לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'מאגר המיקרופילמים בבית התפוצות'
מאגר המיקרופילמים בבית התפוצות
22/07/2016 | 11:21
10
212
מישהו יודע מה הדרך להשיג צילום ממאגר המיקרופילמים של תעודות יהודי פולין שבידי בית התפוצות?
בעבר היתה אפשרות להזמין דרך האתר וכיום האפשרות הזו נעלמה, מה הדרך כיום לקבל מידע מהמיקרופילמים שבידם?
לצפיה ב-'אני מתוסכל מזה כבר הרבה זמן... הם לא מי יודע מה נחמדים בזה..'
אני מתוסכל מזה כבר הרבה זמן... הם לא מי יודע מה נחמדים בזה..
22/07/2016 | 11:45
9
132
הם עונים תשובה לקונית שזה לא מתאפשר עד להודעה חדשה לא ידוע מתי, הם לא מציעים אפשרות אחרת לחפש אצלהם.
חבל מאוד, כי זו הייתה האפשרות כמעט היחידה בשבילנו הישראלים להגיע למיקרופילמים הללו.
מישהו לחש לי שהסיבה היא מפני שהיה להם רק מתנדב אחד שהכיר את המיקרופילמים וידע לעבור עליהם ולחפש את התעודות הנחוצות, וכעת הוא מושבת מסיבה כלשהיא (נדמה לי שאלה של תוחלת חיים).
לדעתי, זו ממש התנהגות מופקרת בנכס ציבורי של ארגון ציבורי. אבל למי איכפת...
לצפיה ב-'בית התפוצות השאיל את המיקרופילים מהמורמונים וסיפק שרות,'
בית התפוצות השאיל את המיקרופילים מהמורמונים וסיפק שרות,
22/07/2016 | 18:09
8
137
 זה בהחלט לא נכס ציבורי וחבל להשמיץ ללא צורך.
כרגע הדרך היחידה להשיג צילומים היא לשלם למישהו בארה"ב.
אם המיקרופילים נמצא בלוס אנגלס אני יכולה לעזור (לא בהתנדבות)
בית התפוצות הפסיקו את השרות באותו זמן שהמורמונים הכריזו שהם עושים דיגיטציה אולי זה קשור?
לצפיה ב-'אין כונה להשמיץ'
אין כונה להשמיץ
22/07/2016 | 18:20
111
זה לא מוסיף לי שום דבר, כך שאם זה יצא זה בלי כונה. אבל זה לא שהם השאילו, יש להם העתק של חלק גדול מהמיקרופילמים. העתקים אלו הם נכס חשוב לחקר המשפחה וההסטוריה של הקהילות היהודיות. הם נעשו כחלק מפעילות הציבורית של בית התפוצות, פעילות חשובה ומבורכת הממונת מתקציבים ותרומות של הציבור. אין סיבה לגנוז את הנכס הזה במרתפים סתם ככה.
אני לא חושב ולא הבנתי ככה שזה קשור לדיגיטציה.
בקשר להצעתך, לי אישית זה יוכל מאוד לעזור. עד השבוע הייתה לי מישהי בסולט לייק סיטי שעשתה לי את זה בתשלום מידי פעם, בדיוק השבוע היא עוברת מהמקום. אשמח אם תצרי איתי קשר במייל (יש לי בעיה לקבל מסרים בפרטי בתפוז). davidnead@gmail.com
לצפיה ב-'המיקרופילם נמצא בלוס אנג'לס?'
המיקרופילם נמצא בלוס אנג'לס?
22/07/2016 | 18:34
6
105
יש מיקרופילמים שנמצאים שם בלי לבקש שישלחו מהמרכז הראשי ביוטה? או שהתכוונת פשוט שאפשר לשלוח אותו אלייך ללוס אנג'לס?
אגב, פעם מישהו העלתה פה הצעה לנסות לפתוח דיון ציבורי בחסמים שמונעים מתושבי ישראל להזמין ולצפות במיקרופילמים, אבל עד כמה שהתעניינתי בנושא נשמע שזו תיבת פנדורה ותיקה שלא כדאי לפתוח וגם אין ממש סיכוי.
לצפיה ב-'מאגר המיקרופילמים/ בית התפוצות'
מאגר המיקרופילמים/ בית התפוצות
24/07/2016 | 14:21
5
110
בעבר הלא רחוק, במסגרת פעילותי ההתנדבותית וניהול סניף העמותה בבית אריאלה, היתה לי פנטזיה לאפשר שימוש במאגר הזה של בית התפוצות (שאם אני זוכר נכון, נתרם להם) בספרייה עצמה כחלק משירות הייעץ שערכנו שם.
אכן, יש שורה ארוכה של חסמים - כולל "החסם המיסיונרי" - לעניין הזמנת חומרים לישראל, אך כל זה אכן לא מצדיק, שהמאגר בבית התפוצות לא יהיה זמין כבעבר. לטעמי זה בעיקר עניין של סדרי עדיפויות.
לאחרונה הזדמן לי לפגוש את מנכ"ל בית התפוצות שעידכן דווקא בשידרוג האתר והנגשת החומרים השונים.
אנסה לברר איתו שוב, איפה דברים עומדים. בהצלחה לנו...צח 

לצפיה ב-'מסכים, זו אכן שאלה של סדרי עדיפויות'
מסכים, זו אכן שאלה של סדרי עדיפויות
24/07/2016 | 15:09
70
ועושה רושם שזה כלל לא חשוב לנוגעים בדבר. עמדתי איתם בקשר ישיר ועקיף כמה פעמים וזה הרושם שקיבלתי.
לצפיה ב-'אכן נתרם על-ידי פרופ' הלברכט '
אכן נתרם על-ידי פרופ' הלברכט
24/07/2016 | 19:40
3
90
האוסף נרכש בעבר ע"י פרופ' הלברכט והוא זה שהשאיל אותו לבית התפוצות. ראו אירוח עם חיים גיוזלי בוויקיגניה (אזהרה: האירוח הוא מלפני שנים רבות, והמידע לא עדכני!).
לפני כחודש התכתבתי עם מר חיים גיוזלי בנושא הגישה למיקרופילמים. הוא מסר כי אין כוונה לחדש את השירות בזמן הקרוב. כזכור האוסף הוא עבור פולין בלבד. לאור העובדה שהרישומים הארכיוניים מפולין עולים לרשת, ומקושרים ישירות למאגר JRI-Poland, הם רואים זאת כתחליף ראוי - גם אם יחלוף זמן עד שמלוא הרישומים יהיו נגישים בשיטה זו.
אורית
לצפיה ב-'אמורים לחלוף כמה שנים עד שהכל יעלה - זה תחליף ראוי?'
אמורים לחלוף כמה שנים עד שהכל יעלה - זה תחליף ראוי?
25/07/2016 | 12:19
2
48
לצפיה ב-'את המחאה כדאי להפנות אליהם, או לעזבון הלברכט...'
את המחאה כדאי להפנות אליהם, או לעזבון הלברכט...
25/07/2016 | 13:48
1
46
לצפיה ב-'אני חושב שכדאי להעביר את זה לפסים מעשיים:'
אני חושב שכדאי להעביר את זה לפסים מעשיים:
25/07/2016 | 13:59
78
דנתי בעניין עם כמה וכמה אנשים לא מרוצים מאז שהשירות הפסיק, עושה רושם שגם הציבור כאן סובר כך.
המאגר קיים, השירות אינו כה מסובך (אם לא אספקת התעודות אז לפחות אפשרות לעיין במיקרופלמים ולמצוא בעצמך), והרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם מעוניינים בו וחסרי מענה.
לאור מה שמתברר והולך עם הזמן שמדובר פשוט בחוסר עניין או סדר עדיפות נמוך מצד בית התפוצות (או חיים גיוזולי), אולי ריכוז הדעה של הציבור (והמחאה) בצורה מאורגנת ומסודרת יפעיל עליהם מעט לחץ וייתן להם כיוון חשיבה מחודש בקשר לערך השירות ומקומו בסדר העדיפויות.
אני מוכן לנסות לרכז פניה כזו, כל מי שמעוניין לצרף את חתימות/דעתו ו/או יש לו רעיונות איך לצרף אליה עוד אנשים או רעיונות מועילים אחרים - מוזמן לפנות אלי לאימייל: davidnead@gmail.com.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?'
ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?
22/07/2016 | 01:22
6
86
אני פותח שרשור חדש, כי הקודם כבר מידי ארוך.
ייתכן שמדובר באדם שנסע הלוך חזור כמה פעמים? איך מזהים שהוא נוסע חוזר? זה רשום?
לצפיה ב-'המניפסט יהייה עם כתובתו בארה"ב'
המניפסט יהייה עם כתובתו בארה"ב
22/07/2016 | 02:16
5
57
ואם הוא אזרח לעיתים גם תאריך ומקום ההתאזרחות.  ואם אחד או שני מהפרטים הנ"ל ניתנים לאימות ממסמכי ההתאזרחות או ממפקדים זה בוודאי אותו אדם. 

לצפיה ב-'תודה רבה! תשובה מדוייקת ואכן בנתיים כבר הצלחתי לגלות זאת לבד'
תודה רבה! תשובה מדוייקת ואכן בנתיים כבר הצלחתי לגלות זאת לבד
22/07/2016 | 02:30
4
42
המשפחה הזו דורשת פאזל של ממש.
באחד מרשומות הנוסעים הללו אפילו מופיע מספר הפספורט שלו זה נותן לי משהו?
כרגע אני תקוע עם מפקד 1915. אני מחפש איזה פרט שיכול לשמש כאימות ודאי שזו אותה משפחה. כגון כתובת או תאריך מדוייק כלשהו. תוכלי לעזור בפיענוח? הנה הקישור:

לצפיה ב-'אם ההבדל העיקרי הוא שם האב '
אם ההבדל העיקרי הוא שם האב
22/07/2016 | 03:16
3
45
סביר מאוד שזה אותה משפחה. יכולים להיות שני הסברים לשם השונה:
1. הוא החליף את שמו ואחר כך חזר לשם המקורי - בהחלט לא יוצא דופן
2. סביר יותר - עורכי הסקר לא הבינו את המבטא שלו וכתבו אברהם במקום אהרון
אם לא שמתה לב עדין במפקד של 1915  האמא ואח של אהרון גרים אתם
לצפיה ב-'האמא והאח שלו זו אכן הסיבה שזה מפקד משמעותי'
האמא והאח שלו זו אכן הסיבה שזה מפקד משמעותי
22/07/2016 | 09:22
2
28
ואני מסכים בקשר לסיבה השניה (כנראה במפקדים הבאים המבטא כבר השתפר). אבל מכיוון שעדיין יש משפחות עם נתונים דומים, אני מחפש איזה אימות ברמת ודאות גבוהה.
אגב, לגבי האב יעקב מהמניפסט, אמרת שהחותמת מעידה שהוא בסוף כן נכנס, אבל גם אמרת שיש תאריך עליה שלו על האוניה חזרה?
לצפיה ב-'יש לבדוק את המסמכים המקוריים היטב'
יש לבדוק את המסמכים המקוריים היטב
22/07/2016 | 17:55
1
31
האב יעקב - 
detention paper כתוב שהערעור נדחה לכולם. הדף מטושטש איני יכולה לראות אם יש תאריך.
במניפסט המקורי ברשימת הנוסעים יש חותמת Admitted  ליד השם של האישה והילד. ונראה שהיא מחוקה ליד שם האב. 
כדאי לך לחפש את המניפסט באתר של אליס איילנד לעיתים הצילום שונה ומאפשר ראיית פרטים
בקיצור - אני רואה שאתה במרוץ למציאת מסמכים. אך תזכור שחשוב להסתכל על כל פרט. לי עוזר לכתוב מה כתוב במסמך.  אני מעלה זאת לתוכנה של העץ המשפחתי עם התאריכים.  הנה דוגמא למניפסט:

He arrived on board of the SS Canada, from Jaffa, Palestine to Providence, Rhode Island. Under the name Israel Jehuda Adler. He was 53 years old, a writer, can read & write Hebrew. He is of Russian nationality, of the Hebrew race. His permanent address is Jaffa, Palestine. Contact there is his wife Mrs. Adler of Telaviv-Jaffa, Palestine. His destination: Brooklyn NY. He has $50, and was going to his daughter E. Adler, 677 Greene Ave, Brooklyn, NY.
He is 5’3” (160 cm) tall, of fair complexion, grey hair, and blue eyes.

לצפיה ב-'אני מסכים עם הצעתך, רק קצת מתקשה ליישם'
אני מסכים עם הצעתך, רק קצת מתקשה ליישם
22/07/2016 | 18:25
29
האנגלית הגרוע שלי + האיכות המפוקפקת לפעמים של המסמכים + חוסר ההיכרות שלי עם הקודים של המסמכים, מקשים עלי את העיון בפרטים הקטנים.
במקום זאת אני מנסה לאסוף כמות של מסמכים, אבל ממש כמו שכתבת זה לא תחליף לפרטים הקטנים.
בדיוק לכן העזרה שלך ושל היועצים הנוספים כאן מאוד חשובה ומועילה עבורי להשלים את הפרטים שאני מתקשה לאתר.
בדיוק כעת אני מנסה לעשות לעצמי רשימה מהסוג שהצעת לכל המסמכים שמצאתי, וכך לנסות להתמקד יותר היכן כדאי לבקש עזרה בפיענוח.
יש לציין, שבסופו של דבר המטרה שלי היא למצוא את הוריה של פרידה - וזה דוקא נראה כעת לא כל כך בהישג יד - אם כי זה די מוזר.
לצפיה ב-'חיפוש'
חיפוש
21/07/2016 | 18:09
1
136
מחפשת אשה בשם חנה ורשואר שהיתה בחיפה ב1948 בחודשים ינואר פברואר
לצפיה ב-'פרטים נוספים?'
פרטים נוספים?
22/07/2016 | 10:38
79
גיל משוער?
מגורים משוערים?
משהו אחר שייתן רקע את מי את מחפשת ויאפשר לזרוק רעיונות.
יש לי אחת בשם חנה ורשואר בת 81 - אבל איך תזהי אם זוהי אכן היא?
לצפיה ב-'חיפוש'
חיפוש
21/07/2016 | 18:05
83
מחפשת אשה בשם חנה ורשוארשהיתה בחיפה בינואר  פברואר 1948
לצפיה ב-'Drs.Cert. ברשימת נוסעים אמרינית - מה זה אומר?'
Drs.Cert. ברשימת נוסעים אמרינית - מה זה אומר?
21/07/2016 | 13:35
32
75
ברשימה של נוסעים נכנסים לניו יורק שעוכבו לחקירה מיוחדת מופיע הסימון "Drs.Cert." נדמה לי שזה מופיע תחת העמודה סיבת העיכוב. מישהו יודע מה זה אומר?
לצפיה ב-'*אמריקנית*'
*אמריקנית*
21/07/2016 | 13:40
31
37
לצפיה ב-'אולי הכוונה לאישור רופא (Doctor's Certificate)'
אולי הכוונה לאישור רופא (Doctor's Certificate)
21/07/2016 | 15:49
30
31
לצפיה ב-'רעיון. אשמח לשמוע חות דעת של מומחים לדבר.'
רעיון. אשמח לשמוע חות דעת של מומחים לדבר.
21/07/2016 | 16:59
18
לצפיה ב-'נדמה לי שמצאתי! "district court"'
נדמה לי שמצאתי! "district court"
21/07/2016 | 17:08
28
44
נתקלתי כעת בצמד המילים הללו במסמך ההאתאזרחות של אותו אדם. נשמע יותר מתאים, לא?
לצפיה ב-'JEWISHGEN A Guide to Interpreting Passenger List Annotations'
JEWISHGEN A Guide to Interpreting Passenger List Annotations
21/07/2016 | 17:24
27
41
בבקשה תעלה כאן את המניפסט  או קישור למניפסט ב familysearch -- קשה לי למנות את מספר הפעמים שפענחתי דברים לא נכון.  
בכל מקרה ל JEWISJGEN יש מדריך מצוין:
לצפיה ב-'תודה רבה! הנה הקישור:'
תודה רבה! הנה הקישור:
21/07/2016 | 17:31
26
45

זה באנססטרי, אני מקוה שאין בעיה לראות את זה בלי מנוי.
תודה!
לצפיה ב-'קזרדי צודק זה Dr Certificate ופרושו'
קזרדי צודק זה Dr Certificate ופרושו
21/07/2016 | 17:44
25
53
שהנוסע נמצא לא בריא בבדיקה הרפואית. הוא נשלח בחזרה לנמל המוצא.
המומחה במקרה זה הוא גוגול - ערכתי חיפוש ל:
manifest cause of detention drs. cert.
לצפיה ב-'רגע! זה אומר שהוא בסופו של דבר לא נכנס (באותה פעם) לארה"ב?'
רגע! זה אומר שהוא בסופו של דבר לא נכנס (באותה פעם) לארה"ב?
21/07/2016 | 17:53
24
34
זה מפתיע אותי מאוד, אבל מצד שני זה אמור להיות הסבר מצויין לתעלומה מסויימת.
לצפיה ב-'זה עתה הבחנתי שהנוסע הלפני אחרון בדף'
זה עתה הבחנתי שהנוסע הלפני אחרון בדף
21/07/2016 | 18:08
23
42
הוא גם כן drs cert
אם אתה מסתכל על השניים הראשונים בעמודה deported מופיע תאריך בו עלו על אניה בדרכם בחזרה
לנוסע לפני האחרון איני רואה תאריך אך כתוב שהערעור שלו  נדחה 
לצפיה ב-'זה הנוסע שלי. והסיפור הוא כזה:'
זה הנוסע שלי. והסיפור הוא כזה:
21/07/2016 | 18:13
22
56
מופיעים שם יעקב בן 45, כלתו פרידה בת 20, ויעקב -נכדו כנראה- בן שנתיים.
1. זה מוזר. איפה הבעל של פרידה (בנו של יעקב)?
2. לבעלה של פרידה קראו אהרון, הוא מופיע אחר כך בכל המסמכים בארה"ב (בקשת התאזרחות, מפקדים וכו'). לעומת זאת יעקב - אביו ככל הידוע למשפחה מעולם לא דרך בארה"ב.

ההסבר שייתכן הוא שאהרון בחר להציג את עצמו כאביו עם מסמכיו של אביו בכניסה לארה"ב כדי להיות מעבר לגיל גיוס.
השאלה היא אם כן איך הוא "המיר" אחר כך את זהותו בחזרה לזהות האמיתית?
בנוסף, במסמך האזרחות שלו מופיע שאהרון נכנס לארה"ב ב1905.

אשמח לייעוץ שלכם.
לצפיה ב-'אתה בטוח שאהרון הגיע יחד איתם?'
אתה בטוח שאהרון הגיע יחד איתם?
21/07/2016 | 18:23
21
56
פעמים רבות מישהו מבני-המשפחה היה מהגר ראשון, עוד לפני שיתר בני-המשפחה מגיעים, אולי כדי "להכין את הקרקע". אולי אהרון היגר עוד לפני אביו, אשתו ובנו? האם ניסית לחפש את הכניסה של אהרון לארה"ב? זה עשוי להימצא בטופס אחר. 
לצפיה ב-'יפה אמרת שרי :)'
יפה אמרת שרי :)
21/07/2016 | 18:33
3
44
אם אתה זקוק לעזרה במציאת המניפסט של אהרון תעלה כאן את שמו את שנת הלידה, ועיר המוצא
לצפיה ב-'תודה סמדר! אם תגידו לי'
תודה סמדר! אם תגידו לי
21/07/2016 | 18:40
2
48
אם ניתן לראות כאן את הקישורים שאני נותן מאנססטרי, אתן כאן כמה מסמכים שמצאתי.
לדוגמא, זו בקשת האזרחות של אהרון. לפי כל שמות הילדים, בודאות מדובר באהרון "שלנו".
הוא מפויע שנגיע ב26/8/1905, מצד שני תאריך הלידה של אשתו שונה ב15 שנים ממסמך ההגעה הנ"ל - !! וגם ממה שהיא מופיעה במפקדים!!.
הנה הקישור:
לצפיה ב-'אני לא מצליחה לראות את הקישורים (אין לי מנוי)'
אני לא מצליחה לראות את הקישורים (אין לי מנוי)
21/07/2016 | 18:44
1
33
לחלק גדול מהאנשים אין מנוי. אם תעלה לכאן מסמכים בצורה של קובץ-תמונה, יוכלו כולם לראות במה המדובר ולנסות לסייע. 
לצפיה ב-'בסדר, אני אנסה להוריד'
בסדר, אני אנסה להוריד
21/07/2016 | 19:06
26
אגב, גם לי אין ממש מנוי, אבל בנתיים אני מצליח להסתדר איתם, סוג של פשלה שלהם שלמעשה בנתיים אני שוב ושוב נהנה ממנוי חינם...
לצפיה ב-'לא ממש לא בטוח'
לא ממש לא בטוח
21/07/2016 | 18:36
16
39
אבל כפי שאמרתי מצד שני יעקב אביו לא היה אמור להיות שם.
אני באמצע לעשות סדר בהרבה מסמכים אחרים שמצאתי. משהו לא ברור עם המשפחה הזו.
רשימות כניסה שעשויות להיות של אהרון מצאתי רק כמה שנים מאוחר יותר מה שלא מסתבר.
כמו שאמרתי בהתאזרחות מופיע שאהרון הגיע ב1905 וזה מתאים למה שאמרת, מצד שני אם הילד יעקב היה בן שנתיים (ובמסמך אחר מופיע שהוא נולד במרים-כלומר בדרך כנראה), לא סביר שהוא נולד בלי אבא...
לצפיה ב-'רשומי ההתאזרחות שהפנתה אליהם'
רשומי ההתאזרחות שהפנתה אליהם
21/07/2016 | 19:43
44
הוא לאדם שנולד ב 1876 ושמו אהרון יעקב גינדי. יש עוד גינדי מאלפו (חלב) בניו יורק כולל אחד בשם אלי יעקב גינדי יליד 1899 אולי אתה מחפש אותו?
לצפיה ב-'השטן הוא בפרטים'
השטן הוא בפרטים
21/07/2016 | 20:00
14
60
קודם כל יש להסתכל במניפסט עצמו שמראה שהם כן נכנסו לארה״ב ב1907
(חותמת בצד שמאל). בעמוד השני של המניפסט הם כתבו שהם נוסעים לבן/ בעל בניו יורק. כך שללא ספק הוא כבר היה שם.
לפי מאגר האניות של אנססטרי האניה שאהרון יעקב רשם בהתאזרחות שלו החלה להפליג לניו יורק באפריל 1916
לצפיה ב-''
21/07/2016 | 20:07
9
לצפיה ב-'אהבתי את הביטוי!'
אהבתי את הביטוי!
21/07/2016 | 20:22
8
40
ואת כל הפרטים שכתבת לא הצלחתי לשים לב בדף. בדיוק בשביל זה יש את המומחים!
איזה עמוד שני של מניפסט את מתכוונת?
לצפיה ב-'הביטוי הוא תרגום מאנגלית'
הביטוי הוא תרגום מאנגלית
21/07/2016 | 20:48
7
39
בהנחה שמצאתה את המניפסט באנססטרי (אם לא חפש את פרידה) תסתכל על המיסמך המקורי. חפש את הסימון
לצפיה ב-'Arrr, okay in English'
Arrr, okay in English
21/07/2016 | 20:50
6
31
on the right hand side in the center you should see 
<
click on it to move to the next page
לצפיה ב-'חשבתי שמדובר בדף שלא שייך אלי'
חשבתי שמדובר בדף שלא שייך אלי
21/07/2016 | 20:59
5
26
חשבתי שזה רשימה הבאה. עכשיו אני רואה שיש שם כמה דפים. איזה מהם בעצם אמורים לעניין אותי?
לצפיה ב-'for manifests 1 & 2'
for manifests 1 & 2
21/07/2016 | 21:22
4
28
There is also a family tree on ancesstry for this family
לצפיה ב-'למה עברת לאנגלית?'
למה עברת לאנגלית?
21/07/2016 | 21:27
3
22
יש שתי מסמכים, אחד זה רשימת הנוסעים, ואחד הרשימה של אלו שעוכבו במיוחד. את מתכוונת לשתי הדפים הראשונים ברשימת הנוסעים?
לצפיה ב-'yes passenger list'
yes passenger list
21/07/2016 | 21:33
2
34
my computer LO MEDABERB EEVRIT
לצפיה ב-'עברת מהאייפון למחשב? ואיפה העץ משפחה?'
עברת מהאייפון למחשב? ואיפה העץ משפחה?
21/07/2016 | 21:39
1
27
לא מוצא אותו.
לצפיה ב-''
21/07/2016 | 21:47
25
לצפיה ב-'והנה כל המסמכים:'
והנה כל המסמכים:
21/07/2016 | 20:49
42
הנה קישור לתיקיה שלי עם כל המסמכים:

ותזכורת פרטי המשפחה המקוריים הידועים לנו:
אהרון (בן יעקב ומזל) גינד, נשוי לפרידה בת שאול דואק.
9 ילדים: ג'ק, צ'ארלס, מוליי, אלי, סמואל, סלי, סילביה, ארווינג, מוריס.

תודה רבה לכל היועצים!

לצפיה ב-'טעות בהקשה האניה צ״ל 1906 ולא 1916'
טעות בהקשה האניה צ״ל 1906 ולא 1916
21/07/2016 | 22:30
2
26
מה שזה אומר שהוא לא בדיוק נתן אינפורמציה נכונה לגבי הגעתו לארה״ב
לצפיה ב-'בשורה התחתונה'
בשורה התחתונה
21/07/2016 | 23:08
1
29
את אומרת שהבעל כבר היה שם, ויעקב המדובר אינו אהרון, ויעקב חזר לנמל המוצא, אני צודק?
לצפיה ב-'כנראה שהאב הוחזר, כי אין חותמת ליד שמו'
כנראה שהאב הוחזר, כי אין חותמת ליד שמו
21/07/2016 | 23:17
29
וכן אהרון יעקב כבר היה בארה"ב
לצפיה ב-'לידת בית ב-1927'
לידת בית ב-1927
21/07/2016 | 11:23
96
אמא שלי נולדה בלידת בית לפני קום המדינה (1927). אין לה ת.לידה..
יש אפשרות לאתר תעודת לידה באחד הארכיונים?
במידה ולא, מי יכול להפיק?
תודה לעונים
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:53
15
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'יצחק שוורד בן שרה טייכר שוורד תרגם דף עד מרוסית. אנא?'
יצחק שוורד בן שרה טייכר שוורד תרגם דף עד מרוסית. אנא?
19/07/2016 | 12:36
4
87
יצחק שוורד היה בן דוד שני של חמי ז"ל . (כך עפ"י המידע שהעלה לאחרונה ע"י הJRI  ומ"דפי העד" של מוסד "יד ושם")
הוא ניצל והעלה דפי הנצחה להוריו, לאחיו, לאחותו, לדודיו ולבני דודיו.
אני מבקשת לדעת היכן גר יצחק שוורד ששרד. יצחק שוורד כתב את הדף ברוסית בשנת 1990 וציין פרטי התקשרות. 
מביאה לדוגמא דף עד אחד שהעלה.

אשמח לדעת.
תודה, תודה.
לאה
לצפיה ב-'הי לאה'
הי לאה
20/07/2016 | 21:44
3
53
יצחק (Isaak ) גר באודסה, רחוף פרונזה Frunze בית 40 דירה 136
לצפיה ב-'יצחק מאודסה - איך יוצרים קשר?'
יצחק מאודסה - איך יוצרים קשר?
21/07/2016 | 09:13
2
57
אם האחים שלו היו ילידי ראשית שנות ה 30 אני מניחה שהוא המבוגר מביניהם. או היה תינוק שניצל.

איך בכלל יודעים שהוא שם? עלה ארצה? נפטר? מה עלה בגורלו?
תודה רבה, לובה!
לאה

לצפיה ב-'אלכסנדר בן של איסאק'
אלכסנדר בן של איסאק
21/07/2016 | 09:34
1
49
אלכסנדר שוורד כניראה הבן שלו.היום בן 65. יש לי טל שלו באודסה.אבל מספרים השתנו לפני כמה שנים. אומרים שהוא עבר למוסקבה באיז שהו שלב.אני מחפשת...את הטלפון שלו שולחת לך במסר.

לצפיה ב-'תודה רבה לובה'
תודה רבה לובה
21/07/2016 | 18:06
16
לצפיה ב-'רידונה טייכר (Ridona Taykher) מה מקור השם?'
רידונה טייכר (Ridona Taykher) מה מקור השם?
18/07/2016 | 23:10
9
118
רידונה טייכר הייתה כנראה בת דודה שנייה של חמי ז"ל , גרשון טייכר.
לאחרונה פרסם מאגר הJRI פרטים נוספים של יהודי העיירה זבלוטוב (Zablotow) שבדרום גליציה.

מצאתי שם את הורי הסבא רבה של בעלי, אחד מאחיו, יעקב ואת בנו של יעקב - אפריים.
בין "דפי העד" נמצא דף עד של ילדי יעקב, ואשתו.
טרגדיה נוספת.

שם אחת הבנות היה רידונה (Ridona)  - מי יודע מה מקור השם?
לא הצלחתי לאתר גם באתר השמות הפרטיים של הJewishGen .
את השם מצאתי ב"דף עד" שמסר אחיה, יצחק, שניצל.

יש הרבה שמחה בגילוי, לצד עצב גדול.

תודה,
לאה
לצפיה ב-'אני לא בטוח שיש שם כזה'
אני לא בטוח שיש שם כזה
19/07/2016 | 19:21
6
59
את זיהית בכתב היד את השם RIDONA?

בכל מאגר המיליונים של יד ושם יש רק RIDONA אחת.
והוא מצביע על רידונה טייכר, מתוך רשימה בכתב-יד קשה לקריאה.
(ואולי לא מצאתי את הדף הנכון).
אולי בכל זאת רגינה...?
לצפיה ב-'השם מצוי ברשימה ברוסית'
השם מצוי ברשימה ברוסית
19/07/2016 | 19:32
5
74
עדיף תמיד להביא את המקור. כשחיפשתי רידונה אכן צצה רק רידונה טייכר, והשם מופיע ברשימה ברוסית. מקווה שלובה תראה את השרשור, ותוכל לאתר את השם ולבדוק אם אכן השם הוא רידונה. 
לצפיה ב-'שורה חמישית מלמטה'
שורה חמישית מלמטה
19/07/2016 | 19:50
55
אני קורא: רגינה.
לצפיה ב-'תודה רבה שרי ואקשט! '
תודה רבה שרי ואקשט!
19/07/2016 | 23:38
3
49
לאחר חיפושים ארוכים לשם מוזר כמו רידונה.
חשבתי שאכן זו רגינה.​ סברתי שהייתה טעות בהעברת התרגום מרוסית לעברית.
השם רגינה לנשים במשפחה זו נדיר.
 למרות ש"תחושת בטן" הייתה שאכן זו רגינה.

טוב שיש תמיד גב מאחור בפצוח קושיות קטנות כגדולות!
תודה רבה!
לאה

לצפיה ב-'האם היו נשים בשם מלכה במשפחה?'
האם היו נשים בשם מלכה במשפחה?
20/07/2016 | 19:36
2
31
רגינה/רג'ינה/ריינה/רנה/רז'ין וכיוצא באלו ווריאציות הן בעצם המקבילה לשם מלכה. 
לצפיה ב-'השם מלכה(2) '
השם מלכה(2)
21/07/2016 | 09:08
1
34
במשפחת טייכר שאני "מכירה" אין רגינה/מלכה/רנה וכו' . לכן גם התמיהה שלי. יתכן וניתן שם שהיה מצוי במשפחת אמה ולא מצד אביה (טייכר). אבל זו השערה בלבד.
עם הכל - המציאה והתגלית  של ענף זה - גם משהוא!
תודה רבה, שרי,  
לאה   

לצפיה ב-'לשרי לובה הזריזה... זו בכלל רבקה ולא רגינה או רידונה....'
לשרי לובה הזריזה... זו בכלל רבקה ולא רגינה או רידונה....
21/07/2016 | 09:18
33
לא ראיתי קודם את ההערתה החשובה של לובה...
לאה.

לצפיה ב-'Rifka Tajcher'
Rifka Tajcher
20/07/2016 | 23:02
1
56
ליה הי.
שם שלה היה Rifka Tajcher 
מצ"ב מסמך מודפס היא במספר 281
לצפיה ב-'תודה גדולה לובה! '
תודה גדולה לובה!
21/07/2016 | 09:19
36
מעריכה מאד.
לצפיה ב-'מי מבין מה הכיתוב מאחורי התמונה?'
מי מבין מה הכיתוב מאחורי התמונה?
17/07/2016 | 10:14
1
149
שלום,

שלחו לי תמונה ישנה, כנראה מלפני 80 שנים לערך.  מאחורי התמונה יש כיתוב שאני לא יודע לפענח.

מי מצליח להבין מה כתוב שם?

האם אלה שמות אנשים?  או סוג של הקדשה?

תודה!
לצפיה ב-'"אלו הם סבא וסבתא" (גרמנית)'
"אלו הם סבא וסבתא" (גרמנית)
17/07/2016 | 10:55
44
לצפיה ב-'בית קברות יהודי ברומניה'
בית קברות יהודי ברומניה
16/07/2016 | 22:07
2
105
שלום 
שלום , מישהו יודע במקרה את הכתובת של בית הקברות היהודי ברומניה - קרוב לבוקרשט או בתוך בוקרשט , בג׳ורג׳יו, שבו יש גם מצבה של האונייה סטרומה? 

לצפיה ב-'Soseau Giurgiului, no. 162, Bucuresti'
Soseau Giurgiului, no. 162, Bucuresti
17/07/2016 | 08:32
1
64
הכתובת הזו עולה מחיפוש פשוט באינטרנט...
לצפיה ב-'תודה רבה ארנון'
תודה רבה ארנון
17/07/2016 | 09:41
28
לצפיה ב-'רשומות כניסה לברזיל'
רשומות כניסה לברזיל
13/07/2016 | 23:58
2
88
שלום
אני מחפש את גד טרוביץ, הוא נסע מצפת לברזיל ב1912, לאחר מכן אשתו אסתר הצטרפה אליו. היא נפטרה שם ב1946, והוא חזר לארץ.
אני מחפש מידע עליהם בברזיל. יש דבר כזה רישומי כניסה/הגירה לברזיל? יש גישה אליהם? יש לזה מאגרי מידע?
תודה רבה
לצפיה ב-'אכן, יש'
אכן, יש
14/07/2016 | 12:34
1
76
במאגר של FamilySearch מצאתי מידע אודות כניסות לברזיל - כרטסות עם המון פרטים אישיים, כולל תמונות! 

איני יודעת אם גם כניסות מוקדמות כל כך קיימות בבסיס-הנתונים הזה, אבל בכל מקרה המאגר הוא דינאמי. לא הכול הועלה, ומפעם לפעם יש תוספות. שווה לנסות:

לצפיה ב-'תודה רבה! אעדכן אם הצלחתי.'
תודה רבה! אעדכן אם הצלחתי.
14/07/2016 | 13:51
21
לצפיה ב-'הסבר לשם של אשה'
הסבר לשם של אשה
13/07/2016 | 20:43
7
150
מצאתי במסגרת החיפושים שלי בת משפחה בשם- סוסל.
האם יש פרוש לשם או איזה הסבר למקורו של השם הזה ?
תודה
לצפיה ב-'? מישהו? משהו?'
? מישהו? משהו?
14/07/2016 | 14:45
40
לצפיה ב-'ייתכן'
ייתכן
14/07/2016 | 15:21
75
שמדובר בוטריאציה של שושנה - שושי - סוסל. ואולי זיסל, או סיסל, שהוא וריאציה של ססיליה.
לצפיה ב-'כדאי לערוך חיפוש מקיף ב - GNBD'
כדאי לערוך חיפוש מקיף ב - GNBD
14/07/2016 | 15:53
79
מאגר השמות הפרטיים מבית JewishGen הוא המקום להתחיל בו לחיפוש תשובה לשאלתך החשובה. GNDB = Given Names Database. יש חלק כללי במאגר ויש אגפים שונים לפי מדינות. המאגר מבוסס על רישומים היסטוריים של גירושין, במסגרתם זיהו הרבנים שמות שונים כמתייחסים לאותו האדם.

חיפוש ראשוני ומהיר שערכתי לא העלה, אמנם, תוצאה עם השם סוסל, ולכן אני ממליץ לך לקחת קצת זמן, להכיר את המאגר ולחפש בו ברצינות. לוקח קצת זמן להבין איך מחפשים במאגר/ים בצורה יעילה, אבל מרגע שמבינים זאת - השימוש בהם פשוט למדי. הנה קישור ישיר לשם.

ארנון
לצפיה ב-'זיסל = מתוקה'
זיסל = מתוקה
14/07/2016 | 19:30
2
62
השם זיסל שאנו מכירים נכתב כ-Susel בכתיב הגרמני שהיה מקובל גם באוסטרו-הונגריה.
מצאתי באתר http://www.babynamespedia.com אישור לידע האישי שלי.
פירוט בתמונה המצורפת.
יוסי יגור

לצפיה ב-'תודה חברים על התשובות וההפניות'
תודה חברים על התשובות וההפניות
14/07/2016 | 23:56
1
43
אני מודה לכם מאד על התשובות הענייניות וההסברים.
תודה תודה
לצפיה ב-'במשפחה מאיזור טוצ׳ין מופיעות סבתא ונכדה'
במשפחה מאיזור טוצ׳ין מופיעות סבתא ונכדה
15/07/2016 | 10:33
48
בשם סוסיה (Sosya).
הנכדה נושאת היום את השם שרה
לצפיה ב-'יש כתיב או הגייה?'
יש כתיב או הגייה?
15/07/2016 | 13:49
39
קיבלת לפחות שני כיוונים שונים.
האם יש לך כתיב לא-עברי של השם או מסורת של צורת ההגייה?
אם התנועה הראשונה היא I או U, סבירה מחלקת המתוקים - זיס, זוס, זיסל, זוסמן, זיסקינד וכו'.
אם התנועה הראשונה היא O - הנ"ל אינם רלוונטיים.
לצפיה ב-'מאגר מידע חדש על פולין? (http://www.shoreshim.org/)'
מאגר מידע חדש על פולין? (http://www.shoreshim.org/)
13/07/2016 | 13:48
12
407
מישהו מכיר את האתר הזה:
http://www.shoreshim.org/
אני חוקר הרבה זמן בפולין ולא נתקלתי בו קודם. הוא מציע מאגרי מידע לחיפוש בסיסי בחינם ופרטים מלאים בתשלום. האם המאגרי מידע שלו הינם כאלו שלא מופיעים בJRI וכדו'? הם באמת יחודיים?
זה משמעותי עבורי בדיוק עכשיו, כי אני בדיוק חוקר משפחה בקרקוב והוא מציע כמה רשומות משמעותיות על קרקוב.
לצפיה ב-'תבדוק גם את האתר של דן הירשברג'
תבדוק גם את האתר של דן הירשברג
13/07/2016 | 18:16
4
193
לצפיה ב-'תודה רבה! וזה מעלה גם את אותה השאלה. זה מאגרים יחודיים?'
תודה רבה! וזה מעלה גם את אותה השאלה. זה מאגרים יחודיים?
13/07/2016 | 20:46
102
איזה מידע אמצא שם שלא אמצא במקום אחר (JRI וכו')? ומה מקורותיו?
לצפיה ב-'ואני מצאתי בשרשים מידע על מקומות בגליציה'
ואני מצאתי בשרשים מידע על מקומות בגליציה
15/07/2016 | 10:28
2
94
שאינו מופיע ב-jri
ולא בגשר גליציה

לצפיה ב-'תוכל לפרט איזה מקומות למשל?'
תוכל לפרט איזה מקומות למשל?
15/07/2016 | 11:11
1
73
ואיזה סוג של מידע?
לצפיה ב-'Mosciska, Jaworow ואולי גם Pszemysl'
Mosciska, Jaworow ואולי גם Pszemysl
15/07/2016 | 14:29
70
המידע היה רישומי לידה של הרב סבתא שלי, אחיה וארבע אחיותיה.
לא ידעתי כלל על קיומם...
לצפיה ב-'יש שם מידע על סביבות קרקוב'
יש שם מידע על סביבות קרקוב
13/07/2016 | 21:16
6
108
לפני 3 שנים נרשמתי ושילמתי לאתר, ומצאתי בו מידע יחודי (בכל אופן אז היה יחודי. לא בדקתי כבר הרבה זמן).
ככל הידוע לי מאז היה רק עדכון אחד, לא גדול, במאגר המידע.

עופר

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/07/2016 | 21:21
41
לצפיה ב-'הנסיון שלי דומה'
הנסיון שלי דומה
15/07/2016 | 00:07
4
82
מצאתי שם מידע יחודי על איזור קרקוב.
לצפיה ב-'רגע, אתה ועופר דיברתם על שורשים או על האתר של דן הירשברג?'
רגע, אתה ועופר דיברתם על שורשים או על האתר של דן הירשברג?
15/07/2016 | 10:31
3
49
לצפיה ב-'SHORESHIM'
SHORESHIM
15/07/2016 | 21:12
90
האתר מתמחה בקרקוב וסביבותיה.ייחודו בריכוז מידע שאת רובו צריך ללקט מאתרים  שלא תמיד ניתן להגיע אליהם בקלות.האתר חינמי חלקית אך לפירוט יתר מחייב תשלום מנוי שנתי.אני מפיק ממנו תועלת .
יעקב רוזן
לצפיה ב-'אני כתבתי על שורשים'
אני כתבתי על שורשים
18/07/2016 | 22:22
1
64
אם יש לך משפחה מקרקוב עצמה אז האתר של דן הירשברג עשוי להיות מכרה זהב. סבתי היתה ממשפחת טימברג מכשאנוב שליד קרקוב. באתר של דן יש המון מידע על משפחת טימברג מקרקוב אך לצערי לא הצלחתי למצוא את הקשר בין שתי המשפחות.
לצפיה ב-'תודה! מקוה שזה יועיל'
תודה! מקוה שזה יועיל
18/07/2016 | 22:40
29
לצפיה ב-'תיק נישואין ברבנות'
תיק נישואין ברבנות
13/07/2016 | 01:27
2
108
האם אפשר לקבל עצה כיצד ניתן לעיין בתיק נישואין משנות ה 50.?
הזוג נישא ב ת"א.
אני מניח שרק בעל קירבת משפחה מדרגה ראשונה יכול?

תודה
אלי בראונר
לצפיה ב-'מדוע שלא תחייג אליהם ותשאל?'
מדוע שלא תחייג אליהם ותשאל?
13/07/2016 | 17:05
1
39
לצפיה ב-'אההממממ'
אההממממ
13/07/2016 | 19:11
68
כי למרות שזו רבנות אין שם ניסים ולא עונים לטלפון.....
לצפיה ב-'גורל משפחות מפשמישל'
גורל משפחות מפשמישל
12/07/2016 | 20:27
6
107
שלום לכולם,

לאחרונה התוודענו להיסטוריה העגומה של יהודי פשמישל בזמן המלחמה. לסבנו היתה משפחה מורחבת שם והיינו רוצים לברר מה היה גורלם. האם מישהו יודע איך ניתן לעשות זאת? המשפחות היו רוזן, כלב, רוטר וגרבר ויש הרבה אינדיבידואלים. חיפוש בספר הזכרון לא העלה תוצאות - אמורות להיות שם רשימות? כי בתרגום לאנגלית מצאנו רק אישים בולטים ואת קורות הקהילה בכלליות.
לצפיה ב-'ארכיון'
ארכיון
13/07/2016 | 01:30
3
77
ארכיון פשמישל הינו ארכיון גדוש במידע ...גם לגבי ערים אחרות.
הוא גם משתף פעולה היטב.
ראוי לשכור חוקר שידלה המידע שם.

אלי בראונר

לצפיה ב-'תודה, עברתי את הארכיון'
תודה, עברתי את הארכיון
13/07/2016 | 08:36
2
59
יש לי מידע עד 1942 אבל לא מעבר לזה. האם הארכיון אמור להחזיק מידע על גורל יהודי פשמישל בשואה?
לצפיה ב-'האם חיפשת בבסיסי-נתונים של השואה?'
האם חיפשת בבסיסי-נתונים של השואה?
13/07/2016 | 19:57
1
68
חיפוש של שמות ספציפיים כדאי לחפש באתרים הבאים:

1. יד ושם - http://yvng.yadvashem.org/

2. מוזיאון-השואה בוושינגטון - http://tinyurl.com/zv2fzbk

(אגב, הן באתר של יד ושם והן באתר של מוזיאון-השואה כדאי לחפש גם במסגרת הרשימות הכלליות ולא רק חיפוש שמי, אולי יצוץ משהו ברשימות.)

3. בסיס-הנתונים של השואה במסגרת הג'ואישג'ן.

4. מעבר לכך, ניתן לחפש בבסיס-הנתונים של שירות-האיתור בבאד ארולסן שבגרמניה. עוד בטרם פנייה אליהם ניתן לבדוק במאגר של באד ארולסן, המצוי ביד ושם, הן בירושלים והן בבית-ווהלין (השלוחה של יד ושם בגבעתיים).  

לצפיה ב-'תודה רבה שרי'
תודה רבה שרי
14/07/2016 | 13:19
37
את 1 ו-2 כבר עברתי, את ה-3 עדיין לא. על ה-4 אני חושבת לעשות (סתם נהנית לחפש בעצמי, אבל במקרה הזה כיוון שאני חוששת שהתוצאות לא יהיו משמחות, שוקלת להעביר את החיפוש לגורם שלישי).
מאד מטריד או מוזר שאין רישומים מסודרים לפשמישל שלאחר השואה... אולי אני צריכה ליצור קשר עם ארגון יוצאי פשמישל (יש?)...
לצפיה ב-'אם את מחפשת מידע על 100 השנים האחרונות, המידע הזה'
אם את מחפשת מידע על 100 השנים האחרונות, המידע הזה
19/07/2016 | 11:39
1
71
לא פתוח לקהל באופן חופשי ולא מצוי בארכיונים ההיסטוריים, אלא במשרדי רישום האוכלוסין בערים השונות. ניתן לקבל מהם תמצית מידע אחרי הוכחת קשר ישיר, כגון מידע על אבות ואמהות, סבים וסבתות, ולפעמים גם דודים ודודות.

אריה
לצפיה ב-'תודה אריה'
תודה אריה
19/07/2016 | 20:58
12
אכן קיבלנו מידע עד לשנת 1940 אך לא ידוע לנו מה עלה בגורל המשפחות בשואה והאם בכלל היו בפשמישל בעת לשטון הגרמנים שם.
אנוו מנסים להבין האם מישהו שרד.
לצפיה ב-'איך מוצאים מישהוא שהשאיר דף עדות בשנת 1956'
איך מוצאים מישהוא שהשאיר דף עדות בשנת 1956
12/07/2016 | 12:12
4
153
בעקבות המידע שקבלתי אודות סבתא שלי שרה בסר פרידמן ערכתי חיפושים ב JRI ומצאתי אח שלה לייזר בסטר ואחות יטי/יטקה/איטה.
המשכתי לדפי עדות ביד ושם ומצאתי דף עדות על יטקה טננבוים בסטר שגרה במינכן גרמניה ונרצחה בטרבלינקה. הכותבת היא בתה של יטקה, אסתר הוכמן מקריית חיים והעדות נמסרה בשנת 1956. אני מניחה שהאשה כבר לא נמצאת ביננו.
היא היתה בת דודה של אמי! עד עכשיו לא היה ידוע לי על שריד כלשהוא מהמשפחה.
האם מישהוא יודע איך ניתן למצוא קרובי משפחה של אסתר הוכמן?

תודה מראש
תמר
לצפיה ב-' את יכולה לנסות דרך החברה קדישא'
את יכולה לנסות דרך החברה קדישא
12/07/2016 | 12:28
78
בד"כ יש ברשותם פרטים אודות מי שטיפל בסידורי-הלוויה (ואלה בד"כ קרובי-משפחה), ופעמים רבות קיבלתי מהחברה קדישא במקומות שונים בארץ שמות של צאצאים ופרטים נוספים ביחס לצאצאים. 
לצפיה ב-'אסתר הוכמן גרה בזמנו ברח ג קרית-חיים,שם הבן ישעיהו'
אסתר הוכמן גרה בזמנו ברח ג קרית-חיים,שם הבן ישעיהו
12/07/2016 | 14:41
2
105
(גרתי ברחוב תקופה קצרה מאוד ,ולא הכרתי אישית),אבל בוגרי קן קרית -חיים היו הגרעין המייסד של קבוץ להב,חפוש קצר העלה כי ישעיהו הוכמן עבד כבוקר בענף הבקר,ובחיפה ישנו וטרינר בשם ישעיהו הוכמן,04-8389638,כדאי לצלצל גם לקבוץ וגם לוטרינר
לצפיה ב-'סגירת מעגלים וסימני שאלה'
סגירת מעגלים וסימני שאלה
12/07/2016 | 20:40
1
112
תודה רבה למי שעזר לי למצוא את בנה של אסתר הוכמן, ישעיהו.
מצאתי אותו, הוא השלים לי אינפורמציה על אמא שלו שהיתה בת דודה של אמי, הוסיף לי שמות ועזר לי להסיר סימני שאלה אודות האנשים שהיו "קוזינות" ו"קוזינים" למיניהם...
הם קבלו מקום מכובד בעץ המשפחה. מסתבר שיש עדיין בני משפחה חיים ששרדו את המלחמה, הגיעו לארץ ויצרו קשר עם אמי. חבל שעם השנים היא לא העבירה את המורשת המשפחתית שלה והייתי צריכה לחפור מתחת לאף...
תודה רבה ואם יש מי שיכול לעזור לי בתרגום - זה יוביל אותי עוד קצת קדימה.
לצפיה ב-''
12/07/2016 | 20:46
22
לצפיה ב-'לויינבלום, ראי בשרשור למטה את תרגום התעודה הראשונה'
לויינבלום, ראי בשרשור למטה את תרגום התעודה הראשונה
12/07/2016 | 11:35
57
אינני יודע מדוע לא קפץ לראש הדף או איך מקפיצים.

אריה
לצפיה ב-'מסע השורשים הבא שלי'
מסע השורשים הבא שלי
10/07/2016 | 12:29
191
תזכורת למעוניינים בתכנון מסע שורשים ובסיפורים על טיולי שורשים שנעשו.
אתם מוזמנים להרצאתה של הגנאלוגית אורית לביא שתספר לכם על " מסע השורשים הבא שלי".
המפגש יתקיים מחר, יום שני, 11/7 בשעה 19:00 במוזאון ראשון לציון, רחוב אחד העם 2.
יהיה מעניין.
לצפיה ב-'זקוק להכוונה על מחקר בטורקיה'
זקוק להכוונה על מחקר בטורקיה
10/07/2016 | 18:30
2
92
יש למישהו ניסיון עם זה? חקרתי בהרבה מקומות, אבל עוד לא בטורקיה.
היכן כדאי להתחיל? יש מאגרי מידע על טורקיה (איסטנבול)?
אולי כדאי לקחת חוקר מקצועי? מישהו יודע שמות של חוקרים המתמחים בטורקיה וארצות הבלקן? מה עשויים להיות המחירים שלהם?
תודה מראש
דוד
לצפיה ב-'חקר שורשים בטורקיה'
חקר שורשים בטורקיה
14/07/2016 | 23:27
1
61
כדאי לך להתחיל כאן ולספר לנו אלו משפחות מעניינות אותך ומאילו ערים או מחוזות.
מאגרי המידע בטורקיה די מצומצמים וגם יש קשיי שפה.
אני חוקר מספר משפחות מטורקיה ואשמח לשמוע מה מעניין אותך.
אתה יכול לענות לי בפרטי ואשמח לעזור.

אילן גיא
לצפיה ב-'עדיף לא בפרטי אלא אם יש סיבה ספציפית'
עדיף לא בפרטי אלא אם יש סיבה ספציפית
15/07/2016 | 09:34
50
יש בינינו אי אילו חברים שחוקרים משפחות מטורקיה, ועדיף לשרשר במסגרת הפורום ולא במסרים פרטיים. מהשיתוף אולי נשכיל כולנו, ונלמד על מקורות-מידע פוטנציאליים. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ