לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1153211,532 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:33
8
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'חייל שנהרג במלחמת העולם ה-1'
חייל שנהרג במלחמת העולם ה-1
17/06/2017 | 18:10
2
161
גרשון רוזנבאום
ROZENBAUM / ROSENBAUM Gershon / Gerszon ,
דוד של חמי,
נולד ב- 1900~ בפולין, בעיירה - Kosow Lacki.
גרשון היה חייל ונהרג ביום האחרון של מלחמת העולם ה-1.
בתמונה המצורפת - גרשון בשורה האמצעית מימין.
האם ניתן ללמוד מהתמונה היכן שירת גרשון,
היכן ניתן לחפש מידע נוסף אודותיו?

לצפיה ב-'תמונת גרשון רוזנבאום'
תמונת גרשון רוזנבאום
17/06/2017 | 23:35
1
104
היכן הישגת את התמונה?
לצפיה ב-'גרשון רוזנבאום'
גרשון רוזנבאום
18/06/2017 | 07:58
99
התמונה נמצאה בין התמונות המשפחתיות של חמי.
גרשון היה דוד שלו. אח של אביו.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:01
17
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'אוצר של תמונות שגיליתי בבית'
אוצר של תמונות שגיליתי בבית
15/06/2017 | 03:10
11
377
לפני כמה שנים ניסיתי להתחקות אחרי מוצא המשפחה של סבתי מצד אבי, שהיא היחידה ששרדה את השואה (עלתה לארץ כמה שבועות לפני פרוץ המלחמה. כל משפחתה שנשארה שם נספתה).

לא עלה בידי להתקדם הרבה, ונטשתי אז את הפרוייקט.

אלא, שלפתע, התגלה אוצר של תמונות שלה עם כמה עשרות תמונות מהשנים 1930-1939, חלקן עם כיתוב של תאריך ושמות. ושוב אני מתחיל לנבור ולחפש.

לצערי רוב התמונות הם של אנשים אחרים (כנראה מחזרים כאלה ואחרים וחברות טובות מתקופה ה"הכשרה"). אבל יש כמה תמונות שלה. יש שמות פרטיים של אותם אנשים ובד"כ ציון מקום ותאריך.

אז אני משער לאור הנ"ל שבשנים 1937-1939 היא המתינה בגרודנה לעלייתה ארצה. יש כמה תמונות של אנשים שנתנו לה כמתנת פרידה כשהם עלו ארצה לפניה.

אני משער, חאור התמונות שהיא היתה חברה בקיבוץ ההכשרה ברובנה של "החלוץ" בשנת 1935. זה בפירוש היה מידע חדש לי. ואני גם יודע שהיא עברה בנובגרודק ובברנוביץ'. במקור היא מאוסטרינה. כנראה ילידת 1914 (אף אחד לא יודע באמת)

אני קצת לא יודע איך להמשיך מכאן. אבל אם במקרה קוראים פה אנשים שהיו באזורים האלה באותו תקופה (אני מניח שבעיקר ילדים ונכדים שלהם, אולי נינים) - אשמח לשתף תמונות ואולי אפשר יהיה למצוא קישורים כאלה ואחרים.
מעלה כמה תמונות לדוגמא. יש להערכתי כ100+ תמונות.

(בלי קשר, יש גם תמונות משנותיו הראשונות של קיבוץ דן שבו גרה, ושם הכירה את סבי, גם הוא מאותו אזור, ומפליא שלא הכירו עוד שם)
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
15/06/2017 | 08:27
5
102
לפי מחקרי,לא היה ברובנו העיר גופא,קבוץ הכשרה,אלא רק באזורי חקלאות בסביבה,והמפורסם ביניהם,קבוץ קלוסובה-קלוסובו(קבוץ חוצבי האבנים"היוקרתי"),אבל היו כנוסי סניפים מכל האזורים,כאשר באו שליחים מהארץ ועוד.כל הגוש נקרא-גוש תל-חי,ע"ש טרומפלדור,ומרובנו נשלחו בעיקר לפולין,לאזור פודלסיה החקלאית,כילידת אוסטרינה-הגיוני שחיכתה לעליה בגרודנו,כי אוסטרינה היתה במחוז נובוגרודק בתחום שיפוט גרודנו.אם ברשותך ?תמונות קבוצתיות מרובנו,בשנים 33-35,אשמח לראותם,חלק מצאתי בקבוץ לוחמי הגטאות,שם ריכוז החומר על התנועות הציוניות.ואולי כדאי להעביר אליהם את התמונות?
לצפיה ב-'תמונות מרובנה'
תמונות מרובנה
15/06/2017 | 15:54
2
89
אודה לך על שליחת התמונות או סרוקות אלי..אהרון ויסברג מזכיר ארגון יוצאי רובנה בישראל..הן חשובות מאד ואני אעביר לחברי הארגון במייל כד לאתר קרובים וכ'..aharon_w@012.net.il

לצפיה ב-'אסרוק אותן בזמני הפנוי'
אסרוק אותן בזמני הפנוי
15/06/2017 | 20:37
55
ואשלח לך בשמחה. זה מן הסתם יקרה בשלבים, כל פעם כמה תמונות בודדות.
אם יעלו בחכתך פרטים, אשמח לשמוע.
שם אחד כבר עלה - שלמה סקלוט. כנראה כן תושב העיר ולא מחנה ההכשרה עצמו, שהיה בקשר עם סבתי לתקופת מה.

לצפיה ב-'רובנה'
רובנה
21/06/2017 | 12:05
13
אולי אפשר גם להוסיף את התמונות תחת קהילת "רובנה" בKEHILA LINK וכמובן למסור ליד ושם.
לצפיה ב-'יש מספר מצומצם של תמונות קבוצתיות'
יש מספר מצומצם של תמונות קבוצתיות
15/06/2017 | 20:39
1
67
אעלה כאן בשמחה.
יש לך שם של איש קשר בלוחמי הגטאות אליו אוכל לשלוח תמונות סרוקות? לצערי אני לא מגיע לשם לעתים מזומנות.
לצפיה ב-'רוב התמונות הם דיוקנאות קטנים'
רוב התמונות הם דיוקנאות קטנים
15/06/2017 | 20:40
56
שכנראה עשו לעצמם כדי להחליף זה עם זה כדי לזכור זה את זה טוב יותר, לקראת פרידה.
לצפיה ב-'איזה אוצר מדהים!'
איזה אוצר מדהים!
16/06/2017 | 08:56
3
88
אחת התמונות ששמת בפורום היא עם הקדשה מחנה מגרודנה. אני שולחת לך מסר דרך תפוז.
קיבוץ דן הינו מזרם הקיבוץ הארצי. בין מייסדיו היו אלימלך הורביץ ואשתו סוניה, שהיו חברים בתנועת "השומר הצעיר" בקן גרודנה. הם עלו לארץ בשנת 1938 מגרודנה. אלימלך הורביץ ייסד את מוזיאון בית אוסישקין בקיבוץ דן.
לצפיה ב-'אני הכרתי אותם כילד'
אני הכרתי אותם כילד
16/06/2017 | 09:20
2
80
סבא שלי כנראה עלה איתם, והיה ממקימי קיבוץ דן, שם אבא שלי נולד. אני אמנם כבר לא נולדתי בקיבוץ, אבל ביקרתי שם הרבה בילדותי והכרתי חלק מדור המקימים כשבאנו לבקר עם סבא וסבתא ולא רק עם ההורים.
לצפיה ב-'מאיזה עיירה הסבא שלך והאם היה בתנועת השומר הצעיר?'
מאיזה עיירה הסבא שלך והאם היה בתנועת השומר הצעיר?
16/06/2017 | 10:45
1
42
לצפיה ב-'נולד וגדל בברנוביץ''
נולד וגדל בברנוביץ'
16/06/2017 | 15:15
57
לדעתי, טרם עלייתו ארצה גר בגרודנה או בסביבתה, אבל אני לא בטוח בכך. ולמיטב ידיעתי היה חבר בשומר הצעיר.
לצפיה ב-'תמונות לשיתוף אפשר דרך "ישראל נגלית לעין"'
תמונות לשיתוף אפשר דרך "ישראל נגלית לעין"
21/06/2017 | 12:04
26
מניסיון, בייחוד כאשר מדובר בתמונות מקום המדינה ותמונות מהארץ, הפרויקט הנפלא הזה, שמח לסרוק ולהעלות תמונות כולל תיאור ופיענוח הכתוב מאחור. הכל נעשה בתאום עם המוסר. בנוסף, הם מעלים גם תמונות מחו"ל...בהצלחה.
לצפיה ב-'רישום מקורות'
רישום מקורות
14/06/2017 | 19:53
92
אני די בטוחה שכבר היה דיון בנושא אך איך מצטטים מקור של תעודה מ- JRI POLAND?
לצפיה ב-'פענוח מגרמנית'
פענוח מגרמנית
14/06/2017 | 19:03
2
71
שלום
אבקש עזרתכם בפענוח הכתוב על גלויה מ 1959 שנשלחה לארץ ע"י בני המשפחה מכאן שתיירו בשטרסבורג, צרפת.
שימו לב לחסכון במקום ולכתוב (הפוך) בשולי הגלויה.
אני מבקש לדעת את שמם (וכל מידע נוסף) על המארחים שם.
סרקתי את הגלויה ברזלוציה מירבית, כך שהקובץ די גדול.
תודה מראש

לצפיה ב-'פענוח מגרמנית'
פענוח מגרמנית
26/06/2017 | 16:43
1
13
החלק הראשון קשה לפיענוח, חוץ מד"ש, כל טוב, להתראות.
החלק השני יותר קריא:
כפי שאתם רואים אנחנו בצרפת. התקבלנו אצל וסטהיימר (?), כפי שלא ניתן לבקש יותר טוב. .. אנשים נהדרים. כל טוב, שלכם נימה/וימה ?? להתראות בבריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/06/2017 | 17:19
4
לצפיה ב-'שוב בקשת עזרה בפענוח'
שוב בקשת עזרה בפענוח
14/06/2017 | 10:11
11
213
אחרי ההצלחה בפענוח של המדליה ששמתי בפורום ביום 8.6 (שוב תודה לפגי ולפיל פילון), אני מבקשת עזרתכם בפענוח של המדליה המצורפת. אני אינני מבחינה בכיתוב כלשהו על המדליה. אשמח ואודה על חוות דעתכם והשערתכם לאיזה מוסד יהודי המדליה הייתה שייכת. אולי מישהו מהחברים נתקל במדליה דומה...

לצפיה ב-'מדליה'
מדליה
14/06/2017 | 14:02
93
A S משולבים בפנים גרפית(מדליה "שמחה")גם עלים וגם סרט.מה זה אומר??
לצפיה ב-'z , g משולבות באות s '
z , g משולבות באות s
14/06/2017 | 14:59
2
76
אלה האותיות שאני מגלה, נראה כמו ראשי תיבות של שם פרטי? אולי שם של מישהו
פעיל בארגון סוציאליסטי?  מודה שהדמיון עובד ....
לצפיה ב-'ניחוש פרוע...'
ניחוש פרוע...
14/06/2017 | 21:58
90
היות וברור שמדובר על מדליה "יהודית" (יש מגן דוד), אולי האות Z מסמלת את האות הראשונה במילה "יהודי/ם" בפולנית.
משהו כמו  Zydzi , Zydow או Zydowski

לצפיה ב-'עוד ניחוש לסיעור מוחות - זבולון, עוגן'
עוד ניחוש לסיעור מוחות - זבולון, עוגן
15/06/2017 | 06:23
74
אני רואה את האותיות Z, G שהוזכרו משולבות בעוגן. לכן חיפשתי הכשרה יהודית ימית. ה-Z עשויה להתייחס לזבולון, שם גנרי לאגודות ימאיות יהודיות.
בגדיניה היה מרכז להכשרה יהודית ימית "זבולון". אך לא מצאתי בינתים סמל המזוהה עמו. דווקא ניתן למצוא חותמת, אך לא דומה לסמל.
אורית
לצפיה ב-'נראה יותר כסיכה לכובע או לעניבה של תנועת נוער'
נראה יותר כסיכה לכובע או לעניבה של תנועת נוער
15/06/2017 | 00:05
36
לצפיה ב-'תודה רבה עבור התגובות.'
תודה רבה עבור התגובות.
16/06/2017 | 09:19
1
56
לאחר שהסתכלתי שוב ושוב בסמל וכן גם בכל התגובות להודעה ששמתי בפורום, אני סבורה (כמו חנה 2012), ששלוש האותיות שמופיעות בפנים הסמל הן: Z (מצד שמאל), S (במרכז), G (מצד ימין). כנראה שהאות הראשונה Z מסמלת (בפולנית) את המלה "יהודי", כפי שכתב(ה) קזרדי. עדיין אינני יודעת לאיזה מוסד או אגודה יהודית יש את ראשי תיבות: Z S G.
לצפיה ב-'ZGS'
ZGS
17/06/2017 | 02:53
72
שאלתי למטה לפרטים אודות הסמל מאחר שהפרטים יכולים לסייע בניסיון לעזור לך. באין פרטים נוספים אפשר לפתח כמה סברות סביב הסמל הזה.
למשל, ראשי התיבות ZGS עשויים להיות Zespole Gimnazjalno Szkolnym במשמעות "נבחרת הגימנזיה", ואז אולי הסמל הוא של טורניר ספורט אזורי (או ארצי?) בין בתי ספר יהודים בפולין.    
וכמובן שזו רק סברה. 
לצפיה ב-'פענוח ?'
פענוח ?
16/06/2017 | 12:51
75
אם נתיחס לסדר האותיות ZSG חיפוש בגוגל מעלה תוצאה שמשמעה נבחרת בית הספר/גימזיום באוברניקי (OBORNIKI) שזו עיירה לא הרחק מפוזנן. האם מתאים למשהוא שידוע לכם.
לצפיה ב-'ידוע למי היה שייך? היכן מצאו אותו?'
ידוע למי היה שייך? היכן מצאו אותו?
16/06/2017 | 18:56
57
אני שואלת לבדוק אם יש קצה חוט מהכיוון הזה
לצפיה ב-'אין לי פרטים נוספים על הסמל.'
אין לי פרטים נוספים על הסמל.
17/06/2017 | 09:47
1
48
למעשה, קיוויתי שאולי מישהו נתקל בסמל דומה, כפי שקרה בהודעה קודמת ששמתי (ביום 8.6) על פענוח מדליה. הסברה של Ayana KimRon  נראית הגיונית ומתאימה מאד. אולי בהמשך אתקל בסמל דומה ואז אוכל לאמת את אחת ההשערות שהועלו כאן.
אני מודה לכל החברים והחברות על התגובות והרצון הטוב לסייע.

לצפיה ב-'תעלי צילום על נייר לבן, וכך ניתן יהיה לחפש בגוגל תמונות'
תעלי צילום על נייר לבן, וכך ניתן יהיה לחפש בגוגל תמונות
18/06/2017 | 18:23
22
לצפיה ב-'עץ משפחתי של לנין - שאלה'
עץ משפחתי של לנין - שאלה
14/06/2017 | 08:45
2
99
בחיפוש בביוגרפיה של לנין יש הסכמה כי סבו התנצר בגיל צעיר ובא ממשפחה ששמה היה בלנק. במשפחת בלנק של סבתי היה ידוע כי הם מאותה משפחה. האם מישהו נתקל בעץ משפחה של לנין שכולל הצד היהודי הזה בהרחבה? תודה, פלי
לצפיה ב-'הצד היהודי של לנין מופיע ב- Geni'
הצד היהודי של לנין מופיע ב- Geni
14/06/2017 | 09:36
92
הנה לינק לדף של סבא שלו.
משם אפשר להמשיך לחפור.
לצפיה ב-'אני ראיתי אבל ברוסית ?'
אני ראיתי אבל ברוסית ?
15/06/2017 | 12:42
57
http://ru.rodovid.org/wk/%D0%A1%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B0%D1%8F:Tree/42623
לצפיה ב-'האם יש איזה טכניקה מסוימת לפצל אילן לשניים במיי הריטג'?'
האם יש איזה טכניקה מסוימת לפצל אילן לשניים במיי הריטג'?
14/06/2017 | 07:22
2
49
לצפיה ב-'אפשר לייצא לג'דקום חלק מהעץ ואז לייבא אותו כעץ חדש'
אפשר לייצא לג'דקום חלק מהעץ ואז לייבא אותו כעץ חדש
14/06/2017 | 08:51
1
50
לצורך כך, בחר בתפריט "קובץ" בפריט "ייצא לג'דקום", והיעזר באשף שייפתח (הערה: הממשק שלי באנגלית, כך שייתכן והתרגומים שלי לעברית לא נאמנים במדויק לגירסה העברית):
  • אחרי שתבחר את שם/מיקום הקובץ, פרטי המחבר והשפה - תגיע למסך בו ניתן לבחור באנשים מסויימים מתוך העץ;
  • בחלון זה, סמן את "בחר אנשים מסויימים", ולחץ על כפתור "בחר";
  • בחלון שייפתח - הוסף את האדם, על ידי לחיצה על "הוסף", ואז לחץ על "ערוך" לסימון הוספת צאצאים/בני זוג (זו ברירת המחדל). אשר, וכך תחזור לחלון הקודם;
  • לחיצה על "המשך" תוביל לסיום התהליך.
לאחר מכן, בחירה ב"ייבוא ג'דקום" מתפריט "קובץ" ייבא את הקובץ כעץ חדש.
לצפיה ב-'תודה רבה ארנון'
תודה רבה ארנון
14/06/2017 | 14:08
20
לצפיה ב-'תוכנה למחקר גניאולוגי'
תוכנה למחקר גניאולוגי
13/06/2017 | 16:20
136
אני מחפשת תוכנה באמת טובה לא myheritage שתאפשר לי לתעד כמו שצריך דברים כולל סימון להמשך בדיקות ועריכת רשימת מטלות מחקר.
אשמח להמלצות
לצפיה ב-'סניף ראשלצ - מפגש חודש יוני'
סניף ראשלצ - מפגש חודש יוני
13/06/2017 | 13:45
486
לצפיה ב-'ציון שם הסנדק ברישומי לידה'
ציון שם הסנדק ברישומי לידה
12/06/2017 | 23:01
4
74
שאלה מעניינת שנתקלתי בה -
האם נהוג היה לציין ברישומי לידה את שם הסנדק?
ברישומי הלידה שנתקלתי בהם עד כה, מכמה אזורים שונים בפולין, לא  ראיתי שציינו את שם הסנדק.
האם באזורים שונים בפולין, תקופות שונות או מדינות אחרות היה נהוג אחרת?
לצפיה ב-'בתעודות הלידה שברשותי אין סנדק'
בתעודות הלידה שברשותי אין סנדק
13/06/2017 | 00:45
42
אבל בתעודות מצוין שהאב הגיע לרישום התינוק עם התינוק ועם שני עדים מתוך הקהילה שגם הם חתומים על תעודת הלידה.
לצפיה ב-'הכלל הוא שאין כללים קשיחים'
הכלל הוא שאין כללים קשיחים
13/06/2017 | 09:06
41
גם ברישומי לידה בבוקובינה, שהם בפורמט אוסטרי טבלאי (בניגוד לטקסט החפשי הנהוג בפולין), ברוב הפעמים מופיעים שמות העדים בלבד - ורק באחוזים ספורים מהלידות מצוין שם הסנדק.
יוסי יגור
לצפיה ב-'ברישומים מגליציה המזרחית מהמאה ה-19'
ברישומים מגליציה המזרחית מהמאה ה-19
13/06/2017 | 10:15
62
נתקלתי פעמים רבות בשם-הסנדק, אם כי לא בכל התעודות. 
לצפיה ב-'אני מכיר מגליציה'
אני מכיר מגליציה
13/06/2017 | 22:50
50
ברישומי לידה דו-לשוניים גרמנית/פולנית בגליציה ניתן לרשום את שם הסנדק בעמודה 8. מכיר תעודות כאלה מסוף המאה ה19 ותחילת המאה העשרים.
לצפיה ב-'שוב שלום'
שוב שלום
12/06/2017 | 18:31
97
עבר הרבה זמן ושוב אני חוזרת (בקטנה). אין מה לעשות החיים קצת מפריעים לתחביבים.

אני כעת בורשה למפגש משפחתי שני אשר נבע מהעץ המפלצתי שבניתי במהלך 25 + השנים האחרונות (ברוטו לא נטו). הפעם החלטתי להאריך את השהות כאן על מנת לעסוק קצת במחקר שלי והרי העדכון עד לרגע זה:

1. בביקור במוזיאון פולין - מצאנו במצג האינטראקטיבי העוסק בנציגים היהודיים לפרלמנט הפולני שני קרובים (היה ידוע מראש אך עדיין נחמד).

2. אתמול אורגנה לי פגישה עם היסטוריון שמתמחה בנציגות היהודית בפרלמנט והוא סיפק לי טקסטים מתוך ספרים. אממה הטקסטים בפולנית ואשמח לעזרה בתרגומם.

3. קרובי משפחה מאוסטריה הפתיעו אותי והביאו איתם אישור פטירה מסן רמו (איטליה) ובו פרטים על פטירתו של אחד מקרובי המשפחה. גם כאן אודה לסיוע בתרגום מאיטלקית.

4. היום ישבתי כחצי יום במכון להסיטוריה יהודית (המנוהל על ידי אחד מקרובי המשפחה) במחלקה הגניאולוגית שלהם והייתה התקדמות אדירה באיתור שני ענפים לגביהם היה מחסור גדול במידע. למרות שעברתי עם הבחורה שם עדיין אשמח לתרגום של הרישומים אשר אותרו.

לגבי מחר יש לי בחירה לעשות - האפשרות הראשונה היא לנסות את מזלי בארכיון של הפרלמנט והאפשרות השנייה במידה ואתקדם היום קצת (יש לייצר קצה חוט לצד השני של המשפחה) לחזור לבחורה איתה ישבתי היום. וכמובן שאפשר לקחת בוקר חופשי לפני הטיסה חזרה.

אשמח מאוד להפנייה למישהו בארץ יש לו הרבה סבלנות לעבור איתי ולתרגם את המסמכים השונים מפולנית, איטלקית ורוסית (כמובן שלא הכל צריך להיות אותו אדם).
לצפיה ב-'שדלישצ'ה - שדליץ'
שדלישצ'ה - שדליץ
12/06/2017 | 14:51
10
67
נתקלתי בספר זיכרון של עיירה בשם שדלישצ'ה. האם הכוונה לעיר הידועה בשם שדליץ, או שאלו שתי עיירות שונות?

אם אלו שתי עיירות שונות, האם מישהו יכול לעזור לי למצוא במפה את שדלישצ'ה? כמו כן, היכן אוכל למצוא מידע נוסף על אנשי שדלישצ'ה, מעבר לספר הזיכרון שלהם?
לצפיה ב-'שני השמות זהים,שדליצץ-השם באידיש,השני בפולנית.'
שני השמות זהים,שדליצץ-השם באידיש,השני בפולנית.
12/06/2017 | 17:24
8
41
עברתי דרכה לכיוון וורשה,בדרך מסימייאטיץ(מקום ההכשרה של החלוץ הצעיר)שם היה אבי.
לצפיה ב-'מ-ביאליסטוק-כביש e-67,מביאלה פודלסקי-כביש e-30,זו עיר גדולה.'
מ-ביאליסטוק-כביש e-67,מביאלה פודלסקי-כביש e-30,זו עיר גדולה.
12/06/2017 | 17:34
7
27
לצפיה ב-'חוששני שטעית'
חוששני שטעית
12/06/2017 | 22:54
6
49
בוויקיפדיה יש ערך נפרד לכל אחד, שדליץ זו אכן עיר גדולה, אבל שיידלישצ'ה זה כפר במחוז לובלין. גם באתר ספריית ניו יורק יש ספר יזכור נפרד לכל אחת.
לצפיה ב-'שידלישצה'
שידלישצה
13/06/2017 | 08:32
5
46
אכן המקום הידוע הוא בנפת חלם, מחוז לובלין. היו עוד מקומות בפולין בשם זה, אך ללא קהילה יהודית פעילה. 
אתה יכול לשתף באילו משפחות אתה מתעניין? לפני שנתיים היה דיון בפורום על בני משפחת ברוקר מיישוב זה, ואני עסקתי במשפחה נוספת מאותו מקום.
אורית
לצפיה ב-'siedlce,זאת העיר שעברתי בה.אז יש גם עיירה,יפה.'
siedlce,זאת העיר שעברתי בה.אז יש גם עיירה,יפה.
13/06/2017 | 10:30
33
לצפיה ב-'משפחת הורן שידלישצה-גדרה'
משפחת הורן שידלישצה-גדרה
14/06/2017 | 19:11
3
48
אשמח לעזרה

ואתחיל ברשותכם מהתחלה
בגדרה היו למרבה הפלא 2 משפחות הורן, כאשר לבעל קראו דוד, ולאשה צפורה, או פייגא, מכיון ששתי המשפחות הינם עם שמות פרטיים זהים הדבר מקשה עלי את החיפוש אודותם.
ומכיון שהזוג הראשון היו מחלוצי היישוב, בגדרה, מכירים זקני המקום את הזוג הראשון ואילו הזוג השני לא ידוע אודותיו מאומה.
עיינתי במצבה שבבית העלמין בגדרה של דוד הורן השני (נפטר בתשי"ז 1957) ושם נכתב כי היה בנו של יהושע משה, מכיון שהפרטים היחידים שידוע לי אודותיו זה שהוא היה שריד השואה, ולפני המלחמה היו לו אשה וילדים שנספו בשואה, והוא התחתן שוב בארץ עם צפורה פייגא לאחר שנת תש"ח תש"ט שאז היא עלתה ארצה, ולא היו להם ילדים.
חיפשתי בדפי עד שלי יד ושם לראות האם יש שם נספים ששם משפחתם הורן ושם אבי המשפחה יהושע משה, והתוצאה שקיבלתי היא מהעיר שידלישצה, וזה מסתמך על רשימת הנספים שבסוף ספרהזכרון , מעיון בספר הזכרון של העיירה הזו אכן יש שם איזכור של משפחת הורן, אבל לא של יהושע או (שייע) משה, ולכן אבקש את עזרתכם בנושא.

כל מידע נוסף יתקבל בברכה 
לצפיה ב-'דוד הורן, בנו של יהושע משה, נפטר כ"ב אלול תשכ"ז, 27.9.1967'
דוד הורן, בנו של יהושע משה, נפטר כ"ב אלול תשכ"ז, 27.9.1967
15/06/2017 | 20:50
2
30
כתושב גדרה ומי שתיעד את כל בית הקברות של גדרה, אשמח לעזור לך.
לצפיה ב-'תודה,'
תודה,
16/06/2017 | 15:19
1
23
תודה.

אם יש לך, אשמח לקבל ממך תמונה של המצבה שלו ושל אשתו, או כל תיעוד אחר. אשמח להמשיך להיות איתך בקשר בפרטי (לא הצלחתי למצוא את האפשרות לפנות אליך במסר פרטי. אודה לך אם תזכיר לי כיצד עושים זאת).

לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי...'
רק עכשיו ראיתי...
18/06/2017 | 21:04
19
תלחצי על השם שלי ויפתח חלון קטן. בצד ימין למטה רשום שלח/י מסר.
כתבי לי את המייל שלך ואשלח את התמונה. כרגע יש לי רק את של דוד, ללא אשתו. אחפש.
לצפיה ב-'ובכדי לבלבל עוד יותר, יש גם את שידלוביץ'....'
ובכדי לבלבל עוד יותר, יש גם את שידלוביץ'....
13/06/2017 | 13:48
34
לצפיה ב-'הרצאות בנושא " גם בישראל! רישומי נשואין כמקור גנאלוגי.”'
הרצאות בנושא " גם בישראל! רישומי נשואין כמקור גנאלוגי.”
12/06/2017 | 10:16
1
115
העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל  מזמינה אתכם לשתי הרצאות ב-26/6 בנושא  " גם בישראל! רישומי נשואין כמקור גנאלוגי”.

"תעודות נשואין וגירושין בארץ ישראל - לאורך הדורות" ע"י עו"ד רוני גולן.
עו"ד רוני גולן עוסק בגנאלוגיה מאז 1985. מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וגנאלוג מקצועי.

"תעודות נשואין וגירושין באוסף העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל" ע"י רוז פלדמן, מתאמת מאגרי מידע של העמותה.

הכניסה חופשית

תאריך: 26/6  18:00-21:00

כתובת: משרד הראשי של MyHeritage
רח' אריאל שרון 3
קומה 4
אור יהודה

לצפיה ב-'היום. הולך להיות מעניין? מישהו מגיע?'
היום. הולך להיות מעניין? מישהו מגיע?
26/06/2017 | 14:39
12
משום מה לא שמענו פרטים נוספים.
לצפיה ב-'הדנ"א שלכם עדיין מבלבל אתכם במחקרכם המשפחתי?'
הדנ"א שלכם עדיין מבלבל אתכם במחקרכם המשפחתי?
11/06/2017 | 14:43
129
אולי המפגש המצ"ב יעשה לכם קצת סדר...

לצפיה ב-'סיפור משפחתי'
סיפור משפחתי
11/06/2017 | 10:05
4
238
בית הספר הבינלאומי ללימודי העם היהודי בבית התפוצות מוביל תכנית "סיפור משפחתי". בכל רחבי העולם, כותבים בני ובנות נוער עבודות שורשים משפחתיים. השנה חגגה התוכנית 22 שנות פעילות. לבית התפוצות הוזמנו 50 בני נוער מישראל ומרחבי העולם, שעבודותיהם נבחרו מבין הרבה עבודות שנכתבו על שורשים משפחתיים. האירוע החגיגי התקיים בבית התפוצות  ב-8 ו-9 ליוני. בין המשתתפים שהוזמנו לבית התפוצות, הייתה גם נערה כבת 14, ששמה ליליה שפלביץ, שהגיעה עם אמה מבלארוס. בוודאי כבר ניחשתם מאיזה עיר היא הגיעה. כן, כמובן מגרודנו (גרודנה)... כמובן שנפגשנו כמה פעמים. ביום שישי (9.6)  בצהרים התקיים טקס חגיגי של חלוקת פרסים. חמישים בני ובנות הנוער המוזמנים, חולקו לארבע קבוצות: (1) ספרד ואמריקה הלטינית (12 משתתפים), (2) צפון אמריקה, דרום אפריקה ואוסטרליה (13 משתתפים),
(3) חבר המדינות העצמאיות (ברית המועצות לשעבר) ואירופה (12 משתתפים), (4) ישראל (13 משתתפים). המשתתפים קיבלו תעודות ובכל אחת מארבע הקבוצות צוינו הזוכים במקום הראשון, השני והשלישי בקבוצה. ליליה מגרודנה, שהשתייכה לקבוצה (3), זכתה במקום הראשון בקבוצה. כמובן, שהשמחה הייתה גדולה. נו, כבר מזמן אמרתי: "גרודנה על המפה". כמה אנשים בקהל נגשו וברכו אותנו ושאלו: "איפה בכלל נמצאת גרודנה"? ותשובתי הייתה: "גרודנה עבורי נמצאת במרכז העולם".
דרך אגב, אחותה של ליליה השתתפה השנה בחידון התנ"ך העולמי לנוער, שהתקיים ביום העצמאות האחרון בירושלים. אציין, שאין כיום בית ספר יהודי בגרודנה ולכן היא התכוננה לחידון בכוחות עצמה. היא זכתה במקום השלישי!
נו, אז מה אתם אומרים? אני מרגישה "גאוות יחידה".

לצפיה ב-' מבינה אותך לחלוטין'
מבינה אותך לחלוטין
11/06/2017 | 15:34
35
לצפיה ב-'לא פלא שאת מרגישה "גאוות-יחידה"'
לא פלא שאת מרגישה "גאוות-יחידה"
11/06/2017 | 18:36
57
האמת שביחס לגרודנו ולונה את יכולה להרגיש הרבה יותר מזה, אפילו "קרובת-משפחה"... 
לצפיה ב-'וואו!!! בהחלט מקור לגאווה '
וואו!!! בהחלט מקור לגאווה
12/06/2017 | 10:46
22
לצפיה ב-''
02/07/2017 | 16:11
4
לצפיה ב-'אלקה קסטנבוים'
אלקה קסטנבוים
11/06/2017 | 00:00
3
160
שלום חברים, 
המון זמן לא הייתי כאן, חזרתי בעיקר להודות. 
לפני שנים בקשתי עזרתכם בחקר תולדות סבתי, ובפרט באיתור משפחת אחותה שלא ידעתי על קיומה. בעזרתכם הצלחתי ליצור קשר עםבני המשפחה ולקבל מידע מועט ולא עוד.
לפני מספר חודשים החלטתי שאין צה להפסיד, ופניתילאחד מנכדיה באמצעות הפייסבוק  ו...הצלחתי. הבחור נרתם לעבודת המחקר, גרר אליה את הוריו, ונוצר קשר בנינו. עדין, מאד "תלוי בדבר", ובכל זאת קשר סביב כניין משותף.
למדתי מהם כמה פרטים נוספים לגבי הביוגרפיה, למשל שאחות סבתי שלחה לאמא כסף מארצות הברית, ולמדה על פטירת האם מן העובדה שלסכום שהעבירה לא נמצא דורש. עם זאת החידה העיקרית טרם נפתרה, ומי יודע אם תפתר ביום מן הימים.
ושוב - כאמור - תודה רבה!
לצפיה ב-''
11/06/2017 | 08:11
10
לצפיה ב-'ברוך שובך'
ברוך שובך
11/06/2017 | 18:39
1
57
ברכות לחידוש-הקשר, מה שמוכיח שצריך סבלנות, ומדי פעם, מבלי ללחוץ, לנסות להשיג את שיתוף-הפעולה. מקווה ששיתוף-הפעולה הזה יניב עוד מידע.

אגב, בעקבות השרשור הרלוונטי אליו הפנית לא ברור לי, האם השם הפרטי היה בכל זאת אלקה או רבקה (או גם וגם)? 

לצפיה ב-'אלקה או רבקה?'
אלקה או רבקה?
11/06/2017 | 22:31
69
תודה, שרי וארנון.

אתמצת את הסיפור:
אלקה ורבקה, בנות אריה ישעיהו קסטנבוים ומרים לבית כץ (מברודי?) גדלו כפי שידוע לי ברובנה, בבית יחזקאל שוסטק שהיה שוחט.
שתיהן עזבו את רובנה לפני מלחמת העולם השניה: רבקה הגרה לארה"ב דרך קנדה, ונישאה למשה פרדמן. אלקה נישאה, ילדה, וכשהרתה שנית בעלה נסע לארץ ישראל להכין את הקרקע לעליית המשפחה. מספר שנים לאחר מכן עלתה אלקה עם שני ילדיה לארץ, ולאחר איחוד המשפחה נולד בן נוסף. אבי.
עד לפני עשור לא ידעתי על רבקה ומשפחתה, אבי לא סיפר על קיומם. הגילוי עלה בשיחה עם נכדו של יחזקאל שוסטק שסיפר לי שהוא קרא לסבתי "דודה", ואצלנו בבית הוא היה "בן דוד", אלא שלא הצלחתי לפענח את הקשר המשפחתי. באחת השיחות עם בן הדוד בקשתי לשמוע משהו על סבתי, והמשפט הראשון עצר את נשימתי: סבתך ואחותה גרו אצל סבי בבית. הוא מסר לי רשימת שמות של בני משפחת פרדמן (אחות סבתי) ובעזרת החברים כאן הגעתי אליהם.
משך שנים ניסיתי להבין מדוע האחיות גדלו במשפחה אחרת. ההיו יתומות? קשיי פרנסה? לא מצאתי תשובות.
כיון שאבי שומר היטב ניירות  ישנים קיבלתי את ההזמנה לחתונת סבי וסבתי, המזמינים:אם סבי, ו"שעייה לייב ורעייתו". מי הרעיה? האם מרים או אשה שניה? שוב - ללא תשובה.
הקשר המחודש עם בני הדודה רבקה הניב אוסף תמונות, בהן תמונה של אבי, וקבלה המאשרת העברת כספים לאמה של רבקה, בליווי הערה: כשלא משכו את הכסף התברר לרבקה שאמה נפטרה. אז בכל זאת היתה אם.
התעלומה נשארה בעינה. כל כמה שחפרתי ברשת לא מצאתי קצה חוט שיעזור לפתור אותה, וכן לא צאתי רמז לקשר בין משפחת קסטנבוים לשוסטק.

לצפיה ב-'איחוד מידע בין שני אילנות..'
איחוד מידע בין שני אילנות..
08/06/2017 | 13:08
130
שלום
אימי בנתה אילן ב JewishGen
אני בונה אילן ב MyHeritage
היש דרך להעביר אינפורמציה בין האתרים?
מישהו יודע מה המספר של התמיכה הטכנית של MyHeritage ??
תודה
לצפיה ב-'רִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה'
רִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה
09/06/2017 | 09:35
12
209
רישומים לרִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה, נמצאים באתר FAMILYSEARCH. בקישור
https://familysearch.org/search/catalog/1411152?av...

לא קיים אינדקס לרשומות.

לצפיה ב-' תודה רבה ! אעיין באתר שוב בהמשך.'
תודה רבה ! אעיין באתר שוב בהמשך.
09/06/2017 | 11:02
37
לצפיה ב-'דפי עד ב"יד ושם" - פורמטים שונים'
דפי עד ב"יד ושם" - פורמטים שונים
10/06/2017 | 21:26
2
68
דפי עד ל"יד ושם" עודכנו מספר פעמים במשך השנים.
האם ידוע כמה פורמטים היו ובאילו שנים נהגו למלא דפים
בפורמט זה או אחר.
אני מצרפת כאן 2 כותרות של דפי עד מתקופות שונות.
מעניין אותי במיוחד, באיזה שנים נהגו למלא את הדף בפורמט
שבתמונה מס' 1.
שלחתי שאלה גם ל"יד ושם" אך נראה שייקח זמן עד לקבלת מענה מהם.
תודה !
לצפיה ב-'הגרסה המוקדמת של דפי-העד '
הגרסה המוקדמת של דפי-העד
10/06/2017 | 21:50
57
היא בד"כ משנות ה-50. את יכולה לנסות ולבדוק מספר דפים, ותוכלי לראות שהדפים הללו מולאו בשנות ה-50. אגב, פעמים רבות הדפים הללו מולאו ע"י פוקד, ולא ע"י מוסרי-העדות עצמם. 
לצפיה ב-' אך למען הדיוק...'
אך למען הדיוק...
10/06/2017 | 22:12
42
הוחל במבצע דפי עד ב"יד ושם" מאמצע שנת 1955. נראה שנתקלו בתחילה
בקשיים במילוי  הטפסים ולכן הם שונו באותה שנה.
אני גם יודעת שפורמט תמונה מס' 1 נהוג היה עדיין ב-1957.
כל זאת אני יודעת.
אני מבקשת פרטים מדויקים יותר כגון:
פורמט תמונה 1 נהוג היה משנת... עד שנת....
פורמט תמונה 2 נהוג משנת... עד שנת...
הפורמט הנהוג כיום הוא משנת...

לצפיה ב-'זיהוי למקורה של תמונה שהופיעה ב"זמנים מודרניים" לפני שנים '
זיהוי למקורה של תמונה שהופיעה ב"זמנים מודרניים" לפני שנים
10/06/2017 | 21:37
7
79
קיבלתי לאחרונה כתבה מ"זמנים מודרניים" של "ידיעות אחרונות.
בכתבה מופיעה תמונה שדוד שלי מופיע בה (לא הדמות שמסומנת).
הכתבה "מישפחת השואה", נכתבה ע"י ורדה רזיאל (ויזלטיר).
לא זכור מתי הופיעה הכתבה בעיתון.

אני מבקשת למצוא:
א. מתי פורסמה הכתבה?
ב. אם התמונה מוכרת למישהו, היכן צולמה?
ג. היכן ניתן לברר מקורה של התמונה, דהיינו: היכן צולמה, מתי
   ומה הנסיבות בה היא צולמה. האם קיים מאגר תמונות
    באמצעותו אוכל לאתר פרטי התמונה.
לצפיה ב-'נסיון לעזרה'
נסיון לעזרה
11/06/2017 | 13:55
56
אם תחפשי בגוגל תמצאי תחת החוקרת יעל דניאלי את המאמר הבא:
Families of survivors of the Nazi Holocaust: Some short- and long-term effects
הוא פורסם בשנת 1982 ולכן אני משער שהכתבה משנת 1982 בסמוך לכתיבת המאמר. זה יצמצם משמעותית את החיפוש בארכיון של ידיעות שלדעתי יש זמין בספריות עירוניות. 
אולי בזמנו נתנו קרדיט בעמוד הראשון של העיתון לתמונות וצלמיהן וכך יהיה ניתן לאתר.
פלי
לצפיה ב-'תשובה יותר טובה - מקור התמונה (בערך)'
תשובה יותר טובה - מקור התמונה (בערך)
11/06/2017 | 14:39
5
62
זו עטיפה של ספר (לדעתי בהונגרית)
שמו ושם המחבר: Randolph L. Braham: A magyar holocaust I-II.
אפשר למצוא אותו למכירה בחיפוש בגוגל
פלי
לצפיה ב-'פלי, הצלחת לרגש אותי מאוד'
פלי, הצלחת לרגש אותי מאוד
11/06/2017 | 15:05
1
52
החלטתי ללכת ולחפש מכיוון אחר. זאת, מכיוון שאני מנסה לאתר מקורה של תמונה.
הקלדתי ב"גוגל תמונות" את שם המאמר שנתת באנגלית והחלטתי לעבור על כל התמונות שעלו. מצאתי את התמונה שאני מחפשת. הקלקתי על התמונה ונפתח אתר המדבר על קורבנות שואה מהרפובליקה הצ'כית (נכון יותר: מדובר על הקראת שמות הקורבנות ב-13 מקומות בצ'כיה). ראה בקישור:
התחלתי לעבור על הסרטונים. לשמחתי, בסרטון השני: Holocaust victims בדקה 1:52 מופיעה התמונה.
אינני יודעת כיצד מורידים תמונה מיוטיוב. אני גם מקווה שאמצא באיזה שהוא מקום הסבר לתמונה; מתי, היכן ובאילו נסיבות צולמה.
חן-חן על העזרה.
לצפיה ב-'מצאתי בסרטון היוטיוב עוד תמונה, בדקה 2:14'
מצאתי בסרטון היוטיוב עוד תמונה, בדקה 2:14
11/06/2017 | 15:41
29
לצפיה ב-'מתברר שהתמונה ידועה מאוד'
מתברר שהתמונה ידועה מאוד
11/06/2017 | 15:40
2
55
מצאתי גם את התמונה מכריכת הספר.
התמונה מופיעה גם באתר נוסף באינטרנט ושם מוסבר כי מדובר בהגעה לאושוויץ.
לצפיה ב-'עוד משהו שמצאתי בחיפוש'
עוד משהו שמצאתי בחיפוש
11/06/2017 | 15:48
48
יש הפניה בגוגל תמונות שמחפשים את התמונה עצמה לאתר שמוכר ספר.
מסתבר שזה ספר ידוע של כותב בשם Béla Vihar והספר נקרא:
Yellow Book, Facts of the Wartime Sufferings of Hungarian Jewry
שנחשב לספר התיעודי הראשון בעולם על השואה ויצא בשנת 1945
מה שמעניין שמי שאייר אותו היה אמן בשם שרגא וייל שעלה לארץ אחר כך וגר עד פטירתו לפני מספר שנים בקיבוץ העוגן. אני יכול לשער שאולי התמונה מופיעה בספר הזה.
יכול להיות שבקיבוץ או אצל יורשיו יש עותק ואפשר לראות אם יש מראה מקום מדויק לתמונה.
עוד דבר, בכתבה על הסרטו שהעלת יש ראיון עם מישהו מארגון נוצרי בשם ICEJ להם בטח יהיו פרטי הקשר למרואיין ואולי הוא יוכל להפנות ליוצר הסרטון וממנו ללמוד עוד פרטים.
פלי
לצפיה ב-'תודה, פלי'
תודה, פלי
11/06/2017 | 16:03
34
אצלי הרמקולים אינם פועלים ולכן אינני יכולה לשמוע את דברי ההסבר לסרטון.
רשמתי לפני את שכתבת, אעדכן את בן דודי (בנו של הדוד, שמופיע בתמונה) ונמשיך לחפש לאיתור המקור, העיתוי והנסיבות. באתר מסוים נכתב כי מדובר בהגעה לאושוויץ. לי נדמה שהתמונה היא כמה חודשים קודם לכן, עת ריכזו את היהודים בגטו זה או אחר.
יהודי רימובסקה סובוטה נשלחו לאושוויץ ביוני 1944. לבוש האנשים בתמונה מצביע על ימים קרים יותר ולכן השערתי היא שהתמונה צולמה קודם להגיעם למחנה ההשמדה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה