לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1136311,363 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'מה לעשות עם תמונות משפחה?'
מה לעשות עם תמונות משפחה?
23/04/2017 | 17:44
4
151
אנחנו מפנים דירה משפחתית. מצאנו המון תמונות. ממש מאות. חלק שחור לבן משנות ה 30 בארץ. חלק טיולים באירופה וארה"ב בשנות ה 70. מצאנו גם קופסאות מלאות שיקופיות קודק, נופים, כל מיני. מה עושים? אנחנו לא רוצים לזרוק את התמונות אבל גם אין לנו מקום בשבילן בבית. וממילא אף אחד כבר לא מסתכל עליהן.
לצפיה ב-'אולי זה'
אולי זה
23/04/2017 | 21:46
116
לצפיה ב-'כדאי לפנות לארכיון המדינה ולארכיון הציוני'
כדאי לפנות לארכיון המדינה ולארכיון הציוני
24/04/2017 | 12:36
56
לצפיה ב-'ארכיון דיגטלי - כחלק מדפי הנצחה'
ארכיון דיגטלי - כחלק מדפי הנצחה
24/04/2017 | 12:55
1
101
1
הי
אני מזמינה אותך לפתוח דפי הנצחה למי שמצולם בתמונות ואינו בחיים' ולהעלות את התמונות לאלבומים בדפי ההנצחה.
כך יישמרו התמונות בהקשרן, ובנגישות מכל מקום ללא צורך באחסון פיזי.

אתר נשמה היא פלטפורמה שפיתחתי עם אנשי מקצוע.
זו פלטפורמה חינמית ופשוטה לצורך הנצחת בני משפחה וחברים, שיתוף ושימור מידע דיגטלי כך שיהיה נגיש וזמין ברשת.

מקווה שעזרתי,
שלי

לצפיה ב-'מה לעשות עם תמונות ...'
מה לעשות עם תמונות ...
26/04/2017 | 20:13
32
תודה לכולם. בודקת.
לצפיה ב-'אני מחפשת להעזר במישהו מקצועי לאתר שורשים משפחתיים'
אני מחפשת להעזר במישהו מקצועי לאתר שורשים משפחתיים
23/04/2017 | 10:58
141
מס' דורות אחורה.
אפשר לקבל המלצות?
תודה

לצפיה ב-'ההרשמה לכנס הגנאלוגי השנתי '
ההרשמה לכנס הגנאלוגי השנתי
22/04/2017 | 14:58
81
נותר עוד שבוע אחד להירשם לכנס הגנאלוגי השנתי במחיר הנחה של עד 20%. בשבוע שאחריו יעלו המחירים בצורה משמעותים. הכנסו לתכנייה התרשמו והירשמו
לצפיה ב-'סניף פתח תקוה והסביבה במפגש על חקר שורשים בתחום המושב'
סניף פתח תקוה והסביבה במפגש על חקר שורשים בתחום המושב
22/04/2017 | 14:49
2
70
ארקדי ברז'ין התמחה בחקר שורשי משפחה בתחום המושב הכולל שטח טריטוריאלי גדול ומשמעותי שבו התגוררה רוב מניינה ובניינה של יהדות אירופה.  השטח משתרע היום בחלקים ממדינות כמו אוקראינה, בלרוס, ליטא וצפון רומניה.
לצפיה ב-'צריך להרשם מראש?'
צריך להרשם מראש?
24/04/2017 | 08:32
1
16
לצפיה ב-'לא'
לא
24/04/2017 | 10:55
14
לצפיה ב-'סניף השרון במפגש יוצאי פולין לדורותיהם'
סניף השרון במפגש יוצאי פולין לדורותיהם
22/04/2017 | 14:42
83
לצפיה ב-'טיסא פירד - משפחת רובינשטיין'
טיסא פירד - משפחת רובינשטיין
22/04/2017 | 12:38
84
שלום. שמי אמנון גרוף. סבתי מצד אימי ילידת טיסאפירד יולן רובינשטיין. בידי מידע רב .
grof@netvision.net.il
לצפיה ב-'שורשים בוישניץ נובי'
שורשים בוישניץ נובי
22/04/2017 | 11:15
81
משפחתו של אבי מוישניץ נובי, מחפשת מידע אודות משפחת פייבלס feiweles,
אולי ספר על העיירה, או על בית הקברות...
לצפיה ב-'פירוש שם משפחה עבור עבודת שורשים - מדמוני'
פירוש שם משפחה עבור עבודת שורשים - מדמוני
22/04/2017 | 09:05
3
140
היי,
אני מחפש את המשמעות/מקור שם המשפחה עבור עבודת שורשים.
מצד האב - מדמוני , madmoni הגיעו מתימן
מצד האימא - סלטו , SALTO הגיעו מתורכיה ( דוברי לדינו)
ניסיתי לחפש מידע בבית התפוצות אבל לא היה שם מידע עם מקורות השם או משמעות.

אודה לעזרה ,
אבירם
לצפיה ב-'לפי האתר הזה'
לפי האתר הזה
22/04/2017 | 14:24
100

שם המשפחה המקורי עשוי היה להיות מצ'מוני.
כמו אצל יהודי אשכנז, גם אצל יהודי תימן, בד"כ שמות המשפחה היו ע"פ מקצועות או מקומות.
יש לי שכן בשם דמתי, תימני, שמשפחתו באה מכפר בתימן בשם דמת (damt).
המשפחה שלך לא יודעת מאיזור איזור הם באו?
לצפיה ב-'מדמוני'
מדמוני
22/04/2017 | 17:47
1
86
מ+דמי \דמה,כמו,כמוני,כמו אביו,דומה לאביו.
לצפיה ב-'מדמוני'
מדמוני
23/04/2017 | 07:43
74
תודה רבה לעונים.
אבא שלי (שנולד בארץ) אומר שהוא חושב שהשם משפחה היה משנאווי לפני
האם זה עוזר?

אבירם
לצפיה ב-'למשתמשי מייהריטג': אם העץ שלכם לא בעברית: Record match'
למשתמשי מייהריטג': אם העץ שלכם לא בעברית: Record match
22/04/2017 | 00:02
13
840
לרשומה בעברית כדוגמאת מצבה מבליון גרייבס ישנה את שם האדם לעברית באתר. השינוי יעבור סיכרון לעותק המקומי, כי לאתר יש עדיפות בסיכרון.
#שלאתגידושלאאמרתילכן
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי את שכתבת, סמדר'
לא ממש הבנתי את שכתבת, סמדר
22/04/2017 | 13:59
12
54
לצפיה ב-'נסיון שיני'
נסיון שיני
23/04/2017 | 05:25
11
119
העץ שלי באנגלית
קיבלתי התאמות למצבות בארץ באתר של בליון גרייב. אישור ההתאמה גרם לשינוי שפה. לדוגמא, שם שהופיע אצלי באיות: Moshe Rabinu השתנה לעברית: משה רבינו
שיניתי את השם בחזרה לאנגלית בעץ ששמור לי על המחשב
התוכנה עשתה סכרון והשם חזר להופיע בעברית  באתר ובעותק המקומי
לצערי עשרות שמות השתנו והגיבוי מלפני השינוי לא חזר לחיים. 
וכן, פניתי לחברה אך למרבה הצער הם לא הצליחן לשחזר את הגיבוי גם כן.

לצפיה ב-'על זה כנראה המציאו את הביטוי "הגולם קם על יוצרו" '
על זה כנראה המציאו את הביטוי "הגולם קם על יוצרו"
23/04/2017 | 11:57
45
לצפיה ב-''
23/04/2017 | 14:06
21
לצפיה ב-'עניין הגיבוי במיי הריטג' הוא נושא כאוב (והמלצתי)'
עניין הגיבוי במיי הריטג' הוא נושא כאוב (והמלצתי)
23/04/2017 | 21:44
8
82
דובר בו כבר. אנסה לחזור על זה בצורה הכי ברורה:
הדרך -היחידה- לשמור גיבוי של החומר שלכם במיי הריטג' שיישמר כפי שאתם רוצים בדיוק ולא יהיה חשוף לתקלות מסוג זה, היא:
להעתיק את -כל- ספריית הפרוייקט, לשמור את העותק במיקום נפרד על המחשב שלכם, ולעולם, -לעולם- לא לעשות בו שימוש. רק בהעתקים שלו. גם אם התמיכה של מיי הריטג' ממש מבקשת.
כי גם כשיש לכם גיבוי (באתר, או בשירות הגיבוי שלהם, או בקבצי הגיבוי האוטומטי של מיי הריטג' על מחשבכם ועוד) כאשר יש בתוכנה תקלה, התקלה משתחזרת תוך כדי שיחזור הגיבוי (הרבה פעמים).
לצפיה ב-'וכך עשיתי, אך כשהם שינו ורסיה קובץ הגיבוי המקומי לא נפתח'
וכך עשיתי, אך כשהם שינו ורסיה קובץ הגיבוי המקומי לא נפתח
24/04/2017 | 04:04
7
47
זה היה בדיוק לפני שנה. ורק השבוע גילתי שזה בגלל ההתאמות לרשומות בעברית. הם טענו שאני יצרתי עץ בשתי שפות.  
לצפיה ב-'לכן אינני מסנכרן את העץ המשפחתי שעל המחשב שלי באופן'
לכן אינני מסנכרן את העץ המשפחתי שעל המחשב שלי באופן
24/04/2017 | 08:09
1
57
אוטמטי עם העץ באתר המשפחתי שאתר שלהם באינטרנט. אני מעדכן את האתר באינטרנט באופן ידני, נכון זה הרבה יותר עבודה, אבל כך אני יכול לבחור את מי לשים באתר באינטרנט ואת מי לא (למשל באינטרנט רק אנשים מתים). אני גם לא מאפשר להתאמות החכמות לעדכן את העץ על המחשב שלי ואת העץ האינטרנטי באופן אוטמטי, אלא עושה זאת ידנית וכך אני שולט במה שנרשם בעצים שלי ובאיזה שפה. העץ על המחשב שלי הוא בשתי שפות עברית ואנגלית. כאשר אני מאשר התאמות בעץ המשפחתי במחשב אני עושה זאת שלב אחרי שלב ולא אישור אוטומטי וכך שוב אני שולט במה שיעבור לעץ שלי וכיצד.

וכמובן כמובן שאני שומר גיבוי באופן אישי במחשב נפרד, זאת בנוסף לגיבויים של מייהריטג'.

אריה
לצפיה ב-'ואני עושה זאת במכונת כתיבה...'
ואני עושה זאת במכונת כתיבה...
24/04/2017 | 10:41
54
אני צוחק. אבל מתי נזכה למוצר איכותי שיוריד מאיתנו דאגות שלא אמורות להטריד משתמש בתוכנה במאה ה21? (ועוד תוכנה בתשלום)
לצפיה ב-'זה כבר שלב שני'
זה כבר שלב שני
24/04/2017 | 10:38
4
50
אני מחזיק את קובץ ההתקנה של הגירסה הישנה למקרים כאלו. כבר נכוותי בעצמי ברותחין.
וכוונתי הייתה לא להשתמש בקובץ הגיבוי, אלא בקובץ הפרוייקט עצמו הנמצא בספריית הפרוייקט. אמנם עדיין יש את בעיית הגירסא.
בשידרוג שלהם מגירסה 7 ל-8 (חוץ מתתי הגירסאות) היו המון בעיות מסוג זה והרבה כאב לב להרבה אנשים. הבעיות הו חמורות והתמיכה שלהם לא ממש הצליחה להתמודד עם זה.
לצפיה ב-'אכן מצער, כי כאשר הכל עובד כשורה זו תוכנה מצויינת'
אכן מצער, כי כאשר הכל עובד כשורה זו תוכנה מצויינת
24/04/2017 | 20:50
3
35
אני כנראה את המינוי לא אחדש 
לצפיה ב-'נכון, אני חושב'
נכון, אני חושב
24/04/2017 | 21:29
2
36
שאחרי הכל אנו יכולים להיות גאים בזכות לקטר על חברה "משלנו" שהגיעה למקום כזה.
לצפיה ב-'האם יש אלטרנטיבות ראויות למיי הריטג'?'
האם יש אלטרנטיבות ראויות למיי הריטג'?
25/04/2017 | 16:54
1
25
לצפיה ב-'אומרים ש...'
אומרים ש...
25/04/2017 | 17:04
60
המקביל היחידה היא FTM של אנססטרי, אך עדיין יש למיי הריטג' יתרון של תמיכה בעברית, תאריכים עבריים, וסינכרון עם הרבה עצי משפחה יהודיים וישראלים. אני חושב שפשוט צריך לתת להם את הזמן. הם עשו דרך ארוכה ויפה ב10 שנים.
אני חושב שעיקר הבעיה היא שהם בהתאם לטרנד החלו להשקיע יותר באתר (ובאפליקציה) מאשר בתוכנה. אולי לחצים מצד הציבור ופניות בנוגע לתוכנה ישפרו את זה.
לצפיה ב-'הרצאה וסיור במוזיאון יהדות איטליה'
הרצאה וסיור במוזיאון יהדות איטליה
21/04/2017 | 11:39
53
אירוע מהעמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
הרצאה וסיור במוזיאון יהדות איטליה
יהדות פירנצה לאורך הדורות דרך קורותיה של משפחה אחת
המרצה: דוד קאסוטו, ארכיטקט, יליד פירנצה, בן למשפחה שחיה בעיר כ- 400 שנים. לאחרונה פרסם ספר על תולדות המשפחה, המחקר התבסס על מקורות מידע שונים, פרטיים ופומביים ובעקבות גילוי פנקס מוהלים מהמאה ה-18 שנכתב ע”י 3 דורות של מוהלים בני המשפחה
דוד קאסוטו, לשעבר ראש המחלקה לאדריכלות באוניברסיטת אריאל, וסגן ראש עיריית ירושלים, פעיל בנושאי חברה בירושלים ובמסגרות יוצאי איטליה בישראל.
התכנית בעברית.
7.5.2017 תאריך 
 מקום  מוזיאון יהדות איטליה, רח’ הלל 25, ירושלים
שעה  מתכנסים ב-16:30 וההרצאה תתחיל ב-17:00
מחיר
 40  ש”ח לחברים ו-45 ש”ח לאורחים 
המחיר כולל כניסה למוזיאון וסיור מודרך.
חייבים לקנות כרטיסים מראש
להירשם ולקנות כרטיסים

https://www.eventbrite.com/e/igra-field-trip-u-nah...
לצפיה ב-'מבוי סתום / הישוב היהודי בעזה ועוד'
מבוי סתום / הישוב היהודי בעזה ועוד
20/04/2017 | 14:44
5
114
 שלום לכולם,
אשמח לעזרתכם בנוגע לבן משפחתי. החיפוש הנוכחי הגיע למבוי סתום.
להלן העובדות ו/או הנחות היסוד:
בן ציון כהן, נולד בין 1895 ל-1900 בעזה. שם אביו אהרן , שם אמו אינו ידוע.
שם אחיו הקטן ממנו הינו יום טוב.
אביו , אהרן היה סוחר ( תבואה, אולי אף הייתה לו טחנת קמח ). באחד ממסעותיו אבדו עקבותיו.
בן ציון ידע לדבר ספניולית וערבית כך שכל הנראה מדובר במשפחה ספרדית, ייתכן ממצרים.
כמה כיוונים שאני מנסה לחקור :
  1. מצבה לאהרן. האם היה נהוג בימים הם להקים מצבה לאדם שמקום קבורתו לא ידוע?
  2. שם האם. חיפשתי ברשימת הנשים העגונות. לא מצאתי משהו חד משמעי.
  3. הישוב היהודי בעזה בתחילת המאה ה-20.  האם יש רשימת תושבים של הישוב? לידות ? תלמידים בבית ספר? 
  4. קמח – לא מצאתי אזכור לכהן כלשהו שהיה לו טחנת קמח שהייתה בעזה. הטחנות הגדולות בעזה היו של משפחות מרגולין / שניידרוביץ / מדליה . האם לדעתכם ניתן יהיה להשיג רשימת עובדים דרך אחת המשפחות?
  5. האח, יום טוב כהן.  בשלב כלשהו ירד מצרימה ושב לישראל בשנות ה-50. היכן , אם בכלל, אפשר למצוא תיעוד של עולים ממצרים בשנות ה-50 ?

מודה מראש לכל מי שיכול לתרום
גיא

לצפיה ב-'כמה רעיונות שאני מקווה שיעזרו'
כמה רעיונות שאני מקווה שיעזרו
20/04/2017 | 21:57
3
259
מי שגילה ענין בקהילה היהודית של עזה היה הנשיא המנוח יצחק בן צבי. מן הסתם יש חומר שכתב ביד בן צבי, ויתכן שהיה מי שהמשיך את מחקריו. שווה לבדק אולי בספריית  יד בן צבי, אפשר להתחיל טלפונית, הם עוזרים מאד.
אני רואה שבין המתיישבים  היהודים בעזה היו בני משפחת אלקיים ושלוש מיפו. צאצאי אותן משפחות נמצאים בארץ.שווה לנסות לאתר, במיוחד את צאצאי שלוש. מעניין מה יש בידם/אולי ספרי זכרונות.
פרופ. אמנון כהן ממכון טרומן  - האוניברסיטה העברית הר הצופים התמחה בא"י
של התקופה העותמאנית. שווה לנסות במה הוא יכול לסייע.
הנושא בהחלט מעניין ואני מקווה שאולי יהיה כאן קצה חוט שיוביל אותך הלאה.
לצפיה ב-'משפחת יופה,עברו מעזה ליפו,ומשם לזכרון יעקב,עסקו בקמח,'
משפחת יופה,עברו מעזה ליפו,ומשם לזכרון יעקב,עסקו בקמח,
21/04/2017 | 08:01
58
אולי צאצאים בזכרון יעקב?כדאי לנסות.
לצפיה ב-'בהמשך להצעות המעניינות של חנה2012'
בהמשך להצעות המעניינות של חנה2012
21/04/2017 | 09:27
1
68
חלק לא מבוטל מהחומרים שליקט ורשם הנשיא יצחק בן-צבי ביחס לקהילות יהודיות שונות בארץ הועלו אל האתר של גנזך-המדינה, חלקם בהחלט נסרקו מהחומרים שביד בן-צבי. נסה לחפש מה המצאי הקיים באתר-הגנזך ביחס לעזה.

בנוסף, יתכן שגם בין ספרי-הנפוס (ספרי-הנפשות, מעין מפקדים שנערכו בארץ בתקופה העות'מאנית), שהועלו אל האתר של הגנזך, מצויים ספרים שמיפו את האוכלוסיה היהודית בעזה, אך ספרים אלה הם בטורקית עתיקה, ויש לאתר מישהו שיוכל לפענח את הרישומים. 

האתר של גנזך-המדינה: http://www.archives.gov.il/

מצטרפת לחנה. הנושא בהחלט מרתק, ואשמח אם תעדכן כאן אודות מידע ומקורות-מידע רלוונטיים שתאתר במסגרת החיפוש שלך. 

לצפיה ב-'עזה'
עזה
21/04/2017 | 18:24
51
אם טרם חיפשת באתר של הארכיון הציוני, מומלץ לחפש גם שם. אני רואה שיש שם לא מעט ביחס לעזה (החומרים עצמם לא ברשת, אבל בטרם פנייה אליהם ו/או הגעה אל הארכיון רצוי לחפש ולהתמקד תחילה במה שרלוונטי מתוך המצאי המופיע באתר).

הארכיון הציוני: 
לצפיה ב-'קצת ספרות '
קצת ספרות
24/04/2017 | 22:18
38
מוזכרים שם מספר ספרים שיכולים לעזור.

מעבר לכך, קראתי לא מזמן את הספר "צילה" של יהודית קציר. מדובר ברומאן שמבוסס על יומן שכתבה אם סבתה שחיה תקופה מסוימת בעזה. אני לא בטוח שבספר יש מספיק פרטים (למרות שאני זוכר די בוודאות שלמשפחתה הייתה תחנת קמח) אך אולי כדאי לפנות ליהודית קציר ולנסות להיעזר במידע שקיים ביומן של אם סבתה.

לצפיה ב-'רישומי מינסק מזובייסקי'
רישומי מינסק מזובייסקי
18/04/2017 | 19:40
6
129
אם למישהו יש נסיון בהזמנת מסמכים מהארכיון ב-    Siedlce
אשמח לשמוע עצות.

תודה.

לצפיה ב-'לא זכור בדיוק, אבל'
לא זכור בדיוק, אבל
18/04/2017 | 20:15
78
עשיתי את זה יותר מפעם אחת, ומכיוון שאני לא זוכר בדיוק כנראה שלא הייתה בעיה והם היו בסדר. שלחתי מייל באנגלית ובפולנית (גוגל טרנסלייט), קיבלתי תשובה שהמסמכים נמצאו ובבקשה להעביר כסף, העברתי וקיבלתי את המסמכים.
לצפיה ב-'הארכיון ב-Siedlce'
הארכיון ב-Siedlce
18/04/2017 | 22:14
4
86
הזמנתי מהם בעבר מספר רישומי לידה,
התהליך בדיוק כפי שדוד תיאר. 
התשלום היה בשני חלקים - 30 זלוטי מקדמה עבור ביצוע החיפוש,
ואח"כ תשלום עבור המסמכים שמצאו.

בנוסף, מומלץ לפנות גם ל- ל-USC  ב- Siedlce.
במקרה שלי למשל, ב-USC מצאו רישום שנעשה ב-1923, של לידה משנת-1908...
בגלל הרישום המאוחר הרישום נמצא ב-USC ולא בארכיון... 

usc@um.siedlce.pl

בהצלחה!

לצפיה ב-'מסמכי מינסק מזובייצקי'
מסמכי מינסק מזובייצקי
19/04/2017 | 08:14
3
82
תודה על העזרה - לצערי שלחתי בקשה בדואר אלקטרוני לפי הכתובת

והמכתב חזר.  אנסה פעם נוספת.
לצפיה ב-'דוא"ל ארכיון שדליץ'
דוא"ל ארכיון שדליץ
19/04/2017 | 11:25
2
62
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/04/2017 | 16:24
1
41
נראה שהכתובת אליה שלחתי את הבקשה היתה שגויה - שלחתי לפי הכתובת ששלחת לי - וממשיכה לקוות שהבקשה תגיעה ליעדה.

תודה על העזרה.
לצפיה ב-'לגבי התשלום - אצלי זה לא היה ב2 חלקים אלא רק לאחר מציאת '
לגבי התשלום - אצלי זה לא היה ב2 חלקים אלא רק לאחר מציאת
20/04/2017 | 23:00
32
המסמכים המבוקשים.
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש חומר על מחנה העבודה Halbstadt /הלבשטאדט.'
עזרה בחיפוש חומר על מחנה העבודה Halbstadt /הלבשטאדט.
16/04/2017 | 18:25
76
המחנה נמצא בחבל ה"סודטים" על גבול פולין-צ'כיה ונקרא בצ'כית  Meziměstí (השם הלבשטאדט ניתן למקום ע"י הגרמנים, ואגב, לא להתבלבל עם שני מקומות בעלי שם זהה, האחד בבלארוס והשני באוסטריה/גרמניה).
המחנה היה תת-מחנה של "גרוס-רוזן", ברובו נשים שהועסקו בייצור מוצרי טקסטיל, ובייצור תחמיש לכלי-ירי (כדורים ובעיקר פגזים).
אני מחפש זה זמן רב כל פיסת מידע: עדויות בכתב, בקול ובווידיאו. תצלומים, יומנים, ארכיון וכו' על המחנה והחיים בו מפתיחתו באמצע 1944 ועד שיחרורו ע"י הצבא האדום ב- 5/1945.
הערה:  אני מודע לחומר הנמצא בספרה של בלה גוטרמן "גשר צר אל החיים" ועברתי גם על "גוגל" בעברית ובאנגלית. נמצא מעט מאד חומר וגם זה חוזר על עצמו...  אודה לכל עזרה.       

לצפיה ב-'שם פרטי המורכב משתי מילים - מוצא?'
שם פרטי המורכב משתי מילים - מוצא?
16/04/2017 | 13:32
5
123
היי,
שמח גם אני להכנס לתוך העולם המרתק הזה.

לסבא רבא שלי קראו "בן ציון" כהן. לאחיו ככל הנראה "יום טוב".
ככל הנראה הם ממוצא ספרדי.
האם הצורה הזאת של שם כפול אופיינת לקהילה מסוימת או שסתם מדובר במקריות / יצירתיות של הוריהם?
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'ברוך הבא וחג שמח '
ברוך הבא וחג שמח
16/04/2017 | 16:55
1
80
ביחס לשם בן ציון אני יכולה לספר לך שבפרויקט לבוב בו התנדבתי במשך שנים ארוכות השם הפרטי בן ציון הופיע בתעודות-חיים לא מעט. המדובר בקהילה שהיא ברובה אשכנזית, כך שהשם אינו זה מאפיין דווקא את היהודים ממוצא ספרדי.

אגב, לעיתים הרשם כתב את השם כשתי מילים, בן ציון, ולעיתים כמילה אחת, בנציון. 

לצפיה ב-'יום טוב גם אצל האשכנזים, ראה יום טוב לוינסקי, למשל'
יום טוב גם אצל האשכנזים, ראה יום טוב לוינסקי, למשל
16/04/2017 | 17:52
51
לצפיה ב-'זו לא יצירתיות של ההורים: בן ציון/בן-ציון/בנציון הכוונה ככל '
זו לא יצירתיות של ההורים: בן ציון/בן-ציון/בנציון הכוונה ככל
16/04/2017 | 18:09
1
86
הנראה לציין שהילוד בן לארץ-ישראל היא ציון ויום טוב/יום-טוב הכוונה לציין שהלידה היא יום טוב = יום חג להורים, למשפחה וכד'.
לצפיה ב-'ייתכן'
ייתכן
16/04/2017 | 21:31
62
על פי ההיסטוריה המשפחתית נולד בעזה בשנת 1900~
לצפיה ב-'הלכת רחוק'
הלכת רחוק
18/04/2017 | 18:32
54
בן ציון נתפס כשם אחד ולעתים נכתב במילה אחת.
גם יום טוב (וגם: שם טוב) נתפס כשם אחד ולעתים נכתב במילה אחת.
האם לימור הוא שם כפול (לי - מור)? ואורלי? ואלישבע? ואחינעם?

יתרה מזאת, יום וטוב אינם שמות עצמאיים. גם בן לא היה שם עצמאי עד לדור האחרון.
בקיצור: לא מקריות ולא יצירתיות.

לצפיה ב-'ברור לגבי אמי'
ברור לגבי אמי
16/04/2017 | 12:11
3
172
אמי נולדה ב-1933 ונפטרה בארץ ב-1954 כשהייתי תינוקת.
היא עלתה לארץ יחד עם ההורים שלה ב-1949.
האנשים שרשומים כהורים שלה, יש ספק אם הם היו ההורים האמיתיים שלה.
בכל מקרה הם לא בחיים.
יש לי פרטים מלאים של מקום הלידה שלהם בפולין ומי היו ההורים שלהם.
הייתי רוצה לברר לגביהם במירשם האוכלוסין בפולין מי היו הילדים שנולדו להם.
איך עושים זאת ?
בתודה מראש

לצפיה ב-'ראשית קראי את ההודעה מהנהלת הפורום: צעדים ראשונים בפורום'
ראשית קראי את ההודעה מהנהלת הפורום: צעדים ראשונים בפורום
16/04/2017 | 18:17
2
129
אם ידוע לך שמות ההורים, תאריך או שנת הלידה של אמך והוריה ובאיזה עיר/עיירה/כפר נולדה אמך וגרו הוריה, ניתן לפנות לסניף הארכיון הלאומי הפולני של העיר לבקש מהם לבדוק את תעודות החיים: תעודת לידה, נישואין של ההורים וכד'. אפשר גם לחפש את הפרטים של האמא וההרוים בשני אתרי חיפוש שורשים בפולין www.jewishgen.com
ו-www.jri-poland.com, נדרשת הרשמה חינמית לאתרים.
כמובן אם תעלי כאן את השמות, אפשר יהיה להתמקד ולעזור לך.

אריה
לצפיה ב-'ברור לגבי אמי'
ברור לגבי אמי
18/04/2017 | 21:18
1
372
לאריה תודה רבה.
האם הארכיון הלאומי הפולני נענה לבקשות של אזרחים שפונים באופן פרטי ולא באמצעות עורך דין            האם ידוע לך איך מחפשים את הכתובת של הארכיון הפולני שציינת ?
תודה מירי
לצפיה ב-'ארכיונים בפולין'
ארכיונים בפולין
20/04/2017 | 08:09
111
כן, ניתן לפנות לסניפי הארכיון הלואמי הפולני באופן פרטי. יש סניפים ברחבי פולין - לכל עיר גדולה כגון ורשה, צ'סטוחובה, לודז' קרקוב וכד' יש סניף של הארכיון הלאומי. כאן יש קישור
לאפשרויות חיפוש של הסניפים השונים:

אריה
לצפיה ב-'משפחת סולה'
משפחת סולה
16/04/2017 | 11:17
80
שלום לכולם,
אני באה ממשפחה יהודית ברוסיה ששם משפחתה היא סולה. שזהו שם משפחה ספרדי. כמו כן סבי היה כהה עור והיינו המשפחה היחידה ברוסיה עם שם משפחה מיוחד כזה. תהיתי אם יש לנו קשר למשפחת דה סולה המפורסמת מספר ולדוד דה סולה פול. איך אני יכולה לחקור זאת? לצערי סבי וגם הוריו כבר לא בין החיים ככה שאין את מי לשאול..
לצפיה ב-'חקר שורשים ב"תחום המושב" עם ארקדי ברז'ין בפתח תקווה'
חקר שורשים ב"תחום המושב" עם ארקדי ברז'ין בפתח תקווה
16/04/2017 | 01:20
482
לצפיה ב-'מי מכיר את קוגן?'
מי מכיר את קוגן?
15/04/2017 | 22:29
1
98
בס"ד,
שבוע טוב ומועדים לשמחה.
לפני כמעט חמישים שנה יצחק אחי הבכור חגג בר מצווה
בבית הכנסת "קדושי איסי" בבאר שבע.
מי שלימד אותו היה אדם בשם קוגן.
קוגן לימד גם את הילדים האחרים אשר היו בבית הכנסת:
מנשה גולד ויוסי רולר.

להלן דברי אחי יצחק את אשר זכור לו על קוגן:
" קוגן היה כהן בבית כנסת קדושי יאסי  . הוא לימד לבר מצווה . היה מורה טוב לימד אותי טוב את טעמי המקרא. הכין לי דרשה  שאמרתי בבר מצווה   שלי שמאד התרגשתי לומר אותה . הוא גר    במרחק  של 40 מטר מהבית של חיים זיסק דודנו יבדל"א..
מוצאו היה מליטא. עד כמה שזכור לי שהתפלל רק בבית הכנסת שלנו "קדושי יאסי".
  מה שלמדתי מהמורה קוגן ז"ל זכור לי עד היום. היה מורה טוב מאד וקפדן."
לא ידוע לי מה היה שמו הפרטי של קוגן וגם לא תאריך פטירתו.
אשמח לקבל מידע:
האם ידוע למישהו מה היה שמו הפרטי של קוגן?
מה תאריך פטירתו והיכן הוא קבור?
מנשה גולד ויוסי רולר לא הוסיפו לי מידע חדש.
מצורף למייל תמונה של קוגן מלמד את יצחק אחי לבר מצווה.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'האם חיפשת בבית הקברות בבאר שבע ובחברה קדישא באר-שבע?'
האם חיפשת בבית הקברות בבאר שבע ובחברה קדישא באר-שבע?
16/04/2017 | 18:23
25
לצפיה ב-'פרשים בצבא הסובייטי'
פרשים בצבא הסובייטי
14/04/2017 | 22:57
6
105
אודה לכול עזרה - היכן ניתן למצוא מידע על יהודים פולנים ששירתו, במהלך מלחמת העולם השנייה, כפרשים בצבא הסובייטי, תודה וחג שמח
לצפיה ב-'אפשר לבדוק'
אפשר לבדוק
15/04/2017 | 00:23
3
70
אפשר לבדוק באתר של משרד הבטחון .
אבל רק ברוסטת.
עם אתה לא יודע רוסית אני יכולה לעזור.
https://pamyat-naroda.ru/
לצפיה ב-'אודה לעזרתך'
אודה לעזרתך
15/04/2017 | 10:56
2
51
אבי, דוד כץ David Katz (אולי כץ בצורות נוספות Kats, Cats) נולד ב- 11.2.1912 ב- ירוסלב Jaroslaw שבגליציה
למיטב ידיעתנו שירת כפרש בצבא הסוביטי, נפצע, ערק והגיע לג'מבול Dzhambul בקזחסטן ולאחר מכן ל- Krasnogvardeysk שבאוזבקיסטן
תודה על רצונך לעזור, חג שמח
לצפיה ב-'מה שם של האב של דוד?'
מה שם של האב של דוד?
15/04/2017 | 12:58
1
35
לצפיה ב-'שרגא פייבל Shraga Fievel'
שרגא פייבל Shraga Fievel
15/04/2017 | 20:59
31
לצפיה ב-'לצערי אני לא הצלחתי בנתיים למצוא '
לצערי אני לא הצלחתי בנתיים למצוא
16/04/2017 | 09:46
1
51
אני ממליצה לך לפנות לאלי בראונר. הוא אולי יכול לעזור.
בהצלחה.
לצפיה ב-'פרשים בצבא הסובייטי'
פרשים בצבא הסובייטי
16/04/2017 | 15:07
52
תודה על ההמלצה, אפנה אליו
חג שמח
לצפיה ב-'משפחת דוארטה'
משפחת דוארטה
15/04/2017 | 16:15
63
האם לדעתכם יש קשר בין משפחת דוארטה לדואר או דוארו

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה