לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'הערה ברישום לידה בפולנית'
הערה ברישום לידה בפולנית
08/02/2017 | 18:14
2
131
אני מאד אודה למי מחברי הפורום שיוכל לתרגם לי את ההערה שמופיעה ברישום הלידה מסחודניצה מ 1909
לצפיה ב-'ועוד אחת ברשותכם מ 1905'
ועוד אחת ברשותכם מ 1905
08/02/2017 | 18:15
86
לצפיה ב-'ענו לי בפורום תרגום'
ענו לי בפורום תרגום
11/02/2017 | 13:09
49
לצפיה ב-'עזרה בנוגע להיסטוריה על שם משפחתי fardo(פרדו)'
עזרה בנוגע להיסטוריה על שם משפחתי fardo(פרדו)
07/02/2017 | 12:01
2
84
אשמח אם תוכלו לכוון אותי בכל הנוגע למידע על משפחתי, פרדו שבתעודת לידה שקיבלתי לפני כמה ימים באנגלית השם רשום כ fardo . האם זה פשוט טעות של הרישום של הבריטים כשהם עלו לארץ או פשוט fardo זה פשוט דרך נוספת לרשום pardo ? , דבר שני אני מגבש לפי פורמט מסוים את המכתב לפורטו ובו אני רוצה לעשות מחקר ולהוכיח את הקשר. האם אני צריך להראות מידע כללי על השם משפחה שלי ומאיפה הם הגיעו ובנוסף לחבר לזה את כל מה שאבא שלי זוכר? כלומר שהוריו נולדו בטורקיה, ואז הם עלו לארץ.. אין לי עוד דרך ללכת אחורה.

תודה לכל העוזרים.

לצפיה ב-'בנוסף אני ידייק'
בנוסף אני ידייק
07/02/2017 | 12:39
1
68
מה שאני כרגע עושה אני בעצם מגבש חקר שמראה על שורשיי המשפחה,
על מנת להראות את השורשים הפורטוגליים. 
אין לי שום ניסיון או הבנה האמת בגנאלוגיה או בהיסטוריה משפחתית אך אני חייב להבין - ישנם מאות אפילו אלפים שמות משפחה של פרדו, איך אפשר לדעת שאכן מדובר במשפחתי, ואם כן מצאתי אני חייב להראות שהם הרי מספרד או פורטוגל?

דבר נוסף אשמח ביחד עם חבריי הפורום לגבש  מחקר קצר אך מעמיק על הוכחת השורשים, כמו שכתבתי כבר בפורום יש בידי את כתובת סבא וסבתא, שמואל ושרה שהתחתנו בטורקיה כמו כן יש בידי גם מכתב מהרב הראשי של טורקיה שמציין במכתב רישמי שהוא מצא מתוך ספר הזכרונות את הפרטים שלהם ושהוא מאשר שאברהם בן לשרה ושמואל הוא ממוצא ספרדי בנוסף יש חתימה של הרב.

חוץ מיזה, אבא שלי דובר לדינו וצילמתי מדבר על ההיסטוריה המשפחתית. האם עדיין אצטרך לעשות  מחקר מקיף ככל הניתן או שמחקר קצר אך מעמיק שמראה שאני אכן קשור למוצא פורטוגלי יספק את פורטו ?

תודה.
לצפיה ב-'פארדו'
פארדו
20/02/2017 | 19:32
21
באתר ה- www.sephardicgen.com תוכל למצוא מקורות למידע על שמות משפחה מספרד ופורטוגל בדף:
http://www.sephardicgen.com/names.htm .

האם יתכן ויש לך קשר משפחתי ליהודה פארדו, מחבר ה- 'כתובה לתורה' הנאמרת/שנאמרה בלאדינו ביום השני של חג השבועות לפי מחזור התפילה בנוסח ספרד?
תוכל ללמוד עליו מהויקיפדיה.
[עשיתי עבודה על רפאל יהודה קלעי שכתב הכתובה לתורה שבעמודה השמאלית במסמך המצורף]
לצפיה ב-'שם המשפחה LATOS מפולין'
שם המשפחה LATOS מפולין
06/02/2017 | 16:36
5
86
יש למישהו מושג על משמעותו או מקורו?
בית התפוצות לא עוזר.
לצפיה ב-'אחד ההסברים'
אחד ההסברים
06/02/2017 | 18:19
4
93
לפחות ע"פ אנססטרי: 

Latos Name Meaning - Polish (Latosz): from a derivative of lato ‘summer’ (see Lato).

ע"פ רוב הספרים העוסקים בשמות-משפחה אינם ברשת. ספרם של גוגנהיים וגוגנהיים מצוי ברשת בצורה חלקית מאד, וגם ההסברים שם חלקיים ביותר. בנוסף, רצוי מאד לבדוק בספריו של אלכסנדר ביידר אודות שמות-משפחה יהודיים.
לצפיה ב-'עיקר שכחתי'
עיקר שכחתי
06/02/2017 | 18:21
3
75
המקור להסבר של אנססטרי:
Dictionary of American Family Names ©2013, Oxford University Press

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/02/2017 | 18:25
2
54
ראיתי את ההסבר שלהם, לא ידעתי את המקור. זה לא ממש סיפק אותי, זה מתייחס למשמעות השם. אבל הייתי רוצה לדעת הרבה יותר: היכן הוא התחיל? איך הגיע ליהודים? מי נשא אותו? מאיזה איזורים?

האם תוכלי לתת לי פרטים מדוייקים של ספר מומלץ ספציפי לשמות משפחה?
והיכן אני מוצא את הספר של גוגנהיים שהזכרת ברשת?
לצפיה ב-'פרטים'
פרטים
06/02/2017 | 19:08
1
61
הספר של גוגנהיים וגוגנהיים: http://tinyurl.com/hxadb22

דוגמאות לספרים של אלכסנדר ביידר:

נסה לחפש בגוגל ספרים, יתכן שיש מהדורות חדשות יותר ו/או עוד ספרים שעשויים להיות רלוונטיים. 

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/02/2017 | 20:49
20
לצפיה ב-'אוניה בשם "אובציה" שעגנה בארץ בספטמבר 1920'
אוניה בשם "אובציה" שעגנה בארץ בספטמבר 1920
05/02/2017 | 16:01
3
55
בוקר פורה בארכיון הציוני הניב את תאריך הגעתו ארצה של סבי, 6 בספטמבר 1920, באוניה "אובציה".
שאלתי -- איך אני מוצאת עוד פרטים על האוניה הזאת? במיוחד חשוב לי נמל היציאה שלה, שכן זה יתן לי קצה חוט לגבי קורותיו של סבי לפני עלייתו ארצה.
תודה מראש!
לצפיה ב-'ארכיון המדינה-רשימות עולים או רשימות נוסעים או שם האוניה או '
ארכיון המדינה-רשימות עולים או רשימות נוסעים או שם האוניה או
05/02/2017 | 16:24
2
57
שם חברת הספנות
לצפיה ב-'תודה. מצאתי. האניה הגיעה מטרייסט ליפו.'
תודה. מצאתי. האניה הגיעה מטרייסט ליפו.
05/02/2017 | 17:09
1
39
לצפיה ב-'איפה? בארכיון המדינה?'
איפה? בארכיון המדינה?
05/02/2017 | 17:15
37
לצפיה ב-'שאלות חשובות בנוגע לאזרחות פורטוגזית'
שאלות חשובות בנוגע לאזרחות פורטוגזית
05/02/2017 | 14:43
7
83

רציתי לשתף אותכם במסמכים שיש לי ולראות מה חושבים,

1. כתובה של סבא וסבתא שלי הם נולדו בטורקיה, בכתובה כתוב  "שלא ישא אישה אחרת עליה בחייה" שבשיטוט באינטרנט אני מבין שזה  הוכחה שהם צאצאים למגורשי ספרד.

2. תעודת לידה של אבא שלי
3. שם המשפחה הקודם היה פרדו, עכשיו הוא רוד אז אני משער שתמצית רישום ממשרד הפנים שיש לי מעידה שם על השינוי שם שזה דבר חשוב להדגיש אותו

4. אבא שלי מדבר לדינו ולכן צילמתי אותו מדבר על ההיסטוריה המשפחתית
5. מכתב מוטיציבה למה הוא רוצה להגיש את הבקשה
6. תעודת נישואים שלו
7. מכתב רשמי מהקהילה הרבנית בטוריקה,בספרית שמאשרת שאבא שלי בן להוריו הוא יהודי ספרדי וחתימה בשם הרב והקהילה.
8. מה קורה בנוגע לתרגום כל המסמכים ? איזה מהם צריך לתרגם ? ואפשר ללכת לכל נוטריון שיתרגם את זה?

9. ביקשתי מהבחורה בשם Teresa  שתעשה לי בדיקה לפני התשלום לראות מה הדעה שלהם שם בקהילה , והיא אמרה שהיא חיובית. אבל צריך לתרגם את כל המסמכים ולשלוח גם את התעודת לידה שהייתה חסרה(בימים אלה היא צריכה להגיע אליי בדואר. בנוסף היא המליצה לי לעשות גם מחקר גנאלוגי ובעצמה אמרה שאפשר גם מאתרים באינטרנט ולא דיברה עם גנאלוג מוסמך ( יש גנאלוג שמבקש 3000 ש"ח לבדיקות שמראות את ההסיטוריה של השם פרדו, צילומים ואני בעצם יקבל 4  מסמכים ) -

מה דעתכם אחריו כל מה שאמרתי עם המסמכים שיש לי על מנת ללכת על בטוח כדי לשלם את הסכום הזה לגנאלוג?
אני רשום בmyharritage  ועשיתי כבר עץ משפחתי אבל הכי רחוק שהגעתי זה עד ל ההורים של סבא וסבתא שלי  וזה מסודר כעץ משפחתי המראה על הקשר המשפחתי.

בנוסף יש לי תמונת מצבה של אח של סבא שלי יחיאל אלפרדו מטורקיה, האם כדי להוסיף אותה  כשאני שולח את המסמכים?
לסיכום - האם העץ המשפחתי שיש לי בmyharritage  מספיק או שאני צריך לשלם 3000 שקל לגנאלוג? 

אולי המקורות שלי,הכתובה,הסרטון שמוכיח שאבא שלי מדבר לדינו והאישור מהקהילה היהודית בטורקיה שאבא שלי וההורים שלו ממקור ספרדי מספקים בשבי לרצות את הוועדה שיושבת שם.

תודה .

לצפיה ב-'אין לי מושג בכלום מכל מה שכתבת, אבל יש לי מושג ש...'
אין לי מושג בכלום מכל מה שכתבת, אבל יש לי מושג ש...
05/02/2017 | 14:51
3
90
כמעט כל מה שגנאולוג יוכל לעשות עבורך תוכל לעשות גם לבד, אם תשקיע מספיק זמן וסבלנות ותתייעץ פה עם חברי הפורום.
הסכום לגנאולוג בהחלט שוה עבור התוצאה, אבל אם תרצה תוכל לחסוך את רובו ולעשות זאת בעצמך...
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
05/02/2017 | 15:03
2
57
כבר עשיתי מחקר בעזרת אתר myharritage והגעתי הכי רחוק להורים של סבא וסתבא, השאלה היא האם זה מספיק , בכל מקרה תודה לך. מקווה שיש פה עוד אנשים שמכירים תתהליך
לצפיה ב-'MyHarritage אינו כתובת למחקר...'
MyHarritage אינו כתובת למחקר...
05/02/2017 | 15:26
1
89
מקסימום כלי עזר נחמד... הוא (כמעט) לעולם לא ייתן לך מידע חדש, רק קשר עם אנשים אחרים שיש להם מידע.
תוכל לשמוע פה מהאנשים המנוסים בפורום עצות שיהיו ממוקדות לאזור שלך איך משיגים מסמכים והיכן יש מאגרי מידע מקוונים שיכולים לעזור.
כמובן, תמיד תוכל לבחור בדרך הקלה - ולשלם את העלות - זה מקובל בעולם שלנו. אבל יש אנשים שלא יוותרו על הכיף של לחקור בעצמם, גם בלי המחיר.

מהיכן בטורקיה ההורים שלך? מאיסטנבול? דיברת עם דניאל קזז?

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
05/02/2017 | 15:37
62
ההורים לא מאיסטנבול,
ההורים של אבא שלי, נולדו והתחתנו באיסטנבול
אבא שלי נולד בארץ, שם המשפחה הקודם הוא פרדו ושיננו לרוד.

מי זה דניאל קזז?, השאלה היא אם בדיקה לבד מספקת את הקהילה לקבלת אישור.
לצפיה ב-'תשובה ממישהו שבתהליך'
תשובה ממישהו שבתהליך
05/02/2017 | 22:54
2
72
קודם כל תהיה ער שאישור קהילה זה שלב ראשון ולאחריו יש פרוצדורה טכנית מול השגרירות שכרגע בסופה יש בעיה כרגע עם הגשת המסמכים למשרד הפנים בפורטוגל. 
אנחנו השתמשנו בשירותיו של גינואולוג מול הקהילה בליסבון ובעצם ברגע שהיה אישור ממנו לא היה צורך בחומר נוסף.
תחשוב מה תהיה עלות התרגומים לבד מול חוות דעת, זה לא 0 מול 3000 אלא עלות תרגום מול ה-3000.
בכל מקרה לפי החישוב שלי לעשות לבד זה זול יותר רק אם מדובר במספר אנשים מאותה משפחה, לאדם בודד יכול להיות שעדיף לקחת עורך דין.
אנחנו בשלב שכנראה צריך לנסוע להגיש פיזית המסמכים לממשלה בפורטוגל, אחרי כל הפרוצדורה הטכנית.
מקווה שעזר

לצפיה ב-'כמה שאלות ברשותך'
כמה שאלות ברשותך
05/02/2017 | 23:49
1
60
היי, למה הכוונה תרגומים? על מה מדובר?
כן מדובר בכמה בי ובאח שלי .
אשמח אם תוכל לעזור לי בכמה שאלות חשובות:

1.אשמח לדעת אילו מסמכים סיפקתם לקהילה? -
2.רשתם מכתב מוטיבציה?, סרטון של השפה הלדינו עם מישו אצלכם מדבר?
3.מה עם המכתב מהקהילה הרבנית בטורקיה, השתמשתם בזה?
4.מול מי התנהלת כששלחת את המסמכים - teresa?
שלחתי לאותה בחורה בקהילה את המסמכים לפני שהיה לי תעודת לידה של אבא שלי ואמרה שהדעה של חיובית (בדיקה מקדימה כזאת)

ושאלה אחרונה וחביבה, המחקר גנאלוגי הוא משו חובה כדי שיהיה לי סיכוי יותר טוב לקבל את האישור מהקהילה? או שיכול להיות שכל מקרה לגופו והמסמכים שלי מספקים את הוועדה?

תודה תודה תודה.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
06/02/2017 | 07:05
56
המשפחה של אשתי מבולגריה ולא מטורקיה.
סעיפים 1,2,3 - לא שלחנו שום דבר מהסוג הזה.
רק מכתב מגינאולוג.
בתרגומים התכוונתי שאם יש לך מסמך בטורקית למשל ואתה צריך לתרגם זו כבר עלות שאם אתה משתמש בשירותים של גינאולוג לא בהכרח תצטרך.
אין לי מושג מה הקריטריונים של הועדה אני יודע שהם סומכים על הגניאולוג שהוא די מחמיר ולכן אם שיכנעת אותו אז להם זה נראה מספיק.
לצפיה ב-'איזה רישום לתרגם?יש פה כמה.'
איזה רישום לתרגם?יש פה כמה.
05/02/2017 | 22:26
6
40
לצפיה ב-'לובה אבקש לתרגם את מספר 168. תודה רבה'
לובה אבקש לתרגם את מספר 168. תודה רבה
06/02/2017 | 04:56
29
לצפיה ב-' לובה אבקש לתרגם את מספר 168 . תודה רבה.'
לובה אבקש לתרגם את מספר 168 . תודה רבה.
06/02/2017 | 05:01
1
20
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
06/02/2017 | 10:48
85

רישום לידה שנערך ב-WARSZAWA
משרד רשמי אזרחי דת לא נוצרית.
 ב 8 (21) לפברואר, 1912, ב: 09:00 בבוקר.
הגיעה באופן אישי האב LEJZOR-ICEK LUBELSKIJ  , בן 45, גר ב מספר 2171 . בנוכחותם של העדים ?  TSITRON, בעל בית מספר 7, ברחוב SMOCHA ו  HELIK? FILERAJS סוחר, גר ב רחוב TVERDA מס' 16 ,  
והציגו לנו תינוק, שנולד ב 2(15) לפברואר השנה ב 13:00
ממנו ומאישתו RICHLA מבית PAZDER  , בת 34 ,לתינוק נתנו שם AVRAAM-NOACH  אברהם נח.

חתום על ידי כולם חוץ מהאב, האב אנאלפביתי.

לצפיה ב-'תודה רבה על התרגום מרוסית.'
תודה רבה על התרגום מרוסית.
06/02/2017 | 14:00
23
לצפיה ב-'שלום לובה. אולי כתובה הכתובת של הנולד במסמך?'
שלום לובה. אולי כתובה הכתובת של הנולד במסמך?
08/02/2017 | 13:03
1
25
לצפיה ב-'לא רק מספר'
לא רק מספר
09/02/2017 | 12:46
20
לצפיה ב-'אני חייב להוציא קובץ גדקום מאתר מינגל דחוף!!!!!!'
אני חייב להוציא קובץ גדקום מאתר מינגל דחוף!!!!!!
04/02/2017 | 17:04
4
110
לפני 3 חודש פרסמתי פה הודעה (זאת ההודעה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/325/18145135...
שאין לי איך להוציא ולשמור קובץ גדקום של האילן יוחסין שלי באתר מינגל ,יש לי שם למעלה מ1100 איש . שלחתי אימייל לבעלי האתר והם לא ענו לי.
לא מצאתי עוד דרך ליצור קשר עם אתר מינגל.

אני חייב שתעזרו לי ליצור קשר עם בעלי האתר לייצא קובץ גדקום או לשמור את האילן יוחסין בדרך אחרת.

תודה
לצפיה ב-'אם אתה בכזה "בראח" - אולי הדרך הארוכה היא כאן הקצרה?'
אם אתה בכזה "בראח" - אולי הדרך הארוכה היא כאן הקצרה?
05/02/2017 | 14:52
2
66
כלומר - להתחיל להעתיק

לצפיה ב-'להעתיק 1100 איש??'
להעתיק 1100 איש??
05/02/2017 | 21:50
1
54
לאן אפשר להעתיק? זה יקח לי מלא מלא זמן. אין דרך אחרת??
לצפיה ב-'אני במקומך...'
אני במקומך...
05/02/2017 | 23:06
73
הייתי ממשיך לנסות למצוא פיתרון.
אבל - במקביל! הייתי מידי פעם מוצא כמה דקות להעתיק כמה אנשים. קצת ועוד קצת מצטרף יחד. הכול תלוי כמובן כמה חומר יש על כל אדם, אם זה רק שמות - מילא. תאריכים ופרטים נוספים - גרוע יותר.
אני מאמין שאם עושים את זה מידי פעם קצת בלי לעשות טררם מהעניין זה בסוף קל יותר ממה שחושבים. ובכל מקרה - נראה לי מחריד בהרבה לחשוב שהאתר הלא אמין הזה פשוט יקרוס יום אחד ותישאר בלי מאה אחוז מהחומר ה(מן הסתם) יקר הזה.
אני מקוה שאני לא נשמע נורא, אבל אני פשוט חושב מה אני הייתי עושה. עברו כמה וכמה שבועות מפעם אחרונה שהעלת את הנושא פה - יכולת כבר לחלץ חלק גדול מהחומר.
וזה לקח לכולנו - אל תסמכו אל אתרים אופנתיים לאיחסון החומר הגנאולוגי שלכם, תמיד תגבו בעצמכם ותחזיקו לפחות בשני מקומות.
לצפיה ב-'לפחות תצלם מסכים...'
לפחות תצלם מסכים...
06/02/2017 | 22:41
25
לצפיה ב-'שאלה למומחי צ׳רנוביץ, בוקובינה'
שאלה למומחי צ׳רנוביץ, בוקובינה
04/02/2017 | 13:57
91
אני מחפשת מידע על משפחת Beutel / Bentel
שחיה בשני כפרים מצפון לצ׳רנוביץ HOROSHVISTI ו-BOYANCHUK
ובמיוחד על ילידת 1891
Gittel Golz nee Beutel
בת יהושע וחיה לבית מורגנשטרן
מ-HOROSHVISTI
היא וחמשת ילדיה שרדו את השואה ועלו לארץ.
מסמכים שקיבלתי מבאד ארולסון אינם מגלים יותר ממה שהבאתי כאן.

אני מנסה למצוא רישומי לידה שלה ושל ילדיה ונישואיה ליצחק גולץ.

באתר של מרים ויינר אין זכר לכפרים הללו, אם כי ברישומים מצרנוביץ בדף שבהמשך יש מעט שמעיד אולי על יותר.
http://microtarget.com/czernowitz/CzernowitzBMDind...

אשמח לתובנות שלכם.

לצפיה ב-'סיור למרכז מורשת יהדות בבל'
סיור למרכז מורשת יהדות בבל
03/02/2017 | 11:45
64
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל  (IGRA) מזמין אתכם לסיור מודרך בחלקו ההיסטורי והאתנוגראפי של המוזאון, הכולל שחזורים של סמטה ברובע היהודי, בית כנסת עתיק, פנים בית יהודי ומעברה בה מוצגים חפצים, תצלומים, ומסמכים אוטנטיים הממחישים את הווי החיים בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל (הסיור בעברית או אנגלית) ולהקשיב לעדות אישית של עימד לוי, "העולה האחרון מעיראק" (עברית בלבד)
תאריך: 28/2      16:00-19:00
כתובת:  שד׳ מרדכי בן-פורת 83 אור-יהודה
עלות: לחברי איגרא  45 ₪
ללא חבר איגרא 50 ₪
 המחיר לא כולל תחבורה.
להירשם:
http://bit.ly/2jh4Wih ;                          
  תחבורה ציבורית 
  36 - מהתחנה המרכזית החדשה
  59 - מרכבת ארלוזורוב
  76 - מפתח תקווה
  1   - מקרית אונו

לצפיה ב-'בין "סטרומה" ל"סטרומזה" = 24 פברואר'
בין "סטרומה" ל"סטרומזה" = 24 פברואר
02/02/2017 | 10:06
50
מדוע נבחר תאריך 24 בשנת 42 להטבעת  אוניית הפליטים. חשש - הזהויות  הוחלפו, זהויות הטובעים ניתנו למהגרים שיהפכו לעליתה של הצבא והמדינה העיברית
לצפיה ב-'פענוח I O B D - המשך'
פענוח I O B D - המשך
01/02/2017 | 16:57
7
138
תודה לכל העונים על שאלתי.
אבל לצערי טרם קיבלתי תשובה.
מצרף את התמונה המלאה של המצבה, לאחר שקרסה לצערי.
בית הקברות נמצא על גבול מיסיסיפי / לואיזיאנה בארה"ב. 
כמה מאות מטרים דרומה לעיירה OSYKA.
THE OLD GERMAN-JEWISH CEMETERY
שנת הקבורה היא 1878.
לצערי אין כל קשר בין אדולף כהאן הקבור כאן, לבין ארגון בני-ברית.
כמו כן אין כל קשר משפחתי לכהאן-ים אחרים הקבורים באותו 
בית קברות. 
תודה לכולם
לצפיה ב-'טקסט עברי'
טקסט עברי
01/02/2017 | 18:24
5
56
בשורה מעל ראשי התיבות הלועזיות שהיו נושא השאלה המקורית מופיעות ראשי התיבות העבריות המסורתיות תנצב"ה.
השורה שמעל ראשי תיבות אלו הושחתה במהלך תיקון שנעשה במצבה עוד לפני נפילתה. אני יכול להבחין רק באותיות האחרונות בשורה "...חק". אני בספק אם הטקסט העברי המקורי היה "פלוני בן יצחק", כי אז חסרה לי הסיומת "הכהן". אולי יש ניחושים טובים יותר.
יוסי 
לצפיה ב-'ואני רואה שם .L.O.B.B......'
ואני רואה שם .L.O.B.B......
01/02/2017 | 18:41
4
48
לצפיה ב-'אולי זה יהיה לעזר'
אולי זה יהיה לעזר
01/02/2017 | 19:38
66
גם לי נראה כמו LOBB. בקישור הבא קיצורים שונים שמופיעים ע"ג מצבות (אגב, רק LOBB מופיע, אין LOBD.ׂ):

לצפיה ב-'lobb'
lobb
02/02/2017 | 08:03
1
49
רק ניחוש,האם יתכן?ששם המשפחה הוא lobb?ולא ראשי תיבות?,מכיון שיש רבים כאלה יוצאי גרמניה ואוסטריה,ו-cahn הוא כהן?
לצפיה ב-'לא סביר'
לא סביר
02/02/2017 | 12:26
32
לצפיה ב-'L או I'
L או I
02/02/2017 | 18:59
35
הביטו היטב בתמונה. יש ארבע אותיות. הביטו בשלוש האותיות הימניות.
אחרי כל אות, יש רווח מסוים ואחריו נקודה. עכשיו הביטו אל האות השמאלית.
במבט שטחי היא נראית כמו L, אבל אחרי שראינו את התבנית של האותיות האחרות, נראה שמדובר באות I, שקיבלה לידה שריטה באבן. אילו זו הייתה L, היה איש-המצבה פותח רווח מימינה.
השוו למופעים האחרים של L על גבי המצבה. שם הקו התחתון הוא קו מתוח. וכאן יש קו עקום מעט, בהיר יותר, כמו סדקים רבים אחרים במצבה.
לצפיה ב-'אולי דרגה צבאית כלשהיא?'
אולי דרגה צבאית כלשהיא?
02/02/2017 | 14:08
49
Lieutenant Officer

כדאי להשוות למצבות סמוכות ו\או לאחרות מבית העלמין.
במקביל לבדוק אם ייתכן ששירת בצבא בתפקיד כלשהוא.
לצפיה ב-'שמות משפחה ומקורם'
שמות משפחה ומקורם
01/02/2017 | 13:47
6
146
כידוע יש בגואישגן מאגר מצויין על שמות פרטיים, משהו מעין מילון נרחב.
מישהו יודע אם קיים ברשת איזה תחליף או משהו דומה על שמות משפחה. כלומר מקור המכיל רשימה מקיפה של שמות משפחה עם משמעות ן/או מקורם.
באם לא קיים ברשת, למישהו יש את אחד הספרים על זה ומוכן לבדוק לי אודות משפחת LATOS?
תודה!
לצפיה ב-'במאגר השמות של בית התפוצות'
במאגר השמות של בית התפוצות
01/02/2017 | 13:57
5
92
השם לא מופיע. אולי יעזור אם תציין את ארץ המקור של המשפחה.
לצפיה ב-'המאגר שלהם מוגבל'
המאגר שלהם מוגבל
01/02/2017 | 18:09
4
72
למיטב ידיעתי הוא לא מסתמך על מחקר מקיף אלא על איסוף מידע מזדמן, ולא תמיד בדוק מחקרית.
המשפחה היא מפולין, סביבות איזור ורשה. מצאתי מסמכים שלהם. ולפי JRI עושה רושם שהשם די נדיר, לפחות באיזור הזה.
לצפיה ב-'בספר של ביידר, שמות משפחה בגליציה, השם LATOS לא מופיע'
בספר של ביידר, שמות משפחה בגליציה, השם LATOS לא מופיע
08/02/2017 | 01:32
3
23
אמנם ורשה לא נמצאת בגליציה, אבל כיון שהאיזור קרוב ישנן חפיפות. במקרה זה, עפ"י הספר, השם LATOS לא נמצא בגליציה .
איל
לצפיה ב-'תודה רבה! ומה עם השם קפלן? (זה כנראה יותר קל)'
תודה רבה! ומה עם השם קפלן? (זה כנראה יותר קל)
08/02/2017 | 08:45
2
17
לצפיה ב-'קפלן '
קפלן
09/02/2017 | 00:38
1
21
קפלן בפולנית כומר, ולכן בד"כ מוצמד לכהן. כלומר, רוב הקפלנים כהנים.
מצורפת סריקה הערך מהספר
לשימושך
איל
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/02/2017 | 10:22
9
לצפיה ב-'אם אתה נוחת בוורשה תוכל לקבל סיוע ראשוני...'
אם אתה נוחת בוורשה תוכל לקבל סיוע ראשוני...
01/02/2017 | 10:58
1
135
במכון ההיסטורי היהודי (JHI). מתן ישמח לעזור לך.
נסה לאתר גם חומרים גם בתעתיק הנ"ל: CHAPNIK CAPNIK
בהצלחה
צח
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/02/2017 | 21:35
25
לצפיה ב-'רחוב סמוצ'ה'
רחוב סמוצ'ה
01/02/2017 | 09:59
23
123
שלום! שמי בני ואני עורך מחקר על רחוב סמוצ'ה (Smocza, סמאָטשע, סמאָטשא) בוורשה בין שתי מלחמות העולם. חומר מילולי, בעיתונות ובספרות, יש בשפע, אבל אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי במציאת אנשים שהתגוררו ברחוב. האם מישהו מכיר? ואולי למישהו יש אפילו תמונות מהרחוב? תודה רבה.
לצפיה ב-'בגנאלוגי אינדקסר'
בגנאלוגי אינדקסר
01/02/2017 | 15:28
8
90
תמצא ספרי טלפונים ועוד אם תקליד לשדה החיפוש את שם הרחוב ובכפתור  any place תבחר בוורשה.
http://www.genealogyindexer.org/
לצפיה ב-'Smocza'
Smocza
01/02/2017 | 15:36
7
52
לצפיה ב-'חיפוש פשוט באינטרנט של Ul. Smocza'
חיפוש פשוט באינטרנט של Ul. Smocza
01/02/2017 | 15:41
56
מניב כמה וכמה תוצאות
http://warszawa.fotopolska.eu/802533,foto.html
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/02/2017 | 16:00
5
23
לצפיה ב-'משפחתו של אבי'
משפחתו של אבי
02/02/2017 | 01:35
4
58
התגוררה ברחוב נובוליפיה פינת סמוצ׳ה, מספר הבית היה 50.
לצפיה ב-'Warszawa.getto.pl'
Warszawa.getto.pl
02/02/2017 | 02:07
3
78
מכיל שמות רחובות ושמות אנשים/משפחות שהתגוררו בהם.
לצפיה ב-'Warszawa1939.pl'
Warszawa1939.pl
02/02/2017 | 02:17
2
63
אתר נוסף שעשוי לעניין אותך, מכיל תמונות של בתים בוורשה שלפני מלחמת העולם השניה.
לצפיה ב-'אשמח להסבר איך מחפשים באתר'
אשמח להסבר איך מחפשים באתר
02/02/2017 | 16:50
54
אופצית התרגום של גוגל לא עובדת, ואני לא מבינה מילה בפולנית.
יש לי שתי כתובות של המשפחה בוורשה - 
Burakowska 4
Pawia 62

לצפיה ב-'בינתיים מצאתי את שתי הכתובות '
בינתיים מצאתי את שתי הכתובות
02/02/2017 | 18:02
40
מצאתי את שתי הכתובות בעזרת השוואה עם מפה עדכנית של גוגל..
מהכתובת: Pawia 62 - יש תמונה מ-1933

תודה על הקישור לאתר 
לצפיה ב-'האם הרחוב הזה היה בתחומי גטו וורשה?'
האם הרחוב הזה היה בתחומי גטו וורשה?
02/02/2017 | 10:31
6
31
לצפיה ב-'גם בגטו'
גם בגטו
02/02/2017 | 11:19
3
41
כן. גם בתחומי הגטו האחרונים.
לצפיה ב-'ישנו אתר שלם על גטו וורשה, יש שם גם מסד נתונים, ואפשר לעשות '
ישנו אתר שלם על גטו וורשה, יש שם גם מסד נתונים, ואפשר לעשות
02/02/2017 | 16:18
2
40
גם חיפוש לפי כתובות.

לצפיה ב-'זה האתר בכתובת הראשונה'
זה האתר בכתובת הראשונה
02/02/2017 | 20:39
1
26
לצפיה ב-'אופס, סליחה! אבל יש לי תוספות:'
אופס, סליחה! אבל יש לי תוספות:
02/02/2017 | 20:54
46
ראשית, לענת - יש באתר גם אנגלית (אם כי התוכן חלקי בפולנית). בצד ימין למעלה.
שנית, כדאי לנסות גם חיפוש בJRI עם שם הרחוב, יש שם כאלו לפעמים, בפרט לגבי ורשה. במיוחד מאוסף תעודות הפטירה של המכון ההיסטורי בוורשה.
ואם כבר מזכירים אותם, אז יש להם מאגר ניתן לחיפוש שלא כל כך ידוע, ובהחלט כדאי לחפש גם שם. אם כי למיטב זיכרוני הוא לא מספיק עושה את העבודה אוטומטית בשבילך, וצריך קצת לבדוק מה איפה ואיך לחפש, לא סתם להכניס מילים במנוע.
לצפיה ב-'כל הרובע הזה (נקרא מוראנו) היה בגטו'
כל הרובע הזה (נקרא מוראנו) היה בגטו
03/02/2017 | 10:05
1
26
לצפיה ב-'מוראנוב'
מוראנוב
03/02/2017 | 10:05
19
לצפיה ב-'אימי התגוררה בסמוצ'ה 1'
אימי התגוררה בסמוצ'ה 1
03/02/2017 | 12:51
6
48
אימי היום בת 86+ התגוררה עם הוריה ואחיה ברחוב סמוצ'ה 1. אין לנו תמונות מהתקופה הזו ( יש צלום של המקום היום ) . במה אוכל לעזור לך ?
לצפיה ב-'ספרי קצת על אמך'
ספרי קצת על אמך
03/02/2017 | 14:36
5
55
מאיזה רקע היא מגיעה.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הכוונה רקע...אך משהו בקצרה'
לא הבנתי מה הכוונה רקע...אך משהו בקצרה
04/02/2017 | 11:23
4
40
אימי נולדה בעיירה איזביצה שבאזור לובלין ובגיל 3 חודשים ב 1930 עברו הוריה לורשה  והתגוררו ברחוב סמוצ׳ה 1
עד תחילת המלחמה, 1939 כאן למעשה גדלה  ולמדה. בניין  מגוריהם בסמוצ׳ה  נפגע  בקומותיו העליונות די בתחילת המלחמה. המשפחה הגרעינית הצליחה להמלט לרוסיה  , משפחה  שנשארה  בורשה או בעיירה ניספו כולם .  חזרו ב1945 לפולין לורוצלב, כאן המשיכה לימודיה ונישאה. עלתה לארץ ב 1957.
לצפיה ב-'סיפור דומה לסיפור של דודי'
סיפור דומה לסיפור של דודי
04/02/2017 | 13:07
54
שהצליח להימלט לרוסיה ובתום המלחמה חזר לפולין, התיישב בורוצלב, לא עלה ארצה. בסוף שנות השישים עבר לקנדה.
לצפיה ב-'האם אימך או בני משפחתה'
האם אימך או בני משפחתה
04/02/2017 | 15:25
2
40
הספיקו ללמוד באזור לפני המלחמה ובאיזה בית ספר?
האם היתה להם קירבה למוסדות יהודיים, בית כנסת, תנועת נוער וכדומה, ואם כן- איזה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'ביס יהודי..'
ביס יהודי..
04/02/2017 | 21:03
1
91
אימי ואחיה למדו  בביס יהודי באזור..אימי לא זוכרת את שמו. תנועות נוער לא הספיקה, בפרוץ המלחמה הייתה רק בת 9. לצערי אין כבר את מי לשאול . יש שאלות שלא הספקתי לשאול. על בית כנסת גם לא שמעתי..אשאל.. 
ומה אתה יכול לספר על רחוב סמוצ׳ה ?

לצפיה ב-'את'
את
04/02/2017 | 21:35
47
אבי ומשפחתו גרו בנובוליפיה, בית הספר בו למד היה ברחוב נובוליפקי, אחר כך הספיק הוא ואחיו ללמוד קצת בסמינר הממלכתי למורים לדת משה ברחוב גנשה. הוא לא סיים כי עזב והגיע ארצה. אביו היה חסיד ראדזין וגם בית הכנסת שלהם (שטיבל) היה בנובוליפקי.

לצפיה ב-'נסיעה לפולין'
נסיעה לפולין
31/01/2017 | 12:57
7
111
שלום , באפריל אהיה בפולין בענייני עבודה אבל מאוד רוצה לנצל את העובדה שאני אהיה שם ולנסות גם לברר פרטים על שורשים משפחתיים. האם יש גופים ממשלתיים או ציבוריים שפתוחים לקהל לאיתור שורשים ?  מה צריך להביא איתי בכדי שיתנו לי מידע ?  האם נדרש תשלום ?  או כל מידע חשוב אחר
רק אציין, אני לא יודע בוודאות על שורשים פולניים. יש רישום שמצאתי על סבא שלי הוריו ואחיו ושם בעמודת לאום רשום: פולין. תודה מראש על כל מידע 
לצפיה ב-'כדאי לעשות עבודה מקדימה ולהבין אילו רישומים יש במקום'
כדאי לעשות עבודה מקדימה ולהבין אילו רישומים יש במקום
31/01/2017 | 13:22
1
82
אם תציין פרטים נוספים על המשפחה הרלוונטית (שמות, תאריכים, מקומות) - ננסה לסייע לך נקודתית.
לצפיה ב-'תודה , ארנון'
תודה , ארנון
31/01/2017 | 15:17
62
לא ציינתי שמות ופרטי ם נוספים מאחר וכבר פרסמתי פה בעבר בעניין עם כל הפרטים.  הפעם אני מחפש מידע על מקומות בפולין שאפשר לגשת אליהם ולשלוף  מידע או מסמכים כמו רישומי לידה, נישואין וכו' 
בכל מקרה מצרף קישור להודעה שפרסמתי בזמנו עם כל הנתונים
הודעה ישנה
תודה רבה 

לצפיה ב-'שם המשפחה הוא kapnik?'
שם המשפחה הוא kapnik?
31/01/2017 | 16:42
4
66
ברשימות ביאליסטוק לא מופיע שם המשפחה הזה.
לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה'
תודה רבה ושאלה
31/01/2017 | 19:00
3
55
אבל , וסליחה על הבורות, מה זה רשימות ביאליסטוק  ? ומה זה אומר ?
ואם אפשר לבקש בדיקה של שם משפחה נוסף : Pekerman  זה שם הנעורים של TOJBA  
תודה מראש 
לצפיה ב-'כדאי לך לפנות לארכיון היהודי בוורשה zih '
כדאי לך לפנות לארכיון היהודי בוורשה zih
31/01/2017 | 19:43
2
55
לא מצאתי דבר. אני מציע לך לפנות למכון היהודי בוורשה. יש להם רישומים מרחבי פולין. לפני הנסיעה תקבע תור יום ושעה במחלקה הגנאולוגית שלהם. תגיע מוכן עם מה שיש לך כתוב באנגלית או פולנית. עובד שם ישראלי בשם מתן שפי וכל העובדים שם נהדרים.
בהצלחה
לצפיה ב-'המון המון תודה , אני אבדוק '
המון המון תודה , אני אבדוק
31/01/2017 | 19:52
1
28
לצפיה ב-'מה פירוש kopnik ? בפולנית זה בועט.'
מה פירוש kopnik ? בפולנית זה בועט.
31/01/2017 | 20:05
42
לצפיה ב-'ארגונים פיקטיוויים של "יוצאי"?....'
ארגונים פיקטיוויים של "יוצאי"?....
31/01/2017 | 01:05
148
קהילות שנחרבו לחלוטין ולא הותירו עדים כמעט, יכלו לשמש את הצלב האדום לצורך נתינת זהויות פיקטיביות ב"מעבר העכברושים" לארגנטינה, בהתבסס על שמות הנספים במחנות הריכוז ועל שמות חללי צה"ל מ-48. מצאתי ברשת "ארגון יוצאי ז"מושץ בארגנטינה" ואני חוששת שמדובר בארגון פיקטיווי שעלול לסכן את צה"ל. כאדם פרטי אין לי אפשרות לבצע בדיקה = לשלטונות ארגנטינה זה לא כל כך משנה.    משרד החוץ ממש ממש לא מתעניין  בסוגיה וכמו כן משרד הבטחון
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל '
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
30/01/2017 | 11:20
160

מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

רשימת הבוחרים לוועידה הכללית הי"ט של הסתדרות המורים 1955   
12,219 חברים

שמות צירי ועידה ארצית הסתדרות המהנדסים 2015
301 אנשים

שמות צירי ועידה ארצית הסתדרות - אגודה עותומאנית 2015
301 אנשים

לידות בגן שמואל     
1931-1945
107 לידות

לידות בזיכרון יעקב
1940-1919
611 לידות

מאורסים 2016
3,020 זוגות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל 3,022 נשואין

קומוניסטים שנעצרו 1936
198 אנשים

פנקס רישום תושבים בתל אביב 1915
714 אנשים

"מבצע על כנפי נשרים"
תושבים מעדן 1949
1,359 עולים – חלק שני

בית עלמין יבנה
305 מצבות

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'מוהל ושוחט בקהיר - אברהם ג'מאל'
מוהל ושוחט בקהיר - אברהם ג'מאל
29/01/2017 | 22:20
2
59
חברים,

אני מחפש מידע על אברהם ג'מאל, שכיהן כמוהל וכשוחט בקהיר. אני לא יודע מועדים מדויקים, אך מעריך כי זה היה בשנות ה- 30 וה- 40 של המאה ה-20.

אשמח להכוונה למקורות מידע או למידע עצמו.

תודה,

רוני

לצפיה ב-'התאחדות יוצאי מצרים בישראל'
התאחדות יוצאי מצרים בישראל
29/01/2017 | 23:16
1
62
תפנה ללבנה זמיר, יו"ר ההתאחדות.
פרטים בפרטי
איל
לצפיה ב-' איל'
איל
29/01/2017 | 23:34
17
לצפיה ב-'שם משפחה חלקי?'
שם משפחה חלקי?
29/01/2017 | 09:59
2
91
חברים שלומות ,
כאשר ידוע רק חלק אחד משם משפחה איך נכון לכתוב אותו  - במקרה שלי בלועזית?
במקרה שלי מדובר במשפחת ROSEN.... אך לא ידוע המשך השם.

תודות מראש
אביבית 
לצפיה ב-'כלומר, השם יכול להיות רוזנטל, רוזנצווייג, רוזנברג, וכו'?'
כלומר, השם יכול להיות רוזנטל, רוזנצווייג, רוזנברג, וכו'?
29/01/2017 | 10:07
1
60
אם כך, הייתי כותב:
Rosen[*], Rosen*
ובכל מקרה מסביר את הסימון הזה בהערת שוליים.
לצפיה ב-'אכן, .'
אכן, .
29/01/2017 | 10:52
52
השם יכול להיות רוזנטל, רוזנצווג או רוזנברג.
הפתרון שהצעת הוא מאוד הגיוני, אבל מדובר כאן בתמלול של ריאיון. לכן אינני בטוחה שיש כאן מקום להערת שוליים. 
המון תודות ויום חמים
לצפיה ב-'פענוח: LOBD ??'
פענוח: LOBD ??
29/01/2017 | 14:25
3
110
מצורף צילום של מצבת בן למשפחת כוהנים בארצות הברית.
בראש המצבה (מתחת לסמל הכוהנים) כתוב L.O.B.D.
האם מישהו יודע את פשר ראשי התיבות?
ואולי כתובות שם אותיות אחרות?
לתשומת לב: הכיתוב באנגלית.
המצבה הוקמה בסוף המאה ה 19.
תודה
לצפיה ב-'חשבתי שאולי זה מציין "משושלת בית דוד" אבל'
חשבתי שאולי זה מציין "משושלת בית דוד" אבל
29/01/2017 | 18:06
60
לא הצלחתי למצוא לזה סימוכין באתרים שחיפשתי.
עכשיו גם אני סקרנית
לצפיה ב-'אני רואה IOBB'
אני רואה IOBB
29/01/2017 | 20:57
1
74
נראה לי שגם האות הימנית היא B ולא D.
נראה לי שהאות השמאלית היא I ולא L
(ראו את המרחק בין האות לנקודה).
אולי זה - 
Independent Order B’nai B’rith 
[השם המלא של ארגון בני ברית]
לצפיה ב-'הגיוני ביותר.'
הגיוני ביותר.
29/01/2017 | 23:03
61
הארגון נוסד בעיר ניו יורק בשנת 1843.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו