משוערת מצד האב, כדאי לבדוק גם את כרומוזום ה - Y. גם כאן, הבדיקה הבסיסית עולה 169$.

במקביל, כדאי לנסות ולהתחקות אחר הענף הזכרי בשתי המשפחות ולקוות להגיע לאב קדמון משותף. זאת יש לעשות באמצעים המקובלים - חקר מסמכים, מצבות, תמונות, וכו'. אם היו כאן פרטים נוספים לגבי המשפחה - היינו יכולים לסייע.
לצפיה ב-'מסכימה עם ארנון באופן חלקי - כן למחקר לא לגנטיקה'
מסכימה עם ארנון באופן חלקי - כן למחקר לא לגנטיקה
23/09/2016 | 05:12
10
107
זה הרבה יותר יקר ולא כל כך אינפורמטיבי כאשר מרחק הדורות בין קרובים עולה. 

לצפיה ב-'ארנון וסמדר - תודה על תשובותיכם.'
ארנון וסמדר - תודה על תשובותיכם.
23/09/2016 | 07:14
9
99
לנו יש מידע עד לסבא רבא של חמי באופן של 99% לדעתי. (חלק ניכר מהמשפחה הצליח לברוח לפני השואר לארץ ישראל).
אחים, בני משפחה, קשרי נישואין. המשפחה של אותו מכר לא נכנסת שם, ככל הנראה. 

ההערכה שלי היא כי אביו של אותו מכר הוא בן דוד של סבא של בעלי, או שאביו בן דוד של סבא רבא של בעלי, שם לדעתי נמצא הקשר בסביבה הזו.
לא הצלחנו לקשר, כאמור - אותו אב של מכר מעולם לא דיבר על העבר. 

חיפשתי בזמנו בכל מיני אתרים, ולא הצלחתי למצוא. 
האם יש דרך פשוטה לחפש דרך הארכיון של לובלין?
לצפיה ב-'לובלין'
לובלין
23/09/2016 | 07:44
2
104
האם ערכת לאחרונה חיפוש ב jri-poland?
נוספו הרבה רישומים וחלק ניכר מקושרים לתעודות באתר הארכיון הפולני
הנה קישור לרישומים מלובלין באתר הארכיון הפולני:
יעזור אם תצייני שנת לידה משוערת של האב. 
לצפיה ב-'DNA '
DNA
23/09/2016 | 07:57
1
92
שלום וברכה, מהניסיון שלי בשנה האחרונה עם DNA ,
מסתבר שרבים מאד הינם קרוביי מצד אימי,
אולם מכיוון שבקרב היהודים, היו חתונות בתוך המשפחה , (בני דודים שניים וכיוצ"ב, על פי חצרות, ליטאים לעומת פולנים..), קשה מאד להבין אם מסתמכים רק על DNA איך בדיוק מתקיימים הקשרים.
DNA הוא התחלה וקצה חוט כלשהו כפי שנאמר, אבל רק אילן יוחסין או חקר מעמיק בארצות המוצא, יכול להתיר את הבלבול.
בהצלחה
לצפיה ב-'בלי קשר לשירשור'
בלי קשר לשירשור
23/09/2016 | 09:02
77
לא הצלחתי לקבל את המסר שלך. שלחי למייל davidnead@gmail.com
לצפיה ב-'משפחה עם שם די נדיר מאזור לובלין'
משפחה עם שם די נדיר מאזור לובלין
23/09/2016 | 09:50
5
148
בנוסף לתשובות הקודמות, אני מניחה שאינך מעוניינת בשלב זה לחשוף את שם המשפחה ואת מקומות המגורים במחוז לובלין. חבל... .  עבור חלק מהקהילות במחוז לובלין קיים בידי JRI-Poland מידע רב מאד, שאינו מופיע באתר המקוון. במקרים אלה השקעה בקבלת המידע (כנגד תרומה) עשויה להיות יעילה הרבה יותר מבדיקת DNA.
בכל מקרה בהצלחה,
אורית
לצפיה ב-'נכון מאוד! '
נכון מאוד!
23/09/2016 | 18:31
46
לצפיה ב-''
25/09/2016 | 08:40
7
לצפיה ב-'עבור איזה קהילות בסביבות לובלין קיים מידע נוסף שאינו ב JRI?'
עבור איזה קהילות בסביבות לובלין קיים מידע נוסף שאינו ב JRI?
25/09/2016 | 11:31
2
80
שלום,

אני מתעניין במספר ערים ועיירות ואשמח לדעת איפה יש מידע נוסף.
באיזור לובלין אני מתעניין בהרובישוב, שברשין וטיצין.

בנוסף לגבי איזורים נוספים:
באיזור לבוב אני מתעניין בריישא, קנצזוגה, לנצוט ומרקובה

באיזור קילצה אני מתענין בוודיסלאב וסנדישוב / סדזישוב.

האם התרומות ל JRI הם עבור איזור או עבור עיירה ספציפית?

תודה,
אמיר
לצפיה ב-'אתה יכול לציין עבור איזה עיירה אתה תורם (אני תמיד עושה כך)'
אתה יכול לציין עבור איזה עיירה אתה תורם (אני תמיד עושה כך)
25/09/2016 | 20:29
30
לצפיה ב-'תרומה לעיירה מסויימת מקנה גישה רק לקובץ של העיירה המסוימת'
תרומה לעיירה מסויימת מקנה גישה רק לקובץ של העיירה המסוימת
25/09/2016 | 21:30
65
אתה יכול לכתוב למנהיגת העיירה או לאחראית על הארכיון לשאול אם הם בתהליך של הרמת תרומות לעיירה.
באופן כללי ככל שיותר חוקרים מתעניינים בעיירה מסוימת כך עולה הסיכוי שהרישומים מאותה עיירה יתורגמו.

כדאי לבדוק את דף העיירה ב JRIPoland לעיתים אך לא תמיד תוכל לראות אם יש עוד רישומים לא ברשת (יופיע contact us ליד שנים מסויימות או סכום כסף אותו מעוניינים לאסוף).

לצפיה ב-'מנוע חיפוש גנאולוגי - לשימוש פרטי?'
מנוע חיפוש גנאולוגי - לשימוש פרטי?
20/09/2016 | 18:27
5
154
שלום לכולם

שאלה זאת מופנית לכולם, אבל בעיקר לבעלי הידע הטכני שבינינו.

עם הזמן והמשך צבירת הידע והניסיון שלי במחקר גנאולוגי, נצברים אצלי גם כמויות של חומרים מסוגים שונים המכילים מידע גנאולוגי רב. מה שהציב לי אתגר להפוך את המידע הזה לנגיש ויעיל עבורי, ומי יודע אולי מתישהו גם עבור אחרים.
השלב הראשון שעשיתי היה להעזר בתוכנה שהופכת מסמכי PDF לטקסט הניתן לחיפוש.
דוגמא קטנה ויעילה: הורדתי מאתר ארכיון המדינה כמה וכמה תיקים המכילים מאות דפים של רשימות עולים לפי א,ב או לפי אוניות וכדו'. אין ספק שהאפשרות לחפש שמות בתוך הקבצים הללו ביחד היא אפשרות מדהימה הנותנת יכולות שרק מאגרי מידע יכולים לתת. (סביר להניח שאת הדבר הספציפי הזה יעשו מתישהו גם באתר של IGRA).
השלב השני היה למצוא תוכנה שמאפשרת לי לחפש בכמה מסמכים ביחד ולהציג תוצאות בקלות ובמהירות. גם את זה כבר עשיתי.
נתקעתי בשלב השלישי:
נכון לעכשיו, אני יכול לבצע חיפוש פשוט בלבד. לחפש מילה AS IS. אמנם התוכנה שלי מאפשרת לחפש כמה מילים גם לא רצופות שזה טוב יותר מהחיפוש המובנה בקוראי PDF, אבל עדייו יש כמה בעיות:
1. הטקסט לא מפוענח היטב, ועלולים להיות שגיאות כתיב.
2. כידוע בגנאולוגיה, לשמות יכולות להיות אלף וריאציות. קשה להתחיל לחפש את כולם.
יש עוד, אבל אלו הדוגמאות המרכזיות. מהסיבות הללו, כל מאגר מידע מחזיק מנוע חיפוש המכיל יכולות מתקדמות כמו חיפוש לפי שמיעה או חיפוש לפי התאמות פונטיות. זה פותר את רוב הבעיות.

השאלה שלי היא: האם מישהו יודע על כלי כזה שיכול להתאים לי כמשתמש פרטי? שיכול לבצע חיפוש (עם יכולות מתקדמות) בתוך טקסטים שאני יבחר?

למה אני בכלל שואל וחושב על רעיון כזה? בהתחלה חשבתי שזה רק עניין לארגונים ולאתרי אינטרנט גדולים. אבל ראיתי שבאתר של סטיבן מורס יש איזשהו כלי לבנות מנוע חיפוש לעצמך. אני לא יודע, לא הצלחתי להבין בדיוק מה זה. אולי זה בדיוק מה שאני מחפש ואני רק צריך עזרה והדרכה ממישהו שמכיר את זה. אבל גם אם לא, אולי זה אומר שמה שאני מחפש קיים, ובחינם, וזה עשוי להיות כלי עצום עבורי.

תודה לכולכם
דוד
לצפיה ב-'למי שלא הבין מה התכוונתי בסטיבן מורס, הנה קישור:'
למי שלא הבין מה התכוונתי בסטיבן מורס, הנה קישור:
20/09/2016 | 19:27
101

אולי תחכימו אותי. אולי זה בדיוק מה שאני צריך רק לא הבנתי טוב.
לצפיה ב-'המנוע שמציע סטפן מורס עובד על בסיסי נתונים/טבלאות'
המנוע שמציע סטפן מורס עובד על בסיסי נתונים/טבלאות
21/09/2016 | 09:00
99
ואם אני מבין נכון, לך יש קבצים "שטוחים" (PDF, למשל) שאינם מסודרים בטבלאות. חוצמזה, האלגוריתמים של סטפן מורס עובדים באנגלית בלבד (אאל"ט).

אם תרצה להשקיע קצת זמן ומחשבה בנושא, תוכל אולי להשתמש בקודים לחיפוש-על-פי-סאונדקס שיש באינטרנט (בחיפוש זריז מצאתי עכשיו בקלות כמה) ולכתוב תוכנה קטנה שתדע לחפש במסמכים שלך.

לגבי בעיות בפענוח הטקסט אני לא בטוח שיש לי תשובה...
לצפיה ב-'ובאותו הקשר - תכנה לאירגון המידע של החוקר'
ובאותו הקשר - תכנה לאירגון המידע של החוקר
11/10/2016 | 07:52
2
30
THE BRAIN היא תכנה ששמעתי עליה, שמסייעת לארגן את החומרים של החוקר ולייצר קשרים בין נושאים שונים. בדרך זו ניתן לארגן את חומרי המחקר .
יש לה חלק חינמי (טוב למסמכי טכסט) וחלק פרימיום (שווה יותר כי יכול לחבר גם תמונות וסרטים וכו') 
מעניין אם היא מוכרת - מניסיון אישי - למישהו.
לצפיה ב-'גם אני אשמח לשמוע אם זה יעיל'
גם אני אשמח לשמוע אם זה יעיל
13/10/2016 | 19:31
1
79
לצפיה ב-'תכנה לחיבור בין פריטי מידע של החוקר THE BRAIN'
תכנה לחיבור בין פריטי מידע של החוקר THE BRAIN
29/10/2016 | 20:00
9
טחנתי סרטוני יוטיוב וויבינרים
והדבר נראה לי מעניין
אבל עדיין לא תפסתי אומץ להרטיב את הרגליים
הנה לינק שיכול לעזור לסקרנים

לצפיה ב-'מקווה ש...'
מקווה ש...
20/09/2016 | 09:31
1
208
שלומות לכל העמלים, 
אשמח מאוד לדעת היכן אוכל למצוא מידע על ארגוני סעד של נשים יהודיות שפעלו בגליציה המזרחית בין שתי מלחמות העולם.
תודה מראש
לצפיה ב-'אירגוני סעד.'
אירגוני סעד.
21/09/2016 | 16:12
80
למיטב זכרוני ברוב ספרי הזכרון של הקהילות היהודיות יש פרקים העוסקים במערכות הסעד בקהילה.
לצפיה ב-'מסמכים ברומניה'
מסמכים ברומניה
19/09/2016 | 15:24
5
121

נשמח לקבל עזרה איך ניתן למצא במהלך שהותינו ברומניה את הדברים הבאים:
- מיקום קבר של בן משפחה
- כתובת מגורים (רוצים לבקר ברחוב)
- תעודת נישואין
תודה רבה
ענבל וניצן

לצפיה ב-'התשובה תהיה תלויה במקום ובזמן'
התשובה תהיה תלויה במקום ובזמן
19/09/2016 | 21:09
4
75
כלומר, היכן ומתי חיתה המשפחה אשר את עקבותיה אתם מחפשים.
לצפיה ב-'פיאטרה ניימץ וגורה אומורה'
פיאטרה ניימץ וגורה אומורה
21/09/2016 | 09:39
3
39
לצפיה ב-'פרויקט בעבודה ב-JewishGen'
פרויקט בעבודה ב-JewishGen
21/09/2016 | 13:19
2
71
צילום של חלק מתכולת הארכיון של העיר סוצ'אבה נוגע לרישומים מגורה-הומורה, כולם בני יותר מ-100 שנים (הרישומים בני 100 שנה או פחות נמצאים בארכיון העירוני של גורה - הומורה).
פרויקט הפיענוח נמצא בעצומו, ומתקדם באיטיות עקב מחסור במתנדבים. הרישומים שצולמו כוללים:
  • רישומי לידה מהשנים 1877 עד 1900 - פוענחו ונמצאים בבסיס הנתונים.
  • רישומי נישואין מהשנים 1861 עד 1907 - פוענחו ונמצאים בבסיס הנתונים.
  • רישומי פטירה מהשנים 1857 עד 1909 - לא טופלו עדיין.
    פירוט כל הרישומים ומצבם נמצא בכתובת 

לצפיה ב-'תודה רבה, יש לך מידע כזה גם על פיטרה ניימץ?'
תודה רבה, יש לך מידע כזה גם על פיטרה ניימץ?
21/09/2016 | 18:21
1
25
לצפיה ב-'לא'
לא
21/09/2016 | 19:44
17
לצפיה ב-'חיפוש ב- JRI'
חיפוש ב- JRI
19/09/2016 | 15:19
16
259
מה קורה כשאני מגיע לתוצאה בה אין אפשרות להכנס למסמך? מוסיף לדוגמה מסמך כזה. האם יש לי איך להמשיך לחקור או שזה הסיום? כלומר, האם יש למי לפנות בקשר להמשך חקירה על התוצאות שנמצאו?  
מקווה שהובנתי...
לצפיה ב-'הרישומים נמצאים בספריה המורמונית ובארכיון הפולני'
הרישומים נמצאים בספריה המורמונית ובארכיון הפולני
19/09/2016 | 19:52
3
209
ראה כאן: 
בכדי לקבל עותק: 
דרך מהירה - להזמין ברשת דרך חברות\אנשים ביוטה לדוגמא: 
דרך איטית - לכתוב לארכיון הפולני

לצפיה ב-'ברישומים המקוריים, יש לפעמים תוספת מידע'
ברישומים המקוריים, יש לפעמים תוספת מידע
19/09/2016 | 22:35
86
לצפיה ב-'בשנים האחרונות הם השתפרו (הפולנים)'
בשנים האחרונות הם השתפרו (הפולנים)
19/09/2016 | 23:56
120
נתקלתי בכמה ארכיונים שענו תוך שבועות ספורים. עם זאת רצוי לדעת איך לערוך את המכתב, או הטוב ביותר להעזר בפולני מקומי.
יש הרבה רישומים שאכן נמצאים אצל המורמונים במיקרופילם ואז זה יותר קל, אך יש גם הרבה שלא.
חשוב לדעת כי יש מקרים בהם המסמך זמין אונליין גם אם אין לו קישור ישיר מתוצאת החיפוש. בכזה מקרה לפעמים יש בראש התוצאות הודעה עם קישור "HERE" למיקום הרלוונטי באתר הארכיונים הפולני, אבל יש מקרים שגם זה לא מופיע.
הסיבה היא שהארכיון הפולני מעלה בשנים האחרונות סריקות לאינטרנט בקצב מאוד יפה.

יש לציין כי המידע הנוסף הנמצא במסמכים המקוריים הוא בהרבה מקרים מהותי ו"שובר שוויון".
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה של סמדר'
מצטרף להמלצה של סמדר
21/09/2016 | 14:47
81
בעבר השתמשתי בשירותיה של BANAI. היא עזרה לי במהירות, ומחיר השירות היה הוגן.
אמיר
לצפיה ב-'ממליצה לנסות קודם לפנות למתאם הפרויקט ב-JRI'
ממליצה לנסות קודם לפנות למתאם הפרויקט ב-JRI
20/09/2016 | 12:54
11
121
במקרה שלי (העיירה Zdunska Wola, ארכיוני לודג'), היה מדובר על מסמכים שנרכשו כבר ע"י JRI, אבל אמורים לעלות לרשת רק בשלב מאוחר יותר של הפרוייקט.
פניתי למתאם הפרוייקט, וזה הפנה אותי ישירות ל- Stanley Diamond.
תמורת תרומה כלשהי ל-JRI, סטנלי שלח לי את המסמכים ישירות למייל.

לצפיה ב-'גם מהניסיון שלי - זה גם יעיל פעמים רבות, וזו גם הפרוצדורה.'
גם מהניסיון שלי - זה גם יעיל פעמים רבות, וזו גם הפרוצדורה.
20/09/2016 | 15:11
48
לצפיה ב-'איפה מוצאים מתאם פרוייקט כזה?'
איפה מוצאים מתאם פרוייקט כזה?
20/09/2016 | 15:50
9
80
במקרה שלי, העיירה Grajewo, מחוז Lomza.

לצפיה ב-'מתאמת/ רכזת פרוייקט'
מתאמת/ רכזת פרוייקט
20/09/2016 | 16:05
124
בקישור הראשון שסמדר העלתה יש את כתובת המייל של רכזת הפרוייקט - Judy Baston
לצפיה ב-'ככה:'
ככה:
20/09/2016 | 16:06
7
83
דף ראשי> יור טאון> בחר את עירך ויפתח לך דף עיר. חםש שם תחת Contacts.
לחילופין, בטבלה של תוצאות חיפוש, מופיע בצד ימין למעלה שם העיר כקישור, לחיצה פותחת את דף העיר כנ"ל.
אפשרות נוספת: חפש את דף הקהילה בגואישגן, יש שם קישור לדף העיר הנ"ל בJRI.
לצפיה ב-'תודה לכל העוזרים. אנסה את מזלי...'
תודה לכל העוזרים. אנסה את מזלי...
20/09/2016 | 20:19
6
39
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
20/09/2016 | 21:55
5
48
נשמח לעדכון
לצפיה ב-'נכון לעכשיו, אין תשובה מג'ודי באסטון...'
נכון לעכשיו, אין תשובה מג'ודי באסטון...
24/09/2016 | 10:17
4
43
ממשיכים לחכות...
לצפיה ב-'סטנלי דיאמונד עונה במהירות פעמים רבות'
סטנלי דיאמונד עונה במהירות פעמים רבות
24/09/2016 | 20:29
3
25
לצפיה ב-'מי זה סטנלי דיימונד? איך מגיעים אליו?'
מי זה סטנלי דיימונד? איך מגיעים אליו?
24/09/2016 | 22:34
2
27
לצפיה ב-'האיש מאחורי JRI'
האיש מאחורי JRI
24/09/2016 | 22:49
1
60
הבוס הגדול אבל גם איש הפרטים הקטנים. הוא גם מתאם פרוייקט וטאון לידר בפרוייקטים מסוימים בעצמו. רכישות מסמכים סרוקים וכדו' עוברים דרכו. המייל שלו מופיע בטח בכמה מקומות באתר, אבל אקצר לך את הדרך: smsdiamond@aol.com
עם זאת גם גודי בוסטון אמורה לענות. תן לה כמה ימים, יש להם הרבה פניות והרבה עבודה, אחרי שבועיים אני מניח שאתה יכול לשלוח תזכורת, לפעמים המייל שלך פשוט התפספס.
לצפיה ב-'תודה, שלחתי מייל'
תודה, שלחתי מייל
25/09/2016 | 10:48
21
לצפיה ב-'האתר http://www.raogk.org/ - מכירים?'
האתר http://www.raogk.org/ - מכירים?
18/09/2016 | 19:58
2
277
זהו אתר שאמור להיות פלטפורמה לשירותי התנדבות גנאלוגיים.
כלומר מפגש בין אנשים שמוכנים לעשות מידי פעם משימה גנאולוגית כלשהי בשבילך באיזור המגורים שלהם (כמו גישה לארכיון), וכך אתה יכול לעזור באיזור שלך ולהעזר באיזורים בהם אתה זקוק.
זה רציני? זה מוכר? זה יעיל מחוץ לארה"ב?
איך משתמשים בזה?

תודה על חוות דעתכם
לצפיה ב-'בזמנו, האתר הזה היה מוצלח מאוד ויעיל מאוד'
בזמנו, האתר הזה היה מוצלח מאוד ויעיל מאוד
19/09/2016 | 10:38
1
126
כמו תמיד במקרים כאלו, יעילותו העיקרית היתה בארה"ב, אך אפשר היה למצוא יסוע גם מחוצה לה. לפני כמה שנים (בסוף 2011), האתר הפסיק לפעול, ולאחר מכן קרו שני דברים:
  1. נפתחו קבוצות פייסבוק להחלפת התקשורת דרך האתר. יש קבוצה גדולה לסיוע בארה"ב (נכון לעכשיו, חברים בה כ - 24,000 חברים), וקבוצה נוספת לסיוע מחוץ לארה"ב (כ - 5,000 חברים). נסיונות אחדים שלי להסתייע בקבוצה האמריקאית לשאילתות כלליות (בניגוד לבקשות איתור ממוקדות) היו חצי-מועילים.
  2. נפתח אתר RAOGK חדש (בתחילת 2015). באתר החדש יש כרגע פחות מ - 300 מתנדבים, בעוד בשיאור של האתר הישן היו בו למעלה מ - 4,000 מתנדבים...
בל נשכח שלבקשות הממוקדות בגנאלוגיה יהודית ניתן להסתיע גם ברשימות התפוצה של JewishGen.

ארנון
לצפיה ב-'תודה על הפירוט...'
תודה על הפירוט...
19/09/2016 | 11:35
57
הנקודה היא שכאשר אני גם מתנדב עבור אחרים בעצמי, אני יכול גם להרגיש בנוח לבקש שוב ושוב. זה סוג של עיסקה. זה היה נשמע לי טוב כי כך אתה יכול לבחור היכן ומתי נוח לך לעזור ובהתאם לזה פונים אליך אישית, וכן הפוך.
כנראה שבאמת כיום הפייסבוק הוא פלטפורמה טובה יותר לדברים כאלו.
לצפיה ב-'הארכיון הציוני, ארכיון המדינה'
הארכיון הציוני, ארכיון המדינה
19/09/2016 | 13:54
5
225
שלום. האם קיימת אפשרות למצוא ב2 הארכיונים הללו רשימות שמיות של אנשים שעלו לארץ בשנים 1920-1921. נבצר ממני להגיע לשם.האם ברשומות מופיע בנוסף למדינה פולין גם העיר שממנה עלו? בתודה
לצפיה ב-'התשובה חיובית'
התשובה חיובית
19/09/2016 | 23:51
4
118
ניתן למצוא רשימות של אנשים שעלו החל מ1919.
יש רשימות רבות, בעיקרון רשימה של כל ספינה שנכנסה וכו'. ויש גם רשימות מרוכזות של כל העולים בטווח שנים מסויים.
חלק מהמסמכים הללו זמינים לצפיה באתר ארכיון המדינה. כולל למיטב זכרוני מסמך אחד שמכיל רשימת שמות של כל העולים בין 1919-1921.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/09/2016 | 04:30
3
45
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהארכיון הציוני העלה את רשימות העולים לפי אוניות'
אני לא בטוח שהארכיון הציוני העלה את רשימות העולים לפי אוניות
23/09/2016 | 15:11
2
60
לרשת. למיטב זכרוני לא ולכן צריך לגשת לארכיון עצמו, או לכתוב להם ולבקש, אם אני זוכר נכון הם מבקשים תשלום. כבר עבר זמן רב שחיפשתי וקיבלתי רשימות עולים.

אריה
לצפיה ב-'רשימות-עולים'
רשימות-עולים
23/09/2016 | 16:39
96
לפי מה שנאמר לי בשעתו, הן בארכיון-המדינה והן בארכיון-הציוני, הרשימות מתחילת שנות ה-20 הן חלקיות בלבד, ורק החל מהשנים 1923-4 לערך הרשימות מלאות יותר. 

בארכיון-המדינה אף אמרו לי שרשימות מוקדמות יותר מצויות בארכיון הציוני, אך כעת, משעלה האתר החדש של ארכיון-המדינה עלו אל האתר רשימות מוקדמות, ואלה למעשה רשימות של הארכיון הציוני. למיטב זכרוני יש שם רשימה מוקדמת המסודרת אלפאביתית. 

הרשימות בד"כ לא מספקות את עיר-המוצא של העולה. במקרה הטוב מופיעה ארץ-המוצא, גם זה לא תמיד, אבל יש הבדלים בין רשימות שונות.

בעבר ערכו למעני חיפוש בארכיון הציוני ולא מצאו את מה שחיפשתי. גם כעת, עם עליית-האתר החדש של ארכיון-המדינה לא מצאתי את מבוקשי ביחד לשנים 1920-1921.

כך או כך, חשוב לדעת: אין לחפש באתר של ארכיון-המדינה ע"פ שם-משפחה בשורת-החיפוש, הרשימות הללו אינן מאונדקסות. יש לאתר את רשימות-העולים הרלוונטיות, ואז לעבור על הרשימות שם אחר שם. 

לצפיה ב-'הארכיון הציוני לא ארכיון המדינה כן'
הארכיון הציוני לא ארכיון המדינה כן
24/09/2016 | 20:35
62
צריך להבין. כל אניה שנכנסה נערך רישום של הנוסעים שלה (מעין מקבילה למנפיסט באליס איילנד). חוץ מזה נערכו מעת לעת רשימות דיווח למוקדי הסוכנות או מוקדי ממשל אחרים. מלבד זאת היו רשימות מסכמות ורשימות שכללו חתכים שונים לצרכים מסויימים. מלבד זאת בשנים מאוחרות יותר נערכו רשימות אלפתיות של כלל הנוסעים משנים מסוימות.
כל אוסף המסמכים המגוון הזה נמצא בארכיון הציוני ובארכיון המדינה בחלוקה ביניהם. זה לגבי המקור, לגבי סריקות, חלק גדול ואולי רוב החומר נסרק ונמצא אצל שניהם במקביל, רק בעוד הארכיון הציוני מעלה מעט ממנו לרשת, ארכיון המדינה החדש מעלה בשלבים את כל מה שיש לו ובינתיים העלה חלק מכובד מהרשימות הנ"ל.
השורה התחתונה היא כמו ששרי אומרת. יש לחפש באופן מושכל את הקובץ או הרשימה שעשויה לעזור לך, ואז לחפש בה ידנית את השמות.
חיפושים בתאר הארכיון המדינה לפי יהיו יעילים לפי שמות אוניות או שמות חברות ספנות או לפי תאריכים או לפי נמלים, הכל בהגבלה. יש צורך במעט עבודה לחפש ברוב המקרים.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו