לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'מי מכיר - משפחת רביץ'
מי מכיר - משפחת רביץ
25/06/2016 | 00:23
3
117
מי מכיר את משפחת רביץ (מאיזור חיפה ) או צאצאיה,
שהם קרובים למשפחת האמן הרמן שטרוק (מצד אשתו )
אשמח לקבל קצה חוט בהקשר למשפחה זו.
לצפיה ב-'מכירה משפחת רביץ'
מכירה משפחת רביץ
26/06/2016 | 07:35
1
60
אינני יודעת אם קרובי משפחה של האמן.
לצפיה ב-'האם הם מאזור חיפה ?'
האם הם מאזור חיפה ?
27/06/2016 | 00:34
25
לצפיה ב-'תן שמות, רביץ לבד לא מספיק'
תן שמות, רביץ לבד לא מספיק
26/06/2016 | 15:42
33
לצפיה ב-'הכנס הגנאלוגי השנתי'
הכנס הגנאלוגי השנתי
24/06/2016 | 17:58
385
הכנס הגנאלוגי ה- 11 של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה מתקיים השנה ב-22-23 בספטמבר בזיכרון יעקוב, חברי העמותה וציבור המתעניינים מוזמן. פרטים ראשונים במודעה המצורפת
לצפיה ב-'פליטים יהודים מפולין בברית המועצות 1939-1946'
פליטים יהודים מפולין בברית המועצות 1939-1946
23/06/2016 | 22:34
4
179
אני קורא כעת את הספר  "פליטים יהודים מפולין בברית המועצות" מאת יוסף ליטבק. הספר מתאר בין היתר את המדיניות הסובייטית באשר להגירת היהודים לברה"מ בשנות המלחמה, העסקתם, התאזרחותם וכו'. הספר נכתב בשנת 1988 עוד לפני נפילת השלטון הסובייטי וחסרונו הגדול הוא שאין בו מידע מתעודות סובייטיות.
האם יש ספר/ מאמר/ מחקר עדכני יותר בנושא זה?
לצפיה ב-'איזה מידע אתה מחפש?'
איזה מידע אתה מחפש?
24/06/2016 | 19:26
3
60
אני מכירה אתרים ברוסית
לצפיה ב-'מידע כללי ביותר על המדיניות הסובייטית'
מידע כללי ביותר על המדיניות הסובייטית
24/06/2016 | 23:43
2
61
לגבי הגבולות, אם הייתה כזו בכלל בתחילת המלחמה. הגבול הסובייטי היה פתוח עד סוף אוקטובר 1939, ולאחר מכן נסגר.
עם הפלישה הגרמנית ביוני 1941 כמובן שהגבול נפרץ שוב.
כל המידע בספר האמור הוא מתיעוד גרמני ועדויות של פולנים ויהודים. חסר שם הצד הסובייטי...
לצפיה ב-'אני יכולה לבדוק שמות ספציפים'
אני יכולה לבדוק שמות ספציפים
28/06/2016 | 21:25
1
36
לצפיה ב-'אה, מעניין. אשמח אם תבדקי'
אה, מעניין. אשמח אם תבדקי
29/06/2016 | 00:14
43
למשל משפחת קרסנובורסקי מהעיר מלאבה או קופרשטיין מהעיר פלונסק
תודה
לצפיה ב-'מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA'
מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
23/06/2016 | 19:57
260

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:
(1 רשימת בוחרים תל אביב 1922 רשימת הבוחרים למועצה המקומית  

2) רשימת בוחרים תל אביב 1926 רשימת הבוחרים למועצה המקומית   

(3  רשימת בוחרים תל אביב 1932 רשימת הבוחרים למועצה המקומית  

(4  רשימת בוחרי תל אביב לאסיפת הנבחרים השנייה   1925

(5 ספר היובל ה-25 של בית הספר התיכון והסמינר לגננות ולמורות "בית יעקב" בתל-אביב תרצ"ו-תשכ"א
6) בוגרי גמנסיה הרצליה 1948-1913

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה
http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'משפחה מסנוק'
משפחה מסנוק
23/06/2016 | 12:36
2
99
כבר למעלה מעשור אני מנסה ללמוד את השרשים המשפחתיים שלי בסאנוק ולא לגמרי מצליחה.
1. אינני מצליחה למצוא שום רישום אודות סבתי Sara WILK FINK מצד סבי ו BESTER FRIEDMAN מצד משפחתה. 
המסמכים היחידים שאני מוצאת הם תעודות הלידה של ילדיה : Tema b1912
Ita b 1914, Leizor b 1919 d 1920, Lea b 1921 d 1924 - כולם מסנוק.
לפי דבריה של אמי, אמה נפטרה כשהיתה בת 9 בסביבות 1923. אינני יודעת היכן סבתי נולדה והיכן היא נפטרה, מי היו הוריה ומשפחתה, האם היו לה אחים שאולי שרדו - כלום.
כל חיפשיד העלו חרס.
האם ידוע למישהוא על חוקר שאפשר להעסיק ויכול לעזור לי בחיפושים, אולי חוקר מקומי...
תודה מראש 
לצפיה ב-'השורה השניה לא ברורה, לפחות לי...'
השורה השניה לא ברורה, לפחות לי...
23/06/2016 | 15:30
1
35
לצפיה ב-'משפחה מסנוק'
משפחה מסנוק
25/06/2016 | 07:29
57
שם סבתי מבית הוא: בסטר פרידמן
לאחר נישואיה לסבי: קבלה את השמות וילק פינק, אינני יודעת מדוע הוא החזיק בשני שמות.
על תעודת הלידה של אמי  (1914) FINK Ita רשום בשם האם Sara Fink BESTER
על תעודת הלידה של אחותה Tema Fink 1912 Fרשום בשם האם  Sara Bester
על תעודת הלידה של האחים הצעירים Lejzor Fink recte Wilk 1919 ושם האם Sara Bester
על תעודת הלידה של Lea Fink false Wilk 1921 מופיע שם האם Sara Bester.
ברישומים שקבלתי מהאחראי על העיר ב Jewishgen מצויין בחלק מהרישומים ששם האם הוא Sara Friedman
1912    1912    72    B        Tema    F    Izrael Mojzesz    FINK                Sara    BESTER    
1914    1914    76    B        Ita    F    Izrael Mojzesz    FINK                Sara    BESTER  
1919    1919    56    B        Lejzor    M    Izrael Mojzesz    FINK                Sara    FRIEDMAN    
1921    1921    74    B        Lea    F    Izrael Mojzesz    FINK                Sara    FRIEDMAN    
האם יתכן שזו לא אותה אשה?
זה מה שמצאתי על בני המשפחה.
תמר  

לצפיה ב-'שאלות FTB (מורשת ברשת) - אשמח מאוד לעזרה ממי שיודע '
שאלות FTB (מורשת ברשת) - אשמח מאוד לעזרה ממי שיודע
23/06/2016 | 09:08
2
95
שלום,

אני מנסה להפיק תרשימי צאצאים בתוכנת FTB (מורשת ברשת), יש לי שתי בעיות שאני מנסה לפתור ולא מצליח:

1. כשאני מגדיר את שפת התוכנה לעברית ובונה את התרשים בעברית, אז בתרשים מוצגים גם שמות מקומות הלידה ומקומות הפטירה של האנשים.

ברגע שאני משנה את שפת התוכנה לאנגלית (בדקתי גם אנגלית ארה"ב וגם אנגלית בריטניה) - לא מופיעים בתרשימים שמות מקומות הלידה, וגם לא שמות מקומות הפטירה.

ברגע שאני מחזיר את התוכנה לעברית - שוב כל המקומות מופיעים בתרשימים.

איך אני פותר את זה כך ששמות המקומות יוצגו בתרשימים גם בשפה האנגלית?

2. יש דרך להגדיר שהתרשים חייב להיכנס כולו על דף A4 אחד בלבד?    אני רוצה להדפיס במדפסת הביתית תרשימים קטנים, של שני דורות בלבד כל פעם. ללא ספק יש מקום על דף A4.

איך אני "מכריח" את התוכנה ליצור על התרשים על דף בודד, בלי לפצל אותו לשניים או שלושה דפים?

תודה!
לצפיה ב-'בחירת גודל הדפסה'
בחירת גודל הדפסה
23/06/2016 | 12:49
1
50
בזמן יצירת התרשים יש אפשרות לשמור את הקובץ באחת משתי הדרכים - JPG (קובץ תמונה), או PDF.

לגבי PDF - כשפותחים קובץ PDF ולוחצים על אפשרות ההדפסה, נפתח חלון עם אפשרויות שונות, ביניהן אפשרות לבחור את גודל ההדפסה.
בחירה באפשרות Fit תתאים את התרשים לגודל הדף.

אני די בטוחה שאפשר לעשות את אותו הדבר גם עם קובץ JPG, זה צריך להיות בהגדרות המדפסת. [אין לי כאן מדפסת כך שאין לי אפשרות לבדוק]

לצפיה ב-'נדמה לי שאתמול ראיתי רק PDF. אבדוק שוב. תודה!'
נדמה לי שאתמול ראיתי רק PDF. אבדוק שוב. תודה!
23/06/2016 | 14:07
25
לצפיה ב-'Vasershtrum /Vasershtrom /Vasershtram '
Vasershtrum /Vasershtrom /Vasershtram
22/06/2016 | 14:10
3
116

שלום לכולם!
לבקשת ידידה  ואביה אני עוסקת בחיפוש קרובי משפחה  של סבתה שלה.
הנה מכתב מידידה שלי:
אני מחפשת מידע על סבתי ריבה   בת אברהם Vasershtram או (Vasershtrom) היא נולדה בשנת 1911, ככל הנראה באוקראינה (היום), כל האחים שלה מתו במלחמה (ככה היא סיפרה בזמנו לאבא שלי).
בזמן ה במלחמה היא פונתה יחד עם בית יתומים (היא עבדה שם כי טבחית) לארמניה בעיר Echmiadzin. בסוף שנות ה -40 - בתחילת שנות ה -50, היא נשלחה אל הרפובליקה של קומי, לוורקוטה.
בסביבות 1951-1952 פגשה את הסבא שלי (הארמני) אשר הוגלו גם אותו ל בוורקוטה.
בשנת 1953 הם נישאו , באותה שנה נולד להם בן (אבי). לאחר שנתיים הם נפרדו.
בתחילת  1956 סבא חזר לארמה .סבתי ואבה שלי  נסעו לקרים סימפרופול. מיד עם הגעתם, סבתה חלתה במחלת ראות.
בשנת 1958 סבתא שלי נפטרה. אבי הייה בן חמש, והוא נמסר ל משפחה אומנה (גם יהודים). שאבא גדל הם סיפרו  מה שידעו על אמו, כלומר, שהיא מאיפה שהו מ אוקראינה ושהיו לה אחים שנהרגו בזמן המלחמה. והיא נשארה לבד. חוץ מזה הם לא ידעו כלום.
עכשיו אני עוסקת בחיפוש אחר מקום לידה של סבתי , מידע על ההוריה , אחים אך ללא הועיל ...
יש לי רק שתי תמונות שלה.
מי יודע משהו על  המשפחה של סבתא שלי אני אשמח שיצרו איתי קשר.
תודה.
מיה.

לצפיה ב-'כהתחלה כדאי להתמקד בשם-המשפחה עצמו'
כהתחלה כדאי להתמקד בשם-המשפחה עצמו
22/06/2016 | 18:30
2
62
שם-המשפחה גרמני במהותו, ולכן הכתיב אמור להיות שונה. אולי זה מעיד על מוצא בגליציה המזרחית, שהיתה חלק מהקיסרות האוסטרו-הונגרית, ואכן כיום רובה בתחומי-אוקראינה המערבית. לכן נראה לי שכדאי תחילה להתמקד בצורה בה נרשם השם.

אם תחפשי ב-JRI ובסיס-הנתונים של גליציה (AGD), תוכלי לראות שקיימות בעיקר גרסאות של WASSERSTRUM,ו-WASSERSTROM, ומעט מאד WASSERSTRAM.

מהאיזורים שכיום הם בתחומי-אוקראינה אני רואה שהריכוזים הגדולים יותר של השם הם בתחומי טרנופול (כיום טרנופיל) וברודי.  

אנסה לחפש הלאה.  
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
22/06/2016 | 19:06
1
43
אני מסכימה איתך. חיפשתי גם בגשר גליציה. יש אברהם אבל בין הילדים שלו לא ראיתי את ריבה.
ביד ושם חיפשתי.
במmyheritage. כתבתי לכמה אנשים אך אין אצלם ריבה בעץ...

לצפיה ב-'עוד קצת תובנות'
עוד קצת תובנות
22/06/2016 | 19:16
60
ראשית, כדאי לחפש בבסיס-הנתונים עצמ (של גשר גליציה) כדי לקבל את מלוא התוצאות שקיימות כרגע באתר: http://search.geshergalicia.org/

בנוסף, כדאי לחפש גם ב-JRI, זה לא מאגר זהה, מאנדקסים שם מקומות שונים ושנים שונות. 

אגב, ריבה עשויה להופיע גם תחת השם רבקה/רפקה בכל מיני צורות כתיב, כדאי לזכור במהלך-החיפושים. 

ובמחשבה נוספת: הזכרת שנשלחה לקומי, וזה החזיר אותי לכל מיני ברד"שים שנשלחו לקומי. בשעתו איתרתי את הפרטים באתר, שלצערי אני רואה שאינו פעיל כרגע. בכל מקרה, מצאת למעני את הפרטים בהמשך ותרגמת, וסיפרת שזה לקוח מספר-הזכרון של קומי. לא רשמת את השם המדויק של הספר הזה, אבל אני סומכת עליך שתצליחי לאתר את ספר-הזכרון הזה. 

זה מאד חשוב, כי בבסיס-הנתונים שלהם יש פרטים כמו מקום-לידה ותאריך-לידה, וזה יכול להיות נקודת-התחלה מצוינת להמשך-החיפושים. 
לצפיה ב-'תוכנה לעריכת תרשימי אילנות יוחסין לשילוב בקובץ Word - יש?'
תוכנה לעריכת תרשימי אילנות יוחסין לשילוב בקובץ Word - יש?
21/06/2016 | 13:56
13
224
שלום,

1. אני רוצה להתחיל לעבד את כל החומר שצברתי, ונמצא היום במיי-הריטג' בחוברת משפחתית.

אני מחפש כלי, או דרך, ליצור את תרשימי אילנות היוחסין בצורה שתאפשר לי להמשיך ולערוך אותם בתוך ה-word עצמו. 

זאת אומרת, אם אני רואה שיש טעות באחד השמות, או רוצה להוסיף הערת שוליים לגבי אחד האנשים - שאוכל לעשות זאת בתוך ה-word עצמו, ולכן כלי שיוצר תרשימים ב-PDF פחות מתאים לי.

מי מכיר כלי כמו שאני מחפש?
מי יצר אולי פעם תרשימים כאלה וידע להכווין אותי?

2. שוב ושוב אני נתקל בתרשימי אילנות היוחסין של מיי-הריטג' בתופעת הסוגריים המתהפכים (ראו בתמונה המצורפת).

אם מישהו נתקל בזה ויודע איך לפתור או משהו אפשר לעשות עם זה, אשמח מאוד לעזרה.
לצפיה ב-'לגבי הסוגריים לא יודעת לענות'
לגבי הסוגריים לא יודעת לענות
21/06/2016 | 15:02
79
אבל אתה תמיד יכול לשמור את העץ כקובץ JPG (תמונה ) וב-WORD להוסיף תיבת טקסט עם הערת שוליים.
לצפיה ב-'אני לא מכיר תוכנה כזו. הפתרון הפשוט שאני יכול לחשוב עליו'
אני לא מכיר תוכנה כזו. הפתרון הפשוט שאני יכול לחשוב עליו
21/06/2016 | 15:28
1
111
הוא להשתמש בתוכנה לעריכת PDF, ובאמצעותה לערוך את התרשימים. או, לחילופין, לברר את מקור הבעיה עם הסוגריים ההפוכים - כלומר, לטפל בבעיה עצמה ולא רק בסימפטום שלה
לצפיה ב-'פניתי כעת לתמיכה של מיי-הריטג'. מעניין אם יוכלו לפתור.'
פניתי כעת לתמיכה של מיי-הריטג'. מעניין אם יוכלו לפתור.
21/06/2016 | 15:33
53
לצפיה ב-'הסוגריים תמיד מתהפכים'
הסוגריים תמיד מתהפכים
22/06/2016 | 07:35
65
כשמעתיקים מאנגלית לעברית ולרוב גם מעברית לעברית מקבצים בעלי סיומת כל שהיא.
לצפיה ב-'לגבי הסוגריים ההפוכים'
לגבי הסוגריים ההפוכים
22/06/2016 | 08:43
3
65
מנסיוני בתוכנה אחרת לניהול העץ המשפחתי, התהפכות הסוגריים נוצרת בהמרה לקובץ PDF. כדאי להימנע מליצור את הקובץ באמצעות תוכנת הניהול עצמה, אלא להשתמש בתוכנת המרה ל-PDF (יש גם חינמיות), שחלקן לפחות אינן סובלות מבעיה זו. לאחר ההתקנה, אפשרות ההמרה ל-PDF מופיעה במחשב כמדפסת וירטואלית.
לדוגמא Cute PDF.
יוסי יגור
לצפיה ב-'נדמה לי ש-PDF זו האפשרות היחידה במייהריטג'. אבדוק שוב.'
נדמה לי ש-PDF זו האפשרות היחידה במייהריטג'. אבדוק שוב.
22/06/2016 | 12:12
1
33
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
22/06/2016 | 12:24
50
בכל תוכנה יש אפשרות ליצור קובץ PDF או להדפיס במדפסת רגילה. ההסבר שלי התייחס לממירים ל-PDF אשר מותקנים במחשב שלך כאילו היו מדפסות פיזיות, אך הן למעשה מדפסות וירטואליות. תוצאת ה"הדפסה" בממיר כזה היא קובץ PDF.
אחרי התקנת ממיר כזה, יש לבחור ב-FTB אפשרות הדפסה בממיר (ולא יצירת קובץ PDF כפי שאתה רגיל), והממיר יצור קובץ PDF.
כפי שכתבתי, לפחות חלק מהממירים האלה אינם נגועים בבעית הסוגריים ההפוכים, לא בעברית ולא בלועזית.
יוסי
לצפיה ב-'התופעה'
התופעה
23/06/2016 | 08:45
32
לא רק בהמרה ל PDF, אלא גם בהעתקה מהרשת לקובץ WORD.
לצפיה ב-'הפקת חוברת משפחתית - הצעה אחרת'
הפקת חוברת משפחתית - הצעה אחרת
23/06/2016 | 13:49
2
62
אני רוצה להציע לך כיוון אחר. הפקתי פעם אלבום שורשים כזה.
התחלתי את העבודה כמוך ב-Word, אבל בסוף התייאשתי והעברתי הכל לתוכנה של אחת החברות שמדפיסות אלבומים דיגיטליים, והדפסתי דרכם את האלבום.
ההמלצה שלי היא לא בגלל ההדפסה דווקא, (אם כי גם היא יצאה מצוין וגם זה שיקול כשיש תמונות), אלא בגלל נוחות העריכה של הטקסטים יחד עם החומרים הגרפיים. עבודה דרך תוכנה ייעודית כזו נוחה מאוד, ידידותית לשימוש, וקל מאוד לשלב בה תמונות עם טקסטים, קל להעביר מעמוד לעמוד, קל להזיז תמונות וקטעי טקסט, לערוך גודל רצוי וכו'.
ה-Word לא כל כך מותאם לעבודה גרפית שכזו, אלא אם כן עיקר העבודה היא טקסט ומעט מאוד תמונות.
לצפיה ב-'התלבטתי לגבי זה...מבאסת אותי עלות ההדפסה....'
התלבטתי לגבי זה...מבאסת אותי עלות ההדפסה....
23/06/2016 | 14:03
1
40
לצפיה ב-'עלות הדפסה'
עלות הדפסה
23/06/2016 | 14:41
47
שילמתי 80 ש"ח ל-40 עמודים, גודל A4, דפי כרומו, כריכה קשה.
אין לי מדפסת ביתית אז האופציה הזאת לא רלוונטית מבחינתי. 
מבדיקה שערכתי אז לגבי עלות הדפסה צבעונית בבית דפוס, על גבי דפים בודדים, יצא לי משתלם יותר להדפיס ספר דיגיטלי.
לצפיה ב-'דוח עץ משפחה בפורמט וורד'
דוח עץ משפחה בפורמט וורד
23/06/2016 | 17:12
1
75
באפליקצית מייהריטג' FAMILY TREE BUILDER ניתן להפיק BOOK REPORT בפורמט וורד. ומכאן אין בעיה לעשות כל תיקון או מוניפולציה באמצאות תכנת וורד.

אילן
לצפיה ב-'באמת? איך פיספסתי את זה?'
באמת? איך פיספסתי את זה?
23/06/2016 | 18:26
26
לצפיה ב-'מדי פעם כשיש לי זמן אני חוזרת קצת למחקר'
מדי פעם כשיש לי זמן אני חוזרת קצת למחקר
21/06/2016 | 11:15
2
207
והפעם יש לי 2 שאלות.
האחת, לגבי מידע בארכיון המדינה. בעקבות קישור שהעלו פה שוב לא מזמן, ראיתי באתר של הארכיון שהעלו את תיק ההתאזרחות של סבא וסבתא של סבתי. מצויין שם כי הדרכונים הופקדו בקונסוליה כלשהי אם אני מפענחת נכון את האופציה שסומנה. האם יכול להיות שהדרכונים נמצאים בתיק העלייה בארכיון הציוני (הקובץ מצורף פה)?
השניה - לגבי מדריך כתובות בוינה של 1938. אני מנסה להבין האם מדובר במדריך כתובות של בעלי דירות בלבד.
את הספר
Adolph Lehmann's allgemeiner Wohnungs-Anzeiger : nebst Handels- u. Gewerbe-Adressbuch für d. k.k. Reichshaupt- u. Residenzstadt Wien u. Umgebung. Wien, 1859 - 1922

למרות שכתוב שהוא עד 1922 יש שם גם קבצים מאורחים יותר ומצאתי את הסבתא של סבתי (מהצד של אבא שלה) עם הכתובת בה היתה גרה.
מאחר ולא מצאתי את אבא/אמא של סבתי שהם בוודאות גרו בשכירות, אשמח לדעת האם ההנחה שהיה זה אינדקס של בעלי דירות, נכונה.

תודה מראש
יעל
לצפיה ב-'יעל, רק כעת הבחנתי בהודעה שלך'
יעל, רק כעת הבחנתי בהודעה שלך
23/06/2016 | 18:48
1
80
אנסה להבהיר:

1. ביחס לדרכונים - לאחרונה גיליתי שקיים בארכיון-המדינה תיק-התאזרחות של קרוב-משפחה. האיש הוציא דרכון בגראץ שבאוסטריה, ועלה ארצה בשנת 1938, אחרי שרישיונו כרופא נשלל בעקבות האנשלוס. התיק לא הועלה עדיין אל הרשת, ולכן פניתי אל הארכיון דרך האתר, וביקשתי את התיק. להפתעתי ולשמחתי הרבה נחת אצלי בתיבה התיק האמור עד מהרה. בין המסמכים השונים הקשורים בהתאזרחות, היתה תכתובת ענפה, שנגעה לדרכונו של האיש. 

מסתבר שעו"ד מסוים, שייצג את האיש בנושא של קבלת-פיצויים, פנה אל שלטונות-המנדט ע"מ לקבל את דרכונו של אותו קרוב. מהתכתובת עולה, שהבריטים אינם אוחזים בדרכון, שכן הדרכון נמסר לקונסוליה הגרמנית.

אני מניחה שגם אצלך, מכיוון שאני רואה בדף שצירפת את התאריך 1940, הרי שבשלב הזה בעקבות האנשלוס לא היתה אוסטריה, רק גרמניה, ולכן סביר שזה נמסר לקונסוליה הגרמנית. לא ברור לי היכן בסופו של דבר נותרו הדרכונים.

ארכיון-המדינה אוחז בלא מעט תיקים של הקונסוליה האוסטרית ושל הקונסוליה הגרמנית. באתר הישן חלק מהדברים הועלו אל הרשת, אך זה לא מחייב שהם נמצאים כעת. את יכולה לנסות לבדוק, ואם כן, לבחון אם יש שם דרכונים אוסטריים במסגרת התיקים של הקונסוליה האוסטרית ו/או הגרמנית (בשעתו בהחלט ראיתי דרכונים אוסטריים באתר.). לחילופין, אפשר לנסות לשאול בארכיון-המדינה. קחי בחשבון, שאולי בהמשך הדרכונים הללו מצאו דרכם בחזרה אל מדינת-המוצא, קרי: אולי הם בכלל בארכיון-המדינה בווינה. כך או כך, איני רואה סיבה מדוע שהדרכונים הללו יהיו בארכיון הציוני.  

2. לגבי מדריכי-הכתובות של וינה: אכן, המדובר בד"כ במדריכים של בעלי-דירות ובעלי-בתים. אחרי האנשלוס האנשים "נעלמים" מהמדריכים, שכן חויבו לנטוש את הרכוש שלהם, ולעבור לדירות אחרות. פה ושם באמצע הדרך מישהו "נעלם", אך הופיע שוב אח"כ. יש לי חשד, שע"מ להופיע במדריך היה צריך לשלם, כך שאולי מי שלא שילם בשנה מסוימת לא הופיע במדריך של אותה שנה. חשוב להדגיש שאין לי אישוש לחשד הזה.  

חשוב להדגיש: אין טעם לערוך חיפוש דרך שורת-החיפוש, יש לעבור מדריך מדריך כדי לבחון ממתי עד מתי התגוררו האנשים בווינה, לעקוב אחרי הכתובות (שלעיתים התחלפו), המקצועות והתעסוקה, ואף המצב המשפחתי (לא פעם מצאתי שאחרי שבן-הזוג נפטר, האלמנה מתחילה להופיע באותה הכתובת, כשלצד שמה התואר "אלמנה". זה בהחלט מסייע להעריך בהערכה גסה מתי נפטר הבעל.).  
לצפיה ב-'תודה על המענה וסליחה שאני עונה כה מאוחר'
תודה על המענה וסליחה שאני עונה כה מאוחר
28/06/2016 | 17:15
22
לגבי תיקי ההתאזרחות - אם כך אבקש את התיק שנמצא ברשת ואבקש גם לבדוק האם נמצא תיק התאזרחות של סבתי והוריה.

בנוסף, אפנה גם לארכיון הציוני שכן מאחר ועלו באניה הלגאלית האחרונה אולי יהיו שם פרטים מעניינים.

לגבי הקונסוליה הגרמנית - מה שאת כותבת מתאים למה שכתוב בעצם בבקשת ההתאזרחות. שהדרכונים נמסרו לקונסוליה הרלוונטית. מעניין... אנסה לחפש בגוגל לראות אם אני מעלה בחכתי מידע אם הם נמצאים בארכיון כזה או אחר בגרמניה או שהושמדו.

לגבי מדריך הכתובות - מאחר והורי סבתי בוודאות שכרו דירה ולא היו בעליה של אחת כזו זה מה שהדליק אצלי את הנורה שכנראה מדובר דירות.
שאלתי כי לפני כעשור בערך סבתא שלי, אחיה ובן דוד שלהם שהם שלושת היורשים היחידים של אותה סבתא, הגישו תביעה לפיצויים על בית אחר שהיה ברשות המשפחה באוסטריה. בסופו של דבר סבתא שלי שהלכה לפשרה קיבלה פיצוי קטן ואחיה ובן דודה שהלכו למשפט הפסידו בו בטענה שמכירת הבית היתה חוקית (בנסח הטאבו מופיע שהבית נמכר לבחור שהיה ידוע שהיה נאצי. הוא איים על המשפחה שאם לא ימכרו לו בקצת כסף הוא ייקח את זה בלי כסף).

למרות טענתה של סבתא שבדקו אז הכל, יש לי הרגשה שאת הבית בוינה ואת רשימת הרכוש שלהם שהוחרם, לא בדקו.
לא שאני חושבת שמישהו מהם הולך לתבוע משהו כי הם כבר לא בנויים לזה מנטלית בגילם המופלג ואני מבינה זאת, אך למען הצדק הפרטי שלי לפחות, אשמח לדעת את האמת.
לצפיה ב-'מהו הטלאי? שואלת שוב. '
מהו הטלאי? שואלת שוב.
21/06/2016 | 06:04
14
151
סבי, מנחם מנדל פרבר,  הגיע למחנה העקורים בגרמניה לאחר שחזר לפולין מאוזבקיסטן. קודם לכן היה עם משפחתו בסיביר. התצלום נעשה במחנה העקורים. מהו הטלאי שעל בגדו??? (זה אינו הטלאי הצהוב שענדו היהודים).   
לצפיה ב-'אם ידוע לך באיזה מחנה-עקורים שהה'
אם ידוע לך באיזה מחנה-עקורים שהה
21/06/2016 | 09:35
4
55
אפשר לבדוק, ייתכן שיש במקום מוזיאון/ארכיון, ואולי פנייה אליהם בצירוף-התמונה תניב תשובה. 
לצפיה ב-'סבי וסבתי היו במחנה העקורים Munchberg Bei Kassel. kt vmkj,h'
סבי וסבתי היו במחנה העקורים Munchberg Bei Kassel. kt vmkj,h
23/06/2016 | 00:20
3
36
לא הצלחתי למצוא מידע על ארכיון/ מוזיאון. 

לצפיה ב-'כמובן ששם המחנה ללא התוספת המשונה...'
כמובן ששם המחנה ללא התוספת המשונה...
23/06/2016 | 06:21
2
25
לצפיה ב-'הצעות'
הצעות
23/06/2016 | 18:26
1
33
בקישור הבא תוכלי לראות שיש מישהי, שיצרה דף למחנה-העקורים מינכנברג. כדאי ליצור עימה קשר, ולבדוק איתה (ואולי יש בין האנשים שרשומים באתר עוד אנשים שקשורים במחנה-העקורים הזה), אולי יש לה מושג. לחילופין, ייתכן שיש לה מידע אודות אתר הנצחה/תיעוד או ארכיון/מוזיאון כלשהו, שקשור במחנה.

יצירת-הקשר עם הגברת מצריכה הרשמה ראשונית. הנה הקישור אל פרטי-הגברת: 

והיה ולא יוכלו לסייע בידך, ניתן תמיד לחפש את האתר הרשמי של העיר (אגב, הכתיב הגרמני של שם-העיר הוא עם "אומלאוט", 2 נקודות מעל ה-u. סביר שהאתר הרשמי הוא אך ורק בגרמנית, אך מניסיוני המתרגם של גוגל עושה עבודה טובה למדי כשמחפשים עם מי כדאי ליצור קשר.). ניתן לנסות ליצור עימם קשר, ולשאול אם קיים מוזיאון או ארכיון העוסק בתיעוד של מחנה-העקורים. 

לצפיה ב-'תודה שרי. שלחתי הודעה לגברת שיצרה את הדף.'
תודה שרי. שלחתי הודעה לגברת שיצרה את הדף.
23/06/2016 | 20:27
16
אחכה לתגובתה ואחליט לגבי ההמשך.
לצפיה ב-'הטלאי של סבא של slomit80'
הטלאי של סבא של slomit80
21/06/2016 | 16:26
8
72
הטלאי מזכיר מאד את הדגל שנשאו ציונים בהתכנסויות ובקונגרסים טרם היות דגל לאומי....בוודאי טרם השואה.
מכיוון שבמחנות העקורים היו אנשים לא יהודים, גם הם פליטים, סומנו הפליטים.
מבחינתי - עצוב אך גם גאווה.
ויתכן מאד שכפי ששרי כבר כתבה הסמל שענד, היה "לוגו" של מחנה העקורים בו שהה סבך.
לאה
לצפיה ב-'לא כתבתי שהטלאי שימש "לוגו" של מחנה-העקורים'
לא כתבתי שהטלאי שימש "לוגו" של מחנה-העקורים
21/06/2016 | 16:44
1
51
משום שאין לי מושג מה משמעותו.

פשוט הצעתי לנסות לפנות אל המוזיאון/הארכיון, אם קיים כזה במקום בו היה מחנה-העקורים, בתקווה שיידעו להסביר במה המדובר. 
לצפיה ב-'שרי '
שרי
21/06/2016 | 17:14
42
לזו הייתה כוונתי
לצפיה ב-'לא טלאי אלא תג,והיו תגים שונים במחנות לפי התפלגות '
לא טלאי אלא תג,והיו תגים שונים במחנות לפי התפלגות
21/06/2016 | 18:22
5
57
אידיאולוגית,אם אפשר לומר כך,רובם מגן דוד ,ובתוכם אות עברית,גם כאן,באמצע ישנה אות בעברית,ם או ח,קשה להבחין
לצפיה ב-''
21/06/2016 | 20:17
4
12
לצפיה ב-'תודה על תגובותיכן. '
תודה על תגובותיכן.
23/06/2016 | 00:23
3
13
לצפיה ב-'האם שאלת ביד ושם? אולי שם יש מידע?'
האם שאלת ביד ושם? אולי שם יש מידע?
01/07/2016 | 13:58
2
9
לצפיה ב-'לא בררתי ביד ושם. תודה על הרעיון. '
לא בררתי ביד ושם. תודה על הרעיון.
03/07/2016 | 15:35
3
לצפיה ב-'שאלתי ביד ושם. לא ידעו לענות לי... עדיין תוהה. '
שאלתי ביד ושם. לא ידעו לענות לי... עדיין תוהה.
29/07/2016 | 09:17
לצפיה ב-'חוות דעת גנאולוגית- אזרחות פורטוגלית '
חוות דעת גנאולוגית- אזרחות פורטוגלית
20/06/2016 | 12:11
78
מחפשת גנאולוג אשר נותן חוו"ד לצורך הגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית. אשמח לקבל הפניות בעניין.
לצפיה ב-'עזרה בפענוח כתובות - גלויות שנשלחו מגטו שרודולה - סוסנוביץ''
עזרה בפענוח כתובות - גלויות שנשלחו מגטו שרודולה - סוסנוביץ'
19/06/2016 | 15:52
2
53
שלום,

סרקתי גלויות שנשלחו ע"י בני משפחה מתוך גטו שרודולה בסוסנוביץ', אל קרובה שהיתה במחנה עבודה לנשים.

אני מנסה לפענח את הכתובות שמהן נשלחו הגלויות, כדי שאוכל לציין אותן בצורה מדויקת בספר זכרון שאני עובד עליו.

אשמח מאוד לכל עזרה בחילוץ שם הרחוב מתוך התמונות הסרוקות.  תודה!
לצפיה ב-'כתובת ראשונה-משתי גלויות שונות. בית מס' 26, אבל באיזה רחוב?'
כתובת ראשונה-משתי גלויות שונות. בית מס' 26, אבל באיזה רחוב?
19/06/2016 | 15:54
47
לצפיה ב-'כתובת שנייה - בית מס' 15 - מי מבין את שם הרחוב?'
כתובת שנייה - בית מס' 15 - מי מבין את שם הרחוב?
19/06/2016 | 15:55
31
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה. מצאתי רישום של בני משפחה בעיתון משנת 1955.'
זקוקה לעזרה. מצאתי רישום של בני משפחה בעיתון משנת 1955.
19/06/2016 | 07:24
8
355
האם מישהו יודע מהו רישום זה ומהי החברה בכותרות?
Manning's Pittsfield Directory-1955
A.E.Johnson& Son Inc.General Contractors

תודה.  

לצפיה ב-'נשמע'
נשמע
19/06/2016 | 17:05
77
שמדובר באינדקס (מעין דפי זהב) לעיירה בשם פיטספילד. זה מה שביקשת להבין?
לצפיה ב-'כדי להבין טוב יותר, כדאי להציג כאן את המקור'
כדי להבין טוב יותר, כדאי להציג כאן את המקור
19/06/2016 | 20:07
53
(כלומר, מה שמצאת), ולהסביר גם היכן מצאת אותו. בנוסף, אם אפשר - עדיף לצרף קישור למקור.
לצפיה ב-'מצרפת את הקובץ. מתוך אנססטרי. '
מצרפת את הקובץ. מתוך אנססטרי.
19/06/2016 | 22:14
5
73
לצפיה ב-'אכן ספר טלפונים Directory'
אכן ספר טלפונים Directory
20/06/2016 | 17:21
35
שהוצא על ידי חברת Manning ל Pittesfield Ma 
השורה הרשונה היא פרסומת לקבלנים Johnson...
לצפיה ב-'כמו שפרח אמרה ,אינדקס עסקים,חברה קבלנית,לא קטנה ,כנראה,מודעה'
כמו שפרח אמרה ,אינדקס עסקים,חברה קבלנית,לא קטנה ,כנראה,מודעה
20/06/2016 | 17:25
3
19
רצינית בראש עמוד,עלתה כסף רב,החברה inc,in corporation business.
גונסון ובנו,אומר שאין בנים נוספים שותפים,ואת המקום קל מאוד למצוא,
לצפיה ב-'ספר טלפונים? ללא מספרי טלפון? '
ספר טלפונים? ללא מספרי טלפון?
20/06/2016 | 18:27
2
16
לצפיה ב-'מדריך-כתובות'
מדריך-כתובות
20/06/2016 | 21:12
1
23
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים. '
תודה לכל המשיבים.
20/06/2016 | 21:18
14
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח תעודת לידה בתורכית עותומנית'
עזרה בפיענוח תעודת לידה בתורכית עותומנית
18/06/2016 | 23:31
1
77
שלום, 
אני זקוק לעזרה בפיענוח תעודת לידה של סבתא רבא שלי.
קלרה בת שרה ויהודה צ'יפרוט.
התעודה רשומה בתורכית עתיקה  - אותיות ערביות. 

תודה

לצפיה ב-'בפורום טורקיה שפה ותרבות'
בפורום טורקיה שפה ותרבות
19/06/2016 | 12:45
47
יוכלו לעזור לך.
לצפיה ב-'משפחת ענתבי ירושלים - טבריה - חברון - תל אביב'
משפחת ענתבי ירושלים - טבריה - חברון - תל אביב
18/06/2016 | 22:17
5
82
מחפשת מידע אודות בן-ציון שאול ענתבי, שנישא לשמחה לבית אלמולי. ביתם מלכה אסתר בכר. תקופה בסביבות מחצית שנייה של המאה ה-19, בארץ.
לצפיה ב-'אילו פרטים את מחפשת? מה ידוע לך כבר?'
אילו פרטים את מחפשת? מה ידוע לך כבר?
19/06/2016 | 20:13
4
64
בשביל לסייע לך - כדאי שנדע עוד קצת פרטים על הסיפור המשפחתי ועל המחקר שלך אותו. בכל מקרה, כדאי לנסות לפנות לד"ר אליעוז ענתבי-חפש שחוקר מזה שנים רבות את ההיסטוריה המשפחתית של משפחת ענתבי. הנה האתר שלו, דרכו ניתן גם ליצור עמו קשר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/06/2016 | 21:50
3
38
פניתי לדוקטור אך עדיין לא קיבלתי תשובה, קראתי תוכן רב מהאתר ולצערי לא הצלחתי למקם את בן ציון באילן היוחסין המשפחתי, שזה מה שאני למעשה מנסה לעשות.
מלכה אסתר ענתבי (בכר, לאחר הנישואין) היא סבתא של סבתא של בעלי ואנו מנסים ללמוד כיצד אבא שלה, בן ציון, ממוקם בעץ המשפחתי של ענתבי.
לצפיה ב-'ובשמו השני?'
ובשמו השני?
22/06/2016 | 07:30
2
32
לפי מה שכתבת לבן ציון שני שמות. אולי הוא מופיע כשאול?
ואם לא, אולי היה לו שם אחר שהוסב לבן ציון.
חפשי במידע של הדוקטור משפחות עם בנים באזור הזמן שבו היה אמור להיוולד ומשם תתקדמי. בדקי כל אחד מהשמות האלה.
בהצלחה
לצפיה ב-'לגבי המשפחות "החשודות"'
לגבי המשפחות "החשודות"
22/06/2016 | 07:33
1
43
נסי לבדוק היכן חיו, כך תוכלי להתחיל ולמקם את סבתא של סבתא.
בהצלחה
לצפיה ב-'בצנזוס של ירושלים'
בצנזוס של ירושלים
23/06/2016 | 09:17
31
אכן מצאתי מר בן ציון ענתבי שחי עם אמו החורגת ומספר בנותיו, אבל לא צויין שם שמות הבנות או האישה. ידוע לי שהמשפחה הגיעה מחברון ובאמת היתה תקופה בירושלים. יחד עם זאת קשה לומר שזה אכן הבן ציון המבוקש רק בהתאם לתקופה ולמקום, ללא פרטים נוספים (הצנזוס לא מפרט הרבה).
אני ממשיכה לחפש, תודה רבה על העצות. אנסה לחפש רק שאול ענתבי, שזה משהו שעדיין לאניסיתי לעשות.
לצפיה ב-'בקשת עזרה בתרגום מפורטוגזית'
בקשת עזרה בתרגום מפורטוגזית
16/06/2016 | 20:52
9
82
שלום לחברי הפורום,

המסמך המצורף מתוך ה-Arquivo Nacional Torre do Tombo של פורטוגל. במסמך (מ-25/4/1437), לכאורה, פרטים על אדם בשם "לוי אסקפה" (Levi Escapa). איני מצליח לפענח את הכתוב. אשמח לעזרה בתרגום המסמך - מי היה האיש ומה מסופר עליו.

אני מצרף עוד שני עמודים (133 ו-135). אולי יתן רקע נוסף לגבי הסיפור אף שאני סבור ששמו אינו מוזכר בהם.

בנוסף, מסמך אחר אומר את הדבר הבא:
GONÇALO EANES E MARIA FERNANDES, SUA MULHER, MORADORES NO ALGAZ.

termo de Tomar. Haviam sido degredados par a vila e couto de Marvão, por um ano, por ferirem um Afonso Anes, morador no logo de Algaz, segundo sentença de livramento. Do qual degredo haviam servido 6 meses cumpridos, segundo instrumento público de certidão, feito e assinado por Rui Pires, tabelião em Marvão, a 9 de Janeiro de 1500. Pedindo, el-rei, vista a sentença de livramento e o instrumento de certidão, e um parece com o seu passe, lhe relevou o tempo que ficava por servir, contanto pagasse 600 rs. para as despesas da Relação, os quais logo pagou a Francisco Dias, por um seu assinado e outro de Gomes Eanes, por João do Porto. João Afonso a fez.

בעזרת הטרנסלייט של גוגל אני חושב שאני מצליח להבין במה מדובר, אבל אשמח לעזרה גם פה. אין צורך לתרגם מילה-במילה, אלא מה הסיפור שעומד מאחורי הזוג ופועלם. האם "Algaz" הוא  האזור שבו חיו, ובעצם הכוונה ל- Algoz (דרום פורטוגל)? מדוע Algaz ולא Algoz, אם כן?
לצפיה ב-'גם אני לא מצליחה לפענח את הכתוב'
גם אני לא מצליחה לפענח את הכתוב
17/06/2016 | 17:40
4
52
נסה לאתר בירושלים את יהודית אורנשטיין (יש לה דף פייסבוק).

לגבי הטקסט שהוספת - אני חושבת שהמקום הוא ALGAZ שנמצא ממש ליד TOMAR (במרכז פורטוגל).
למיטב הבנתי מדובר בעונש הרחקה לשנה לכפר Marvao  באשמת פציעת אדם מתוכו עברו 6 חודשים. המסמך דן בהמרה של יתרת העונש בתשלום כופר של 600 ריאל.

מצורפת מפה עכשווית של שלוש המקומות
לצפיה ב-'golnil שלום, תודה רבה על העזרה!'
golnil שלום, תודה רבה על העזרה!
20/06/2016 | 16:42
3
29
תודה שהקדשת מזמנך להגיב לפוסט. אני מעריך את זה.

נתקלתי באותו יישוב בשם Algaz שבמרכז פורטוגאל, אבל לא הצלחתי למצוא שום מידע על קיומו (אפילו ההיסטורי) מחוץ למפת גוגל, או תיעוד שמוביל למקום כזה ליד טומאר. אני לא בטוח עד כמה גוגל אמין במקרה הזה, זה דבר שהייתי שמח ללמוד עליו יותר.

לגבי Algoz, מאחר שבחלקה זו התיישבו מהגרים בני השבטים התורכיים ויש שם תורכי דומה ל-Algaz (אלגזי), חשבתי שאולי Algaz זה בעצם Algoz . כנראה שתאוריה זו היא שגויה ביסודה.

ניסיתי לפנות להיסטוריונים, אבל לא זכיתי למענה. אני אנסה לברר עם גב' אורנשטיין. תודה שהפנית אותי אליה. שבוע טוב, חיים.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על משפחת אלגזי והנחתי שדווקא '
גם אני חשבתי על משפחת אלגזי והנחתי שדווקא
20/06/2016 | 17:52
28
Algaz בפורטוגל הוא המקור ממנו הגיעו לתורכיה :)
לדעתי אם היה יישוב כזה הוא נבלע בתוך טומר. מצאתי שיש בטומר קאפלה, מרכז תרבות ורחוב בשם אלגז.
בטומר היתה קהילה יהודית כבר ב-1315, ובית הכנסת שלה הוא הפרוטו רנסנסי היחיד בפורטוגל. בלינק הזה http://www.cm-tomar.pt/index.php/pt/visitar-2/sina...; יש גם טלפון ומייל של בית הכנסת ואולי שם יוכלו להאיר את עיניך בעניין.
מצאתי ברשת מתוך מילון פורטוגזי פירוש למילה אלגז - פרי של עצי דקל שאינם מניבים תמרים. הפרי גדול מאגוז לוז וקטן מאגוז מלך...

לצפיה ב-'אותו פרי דקל מוגדר במילון כפרי קשה במיוחד'
אותו פרי דקל מוגדר במילון כפרי קשה במיוחד
20/06/2016 | 18:21
1
18
ומושווה לאגוז = אל-ג׳וז בערבית. נראה שאלגז שליד או בשולי טומר היא הווריאציה הפורטוגזית לאלג׳וז.
לא קשור אבל: רוב המלים ושמות המקומות בפורטוגזית שמתחילים בהברה Al מקורם בערבית.
למשל - כרית בפורטוגזית = Almufada, אל-מופאד בערבית = לחי
לא נחמד?

לצפיה ב-'שלום golnil . שוב תודה'
שלום golnil . שוב תודה
22/06/2016 | 13:53
14
על המידע החדש לי. לא הייתי מגיע אליו אם לא את.

ר' אברהם בן משה אלגזי (1570-1630) מברוסה, תורכיה (ליד אסתנבול). חלק מהמקורות שמצאתי מעידים על מקור השם כמן העיר עזה. אחרים באמת חושבים שמדובר במקור ערבי ("לוחם" / "Warrior"), ומצאתי עדות לפיזיקאי בשם עבדאללה אלגזי
(1445/1446), ששימש כ"פיזקאי המלכותי" בספרד. ויש שחושבים שאלגזי הוא שם מאומץ ("מנצח" בתורכית). אף אחד מהמקורות שמצאתי לא חושב שיש קשר ל-Algoz, אף שמדובר באזור שהתיישבו בו, כאמור, שבטים תורכיים.

לעולם לא נדע, כנראה. בנימה פסימית זו, סוף שבוע טוב לכולם!
לצפיה ב-'האם אתה רואה היכן מופיע בטקסט שמו של לוי אסקפה?'
האם אתה רואה היכן מופיע בטקסט שמו של לוי אסקפה?
17/06/2016 | 17:59
2
39
מהכיתוב למסמך: לוי הוא סנדלר ותושב של סנטריין

לצפיה ב-'לצערי, לא.'
לצערי, לא.
20/06/2016 | 16:47
1
25
כך המסמך רשום בארכיון הספרייה, תחת הכותרת הזו ונדמה שהשם Escapa צריך להופיע, אבל אני מודה שגם אני לא הצלחתי למצוא היכן כתוב.

אני לא מכיר את המילה Escapa במובן הזה שיכול לשמש כ"תואר", אלא רק כשם משפחה.
לצפיה ב-'זהו כנראה שם משפחה'
זהו כנראה שם משפחה
20/06/2016 | 17:55
30
העיסוק של לוי אסקפה היה סנדלר, לא נראה לי שנוסף עליו תואר.
פירוש המילה אסקפה = נמלט (כמו באנגלית ובשפות לטיניות)

לצפיה ב-'אפשרות נוספת'
אפשרות נוספת
20/06/2016 | 18:34
29
הירשם לדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/groups/genealogytranslati...
ותעלה לשם את המסמך, אולי יעזרו לך לתרגם אותו.
לצפיה ב-'שמות משפחה של יהודי דמשק'
שמות משפחה של יהודי דמשק
15/06/2016 | 18:22
118
בגליון האחרון(23) של "מכאן ומשאם"-בטאון למורשת יהדות דמשק מופיעה רשימה קצרה שלי בע"ע 12-13.
הקישורית היא

יעקב רוזן
לצפיה ב-'מקור שם המשפחה דינטצ'י'
מקור שם המשפחה דינטצ'י
13/06/2016 | 14:26
3
88
שלום..אשמח לדעת אם משהו נתקל פעם בשם משפחה זו או בצורה דומה כגון דינצ'י.
ישנו סיפור כלשהו שעבר במשפחה זו שמקורותיהם בפולין ונקראו על שם העיר דנצינג..מישום מה הסיפור לא ממש נשמע הגיוני מה גם שרוב תושבי העיר היהודים אני חושב שנקרו דנצינג או דנצינגר. ישנו עוד סיפור נוסף שהם הגיעו מרומניה. דבר נוסף שידוע לי הוא שלא היה להם אורח חיים של יהדות אשכנז. 
לצפיה ב-'סילון, איך הולך המחקר?'
סילון, איך הולך המחקר?
13/06/2016 | 21:07
31
לצפיה ב-'איטליה'
איטליה
14/06/2016 | 20:22
1
70
יש בארץ דינצ'ים.
היה פעם שופט כדורגל מפורסם רחמים דינאצ'י.
נשמע שם איטלקי. אולי רומני. לא פולני.
(ייתכן כמובן שהיגרו לפולין עם השם).
מבחינה מורפולוגית - אין שום בסיס לקשור אותו לדנציג.

לצפיה ב-'ייתכן מקור תורכי'
ייתכן מקור תורכי
15/06/2016 | 18:18
50
הסיומת ג'י או צ'י היא סיומת תורכית המתייחסת לבעלי מקצוע.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'השקת ספר אי קרוב רחוק: התיישבות יהודית בקפריסין'
השקת ספר אי קרוב רחוק: התיישבות יהודית בקפריסין
12/06/2016 | 23:45
88
שלום רב

מטעם הקתדרה ללימודי תולדות קק"ל ומפעליה באוניברסיטת בר-אילן ייערך ערב עיון לכבוד צאת ספרו של פרופ' יוסי בן ארצי

אי קרוב-רחוק: התיישבות יהודית חקלאית בקפריסין  1939-1883

האירוע יתקיים בשעה 17:00 ביום חמישי, י' בסיון תשע"ו -  16.6.2016
באולם ב"ק באוניברסיטת בר-אילן
הכניסה חופשית

לכתבה על הספר ראו

http://news.walla.co.il/item/2969104
לצפיה ב-'רוזן מפשמישל'
רוזן מפשמישל
13/06/2016 | 11:32
1
92
מאת  יואל  דרורי

נא  ליפנות  אפשר  באנגלית  לארכיון   של  העיר
גם  למייל  שלי  כדי  אשלך  אתרים  לחיפוש
אים  יש  לך  תעודות  כתוב  בפולנית

לצפיה ב-'תודה רבה יואל'
תודה רבה יואל
13/06/2016 | 21:39
42
כותבת לך עכשיו.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ